PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

murat sert
11-09-2006, 08:23
Aşağıdaki haberin geçtiği yer olan Ada evlerinin nerede olduğu konusunda bir fikri olan var mı? Lütfen paylaşırmısınız?

Ankara'ya deniz geldi

CHP ve AK Parti Ada Evleri Koalisyonu kurdu... Proje şöyle: Büyük bir göl olacak adacıklara da 300 vekil için yalı yapılacak.

AK Parti ve CHP milletvekilleri "Ankara'ya deniz getirme" konusunda koalisyon kurdular... Başkent'e deniz gelecek... Ancak bu deniz Ankaralılar'a değil, vekillerimize özel olacak!

Vekillere bir jest de Melih Gökçek'ten geldi. Ankara Disneyland komşu oluyor. Jestle rant 100'le çarpıldı. Henüz temel yok. Ama, Ada Evleri'nde devir 100 bin YTL'den başlıyor.

Yelken kulübü bile var
Önce "Çiftlik Evleri" olacaktı. Hayali geniş vekiller, Deniz getirelim" deyince, "Ada Evleri" oldu. Projede aqua parktan golf sahalarına, yelken kulübünden kurban kesim alanına kadar her türlü ayrıntı düşünüldü. Kooperatife üye vekil sayısı 200'ü aştı.

selcuk40
11-09-2006, 09:13
Sayin Semerkandİ Cevabinizi Beklİyorum

semerkandi
11-09-2006, 12:39
Sayin Semerkandİ Cevabinizi Beklİyorum

sayın selcuk

akşama e-mail atacağım size
biraz yoğunum kusura bakmayınız

saygılarımla

memur
12-09-2006, 08:03
Merhaba,
Arkadaşlar ilgilenen varsa Yakup Abdal parsellerine ulaşabilirsiniz. Mamak belediyesinin hazırladığı üç boyutlu Ankara veri tabanındaki Çankaya Belediyesi 'ni seçip, katmanlardan Parselleri işaretlerseniz tüm parsel haritası görülüyor. Her bir parsel üzerine zoom yaparak ortasındaki mavi noktaya tıkladığınızda soldaki veri tabanından ada/ parsel no su ve alanını görebiliyorsunuz.

Saygılar

BORSAHİSSE
12-09-2006, 19:04
keçiören ovacık tarafında yeni yapılan yozgat bulvarı civarında büyük bir alışveriş merkezi inşaatı başlamış .
ben gecen gün gezdim gerçektende arsa fiyatlarında artış var oralarda geleceği parlak gibi ...

buradaki arsalar hakkında bilgisi olanlar varsa paylaşırsa sevinirim.:)

cyberd
13-09-2006, 08:41
Ev alalım mı, prim yapar mı?
11.09.2006 / Yiğit Bulut / Yorum

Kısa vadede bazı semtlerin 'bir daha bu fiyata gelmeyecek' kadar şiştiğini ve siyasi-ekonomik bir kırılmada, bu semtlerde bugün görülen fiyatlarda çok ciddi düşüşler olabileceğini düşünüyorum.

İlk etapta yorumsuz veriler;

1- İstanbul’un nüfusu her yıl, AB’den alabileceği göç hariç, 250 bin kişi artıyor. Bu veriye müzakere sürecinde, ortalama 10 yıl, AB’nin yüzde 0,01’nin de İstanbul’da yaşamak isteyebileceği gerçeğini ekleyin, sonuç; İstanbul’da 12 ayda bir yaklaşık 50 binin üzerinde yeni konuta ihtiyaç var. Bu noktada bir not iletelim; bu 300 bin kişinin bir kısmının akrabalarının yanında, bazılarının halen boş olan konutlarda ve bir bölümünün, özellikle gelir dağılımı yüksek olanların, yeni konut talep ederek orada yaşayacağı varsayılıyor.

2- İstanbul’da konut fiyatları yüksek olarak algılansa bile, İstanbul ile yarışacak kentlerde yapılan ölçümlerle karşılaştırınca; en iyi semtler dahil ortalama fiyatlar hala tepe bölgesine ulaşmış değil. Bu noktada bir detay belirtmekte yarar var; yukarıda bahsedilen ortalama konutlar için yapılmış değerlemeler.

Örnek; Paris ve Londra’da “iyi denebilecek” semtlerde seçilen “normal” sayılabilecek 20 konutun ortalama değeri, İstanbul’un “iyi” denebilecek semtlerinde seçilen “normal” konutlara göre hala çok yüksek. Bazı araştırma şirketlerine göre 5 AB şehri ile İstanbul arasında yapılan kıyaslamada “1’e 4” hatta “1’e 5” fiyat farkları ortaya çıkıyor. Bu araştırmaya İstanbul’un iyi semtlerinde “uç” denebilecek yapılardaki konutlar dahil değil. Örnek; Bağdat Caddesi'nde metrekare fiyatı 4-5 bin doları geçen yapılar var. Bu fiyat “AB ülkelerindeki” normal konutlar ile karşılaştırılınca “pahalı”. Ayrıntı, “semt”, “konut kalitesi” ve “deprem sonrası yeni binaların fiyatlanması” gibi bölgeye özel noktaları kaçırmadan, bu kıyaslamayı yapmakta gizli.

3- Önümüzdeki 5 yılda Türkiye genelinde 100 milyar dolarlık konut pazarı oluşacak. Ortaya çıkacak ihtiyacı finanse etmek isteyen dünya çapındaki fonların büyüklüğü 30 trilyon doların üzerinde. Bu noktada bir hatırlatma; AB veya ABD kaynaklı fon bularak Türkiye’de pazarlamayı düşünebilirsiniz.

4- İstanbul’un varolan nüfus yapısı ile bugün ortalama 400 bin “her kalitede” konut açığı var.

Kredilerin GSMH'a oranı düşük

5- Türk halkının yüzde 10’u bile hala konut kredisi kullanmış değil. Bu oran 10 yılda AB ve ABD standartlarına ulaşırsa, konut kredisi talebi bugünün 6 ila 10 katına çıkabilir.

6- Türkiye’de “konut kredileri çok arttı" gibi abartılı yorumlar yapılsa bile GSMH ile kıyaslandığında kredi miktarı hala GSMH’nın yüzde 10’unun dahi altında. Bunun anlamı; AB ve ABD’de yaşayan hane halkları ile karşılaştırıldığında, Türk halkının borçlanabilme kapasitesinin hala çok düşük bir kısmı kullanılmış durumda.

7- Türkiye’de bankacılık sektörüne olan yoğun ilginin altında, “borçlanma kapasitemizin kullanılmaması” da önemli bir rol oynuyor. Doymamış bir kredi verme piyasası, dünya genelinde parayı plase edip getiri sağlamakta zorlanan yabancı bankaların iştahını kabartıyor.

8- 2004-2005, daha doğrusu AB yoluna girme dönemine kadar, Türkiye ile hemen hemen aynı kategoride görülen “volatil” piyasalarda dahi bugüne kadar kullanılan konut kredilerinin GSMH’ya oranı Türkiye’nin oranının yaklaşık 10 katı büyüklüğünde.

9- Türkiye’de konut kredileri kullanım oranı AB ülkelerine göre ne kadar düşük olsa bile bazı uzmanlar hızlı bir yükseliş beklemiyorlar. Sebebi; hane halklarının tüm gelirlerinin kayıt altında olmaması. Banka ve diğer kurumlar bu noktada çaresiz. Gelir var, ödeme gücü yeterli ama kredi talep edenin bu geliri belgeleme imkanı yok. Türkiye’de konut kredisinin gelişimini “kayıt dışı ekonominin” bitmesi ile doğru orantılı bir denkleme oturtmak doğru olabilir.

10- Konut kredisi pazarının önündeki en büyük engellerden biri de “iskansız” olma durumu. Kredi verenler, talep edenin gelirini belgeleyememesi yanında bir de almak istediği konutu belgeleyememesi sorunuyla karşı karşıyalar. Konut var, yıllardır üzerinde oturuluyor ama kağıt üstünde görünen sadece arsa hatta bazı durumlarda tarla.

Sonuç: “Ev alalım mı, prim yapar mı” diyenlere net olarak verileri aktardım. Benim fikrimi sorarsanız; orta ve uzun vadede “olumlu” düşünsem bile kısa vadede bazı semtlerin “bir daha bu fiyata gelmeyecek” kadar şiştiğini ve siyasi-ekonomik bir kırılmada, bu semtlerde bugün görülen fiyatlarda çok ciddi düşüşler olabileceğini düşünüyorum.

yazarımız böyle diyor...yazı İstanbul üzerine yazılmış gibi ama genel bir anlam çıkarılabilir...sevgiler...selamlar...

yatirimci
13-09-2006, 22:45
Forum baslıgı Ankarada nereden arsa alınır.

Ancak foorumda sadece Muhye ve Cankaya civarı konusuluyor.
Bilgisi olan ve bu isle ugrasan arkadaslardan ricam;
Ankaraya ait diger bolgelerden de konusarak kucuk yatırımcı ve ev almak ısteyenlere yardımcı olmaları
Sımdıden tesekkur ederım
Saygılar

kartal06
14-09-2006, 10:39
herkese selamlar dodurga hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.İncek le alakalı merak konusu olan arkadaslar varsa yardımcı olabilirim.Saygılar

selcuk40
14-09-2006, 13:17
İncek İ AraŞtirdim Bana Çok Pahali Geldİ TuluntaŞ Ta Fİyat Ve Arsalarin Kat İznİ Nekadar Acaba

kartal06
14-09-2006, 15:14
Sayın selcuk incekte fiyatlar bir miktar yüksek gibi görünsede şehre cok yakın olusunun,alt yapısını,çehresini degerlendirdiğinizde halen cok pahalı degil bana göre(daire fiyatlarına göre degerlendirecek olursak) ve halen yogun bir talep var ve halen uygun denebiecek yerler söz konusu.Tulumtasa gelince o taraftada 500m imarlı arsalar 50.000-60.000 aralıgında ama konum ve mevkii cok seyi degiştiriyor 1000m civarında imarlı 80.000 ytl civarınada almak mümkün.Emsallar ise 0.40-0.30 civarında sadece tuna a.ş. bölgesine 0.66 dır genelde villalıkdır yani.

selcuk40
14-09-2006, 15:29
tşk ederim kartal 06

selcuk40
14-09-2006, 15:33
ankarada iş çıkışı arsa ve kooparatifler üzerine konuşacak birlikte yatırım yapmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşmek isterim

kartal06
14-09-2006, 15:48
Slm bende katılmak isterim.

selcuk40
14-09-2006, 15:51
msn varmı

kartal06
14-09-2006, 15:53
kemalkurtaran@hotmail.com

CeyCey
15-09-2006, 11:49
Arkadaşlar Ankara Mühye 1. bölgede 547 parselde 4200m2 bi arsamız var sizce bu arazi şimdiki değerinden çok çok daha iyi bi değere gidermi 1-2 yıla kadar.Arsa ile ilgili önerilerinizi ve fiyat görüşlerinizi bekliyorum

yatirimci
15-09-2006, 20:15
Sayın selcuk incekte fiyatlar bir miktar yüksek gibi görünsede şehre cok yakın olusunun,alt yapısını,çehresini degerlendirdiğinizde halen cok pahalı degil bana göre(daire fiyatlarına göre degerlendirecek olursak) ve halen yogun bir talep var ve halen uygun denebiecek yerler söz konusu.Tulumtasa gelince o taraftada 500m imarlı arsalar 50.000-60.000 aralıgında ama konum ve mevkii cok seyi degiştiriyor 1000m civarında imarlı 80.000 ytl civarınada almak mümkün.Emsallar ise 0.40-0.30 civarında sadece tuna a.ş. bölgesine 0.66 dır genelde villalıkdır yani.

Sn kartal06,Tulumtas koyunde hangı yerden veya parsellerden arsa almak uygun olacaktır.

Incekten Tulumtasa gıderken sol tarafmı? sagdanmı? yoksa arkada Ballıkpınara dogru gıden tarafmı?

Degerlı yorumlarınız bızlere yon verecektır
Saygılar

CeyCey
17-09-2006, 01:35
Daha önce belirtmiş olduğum arsayı satışa çıkardım arkadaşlar.İlgilenen arkadaşlar olursa görüşebiliriz.(Ankara Mühye 1. bölgede 547 parselde 4200m2 arsa)İlgililer için Tel no:0 555 2553424 Ceyhun Çevik

kartal06
18-09-2006, 08:44
Sn kartal06,Tulumtas koyunde hangı yerden veya parsellerden arsa almak uygun olacaktır.

Incekten Tulumtasa gıderken sol tarafmı? sagdanmı? yoksa arkada Ballıkpınara dogru gıden tarafmı?

Degerlı yorumlarınız bızlere yon verecektır
Saygılar

Sayın yatırımcı olaya kısa ve uzun vade olarak bakmak lazım biraz uzun vadede imarsız arsa almak makul olabilir ama kısa vadede ballıkuyumcu-tulumtas arasındaki yolun yapılması gündemde o yol o bölgeye hareket getirecektir.Melih gökçek villasının arkalarıda güzel.Tabi şunu unutmamak lazım bu gelişmeleri fiyatlarına yansıtanlarda çogunlukta bunun için cok iyi arastırmak lazım saygılar.

semerkandi
18-09-2006, 09:38
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tema Parkı yeri için tekrar Balıkuyumcu tarafına yöneldiğini açıklamış. Varmı bir bilginiz acaba

sayım sampek

kesin olmamakla beraber
öyle diyorlar

saygılarımla

yatirimci
18-09-2006, 21:34
Sayın yatırımcı olaya kısa ve uzun vade olarak bakmak lazım biraz uzun vadede imarsız arsa almak makul olabilir ama kısa vadede ballıkuyumcu-tulumtas arasındaki yolun yapılması gündemde o yol o bölgeye hareket getirecektir.Melih gökçek villasının arkalarıda güzel.Tabi şunu unutmamak lazım bu gelişmeleri fiyatlarına yansıtanlarda çogunlukta bunun için cok iyi arastırmak lazım saygılar.

Sn kartal06 tesekkur ederim.
Saygılar

Koyun solundaki bayır asagı gıden taraftan ballılpınara dogru yol acıldıgını duymustum.Bende arastırayım Tesekkur ederım

selcuk40
19-09-2006, 07:29
Mrb arkadaşlar keçiören aktepe de satadın yanında 3+1 yeni bina 130 metrekare bir daire nekadar eder tahminen

CYASHA
19-09-2006, 19:57
Mrb arkadaşlar keçiören aktepe de satadın yanında 3+1 yeni bina 130 metrekare bir daire nekadar eder tahminen

120.000 YTL...

selcuk40
20-09-2006, 07:53
tşk ederim

ugur06
20-09-2006, 09:55
Merhaba arkadaşlar,

Ben foruma yeni üye oldum. Ankara da arsa yatırımı düşünüyorum.
Önerebileceğiniz yerler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bir de Yaylabağ projesi hakkında bilgisi olan var mı?

Tşk.

KUNDUZ
20-09-2006, 11:55
Ara verdiğim foruma yeniden dönmüş bulunuyorum.Çankaya ve çevresi ile ilgili paylaşımlara devam....Bu arada seçim dolayısıyla bir atraksiyon yaparmı gökçek ? merak ediyorum......

PIERCE
20-09-2006, 12:05
cankaya taraflarina fazla bakmayin artik, metronun cikabilecegi yerlere bakin eryaman bile olabilir, o muhye falan kim ne yapsin oralari

kartal06
20-09-2006, 12:13
Merhaba arkadaşlar,

Ben foruma yeni üye oldum. Ankara da arsa yatırımı düşünüyorum.
Önerebileceğiniz yerler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bir de Yaylabağ projesi hakkında bilgisi olan var mı?

Tşk.

Sayın ugur yaylabağda bir toplu konut projesi var bununla alakalı daha detaylı bilgiyi gölbaşı belediyesi web sitesinden alabilirsin fakat bundan zaten herkesin haberi var.Su aralar metrekaresi 30ytl civarında bura için biraz daha beklenebilir çünkü 2.5 yıl önce metrekaresi 3ytl den kapadılar buraları biraz daha proje belirginlesme asamasında düsünülebilir kısa vadede cok fazla hareket etmez gibi geliyor bana.

ugur06
23-09-2006, 12:11
Merhaba Sayin kartal06

Paylasiminiz icin tesekkurler.Kisa vadede nereleri onerirsiniz?

hıtec
23-09-2006, 19:48
Etimesgut, piyade mah.de, toplamı 560.m2 olan 2 hisseli arsa 1/2 Sİ bizim, %80 yapı izni ve 4 kat müsadesi var, bu arsanın değeri ne kadar olabilir, bilgi
verirseniz çok memnun olacağım.

BORSAHİSSE
23-09-2006, 22:51
keçiören ovacık derim ben ufak bir yerle görüşmeye başladım p.tesi muhtemelen anlaşırsak alacağım..

birde siz inceleyin daha öncede yazmıştım çok gelecek vadediyor bir inceleyin derim...

CYASHA
24-09-2006, 07:37
Keçiören Ovacık derim ben ufak bir yerle görüşmeye başladım P.tesi muhtemelen anlaşırsak alacağım..
bir de siz inceleyin daha önce de yazmıştım; çok gelecek vaadediyor.. Bir inceleyin derim...
Sen gel taaaa Manisa'dan benim 40 yillik K.ören'ime yatirim yap:hmm: ; yedirirler mi tek basina o arazi uzerinde yapacagin piknikteki kofteleri, gozlemeleri, ekecegin domatesleri tek basina haaa? :mad: :))

:) Hayirli olsun, insaallah en az 17 katina cikar... :oley: :oley: :oley:

Bu arada ayiptir sormasi, kac M2 ye ne istiyorlar? :düsün:

KUNDUZ
29-09-2006, 09:02
Arkadaşlar son 20 gündür çankaya kentsel dönüşüm projesi dahilinde ki yerlerin fiyatlarında hareketlilik var (Özellikle karataş solak mevki). Bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum...

BORSAHİSSE
29-09-2006, 23:22
Sen gel taaaa Manisa'dan benim 40 yillik K.ören'ime yatirim yap:hmm: ; yedirirler mi tek basina o arazi uzerinde yapacagin piknikteki kofteleri, gozlemeleri, ekecegin domatesleri tek basina haaa? :mad: :))

:) Hayirli olsun, insaallah en az 17 katina cikar... :oley: :oley: :oley:

Bu arada ayiptir sormasi, kac M2 ye ne istiyorlar? :düsün:

hayırlı olsun anlaşma sağlandı...

aldık bakalım inşallah kısa zamanda çok iyi fiyatlara gelir...:tamam:

17 kat çok 10 kat artış yeter:D :D ;) ;)

BORSAHİSSE
30-09-2006, 15:32
sn semerkandi ankara keçiören ovacık ile ilgili msg yolladım ..

nettende ancak bunu buldum isterseniz tıklayın buraya..

http://www.turhasemlak.com/?git=M&Modul=Emlak&S=Goster&id=67

yada etlik civarındaki emlekcılarla görüşün.

dikkatimi çeken fiyatların her gecen gün artması sanırım gelecek vadediyor...

BORSAHİSSE
30-09-2006, 19:27
keçiören ovacık tarafından alabilirsin gelecek vadediyor oralar....

12 nisanda demişim yaklaşık 6 ay sonra almışım bende:tamam:

semerkandi
01-10-2006, 00:41
cankaya taraflarina fazla bakmayin artik, metronun cikabilecegi yerlere bakin eryaman bile olabilir, o muhye falan kim ne yapsin oralari

sevgili pierce

ilk defa bir konuda hem fikiriz :)
bu da bir aşamadır

saygılarımla

semerkandi
01-10-2006, 00:42
sn semerkandi ankara keçiören ovacık ile ilgili msg yolladım ..

nettende ancak bunu buldum isterseniz tıklayın buraya..

http://www.turhasemlak.com/?git=M&Modul=Emlak&S=Goster&id=67

yada etlik civarındaki emlekcılarla görüşün.

dikkatimi çeken fiyatların her gecen gün artması sanırım gelecek vadediyor...

teşekkürler sevgili marco dostum

saygılarımla

miper
01-10-2006, 16:07
selamlar yazıları bastan sona kadar okudum
eski istanbul yolu üzerinde (ankara-beypazarı) herhangi bir yorum göremedim
buradaki arkadasların o yol hakkındaki görüsleri neler bizimle paylasırlarsa cok memnun olacağım.
tesekkürler

nexci
01-10-2006, 22:23
selamlar,forumu izleyici olarak uzun süredir takip ediyorum bu sayede değişik görüşler ve fikirler edindim,bizim gibi küçük birikimlerini en risksiz şekilde değerlendirmek isteyenlerin yazılanlardan ipucu çıkarmaya çalıştıklarına inanıyorum.Bence forumda çoğunluğun görüşü olan eskişehir yolu ve gölbaşı tarafları yani Ankara nın batısının yatırım için uygun olduğunu gösteriyor.Geçen yıl Ankara çevresinde araştırma yaptım ve tercihimi Eskişehir yolu civarında kullandım,bugünkü değerine baktığımda ise doğru tercih yaptığımı görünüyor.
İstisnalar ise herzaman mümkündür "hiç olurmu" dediğimiz yerlerden çok güzel kazançlar sağlanabilir.Benim şahsen tanıdığım işin uzmanı olarak tanınan kişiler bile yanılıp yanlış yatırım yapabiliyorlar. Bu işlerde araştırmanın yanında şanslı olmak olmazsa olmaz bence.

