PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20

emlaksan
18-10-2009, 13:40
Sayın Hayrettin;
En son bahse konu planı askıda görmüştüm. 1000 likti. Hafta içi bende araştıracağım.
Selamlar,
Serhan

.

hayrettin
18-10-2009, 17:20
Merhabalar,

Cevap veren arkadaslara teşekkür ederim. Serhan Bey, olayın iç yüzünü ben de merak ediyorum. Sayın Nurka'nın da ifade ettiği gibi böyle bir şeyin olmasına akıl sır erdiremiyorum. Umarım artık sonuçlanır da beklenti içerisinde olan bir çok insanı rahatlatır. Serhan Bey inşallah bir şeyler öğrenirsiniz. Selamlar.

Kolay gele....

Hayrettin.

emlaksan
19-10-2009, 13:38
Sayın Hayrettin;
Eninde sonunda bu bölgenin planı bir şekilde yürürlüğe girecek. Geniş bir alan ve beklentide olan kişi sayısı yüksek. Gelinen noktada gerekçeleri öğrenmeye çalışacağım. Bilgilere ulaştığımda paylaşırım.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tunazade
21-10-2009, 16:22
Merhaba arkadaşlar;
Aşağıdaki arsa ve fiyatlar hakkında fikri olan var mıdır?

Yenimahalle-Susuz köyü
Saklıkent mevkii
Karacakaya parselasyonu
62146 ada 3 parsel de 500 m2 imarlı hisse..Her parsel 2000M2 imiş..
Bölgedeki imar villa parselasyonu için çıkmış..Düşük emsalli..500m2 lik hisseye istenen meblağ 25.000 TL dir.
Fiyat ve mevkiisi hakkında bilgi verebilecek var mı?

Şimdiden herkese teşekkür ederim..

emlaksan
02-11-2009, 13:43
Merhaba,
Yenimahalle Susuz Karacakaya Saklıkent imarı düşük emsalli ve villalık. Konumu güzel buluyorum. Fiyatlar bana göre makul. Yolların açılması ve hizmetlerin gelmesiyle birlikte belli bir seviyeye doğru yükseleceğini düşünüyorum. Tabii emsali açısından ve kendi gerçekleri içerisinde değerlendirilmesi uygun olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Yatirimci...
02-11-2009, 22:22
Hükümet yeni bir kanun ile büyükşehirlerdeki tarla ve arsalara yeni bir vergi getirmeyi amaçliyormuş bu konu hakkında bilgiis olan var mı?

bilgetn
02-11-2009, 23:51
iyi günler yenimahalle yuva toytepesi mevki de arsam var değeri nedir söyleyecek varmı birde imar durumu nedir. yeri bile tam olarak bilmiyorum. otoban bağlantısının kenarı denmişti ama alış işlemlerini ben yapmamıştım arsa başka yerden çıkmasın...

tunazade
03-11-2009, 10:41
Teşekkürler Serhan Ağabey..

tunazade
03-11-2009, 11:06
iyi günler yenimahalle yuva toytepesi mevki de arsam var değeri nedir söyleyecek varmı birde imar durumu nedir. yeri bile tam olarak bilmiyorum. otoban bağlantısının kenarı denmişti ama alış işlemlerini ben yapmamıştım arsa başka yerden çıkmasın...

İlahi dostum Allah vermeye arsa başka yerde çıktı diyelim ne yapacaksınız ki..Olan olmuş artık..Alırken gidip görmediniz diyelim ,bari plandan yerine baksaydınız..

plevne
04-11-2009, 17:59
merhabalar yapracık 1/5000 ve 1/1000 imar planı çalışmaları ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşabilirmi,toki de EMSAL 1.2 çıkması buradaki planları etkilermi.....

emlaksan
05-11-2009, 11:58
Sayın Tunazade;
Rica ederim.
Selamlar

.

emlaksan
05-11-2009, 12:15
[QUOTE=bilgetn;3679688]iyi günler yenimahalle yuva toytepesi mevki de arsam var değeri nedir söyleyecek varmı birde imar durumu nedir. yeri bile tam olarak bilmiyorum. otoban bağlantısının kenarı denmişti ama alış işlemlerini ben yapmamıştım arsa başka yerden çıkmasın...[/QUOTE

Sayın Bilgetn;
İmar çalışmalarında her zaman aynı yere denk gelemeyebilirsiniz. Plana bağlı. Aynı yerde kalabileceğiniz gibi mecburiyet halinde yeriniz uygun bir alandan verilebilir. Çünkü atıyorum parselinize kamu alanı planlanmıştır. Yada bir başka şey olabilir. Muhtemelen en yakındaki konut alanına çıkacaktır yeriniz. Bunlara itiraz kabildir. Takip en güzel şeçenektir. Parsel bilgisi girmemişsiniz. Mecburen sınırlı yazdım. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
05-11-2009, 12:22
Sayın Plevne;
Yapracıkta Kentsel Dönüşüm ilan edildi. Kızılırmak izale hattı nedeniyle. Bu çalışma lokaldir. Bazı parselleri kapsamaktadır. Askı süreci bugün itibarıyla sonlanmaktadır. İleride sırasıyla 5000 lik ve 1000 lik plan çalışmaları yapılacaktır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
05-11-2009, 16:16
Sn Emlaksan, bugun okula gele bir yazida TOKI Yapracık'ta sınırlı sayıda ogretmen icin ev yapacagı yazılıydı ve bugun son gundu basvuru icin.. Ne dersiniz bu olay icin? Tsk ederim...

bilgetn
06-11-2009, 00:17
Sayın emlaksan verdiğiniz bilgiler için tesekkurler. Parsel numaram 1598 buna göre bilgi verirseniz memnun olurum tesekkur ederim....

emlaksan
06-11-2009, 11:04
Sayın emlaksan verdiğiniz bilgiler için tesekkurler. Parsel numaram 1598 buna göre bilgi verirseniz memnun olurum tesekkur ederim....

Sayın Bilgetn;
Yoğunluk nedeniyle size geri dönüşüm bir kaç gün alabilir ancak yerinize bakıp detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
06-11-2009, 11:31
Sn Emlaksan, bugun okula gele bir yazida TOKI Yapracık'ta sınırlı sayıda ogretmen icin ev yapacagı yazılıydı ve bugun son gundu basvuru icin.. Ne dersiniz bu olay icin? Tsk ederim...

Sayın OnurGururSeref;
Toki projeleri üzerine ne söyleyebilirim bilemiyorum. Öncelikle konuta dönük yaklaşım olduğundan detaylı takip etmiyorum. Aslına bakarsanız ilgilendiğim kısmı çevresinde yatırım arsaları varsa bunlara ne gibi olumlu etkiler yapacağını hesaplamaktır. Kişisel olarak öde ve daire sahibi ol yerine yatırım yap ve daire getirisi sağla şeklinde bir yöntemi tercih ederim. Atıyorum uzun vade içinde 100.000 lira borçlanıp, hemen 1 adet daire sahibi olmaktansa 25.000 lira yatırıp yine vade içerisinde 1-2 adet daire getirisi sağlamak benim mantığıma daha yakın olan seçenektir. Esasen yöntemlerden hangisinin doğru olduğundan ziyade insanın gönlüne yatan ve kendisini huzur içinde hissedeceği seçeneği işaretlemesini önemli buluyorum. Konu hakkındaki düşüncelerim bu şekilde. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
06-11-2009, 16:19
Sayın OnurGururSeref;
Toki projeleri üzerine ne söyleyebilirim bilemiyorum. Öncelikle konuta dönük yaklaşım olduğundan detaylı takip etmiyorum. Aslına bakarsanız ilgilendiğim kısmı çevresinde yatırım arsaları varsa bunlara ne gibi olumlu etkiler yapacağını hesaplamaktır. Kişisel olarak öde ve daire sahibi ol yerine yatırım yap ve daire getirisi sağla şeklinde bir yöntemi tercih ederim. Atıyorum uzun vade içinde 100.000 lira borçlanıp, hemen 1 adet daire sahibi olmaktansa 25.000 lira yatırıp yine vade içerisinde 1-2 adet daire getirisi sağlamak benim mantığıma daha yakın olan seçenektir. Esasen yöntemlerden hangisinin doğru olduğundan ziyade insanın gönlüne yatan ve kendisini huzur içinde hissedeceği seçeneği işaretlemesini önemli buluyorum. Konu hakkındaki düşüncelerim bu şekilde. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan
.Kesinlikle ayni mantiktayiz Sn Emlaksan. Ben size bu yazida yazan durumu sordugumda henuz o yazinin detaylarini ogrenmemistim ve sanmistim ki piyasa kosullarina gore cok daha uygun hersey. Halbuki detaylari ogrenince resmen ah Hocam vah Hocam oldugunu anladim ve yine eski hayalime dondum.. Cevap icin cok tesekkur ederim..

knidos
10-11-2009, 16:46
Öncelikle merhabalar.Karataş 1273 parseldeki tek tapu yerimi satışa çıkardım.Tamamı 3160 m2.İlgilenen arkadaşlar 0 533 235 82 02 no lu telefondan bilgi alabilirler.Bol kazançlar.İyi çalışmalar.Not:Emlaksan Serhan Bey,konu ile ilgilenirseniz çok sevinirim.İşimle ilgili olduğu için biraz aciliyet taşıyor.

cantu06
10-11-2009, 20:25
sn emlaksan beynam 2735 nolu parsel devletle sahış arasında mahkemelikmiş mahkeme sunucunda 2000 dönüm arazi 100 kişiye 20 şer dönüm olarak paylaştırılmış. bu hissedarlardan biride benim.geçenlerde birileri beni arayıp hissemi almak istediklerini dönümüne 1000 tl verdiklerini söyledi.bölgeyi bilmiyorum sizden ricam bana akıl verin bu fiattan satayımmı yoksa elimde kalsınmı bu tarla.paarsel 2738 olabilir arayan şahsa hangi parsel olduğunu sorduğumda önce 2735 dedi sonra 2738 de olabilir dedi. saygılarımla

emlaksan
12-11-2009, 15:55
Öncelikle merhabalar.Karataş 1273 parseldeki tek tapu yerimi satışa çıkardım.Tamamı 3160 m2.İlgilenen arkadaşlar 0 533 235 82 02 no lu telefondan bilgi alabilirler.Bol kazançlar.İyi çalışmalar.Not:Emlaksan Serhan Bey,konu ile ilgilenirseniz çok sevinirim.İşimle ilgili olduğu için biraz aciliyet taşıyor.

Sayın Knidos;
Yardımcı olmaya çalışayım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
12-11-2009, 15:57
Kesinlikle ayni mantiktayiz Sn Emlaksan. Ben size bu yazida yazan durumu sordugumda henuz o yazinin detaylarini ogrenmemistim ve sanmistim ki piyasa kosullarina gore cok daha uygun hersey. Halbuki detaylari ogrenince resmen ah Hocam vah Hocam oldugunu anladim ve yine eski hayalime dondum.. Cevap icin cok tesekkur ederim..

Rica ederim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
12-11-2009, 16:05
sn emlaksan beynam 2735 nolu parsel devletle sahış arasında mahkemelikmiş mahkeme sunucunda 2000 dönüm arazi 100 kişiye 20 şer dönüm olarak paylaştırılmış. bu hissedarlardan biride benim.geçenlerde birileri beni arayıp hissemi almak istediklerini dönümüne 1000 tl verdiklerini söyledi.bölgeyi bilmiyorum sizden ricam bana akıl verin bu fiattan satayımmı yoksa elimde kalsınmı bu tarla.paarsel 2738 olabilir arayan şahsa hangi parsel olduğunu sorduğumda önce 2735 dedi sonra 2738 de olabilir dedi. saygılarımla

Sayın Cantu06;
Kişisel bilgilerinizi özel mesaj ile bana iletin, tam olarak hangi parsel size tescil edildi bir bakalım ve fiyatı, lokasyonundan ve o lokasyondaki alım-satım ile ilişkili istatistik verilerden tespit etmeye çalışalım.
Sizden haber bekliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

knidos
13-11-2009, 10:36
ilginize teşekkür ederim serhan bey.iyi çalışmalar.

emlaksan
17-11-2009, 09:11
Sayın Cantu06;
Yerinizi ihtiyaçtan satmayacaksanız, beklemenizi öneririm. Bana m2 fiyatı ederinden düşük gibi geliyor. Araştırmaya devam ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-11-2009, 09:13
ilginize teşekkür ederim serhan bey.iyi çalışmalar.

Rica ederim.
Selamlar.

.

ahk
18-11-2009, 09:33
Merhaba Serhan Bey,
Annemin Karataş, 1137. parselde 1000m2 yeri var. Buradan imar ne zaman geçer, duyumunuz var mı? Hissenin ederi ne kadardır tahminen?
Bilgiler için şimdiden teşekkürler :)

emlaksan
19-11-2009, 02:13
Merhaba Serhan Bey,
Annemin Karataş, 1137. parselde 1000m2 yeri var. Buradan imar ne zaman geçer, duyumunuz var mı? Hissenin ederi ne kadardır tahminen?
Bilgiler için şimdiden teşekkürler :)

Sayın Ahk;
Bildiğiniz üzere Karataş bölgesinde arsası olanlar uzun zamandır imar çalışması bekliyorlar. Aslında genel olarak düşünüldüğünde İmrahor, Mühye , Karataş , Yakupabdal , Yaylabağ bölgeleri için bu yönde ortak bir beklentinin oluştuğunu söyleyebiliriz. Yakupabdal köyünü imar çalışmalar sebebiyle artık ayrı tutmak durumundayız. Sorunuza dönersek Karataş arazisine yönelik çok yakın zamanlı bir imar çalışması beklemiyorum. Sürprize açık. Diğer yandan bu bölgede rekreasyon alanlarına yönelik çalışmalar olabilir. Belirtmekte fayda var. Ederi hakkında bir şey söylemek için aynı parselde satılan hisseler varsa fiyatlarını ve yakın lokasyonlu parseller içerisinde, bu dönemde satılan hisse fiyatlarını mercek altına almalıyız.

Yine yatırım bölgeleriyle ilgili sorunuza istinaden söyleyebileceğim o dur ki, her yatırım bölgesi bizlere farklı olanaklar sunmaktadır. Hedeflerimize ve vadelere göre değişmekle birlikte Ankara nın her bölgesi yatırımlar için uygundur. Dolayısıyla yatırımcının hedefine odaklı olarak bölge seçmek mantıklı olacaktır. Mamak Doğukent, Natoyolu, Kusunlar da imarlı ve imarsız yatırım bana göre uygundur. Ancak fiyatların belirli bir seviyeye yükseldiğini, buradan girecek yatırımcının, bundan sonraki en yüksek getiriyi, daire kazanımı esnasında yaşayacağını da belirtmeliyim. Bu arazi aynı zamanda Yakupabdal bölgesine sınır vaziyettedir. Sağlık ve bol kazaçlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

bilgetn
19-11-2009, 22:09
Sayın Bilgetn;
Yoğunluk nedeniyle size geri dönüşüm bir kaç gün alabilir ancak yerinize bakıp detaylı bilgi vermeye çalışacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Merhaba Serhan Bey
sanırım işleriniz biraz yoğun size bir soru sormuştum galiba ilgilenemediniz benim yuva 1598 parselde arsam vardı durumunu özetlerseniz sevinirim... Teşekkürler

bynet
20-11-2009, 18:21
Serhan bey,
Karataş 720 parsel 'in fiyat ve geleceği hakkında bilginiz varmı?

emlaksan
20-11-2009, 18:48
Merhaba Serhan Bey
sanırım işleriniz biraz yoğun size bir soru sormuştum galiba ilgilenemediniz benim yuva 1598 parselde arsam vardı durumunu özetlerseniz sevinirim... Teşekkürler

Merhaba Sayın Bilgetn;
Parselinize vakit ayırdım, inceledim ancak yazmaya fırsat bulamadım. Bölgede imar çalışması var. 5000 lik planı askıda ve 10 kat yanılmıyorsam. Zaten geçen yıl burada çalışmanın kısa vade içinde başlayacağını ve yüksek emsalli olacağı bilgisini forum dostlarıyla paylaşmıştım. Yaptığım araştırmaya göre şu an için toplu/büyük metrajlı hisse yada tek tapu yer bulmak güç. Minimum 65-70 lira arası satılıklara rastladım. Büyüklükleri 400-500 m2 civarı idi. Uygun bir fiyat olduğunu düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
20-11-2009, 19:01
Serhan bey,
Karataş 720 parsel 'in fiyat ve geleceği hakkında bilginiz varmı?

Sayın Bynet;
Parsel Karataş köyünün üst kısımlarında yer almaktadır. Çok kısa vade içerisinde konut imarı beklememekle birlikte her zaman sürprize açık buluyorum. Elimde bu parsele ait son dönemde güncel istatistik veri yok. Ancak kriz öncesinde bir dönem çevre parsellerde m2 sine 25-30 lira arasında alıcı çıkıyordu.
Selamlar,
Serhan

.

bynet
21-11-2009, 12:05
Serhan bey teşekkür ederim

SAHİBİNDEN
21-11-2009, 13:07
Forumun üyelerini selamlıyorum. Forumdaki tartışmaları uzunca bir süredir ilgiyle izliyor, tecrübeli arkadaşların sağladığı değerli bilgileri takip etmeye çalışıyordum, bugün üye olup daha aktif katılmaya karar verdim.

Siz arkadaşalara danışmak istediğim husus: duyduğuma göre Beytepe 3.Etap imar çalışmaları bitmiş ve hak sahiplerine arsa tapuları geçtiğimiz haftalarda dağıtılmış. Bu bölgedeki mevcut ve yakın gelecekte beklenen fiyatlarla ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar var mı? Ben daha çok villa arsaları ile ilgileniyorum. Çok katlılara gücüm yetmediği için.

Bir de bu bölgedeki arsaların oldukça büyük bir kısmına sahip olan Akçalı Yapı Koop ile ilgili beklentileriniz nelerdir? Hisse fiyatlarının nasıl bir seyir izlemesini bekliyorsunuz?

Değerli yourmlarınız için şimdiden teşekkürler.

alcazam
22-11-2009, 21:03
MERHABA ARKADASLAR,
Arsa mı? Ev mi? sorusuna cevap aramaya basladıgım gunden itibaren forumu takip ediyorum. Dun aksam aranıza katılmak istedim.
Mutlu kazançlar.

emlaksan
22-11-2009, 23:38
MERHABA ARKADASLAR,
Arsa mı? Ev mi? sorusuna cevap aramaya basladıgım gunden itibaren forumu takip ediyorum. Dun aksam aranıza katılmak istedim.
Mutlu kazançlar.

Sayın Alcazam;
Aramıza hoş geldiniz. Cevabı bulabildiniz mi? Hangisi seçenek size daha yakın? Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

alcazam
22-11-2009, 23:55
Tesekkurler Serhan Bey,
Kayseride 4 yıldır devam eden bir kooperatife uyeyim. Param yerinde sayıyor. Su an Eskisehir yolunda yada Gölbası tarafında tarla fikri bana daha cazip gorunuyor ancak yabancı oldugum bir piyasa. Spekulasyona borsadan daha da acık bir piyasa. 15-20 bin liralık bir tarla dusunuyorum.

tahmett
23-11-2009, 15:20
Merhabalar,

Bugün Ankara BŞB nin 3 Aralık ta Gölbaşı/Koparandaki 1.293.600m2 arsasını 42milyon bedel ile satacağı haberi çıktı. Bu kadar büyük bir arsa, böyle bir zamanda neden çıkar? Yakında bu bölge ile ilgili yeni proje haberleri duyarmıyız?

ahmetonur
24-11-2009, 11:40
Oto Galerilerileri İçin Yeni Adres…
Oto Galerileri Esenboğa Yolu Ülker Fabrikası Karşısında Oluşturulacak Alana Taşınacak
-Kamyon, Tır, İş Makinaları, Otobüs, Minibüs, Traktör Satıcıları Da Gölbaşı’nda Kurulacak Merkeze Nakledilecek
-İkinci El Otomobil Satışları Da Gölbaşı’nda Kurulacak Alanda Gerçekleştirilecek, Şehir İçerisinde İkinci El Oto Satışına Kesinlikle İzin Verilmeyecek
Başkent’te, şehir içerisindeki oto galerileri, ikinci el oto satış merkezleri, kamyon, TIR, traktör gibi iş makinaları satış yerlerinin şehir dışına taşınması aşamasında önemli bir adım daha atıldı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplantılar yapan Otomotivciler dernekleri, kooperatifleri ve İş makinaları satıcıları kendilerinin de bir an önce şehir dışına çıkma gayretinde olduklarını dile getirdiler. Oto galericileri Esenboğa yolu üzerindeki Ülker Fabrikası karşısında bulunan, TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alana, kamyon TIR, iş makinası ve traktör satıcıları da Gölbaşı çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından istimlakı sürdürülen bölgeye taşınmak istediklerini belirttiler.
Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz ayın sonunda İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Başkanlığı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in makamında; Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve otomotivcilerin bir araya geldiği toplantıda, galeriler için şehir merkezi dışında 3 ayrı yer belirlenmişti.
Bunlardan birincisi Esenboğa yolu üzerinde Ülker fabrikası karşısında TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alan, İkincisi, Özel İdareye ait 50 bin metrekarelik Etlik Eski Garajlar ve üçüncüsü de Sincan Aile Yaşam Merkezi arkasında Büyükşehir Belediyesi’ne ait 170 bin metrekarelik alandı.
Bu toplantının ardından Oto galericileri TOKİ yetkilileri ile bir araya gelerek Esenboğa yolu üzerindeki 300 bin metrekarelik alanla ilgili görüşme yaptılar. Yapılan görüşme sonucunda bu alanda Otomobilciler galerisinin TOKİ tarafından yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in başkanlığında; otobüs, minibüs, iş makinası, TIR, kamyon, traktör satıcıları temsilcileri ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda; Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölbaşı Konya yolu üzerinde bu araçlar için satış galerileri oluşturulması kararlaştırıldı. Bu alana ayrıca isteyen oto galerilerinin de taşınabileceği görüşü benimsendi.
Toplantıda, Gölbaşı’nda oluşturulacak merkezde, 100 araçlık TIR parkı, 10 bin araçlık ikinci el oto satış merkezi, 100 bin metrekare serbest bölge, 50 bin metrekare müzayede alanı ile yol üzerine yapılacak Mevlana Kapıda lokantalar, banka şubeleri, noter, vergi dairesi ve bir otelinde projelendirilmesi kararı alındı.
Başkan Melih Gökçek, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Oto galerileri ve iş makinası galerilerinin şehir dışına bir an önce taşınması konusunda Otomobilciler Derneği ve Kooperatiflerle anlaştık. Dernek mensupları da Ankara içindeki tüm ikinci el satış noktalarının bir an önce kent dışına çıkartılması yönünde isteklerini ortaya koydular. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Ankara içinde yeni araç satışı yapan plazalarda kesinlikle ikinci el satışı yapılmasına izin verilmemesi yönünde karar aldık. Esnafın, dernek ve kooperatiflerin önderliğinde bir an önce sayılan yerlerde oto galerilerini ve satış noktalarını hazırlamalarını bekliyoruz.”
kaynak: belediye sayfası

deha
25-11-2009, 10:52
Oto Galerilerileri İçin Yeni Adres…
Oto Galerileri Esenboğa Yolu Ülker Fabrikası Karşısında Oluşturulacak Alana Taşınacak
-Kamyon, Tır, İş Makinaları, Otobüs, Minibüs, Traktör Satıcıları Da Gölbaşı’nda Kurulacak Merkeze Nakledilecek
-İkinci El Otomobil Satışları Da Gölbaşı’nda Kurulacak Alanda Gerçekleştirilecek, Şehir İçerisinde İkinci El Oto Satışına Kesinlikle İzin Verilmeyecek
Başkent’te, şehir içerisindeki oto galerileri, ikinci el oto satış merkezleri, kamyon, TIR, traktör gibi iş makinaları satış yerlerinin şehir dışına taşınması aşamasında önemli bir adım daha atıldı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında toplantılar yapan Otomotivciler dernekleri, kooperatifleri ve İş makinaları satıcıları kendilerinin de bir an önce şehir dışına çıkma gayretinde olduklarını dile getirdiler. Oto galericileri Esenboğa yolu üzerindeki Ülker Fabrikası karşısında bulunan, TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alana, kamyon TIR, iş makinası ve traktör satıcıları da Gölbaşı çıkışında Büyükşehir Belediyesi tarafından istimlakı sürdürülen bölgeye taşınmak istediklerini belirttiler.
Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz ayın sonunda İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın Başkanlığı’nda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in makamında; Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve otomotivcilerin bir araya geldiği toplantıda, galeriler için şehir merkezi dışında 3 ayrı yer belirlenmişti.
Bunlardan birincisi Esenboğa yolu üzerinde Ülker fabrikası karşısında TOKİ’ye ait 300 bin metrekarelik alan, İkincisi, Özel İdareye ait 50 bin metrekarelik Etlik Eski Garajlar ve üçüncüsü de Sincan Aile Yaşam Merkezi arkasında Büyükşehir Belediyesi’ne ait 170 bin metrekarelik alandı.
Bu toplantının ardından Oto galericileri TOKİ yetkilileri ile bir araya gelerek Esenboğa yolu üzerindeki 300 bin metrekarelik alanla ilgili görüşme yaptılar. Yapılan görüşme sonucunda bu alanda Otomobilciler galerisinin TOKİ tarafından yapılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in başkanlığında; otobüs, minibüs, iş makinası, TIR, kamyon, traktör satıcıları temsilcileri ile toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonucunda; Büyükşehir Belediyesi tarafından Gölbaşı Konya yolu üzerinde bu araçlar için satış galerileri oluşturulması kararlaştırıldı. Bu alana ayrıca isteyen oto galerilerinin de taşınabileceği görüşü benimsendi.
Toplantıda, Gölbaşı’nda oluşturulacak merkezde, 100 araçlık TIR parkı, 10 bin araçlık ikinci el oto satış merkezi, 100 bin metrekare serbest bölge, 50 bin metrekare müzayede alanı ile yol üzerine yapılacak Mevlana Kapıda lokantalar, banka şubeleri, noter, vergi dairesi ve bir otelinde projelendirilmesi kararı alındı.
Başkan Melih Gökçek, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Oto galerileri ve iş makinası galerilerinin şehir dışına bir an önce taşınması konusunda Otomobilciler Derneği ve Kooperatiflerle anlaştık. Dernek mensupları da Ankara içindeki tüm ikinci el satış noktalarının bir an önce kent dışına çıkartılması yönünde isteklerini ortaya koydular. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Ankara içinde yeni araç satışı yapan plazalarda kesinlikle ikinci el satışı yapılmasına izin verilmemesi yönünde karar aldık. Esnafın, dernek ve kooperatiflerin önderliğinde bir an önce sayılan yerlerde oto galerilerini ve satış noktalarını hazırlamalarını bekliyoruz.”
kaynak: belediye sayfası

