PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20

emlaksan
25-05-2010, 18:38
Sayın SSSS;
01/05/2010 tarihinde Ballıkuyumcu ile alakalı sorduğunuz parsel hakkındaki düşüncelerimi paylaşmıştım. Bağlıca 47166 adanın 1 ve 2 parsellerini ayrıyeten inceledim. Emsali 0,35 olarak gördüm. Son olarak henüz Polatlı ile ilgilenemedim. Uygun bir vakitte bölgeye gittiğimde araştıracağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-05-2010, 19:52
arkadaşlar altındağ ilçesi peçenek köyü 17 nolu parsel hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.

Sayın stbyusuf;
10 Mayıs tarihli sorunuza yanıt gelmemiş. Ben de atlamışım. Geriye dönük kontrol yaparken farkettim. Altındağ Peçenek köyü arazisinin çoğu yeri su toplama havza sınırları koruma bölgesi içerisinde yer almaktadır. Geneli 2000 metre havza sınırı içerisinde iken bir bölümü (köy içi) orta mesafeli koruma alanı içinde ve bir küçük bölümde kısa mesafeli koruma bandında yer almaktadır. Bu köyün dijital paftasına sahip değiliz. Ancak sorunuz vesilesi ile edinmeye karar verdik. Eğer tekrar hatırlatırsanız ilerleyen haftalarda 17 parselin lokasyonu ile ilgili ek bilgiler verebilirim. Ayrıca köyiçi bölgeye yönelik olmak üzere mevcut köy yerleşkesinin kuzeyinde doğu ucuna doğru ve güneyinde ise hem doğu hem de batı uçlarına doğru gelişme alanı tespit ettim. (hali hazırdaki yerleşkeyi bağlar) Paylaşabileceklerim bunlardan ibarettir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

yatirimci81
27-05-2010, 14:19
Sayin Emlaksan Cayyolu ve Ümitköy gibi yerler eskiden Bos Tarlalardi simdiyse bir Daire 400-500 bin TL den basliyor size Ankarada 15-20 sene sonra Cayyolu gibi degelernecek bölge neresidir. Temelli Bölgesi isaret ediliyor ama Ankaraya epeyce uzak ve Bölgenin Sincan Belediyesine baglanmasiyla birlikte Arazi Rantinin asagi indigi söyleniyor siz yatirim icin nereyi öneriyorsunuz Eskisehir Yolu bölgesinde?

emlaksan
27-05-2010, 16:15
Sayin Emlaksan Cayyolu ve Ümitköy gibi yerler eskiden Bos Tarlalardi simdiyse bir Daire 400-500 bin TL den basliyor size Ankarada 15-20 sene sonra Cayyolu gibi degelernecek bölge neresidir. Temelli Bölgesi isaret ediliyor ama Ankaraya epeyce uzak ve Bölgenin Sincan Belediyesine baglanmasiyla birlikte Arazi Rantinin asagi indigi söyleniyor siz yatirim icin nereyi öneriyorsunuz Eskisehir Yolu bölgesinde?

Sayın yatirimci81;
Çayyolu Ümitköy yani Eskişehir yolu şeridi son 20 yılda en çok gelişim gösteren yön oldu. Bunun yanında şehrin güney tarafı yani Gölbaşı istikameti ile güney batı kesimi de öyle. Hiç şüphesiz batı aksı lider durumdadır. Çünkü emsaller açısından değerlendirdiğimde bu yönde toprağın servetleştiğini görüyoruz. Hemen her yönde mevcut şehir yerleşkesinin kıyıları uygulamalara alınarak imar anlamında gelişimlerini sürdürdü. Nazım plan tablosunu incelediğimizde çok önemli bir gerçeği farkediyoruz. Ankara da yeni yaşam merkezleri inşa ederek ileriye doğru şehrin oluşacak yükü dağıtılmaya çalışılacak. Zaten uygulanan imar sürecine baktığımızda bunu net biçimde algılıyoruz. Tesis olacak cep otogarlarlarını, yeni toptancı halini, batı istikametinde uygulamaya alınan yüksek yoğunluklu konut gelişim alanlarını, yapılacak yeni kültür merkezi ve daha bir çok projeleri örnek olarak gösterebiliriz. Geçmişte şehrin tüm planlarını önüme alıp, uydu ile birlikte günlerce incelemiştim. Size duyduğum heyecanı tarif edemem. Şimdi projeler kendini gösterdikçe o günleri hatırlıyorum. Taşların yerine oturuşunu izlemekten ayrı bir keyif alıyorum. Çok değil 20 sene evvel Eskişehir yolunda neredeyse hiç bir şey yoktu. İnsanlar bu bölgelerin gelişim göstereceğine kanaat getiremiyordu. İkna olamıyordu. Bir nazım plan dahi paylaşım manasında yoktu. Şimdi dikkat edin ve emin olun ki 20 yıl evvelden günümüze gelene dek ne olduysa 20 sene sonra da aynen o olacaktır. Ankaralılar olarak şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Çünkü gelişimin hangi istikamette hangi şartlarla ve ne biçimde şekilleneceğini şimdiden biliyoruz. Sabır gösterebilecek yatırımcılar için kazanımlar olacaktır. Tıpkı 20 sene önce Yaşamkent bölgesinden tarla alarak bugün servet kazananlar olduğu gibi.. Nüfusu artan ve gelişen bir şehirde bu sonuç kaçınılmazdır. Temelli meselesine dönersek o bölgede rantın düşmesini Sincana geçmesinden ziyade global ekonomik krize bağlamayı yeğliyorum. Çünkü arazi rantı açısından etkilenen tek bölge orası değildir. Güneyden kuzeye batıdan doğuya her yönde toprak üzerinde göreceli olarak rant düşüşü yaşanmıştır. Kriz para piyasalarını etkilemeye başladığında en ciddi sıkıntı gayrimenkul piyasasında görülür. Bu her daim böyledir. Nakit önem kazandığında arsa spekülasyonları sonlanır. Aslında kriz ortamında kilit rol talebin düşmesindedir. Toprak alıcının olmadığı yada az olduğu ortamlarda satıcı olunmadığı sürece yatırımcısını üzmeyecektir. Gayrimenkul yatırımını kısa süreli düşünmeyenler için eğer yer seçimi de doğru ise hiç risk yoktur. Son olarak sorunuz vesilesi ile orta+ vade için her yönde planlı alanları tavsiye ederim. Uzun vade içinse batı ve güney istikametlerinde planlı alanların sonunda gelişim gösterecek uygun yerlerin tespit edilerek seçilmesini öneriyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

yatirimci81
28-05-2010, 15:26
Sayin Emlaksan verdiginiz bilgiler icin tesekürler Dodurga, Asagi Yurtcu, Yapracik gibi yerlerde fiyatlar yüksek Temelli Bölgesinda fiyatlar uygun ama Ankaraya uzak nereyi tercih edelim sizce?

emlaksan
28-05-2010, 18:25
Sayın yatirimci81;
Rica ederim. Dodurga Yurtçu ve havarisi yatırım için uygun olan yerler. Temelli de öyle. Öneride bulunabilmek ve doğru seçenekleri işaretleyebilmek için bazı bilgilere ihtiyacım var. Yatırım için ayrılan meblağ ile yatırımın getiri hedeflerini öğrenmem gerekir. Bu nokta önemli. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

yatirimci81
29-05-2010, 15:34
Sayin emlaksan;
En cok prim yapacak yerlerin Dodurga ve Yurtcu oldugunu duydum Dodurga yanilmiyorsam Yasamkent ve Inceke Komsu oralarda malum Ankarada en cok prim yapan yerler oldu.
Bütce 80 Bin TL getiri beklentimiz orta vadede 5-10 yil arasiinda.

emlaksan
29-05-2010, 19:24
Sayın yatirimci81;
Çayyolu Dodurga, Ballıkuyumcu, Yurtçu arazileri ve tüm batı koridoru gelişim göstermektedir. Dodurga da tarihi ipek yolu güzergahı ve çevresi öne çıkmaktadır. Ballıkuyumcu Çambayırı projesi ve önleri yatırım yapılabilecek güzel yerler arasındadır. Tema park, Üniverstelere tahsis alanlar ve Eskişehir yoluna yakınlık cazibe oluşturmaktadır. Bu yönde genel olarak yüksek yoğunluklu konut gelişim alanları sıklıkla tercih edilmektedir. Bu noktada 80 bin lira ile bahsettiğiniz alanların tümünde yatırım imkanınız mevcuttur. Lokasyonu güzel bir parsel seçerek yatırım yapabilirsiniz. Yatırımın gücü hisse almanıza uygundur. Paydaş yapısının ileriye dönük sorun çıkarmayacağı tahmin edilecek bir parsele hissedar olabilirsiniz. Villalık tercih ederseniz imarlı, manzaralı ve tek tapu arsa almanızda olasıdır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

yatirimci81
29-05-2010, 20:11
Sayin Emlaksan;
Cankaya Üniversitesinin Eskisehir Yolunda Arazi aldigi söyleniyor tam olarak hangi bölgede bu arazi?

emlaksan
30-05-2010, 11:29
Sayın yatirimci81;
Çankaya Üniverstesine ait alan Yurtçu Ballıkuyumcu bölgesinde Eskişehir yoluna hakim vaziyettedir. Kampüs yerleşkesine ait binalar halen yapım aşamasındadır. Ayrıca Ballıkuyumcu köyünde Fatih Üniversitesine tahsisli bir alan olduğu da bilgimiz dahilindedir. İlerleyen dönemde burada da Üniversite yerleşkesi kurulması beklenmektedir. Yine aynı bölgede bir Üniversite hastanesinin ~ 800 dönüm üzerine yerleşke tesis edeceğine ilişkin bilgiler mevcuttur. Bu alanında tahsis aşamasında olduğu yine tarafımıza ulaşan bilgiler arasındadır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

SSSS
30-05-2010, 21:00
Sayın SSSS;
01/05/2010 tarihinde Ballıkuyumcu ile alakalı sorduğunuz parsel hakkındaki düşüncelerimi paylaşmıştım. Bağlıca 47166 adanın 1 ve 2 parsellerini ayrıyeten inceledim. Emsali 0,35 olarak gördüm. Son olarak henüz Polatlı ile ilgilenemedim. Uygun bir vakitte bölgeye gittiğimde araştıracağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.
sn.emlaksan, teşşekkür ediyorum.

yatirimci81
30-05-2010, 21:39
Sayin Emlaksan ben hisseli alim konusuna temkinli yaklasiyorum Arsa Biraz degerlenince Kardesler bile birbirine düsüyor Arsa aliminda tek tapuyu tercih ediyorum 80 bin TL lik bütceyle Tek Tapu bir arazi alabilirmiyim Dodurga bölgesinden?

emlaksan
31-05-2010, 01:10
Sayın yatirimci81;
Sizi ve endişelerinizi anlayabiliriyorum. Belirtmek isterim ki 1989 yilından bu yana aile bireyleri olarak organize anlamda ve bireysel manada bir çok hisseli alım yaptık ve devam ediyoruz. Her bir hisseli alım sıra ile daire getirisi olarak bize geri dönüş yapmıştır. Hiç şüphesiz hisseli alım yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var. Eğer bunlara muntazaman dikkat edilirse kuvvetle muhtemel bir sürpriz veya sıkıntı yaşanmayacaktır. Sorunuza dönersem 80 bin lira ile tek tapu yer bulabilirsiniz. Çok yüksek ihtimalle villalık ve ~ 0,20 emsal civarı olacaktır. 1,20 yada 1,50 emsallere göre ~ 0,20 emsali kazanım ve diğer açılardan oranlayarak mukayese edebilirsiniz. Dolayısıyla yapacağınız hamlenin yerinde olup olmadığını kolaylıkla sınayabilirsiniz. Ben sizin kararlarınıza etki etmek istemem. Sorunuz vesile sadece bakış açımı ve mukayese kriterlerimi ortaya koyuyorum. Değerlendirmeyi sizin yapmanız ve kararı bizzat sizin vermeniz önemlidir. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanız dileği ile..
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-05-2010, 09:18
sn.emlaksan, teşşekkür ediyorum.

Rica ederim. Sağlıkla kalın.
Selamlar.

tualtuana
31-05-2010, 11:07
Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar..

Ankara KAzan da ist. yoluna cephe, 8 Dönüm E:1 ticari arsa satılıktır.. m2/ 100 tl den pazarlıklı olan bu arsa fabrika için idealdir..

Ada : 1
Parsel: 1
E: 1
8064 m2 İst. Yoluna cephe

İlgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler..

shiftmen
03-06-2010, 18:20
Herkese selam,
Bugün okudugum bir haberi aktarmak istiyorum.Habere göre belediye kanununda değişiklik yapılacakmış.Tasarı komisyonda kabul edimiş.Hazırlanan tasarıya göre Büyükşehirin yetkileri arttırılıyormuş.Bu değişikliği isteyende Melih gökçekmiş.Bence bu yeni durum ankaradaki kentsel dönüşümü hareketlendirir.Bu tasarıya göre; belediye, belediye meclisi kararıyla; konut alanları, sanayi alanları, ticaret alanları, teknoloji parkları, kamu hizmeti alanları, rekreasyon alanları ve her türlü sosyal donatı alanları oluşturmak, eskiyen kent kısımlarını yeniden inşa ve restore etmek, kentin tarihi ve kültürel dokusunu korumak veya deprem riskine karşı tedbirler almak amacıyla kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri uygulayabilecek. Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı olarak ilan edilecek alanın üzerinde yapı olan veya olmayan imarlı veya imarsız alanlar olması, yapı yükseklik ve yoğunluğunun belirlenmesi, alanın büyüklüğünün en az 5 ve en çok 500 hektar arasında olması, etaplar halinde yapılabilmesi hususların takdiri münhasıran belediye meclisinin yetkisinde olacak. İmar Kanununda belediyelere verilen yetkileri kullanmaya Büyükşehir belediyeleri yetkili olacak. Kamulaştırmanın aceleliği kararı Büyükşehir belediye meclisi tarafından verilecek. Kentsel dönüşüm ve gelişim alanları içinde yer alan eğitim ve sağlık alanları hariç kamuya ait gayrimenkuller, harca esas değer üzerinden belediyelere devredilecek.
Durum böyle.

asil olçun
03-06-2010, 21:29
sayın emlaksan: yakacık ve memlik arazileri hakkında önerileriniz nedir? bu bölgelerden alım yapmak için zamanımı . fiatlar hangi aralıklarda ve güncel olan parseller varmı. yakupabdal bölgesinde alımlar için öneriniz nedir? hangi aralıklardan alım yapılır.

albatros22
05-06-2010, 09:40
değerli arkadaşlar mamak kutludüğün civarlarında imarlı fiyatlar uygun gibi öngörüleriniz nelerdir.Bu bölgenin imar durumu nedir yardımcı olursanız kısa da olsa bir bilgi verebilirseniz sevinirim.

camsoy
05-06-2010, 14:13
değerli arkadaşlar mamak kutludüğün civarlarında imarlı fiyatlar uygun gibi öngörüleriniz nelerdir.Bu bölgenin imar durumu nedir yardımcı olursanız kısa da olsa bir bilgi verebilirseniz sevinirim.

Merhaba,
Kutludüğün, mücavir alan içerisinde; merkez doğu aksında yer alan köy içi ve çevresi planlı geri kalan kısmı karakteristik ve de doğal yapısından ötürü, doğal karakteri korunacak- ağaçlandırılacak alan olarak planlanmıştır. Mamak belediyesi yıllar önce bu bölgede imar çalışmasını yapmış vede köy civarında bir çok bölgenin imarını çıkarmıştır. Köy etrafındaki imar; yaklaşık olarak 4 kat şeklindedir. Küçük bir bölge villalık olacak şekilde tanzim ediilmiştir. Taş ocaklarının arkasındaki imarsız ve de plansız bölgede fiatlar 3 TL den başlar, 5 TL'ye kadar çıkar. Köy çevresin de 4 kat imarlı olan bölümlerde ise fiatlar 30-50 TL arasında değişir.

albatros22
05-06-2010, 15:17
Merhaba,
Kutludüğün, mücavir alan içerisinde; merkez doğu aksında yer alan köy içi ve çevresi planlı geri kalan kısmı karakteristik ve de doğal yapısından ötürü, doğal karakteri korunacak- ağaçlandırılacak alan olarak planlanmıştır. Mamak belediyesi yıllar önce bu bölgede imar çalışmasını yapmış vede köy civarında bir çok bölgenin imarını çıkarmıştır. Köy etrafındaki imar; yaklaşık olarak 4 kat şeklindedir. Küçük bir bölge villalık olacak şekilde tanzim ediilmiştir. Taş ocaklarının arkasındaki imarsız ve de plansız bölgede fiatlar 3 TL den başlar, 5 TL'ye kadar çıkar. Köy çevresin de 4 kat imarlı olan bölümlerde ise fiatlar 30-50 TL arasında değişir.

Verdiğiniz bilgilerden ötürü tşk eder saygılar sunarım.Eğer ada ve parsel numarları elime ulaşırsa sizi tekrar rahatsız etmek zorunda kalabilirim.Hayırlı günler

camsoy
05-06-2010, 19:09
Tabiiki, her zaman....Küçük bir not: Yukarıdaki fiatlar: m2/TL bazlı fiatlardır.

Selamlar

Arcan

hayrettin
06-06-2010, 12:20
Sayın emlaksan, camsoy ve diğer değerli üyeler,

Ballıkuyumcu 133 parselde 1000 m2 hisseli bir paya sahibim. Bu bölgedeki imar durumunu çok ayrıntılı olmasa da izlemekteyim. Ancak çok yakın bölgelerde 5000'lik planlar çıkmaına rağmen 133 parseli kapsayan bir imar çalışmasına rastlamadım. Acaba bu konuda bilmediğim bazı şeyler mi var diye düşünmekteyim. Bu konuda aydınlatıcı bilgiye sahipseniz ve bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Kolay gele......

emlaksan
07-06-2010, 15:45
Sayın Hayrettin;
Ballıkuyumcu 133 parselin konumu gayet güzel. Hemen yanında Üniversite yerleşkesine tahsis bir alan yer almaktadır. Plana göre önü metro raylı sistem hattıdır ve geniş bir cadde cephesi görülmektedir. Hali hazırda genişletilmiş kadastro yoluna cephedir. Eskişehir yoluna mesafesi ~ 1500 metredir. Bölge içerisinde imar çalışmaları etaplar şeklinde gerçekleşmektedir. Bu son derece doğaldır. Örneğin bu parselden 2000 metre içeriye doğru her yer planlıdır. Üstelik 1,20 gibi yüksek emsal ile uygulamaya alınmıştır. İmarı tamamlanmıştır. (Toki) Kişisel olarak bölgeyi çok beğeniyorum. Önemli gelişim göstereceği kanaatindeyim. Aynı zamanda o bölge stratejik merkez olma özelliğine sahiptir ve bu yönüyle de planlıdır. Forum dostlarımızdan Dr Cengiz bey ile Yaşar abimizin yatırım yaptıkları bölgedir. Hissenizi elinizde tutmanızı tavsiye ederim.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
07-06-2010, 16:15
Sevgili Serhan Bey umarim tamamen iyilesmis ve aramiza hizli bir sekilde donmussunuzdur.. Tekrar cok gecmis olsun!

O.G.Ş.

hayrettin
07-06-2010, 17:16
Merhaba Sayın emlaksan,

Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Bu arada rahatsız olduğunuzu yeni duydum. Uzun zamandır foruma uğrayamamıştım, geçmiş olsun, umarım iyisinizdir. Selamlar...

Kolay gele..

camsoy
07-06-2010, 18:13
Sayın emlaksan, camsoy ve diğer değerli üyeler,

Ballıkuyumcu 133 parselde 1000 m2 hisseli bir paya sahibim. Bu bölgedeki imar durumunu çok ayrıntılı olmasa da izlemekteyim. Ancak çok yakın bölgelerde 5000'lik planlar çıkmaına rağmen 133 parseli kapsayan bir imar çalışmasına rastlamadım. Acaba bu konuda bilmediğim bazı şeyler mi var diye düşünmekteyim. Bu konuda aydınlatıcı bilgiye sahipseniz ve bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Kolay gele......

Sayın Hayrettin;
Ballıkuyumcu 133 parselin konumu gayet güzel. Hemen yanında Üniversite yerleşkesine tahsis bir alan yer almaktadır. Plana göre önü metro raylı sistem hattıdır ve geniş bir cadde cephesi görülmektedir. Hali hazırda genişletilmiş kadastro yoluna cephedir. Eskişehir yoluna mesafesi ~ 1500 metredir. Bölge içerisinde imar çalışmaları etaplar şeklinde gerçekleşmektedir. Bu son derece doğaldır. Örneğin bu parselden 2000 metre içeriye doğru her yer planlıdır. Üstelik 1,20 gibi yüksek emsal ile uygulamaya alınmıştır. İmarı tamamlanmıştır. (Toki) Kişisel olarak bölgeyi çok beğeniyorum. Önemli gelişim göstereceği kanaatindeyim. Aynı zamanda o bölge stratejik merkez olma özelliğine sahiptir ve bu yönüyle de planlıdır. Forum dostlarımızdan Dr Cengiz bey ile Yaşar abimizin yatırım yaptıkları bölgedir. Hissenizi elinizde tutmanızı tavsiye ederim.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Merhaba,

Sayın Hayrettin,

Sevgili Serhan bey konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklamış bana fazla söz düşmemiş ama; benimde hem mikro hem de makro boyutta beğendiğim plansal ve lokasyon eksenli baktığımızda bir çok artısı olan bir bölge Ballıkuyumcu bölgesi. Ben de şu sıralar o bölgeden yeni bir yer alma hazırlığındayım. Fatih Üniversitesine komşu oluşu, metro hattına ve caddeye yakın oluşu, Eskişehir yoluna mesafesi, planlanan cep otogarında planlanan caddenin devamında olması vede geçen yıl geçen imarın yüksek oluşu avantajlarıdır diye nitelendiriyorum.

Selamlar, sevgiler...

hayrettin
07-06-2010, 18:33
Merhaba,

Sayın Hayrettin,

Sevgili Serhan bey konuyu ayrıntılı bir şekilde açıklamış bana fazla söz düşmemiş ama; benimde hem mikro hem de makro boyutta beğendiğim plansa ve lokasyon eksenli baktığımızda bir çok artısı olan bir bölge Ballıkuyumcu bölgesi. Ben de şu sıralar o bölgeden yeni bir yer alma hazırlığındayım. Fatih Üniversitesine komşu oluşu, metro hattına ve caddeye yakın oluşu, Eskişehir yoluna mesafesi, planlanan cep otogarında planlanan caddenin devamında olması vede geçen yıl geçen imarın yüksek oluşu avantajlarıdır diye nitelendiriyorum.

Selamlar, sevgiler...

Sayın camsoy,

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Umarım yapacağınız yatırımda kazançlı olursunuz, bol kazançlı günler..

kolay gele..

camsoy
07-06-2010, 18:54
Sayın camsoy,

Değerlendirmeleriniz için teşekkür ederim. Umarım yapacağınız yatırımda kazançlı olursunuz, bol kazançlı günler..

kolay gele..

Rica ederim Hayrettin Bey,

Svcgiler, saygılar...

emlaksan
07-06-2010, 19:02
Alıntı: asil olçun
sayın emlaksan: yakacık ve memlik arazileri hakkında önerileriniz nedir? bu bölgelerden alım yapmak için zamanımı . fiatlar hangi aralıklarda ve güncel olan parseller varmı. yakupabdal bölgesinde alımlar için öneriniz nedir? hangi aralıklardan alım yapılır.

