PDA

View Full Version : NIBAS - Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Küçük Yatırımcı
08-02-2012, 18:08
Sermayesini 22 milyon TL’den 27 milyon TL’ye yükselterek 5 milyon TL’sini halka arz edecek olan Niğbaş Niğde Beton’un halka arz fiyatı belli oldu.

SPK’nın Haftalık Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Niğbaş Niğde Beton hisseleri halka arzda 2.04 TL’den satılacak. Böylece şirket arzdan yaklaşık 10 milyon TL’lik gelir elde edecek.

Küçük Yatırımcı
08-02-2012, 18:10
İzahname:
http://www.nigbas.com.tr/dosyalar/NigbasTaslakizahname.pdf

spawn
09-02-2012, 16:53
Hayırlısı olsun.

kelaynak
11-02-2012, 14:51
ISYHO-Işıklar Yatırım Holding
MTEKS-Işıklar Enerji
UCAK-Usaş
CEMAS-Çemaş Döküm
NIBAS-Niğbaş Beton

Işıklar, Galip Öztürk (Metro), Mustafa Şahin (EURO), İhlaslar, K. Engin Yeşil, İMKB nin yarısına sahip oldular :)
Sabancı ve Koç Hodingten daha fazla şirketleri olacak nerdeyse :)

Saygılar

MBSVS
12-02-2012, 08:58
ISYHO-Işıklar Yatırım Holding
MTEKS-Işıklar Enerji
UCAK-Usaş
CEMAS-Çemaş Döküm
NIBAS-Niğbaş Beton

Işıklar, Galip Öztürk (Metro), Mustafa Şahin (EURO), İhlaslar, K. Engin Yeşil, İMKB nin yarısına sahip oldular :)
Sabancı ve Koç Hodingten daha fazla şirketleri olacak nerdeyse :)

Saygılar

kesinlikle bulaşılmaması gereken hisseler diye düşünüyorum adamlar aynı oyunu yapıyor biz ise hala uyanamıyoruz .Mepet borsaya açılacağı zaman avgyo 1,20 lerden 1,60 lara çıktı sonra malum patron ordan aldığı karlarla mepeti yükseltti sonra kucağı bıraktı ardından avgyo yükseltti sonra tekrar kucağa,şimdi ucak hissesinde yapılan son yükselişlerle mepet avgyoda dönen oyunlar benzer. bence niğbaşa hazırlıklar yapılıyor adamların üretimle karla temmettü ile işleri yok borsaya açıyor dandik şirketlerini al gülüm ver gülüm gelsin karlar kim uğraşacak şirketle,karla,faaliyetle onun için böyle şirketler hap aynı noktalarda operasyon yer dururlar naçızane tavsiyem uzak durun tabi karar sizin ama aldığınız riski değmez ytd

abcde
14-02-2012, 13:36
sistem çok basit dandik şirketleri aracı kurumlara 1 milyon lira vererek arz ediyorsunuz, tabiki hisse değerlemeleri en kötü şirketi 2-3 lira yapıyorlar ki ky alabilsin katılabilsin, piyasaya veriyorlar, ardından şişiriyorlar sonra esas halka arz başlıyor, böylece şirket ve patron arzdan 1 e 5 kat kazanabiliyor varsın şirket üretim yapmasın önemli değil, zaten arzda 5 yıllık kar sağlanmış oluyor sorumlu kim derseniz, sokaktaki sütçüyü,manavı, kasabı arz edilmesine izin verenler de sonuçta arz ve talep meselesi, ky çoğuda ben hatek girdim deli para kazandım diyebiliyor böylede bir kerede voleyi vuranlar da var elbet, ama çoğunluk yandım diyenlerden

Hiçbir zaman arzdan mal almadım, almak gibi bir düşüncemde olmadı o yüzden cemaş örneği var elimizde alacak olanlar riskin her yönüyle alarak giriyorlardır, karar alan kişi içindir...
Alana satana, tutana, hayırlı olsun ....

eness
14-02-2012, 13:52
bunuda çemaş gibi halka arz edip ordam aşağı sonrada kalmışsın 16-17 olmuş ondan sonra bekleki birdaha o seviyeleri görsün

eyas
19-02-2012, 17:54
Bilanço olarak fenabir kağıt değil. Sadece şu var şirketin kendi faaliyetinden duranvarlığından çok nakiti var. Gerçi fabrika açacaklar ve sanırım bunun için para topluyorlar. özkaynaklarını artırrılarsa (duranvarlık) ilerde iş yapacak bir hisse şuan için tepki hissesi nasıl hareket edeceklerini göremedim ana faaliyetleri yokgibi birşey...

Dediğim gibi incelemeye değer bir şirket gibi duruyor.

M.C.
19-02-2012, 21:16
Yaklaşık 2 PD/DD , 18 F/K ile pahalı bir kağıt gibi duruyor.Bağlı olduğu grubun önceki halka arzlardaki icraatları malum.Olacakları ben söyleyim : malın hepsini kendileri , yandaşları alır ; hatta 1,5 kat talep geldi derler.Kağıt 8-10 seans tavan çekmeden ufak ufak gider , sonra birden hareketlenir , millet kaçtan halka arz edildiğine bakmadan alel acele atlar trene , sonra GÜMMMM.2.04'den almadıkları kağıdı 4.00'den alırlar , sonra da gelir burayı ağlama duvarı yaparlar.Bu yazdığım mesajı okumak zahmetinde bile bulunmazlar.Tabii bu yazdıklarım sadece kötü bir senaryo , bakarsınız daha iyi bir senarist çıkar ve daha güzel şeyler yazabilir.

eyas
19-02-2012, 21:50
Yaklaşık 2 PD/DD , 18 F/K ile pahalı bir kağıt gibi duruyor.Bağlı olduğu grubun önceki halka arzlardaki icraatları malum.Olacakları ben söyleyim : malın hepsini kendileri , yandaşları alır ; hatta 1,5 kat talep geldi derler.Kağıt 8-10 seans tavan çekmeden ufak ufak gider , sonra birden hareketlenir , millet kaçtan halka arz edildiğine bakmadan alel acele atlar trene , sonra GÜMMMM.2.04'den almadıkları kağıdı 4.00'den alırlar , sonra da gelir burayı ağlama duvarı yaparlar.Bu yazdığım mesajı okumak zahmetinde bile bulunmazlar.Tabii bu yazdıklarım sadece kötü bir senaryo , bakarsınız daha iyi bir senarist çıkar ve daha güzel şeyler yazabilir.