Bu haber hem Esenboga yolunu hemde Golbasi Konya Yolu icin cok guzel bir gelisme. Projeler hayata gectigi zaman bahsi gecen bolgelerdeki arsalar cok prim yapacaktir diye dusunuyorum. Esenboga yolu zaten mevcut projelerle cok prim yapmis bir bolgedir ancak ozellikle Golbasi icin cok onemli bir proje. Gelismeleri yakindan takip etmek gerekir dusuncesindeyim.

emlaksan
28-11-2009, 01:07
Merhaba,
Forum dostlarının bayramını kutlar, sağlık ve mutluluklarının daim olmasını dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

hayrettin
29-11-2009, 00:53
Herkesin bayramını kutluyorum, kolay gele...

knidos
29-11-2009, 13:55
forumdaki tüm arkadaşların kurban bayramını kutlarım.hayırlı işler,bol kazançlar.

emlaksan
06-12-2009, 08:16
Tesekkurler Serhan Bey,
Kayseride 4 yıldır devam eden bir kooperatife uyeyim. Param yerinde sayıyor. Su an Eskisehir yolunda yada Gölbası tarafında tarla fikri bana daha cazip gorunuyor ancak yabancı oldugum bir piyasa. Spekulasyona borsadan daha da acık bir piyasa. 15-20 bin liralık bir tarla dusunuyorum.

Sayın Alcazam;
Rica ederim. Haklısınız, belki bazı yerlerde spekülasyona rastlıyor olabilirsiniz. Ancak bir de şu şekilde düşünelim. İmarlı yada imarsız olsun planlı, projeli bölgeler tercih edilirse bahsettiğiniz olumsuzluk söz konusu olmayacaktır. Genel olarak bir bölgede spekülatif hareketler varsa bilmeliyiz ki dayanaksız söylentilerle dolu açıklamalar mevcuttur. Örneğin imarsız bir yerde ileriye dönük plan yok ise o bölge kısa ve orta vade içinde arzulanan çıkışları haliyle yakalamayacaktır. Tercih etmeyeceğiz. Dolayısıyla bu bilinçle atılacak adımlar bizi otomatikman koruyacaktır. Sonuç olarak doğru alım kriterlerine dayanan arsa yatırımlarına güvenebiliriz. Batı ve güney istikametlerinde, paranıza uygun, imarsız ancak planlı bir bölgeden alım seçenekleri var. Ahiboz köyü civarında ATB nın bir projesi var. Bir kaç sene içerisinde hayata geçecek. Bölgeyi olumlu etkileyeceğini değerlendiriyorum. Ahibozu incelemenizi öneririm. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
06-12-2009, 08:53
Merhabalar,

Bugün Ankara BŞB nin 3 Aralık ta Gölbaşı/Koparandaki 1.293.600m2 arsasını 42milyon bedel ile satacağı haberi çıktı. Bu kadar büyük bir arsa, böyle bir zamanda neden çıkar? Yakında bu bölge ile ilgili yeni proje haberleri duyarmıyız?

Sayın Tahmett;
Pazartesi günü bir iş için belediyeye uğrayacağım. Sonucu öğrenip bilgi aktararmaya çalışırım. Belediyeler bu tarz gayrimenkullerin satışlarından elde ettikleri parayı genelde alt yapı ve benzeri hizmetlerde kullanıyorlar. Hesabıma göre arsanın m2 si ~ 30 lira civarına geliyor. Koparanda satışa konulan ve mülkiyeti ABB sine ait 1.293.206 m2 olan yer Koparan 938 parseldir ve kayıtlarda ham arazi olarak geçmektedir. 939 parselde maliye hazinesine kayıtlıdır. K-938 in yeri Koparan köyünün batı çıkışındadır. Kuzeyinde Tuluntaş, güneyinde ise Velihimmetli yer almaktadır. Burada hayata geçecek bir projenin çok çeşitli ve olumlu etkileri olur diye düşünüyorum. Büyük plandan az evvel inceledim. Zaten bu arazi konut alanı olarak planlanmış.
Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

tahmett
06-12-2009, 15:24
sayın emlaksan,teşekkür ederim.939 parselin de hazineye aitolduğunu söylemişiniz. bu parsel de büyük bir parselmidir? Koparan da arsa işlerinden anlayan bir tanıdıktan, disneylan dın bu bölgeye yapılacağını duydum ve belediyenin de böyle bir satış yapmasıyla acaba doğrumu diye düşündüm. 938 parselin civarındaki arsaların rayiç değeri 20tl civarında olmasına rağmen bu parsel 42m+kdv ile yaklaşık m2 fiyatı 37 tl ye gelmekte.

emlaksan
06-12-2009, 23:33
sayın emlaksan,teşekkür ederim.939 parselin de hazineye aitolduğunu söylemişiniz. bu parsel de büyük bir parselmidir? Koparan da arsa işlerinden anlayan bir tanıdıktan, disneylan dın bu bölgeye yapılacağını duydum ve belediyenin de böyle bir satış yapmasıyla acaba doğrumu diye düşündüm. 938 parselin civarındaki arsaların rayiç değeri 20tl civarında olmasına rağmen bu parsel 42m+kdv ile yaklaşık m2 fiyatı 37 tl ye gelmekte.

Sayın Tahmett;
Öncelikle Disneyland projesinin Disneyland markası ile gerçekleşmesi olası mı? Tema parkın yeri ayrılmıştır ve Eskişehir yoludur. Marka değişebilir. Bahsettiğiniz bölgede böyle bir proje olduğundan emin değilim. Kaldı ki böyle bir proje düşünülüyorsa o arazi için, ihaleye katılanlara söylenmeden bunun gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Size yazdığım üzere söz konusu arazi konut planlı görünüyor. Ola ki bir plan revizyonu gerçekleşmiş olsa bile askı ilan süreci yaşanması gerekirdi. Yasal prosüdür işletilmeden nasıl plan onaylanacak? Dolayısı ile bana göre onaylı bir plan olmadığı sürece söylenenleri aklımızda tutalım fakat şimdilik bunu söylenti olarak kabul edelim. Ben bu konuyla ilgili olarak pazartesi salı günleri araştırma yapacağım. Sonuç aldığımda bilgiyi paylaşırım. Bu arada maliye hazinesine kayıtlı gayrimenkul büyük değil. Bir kaç dönüm genişliktedir.
Selamlar,
Serhan

.

tahmett
07-12-2009, 10:00
teşekkür ederim sn.emlaksan. Arsa konusu gerçekten çok spekülasyona açıkmış, çok dikkatli olmak lazımmış. herkez kafasına göre yorum yapıyor, sizin gibi aydınlatıcı bir forumdaşımız olduğu için gerçekten şanslıyız. tekrar tşk.

emlaksan
07-12-2009, 14:39
Sayın Tahmett;
Rica ederim. Elbette her zaman temkinli olmakta fayda var. Güzel düşünceniz için ayrıca teşekkür ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ferit_bey
07-12-2009, 15:41
sayın emlaksan
gölaşı ahiboz 252 490 614 cimşit 306 441 bursal 602 365 gerder 458 köy parseller hakkında düşünceleriniz nasıl teşekküğr ederim saygılar

kaya
07-12-2009, 20:21
Sayın Emlaksan;
Bağlıca 621 ve 689 hakkında bilgi verebilirmisiniz? Yatırım için hangi fiyatları önerirsiniz?

emlaksan
07-12-2009, 21:34
Sayın Emlaksan;
Bağlıca 621 ve 689 hakkında bilgi verebilirmisiniz? Yatırım için hangi fiyatları önerirsiniz?

Sayın Kaya;
Bugün e-postalarımı kontrol ederken Yapracık 621 ve 689 parseller ile ilgili bir soruya rastladım. Buraya baktığımda ise Bağlıca 629 ile 689 parsellerle ilgili soru var. Aynı kişi misiniz diye sormak istiyorum. Köye açıklık getirerek sorunuzu yinelerseniz bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
07-12-2009, 23:05
sayın emlaksan
gölaşı ahiboz 252 490 614 cimşit 306 441 bursal 602 365 gerder 458 köy parseller hakkında düşünceleriniz nasıl teşekküğr ederim saygılar

Sayın Ferit_bey;

Diğer topikte Yakupabdal parselleri hakkındaki sorunuza detay cevap verdim. Bu topikte sorduğunuz köylerin yerleri, planlara olan konumları açısından farklı farklı. Aynı arkaşınız için soruyorsanız, belirtmeliyim ki, sorduğunuz köylerin birbirine olan kıyas lokasyonları, yine imar çalışmalarına olan uzaklık ve yakınlıkları değişiyor. Her şeyden önce yatırım vadesine karar verilmeli. Sonrasında beklenti ortaya konulmalı. Ve dolayısı ile hedeflenen vade içerisinde beklenti gerçekleşecek mi gerçekleşmeyecek mi hesap edilebilsin. Örneğin, arkadaşınız, Yakupabdalda kısa, Ahibozda orta+ Cimşitte ise çok uzun vade beklenecek yerler sormuş. Bu noktadan hareketle vade hedefini oluşturduktan sonra uygun bölgenin seçilmesi çok daha kolay olacaktır. Hedefe uygun olmayan bölgeler otamatik olarak devre dışında kalacak ve vakitten tasarruf edebileceğiz :) Sorunuza dönersek;

Ahiboz 252 parsel ~ 200.000 m2 ve Ahiboz köy içine yakın, Konya yoluna mesafesi ~ 800 metre civarındadır. Konumu güzeldir.
Ahiboz 490 parsel ise ~ 140.000 m2 dir. Ahiboz arasinin Karagedik köyü tarafında ve Konya yoluna cephelidir. Konumu mükemmel.
Ahiboz 614 parsel ise ~ 30.000 m2 ve uzun ince bir parseldir. Az hissedarlıdır, yine Ahiboz köyünün Karagedik tarafındadır ve Konya yoluna mesafeside 1300 metre civarındadır.

Cimşit 306 parsel ~ 15.000 m2 az hissedarlıdır. Konya yoluna mesafesi ~ 3500 metredir. Bu tarla için bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Bu tarlanın 3. şahıslara satışı mümkün değildir. Hissedarların tamamının satış işlemi yapması ile satın alınabilir. Cimşit 441 parselin yerini görüyorum fakat detay bilgileri mevcut değil. Göz kararı ile kabaca ~ 20.000 m2 civarında olabileceğini düşünüyorum.

Bursal 365 parsel 39.700 m2 büyüklükte ve 363 vb. parsellere göre nispeten az hissedarlıdır. Yaylabağ ile Yakupabdal sınırlarına yakındır ve Bursal köyünün hafif güney doğusunda yer almaktadır. Bursal 602 parsel 26.500 m2 büyüklüktedir ve Maliye Hazinesine üzeine kayıtlıdır. Bu parsel kooperatif üst birliklerine devredilenler arasında olabilir. Misalen belirttim.

Son olarak Gerder 458 parsel 49.100 m2 ve çok hissedarlıdır. (~ 400+ kişi/49.100 m2 şeklinde) Konya yoluna mesafesi var ancak göl manzaralı olduğunu tahmin ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.

Selamlar,
Serhan

.

kaya
08-12-2009, 21:15
Bağlıca 621 ve 689 olmalı Bilgi verirseniz sevinirim.Selamlar........

Originally Posted by kaya
Sayın Emlaksan;

Sayın Kaya;
Bugün e-postalarımı kontrol ederken Yapracık 621 ve 689 parseller ile ilgili bir soruya rastladım. Buraya baktığımda ise Bağlıca 629 ile 689 parsellerle ilgili soru var. Aynı kişi misiniz diye sormak istiyorum. Köye açıklık getirerek sorunuzu yinelerseniz bilgilerimi paylaşmaya çalışacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

emlaksan
08-12-2009, 21:54
Sayın Kaya;
Bağlıca 621 ~ 50 m2 ev yeri olarak görünüyor kayıtlarda. Sormak istediğiniz bu yer midir? Yapracık arazisinde olanlar tarla vasfındadır diye tahmin ediyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-12-2009, 11:02
Merhaba,
Mühye 902 parselin bitişiğinde, 820 parselde 250 m2 hisse satışa çıkarılmıştır. 45.000 lira istenmektedir. Forum dostlarımızdan birine ait olan hisse ile ilgilenenleri direk sahibi ile irtibatlayacağım.
Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-12-2009, 11:59
Sayın Kaya;
Her ihtimale karşı, Yapracık 621 ve 689 parsellerin bilgilerini giriyorum. Yapracık 621 parsel 8500 m2 büyüklükte ve bozkır olarak kayıtlıdır. Yapracık 689 parsel ise Dedesuyu mevkiinde 31.500 m2 büyüklüktedir. Az hissedarlıdır diyebiliriz. Y-621 özel lokasyonlu. Çünkü evveliyatında Eskişehir yoluna cepheli bir parselmiş. Sincandan Gölbaşı istikametine giderken (Çevre yolu) Eskişehir yoluna çıkış yolu bu tarlanın bir bölümünün, yani Eskişehir yoluna cephesi olan bölümünün üzerinden geçerek pozisyonunu değiştirmiş. Yinede konumu beğendim diyebilirim. Çevresinde kentsel servis alanları ve konut alanları planlanmıştır. Y-689 ise bu kez Eskişehir yolunun solunda bulunan Yapracık arazisi içinde tanımlanmıştır. Konumu güzeldir. İleride konut alanı olarak dağıtım göreceğini sanıyorum. Bir tarafı Çayyolu Dodurga arazisi diğer tarafı devamında Turkuaz yapılaşmasına giden kulvarların komşusu gibi. Olumlu değerlendiriyorum. Bu noktada Y-621 in daha evvel 12.500 m2 olduğunu zannediyorum. Yonca yolu araziye denk gelince istimlak sonrası geriye kalan bölüm 8500 m2 olarak tescil edilmiş olabilir. Bilginizi rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

samilov
10-12-2009, 14:51
Merhaba arkadaşlar.Ankarada arsalar hakkında bilgi edinmeye çalışırken bu siteye takıldım ve Bir kaç gündür siteyi takip ediyorum.
Elimde 30000 tl civarı para var ve kısa veya orta vadede işime yarayacak imarsız yer arıyorum.Bir kaç günlük bilgimle Gölbaşı civarı,Çayyolu şehitali civarı ve havaalanı çevresi Akyurt tarafı prim yapar gibi geldi.Tabi ki bu konuda çok yetrersiziim.
Bana bu konuda öneri verebilir misiniz?

emlaksan
11-12-2009, 12:51
Sayın Samilov;
Hedeflenen imarsız bölgelerin planlı olup olmadığı, bununla ilişkili vadenin belirlenmesi ve beklenen vade içerisinde yatırım hedefinin tutturulması hususlarına azami dikkat ediniz. Ayrıca yatırımınız hisseli olacaksa, ek olarak, farklı kriterlere dayanan çok yönlü inceleme ve tespitlerin yapılması gerektiği inancındayım.
Selamlar,
Serhan

.

samilov
11-12-2009, 13:37
Sn.Emlaksan tüm forum üyelerine yardım eli uzatıyorsunuz.Bundan benide yararlandırdığınız için çok teşekkür ederim.
Dün kaybettiğimiz 19 maden işçimiz ve 7 şehidimiz için hepimizin başı sağolsun.

emlaksan
11-12-2009, 14:35
Sayın Samilov;
Rica ederim. Dikkat çektiğiniz üzere, 7 Şehidimiz ve 19 Madenci kardeşimizi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Ailelerinin, yakınlarının ve ülkemizin başı sağolsun. Sabırlar diliyorum.
Saygılarımla,
Serhan

.

sniper63
11-12-2009, 14:46
Sayın Samilov;
Rica ederim. Dikkat çektiğiniz üzere, 7 Şehidimiz ve 19 Madenci kardeşimizi kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Ailelerinin, yakınlarının ve ülkemizin başı sağolsun. Sabırlar diliyorum.
Saygılarımla,
Serhan

.

aynen katılıyorum ALLAH yakınlarına sabır versin mekanları cennet olsun inşallah....

ferit_bey
12-12-2009, 09:44
sayın emlaksan
bir konuyu daha sormak istiyorum forumda çayyolunda dodurga tarafı çok konuşulmuş
bu bölge hakkında düşünceleriniz olumlumu abi tercih edersek nelere dikkat etmeliyiz saygilar

kaya
12-12-2009, 13:16
Satın emlaksan
Paylaşımınız için Teşekkürler.
Buğün gidip Yapracık böşgesine bakacağım.Arsa yatırımının tam zamanı diye düşünüyorum.

emlaksan
12-12-2009, 15:16
Satın emlaksan
Paylaşımınız için Teşekkürler.
Buğün gidip Yapracık böşgesine bakacağım.Arsa yatırımının tam zamanı diye düşünüyorum.

Rica ederim. İnşallah gönlünüze göre bir yer bulursunuz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
12-12-2009, 16:02
sayın emlaksan
bir konuyu daha sormak istiyorum forumda çayyolunda dodurga tarafı çok konuşulmuş
bu bölge hakkında düşünceleriniz olumlumu abi tercih edersek nelere dikkat etmeliyiz saygilar

Sayın Ferit bey;
Çayyolu Dodurga bölgesini kişisel olarak çok beğeniyorum ve yarınlarda yatırımcısını ziyadesiyle memnun edecek bir bölgedir diyorum. Bu sonuca varmamdaki sebepleri bir çok kez izah ettim. Her şeyden evvel planlı bölgedir. Plan içerisinde yer alan elemanlar açısından baktığımda yine fazlasıyla öne çıkmaktadır. Yapılaşma yakındır. Kriz sonrası fiyatlar bir parça regüle oldu. Yatırım ve dolayısıyla imar hedefleri 5-10 sene olanlar için Dodurga arazisi uygundur. Ayrıca etap halinde sürpriz bir imar gelebilir. Planda sağlık sitesi, kültür sitesi, eğitim sitesi, ar-ge bölgesi, raylı sistem, golf alanı gibi bir çok uygulama yapılacak. Aynı zamanda ihtiyaca göre belirlenecek bir zamanda bölgede batı terminalini olası görüyorum. Bunlar Dodurga ve çevre araziler için son derece önemlidir. Bana göre bunları biliyor olmamız ise yatırımcı açısından çok daha önemlidir. O nedenledir ki çoğu yazı ve paylaşımlarımda altını çizerek, lokasyon ve parsel seçiminin ehemmiyeti üzerinde duruyorum. Eğer gelmeyi arzu ederseniz yarın, 13 Aralık 2009 Pazar günü sabah 10 da forum dostlarıyla buluşacağız. Dodurga bölgesine yönelik küçük bir keşif gezisi düzenledik. Tüm forum dostlarımız katılabilir. Bu etkinliğe dahil olup araziyi ve üzerindeki planları tanımak isteyenler .0532 5544294 nolu telefonumdan bana, 12 Aralık Cumartesi gecesi 24'e kadar ulaşabilirler. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
12-12-2009, 17:48
Sayın Ferit bey;
Çayyolu Dodurga bölgesini kişisel olarak çok beğeniyorum ve yarınlarda yatırımcısını ziyadesiyle memnun edecek bir bölgedir diyorum. Bu sonuca varmamdaki sebepleri bir çok kez izah ettim. Her şeyden evvel planlı bölgedir. Plan içerisinde yer alan elemanlar açısından baktığımda yine fazlasıyla öne çıkmaktadır. Yapılaşma yakındır. Kriz sonrası fiyatlar bir parça regüle oldu. Yatırım ve dolayısıyla imar hedefleri 5-10 sene olanlar için Dodurga arazisi uygundur. Ayrıca etap halinde sürpriz bir imar gelebilir. Planda sağlık sitesi, kültür sitesi, eğitim sitesi, ar-ge bölgesi, raylı sistem, golf alanı gibi bir çok uygulama yapılacak. Aynı zamanda ihtiyaca göre belirlenecek bir zamanda bölgede batı terminalini olası görüyorum. Bunlar Dodurga ve çevre araziler için son derece önemlidir. Bana göre bunları biliyor olmamız ise yatırımcı açısından çok daha önemlidir. O nedenledir ki çoğu yazı ve paylaşımlarımda altını çizerek, lokasyon ve parsel seçiminin ehemmiyeti üzerinde duruyorum. Eğer gelmeyi arzu ederseniz yarın, 13 Aralık 2009 Pazar günü sabah 10 da forum dostlarıyla buluşacağız. Dodurga bölgesine yönelik küçük bir keşif gezisi düzenledik. Tüm forum dostlarımız katılabilir. Bu etkinliğe dahil olup araziyi ve üzerindeki planları tanımak isteyenler .0532 5544294 nolu telefonumdan bana, 12 Aralık Cumartesi gecesi 24'e kadar ulaşabilirler. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Sevgili Serhan,

Bölge gezisinin çok güzel olacağını düşünüyorum. Yalnız malumunuz şu sıralar Ankara biraz yağışlı, arazinin içine giremeyebiliriz diye düşünüyorum. Genede yarın inşallah bende orada olacağım....