BORSAHİSSE
01-10-2006, 22:38
selamlar yazıları bastan sona kadar okudum
eski istanbul yolu üzerinde (ankara-beypazarı) herhangi bir yorum göremedim
buradaki arkadasların o yol hakkındaki görüsleri neler bizimle paylasırlarsa cok memnun olacağım.
tesekkürler

o bölge hakkında detaylı bilgim yok ama yaklaşık 1 yıldır keçiören ovacık civarını takip etttim ve gerçekten kısa vade çok getirisi olduğunu düşünüp yatırım yaptım.
bu tür yatırımlar sonuçta hep kazandırır ama önemli olan bunu zamanı en kısa olanlardan tercih etmektir.

miper
01-10-2006, 23:49
o bölge hakkında detaylı bilgim yok ama yaklaşık 1 yıldır keçiören ovacık civarını takip etttim ve gerçekten kısa vade çok getirisi olduğunu düşünüp yatırım yaptım.
bu tür yatırımlar sonuçta hep kazandırır ama önemli olan bunu zamanı en kısa olanlardan tercih etmektir.

öncelikle cevap verdiğiniz icin tesekkür ederim sayın Marco
o bölgede fiyatlar oldukca yüksek ve prim potansiyeli cok olan yerlerde satıcı bulmak oldukca zor
siz güzel bir yerden alabildiyseniz ne mutlu sizin adınıza sevindim burada denildiği gibi otobandan etlik cıkısına cok büyük bir alısveris merkezi yapılıyor ayrıca orada ikinci el araba pazarı kuruluyor ve (bir söylenti ama)oraya asti gibi türkiyenin doğusuna yönelik sehirlerarası otobüs terminalı yapılacağı söyleniyor.(tabi bunun icin baska yerler de düsünülüyormus)
herkese bol kazançlar

BORSAHİSSE
02-10-2006, 20:11
öncelikle cevap verdiğiniz icin tesekkür ederim sayın Marco
o bölgede fiyatlar oldukca yüksek ve prim potansiyeli cok olan yerlerde satıcı bulmak oldukca zor
siz güzel bir yerden alabildiyseniz ne mutlu sizin adınıza sevindim burada denildiği gibi otobandan etlik cıkısına cok büyük bir alısveris merkezi yapılıyor ayrıca orada ikinci el araba pazarı kuruluyor ve (bir söylenti ama)oraya asti gibi türkiyenin doğusuna yönelik sehirlerarası otobüs terminalı yapılacağı söyleniyor.(tabi bunun icin baska yerler de düsünülüyormus)
herkese bol kazançlar

evet fiyatlar oldukca yüksek ve satıcı bulmakta çok zor buluncada bayağı yüksek fiyattan alıyorsunuz..

ama bu konuda bir arkadaşıma o zamanlar o tuluntaş civarında bir arsa almıştı ve o zamana göre bayağıda yüksek bir fiyaya almıştı hatta ben bu kadar pra verilirmi diyede birde dalga gecmiştim üstelik aradan 1 yol geçmeden arsası 2 değil tam 3 e katladı bu anlattığım olay 4 sene önce idi yaklaşık olarak.. oyüzden bende yine böyle bir hataya düşmemek adına değerlendirdim.:tamam:

umarım bizde kısa zamanda 2-3 katlarızz...:dolar: :dolar: :D

ekol
03-10-2006, 09:57
sevgili kunduz mühye 3154 parsel için ne düşünüyorsun?
saygılar

KUNDUZ
04-10-2006, 14:15
Özür dilerim hiç bilmediğim bir parsel yorum yapamayacağım.Dediğim gibi karataşın trt ve orana en yakın sayılabilecek yerlerinde (solak mevki) hareketlilik var, takip etmekte fayda görüyorum...

euphman
06-10-2006, 20:30
Arkadaşlar ÇUBUK'a bağlı Sirkeli adında bir belde var. Burası ile ilgili bilgisi olan var mı?

miper
07-10-2006, 11:42
Arkadaşlar ÇUBUK'a bağlı Sirkeli adında bir belde var. Burası ile ilgili bilgisi olan var mı?

ben de bir ara orasıyla ilgilendim ama cok cok uzak
oranın adam olması cok zaman alır ama benim orasıyla ilgili olabilecek bir öngörüm var orası havaalanını istanbul yoluna ve otabana bağlayacak en kısa mesafe ilerde belki gelisir ama dediğim gibi alırsanız uzun süre satamazsınız cünkü alıcı yok oralarda (kendim görüsümdür)
bol sans

Radyocu
07-10-2006, 22:05
Sayın Kunduz,
Mühye köyü Karataş mevki 896 parselde yakın gelecekte bir umut var mı?Fiyatlar nasıl şu aralar.Teşekkürler..

KUNDUZ
08-10-2006, 10:01
Kardeşim mühye 895 ve 896 parselle ilgili efsaneler hiç bitmiyor amma velakin artık fiyatlar oturdu ve son 1 aydırda yeniden çıkış trendine girdi.Metresi 60-90 arası fiyatlarda şuan.Bir kişi o parsellerde imarla birlikte ev sahibi olmak istiyorsa en az 500 metre yeri olmalı.Yine söylüyorum daha garanti daha hareketli bölgelerde ve aynı parselde yer toplanmalı . Ve o parsel de istenildiğinde yer bulunabilmeli istenildiğinde arsan değerinden satılabilmeli.Bana göre bunların başında karataş solak mevki gelir daha sonra karataş 153,163,152,87 parsellerde aktif yerler....Kardeşim bol kazançlar.

yıldız 2
08-10-2006, 10:42
umıt koy cay yolu cıvarında nereden arsa allınır sa

Radyocu
08-10-2006, 21:37
Kardeşim mühye 895 ve 896 parselle ilgili efsaneler hiç bitmiyor amma velakin artık fiyatlar oturdu ve son 1 aydırda yeniden çıkış trendine girdi.Metresi 60-90 arası fiyatlarda şuan.Bir kişi o parsellerde imarla birlikte ev sahibi olmak istiyorsa en az 500 metre yeri olmalı.Yine söylüyorum daha garanti daha hareketli bölgelerde ve aynı parselde yer toplanmalı . Ve o parsel de istenildiğinde yer bulunabilmeli istenildiğinde arsan değerinden satılabilmeli.Bana göre bunların başında karataş solak mevki gelir daha sonra karataş 153,163,152,87 parsellerde aktif yerler....Kardeşim bol kazançlar.

Sayın Kunduz,verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim..Herkese bol kazançlar..Saygılar...

euphman
08-10-2006, 22:08
ben de bir ara orasıyla ilgilendim ama cok cok uzak
oranın adam olması cok zaman alır ama benim orasıyla ilgili olabilecek bir öngörüm var orası havaalanını istanbul yoluna ve otabana bağlayacak en kısa mesafe ilerde belki gelisir ama dediğim gibi alırsanız uzun süre satamazsınız cünkü alıcı yok oralarda (kendim görüsümdür)
bol sans

Sayın Miper, bu aralar Çubuk Sirkeli'de bir hareketlilik var. Vaktiniz olursa tekrar bir bakıverin, ama bende sizinle hemfikirim, biraz zamana ihtiyaç var. Bu beldeden Bağlum'a bir yol projesi var, eğer o yol tamamlanırsa anormal bir canlanma olabilir. Fiyatlar şu anda 25-50 YTL arasında(imarlı).

Herkese selamlar.

selcuk40
09-10-2006, 14:26
Mrb ArkadaŞlar Şu An Yatirima Uygun En İyİ Yer Neresİ

başak
10-10-2006, 11:22
sayın kunduz mühye 516 için iyi demiştiniz fiat aralığı hakkında bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz?

Dadas
10-10-2006, 15:36
Selam, Arkadaslar forma yeni giriyorum. Karatas 83 ve 91 parsel için ne dersiniz. Bu parsellerde 50 YTL/m2 fiyat nasıl? Bilgi verirseniz cok makbule gececek.:gulen:

KUNDUZ
10-10-2006, 16:26
O Parselin fiyat aralığıda 895 896 gibi aslında ortalama metresi 80 dir ama 60 a yakın tüm fiyatlar ucuz ve alırken kazanmışsındır demektir.

KUNDUZ
10-10-2006, 16:46
Fiyatlar ortalamalar düzeyinde ama yeni alım yapacaksanız oraya yakın 81 153 163 daha şık olur alım satımı daha kolay parseller çünkü hayırlı kazançlar...

Yatirimci...
10-10-2006, 17:26
suan için 2 yil için en iyi yatirim
gölbasi
biraz bilgi vereyim size ankara belediye baskani ve ato baskani 35,000 dönumluk bir arazi aldi buradan gölbasinin bir köyünden sizce neden olabilir yani burasina çok ciddi bi yatirim imarsiz yer aldi 1 yil içinde imar gecme olasili %60 2 yil içinde imar gecme olasiligi %100 bununda ayri bi sebebi var

Dadas
10-10-2006, 19:45
Fiyatlar ortalamalar düzeyinde ama yeni alım yapacaksanız oraya yakın 81 153 163 daha şık olur alım satımı daha kolay parseller çünkü hayırlı kazançlar...
Sn Kunduz teşekkürler.

serdar72
10-10-2006, 21:36
suan için 2 yil için en iyi yatirim
gölbasi
biraz bilgi vereyim size ankara belediye baskani ve ato baskani 35,000 dönumluk bir arazi aldi buradan gölbasinin bir köyünden sizce neden olabilir yani burasina çok ciddi bi yatirim imarsiz yer aldi 1 yil içinde imar gecme olasili %60 2 yil içinde imar gecme olasiligi %100 bununda ayri bi sebebi var

sayın Yatırımcı,

nereden aldıkları konusunda bilgi verebilirmisiniz.

teşekkürler.

serdar72
10-10-2006, 21:38
Bence Eşkişehir yolu üzeri balıkuyumcu ve aşağıyurtçu köyü arazileri. Disleynad ında tekrar buralar için gündeme geldiğini düşünürsek en ideal yer buralar.

Sayaın Sampek77

Bu konuda yapılmış bir açıklama mevcut mu? yoksa duyumlara göre mi ?

Yatirimci...
10-10-2006, 22:21
sayın Yatırımcı,

nereden aldıkları konusunda bilgi verebilirmisiniz.

teşekkürler.

karagedik köyü'nden aldilar
suan imarsiz
35,000 dönum bilirsiniz ki çok buyuk bir alan
ve en gec 2 yil içinde imar gecirme zamani var
gölbasinin o yol üzerindeki butun arsalari tarlalari suan için çok uygun
sinan aygun ile melih gökcek'de çok iyi dost yakından takip edenler çok iyi bilirler
bu kadar bilgim dahilinde ama duydugum bisey ise oraya 50,000 kişilik bir merkez yapmayi dusunmeler
bu sadece duyum gerci mantıklı
saygilar

semerkandi
11-10-2006, 00:53
değerli arkadaşlar

gelen yoğun talepler ışığında
eskişehir yolunun gelecek vaadeden
en kıymetli yerlerinden birinde
yeni ve büyük bir arazi yatırımı daha yapacağız

bu yatırımında bizimle birlikte olmak ve
ortaklaşa hareket etmek isteyenler lütfen
turtauu@yahoo.com
adresine e-mail atsınlar

saygılarımla

not: arsa kooperatifimize
sınırlı sayıda üye alınacak olup
herkese hissesi oranında
arsa ortaklığı pay senedi verilecektir.

çok değerli dostlarımız, sevenlerimiz ve ortaklarımız
göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye ve güvene can-ı gönülden teşekkür ederiz

nihayet mutlu sona çok yaklaştık ve önümüzdeki hafta içi
yeni arazimizin tapusunu kooperatifimiz adına almış olacağız ve
ortaklık pay senetlerini üyelerimize dağıtacağız

konum olarak ;
eskişehir yolu asfaltı üzerinde ve temelli istikametinde giderken yolun sol tarafında bulunan arazimiz
türkkonut villaları bitişiğinde olup muhtemel disneyland parkı arazisinin yakınında bulunmaktadır
toplam 47.000 m2 ( 47 dönüm ) arazimizin her bir payı 1000 m2 ( 1 dönüm ) büyüklüğündedir

toplam 47 paya böldüğümüz arazimizin 32 payı ( 32.000 m2 ) satılmış olup
son 15 pay arzu eden yatırımcılara başvuru sırasına göre dağıtılacaktır

1 pay = 1 dönüm = 1000 m2 arazinin satış fiyatı bütün masraflar da dahil olmak üzere
brüt 25.000 YTL. ( 25 milyar TL. ) olup sözkonusu fiyatlar ekim 2006 ayı sonuna kadar geçerlidir

arazinin değerli bir arazi olması, sınırlı sayıda satılık payın kalmış olması ve fiyatların yeterince cazip olması nedeniyle pazarlık sözkonusu değildir

arz ederim

daha detaylı bilgi için :

turtauu@yahoo.com

adresinden benimle direk temasa geçebilirsiniz

saygılarımla

Yatirimci...
11-10-2006, 02:26
dönumü 25,000 ytl çok uygun aslında eskisehir yolunu degerlendirecekler için isabetli bi yatirim olur
buarada bi sorum olacak sanirim imarsiz ek olarak imar gecme tarihi ne zaman eger ilk sorumun cevabi imarsiz ise

semerkandi
11-10-2006, 11:33
dönumü 25,000 ytl çok uygun aslında eskisehir yolunu degerlendirecekler için isabetli bi yatirim olur
buarada bi sorum olacak sanirim imarsiz ek olarak imar gecme tarihi ne zaman eger ilk sorumun cevabi imarsiz ise

sayin yatirimci

fiyatın ucuzlugundan da anlasilabilecegi gibi elbette su an icin imar gecmis degil
fakat cok yakinlarinda yapilasmalar baslamis vebitme noktasinagelmis
zaten imarli olsa sözkonusu fiyatin en az 20 kat fazlasi olurdu

cünkü eskisehir yolundaki imarli arazilerin büyük bir kismi
300 milyardan basliyor 1.5 trilyona kadar cikiyor bildiginiz gibi yerine göre
bu nedenle bölgedeki en iyi yatirim sekli bence imarsiz araziyi alip sabirla bekleyip imar gecince ciddi kazanclara dönüstürmektir

saygilarimla

Dadas
11-10-2006, 12:31
çok değerli dostlarımız, sevenlerimiz ve ortaklarımız
göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye ve güvene can-ı gönülden teşekkür ederiz

nihayet mutlu sona çok yaklaştık ve önümüzdeki hafta içi
yeni arazimizin tapusunu kooperatifimiz adına almış olacağız ve
ortaklık pay senetlerini üyelerimize dağıtacağız

konum olarak ;
eskişehir yolu asfaltı üzerinde ve temelli istikametinde giderken yolun sol tarafında bulunan arazimiz
türkkonut villaları bitişiğinde olup muhtemel disneyland parkı arazisinin yakınında bulunmaktadır
toplam 47.000 m2 ( 47 dönüm ) arazimizin her bir payı 1000 m2 ( 1 dönüm ) büyüklüğündedir

toplam 47 paya böldüğümüz arazimizin 32 payı ( 32.000 m2 ) satılmış olup
son 15 pay arzu eden yatırımcılara başvuru sırasına göre dağıtılacaktır

1 pay = 1 dönüm = 1000 m2 arazinin satış fiyatı bütün masraflar da dahil olmak üzere
brüt 25.000 YTL. ( 25 milyar TL. ) olup sözkonusu fiyatlar ekim 2006 ayı sonuna kadar geçerlidir

arazinin değerli bir arazi olması, sınırlı sayıda satılık payın kalmış olması ve fiyatların yeterince cazip olması nedeniyle pazarlık sözkonusu değildir

arz ederim

daha detaylı bilgi için :

turtauu@yahoo.com

adresinden benimle direk temasa geçebilirsiniz

saygılarımla

Arsa Ankara merkeze kaç km? Etraftaki sitelerden isim verebilirmisiniz.
İyi günler

Silva
11-10-2006, 12:50
benim bildigim kadariyla turkkonut buyuk paya sahip dahada bir kac tane koperatif var

- Turkkonut http://www.turkkonut.com.tr
- IHLAMURKENT
- yenialtinbasak http://yenialtinbasak.sitemynet.com

temettücü
11-10-2006, 12:55
şu an için mühye 895 ve 896 parsel de 80 li fiyatlar alım için cok uygun yılbaşından sonra 100 ytl/m olabilir su an alıp unutmak karlı bir yatırım olabilir

yazdıklarım tamamen kendi şahsi düşüncem olup bir yatırım tavsiyesi değildir

semerkandi
11-10-2006, 13:02
Arsa Ankara merkeze kaç km? Etraftaki sitelerden isim verebilirmisiniz.
İyi günler

sayın dadas

arazimizin yeri temelli beldesine gelmeden yaklaşık 5 km. geridedir
arazi yolun sol tarafında olup eskişehir yoluna 2 km. mesafededir ve
eskişehir yolu araziden net olarak görünmektedir

şu an için imarlı değildir ve tarla vasfındadır
toplam 47 dönüm büyüklüğündedir ve 2/3 ü satılmıştır
kalan 1/3 lük kısım için talep toplanmaktadır

karşısında yolun sağ tarafında ıhlamurkent villaları vardır
bitişiğinde ise türkkonut un yaptığı villalar mevcuttur

büyükşehir belediyesi tarafından gelecekte yapılması planlanan
temelli metrosuna ve 60 meterlik ana bulvara sadece 500 metre mesafededir

muhtemel tema parkı (disneyland eğlence merkezi) arazisine 7 km. mesafededir
fakat bu yatırımın yapılacağı kesin değildir ve bu nedenle bu beklenti fiyatlara yansıtılmamıştır

arazi coğrafi konum olarak alagöz ve çokören mahalleleri arasında olup
ankara ili polatlı ilçesi temelli beldesi çokören mahallesi tapusuna kayıtlıdır

büyükşehir belediyesi mücavir alan sınırları içerisindedir ve
toki nin başlattığı turkuaz vadisi evlerine 15 km.
şehir merkezi kızılay a ise 45 kilometre mesafededir

gidiş geliş yolu otoban olduğu için trafik yoğunluğuna göre
20 - 40 dk.arasında şehir merkezine gelmek mümkün olmaktadır

daha detaylı bilgi için lütfen turtauu@yahoo.com adresine mail atınız

saygılarımla

Dadas
11-10-2006, 13:19
sn semerkandi,
tesekkurler.

Dadas
11-10-2006, 13:35
Sn semerkandi,
Arasa villa arsası olarak mı yoksa cok katlı imara mı uygun. Bir Bilginiz var mı?

Yatirimci...
11-10-2006, 15:54
sn semarkandi dusundugum gibi imarsiz kesinlikle çok isabetli bi yatirim olabilir ileriye dönuk
ben de suan için gölbasi'nda 9 dönum'luk bir arsa işi var tek tapulu eger zamanında bu yeri satarsak oraya bi yatirim yapmak isterim
saygilarimla

yatirimci
11-10-2006, 22:00
sn semarkandi dusundugum gibi imarsiz kesinlikle çok isabetli bi yatirim olabilir ileriye dönuk
ben de suan için gölbasi'nda 9 dönum'luk bir arsa işi var tek tapulu eger zamanında bu yeri satarsak oraya bi yatirim yapmak isterim
saygilarimla

Sn Yatirimci...
Hosgeldiniz.

