PDA

View Full Version : Ankara'da nereden arsa alınabilir?

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

cyberd
28-03-2006, 20:33
arkadaşlar 10 bin YTL ile Ankara'da yatırım amaçlı nerede kaç metrekare arsa alınabilir...1-2 seneye kadar primlenebilecek yer kaldı mı:) bilgi verirseniz sevinirim...selamlar...sevgiler

AHMETBASARAN
05-04-2006, 08:07
eşkisehir tarafı dolu konya dolu istanbul dolu gölbası haymana arası yeni çift yol yapılması araştırırsan bulursun

cyberd
09-04-2006, 13:45
evet haklısınız bir tek orası kaldı...bir de pursaklar tarafı var diye düşünüyorum...kentsel dönüşüm programı çerçevesinde buraları da oldukça değerlenecek ama yer kaldı mı bilmiyorum..tşk ler...

AVCI06
09-04-2006, 21:05
Mühye 'nin adını pek bir duyar oldum .Orası nasıl ?:confused: Bilen varsa?

cyberd
09-04-2006, 21:17
mühye köyü diye bir yer var çankaya nın yukarıları...bir sırttan da mamak a bakar...bayağı bir ev yapıldı...orada biraz geç kalındı gibi...ederi yükseldi arsaların evlerin...millet nerelerden ev alıyor artık şaşılacak şey...

stajyer
09-04-2006, 21:19
Etİmesgut Bİle FirlamiŞŞ..ben İst.te Oturuyorumm,arsalar Etİmesgutta,geÇen Geldİm Ve O Yerlerİn O Kadar EttİĞİnİ Duyunc Şoka Gİrdİm..

pyross
12-04-2006, 17:17
karapürçekte tarlalar satılıyor.altındağ belediyesi imar geçirecekmiş bakılabilir

BORSAHİSSE
12-04-2006, 18:51
keçiören ovacık tarafından alabilirsin gelecek vadediyor oralar....

uprelude
13-04-2006, 11:49
marco arkadaşıma katılıyorum, 10 bin ytl ye ovacık falan keçiörenin arkalarından bulabilirsin.. bir de arkadaşım gölbaşında velihimmetli diye bir yer var.. gölü görmüyor gölden daha içerde, şu an imarsız, altyapı yok ama ben ankaranın arsa anlamında eskişehiryolu tarafında gelişimini tamamlamak üzere olduğunu düşünüyorum, o yüzden konya yolu ve civarı güzel olacaktır ileride.. eskişehir yolu temelliye kadar doldu zaten

semerkandi
13-04-2006, 15:40
bence en iyisi
eskişehir yolundan almaktır

yenimahalle -> aşağı yurtçu - yukarı yurtçu köyleri
temelli -> hisarlıkaya köyü
ya da sincan -> çiçektepe - yeni peçenek köylerinden

elindeki parayla net 1000 m2 ( 1 dönüm ) yer alabilirsin

eğer 10 sene tutarsan bence en az 250 bin $ paran olur
şimdiki maliyeti ise 1000 $ seviyesini geçmez

saygılarımla

BORSAHİSSE
13-04-2006, 16:34
marco arkadaşıma katılıyorum, 10 bin ytl ye ovacık falan keçiörenin arkalarından bulabilirsin.. bir de arkadaşım gölbaşında velihimmetli diye bir yer var.. gölü görmüyor gölden daha içerde, şu an imarsız, altyapı yok ama ben ankaranın arsa anlamında eskişehiryolu tarafında gelişimini tamamlamak üzere olduğunu düşünüyorum, o yüzden konya yolu ve civarı güzel olacaktır ileride.. eskişehir yolu temelliye kadar doldu zaten

bu velihimmetli dedğin yerde ne kada arsa fiyatları birde oradan imar gecmemiş mi dedin benmi yanlış anlamdım eger dediğin gibiyse alalım oradan...:düsün: :düsün:

Radyocu
13-04-2006, 19:23
Yaklaşık altı ay önce Çankaya Mühye köyü 896 nolu parselde 100 m2 si 7000 ytl ye kadar çıkmıştı.Aynı köyde 902 nolu parsede ise 100 m2 si 13500 ytl idi.Çankaya belediyesinden öğrendiğime göre bölge kentsel dönüşüm projesi içindeymiş.İki sene önce 100 m2 verilen fiyat ise sadece 400 ytl idi.Beyler fiyatlara bakınca borsada boşuna tırmalıyoruz..Sağlıcakla kalın...

semerkandi
13-04-2006, 23:29
Yaklaşık altı ay önce Çankaya Mühye köyü 896 nolu parselde 100 m2 si 7000 ytl ye kadar çıkmıştı.Aynı köyde 902 nolu parsede ise 100 m2 si 13500 ytl idi.Çankaya belediyesinden öğrendiğime göre bölge kentsel dönüşüm projesi içindeymiş.İki sene önce 100 m2 verilen fiyat ise sadece 400 ytl idi.Beyler fiyatlara bakınca borsada boşuna tırmalıyoruz..Sağlıcakla kalın...

geçen sene tam 14 ay önce
ankara daki eskişehir yolundan 40 milyara aldığım araziye ( imarsız tarla idi )
inanmayacaksınız ama şimdi tam 300 milyar veriyorlar

o zaman paramın tamamıyla tarla alsaydım
herhalde birkaç milyon dolarım olmuştu :vurkafa:

saygılarımla

BORSAHİSSE
13-04-2006, 23:42

saygılarımla

yaw desene borsa hikaye:düsün:

nuket78
14-04-2006, 10:59
:eek: İstanbul'da nereden alınır arsa?

ertan
14-04-2006, 19:47
10 kişi birleşip borsacılar sitesi bile yapılabilir...:)

http://emlak.milliyet.com.tr/Ilan.aspx?IlanNo=89805

cyberd
14-04-2006, 23:39
hakikaten şu okunanları görünce borsa falan hikaye gibi geliyor...kendi kendimize heyecan mı arıyoruz anlamadım ki:) mühye coşmuş belli ki...konya yolu bir de pursaklar tarafı zannımca ideal...eskişehir yolunda herkes uyanık olmuşşş...imarsız arsada da risk yok mu alırız imar gelmez bizde bu şans varken:) tşk ler bilgiler için...

trusty
15-04-2006, 02:24
hakikaten şu okunanları görünce borsa falan hikaye gibi geliyor...kendi kendimize heyecan mı arıyoruz anlamadım ki:) mühye coşmuş belli ki...konya yolu bir de pursaklar tarafı zannımca ideal...eskişehir yolunda herkes uyanık olmuşşş...imarsız arsada da risk yok mu alırız imar gelmez bizde bu şans varken:) tşk ler bilgiler için...

Haklisin Bilader...

Hangi cocuga masallah dedikte, yasadi...?:D

semerkandi
16-04-2006, 22:50
ben şu anda ise

ankara ili
sincan ilçesi
çiçektepe mahallesi
karacaviran mevkiinden

tarla topluyorum

pek yakında bu bölgeyle de ilgili
özel beklentilerim mevcut

;)

saygılarımla

BORSAHİSSE
16-04-2006, 22:57
ben şu anda ise

ankara ili
sincan ilçesi
çiçektepe mahallesi
karacaviran mevkiinden

tarla topluyorum

pek yakında bu bölgeyle de ilgili
özel beklentilerim mevcut

;)

saygılarımla

ne iş yaw beklenti ne bizde toplayalım ozaman kaçtan topluyon:D :D

cyberd
19-04-2006, 20:58
harbi beklenti neymiş hem de sincanda...:)

semerkandi
19-04-2006, 23:24
harbi beklenti neymiş hem de sincanda...:)

bu arazi sincan tapuya kayıtlı ama
eskişehir yoluna cepheli

yani sincana 20 km.
çayyolu na ise sadece 5 km. mesafede ;)

karşısında ve bitişiğinde toki inşaata başlıyor
ayrıca mesa da bu arazinin yakınında
yeni bir uydukent in temelini atmak üzere

bilmem anlatabildim mi ?

1 e 10 prim bekliyorum bu bölgedeki arazilerden
hem de çok uzun vadede değil

saygılarımla

BORSAHİSSE
19-04-2006, 23:37
bu arazi sincan tapuya kayıtlı ama
eskişehir yoluna cepheli

yani sincana 20 km.
çayyolu na ise sadece 5 km. mesafede ;)

karşısında ve bitişiğinde toki inşaata başlıyor
ayrıca mesa da bu arazinin yakınında
yeni bir uydukent in temelini atmak üzere

bilmem anlatabildim mi ?

1 e 10 prim bekliyorum bu bölgedeki arazilerden
hem de çok uzun vadede değil

saygılarımla

takipteyim yarından itibaren bakalım ne vadediyormuş bize oralar...;) ;) ;)

cyberd
21-04-2006, 23:30
yalnız bi ara toki bahanesiyle çok arsa alınmıştı oralardan ve toki yanlış hatırlamıyorsam vazgeçmişti çok rantiye oldu diye...arsa almış mı bilemem ama...m2 fiyatları nasıl orda sn semerkandi bilgi verirseniz sevinirim..selamlar..

cyberd
21-04-2006, 23:31
yalnız bi ara toki bahanesiyle çok arsa alınmıştı oralardan ve toki yanlış hatırlamıyorsam vazgeçmişti çok rantiye oldu diye...arsa almış mı bilemem ama...m2 fiyatları nasıl orda sn semerkandi bilgi verirseniz sevinirim..selamlar..

Ahmet 75
22-04-2006, 00:18

saygılarımla
Sayin Semerkandi kacinci kilometrede araziniz? Bir de Temelli-Hacitugrul mevkii icin bilgi ve duyumunuz var mi?

semerkandi
22-04-2006, 12:40

sayın cyberd

toki ballıkuyumcu bölgesinden almıştı ve
inşaatını ertelemişti
yukarıda arz ettiğim bölge ise farklı
ballıkuyumcu ile alakası yok

burada m2 fiyatları ise rakımına göre değişmekle beraber
20 - 50 milyon arasında değişiyor
ama seneye 100 - 200 milyon olur sanırım m2 si
ben şahsen bu bölgede arazi fiyatlarının
2 yıl içerisinde 5 ila 10 kat artmasını bekliyorum

yüksekler yani manzaralı olanların fiyatı
diğerlerine göre biraz daha yüksek elbette
çukurda ve dere yatağında olanlar ise daha ucuz

bu bölgede ise toki 13 milyon m2 ye yakın yer aldı ve
inşaata bu yaz başlayacak

ayrıca müteahhitler, kooperatifler ve bölgeyi iyi bilen
ve ankara nın kaymağını yiyen bürokrat ve zengin takımı
buralardan deli gibi arazi topluyorlar
ayrıca mesa nın da yoğun faaliyetleri başlamak üzere

saygılarımla

semerkandi
22-04-2006, 15:18
Sayin Semerkandi kacinci kilometrede araziniz? Bir de Temelli-Hacitugrul mevkii icin bilgi ve duyumunuz var mi?

sayın ahmet75

arazimiz eskişehir yolu 25. kilometrede
pınarbaşı villalarının tam karşısında

19.dönem milletvekilleri nin
yaptırdığı yurtkent villalarının
yaklaşık 2 km. kuzeydoğusunda

saygılarımla

başak
29-04-2006, 17:49
Semerkandi bey ben de arsa almak istiyorum.Dediğiniz yerden paramız eriyor ve de çok zor kazanıyoruz malum.Yurtkentin ordan mı giricez.vaktiniz oldugunda bilgi verirseniz çok memnun olurum.tşk.ederim

erkmen
29-04-2006, 21:47
sn semerkandi babama yıllar sonra ankaradan bi arsa çıktı..piyango gibi bişey yani
benim sormak istediğim buranın fiyatı
yer bilgileri ise
karataş mevkii diye geçiyor 400 m2 bi arsa
netten araştırdım ama pek bişey bulamadım sizin bu yer konusunda bi bilginiz varmı acaba fiyat olarak minimum ve maximum ne kadar eder..

şimdiden çok teşekkürler saygılar...

işçiselim06
30-04-2006, 11:32
sakın satmayı düşünmeyin.:gulen: 1-2 sene sonra karataş mevkiinde kentsel dönüşüm projesi faaliyete geçecek. arsanıza karşılık daire almak daha avantajlıdır. çünkü şehir merkezine yakın güzel yerler daire yapılsa çok kıymetli daireler olur.

dayıbey
30-04-2006, 11:43
sayın semerkandi elmadağ bahçelievler mahallesinde bir aesam var. imarlı. Benim pek bilgim yok değeri nedir. Bilgin varmı.540 metrekare.Şimdiden teşekkürler

CAPİTAL
30-04-2006, 11:50
alında nerden alırsanız alın derim gerçekten iyi bir yatırım aracı arsa almak..

cyberd
30-04-2006, 23:01
ya bildiğim kadarıyla sn semerkandi emlakçı değil..bazı arkadaşlar ellerinde bulunan arsaların ederini ona sormaya başlamışlar :) öyle görünüyor ki her yere sıra gelecek kimi önce kimi sonra arsalarının değerlendiğini görecek...burada maksat torunlarımızın değil de bizim değerlendiğini görebileceğimiz arsaların nerede olduğunu bulabilmek...hoş etraf gözü açık emlakçı dolu gazetelere bakarsanı harıl harıl arsa arıyorlar...aslına bakarsanız onların en çok arazi aradıkları yer yakın zamanda en çok değerlenecek yerlerdir...bu nedenle gazete ilanlarını takip etmekte de fayda var...selamlar sevgiler...

governor36
01-05-2006, 02:09
bugün, yapı kredi korayın bilkentte yapacagı ankara ankara evlerinden aldım.ortada maketten baska birsey yok ama 4 günde %60 ı satılmıs.özel faiz var (0.55%).tabi %60 ını pesin öderseniz.ben 3+1 145 metrekare cift banyolu 9.kat ankara manzaralı daireyi aldım.tam bilkent sapagının yanında,üstelik metro istasyonuna 100mt.,acık ve kapalı yüzme havuzu,fitness,sauna,kapalı otopark,özel depo var.fiyat 339 milyar.mart 2008 teslim.prim yapar mı acaba?(60%ı pesin,24 ay vade ile aldım)

PIERCE
01-05-2006, 03:55
bugün, yapı kredi korayın bilkentte yapacagı ankara ankara evlerinden aldım.ortada maketten baska birsey yok ama 4 günde %60 ı satılmıs.özel faiz var (0.55%).tabi %60 ını pesin öderseniz.ben 3+1 145 metrekare cift banyolu 9.kat ankara manzaralı daireyi aldım.tam bilkent sapagının yanında,üstelik metro istasyonuna 100mt.,acık ve kapalı yüzme havuzu,fitness,sauna,kapalı otopark,özel depo var.fiyat 339 milyar.mart 2008 teslim.prim yapar mı acaba?(60%ı pesin,24 ay vade ile aldım)

Yazinizi gorunce heyecalandim, Bilkenten daire bakiniyordum bende. Ozellikle park sitesi'nden. Oralari iyi bilirim, istedikleri fiyat 300-320 milyar arasi sahsi kanaatimce siz mevkisine gore pahali almissiniz. Hele paranin 3 senelik zaman degerinide (firsat maliyeti) hesaba katarsak 550-600 e gelir ki Oralar o fiyat etmez, 340 a aldiniz kaca satacaksiniz (yatirim amacliysa veya degilse). Simdi arkaya bilkent 3. etap yapiyorlar fiyattan yanina yaklasilmiyor.

Bir kere lokasyon olarak Ankarada 200m2 altinda hicbir ama hicbir apartman dairesi altin kapli degilse 300-350 milyar etmez. o paraya istanbuldan yerine gore bogaz manzarali veya bagdat caddesini kesen sokaklarda nezih bir semtte guzel bir daire alabilirdiniz. %60 i satilmis diyorsunuz pes dogrusu.
(genelde ''cogu satildi'' lafi tipik bir emlakci aldatmacasidir musteriye gaz verip satin aldirtmaya yoneliktir uyarmak isterim)

Hersey bir yana gule gule oturun hayirli olsun.

guneysu
01-05-2006, 04:09
o zaman ykbkoray almak lazım :):)
Yazinizi gorunce heyecalandim, Bilkenten daire bakiniyordum bende. Ozellikle park sitesi'nden. Oralari iyi bilirim, istedikleri fiyat 300-320 milyar arasi sahsi kanaatimce siz mevkisine gore pahali almissiniz. Hele paranin 3 senelik zaman degerinide (firsat maliyeti) hesaba katarsak 550-600 e gelir ki Oralar o fiyat etmez, 340 a aldiniz kaca satacaksiniz (yatirim amacliysa veya degilse). Simdi arkaya bilkent 3. etap yapiyorlar fiyattan yanina yaklasilmiyor.

Bir kere lokasyon olarak Ankarada 200m2 altinda hicbir ama hicbir apartman dairesi altin kapli degilse 300-350 milyar etmez. o paraya istanbuldan yerine gore bogaz manzarali veya bagdat caddesini kesen sokaklarda nezih bir semtte guzel bir daire alabilirdiniz. %60 i satilmis diyorsunuz pes dogrusu.
(genelde ''cogu satildi'' lafi tipik bir emlakci aldatmacasidir musteriye gaz verip satin aldirtmaya yoneliktir uyarmak isterim)

Hersey bir yana gule gule oturun hayirli olsun.
not:hisse tavsiye etmek bana düşmez benim yazıma uyupta alan varsa vay haline :):)

PIERCE
01-05-2006, 04:34
o zaman ykbkoray almak lazım :):)

Evet ykryo dan daire alanin anahtari eline aldiginda maliyeti en iyimser hesapla 500 milyar

ykryo 2009 da saglam bir karpayi dagitmazsa yaziklar olsun

halkar
01-05-2006, 08:48
sn semerkandi babama yıllar sonra ankaradan bi arsa çıktı..piyango gibi bişey yani
yer bilgileri ise
netten araştırdım ama pek bişey bulamadım sizin bu yer konusunda bi bilginiz varmı acaba fiyat olarak minimum ve maximum ne kadar eder..

Bundan 4 yıl önce Ankara Mühye ve Karataş civarında tarla fiyatları 9 - 12 YTL/m2 idi. Şimdi yerine göre 20 - 60 YTL/m2 dir. Ancak, 902 parsel ve civarı yani 896 ve 895 parsellerde durum biraz değişik. Buraların fiyatı 60 - 160 YTL/m2 cıvarında. Bu bölgede almış olduğum tarlalar nedeniyle buraları çok yakından tekip ederim. Şu anda internet emlak sitelerinde verilen (Milliyet, sahibinden.com gibi) fiyatlar aşırı yüksek. yakından takip ile aynı yerler çok daha ucuza alınabilir.

