PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

emlaksan
06-04-2012, 20:27
Sayın yatırımcı1;
Gölbaşı Velihimmetli hali hazırda onaylı master planda tarımsal nitelikli alanlar kapsamında görülmektedir. Köyün doğu ucunda ve güneyinde köy yerleşkesine hitab edecek konut gelişme alanları tanımlı. Hazine arazisi tablosunu bilmiyorum. Toplu halde çokça hazine arazisi olan yerlerde sürprizler olabilir. İhtimaller açısından ifade etmek istedim. Bunu araştırmak gerek. Diğer yandan eski Güneykent planı çerçevesinde değerlendirildiğinde Tuluntaş Koparan ve çevresinde meydana gelecek gelişimlerden dolaylı olarak etkilenmesi olasılıklar dahilindedir. Belli ölçülerde. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
09-04-2012, 09:44
Sayın JOYEUX;
Mamak Kusunlar bölgesindeki imarlı arsanız 1000 m² dir. Bildiğim kadarıyla Kusunlar bölgesi planında tadilat var. Ada bazında şuyulanmalar vasıtasıyla parsellerin büyümesi söz konusu. Bu tek tapu olan yerlerin hisselenmesi anlamına geliyor ancak bu kez kat arttırımı ve site tarzı yapılanma görülecek diye düşünüyorum. Böyle olması bir açıdan iyi olabilir çünkü site tarzı yapılaşmalarda daire fiyatları daha yüksek gerçekleşebilmektedir. Yaylabağ 960 ve 1054 parseller bildiğim kadarıyla planlama alanı dışarısında kalmıştı. Ancak geçenlerde forum dostlarımızdan Mustafa Bey planlama alanının genişletilmesinin söz konusu olduğuna dair bilgiye ulaştığını söyledi. Henüz teyid alma fırsatım olmadı. O tarafa yolum düştüğünde bu konuyu sorgulayacağım. Bu yönde bir bilgiye ulaşırsam paylaşımda bulunurum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Damgacı Abi
09-04-2012, 13:51
sevgili emlaksan kardeşim, gazete ve internet sitelerinden arsa bağ bahçe v.s. baktım kafam döndü,
biz buralardan birşey almaya kalkarsak büyük ihtimalle kazık yiyeceğiz.
senden ricam müsait bir zamanında , elindeki portföyü, özelliklerini, beklentilerini, ederini, v.s. yazsan
hem foruma katkın olur, hem kendine bir pazar oluşturmuş olursun, hem forumdaşlara ucuz vererek onların da
kar etmelerine vesile olursun, ne dersin. iyi olmaz mı, ben ce mükemmel olur.

emlaksan
10-04-2012, 10:13
Sevgili Damgacı Abi;
İlginiz ve içten ifadeleriniz için teşekkür ederim. Günümüzde internet ve gazete ilanları üzerinden yapılan araştırma, alış veriş yada bilgi edinme gibi konularda yatırımcıların genel olarak risk altında olduklarını düşünmüyorum. Bilginin akışı o kadar kuvvetli ki araştırma yapan biri sadece Ankara dan nerede arsa alınabilir diye yazsa ve çıkan sonuçları okusa gayrimenkul yatırımları ile alakadar bir çok bilgiye ulaşacakır. Yeter ki araştıralım, hedef yaparak okuyalım. Yanılma ihimalinizin neredeyse yok denecek kadar az olduğunu fark edeceksiniz. Diğer yandan yedeğimde her hangi bir portföye sahip olmadığımı söylemeliyim. Çünkü bu geleneksel tip yani satış/pazarlama odaklı çalışmayı gerektirmektedir. Bu noktada hizmette eşsiz inovasyon hedefi olanların direk satış-pazarlama odaklı davranması zor. Bana göre önemli olan hadise gayrimenkulü sadece satmak değil, bu süreci ileride bir problem yaratmayacak biçimde, proaktif yaklaşımla, insanların memnuniyetleri öncelik olacak şekilde yönetmektir. Forum dostları olarak her birimiz uzun süredir bilgilerimizi koşulsuz olarak paylaşmaktayız. Bu önceliğimizi değiştirirsek forumun ruhuna zarar vermiş oluruz diye düşünüyorum. İfadelerinizden anladığım kadarıyla yatırım yapma konusunda sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsunuz. O halde izninizle size bir kaç öneride bulunmak istiyorum. İlk olarak hedefinizi belirlemeniz gerekir. Yatırımdan ne bekliyorsunuz sorusuna vereceğiniz yanıt hedefinizin ne olduğuyla bire bir ilişkilidir. Bir adım sonrası hedefinize uygun alanları tespit edip her birinin getiri seneryolarını birbiri ile mukayese etmektir. Kadastral vaziyeti incelemek, planlama durumu sorgulamak, hisseli ise Şufa Hakkı ve İzalei Şuyu açılarından irdelemek, arsanın emsalini öğrenmek, eğer varsa tarla üzerindeki planda önerilen yoğunluğu bilmek , tüm bunlara ilişkin hesapları, karşılaştırmaları yaparak davranmak bu işin esaslarındandır. Pek çok tali mesele de var elbet. Ancak esaslar üzerinde göstereceğiniz hassasiyet sizi kesinlikle doğru sonuçlara taşıyacaktır. Emin olunuz. Bu yönde harekete geçtiğinizde arzu ederseniz size destek verebilirim. Uygun bir vaktinizde ofisime gelerek uydu ve kadastral paftalar eşliğinde planları inceleyebilirsiniz. Fikir teatisinde bulunuruz. Bilgi ve deneyimler paylaşıldıkça önem ve değer kazanmaktadır. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selam ve Saygılarımla

.

emlaksan
11-04-2012, 22:38
sayın emlaksan veya bılgısı olan arkadaslar;
oncelıkle forumun yabancısı oldugum ıcın hatam var ıse af ola ,
muhye 3264-3265-516- ve 501 parsellerde sahıp oldugumuz arazıler var bunların bugunku degerlerı ,son durumları ve kentsel donusum projelerınde olup olmadıgı hakkında bılgı vermenız rıca olur ,
yardımlarınız ıcın sımdıden tesekkurler
ıyı gunler

Sayın alibey67;
Rica ederim. Parsellerinizi inceledim. Her biri çok hissedarlıdır diyebiliriz. Eski Kentsel Gelişim Projesi iptal edilmişti. Yeni proje beklenmektedir. Fiyatları yakın takip etmiyorum. Bu sebeple Çankaya bölgesini çalışan emlakçı arkadaşlara danışmanızda fayda var. Son olarak yerinizde olsaydım hisselerimi satmaz beklerdim. Toprak gün geçtikçe kıymetleniyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar,
Serhan

.

alibey67
11-04-2012, 23:55
ilginize tesekkurler
basarılar dılerım

emlaksan
12-04-2012, 04:43
Sayın alibey67;
Rica ederim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

rainman38
12-04-2012, 18:06
sayın emlaksan 2 yıl önce akyurt samut bozca göğebakan mevki parsel no 437 yi almıştım satmak istesem şu an ki değeri nedir birde beklemeye değermi kaç yıl daha beklemem gerekir ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekürler saygılarımı sunarım .

emlaksan
12-04-2012, 20:31
Sayın rainman38;
Rica ederim. Bilmukabele saygılar sunarım. Samut 437 parsel 3650 m² büyüklükte ve tek tapu şeklindedir. Bu bölge takibimde olmadığı için gerçekleşen fiyatlar konusunda bölge emlakçılarından fikir almanızı öneriyorum. Diğer yandan lokasyonu ve planı inceledim. Buna göre Samut arazisinin güneyi ağaçlandırılacak alanlar şeklinde. Köyün çevresindeki diğer yerler ise tarımsal statülü görünüyor. İleriye yönelik çevrede sürpriz bir proje tanımlanırsa toprak değerlerinde hissedilir biçimde yükseliş olabilir. Ancak NŞA kıymetlenme, Akyurt gelişimi ve ham topraktan yaşanacaktır ki bu da 5-10 senelik periyotlarda kendini hissettirir diye düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

nl_nl
12-04-2012, 21:49
sevgili form doslari
yeni aldigim derin bilgilere gore imrahor muhye vadi projesinin 2023 den once neden baslayamayacagini anlatmaya calisacagim cunki sir gibi saklanan eymir golunun hemen arkasi uc milyar auroya almanlarla on sozlesme yapilan yaylabag lux konut projesi cevre bakanligi tarafindan onaylanarak 18 bin lux konutun temellerinin atilmasina sayili gunler kaldi bundan dolayi 902 projesinde sadece gece kondu hak sahiplerinin yerlerini yapip kendisine ayrilan konutlarin yapimina yaylabag projesine rekabetten zorlanacagindan dolayi 2018 tarihinden once insaatlarina baslamamayi dusunuyo. bubolgeden alim yapmayi dusunen yatirimci arkadaslar bu bilgileri alim yaparken goz onune almalari hayati derecede onemli oldugunu dusunuyoruz bu bilgileri ankarada bolgeyle ilgilenen yakin dostlariniz varsa bu bilgileri teyit ettirebilirsiniz

serpan
12-04-2012, 22:10
sevgili form doslari
yeni aldigim derin bilgilere gore imrahor muhye vadi projesinin 2023 den once neden baslayamayacagini anlatmaya calisacagim cunki sir gibi saklanan eymir golunun hemen arkasi uc milyar auroya almanlarla on sozlesme yapilan yaylabag lux konut projesi cevre bakanligi tarafindan onaylanarak 18 bin lux konutun temellerinin atilmasina sayili gunler kaldi bundan dolayi 902 projesinde sadece gece kondu hak sahiplerinin yerlerini yapip kendisine ayrilan konutlarin yapimina yaylabag projesine rekabetten zorlanacagindan dolayi 2018 tarihinden once insaatlarina baslamamayi dusunuyo. bubolgeden alim yapmayi dusunen yatirimci arkadaslar bu bilgileri alim yaparken goz onune almalari hayati derecede onemli oldugunu dusunuyoruz bu bilgileri ankarada bolgeyle ilgilenen yakin dostlariniz varsa bu bilgileri teyit ettirebilirsiniz

Sayin nl nl Yani dediklerinize gore karatasin butun arsalari 2018 e kadar hic bir gelisme gostermiyecekmi? Hic deger kazanmiyacakmi acaba? Mumkunse bilgilendirirmisiniz bizleri tesekurler

nl_nl
13-04-2012, 01:54
sayin sarpan degerlenmeyecek diye bir sey yok ama burada dikkat edilmesi gereken sey alim yaparken cevre faktorlerini iyi incelemek analiz etmede fayda var,birden cilgin projeler cikiyo eger bir cilginlik olacaksa asagiyurtcu tarafina disneyland gelecekti ne oldu bundan iki sene once nasil popilerdi simdi unutuldu sisirildi balon oldu bircok insan alim yapti simdi yazik degilmi bu iki gol birlesecekmis disneyland gibi olur buda bu benimbilgi alis verisinde bulundugum donanimli insanlarinda genel gorusu sadece benim degil.arkadaslar el insaf taa bala beynam koyu komurcu koylerinden tarlalari arsa diye satiyorlar sanki ucbes sene sonra kat karsiligi verilecekmis gibi bune biraz zalimlik. kardes benim kendi dusuncem ozel bir proje bir durum olmadan karatas arazisine yapilasma gelmesini ben gorecegimi sanmiyom omrum yetmez gibi 10 sene once ankaranin nufusu kacti simdi kac sadece bir yone genislemiyo herseyi goz onune almak gerekiyo bir cok insani bu yazdiklarim kizdirabilir kendi fikrim beni baglar saygilar

tadeks
13-04-2012, 08:54
Sayın Emlaksan..

Mühye 3256 parselde 600 ve mühye 3305 de500 m2 civarları arsalar var tabikide hisseli.Bir arkadaşa sorduk abi paraya ihtiyacın var ise sat koy parayı cebine diyor..!!..

yoksa biraz sabredip biz görmesek bile çoluğumuzun çocuğumuzun bir yarasına merhem olurmu..??

şimdiden çok teşekkür ederim

saygılar

emlaksan
13-04-2012, 10:00
Sayın tadeks;
Rica ederim. Her şeyden evvel eğer nakte ihtiyacınız yoksa satmayın sabredin derim. Ancak ihtiyaç varsa fiyatların yükseldiği bir dönem içerisinde olduğumuzda gerçek. Taktir sizin. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

tadeks
13-04-2012, 11:03
Sayın tadeks;
Rica ederim. Her şeyden evvel eğer nakte ihtiyacınız yoksa satmayın sabredin derim. Ancak ihtiyaç varsa fiyatların yükseldiği bir dönem içerisinde olduğumuzda gerçek. Taktir sizin. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Tekrar teşekkür ederim..

Sizi fazla yormayacaksak bu parseller için kısa bir bilgi verirmisiniz mahsuru yoksa... fiyat , proje, imar ve gelişim süreci vs..