Sayın asil olçun;
Yakacık ve Memlik bölgeleri tam olarak takibimde değil. Ancak orta+ ve uzun vadeli düşünülmelerinde fayda var. Fiyatlar speküle değil. Bu avantaj olarak değerlendirilebilir. Yakupabdal çevresinde müthiş bir gelişim var. Ve bu gelişim 5-10 yıl içerisinde kendini önemli bir ölçüde gösterecektir. Fiyatlar gayet makul seviyelerde. Kusunlar ile Yakupabdal arazilerinin arasında kalan hazine parselleri Toki tarafından uygulamaya alındı ve etaplar halinde 5000 konut yapılacak. Bloklar yükselmeye başladı. Kısa süre içerisinde ilk 1250 konutun teslim edileceği bilgisi geldi. 20.000 yeni nüfus demektir ortalama ki sadece Toki uygulamasından bahsediyoruz tüm bunları dikkate değer buluyorum. 2007 yılında bahsettiğim Olimpiyat Köyü projesi de resmi ağızlardan yanılmıyorsam geçen ay açıklandı. Yakupabdala sınır vaziyettedir. Nata grubun yüksek katlı iş merkezi ve Kusunların ~ 1,50 emsali hesaba katıldığında ve yine aynı güzergahta ileride yapılacak doğu cep otogarına yer ayrılmış olması bölgenin önemini anlatmaya yeterlidir. Olumlu değerlendiriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
07-06-2010, 19:10
Sayın Hayrettin;
Rica ederim. Küçük bir kaza geçirdim. İstirahat ettim. Gayet iyiyim çok şükür. İlgi ve iyi dileklerinize teşekkür ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
07-06-2010, 19:19
Sevgili Serhan Bey umarim tamamen iyilesmis ve aramiza hizli bir sekilde donmussunuzdur.. Tekrar cok gecmis olsun!

O.G.Ş.

Sevgili Cengizhan bey,
İlginize ve iyi dileklerinize teşekkür ederim. Çok şükür iyiyim. Gölbaşı konusu aklımda bu hafta içinde ilgilenip sizi bilgilendireceğim.
Selamlar,
Serhan

.

asil olçun
07-06-2010, 23:58
sayın emlaksan: öncelikle geçmiş olsun , Allah acil şifalar versin. verdiğiniz bilğiler için teşekkür ederim.

emlaksan
08-06-2010, 01:30
Sayın asil olçun;
Rica ederim. Ben de size teşekkür ederim. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

yatirimci81
08-06-2010, 23:17
Sayin emlaksan;
Altindagda Iskitler MIA projesi bölgedeki emlak fiyatlarini etkilermi ve bu projenin hayata gecmesi kac sene sürer?

emlaksan
09-06-2010, 00:11
Sayın yatirimci81;
Hayata geçen nitelikli projeler kendi bölgesi yanında çevresini de olumlu biçimde etkilemektedir. Ankara kalesi çevresinde yapılan yenileme çalışmaları ile yine Altındağ Hamamönü tarafında start alıp etaplanan restorasyon çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiği düşüncesindeyim. Gerek yapımları aşamasında gerekse yaşama geçtikten sonra bölgeye yaptığım ziyaretlerde merak ettiğim sorulara aldığım yanıtlardan çıkardığım sonuç budur. İskitler mia alanında bir dönüşüm ve gelişim projesi hedeflenmiştir. Süreci yakın takip etmemekle birlikte plan gerçekleştiğinde bölgeye olumlu etkilerinin olacağını değerlendiriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
09-06-2010, 05:49
Sayın yatirimci81;
Hayata geçen nitelikli projeler kendi bölgesi yanında çevresini de olumlu biçimde etkilemektedir. Ankara kalesi çevresinde yapılan yenileme çalışmaları ile yine Altındağ Hamamönü tarafında start alıp etaplanan restorasyon çalışmalarının olumlu sonuçlar verdiği düşüncesindeyim. Gerek yapımları aşamasında gerekse yaşama geçtikten sonra bölgeye yaptığım ziyaretlerde merak ettiğim sorulara aldığım yanıtlardan çıkardığım sonuç budur. İskitler mia alanında bir dönüşüm ve gelişim projesi hedeflenmiştir. Süreci yakın takip etmemekle birlikte plan gerçekleştiğinde bölgeye olumlu etkilerinin olacağını değerlendiriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Özellikle Hamamönü, Altındağ son zamanlarda çok öne çıkan bir bölge, aslına sadık kalınarak yeniden düzenlenmiş Ankara evleri, yeni şirin butik cafe ve pastaneleri ve bölgedeki tarihi 800 yıllık camiller ve de milli şairimiz Mehmed Akif'in İstiklal Marşını kaleme aldığı Mehmed Akif evi - Tacettin dergahı Ankara'nın gezilmesi görülmesi gereken yerleri....

brainiac
11-06-2010, 14:32
geçmiş olsun serhan bey....

emlaksan
12-06-2010, 13:09
geçmiş olsun serhan bey....

Sayın Brainiac;
İlginize teşekkür ederim. Çok iyiyim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar.

.

emlaksan
13-06-2010, 20:28
Merhaba,
Kıbrısköy 39386 ada içerisinde yer alan 1142 m2 lik parselde 322 m2 hisse mevcuttur. Parsel 5 kat imarlıdır. Bu hisseye müteahhit payı çıktıktan sonra 1 adet daire isabet edecektir. Sahibi ihtiyacından dolayı satmak istediğini söyledi. Parsel lokasyon olarak güzel konumludur. Bu hisseye 40 bin lira istenmektedir. Pazarlığı olduğu belirtildi. İlgilenen dostları satıcısıyla irtibatlayabilirim.
Selamlar,
Serhan

.

mahx
14-06-2010, 08:16
Sayın Serhan bey hamamönünde kılıçarlsan mahallesi Can sokakta (tarihi eserler satan antikacıların olduğu sokak.kaleye çıkarken) dörtte bir hissesi bize ait olan üç tane dükkan vardır.(miras yolu ile bize geçmiştir.)acaba dükkanların satış fiyatı hakkında bilginiz var mı?hisseli olduğu için dükkanları satmayı düşünüyoruz.

emlaksan
14-06-2010, 10:51
Sayın mahx;
Bahsettiğiniz bölgeyi biliyorum. Yeri anladım. Ancak bizim konut - dükkan alım satım hizmetimiz henüz başlamadı. Dolayısıyla değerleme konusunda takip yapmıyoruz. Bu tür hizmet veren tanıdığınız yoksa size yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

mahx
14-06-2010, 11:26
Serhan Bey yardım ederseniz sevinirim.

emlaksan
15-06-2010, 03:53
Sayın mahx;
Elbette yardımcı olmaya çalışacağım. Bana detay verebilmeniz ve iletişim bilgilerinizi ulaştırabilmeniz için e-mail adresimi ve telefon numaramı yazacağım. Uygun bir vaktinizde yazabilir yada arayabilirsiniz. Telefon numaram .0532 5544294 tür. E-posta adresim .emlaksan@hotmail.com şekindedir. Görüşmek üzere. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

mahx
15-06-2010, 09:03
Serhan bey email adresinizde ayrıntıları vermeye çalıştım.yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

emlaksan
15-06-2010, 09:11
Sayın mahx;
Rica ederim. Mailinizi okudum. Bölgede konut - işyeri alım satımına hakim olan bir firma bulmaya çalışacağım. Gelişme kaydettiğimde e-mailinize bilgi gönderirim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
15-06-2010, 18:38
Merhaba,
20 Haziran 2010 pazar günü Eskişehir yolu ve batı koridorunu toprak üzerinden tanımaya ve forum dostları olarak tanışmaya yönelik gezi ve sohbet etkinliği gerçekleştireceğiz. Katılmak isteyen forum okuru dostlarımız ..0532 5544294 numaralı telefonumdan yada .emlaksan@hotmail.com ..adresinden benimle irtibata geçebilir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
15-06-2010, 19:39
Merhaba,
20 Haziran 2010 pazar günü Eskişehir yolu ve batı koridorunu toprak üzerinden tanımaya ve forum dostları olarak tanışmaya yönelik gezi ve sohbet etkinliği gerçekleştireceğiz. Katılmak isteyen forum okuru dostlarımız ..0532 5544294 numaralı telefonumdan yada .emlaksan@hotmail.com ..adresinden benimle irtibata geçebilir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.Cok guzel ve dost insan Serhan Bey, yazinizi gorunce aklima geldi, yanlis anlamayin, hatirlatma filan yapmaya calismiyorum.. Gecen Pazar gunu uzun zamandan sonra ilk kez sizinle konustugumuz bolgeye gittik ailemle (esim biraz karsiydi, uzam muzak diye). Bu kez daha alici gozuyle baktim. Esime de daha bir kararlilik gosterdim. Ya, Serhancigim cok guzel bir bolge bence. Evet dostum, eger Ankara'da yasamaya devam edeceksem kesinlikle o bölgeyle ilgili hayalimi sizin de yardimlarinizla gercek kilmaya gayret edecegim.. Ustelik, sadece oturmak icin degil, orada hep hayalini kurdugum ticari isletme kurabilme fikri acisindan da tatmin oldum.. Oldukca kaliteli bir bolgeymis meger.. Bu kadar iyi gezmemisim.. Km tuttum, o da beni tatmin etti. Yani sizin hep bahsettiginiz "gonlunuze gore olduktan sonra" sozu bence bu kez benim icin gecerli oldu.. Allah da kismet nasip ederse... Gerci biliyorsunuz durumumu, pek cok ucu bir araya getirmem gerekecek ama Allah buyuk. Umarim sizin elinizle bana yardimci olur.. Onemli olan bolge karariydi, 1. asamayi hallettim. Simdi uygun fiyatli ve konumlu arazi bulmaya geldi sira.. Insaallah onu da halledersem.. sirasiyla zorluklari asabilirsem.. Yasamim tumden degismis olacak.. Sagligim da yerinde olursa, Allah'tan baska ne istenir ki?

Cok sevgiler, saygilar...

O.G.Ş.

emlaksan
16-06-2010, 15:05
Sevgili Cengizhan bey,
Eskişehir yolu batı koridoru Ankaranın konut ve ticari gelişim alanları açısından yürüyeceği istikamettir. Bu durum hem nazım planda işaretlidir hem de anlaşılır biçimde kendini göstermektedir. Aslına bakarsanız Ankara da neredeyse her istikamette belli gelişimler yaşanmaktadır. Ancak batı yönü yüksek yoğunluklu konut gelişim alanları manasında ayrıcalıklıdır diyebiliyoruz. Yatırım konusunda eşinizi de ikna etmiş olmanıza sevindim. Özellikle hayalinizi karşılayacak bir yatırıma girişmenizden samimiyetle memnun olacağım. Ve bu konuda üzerime düşecek her ne olursa yapacağımdan emin olabilirsiniz. Değerli dostum siz ne zaman uygun görürseniz harekete geçeriz. Sağlıkla kalınız.
Saygı ve selamlarımla,
Serhan

.

camsoy
17-06-2010, 10:52
Merhaba,
Selamlar,
Serhan

.

Merhaba,

Grup Gezilerinin geçmişte pek çok faydalarını gördük, uydu üzerinden, plan üzerinden görmekle birebir fiziki olarak görmek arasında gerçekten çok fark var Şehir gelişim koridorlarını incelemek, nazım imar planın batı aksındaki planların gerçekleşmesini ve ileriye dönük gerçekleşebilirliğini görmek bakımından bir hayli faydalı olduğu kanaatindeyim. Yalnız Pazar günü 'Babalar günü', bu bakımdan forumdaki arkadaşların katılımıyla alakadar sorunlar olabilir. Ama şuda var: Malumunuz Ankara son günlerde birhayli sıcak, Saat 17.00-18.00'den sonra hem babalar günü ile alakadar kutlamalar bitmiş olur hem de hava biraz serinlemiş olur...

hayrettin
17-06-2010, 22:58
Merhaba, Sayın Emlaksan,

20 Haziran 2010 pazar günü için planlanan Eskişehir yolu ve batı koridoru gezisine katılmayı çok istememe rağmen, İstanbul'da görevde olmamdan dolayı katılamıyacağım. Söz konusu gezinin çok faydalı olacağını düşünüyorum, forum dostlarının azami katılımla bu etkinliğe iştirak etmelerini tavsiye ederim. Keşke ben de bu fırsatı yakalamış olsaydım. Size ve bütün katılımcılara bu gezinin hayırlı olmasını dilerim. Ayrıca tüm forum dostlarının kandillerini kutluyorum.

Kolay gele...

Hayrettin YILDIRIM

emlaksan
19-06-2010, 12:13
Hayrettin bey,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. 20 Haziran 2010 pazar günü Eskişehir yoluna yapacağımız geziyi Babalar Günü olması sebebiyle erteledik. Önümüzdeki günlerde yeni bir tarih belirleyeceğiz. Geçmişte yaptığımız toplantılara katılmıştınız. Sizi aramızda görmek istiyoruz. Uygun bir zamanınıza denk getirebiliriz.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

hayrettin
19-06-2010, 15:07
Hayrettin bey,
İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. 20 Haziran 2010 pazar günü Eskişehir yoluna yapacağımız geziyi Babalar Günü olması sebebiyle erteledik. Önümüzdeki günlerde yeni bir tarih belirleyeceğiz. Geçmişte yaptığımız toplantılara katılmıştınız. Sizi aramızda görmek istiyoruz. Uygun bir zamanınıza denk getirebiliriz.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

Merhaba, Serhan Bey,

Öncelikle hain terör örgütünün kalleşçe saldırısı sonucu şehit olan kardeşlerimizin ruhları şad olsun, ailelerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Ayrıca, Milletimizin de başı sağolsun. Bunun yanında, gezinin ertlelenmesine şahsım adına sevindim. Tekrar planlanacak bir tarihte katılmayı ümit ediyorum.

Kolay gele..

Hayrettin YILDIRIM

emlaksan
20-06-2010, 16:02
Merhaba Hayrettin bey,
Yazdıklarınızın tamamına katılıyorum. Milletimizin başı sağolsun.
Saygılarımla,
Serhan

.

ahmetrauf
21-06-2010, 09:06
sayın emlaksa yakup abdal 1723 parsel 250 dönüm imiş dönümü 100 tl demekteler 3 dönüm almak istiyorum bilgi verirsen sevinirim.teşekkürler.

emlaksan
21-06-2010, 13:09
sayın emlaksa yakup abdal 1723 parsel 250 dönüm imiş dönümü 100 tl demekteler 3 dönüm almak istiyorum bilgi verirsen sevinirim.teşekkürler.

Sayın ahmetrauf;
Rica ederim. Yakupabdal 1723 parselin toplam büyüklüğü 253.600 m2 dir. Eğer alım kararınız ciddileşirse o noktada benden fiyat alınız. Biraz daha alt seviyeden bulmaya çalışırız. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

ahmetrauf
22-06-2010, 08:29
çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler için.
müsade ederseniz bir sorum daha olacak. yakup abdalın en güzel parseli hangisi sayın emlaksan?
birde dodurga M.İ.A nasıl bir yer? oradan yatırım isabetli olurmu ve fiatar uygunmu .çok teşekkürler.(çocuklar için 20 yıllık 250-300binliralık yatırım düşünüyorum.) tel 05303608973

ahmetrauf
22-06-2010, 13:24
sayın emlaksan ve sayın camsoy cevap verirseniz çok memnun olurum.
aşağıdaki parseller nasıl kıymetlimidir. yüksek yoğunluklu olduğunu iddia ediyorlar
dodurga bağlar mevki 1124 parsel,emsal 2.07, 600 metrekare 90 000tl ye .ayrıca dodurga 1265 parsel emsal 2.07 ve 500 metrekare 29.750tl fiatlar nasıldır.çok teşekkür ederim.sayın camsoy sizde yanıtlayabilirsiniz treşekkürler.

emlaksan
22-06-2010, 13:57
Alıntı; Sn. ahmetrauf
çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler için.
müsade ederseniz bir sorum daha olacak. yakup abdalın en güzel parseli hangisi sayın emlaksan?
birde dodurga M.İ.A nasıl bir yer? oradan yatırım isabetli olurmu ve fiatar uygunmu .çok teşekkürler.(çocuklar için 20 yıllık 250-300binliralık yatırım düşünüyorum.) tel 05303608973

Sayın ahmetrauf;
Rica ederim. Yakupabdal ın bir çok güzel parseli var. Bunlar içerisinde 1249 parseli lokasyonu, uygun büyüklüğü, manzarası ve hissedar yapısının sorunsuz oluşuyla beğeniyorum. Fiyatı uygun olduğu taktirde ve eğer bu parselde satılık yer bulunabilirse şüphesiz üzerinde durulabilir. Bunun yanında Turizm Ticaret Alanı içerisinde tanımlanan 951 ve 795 gibi doğa ve Ankara manzarasına sahip parsellerde düşünülebilir. Köyiçi parsellerde değerlendirmeye alınabilir. Eğer Yakupabdal bölgesine yatırım düşünürseniz benimle irtibata geçebilirsiniz. Hem planlar üzerinden hem de uydu ve toprak üzerinden değerlendirip karşılıklı fikir teatisinde bulunabiliriz. Dodurga bölgesinde MİA tanımlı bölge bizim göz bebeğimizdir. Orta+ vade içerisinde beklentiye girilmesi uygun olacaktır. Bu bölgede açılması planlanan 60 metrelik bulvara yakın olan parseller tercih edilebilir. Yine açılması planlanan 50 metrelik bulvarın çevre parselleri de değerlendirmeye alınabilir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

Not: 0530 3608973 nolu telefonunuza ulaşamıyorum.

.

polıce06
22-06-2010, 14:03
sayın emlaksan merhaba yeni batı terminali yakınında imarsız bir tarla aldım,şimdide kafama şöyle bir kuşku geliyor belediye kamulaştırma yaparsa diye.kamulaştırma nasıl olur ve ücreti neye göre hesaplanır,bilgi alabilirmiyim.teşekkürler...

emlaksan
22-06-2010, 14:10
aşağıdaki parseller nasıl kıymetlimidir. yüksek yoğunluklu olduğunu iddia ediyorlar
dodurga bağlar mevki 1124 parsel,emsal 2.07, 600 metrekare 90 000tl ye .ayrıca dodurga 1265 parsel emsal 2.07 ve 500 metrekare 29.750tl fiatlar nasıldır.çok teşekkür ederim.sayın camsoy sizde yanıtlayabilirsiniz treşekkürler.

Sayın ahmetrauf;
Bağlar mevkiinde 2,07 emsal yok. Kolay kolay fiyatlar hakkında eleştiri getirmem ancak bağlar 1124 parsele istenen rakam ve anılan emsal düşündürücüdür. 1265 parselin yerini beğeniyorum. Bu parselin hemen önü 25 metrelik ana cadde olarak planlanmıştır. Bu sebeple tercih edilmektedir. Fiyatta bir miktar pazarlık yapılması icabeder. Çok hissedarlıdır. Ancak planlanan emsal 2,07 olamaz. En azından bugün için bu iddia bana göre havadadır. Bu parsellerin emsallerine ilişkin iddia ısrarlı ise mutlaka '' dayanak '' sorunuz. Eğer size belge getirilirse lütfen bana bilgi veriniz beraberce inceleyelim. Böyle bir emsal çok şık olurdu ancak bu tür söylemlere temkinli yaklaşmak durumundayız diye düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-06-2010, 14:16
sayın emlaksan merhaba yeni batı terminali yakınında imarsız bir tarla aldım,şimdide kafama şöyle bir kuşku geliyor belediye kamulaştırma yaparsa diye.kamulaştırma nasıl olur ve ücreti neye göre hesaplanır,bilgi alabilirmiyim.teşekkürler...

Sayın police06;
Alımınız hayırlı olsun diyorum. Anladığım kadarıyla Elvanköy den alım yaptınız. Aldığınız fiyatı parsel numarası ve metrajı sakıncası yok ise yazınız. Kamulaştırma ihtimali olan yer midir değil midir bunu anlamaya çalışacağım. Genel yaklaşmaktan ziyade tam lokasyon üzerinden incelemek uygun olacaktır. Kamulaştırma bedellerinin oluşturulması ile ilgili yeni bir yasa tasarısı var. Kanunlaşmak üzere sanırım. Onu inceledikten sonra yeni bilgilerimizle olası senaryoları değerlendirelim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ahmetrauf
22-06-2010, 16:05
sayın emlaksan beni aydınlattığınız için teşekkür ederim.telefon nosunu yanlış vernişim özür dilerim. doğrusu.5303638973

emlaksan
22-06-2010, 16:38
Sayın ahmetrauf;
Rica ederim. Olabilir, doğaldır. Sizinle irtibata geçeceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Bamteli
22-06-2010, 23:05
sayın emlaksan eryaman susuz su depoları mevkiinde arsa kooperatiflerin olduğu bölgede yapılan imar plan ve projelerin iptal olduğu duyumunu aldık. konu ile ilgili bir bilginiz duyduğunuz bir şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

camsoy
23-06-2010, 00:52

Merhaba sn.Ahmetrauf,

Dodurga bölgesi şahsen beğendiğim, dost ve arkadaşlarımıza önerdiğim ve benimde kendime ait yatırımlarım olduğu bir bölge. Yaklaşık olarak 60,000 dönümden oluşan Dodurga otoban dışı bölgesinin beğendiğim bölgeleri:

MIA Alanları
Cadde ve bulvar cephe çıkması muhtemel parseller
Dodurga-Ballıkuyumcu koridoru
olarak sıralayabilirim.

Bağlar bölgelerinde zemin gevşek olduğundan dolayı yüksek emsal verilmesi söz konusu değildir. Bağlar bölgeleri genellikle ya yeşil alan-park alanı olarak ya da villalık parseller olarak ayrılır emsal: 0.30 ya da e: 0.50 hmax: 6.50 mt şeklinde yani inşaat alanı arsa metrajınızın %30 ya da %50si toplam yapı yüksekliğide: 6.50 metre şeklindedir. Misal olarak Gölbaşı bölgesinin çoğu bu şekildedir. Emsal: 0.20-0.50 arasındadır, hmax ise 6.50 mtdir. Zaten mantıklı olanıda budur zemin mekaniği açısından, işin diğer bir boyutuda Türkiyemizde son zamanlarda fazlaca yaşadığımız acı tecrübelerdir. Maalesef ve de maalesef bazen siyasi rant uğruna bazen de kaçak olarak dere yataklarına inşaa edilen yapılar ilerisi için acı, üzücü yıkımlar olarak geri dönüşüyor. O bakımdan şehir plancı arkadaşlarımızlada meslek odaları boyutlarında ve de ferdi olarak birebir görüşmelerimizde bu konuya ne kadar ciddi baktıklarını görebiliyorum.

Son olarak bahsettiğiniz parseller olan 1124 parsel bağlar bölgesidir, bağlar bölgesini uzun uzadıya anlatmaya çalıştım yukarıda. 600m2si için 90000TL yani : m2 150TL de yüksek bir fiyattır.

Dodurga 1265 ise konut alanı çıkması muhtemel bir parseldir. MIA alanında yüksek emsal çıkması planlanıyor resmi plana göre, konut alanında değil. Kadastro yoluna cephelidir,
Daha başka sorularınız olursa bana camsoy@hotmail.com'dan ya da 0532 642 79 42 numaralı telefonumdan ulşabilirsiniz.