Selamlar

semerkandi
01-05-2006, 09:35
Semerkandi bey ben de arsa almak istiyorum.Dediğiniz yerden paramız eriyor ve de çok zor kazanıyoruz malum.Yurtkentin ordan mı giricez.vaktiniz oldugunda bilgi verirseniz çok memnun olurum.tşk.ederim

sayın başak

eskişehir yolu 25. kilometreden
sağa sapıyorsunuz
(önce shell ve sonra petrol ofisi ni geçer geçmez sağa)

zaten dönüş noktasında çiçektepe yazısını görürsünüz

buradan eskişehir yolunu görebilen
karacaviran bölgesindeki arazilerden topluyorum

saygılarımla

semerkandi
01-05-2006, 09:41
yer bilgileri ise

o bölgeyi
çok iyi bilmiyorum maalesef
sizi yanıltmayayım

eskişehir yolunu iyi biliyorum sadece

saygılarımla

semerkandi
01-05-2006, 09:44
sayın semerkandi elmadağ bahçelievler mahallesinde bir aesam var. imarlı. Benim pek bilgim yok değeri nedir. Bilgin varmı.540 metrekare.Şimdiden teşekkürler

sayın dayıbey

ben emlakçı değilim
sadece bir yatırımcıyım :)

o bölge hakkında da bir bilgim yok
yardımcı olamadığım için üzgünüm

saygılarımla

dayıbey
01-05-2006, 11:05
sayın dayıbey

ben emlakçı değilim
sadece bir yatırımcıyım :)

o bölge hakkında da bir bilgim yok
yardımcı olamadığım için üzgünüm

saygılarımla
Yinede teşekkürler

başak
01-05-2006, 18:38
sayın başak

eskişehir yolu 25. kilometreden
sağa sapıyorsunuz
(önce shell ve sonra petrol ofisi ni geçer geçmez sağa)

zaten dönüş noktasında çiçektepe yazısını görürsünüz

buradan eskişehir yolunu görebilen
karacaviran bölgesindeki arazilerden topluyorum

saygılarımla
çok teşekkür ederım

governor36
02-05-2006, 00:26
Satıs bürosu ana baba günü.Herkes kavga ediyor rezerve yerleri satın almak icin.her dairede 10 sıra var.su anki fiyatlar 8 mayısa kadar gecerli.bina baslayınca fiyat dahada artar.ayrıca bilkenti bende iyi bilirim.300 e satılan binalar 13-14 senelik.simdi hakkımı devretsem 20 milyar hava parası verecekler.

ATLANTİS
02-05-2006, 00:36
Originally Posted by erkmen1981
yer bilgileri ise

Sayın Erkmen sorduğunuz bölge çankaya ile Gölbaşı arasına Eymir Gölünün üst tarafında bir köydür..Henüz imar geçmedi bildiğim kadarı ile ve arsalaraın metrekaresi 50 ila 110 milyon lira arasında değişiyor...

ATLANTİS
02-05-2006, 00:42
Ayrıca Karataş bölgesi gelişmeye açık ve yakın geleceğe yönelik beklentileri olan bir bölgedir..

BABA TRADER
02-05-2006, 01:04
Eskişehir yolu Alagöz köyü-Temelli arası satılık arsa ve araziler, ilginen arkadaşlar olursa yardımcı olurum

PIERCE
02-05-2006, 01:08
Satıs bürosu ana baba günü.Herkes kavga ediyor rezerve yerleri satın almak icin.her dairede 10 sıra var.su anki fiyatlar 8 mayısa kadar gecerli.bina baslayınca fiyat dahada artar.ayrıca bilkenti bende iyi bilirim.300 e satılan binalar 13-14 senelik.simdi hakkımı devretsem 20 milyar hava parası verecekler.

Sn governor burada samimi olarak karşılıklı fikir paylaşıyoruz, ama elinize hakkınızı devrettiğiniz için 20 milyar lira açıktan para geçecek yatırılan kapora geri alınacak, ve bu işten zararsız çıkacaksanız ki ben öyle anladım, ben olsam hiç durmam:) spor fıtness salonu var falan dıye duşunmeyin 2 km ötede sports international'a gidin güzel fiyatlardan 15 sene üye olun kat kat karlıdır.

jeremy
02-05-2006, 06:09
Arkadaslar Golbasi tarafindan 2-3 donum bir arsa almak istiyorum.Neresi prim yapar kac para civarindadir?Bana bi yol gosteren olursa sevinirim.

magnet
02-05-2006, 11:10
Arkadaşlar alacağım arsa için 5-10 sene bekleyebilirim, temelliden primli arsa almak istemiyorum.
Aşağıyurtçu, ballıkuyumcu da aynı şekilde primli sanırım. Haaa birde 40-50 yi geçmemeli.
Neresi uygun olurkiii?

semerkandi
02-05-2006, 12:07
Arkadaşlar alacağım arsa için 5-10 sene bekleyebilirim, temelliden primli arsa almak istemiyorum.
Aşağıyurtçu, ballıkuyumcu da aynı şekilde primli sanırım. Haaa birde 40-50 yi geçmemeli.
Neresi uygun olurkiii?

sevgili magnet

eğer sincan çiçektepe köyünden alırsan
komşu oluruz

villanın bahçesinde
birlikte seans yaparız :)

şu anda oralarda 1 dönüm 50 milyar civarında
ama sanırım seneye 100 - 250 milyar aralığı olacaktır

saygılarımla

governor36
02-05-2006, 16:34
Sn governor burada samimi olarak karşılıklı fikir paylaşıyoruz, ama elinize hakkınızı devrettiğiniz için 20 milyar lira açıktan para geçecek yatırılan kapora geri alınacak, ve bu işten zararsız çıkacaksanız ki ben öyle anladım, ben olsam hiç durmam:) spor fıtness salonu var falan dıye duşunmeyin 2 km ötede sports international'a gidin güzel fiyatlardan 15 sene üye olun kat kat karlıdır.
Tesekkürler.

oktayreis
02-05-2006, 16:55
1979 senesinde ovacıktan o zamanın hatırı sayılı parasına 460 m2 tarla almıştık,yirmibeş sene sonra imar geçti dediler,haliyle m2 side düştü,ama uzaktan duyuyorum hala beş para etmezmiş,ilgilenen varsa oralarda hala çok ucuz,arsalar.hemde otoban geçiyor yakınından .baglum sonduraga beş dakika yürüme mesafesinde,ama yinede para etmedi,burdada şans aynı borsadaki gibi güldü bize...

Ahmet 75
02-05-2006, 17:56
Neresi uygun olurkiii?
Sayin Magnet,
Temelli ile Polatli arasi fiyat olarak sismemis durumda ve imar calismasi var. Metrekare fiyati daha 4-5 bin civarinda. Benim Hacitugrul bolgesinde 4er donumluk iki kooperatif hissem var. Bir arastirin derim..Uygun gorurseniz belki bir hissemi devredebilirim. Bahsi gecen arazilerin fiyati sismis gozukuyor. Henuz primlenmemis yerlere gitmek gerek..

BORSAHİSSE
02-05-2006, 22:30
1979 senesinde ovacıktan o zamanın hatırı sayılı parasına 460 m2 tarla almıştık,yirmibeş sene sonra imar geçti dediler,haliyle m2 side düştü,ama uzaktan duyuyorum hala beş para etmezmiş,ilgilenen varsa oralarda hala çok ucuz,arsalar.hemde otoban geçiyor yakınından .baglum sonduraga beş dakika yürüme mesafesinde,ama yinede para etmedi,burdada şans aynı borsadaki gibi güldü bize...

yanlışınız olmasın bence oralara bi daha gidin ve bakın araştırın:düsün: derim yada bana satın arsanızı....;) ;) ;) :D

magnet
04-05-2006, 10:07
Sayin Magnet,
Temelli ile Polatli arasi fiyat olarak sismemis durumda ve imar calismasi var. Metrekare fiyati daha 4-5 bin civarinda. Benim Hacitugrul bolgesinde 4er donumluk iki kooperatif hissem var. Bir arastirin derim..Uygun gorurseniz belki bir hissemi devredebilirim. Bahsi gecen arazilerin fiyati sismis gozukuyor. Henuz primlenmemis yerlere gitmek gerek..

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Ahmet Hocam. Aralştıracağım.
Cehaletimi mazur görün lütfen. Temelli Polatlı arası sanki biraz uzak gibi geliyor bana. Gerçi geçmişte ben aynı şeyi Konutkent için de demiştim:))))
Yani açıkcası Ankara merkez ile Polatlı yolu arasının dolması 15 yıldan aşşağı olmaz gibi geliyor bana. Yanlış mı düşünüyorum? Birde oralar hep villa arazisi. Bence Ankaranın soğuğu ve mütevazi ücret seviyeleri villadan ziyade toplu konuta yöneltiyor insanları.

magnet
04-05-2006, 10:09

Hocam yanlışınız olmasın yaaa!
Oraya İKEA nın geleceğini duydum, ciddi oranda yeri kapattığı söyleniyor.
Bildiğim kadarıyla ordaki spekülasyon neredeyse fiyatlanmış durumda diye duyuyorum.

Ahmet 75
04-05-2006, 17:09
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler Ahmet Hocam. Aralştıracağım.
Cehaletimi mazur görün lütfen. Temelli Polatlı arası sanki biraz uzak gibi geliyor bana. Gerçi geçmişte ben aynı şeyi Konutkent için de demiştim:))))
Yani açıkcası Ankara merkez ile Polatlı yolu arasının dolması 15 yıldan aşşağı olmaz gibi geliyor bana. Yanlış mı düşünüyorum? Birde oralar hep villa arazisi. Bence Ankaranın soğuğu ve mütevazi ücret seviyeleri villadan ziyade toplu konuta yöneltiyor insanları.
Haklisiniz..Burasi zaten ciftlik arazisi kapasaminda planda. Bu kadar uzakta villa veya apartman hic de ekonomik olmaz. Buralari bahce/ciftlik olarak dusunmek gerek. Uzaklik unsuru su an zaten fiyatlarin icinde. 5-10 yil alip unutmayi dusunen sizin-benim gibi yatirimcilara hitap ediyor bence. Bizim yoneticiler bolgede satici kalmadigindan herkesin imari beklediginden soz ediyorlar.

başak
04-05-2006, 22:44
sayın pierce Ankara evlerinin fırsat maliyeti hesabını 3 yıllık yapıyorsunuz oysa 22 aylık yapmak gerekiyor.2006 mayıs 2008 mart arası böyle hesaplayınca ne oluyor? 339'ın %26 sı oluyor galiba.

magnet
05-05-2006, 09:39
sevgili magnet

eğer sincan çiçektepe köyünden alırsan
komşu oluruz

villanın bahçesinde
birlikte seans yaparız :)

şu anda oralarda 1 dönüm 50 milyar civarında
ama sanırım seneye 100 - 250 milyar aralığı olacaktır

saygılarımla

Yaparız walla Sayın SEMERKANDİ
Büyük ekrandan teknik analiz:)
Teşekkürler bilgileriniz için

oktayreis
05-05-2006, 09:46
Hocam yanlışınız olmasın yaaa!
Oraya İKEA nın geleceğini duydum, ciddi oranda yeri kapattığı söyleniyor.
Bildiğim kadarıyla ordaki spekülasyon neredeyse fiyatlanmış durumda diye duyuyorum.

ya dostum gerçekten bilmiyordum. inşallah haklısınızdır,bakın bu topic e yazmasaydım bunu ögrenemeyecektim. belkide isteyen birine üç otuz paraya verecektim arsayı.Allah razı olsun valla sizlerden.. inşallah ne diyeyim,umarım bunca yılın sabrının mükafatını görmüş oluruz...çok uzun zaman oldu gerçekten neredeyse 27 yıl.hadi bakalım inşallah.

CEMIX
05-05-2006, 12:05
Arkadaslar Cubuk saray koy tarafları hakkında bılgısı olan varmı fıyatlar uygun denıyor bılgısı olan paylasabılırmı

PIERCE
05-05-2006, 13:15
sayın pierce Ankara evlerinin fırsat maliyeti hesabını 3 yıllık yapıyorsunuz oysa 22 aylık yapmak gerekiyor.2006 mayıs 2008 mart arası böyle hesaplayınca ne oluyor? 339'ın %26 sı oluyor galiba.

Sn başak bu platformda hep beraber çok güzel bilgiler ediniyoruz yazdıklarım yatırım danışmanlığı gibi algılanmasın.
Direk %26 olarak alınmaması gerekir.
Net olarak,
%60 peşinin 22 aylık anahtar teslimine kadar getirisi, geriye kalan %40 ını ise %0.55 özel faiz ile ki bu faiz 3 sene yani 36 ay minimum için yapılmıştır kanaatindeyim, 36 ay sonra ödeyecek. bu faiz fiyatın yüksekliğinin ispatı gibi bir şey zira bileşiğinin normal sayılması için en az 65 ay vade ile verilmesi gerekir.
%60 ın maliyeti %14 en basit tahvil gelirinden 24 ay (2 sene), geriye kalan %40 Artı, 36 ay sonra ödeyeceği 13.93 milyar faizin bugünkü yaklaşık değeri olan 11.44 milyarın en basit tahvil gelirinden 36 ay için bileşik değerlendirildiğinde yekünüm 483 milyar eder
Daha complex yatırım enstrümanlarında bu nakdimi değerlendirirsem ki ben değerlendiririm, maliyet 600 e kadar çıkmaktadır.
Hesap bu şekildedir.

Bu arada ben 500 rakamını sabahın köründe kafamdan o anda yaptığım 2–3 saniyelik bir değerleme ile yazmıştım
Sizin yazınız üzerine incelendiğinde sonucun %3.4 lük hata ile 483 çıkması beni oldukça şaşırttı.

başak
05-05-2006, 14:17
Haklısınız sayın Pierce ben peşin alındı gibi düşündüm.Bi de kredi faizi var bunun, onu düşünemedim.Katkılarınız ve paylaşımınız için teşekkür ederim.Sizin yanlış düşündüğünüzü ima etmek gibi bir düşüncem olmadı inanın

governor36
05-05-2006, 23:12
Haklısınız sayın Pierce ben peşin alındı gibi düşündüm.Bi de kredi faizi var bunun, onu düşünemedim.Katkılarınız ve paylaşımınız için teşekkür ederim.Sizin yanlış düşündüğünüzü ima etmek gibi bir düşüncem olmadı inanın
ev bitip,metro faaliyete gectiginde(100 mt. mesafe),bide yakındaki türkiyenin en büyük alısveriş merkezi insaatı bittiginde,iki senede tüm yatırım araclarından fazla kazandırır kanaatindeyim(tabi borsanın sagı solu belli olmaz).

AVCI06
08-05-2006, 20:44
www.yapikredikoray.com.tr ye bir göz atın benim boyum yetmedi.Ankara Ankara Projesi

semerkandi
14-05-2006, 13:35
http://www.milliyet.com.tr/2006/05/14/son/soneko03.asp

09:50 14 Mayıs 2006 / Pazar

TOKi, yoğun talebe dayanamadı, lüks konut yapmaya karar verdi

Vatandaşların lüks konuta olan talebini gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'da Eskişehir yolu üzerinde Yukarıyurtçu Köyü çevresinde sosyal konut olarak planladığı alanda, lüks konut yapmaya karar verdi.
Alınan bilgiye göre, Eskişehir yolu 28. km'de, Karayolları Dinlenme Tesisleri'nin etrafındaki alanda, Turkuaz Vadisi adıyla başlatılan proje kapsamında ilk aşama 4 bin 426 lüks konut yapılacak. İhale hazırlıkları tamamlanmak üzere olan konutların, Haziran ayı içinde satışa sunulması öngörülüyor.
TOKİ, geçen yıl sonunda, Eskişehir Yolu üzerinde 17. km'de bulunan Karayolları Araç Muayene İstasyonu alanına, 408 tane lüks konut planlamıştı. İdarenin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla bu yıl Ocak ayında toptan satışa çıkarılan konutların büyük bölümü daha inşaat başlamadan satıldı. Büyüklükleri brüt 121,6-179,1 metrekare, vadeli fiyatları da 131,2 bin-249,2 bin YTL arasında belirlenen konutların satış bedelleri peşin alındı.
Kalan 60 konut Nisan sonunda açık artırmaya sunuldu. Söz konusu konutlar için, 5 Mayıs'a kadar verilen başvuru süresinde 827 başvuru gelince, TOKİ, söz konusu mahale yakın alanın da lüks konut projesinde değerlendirilmesine karar verdi.

SATIŞ KOŞULLARI DEĞİŞTİRİLDİ, PEŞİNAT ARTTI, VADE KISALDI
Yukarıyurtçu Köyü Kuyupınarı mevkiinde ''Turkuaz Vadisi'' olarak projelendirilen alanda, ilk aşamada 4 bin 426 konut yapılması öngörülüyor.
Konutların büyük bölümü, TOKİ'ye iletilen örgütlü taleplerin karşılanması çerçevesinde satılacak. İdare'ye 50'den fazla kamu kurum kuruluşlarından toplu talep geldiği, talep edilen konut sayısının ise 15 binden fazla olduğu ifade ediliyor.
İdare, kalan talepleri değerlendirmek üzere, aynı mevkide, Eskişehir Yolu'ndan daha içeride bulunan alanda, ilk aşamada 5 bin civarında sosyal konut yapmayı da planlıyor.
Sosyal konutları yüzde 10-15-25 peşin, 96-120-144 ay vadelerle satan TOKİ, lüks konutlar için değişik satış şartları uygulayacak.
Turkuaz Vadisi'ndeki konutlar, yüzde 20-30 veya 40'ı peşin olmak üzere 48-60 ve 70 ay vadeli olarak satılacak. Konut bedellerinin peşin ödenmesi halinde yüzde 20 indirim uygulanacak. Büyüklükleri brüt 95-136 metrekare arasında projelendirilen konutların vadeli satış fiyatları, 82 bin-168 bin YTL arasında belirlendi.
Sosyal nitelikli projelerde 16-18 ay olan konutların teslim süresi ise lüks konutlarda 24 aya çıkarıldı.
Konut inşaatlarındaki artış arsa fiyatlarını da artırdığından, TOKİ, sosyal konut projesi uygulayacak alan bulmakta zorlanıyor. Arazi fiyatlarının yüksek olduğu yerlerde, gelir sağlamak amacıyla, rant projeleri, hasılat paylaşımı projeleri uygulanıyor. Özellikle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde, kent merkezlerine yakın yerlerde rant ya da hasılat paylaşımı projeleri uygulanırken, kent merkezine uzak arazilerde, sosyal konutlar yapılıyor.

saygılarımla

semerkandi
14-05-2006, 13:44
http://www.milliyet.com.tr/2006/05/14/son/soneko03.asp

09:50 14 Mayıs 2006 / Pazar

TOKi, yoğun talebe dayanamadı, lüks konut yapmaya karar verdi

Vatandaşların lüks konuta olan talebini gören Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Ankara'da Eskişehir yolu üzerinde Yukarıyurtçu Köyü çevresinde sosyal konut olarak planladığı alanda, lüks konut yapmaya karar verdi.
Alınan bilgiye göre, Eskişehir yolu 28. km'de, Karayolları Dinlenme Tesisleri'nin etrafındaki alanda, Turkuaz Vadisi adıyla başlatılan proje kapsamında ilk aşama 4 bin 426 lüks konut yapılacak. İhale hazırlıkları tamamlanmak üzere olan konutların, Haziran ayı içinde satışa sunulması öngörülüyor.
TOKİ, geçen yıl sonunda, Eskişehir Yolu üzerinde 17. km'de bulunan Karayolları Araç Muayene İstasyonu alanına, 408 tane lüks konut planlamıştı. İdarenin nakit ihtiyacını karşılamak amacıyla bu yıl Ocak ayında toptan satışa çıkarılan konutların büyük bölümü daha inşaat başlamadan satıldı. Büyüklükleri brüt 121,6-179,1 metrekare, vadeli fiyatları da 131,2 bin-249,2 bin YTL arasında belirlenen konutların satış bedelleri peşin alındı.
Kalan 60 konut Nisan sonunda açık artırmaya sunuldu. Söz konusu konutlar için, 5 Mayıs'a kadar verilen başvuru süresinde 827 başvuru gelince, TOKİ, söz konusu mahale yakın alanın da lüks konut projesinde değerlendirilmesine karar verdi.

