PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20

emlaksan
16-12-2010, 12:46
Merhaba,
Mühye köyü ve çevresi gerek şehre yakınlığı gerekse planlı oluşu sebebiyle kıymetli bir arazidir. Dolayısıyla ilerleyen zamanla birlikte hem gelişim anlamında hem de değerlendirme manasında potansiyele sahiptir. Mühye 902 parselin tekrar ihale edilmesiyle birlikte fiyatlarda artış meydana geldi. Güncel fiyatlar konusunda bölgeyi çalışan emlakçı arkadaşlardan yardım alınabilir.
Selamlar,
Serhan

.

Y@kup
16-12-2010, 14:32
Serhan Bey Merhaba;

Size bu konu ile ilgili daha önce özelden de mesaj atmıştım.
Yukarıda bahsettiğim sorularıma, bölgeyi bilen ve tanıyan biri olarak, kişisel görüşlerinize dayanarak cevap vermeniz beni memnun edecektir. Daha önceden bu konuyla ilgili birkaç kişi satılık olup olmadığıyla ilgili aradığı için özellikle fiyat konusundaki bilgiler bizi yönlendirme konusunda fikir sahibi yapacaktır.

Yardımlarınız için şimdiden tşk'ler...

İhtiyar Bankacı
16-12-2010, 17:04
Merhaba,
Sevgili Akat ailesi yazışmayı okuduktan sonra konuya bilgi desteği mahiyetinde bir e-mail göndermişti. Kooperatif mevzusuyla ilişkili olarak. Kendisinin izni ile ilgili yazısını forumla paylaşıyor ve teşekkür ediyorum.

Biz kooperatifimizi 1987 yılında kurmuştuk.Yaklaşık 50 kişi civarında idik.Bugün itibarıyla 43 kişi kaldık.Devretmek isteyenlerin arsalarını birikmiş paralarımızla biz satın aldık koop olarak.Amacımız kişi başına 1500 metrekareyi tamamlamaktı.Hukuki prosedürü bilemiyorum tabii.Bildiklerim ise,kooperatifte her yıl oylama ile seçilen bir başkan,yardımcıları var.Yönetim kurulu ve denetim kurulu var.
Her yıl belirlenen bir tarihte genel kurulumuz yapılıyor.Bir komiser nezaret ediyor.23 yıldır hiçbir gelişme olmadığı halde aynı inanç ve ruhla bu yapılanmayı sürdürüyoruz.
Bunu tesis eden en önemli husus ise, kooperatif gibi uzlaşması güç bir yapılaşmada birbirini tanıyan,güvenen insanların birlikteliğidir bence.
Yola çıkarken ilk adımımız bu idi.İkinci olarak, her ay aidatlarımızı düzenli ödememizdir.Uzun yıllar 50,daha sonra 75 tl gibi bir rakam ödemelerimiz sürüyor.Bu sürede bir hayli para birikince İzmir Çeşme de iki ayrı arsa alarak kooperatifimize kattık.Yani şu anda her üyenin Karataşa ek olarak Çeşmede de ilave arsaları var.(15 dönüm Çeşme)(60 dönüm Karataş) olarak.

Meltem Özkazanç Akat

.

Merhaba;

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim!

Bizim gayrımenkul yatırımı ile ilgili kesin belirlenmiş tercihlerimiz veya önceliklerimiz yok... Örneğin "kat karşılığı yapalım", "arsa kooperatifi olsun" gibi sabit fikirlerimiz mevcut değil... En uygun seçeneğin ne olacağı hususunda araştırma içindeyiz...

Örneğin, 25 üye (ortak) ile küçük bir arsa alıp, müteahhide verdik ve sadece beş daire alabildik diyelim... Beş dairenin satış hasılatını 25'e böleriz... Babamların yazlık kooperatifinde altı öğretmen iki hisseye ortak girip, evler bitince her ikisini de satıp parayı bölüştüler. Yani mal bölüşümü falan olmadı ama hasılat bölüşümü oldu.

Arsa almak, kooperatif kurmak, kat karşılığı vermek; hepsi değerlendirilebilir... Bizim çıkış noktamız; düzenli gelire sahip, belli bir ödeme gücü olan, tek tek değil de bir araya gelince daha büyük yatırımlar yapma imkanı olan bizlerin, bu imkanımızı değerlendirebilmek...

Hatta biraz fantazi yapacak olursak; yatırım için Ankara da şart değil... Başka bir şehirde, hatta ilçede bile prim yapacak veya kolay satılacak bir yatırım olabilir... Yani amaç, değer kazanma da olabilir, karlı bir şekilde satmak da... Ancak, herkes Ankara'da yaşadığından hepimizin gözü önünde olsa daha iyi olur...

Aslında babamların memlekette (halamlar ile ortak) uygun bir arsası var. Küçük ama fena bir konumda değil... Bizimkilerin ihtiyacı olmadığı için arsa öylece duruyor. Antrenman amaçlı olarak, toplayacağımız para ile arsayı bizimkilerden satın alıp, müteahhide verelim diye düşünüyorum. Ancak, "bak babasının malı ile iş yaptı" durumu ortaya çıkmasın diye yanaşmıyorum.

Kısacası, örneğin 25 kişi olacaksak bile 25 parsel veya 25 daire/villa şart değil... Tabii kişi başına bir pay düşse iyi olur, bunun için uzun vadeli de düşünebiliriz.

Dediğim gibi, önemli olan Voltran'ı oluşturma gücümüzden istifade etmek :)

Evet, nick'imden de anlaşıldığı gibi çoğumuz bankacıyız ve sadece bir imza ile uzun vadeli, oldukça düşük faizli ve yüksek tutarlı kredi kullanma imkanına sahibiz. Önemli olan bununla doğru yatırımı yapabilmek...

emlaksan
16-12-2010, 17:24
Sayın Y@kup;
Rica ederim. Mühye geneline dair imar çalışması beklenmektedir. Nazım planda Mühye Karataş planlıdır. Arazinin şehre yakın oluşu ve planlı olmasından hareketle hem değerlenme manasında hem de gelişim açısından yüksek potansiyele sahip olduğunu belirtmiştim. Mühye 902 parselde yaşanan gelişme sonrasında çevre parsellerden 895-896 da fiyatlar ~ 80 liradan ~ 100 lira civarlarına çıktı. Ben Mühye Karataş arazisinde fiyatları direk ve sıkı takip edemiyorum. Bu sebeple Mühye 510 parselin kıymeti hakkında son durum nedir emin değilim. Fiyat yazamıyor olmamdaki sebep bu. Biraz araştırıp size bilgi vermeye çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

b-y
16-12-2010, 17:37
Herkese Selamlar;

Bir konuda benimde yardıma ihtiyacım var.
1975 Yılında Alınan(tapuda yazıldığı gibi) kıbrıs köyü,sobuçman mevkide parsel no:1330,pafta no:26 m2:1470 olan tapulu arsamız var
35 Yıldır Ne gidildi ne araştırıldı!
Bölgeyi bilen emlakçılar veya arkadaşlardan ricam bu arsanın değeri ve imarı ne durumdadır?
Şimdiden teşekkürler

emlaksan
16-12-2010, 18:49
Serhan bey merhaba,
Kıbrısköydeki parselleri inceleme fırsatınız olabildi mi acaba?

Teşekkürler.

Sayın genc2000;
İnceledim. Sorun görünmüyor. Hatta 1300 lü olan parselin bir yanındaki tarlanın satılık olduğu bilgisini edindim. Sahibi ile görüştüm. İstediği fiyatın m2 başına 8 lira olduğunu söyledi. Bu size fikir verebilir. Diğer parselin yakınlarında ulaşabildiğim bir satış bilgisi olmadı. Tabii gayrimenkullere istenen fiyat ile alıcı buldukları fiyat her zaman denk olmayabilir. İfade edilen rakamları yaklaşık kabul ediniz. Şu an itibarıyla söyleyebileceklerim bunlardan ibarettir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-12-2010, 19:04
Herkese Selamlar;

1975 Yılında Alınan(tapuda yazıldığı gibi) kıbrıs köyü,sobuçman mevkide parsel no:1330,pafta no:26 m2:1470 olan tapulu arsamız var
Bölgeyi bilen emlakçılar veya arkadaşlardan ricam bu arsanın değeri ve imarı ne durumdadır?
Şimdiden teşekkürler

Sayın b-y;
Kıbrısköy deki yerinizin konumuna bakıp plan açısından hangi durumda olduğuyla birlikte değerlendirelim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
16-12-2010, 19:15
Sayın redking;
Plan kesitiyle kendi kaynağımı karşılaştırdığımda sizin bahsettiğiniz yeri tam manasıyla anladım. Söylediğiniz gibi farklı yerler. Yargı sürecini takip etmediğimden detaylı düşünemiyorum. Kavşak planlıyken yargıya başvuru sebebiyle ana planda revizyon mu yapıldı merak ediyorum. Sizin yargı süreci hakkında bilginiz var mı? Bu kavşak planda yer alırken nereye bağlanmak üzere inşaası ön görülmüştü acaba bu sorunun yanıtı da işin mantığını kavramamız için yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

polkaad
16-12-2010, 20:47
Sayın emlaksan size bir yer soracağım aşağıdaki resimde,ortadaki büyük yeşil alan Gülhane Askeri Tıp Akademisin arazisiydi lakin dedikodulara göre Ankara büyükşehir belediyesi bir dedikoduya göre Toki almış burayı,Büyükşehir büyük bir yeşil alan yapmayı,Toki ise toplu konu yapmayı düşünüyormuş diye söylüyorlar ve bana görede ETLİK civarındaki en değerli ve büyük arazilerden siz ne düşünüyorsunuz ya da bir bilginiz varmıdır burası ile ilgili?
Çevresindeki yerlerden ev alınabilir mi acaba ilerde değerlenme potansiyeli açısından...

http://img826.imageshack.us/img826/3512/adszoh.jpg

OnurGururSeref
16-12-2010, 22:11
Degerli Serkan Bey, Golbasi Oyaca koyu hakkinda bir bilginiz var mi? Yarisi imarliymis, yarisi tarlaymis galiba.. Bir tandigim 5 donume 10.000 TL istiyor ama ben pahali buldum, Kizilay'a 65 km uzakliktaymis. Bir fikir beyan ederseniz mutesekkir olurum.. Biliyorum szi uzun zamandir mesgul ediyorum ve bir turlu bir faaliyet gosteremiyorum ama hayirlisiyla sizin sayenizde bir gun olacak insaallah... Sevgiler...

b-y
17-12-2010, 03:26
Serhan Bey İlgi Ve Alakanız İçin Çok Teşekkürler
Ben Sizden Haber Bekliyorum...
Selamlar

Sayın b-y;
Kıbrısköy deki yerinizin konumuna bakıp plan açısından hangi durumda olduğuyla birlikte değerlendirelim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Y@kup
17-12-2010, 08:25
Sayın Y@kup;
Rica ederim. Mühye geneline dair imar çalışması beklenmektedir. Nazım planda Mühye Karataş planlıdır. Arazinin şehre yakın oluşu ve planlı olmasından hareketle hem değerlenme manasında hem de gelişim açısından yüksek potansiyele sahip olduğunu belirtmiştim. Mühye 902 parselde yaşanan gelişme sonrasında çevre parsellerden 895-896 da fiyatlar ~ 80 liradan ~ 100 lira civarlarına çıktı. Ben Mühye Karataş arazisinde fiyatları direk ve sıkı takip edemiyorum. Bu sebeple Mühye 510 parselin kıymeti hakkında son durum nedir emin değilim. Fiyat yazamıyor olmamdaki sebep bu. Biraz araştırıp size bilgi vermeye çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey Merhaba;
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkur ederim.

emlaksan
17-12-2010, 09:43
Sayın emlaksan size bir yer soracağım aşağıdaki resimde,ortadaki büyük yeşil alan Gülhane Askeri Tıp Akademisin arazisiydi lakin dedikodulara göre Ankara büyükşehir belediyesi bir dedikoduya göre Toki almış burayı,Büyükşehir büyük bir yeşil alan yapmayı,Toki ise toplu konu yapmayı düşünüyormuş diye söylüyorlar ve bana görede ETLİK civarındaki en değerli ve büyük arazilerden siz ne düşünüyorsunuz ya da bir bilginiz varmıdır burası ile ilgili?
Çevresindeki yerlerden ev alınabilir mi acaba ilerde değerlenme potansiyeli açısından...

http://img826.imageshack.us/img826/3512/adszoh.jpg

Sayın polkaad;
Bahsettiğiniz yeri uydu görüntüleri vasıtasıyla inceledim. Açıkçası bu boş alanla ilgili olarak herhangi bir bilgi yada takibim yoktu. Eğer bahsettiğiniz gibi o bölgeye Toki konut projesi uygularsa yada Belediye bir rekreasyon - yeşil alan ve sair çalışma gerçekleştirirse çevresini şimdi olduğundan daha cazip kılacağını tahmin ediyorum. Bununla birlikte arazinin yakın çevresinde yer alan ve konut alım satımı ile uğraşan emlakçılardan da fikir almanızı önereceğim. Ne de olsa o bölge ile ilgili satış tecrübeleri vardır ve bundan da istifade etmeniz yararınıza olacaktır diye düşünüyorum. Söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. Size sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-12-2010, 10:09
Degerli Serkan Bey, Golbasi Oyaca koyu hakkinda bir bilginiz var mi? Yarisi imarliymis, yarisi tarlaymis galiba.. Bir tandigim 5 donume 10.000 TL istiyor ama ben pahali buldum, Kizilay'a 65 km uzakliktaymis. Bir fikir beyan ederseniz mutesekkir olurum.. Biliyorum szi uzun zamandir mesgul ediyorum ve bir turlu bir faaliyet gosteremiyorum ama hayirlisiyla sizin sayenizde bir gun olacak insaallah... Sevgiler...

Sevgili OnurGururSeref;
Benim bir şikayetim yok :) Bilgim dahilinde olan her konuyu sizle ve dostlarla paylaşabilirim. Yapacağınız yatırımın isabetli olacağından hiç şüphe etmiyorum. Elbette araştıracaksınız. Önemli olan edindiğiniz bilgiler ışığında gönlünüzün rahat ettiği bir yatırımı gerçekleştirmenizdir. Bu yönde bir bilgi desteği sağlayabilirsek ne mutlu bize. Oyaca bölgesini plan üzerinden inceledim. Organize tarım bölgesi ve organize hayvancılık bölgeleri önerilmiş. Söylediğiniz gibi merkez çevresinde imarlı alanlar olduğu gibi imarsız alanlarda mevcuttur. Ankara merkeze belli bir mesafesi olduğunu kabul etmek gerekir. Çevresine baktığımda 2023 yılına kadar çok sürpriz bir çalışma olmazsa hali hazırdaki tarım alanı statülerini koruyacaklarını düşünüyorum. Bölgede arsa spekülasyonu olduğunu zannetmiyorum. Bu noktada bahsettiğiniz yerin çevresinde gerçekleşmiş alım satımlara ilişkin fiyatlar sorgulanabilir. Bunun içinde parsel bilgisi ve akabinde tapuda gerçekleşmiş işlemleri mercek altına almak gerekecektir.. Zikrettiğiniz rakam kulağa çok abartılı gelmemekle birlikte sorgulanması ve muadili satılıklarla mukayese edilmesinin de zararı olmayacaktır diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-12-2010, 10:16
Serhan Bey Merhaba;
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkur ederim.

Sayın Y@kup;
Rica ederim. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar

.

emlaksan
17-12-2010, 10:47
Merhaba;

Bizim gayrımenkul yatırımı ile ilgili kesin belirlenmiş tercihlerimiz veya önceliklerimiz yok... Örneğin "kat karşılığı yapalım", "arsa kooperatifi olsun" gibi sabit fikirlerimiz mevcut değil... En uygun seçeneğin ne olacağı hususunda araştırma içindeyiz...

Örneğin, 25 üye (ortak) ile küçük bir arsa alıp, müteahhide verdik ve sadece beş daire alabildik diyelim... Beş dairenin satış hasılatını 25'e böleriz... Babamların yazlık kooperatifinde altı öğretmen iki hisseye ortak girip, evler bitince her ikisini de satıp parayı bölüştüler. Yani mal bölüşümü falan olmadı ama hasılat bölüşümü oldu.

Arsa almak, kooperatif kurmak, kat karşılığı vermek; hepsi değerlendirilebilir... Bizim çıkış noktamız; düzenli gelire sahip, belli bir ödeme gücü olan, tek tek değil de bir araya gelince daha büyük yatırımlar yapma imkanı olan bizlerin, bu imkanımızı değerlendirebilmek...

Hatta biraz fantazi yapacak olursak; yatırım için Ankara da şart değil... Başka bir şehirde, hatta ilçede bile prim yapacak veya kolay satılacak bir yatırım olabilir... Yani amaç, değer kazanma da olabilir, karlı bir şekilde satmak da... Ancak, herkes Ankara'da yaşadığından hepimizin gözü önünde olsa daha iyi olur...

Aslında babamların memlekette (halamlar ile ortak) uygun bir arsası var. Küçük ama fena bir konumda değil... Bizimkilerin ihtiyacı olmadığı için arsa öylece duruyor. Antrenman amaçlı olarak, toplayacağımız para ile arsayı bizimkilerden satın alıp, müteahhide verelim diye düşünüyorum. Ancak, "bak babasının malı ile iş yaptı" durumu ortaya çıkmasın diye yanaşmıyorum.

Kısacası, örneğin 25 kişi olacaksak bile 25 parsel veya 25 daire/villa şart değil... Tabii kişi başına bir pay düşse iyi olur, bunun için uzun vadeli de düşünebiliriz.

Evet, nick'imden de anlaşıldığı gibi çoğumuz bankacıyız ve sadece bir imza ile uzun vadeli, oldukça düşük faizli ve yüksek tutarlı kredi kullanma imkanına sahibiz. Önemli olan bununla doğru yatırımı yapabilmek...

Sayın İhtiyar Bankacı;
Rica ederim. Hedeflerinizi anladım. Bu noktada size öncelikle Ankara gelişim planı üzerinden her yönü incelemekle başlamanızı öneririm. Bu doğrultuda size bilgi belge desteği verebiliriz. Gönlünüze göre ve isabetli bir yatırım yapmanızı dilerim.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
17-12-2010, 10:51
Serhan Bey İlgi Ve Alakanız İçin Çok Teşekkürler
Ben Sizden Haber Bekliyorum...
Selamlar

Sayın b-y;
Rica ederim. Bir kaç gün içinde bilgilendirmeye çalışacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

redking
17-12-2010, 11:23
Sayın redking;
Plan kesitiyle kendi kaynağımı karşılaştırdığımda sizin bahsettiğiniz yeri tam manasıyla anladım. Söylediğiniz gibi farklı yerler. Yargı sürecini takip etmediğimden detaylı düşünemiyorum. Kavşak planlıyken yargıya başvuru sebebiyle ana planda revizyon mu yapıldı merak ediyorum. Sizin yargı süreci hakkında bilginiz var mı? Bu kavşak planda yer alırken nereye bağlanmak üzere inşaası ön görülmüştü acaba bu sorunun yanıtı da işin mantığını kavramamız için yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

Sn. Emlaksan,

Şehir dışında yaşıyor olmam nedeniyle o bölgede ne oluyor bitiyor bende tam anlamıyla takip edemiyorum, adli durum hakkında da malesef bilgim yok. Benim şahsi fikrime göre o kavşak Eskişehir üzerinden izmire giden otoyolun başlangıç noktasıdır. Gölbaşı belediyesi internet sitesinde imar durumuna tıkladığınızda göreceksiniz. Fakat imar durumu arasıra güncelleniyor, o kavşakta bir var bir yok. Bunun sebebide o sayfada 1/25000 plan bazen görülüyor bazen görülmüyor. O kavşakta sadece 1/25000'de görülüyor. Hatırlarsanız daha önce o kavşağın artık görülmediğini fakat kavşağın olduğu yerde ESKİŞEHİR yazdığını, muhtemelen bunun sebebininde Ankara İzmir otoyolunun Eskişehir üzerinden geçecek olmasıdır diye yorumlamıştım. Ben bu durumu Ankara adana otoyol kavşağına benzetiyorum. Yapıldı yıllardır aynı şekilde duruyor. Buradada mantık bu sanırım, ankara adana otoyolu yaılırken bu kavşakta yapılacak, taki ankara izmir otoyolu yapılana kadar bekleyecek.

Saygılar

emlaksan
17-12-2010, 11:36
Sn. Emlaksan,

Şehir dışında yaşıyor olmam nedeniyle o bölgede ne oluyor bitiyor bende tam anlamıyla takip edemiyorum, adli durum hakkında da malesef bilgim yok. Benim şahsi fikrime göre o kavşak Eskişehir üzerinden izmire giden otoyolun başlangıç noktasıdır. Gölbaşı belediyesi internet sitesinde imar durumuna tıkladığınızda göreceksiniz. Fakat imar durumu arasıra güncelleniyor, o kavşakta bir var bir yok. Bunun sebebide o sayfada 1/25000 plan bazen görülüyor bazen görülmüyor. O kavşakta sadece 1/25000'de görülüyor. Hatırlarsanız daha önce o kavşağın artık görülmediğini fakat kavşağın olduğu yerde ESKİŞEHİR yazdığını, muhtemelen bunun sebebininde Ankara İzmir otoyolunun Eskişehir üzerinden geçecek olmasıdır diye yorumlamıştım. Ben bu durumu Ankara adana otoyol kavşağına benzetiyorum. Yapıldı yıllardır aynı şekilde duruyor. Buradada mantık bu sanırım, ankara adana otoyolu yaılırken bu kavşakta yapılacak, taki ankara izmir otoyolu yapılana kadar bekleyecek.

Saygılar

Sayın redking;
Değerlendirmelerinize aynen katılıyorum.
Selam ve saygılarımla

.

keske
19-12-2010, 10:58
Sayın Emlaksan,

Yenipeçenek'te nazım planında Üniversite alanının solundaki bölgede özellikle parsel no.:1086 olmak üzere 621, 661 ve 830 için neler söyleyebilirsiniz, konut alanı, emsal değeri ve yatırım için tavsiyeleriniz. Yakın bölgesinde Batı terminali ve hal planları da olduğu biliniyor.
Teşekkürler.

OnurGururSeref
19-12-2010, 17:55
Sevgili OnurGururSeref;
Benim bir şikayetim yok :) Bilgim dahilinde olan her konuyu sizle ve dostlarla paylaşabilirim. Yapacağınız yatırımın isabetli olacağından hiç şüphe etmiyorum. Elbette araştıracaksınız. Önemli olan edindiğiniz bilgiler ışığında gönlünüzün rahat ettiği bir yatırımı gerçekleştirmenizdir. Bu yönde bir bilgi desteği sağlayabilirsek ne mutlu bize. Oyaca bölgesini plan üzerinden inceledim. Organize tarım bölgesi ve organize hayvancılık bölgeleri önerilmiş. Söylediğiniz gibi merkez çevresinde imarlı alanlar olduğu gibi imarsız alanlarda mevcuttur. Ankara merkeze belli bir mesafesi olduğunu kabul etmek gerekir. Çevresine baktığımda 2023 yılına kadar çok sürpriz bir çalışma olmazsa hali hazırdaki tarım alanı statülerini koruyacaklarını düşünüyorum. Bölgede arsa spekülasyonu olduğunu zannetmiyorum. Bu noktada bahsettiğiniz yerin çevresinde gerçekleşmiş alım satımlara ilişkin fiyatlar sorgulanabilir. Bunun içinde parsel bilgisi ve akabinde tapuda gerçekleşmiş işlemleri mercek altına almak gerekecektir.. Zikrettiğiniz rakam kulağa çok abartılı gelmemekle birlikte sorgulanması ve muadili satılıklarla mukayese edilmesinin de zararı olmayacaktır diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.Yine cok dost, yine cok sicak, yine cok bilge bir yorum yazmissiniz.. Ellerinize, beyninize, gozunuze saglik! Tesekkur ediyorum..

Bu koyden alacagimiz tarlaya meyve agaclari ekebilir ve belki de 1-2 donumu uzerinde ahsaptan kuracagimiz bir ciftlik evine masalar atip, haftasonu icin yakin cevremizden insanlara sofra hizmeti verebilir miyiz diye dusundum.. İmarsiz bir topraga elektrik verirler mi, su varmis duydugum kadariyla..

adsiz
19-12-2010, 20:20
Sayın Emlaksan,

Bundan yaklaşık 10 ay önce size Etimesgut Erler Mah. 42404 ada'daki 222 m2'lik arsamın durumunu değerlendirmenizi rica etmiştim. O zamanki cevabınızda o bölgedeki plan belirsizliğinin fiyatları aşağıda tuttuğunu belirtmiştiniz. Duyduğum kadarıyla o bölgede bir imar değişikliğine gidilmiş ve arsamın bulunduğu yer çok katlı imarı almış. Son durum hakkında iki sorum var. Birincisi bu durum fiyatları ne derece etkiler? İkincisi, bölgede fiili olarak iskana başlanması sizce ne kadar zaman alır. İlginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar..

kayabilir
19-12-2010, 20:57
Sayın Emlaksan;

öncelikle böyle güzel bilgileri bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler. Bu zamanlarda doğru bilgiye ulaşmak yeterince zor :yes:

sizden ricam Kusunlar Mevkii hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanız. forumda yeniyim aradım ancak bulamadım. m2 fiyatı 50-60 TL arasında olduğu söyleniyor. sizce yatırım yapmak için ideal bir yer olabilir mi?