Sevgiler....

emlaksan
14-12-2009, 07:14
Sevgili Arcan,
Haklısın. Kış aylarında arazi üzerinden takip zor olabiliyor. Kadastral yollar sürprizlere açık. Dodurga da gezi düzenlediğimiz bölgede yapılaşma bulunması sebebiyle belediye, hedeflediğimiz arazilerin çok yakınına kadar dolgulu yol yapıp alt yapı getirmiş. Belli bir yere kadar gidip görebiliyoruz. Yaz aylarında ise hiç bir yerde sıkıntı yaşamıyoruz. Etkinliğimizin faydalı olduğu inancındayım. Bölgeye her gidişimde çevre yapılaşmasının ve planların olumlu etkisini yaşıyorum. Çayyolu bölgesinin hangi hızla geliştiğini görebilmek açısından bu tip etkinlikler bence çok faydalı. İnsanın bakış açısını değiştirebiliyor. Hiç şüphesiz her bölge için aynı tutum izlenebilir. Plan incelendikten hemen sonra bölgeyi bir de toprak üzerinden değerlendirmek ayrı bir keyif.
Selamlar,
Serhan

.

simseker
14-12-2009, 07:20
çankaya yıldıza 5 dk mesafede olan mamak ege mahallesi bölgesi konusunda bilgi sahibi olan arkadaş varmı

emlaksan
14-12-2009, 20:50
çankaya yıldıza 5 dk mesafede olan mamak ege mahallesi bölgesi konusunda bilgi sahibi olan arkadaş varmı

Sayın Simseker;
Ege mahallesi hakkında öğrenmek istedikleriniz nelerdir bahseder misiniz?
Selamlar,
Serhan

.

tunal
14-12-2009, 21:38
Sayın Ferit bey;
....
Bunlar Dodurga ve çevre araziler için son derece önemlidir. Bana göre bunları biliyor olmamız ise yatırımcı açısından çok daha önemlidir. O nedenledir ki çoğu yazı ve paylaşımlarımda altını çizerek, lokasyon ve parsel seçiminin ehemmiyeti üzerinde duruyorum. Eğer gelmeyi arzu ederseniz yarın, 13 Aralık 2009 Pazar günü sabah 10 da forum dostlarıyla buluşacağız. Dodurga bölgesine yönelik küçük bir keşif gezisi düzenledik. Tüm forum dostlarımız katılabilir. Bu etkinliğe dahil olup araziyi ve üzerindeki planları tanımak isteyenler .0532 5544294 nolu telefonumdan bana, 12 Aralık Cumartesi gecesi 24'e kadar ulaşabilirler. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Bu mesajı geç okuduğumdan kaçırdım :(, gerçi geçen yaz kendi aracımla şöyle bir gezmiştim.
Pazar günü hava pek iyi değildi ama gidebildiniz mi? İzlenimleriniz nasıldı?

Teşekkürler
tunahan

emlaksan
15-12-2009, 08:43
Sayın Tunal;
Eskişehir yolu Dodurga bölgesine düzenlediğimiz keşif/gözlem gezisi kararını aniden aldık. Bu sebeple duyuru fırsatımız Cumartesi günü oldu. Yeni yılda daha geniş kapsamlı bir etkinlik planlıyoruz. Batı istikametinde gelişimin çok süratli olduğunu ve diğer bölgelere nazaran daire ve ticarethane değerlerinin yüksek olduğunu değerlendirdik. Gelişimin hangi istikametlere doğru gittiğini gördük. Plan ve uydu incelemeleri sonrasında toprak üzerinden değerlendirme yapmak ayrı avantaj. Böyle bir gelişim tablosunu yüksek irtifadan izlemek de öyle. Google earth hizmetinin faydalarını bir kez daha değerlendiriyor, bu hizmete hakkını teslim ediyorum. Arazide belli noktalara kadar ilerledik. Bölgede yapılaşma olduğundan dolgulu yolarda hiç sıkıntı yaşamadık. Toprak üzerinde bilgi paylaşımında bulunduk. Hava şartları nedeniyle fazla uzatmadık ve keşfi sonlandırdık. Sonuç olarak bu etkinlikten memnun kaldık. Yeni yılda bir çok etkinlik tertib edeceğiz.
Selamlar,
Serhan

.

albatros22
15-12-2009, 11:58
forum dostları selamlar
forumu sık sık takip etmeye çalışıyor bilgilerinizden faydalanıyorum araştırmalarım neticesinde imarsız bir bölgede arazi satışı gerçekleştiren bir firmayla irtibata geçtim ve sitelerinden aşağıdaki resmi ve fiyatları aldım

http://img692.imageshack.us/img692/899/adsziim.th.jpg (http://img692.imageshack.us/i/adsziim.jpg/)

1000 m2
Peşin : 5.750 TL

12 Ay Vade
Peşinat : 2.750 TL
12x295 TL = 3.540 TL
Toplam : 6.290 TL

24 Ay Vade
24x165 TL = 3.960 TL
Toplam : 6.710 TL

değerli yorumlarınızı bekliyorum şimdiden tşkler iyi çalışmalar

emlaksan
15-12-2009, 22:18
Sayın Albatros22;
Bu yer sanırım kooperatif. Bölge uygun fiyatlı olması ile öne çıkıyor.
Selamlar,
Serhan

.

Ahmet 75
16-12-2009, 10:24
forum dostları selamlar
forumu sık sık takip etmeye çalışıyor bilgilerinizden faydalanıyorum araştırmalarım neticesinde imarsız bir bölgede arazi satışı gerçekleştiren bir firmayla irtibata geçtim ve sitelerinden aşağıdaki resmi ve fiyatları aldım

http://img692.imageshack.us/img692/899/adsziim.th.jpg (http://img692.imageshack.us/i/adsziim.jpg/)

1000 m2

12 Ay Vade
12x295 TL = 3.540 TL

24 Ay Vade
24x165 TL = 3.960 TL

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=21524&page=21
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?p=3297461#post3297461
Sanırım bahsettiğiniz yer 101/5 parsel..5-6 ay önce bu alanla ilgili bir bilgi alışverişi olmuştu..Sayın camsoy ve emlaksan değerli görüşlerini belirtmişlerdi..Linklerden ulaşabilirsiniz..

BAYRAM100
16-12-2009, 11:41
Sayın Emlaksan...
ÇAnkaya 1.bölge Mahallesi.Karataş Sokağı.Cevizindere Mevki.Parsel No:163 Yüzölçümü 108.550 Bu taşınmazın 5600/3039400 hissesine sahibim bu arsanın konumu,fiyatı ve geleceği hakkında tarafımı bilgilendirseniz seviinirim..
Yardımınıza teşekkür ederim...

emlaksan
16-12-2009, 12:58
Sayın Bayram100;
Karataş 163 parselin konumu güzel. Fiyat hususunda son dönemde Karataş ile ilgili fiyat istatistiği tutmuyorum. Kriz sebebiyle satışa konulan mallar ihtiyaç nedeniyle satıldığından uygun fiyatlarda bulunabiliyor. İhtiyaç duymayanlar için satım zamanı değil. Şu an Ankara için bölge ayırmadan alım zamanıdır diyebiliriz. Bu bölgenin ileriye dönük olarak güzel bir gelişim göstereceğinden eminim fakat plan uygulaması ile ilgili bir zaman söylemek doğru değil. Bu noktada beklediğim en yakın gelişme rekreasyon çalışması yapılmasıdır ki bu bile parsellerin genel değerlerini olumlu etkileyecektir. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

BAYRAM100
16-12-2009, 13:27
Sayın Emlaksan Teşekkür ederim...
Bu bölgede alım yapılmasını öneriyorsunuz sanırım...
Uzun dönemli bir yatırım yapılması gerekiyor sanırım bu bölgede arsa almak...
Teşekkrüler saygılar

emlaksan
16-12-2009, 14:10
Sayın Bayram100;
Rica ederim. Bölge plan - uydu - pafta üçgeni içerisinde incelendiğinde haklı olarak beğenimizi kazanıyor. Aslına bakarsanız imarsızlık durumu bu noktada olmamalı idi. Belediyeye tepkili olan arkadaşları anlayabiliyorum. Yatırımcı için zaman konusunda relax olmakta problem yoksa bence yatırımda da sorun yok demektir. Kişisel bakış açım bu. Bir başka görüşle bölgeyi her zaman sürprize açık değerlendiriyorum.
Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

albatros22
16-12-2009, 15:24
öncelikle serhan bey ve arcan beye göstermiş oldukları ilgiden dolayı tşk ediyorum.allah izin verirse arcan beyle alışverişde bulunacağız. şimdiki sorum serhan beye hafta sonu yapmış olduğunuz keşif gezisi sanırım olumlu sonuçlar doğurdu ve doğurmaya devam edecek.dodurga bölgesinde de yukarıda belirttiğim şekilde ve bu fiyatlarda arazi bulmamız mümkünmüdür.sanırım bu bölgeyle siz ilgilisiniz.eğer böyle bir imkan varsa cevaplarsanız sevinirim.eğer hesaplarım tutarsa sizin bölgenizde de böyle bir imkan olursa açıkcası değerlendirmek istiyorum.değerli bilgilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var tşkler iyi çalışmalar

asil olçun
16-12-2009, 15:25
sayın albastos22,
bahsi geçen yerin ada ve parselini yazarak, kooperatif hakkında bilgi veriniz. bu bölge hakkında bilgisi olan forum dostları çıkabilir.
havaalanı güzergahına oto galerilerinin taşınması işlemi ne durumda, taşınacak bölgenin yeri tam neresi oluyor. esenboğa mahallesine yakınmı bilgisi olan varmı?

emlaksan
16-12-2009, 19:49
öncelikle serhan bey ve arcan beye göstermiş oldukları ilgiden dolayı tşk ediyorum.allah izin verirse arcan beyle alışverişde bulunacağız. şimdiki sorum serhan beye hafta sonu yapmış olduğunuz keşif gezisi sanırım olumlu sonuçlar doğurdu ve doğurmaya devam edecek.dodurga bölgesinde de yukarıda belirttiğim şekilde ve bu fiyatlarda arazi bulmamız mümkünmüdür.sanırım bu bölgeyle siz ilgilisiniz.eğer böyle bir imkan varsa cevaplarsanız sevinirim.eğer hesaplarım tutarsa sizin bölgenizde de böyle bir imkan olursa açıkcası değerlendirmek istiyorum.değerli bilgilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var tşkler iyi çalışmalar

Sayın Albatros22;
Rica ederim. Yatırımınız hayırlı olsun. O bölgede belirttiğiniz şekilde yer bulmak mümkün değil.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-12-2009, 20:04
Merhaba,
Etlik Aşağıeğlence merkezde seçkin bir yatırım fırsatı doğdu. Ankarada genel olarak 120 ay sürede kendini egale eden fırsata rastlanmazken bu ticari bina yatırımında 120 ay sürede neredeyse yatırım miktarını ikiye katlayan müthiş bir seçenek ortaya çıktı. Kira getirisiyle bunu sağlayabilecek bir başka yatırım düşünemiyorum. Yatırım maliyeti 1.200.000 lira civarında. İlgilenen dostlar beni arayabilir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
17-12-2009, 16:40
forum dostları selamlar

1000 m2

12 Ay Vade
12x295 TL = 3.540 TL

24 Ay Vade
24x165 TL = 3.960 TL

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=21524&page=21
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?p=3297461#post3297461
Sanırım bahsettiğiniz yer 101/5 parsel..5-6 ay önce bu alanla ilgili bir bilgi alışverişi olmuştu..Sayın camsoy ve emlaksan değerli görüşlerini belirtmişlerdi..Linklerden ulaşabilirsiniz..

Sayın Albatros,

Elimizden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Teşekkür ediyorum iyi dilekleriniz için..

Sn Ahmet 75,

Hocam hafıza süper :super:Bravo diyorum... Hayırlı günler ve bol kazançlar dilerim....

Arcan

kara06
21-12-2009, 10:31
Merhaba,
Etlik Aşağıeğlence merkezde seçkin bir yatırım fırsatı doğdu. Ankarada genel olarak 120 ay sürede kendini egale eden fırsata rastlanmazken bu ticari bina yatırımında 120 ay sürede neredeyse yatırım miktarını ikiye katlayan müthiş bir seçenek ortaya çıktı. Kira getirisiyle bunu sağlayabilecek bir başka yatırım düşünemiyorum. Yatırım maliyeti 1.200.000 lira civarında. İlgilenen dostlar beni arayabilir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tüm üyelere selamlar...aranıza yeni katıldım ...böyle bir forumla bizlere yardımcı olduğunuz içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
aşağı eğlencedeki yerle ilgili bilgi verirmisiniz.?

emlaksan
21-12-2009, 16:44
Sayın Kara06;
Etlik Aşağıeğlence merkezinde eski bir bina. İmar açısından değerlendirilecek yönleri var. Karşılıklı görüşmemizde fayda var. Çünkü çok detay var.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-12-2009, 10:30
Merhaba,
Çayyolu Dodurga MİA merkezinde, açılacak 60 metre genişliğindeki bulvara cephe ve yapılacak raylı sistem metro durağı yanına konuşlu bir parsel içerisinde yatırım imkanı oluştu. Uygun fiyatı ve mükemmel lokasyonu ile şufa açısından temiz oluşunu olumlu değerlendiriyoruz. Bu bölgede net bir adet daire getirisi elde etmek için minimum 400-450 m2 yatırım yapılması yeterlidir. Emsalin yüksek olması yatırımcılara önemli avantajlar sağlayacaktır. Yatırım maliyeti ~ 25.000 Türk Lirasıdır. Kabul edilebilir vadeyi 5-10 yıl arasında ön görmekle birlikte gerçekte imarı daha yakın zamanlı bekliyoruz. Bölgede yüksek beklentiler mevcut, yapılaşma oldukça yakın ve görülebilir vaziyettedir. MİA yakınında bulunan bu yapılaşmaya yeni Ata Bilge sitesi güzel bir örnek oluşturmaktadır. Kısıtlı metraja rağmen grup olarak yatırım imkanı bulunmasını, birlikten güç doğar şeklinde değerlendiriyorum. Bu sebeple 27 Aralık 2009 Pazar günü bölgeyi tanıma gezisi yapacağız. Katılmak isteyenler .emlaksan@hotmail.com adresime yazarak veya .0532 5544294 nolu telefonumu arayarak bildirebilirler. Bu etkinlik esnasında ayrıca imar aşamaları, kooperatifleşme ve avantajları, kadastro uygulamaları konularında istişare ve fikir teatisinde bulunacağız. Etkinliğimize E.Kadastro Müdürü Mustafa hocamızı, görüşlerinden istifade etmek üzere davet ettik. Kendisi de aramızda bulunacak. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

Darendeli
25-12-2009, 01:04
serhan bey gelismelerle ilgili bilgi aktarirsaniz iyi olur,cocuklar icin yatirim amacli 2 hisse düsünebilirim ,slmlar:)

emlaksan
25-12-2009, 09:01
Sayın Darendeli;
Gelişmeleri paylaşırım. Bana iletişim bilgilerinizi gönderiniz. Telefon e-mail vb. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Darendeli
25-12-2009, 11:57
tabii ki e mail zengili44@yahoo.de slmlar

scazi06
25-12-2009, 12:16
Sayın emlaksan 40.000 Tl ye kadar arsa arıyorum yatırım için uygun bir yer olursa haberlerinizi bekliyorum

knidos
25-12-2009, 13:31
arkadaşlar,merhabalar.çankaya karataş ayvat deresi mevkiisi,1273 parseldeki 3160 m2 yerimi satıyorum.tek tapu olmakla birlikte 1990 yılından beri üzerimize kayıtlıdır.15 günlüğüne fiyatını 60 tl/m2 olarak indirdim.bilgilerinize.emlaksan serhan bey özellikle sizin dikkatinize.baba yadigarı bu parseli daha ucuz fiyata vermek istemiyorum.yardımlarınızı bekliyorum.mutlu,sağlıklı,kazançlı bir yeni yıl dileğiyle.oğuz germen.

emlaksan
25-12-2009, 15:00
tabii ki e mail zengili44@yahoo.de slmlar

Sayın Darendeli;
Teşekkür ederim. Notlarıma aldım. Size kısa süre içinde bilgi vereceğim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-12-2009, 15:21
Sayın Knidos;
Telefon ile görüşmemizde belirttiğim üzere bende gayrimenkulünüzün satışıyla ilgili katkıda bulunmaya çalışıyorum.
Bir gelişme olursa size haber edeceğim. Gayrimenkulünüzün tek tapu oluşu, bu konuya önem verenler için tercih nedenidir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-12-2009, 15:29
Sayın emlaksan 40.000 Tl ye kadar arsa arıyorum yatırım için uygun bir yer olursa haberlerinizi bekliyorum

Sayın Scazi06;
Bana telefon ve e-mail bilgilerinizi gönderebilir misiniz? Size öneride bulunabilirim.
Selamlar,
Serhan

.

ferit_bey
26-12-2009, 09:12
serhan abi düzenlenen geziye katılacağım benide yazmanızı rica ediyorum benim sormak istediğim şey minimum yatırım 25000 fakat param 20000 ve üzerine çıkamıyorum ayrıca grup olarak yatırımın getirisii götürüsü neler bilgi verirmisin teşekkürler sayglar

emlaksan
26-12-2009, 10:31
Sayın Scazi06;
Özel mesaj seçeneğini kapatmışsınız. Bilgileri size gönderemiyorum. Bana mail adresinizi yazarsanız iyi olur.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
26-12-2009, 11:10
serhan abi düzenlenen geziye katılacağım benide yazmanızı rica ediyorum benim sormak istediğim şey minimum yatırım 25000 fakat param 20000 ve üzerine çıkamıyorum ayrıca grup olarak yatırımın getirisii götürüsü neler bilgi verirmisin teşekkürler sayglar

Sevgili Ferit;
Yarın keşife çıkacağımız bölge yüksek emsallidir. Bu diğer bölgelere nazaran daha az metraj ile daire getirisi anlamına gelmektedir. Minimum 400-450 m2 yatırım yapıldığında, ~ 2 adet daire hakkına sahip olunacaktır. Bu noktada 1 daireyi müteahhit payı olarak çıkarırsak, 1 daire de yatırımcıya kalacaktır. Bu sebeple ifademde minimum 400-450 m2 alınmalı diye belirttim. Eğer 25.000 Lira yerine 20.000 Liralık alım yapılırsa, ileride ufak bir metraj takviyesi yapılabilir. Yada imar sonrası yapılaşma başladığında, parseli müteahhide verirken ufak bir tamamlama farkı ödenebilir. Dolayısıyla minimum yatırım bedeli ile mevcut paran arasında uçurum bulunmadığından endişe etmene de gerek yok. Diğer yandan grup yatırımları bana göre bir çok riski bertaraf etmektedir. Olumsuz bir yönü olmadığı gibi bir çok açıdan azami ölçüde olumlu ve faydalıdır. Her şeyden evvel '' birlikten güç doğar '' diyebiliriz. Yine bir yatırımda, birlikte hareket eden insanlar, imar başlangıç safhasında kooperatifleşerek, imar yasasının sosyal amaçla kurulmuş böylesi oluşumlara tanıdığı ayrıcalıklardan istifade edebilirler. Bunu çok önemli buluyorum. İmar esnasındaki metraj kaybı açısından yada bir diğer ifade ile emsalin, kooperatifler lehine, daha yüksek gerçekleşmesi şeklinde açıklanabilir. Sonuçta birlikte hareket eden insanlar açısından olumlu yönde fark yaratacak, faydalar sağlayacaktır.
Selamlar,
Serhan

.

ayyıldız
26-12-2009, 11:29
Sayın Emlaksan Kazan Bölgesi ile ilgili pek öneri ve yazılar görmedim. Şuanda İstanbulda oturuyorum.
Kazanda Merkeze 2KM mesafede daha önce imara girmiş ve mülk sahiplerinin dava açması
sonucu çıkmış (Kanal ve İHLisesi civarı) 4000 m2 yer aldım. Acaba biraz daha alsam mı diye düşünüyorum.
Bu bölge gelişir mi
teşekkürler

emlaksan
26-12-2009, 11:47
Sayın Emlaksan Kazan Bölgesi ile ilgili pek öneri ve yazılar görmedim. Şuanda İstanbulda oturuyorum.
Kazanda Merkeze 2KM mesafede daha önce imara girmiş ve mülk sahiplerinin dava açması
sonucu çıkmış (Kanal ve İHLisesi civarı) 4000 m2 yer aldım. Acaba biraz daha alsam mı diye düşünüyorum.
Bu bölge gelişir mi
teşekkürler

Sayın Ayyıldız;
Kazan bölgesi gelişimini sürdürmektedir. Bir çok yerinde imar gerçekleşti. TK alanları da mevcuttur. Belli bir miktar yatırım yapmışsınız. Hayırlı olsun. Bu durumda yine aynı yere yatırım yapabileceğiniz gibi ikinci yatırımı yayarak başka bir bölgeye kayabilirsiniz. Yerinizde olsam farklı bölge tercih ederdim ama bunu ifade etmiş olmam aynı bölgeye yatırım yapmayın anlamı taşımıyor, belirtmek isterim. Kişisel düşüncem o dur ki, yatırımda çeşitlilik kendi gerçekleri içerisinde değerlendirildiğinde avantajlar sağlayabiliyor. Batı koridorunu mercek altına almanızı öneririm. Alternatiflerle birlikte değerlendiriniz. Nihai karar sizindir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

Not: Fuat Erkmen İmam Hatip Lisesi civarı araziler 2025 lere kadar tarımsal nitelikli arazi ve tarımsal sulama alanları şeklinde görünmektedir. Anladığım kadarıyla yatırımınızı Yassıören köyü ile İHL arasında bir yere yaptınız. İHL nin doğusu tarımsal sulama alanları, batısı tarım arazileridir. Eğer icab ederse nokta lokasyon - plan - pafta üçgeni içerisinde değerlendiririz. Alternatifleriyle birlikte değerlendiriniz.

.

ayyıldız
26-12-2009, 12:08
Sayın Emlaksan
cevabınız için tekrar teşekkür ederim.

esemihozb
26-12-2009, 16:40
Eskişehir yoluna tam 500 metre mesafede 6584m2 5000lik geçmiş, 1000lik çok yakında geçecek çokören yoluna dönünce (tokiye kadar 1000 lik geçecek) e:0.75 bekleniyor... 130000 e verilecektir. 1000 lik gecerse katlanacak bir yer... 0546 4336240

esemihozb
26-12-2009, 16:41
Eskişehir yolunda yolun sağ kısmında yola yakın 5100 m2 civarı arsa 140000tl 05464336240 ...

esemihozb
26-12-2009, 16:42
Arkadaşlar okul arsası lazım... 2,5-4 dönüm arası batıkent eryaman ya da antares civarlarında acil.... 0546 4336240

emlaksan
26-12-2009, 16:57
Sayın Ayyıldız;
Rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ferit_bey
26-12-2009, 17:05
[QUOTE=emlaksan;3860738]Sevgili Ferit;
Yarın keşife çıkacağımız bölge yüksek emsallidir. Bu diğer bölgelere nazaran daha az metraj ile daire getirisi anlamına gelmektedir. Minimum 400-450 m2 yatırım yapıldığında, ~ 2 adet daire hakkına sahip olunacaktır. Bu noktada 1 daireyi müteahhit payı olarak çıkarırsak, 1 daire de yatırımcıya kalacaktır. Bu sebeple ifademde minimum 400-450 m2 alınmalı diye belirttim. Eğer 25.000 Lira yerine 20.000 Liralık alım yapılırsa, ileride ufak bir metraj takviyesi yapılabilir. Yada imar sonrası yapılaşma başladığında, parseli müteahhide verirken ufak bir tamamlama farkı ödenebilir. Dolayısıyla minimum yatırım bedeli ile mevcut paran arasında uçurum bulunmadığından endişe etmene de gerek yok. Diğer yandan grup yatırımları bana göre bir çok riski bertaraf etmektedir. Olumsuz bir yönü olmadığı gibi bir çok açıdan azami ölçüde olumlu ve faydalıdır. Her şeyden evvel '' birlikten güç doğar '' diyebiliriz. Yine bir yatırımda, birlikte hareket eden insanlar, imar başlangıç safhasında kooperatifleşerek, imar yasasının sosyal amaçla kurulmuş böylesi oluşumlara tanıdığı ayrıcalıklardan istifade edebilirler. Bunu çok önemli buluyorum. İmar esnasındaki metraj kaybı açısından yada bir diğer ifade ile emsalin, kooperatifler lehine, daha yüksek gerçekleşmesi şeklinde açıklanabilir. Sonuçta birlikte hareket eden insanlar açısından olumlu yönde fark yaratacak, faydalar sağlayacaktır.
Selamlar,
Serhan

Teşekkürler Serhan Abi.Yarın görüşmek üzere saygılar.

ferit_bey
26-12-2009, 17:06
Teşekkürler Serhan Abi.Yarın görüşmek üzere saygılar.

emlaksan
26-12-2009, 17:11
Sevgili Ferit;
Rica ederim. Yarın görüşmek dileği ile hoşçakal.
Selamlar,
Serhan

.

knidos
26-12-2009, 23:25
[QUOTE=emlaksan;3858736]Sayın Knidos;
Telefon ile görüşmemizde belirttiğim üzere bende gayrimenkulünüzün satışıyla ilgili katkıda bulunmaya çalışıyorum.
Bir gelişme olursa size haber edeceğim. Gayrimenkulünüzün tek tapu oluşu, bu konuya önem verenler için tercih nedenidir.
Selamlar,
Serhan

ilginize çok teşekkür ederim serhan bey.

emlaksan
27-12-2009, 13:43
Sayın Knidos;
Rica ederim, selamlar.