İyi çalışmalar diliyorum

ncylmz
13-04-2012, 16:42
Sayın Emlaksan,
Dodorga otoban dışı 1473 parsel ile ilgili, gelecek ile ilgili ne beklentiler var , şu anda o civarda fiyatlar yaklaşık ne kadardır, değerli, görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim. İyi Çalışmalar...

emlaksan
13-04-2012, 17:46
Sayın tadeks;
Metraj bilgileri sizde vardır diye tekrar girmiyorum. Yakın tarihte imar, proje ve gelişim konusunda Belediye nin çalışma yapacağı ve bir kaç içerisinde projenin Belediye Meclisine getirileceği açıklanmıştı. Bekliyoruz.
Selamlar

.

emlaksan
13-04-2012, 18:02
Sayın ncylmz;
Dodurga 1473 parsel 17.500 m² dir ve tek tapu şeklindedir. Hisse biçiminde satışı 5578 sayılı Kanun kapsamında kısıtlıdır. Tek tapu olduğundan metraj da çok büyük olmadığından iyi fiyat görebilir. Çevresinde hisselere istenen fiyatlar ortalama 50-55 lira civarlarındadır. Açılması planlanan 50 lik bulvara yakın konumlu olacak. Bir tarafından da 25 m lik caddeye yakın sayılabilecek mesafede olduğunu söyleyebilirim. Konut Alanları dahilindedir ve tercih gören bir mevkiidedir. Yine yakınlarına Sağlık Sitesi önerilmiştir. Bilgilerim bu şekilde. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

serpan
13-04-2012, 21:46
sayin sarpan degerlenmeyecek diye bir sey yok ama burada dikkat edilmesi gereken sey alim yaparken cevre faktorlerini iyi incelemek analiz etmede fayda var,birden cilgin projeler cikiyo eger bir cilginlik olacaksa asagiyurtcu tarafina disneyland gelecekti ne oldu bundan iki sene once nasil popilerdi simdi unutuldu sisirildi balon oldu bircok insan alim yapti simdi yazik degilmi bu iki gol birlesecekmis disneyland gibi olur buda bu benimbilgi alis verisinde bulundugum donanimli insanlarinda genel gorusu sadece benim degil.arkadaslar el insaf taa bala beynam koyu komurcu koylerinden tarlalari arsa diye satiyorlar sanki ucbes sene sonra kat karsiligi verilecekmis gibi bune biraz zalimlik. kardes benim kendi dusuncem ozel bir proje bir durum olmadan karatas arazisine yapilasma gelmesini ben gorecegimi sanmiyom omrum yetmez gibi 10 sene once ankaranin nufusu kacti simdi kac sadece bir yone genislemiyo herseyi goz onune almak gerekiyo bir cok insani bu yazdiklarim kizdirabilir kendi fikrim beni baglar saygilar
Sayin nl nl haklisiniz benimde anlamadigim Ankara son 20senedir her tarafa genisledi gelisti villalar luxs binalar yapildi hatta taa polatliya kadar degerlendi. Ama nasil oluyorsa baskentin CUMHUR BASKANLIGI'nin burnunun dibindeki muhuye karatas 3km kadar bir yere CIVI cakilmadi gercekten cok cok ayip yazik gunah burda arsasi olan veya o koylulere. Cok cirkin. Bir olay cok pis bir politika bu,Bunun nedeni nedir acaba cankaya CHP ye bagli ondanmi aca dersin?

ncylmz
14-04-2012, 00:09
Sayın Emlaksan,
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu parseli 2 sene önce alacak + takas + nakit karşılığı almıştım. Gelebilecek iyi teklifler karşısında satmayı düşünebilirim .

İyi Çalışmalar

nl_nl
14-04-2012, 00:36
degerli form arkadaslari
sizleri yeni bomba haberlerle 902 muhye imrahor projesinin 2023 den once neden baslayamayacagini anlatmaya devam edecegim.
902 parselin arkasindan TRT ye kadar uzanan milli savunma lojmanlarinin yeni kanunlarla guclendirilen cevre ve sehircilik bakanligina
yani TOKI ye devredilerek,NEWYORK gokdelen projesi taslak calismalari ozel bir ekip tarafindan yurutulmektedir park oranin on kat buyuklugunde yaklasik 20bin rezidansin yapilacagi projede milli savunma bakanliginca yapilan gorusmeler karar asamasina gelmistir bunu duyan muhye cevresinden birbucuk yildir arsa toplayan bir kac grup panikleyerek disneylantda eskisehir yolunda oldugu gibi hayali bile 15 yildan once olmayacak projelerle fiyatlari sisirip kucuk yatirimcinin uzerine yikma cabasina girdiler unutmamak gerekirki yeni imar kanunlari devletin yani TOKInin menfaatlarini one cikartmaktadir kimse bir bucuk yilda arsa toplayip yirmi kat kar yapacagini zannetmesin artik devlet kimseye bu rantlari yedirmeyecektir NEWYORK gokdelen projeside bundan dolayi cok hizli bir sekilde hayata gecirilecegini bilenlerin panigidir

nl_nl
14-04-2012, 00:44
bir onemli haber daha muhye karatas yakupabdal arazisinin yuzde sekseni hukumet tarafindan trizim alani ilan edilerek trizim bakanligi tarafindan istimlak edilecektir bu bilgiler bir cok kisi tarafindan bilinip kuzularin sessizligini oynamaktadirlar iste saklana gercek cilgin proje budur allaha emenet olun degerli dostlar

quentin
14-04-2012, 11:50
merhaba dostlar,
bağlıca civarında 1000 m2 lik bir villa arsası almayı düşünüyorum. Bi kaç sene sonra buraya villa yapıp kendim oturmayı düşünüyorum sizce iyi mi geleceği parlak mı oraların şuan pek bişey yok ama önü açık gibi görünüyor ayrıca, fiyatlar için 160binlerden bahsediyolar 1dönüm için fiyatlar nasıl sizce bu konuda fikir verebilirseniz sevinirim. bu arada 1dönümde ikiz villa yapmak istiyorum bi sorun olmaz dimi

emlaksan
14-04-2012, 15:48
Sayın quentin;
Bağlıca bölgesi villa yapacaklar için ideal sayılabilecek bir yer. Hiç şüphesiz farklı alternatifler de var. Ancak gerek Güneydoğu koridoruna ulaşım yakınlığı gerekse kuzeybatı koridoruna açılan diğer kapısıyla ilgi çeken bir lokasyona sahip. Bildiğim kadarıyla fiyatlar bahsettiğiniz rakamlar civarında. Eskişehir yolunu Etimesguta bağlayan cadde üzerine konumlu parsellerde rakamların daha fazla olduğunu zannediyorum. Çünkü bu tarz parseller ticari vasıf kazanabilecekleri ihtimaliyle birlikte değerlendirilmekte ve bu tarz yerlere yüksek talep oluşmaktadır. Bunun yanında fazlaca satana rastlamıyoruz belirtmekte fayda var. (ana cadde için ifade ediyorum) Son olarak 1000 m² ye ikiz villa yapılabileceğini düşünüyor olmakla birlikte ilgili yerin plan notlarına bakarak tabloyu görüp sonrasında alım yapmanız nacizane önerim olacaktır. Bu konuda bilgisi olan dostların paylaşımda bulunmasını rica ediyoruz.
Selamlar,
Serhan

.

quentin
14-04-2012, 17:13
Sayın quentin;
Bağlıca bölgesi villa yapacaklar için ideal sayılabilecek bir yer. Hiç şüphesiz farklı alternatifler de var. Ancak gerek Güneydoğu koridoruna ulaşım yakınlığı gerekse kuzeybatı koridoruna açılan diğer kapısıyla ilgi çeken bir lokasyona sahip. Bildiğim kadarıyla fiyatlar bahsettiğiniz rakamlar civarında. Eskişehir yolunu Etimesguta bağlayan cadde üzerine konumlu parsellerde rakamların daha fazla olduğunu zannediyorum. Çünkü bu tarz parseller ticari vasıf kazanabilecekleri ihtimaliyle birlikte değerlendirilmekte ve bu tarz yerlere yüksek talep oluşmaktadır. Bunun yanında fazlaca satana rastlamıyoruz belirtmekte fayda var. (ana cadde için ifade ediyorum) Son olarak 1000 m² ye ikiz villa yapılabileceğini düşünüyor olmakla birlikte ilgili yerin plan notlarına bakarak tabloyu görüp sonrasında alım yapmanız nacizane önerim olacaktır. Bu konuda bilgisi olan dostların paylaşımda bulunmasını rica ediyoruz.
Selamlar,
Serhan

.

teşekkürler ilgi ve bilgileriniz için;
bağlıcayı tercih nedenim lokasyonu, ulaşımı ve ileriye iyi bir yatırım fırsatı olması
sizin alternatif önerileriniz nereler olabilir..
ayrıca fiyat olarak bu fiyattan aşağısı için yatırım yapılabilir olarak düşünebiliriz degil mi..?
bildiğim kadarıyla bir dönüm için 350m2 lik alanı mesken olarak kullanabiliyoruz bu alana ikiz villa yapmam da bir sakınca olur mu resmi olarak bir engel var mı ve 1 dönüm yeterli olur mu böyle bi plan kurmak için ne dersiniz

cenk11
15-04-2012, 21:35
Merhabalar.
üyesi olduğum neray yapı kooperatifinin sahibi olduğu araziler yeni peçenek köyünde bulunuyor. Parsel no'ları 1022-1038-1042 sırasıyla 4600-9200-6700 metrekare. Sizin bölge hakkındaki geleceğe dair bilgi ve düşünceleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. Belki bana yardımcı olabilirsiniz diye düşündüm. şimdiden çok teşekkürler.

tokgönül
15-04-2012, 22:27
sayın serhan bey.sizin yazılarınızı devamlı takip eden biri olarak nl_nl nin yazdıkları için sizin yorumlarınızı merak ediyorum.yazabilirmisiniz.teşekkürler.

emlaksan
16-04-2012, 09:53
Sayın ncylmz;
Ankara Yatırım Arsaları Alım Satım başlıklı topiğe köy-parsel ve iletişim bilgilerinizi içeren bir paylaşımda bulunursanız gelebilecek teklifleri değerlendirebilirsiniz. Bilgileri kaydettim. Bu bölgeden tek tapu yer almak isteyen bir dostumuz bana ulaşırsa sizin yerinizi de söyleyeceğim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

ERY
16-04-2012, 10:27
Serhan Bey Tekkekoy 101 / 1 hakkinda bilgi verebilir misiniz lutfen? Basken organize sanayi bolgesi nedeniyle bu bolgelerde nasil bir beklenti var acaba? Tesekkurler..

emlaksan
16-04-2012, 10:31
Sayın tokgönül;
Bilgi ve düşüncelerimizi özgürce paylaştığımız bu gibi platformlarda şüphesiz değişik görüşler olacaktır. Bunu bir kazanım olarak değerlendiriyorum. Belediye Başkanımız yakın tarihte açıklamalarda bulunarak bölgeyle alakadar yeni bir projenin Meclise getirileceğini söyledi. Diğer yandan 2005 sonrasında Ankara da uygulamaya alınan her bölgenin master planda önerilen yerler olduğunun altını çizmeliyim. İstisnası Toki uygulamaları ve mevzi imar çalışmaları olabilir. Çankaya ya baktığımızda da planlama yapıldığını görüyoruz. Özel Proje Bölgesi ilan edilmiş. Özel Proje Alanları var. Bu yerler ana plan ışığında ve elbette şehrin ihtiyaçları doğrultusunda uygulamaya alınacaktır. 902 sürecini şöyle bir düşünürsek açılan davalar iptal edilen planlar ve sairelerle proje ruhsat aşamasına ancak gelebildi. Yapılaşma sürecine girilmiştir. Yaklaşık 5 yıllık bir gecikme söz konusu oldu. Planlama ve uygulama işi bir süreçtir. Esnek düşünmekte her daim fayda vardır. Yine uygulamalara esas olacak ana plana baktığımızda bazı yerler yüksek yoğunluklu iken bazılarının ise az yoğunluklu kimi yertlerin ticari, rekreasyon, ağaçlandırma, turizm tesis ... gibi özelliklerle renklendirildiğini göreceğiz. Dolayısıyla her alanın konutlaşmasını bekleyemeyiz diye düşünüyorum. Belediye nin gündeme alacağı projeyi ve çizgilerini görüp sonrasında çıkarımlarda bulunmanın daha doğru olacağını değerlendiriyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
16-04-2012, 10:45
Sayın ERY;
Tekkeköy de bahsettiğiniz bölge tarımsal statülü görünmekle birlikte bir dönem özel imar çalışması yapılacağına dair duyumlar alınmıştı. Bu bölge takibimde olmadığından aşama içerisine girdi mi bilemiyorum. Son iki yılda fiyatlar artış gösterdi diyebilirim.
Selamlar

.

ncylmz
16-04-2012, 16:45
İlginiz için teşekkür ederim, İyi Çalışmalar Serhan Bey...

cenk11
16-04-2012, 17:57
MERHABALAR.
Yeni peçenek 1022, 1038, 1042 parseller ile ilgili bilginiz var mı acaba?

emlaksan
16-04-2012, 19:02
Sayın ncylmz;
Selamlar

.

emlaksan
16-04-2012, 19:07
Sayın cenk11;
Merhabalar. Yenipeçenek arazisini yakın takib etmiyorum. Ancak kuzey tarafta Toki nin 3 nolu gecekondu önleme projesi olduğunu biliyorum. Buna ilişkin detayları Toki ye müracaat ederek edinebilirsiniz diye düşünüyorum. Son dönemde fiyatlarda artış olduğunu da duyuyoruz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

cantu06
17-04-2012, 11:06
Sayın cantu06;
Rica ederim. Parselleri not ettim. Telefonda belirttiğim gibi kısa sürede bilgi edinmeye çalışacağım.
Selamlar

.

serhan bey oğulbeydeki parsellere bakacaktınız fırsatınız oldumu acaba.iyi çalışmalar

emlaksan
17-04-2012, 22:25
Sayın cantu06;
Oğulbey deki parseller köyün karşı yakasında ve yanılmıyorsam kadastral vaziyetteler. Bu noktada parsellerin çevresi tarımsal nitelikli alanlar, doğal karakteri korunacak alanlar şeklinde işaretli. Eğer alım noktasındaysanız plansal araştırmasını çok iyi yapmalısınız. Hobi amaçlıysa sorun yok. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

cantu06
18-04-2012, 23:46
Sayın cantu06;
Oğulbey deki parseller köyün karşı yakasında ve yanılmıyorsam kadastral vaziyetteler. Bu noktada parsellerin çevresi tarımsal nitelikli alanlar, doğal karakteri korunacak alanlar şeklinde işaretli. Eğer alım noktasındaysanız plansal araştırmasını çok iyi yapmalısınız. Hobi amaçlıysa sorun yok. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.
serhan bey yazdığım parseller bana aitti sizden fiyatlar hakkında araştırma yapmanızırica etmiştim...

preatoria
20-04-2012, 00:53
MERHABALAR.
Yeni peçenek 1022, 1038, 1042 parseller ile ilgili bilginiz var mı acaba?

yeni peçenekte büyük bir bölgede özel plan ve uygulama çalışması yapılmaktadır kısa süre içerisinde nihayet bulacaktır diye düşünmekteyim emsal değerlerinin oldukça yukarda olduğunu duymuştum.

preatoria
20-04-2012, 00:56
arsa yatırımı yapacakların ihalesi yapılan sincan saraycık kentsel dönüşüm alanında inceleme yapmasını öneririm.

emlaksan
20-04-2012, 08:39
serhan bey yazdığım parseller bana aitti sizden fiyatlar hakkında araştırma yapmanızırica etmiştim...