Belko kömür deposu ile çevre yolu arasında kalan alanı anlatmaya çalışıyorum.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir.

Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla...

OGUZ_GÜN
20-12-2010, 08:31
Serhan bey merhaba gölbaşı karagedik projesi gelişmelerde sıcak bir bilgi var mı bazı parsellere açılmış olan davalar sonuçlandımı birde bu adana otoyolu ne durumda bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımı sunuyorum bol kazançlar

tatumella
20-12-2010, 14:18
serhan bey bilginiz varsa aynı konuyla ilgili bende fikir almak isterim
davalık olan parseller hangileridir?(forum üyelerinin yapacağı veya düşündüğü alımlarda yol gösterici olacaktır)
Bu parsellere karşı açılmış olan davalar tüm projenin yeni baştan değerlendirilmesine yol açabilirmi?
saygılarımla.

emlaksan
21-12-2010, 17:27
Yine cok dost, yine cok sicak, yine cok bilge bir yorum yazmissiniz.. Ellerinize, beyninize, gozunuze saglik! Tesekkur ediyorum..

Bu koyden alacagimiz tarlaya meyve agaclari ekebilir ve belki de 1-2 donumu uzerinde ahsaptan kuracagimiz bir ciftlik evine masalar atip, haftasonu icin yakin cevremizden insanlara sofra hizmeti verebilir miyiz diye dusundum.. İmarsiz bir topraga elektrik verirler mi, su varmis duydugum kadariyla..

Sayın OnurGururSeref;
Rica ederim. Tüm olumlu düşünce ve ifadeleriniz için bende size teşekkür ederim. Sağlık ve başarılar diliyorum. Oyaca da söz ettiğiniz tarz bir şey niçin olmasın? Örnekleri var. Çayyolu Alacaatlı Dodurga koridorunda 10-15 sene evvel derme çatma çevrilen piknik alanları, restorantlar şimdi full ve çok daha profesyonel hizmet verir durumdalar. Tabii öyle sanıyorum ki bunda Çayyolu bölgesindeki şehirleşme hızının getirdiği insan yoğunluğu da nedenler arasındadır. Son olarak parsel bilgisi yada uydu görüntüsü olmadığından elektrik konusunda bir şey söyleyemiyorum. Oyaca dan yerinde öğrenmek daha iyi olur sanırım. Bu noktada alımınızla ilgili verebileceğimiz bilgi belge gibi bir destek söz konusu olursa memnuniyetle. Bilginiz olsun. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
21-12-2010, 17:39
Sayın Emlaksan,

Bundan yaklaşık 10 ay önce size Etimesgut Erler Mah. 42404 ada'daki 222 m2'lik arsamın durumunu değerlendirmenizi rica etmiştim. O zamanki cevabınızda o bölgedeki plan belirsizliğinin fiyatları aşağıda tuttuğunu belirtmiştiniz. Duyduğum kadarıyla o bölgede bir imar değişikliğine gidilmiş ve arsamın bulunduğu yer çok katlı imarı almış. Son durum hakkında iki sorum var. Birincisi bu durum fiyatları ne derece etkiler? İkincisi, bölgede fiili olarak iskana başlanması sizce ne kadar zaman alır. İlginiz için teşekkürler, iyi çalışmalar..

Sayın adsiz;
Evet o bölgede var olan sorun çözüldü sayılır. Geçmişte bu bölgede plan belirsizliğinin sürdüğünü ve mevcut sorunun ancak emsal arttırımı yoluyla çözülebileceğini değerlendirmiştik. Nitekim süreç içerisinde plan, çok katlıya yanılmıyorsam 1,5 emsale sahne oldu. Bu durum fiyatları kesin olarak yukarılara taşıyacaktır. Bana göre ne kadar çok yoğunluk o kadar çok kazanç anlamına gelmektedir. Misalen. Yapılaşmanın çok vakit alacağını düşünmüyorum. Çok geniş bir alan olmasa da mutlak tercih görecektir. Lokasyonu zaten güzeldi ve şimdi aldığı yüksek emsalle birlikte aynı konum daha çekici görünecektir. Bir çok açıdan ve ticari manada da. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-12-2010, 18:13
Sayın Emlaksan;

öncelikle böyle güzel bilgileri bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürler. Bu zamanlarda doğru bilgiye ulaşmak yeterince zor :yes:

sizden ricam Kusunlar Mevkii hakkındaki görüşlerinizi paylaşmanız. forumda yeniyim aradım ancak bulamadım. m2 fiyatı 50-60 TL arasında olduğu söyleniyor. sizce yatırım yapmak için ideal bir yer olabilir mi?

Belko kömür deposu ile çevre yolu arasında kalan alanı anlatmaya çalışıyorum.

Umarım yeterli bilgi verebilmişimdir.

Şimdiden teşekkürler

Saygılarımla...

Sayın kayabilir;
Rica ederim. İlginize teşekkür ederim. Kusunlar bölgesinin büyük bölümü imarlıdır. Belirttiğiniz fiyat imar geçmemiş Kusunlar arazisine işaret etmektedir. Bu durumda size sormam gerekir, hedefleriniz nelerdir, yatırım için bütçeniz ne kadardır, yatırıma girdikten kaç yıl sonra hedefinize ulaşmayı bekliyorsunuz? Diğer yandan Kusunlara giden bölge üzerinde ciddi ticari yatırımlar yapılmaktadır. Doğu cep otogarının planlı olduğunu ilerde bununda devreye gireceğini düşünürsek tabloyu daha iyi kavrayabiliriz. Kaldı ki Kusunlar arazisindeki emsal de hayli yüksek. Hemen kuzeyde ~ 4000 +/- konutluk etap Toki Projelerini ve orada yaşayacak insanları hesaba katarsak işin esasını da yakalayabiliriz diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-12-2010, 18:21
Serhan bey merhaba gölbaşı karagedik projesi gelişmelerde sıcak bir bilgi var mı bazı parsellere açılmış olan davalar sonuçlandımı birde bu adana otoyolu ne durumda bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımı sunuyorum bol kazançlar

serhan bey bilginiz varsa aynı konuyla ilgili bende fikir almak isterim
davalık olan parseller hangileridir?(forum üyelerinin yapacağı veya düşündüğü alımlarda yol gösterici olacaktır)
Bu parsellere karşı açılmış olan davalar tüm projenin yeni baştan değerlendirilmesine yol açabilirmi?
saygılarımla.

Sayın OGUZ_GÜN; Sayın tatumella;
Dün değerli forum dostumuz Oğuz bey ile görüşme yaptım. Kendisi planın geneline ilişkin bir yeni çalışmanın yapılacağı bilgisini verdi. Açılan davalarla ilişkili olduğunu zannediyorum. Detaylı bilgiler edindikten sonra forum ile paylaşacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

selcuk40
21-12-2010, 22:31
Değerli forum üyeleri ırmakkent hakkında bilgisi olan varmı.Ayrıca akıllı bir yatırımmıdır.http://www.irmakkent.com/ bu linkten inceleyebilirsiniz.

OGUZ_GÜN
22-12-2010, 12:43
Serhan bey gölbaşı karagedik planı değişirse bizim yerlerimizde değişirmi imarlı tapularımız yenilenecek mi birde proje içinde olan parsellerin bu değişiklikle proje dışına çıkma ihtimali varmı birde yeni parselesyonlar ne zamana biter degerli bilgilerinizle bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımı sunuyorum.
Arkadaşlar form dan bu konuda bilgisi olan varsa da bilgilendirebilirse çok sevinirim.
Herkese bol kazançlar

tatumella
22-12-2010, 13:38
sayın emlaksan
değerli bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim forum dostlarıyla birlikte bu konuyu takip etmekte fayda var diye düşünüyorum saygılarımla.

b-y
22-12-2010, 14:49
Sn Serhan Bey 3-4 gün önce sormuş olduğum bu arsa ile ilgili bir Bilgi varmı? Teşekkürler

Herkese Selamlar;

Şimdiden teşekkürler

emlaksan
22-12-2010, 15:01
Serhan bey gölbaşı karagedik planı değişirse bizim yerlerimizde değişirmi imarlı tapularımız yenilenecek mi birde proje içinde olan parsellerin bu değişiklikle proje dışına çıkma ihtimali varmı birde yeni parselesyonlar ne zamana biter degerli bilgilerinizle bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
Saygılarımı sunuyorum.
Arkadaşlar form dan bu konuda bilgisi olan varsa da bilgilendirebilirse çok sevinirim.
Herkese bol kazançlar

Sayın OGUZ_GÜN;
Bölgedeki durumla ilgili ilk bilgilere değerli forum dostumuz Oğuz bey vasıtasıyla eriştim. Konuyu detaylı araştırmak istiyorum. Yargı boyutundan plan boyutuna kadar. Malumunuz süreçler beklentiler kadar süratli değil. Ulaşacağım bilgileri forumla paylaşacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-12-2010, 15:07
Sn Serhan Bey 3-4 gün önce sormuş olduğum bu arsa ile ilgili bir Bilgi varmı? Teşekkürler

Sayın b-y;
Yeri araştırdım. Hemen yakınlarında satılık hisselere rastladım. İstenen rakamlar 4 ila 8 lira arasındadır ve yine yer ve konumlarına göre değişiklik göstermektedir. İmar açısından yakın zaman içerisinde bir gelişme olmasını beklemiyorum. İleriye dönük değerlendirilmesinde fayda var. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
22-12-2010, 15:10
sayın emlaksan
değerli bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim forum dostlarıyla birlikte bu konuyu takip etmekte fayda var diye düşünüyorum saygılarımla.

Sayın tatumella;
Rica ederim. Konuyu hep birlikte takip edip ulaşacağımız bilgileri paylaşalım. Size katılıyorum ve teşekkür ediyorum.
Saygılarımla,
Serhan

.

b-y
22-12-2010, 15:54
Sayın b-y;
Yeri araştırdım. Hemen yakınlarında satılık hisselere rastladım. İstenen rakamlar 4 ila 8 lira arasındadır ve yine yer ve konumlarına göre değişiklik göstermektedir. İmar açısından yakın zaman içerisinde bir gelişme olmasını beklemiyorum. İleriye dönük değerlendirilmesinde fayda var. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

Sayın Serhan Bey Vermiş olduğunuz Bilgiler için çok teşekkür ederim.Demekki bir 25 yıl daha unutulması gereken bir yer:)

ozkan
22-12-2010, 22:59
ankara büyükşehir belediyesinde karagedik planları askıda bekliyor...

emlaksan
23-12-2010, 14:54
Sayın Serhan Bey Vermiş olduğunuz Bilgiler için çok teşekkür ederim.Demekki bir 25 yıl daha unutulması gereken bir yer:)

Sayın b-y;
Rica ederim. Uzun vade içerisinde düşünmek gerekir ancak her zaman bir sürpriz ihtimaline yer vermek gerek. Şu an itibarıyla yakın zamanlı çalışma gözükmüyor diyebiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

adsiz
23-12-2010, 16:15
Sayın Serhan Bey,

Verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Mahsuru yoksa iki sorum daha olacak konuyla ilgili: 1. Fiyatların ne düzeyde seyredeceğine ilişkin rakamsal bir tahmininiz var mıdır acaba?

2. Cehaletimi maruz görün ancak normal şartlarda bu boyuttaki bir arsanın (222 m2) sahibi yapılaşma başladığında müteahhitten kaç daire alabilir?

Nazik yardımlarınız için şükranlarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim..

emlaksan
23-12-2010, 21:46
Sayın adsız;
Rica ederim. Hiç sorun değil. Rahat olun. Bu noktada yeni tapularınız dağıtıldığında ek bir kesinti yapılmış mı yapılmamış mı onu göreceğiz. Buna göre hesap etmek gerekir. Bu konu netleştiğinde bana bildirirseniz ne getiri sağlayacağını hesaplamaya çalışırız. Sağlıkla kalınız. Rakamsal bir tahminde bulunmak bu aşamada zor. Arz ve talep arasındaki ilişki zaman içerisinde fiyatları netleştirecektir. Ancak size şunu söyleyebilirim. NŞA fiyatların şimdiki değerinin çok daha üstüne çıkacağını düşünüyorum. Elbette zaman içerisinde. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
23-12-2010, 21:57
Sayın ozkan;
Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim. Kısa süre içinde revize edilen planı incelemek istiyorum. Tuncay bey kardeşimizden aldığım bilgiye göre proje dışı villalıklar ve proje içi 1,50 emsalli yerler emsal 1 de birleştirilmiş. Proje içi golf alanı civarında yer alan villalıkların ise emsallerinde değişme yokmuş. Tuncay kardeşimize de paylaştığı bilgiler için teşekkür ediyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
24-12-2010, 15:37
Serhan bey gölbaşı karagedik projesi planlarını inceleye bildiniz mi?planda değişiklik var mı bundan sonra ne olcak bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim
saygılarımı sunuyorum bol kazançlar
forum daki arkadaşlardan da konuda bilgisi olan varsa bilgilendirebilirse çok sevinirim.

ugrsss
25-12-2010, 10:04
İyi günler, 896 parselde maliyetim metrekare bazında 85 TL olan 700 metre kare hissem var. fiyatlar 105 tl ye kadar yükselmiş, sinpaşla ilgili kesin bir netlik yokken sadece haberinin olması bile bu fiyatlara gelmesine neden oldu...Bu durumu bir balon mu, piyasada fiyatı belirleyici güç kim:? Sahibinden.com mu??

Benim merak ettiğim, imarsız olan bu arsaların akıbeti? Yeşil alan ya da sit alanı olma ihtimalleri var mı, tamamen sürü psikolojisi ile aldım bu hisseyi ve neredeyse tüm yatırımımı buraya yaptım, zararlı çıkar mıyım..?

Bankalar istanbula Üst kurullar istanbula taşınıyor, Ankaranın neredeyse bürokrat kesimleri İstanbula gidicek, Bu da Ankara'dan gidecek olan kaliteli yaşam prensibine sahip insan profilinin ayrılmasına neden olucak...Herhangi bir fizibilite çalışması yapıldı mı bu konuda yani, yapılacak olan lüks evleri 1,5 milyon gibi yüksek fiyatlardan alabilecek zengin kişiler var mı ankarada...? Yoksa bu bir oyun mu...? Daha çok zengin olmak isteyen bazı .....nın bir spekülasyonundan mı ibaret? Sayın emlaksan burdaki bilginize güvenerek bu sorumu size sordum...cevabınız için şimdiden teşekkür ederim...

emlaksan
25-12-2010, 11:46
Sayın OGUZ_GÜN;
Karagedik planını henüz görmedim. İncelediğimde bilgilerimi paylaşacağım. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
25-12-2010, 12:15
Sayın ugrsss;
Rica ederim. Fiyat hususunda belirleyici olan faktör esasen arz talep ve beklentilerin kuvvetiyle ilişkilidir diye düşünüyorum. Bu konuyla ilgili olarak geçmişte yaptığımız değerlendirmelerde 902 parselde yaşanacak bir gelişme sonrasında fiyatların belli seviyelere yükselteceğini tahmin etmiştik. Diğer yandan sorularınızın tümüne yanıt vermek bu aşamada mümkün değil. Yaşanacak gelişmelerle birlikte değerlendirmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Vizyonel bölgeler daima talep alır. Bu da yatırımcılar açısından olumlu bir durum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

tatumella
25-12-2010, 12:50
895-896 parseller hakkında merak ettiğim bir nokta var bu parseller tarla statüsünde iken buradan sonradan alınan hisseler önemli bir şufa hakkı riski içeriyor diye düşünüyorum bu parsellerde 1000 lerce hisse sahibi olduğuna göre,
buralarla ilgili pozitif bir gelişmede tarlanın eski hissedarlarından biri tapudaki hisse fiyatı üzerinden son 2 yıl içinde alım yapmış hissedarların paylarını toplayabilirmi?

emlaksan
25-12-2010, 13:28
895-896 parseller hakkında merak ettiğim bir nokta var bu parseller tarla statüsünde iken buradan sonradan alınan hisseler önemli bir şufa hakkı riski içeriyor diye düşünüyorum bu parsellerde 1000 lerce hisse sahibi olduğuna göre,
buralarla ilgili pozitif bir gelişmede tarlanın eski hissedarlarından biri tapudaki hisse fiyatı üzerinden son 2 yıl içinde alım yapmış hissedarların paylarını toplayabilirmi?

Olasılıklar içerisinde bu var. Ancak sıkça rastlanan bir durum olduğu söylenemez.
Selamlar

.

OnurGururSeref
25-12-2010, 14:27
Sevgili Serhan Bey, gecen gun bana yazdiginiz son derece aydinlatici (Oyaca koyu ile ilgili) bilgilerden sonra son bir soruyla karar asamasina geldim.. Sorum su: 10 bin TL ya, gidip Oyaca koyunden 5-6 donum tarla mi alsam (50-60 km uzaktan), yoksa sizin onereceginiz daha yakın baska bir koyden mi alsam daha akilci davranmis olurum? Niyetim, sizin de hep vurguladiginiz gibi, ortada hic deger meger yokken sahip olup, talep olmaya baslayinca yuksek fiyattan satmak ama bu arada da ya ekerek, ya da daha once bahsettigim gibi bir sekilde kullanabilmek.. Not: Etrafini dikenli tel ve beton cubuklarla cevirmek sizce pahaliya mal olur mu, ekilen urunlerin talan edilmesini engelleyebilir mi?

Ne dersiniz?

Sevgiler...

emlaksan
25-12-2010, 16:43
Sayın OnurGururSeref;
Hatırladığım kadarıyla sizin bir planınız vardı. Eninde sonunda gerçekleştireceğim dediğiniz bir girişim. Eğer bu amaca yönelik Oyaca tercih ediyorsanız mantıklı olabilir. Yok amaç kazanmak ise çok toprak az para ile yüksek getirisi olacak planlı ve henüz farkına varılmamış bir bölgeye yatırım da yapılabilir. Siz ne yapacağınıza karar verin ben de size alternatif bir öneri de bulunayım.
Selam ve sevgiler,
Serhan

.

samurai
25-12-2010, 20:21
"Yok amaç kazanmak ise çok toprak az para ile yüksek getirisi olacak planlı ve henüz farkına varılmamış bir bölgeye yatırım da yapılabilir"

Sn.Emlaksan,

Bu tip önerileriniz varsa lütfen bizimle de paylaşın,sonuçta geleceği olan bölgelerde toprağa yatırıp bir 5-10 yıllığına unutabilecek birikimleri olan kişiler var aramızda!!

emlaksan
26-12-2010, 00:28
Sayın samurai;
Yukarıdaki ifademi misalen kullandım. Tüm Ankara yı mercek altına almak gerekir. Doğu istikametinde yakalanabileceğini düşünüyorum.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
26-12-2010, 11:15
Ben cevabimi aldim sizden sevgili Serhan Bey, sagolunuz! Her zaman size ve arkanizdan da soyledigim gibi cok saglam bir insansiniz. Ne dileginiz varsa, olsun! :)

Az sonra esim ve ufak oğlumla hem gezme olsun hem de tanima olsun diye Oyaca'ya gidiyorum.. Ya nasip!

ugrsss
26-12-2010, 13:16
895-896 parselle ilgili...
Şufa hakkının kullanılması;
Hisseli taşınmazlarda şufa hakkının (önalım hakkı) kullanılması hak düşürücü süreye tabi olup, diğer hissedarlar tarafından satışın yapıldığını öğrendikleri tarihten
itibaren bir ay, öğrenilmemesi durumunda on yıldır. Bu sürenin geçirilmesi
hak düşürücüdür.

emlaksan
26-12-2010, 13:28
Bilgi;

Kanuni Şufa Hakkı ile ilgili olan hak düşürücü süre değişti. Diğer hissedarlara haber vermek suretiyle yapılan alımlarda 90 gün, diğer usulde ise 2 yıl olarak tanımlandı. Bir de sözleşmeden doğan şufa hakkı var ki bunda süre 10 yıla kadardır. Ancak bu tür bir örnekle hiç karşılaşmadım.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
26-12-2010, 13:33
Sayın OnurGururSeref;
Teşekkür ederim. Siz de sağolunuz. Ailenizle birlikte güzel bir keşif gezisi yapmanızı diliyorum. Sağlık ve mutluluklar...
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

OnurGururSeref
26-12-2010, 20:58
Sayın OnurGururSeref;
Teşekkür ederim. Siz de sağolunuz. Ailenizle birlikte güzel bir keşif gezisi yapmanızı diliyorum. Sağlık ve mutluluklar...
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.Tesekkur ederim sayin Serhan Bey.. Bahsettigim geziyi yaptik iyi de oldu.. Eşim ve ben dura dura, fotograf ceke ceke gittik.. Maalesef sizlere yazdigim fiyatta degilmis tarlalar. Daha dogrusu ise yarar, yol kenari tarlalar oyle degilmis.. Haymana yolu kenari yerler 1000m2 si 20.000 TL civariymis.. Yesilcam mahallesi denen yerde icerilere dogru yerlerde 1000m2 si 2000 - 3500 TL yerler varmis, hatta konustugum adam dekarini gecen sene 9000 TL ya sattigini soyledi.. Ama köy cok guzel. Her turlu esnafi var, evler bakimli, şık sayılabilir. Her gun sabah 06 aksam 08 minibus varmis Oyaca koyune.. İnsanlar merkezde memur cogu ve gidip geliyorlarmis.. Bakalim, nasip! Buradan daha once merkeze 27-30 Km olan Hacıhasan koyu var.. Sonra da İkizler.. Aqua park tan az ileride.. Buralar da guzel yerlermis valla.. İste kesife cikmadan bilemiyorsunuz, Google Earth'a bos bos bakiyorsunuz...

Olanaklari zorlamaya calisacagiz.. Herkese sevgiler...

http://img266.imageshack.us/img266/6600/oyacakoyu002.jpg

http://img692.imageshack.us/img692/4764/yolkenarindabirarsauzer.jpg

emlaksan
26-12-2010, 21:47
Sevgili OnurGururSeref;
Rica ederim. Uydu plan pafta üçgeninden sonra toprak üzerinden değerlendirmek faydalı oluyor, haklısınız. Fiyatlar değişebilir. Önemli olan amacınıza uygun yeri seçmenizdir diye düşünüyorum. Takıldığınız bir konu olursa haberleşiriz. Allah gönlünüze göre bir yer almanızı nasip etsin. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

muratti833
27-12-2010, 00:39
sayın emlaksan yapracıktan 312 ve 314 parselden arazi aldım sizce nasıl uygunmu mevki neresi oluyor. değerlendirmelerinizi yazarsanız memnun olurum iyi günler.

sonbahar78
28-12-2010, 00:16
İyi akşamlar...
Benim de bir iki sorum olacak. Resim ekleyemedim ama kusura bakmazsanız tarif edeyim yeri. google haritadan bakınca Pursaklar Sarayköy Alacaören arasında Fatih Mah. diye geçen bir yer var. Sanırım buradaki yerler imar planından dolayı 3-4 kere mahkemelik olmuş büyükşehirle. Karar verilmiş itiraz edilmiş iptal edilmiş sürekli parseller değişmiş. Ben bu işlerden pek anlamadığım için kabaca anlattım kusura bakmayın. En son burdaki toprakların bir kısmı toki arazisi bir kısmı da villa arazisi olmasına karar verilmiş. Dediğim gibi tam olarak nasıl söylenir bilmiyorum ben bu işlerden hiç anlamayan biri olarak söylüyorum öğrendiklerimi.

Öncelikle bu yer hakkında tam bilgi sabihi olan var mı? Bilgi sahibi olan biris detaylı bilgi verebilir mi?
Ayrıca burada satılık bir arsa var. Villa arazisi olarak söylenen yerde. Toplamı 1800 m imiş. 1000 m si satılık. 800 m si hazineye aitmiş. 55.000 TL istiyorlar. Acaba fiyat nasıl? Burası yatırım yapmaya değer bi yer mi? Ayrıca dediğim gibi 3-4 kere burasının imar planı değişmiş.

