PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

ortega
19-03-2007, 14:54
ankarada nereden arsa alınabilir konusunu çankayadaki arsalar diye başlık açıp ayırsak mı ki?

atabayrak
19-03-2007, 23:23
Dostum benim bu bölge için öngörüm 2009 du. Fakat genel emlek faktörleri ve lokal etkenleri düşündüğümde bugünden itibaren en az 5 yılı gözden çıkarmak gerekiyor gibi...Bu bölgeye yapılacak yatırımlarda; uzun süre, yatırılan paranın geriye dönüşünü başka yatırım araçları ile kıyaslamayacak durumda iseniz o zaman semeresini alırsınız hemde fazlası ile. En önemli gelişme kentsel dönüşümün hayata geçmesidir fakat çankayaya bu kadar yakın ve güzel imarsız arazilerinde cazibesini her zaman koruyacağı ve bunu kullanıp spekülasyonlar yapılacağıda ( emlakçılar,belediye encümenleri. emlakçılarla iş yapan tapu memurları v.s tarafından) unutulmamalıdır. Bol kazançlar arkadaşım

Dostum öncelikle yorumların için çok teşekkür ederim.Bende senin gibi düşünmekteyim;en erken beş yıl en geç on yıl diye düşünüyorum.Anlıyamadığım imarın çıkmasına daha çok var ancak fiyatlar almış başını gitmiş.İleride Yakupabdal'da bir daire sahip olmak için en az kaç metre kare yere ihtiyacımız var?(Önceki yorumlarını okudum 902 nin akibetinden sonra fikrin değiştimi?)TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM

KUNDUZ
20-03-2007, 11:43
Ortega; valla o zamanki yazımdan sonra düşüncem pek değişmedi fakat o parsellerde bu düşüncemi destekleyecek tarzda fiyat çöküşleri de olmadı. Yani 895 ve 896 ile ilgili söylentiler asılsız gibi. Buraların fiyatları sene sonuna doğru 100 civarı olabilir.
Atabayrak kardeşim; yakupabdal a bu sistemi uyarlamak çok zor gerçekten. Çünkü arazilerin eğimi çok daha fazla. Ayrıca doğukent ve mamak bölgesi hareketlerinden etkilenecek gibi durmakla birlikte (toplu konuta uygunluk) papatya villaları, elmadağ kayak tesisleri, kır lokantalarından dolayı villalık parsellere de uygun gibi duruyor. Küçük yatırımcılar birbirimize desteğe devam...duyumlarımdan haberdar ederim bol kazançlar

The Boss
20-03-2007, 18:32
Bu perşembe Sn. Gökçek TGRT Haber kanalında Saat 22:00 de bir programa katılacak. Belki birşeyler söyleyebilir. Geçen sefer 902 için ihaleler yapıldı demişti.

keke762002
21-03-2007, 12:22
Sevgili Kunduz ve atabayrak öncelikle Yaylabağ 300 parsel hakkındaki görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Aslında bana 2007 başında fiyatların sıçrayacağı söylenmişti ancak ben zaten 5-10 yıl civarında bir yatırım düşünüyordum. Haliyle geç olsunda güç olmasın diyelim, umarım beklediğimize değer.
Buraya ilerde bir toplu konutmu yapılır yoksa işmerkezi mi olur bilinmez yada tarlamı süreriz! Ama toplu konut olması durumunda 1 daire için ne kadar arsaya sahip olunmalı acaba? Teşekkür ediyorum

ortega
21-03-2007, 13:05
konu biraz yavaşladı gibi..günde 1-2 cevap anca geliyor..acaba piyasadaki sıkışıklık burayada mı yansıdı ki?

keke762002
21-03-2007, 15:02
Belkide topiğin çok kapsamlı olmasından kaynaklanıyor. Sn. Ortega'nın dediği gibi çankaya'da arsalar diye bir topik açılabilir. Çünkü herkesin değişik ilgi alanları mevcut ve sadece yeri geldiğinde yorum yapılıyor. Radikal bilgiler ve katkılar bekliyoruz tüm üstatlardan.

atabayrak
21-03-2007, 17:24
Sevgili Kunduz ve atabayrak öncelikle Yaylabağ 300 parsel hakkındaki görüşlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Aslında bana 2007 başında fiyatların sıçrayacağı söylenmişti ancak ben zaten 5-10 yıl civarında bir yatırım düşünüyordum. Haliyle geç olsunda güç olmasın diyelim, umarım beklediğimize değer.
Buraya ilerde bir toplu konutmu yapılır yoksa işmerkezi mi olur bilinmez yada tarlamı süreriz! Ama toplu konut olması durumunda 1 daire için ne kadar arsaya sahip olunmalı acaba? Teşekkür ediyorum

Öncelikle ben Kunduz kardeşim gibi düşünüyorum.Yakupabdal ve çevre köylerinin utandırmayacağını tahmin ediyorum.Çankaya bölgesinin en nezih alanı olacağını düşünüyorum.Tabiki bunun için 5-10 yıl bekliyeceğiz.Sabır arkadaşlar.Bir rivayete göre Mamak çöplüğü Ankara nın en büyük mesire alanı olacakmış.(Melih Gökçeğe göre )Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin de Mamak çöplüğünü ünüversite alanı yapacakmış.Bu planlardan biri uygılanırsa orası için çok büyük bir gelişme olur dolayısıyla bizede faydası dokunur.

atabayrak
21-03-2007, 23:25
Mamak Belediyesi çöpten para kazanıyor
Mamak Belediye Başkanı Gazi Şahin, rehabilitasyon çalışmaları süren Mamak çöplüğünün üzerinin kapatıldığını belirterek, "Çöplükte mükemmel bir ayrıştırma sistemi kuruldu.

Burada ayrıştırılan kağıtları, plastikleri ve metalleri ilgili yerlere satarak para kazanıyoruz" dedi. Mamak çöplüğündeki çalışmaların 'iyi gittiğini' anlatan Şahin, "Mamak çöplüğünün neredeyse tamamının üzeri kapatıldı"dedi. Kokunun giderilmesi amacıyla yürütülen drenaj sistemlerinin kurulması çalışmalarının da Haziran ayında tamamlanacağını söyleyen Şahin, "Çöplüğe, 5 binin üzerinde ağaç dikildi ve yeni bir sera yapıldı. Yazlık kafe inşaatı da devam ediyor" diye konuştu. Şahin, seranın Temmuz ayında tüm Ankara'ya gül ve domates satabilecek duruma geleceğini kaydetti. Çöplükte koku kalmadığını anlatan Şahin, alan üzerinde kurulan santraller kanalıyla ilçedeki enerji ihtiyacının da karşılanacağını belirtti. Şahin, santrallerde 2 saatte üretilen elektrikle ilçenin bir aylık ihtiyacını karşılayacaklarını vurguladı. Şahin, "Çöplükte, ayrıca mükemmel bir ayrıştırma sistemi kuruldu. Burada ayrıştırılan kağıtları, plastikleri, metalleri ilgili yerlere satarak para kazanıyoruz" şeklinde konuştu. Kağıtların, bir arada toplanarak metal iplerle bağlandığını sonra da SEKA Kağıt Fabrikası'na gönderildiğini belirten Şahin, diğer organik çıktıların ise Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na satıldığını anlattı. Çöplük üzerindeki alanda ayrıca, birçok sosyal donatı alanı oluşturulacağını belirten Şahin, 3 bin dönümlük alan üzerine üniversite kurulacağını kaydetti. Şahin, üniversitenin, 'dört dörtlük bir kampusü' olacağını vurgulayarak, çöplük alanı üzerinde bir de golf sahası yapacaklarını kaydetti. Gecekondu sorununa da değinen Şahin, gecekondu sayısının 52 bine düştüğüne dikkat çekti. Şahin, gecekondu sorununun 2016'da tamamen biteceğini belirterek, "Çünkü her yıl 7-8 bin gecekondu yıkılıyor" dedi. Mamak'ta kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini dile getiren Şahin, Doğukent bölgesinin imarla ilgili çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Bölgede, ruhsat dağıtım işlemlerinin tamamlandığını ifade eden Şahin, "İnşaat sahipleri, Büyükşehir Belediyesi Emlak Dairesi Başkanlığı'na gidiyor, konut kontrollerini yaptırıp ruhsatlarını alıyor" diye konuştu. Doğukent bölgesinde, 50 bin konutluk proje üzerinde çalıştıklarını anımsatan Şahin, proje çerçevesinde 500 iş merkezi inşa edileceğini bildirdi. Bölgede, konut yeri anlamında 14 bin hak sahibi bulunduğunu anlatan Şahin, kalan 36 bin konutun satılarak belediyeye gelir sağlanacağını sözlerine ekledi.

aa
14 Mart 2007, Çarşamba

KUNDUZ
22-03-2007, 09:52
Çankaya köyleri arsa satışlarında ve dolayısıyla fiyatlarda hafifde olsa bir kıpırdanma başladı bakalım devamı gelecekmi.......? İstanbulda ki; Zorlu ve El-Maktum'un arsalar için verdikleri rakamları izleyince "toprak her zaman en iyi yatırımdır" lafının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görmüş olduk..Bu arada bu arazilere komşu semtlerde ki (çeliktepe gibi) gayrimenkul fiyatlarının ihale sonrası fırladığınıda duydum. Çankayada da bunun gibi dolaylı faktörlerden devamlı etkilenecektir (Mamak belediye başkanının konuşması , çöplük alanının revizyonu , üniversite v.s gibi konuşmaları bu bölgeyi azda olsa anında etkilemiş görünüyor)..

ginger
23-03-2007, 21:56
arkadaslar , sincan yenikent bolgesi icin ne dusunursunuz?sade bir vatandas olarak kucuk bir miktar yatirim yapmak istiyorum ama sitede bahsedilen bolgeler benim icin biraz pahali . bu bolgede 3-4 kat imarli 60- 70.000 ytl arasi bir yer almak sizce olu bir yatirim mi olur . ne tavsiye edersiniz simdiden tesekkurler cevaplariniz icin

ekin
23-03-2007, 22:08
Çankaya köyleri arsa satışlarında ve dolayısıyla fiyatlarda hafifde olsa bir kıpırdanma başladı bakalım devamı gelecekmi.......? İstanbulda ki; Zorlu ve El-Maktum'un arsalar için verdikleri rakamları izleyince "toprak her zaman en iyi yatırımdır" lafının ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görmüş olduk..Bu arada bu arazilere komşu semtlerde ki (çeliktepe gibi) gayrimenkul fiyatlarının ihale sonrası fırladığınıda duydum. Çankayada da bunun gibi dolaylı faktörlerden devamlı etkilenecektir (Mamak belediye başkanının konuşması , çöplük alanının revizyonu , üniversite v.s gibi konuşmaları bu bölgeyi azda olsa anında etkilemiş görünüyor)..

Sn kunduz CANKAYA koyleri arsa satislari derken bu tanima hangi koyler giriyor belirtirseniz daha super olacak.

NAGRAVİZYON
23-03-2007, 22:10
Çankaya Yakupabdal Köyü 917 parsel ve Mamak Kıbrıs Köyü 403 parselden 1978 yılında gazetelerdeki kampanyalardan arsa aldım. Buraları hakkında fazla bir bilgim yok. Bu parsellerdeki arsalarda bir değerlenme oldumu veyahut değerlenmesi için bir beklenti varmı? Bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz. Şimdiden teşekkürler.

atabaş
02-04-2007, 23:19
kıbrıs köyü hakkında hiç bilgim yok aydınlatabilirmisinizz

KUNDUZ
03-04-2007, 15:19
Dostum ekin kusura bakma şimdi farkettim. Bahsettiğim yerler Mühye karataş ve yakupabdal köyleri ( Belirli parseller elbette )

nurı
04-04-2007, 15:53
dostum mühyenin o parsellerine dikkat etmeni öneririm.Geçen yıl metresi 120 ye yükseltip millete sattılar şu an 60-80 arası müşteri bulamıyorlar.özellikle 896 belli oranda sit alanı oldu.ben karataş 1585,163,87 vs öneririrm.Özellikle 895 in üstü 4-5-6 parselede dikkat et elektrik dağıtım hattına gitmesin arazin.ha dostum birde karataş 800 lü parsellerden uzak dur şerh var üzerinde tarihi kale kalıntıları olduğundan.Bildiklerimizi paylaşırsak sevinirim....

Sayın Kunduz, yazılarınızı zaman zaman tekrar tekrar okuyorum. Sizin bu bölgede yatırım yapacaklara çok faydanız olduğunu gözlemledim. Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Benimde bir istirhamım olacak "Özellikle 895 in üstü 4-5-6 parselede dikkat et elektrik dağıtım hattına gitmesin" cümlesindeki 4-5-6 parseli biraz açıklayabilirmisiniz. 895'in içindemi bu parseller ? Birde 161, 271 ve 244 hakkında bilginiz varsa bir sıralama yaparsanız çok aydınlatmış olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

poll
04-04-2007, 22:03
çayyolu dodurgada bulunan arazi ve villalar üzerine yatırım yapmak sizce ne derece mantıklı

k0900
04-04-2007, 23:45
şu anda en popüler bölge beytepe 3 bölge alanıdır.kadostro işlemleri bitmiş araziye aplike işlemleri yapılmaktadır. 3 bölgenin sınırları Angora evleri Hacettepe Bilkent Beytepe Jandarma TEK koop erdemkent evleridir.Bu boşlukta 54 000 konut yerleşecek yakında inşaatlar başlar.

cyberd
05-04-2007, 01:24
şu anda en popüler bölge beytepe 3 bölge alanıdır.kadostro işlemleri bitmiş araziye aplike işlemleri yapılmaktadır. 3 bölgenin sınırları Angora evleri Hacettepe Bilkent Beytepe Jandarma TEK koop erdemkent evleridir.Bu boşlukta 54 000 konut yerleşecek yakında inşaatlar başlar.

sn k0900 bu bölgede arazi ve ev fiyatları ne durumda.aydınlatırsanız sevinirim.tşk ler...

yatirimci
05-04-2007, 02:28

Syn k0900;

Bu bolgede metrekare fiyatları nedir.
En dusuk kac metrekare arsa alınabılır

Verecegınız bılgıler ıcın sımdıden Tesekkur ederım.

poll
05-04-2007, 02:54
aslında dodurga hakkında da bilgi alabilirsem sevinirim.

wolfs.touch
05-04-2007, 13:20
Karataş köyü 923 parselde 206 metrekare arsamız var
fiyatları ne kadardır bu parsel ile ilgili bilgi alabilirmiyim?

KUNDUZ
05-04-2007, 13:24
Sayın Kunduz, yazılarınızı zaman zaman tekrar tekrar okuyorum. Sizin bu bölgede yatırım yapacaklara çok faydanız olduğunu gözlemledim. Paylaşımınız için teşekkür ederim.
Benimde bir istirhamım olacak "Özellikle 895 in üstü 4-5-6 parselede dikkat et elektrik dağıtım hattına gitmesin" cümlesindeki 4-5-6 parseli biraz açıklayabilirmisiniz. 895'in içindemi bu parseller ? Birde 161, 271 ve 244 hakkında bilginiz varsa bir sıralama yaparsanız çok aydınlatmış olursunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

Sevgili nurı; 4,5,6 parseller 895 gibi ayrı parseller. Söylediğin parsellerden 161 ve 244 ü biliyorum fena değiller ama yeni alım yapacaksan 50 den fazla etmez 40-45 e bulursan iyi fiyata almış olursun buralar okula yakın kesimlerde düzlük ama uzak bildiğim kadarıyla. Benim tavsiyem her zamanki gibi solak mevkii olur bol kazançlar kardeşim.

atabaş
05-04-2007, 23:23
selam arkadaşlar dodurga 877 parselde 2100 m yerim var imar geçti geçiyor diye haber alıyorum şu an metresine 60 tl veriyorlar satıp satmamakta terettütlüyüm bilgisi olan varmı?

nurı
06-04-2007, 17:07
Sevgili nurı; 4,5,6 parseller 895 gibi ayrı parseller. Söylediğin parsellerden 161 ve 244 ü biliyorum fena değiller ama yeni alım yapacaksan 50 den fazla etmez 40-45 e bulursan iyi fiyata almış olursun buralar okula yakın kesimlerde düzlük ama uzak bildiğim kadarıyla. Benim tavsiyem her zamanki gibi solak mevkii olur bol kazançlar kardeşim.

Sevgili Kunduz kardeşim, vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Benim de sizlerle bu bölgeyle ilgili paylaşmak istediğim konu, 118 ile 121 parsellerde yüksek gerilim hattı olduğu duyumumdur. Doğruluk derecesini de tam olarak bilmiyorum. Solak 975, ve 1585'de ki fiyat aralığı hakkında bilginiz varsa sevinirim. Tekrar teşekkür ederim.

k0900
06-04-2007, 19:50
bu bölgede çok değisik fiyatlar var , sebebi henüz arsa sahiplerinin durumdan tam bigi sahibi olmaması. Şöyleki genelde 1990 yılı başında kooperatif arsaları (angora evleri -kooperatif 18 bunlardan biri ) kamulaştırılan tarlalara kurulmuş.bunlar yıllar süren mahkemeler sonunda neticelendi,şimdi burda hissedarı olanlara genelde 1 daire bazende 2 daire teklif ediliyor. satış fiyatları söylediğim gibi degişken bir örnek vereyim ema havuzlu villaların yanındaki kooperatif hissesi 200 000 ytl karşılıgı lüks bir sitede 1.5 daire bahsettigim daireler 500 - 600 000 ytl ya satılanlardan 2 nci örnek angora nın hemen yanında yeni açılan yol tarafında m.... inşaat (koru bölgesi yapan ) az katlı ( 3) her katta 2 daire 150 m2 net daire ve ayrıca üyelerin tamamına 15 ilave daire veriyor anlaşma kooperatifce az bulundu hisseler 250 000 ytl.Ayrıca hisseleri 75000 ytl olan kooperatiflerde var.Benim tavsiyem üye sayısı 250 yi geçmeyen kooperatiflere girilmesi.

k0900
06-04-2007, 20:02
Bu bölgede daha ekonomik yerler Otoban köprüsünü eskişehir yönünde 1. veya 2. köprüden sola gidildiginde uygun (dönümü) 20 ila 100 000 ytl lik arsalar bulunabilir.Bahsettigim yerlerde örnegin Şehitali ankaranın türkiyenin en büyük inşaat fırmalarının binlerce dönümlük arsaları var mesa vs .
Daha ekonomik yer arayanlarada gölbaşını geçince Ahıboz Günalan Karaali bölgesini tavsiye ederim burada dönümü 600 YTL ile 10 000 YTL arasında tarla , arsalar var Yine bu bölgedede araziler el değiştiriyor.Ancak şimdilik emlakcı vs henüz buraları şişirmedi.Küçük yatırımcı için Karaali Günalan Mamatlı arasını hareretle tavsiye ederim Hafta sonu gidin hem doğada dolaşmış olursunuz hemde 1.elden fiyat araştırması yapabilirsiniz.
Bahsettiğim bölge Beynam ormanlarının Konya tarafı ,Ankara tarafı (Bala yolu) tarafında fiyatlar degerini buldu Konya tarafını gezdiğinizde fiyatlara şaşıracaksınız.

sahin06
07-04-2007, 12:32
selam arkadaşlar dodurga 877 parselde 2100 m yerim var imar geçti geçiyor diye haber alıyorum şu an metresine 60 tl veriyorlar satıp satmamakta terettütlüyüm bilgisi olan varmı?

arkadasimbu bölgede benimde yerm var yurtdisinda yasadigim icin ancak tel ile bilgi ala biliyorum imarin bitmek üzere oldugunu söylüyorlar senin imar gecince haberin olursa bana bildirmeni rica edecegim itiraz süresi 1 ay sanirim bu süre icinde kontrol etmek lazim malum burasi TR olmaz olmaz bütün arkadaslardan imar konusunda bilgisi olanlardan bir ricam olacak benim arsanin üzerinde okul gözüküyor benim yerimi nereden verecekler uzak bir yere atma durumu ola bilirmi?? BILGISI OLAN ARKADASLAR sahin.turgay@freenet.de yada sahinturgay@hotmail.de den yazarsa sevinirim.

yıldız 2
08-04-2007, 00:38
temellı malı koy ıhlamur kent cıvarı arsa fıyatları 1000 m ıcın nedır ortalam bır fıyat varmı

KUNDUZ
09-04-2007, 08:48
Sevgili Kunduz kardeşim, vakit ayırıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Benim de sizlerle bu bölgeyle ilgili paylaşmak istediğim konu, 118 ile 121 parsellerde yüksek gerilim hattı olduğu duyumumdur. Doğruluk derecesini de tam olarak bilmiyorum. Solak 975, ve 1585'de ki fiyat aralığı hakkında bilginiz varsa sevinirim. Tekrar teşekkür ederim.