.

emlaksan
27-12-2009, 13:48
Merhaba,
Bugün Çayyolu Dodurga bölgesine planladığımız geziyi 10:00 ve 11:30 saatlerinde iki etap halinde gerçekleştirdik. Faydalı olduğu inancındayım. Yeni yılda Ankara arazilerine yönelik keşif turlarını sürdürmeyi istiyoruz. Arazi üzerinde toplanarak yaptığımız söyleşilerde çok farklı sesler çıkabiliyor ve bilgiler paylaşılıyor. Katılımcılar arasında bulunan bir büyüğümüz, üzerinde bulunduğumuz arazinin büyük bir bölümünün kimler tarafından alındığını, hizmetin gelmesi hususunda muhtemel tarihleri, geçmişle mukayese ederek ifade etti. Dikkat çekici bir konuyu geziye katılamayanlar ile paylaşmak istiyorum. Katılımcı büyüğümüz, 1997 ler civarında Çayyolu Yaşamkent bölgesine ilk gelenlerden olduğunu ve o tarihlerde aracını Eskişehir yolu üzerine bırakıp, yürüyerek evine ulaştığını anlattı. Hizmet, alt yapı hiç bir şey yokmuş. Ve birden bire büyük bir inşaatın başladığını ve 1-2 yıl içerisinde tüm alt yapının tamamlanarak süreç içerisinde binlerce konut üretildiğini söyledi. Batı koridorunun süratli gelişimi konusunda, genel kabul gören bu gerçeği, canlı şahidi ile teyid etme fırsatını da yakalamış olduk. Ayrıca Mustafa hocamıza bilgi paylaşımları için teşekkür ediyoruz.
Selamlar,
Serhan

.

Cahit
27-12-2009, 23:18
merhaba,
bir süredir bu forumu özellikle bu başlığı takip ediyorum.
çok faydalı bilgiler edindim, serhan bey müthiş bilgi ve tecrübesi ile beraber inanılmaz enerjisiyle herkese ve son derece cömert bir şekilde bilgi yardımında bulunuyor ve hepimizin takdirini kazanıyor.
kendisiyle ve mustafa hocamızla tanışma imkanım oldu ve ilk düzenlenen Çayyolu-Dodurga etkinliğine katıldım.
pafta ve haritalarda gördüğüm yerleri arazi üzerinde de tetkik etmemnin çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.
bu bolgede her yönden bir yapılaşma baskısı olduğu çok açık görülüyordu. ayrıca burada özel imarlı yapılaşma yerleri ve hatta yerleşimlerin olduğunu da görmüştük.
bu bölgenen hızlı gelişeceğine inanıyorum ve ben de imkanım ölçüsünde küçük bir yatırımda bulunacağım.

selamlar, serhan bey ve dostlarına teşekkürler.

tunazade
29-12-2009, 12:20
Sevgili Ferit;
Yarın keşife çıkacağımız bölge yüksek emsallidir. Bu diğer bölgelere nazaran daha az metraj ile daire getirisi anlamına gelmektedir. Minimum 400-450 m2 yatırım yapıldığında, ~ 2 adet daire hakkına sahip olunacaktır. Bu noktada 1 daireyi müteahhit payı olarak çıkarırsak, 1 daire de yatırımcıya kalacaktır. Bu sebeple ifademde minimum 400-450 m2 alınmalı diye belirttim. Eğer 25.000 Lira yerine 20.000 Liralık alım yapılırsa, ileride ufak bir metraj takviyesi yapılabilir. Yada imar sonrası yapılaşma başladığında, parseli müteahhide verirken ufak bir tamamlama farkı ödenebilir. Serhan

.

Hesabı özetleyecek olursak 450 m2X 0.6 = 270 m2 imarlı arsaya dönüşüm..

Parsel konumuna göre yoldan çekmelerle birlikte en az %10 kayba uğrar..(Üstelik Hiç Çevre düzenlemesi kaybı olmadığını varsayıyoruz)

270 - 27 = 243 m2 inşaat alanı kişi başı..%50 ile müteahhite verdiğinizi düşünüyoruz..Aslında Yüksek emsal bölge diyorsanız bunun %30 u geçmemesi lazım...Herneyse %50 ile verdiniz..Kelle başı yarı yarıya 243/2 bürüt alan kaldı..121.5 bürüt daire net 85 m2 yi geçmeyen muhtemelen 2+1 zorlanırsa ucube bir 3+1 şeklinde ufak şirin bir daireniz olur..Bunun ederi de beklediğiniz 10 seneye değermi tartışılır..Yukarıda öngörülenler aslında çok cazip bir yatırım olmadığını gösteriyor..Maksat daire sahibi olmaktan ziyade karlı bir yatırım ise 25 milyarı bağlum bölgesine gömmek daha mantılklıdır..Aynı paraya aynı süre (10 sene) beklerseniz 5 ten fazla min 130m2 neti olan daireleriniz olur..(Menfi düşüncem)

camsoy
29-12-2009, 17:04
Hesabı özetleyecek olursak 450 m2X 0.6 = 270 m2 imarlı arsaya dönüşüm..

Parsel konumuna göre yoldan çekmelerle birlikte en az %10 kayba uğrar..(Üstelik Hiç Çevre düzenlemesi kaybı olmadığını varsayıyoruz)

270 - 27 = 243 m2 inşaat alanı kişi başı..%50 ile müteahhite verdiğinizi düşünüyoruz..Aslında Yüksek emsal bölge diyorsanız bunun %30 u geçmemesi lazım...Herneyse %50 ile verdiniz..Kelle başı yarı yarıya 243/2 bürüt alan kaldı..121.5 bürüt daire net 85 m2 yi geçmeyen muhtemelen 2+1 zorlanırsa ucube bir 3+1 şeklinde ufak şirin bir daireniz olur..Bunun ederi de beklediğiniz 10 seneye değermi tartışılır..Yukarıda öngörülenler aslında çok cazip bir yatırım olmadığını gösteriyor..Maksat daire sahibi olmaktan ziyade karlı bir yatırım ise 25 milyarı bağlum bölgesine gömmek daha mantılklıdır..Aynı paraya aynı süre (10 sene) beklerseniz 5 ten fazla min 130m2 neti olan daireleriniz olur..(Menfi düşüncem)

Sayın Tunazade,

Hesabında doğru olan tek bilgi başlangıçtaki metraj yani 450m2.:)Heasabınızda 4 ana hata var. Bir inşaat mühendisi olarak konuya son derece vaakıfım. Hesabımızı baştan yapalım.
450m2 imarsız arsamızdan imar geçsin. Bölgede %44 ile geçmesine rağmen ben biraz daha bonkör davranıyorum ve diyorumki %50 ile geçsin. Bizim elimizde 225 m2 net imarlı arsa kalsın. Her zaman değindiğimiz, önem verdiğimiz nokta burada devreye giriyor.Emsal hesabı. 225 m2 net imarlı arsamız bölgedeki mevcut konumuna göre yeniden şekil alıyor ve düşük emsal ile yüksek emsal burada devreye giriyor (örnek: Dodurga otoban içi emsal: 0,50 ) Bu emsal, belediyenin plansızken düşündüğü emsaldir ve aynen gerçekleşmişti. Yani emsal azalmamış, aksine otoban içi bazı bölgelerde dahi emsal yükselmiş ve 0,60 a çıkmıştır.Özellikle bu hususa dikatinizi çekerim . Gene aynı şekilde bazı bölgelerde emsal yüksek çıkmış ve 16 katlı büyük bloklar dikilmiştir Eskişehir yoluna.(Örnek: Turkuaz Vadisi). Bunun bu şekilde cereyan edeceğini, her zaman üzerinde durduğumuz ve önemsediğimiz üst ölçek 2023 nazım imar planında kestirmek ve öngörmek teknik olarak mümkündür.

Şimdi sizin hesabınız yüksek olmayan bir emsale göre yapılsa idi doğru olurdu. Fakat göz ardı ettiğiniz yada göz ardı etmeyerek fakat hesaplayamadığınız nokta emsal hesabı: Dodurga otoban dışı MIA bölgesinde planlanan yaklaşık emsal 1,50 ve üzeridir ve tüm ticari alanlarda emsal de yüksektir. Hal böyle olunca bizim imardan sonra elimizde kalan 225 m2 arsa emsal jhesabına girildiğinde 225m2X1,50 : 337,5 m2 olur.
337.5 m2 arsa dan yaklaşık olarak 2.2 tane 135m2 brüt, 125 m2 lik net daire getirir. ( 337.5/150). Bu 2.2 daireden 1 tanesinin arsa sahibine düşeceği muhakkatır.
Son olarak Çayyolu Dodurga bölgesi ile Bağlumu kıyaslama hadisesine hiç girmeyeceğm bile. Bir tanesi Çayyolu, Eskişehir yolunda, şehrin batı aksında, planlanan metro,tcari alanlar, sosyal donatıların, ve Ankaradaki sermaye sahiplerinin, büyük inşaat firmalarının, ve geçmişi görüp, geleceği az da olsa tasavvur ederek vizyon sahibi insanların yatırım yaptığı güzide bir bölgedir. Bağlumda imarlı arsaların bile son 2 yıldır revizyona alındığı gerçeği içerisinde nasıl olupda imarsız arsa yatırımı yaparak öngörülürde bulunabailirz???Dolayısıyla 2 bölgeyi ve bu bölgelerin kendina ait şartları birbirine kesinlilkle karıştırılmamalıdır.

Selamlar
Arcan

asil olçun
29-12-2009, 22:44
asil olçun
forum dostları,
ihtiyaçdan acil, havaalanı karşısında 3 kat imarlı toki arazisinin yanında, alt yapı hazır.
488 ada-8 parsel 868 m2 arsa 56000tl.

Darendeli
30-12-2009, 00:16
Serhan bey özelden bana göndermis oldugunuz plani inceledim ve bayagi mantikli bir yatirim olacagi inancina vardim bu konuyu biraz acarmisiniz ?burasi tabiiki hisseli olacak alinacak olan miktar ortaklasa potansiyele göremi düsünülmekte ? simdiki durumda kac hissedar var?bu konulari biraz andinlatirsaniz benim gibi diger arkadaslarinda merakini gidermis olursunuz,slmlar Darendeli

emlaksan
30-12-2009, 07:36
Serhan bey özelden bana göndermis oldugunuz plani inceledim ve bayagi mantikli bir yatirim olacagi inancina vardim bu konuyu biraz acarmisiniz ?burasi tabiiki hisseli olacak alinacak olan miktar ortaklasa potansiyele göremi düsünülmekte ? simdiki durumda kac hissedar var?bu konulari biraz andinlatirsaniz benim gibi diger arkadaslarinda merakini gidermis olursunuz,slmlar Darendeli

Sayın Darendeli;
Bölge parselleri genel olarak büyük ve hissedarlı. Hisseli parsellerde uyguladığımız formüllerin yanı sıra bir kolaylıkta parseldeki satıcının Şuf'a hakkından feragatname vermesidir. (Noterden) Böylelikle hisse alımının içereceği nahoş durum tamamiyle bertaraf edilmiş olur. Bizim grup harici hissedar bir kişi olduğundan ve satış öncesi feragatname tanzim edileceği için bu konuda çok rahatız. Her hisseli alımı kendi gerçekleri içerisinde değerlendirerek, o alımda farklı formüller üretmek gerekebilir. Ancak şartlar ne olursa olsun çıkar yollar mevcuttur ve uygulanabilir. Bir yeri hedef yapmadan evvel olasılıkların tümünü değerlendiriyorum. Bu konuda tecrübeliyim. İnce eleyip sık dokuyarak hareket ediyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tunazade
30-12-2009, 19:10
Arcan Bey;

Dodurga bölgesi ile yaklaşık 6-7 senedir takip ediyorum..Şimdiye değin ne söylediysem çıktı..Dodurga köyü (mah.)denilen arazi şehrin batı aksına sıkışmış kısıtlı bir bölgedir..Otoban İç taraflarından bahsetmiyorum..Bu bölge bundan çok değil 4-5 sene evvel m2 si 10-12 tl den o yörenin yerlilerinden çıktı..Yani hemen hepsi sattılar..Şu anda bölgenin köylüsünde pek arazi kalmadı..Bölgeyi bilenler ismini vermeyim Dodurga köyü muhtarının da emlakçılığa sonradan başladığını herkes bilir..İşte herşey bu zamanlarda başlıyor..Tükrkonut-2 nin temeli atılırken orayı karşı yamaçlardan gören dogurga çoktan bölüşüldü..Siz emlakçılar buna rant eğrisi diyorsunuz..O zamanlar bu rant 100 üzerinden 12-15 puan seviyesinde idi..Şu anda ise 85-90 lara çıktı deniliyor..Yani rantın tavana ulaşmasına pek birşey kalmamış..Yine emlakçıların tabiriyle tren çoktan kalkmış durumda..Bahsi geçen bölgenin imarı yakın deniliyor hep bunu konuştunuz geçdiğimiz yıllarda..İmar gelse bile çok şey değişmeyecek bence..Oradan hisse alanlar bence hata ediyorlar..Bunlar benim şahsi görüşümdür..O bölgedeki emlak ticareti ile uğraşanlar bu bölgeden çok para kazandılar..Birde 2007 den evvel tarlasını satanlar kazandı..Bazı insanlar kendine g.menkul yatırım uzmanı diyor..Hukuki anlamda uzmandır ona hak veririm ama yatırım uzmanı demek müşterinin 1 lirasını en kısa zamanda 10 lira yapabilmek demektir..Böyle yeteneği olan biri sizce neden hala bu işi yapsın..Neden hala trilyoner değiller..Kısacası bu bölge için yapılan yorumların %90 ını spekülatif ve umuda yönelik hayalimsi olarak buluyorum..

Değerli üyeler; Bu forumda dodurga bölgesi ile ilgili 2023 nazım planı haricinde ve y.mahalle belediyesi imar md.lüğünce resmi olarak yapılan haberler haricindeki kişisel yorumları iyice tartınız düşününüz diyorum..Benim yazdıklarımda buna dahildir..İyi düşünün..Para kolay kazanılmıyor..

emlaksan
31-12-2009, 05:03
Merhaba,
Her şeyden evvel Dodurga arazilerinin tümü 1/25.000 lik onaylı nazım plan dahilindedir, yani planlıdır. Nazım planda öyle önerildiği için Dodurga otoban içinde gerçekleşen imar köyün değişik yerlerinde sırasıyla 0,30 - 0,50 olarak uygulanmıştır. 2023 nazım plan ile fiilen Dodurga otoban içi uygulama imar planı karşılaştırıldığında, büyük planda neresi az yoğunluklu ve neresi daha yüksek yoğunluklu önerilmiş ise aynı şekliyle-bire bir denk olarak uygulama imar planında gerçekleşmiştir. Bunu nasıl fark edemiyoruz? Verdiğim bu örneği alıp, aynı plan içinde yer alan Dodurga otoban dışı bölgeye projekte ediniz lütfen. Plan okumayı hedef yapacaksak eğer, bunu ancak içi dolu bilgilerle, doğru yerden bakarak ve objektif muhakeme ile başarabiliriz. Evet yapabiliriz. Bu çok net. Şimdi alanı biraz genişletelim müsadenizle. 2023 planında yıllar önce işaretlenip ilan edilen ve şimdi açılmaya başlanan ana arter yollara dikkatinizi çekmek istiyorum. Kimileri için bu caddelerin açılışı olağan iken aynı gerçek bir çokları için büyük sürpriz olmuştur. Örnekler çok. Yeni toptancı halinin nereye tasarlandığını ve yanına da bir cep otogarı tesis olacağını önceden paylaşmıştık. 2023 orjinli pusulada işaret edilen bu iki projenin akıbetini merak eden oldu mu? 1000'lik nihai imar geçti. Böyle net ve güçlü örnekler varken bana göre bize düşen şey visualization '' zihinde canlandırma '' dır. Planlar ışığında ileriyi görmeye çalışmalıyız. Kişisel olarak tercihim o dur ki, Yaşamkent bölgesinde ~ 400.000 lira ödeyip bir daire almaktansa, 2000 metre ilerisinde 2023 planında yüksek yoğunlukla önerilen Dodurga Mia bölgesinden neredeyse 15 de 1 maliyetle arsa almayı yeğlerim. Ben bunu 30.000 liraya daire aldım şeklinde yorumlar öyle kabul ederim. Bekleyebilme becerisi olan dostlara aynı şeyi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Bir başkası pekala daire tercih edip satın alabilir. Ne diyebiliriz ki? Hiç şüphesiz kendine göre geçerli sebepleri vardır. Diğer yandan Dodurga bölgesi batı aksında bir yerlere sıkışmış küçük bir arazi olmaktan çok daha fazlasıdır. Emin olun. Çünkü sadece otoban dışı bölgedeki arazi toplamının bile 15.000.000 m2 den büyük olduğunu tahminen değerlendiriyorum. Ölçü alarak altını daima çizdiğimiz 2023 Nazım İmar Planında Dodurga otoban dışı bölgede, Kültür Sitesi, Sağlık Sitesi, Eğitim Sitesi, Golf Alanı, Merkezi İş Alanları, Ar-Ge bölgesi, Kamu Hizmet Alanı, Konut Alanları ve Metro Raylı Sistem önerilmiş ve tüm bunlar aynı resmi planda onaylanmıştır. Dolayısı ile Dodurga da yüksek beklentilerin oluşmasını, bir muhtarın yada süniyetli emlakçıların manipülasyonu olarak takdim ederseniz, şehir plancılarına, toprağa ve sahiplerine haksızlık etmiş olursunuz . Ve Dodurga ya yatırım yapmayı yanlış olarak nitelerseniz, bu kez, ölçü almayı önerdiğiniz 2023 planına ters düşersiniz. Ben ise sabah 5 de yazar dururum :) Bu arada Dodurga otoban dışı bölgede yerleşim ve alt yapı belli ölçülerde vardır. İnsanlar yaşıyor orada. Ayrıca yapılaşma henüz başlamamış imarlı bölge de var. İmarı onaylanmış bu parseller büyük bir alanı kapsamaktadır ve buraya belediyelerin bir şekilde hizmet ulaştırmak durumunda olduğunu da ekleyebiliriz. Gayrimenkul işi her şartta belli vadelere tabi olmayı gerektirir. Bu gün 100 liraya al yarın 1000 liraya çıksın meselesi nerede görülmüş? Keşke :) Kısa vade (1-12 ay) %100 - %200 hadi %300 yükselsin fiyatlar. Ama 10 seneyi ölçü aldığınızda, yer bilinçli seçilmişse, yatırımın servetleştiğinin farkına varırsınız. Paylaşılacak çok şeyler var. Ancak ben bu noktada durmalıyım. Dinlenme vakti.
Tüm dostlara sağlıklı ve mutlu yeni bir yıl diliyorum. Nice güzel senelere..
Selamlar,
Serhan

.

knidos
31-12-2009, 11:27
Tüm forum dostlarına sağlıklı,mutlu, bol kazançlı,krizden uzak bir2010 yılı dileğiyle. Oğuz Germen.

Cahit
31-12-2009, 13:18
Mutlu Yıllar diliyorum tüm forum dostlarına!
2010 çok daha güçlü bir ekonomi sunacak, inancım tam.
Bir de 2010 akrep burcu için mali patlama yılı olacakmış, hadi bakalım akrebim ben de :)

camsoy
31-12-2009, 15:10
Arcan Bey;

Dodurga bölgesi ile yaklaşık 6-7 senedir takip ediyorum..Şimdiye değin ne söylediysem çıktı..Dodurga köyü (mah.)denilen arazi şehrin batı aksına sıkışmış kısıtlı bir bölgedir..Otoban İç taraflarından bahsetmiyorum..Bu bölge bundan çok değil 4-5 sene evvel m2 si 10-12 tl den o yörenin yerlilerinden çıktı..Yani hemen hepsi sattılar..Şu anda bölgenin köylüsünde pek arazi kalmadı..Bölgeyi bilenler ismini vermeyim Dodurga köyü muhtarının da emlakçılığa sonradan başladığını herkes bilir..İşte herşey bu zamanlarda başlıyor..Tükrkonut-2 nin temeli atılırken orayı karşı yamaçlardan gören dogurga çoktan bölüşüldü..Siz emlakçılar buna rant eğrisi diyorsunuz..O zamanlar bu rant 100 üzerinden 12-15 puan seviyesinde idi..Şu anda ise 85-90 lara çıktı deniliyor..Yani rantın tavana ulaşmasına pek birşey kalmamış..Yine emlakçıların tabiriyle tren çoktan kalkmış durumda..Bahsi geçen bölgenin imarı yakın deniliyor hep bunu konuştunuz geçdiğimiz yıllarda..İmar gelse bile çok şey değişmeyecek bence..Oradan hisse alanlar bence hata ediyorlar..Bunlar benim şahsi görüşümdür..O bölgedeki emlak ticareti ile uğraşanlar bu bölgeden çok para kazandılar..Birde 2007 den evvel tarlasını satanlar kazandı..Bazı insanlar kendine g.menkul yatırım uzmanı diyor..Hukuki anlamda uzmandır ona hak veririm ama yatırım uzmanı demek müşterinin 1 lirasını en kısa zamanda 10 lira yapabilmek demektir..Böyle yeteneği olan biri sizce neden hala bu işi yapsın..Neden hala trilyoner değiller..Kısacası bu bölge için yapılan yorumların %90 ını spekülatif ve umuda yönelik hayalimsi olarak buluyorum..

Değerli üyeler; Bu forumda dodurga bölgesi ile ilgili 2023 nazım planı haricinde ve y.mahalle belediyesi imar md.lüğünce resmi olarak yapılan haberler haricindeki kişisel yorumları iyice tartınız düşününüz diyorum..Benim yazdıklarımda buna dahildir..İyi düşünün..Para kolay kazanılmıyor..

Tuna Bey,

Yazınızda altını çizdiğim yerleri açıklayacağım:

1. Madem 7 yıldır takip ediyorsunuz bu bölgeyi niye halen Dodurga paftanız bile yoktu? 6-7 yıldır hangi verilere dayanarak takip ediyordunuz.? Bu forumdan duyduğunuz 2023 yılı nazım imar planına göre mi?:)

2.Bölgenin köylüsünde halen son derece fazla arazi var.

3.Yazdıklarımız ve söylediklerimizin hiçbiri afaki değil her paylaşımı bilgi dahilinde, üst ölçek 2023 Nazım İmar Planı dahilinde, bu planı okuyarak ve yorumlayarak yapıyoruz.

4.Spekülatif söylemlerden tamamen kaçınırım. Hiçbir yazımda ve söylemimde spekülasyon bulamazsınız. Tamamen teknik bilgiye dayanan pafta-plan-uydu üçgeni üzerine hareket ederim.

5.Metraj hesabınız yanlış olduğundan bahsetmiştim bir önceki teknik yazımda bu konudan hiç bahsetmiyorsunuz.