Bir de toki ile ilgili birşey sormak istiyorum. Tokiye başvurmayı düşünüyorum. Kazanda Tokiye girmek mantıklı mı? Oraya alternatif olarak fiyat olarak ona yakın Yapracık var. Ama orda şuan için alıncak yer kalmamış. İlerde tekrar satışa çıkan yer olur mu bilmiyorum.

omergoktas1985
28-12-2010, 16:05
Arkadaslar selamlar ankara ulus seyran hattında yarım hisse dolmus var aylık 2.800 kira getiriyor 550.000 tl isteniyor düşünen olursa görüşülür...0532.581.86.81 TELEFON NUMARAMIZ...

emlaksan
28-12-2010, 18:59
sayın emlaksan yapracıktan 312 ve 314 parselden arazi aldım sizce nasıl uygunmu mevki neresi oluyor. değerlendirmelerinizi yazarsanız memnun olurum iyi günler.

Sayın muratti833;
Yapracık bölgesi planlıdır. Dolayısıyla bu bölgede yatırım yapılabilir. Özellikle Toki Yapracık Projesi hayata geçince bölgeyi olumlu etkiledi, beklentileri kuvvetlendirdi ve hareket geldi. Ayrıca Eskişehir yoluna hayli yakın. Bu da avantajdır. Bir ara uğrarsanız netcad-uydu vasıtasıyla parsellerin yerini inceleyebilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
28-12-2010, 19:10
İyi akşamlar...
Benim de bir iki sorum olacak. Resim ekleyemedim ama kusura bakmazsanız tarif edeyim yeri. google haritadan bakınca Pursaklar Sarayköy Alacaören arasında Fatih Mah. diye geçen bir yer var. Sanırım buradaki yerler imar planından dolayı 3-4 kere mahkemelik olmuş büyükşehirle. Karar verilmiş itiraz edilmiş iptal edilmiş sürekli parseller değişmiş. Ben bu işlerden pek anlamadığım için kabaca anlattım kusura bakmayın. En son burdaki toprakların bir kısmı toki arazisi bir kısmı da villa arazisi olmasına karar verilmiş. Dediğim gibi tam olarak nasıl söylenir bilmiyorum ben bu işlerden hiç anlamayan biri olarak söylüyorum öğrendiklerimi.

Öncelikle bu yer hakkında tam bilgi sabihi olan var mı? Bilgi sahibi olan biris detaylı bilgi verebilir mi?
Ayrıca burada satılık bir arsa var. Villa arazisi olarak söylenen yerde. Toplamı 1800 m imiş. 1000 m si satılık. 800 m si hazineye aitmiş. 55.000 TL istiyorlar. Acaba fiyat nasıl? Burası yatırım yapmaya değer bi yer mi? Ayrıca dediğim gibi 3-4 kere burasının imar planı değişmiş.

Bir de toki ile ilgili birşey sormak istiyorum. Tokiye başvurmayı düşünüyorum. Kazanda Tokiye girmek mantıklı mı? Oraya alternatif olarak fiyat olarak ona yakın Yapracık var. Ama orda şuan için alıncak yer kalmamış. İlerde tekrar satışa çıkan yer olur mu bilmiyorum.

Sayın sonbahar78;
Bahsettiğiniz yerin tapu bilgilerini bana iletebilirseniz inceler, tam manasıyla yeri anlar ve sorularınıza yanıt verebilirim.
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
29-12-2010, 09:47
Serhan bey gölbaşı karagedik planını inceleyebildinizmi ayın 10 da askıdan incekmiş galiba

emlaksan
29-12-2010, 11:57
Serhan bey gölbaşı karagedik planını inceleyebildinizmi ayın 10 da askıdan incekmiş galiba

Vakit bulabilirsem bugün olmazsa yarın inşallah diye düşünüyorum.
Selamlar

.

mgoker
30-12-2010, 00:48
Serhan Bey Merhabalar,

Çayyolu Alacaatlı bölgesinde müstakil ev ararken bir villa kooperatifine baktım bugün. İlgili kooperatifle ilgili görüşlerinizi almak için tarafınıza bir e-posta atabilir miyim? Malum bu konularda çok bilgi sahibi değiliz. Araştıralım diyince ilk akla siz geliyorsunuz.

Teşekkürler,

OnurGururSeref
30-12-2010, 01:02
Serhan Bey Merhabalar,

Çayyolu Alacaatlı bölgesinde müstakil ev ararken bir villa kooperatifine baktım bugün. İlgili kooperatifle ilgili görüşlerinizi almak için tarafınıza bir e-posta atabilir miyim? Malum bu konularda çok bilgi sahibi değiliz. Araştıralım diyince ilk akla siz geliyorsunuz.

Teşekkürler,Cok ozel degilse bu koop tan bize de bahsetseniz! Tskler...

mgoker
30-12-2010, 01:06
Merhabalar,

Çok özel değil tabii ki. Alacaatlı bölgesinde Batıbirlik kapsamında yer alan birden çok kooperatif var. Açıkcası bu yapıyı çok çözemedim. Hepsi Batıbirlik ancak birbirinden bağımsız yapılıyorlar gibi ve birbirlerine çok yakınlar. İş kooperatif olunca ve birden fazla alternatif olunca bile birine danışma ihtiyacı duydum. Bana kalsa hepsi uygun ve de fırsatmış gibi görünüyor..

wdc
30-12-2010, 04:28
CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, Ankara'da 5 yeni ilçe kurulması için yasa teklifi verdi. Teklifte, Temelli, Hasanoğlan, Yenikent, Batıkent ve Çayyolu'nun ilçe olması isteniyor.

Teklifin gerekçesinde, kamu hizmetlerinin daha yaygın, eşit ve nitelikli olarak verilmesi, var olan belediyelerin yükünün azaltılarak vatandaşlara daha sağlıklı ve hızlı olarak ulaştırılmasının amaçlandığı ifade edildi.

Kurulması öngörülen ilçelere bağlanması talep edilen mahalleler ise şöyle:

Temelli: Babayakup, Gedikli, Güreş, Hıdırşeyh, Poyraz, Olukpınar, Macun, Yenidoğan, Atatürk, Cumhuriyet, Hürriyet, İstiklal, Alagöz, Alcı, Beyobası, Bacı, Çokören, Girmeç, Hisarlıkaya, Malıköy, Ücret, Türkobası ve Yenihisar.

Hasanoğlan: Lalahan (Belde), Yeşildere (Belde), Şehitlik, Havuzbaşı, İstasyon, Fatih, Bahçelievler ve Muzaffer Ekşi.

Yenikent: Atatürk, Mareşal Çakmak, Menderes, Çoğlu, İncirlik, Mülk, Yenikayı, İlyakut, Akçaören, Hürriyet, Cumhuriyet, Adalet ve Erkeksu.

Batıkent: Karacakaya, Yuva, Memlik, Susuz, Yakacık, Ostim, Ergazi, Batısitesi, İlkyerleşim, İnönü, Kardelen, Kentkoop, Uğur Mumcu ve Yenibatı.

Çayyolu: Çayyolu, Aşağı Yurtçu, Bağlıca, Şehitali, Beytepe, Taşpınar, Yapracık, İncek, Yukarıyurtçu, Tuluntaş, Fevziye, Ballıkuyumcu, Alacaatlı, Dodurga, Mutlukent, Konutkent, Yaşamkent, Koru Mahallesi, Ahmet Taner Kışlalı, Mustafa Kemal, Söğütözü, Ortadoğu, Dumlupınar, Bilkent ve Ümit Mahallesi.

bu haber le ilgili bilgisi olan var mi?

emlaksan
30-12-2010, 11:59
Serhan Bey Merhabalar,

Teşekkürler,

Sayın mgoker;
Elbette e posta gönderebilirsiniz. Her ne kadar kooperatifler konusunda bir araştırmam olmasa da sizle lokasyon ve diğer açılardan düşüncelerimi paylaşabilirim.
Selamlar,
Serhan

.

sampek77
30-12-2010, 17:10
Herkese Hayırlı Günler Diliyorum. Bir Hafta Kadar Önce TOKİ Kurumuna "Sincan Saraycık Köyü Peçenek ve Çiçektepe Köyünü İçine Alacak Şekilde Bir 3.Gecekondu Önleme Bölgesi Çalışması Duyumları Alıyoruz.Gerçeklik Payı Varmı?" diye Sormuştuk Cevabı Aynen İletiyorum.

775 sayılı Gecekondu Kanunu uyarınca oluşturulan Ankara ili, Sincan ilçesi, 3 Nolu Gecekondu Önleme Bölgesi planlama çalışmaları devam etmekte olup, (Çiçektepe)191 ve (Saraycık) 229 parsel sayılı taşınmazlar 775 sayılı Gecekondu Kanunu uyarınca oluşturulan Ankara ili, Sincan ilçesi, 3 Nolu Gecekondu Önleme Bölgesi içerisinde yer almamaktadırlar. Bilginize,

emlaksan
31-12-2010, 08:38
Merhaba,
Karagedik planını askıda gördüm. Konut alanlarında Emsal 1 ve hmax serbest şeklinde birleştirilmiş. Golf bölgesi villa alanlarında %25 kullanım hmax 7 metre şeklinde. İlerleme oldukça tekrar değerlendirme yapalım diye düşünüyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim. ,
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
31-12-2010, 09:27
Serhan bey bu gelişme olumlumu bundan sonra süreç nasıl işler alt yapı çalışmalarını geciktirirmi anladığım kadarıyla parsellerde değişiklik olmuycak galiba proje içindeki parsellerin proje dışına çıkma ihtimali olur mu degerli bilgilerinizle bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.
Saygılarımla

ikay
31-12-2010, 12:12
Merhaba,
Karagedik planını askıda gördüm. Konut alanlarında Emsal 1 ve hmax serbest şeklinde birleştirilmiş. Golf bölgesi villa alanlarında %25 kullanım hmax 7 metre şeklinde. İlerleme oldukça tekrar değerlendirme yapalım diye düşünüyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim. ,
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey,
Size gönderdiğim mesajdaki parsel numarasının proje kapsamındaki yerine bakabildiniz mi? yorumlayabilirseniz çok sevinirim. İlginiz için çok teşekkürler

Y@kup
31-12-2010, 14:05
[QUOTE=emlaksan;5180977]
Sayın Y@kup;
Selamlar,
Serhan
Merhaba Serhan Bey;
Daha önce konuştuğumuz yukarıdaki konu hakkında herhangi bir gelişme varmı acaba?
(Mühye köyü höyüklü mevki- 510 parsel 1000 m2)
Tşk'ler.

ikay
31-12-2010, 19:43
Sayın forum arkadaşlarım
Hepinizin yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini ve doğru zamanda doğru yatırım yapmanızı dilerim

emlaksan
31-12-2010, 19:56
Serhan bey bu gelişme olumlumu bundan sonra süreç nasıl işler alt yapı çalışmalarını geciktirirmi anladığım kadarıyla parsellerde değişiklik olmuycak galiba proje içindeki parsellerin proje dışına çıkma ihtimali olur mu degerli bilgilerinizle bizi aydınlatırsanız çok sevinirim.
Saygılarımla

Sayın OGUZ_GÜN;
Genel bakışla emsali 1,50 olanların 1 e inmesi dışında olumsuz bir taraf göremiyorum diyebilirim. Bu tarz bir değişiklik kuvvetle muhtemel yargı süreciyle alakalı bir durumdan kaynaklanmış olabilir. NŞA proje dışına çıkarılacak parsel olduğunu sanmıyorum.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-12-2010, 20:00
Serhan Bey,
Size gönderdiğim mesajdaki parsel numarasının proje kapsamındaki yerine bakabildiniz mi? yorumlayabilirseniz çok sevinirim. İlginiz için çok teşekkürler

Sayın ikay;
Rica ederim. Plan henüz onaylanmadığından pafta yedeğimizde değil. Bu sebeple onaylı uygulama planını gördükten sonra parselin durumunu değerlendirebileceğiz. Bir müddet sonra tekrar hatırlatınız. Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-12-2010, 20:03
[QUOTE=emlaksan;5180977]
Sayın Y@kup;
Selamlar,
Serhan
Merhaba Serhan Bey;
Daha önce konuştuğumuz yukarıdaki konu hakkında herhangi bir gelişme varmı acaba?
(Mühye köyü höyüklü mevki- 510 parsel 1000 m2)
Tşk'ler.

Sayın Y@kup;
Bir hafta pazartesi günü sizi bilgilendireceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
31-12-2010, 20:05
Tüm forum dostlarımızın yeni yılını kutlar sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

redking
02-01-2011, 16:28
Tüm forum dostlarımızın yeni yılını kutlar sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

Sizinde yeni yılınız kutlu olsun, bol enerji, sağlık, mutluluk ve kazanç dilerim.

emlaksan
02-01-2011, 18:24
Sayın Y@kup;
Mühye 510 parsel sanırım ifraz olmuş. Benim paftamda görünmüyor. Ancak yerini tahmin ediyorum. Otobanın hemen alt kısmında. Dolayısıyla şu an orada 85 liranın altında yer olmadığını söyleyebilirim. Bugün tesadüfen o bölgede yer arayan bir arkadaşla görüştüm. Kendisi 88-90 lira fiyatlar aldığından bahsetti. Bir kaç emlakçı dostumdan da aynı şekilde teyit aldım. Bilginiz olsun.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
02-01-2011, 18:25
Sayın redking;
Teşekkür ederim. Aynı dileklerle...
Selamlar

.

emlaksan
02-01-2011, 19:05
Bilgi;
Pursaklar Saray istikametinde dar bir bölgede (Pursakların kuzeyinde) plan revizyonu gerçekleşiyor. Buna göre daha evvel sanayi bölgesi olarak önerilen alan yapılan değişiklikle bu kez konut alanı olarak önerilmektedir. Emsal in yüksek olacağını zannediyorum. Fatih mahallesini soran bir forum dostumuz vardı yazısını aradım ancak atlamış olmalıyım, bulamadım. Bahsettiğim bölge ile aynı yerdir. Tüm dostlarımızın dikkatine sunuyorum. Yakın zaman içerisinde bu bölgeyi ziyaret etmeyi planlıyoruz. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

scazi06
03-01-2011, 23:05
Serhan abi hatırlarsan senin sayende Dodurgadan arsa sahibi olmuştum.

Senden bir ricam olacaktı beniim kardeşimde arsa almayı düşünüyor. Dodurga bölgesinde elinde 400m2 civarında satılık bir arsa varmı varsa fiyat ve parsel bilgisini verirsen ssevinirim. Pursaklar Saray mevkide olabilir

ilgin için şimdiden çok teşekkür ederim

mail olarakda mesaj atttım serhan abi

mgoker
04-01-2011, 00:20
Sayın mgoker;
Elbette e posta gönderebilirsiniz. Her ne kadar kooperatifler konusunda bir araştırmam olmasa da sizle lokasyon ve diğer açılardan düşüncelerimi paylaşabilirim.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey,
Posta adresinizi paylaşır mısınız?
Teşekkürler,

emlaksan
04-01-2011, 13:08
Sayın scazi06;
Rica ederim. Elbette hatırlıyorum. Forum dostlarımızdan Serhat bey in 400 m2 satılık yeri vardı. Eğer satılmadıysa size önerebilirim. Kendisi cep telefon bilgisini girmişti. Direk görüşebilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
04-01-2011, 13:22
Serhan Bey,
Posta adresinizi paylaşır mısınız?
Teşekkürler,

Sayın mgoker;
E-posta adresim .emlaksan@hotmail.com şeklindedir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Y@kup
04-01-2011, 15:54
Sayın Y@kup;
Mühye 510 parsel sanırım ifraz olmuş. Benim paftamda görünmüyor. Ancak yerini tahmin ediyorum. Otobanın hemen alt kısmında. Dolayısıyla şu an orada 85 liranın altında yer olmadığını söyleyebilirim. Bugün tesadüfen o bölgede yer arayan bir arkadaşla görüştüm. Kendisi 88-90 lira fiyatlar aldığından bahsetti. Bir kaç emlakçı dostumdan da aynı şekilde teyit aldım. Bilginiz olsun.
Selamlar,
Serhan

.

Serhan Bey Merhaba;

Eğer o bölge otobana yakın ise, İleriye dönük olarak bölgenin gelişme ihtimali olduğu düşünüyorum. Sizin bu konulardaki tecrübe ve deneyimlerinize dayanarak yönlendirme konusunda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Şimdiden Tşk'ler.

emlaksan
04-01-2011, 17:48
Sayın Y@kup;
Bölge Ankara nın güzide yerlerinden biridir. Beklentilerin yüksek olduğunu da eklemeliyiz. Planlı bir bölge olduğundan ileriye yönelik önemli gelişmeler beklemekte mantık dahilidir. Olumlu değerlendiriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

bulut4003
04-01-2011, 23:56
Serhan Bey;

Ankara Gordiyon evleri zaman zaman ihaleye sunularak makul fiyatlara satıldığını duymuştum. Yalnız duyduğum fiyatlar ihalede duyrulan fiyatlardan oldukça aşağıda. Bu nasıl olabiliyor, bu konutların satış fiyatlarını biliyor musunuz?

emlaksan
05-01-2011, 11:46
Serhan Bey;

Ankara Gordiyon evleri zaman zaman ihaleye sunularak makul fiyatlara satıldığını duymuştum. Yalnız duyduğum fiyatlar ihalede duyrulan fiyatlardan oldukça aşağıda. Bu nasıl olabiliyor, bu konutların satış fiyatlarını biliyor musunuz?

Sayın bulut4003;
Konut alım satımıyla ilgilenmediğim için gerçekleşen fiyatları takip edemiyorum. Dolayısıyla bilgileri olan dostlarımızdan yardım rica edelim. Arsa tarla konularında bilgiye ihtiyaç duyarsanız elimden geldiğince ve memnuniyetle paylaşımda bulunabilirim. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.

omergoktas1985
07-01-2011, 09:36
selamlar internette google yazarsanız vede 2,3 kişiden duydun sizlerlede paylaşmak istedim.çok büyük holdıngler su anda gölbaşında konya yolunda 55 ile 100 km arasındaki tüm arsaları topluyorlarmıs.arastırmamı biraz daha derinleştirdim bu bölgeye Ankaraya 2 havaalanı projesi varmıs...otoban zaten yapılıyor hızlı trende o bölgeden gidiyor biliyosunuz bu bahsettigim km aralıgı milyon arazi dümdüz ova esenboganın pistlerin küçük olması yaz dönemlerinde yetersiz olması vede hep sisli olması nedenmiş...tüm yükü yeni yapacakları gölbaşı havaalanına vereceklermiş...ben duyduklarımı paylaşıyorum google yazarsanız ankaraya 2.havaalanı diye görüceksiniz saygılar sunarım...

redking
07-01-2011, 12:56
selamlar internette google yazarsanız vede 2,3 kişiden duydun sizlerlede paylaşmak istedim.çok büyük holdıngler su anda gölbaşında konya yolunda 55 ile 100 km arasındaki tüm arsaları topluyorlarmıs.arastırmamı biraz daha derinleştirdim bu bölgeye Ankaraya 2 havaalanı projesi varmıs...otoban zaten yapılıyor hızlı trende o bölgeden gidiyor biliyosunuz bu bahsettigim km aralıgı milyon arazi dümdüz ova esenboganın pistlerin küçük olması yaz dönemlerinde yetersiz olması vede hep sisli olması nedenmiş...tüm yükü yeni yapacakları gölbaşı havaalanına vereceklermiş...ben duyduklarımı paylaşıyorum google yazarsanız ankaraya 2.havaalanı diye görüceksiniz saygılar sunarım...

Sn. Ömer Göktaş,

Hızlı tren o bölgeden geçiyor demişsiniz, bu konuy biraz açar mısınız? Nereye giden hızlı tren, tam olark nereden geçiyor?

Sn. Emlaksanı, sizin bu konudaki birikim ve görüşlerinzide merak ediyorum

Ayrıca hava alanı ile ilgili yıllardır kulaktan kulağa birşeyler duyuluyordu, inşallah olur. Fakat Ulaştırma bakanlığının internet sitesinde esenboğa ile ilgili;

ESENBOĞA HAVA LİMANI İÇ HATLAR VE DIŞ HATLAR TERMİNALİ
Esenboğa Hava Limanında kapasitesi 10 Milyon yolcu olan ve 24 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan yeni İç ve Dış hatlar Terminali 16 Ekim 2006 tarihinde hizmete verilmiş olup, YİD sözleşmesi 24.05.2023 tarihinde sona erecektir.

diye bilgi var. Şimdi devlet hem yap diyecek sonrada vazgeçtim diyemez. Bu durumda böyle bir proje var bile olsa 2023 den önce o havaalanını yapsalar bile tekbir uçağı bile indirebileceklerini sanmıyorum. Ama dediğim gibi inşallah doğrudur.

Saygılar.

NAPA
07-01-2011, 13:55
O bölge konya yolu, malesef hızlı tren guzergahında değil.ankara -konya hızlı tren guzergahı farklı yerden geçmekte, bu senede faaliyete gececek.

2. Havaalanı yapılması hikaye gibi, Esenboğa yeni restore edildi ve %30 kapasiteyle çalışan bir havaalanı, ayrıca ucus sorunu olmayan bir bölge.

Ankaranın 55-100 km arası nerdeyseyse Konya Kulu ya kadar olan bölge...Tamamen bölgede arazisi olan abilerin pazarlama maksatlı haberleri gibi geldi bana.

Daha Ankara ya 3-5 km uzaklıktaki yerlerde yaprak kımıldamazken 100 km mesafelr fazla uçulmuş....Her kim uçuyorsa...

redking
07-01-2011, 14:28
Ankara-Niğde otoyol inşaatı başlasaydı, ne olacaksa ondn sonra olacak gibi geliyor bana.

Elbruz bey
07-01-2011, 16:34
Ankara-Niğde otoyolu Konya yolundan mı geçecek ....dolambaçlı gibi oluyor Sn redking....

redking
07-01-2011, 16:41
Ankara-Niğde otoyolu Konya yolundan mı geçecek ....dolambaçlı gibi oluyor Sn redking....

Sn. Elbruz,

Ankara Niğde otyolundan kastım, ankara-pozantı otoyolunun kalan kısmı, bu kısmında başlangıç noktası ankara çevre yolunun gölbaşı tarafında yıllardır duruyor, yol oradan başlıyor, hacıhasan köyünün üstünden geçiyor, karagedik projesi içinden geçiyor ve tuz gölünün doğusundan devam ediyor.

Bununla birlikte ben bu otoyol konya yolundangeçecek ona parelen gidecek gibi birşey kastetmedim. Aslına bakarsanız karagedikten geçsinde sonra nereden geçiyorsa geçsin. Benim için anlam teşkil eden kısmı gökçehöyük ve karagedik.

Elbruz bey
07-01-2011, 22:15
Anladım ..teşekkürler.

emlaksan
08-01-2011, 11:07
Sayın redking;
Konu üzerinde araştırma yapacağım. Böyle bir şey gerçekleşecekse şehrin ihtiyaçları dikkate alınacak, kriter bu olacaktır. Bazı şirketlerin Konya yolu ilerilerinde (mücavir alan dışında) alımlar yaptıkları bilgisi 1-2 yıl evvel gelmişti. Bunun bir kaç sebebi olabilir. Dikkatle incelemek gerekir.
Selamlar,
Serhan

.

omergoktas1985
08-01-2011, 11:41
arkadaslar burası bi paylaşım sitesi herkes bilgilerini paylaşıyor şu anda pozantı otobanını ankaraya baglamak için köylünün milletin arazisine hep istimlak için postalar yollanmıs bende sizler gibi hep internetten takip ediyorum ama konya yolu çok gelişecek kendini aşacak gibi...biliyosunuz konya yolunun 55 km lerinde Gölbaşı tarafında büyük yatırımlarla askeriye ve aselsan yerleşmiş konumda o bölgeye büyük bir golf sahasıda yapılacagı yayılıyor tabi bunlarda söylenti merakla bekliyoruz... saygılar

emlaksan
08-01-2011, 13:30
Merhaba,
Söz edilen büyük golf sahası Karagedik Planı içerisinde bulunan sanırım.
Selamlar

.

mdindas
08-01-2011, 15:38
değerli forum katılımcıları

eskişehir yolu yapracık arkasında
yeni peçenek meşe dağı , oyrakarkası civarında toplam 65 dönümlük 6 parça haline arsa kooperatifliğimiz var . bu bölgede çok sayıda kooperatif de bizim gibi imar çalışması beklemekte kimi diyor çalışmalar var, kimi diyor piyango daha ötelere alcı tarafına çıktı. aşağıda bağlıcada adım atacak yer kalmadı. arsalarımız tümden bağlıcayı etimusgut u sincanı eryamanı görmekte. bu civardaki durum hakkında gerçekçi bilgi nedir. hep görüyoruz daha aşağılarda bi sürü kamyon harfiyat taşıyor ama şu yapılıyor diyen yok.

redking
09-01-2011, 10:02
arkadaslar burası bi paylaşım sitesi herkes bilgilerini paylaşıyor şu anda pozantı otobanını ankaraya baglamak için köylünün milletin arazisine hep istimlak için postalar yollanmıs bende sizler gibi hep internetten takip ediyorum ama konya yolu çok gelişecek kendini aşacak gibi...biliyosunuz konya yolunun 55 km lerinde Gölbaşı tarafında büyük yatırımlarla askeriye ve aselsan yerleşmiş konumda o bölgeye büyük bir golf sahasıda yapılacagı yayılıyor tabi bunlarda söylenti merakla bekliyoruz... saygılar

Sn. Ömergoktaş,

Bu ay içinde otoyol üzerinde yeri olan vatandaşların iletişim bilgilerinin toplanmasının bitirileceği konusunda bir emlakçı arkadaş bilgi vermişti. Daha öncedende karayollarını arayıp bu konuda kiminle görüşebilirim diye sorduğumda konuştuğum kişi bu durumu teyit edip benim cep numaramı falan istemişti.