Dostum Nurı ; Solak 975,977,978 için piyasayı araştırırsan sana 50 ila 75 arası fiyatlar söylenir. Bana göre buranın ederi metresi 60 ytl şuan. Bunun altında bulursan çok uygun diyebilirim. Buralar yer olarak çok güzel zaten. Bu arada 1 ay içinde 902 nin inşaatı başlayacak gibi o zaman fiyatlar hemen kıpraşır. Kolay gelsin bol kazançlar

nurı
09-04-2007, 12:06
Dostum Nurı ; Solak 975,977,978 için piyasayı araştırırsan sana 50 ila 75 arası fiyatlar söylenir. Bana göre buranın ederi metresi 60 ytl şuan. Bunun altında bulursan çok uygun diyebilirim. Buralar yer olarak çok güzel zaten. Bu arada 1 ay içinde 902 nin inşaatı başlayacak gibi o zaman fiyatlar hemen kıpraşır. Kolay gelsin bol kazançlar

Sevgili Kunduz, bu mevkide istikbal gözüküyor. Tekrar teşekkür eder hayırlı ve bol kazançlar dilerim.

selcuk40
10-04-2007, 08:30
sayın kunduz karataş 594 parselde 200m2 bir arsanın ederi nedir ve hisseli tapularla ilgili bir gelişme varmı.

KUNDUZ
10-04-2007, 13:42
sayın kunduz karataş 594 parselde 200m2 bir arsanın ederi nedir ve hisseli tapularla ilgili bir gelişme varmı.

Dostum oranın metresi 15-30 arası ancak eder.
Parselin büyüklüğü 20 dönümün üzerinde ki yerlerde sorun halloldu satışlar başladı. Ama 20 dönümün altında ki parsellerde (örneğin 93 ) alım satım şu an mümkün değildir yakında halledilecek diye düşünüyorum bol kazançlar.

yıldız 2
10-04-2007, 13:49
temellı malı koy ıhlamur kent cıvarı arsa fıyatları 1000 m ıcın nedır ortalam bır fıyat varmı

yokmu bir fikri olan :cry: ?

KUNDUZ
10-04-2007, 13:54
yokmu bir fikri olan :cry: ?

Semerkandi dostum iyi bilir oraları..

corpse
10-04-2007, 14:03
selam arkadaslar karataş 416 parselin ederi nekadar bilgisi olan varmı?acil...

saygılarımla

selcuk40
10-04-2007, 16:45
teşekkürler sayın kunduz
acaba karataş veya mühyede getirisi yüksek ve m2 fiyatı düşük parselleri yazabilirmisiniz.teşekkür ederim

sonbey
10-04-2007, 17:20
ArkadaŞlar DÜn Ögleden Sonra 902 MÜhye Tarafina DoĞru Gezİntİye Çiktik,greyderler İŞ Makİnalari MÜhye Tarafindan Yanİ 902 Nİn Alt Eteklerİnden Alan AÇmaya Ve Yol AÇmaya BaŞlamiŞlar.oradan 902 Projesİnden Sorumlu Kentsel DÖnÜŞÜm Ofİsİne Gİttİk,onlarda İhalelerİn VerİldİĞİnİ Ve Artik İhaleyİ Alan Fİrmalarin İnŞaatlara BaŞladiĞini SÖyledİler,İhaleyİ EkŞİoĞlu,tÜrkerler,haznedaroĞlu,genÇ İnŞaat Fİrmalari AlmiŞ Her Fİrmanin YapacaĞi BÖlÜm BelİrlenmİŞ.ve KatoloĞlarida HazirlanmiŞ Kataloglari GÖrdÜk Ve Şu Anda TÜrkİyede Daha BÖyle GÜzel Bİr Proje Daha YapilmamiŞtir GerÇekten Harİka Bİr Mİmari Plan YapilmiŞ BİttİĞİnde Kİmse Oralari BÖyle Hayal Bİle EtmemİŞtİr.902 MÜhye Projesİ Nİn Eteklerİ Ve Tabaninda Teras Vİllalar Ve Vİllalar Bulunuyor.(Şu Anda AÇilan 902nİn Altindakİ Yenİ Yolda AldiĞim Duyumlara GÖre MÜhyenİn İÇİnden İmrahora DoĞru UzaniyormuŞ.)

Polathan
11-04-2007, 12:07
Sayın Sonbey'in haberine ilave olarak kanala'nın bugün yayınlanan 902 ile ilgili haberi aşağıda.

902 projesi hakkında bilgi http://www.oncukentsel.com/proje01.html ve http://www.ugurharita.com.tr/proje_ayrintilari.asp?title=35 adreslerinden alınabilir.

Gerçekten Mühye kentsel dönüşümü Ankara'nın hatta Türkiye'nin en prestijli ve kaliteli projesi olacak.

Herkese bol kazanç.

Güneypark'ta düğmeye basıldı
Ankara'nın en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri daha başladı
Başkent'in en prestijli projesi olarak gösterilen Güneypark'ta, gecekondu yıkımları başladı. İnşaatların temelleri Temmuz'da atılacak. Hak sahiplerinin evleri, 24 ayda teslim edilecek. 2 milyon metrekare alanı kapsayan Güneypark kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar başladı. Alanda yer alan 940 gecekondu sırayla yıkılacak. Yıkımlar okulların tatil olmasıyla birlikte yani 15 Haziran sonrasında yoğunlaşacak. Turan Güneş Bulvarı, İmrahor Vadisi, Mogan ve Eymir Göllerine komşu olan bu bölge şehrin en prestijli bölgelerinden biri olarak gösteriliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, projeye bu nedenle büyü önem veriyor. Kentin prestijini artırıcak bölgedeki inşaatların temmuz ayında başlayarak, evlerin hak sahiplerine 24 ayda teslim edilmesi planlanıyor. Alışıldık gece kondu yıkım görüntülerini tarihe gömen Ankara'daki kentsel dönüşüm geleneği, Güneypark'ta de hüküm sürüyor. Kavgasız gürültüsüz imzalar atılıyor, vatandaş yıkım ekiplerine yardım ediyor. Engebeli arazi nedeni ile alanın sadece dörte birine konut yapılabilecek, geri kalan kısım ise yeşil alan olarak düzenlenecek. Evlerin 2008 sonunda hak sahiplerine teslim edilmesi ve projenin tamamlanması planlanıyor.

--------------------------------------------------------------------------------
11/04/2007

KUNDUZ
11-04-2007, 12:58
teşekkürler sayın kunduz
acaba karataş veya mühyede getirisi yüksek ve m2 fiyatı düşük parselleri yazabilirmisiniz.teşekkür ederim

Dostum şu parsel bu parsel demek tam doğru olmaz. Bu bölgenin fiyatları zaten oturdu yerin güzelliğine görede değişiyor. Ama şu bir gerçek ortalama 50 milyon olan bir yer için 40 a da satan bulursunuz 60 a da o yüzden araştırarak iyi parselleri ucuza bulabilirsiniz.Tekrar özetlersek karataşın daha az tutulan parselleri 400 500 600 ve 700 lü parsellerdir.100 200 300 ve 900 lü parseller içlerinde daha güzel ve hareketli hisseleri barındırırlar.

Polathan
11-04-2007, 13:16
Sayın Sonbey'in haberine ilave olarak kanala'nın bugün yayınlanan 902 ile ilgili haberi aşağıda.

902 projesi hakkında bilgi http://www.oncukentsel.com/proje01.html ve http://www.ugurharita.com.tr/proje_ayrintilari.asp?title=35 adreslerinden alınabilir.

Gerçekten Mühye kentsel dönüşümü Ankara'nın hatta Türkiye'nin en prestijli ve kaliteli projesi olacak.

Herkese bol kazanç.

Güneypark'ta düğmeye basıldı
Ankara'nın en önemli kentsel dönüşüm projelerinden biri daha başladı
Başkent'in en prestijli projesi olarak gösterilen Güneypark'ta, gecekondu yıkımları başladı. İnşaatların temelleri Temmuz'da atılacak. Hak sahiplerinin evleri, 24 ayda teslim edilecek. 2 milyon metrekare alanı kapsayan Güneypark kentsel dönüşüm projesinde yıkımlar başladı. Alanda yer alan 940 gecekondu sırayla yıkılacak. Yıkımlar okulların tatil olmasıyla birlikte yani 15 Haziran sonrasında yoğunlaşacak. Turan Güneş Bulvarı, İmrahor Vadisi, Mogan ve Eymir Göllerine komşu olan bu bölge şehrin en prestijli bölgelerinden biri olarak gösteriliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, projeye bu nedenle büyü önem veriyor. Kentin prestijini artırıcak bölgedeki inşaatların temmuz ayında başlayarak, evlerin hak sahiplerine 24 ayda teslim edilmesi planlanıyor. Alışıldık gece kondu yıkım görüntülerini tarihe gömen Ankara'daki kentsel dönüşüm geleneği, Güneypark'ta de hüküm sürüyor. Kavgasız gürültüsüz imzalar atılıyor, vatandaş yıkım ekiplerine yardım ediyor. Engebeli arazi nedeni ile alanın sadece dörte birine konut yapılabilecek, geri kalan kısım ise yeşil alan olarak düzenlenecek. Evlerin 2008 sonunda hak sahiplerine teslim edilmesi ve projenin tamamlanması planlanıyor.

--------------------------------------------------------------------------------
11/04/2007

Arkadaşlar,
Yukarıda verdiğim kanala haberinin alıntısında bugünün tarihi vardı. Ancak kanala'nın sitesinden kontrol ettiğimde bu haberinin Mayıs 2006'da yapıldığını gördüm. Kimseyi yanıltmak istemem. Sıcak bir haber diye paylaşmak istemiştim, özür dilerim.

selcuk40
11-04-2007, 14:39
Dostum şu parsel bu parsel demek tam doğru olmaz. Bu bölgenin fiyatları zaten oturdu yerin güzelliğine görede değişiyor. Ama şu bir gerçek ortalama 50 milyon olan bir yer için 40 a da satan bulursunuz 60 a da o yüzden araştırarak iyi parselleri ucuza bulabilirsiniz.Tekrar özetlersek karataşın daha az tutulan parselleri 400 500 600 ve 700 lü parsellerdir.100 200 300 ve 900 lü parseller içlerinde daha güzel ve hareketli hisseleri barındırırlar.

Vermiş olduğunuz bilgiler çok faydalı teşekkür ederim.Msn adresiniz varmıydı acaba.Benimki erselcuk_5@hotmail.com eklersenizmemnun olurum

kararsız
13-04-2007, 10:17
sayın khanson,2-3 aydır siteyi takip ediyorum gölbaşı yaylabağ dan arsa almak istiyorum.forumdan takip ettiğime göre siz bu konuda tecrübelisiniz bana hangi parselden veya mevkiiden almamı tavsiye edersiniz şimdiden çok teşekkür ederim

atabayrak
13-04-2007, 22:35
Ankara, yeni bir uydu kente kavuşuyor. Başkente 34 kilometre mesafede, 22 bin dönümlük alana kurulacak yerleşim birimi için Ankara Ticaret Odası ile Bilkent, yani Tepe Grubu ortaklaşa hareket ediyor.

Küçük Amerika olarak adlandırılan Bilkent’in bir benzerini yaratmak için büyük araziler satın alan bu iki kuruma, bir iki üniversite de katılıyor. Arazi fiyatları artmasın diye de projeyi kamuoyuna duyurmadan, işini sessiz sedasız götürmeye çalışıyorlar.

Eryaman, Batıkent, Bilkent, Ümitköy, Beysukent gibi pek çok uydu kente sahip olan Ankara’nın yeni uydu kenti, Gölbaşı-Haymana arasındaki alana kurulacak. Proje için seçilen yer ise Karagedik Köyü’nün hemen yanındaki 22 bin dönümlük arazi. Uydu kentte konut inşaatlarına iki yıl içerisinde başlanacak ve 140 bin kişinin yaşadığı yeni bir yerleşim alanı oluşturulacak. Konutların tamamının lüks inşa edileceği uydu kentte, birkaç golf sahasının da bulunduğu sosyal alanlar, 100 metre genişliğindeki caddeler, 35 metre genişliğindeki sokaklar ve şehir içinde ulaşımı sağlayacak monoray sistem bulunacak.

ATO, kendisine ait alanı Arsa Ofisi’nden satın almış durumda. Bilkent ise bölgede arazisi olan şahıslardan toprak satın almaya devam ediyor.

ATO Başkanı Sinan Aygün, bundan 25-30 yıl önce, şimdiki Bilkent’in bulunduğu arazide ekim yapıldığını, ama bugün oradaki arazi fiyatlarının metrekare başına 3-4 bin dolarlara kadar ulaştığını belirtirken, "Bizim amacımız, o bölgeyi bir ilçe haline getirmek, yeni bir kasaba oluşturmak. Burada hastaneler, okullar, camiler, üniversiteler, teknokent ve fuar alanları olacak. Konut tipi olarak da, villa ve çok katlı binaları imara açacağız. Bunu yaparken de, öncelikle Ankara tüccarına ağırlık vereceğiz. Tabii ben, ATO’ya ait olan araziden söz ediyorum" diyor.

Ne zaman başlayacak?

Şu anda bölgenin imar çalışmaları devam ediyor. Parselasyon yapılarak, konut, sosyal alanlar ve diğer kamu alanlarının tespiti aşamasına gelinmiş durumda. Kısa süre içerisinde 1/5000’lik imar planı tamamlanmış olacak. Daha sonra yapılacak olan 1/1000’lik planla da parsellerin yerleri belli olacak.

Bağımsız ama senkronize

ATO ve Bilkent’in inşaatları birbirlerinden bağımsız olacak. Zaten Bilkent kendi inşaatlarını toplu olarak yaparken, ATO arazisini kooperatiflere paylaştıracak. Yine de, ATO ve Bilkent arasında, kentin bütünlüğünü korumak için bir senkronizasyon olacak. Satış konusu ise yine tamamen birbirlerinden bağımsız gerçekleşecek. ATO kooperatif sistemini uygularken, Bilkent yaptığı konutları kendisi satacak.
Pazar günü gazetede yayınlamış bir yazıdır.İlgilenen arkadaşlarla paylaşmak istedim.
Karagedik bölgesi ile ilgilenen bilgisi olan arkadaşlar varsa;hangi bölgeler değerli ve fiyat aralığı hakkında bilgi verirlerse çok sevinirim.Küçük bir yatırım yapmayı düşünüyorum.
Herkese bol kazançlar...

Yatirimci...
13-04-2007, 23:53
Uydu kent'in gercekleşecegi bölge zaten duymayan kalmadi KARAGEDİK
Bilkent universitesinin bir kaç bölümüde buraya getirilecek sinanaygun ihsan dogramaci ve melih gökcek ortaklaşa bir proje gercekleştirecek yatirim savasi bosuna demiyoruz gölbaşi taraflarina dogru
Melih gokcek ismi gecirlmiyor ama bu yatirimda en önemli isim o
Ankarada zaten cogumuz biliyoruz ki toplamadigi yer kalmadi arsa bakımından ama gizliden gizliye

atabayrak
14-04-2007, 22:55
Sayın Yatırımcı,
Herkes sizin kadar bilgili olmıyabilir.Eminimki siz bu bölgedeki fiyat aralığınıda b
iliyorsunuzdur.Paylaşırsanız sevinirim:))

Yatirimci...
15-04-2007, 00:16
sayin atabayrak
Karagedik fiyat aralıklari cok karişik yani dönümü 2500 ytl'yede yerler var dönümü 25000 ytl'yede yerler var onun için bu konuda en mantıklısı haftasonu bir arac ile 20 km uzaklıkta ortalama bu köy görmek incelemek lazim

corpse
16-04-2007, 04:13
karataşın parsellerini gösteren bi harita varmı elinizde veya google earthten işaretlenmiş şekilde ben ankarada değilim görme fırsatım olmuyor.varsa çok iyi olur

saygılarımla...

gessili
16-04-2007, 15:10
üyeliğim kabul edildiği için yetkili arkadaşlara teşekkür ederim:)

gessili
16-04-2007, 15:13
ankaradaki her araziden bahsediliyor.Ancak çubuk ve akyurt bölgesi kuzey aksından bahsedilmiyor.Oysa o arazilerde özellikle hava limanı yanı köy arazileri fevkalade pirimli.Oralarında yatırımcıların dikkatini çekmek isterim.

gessili
16-04-2007, 15:22
sayın semerkandi;
büldüz ve balıkhisar bölgesinde imar çalışmaları var.Tahmini bitiş zamanı ne olur?TEŞEKKÜR EDERİM

gessili
16-04-2007, 15:25
KUZEY İLE İLGİLENENLER bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim

gessili
16-04-2007, 15:59
hava alanı çevresi ileyorum murat sert ve halkar dan gelmiş başka duyum ve görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim

rafican
16-04-2007, 16:58
uzun zamandır takip ettiğim foruma nihayet üye olduğum için mutluyum paylaşmayı seven tüm üye ve katılımcılara şimdiden bol kazançlar.İlgelenen arkadaşlara mühye ve bursalda yardımcı olabilirim düşüncesine sahibim tüm katılımcılara saygılarımla.

KUNDUZ
17-04-2007, 08:49
gessili ve rafican hoşgeldiniz aramıza. Kuzey Ankara da yatırıma uygun yerler elbette çok ama ağırlıkla güney Ankara konuşulmasının sebebi sanırım Çankaya cazibesi olsa gerek..

Polathan
17-04-2007, 09:12
karataşın parsellerini gösteren bi harita varmı elinizde veya google earthten işaretlenmiş şekilde ben ankarada değilim görme fırsatım olmuyor.varsa çok iyi olur

saygılarımla...

Sayın Corpse,

Umarım aşağıdaki resimler fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Bazı parseller Mühye ancak çoğunluk Karataş.

Selamlar.

rafican
17-04-2007, 10:07
sn.KUNDUZ ilginiz için çok teşekkürler .FORUMU yakından takip ettiğim kadarıyla güney ankara çankaya ve köylerindeki çok reel tespitlerinizi yakından takip ediyorum bu bölgede yaşayan birisi gördümki olarak konulara çok vakıfsınız değerli bilgilerinizi bizlerlede paylaşırsanız sevinirim saygılarımla.

KUNDUZ
17-04-2007, 10:21
Arkadaşlar 902 parselin yolları açılmaya başladı dozerler çalışıyor. Anlayacağınız taahüt ettikleri gibi 2 yılda 902 tamam gibi görünüyor. Başta 895 896 ile aşağı ve yukarı solak da hissesi olan arkadaşlara duyrulur.:cool: :)

rafican
17-04-2007, 11:01
sn.KUNDUZ şu anda tam kesin olmamakla beraber 895 parselin hemen arkasında bir çalışma var bu bölge ile yakın ilgilenen kişilere ulaştığım kadarı ile buradan 902 projeye bir köprü yapıldğı yönünde duyumlar alıyorum ama henüz netlik kazanmış değil.

The Boss
17-04-2007, 11:50
Sayın KUNDUZ,
Haber verdiğiniz için teşekkürler.

Sayın rafican,
Bildiğim kadarı ile bir viyadük ile vadi karşısı 902 tarafı ile birleştirilecek.

The Boss
17-04-2007, 11:51
Ayrıca 902 için 18 ayda bitirileceği konuşuluyor idi.

The Boss
17-04-2007, 11:51
Sayın Kunduz,
902 de yapılan evlerin hepsi standart mı olacak yoksa hak sahiplerine ayrı bloklar mı yapılacak? Bir bilginiz var mı?

KUNDUZ
17-04-2007, 11:57
Sayın Kunduz,
902 de yapılan evlerin hepsi standart mı olacak yoksa hak sahiplerine ayrı bloklar mı yapılacak? Bir bilginiz var mı?