Sayın cantu06;
Cep telefonunuza konuyla alakadar mesaj gönderdim.
Selamlar

.

895-896 PARSEL
22-04-2012, 12:12
http://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhw9.jpghttp://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhwk.jpghttp://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhws.jpghttp://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhx0.jpghttp://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhx4.jpghttp://f1204.hizliresim.com/w/q/4rhxk.jpg

SELAM ARKADAŞLAR , 902 PARSEL GÜNEYPARK PROJESİNİ ALAN SİNPAŞ GYO NUN TEMEL ATMA TÖRENİ ÖNCESİ İNŞAAT ÇALIŞMALARI BÜYÜK BİR HIZLA DEVAM ETMEKTEDİR..

ZAMAN ZAMAN FORUMDA BU BÖLGE İLE İLGİLİ ARSALARIN YOK PARA ETMEYECEĞİ YOK ŞU OLACAK FELAN TARZINDA SÖYLEMLERE İTİBAR ETMEMENİZİ EN İYİSİ KENDİNİZ SORUP SORUŞTURUN BİZZAT....

O BÖLGEYE GİDEREK ARAŞTIRMA YAPMANIZI TAVSİYE EDERİM.. YANLIZ ARSAMI SATACAM DİYE DEĞİLDE BEN ARSA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DİYEREK GİDİNDE SİZE HANGİ PROJELERİ SÖYLEYECEKLER :yes::yes::yes: HATTA ANKARAYA DENİZ BİLE GETİRECEKLER DERLERSE BİLE ŞAŞIRMAYIN.. ÇÜNKÜ SİNPAŞ GYO NUN SHERATON OTELDE Kİ TANITIM TOPLANTISINA GİTTİM YAPAY GÖLET PRJESİ VAR, İSTANBULSARAYLARI TARZI BİR PROJE DÜŞÜNÜYORLARMIŞ...:yes:
http://f1204.hizliresim.com/w/q/4rjnc.jpg

BEN HAK SAHİBİYİM PARA ETMEYECEKSE EMLAKÇILAR NEDEN TELEFON EDİP ARSANIZI SATMAYI DÜŞÜNÜRMÜSÜNÜZ DİYE SORUYORLAR. ??? ( BİR ÇOK HAK SAHİBİNİN TELEFON İLE ARANDIĞINI BİLİYORUZ. )

( http://www.facebook.com/?sk=welcome#!/groups/895.896.parsel/ ) OLARAK GRUP KURDUK KATILIMLARINIZI BEKLİYORUZ ...

BU ARADA RESİMLER ALINTIDIR .. RESIMLERI ÇEKEN ARKADAŞA TEŞEKKUR EDERİM...

ARKADAŞLAR İNŞAATLAR BAŞLAMAZ FALAN FİLAN DİYENLERE Bİ ARKADAŞDA YAZMIŞ :cool: SİNPAŞ ORADA TAVUK KÜMESİMİ KURUYOR TRİLYONLARCA PARA HARCADI VE HARCAMAYA DEVAM EDİYOR :halay::halay::halay:

preatoria
26-04-2012, 23:24
Sayın Emlaksan,
Dodorga otoban dışı 1473 parsel ile ilgili, gelecek ile ilgili ne beklentiler var , şu anda o civarda fiyatlar yaklaşık ne kadardır, değerli, görüşlerinizi alabilirsem çok sevinirim. İyi Çalışmalar...

yapracık ve dodurga imarı çıkmak üzeredir.

emlaksan
27-04-2012, 07:16
Sayın preatoria;
Paylaşım için teşekkürler. Dodurga da bahsettiğiniz imarı çıkacak alan otoban içerisinde sanırım. Alıntıda zikredilen 1473 parsel otoban dışarısında yer almaktadır. Bu nedenle sormak istedim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

preatoria
27-04-2012, 15:10
Sayın preatoria;
Paylaşım için teşekkürler. Dodurga da bahsettiğiniz imarı çıkacak alan otoban içerisinde sanırım. Alıntıda zikredilen 1473 parsel otoban dışarısında yer almaktadır. Bu nedenle sormak istedim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

otoban dışında yapracık ve dodurga imarı çıkmak üzeredir.

emlaksan
28-04-2012, 05:34
Sorgulayalım
Selamlar

.

foxx
30-04-2012, 09:38
sn emlaksan dogrularsanız bilgi verebilir misiniz buradan? teşekkürler..

emlaksan
30-04-2012, 11:50
Sayın foxx;
Otoban dışının geneline ilişkin bir çalışma bilgisine ulaşamadım. Daha önce Toki nin kısıtlı bir alan için Tarım İl den olumlu görüş aldığına dair bilgi edinmiştim. Buna ilişkin bir çalışma beklenmekteydi. Güneybatı koridorunda Eskişehir yoluna paralel ve alternatif olmak üzere bir kulvar açılması da beklentilerimiz arasındadır. İleriye yönelik çalışmaların etaplar şeklinde olması muhtemeldir. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

nl_nl
30-04-2012, 13:28
slm
sayin form dostlari karatas muhye arazileri icin bir cok onemli bilgilere ulastim bu bilgileri bir yere kadar teyit edebiliyors ama daha fazla gidilmiyo.bir cok bomba gibi haber.ama paylasmak istemiyorum cunku sanki birleriyle polimige girer bir hava yaratmak istemiyorum isin tartisma fikir paylasma amacindan sapmasi hoc bir durum yaratmaz vede yakisik almaz hepimiz uzerimize dusen hassasiyeti gormeliyiz.sadece suna deyinecem,902 parsel oldukca zaman kaybetti zaten sanirim 5 yil kadar geriden geliyo olasi gereken zaten buydu iptaller davalar vesayre vesayre bu prejenin o bolgeye milyonlar harcaniyo mantigina katilmiyorum cunki projeden disari bir adaim atilmayacak sonucta sadece 902 cercevesinde mutlaka bolgedeki arsalar fiyat olarak kendini koruyacaktir artisda olacaktir bunlar normal ama bizim uzerinde durdugumuz sey fiyatin sisirilmesi balonlanmasi yatirimcilarin dikkatli davranmasi yolunda tum dostlara sevgiler

alstat
01-05-2012, 22:50
slm
sayin form dostlari karatas muhye arazileri icin bir cok onemli bilgilere ulastim bu bilgileri bir yere kadar teyit edebiliyors ama daha fazla gidilmiyo.bir cok bomba gibi haber.ama paylasmak istemiyorum cunku sanki birleriyle polimige girer bir hava yaratmak istemiyorum isin tartisma fikir paylasma amacindan sapmasi hoc bir durum yaratmaz vede yakisik almaz hepimiz uzerimize dusen hassasiyeti gormeliyiz.sadece suna deyinecem,902 parsel oldukca zaman kaybetti zaten sanirim 5 yil kadar geriden geliyo olasi gereken zaten buydu iptaller davalar vesayre vesayre bu prejenin o bolgeye milyonlar harcaniyo mantigina katilmiyorum cunki projeden disari bir adaim atilmayacak sonucta sadece 902 cercevesinde mutlaka bolgedeki arsalar fiyat olarak kendini koruyacaktir artisda olacaktir bunlar normal ama bizim uzerinde durdugumuz sey fiyatin sisirilmesi balonlanmasi yatirimcilarin dikkatli davranmasi yolunda tum dostlara sevgiler

sayın nl_nl
bu forum bbir bilgi paylaşım platformudur. Edindiğiniz bilgilleri bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz.

gurbetci006
01-05-2012, 23:21
slm

sayin nl_nl, bildiklerinizi burada paylasmanizi merakla bekliyoruz.

dky
02-05-2012, 10:19
Sn Emlaksan,

Verdiğiniz faydalı bilgiler için teşekkürler. Benim bir sorum olacaktı. Akçalı kooperatifi ile ilgili bilginiz var mı?

ik77
02-05-2012, 15:12
sayın Emlaksan
özveriniz ver sabrınız dolayısıyla tebrik ederim.birkaç arkadaş beraber hareket edip arsa almaya karar verdik ve araştırma içerisine girdik.yenipeçenek 1584 no lu parsel için istenen fiyat 55 60 bi tl arası.713 no lu parsel için 30 35 bin tl arası ve 653 no lu ve 658 no lu parsel için istenen ücret 20 25 tl arası.Bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyacımız var şimdiden teşekkürler.

emlaksan
03-05-2012, 00:41
Sayın dky;
Rica ederim. Akçalı Kooperatifiyle ilgili güncel bilgilere sahip değilim. Dostlarımızdan biriyle yaptığımız sohbet esnasında gelişme olduğu bilgisini paylaşmıştı ancak uzunca bir zaman geçti. Koop yönetimiyle irtibata geçerek güncel durumu sorgulamanızın faydalı olabileceğini düşünüyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
03-05-2012, 00:55
Sayın ik77;
Teşekkür ederim. 1584 parsel 28.600 m² büyüklüğe sahip. Az hissedarlıdır. 713 parsel 5200 m² ve tek tapu şeklindedir. 653 parsel 2900 m² ve az hissedarlıdır. 658 ise 8900 m² büyüklüğe sahip ve tek tapu şeklindedir. Şu an ofis dışında olduğum için yerlerine bakma fırsatım olmadı. Bu noktada bağlı bulunduğu Belediye den planlama açısından sorgu yapmanızı öneriyorum. Hedef ve beklentileriniz açısından değerlendirmeniz uygun olacaktır. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi diliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

gurk
08-05-2012, 17:13
Polatlı Hisarlıkaya bölgesinin gelişimi, imar durumu ve arsa değerleri hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?

emirseyit
08-05-2012, 18:44
Dağ başlarına hemde angaranın bozkırında arsaya ( tarlaya desenize ya) yatırım ha ! Geçti o işler ,geçenlerde bu çayyolunu ümitköyü gezdim de ,oralara bile gidenler niye gitmiş ;beni bırakın kendilerinin dahi anladığından hala emin değilim :)

nl_nl
09-05-2012, 13:51
selam
sayin alstat, gurbetci bilginizi paylasin diyorsunuzda,ankaranin tohumlar koyunun dag kaya arazisine m2 18 lira isteyen emlakci beyler varken buraya ne yazilir bilmemki,ticaret degil bunlarinki katliam herkez dikkat etsin,saygilar

Ufuk Şehirli
09-05-2012, 16:08
tualtuana kullanıcı görüşlerimi payşatıktan uzun bir süre sonra tekrar aranızdayım. Hem yatırımcı hem emlakçı arkadaşlara tekrar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıcam. Herkese hayırlı günler.

emlaksan
10-05-2012, 09:24
Sayın gurk;
Hisarlıkaya bölgesinde daha evvel hazineye ait olan ve ihale yoluyla satılan yerler tercih görmüştü. Köyün diğer tarafları master planda tarımsal statülü görünmektedir. İleriye yönelik ihtiyaçlar dahilinde değişiklik olur mu bilemiyorum. Yine köy yerleşkesinin kuzey, batı ve güney doğusunda yerleşkeye hitaben (küçük ölçekte) konut gelişme alanları tanımlanmış vaziyettedir. Diğer yandan Hisarlıkaya nın Ballıkuyumcu TK bölgelerine yakın sayılabilecek parselleri buralardaki imar çalışması ve ileriye doğru gerçekleşecek konut gelişiminden olumlu etkilenecektir. Yine tanımlanan Üniverste Alanına yakın olan parseller de bu durumu bilenler için tercih nedeni olabilmektedir. Fiyatlar hakkında bu noktada ezbere konuşmak istemiyorum. Çünkü parsel bilgisine sahip değiliz. Sonuç olarak planlı alanlara yakın olan parseller ile imar görecek parseller ve tarımsal statüsünü koruyacak olanlaların fiyatlarının bir olması beklenemez. Bu nedenle eğer size bir parsel önerilmişse yada belli bir parseli hedef yaptıysanız numarası, fiyat ve metraj bilgilerini paylaşabilirseniz sorgulama ve mukayese anlamında inceleme yaparız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

KEMALOTUKEN
10-05-2012, 09:58
Merhabalar,
Eskişehir yolu tarafı
Yapracık ve Çiçektepe mevkiilerinde imarsız tarla almak mantıklımıdır. 2-3 sene için doğru bir yatırımmıdır.

bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ederim.

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Ufuk Şehirli
10-05-2012, 14:25
Merhabalar,
Eskişehir yolu tarafı
Yapracık ve Çiçektepe mevkiilerinde imarsız tarla almak mantıklımıdır. 2-3 sene için doğru bir yatırımmıdır.

bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ederim.