Arcan Çamsoy

emlaksan
23-06-2010, 05:36
Alıntı; Bamteli
sayın emlaksan eryaman susuz su depoları mevkiinde arsa kooperatiflerin olduğu bölgede yapılan imar plan ve projelerin iptal olduğu duyumunu aldık. konu ile ilgili bir bilginiz duyduğunuz bir şeyler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Sayın Bamteli;
Konuyu perşembe günü itibarıyla son şekli ile inceleyip sonrasında size bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar,
Serhan

.

caka
23-06-2010, 13:33
merhabalar sayın emlaksan
Karataş 161 parselde satmayı düşündüğüm 1300m2 bir yerim mevcut.bugunki m2 fiyatları hk. bir bilgi alabilirmiyim?

grendell
23-06-2010, 19:38
arkadaşlar ankara altındağ karapürçekten imarsız arsa almayı düşünüyoruz...pek bildiğimiz bir yer değil bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...geleçeği olan bir yer mıdır,nasıldır?

emlaksan
24-06-2010, 13:24

Sayın Bamteli;
Sanırım belören çevresinden bahsediyorsunuz. Orada düşük emsalli imar iptal edildi ve henüz yeni bir çalışmaya dair bilgi yok.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-06-2010, 13:41
merhabalar sayın emlaksan
Karataş 161 parselde satmayı düşündüğüm 1300m2 bir yerim mevcut.bugunki m2 fiyatları hk. bir bilgi alabilirmiyim?

Sayın caka;
Merhaba. Karataş 161 parsel 39.650 m2 ve çok hissedarlı.. O bölgede fiyatın 35+ lira civarında olduğunu düşünüyorum. Bu hususta iki ayrı emlakçı kardeşimizden de fikir aldım. Onlarda aşağı yukarı 35 lira telaffuz ettiler. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
24-06-2010, 14:15
arkadaşlar ankara altındağ karapürçekten imarsız arsa almayı düşünüyoruz...pek bildiğimiz bir yer değil bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...geleçeği olan bir yer mıdır,nasıldır?

Sayın grendell;
Karapürçek bölgesinde mevcut yerleşke haricinde konut gelişme bölgesi önerilmediğini söyleyebilirim. (nazım plan açısından)
Selamlar,
Serhan

.

grendell
24-06-2010, 17:00
Sayın grendell;
Karapürçek bölgesinde mevcut yerleşke haricinde konut gelişme bölgesi önerilmediğini söyleyebilirim. (nazım plan açısından)
Selamlar,
Serhan

.

teşekkür ederim...saolun bilgilendirmeniz için...birde akyurt bölgesi için bilgi paylaşırsanız sevinirim...

emlaksan
25-06-2010, 00:24
Sayın grendell;
Akyurt bölgesinde ilçe merkezinin dört bir yanı imarlı. İmarsız bölgelerde var. Akyurt ta mevcut imarlı - yapılaşmış yerleşke dışında düzenlenecek konut alanları mevcuttur ve büyük plan açısından önerilmiş yeni konut gelişim alanı yoktur. Fiyatlar uygun, arsa spekülasyonu yok. Bu istikametten değerlendiriniz.
Selamlar,
Serhan

.

asac
25-06-2010, 15:14
Merhaba arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum.Şu anda bir arsa yatırımı yapmak üzereyim.Susuz Bağlar mevkiinde 871 parselde 3481 m2 bir tarla almak istiyorum.İstenen fiyat 200.000 TL .Sizce bu fiyat burası için çok mu?Bu alanın imar durumu nedir?Geleceği konusunda olumlu olumsuz duyumlarınız var mıdır?Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

emlaksan
25-06-2010, 17:31
Merhaba arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum.Şu anda bir arsa yatırımı yapmak üzereyim.Susuz Bağlar mevkiinde 871 parselde 3481 m2 bir tarla almak istiyorum.İstenen fiyat 200.000 TL .Sizce bu fiyat burası için çok mu?Bu alanın imar durumu nedir?Geleceği konusunda olumlu olumsuz duyumlarınız var mıdır?Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,
Susuz 871 parsel için fiyat bence uygun. Örneğin bu fiyatın %10-20 fazlasına hemen alıcı bulabilir diye düşünüyorum. Her ihtimale karşı bölgede bulunan parsellere ait fiyatları birbirleriyle mukayese ediniz. O civarda belli yerlerde emsal yüksek. Alacağınız parseli plandaki konumu üzerinden kontrol etmekte de fayda var. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Bamteli
26-06-2010, 21:53
Sayın Emlaksan. teşekkürler bilginiz ve ilginiz için...

caka
27-06-2010, 15:12
[QUOTE=emlaksan;4570483]Sayın caka;
Merhaba. Karataş 161 parsel 39.650 m2 ve çok hissedarlı.. O bölgede fiyatın 35+ lira civarında olduğunu düşünüyorum. Bu hususta iki ayrı emlakçı kardeşimizden de fikir aldım. Onlarda aşağı yukarı 35 lira telaffuz ettiler. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan
Sayın emlaksan teşekkürler yanıtınız için.Bu rakamlar gerçekten moral bozucu..3yıl önce aldığımız rakamların %30 aşağısı...Bir yerlerden döner inşallah...
Saygılar

emlaksan
27-06-2010, 19:07
Sayın Emlaksan. teşekkürler bilginiz ve ilginiz için...

Rica ederim Sayın Bamteli
Selamlar.

.

emlaksan
27-06-2010, 19:14
Sayın caka;
Rica ederim. Bahsettiğiniz değer kaybı Ankara nın genelinde yaşandı. Zamanla fiyatlar kendini toparlayacaktır.
Selamlar,
Serhan

.

quentin
28-06-2010, 10:29
merhaba arkadaşlar,
ben de şuanda bir arsa yatırımı yapmak üzereyim. elimde bir kaç alternatif var bunların birini veya bir kaçını değerlendirmek istiyorum. Arsalar şöyle;
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 105 parsel 7875 m2
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 67 parsel 9500 m2
Türkşerefli köyü Tekkeşin mevkii 1589 parsel 1ha 7800 m2
bu arsalar hakkında ve ortalama fiyatlar konusunda bilgilerini rica ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler..

asac
28-06-2010, 12:22
Çok teşekkür ederim Sayın emlaksan.Ama plandaki konumu nereden bulabiliriz emsali nasıl öğrenebilirim.İmar durumu ne aşamadadır oranın acacba bilginiz var mı?

erollaremlak
28-06-2010, 23:12
Ankara Kazan'da emlak işi olan arkadaşlar bana ulaşabilirler.
Erollar Emlak
0312 814 0175
05327865459
msn:erollar.emlak@hotmail.com

emlaksan
29-06-2010, 12:45
Çok teşekkür ederim Sayın emlaksan.Ama plandaki konumu nereden bulabiliriz emsali nasıl öğrenebilirim.İmar durumu ne aşamadadır oranın acacba bilginiz var mı?

Sayın asac;
Bu hafta içerisinde ilk fısatta bakmaya çalışacağım.
Selamlar,
Serhan

.

quentin
30-06-2010, 11:24
merhaba arkadaşlar,
ben de şuanda bir arsa yatırımı yapmak üzereyim. elimde bir kaç alternatif var bunların birini veya bir kaçını değerlendirmek istiyorum. Arsalar şöyle;
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 105 parsel 7875 m2
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 67 parsel 9500 m2
Türkşerefli köyü Tekkeşin mevkii 1589 parsel 1ha 7800 m2
bu arsalar hakkında ve ortalama fiyatlar konusunda bilgilerini rica ediyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler..

merhaba arkdaşlar fiyatları aldım
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 105 parsel 7875 m2 ( 50bin TL )
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 67 parsel 9500 m2 ( 60bin TL )
Türkşerefli köyü Tekkeşin mevkii 1589 parsel 1ha 7800 m2 ( 110bin TL )
isteniyor sizce fiyatlar uygun mu ve yer mevki konusunda ileriye donuk yatırım yapılabilir mi..? Bilgilerinizi rica ediyorum.
Teşekkürler..

imparator06
30-06-2010, 16:33
Sayin Emlaksan,

Sizden bir akil almak istiyorum yaklasik 25.000 ytl param var 27 yasindayim uzun vadede yani Allah omur verirse yaklasik bi 10-12 sene bu parami bagladigim yatirimi bekleyebilirim sizin bana bu nakit ile gelecekte degerlenir diyebileceginiz ankaranin herhangi bir yerin de arsa mevcutmudur. fikirleriniz icin simdiden tesekur ederim bu ilk msj im devamida gelicektir. yazilarinizi devamli takip ediyorum yardimlariniz icin tesekur ederim

saygilarimla,

camsoy
01-07-2010, 14:09
merhaba arkdaşlar fiyatları aldım
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 105 parsel 7875 m2 ( 50bin TL )
Türkşerefli köyü Susuz mevkii 67 parsel 9500 m2 ( 60bin TL )
Türkşerefli köyü Tekkeşin mevkii 1589 parsel 1ha 7800 m2 ( 110bin TL )
isteniyor sizce fiyatlar uygun mu ve yer mevki konusunda ileriye donuk yatırım yapılabilir mi..? Bilgilerinizi rica ediyorum.
Teşekkürler..

Merhaba,

Türkşerefli köyü nazmı imar planının dışında kalan plansız bir bölgedir, niye plan içerisinde olan bölgelere yatırım yapmayı düşünmüyorsunuz?

quentin
01-07-2010, 17:23
Merhaba,

Türkşerefli köyü nazmı imar planının dışında kalan plansız bir bölgedir, niye plan içerisinde olan bölgelere yatırım yapmayı düşünmüyorsunuz?

merhaba camsoy,
tşkler bilgi verdiğin için bir yakınım tarafından bu arsalarla ilgili teklif geldiğinden araştırmak istedim anladığım kadarıyla burası için daha uzun bir süre var.
Sizin önerebileceğiniz imar planı hazır ve kısa vade yatırımına uygun hangi mevkiler var. Bilgi verebilirmisiniz, tşkler..

camsoy
01-07-2010, 17:54
Eskişehir yoluna daha yakın fakat planlı bölgeleri tavsiye ederim. Misal: A.Yurtçu, Y.Yurtçu, Ballıkuyumcu, Dodurga arazilerinden konut alanı olarak planlanan bölgeler tercih sebebidir.

emlaksan
02-07-2010, 19:41
Sayin Emlaksan,

Sizden bir akil almak istiyorum yaklasik 25.000 ytl param var 27 yasindayim uzun vadede yani Allah omur verirse yaklasik bi 10-12 sene bu parami bagladigim yatirimi bekleyebilirim sizin bana bu nakit ile gelecekte degerlenir diyebileceginiz ankaranin herhangi bir yerin de arsa mevcutmudur. fikirleriniz icin simdiden tesekur ederim bu ilk msj im devamida gelicektir. yazilarinizi devamli takip ediyorum yardimlariniz icin tesekur ederim

saygilarimla,

Sayın imparator06;
Rica ederim. 25 bin nakitle 10-15 yıl vade ile Eskişehir yolu batı koridoru başta olmak üzere şehrin dört bir yanında yatırım yapma imkanınız bulunmaktadır. Arzu ederseniz bu Cumartesi günü ofisimize gelin ve planlar üzerinden değerlendirmede bulunalım. Fikir alış verişinde bulunur, sohbet ederiz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ahmetrauf
03-07-2010, 09:52
sayın emlaksan,dodurga 2071 parselden bir arkadaşım 60 tl den yer almış yeri,yoğunluğu nasıl acaba.çevre yoluna yakınmı,otobanın dışındamı.

imparator06
03-07-2010, 11:40
Sayin Emlaksan,
Su anda yurt disindayim insallah ayin 10 ile 25 arasi turkiyede olucagim umarim gorusmeye firsatimiz olur saygilarimla...

emlaksan
04-07-2010, 12:25
Sayin Emlaksan,
Su anda yurt disindayim insallah ayin 10 ile 25 arasi turkiyede olucagim umarim gorusmeye firsatimiz olur saygilarimla...

Sayın imparator06;
Belirttiğiniz tarihlerde görüşmek üzere diyorum.
Selamlar,
Serhan

.

cerdem06
04-07-2010, 22:30
Merhaba, Serhan Bey ve forum üyeleri
Geçenlerde AKM de Hatay günü etkinliklerine iştirak ederken Hobi bahçeleri le ilgili bir stand gördüm. Stand da bahçelerin nitelikleri sıralanmış. Gölbaşına 45 dakika uzaklıktaki bir yere kurulmuş olan bu bahçeler 530 metre karelik bölümlere ayrılmış. Kuyu suyu vurulmuş ve bu su bahçelere kadar getirilmiş. Damla sulama biiçminde dizayn edilmiş. Bunun yanında bu yer çevrilerek bir görevli istihtam edilmiş. Böylelikle arazide yetiştirilen ürünlere görevli tarafından kontrollü bir biçimde müdahale imkanı da sunuluyor. Böylelikle bu yerler aileler için piknik güzel zaman geçirme ve doğal ürünlerin yetiştirildiği mekanlar haline geliyor. 6000 tl ile satışa sunulan bu arazilere direk tapu veriyolar. Forum ailesi olarak bizim de böyle bir girişim içerisinde bulunmamız mümkün olabilir mi acaba diye düşündüm. Ankaraya yakın bir bölge tercih edilse kim olduğunu bilmediğimiz insanlar yerine serhan bey'in yönlenrimesi ve bilgisinde tanıdık güvenilir bir sosyal ortm içerisinde forum üyelerinin katılımıyla yatırım yapma imkanı bulsak güzel olur diye düşündüm.
İyi Çalışmalar...

emlaksan
05-07-2010, 05:09
Sevgili cerdem06;
Güzel bir konuya temas etmişsiniz. Daha evvel yaptığımız yüz yüze görüşmelerimiz ve forum içi yazışmalarımızda Hobikent projemizi hayata geçirmek istediğimizi belirtmiştik. Sizin gibi bir çok değerli dostumuzla aynı hususta görüşmekteyiz ve fikir birliği içerisindeyiz. Arayışlarımız sürüyor. Biraz gecikerek yol alıyoruz açıkçası ancak hepimizin samimi dileği o dur ki mümkün olan en iyi yerde karar kılınmalı. Bu sebeple ince eleyip sık dokuyoruz. Bir kaç ay evvel gerçekleştirdiğimiz Dodurga grup alımında sabırlı bekleyişimiz netice verdi ve bana göre en iyi lokasyon yakalandı. Değerli büyüğümüz Ali ağabey in yardımlarına gönülden teşşekür ederiz. Bu noktada sabırlı davranarak ve böylelikle grup oluşturarak biraz daha büyük metrajlı alımlar ile birlikten güç doğacağı gerçeğine yakın durmak istiyoruz. Sevgili Cem öğretmenin altını çizdiği üzere bu seviyeli forumun değerli üyelerinin içerisinde bulunduğu ve diğer projelere de örnek olabilecek sosyal bir ortamın paylaşılması/yaratılması son derece şık duracaktır. Hobikent için bölge önerileri manasında tüm dostlarımızın düşüncelerini paylaşmalarını rica ediyoruz.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

olci
08-07-2010, 15:02
arkadaşlar slm,
Ankara da 2 yıl içinde pirim yapabilecek 2 ayrı noktada 100 er binliralık yatırımlık yerler arıyorum. Nereyi tavsiye edersiniz. Kendim mimarım ama arsanın dğerlendirmesini pek bilemiyorum??

emlaksan
08-07-2010, 23:12
Sayın ahmetrauf;
Sorunuzu gözden kaçırmışım. Yarın yada cumartesi günü parselin yerine bakıp bilgi ve düşüncelerimi paylaşırım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
08-07-2010, 23:22
arkadaşlar slm,
Ankara da 2 yıl içinde pirim yapabilecek 2 ayrı noktada 100 er binliralık yatırımlık yerler arıyorum. Nereyi tavsiye edersiniz. Kendim mimarım ama arsanın dğerlendirmesini pek bilemiyorum??

Merhaba,
Örneğin 5000 lik çalışması başlayacak olan bir bölgeyi ilk haber aldığınızda bu bilgi henüz paylaşılmamışsa ileriye dönük yüksek prim yapılır.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
08-07-2010, 23:34
Merhaba,
Forum dostlarımızın Miraç Kandili mübarek olsun.
Selamlar.

ademir222
09-07-2010, 14:08
sayın emlaksan,
ankara kazan saray da yeni imara açılacak sanayi yerler ile mahmatlıda 3 dönümlük imarlı yerlerin m2 fiyatları hakkında bilginiz var mı?

selamlar.

emlaksan
10-07-2010, 13:33
Merhaba,
Eski İstanbul yolunda Saray bölgesinde sanayi imarlı ve ana yola cepheli parseller ~ 150 lira/m2 civarında. Daha içlerde 70-80 liradan 120 liraya kadar bulunabiliyor. Ankara dan uzaklaştıkça fiyat ucuzluyor gibi düşünebiliriz. Kazan merkezinde ise fiyatlar ~ 100 lira civarında. Konumlarına göre (+;-) şeklinde değişiyor fiyatlar. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

dreamer83
12-07-2010, 18:33
Merhabalar,
Temelli malıköy civarı için görüşleriniz nedir? m2 fiyatları ve buranın 5 senelik vadede geleceği konusunda fikriniz/öngörünüz nedir? İmar tahmini ne zaman geçer?

Teşekkürler

emlaksan
13-07-2010, 15:23
Merhaba,
Malıköy civarında 25 binlik nazım imar planında renklendirilmiş bölgelerin içi öncelikle tercih edilmeli. Benim fiyatlara ilişkin direk takibim yok. Bu sebeple ince eleyip sık dokuyarak araştırma yapmanızı öneririm. Fikir edindikten sonra parsellere istenen fiyatlarla ofisimize uğrarsanız değerlendirme yapabiliriz. Bu arada bahsettiğim plan içerisinde renklendirilen bölgelerin dışında kalan yerler uzun vadede düşünülmelidir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

mvt
13-07-2010, 20:44
Herkese merhabalar,

Ankara Bağlum'da geçen yaz bir ev aldım. Bir akrabamın kendi arsasına yaptığı binadan aldım, inşaat başladığında aldığım için de gayet ucuza geldi. Arsa sahibi abi, beni evi alıp Bağlum'da yatırım yapmaya ikna ederken "buraya üniversite kurulacak, eski belediye binası da hastane ya da rektörlük binası olacak" gibi şeyler söylemişti. Ancak hiçbiri olmadı. Ankara'da yaşamadığım için son durum nedir bilmiyorum. Bu konuda bilgisi yahut duyumu olan var mı? Ev tamamlandı, makul bir fiyata satmayı düşünüyorum, ihtiyacım olduğu için değil kötü bir yatırım olduğunu düşündüğüm için satmak istiyorum. Ama gelecekte durum nasıl olur, bir yatırım aracı olarak biraz beklemeli miyim bilmiyorum. Tavsiye sahibi arkadaşlar ve özellikle Sayın Emlaksan bu konudaki bilgilerini paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Saygılar

emlaksan
13-07-2010, 21:10
Herkese merhabalar,

Ankara Bağlum'da geçen yaz bir ev aldım. Bir akrabamın kendi arsasına yaptığı binadan aldım, inşaat başladığında aldığım için de gayet ucuza geldi. Arsa sahibi abi, beni evi alıp Bağlum'da yatırım yapmaya ikna ederken "buraya üniversite kurulacak, eski belediye binası da hastane ya da rektörlük binası olacak" gibi şeyler söylemişti. Ancak hiçbiri olmadı. Ankara'da yaşamadığım için son durum nedir bilmiyorum. Bu konuda bilgisi yahut duyumu olan var mı? Ev tamamlandı, makul bir fiyata satmayı düşünüyorum, ihtiyacım olduğu için değil kötü bir yatırım olduğunu düşündüğüm için satmak istiyorum. Ama gelecekte durum nasıl olur, bir yatırım aracı olarak biraz beklemeli miyim bilmiyorum. Tavsiye sahibi arkadaşlar ve özellikle Sayın Emlaksan bu konudaki bilgilerini paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Saygılar

Sayın mvt;
Bağlum bölgesi gelişimini sürdürüyor. Anladığım kadarıyla temelden girdiğiniz daireyi ucuza maal etmişsiniz. Baştan artıdasınız. Diğer yandan planı inceledim. Gördüğüm kadarıyla Bağlum da üniverste yerleşkesine ayrılmış bir alan yok. Ancak nazım plan onaylandıktan sonra böyle bir girişim olmuş olabilir. Gerçekleşebilirde. Araştırmak lazım. Eski belediye binasıda her hangi bir kuruma tahsis edilebilir. Bağlum kendi gerçekleri içerisinde gelişimini sürdürecektir. Şimdi daireyi satarak yine temelden bir daireye girebilirsiniz ve aynı kazancı sağlayabilirsiniz diye düşünüyorum. Neden olmasın? Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

mvt
14-07-2010, 23:08
Sayın Emlaksan görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Evet düşündüğünüz gibi temelden girdiğim için ev ucuza geldi. Satıp tekrar temelden bir başka eve girmek mantıklı. Geçen yıl gördüğümde Bağlum koca bir şantiye gibiydi. Hayırlı ve bol kazançlar.
Selamlar.

dreamer83
16-07-2010, 11:37
Merhaba,
Malıköy civarında 25 binlik nazım imar planında renklendirilmiş bölgelerin içi öncelikle tercih edilmeli. Benim fiyatlara ilişkin direk takibim yok. Bu sebeple ince eleyip sık dokuyarak araştırma yapmanızı öneririm. Fikir edindikten sonra parsellere istenen fiyatlarla ofisimize uğrarsanız değerlendirme yapabiliriz. Bu arada bahsettiğim plan içerisinde renklendirilen bölgelerin dışında kalan yerler uzun vadede düşünülmelidir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Teşekkür ederim

brainiac
16-07-2010, 20:44
sayın emlaksan...
http://www.mamak.bel.tr/mamakta-dev-yatirim.aspx

mamak bayındır, kutludüğün, doğukent vb. bölgeleri ne derecede etkileyebilir. Görüşlerinizi öğrenebilirmiyim..?

emlaksan
16-07-2010, 20:58
Sayın Emlaksan görüş ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Evet düşündüğünüz gibi temelden girdiğim için ev ucuza geldi. Satıp tekrar temelden bir başka eve girmek mantıklı. Geçen yıl gördüğümde Bağlum koca bir şantiye gibiydi. Hayırlı ve bol kazançlar.
Selamlar.

Sayın mvt;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selmlar.

.

damage
16-07-2010, 21:03
merhaba,
serhan basiniz sag olsun...allah kalanlara uzun omur yakinlarina sabir versin
saygilar

damage
16-07-2010, 21:04
serhan bey demek istemistim..kusura bakmayin

emlaksan
16-07-2010, 21:07
sayın emlaksan...
http://www.mamak.bel.tr/mamakta-dev-yatirim.aspx

mamak bayındır, kutludüğün, doğukent vb. bölgeleri ne derecede etkileyebilir. Görüşlerinizi öğrenebilirmiyim..?

Sayın brainiac;
Mamak bölgesinde gelişim tüm hızıyla sürmektedir. Gerek yüksek emsal gerekse önemli projelerin birer birer start alması genel tabloyu süratle etkilemektedir. Bu olumlu gelişimin süratle devam edeceğini hep birlikte göreceğiz. Gelen yatırımlar bunun devam edeceğinin garantisidir. Doğu cep otogarı devreye girdiğinde, Toki yerleşkesinde yaşam başladığında ve Olimpiyat köyü gibi projeler nihayetlendiğinde o lokasyonda yaşanacak hareketlilik bölge yatırımcılarının yüzlerini güldürecektir. Düşüncelerim özetle bu şekildedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-07-2010, 21:10
merhaba,
serhan basiniz sag olsun...allah kalanlara uzun omur yakinlarina sabir versin
saygilar

serhan bey demek istemistim..kusura bakmayin

Sayın damage;
Rica ederim. Sağolun. Alakanıza teşekkür ederim.
Selamlar.