Evlerin farklı büyüklüklerde olacağını biliyorum (120-150-200 metrekarelik)
Daha önceki duyumlarımızda doğru 500 metre yeri olana 120 ,750 metre yeri olana 150, 1 dönüm yeri olanada 200 metrekarelik daireler düşmüş yeri yeterli olmayanada ödeme planı çıkarılmış.
Bu arada 15 16 tane dozer çalışıyormuş hadi hayırlısı...

safakcan
17-04-2007, 14:02
Merhaba Sn Kunduz

Benİm Arsam KarataŞ Solak Mevkİİ 956 No.lu Parselde Ancak Bu 30 Yil Öncekİ Parsel No.su Ben GÖndermİs OlduĞunuz Harİtada Bu Parselİ GÖremedİm .
Ancak Bu Parsel No.su 30 Yil Öncekİ Parsel No.su
Bu Parsel No Sunda Bİr DeĞİŞİklİk Var Mi Ayrica Bu Parseldekİ Arsalarin M2 Fİati Nedİr
Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm

The Boss
17-04-2007, 15:38
Evlerin farklı büyüklüklerde olacağını biliyorum (120-150-200 metrekarelik)
Daha önceki duyumlarımızda doğru 500 metre yeri olana 120 ,750 metre yeri olana 150, 1 dönüm yeri olanada 200 metrekarelik daireler düşmüş yeri yeterli olmayanada ödeme planı çıkarılmış.
Bu arada 15 16 tane dozer çalışıyormuş hadi hayırlısı...

Sayın Kunduz,
Evlerin farklı büyüklükte olduğunu biliyorum. Sormak istediğim, dikmen vadisindeki gibi müteahhit ve belediye için ayrı kalitede bloklar, hak sahipleri için ayrı bloklar mı yapılacak. Mesela şu anda dikmen 3. etapta A,B,C,E bloklar belediye ve müteahhite ait. D bloklarını da hak sahiplerine yapıyorlar. Dış görüntüsü ve iç kalitesi farklı olacak diyorlar. Ve 3. etaptaki en kötü yerdeler.

corpse
17-04-2007, 19:32
haberler çok güzel arkadaşlar.devamını bekliyoruz inşallah.çok teşekkür ederim polathan parsel haritasını yolladığın için.çok işime yaradı.bol kazançlar hepinize..

saygılarımla

decsan
17-04-2007, 21:48
ankaradaki her araziden bahsediliyor.Ancak çubuk ve akyurt bölgesi kuzey aksından bahsedilmiyor.Oysa o arazilerde özellikle hava limanı yanı köy arazileri fevkalade pirimli.Oralarında yatırımcıların dikkatini çekmek isterim.

öncelikle hoşgeldiniz,
bu bölgenin bir kısmı Ankara daki en ucuz bölgedir.
özellikle sirkeli,abadan,akyurt ve esenboğa-çubuk arası primlidir.
ucuz arazi ise çubuk'a yakın köylerde bulunabilir.
mesela ağılcık
1,5-2 km uzaklıkta ama 5-6 ya arazi var. ve buralarda toki arazi bakıyor. eğer toki araziyi ağılcıktan seçerse fiyatlar ne olur bilinmez.
çubuk'un içinde ise Yıldırım Beyazıd ve Atatürk mah. öneririm
özellikle gazi üniversitesinin yeni kampüsüne yakın yerler prim yapacaktır

Radyocu
17-04-2007, 22:19
Sayın Corpse,

Umarım aşağıdaki resimler fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Bazı parseller Mühye ancak çoğunluk Karataş.

Selamlar.

Sayın Polathan,Google haritanızda 896 parsel ile 895 parsellerin yerlerindemi bir karışıklık mı var,yoksa ben yanlış yere mi baktım.Benim arsam Mühye Avşaryarısı mevkiinde 896 parsel;tapu aynen böyle diyor.Bana gösterilen yer senin haritanda 895 parsel olarak geçen yer.Doğrusu nedir bilen varsa sevinirim...Saygılarımla

corpse
17-04-2007, 22:56
sayın radyocu

citysurf programıda kullandım orada parsel numarasıyla arama var fakat herhangi bir parsel numarısını giriğiniz zaman örneğin 416 parsel ordan ada no metre karesi hepsi tutuyor fakat arsanın yeri farklı yerde gösteriyor citysurf ile iletişim kurduğumda biz bu bilgileri çankaya belediyesinden aldık dediler ve belediyenin bilgileriyle tapu dairesinin bilgileri tutmuyormuş böyle bir saçmalık varken bizim arsanın doğru yerini bulmamız nasıl sağlancak oyüzden işimiz allaha kaldı.

saygılarımla..

Polathan
18-04-2007, 09:01
Sayın Polathan,Google haritanızda 896 parsel ile 895 parsellerin yerlerindemi bir karışıklık mı var,yoksa ben yanlış yere mi baktım.Benim arsam Mühye Avşaryarısı mevkiinde 896 parsel;tapu aynen böyle diyor.Bana gösterilen yer senin haritanda 895 parsel olarak geçen yer.Doğrusu nedir bilen varsa sevinirim...Saygılarımla

Sayın Radyocu,
İşaretleme doğru. Karataş köyüne giden yolun sol tarafındaki parsel 895, sağ tarafıda 896'dır. Bol kazanç.

gessili
18-04-2007, 14:31
sn.rafican bilgi ve birikimlerinizi paylaştıgınız için sag olun . gelişmelerden haber verirsensevinirim. bende duyumlarımı iletecegim::notr:

rafican
18-04-2007, 15:14
sn.gessili şüphesiz gayrimenkul yatırımları genelde vade,yer,mevkii,verilen meblağ, yatırımı yapılan gayrimenkulun genel konumu,makro ekonomi vs.gibi daha birçok etmenle direkt değişiklilik gösteriyor.Sizin açılım yapmış bulunduğunuz bölgeyi biliyorum çok bilgim yok ama şehrin bu kısım güneyankara ve yakını bölgeleri genelde yüksek getirili ve sizin bahsettiğiniz yerlerden şehrin önemli çekim merkezlerine çok yakın buda buraları mühye -karataş-bursal-yakupabdalı haliyle cazip hale getiriyor.Bu yakınlarda ortalam 3-8 yıl arasında giderek halk arasında daha çok spekülasyona açık hale gelecektir.Tabi fiyatlarda giderayak tam stabilze oluyor ,yapılan her çalışma ,büyük projeler,planlı konut alanları ve. büyükşehir bel.mamak bel. gölbaşı bel.lerini koordineli ve bilinçli çalışması önümüzdeki günlerde buralarının dahada önem arz eder hale geleceğini gösteriyor ben yaklaşık 8 yıldır bu bölgede yatırım yapıyorum gerçekten trent olarak eskişehir yolundan sonra alternatifi olmayan bir konuma sahip tek sıkntı ulaşımda ama bu sıralarada yaplacak bir köprü olayı bu bölgenin diğer gelişmekte olan yerlere birden getiri açısından daha ağır basacağını öngörürüyorum diğer hususlarda bilhassa sizlere bursal ve mühüyede yardımcı olabilirim saygılarımla

gessili
18-04-2007, 15:54
sn. rafican size katılıyorum ancak yatırımlarımı balıkhisar bügdüz taşpınar veyenice de buralarla ilgili bilgiye ihtiyac duyuyor araştırıyorum bilgileriniz için teşekkür

rafican
18-04-2007, 16:03
sn.Gessili belirttiğiniz bölgeler arasında pek fazla bilgim yok sizleri yanlış yönlendirmek istemem ama taşpınar zaten bildiğim kadar pirimini yapmış bir bölge çokta güzel bir yer temennim hayırllı ve bol kazançlar saygılarımla.

kararsız
18-04-2007, 18:59
karataş ve yakupabdaldaki kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki parselleri bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok teşekkür ederim bu iki yerden alım yapmayı düşünüyorum vereceğiniz bilgiler bana çok yardımcı olacak özellikle sayın kunduz bey

atabaş
19-04-2007, 00:07
merhaba arkadaşlar, karataş mühye arsalarıyla 10 yıldır ilgiliyim bu bölgede arsa almak veya satmak isteyen arkadaşlarla bilgilerimi paylaşmak isterim.

Kantaroncu
19-04-2007, 00:29
merhaba arkadaşlar, karataş mühye arsalarıyla 10 yıldır ilgiliyim bu bölgede arsa almak veya satmak isteyen arkadaşlarla bilgilerimi paylaşmak isterim.

Şu arsa piyangosundan çıkan 100 m2'lik hisseler para ediyor mu oralarda....

nurı
19-04-2007, 10:38
Arkadaşlar 902 parselin yolları açılmaya başladı dozerler çalışıyor. Anlayacağınız taahüt ettikleri gibi 2 yılda 902 tamam gibi görünüyor. Başta 895 896 ile aşağı ve yukarı solak da hissesi olan arkadaşlara duyrulur.:cool: :)

Sevgili Kunduz; 973 parsel solak mevkiine giriyormu ? birde oralarda altı dolgu olan parseller varmı ?

KUNDUZ
19-04-2007, 10:56
Merhaba Sn Kunduz

Benİm Arsam KarataŞ Solak Mevkİİ 956 No.lu Parselde Ancak Bu 30 Yil Öncekİ Parsel No.su Ben GÖndermİs OlduĞunuz Harİtada Bu Parselİ GÖremedİm .
Ancak Bu Parsel No.su 30 Yil Öncekİ Parsel No.su
Bu Parsel No Sunda Bİr DeĞİŞİklİk Var Mi Ayrica Bu Parseldekİ Arsalarin M2 Fİati Nedİr
Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm

Bildiğim kadarıyla 956 nın parsel nosu değişmedi.
aklımda olanlar 993:1631 992:1602 978:1585 1121:1617

KUNDUZ
19-04-2007, 10:57
Sevgili Kunduz; 973 parsel solak mevkiine giriyormu ? birde oralarda altı dolgu olan parseller varmı ?

973 parsel aşağı solak mevkiindedir.

rafican
19-04-2007, 11:00
sn.Kunduz karataş hakkında yakın gelecekteki öngörüleriniz nelerdir? saygılarımla.

KUNDUZ
19-04-2007, 13:00
sn.Kunduz karataş hakkında yakın gelecekteki öngörüleriniz nelerdir? saygılarımla.

Dostum önceki öngörülerimde pek bir değişiklik yok. Bu bölge hem genel hemde lokal faktörlerin etkisi altında hareket ediyor. Genel gayrimenkul sektörünün durumu ortada ve durağan 3. çeyrekte hareketlenir diye düşünüyorum. Lokal faktörler ise hepimizin katkıda bulunduğu konular ( komşu parsellerin imara açılması, parsellerin Ankaranın en güzel yerinde olması(bence), vadi projeleri v.s). Bunların ışıgında önceki kentsel dönüşümleride hesaba kattığımızda en az 5 yılı gözden çıkararak kazanç elde edebileceğimizi düşünüyorum. Daha önce gelişmeler olursa ne ala. Bol kazançlar

rafican
19-04-2007, 13:16
Teşekkürler sn.kunduz.Geçen günlerde ortaya çıkan büyükşehir belediyesi 2007-2012 stratejik planında ankaranın bu bölgesinde yalnız yakupabdal-karataş kentsel dönüşüm projesi olarak mevzu bahs olunuyor fakat sizde büyük ihtimalle bilirsinizki burada 2004 yılı sonlarına doğru mevcut kensel dönüşüm haritalarında ve beldiyedeki planlarda yakupabdal-karataş-yaylabağ kentsel dönüşüm projesi olarak görülüyordu ama son çıkan planda (2007-2012) Yaylabağı nın çıkarıldığını gördüm .Sizce bu olayı nasıl yorumlamalıyız ?çok teşekkürler ,saygılarımla.

KUNDUZ
19-04-2007, 13:31
Teşekkürler sn.kunduz.Geçen günlerde ortaya çıkan büyükşehir belediyesi 2007-2012 stratejik planında ankaranın bu bölgesinde yalnız yakupabdal-karataş kentsel dönüşüm projesi olarak mevzu bahs olunuyor fakat sizde büyük ihtimalle bilirsinizki burada 2004 yılı sonlarına doğru mevcut kensel dönüşüm haritalarında ve beldiyedeki planlarda yakupabdal-karataş-yaylabağ kentsel dönüşüm projesi olarak görülüyordu ama son çıkan planda (2007-2012) Yaylabağı nın çıkarıldığını gördüm .Sizce bu olayı nasıl yorumlamalıyız ?çok teşekkürler ,saygılarımla.

Yaylabağ ı çok iyi bilmiyorum ama şöyle bir durum var. Kentsel dönüşüm e dahil parsellerin belirlendiği haritaya bakarsak bir sürü grid ler görürüz yani aynı ilçede dip dibe parsellerin birisi kentsel dönüşüme dahil diğeri dahil olmayabilir.
Dahil olmayan için eğer gelecekte ev beklentimiz yoksa bence bir kayıp yok çünkü dahil olmayan parselde ki yerler dahil olan parselde ki yerlerden kat ve kat ucuz. Değerlenme oranı ise projeye dahil yerler ile aynı. Yani yatırım için alımlarda çok bir kayıp olmuyor.
Ama Yaylabağın tamamı ile ilgili ayrı bir tasarruflarının olup olmadığını iyi araştırmak lazım.Bilgi edinirsem seninle paylaşırım. Kolay gelsin

rafican
19-04-2007, 13:40
Teşkürler sn.KUNDUZ

kararsız
19-04-2007, 14:42
sayın kunduz karataş ve yakupabdaldaki kentsel dönüşüme dahil parselleri söyleyebilirseniz çok sevinirim

sinani
19-04-2007, 14:52
Değerli Arkadaşlarım,
Karataş 125 parselin Kentsel dönüşüm alan içinde olduğunu söylediler. Bilgili arkadaşlardan ricam Google Earth de Kentsel dönüşüm alanını işaretleyebilirlermi ? Teşekkürler

KUNDUZ
19-04-2007, 15:05
sayın kunduz karataş ve yakupabdaldaki kentsel dönüşüme dahil parselleri söyleyebilirseniz çok sevinirim

Dostum parsel parsel yazmamız çok zor olur. Çok fazla parsel kentsel dönüşüm içinde.
Yanlış bildiğim olabilir ama seni kırmayayım aklımda olan bazıları ;
mühye 895 ,896,516,3289
karataş 163,47,81,93,103,121,122,124,153,161,227,229,230,2 39,242,
244,258,923,945,947,959,977,978,993,1032,1100

kararsız
19-04-2007, 15:37
sayın kunduz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. sizin fikirleriniz benim için çok önemli bir de benim mühye 895 te 250 m yerim var bunu biraz arttırmak düşüncesindeydim fakat piyasada bir anormallik var 75 ytl den alıyımmı diye düşünürken şimdi 85-90 arası fiyat isteniyor bu fiyatlardan almamı tavsiye edermisiniz yoksa fiyatlar çok şiştiği için biraz beklememi mi tavsiye edersiniz

KUNDUZ
19-04-2007, 15:46
sayın kunduz verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. sizin fikirleriniz benim için çok önemli bir de benim mühye 895 te 250 m yerim var bunu biraz arttırmak düşüncesindeydim fakat piyasada bir anormallik var 75 ytl den alıyımmı diye düşünürken şimdi 85-90 arası fiyat isteniyor bu fiyatlardan almamı tavsiye edermisiniz yoksa fiyatlar çok şiştiği için biraz beklememi mi tavsiye edersiniz

75 80 e bulursun bence. Bu fiyatlar taban sayılır artık alınabilir diye düşünüyorum.

kararsız
19-04-2007, 16:12
sayın kunduz 1 haftadır fiyatlar yükselmiş 85 ten aşağı fiyat yok herhalde 902 ye dozerler girdiği için

atabayrak
19-04-2007, 16:22
Dostum Karagedik ile ilgili bilgin var mı?Burası mı yoksa Çanka ya köyleri mi yatırım amaçlı daha karlı?Fiat aralığı ve avantajlı parseller hakkında bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim.(Karagedik köyü ile ilgili)

KUNDUZ
20-04-2007, 11:03
Dostum Karagedik ile ilgili bilgin var mı?Burası mı yoksa Çanka ya köyleri mi yatırım amaçlı daha karlı?Fiat aralığı ve avantajlı parseller hakkında bilgin varsa paylaşırsan çok sevinirim.(Karagedik köyü ile ilgili)

Karagedik köyüne pek hakim değilim sizi yanıltmak istemem.Hayırlı ve bol kazançlar

nurı
20-04-2007, 14:54
973 parsel aşağı solak mevkiindedir.

Sevgili Kunduz, çok teşekkür ederim.

atabaş
20-04-2007, 21:56
sayın kantaroncu 100 m arsanızın olduğunu söylamişiniz yalnız parsel numarasını vermemişsiniz verirseniz kaç tl ettiğini size bildiririm. Arkadaşımızın biri
973 parseli sormuş solak mevkiindedir.yeni parsel numarası 1583 olmuştur.Aşağı solak söylemi yalnış olur

k0900
21-04-2007, 20:06
ankarada emlak ve gayrımenkul fuarı bugün açıldı ( akm )

k0900
21-04-2007, 20:34
karagedi konusunda bir kaynak
www.habercilersitesi.org
DUYURU : 4

TARİH : 6 Temmuz 2004
SAYI : 111
KONU : Komşu arazilerin satışı hk.

Sayın üyeler; sizlere sevineceğiniz bir haber vermek istiyoruz.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sayın Sinan AYGÜN’den; A ve B parsellerimizin Güney - Batı istikametinde, Karagedik Beldesi civarında, (Konya istikameti) bazı kurum ve kuruluşların çok büyük miktarda arazi satın aldığını, hatta bazılarının parselasyonunu bile bitirdiklerini öğrendik.
1 : 25.000 renkli haritada da açıkça görüleceği gibi;
1) Arsa Ofisi : 571 Hektar
2) Bilkent Üniversitesi : 977 Hektar
3) Ankara Ticaret Odası : 631 Hektar
arazi satın alarak yatırım yapmayı planlamaya başlamışlar. Özellikle Bilkent Üniversitesi’nin çok büyük bir üniversite kurma hazırlığı içinde olduğunu, ATO’nın ise büyük bir yerleşim birimi kurmak için çalışmalara başladığını öğrendik. Ayrıca; Fatih Üniversitesi de Karagedik Beldesi civarında büyük miktarda arazi aldıkları söyleniyor.
Komşu arazilerine yapılacak yatırımların bize ne getireceğini şimdiden düşünmenizi dileriz. Lütfen unutmayın...
BİR GÜN UZAKLAR ÇOK YAKIN OLACAKTIR.

YÖNETİM KURULU

k0900
21-04-2007, 20:45
ahıboz karaali mamatlı ( konya yolu ) bçlgesinde hala dönümü 1000 1500 YTL ye tarlalar var küçük yatırımcılara duyrulur

atabayrak
22-04-2007, 11:13
Arkadaşlar arsa kooperatifleri hakkında bilgisi olan var mı?Buralardan tarla almak risklimidir?Birde tapu vermiyorlar mış imar çıkana kadar noterden hissen olduğuna dair belge veriyorlarmış.İmar çıktıktan sonra tapu veriyorlarmış.Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.Bol kazançlar herkese...

yatirimci
23-04-2007, 04:22
karagedi konusunda bir kaynak
www.habercilersitesi.org
DUYURU : 4

TARİH : 6 Temmuz 2004
SAYI : 111
KONU : Komşu arazilerin satışı hk.

Sayın üyeler; sizlere sevineceğiniz bir haber vermek istiyoruz.
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sayın Sinan AYGÜN’den; A ve B parsellerimizin Güney - Batı istikametinde, Karagedik Beldesi civarında, (Konya istikameti) bazı kurum ve kuruluşların çok büyük miktarda arazi satın aldığını, hatta bazılarının parselasyonunu bile bitirdiklerini öğrendik.
1 : 25.000 renkli haritada da açıkça görüleceği gibi;
1) Arsa Ofisi : 571 Hektar
2) Bilkent Üniversitesi : 977 Hektar
3) Ankara Ticaret Odası : 631 Hektar
arazi satın alarak yatırım yapmayı planlamaya başlamışlar. Özellikle Bilkent Üniversitesi’nin çok büyük bir üniversite kurma hazırlığı içinde olduğunu, ATO’nın ise büyük bir yerleşim birimi kurmak için çalışmalara başladığını öğrendik. Ayrıca; Fatih Üniversitesi de Karagedik Beldesi civarında büyük miktarda arazi aldıkları söyleniyor.
Komşu arazilerine yapılacak yatırımların bize ne getireceğini şimdiden düşünmenizi dileriz. Lütfen unutmayın...
BİR GÜN UZAKLAR ÇOK YAKIN OLACAKTIR.

YÖNETİM KURULU

Sn K0900,
Bildigim kadarı ile Haberciler sitesi Golbası Gokcehuyuk koyu yakınında bulunuyor.
Karagedik projesinin buraları etkilemesini sahsen dusunuyormusunuz?