kaça gider kaça gelir bilemem ama dediğiniz gibi başka senaryoya gerek yok. Şuan için içi boş bir şirket ana faaliyeti olmadan ilkdefa bir şirket görüyorum , kasada para var faiz alıyor ayrıca 2 ana işini bırakmış sadece tek işte kalmış.Birde anlamadığım şekilde faiz yemişler bilançoda o nerden kaynaklandı bilmiyorum. İçi boş fakat kasasında ciddi para olan bir şirket olacak yatırım yapacak 2 fabrika kuracak .şimdi bu anlatılanlar içerisinde gider isek şirket ilerde sınıf atlayacak gibi görünüyor.

Fikir sorarsanız , çokiyi incelenmesi gerek ortağının ortağı ortağız gibi bağları var ayırca ortak oldğu ana şirketinin faaliyetini şuan yapmıyor.

İlginç birşey daha söyleyeyim bilançonun diplerini okumadan sadece üstten bir bakış açarsanız hiçkimse elindeki paranın faizine ortak etmez bilanço incelemesini çokiyi yapan birisi bazı tutarsızlıları görecektir. bilmiyorum vbana biraz sıkıntılı geldi...

ederdeğeri nedir diye sorarsanız şuanki şirket eder değeri 1,05 civarı olabilir balki derim. ama bilançonun o dip kısımları temiz olsa ve parayı fabrikaya harcarlarsa ilerdeki ederdeğeri 3,25 lere çıkabilir hatta 4 leri zorlar ayrıca temetü veren bir şirket olur.

Bilemiyorum bana çok inandırıcı gelmedi. Mesela ozak borsaya açılır ken 2,50 lere kesinlikle pahalı demiştim alınmaz kimsde almaz demiştim ama bu şirkette bir tuhaflık var en azından ben almam.

AL:SAT:TAT:YUT tavsiyesi değildir ben tuhaf adamımherşey bana tuhaf görünüyor gülgibi parası olan şirket nesi tuhafki!!!

fusel_
19-02-2012, 22:45
halka arz tarihi belli oldumu bu hissenin

altınorta
19-02-2012, 23:10
Aman niğde bağları gibi niğbaş hadi hayırlı olsun bakalım.

bilalx
20-02-2012, 00:33
güzel bir izlenim olmuş... :)

celenm8
20-02-2012, 22:17
halka arz ne zaman

YILDIRIMMM
20-02-2012, 22:29
bu tahtanın halka arzının başarılı olabilceğini tahmin ediyorum CEMAS gibi babası var

altınorta
20-02-2012, 23:01
banada öyle geliyor ama yinede gerilim istemiyorum hayatımda.

celenm8
21-02-2012, 16:01
Nigbas Nigde Beton Sanayi ve Ticaret, 27-28 Subat tarihleri arasinda
halka arz edilecek.
Sirketten KAP'a yapilan duyuruya göre, ortakligin 22 milyon TL olan
çikarilmis sermayesinin 27 milyon TL'ye artirilmasi sirasinda olusacak
olan 5 milyon TL'lik paylar satisa sunulacak.
Bir pay için satis fiyati 2.04 TL olarak belirlendi.
Mevcut paylar, 'Borsada sabit fiyatla talep toplama ve satis yöntemi'
ile halka arz edilecek.
Halka arza Gedik Yatirim Menkul Degerler lider araci kurum olarak
aracilik edecek.

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

acemisans
21-02-2012, 21:42

bu yorumun üstüne söz kalmamış !

Üstüne yorum yapmanın anlamıda yok !

YTD:::

iberata
21-02-2012, 22:03
Bize düşen bu senaryodan para kazanmaktır. Niğbaşı kendileri götürecektir, bu arada cemaşı da. ytd

Bize düşen bu senaryodan para kazanmaktır. Niğbaşı kendileri götürecektir, bu arada cemaşı da. ytd

Patron hazirligini yapti cemasve mteksi tavanlardan satip nakite dondu onlarda halka arza girecekler

22-02-2012, 08:38
slm bu şirketin yılsonu bilançosu açıklandımı nerede bulabiliriz?

bilalx
23-02-2012, 11:09
Cnbce de halka arz reklamları gösterilmeye başlandı...

acdc
23-02-2012, 12:07
niğdeli bir arkadaşıma sordum araştırdı...orada yeni bir fabrika açmış..işleri iyiymiş.. çalışanları da hisse alacaklarını soylemişler...bana olumlu seyler soyledi bilmiyorum hayırlısı olsun...kararsızım..son arzları gorunce korkuyorum acıkcası...sadece sektor acısından alıp bir miktar ne olursa olsun cocuklara torunlara kalsın diye de duşunuyorum.. yani kararsızım.
saygılar

b-y
23-02-2012, 12:14
Benim şahsi fikrim ; ben bu ışıklar holding grubuna güvenmiyorum o yüzden altın madenleri olsa ortak olmam,diğer şirketlerinide zamanında gördük,

gladeserdi
23-02-2012, 20:49
Rıza ve nigbaşmı? bir düşünün !!!
rıza ve cemaş :9,5 lira şimdi 1,6 lira (ilk bedellisini yaptı)
rıza ve mteks : 5 lira şimdi 0,86 (0,60 dan döndü) yakındır bedellisi
rıza ve ısyho :2002 yılı 14 lira şimdi 0,87 (kaç bedelli sayamadım)

eeee haydi buyralım.aynası iştir kişinin derler ya ayna yukarıda söze gerek yok.
ytd