Fakat "postaların yollanması" benim için yeni bilgi. Paylaştığınız için teşekkür ederim. Bu bilgiye nasıl ulaştınız. Gelen postalarda ne yazıyor? Bunlarıda paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar

emlaksan
10-01-2011, 00:31
Merhaba,
Forum dostlarımızdan Mustafa bey in Eskişehir yolu Çokören de 3000 m2 kooperatif hissesi satılıktır. Parsel numarası 1974 dür. Eskişehir yoluna hayli yakın. Çokörenin tercih gören bölgesi dahilinde. Fiyat olarak tamamına 90 bin istiyor olmakla beraber pazarlık payıda var. Bu bölgeyi tercih edecek dostlarımızın bilgilerine sunarım. E-mail adresini kendisinin izni ile yazıyorum. Değerli hocamızla .turkyilm@hotmail.com. adresinden direk iletişim kurabilirsiniz.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
10-01-2011, 04:01
değerli forum katılımcıları

eskişehir yolu yapracık arkasında
yeni peçenek meşe dağı , oyrakarkası civarında toplam 65 dönümlük 6 parça haline arsa kooperatifliğimiz var . bu bölgede çok sayıda kooperatif de bizim gibi imar çalışması beklemekte kimi diyor çalışmalar var, kimi diyor piyango daha ötelere alcı tarafına çıktı. aşağıda bağlıcada adım atacak yer kalmadı. arsalarımız tümden bağlıcayı etimusgut u sincanı eryamanı görmekte. bu civardaki durum hakkında gerçekçi bilgi nedir. hep görüyoruz daha aşağılarda bi sürü kamyon harfiyat taşıyor ama şu yapılıyor diyen yok.

Sayın mdindas;
Yenipeçenek ile ilgili olarak size bir öneride bulunmak isterim. Naçizane. Toki ye başvurup, kooperatifinize ait parsellerin 3 nolu gecekondu önleme projesi içerisinde yer alıp almadığını öğrenmeye çalışınız. Aslında kooperatif yönetiminiz bu konuda adım atabilir ki bana kalırsa bu daha doğru olacaktır. Planlama açısından baktığımızda, sürpriz yaşanmayacaksa Yenipeçenek ve çevresi nazım planda tarımsal nitelikli alanlar şeklinde tanımlanmıştır. Bölgede kurulu bir çok kooperatifin varlığıda bilinmektedir. İleriye yönelik mevzi imar yapılır mı bilemiyorum. Ancak kurulu kooperatiflere nazım planda önerilmediği halde yüksek yoğunluklarla imar hakkı tanınırsa bu kez plan hedeflerini tutturamaz. Plana göre önümüzdeki 15 yıl çerisinde (yaklaşık) Ankara nın ulaşması beklenen nüfus yoğunluğu hesaplanmıştır. Yine nazım plandaki gelişim alanları süreç içerisinde beklenen nüfus artış oranına göre tasarlanmış ve önerilmiştir. Çeşitli sebeplerle yer ve gelişim yönleri tayin edilmiştir. Özellikle kısa ve orta+ vade beklentili yatırımlar, mümkün mertebe Belediyelerin deklare ettikleri nazım planlar dikkate alınarak yapılmalıdır. Doğru başlangıçlar kuvvetle muhtemel doğru sonuçları beraberinde getirecektir. Bunun yanı sıra her bölge için sürpriz gerçekleşme ihtimali olasılıklar dahilindedir. Son olarak Yenipeçenek ve Çiçektepe köyleri Yapracık Toki Projesine yakın konumludur. Elvanköy ün güneyinde yer alan ve askı sürecinde olan Üniverste alanına da yakın sayılabilir. Bunlar arazi açısından olumlu değerlendirilecek hususlardır. Kişisel düşüncelerim bu istikamettedir. Sağlık, başarı ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

kapila
10-01-2011, 23:14
Serhan beyinde daha onceden yazmıs oldugu gibi gelismekte olan bolgelerden bir tanesi olan Altındağ Doğantepe Başpınar bolgesinde bulunan arazimi satılıga cıkarmıs bulunmaktayım. Toplam 5890 m2 olan yerin 5193 m2 bana ait olup, 1.60 emsal Hmax serbest ve imarlı bir bolgedir. Ilgilenenler benimle irtibata gecebilirler 0532 208 26 74. Sevgiler

emlaksan
12-01-2011, 09:34
Bilgi;
Pozantı bağlantı yolunun Karagedik projesinin kuzey ucundan Konya yoluna doğru ve oradan da Mahmatlı köyünün alt kısmından (güney doğu istikametli) devam etmesi beklenmektedir.
Selamlar

.

Dikmenli
14-01-2011, 13:17
Merhaba Serhan bey,
Dodurga köyünde bi yatirim yapmak istiyorum ve sizden bilgi alabilirsem cok sevinirim. Serhan bey Parsel 1406, 400m2 Fiyat 23000TL.
ve Parsel1264, 250m2 Fiyat 17500TL. Bu konuda bana yardimci olursaniz cok sevinirim. Hangisini tavsiye ederdiniz Serhan bey.

Saglicakla kalin

emlaksan
14-01-2011, 16:50
Sayın dikmenli;
Bahsettiğiniz parsellerin konumları güzel. Öncelikle 1406 yı değerlendirmeye alınız. 1264 için istenen rakam biraz şişkin görünüyor. Alıcılar daima pazarlık beklentisi içerisindedir. Bu noktada iskonto isteyebilirsiniz diye düşünüyorum :)
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

omergoktas1985
14-01-2011, 17:11
sayın emlaksan kardesım öncelikle saygı ver hürmetlerimi sunarım gölbaşı kızılçahasarda imarlı 101 ada 5 parselde bi 1600 metre kare yer var fiyat tespiti yapamadık yaklasık ne kadardan gittigini ögrenebilirmiyiz metrekaresi rica etsek simdiden teşekkur eder saygılar sunar sizleri allaha emanet ederiz...

emlaksan
14-01-2011, 17:21
Sayın omergoktas1985;
Bilmukabele selam ve saygılarımı sunarım. Gölbaşı 101/5 in konumuna bakmam icab ediyor. Daha sonra fiyat hakkında araştırma yapmam gerekecek. Çünkü o bölgedeki fiyatlar takibimde değil. Bir kaç gün alabilir. Bilginiz olsun. Sağlıkla kalınız.
Serhan

.

omergoktas1985
14-01-2011, 17:27
beklıyorum bilgilerini güzel kardesım...

tunazade
15-01-2011, 09:57
Rüşvetli 2 saat, rüşvetsiz 4 gün süren devir işlemleri için düğmeye basıldı..Haber şu..

TAPUDA ONLİNE SİSTEME GEÇİŞ..
Gayrimenkuller üzerinden tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılmasını sağlayacak sistem; İstanbul, Ankara, İzmir, Hakkari ve Bitlis'in de aralarında bulunduğu 24 ilde hizmete girdi. Yeni sisteme göre, başvurusunu internet üzerinden yapan vatandaşa randevu tarihi ve saati cep telefonuna kısa mesajla gönderiliyor. Mesajda yer alan gün ve saatte Tapu Müdürlüğü'ne giden vatandaş da işlemlerini beklemeden hallediyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Sistemi'nin (TAKBİS) Türkiye geneline yaygınlaşması on-line başvuru uygulamasını beraberinde getirdi. Son yıllarda teknolojik yatırımlarının yanı sıra kadrosunu da gençleştirerek güçlendiren Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu şubelerinde yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırabilmek için yeni bir hizmeti daha hayata geçirdi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir'in talimat ve takibinde hizmete giren projede, şimdilik İstanbul, Ankara, İzmir, Mersin, Van, Muş, Bitlis ve Hakkari'nin de aralarında bulunduğu 24 ilin 117 ilçesini kapsıyor. On-line başvuru sistemi yıllardır vatandaşların kapısında günlerce işlem yapmak için beklediği Tapu Sicil Müdürlükleri'ni kolay, hızlı ve güvenli hizmete kavuşturuyor.

24 il, 117 ilçede hizmete giren on-line başvuru sistemi şöyle çalışıyor. Tapuda işlem yapmak isteyen vatandaş www.tkgm.gov.tr adresine girerek ana sayfa da yer alan on-line başvuru bölümünü tıklıyor. Karşısına çıkan ekrana kimlik ve iletişim bilgilerini giren vatandaş, sırasıyla hangi işlemi yapmak istediğini (satış, kat irtifakı tesisi, düzeltme, ipotek, bağış vs..) seçiyor, ardından işlem yapmak istediği gayrimenkul bilgilerini sisteme kaydediyor. Bilgileri giren vatandaşın başvurusu tamamlanmış oluyor.

Müdürlüklerin işlem durumunu sürekli takip eden TAKBİS sistemi ise vatandaşa işlemini yaptırması için en uygun tarih ve saati otomatik olarak belirliyor. TAKBİS aracılığıyla belirlenen randevu tarihi ve saati vatandaşın tercihine göre mail yada SMS yoluyla kendisine bildiriliyor.

Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü internet sitesinden, yapacağı işlem için gerekli evrakları öğrenen vatandaş, günü ve saatinde Tapu Sicil Müdürlüğü'ne giderek işlemini gerçekleştiriyor. İşlem için gerekli tarih ve saatte gelmeyen vatandaşın ise randevusu iptal oluyor.

Tapu ve Kadastro Bilgileri e-devlet Kapısında

Vatandaşın yaşadığı sıkıntıları ve uzun işlem sürelerinin ortadan kaldırılması için Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Tapu Sicil Müdürlükleri'nde bir dizi önlem alındı. Önce Tapu ve Kadastro Müdürlükleri'nin fiziki yapısını iyileştiren Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, memurların üzerindeki iş yükünü azaltmak amacıyla kadrosunu önemli bir oranda genç memurlarla takviye yaptı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Bilgi İşlem Sistemi (TAKBİS) projesi başlatıldı ve bir çok ilde altyapı tamamlandı. Tapu Müdürlükleri'nde sıramatik uygulamasıyla devam eden düzenlemeler 'E-devlet' uygulamasının hayata geçmesiyle on-line ortama taşındı. Kimlik numarasıyla E-devlet uygulamasına giren vatandaşın tapu ve harç bilgilerini bu yöntemle öğrenmesine imkan tanındı.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ardından Tapu Müdürlükleri'nde yaşanan yoğunluk ve sıkıntıları ortadan kaldırmak için on-line randevu sistemine geçiş yaptı. Hızlı, güvenli ve şeffaf hizmet anlayışıyla hayata geçirilen on-line başvuru şu anda 24 ilde 117 ilçeyi kapsıyor. TAKBİS sisteminin tüm Türkiye'ye yayılmasının ardından vatandaşlar Türkiye'nin her yerinden onlinerandevu.tkgm.gov.tr adresinden sisteme giriş yaparak randevusunu alabilecek.

Kaynak
Tapu kadastro G.Md.

Şair Nuri
18-01-2011, 11:34
Merhaba aranıza yeni katıldım.Uzunca bir süredir yazılan çizilenleri takip ediyorum.Burada sayın emlaksan ın verdiği değerli bilgileri için kendisini yürekten kutlarım ve çalışmaların da başarılar dilerim.Tabi diğer arkadaşlara da emekleri ve bilgileri için ayrıca teşekkür ederim.Benim öğrenmek istediğim konu Yakup Abdal la ilgili bu köy içi parseller ne durumdadır. İmar geçecek söylentileri var fakat arsa m2 değerleri çok düşük örneğin 50-60 aralığında, diğer taraftan köyün diğer tarafları yani köye uzak olan kısımdaki tarlalarla arasın da çok büyük bir fiyat farkı yok örneğin 1200 lü parseller 35-45 aralığında bu fiyat dengesizliğini nasıl açıklayabilirsiniz.Ayrıca imar verilirse buraya çok kat mı yoksa daha az kat mı verilebilir öngörünüz nedir? Sayın emlaksan ve diğer bilgisi olan arkadaşların cevapları için şimdiden teşekkür ederim.Sağlıkla ve dostça kalın.

emlaksan
18-01-2011, 12:47
Sayın Şair Nuri;
Olumlu düşünce ve ifadeleriniz için teşekkür ederim. Çankaya Yakupabdal köyü imar çalışmasının askı sürecine girmesi an meselesidir. Dolayısıyla söylentilerden daha fazlası mevcuttur diyebiliriz. Köyiçi bölgesine çok katlı imar beklenmesine karşın bölge içerisinde arsa spekülasyonu olmaması enteresandır. Bununla birlikte sevindiricidir. Bu hadisede Belediyenin sıkı tutumunun etkisi var sanırım. Çalışmanın başındaki plancıyı kutlamak gerek. Süreç içerisindeki bilgi akışı neredeyse sıfırdı :) Latife bir yana köyiçi parseller dışında yerleşkenin kuzey ve güney batı uçlarında çalışma olmasını, mevcut çalışmanın genişletilmesini bekliyorduk. Eğer bu kısımlar henüz dahil edilmediyse ve askı süreci gecikirse bu durum bahsettiğim bölgelere doğru belki biraz daha az yoğunlukla yapılacak ek bir çaılışmanın işareti olabilir. Merakla bekliyoruz.
Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
18-01-2011, 19:15
Merhaba,
Az evvel bir dostumuz aradı. Yukarıdaki yazıyı okuduğunu ve Yakupabdal imarının gerçekleşip gerçekleşmediğini sordu. Sanırım söylemek istediğimi tam manasıyla ifade edemedim. Özür diliyorum. Söylemek istediğim şudur. Yakupabdal imar süreci devam etmektedir ve önümüzdeki dönemde 5 binliklerin çıkmasını bekliyoruz. Bu sürecin çok fazla uzamasını beklemiyorum. Tabii gerek hukuksal gerekse uygulamalar manasında süreci zaman açısından etkileyecek maniler çıkmadığı müddetçe. İmar çalışmaları genel olarak uzun soluklu süreçlerdir. Hiç şüphesiz istisnalar olabiliyor. Örnek olarak süratli gerçekleşen bazı Toki uygulamalarını gösterebiliriz. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

el_roman0
18-01-2011, 23:43
ankara cayyolundaki arsalar

öncelikle herkese iyi aksamlar dilerim.
ben seneler önce ankara cayyolunda yaklasik 500m² arsa almistim.
bu yazin ankaraya gittigimde oralari gezme imkanim oldu, baya bi ilerle görülmekte..
benim arsam baskent üniversitesine yaklasik 500m uzaklikta, yeri bilenler icin tam olarak oradaki caminin 100m yakininda.
benim sorum, ordaki arsalar fiyatlari nasil, gelecegi parlak mi??

ve ankarali hemserilerime bir sorum daha olacak, ogullarimla ankaradan arsa almayi düsünüyoruz, ama nerden alacagimiz konusunda henüz anlasabilmiz degiliz!!!
ankaranin neresine su an icin yatirim yapilmalidir?
bizim amacimiz uzun vaadeli olsun istiyoruz.

saygilarimla
el_roman0

emlaksan
19-01-2011, 06:10
Sayın el_roman0;
Yeriniz anlayabildiğim kadarıyla Çayyolu Yenikent bölgesindedir. Yine yanlış anlamıyorsam Eskişehir yolunun sağ tarafındaki Cami den bahsediyorsunuz. Eğer öyleyse daha evvel geçerli olan villa imarı revizyon vasıtasıyla çok katlı şekle dönüştürüldü. Bu durumun bir bakıma avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Arsa alımınız konusunda forum dostlarımızın açıklayacakları değerli görüşlerin yanı sıra, fikir vermesi bakımından, forumun geçmiş tarihli sayfaları da size rehberlik yapabilir diye düşünüyorum.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

el_roman0
19-01-2011, 07:44
süpersiniz... aynen söylediginiz gibi eskisehir yolunun sag tarafindaki caminin arkasinda bulunuyor benim arsam... yazin gittigimde benim arsamin yakinina appartmanlarin yapildigini görmüstüm, bi sorum dedim durumu ne diye...
tskler yardiminiz ve yorumunuz icin...

arsa yatirimlari hakkinda görüslerinizi alabilirmiyim?!!?

iyi günler
el_roman0

emlaksan
19-01-2011, 23:10
Sayın el-roman0;
Kişisel olarak arsa yatırımlarında dikkat edilmesi gerektiğine inandığım bir çok husus var. Buna göre girilecek yatırımın hedef ve vadesinin belirlenmesi, hedef vade beklentisi ve yatırıma ayrılan parasal miktarın birbirleriyle olan ilişkisi, gerçek değerin profesyonel kriterler ile tesbiti, ihtiyaç halinde özellikle kısa vadeli yatırımlarda toprağın tekraren ve kolaylıkla satılabilirliği, şufa hakkı meselesi, izale-i şuyu açısından sorgulanması, varsa hissedar yapısı ve sair meseleler... Sonuç olarak o günün şartlarında mümkün olan en iyi seçeneklerden birini işaretlemek kaydı ile arsa yatırımlarını herkese gönül rahatlığıyla önerebilirim diye düşünüyorum. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
20-01-2011, 15:02
Arkadaşlar merhaba gölbaşı karagedik projesi 5000 likler askıdan indi galiba bu proje hakkında bilgisi olan var mı şuan ne aşamada 1000 likler ne zaman asılcak bir itiraz varmı bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan bizi aydınlatmasını istiyorum.
Bol kazançlar saygılarımla

tatumella
20-01-2011, 17:37
değerli forum dostları
yapracık esenler köyü parsel no 99 21300 m2 arsayı bir arkadaşıma teklif etmişler(300.000 tl)kendisi veya ortak almayı düşünüyor bu lokasyon için görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim saygılarımla

tokgönül
20-01-2011, 22:44
herkese selamlar burayı yeni gördüm.akyurta avrupanın enbüyük fuar alanı yapılacağı söyleniyor.bu akyurttaki arsa fiyatlarını nasıl etkiler?ankaraya yarım saatlik uzaklıkta olması bi avantaj.geleceğin çayyolu olacak diyorlar.fikri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. saygılar...

emlaksan
21-01-2011, 00:36
herkese selamlar burayı yeni gördüm.akyurta avrupanın enbüyük fuar alanı yapılacağı söyleniyor.bu akyurttaki arsa fiyatlarını nasıl etkiler?ankaraya yarım saatlik uzaklıkta olması bi avantaj.geleceğin çayyolu olacak diyorlar.fikri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. saygılar...

Sayın tokgönül;
Bahsettiğiniz proje Altınova bölgesini de olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum. Ayrıca tüm kuzey koridoru ve elbette Akyurt bu projeden belli ölçüler ile müspet yönde etkilenecektir. Eskişehir yolu batı koridorunun yoğunluğu malum. Bu büyük yoğunluğa neresi mukabele edebilir bilemiyorum ama her halukarda Fuar Projesi kendi bölgesine olumlu katkılar sağlayacaktır şüphesiz. Bu manada kişisel olarak görüşlerinize katılıyorum. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
21-01-2011, 00:59
değerli forum dostları
yapracık esenler köyü parsel no 99 21300 m2 arsayı bir arkadaşıma teklif etmişler(300.000 tl)kendisi veya ortak almayı düşünüyor bu lokasyon için görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim saygılarımla

Sayın tatumella;
Esenler 99 parselin yerine baktım. Her iki yanı dere ve tam ortasında kalıyor parsel. Toki Yapracık Projesinin kuzey ucuna/son noktasına 3500-4000 metre uzaklıkta kabaca. Fiyat tahlilinde m2 sinin 14 lira civarlarına denk geldiğini gördüm. Arkadaşınız hangi hedeflerle bu yatırıma girmeyi düşünüyor? Bu nokta önemli bence. Esenler ve çevresi, bir sürpriz uygulama olmaz ise nazım plana göre tarımsal niteliğini koruyacak alanlar arasındadır. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

tatumella
21-01-2011, 11:52
arkadaşıma buranın yüksek emsalli imar göreceği ve 10-20 arası daire alacağı beklentisiyle arsa önerilmiş,
bende öncelikle nazım imar planında bu arsa nerede işaretli ona bakalım stratejimizi ona göre kuralım diye önerdim,
uyarılarınızdan arsanın tahmin ettiğim gibi yeşil alan kısmında kaldığı anlaşılıyor,
değerli uyarılarınız için tekrar teşekkürler saygılarımla.

tokgönül
21-01-2011, 13:52
Sayın tokgönül;
Bahsettiğiniz proje Altınova bölgesini de olumlu etkileyecektir diye düşünüyorum. Ayrıca tüm kuzey koridoru ve elbette Akyurt bu projeden belli ölçüler ile müspet yönde etkilenecektir. Eskişehir yolu batı koridorunun yoğunluğu malum. Bu büyük yoğunluğa neresi mukabele edebilir bilemiyorum ama her halukarda Fuar Projesi kendi bölgesine olumlu katkılar sağlayacaktır şüphesiz. Bu manada kişisel olarak görüşlerinize katılıyorum. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

çok teşekkürediyorum serhan bey cevabınız için.

mozu
21-01-2011, 16:35
Serhan Bey, sanırım Dodurga konusunda cok bilgilisiniz. Dodurgada MİA'da 3 parsel ve 91 parsel de metrekaresi 70 TL'ye arazi buldum. Fiyata ve konuma ne diyeceginizi ogrenmek isterdim. MIA dışı arazileri oneriyor musunuz acaba? Son bir soru, 1400 m2'den kucuk arazi sahibi olanlar, imar ciktigi zaman tek tapu alamayacakmis, 1400 uzerindeki buyuklukler tek tapu alacakmis. Bu dogru mu acaba? Simdiden tesekkurler. Mozu.

emlaksan
21-01-2011, 17:21
arkadaşıma buranın yüksek emsalli imar göreceği ve 10-20 arası daire alacağı beklentisiyle arsa önerilmiş,
bende öncelikle nazım imar planında bu arsa nerede işaretli ona bakalım stratejimizi ona göre kuralım diye önerdim,
uyarılarınızdan arsanın tahmin ettiğim gibi yeşil alan kısmında kaldığı anlaşılıyor,
değerli uyarılarınız için tekrar teşekkürler saygılarımla.

Sayın tatumella;
Rica ederim. Arkadaşınıza bu öneriyi yapan kişiye '' neye göre çok katlı imar uygulanacakmış ve hangi planda bunu gördünüz ve bilgiye nereden ulaştınız '' diye sorar mısınız lütfen. Gelecek cevaba göre tekrar sağlama yapalım. Böylelikle konuyu tam kavramış olacağız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
21-01-2011, 17:33
Serhan Bey, sanırım Dodurga konusunda cok bilgilisiniz. Dodurgada MİA'da 3 parsel ve 91 parsel de metrekaresi 70 TL'ye arazi buldum. Fiyata ve konuma ne diyeceginizi ogrenmek isterdim. MIA dışı arazileri oneriyor musunuz acaba? Son bir soru, 1400 m2'den kucuk arazi sahibi olanlar, imar ciktigi zaman tek tapu alamayacakmis, 1400 uzerindeki buyuklukler tek tapu alacakmis. Bu dogru mu acaba? Simdiden tesekkurler. Mozu.

Sayın mozu;
Teşekkür ederim. Planlar üzerinden değerlendirmede bulunuyorum. Dodurga mia bölgesinin 5-10 sene (~) içerisinde imar sürecine girmesini bekliyorum. İmar beklentim yine onaylı planlara dayanmaktadır. Fiyatlar belli.. Arazide 35-40 liradan 70-80 liraya kadar satılık hisse/tek tapu yerler mevcut. Size önerim ileride açılacak cadde bulvar gibi yerlere yakın konumlu parselleri tercih etmenizdir. Parselasyon planı hakkında m2 ler açısından şimdiden değerlendirmede bulunmak mümkün değildir. İmar gidişatı ve plan notları son noktayı koyacaktır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

onurgulsem
21-01-2011, 22:22
Arkadaşlar merhabalar, oğlum Ankara'da üniversite öğrencisi, ona mezun olduğunda para kazandırabilecek şekilde bir arsa almayı düşünüyorum, sincan yenikent recep tayyip erdoğan bulvarı ile kayı caddesinin kesiştiği yerler hakkında ne dusunursunuz 6 7 yıllık zaman aralığında muteahhite vermek falan mumkun mudur?

emlaksan
22-01-2011, 13:42
çok teşekkürediyorum serhan bey cevabınız için.