Saygılar

Yatirimci...
23-04-2007, 07:14
ahıboz karaali mamatlı ( konya yolu ) bçlgesinde hala dönümü 1000 1500 YTL ye tarlalar var küçük yatırımcılara duyrulur

zannetmiyorum dönümü o fiyatlarda tarla bulunacagini o bölgede bende o bölgelere yakınım ama o fiyat biraz zor kaynak ve satici bilgileri var mı?

kararsız
23-04-2007, 15:56
sayın kunduz mühye 895 ve 896 parseller güneypark kentsel dönüşüm projesi içinde mi?

Kafka
23-04-2007, 16:00
Uzun bir zamandır takip ettiğim bu foruma sonunda ben de katıldım. Herkese öncelikle merhaba. Gölbaşı köylerini takip etmekteyim. Özellikle Bursal (Yaylabağ) köyü ile ilgili olanlardan bilgi almaktan memnun olacağım.

Kafka
23-04-2007, 16:08
Sayın Kunduz ve Rafican,

Yaylabağ'ın kentsel dönüşümü ile ilgili aranızdaki diyaloğu ilgi ile okudum. Yaylabağ köyünde yatırımları olan biri olarak sormak istiyorum: Bu konu hakkında elinize yeni bir bilgi geçti mi?

Kafka
23-04-2007, 16:17
Sayın Khanson,

Geçmiş yazışmalarınızda Yaylabağ köyünün 300'lü parsellerinde imar çalışmalarının olduğunu söylemiştiniz. Bu konuda herhangi bir gelişme var mı? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan da cevap yazmalarını rica ederim.

Kafka
23-04-2007, 16:45
Bu konu daha önceki yazışmalarda geçti mi bilmiyorum. Ama yine de belirtmek isterim. Gölbaşı'nın çevre köylerinin birçoğunun köy statüsü mahalleye çevirtildi ve köy içi imar projeleri yaptırılmaya başlandı. Konu ile ilgili Belediye Başkanlığından yapılan ilanları Belediyenin sitesinde görebilirsiniz. Tabi, bunun köy arazilerine nasıl bir katkısı olur bilmiyorum.

Konuya ilişkin emlak istimlak haberleri aşağıdadır:

Emlak İstimlak Müdürlüğü; Müdür ve 5 Personel ile aşağıdaki faaliyetleri icra etmiştir.
GÖREV TANIMI
• Belediyeye Arsa Temin etmek
• Gayri Menkullerin Satış ve Kiralanması İşini Yapmak
• Diğer İdari İşlemler

1-BELEDİYEYE ARSA TEMİN ETMEK
İmar Planlarına göre şehircilik ilkeleri doğrultusunda Belediyemiz sınırları içerisinde ikamet eden dar gelirli kişilere sosyal konut sağlamak üzere arazi ve arsa temin için ön çalışmalar yapılmıştır.

Hazineden 2004 yılında Belediyemize devredilen Örencik Mahallesi kadastro 1420 numaralı parselin (Çil Mehmet Yerleşim Yeri) imar çalışması tamamlanarak tapuda tescil edilmiş olup, söz konusu yasaya göre hak sahibi olan kişilerin tespitleri yapılmıştır. Tespit edilen bu kişilerin arsa tapularına ait tapu devir işlemleri 2006 yılında gerçekleştirilecektir.
Taşpınar Mahallesinde üzerinde özel kişilere ait yapı bulunan 7 (yedi) Adet kadastro parselinin Hazineden Belediyemize devri yapılmış olup bu parsellerin hak sahiplerine satışı yapılacaktır.
Belediyemiz Sınırları içerisinde kalan ve Köy Tüzel Kişilikleri sona ererek mahalleye dönüşen 22 Adet köyün ayrı ayrı malvarlıkları, alacak ve borçlarının devir işlemleri Belediyemiz personelinden oluşturulan komisyonca yapılmıştır.Köy İhtiyar Heyetleri tarafından Köy Yerleşim ve Köy Gelişme Alanlarında arsa tahsis edilen ancak arsa bedeli borcu olan 1600 kişiye tebligat gönderilmiştir.
Köy İhtiyar Heyetince arsa tahsis edilerek parsel üzerine borcundan dolayı ipotek şerhi konulmuş olan parsellerden, arsa borcunu tamamen ödemiş olan 125 kişinin parselleri üzerindeki ipotek şerhi tapu kütüğünden kaldırılmıştır.

safakcan
23-04-2007, 17:21
merhaba sn kunduz

karataş solak mevki 956 no.lu parsel kentsel dönüşüm projesi içerisindemi?

şisdiden teşekkürler

atabaş
24-04-2007, 00:01
karataş 1608,939,942 mühye 539,507 parsellerde yeri olan varmı?

rafican
24-04-2007, 11:29
sn.kafka ilginiz için teşekkürler belirsizliklerin risk, risklerin herzaman olmasada yüksek getirilerinin olduğu bir dünyada yaşıyoruz şimdiden hoşgeldiniz bol kazançlar temennisi ile.

KUNDUZ
24-04-2007, 12:30
Ankara belediyesi ve çevre ilçelerin imar planı ile ilgili gelişmeler varmış. Araştıralım bakalım kaydadeğer bişey mi?

rafican
24-04-2007, 13:01
sn.kunduz son dakika sürprizimi acaba?

The Boss
24-04-2007, 13:53
Sn Kunduz ne gibi gelişmeler? olumlu ? olumsuz?

rafican
24-04-2007, 14:04
sn.kafka 300 llü parsellerdeki çalışma hızlı bir şekilde devam ettiğnin duyumunu alıyoruz .Geçen 3 yıl gerekli bürokratik engeller aşılmakla geçmişti bu alan yaklaşık olarak 6200 dönümü kapsayan büyüklüğe sahip bununda %60 a yakını hazine arazisi olarak bulunan köyün daha önceki mera parsellerinden geliyordu tescil edilip önce hazineye devir olayı yaşandı bildiğim kadarı ile.Geçtiğimiz yıl içinde bir takım çevreler hazine arazilerini maliye bakanlığı tarafından belediyelere su parasına devrediliyor söylentileri ayyuka çıkınca bakanlık büyük şehirlerdeki hazine arazilerinin devrini durdurdu.Tabi bu 300 lü parsellerdeki gelişmeleri tıkamıştı ancak bu yılın 2. ayında maliye bakanlığı istihdamı teşvik yasası ile inkıtaya uğrayan süreci tekrar başlattı ve bu gibi projesi tamamlanmış alanların( 300 lü parsellerde olmak üzere ) devrini gerçekleştirdi.Şimdi bildiğim kadar belediyenin startı vermesi bekleniyor mart ayında sn.başkan projenin bir kaç ay içinde başlayacağını bir tv kanalında müjdeledi .saygılarımla.

rafican
24-04-2007, 14:52
Sayın Kunduz ve Rafican,

Yaylabağ'ın kentsel dönüşümü ile ilgili aranızdaki diyaloğu ilgi ile okudum. Yaylabağ köyünde yatırımları olan biri olarak sormak istiyorum: Bu konu hakkında elinize yeni bir bilgi geçti mi?

sn.kafka şu an için elimde henüz bir bilgi yok ama büyükşehir belediyesi sizde kabul e dersinizki( bir kamukuruluşu ve )az çok ciddiyet içerir diye düşünüyorum.tabi konumuzla alakalı yerlerde sıradan yerler diğil hızla büyüyen metropol bir kentin yakın vadede şehir planlamasına açılması düşünülen yerleridir ,yani gökten zembille kriptondan parsel transferi şayet yakın zamanda gerçekleşmez ise hayal kurduğumuzu veya biraz amiyane olacak ama uçtuğumuzu düşünmüyorum .Durduk yerde sayın belediyemizdeki yetkililerinde yap-boz cinsinden önceden kentsel alan olarak belirledikleri bir bölgeyi canım sıkıldı şimdi dışarıya alalım gibi pek akla abes işlerle uğraştıklarını da zannetmiyorum bölge genelinde yatırımlarım olduğu içinde bunları dile getirmiyorum .Benim düşüncem küçük bir detay gibi görünen bu konunun çok fazla olmayan bir zaman diliminde sürpriz yapması ihtimalidir.En azından b.ş.b. si tarafından çıkarıldığına dair bir bilgi şu ana kadar belirtilmemiştir.Çünki bu alanın coğrafyası diğer yerlere nazaran uygulamaya daha yatkın olması gibi bir avantajıda beraberinde getirmektedir.Ben olumlu bir belirsizlikle karşı karşıya olduğumuzu düşünüyor ve katlanabilir bir risk unsuruna dikkat çekmek istiyorumsaygılarımla.

Kafka
24-04-2007, 15:42
Sn. Rafican,

Vermiş olduğunuz cevaplara ve iyi temennilere teşekkür ederim. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Hepimize bol kazançlar...

Kafka
24-04-2007, 15:54
sn.kafka 300 llü parsellerdeki çalışma hızlı bir şekilde devam ettiğnin duyumunu alıyoruz .Geçen 3 yıl gerekli bürokratik engeller aşılmakla geçmişti bu alan yaklaşık olarak 6200 dönümü kapsayan büyüklüğe sahip bununda %60 a yakını hazine arazisi olarak bulunan köyün daha önceki mera parsellerinden geliyordu tescil edilip önce hazineye devir olayı yaşandı bildiğim kadarı ile.Geçtiğimiz yıl içinde bir takım çevreler hazine arazilerini maliye bakanlığı tarafından belediyelere su parasına devrediliyor söylentileri ayyuka çıkınca bakanlık büyük şehirlerdeki hazine arazilerinin devrini durdurdu.Tabi bu 300 lü parsellerdeki gelişmeleri tıkamıştı ancak bu yılın 2. ayında maliye bakanlığı istihdamı teşvik yasası ile inkıtaya uğrayan süreci tekrar başlattı ve bu gibi projesi tamamlanmış alanların( 300 lü parsellerde olmak üzere ) devrini gerçekleştirdi.Şimdi bildiğim kadar belediyenin startı vermesi bekleniyor mart ayında sn.başkan projenin bir kaç ay içinde başlayacağını bir tv kanalında müjdeledi .saygılarımla.

Sayın Rafican,

Burada bahsetmiş olduğunuz ve "sn. başkanın müjdesini verdiği" proje hangi projedir? Ankara B.Belediyesinin "Kentsel Dönüşüm" projesi mi yoksa Gölbaşı Belediye'sinin "Toplu Konut" projesi midir?

rafican
24-04-2007, 16:23
Sayın Rafican,

Burada bahsetmiş olduğunuz ve "sn. başkanın müjdesini verdiği" proje hangi projedir? Ankara B.Belediyesinin "Kentsel Dönüşüm" projesi mi yoksa Gölbaşı Belediye'sinin "Toplu Konut" projesi midir?

sevgili kafka sn.Başkanın bildirdiği 300 lü parseller olarak bilinen alandır.Bu konuşma başkent tv. de yayınlanmıştır.saygılarımla.

Kafka
24-04-2007, 17:30
Sn. Rafican,

Teşekkür ederim.

k0900
25-04-2007, 01:42
Ankara Büyükşehir internet sitesinde 2023 yılına kadarkı nazım plan yayınlandı
artık kimse hangi noktada ne yapılacagını kendisi anlayabilecek genelde bu türlü bilgiler bir müddet sonra kaldırılıyor. siteden indirilip kaydedilirse ilerde faydalı olabilir
Bahsettigim bölgeler bu plandan görülebilir
Cuma günü karaali günalan asfaltına 1 tarla mesafede 10400 m2 tarla 22 500 YTL ye el değiştirdi
İç kısımlarda daha uygun fiyatlarla alınabilecek yerler var.
Alım için bölge cıvarında tanıdıklarla gidilirse şisirılmemiş gerçek fiyatlarla alınabılır.
yola yakınlık su enerji kaynagına mesafe fiyatları etkileyen hususlar
Yukarıda bahsettigim nazım plan şehrin anayasası
yerleşim yerlerini (köyler ) önceden tesbit ederek kendiniz karar veriniz
Unutulmamalı bahsettiğim yerler herhalukarda fiyatları ıstıkrarlı olarak artmaktadır.Ederinden yüksek fiyatlı yerler ise krizlerde negatif etkilenebilmektedir

k0900
25-04-2007, 01:59
beytepe 3 nolu bölgede önceleri bahsettiğim kooperatiflerden birinin int sitesi var akcalıyapıkoop.org.tr yükleniciler her hisseye 1 den biraz fazla bitmiş 150 m2 daire veriyor kasım genel kurulunda üyeler teklifi az buduğu için reddetti gazetelerde akçalı alınır satılırdan fiyatları ögrenebilirsiniz ayrıca koop yönetimidende bilgi alınabilir
yer beytepe köyü angora evleri erdem kent arasında
farklı alternatıf arayanlara duyrulur.

k0900
25-04-2007, 02:00
düzeltilmiş site adresi
http://www.akcaliyapikoop.org.tr/

abrakadabra
25-04-2007, 02:30
artık kimse hangi noktada ne yapılacagını kendisi anlayabilecek genelde bu türlü bilgiler bir müddet sonra kaldırılıyor. siteden indirilip kaydedilirse ilerde faydalı olabilir
Cuma günü karaali günalan asfaltına 1 tarla mesafede 10400 m2 tarla 22 500 YTL ye el değiştirdi
Alım için bölge cıvarında tanıdıklarla gidilirse şisirılmemiş gerçek fiyatlarla alınabılır.
Unutulmamalı bahsettiğim yerler herhalukarda fiyatları ıstıkrarlı olarak artmaktadır.Ederinden yüksek fiyatlı yerler ise krizlerde negatif etkilenebilmektedir
güzel ama bana şimdi gönderdiğim linkte haritadan yeri yam olarak açıklayabilirmisini.... ankarayı seviyorum..

http://www.airport-images.com/city_2620298_Karaali

abrakadabra
25-04-2007, 02:37
http://www.airport-images.com/city_2647523_Yeniseyh
galiba bu link daha kolay hava fotoğrafı buyrun

The Boss
25-04-2007, 09:51
beytepe 3 nolu bölgede önceleri bahsettiğim kooperatiflerden birinin int sitesi var akcalıyapıkoop.org.tr yükleniciler her hisseye 1 den biraz fazla bitmiş 150 m2 daire veriyor kasım genel kurulunda üyeler teklifi az buduğu için reddetti gazetelerde akçalı alınır satılırdan fiyatları ögrenebilirsiniz ayrıca koop yönetimidende bilgi alınabilir
yer beytepe köyü angora evleri erdem kent arasında
farklı alternatıf arayanlara duyrulur.

Benim akçalıda 2 tane hisse var. Kasımdaki toplantıda üyeler 1 hisseye 1 daireyi kabul etmediler ancak şu anda hata yaptıklarını anladılar. Haziranda tekrar toplanılacak. O zaman kabul edeceklerini tahmin ediyorum. Yeri harika. Şu anda 70.000 civarı satanlar var ama değerlendirme şirketi 102.000 ytl olarak belirlemiş pay başına. Millet henüz tam anlayamadı değerin 102.000 ytl olduğunu çünkü toplam arsa değeri dolar üzerinden verilmişti. Ben 6.000 dolara almıştım zamanında.

PIERCE
25-04-2007, 14:18
Benim akçalıda 2 tane hisse var. Kasımdaki toplantıda üyeler 1 hisseye 1 daireyi kabul etmediler ancak şu anda hata yaptıklarını anladılar. Haziranda tekrar toplanılacak. O zaman kabul edeceklerini tahmin ediyorum. Yeri harika. Şu anda 70.000 civarı satanlar var ama değerlendirme şirketi 102.000 ytl olarak belirlemiş pay başına. Millet henüz tam anlayamadı değerin 102.000 ytl olduğunu çünkü toplam arsa değeri dolar üzerinden verilmişti. Ben 6.000 dolara almıştım zamanında.

Peki sayın the boss ihale yapıldı mı müteahhid aldı mı inşaatlara ne zaman başlanacak ve ne zamana teslim edilecek?

The Boss
25-04-2007, 17:20
Haziranda tekrar inşaat şirketine verilmek üzere oylama yapılacak. Eğer kabul edilir ise zaten 1 senelik bir yoğunluk arttırma işi var. Devamında da 2-3 yılda daireler yapılabilir. Ancak herşey hazirandaki toplantıya bağlı. Risk de var ama getiri de büyük olabilir. Tercih sizin.

doğukan
25-04-2007, 23:41
Siteye haftasonu tesadüfen girdim.Harika yorumlar ve mesajlar var.Bende son dönemde arsalar ile ilgilenmeye başladım.Piyasadan alamayacağım en sağlıklı bilgileri bu siteden alabileceğime tüm yorumları okuyunca karar verdim.Bana Karataş-Mühye hakkında bilgi verebilirmisiniz?895-896 parsellerin m2 90 ytl'nin üzerine çıktı.Daha ne kadar çıkar?Şuan alım yapmak mantıklı mı?Ne yapılmasını önerirsiniz? Bilgi verebilirseniz sevinirim.Şimdiden cevap ve yorumlarınız için tşkler.

yatirimci
26-04-2007, 00:12

Sayın K0900,
Nazım planından yatırım kararını bizim gibi kucuk yatırımcılar veremez diye dusunuyorum.
Ayrıca 2023 yılına kadar gelecek belediyelerin bu planları degistirme yetkisi varmıdır?

Bu durumda ilerde arsa-parsel-konut gozuken yerler sonradan park bahce ortak alan olailirmi?

Yardım ve yorumlarınız icin simdiden teskkur ederim.

Saygılar

kapila
26-04-2007, 02:00
sevgili kunduz kardeşim nazım imar planını bende inceliyorum senin görüşlerini almak isterim 895 ve 896 benim görüşüme göre özel proje alanına giriyor senin düşüncen nedir saygılarımla iyi günler

atabaş
26-04-2007, 03:37
arkadaşlar herkes mühyede 895 896 tutturmuş gidiyor.mühyenin en güzel parselleri 501_508 arası 573 ve civarıdır. fiyatları 895 896 ile aynı gidiyor. bu parselleri görmeden mühyede arsa almaya karar vermeyin derim.

kapila
26-04-2007, 04:09
bunun kararını kimse veremez bence cunku mühyde yapılacak en ufak imar değişikliği ve buna benzer seyler butun parselleri etkıleyecektır ama su bır gercekkı 895 ve 896 parseller 902 den sonra faalıyete gececek parsellerdir

The Boss
26-04-2007, 09:42
Zaten 902den 895e köprü yapılıyor. Demekki bir sonraki etap 895 ve 896 olacak. Planları gören varsa daha sağlıklı bilgi edinebiliriz ancak linki yukarılarda verilen proje şirketinin çiziminden ben 895 ve 896nın da çizildiğini anladım. Ayrıca bir tanıdık 895 deki daire planlarının bile çizildiğini ve kendi gözleri ile gördüğünü söylemişti.

meragi
26-04-2007, 10:07
arkadaşlar herkes mühyede 895 896 tutturmuş gidiyor.mühyenin en güzel parselleri 501_508 arası 573 ve civarıdır. fiyatları 895 896 ile aynı gidiyor. bu parselleri görmeden mühyede arsa almaya karar vermeyin derim.

Sayın Atabaş,bahsettiğiniz mühye parselleri neye göre güzel sizce

rafican
26-04-2007, 12:36

sn.atabaş'ın belirtmiş olduğu parseller fevkalade güzel yerler 895-896 nın 902 nin karşısında bulunmak gibi bir avantajı olsada 895-896 ya göre daha düzgün ve planlamaya açık olduğunu vurgulamak isterim.

Polathan
26-04-2007, 13:25
895-896 parseller, tepe ve yamaçlardan oluşan engebeli bir arazi yapısı var. Nereye, ne şekilde yapılaşma yapacaklar doğrusu merak ediyorum. 902'nin yapısıda böyle. Hatta büyük bir kısmı uçurum. Bu nedenle sadece %20'sinde inşaat yapılabiliyor.

Mühye 500'lü parseller gerçekten de yapılaşma için daha uygun ve daha merkezi yerde. Mühye'de bir diğer kentsel dönüşüm projesi olan Güneytepe'den sonra bence bu parseller de 895-896 gibi ismi devamlı anılan yerler olacaklar. Çünkü bu parseller güneytepe projenin karşı taraflarındalar.

Genel eğilim ve fiyat endeksini belirleyen parsellerde bir süre sonra gelişmeler oluyor. Örnek vermek gerekirse bundan 4-5 yıl önce mühye-karataş'ta fiyatlar 10-20 ytl/m2 ken 902 parselde ortalama 80 ytl/m2 idi. 2 yıl önce 902 120 ytl/m2, diğer mühye parsellerde fiyat ortalama 20-40 ytl/m2 olmuştu.