seyyah20
23-02-2012, 20:54
ömrümde böylee bitikk bedlake bi patron görmedim kağıtları da kendi gibi, 2009 dan beri ışıklarda sürünen biri olarakk tüm vücudumuzu kaptırdıkk mteks,çemaş,ısyho, bitikk yakında da uçakk biter...Nibaşmışş öteki kağıtların ne ki nibaşınn kağıtt olsunn olsa olsa vc kağıdı olur

seyyah20
23-02-2012, 20:59
niğdeli bir arkadaşıma sordum araştırdı...orada yeni bir fabrika açmış..işleri iyiymiş.. çalışanları da hisse alacaklarını soylemişler...bana olumlu seyler soyledi bilmiyorum hayırlısı olsun...kararsızım..son arzları gorunce korkuyorum acıkcası...sadece sektor acısından alıp bir miktar ne olursa olsun cocuklara torunlara kalsın diye de duşunuyorum.. yani kararsızım.
saygılar

torunlarına bırakırsann kazanırsınn :))

tokborist
23-02-2012, 21:41
27 28 şubat

msalkaya
23-02-2012, 21:47
Çok olmamakla beraber bir miktar nakitim var. Bu nakit için 3 tercihim var 1- iddaa oynamak 2-At yarışı oynamak 3-nigbaş hissesi almak bu hafta sonu karar veririm sanırım. Hoş üçüde aynı yola gidiyor. mesele ekonomiyi canlandırmak.

metafor
23-02-2012, 23:27
şirkete degil patrona bakmak lazım hırlımı h..... mı önceki kagıtlarından ne oldugu belli piyasa bu malı yermi yer nedenmi küçük bir arz 10 milyon allem kallem nasıl istiyorlarsa öyle yaparlar bu kadar hisseyi oynatmak onlar için küçük oyuncak amma velakin 30 milyon ve üzeri bir arzolsaydı da ben görseydim bak o zaman ellerinde patlamayı küççük işte sonra mı büyütürler nasıl derseniz ilkin küçük kısmı arz ederler sonra %75 i buldururlar mkk kaydettirirler diger kısımlarıda ky sırtına bindiriverirler taşısın ky onlarda topladıkları nakitle deme keyflerine bedavaya kredi sonra sattıklarının altındanda toplarlar çemaş ta olanlar malum aynı yöntemi uygularlarmı arzın küçüklügü olabilir gibi çemaş arzı 2100 dü taleple 2600 e kadar gitti sonra ver elini aşagı 1650 buradan dönüş ve toplama sonra 18000 zirve ordan 2000 lere düşüş yani kagıda 3000 civarı %222 bedelli zaman dilimlerine grafiklerden bakmakta yararlı olur buna benzer gibime geliyor tabi bu benim varsayımım olur olmaz zaman gösterecek

beta_
24-02-2012, 11:52
Rıza ve nigbaşmı? bir düşünün !!!
rıza ve cemaş :9,5 lira şimdi 1,6 lira (ilk bedellisini yaptı)

eeee haydi buyralım.aynası iştir kişinin derler ya ayna yukarıda söze gerek yok.
ytd

Şimdi bu şirketin bilanço değerinin 1 lira ettiğini varsayalım. Hisseleri kim alacak? Tabiki kendileri veya tahtayı yapacak olan oyuncular. 2,04 e talep etmeyenler 1 ay sonra 4,00 olunca saldıracaklar. O zaman 2,04 ten bende hisse alırım, oyuncular mal vermek için 3-4 liraya çektiğinde onlardan önce satarım:)Çemas mteks hatek gibi tahtaları halka arzdan alanlar kazandı sonra vagona binenlerin ellerinde kaldı. O zaman ne yapıyormuşuz, ilk vagona biniyormuşuz:) Bütün yazdıklarım benim senaryom olup, yapılacak işlemlerden sorumlu olmadığımı spk kanununa göre tavsiyede bulunmadığımı bildirir bol kazançlar dilerim

iberata
24-02-2012, 12:13
Şimdi bu şirketin bilanço değerinin 1 lira ettiğini varsayalım. Hisseleri kim alacak? Tabiki kendileri veya tahtayı yapacak olan oyuncular. 2,04 e talep etmeyenler 1 ay sonra 4,00 olunca saldıracaklar. O zaman 2,04 ten bende hisse alırım, oyuncular mal vermek için 3-4 liraya çektiğinde onlardan önce satarım:)Çemas mteks hatek gibi tahtaları halka arzdan alanlar kazandı sonra vagona binenlerin ellerinde kaldı. O zaman ne yapıyormuşuz, ilk vagona biniyormuşuz:) Bütün yazdıklarım benim senaryom olup, yapılacak işlemlerden sorumlu olmadığımı spk kanununa göre tavsiyede bulunmadığımı bildirir bol kazançlar dilerim

spek ne yapacağını kestirmektir aslolan, adam 18 lerden çemaş almış şimdi feryat figan bu adamdan yani rızadan iş çıkmaz diyor. niğbaş ı yukarı yaptırırlar bu çok kolay 5 milyon hisse ile bu çemaşı da taşır sonra ustalar vermeye başlayınca ky alır, sonra elime verdiler diye bu topikleri ağlama duvarına çevirir.

MsSql
24-02-2012, 13:42
Adamlar bilançoyu açıklamadan arz etmeye çalışıyorlar.2011 bilançosu ortada yok.
En son benzer bir olayı UTPYA ile yaşamıştık.

star
25-02-2012, 23:50

3-4 liraya çekmeyip 1-1.20 çekerek süründürürse ne olacak.Örnek geçen yıl mrgyo 1.40 arz edildi,şimdi 0.70 (0.50 altını gördü).Birde son dönemde yapılan arzların %80 ni ky tokatlanmıştır.Hele utopya denen kağıt spk ve diğer ilgililerin gözüne baka baka resmen soymuştur.Rıza da diğer kağıtlarında sermaye azaltımı+bedelli üstüne bedelli yaparak birçok ky ahını almış ve hala süründürmektedir.