Rica ederim. Sağlıkla kalınız.

.

emlaksan
22-01-2011, 14:52
Arkadaşlar merhabalar, oğlum Ankara'da üniversite öğrencisi, ona mezun olduğunda para kazandırabilecek şekilde bir arsa almayı düşünüyorum, sincan yenikent recep tayyip erdoğan bulvarı ile kayı caddesinin kesiştiği yerler hakkında ne dusunursunuz 6 7 yıllık zaman aralığında muteahhite vermek falan mumkun mudur?

Sayın onurgulsem;
Recap Tayyip Erdoğan Bulvarı nın devamında Kayı caddesi bölgesinde '' düzeltilecek ve sağlıklaştırılacak '' konut alanları mevcuttur. Bu bölgeye yatırım yapılabilir diye düşünüyorum. Fiyat emsal ve getiriler manasında iyi tahlil yapmanızı öneririm. Bazen öyle yatırımlara şahit oluyoruz ki alım noktası ilerdeki getiri noktasını aşmış vaziyette oluyor. Kişisel olarak düşüncelerim bu yönde. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

halodayı
22-01-2011, 14:56
baglum da arsa fiyatları uygun mu ilerde buraya üniversite yapılacagını duydum ne kadar dogru bilmiyorum bilen varsa beni bilgilendirebilirmi ben şu anda ordan arsa almayı planlıyorum

emlaksan
22-01-2011, 15:44
Sayın halodayı;
Bağlum bir çok yatırımcının tercih ettiği bölgelerdendir. Nazım planı incelediğimde Bağlum da Üniverstelere tahsis bir alanın bulunmadığını görüyorum. En azından bu planda bir öneri işaretli değil diyebilirim. Ancak bildiğim kadarıyla ilçe yönetimi bu konuda istekli. Son durum nedir, ne mesafe alınmıştır bilmiyorum. Bu hususta en doğru bilgiyi Belediyeden alabilirsiniz diye düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
22-01-2011, 19:53
Arkadaslar, az once bilgisayarimi kurcalarken elime ta 2006 yilina ait bir emlaksan sayfasi oldugunu sandigim bir sayfadan kopyasi gecti. Bakin neler yazilmis? Okuduktan sonra yazilanlarin ne kadar degistigi konusunda bilgisi olan varsa yorum yaparsaniz cok sevinirim.

Gölbaşı Çayırlı

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar bir suredir arsa ilanlarina bakiyorum , asagidaki arsalarin durumuyla ilgili bana bir fikir verebilirseniz cok sevinirim
Golbasi Cayirli mevkii atakule manzarali 9750 metrekare 68.250 YTL
Cubuk 636 metrekare imarli 41.500 YTL
Cankaya Karatas koyu 600 metrekare tapulu 20.000ytl

Uzun suredir Ankara disinda yasiyorum ve bu yerlerin nerede oldugu konusunda pek bir fikrim yok sizce yatirim icin uygunmudurlar ?

TESEKKURLER[/quote]

Gölbaşı Çayırlı bölgesinde bizim de yatırımlarımız var. Eğer, kısa vadede değil de, 5 yıl ve üzeri bir zaman diliminde dönüşümünü düşünüyorsanız, kesinlikle çok değer kazanacak bir bölge. Tuluntaşta yapılan güneykent projesiyle imar, çok yakınına kadar gelecek ve otomatik olarak 1-2 sene içinde bu fiyatların çok üstüne çıkacak. Ayrıca, haymana yolunu, eskişehir yoluna bağlayacak yol da, bu köyden, ya da bu köyün yakınından geçecek. Düşünebileceğiniz bir yatırım.

emlaksan
22-01-2011, 21:08
Sayın OnurGururSeref;
İyi akşamlar dilerim. Bir alıntı yapmışsınız. 2006 yılıyla ilgili olarak. Ben 2007 sonu itibarıyla (kasım 2007) foruma üye oldum. Acaba tarihlerle ilgili bir yanlışlık olabilir mi? Belki daha yeni tarihlidir yada benim üyeliğimden evvel yazılmış bir yazı olabilir diye düşündüm. Zahmet olmassa kontrol edebilir misiniz lütfen. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

OnurGururSeref
22-01-2011, 21:26
Emaili 28 11 2006 da saat 00:43 te gondermisim kendime.. Yazilar muhtemelen 27 Kasimda yayinlanmis olabilir.. Geriye dogru incelemek lazim.. Bu arada, ben bu yazilanlarin sizin sayfanizdan oldugunu tahmin ettim, belki de degil.. Cunku yalnizca yazilari kopyalamisim aynen de buraya kopyaladim.. Bir hata yaptiysam hosgorunuzu rica ederim..

emlaksan
22-01-2011, 21:38
Merhaba Sayın OnurGururSeref;
Rica ederim sizi anlıyorum. Lütfen rahat olun. Benim altını çizmek istediğim husus ilk defa Kasım 2007 tarihinde foruma üye olduğumdur. Dolayısıyla Kasım 2006 da yazı yazmış olamam diye düşündüm :)
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

OnurGururSeref
22-01-2011, 21:43
Pek ala, yanlisligi duzelttigimize gore gelelim bahsedilen topraklarin bugunku degerlerine.. Sizce yazi ne kadar dogru cikmis?

emlaksan
22-01-2011, 22:42
Sayın Onur GururSeref;
Alıntıya baktığımda parsel bilgilerinin verilmediğini görüyorum. Her köyün değişik mevkiilerinde fiyatlar farklı farklıdır. Genel olarak bu durumu açıklayacak bir sebep vardır. Örneklersek Karataş 600-700 lü parsellerin fiyatı ~ 25 lira iken 1631 parsel 80 liradan alıcı bulabilmektedir. Rakamları temsili kabul ediniz. Dolayısıyla yerleri/parsellleri net olarak bilmemizin önemininde altını çizmiş oluyoruz. Lokasyon çok önemli. Bu noktada genel bir değerlendirme ile Gölbaşı Çayırlıda parselasyon yapılan bölgede fiyatlar yükseldi. (110.. 111.. 133.. adalar ve bağlı parseller) Şimdi A ve B yatırımcıları düşünelim. A yatırımcısı Köyiçi yerleşkenin güney batı ucuna yatırım yapmış olsun. B yatırımcısı da köyün kuzey doğu taraflarını tercih etmiş olsun. A yatırımcısı için süreç 0,5 birim kazanç hazırlamışken B yatırımcısı için aynı süreç parselasyon sebebiyle 3-4 birim kazanç sağlamıştır. İşte lokasyonun önemi burada gizlidir. Bir köyde imar çalışması, yeni açılacak bir bağlantı yolu planının bulunması veya her hangi bir proje gerçekleşecek olması toprak fiyatlarını belli ölçülerde arttıracaktır. Ve bu da yine belli sınırlar dahilinde normaldir düşüncesindeyim. Karataş bölgesine gelirsek dağ parsellerine yatırım yapmış olanlar yatırıma girdikleri noktayla bağıntılı olarak ya etkilenmediler yada hafif değer kaybına uğradılar. Aslında global krizin diğer ülkelerde gayrimenkul fiyatlarına verdiği tahribatı düşününce Türkiye/Ankara olarak şanslı mıyız sorusu aklıma geliyor. Çünkü bir çok yerde fiyatlar ya toparlandı yada toparlanmaya başladı. Umarım yeni bir sıkıntı yaşanmaz. Çubuk konusunda genel olarak bilgim var ancak kriz sonrası değerler manasında güncel değilim. Bu sebeple geçiyorum. Düşüncelerim kısaca böyle. Bu konuda sizin görüşleriniz nelerdir, bahseder misiniz? Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

OnurGururSeref
22-01-2011, 22:59
Valla ben hâlâ Haymana yolu uzerindeki Oyaca koyundeyim. Orayi genedim, orayi dusunuyorum. Ancak henuz olcme bicme asamasindayim. Karar verdigimde sizi rahatsiz edecegim ve alimi basindan sonuna kadar sizin yapmanizi rica edip, engin bilginizden, elbette ucreti mukabilinde, faydalanmak isteyecegim. Sevgiler..

emlaksan
22-01-2011, 23:19
Sevgili dostum,
Rica ederim. Sizin emek vererek bulduğunuz ve alma niyetinde olduğunuz bir yerle ilgili bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmamızın ne ücreti olabilir? Elimizden geldiğince destek verip yardımcı olmaya çalışırız. Teşekkürünüz kafidir Cengizhan bey.
Selam ve sevgiler
Serhan

.

OnurGururSeref
22-01-2011, 23:30
Sevgili dostum,
Rica ederim. Sizin emek vererek bulduğunuz ve alma niyetinde olduğunuz bir yerle ilgili bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmamızın ne ücreti olabilir? Elimizden geldiğince destek verip yardımcı olmaya çalışırız. Teşekkürünüz kafidir Cengizhan bey.
Selam ve sevgiler
Serhan

. Zaten her daim tesekkur ediyoruz ben ve buradaki bir cok kisi. Ama zahmetin de bir maddi karsiligi olmali. Sonunda isi saglam yapmak var. O da sayenizde. Sagolun var olun! Nasip kismet artik..

emlaksan
22-01-2011, 23:34
Rica ederim. Selam ve saygılarımla...

.

altu
23-01-2011, 03:00
sayın emlaksan.Bende Ankara Eskisehir yol bölgesinde arsa*tarla yatırımını uzun süredir düşünüyorum.Tokinin bugunlerde satısa sunduguAnkara Yenimahalle Çambayırında (Ballıkuyumcu) ada 62997 Konut Arsa ları hk fikriniz nedir.Bu bölge hk şu anki durumu ve muhtemel 5 yıl sonrası hk düşünceleriniz neler.Konu ile ilgilenen dostlarım toki fiyatlarının piyasa fiyatlarının üstünde oldugunu söylediler.Bende çok kazanacagım diye bu bölgeden tarla alıp işi riske etmektense böyle imarı belli bir arsa alımını daha mantıklı buluyorum.Aynı bölgede imar kapsamına girecek tarla fiyatları nedir.Sizce Alım için acele etmeyip seçim sonrasını beklemek mantıklımı.Teşekkür ederim.

emlaksan
23-01-2011, 14:17
Sayın altu;
Ballıkuyumcu Çambayırı Projesi nin olduğu yerden marka inşaat firmaları alımlar yaptı. Belli başlı projeler var bölgede malum ve üzerinde çokça yazıldı çizildi. Bu noktada tarla alıpta içiniz rahat etmeyecekse o halde imarlı arsa almak sizin için en uygun seçenek sanırım. Bölgedeki tarla fiyatlarına gelirsek yerlerine göre değişmek üzere 45-65 lira arasında alım-satımlara rastlıyoruz. Rakamları yaklaşık kabul ediniz. Eğer tarla almayı tercih edecekseniz imar sürecinin etapları arasının uzun soluklu olması ihtimaline de şans tanıyınız. Örneğin 3-5 yıl beklentiyle girmek yerine 7-8 yıla kadar opsiyonlu olunuz. Bölge çok güzel olacak. Yoğunluk var çünkü. Her daim söylediğim gibi beklentiler manasında esnek olmak bekleme sürecinde yatırımcıyı rahat kılacaktır. Bu işte sabrı anahtar olarak görüyorum. Bununla birlikte imar sürpriz bir şekilde süratli gerçekleşirse bunun da sakıncası olmaz diye düşünüyorum. Ada numarasını verdiğiniz bölgeyi inceleyeceğim ancak bilgisayarımızda bir sorun var. P.tesi yada salı günü gidermeye çalışacağız. Sonrasında lokasyonu inceleyip bilgilerimi paylaşırım. İyi tatiller dilerim.
Sağlıkla kalın.
Selamlar,
Serhan

.

altu
23-01-2011, 16:52
Sayın emlaksan cevap için tesekkür ederim.Ada no 62987 olacaktı.yukarıda hatalı yazmısım.Bu bölgede ort arsa satış fiyatını yazarsanız memnun olurum.

ikay
23-01-2011, 20:44
Sayın Serhan Bey,
e-mail adresnızı vermenızde bır sakınca yoksa yazabılır mısınız? Tesekkurler

hendi
24-01-2011, 09:52
Ankara ili Keçiören ilçesi Bağlum Çalseki mah.(Köyü)'den veya çevresinden imarsız bir tarla almak istiyorum.1 yada 2 dönümlük bir yer arıyorum.Burda mini bir tavşan çiftliği kurmak istiyorum.Ankaraya 25km olan bu bölge ile ilgili bir fikri olan var mı.?Tavsiyeniz nedir? Teşekkürler

hendi
24-01-2011, 14:13
Bağlumda bir üniversite kurulacağını söyleyenler var.Hatta Bağlumda arazi satarken üniversite kampüs alanına yakın diye değer biçiyorlar.Turgu Özal Üniveristesi gelecekmiş.Şu an Antares AVM' nin yanında geçici yerindeymiş.2014 yılında yeni kampüs alanına taşınacakmış. Bilgisi olan var mı?

Keçiören Belediyesi web sitesinden Bağlumda Üniversite ile ilgili alıntı,6 Şubat 2010 tarihli yazı:

''Bağlum Keçiörenimizin gelecek dönemde gelişmeye açık en önemli bölgesi durumundadır. Belediye olarak Keçiören'in diğer bölgelerinde olduğu gibi Bağlum'da da hizmetlerimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bağlum'un gelişmesine büyük ivme kazandıracak olan projelerimizden biri olan üniversite kampüsü oluşturma konusunda görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor. Proje hayata geçtiğinde Bağlum bir cazibe merkezi olma yolunda ciddi adımlar atacaktır"

http://www.kecioren.bel.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=510:baskan-mustafa-akin-baglum-incelemeleri&catid=34:guncel-haber&Itemid=299

emlaksan
24-01-2011, 14:47
Sayın ikay;
Rica ederim, bence hiç bir sakıncası yok. Benimle .emlaksan@hotmail.com adresimden iletişim kurabilirsiniz.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
24-01-2011, 15:21
Sayın altu;
Doğru parsel numarasını kaydettim. Büyük ihtimalle yarın veya çarşamba günü bilgilerimi sizle paylaşacağım.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

hendi
24-01-2011, 15:40
Serhan Bey,

Daha önce paylaşmış olduğum sorumada cevap vermenizi rica ederim.Bağlum Çalseki mah.(Köyü) hakkında fikriniz nedir.İmarsız 1 dönüm civarı tarla almak istiyorum.Dikkat etmem gerekenler ve önerileriniz nedir. Ben hem hafta sonlarını geçirmek için istiyorum.Hemde orda mini bir çiftlikde tavşan yetiştirmek istiyorum.Elektrik şart değil çünkü babam hobi amaçlı güneş enejisinden elektrik üretebilcek bir sistem yapıyor.Ama yola ve suya ihtiyacım olacak.Evlerden biraz uzak olmalı ki tavşanların kokusu gübresi felan insanları rahatsız etmesin.Ankaraya fazla uzakta olmamlı. Bu bölgeyi tercih ediyorum çünkü ben Yenimahallede oturuyorum.Gelip gitmesi bana kolay olur.Bana 25 km mesfade. Birde yerleşim yerlerine yakın ve imarlı olan yerler çok pahalı o nedenle Çalseki köyü yakınlarında bir yer arıyorum.Çalseki köyü ve Çalseki Bağlar mevkii hakkında görüşlerinizi paylaşmanızı ve yer alırken dikkat etmem gereken hususları belirtmenizi rica ederim.

Saygılarımla,
Murat Alagöz

emlaksan
24-01-2011, 15:57
Sayın hendi;
Çalseki köyü belirttiğiniz gibi şehir yerleşkesine belli bir mesafede. Ancak zaten hedefiniz, yerleşkeden biraz uzak ve çevreyi rahatsız etmeyecek bir çiflik kurmak olduğundan bu yönleriyle seçiminizi olumlu değerlendiriyorum. Tavşan çiftliğiniz özellikle Angora cinsine yönelik olacaksa aynı zamanda bu tür tavşanlarında sessizlik, doğal çevre ve neredeyse bir laboratuvar ortamına ihtiyaç duyacaklarını da gözönünde bulundurmuşsunuzdur. Bu yönden de seçiminiz olumlu diye düşünüyorum. Diğer yandan Çalseki ve çevresi için nazım imar planındaki öneri, marjinal ve dikili tarım alanları niteliği ile tarımsal alan statüsünün korunması yönündedir. Dolayısıyla fiyatların abartılı olacağını zannetmiyorum. Alım yaparken tarla hisseli ise şufa meselesine dikkat etmenizi öneririm. Düşüncelerim bunlardan ibarettir. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanızı diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

dodurga
24-01-2011, 16:28
serhan bey öncellikle kolay gelsin, internette bilgi ararken bir forumda size rastladım ve dodurga hakkında bilgi sahibi olduğunuzu düşündüm, bir sorum olacaktı, yardımcı olursanız sevinirim

zamanında bir kooperatifle dodurgadan 50.000 m2'nin üzerinde arsa alınmıştı, parselini falan bilemicem şu anda yanımda herhangi bi evrak yok, fakat tam otobanın yanında olduğunu biliyorum. şu sıralarda da artık oralarda imar geçtiğini duydum, sanırım belediye seçimlerinden önce yapmak isteniyor imar olayı ama bu tamamen kendi düşüncem. eğer imar geçerse belediye bu arsanın ne kadarını alır ve yoğunluk oranı ne olur, herhangi bir bilginiz var mı, kolay gelsin, teşekkürler şimdiden.

emlaksan
24-01-2011, 16:34
Sayın Dodurga;
Size doğru ve net bilgiler verebilmem için muhakkak parsel numarasına ihtiyacım var. Eğer mümkünse .emlaksan@hotmail.com adresine bu bilgiyi edinip gönderiniz. Böylelikle yeri anlayabilir ve değerlendirme bulunabilirim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
24-01-2011, 16:40
Arkadaslar, az once bilgisayarimi kurcalarken elime ta 2006 yilina ait bir emlaksan sayfasi oldugunu sandigim bir sayfadan kopyasi gecti. Bakin neler yazilmis? Okuduktan sonra yazilanlarin ne kadar degistigi konusunda bilgisi olan varsa yorum yaparsaniz cok sevinirim.

Gölbaşı Çayırlı

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar bir suredir arsa ilanlarina bakiyorum , asagidaki arsalarin durumuyla ilgili bana bir fikir verebilirseniz cok sevinirim

Uzun suredir Ankara disinda yasiyorum ve bu yerlerin nerede oldugu konusunda pek bir fikrim yok sizce yatirim icin uygunmudurlar ?

TESEKKURLER

Gölbaşı Çayırlı bölgesinde bizim de yatırımlarımız var. Eğer, kısa vadede değil de, 5 yıl ve üzeri bir zaman diliminde dönüşümünü düşünüyorsanız, kesinlikle çok değer kazanacak bir bölge. Tuluntaşta yapılan güneykent projesiyle imar, çok yakınına kadar gelecek ve otomatik olarak 1-2 sene içinde bu fiyatların çok üstüne çıkacak. Ayrıca, haymana yolunu, eskişehir yoluna bağlayacak yol da, bu köyden, ya da bu köyün yakınından geçecek. Düşünebileceğiniz bir yatırım.

19 Kasım 2006 17:31 - 434 nolu ileti (37.sayfa)

TESEKKURLER

27 Kasım 2006 16:18 - 445 nolu ileti (38.sayfa)

Sevgili OnurGururSeref;
Değerli dostum, bahse konu olan iletileri tarih sayı ve sahipleriyle birlikte deklare ettim. Bilgilerinize sunarım. Bu arada bir husus dikkatimi çekti. Gölbaşı bölgesini uzun zaman önce takip altına almışsınız. Sanırım hemen her köyü. Yazılarınızdan arayışınıza konu olan dairenin daraldığını ve Oyaca nın ağırlık kazandığını anlıyorum. Yakın zaman içinde Ayaş ilçesinden forum dostumuz olan Ömer bey in bir arkadaşı aradı. Kendisinin Oyaca da bir tarlası olduğundan ve satmak istediğinden bahsetti. Yeri henüz görmedim. Bilgileri aldıktan sonra sizin bulduğunuz alternatiflerle mukayese edip beraberce değerlendirebiliriz. Eğer şartlarınıza uyuyorsa sizi kendisi ile irtibatlayabilirim diye düşündüm. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

redking
24-01-2011, 16:58
Ankara Niğde Otoyolu Hakkında Ulaştırma Bakanın Son Açıklaması

AKSARAYDAN BİR BİN ALİ YILDIRIM GİBİ GEÇTİ "MÜJDELERLE"

Tabi buradan Niğde ye giden otoyolu da yapacağız. Onu bitirmiş değiliz. Yani Ankara dan gelip bu güzergah dan geçen bir otoyol projemiz var o otoyol ayrı onu söylemedim. Oda programımızda onu yap işlet devret yapacağız. Onunla ilgili zaten daha önce yapım kararı alınmış ama 2000 krizinde hesabı kitabı yapılmadığı için sürdürülememiş. Şimdi bazıları diyor ki efendim bölünmüş yol yapıldı ne lüzum var otoyola. Şimdi bu bakış açısı çok dar bir bakış acısı Türkiye nin geleceğini Türkiye nin potansiyelini göremeyenler bugünün ihtiyacıyla tatmin oluyorlar bizim böyle bir bakış açımız yok biz Türkiye nin 10 yıl sonrasına 20 yıl sonrasına 30 yıl sonrasına hazırlık yapıyoruz. Bakın bu yapılan bölünmüş yollar, yüksek hızlı tren projeleri, havayolunun halkın yolu haline gelmesi bilişim otoyolları ile memleketin her tarafını donatmış olmak bunların değeri 10 yıl sonra daha iyi anlaşılacak.

http://www.cbhaber.com/yazar/2343-onder-yagli-aksaraydan-bir-bin-ali-yildirim-gibi-gecti-mujdele.html

hendi
24-01-2011, 17:43
Akyurt Güzelhisar Köyünde satılık imarlı 200 metrekare bir bahçe var. ada parsel:27/2777 ileriye dönük olarak yatırım amaçlı alınabilir mi? Fikri olan var mı?İlerde buraya sağlık tesisi yapılacağı söylendi.Gelecekle ilgili öngörüsü olan ve tahmini fiyat aralığını paylaşabilecek olan varsa sevinirim.

khanson
26-01-2011, 13:41
eski bir forum yazarı ve takipçisi olarak kafalardaki karışıklığı gidermek adına bazı somut bilgileri paylaşmama izin verin:

Bursal 300 lü parsellerle ilgili çok uzun zamandır bazı spekülasyonlar yapılmakta olduğu çok doğru. Bu bölgeyle ilgili temel olarak iki beklentiden hep bahsedildi. Bunlardan birincisi TOKİ ikincisi ise maliye arazileriyle alakalı.

1.TOKİ Bursal 300 lü parsellerin yanında yanlış hatırlamıyorsam ocak ayının 17 sinde ihale edilmiş olan 600 konut uygulaması var. Burası meclis çalışanlarına satılması planlanan bir projedir. Zaten bu ihalenin duyulmasından sonra fiyatlar tavan yaptı.

2. Bu bölgede maliyenin çok büyük arazileri var. Bu da yıllardan beridir konuşulan bir projeydi. Bana gelen somut bilgilerde burası üstbirlikler vasıtasıyla kooperatiflere tahsis edileceğidir. Hatta yakınımızaki yatırımcılardan bazıları kooperatif kurup burdan yer almak için harekete geçtiler. Bu gelişmede ayrıca bölgeyi hareketlendirdi.

Şimdi bazı genel yanılgılara açıklık getirilmesi için:

1.TOKİ nin bu bölgede 902 örneğindeki gibi arsa sahiplerine konut vererek konut üretmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bunu söyleyene inanmayın. TOKİyle iletişime geçtiğinizdede doğal olarak burda proje olmadığını söylerler. TOKİnin genel stratejisi itibarı ile böyle bir çalışma sistemi yoktur.

2.Mülkiyet problemi olmayan hazine arazilerine konut yapmak varken, arsa sahiplerine konut vermek suretiyle arsa üretme gibi bir durumu ben şu ana kadar TOKİ nin yaptığını duymadım.

3.Zaten 902 de olan şeylerde niye TOKİnin böyle bir politika izlemediğine en güzel örnek. Arsa sahipleriyle 2.5 sene önce sözleşme yapılmasına rağmen hafriyat ın ötesine bir türlü geçilemedi. Nedeni ise hak sahibi kooparatiflerden birisi kendilerine düşen konut adetini beğenmediler ve mahkemeye giderek burdaki projeyi durdurdular. Neticede 902 projesi eninde sonunda tamamlanacak ama ne zaman olacağı şu an için belirsiz.