SATIŞ KOŞULLARI DEĞİŞTİRİLDİ, PEŞİNAT ARTTI, VADE KISALDI
Yukarıyurtçu Köyü Kuyupınarı mevkiinde ''Turkuaz Vadisi'' olarak projelendirilen alanda, ilk aşamada 4 bin 426 konut yapılması öngörülüyor.
Konutların büyük bölümü, TOKİ'ye iletilen örgütlü taleplerin karşılanması çerçevesinde satılacak. İdare'ye 50'den fazla kamu kurum kuruluşlarından toplu talep geldiği, talep edilen konut sayısının ise 15 binden fazla olduğu ifade ediliyor.
İdare, kalan talepleri değerlendirmek üzere, aynı mevkide, Eskişehir Yolu'ndan daha içeride bulunan alanda, ilk aşamada 5 bin civarında sosyal konut yapmayı da planlıyor.
Sosyal konutları yüzde 10-15-25 peşin, 96-120-144 ay vadelerle satan TOKİ, lüks konutlar için değişik satış şartları uygulayacak.
Turkuaz Vadisi'ndeki konutlar, yüzde 20-30 veya 40'ı peşin olmak üzere 48-60 ve 70 ay vadeli olarak satılacak. Konut bedellerinin peşin ödenmesi halinde yüzde 20 indirim uygulanacak. Büyüklükleri brüt 95-136 metrekare arasında projelendirilen konutların vadeli satış fiyatları, 82 bin-168 bin YTL arasında belirlendi.
Sosyal nitelikli projelerde 16-18 ay olan konutların teslim süresi ise lüks konutlarda 24 aya çıkarıldı.
Konut inşaatlarındaki artış arsa fiyatlarını da artırdığından, TOKİ, sosyal konut projesi uygulayacak alan bulmakta zorlanıyor. Arazi fiyatlarının yüksek olduğu yerlerde, gelir sağlamak amacıyla, rant projeleri, hasılat paylaşımı projeleri uygulanıyor. Özellikle İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde, kent merkezlerine yakın yerlerde rant ya da hasılat paylaşımı projeleri uygulanırken, kent merkezine uzak arazilerde, sosyal konutlar yapılıyor.

saygılarımla

bilenler bilir
yukarıda bahsi geçen
TOKİ lüks konut bölgesi
sincan çiçektepe köyünün
eskişehir yoluna bakan cephesinin
tam karşısındaki ve bitişiğindeki arazidir

burada yazdığımız önceki yazılarımızda
arazi topladığım ve alınmasını tavsiye ettiğim bölgedir
hatırlarsanız TOKİ nin yakında bu bölgede
inşaata başlayacağını söylemiştim

sanırım anlayan zaten anlamıştır
dediklerimiz bir bir gerçekleşmeye başladı
çünkü tren kalkmak üzere

yakında bu bölge
paha biçilmez bir bölge olacak
diye düşünüyorum

nurol mesa mng gibi büyük holdingler
ve akıllı bürokratların kooperatifleri
bu bölgede sürekli arazi topluyorlar

küçük tasarruflarıyla
orta vadede büyük zenginliklerin
hayalini kuranların
dikkatlerine sunulur

saygılarımla

omer guclu
14-05-2006, 17:21
............ Eskişehir yolunu iyi biliyorum sadece......... Ben de dun cocuklarimi aldim ve Cokoren koyu'ne gittim.. Kizilay'a tahminen 47 - 48 Km. de basliyor topraklari ve koy merkezi ise 56 Km. de. Eskisehir yoluna paralel arazide eski İcisleri Bakani Meral Aksener' in 28 donum arazisi varmis. Ancak orada bir de soyle bir sey soz konusuymus: Arazinin buyuk bolumu su anda koy arazisi olarak gorunuyormus, koyluler tapu icin avukat tutmuslar, bu arazi hazineye de kalabilirmis, tapu da cikabilirmis (M. Aksener'in ki boyle riskli mi bilemiyorum). Su anda 1000 M2 yi 5.000 YTL ye alinablirmis, tapu cikarsa yasadin ammmmaaaa cikmazsa El - Aywaaaa :)))

Bir de, koyun ust bolumlerinde (Ucret koyune yakin yerde, Ucret' ten sonra da Yakupabdal vs baslarmis), 3-5 donumluk su anda cevrili araziler var; koylu oralara "Baglik" diyor. Kenarinda cesme de var, suyu bir harika.. Adamin biri trafo da yaptirmis, katilim payi odemek kaydiyla elektrik bile cekebilirmissiniz.. Amma butun bu bilgilere ragmen bana (ben biraz beceriksiz ve uzgoruslulukten coooooook uzagimdir) oralar esimin terimiyle "Kor itin oldugu" yerler gibi geldi, ne zaman oralara da insanlar gelecek de, imar gececek de, konutlar yapilacak da vs vs vs...

Ha bu arada unuttum yazmayi, tum bu yukarida yazdiklarima ragmen m2 fiyatlari gecen sene tapulu yerler 5 YTL iken bu sene koylu ayni yere 12 - 15 YTL istiyor...

Yahu, cok uzak degil mi? Bana mi oyle geliyor? Deger mi acaba? :düsün:

başak
14-05-2006, 19:04
semerkandi bey mail kutunuz dolu.bilginiz olsun

semerkandi
15-05-2006, 11:48
semerkandi bey mail kutunuz dolu.bilginiz olsun

sayın başak
teşekkür ederim

dikkatimden kaçmış
mesaj kutusunu boşalttım
mesaj gönderebilirsiniz

ayrıca sadece arsa-arazi-tarla konularında
bilgi alışverişinde bulunmak maksadıyla

turtauu@yahoo.com

adresinden de bana ulaşabilirsiniz

saygılarımla

omer guclu
15-05-2006, 17:37
sayın başak
teşekkür ederim

dikkatimden kaçmış
mesaj kutusunu boşalttım
mesaj gönderebilirsiniz

ayrıca sadece arsa-arazi-tarla konularında
bilgi alışverişinde bulunmak maksadıyla

turtauu@yahoo.com

adresinden de bana ulaşabilirsiniz

saygılarımlaIki mesaj yukarida yazdiklarimla ilgili, benim icin cok degerli yorumlarinizi gormeyi cok isterdim Sn Semerkandi.

Selamlar...

zaman
15-05-2006, 18:57
Valla param olsa yenimahalle civarında migros kavşağı karşısında ki tek katlı evlerden 3 er 5 er alırdım.Bir tane de idare eder.:aglayan: Evler kötü ama arsalar enfes.:dolar: Param arttıysa şu Ankamall diye yeni tabela asılan migrosun yanındaki mağazalardan bir iki tane alırdım.Pek parlak oranın geleceği.:tamam: :tamam: Evim burda işim karşıda.Oh ne rahat lüküs hayat.:D :D

yatirimci
23-05-2006, 16:19
Ankara'da Eskisehir yolu 25 KM civarında Atasehir bolgesi denilen (YASAMKENT) Lmahallesinde Arsa fiyatları nedir?
Buradaki ev fiyatları nedir?
ECZACIBASI DEPO Yanına Ankarada AKMERKEZ Insaatı var dedi arkadaslarım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirmi?

semerkandi
23-05-2006, 21:03
Ankara'da Eskisehir yolu 25 KM civarında Atasehir bolgesi denilen (YASAMKENT) Lmahallesinde Arsa fiyatları nedir?
Buradaki ev fiyatları nedir?
ECZACIBASI DEPO Yanına Ankarada AKMERKEZ Insaatı var dedi arkadaslarım. Konu hakkında bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirmi?

sayın yatirimci

bahsettiğiniz yerde
şu an için arazi fiyatları

750 - 1.500 YTL arasında değişiyor
bu fiyatları emsal ve h oranları etkiliyor

yani yaşamkent bölgesinde
1000 m2 arazi 1.5 trilyona kadar çıkabiliyor

ben şahsen arazi topladığım
sincan çiçektepe bölgesinde de
fiyatların birkaç yıl içinde
aynı değere ulaşacağını düşünüyorum

saygılarımla

uprelude
24-05-2006, 09:21
Valla param olsa yenimahalle civarında migros kavşağı karşısında ki tek katlı evlerden 3 er 5 er alırdım.Bir tane de idare eder.:aglayan: Evler kötü ama arsalar enfes.:dolar: Param arttıysa şu Ankamall diye yeni tabela asılan migrosun yanındaki mağazalardan bir iki tane alırdım.Pek parlak oranın geleceği.:tamam: :tamam: Evim burda işim karşıda.Oh ne rahat lüküs hayat.:D :D

bahsettiğiniz yer varlık mahallesi olup oldukça kozmopolit bir yerdir. mesela akşam genç bir kız çocuğu ankamall den evine yürürken epeyce zorlanır..ankaranın sanayi sitesi iskitler hemen yanı başındadır..

benim fikrime göre bir yerin etrafında sanayi ve gecekondu varsa o yerin değeri artmakta güçlük çekiyor.

çayyolu ise ankaraya 20-25 km mesafade olmasına rağmen şu an ankaranın en kıymetli yeridir, ona benzer yerler olan eryaman sincan elvankent vs,ise gayrimenkul değeri olarak çayyolunun yarısı bile etmemektedir.

sn.semerkandi, bir fırsat bulup gidemedim şu çiçekdağına, ama imkanım olur da o dediğiniz yerden arsa alma ve yakınlarıma aldırma şansım olursa size minnettar olacağım.

biz şu anda çayyolunda ilko sitesinde oturuyoruz, arsa kooperatifi olduğu için bir site mantığı yok ve bu yüzden yolları hala kötü. 1.5 yıl önce 350-400 m2 villa arsaları 25-30 milyar iken bugün 80-100 milyar arasında değişiyor. yeri uludağ lokantasının hemen arkası, yer olarak bence çok güzel ama dediğim gibi site yönetimi falan diye bir şey yok, ve bazı insanların elinde 6-7 parsel var, yani oturması bir 5 yılı daha alır.

saygılarımla

turist
24-05-2006, 10:36
eskişehir yolu üstünde herhangi bir yerden hatta eskişehirden bile alınır :p

gunguruk
24-05-2006, 18:11
ankaralı bir dostum çankaya yakupabdal köyünden ortak veya şahsi arsa almamızı arzu ediyor.. ben istanbuldayım.. orayı da hiç bilmem .bu yörenin geleceği ve fiyatı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. alınır mı? alınırsa kaça alınır?

ertan
24-05-2006, 18:22
eskişehir yolu yenikent yapı kooperatifine ait bir arsa var...

taaa 1973 yılında kurulmuş bir kooperatif, kağnı gibi mübarek:D ...

o civarları bilen var mı ? ne alemde oralar ?

omer guclu
24-05-2006, 19:36
ankaralı bir dostum çankaya yakupabdal köyünden ortak veya şahsi arsa almamızı arzu ediyor.. ben istanbuldayım.. orayı da hiç bilmem .bu yörenin geleceği ve fiyatı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. alınır mı? alınırsa kaça alınır?Biz de orada arsalarin (tarlalarin) co ucuz oldugunu duyup, arastirdik. Bir emlakci bana su anda elinde olan tarlalarin 20 - 50 YTL / M2 oldugunu soyledi ve ekledi: Su anda yapilasma izni yok ancak tahta evlere izin veriyorlar en az 30 senesi var.. Halbuki bize bu koyu soyleyen arkadasim ise 4-5000 YTL ye bir suru toprak alinabildigini soylemisti. Anlayamadim ama arastiramadim da.. Fakat Cankaya bolgesi icinde oldugu icin epeyce beklemek kosuluyla adam olur dusuncesindeyim. Siz de edineceginiz bilgileri lutfen buraya yaziniz ki bizler de ogrenelim...

Basarili alimlar :)

omer guclu
24-05-2006, 19:38
eskişehir yolu yenikent yapı kooperatifine ait bir arsa var...

taaa 1973 yılında kurulmuş bir kooperatif, kağnı gibi mübarek:D ...

o civarları bilen var mı ? ne alemde oralar ? Yenikent de su anda gelecek vaadeden yerlerden... M2 si yerine gore 50 - 80 YTL bile edebiliyor. Siz de lutfen bir sey ogrenirseniz bize yaziniz.

omer guclu
24-05-2006, 19:42
Ben de bu islerden anlayan kardeslerimizden sunu ogrenmek istiyorum: Diyelim ki Eskisehir yolu uzerinde .................. koyunden 10 donum bir arazi aldik, bir de koop. kurduk ve araziyi o koop. a kaydettik. Dediler ki belediye siz evinizde uyurken bir bakmissiniz arazinizi yesil alan ilan edivermis, bu durumda ayvayi yermissiniz. Bu dogru mu? Buna benzer riskler var mi bu tarla /arsa islerinde? Bir de su anda bir tarla aldiniz, imari yok, istediginiz gibi bir tesis kuramiyor musunuz uzerine? Tesekkurler...

semerkandi
24-05-2006, 21:01
Ben de bu islerden anlayan kardeslerimizden sunu ogrenmek istiyorum: Diyelim ki Eskisehir yolu uzerinde .................. koyunden 10 donum bir arazi aldik, bir de koop. kurduk ve araziyi o koop. a kaydettik. Dediler ki belediye siz evinizde uyurken bir bakmissiniz arazinizi yesil alan ilan edivermis, bu durumda ayvayi yermissiniz. Bu dogru mu? Buna benzer riskler var mi bu tarla /arsa islerinde? Bir de su anda bir tarla aldiniz, imari yok, istediginiz gibi bir tesis kuramiyor musunuz uzerine? Tesekkurler...

sayın güçlü

asla ve asla öyle bir risk yok
eğer sizin araziniz yeşil alan ya da mezarlık, okul v.s. ilan edilmişse
belediye kanunen size araziniz kadar
aynı bölgeden konut alanları alternatiflerini gösterip
seçim yapmanızı ister

kanuni belediye hizmet payınız hariç
1 m2 bile zarar görmezsiniz

saygılarımla

cyberd
24-05-2006, 23:36
sevgili dostlar yazılarınızı takip ediyorum bana arsa almak biraz uzak gibi görünmeye başladı eminim ki elimi attığım yer kuruyacak...emlak fiyatları da bir yere kadar altın değil ya mübarek..sonuçta bu arz talep meselesi...sn semerkandi çiçektepe mevkii civarında toki konut yapıcak demişsiniz bu haberi alanlar çoktann üşüşmüşlerdir oraya malum memleket uyanık dolu...3 e al 5 e sat...sağıma soluma bakıyorum emlakçıdan geçilmiyor bundan olsa gerek...merak ettiğim bir konu daha var...ankara da uludağ inş ve bayındır inş gibi firmalar çok uygun koşullarla milleti ev sahibi yapacaklarını söylüyorlar...200 300 YTL taksitle konut sahibi olunacağı söyleniyor...bir kaç arkadaşım bu firmaların sakat olduğunu söyledi...bu koop lere girip de umduğunu bulan var mıdır...ucuz etin yahnisi nasıl olacak...bilgi veren olursa sevinirim..saygılar sevgiler...

semerkandi
25-05-2006, 06:52
sevgili dostlar yazılarınızı takip ediyorum bana arsa almak biraz uzak gibi görünmeye başladı eminim ki elimi attığım yer kuruyacak...emlak fiyatları da bir yere kadar altın değil ya mübarek..sonuçta bu arz talep meselesi...sn semerkandi çiçektepe mevkii civarında toki konut yapıcak demişsiniz bu haberi alanlar çoktann üşüşmüşlerdir oraya malum memleket uyanık dolu...3 e al 5 e sat...sağıma soluma bakıyorum emlakçıdan geçilmiyor bundan olsa gerek...merak ettiğim bir konu daha var...ankara da uludağ inş ve bayındır inş gibi firmalar çok uygun koşullarla milleti ev sahibi yapacaklarını söylüyorlar...200 300 YTL taksitle konut sahibi olunacağı söyleniyor...bir kaç arkadaşım bu firmaların sakat olduğunu söyledi...bu koop lere girip de umduğunu bulan var mıdır...ucuz etin yahnisi nasıl olacak...bilgi veren olursa sevinirim..saygılar sevgiler...

o işler bana da
biraz yaş gibi geliyor
ben de arsa kooperatifi üyesiyim ama
biz arsalarımızı villa karşılığı
müteahhit firmaya verip yaptıracağız

para toplayarak yapılan o işler
biraz rizikolu gibi sanki
ama yine de belli olmaz
kimsenin günahını almayalım

saygılarımla

uprelude
25-05-2006, 08:38
o işler bana da
biraz yaş gibi geliyor
ben de arsa kooperatifi üyesiyim ama
biz arsalarımızı villa karşılığı
müteahhit firmaya verip yaptıracağız

para toplayarak yapılan o işler
biraz rizikolu gibi sanki
ama yine de belli olmaz
kimsenin günahını almayalım

saygılarımla

evet rizikolu sn.semerkandi,

evin başlangıcından bitimine kadar farklı mütahitler devreye girebiliyor , bu da tabii farklı işçilik kalitesi demek.. halbuki tamamını üstlenen bir mütahit paralı bir mütahittir çabuk bitirir işi, diğerleri ise sizden topladığı parayla döndürür düzenini.. mütahitle sözleşme yaparken her malzemeyi markasına modeline kadar yazmakta fayda var, 10 milyona da laminant parke var 20 milyona da mesela.. vitrifiye elemanlarında çin malları aldı başını gidiyor.. yani mahal listelerinin çok titizlikle hazırlanması lazım

açık-pozisyon
25-05-2006, 09:02
Bazı arkadaşlar, tarlaların metresi 20-50 ytl demiş. Ankara'yı bilmem küçümsemek de istemem ama İstanbul'da Tayakadın'da, Boyalık'ta, Çatalca'da imarsız-ifrazsız(tarla) yerlerin metresi 10 ytl idi daha yeni yeni 20 ytl oluyor. Üstelik buraları göl ve orman yakınında, karadenizin bakir plajlarına da 4-5 km... Ağva-çelebiköyde metresi 5 ytl tarlaların... Dediğim gibi Ankara'yı bilmem, oraları nasıldır onu da bilemem ama ne olursa olsun ifrazsız-imarsız yer için 20-50 ytl çok ama çoook abartı geldi bana...

gunguruk
25-05-2006, 09:37
Biz de orada arsalarin (tarlalarin) co ucuz oldugunu duyup, arastirdik. Bir emlakci bana su anda elinde olan tarlalarin 20 - 50 YTL / M2 oldugunu soyledi ve ekledi: Su anda yapilasma izni yok ancak tahta evlere izin veriyorlar en az 30 senesi var.. Halbuki bize bu koyu soyleyen arkadasim ise 4-5000 YTL ye bir suru toprak alinabildigini soylemisti. Anlayamadim ama arastiramadim da.. Fakat Cankaya bolgesi icinde oldugu icin epeyce beklemek kosuluyla adam olur dusuncesindeyim. Siz de edineceginiz bilgileri lutfen buraya yaziniz ki bizler de ogrenelim...

Basarili alimlar :)
Biraz önce yine görüştük.. köy merkezinde tapulu arsa.. 250 M2.. M2 si 40-50 arası yerine göre.. tarla falan değil tapulu arsa olunca insan imar için umutlanıyor.. denemekte fayda var herhalde.. selamlar:hmm:

açık-pozisyon
25-05-2006, 09:58
Sn. gunguruk, sözkonusu arazi eğer arsa vasfında ise zaten ifraz edilmiştir. İfraz edilmiş yer, meydan, yeşil alan, cami, okul vs gibi yerler belirlenmiş, tapu hissedarlıkları giderilmiş, sokak ve caddeler belirlenmiş demektir. Buna göre max. %35 arsanızdan çekme payı vardır. İmar kanununun 18. maddesi bunu belirttiğinden kısaca bu işleme 18 uygulaması denmektedir. Sokak ve caddeler belirlendiğinden 180 m2, 200 m2, 400 m2 gibi ufak arsalar alma şansınız vardır. Mantıken de düşünürseniz 200 m2 tarla olmaz, adamın oradan alacağı buğday kendi boğazına yetmez :D Bu yüzdendir ki tarla vasıflı yerler 3-5 dönüm olarak satılırken, arsa vasıflı yerler 200-300 m2 satılır. Arsa vasfı kazanmış, yani ifraz edilmiş yer için m2 40-50 ytl de çok normaldir, çünkü şu anda imar olmasa bile her an imar çıkma ihtimali vardır. İmar gelmeyecek yer neden ifraz edilsin? ;)

gunguruk
25-05-2006, 12:04
Sn. gunguruk, sözkonusu arazi eğer arsa vasfında ise zaten ifraz edilmiştir. İfraz edilmiş yer, meydan, yeşil alan, cami, okul vs gibi yerler belirlenmiş, tapu hissedarlıkları giderilmiş, sokak ve caddeler belirlenmiş demektir. Buna göre max. %35 arsanızdan çekme payı vardır. İmar kanununun 18. maddesi bunu belirttiğinden kısaca bu işleme 18 uygulaması denmektedir. Sokak ve caddeler belirlendiğinden 180 m2, 200 m2, 400 m2 gibi ufak arsalar alma şansınız vardır. Mantıken de düşünürseniz 200 m2 tarla olmaz, adamın oradan alacağı buğday kendi boğazına yetmez :D Bu yüzdendir ki tarla vasıflı yerler 3-5 dönüm olarak satılırken, arsa vasıflı yerler 200-300 m2 satılır. Arsa vasfı kazanmış, yani ifraz edilmiş yer için m2 40-50 ytl de çok normaldir, çünkü şu anda imar olmasa bile her an imar çıkma ihtimali vardır. İmar gelmeyecek yer neden ifraz edilsin? ;)
haklısınız. imar zamanı daha yakın o zaman. aydınlattığınız için teşekkürler

borsadam
25-05-2006, 21:02
ankaralı bir dostum çankaya yakupabdal köyünden ortak veya şahsi arsa almamızı arzu ediyor.. ben istanbuldayım.. orayı da hiç bilmem .bu yörenin geleceği ve fiyatı ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.. alınır mı? alınırsa kaça alınır?