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

Kısaca özetleyecek olursam,
Yapracık ve Çiçektepe arazileri komşudur.Sadece fark bağlı oldukları belediyelerdir. Yapracık Etimesgut a bağlı iken, Çiçektepe Sincan a bağlıdır.
Geçen yılki yazılarıma bakacak olursanız (tualtuana ismiyle) Çiçektepe mevkisi m2/13 tl iken tavsiyelerde bulunmuştum, şuan ise m2/30 tl civarı seyrediyor.
Şahsi fikrim olarak Yapracığın rayicine ulaştığını düşünüyorum, Çiçektepe nin bir adım daha mantıklı olduğu kanaatindeyim.
Saygılar...

gurk
10-05-2012, 16:41
Sayın gurk;
Hisarlıkaya bölgesinde daha evvel hazineye ait olan ve ihale yoluyla satılan yerler tercih görmüştü. Köyün diğer tarafları master planda tarımsal statülü görünmektedir. İleriye yönelik ihtiyaçlar dahilinde değişiklik olur mu bilemiyorum. Yine köy yerleşkesinin kuzey, batı ve güney doğusunda yerleşkeye hitaben (küçük ölçekte) konut gelişme alanları tanımlanmış vaziyettedir. Diğer yandan Hisarlıkaya nın Ballıkuyumcu TK bölgelerine yakın sayılabilecek parselleri buralardaki imar çalışması ve ileriye doğru gerçekleşecek konut gelişiminden olumlu etkilenecektir. Yine tanımlanan Üniverste Alanına yakın olan parseller de bu durumu bilenler için tercih nedeni olabilmektedir. Fiyatlar hakkında bu noktada ezbere konuşmak istemiyorum. Çünkü parsel bilgisine sahip değiliz. Sonuç olarak planlı alanlara yakın olan parseller ile imar görecek parseller ve tarımsal statüsünü koruyacak olanlaların fiyatlarının bir olması beklenemez. Bu nedenle eğer size bir parsel önerilmişse yada belli bir parseli hedef yaptıysanız numarası, fiyat ve metraj bilgilerini paylaşabilirseniz sorgulama ve mukayese anlamında inceleme yaparız. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Sn. emlaksan, ilginiz için teşekkürler.. parsel no 1596, 1613, 1614, 1617 olan, sanırım köyün çok az güney batısına düşen toplamda 47150 metrekare olan 37 hisseli konut yapı kooperatifinde tek hissem var. Şu an sanırım tarla olarak gözüküyor ve koop. başkanı, imarın yakın bir zamanda geçeceğini söyledi. Tabi yaşadığımız yerin Türkiye olduğunu düşünürsek, yakın bir zaman denen zamanın çok ucu açık olduğu aşikardır diye düşünüyorum. Bu parsellerin şu anki ve yakın gelecekteki durumunu ve gerçek değerini nereden öğrenebilirim? Polatlı Belediyesi'ne mi yoksa Büyükşehir'e mi sormalıyım? Hissemi satmak istersem, bunu kooperatif üyeleri içinde mi halletmeliyim (henüz imar geçmediği için) ? Kooperatifin bağlı olduğu Üst birlik koop. ' inin bana bi yardımı (gerçek değeri, hissenin satışı vs .) dokunur mu ? Sizin bu konularda bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.. Tekrar teşekkürler..

JOYEUX
11-05-2012, 14:38
sn Emlaksan
Katkılarınızdan dolayı teşkkür ediyorum.Foruma pek girme imkanımda olmuyor.Yazınızdan sonra bursal yaylabağ ki yerleri satıştan kaldırdım.Konu ile ayrıntılı bilgilerinizide bekliyorum.(bursal yaylabağ 300 m2 lik yerler 960-1054).Saygılar

sahap23
11-05-2012, 21:07
herkese hayırlı akşamlar sayın emlaksan ben 236 m2 bir arsaya pazarlık yaptım ve anlaştım ama tapuda 2 kişiye 20+20 yani toplamda 40 m2 imar ipoteği çıktı tapu sahibinin bu olaydan haberi yok yer için 36 bin tl ye pazarlık yaptık belediyede raiç bedeli 25 bin tl bu imar ipoteğinin alıma satıma arsaya bina yapımına zararı yokmuş ben bu şekilde bu yeri alsam imar ipoteğinin bana ne gibi etkileri olur yada ne yapmak lazım galiba imar ipoteği oradaki arsaların hepsinde varmış 18. madde ile alakalı olarak bazı arsalar başkalarına borçlandırılmış pazarlık yaptığım arsa sahibi bu durumdan dolayı 500 tl indirim yaparım başka birşey yapmam diyor bu ipotekler zaten kalkacakmış diyor

aakc
11-05-2012, 23:09
herkese iyi akşamlar
Ankara temelli organize san böl diğer adı başkent organize sanayi bölgesi diye adı gecen ve 8 adet büyük firmalardan oluşan bir sanayi ilçesi oluşuyor havaalanından demiryolu taşımacılıgına kadar her şeyin olacağı söylenen bir bölge ve gitdim baktım baya geniş bir yer fakat orada malıköy denilen yerde m2 60-70 tl iken anayurt köyü adındaki bir mevki var burada 10-11 tl den yerler var aceba bu bölge hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise orada yatırım yapmayı dşünüyorum bahsi olan yere (malıköye ) arası 2-4 km mesafede görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

emlaksan
12-05-2012, 11:32
Sn. emlaksan, ilginiz için teşekkürler.. parsel no 1596, 1613, 1614, 1617 olan, sanırım köyün çok az güney batısına düşen toplamda 47150 metrekare olan 37 hisseli konut yapı kooperatifinde tek hissem var. Şu an sanırım tarla olarak gözüküyor ve koop. başkanı, imarın yakın bir zamanda geçeceğini söyledi. Tabi yaşadığımız yerin Türkiye olduğunu düşünürsek, yakın bir zaman denen zamanın çok ucu açık olduğu aşikardır diye düşünüyorum. Bu parsellerin şu anki ve yakın gelecekteki durumunu ve gerçek değerini nereden öğrenebilirim? Polatlı Belediyesi'ne mi yoksa Büyükşehir'e mi sormalıyım? Hissemi satmak istersem, bunu kooperatif üyeleri içinde mi halletmeliyim (henüz imar geçmediği için) ? Kooperatifin bağlı olduğu Üst birlik koop. ' inin bana bi yardımı (gerçek değeri, hissenin satışı vs .) dokunur mu ? Sizin bu konularda bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.. Tekrar teşekkürler..

Sayın gurk;
Rica ederim. Hisarlıkaya 1596 parsel toplamda 19.300 m² dir. 1613 parsel 3.900 m² 1614 parsel 11.900 m² dir. Son olarak 1617 parselin büyüklüğü ise 12.050 m² dir. Her biri tek tapu şeklindedir. Kooperatif Yönetimine imarın yakın bir zamanda gerçekleşmesiyle ilgili düşüncelerinin dayanağını sorarak bilgi edinmenizde fayda var. Bildiğim kadarıyla Hisarlıkaya bölgesinde kurulu bir çok kooperatif mevcut. Bu kooperatiflerden de görüş alabilirsiniz. Daha evvel hazineye ait olan ancak sonrasında ihale usulü ile satılan parseller üzerinde Toki de uygulama yapabilir. Dolayısıyla bu konunun göz önünde bulundurulması yararlı olabilir. Değerleme mevzusunda piyasayı gözlemlemek ve son dönemde alım satım olan parsellerde gerçekleşen fiyatların tespid edilmesi sizi doğru sonuçlara ulaştıracaktır diye düşünüyorum. Son olarak hissenizi satabilirsiniz. Usül hakkında Kooperatifinizden bilgi almanız yerinde olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.

emlaksan
12-05-2012, 11:41
Sayın JOYEUX;
Yaylabağ da bahsettiğiniz parseller hakkında henüz bir gelişme bilgisi edinemedim. Yaylabağ Projesi başladığında çevresinde genel bir kıymetlenme yaşanması ihtimaller dahilindedir. Aralıklarla sorgulama yapacağım. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
12-05-2012, 11:47
Sayın sahap23;
Bu konu hakkında telefonla görüşelim. Bana .532 5544294 den ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
12-05-2012, 11:50
Sayın aakc;
Malıköy ile Anayurt un arazileri arasındaki fark öncelikle Malıköy ün planlı Anayurt un ise plansız ve tarımsal statülü olmasından kaynaklanmaktadır.
Selamlar

.

bumerangx
12-05-2012, 15:47
Merhaba ;

Forumunuza yeni katıldım.Hepinize selamlar. Sormak istediğim bir konu var.Arsa yatırımı yapmak istiyorum.Bir arkadaşım aşağıdaki arsaları önerdi. 2-4 yıl bir beklentim yok. Sizce fiyatlar uygun mu ? Getirisi ne olur ? İmar açısından sıkıntı var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yenimahhalle Anteks 60138/3 parsel 704 m2-tek tapu-sanayi imarlı : 185.000 TL

Yenimahhalle Yuva 3070 imarsız -1500 m2 -hisseli tapu : 90.000 TL

ahmetrauf
13-05-2012, 14:04
Kısaca özetleyecek olursam,
Yapracık ve Çiçektepe arazileri komşudur.Sadece fark bağlı oldukları belediyelerdir. Yapracık Etimesgut a bağlı iken, Çiçektepe Sincan a bağlıdır.
Geçen yılki yazılarıma bakacak olursanız (tualtuana ismiyle) Çiçektepe mevkisi m2/13 tl iken tavsiyelerde bulunmuştum, şuan ise m2/30 tl civarı seyrediyor.
Şahsi fikrim olarak Yapracığın rayicine ulaştığını düşünüyorum, Çiçektepe nin bir adım daha mantıklı olduğu kanaatindeyim.
Saygılar...

sevgili magnet

eğer sincan çiçektepe köyünden alırsan
komşu oluruz

villanın bahçesinde
birlikte seans yaparız

şu anda oralarda 1 dönüm 50 milyar civarında
ama sanırım seneye 100 - 250 milyar aralığı olacaktır

saygılarımla Last edited by semerkandi; 02-05-2006 at 12:42.

6 yıldır pirim yapmamış.

emlaksan
14-05-2012, 13:17
Sayın bumerangx;
Anteks bölgesinde bir revizyon varmış sanırım. Bu konuyu araştırmanızı öneriyorum öncelikle. Fiyatlar konusunda ise o bölgede emlakçılık yapan bir dostumuzu aradım. Pazarlık yapılmasında fayda var dedi. Her iki yer içinde. Kendi araştırmanızı yapmayı ihmal etmeyiniz.
Selamlar

.

Ufuk Şehirli
14-05-2012, 13:19
herkese iyi akşamlar
Ankara temelli organize san böl diğer adı başkent organize sanayi bölgesi diye adı gecen ve 8 adet büyük firmalardan oluşan bir sanayi ilçesi oluşuyor havaalanından demiryolu taşımacılıgına kadar her şeyin olacağı söylenen bir bölge ve gitdim baktım baya geniş bir yer fakat orada malıköy denilen yerde m2 60-70 tl iken anayurt köyü adındaki bir mevki var burada 10-11 tl den yerler var aceba bu bölge hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise orada yatırım yapmayı dşünüyorum bahsi olan yere (malıköye ) arası 2-4 km mesafede görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Malıköy arazisi m2/20 tl ile m2/40 tl arasında yer bulunabiliyor... Anayurt ta ise söylediğiniz rakamlar mevcut.Hatta daha uygun fiyata da bulunabilir. Fakat Anayurt şuan için organizenin ilerleyeceği bölge olarak görünmüyor. Anayurttan ziyade sanayileşme yönü olarak Ayaş Tekke köyü görünmekte. Burada ise m2/5 tl civarı yer bulmak mümkün. Saygılar...

emlaksan
14-05-2012, 13:22
Düşünceler;
Mücavir alan içerisinde tanımlanmış topraklar üzerinde ileriye yönelik prim beklentisi var ise bu ancak o toprak parçası üzerinde planlama (master) mevcutsa kısa-orta vade içerisinde gerçekleşecektir diye düşünüyorum. Aksi halde ~ 10 yıllık periyotlarda ve belli ölçülerle genel bir değerlenme beklenmelidir.
Selamlar

.

Ufuk Şehirli
14-05-2012, 13:31
Merhaba ;

Forumunuza yeni katıldım.Hepinize selamlar. Sormak istediğim bir konu var.Arsa yatırımı yapmak istiyorum.Bir arkadaşım aşağıdaki arsaları önerdi. 2-4 yıl bir beklentim yok. Sizce fiyatlar uygun mu ? Getirisi ne olur ? İmar açısından sıkıntı var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yenimahhalle Anteks 60138/3 parsel 704 m2-tek tapu-sanayi imarlı : 185.000 TL

Yenimahhalle Yuva 3070 imarsız -1500 m2 -hisseli tapu : 90.000 TL

Öncelikle Anteks diye anılan bölgede şuan için yapı ruhsatı verilmiyor. bu nedenle alım neredeyse durmuş durumda. Fakat Tahmini 6-12 ay sonrasını baz alacak olursanız mantıklı bir yatırım olacağı kanaatindeyim. Fiyat makul görünüyor alım yapabilirsiniz tavsiyesindeyim.