6.Emsal hesabından bihabersiniz.Teknik olarak açıkladığım hesaptan hiç bahsetmiyorsunuz. Şöyleki: yüksek emsalli bir bölgeyi müteahhit’in %50 yerine %30’la girmesi gerektiği gibi bir söyleminiz var. Böyle bir şey nasıl mümkün olabilirki? :)

7.Bilinen anlamda emlakçılık yapmıyorum. Genellikle yurtdışı özellikle Amerika’daki Türk yatırımcılara danışmanlık hizmeti veriyorum.

8.2007 yılına kadar tabiî ki herkes kazandı, çünkü sadece Türkiye’de değil tüm dünyada gayrimenkul fiatları çıkış trendindeydi. Artan bir ivme ile çıkıyordu.

9.Gayrimenkul hukuku konusunda dirsek teması yaptığımız, değerli bilgilerine paylaştığımız avukat arkadaşlarımızla sürekli görüşme ve fikir teatisi içerisindeyiz.

10.1 e 10 kazandırma hususu: Böyle bir yeteneği olan arkadaş varsa, gelsin benim portföyümüde o yönetsin bir zahmet:) Yıllık enflasyonun % 10larda olduğu, bankadaki mevduatlara %12 verildiği bir ülkede kim bir yılda %1000 kazanabiliyor. :aww:

11.İmarı yakın mevzusu: Açın haritayı bakın, Eskişehir yolundaki tüm bölgeler imar gelmiştir. Bağlıca, Yapracık, Aşağı Yurtçu, Yukarı Yurtçu, Ballıkuyumcu, Alagöz, Yenihisar. Tek bir bölgeyi atlamıştır, Dodurga bölgesi: Eskişehir yolunda tek MIA projesinin olduğu, planlanan metro istasyonun geçeceği, batı terminali için planda yeri olan, konut alanları, yeşil alanları, sosyal ve kültürel alanlar, golf sahası ve 60mlik yolları ile Eskişehir yolunun gözbebeği olacak bir bölge için imar beklemek ve bunu dile getirmek suçmu, spekilasyonmu yoksa planı okuyabilmek mi?

Sonuç itibariyle:

Uzunca bir süre yurt dışında yaşayıp, orada yüksek lisans eğitimi alıp, kurmuş olduğum şirkette ticaretle uğraştım ve 2008 yılının başında Türkiye’ye döndüm. Son 2 yıldır Türkiyede gayrimenkul işinin dışında inşaat ve dış ticaret faaliyetlerimiz de var. Büyükşehir belediyesinin üst ölçek diye nitelendirilen 25000’lik 2023 Nazım İmar Planı dahilinde kendi düsüncelerimi bir inşaat mühendisi ve yatırımcı olarak ki- kendiminde Dodurga bölgesinde yatırımlarım var- bu forumda paylaşıyorum. Ne sizin bahsettiğiniz gibi bir spekilasyon derdim var ne de amacım. Hal böyle iken bir teknik adam olarak, yazdığınız bir yazı üzerine sadece ve sadece teknik açıdan olaya yaklaşmıştım.

Sn. tunazade:

1.Yanlış metraj hesabınız.
2.Emsal hesabını yanlış anlamınız.
3.Eskişehir yolunda sıkışmış kalmış dediğiniz, 25000’lik plandaki en renkli yani projeli bölgeyi, Planı revize olan Bağlum’dan daha aşağıda buluşunuz üzerine yazma ihtiyacı hissettim.

Bu doğrultuda sizde bu forumun bir okuyucusu olarak sizde hak vereceksiniz ki size de daha önce Dodurga bölgesinin paftası konusunda karşılık beklemeden yardım etmiş ve çok değerli takdirlerinizde kazanmış bir olarak sadece bilgi paylaşımı adına bu foruma yazıyorum ve düşüncelerinize kesinlikle katılmıyorum. Ünlü düşünürün de dediği gibi ‘ Zaman kimin haklı kimin haksız olduğunu gösterecek'.

Bu vesile ile sizin ve tüm forum okurlarının yeni yılını kutlar 2010’un tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ederim.

Saygılarımla

Arcan

Pasha75
02-01-2010, 15:14
herkesin yeni yılını kutlar bol kazanclar getirmesini isterim.Dodurga köyünde yatırım yapmak isteyen arkadaslar varsa dodurga801 parsel 1600 metre m=43 dodurga 877 600m m=45 ve dodurga929 parsel de 400m m =46 tl saygılar iyi çalısmalar.

osıtak
02-01-2010, 20:44
herkesın yenı yılını kutlar ve bol kazançlı saglıklı bır yıl dılerım.akyurt guzelhisar mevkıınde konut ımarlı arsa yatırımının ne kadar dogru bır yatırım olacagı hakkında bılgı verebılırsenız sevınırım ozellıkle sayın emlaksan bey.2500 m2 konut ımarlı bır yere yatırım yapma asamasındayız emsal 1 . bıtısık parsellerle degerlendırıldıgındeıse 1.2 oluyor

emlaksan
03-01-2010, 09:09
Sayın Osıtak;
Mutlu ve sağlıklı bir yıl dilerim. Akyurt, erken gerçekleşen imarı ve belli bir yoğunlukla süren yapılaşma sebebiyle bir çok yatırımcı tarafından tercih edilmektedir. Daire fiyatları düşük olsa da bir çok arsada metrajlar küçük olduğundan tek tapu alımları açısından fırsatlar sunmaktadır. Bu durumda tercih edilme nedenleri arasında gösterilebilir. Bahsettiğiniz tablo açısından tevhit vasıtasıyla emsalin yükselmesi ayrı bir avantajdır. Toprak yatırımı hususunda her zaman koşulsuz biçimde olumluyum. Dolayısıyla yatırımınızın gerçekleştiğini farzediyor, hayırlı olsun diyorum.
Selamlar,
Serhan

.

alper0680
03-01-2010, 12:37
Merhaba arkadaşlar,
öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun işallah sağlık,mutluluk ve kazanç dolu bir yıl olur hepimiz için;bende aranıza yeni katıldım.Birkaç gündür yorumları takip etmekteyim ve gerçekten çok bilgilendirici ve faydalı bir fikir platformu oluşturulduğu için site yönetimine ve burada seviyeli ve profeysonel yorumları,bıkmadan usanmadan cevapladıkları sorular için için Sayın Emlaksan,Sayın Camsoy ve diğer üstadlara çok çok saygılar.Özel bir bankada bireysel pazarlama servisinde şef olarak çalışmaktayım ve anlatılanlar gibi benimde zamanında toprağa yatırım yaparak belirli zaman diliminde birkaç milyon TL servet edinmiş müşterilerim var.bende bu hevesle burayı keşfettim şüphesiz.Amacım henüz sermayem olmasada 2010 içinde biraz birikim yaparak yıl içerisinde 10-15000-tl turatında 10-12 yıl vadeli arsa yatırımı yapmak tabiki bu yatırım her yıl bütçemin el verdiği yönde artacak hatta kredi kullanarak bile birkaç ay sonra bu yatırımı düşünmekteyim.Örneğin mamak ortaköy 543. parsel 1000m2 15.000-tl bir yer buldum internetten bu tarz 500-1000m2 ve 10-15000 arası uzun vadede yatırım önerileriniz olursa çok sevinirim şimdiden herkese çok çok teşekkürler ederim .
Saygılar,
Alper

huseyinsanal
03-01-2010, 12:43
Tum arkadaslara selamlar ve saygılar ben araniza yeni katilmiş birisiyim. Yurt disinda calişmiş ve Ankaraya donmus bulunmaktayim. Yatırım amaclı arsa almayi dusunuyorum. Bu konuya degerli fikirlerini paylaşan akadaslarimiz sayesinde bilgi sahibi edinmiş bulunmaktayim. Bu konu ile ilgili olarak yuz yuze gorusebilecegim arkadaslarin irtibat numaraqlarina ihtiyacım var.

Saygilarimla

Aygun01
03-01-2010, 12:52
Merhaba forum dostları,

Bu degerli paylasim ortamini yaratan site yoneticilerine tesekkurlerimi sunarak yazıma baslamak istiyorum. Tüm site üyelerininde yeni yılını gönülden kutlar, hepimize sağlık,mutluluk ve refah getirmesini dilerim..:cool:

Değerli dostlar; benim Gölbaşı Bilkent Karagedik Uydukentte SS Erko Erler Yapı Koop. de 725 m2 imarlı hissem var, toplam 1280 dairelik projemiz hazır,imar geçti koop. Haziran ayında tapularını aldı, 1/1000 lik planlar belediye tarafından onaylandı ve askıdan indi.. Şimdi B.şehir belediyesinin yol ve kanalizasyon çalışmalarına başlaması bekleniyor oda bir aksilik olmazsa bu yıl içinde başlayacak.. % 30 ile mütahitte verildiğinde üye başına 1.3 daire ( 150 m2, 4+1, lüks daireler ) % 40 ile verildiğinde üye başına yaklaşık 2 daire düşüyor, acil ihtiyacımdan dolayı bu hissemi satmak istiyorum değerlendirmek isteyen arkadaşlarımın benimle irtibarta geçmesini rica ederim :yes:
( Murat Aygün 0542 421 88 48 )
Her türlü bilgi Bilgi için; www.erkoerler.net

emlaksan
03-01-2010, 13:41
Merhaba arkadaşlar,
öncelikle herkesin yeni yılı kutlu olsun işallah sağlık,mutluluk ve kazanç dolu bir yıl olur hepimiz için;bende aranıza yeni katıldım.Birkaç gündür yorumları takip etmekteyim ve gerçekten çok bilgilendirici ve faydalı bir fikir platformu oluşturulduğu için site yönetimine ve burada seviyeli ve profeysonel yorumları,bıkmadan usanmadan cevapladıkları sorular için için Sayın Emlaksan,Sayın Camsoy ve diğer üstadlara çok çok saygılar.Özel bir bankada bireysel pazarlama servisinde şef olarak çalışmaktayım ve anlatılanlar gibi benimde zamanında toprağa yatırım yaparak belirli zaman diliminde birkaç milyon TL servet edinmiş müşterilerim var.bende bu hevesle burayı keşfettim şüphesiz.Amacım henüz sermayem olmasada 2010 içinde biraz birikim yaparak yıl içerisinde 10-15000-tl turatında 10-12 yıl vadeli arsa yatırımı yapmak tabiki bu yatırım her yıl bütçemin el verdiği yönde artacak hatta kredi kullanarak bile birkaç ay sonra bu yatırımı düşünmekteyim.Örneğin mamak ortaköy 543. parsel 1000m2 15.000-tl bir yer buldum internetten bu tarz 500-1000m2 ve 10-15000 arası uzun vadede yatırım önerileriniz olursa çok sevinirim şimdiden herkese çok çok teşekkürler ederim .
Saygılar,

Alper

Sayın Alper0680;
Teşekkür ederim. Mamak Ortaköy 543 büyük bir parsel. Köy yerleşkesinin güney doğusundadır. Planlar açısından değerlendirdiğimde bahse konu olan yerin yatırım için uygun olduğunu görüyorum. En önemlisi planlı oluşudur. Muhtemelen sanayi imar uygulanacak bölge ile kentsel çalışma alanı yapılacak bölge arasında yer alıyor. Fiyat hususunda genel manada olumluyum. İcab ederse özel çalışma yapar değerleme birim fiyatını belirleyebiliriz. Zaman içerisinde alternatiflerde ortaya çıkacaktır. Anladığım kadarıyla vakit var ve aceleye gerek yok. İyi bir yatırım yapmanız dileği ile hoşçakalın.
Selamlar,
Serhan

.

alper0680
03-01-2010, 14:02
Serhan Bey,
Çok teşekkürler ilgilendiğiniz için ilgili ilanın linkini aşagıya ekledim yerin fotoğrafları ve hatitada belirtilen belirtilen bir konumu var fakat ben fotoğraflarla haritadaki yeri pek benzeştiremedim sanırım emlakçı ortaköy de rast gele imleç koyup işaretled, gibime geliyor.
dediğiniz gibi henüz acelem yok. Ayrıca işinizi çok iyi yaptığınızı söylemeden geçemeyeceğim,tekrar teşekkürler.

http://www.hurriyetemlak.com/real_estate/land/advertise_detail.php?ad_id=2927941

Saygılar,
Alper

emlaksan
03-01-2010, 17:05
Alper bey,
Rica ederim. Linki kontrol ettim. İlgili emlakçı toprak üzerinden görüntülenmiş fotograf kullanmış. Dolayısı ile bende anlamadım. Ancak verdiğim lokasyon bilgileri kesin olarak doğrudur diyebilirim. Ben hem pafta hemde uydu incelemesinde yeri teyid ettim. Plan içinde aynı şeyi söyleyebilirim. Konumu beğendim. 15 lira açılış fiyatı olduğuna göre kuvvetle muhtemel pazarlığı vardır. Bu yönüyle değerlendirdiğimde, planlı yer için fiyat uygundur diyebildim. Olumlu görüşleriniz için ayrıca teşekkür ederim.
Gönlünüze göre bir yatırım yapmanız dileğiyle. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

osıtak
03-01-2010, 17:11
serhan bey bılgıler ıcın tesekkur ederım cok sagolun acaba sözkonusu mevkıde m2 fıyatları hakkında bılgınız varmı konut ımarlı 30 m lık yola cephe ve dedıgım gıbı 1 emsal olan bır alan.ilginiz ıcın sımdıden tesekkurler

emlaksan
03-01-2010, 21:38
Sayın Osıtak;
Fiyat hususunda fikir verebilmek için daha çok bilgi lazım. Örneğin ada-parsel-lokasyon vb. Çok çeşitli kriterlere göre mukayese edilerek değerlemek gerekiyor. Aynı bölgede birbirine yakın mesafeli iki ayrı arsanın fiyatları arasında haklı nedenlere dayalı farklar olabiliyor. İncelemek gerek.
Selamlar,
Serhan

.

Arsa kurdu
04-01-2010, 14:58
Merhaba. Ben teklifinizi ciddi olarak düşünüyorum. Ancak birkaç sorum var.
1- Parsel lokasyonları nedir?
2- Emsali nasıldır?
3- Pazarlık payı var mı?
Selamlar.
Mail adresim: ksari77@hotmail.com

emlaksan
04-01-2010, 15:54
Sayın Arsa Kurdu;
Emsali yüksek yerleri (0,75-1,00-1,50) tercih edin. Eğer siz uygun şartlarda ve iyi lokasyonda yer temin etmekte zorlanırsanız, ofisimize gelin, detaylı değerlendirelim.
Selamlar,
Serhan

.

Gezegen06
04-01-2010, 16:00
Arkadasimizin forumda dedigi Dodurga 877 parsel 600m2 li ilani ilgimi cekti 46tl m2.... Siz Konum olarak nasil degerlendiriyorsunuz Serhan abi...Mia icimi acaba??? Simdikten bilgin icin Tesk. ederim.

emlaksan
04-01-2010, 16:29
Arkadasimizin forumda dedigi Dodurga 877 parsel 600m2 li ilani ilgimi cekti 46tl m2.... Siz Konum olarak nasil degerlendiriyorsunuz Serhan abi...Mia icimi acaba??? Simdikten bilgin icin Tesk. ederim.

Sayın Gezegen06;
801-877 ve 929 parsellere istenen fiyat uygundur. Bunlar MİA içerisinde değil. Lokasyon olarak köyün kuzey ve güney taraflarındalar. Bu parseller küçük hisseler şeklinde bölünmüştür. Ayrıca otobanın iç kısmındadır ve emsali, otoban dışında beklenene göre daha düşüktür. E=0,50 şeklindedir. Net bir adet daire kazanabilmek için minimum ~ 1350 m2 hisse alınması icab eder. Buna göre 1350.46= 62.100 TL tutarında yatırım yapmak gerekmektedir. İmar neredeyse bitmiştir. Henüz imar kaybı yansıtılmamış ve imar tapuları dağıtılmamıştır. Yukarıdaki hesap işin nihayetine ilişkin bilgiler içerir ve plan notlarına göre daire bölüm miktarı tarafımdan 175 m2 olarak ölçü alınmıştır.
Bilgilerinizi rica ederim.
Selamlar,
Serhan

.

Pasha75
04-01-2010, 16:37
dodurgadakı ilanlarım için bana ulasacağınız telefon numarası 533 765 83 08 tayfun BÜYÜK

Gezegen06
04-01-2010, 19:54
Sayin Emlaksan,

bilgi icin cok tesk.
Ufak bir yatirim düsünüyorum Dodurgada 25000TL kadar uzun vade........ Bana nereleri önerebilirsin Serhan abi, ileride 1 daire getirecek. Yardimci olursan cok sevinirim.

brainiac
04-01-2010, 21:03
Arkadaşlar forumda arama yı neden yapamıyoruz...?
Ahiboz yazıyorum, tüm forum mesaj cevapları görünüyor... Yardım...

emlaksan
04-01-2010, 22:08
Sayin Emlaksan,

bilgi icin cok tesk.
Ufak bir yatirim düsünüyorum Dodurgada 25000TL kadar uzun vade........ Bana nereleri önerebilirsin Serhan abi, ileride 1 daire getirecek. Yardimci olursan cok sevinirim.

Merhaba,
Rica ederim. Dodurga otoban dışında konut alanları veya mia bölgesinden yatırım yapmanı öneririm. Orta+ vadeyi uygun buluyorum. Sonuçta her şey bir yana batı aksındadır. Daire fiyatları belli. Yüksek vizyonlu yerlerdendir. Bu bölgeye yapacağınız yatırımın size bir daire getireceğini tahmin ediyorum. Araştırmalaınızı yaptıktan sonra en son bana gelin planlar üzerinden değerlendirip görüşelim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Gezegen06
05-01-2010, 00:06
Serhan abi,
cevabın için tekrar teşekkür ederim. Senin gibi üstadlara hepimizin ihtiyaci var bu Forumda. En kisa zamanda senle irtibata gececegim Serhan abi.

Saygilarimla Serhan abi

fnrehcebae
05-01-2010, 00:26
Arkadaşlar konuyu bölmüş gibi olacağım ama kusura bakmayın.

Ben Abdullah Gül'ün de arsa sahibi olduğu Gölbaşı Gerder(Yurtbeyi) Mahallesi konusunda tecrübesi-bilgisi olanlara sormak isterim.

1- Örencik'e benzer bir TOKİ hamlesinin Gerder'de gerçekleşme ihtimali nedir?
2- Fatih Üniversitesi'nin Gerder planlarına ilişkin bilgisi olan var mı? Zira Fatih Üniversitesi Karagedik'le anılmaya başlandı...

Selam ve saygı ile...

SARIKAYA
05-01-2010, 00:35
Ankara elvan da arsa durumu nedir biliyormususnuz.İmar sonu villa parselleri var bir duyum da ankara terminal inin o bölgeye taşınacagı söylentisi var.yatırım için nasıl bir bölge.Selam ve saygılar

emlaksan
05-01-2010, 04:55
Sayın Sarıkaya;
Önümüzdeki yıllar içerisinde şehrin bir kaç yerine, Elvanköy dahil cep otogarları yapılabilir. Komple Aşti nin taşınması söz konusu olur mu bilemiyorum. Elvanköy onaylıdır.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
05-01-2010, 05:07

Ben Abdullah Gül'ün de arsa sahibi olduğu Gölbaşı Gerder(Yurtbeyi) Mahallesi konusunda tecrübesi-bilgisi olanlara sormak isterim.

2- Fatih Üniversitesi'nin Gerder planlarına ilişkin bilgisi olan var mı? Zira Fatih Üniversitesi Karagedik'le anılmaya başlandı...

Selam ve saygı ile...

Merhaba,
Gerder de Üniversite Projesi var. Ancak hangi aşamada son durumu bilmiyorum. Bunu araştıracağım. Toki meselesine geldiğimizde, hazine arazileri neredeyse orada her daim sürpriz olma ihtimali var. Tabii bu ihtimal, yatırım yapmak için yeterli ölçüdür diyemeyiz. Çok iyi araştırma yapmak gerekir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
05-01-2010, 05:25
Sayın Gezegen06;
Rica ederim. Görüşmek dileği ile.
Selamlar,
Serhan

.

tunazade
05-01-2010, 11:35
[QUOTE]
fnrehcebae
- Gerder Köyü (Yurtbeyi)

Selam ve saygı ile... /[QUOTE]

Gerderde sene 2006 da 920 li bir parseli almak için başvuruda bulunmuştum..Bu fatih üniv.. söylentileri ta o zamanlar bile vardı..
Kimseye güvenemediğim için Bizzat belediye imar md.lüğüne başvurdum..İlgilendiğim parsellerin lokasyon ve durumunu sordum..Örencikten çıkıp gerdere doğru giderken sola dönen yol üzerinde taş ocakları mevkiinde olduğu ve çok problemli olduğu söylendi..Ben de oradan uzaklaştım..İş aracılara kalsa hemen al super prim yapacak..Yanıda üniversite gelecek vs dediler..Ben gittim taş ocakları işletmelerinden 2 tanesi ile görüştüm..Orada çalışan kalfa ve bir tanesi işletme sahibi idi..Mıcır, kırmataş vs. tesisleri var..Adamlar 20 yıl daha buradayız dediler..Doğrumu bilmiyorum..Her gelen onlara üniversiteyi soruyormuş.:)) .Üniv. için mi geldin dediler..Yok buradan arsa alacaktım ama vazgeçtim dedim..Çaylarını içtim ve Teşekkür ederek oradan uzaklaştım..Bendeki Gerder anısı bu şekildedir. :halayci:

camsoy
05-01-2010, 13:57
Gerder'in güneyi ile Karaoğlan'ın doğusu arasında sınırlandıralan bölgede resmi 1/2500lik nazım imar planına göre üniversite alanı mevcuttur. Bilgim dahilinde Fatih üniversitesi Ballıkıyumcuda ki Nurol Holding'in çiftliğinin arkasında kalan üniversite alanını satın aldı.

camsoy
05-01-2010, 14:01
Merhaba arkadaşlar,
Saygılar,
Alper

Sayın Alper,

Aramıza hoşgeldiniz, yeni yatırımlarınızın hayırlı olması dileğiyle...