.

asil olçun
16-07-2010, 21:47
sayın emlaksan: şehitali köyünün yeri tam neresidir ? başkent üniversitesi sırasındamı ,yani eskişehir yolunun solundamı sağındamı? kızılay merkeze kaç km dir? buranın durumu hakkında bilği verirseniz sevinirim ? arkadaşım buradan 40.000tl dönümü satılık arazi var imarlı diyor fiat doğrumu ?arazinin mevki ve ada ,parsel bilğilerini istedim cevap bekliyorum daha sonra size tekrar döneceğim.

emlaksan
18-07-2010, 20:10
sayın emlaksan: şehitali köyünün yeri tam neresidir ? başkent üniversitesi sırasındamı ,yani eskişehir yolunun solundamı sağındamı? kızılay merkeze kaç km dir? buranın durumu hakkında bilği verirseniz sevinirim ? arkadaşım buradan 40.000tl dönümü satılık arazi var imarlı diyor fiat doğrumu ?arazinin mevki ve ada ,parsel bilğilerini istedim cevap bekliyorum daha sonra size tekrar döneceğim.

Sayın asil olçun;
Şehitali köyü Eskişehir yolunun sol tarafında ve bir miktar içeride bulunmaktadır. Lokasyonu güzeldir. Satılık yerin ada parsel bilgisi geldiğinde yeri teyid edip fiyatını da sorgulayalım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ERY
19-07-2010, 10:25
Serhan Bey,

dodurga bolgesinde fiyatlar ve is yapacak parsellerle ilgili bilgi verebilir misiniz? gecenlerde muhye tarafindan yatirim yaptim simdi de eskisehir yolu tarafi dusunuyorum. ne tavsiye edersiniz?

simdiden tesekkurler

emlaksan
19-07-2010, 11:07
Serhan Bey,

dodurga bolgesinde fiyatlar ve is yapacak parsellerle ilgili bilgi verebilir misiniz? gecenlerde muhye tarafindan yatirim yaptim simdi de eskisehir yolu tarafi dusunuyorum. ne tavsiye edersiniz?

simdiden tesekkurler

Sayın ERY;
Öncelikle Mühye yatırımınız hayırlı olsun. Dodurga bölgesi özellikle beğenilen bir lokasyon içerisinde yer almaktadır. Kişisel olarak ben de nazım planda işaretli olan önerileriyle Dodurga yı beğenmekteyim. (otoban dışı) İleriye dönük açılması beklenen 50 ve 60 metrelik iki ana bulvar dikkat çekicidir. Bu güzergahlara yakın konumlu olacak parsellerin seçilmesi yatırımcı açısından daha isabetli olacaktır. Dodurga otoban dışı için ortalama 8-10 yılı göze almanız gerekir. Daha evvel plan uygulanabilir mi? Evet. Bu mümkündür. Kişisel olarak vade açısından yatırımlarımda beklentimi biraz uzun tutmayı tercih ediyorum ve öneriyorum. Orta ve uzun vade gayrimenkulde en fazla kazancın hissedildiği seçeneklerdir. Dodurga alım niyetiniz varsa ofisime uğramanızı ve planı görmenizi tavsiye ederim. Son olarak fiyatlar hakkında söyleyebileceğim o dur ki Mia içinde 70-75 lira ve geri kalan yerlerde ortalama 35 lira ile 55 lira arasında değişen rakamlara rastlayabiliyoruz. Kriz sonrasında nakit darlığı sebebiyle alım fırsatları doğdu. Hali hazırda isabetli alım yapılabilecek yerler hisseler mevcuttur. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ERY
19-07-2010, 12:45
serhan bey,

ilginize tesekkur ederim. su an yurtdisindayim eylul gibi tr ye gelip bi arsa yatirimi yapma planim var. umarim gorusuruz..

damage
19-07-2010, 14:34
merhaba
dodurga konusunda getiri bakimindan mia icini(sanirim ticari arsa oluyor) yoksa mia disini sizin belirtiginiz kulvara cephe arsa(yuksek emsal konut saniirm) mi almak daha uygundur.

saygilar
Sayın ERY;
Öncelikle Mühye yatırımınız hayırlı olsun. Dodurga bölgesi özellikle beğenilen bir lokasyon içerisinde yer almaktadır. Kişisel olarak ben de nazım planda işaretli olan önerileriyle Dodurga yı beğenmekteyim. (otoban dışı) İleriye dönük açılması beklenen 50 ve 60 metrelik iki ana bulvar dikkat çekicidir. Bu güzergahlara yakın konumlu olacak parsellerin seçilmesi yatırımcı açısından daha isabetli olacaktır. Dodurga otoban dışı için ortalama 8-10 yılı göze almanız gerekir. Daha evvel plan uygulanabilir mi? Evet. Bu mümkündür. Kişisel olarak vade açısından yatırımlarımda beklentimi biraz uzun tutmayı tercih ediyorum ve öneriyorum. Orta ve uzun vade gayrimenkulde en fazla kazancın hissedildiği seçeneklerdir. Dodurga alım niyetiniz varsa ofisime uğramanızı ve planı görmenizi tavsiye ederim. Son olarak fiyatlar hakkında söyleyebileceğim o dur ki Mia içinde 70-75 lira ve geri kalan yerlerde ortalama 35 lira ile 55 lira arasında değişen rakamlara rastlayabiliyoruz. Kriz sonrasında nakit darlığı sebebiyle alım fırsatları doğdu. Hali hazırda isabetli alım yapılabilecek yerler hisseler mevcuttur. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
19-07-2010, 16:00
merhaba
dodurga konusunda getiri bakimindan mia icini(sanirim ticari arsa oluyor) yoksa mia disini sizin belirtiginiz kulvara cephe arsa(yuksek emsal konut saniirm) mi almak daha uygundur.

saygilar

Sayın damage;
İmkan varsa eğer öncelikle Mia içerisinde yoksa Mia dışında, açılacak 25 veya 50 metrelik caddelere/bulvarlara cephesi olacağı bilinen parseller tercih edilmelidir.
Selamlar,
Serhan

.

ekonomist06
19-07-2010, 16:01
sn.emlaksan verdiğiniz değerli bilgiler için baştan teşekkürlerimi sunayım.dodurga 1393 parsel ve 1125 parsel için görüşleriniz nelerdir?Lokasyonları nasıl sizce?Birde fiyat olarak ne uygundur bu parseller için?kolay gelsin çok sağolun şimdiden.

damage
19-07-2010, 16:10
serhan bey,
onumuzde referandum ve secimler var bu 1 yillik donemde bundan bir kac ay once bir grup arkadasla alinan arsa gibi(60tl) bi arsa alma sansi dogabilirmi.
saygilar
Sayın damage;
İmkan varsa eğer öncelikle Mia içi yoksa Mia dışarısında ileride açılacak 25 veya 50 metrelik cadde/bulvar cephesi olacağı bilinen parseller tercih edilmelidir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
19-07-2010, 16:30
sn.emlaksan verdiğiniz değerli bilgiler için baştan teşekkürlerimi sunayım.dodurga 1393 parsel ve 1125 parsel için görüşleriniz nelerdir?Lokasyonları nasıl sizce?Birde fiyat olarak ne uygundur bu parseller için? kolay gelsin çok sağolun şimdiden.

Sayın ekonomist06;
Rica ederim. Bilgi paylaşılmadıkça kıymeti ortaya çıkmıyor. Hepimiz için böyle. 1125 parselin yeri bağlar bölgesi. 1393 ise güzel bir parsel. Açılacak 50 metrelik bulvara cephesi olmasa dahi yakın konumludur. Fiyatlar hususunda araştırma yapmam gerek. Son durumlarına bakmalıyım. Ofisimde planları inceleyebilirsiniz. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

ekonomist06
19-07-2010, 16:42
teşekkürler sn.emlaksan değerli yorumlarınız için.geniş bir zamanda ofisinize uğrayacağım.

emlaksan
19-07-2010, 16:51
serhan bey,
onumuzde referandum ve secimler var bu 1 yillik donemde bundan bir kac ay once bir grup arkadasla alinan arsa gibi(60tl) bi arsa alma sansi dogabilirmi.
saygilar

Sayın damage;
Şu an yer var. Ancak asker bir arkadaşımız uzun bir süredir uygun yer beklemekteydi. Kendisi ve mal sahibi tarafla görüşmelerimiz sürüyor. Kontak vaziyette kalalım. Dodurga da açılacak 60 metrelik bulvara cephe olan bu parselden biraz daha fazla yer temin edebilirsek ve fiyatta uygun olursa sizi de daha önce bu parselde oluşan gruba dahil ederiz. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
19-07-2010, 16:58
teşekkürler sn.emlaksan değerli yorumlarınız için.geniş bir zamanda ofisinize uğrayacağım.

Sayın ekonomist06;
Rica ederim. Ne zaman uygun olursanız o zaman gelebilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

damage
19-07-2010, 17:13
merhaba
benim ilk tercihim sizin tavsiyeniz uyarinca mia ici(umarim daha once buldugunuz gibi 60tl civarinda bulursunuz yine) yoksa siz fiyat uygun diyip cok guzel bi arsa bulursaniz mia disinda neden olmasin.her ikisinede acigim.
saygilar

Sayın damage;
Şu an yer var. Ancak asker bir arkadaşımız uzun bir süredir uygun yer beklemekteydi. Kendisi ve mal sahibi tarafla görüşmelerimiz sürüyor. Kontak vaziyette kalalım. Dodurga da açılacak 60 metrelik bulvara cephe olan bu parselden biraz daha fazla yer temin edebilirsek ve fiyatta uygun olursa sizi de daha önce bu parselde oluşan gruba dahil ederiz. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

mertgil
19-07-2010, 19:28
Tüm forum katılımcılarına uzun bir aradan sonra tekrar merhaba diyerek değerli görüşlerinizi paylaşmanızı diliyorum.
Arkadaşlar keçiören ilçesi 5419 ada 26 parselde ilgilendiğim müstakil arsa var.Görüşlerinizi paylaşmanızı ve ederinin kaç tl olabileceği hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.Arsayla ilgili olarak belediye bilgilerine göre 240 m2 zeminde olmak üzere toplam 4 kat inşaat izni vardır.

emlaksan
20-07-2010, 11:36
merhaba
benim ilk tercihim sizin tavsiyeniz uyarinca mia ici(umarim daha once buldugunuz gibi 60tl civarinda bulursunuz yine) yoksa siz fiyat uygun diyip cok guzel bi arsa bulursaniz mia disinda neden olmasin.her ikisinede acigim.
saygilar

Sayın damage;
Bahsettiğiniz mia içinde fiyatlar belli seviyelerde. Bunun altinda yer bulmak hayli zor yada şans diyebilirim. Eğer sakıncası yoksa .emlaksan@hotmail.com adresime telefon numaranızı bildiriniz. İletişim halinde olalım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
20-07-2010, 11:41
Tüm forum katılımcılarına uzun bir aradan sonra tekrar merhaba diyerek değerli görüşlerinizi paylaşmanızı diliyorum.
Arkadaşlar keçiören ilçesi 5419 ada 26 parselde ilgilendiğim müstakil arsa var.Görüşlerinizi paylaşmanızı ve ederinin kaç tl olabileceği hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.Arsayla ilgili olarak belediye bilgilerine göre 240 m2 zeminde olmak üzere toplam 4 kat inşaat izni vardır.

Sayın mertgil;
Bahsettiğiniz ada parseli inceledim. Yer Karargahtepe Meteoroloji ekseninde Barış Manço parkının karşısında Kuytu sokağa cepheli görülüyor. Google Earth te yaşanan sıkıntı sebebiyle parselin üzerinde yapı var mı yok mu göremiyorum. O bölgede eski binalar olduğunu zannediyorum. Fiyat hususunu da araştırıyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

mertgil
20-07-2010, 14:34
Sayın Serhan bey sizinde belirtmiş olduğunuz gibi google earth programında sıkıntı var.Ancak parselle ilgili olarak üzerinde herhangibir yapı yok.Buranın daha önceki adı kuytu sk iken şu an selçuklu cad. şeklindedirArsa büyüklüğü 869 m2 dir fakat zeminde inşaat izni 240 m2 dir.Bitişik nizamdır.
yorumlarınızı ivedilikle bekler yapılaşması gecikmiş bir bölge olarak ileriye dönük bölgeyle ilgili ne gibi gelişmeler olabileceğini belirtmenizi rica ederim.
Sağlıklı mutlu günler

ninja
21-07-2010, 11:01
Sayın Serhan Bey,

Pursaklar Altınova 947 parselde m2 si 14,75 lira ? Ne düşünüyor sunuz? Yabdaldan sonra yine küçük bir oranda bu tarafta bir yatırım 5-6 yıl vadeli sizce uygun mu?

Teşekkür ederim.

damage
21-07-2010, 15:08
merhaba,
ben hollanda da yasiyorum ve sanirim bana telefonla ulasmanizda zorluk cekebilirsiniz....ben eger uygun sartlar olursa acilen turkiye ye gelebilirim...son olarak bayramdan sonra turkiyeye tatile gelecegim buronuda bi caynizi icip detayli bi gorusme yapabiliriz eger o gune kadar ciddi ve uygun bi ortam olusmazsa.
saygilar

Sayın damage;
Bahsettiğiniz mia içinde fiyatlar belli seviyelerde. Bunun altinda yer bulmak hayli zor yada şans diyebilirim. Eğer sakıncası yoksa .emlaksan@hotmail.com adresime telefon numaranızı bildiriniz. İletişim halinde olalım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-07-2010, 15:51
Sayın Serhan Bey,

Pursaklar Altınova 947 parselde m2 si 14,75 lira ? Ne düşünüyor sunuz? Yabdaldan sonra yine küçük bir oranda bu tarafta bir yatırım 5-6 yıl vadeli sizce uygun mu?

Teşekkür ederim.

Sayın ninja;
Yeri incelemem gerekiyor. Bir kaç gün içerisinde size dönüş yapacağım.
Selamlar.

.

ninja
21-07-2010, 16:00
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsalar-kiralik-satilik-kucuk-yatirimciya-ozel-imar-sinirinda/detay/

yukarıdaki adreste arazi ile ilgili harita var.947 parsel 946nın alt tarafına kalıyor.

emlaksan
21-07-2010, 16:02
Sayın mertgil;
Bahsettiğiniz ada parseli inceledim. Yer Karargahtepe Meteoroloji ekseninde Barış Manço parkının karşısında Kuytu sokağa cepheli görülüyor. Google Earth te yaşanan sıkıntı sebebiyle parselin üzerinde yapı var mı yok mu göremiyorum. O bölgede eski binalar olduğunu zannediyorum. Fiyat hususunu da araştırıyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Serhan bey sizinde belirtmiş olduğunuz gibi google earth programında sıkıntı var.Ancak parselle ilgili olarak üzerinde herhangibir yapı yok.Buranın daha önceki adı kuytu sk iken şu an selçuklu cad. şeklindedirArsa büyüklüğü 869 m2 dir fakat zeminde inşaat izni 240 m2 dir.Bitişik nizamdır.
yorumlarınızı ivedilikle bekler yapılaşması gecikmiş bir bölge olarak ileriye dönük bölgeyle ilgili ne gibi gelişmeler olabileceğini belirtmenizi rica ederim.
Sağlıklı mutlu günler

Sayın mertgil;
Bölgede yapılaşmanın gecikmesinin sebeplerini değerlendirmek gerek. Taban oturum alanının sınırlı olması yada bitişik nizam uygulaması sıkıntı yaratıyor olabilir. Bu bölgenin son halini görüp imar durumu ve fiyatlarını değerlendirmem gerekiyor. Yolum düştüğünde mutlaka bakacağım. Merak ettim açıkçası. Durumunuz acilse bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşınız. Yardımcı olmaya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-07-2010, 16:12
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsalar-kiralik-satilik-kucuk-yatirimciya-ozel-imar-sinirinda/detay/

yukarıdaki adreste arazi ile ilgili harita var.947 parsel 946nın alt tarafına kalıyor.

Merhaba,
Bende bulunan paftdan parselin yerini net şekilde görebiliyorum. Sorun yok. Ancak o bölgede gerçekleşen fiyatlar ile anılan rakamı mukayese etmeden size fikir beyan etmem doğru olmaz. Bu sebeple bir kaç güne ihtiyacım var. Sonrasında size bilgi vereceğim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-07-2010, 19:18

Sağlıklı mutlu günler

Sayın mertgil;
Bölgede yapılaşmanın gecikmesinin sebeplerini değerlendirmek gerek. Taban oturum alanının sınırlı olması yada bitişik nizam uygulaması sıkıntı yaratıyor olabilir. Bu bölgenin son halini görüp imar durumu ve fiyatlarını değerlendirmem gerekiyor. Yolum düştüğünde mutlaka bakacağım. Merak ettim açıkçası. Durumunuz acilse bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşınız. Yardımcı olmaya çalışırım.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın mertgil;
Karargahtepe de mevcut satılık parselin detaylı değerlendirmesini yaptım. Bunlar klasik parsel olarak adlandırılmaktadır. Yeniden yapılandırma kapsamında olan bir bölge. Bir nevi kentsel yenileme alanı tabir caizse. Kişisel algım böyle. Parselin 12 metre yola cephesi 20 m ise derinliği olabiliyor. Dolayısıyla 245 m2 taban oturumlu 8 dairelik ve bitişik nizam usulü ile bina yapılması mümkündür diyebiliyoruz. Yani bu mal sahibine 3 yükleniciye 5 daire şeklinde bölüşüm demektir. Mevcut tablodan hareketle 150 bin ila 200 bin lira arasındaki rakamlar alım için uygundur. Kişisel fikrim bu yöndedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

SAYSHA
22-07-2010, 20:31
Sayın mertgil;
Karargahtepe de mevcut satılık parselin detaylı değerlendirmesini yaptım. Bunlar klasik parsel olarak adlandırılmaktadır. Yeniden yapılandırma kapsamında olan bir bölge. Bir nevi kentsel yenileme alanı tabir caizse. Kişisel algım böyle. Parselin 12 metre yola cephesi 20 m ise derinliği olabiliyor. Dolayısıyla 245 m2 taban oturumlu 8 dairelik ve bitişik nizam usulü ile bina yapılması mümkündür diyebiliyoruz. Yani bu mal sahibine 3 yükleniciye 5 daire şeklinde bölüşüm demektir. Mevcut tablodan hareketle 150 bin ila 200 bin lira arasındaki rakamlar alım için uygundur. Kişisel fikrim bu yöndedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.Acikcasi degerli Serhan Bey, bugunlerde bu yaptiginizi kimse yapmaz, belki coook eskilerde yapanlar olurdu.. Artik dunya degisti.. Beni ilgilendiren bir sey yok ama icimden geldi, Allah gonlunuze gore versin herseyi.. Sevgiler...

mertgil
22-07-2010, 22:16
[QUOTE=emlaksan;4668279]Sayın mertgil;
Selamlar,
Serhan

Sayın SERHAN BEY vermiş olduğunuz yol gösterici çok değerli bilgiler için size gerçekten çok teşekkür ederim.Forum katılımcıları sizin gibi konusunda uzman bildiklerini sadece kendine saklamayıp böyle yararlı platformlarda paylaşılmasından dolayı size eminimki minnettardır.Bu olağanüstü çabalarızdan dolayı sizi bir kez daha kutlamak isterim.
Sağlıklı mutlu günler.

emlaksan
23-07-2010, 12:45
[QUOTE=emlaksan;4668279]Sayın mertgil;
Selamlar,
Serhan

Sayın SERHAN BEY vermiş olduğunuz yol gösterici çok değerli bilgiler için size gerçekten çok teşekkür ederim.Forum katılımcıları sizin gibi konusunda uzman bildiklerini sadece kendine saklamayıp böyle yararlı platformlarda paylaşılmasından dolayı size eminimki minnettardır.Bu olağanüstü çabalarızdan dolayı sizi bir kez daha kutlamak isterim.
Sağlıklı mutlu günler.

Sayın mertgil;
Rica ederim. Bilgi paylaşıldıkça kıymetleniyor. Olumlu düşüncelerinizden ötürü bende size teşekkür etmek istiyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
23-07-2010, 12:49
Acikcasi degerli Serhan Bey, bugunlerde bu yaptiginizi kimse yapmaz, belki coook eskilerde yapanlar olurdu.. Artik dunya degisti.. Beni ilgilendiren bir sey yok ama icimden geldi, Allah gonlunuze gore versin herseyi.. Sevgiler...

Sayın SAYSHA;
Olumlu düşünceleriniz için samimiyetle teşekkür ederim. Size sağlık ve mutluluklar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

damage
24-07-2010, 17:08
sayin emlaksan,

ahiboz bolgesi (konya yolu cephe ),ogulbey ve karagedik projesi( 1.5 emsal ve ticari imari)hakkinda ne dusunuyorsunuz?

saygilar

damage
24-07-2010, 17:12
sayin emlaksan,

bundan bir kac sene once cankaya yeni baglanan bolgeler cok iyi prim yaptilar 1 2tl den alinan arsalar bir kac yilda 5tl nin ustune ciktilar ..kucuk fiyatlara alinip 30 yil unutacagimiz bolgeler varmidir?hangi bolgeleri tavsiye

edersiniz ve fiyat konusunda bilginiz varmidir?

saygilar

emlaksan
25-07-2010, 04:18
sayin emlaksan,

ahiboz bolgesi (konya yolu cephe ),ogulbey ve karagedik projesi( 1.5 emsal ve ticari imari)hakkinda ne dusunuyorsunuz?

saygilar

Gerek Mahmatlı TK gerek Karagedik Projesi ve gerekse Ahiboz çevresi önümüzdeki ~ 10 yıl içerisinde sıra ile gelişmelere sahne olacak. İlk sırayı haliyle Karagedik bölgesine veriyoruz. Diğerleri zaman içerisinde gelişimlerini sergileyecektir. TK alanlarında genel olarak 1,50 emsal beklenmesine rağmen Yurtçu ve Ballıkuyumcu da hazine parsellerine 1,20 vatandaş parsellerine ise 1,00 emsal geldi. Yer yer değişmek üzere. Yaklaşık ifade ediyorum. Emsal yüksek sonuçta. Bahsettiğiniz tüm bölgeler adım adım gelişimlerini hissettirecektir ve bunun çıkış noktası Ankara nazım planıdır. Ofisimize gelerek bu belgeleri inceleyen ve fikir alış verişinde bulunduğumuz tüm dostlarımız planın harfiyen yürüdüğünü görmüşleridir. Bu da bize daima devletin resmi onayından geçmiş üst planlara güvenmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. Nazım planlar bir şehrin geleceğidir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-07-2010, 04:27
sayin emlaksan,

bundan bir kac sene once cankaya yeni baglanan bolgeler cok iyi prim yaptilar 1 2tl den alinan arsalar bir kac yilda 5tl nin ustune ciktilar ..kucuk fiyatlara alinip 30 yil unutacagimiz bolgeler varmidir?hangi bolgeleri tavsiye

edersiniz ve fiyat konusunda bilginiz varmidir?

saygilar

Batı aksında bulunan ve mücavir alan dahilinde yada haricinde geniş hazine arazilerinin topluca bulunduğu bölgelerdeki vatandaşlara ait ve komşu sayılabilecek tarlaların alımını öneririm. Uzun vade içerisinde düşünülmek kaydı ile. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

ser2323
25-07-2010, 12:19
Değerli Emlaksan ve arkadaşlar

Biz Antalya da inşaat yapan bir firmayız. Bizimle beraber uzun yıllar çalışan bekçi arkadaşımız Ankara Gölbaşı Topaklı Mah. nde Haymana yoluna 200 mt. uzaklıkta yaklaşık 50 dönüm arsasının olduğunu söyledi ve bize buraları değerlendirmemizi söyledi. Sizden ricam bu Topaklı Köyü ile ilgili bilgilerinizi benimle paylaşmanız ve bu hali ile m2 fiyatı olarak ne kadar bir fiyat biçebilirsiniz ?