895-896 bana görede bir sonraki kentsel dönüşüm alanı olacak. Bu tür projelerin duyumları, başlaması bazı parselleri ön plana çıkarsada, bölgesel yakınlık dolayısıyla diğerlerinin priminide arttırıyor.

Bu bölgede makul fiyata alım yapan kazanır. Bekleyen uzun vadeli düşünen daha çok kazanır.

DiReFuL
26-04-2007, 14:02
Beyler Mühye şuanda yatırım yapmak için uygun bir yer tamam da çok daha iyi yerler var. Mesela Dodurga... Ordan hisse toplayacak tanıdığınız bir emlak danışmanı felan varsa çok karlı bir yatırım olur...

atabayrak
26-04-2007, 15:31
Arkadaşlar Temelli- Hacıtuğrul Köyü ve oradaki kooparetiflerle ilgili bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

clark30
26-04-2007, 18:38
Beyler Mühye şuanda yatırım yapmak için uygun bir yer tamam da çok daha iyi yerler var. Mesela Dodurga... Ordan hisse toplayacak tanıdığınız bir emlak danışmanı felan varsa çok karlı bir yatırım olur...

slm arkadaslar ben cayyolunda emlakcıyım aynı zamanda da vob cuyum bu topigi daha önce inceleme fırsatı bulamamıstım ama gercekten faydalı bilgiler var.buralarda potansiyel mevcut zaten eskişehir yolu kısa zamanda cok buyuk gelişimlere acık bir yer .Dodurgada imar cıkmak üzere cok katlı cıkabilecek yerler mevcut.

preatoria
26-04-2007, 19:26
Zaten 902den 895e köprü yapılıyor. Demekki bir sonraki etap 895 ve 896 olacak. Planları gören varsa daha sağlıklı bilgi edinebiliriz ancak linki yukarılarda verilen proje şirketinin çiziminden ben 895 ve 896nın da çizildiğini anladım. Ayrıca bir tanıdık 895 deki daire planlarının bile çizildiğini ve kendi gözleri ile gördüğünü söylemişti.

Sn.Boss nerde bu çizimler öncünün sitesindekilerdenmi bahsediyorsunuz acaba...

bugün ankarada olmam vesilesi ile mühyede neler yapılıyor diye o tarafa doğru bir ziyarette bulundum. mühye köyünden karataşa giden asfattan başlayıp eymire dogru yol açılmış yolun bir ucunuda yukarıya bağlamışlar msb lojmanlarının arka asfaltına mevcut 902 imar planına göre tepede ortada ve altta 3 ayrı yol olacakmış yapılacak bloklara ulaşım için

birde görüştüğüm kadarı ile trt arkasından başlayan çok ciddi bir traşlama işi var dağdevirenler harıl harıl indiriyor. aşağı kadar ineceklermiş tabii zemini olduğu gibi traşlayarak sanırım 902 nin fiziki yapısı ile biraz oynanacak işin 759 konutluk kısmını alan genç inşaat şantiyeyi kurmuş başlamış çalışmaya

bölgede dökülen molozların görüntüsünü yoketmek için d-9 larden bir tanesi 895 e dalmış temizlik yapıyordu. önce çevreyol bağlantısı için sandım :)

fiyat olarakta makine parkının karşısındaki emlakçı 92 ytl teklif etti !!!satmayacağımı anlayınca şu an 895 ve 896 da satılık tek bir hisse bile yok temeller atılırsa fiyatlar 150 ytl olur 1.5-2 aya kadar dedi

ayrıca 902 içerisinden yada msb arkasından çevreyola bağlantı en kısa şekilde sanırım 895 in üzerinden geçiyor sence nasıl etkiler 895 i

preatoria
26-04-2007, 19:28
slm arkadaslar ben cayyolunda emlakcıyım aynı zamanda da vob cuyum bu topigi daha önce inceleme fırsatı bulamamıstım ama gercekten faydalı bilgiler var.buralarda potansiyel mevcut zaten eskişehir yolu kısa zamanda cok buyuk gelişimlere acık bir yer .Dodurgada imar cıkmak üzere cok katlı cıkabilecek yerler mevcut.

yoğunluğu 1 olan 5 dönüm yer alsak kaça mal olur bize...

atabaş
27-04-2007, 01:23
sayın clark30; benim dodurga 877 parselade 400 m hissem var.Şu an ederi nedir öğrenebilirmiyim.Teşekkür ederim.

atabaş
27-04-2007, 01:47
Sayın Atabaş,bahsettiğiniz mühye parselleri neye göre güzel sizce

sayın meragi,895 896 parselin hiç bir düz alanı yok yapılaşmaya müsait bir alan değil bu parsellerin üst düz kısımları karataşın aşağı solak ,kadınlarınbeli ve asmalı mevkileridir.İleride olacak projede kesinlikle bu parselleride katıp harmanlamaları gerekiyor buna göre neden ben metre karesine 90 tl ödeyerek 895 896 parsel alayım Karataşın bu mevkilerinde 55, 65 tl arası arsa bulunabilir.Mühyenin 500 LÜ parsellerine gelince tek bir kelime ile anlatacağım masa gibi dümdüz.Şunuda hatılatmak isterim 2003 yılında 500 parseller 15 tl den satılırken 895 896 parselin fiatı 7 tl satılıyordu.İstiyenler araştırma yapabilir.HAYIRLI YATIRIMLAR

nokta
27-04-2007, 23:31
slm sonunda bende foruma katıldım mühye 895 896 pasellerle ilgileniyorum.
Yıllar yılı ki mamak çöplüğünün etkisinden dolayı mekezin içerisinde diyebileceğim mühye,karataş ve y.battal köylerinden arsa almak-satmak gayet normal, yanlız zaman zaman bu bölgelerde rant almak isteyen emlakçılar yok değil işte gazetelere boy boy ilan verip yeriniz alınır falan diye ben bunların sadece ortalığı kızıştırmaktan ibaret olduğunu düşünüyorum.
saygılarımla iyi yayınlar.:wink:

doğukan
28-04-2007, 22:56
Sayın Nokta,
Size aynen katılıyorum.Emlakçılar ortalığı inanılmaz kızıştırıyorlar.Hergün fiyat ortalama 1-2 YTL artıyor.İlanlara dikkat edin 895-896 dan arsa aranıyor veya 895-896 dan arsa alınır satılır ilanları arka arkaya sıralanıyor daha sonra ise 895-896 dan şu kadar m2 var gibi ilanları görüyorsunuz.Aradığınızda ise satıldı veya şimdi tapudan geliyoruz cevaplarını yada yüksek rakamlar telafuz ediliyor.Bu rakamlar nereye varacak çok merak ediyorum.2 hafatada %20 fiyat artışı oldu.Hadi hayırlısı.Bence daha makul fiyat seviyesine çekilmesini beklemek daha sağlılklı sonuçlar doğuracak.Suni artışları bizde tetikliyoruz ama belli bir süre popüler yerlerden fiyat sormasak veya araştırmasak ,o yerler olması gereken rakama çekilecektir.Herkese bol şans..

nokta
29-04-2007, 00:39
aynı fikirleri paylaştığımızı görmek beni sevindirdi sayın doğukan
arkadaşlar illaki hürriyet gazetesinin emlak bölümüne bakıyorsunuzdur, sizlerden ricam birde o ilanların altındaki telefon numaralarını bir irdeleyin.
örnek vatandaş acil 895 den 200m2 diyor bir bakmışın sahibinden ilanlarda ise 895den arsa hissesi alınır diyor ne tesadüf ki her iki ilanın telefon numaraları AYNI
SAYGILARIMLA..
gayrimenkul çok ciddi ve dikkat gerektiren bir yatırım enstrümanıdır.

ultratillaslan
29-04-2007, 12:32
merhabalar... Aranıza yeni katıldım... Elimde 20.000 civarında bir para var... şimdi bir arsa alıp 7-8 sene sonra değerlendirmek istiyorum... İmarsız ama bu süreçte imar görecek olan bölgeler neresidir... Bilgilendirirseniz sevinirim...

yatirimci
29-04-2007, 21:01
merhabalar... Aranıza yeni katıldım... Elimde 20.000 civarında bir para var... şimdi bir arsa alıp 7-8 sene sonra değerlendirmek istiyorum... İmarsız ama bu süreçte imar görecek olan bölgeler neresidir... Bilgilendirirseniz sevinirim...

Kesinlikle oncelikle Eskisehir yolu, sonra da Haymana Yolu.

Gerci 20 bin ile alınacak miktar bu bolgeler icin biraz az olacaktır.

Saygılar

ultratillaslan
29-04-2007, 21:52
mevki olarak yani nereler olabilir biraz daha ayrıntılı olarak... Temelli'nin köyleri gibi mi? gölbaşı köyleri gibi mi? Bir de villa arazisi almak avantaj mıdır? Ben çok katlı yapıların yaygın olduğu yerleri düşünüyorum ama tavsiyeniz nerelerdir? Şimdiden teşekkürler...

nokta
30-04-2007, 01:04
Sayın ultratillaslan, forum daki diğer arkadaşların fikrini bilmiyorum ancak benim şahsi görüşüm e.şehir yolu,dodurga,mühye,karataş,gölbaşı ve cevresi v.s beklentiyi satın aldı.
Nasıl yani; efendim şuan oralarda kime giderseniz gidin atıyorum m2 sine 70-100 ytl arası rakamlar istenecek sanırım bunda mutabıkız, mevcut elde olan 20000ytl ile ancak buralardan ortalama 200-250m2 yer alabilirsiniz.Bir bakış açısına göre adam sende zaten 7 senelik bir yatırım düşünüyorum diyebilirsiniz(((ancak buralar beklentiyi satın aldığı için(rantını) bir 3ila4 yıllık beklemeniz zaten boşa geçecek geriye kalan 3 yıllık bir yatırım yapmış olacaksınız....
BUNUN yerine henüz bakir diyebileceğim daha henüz hakkında her hangi bir spekülasyon çıkmamış bir bölgeden çok çok ucuza bir arsa almış olsanız,
örneğin m2 si 3ytl den yaklaşık 6666m2 yer alırsınız biz bunu 5000m2 diyelim.
bu arsayı veyahut tarlayı aldığınızda zaten siz 7 sene beklemeyi göz önüne almıştınız.Aradan yıllar geçti hadi en kötüsünü düşünelim imar geçmedi keza imar geçmesi de mecbur değil, geçen bu yıllar içerisinde artış desek kısmi olarak (1.yıl 1ytl.. 2.yıl 2.. 3. yıl 5 v.s. 7.yıl 60ytl ) 60*5000=300.000ytl

Bu rakamı bir de daha yüksek metrajlarda düşündüğümzde korkunç rakamlar yapıyor.
neyse her keze ii geceler..

yatirimci
30-04-2007, 12:36
Sayın ultratillaslan, forum daki diğer arkadaşların fikrini bilmiyorum ancak benim şahsi görüşüm e.şehir yolu,dodurga,mühye,karataş,gölbaşı ve cevresi v.s beklentiyi satın aldı.
Nasıl yani; efendim şuan oralarda kime giderseniz gidin atıyorum m2 sine 70-100 ytl arası rakamlar istenecek sanırım bunda mutabıkız, mevcut elde olan 20000ytl ile ancak buralardan ortalama 200-250m2 yer alabilirsiniz.Bir bakış açısına göre adam sende zaten 7 senelik bir yatırım düşünüyorum diyebilirsiniz(((ancak buralar beklentiyi satın aldığı için(rantını) bir 3ila4 yıllık beklemeniz zaten boşa geçecek geriye kalan 3 yıllık bir yatırım yapmış olacaksınız....
BUNUN yerine henüz bakir diyebileceğim daha henüz hakkında her hangi bir spekülasyon çıkmamış bir bölgeden çok çok ucuza bir arsa almış olsanız,
örneğin m2 si 3ytl den yaklaşık 6666m2 yer alırsınız biz bunu 5000m2 diyelim.
bu arsayı veyahut tarlayı aldığınızda zaten siz 7 sene beklemeyi göz önüne almıştınız.Aradan yıllar geçti hadi en kötüsünü düşünelim imar geçmedi keza imar geçmesi de mecbur değil, geçen bu yıllar içerisinde artış desek kısmi olarak (1.yıl 1ytl.. 2.yıl 2.. 3. yıl 5 v.s. 7.yıl 60ytl ) 60*5000=300.000ytl

Bu rakamı bir de daha yüksek metrajlarda düşündüğümzde korkunç rakamlar yapıyor.
neyse her keze ii geceler..

Sn Nokta,
Ornek yer verebilirmisiniz
TAVSİYE DEGİLDİR

doğukan
30-04-2007, 22:00
Sn Polathan,
26.04.2007 tarihli yazınızda ''Bu bölgede makul fiyata alım yapan kazanır. Bekleyen uzun vadeli düşünen daha çok kazanır.''diye bir cümleniz vardı.Sizce makul fiyat nedir?Özellikle 895-896 ve 500 lü parseller.Bilgi verirmisiniz?Yada bilgisi olan diğer arkadaşlar verebilirler mi?

tşk

ultratillaslan
30-04-2007, 23:04
ya bir de villa arazisi olacak yerlerden almakla çok kata uygun yerlerden almak farklımıdır? Bu çerçevede nereyi önerirsiniz? Saygılarımla...

nokta
01-05-2007, 00:00
Sayın yatırımcı,
örnek yer demişsiniz.Efendim gayrimenkul gerçekten çok ciddi bir yatırım,
döviz alır keza altın alırsınız sıkıştığınız vakit minimal bir zararla geri çevirim yapabilirsiniz.Aynı şekilde bu daire içinde geçerli ancak iş arsa ve iş yeri(mülkiyet) e girdiği vakit tablo çok farklılaşır. Aldığınız yeri ha deyince satamaz bunun paralelinde de çok büyük zararlarıda kabullenmeniz gerekir.
Bu sebeblerden dolayı benim vicdanen kimseye yer telkininde bulunmam mumkün değil, ancak şu kadarını söyleyebilirim forumdaki ilk mesajımda 895 ve 896 parsellerle ilgilendiğimi söylemiştim.
Bu belki bir ip ucu olabilir,her keze bol kazançlar dilerim.

Sayın ultatillaslan, villa yeri lüks yerlerden olmayacak ise ne bileyim bilkent,incek,g.o.p,çankaya v.s. tercih çok katlı olsun derim
çok katlı adı üstünde rantı fazla olan yerler her zaman daha fazla prim yapar.Hatta bazı arsa sahipleri aldıkları arsanın metraj durumuna görede koop. kurarak imar planındaki kat irtifakınıda artırıyorlar. saygılarımla...

Polathan
01-05-2007, 09:47
Sn Polathan,
26.04.2007 tarihli yazınızda ''Bu bölgede makul fiyata alım yapan kazanır. Bekleyen uzun vadeli düşünen daha çok kazanır.''diye bir cümleniz vardı.Sizce makul fiyat nedir?Özellikle 895-896 ve 500 lü parseller.Bilgi verirmisiniz?Yada bilgisi olan diğer arkadaşlar verebilirler mi?

tşk

Sayın Doğukan,

895-896 parsellerde yukarı doğru bir trend var. Şu an bildiğim kadarı ile 90 ytl/m2'nin üzerinde.

Burada şunu da hatırlatmak isterim. Bu parseller 2 yıl önce 120 ytl/m2'ye kadar çıkmış daha sonra 60-70 ytl/m2 arasına düşmüştü. Buralardan yer alan pekçok kişi bu durumdan epeyce zarar etti.

Yani şu aşamada şu fiyat iyidir, kötüdür demek oldukça zor. Bu parsellerde çok spekülasyon yapılıyor. Fiyat artışı yukarıda gidebilir, aşağıda düşebilir. Bunu zaman gösterecek. Tabi duyumlar, söylentiler, çevredeki gelişmeler fiyat belirlemede oldukça etkin. 902 parselde iş makinaları çalışmaya başladıktan sonra bu iki parselin fiyatları artmaya başladı.

Mühye 500'lü parsellerde tabi bahsettiğim hareketlerden etkileniyor. Buraların fiyatlarıda 70-80 ytl/m2 arasında. Şu anda 70 ytl ve altındaki rakamlar bence makul. Ancak bu parsellerde yer bulmak diğer yerlere göre biraz daha zor.

Arsa almadan önce iyi araştırma yapılması, sadece bir parsele bağlanmaktansa fiyatı daha uygun alternatifleri göz önünde bulundurulması alımda kar getirir. Tabi çevreye ve piyasayı bilmek verilen fiyatı araştırmak ve buna göre pazarlık yapmak son derece önemli.

Bol kazançlar dilerim.

Kafka
01-05-2007, 11:10
Sayın K0900,
Nazım planından yatırım kararını bizim gibi kucuk yatırımcılar veremez diye dusunuyorum.
Ayrıca 2023 yılına kadar gelecek belediyelerin bu planları degistirme yetkisi varmıdır?

Bu durumda ilerde arsa-parsel-konut gozuken yerler sonradan park bahce ortak alan olailirmi?

Yardım ve yorumlarınız icin simdiden teskkur ederim.

Saygılar

Değerli arkadaşlar,

Sayın yatırımcı gibi benim de bu nazım planla ilgili kafamda belirsizlikler oluştu. Açıkçası belediyelerin planda açıklamış oldukları hedefleri uygulayacaklarını düşünmek bence Türkiye gerçekleri ile uyuşmuyor. Nazım plan hakkındaki yorumlarınız rica ederim.

anka
01-05-2007, 11:21
Arkadaslar Merhaba
Forumu uzun zamandir takip ediyorum,gercekten cok faydali ve dogru fikirler uretilen bir forum.Bende degerli fikirlerinizden faydalanmak istiyorum.Yatirim yapmayi dusundugum bazi parseller mevcut,Muhye ve Karatas koylerinde.Benim merak ettigim
901 Ballipinar mevki
405 Dolay Guney
576 Dolay Kuzey
1175 Ayvad Deresi
391 Dolay Guney
709 Degirmen Onu (Muhye)
998 Solak
1019 Solak
1008 Solak
1036 Bursal Onu (Bursala girmiyor)
bu yerlerin hangileri Kentsel Donusume dahildir.Belkide parsel numaralari degismistir.Bu civar hakkinda bilgi sahibi arkadaslar,yardimci olursaniz sevinirim.

Polathan
01-05-2007, 14:27
Değerli arkadaşlar,

Sayın yatırımcı gibi benim de bu nazım planla ilgili kafamda belirsizlikler oluştu. Açıkçası belediyelerin planda açıklamış oldukları hedefleri uygulayacaklarını düşünmek bence Türkiye gerçekleri ile uyuşmuyor. Nazım plan hakkındaki yorumlarınız rica ederim.

2023 Nazım imar planının 9.maddesi olan ekteki "Plan Değişiklik Koşulları" kısmına bakıldığında B.Ş. Belediyesi meclisi kararı ile planda değişklik yapılabileceği belirtiliyor.

Yorumu sizlere kalmış.

atabaş
02-05-2007, 02:34
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
Arkadaslar Merhaba
Forumu uzun zamandir takip ediyorum,gercekten cok faydali ve dogru fikirler uretilen bir forum.Bende degerli fikirlerinizden faydalanmak istiyorum.Yatirim yapmayi dusundugum bazi parseller mevcut,Muhye ve Karatas koylerinde.Benim merak ettigim
901 Ballipinar mevki
405 Dolay Guney
576 Dolay Kuzey
1175 Ayvad Deresi
391 Dolay Guney
709 Degirmen Onu (Muhye)
998 Solak
1019 Solak
1008 Solak
1036 Bursal Onu (Bursala girmiyor)
bu yerlerin hangileri Kentsel Donusume dahildir.Belkide parsel numaralari degismistir.Bu civar hakkinda bilgi sahibi arkadaslar,yardimci olursaniz sevinirim.
sayın anka, bu parsellerin hepsi proje içindedir:cool: yerlerinide çok iyi biliyorum bol kazançlar

selcuk40
02-05-2007, 11:30
mrb arkadaşlar karataş 592 parsel acaba proje kapsamındamı ayrıca m2 si nekadardır
tşk ederim

selcuk40
02-05-2007, 15:57
sayın atabaş sizin 592 parselle ilgili bilginiz varmı

Kafka
02-05-2007, 18:37
2023 Nazım imar planının 9.maddesi olan ekteki "Plan Değişiklik Koşulları" kısmına bakıldığında B.Ş. Belediyesi meclisi kararı ile planda değişklik yapılabileceği belirtiliyor.

Yorumu sizlere kalmış.