Yuva ya gelince zaten piyasa fiyatı verilmiş size.Açıkçası fazla satılık kalmayan bir bölge olsa yer kalmadı diye piyaca raicinden yatırım yapılabilir. Fakat piyasada hala bu bölgede satılık var. O nedenle alımınız için sunduğunuz iki alternatiften Anteks birkaç adım daha önde görünüyor.
Saygılar

gurk
14-05-2012, 16:11
Sayın gurk;
Rica ederim. Hisarlıkaya 1596 parsel toplamda 19.300 m² dir. 1613 parsel 3.900 m² 1614 parsel 11.900 m² dir. Son olarak 1617 parselin büyüklüğü ise 12.050 m² dir. Her biri tek tapu şeklindedir. Kooperatif Yönetimine imarın yakın bir zamanda gerçekleşmesiyle ilgili düşüncelerinin dayanağını sorarak bilgi edinmenizde fayda var. Bildiğim kadarıyla Hisarlıkaya bölgesinde kurulu bir çok kooperatif mevcut. Bu kooperatiflerden de görüş alabilirsiniz. Daha evvel hazineye ait olan ancak sonrasında ihale usulü ile satılan parseller üzerinde Toki de uygulama yapabilir. Dolayısıyla bu konunun göz önünde bulundurulması yararlı olabilir. Değerleme mevzusunda piyasayı gözlemlemek ve son dönemde alım satım olan parsellerde gerçekleşen fiyatların tespid edilmesi sizi doğru sonuçlara ulaştıracaktır diye düşünüyorum. Son olarak hissenizi satabilirsiniz. Usül hakkında Kooperatifinizden bilgi almanız yerinde olacaktır. Sağlık ve bol kazançlar diliyorum.
Selamlar

.

Sn. emlaksan, bu bölgede internetteki ilanlardan takip ettiğim kadarıyla sanırım konumuna göre, m2 si 15-20 TL lerden m2 si 30-35 TL ye kadar satışa çıkarılmış arsalar (tarla) var.. Genelde 10-20-30 dönüm gibi yüksek miktarlarda ilanlar verilmiş.. Satılıp satılmadığını takip etmek ve bilmek zor kendi adıma.. Ama aşağı yukarı belli fiyatlarda bir piyasa oluşmuş bu bölgede. Dediğiniz gibi koop. yönetimiyle arsanın imar geçme zamanını da kesin öğrendikten sonra ona göre bir strateji geliştirmek en doğrusu.. İlginiz için tekrar teşekkürler.

emlaksan
15-05-2012, 02:39
Sayın gurk;
Çıkarımınıza samimiyetyle katılıyorum. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi dilerim.
Selamlar

.

Ufuk Şehirli
15-05-2012, 12:16
Arkadaşlar çevremdeki birçok kişinin 20.000 - 30.000 tl arası yatırımlık yer aradığının ve fikir istediğinin farkındayım. Öncelikle bu miktarlarla kısa vadede çok yüksek kazançlar elde etmek herzaman için mümkün değil. Bu nedenle ya elinizdeki rakamı büyütmek ya da vadeyi uzatmak gerekmekte. Yatırımın en fazla yapıldığı Eskişehir yolu istikametinde rayiçler epey yükseldi, bu nedenle farklı alternatifler değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Örneğin kısa vadede tatminkar kar bekleyenlerin yakacık - susuz - ovacık- bağlum -pursaklar gibi bölgeleri, orta ve uzun vadede daha yüksek kar bekleyenlerin ise şuan fiyatların makul olduğu Çubuk ve bazı köyleri ile , bir alternatif olarak da inşaatı devam eden Kırıkkale deki FiYapı nın yakınındaki imarlı parsellere yönelmesini tavsiye ediyorum.
Saygılar...

selam_
15-05-2012, 14:49
Sn. Ufuk Şehirli;

Elvan hakkındaki görüşünüz nedir? Toptancı hali ve Aşti projeleri vardı oralarda,. Son durum hakkında bilginiz var mı. Sizin vasıtanızla bir arsa almıştım orda.

İyi çalışmalar.

Ufuk Şehirli
17-05-2012, 10:41
Sn. Ufuk Şehirli;

Elvan hakkındaki görüşünüz nedir? Toptancı hali ve Aşti projeleri vardı oralarda,. Son durum hakkında bilginiz var mı. Sizin vasıtanızla bir arsa almıştım orda.

İyi çalışmalar.

Elvanla ilgili artık son demler yaşanıyor diyebilirim. Yani değer kazanma durumu bu sene sonunda kendini göstermeye başlayacaktır. Batı terminali ve Toptancı hali projesi hala geçerli ve onaylı. Tahmini olarak 1 yıl sonunda orada bir çalışma olacağını düşünüyorum. Yolların açılması ya da elektrik hatlarının yer altına çekilmesi bile oraya bir canlılık katacak ve fiyatları bir anda artıracaktır. Elvanla ilgili değer artışının ve beklentilerin karşılanma sürecinin 1-4 yıl arası olacağını düşünüyorum.. Saygılar..

abidin
18-05-2012, 08:25
Sevgili forumdaşlar,

Kentsel Dönüşüm Yasasının; Ankara üzerindeki etkisinin ne olacağını bilen var mı?

Benim gibi bilmeyenleri bilgilendirmenizi istirham ederim :D

Saygılarımla

emlaksan
18-05-2012, 14:31
Sevgili abidin;
Amaçlanan Kentsel Gelişim ve Dönüşüm süreçlerinin sekteye uğramasını engellemek olsa gerek. Kısaca :)
Selamlar

.

kemal658
18-05-2012, 17:10
Sayın Ufuk Şehirli,

Bağlumda fiyatlar nerelerdedir, özellikle ne tarafları önerirsiniz. Sizce ne kadar gelecek vaad eder. Kısa vade derken tahmini bir süre verebilirmisiniz.

Saray bölgesi hakkında yorumlarınız ne olur.

Son olarak siz olsanız kirada oturmak yerine ev alıp oturmayı mı yeğlersiniz, yoksa kirada oturmaya devam edip yerine kısa vadede gelecek vaad eden bir bölgeden arsa almayı mı yeğlersiniz.

Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

İyi günler.

Arkadaşlar çevremdeki birçok kişinin 20.000 - 30.000 tl arası yatırımlık yer aradığının ve fikir istediğinin farkındayım. Öncelikle bu miktarlarla kısa vadede çok yüksek kazançlar elde etmek herzaman için mümkün değil. Bu nedenle ya elinizdeki rakamı büyütmek ya da vadeyi uzatmak gerekmekte. Yatırımın en fazla yapıldığı Eskişehir yolu istikametinde rayiçler epey yükseldi, bu nedenle farklı alternatifler değerlendirilmeli diye düşünüyorum. Örneğin kısa vadede tatminkar kar bekleyenlerin yakacık - susuz - ovacık- bağlum -pursaklar gibi bölgeleri, orta ve uzun vadede daha yüksek kar bekleyenlerin ise şuan fiyatların makul olduğu Çubuk ve bazı köyleri ile , bir alternatif olarak da inşaatı devam eden Kırıkkale deki FiYapı nın yakınındaki imarlı parsellere yönelmesini tavsiye ediyorum.
Saygılar...

alstat
20-05-2012, 12:49
selam
sayin alstat, gurbetci bilginizi paylasin diyorsunuzda,ankaranin tohumlar koyunun dag kaya arazisine m2 18 lira isteyen emlakci beyler varken buraya ne yazilir bilmemki,ticaret degil bunlarinki katliam herkez dikkat etsin,saygilar

bilgilerinizi paylaşırsanız dikkatli olmamız adına büyük fayda sağlar...

Ufuk Şehirli
22-05-2012, 13:34
Sayın kemal658 ;
Bağlum şuan imar tadilatı çerçevesinde mutlu sona yaklaşmış görünüyor.Yıl sonuna kadar onaylanması bekleniyor. Hmin=8 ve Hmax=13 kat olarak düzenlenen tadilatta E: 2.00 olarak büyük çoğunluk dikkat çekmekte. Daire satış rakamları ise 150.000 tl den başlayarak düşünülmekte. Kısacası 180 m2 ye ortalama 1 daire düşer ki şuanda m2/150 ile 250 tl arası rakamlar hesap ettiğinizde 180m2 X 200tl = 36000 tl ile 1 dairelik yatırım yapmış olursunuz..

Sarayda bu bölgeye paralel olarak değer kazanmakta..

Son sorunuza gelince, şahsi fikrim yatırımdan yana.. Yukarıda verdiğim örnek gibi 1 daire fiyatına 2 hisse aldığınızı ve ortalama 3 yıl sonunda 2 daire sahibi olduğunuzu varsayın ve şuanki kira bedelini 3 yıl ile çarparak kazançtan düşün :) Tekrar söylüyorum elbette bunlar şahsi fikrim ve buradaki amaç sadece fikir paylaşımı. Kişilerin istek beklenti ve düşünceleri değişebilir.
Saygılar ...

Sayın Ufuk Şehirli,

Bağlumda fiyatlar nerelerdedir, özellikle ne tarafları önerirsiniz. Sizce ne kadar gelecek vaad eder. Kısa vade derken tahmini bir süre verebilirmisiniz.

Saray bölgesi hakkında yorumlarınız ne olur.

Son olarak siz olsanız kirada oturmak yerine ev alıp oturmayı mı yeğlersiniz, yoksa kirada oturmaya devam edip yerine kısa vadede gelecek vaad eden bir bölgeden arsa almayı mı yeğlersiniz.

Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkürler.

İyi günler.

Damgacı Abi
22-05-2012, 17:50
Ankara'da arsası olan hayırsızlar, domates fasulye patlıcan çilek ekecem. 300- 500 m2 bi yer ayarlayın ya, ucuz olsun
fazla da uzak olmasın. altında kalmayız veririz 3-5 neyse bedeli .

57.ALAY DİRİL
25-05-2012, 21:15
sayın emlaksan bılkent 3 dorukevler cıvarı bır arsa 360 m bunun mantıklı bır yatırım olup olmayacagı konusunda yardımınızı beklıyorum..185.000 tl lık bır malıyetı olacak bana.. ılerısı ıcın bır perspektıf cızebılır mısınız

emirseyit
25-05-2012, 21:54
Ya bu topik hala mı açık :) Ankara da arsa filan biteli on seneyi geçti ,hala arsa arayan saf kardeşlerim arsa alıyorum derken ayvayı yemeyin de.

emlaksan
26-05-2012, 05:45
Sayın Damgacı Abi;
Sizce uzak sayılmaz ise Elmadağ çıkışı sağ ve sol yönlerde uygun fiyatlı, master plan dahilinde renklendirilmiş (yani ileriye yönelik uygulamaya alınacak) bölgelerde hobi hedefli ama aynı anda yatırım amaçlı tarla-arsa alabilirsiniz diye düşünüyorum. Nacizane.
Selamlar

.

emlaksan
26-05-2012, 05:48
Sayın 57.ALAY DİRİL;
Lütfen ada-parsel bilgisi iletir misiniz? Planlama durumunu görerek doğru çıkarımda bulunabilmek için.
Selamlar

.

emlaksan
26-05-2012, 06:04
Sayın emirseyit;
Düşünelim. Sizce 40-50 bin TL yatırarak emsali minimum 1,20 gerçekleşecek bir alandan (Örn. Dodurga MİA) 500-600 m² tarla-arsa alarak ~ 5-10 yıl vade içerisinde - muhtemelen ek bir borç altına girmeden - daire getirisi hedeflemek mantıklı değil midir? Bahsettiğim alana en yakın yapılaşmış konut sahasında bir adet dairenin fiyatı ~ 400 bin civarlarındayken bunu bir şans olarak değerlendiririm diye düşünüyorum. Dikkat edin lütfen bu sadece bir örnektir ve kolayca çoğaltılabilir :)
Selamlar

.

omergoktas1985
26-05-2012, 09:20
Arkadaşlar forumda gerçekten bu işin duayenleri var ama acizana bende fikrimi sunmak istiyorum ankarada mücavir alan sınırları genişlicek arkadaşlar gölbaşından tutun kulu makasa kadar yolun sagı ve yolun solu nereden ne alabiliyorsanız almalısınız.çünkü ankarada tek kalan yer gölbaşı ve köyleri vede çok büyük yatırımlar projeler var.isterseniz bi arastırın ankaradan 45,50 km sonra tarlalar 5tl civarında çok ucuz ve büyük tarlalar.araştırmanızı tavsiye ederim saygılar sunarım...

57.ALAY DİRİL
26-05-2012, 15:34
28086 ada ve 9 parsel özellikle fiyat ve ileri için 2-3 yıllık perspektifde pirim potansiyeli
teşekkür sayın emlaksan

emlaksan
27-05-2012, 06:05
Sayın 57.ALAY DİRİL;
Hafta içerisinde yeri inceleyip bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar

.

zaferion
27-05-2012, 12:20
merhaba sayın emlaksan
150 000 tl ye 5 sene içinde villa yapıp güvenle oturulabilecek villa arsası için nereleri öneririrsiniz. (min 700 m2 civarı)
birde aynı rakamlara 5-10 sene için yatırım arsası önerileriniz varmıdır.
teşekkür ederim.

jtucker
27-05-2012, 16:07
Sayın emlaksan;
Sizin de büyük yardımlarınızla istediğimiz bölgeden bir arkadaş grubu olarak alımı gerçekleştirdik. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.
İyi çalışmalar.

nl_nl
27-05-2012, 21:08
mrhb
sayin form dostlari yaylabag toplu konut projesinin ozel cevre kurumunun yetkisinde kalan kisminin yarin pazartesi itibariyla bir ay askiya cikacagi duyumu aldim yaylabag icin cok onemli bir gelisme ayrica bu senenin son aylarina genel olarak alt yapi temellerinin atilmasini dusunduklarini en yetkili agizdan bizzat kendim duydum umarim bir aksama olmaz cunku artik uyeler icraaat bekliyo sanirim sona yaklastik herkeze bol sanslar dilerim

dky
27-05-2012, 23:16
Merhabalar,

Anadolu Bulvarı üzerinde ilerledikten sonra Memlik Mah. ile Sarıbeyler arasında kalan tarlalar hakkında bilgisi tavsiyesi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.

emlaksan
28-05-2012, 05:59
Sayın dky;
Master plan açısından değerlendirdiğimizde Sarıbeyler in çevresi tarımsal nitelikli alanlar kapsamında. Eğer bir sürpriz yaşanmassa durumunu koruyacak gibi görünüyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

wiox
28-05-2012, 13:31
meraba aranızda yeniyim benim sormak istediğim ballıkuyumcu göller mevkii yatırım için nasıl bir yer?

erkec
28-05-2012, 23:39
Sayın dky;
Master plan açısından değerlendirdiğimizde Sarıbeyler in çevresi tarımsal nitelikli alanlar kapsamında. Eğer bir sürpriz yaşanmassa durumunu koruyacak gibi görünüyor. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Memlik de tarımsal nitelikli alanlar kapsamında mıdır?

emlaksan
29-05-2012, 13:40
Sayın erkec;
Memlik köy yerleşkesinin güney ve kuzey uçları mevcut alanın konut gelişimine yönelik öneri almış. Doğusunda ise turizm tesis alanı ve rekreasyon alanı yer alıyor. Batısı tarımsal statülüdür. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
29-05-2012, 13:41
Sayın wiox;
Belli bir parsel var mı?
Selamlar

.