1974 li yıllarda aldım ben oradan arazi zamanında bir arsa mesken kuruluşu satış yaptıydı aradan ne kadar zaman geçti ankaradan arsamı satmamı istediler yani alıcı çıktı abidinpaşalı güvenilir bir emlakçı arkadaşıma bişeylermi oldu dedim sakın satma abi bu kadar beklemişssin 1-2 yıl daha sabret dedi.
yakup aptal köyü ankaranın tam ortasında kalmış suyu bile geçenlerde bağlanmış bir yer batıkent projesi diye bir şey kulağıma geldi.
bu arsayı aldığımda gölbaşı civarında da yer almıştım 5-10 yıl sonra az değer değer kazandı sattıydım ama şimdi satsak ihya olurduk
benzer hatayıda çeşme alaçatıda yaptım.

ayrıca bahsettiğiniz bölge hektar bazında tarla vasfında yerlerdir hissedarlardan oluşur. 200 m2 lik alanlar halinde
1974 lü yıllarda parselasyon yada çap krokisis şeklinde ne kadar resm isayılır bilmiyorum ama pafatalar var elimde
böyle yerlerin imar durmumu güncellenmesi hisseli tapuların müstakil tapuya çevrilmesi gerekir ki ozaman bina inşaa edilebilsin ancak muhitin ankaranın tam ortasında kalması ve çevre yollarına yakınlığı göz önüne alınırsa komple bir proje olarak işin içinden çıkılacağını düşünüyorum..

melik
25-05-2006, 22:10
Biraz önce yine görüştük.. köy merkezinde tapulu arsa.. 250 M2.. M2 si 40-50 arası yerine göre.. tarla falan değil tapulu arsa olunca insan imar için umutlanıyor.. denemekte fayda var herhalde.. selamlar:hmm:

sn:gunguruk
ben kendim işin içinde oldugum için yazıyorum.
yani bir köyde kadastro yapılırken, köy merkezindeki bahce vasfında olmayan, yani arsa görünümünde olan kısımlar arsa olarak tapuya tescil edilir, yani bu parsele imarlı parsel denilemez. tabi bunları yüzölçümleride 500m2 den az olmak koşulu ile.
tabi bu aynı zamanda afet parselide olabilir(arsa vasfıyla)

gunguruk
29-05-2006, 13:37
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sn.borsadam ve sn. melik.. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım

semerkandi
30-05-2006, 19:57
sincan çiçektepe bölgesinde
neredeyse satılık arazi kalmamış
bu da fiyatları
beklenenden hızlı yukarı itiyor
diye düşünüyorum

malum arz-talep meselesi

saygılarımla

borsamania
30-05-2006, 20:35
Olasi emlak piyasasi gevsemesi arsa piyasaini (imar ifrazli) nasil etkilemesi beklenir

omer guclu
30-05-2006, 22:18
Ben arsa fiyatlarinda cok onemli bir gevseme olacagini sanmam..

Bu arada, bugun SehitAli koyu diye yeni bir yer duydum, burasi hakk,nda bir seyler bilen var mi dostlar arasinda?

Selamlar...

sinani
31-05-2006, 09:58
Arkadaşlar selam.. Eskişehir yolu Yapracık da 1000 lik plan çıkmak üzere deniliyor.. Yakınlarda da Turkuaz Vadisi lüks konutları yapılıyor. Şüphesiz Toki lüks konut projesi çevreyi etkiler..Yapracık Botaş karşısında m2 fiyatları yakın zamanda nasıl olur ?

KUNDUZ
31-05-2006, 23:27
Arkadaşlar Ankara için yaptığım araştırmalarda çankaya bölgesinde kentsel dönüşüm projesindeki yerlerin devamlı değer kazandığındı..Gelecek vaadetme ve değerlenme şansına göre Mühye karataş ve yakupabdal sıralamasının yapılabileceğini söylemek isterim.Parası az sabrı çok olana yakupabdal,parası daha çok ve heran satması gereken lere mühye diyorum.Karataş için otoban ve viyadüğün şehre bakan parselleri daha kıymetlidir fiyatlar karataşta m2 si 20-60 arasıdır.Fiyatlar 2 yıl öncesine göre 3 kat artmış fakat 6-7 ay öncesine göre %25 ucuzdur(timsahlar fiyatı epeyce şişirmişler o zamanlar).Arsanızı araştırark alın aynı gün tapunuz elinizde olsun.....Bu arada semerkandi uzun süredir takibimdesin arsa tesbitlerinde döktaş ve goodyear tesbitlerin gibi ise helali hoş olsun ne diyeyim.......

PIERCE
01-06-2006, 01:44
Bu çiçektepe mevzuunda, burada bariz bir arsa spekülasyonu yapıldı mı yapılmadı mı, bu forum birtakım amaçlar için kullanıldı mı kullanılmadı mı ayrı konu.

Burada, ağustos 2005 te imarsız tarla m2 si 5 ytl idi.

cyberd
01-06-2006, 08:11
sn pierce arsa spekülasyonu yapanların günahları boynuna ancak burada herkes görüş belirtiyor ve bizler de bir fikir edinmeye çalışıyoruz bunca emlak spekülasyonu içerisinde...siz de biliyorsunuz burada genelde parası kısıtlı olan kişiler gelecekte paralarını en verimli nasıl arttırabilir onun peşinde...sonuçta hepimizin aklı kendine burada sadece tartışıp bilgi ediniyoruz...sevgiler selamlar...

semerkandi
01-06-2006, 08:23
Bu çiçektepe mevzuunda, burada bariz bir arsa spekülasyonu yapıldı mı yapılmadı mı, bu forum birtakım amaçlar için kullanıldı mı kullanılmadı mı ayrı konu.

Burada, ağustos 2005 te imarsız tarla m2 si 5 ytl idi.

eyvallah

saygılarımla

cyberd
01-06-2006, 08:36
Sn Yiğit Bulut'un bir yazısı bilginiz olsun...

Emlak fiyatları geri çekilme dönemine girdi, düşüş hızlanabilir
01.06.2006 / Yiğit Bulut / Yorum

Son birkaç haftanın en çok sorulan soruları;

1- Borsa daha düşer mi?

2- Dolar daha yükselir mi?

3- Faiz yeni yükseklik yapar mı?

Bu soruları soranların unuttuğu ama bizim daha önce ele almamıza rağmen yine irdeleyeceğimiz dinamiği aktaralım; bu gelişmelerin yaşandığı, bankaların kredi faizlerini arttırdığı bir ülkede, son yıllarda prim yapan konut sektöründe neler olabilir?

Değerli yatırımcılar, giriş sonrası konuyu detaylandırmak ve daha önce bu köşede ve bütün emlak yayınlarında sorguladığım “emlak piyasası doyum noktasına yaklaşıyor” tezini “geri çekilme dönemi başladı” açılımı ile detaylandırmak istiyorum.

Konuya girmeden daha önceki tespitlerimizden bir bölümü sizlere aktarmamda yarar var.

Geçmişte ne demiştik?

İşte daha önce paylaştıklarımızdan bazı alıntılar;

“... Konu hakkında sokakta, emlak bürolarında, bankalarda ve en önemlisi alım düşünülen her yerde tartışılan iki farklı tez var.

Tez 1: Piyasanın doyuma ulaşması mümkün değil. Nedenlerine gelince; faizler düşük, borsa yüksek olduğu için alternatifsiz kalan halkın tercihi emlak yönünde değişiyor. Bu değişime, AB beklentisi, 500 milyon nüfuslu AB'nin Türkiye'de yapmak isteyeceği yatırımlar, AB halklarının özellikle İstanbul'da yaşama isteklerinden yola çıkarak yapmak isteyebilecekleri alımlar gibi unsurlar da eklenince çıkan sonuç çok net; piyasada fiyatların yükseliş süreci hala yolun başında daha açıkçası doyuma daha çok var.

Bu tezi ortaya atanların takıldığı bir nokta var. İstanbul ve çevresinde daha doğrusu büyük illerde çok fazla proje yapıldığını ve bu sürecin bir arz fazlasına neden olup olmayacağı.

Tez 2: Dolar bazında emlak fiyatları bir endeks haline getirilir ve borsa, faiz gibi diğer yatırım araçları ile karşılaştırılırsa ciddi bir prim söz konusu. Kâr oluşan her piyasanın, mutlaka realizasyona uğradığı düşünülürse, emlak dinamiği için de doyuma çok yakın. Bu tezi savunanların da takıldıkları bir nokta var. Kullanılan konut kredileri bir dalgalanma olması halinde geri dönmeye başlar ve bu dönüş bankalara geçen konutların satışına dönüşürse, fiyatlarda hızlı geri çekilmeler olabilir.

Sonuç: Verileri ve piyasadaki tezleri sizlere aktardım. Karar size ait. Bana, “sen ne düşünüyorsun?” derseniz, şunu söyleyebilirim; İstanbul’da son birkaç haftada yaptığım gözlemden edindiğim izlenim, belli semtlerde fiyatlar bir noktaya geldi ve orada tıkandı, artık bu değer ile satış çok nadir görülüyor. Burada sizin için önemli olan; özellikle yeniden satmayı düşünüyorsanız tepe fiyatlardan alıma girmemeniz. “En” noktasından aldığınız bir evi her geçen gün diğer piyasalarda kaybettiğiniz fırsat getiri ile ayrıca “fonladığınızı” düşünürseniz, pahalı bir alım sonrası, orta vadede TL ve dolar bazında zarar edebilirsiniz..."

Sert düşüşe hazır olun
Değerli dostlar, yukarıdaki tespitlerde de gördüğünüz gibi son birkaç aylık dönemde özellikle para ve sermaye piyasalarında “en” noktalarının test edilip doyuma ulaşıldığını düşündüğüm süreçte “emlak piyasasında durağanlaşmaya gidiyoruz” tespitlerimi sizlere aktarmış ve özellikle “geri çekilme öncesi durgunlaşmaya hazır olun” uyarısında bulunmuştum.

Bugün daha ileri giderek konuyu açıyor ve bana göre yüzde 20 ile 25 arasında ekstra prim taşıyan fiyatlarda “kısa vadede sert geri çekilmelere hazır olun” demek istiyorum.

Neden derseniz?

Ana tezleri aktardıktan sonra detayları şöyle sıralayabilirim.

1- Fiyatlarda artan kura rağmen hala ciddi bir prim söz konusu ve realizasyon olması yani ihtiyaç harici kâr etme amacı ile alınan evlerin dalgalanma durumunda acil olarak satışa çıkması gayet doğal.

2- Neden şimdi? derseniz. Satış dalgasının öne çekilmesinin sebebi “son dönemde para ve sermaye piyasalarında yaşadığımız” dalgalanmalar.

Örnek: Finans piyasalarının tedirgin ettiği bankalar faiz artırımına gidince, kredi kullanımı daha açıkçası alım gücü düşüyor.

3- Son 4 yılda yaşadığımız ekonomik gelişmenin altında yatan ana dinamiğin (son kırılma ile bir kez daha ortaya çıktığı gibi) finansal bir genleşme olması ve finansal genleşmelerin geri çekilme dönemlerinde fiyatların hızlı geri çekilmesi.

4- Arzın özellikle proje bazlı olarak fazla artması ve bu artışın finansal genleşme ile desteklenmediği durumda ki; piyasalardaki son geri çekilme ile destek bitti, “piyasanın arz fazlası” konumuna geçmesi.

5- AB ile müzakerelerin başlamasının gecikmesi ile birlikte AB kaynaklı beklenen talebin gecikmesi.

Orta ve uzun vadede sorun yok

Sonuç: Bu sebepleri daha uzatabilirim ama burada keseceğim ve başlıktaki tezi son cümle olarak detaylandırıp sizlere aktaracağım; emlak fiyatlarına 5-10 yıllık dönemler halinde bakıp aradaki gelişmeleri dikkate almıyorsanız yani “ben kısa vadeyi yok sayarım” diyorsanız, sizin için sorun yok; orta ve uzun vadede hareket yeniden yukarı dönecek.

Fakat durumu pozisyonlarınız gereği kısa vadede değerlendiriyor ve “bugün, yarın, 3-6 ay içinde ne olacağı benim için önemli” diyorsanız; size şunu söyleyebilirim; fiyatlarda son birkaç ayda ortaya çıkan durağanlığın yerini geri çekilmeye bırakmasına hatta sert geri çekilmelere (yüzde 30’lara varan) şimdiden hazırlıklı olun.

Son söz: Para ve finans piyasalarının altın kuralı; her trend doğar, gelişir, olgunluk noktasını test eder ve geri çekilmeye başlar. Bu hareket, “tepe” ve “diplerin” yaşandığı bir yapı içinde devam eder gider. Bu kural emlak piyasası içinde geçerlidir ve trendler sonsuz değil “patlama-çöküş” dinamiği içinde hareket eden bir yapı içinde oluşurlar.

semerkandi
01-06-2006, 08:43
Arkadaşlar Ankara için yaptığım araştırmalarda çankaya bölgesinde kentsel dönüşüm projesindeki yerlerin devamlı değer kazandığındı..Gelecek vaadetme ve değerlenme şansına göre Mühye karataş ve yakupabdal sıralamasının yapılabileceğini söylemek isterim.Parası az sabrı çok olana yakupabdal,parası daha çok ve heran satması gereken lere mühye diyorum.Karataş için otoban ve viyadüğün şehre bakan parselleri daha kıymetlidir fiyatlar karataşta m2 si 20-60 arasıdır.Fiyatlar 2 yıl öncesine göre 3 kat artmış fakat 6-7 ay öncesine göre %25 ucuzdur(timsahlar fiyatı epeyce şişirmişler o zamanlar).Arsanızı araştırark alın aynı gün tapunuz elinizde olsun.....Bu arada semerkandi uzun süredir takibimdesin arsa tesbitlerinde döktaş ve goodyear tesbitlerin gibi ise helali hoş olsun ne diyeyim.......

çok teşekkürler

arsa da borsa da benim için aynı
sonuçta hepsi yatırım aracı

birinde başarı varsa
ötekinde neden olmasın ?

saygılarımla

magnet
05-06-2006, 13:20

Ankamall hisse hisse satılmaktadır. İlk açıldığı zaman 20.000 dolardı. Bölündü 2 parçaya. İlk başlarda Yıllık olarak % 10 civarında kar payı veriyordu. Sonra verdimi bilmiyorum. Şu anda bir hisse 140 civarında. Hisse arasanız bile bulmak imkansız gibi.
Ben zamanında babama çok ısrar ettim. O kabul etmedi. O zaman 150.000 dolarlık felan hisse alabiliyorduk. Gidip iki tane ev aldı. Sonuç ortada:((
Kader kısmetttt, hemde göz göre göre

sinani
05-06-2006, 13:32
Arkadaşlar, Unakıtan hazine arazilerinin satışını durdurdu. Belediyelere imar çalışmalarını hızlandırmaları için yazı göndermiş " imar yapın , para alın diyor "
Yaklaşık Hazine’ye ait taşınmazların satış gelirlerinin yüzde 46’sı belediyelere gidiyor. Bu durumda imarı beklenen yerlere beklenenden daha çabuk imar gelmesi durumu var.

magnet
05-06-2006, 13:56
sayın yatirimci

bahsettiğiniz yerde
şu an için arazi fiyatları

750 - 1.500 YTL arasında değişiyor
bu fiyatları emsal ve h oranları etkiliyor

yani yaşamkent bölgesinde
1000 m2 arazi 1.5 trilyona kadar çıkabiliyor

ben şahsen arazi topladığım
sincan çiçektepe bölgesinde de
fiyatların birkaç yıl içinde
aynı değere ulaşacağını düşünüyorum

saygılarımla

Sayın Semerkandi yanılmıyorsam daha önceden hala o bölgeden arazi topluyorum demiştiniz. Ben sizin arazi toplama sürecinde olduğunuzu düşünmüyorum, sanırım toplama işleminizi bitirdiniz.

Çünkü arazi toplama sürecinde olsaydınız,bu köyün ismini ve mevkiisini bizimle paylaşarak fiyatları arttırmak, ufacıcık köy yerinde günde üç beş kişinin giderek alıcı olarak satıcı olan köylülerin heveslenmelerini ve dolayısıyla spekülasyon yapmalarını istemezdiniz.

Paylaşımlarınız için çoook teşekkürler, şu anda gündemde olan eskişehir yolunun diğer köyleri, gölbaşı ve köyleri, çankaya, samsun yolu ve diğer bölgelerle de ilgili de 3-5 kişi olsa bilgi eksiğimizin kalacağını düşünmüyorum.

semerkandi
05-06-2006, 16:18
Sayın Semerkandi yanılmıyorsam daha önceden hala o bölgeden arazi topluyorum demiştiniz. Ben sizin arazi toplama sürecinde olduğunuzu düşünmüyorum, sanırım toplama işleminizi bitirdiniz.

Çünkü arazi toplama sürecinde olsaydınız,bu köyün ismini ve mevkiisini bizimle paylaşarak fiyatları arttırmak, ufacıcık köy yerinde günde üç beş kişinin giderek alıcı olarak satıcı olan köylülerin heveslenmelerini ve dolayısıyla spekülasyon yapmalarını istemezdiniz.

Paylaşımlarınız için çoook teşekkürler, şu anda gündemde olan eskişehir yolunun diğer köyleri, gölbaşı ve köyleri, çankaya, samsun yolu ve diğer bölgelerle de ilgili de 3-5 kişi olsa bilgi eksiğimizin kalacağını düşünmüyorum.

ben teşekkür ederim

saygılarımla

kapadokya
05-06-2006, 21:42
Sayin semerkandi,
Siz İstanbul'da arsa topluyordunuz (ömerli, tepeören vs.), yanlis hatirlamiyorsam. Simdide Amkara'ya gecmissiniz.

Istanbul'da fiyatlar cok mu sisti, umidiniz kalmadi mi?

semerkandi
05-06-2006, 21:48
Sayin semerkandi,
Siz İstanbul'da arsa topluyordunuz (ömerli, tepeören vs.), yanlis hatirlamiyorsam. Simdide Amkara'ya gecmissiniz.