Teşekkür ederim. Tüm Plan hükümlerini indirmem mümkün olmamıştı. Hazırda varsa göndermenizi rica ederim.

e-ofis.net
02-05-2007, 20:33
kisa vadeli yatirim icin sincana bakabilirisn

mrkz
02-05-2007, 21:54
bak sincan ve gölbaşı taraflarını öneririm bende

doğukan
02-05-2007, 21:56
sayın anka, bu parsellerin hepsi proje içindedir:cool: yerlerinide çok iyi biliyorum bol kazançlar

Sn Atabaş ,
Bu yerlerin m2 fiyatları hakkında bilginiz var mı?Bilgi verebilirmisiniz?

tşk

anka
03-05-2007, 09:59

Sayin Atabas,ozellikle belirttigim parsellerden sizce kisa vadede kazanc saglayacaklar hangileri olabilir.Bu konudaki yonlendirmenize ihtiyacim var.Tesekkurler

Polathan
03-05-2007, 12:55
Teşekkür ederim. Tüm Plan hükümlerini indirmem mümkün olmamıştı. Hazırda varsa göndermenizi rica ederim.

Sayın Kafka,

Plan dosyası çok büyük olduğundan buraya ekleme yapamadım. Birkaç saat beklediğinizde internetten yükleyebilirsiniz.

kamaruseme
03-05-2007, 22:24
merhaba sayın feyabeya06 size bi sorum olacaktı yanıtlarsanız sevinirim.ankara ili çankaya ilçesi 1. bölge karataş köyü sorguncuk mevki.pafta no:6 parsel no:230 burada 200 m2 arsam var fiyatı nedir acaba. bu kentsel dönüşüm projesi alanında mı.teşekkür ederim.

atabaş
04-05-2007, 00:50
Sn Atabaş ,
Bu yerlerin m2 fiyatları hakkında bilginiz var mı?Bilgi verebilirmisiniz?

tşk
sayın doğukan,500 600 700 lü parseller 28tl 33 tl arası satış görüyor proje kapsamında olsa dahi benim çok tavsiye ettiğim yerler değil.İyi çalışmalar.

atabaş
04-05-2007, 00:56
Sayin Atabas,ozellikle belirttigim parsellerden sizce kisa vadede kazanc saglayacaklar hangileri olabilir.Bu konudaki yonlendirmenize ihtiyacim var.Tesekkurler

Sayın anka,bu parsellerin en iyileri solak ve ayvad deresi diğerlerini elden çıkara bilirsiniz. İyi dediğim arsalarınızı satmak isterseniz size haftasında müşteri bulurum ama tavsiye etmiyorum.

atabaş
04-05-2007, 01:01
sayın atabaş sizin 592 parselle ilgili bilginiz varmı

sayın selçuk40,arsanız dolay kuzey mevkiinde 28tl 33 tl arası satılabilir

atabaş
04-05-2007, 01:11
merhaba sayın feyabeya06 size bi sorum olacaktı yanıtlarsanız sevinirim.ankara ili çankaya ilçesi 1. bölge karataş köyü sorguncuk mevki.pafta no:6 parsel no:230 burada 200 m2 arsam var fiyatı nedir acaba. bu kentsel dönüşüm projesi alanında mı.teşekkür ederim.

Aynı parselde 600 metre benimde yerim var.Sorguncuk mevki 230 parsel kentsel proje dahilinde. Metre kare fiatı 40 tl civarı.

kamaruseme
04-05-2007, 16:43
teşekkürler atabaş

ultratillaslan
04-05-2007, 20:47
Yenimahalle yakacık ve memlik köyü tarafı hakkında bilgisi olan var mı... Bir de Kıbrıs köyü hakkında bilgisi olanlar varsa bunları bizimle paylaşmaları çok yararlı olacaktır sanırım.. Saygılarımla...

yucel
05-05-2007, 00:58
Merhaba , Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Çankaya (muhye,karataş) bölgesinde ileri dönük yatırım amaçlı azda olsa arsa almayı düşünüyorum 1 ay öncesinden kendimce araştırmaya başladım.Ne şansdır ki tamda fiyatlar bu zamanda inanılmaz artışlar gösterdi ve açıkçası ne yapacagımı şaşırdım özellikle 895 ve 896 da.Bu forumda okuduklarımın çok faydası oldugunu düşünüyorum ve tarafsız samimi fikirlerin oldugunu görünce katılmak istedim.
Bu son artışlardan sonra bunun saglıksız oldugunu düşünerek bu parsellerden vazgeçtim fakat bununla parelel olarak diger parsellerdede bir artış oldugunu görüyorum.kendimce yaptıgım araştırmalar sonucunda 2 parselde karar kıldım fakat buraların durumu ve fiyat ı konusunda burdaki arkadaşlarında fikrini almak isterim.birincisi karataş solak mevkiinde 896 nın biraz üst tarafındaki 1087 parsel ve muhye 516 parsel buralar hakkındaki düşünceleriniz almak istiyorum.şimdiden teşekkürler

nokta
05-05-2007, 15:52
meraba, sayın Yucel
söylediklerinizin bir kısmına katılıyorum.Merkeze çok yakın olupta bugüne kadar imarı geçmemiş veyahut her hangi bir proje uygulanmamış tek bölge sanırım mühye-karataş-y.battal üçgenidir diyebilirim.Bu özelliğinden dolayı bir çok yatırımcının gerçekten iştahını fazlasıyla kabartıyor.Sizde o bölgedeki artışı görmüşssünüz, ankaranın bir başka bölgesinde imarsız arsanın fiyatları 25-30 ytl civarında iken buralarda özellikle 895-896 da(902 nin hemen yanında olması,borsa gibi fiyatının artış trendinde ve çok hiiseli olması v.s) cazip kılıyor.
Ben size bir anımı aktarayım sene 2005 in ilk çeyreği buda emlak sektörünün ankarada palazlandığı tarihtir.Kuzey ankara kentsel dönüşüm projesi içerisinde bulunan pamuklar dan çok makul hatta diyebilirimki öldüm fiyatına yer alacaktım.Tabi benim alacağım zaman böyle bir proje yoktu veya ben ve pamuklardaki arsaa sahilari bilmiyor du! her neyse şuan hatırlamıyorum ama 1000m2 20.000ytl falandı sanırım ben buralardan iş çıkmaz dedim akabinde bir iki ay sonra projeye start verildi akabinde bende zaten istesemde alamazdım orayı, gerçekten fiyatlar astronomik rakamlara çıktı sanırım 1000m2 200.000ytl 10 kat artış yaptı.Bunadan yola çıkarak Turkiyede neyin ne olacağı bilinmıyor ama her kezin bildigi bir şey var mühye altın değerinde yatırım düşünüyorsanız vede zaman olarak aceleniz yok sa mühye 895 896 derim çünkü buralar her an süpriz yapabilir malum önümüzde seçimler var...Bir de eklemek istediğim bir diğer konu m2 fiyatları cok uçuk gelebilir ama bir de bu projelere bakmanızı tavsiye ederim http://www.oncukentsel.com/proje01.html ve http://www.ugurharita.com.tr/proje_ayrintilari.asp?title=35 902 de bunlar yapılıyor haberiniz ola..:super:
saygılarımla.

kapila
05-05-2007, 19:02
arkadaslar fıyatlarda cok artıs oldu.sevgılı kınduz kardesım arastırmalarının sonucunu beklıyorum paylasırsan sevınırım. herkese bol kazanclar. beledıye kaynaklı bırcok bılgı var ama kesın bır sonuca herhalde secımlerden once(beledıye secımlerı) ulasabılırız dıye dusunuyorum. 902 den gectım ve yogun bır calısma var 895,896 gelecegı cok parlak herhalde arkadaslar cunku 902 nın eteklerıne kadar uzanmaktadır.hayırlısı olsun....

atabaş
05-05-2007, 21:34
Merhaba , Arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım.Çankaya (muhye,karataş) bölgesinde ileri dönük yatırım amaçlı azda olsa arsa almayı düşünüyorum 1 ay öncesinden kendimce araştırmaya başladım.Ne şansdır ki tamda fiyatlar bu zamanda inanılmaz artışlar gösterdi ve açıkçası ne yapacagımı şaşırdım özellikle 895 ve 896 da.Bu forumda okuduklarımın çok faydası oldugunu düşünüyorum ve tarafsız samimi fikirlerin oldugunu görünce katılmak istedim.
Bu son artışlardan sonra bunun saglıksız oldugunu düşünerek bu parsellerden vazgeçtim fakat bununla parelel olarak diger parsellerdede bir artış oldugunu görüyorum.kendimce yaptıgım araştırmalar sonucunda 2 parselde karar kıldım fakat buraların durumu ve fiyat ı konusunda burdaki arkadaşlarında fikrini almak isterim.birincisi karataş solak mevkiinde 896 nın biraz üst tarafındaki 1087 parsel ve muhye 516 parsel buralar hakkındaki düşünceleriniz almak istiyorum.şimdiden teşekkürler

Sayın yücel, BAHSETMİŞ OLDUĞUNUZ PARSELLER 895 896 PARSELLER DEN BİLE ÜSTÜN AYNI ZAMANDA BEN SİZE 895 896 KOMŞU PARSEL OLARAK 1631,1602,1004,1617,1031,1032 PARSELLERİ ÖNERİRİM ŞU AN BU PARSELLERİN FİATLARI 60 68 ARASI. BOL KAZANÇLAR.

yucel
05-05-2007, 23:36
öncelikle düşünceleriniz için teşekkürler.
vermiş oldugunuz fiyatlar 896 üst tarafına denk gelen 1087 parsel için 85 istiyorlar burasını gördüm gezdim 896 hemen üstünde düz yeren başlıyor hafifçe libas tarafına dogru egimli iki ucu arasında biraz yükseklik farkı var uzun bir parsel.sonuç olarak begendim güzel yer ama fiyat yüksek.şimdi arkadaşlar 895-896 komşu parelleri için 60-68 YTL arası fiyat belirtmiş.şimdi ben kendime şu soruyu soruyorum ilerde imar gelecegi zaman bu parsel parsel mi gelecek sadece 895-896 içinmi olacak duyumların oraya imar otobana kadar yani otobanın altı için olacagını söylüyorlar.öyleyse komşu parsellerinde aynı fiyatlarda olması lazım örnegin 1631 parselde 65 ytl ye arsa var buda yolun alt tarafında ama yerini tam bilmiyorum düzmü egimli mi dere mi mutlaka bunlarda etkiliyordur.eger imar bahsettigim komşu parsellerle birlikte çıkıyorsa 896 nın üstündeki 1085,1086,1087 gibi parseller güzel yer ama fiyat 85 sizlerin belirttigi fiyat 68 yine kafam karıştı.
mühye 500 lü parsellerle ilgili olarak bir arkadaşın belirttigi gibi buralar villa olarak düşünülüyormuş bende öyle duyum aldım.515 ve 516 ise ormanlık arazisi olarak görünüyormuş bunuda bugün ögrendim meger orda ormanda varmış bunu duyan oldumu.516 için de 80-85 arası fiyat isteniyor.takip ettigim şu 3 hafta içinde gördümki orda 1000 m2 bir ilan sürekli çıkıyor satamamış görüyorum acaba bunun altındaki neden orman arazisi mi gerçekten orası diye
sormadan edemiyor insan.

toprakbaba
06-05-2007, 23:10
öncelikle iyi akşamlar diliyorum uzun süredir karataş ve mühye köyüne ait arazileri takip ediyorum favorim kesinlikle solak 975 ve 977 parseller otobanın üst tarafında kaldığı halde istenen fiyatlar otobanın altında kalan parsellerden daha yüksek bunun nedenini bilen arkadaşlar benimle paylaşırsa çok sevinirim tşk şimdiden teşekkür ederim

mafkoy
07-05-2007, 09:42
merhabalar...
Beynam ve Karaali bölgesinden arsa almak istiyorum.Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Bunun dışında bir kooperatif için (75.000ytl paraları var) uygun bir yer almak istiyoruz.Teşekkürler...

atabaş
07-05-2007, 23:00
öncelikle düşünceleriniz için teşekkürler.
vermiş oldugunuz fiyatlar 896 üst tarafına denk gelen 1087 parsel için 85 istiyorlar burasını gördüm gezdim 896 hemen üstünde düz yeren başlıyor hafifçe libas tarafına dogru egimli iki ucu arasında biraz yükseklik farkı var uzun bir parsel.sonuç olarak begendim güzel yer ama fiyat yüksek.şimdi arkadaşlar 895-896 komşu parelleri için 60-68 YTL arası fiyat belirtmiş.şimdi ben kendime şu soruyu soruyorum ilerde imar gelecegi zaman bu parsel parsel mi gelecek sadece 895-896 içinmi olacak duyumların oraya imar otobana kadar yani otobanın altı için olacagını söylüyorlar.öyleyse komşu parsellerinde aynı fiyatlarda olması lazım örnegin 1631 parselde 65 ytl ye arsa var buda yolun alt tarafında ama yerini tam bilmiyorum düzmü egimli mi dere mi mutlaka bunlarda etkiliyordur.eger imar bahsettigim komşu parsellerle birlikte çıkıyorsa 896 nın üstündeki 1085,1086,1087 gibi parseller güzel yer ama fiyat 85 sizlerin belirttigi fiyat 68 yine kafam karıştı.
mühye 500 lü parsellerle ilgili olarak bir arkadaşın belirttigi gibi buralar villa olarak düşünülüyormuş bende öyle duyum aldım.515 ve 516 ise ormanlık arazisi olarak görünüyormuş bunuda bugün ögrendim meger orda ormanda varmış bunu duyan oldumu.516 için de 80-85 arası fiyat isteniyor.takip ettigim şu 3 hafta içinde gördümki orda 1000 m2 bir ilan sürekli çıkıyor satamamış görüyorum acaba bunun altındaki neden orman arazisi mi gerçekten orası diye
sormadan edemiyor insan.

sayın yücel,senin bahsettiğin parseller o parayı eder diye düşünüyorum bu gün piyasaya baktığımda arsa sahiplerinin benim arsam niye bu parayı etmesin 895 896 parsel 100 -110 arasına satılıyormuş gibi sözler duydum gerçektende haklılar benim söylediğim fiyatlarada yer bulunmayacak gibi geliyor son sözüm şu an alanlar karlı diye düşünüyorum.İyi hayırlı yatırımlar.

KUNDUZ
08-05-2007, 09:01
Arkadaşlar seyehatte olduğum için bir süredir aranızda yoktum. Ama çankaya bölgesi her zaman takibimde. Forumdan ve özelden bilgi isteyen arkadaşlara şunu söyleyebilirim. Son haftalarda ki hareket 902 nin inşaata başlamasından ve imar çizgisinin yakınlaşmasından kaynaklanmaktadır. 902 den 895 ve 896 ya köprü, viyadük yapılacağına dair bilgiler birkaç emlakçının spekülasyonu gibi durmakta ama yinede net değil. 895 mi 896 mı diyen arkadaşlara 895 derim.Genel olarak en uygun yer soranlara; olası imara açılma durumunda solak mevkinin 895 ve 896 ile harmanlanmasını gündeme getirebilir ve o zaman herkes aynı statüde olur diye düşünüyorum ve bu yüzden her zamanki gibi solak diyorum (fiyatlar %30 civarı daha ucuz hemde 895 den bağırsan solakdan duyuluyor nede olsa:)).
Son olarak da inşallah böyle kazanmaya devam ederiz ama ben fiyatların bu ivmeyi yavaş yavaş kaybedip tekrar hafif yükselişli yataya gireceğini düşünüyorum.

Kafka
08-05-2007, 09:42
Sayın Kafka,

Plan dosyası çok büyük olduğundan buraya ekleme yapamadım. Birkaç saat beklediğinizde internetten yükleyebilirsiniz.

Daha sonradan yükleme imkanı buldum. Teşekkür ederim.

follow
08-05-2007, 10:14
dün gazetede portekizlilerin hasanoğlan organize sanayi sitesinde 100 milyon euro luk çimento fabrikası yatırımı yapacaklarını okudum.Konu hakkında detaylı bilgisi olan varmı?

toprakbaba
08-05-2007, 17:46
iyi günler karataş 1583(eski 973) solak da bulunan arsanın m2 değeri ne kadar eder bilgi veirseniz çok sevinirim

hhh
09-05-2007, 09:46
Tuluntaş Köyü hakkında (proje içinde) bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Tolga_1
09-05-2007, 12:35
Slm Arkadaslar,

Uznun zamandir bu siteyi yakindan takip ediyorum. Mühye 895 -896 hakkinda

cok seyler yaziliyor ve söyleniyor. Bana kalirsa eger buralarda arsaniz varsa

satmayin bekleyin derim. Buralarda zaman gelecek 902 parsel gibi prim yapacak

su an 902 nin m2 = 750 - 850 Ytl den alici buluyor tabii satan birisi bulunursa.

Ben 896 dan bir sene önce 3000 m2 aldim o zaman m2 40 Ytl idi. Simdi ise

m2 100 - 140 Ytl isteniyor.Eger aceleniz yosa bekleyin derim. Gayrimenkul

uzun vadeli bir yatirim acele gelmez.

Siz bir sorum var Yenimahelle - Batikent-den arsa almak istiyorum. Elimde

alabilecegim 3 -4 Imarli arsa var. Bana bu bölge hakkinda bilgi verebilecek

biri varmi ???

Saygilar ve Bol Kazanclar

selcuk40
09-05-2007, 17:08
Arkadaşlar seyehatte olduğum için bir süredir aranızda yoktum. Ama çankaya bölgesi her zaman takibimde. Forumdan ve özelden bilgi isteyen arkadaşlara şunu söyleyebilirim. Son haftalarda ki hareket 902 nin inşaata başlamasından ve imar çizgisinin yakınlaşmasından kaynaklanmaktadır. 902 den 895 ve 896 ya köprü, viyadük yapılacağına dair bilgiler birkaç emlakçının spekülasyonu gibi durmakta ama yinede net değil. 895 mi 896 mı diyen arkadaşlara 895 derim.Genel olarak en uygun yer soranlara; olası imara açılma durumunda solak mevkinin 895 ve 896 ile harmanlanmasını gündeme getirebilir ve o zaman herkes aynı statüde olur diye düşünüyorum ve bu yüzden her zamanki gibi solak diyorum (fiyatlar %30 civarı daha ucuz hemde 895 den bağırsan solakdan duyuluyor nede olsa:)).
Son olarak da inşallah böyle kazanmaya devam ederiz ama ben fiyatların bu ivmeyi yavaş yavaş kaybedip tekrar hafif yükselişli yataya gireceğini düşünüyorum.

sayın kunduz solak mevkinde en iyi arsalar hangileri bizimle paylaşursanız sevinirim.Birde msn nizi yazabilirmisiniz.

follow
09-05-2007, 17:48
Arkadaslar herkes bir cankaya bolgesi tutturmus gidiyor, dogrudur prim potansiyeli vardır ancak herkesin bildigi ve beklediğide zaten belli noktada fiyatlara dahildir diye dusunuyorum.Gazetede okudugum yazıya istinaden gelecekte hasanoğlan organıze sanayi sitesi patlama yapabilir diyorum.Bence onemli olan kimsenin tam olarak bilmediği ucuz yerlerde pozisyon almaktır.Daha oncede yazdım hasanoglan hakkında bilgisi olan varmı diye kimseden cevap gelmedi.Bu da insanların hala buradaki ranttan habersiz olması anlamına gelir.

Kafka
09-05-2007, 19:14
Tulumtaş köyü ve fiyatları hakkında bilgisi olanların bildirmesini rica ederim.

daralan
10-05-2007, 12:04
Selamlar, uzunca bir süredir forumu izlemekteydim. Almayı düşündüğüm arsalar hakkında görüşlerinizi almak isterim;

Ankara Yenikent Bölgesinde (onur sitesi yakınında) 250 m^2 100.000 YTL veya Akçalı da 70.000 YTL'ye hisse...Sizce bu arsaların fiyatları nasıl, siz olsanız hangisini tercih edersiniz. Ya da maksimum 100.000 YTL'ye farklı önerileriniz olur mu?

preatoria
10-05-2007, 12:31
akçalıdaki hisseler kaç metre acaba üye sayısına göre kişi başına 740m civarı bişey düsmesi lazım ama ortada 350m'lik hisseler satılıyor imtiyazlı üyelikmi var :)

KUNDUZ
10-05-2007, 13:05
sayın kunduz solak mevkinde en iyi arsalar hangileri bizimle paylaşursanız sevinirim.Birde msn nizi yazabilirmisiniz.

başta 975 977 ve 978 olmak üzere tümü diyebilirim. Şu an 60- 80 ytl arası fiyatlardan alınır. Dostum msn ye girecek hiç vaktim yok inan.