Damgacı Abi
29-05-2012, 13:49
Emlaksan kardeşim, topik okuyucularına ettiğin yardımlar Allah katında da karşına çıksın

emlaksan
29-05-2012, 14:10
Sayın Damgacı Abi;
Sözünüz üzerine söz bulamadım. Keşke layık olabilsek. Teşekkür ederim.
Selam ve Saygılarımla

.

wiox
29-05-2012, 14:32
sayın emlaksan 76 parsel

tilsimonline
29-05-2012, 15:16
sayın Emlaksan ;
Beynam ormanları ile konya yolu arasında kalan racon tepe civarı 1500 m2 lik imarlı arsalar var,
Etraflarında hobi bahçesi adı altında satılan parsellerden farkı,
bu bölge için ortalama fiyat ve geleceği için düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim teşekkürler.

carpediems
29-05-2012, 22:53
Merhaba. Mühye 516 parselde 1 dönümlük arsam var. Arsa hakkında orman arazisi olduğu konusunda duyum aldım.
1-Bu doğrumudur
2-Doğru ise ne kazandırır ne kaybettirir.
3-Ne Tavsiye edersiniz.
4-Ortalama bir fiyat tahmininiz varmıdır.
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.

wiox
30-05-2012, 11:42
sayın emlaksan ballıkuyumcu göller mevkii parsel no:76 yatırım için nasıl bir yer? teşekkürler şimdiden

edirne
30-05-2012, 23:43
sayın emlaksan izale i şuyu davası açma süresi varmıdır
yaklasık 5 yıl önce hisseli bir arsa aldım ilerki dönemde aleyhime bir durum meydana gelebilirmi haberim olmadan v.s
hisseli arazi almakla hatamı yaptım bilgi verebilirmisin bu davalar hakkında.
teşekkürler

emlaksan
31-05-2012, 18:46
Sayın wiox;
Ballıkuyumcu 76 parsel üzerinde yol planlandığını zannediyorum. Bunu bir sorun olarak algılamayınız. Toki den görüş almanızı önereceğim. Parsel in toplam metrajı 28.250 dir ve 20-25 hissedarlıdır diyebiliriz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

wiox
01-06-2012, 09:25
emlaksan karataş 245 parsel hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim ballıkuyumcu 76 ve karataş 245 parselden hangisi yatırım için daha uygun olur.şimdiden çok teşekkürler

carpediems
01-06-2012, 15:30
Merhaba. Mühye 516 parselde 1 dönümlük arsam var. Arsa hakkında orman arazisi olduğu konusunda duyum aldım.
1-Bu doğrumudur
2-Doğru ise ne kazandırır ne kaybettirir.
3-Ne Tavsiye edersiniz.
4-Ortalama bir fiyat tahmininiz varmıdır.
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.

arkadaşlar sorularıma yanıt verebilecek birisi varmıdır aceba.

tokgönül
01-06-2012, 19:06
arkadaşlar sorularıma yanıt verebilecek birisi varmıdır aceba.

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-muhyede-satilik-arsa-emniyet-gn-md-personelinden-88191861/detay
tesadüfen gördüm.hiçolmazsa bir sorunuza biraz cevap olur :)

emlaksan
02-06-2012, 01:00
Sayın carpediems;
Planlama sahalarının içerisinde konut ticaret sosyal spor park okul cami vb. alanlar yer alır. Farzı misal 516 okul yada park olarak planlansa dahi bu parselin heba olacağını göstermez. Ancak yer hali hazırda orman ise ilgili kurumlara danışmanız yararlı olabilir. Son dönemde Mühye de fiyatların tırmandığını biliyorum ancak bölge yakın takibimde olmadığından net bir şey söyleyemiyorum. Sayın tokgönül ün paylaştığı linkte fiyat belli bir noktaya gelmiş gibi görünüyor. Bu diğer satılıkların fiyatlarıyla mukayese edilmek şartıyla bir ölçü olabilir.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
02-06-2012, 01:33
sayın emlaksan izale i şuyu davası açma süresi varmıdır
yaklasık 5 yıl önce hisseli bir arsa aldım ilerki dönemde aleyhime bir durum meydana gelebilirmi haberim olmadan v.s
hisseli arazi almakla hatamı yaptım bilgi verebilirmisin bu davalar hakkında.
teşekkürler

Sayın edirne;
Bildiğim kadarıyla İzaley-i Şuyu davalarının süresi yok. Yani bir parselde ortaklık devam ettiği sürece hissedarlardan her hangi biri diğer paydaşlara izaleyi şuyu davası açarak hissemi satın alın yada hisselerinizi satın diyebilir. Bu noktada bu davayı açacak kişilerin davaya sadece hissedarların değil 3.şahısların da müdahil olabileceklerini bilmeleri gerekir. Bu çok önemlidir. Diğer hisseleri alayım derken hissesinden olan kişiler gördüm. Bu sebeple hisseli alımlar konusunda çok dikkatliyiz ve çözümler üretmeye varsa riskleri sıfırlamaya gayret ediyoruz. Sorunuzun diğer kısmına dönersek haberiniz olmadan yerin satılması kolay değil. Çünkü hem iletişim kolaylaştı hem de yanılmıyorsam Türkiye nin 5 büyük gazetesinde yayınlanıyor ilanlar. Ulaşılması güç bir durumdaysanız ona bir şey diyemem. Böyle bir risk algılıyorsanız dikkatli olmanızda fayda var. Kontrol anlamında. Hisseli arazi almak konusunda hata mı yaptım demişsiniz. Bence hatalı değil. Çünkü orta gelirli yatırımcı yüksek yoğunluklu alanlarda daire getirisi hedefiyle ancak hisseli yer alabilecektir. Başka bir şansı var mı? Güçlü yatırımcı ise tek tapuları yeğleyecektir. Bu sebeple az da olsa bu riski almaya değer diye düşünüyorum. Çözüm var mı? Var elbette. Grup alımları yada kooperatifler örneğin. Böylelikle 30 dönümlük bir tarlanın 10 yada 15 dönümünü grup kurarak aldığınızda bu kez parselde siz de bir güç haline gelirsiniz. Birlikten güç doğar ifade etmek istediğim bu dur. Ve izninizle bir hukukçuya danışmanızı önererek konuyu bağlamak istiyorum.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
02-06-2012, 01:47
Sayın wiox;
İki yatırım arasında hangisinin doğru olacağına ilişkin kararı ancak siz verebilirsiniz. Çünkü bu soruya yanıt verebilmem için yatırım hedefiniz, ondan ne beklediğiniz, önerilen fiyatlar, hisse alacağınıza göre parsel paydaş yapısının incelenerek ileride şufa hakkı yada izaley-i şuyu davalarına konu olacak riskler taşıyıp taşımadığının tespiti gibi ince cevaplara ihtiyacım var. Tabloya şöyle bir baktığımda her iki bölgeninde kendine göre avantajları olduğunu söyleyebiliyorum. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

carpediems
02-06-2012, 09:33
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-muhyede-satilik-arsa-emniyet-gn-md-personelinden-88191861/detay
tesadüfen gördüm.hiçolmazsa bir sorunuza biraz cevap olur :)

çok teşekkür ederim ilginize. iyi günler

carpediems
02-06-2012, 09:34
Sayın carpediems;
Planlama sahalarının içerisinde konut ticaret sosyal spor park okul cami vb. alanlar yer alır. Farzı misal 516 okul yada park olarak planlansa dahi bu parselin heba olacağını göstermez. Ancak yer hali hazırda orman ise ilgili kurumlara danışmanız yararlı olabilir. Son dönemde Mühye de fiyatların tırmandığını biliyorum ancak bölge yakın takibimde olmadığından net bir şey söyleyemiyorum. Sayın tokgönül ün paylaştığı linkte fiyat belli bir noktaya gelmiş gibi görünüyor. Bu diğer satılıkların fiyatlarıyla mukayese edilmek şartıyla bir ölçü olabilir.
Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

çok teşekkür ediyorum ilginizden dolayı. iyi çalışmalar.

edirne
02-06-2012, 22:51
teşekkürler sn emlaksan

57.ALAY DİRİL
03-06-2012, 15:19
Sayın 57.ALAY DİRİL;
Lütfen ada-parsel bilgisi iletir misiniz? Planlama durumunu görerek doğru çıkarımda bulunabilmek için.
Selamlar

.

bekliyorum

emlaksan
03-06-2012, 22:16
bekliyorum

Sayın 57.ALAY DİRİL;
Bilgiye henüz ulaşamadım. Pafta bekliyorum. Geldiğinde ivedi paylaşımda bulunacağım.
Selamlar

.

emlaksan
03-06-2012, 22:18
çok teşekkür ediyorum ilginizden dolayı. iyi çalışmalar.

teşekkürler sn emlaksan

Selamlar

.

57.ALAY DİRİL
03-06-2012, 23:05
ivedilikle teşekkür ...esasında ben unuttunuz zannettim ...:)

Ufuk Şehirli
04-06-2012, 11:40
Sevgili forum dostları,
Susuz belören mevkii için çıkan emsale itiraz neticesinde bu bölge TOKİ planı içerisine dahil edilmek üzere görüşmelerin sürdüğü duyumunu aldım. Önümüzdeki yakın süreçte fiyatların hızla artacağını düşündüğüm bu bölgede şuan fiyatlar m2/50-60 tl arasında. Mantıklı bir yatırım olarak gördüğümü söyleyebilirim. Gelişmelerle ilgili mutlaka haberdar edeceğim.

Ayrıca öğleden sonra Kırıkkale FİYAPI nın çevresini gezmek üzere çıkacağım m2/25 tl civarı olan bu bölge ile ilgili düşüncelerimi en kısa zamanda paylaşacağım. Herkese kolay gelsin. iyi kazançlar...
Saygılar...

hayrettin
04-06-2012, 23:31
Sevgili forum dostları,
Susuz belören mevkii için çıkan emsale itiraz neticesinde bu bölge TOKİ planı içerisine dahil edilmek üzere görüşmelerin sürdüğü duyumunu aldım. Önümüzdeki yakın süreçte fiyatların hızla artacağını düşündüğüm bu bölgede şuan fiyatlar m2/50-60 tl arasında. Mantıklı bir yatırım olarak gördüğümü söyleyebilirim. Gelişmelerle ilgili mutlaka haberdar edeceğim.

Ayrıca öğleden sonra Kırıkkale FİYAPI nın çevresini gezmek üzere çıkacağım m2/25 tl civarı olan bu bölge ile ilgili düşüncelerimi en kısa zamanda paylaşacağım. Herkese kolay gelsin. iyi kazançlar...
Saygılar...

Sayın Ufuk Şehirli, merhaba,

Susuz belören mevkiindeki emsal öngörünüz nedir acaba? Çok katlı olacak sanırım.

Kolay gele...

Ufuk Şehirli
05-06-2012, 13:30
Sayın Ufuk Şehirli, merhaba,

Susuz belören mevkiindeki emsal öngörünüz nedir acaba? Çok katlı olacak sanırım.

Kolay gele...

Sayın Hayrettin bey ;
Belören mevkii ilk olarak 0,25 olarak geçti itirazlar neticesi E:0,40 a yükseltti. Şuan halihazırda 0.40 gözükmekte fakat , yine bir itiraz gerçekleşti ve E:1.40 olarak görüşüldüğünü ,nihai karar ile E:1.00 olarak kalacağını düşünüyorum. (Zaten 0.40 kaldığı durumda da Hmax=serbest olduğundan dolayı her durumda karlı bir bölge.) TOKİ görüşmeleri ne olur şuan için bilemem ama E:1.00 altında olmayacağına inanıyorum . İlerleyen günlerde şuan m2/50 tl olan fiyatların hızlı biçimde m2/100 üzerine çıkacağını düşünüyorum.
Saygılar.

asil olçun
05-06-2012, 21:03
sayın , ufuk şehirli kırıkkale geziniz nasıl geçti ? fi yapının bulunduğu mevkinin ismi nedir ? bu araştırmayla ilğili görüşlerinizi bekliyoruz.