Istanbul'da fiyatlar cok mu sisti, umidiniz kalmadi mi?

sayın kapadokya

istanbul da da arazi baktığım doğrudur
ama tepeören de değil

göçbeyli ve orhanlı bölgelerinde
özellikle de formula-1 pisti ve
sabiha gökçen havalimanı etrafında

yalnız fiyatlar biraz uçuk ve de
çoğu yerde muhtar tapusu var

ankara da sincan-çiçektepe-karacaviran-eskişehir yolu 25-30 km.ler arasından
istanbul da ise göçbeyli den yer baktığım doğrudur
bodrum da ise yalıkavak bölgesi ile ilgileniyorum

saygılarımla

semerkandi
05-06-2006, 21:59
Arkadaşlar, Unakıtan hazine arazilerinin satışını durdurdu. Belediyelere imar çalışmalarını hızlandırmaları için yazı göndermiş " imar yapın , para alın diyor "
Yaklaşık Hazine’ye ait taşınmazların satış gelirlerinin yüzde 46’sı belediyelere gidiyor. Bu durumda imarı beklenen yerlere beklenenden daha çabuk imar gelmesi durumu var.

kesinlikle katılıyorum
zaten bu nedenle de
sincan-çiçektepe bölgesindeki
1/1000'lik imar çalışmalarının
hızlandırıldığını düşünüyorum

saygılarımla

PIERCE
05-06-2006, 23:53

Bu zat buradan sanırım 2-3 dönüm arsa aldı belirttiğiniz gibi topladığı falan da yok emlakçı da olabilir kendisi, epey önce alıp elinde de patlamış olabilir. Sıra fiyatları yükseltmeye geldi burda kendince benzinliğine kadar açık adres verip sürekli promosyonla birşeyler yapmaya çalışıyor uyaranları da saygılar, eyvallah falan demek suretiyle geçiştiriyor.
ben geçen seneki m2 fiyatlarını yazdım elbette ki fiyatlar arttı, primlendi. almayı düşünen okurlar iyi etüd etsinler imar planlarını incelesinler zira bu primin şu makro ortamda onlara faydası yok. oraya sırf fiyat sormaya 100 kişi gitse arsa sahipleri bilmedikleri birşey olduğunu düşünüyor ve fiyatları yükseltiyor (mesela incek bölgesinde zamanında özel bir kısım insanın bildiği incek otobanı)
Bu toki konusunda da: gazeteye (hürriyet) yarım sayfa ilan bile verdi toki ordaki yapacağı dairelerin satışı için, sanki bunu saf arsa sahipleri aylardır bilmiyor da burada kimsenin bilmediği çok özel birşeyi ilk biz okuyormuşuz havası yaratılıyor.

incek: Ankarada incek bölgesi incek otobanı yapılmadan önce yatırımlık idi şu anda da göl manzaralı elverişli arsalar var otoban etrafındaki arsalar son derece değerli oradan satılık çıkmıyor zaten (gittim baktım) uzaktaki parsellerin çoğu sahipli ancak oralardan da bulunup 5 sene vadeli yatırım amaçlı alınabilir. (açık adres vermiyorum)
incek ankarada geleceğin hekimköyüdür. şu an hekimköyde 1 villa eski parayla 1 trilyon 200 milyar lira.

Saygılar.

açık-pozisyon
06-06-2006, 09:40
Sn. pierce, sn. semerkandi'yi fiyatları yükseltmekle itham ederken aynı anda da siz fiyatları düşürme çabası içine girmiş olmuyor musunuz? Size adres, spekülasyon, vs konularında katılmıyorum. Ne sizi yakından tanıyorum ne sn. semerkandi'yi ama burada tüm detayları yazmanın amacı açık açık paylaşmaktır. Bekın ben de İstanbul GOP-Arnavutköy-Tayakadın bölgesinde yatırım ve alım-satım yapıyorum. Tüm beklentilerini de açık açık yazdım, şimdi ben fiyat yükseltmeye mi çalışıyorum. TOKİ geldi, Taşoluk(GOP) belediyesinde dün kampanyayı başlattı, fiyatlar zaten yükselecek, biz yazsak da yazmasak da... İnsanlarla paylaşıp, mümkünse kazanmalarını sağlamaya çalılşıyoruz. Sizin dediğinizin aynısı hisse senedinde yıllardır oluyor bu forumda... O zaman hisse senetleri hakkında da beklentileri, açık açık haberleri, adresleri yazmayalım, onda da mı fiyat yükseltmeye çalışıyoruz, bizim etimiz ne budumuz ne ki :D Bir tahtayı 1-2 trilyonla, bir bölgenin arsalarını ise 15-20 trilyonla manipüle edebilirsiniz, üstelik arsa piyasası, borsa kadar likit değildir, aldınız mı iki kademe üste satış yazıp çıkamazsınız ;) Herkese bol kazançlar...

semerkandi
06-06-2006, 10:14
Sn. pierce, sn. semerkandi'yi fiyatları yükseltmekle itham ederken aynı anda da siz fiyatları düşürme çabası içine girmiş olmuyor musunuz? Size adres, spekülasyon, vs konularında katılmıyorum. Ne sizi yakından tanıyorum ne sn. semerkandi'yi ama burada tüm detayları yazmanın amacı açık açık paylaşmaktır. Bekın ben de İstanbul GOP-Arnavutköy-Tayakadın bölgesinde yatırım ve alım-satım yapıyorum. Tüm beklentilerini de açık açık yazdım, şimdi ben fiyat yükseltmeye mi çalışıyorum. TOKİ geldi, Taşoluk(GOP) belediyesinde dün kampanyayı başlattı, fiyatlar zaten yükselecek, biz yazsak da yazmasak da... İnsanlarla paylaşıp, mümkünse kazanmalarını sağlamaya çalılşıyoruz. Sizin dediğinizin aynısı hisse senedinde yıllardır oluyor bu forumda... O zaman hisse senetleri hakkında da beklentileri, açık açık haberleri, adresleri yazmayalım, onda da mı fiyat yükseltmeye çalışıyoruz, bizim etimiz ne budumuz ne ki :D Bir tahtayı 1-2 trilyonla, bir bölgenin arsalarını ise 15-20 trilyonla manipüle edebilirsiniz, üstelik arsa piyasası, borsa kadar likit değildir, aldınız mı iki kademe üste satış yazıp çıkamazsınız ;) Herkese bol kazançlar...

hislerimize tercüman olmuşsunuz
tebrik ederim

saygılarımla

semerkandi
06-06-2006, 10:17
incek: Ankarada incek bölgesi incek otobanı yapılmadan önce yatırımlık idi şu anda da göl manzaralı elverişli arsalar var otoban etrafındaki arsalar son derece değerli oradan satılık çıkmıyor zaten (gittim baktım) uzaktaki parsellerin çoğu sahipli ancak oralardan da bulunup 5 sene vadeli yatırım amaçlı alınabilir. (açık adres vermiyorum)
incek ankarada geleceğin hekimköyüdür. şu an hekimköyde 1 villa eski parayla 1 trilyon 200 milyar lira.
Saygılar.

dinime tan eden
bari müslüman olsa

saygılarımla

PIERCE
06-06-2006, 11:57

Sn acik pozisyon sizin yazinizi da okudum. siz bir kere yazdiniz biraktiniz tavsiyeniz son derece yardim amacli idi bu arkadas gibi her yazilan yazi sonrasi yaziya cevap verecegine firsat bu firsat "benim bolgede arsa kalmadi tukendi (yani yetisen aldi)" "evet zaten benim bolgede de 1/1000 lik ler yolda bekliyorum" "burada beklentim yuksek" gibi bariz spekulasyon yapilan tavirlari sizde gormedim. ayrica bildiginiz uzere kagit dillendikce kazandirmaz arsa dillendikce kazandirir.

dinime tan eden
bari müslüman olsa

saygılarımla

eyvallah

saygilar

ermet
06-06-2006, 12:01
Ankara- Beynam civarında TOKİ tarafından büyük miktarda arsa üretimi yapıldığını ve bunları da Büyükşehir belediyesinin satın aldığı konusunda ciddi duyumlar aldım.

Bu konuda bilgisi,duyumu olan var mı?

Paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

açık-pozisyon
06-06-2006, 12:33
Bilemiyorum ama Ankara'da bir hareketlilik olduğu aşikar, her gün aldığım gazetede son haftalarda "Satılık Arsa" kısmında ilginç ilanlar çıkmaya başladı, örneğin;

- ANKARA Gölbaşı'nda, Köylerinde hisseli, hissesiz arsalarınız alınır- satılır. 0312.485 XX XX, 0505.321 XX XX
- ANKARA ÇANKAYA, Karataş arsalarınız
EN yüksek fiyattan alınır. 0312 496 XX XX
- ANKARA'DAKİ imarlı, imarsız arsalarınız gününde alınır, satılır. 0532.204 XX XX, 0312.580 XX XX

Bu ve bunun gibi ilanlar daha önce hiç yayınlanmamıştı, hergün takip ederim arsa ilanlarını... Bir hareketlilik göze batıyor...

sinani
06-06-2006, 12:40

Burada küçük yatırımcılar olarak fikir ve bilgi alışverişi yapıyoruz..Birbirimizi manupüle etmekle suçlamayalım arkadaşlar..

PIERCE
06-06-2006, 12:49
Sn açık pozisyon siz sanırım istanbul ile daha çok ilgilisiniz ama Ankarada çankaya mühye karataş civarı, o bölgede yapılacak 2. armada projesi sayesinde prim vaad edebilir dikmen vadisi projesinin sanırım 11. etabı yine turan güneş in yukarı kısmına yapılacak kolin inşaat ın bölgede projeleri mevcut sonuç olarak ankara yerleşimi o tarafa doğru kaymakta mühye karataş ile ilgili daha önce burada birkaç arkadaş konuşmuştu. bunlarıda eklemek isterim. İlanda Gölbaşı diye okuduğunuz yerin incek olduğunu düşünüyorum.
İlanları takip ettiğinize göre yine bu şekilde gözünüze batanları arada burada yazarsanız sevinirim. saygılar.

semerkandi
06-06-2006, 12:49
Ankara- Beynam civarında TOKİ tarafından büyük miktarda arsa üretimi yapıldığını ve bunları da Büyükşehir belediyesinin satın aldığı konusunda ciddi duyumlar aldım.

Bu konuda bilgisi,duyumu olan var mı?

Paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

anakara büyükşehir belediyesi
çiçektepe-yeni peçenek ve yurtçu bölgesi için
şu ana TOKİ ile pazarlıkta

TOKİ m2 sine 30 milyon istiyor
sanırım anlaşacaklar

bu bölge meşe dağı etekleri oluyor aslında
bizim çiçektepe meralarını da içine alıyor
özellikle turkuaz vadisine kadar uzanıyor

toplam 13.800.000 m2 arazi üretimi yaptı TOKİ burada
bu bölgedeki araziler için bence geri sayım başladı

sevgili pierce fiyat düşürüp mal toplamak istiyor
belki de arsayı kaptırdı feveran ediyor
doğrusunu Allah bilir biz bilemeyiz
bunları anlayışla karşılıyorum ama
unutmasın ki güneş balçıkla sıvanmaz
herşey aslına rücu eder

eğer dediği gibi 5 ytl den o bölgede arazi bulursa
5 trilyonluk alacağım ve de
kendisine de 100 bin dolar hibe edeceğim

sonuç olarak
piercinge selam
yola devam

saygılarımla

PIERCE
06-06-2006, 12:53
sen daha benim yazımı doğru düzgün anlayıp okumaktan acizsin nereden bulacaksında 5 trilyonu arsa alacaksın

anlamak istemeyene hiçbirşey anlatamam demiş konfiçyus. akıllı adammış.

ermet
06-06-2006, 13:00
anakara büyükşehir belediyesi
çiçektepe-yeni peçenek ve yurtçu bölgesi için
şu ana TOKİ ile pazarlıkta

TOKİ m2 sine 30 milyon istiyor
sanırım anlaşacaklar

bu bölge meşe dağı etekleri oluyor aslında
bizim çiçektepe meralarını da içine alıyor
özellikle turkuaz vadisine kadar uzanıyor

toplam 13.800.000 m2 arazi üretimi yaptı TOKİ burada
bu bölgedeki araziler için bence geri sayım başladı

sevgili pierce fiyat düşürüp mal toplamak istiyor
belki de arsayı kaptırdı feveran ediyor
doğrusunu Allah bilir biz bilemeyiz
bunları anlayışla karşılıyorum ama
unutmasın ki güneş balçıkla sıvanmaz
herşey aslına rücu eder

eğer dediği gibi 5 ytl den o bölgede arazi bulursa
5 trilyonluk alacağım ve de
kendisine de 100 bin dolar hibe edeceğim

sonuç olarak
piercinge selam
yola devam

saygılarımla

Dediğiniz yerlerin Beynam ile ne alakası var?:düsün:

Yanılmıyorsam Sincan taraflarından bahsediyorsunuz...

semerkandi
06-06-2006, 13:20
Dediğiniz yerlerin Beynam ile ne alakası var?:düsün:

Yanılmıyorsam Sincan taraflarından bahsediyorsunuz...

beynam da değil çiçektepe bölgesinde
belediye ile TOKİ pazarlık halindeler
bunu belirtmek istedim

saygılarımla

açık-pozisyon
06-06-2006, 13:21
Arkadaşlar, lütfen birbirimize saldırmayalım :D burada bilgi paylaşmaya çalışıyoruz, kimseyi kırmayalım, kimse de alınmasın, kırılmasın... Kimsenin kimse hakkında art niyeti olmadığına inanıyorum ben... Kara toprak düşürmesin bizi birbirimize :D :D :D

semerkandi
06-06-2006, 13:22
sen daha benim yazımı doğru düzgün anlayıp okumaktan acizsin nereden bulacaksında 5 trilyonu arsa alacaksın

anlamak istemeyene hiçbirşey anlatamam demiş konfiçyus. akıllı adammış.

sevgili pierce

kesinlikle haklısınız
ben çok aptalım
siz ve konfiçyüs çok akıllı insanlarsınız

sizi üzdüğüm için özür dilerim ve de
benim gibi bir gerizekalıyı muhatap alıp
cevap yazmak ve hakaret etmek
lütfunda bulunduğunuz için de
ayrıca şükranlarımı sunarım

saygılarımla

ermet
06-06-2006, 13:22
beynam da değil çiçektepe bölgesinde
belediye ile TOKİ pazarlık halindeler
bunu belirtmek istedim

saygılarımla

Teşekkür ederim.

PIERCE
06-06-2006, 13:41
sevgili pierce

kesinlikle haklısınız
ben çok aptalım
siz ve konfiçyüs çok akıllı insanlarsınız

sizi üzdüğüm için özür dilerim ve de
benim gibi bir gerizekalıyı muhatap alıp
cevap yazmak ve hakaret etmek
lütfunda bulunduğunuz için de
ayrıca şükranlarımı sunarım

fesuphanallah...

neyse herkese bol kazançlar.

semerkandi
06-06-2006, 14:14
fesuphanallah...

neyse herkese bol kazançlar.

teşekkür ederim
size de bol ve bereketli kazançlar dilerim
herşey gönlünüzce olsun

saygılarımla

sinani
06-06-2006, 14:19
Sizlerede bu yakışırdı arkadaşlar.. Rencide etmek yok ..bilgi paylaşmak var..

semerkandi
08-06-2006, 01:12
gözümüz aydın

bugün müjdeli bir haber aldım
eskişehir yolu-çiçektepe-karacaviran bölgesinin
1/1000 ' lik imarı çıkmak üzereymiş

hepimize hayırlı olsun
kazancımız bol olsun

saygılarımla

Silva
08-06-2006, 10:25
gözümüz aydın

bugün müjdeli bir haber aldım
eskişehir yolu-çiçektepe-karacaviran bölgesinin
1/1000 ' lik imarı çıkmak üzereymiş

hepimize hayırlı olsun
kazancımız bol olsun

saygılarımla

Oncelikle sizi kutluyorum,ve bize boyle haberler verdiginiz icin tesekur ediyorum.
Bizim de bu bolgelerde 2000 yilinda alinan bazi arsalarimiz var
Yenimahalle Belediyesince hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama ve parselasyon planlarının sonuçlandırılması bekliyoruz
2000 yilindan ihtibaren

semerkandi
08-06-2006, 22:27
Oncelikle sizi kutluyorum,ve bize boyle haberler verdiginiz icin tesekur ediyorum.
Bizim de bu bolgelerde 2000 yilinda alinan bazi arsalarimiz var
Yenimahalle Belediyesince hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama ve parselasyon planlarının sonuçlandırılması bekliyoruz
2000 yilindan ihtibaren

estağfurullah
ben teşekkür ederim

saygılarımla

semerkandi
10-06-2006, 12:15
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=8651

saygılarımla

emustimuse
30-06-2006, 21:38
slm arkadaşlar bizim muğla-milas-hisarönü mevkiğinde temeli atılmış triblex arsamız var babam zamanında almış ama yaptıramadık sonra kaldı ne kadar oralar acaba ..

birde bu nethol oralara baya bir yatırım yapıyor.. nedir fiyatları gelecek vaad ediyormu ..
?

emustimuse
30-06-2006, 21:39
satmak mı iyi olır yoksa beklemekmi.. denize sıfır..

cyberd
30-06-2006, 22:05
ankara muğla yolu üzerinde heralde bu arsa sn emustimuse:) konut kredi fazileri 2.00 ye fırladı arsa durumları nasıl ki... gerileme öngörüyorlardı ama düşüş hisseden var mı acaba fiyatlarda...

emustimuse
30-06-2006, 22:36
:))))

HAKLISINIZ AMA GEÇEN NETTE BİR BAKAYIM DEDİM NE DURUMDA BİŞİZM ORLAR DİYE ..

http://www.referansemlak.net/forum/forum_posts.asp?TID=10

SİTESİNDE BAYA BİR DİKKAT ÇEKMİŞLER..ARSA MUĞLA HAKKINDA ÖZELİKLE MİLAS .. ANKARADAN BAZI EMLAKCILAR ARSA TOPLUYORMUŞ..

BURAYA YAZAYIM DEDİM BİLGİSİOLAN VARMI ACABA DİYE AMA MUĞLADA OTURABN PEK KİMSE YOK SANIRIM

açık-pozisyon
02-07-2006, 12:43
Bu arada yukarıdaki linkteki N YATIRIM adlı üyenin gönderdiği haber, arsa sitemiz http://www.saglamarsaofisi.com (http://www.saglamarsafoisi.com)'dan alıntı yapılarak yayınlanmış, demek ki sitemizin müdavimleri oluşmaya başladı artık, zaten günde ortalama 75 tekil kullanıcı ve 400'e yakın hit mevcut. Umarım daha da iyi olacak. Herkese bol kazançlar...

trakyalı
06-07-2006, 07:24
Çorluda satılık arsam var 2 parsel yanyana 580 metrekare.62.000YTL diyorum ilgilenen varsa pafta ve parsel numaralarını verebilirim.

açık-pozisyon
06-07-2006, 08:14
İmar-ifraz durumu nedir acaba arsaların? Yol, elektrik, su, çevresinde yapılaşma var mıdır? Mahalle içinde midir yoksa mücavir alanda mı, belediye sınırları içinde kalıyor mu? Teşekkürler...

açık-pozisyon
09-08-2006, 11:01
Paramount Pictures, Ankara’da 1 milyar dolarlık yatırımla Disneyland benzeri ‘tema parkı’ kurmak için TOKİ’ye öneri getirdi.

AA
Güncelleme: 11:39 TSİ 09 Ağustos 2006 Çarşamba

ANKARA - Hollywood’un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, yeni yatırım için Ankara’yı tercih etti. Şirket, Ankara’da, dev bir eğlence parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi. Paramount Pictures’ın yaklaşık bir yıl önce getirdiği, Disneyland benzeri ‘tema parkı’ kurma önerisi konusundaki görüşmeler son aşamaya geldi. TOKİ’nin 20 bin konutluk proje geliştirdiği Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması öngörülen tema parkının yatırım tutarının yaklaşık 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, şirketin Türkiye’de kurmak istediği tema parkı konusunda Ankara’yı kendisinin tercih ettiğini, Ortadoğu ve Batı Avrupa’ya dönük büyük bir merkez yapmak istediğini bildirdiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu işin tamamlanması konusunda TOKİ’ye ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne özel talimat verdiğini anlatan Bayraktar, inşaatın 2007 yılında başlamasının öngörüldüğünü belirtti.