Lakin nick namelerimiz karısmasın... :oley:

Saygılar

semerkandi
12-10-2006, 00:43
Sn semerkandi,
Arasa villa arsası olarak mı yoksa cok katlı imara mı uygun. Bir Bilginiz var mı?

sayın dadas

henüz imar çıkmadığı için birşey söylemek mümkün değil
aldık unuttuk sabırla bekliyoruz
ne çıkarsa bahtımıza dedik

ama eğer disneyland ın bu bölgeye yapılacağı
yani eskişehir yoluna yapılacağı seneye kesinleşirse
o zaman bu fiyatları en az 5 katıyla çarpmamız gerekebilir
hedeflerimize hemen ulaşabiliriz
diye düşünüyorum

saygılarımla

Yatirimci...
12-10-2006, 02:14
Sn Yatirimci...
Hosgeldiniz.

Lakin nick namelerimiz karısmasın... :oley:

Saygılar

sn yatirimci saygilar

sn semarkandi benim görüşüm çok katli imar çikmayacagi ancak amerikadaki disneyland arastirilarak bi fikir sahibi olunabilir

sinani
12-10-2006, 19:13
Arkadaşlar,

Gölbaşı Velihimmetli hakkında bilgisi olan varmı ?

Yatirimci...
12-10-2006, 19:34
Arkadaşlar,

Gölbaşı Velihimmetli hakkında bilgisi olan varmı ?

bir kaç yil sonra degerli hale gelebilir
suan sanirim bildigim kadir ile dönumleri imarsiz tarlalarin 15 bin ytl
bu kadar bilgim var gölbasinin diger köylerine göre biraz ters istikamette

sinani
13-10-2006, 08:54
bir kaç yil sonra degerli hale gelebilir
suan sanirim bildigim kadir ile dönumleri imarsiz tarlalarin 15 bin ytl
bu kadar bilgim var gölbasinin diger köylerine göre biraz ters istikamette

Sayın Yatırımcı, çok teşekkürler...

gençgirişim
14-10-2006, 16:19
Bu Doğukent projesi hakkında bilgisi olan var mı?1995 de o taraftan arsa aldık arsa kooperatifinden villalık arsa 350 m2 felan ama hiç gidip görmedim,dediklerine göre Bayındır Barajı'na yakınmış:düsün: Nasıl oraların durumu bilen var mı?Hep Konya yolu,Eskişehir yolu ve Çubuk tarafı öneriliyorda burda;Doğu tarafına gelişmez mi Ankara az da olsa:aglayan:

The Boss
16-10-2006, 13:39
Doğukentte dönümü 200.000 ytlden satılıyor bu aralar. Eşimin anneannesinin 8 dönümü var. Kadıncağızı ikide bir arayıp bize sat diyorlar. Az sabretmek lazım. Orası daha da değerlenecek sanırım.

gençgirişim
16-10-2006, 21:36
Teşekkürler...Bekliyoruz zaten,bakalım ne olacak.Belki o tarafa bir inşaat firması gider de orası da canlanır:D

semerkandi
17-10-2006, 00:47
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216010&postcount=315 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216010&postcount=315)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216654&postcount=317 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216654&postcount=317)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216763&postcount=321 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216763&postcount=321)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1218130&postcount=326 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1218130&postcount=326)

Sayin yatirimcilar

Yukaridaki linklerde yeni arazimizin vasiflari büyük ölcüde aciklanmistir.
Bunlarin disinda merak ettiginiz baska hususlar varsa lütfen bana bildiriniz yardima hazirim.

Fiyatlarimiz tek pay icin pesin fiyatlarimizdir ve pazarliga tabi degildir.
Söz konusu arazi emsalleri arasindan uzun incelemeler sonucunda secilmis olup yakin gelecekte ciddi kazanc potansiyeline sahiptir.

Üyelerimiz tarafindan bizlere genellikle döviz bazinda kazandirma potansiyeli sorulmaktadir.
Elbette bu konuda kesin birsey söylemek su an icin mümkün degildir ama gecmis tecrübelerimize ve bölgenin genel yapisina bakarak söyle bir tahminde bulunabiliriz :

Söz konusu 47 dönümlük arazinin en gec 5 yil icerisinde amerikan dolari bazinda en az %200 net getiri saglama potansiyeli vardır ki daha fazlasi olmasi da mümkündür.
Yani 25.000 YTL.nin bugün icin yaklasik 17.000 USD ($) oldugunu düsünecek olursak 1 paya tekabül eden 1 dönüm arazinin en cok 5 yil icinde 50.000 USD ($) veya daha yukari bir fiyatla islem görecegini degerlendiriyoruz.
Ayni süre icinde bankada duran bir dövizin sadece 3.000 USD ($) yani 5 yilda yaklasik %20 civarinda getiri potansiyeli oldugunu düsünecek olursak yapilacak yatirimin degeri ve önemi daha iyi ortaya cikacaktir.

Üyelerimiz tarafindan merak edilen diger bir husus ise üyelikten ayrilmak ve payini devretmek istediginde izlenecek prosedürün ne oldugudur :
Elbette üyelige kendi rizamizla girebildigimiz gibi kendi rizamizla da cikabiliriz.
Cikis nedeni kisisel ihtiyaclardan veya elde edilen kar marjinin yeterli görülmesinden kaynaklanabilir.
Bu durumda üyemiz o an ki güncel fiyatlardan kendi payini istedigi 3. sahislara devredebilir veya yönetimden bu konuda yardim talep edebilir.

Merak edilen diger bir konu ise aylik aidat konusudur :
Kooperatifimizde muhasebe masraflari ve diger masraflar icin ilgili kanun cercevesinde cüzi bir miktar aylik aidat toplanmaktadir.
2006 yili icin bu rakam kisi basi aylik sadece 10 YTL. dir.

Nihai hedefimiz imar gecmesini müteakip herhangi bir bedel ödemeden arsamiz karsiliginda konut (villa ya da daire) sahibi olmaktir.
Bu nedenle aidat haricinde insaat v.s. veya baska isimler altinda para toplanmayacaktir.

Arazimizin yeri secilirken toplu tasima vasitalarina ve ana ulasim güzergahlarina yakin olmasi özellikle dikkat ettigimiz bir husus olmustur.
Bu nedenle arazimiz ileride yapilmasi planlanan metro duragina 500 metre mesafede ve eskisehir yoluna ise 2 km. mesafededir.
Önü acik olup araziden eskisehir yolu rahatlikla görülebilmektedir.
Bitisigimizde yenihisar mahallesi ve türkkonut villalari olmasi dolayisiyla alt ve üst yapi hizmetleri arazi kiyisina kadar büyük oranda gelmis bulunmaktadir. (Elektrik, su, yol, kanalizasyon v.s.)

Özetle; alani da satani da vesile olani da mahcup etmeyecek bilakis memnun ve mutlu edecek vasiflara sahip bir araziyi hepimiz icin en güzel sekilde ve makul fiyatlarla organize etmeye gayret ettik.
Kendimizin ve ailemizin gelecegi icin dogru bir yatirim yaptigimiza ve büyük bir adim attigimiza inaniyoruz.

Arz edilenler disinda bir bilgi almak, üyelik islemlerini baslatmak veya arazinin yerini görmek isterseniz lütfen benimle irtibata geciniz :

e-mail :
turtauu@yahoo.com

saygilarimla

Yatirimci...
17-10-2006, 01:05
sizin için hayırlı olsun cok degerli bi yatirim
suan için kesinlikle eskisehir yolu ile ilgilenenler için hayırlı bir girişim

Yatirimci...
17-10-2006, 01:07
buarada imar gecerse tahmini % 40 bi imar'a gidebilir arazinin bunuda hesaplamak lazim
saygilar

semerkandi
17-10-2006, 07:57
sizin için hayırlı olsun cok degerli bi yatirim
suan için kesinlikle eskisehir yolu ile ilgilenenler için hayırlı bir girişim

Allah razı olsun
teşekkür ederim

saygılarımla

semerkandi
17-10-2006, 08:06
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216010&postcount=315 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216010&postcount=315)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216654&postcount=317 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216654&postcount=317)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216763&postcount=321 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1216763&postcount=321)
http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1218130&postcount=326 (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1218130&postcount=326)

Sayin yatirimcilar

Yukaridaki linklerde yeni arazimizin vasiflari büyük ölcüde aciklanmistir.
Bunlarin disinda merak ettiginiz baska hususlar varsa lütfen bana bildiriniz yardima hazirim.

Fiyatlarimiz tek pay icin pesin fiyatlarimizdir ve pazarliga tabi degildir.
Söz konusu arazi emsalleri arasindan uzun incelemeler sonucunda secilmis olup yakin gelecekte ciddi kazanc potansiyeline sahiptir.

Üyelerimiz tarafindan bizlere genellikle döviz bazinda kazandirma potansiyeli sorulmaktadir.
Elbette bu konuda kesin birsey söylemek su an icin mümkün degildir ama gecmis tecrübelerimize ve bölgenin genel yapisina bakarak söyle bir tahminde bulunabiliriz :

Söz konusu 47 dönümlük arazinin en gec 5 yil icerisinde amerikan dolari bazinda en az %200 net getiri saglama potansiyeli vardır ki daha fazlasi olmasi da mümkündür.
Yani 25.000 YTL.nin bugün icin yaklasik 17.000 USD ($) oldugunu düsünecek olursak 1 paya tekabül eden 1 dönüm arazinin en cok 5 yil icinde 50.000 USD ($) veya daha yukari bir fiyatla islem görecegini degerlendiriyoruz.
Ayni süre icinde bankada duran bir dövizin sadece 3.000 USD ($) yani 5 yilda yaklasik %20 civarinda getiri potansiyeli oldugunu düsünecek olursak yapilacak yatirimin degeri ve önemi daha iyi ortaya cikacaktir.

Üyelerimiz tarafindan merak edilen diger bir husus ise üyelikten ayrilmak ve payini devretmek istediginde izlenecek prosedürün ne oldugudur :
Elbette üyelige kendi rizamizla girebildigimiz gibi kendi rizamizla da cikabiliriz.
Cikis nedeni kisisel ihtiyaclardan veya elde edilen kar marjinin yeterli görülmesinden kaynaklanabilir.
Bu durumda üyemiz o an ki güncel fiyatlardan kendi payini istedigi 3. sahislara devredebilir veya yönetimden bu konuda yardim talep edebilir.

Merak edilen diger bir konu ise aylik aidat konusudur :
Kooperatifimizde muhasebe masraflari ve diger masraflar icin ilgili kanun cercevesinde cüzi bir miktar aylik aidat toplanmaktadir.
2006 yili icin bu rakam kisi basi aylik sadece 10 YTL. dir.

Nihai hedefimiz imar gecmesini müteakip herhangi bir bedel ödemeden arsamiz karsiliginda konut (villa ya da daire) sahibi olmaktir.
Bu nedenle aidat haricinde insaat v.s. veya baska isimler altinda para toplanmayacaktir.

Arazimizin yeri secilirken toplu tasima vasitalarina ve ana ulasim güzergahlarina yakin olmasi özellikle dikkat ettigimiz bir husus olmustur.
Bu nedenle arazimiz ileride yapilmasi planlanan metro duragina 500 metre mesafede ve eskisehir yoluna ise 2 km. mesafededir.
Önü acik olup araziden eskisehir yolu rahatlikla görülebilmektedir.
Bitisigimizde yenihisar mahallesi ve türkkonut villalari olmasi dolayisiyla alt ve üst yapi hizmetleri arazi kiyisina kadar büyük oranda gelmis bulunmaktadir. (Elektrik, su, yol, kanalizasyon v.s.)

Özetle; alani da satani da vesile olani da mahcup etmeyecek bilakis memnun ve mutlu edecek vasiflara sahip bir araziyi hepimiz icin en güzel sekilde ve makul fiyatlarla organize etmeye gayret ettik.
Kendimizin ve ailemizin gelecegi icin dogru bir yatirim yaptigimiza ve büyük bir adim attigimiza inaniyoruz.

Arz edilenler disinda bir bilgi almak, üyelik islemlerini baslatmak veya arazinin yerini görmek isterseniz lütfen benimle irtibata geciniz :

e-mail :
turtauu@yahoo.com

saygilarimla

sözkonusu arazi türkkonut yenihisar villakent projesi bitişiğindedir
bu nedenle alt yapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanma aşamasına gelmiştir

bölgeyi ve bölgede uygulanan projeleri tanımak için lütfen bakınız :

http://www.turkkonut.com.tr/temelli.asp

saygılarımla

euphman
17-10-2006, 19:16
Merhaba arkadaşlar,
sizlere bir sorum olacaktı.İlgilenip cevap verirseniz müteşekkir kalırım.Karataş köyü korubağları mevkinde 457 numaralı parselin ederi hakkında (200 metrekare ) bilgi almak istemiştim. Şimdiden teşekkür ederim.

KUNDUZ
19-10-2006, 12:35
çankayada aynı parselde yer toplamayı öneren biri olarak artık bu söylemden vazgeçiyorum. Sebebine gelince ; Öğrendiğim kadarıyla karataş 902 parselde 500 metre yeri olana 150 metre , 1 dönüm yeri olana 200 metre bir daire düşüyor. Buda demek oluyorki 1 dönüm yeriniz olacağına 500 metre kendi adınıza 500 metrede yakınınız adına yeriniz olsun daha iyi .Mantıken 200 metre daire yerine 150 metre 2 daire daha akıllıca. O yüzden aynı ve yakın parsellerde 500 - 600 metre yer toplamış olmak yeterli. Yatırımları buna göre yapmalıyız diyorum bilgisi olan arkadaşlarında paylaşımları olursa seviniriz...

Dadas
20-10-2006, 13:15
çankayada aynı parselde yer toplamayı öneren biri olarak artık bu söylemden vazgeçiyorum. Sebebine gelince ; Öğrendiğim kadarıyla karataş 902 parselde 500 metre yeri olana 150 metre , 1 dönüm yeri olana 200 metre bir daire düşüyor. Buda demek oluyorki 1 dönüm yeriniz olacağına 500 metre kendi adınıza 500 metrede yakınınız adına yeriniz olsun daha iyi .Mantıken 200 metre daire yerine 150 metre 2 daire daha akıllıca. O yüzden aynı ve yakın parsellerde 500 - 600 metre yer toplamış olmak yeterli. Yatırımları buna göre yapmalıyız diyorum bilgisi olan arkadaşlarında paylaşımları olursa seviniriz...

Sn Kunduz,
Bir ilanda Karatas 242 parselin imarlı olduğu geciyor. Bu parselle ilgili bilgi verebilirmisiniz. İyi Bayramlar,

KUNDUZ
20-10-2006, 13:59
Dadaş kardeşim sanada iyi bayramlar kesin emin olmamakla birlikte 242 parsel imara açık değil diye biliyorum.

KUNDUZ
20-10-2006, 16:19
Ankarada depreme dayanıklı ve riskli bölgeleri hatırlayalım

The Boss
24-10-2006, 09:03
902'de yapılan şudur : Eğer 100 metre yeriniz var ise daire almaya hak kazanıyorsunuz. Yok ise belediye size paranızı ödeyip çıkarıyor. 100 metre ve üzeri yeriniz var ise alacağınız daire için fark ödüyorsunuz. 500 metreye 120 m2 ev, 750 metreye 150 m2 ev, 1000 metreye 2000 m2 ev gibi. Epey süre geçtiği için rakamlar biraz değişik olabilir tam hatırlamıyorum ama para vermeden 120 m2 ev almak için 500 metre yeriniz olması şart idi. Eğer 100 metreniz var ise 40.000 YTL fark verip 120 m2 ev alıyorsunuz. 150 m2 ev için 60.000 YTL 200 m2 için 100.000 YTL fark vermeniz gerekiyordu. 895 ve 896da da durum benzer olacak diye biliyorum. O nedenle 895de 150 metre yerim var. Başka alırsam eşimin adına alacağım. Bir diarede ordan hak edelim diye. Çünkü 902de 5.000m2 yeriniz olsa dahi sadece 1 daire alıp geri kalanın parasını belediye size ödüyor. Yani 200 m2 ev alıp üstüne de 250.000 YTL (rakam doğru olmaya bilir) alıyorsunuz filan. Bununla ilgili detay bilgi ankara metro gazetesinde çıkmıştı. Bende vardı ama bulamadım. Herkese bol kazançlar.

Dadas
26-10-2006, 12:32
Sn Kunduz,
Karatas taki parselleri harita uzerinde gosteren bir dokuman yok mu? Var ise kullanıcıların bilgisine sunarmisinız. Sindiden tesekkurler.

Dadaş kardeşim sanada iyi bayramlar kesin emin olmamakla birlikte 242 parsel imara açık değil diye biliyorum.

KUNDUZ
26-10-2006, 12:56
Dadşım 166 nolu mesajdaki eklenti işine yarayabilir..Kolay gelsin

semerkandi
26-10-2006, 13:07
sayın yatırımcılar

önceki oluşumlara yetişemeyen dostlarımız için
eskişehir yolu hisarlıkaya mahallesi mevkiinde
22 dönüm (22.000 m2) yeni bir arazi organize ettik
araziyi ve tapusunu da bayramdan önce kooperatifimiz adına aldık

arazi eskişehir yolunu direk gören bir konumda olup
muhtemel disneyland arazisini de cepheden görmektedir
disneyland ile mesafesi sadece 4 km. civarındadır

planlanan 60 metrelik yeni bulvar ve temelli metro güzergahına
sadece 500 metre mesafededir
yatırım için az bulunur güzellikte ve vasıflarda bir arazi kesimidir

ankara da olmayanlar ve yerinde görme imkanı olmayanlar için
fotoğraflarını da aşağıdaki linkte yayınlıyorum dileyen indirip bakabilir :

http://rapidshare.com/files/294835/hisarlikaya_kooperatif_arazisi.zip
( not: fotoğrafları indirmek için FREE yazan butona basılması gereklidir. )

ankara da yaşayanlar ise eğer
turtauu@yahoo.com
adresinden benimle temasa geçerlerse bizzat arabamla götürüp gösterebilirim

1 pay 25.000 YTL dir
750 m2 lik parseller halinde satışa sunulmuştur
toplam 30 pay olup kalan son 11 pay için talep toplanmaktadır

saygılarımla

Dadas
26-10-2006, 14:36
Sn Kunduz,

cevabin için tesekkurler. Karatas 440 (Dolay Kuzey) ve 242 parsel
hakkında bir bilginiz varsa paylasırmısınız. Mühye 516 parselde 550 m2 icin 35.000 YTL fiyat nasıl? Bu parsel hakkında bildiklerini paylasırmısın. İyi günler.

Dadşım 166 nolu mesajdaki eklenti işine yarayabilir..Kolay gelsin

meragi
27-10-2006, 15:23
902'de yapılan şudur : Eğer 100 metre yeriniz var ise daire almaya hak kazanıyorsunuz. Yok ise belediye size paranızı ödeyip çıkarıyor. 100 metre ve üzeri yeriniz var ise alacağınız daire için fark ödüyorsunuz. 500 metreye 120 m2 ev, 750 metreye 150 m2 ev, 1000 metreye 2000 m2 ev gibi. Epey süre geçtiği için rakamlar biraz değişik olabilir tam hatırlamıyorum ama para vermeden 120 m2 ev almak için 500 metre yeriniz olması şart idi. Eğer 100 metreniz var ise 40.000 YTL fark verip 120 m2 ev alıyorsunuz. 150 m2 ev için 60.000 YTL 200 m2 için 100.000 YTL fark vermeniz gerekiyordu. 895 ve 896da da durum benzer olacak diye biliyorum. O nedenle 895de 150 metre yerim var. Başka alırsam eşimin adına alacağım. Bir diarede ordan hak edelim diye. Çünkü 902de 5.000m2 yeriniz olsa dahi sadece 1 daire alıp geri kalanın parasını belediye size ödüyor. Yani 200 m2 ev alıp üstüne de 250.000 YTL (rakam doğru olmaya bilir) alıyorsunuz filan. Bununla ilgili detay bilgi ankara metro gazetesinde çıkmıştı. Bende vardı ama bulamadım. Herkese bol kazançlar.