Şahsi fikrim mimlenmiş patronların,şirketlerin kağıtlarına asla girmemeyi tokatlanarak (utopya da olduğu gibi) öğrendim,bu kağıtta çok risk taşıyor bence (Sahiplerinden dolayı).
Bol kazançlar dilerim
saygılar

nedim@10
26-02-2012, 00:10
3-4 liraya çekmeyip 1-1.20 çekerek süründürürse ne olacak.Örnek geçen yıl mrgyo 1.40 arz edildi,şimdi 0.70 (0.50 altını gördü).Birde son dönemde yapılan arzların %80 ni ky tokatlanmıştır.Hele utopya denen kağıt spk ve diğer ilgililerin gözüne baka baka resmen soymuştur.Rıza da diğer kağıtlarında sermaye azaltımı+bedelli üstüne bedelli yaparak birçok ky ahını almış ve hala süründürmektedir.

Şahsi fikrim mimlenmiş patronların,şirketlerin kağıtlarına asla girmemeyi tokatlanarak (utopya da olduğu gibi) öğrendim,bu kağıtta çok risk taşıyor bence (Sahiplerinden dolayı).
Bol kazançlar dilerim
saygılar

Bende bir ilavede bulunayım müsadenle;

İMKB başkanının sözleri bunlar benim değil """""rakamları borsalar belirler, arz ve talep dengesine göre""""" ne anlarsanız anlayın artık.....

Onlar halka arz ettikçe bende hakka arz ediyorum, yerde de kalmaz biliyorum.

wallace
26-02-2012, 01:51
en güzel halka arz selcuk gıda da olmustur...zamanında bilançoyu ımkb ye göre hazırlayıp hani fıkrada adama sorarlar 2x2 kaç diye adam cevap verir alırken mi satarken mi diye... ..ımkb ye adım attıktan sonra bir daha nerde kagıt paspas gibi hep yerlerde...tamam her hisse her zaman kazandıracak diye bir şey yok ama kaybettirecek diye de yok...piyasa fiyatı belirler....
aksue gibi birdaha güzel halka arz olmaz ama...

MsSql
26-02-2012, 09:48
12 aylık bilanço açıklanmadan alel acele halka arz edilmeye çalışılıyor.Benzeri UTPYA da olmuştu 3,50 den arz etmişlerdi durum ortada.
Hatta 6 aylık bilanço ile arz edilmeye çalışılıyor.Sitedeki bilgi bu.
http://www.nigbas.com.tr/dosyalar/malitablolar2011.pdf

Ortaklık yapısı :
http://www.nigbas.com.tr/dosyalar/yatirimci/ortaklikyapisi.pdf

6 aylıkta 319.000 kar açıklamış.Borç tutarı 18.000.000 a yakın.

Bu değerler ışığında ilk günlerde fiyatlanmayabilir fakat en sonunda olacak bellidir.Zamanında binip zamanında inilmeli yoksa.... MEMSA,MEMS1,CEMAS,UTPYA gibi olması muhtemel.
Adamın 4 şirketi var hepsinde benzer oyunuları yapmış.Kredi kullanıp üste para almayı seven birisi.

ayhan53
26-02-2012, 12:33
SON İKİ YILDA BORSAYA GELEN 51 ŞİRKETTEN SADECE 19’U YATIRIMCISINA KAZANDIRDI

Son iki yılda borsaya gelen 51 şirketten sadece 19’u yatırımcısına kazandırdı. Aynı süre içerisinde yatırımcısına kazandıran hisselerden sadece beşi yüzde 100’ün üzerinde prim getirdi. Berkosan, Gözde Girişim, Euro Kapital, Koza Altın ve İdealist GMYO yüzde 100’ün üzerinde kazandıran hisseler oldu. Öte yandan yatırımcısına kazandıran hisselerin sermayesinin 50 milyon TL’nin altında olması dikkat çekiyor.

Sadece kazandıran dört şirketin sermayesi 100 milyon TL’nin üstünde. Bunlar Gözde Girişim, Koza Altın, Ataç İnşaat ve Emlak Konut. Son iki yıl içinde halka açılan şirketlerden 32 tanesi ise yatırımcısına kaybettirdi. En yüksek kayıplar Mensa (oydan yoksun), Kiler Gıda, Kiler GMYO ve Martı GMYO hisselerinde yaşandı. Bu hisselerin kayıpları yüzde 50 ve üstü oranlarda.

Borsaya yeni açılan hisse senetlerinin performanslarına bakıldığında oldukça düşük olduğu gözleniyor. İSO’nun en büyük 1000 şirketinden sadece 127 tanesi borsada işlem görüyor. İSO 100’de ise sadece 28 şirket borsada. Türkiye’nin büyük şirketlerinin borsaya gelmesi yatırımcı ilgisinin de tekrar borsaya yönelmesine imkan sağlayacaktır. Ancak büyüklerin fazla istekli davranmaması yatırımcıların da piyasaya mesafeli kalmasında etkili olmakta.

bilalx
26-02-2012, 14:35
Bu hisseye girmeyi düşünüyorum ama yarında oldukça işim var.Hayırlısı..

maxellans
26-02-2012, 16:10
2,50 demek istedin sanırım

ışıklar grubu adama kolay kolay para yedirmez ytd

teknikanalizim
27-02-2012, 09:09
316 - 24.02.2012 10:33:38 - NIGBAS/ISIK: 2012`DE %14, YENI FABRIKALARIMIZIN FAALIYETE GECMESI SONUCUNDA 2013`TE DE %24 BUYUME HEDEFLIYORUZ

Kazları yolmak için önüne ekmek atıyorlar gibi :)

MsSql
27-02-2012, 09:15
Garanti bankasında NIBAS.Y olarak gorundu fakat emir girilemiyor.

gokhan2180
27-02-2012, 10:10
Bu tip hisseler fiyat ederleri olduğu için değil spekülatif olabildikleri için talep topluyor.
Eminim ki bir çok insan bu hisse bu fiyatı etmez deyip son 1 saat talep girmiştir.