Kafka
10-05-2007, 13:20
Sevgili Arkadaşlar,

Ankara B.Bld'den bazı yetkililerle yakın bir zamanda görüştüm. Karataş, Yakupabdal, Bursal Kentsel Dönüşüm projesi ile ilgili olarak herhangi bir gelişmenin olmayacağını aktardılar. Büyükşehir bu bölgeyi bir sınır olarak çizmiş ve herhangi birşey yapılmasına da izin vermiyor denildi. Bu bölgedeki emlak hareketliliğini sorunca tamamen spekülatif olduğunu aktardılar. Yakın bir gelecekte bu bölgede bir faaliyet olmayacağını söylediler. Konu hakkında bilgisi ve ilgisi olanların yorumlarını bekliyorum.

nokta
10-05-2007, 14:33
Sayın arkadaşlar ben de yakın zamanda buralardan imar geçeçek işte ne bileyim mütahite verecem 5 veyahut 10 daire alacağım hesabı yapmıyorum zaten bu bolgeden arsa alan arkadaşların sanırım cogu bolgeyı bılerek alıyor.Yoksa dısarıdan bakıldıgı vakıt ya burası merkezın ıcınde bır ıkı seneye kadar ımar gecer fırsatı kacırmayım dıyerek alan varsa tabıkı bılemem.Burada zaten ımar gecmeyecek buranın 902 parsel guneykent gıbı ozel projesı var.Artık buda beledıyenın ınsafına kalmıs ama 1 yıl ama daha sonrası bu proje uygulanacak her kezın hemfıkır oldugu bır nokta burada mutlaka proje olacak.! Fıyatların son 1 ay ıcerısınde artmasının sebebı 902 nın ıvme kazanması buralara bır adım daha yaklasması demek anlamına gelıyor dolayısıyla fıyatlar artma egılımınde formu takıp eden arkadaslar bılır yaklasık 1 yıl oncesınde fıyatlar 120ytl ye kadar cıkmıs akabınde 60 ila 80 ytl ye kadar gerılemıstı bunuda goz ardı etmemek gerekır.Benım sahsı fıkırım 902 nın tamamlanması ıle sıra buralara gelecek dıyorum.
Ve en onemlısı 902 tamamlanıp sıra buraya geldıgı vakıt zaten ıstesenız de buralardan arsa alamazsınız sımdıkı 902 yı takıp eden arkadaslar bılır saygılarımla.:cry:

Polathan
10-05-2007, 16:15
Melih Gökçek geçen yıl katıldığı bir televizyon programında İmrahor vadisi ile ilgili projelerinin önümüzdeki seçimden sonra devam edeceğini söylediğini hatırlıyorum.

Bu bölgede gerçekten çok spekülatif hareketler oluyor. Birileri de bu durumdan iyi paralar kazanıyorlar.

Ancak şu da bir gerçek ki Çankaya Yıldız-Oran bölgesinde inşaat yapılabilecek arsa sayısı son derece sınırlı. Müteahhitler Yıldızda inşaat yapacak arsa arıyorlar, bulamıyorlar. Bu bölgenin bir ucu ÖDTÜ-Gölbaşı arazisine diğer ucuda Mamak sınırlarına dayandı. Şehrin gideceği tek yer Mühye-Karataş arazileri ile daha güneye açılmak.

Ben belediyeden alınan kulaktan dolma bilgilere inanmıyorum. Konumu itibarı ile bu bölgelerde illaki bir yapılaşma olacak, vadinin bir tarafından diğer tarafına sıçrama olacaktır. Bu ne kadar sürer bekleyip göreceğiz.

kapila
10-05-2007, 18:47
sayın polathanın dusuncesıne bende katılıyorum ben 8 yıl once 5000 m2 yer aldım ve bunun ıcın hıc pısman degılım. bekleyıp gorecegız hepberaber. hersey konusuluyor ama ortada henuz bırsey yok. ama sunu soylemek ısterım kı bugune kadar hıc almadıgım telefonu bu 2 haftadır almaktayım. hayırlısı olsun.

k0900
10-05-2007, 22:28
akçalı hakkında bilgi :
toplam alan yaklaşık 2200 dönüm (bürüt) üye sayısı 3300 cıvarında 24 hazıranda ihale onay kongresi var , kooperatifin bizzat kendisinden en sağlıklı bilgiyi alabilirsiniz. 24 hazıran dan sonra fiyatların değişecegi kesindir

karaali hakkında bilgi :
ahıboz günalan yolundan gittiginizde karaaliye kadarki bölgeleri düşünebilirsiniz günalan yakında imarlı bölge olacaktır.

alternatıf :
çayyolu ema havuzlu villalar yanında arsa koop villa arsaları kooperatife ulaşabilirseniz her hissedarların 1 dönüme yakın arsasını alabilirsiniz

selamlar

not : nazım planların değişmemesi diye birşey tabiki olamaz , ancak hukuk devletinin avantajları sizlerede haklar tanımakta

Kafka
11-05-2007, 15:07
Sevgili arkadaşlar,

Yorumlarınıza katılmakla beraber birkaç noktaya dikkatini çekmek isterim. Birincisi, konuştuğumuz bölgedeki arazinin yapısı. Yapılaşmaya çok uygun değil. Bu yüzden kentsel dönüşümle özel çalışmaların yapılmasını gerekli kılıyor. Bu da doğal olarak gelişmeyi yavaşlatıyor. İkincisi, M.Gökçek'in buraya bakışı. Sanmam ki Çankaya Bölgesi'ne giren bu yerleri hemen geliştirmek yönünde gayret etsin. Uzun bir vadede buralar gelişebilir. Sorun da budur zaten. Bu vade ne kadardır? Benim sorguladığım mesele budur.

kapila
11-05-2007, 17:54
sayın kafka cok haklısınız bu konuda soyle bır durum var eger arsa alınıyorsa uzun vadede yapılmıs bır yatırım oldugu unutulmaması lazım.suda bır gercek zaman konusu hepimizin sordugu sorudur. 902 den sonra herhalde gorecegız. herkese bol kazanclar.bu arada beledıye yakupabdal ve bursal koylerı ıcın herhangı bır calısma olmadıgını soylemektedır ama ne olacagı hıc bellı olmaz.895 ve 896 nın beledıye tarafından yapılacagını dıle getırmektedırler. kafka bey zaman her sey zaman zannedersem.

ankaraemlak
11-05-2007, 18:53
proje dahılınde tren kalkmadan yer alalım mı?
:wink:

nokta
15-05-2007, 00:49
:super: selam
NEDENDİR bilinmez forumda bir sessizlik hakim,
fırtına öncesi sessizlik olabilir mi? )) NEDEN?
http://img77.imageshack.us/img77/6017/guneypark20gq.jpg (http://img77.imageshack.us/img77/6017/guneypark20gq.jpg):super: :super:

toprakbaba
16-05-2007, 23:08
902 parselde yapılacak inşaatın temel atma töreni hangi tarihte yapılacak bilgisi olan varmı

Polathan
17-05-2007, 18:06
902 parselde yapılacak inşaatın temel atma töreni hangi tarihte yapılacak bilgisi olan varmı

Basında geçen yıl 902 Güneykent projesinin temel atmasına Temmuz 2007'de başlanacak şeklinde haberler çıkmıştı.

alibaba55
17-05-2007, 21:03
Karatas köyü 1616 ve 1617 nolu parseller icin bilgisi olan varmi

toprakbaba
17-05-2007, 21:24
1617 parsel otobanın alt kısmında eski 1121 parsel solak mevkiinde 896 parselin üst tarafında m2 fiyatı 65-70 arası güzel bir parsel:super:

selcuk40
18-05-2007, 08:35
895/896 parsel de belediyenin açıkladığı birşey yok ama aldı başını gitti bu parseller.

sandokan
19-05-2007, 19:38
Yakupaptal kavakderesi parsel no. 333de 650 metrekare bir arsamiz var degeri hakkinda bilgisi olan arkadaslardan yardim bekliyoruz.selamlar

civil
20-05-2007, 15:28
slmlar, arsa yatırımı yapmayı düşünüyorum ve nette gezerken bir ilanla karşılaştım da ankaradaki arsalar konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. havaalanına çok yakın olan çubuk belediyesine bağlı güldarpı köyü civarı yatırım için nasıl bir bölgedir? m2 fiyatları ne civardadır? şu anki fiyatlar primli fiyatlar mıdır? bu bölge hakkında bilinmesi gereken özel bir durum var mıdır? vs.

yardımcı olursanız sevinirim...

magnet
20-05-2007, 19:42

Kaç yılında aldınız Sayın Boss?

The Boss
20-05-2007, 21:31
Kaç yılında aldınız Sayın Boss?

Birinciyi sanırım 2001 idi, 4150 YTL'ye (6.000 USD). 2nciyi de 15.000 YTL'ye (10.000 USD) 2004'de aldım. Ortalama maliyet 8.000 USD.

cyberd
24-05-2007, 13:47
Arsaya talep yoğun ama bankalar kredi vermeye hala soğuk
23.05.2007 / Selma Şenol / Haber

Konutta olduğu gibi arsaya olan talep de canlandı. Ankara'da 70 villa arsası 7 günde, 90 arsa ise 22 günde alıcı buldu. Ancak talepteki bu artışa rağmen bankalar arsayı 'ölü yatırım' olarak görüp, kredi taleplerine mesafeli duruyor.

Türkiye'de konut gibi arsa da geleceğe dönük yatırım yapmak isteyenlerin ilgi alanında. Ancak "Bu fiyatlarla ev alamıyoruz. Bari küçük de olsa bir arsa alalım. Bankadan kredi çeker azar azar öderiz" diyerek bankaların kapısını çalanlar eli boş dönüyor. Çünkü bankalar, arsa kredisine konut kadar sıcak bakmıyor. İki banka dışında bankaların portföyünde arsa kredisi yok. Varolanlarda ise kredi başvurusu yapanın ya da bir yakınının teminat göstereceği bir evinin olması şartı aranıyor.
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) lisanslı emlak değerleme uzmanı Ali Çetin Önder, para satacak yer aramaya başlayan bankaların bireylerin arsa taleplerine kayıtsız kalmayacağını ve başka bankaların da bu tür ürünleri piyasaya süreceklerini söyledi. Re/Max Lider Kavaklıdere Ofisi kurucusu Kadir Yıldırım da Türkiye'deki arsa yatırımcısı potansiyeline dikkat çekiyor. Uygun fiyat ve koşullardan piyasaya sürülen arsaların kısa sürede tükendiğini belirten Yıldırım, "Daha kısa bir süre önce Ankara Temelli Beldesi'nde 70 villa arsasını satışa sunduk. Her biri 600 metrekare büyüklüğünde olan ve tapu masrafı dahil 28 bin YTL'lik arsalara, bazı bankalardan teminatsız olarak yüzde 1,65 faizle tüketici kredisi alma imkanı da tanıdık. 7 günde hepsi satıldı" dedi. Yıldırım aynı yerde daha önce satışa sunulan 90 arsanın da yine 22 günde sahiplerini bulduğuna dikkat çekti.

Teminatın en fazla yüzde 75'ine kredi

Arsayı krediyle almak isteyen proje geliştiricisi veya inşaat şirketleri, bankaların proje kredilerinden faydalanabiliyor. Ancak bankalar bireylere kredi verme konusunda, arsa fiyatlarının spekülatif yapısı nedeniyle isteksiz davranıyor. Bu nedenle bireylere arsayı kendilerinin veya yakınlarının birikmiş tasarrufları ile almak kalıyor. Ancak son yıllarda bankalar ürün portföylerine bireyler için arsa kredilerini de koymaya başladılar. Şimdilik sadece Akbank ile Türkiye Finans Katılım Bankası'nın sunduğu "arsa kredilerinde", teminatın yüzde 50'si ile yüzde 75'i oranında borç verilebiliyor. Sahip olunan evin ipotek gösterilmesi halinde başka bankalar da farklı ürün başlıklarında tüketiciye arsa alabilecekleri krediyi verirken, arsa satışı yapan kimi emlak şirketleri bireysel yatırımcıların bankalardan teminatsız olarak özel tüketici kredisi almalarına aracılık ediyor.

Minimum 10 bin YTL'ye kadar olan taleplerin karşılandığı ve vadesi 10 yıla çıkan kredilerde faizler yüzde 1,55 ile yüzde 1,85 aralığında değişiyor. Komisyon masrafının yüzde 2 ile yüzde 3 arasında değiştiği üründe, 50 bin YTL'lik bir arsa kredisi alabilmek için bankalar 100 bin YTL'ye varan gayrimenkul teminatları arıyor. Arsaların bireysel kredilerdeki payı şimdilik yüzde 3'ü, konut kredilerindeki payı ise yüzde 5'i geçmiyor. Ancak beklentiler gelecek dönemde bu oranların da artacağı yönünde.

İstenilen yerden başvuru yapılabilir

Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Grup Başkanı Cem Muratoğlu da, arsa ve bahçe alımı amacı ile finansman ihtiyacı duyan bireylerin ilgi gösterdiği kredi türünde minimum tutarının 10 bin YTL olduğunu, maksimum tutarın ise müşterinin kredibilitesine göre belirlendiğini açıkladı. Banka YTL olarak 60 aya kadar olan vadede yüzde 1.55, 61 ile 120 ay arası vadede ise yüzde 1.57 faizle arsa kredisi sunuyor. Muratoğlu, "Üst limit yok, önemli olan müşterinin ödeme gücü ve teminatları" diye konuştu. Müşterilerin, ipotek olarak verecekleri gayrimenkulun ekspertiz değerinin yüzde 50’sine kadar olan kısmı için arsa kredisi kullanabildiğini anlatan Muratoğlu, bu kapsamda da, arsa kredisini, diğer kredi türlerinden daha riskli bulmadıklarını açıkladı. Akbank'da bireysel kredi türlerinin çeşitlenmesini takiben 2003'te bu yana arsa kredisi adı altında ürünleri bulunduğunu belirten Muratoğlu, bu tarihten önce ihtiyaç kredisi kapsamında kredi kullandırdıklarını söyledi. Muratoğlu, arsa kredisinin bireysel krediler içindeki payının yüzde 2-3’ler civarında olduğunu ifade etti. Arsa kredisinde müşterilerin, arsanın bulunduğu yerden başvuru zorunluluğu yok, istenilen yerden kredi başvurusu yapılabilir. İpotek için alınan gayrimenkulun ekspertiz değerinin yüzde 50'si kadar kredi kullandırılıyor ve kredi tutarının yüzde 2’si veya inimum 150 YTL işlem masrafı talep ediliyor.

Kredi başvurusu en geç 3 günde sonuçlanıyor

Türkiye Finans Katılım Bankası arsa bedelinin yüzde 75'ine kadar kredi verebiliyor. Bireysel Değerlendirme Tahkim Müdürlüğü uzmanı Murat Safa, yaklaşık 1.5 yıl önce başlattıkları uygulama kapsamında bugüne kadar 150 adet kredi kullandırdıklarını açıkladı. Genelde firma ve serbest meslek sahiplerinin ilgi gösterdiği bu kredinin toplam krediler içindeki payı yüzde 5'i, konut kredilerindeki payı ise yüzde 25'i geçmiyor. Safa minimum 20 bin YTL'lik taleplerin karşılandığını belirterek, bugüne kadar ağırlıklı olarak 80-120 bin YTL arasında başvurular olduğunu açıkladı. Bu kredilerin nakde dönüştürme zorluğu nedeniyle birçok bankanın arsaları fonlamadığını savunan Murat Safa, "Konut kredisinde müşteri kira getirisi elde edebilir. Ama arsada bu yok, bu nedenle çoğu banka arsayı ölü yatırım olarak görüyor" dedi.

Arsa kredisi başvurularını en fazla 3 gün içinde sonuçlandıran bankanın kar oranları 48 aya kadar olan vadelerde YTL bazında yüzde 1,85 olarak uygulanıyor. Murat Safa arsa taleplerinin yüzde 30'unun yatırım amaçlı olduğunu söylüyor. Banka başvuruların arsanın bulunduğu yerdeki şubeye yapılmasını istiyor. Arsa kredisinde başvuru için nüfus cüzdan sureti, imza sirküleri, serbest çalışanlar için vergi levhası, ücretli çalışanlar için maaş bordrosu, alınacak arsaya ilişkin mülkiyet tapusu gerekiyor.

Hazır ev satışı ilgiyi artıran nedenlerden

Gelecekte primli olarak satmak ya da üzerine inşaat yapmak amacıyla yatırım yapılan arsalara talebi son dönemde canlı tutan nedenler arasında, bazı şirketlerin hazır ev satışı yapmaları da etkili oluyor. 45 gün-1 ay gibi kısa sürelerde inşa edilen hazır evler, arsanın işgalcilerden korunmasına da yardımcı oluyor. Hazır ev üreticilerinden olan Konkur Ahşap Ev şirketi Üretim Müdürü Ömer Kızılsu, arsası olanları en fazla 1 ay içinde istedikleri eve sahip olmalarını sağladıklarını söylüyor. Kızılsu, "Böylece bireylerin müstakil ev hayallerini karşılamakla kalmıyor, önceden aldıkları arsaların işgalcilerden korunmasını da sağlamış oluyoruz" dedi.

The Boss
25-05-2007, 20:34
902 deki gelişmelerden haberdar edebilecek var mı?

toprakbaba
26-05-2007, 01:34
kunduz yine ortalarda gözükmüyor :cry:

shiftmen
27-05-2007, 17:28
Bende bu forumu uzunca bir süre takip ettikten sonra yeni üye oldum.Sizlerin fikirlerinden az çok faydalandım.Bunun için tşk ederim.Bende bir kaç bilgimi sizlere aktarmak isterim.Ankaranın yeni nazım imar planını incelediyseniz mamak kavşağının,yani çöp toplama alanına yakın bölgedeki geniş bir alanın terminal olarak adlandırıldığını ve buraya metro bağlantısınında yapıldığı görmüşsünüzdür..Sanırım otobüs terminali olması gerek.Bence bu önemli bir gelişme.Ayrıca bu planda Yakupabdal-karataş bölgesi incelenirse yakupaabdal bölgesinde oldukça geniş yollar planlandığı görülüyor.Civanpınarı vadisi boyunca imrahor vadisine uzanan yol görülüyor.Bunun yanında doğukent yakupabdal sınırı boyunca uzanıp yakupabdal ve imrahoru içine alan ciftyol gözüküyor.Bu plan ankara büyük şehir belediye sitesinde mevcut.
İkincisi bu bölge için yani karataş-ykbabdal iiçin 2009 yılında başlama 2015 yılında tamamlanması öngörülüyor.Bu tarihler bana biraz uçuk geldi ama umarım olur.Çünkü mühye-902 de 1000 tane hak sahibi varmış.yapılan konut sayısı 6000 tane.iki yılda bitecek.Karataş-yakupabdal bölgesi 35 bin dönüm.bana göre en az 40000 tane hak sahibi vardır.Aynı oran burası için oranlanırsa 250000 tane konut yapar.6 yılda biraz zor biter gibi.Doğukent 17 yıldır planlanıyormuş!!Doğukent nedurum da acaba.Bu yazın inşaatlara başlanacak deniyordu.Bu konuda bilgi olan arkadaş varmı . Karataş bölgesinde ise küplü harman bölgesi (975 parsel tarafı değilde yolun karşı tarafı, otoban üstü), 895 ve 896 parsel ve arkası otobana kadar olan bölge dahil ÖPA olarak adlandırılmış. 975 parsel civarı yani yukarı solak mevkisinde bu ibare yok.Ayrıca imrahor bölgesinin imar gelen kısmınında imarı durdurulmuş.Bu bölge kentsel dönüşüm alanı ile birlikte (karataş-yakupabdal) değerlendirilecekmiş.
selamlar

albatros
27-05-2007, 21:42
Selamlar,

Sincan tarafı nasıl? Ayaş yolu üzerinde gelişme var. Sincan,Yenikent'te TOKİ' ninde faaliyette olduğunu düşünürsek buraları daha fazla gelişirmi acaba?

yatirimci
28-05-2007, 00:08
Merhaba

Bu gun Golbası koylerınde arsası olan birinin buradakı arsasını satıp, Konya yolunda Toki bolgesinde arsa aldıgını duydum.