902 Parsel üzerinde gecekondular vardı.100 m2 ye bir evYalnızca gecekondu sahiplerine tanınan bir hak.Onun haricinde de arsa sahiplerine her 500 m2 için
farklı eçenekler sunuluyor.5000 m2 arsası olanlar tanesi 350 - 400 bin
dolar edeceği öngörülen 10 tane daire sahibi oluyorlar.
tanınan bir hak

Yatirimci...
27-10-2006, 16:08
gölbasi oğulbey'de ilgilenenler için 9 dönüm satilik arsa suan için imarsiz tahmini 1-2 yil içerisinde gecme durumu yuksek

Dadas
28-10-2006, 10:20
Sn Meragi,
Sim di siz 500 m2 arsası olan degeri 350-400 bin dolar edecek bir daire sahibi mi olacak diyorsunuz. Bana pek inandırıcı gelmedi de! Daha acık yazarmisiniz. İyi gunler,

902 Parsel üzerinde gecekondular vardı.100 m2 ye bir evYalnızca gecekondu sahiplerine tanınan bir hak.Onun haricinde de arsa sahiplerine her 500 m2 için
farklı eçenekler sunuluyor.5000 m2 arsası olanlar tanesi 350 - 400 bin
dolar edeceği öngörülen 10 tane daire sahibi oluyorlar.
tanınan bir hak

ginger
28-10-2006, 14:53
merhaba su siralar Ankara'da arsa almak isteyen birisine nereleri tavsiye edersiniz arkadaslar ? Birde Temelli'ye kadar olan yerler almis basini gidiyo , acaba Temelli - Polatli arasi dusunulebilir mi?
SIMDIDEN TESEKKURLER tavsiyeleriniz icin

trade_maker
29-10-2006, 18:09
arkadaşım.konya-ankara arası hızlı tren projesi 3 yılda tamamlanacak konyadan imarsız arazi kapat Ankara yolu müsait kelepi halen taş ocakları var.taş ocakları 20 yıl boyunca işler tabi inşaat sektörü bu şekilde giderse 10 yıl.sonra imara açılır.selçuklu belediyesi 2020 yılına kadar imar kapalı kapat bir arazi 18-20 sene sonra toprak ağası olursun benden sölemesi.ben yaptım da:Dgel beraber ağalığımızı kuralım

yıldız 2
29-10-2006, 18:25
ankara eskısehır yolunda baglıca umıtkoy karsısında arsa fıyatları ne kadardır bılgısı olan varmı saygılar basken unv cıvarı

yıldız 2
29-10-2006, 18:55
ankara incekte vılla arazısı varmısı ne kadar eder m2 acaba bırde ıncek gelecegı nasıl acaba...

Yatirimci...
30-10-2006, 04:11
ankara incekte vılla arazısı varmısı ne kadar eder m2 acaba bırde ıncek gelecegı nasıl acaba...

incek'in gelecegi kalmadi gelecegi tamamladi artik
ankaranın en gözde merkezi

cantu06
31-10-2006, 19:52
gölbaşının köylerinden ne zaman imar geçeceği hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.birde tokinin beynam köyünde ürettiği arsaları belediyeye devrettiğini duydum belediye nasıl bir yatırım düşünüyor bu arsalara bilgisi olan varmı?

meragi
01-11-2006, 10:37
Sn Meragi,
Sim di siz 500 m2 arsası olan degeri 350-400 bin dolar edecek bir daire sahibi mi olacak diyorsunuz. Bana pek inandırıcı gelmedi de! Daha acık yazarmisiniz. İyi gunler,

Sevgili Dadas,
Aktardığım bilgiler, geçen sene hem Belediye dergisinde hemde günlük gazetelerde yayınlanmıştı.
902 parsel toplam 1,5 milyon m2 ve 700-800 ortaklı bir yer.
Bir kısmının üzerinde gecekondular da var.
Gecekondu sahiplerine farklı bir hak olarak 100 m2 için bir ev verileceği
bildirildi.
Parselin yüzde 20 sine konut ve sosyal tesisler inşa edilip geri kalanı yeşil alan
olarak ayrılmış.
Arsa sahiplerine 500-625-750 m2 ler için farklı ev seçenekleri sunulmuş.
Benim şahsi düşüncem 500 m2 için 500-600 bin YTL abartılı değil.
Çünki Oldukça güzel bir yer ve çok lüks konutlar yapılıyor.
Sevgilerimle.

korayozel2000
01-11-2006, 11:47
gölbaşının köylerinden ne zaman imar geçeceği hakkında bilgisi olan varsa bilgi verirse sevinirim.birde tokinin beynam köyünde ürettiği arsaları belediyeye devrettiğini duydum belediye nasıl bir yatırım düşünüyor bu arsalara bilgisi olan varmı?

Gölbaşı Ballıkpınarında tarlam vardı. İmar gelince çok sevinmiştim ancak maalesef idari yargıda iptal ettirdiler. Geçenlerde sordum. Belediyeden imar çalışmalarının tamamen durdurulduğu yanıtını alınca da üzüntüm umutsuzluğa dönüştü maalesef. Artık tövbe imarsız arazi almam. bu araziye verdiğim parayla o zamanlar İncek Tek kooperatifinde 4 -5 tane villa arsası alırdım. geçenlerde hesapladım o Tek kooperatifindeki arsaların m2'si 8 yılda tam 26 kat artmış (İncek bulvarının açılmasından sonra mübarek füze gibi fezaya ulaştı resmen) benim arazi ise enflasyonuda hesap edersek resmen zarar ettirdi bana. :aglayan: :aglayan:

Dadas
01-11-2006, 14:20
Sayın Meragi, verdiginiz bilgiler için tesekkür ederim. Mühye 516 parsel için ne dersiniz. 550 m2 için bir dostum 35.000 ytl ye bırakırım diyor. Tavsiye edermisiniz. iyi günler.

Sevgili Dadas,
Aktardığım bilgiler, geçen sene hem Belediye dergisinde hemde günlük gazetelerde yayınlanmıştı.
bildirildi.
Parselin yüzde 20 sine konut ve sosyal tesisler inşa edilip geri kalanı yeşil alan
olarak ayrılmış.
Sevgilerimle.

Yatirimci...
01-11-2006, 18:21
söyle bisey var gölbasinda imar gecmesi en gec 2 yil niye derseniz melih gökcek buranın bir köyünden daha önce belirttim 35,000 dönum yer aldi ve bu imari 2 yil içinde gecirmez ise yetkisi kalkacak buradan gölbasi belediyesine devredilecek ek olarak secimlerde ne olacagi belli olmaz onun için bu yil yaz aylarinda bile imar gecebilir

CEMIX
01-11-2006, 18:29
Arkadaslar,

Havalanı yolunda Saraykoy tarafında arsa arıyorum. Yardımcı olabılecek varsa sevınırım

açık-pozisyon
02-11-2006, 08:45
Yahu bu Ankara piyasası ne kadar aktif :D Biz yanlış yerde mi arsa işi yapıyoruz acaba? Eskiden Ankara denince burun kıvırırdım ama şimdi öyle düşünmüyorum...

korayozel2000
02-11-2006, 09:10
söyle bisey var gölbasinda imar gecmesi en gec 2 yil niye derseniz melih gökcek buranın bir köyünden daha önce belirttim 35,000 dönum yer aldi ve bu imari 2 yil içinde gecirmez ise yetkisi kalkacak buradan gölbasi belediyesine devredilecek ek olarak secimlerde ne olacagi belli olmaz onun için bu yil yaz aylarinda bile imar gecebilir

Sayın Yatırımcı, Melih Gökçek acaba Gölbaşının hangi köyünden arsa aldı? belirtirseniz sevinirim.

Dadas
02-11-2006, 13:04
Sayın Meragi'ye
Sayın Meragi, verdiginiz bilgiler için tesekkür ederim. Mühye 516 parsel için ne dersiniz. 550 m2 için bir dostum 35.000 ytl ye bırakırım diyor. Tavsiye edermisiniz. iyi günler.

Alıntı:
Originally Posted by meragi View Post
Sevgili Dadas,
bildirildi.
olarak ayrılmış.
Sevgilerimle.

euphman
02-11-2006, 19:29
Arkadaşlar selam. Karataş 457 nolu parsel hakkında bilginiz var mı? Şimdiden teşekkürler

Yatirimci...
02-11-2006, 22:51
Sayın Yatırımcı, Melih Gökçek acaba Gölbaşının hangi köyünden arsa aldı? belirtirseniz sevinirim.

daha önce belirtmiştim
karagedik köyü melih gökcek ve sinan aygun birlikte buradan 35,000 dönumluk bi yatirim yaptilar

meragi
03-11-2006, 15:01
Sayın Meragi'ye

Alıntı:
Originally Posted by meragi View Post
Sevgili Dadas,
bildirildi.
olarak ayrılmış.
Sevgilerimle.

Sayın Dadaş,
Sorduğunuz parselle ilgili inanın hiç bir bilgiye sahip değilim.
Babadan kalma,30 sene önce alınmış 895 ve 896 parselde bulunan bir miktar
yerimiz var.Ben orayı araştırdım.895 parselin tamamı,896 parselin de bir kısmının Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında olduğunu öğrendim.Ancak bu dönem yetişmeyeceği,büyük bir ihtimalle Belediye seçiminden sonraki dönemde Projenin hayata geçirilmesinin planlandığı bilgisine ulaştım.902 parsel bu dönem yapılıyor ve 2008 de tamamlanacak.Diğer parsellerle ilgili herhangi bir bilgiye sahip değilim.
İnşallah doğru kararlar verir kazançlı yatırımlar yaparsınız.
Saygılar.

peçenekli
03-11-2006, 19:49
mrb. sican peçenek meşe dağı tarafına nezaman imar gelecek ve eskişehir yoluna değilde sincan istikanetine bakan arazi fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Başkent üniversitesinde çalışanlar bahsettiğim taraftan yer bulduklarında alıyorlarmış.o tarafa doğru çok talep varmış sebebi ne olabilir.Bilgi veren olursa sevinirim.İyi çalışmalar.

cyberd
05-11-2006, 12:21
arkadaşlar merhaba bugün hürriyetin ekinde batıkent te akkent evleri nin çok güzel bir şekilde pazarlanmaya çalışıldığını bunun için 4 sayfalık gazete basıldığını gördüm...bu evler ve yapan inş firması(ünal inşaat) hk da bilgisi olan arkadaşlar var mı...tşk ederim...

khanson
07-11-2006, 17:15
daha önce belirtmiştim
karagedik köyü melih gökcek ve sinan aygun birlikte buradan 35,000 dönumluk bi yatirim yaptilar

ya bu karagedik meselesini bende cok arastırdım, edindiğim bilgilere göre konuşayım...

burda bahsi geçen 3 tane proje var:

1. Tepe grubunun bilkent tipi uydukent projesi veya Golf sahası projesi
2. Fatih unv. kampüsü
3. ATO-Sinan Aygünün TOBBun yapmış olduğu gibi bi unv planladığı konuşulan şeyler arasında...

Benim şahsi görüşüm ise şöyle:

Şu anda fiyatlar, atfedilen proje içerisinde ise m2 si 15 ytl civarından başlıyor 25-30 isteyen bile var. proje dışı ise 8 ytlden başlıyor 15-20ye kadar.

Konum olarak ise Armadaya 40 km uzaklıkta bu köy...

Burda şöyle bi olay yaşanmış, m2 si 0.70-1.5 ytl arasında mal toplanmış zamanında, fiyatlar 7 ytl civarına gelince mal boşaltılmış... Devam eden trend neticesinde fiyatlar 15 ytl yi bulduğu vakit 2. kez mal boşaltılmış...

Bence şu an fiyatlar çok fahiş, alım için uygun değil...Tren kaçmış gibi...

Atfedilen projeler de çok inandırıcı gelmedi bana açıkcası, TEPE grubundan doğrulatma şansı bulamadım, doğrulatabilecek arkadaşlar varsa aydınlatsınlar bizi...Öte yandan bu bölgenin bilişim-uydu sistemleri vs. gibi konular için düşünüldüğü bilinen bi gerçek.

İllaki Gölbaşı yatırımı yapmak isteyen arkadaşlar için şahsi önerim ise Bursal (Yaylabağ) köyüdür. Bu köy Gölbaşına bağlı olduğu halde, konum itibarıyla Çankayanın Karataş köyüyle komşu olup (zaten eskiden Çankayaya bağlıymış), Tam olmasada Orandaki TRTnin arkası gibi de düşünülebilir. Bu bölge kentsel dönüşüm planı içerisinde olduğu için Büyükşehir istediği gibi imar çıkarabiliyor. TOKİ ninde burda yerleri var. Yalnız parsel seçiminde seçici olmak lazım, zira planlanan imarın dışarısında olan yerlerde emlakçılar tarafından pazarlanıyor bu bölgede. Fiyat olarakda Karataş ve Mühyeyle kıyaslandığında daha cazip duruyor.

khanson
07-11-2006, 18:00
Sn Meragi,

902 nin projesi Dikmen Vadisi projesi gibi çevre düzenlenmesine kadar herşeyi çalışılmış bi proje. Hatta bazı haberlere göre o kadar lüks olacakmış ki evlere parmak izi kontrolüyle falan girilecekmiş. (Valla ben Melih Gökçekin yalancısıyım:) ) Buranın ihaleside kısım kısım yapıldı Türkerler inş, Ekşioğulları, Limak gibi firmalar aldı ihaleyi ama idari bi anlaşmazlıktan dolayı ihale iptal edildi. Geçen ayın 18i gibi tekrar ihalesi yapılacaktı ne oldu bilmiyorum sonucunu.... Yapılan ihaleye giren firmalardanda anlaşılabileceği gibi burası gözde bi yerleşim yeri olacak ilerde.

Bu bilgiler ışığında, şahsi görüşüm evler bittiğinde 350-400 bin dolar değil ama 350-400bin YTL civarında olacağını düşünüyorum. Yani aşağı yukarı net m2 si 2000 YTL den aşağı olmayacaktır evlerin.

cantu06
07-11-2006, 20:46
arkadaşlar tokinin bala beynam koyunde uretıği arsaları büyükşehir belediyesine devrettiğini tokiden öğrendim ama büyükşehirin bu arsaları nasıl kullanacagı bılgısıne bır turlu ulasamadım beledıyeye bır kaç kez maıl attım ama cevap vermesdıler sankı sır bu konuda bılgısı olan varsa paylasırsa sevınırım

gokmavi
07-11-2006, 22:54
oturum alani 200-250 m2 olacak bir ev insa etmek üzere arsa almak istiyoruz.
aldigimiz arsanin etrafindaki, muhtemel yapilasmayi önceden bilmenin imkani var mi?
yani aldigimizin arsanin, etrafinda, apartman mi , müstakil evler mi veyahut da is merkezi mi olacagina dair bir plan-program var midir? yardimci olursaniz cok sevinirim. iyi geceler.

khanson
07-11-2006, 23:51
oturum alani 200-250 m2 olacak bir ev insa etmek üzere arsa almak istiyoruz.
aldigimiz arsanin etrafindaki, muhtemel yapilasmayi önceden bilmenin imkani var mi?
yani aldigimizin arsanin, etrafinda, apartman mi , müstakil evler mi veyahut da is merkezi mi olacagina dair bir plan-program var midir? yardimci olursaniz cok sevinirim. iyi geceler.

Sayın gokmavi,

Muhtemel yapılaşmayı arsanın imar durumundan öğrenebilirsiniz. Burda belirleyici olan kabaca iki şey vardır: emsal ve h-max.

Emsal diye adlandırılan şey inşaat iznidir. Örneğin emsal 0.50 olan 1000 m2 bi arsaya yapılabilecek kapalı alan inşaat izni 1000*0.50= 500 m2dir. Bu alana apartman boşluğu, balkon vb. alanlar girmez.

h-max ise binanın saçak altı diye adlandırılan maksimum yapılabileceği yüksekliği gösterir. Örneğin h-max= 7.5 m kabaca 3 katlı triplex bi villa yapılabilir gibi düşünülebilir. h-max sabit bi değer olabileceği gibi serbestde olabilir. Yani serbest olduğu durumda ister villa ister çok katlı yapılabilir.

Buna ek olarak bazı belediyeler komşu parsellerden çekilmeleri, bina oturumunu vb. gibi konulardada yaptırımları olabilir. Ticari veya konut imarı olup olmadığıda yine arsanın imar durumunda bellidir.

gokmavi
08-11-2006, 12:38
sayin khanson,
bilgi icin cok tesekkürler.
bu durumda almaya niyetlendigimiz arsanin etrafinda ne tip bir yapilasmanin olacagini imar planlarindan anlamamiz mümkün oluyor.

peçenekli
08-11-2006, 18:35
Hayırlı günler; ben geçen gün sincan peçenek köyü arazisi ile ilgili mesaj yazdım fakat cevap alamadım,:mad: orayla ilgilenen yok herhalde.Ama talep var neden bilmiyorum, araştıramıyorum.Bilgisi olanlar cevap yazabilirse sevinirim. saygılar sunarım.:roll:

semerkandi
08-11-2006, 23:40
Hayırlı günler; ben geçen gün sincan peçenek köyü arazisi ile ilgili mesaj yazdım fakat cevap alamadım,:mad: orayla ilgilenen yok herhalde.Ama talep var neden bilmiyorum, araştıramıyorum.Bilgisi olanlar cevap yazabilirse sevinirim. saygılar sunarım.:roll:

sayın peçenekli

o bölgede kooperatifler ve üst birlikler mal çekiyor
bilimkent orbaykent v.s.
bölgenin bazı yerlerinden 1/5000 lik imar geçti
sanırım 2010 yılına kadar 1000 lik imar da geçecek
şu an için oralar m2 si 80 milyona kadar alıcı buluyor
diye biliyorum

saygılarımla

peçenekli
09-11-2006, 19:50
TEŞEKKÜR EDERİM SEMERKANDİ BEY !:roll:
BURADA GENELDE KÖYLÜLER M2 SİNİ 25-30 YTL DEN SATIYOLAR KOPARATİFLER ALIYOMUŞ, AMA BURALARA NE PROJELER PLANLANIYO BİLEMİYORUM.KİMSE BİŞEY SÖYLEMİYOR. BİRDE BU YAPILCAK OLAN DİSLEYNAD A BURANIN UZAKLIĞI NEDİR ACABA.:hmm:

ESCOBAR
09-11-2006, 20:10
ankarada aslında hiç eldegmemiş bir ilçe varkı yakın zamanda cok seyler olacak . bu ilçemiz ÇUBUK ve bizzat buyuksehirin planları arasında olan bir ilçe yakın zamanda esenboğa hv. limamına ve oradan cubuk ilcesıne kadar metro sistemi ve yeni yaıplaşmalar olacak bekleyin.saygılarımla.

semerkandi
09-11-2006, 21:24
TEŞEKKÜR EDERİM SEMERKANDİ BEY !:roll:
BURADA GENELDE KÖYLÜLER M2 SİNİ 25-30 YTL DEN SATIYOLAR KOPARATİFLER ALIYOMUŞ, AMA BURALARA NE PROJELER PLANLANIYO BİLEMİYORUM.KİMSE BİŞEY SÖYLEMİYOR. BİRDE BU YAPILCAK OLAN DİSLEYNAD A BURANIN UZAKLIĞI NEDİR ACABA.:hmm:

bu bölge disneyland a yaklaşık 5 km. uzaklığında
ABB ve TOKİ nin 2 sene içerisinde özellikle de peçenek mahallesine komşu olan
çiçektepe bölgesinde lüks konutlar yapacağını duydum

saygılarımla

dereboylu
09-11-2006, 21:51
sayın arkadaşlar ankara sincan yenikentte toki ilksan işbirliği ile yapılan yenikent ilksan konutları na başvurdum.ileriye dönük yatırım amaçlı düşünerek girdim.bu konutlar ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.bu bölge ileriye dönük bir gelecek vaat edermi?paylaşımlarınız için şimdiden tşk.

kentuf
10-11-2006, 09:01
bu bölge disneyland a yaklaşık 5 km. uzaklığında
ABB ve TOKİ nin 2 sene içerisinde özellikle de peçenek mahallesine komşu olan
çiçektepe bölgesinde lüks konutlar yapacağını duydum

saygılarımla

Sayın semerkandi bu bölgeye yakın noktalarda imar durumu şu an nedir .m2 kaç paradan gidiyor bilginiz varmı .Aynı şeyi bende teyit ettirdimde mantıklı olabilir.

semerkandi
10-11-2006, 10:21
Sayın semerkandi bu bölgeye yakın noktalarda imar durumu şu an nedir .m2 kaç paradan gidiyor bilginiz varmı .Aynı şeyi bende teyit ettirdimde mantıklı olabilir.

sevgili kentuf

m2 fiyatları değişken olmakla beraber
eskişehir yoluna ve toki arazisine yaklaştıkça fiyat artıyor
şu anda kooperatifler o bölgede m2 si 60 - 80 arası
coğrafyasına göre değişen fiyatlardan üye alıyorlar

dere yatakları ve sincan a yakın olan bölgeler ise
m2 si 40 - 50 milyon fiyatla alınıp satılıyor
gerçi fazla satılık arazi de kalmadı
köylü malının çoğunu ucuz fiyattan kaptırdı

imar durumu şöyle :

bölgenin tamamı 50 binlik imarın içinde
kooperatiflerin olduğu bölgeden 1/5000 lik te geçmişti
sanırım ABB nin 8 Kasım 2004 1117 sayılı karar yazısı bununla ilgiliydi
buralardan 1000 lik imarın geçmesi çok fazla sürmeyecektir bence diye düşünüyorum
zaten buralar şu anda m2 si 80 den işlem görüyor

bölgenin tamamında 1000 lik imar yok bu nedenle ucuz mala fazla kanmamak lazım
dikkatli davranmak lazım ucuz etin yahnisi yavan olur çünkü

saygılarımla

sinani
10-11-2006, 15:40
Arkadaşlar,

Gölbaşı Güneykent Projesinin İdari Mahkeme kararı ile durdurulduğunu biliyorum. Şu an bu proje ne durumda ? Güneykent ile ilgili bilgisi olan arkadaş varmı acaba ?

korayozel2000
11-11-2006, 11:37
Arkadaşlar,

Gölbaşı Güneykent Projesinin İdari Mahkeme kararı ile durdurulduğunu biliyorum. Şu an bu proje ne durumda ? Güneykent ile ilgili bilgisi olan arkadaş varmı acaba ?