Tekrar Bursal 300 lü parsellere dönersek:

1.TOKİnin burada 600 konutda olsa bir projeyi hayata geçirmesi demek bu bölgenin altyapısınında bi şekilde oraya getirileceği demektir. Buda bölgedeki arsa fiyatlarına ek prim olarak yansır.

2.Bölge lokasyon olarak çok iyi bir yerde. Her ne kadar Karataş, Yakupapdalın Çankaya ya bağlı, Bursalın Gölbaşına bağlı olması eksi puan gibi düşünülsede, Bursalda eskiden Çankaya ya bağlıydı. Şu an itibarı ile Gölbaşına bağlı olması imar açısından bence avantaj, Gölbaşı belediyesinin bürokratik engelleri daha kolay aşabileceğini düşünüyorum.

3.Kooperatiflere arsa tahsisi ister istemez bu bölgeyi hareketlendirecektir. Çünkü küçük yatırımcıda kooperatifler yolu ile burdan kendine arsa alma şansı bulacaktır.

Selam forum dostları,

2008 yılında foruma yazdığım bir yazıdır yukarıda ki... yine bu başlığa yazılmıştı... forumda kimse bahsetmemiş, ama bursalın 1/1000lik planları gölbaşı belediyesinde 17.01.2011 tarihi itibarı ile askıya çıkarılmıştır.

Geçen cuma günü bizzat kendim belediyeye gidip, planları inceledim... Gölbaşı ve Büyükşehir belediyesinin ortaklaşa hazırladığı planları açıkcası beğendim. Bol bol yeşil alanı olan, kooperatiflere villalık yerlerin ayrıldığı, geri kalanın ise çok katlı imar verildiği bir proje planlanmış. Konumu itibarı ile Orandaki TRT nin arkasında bulunması, Çankayaya yakınlığı, ve Eymir Gölüne hakim olması sebebi ile çok gelişmeye uygun görüyorum.

Bence geleceğin bir inceki, yada çayyolusu olabilir. Tabiki Kooperatiflerin ve Belediyenin azimli çalışmaları ile olacak bir şey bu... ve tabiki zamanla...

Fiyatlar konusunda gazetede m2 si 250-500 lira arasında ilanlar gördüm... çok katlı parseller için bu fiyatlar geçerli...

khanson
26-01-2011, 14:04
Daha önceki yazılarımda Bursalın (Yaylabağ) Çankaya belediyesine bağlı olmamasının bir avantaj oluşturduğunu söylemiştim. İlçe belediyelerinin Büyükşehir belediyesinin onayı olmadan plan-proje-imar yapamaması, Çankaya ve Büyükşehir belediyelerinin siyasi olarak zıt kutuplarda bulunması, Mühye-Karataş-Yakupabdal ın önünü tıkayan yegane konudur.

Herkesin bildiği gibi Büyükşehir belediyesi Çankaya Belediyesini by-pass yaparak Mühye 902 parselde bir plan yaptı. Bu bahsettiğim olay 2005 yılının Eylül-Ekim Ayları gibi duyurulmuştu. Üzerinden 5.5 sene geçti, 6. seneye giriyoruz 902 ile ilgili daha çivi çakılabilmiş değil. Tabiki imar sancılı bir süreç, itirazlar ve mahkemeler tabiki olacaktır. Ama 902nin akibeti belli olmadan 895-896 parseller, Karataş ve Yakupabdalın akibetininde ne olacağı belli olamaz diye düşünüyorum...

Bu arada şunu belirtmeme izin verin, Bursalda imara giren parsellerin %90 ı 300 lü parseller, ki burada 300lü parsellerin öne çıkacağını, diğer parsellerin imar dışı kalacağınıda bu forumda paylaşmıştım...

Bu bölgeyle ilgilenen forum dostları özelden veya buradan ulaşabilirler bana...

nl_nl
26-01-2011, 23:23
selam khanson.yaylabag konusunu biraz genisce acmak gerekirse bu konuda bilgi sahibi oldugunuzu vede cok iyi analiz ettiginizi dusunuyorum bu senenin bahar aylarinda ust birlik insaatlari baslayacagi soylendi koyun altina otaban kelebegi yapilacakmis trt dende genisce bulvar acilacakmis viyadiklu filan deniliyo sanirim seneye fiyatlar cildirir. saygilar forundaki tum arkadaslara

OGUZ_GÜN
27-01-2011, 08:24
Serhan bey gölbaşı karagedik projesi ne aşamada bilginiz var mı 5000 binlik planlara itiraz var mı? 1000 planlar ne zaman askıya çıkar
degerli bilgilerinizi bizle paylaşırsanız çok sevinirim.
Saygılarımla

khanson
27-01-2011, 17:41
selam khanson.yaylabag konusunu biraz genisce acmak gerekirse bu konuda bilgi sahibi oldugunuzu vede cok iyi analiz ettiginizi dusunuyorum bu senenin bahar aylarinda ust birlik insaatlari baslayacagi soylendi koyun altina otaban kelebegi yapilacakmis trt dende genisce bulvar acilacakmis viyadiklu filan deniliyo sanirim seneye fiyatlar cildirir. saygilar forundaki tum arkadaslara

Selamlar,

Gayrimenkul piyasasının tekrar hareketlenmeye başladığı şu günlerde, spekülasyonlarla gerçekleri, beklentilerle beklenmeyecekleri ayırdetmek gerekiyor diye düşünüyorum. Bahara üst birliklerin inşaata başlayacağı söylentilerini bende duydum. Açıkcası böyle bir beklentiyi çok iyimser buluyorum. Bu noktada kooperatifler yeni üye kaydı yapmaları için, aidatları arttırmak için vs. gibi sebeplerle bir takım faaliyetler yapacaklardır. Ama, bu plan-proje vb. işlerin ötesine geçmez diye düşünüyorum.

Tabi ki Büyükşehir-Gölbaşı Belediyeleri bu proje kapsamında gerekli yolları açacaklardır, buda fiyatlara olumlu yönde yansıyacaktır. Ama seneye şu olur, 6 ay sonra bu olur gibi öngörülerde bulunmak yanlış olur şu anda.

Beklentileri ve söylentileri bir kenara bırakırsak, şu gerçeklerin altını çizmek lazım.

1. Mühye-Karataş-Yakupabdal üçgeni, Çankaya belediyesine bağlı olduğu sürece imar açısından hep geri planda kalacaktır.
2. Büyükşehirin Kentsel Dönüşüm kozunu kullanarak ve Çankaya belediyesini by pass ederek gerçekleştirmeye çalıştığı 902 projesinde 5.5 sene geçmesine rağmen çivi çakılamamıştır.
3. Bursalın eski bir Çankaya köyü olduğu unutulmamalıdır.
4. Bursalın 1/1000 lik planı gerçekleşmiştir. Diğer bir deyişle imarı bitmiştir diyebiliriz.
5. Lokasyon olarak Bursal TRT-oranın arka tarafında kalmaktadır. Eymir gölüne hakimdir.

Bu gerçeklerin ışığında Bursal (Yaylabağ) projesinin geleceğini olumlu görüyorum.

memocan
27-01-2011, 18:10
902 projesı başladıgında 895-896 nın da hemen degerlenecegı gercegı yansıtırmı?
902 6 senedır baslayamadı 895-896 kac senede baslar?
ben 2 cocugum 10 sene ıcınde ev sahıbı olsunlar dusuncesı ıle 896 dan 400 metrekare yer almıstım
2010 da nakıt ıhtıyacından sattım
2010 da 65 tl lere dustugunde param olsa tekrar alacak ıdım
ama bence hemen prım yada ev almak dusuncesı bence cok dogru degıl

khanson
27-01-2011, 19:09
902 projesı başladıgında 895-896 nın da hemen degerlenecegı gercegı yansıtırmı?
902 6 senedır baslayamadı 895-896 kac senede baslar?
ben 2 cocugum 10 sene ıcınde ev sahıbı olsunlar dusuncesı ıle 896 dan 400 metrekare yer almıstım
2010 da nakıt ıhtıyacından sattım
2010 da 65 tl lere dustugunde param olsa tekrar alacak ıdım
ama bence hemen prım yada ev almak dusuncesı bence cok dogru degıl

Sayin Memocan,

Gayrimenkul piyasası hisse senedi piyasası gibi yada emtia piyasası gibi piyasalardan ayrı tutmak gerekir. Neticede hisse senedi için bir takım somut verileri değerlendirmek, hesaplar, grafikler üzerinden giderek bir takım sonuçlara varmak mümkündür. Gayrimenkul piyasasında ortada sağlıklı bir veri olmadığı için elle tutulur bir analiz yapmak, veya tahminde bulunmak mümkün değildir.

Şimdi Mühye-Karataş-Yakupabdal konusunu ele alırsak, geçerli olan genel bir trend var.

1. Mühye 902 artar
2. 895-896 parsel takip eder.
3. Karataş takip eder.
4. Yakupapdal takip eder.

Açıkcası bunun mantıklı bir açıklaması yok, ama olan trend/olay bu...

Diğer konulara geçecek olursak,

2010 da 65 ten 895-896 alsaydanız şu an için 98-102 tl arası bunu nakite çevirme şansınız olurdu.

902 başlasa fiyatlarda bir hareket olmayacaktır yada azda olsa bir artış olacaktır diye düşünüyorum, ama hacimde yani alım satımda kayda değer bir artış mutlaka olacaktır.

6 senede başlayamayan 902nin üzerine 895-896 nın akibeti belirsiz, burası ile ilgili somut bir çalışma/duyum/haber yok...Ama burda şunu vurgulamak lazım, yukarıdada anlatmaya çalıştım, hiç 902ye çivi dahi çakılmasa, 895-896yla ilgili plan-projede yapılmasa fiyatlar bugun 100 liraysa 6 ay sonra 150 lira olabilir... Burasının piyasasını yakından takip edenler, geçmişte fiyatlarin nerelere geldiğini insanların nerelerden mal aldığını bilirler...

emlaksan
27-01-2011, 20:34
Serhan bey gölbaşı karagedik projesi ne aşamada bilginiz var mı 5000 binlik planlara itiraz var mı? 1000 planlar ne zaman askıya çıkar
degerli bilgilerinizi bizle paylaşırsanız çok sevinirim.
Saygılarımla

Sayın OGUZ_GÜN;
Askı sonrası itraz var mı yok mu soruşturmadım. Şimdi notlarıma alıyorum, bilgiye ulaştığımda paylaşıma açarım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

nl_nl
27-01-2011, 21:48
cayyolu ilce olacakmis civardaki mahalleve koyler baglanacakmis incek icinde cayyoluna baglanmasi gundeme geliyo boyle bir durum olursa bu incek icin arti bir durummu olur.imarsiz arazilere cok kat verilirmi cayyoluna gecerse

nl_nl
27-01-2011, 21:49
form arkadaslarin bilgisini rica ediyom saygilar selamlar herkeze

mystery_
28-01-2011, 11:47
Susuz Köyü Yenimahalle 3. bölge ada parsel no 1289 nun imar durumu hakkında ve gelişmeler hakkında bilgi verebilir misiniz?

khanson
28-01-2011, 12:07
cayyolu ilce olacakmis civardaki mahalleve koyler baglanacakmis incek icinde cayyoluna baglanmasi gundeme geliyo boyle bir durum olursa bu incek icin arti bir durummu olur.imarsiz arazilere cok kat verilirmi cayyoluna gecerse

Selamlar,

Çayyolunun belediye olma konusu yıllardan beri konuşulan, üzerinde durulan bir konu. Elbette belli bir zaman sonra ilçe olacaktır diye düşünüyorum. Ama mevcut iktidar buna izin vermemişti geçmişte, nedeni ise siyasi olarak Çankayadan sonra yeni bir CHP kalesi yaratmamaktı. Şahsi görüşüm mevcut iktidar değişmediği sürece bunun gerçekleşmeyeceğidir. Hali hazırda bir kısmı Çankaya diğer bir kısmı ise Yenimahalle belediyesi sınırları içerisinde olduğu için, tek elden yönetilmesinin bölgenin gelişimi açısından olumlu katkıları olacaktır muhakkak. Ama, tekrar söylemek gerekirse yakın vadede bunun olacağını beklemiyorum...

yusuf06
04-02-2011, 19:54
Mrb sayın forum üyeleri Bursal Yaylabağda toplu konut projesinin en güzel parsellerinin birinde 200 m2 arsam bulunmaktadır.Almayı ve bu bölgede yatırım yapmak isteyen arkadaşlar 05397363328 nolu telefondan bana ulaşabilirler.İmarı 2-3 hafta içinde Gölbaşı Belediyesinde askıya çıkıcak en son fiyat 14.000 tl dir .Saygılarımla

emlaksan
05-02-2011, 18:43
Sayın altu;
Bilgisayarımızda bir sorun oluştu. Dijital paftalarımızı kaybettik. Bu sebeple tüm Ankara genelini tekraren çalışıyoruz. Bu çok vakit alıyor. Dolayısıyla sorulara geç cevap vermek durumunda kalıyorum, üzgünüm. Yurtçu, Çambayırı, Ballıkuyumcu ve çevresinde 1,20 gibi yüksek kabul edilebilecek bir emsal ile imar gerçekleşti. Toki ihalelerinde alımlar da yüksek sayılabilecek fiyatlardan oldu. Devamen proje süratle yapılaşmaya başlayınca talepte arttı. Geçenlerde yapılaşmanın başladığı bölgede arayışa geçtik. Bir dostumuz m2 si ~ 150 liradan (1,20 emsal - tek tapu) arsa bulduğunu ve alternatif olup olmadığını sordu. Taradık ve 2. bir yer bulamadık. Bu size bölgede şu an gerçekleşen ve ileriye doğru gerçekleşecek fiili durum hakkında fikir verecektir. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

caykaram
07-02-2011, 13:39
ankara yenimahalle çay yolu ortaset mevkiinde 446 parsel, 428 parsel, 441 parsel,

ankara yenimahalle çay yolu alacaatlı köyü çaylarbaş mevkiinde 60 parsel

ankara yenimahalle 2. bölge çay yolu 16658 ada 1 parsel

ankara yenimahalle 2. bölge çay yolu 40253 ada 8 parsel hakkında bilgisi olan varsa

lütfen ederleri hakkında bilgi verirmisiniz

flama
08-02-2011, 02:40
Merhabalar,Gölbaşı,Yaylabağ,Bursal 303 parsel fiatları hakkında bilgisi olan arkadaş varmı acaba?

terazilastik
08-02-2011, 11:29
herkese selamlar...
Bugüne kadar borsa, altın, döviz vs. yatırım araçlarıyla çokça ilgilendim, ilgilenmeye de devam ediyorum...
ama yaş kemale ermeye başlayınca bi de üstüne çocuk sahibi olunca insan bir avuç toprağı olsun istiyor...10-15 yıl unutacağım bir yatırım yapmak istiyorum...şahsen böyle bi yatırım için 10-15 bin TL civarında bir birikimim var...
bugüne kadar gayrimenkul anlamında hiçbir yatırımım veya yatırım araştırmam olmadı...ancak son dönemde yakupabdal mevkiini sıkça duyar oldum...nato yolu, metro gross market ve Nata inşaatın yeni başladığı içinde İKEA ve residance projesi olan bölgeye yakın görünüyor...tarla vasfında yer almanın artıları eksileri neler olur...m2 fiyatlarının da 17-30 TL arasında olduğu bilgisini aldım...

kısacası yardım ve tecrübelerinize ihtiyacım var...bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

emlaksan
09-02-2011, 02:25
Sayın caykaram;
Size yardımcı olamak istiyorum ancak dijital paftalarımızı kaybettik. Bu sebeple parsellerin lokasyonlarını göremiyorum. Kısa zaman içerisinde temin etmeye çalışacağız. O tarihte detaylı inceler plan lokasyon ve yaklaşık değerleri konusunda fikir vermeye çalışırız. Tekrar başınız sağolsun, sabırlar diliyorum.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
09-02-2011, 02:31
Sayın flama;
Bursal projesinin planı Gölbaşı Belediyesinin askısındaydı. Geçenlerde gidip gördüm. Daha doğrusu görmeye çalıştım. Parsel numaraları, emsaller öyle küçük basılmıştı ki görmeye gelen herkes şikayet ediyordu. Belediye yetkilileri bu konuya çözüm bulabilirlerse çok iyi olur diye düşünüyorum. Size parsel numaranızla Belediyeye başvurup yerinizin hangi emsale sahne olduğunu öğrenmenizi, plan notlarını okumanızı öneririm. Askı süresince icabı halinde itiraz hakkınız mevcuttur. Bu manada vakit daraldı diye düşünüyorum. Askıdan iniş tarihi yakındır. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
09-02-2011, 02:47
Sayın terazilastik;
Yakupabdal imarı öncelikle köyiçine yönelik gerçekleşmektedir. Planı henüz görmedik. Yakupabdal da başta çok katlı beklenen köyiçi bölgesi olmak üzere daha evvel Kentsel Gelişim Projesi içerisinde tanımlanan parsellere yönelmenizi öneririm. Diğer yandan proje dışında kalan parsellerin bir kısmını Yaylabağ Projesi diğer kısmını ise kendisini inanılmaz bir süratle gösteren Toki yapılaşmaları etkileyebilir. Bu noktada lokasyon önem arz edecektir. Hisse alacaksanız şufa konusuna da dikkat gösteriniz. Gönlünüze göre ve başarılı bir yatırım yapmanızı diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

emlaksan
09-02-2011, 02:54
Bilgi;
Esenboğa Havalanı nın mevcut yerleşkesine ek olarak 1200 dönüm daha kamulaştırma gerçekleştirileceği bilgisine ulaştım.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

flama
09-02-2011, 10:33
Merhaba,ilginize teşekkürler Serhan bey.

OGUZ_GÜN
09-02-2011, 15:36
Serhan bey gölbaşı karagedik projesine de bakabildiniz mi? Askı süreci ne durumda
saygılarımla

emlaksan
10-02-2011, 04:40
Sayın flama;
Rica ederim Selamlar

.

emlaksan
10-02-2011, 04:43
Sayın OGUZ_GÜN;
İnceliyoruz. Kısa süre içerisinde bilgi girmeye çalışacağım.
Selamlar

.

barandoruk
10-02-2011, 19:47
İyi günler
syn Serhan bey özelinize bir mail attım,yardımcı olursanız çok seviniriz,şimdiden teşekkürler

selamlar
tekin

emlaksan
10-02-2011, 22:42
Sayın barandoruk;
Telefon ile ulaşan Tekin bey sizdiniz sanırım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

caykaram
11-02-2011, 13:56
serhanbey ilginize teşekkürler

İhtiyar Bankacı
15-02-2011, 17:59
Merhaba;

Merhaba;

Yukarıda izah etmeye çalıştığım arayışlarımız sonrasında, sonuç olarak fazla uzun vadeli bir gayrımenkul yatırımı yapmanın -belki karlı- ama bizim için uygulanabilir olmayacağına karar verdik.

Cemiyetimiz; bir kısım üyeleri arasında akrabalık ilişkileri de olan, birbirini uzun zamandır tanıyan, meslek ve aile düzenleri iyi, az sayıda insandan oluşuyor. Bu yönüyle, birbirimize güven duyuyor ve ortak hareket edebileceğimize inanıyoruz! (Allah şaşırtmasın...) Mevcut kadromuz yapılacak yatırım için yeterli gelmezse, çemberi biraz da genişleterek, ekibimize yeni kişiler de dahil edebiliriz; kendimizinkine benzer profilden kişiler...

Neyse, biz böyle düşünürken geçenlerde şöyle bir gelişme oldu :

Ekibimizin üyelerinden birisi, inşaat proje ve danışmanlığı işiyle uğraşan bir firma ortağı (benim de yakın akrabam)... Konut sektörünün oldukça uzağında, bayındırlık projeleri ile uğraşıyorlar, taahhütçü değiller...

Kendi işkollarında güçlü ve deneyimliler... Bünyelerinde elli küsür mühendis ve müşteri portföylerinde de Türkiye’nin önemli şirketleri ile işadamları var...

Mevcut durum ve potansiyelleri, piyasa ilişkileri ile de birleşince sektörde yeni açılımları kaçınılmaz hale geldi... Bazı gayrımenkul ve bayındırlık projelerine gelir ortağı olarak girmeyi planlıyorlar... Ayrıca, mevcut insan kaynağı ve sermaye gibi kaynaklarının bir kısmını da konut alanına yönlendirmeyi düşünüyorlar. Amaçları, konut alanında çok küçük çaplı (butik) girişimlerde bulunmak... Bunun için ilk etapta, tamamen tecrübe amaçlı çok küçük çaplı bir konut taahhüt işine girecekler!

Ancak, firmanın toplam faaliyetleri ve imajı açısından geliştirmeyi arzuladıkları konsept, “yap-satçı” şeklinde algılanacak bir tarza uygun değil... Hele ki konut işinde henüz ilk adımı atacak iken herhangi bir risk almak istemiyorlar...

Bu noktada benim aklıma, amaçlarımızı birleştirebileceğimiz gibi bir fikir geldi... Tarafımızca alınacak bir arsayı, kat karşılığı kendilerine devretmek suretiyle bir çıktı elde etmenin mümkün olup olmayacağını sordum, olumlu baktılar!

Kısacası şu;

Bizim ekip, ortaya toplu bir para çıkararak arsa alacak... Firma da buraya daire yapıp, ekibin payına düşen daireleri teslim edecek! Biz de daireleri satıp, katılım payımıza göre hasılatı paylaşacağız.

Kişi başına bir daire gibi falan beklentimiz yok... Örneğin 12 kişi 100.000 TL’den 1.200.000 TL’ye bir arsa aldık. Karşılığında 7 adet daire aldık ve daireleri 250.000 TL’den toplamda 1.750.000 TL’den sattık. Kişi başına (1.750.000-1.200.000)/12=45.833 TL gelir elde ettik... Gelir oranımız % 45,83 oldu...

Bu rakamların hepsini örneklendirmek için kafadan attım! Muhtemelen gerçekçi değiller... Bu kadar yazmamın nedeni de zaten bu; gerçekçi bilgilere ulaşarak, bu projenin ne kadar uygulanabilir olduğunu tespit edebilmek...

Bu kapsamda birkaç sorum olacak :

1) Ankara’da böyle bir iş için önereceğiniz bölgeler nereler olabilir? İlk etapta aklımıza Yaşamkent, Birlik Mahallesi, Öveçler gibi yerler geliyor... Belli bir yapılaşma sağlanmış, yaşantı başlamış ve ulaşım, altyapı, alışveriş gibi imkanları iyi-kötü gelişmiş muhitlerin uygun olacağını düşünüyoruz. Bu tür muhitlerde arsa arzı azalıp fiyatları da oldukça artmış olabilir ancak talep görme (çabuk satılma) açısından avantajlı olacaklarını düşünüyoruz.

2) Önereceğiniz bölgelerde arsa ve daire rayiçleri ne düzeydedir? Biz kendi beklentilerimiz açısından 150 m.kare civarında, vasıflı olan ama gereksiz lükse sahip olmayan daireler istiyoruz... (Galiba bu büyüklük KDV açısından da avantaj yaratıyormuş.)

3) İmar durumları (ne kadar arsadan ne kadar daire çıkar durumları) nedir? Gerçi yan yana iki arsanın bile imar durumu birbirinden farklı olabiliyor ama bu konuda muhit bazında genel bir standart herhalde vardır...

4) Projelendirme, ruhsatını alma, sigortasını yatırmadan tutun da inşa etme, iskanını alma, belediyeye bilmemne yatırma gibi tüm maliyetleri dikkate alındığında; yukarıda belirttiğim özellikteki bir dairenin m.kare maliyeti yaklaşık ne kadardır?

5) Örneğin 20 dairelik bir inşaatta, arsayı müteahhide teslim ettikten sonra konutlar ne kadar sürede oturulmaya hazır hale gelir? (Müteahhitte herhangi bir sıkıntı olmadığını varsayıyoruz...)

6) Dikkat çekmek/uyarmak istediğiniz diğer hususlar nelerdir?

(Sınav sorusu gibi oldu, kusura bakmayın...)