Saygılarımla

damage
25-07-2010, 15:53
merhaba,
bati aksinda bulunan bolgeleri tanimiyorum..isim vererek hangi bolgelere yatirim yapilmalidir ve koylulerden gerecke alici m² fiyatlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
saygilar
Batı aksında bulunan ve mücavir alan dahilinde yada haricinde geniş hazine arazilerinin topluca bulunduğu bölgelerdeki vatandaşlara ait ve komşu sayılabilecek tarlaların alımını öneririm. Uzun vade içerisinde düşünülmek kaydı ile. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

damage
25-07-2010, 15:58
merhaba,
size daha once anlattigim ozel nedenlerden dolayi ekim ayindan once buronuza gelip tavsan kani cayinizi icmem suan cok zor.ondan dolayi on bilgi olmasi manasinda mahmatli ,karagedik ve ahiboz bolgelerinde ticari ve yuksek konut imarli beklenen arsalarin sisirilmemis m² fiyatlari bilgi verebilirmisiniz?
saygilar

Gerek Mahmatlı TK gerek Karagedik Projesi ve gerekse Ahiboz çevresi önümüzdeki ~ 10 yıl içerisinde sıra ile gelişmelere sahne olacak. İlk sırayı haliyle Karagedik bölgesine veriyoruz. Diğerleri zaman içerisinde gelişimlerini sergileyecektir. TK alanlarında genel olarak 1,50 emsal beklenmesine rağmen Yurtçu ve Ballıkuyumcu da hazine parsellerine 1,20 vatandaş parsellerine ise 1,00 emsal geldi. Yer yer değişmek üzere. Yaklaşık ifade ediyorum. Emsal yüksek sonuçta. Bahsettiğiniz tüm bölgeler adım adım gelişimlerini hissettirecektir ve bunun çıkış noktası Ankara nazım planıdır. Ofisimize gelerek bu belgeleri inceleyen ve fikir alış verişinde bulunduğumuz tüm dostlarımız planın harfiyen yürüdüğünü görmüşleridir. Bu da bize daima devletin resmi onayından geçmiş üst planlara güvenmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır. Nazım planlar bir şehrin geleceğidir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-07-2010, 16:57
merhaba,
bati aksinda bulunan bolgeleri tanimiyorum..isim vererek hangi bolgelere yatirim yapilmalidir ve koylulerden gerecke alici m² fiyatlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz?
saygilar

Sayın damage;
Bir bölge hakkında kesin konuşabilmek için bazı bilgilere ihtiyacım var malumunuz. Son altı ay içerisinde gerçekleşen satışların hangi seviyelerde olduğu örneğin. Ve bu bilgileri sadece emlakçılar yada aracılardan değil aynı zamanda alım satım işleminin taraflarına ulaşarakta öğreniyoruz. Bu meşakatli bir iş ve çok zaman alıyor. Misale bahis köyler Dodurga, Susuz bölgesi yada Yakupabdal gibi yoğun çalıştığımız bölgeler olsa idi değerleme bazında işimiz kolay olurdu. Size net bilgiler verebilirdim. Diğer yandan bir köy arazisinin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her bir yön genel olarak farklı değerlerdedir. Bir parsel kadastro yoluna cepheliyken bir diğeri 50 metre yakınlıkta dahi olsa yarı fiyatı olabilir. Her lokasyonun kendine özgü bir değeri vardır. Değerlemede kriterler kişiden kişiye değiştiği gibi profesyonel bakışlarda bile farklılıklar olabilmektedir. Benim değerleme yaptığım bir bölgede fiyata ilişkin çıkarsamam 2 birim iken bir büyük bankanın ekspertiz raporunda biçilen kıymet 4 birim çıkmıştır. Bankaya göre ben bana göre banka yanılmaktadır. Bire bir yaşadığım bir diğer örnek ise Sakarya caddesinde ofisimin bulunduğu binada satılan bir dükkana ilişkindir. Yaptırılan ekspertiz raporlarında Kızılay geneline ilişkin değerlerin ortalamalarının alındığını gördüm. Ekspertiz raporunda fiyat 16+16 m2 (müştemilat) kullanımlı dükkanın en fazla 650.000-700.000 $ olabileceği yönündeydi. Ben buna itiraz ettim ve 1.500.000 $ ı görebileceğini belirttim. Çünkü Kızılayda her hangi bir sokaktaki yoğunluk (insan) ile Sakarya caddesindeki yoğunluk kıyaslanamaz. (tıpkı konut gelişim alanlarında emsalin yüksek yada düşük olmasının fiyatları ve yatırımın geleceğini doğrudan etkilemesi gerçeği gibi) Ve Sakarya caddesi marka olmuş yerler arasındadır. Genel içerisinde değerlendirilmesi doğru olmaz. Sonuç olarak bu dükkan 1.500.000 $ dan alıcı buldu. Esas konuya dönersek geniş ve toplu biçimde bulunan hazine arazilerinin yerlerini tespite yönelik çalışmamız Haziran 2010 da başlayacaktı ancak çeşitli sebeplerle programı gecikmeli sürdürüyoruz. Hobikent girişimimiz için arazi taramasında ilerleme kaydettiğimizde sorularınıza daha verimli yanıtlar verebileceğim. Ofisimiz ve bilgi birikimimiz siz ve bu satırları okuyan her insana koşulsuz açıktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-07-2010, 17:14
Değerli Emlaksan ve arkadaşlar

Biz Antalya da inşaat yapan bir firmayız. Bizimle beraber uzun yıllar çalışan bekçi arkadaşımız Ankara Gölbaşı Topaklı Mah. nde Haymana yoluna 200 mt. uzaklıkta yaklaşık 50 dönüm arsasının olduğunu söyledi ve bize buraları değerlendirmemizi söyledi. Sizden ricam bu Topaklı Köyü ile ilgili bilgilerinizi benimle paylaşmanız ve bu hali ile m2 fiyatı olarak ne kadar bir fiyat biçebilirsiniz ?

Saygılarımla

Sayın ser2323;
Topaklı bölgesini biliyorum. Güncel fiyatlara ulaşabilirim. Bu bölgede gelişimin hangi istikamette seyredeceğine ilişkin fikrim var. Ancak bana parselin numarasını yada tapu fotokopisini ulaştırın ki lokasyonu anlayıp size doğru bilgileri aktarabileyim. Faks numaram .0312 4307677 dir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ser2323
25-07-2010, 22:50
Sayın emlaksan

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Bugün kendisi ile görüştüm aklında kalan bir parsel varmış o da 366 nolu parsel. Sanırım 24 dönüm arsanın 10 dönümü kendisine aitmiş . Diğer parseller ile ilgili bilgiyi alınca tekrar size dönücem . Teşekkür ederim.

damage
26-07-2010, 13:58
merhaba,
en kisa zamanda buronuza ugrayacagim..verdiginiz bilgiler cok degerli..allah razi olsun.
saygilar
Sayın damage;
Bir bölge hakkında kesin konuşabilmek için bazı bilgilere ihtiyacım var malumunuz. Son altı ay içerisinde gerçekleşen satışların hangi seviyelerde olduğu örneğin. Ve bu bilgileri sadece emlakçılar yada aracılardan değil aynı zamanda alım satım işleminin taraflarına ulaşarakta öğreniyoruz. Bu meşakatli bir iş ve çok zaman alıyor. Misale bahis köyler Dodurga, Susuz bölgesi yada Yakupabdal gibi yoğun çalıştığımız bölgeler olsa idi değerleme bazında işimiz kolay olurdu. Size net bilgiler verebilirdim. Diğer yandan bir köy arazisinin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kadar her bir yön genel olarak farklı değerlerdedir. Bir parsel kadastro yoluna cepheliyken bir diğeri 50 metre yakınlıkta dahi olsa yarı fiyatı olabilir. Her lokasyonun kendine özgü bir değeri vardır. Değerlemede kriterler kişiden kişiye değiştiği gibi profesyonel bakışlarda bile farklılıklar olabilmektedir. Benim değerleme yaptığım bir bölgede fiyata ilişkin çıkarsamam 2 birim iken bir büyük bankanın ekspertiz raporunda biçilen kıymet 4 birim çıkmıştır. Bankaya göre ben bana göre banka yanılmaktadır. Bire bir yaşadığım bir diğer örnek ise Sakarya caddesinde ofisimin bulunduğu binada satılan bir dükkana ilişkindir. Yaptırılan ekspertiz raporlarında Kızılay geneline ilişkin değerlerin ortalamalarının alındığını gördüm. Ekspertiz raporunda fiyat 16+16 m2 (müştemilat) kullanımlı dükkanın en fazla 650.000-700.000 $ olabileceği yönündeydi. Ben buna itiraz ettim ve 1.500.000 $ ı görebileceğini belirttim. Çünkü Kızılayda her hangi bir sokaktaki yoğunluk (insan) ile Sakarya caddesindeki yoğunluk kıyaslanamaz. (tıpkı konut gelişim alanlarında emsalin yüksek yada düşük olmasının fiyatları ve yatırımın geleceğini doğrudan etkilemesi gerçeği gibi) Ve Sakarya caddesi marka olmuş yerler arasındadır. Genel içerisinde değerlendirilmesi doğru olmaz. Sonuç olarak bu dükkan 1.500.000 $ dan alıcı buldu. Esas konuya dönersek geniş ve toplu biçimde bulunan hazine arazilerinin yerlerini tespite yönelik çalışmamız Haziran 2010 da başlayacaktı ancak çeşitli sebeplerle programı gecikmeli sürdürüyoruz. Hobikent girişimimiz için arazi taramasında ilerleme kaydettiğimizde sorularınıza daha verimli yanıtlar verebileceğim. Ofisimiz ve bilgi birikimimiz siz ve bu satırları okuyan her insana koşulsuz açıktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
27-07-2010, 01:37
Tüm forum katılımcılarının Berat Kandili mübarek olsun....

emlaksan
27-07-2010, 02:24
Sevgili camsoy sizin ve tüm forum dostlarının Berat Kandili mübarek olsun.
Selamlar.

.

emlaksan
27-07-2010, 10:53
merhaba,
en kisa zamanda buronuza ugrayacagim..verdiginiz bilgiler cok degerli..allah razi olsun.
saygilar

Sayın damage;
Cümlemizden. Sizi ofisimize bekliyoruz.
Selamlar.

.

emlaksan
27-07-2010, 13:17
Sayın Serhan Bey,

Teşekkür ederim.

Sayın ninja;
Yaptığım araştırmalar neticesinde edindiğim bilgi ve izlenimlere göre o bölgede (dar kapsamlı) tarlalara istenen fiyatlar 7-8 ila 15 lira arasında değişiyor. Hedeflediğiniz parsel için pazarlık yapmanız uygun olacaktır diye düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
27-07-2010, 13:42
Sayın ser2323;
Gölbaşı Topaklı köyü 266 parsel köyün doğu tarafında Gökçehöyük parsellerine çok yakındır. Toplam metraj 25.500 m2 ve ilk görünüm az hissedarlıdır. (2 paydaş) Ancak verasete konu olacak bir gelişme var mıdır bilemiyorum. Normalde 12.750 m2 şeklinde iki hisseye bölünmüş vaziyette görülmektedir. Olası fiyatlara ilişkin değerlendirmemi bu konudaki araştırmalarım neticelendiğinde ayrıca bildireceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

dorukzc
27-07-2010, 15:24
Sn.Emlaksan merhaba,

Forumunuz ile birkaç gün önce tanıştım, yaklaşık 7-8 aylık safahatini de okudum. Öncelikle forumunuzu ve bilgi paylaşımlarınızı çok beğendiğimi belirtmek isterim. Bende şu anda çayyolu'nda oturuyorum..Dodurga bölgesi hakkında biraz bilgim vardı, sizin görüşlerinizden sonra, bende zaman içinde bir fırsat olursa dodurga otoban dışı mia bölgesinden bir hisse almak isterim..İnşallah bir gün ofisinize de ziyarette bulunacağım..
Size ayrıca bir sorum olacak.. Benim güneykent projesi kapsamında bulunan günalan da 1 dönüm arsam var..Belediyeden de durumunu devamlı takip ediyorum, sizin de daha önce belirttiğiniz gibi iki kez askıya çıktı ve son olarak 1000'liği kesinleşti parzelizasyona başlanacak şeklinde bilgi aldım.. Parzelizasyon aşamasında arsam bulunduğum parselin dışında bir yere verilebilir mi? Bulunduğum parsel 60 dönümlük, parselizasyonun muhtemelen 4000'lik parçalar halinde olacağı söyleniyor..Bir de böyle bir arsayı uzun vade beklemek sizce daha faydalımı olur, yoksa şu an elde ettiğim %60-%70 primle satmak mı ? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim..

brainiac
27-07-2010, 21:47
Sayın brainiac;
Mamak bölgesinde gelişim tüm hızıyla sürmektedir. Gerek yüksek emsal gerekse önemli projelerin birer birer start alması genel tabloyu süratle etkilemektedir. Bu olumlu gelişimin süratle devam edeceğini hep birlikte göreceğiz. Gelen yatırımlar bunun devam edeceğinin garantisidir. Doğu cep otogarı devreye girdiğinde, Toki yerleşkesinde yaşam başladığında ve Olimpiyat köyü gibi projeler nihayetlendiğinde o lokasyonda yaşanacak hareketlilik bölge yatırımcılarının yüzlerini güldürecektir. Düşüncelerim özetle bu şekildedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

değerli bilgilerinize çok teşekür ediyorum...saygılar...

emlaksan
27-07-2010, 21:54
Sayın brainiac;
Selamlar,
Serhan

değerli bilgilerinize çok teşekür ediyorum...saygılar...

Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
27-07-2010, 22:01
Sn.Emlaksan merhaba,

Forumunuz ile birkaç gün önce tanıştım, yaklaşık 7-8 aylık safahatini de okudum. Öncelikle forumunuzu ve bilgi paylaşımlarınızı çok beğendiğimi belirtmek isterim. Bende şu anda çayyolu'nda oturuyorum..Dodurga bölgesi hakkında biraz bilgim vardı, sizin görüşlerinizden sonra, bende zaman içinde bir fırsat olursa dodurga otoban dışı mia bölgesinden bir hisse almak isterim..İnşallah bir gün ofisinize de ziyarette bulunacağım..
Size ayrıca bir sorum olacak.. Benim güneykent projesi kapsamında bulunan günalan da 1 dönüm arsam var..Belediyeden de durumunu devamlı takip ediyorum, sizin de daha önce belirttiğiniz gibi iki kez askıya çıktı ve son olarak 1000'liği kesinleşti parzelizasyona başlanacak şeklinde bilgi aldım.. Parzelizasyon aşamasında arsam bulunduğum parselin dışında bir yere verilebilir mi? Bulunduğum parsel 60 dönümlük, parselizasyonun muhtemelen 4000'lik parçalar halinde olacağı söyleniyor..Bir de böyle bir arsayı uzun vade beklemek sizce daha faydalımı olur, yoksa şu an elde ettiğim %60-%70 primle satmak mı ? Cevabınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim..

Sayın dorukzc;
Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Forum hisse net yönetimine aittir. Bilgi için belirtmek istedim. Dodurga mia bölgesinde yatırıma niyetiniz ciddileşirse iyi lokasyonda uygun bir hisse edinmeniz için destek veririz. Daha önce dostlarımıza alım yaptığımız parselleri tercih ediyoruz ki o parseller içerisinde güç oluşturabilelim. Diğer yandan planda yeriniz konut alanı dışında bir yer olarak öngörülmüşse park sosyal alan vb. o halde yeriniz muhtemelen en yakın konut alanına kaydırılır. Bu konuda genel olarak büyük sürprizler yaşamazsınız. Son olarak yatırımın nihayetini beklemek her zaman en doğru seçenektir. Extra bir para ihtiyacı doğupta satmak zorunda kalmadıkça. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

ser2323
27-07-2010, 22:47
Sayın ser2323;
Gölbaşı Topaklı köyü 266 parsel köyün doğu tarafında Gökçehöyük parsellerine çok yakındır. Toplam metraj 25.500 m2 ve ilk görünüm az hissedarlıdır. (2 paydaş) Ancak verasete konu olacak bir gelişme var mıdır bilemiyorum. Normalde 12.750 m2 şeklinde iki hisseye bölünmüş vaziyette görülmektedir. Olası fiyatlara ilişkin değerlendirmemi bu konudaki araştırmalarım neticelendiğinde ayrıca bildireceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey tekrar merhaba

Öncelikle ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum. Yukarıda ufak bir yanlışlık olmuş sanırım ben 366 nolu parsel yazmıştım siz 266 noya göre cevap vermişsiniz. Ben de bu arada diğer parsellerin bilgisini aldım onları da vereyim ona göre sizden detaylı bir bilgi almak isterim . Parsel no : 366-732-1096-1104 olmak üzere toplam 4 parselde 50 dönümlük bir hissesi olduğunu belirtti arkadaşımız. Bu parsellere spesifik olarak ve ayrıca Topaklı bölgesindeki genel görüşlerinizi öğrenebilirsem çok memnun olurum. Saygılarımla,

Serhat SARIALİOĞLU

emlaksan
28-07-2010, 02:18
Serhan Bey tekrar merhaba

Öncelikle ilginiz için tekrar teşekkür ediyorum. Yukarıda ufak bir yanlışlık olmuş sanırım ben 366 nolu parsel yazmıştım siz 266 noya göre cevap vermişsiniz. Ben de bu arada diğer parsellerin bilgisini aldım onları da vereyim ona göre sizden detaylı bir bilgi almak isterim . Parsel no : 366-732-1096-1104 olmak üzere toplam 4 parselde 50 dönümlük bir hissesi olduğunu belirtti arkadaşımız. Bu parsellere spesifik olarak ve ayrıca Topaklı bölgesindeki genel görüşlerinizi öğrenebilirsem çok memnun olurum. Saygılarımla,

Serhat SARIALİOĞLU

Sayın ser2323;
Rica ederim. Topaklı 366 parsel 23.250 m2 toplam büyüklüğe sahip. 266 da olduğu gibi bu parselde Gökçehöyüğe doğru köyün doğusunda fakat sınır vaziyette değil. Diğer parsellere de ofise uğradığımda bakacağım. En son fiyatları ile genel değerlendirmesini yaparız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ser2323
28-07-2010, 11:23
Serhan bey cevabınızı dört gözle bekliyorum.

Dediğim gibi Topaklı köyünün genel gelişimi ile öngörülerinizi ve beklentilerinizi duymayı da çok isterim. Karagedik projesinin bu köye faydası ne kadar olacaktır vs gibi ayrıntılar da benim için çok önemli . Saygılarımla

Serhat Sarıalioğlu

alimavis
28-07-2010, 11:50
Serhan bey merhaba,
Susuz mevkiinde otobana yakın cephede Eryaman 3.etabın devamında bulunan bir arsa kooperatifinden hisse almak üzereyim. Sanırım 2003 yılından beri bazı hukuksal sorunlar, y.mah.belediyesi ve/veya b.şehirin tutumu sebebiyle imar-plan işlemleri tamamlanamamış.
Sizden istirhamım bubölge ile ilgili bana bilgi verebilir misiniz? www.alimavis62@hotmail.com
ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

emlaksan
28-07-2010, 12:43
Sayın ser2323;
Gölbaşı Topaklı 732 parsel 5200 m2 büyüklüktedir. Lokasyonu köyün güney ucuna doğrudur. Tarla vasıflıdır ve 20 dönümden küçük metrajlı olduğundan 3.şahıslara satışı mümkün değildir. Yine 1096 parsel 2950 m2 büyüklükte, köyün batısında ve tarla vasfındadır. Son olarak 1104 parsel 2700 m2 büyüklükte, köyün batısında, 1096 parselle yan yana komşu vaziyette ve tarla vasfındadır. Bu parseller benim kayıtlarımda R.Y adına kayıtlı ve 366 dahil hepsi tek tapu görünmektedir. Muhtemelen verasetle ilişkili olarak hisselenmiştir. Ancak genel tabloya baktığımda 4 parselin toplam metrajının 34.100 m2 olduğunu görüyorum. O halde tanıdığınız kişinin parsellerin tamamında 50 dönümlük bir hissenin sahibi olması mümkün görünmüyor. Tetkik etmenizi öneririm. Varsa tapu fotokopilerini .0312 4308585 yada .0312 4307677 nolu telefonlarıma fakslayabilirsiniz. Topaklı köyünün güney doğusunda Karagedik projesi vardır. Bölge gelişimine bu projenin katkısı olacağı inancındayım. Proje çevresindeki köylerin arazileri açısından. Öncelikle Çerkezhöyük (Gökçehöyük) Kırıklı İkizce Dikilitaş ve Topaklı köylerinin olumlu etkilenmesini bekliyorum. Tabii zaman içerisinde. Topaklı köyünün kuzey ve güney doğuları köy yerleşkesinin (dar kapsamlı olarak) konut gelişim alanı seçilmiş durumdadır. Köy merkezinde küçük bir bölüm ağaçlandırma alanı olarak önerilmiştir. Geriye kalan köy arazisi tarımsal niteliklidir. Köy yerleşkesine veya asfaltlara yakın olan yerlerde bağ-bahçe statüsündeki yerler ~ 15 - 25 lira/m2 şeklindedir. Yerleşke dışında kalan ve tarımsal niteliğini koruyacak tarlaların fiyatları ise ~ 4 lira/m2 den başlamaktadır ve lokasyon özelliklerine göre artmaktadır. Fiyatları yaklaşık olarak kabul ediniz. Bu seviyelerin altında veya üstünde istenen rakamlara da rastlayabiliyoruz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
28-07-2010, 12:55
Serhan bey merhaba,
Susuz mevkiinde otobana yakın cephede Eryaman 3.etabın devamında bulunan bir arsa kooperatifinden hisse almak üzereyim. Sanırım 2003 yılından beri bazı hukuksal sorunlar, y.mah.belediyesi ve/veya b.şehirin tutumu sebebiyle imar-plan işlemleri tamamlanamamış.
Sizden istirhamım bubölge ile ilgili bana bilgi verebilir misiniz? www.alimavis62@hotmail.com
ilginize şimdiden çok teşekkür ederim.

Sayın alimavis;
Hisse almak üzere olduğunuz kooperatife ait arsanın ada-parsel bilgisini girebilir misiniz? Kaç m2 hisseye ne ödeyeceksiniz bunu da öğrenebilirsem daha net bilgiler paylaşabilirim diye düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

alimavis
28-07-2010, 13:53
Sayın Serhan,
tapulardan bir tanesini biliyorum: 1987, bununla birlikte birkaç tapu daha var, rakamlar birbirine yakın.. Kişi başına düşan tarla hissesi de yaklaşık 650 m2,
ilginiz için teşekkürler, saygılar...

ser2323
28-07-2010, 14:24
Serhan Bey yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Dediğiniz arsa alanı sorununa da bir bakıp size tekrar dönücem . Bu arada parsellerin konumunu çok iyi bildiğiniz için sizce bu söylediğim parsellerin hangisi üzerinde dururdunuz ? Tanıdığım kişi ortalama 10TL/m2 ye bu parselleri bana vermeyi düşünüyor . Ben de sonuçta kar amaçlı düşündüğüm için bu fiyattan kaçırma dediğiniz parsel hangisi olacaktır acabA ?

emlaksan
28-07-2010, 14:49
Sayın Serhan,
tapulardan bir tanesini biliyorum: 1987, bununla birlikte birkaç tapu daha var, rakamlar birbirine yakın.. Kişi başına düşan tarla hissesi de yaklaşık 650 m2,
ilginiz için teşekkürler, saygılar...

Sayın alimavis;
O bölge Belören civarıdır. Ortalama olarak m2 sine konumlarına göre değişmek kaydı ile 35-50 lira arasında rakamlar istenmektedir. Kooperatifler biraz daha yüksek isteyebilirler. Sonuçta avantajları da gözardı edilemez. Bölge çok katlı. Gelişim gösteriyor. Susuz 2 deki 1,46 emsalli bölgede oldukça avantajlı ancak küçük hisse - yer temin etmek hakikaten zor. Genel değerlendirmem bu yöndedir.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
28-07-2010, 14:53
Serhan Bey yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Dediğiniz arsa alanı sorununa da bir bakıp size tekrar dönücem . Bu arada parsellerin konumunu çok iyi bildiğiniz için sizce bu söylediğim parsellerin hangisi üzerinde dururdunuz ? Tanıdığım kişi ortalama 10TL/m2 ye bu parselleri bana vermeyi düşünüyor . Ben de sonuçta kar amaçlı düşündüğüm için bu fiyattan kaçırma dediğiniz parsel hangisi olacaktır acabA ?