Güneykent Projesi dediğiniz proje Koparan, Ballıkpınarı vb. köyleri kapsayan imar planı mı? Benim de koparan köyünde tarlam vardı ancak imar planı mahkeme kararıyla iptal edildi. Sayın yatırımcının dediğine göre Gölbaşının imarı 2 yıl içinde çıkacakmış. İnşallah çıkar yoksa zararımı telâfi etmem imkânsız.:aglayan: :aglayan: :aglayan:

BORSAHİSSE
11-11-2006, 14:21
keçiören ovacık derim ben ufak bir yerle görüşmeye başladım p.tesi muhtemelen anlaşırsak alacağım..

birde siz inceleyin daha öncede yazmıştım çok gelecek vadediyor bir inceleyin derim...

arkadaşlar burada yatırımımızı yaptık:dolar: artık yeri yerler arıyorum...

kelepir olursa sevinirim..:D :D

bayindir36
11-11-2006, 19:35
arkadaşlar ataşehir'de metrekare fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

yatirimci
12-11-2006, 00:02
arkadaşlar ataşehir'de metrekare fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?

Sn. bayindir36 rakam bilmiyorum ama. Soylenilen Ankaranın en pahalı yeri oldugudur.

Saygılar

khanson
12-11-2006, 09:40
arkadaşlar burada yatırımımızı yaptık:dolar: artık yeri yerler arıyorum...

kelepir olursa sevinirim..:D :D

Çankaya tarafında Karataş ve Yakubabdal...

Gölbaşı tarafında Bursal (Yaylabağ)...

İstanbul yolu tarafında Susuz...

Eskişehir yolu tarafında Bağlıca...

Polatlı tarafında Hacıtuğrul ve Gedikli...

ender
12-11-2006, 10:37
selamlar temelli taraflarını tavsiye ediyorlar yanılmıyorsam o tarafa çok büyük bir eğlence parkı yapılacakmış avrupadakilerden bile büyük hatta toki bile o tarafa yatırım yapıyor... istersen bir araştır. umarım paranı değerlendirirsin bana da mesaj at...merakta bırakma..:D :D :D :) :) :)

CYASHA
12-11-2006, 21:05
Selamlar temelli taraflarını tavsiye ediyorlar yanılmıyorsam ( yanilmiyorsunuz) o tarafa çok büyük bir eğlence parkı yapılacakmış avrupadakilerden bile büyük hatta toki bile o tarafa yatırım yapıyor... istersen bir araştır. umarım paranı değerlendirirsin bana da mesaj at...merakta bırakma..:D :D :D :) :) :):D :gulen: :D Sen yenisin galiba!

( Not: Buradaki Sen espri geregidir :cool: )

Ahmet 75
12-11-2006, 21:33
Çankaya tarafında Karataş ve Yakubabdal...

Gölbaşı tarafında Bursal (Yaylabağ)...

İstanbul yolu tarafında Susuz...

Eskişehir yolu tarafında Bağlıca...

Polatlı tarafında Hacıtuğrul ve Gedikli...
Sayin khanson,
Hacitugrul koyundeki rayic deger hakkinda bir bilginiz var mi? tesekkurler

Şafak
12-11-2006, 21:39
temelliden arsa alacaklar sankı bıraz gec kaldı gıbı
metrekaresı 1 mılyondu sımdı 200 mılyon oldu metrekaresı arsanın.tokıden dolayı eskı bayındır bakanının es dotları bırde b.beledıyesı
baskanının yuklu mıktarda yerı oldugunu bılıyorum temellı cıvarında....
alım satım tavsıyesı degıldır..

khanson
12-11-2006, 22:14
Sayin khanson,
Hacitugrul koyundeki rayic deger hakkinda bir bilginiz var mi? tesekkurler

Sayın Ahmet,

Hacıtuğrulda 8 YTL civarında m2 fiyatları, yalnız fiyatlar parselin konumuna göre aşağı yada yukarı değişebiliyor. Belirleyici olan tabi ki eskişehir yoluna uzaklık.

Şahsi fikrimi sorarsanız, Hacıtuğrulun geleceği parlak olmakla beraber fiyatlar biraz pirimli gibi. Yatırım açısından Gedikli daha cazip gözüküyor, zira burada fiyatlar daha düşük ve beklenti olarak Hacıtuğrulla aynı çizgide.

semerkandi
12-11-2006, 23:32
arkadaşlar ataşehir'de metrekare fiyatları
hakkında bilgisi olan var mı?

m2 si 100.000 dolara kadar yer var
yani dönümü 1 milyon dolara kadar çıkabiliyor
daha ucuz yerleri de var
konumuna göre

saygılarımla

bayindir36
12-11-2006, 23:38
daha ucuz yerleri de var
konumuna göre

saygılarımla

offff...o rakamlar ne öyle!
balonun baya bi sönmesi gerek...
benim yatırım mantığım imara açılmamaış bir tarladan 100 dönüm almaktansa,imara açık kendini kanıtlamış yerden birkaç dönüm almaktır,ama bu fiyatlarla değil tabi
saygılar

Nuri
13-11-2006, 04:38
Arkadaslar Amerikada Pizza isindeyim ve biriktirmis oldugum 200.000YTL 'leyle Ankaranin Dogu Kesimlerinden arsa almaya karar verdim. Bu alcam yer okumus oldugum yazilara ve arastirdigim kadariyla Muhye, Karatas, Golbasi civari olabilir ve bu arsa icin en az Allahtan birsey gelmesse 5 sene kadar bekleyebilirim. Benim yerimde olsaydiniz Ankaranin Dogu kesminin neresinden arsayi alirdiniz?

Vericeniz bilgiler icin simdiden size minnettarim, pizzaniz eksik olmasin.:)

khanson
13-11-2006, 09:03
Arkadaslar Amerikada Pizza isindeyim ve biriktirmis oldugum 200.000YTL 'leyle Ankaranin Dogu Kesimlerinden arsa almaya karar verdim. Bu alcam yer okumus oldugum yazilara ve arastirdigim kadariyla Muhye, Karatas, Golbasi civari olabilir ve bu arsa icin en az Allahtan birsey gelmesse 5 sene kadar bekleyebilirim. Benim yerimde olsaydiniz Ankaranin Dogu kesminin neresinden arsayi alirdiniz?

Vericeniz bilgiler icin simdiden size minnettarim, pizzaniz eksik olmasin.:)

Sayın Nuri bahsi geçen bölgeler Ankaranın doğusu gibi değilde güneyi gibi daha çok, 3 bölgede yatırıma uygun ama ben sizin yerinizde olsam ve 5 sene gibi bir bekleme süresi olsa,

1. Tercihim Karataş olurdu, (çevre yoluna yakın parseller özellikle)

2. Tercihim daha öncede yazdığım gibi Gölbaşı Bursal (Yaylabağ), (Fiyatlar uygun, yalnız burda imar dışı kalacak parseller var özel mesaj atarsanız daha detaylı bilgi verebilirim)

3. Tercihim Mühye 895-896 parseller olurdu. (Burda fiyatlar yüksek biraz ama şehir merkezine en yakın yer bahsi geçen yerler arasında)

khanson
13-11-2006, 09:06
offff...o rakamlar ne öyle!
balonun baya bi sönmesi gerek...
benim yatırım mantığım imara açılmamaış bir tarladan 100 dönüm almaktansa,imara açık kendini kanıtlamış yerden birkaç dönüm almaktır,ama bu fiyatlarla değil tabi
saygılar

O balon sönmez abi:) Hiç o tarafa gittiniz mi bilmiyorum ama çok değişti orası, hiç sönecek bi balon gibi durmuyor... :)

Yatirimci...
13-11-2006, 19:27
Gölbasi konya yolun uzerinde biraz iç kısımda mevlana kapisi projesi yanında 9 dönum yer satiliktir ilgilenenlere duyrulur köy yolu geciyor yan tarafindan 91 dönumluk yan taraf satilmiştir yatirim için uygun(olasi bilkent kampus projesine 5-10 dk mesafe)
125,000

gokmavi
13-11-2006, 19:35
daha ucuz yerleri de var
konumuna göre

saygılarımla

saka gibi !!! severim cok ankarayi, yari memleket sayilir benim icin. ama simdi dogruya dogru; bu paralari hakedecek bir yer degil.
gözümle görmemis olsam inanmazdim. ama sayin semerkandi az bile söylemis. biraz ümitköye yaklasinca siz deyin 1.5 ben diyeyim 2 milyon $. cilginlik ....

yatirimci
13-11-2006, 19:39
O balon sönmez abi:) Hiç o tarafa gittiniz mi bilmiyorum ama çok değişti orası, hiç sönecek bi balon gibi durmuyor... :)

Birde Eczacıbası Depo yanına AKMERKEZ yapılıyor.

Burası biter, birde METRO yolu Atasehıre dogru yatırıma baslarsa o zaman ne olur bılınmez.

Su an ev fıyatları projeye gore degısıyor, kımı 180000 kimi 300000 YTL

Ayrıca ev yapacak, kooperatıf kuracak Bos arsa kalmamıs durumda..

Saygılar

mehmet5656
13-11-2006, 20:29
burada arsa işlerini çok iyi takip eden arkadaşlar var.eskişehir yolu 27. km de temelli yönünde yolun sol tarafında eskişehir yoluna paralel 100 metre içerde bi yol var.bu yola 50 lik deniyor.ortalama 600 metrekarelik imarlı yerler var bu 50 lik yolun sol bitişiğinde.110 milyar isteniyor bu yerlere.sizce bu rakam uygun mudur? almak üzereyim.bilgi verirseniz sevinirim.

khanson
13-11-2006, 21:29
burada arsa işlerini çok iyi takip eden arkadaşlar var.eskişehir yolu 27. km de temelli yönünde yolun sol tarafında eskişehir yoluna paralel 100 metre içerde bi yol var.bu yola 50 lik deniyor.ortalama 600 metrekarelik imarlı yerler var bu 50 lik yolun sol bitişiğinde.110 milyar isteniyor bu yerlere.sizce bu rakam uygun mudur? almak üzereyim.bilgi verirseniz sevinirim.

İmar durumu ne arsanın? Onunden gecen yolun genişliği ne gözüküyor imarda?

bayindir36
13-11-2006, 23:26
bi ara burda bir yazı okumuştum..bir arkadaş şakayla karışık şöyle demiş:"..eskişehir yolundan alda,nerden alırsan al...hatta eskişehir'den al:)"..bu şaka gerçek olacak gibi..ankara-eskişehir hızlı tren yakında faal duruma geçecek ve sincan'dan kalkacak hızlı tren 1 saat 10 dk. içinde eskişehir'de olacak...artık arabayla 3 saatlik yolculuklar yok...eskişehir ankara'nın arka bahçesi olacak...izmit-gebze-istanbul durumu bugün neyse,10 sene sonra ankara-eskişehir aynısı olacak...sincan, trenin kalkış noktası olduğundan çok ama çok hareketlenecek ve doğal olarak prim yapacak

mehmet5656
14-11-2006, 21:25
İmar durumu ne arsanın? Onunden gecen yolun genişliği ne gözüküyor imarda?

sayın khanson.yolun genişliği 50 metre.imarlı.inşaata hemen başlayabilirmişiz.yardımınız için teşekkürler

Pizza_King
14-11-2006, 23:08
Sayin Khanson bilgileriniz icin tesekkur ederim.

Tamam diyelimki Karatastan arsa almaya karar verdim, disarida yasayan biri olarak imarsiz arsa alimlarla pek bilgim yok. Uc kagita gelmeden arsa aliminda kendimi nasil garanti ederim? Nelere dikkat etmem gerekir, Ne turlu belgelere bakmam gerekir?

Tesekkurler

Pizza_King
14-11-2006, 23:12
Ayni zamanda, imarin ne zaman gelebilicegini, alacak olan arsamin Ticari veya Konut yeri olabilicegini nasil tahmin edebilirim?
Bilmem gereken baska seyler varmidir?

sinani
15-11-2006, 09:32
Arkadaşlar,

Ankara B.Belediyesinin 2007-2011 stratejik planında şöyle bir cümle var..

"Kentsel Dönüşüm Projelerinde, Kamulaştırmada temel amaç bedel ödemekten ziyade proje içerisindeki hak sahipleri ile konut sözleşmesi yapılmaktır. Bu nedenle ilerki yıllar için ortaya parasal bir maliyet çıkarmak mümkün değildir."

Okumamış olanlar için yazdım.

Herkese Kolay Gelsin..

KUNDUZ
15-11-2006, 10:55
Khanson un tavsiyelerine katılıyorum. Fakat çok dikkatli ve seçici olmanda fayda var. Daha önceki yazılarıma bakmanı tavsiye ederim. Örneğin karataş 500 lü parseller sorunlu uzak dur kesinlikle.Bunun gibi parsellerin kendine göre özellikleri var.Mesela aldığın parsel güzeldir ama içinde yüksek gerilim direği vardır gibi.Birde karataş ta rant ve beklenti çok olduğu için üçkağıtçı emlakçılarda çoğaldı insanlara gösterdikleri va sattıkları yer birbirinden farklı olabiliyor.İyi günler

Fikri Firarda
15-11-2006, 11:42
Esenboğa yolu, Saray tarfı hakında bilgisi olan varmı? İyi şeyler oluyor, yeni terminal açıldı, yol düzeldi ve girişte kentsel dönüşüm projesi var.

cyberd
15-11-2006, 12:57
havaalanı yolu da düşünülebilir her zaman...ama vadesi belli değil tabi...yapılacak kentsel dönüşüm projeleri önem kazanıyor burada...belki ilerde havaalanına gidecek bir metro güzargahı da düşünülebilir neden olmasın her modern şehirde olduğu gibi...yalnız biz görür müyüz orasını bilemem:)selamlar

cenkog
15-11-2006, 15:05
http://www.milliyet.com.tr/2006/11/15/son/soneko25.asp

peçenekli
15-11-2006, 20:01
Eskişehir yolu bölgesinden yatırımların Ayaş yolu, Yenikent ve Ayaş İlçesine doğru kaydığı, arazi alımlarının arttığı. Sincan Yenikent beldesinde Arazi fiyatlarının çok arttığını öğrendim.Mütehaitler Yenikent tarafından ev karşılığı arazi topluyolar. Sincan Peçenek, Saraycık köylerine talep azalmış. Yatırımların Yenikent tarafına yapılacağını duyan yenikent ve ayaş yolu mevkiine koştuğunu duydum.Yatırımların gerçeklik payı varmı.Ayrıca bu Disneyland Susuz tarafına mı yapılacak? en son söylenen bu Eskişehir yolu bölgesinin sonu neolabilir? Yatırım yapılmaya hala elverişli bölgemi? Yatırımcıların bilgilerinize sunarım...

khanson
15-11-2006, 22:59
sayın khanson.yolun genişliği 50 metre.imarlı.inşaata hemen başlayabilirmişiz.yardımınız için teşekkürler

Sayın Mehmet,

Yolun 50 metre genişlikte olması çok güzel yalnız arsanın imar durumu ne derken, emsal ve h-max gibi temel göstergeleri nedir? Yani Parsel villalık mı yoksa çok katlı mı, İnşaat izni nedir?

khanson
15-11-2006, 23:11
Sayin Khanson bilgileriniz icin tesekkur ederim.

Tamam diyelimki Karatastan arsa almaya karar verdim, disarida yasayan biri olarak imarsiz arsa alimlarla pek bilgim yok. Uc kagita gelmeden arsa aliminda kendimi nasil garanti ederim? Nelere dikkat etmem gerekir, Ne turlu belgelere bakmam gerekir?

Tesekkurler

Sayın Pizza King, bende 2 sene Amerikada kaldım o yüzden bu işlere yabancı olmanızı ve güvenememenizi anlıyorum...İnşallah aşağıdaki bilgiler yardımcı olur...

Spesifik olarak Karataşı konuşuyorsak,

1. Alacağınız parsel mutlaka Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde olmalı. Proje dışı parsellerde pazarlanıyor bu bölgede. Bunuda ilgili paftalarda görmek mümkün, paftalarda hemen hemen her emlakçıda var diyebiliriz. (Parsel numarası verirseniz bende söyleyebilirim, proje içi olup olmadığını)

2. Karataş için özellikle fiyatlar parsellere göre çok değişken. Burda belirleyici olan çevre yoluna uzaklık ve konum. Konum derken dağ tepe, dere içi olması, çukur olması vb. Konumuda paftadan görmek mümkün, yerinde görmek en sağlıklısı, google earthde fikir verebilir...(bu arada coğu emlakçı google earth kullanıyor:))

3. Belge kontrolu içinde satış esnasında parsel numarasını kontrol edebilirsiniz. Tapu kütüğündende kontrol mümkün. Elinize aldığınız tapu senedinde kontrol mümkün ama kütük en sağlıklısı.

İllaki içim rahat etsin üçkağıda gelmeyeyim derseniz, tek tavsiyem güvenilir ve doğru insanlarla iş yapmanızdır.:)

semerkandi
15-11-2006, 23:13
Eskişehir yolu bölgesinden yatırımların Ayaş yolu, Yenikent ve Ayaş İlçesine doğru kaydığı, arazi alımlarının arttığı. Sincan Yenikent beldesinde Arazi fiyatlarının çok arttığını öğrendim.Mütehaitler Yenikent tarafından ev karşılığı arazi topluyolar. Sincan Peçenek, Saraycık köylerine talep azalmış. Yatırımların Yenikent tarafına yapılacağını duyan yenikent ve ayaş yolu mevkiine koştuğunu duydum.Yatırımların gerçeklik payı varmı.Ayrıca bu Disneyland Susuz tarafına mı yapılacak? en son söylenen bu Eskişehir yolu bölgesinin sonu neolabilir? Yatırım yapılmaya hala elverişli bölgemi? Yatırımcıların bilgilerinize sunarım...

sayın peçenekli

hiç bakırla altın bir olur mu ?
hali hazırda eskişehir yolu üzerinde başkent üniversitesi kampüsü civarında
tanesi 1 milyon euro dan alınıp satılan villalar var

ne zamanki sincan da ve yenikent te de 1 milyon euro ya villa alınıp satılır
işte o zaman mukayese edebiliriz belki
ama sanırım onun içinde 50 yıl falan beklememiz gerekecek
yenikent ve ayaş eskişehir yoluyla boy ölçüşemez mümkün değil
en azından benim ömrüm yetmez bunu görmeye başkasını bilemem

şu an için yatırım yapılabilecek en iyi yer bence
eskişehir yolu 40. kilometredeki hisarlıkaya ve alagöz mahalleleridir
kısa vadede yükselen trend orada çünkü
diye düşünüyorum

saygılarımla

inorganik
15-11-2006, 23:22
duyumuma gore gokcek yenikent tarafindan arsa topluyormus. ama sadece bir duyumdur. ;)

khanson
15-11-2006, 23:25
Ayni zamanda, imarin ne zaman gelebilicegini, alacak olan arsamin Ticari veya Konut yeri olabilicegini nasil tahmin edebilirim?
Bilmem gereken baska seyler varmidir?