Bayraktar’ın verdiği bilgiye göre, Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu’da TOKİ’nin yaklaşık 20 milyon metrekarelik arazisinin 3 milyon metrekarelik bölümünde kurulacak tema parkında Türkiye’ye özgü tasarımların da yer alması konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler yapılıyor.

İNŞAATIN 2-3 YILDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR
Arazinin hangi şartlarda şirkete verileceği konusu henüz tam netlik sağlanmadı. TOKİ’nin sadece araziyi mi satacağı, 49-50 yıllığına kiraya mı vereceği yoksa kurulacak merkezde pay sahibiolup olmayacağı konusunda pazarlıklar sürüyor.

Yetkililer, Paramount Pictures’ın, ABD’den bazı şirketler ile konsorsiyum halinde hareket edebileceğini, bu konsorsiyuma Türkiye’den de bazı şirketlerin dahil olabileceğini kaydetti. İnşaatına gelecek yıl başlanması öngörülen tema parkının inşaatının 2-3 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. İnşaat aşamasından başlamak üzere on binlerce kişiye istihdam sağlayacak tema parkında, hizmete açılmasından sonra ilk aşamada ise 30 bin kişinin çalışacağı belirtiliyor.

Şirketin, Ortadoğu’nun en büyük eğlence merkezi olarak planladığı parka, yılda 3 milyon ziyaretçinin geleceğini hesapladığı kaydediliyor. Eğlence sektöründeki son teknolojinin kullanılacak olması ve fiyatların Avrupa’ya göre daha makul kalması nedeniyle, özellikle Doğu Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, yakın Asya, Ortadoğu’dan çok sayıda turistin buraya gelmesi bekleniyor.

Paramount Pictures, ABD dışında, Japonya ve Kanada da tema parkları kurdu. Tema parklarında, insanların gerçeklik duygusunu yaşaması için, bütün materyaller gerçeğine en yakın şekilde kullanılıyor.

Ankara’da kurulacak tema parkında, Türk dünyasına özgü mekanlar yaratılması ve kahramanlara yer verilmesi de düşünülüyor. Tema parkı ile birlikte, ziyaretçilerin konaklaması için oteller, villalar yapılması da planlanıyor.

Kaynak: NTVMSNBC (http://www.ntvmsnbc.com/news/381897.asp)

CYASHA
09-08-2006, 11:23
Yine yine yeniden firsati kacirdik... Biz alsak mi almasak mi diye tartisirken, bugun itibariyla o bolgede arazisi olanin malinin degeri 4 katina cikmistir hayirli olsun, o vatandaslari tebrik ederim.

Zaten uzun zamandir o bolgede satislar durmustu, nedenini merak ediyordum, buymus. Halbuki burada bir arkadas o bahsedilen yatirimin Pursaklar civarinda yapilacagini yazmisti, demek ki neymis? Daima Bati'ya.. Daima Bati'ya...

semerkandi
09-08-2006, 13:05
:ley:

Aman Allah'ım
hemi de tam tamına
1 milyar dolar değerinde bir yatırım

boru değil tam 1 milyar dolar
yani 1.5 katrilyon turkish lira
waayyy beeee

detaylar için :
http://www.ntvmsnbc.com/news/381897.asp

saygılarımla

cenkog
09-08-2006, 14:36
Altın oldu toprak :aglayan:

açık-pozisyon
09-08-2006, 14:44
Böylece arsa yatırımının ölü yatırım, vs olduğunu düşünenler biraz daha sorgulamaya başlamışlardır umarım arsaya yatırım fikrini... Belki yukarıda verdiğim haber sıradışı bir örnek ama şehirlerdeki gelişme devam ettikçe, bakir bölgelerdeki topraklar hep kazandırmıştır... Kent gelişmesi, İstanbul'un kuzeyinde de kendini göstermektedir, zaten defalarca yazdık... Herkese bol kazançlar...

thewizard
09-08-2006, 16:51
arkadaşlar benim de eskişehir yolu yapracık mevkinde ufak bir arsam var acaba bu disneyland olayı bizi de etkiler mi??...

misterno
09-08-2006, 21:17
Ben olsam asla Ankara'dan arsa almazdim, Ankara global dunyada bir yeri yok nufus artisi ekonomi estetik guzellik gibi faktorler de yok. Bir tek devlet var o kadar.

Istanbul ile mukayese bile olmaz bence.

semerkandi
09-08-2006, 22:54
bu akşam disneyland haberi üzerine
bölgeye gittim ve
arsa ofisleri ile görüşmeler yaptım

şimdi yazacaklarım bu bölge ile ilgilenenlerin
mutlaka çok işine yarayacaktır bence :

projenin yapılacağı tam yeri öğrendim
ayrıca gerçek yatırım tutarının
1 milyar dolar değil 3 milyar civarında
tecelli edeceğini öğrendim

ayrıca daha önce arz ettiğim
eskişehir yolu karacaviran mevkiine
sadece 800 metre mesafede olduğunu öğrendim
(ben 1.5 km. zannediyordum çok şaşırdım)
yani alınmasını tavsiye ettiğim karacaviran daki
arazilere komşu oldu bu mega proje

ayrıca arsa spekülatörleri bana
bu haberle birlikte fiyatların
kısa sürede ataşehir fiyatlarını bile geçebileceğini ve
milyon dolar mertebelerine çıkabileceğini söylediler

tabi ki gaybı ancak yüce mevla bilir
olurunu olmazını zaman gösterecek
ama görünen köy de klavuz istemiyor

zaten fiyatları 2 günde %100 arttırmışlar
onu da geçtik o parayı versek bile
arazisini satan kalmamış
yani kararsız kalanlara geçmişler ola

yine de yardıma ihtiyacı olan ve
daha detaylı bilgi almak isteyen olursa şayet
bana buradan özel mesaj atabilirler

saygılarımla

Jozer
10-08-2006, 01:58
Walla ben ilk fırsatta temelli olmazsa Polatlı'dan alacağım...

semerkandi
10-08-2006, 08:42
PARAMOUNT PICTURES DISNEYLAND İÇİN ANKARA'YI SEÇTİ

Ankara'ya Disneyland

Dev eğlence parkı Disneyland'ın Ankara'da kurulması için son aşamaya gelindi. 3milyon metrekare arazi üzerine inşa edilerek ve 3 yılda tamamlanması planlanan park için 1 milyar dolarlık yatırım yapılacak.

Hollywood'un büyük film şirketlerinden ve dünyanın sayılı eğlence parkı sahiplerinden olan Paramount Pictures, yeni yatırım için Ankara'yı tercih etti. Şirket, Ankara'da, dev bir eğlence parkı kurmak için Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) yatırım teklifi getirdi.

Paramount Pictures'ın yaklaşık bir yıl önce getirdiği, Disneyland benzeri “tema parkı” kurma önerisi konusundaki görüşmeler son aşamaya geldi. TOKİ'nin 20 bin konutluk proje geliştirdiği Eskişehir Yolundaki Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu mevkiinde 3 milyon metrekarelik alanda kurulması öngörülen tema parkının yatırım tutarının yaklaşık 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, bilgi verirken, şirketin Türkiye'de kurmak istediği tema parkı konusunda Ankara'yı kendisinin tercih ettiğini, Ortadoğu ve Batı Avrupa'ya dönük büyük bir merkez yapmak istediğini bildirdiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu işin tamamlanması konusunda TOKİ'ye ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne özel talimat verdiğini anlatan Bayraktar, inşaatın 2007 yılında başlamasının öngörüldüğünü belirtti.

Bayraktar'ın verdiği bilgiye göre, Aşağı Yurtçu-Ballıkuyumcu'da TOKİ'nin yaklaşık 20 milyon metrekarelik arazisinin 3 milyon metrekarelik bölümünde kurulacak tema parkında Türkiye'ye özgü tasarımların da yer alması konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmeler yapılıyor.

İNŞAATIN 2-3 YILDA TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Öte yandan arazinin hangi şartlarda şirkete verileceği konusu henüz tam netlik sağlanmadı. TOKİ'nin sadece araziyi mi satacağı, 49-50 yıllığına kiraya mı vereceği yoksa kurulacak merkezde pay sahibi olup olmayacağı konusunda pazarlıklar sürüyor. Yetkililer, Paramount Pictures'ın, ABD'den bazı şirketler ile konsorsiyum halinde hareket edebileceğini, bu konsorsiyuma Türkiye'den de bazı şirketlerin dahil olabileceğini kaydetti. İnşaatına gelecek yıl başlanması öngörülen tema parkının inşaatının 2-3 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. İnşaat aşamasından başlamak üzere on binlerce kişiye istihdam sağlayacak tema parkında, hizmete açılmasından sonra ilk aşamada ise 30 bin kişinin çalışacağı belirtiliyor.

Şirketin, Ortadoğu'nun en büyük eğlence merkezi olarak planladığı parka, yılda 3 milyon ziyaretçinin geleceğini hesapladığı kaydediliyor. Eğlence sektöründeki son teknolojinin kullanılacak olması ve fiyatların Avrupa'ya göre daha makul kalması nedeniyle, özellikle Doğu Avrupa, Rusya, Türk Cumhuriyetleri, yakın Asya, Ortadoğu'dan çok sayıda turistin buraya gelmesi bekleniyor.

TEMA PARKLARINDA NELER VAR

Verilen bilgiye göre, Paramount Pictures, ABD dışında, Japonya ve Kanada da tema parkları kurmuş. Büyük film stüdyoları kuran şirket, bu stüdyolardan yola çıkarak eğlence merkezleri oluşturmaya başlamış.

Tema parklarında, insanların “gerçeklik” duygusunu yaşaması için, bütün materyaller gerçeğine en yakın şekilde kullanılıyor. Söz gelimi, bir okyanus ortamı yaratılıyor ve ziyaretçiler, burada bindikleri gemilerde dev dalgalarla boğuşuyor. Ya da buzdan bir dünya yaratılarak ziyaretçilerin kuzey kutbunda nasıl yaşandığını deneyimlemesi sağlanıyor. İsteyen bir uzay gemisine binerek Ay'a yolculuk yapabiliyor ya da denizaltında okyanus dünyasını keşfedebiliyor, yarış arabası kullanabiliyor, çölde yolculuk ediyor. İsteyenler mağaralarda veya balta girmemiş ormanlarda define arıyor, dev şatolarda şövalyelerle yemek yiyor.

Ankara'da kurulacak tema parkında, Türk dünyasına özgü mekanlar yaratılması ve kahramanlara yer verilmesi de düşünülüyor. Tema parkı ile birlikte, ziyaretçilerin konaklaması için oteller, villalar yapılması da planlanıyor.

saygılarımla

Nuri
10-08-2006, 16:49
Merhaba arkadaslar. Ankara Baglum’da 10 ay once 120 milyara aldigim1105m2 imarli arsam var. Sizce iyi bir yartirimmidir yoksa satip Eskisehir yolu uzerinde bir yer alsam daha mi iyi olur?

Tesekkurler.

semerkandi
11-08-2006, 09:54
Merhaba arkadaslar. Ankara Baglum’da 10 ay once 120 milyara aldigim1105m2 imarli arsam var. Sizce iyi bir yartirimmidir yoksa satip Eskisehir yolu uzerinde bir yer alsam daha mi iyi olur?

Tesekkurler.

şahsen ben olsam hemen satar ve
disneyland a komşu olmaya çalışırdım

saygılarımla

PIERCE
11-08-2006, 13:09
Yine yine yeniden firsati kacirdik... Biz alsak mi almasak mi diye tartisirken, bugun itibariyla o bolgede arazisi olanin malinin degeri 4 katina cikmistir hayirli olsun, o vatandaslari tebrik ederim.

Zaten uzun zamandir o bolgede satislar durmustu, nedenini merak ediyordum, buymus. Halbuki burada bir arkadas o bahsedilen yatirimin Pursaklar civarinda yapilacagini yazmisti, demek ki neymis? Daima Bati'ya.. Daima Bati'ya...

Siz bu habere inaniyoraniz ya 1 milyar dolari bir arada gormemisssiniz (buradaki herkes gibi) ya da ankarada hic ticaret yapan tanidiginiz yok. 1 milyar dolarlik hemde eglence parki oraya fiili olarak kurulana kadar iciniz rahat olsun.

serdar72
12-08-2006, 22:59

Aman Allah'ım
hemi de tam tamına
1 milyar dolar değerinde bir yatırım

boru değil tam 1 milyar dolar
yani 1.5 katrilyon turkish lira
waayyy beeee

detaylar için :
http://www.ntvmsnbc.com/news/381897.asp

saygılarımla

herhalde bu habere en çok sevinecek olanlardan biri de ben olmalıyım. Bir dostumun tavsiyesi üzerine yakın bir zamanda küçükde olsa oralarda bir yatırım yapmıştık. Elhamdülillah biraz kazanacağız herhalde...

Silva
13-08-2006, 16:49
bizim de bu bolgede var arsalarimiz
Türkkonuttan aldigimiz arsalar da var
zamanla gorecegiz cok guzel degerlenecek

tabi bu da extra oldu :)

ghetto
13-08-2006, 18:05
Bu haber çok hoş ama tokiye...vs Ölü eşşeke yapılabilecek tekliflerle gelirler diye düşünüyorum ... ben olsam karımı realize ederdim (tabi ev veya villa yapacaksanız bilemem)

cyberd
15-08-2006, 16:08
alanlara hayırlı olsun....burada tabi ki TOKİ nin tavrı da önemli...belediyenin de hükümetin de...adalmar bu yatırım için fazlasıyla taviz koparmaya çalışacaklardır...umarım beklentiler gerçekleşir...bana kalırsa da arsa ölü bir yatırım değildir...abuk bir yatırım olmadıkça...sanırım bu yatırım Sincan dolaylarındaki arsa ve konut fiyatlarını etkileyecektir...sonuçta oraya da yakın...selamlar..

yatirimci
17-08-2006, 20:09
Ankara İncek ilerisindeki Tulumtas Koyunde 1 donumluk arazilerde fiyatı bilen arkadaslardan yardım bekliyorum.

Ayrıca bilgisi olan arkadaslara sorum; Buradan imar gectimi ? , gecti ise hangi olcekte imar gecti.

Simdiden cok tesekkurler.

tulumtas ile Golbası Balıkpinar koyu arasında yol bulunmaktamıdır?

Saygılar

The Boss
17-08-2006, 21:11
Ben olsam mğhye 895 yada 896dan alırım. 902 bitince sıra onlara gelecek.

semerkandi
17-08-2006, 21:48
Bu haber çok hoş ama tokiye...vs Ölü eşşeke yapılabilecek tekliflerle gelirler diye düşünüyorum ... ben olsam karımı realize ederdim (tabi ev veya villa yapacaksanız bilemem)

alanlara hayırlı olsun....burada tabi ki TOKİ nin tavrı da önemli...belediyenin de hükümetin de...adalmar bu yatırım için fazlasıyla taviz koparmaya çalışacaklardır...umarım beklentiler gerçekleşir...bana kalırsa da arsa ölü bir yatırım değildir...abuk bir yatırım olmadıkça...sanırım bu yatırım Sincan dolaylarındaki arsa ve konut fiyatlarını etkileyecektir...sonuçta oraya da yakın...selamlar..

bugün aldığım bir habere göre
TOKİ arazisi üzerinde sanırım anlaşılmış

disneyland çılar kiralamak yerine
satın almaya karar vermişler
konut karşılığı arazi paramount pictures a satılmış

karşılığında ise villalar yapılıp
inşaatla aynı sürede bitirilip
teslim edilecekmiş

bu haber arsaların değerini daha da arttırmış
bugün itibariyla m2 fiyatları 100 YTL.nin bile
bazı yerlerde üstüne çıkmış durumda dediler

saygılarımla

KUNDUZ
18-08-2006, 22:53
dostum mühyenin o parsellerine dikkat etmeni öneririm.Geçen yıl metresi 120 ye yükseltip millete sattılar şu an 60-80 arası müşteri bulamıyorlar.özellikle 896 belli oranda sit alanı oldu.ben karataş 1585,163,87 vs öneririrm.Özellikle 895 in üstü 4-5-6 parselede dikkat et elektrik dağıtım hattına gitmesin arazin.ha dostum birde karataş 800 lü parsellerden uzak dur şerh var üzerinde tarihi kale kalıntıları olduğundan.Bildiklerimizi paylaşırsak sevinirim....

CYASHA
19-08-2006, 08:53
Arkadaslar, Dodurga koyu ve Sehitali koyu hakkinda bilgisi olan var mi? Durumu nedir, m2 si kac YTL dir? Gelecegi var mi?

Tskler...

korayozel2000
19-08-2006, 14:52
Vallahi keşke gölbaşı koparan köyü yerine eskişehir yolu aşayı yutrtçuya yatırım yapsaydım kafayı duvarlara vuruyorum şimdi.:aglayan: :aglayan:

Radyocu
19-08-2006, 21:59
dostum mühyenin o parsellerine dikkat etmeni öneririm.Geçen yıl metresi 120 ye yükseltip millete sattılar şu an 60-80 arası müşteri bulamıyorlar.özellikle 896 belli oranda sit alanı oldu.ben karataş 1585,163,87 vs öneririrm.Özellikle 895 in üstü 4-5-6 parselede dikkat et elektrik dağıtım hattına gitmesin arazin.ha dostum birde karataş 800 lü parsellerden uzak dur şerh var üzerinde tarihi kale kalıntıları olduğundan.Bildiklerimizi paylaşırsak sevinirim....

Sayın Kunduz,Mühye 896 nolu parsel için belli oranda sit alanı oldu diyorsuz.Nasıl yani,biraz açıklar mısınız?Fiyatlar hala geçen seneki seviyelerde m2 si 70 lira civarı.Birde Çankaya belediyesi o bölgenin kentsel dönüşüm projesi kapsamında olduğunu söylüyor.Bu proje ne anlama geliyor.Saygılar...

KUNDUZ
19-08-2006, 23:11
Tapu ve belediyeden aldığım bilgiler bu yönde.895 köyün doğusunda 896 köyün batısında ve 896 nın yerini incelersen odtü bağevi arazisi ve eymir gölüne komşu bir arazidir. Kesinleşmiş birşey olmamasına rağmen bu arazinin epey bir kısmının sit alanı ilanına bırakılması yüksek olasılık görülüyor.Fiyatlara gelince dediğim aralıkta duruldu ama zarar eden çok kişi oldu en azından şimdilik bence 60 dan fazla vermemk lazım oralara.en önemlisi karataş 800 lü parsellerin çok skat olduğudur.Tesbitleriniz olursa paylaşalım.

semerkandi
19-08-2006, 23:27
paramla ve geleceğimle kumar oynamıyorum
disneyland a komşu oldum

garanti para kazanıyorum
gece rahat uyuyup para kazanıyorum
sit le de it le de uğraşmıyorum

mühye yle karataş la gölbaşı yla v.s. ile de uğraşmıyorum
altın varken neden gümüşle yetineyim ki ?

saygılarımla

halkar
20-08-2006, 05:53
Benimde mesajınızda eklediğiniz resimde görülen 3307 ve Mühye 516 parsellerde hissem var.

Buralar hankındaki görüşlerinizi alabilirmiyim?

Şimdiden çok teşekkürler.

Selamlar

KUNDUZ
21-08-2006, 07:50
dostum mühye 516 güzel.Diğerine gelince yer olarak libas mağzalarının ve polis akademisinin yeri ile 896 nın arasında.Yer olarak süper bir yer ama 896 nın akıbetine uğrama potansiyelide var.Sonuçta orası herşey olabilir çok iyi getiriside götürüsüde olabilir yani. Bu bölgelerde parça parça farklı parsellere küçük yatırımlar yerine aynı parselde yer toplamak gerekir 2009 a eliniz güçlensin hesabı :)))))

halkar
21-08-2006, 09:39
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Elinize sağlık.