MustafaKorhan
06-06-2012, 11:36
Herkese merhaba,

Karataş köyü Dolaykuzey mevkii 1449 nolu parselde 200 m2 bir arsamız mevcut. Bu parsel ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? Yani ne kadara gidiyor m2si şu anda veya satmayıp beklemek mi daha iyi olacak? Bir de çok ortaklı bir yer galiba toplam parsel alanı 35980 m2 olarak gözüküyor ancak hisse oranı 800/143920 olarak yazılmış. Şimdiden teşekkürler..

emlaksan
06-06-2012, 14:59
Sayın MustafaKorhan;
Bu bölgeyle ilgili ileriye yönelik plan çalışmasını beklemenizi öneriyorum. Parsel plan içine alınsın yada alınmasın her halukarda bölgede yapılacak bir uygulama yakın çevresine ve sahip olduğunuz parsele olumlu etki edecektir. Mühye, Karataş, Yakupabdal gibi Çankaya köyleri güzide alanlardır. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

hayrettin
06-06-2012, 16:11
Sayın Hayrettin bey ;
Belören mevkii ilk olarak 0,25 olarak geçti itirazlar neticesi E:0,40 a yükseltti. Şuan halihazırda 0.40 gözükmekte fakat , yine bir itiraz gerçekleşti ve E:1.40 olarak görüşüldüğünü ,nihai karar ile E:1.00 olarak kalacağını düşünüyorum. (Zaten 0.40 kaldığı durumda da Hmax=serbest olduğundan dolayı her durumda karlı bir bölge.) TOKİ görüşmeleri ne olur şuan için bilemem ama E:1.00 altında olmayacağına inanıyorum . İlerleyen günlerde şuan m2/50 tl olan fiyatların hızlı biçimde m2/100 üzerine çıkacağını düşünüyorum.
Saygılar.

Sayın Ufuk Şehirli, Merhaba,

Aktardığınız bilgiler için teşekkür ederim, kolay gele...

Hayrettin.

57.ALAY DİRİL
06-06-2012, 23:57
sayın emlaksan siz konusu arsa satılmış artık benim bir anlama kalmadı...ilginize teşekkürler

emlaksan
07-06-2012, 00:50
sayın emlaksan siz konusu arsa satılmış artık benim bir anlama kalmadı...ilginize teşekkürler

Sayın 57.ALAY DİRİL;
Söz konusu arsanın satılmasına üzüldüm. Bugün gidip planı incelemiştim. Ancak şimdi eve girdim ve size yazmak için bilgisayarı açtığım an da mesajınızı okudum. Umarım o bölgede daha satılık yerler vardır yada ileriye yönelik olacaktır. Eğer bu yer orada kalan satılık tek arsa değilse paylaşacağım bilgiler doğal olarak bir nirengi noktası teşkil edebilir. Bu sebeple geniş şekilde eriştiğim bilgileri ama size ama bir başka dosta yardımı olur gayesiyle paylaşıma açıyorum. Satıldığını belirttiğiniz 28086/9 nolu arsa villalık bölgededir. Emsal 0,60 Hmax 9,50 dir. İmar mevzuatı hükümleri çerçevesinde ruhsat alınarak inşaatına başlanmış ve su basman seviyesine gelmiş yapılar için Ruhsatlı Durum aynı zamanda İmar Durumu olarak algılanmalıdır. Plan dahilindeki tüm yaya yolları servis ve otopark girşi olarak kullanılabilmektedir. Yine plan dahilinde tabii zemini yoldan düşük olan parsellerler yoldan kot alabilirken tabii zemini yoldan yüksekte olan parseller ile Hmax free yapılaşma koşuluna sahip parseller tabii zeminden kotlandırılabilecektir. Parsellerin peyzaj düzenlemesinde kamuya açık yeşil alanlarla bütünleşme gözetilmesi önerilmiştir. Bu önerileri kabule İmar Müdürlüğü yetkilidir. İstinat duvarı hariç parsellerin çevreleri duvar, tel, çit gibi sabit tesislerle çevrilemez. Her ne kadar plan ayrık nizam olsa da komşu parselle muvafakat sağlanması halinde bitişik nizam uygulaması yapılabilmektedir. Planlama alanı kapsamında sosyal donatı alanlarındaki kop hisselerinin ilgili kurumlara bedelsiz devri halinde inşaat emsali max 0,70 olabilecektir. Parsel lokasyon itibariyle 7 m lik yola cepheli 15 m lik yol ve 25 m lik caddeye de yakın vaziyettedir. Umarım daha güzel konumlu daha makul bir yer temin eder ve gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

57.ALAY DİRİL
07-06-2012, 08:17
sayın emlaksan ilginize teşekkürler ...ilerisi için bakacağım yine aynı bolgeye
umarım başka arkadaslar faydalanır..

tilsimonline
07-06-2012, 09:51
sayın Emlaksan ;
Beynam ormanları ile konya yolu arasında kalan racon tepe civarı 1500 m2 lik imarlı arsalar var,
Etraflarında hobi bahçesi adı altında satılan parsellerden farkı,
bu bölge için ortalama fiyat ve geleceği için düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim teşekkürler.
arada kaynadı sanırım :)

emlaksan
07-06-2012, 13:19
Sayın tilsimonline;
Beynam tarafıyla alakadar genel bilgilere sahibim. Bu sebeple yöreyi bilen bir dostun yardımını istedim. Kendisinin racon tepe mevkiisine sınır ancak imarsız 60 dönüm yeri varmış. İmar kapsamında olan villalık arsaların metre fiyatlarının hayli arttığını ve etrafında yer alan imarsız alanlarında dolayısıyla prim yapmaya başladığını söyledi. (Motocross Projesi-Yamaç Paraşütü Projesi ve benzeri projelerden sözetti) Oralı olduğundan bölgeyi çok iyi biliyor. Arzu ederseniz sizi kendisine yönlendireyim ve öncelikle hedeflediğiniz bölgeyi iyi bilen birinin gözüyle gidip gezin görün ve fikir edinin. Fiyatları da sordum. Hayli farklı seviyeler var ve bu sebeple saha üzerinde iyi inceleyip değerlendirmek doğru olacaktır diye düşünüyorum. Bana .532 5544294 numaralı telefonumdan ulaşabilirsiniz. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

Ufuk Şehirli
07-06-2012, 13:46
Sayın Ufuk Şehirli, Merhaba,

Aktardığınız bilgiler için teşekkür ederim, kolay gele...

Hayrettin.

Rica ederim bölgeyle ilgili gelişmeleri aktarmaya devamedeceğim.
Saygılar

Ufuk Şehirli
07-06-2012, 14:08
sayın , ufuk şehirli kırıkkale geziniz nasıl geçti ? fi yapının bulunduğu mevkinin ismi nedir ? bu araştırmayla ilğili görüşlerinizi bekliyoruz.

Sayın asil olçun ve forum dostlar ;
Fi-Yapı civarı Yahşihan-Irmak olarak geçiyor. Mevkii oldukça hoş ve vadi havası verilmiş. Burada Fi-Yapı 8.000 civarı konut projesi gerçekleştiriyor ve projeden satışları devam ediyor. Tünel kalıp sistemiyle yaptıklarından inşaat hızlı ilerliyor. Şuan itibariyle 4 blok dikilmiş 6-7 blokluk da harfiyat alınmış.
Gezdiğim arazi Fi-Yapının tam bitişiğinden başlayan ve 750 parselden oluşan imarlı bir alan. Gitme amacım bu arazinin expertizini yapmaktı.Parseller tek tapu olarak 450 m2 ile 1000m2 arasında değişiyor ve yola cephe parselleri m2/25tl , arka parselleri ise m2/20 tl olarak değerledim. Belirlediğim fiyatlardan satış yetkisini aldım.İmarlı bir bölge olduğunu ve bitişiğinde de bir markanın inşaat yapıyor olduğunu hesap edersek karlı bir bölge diye düşünüyorum.şuan itibariyle bilindik bir kaç firmanın bu bölgeyleilgilendiği duyumunu aldım.
Saygılar.

alstat
07-06-2012, 19:49
sizin gördüğünüz ilan may net te 977-parsel m2 55 den alınır diyor. ilanı iyice incelerseniz.daha sonra emlakçı arkadaş 60 a çıkardı 977 parselde 60 dan bulabilsem bende alım yaparım hatta satacak arkadaş varsa mesaj çekebilr.:clown:

şu an ne kadar acaba?

asil olçun
07-06-2012, 23:14
sayın ufuk şehirli,
degerli bilgileriniz için teşekkür ederim.foruma katkınız fazlaca olacak ve yeni bir soluk getirdiniz. ankaraya yahşihan mevkisi kaç km dir? bir de o bölgenin resimlerini verirseniz paylaşım süper olur.ha bu arada emlaksanın da hakkını unutmamak gerekir.en zor günlerin dostu. emeği geçen dostların hepsine teşekkür ederim.

nl_nl
08-06-2012, 02:54
slm
yahsihan sanirim bir 65 km filan vardir fazlasi yoksa , kirikkale ilcesine bagli bir belde, sozun bittigi yerdeyiz dostlar

Ufuk Şehirli
08-06-2012, 15:32
sayın ufuk şehirli,
degerli bilgileriniz için teşekkür ederim.foruma katkınız fazlaca olacak ve yeni bir soluk getirdiniz. ankaraya yahşihan mevkisi kaç km dir? bir de o bölgenin resimlerini verirseniz paylaşım süper olur.ha bu arada emlaksanın da hakkını unutmamak gerekir.en zor günlerin dostu. emeği geçen dostların hepsine teşekkür ederim.

Sayın asil olçun ; Öncelikle söylemlerinizden dolayı teşekkürler.. Önceki yıllarda " tualtuana " kullanıcı adıyla yine forumdaydım pek de yabancı değilim açıkçası :)

Ankaranın bir çok bölgesi ile ilgili elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.
Konumuza gelirsek, Elbette alternatif ve belki de daha mantıklı bölgeler de var çevrede. Bu bölgeyi de bir alternatif olarak küçük/orta ölçekli yatırımcılar için sundum.Genellikle memur vb arkadaşlar Fiyapı nın yanından örneğin 500m2 lik imarlı tek tapu müstakil bir arsayı 10.000 - 15.000 tl aralığında teğmin edebilirler. Bölge Ankara'ya 62 km mesafede. http://www.fiyapi.com.tr/kirikkale/ linkinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz 2 resim ekliyorum isteğinize istinaden. 1 tanesi uydu şablonu, 1 i ise projenin tasarısı.
Saygılar...

http://c1206.hizliresim.com/y/8/7n3y8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://c1206.hizliresim.com/y/8/7n3y8.jpg

http://c1206.hizliresim.com/y/8/7n3zz.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://c1206.hizliresim.com/y/8/7n3zz.jpg

asil olçun
09-06-2012, 01:06
teşekkür ederim bilgileriniz için.

INVENTOR
09-06-2012, 01:12
Sayın Ankara'lı üyeler, topiğe bekleniyorsunuz.. :)

Ankara ses ver yiğidim...
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=8742

Ufuk Şehirli
09-06-2012, 14:56
teşekkür ederim bilgileriniz için.
Rica ederim..
Saygılar...

asil olçun
09-06-2012, 21:55
sayın ufuk şehirli,
fi yapının bulunduğu ırmak mevkisinden arkadaşım yer aldı sahibinden 350 m2 ye 5 bin vermiş fakat orada genelde hep 350 m2 parseller var diyor,o bölge çok katlı bir bölgemi yoksa villa ve 2 katlı inşaat yapım alanımı. fi yapının binaları çok katlı bölgede. farklı inşaat alanı olan yer varmı? arkadaş benim arazim çok katlı değil dedi. dogu güzergahına giderken :bayındır, kıbrıs köyü, ortaköy, lalahan, hasanoğlan ve elmadağ izlenimlerin nasıl oldu? lalahan hakimler köyü neden ilgi çekmiyor? o bölgeler gelişime açık bekliyor.
altındağa bağlı kavaklı ve aydıncık mahalleleri hergün deger kazanıyor, yatırımcı buralarada göz atabilir diyorum.
yatırımcıya bakıyorum hep doymuş bölgelere bakıyor, pirim yapmış bölgede çok beklemek lazım önemli olan daha bakir olan bir alana yatırım yapmak ve olayları iyi koklamak yoksa hedef için yeterli olmaz.
saygılarla.

Ufuk Şehirli
12-06-2012, 10:56
sayın ufuk şehirli,
fi yapının bulunduğu ırmak mevkisinden arkadaşım yer aldı sahibinden 350 m2 ye 5 bin vermiş fakat orada genelde hep 350 m2 parseller var diyor,o bölge çok katlı bir bölgemi yoksa villa ve 2 katlı inşaat yapım alanımı. fi yapının binaları çok katlı bölgede. farklı inşaat alanı olan yer varmı? arkadaş benim arazim çok katlı değil dedi. dogu güzergahına giderken :bayındır, kıbrıs köyü, ortaköy, lalahan, hasanoğlan ve elmadağ izlenimlerin nasıl oldu? lalahan hakimler köyü neden ilgi çekmiyor? o bölgeler gelişime açık bekliyor.
altındağa bağlı kavaklı ve aydıncık mahalleleri hergün deger kazanıyor, yatırımcı buralarada göz atabilir diyorum.
yatırımcıya bakıyorum hep doymuş bölgelere bakıyor, pirim yapmış bölgede çok beklemek lazım önemli olan daha bakir olan bir alana yatırım yapmak ve olayları iyi koklamak yoksa hedef için yeterli olmaz.
saygılarla.