Golasından Konyaya giderken bu bolgede boyle bir alan varmı

Bilenlerden bilgi bekliyoruz

Saygılar

thirdeye
28-05-2007, 02:29
Ankara da alsa alma olayı cok cok basıttır.
Bır kısıyı takıp edeceksınız.
Ankarada kı butun arsaları toplayan

Gunde cebıme nakıt 300 mılyar gırmezse rahat edemem dıye acık acık sagda solda konusan kısıyı takıp edeceksınız.
O nerede alıyorsa yakında ora degerlenecek demektır.

Kım bu kısı merak edıyorsunuz dımı?
Aslında o kadar ıyı tanıyorsunuzku zat-ı muhteremı anlatamam.

Ama ıste pıslıgın sonu yok allah adamı cilt kanseride yapar sasarsın ama ne kadar saklayabılırsınkı dımı??

Iyı geceler.

NOT: Herkes kendı yorumunu kendı ıcınde yapmakta serbesttır. Kımse bana kısı adı fılan sormasın.

CYASHA
28-05-2007, 17:55
Bana bomba gibi gelen bir haber ogrendim, sizler mutlaka biliyorsunuzdur, ben cahilim, bende para olmadigi icin dostlarimla paylasayim dedim: Cok yakında (1-2 sene filan) ASTI su andaki yerinde kalkacakmis. Nereye mi gidecekmis? ASTI deki yazıhaneler bir araya gelmişs ve Anti Gokcek dernegi gibi bir dernek kurmuslar. O dernek de ya Eskisehir yolu uzerinde ya da Ovacık ta bir yer almıslar ve oraya Ankara terminalini tasiyacaklarmis.. Insaat 1 seneye kadar basliyacakmis. Bence bomba bir haber bu.. Sizce?

Fırat Murat ERAT

shiftmen
28-05-2007, 19:41
Doğru olabilir.Ama öte yandan mamak kavşağında nazım imar planında terminal olarak adlandırılan bir bölge var. Ve oraya kadar meto hattıda gösteriliyor.Yeni samsun çevre yolu da ,toplam 6 şeritli yolda yanında.Zaten bu yoldan doğru dürüst araç geçmiyor.geçen oradan araba ile geçerken dikkatimi çekti.Ne önümde nede arkamda doğru dürüst araba vardı.Sanırım bu yol şuanki ihtiyaç için değilde gelecek yıllardaki ihtiyaç düşünülerek yapılmış.Aslında öteyandan mamak kavşağı şuanda şehire bitişik durumda.yeni otoğar yapılacaksa şehirin daha dış tarafına geniş bir alana kurulması gerek.Dediğinizde doğru olabilir.

The Boss
29-05-2007, 16:01
Bana bomba gibi gelen bir haber ogrendim, sizler mutlaka biliyorsunuzdur, ben cahilim, bende para olmadigi icin dostlarimla paylasayim dedim: Cok yakında (1-2 sene filan) ASTI su andaki yerinde kalkacakmis. Nereye mi gidecekmis? ASTI deki yazıhaneler bir araya gelmişs ve Anti Gokcek dernegi gibi bir dernek kurmuslar. O dernek de ya Eskisehir yolu uzerinde ya da Ovacık ta bir yer almıslar ve oraya Ankara terminalini tasiyacaklarmis.. Insaat 1 seneye kadar basliyacakmis. Bence bomba bir haber bu.. Sizce?

Fırat Murat ERAT

Yazahane sahipleri kendi akıllarına terminal şurası olsun diyemez. Ona belediye karar verir. Yani haber bomba değil balon bence.

nokta
29-05-2007, 18:57
:super: netekim bakkal dükkanı açılmıyor, koskoca terminal yani..... düşünsene ben bizim sokakta terminal açacağım :)

preatoria
30-05-2007, 00:09
Yazahane sahipleri kendi akıllarına terminal şurası olsun diyemez. Ona belediye karar verir. Yani haber bomba değil balon bence.

aştinin 2 ye ayrılarak aşti doğu, aşti batı şeklinde ovacık ve eskişehir yolunda yeniden inşaa edileceği konusunda çok şeyler söylenmişti 4-5 sene önce ama hala gerçekleşmedi. zaman zaman duyuyoruz yine ama kısa vadede olacak şey değil

Yatirimci...
30-05-2007, 15:00
Merhaba

Bu gun Golbası koylerınde arsası olan birinin buradakı arsasını satıp, Konya yolunda Toki bolgesinde arsa aldıgını duydum.

Golasından Konyaya giderken bu bolgede boyle bir alan varmı

Bilenlerden bilgi bekliyoruz

Saygılar

Tam net bilmiyorum ama duydum oalbilir yani bu olay
Buarada karataş yakupapdal artik gecti yani bence gölbaşi konya yolu uzerindeki köyleri degerlendirin yani sadece dost tavsiyesi cunku karagedik projesi tamamlandiginda en buyuk primi oralar yapacak ki suan bile yol yapimlari başlandi genişletme cabalari falan

shiftmen
30-05-2007, 19:24
sayın yatırımcı
Karataş ve yakupabdal geçti artık diyerek neyi kastettiğini anlayamadım.895-896 , 4 yıl önce 17 milyardı.Şuanda 110000 ytl.Karataş ve yakupabdal da aynı şekilde yıllara oranla yaptığı değerlenme ortada.Bana göre karataş ve yakupabdal daha en az 5-10 kat değerlenme potansiyeli olan yerler. 895-896 nın şuanki degeri bile ucuz sayılır.Çünkü bu bölgenin gelecekte alacağı en son deger şuanda mühye902'nin sahip oldugu degerdir.

Yatirimci...
30-05-2007, 22:56
sayın yatırımcı
Karataş ve yakupabdal geçti artık diyerek neyi kastettiğini anlayamadım.895-896 , 4 yıl önce 17 milyardı.Şuanda 110000 ytl.Karataş ve yakupabdal da aynı şekilde yıllara oranla yaptığı değerlenme ortada.Bana göre karataş ve yakupabdal daha en az 5-10 kat değerlenme potansiyeli olan yerler. 895-896 nın şuanki degeri bile ucuz sayılır.Çünkü bu bölgenin gelecekte alacağı en son deger şuanda mühye902'nin sahip oldugu degerdir.

Benim görüşüm artık ilerisi için daha yatirima dönük yerleri tercih edilmesidir
Karataş surekli konuusluyor surekli biliniyor ama karagedik projesi daha angarada cok buyuk bir yankı bulmadi ama cok buyuk bir proje takip ediyorsaniz anlarsiniz yinede karataş konusunu düşünenler için bol şans...
Benim ki sadece tavsiye

k0900
30-05-2007, 23:00
karagedikten geçen yol adana ( pozantı niğde ) ankara otoyoludur.

toprakbaba
31-05-2007, 16:31
benim görüşüm karagediğe dubaideki 7 yıldızlı oteli dikseniz gerçek değer olarak karataş,mühye arazilerinin yanında sönük kalır:yes:

nokta
31-05-2007, 16:52
sayın site sakinleri,
karagedik dediğiniz yeri google den baktım ankaraya baya mesafesi var buna mukabil daha ankaranın yakın çevreleri dolmadan oraların dolacağını sanmıyorum. Googledan ankara ya şöyle bir göz atın çook boş arsa var saygılarımla..

shiftmen
31-05-2007, 18:36
Doğukent projesi ne durumda haberi olan varmı.Bu yaz inşaatlara başlanacaktı.Doğukent projesi 17 yıllık bir projeymiş.İnşallah bu karataş yakupabdal kentsel dönüşüm de ona benzemez.Belediyenin AB raporunda bu bölge için 2009 başlangıç, 2015 tamamlanma diyor ama burası tükiye.
belediyenin AB raporunda ilginç olan diğer nokta ise ise imrahorun tamamlanma yılı 2018.Yani 3 yıl daha sonra.Bu şu anlama geliyor ki şuanda daha pahalı olan imrahor parsellerinden almaya gerek yok.onun yerine karataş yakupabdaldan almak daha iyi.Çünkü sonuçta bu iki projenin birbirinden zaman olarak pek önceliği yok.

toprakbaba
01-06-2007, 02:42
son 1 ay içinde karataş fiyatlarında bir hareketlenme var ,nedenini bilen arkadaşlar bilgiyi paylaşırlarsa çok memmun olurum.

Yatirimci...
01-06-2007, 03:22
Bilkent'te angaraya uzakti ama ne oldu yapilaşma ile Angara2nin en pahali bölgesi oldu zaten orayada böyle 150,000 kişilik uydu kent duusnuluyor ki universite iş sahasi ve yapilaşma olarak genelde luks bir yer yani buarada şehir merkezine yapilacak melih gökcek2in otoban projesi ile ulaşim 20 dk civari ki buda bilkent'ten kadar veya daha yakın sayilir suan için bile araba ile karagedik köyü 30 dk civari buarada burasi fikir platformu bazilarina oralari daha cazip bazilarina karataş zaten karegedikde arsa bulmak zor eskisi gibi diil

yakupabdal
01-06-2007, 10:11
Ben Yatırım Yeri Olarak Yakupabdalı Fiyat Bakımından da Olsa Çok Cazip Görüyorum. Karataş Köyünün Arsaları Çankaya Tapunun Yanında Bulunan Kahvehaneden Emlakçı Borsası Gibi Yükselip Alçalmakda. Bugün 90YTL'den Aldığınız Bir Arsa Yarın Bakıyorsunuz 75YTL Oluvermiş. O Yüzden Fiyat Konusunda Karataşa Göre Çok çok Uygun Olan Yakupabdal Bence Manzarası Ulaşımı Bakımından da Çok Avantajlı. Mamak Çankaya Viyadüğü ve Çevre Yollarına Giriş Çıkışı İle Son Derece Sorunsuz. Elmadağ Kayak Merkezine Ulaşımın Yakupabdal'dan Olduğunuda Unutmamak Lazım.

Doğukent Uzun Zamandır Yapılmayı Beklemekde. Geçen Giderken Bir Koparatif Levhasını Okudum Arsasını Kat Karşılığı Yapacak Firma Aradıkları Yazılıydı.

Size Bir Uydu Fotoğraı Gönderiyorum. Fotoğraf Yakupabdal.CoM'dan Alıntıdır.

http://img509.imageshack.us/img509/7987/projetz1.jpg

shiftmen
01-06-2007, 12:38
Arkadaşlar
Verdiğim linkte belediyenin hazırladığı 1/25000 nazım imar planının yakupabdal-karataş ile ilgili olan kısmını görebilirler.Bu bölgede planlanan yollar da görülebilir.Özel proje alanları, elma dağdaki özel turizm bölgesi vs..
yakupabdal rumuzlu arkadaşın dedği doğru.Bu nazım imar planında gösterilen yollar genelde yakupabdal etrafında yoğunlaşmış durumda.karataşa da bazı yollar planlanmış ama yakupabdal da planlanan yollar daha fazla ve çift yol da var.Sanırım yakupabdala yakın olan mamak kavşagı bu bölgenin ana çıkış noktası olacak.Zaten mamak kavşagına metro hattı geliyor.bu planda hepsini görebilirsiniz.

http://www.ankara-bel.gov.tr/lib/2023/PLAN/LD/MERKEZ_DOĞU_1.jpg

aşagıda linktede sembollerin anlamları var.

http://www.ankara-bel.gov.tr/lib/2023/PLAN/LD/gosterim_1.jpg

KUNDUZ
01-06-2007, 23:32
kunduz yine ortalarda gözükmüyor :cry:

Kardeşim evliyaçelebi misali seyahat halindeyim:). Ama gözüm hep bölgemizin ve forumumuzun üzerinde. Çok ciddi gelişmeler duyduğum zaman tüm arkadaşlarımın haberi olur.
Daha öncede belirttiğim gibi yeni gelişmelere kadar hafif artan tarzda yataya girdik gibi.Bu arada piyasada satılabilir küçük parsel kıtlığı başladı desek yeridir. Yakupabdal karataş kıyaslamasında herkesin haklı olabileceği konular var o yüzden içimizde kalmasın ikisinden de iyi parselerdeny er alınmalıdır derim Tüm arkadaşlarıma bol kazançlar.

shiftmen
01-06-2007, 23:45
[QUOTE=KUNDUZ;1678239]Kardeşim evliyaçelebi misali seyahat halindeyim:). Ama gözüm hep bölgemizin ve forumumuzun üzerinde. Çok ciddi gelişmeler duyduğum zaman tüm arkadaşlarımın haberi olur.
Daha öncede belirttiğim gibi yeni gelişmelere kadar hafif artan tarzda yataya girdik gibi.Bu arada piyasada satılabilir küçük parsel kıtlığı başladı desek yeridir. Yakupabdal karataş kıyaslamasında herkesin haklı olabileceği konular var o yüzden içimizde kalmasın ikisinden de iyi parselerdeny er alınmalıdır derim Tüm arkadaşlarıma bol kazançlar.[/QUOT

Kunduz bey
kensel dönüşüm alanında iyi parsel diye bir şey varmı? Herkese sahip olduğu aprselde ev vermiyorlarki.Arsası kötü yerde olan ile iyi yerde olan farklı bir muammeleyemi tabi oluyor.Benim karataş 166 da ve yakupabdal 991 de yerim var.166, 991 in iki katı.Şuanda satarsam para olarak farkı var.ama kentsel dönüşüm bu bölgede faaliyete geçtiği zaman bir önemi kalıyormu ?
Bu bölge için 2009 başlanğıç 2015 tamamlanma deniyor.Bu belediyenin sitesinde yazıyor.sizin fikriniz nedir.
selamlar

KUNDUZ
02-06-2007, 23:43
[QUOTE=KUNDUZ;1678239]Kardeşim evliyaçelebi misali seyahat halindeyim:). Ama gözüm hep bölgemizin ve forumumuzun üzerinde. Çok ciddi gelişmeler duyduğum zaman tüm arkadaşlarımın haberi olur.
Daha öncede belirttiğim gibi yeni gelişmelere kadar hafif artan tarzda yataya girdik gibi.Bu arada piyasada satılabilir küçük parsel kıtlığı başladı desek yeridir. Yakupabdal karataş kıyaslamasında herkesin haklı olabileceği konular var o yüzden içimizde kalmasın ikisinden de iyi parselerdeny er alınmalıdır derim Tüm arkadaşlarıma bol kazançlar.[/QUOT

Kunduz bey
kensel dönüşüm alanında iyi parsel diye bir şey varmı? Herkese sahip olduğu aprselde ev vermiyorlarki.Arsası kötü yerde olan ile iyi yerde olan farklı bir muammeleyemi tabi oluyor.Benim karataş 166 da ve yakupabdal 991 de yerim var.166, 991 in iki katı.Şuanda satarsam para olarak farkı var.ama kentsel dönüşüm bu bölgede faaliyete geçtiği zaman bir önemi kalıyormu ?
Bu bölge için 2009 başlanğıç 2015 tamamlanma deniyor.Bu belediyenin sitesinde yazıyor.sizin fikriniz nedir.
selamlar

Dediğiniz doğru. Aslına bakılırsa uzun vadede kentsel dönüşümün dışında ki araziler bile bu muameleyi hakediyor. fakat Türkiye de her an herşey olabilir yani her an arsalarımızı sattıracak paraya ihtiyacımız olabilir (allah kimseye göstermesin). Bir keresinde çok acil paraya ihtiyacım oldu ve elimdeki arsalardan sadece solak mevkindekini hemen ve hakettiği değerden satabildim (bu arada daha sonra aynı parselden fazlasıyla yerine koydum). Yani güzel parselden kastım alım satımı kolay hareketli ve fiyatı çok şişmemiş satılabilir parsellerdir.
Tarih olarak dediğiniz tarihler konuşuluyor fakat doğukent ile ilgili gelişmelerden dolayı yakupabdal dahada hareketlenecek gibi görünüyor.

Kafka
04-06-2007, 11:35
Sevgili arkadaşlar,

Gölbaşında yaptırılacak olan toplu konut projelerinin durumu hakkında bilgisi olan var mı?

toprakbaba
05-06-2007, 00:03
güney park(mühye 902) parselde yapılacak olan inşaatın neden başlamadığı nı bilen arkadaşlar bilgisini bizimle paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

shiftmen
05-06-2007, 08:15
güney park(mühye 902) parselde yapılacak olan inşaatın neden başlamadığı nı bilen arkadaşlar bilgisini bizimle paylaşırsa sevinirim şimdiden teşekkür ederim

tep kısımda ve alt kısımda yollar açılıyordu.Harfiyat yapılıyordu.İnşaatların daha sonra başlaması gerek.

tahmet
05-06-2007, 13:32
merhaba, ben yeni üyeyim, epeydir sizleri takip ediyorum, Gölbaşı koparanda fiyatlar hareketlenmiş görünüyor, bilgisi olan arkadaş varmı acaba? saygılar

yucel
05-06-2007, 22:49
duydugum birşeyi paylaşmak istedim gölbaşında tedaşın dinlenme tesisi var eymir yolu üzerinde onun arka tarafında biryerde örencikköyü mü nedir yada öylebir ismi var neresi oldugunu şahsen bilmiyorum orda toki sadece kendi elemanlarına ve meclis çalışanlarının katılabilecegi bir kooporatif kuruyormuş dışardan kabul etmiyorlarmış.oralarda imarmı var nasıl oluyor bu tür şeyler

rafican
06-06-2007, 10:15
duydugum birşeyi paylaşmak istedim gölbaşında tedaşın dinlenme tesisi var eymir yolu üzerinde onun arka tarafında biryerde örencikköyü mü nedir yada öylebir ismi var neresi oldugunu şahsen bilmiyorum orda toki sadece kendi elemanlarına ve meclis çalışanlarının katılabilecegi bir kooporatif kuruyormuş dışardan kabul etmiyorlarmış.oralarda imarmı var nasıl oluyor bu tür şeyler

sn.Yücel oralar dediğniz yerler ankara şehrinin hemen yanıbaşı yerleridir gölbaşına 1,5-2 km oranşehri TRT sitesine yaklaşık 5km kadar mesafededir bölgede yıllar önce TBMM için ayrılan bir alan mevcut ,aynı zamanda TOKİ ninde arazisi bulunuyor .tabi az miktarda da şahıs parselleride vardır yapılacak planlama alanının büyük kısmı BURSAL köyünü kapsar bir miktarıda ÖRENCİK köyüne aittir .

yucel
06-06-2007, 21:11
Bu durumda bursal köyü bölgesi şuanki düşük fiyatı düşünüldügünde bu tür çalışmalar yakın zamanda iyi bir getiri yatırım olarak düşünülemezmi.

nokta
07-06-2007, 00:02
selam
sanırım mühye yi görmeye bizlerin ömrü yetmeyecek hala ses yok oralardan (

sinani
07-06-2007, 09:25
Arkadaşlar,

Bugünkü Sabah Ankara ekindeki Yeni Mamak ile ilgili yazıyı okuyabilirsiniz..

Saygılarımla

Kafka
07-06-2007, 10:32
Bu durumda bursal köyü bölgesi şuanki düşük fiyatı düşünüldügünde bu tür çalışmalar yakın zamanda iyi bir getiri yatırım olarak düşünülemezmi.

Elbette. Bence, zaten Bursal Köyünü Çankaya Köylerinden ayrı tutmak gerekiyor. Bu bölgede, Gölbaşı Belediye'sinin çalışmaları olduğu malum. Konuşulan çalışmalar neticelendiğinde fiyatlar olması gereken seviyeye gelecektir. Şimdiden alım yapmak doğru olacaktır.

rafican
07-06-2007, 12:30
Elbette. Bence, zaten Bursal Köyünü Çankaya Köylerinden ayrı tutmak gerekiyor. Bu bölgede, Gölbaşı Belediye'sinin çalışmaları olduğu malum. Konuşulan çalışmalar neticelendiğinde fiyatlar olması gereken seviyeye gelecektir. Şimdiden alım yapmak doğru olacaktır.

İmar çizgisi yaklaştıkca haliyle piyasa biraz daha kendini toparlayacak gerçek değerine hızla ulaşacaktır gün günü aratıyor desek yalan olmaz.

shiftmen
07-06-2007, 12:45
Bana göre bursal köyü arazisi çankayaya yakınlığıyla, arazisinin düzgünlüğüyle çok güzel bir bölge.Ama fiyatlara budurum yansımış değil.Karataş arazisi dönümü 80 bine olan yerler varken bursal halen30-40 civarı.Bana göre değişik parsellerden 500 er metrekare birkaç parsel alınabilir.Bundan amaç riski dağımak.

preatoria
07-06-2007, 15:47
Ankara ili Yenimahalle İlçesi Susuz Köyü Belören Dağı Mevkii (eryaman 3-4 etap su depoları arkası) hakkında bilgisi olan yada burada kurulu arsa kooperatiflerinde üyeliği olan arkadaşımız varmı acaba...