Saygılar
Arcan

samurai
05-01-2010, 15:17
[QUOTE=emlaksan;3845141]Merhaba,
Çayyolu Dodurga MİA merkezinde, açılacak 60 metre genişliğindeki bulvara cephe ve yapılacak raylı sistem metro durağı yanına konuşlu bir parsel içerisinde yatırım imkanı oluştu. Uygun fiyatı ve mükemmel lokasyonu ile şufa açısından temiz oluşunu olumlu değerlendiriyoruz. Bu bölgede net bir adet daire getirisi elde etmek için minimum 400-450 m2 yatırım yapılması yeterlidir. Emsalin yüksek olması yatırımcılara önemli avantajlar sağlayacaktır. Yatırım maliyeti ~ 25.000 Türk Lirasıdır. Kabul edilebilir vadeyi 5-10 yıl arasında ön görmekle birlikte gerçekte imarı daha yakın zamanlı bekliyoruz. Bölgede yüksek beklentiler mevcut, yapılaşma oldukça yakın ve görülebilir vaziyettedir. MİA yakınında bulunan bu yapılaşmaya yeni Ata Bilge sitesi güzel bir örnek oluşturmaktadır. Kısıtlı metraja rağmen grup olarak yatırım imkanı bulunmasını, birlikten güç doğar şeklinde değerlendiriyorum. Bu sebeple 27 Aralık 2009 Pazar günü bölgeyi tanıma gezisi yapacağız. Katılmak isteyenler .emlaksan@hotmail.com adresime yazarak veya .0532 5544294 nolu telefonumu arayarak bildirebilirler. Bu etkinlik esnasında ayrıca imar aşamaları, kooperatifleşme ve avantajları, kadastro uygulamaları konularında istişare ve fikir teatisinde bulunacağız. Etkinliğimize E.Kadastro Müdürü Mustafa hocamızı, görüşlerinden istifade etmek üzere davet ettik. Kendisi de aramızda bulunacak. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

Serhan bey;

Bende sizi duzenli olarak takip eden sessiz cogunluktanim.Yukarida alinti yaptigim konuda bir gelisme oldu mu?Yatirim olarak sizce en mantikli secenek bu mudur 40-50000 civarinda bir tutar icin?cevabiniz icin simdiden tesekkurler..

emlaksan
05-01-2010, 21:51
Sayın Samurai;
Söz konusu arsa satıldı. Uygun fiyatlı yer geldiğinde tekrar bilgi girerim.
Selamlar,
Serhan

.

alper0680
05-01-2010, 22:39
Arcan Bey,
çok teşekkür ederim

emirsener
07-01-2010, 00:07
merhaba emlaksan,öncelikle bu harika ve yararlı site için sizlere çok teşekkür ediyorum.Şunu bilmenizi isterim ki bu benim ilk forum mesajım,bir yanlışım olursa affola.Ben Ankara-sincan-yeni çimşit yada saraycık tarafından hisseli tarla almak istiyorum çünkü imkanım 15000 civarında bi yatırımı götürüyo.bulduğum tarla hisseleri genelde 20-30 dönümlük tarlada 600-700 metrekare.ben aşağı yukarı 5 yıllık bir yatırım düşünüyorum,benim araştırma ve duyumlarım bahsettiğim bölge imara oldukça yakın,bu bölgede sizinde imar planı hakkında bir bilginiz var mı acaba?İmar sonrası aldığım tarla çok katlı mı yoksa villa parseli mi olur acaba?Ayrıca 30 dönümlük bir tarlada 600 metrekare hisse sizce doğru mu,çünkü ben arsa işini kafama koydum lütfen sizde bana bu konuda aydınlatıcı bir bilgi verirseniz sevinirim.Bu mesajıma zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim

emlaksan
07-01-2010, 04:18
Sayın Emirsener;
Sincan Yeni Cimşit ve Saraycık köyleri yapılaşma baskısının yüksek olduğu bölgelerdendir. Plana baktığımda çevreleri tarımsal nitelikli alanlar statüsünde ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde bunun değişeceğine yönelik bir işaret yok. Y.Cimşitin güneyi ile Saraycık köyünün batı bölümünde bir kısım yer lokal olarak planlı. Olası emsale bakmak lazım. Tabii en doğrusu yatırım yapılacağı vakit mercek altına alarak özel olarak incelemektir. Sürpriz ihtimali var mı ve saire. Saraycık çevresi için ayrıca 3 nolu gece kondu önleme projesi olduğunu söyleyebilirim. İlgilisi Tokidir. Araştırmanızı öneririm. 40.000 m2 toplam büyüklük içinden 600 m2 arsa almak mantıklı mıdır diye sormuşsunuz. Neden olmasın? Alcağınız yer planlı bölgeye mi denk geliyor, olası emsal ile 600 m2 size ne getirebilir gibi sorulara yanıt almalısınız. Ancak bu noktada hissenin alımı durumunda Şuf a riski taşıyıp taşımadığı yada böyle bir ihtimal var ise olumsuz ihtimali bertaraf edecek önlemleri alarak hareket etmenizde de fayda var. Ben hisseli alımları yanlış bulmuyorum. Bir çok yatırımcı tek tapu isteği yüzünden makul fırsatları kaçırmaktadır. Çokta zor olmayan adımlar ile olumsuzlukları aşarak alım yapılabilir. İpin ucu bir tarafından pekala yakalanabilir. Düşüncelerim böyle. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanız dileği ile. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emirsener
08-01-2010, 20:06
Sayın Emirsener;
Sincan Yeni Cimşit ve Saraycık köyleri yapılaşma baskısının yüksek olduğu bölgelerdendir. Plana baktığımda çevreleri tarımsal nitelikli alanlar statüsünde ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde bunun değişeceğine yönelik bir işaret yok. Y.Cimşitin güneyi ile Saraycık köyünün batı bölümünde bir kısım yer lokal olarak planlı. Olası emsale bakmak lazım. Tabii en doğrusu yatırım yapılacağı vakit mercek altına alarak özel olarak incelemektir. Sürpriz ihtimali var mı ve saire. Saraycık çevresi için ayrıca 3 nolu gece kondu önleme projesi olduğunu söyleyebilirim. İlgilisi Tokidir. Araştırmanızı öneririm. 40.000 m2 toplam büyüklük içinden 600 m2 arsa almak mantıklı mıdır diye sormuşsunuz. Neden olmasın? Alcağınız yer planlı bölgeye mi denk geliyor, olası emsal ile 600 m2 size ne getirebilir gibi sorulara yanıt almalısınız. Ancak bu noktada hissenin alımı durumunda Şuf a riski taşıyıp taşımadığı yada böyle bir ihtimal var ise olumsuz ihtimali bertaraf edecek önlemleri alarak hareket etmenizde de fayda var. Ben hisseli alımları yanlış bulmuyorum. Bir çok yatırımcı tek tapu isteği yüzünden makul fırsatları kaçırmaktadır. Çokta zor olmayan adımlar ile olumsuzlukları aşarak alım yapılabilir. İpin ucu bir tarafından pekala yakalanabilir. Düşüncelerim böyle. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanız dileği ile. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

konuya vemiş olduğunuz hızlı ve ayrıntılı mmesaj için size ne kadar teşekkür etsem azdır.saolun ve iyi ki varsınız

emlaksan
08-01-2010, 20:17
Sayın Emirsener;
Rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Serhan

.

redking
10-01-2010, 23:29
Arkadaşlar merhaba,

Polatlının imar planları hk. bilgisi olan var mı? planın polatlının eshişehir çıkışına doğru olan kısmını incelemek istiyorum ama internetten bulamadım. Şehir dışında bulunduğum için belediyeye falanda gidemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar.

emlaksan
11-01-2010, 08:16
Sayın Redking;
Ankara Polatlı ilçesi onaylı 5000 lik planı bende var ancak bir odanın duvarı kadar büyük. Gönderilebilir değil. Ankaraya yolunuz düşünce ofisime uğrarsanız inceleyebilirsiniz. Çok çeşitli bir plan. Ticari alanlar, az-orta-yüksek yoğunluklu konut alanları, depolama alanları vs mevcut. Şehrin yerleşkenin yürüyeceği istikametler belli. Ayrıca revizyonda var. İstiklal mahallesi gibi. Kısaca özet böyle. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

mozu
12-01-2010, 10:51
Merhaba, araniza yeni katildim. Umarim guzel paylasimlarimiz olur.

mozu
12-01-2010, 10:58
Yeniden merhaba,
Akçalı yapi koop hakkinda bilgisi ve fikri olan var midir? 20 yila yakin bir suredir ortaya birseyler cikaramamis bir kooperatif, ancak yine de gelecegi iyi olan bir bolge gibi gorundu bana. Su aralar fiyatlari da makul gorunuyor.
Mozu

emlaksan
12-01-2010, 11:43
Sayın Mozu;
Hoş geldiniz. Akçalı imarı son aşamayı geçti sanırım. Fiyatlar söylediğiniz gibi makul seviyede. Yapılaşma gidişatının nasıl olacağına bakmak gerek.
Selamlar,
Serhan

.

APSE
12-01-2010, 11:49
bağlıca bolgesınde arsa lar hakkında bılgı verebılırmısınız yatırım lık olarak

emlaksan
12-01-2010, 12:33
Sayın Apse;
Bağlıca bölgesinde imar gerçekleşti. İki çeşit yatırım yapma imkanınız var. Biri villalık tarz diğeri ise çok katlı şeklinde. Bölge bölge fiyatlar değişiyor. Otobana çok yakın olanlar, Eskişehir yoluna yakın olanlar ve Etimesguta yakın olanlar gibi sınıflanarak fiyatlanıyor. Tabiyatıyla en önemli fark az yoğunluk ve yüksek yoğunluk arasında meydana geliyor. İmardan yapılaşmaya direk geçişin mümkün olduğu bu dönemde gerçekleşen seviyeler, primin üst noktalarıdır. Hiç şüphesiz bölgede yapılaşma oturdukça belli oranlarda yükselişte yaşanacaktır. Güncel fiyat bilgisi için çok yönlü araştırma yapmanızı öneririm. Plan üzerinden inceleyerek alım yapmanız ayrıca önemlidir. Okul ticaret vs alanlara yakın parseller tercih edilirse ileriye dönük bir parça daha avantaj sağlar. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

kazanture
12-01-2010, 19:46
Merhaba,
Karagedik bilkent projesi ile ilgileniyorum. Anladığım kdarıyla imarlı arsalar 30-60 arası değişiyor. Yalnız tarlalar 7-15 lira civarı gidiyor. Bilkent projesine yakın tarla almak ne kadar mantıklı olur? gelecekteki imar durumu ne olabilir? Bu konuda bilgilendirebilir misiniz?

wdc
13-01-2010, 01:35
herkese selam
ben bu forumu yaklasik olarak 6 aydir takip etmekteyim. cok yararli bigiler edindim. herkese tesekkur

benim sadece sankaradaki turkkonut tun b ir projesi ile ilgili sorum olacakti.

turkkonutun temelli de ki gizem evleri projesi hakkinda bilgisi olan var mi?
orada ki arsalar 1000 metrekare ustu. yaklasik 1050 metrekare. imarli. tapulari 1-2 ay icinde cikacamis.
oradan arsa almayi dusunuyorum. bu konuda ne dersiniz? ne kadar eder. tapular ciktiktan sonra deger artisi olurmu?
su an 45000 den satiliyor bildigim kadari ile.

bilgisi olan var ise paylasirsaniz sevinirim. simdiden tesekkurler.

rama-zone
13-01-2010, 16:49
Merhaba

Ben de yeni üye oldum foruma. Bir süredir çok yoğun olmasa da takip etmeye çalışıyorum. Forum çok faydalı, zaten emlak borsası kısmının en çok sayfa oluşturan forumu bu heralde.

Ankara çevresinde (30-50 km komşuluğunda) orman manzaralı, veya havası çok güzel, veya içinden/yanından akarsu geçiyor vs diyebileceğimiz, yer/yerler nereler vardır, bilenler paylaşırlarsa sevinirim.Benim bildiğim Oran-Odtü, Çubuk, Beynam var. Başka bildiği bir yer olan?

redking
14-01-2010, 00:33
Sayın Redking;
Ankara Polatlı ilçesi onaylı 5000 lik planı bende var ancak bir odanın duvarı kadar büyük. Gönderilebilir değil. Ankaraya yolunuz düşünce ofisime uğrarsanız inceleyebilirsiniz. Çok çeşitli bir plan. Ticari alanlar, az-orta-yüksek yoğunluklu konut alanları, depolama alanları vs mevcut. Şehrin yerleşkenin yürüyeceği istikametler belli. Ayrıca revizyonda var. İstiklal mahallesi gibi. Kısaca özet böyle. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey cevabınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda uğramaya çalışacağım diyemiyorum çünkü kurban bayramından önce Ankara da olabileceğimi sanmıyorum. Yinede görüşmek dileğiyle. Birde polatlı belediyesinin çağ atlayıp şu planları internet sitesine koymasını diliyorum. Sanki çok zor bir iş!

Saygılarımla.

emlaksan
14-01-2010, 09:27
Sayın Kazanture;
Karagedik imarı için yeni gerçekleşti diyebiliriz. Şimdi alt yapı ve saire çalışmalar bekleniyor. Çok güzel bir proj olacağı inancındayım. İmarlı fiyatlar uygunken değerlendirmek mantıklıdır. İmarsız alanlara da ileriye dönük imar gelecektir. Ancak tarih tahmini zor. Bir örnekle açıklamak gerekirse, Dodurga çevresinde örneğin Yaşamkentte imarlı arsaların m2 fiyatı 1000 - 1500 lirayken çevresinde yakın yerlerdeki tarla fiyatları 60-70 lira ise imarsız yatırım bana mantıklı geliyor. Karagedik bölgesine dönersek, imarlı arsalar 30-60 lirayken imarsız tarlalara 10-15 liradan girmek ne kadar mantıklı olur tartmamız gerek. Tablo böyle olunca sanırım uygun fiyatları değerlendirerek imarlı arsa almayı tercih ederdim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
14-01-2010, 09:41
herkese selam
ben bu forumu yaklasik olarak 6 aydir takip etmekteyim. cok yararli bigiler edindim. herkese tesekkur

benim sadece sankaradaki turkkonut tun b ir projesi ile ilgili sorum olacakti.

turkkonutun temelli de ki gizem evleri projesi hakkinda bilgisi olan var mi?
orada ki arsalar 1000 metrekare ustu. yaklasik 1050 metrekare. imarli. tapulari 1-2 ay icinde cikacamis.
oradan arsa almayi dusunuyorum. bu konuda ne dersiniz? ne kadar eder. tapular ciktiktan sonra deger artisi olurmu?
su an 45000 den satiliyor bildigim kadari ile.

bilgisi olan var ise paylasirsaniz sevinirim. simdiden tesekkurler.

Sayın Wdc;
Temelli Yenihisarda bulunan Türkkonut projesi içerisinde a,b,c tip arsalar vardı. Bahsettiğiniz tipler sanırım yeni. C tipler gibi 1000 m2 civarında olduklarını anlıyorum. Çok yoğun bir talep olursa fiyatları yukarı doğru gidebilir ancak kriz etkileri o denli sert oldu ki Ankarada yeni imar gerçekleşen yerlerde dahi fiyatlar normal tırmanışlarını yapamadı. (Örn. Saklıkent Proj.) Villalık manada Temelli bölgesi Türkkonut un yerini kişisel olarak beğeniyorum. Yenihisar Türkkonut önlerinden raylı sistem geçecek. İleride ulaşım problemi olmayacaktır. Konuyu bu ve benzer olumlu yönleri ile değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Böylece tabloyu bütün olarak ele alıp, en doğru kararı verebiliriz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
14-01-2010, 09:51
Merhaba

Ben de yeni üye oldum foruma. Bir süredir çok yoğun olmasa da takip etmeye çalışıyorum. Forum çok faydalı, zaten emlak borsası kısmının en çok sayfa oluşturan forumu bu heralde.

Ankara çevresinde (30-50 km komşuluğunda) orman manzaralı, veya havası çok güzel, veya içinden/yanından akarsu geçiyor vs diyebileceğimiz, yer/yerler nereler vardır, bilenler paylaşırlarsa sevinirim.Benim bildiğim Oran-Odtü, Çubuk, Beynam var. Başka bildiği bir yer olan?

Sayın Rama-zone;
Beynam tarafına alternatif olarak yine Bala dan Çankayaya bağlanan köyleri doğal yapıları nedeniyle mercek altına almanızı öneririm. Yakupabdal dağ parsellerini de temiz havası, doğası ve manzarası ile olumlu değerlendiriyorum. İnceleyiniz.
Selamlar,
Serhan

.

rama-zone
14-01-2010, 14:21
Serhan Bey ilginiz için teşekkürler.

Ben bu hafta sonu Beynam-Karaali-Günalan tarafını arabadan inmeden bir gezdim. Ortamlar güzel. Zaten insanlar değerlendirmiş, bir çok çiftlik gördüm. Ankara'ya hayli uzak olmasına rağmen fiyatlara baktım internetten, çok düşük değil. Ama Karagedik-Ahiboz projesine yakın olması bir artı mıdır?

Bu hafta sonu bahsettiğiniz köylere gitme planını yapıyorum. Ama biraz rehberliğe ihtiyacım olacak: Nerelere-nasıl gitmelidir, nerelere bakmalıdır? Çünkü yoldan gittiğiniz zaman arka planda kalan bazı doğal güzellikleri kaçırabiliyorsunuz.

mozu
14-01-2010, 15:58
Tesekkur ederim Serhan Bey,
Herkese samimiyetle cevap veriyorsunuz, zaman ayiriyorsunuz.
Ben bu hafta 40 bin TL ihtiyac kredisi cektim imarli arsa alayim diye. Alacagim arsayi 5 yil sonra satacagimdan garanti prim yapacak bir yer istiyorum. Beytepe civarlarini dusunuyordum, ozellikle oralarda Akcali kooperatifini dusundum. Forumda okuduklarimdan da etkilenerek karagedik'e de bakmaya karar verdim. Dodurgayi risk almayi sevmedigimden (imarsiz oldugundan) dusunemiyorum. Arsa almadan once belediyeden arastirma yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Bu arada pursaklarda sekerkadin mevkiinde imarli 850 m2 arsam var. Almak isteyen olursa -emlakci da olabilir- benle irtibata gecebilir.
Mozu

tolstoy87
14-01-2010, 16:54

Ben bu hafta sonu Beynam-Karaali-Günalan tarafını arabadan inmeden bir gezdim. Ortamlar güzel. Zaten insanlar değerlendirmiş, bir çok çiftlik gördüm. Ankara'ya hayli uzak olmasına rağmen fiyatlara baktım internetten, çok düşük değil. Ama Karagedik-Ahiboz projesine yakın olması bir artı mıdır?

Bu hafta sonu bahsettiğiniz köylere gitme planını yapıyorum. Ama biraz rehberliğe ihtiyacım olacak: Nerelere-nasıl gitmelidir, nerelere bakmalıdır? Çünkü yoldan gittiğiniz zaman arka planda kalan bazı doğal güzellikleri kaçırabiliyorsunuz.

Kazan'ı da unutmayın sn rama-zone. Bakımlı site içinde, altyapı sorunu olmayan, uygun fiyatlı müstakil evler var. Üç tarafı orman, bir tarafı da Kazan'a bakıyor. Ayrıca, üç tarafı korunan orman olduğu için ileride fazla yapılaşma ve çevrenin bozulması tehlikesi de yok.

Selamlar,

emlaksan
15-01-2010, 07:25

e Restorant

Sayın Rama-zone;
Rica ederim. Ben Çankayaya yeni bağlanan köylere Yakupabdal dan gitmenizi öneririm. Böylece hem Yakupabdalı görürsünüz hemde sırasıyla diğer köyleri. Yakupabdal kayak merkezine giderken Zirve Restorant tabelasının dibinden sola doğru parke taş yola dönüp bir müddet tırmandıktan sonra üç yol ağzına geleceksiniz. Sola Askeri Kayak Tesisleri tarafına döndükten sonra asfalt yolu takip ediyorsunuz. İleride yol çatal gibi olduğunda sola ve sonrasında daima asfalttan sağ takip ederek sırasıyla Elmadağa bağlı Tekkeyi geçtikten sonra Kömürcü istikametine devam edip akabinde bahsettiğim köyleri Bala istikametine doğru devam edersiniz. Doğallığı beğeneceğinizi umuyorum. Yakupabdal da ise Zirve Restoranttan sola dönmeden önce Kayak Merkezine devam edebilirsiniz. White Tail Otel de çay yada yemek molası vererek manzaranın keyfine varırken aşağıdaki tabloyu da net şekilde görebileceksiniz. Bölge temiz havasıyla enerji dolu bir yer. Daha evvel ziyaret fırsatı olmayanlara da öneriyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
15-01-2010, 07:43
Tesekkur ederim Serhan Bey,
Herkese samimiyetle cevap veriyorsunuz, zaman ayiriyorsunuz.
Ben bu hafta 40 bin TL ihtiyac kredisi cektim imarli arsa alayim diye. Alacagim arsayi 5 yil sonra satacagimdan garanti prim yapacak bir yer istiyorum. Beytepe civarlarini dusunuyordum, ozellikle oralarda Akcali kooperatifini dusundum. Forumda okuduklarimdan da etkilenerek karagedik'e de bakmaya karar verdim. Dodurgayi risk almayi sevmedigimden (imarsiz oldugundan) dusunemiyorum. Arsa almadan once belediyeden arastirma yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?
Bu arada pursaklarda sekerkadin mevkiinde imarli 850 m2 arsam var. Almak isteyen olursa -emlakci da olabilir- benle irtibata gecebilir.
Mozu

Sayın Mozu;
Rica ederim. Akçalı veya Karagedik beklentilerinizi karşılayabilir. Gönlünüze göre bir yer almanızı diliyorum. Pursaklar istikametindeki arsanızın yerini yaklaşık iki sene evvel görmüştüm. Yeri hayli güzel ve protokol yoluna yakın. İmarlı arsalarda dikkat edeceğiniz şey ilgili ada-parselin pafta üzerinde ne olarak göründüğü ve hedeflerinizle örtüşüp örtüşmediğidir. Bunu her hangi bir emlakçıya uğrayarak (ilgili paftası var ise) görebilirsiniz. Konut alanı mıdır, ticari alan mıdır bakarsınız. Emsali ve sairesi bellidir zaten. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
15-01-2010, 08:05
Serhan Bey cevabınız için teşekkür ederim. En kısa zamanda uğramaya çalışacağım diyemiyorum çünkü kurban bayramından önce Ankara da olabileceğimi sanmıyorum. Yinede görüşmek dileğiyle. Birde polatlı belediyesinin çağ atlayıp şu planları internet sitesine koymasını diliyorum. Sanki çok zor bir iş!

Saygılarımla.

Sayın Redking;
Rica ederim. Fırsat yakaladığınızda görüşürüz diye bağlayalım. Polatlı Belediyesi henüz nihai imar çalışması olmadığı için internetten yayın yapmıyor olabilir.
Selamlar,
Serhan

.

tunazade
15-01-2010, 08:32
Değerli dostlar konunun yeri değil ama ufak bir soru için yeni başlık açmaktansa buraya yazayım istedim...

Evimin tapusunda 56/557 arsa payı diye bir ifade var..Kat irtifaklı yeni tip tapu..Buradan evin brüt m2 sine nasıl ulaşabiliriz.?
Normalde arsa yahut hisse tapularında bunlar oranla hesaplanır ancak ..Benim burada merak ettiğim dairenin brüt m2 si neden yazmıyor..?

rama-zone
15-01-2010, 09:52
Sayın Tolstoy

Kazan aklımdaydı, ama tam olarak nereye gideceğimi bilmiyordum. Bahsettiğiniz yer tam olarak neresidir, nasıl gidilir?