Artıları:
- En azından arkasında bir holding var. Batma tehlikesi yok.
- Halka arzı yapan aracı kurum Gedik Yatırım. Bu aracı kurum bugüne kadar kötü halka arz yaptıklarını görmedim ( yanılıyorda olabilirim )
- Kasasında 22 Trilyon nakit para var

Eksikleri:
- Işıklar Holding'in diğer hisselerinin durumu ortada.
- 12 Aylık bilançoyu daha açıklamadı.

Aardaa
27-02-2012, 10:42
Niğbaş da borsaya griyorsa yakında bakkallar flan imkb de işlem gormeye başlar.böyle olduğu surece 4 IMKB= 1APPL

ZERO1
27-02-2012, 11:01
rıza ve nigbaşmı? Bir düşünün !!!
Rıza ve cemaş :9,5 lira şimdi 1,6 lira (ilk bedellisini yaptı)

Ytd

bu saydığınız kağıtlar açılış günü ve 3-5 gün sonra kaç tavan yapmışlar ya da % kaç düşmüşler ? O tarz bir çalışmayı buraya koyabilirmisiniz... En azından açılış ve 5 gün içindeki hareketi görebiliriz mantalitelerini yakalayabiliriz.... Diye düşünüyorum.....

gokhan2180
27-02-2012, 11:26
Açılışta tavan yapacak diye atlamayın, artık o eskidendi. Şimdi tavan diye atlayanlar o riske katlanamayıp %5 % 10 aşağıdan teslim ediyorlar. Sabredip bekleyenler para kazanabilir.

shadowcem
27-02-2012, 12:18
1.5 Kat talep geldi

celenm8
27-02-2012, 12:26
talep tamanlanmış tamamı satılmış

MsSql
27-02-2012, 13:16
http://img.tapatalk.com/5c2dc0a4-6616-1298.jpg
http://img.tapatalk.com/5c2dc0a4-6621-dc2d.jpg

iberata
27-02-2012, 13:52
http://img.tapatalk.com/5c2dc0a4-6616-1298.jpg
http://img.tapatalk.com/5c2dc0a4-6621-dc2d.jpg

korkarım ilk saniyelerde taban olacak....

MsSql
27-02-2012, 13:57
korkarım ilk saniyelerde taban olacak....

Nasıl bir kurgu ile bunu yazdınız acaba ?

M.C.
27-02-2012, 14:04
1.5 Kat talep geldi

Senaryonun ilk aşaması tuttu demekki. :)

recoba
27-02-2012, 14:13
Cemaşı arzdan alanlar 6 ay süründü resmen.Demiyorum ki bu da öyle olacak.Diyemem de. Ama...Ekranların kıpkırmızı olduğu bir gün, patronunun sicili kabarık bir şirketin arz olunan hisselerine 1,5 kat talep gelmiş. Şu ekran görüntüsünde bile daha şifreli lotlar boy göstermiş (4023 serisi).Dikkatli olan üzülmez.
Cemazın arzında 6 ay şirket hisseleri ile oynamayacağız demişlerdi ve arzdan alanlar 6 ay kendi kendine oynadı. 6 ay dolunca hareket başladı.

yatırım tavsiyesi içermez...

ZERO1
27-02-2012, 14:13
Bilen yanıtlarsa sevinirim; şu an istesem alamıyormuyum kağıttan? Bir arkadaş talep tamamlanmış tamamı satılmış yazmışta sormak istedim......

kadirz_m
27-02-2012, 14:17
alamazsın artık, satıldı bitti kağıt

DİEGO
27-02-2012, 14:20
Avoddada tahtayı yapan gedikti bundada gedik olacak ilk günler hareketli olabilir bakalım izleyelim.

ZERO1
27-02-2012, 14:20
OHHHH BEE AKLIMDA VARDI ALMAK, ALLAHA DUA ETTİM HAYIRLISIYSA İLERİ HAYIRSIZSA GERİ DİYE... ALAMADIM SEVİNDİM ŞİMDİ BAK :halayci:

celenm8
27-02-2012, 15:04
OHHHH BEE AKLIMDA VARDI ALMAK, ALLAHA DUA ETTİM HAYIRLISIYSA İLERİ HAYIRSIZSA GERİ DİYE... ALAMADIM SEVİNDİM ŞİMDİ BAK :halayci:

neden sevindin tabanmı olacak yoksa

erensto1111
27-02-2012, 16:02
iş bankasından göremedim bile kağıdı, nası bir arz bu. Ayrıca 27 28 şubattı talep toplama. Ne yani şimdi aamayacak mıyz nibas? bir bilen cevaplasın..

yabancı
27-02-2012, 16:08
halka arzdan yuklu mıktarda alısgırdım sadece 6000 tane alabıldım. bence bu havada ıyı bır halkaarz olmustur ıkıncı gune kalmamıstır. artık alamayanlar dusunsun neden1.5 katı talepgeldı bence uzun vadede hazır beton ve verseyra bekleyenıyı kazanır.

DİEGO
27-02-2012, 16:13
Çimento şirketi diyince ve ucuz diyince insanı cezbetmiyor değil ilk 1 hafta önemli alanlar hayrını görsün

KARSIYAKA
27-02-2012, 22:54
Bu kagidin halka arzi 27-28 Subat 2012 idi. Fakat talep beklenenin 1.5 kati geldi ve bugun(27 subatta) bitti. Sabah 28 Subatta islem gormeye baslayacakmi? Tesekkurler iyi aksamlar

KARSIYAKA
27-02-2012, 23:10
Sayin Arbitration+
Bilgi verebilirmisiniz yukardaki sorum hakkinda? Cok tesekkurler iyi geceler

celenm8
27-02-2012, 23:45
talep toplama bitmiş senetler hesaba gecti.

YILDIRIMMM
28-02-2012, 02:07
talep toplama bitmiş senetler hesaba gecti.

NE ZAMAN işlem görecek acaba tarih bellimi

bahmet
28-02-2012, 10:09
Çimento şirketi diyince ve ucuz diyince insanı cezbetmiyor değil ilk 1 hafta önemli alanlar hayrını görsün

şirket çimento şirketi değil. fiyatı da cezbedici değil.

azaz
28-02-2012, 15:54
işlem gormeye ne zaman baslayacak?