Sayın Pizza King,

İmarın ne zaman geçeceği bi muammadır:) Zaten ne zaman geçeceğini bilen bi insan kısa zamanda çok büyük kazanç sağlar.:) Bu konuyla ilgili tek söyleyebileceğim, arsa piyasası tıpkı hisse senedinde olduğu gibi beklentiler piyasasıdır. Kısacası siz imarsız bi arsa alırken ordaki imar beklentisini satın alırsınız. Şahsi kanım bence imarın ne zaman geçeceğinin bi önemi yoktur, önemli olan arsayı aldığınız yerde mevcut piyasa/borsanın oluşmuş olması ve beklentisinin olmasıdır. (Bu konu biraz karışık, bende tam çözebilmiş değilim:) :) :) )

Ticari veya konut yeri olabileceğini bilemezsiniz, Karataş için konuşuyorum: bu kentsel dönüşüm denilen olay zaten klasik imardan farklıdır. Burda büyükşehir arsa sahipleriyle arsalar imarsızken kat karşılığı anlaşma yapar ve arsa sahiplerini daire sahibi yapar. Yani ticari bi imar söz konusu değildir.

Klasik imarda ise ticari imar için yön vermeniz mümkün ama o iş için gerekli yerlerde gerekli tanıdıklar olmasına ve :dolar: ìn gücüne bakar.:)

khanson
15-11-2006, 23:46
Esenboğa yolu, Saray tarfı hakında bilgisi olan varmı? İyi şeyler oluyor, yeni terminal açıldı, yol düzeldi ve girişte kentsel dönüşüm projesi var.

Sayın Fikri Firarda,

Kentlerin gelişimiyle ilgili sadece Türkiyeye özgü olmayan global bi gerçek vardır. Dünyanın her yerinde Kentler özellikle BATIya doğru büyümeye eğilimlidirler.

Bildiğim kadarıyla Ankarada şehir plancılarının BATI KORİDORU diye tanımladığı bölge ise şöyledir:

Kızılay bir çemberin merkezi kabul edilip Konya yolu bir kol ve Eskişehir yolu diğer kol düşünülürse, bu kolların arasında kalan çeyrek dairelik bölge.

Kaba olarak, bu çeyrek dairenin içerisinde kalan her yere kanımca yatırım yapılabilir. Zaten Ankaranın son 20 yıldaki gelişimide bu yöndedir.

khanson
15-11-2006, 23:49
Khanson un tavsiyelerine katılıyorum. Fakat çok dikkatli ve seçici olmanda fayda var. Daha önceki yazılarıma bakmanı tavsiye ederim. Örneğin karataş 500 lü parseller sorunlu uzak dur kesinlikle.Bunun gibi parsellerin kendine göre özellikleri var.Mesela aldığın parsel güzeldir ama içinde yüksek gerilim direği vardır gibi.Birde karataş ta rant ve beklenti çok olduğu için üçkağıtçı emlakçılarda çoğaldı insanlara gösterdikleri va sattıkları yer birbirinden farklı olabiliyor.İyi günler

Sayın KUNDUZ,

Karataşın 1/5000 lik imarı imzada diye bi söylenti duydum değişik yerlerden. Doğrulatma şansım olmadı, bilgisi olan arkadaşlar aydınlatabilirse makbule geçer...

Fikri Firarda
16-11-2006, 10:37
Sayın Khanson,
Ankara'nın batıya doğru büyüdüğü su götürmez gerçek, fiyatlardan da anlaşılıyor.
Bence, küçük yatırımcının, herkesin yüzünü batıya çevirdiği
zamanda, acaba diğer yönlerde neler oluyor diye diğer yönlerede bakmalı.

Esenboğa yolu girişinde 6500 gecekondu yıkıldı, TOKİ ve Büyükşehir buraya
18.000 konut yapıyor. İhalesi Aralık ayında. Türkiyede ilk defa Kensel Dönüşüm
için bir yasa çıkarıldı. Kuzey Ankara Porjesi.

Esenboğa yolu 8 şeride çıkarıldı. Terminal yıllık 2 milyon kişi kapasiteden 10 milyona çıktı. Uluslararası uçuşlar artacak.

Ben formu paylaşan arkadaşlara buralarıda araştırmalarını öneririm.

KUNDUZ
16-11-2006, 15:04
Sayın Khanson;

Bahsettiğiniz duyumu araştırdım. Evet öyle bir durum var deniyor ama kesin birşey yokmuş.Yani doğrulatamadım güvendiğim birkaç kişide emlakçıların spekülasyonu olduğunu söylüyor.Takipteyiz...

decsan
16-11-2006, 15:28
Arkadaşlar
Bağlum hakkında ne düşünyorsunuz?

Pizza_King
16-11-2006, 22:38
Bilgilerinizi benimle paylastiginiz icin hepinize tesekkur ederim ama ozelliklede Sayin Khanson'a ve kunduza.

Peki alicagim yer Kentsel donusumun icinde degilde cok yakin bir yerinde olsa neden prim yapmaz? Imar Kentsel donusume geldigi zaman bu yakin yerlere imarin gelmesi hizli bir sekilde olmazmi?
Bu yakin yerler, imar geldiginde is yeri merkezleri, alisveris merkezleri, veyahut mutahitlerin gozde yerleri olamazmi ileride kentsel donusume(toplu konutlara) yakin oldugu icin?

Biraz bilgi edinelim ustalardan.

Sayin Khanson ve Kunduz yanlis anlamazsaniz size ne isle ugrastiginizi sorabilirmiyim

Pizza_King
16-11-2006, 22:40
Arkadaşlar
Bağlum hakkında ne düşünyorsunuz?

Sayin Decsan benimde Baglumda 1105 metrekare imarli arsa var, yaklasik 11 ay once bir yakin akrabanin dogrultusuyla almistim. Emlakcinin soyledigine gore su anda en az yuzde atmis karda. Tabi dolarin 11 ay onceki durumunu dusunursek biraz daha az. Emlakci 3 senede Mutahit gelir dedi ama ben 5 seneyi gozden cikarmis durumdayim.
Baglumunun, Ankaranin Guneydogusu kadar prim yapcagini pek zannetmiyorum ama insallah yapar.

khanson
16-11-2006, 23:27
Bilgilerinizi benimle paylastiginiz icin hepinize tesekkur ederim ama ozelliklede Sayin Khanson'a ve kunduza.

Peki alicagim yer Kentsel donusumun icinde degilde cok yakin bir yerinde olsa neden prim yapmaz? Imar Kentsel donusume geldigi zaman bu yakin yerlere imarin gelmesi hizli bir sekilde olmazmi?
Bu yakin yerler, imar geldiginde is yeri merkezleri, alisveris merkezleri, veyahut mutahitlerin gozde yerleri olamazmi ileride kentsel donusume(toplu konutlara) yakin oldugu icin?

Biraz bilgi edinelim ustalardan.

Sayin Khanson ve Kunduz yanlis anlamazsaniz size ne isle ugrastiginizi sorabilirmiyim

Sayın Pizza King,

Ben İnşaat Mühendisiyim, Amerikada master yaptım. Şu an inşaat işleriyle uğraşıyorum. Ankaranın çeşitli yerlerinde arsa yatırımlarım var. Yatırım dolayısıylada araştıra araştıra epey bi şeyler öğrendik bu konuda.

Sorunuza gelince Kentsel dönüşüme yakın olan yerlerde prim yaptı, gelecekte yapmasıda kuvvetle muhtemel. Ama burda soru proje içinde kalan yerlere oranla ne kadar prim yaptı veya yapacak. Yine Karataş için konuşuyorum: Proje içi yerler, yerine göre 40 liradan 100 liraya kadar alıcı bulurken, proje dışı kalan yerler 20-30 lira civarında gidiyor, alıcısıda nazlı alıyor.

kut
17-11-2006, 00:20
duyumuma gore gokcek yenikent tarafindan arsa topluyormus. ama sadece bir duyumdur. ;)

gökçek hakkında çok şey söyleniyor
umarım doğru değildir çoğu

KUNDUZ
17-11-2006, 11:02
Dostum Op.Dr. (KBB uzmanıyım)
Yaklaşık 4 yıldır karataş mühye ve yakupabdala yatırım yapıp yakınen takip etmekteyim (Tapu belediye emlak camiası )
Sorunuza gelince kentsel dönüşümün içi dışı çok farketmez aslında ama ederine alırsanız. Birde amaç belediyenin ortaya koyduğu şartlar ile biran önce ev sahibi olmaksa proje içi olmalı. Ama dediğim gibi proje dışı olur fiyatı çok uygun olur sizinde sabrınız çoktur o da aynı oranda kazandırır. Ama kişisel tavsiyem hareketli sorunsuz parsellerden ve 500-600 metreyi geçmeyecek tarzda araştırarak yatırım yapman. iyi kazançlar

sinani
17-11-2006, 11:12
Sayın Kunduz,

Kentsel dönüşüm projelerinde arsanız karşılığı konut alırsınız. Mesela beş dönüm yeriniz varsa zararınızmı olur sizce...

KUNDUZ
17-11-2006, 12:13
Sevgili sinani zararımız olmaz elbette ama aynı parselde 5 dönümün getirisi ile 500 metre 10 adet farklı isimde (akraba olsun ) ki yerin ev karşılığı getirisi çok farklı . En azından şuan ki durum 902 parsele bakarak öyle görünüyor.

decsan
17-11-2006, 22:22
Sayin Decsan benimde Baglumda 1105 metrekare imarli arsa var, yaklasik 11 ay once bir yakin akrabanin dogrultusuyla almistim. Emlakcinin soyledigine gore su anda en az yuzde atmis karda. Tabi dolarin 11 ay onceki durumunu dusunursek biraz daha az. Emlakci 3 senede Mutahit gelir dedi ama ben 5 seneyi gozden cikarmis durumdayim.
Baglumunun, Ankaranin Guneydogusu kadar prim yapcagini pek zannetmiyorum ama insallah yapar.

Sayın Pizza_King cevap için teşekkür ederim
Bu arsa 4 katlı bölgede mi,2 katlı bölgedemi?
Söylemenizde mahsur yoksa hangi mevkide ve kaça aldınız?
Selamlar

yıldız 2
18-11-2006, 16:22
ankarada ozellıkle cayyolu umıtkoy arsa... arayın degerlendırelım.. portfoyumuzden uygun yerlerden kesenıze gore ılerıye yatırım yapın

0505 817 62 77

Pizza_King
18-11-2006, 18:39
Sayin decsan mahsur olacagini zannetmiyorum
4katli, yol kenari oldugu icin kottan dolayi 5 olabilirmis. Ada no 2188
fiyat 115ytl

ginger
19-11-2006, 16:31
arkadaslar bir suredir arsa ilanlarina bakiyorum , asagidaki arsalarin durumuyla ilgili bana bir fikir verebilirseniz cok sevinirim
Golbasi Cayirli mevkii atakule manzarali 9750 metrekare 68.250 YTL
Cubuk 636 metrekare imarli 41.500 YTL
Cankaya Karatas koyu 600 metrekare tapulu 20.000ytl

Uzun suredir Ankara disinda yasiyorum ve bu yerlerin nerede oldugu konusunda pek bir fikrim yok sizce yatirim icin uygunmudurlar ?

TESEKKURLER

Yatirimci...
19-11-2006, 20:52
gölbasidaki yer bence çok ucuz imarsiz fiyati bu sanirim gölbasi ile ilgileniyorum ama bu fiyat bence çok uygun ucuz yani

Dadas
21-11-2006, 19:56
ankarada ozellıkle cayyolu umıtkoy arsa... arayın degerlendırelım.. portfoyumuzden uygun yerlerden kesenıze gore ılerıye yatırım yapın

0505 817 62 77

Ayrıntı verirmisin.

ginger
21-11-2006, 21:26
Sayin YATIRIMCI cevap icin tesekkur ederim . evet imarsiz bir arsa . peki bolge konusunda ne dusunursunuz yani cayirli mevkii denilen yer gelecek vaadediyormu ? Birde o bolgenin imara acilma sansi olabilirmi ileride ?

yatirimci
21-11-2006, 21:30
Sayin YATIRIMCI cevap icin tesekkur ederim . evet imarsiz bir arsa . peki bolge konusunda ne dusunursunuz yani cayirli mevkii denilen yer gelecek vaadediyormu ? Birde o bolgenin imara acilma sansi olabilirmi ileride ?

Sn ginger,
Yatırımcı benim.
Size cevap veren yatirimci... :)

Duzelteyim dedim
Kusuruma bakmayın

Saygılar

ginger
21-11-2006, 21:42
AFEDERSINIZ SADECE BUYUK HARFLE YAZDIGIM ICIN OYLE OLDU KLAVYE INGILIZCE KABALIK ETMEK ISTEMEDIM SAYIN Yatirimci . BOLGE HAKKINDA BI BILGINIZ VARSA VE YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

selcuk40
22-11-2006, 14:10
Mrb arkadaşlar temelli yakınında göle 500 metredeki imarsız arsanın fiyatı nekadardır.

mert06
22-11-2006, 16:07
selcuk40 tam olarak mevkii yada parsel no verme imkanınız varmı?

selcuk40
23-11-2006, 10:43
Yalnızca gölete çok yakın olduğunu ve yola 500 metere olduğunu biliyorum

kapila
26-11-2006, 01:24
arkadaslar merhaba bildiğimiz üzere 902 parsel olarak bildiğimiz eski çöplük yani trt nin arkası büyükşehir belediyesi trf.yapılmaya başlanmaktadır.büyükşehirden edindiğim bilgilere dayanarak öncü kentsel dönüşüm altında çankaya yıldızda korman sitesinde ofis bulunmaktadır. kendilerinin verdiği bilgi doğrultusunda her 750 m2 ye eğer araziniz örnek veriyorum 5.000m2 ise 1 daire veriliyor. 895 ve 896 nolu parsellerde gelecek için çok iyi olabilir. bu parseller çok ortaklı olmakla beraber bir çok zengininde yeri olduğunu duydum.bu parseler hakkında sizlerin görüşleri ve araştırmaları gerçekten güzel özellikle KUNDUZ arkadaşımızın. ben yeni katıldım bu siteye ben kendim 896 parselde 5.000 m2 yer aldım ama bekleyınce kazanacağımı düşünüyorum.mühye yakubabdaldan daha önce gelişebilir aynen birlik mah.kırkkonaklar olduğu gibi. kırkkonaklardan önce imar geçmiş ama birlik daha çabuk gelişmişti tabii bu sadece yorumdur.

selcuk40
27-11-2006, 09:27
sayın kapila 5000.m2 nin şu anki değeri nedir..

ptunccingi
27-11-2006, 15:18
arkadaslar bir suredir arsa ilanlarina bakiyorum , asagidaki arsalarin durumuyla ilgili bana bir fikir verebilirseniz cok sevinirim
Golbasi Cayirli mevkii atakule manzarali 9750 metrekare 68.250 YTL
Cubuk 636 metrekare imarli 41.500 YTL
Cankaya Karatas koyu 600 metrekare tapulu 20.000ytl

Uzun suredir Ankara disinda yasiyorum ve bu yerlerin nerede oldugu konusunda pek bir fikrim yok sizce yatirim icin uygunmudurlar ?

TESEKKURLER[/QUOTE]

Gölbaşı Çayırlı bölgesinde bizim de yatırımlarımız var. Eğer, kısa vadede değil de, 5 yıl ve üzeri bir zaman diliminde dönüşümünü düşünüyorsanız, kesinlikle çok değer kazanacak bir bölge. Tuluntaşta yapılan güneykent projesiyle imar, çok yakınına kadar gelecek ve otomatik olarak 1-2 sene içinde bu fiyatların çok üstüne çıkacak. Ayrıca, haymana yolunu, eskişehir yoluna bağlayacak yol da, bu köyden, ya da bu köyün yakınından geçecek. Düşünebileceğiniz bir yatırım.

kapila
27-11-2006, 23:49
sayın selcuk bey m2 80 ytl verdiler satmayı düşünmediğim için vermedim 6 ay önce ama gelecekte ne olur bilemem ben zamanında bunu 3 yt l ye aldım m2 sini

kapila
27-11-2006, 23:53
sayın kapila 5000.m2 nin şu anki değeri nedir..

tahminim dikmen vadisi gibi yaparlar 902 ye bakarak tahmin edebiliriz ama beklenildiğinde kazanılacağını düşünüyorum tabii bu benim yorumum. ama şunu da unutmamak lazım çankaya da artık inşaat alanı kalmadı.

serdar72
28-11-2006, 07:48
Gayrimenkul pazarı Alman Eurohypo`yu sardı

Almanya'nın en büyük bankalarından biri olan Commerzbank'ın iştiraki Eurohypo'nun Türkiye Temsilcisi Cenk Arson, bir yılda Türkiye'deki beş gayrimenkul projesine 560 milyon euro kredi verdiklerini, dolayısıyla üç yıllık hedefe bir yılda ulaşınca çıtayı 1.2 milyar euro'ya çıkardıklarını kaydetti. Arson, ticari gayrimenkul projelerine uzun dönemli kredi sağlayan Eurohypo'nun yaklaşık 250 milyar euro'luk bilanço büyüklüğüyle Avrupa'da kendi alanında lider olduğunu vurguladı. Arson, kamu finansmanı ürünlerini henüz Türkiye'ye getirmediklerini ifade ederek, bugüne kadar Türkiye'de beş projeye kredi verdiklerini ve bu kredilerin büyüklüğünün 560 milyon euro olduğunu bildirdi. 'Beklentiler olumlu' Bunun bir yıl içinde ulaşılan önemli bir miktar olduğuna işaret eden Arson, bu kredileri şöyle sıraladı: Fiba grubunun Swissotel'i satın alırken kullandığı finansman ve Tepe Grubu'ndan aldığı alışveriş merkezinin finansmanı, Multi TurkMall'un Bayrampaşa'da inşaatına başladığı ve 150 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunan Forum İstanbul, yine aynı grubun Forum Ankara projesi ile Doğuş Grubu'nun Maçka Palas'ın otele çevrilmesi finansmanı. Halen 6-7 proje üzerinde çalıştıklarını kaydeden Arson, şöyle devam etti: Türkiye'ye ilk geldiğimizde üç yılda 500 milyon euro rakamına ulaşırız diye düşünüyorduk. Bir yılda bu hedefimizi aştık. Biz Türkiye'ye diğer bankaların bakışından iki kat daha iyi bakıyoruz. Hem yüksek miktarlı, hem uzun vadeli kredi veriyoruz. Üç yıllık hedefimize bir yılda ulaşınca, çıtayı 1.2 milyar euro'ya çıkardık. Cenk Arson, sık sık yabancı yatırımcılarla toplantı yaptıklarını anlatarak, Bir iki yıl içinde Türkiye'de gayrimenkul sektörüne 300-500 milyon dolar, hatta 1-2 milyar dolar yatırmayı düşünenler bile var. Dolayısıyla uzun dönemde dışardan bakıldığında, birçok yabancı yatırımcının kafasında Türkiye'ye dair olumlu bir beklenti söz konusu diye konuştu. The Observer: Türkiye'de emlak patlaması olabilir İngiltere'de yayımlanan The Observer gazetesi, emlak alımları açısından dünyanın en çekici beş ülkesini seçti. Gazete, en çekici beş ülkeyi Bulgaristan, Cape Verde, Estonya, Türkiye ve Brezilya olarak sıraladı. The Observer, Türkiye için şunları yazdı: Uzmanlar, Türkiye'nin AB üyeliği adaylığı sayesinde bir emlak patlamasını öngörüyorlar. Akdeniz bölgesinde Dalaman civarında, Dalaman havaalanının genişletilmesi, üç marinanın inşaatı ve bölgenin ilk golf alanı dahil olmak üzere, planlanan altyapı projeleri bu bölgeyi alıcılar için çok çekici hale getirdi. Dikkatle izlenmesi gereken diğer bölgeler ise İstanbul ve Antalya.

ebrum
28-11-2006, 10:15

0505 817 62 77

Çayyolu Türk konuta giden yolda köye gelmeden evvel 10 kat müsadeli 2000 metrekare civarında araziniz varmı ? Bilgilendirirseniz sevinirim .