Sayın ser2323;
Rica ederim. Faydamız olduysa ne mutlu. Bildirdiğiniz 4 parsel içerisinde kaçırmayın diyebileceğim bir yer yok. Tercih manasında karar sizin. Parseller genel olarak birbirinden farklı olmamakla birlikte yerleri görüp gönlünüze yatan parseli tercih etmeniz işin en doğrusu olacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

ser2323
29-07-2010, 11:59
Serhan Bey tekrar merhaba.

Bir diğer konuda sizden yine bilgi almak istiyorum mümkünse. Daha önce de belirttiğim üzere bir inşaat firmasıyız ve şu anda Antalya da 36 dairelik ultra lüks bir site tamamlamak üzereyiz. Bu projeyi bitirdikten sonra ana yurdumuz olan Ankara ya geri dönüş yapmak istiyoruz. Daha önce Hilal Mah. nde de bir inşaat tamamlamıştık. Yine Çankaya Yıldız - Çukurambar Dikmen veya Çayyolu tarafında bildiğiniz kat karşılığı yapabileceğimiz bir arsa var mı ? Bizim için arsanın büyüklüğü sorun değil toplu konut da yapabiliriz tek bir bina da yapabilecek kapasitemiz var. Yeter ki hem biz hem arsa sahibi gönül rahatlığı ile bu işi tamamlayabilelim.

Saygılarımla

Serhat SARIALİOĞLU

alimavis
29-07-2010, 13:01
ilginize çok teşekkürler, bilginizden dolayı da tebrikler...

iyi çalışmalar iyi kazançlar dilerim...

emlaksan
29-07-2010, 13:31
Serhan Bey tekrar merhaba.

Bir diğer konuda sizden yine bilgi almak istiyorum mümkünse. Daha önce de belirttiğim üzere bir inşaat firmasıyız ve şu anda Antalya da 36 dairelik ultra lüks bir site tamamlamak üzereyiz. Bu projeyi bitirdikten sonra ana yurdumuz olan Ankara ya geri dönüş yapmak istiyoruz. Daha önce Hilal Mah. nde de bir inşaat tamamlamıştık. Yine Çankaya Yıldız - Çukurambar Dikmen veya Çayyolu tarafında bildiğiniz kat karşılığı yapabileceğimiz bir arsa var mı ? Bizim için arsanın büyüklüğü sorun değil toplu konut da yapabiliriz tek bir bina da yapabilecek kapasitemiz var. Yeter ki hem biz hem arsa sahibi gönül rahatlığı ile bu işi tamamlayabilelim.

Saygılarımla

Serhat SARIALİOĞLU

Sayın ser2323;
Bahsettiğiniz bölgelerde kat karşılığı arsa bulmak zorlaştı. Problemli arsalar piyasada.. Araştıralım tabii. Çayyolu ve Beytepe kulvarlarında güzel kat karşılığı arsalar var. Bunları da değerlendirmeye alabiliriz. Ankaraya geldiğinizde etraflı görüştükten sonra şartlarınıza uygun bir yer temin edebileceğimiz inancındayım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
29-07-2010, 13:32
ilginize çok teşekkürler, bilginizden dolayı da tebrikler...

iyi çalışmalar iyi kazançlar dilerim...

Sayın alimavis;
Rica ederim. Size sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

kasimlar
30-07-2010, 09:02
serhan bey ben bir kamu görevlisiyim. yatırım amacı ile eskişehir yolu aşağıyurtçu bölgesinde toki yapracık konutları ile 19. dönem milletvekilleri villaları yakınında bulanan toplam 11871 metrekare 1.20 emsali olan imarlı bir arsayı arkadaşlar ile almayı planlıyoruz. arsanın toplam bedeli 2.025000 tl. 45 kişi biraraya gelerek her birimiz 45000 tl vererek bu arsayı almayı planlıyoruz. arsayı kat karşılığı vererek her bir üyemizin bir daire sahibi olmasını hedefliyoruz. arsanın ada nosu 62551/1. sizce arsanın bedeli normal mi. bu bölgede mütahit tarafından yapılacak dairelerin satış bedeli ortalama ne olur ne kadar sürede müteahite kat karşılığı verebiliriz. teşekkürler

emlaksan
30-07-2010, 13:59
serhan bey ben bir kamu görevlisiyim. yatırım amacı ile eskişehir yolu aşağıyurtçu bölgesinde toki yapracık konutları ile 19. dönem milletvekilleri villaları yakınında bulanan toplam 11871 metrekare 1.20 emsali olan imarlı bir arsayı arkadaşlar ile almayı planlıyoruz. arsanın toplam bedeli 2.025000 tl. 45 kişi biraraya gelerek her birimiz 45000 tl vererek bu arsayı almayı planlıyoruz. arsayı kat karşılığı vererek her bir üyemizin bir daire sahibi olmasını hedefliyoruz. arsanın ada nosu 62551/1. sizce arsanın bedeli normal mi. bu bölgede mütahit tarafından yapılacak dairelerin satış bedeli ortalama ne olur ne kadar sürede müteahite kat karşılığı verebiliriz. teşekkürler

Sayın kasimlar;
Bahsettiğiniz ada parseli inceledim. Lokasyonu beğendim. Böylesi bir alımda yapılmış pazarlığın ve istenen fiyatın üzerine fikir beyan etmek şık durmayabilir. Ben değerleme yaparken bir çok farklı kriter üzerinden azami çaba ile hareket ediyorum. Sizin açınızdan düşündüğümde alıcı taraf olarak işlemden evvel fiyatı konumu ve tablonun geneline ilişkin sorgulama yapmanız çok normal. Bu noktada 45 kişi olduğunuza göre ve 11.871 m2 arsa bulduğunuzdan hareketle bu arsanın ileride kat karşılığı verilecek olduğu gerçeğiyle mevcut yere alternatif arsa bulmanın çok güç olduğunu belirtmek isterim. Bahsettiğiniz arsa Toki ihalesinden alınmış mallardandır. Normal şartlar altında 1,20 emsali gözönüne alarak fiyatın uçuk olmadığını söyleyebilirim. O bölgede bir çok arsa 1,00 emsaldir. İmar öncesinde vatandaşlara ait olan tarlalar imar çalışması sonunda 1 emsalle çıkarken aynı planda Toki nin hazine arazileri üzerinden ürettiği ada-parseller 1,20 emsale sahne olmuştur. Dolayısı ile %20 avantajdan bahsedebiliyoruz. Tabii Toki elinden çıkış maliyeti açısından tablo böyledir. Sonuçta bu arsalar sahipleri tarafından ihaleden alınmıştır. Gayrimenkulün kişiye olan gerçek maliyetini bilmemiz çok zor. Bu konuda ancak tahmin yürütebiliriz. Yurtçu tablosu içerisinde 11.871 m2 ye çok yakın alternatif bulunması güç ancak örneğin 9542 m2 büyüklükte veya ~ 13.000 m2 büyüklükte yerler var. Sizin üzerinde durduğunuz 62.550/1 e çok yakın. Kiminin fiyatı düşükken metraj azlığı 45 kişinin 1 er daire beklentisini karşılamıyor kimi ise metraj olarak büyük daire adedinde sorun yok ve konum süper ancak bu kez fiyat farklı. Bir malın muadili yok ise fiyatını tartışamazsınız. Arsaya istenen rakam yatırım gerçeklerini aşarsa o vakit gayrimenkule alıcı çıkmayacaktır. Yapılacak dairelerin satış bedellerini şimdiden tahmin etmek zor. Alt limiti belirleyebiliriz kriter teşkil edecek veriler mevcut diyebilirim. Ancak üst limitler konusunda öngörüde bulunamıyorum. İnşaat kalitesi konum muadili daireler varlığı gibi etkenler tabloyu değiştirecektir. Yoğun bir Toki çalışması var. Binlerce konut yapılıyor. Tabloyu doğru değerlendirebilmek için biraz zamana ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim. Detaylı bir değerlendirme için bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

SAYSHA
30-07-2010, 14:05
serhan bey ben bir kamu görevlisiyim. yatırım amacı ile eskişehir yolu aşağıyurtçu bölgesinde toki yapracık konutları ile 19. dönem milletvekilleri villaları yakınında bulanan toplam 11871 metrekare 1.20 emsali olan imarlı bir arsayı arkadaşlar ile almayı planlıyoruz. arsanın toplam bedeli 2.025000 tl. 45 kişi biraraya gelerek her birimiz 45000 tl vererek bu arsayı almayı planlıyoruz. arsayı kat karşılığı vererek her bir üyemizin bir daire sahibi olmasını hedefliyoruz. arsanın ada nosu 62551/1. sizce arsanın bedeli normal mi. bu bölgede mütahit tarafından yapılacak dairelerin satış bedeli ortalama ne olur ne kadar sürede müteahite kat karşılığı verebiliriz. teşekkürlerSayin Kasimlar, acaba bu bahsettiginiz biraraya gelme olayinda tanimadiginiz bazi dostlara da yer acilabilir mi? Kamu gorevlisi olsa ornegin...

kasimlar
30-07-2010, 15:06
[QUOTE=emlaksan;4691056]Sayın kasimlar;
Bahsettiğiniz ada parseli inceledim. Lokasyonu beğendim. Böylesi bir alımda yapılmış pazarlığın ve istenen fiyatın üzerine fikir beyan etmek şık durmayabilir. Ben değerleme yaparken bir çok farklı kriter üzerinden azami çaba ile hareket ediyorum. Sizin açınızdan düşündüğümde alıcı taraf olarak işlemden evvel fiyatı konumu ve tablonun geneline ilişkin sorgulama yapmanız çok normal. Bu noktada 45 kişi olduğunuza göre ve 11.871 m2 arsa bulduğunuzdan hareketle bu arsanın ileride kat karşılığı verilecek olduğu gerçeğiyle mevcut yere alternatif arsa bulmanın çok güç olduğunu belirtmek isterim. Bahsettiğiniz arsa Toki ihalesinden alınmış mallardandır. Normal şartlar altında 1,20 emsali gözönüne alarak fiyatın uçuk olmadığını söyleyebilirim. O bölgede bir çok arsa 1,00 emsaldir. İmar öncesinde vatandaşlara ait olan tarlalar imar çalışması sonunda 1 emsalle çıkarken aynı planda Toki nin hazine arazileri üzerinden ürettiği ada-parseller 1,20 emsale sahne olmuştur. Dolayısı ile %20 avantajdan bahsedebiliyoruz. Tabii Toki elinden çıkış maliyeti açısından tablo böyledir. Sonuçta bu arsalar sahipleri tarafından ihaleden alınmıştır. Gayrimenkulün kişiye olan gerçek maliyetini bilmemiz çok zor. Bu konuda ancak tahmin yürütebiliriz. Yurtçu tablosu içerisinde 11.871 m2 ye çok yakın alternatif bulunması güç ancak örneğin 9542 m2 büyüklükte veya ~ 13.000 m2 büyüklükte yerler var. Sizin üzerinde durduğunuz 62.550/1 e çok yakın. Kiminin fiyatı düşükken metraj azlığı 45 kişinin 1 er daire beklentisini karşılamıyor kimi ise metraj olarak büyük daire adedinde sorun yok ve konum süper ancak bu kez fiyat farklı. Bir malın muadili yok ise fiyatını tartışamazsınız. Arsaya istenen rakam yatırım gerçeklerini aşarsa o vakit gayrimenkule alıcı çıkmayacaktır. Yapılacak dairelerin satış bedellerini şimdiden tahmin etmek zor. Alt limiti belirleyebiliriz kriter teşkil edecek veriler mevcut diyebilirim. Ancak üst limitler konusunda öngörüde bulunamıyorum. İnşaat kalitesi konum muadili daireler varlığı gibi etkenler tabloyu değiştirecektir. Yoğun bir Toki çalışması var. Binlerce konut yapılıyor. Tabloyu doğru değerlendirebilmek için biraz zamana ihtiyacımız olduğu kanaatindeyim. Detaylı bir değerlendirme için bana .0532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

serhan bey değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler

kasimlar
30-07-2010, 15:08
sayın saysha şu an için dışarıdan dost kabul etmeyi düşünmüyoruz.

emlaksan
30-07-2010, 16:49
Sayın kasimlar;
Selamlar,
Serhan

serhan bey değerlendirmeleriniz için çok teşekkürler

.

Sayın kasimlar;
Selamlar,
Serhan

.

SAYSHA
30-07-2010, 19:49
Affiniza siginarak bir duyuruda bulunmak istiyorum.. Bir kiralik eve ihtiyacim var da.. Gerci burasi arsa vs topigi ama hosgorunuze rica ederim..

Kırkkonaklar, Birlik, Or-an, Bestepe, Yukari Ayranci (Atakule gobege yakin sokaklar), GOP, Çankaya, Yıldız taraflarinda.. Otobuse minibuse ulasimin kolay olacagi, tercihen etrafinda zincir tarzdaki marketlerden olan, 4+1 (140 - 160 m2 civarinda) tercihen guney, on cephe, tercihen giris ya da 1. Kat - son kat olmayan, asansorlu, tercihen yeni hatta mumkunse sifir, kirası ve aidati bence odenebilir makullukta KIRALIK EV ariyorum.

brainiac
30-07-2010, 23:52
Sayın dorukzc;
Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Forum hisse net yönetimine aittir. Bilgi için belirtmek istedim. Dodurga mia bölgesinde yatırıma niyetiniz ciddileşirse iyi lokasyonda uygun bir hisse edinmeniz için destek veririz. Daha önce dostlarımıza alım yaptığımız parselleri tercih ediyoruz ki o parseller içerisinde güç oluşturabilelim. Diğer yandan planda yeriniz konut alanı dışında bir yer olarak öngörülmüşse park sosyal alan vb. o halde yeriniz muhtemelen en yakın konut alanına kaydırılır. Bu konuda genel olarak büyük sürprizler yaşamazsınız. Son olarak yatırımın nihayetini beklemek her zaman en doğru seçenektir. Extra bir para ihtiyacı doğupta satmak zorunda kalmadıkça. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan bey...
Daha önce dostlarımıza alım yaptığımız parselleri tercih ediyoruz ki o parseller içerisinde güç oluşturabilelim..cümlenizden alıntı yaparak fikir almak isterim...Acaba elinizde dodurga bölgesindeki kastettiğiniz parsellerde alım yapmak mümkün mü ? bir miktar birikimim var, galiba dodurga niyetim ağır basıyor...

emlaksan
31-07-2010, 03:02
Serhan bey...
Daha önce dostlarımıza alım yaptığımız parselleri tercih ediyoruz ki o parseller içerisinde güç oluşturabilelim..cümlenizden alıntı yaparak fikir almak isterim...Acaba elinizde dodurga bölgesindeki kastettiğiniz parsellerde alım yapmak mümkün mü ? bir miktar birikimim var, galiba dodurga niyetim ağır basıyor...

Sayın brainiac;
Dodurga bölgesinde daha önce alım yaptığımız lokasyonu ve fiyatı uygun yerler denk geliyor. Hazırda var mı? Şu an için yok. Örneğin geçen hafta grup alımı yaptığımız parselin hemen yanında 1500 m2 hisse denk geldi. Fiyatı hayli uygundu. İki ayrı dostumuz 1000 m2 ve 500 m2 olmak üzere alım için başvurdu. Bir müddet sabredebilirseniz mutlaka yer gelecektir. 30-60 günlük periyotlarda genel olarak yer temin edebiliyoruz. Aslında satılık çok yer var. Ancak ileride lokasyonu mükemmel olabilecek ve elbette fiyatı da alım esnasında avantajlı olan güç oluşturma yönünde dostlarımızın bulunduğu parselleri öncelikle tercih ediyoruz. Arzu ederseniz Cumartesi günü yada önümüzdeki hafta içi herhangi bir gün ofisimize uğrarsanız plan pafta ve uydu örtüşmesi ile araziyi yakınen tanıyabilirsiniz. Bölgenin gelişimi hakkında fikir teatisinde bulunabiliriz. Bir sakıncası yoksa bana telefon numaranızı ulaştırınız. Bazen acil paraya ihtiyacı olan bir satıcı denk gelebiliyor. Bu noktada süratli iletişim kurabilmenin avantajını yaşıyoruz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

brainiac
31-07-2010, 20:11
Sayın brainiac;
Dodurga bölgesinde daha önce alım yaptığımız lokasyonu ve fiyatı uygun yerler denk geliyor. Hazırda var mı? Şu an için yok. Örneğin geçen hafta grup alımı yaptığımız parselin hemen yanında 1500 m2 hisse denk geldi. Fiyatı hayli uygundu. İki ayrı dostumuz 1000 m2 ve 500 m2 olmak üzere alım için başvurdu. Bir müddet sabredebilirseniz mutlaka yer gelecektir. 30-60 günlük periyotlarda genel olarak yer temin edebiliyoruz. Aslında satılık çok yer var. Ancak ileride lokasyonu mükemmel olabilecek ve elbette fiyatı da alım esnasında avantajlı olan güç oluşturma yönünde dostlarımızın bulunduğu parselleri öncelikle tercih ediyoruz. Arzu ederseniz Cumartesi günü yada önümüzdeki hafta içi herhangi bir gün ofisimize uğrarsanız plan pafta ve uydu örtüşmesi ile araziyi yakınen tanıyabilirsiniz. Bölgenin gelişimi hakkında fikir teatisinde bulunabiliriz. Bir sakıncası yoksa bana telefon numaranızı ulaştırınız. Bazen acil paraya ihtiyacı olan bir satıcı denk gelebiliyor. Bu noktada süratli iletişim kurabilmenin avantajını yaşıyoruz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

serhan bey, teşekkürler. eksik olmayın...hafta sonu işlerim var, inşallah hafta içi uğramaya çalışırm. 544 2923650

emlaksan
01-08-2010, 12:23
serhan bey, teşekkürler. eksik olmayın...hafta sonu işlerim var, inşallah hafta içi uğramaya çalışırm. 544 2923650

Merhaba,
Rica ederim. Hafta içi görüşmek dileğiyle.
Selamlar.

.

camsoy
01-08-2010, 17:09
Ballıkuyumcu yeni açılan yol:

Geçen hafta Ballıkuyumcu bölgesine yaptığım ziyarette Ballıkuyumcu bölgesinde nazım imar planda işaretli olan üniversite alanı ve stratejik merkezin yanından Eskişehir yoluna yeni adıyla Dumlupınar Bulvarına direkt yol açıldığını gözlemledim. Bu yolu taş ocaklarına ve de bölgedeki şantiyelere giden çok sayıda kamyon kullanıyor. Eskiden bölgeye erişimleri Eskişehir yolundan Ballıkuyumcu’ya girerek ve köy merkezine gelmeden Çambayırına giden yola dönerek sağlıyorlardı. Yeni açılan yolla köy yolundaki çok sayıdaki kamyon trafiği azalmış ve de nazım planda işaretli bir yol daha açılmış oldu.

alimavis
02-08-2010, 15:35
Serhan bey, Eryaman Susuz mevkii (Karacakaya/saklıkent) bulunan bir kooperatiften (62124-1-2-3, 62114/1, 62115/2,) hisse almak istiyorum, buranın arsa ederi konusunda bana fikir verirseniz çok sevineceğim.
Selam ve saygılar.......

emlaksan
02-08-2010, 16:05
Sayın alimavis;
Bahsettiğiniz bölgede bilgim dahilinde olan bir satılığı sizle paylaşayım. Buna göre siz plandaki yerlerine bakın ve çok yönlü olarak kıyaslayın. 62.107 ada 10 parsel. Yer toplamda 2500 m2 dir ve 957 m2 lik bölümü m2 si ~ 40 liradan satışa konmuştur. Bu arada kooperatiflerde abartılı olmadıkça fiyat biraz yüksek olabilir. Bölge villalık. Fiyatlar hayli uygun diyebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

sisler76
03-08-2010, 14:38
Batkent Çakırlarda 43022 de 345 m2 bir arsa var fiyat son olarak 75000 e iniyor etrafında yapılaşma var toplam 26 ortak var ancak 5 ayrı soyadı altında toplanmış, arsanın tamamı 4150 m2 32 daire yapılabilyor. Tecrübeli arkadaşlar dan rica etsem bu arsa alınabilir mi bana bir fikir verebilirmisiniz. bir daireden fazla getirisi olacağı açık görünüyor.

erollaremlak
03-08-2010, 15:12
Batıkent içerisinde Çakırlar geleceği olan bir yer. Hiç ortaklarla görüşme yaptın mı? Kaç ortak satmak istiyor. Tam yardımcı olabilmek için bunları bilmek gerekli.

sisler76
03-08-2010, 15:29
Batıkent içerisinde Çakırlar geleceği olan bir yer. Hiç ortaklarla görüşme yaptın mı? Kaç ortak satmak istiyor. Tam yardımcı olabilmek için bunları bilmek gerekli.

emlakçının söylediğine göre diğer ortaklar kat karşılığı için bekliyorlar, benim alacağım kişi sıkıştığı için satmak istiyor. benim derdim ortak sayısının çokluğu ama ortaklar kardeş veya akraba

emlaksan
04-08-2010, 18:11
Merhaba,
Bana ulaşan bir bilgiyi paylaşmak istiyorum. Manhattan Projesi onaylandı. İzmir Altınyol bölgesi ve civarlarından ticari yer alma niyeti olanlar için önemli bir gelişmedir. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar.

.

brainiac
06-08-2010, 20:54
serhan bey...
hafta içi görüşme niyetimi belirmiştim ama
malesef olmadı.. işler işte...aniden bişey çıkıyor olmuyor...

emlaksan
07-08-2010, 08:35
serhan bey...
hafta içi görüşme niyetimi belirmiştim ama
malesef olmadı.. işler işte...aniden bişey çıkıyor olmuyor...

Sayın brainiac;
Sağlık olsun. Hafta sonu yada ilerleyen günlerde ilk fırsatta diyelim.
Selamlar.

.

kenan006
09-08-2010, 09:52
Sayın Emlaksan

Benim Keçiören 4.Bölge Bağlumda 430 parsel no'da imarsız toplamda 6750 m2 lik 5 hisseli bir yerim var. Kişi başına 1350 m2 düşüyor. Geçen hafta içi keçiören belediyesini aradığımda bana bağlumda şuan imar plan çalışmasının yapıldığı söylendi. bağlumda imar plan çalışması hakkında bir bilginiz var mı acaba? ben bağlumu eski sincan olarak gördüğüm için buradan arsayı 2004 yılında aldım. acaba yatırım yerini iyi seçmiş miyim? bir de duyduğum kadarıyla TOKİ bağlumda 5000 konutluk bir proje yapacakmış. Doğruluğu varmıdır sizce? beni bilgilendirirseniz

İyi çalışmalar

kceliksu
09-08-2010, 11:21
Merhaba 902 parselin 27.07.2010 da ihalesi yapılacaktı.Acaba ihale yapıldı mı? sonucu ne bilen varmı? arkadaşlar teşekkürler

camsoy
09-08-2010, 13:30
Merhaba 902 parselin 27.07.2010 da ihalesi yapılacaktı.Acaba ihale yapıldı mı? sonucu ne bilen varmı? arkadaşlar teşekkürler

İhale, katılımın az olması sebebiyle 19 Ağustos'a ertelendi.

kceliksu
09-08-2010, 16:13
İhale, katılımın az olması sebebiyle 19 Ağustos'a ertelendi.

teşekkürler

redking
09-08-2010, 17:55
Sn. Emlaksan,

Sizce aşağıda yazılan yazı Karagedik projesi için ne anlama geliyor?