Bizim ekibin kar beklentisi çok yüksek değil... Çoğumuz para-pul işiyle uğraştığımız için; para ve finans piyasalarında hangi riskteki yatırımın hangi vadede ne kazandırabileceğini gayet iyi biliyoruz. Bilmediğimiz konut yatırımlarındaki durum...

em_re
17-02-2011, 11:35
merhaba ihtiyar bankacı;
inşaat konusunda uzun yıllar deneyimli,halen çalışan biri olarak yazdıklarınızın tamamı ve daha fazlası fizibilite çalışması gerektiriyor.Önerim bunu bir bedelle bir kişiye yaptırmanız ya da aranıza bir ortak alarak(bu seçenek bence daha iyi,o kişi de elini taşın altına koymuş olur) yine bir bedelle uygulamaya koymanız.

emlaksan
17-02-2011, 13:14
Sayın İhtiyar Bankacı;
Oluşumunuz kat karşılığı sisteminden elde edeceğiniz dairelerin satışıyla kar etmeyi amaçlıyor ve bunu arsaya yatırım yapıp, beklemeden hemen inşaata vermek suretiyle gerçekleştirmek istiyor. Böyle anlıyorum yanlışsa düzeltiniz. Fakat bu noktada beni düşündüren şeyler var. Üzerine örnekle gidelim. Benim X bölgesinde 1815 m2 imarlı arsam olsun ve zemin + 6 kat - katta 4 adet daireden toplamda 28 daireye uygun olsun. Bölgede yüklenicilerin mal sahiplerine %40 verdiğini de varsayalım. Yani 11 adet daire alacağım. Bu noktada siz çıkıp geldiniz ve arsanıza talibiz dediniz. NŞA arsamı bugün inşaata vermeye kalkışsam ~ 1 yıl sonra teslim alacağım dairelerin tanesini 125 binden satarak toplamda 1.375.000 gelir elde edebileceğim. Bu noktada sizce 1 yıl için kazanımımın ne kadarından vazgeçerim dersiniz? Yukarıda temsilen verdiğiniz rakam yada yüzdenin gerçekçi olmadığını yazdığınızı biliyorum. Düşüncemi daha net ifade edebilmek için beklenen gelir açısından ifade edilen % yi kullanmak istedim. Aslına bakarsanız çıkış noktası olarak hakikaten çok güzel bir fikir sizlerin ki. Ancak tüm şartları gözönüne aldığımda uygulanabilirliği hakkında şüphelerim var. Oluşumunuzun sermaye kuvveti oluşturarak şirketleştiğini varsayalım. Ve güvenilir bir taşeron vasıtasıyla kat karşılığı arsalara girerek (yüklenici sıfatı ile) inşaat yaptığını düşünelim. Bana göre %45-50 hatta + getirili hedefler bu yöntemle daha kolay tutturulabilir kanaatindeyim. Hiç şüphesiz tüm bölgeleri kapsayacak derin bir araştırma yapmak şart. Bu noktada Sayın em_re nin işaret ettiği konu ve görüşlere katılıyorum.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

İhtiyar Bankacı
17-02-2011, 17:33
Öncelikle, sorularımı nezaket ile cevaplayan Sn. em_re ve Sn. emlaksan'a çok teşekkür ederim!

Sn. em_re'nin tecrübeli/profesyonel bir insan kaynağını ekibimize dahil etme önerisini çok yerinde buldum. Detaylı fizibilite önerisini de aynı şekilde...

Aslında benim yapmaya çalıştığım şey de aşağı yukarı bunlar... Ancak, konu ile ilgili olarak hem fikir hem de bilgi yönünden son derece yetersiz olduğum için Sizlerin başını ağrıtıyorum!

Benim şu an itibarıyla yapmaya çalıştığım aslında "boyumun ölçüsünü almaya çalışmak"... Bu işlerin kolay, zahmetsiz, cilvesiz ve en önemlisi risksiz/tehlikesiz olmadığını şüphesiz ki tahmin ediyorum! Yani "Abi inşaat işine girelim, müteahhitler süper para kırıyor! Alırız bir arsa, çakarız müteahhide, evler bir senede biter, iki katına satar altımıza cip çekeriz" diyenlerden değilim.

Hatta şöyle söyleyeyim; Ankara'da değil ama Ülkemizin gelişmiş taşra şehirlerinden birinde müteahhide verilmeye hazır üç adet arsada da hak sahibiyim (aile mülkü...). Zaman zaman bunlar üzerine 25-30 dairelik teklifler alıyoruz... Yani, bu işleri bir başka kanaldan sürdürme imkanına da sahibim; madem ki elde arsalar mevcut, en azından "nereden arsa almalı?" sorusuyla muhatap olmama hiç gerek yok!

Ancak, yaşamımı sürdürdüğüm ve iş/aile/sosyal çevre olarak belli bir altyapı üzerinde bulunduğum Ankara'da bu konuda bazı imkanlar yaratmayı arzuluyorum... Bilmiyorum, belki de böyle bir imkan asla yaratılamayacak; kısacası yukarıda dediğim gibi boyumun ölçüsünü alacağım! Mevcut süreçte işte bunu anlamaya çalışıyorum...

Fizibilite önerisi son derece yerinde... Hatta bunun üzerine şöyle bir kelam da ben edeyim : Önce fikrimin fizibilitesini tamamlamalıyım! Eğer düşünce bazında biraz olumlu sonuçlara varabilirsem, o zaman hem profesyonel desteği hem de teknik fizibiliteyi devreye sokmayı düşünebilirim.

Aksi bir durum da zaten söz konusu olamaz! Bu girişime bir ekip halinde soyunacağımıza göre; öncelikle ekibime "Arkadaşlar bu iş olur gibi görünüyor! Ancak kotarmamız için bütçemizi, beklentilerimizi, hesaplarımızı netleştirip piyasaya çıkmamız gerekiyor... Muhatap olacağımız emlakçının, tapucunun, iş takipçisinin, müteahhidin, arsa sahibinin karşısına kesin hesaplar ve kesin fikirlerle çıkmalıyız!" diyebilmem lazım... Tersi komik olur; mahallede duvar üstünde oturup çekirdek yerken halı saha, oto yıkama, internet kafe açmayı tasarlayan aylak delikanlılara benzeriz...(hatta belki de şu an itibarıyla benziyoruzdur da :)...)

Yok, eğer bu işin hiç bir şekilde olurunun olmadığı daha düşünce aşamasında ortaya çıkarsa, ekibi yormaya ve motivasyonunu kırmaya hiç gerek yok!... Döneriz başka hesaplara...

Sn. emlaksan'ın görüşlerine gelince... Benim de kafamdaki en cevaplanamaz sorulardan birine kibarca değinmiş : Adam arsasını kendisi müteahhide verse, bir yıl sonra senin alacağın daireyi kendisi alır! Arsayı sana satıp da dairelerin rantını neden sana yedirsin?" diyor... Sonra da ekliyor; "bu işlerden rant bekliyorsan yüklenici ol!"

Aslında bu da bir seçenek... Basit olarak şöyle düşünelim; arsa alsam müteahhide teslim edip risk alacağım! Bunun yerine arsa sahibine yüklenici olup da taşeron kullansam başka bir risk almış olacağım! Yani, ya müteahhit batmasın/kaçmasın diye dua edeceğim ya da taşeron...

Neyse, ben biraz daha duvar üzerinde oturup çekirdek çitleyeyim bakalım... Sizler de bu arada bilgilerinizi, görüş ve önerilerinizi, gerçek rakamsal örnekleri paylaşırsanız çok memnun olurum... (Çekirdekler benden...)

emlaksan
18-02-2011, 13:34
Serhan bey gölbaşı karagedik projesine de bakabildiniz mi? Askı süreci ne durumda
saygılarımla

Sayın OGUZ_GÜN;
Karagedik planına itiraz olmadığı bilgisine ulaştım. Plan kesinleşmiş.
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
18-02-2011, 14:35
Serhan bey karagedik planının 1000 lik planlarda askıya çıkcak mı bundan sonra süreç nasıl işliycek birde bu davalar da bu plan değişikliğiyle düşermi alt yapı çalışmaları bu yıl olur mu sizce sizide çok yoruyoz kusura bakmayın değerli bilgilerinizi bizle paylaşırsanız çok teşekür ediyorum şimdiden
bol kazançlar
saygılarımla

tunazade
18-02-2011, 15:26
Bankacılar garanti parayı sever.Bunu yatırımlarına da yansıtma hedefindeler haklı olarak.
Yazdıklarınızdan bunu anlıyorum yorulmadan, zahmet etmeden 3 koyup 10 alalım ve garanti olsun istiyorsunuz..

Bir arsa alıp, bunu yükleniciye verip elde edeceğiniz daireleri satarsanız , zamanında satın aldığınız arsa bedelinden cüzi bir kar fazlasını elde edersiniz hepsi bu..%45-50 gibi bir getiri öngörüsü ankara civarında çok zordur.Kat karşılığı vermek arsanın kök sahibi iseniz cazip olur.Sonradan alıpta %50 kar edilmesi istisnaidir..Kat karşılığı imarlı arsa alıp bina yaptıranlar ekseri firma sahiplerinin genel merkez yahut ilgili bölge binası edinme isteklerinde cereyan eder.Bir yatırımcı imarlı lüx bir semtten arsa alıpta bina yaptırıp (üstelik konut bazlı) sattığını pek duymadım..Ancak kelepir arsa bulunursa bu mümkündür..

Mademki oturmuş ve düzenli bir geliriniz ve bu özelliğe haiz bir grubunuz var direk ticari faaliyete girmenizi öneririm..Bakın Gimat kooperatifine şimdi "Ankamall" gibi bir tesisleri var ve her bir üye hissesi oranında tıkır tıkır parasını alıyor..Sizin de böyle cesaretleriniz varsa daha iyi oluşumlar bile yaparsınız..Ama canım cennette olsun kılı kırk yarayım zerre risk almayım ama ala para benim olsun düşüncesi için ömrünüz yetmeyebilir..

Hadi aldınız, yaptınız bir miktar karla sattınız..Eee.bu mudur? Bu değildir işte amaç sizin ve sizden sonrakilerin rahat yaşama ulaşmasını sağlayabilmektir.Yani amaç nakit akışının sürekliliğidir..Altın nokta bu...

Yok illa gayrimenkul diyorsanız İvedikte ve kazan civarında boş sanayi imarlı yerler var..Direk dükkan işyeri atölye yaptırıp bunların kira geliriyle oluşan bir Gimat konsepti yapabilirsiniz..Yani anahtar kelime "satmak" değil..Satmak yerine elde tutmak önemlidir..Ama hep söylediğim gibi emeksiz zahmetsiz bu işler olmaz..Belki de sizden sonraki nesiller asıl faydasını görür..Bir anda altın yumurtlayan tavuk inşa etmek zordur kanısındayım..

Benimki de farklı bir bakış açısıdır, affınıza sığınarak acizane 2 cümle karalayım istedim..

Sevgiyle kalın..

OnurGururSeref
18-02-2011, 23:36
Sayin Tunazadeye katildim ictenlikle.. Mesela ben olsam, eger Rönesans insaat halka acilsa hemen Erman'a gider bana su kadar milyon lot ayir derdim ve hepsini de alirdim. O sirket gelecegin en buyuk insaat sirketi olacak ve cok kazandiracak...

tiftiklioglu
19-02-2011, 22:45
sa serhan bey ordamısınız

İhtiyar Bankacı
20-02-2011, 02:02
Önce selam eder, mesajıma başlarım!

Sonra da; kısa sürede parayı bulup, yüzde bilmamkaçyüz rantla g.menkul zengini olma hesaplarımızın önüne "hayal yıkım ekibi" gibi dikilen malum yorumcuları şahsım ve ekibim adına kınım kınım kınarım(!)

Ben burayı iş bilenlerin forumu sandıydım(!)... Sözde hepiniz g.menkul uzmanısınız, benim kadar hesap-kitap-öngörü bilmiyorsunuz(!)... Çok net değil mi; siz "git şuradan yer al, bir senede % 500 yapmazsa aradaki farkı ben cebimden ödeyeceğim" diyeceksiniz, biz de gidip alacağız!

Cık cık cık!... Vallahi ağzımın tüm tadını kaçırdınız(!) Daha da yazmam bu foruma... Zaten yazmak istesem de muhtemelen yaptığım bu kadar zevzekliğe forum yönetimi prim tanımayacak ve beni şutlayacaktır...

Bendeki de kadere bak; değil arsadan boşboğazlıktan bile prim yapamadık... En iyisi biraz da forumun borsa bölümüne takılayım; hiç olmazsa orada bankacıyım felan diye iki şekil yapar, bir-iki tüyo kaparım! Bu da olmadı, bizim ekipten cep telefon no.su 532 ile başlayanların numarasını satıp rant yapmaya çalışacağız! Gerçi bahtım bana burada bile gülmüyor, çünkü benim numaram 533 ile başlıyor!

Tamam, vazgeçtim!... Arsa felan istemiyom(!) Emtiaya yatırım yapacam(!)... Portföyünde satılık paladyum maden sahası olanlar benimle özelden irtabata geçsin... Paladyum geleceğin emtiası olacak diyorlar; iki maden kapatsam, beş sene sonra tüm Ankara'yı alacak kadar param olur! O zaman görürsünüz; karşınıza dikilip de "Hani bir zamanlar projelerine karşı çıktığınız cühela ama gururlu bir genç -ay pardon, ihtiyar- vardı ya!... İşte o benim" dediğimde gücenmece yok tamam mı? Hadi size kıyağım olsun; o an fonda çalacak acıklı müziği de siz seçin...

Bu kadar boş laftan sonra kesin forumdan atılırım, bari ağzıma geleni söyleyeyim! Yok, yok; en iyisi sadede geleyim!

Görüşlerini belirten tüm forumdaşlara ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım! Bunu yaparken kullandıkları samimi ve nazik üslup nedeniyle her birine ayrıca da teşekkür ederim...

Yıllar önce üniversitedeyken, çok kıymetli bir hocamız vardı... Kuşak çatışmalarını örneklendirmek için "Üniversiteye giden oğlum benim yaptıklarıma bakarak, hayatta ne yapmaması gerektiğini öğreniyor" demişti... Ben de sizlerin yorumlarından, bu işlerde neyin ne şekilde düşünülmemesi ve hesaplanmaması gerektiğini öğreniyorum!

Bizim oluşum ve hesaplarımız, henüz çok net değil!.. Bu nedenle pekçok belirsizlik var; kim ne kadar para koyar, ne kadar bekler, ne kadar paranın batması riskini alır, vs... Profilimiz, bu piyasada ne sürede ne kadar getiri elde edilebileceğini kabul edilebilir bir olasılıkla ortaya koyduktan sonra netleşeceği için aslında bir ikilem ile karşı karşıyayız : Doğmamış çocuğa don mu biçsek yoksa hazır biçilmiş dona uyacak bir çocuk yapmaya mı gayret etsek?...

Hal böyleyken, benim sorularım pek anlamlı olmasa da sizlerin verdiği cevaplar çok anlamlı oluyor!.. Yukarıdaki yalandan afra-taframa bakmayın; aslında ben halimden memnunum... Siz benden memnun musunuz, bunu bilemem tabii...

Neyse, bugün bir yakınımın Çayyolu civarındaki yatırım arsasını değerlendirmek için, bölgedeki birkaç emlakçıyı ziyaret ettik... Bu esnada ben de kendi derdimi danışmaya çalıştım...

Emlakçılar, sanki sözleşmiş gibi Balıkuyumcu bölgesinin bizim arayışımız için ideal bir bölge olduğunu söylediler... Yalnız, kısa değil de orta vade için düşünülebileceğini hatırlattılar (Allah Allah!... Ne kadar tanıdık bir tespit, kimlerden duymuştum acaba ben bunu daha önce mesela bu forumda falan :) )

O bölgede yatırımı olan bir arkadaşım var, zaman zaman kendisi de önerir... Bu nedenle birkaç kez internetten araştırmışlığım vardır. Hatta, bu mesajı yazmadan önce sizlerin diğer başlıklar ve diğer sayfalarda bölgeye ilişkin olarak yazdığınız yorumları da okudum. Gecenin bu vaktinde aldı beni bir heyecan... Afacan burnum yine aldı paranın (rantın) kokusunu... :)

Bu kapsamda, Balıkuyumcu'nun güncel bir değerlendirmesini istesem sizlerden, çok mu şey istemiş olurum?

emlaksan
20-02-2011, 03:29
sa serhan bey ordamısınız

Aleyküm Selam Sayın tiftiklioglu, buradayım.

Selamlar

.

nl_nl
20-02-2011, 17:56
slm ihtiyar bankaci yazdiklarini biraz acik net yazsanda bizde neyin ne oldugunu anlasak.yani zaten kafamiz sismis durumda birde sen afyonladin anladigim kadariyla ballikuyumcuyu cokmu sisirdiler yakin gelecekte istenilen yada dusunulen duzeye gelmesi ihtimal disimi bunumu anlayalim.ankara tokiden dolayi konuta doydu dusuncesindeyim daire ev fiyatlarina bakarsan arsa fiyatlari oldukca sismis gorunuyo zaten.bilgilerini acikca yazarsan sevinir formdaki dostlar selamlar

camsoy
20-02-2011, 23:21
Önce selam eder, mesajıma başlarım!

Sonra da; kısa sürede parayı bulup, yüzde bilmamkaçyüz rantla g.menkul zengini olma hesaplarımızın önüne "hayal yıkım ekibi" gibi dikilen malum yorumcuları şahsım ve ekibim adına kınım kınım kınarım(!)

Ben burayı iş bilenlerin forumu sandıydım(!)... Sözde hepiniz g.menkul uzmanısınız, benim kadar hesap-kitap-öngörü bilmiyorsunuz(!)... Çok net değil mi; siz "git şuradan yer al, bir senede % 500 yapmazsa aradaki farkı ben cebimden ödeyeceğim" diyeceksiniz, biz de gidip alacağız!

Cık cık cık!... Vallahi ağzımın tüm tadını kaçırdınız(!) Daha da yazmam bu foruma... Zaten yazmak istesem de muhtemelen yaptığım bu kadar zevzekliğe forum yönetimi prim tanımayacak ve beni şutlayacaktır...

Bendeki de kadere bak; değil arsadan boşboğazlıktan bile prim yapamadık... En iyisi biraz da forumun borsa bölümüne takılayım; hiç olmazsa orada bankacıyım felan diye iki şekil yapar, bir-iki tüyo kaparım! Bu da olmadı, bizim ekipten cep telefon no.su 532 ile başlayanların numarasını satıp rant yapmaya çalışacağız! Gerçi bahtım bana burada bile gülmüyor, çünkü benim numaram 533 ile başlıyor!

Tamam, vazgeçtim!... Arsa felan istemiyom(!) Emtiaya yatırım yapacam(!)... Portföyünde satılık paladyum maden sahası olanlar benimle özelden irtabata geçsin... Paladyum geleceğin emtiası olacak diyorlar; iki maden kapatsam, beş sene sonra tüm Ankara'yı alacak kadar param olur! O zaman görürsünüz; karşınıza dikilip de "Hani bir zamanlar projelerine karşı çıktığınız cühela ama gururlu bir genç -ay pardon, ihtiyar- vardı ya!... İşte o benim" dediğimde gücenmece yok tamam mı? Hadi size kıyağım olsun; o an fonda çalacak acıklı müziği de siz seçin...

Bu kadar boş laftan sonra kesin forumdan atılırım, bari ağzıma geleni söyleyeyim! Yok, yok; en iyisi sadede geleyim!

Görüşlerini belirten tüm forumdaşlara ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım! Bunu yaparken kullandıkları samimi ve nazik üslup nedeniyle her birine ayrıca da teşekkür ederim...

Yıllar önce üniversitedeyken, çok kıymetli bir hocamız vardı... Kuşak çatışmalarını örneklendirmek için "Üniversiteye giden oğlum benim yaptıklarıma bakarak, hayatta ne yapmaması gerektiğini öğreniyor" demişti... Ben de sizlerin yorumlarından, bu işlerde neyin ne şekilde düşünülmemesi ve hesaplanmaması gerektiğini öğreniyorum!

Bizim oluşum ve hesaplarımız, henüz çok net değil!.. Bu nedenle pekçok belirsizlik var; kim ne kadar para koyar, ne kadar bekler, ne kadar paranın batması riskini alır, vs... Profilimiz, bu piyasada ne sürede ne kadar getiri elde edilebileceğini kabul edilebilir bir olasılıkla ortaya koyduktan sonra netleşeceği için aslında bir ikilem ile karşı karşıyayız : Doğmamış çocuğa don mu biçsek yoksa hazır biçilmiş dona uyacak bir çocuk yapmaya mı gayret etsek?...

Hal böyleyken, benim sorularım pek anlamlı olmasa da sizlerin verdiği cevaplar çok anlamlı oluyor!.. Yukarıdaki yalandan afra-taframa bakmayın; aslında ben halimden memnunum... Siz benden memnun musunuz, bunu bilemem tabii...

Neyse, bugün bir yakınımın Çayyolu civarındaki yatırım arsasını değerlendirmek için, bölgedeki birkaç emlakçıyı ziyaret ettik... Bu esnada ben de kendi derdimi danışmaya çalıştım...

Emlakçılar, sanki sözleşmiş gibi Balıkuyumcu bölgesinin bizim arayışımız için ideal bir bölge olduğunu söylediler... Yalnız, kısa değil de orta vade için düşünülebileceğini hatırlattılar (Allah Allah!... Ne kadar tanıdık bir tespit, kimlerden duymuştum acaba ben bunu daha önce mesela bu forumda falan :) )

O bölgede yatırımı olan bir arkadaşım var, zaman zaman kendisi de önerir... Bu nedenle birkaç kez internetten araştırmışlığım vardır. Hatta, bu mesajı yazmadan önce sizlerin diğer başlıklar ve diğer sayfalarda bölgeye ilişkin olarak yazdığınız yorumları da okudum. Gecenin bu vaktinde aldı beni bir heyecan... Afacan burnum yine aldı paranın (rantın) kokusunu... :)

Bu kapsamda, Balıkuyumcu'nun güncel bir değerlendirmesini istesem sizlerden, çok mu şey istemiş olurum?

Merhaba,

Sözlerime başlamadan önce belirtmek isterimki: 17.02.2011 tarihli gönderisi ile Sn Em_re'nin yapmış olduğu tespite katılıyorum.

Şimdi gelelim Ballıkuyumcu bölgesine. Neden Ballıkuyumcu?

Fiatlar makul.
Eskişehir yoluna çok yakın.
Planlı bir bölge, yani; kent giriş kapısının olduğu, stratejik merkezin yer aldığı, metronun geçeceği, üniversite alanının olduğu, cep otogarına yakın olan, 50 mtlik. eskişehir yoluna alternatif bulvarın geçeceği bir bölge.