YILDIRIMMM
28-02-2012, 19:30
şirket çimento şirketi değil. fiyatı da cezbedici değil.

İnşaat sektörünün şirketi bi nevi çimentoda sayılabilir fiyatına bir şey diyemem ancak ADNAC 1 lira altında BTSOKE 2 lira altında Bolu çimentoda gene 2 lira altında ama bu kagıdlara spekler fazla bulasamıyor nıgbas dırekt spegın elınde olacagını dusunursek 1,50 de olabilir 3,00 de Şans

iberata
28-02-2012, 19:50
İnşaat sektörünün şirketi bi nevi çimentoda sayılabilir fiyatına bir şey diyemem ancak ADNAC 1 lira altında BTSOKE 2 lira altında Bolu çimentoda gene 2 lira altında ama bu kagıdlara spekler fazla bulasamıyor nıgbas dırekt spegın elınde olacagını dusunursek 1,50 de olabilir 3,00 de Şans

konya çim 300 tl, adana 1 tl . şimdi konyanın değeri adananın 300 katı mı... bu nasıl hesap, sermaye diye bir şey var. sonra nibaş denilen firma çimento şirketinin önünden geçemez, kaldırım taşı gibi şeyler üretiyor sözümona. bu borsada para kazanmamak işten bile değil vallahi.

28-02-2012, 20:51
niğbaşa az da olsa girdim.
alanlara hayırlı bereketli olsun.

MsSql
29-02-2012, 08:12
Burada kulaktan kulağa yapmak yerine açıp http://www.nigbas.com.tr/ buradan faaliyet alanını tıklayarak kendiniz bakabilirsiniz.

MsSql
29-02-2012, 08:22
2009 yılındaki genel kurul toplantısı: 5.495.050 lik şirket 11.000.000 a çıkmış.
http://www.nigbas.com.tr/dosyalar/yatirimci/2009OLAGANGENELKURUL.pdf

2010 yılındaki genel kurul toplantısı sonucu. 11.000.000 luk firma sermaye artırıp 22.000.000 olmuş
http://www.nigbas.com.tr/dosyalar/yatirimci/2010OLAGANGENELKURUL.pdf

Muhtemelen balon bir şirket halka arzedildi.ittifak ın arzı gibi elinde satamadığı hisseleri borsa aracılığyla satacak bir kitleyle karşı karşıya kalmayız umarım.(Borsada işlem gören tipe dönüştürme ve borsa dolaşım oran değişikliği yoluyla)

metafor
29-02-2012, 09:11
bu şirket sahiplerinin özelligi genelde şirketlerinin en fazla %26 sını elde tutar kalanı ky taşır şimdilik bunda bu yok ileri bi tarihte arkadaşında dedigi gibi borsada işlem gören tipine dönüştürmek için izin alınırsa o dönemi dikkatle takip etmeli çemaş aynen bu yolu izlemiştir

MsSql
29-02-2012, 09:14
UTPYA bu yolu izledi az miktarla arz edildi 6 ay sonra elindeki tüm malı satılabilir tipe dönüştürüp millete verdi.
Bilançolar incelenirse şirketin 2008 den buyana bu sürece nasıl hazırlandığı görülecektir.

MsSql
29-02-2012, 10:19
İlk veriler geldi
NIBASY 2.780.666 -2.219.334 -2.219.334 2.780.666 2.780.666
2.219.334 lot satılmış görünüyor şuan itibariyle bakalım artacakmı?

celenm8
01-03-2012, 10:32
Nigbas hisseleri 5 Mart 2012, Pazartesi gününden itibaren IMKB'de
islem görmeye baslayacak.
Hisselerin islem görmeye baslamasi ile ilgili IMKB ve Isiklar
Holding üst yönetimlerinin katilimiyla Gong Töreni'nde yapilacak.

HISSEDAR35
01-03-2012, 10:34
01/03/2012 10:25
NİĞBAŞ HİSSELERİ 5 MART PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN İMKB'DE İŞLEM GÖRMEYE BAŞLAYACAK

Niğbaş hisseleri 5 Mart 2012, Pazartesi gününden itibaren İMKB'de
işlem görmeye başlayacak.
Hisselerin işlem görmeye başlaması ile ilgili İMKB ve Işıklar
Holding üst yönetimlerinin katılımıyla Gong Töreni'nde yapılacak.

http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

Ödemişli
01-03-2012, 10:35
NE ZAMAN işlem görecek acaba tarih bellimi

01/03/2012 10:25

NIGBAS HISSELERI 5 MART PAZARTESI GÜNÜNDEN ITIBAREN IMKB'DE ISLEM GÖRMEYE
BASLAYACAK

Nigbas hisseleri 5 Mart 2012, Pazartesi gününden itibaren IMKB'de

islem görmeye baslayacak.

Hisselerin islem görmeye baslamasi ile ilgili IMKB ve Isiklar

Holding üst yönetimlerinin katilimiyla Gong Töreni'nde yapilacak.

azaz
01-03-2012, 11:32
işlem gormeye ne zaman baslayacak?

5 mart pazartesi günü ..

MsSql
01-03-2012, 20:57
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [NIBAS] 01.03.2012 18:45:16

Payların İşlem Görmeye Başlaması

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 01.03.2012 tarihli toplantısında; Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş.(Şirket)'nin, 27.000.000 TL olan sermayesini temsil eden paylarının 17.11.2011 tarih ve 379 sayılı İMKB İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesi'nin "İşlem Görecek Hisse Senetleri ve Pazara Kabul Şartı" başlıklı III. maddesi uyarınca pazar kaydına alınmasına ve halka arz edilen 5.000.000 TL nominal değerli paylarının 05.03.2012 tarihinden itibaren "NIBAS.Y" kodu ile 2,04 TL baz fiyattan Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

Şirket'in halka arz edilen paylarını satın alan ortaklar ilk kez 2012 yılı karından temettü alabileceklerdir. Bu kapsamda, Şirket'in "Yeni" payları işlem görürken ayrıca "Eski" sırası açılmayacaktır. Şirket'in, 2011 yılına ilişkin kar payı hakkına sahip olan mevcut ortaklarının elinde bulunan paylar Borsa'da halihazırda işlem göremeyecek ve söz konusu paylar, Şirket'in 2011 yılına ilişkin olağan genel kurul toplantısının yapılarak kar payı dağıtılmamasına karar verilmesi halinde genel kurul toplantısı sonuçlanıncaya kadar, kar payı dağıtım kararı verilmesi halinde ise dağıtıma başlandığı tarihe kadar Borsa'da satışa konu olamayacak ve bu tarihlerden sonra tüm hisseler "Eski" olarak işlem görecektir.