Saygılar.

ANKARA VALİLİĞİ (İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden)

İlimiz GÖlbaşı İlçesi sınırları içerisinde,Mehmet NAzif Günal İnşaat,Taah,İthalat,İhracaat ve Mümessillik A.Ş tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "MNG Karagedik Toplu Konutları Projesi" ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirme süreci, Çevre ve Orman Bakanlığınca başlatılmış olup, 17.7.2008 tarih ve 26939 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmenliğinin 11.maddesi gereği ÇED Raporu Özel Formatına uygun olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirilmesi Raporu Çevre ve Orman Bakanlığı ve Valiliğimizde (İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ) 10 gün süre ile halkın görüşüne açılmıştır.Raporun incelenebilmesi ve projeye ilişkin görüş, soru ve önerilerin sunulabilmesi için Valiliğimize ve Çevre Orman Bakanlığına müracaat edilebilir.

İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

MNG KARAGEDİK TOPLU KONUTLARI PROJE KOORDİNATLARI:

477903-481495 enlemleri ve 4379032 - 4385737 boylamları arasında yer alan yaklaşık 3.874.405 m² lik alan içerisinde, mülkiyeti MNG A.Ş 'ye ait olan 94 adet tapulu parsel

http://www.ankaragolbasi.gov.tr/default_B1.aspx?id=192

emlaksan
10-08-2010, 09:16
Sayın Emlaksan

Benim Keçiören 4.Bölge Bağlumda 430 parsel no'da imarsız toplamda 6750 m2 lik 5 hisseli bir yerim var. Kişi başına 1350 m2 düşüyor. Geçen hafta içi keçiören belediyesini aradığımda bana bağlumda şuan imar plan çalışmasının yapıldığı söylendi. bağlumda imar plan çalışması hakkında bir bilginiz var mı acaba? ben bağlumu eski sincan olarak gördüğüm için buradan arsayı 2004 yılında aldım. acaba yatırım yerini iyi seçmiş miyim? bir de duyduğum kadarıyla TOKİ bağlumda 5000 konutluk bir proje yapacakmış. Doğruluğu varmıdır sizce? beni bilgilendirirseniz

İyi çalışmalar

Sayın kenan006;
Parsel 430 hangi köyün sınırları içerisinde? Bunu öğrenebilirsem lokasyonu üzerinden değerlendirmede bulunabilirim. Bağlum bölgesinde bir süredir plan tadilatı/imar çalışması yapılmaktadır. Henüz plana ilişkin resmi bir sunu olmadığından tam bilgimiz yok. İlerleyen haftalarda bu konuya ilişkin daha fazla detay öğrenmeye çalışacağım. Bilgiye ulaştığımda paylaşıma açarım. Son olarak Toki nin hali hazırdaki ihale sürecinde veya değerlendirme aşamasındaki işler içerisinde Bağlumda 5000 konut yapacağına dair bilgiye rastlamadım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-08-2010, 09:19
Sayın Emlaksan

İyi çalışmalar

Sayın kenan006;
Parsel 430 hangi köyün sınırları içerisinde? Bunu öğrenebilirsem lokasyonu üzerinden değerlendirmede bulunabilirim. Bağlum bölgesinde bir süredir plan tadilatı/imar çalışması yapılmaktadır. Henüz plana ilişkin resmi bir sunu olmadığından tam bilgimiz yok. İlerleyen haftalarda bu konuya ilişkin daha fazla detay öğrenmeye çalışacağım. Bilgiye ulaştığımda paylaşıma açarım. Son olarak Toki nin hali hazırdaki ihale sürecinde veya değerlendirme aşamasındaki işler içerisinde Bağlumda 5000 konut yapılacağına dair bilgiye rastlamadım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-08-2010, 09:28
Sn. Emlaksan,

Sizce aşağıda yazılan yazı Karagedik projesi için ne anlama geliyor?

Saygılar.

ANKARA VALİLİĞİ (İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden)

İlimiz GÖlbaşı İlçesi sınırları içerisinde,Mehmet NAzif Günal İnşaat,Taah,İthalat,İhracaat ve Mümessillik A.Ş tarafından gerçekleştirilmesi planlanan "MNG Karagedik Toplu Konutları Projesi" ile ilgili olarak Çevresel Etki Değerlendirme süreci, Çevre ve Orman Bakanlığınca başlatılmış olup, 17.7.2008 tarih ve 26939 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmenliğinin 11.maddesi gereği ÇED Raporu Özel Formatına uygun olarak hazırlanan Çevresel Etki Değerlendirilmesi Raporu Çevre ve Orman Bakanlığı ve Valiliğimizde (İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ) 10 gün süre ile halkın görüşüne açılmıştır.Raporun incelenebilmesi ve projeye ilişkin görüş, soru ve önerilerin sunulabilmesi için Valiliğimize ve Çevre Orman Bakanlığına müracaat edilebilir.

İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

MNG KARAGEDİK TOPLU KONUTLARI PROJE KOORDİNATLARI:

477903-481495 enlemleri ve 4379032 - 4385737 boylamları arasında yer alan yaklaşık 3.874.405 m² lik alan içerisinde, mülkiyeti MNG A.Ş 'ye ait olan 94 adet tapulu parsel

http://www.ankaragolbasi.gov.tr/default_B1.aspx?id=192

Sayın redking;
Bu yazı geçmiş tarihli olsa gerek. İmar uygulaması öncesine ait olabilir. Sorunuz vesile çed raporu hakkında bilgi girme fırsatı doğdu. Teşekkür ederim.
Selamlar,
Serhan

Çed Raporu Nedir ?

Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED), belirli bir proje veya gelişmenin, çevre üzerindeki önemli etkilerinin belirlendiği bir süreçtir. Bu süreç, kendi başına bir karar verme süreci değildir; karar verme süreci ile birlikte gelişen ve onu destekleyen bir süreçtir. Yeni proje ve gelişmelerin çevreye olabilecek sürekli veya geçici potansiyel etkilerinin sosyal sonuçlarını ve alternatif çözümlerini de içine alacak şekilde analizi ve değerlendirilmesidir.

ÇED’in amacı; ekonomik ve sosyal gelişmeye engel olmaksızın, çevre değerlerini ekonomik politikalar karşısında korumak, planlanan bir faaliyetin yol açabileceği bütün olumsuz çevresel etkilerin önceden tespit edilip, gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamaktır.

ÇED’in temel görevi, projelerle ve gelişmelerle ilgili karar vericilerin daha bütünsel, yani karara etkiyecek birden fazla faktörü göz önüne alır bir şekilde daha sağlıklı karar vermelerini sağlamak için, onlara projelerden kaynaklanabilecek çevresel etkileri net bir şekilde göstermektir.

ÇED, projelerle ilgili bütün ilgili tarafların bir araya geldiği ve görüş, kaygı ve önerilerini ortaya koyabildikleri demokratik ve şeffaf bir süreçtir. İlgili taraflar bu süreç içerisinde ortaya koydukları teknik bilgi ve görüşlerle projenin en optimal şekilde gelişimine katkı sağlarlar.

İyi işleyen bir ÇED sürecinin şeffaf tabiatı sayesinde, halka/diğer ilgili taraflara danışarak ve olabildiğince gerçekleştirilmesi istenen projeye ilişkin ve geniş çapta bilgi toplayarak, projenin uygulanması sırasında ortaya çıkabilecek olası problemler, henüz projenin tasarım aşamasında çözülebilir veya hafifletilebilir. Bu yolla (bazen öngörülen) problemlerin pek çoğu, fiili uygulama başlamadan çözülmeye çalışılır ve böylelikle maliyetli zaman kaybı önlenmiş olur.

Önerilen projeye getirilen çeşitli alternatiflerin ÇED çalışması kapsamında incelenmesi, çevresel faydaları arttırırken, proje sahibinin maliyetlerini azaltabilecek başka seçenekler de sunabilir. Halkın katılım süreci sayesinde, ilgili taraflar, proje sahibi ve kamu kurum kuruluşları arasında güven duygusu oluşturur ve katılımcı tabiatı sayesinde de ÇED süreci, o ülkenin genel demokratik sürecine katkıda bulunur.

Faydalarını kısaca özetlemek gerekirse:

- Tasarım aşamasında ortaya çıkabilecek olumsuz durumları önceden görerek “etkisiz hale getirmesi için gerekli tedbirleri ortaya koyması, olumsuz etkilerin minimize edilmesini sağlaması”

- Proje sahibi için maliyet-azaltıcı seçenekler sunması,

- Karar verme sürecine yönelik daha güvenilir, bütünsel ve işbirlikçi bir yaklaşım , demokrasiye katkı.

Sonuç olarak;

1969 yılında ABD’de yürürlüğe giren Ulusal Çevre Politikası Kanunu (National Environmental Policy Act) kapsamında dünya ile tanışan ve gerek ABD, gerek AB ülkeleri, gerekse diğer dünya ülkelerinde halen en etkin çevre yönetim aracı olarak yerini alan ve gün geçtikçe de bu yeri sağlamlaştıran ÇED, ülkemizde 7 Şubat 1993 tarihinden bu yana uygulanmaktadır.

Türkiye’de sağlam bir çevre yönetimi oluşturmanın esas temelini ÇED sürecinin yasal, kurumsal ve teknik altyapı açısından güçlendirilmesi teşkil etmektedir.

Alıntı: Karçev

brainiac
10-08-2010, 22:16
serhan bey...
göstermiş olduğunuz yakın alakanıza teşekkürlerimi en derin saygılarımla iletmek isterim...
emlak sektörüyle ilgili güven veren yaklaşımlarınızın
üzerimde tesiri olduğunu söylemem gerekli...
Allah işinizi ve şansınızı bol etsin...hayırlı kazançlar...formumdaki tüm dostların ramazanı mübarek olsun...

cem123
11-08-2010, 09:05
Serhan Bey,

size nasil ulasabilirim? mail ve internet adresiniz? Ben Izmir ve Ankara ile ilgileniyorum

Selamlar

cem

emlaksan
11-08-2010, 17:49
Alıntı: brainiac
serhan bey...
göstermiş olduğunuz yakın alakanıza teşekkürlerimi en derin saygılarımla iletmek isterim...
emlak sektörüyle ilgili güven veren yaklaşımlarınızın
üzerimde tesiri olduğunu söylemem gerekli...
Allah işinizi ve şansınızı bol etsin...hayırlı kazançlar...formumdaki tüm dostların ramazanı mübarek olsun...

Sayın brainiac;
Ziyaretiniz vesilesiyle sizi tanımaktan memnuniyet duydum. Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim.
Saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
11-08-2010, 17:54
Serhan Bey,

size nasil ulasabilirim? mail ve internet adresiniz? Ben Izmir ve Ankara ile ilgileniyorum

Selamlar

cem

Sayın cem123;
Merhaba. İzmir ve Ankara ile ilgili konularda bilgilerimi paylaşabilirim. Ankara da yaşıyorsanız ofisimize uğrayabilir ve bölgelere ait planları da inceleyebilirsiniz. Ayrıca .emlaksan@hotmail.com adresime yazabilir yada .0532 5544294 numaralı cep telefonumdan arayabilirsiniz.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
12-08-2010, 18:26
Merkez Batı aksında Nazım İmar Plana göre gerçekleşenler

Merhaba,

Uzun zamandır böyle bir çalışma yapmayı düşünüyordum, forum dostlarımızdan Dr. Cengiz beyle Ballıkuyumcu bölgesine yaptığımız bir geziden dönerken aklımda bu fikir oluştu.

10.07.2004 tarihinde kabul edilen 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasası’nın Büyükşehir belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluklarına Üçüncü Bölümü 7. madde b fıkrasında açıklama getirilmekte olup; Çevre Düzeni Planı’na uygun olmak kaydıyla, büyükşehir belediye ve mücavir alan sınırları içinde 1/5.000 ile 1/25.000 arasındaki her ölçekte nazım imar planını yapmak, yaptırmak ve onaylayarak uygulamak, hükmüne yer verilerek, 1/25.000 ölçekli planlara ilişkin olarak büyükşehir belediyeleri için görev tanımı yapılmaktadır.

Temmuz 2004 de kabul edilen yasanın ardından Ankara’nın nazım imar planı 2006 yılında çıktı. 2006 yılından beri Büyükşehir Belediyesince hazırlanan nazım imar planında düşünülen projelerini, gerek sürekli olarak bölgeye gittiğimde yaptığım izlenimlerden gerekse belediye askı planlarını kontrol etmeye gittiğimizdeki gözlemlerimden kontrol ettim. Ortaya güzel bir çalışma çıktı diye düşünüyorum ve bu çalışmayı da forum dostlarıyla paylaşıyorum.

A. Arcan ÇAMSOY

---------------------

Eskişehir yolunda nazım imar planına göre gerçekleşenler (2006-2010)

1. Alagöz bölgesinin imar çalışması…2006

2. Alacaatlı-Dodurga arasındaki bölgenin imar çalışması…2007

3. Alcı bölgesi 25000 konutluk gecekondu önleme bölgesi kapsamında imar çalışması…2007

4. A.yurtçu… Turkuaz vadisi TKA işaretli Toplu Konut Alanlarına TOKİ aracılığıyla inşaatların başlaması…2007

5. Eskişehir yolundaki köprülerin ve bağlantı köprü-köy yollarının açılması…2008-1010

6. Üniversite tahsis alanları

a. A.Yurtçudaki üniversite alanı işaretli bölgenin Çankaya Üniversitesine tahsisi ve kampüs inşaatına başlanılması…2007
b. Ballıkuyumcudaki üniversite alanı işaretli bölgenin Fatih Üniversitesine tahsisi…2009

7. Alacaatlı-Dodurga arasındaki yolların açılması...2009

8. Elvankent cep otogarı işaretli bölgenin ve çevresinin imar çalışması…2009

9. Aşağı ve Yukarı Yurtçu bölgelerinin imar çalışmalarının başlaması…2009

10. Ballıkuyumcu Çambayırı bölgesinin imarı…2009

11. Yapracık ve Yurtçu bölgelerindeki TKA işaretli Toplu Konut Alanlarına TOKİ aracılığıyla inşaatların başlaması… 2010

12. Dodurga otoban içi 3. bölgenin imar çalışması…2010

13. Ballıkuyumcu bölgesindeki Eskişehir yoluna yeni bağlantı yolunun açılması...2010

İleriki yazılarımda bu bölgeleri tek tek ele alacağım

samurai
13-08-2010, 09:21

Merhaba,

Uzun zamandır böyle bir çalışma yapmayı düşünüyordum, forum dostlarımızdan Dr. Cengiz beyle Ballıkuyumcu bölgesine yaptığımız bir geziden dönerken aklımda bu fikir oluştu.

10.07.2004 tarihinde kabul edilen 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Yasası’nın Büyükşehir belediyelerinin görev, yetki ve sorumluluklarına Üçüncü Bölümü 7. madde b fıkrasında açıklama getirilmekte olup; Çevre Düzeni Planı’na uygun olmak kaydıyla, büyükşehir belediye ve mücavir alan sınırları içinde 1/5.000 ile 1/25.000 arasındaki her ölçekte nazım imar planını yapmak, yaptırmak ve onaylayarak uygulamak, hükmüne yer verilerek, 1/25.000 ölçekli planlara ilişkin olarak büyükşehir belediyeleri için görev tanımı yapılmaktadır.

Temmuz 2004 de kabul edilen yasanın ardından Ankara’nın nazım imar planı 2006 yılında çıktı. 2006 yılından beri Büyükşehir Belediyesince hazırlanan nazım imar planında düşünülen projelerini, gerek sürekli olarak bölgeye gittiğimde yaptığım izlenimlerden gerekse belediye askı planlarını kontrol etmeye gittiğimizdeki gözlemlerimden kontrol ettim. Ortaya güzel bir çalışma çıktı diye düşünüyorum ve bu çalışmayı da forum dostlarıyla paylaşıyorum.

A. Arcan ÇAMSOY

---------------------

3. Alcı bölgesi 25000 konutluk gecekondu önleme bölgesi kapsamında imar çalışması…2007

4. A.yurtçu… Turkuaz vadisi TKA işaretli Toplu Konut Alanlarına TOKİ aracılığıyla inşaatların başlaması…2007

5. Eskişehir yolundaki köprülerin ve bağlantı köprü-köy yollarının açılması…2008-1010

a. A.Yurtçudaki üniversite alanı işaretli bölgenin Çankaya Üniversitesine tahsisi ve kampüs inşaatına başlanılması…2007
b. Ballıkuyumcudaki üniversite alanı işaretli bölgenin Fatih Üniversitesine tahsisi…2009

11. Yapracık ve Yurtçu bölgelerindeki TKA işaretli Toplu Konut Alanlarına TOKİ aracılığıyla inşaatların başlaması… 2010

13. Ballıkuyumcu bölgesindeki Eskişehir yoluna yeni bağlantı yolunun açılması...2010

Elinize saglik,merakla bekliyoruz..

hisse
13-08-2010, 19:03
İyi günler eryaman susuz mevkiinde göksu gölet karşısı otoban sağ tarafı imarlı emsal 1.5 olan bölgede arsa bilgisi almak istiyorum.Burada Ulusoy İnşaat Residance yapıyor.
Bilgi verirseniz çok mutlu olurum İyi Günler Diliyorum

Kartal_06
14-08-2010, 10:18
tşkler camsoy..

omergoktas1985
16-08-2010, 11:38
Ankara gölbaşı hacılarda hacıların kalbinde kupon yola sıfır emsalsiz 60 merekarelik yola sıfır arsanın önünde kaldırım çalısması bile yapılmıs 1712 metre kare imarlı villalık,bahçelik arsam satılıktır ilgilenmek isteyenlere duyurulur...

emlaksan
18-08-2010, 14:47
İyi günler eryaman susuz mevkiinde göksu gölet karşısı otoban sağ tarafı imarlı emsal 1.5 olan bölgede arsa bilgisi almak istiyorum.Burada Ulusoy İnşaat Residance yapıyor.
Bilgi verirseniz çok mutlu olurum İyi Günler Diliyorum

Sayın hisse;
Sorunuzu atlamışız. Henüz farkettim. Bahsettiğiniz bölgede ada bazında uygulama yapılmış imarlı alt yapılı yolları açılmış inşaat yapmaya uygun bir çok arsa mevcut. Kooperatiflerin ve marka inşaat firmalarının başlamış ve hali hazırda devam eden projeleri de var. Bu noktada fiyatlar yukarı doğru belli seviyelerde yükselmiş. Ancak yine de büyük yer tercih edilecekse fiyatı 250 lira - 350 lira arasında değişen arsalar bulmak mümkün. 10-15 sene evvel buralardan çok düşük fiyata (imarsızken) tarla alan ve şimdi etap etap imar gerçekleşince kat karşılığı vererek servet sahibi olan bir çok kişi/kooperatif vb. yatırımcılar mevcuttur. Gelişimi takip ettiğimde eskiden yoğun tercih edilmeyen bu bölgenin son dönemlerde revaçta olduğunu görüyorum. Sosyal alanlardaki çeşitliliği takip ediyor ve yeni projelerin varlığını da görüyoruz. Yüksek vizyonun hızla kendini gösterdiği ve olumlu izler bırakarak devam ettiği bu bölgedeki pozitif süreç gözden kaçmıyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Kartal_06
18-08-2010, 16:04
Tşkler...

damage
20-08-2010, 17:31
merhaba,

oncellikle herkesin mubarek ramazan ayni kutlarim.bugun gazeteleri okurken bir konu cok dikkatimi cekti.toki bircok ildeki arsalarini con uygun sartlarda satiyorlarmis....asagidalinkleri size veriyorum..bu konuda bilgisi olan ve arsalar konusunda bilgi verebilirmisiniz(en son teklif edilecek fiyat ve konumlari hakkinda)

-http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/08/20/tokiden_faizsiz_kdvsiz_arsa

-http://www.eskidji.com

saygilar

arda84
21-08-2010, 14:34
Ankara Gölbaşı'na bağlı Gerder Köyü (şimdiki yeni adıyla Yurtbeyi Mahallesi) imara açıldı mı acaba? Ya da ne zaman imara açılacak bu konuda bir bilgisi olan var mı??

emlaksan
21-08-2010, 18:35
merhaba,

oncellikle herkesin mubarek ramazan ayni kutlarim.bugun gazeteleri okurken bir konu cok dikkatimi cekti.toki bircok ildeki arsalarini con uygun sartlarda satiyorlarmis....asagidalinkleri size veriyorum..bu konuda bilgisi olan ve arsalar konusunda bilgi verebilirmisiniz(en son teklif edilecek fiyat ve konumlari hakkinda)

-http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2010/08/20/tokiden_faizsiz_kdvsiz_arsa

-http://www.eskidji.com

saygilar

Paylaşım için teşekkürler Sayın Damage
Selamlar

.

emlaksan
21-08-2010, 18:44
Ankara Gölbaşı'na bağlı Gerder Köyü (şimdiki yeni adıyla Yurtbeyi Mahallesi) imara açıldı mı acaba? Ya da ne zaman imara açılacak bu konuda bir bilgisi olan var mı??

Sayın arda84;
Gerder bölgesinde nazım plan açısından değerlendirdiğimizde köyiçi yerleşkenin batısına doğru küçük bir alanda konut gelişiminin önerildiğini söyleyebiliriz. Bu köy açısından en dikkat çekici husus üniverste yerleşkesine ayrılmış alandır. Bu alan köyün hemen güneyindedir. Ayrıca Yurtbeyi bölgesinde bazı parseller göl manzaralıdır ve bu nedenle tercih edilmektedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

muscan
22-08-2010, 05:40
slm arkadaslar

sincan/yenikent parsel 1205 nolu ileriye dönük (10sene) almaya degermi m2/11tl den???

hisse
22-08-2010, 14:33
Sayın Emlaksan verdiğiniz bilgiler için teşekür ediyorum.

Sağlıklı günler dilerim.

OFSAYT
22-08-2010, 17:48
Sn.Emlaksan,

Eskişehir yolundan bir arsa almayı planlıyorum.bugün gazetede ilanlara bakarken bir kaç ilan üzerinde durdum.adı geçen yerler ,m2 fiyatları ve getirisi açısından sizden yorum alayım dedim.

- Bir tanesi ballıkuyumcu da 5000 m2 arsa (imar-imarsız yazmıyor) 215.000-TL istenmiş ve takasa girilir demiş.
- İkincisi ise şehitali de 5000m2 arsa 125.000 TL 1.800m2 arsa 35.000 TL olarak ilanlar verilmiş.
benim elimde bir dükkan ve biraz da nakit var.ilk ilandaki yeri dükkanımla ,ikinci ilandaki 35.000 TL lik arsayıda nakdimle alırım diye düşündüm.
Bu yerler ve fiyalar uygunmudur acaba.
Birde çevremdeki insanlardan duyduğum kadarıyla aşağı yurtçu ve yukarı yurtçu nun gelecekte daha fazla prim yapacağı 30-40-50 dairelik blokların olacağı vs.getirisinin daha iyi olacağını duydum.sizden burası içinde m2 fiyatları ve durumu hakkında bilgi rica ediyorum.
Şimdiden teşekkür eder ,başarılar dilerim.

emlaksan
22-08-2010, 19:21
slm arkadaslar

sincan/yenikent parsel 1205 nolu ileriye dönük (10sene) almaya degermi m2/11tl den???