2009 için bir beklenti mi var?

Selamlar.

KUNDUZ
21-08-2006, 10:09
Duyumlar hiç bitmez ama. Önemli kaynaklardan aldığım bilgiye göre havaalanı yolu kuzey kentsel dönüşümden sonra 2009 da imar işlemleri bitmiş bir şekilde yakupabdal karataş mühye ve belki lodumluda müteahhitler ilk kazmayı vuracaklarmış. Bekleyene çok ekmek olacak anlayacağın. Duyumları bildiklerimizi bilgilerimizi ne kadar paylaşırsak büyüklere ve emlakçılara o kadar az yem oluruz kolay gelsin..

ghetto
21-08-2006, 11:29
Havaalanı etrafı genelde prim yapar derler ama Ankara için ne derece doğru bilmiyorum heleki tüm gözler batıda (eskişehir yolu ve istanbul yolu arasında)odaklanmışken ...üstelik çevre yolu sayesinde ümitkent , Eryaman ve Elvankent gibi yerlerden havaalanı çok rahat ulaşılabilir bir durumda

Hızlı tren projesi de tamamlanınca esenboğa-Atatürk hattındaki uçuş programı seyrekleşecektir bu durumu da göz önüne almak lazım...

Esenboğaya yeni terminal yapılmıyor olsa önümüzdeki 10 yıl içinde havaalanınıda eskişehir yolu tarafına taşırlar diye düşünüyordüm ....(Eskişehirlilerin de havaalanı diye inim inim inledikleri şu durumda ,eskişehir içinde iyi bir gelişme olurdu)

Bakanlıklar olsun , üniversiteler , alışveriş merkezleri olsun , üst-gelir gruplarına hitap eden siteler olsun hep bu doğrultuda...Metro ve yol genişletme çalışmaları da halihazırda devam ediyor ...

Hal böyle olunca çok düşünmek lazım ....

murat sert
21-08-2006, 13:18
Ne olursa olsun, her gelir seviyesine göre insanları düşünmek lazım. Havaalanı etrafı mutlaka dolacaktır. Sanayi var, arazi müsait, altyapı var, şere yakın vs. Herşey var, inşaat ta var, boşverin siz, havaalanı etrafı dolacaktır hem de birkaç yılda.

halkar
21-08-2006, 17:13
Çok teşekkürler,

Söylediklerinizde çok haklısınız. Bilgileri paylaştıkça daha isabetli kararlar vereceğiz. Benim çok yakın bir arkadaşımın babası ve küçük kardeşi Ankara'da emlakçılık yapıyorlar. Genelde de bu bölgeyle ilgileniyorlar. Zaten bende arkadaşımın sayesinde yaklaşık 3 yıl önce bu parsellerin m2 fiyatı 9-11 ytl den aldım. Her hangi bir duyum alırsam burada sizleri bilgilendiririm.

Selamlar,

CYASHA
21-08-2006, 19:10
Asagida ek olarak verdigim uydu goruntusunde gecen gun bir saygideger uye bir suru parsel isaretlemisti; bunu nasil yaptigini cok merak ettim. Ve rica etsem bu goruntunun neresinde diger koyler var yazabilir misiniz? Uydudan bulmaya calisiyorum da...

CYASHA
21-08-2006, 19:45
Devam...

;)

yatirimci
21-08-2006, 21:33
Ankara İncek ilerisindeki Tulumtas Koyunde 1 donumluk arazilerde fiyatı bilen arkadaslardan yardım bekliyorum.

Ayrıca bilgisi olan arkadaslara sorum; Buradan imar gectimi ? , gecti ise hangi olcekte imar gecti.

Simdiden cok tesekkurler.

tulumtas ile Golbası Balıkpinar koyu arasında yol bulunmaktamıdır?

Saygılar

Bu sorularıma bilgili arkadaslardan cevap bekliyorum.
Simdiden tesekkur ederim

flama
22-08-2006, 10:14
Çankaya Bursal köyü güney mevkii 303 parsel hakkında bilgisi olan arkadaş varmı acaba ?.Teşekkürler.

mahxx
22-08-2006, 19:51
değerli forum arkadaşlarım ben bu bölge de hangi parsellerin değer kazanacağı hakkında yorum bekliyorum.ben bu bölgeden yatırım yapmak istiyorum.siz ne dersiniz?

KUNDUZ
22-08-2006, 22:22
Arkadaşım bu bölge çok iyi olacak ama dikkatli olmanı tavsiye ederim iyi araştır öyle al.Alacağın yer de hisseni artırabilebilmelisin yani hisse 1-2 kişide toplu olmamalı.Benim araştırmalarıma göre (daha öncede belirttim) mühye köyünün bittiği yerlerde otobana sınır parsellerde çok gelecek var .Örneğin solak mevki 1585 - 1121 v.s parsel gibi. 163 çok hareketli ama hafif meyil problemi var.83 de kıymetli.895 çok güzel ama fiyat stabilitesi yok 896 kumar olur. Yakupabdal da ise daha ucuza daha büyük yerler alabilirsin.burasıda doğukente yakınlığından dolayı çok ekmek yedirtir burada da 555 ve civarı parselleri öneririm köyün içini pek önermem çünkü imar la birlikte en son köyün içi adam olur.kolay gelsin bildiklerimizi paylaşmaya devam....

sinani
23-08-2006, 09:37
Arkadaşlar ben Ankaralıyım.. 1982 de İstanbul'a taşındık.. Ankara daki değişikliği, büyümeyi ben çok iyi görebiliyorum..Eskilerin buralar bağ bahçeydi dedikleri Gaziosmanpaşa semtinde büyüdüm.. Daha sonra Dikmen 'in ve Eskişehir yolunun nasıl geliştiğini gözlerimle gördüm.. Benim Ankarada Karataş ve Eskişehir yolu Botaş karşısında yatırım için aldığım yerler var. İstanbulda yaşıyorum ama İstanbulda pek yer kalmadı keşfedilecek..Memur şehridir ama Ankara'nın çok daha fazla büyüme kapasitesi var.. Bu kadar çok memurun olduğu yerde esnaf da bollaşır, sanayide artar. Büyük holdinglerin Ankara dan büyük araziler aldıklarını herkes biliyor. Bence Ankarada arazi yatırımı yapmak çok iyi bir karar.. Herkese bol kazançlar dilerim.. Bilgilerini bizlerle paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim...

KUNDUZ
23-08-2006, 18:08
Arkadaşlarım size karataş gerder ve bursalıda içine alan bölgenin parselleri işlenmiş resmini yolluyorum belki işimize yarar kaydedin:)))))

KUNDUZ
23-08-2006, 18:10
karataştaki otoban ve viyadüğü karşıdan çekilmiş...

KUNDUZ
23-08-2006, 18:12
yakupabdal ile ilgili parsellere ait görüntüsü olan arkadaşım varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim....

semerkandi
23-08-2006, 23:52
yakupabdal ile ilgili parsellere ait görüntüsü olan arkadaşım varsa ve bizimle paylaşırsa sevinirim....

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=yakupabdal&sa=N&tab=wi

saygılarımla

Radyocu
24-08-2006, 21:49
Resimde Karataş Yolu'nun sağ tarafı 896 nolu parsel..

selcuk40
28-08-2006, 10:46
Mrb arkadaşlar ankaradaki imarsız arsalar konusunda bilgili arkadaşların yazılarını bekliyoruz.

mahxx
28-08-2006, 15:57
arkadaşlar son haberlere göre disneyland kazan ve susuz köy arasındaki bir hazine arazisine yapılacakmış. bilginize

serdar72
28-08-2006, 16:40
arkadaşlar son haberlere göre disneyland kazan ve susuz köy arasındaki bir hazine arazisine yapılacakmış. bilginize

Bana pek mantıklı gelmedi.

bu tip yerlerin talep olacak mekanlara yakın olması gerekir. para babaları ve zenginler eskişehir yolunda. her ne kadar uluslararası eğlence merkezi olacak olsada yurt içi talep de de dikkate alınmalı. Birde haber kaynağınız ve doğruluk derecesi hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

bakalım sonu ne olacak...Hayırlısı olsun.

semerkandi
28-08-2006, 21:46
Bana pek mantıklı gelmedi.

bu tip yerlerin talep olacak mekanlara yakın olması gerekir. para babaları ve zenginler eskişehir yolunda. her ne kadar uluslararası eğlence merkezi olacak olsada yurt içi talep de de dikkate alınmalı. Birde haber kaynağınız ve doğruluk derecesi hakkında bilgi verirseniz seviniriz.

bakalım sonu ne olacak...Hayırlısı olsun.

bugünkü hürriyet gazetesinin ankara eki yazmış
melih gökçek açıklama yapmış
bence çok anlamlı değil
ankara nere kazan nere ?

bu tesis ankara da ya hiç yapılmaz
ya da yapılrsa eskişehir yoluna yapılır
susuz daki gecekonduları ne yapacaksınız ?
oradaki gariban halkı ne yapacaksınız ?

isterseniz bir de halk ithal edelim abd den
disneyland a yakışan cinsinden
çünkü jet sosyete gecekondular arasındaki
disneyland a pek rağbet etmez

bu da benim aklıma şunu getiriyor:

ya birileri susuz - kazan arasındaki
elinde patlamış arazileri yüksek fiyattan
birilerinin kucağına itmek istiyor

ya da birileri eskişehir yolundaki arazileri
ölmüş eşek fiyatından toplayıp
köşeyi dönmek istiyor

vatandaş manipüle ediliyor yani

işin enteresan tarafı
birgün TOKİ başkanı çıkıp şurası diyor
ertesi gün belediye başkanı çıkıp
hayır orası değil burası diyor

Allah CC sonumuzu hayretsin
mevla görelim neyler neylerse güzel eyler
sabretmeye devam

saygılarımla

CYASHA
28-08-2006, 23:06
Sn Semerkandi, rica etsem, degerli vaktinizden ayirarak cok merak ettigim ve devamli bahsettiginiz bolgeyi ekteki fotograf uzerinde gosterebilir miydiniz acaba? Emeginiz icin cok tesekkur ederim...

semerkandi
28-08-2006, 23:32
Sn Semerkandi, rica etsem, degerli vaktinizden ayirarak cok merak ettigim ve devamli bahsettiginiz bolgeyi ekteki fotograf uzerinde gosterebilir miydiniz acaba? Emeginiz icin cok tesekkur ederim...

sayın ert

biraz daha batıya gitmeniz gerek
çevreyolu köprüsü kavşağında kalmış resim
buradan görünmüyor dolayısıyla
5 km. daha batının (eskişehir istikameti)
resmini getirirseniz gösterebilirim

ayrıca resim ters duruyor
kuzeyi güneyde yani

saygılarımla

CYASHA
29-08-2006, 01:27
sayın Ert

Biraz daha batıya gitmeniz gerek
çevreyolu köprüsü kavşağında kalmış resim
buradan görünmüyor dolayısıyla
5 km. daha batının (eskişehir istikameti)
resmini getirirseniz gösterebilirim

ayrıca resim ters duruyor
kuzeyi güneyde yani

saygılarımla:düsün: Kuzey-Guney konusunda haklisiniz ama maalesef bahsettiginiz yerin fotografi simdilik cok kotu.. Yine de ekledim. Tesekkur ederim zahmetinize... :)

semerkandi
29-08-2006, 10:50
:düsün: Kuzey-Guney konusunda haklisiniz ama maalesef bahsettiginiz yerin fotografi simdilik cok kotu.. Yine de ekledim. Tesekkur ederim zahmetinize... :)

sayın ert

sol alt köşede
pusula işaretinin
bulunduğu yerler
diyebiliriz kabaca

saygılarımla

serdar72
29-08-2006, 12:21
sayın ert

sol alt köşede
pusula işaretinin
bulunduğu yerler
diyebiliriz kabaca

saygılarımla

Sayın semerkandi,

Ankaradan temelliye doğru giderken sağ taraf mı sol tarafmı bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

Teşekkürler Saygılar.

CYASHA
29-08-2006, 13:48
sayın ert

sol alt köşede
pusula işaretinin
bulunduğu yerler
diyebiliriz kabaca

saygılarımla
Zahmewt verdim tesekkur ederim. Sanirim Ulus'tan bakinca 50. Km civarlari Cunku 45. Km de yanlis bilmiyorsam Turkkonut var Temelli' ye sol tarafta ve akabinde Cokoren koyu. Demek ki sizin karacaviran Vs dediginiz yerler Temelli' ye dogru sagda 50. Km civarlari. Dogru mu acaba?:düsün:

serdar72
29-08-2006, 14:03
orada turkuaz evleri var. tokinin sitesinde

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Turkuaz Vadisi Projesi'nde 676 adet konut 22 Mayıs - 02 Haziran 2006 tarihleri arasında satışa sunulmuştur. Proje'nin yeri , Eskişehir Yolu 28.km Karayolları Eğitim Tesisleri yanıdır.

açıklaması yapılmış.

40 -50 km değil yani

İyi çalışmalar.

cenkog
29-08-2006, 14:06
Ne çok da Ankaralı arsacı varmış :D

semerkandi
29-08-2006, 14:18
Sayın semerkandi,

Ankaradan temelliye doğru giderken sağ taraf mı sol tarafmı bu konuda bir bilginiz var mı acaba?

Teşekkürler Saygılar.

sevgili serdar72

yolun sağ tarafı
karacaviran mevkii oluyor

saygılarımla

semerkandi
29-08-2006, 14:21
Zahmewt verdim tesekkur ederim. Sanirim Ulus'tan bakinca 50. Km civarlari Cunku 45. Km de yanlis bilmiyorsam Turkkonut var Temelli' ye sol tarafta ve akabinde Cokoren koyu. Demek ki sizin karacaviran Vs dediginiz yerler Temelli' ye dogru sagda 50. Km civarlari. Dogru mu acaba?:düsün:

sayın ert

kızılay dan 25 km. - 30 km. ler arası oluyor
toki turkuaz ın tam karşısı
çankaya üniversitesi kampüs alanının olduğu yerler yani

temelli ye gelmeden 25 km. daha geride
Ankara tarafında
diğer bir deyişle
temelli - kızılay hattının tam ortasında

saygılarımla

semerkandi
29-08-2006, 14:22
Ne çok da Ankaralı arsacı varmış :D

altın madeni nerede ise
madenciler oradadır

saygılarımla

CYASHA
29-08-2006, 15:10
sayın ert

kızılay dan 25 km. - 30 km. ler arası oluyor
toki turkuaz ın tam karşısı
çankaya üniversitesi kampüs alanının olduğu yerler yani

temelli ye gelmeden 25 km. daha geride
Ankara tarafında
diğer bir deyişle
temelli - kızılay hattının tam ortasında

saygılarımla:düsün: Siz benim beceriksizligime verin; ancak, Cankaya Uni kampusu (yanlis bilmiyorsam) ekteki fotografta sagda Arı Koleji'nin hemen sagındadir. Kafam karisti.:confused: :gulen:

cenkog
29-08-2006, 15:55
Benim bildiğim taşı toprağı altın olan bir yer var ama diğer yerleri bilmiyorum :D

altın madeni nerede ise
madenciler oradadır

saygılarımla

semerkandi
29-08-2006, 19:46
:düsün: Siz benim beceriksizligime verin; ancak, Cankaya Uni kampusu (yanlis bilmiyorsam) ekteki fotografta sagda Arı Koleji'nin hemen sagındadir. Kafam karisti.:confused: :gulen:

sayın ert

eskişehir yolunun sağ tarafındaki
karacaviran mevkiinde
29. km. de
çankaya üniversitesi alanıdır
yazılı tabelayı görürsünüz
karayolları sosyal dinlenme tesislerinin
tam karşısında

çankaya üniversitesi
burayı satın aldı
fakat henüz inşaata başlamadı

başlayıp bitince
odtü bilkent hacettepe gibi
müstakil bir kampüs olacak ve
şehrin içinde sanırım
herhangi bir ünite kalmayacak

şu anda sadece arsası ve tabelası mevcut yani

saygılarımla

CYASHA
29-08-2006, 19:46
Benim bildiğim taşı toprağı altın olan bir yer var ama diğer yerleri bilmiyorum :D
Bastigin yerleri "Toprak!" deyip gecme; tanı!.............

PIERCE
29-08-2006, 22:49
Bastigin yerleri "Toprak!" deyip gecme; tanı!.............

Simdi ne alakasi var bu yazdiginla alinti yaptiginin

CYASHA
29-08-2006, 22:57
Simdi ne alakasi var bu yazdiginla alinti yaptiginin:mad: Lutfen saygiyi elden birakmayalim. Karsimizdakine hitap tarzimiza dikkat edelim... Siz alaka kuramamis olabilirsiniz ama bana bu guzel dizeyi hatirlatti...

semerkandi
31-08-2006, 08:59
Ankara’daki eğlence parkının yeri değişiyor mu ?

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, ABD şirketinin Ankara’ya yapmayı istediği dev tema parkı konusunda, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir yer önerdiğini söyledi. Bayraktar, Paramount Pictures şirketi ile birlikte hareket eden Eurasia adlı şirketin Ankara’da kurmayı planladığı Disneyland benzeri tema parkı için Eskişehir Yolu Balıkuyumcu mevkiini tercih ettiğini, Büyükşehir Belediyesi’nin de (bakarız) dediğini belirtti. İmar planı yetkisinin Büyükşehir Belediyesi’nde olduğuna işaret eden Bayraktar, şöyle devam etti: "Büyükşehir Belediyesi, sonradan bizim önerdiğimiz yerin uygun olmadığını söylemiş. Burayı şirket istemişti. Şimdi şirkete Kazan tarafını göstermiş. Şirket, (Orada da olabilir) demiş.

Hürriyet 29/08/2006

saygılarımla

selcuk40
31-08-2006, 09:10
Mrb semerkandi bey bu arsa işide borsaya döndü birgün diyorlar eskişehir yolu birgün sonra istanbul yolu bir karar verselerde spekülasyonu durdursalar.

cyberd
31-08-2006, 10:47
yarın öbür gün de vazgeçtim derler herkes rahat eder:)

cenkog
31-08-2006, 10:48
Büyük paralar dönüyor , rantlar çarpışıyor , partililerim zengin oluyor durun bakalım daha , burası Türkiye abicim , burada sadece güç var ...

Mrb semerkandi bey bu arsa işide borsaya döndü birgün diyorlar eskişehir yolu birgün sonra istanbul yolu bir karar verselerde spekülasyonu durdursalar.

Radyocu
31-08-2006, 12:08
Arkadaşlar bu Kazan denen yer hangi tarafda.Ankara'nın neresi? Saygılar...

APSE
31-08-2006, 12:16
kızılcahamama gıdmeden dostum

The Boss
31-08-2006, 13:02
Gökçek, imrahor için (895,896 vb.) için 2009 da seçimlerden sonra halledeceğiz demiş.