Hal böyle iken sizin gezdiğiniz emlakçıların ısrarla bu bölgeyi önermeleri size niye garip geliyor anlayamadım doğrusu.:yes:

Güncel değerlendirmeler istemişssiniz. İşte size en güncel veriler:

TOKİ, kaynak yaratmak maksadı ile malumunuz geçen yıl Ballıkuyumcu Çambayırı imarı adı altında e:1.20 ile bölgeden imar geçirmişti. Şimdi ise Çambayırı 2. etabın imarını yapmak istiyor. Çambayırı 2 bölgesi, Çambayırı 1 ile Eskişehir yolu arasında kalan kısımdır. Geçtiğimiz aylarda Ankara valisinin başkanlık ettiği komisyonda isteğini dile getirmiştir. Bu istek bölgedeki fiatlar bir nebze artırmıştır. Bölgenin çoğu, mevcut plana göre konut imarlıdır. Bende Ballıkuyumcu bölgesinde naçizane yatırımları olan birisi olarak bu bölgeyi size tavsiye ederim.

emlaksan
21-02-2011, 12:19
Sayın İhtiyar Bankacı;
Süreç içerisinde araştırmalarınıza ışık tutmak amacıyla bölge emlakçılarına yaptığınız ziyaretlerde genel olarak Ballıkuyumcu bölgesinin önerilmesini tabii karşılıyorum. Eğer bugün bir arsa yatırımı yapıp kısa zaman içerisinde kat karşılığı vermek suretiyle edinilecek daire getirisiyada dairelerin satışından temin edilecek gelir seçenekleri mantıklı yada imkan dahili değilse o halde akla gelen en yakın seçenek arsa alımı, bekleme süreci ve nihayet kazanım şeklinde olabilir. Dolayısı ile size önerilebilecek mantıklı bölgeler çizgilerini belli etmektedir. Yine bu noktada Ballıkuyumcu ve Yurtçu-Yapracık çizgisinde imarı gerçekleşmiş olan ve yine ileriye doğru yapılaşacak alanlar ön plana çıkmaktadır. (imarsız bölgeleri hedeflerimiz dışında kabul edersek) Hiç şüphesiz şehrin diğer yönlerinde de alternatif oluşturabilecek mantıklı yatırım alanları bulmak mümkün olabilir. Yapılacak sıkı araştırmaların doğru seçeneğin bulunmasına katkı sağlayacağına samimiyetle inanıyorum. Planlama açısından ise Sevgili Arcan ın yaptığı değerlendirmelere aynen katılıyorum. Peki fiyat şişkin mi? Yakın geçmişte bir forum dostumuz beni arayarak global kriz evvellinde Ballıkuyumcu ya yatırım yaptığını ve aldığı hissenin m2 sine 60+ lira ödediğini belirtmişti. Kriz içerisinde ve sonrasında yoğun talep ortadan kalkınca fiyatlar üzerindeki şişkinlik gitti. Şu an yer, konum ve durumlarına göre değişmek üzere toprağa istenen ortalama fiyat bir çok mevki için anılan rakamın altındadır. (imarsız-planlı bölgeler için) Bu gerçek bize fiyatların serbest piyasa koşulları içerisinde ve arz-talep ilişkisi dahilinde düzenlendiğini göstermektedir. Dolayısıyla bölgedeki toprağın aşırı değerlendiği yönündeki görüşlerin bir kez daha gözden geçirilmesi doğru tespitlere ulaşmak açısından faydalı olabilir.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

daralan
22-02-2011, 12:03
İyi günler Akçalı Konut Yapı Kooperatifindeki hissemi satmak istiyorum. Yaklaşık 3 yıldır İstanbul'da olduğum için bölgeyi yakından takip edemiyorum. Fiyat konusundaki düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

emlaksan
24-02-2011, 02:40
Sayın daralan;
Forum dostlarımızdan Halim bey'in de Akçalı da hissesi var. Kendisinin toplantılara katıldığını hatırlıyorum. Kuvvetle muhtemel fiyat konusunu takip ediyordur. Edineceğim bilgiyi sizle paylaşacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

gurbetci006
24-02-2011, 18:35
Sayin Serhan bey, bu güne kadar bütün yorumlarınizi takip ediyorum. Cankaya karatas ile ilgili cok güzel yorumlariniz var. Bende tecrübelerinizden istifade etmek istiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim. Ve simdiden tesekkürederim.Ankara karatas da iki arsam var. ikisi de tek tapu, birincisi tapu da( bahce olarak görünüyor) korumevkii parsel no:677 ikincisi karakaya mevkii parsel no:742. Su anda degerleri nedir (tek tapu olusunu da göz önünde bulundurursak) Yaklasik 15 sene evvel bu arsalari almistim bukadar yil bekledim daha nekadar beklemeliyim. Saygilar Bol kazanclar.

daralan
25-02-2011, 15:24
Serhan Bey yanıtınızı merakle bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

emlaksan
26-02-2011, 09:40
Sayın gurbetci006;
Teşekkür ederim. Kayıtlarımda 677 parsel 1240 m2 olarak görünmektedir. Yine 742 parsel ise 3680 m2 büyüklüktedir. Gayrimenkullerinizin tek tapu oluşu avantaj. Hem satış hem de değer açısından. Bölgedeki fiyatları direk takip etmiyorum. Ancak çevresinde satılan hisseli yerlere nazaran daha yüksek bedeller ile talep göreceğini düşünüyorum. Her ne kadar imar açısından belirsizlik sürüyor olsa da beklemenizi öneriyorum. Şık bir kentsel gelişim projesi bölgeye değer üstüne değer katabilir.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

sinerji
26-02-2011, 15:23
Serhan Bey, dodurga 1169 parsel de 200 m2 arsa fiatı nedir,cevabınız için şimdiden teşekkürler...

emlaksan
26-02-2011, 19:39
Sayın sinerji;
Bahsettiğiniz parsel Dodurga nın Bağlar bölgesi civarlarında. Tuluntaş köyüne doğru. Buradaki fiyatlar hakkında çok net değilim ancak 30-40 lira arasında alım satım yapıldığını duymuştum. Hiç şüphesiz başta parselin planlı sahada olup olmadığı, plandaki konumu ile toprağın lokasyonu, hisse yada tek tapu oluşu gibi bir çok kriterler, değerleme meselesini doğrudan etkileyecektir. Bu noktada bireysel araştırmalarınızı yapmanızı da öneriyorum.
Selamlar,
Serhan

.

gurbetci006
26-02-2011, 23:30
Selamlar serhan bey, cevabiniz icin cok tesekkürler.

emlaksan
27-02-2011, 09:35
Selamlar

.

sinerji
27-02-2011, 17:15
cevabınız için teşekkür.iyi çalışmalar

OGUZ_GÜN
28-02-2011, 15:50
Serhan bey gölbaşı karagedik de fatih üniversitesi projesi içinde teknokent evleri kooperatifinden hisse almak istiyorum nakit 15.000 toplan 19.800
4.800 taksitle 1000 planlar askıdan inmiş galiba 2 aya kadar tapu teslim alıncakmış bu bölgede çok büyük projeler oldu burdan hisse alsak kazandırırmı bu bölge de 2011 yılında bir hareketlilik olur mu tavsiye edermisiniz
değerli bilgilerinizi bizle paylaşırsanız çok sevinirim
saygılarımla

emlaksan
02-03-2011, 15:31
Sayın OĞUZ_GÜN;
Bahsettiğiniz Teknokent Evleri Projesini incelemedim. Bu sebeple fikir beyan edemiyorum. Ancak nacizane önerim projeyi vizyon açısından değerlendirmenizdir. Ankara da belli başlı bölgelerdeki dairelerin niçin yüksek fiyatlardan alıcı bulduğunu sorguladığımızda bu duruma neden olan şeyin kuvvetle muhtemel vizyon kazandırılmış bir projeden kaynaklandığı sonucuna varacağız. Bana göre işin sırrı (püf noktası) gelecekteki resim kavramıyla sıkı ilişki içindedir. Karagedik Projeleri hakkında bu istikametten değerlendirme yapmak suretiyle doğru çıkarımlara varabileceğimize inanıyorum. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanızı dilerim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
02-03-2011, 16:06
Selamlar serhan bey, cevabiniz icin cok tesekkürler.

cevabınız için teşekkür.iyi çalışmalar

Selamlar

.

polhkn
07-03-2011, 01:40
selam, serhan bey yakupabdal köyü 322 parselde 400 m.kare arsam var,satmayı düşünüyoum, çok uzun zamandır bölgeye gitmedim sizce ederi nedir saygılar..

emlaksan
07-03-2011, 15:26
Sayın polhkn;
Yakupabdal köyiçi bölgesin ve yakınlarında fiyatlar ortalama 50-55 liradan başlıyor yer ve konumlarına göre 80+ lira civarlarına kadar alıcı buluyor. Parselin düzlük yada dere olup olmaması, üzerindeki gecekondular ve daha bir çok kriter fiyatları doğrudan etkilemektedir. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
09-03-2011, 16:08
Serhan bey ankara valisi sayın alaaddin yüksel ve büyükşehir belediyesi başkanı sayın melih gökçek ankaranın turizm de gelişmesi için bir araya geldiler ve ankaraya konslosluklar başkanlarının golf oynamak için antalyaya kadar gittiğini başkente yakışmadığı ve bir golf sahası yapılması gerektiği benimsendi.Yer olarakda gölbaşı ballıpınar köyü ve karagedik ismi ön planda diye duydum sizce başkente bir golf sahası kazandırabilceklermi kazandırırlarsa bölgeyi nasıl etkiler turizmin gelişmesine yardımcı olurmu. bu konu hakkında bildiklerinizi bizle paylaşırsanız
şimdiden ilginize çok teşekür ediyorum.saygılarımla

not:forum dostlarımızda bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa bizle paylaşırsa çok sevinirim.herkese bol kazançlar

emlaksan
10-03-2011, 13:53
Sayın OĞUZ_GÜN;
Vilayetler Evi'nde Ankara Valisi Sayın Alaattin Yüksel başkanlığında Ankara Turizm ve Tanıtma Konseyi toplantısı gerçekleşti. Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek, Turizm ve Kültür Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü Sayın İbrahim Yazar, Üniversite Rektörleri, ATO, ASO, Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve Turizm Sektörüyle birlikte ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının başkanlarının da katılımcılar arasında olduğunu basın vasıtasıyla öğrendik. Anladığım kadarıyla hedef, Ankara nın dinamiklerini harekete geçirmek suretiyle Başkenti turizm alanında '' marka '' haline getirmek. Ayrıca Sanayi ve Tarım kollarında da planlar olacağının belirtildiği bu toplantıda (yeni OSB ve OTB lere işaret edildiğini zannediyorum) önceliğin turizme verileceği de vurgulandı. Kültür ve Turizm İl Md lüğü tarafından Golf le ilgili sunum yapıldığı da edindiğimiz bilgiler arasındadır. Bu noktada Karagedik Projesi nin ön plana çıkacağını düşünüyorum. Geçmiş günlerde forum yöneticilerinden Sayın Serenler'den Ziraat Mühendisi olması sebebiyle Karagedik bölgesi Golf Alanı hakkındaki düşünce ve görüşlerini sormuştum. Gölete bağlı bir ana vadi ve yan derelerden oluşan olağanüstü bir topoğrafya olduğundan bahsetti. Golf sahasındaki çim için kullanılacak suyun 25-30 bin kişinin sarfiyatına eşdeger olduğunun da altını çizdi. Diğer yandan Golf Turizmini araştırdığımda örneğin İspanya nın 6 milyar $ gelir elde ettiği ve bunun toplam turizm gelirlerinin %70 ini oluşturduğunu hayretle öğrendim. Yine Portekiz in Golf Turizmi gelirlerinin toplam turizm gelirleri içindeki payı %30 muş. Son olarak dünya turizmi %2 büyürken golf turizmi %8 büyüme göstermiş. Bu bilgilerin sorunuz açısından önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Aynı toplantıda Elmadağ Kayak Merkezi nin Kış Turizm i açısından değerlendirildiğini de eklemek isterim.

Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

redking
10-03-2011, 14:55
Serhan Bey merhaba,

Bir bölgenin uydu kent projesi kapsamına alınması için bakanlar kurulu kararı gerektiği doğrumu?

emlaksan
10-03-2011, 21:59
Sayın redking;
Merhaba. Bu konu (ÇED) Çevresel Etki Değerlendirmesiyle ilişkili olabilir. Yani belirli bir gelişmenin, plan yada projenin, çevre üzerinde oluşturabileceği etkileri tespit etmeye yönelik bir süreçtir. Kendi başına bir karar verme sürecinden ziyade, karar verme süreci ile birlikte gelişip onu destekleyen bir süreçtir şeklinde tanımlamak daha doğrudur. Yeni projelerin, plan ve gelişmelerin çevre üzerinde yaratabileceği etkileri ve doğurabileceği sosyal sonuçları çözümlerini de içine alacak şekilde analiz edilip değerlendirilmesidir. ÇED ekonomik ve sosyal gelişmeye mani olmaksızın, planlanan bir faaliyetin neden olabileceği olumsuz etkilerin önceden tespit edilerek gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar. Bakanlık onayı bununla alakadar olsa gerek. Bakanlar Kurulu Kararı konusunda net değilim ancak örneğin ÇED i zorunlu kılan karar Bakanlar Kurulu tarafından alınmıştır diye düşünüyorum. Ayrıca Bakanlar Kurulu kararıyla bir bölge örneğin Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ilan edilmiştir diye bir bilgi de var. Ancak yine de bu konu sizin için önem arzediyorsa uzman bir kişiye danışarak en doğru bilgileri edinmenizde fayda var. Sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
11-03-2011, 11:25
Serhan bey bu proje için ballıpınar ismi geçiyor sizce neresi uygun ballıpınar da bu planla ile ilgili bir imar planı yok sanırım şuanda en hazırı karagedik oranın imar planı hazır onun için görünen o ki bu bölge gündeme gelebilir siz bu konu hakkında ne düşünüyosunuz.
Saygılrımla bol kazançlar

redking
11-03-2011, 13:00
Serhan Bey teşekkür ederim.

emlaksan
12-03-2011, 03:03
Sayın OĞUZ_GÜN;
Konuyla alakadar bir önceki yazımda Golf Alanlarının bol suya ihtiyaç duyduğunu dile getirmiştim. Dolayısı ile bu vasfa uyan bir veya bir çok yer bulunabilir. Turizm ve Tanıtma Konsey toplantısına her biri konularında uzman kişiler katılmış. Ve öneriler bazında sunumlar yapılmış. Örneğin bir kurum A bölgesi üzerinde çalışmış bir diğeri de B bölgesi üzerinde. Golf Turizmini biraz araştırınca işin özel bir yanı olduğuna kanaat getiriyorsunuz. Bu bağlamda belki de Ankara için bir değil bir kaç Golf Alanı uygun olabilir bu da ihtimaller dahilindedir. Son olarak edindiğim bilgiye göre kasım ayında 3.toplantı gerçekleştirilecekmiş. Ve net kararlar alınması bekleniyormuş. Bilgilerim ve kişisel düşüncelerim bunlardan ibarettir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
12-03-2011, 03:10
Sayın redking;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
15-03-2011, 12:37
Sayın daralan;
Kooperatif konusunda bilgi alabileceğimi düşündüğüm forum dostumuza ulaşamıyorum. Telefon numarası değişmiş olabilir. Bu sebeple kendisinin beni aramasını bekliyorum.
Selamlar,
Serhan

.

Şair Nuri
20-03-2011, 23:12
Merhaba arkadaşlar,Yakup Abdal 346 parseldeki 800 metrelik arsamın 400 metresini satmak zorundayım.Arsam köy içerisin de ve yanından asfalt yol geçiyor.İlgilenen arkadaşlara duyrulur.Metre kare fiyatı olarak 65 lira düşünüyorum.İrtibat için Nuri bey : 0537 833 22 03 Hayırlı alış verişler dilerim.

gurbetci006
21-03-2011, 10:44
Degerli dostlar, benim bir sorum olacak; yakup Abdal 409 parsel de yaklasik 16.000 m2 arsa var tek tapu. Sizce degeri ne kadar kac yil sonra imar gecer.Yada elimden cikarip baska bir yerdenmi arsa almaliyim. Degerli önerilerinizi bekliyorum, tesekkürler.

Kartal_06
22-03-2011, 23:10
Degerli dostlar, benim bir sorum olacak; yakup Abdal 409 parsel de yaklasik 16.000 m2 arsa var tek tapu. Sizce degeri ne kadar kac yil sonra imar gecer.Yada elimden cikarip baska bir yerdenmi arsa almaliyim. Degerli önerilerinizi bekliyorum, tesekkürler.

parsel numarasını bilmiyorum ama bizim tanıdıklar ordan 35 liraya yer almışlardı belki faydası olur saygılar

gurbetci006
23-03-2011, 16:25
parsel numarasını bilmiyorum ama bizim tanıdıklar ordan 35 liraya yer almışlardı belki faydası olur saygılar

tesekkürler

OGUZ_GÜN
24-03-2011, 18:22
Serhan bey gölbaşı karagedik projesi askı süreci bitti emsal değişti dogal olarakda tapularımızda değişti yenilenen tapularımızı ne zaman belediyeden alabiliriz
saygılarımızla

emlaksan
25-03-2011, 14:09
Sayın OGUZ_GÜN;
Tapuların değişmesi meselesinde net değilim. Ada parsel ve metrajın aynı kaldığı durumda bir değişime gerek kalmayabilir. Zaman içerisinde göreceğiz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

OGUZ_GÜN
25-03-2011, 18:14
Serhan bey çok teşekür ediyorum bizi bilgilendirdiğiniz için
bol kazançlar

acemşah
26-03-2011, 15:31
ttp://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-...tejik-plan.pdf

Ankara-Etlik, Ankara-Bilkent, İstanbul-İkitelli, Kayseri, Elazığ, Manisa, Mersin, Şanlıurfa, Adana,
Hatay, Antalya, Eskişehir, Kocaeli, Gaziantep, Bursa, İzmir ve Konya illerinde 2010 yılı sonuna kadar
sağlık kampüslerine başlanacak,

ankaradan ev alacaklar saglık bakanlığının yapacagı devasa hastanelerin yerleri olduğu gibidir. bilindiği üzere ikitelli kayabaşı ya yapılacak devasa saglık kompleksinde ihaleye cıkıldı..

acemşah
26-03-2011, 15:33
bu projelerle başta nugyo olmak üzere.. algyo gibi şirketler ilgileniyorlar..bu projelerin civarlarıda aşırı degerleneceklerdir..

emlaksan
27-03-2011, 04:31
Sayın OGUZ_GÜN;
Rica ederim. Bilgilerimiz paylaşıldıkça değer ve anlam kazanıyor. Bu vesileyle bilgilerini paylaşan tüm forum dostlarımıza teşekkür ediyorum. Herkese sağlık ve bol kazançlar dilerim.
Selamlar

.

taylan
27-03-2011, 17:54
merhaba serhan hocam yapracikta plan dahilinde olan arsalar var mi eger varsa metrekaresinin kactan gittigi hakkinda bir bilginiz var mi

BORSAHİSSE
27-03-2011, 21:06
keciören ovacık tarafından alabilirsin gelecek vadediyor oralar....

12-04-2006 19:51 o tarihlerde topiğin açıldığı gün bunu yazmışım ilgilenen arkadaşlar bir bakabilirse sevinirim gerçektende vaatt etmiş mi etmemmişmi bende merak ettim valla...FORUM alışveriş merkezi falan açıldı oralarda ama son durumu yazan olursa sevnirim.

emlaksan
28-03-2011, 02:58
merhaba serhan hocam yapracikta plan dahilinde olan arsalar var mi eger varsa metrekaresinin kactan gittigi hakkinda bir bilginiz var mi

Sevgili taylan;
Merhaba. Yapracık bölgesi planlıdır. Yapracık ile Yurtçu arazileri arasında yapılan Toki Projesi sebebiyle bölge olumlu etkilendi. Her parselin lokasyonu ve/veya planda yer alacağı konum farklı olacağından genelle alakadar tek bir rakamdan bahsetmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Size önerilen parsel yada parseller ile fiyatları hakkında bilgi verirseniz, sağlama yönünde yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

emlaksan
28-03-2011, 03:10
Sayın BORSAHİSSE;
Ovacık bölgesi gelişimini hızla sürdürmektedir. Belirttiğiniz gibi Forum açıldı. Hareketlilik göze çarpıyor. Hem ticari hem de konut imarı gerçekleşti. Geçenlerde Ovacık bölgesine yatırım yapmış olan dostlarla tanıştık. İkinci yatırımlarında Yapracık Toki yi tercih etmişler. Bununla birlikte Ovacık yatırımından memnun olduklarını ifade ettiler.
Selamlar,
Serhan

.

taylan
28-03-2011, 11:36
[QUOTE=emlaksan;5679737]Sevgili taylan;
Merhaba. Yapracık bölgesi planlıdır. Yapracık ile Yurtçu arazileri arasında yapılan Toki Projesi sebebiyle bölge olumlu etkilendi. Her parselin lokasyonu ve/veya planda yer alacağı konum farklı olacağından genelle alakadar tek bir rakamdan bahsetmek doğru olmaz diye düşünüyorum. Size önerilen parsel yada parseller ile fiyatları hakkında bilgi verirseniz, sağlama yönünde yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

merhaba onerilen bir parsel yok sizin onerebileceginiz plan icinde olan ve yuksek emsalli parseller var mi eger varsa metrekare fiyatlari hakkinda bilgi verebilirmisiniz

emlaksan
28-03-2011, 13:19
Merhaba,
Kişisel olarak yolun solunda kalan araziyi öncelikle beğeniyorum. Ancak fiyatlar belli bir seviyeye geldi. 90-110 lira arası rakamlardan bahsediliyor ve alım yapılıyor. Alıcı taraf tesadüfen benimle irtibat kurmuştu danışmak maksadıyla. Dolayısıyla tesadüfen teyid almış oldum. Bu noktada yatırım için ayrılan meblağda önemli. Hangi miktar ile yatırıma girişileceği yapılacak yatırımın doğru mantık dahilinde olup olamayacağına dair kriter oluşturacaktır. Gönlünüze göre bir yatırım yapmanızı dilerim.
Selamlar,
Serhan

.

taylan
29-03-2011, 14:34
sizin onerebileceginiz parseller var mi

BORSAHİSSE
29-03-2011, 22:42
Sayın BORSAHİSSE;
Ovacık bölgesi gelişimini hızla sürdürmektedir. Belirttiğiniz gibi Forum açıldı. Hareketlilik göze çarpıyor. Hem ticari hem de konut imarı gerçekleşti. Geçenlerde Ovacık bölgesine yatırım yapmış olan dostlarla tanıştık. İkinci yatırımlarında Yapracık Toki yi tercih etmişler. Bununla birlikte Ovacık yatırımından memnun olduklarını ifade ettiler.
Selamlar,
Serhan

.

elinize sağlık değerleri yorumlarınız için ancak bu işle ilgilendiğiniz için soruyorum o zamandan bu zamana ne kadar artmış artış olduysa şayet teşekkür ederim tekrar...

emlaksan
30-03-2011, 14:54
Sayın BORSAHİSSE;
Teşekkür ederim. Tabii 2006 yılında Ovacık konut gelişim alanlarında planlama ile ilgili sıkıntı vardı. Emsal düşüktü ve kat müsaadesi daha az idi diye hatırlıyorum. Şimdiyse emsal ve kat arttırımı gerçekleşti. Tabiyatıyla emsal ve dolayısı ile kat artışı = fiyat artışıdır. Bununla birlikte 2006 yılında yaptığınız öneri o günkü fiyatlar düşünüldüğünde ve gelinen noktada hiç şüphesiz yerinde ve isabetlidir. Kesin ve net olarak ifade edebilirim ki kazanç meydana gelmiştir. Forum un açılması ticari alanların varlığı ve doğal süreç içerisindeki gelişim fiyatları belli noktalara taşımıştır. Bölgeyi genel anlamda takip etmekle birlikte istatistik veriler manasında kayıt yada çalışmam olmadı. Bu sebeple net rakamlar telaffuz edemiyorum. Ancak bir örnek vermek istiyorum. Yaklaşık 6 ay evvel forum dostlarımızdan iki mühendis arkadaşımız 4-5 katlı konut alanlarında 180 bin TL ile üzerine ~ 10 adet daire yapılabilecek 800 m2 imarlı arsa aldılar. Bu arada Ovacık ta ada bazında şuyulanma suretiyle yeni bir kat arttırımı ve site tarzı imar anlamında çalışmanın varlığından haberdarım. Bu konunun altını çizmek faydalı olabilir. Bilgi ve kişisel düşüncelerim bu istikamettedir.
Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

karlıkaya
30-03-2011, 17:52
Sayın camsoy,

Yapracık 284 parsel civarına 1/5000 lik imar geldimi? gelecek açısından (orta vade)beklemeye değer mi?bilgi verirsen sevinirim.

BORSAHİSSE
30-03-2011, 22:31
Sayın BORSAHİSSE;
Teşekkür ederim. Tabii 2006 yılında Ovacık konut gelişim alanlarında planlama ile ilgili sıkıntı vardı. Emsal düşüktü ve kat müsaadesi daha az idi diye hatırlıyorum. Şimdiyse emsal ve kat arttırımı gerçekleşti. Tabiyatıyla emsal ve dolayısı ile kat artışı = fiyat artışıdır. Bununla birlikte 2006 yılında yaptığınız öneri o günkü fiyatlar düşünüldüğünde ve gelinen noktada hiç şüphesiz yerinde ve isabetlidir. Kesin ve net olarak ifade edebilirim ki kazanç meydana gelmiştir. Forum un açılması ticari alanların varlığı ve doğal süreç içerisindeki gelişim fiyatları belli noktalara taşımıştır. Bölgeyi genel anlamda takip etmekle birlikte istatistik veriler manasında kayıt yada çalışmam olmadı. Bu sebeple net rakamlar telaffuz edemiyorum. Ancak bir örnek vermek istiyorum. Yaklaşık 6 ay evvel forum dostlarımızdan iki mühendis arkadaşımız 4-5 katlı konut alanlarında 180 bin TL ile üzerine ~ 10 adet daire yapılabilecek 800 m2 imarlı arsa aldılar. Bu arada Ovacık ta ada bazında şuyulanma suretiyle yeni bir kat arttırımı ve site tarzı imar anlamında çalışmanın varlığından haberdarım. Bu konunun altını çizmek faydalı olabilir. Bilgi ve kişisel düşüncelerim bu istikamettedir.
Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selam ve saygılarımla,
Serhan

.

çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık..

emlaksan
31-03-2011, 14:16
Rica ederim
Selamlar

.

albatros22
02-04-2011, 15:03
''BAĞLUM 5000' LİK REVİZYON PLANLARI HAZIRLANMIŞ OLUP BÜYÜKŞEHİR İMAR DAİRESİNDE ASKIYA ÇIKMIŞTIR. 30.01 2011 TARİHİNE KADAR ASKIDA KALACAKTIR.'' bir sitede böyle bir açıklama gördüm.Keçiören Belediye,Büyükşehir Belediye veya başka hiçbir yerde bu şekilde açıklamaya rastlamadım.Bilgisi olan varsa paylaşabilirmi.Düşüncelerinizi merak ediyorum.Arsa sahibi olarak yapmamız gereken birşey varmıdır.Şimdiden tşkler iyi günler diliyorum