Sayın asil olçun;
Bölgede imar planları çeşitlilik gösteriyor. Fi-Yapının olduğu mevkii çok katlı yapılabiliyor, Irmağın giriş kısmında kalan bölge villa parseli ( ki arkadaşınız buradan almıştır çünkü benim bahsettiğim bölgede 350m2 lik parsel yok ) , Göletin olduğu bölgeler ise yine çok katlı 0,85 emsal v.s. gibi... verdiğiniz örnek isabet oldu, çünkü villa parseline istenen rakamla şuan Fi-Yapının olduğu bölgedeki fiyatları kıyaslama şansımız oldu :) Söylediğiniz mevkiler çok ilgilendiğim bölgeler değil açıkçası ama burada belediye farkı işin içine girdiği ve şehrin doğu-kuzey kısımlarında kaldıkları için yatırımcıya hitab etmediklerini düşünüyorum..
Saygılar...

zaferion
12-06-2012, 14:14
merhaba sayın emlaksan
150 000 tl ye 5 sene içinde villa yapıp güvenle oturulabilecek villa arsası için nereleri öneririrsiniz. (min 700 m2 civarı)
teşekkür ederim.

limoni
13-06-2012, 09:07
Sn. zaferion

İlginizi çekebilir diye ilanımın linkini veriyorum,
http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-ankara-fevziye-baglar-mevkinde-satilik-bahce-60868512/detay/

emlaksan
13-06-2012, 19:32
Sayın zaferion;
Güney de Gölbaşı devamı Karşıyaka Hacılar ve çevreleri imarlı arsa arayışında çözüm olabilir. Güvenle oturulabilirlik kriterini de karşılayabilirler. Batı koridorunda ArBa villalarının bulunduğu imarlı alanlar ile Mia içerisinde daha evvel mevzi imar görmüş bazı parseller ileriye dönük düşünülecekse alternatifler arasında. Yine Dodurga Türk Konut yerleşkesi içinde villalık arsaların bulunduğunu biliyorum. Tetkik etmenizde fayda var. Geçenlerde hisse net forumundan bir dostumuzun sorduğu Bilkent civarı villalık bölge de düşünülebilir. Ancak orada 700 metre büyüklüğe erişebilmek için tevhid yaparak iki arsayı değerlendirmeye almak icab edecektir. Bu yönüyle bütçenin üst sınırını aşacağını da gözönünde tutmak şart. Şüphesiz örnekler kolayca çoğaltılabilir. Aynı miktara yaklaşık 5-10 senelik yatırım hedefiyle Güneybatı Dodurga Mia bölgesinde hisse alarak kat karşılığı daire beklentisine de girebilirsiniz. Karataş Mühye Yakupabdal köyleri güzide bölgeler arasında. Kusunlar, Yuva ve Susuz son dönemde talep alan yerler. Sayamadığım ve getiriye sahne olacak daha bir çok alternatif var. İlk bakışta aklıma gelen yerleri saydım diyebilirim. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi dilerim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
13-06-2012, 19:35
Sayın zaferion;
Sayın limoni nin alternatif olarak önerdiği Fevziye köyü ve çevreleri de son dönem içerisinde talebin arttığı yerler arasındadır. Belirtmek istedim.
Sağlıkla kalınız
Selamlar

.

zaferion
13-06-2012, 21:20
Sayın emlaksan
İlginiz için teşekkür ederim. Birkaç arkadaş araştırmaya devam ediyoruz.
Selamlar Saygılar.

Sayın zaferion;
Güney de Gölbaşı devamı Karşıyaka Hacılar ve çevreleri imarlı arsa arayışında çözüm olabilir. Güvenle oturulabilirlik kriterini de karşılayabilirler. Batı koridorunda ArBa villalarının bulunduğu imarlı alanlar ile Mia içerisinde daha evvel mevzi imar görmüş bazı parseller ileriye dönük düşünülecekse alternatifler arasında. Yine Dodurga Türk Konut yerleşkesi içinde villalık arsaların bulunduğunu biliyorum. Tetkik etmenizde fayda var. Geçenlerde hisse net forumundan bir dostumuzun sorduğu Bilkent civarı villalık bölge de düşünülebilir. Ancak orada 700 metre büyüklüğe erişebilmek için tevhid yaparak iki arsayı değerlendirmeye almak icab edecektir. Bu yönüyle bütçenin üst sınırını aşacağını da gözönünde tutmak şart. Şüphesiz örnekler kolayca çoğaltılabilir. Aynı miktara yaklaşık 5-10 senelik yatırım hedefiyle Güneybatı Dodurga Mia bölgesinde hisse alarak kat karşılığı daire beklentisine de girebilirsiniz. Karataş Mühye Yakupabdal köyleri güzide bölgeler arasında. Kusunlar, Yuva ve Susuz son dönemde talep alan yerler. Sayamadığım ve getiriye sahne olacak daha bir çok alternatif var. İlk bakışta aklıma gelen yerleri saydım diyebilirim. Gönlünüze göre güzel bir yatırım gerçekleştirmenizi dilerim. Sağlıkla kalınız.
Selamlar

.

emlaksan
14-06-2012, 09:19
Sayın zaferion;
Rica ederim.
Selamlar

.

Ufuk Şehirli
14-06-2012, 15:05
merhaba sayın emlaksan
teşekkür ederim.

Sayın zaferion;
Dün itibariyle alacaatlı da yapılan Atabilge 3 ve çevresini gezdim. Simpaş, incek TOKİ ve Atabilge 3 üçgeninde kalan, Maviçam sitesi arkasındaki bölüm oldukça rağbet görmeye başladı. satılık evet çoktu fakat şuan satış hızı oldukça yükseldi ve projelerden sonra yer bulmak güçleşti. rakamlar m2/250 ile 350 arasında değişiyor. Bu bölgede m2/200tl ve altı rakamlarda bulunduğu taktirde şuan için çok cazip fiyatlar. Civardaki villa fiyatları ise 1.200.000 tl civarı. Ortalama hesapla 700m2 ye bir villa yapılabiliyor ki hem mevki olarak hem de yatırım olarak isteğinize uygun diye düşünüyorum.
Saygılar...

zaferion
15-06-2012, 20:20
Sayın Ufuk Şehirli
Bahsettiğiniz alanı inceleyeceğim. Çok teşekkür ederim.
Saygılar

Biberiye
18-06-2012, 09:34
Merhaba, Bağlıca'da 47149 ada da hisseli bir yerim var. 4 sene kadar önce almıştım. O zamandan bu zamana ne arsanın fiyatında öyle bir artış oldu, ne de bölgede yeni yerleşme var. Buranın geleceği hakkında bilgi sahibi kimse var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim..

alstat
18-06-2012, 15:47
Yolların asfaltlanması ve toplu taşınmanın konulması ile birlikte Bağlıca alıp başını gider. Gün geçmiyor ki yeni bir temel atılsın. Söz konusu adanın imar durumu hakkında bilginiz var mı?

Biberiye
18-06-2012, 18:18
Yolların asfaltlanması ve toplu taşınmanın konulması ile birlikte Bağlıca alıp başını gider. Gün geçmiyor ki yeni bir temel atılsın. Söz konusu adanın imar durumu hakkında bilginiz var mı?

Arsanın üzerine villa tipi ev yapılabiliyor. Benim arsanın hemen yanı başında çarşı alanı var. Yine çok yakında dini bir vakfın okul inşaatı başlamış. Yolları 3 sene önce kadar açtılar ama hala her şey kaplumbağa hızı ile ilerliyor..:( Orası dolacak ve toplu taşıma gelecek, herhalde çok zaman alır. Biraz karamsar mıyım, yoksa bunlar gerçek mi?:) Cevabınız için çok teşekkür ederim..

Objektif
19-06-2012, 07:54
Başlık çok büyüdüğü için kapatıyorum, yenisini açabilirsiniz.

Ufuk Şehirli
19-06-2012, 11:33
Merhaba, Bağlıca'da 47149 ada da hisseli bir yerim var. 4 sene kadar önce almıştım. O zamandan bu zamana ne arsanın fiyatında öyle bir artış oldu, ne de bölgede yeni yerleşme var. Buranın geleceği hakkında bilgi sahibi kimse var mı acaba? Şimdiden teşekkür ederim..

Sayın Biberiye;
Bağlıca bölgesi 4-5 yıl öncesinde tavan yapmıştı ve 2. çayyolu olarak anıldı fakat bölgeye giren koop.ler ve yarım kalan inşaatlar yüzünden ,(ki en önemlisi altyapının tamamlanmaması) atıl duruma düştü ve fiyatlar yarı yarıya düştü. yani 4 yıl önce değil de geçen yıl almış olsaydınız karlı olabilirdiniz. Alt yapı tamamlanması ve inşaatların devam etmesi, buna ek olarak OTOBÜS ve DOLMUŞ hattının bu bölgeye verilmiş ve onaylanmış olması sonucunda ise şuan tekrar aynı değere kavuştu.
Sizin yerinizden bahsedersek ; Bağlıca 2 de , e:0,35 Hmax: serbest bölge. Bulvarın 1 ada arkası. Açıkçası etrafınızda bulunan 7 adet parselden oluşan 303 dairelik bir projenin tam ortasında kalıyosunuz. Orası katkarşılığı görüşmelerini sürdüyordu, belki şuan verilmiş bile olabilir. Sözün kısası 1-2 yıl daha sabredin derim. Beklediğiniz değere ulaşabileceğinizi düşünüyorum.
Saygılar...

eren kubudak
19-06-2012, 13:14
Merhaba Sayin Emlaksan
Size 2 sorum olacakti;
1.Mamak Üregil de Ada; 39661 Parsel 2 de (imarli ticari arsa,toplam yüzölcüm 31.592,00 m²)
1200 m² arsam var. Güncel fiyatlar nedir? Orasi nasil degerlenir? ne yapilir? cok ortakli olmasinin ne gibi dezavantaji vardir? Ne zaman satmak gerekir?

2. Bu arsayi tarla olarak aldigimda 2500 m² idi. imardan sonra 1200 m² kaldi. ayrica 300 m² belediye el koymus (yada ne deniyorsa) bana ileriki bir tarihte, parasini ödeyecekmis?
Bu ileriki tarih ne kadar ileri olur?
Ödeyecegi fiyat belediyenin belirttigi o bölgedeki rayic bedelinden mi olur?
urt disinda oldugumdan dolayi pek ilgilenemiyorum.
Bu konuda beni aydinlatirsaniz minnettarim size
tesekkürler

Eren Kubudak

emlaksan
21-06-2012, 01:00
Sayın eren kubudak;
Rica ederim. Yerinizi inceleyip size bilgi aktarmaya çalışacağım.
Selamlar

.

Biberiye
21-06-2012, 12:07
Sayın Biberiye;
Bağlıca bölgesi 4-5 yıl öncesinde tavan yapmıştı ve 2. çayyolu olarak anıldı fakat bölgeye giren koop.ler ve yarım kalan inşaatlar yüzünden ,(ki en önemlisi altyapının tamamlanmaması) atıl duruma düştü ve fiyatlar yarı yarıya düştü. yani 4 yıl önce değil de geçen yıl almış olsaydınız karlı olabilirdiniz. Alt yapı tamamlanması ve inşaatların devam etmesi, buna ek olarak OTOBÜS ve DOLMUŞ hattının bu bölgeye verilmiş ve onaylanmış olması sonucunda ise şuan tekrar aynı değere kavuştu.
Sizin yerinizden bahsedersek ; Bağlıca 2 de , e:0,35 Hmax: serbest bölge. Bulvarın 1 ada arkası. Açıkçası etrafınızda bulunan 7 adet parselden oluşan 303 dairelik bir projenin tam ortasında kalıyosunuz. Orası katkarşılığı görüşmelerini sürdüyordu, belki şuan verilmiş bile olabilir. Sözün kısası 1-2 yıl daha sabredin derim. Beklediğiniz değere ulaşabileceğinizi düşünüyorum.
Saygılar...

Ufuk Bey, Cevabınız için çok teşekkür ederim. O kadar bekledim, 1-2 sene daha beklerim artık :) 303 dairelik bir projenin içinde kalıyorsunuz demişsiniz. Oralarda çok katlıya müsaade mi edildi? Kat karşılığı görüşmeleri kiminle devam ediyor? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim... Kolay gelsin.. Saygılarımla..

TOLGA06
21-06-2012, 22:19
Düzgün gelecek vaat edecek bir yatırım düşünüyorsanız.Kesinlikle elinizdeki mikatarı biraz daha arttırmalısınız...
Mantıklı düşünmek gerekirse 1-2 yıl içinde pirim yapacak yerlerin bugun m2 40 50 liradan aşağı değil 10-20 yıllık yatırımda tercih etmek istemeyeceğinden
Ankarada Sincan saraycık ta 15-25 tl arasında tokinin uygulayacağı proje içi veya imara yakın hisseli yer alınabilir.
selamlar saygılarımla

Ufuk Şehirli
22-06-2012, 12:56
Ufuk Bey, Cevabınız için çok teşekkür ederim. O kadar bekledim, 1-2 sene daha beklerim artık :) 303 dairelik bir projenin içinde kalıyorsunuz demişsiniz. Oralarda çok katlıya müsaade mi edildi? Kat karşılığı görüşmeleri kiminle devam ediyor? Bilgilendirebilirseniz çok sevinirim... Kolay gelsin.. Saygılarımla..

Sayın Biberiye ;
Bulunduğunuz bölge zaten Hmax =serbest bir bölge. Anlamı basitçe şu; diyelimki herhangi bir parselde 20 villa yapılabiliyor. Buraya ister 20 villa, dilerseniz de 20 daire yapabilirsiniz. Yani zaten yüksekliği sınırlı bir bölge değil. Kat karşılığı görüşmesi inşaat firması olan bir milletvekili ile sürüyor diye biliyorum. Açıkçası buranın görüşmesini yaparak bir firma ayarlamıştım lakin uzlaşma sağlanamadı. Arsa sahiplerinin isteklerinde katı davranmaları beni tedirgin ettiğinden dolayı başka bir firma ile de görüştürmedim. Ama eminim ki bir firmayla anlaşma sağlayabileceklerdir.
Saygılar...