Serhan Bey,
Yakupabdal da fiyatlar yüksek, ama yine de bakacağım. Bahsettiğiniz White Tail dağ evine baktım, adamlar iyi tesis yapmış, aslında hanımı kandırmak için de iyi bir argüman verdiniz elime, kahvaltı bahanesiyle beraber gidelim derim:) (Kimse gülmesin, 2 küçük çocuk olunca kazak olamıyorsunuz:) ) İnşallah giderken kaybolmayız giderken

Cahit bey gidiyor muyuz, ses versene:)

emlaksan
16-01-2010, 13:38
Sayın Rama-zone;
Haklısınız. Diğer bölgelere göre (Bala ve Çankayaya yeni bağlanan köyler)
Yakupabdalda fiyatlar yüksek. Güzel bir keşif gezisi olacağına şüphem yok :)
Selamlar,
Serhan

.

ferit_bey
18-01-2010, 17:48
serhan abi ankarada çeşitli yerleri inceliyorum bir süredir acaba fiyatlar arasındaki farklar nelerden kaynaklanıyor bilgi alabilirmiyim

emlaksan
18-01-2010, 20:51
Sevgili Ferit;
Sualin çok çeşitli yanıtları var. Sebepler bir den çok olabiliyor. Öncelikle derin eko-krizin gayrimenkul varlık değerleri üzerinde oluşturduğu baskı akla geliyor. Böyle bir dönemde gayrimenkulünü satışa çıkarmayanlar için sorun yok gibi. Ancak aynı dönemde ihtiyaç sebebiyle satış yapmak isteyenler için durum biraz farklı. İlgili piyasa içerisinde akan nakit az ise talepte az olacağından sıkıntının başlangıcıdır diyebiliriz. Nakte ihtiyacı olan satıcı, fiyatını belli bir oranda kar bırakacak şekilde düşürmedikçe o gayrimenkul talep almayacaktır. Bir örnekle aynı parsel içerisinde, aynı dönemde 35 liradan alım yapan A ve B kişileri olsun. Bunlardan A kişisi kriz dönemi içinde ihtiyaçtan hissesini satışa koysun. Ve zaman içinde o fiyattan alıcı bulamayınca mecburen 27 liradan hissesini satsın. İstatistik açıdan o gün o hissenin satış rakamı 27 lira olabilir. Fakat parselde geri kalan B, C, D... kişileri hisselerini 35 lira altına satmadıkları sürece ve bu durum genel hal almadıkça, parselin değerlemesi konusunda m2 si 27 liradır diyemeyiz. Piyasalar normale dönmeye başladığında, parselin gerçek toprak değeri 35 lira ise değerlemede kriteri buradan almamız gerekir. Çünkü 27 liralık kriz satışı haricinde oluşacak yakın rakamlı talepler haliyle karşılık bulamayacaktır. İhtiyacı olmayan hiç kimse zararına satış yapmaz. Mantıken böyle. Karşılaştığınız fiyat farklarına sebep olabilecek sadece bir örnek bu. Şimdi başka bir örnek vereyim. 30.000 m2 lik bir parsel düşünelim. 5000 er m2 olmak üzere iki payın satıldığını farzedelim. Bunlardan biri tapuda tam raicinden yada biraz üstünden gösterilmiş olsun. Diğeride belediye raicinden.. Yine zaman içerisinde her iki hisse satışa konulsun. Biri 25 lira (belediye raici) diğeri 30 lira diyelim. Şufa yaklaşımı açısından ben 30 lira olanı tercih etmek durumundayım. Kimi riske girip diğerini işaretleyebilir. Bir şey söyleyemeyiz. Ancak konu aradaki fiyat farkının izahı noktasında yeterince aydınlatıcıdır. Bir örnek daha vereyim. Diyelim ki 80.000 m2 lik bir parsel var ve içinde irili ufaklı 15-20 hisse bulunuyor. Satışa konulmuş olan 20.000 m2 lik ve 500 m2 lik paylar düşünün. 500 m2 lik pay 40 liradan satılırken, 20.000 m2 lik pay 30 liradan satılabilir. Piyasada talep yaratan kişilerin alım güçleri arasındaki farktır etken. Bugün için Ankarada cebinde 20.000 lirası olan 1000 yatırımcı varken yine aynı şartlar içerisinde cebinde 600.000 lira olan 1 yada 2 yatırımcı vardır. Dolayısı ile talep az ise fiyat düşecektir. Otomatiktir bu. Ve iyi anlaşılması gerekir ki büyük alımı gerçekleştirebilen kişi aynı anda dahi malı bölerek satışa koysa tabiyatiyle bu kez m2 sine 40 lira isteyecek ve gerekirse fiyatı 1-2 lira aşağı çekerek satışta pekala öncelik kazanacaktır. Daha büyük para, parayı çekmiştir. Ve yine diğer bir örnekle lokasyon diyorum. Buna çok önem veriyorum. Her alımda geçerlidir. Hiç bir vakit 35 lik, 50 lik bir caddeye konuşlanacak yada yakın olacak bir parsel ile 10 luk 15 lik sokaklara cephe olacak parselleri aynı kefeye koyamayız. Ne şeklen ne fiyat olarak ne de getiriler manasında.. Şimdi tarla üzerinden görülmese de gelecekte biri diğerine kesin olarak üstün olacaktır. İmkan var ise herkez daha iyi olanı tercih etmek isteyecektir. Yada öyle olması gerekir. Son bir örnekle grup alımlarında yada kooperatif alımlarında fiyatlar küçük ferdi alımlara nazaran ve yine aynı şartlar içinde bulunulmasına rağmen daha avantajlı - iyi olabiliyor. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ozkan
19-01-2010, 14:46
Merhaba, aranıza yeni katıldım... Sizlere ankara da olan ancak burada görebildiğim kadarıyla bahsedilmeyen bazı yerlerden bahsedeceğim; Bilidiğiniz üzere ankaraya kızılırmak dan su getirildi ve kamulaştırma yapılmadan borular döşendi, şimdi boruların geçtiği yerlerle mahkemelik olmalar başladı, büyükşehir belediyesi bu kamulaştırma paralarından kurtulmak için bu yerlerden imar geçiriyor.... bu yerler; şehitali köyünün bir kısmı, susuz köyü tombakkaya mevki, gölbaşı oğulbey köyü; ilk etap da buralar var, bunlardan en çok duyulanı susuz tombakkaya 1/5000 ve 1/1000 aynı anda askıya çıktı ve indi... bu bölgede çok ciddi hareketlenme başladı ve fiyatlar yukarı doğru gidiyor , bahsi geçen bölge aynı zamanda şehrin içinde kalmış bir bölgedir , diğer yerler gibi 20-30 km şehirden çıkmıyorsunuz,, ikinci olarak gölbaşı oğulbey köyünün de planları askıdan indi , bu bölge ise sanayi imar bölgesi olarak planlandı , oğulbey henüz susuz köyü kadar bilinmiyor zamanla burasıda bilinecek ve hareketlenecektir... bu bölgeleride yatırım yapacak arkadaşların dikkate almasını şiddetle tavsiye ederim...

bayrambjk
20-01-2010, 00:35
[QUOTE=ozkan;3937765]Merhaba, aranıza yeni katıldım... Sizlere ankara da olan ancak burada görebildiğim kadarıyla bahsedilmeyen bazı yerlerden bahsedeceğim; Bilidiğiniz üzere ankaraya kızılırmak dan su getirildi ve kamulaştırma yapılmadan borular döşendi, şimdi boruların geçtiği yerlerle mahkemelik olmalar başladı, büyükşehir belediyesi bu kamulaştırma paralarından kurtulmak için bu yerlerden imar geçiriyor.... bu yerler; şehitali köyünün bir kısmı, susuz köyü tombakkaya mevki, gölbaşı oğulbey köyü; ilk etap da buralar var, bunlardan en çok duyulanı susuz tombakkaya 1/5000 ve 1/1000 aynı anda askıya çıktı ve indi... bu bölgede çok ciddi hareketlenme başladı ve fiyatlar yukarı doğru gidiyor , bahsi geçen bölge aynı zamanda şehrin içinde kalmış bir bölgedir , diğer yerler gibi 20-30 km şehirden çıkmıyorsunuz,, ikinci olarak gölbaşı oğulbey köyünün de planları askıdan indi , bu bölge ise sanayi imar bölgesi olarak planlandı , oğulbey henüz susuz köyü kadar bilinmiyor zamanla burasıda bilinecek ve hareketlenecektir... bu bölgeleride yatırım yapacak arkadaşların dikkate almasını şiddetle tavsiye ederim...[/QmeUOTE]

merhabalar Özellikle gölbaşı ve susuz tombakkayayı tavsiye ediyorsunuz ama buralarda mt kare fiyatları şuan ne kadar bilginiz varmı?

karakasali
20-01-2010, 13:19
Sayın emlaksan bir süredir sizi takip ediyorum fakat bir türlü nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum . Temelli taraflarından 25 ila 30 bin arası 5ila 10 yıllık bir yatırım amaçlı arsa düşünüyorum. Sizce türk konut gibi bir yerden 500m2 ye 35000 TL mi vermek yoksa tarla olarak aynı fiyata dah büyük bir yer almak mı makül?

birde size nasıl ulaşabilirim.
mailim karakasli@hotmail.com

ozkan
20-01-2010, 15:33
bahsettiğim bölgelerde tombakkaya 65-80 TL/m2 , ogulbey 25-40 TL/m2.. arsanın konumuna göre şimdilik bu fiyatlardan satış yapılıyor.

emlaksan
21-01-2010, 00:45
Sayın emlaksan bir süredir sizi takip ediyorum fakat bir türlü nasıl ulaşabileceğimi bilmiyorum . Temelli taraflarından 25 ila 30 bin arası 5ila 10 yıllık bir yatırım amaçlı arsa düşünüyorum. Sizce türk konut gibi bir yerden 500m2 ye 35000 TL mi vermek yoksa tarla olarak aynı fiyata dah büyük bir yer almak mı makül?

birde size nasıl ulaşabilirim.
mailim karakasli@hotmail.com

Merhaba Sayın Karakasali;
Bana .emlaksan@hotmail.com adresimden ulaşabilirsiniz. Yada .0532 5544294 den.. Sorunuzun cevabını bahsettiğiniz lokasyonların ada-parsel veya kadastral parsel numaralarını bilerek yanıtlamam icab ediyor. Kişisel fikrimi beyan edeceğim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ferit_bey
21-01-2010, 14:43
sn çamsoy ayaş tekkeköy 105 numaralı parsel hakkında bilgi sahibi olduğunuzu okudum m2 ye 5 lira normalmi tşkler

emlaksan
21-01-2010, 15:36
sn çamsoy ayaş tekkeköy 105 numaralı parsel hakkında bilgi sahibi olduğunuzu okudum m2 ye 5 lira normalmi tşkler

Sevgili kardeşimiz Camsoy un annesi vefat etti. Allah rahmet eylesin. Değerli arkadaşımıza ve ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Serhan

.

cantu06
21-01-2010, 17:24
bahsettiğim bölgelerde tombakkaya 65-80 TL/m2 , ogulbey 25-40 TL/m2.. arsanın konumuna göre şimdilik bu fiyatlardan satış yapılıyor.

sayın özkan oğulbey 714 ve 679 nolu parseller ne kadar eder bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz

brainiac
21-01-2010, 19:12
sevgili kardeşimiz camsoy un annesi vefat etti. Allah rahmet eylesin. Değerli arkadaşımıza ve ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Serhan

.

Allah sabır versin... Allah rahmet eylesin.

kazanture
21-01-2010, 20:58
Bilkent karagedik projesinin haritasi elinde olan varsa bana gönderebilir mi?
endemre@yahoo.com mail adresim. Çok acil lazım oldu bir ihtimal birinde vardır diye buraya yazıyorum.

OnurGururSeref
21-01-2010, 21:51
Camsoy arkadasimiza sonsuz sabir dilerim. Cok aci bir durum. Allah gani gani rahmet etsin, nur icinde yatirsin.. Amin!

camsoy
23-01-2010, 14:41
Allah sabır versin... Allah rahmet eylesin.

Sayın brainiac,

Allah razı olsun. Dostlar sağolsun.....

camsoy
23-01-2010, 14:48
Camsoy arkadasimiza sonsuz sabir dilerim. Cok aci bir durum. Allah gani gani rahmet etsin, nur icinde yatirsin.. Amin!

Sayın OnurGururSeref,

Teşekkür ederim. Rahmetli anneciğim yaklaşık olarak 3 yıldır kanserle mücadele ediyordu.( Opere nüks over ca) 28 kür kemoterapi aldı. Son 2 ayda durumu iyice ağırlaşmıştı. Son nefesini verirken ailece yanındaydık. Çok şükür rahatlıkla verdi son nefesini, kurtuldu bu dünyadan. İlginiz için teşekkür ederim.....

camsoy
23-01-2010, 14:52
Sevgili kardeşimiz Camsoy un annesi vefat etti. Allah rahmet eylesin. Değerli arkadaşımıza ve ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Serhan

.

Sayın Emlaksan, Sevgili Serhan Abi,
İlginiz için teşekkür ederim, Allah sizlerden razı olsun. RAbbim size ve ailenize uzun ömürler versin.

Aynı zamanda bu forumdan tanıştığımız çok değerli dostlarımızdan bana cep telefonumdan ulaşarak beni arayan ve mesaj atararak başsağlı dileklerimi ileten tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum....

camsoy
23-01-2010, 14:55

Sayın ferit bey,

Aynı parselden çok daha uygun fiatlarla direkt olarak arsasını satmak isteyen dostlarımız mevcut. Bana cep telefonumdan ulaşabilirseniz daha ayrıntılı bilgi verebilirim. 0532 642 79 42.

clup
25-01-2010, 01:16
merhabalar,
nice sonra bende hisse net ailesine katılıp sizlerle buluştum.. Bir kardeşiniz olarak beni de ailenize kabul edersiniz çok sevinirim.
(geçerli bir mail adresi istendiği için şimdiye kadar üye olamamıştım :(

uzunca bir dönemdir forumu büyük bir zevk ile okumaktayım, şahsen tanımasam da bilgi ve tecrübelerinin yanı sıra büyük bir sabır ile emlak forumuna hayat veren başta Sn.serhan bey , Sn.camsoy , Sn.serdar72 ve isimlerini bilmediğim tüm arkadşlara şahsım ve diğer forum arkadaşlarım adına teşekkür ederim.. Gerçekten sizler olmazsanız bu forumun bu kadar büyüyüp gelişeceğini zannetmiyorum.. google ye girip ankara ve arsa anahtarlarını girdiinizde muhakkak hisse net sitesine dolayısıyla sizlere ulaşıyoruz..

Sayın forumdaşlarım , sizleri bir hususta rahatsız etmek durumunda kaldım. Nacizane geçmiş yıllarda bir arsa almıştım.Üzerinden 5 yıl felan geçti.Zaman zaman yazılı ve görsel medyadan yeni imar revizyonu gibi haberleri duydum ancak uzunca bir zamandır şehir dışında olmam hasebiyle gidip araştırma şansım olmadı.Bir iki sefer sordum ondada sağlıklı bilgi alamadım.En son bu ay içerisinde belediye bizleri hatırlayıp emlak vergisi beyannamesi istedi. eee devlet alacağına şahin malumunuz...

vel hasıl pursaklar da 1032 ada 4 parselde yaklaşık 700m2 yerimiz var. Bu arsamızın durumu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
şimdiden tüm forum arkadaşlarıma teşşekürler.

Sn.camsoy, kanserin ne melem bir hastalık olduğunu malesef bende biliyorum.. Allah gani gani rahmet eylesin... Mekanını cennet eylesin. tekrardan başınız sağolsun..

.[/SIZE][/SIZE][/SIZE]

rama-zone
25-01-2010, 09:31
sayın camsoy

başınız sağolsun, merhumenin son durağı cennet olsun

Size ve bütün forum dostlarına sağlıklı, afiyetli uzun ömürler diliyorum.

emlaksan
25-01-2010, 11:11
merhabalar,
nice sonra bende hisse net ailesine katılıp sizlerle buluştum.. Bir kardeşiniz olarak beni de ailenize kabul edersiniz çok sevinirim.

uzunca bir dönemdir forumu büyük bir zevk ile okumaktayım, şahsen tanımasam da bilgi ve tecrübelerinin yanı sıra büyük bir sabır ile emlak forumuna hayat veren başta Sn.serhan bey , Sn.camsoy , Sn.serdar72 ve isimlerini bilmediğim tüm arkadşlara şahsım ve diğer forum arkadaşlarım adına teşekkür ederim.. Gerçekten sizler olmazsanız bu forumun bu kadar büyüyüp gelişeceğini zannetmiyorum.. google ye girip ankara ve arsa anahtarlarını girdiinizde muhakkak hisse net sitesine dolayısıyla sizlere ulaşıyoruz..

Sayın forumdaşlarım , sizleri bir hususta rahatsız etmek durumunda kaldım. Nacizane geçmiş yıllarda bir arsa almıştım.Üzerinden 5 yıl felan geçti.Zaman zaman yazılı ve görsel medyadan yeni imar revizyonu gibi haberleri duydum ancak uzunca bir zamandır şehir dışında olmam hasebiyle gidip araştırma şansım olmadı.Bir iki sefer sordum ondada sağlıklı bilgi alamadım.En son bu ay içerisinde belediye bizleri hatırlayıp emlak vergisi beyannamesi istedi. eee devlet alacağına şahin malumunuz...

vel hasıl pursaklar da 1032 ada 4 parselde yaklaşık 700m2 yerimiz var. Bu arsamızın durumu hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sn.camsoy, kanserin ne melem bir hastalık olduğunu malesef bende biliyorum.. Allah gani gani rahmet eylesin... Mekanını cennet eylesin. tekrardan başınız sağolsun..

.[/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Sayın Clup;
Olumlu görüşleriniz için teşekkür ederim. Pursaklar 1032 ada 4 parsel in normal imar durumu 0,40 - 1,60 idi. Yaklaşık iki sene önce yaptığım tahminde ada bazında şuyulanma (parsel tevhidleri usulü ile) gerçekleşebileceğinden bahsetmiştim. Zaman içerisinde revizyon çalışmasının tam olarak bu olduğu ortaya çıktı. Şimdiki durumda tek tapu olan yerler 4000 m2 den büyük ve hisseli yeni parseller olarak ortaya çıkacaktır. Sizin parseliniz 2.etap içerisinde yer almaktadır ve ~ 4800 m2 lik yeni bir parsel içerisine hisselenecektir. Emsal 1,40 olacaktır ve yapılacak binanın kat müsaadesinin ise 12 kat şeklinde olmasını bekliyorum. Size sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

redking
25-01-2010, 14:59
Bilkent karagedik projesinin haritasi elinde olan varsa bana gönderebilir mi?
endemre@yahoo.com mail adresim. Çok acil lazım oldu bir ihtimal birinde vardır diye buraya yazıyorum.

Arkadaşım Google görsellerden Karagedik Projesi olarak ararsan işini görecek birşeyler bulabileceğine inanıyorum. Ölçeği, boyutu çeşitli birsürü harita çıkar karşına.

Saygılar.

Ahmet 75
25-01-2010, 17:38
Başınız sağolsun sayın camsoy. Allah muhterem validenize rahmet eylesin, makamı cennet olsun inşallah..

ozkan
26-01-2010, 19:55
Sayın Cantu bahsettiğiniz parsellerin durumunu bilmiyorum, bahsettiğim bölgede 1600'lü parseller mevcut, oğulbek köyünde bahsettiğim durum iyice duyulmus bu nedenle fiyatlar tırmanıyor, bugün sorduğumda 60 tl/m2 ( pazarlıklı) fiyat verdiler...

mustafab
26-01-2010, 20:14
Camsoy Bey

Allah rahmet eylesin mekanını cennet eylesin, kalanlara saglık sıhhat versin.

camsoy
28-01-2010, 14:43
merhabalar,

.[/SIZE][/SIZE][/SIZE]

Sayın clup,

Aramıza hoşgeldiniz. İçten , değerli yorumunuz ve de başsağlı mejanız için teşekkür ederim. Bilgimiz dahilinde tüm yatırımcılara yardımcı olmaya çalışıyoruz... Hayırlı günler bol kazançlar dilerim....

camsoy
28-01-2010, 14:44
Başınız sağolsun sayın camsoy. Allah muhterem validenize rahmet eylesin, makamı cennet olsun inşallah..

Sayın Ahmet,

Teşekkür ederim. Allah razı olsun. Dostlar sağolsun....

camsoy
28-01-2010, 14:46
Camsoy Bey

Allah rahmet eylesin mekanını cennet eylesin, kalanlara saglık sıhhat versin.

Sayın mustafab,

Teşekkür ediyor ve Amin diyorum...İlahi adaletin yüce takdiri.....Sağlıklı bol kazançlı günler diliyorum....

emlaksan
28-01-2010, 20:52
Sayın Gennosukesama;

* Mamak ilçesinde 1220 parsel numarasıyla tanımlı ve farklı konumlu bir kaç yer var.

Bunlar sırası ile;
1220 Şahintepe 22.600 m2 büyüklüktedir.
1220 Cengizhan 19.000 m2 büyüklüktedir.
1220 Şirintepe ise 4600 m2 büyüklüktedir.

* Yine Mamak ilçesinde 1324 parsel numarasıyla tanımlı ve farklı konumlu bir kaç yer var.

Bunlar sırası ile;
1324 Şahintepe 40.160 m2 büyüklüktedir.
1324 Şirintepe 21.520 m2 büyüklüktedir.
1324 Cengizhan 350 m2 büyüklüktedir.

Köy-mahalle olarak hangisini sorduğunuzu bilemiyorum. Eksiklik var.
Bu mahallelerden farklı - köylere kayıtlı - aynı numaraya sahip parsellerde olabilir.
İncelemek gerekir. Daha detaylı bilgi ve araştırma için lütfen bana telefon ile ulaşınız.

Selamlar,
Serhan

.

polıce06
30-01-2010, 11:29
arkadaşlar ben arsa yatırımı yapmak istiyorum ,toptancı hali ve batı terminali nin imarı tam olarak nereden geçti,bunların yanınıda bir yer alınabilirmi,ilerisi için nekadar iyi olur bilgisi olan veya yönlendirebilecek arkadaş varsa bilgilerine ihtiyacım var.TEŞEKKÜRLER..

gennosukesama
30-01-2010, 13:00
Serhan Bey kusura bakmayın eksik bilgi vermişim.
1220 Şahintepe 22.600 m2
1324 Şahintepe 40.160 m2
Fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

emlaksan
30-01-2010, 14:36
Serhan Bey kusura bakmayın eksik bilgi vermişim.
1220 Şahintepe 22.600 m2
1324 Şahintepe 40.160 m2
Fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim

Merhaba,
Rica ederim. Fiyatlar hususunda araştırma yapmak gerekecek.
Bu yerler imarsızsa nedenlerine bakmak lazım. Çünkü Şahintepe bölgesi imarlıdır.
Selamlar,
Serhan

.

wallace
30-01-2010, 20:57
Arsa almak için en önemli maddeler nedir..birde arsanın parsel nosu bilsek haritada ki yerini nasıl öğrenebilirim..bu konuda cahilim kendimi yetiştirmek istiyorum... sayın emlaksan yardımcı olursanız...

emlaksan
31-01-2010, 09:27
Arsa almak için en önemli maddeler nedir..birde arsanın parsel nosu bilsek haritada ki yerini nasıl öğrenebilirim..bu konuda cahilim kendimi yetiştirmek istiyorum... sayın emlaksan yardımcı olursanız...