CYASHA
31-08-2006, 13:43
Arkadaşlar bu Kazan denen yer hangi tarafda.Ankara'nın neresi? Saygılar...Buyrun! Burada! Ayrica Ankara'da istediginiz yerin Google goruntusu sunulur, sabahlara kadar az tosmadik sirf hizmet askiyla... :))))

murat sert
31-08-2006, 16:24
Bu Kazan'da ne var ki yahu. Kazan da memleketin parçası iyi güzel gelişsin ama Eskişehir yolu gibi gelişmesi imkansız. Eurasia firması nasıl kabul edebiliyor anlamadım.

semerkandi
31-08-2006, 19:37
Bu Kazan'da ne var ki yahu. Kazan da memleketin parçası iyi güzel gelişsin ama Eskişehir yolu gibi gelişmesi imkansız. Eurasia firması nasıl kabul edebiliyor anlamadım.

hele birileri kazan dan
ölmüş eşek fiyatına
topladığı arazilerini

bu bahaneyi kullanarak
necip milletimize bir arz etsin
şöyle 10 kat yüksek fiyatlardan

ondan sonra ibre yeniden
eskişehir yoluna dönecektir
merak etmeyin siz

eurasia yı yönetenler
eğer işsiz kalmak istemiyorlarsa
aklın yolu birdir ve de
mutlaka sağduyu galip gelecektir

zaten arazi fiyatları bu haberden sonra
1 kuruş bile düşmediğine göre
bu işte bir bizans oyunu var ama
karaman ın koyunu sonradan çıkacak oyunu

saygılarımla

The Boss
31-08-2006, 21:15
Ben ilkokulu kazanda okudum bitirdim. (Babam lisede öğretmendi). Sonraları gittiğimde de gördüm ki hala pek bi değeri yok. Ancak kaçak et keserler, güzel mangal olur o etten de...

mahxx
31-08-2006, 21:51
Bir arkadaşımız özellikle 895-896(melih gökçek bu bölgeler için 2009 seçiminden sonra bakarız demiş...) parseller hakkında yorum yapmış.bu yorum kendi görüşü mü yoksa bir yerlerden duyum mu almış.bana göre mühye ve karataş bölgesi gelişime açık bir yer.ben forumdaki arkadaşlarla bu bölge hakkında görüşlerini sorduğumda gelişime açık olduğunu söylüyorlardı bende birkaç yerden araştırdım bu bölgede potansiyel olduğunu söylediler.haklımıyım arkadaşlar yorum bekliyorum.

tatami1
01-09-2006, 00:37
İmrahor projesi ile ilgili araştırma yapıyorum ama internete de bu bölge ile ilgili fazla birşey bulamadım...çevresinde ciddi bir oluşum var ama İmrahordan hiç bahsedilmiyor.Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim...

KUNDUZ
01-09-2006, 08:12
Arkadaşlar bu bölgede çok iyi olacak ama biraz daha geç. Acelesi olmayana yatırım için çok güzel bir bölge. Daha öncede yazdığım gibi bu bölgede arazi alırken 1 değil 3 kez sorun araştırın. Aldığınız parseli yerinde görün.Tabi size gösterilen ile satılan parsel aynı yermi araştırmak şartıyla. İmrahor projesinde özellikle karataştan geçen otoban mirengi noktanız olsun.Otobana ne kadar yanınsanız o kadar iyi (Yüksek gerilim hattı geçmeyen araziler için). Çok konuşulan parsellerde spekülasyonda çoktur (örnek mühye 895-896 2005 de metresi 120 milyona çıkmıştı şu an metresi 60-70 e bulabilirsiniz).
Bulduğunuz yada almayı düşündüğünüz parselleri yazarsanız bildiğim kadarıyla paylaşırım. Tüm arkadaşlarıma kolay gelsin...

CYASHA
01-09-2006, 08:33
Arkadaşlar bu bölgede çok iyi olacak ama biraz daha geç. Acelesi olmayana yatırım için çok güzel bir bölge. Daha öncede yazdığım gibi bu bölgede arazi alırken 1 değil 3 kez sorun araştırın. Aldığınız parseli yerinde görün.Tabi size gösterilen ile satılan parsel aynı yermi araştırmak şartıyla. İmrahor projesinde özellikle karataştan geçen otoban mirengi noktanız olsun.Otobana ne kadar yanınsanız o kadar iyi (Yüksek gerilim hattı geçmeyen araziler için). Çok konuşulan parsellerde spekülasyonda çoktur (örnek mühye 895-896 2005 de metresi 120 milyona çıkmıştı şu an metresi 60-70 e bulabilirsiniz).
Bulduğunuz yada almayı düşündüğünüz parselleri yazarsanız bildiğim kadarıyla paylaşırım. Tüm arkadaşlarıma kolay gelsin...Bize biraz daha goruntu uzerinde bilgi verebilir misiniz rica etsek? Tesekkur ederim zahmetinize... :)

The Boss
01-09-2006, 10:12
Bir arkadaşımız özellikle 895-896(melih gökçek bu bölgeler için 2009 seçiminden sonra bakarız demiş...) parseller hakkında yorum yapmış.bu yorum kendi görüşü mü yoksa bir yerlerden duyum mu almış.bana göre mühye ve karataş bölgesi gelişime açık bir yer.ben forumdaki arkadaşlarla bu bölge hakkında görüşlerini sorduğumda gelişime açık olduğunu söylüyorlardı bende birkaç yerden araştırdım bu bölgede potansiyel olduğunu söylediler.haklımıyım arkadaşlar yorum bekliyorum.

Ben seyredemedim ama TV'de kendisi söylemiş.

selcuk40
01-09-2006, 10:15
Arkadaşlar mühye denilen yer ankaranın burnunun dibinde dikmene trt ye okadar yakın ama neden bugüne kadar pirim yapmamış.

EEEKON
01-09-2006, 10:45
Mühye imar planı nedeniyle primli diil bildiğim kadarıyla ...incelemek lazım ilgili yerlerden..

The Boss
01-09-2006, 11:37
Bana söylenen 902'nin imarı çizildiğinde 895 de çizilmiş. hatta 902 ye yapılacak olan bina planlarını bir şirket çizerken 895'e yapılacakları da başka bir şirket çizmiş. Bildiğiniz üzere 902deki binaları gökçek yapıyor. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.

CYASHA
01-09-2006, 11:52
Bana söylenen 902'nin imarı çizildiğinde 895 de çizilmiş. hatta 902 ye yapılacak olan bina planlarını bir şirket çizerken 895'e yapılacakları da başka bir şirket çizmiş. Bildiğiniz üzere 902deki binaları gökçek yapıyor. Ne kadar doğrudur bilemiyorum.:confused: Ah bir de bir sevgili dostumuz, azcık zahmet edip de su 902 neresi, 895 neresi, digerleri neresi, biz de bu parselleri (Muhye'de veya baska yerlerde) bulmak istesek nasil elde edebiliriz bize ogretse... Aslinda cok degerli bir arkadas daha onceki bir mesajda bizlere bu parselleri gostermisti ama o işaret koyarak gostermisti; ben acaba sinir cizilerek de gosterilebilir mi diye merak ediyorum.

Bir de ne demek 902 deki binalari Gokcek yapacak? Yani belediye eliyle mi yapilacak,yoksa Gokcek sahsi sirketi filanla mi yapacak demek isteniyor? :düsün:

CYASHA
01-09-2006, 12:06
:confused: Ah bir de bir sevgili dostumuz, azcık zahmet edip de su 902 neresi, 895 neresi, digerleri neresi, biz de bu parselleri (Muhye'de veya baska yerlerde) bulmak istesek nasil elde edebiliriz bize ogretse... Aslinda cok degerli bir arkadas daha onceki bir mesajda bizlere bu parselleri gostermisti ama o işaret koyarak gostermisti; ben acaba sinir cizilerek de gosterilebilir mi diye merak ediyorum.

Bir de ne demek 902 deki binalari Gokcek yapacak? Yani belediye eliyle mi yapilacak,yoksa Gokcek sahsi sirketi filanla mi yapacak demek isteniyor? :düsün: :oley: Vallahi, ben ancak su kadarini becerebildim, gecen gunku arkadasin gonderdigine bakaraktan.

The Boss
01-09-2006, 13:03
902'de büyükşehir ordaki hak sahipleri ile sözleşme imzaladı. eğer arsanız 100 m2den az ise para verip sizi çıkarıyor. Eğer 100den büyük ise 120 m2 ev için 40.000 ytl para ödeyip ev sahibi oluyorsunuz. Evler lüks. parmak izi ile giriliyor binalara filan. Tabii 150 m2, 200 m2 ev alma şansınız da var. O zaman 40 değilde 60.000 ytl, 100.000 ytl yada daha fazla ödüyorsunuz. Bu olay büyüksehirin metro gazetesinde detaylı anlatılmıştı. Ayrıca web sayfalarında da sözleşmeler yapıldı diye haberleri vardı. Arşivden bulunabilir. 902 ve 895i el yordamı ile yer olarak biliyorum ama haritada çizebilecek durumda değilim.

selcuk40
01-09-2006, 15:38
Arkadaşlar mühyede konutlara tanınan kat sayısı ne kadar acaba.

tatami1
02-09-2006, 12:32
Mamak Belediyesinin imar planını da içeren citysurflite programını gördünüz mü? Çankayayı da içeriyor ama Mamak çok ayrıntılı ve imar planlarıyla yapılmış tavsiye ederim.

CYASHA
02-09-2006, 16:59
Mamak Belediyesinin imar planını da içeren citysurflite programını gördünüz mü? Çankayayı da içeriyor ama Mamak çok ayrıntılı ve imar planlarıyla yapılmış tavsiye ederim.
Link verebilir msiiniz? Aradim bulamadim... :)

murat sert
03-09-2006, 12:50
Merhaba

Esenboğa girişinde yapılmakta olan (veya oalcak) "Kuzey Ankara" kentsel dönüşüm projesi hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mı? Paylaşabilirmisiniz?:confused:

serdar72
03-09-2006, 15:02
Riva'da 120 milyon dolarlık İngiliz alımı

Ottoman Finance Company, Türkiye'de kurduğu Osmanlı Yapı aracılığı ile Riva'dan 1 milyon metrekare arazi satın aldı. 120 milyon dolarlık işlem, İstanbul'da son yılların en büyük arazi alımı oldu

TEBERNÜŞ KİREÇCİ

Ottoman Finance Company'nin 2 Ağustos'ta kurduğu Osmanlı Yapı adlı şirket, 120 milyon dolar ödeyerek, Riva'nın sahibi olan Celaloğlu ailesinden 1 milyon metrekare genişliğinde, 88 parselden oluşan bir arsa satın aldı.
Arsa üzerinde 1.500 konutluk bir villa kent inşa etmeye hazırlanan Ottoman Finance Company, projeye 2007'de başlayacak. Değişik proje konseptleri üzerinde çalışan İngiliz fonu, ortanın üstü ve üst gelir grubuna yönelik konutlar üretmeyi planlıyor.

Bodrum'da da aldılar
Türkiye'de toplam tutarı 1 milyar doları aşan yatırımlar yapmayı planlayan Ottoman Finance Company, daha önce Bodrum'da 160 bin metrekarelik bir arsa satın almıştı.
Grup, Alta Moda'nın sahibi Ali Karata'dan alınan arsa için 33 milyon dolar ödemişti. Ottoman Finance Company'nin Türkiye'nin çeşitli yerlerinde geniş araziler satın almak için görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

Vergisi 7 milyon YTL tuttu
120 milyon gerçek değerle tapu işlemleri yapılan arsanın, vergi ve tapu harçlarının toplamı 7 milyon YTL'yi buldu. Projenin ruhsatı için SİT kuruluna başvurmak zorunda olan Ottoman Finance Company'nin, 1/1.000'lik planlar için de belediyeye 5 milyon dolar ödemesi gerekiyor.

Son büyük parsel de satılmış oldu
16 bin dönümlük Beylik Mandra Çiftliği'nin Sahibi olan Celaloğlu ailesi, kısa bir süre öncesine kadar Riva'nın tek sahibi idi. İmar çalışması sırasında 5 milyon 500 bin metrekarelik bir araziyi yol ve yeşil alan olarak terk eden ve kalan araziyi de parselleyerek satan ailenin elinde son satıştan sonra 350 bin dönüm arazi kaldı.
Şu anda Riva'daki arazilerin 6 milyon metrekaresi Alarko Grubu'na, 1 milyon 175 bin metrekaresi Galatasaray'a ait.
Ayrıca bölgede Orhan Yavuz ve Uzunhasan ailesi 500 biner metrekare, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 450 bin metrekare, Sab
ancıların ise 100 bin metrekare arazisi bulunuyor.

arkadaşları davet edelim gelsinler ankaraya eskişehir yolunda tam yatırımlık araziler var:)

selamlar

tatami1
03-09-2006, 21:38
Link verebilir msiiniz? Aradim bulamadim... :)

http://www.mamak.bel.tr/TR/3d.mamak
F M ERT burdan programı yüklemelisin...Kısa bir program ve ilk olması bakımından mükemmel...

cenkog
03-09-2006, 22:56
İstanbul gibi bir cihan şehri ile bir Anadolu şehrini mukayese etmemek lazım ...

arkadaşları davet edelim gelsinler ankaraya eskişehir yolunda tam yatırımlık araziler var:)

selamlar

sinani
04-09-2006, 08:24
Arkadaşlar.. Ankara ile ilgili topic de İstanbul dan bahsetmek yerine ancak İstanbul yolundan bahsedilebilir.. İstanbul ile ilgilenen arladaşlar yeni konular açıp orada İstanbul konuşmalılar.. Bu topicde konumuz Ankara..

murat sert
04-09-2006, 13:21
Arkadaşlar.. Ankara ile ilgili topic de İstanbul dan bahsetmek yerine ancak İstanbul yolundan bahsedilebilir.. İstanbul ile ilgilenen arladaşlar yeni konular açıp orada İstanbul konuşmalılar.. Bu topicde konumuz Ankara..

Kesinlikle katılıyorum.. Odağı kaybetmemek lazım..

selcuk40
04-09-2006, 14:20
eskişehir yolundaki yerlerde ve mühyede imarsız arsafiyatlarını yazabilirmisiniz.

serdar72
04-09-2006, 14:50
Riva'da 120 milyon dolarlık İngiliz alımı

Ottoman Finance Company, Türkiye'de kurduğu Osmanlı Yapı aracılığı ile Riva'dan 1 milyon metrekare arazi satın aldı. 120 milyon dolarlık işlem, İstanbul'da son yılların en büyük arazi alımı oldu

TEBERNÜŞ KİREÇCİ

Ottoman Finance Company'nin 2 Ağustos'ta kurduğu Osmanlı Yapı adlı şirket, 120 milyon dolar ödeyerek, Riva'nın sahibi olan Celaloğlu ailesinden 1 milyon metrekare genişliğinde, 88 parselden oluşan bir arsa satın aldı.
Arsa üzerinde 1.500 konutluk bir villa kent inşa etmeye hazırlanan Ottoman Finance Company, projeye 2007'de başlayacak. Değişik proje konseptleri üzerinde çalışan İngiliz fonu, ortanın üstü ve üst gelir grubuna yönelik konutlar üretmeyi planlıyor.

Bodrum'da da aldılar
Türkiye'de toplam tutarı 1 milyar doları aşan yatırımlar yapmayı planlayan Ottoman Finance Company, daha önce Bodrum'da 160 bin metrekarelik bir arsa satın almıştı.
Grup, Alta Moda'nın sahibi Ali Karata'dan alınan arsa için 33 milyon dolar ödemişti. Ottoman Finance Company'nin Türkiye'nin çeşitli yerlerinde geniş araziler satın almak için görüşmelerini sürdürdüğü bildirildi.

Vergisi 7 milyon YTL tuttu
120 milyon gerçek değerle tapu işlemleri yapılan arsanın, vergi ve tapu harçlarının toplamı 7 milyon YTL'yi buldu. Projenin ruhsatı için SİT kuruluna başvurmak zorunda olan Ottoman Finance Company'nin, 1/1.000'lik planlar için de belediyeye 5 milyon dolar ödemesi gerekiyor.

Son büyük parsel de satılmış oldu
16 bin dönümlük Beylik Mandra Çiftliği'nin Sahibi olan Celaloğlu ailesi, kısa bir süre öncesine kadar Riva'nın tek sahibi idi. İmar çalışması sırasında 5 milyon 500 bin metrekarelik bir araziyi yol ve yeşil alan olarak terk eden ve kalan araziyi de parselleyerek satan ailenin elinde son satıştan sonra 350 bin dönüm arazi kaldı.
Şu anda Riva'daki arazilerin 6 milyon metrekaresi Alarko Grubu'na, 1 milyon 175 bin metrekaresi Galatasaray'a ait.
Ayrıca bölgede Orhan Yavuz ve Uzunhasan ailesi 500 biner metrekare, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 450 bin metrekare, Sab
ancıların ise 100 bin metrekare arazisi bulunuyor.

selamlar

F M ERT burdan programı yüklemelisin...Kısa bir program ve ilk olması bakımından mükemmel...

Kesinlikle katılıyorum.. Odağı kaybetmemek lazım..

İstanbulda yaklaşık 10 sene yaşamış biri olarak İstanbul ile diğer şehirlerin farkını bilmiyor değilim.

Amacım İstanbulda yer ve yatırım imkanları azaldıkça başka bölgelere olan ilginin artacağını ve Ankara da da ileride yatırım yapabileceklerini belirtmekti.

yanlış anlaşılmasın:)

sinani
04-09-2006, 15:29

Sayın Tatami,

Link için çok teşekkürler.. Katman olarak Çankaya parsellere girdim ancak Karataş 125 parseli bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.( ada boş parsel 125 )

tatami1
04-09-2006, 21:51
Mamak Belediyesinin göstermiş olduğu performansı Çankaya Belediyesinin gösteremediği bir gerçek. Mamak İmar planları tam olarak geçmesine karşın Çankaya'da zannedersen ellerinde düzenli çalışmalar olmadığı için bilgisayar ortamını ve bu programı gereğince kullanamamışlar.
Size de yalnış bir bilgi vermek istemem...

tatami1
04-09-2006, 21:58
http://www.wikimapia.org
Bilmeyenlere duyrulur...
Türkiyenin heryeri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Goggle ile ugraşmanıza hiç gerek yok. Özellikle bir bilgi daha vermek istiyorum eğer citysurf ile de karşılaştırma yaparsanız wikimapiadaki uydu çekimlerinin tahminimce 3 veya 4 yıl öncesine ait olduğunu göreceksiniz. yerleşim alanlarının dağılımı için de iyi bir kriter olacaktır....

memur
08-09-2006, 09:31
Sayın Kunduz,
Alıntıdaki mesajınızdan okuyunca size danışmak istedim, Yakupabdal'da 488 parselde hissem var. Bu konuda bilginiz var mı? Kentsel dönüşüm alanı içinde mi? Metrekare fiyatı ne kadar? Köyün neresine düşüyor bilmiyorum. Gazete ilanlı ile arsa arayanlara sorduğumda da hiçbir değeri yok, üzerine bir bardak soğuk su için dediler. gerçekten o kadar kötü bir yerde mi?

Teşekkürler.

semerkandi
08-09-2006, 19:51
değerli arkadaşlar

gelen yoğun talepler ışığında
eskişehir yolunun gelecek vaadeden
en kıymetli yerlerinden birinde
yeni ve büyük bir arazi yatırımı daha yapacağız

bu yatırımında bizimle birlikte olmak ve
ortaklaşa hareket etmek isteyenler lütfen
turtauu@yahoo.com
adresine e-mail atsınlar

saygılarımla

not: arsa kooperatifimize
sınırlı sayıda üye alınacak olup
herkese hissesi oranında
arsa ortaklığı pay senedi verilecektir.

cyberd
08-09-2006, 21:43
yatırım ortaklığı için minimum bir tutar arıyor musunuz Sn Semerkandi?...selamlar

semerkandi
08-09-2006, 21:54
yatırım ortaklığı için minimum bir tutar arıyor musunuz Sn Semerkandi?...selamlar

burada topic kirliliğine sebep olmamak maksadıyla
detaylı bilgi almak için lütfen mail atınız

saygılarımla

BORSAHİSSE
10-09-2006, 12:11
keçiören ovacık tarafında yeni yapılan yozgat bulvarı civarında büyük bir alışveriş merkezi inşaatı başlamış .
ben gecen gün gezdim gerçektende arsa fiyatlarında artış var oralarda geleceği parlak gibi ...

selcuk40
11-09-2006, 07:46
Mrb arkadaşlar eskişehir projenizle bende ilgileniyorum

selcuk40
11-09-2006, 07:47
msn : erselcuk_5@hotmail.com
ayrıca arsa ve borsa hakkında konuşmak ve tanışmak isterim