Aardaa
01-03-2012, 21:39
Niğdeli birısi olarak gonk sesini gururla izleyeceyim. ve hepinize hayırlı ve bereketli paralar kazandırmasını temenni ederim

HISSEDAR35
02-03-2012, 13:30
02/03/2012 13:28
***NIBAS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Payların İşlem Görmeye Başlaması )

***NIBAS***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Payların İşlem Görmeye Başlaması )

*** Payların İşlem Görmeye Başlaması: NIBAS.Y kodu ile 2,04 TL baz fiyattan 05.03.2012 tarihinden itibaren Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlayacak Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır.***

IMKB

HISSEDAR35
02-03-2012, 13:32
02/03/2012 13:28

*** Payların İşlem Görmeye Başlaması: NIBAS.Y kodu ile 2,04 TL baz fiyattan 05.03.2012 tarihinden itibaren Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlayacak Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır.***

IMKB
Ne demek bu "Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır.*** hani 1.5 kati talep gelmisti? Bir aciklama yapacak arkadas varmi? Tesekkurler

celenm8
02-03-2012, 15:36
2500 adet katları satılacak demek talep alakalı değil

rapajc1907
02-03-2012, 16:15
''işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır''

yani sen bir seferde gönderebileceğin alım yada satım emrinde en fazla 2.500 lot yazabiliyorsun, diyelimki elinde 3500 lot nibas var ve satmak istiyorsun bu 3500 lotun hepsini tek emirle satamazsın önce 2500 sonra 1000, yada 2000' e 1500 gibi 2 emir vererek satış yapabilirsin.
anlaşıldı umarım..

celenm8
02-03-2012, 19:31
AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:

Halka arzina aracilik ettigimiz Nigbas Nigde Beton San. Ve Tic. A.S.'nin IMKB Birincil Piyasa'da "Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satis Yöntemi" ile 27-28 Subat 2012 tarihlerinde toplam 5.000.000 TL nominal degerli paylarin satisinin tamami 2,04 TL'den gerçeklesmistir.

Halka arzda 3 yerli fon, 3 yabanci gerçek kisi, 1.088 yerli gerçek kisi, 5 yerli tüzel kisi, 4 yerli yatirim ortakligi toplam 5.000.000 adet nominal degerli payin alimini gerçeklestirmistir.

YILDIRIMMM
03-03-2012, 03:10
Ne demek bu "Niğbaş Niğde Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır.*** hani 1.5 kati talep gelmisti? Bir aciklama yapacak arkadas varmi? Tesekkurler

''işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 2.500 adet olarak uygulanacaktır''

yani sen bir seferde gönderebileceğin alım yada satım emrinde en fazla 2.500 lot yazabiliyorsun, diyelimki elinde 3500 lot nibas var ve satmak istiyorsun bu 3500 lotun hepsini tek emirle satamazsın önce 2500 sonra 1000, yada 2000' e 1500 gibi 2 emir vererek satış yapabilirsin.
anlaşıldı umarım..

şöyle oluyor isterseniz tek seferde 10 bin tane bıle alıs satıs işlemi yapabiliyorsunuz fakat sistem bu işlemi parcalara ayırıyor derınlık izlerken daha ii anlaşılabiliyor mesala 10 bin lot alıs yolluyorsunuz o kadar alıcı varsa sistem bunu 4 parca halinde emrınızı yolluyor aynısı satıs içinde gecerli yani 3500 tane satmak için önce 2500 sonra 1000 veya 3 parca falan böyle bir şey yok

ihtiyar09
04-03-2012, 00:14
Siz isterseniz 100 lot alış ya da satış yazın hangi hademeye dilerseniz, sistem onu 2500 lere bölecektir...
Ayrı syrı emir girmeyeceksiniz yaniii.
Her hissedeki tek emirdeki hisse adedi farklıdır..
Çok üzerinde durulacak mesele değil yanii..
Siz dilediğiniz kadar alış-satış emri verebilirsiniz...

celenm8
04-03-2012, 00:19
nasıl hareket edecek bakalım

onur-newyork
04-03-2012, 03:00
umarim cemasi da kaldirir tekrardan ayaga..
bol kazaclar herkese

MsSql
04-03-2012, 08:46
NIBAS alabilen oldu mu ?

04-03-2012, 12:16
NIBAS alabilen oldu mu ?

sabah alış yazan herkes malını aldı.. şahsen 2 defa farklı zamanda alış yazdım..geldi.

MsSql
04-03-2012, 12:18
1.088 KY mal almış :D
5.000.000 lot için 200.000 lot falan yapar sanırım.

kadirz_m
04-03-2012, 12:23
1.088 KY mal almış :D
5.000.000 lot için 200.000 lot falan yapar sanırım.

hocam yanlış olmasın sizin hesap, adam başı 2.000 lot almış olsalar 2 milyon üzeri yapar.. 2.500 almış olsalar daha da fazla eder tabi..

celenm8
04-03-2012, 13:53
yatırım ortaklıkları ve fonlar almıştır cogunluk hisseyi

cagdas17
04-03-2012, 13:57
baya ky alimi varmis pazartesi iyi izlemek lazim, sert hareketler olacak gibi.

MsSql
04-03-2012, 14:35
hocam yanlış olmasın sizin hesap, adam başı 2.000 lot almış olsalar 2 milyon üzeri yapar.. 2.500 almış olsalar daha da fazla eder tabi..

İşlem hatası yaptık demekki.O zaman can sıkıcı bir durum.