KUNDUZ
28-11-2006, 10:45
Aramıza hoş geldiniz

decsan
28-11-2006, 13:36
Arkadaşlar
Son yılarda havaalanı tarafına pek gitmemiştim. geçen hafta o tarafa gittim. k.örenden çubuğa 15 dk. da girdik. yol inanılmaz güzel olmuş. Ayrıca Gazi Ünv. Çubukta bir kampüs açmış. Bu sene doğalgaz geliyormuş.
Fiyatlar uçmadan bir gidin bakın isterseniz.
Ben kendi adıma 5500 m2 imarsız tarla alıp,koydum bir kenara.. hayırlısı olur inşallah diyerek.

yakupabdal
28-11-2006, 14:20
Ankaranın En Büyük Vadi Projesi Olarak Düşünülen İmrahor Vadisi İçin Büyükşehir Çalışmalarını Hızlandırıyor. Ege Mahallesindeki İmarlı Arsalara Şimdiden Belediye El Koymuş ve Bina Yapımı İçin Ruhsat Vermiyorlarmış. 300 metre karesi olaba 1,5 süper lüx daire verileceğide dedikodular arasında,

Bence Ankaraya En Yakın Yerler Olarak Yakupabdal Köyü Kaldı. Doğukent Yeterince beklediği Kadar bekledi. 2007 Baharında Temeller Atılacak. Doğukenttin temellerinin atılması ile Yakupabdal Köyüne Güç Yetmeyecek. Ankaranın En Yüksek Bölgesi Orası Kaldı. Ulaşımı Kolay, Havası Güzel. Kayak Merkezine En Yakın Bölge, Zemini Son Derece Sağlam, Şuan Oradan Yer Almak İsteyenler İçin Kaçırılmayacak Fırsat. çünkü kış sezonu olduğu için piyasa durgun. fiyatlar sabit.

Yakupabdal Köyünden ARsa Almak İsterseniz Yardımcı Olabilirim.

Vadettin OFLAZ
0532 747 21 11

Pizza_King
28-11-2006, 23:00
Hayirli olsun Descan. Baglumdaki fiyatlari nasil buldun?

cyberd
29-11-2006, 12:50
şimdi forumda okuduklarım kadarıyla havaalanı ve yakupabdal cazip yerler gibi...şehrin biraz da buralara yayılacağı izlenimi var...sn decsan 5500 m 2 imarsız tarla size ne kadara mal oldu acaba...bir de 10 milyara y.abdal da 2-3 sene sonra değerlenecek bir tarla bulma şansımız kaldı mı ve kaç m2 alma ihtimalimiz var...sevgiler saygılar...

serdar72
29-11-2006, 13:09
MErhabalar,

*-Eskişehir yolu 25. km. de, karayolları sosyal tesislerinin tam karşısında, 19.dönem milletvekilleri nin yaptırdığı yurtkent villalarının yaklaşık 2 km. kuzeydoğusunda, 1/5000 lik nazım imar planı çıkmış, manzaralı bir arazideki yatırım yapmak isteyen arkadaşar için fırsat!

*-Eskişehir yolu 25. kilometreden sağa dönünce çiçektepe köyüne giderken eskişehir yolunu görebilen karacaviran bölgesinde

*- Eskişehir yoluna cepheli, sincana 20 km. eskişehir yoluna 4 km, çayyolu na 5 km., mesafededir.

*-Eskişehir yolunun karşısındaki arazide toki inşaata başladı (turkuaz evleri) ve hızla devam ediyor. Bitişiğinde arazide de tokinin planı olduğu ve çok yakında buraya inşaata başlayacağı belirtiliyor. Ayrıca mesa da bu arazinin yakınında ve yakın bir zamanda yeni bir uydukent projesi var.

*- TOKİ toplu konut alanı içerisine almış ve, imarını belediye değil TOKİ yapıyor, muhtemelen 1 seneden daha kısa bir sürede bitecek.

*- Arazini emsal inşaat değeri henüz belli değildir ancak TOKİ projelendirdiği için, yüksek yoğunluk çıkma ihtimali fazla çok kısa zamanda belli olacağı tahmin edilmektedir.

*-Arazi yüksekte yer almakta olup güzel bir manzaraya sahiptir.

*- Eskişehir yolunun sağ tarafındaki karacaviran mevkiinde 29. km. de çankaya üniversitesi alanı. Karayolları sosyal dinlenme tesislerinin tam karşısı çankaya üniversitesi burayı satın almış fakat henüz inşaata başlamamış. Bitince odtü bilkent hacettepe gibi müstakil bir kampüs olacaktır.

*-Birde disneyland olayı var eğer disneyland ın bu bölgeye yapılacağı yani eskişehir yoluna yapılacağı seneye kesinleşirse o zaman bu bölgelerin çok daha kıymetleneceği tahmin edilmektedir.

*-Bölgenin 1/1000 lik imar planını 1 yada en geç 2 sene içerisinde çıkması beklenmektedir. Yani arsa olması için 5-10 sene beklemeye gerek yoktur.

*- O bölgedeki arazide yer alan hisselerden bir miktarını satmak istiyorum. Forumda mail kirliliğine sebep olmamak için gerçekten almaya niyeti olan arkadaşların özelden mail atmasını rica ediyorum.

Teşekkür ederim.:)

sinani
29-11-2006, 13:27
Arkadaşlar,

Turkuaz Vadisi Konutlarının ihalesini hangi firma aldı ? Bilen varmı acaba ?..

decsan
29-11-2006, 13:31
Hayirli olsun Descan. Baglumdaki fiyatlari nasil buldun?
Teşekkür ederim sayın Pizza_King.
Bağlum bana biraz primli gibi geldi. İstediğim gibi bir yer bulmak imkanı olmadı.
Ne diyelim kısmet değilmiş? Ama yinede oralara bakıyorum. Bellimi olur yinede alabilirim? Bu arada sizin arsa sanırım ova mevkii tabir edilen yerde.
@cyberd
Tarla merkeze çok yakın ve imara sıfır,güzel bir arazi. 50.000ytl civarı maloldu bana. 150 m ilerisinde imarlı bölgede 500m arsalar 40-45000 ytl. civarı.

decsan
29-11-2006, 13:34
Arkadaşlar,

Turkuaz Vadisi Konutlarının ihalesini hangi firma aldı ? Bilen varmı acaba ?..

Tokinin sayfasında yazıyor.
aşağıdaki bilgiler bu siteden alıntıdır

Ankara Yukarı Yurtçu-Kuyupınar (Karayolları-Turkuaz) 1. Bölge + ticaret mrk. Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Öz-kar İnş. ve Can İnş. 1.152 %2

Ankara Yukarı Yurtçu-Kuyupınar (Karayolları-Turkuaz) 2. Bölge + (ilköğretim24, spor salonu, ticaret mrk., cami-şad., kütüphane, kreş) İdare konut uygulaması İnşaat aşamasında Ayhan Demirci İnşaat 712 %0

Ankara Yukarı Yurtçu-Kuyupınar (Karayolları-Turkuaz) 3. Bölge + ticaret mrk. Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında İhe İnş. - Ve-Na İnş 1.272 %0

Ankara Yukarı Yurtçu-Kuyupınar 4. bölge(Karayolları-Turkuaz) İdare konut uygulaması İnşaat aşamasında Ayhan Demirci İnş. 726 %0

Ankara Yukarı Yurtçu-Kuyupınar 5. bölge (Karayolları-Turkuaz) + sosyal donatı (ilköğretim(24), lise(32), ticaret mrk. Sağlık Ocağı, Kreş, 2 Spor Salonu, Cami - Şadırvan) Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Kalyon İnş. 564 %

yani bir firma değil. kısım kısım birkaç firma almış..

selamlar

sinani
29-11-2006, 14:08
Çok teşekkürler sayın decsan...

kapila
29-11-2006, 15:04
Aramıza hoş geldiniz
kunduz bey cok tesekkur ederim.

kapila
29-11-2006, 15:07
kunduz bey bu 896 hakkkında görüşlerinizi cok yakından trakip etmekteyim siz ne düşünüyorsunuz benim bu yaptığım yatırım hakkında

selcuk40
30-11-2006, 09:03
sayın kapila verdiğiniz cevap için çok tşk ederim

KUNDUZ
30-11-2006, 10:42
Dostum896 artık efsaneleşmiş bir parsel spekülasyon bol. Ama şahsi fikrim (maliyetinde oldukça düşük sanırım ) kesinlikle kazandırır. Ama daha çok nasıl kazanabilirim veya daha garanti olsun diyorsanda portföyünü 5 e veya 10 a bölüp kıymetli ayrı parsellerede yayabilirsin. Dediğim gibi o parsel le ilgili söylenti çok o yüzden kararını iyi ver. Duyumlar ve gelişmeler oldukça paylaşırım. (solak mevki kıymetlendikçe kıymetleniyor takibinde olsun)

KUNDUZ
30-11-2006, 10:54
Benim portföyümde yakupabdal da var . Fiyatlar daha tam olarak oturmadı o yüzden aynı parseldeki yeri çok farklı fiyatlara bulabilirsiniz. Mutlaka birkaç yerden sorarak alınız.Bir de karataş ve mühyeye göre kentsel dönüşüme dahil ve hariç yerler çok gridli dikkat et. Bol kazançlar

decsan
30-11-2006, 11:11
sincan çiçektepe iğdeli mevkii hakkında bilgi sahibi olan varmı arkadaşlar.
burada bir arsa almak istiyorum sizce nasıl bir yatırım olur?

kapila
30-11-2006, 14:56
sayın kunduz bey tesekkur ederim.sunu belirtmek isterimki satmayı düşünmüyorum ama solak mevkii tarafından bir yer almayı düşünüyorum. nedense hep kafamda tapuda çankaya yazması beni herzaman içimi rahatlatmıştır.kunduz bey 896 parsel cok spekülasyon dolu parsel doğru ama 902 den sonra gelişebilecek yerlerden birtanesi diye düşünüyorum bakalım inşallah bir gün kazandırır. çok teşekkür ederim. şunuda belirtmek isterimki şu anda satsam zarar edebilirim çünkü 8 yıldır tutuyorum elimde. hilal mah. bundan 4 yıl önce bir yer aldım bir kısmını dikmen vadisi projesine dahil ettiler. yani nereden yer alırsak alalım herşey olabileceğini düşünüyorum. kunduz bey bilgileriniz için teşekkür ederim

kapila
30-11-2006, 21:30
sayın kunduz daha önce okuduğum formlarda 896 nın kumar oldugunu söylemişsiniz hala aynı düşüncedemisiniz çünkü sizin görüşleriniz benim için araştırma adına çok önemli. teşekkür ederim

khanson
01-12-2006, 10:20
sayın kunduz bey tesekkur ederim.sunu belirtmek isterimki satmayı düşünmüyorum ama solak mevkii tarafından bir yer almayı düşünüyorum. nedense hep kafamda tapuda çankaya yazması beni herzaman içimi rahatlatmıştır.kunduz bey 896 parsel cok spekülasyon dolu parsel doğru ama 902 den sonra gelişebilecek yerlerden birtanesi diye düşünüyorum bakalım inşallah bir gün kazandırır. çok teşekkür ederim. şunuda belirtmek isterimki şu anda satsam zarar edebilirim çünkü 8 yıldır tutuyorum elimde. hilal mah. bundan 4 yıl önce bir yer aldım bir kısmını dikmen vadisi projesine dahil ettiler. yani nereden yer alırsak alalım herşey olabileceğini düşünüyorum. kunduz bey bilgileriniz için teşekkür ederim

Sayın Kapila,

Bu bölgede fiyatların oluşması her zaman şöyle olmuştur:

1. 902
2. 895-896
3. Karataş
4. Yakupapdal

Yani söylemek istediğim 902 arttıkça fiyatlar yukardaki sıralama dahilinde birbirini izleyerek artar. Şu an 902nin fiyatları sabit, 1 seneyi aşkındır ihale yapılmasını bekliyor. İhale bir kere yapıldı, iptal oldu aralık ayında tekrar yapılacak. İhale yapılıp burada inşaat firmaları işe başlasa şahsi görüşüm fiyatlar yukarıya doğru artacaktır. Bu artışta en fazla 895-896da görülecektir, sonra diğer bölgeler onu izleyecektir.

895-896 nın başka bir avantajıda, buraların günlük borsa gibi alınıp satıldığı bir yer olmasıdır. yani istediğiniz an çok kolay satıp çıkabilirsiniz. Karataş ve yakupapdal için daha zordur satıp çıkmak, hele Yakupapdal için iyice zordur.

Sizin yerinizde olsam satmayı düşünmezdim, çünkü buranın kumar olacak bir tarafı yok daha çok pişmiş aş gibi geliyor bana.

kapila
01-12-2006, 15:28
Sayın Kapila,

Bu bölgede fiyatların oluşması her zaman şöyle olmuştur:

1. 902
2. 895-896
3. Karataş
4. Yakupapdal

Yani söylemek istediğim 902 arttıkça fiyatlar yukardaki sıralama dahilinde birbirini izleyerek artar. Şu an 902nin fiyatları sabit, 1 seneyi aşkındır ihale yapılmasını bekliyor. İhale bir kere yapıldı, iptal oldu aralık ayında tekrar yapılacak. İhale yapılıp burada inşaat firmaları işe başlasa şahsi görüşüm fiyatlar yukarıya doğru artacaktır. Bu artışta en fazla 895-896da görülecektir, sonra diğer bölgeler onu izleyecektir.

895-896 nın başka bir avantajıda, buraların günlük borsa gibi alınıp satıldığı bir yer olmasıdır. yani istediğiniz an çok kolay satıp çıkabilirsiniz. Karataş ve yakupapdal için daha zordur satıp çıkmak, hele Yakupapdal için iyice zordur.

Sizin yerinizde olsam satmayı düşünmezdim, çünkü buranın kumar olacak bir tarafı yok daha çok pişmiş aş gibi geliyor bana.
khanson bey çok tesekkur ederim bilgileriniz için sizin görüşünüze göre 10 yılı varmı acaba oraların gelişmesi için.

Yatirimci...
01-12-2006, 19:38
gölbasi
mevlana kapisi projesi kapsama alani dısında 9 dönum tek tapulu yer satiliktir son 3 gun ilgilenenleri bekliyoruz

khanson
01-12-2006, 22:28
khanson bey çok tesekkur ederim bilgileriniz için sizin görüşünüze göre 10 yılı varmı acaba oraların gelişmesi için.

10 yıl çok uzun bir süre, buraların gelişmesi o kadar sürmez kanımca. Bütün olay 902nin ihalesinin bir an önce yapılıp, burada binaların yükselmesi. Sonrası kendiliğinden gelecektir.

yakupabdal
02-12-2006, 15:25
Yakupabdalda Suan Köyün Girişinde, Kayak Merkezine Giderken, Yolun Sol Tarafında, Yol Kenarı 2500 metrekare Arsa Mevcut. Fiyatıda Oldukca Cazip. Doğukente Çok Yakın. Fiyat olarak Mal Sahibi metresine 85YTL istiyor. İlgilenen Olursa Yardımcı Olurum. Param Olsa Ben Alacam ama yokluğun gözü kör olsun 15.000YTL ile Ne kadar yerler alınabilir ki.

Murat OFLAZ
0543 351 32 06

yakupabdal
02-12-2006, 15:35
Sayın Kapila,

Sayın Kapila,

hele Yakupapdal için iyice zordur.

Bence Yakupabdalda Arsa Satmak Çok Basit, Yeterki Müşteriye Arsayı İyi Tanıtalım. Karataşın Şişmiş Fiyatları Bir Anda Fos Çıkacak. Hergün Gazetelerde İlanlarla Fiyat Arttırmaya Çalışan Emlakçılar Sayasinde çok kişi bu işten zararlı çıkacak. Ankaraya Uydu Üzerinden Birkez Olsun Bakanlar, Yakupabdal Köyünün Nimetini O zaman Anlayacaklar. İmrahor Vadisi Yakupabdalın Arazilerini ALTIN'dan Daha Kıymetli Yapacak. İmrahor vadi Projesi Kapsamında Ege Mahallesinde İmar Değişikliği Yapan Büyükşehir Belediyesi 10 katlı çift asansörlü lüx daire ruhsatları vermeye başladı.

kapila
02-12-2006, 16:05
Sayin Yakubabdal Tabİİ Bunlar Arz Talep Konusu Arz Ve Talep OldukÇa Gayrİmenkul Her Zaman Tavana Vurur. Ama DÜŞÜnceme GÖre MÜhyenİn Daha Çabuk GelİŞeceĞİ YÖnÜnde. Yakubabdalin Arazİlerİ Üzerİnde Çok Yorum Yapilabİlİr Papatya Evlerİ Etrafi Çok Prİm Yapti. Şunu Bİlmek Lazim Dİye DÜŞÜnÜyorum Bekleyene Heryerde Ekmek Var. Sayin Yakubabdal Bİlgİlerİnİz İÇİn Tesekkur Ederİz

kapila
02-12-2006, 16:20
Büyükşehir Çankaya’da kat karşılığı inşaat yaptıracak
30.11.2006 Perşembe 16:16

Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Çankaya İlçesi Mühye 902 Mahallesi hudutları üzerinde bulunan taşınmazlar üzerine kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açtı.

Çankaya ilçesi Mühye 902 mahallesi hudutları üzerinde bulunan ve mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ait taşınmazlar üzerine, "kapalı teklif usulü" ile kat karşılığı inşaat yaptırılacak.

Tahmini keşif bedeli 176 milyon 300 bin YTL olarak belirlenen kat karşılığı inşaat ihalesi, 14 Aralık 2006 tarihinde saat 14.00’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler teknik şartnameyi mesai saatleri içinde Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’ndan temin edebilecekler.Bu arada, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, daha önce de Çankaya İlçesi Beytepe-Dikmen mahalleleri hudutları üzerinde bulunan taşınmazlar üzerine, 19 milyon 87 bin 130 YTL tahmini keşif bedeli üzerinden kat karşılığı inşaat yaptırmak üzere ihale açmıştı.

DANIŞMANLIK HİZMETİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı, Ankara İli Mühye 902 Güneypark Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşaat yaptırılması işlerindeki inşaat öncesi, sonrası ve inşaat aşamasındaki danışmanlık hizmetleri için yeterli tecrübeye sahip firmaları teklif vermek üzere ön yeterlilik başvurusuna davet etti. Söz konusu iş, ön yeterlilik değerlendirmesi sonucunda yeterli bulunarak görüşmeye davet edilecek isteklilerin katılımı ile belli istekliler arasında ihale usulü ile gerçekleştirilecek. Ön yeterlilik değerlendirmesi, 19 Aralık 2006 tarihinde saat 14.00’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda yapılacak. Firmalar ön yeterlilik dokümanlarını, Ankara Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Dairesi Başkanlığı’ndan bedeli mukabili temin edebilecekler

oktayreis
02-12-2006, 16:30
arkadaşlar ovacık köyündeki araziler üzerine bilgisi olan varmı.?baglum son duraga beş dakika mesafede bir arsam var ama uzun zaman ilgilenemedim ne eder ne etmez.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim... saygılar

decsan
02-12-2006, 16:41
Bu bölgenin bilgisini Sayın Semerkandi Bey den öğrenebilirsiniz. Ama o bölgeden arazi konusunda yardımcı olabilirim. sampek77@mynet.com

sayın sampek77 mail attım

decsan
02-12-2006, 16:44
arkadaşlar ovacık köyündeki araziler üzerine bilgisi olan varmı.?baglum son duraga beş dakika mesafede bir arsam var ama uzun zaman ilgilenemedim ne eder ne etmez.bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim... saygılar

Ovacık mı yoksa bağlum mu?
Bağlum sondurak ovacık'a braz uzaktır. Ama genel olarak her ikiside iyi prim yaptı.
Özellikler ovacık ta tepe grubu dev bir alışveriş merkezi yapıyor. Ovacık daha da prim yapacak bence...

khanson
02-12-2006, 23:28
Bence Yakupabdalda Arsa Satmak Çok Basit, Yeterki Müşteriye Arsayı İyi Tanıtalım. Karataşın Şişmiş Fiyatları Bir Anda Fos Çıkacak. Hergün Gazetelerde İlanlarla Fiyat Arttırmaya Çalışan Emlakçılar Sayasinde çok kişi bu işten zararlı çıkacak. Ankaraya Uydu Üzerinden Birkez Olsun Bakanlar, Yakupabdal Köyünün Nimetini O zaman Anlayacaklar. İmrahor Vadisi Yakupabdalın Arazilerini ALTIN'dan Daha Kıymetli Yapacak. İmrahor vadi Projesi Kapsamında Ege Mahallesinde İmar Değişikliği Yapan Büyükşehir Belediyesi 10 katlı çift asansörlü lüx daire ruhsatları vermeye başladı.