Sayın muscan;
Yenikent paftam yok ancak temin etmeye çalışacağım. Fiyat ise genel manada normal görünmekle birlikte (12,50 den satış takip etmiştim) parselin lokasyonuna mutlaka bakılması ve plan açısından konumun değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-08-2010, 19:24
Sayın hisse;
Rica ederim. Mukabili ile sağlıklı günler ve başarılar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

sahin06
22-08-2010, 19:33
Ankara Sincan Yenikent, Satılık İmarlı - Konut

İlan Tarihi : 20.08.2010
bu arsa kaçmaz !!
Satılık Sincan, Yenikent
Arsa Tipi
İmarlı - Konut Metrekare
720 m2 Fiyatı
80.000 TL
İlan Sahibi Yorumları
arsa ayaş yolunun sağında ilksan toki tarafında bulunmaktadır. 4 kata imarlı 12 dairelik...
bu iste bir gariplikmi var bu ve benzeri birsürü ilan gördüm bu arsa 1/4 ile mütahite verilemezmi? yani 3 daire 80.000TL bu isin mantigini bilen arkadaslar aciklarsa sevinirim.herkese hayirli bolkazanclar dilerim...

emlaksan
22-08-2010, 21:13
Sn.Emlaksan,

Eskişehir yolundan bir arsa almayı planlıyorum.bugün gazetede ilanlara bakarken bir kaç ilan üzerinde durdum.adı geçen yerler ,m2 fiyatları ve getirisi açısından sizden yorum alayım dedim.

- Bir tanesi ballıkuyumcu da 5000 m2 arsa (imar-imarsız yazmıyor) 215.000-TL istenmiş ve takasa girilir demiş.
- İkincisi ise şehitali de 5000m2 arsa 125.000 TL 1.800m2 arsa 35.000 TL olarak ilanlar verilmiş.
benim elimde bir dükkan ve biraz da nakit var.ilk ilandaki yeri dükkanımla ,ikinci ilandaki 35.000 TL lik arsayıda nakdimle alırım diye düşündüm.
Bu yerler ve fiyalar uygunmudur acaba.
Birde çevremdeki insanlardan duyduğum kadarıyla aşağı yurtçu ve yukarı yurtçu nun gelecekte daha fazla prim yapacağı 30-40-50 dairelik blokların olacağı vs.getirisinin daha iyi olacağını duydum.sizden burası içinde m2 fiyatları ve durumu hakkında bilgi rica ediyorum.
Şimdiden teşekkür eder ,başarılar dilerim.

Sayın OFSAYT;
Rica ederim. Ballıkuyumcu ve Şehitali köylerindeki tarlaların parsel numaralarını belirtmemişsiniz. Bu sebeple fikir yürütemiyorum. İlanda açıklanmamışsa arayıp öğrenmenizde fayda var. Böylelikle yerlerini anlayıp plan açısından konumlarını değerlendirebiliriz. Sonrasında fiyatları inceleriz.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
23-08-2010, 02:24
Ankara Sincan Yenikent, Satılık İmarlı - Konut

İlan Tarihi : 20.08.2010
bu arsa kaçmaz !!
Satılık Sincan, Yenikent
Arsa Tipi
İmarlı - Konut Metrekare
720 m2 Fiyatı
80.000 TL
İlan Sahibi Yorumları
arsa ayaş yolunun sağında ilksan toki tarafında bulunmaktadır. 4 kata imarlı 12 dairelik...
bu iste bir gariplikmi var bu ve benzeri birsürü ilan gördüm bu arsa 1/4 ile mütahite verilemezmi? yani 3 daire 80.000TL bu isin mantigini bilen arkadaslar aciklarsa sevinirim.herkese hayirli bolkazanclar dilerim...

Öncelikle şunu düşünmek lazım: İlksan bloklarında daireler ne kadar?
İlksan bloklarında şu an için 55 000 TL'ye hazır borcu bitmiş daire bulabilirsiniz. Çok rahatlıklada %25'le müteahite verdiğinizde de 12 daireye 3 tane daire alırsınız. 55000 X = 165 000 TL eder. Sizin 720 m2 yi arsayı satın alırken yatırmış olduğunuz 80000 TL'ye karşılık 2 senede (2 sene: tahmini inşaatın bitme süresi) güzel bir kar elde etmiş olursunuz....Yalnız şu faktör var:

Ben İlksan bloklarına yakın hatta ve hatta İlksan bloklarınıda gözüktüğü tarlalarda biliyorum m2si 10 TL'ye (1 dönümü 10 000 TL) .... Yani anlatmak istediğim bir sürü imarlı arsa var henüz herhangi bir altyapı faaliyetinin olmadığı sadece ve sadece imarı geçirmek için
imarı geçen çok sayıda tarla var. Konum, lokasyon çok önemli. Eğer bu ilanı olan arsa İlksan bloklarının yan parseli ise güzel bir yatırım olur bugün 80000 TL ye alın 2 yıl sonrada daireleriniz teslim olsun şu anki fiyatlada 165000 TL etsin....

OFSAYT
23-08-2010, 12:32
Sayın OFSAYT;
Rica ederim. Ballıkuyumcu ve Şehitali köylerindeki tarlaların parsel numaralarını belirtmemişsiniz. Bu sebeple fikir yürütemiyorum. İlanda açıklanmamışsa arayıp öğrenmenizde fayda var. Böylelikle yerlerini anlayıp plan açısından konumlarını değerlendirebiliriz. Sonrasında fiyatları inceleriz.
Selamlar,
Serhan

.

Sn.Emlaksan

Şehitali deki 5050 m2 tarla hisseliymiş parsel no:570
1800m2 olanı köyün üstüymüş parsel no:692
Ballıkuyumcudaki 5000 m2 arsa da imarsızmış.hisseliymiş (64 dönüm içinde)imarın hemen yanı dediler.

benim nakdime uygun ballıkuyumcuda çambayırında imarlı 1/20 emsali olan hisseli yerden 500-600 m2 hisse alabileceğimi,ileride 4-5 daire bırakabileceğini söylediler.bu konudada sizden bilgi rica etsem.
sizin portföyünüzde de buna benzer yerler varsa yazarsanız memnun olurum.
İmarsız yer almanın avantaj ve dezavantajları hakkındada bilgi verebilirmisiniz.
iyi çalışmalar,

emlaksan
23-08-2010, 13:49
Sn.Emlaksan

Şehitali deki 5050 m2 tarla hisseliymiş parsel no:570
1800m2 olanı köyün üstüymüş parsel no:692
Ballıkuyumcudaki 5000 m2 arsa da imarsızmış.hisseliymiş (64 dönüm içinde)imarın hemen yanı dediler.

benim nakdime uygun ballıkuyumcuda çambayırında imarlı 1/20 emsali olan hisseli yerden 500-600 m2 hisse alabileceğimi,ileride 4-5 daire bırakabileceğini söylediler.bu konudada sizden bilgi rica etsem.
sizin portföyünüzde de buna benzer yerler varsa yazarsanız memnun olurum.
İmarsız yer almanın avantaj ve dezavantajları hakkındada bilgi verebilirmisiniz.
iyi çalışmalar,

Sayın OFSAYT;
Ballıkuyumcu Çambayırı projesi içinde 1,20 emsalli alanlar uygun. Fakat 500-600 m2 ye 4-5 daire kazanımı olmaz. Bu noktada bir yanlış anlaşılma var. İlerleyen zamanlarda alt yapı yollar vs işlerlik kazandığında yani yapılaşma başladığında ~2 adet daire kazanımı elde edeceğinizi hesaplıyorum. Tabii bu belli bir süreç içerisinde gerçekleşecektir. Tabiyatıyla. Diğer yandan Ballıkuyumcu da imar yanı denilen yeri tam olarak anlayamadım. Taktir edersiniz geniş bir arazi. Diğer yandan Şehitali köyünde belirttiğiniz fiyatlar abartılı değil ancak pazarlık yapılması da uygun olacaktır. İmarsız tarla alımlarında sıkıntı yaşamamak için alınacak yerin ileriye dönük uygulama yapılacak planlı yerlerden olması gerekir düşüncesindeyim. Eğer uzun vadeli örneğin 15-20+ yıllık bir yatırım yapılacaksa o halde plan dahili olmasa da yine plan devamında gelişim gösterecek alanların tercih edilmesi önem arzeder. İmarlı arsa alınacaksa muhtemelen üst seviyede prim yapmıştır buna dikkat etmek doğru olur diye düşünüyorum. Hiç şüphesiz imarlı olupta hala fiyatı uygun yerler var. Geçmişte yaşanan derin kriz taşların yerini değiştirdi ve arsa spekülasyonlarının önü kesilmiş gibi görünüyor. Dolayısı ile alım için son yıllardaki en uygun dönem yaşanıyor. Eğer Ankara da yaşıyorsanız bir gün ofisimize gelin ve misafirimiz olun. Planları inceleyip uydu pafta plan üçgeninde bölgeleri değerlendirelim. Gerçekleşen fiyatları, fiyatlar arasındaki farkların nedenlerini, parsellerin lokasyon özelliklerinin önemi gibi konularda fikir alış verişi yapabiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar
Serhan

.

OFSAYT
23-08-2010, 23:23
Sayın Emlaksan,
İlginize çok teşekkür ederim.Nasip olursa bayramdan sonra ofisinize ziyarete gelirim.
Saygılar.

emlaksan
24-08-2010, 09:34
Sayın Emlaksan,
İlginize çok teşekkür ederim.Nasip olursa bayramdan sonra ofisinize ziyarete gelirim.
Saygılar.

Rica ederim. Bayram sonrasında görüşmek dileğiyle.
Selamlar

.

emlaksan
24-08-2010, 09:56
Merhaba,
Büyükşehir Belediye Meclisi yaklaşık 20 gün evvel Tema Park Projesini ihaleye çıkma kararı aldı. Belediye yönetimine gelen duyumlarda bu projeye şimdiden 2-3 talipli firma olduğu söyleniyor. Hedef yılda 6 milyon turist. Bu konuya ilişkin basın açıklamaları var.

TOKİ’yle yapılan protokol çerçevesinde Eskişehir Yolu üzeri Ballıkuyumcu mevkiinde, 3700 dönümlük araziye kurulacak Disneyland ve çevresindeki yaşam alanıyla ilgili Gökçek şu bilgileri verdi:

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Disneyland’ın ihalesinin belediye tarafından yapılması kararı alındı. 3 milyon 700 bin metrekare üzerinde dev bir alanda yapılacak bu projenin ihalesine önümüzdeki ay çıkmayı düşünüyoruz. Bir milyon metrekaresi Disneyland, geri kalanı iş merkezi ve konut olacak. Eğlence parkı kısmının tahmini maliyeti 673 milyon dolar olarak hesaplanıyor. Belediye olarak buradan arazi parası alacağız ve alt yapısının dış kısmını yapacağız. Gerisinin sorumluluğu ihaleyi alan kurum ve kişilerde olacak. Burada kent de yatırımcı da kazanacak. Disneyland için yatırımı yapan firma, alanda kazanacağı iş merkezi ve alanla da eğlence parkı yatırımının karşılığını almış olacak. 10 yıl boyunca da cüzi bir kira alacağız. Disneyland Ankara’nın prestiji kadar, Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağlayacak. Türkiye’nin güzelliklerinin yer aldığı eserler de olacak. Mesela Truva atı olacak. Ankara’ya bu projenin yılda 6 milyon turist getireceği uzmanlar tarafından söyleniyor ama ben 3 milyon turiste de razıyım. Bu yüzden alana 7 tane otel kurulacak. Ankara’nın Disneyland konusundaki en büyük avantajlarından bir tanesi de hızlı tren. Konya, Kayseri, İzmir, İstanbul, Eskişehir gibi kentlerin buluşma noktası olacağı gibi yurtdışından da misafirlerimizi ağırlayacağız.” Disneyland’ın inşasının büyük ve zahmetli bir iş olduğunun da altını çizen Gökçek, “Bugün inşaatı başlasa üç yıla ancak biter” dedi.

Alıntı: Hürriyet

.

asac
24-08-2010, 12:36

Merhaba,
susuz bağlar 871 parsel in imar durumu hakkında bilginiz var mı?emsal nasıldır?

daralan
24-08-2010, 19:50
Akçalı Yapı Kooperatifinden hisse almayı planlıyorum. Böyle bir yatırıma atılmadan önce sizlerin kooperatif ve bölge hakkındaki değerli görüşlerinizi öğrenmek isterim. yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

UnfoX
24-08-2010, 22:15
Selamlar,

Benim Çokören bölgesi ile ilgili birkaç sorum olacaktı. Çokören köy yolunun 5. kmleri civarında köy yolundan ~1km içerde yolun solunda kadastro yoluna cepheli bölgelerde m2 sini ne kadardan alırsak karlı bir yatırım yapmış oluruz acaba?

Bir de, bu bölgeler nazım planda özel ürün alanları olarak görünmekte. Bu ne anlama gelmektedir, gelecek vaad eder mi bu bölgelerde yatırımlar?

camsoy
25-08-2010, 03:07
Selamlar,

Benim Çokören bölgesi ile ilgili birkaç sorum olacaktı. Çokören köy yolunun 5. kmleri civarında köy yolundan ~1km içerde yolun solunda kadastro yoluna cepheli bölgelerde m2 sini ne kadardan alırsak karlı bir yatırım yapmış oluruz acaba?

Bir de, bu bölgeler nazım planda özel ürün alanları olarak görünmekte. Bu ne anlama gelmektedir, gelecek vaad eder mi bu bölgelerde yatırımlar?

Merhaba,

Bahsettiğimiz bölge yanlış anlamadıysam Çokören köyünden Türkşerefli bölgesine doğru giderken sol taraftaki alan.

Çokören bölgesinin çoğu kısmı 2023 orjinli nazım imar planına göre tarımsal niteliği korunacak alan olarak planlanmıştır. (Eskiköseler ile Çokören arasındaki ve Çokörenle -Türkşerefli arasında kalan dere yatakları aslına uygun şekilde korunmuştur.)

Tarımsal niteliği korunacak alanlar:
-mutlak tarım alanları
-özel ürün alanları
-marjinal ve dikili tarım alanları
-diğer tarım alanları olarak 4 'e ayrılır.

Ortalama fiyat husunda yardımcı olabilmek için parsel bilgisini öğrenmek gerekir. Parsel numarasını öğrenirseniz o mevkiideki güncel alım-satım işlemlerini tararız.

emlaksan
25-08-2010, 12:55
Akçalı Yapı Kooperatifinden hisse almayı planlıyorum. Böyle bir yatırıma atılmadan önce sizlerin kooperatif ve bölge hakkındaki değerli görüşlerinizi öğrenmek isterim. yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,
Akçalı Yapı Kooperatifi hissedarı olan genel kurul dahil yapılan toplantıları ve gelişmeleri takip ettiğini bildiğim Halim bey var. Kendisinin iznini almak istiyorum. Uygun görürse size telefonunu vereceğim. Böylelikle ilk elden geniş şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-08-2010, 13:09
Merhaba,
susuz bağlar 871 parsel in imar durumu hakkında bilginiz var mı?emsal nasıldır?

Bildiğim kadarıyla bu parsel köye oldukça yakın ve imar çalışması içerisinde yer alıyor. Emsalin 1,20 olduğunu zannediyorum. Şu an için bölgede 55-65 lira/m2 den yer temin edilebileceğini düşünüyorum. Bölgede faaliyet gösteren kooperatif yöneticisi bir abimizden ve yine bölgede yoğun satış yapan bir emlakçı arkadaştan fiyat konusunda teyid aldım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-08-2010, 13:30
Merhaba,
Forum okuru bir abimizin Çokören - Babayakup arasındaki yola çok yakın konumlu tek tapu ~ 14.000 m2 tarlası var. Yazlık alma niyeti ile satışa çıkarttığını ifade etti ve benden forum sayfalarında paylaşmamı rica etti. Parsel düzlük bir bölgede ve güzel konumlu. Bu tarz yatırım düşünen dostlarımız olursa mal sahibi ile direk irtibatlarını sağlayacağım. O bölgede gerçekleşen alım-satım seviyelerine nazaran bu tarlaya istenen fiyatın uygun (% 25) olduğunu söyleyebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

daralan
25-08-2010, 14:15
Teşekkür ederim.

camsoy
26-08-2010, 01:11

Merhaba,

A. Arcan ÇAMSOY

---------------------

Merhaba,

2023 orjinli nazım imar planının merkez batı aksında yani Eskişehir yolunda, 2006 yılından itibaren gerçekleşen projeleri ayrıntılı olarak ele almaya çalışacağım ileriki yazılarımda.

Geçen hafta Ballıkuyumcu bölgesine yaptığım ziyarette Ballıkuyumcu bölgesinde nazım imar planda işaretli olan üniversite alanı ve stratejik merkezin yanından Eskişehir yoluna yeni adıyla Dumlupınar Bulvarına direkt yol açıldığını gözlemledim. Bu yolu taş ocaklarına ve de bölgedeki şantiyelere giden çok sayıda kamyon kullanıyor. Eskiden bölgeye erişimleri Eskişehir yolundan Ballıkuyumcu’ya girerek ve köy merkezine gelmeden Çambayırına giden yola dönerek sağlıyorlardı. Yeni açılan yolla köy yolundaki çok sayıdaki kamyon trafiği azalmış ve de nazım planda işaretli bir yol daha açılmış oldu.

UnfoX
26-08-2010, 01:50
Merhaba,

Bahsettiğimiz bölge yanlış anlamadıysam Çokören köyünden Türkşerefli bölgesine doğru giderken sol taraftaki alan.

Çokören bölgesinin çoğu kısmı 2023 orjinli nazım imar planına göre tarımsal niteliği korunacak alan olarak planlanmıştır. (Eskiköseler ile Çokören arasındaki ve Çokörenle -Türkşerefli arasında kalan dere yatakları aslına uygun şekilde korunmuştur.)

Tarımsal niteliği korunacak alanlar:
-mutlak tarım alanları
-özel ürün alanları
-marjinal ve dikili tarım alanları
-diğer tarım alanları olarak 4 'e ayrılır.

Ortalama fiyat husunda yardımcı olabilmek için parsel bilgisini öğrenmek gerekir. Parsel numarasını öğrenirseniz o mevkiideki güncel alım-satım işlemlerini tararız.

Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Parsel numarası bilmiyorum da bölge olarak merak ediyorum. Türkşerefli'nin neresi olduğunu bilmiyorum da bahsettiğim bölgeler eskişehir yolunda çokören'e dönünce 5.km civarları, yolun sol tarafı. O bölgede bir de çiftlik var sanırım Süleyman Sağlam isimli birinin.

2023 planda tarım alanı olarak ayrılan bölgelerden nası bir beklentimiz olması gereklidir? Konut imarı geçme ihtimali yok mudur. Ben vakıf değilim bu konulara.

Teşekkür ederim

UnfoX
26-08-2010, 01:51
Merhaba,
Forum okuru bir abimizin Çokören - Babayakup arasındaki yola çok yakın konumlu tek tapu ~ 14.000 m2 tarlası var. Yazlık alma niyeti ile satışa çıkarttığını ifade etti ve benden forum sayfalarında paylaşmamı rica etti. Parsel düzlük bir bölgede ve güzel konumlu. Bu tarz yatırım düşünen dostlarımız olursa mal sahibi ile direk irtibatlarını sağlayacağım. O bölgede gerçekleşen alım-satım seviyelerine nazaran bu tarlaya istenen fiyatın uygun (% 25) olduğunu söyleyebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey,

m2 fiyat bilgisi var mıdır acaba?

Teşekkürler

camsoy
26-08-2010, 01:54

Merhaba,

A. Arcan ÇAMSOY

---------------------

İleriki yazılarımda bu bölgeleri tek tek ele alacağım-----------------------------------------------------------

Dodurga köy merkezi, otoban içindeki bölgede 2007 yılında başlayan imar çalışması etaplar halinde devam etti ve de köy merkezinin ilerisindeki bölgeye 2010 yılının başında imar geldi. Nazım imar planında belirlendiği üzere emsal düşük yoğunluklu çıkmıştır. Emsal: 0.50 hmax: serbest, ve de Emsal: 0.30 hmax: 6.50 mt. olacak şekilde düzenlenmiştir.

camsoy
26-08-2010, 02:41
Merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim. Parsel numarası bilmiyorum da bölge olarak merak ediyorum. Türkşerefli'nin neresi olduğunu bilmiyorum da bahsettiğim bölgeler eskişehir yolunda çokören'e dönünce 5.km civarları, yolun sol tarafı. O bölgede bir de çiftlik var sanırım Süleyman Sağlam isimli birinin.

2023 planda tarım alanı olarak ayrılan bölgelerden nası bir beklentimiz olması gereklidir? Konut imarı geçme ihtimali yok mudur. Ben vakıf değilim bu konulara.

Teşekkür ederim

Merhaba,

Bahsettiğiniz bölgeyi şimdi anladım, sizin önceki yazdıklarınızdan Çokören köyünden sonra zannetmiştim. Eskişehir yolundan, Çokören köyüne doğru giderken 5.km diyince taşlar yerine oturdu. Bahsettiğiniz bölge mevcut nazım imar aplanına göre tarımsal niteliği korunacak alana giriyor. Ve, normal şartlar altında bu bölgeden özel imar haricinde konut imarı geçme ihtimali yoktur.

Selamlar
Arcan

kceliksu
26-08-2010, 09:18
Merhaba 19.08.2010 da 902 parselin ihalesi vardı sonucunu bilen varmı ? Teşekkürler

UnfoX
26-08-2010, 13:05
Merhaba,

Bahsettiğiniz bölgeyi şimdi anladım, sizin önceki yazdıklarınızdan Çokören köyünden sonra zannetmiştim. Eskişehir yolundan, Çokören köyüne doğru giderken 5.km diyince taşlar yerine oturdu. Bahsettiğiniz bölge mevcut nazım imar aplanına göre tarımsal niteliği korunacak alana giriyor. Ve, normal şartlar altında bu bölgeden özel imar haricinde konut imarı geçme ihtimali yoktur.

Selamlar
Arcan

Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu bölgeden yatırım yapmak ne kadar mantıklıdır? m2 fiyatı 12-13 lira civarından? Ne kadar bir zamanda makul bi geri dönüş alınabilir?

Teşekkürler

emlaksan
26-08-2010, 16:21
Serhan Bey,

m2 fiyat bilgisi var mıdır acaba?

Teşekkürler

Sayın UnfoX;
14.400 m2 nin tamamına 140 bin isteniyor. Pazarlık payı var sanırım. Mal sahibiyle direk görüştürebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

camsoy
26-08-2010, 17:50
Cevabınız için teşekkür ederim. Peki bu bölgeden yatırım yapmak ne kadar mantıklıdır? m2 fiyatı 12-13 lira civarından? Ne kadar bir zamanda makul bi geri dönüş alınabilir?

Teşekkürler

Merhaba,

Rica ederim. Tarımsal alanlardan ziyade, daha planlı bölgelere bakmanızı tavsiye ederim....

shadowcem
26-08-2010, 19:50
Benim Burdur çavdır yakınında 50 dönüm tarlam var almak isteyen olursa görüşelim:)

Gariban adamın tarlasıda orda oluyor haliyle:)

doganci
27-08-2010, 05:55
Sayin Emlaksan,

Ankaradaki gelisim bolgeleri ile ilgili cok bilgili olmanizi takdir ediyorum. Onun icin ben de bir size danismak istedim. Ben Golbasi Orencik koyu mevkiinde 2 kat imar yapilmis (Gerder Yolu ile Toki konutlari arasi bolge) arasinda 110588 adada 3000 m2 bir arazi satin aldim. Aslinda bir arkadasin tavsiyesi ile oldu ve asil beklentimiz o bolgenin cok katli imara acilmasi.

Su an henuz bir yol acma veya insaat calismasi daha yok, siz bu bolgenin ilerideki gelecegini nasil goruyorsunuz? Bu bolgeye Cankaya tarafindan Eymir Golu ile TOKI uzerinden yol acilma ihtimali olur mu? Biraz daha nakitimiz var ve araziye yatirmak istiyoruz ancak tam da iyi yatirim olup olmayacagindan emin degiliz. Simdiden Tesekkurler