Sayın Wallace;
Rica ederim. Her insanın profesyonel ölçülerle arsa işini bilmesini bekleyemeyiz. Çünkü herkes farklı mesleklerde uzmanlaşıyor ve yıllarla tanımlanabilecek bir vakit tahsis edilmediği sürece bu alanda hakkıyla uzmanlaşmak kolay olmayacaktır diye düşünüyorum. Ben Ankarada bulunan köy ve yerleşkelere ait kağıt paftalar ve + digital paftalar kullanıyorum. Sizin için aklıma gelen en kolay ve maliyetsiz çözüm, digital hizmet veren belediyelerin imkanlarından faydalanmanızdır. Bildiğim kadarıyla Gölbaşı - Mamak belediyelerinin web hizmeti içerisinde bu imkanı yakalayabilirsiniz. Her bölge için maalesef bu imkan mevcut değildir. Diğer tüm bölgelerde merak ettiğiniz yerleri ise ofisime gelerek inceleyebilirsiniz. Yardımcı olmaya çalışırım. Diğer yandan iki yılı aşkın süredir forumda paylaşılan bir çok değerli bilgi mevcut. Arsa yatırımı konusunda fikir edinmek isteyenler için işin esasına dair temel yaklaşımlar yeri geldikçe konuşuldu. Öncelikle forum sayfalarını sabırla okumanızı öneriyorum. Faydalı olacağına samimiyetle inanıyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

bahtıkara
31-01-2010, 09:47
arkadaşlar natoyolu ege mahallesinde eski tavuk çifliğine yakın satılık 260 m2 arsa içinde satılık ev imar tapusu mevcut
ilgilenen arkadaşlar 0532 764 50 55 numaradan ulaşabilirler

mertgil
31-01-2010, 12:38
Arkadaşlar aranıza yeni katılan biri olarak paylaşımlarınız çok kıymetli.arsa yatırımlarımızın başarılı olması dileğiyle
herkese merhaba

mertgil
31-01-2010, 14:57
Doğantepe tokiye yakın tek tapu arsa fiyatları konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var

polıce06
31-01-2010, 20:25
arkadaşlar ben arsa yatırımı yapmak istiyorum ,toptancı hali ve batı terminali nin imarı tam olarak nereden geçti,bunların yanınıda bir yer alınabilirmi,ilerisi için nekadar iyi olur bilgisi olan veya yönlendirebilecek arkadaş varsa bilgilerine ihtiyacım var.TEŞEKKÜRLER..

sayın emlaksan serhan bey rica etsem bi cevap ta buraya alabilirmiyiz

emlaksan
01-02-2010, 05:55
sayın emlaksan serhan bey rica etsem bi cevap ta buraya alabilirmiyiz

Sayın Police06;
Elbette :) İmar tam olarak nereden geçti? Her daim bahsettiğimiz nazım plan üzerinde işaretli bulunan yerden geçti.
Bu lokasyona yatırım anlamında konuşulacak çok şey var. Hedefleri bilmek şart. Sonra vade. Beklentiler nedir?
Sonrasında değerlendirelim beraberce. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
01-02-2010, 15:16
Sayın Police06;
Bahsettiğiniz yeni otogar-toptancı hali civarında kuzey yönünde imar gerçekleşmişti. İmarsız alanlar güney bölgesinde ve planlı. Ancak Üniverste alanı olarak planlanmış. Dolayısıyla yatırımınızı imarlı bölüme yapmanız mantıklı olacaktır. Hedefleriniz ve vade beklentinizi bilemediğimden genel olarak geçiyorum. Emsal yanılmıyorsam 0,40 civarında. Tam olarak lokasyonu görmek isterseniz ofisimize uğrayın plan ve uydu üzerinden yeri size gösterelim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

mertgil
01-02-2010, 15:40
Eskişehir yolu güzergahında mücavir alan içerisinde fiyat/tarla(m2)bazlı düşünüldüğünde nereleri tavsiye edersiniz yani hala ucuz kalmış yerler varmı?bir başka açıdan bu bölgede getiri öngörüsü anlamında yani en fazla getiri nerelerde beklenmelidir fiyatları bugünkü rayiçlerden düşünürsek

emlaksan
01-02-2010, 15:56
Sayın Mertgil;
Eskişehir yolu güzergahında mücavir alan sınırı 50.km ye kadardır. Bu bölgede yatırım yapılacak bir çok köy var. Kimisi villalık kimisi çok katlı ve kimisi de tarım alanları şeklinde. Soru o kadar geniş kapsamlı ki nereyi ölçü almak gerektiğini bilemiyorum. Dodurga, Yapracık, Ballıkuyumcu, Yurtçu arazileri... Temelli ye kadar uzanıyor. En fazla getiri emsali yüksek olan yerlerden elde edilecektir. Bunu tahmin edebiliyoruz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

mertgil
01-02-2010, 18:09
SAYIN SERHAN BEY öncelikle verdiğiniz cevap için çok teşekkürler.Forumda önceki yazılarınızı da sürekli büyük bir ilgi ve heyecanla takip eden biri olarak bilgi birikiminizi bizlerle paylaştığınız için sizi gerçekten kutlamak istiyorum ve şimdiden sabrınıza sığınarak şunu soruyorum:
Bahsi geçen ESKİŞEHİR YOL GÜZERGAHINDA ticari saiklerle düşünüldüğünde yatırımımı tabiki plan dahilinde yüksek emsalli bölgelerden seçmek isterim ancak örneğin elimizdeki yüksek emsalli bölgelere puan verecek olsak ilk sıraya hangisini yazardınız?yüksek emsalliler arasında fiyatı hala ucuz kalmış yeler varmı?ve de rayiç değerinden dahi olsa ileride getirisini olmazsa olmaz olarak gördüğünüz yerler varmı?
SERHAN HOCAM biliyorum biraz zor sordum ama samimi fikirlerinizi merakla bekliyorum.TEŞEKKÜRLER

emlaksan
01-02-2010, 19:43
Sayın Mertgil;
Rica ederim. Şimdi ticari olacak yerlerin fiyatları konut ve villa alanlarına göre daha pahalıdır. Böyle olması normaldir diye diye düşünüyorum. Sonuçta bu tarz yatırımların getirileri, diğerlerine nazaran - çoğunlukla - daha yüksek oluyor. Yatırım maliyeti açısından düşündüğümüzde, eğer bölge yada parselin ticari planlı olduğu biliniyorsa, fiyatı da yüksek oluyor. Genel olarak ticari alanlar zaten kilit nokta yada tabir caizse kupon-köşe-merkezilik arz eden veya edecek lokasyonlarda olduklarından, plan şekillenmemiş olsa bile yine de tarla fiyatları yukarılarda olabiliyor. Dolayısıyla ticari saikler ile hareket eden yatırımcıların, alımlarında düşük sayılabilecek fiyatları bulabilmeleri zor diye düşünüyorum. Belli bir müddet sonra, sonuca baktığımızda, ticari yatırım getirilerinin, maliyetlerine oranla, kıyas tutmaz üstünlükleri olduğunu görürüz. Bunun yanında Eskişehir yoluna sıfır lokasyonlu ticari hisse bulmakta ayrı bir zorluktur. Çok yakın zamanda 1000 m2 hisseye 110 bin liralık araç takası teklif edildiğini biliyorum. Bu aracı anında nakte çevirelim deseniz heralde 90-95 bin fiyat gelecektir. Raicin tespiti açısından güncel ve yerinde bir örnektir paylaştığım. Nakit ile alım yapmak isteseniz ortalama 85 lira civarından alım imkanı bulunabilir. Elbet biraz altından yada üstünden fiyatlarla karşılaşabiliriz. Serbest piyasa koşulları içinde normaldir. Bu noktada önemli olan lokasyonun, planın, emsalin, gelişim sürecinin her biri üzerinden o toprağı doğru değerlemektir. Doğru yöntem bu olmalıdır.
Selamlar,
Serhan

.

polıce06
01-02-2010, 23:48
EMLAKSAN SERHAN KARDEŞ Sağolasın,ilgine ve bilgine teşekkürler...

emlaksan
01-02-2010, 23:49
Sayın Police06;
Rica ederim
Selamlar.

.

bark212
02-02-2010, 00:08
mustafa kemal mahallesinde ticari parsel içerisinde 389m2 hissem satılık ada no:28048 parsel no:2 havelsanın hemen yanı cepa ve kentparka 100 mt yeni bulvara cepheli hemen önünden yol geçicek teşekkürler FİYAT:450.000 TL. 05053168277

mertgil
02-02-2010, 10:11
Arkadaşlar ABB başkanı Melih Gökçek bir TV kanalında konuşurken ANKARADA tünel yollar yapıcaz bunada öncelikli olarak Keçiörenden başlamayı düşünüyoruz dedi.Trafik sorununu çözmek için zannediyorum böyle bişi düşünülüyor.Tünel yollarla ilgili fikri olan arkadaşlar lütfen düşüncelerinizi paylaşın.Keçiöreni bilen arkadaşlar bunlar Keçiörende hangi noktalarda uygulanabilir

mersinliii
03-02-2010, 12:35
Herkese merhaba bende bu başlığı yeni fark ettim çok güzel olmuş hemde çok faydalı emeği geçen herkese teşekürler benimde bir sorum olacak acaba bağlum hakkında bilgisi olan varmı ordan arkadaşlar arsa almaya başlamış büyükşehir belediyesine bağlanacakmış doğrumudur nasıl bir mevki acaba önümüzdeki 5 -10 yılda nasıl gelişir orta ve uzun vadede değermi oralardan arsa almaya.

emlaksan
03-02-2010, 14:19
Sayın Mersinliii;
Bağlumun bir çok yerinde imar gerçekleşmişti. Ancak bir müddet evvel planlarda revizyon olduğuna ilişkin bilgi geldi. Bazı bölgelerde ada bazında şuyulandırma yapılarak yeni tarz bir parselasyon uygulanacakmış. Pursaklarda aynı şey oldu. Netleşmesini bekliyoruz. Bana göre bahsettiğiniz vade içerisinde şimdiki fiyatların uygunluğunu da düşünerek yapılacak bir yatırımın karlı olacağını değerlendiriyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

mersinliii
03-02-2010, 15:17
Sayın emlaksan hızlı cevabın için sağıol , bahsettiğim yerle alakalı bana net cevap verebilmeniz için size hangi bilgiler lazım yani adamı parselmi ben tam bilmiyorum ama onların ismini koordinatlarınımı öğrenmek gerekiyor ona göre öğrenip buraya yazayım.

emlaksan
03-02-2010, 15:38
Sayın Mersinliii;
Rica ederim. Şu an için ada-parsel bilgisini verseniz dahi aynı şeyi ifade etmek durumundayım. Revizyon çalışmasının bitmesini beklemek ve ortaya çıkacak tabloyu görerek yorumlamak en doğrusu olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

nurka
03-02-2010, 15:41
Herkese merhaba bende bu başlığı yeni fark ettim çok güzel olmuş hemde çok faydalı emeği geçen herkese teşekürler benimde bir sorum olacak acaba bağlum hakkında bilgisi olan varmı ordan arkadaşlar arsa almaya başlamış büyükşehir belediyesine bağlanacakmış doğrumudur nasıl bir mevki acaba önümüzdeki 5 -10 yılda nasıl gelişir orta ve uzun vadede değermi oralardan arsa almaya.

Bağlumu iyi araştırınız tavsiyem. Sn Emlaksaının bahsettiği ilk imar bağlum keçiörene bağlanmadan önce bağlum belediyesinin çıkardığı imar idi. Ancak bu imarı büyük şehir belediyesi durdurdu. Gerekcesi ilk yapılan imar 460.000 nufusluk yerleşime göreydi. Belediye bağlumun 60.000 nufusu geçmeyecek yeni bir imar çalışması yapmayı planlıyormuş. Yani bağlumda yeni yapılacak imar planından ne çıkacağı henüz belli değil. Tabiki tüm bu işler arkasından ne çıkabileceği, bizlerin bilmediği ne filimler çevrileceği belirsiz. Doğruluğunu tam bimiyorum ancak buraya yatırım yapmadan önce aşağıdaki linke bakınız ama yinede güvenilir kaynaklardan kişisel olarak araştırmanızı tavsiye ederim. Saygılar.

http://www.baglum.com/belediye1.htm

emlaksan
03-02-2010, 16:35
Merhaba,
Linkteki yazı ve bilgiler enteresan. Revizyon yapılan bir bölgede emsali, plan ve notları bilmeden yatırıma girişmek tabiyatıyla gayrı mantıki olacaktır. Eski imar durumu değişeceğine göre yeni imar durumunu önce görmek ve sonrasında kişinin yatırım hedefiyle örtüşecek alıma yönelmesi uygun olacaktır. Dolayısıyla bugün elde olan ada-parsel bilgileri üzerinden yatırıma girişmek riskli olabilir. Yazıda Bağlum genelinde fiyatlarda düşüşten bahsediyor. Hakikaten eskiye nazaran fiyatların altüst olduğunu görüyoruz. Belirsizlik bu duruma sebep oluyor. Bu sıkıntının süratle giderilmesini ve yeni imarın Bağlum yatırımcılarının lehine gelişmesini temenni ediyoruz.
Selamlar,
Serhan

.

mersinliii
03-02-2010, 16:45
Bilgiler için sağolun dostlar yeni birşey öğrenirsem tekrar dönerim.

mertgil
03-02-2010, 17:16
Bağlumda şu anki konut alanlarında katta yeni binalarda 120 m2 civarı 60.000-65.000 aralığında daire bulunurken buraya yatırım nekadar doğrudur düşünmek gerekir.Şu an için hem KEÇİÖRENe uzaklığı hemde sosyo-kültürel profilinin düşük oluşu nedeniyle fazla rağbet görmemekte.Ancak Keçiörenin yapılaşma anlamında sınırlarını doldurmuş olması Kuzey Ankara Kent Girişi Projesinin şekillenmesiyle beraber ve de Bağluma bir üniversite yapılacağı söylentileri beklentileri canlı tutmakta.İmar planın çeşitlilik arzedecek olması nedeniyle özellikle emsali yüksek olabilecek noktalara yönelmekte fayda var.Bağlumla ilgili bir başka problem fiyatların önceki plana göre oluşup şu anki muğlak durum nedeniyle fiyatlamalardaki belirsizlik
mevcuttaki fiyatlamaların ise eski imar planına göre yapılmasıdır.Bilgilerinize..

gennosukesama
03-02-2010, 17:50
Sn Emlaksan
Mamak 1220 parsel (kazıklı mevki 22600 m2) neden imarsız anlayamadım demiştiniz. Herhangi bir sorun var mı bakabildiniz mi?

emlaksan
03-02-2010, 18:25
Sn Emlaksan
Mamak 1220 parsel (kazıklı mevki 22600 m2) neden imarsız anlayamadım demiştiniz. Herhangi bir sorun var mı bakabildiniz mi?

Merhaba,
Maalesef bakmaya vaktim olmadı. İmar geçmiş olması yüksek ihtimal. Yolum Mamak Tapuya düştüğünde bakacağım. Eğer dağıtım görmediyse o halde imar durumunun üzerine gideriz. Konunun aciliyeti var mı?
Selamlar,
Serhan

.

gennosukesama
04-02-2010, 19:54
Sn. Emlaksan
Çok acil değil ama yolunuz düşerse bakarsanız sevinirim.
İlginize teşekkürler

emlaksan
05-02-2010, 00:47
Sn. Emlaksan
Çok acil değil ama yolunuz düşerse bakarsanız sevinirim.
İlginize teşekkürler

Ok.. Aciliyet yok ise yolum düştüğünde bakar sonra size bilgi veririm.
Selamlar,
Serhan

.

İsmail
13-02-2010, 10:12
Merhaba,

Forumun yeni bir üyesi olarak mesaj atmak istedim.

Temelli konusunda fazla bir yazı göremedim, ya da gözümden kaçtı. Bu bölgenin geleceği açısından düşünceleriniz nedir? Yapay göl etrafında satılık imarlı arsalar mevcut. Bu bölgedeki fiyatlar ne civardadır bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Son olarak buraya arsa olarak yapılan bir yatırımdan doyurucu bir kazanç elde etmek sizce hangi vadede mümkün olacaktır.

İyi günler

camsoy
13-02-2010, 23:13
Merhaba,

Forumun yeni bir üyesi olarak mesaj atmak istedim.

Temelli konusunda fazla bir yazı göremedim, ya da gözümden kaçtı. Bu bölgenin geleceği açısından düşünceleriniz nedir? Yapay göl etrafında satılık imarlı arsalar mevcut. Bu bölgedeki fiyatlar ne civardadır bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Son olarak buraya arsa olarak yapılan bir yatırımdan doyurucu bir kazanç elde etmek sizce hangi vadede mümkün olacaktır.

İyi günler

Sayın İsmail,

Temelli bölgesi ile alakadar daha önce forumun eski sayfalarında yazılmış yazılar mevcut. Temelliyi merkez olarak düşünüp, etrafında yaklaşık 7 km.lik bir yarıçap çizersek; Temelliyi çevreleyen köyler Beyobası, Çokören, Yenihisar, Alagöz, Malıköy, biraz uzakta Türkobası, Bacı, Hacıtuğrul ve Kuşçu köyleri ile ilgili düşüncelerimizi paylaştığımız hatırlıyorum. Tüm bu yukarıda saydığım yerleşim birimleri Eskişehir yoluna yaklaşık olarak uzaklığı 1-7 km arasında ve hepside Büyükşehir Belediyesinin belirlediği mücavir alan sınırına girmektedir.

Gene Temelliyi merkezde fakat daha mikro boyutta düşünecek olursak: mevcut nazım imar planında belirlendiği üzere yapılacak olan metro hattı, ayrılmış üniversite alanı, stratejik merkez, AR-GE merkezi, ticari alanlar, konut alanları ve mevcut Türkiye'nin en büyük yapay gölü ile marka olmaya adaydır.

Bölgede fiatlar değişiklik göstermektedir. Fiatları belirleyici unsurlar arasında: imar durumu, Eskişehir yoluna mesafe, mevcut plandaki durumu gibi kriterler yer almaktadır. Burada şu önemli noktanın altını çizmekte fayda görüyorum: Mevcut nazım imar planı gözönüne alınarak, parselin lokasyonu planda konuçlandırılarak yatırım yapılmalıdır. Yatırım yapacağınız yer tarımsal arazide olabilir, konut alanıda ticari alanda. Bunların hiçbiri rastlantı sonucu değildir. Hepsi ciddi bir çalışma, planı inceleyip doğru muhakeme edip mevcut ihtiyaç doğrultusunda nihai uygulama sonucu olmaktadır.

İyi çalışmalar dilerim.

emlaksan
14-02-2010, 11:11
Sayın Zeynep_kzm;
Yakupabdal 946 parsel 20.800 m2 dir. Daha evvel tanımlanan kentsel gelişim prrojesinin dışında kalmaktaydı. Bu projede 951 parsel sınır vaziyette idi. Kusunlar 642 parsel imarsızdır. Bir dönem bu parsel hayli revaçtaydı ve yüksek talep alıyordu. Kriz sonrasında her yer gibi duruldu diyebilirim. Aynı bölgede Toki bloklarına yakın vaziyetteki 741-742-743-772 gibi parselleri de incelemeye almanızı öneririm. Son olarak ziyaretçi mesajınızda Yenimahalle bölgesinde bir parsel sormuşsunuz. Bir kaç gündür İzmirdeyim. Ankaraya döndüğümde parsseli inceleyip size bilgi vermeeye çalışacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tatami1
14-02-2010, 11:27
http://www.ankarahaber.com/news_detail.php?id=54898

13 Şubat 2010 / 13:26
Toplam 6 bloktan oluşan ve biri 41 katlı, diğerleri 38 katlı rezidansların yer alacağı kompleks, 2011 yılında Ankaralılar'ın hizmetinde olacak.
Ankara'nın en yüksek binası olacak 41 katlı rezidans, 151metre yüksekliğinde. Kompleks içerisinde suni karlama yöntemiyle yılın 365 günü kayak yapılacak. Projede, ayrıca Singapur'daki gibi dev bir akvaryum da yer alacak.

Mamak Belediyesi, ilçenin imaj sorununu ortadan kaldıracak dev bir projeyi hayata geçiriyor. Başkent'te benzeri olmayan 7 yıldızlı 41 katlı dev rezidans ile alışveriş merkezi, 2011 yılında Ankaralıların hizmetine sunulacak. 6 bloktan oluşan projede, 38'er katlı beş rezidans daha yer alacak.
18 ayda yapımının tamamlanması beklenen ve hafriyat aşamasında olan kompleksin temelleri yaklaşık 1 ay içerisinde atılacak.

Otopark alanları dahil yaklaşık 500 bin metrekare kapalı alanda inşa edilecek olan dev kompleks, 151 metre yüksekliğe sahip. Böylece Ankara'nın en yüksek binasına da ev sahipliği yapacak. Duralialıç Mahallesi'nde yapılacak kompleksin içerisinde, alışveriş merkezi, hipermarket, eğlence ve yaşam merkezleri, spor salonları, çok amaçlı salonlar ve Ankara dışından gelecek misafirlerin ağırlanacağı butik otel yer alacak.

Yapımı tamamlandığında rezidansın Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmet vereceğini söyleyen Akgül, "Bölgemizde özel müteşebbise yaptırılacak alışveriş merkezinin içerisinde Türkiye'nin en ünlü markaları olacak. Türkiye'de şimdiye kadar böyle büyük bir proje yapılmadı" dedi.
Projenin sadece yüksek bina projesi olmadığını söyleyen Akgül, "Dünyaca ünlü IKEA firması Mamak'ı tercih etti. IKEA artık Mamak'ta hizmet verecek.

Rezidanslarda, IKEA'nın yanı sıra Türkiye'nin en büyük yapı marketi, eğlence merkezleri ve hipermarketler faaliyet gösterecek" dedi.
Akgül, proje içerisinde suni karlama yöntemiyle yılın 365 günü kayak yapılacak bir alanın da oluşturulacağını söyledi. Bu tarz bir kayak merkezinin dünyanın sadece 6 ülkesinde bulunduğunu belirten Akgül, "7.'si Ankara'da Mamak'ta olacak. Amaç Mamak'ın çekim gücünü artırmak. Sadece, Ankara'dan değil Türkiye'nin 4 bir yanından ziayertçileri ağırlayacağız" ifadelerini kullandı. Akgül, projede Singapur'daki gibi dev bir akvaryumun da yer alacağını sözlerine ekledi.

cantu06
14-02-2010, 13:41
gölbaşı oğulbey köyündeki 714 nolu parseldeki hissemi satmak istiyorum 35 yl den 5071 metre almak isteyen olursa diğer hisedarlardanda satmak isteyenler var

zeynep_kzm
14-02-2010, 16:21
teşekkürler

brainiac
15-02-2010, 23:42
iyi de mamak da hangi semt te olacakmış bunlar ?

emlaksan
16-02-2010, 05:45
teşekkürler

Rica ederim
Selamlar..

.

emlaksan
16-02-2010, 06:06
Merhaba,
Mamak bölgesinde Metro marketin açıldığı yerin çevresinde bir çok ticari imarlı parsel var. Natoyolu koridorunun bu bölümüne daha evvel dikkat çekmiştik. İleriye dönük ihtiyaca yönelik olacak doğu otogarı için ayrılan yerde yine aynı koridordadır. Ha başına düşen kişi yoğunluğu yüksek olan yerlerde hareketlilik tabiyatıyla kaçınılmazdır. Dolayısı ile böyle planlanan yerlere yönelen büyük ticari sermaye varlığı tesadüf yada sürpriz değildir. Her şaşırtıcı gelişmenin arkasında yatan belli sebepler mevcuttur. Bir çokları için sürpriz sayılabilecek gelişim, aynı bölgeye yıllar evvel yatırım yapanlar için beklenen bir sonuç olmuştur. Bölgede görülen ve görülecek gelişim her fırsatta dile getirdiğimiz planlı yatırımlara verilebilecek güzel örneklerden biridir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

khanson
16-02-2010, 14:41
Merhaba,
Mamak bölgesinde Metro marketin açıldığı yerin çevresinde bir çok ticari imarlı parsel var. Natoyolu koridorunun bu bölümüne daha evvel dikkat çekmiştik. İleriye dönük ihtiyaca yönelik olacak doğu otogarı için ayrılan yerde yine aynı koridordadır. Ha başına düşen kişi yoğunluğu yüksek olan yerlerde hareketlilik tabiyatıyla kaçınılmazdır. Dolayısı ile böyle planlanan yerlere yönelen büyük ticari sermaye varlığı tesadüf yada sürpriz değildir. Her şaşırtıcı gelişmenin arkasında yatan belli sebepler mevcuttur. Bir çokları için sürpriz sayılabilecek gelişim, aynı bölgeye yıllar evvel yatırım yapanlar için beklenen bir sonuç olmuştur. Bölgede görülen ve görülecek gelişim her fırsatta dile getirdiğimiz planlı yatırımlara verilebilecek güzel örneklerden biridir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

Selamlar Serhan Bey,

Bu Polatlinin Ankara Istikametindeki cikisinda Eskisehir Yoluna 2. parsel tek tapu bi yerim vardi hatirllarsaniz bir ara gorusmustuk bu konuyla alakali sizinle... Gecen hafta belediyeye gittim buranin 1/5000 lik plani yapilmis, KENTSEL SERVIS ALANI olarak ayrilmis arsanin oldugu bolge, hmax serbest, Emsalde minimum 1.20 gibi bir sey anladim ben... buranin planiyla alakali forumda 1-2 kere bahsetmistiniz yanlis hatirlamiyorsam, nedir KENTSEL SERVIS ALANInin tam acilimi? Bu arada telefon acmak istemedim cunku gun icerisinde herkesin bi yogunlugu oluyor kendine gore, burdan yazmak daha uygun geldi... Simdiden tesekkurler...

emlaksan
16-02-2010, 22:54
Selamlar Serhan Bey,

Bu Polatlinin Ankara Istikametindeki cikisinda Eskisehir Yoluna 2. parsel tek tapu bi yerim vardi hatirllarsaniz bir ara gorusmustuk bu konuyla alakali sizinle... Gecen hafta belediyeye gittim buranin 1/5000 lik plani yapilmis, KENTSEL SERVIS ALANI olarak ayrilmis arsanin oldugu bolge, hmax serbest, Emsalde minimum 1.20 gibi bir sey anladim ben... buranin planiyla alakali forumda 1-2 kere bahsetmistiniz yanlis hatirlamiyorsam, nedir KENTSEL SERVIS ALANInin tam acilimi? Bu arada telefon acmak istemedim cunku gun icerisinde herkesin bi yogunlugu oluyor kendine gore, burdan yazmak daha uygun geldi... Simdiden tesekkurler...

Sayın Khanson;
Merhaba,
İhtiyaç duyduğunuz zaman telefonlada arayabilirsiniz. Meşgul olduğum bir zamana denk gelirse bilahare sizi ararım görüşürüz. Bu konuda rahat olun. Soruya dönersek, 2023 nazım planda konumlandırılan kentsel servis alanlarının asıl amacı, kent içersinde kalmış küçük sanayinin bu bölgelere taşınmasıydı. Plan notlarında aksine bir hüküm yoksa bu yerler benzin istasyonu, AVM vb. işler için kullanılabiliyor.
Selamlar,
Serhan