Sayın Yakupabdal,

Yakupabdalda Karataşda benim portföyümde yer alıyor, kendim emlakçı değilim, (ne işle uğraştığımı daha önce bir soru üzerine yazmıştım) her hangi bir yeri pazarlamayada çalışmıyorum, sadece şahsi görüşlerimi paylaşıyorum.

Şu ana kadar Karataşdan aldığım yerler yüzümü güldürdü, yalnız Yakupapdal aynı şekilde yüzümü güldürmedi. (Yanlış anlaşılmasın Yakupdapdalında çok geleceği var.)

Karataşda fiyatların geçmişte şişirilmiş olduğu doğrudur, (902nin patladığı dönemde yaşandı bu) yalnız şu son 3-4 aydır yaşadığımız trend sonucu fiyatlar ortalama %20-%30 civarında gevşedi. Şu anda fiyatlar stabil hale gelmiş durumda. Alım için uygun hale geldi bence.

İstenildiği zaman elden çıkarma konusuna gelince, isteyen gazeteyi açıp bakabilir, kaç tane karataş kaç tane yakupapdal ilanı var... hiç olmazsa nerde alım-satım yapıldığı, nerde bir borsanın oluştuğu konusunda fikir verir....

selcuk40
04-12-2006, 08:50
Mrb ArkadaŞlar Acİlen Temellİde TÜrkkonut Tanitim Ofİsİnİn KarŞisinindakİ YeŞİl Alan Çevresİndekİ Tarla Fİyatlarini ÖĞrenmem LaĞzim Bİlgİsİ Olan Varmi

cyberd
04-12-2006, 17:02
Kentsel Dönüşüm Projeleri Hızla Devam Ediyor.

Ankara'da iki ay öncesine kadar havaalanını şehre bağlayan protokol yolundan geçenler, yolun iki tarafındaki yamaçlarda tek katlı, beyaz badanalı, kiremit çatılı gecekondular görüyordu. Bugünlerde bu yolu kullananlar ise gecekonduların yerinde sadece enkazlarını görebiliyorlar. Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yıkılacak 10 bin gecekondunun, yarısı yıkılmış durumda.Ankara'daki bu sessiz sedasız yıkımlar, hızlı bir kentsel dönüşümü simgeliyor. Gecekondular hızla yıkılıyor, gecekonducular çağdaş sitelere yerleştiriliyor. Hedefte toplam 40 bin gecekondu var. Kentlerdeki gecekondulaşmanın önlenmesi ve deprem riskine karşı nitelikli konut açığının azaltılması için yapılan çalışmalarda Ankara'nın bir adım öne geçtiği gözleniyor.İsteyene kira yardımı, isteyene lojman.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in verdiği bilgiye göre, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında evleri yıkılan gecekondu sahiplerinden isteyenlere 200 - 250 YTL kira yardımı yapılıyor, isteyenlere de Belediyeye ait Mamak Tuzluçayır ve Keçiören Güneşevler'deki lojman ve sosyal konutlarda barınma imkanı veriliyor. Konut isteyenler ise Araplar'daki düşük gelir grubuna yönelik sosyal konutlara yerleştiriliyor.Gelecekte ise kentsel dönüşüm projesi kapsamında gecekonduları yıkılan hak sahipleri, noter huruzunda yapılacak kura ile Belediye tarafından yaptırılacak çağdaş konutlara yerleştirilecek.Bugüne kadar yapılan uygulamalarda hak sahipleri, Dikmen Vadisi Projesi'nin 1, 2 ve 3. Etap'ındaki 1200 konuta taşındı. Ankara'nın Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında yaklaşık 40 bin gecekondu ve yapı yıkılarak, sahipleri yeni konutlara yerleştirilecek.'Kimse mağdur edilmeyecek' Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde kalan tapulu, tapu tahsisli veya belgesiz hiçbir gecekondu ve yapı sahibi mağdur edilmeyeceği bildirildi. Bununla ilgili yasa ve mevzuatlar kapsamında sözleşmeleri yapılarak arsa payı yetmeyenlere enkaz ve tesis bedeli düşülerek tapulu yapılar 24 ay, tapu tahsisliler 48 ay ve belgesizlere 775 sayılı yasa dahilinde 10 yıl eşit taksitlerle borçlandırma yapılıyor. Ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden aydan başlayarak eşit taksitlerle alınıyor.Gecekondu vadisi gölet olacak Esenboğayolu çevresindeki görsel kirliliği ortadan kaldırmak amacıyla uygulanan 'Kuzey Ankara Girişi Kentsel Dönüşüm Projesi' dahilinde bölgede 18 bin konut yapılıyor. Proje kapsamında hak sahipleri isterlerse Toplu Konut İdaresi'nin(TOKİ) yaptığı evlerden alabiliyor, isterlerse de konutların parasını alarak istedikleri yerde konut sahibi olabiliyor. Hak sahiplerine verilmek üzere TOKİ tarafından Pursaklar'da 2 bin 400 konut yaptırılıyor.

3 milyon 600 bin metrekare alanı kapsayan projenin 650 bin metrekarelik bölümü rekreasyon alanı olarak ayrıldı. Proje kapsamında 180 bin metrekarelik gölet, iki tane beş yıldızlı otel ve kongre merkezi yer alması planlanıyor. Proje tamamlandığında 3 kilometrelik güzergahta yol, tünel ve viyadüğün yapılacağı ve 70 binin üstünde kişinin yaşayacağı yerleşke kurulması düşünülüyor.Proje kapsamında 6 bin 760 hak sahibine TOKİ tarafından konut yapılacak. 1 Ocak 2000'den önce hazine arazisi üzerinde izinsiz konut yaparak halen buralarda ikamet etmekte olan kişilere tahsis edilmek üzere, Altındağ Karacaören mevkiinde 80 metrekarelik 2 bin 400 adet konutun inşaatına başlandı.İki yılda bitirilecek Yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanması öngörülen proje kapsamında, hak sahipleri ile ilk sözleşme 13 Mart 2005'te yapılırken, 7 Temmuz itibariyle 1506 kişi ile 2 bin 184 konut sözleşmesi gerçekleştirildi. Proje kapsamında, boş arsası olanlar hariç, tüm hak sahiplerine, tahliye tarihinden itibaren evleri yapılıncaya kadar Büyükşehir belediyesi'nin Güneşevler ve Tuzluçayır'daki lojmanlarından yararlanma olanağı sağlandı. İsteyenlere aylık 200 YTL kira yardımı veriliyor. Bu yardımın 5 aylık bölümünü oluşturan 1000 YTL, talep eden hak sahiplerine peşin ödeniyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek 'Hedefte 40 bin gecekondu var'"Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak hedeflediğimiz dönüşüm projelerinde yaklaşık 40 bin gecekondunun yıkılması bulunuyor. Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kalan tapulu, tapu tahsisli sahibi mağdur edilmeyecek. Bununla ilgili yasa ve mevzuatlar kapsamında sözleşmeleri yapılarak arsa payı yetmeyenlere enkaz ve tesis bedeli düşülerek kapulu yapılar için 24 ay, tapu tahsisliler için 48 ay ve belgesizler için 775 sayılı yasa dahilinde 10 yıl eşit taksitlerle borçlandırma yapıyoruz. Ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden aydan başlayarak eşit taksitlerle alıyoruz. Kentsel dönüşüm projelerini özendirmek adına belediye olarak yürüttüğümüz çalışmaların başında projeyi vatandaşa doğru ve anlaşılır şekilde anlatmak var. Daha sonra projede vatandaşların hakları ne, ne verilecek, ne isteniyor bunları açık şekilde bıkmadan yorulmadan defalarca anlatmak, zeminde gecekonduları tek tek gezerek diyalog kurmak, karşılıklı fikir alışverişi yapmak daha sonra da anlaşmaya çağırmak anlaşma isteklerinin her safhasında vatandaşa yardımcı olmak çok önemli. Projenin kendilerine getireceği yararını anlatmak, ikna etmek ve rızasını alarak projeyi gerçekleştiriyoruz."

Ankara'da gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm projeleri
- Keçiören Kentsel Dönüşüm ve Geliştirme Projesi.
- Hatip Çayı Kentsel ve Gelişme Projesi (Mamak): Yaklaşık 14.000 gecekondu
- Doğukent Kentsel Dönüşüm Projesi (Mamak): 32.500 gecekondu.
- Karataş - Yakup Abdal ve Yaylabağ Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Şirindere Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Çaldağı Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Etlik Kasalar Kentsel Dönüşüm Projesi (Keçiören)
- İmrahor Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Ovacık Alüminyumcular Kentsel Dönüşüm Projesi(Keçiören)
- Eskişehir Yolu Lodumlu Kentsel Dönüşüm Projesi(Çankaya)
- Mühye 903 - 912 Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Güneytepe Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Nasrettin Hoca Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)
- Ulus Kentsel Yenileme Projesi (Altındağ)

Çalışması devam eden kentsel dönüşüm projeleri
- Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi (Keçiören ve Altındağ): Yaklaşık 10 bin gecekondu.
- 50. Yıl Parkı ve Çevresi Kentsel Dönüşüm ve Geliştirme Projesi (Çankaya): Yaklaşık 3 bin 500 gecekondu.
- Çankaya - Mühye 902 parsel Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi (Çankaya): Yaklaşık 900 gecekondu.
- Göksu Kentsel Dönüşüm Projesi (Yenimahalle)
- Dikmen Vadisi 3. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya): Yaklaşık 4.000 gecekondu.
- Dikmen Vadisi 4 - 5. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi (Çankaya)

arkadaşlar belki haberiniz vardır.www.ankarazi.com adlı bir site varmış...burdan arsa fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.yukarıdaki yazı da oradan alınmıştır.en azından fiyatlar hk da fikir sahibi olmanızı sağlar...Bir de bu kupon arsa kupon villa olayını bana açıklayacak bir arkadaş var mıdır acaba? kuponla mı dağıtılıyor:)sevgiler selamlar

oktayreis
04-12-2006, 17:24
Ovacık mı yoksa bağlum mu?
Bağlum sondurak ovacık'a braz uzaktır. Ama genel olarak her ikiside iyi prim yaptı.
Özellikler ovacık ta tepe grubu dev bir alışveriş merkezi yapıyor. Ovacık daha da prim yapacak bence...

arsa ovacık sınırları içerisinde kalıyor,ancak baglum son durakta indikten sonra beş dakikalık bir yürüyüş mesafesinde arkası ormanlık alan önünde ise otoyol var.gerçi şimdi imar da geçti bizim parsel nerede kaldı onuda bilmiyorum ya.oralarda bir yerde işte.ovacık yerleşim yeriyle ilgisi yok.onu biliyorum.

Yatirimci...
04-12-2006, 20:29
cyberd bu gecekondu sayisi ciddi anlamda varsa ise konut olayi ankarada artmaya dewam edecek
ama benim sizlere en iyi tavsiyem gölbaşi ve köyleri çogu universite burada artık
ankara uni kampusu baharda temel atyilmaya başliyor
bilkent temel atilmaya başliyor
gazi diger bölümlerinide getirmeye planliyor
yer olarak almiş durumdalar

cantu06
04-12-2006, 21:19
sayın yatirimci... gölbasının hangı koylerı daha avantajlı bu konuda bılgı verırsenız sevınırım

KUNDUZ
05-12-2006, 08:04
Kupon ; o bölgenin mevcut en güzel yeri yada villası olduğunu belirtmek için emlakçıların emsalsiz anlamında kullandıkları bir kelime ama gel gör ki karataş 800 lü parsellere bile kupon yazanlar var gerisi siz anlayın.....Yada anladın sen onu :-))))))))

cyberd
05-12-2006, 09:15
Kupon ; o bölgenin mevcut en güzel yeri yada villası olduğunu belirtmek için emlakçıların emsalsiz anlamında kullandıkları bir kelime ama gel gör ki karataş 800 lü parsellere bile kupon yazanlar var gerisi siz anlayın.....Yada anladın sen onu :-))))))))

tşk ler sevgili Kunduz kupon demek parayla değil nasıl olsa anlaşılan o:)

sevgili yatırımcı vakti zamanında bir gecekondu kapatamadık, tabi her dürüst vatandaş gibi olmaz dedik...ama gel gör ki burası Türkiye koskoca hazine arazileri kapanın elinde kaldı şimdi adamlar rantiye zengini...senden benden zenginler...şurda üç kuruşu denkleştiremiyoruz adamlar sattıkları gecekondularla başka arazileri kapattılar ya da kapatıyorlar...ne diyelim dürüstlük başa bela...en azından bu dünyada:) Gölbaşı konusunda sana katılıyorum yatırımlar yavaş yavaş buraya kayıyor...sonuçta 40 km Temelli 15-20 km Gölbaşı...o yüzden Konya yolu daha mantıklı gibi şu aralar...sevgiler selamlar

selcuk40
05-12-2006, 09:41
Acaba gölbaşında yatırıma uygun nereler var.sayın kunduz bey
ve bilgisi olan karkadaşlar yazarlarsa sevinirim

KUNDUZ
05-12-2006, 11:56
Arkadaşlar gölbaşı ile ilgili hiç önerim ve yorumum olmadı .Cyberd sanırım başka bir arkadaşımla karıştırdı. Çankaya ve çevresi dışında hiç bir bilgim yok tamamen bu bölgeye kanalize olmuş durumdayım herkese bol kazançlar. Bu arada 895 -896 parselle ilgili çok soru soran arkadaşlar var tekrar edeyim orası fıkır fıkır kaynıyor o yüzden ben alım yapmıyorum ama şunuda belirteyim alımı satımı en kolay ve en yoğun parseller. Solak mevkini soran arkadaşlarada buranın devamlı değer kazandığını yer itibariyle çok güzel olduğunu 975 977 978 v.b parselleri öneririm kolay gelsin

cyberd
05-12-2006, 12:45
sn kunduz ve sn yatırımcı ya aynı anda cevap verince karışıklık oldu...karakusunlar-incek tarafı uygun olabilir mi acaba...tabi yer kaldıysa...

Yatirimci...
05-12-2006, 14:39
gölbaşinin genelde suan her köyü yatirima açik ve bana göre ankara piyasasina göre cok ucuz durumda imarsiz tarla durumda olanlar suan için degerlendirmeye açik
elimizde suan 9 dönum mevlana kapisi projesi alanında tek tapulu çok makul fiyata bir yer var
aynı sekilde 4 dönum ankara universitesi kampus alanina bitişik bi yer daha var suan bu yerler imarsiz çok uygun fiyatlarda siz dusunun imar gecmsi tahmini ne kadar surer 1 bilemedin 2 yil yatirimi kaça katlar imar gecen yer bilirsiniz
9 dönumluk yer için eger ilgilenen varsa akşama kadar haberlerini bekliyorum 4 dönumluk yer 1-2 hafta daha zamani daha var

selcuk40
05-12-2006, 15:49
Sayın yatırımcı m2 kaça msn erselcuk_5@hotmail.com
tel:05363515724

selcuk40
05-12-2006, 15:59
msnadresim erselcuk-5@hotmail.com

yakupabdal
05-12-2006, 16:53
Karataş Köyüne Yatırım Yapacakların Dikkatine,

Karataş Köyü Kanalizasyon Sorunu Nedeniyle (Atık Suyun Tahliyesi), Konut Yoğunluğu Sadece Villa Şeklinde Tasarlandığı Dedikoduları Yayılmakda. Karataşı Göz Önümde Canlandırdığım Zaman Kanalizasyon Suyunun Nasıl Nereye Ne Şekilde Tahliye Edeceklerini Merak Ediyorum. Sadece KüplüHarman ve Solak Mevkileri Değerli. Bugün Gölbaşı tarafından Samsun Yoluna Giderken Yakupabdalın Alt Kısımlarında Kalan İmarahor Arazilerinin İmar Yollarının Açıldığını Gördüm. Demek ki Yakupabdalın Gelişmesi Daha Hızlı Olacak.

Bilginize

Yatirimci...
05-12-2006, 17:07
Sayın yatırımcı m2 kaça msn erselcuk_5@hotmail.com
tel:05363515724

sayin selcuk msn'nizi ekledik isterseniz oradan detaylıca görüşebiliriz

mahxx
05-12-2006, 17:29
sayın yakupabdal adlı kullanıcı foruma yeni katılan bir üye olmanıza rağmen başlıklarınızı inceliyorum hep reklam yapma amacınızı görüyorum. Tamam buna ses çıkaran yok ama bu şekilde kulaktan dolma bilgilerle insanları yanıltmaya çalışmayın karataş köyü hakkındaki bu bilgilerinizi doğrulayacak bir delil veya belgeniz yoksa bu şekilde davranarak forumdaki arkadaşları yanıltmaya çalışmayın.saygılar.

selcuk40
06-12-2006, 07:25
Tşk. ederim sayın yatırımcı.İyi günler

escada
06-12-2006, 08:13
gölbaşinin genelde suan her köyü yatirima açik ve bana göre ankara piyasasina göre cok ucuz durumda imarsiz tarla durumda olanlar suan için degerlendirmeye açik
elimizde suan 9 dönum mevlana kapisi projesi alanında tek tapulu çok makul fiyata bir yer var
aynı sekilde 4 dönum ankara universitesi kampus alanina bitişik bi yer daha var suan bu yerler imarsiz çok uygun fiyatlarda siz dusunun imar gecmsi tahmini ne kadar surer 1 bilemedin 2 yil yatirimi kaça katlar imar gecen yer bilirsiniz
9 dönumluk yer için eger ilgilenen varsa akşama kadar haberlerini bekliyorum 4 dönumluk yer 1-2 hafta daha zamani daha var

Size PM atamıyorum ancak her 2 arsa içinde fiyatı PM atabilirseniz sevinirim....

khanson
06-12-2006, 10:07
Karataş Köyüne Yatırım Yapacakların Dikkatine,

Karataş Köyü Kanalizasyon Sorunu Nedeniyle (Atık Suyun Tahliyesi), Konut Yoğunluğu Sadece Villa Şeklinde Tasarlandığı Dedikoduları Yayılmakda. Karataşı Göz Önümde Canlandırdığım Zaman Kanalizasyon Suyunun Nasıl Nereye Ne Şekilde Tahliye Edeceklerini Merak Ediyorum. Sadece KüplüHarman ve Solak Mevkileri Değerli. Bugün Gölbaşı tarafından Samsun Yoluna Giderken Yakupabdalın Alt Kısımlarında Kalan İmarahor Arazilerinin İmar Yollarının Açıldığını Gördüm. Demek ki Yakupabdalın Gelişmesi Daha Hızlı Olacak.

Bilginize

Sayın Yakupabdal,

Hangi amaçla bunları yazıyorsunuz bilmiyorum ama bir takım dedikodulara dayanarak insanların kafasını karıştırmayın isterseniz.

Eğer bir insan sizin duyduğunuz dedikodulara itibar edip, ona göre hareket ederse ve neticesinde para kaybederse bunun vebali sizin üzerinize kalır, benden söylemesi...

Yatirimci...
06-12-2006, 17:46
sayin escada bende pm atamiyorum ama itibar puani olarak size cevabi yolladim yani kullanci bölümünden itibar puanızdan görebilirsiniz bi sorun olursa msn'den görüsebiliriz

viyanadan oguz
06-12-2006, 21:10
selam arkadaslar. bu siteyi coktandir takip ediyorum. ben yurt disinda yasiyorum , bundan bir ay kadar önce türkiyeye yatirim yapmak icin geldim, ama ne yalan söyleyim uygun bir arsa bulamadim. hersey ates pahasi olmus. yakupabdal ve kibris köylerine baktim. yakupabdaldaki arsalar henüz imarsiz. metresi 40 ytl den basliyor. acaba bilgisi olan arkadaslardan rica edebilirmiyim buralarin gelecegi varmi . yani ne kadar bir zaman sonra imar gecme durumu var. simdiden tesekkürler. selamlar