MsSql
04-03-2012, 20:41
Kurum lot
gedik 2.726.097
deniz 145.770
garanti 125.307
eti 120.767
meksa 118.572
evgin 114.092
teb 111.262
halk 103.138
yatırım finans 91.848
yapıkredi 89.132
euro menkul 86.495
akbank 83.060
tera 75.346
başkent 60.048
finans 57.401
tacirler 56.116
ziraat 55.361
taksim 55.000
info 49.047
tekstil 42.922
şeker 42.043
marbaş 39.333
metro 34.023
güney 30.500
camıs 29.049
iş 28.047
global 27.025
yatırım fonları 26.523
anadolu bank 26.506
eczacıbaşı 26.024
delta 24.024
ata online 22.441
tekstilbank 20.748
ekinciler 20.523
sanko 19.586
oyak 19.473
bizim 19.412
turkish 17.500
nıbasy 16.000
vakıf 15.200
ata 14.023
polen 10.000
güven 10.000
işbank 8.170
alan 7.500
sayılgan 7.500
acar 5.000
hak 5.000
destek 4.500
hsbc 4.500
deha 3.000
ulus 2.000
toplam 4.951.954

MsSql
04-03-2012, 20:42
kurum bazında bakarak foreksten takasları çıkarttım.İşte kimin ne aldığı burada.

MsSql
05-03-2012, 09:41
Takaslar düşmüş.
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=339&hisse=NIBASYL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

bilalx
05-03-2012, 09:59
2.21 den girdik bakalım,hayırlı olması dileğiyle...

MsSql
05-03-2012, 10:01
Derinlik var mı ?
İphonu sattık dımdızlak kaldık :(

bilalx
05-03-2012, 10:02
nibaştan sonra umarım alırsın :)

Derinlik var mı ?
İphonu sattık dımdızlak kaldık :(

pharnakia
05-03-2012, 10:07
adama helal olsun ben gideceğim ama ağırlıklı olrtalamayıda beraberimde yükselteceğim diyor :) Bu arada birazda adrenalin yapın diyor

drufuk
05-03-2012, 10:11
2.21 den ben de girdim biraz.herkeze hayırlı kazançlar

spawn
05-03-2012, 10:19
2.25 ten tavana yapıştırdılar.

MsSql
05-03-2012, 10:24
Tavanda kaç lot var ?

olympiad
05-03-2012, 10:25
http://b1203.hizliresim.com/v/5/381gv.png (http://bit.ly/c25MCx)

DoA
05-03-2012, 10:25
Tavanda kaç lot var ?
632559 lot var. Derinliği de şimdi koyacağım.

DoA
05-03-2012, 10:28
Teşekkürler..

Rica ederim, buyrun, umarım okunur ...94818

olympiad
05-03-2012, 10:29
http://b1203.hizliresim.com/v/5/381j4.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
05-03-2012, 10:30
http://b1203.hizliresim.com/v/5/381jg.png (http://bit.ly/c25MCx)

olympiad
05-03-2012, 10:32
http://b1203.hizliresim.com/v/5/381jx.png (http://bit.ly/c25MCx)

MsSql
05-03-2012, 10:44
2.823.536 lot hacim çok iyi bir hacim.Toplam lot sayısının 2/3 üne yakın.

onur-newyork
05-03-2012, 10:54
2.21 den girdik bakalım,hayırlı olması dileğiyle...

saat farkina gicik olmaya basladim artik yetisemedik yine,cemaslari satip alacaktik sabahtan uyanamaikk yine..
hayirli olsun bilalim.

bilalx
05-03-2012, 11:02
Nibaşa girdik girmesinede iyi mi yaptık bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.Fakat arz haberi ile birlikte bir süredir bu hisseyi çok almak istiyordum bunuda biliyorsun. :) Umarım tüm ortaklara hayırlı kazançlar sağlar...

teşekkürler kardeşim hayırlısı bakalım :) senide burda görmeyi dilerim :)

saat farkina gicik olmaya basladim artik yetisemedik yine,cemaslari satip alacaktik sabahtan uyanamaikk yine..
hayirli olsun bilalim.

onur-newyork
05-03-2012, 11:04
teşekkürler kardeşim hayırlısı bakalım :) senide burda görmeyi dilerim :)
iyi olacak gibi gozukuyor,guzel basladik ilk gune.bakalim ikinci seansa yanina gelirim cemaslardan kopabilirsem :)
ben yatar herkese bol kazanc..

MsSql
05-03-2012, 11:14
Son durum ne tahtada ?

DoA
05-03-2012, 11:40
Son durum ne tahtada ?

2,25 de 571158 lot var.

terazi81
05-03-2012, 11:44
bekleye bekleye agaç oldum gelmedi bi türlü. 10,05 te yazdım emri çok geç kaldım sanırım

pharnakia
05-03-2012, 12:21
buralardan zor verir gibi geliyor. Daha önceki kağıtlarının hareketlerine bakınca biraz daha yükseltmesi lazım ki daha iyi ele verebilsin kendide kazansın. İnşallah beklediğinize değer arkadaşlar

olympiad
05-03-2012, 12:39
http://b1203.hizliresim.com/v/5/3837m.png (http://bit.ly/c25MCx)

celenm8
05-03-2012, 14:19
derinlik gönderebilirmisiniz

drufuk
05-03-2012, 14:28
alışımı yazdığım için sorumluluk hissettim.sattım .alan hayrını görsün.şirket ederinden%20 ucuz halka arz edilmişti.değerine geldi.bundan sonrasını patron bilir.
yatırım tavsiyesi değildir

olympiad
05-03-2012, 14:51
http://e1203.hizliresim.com/v/5/385v2.png (http://bit.ly/c25MCx)

MsSql
05-03-2012, 15:07
Kağıt şu an tarafta olduğu gibi % 0 görünüyor.Yani tam olarak küçük yatırımcının dikkatini çekemediler.Yarın en çok yükselenlere çıkartmaları muhtemel.

sinal
05-03-2012, 15:09
nibas senedini nerden takip ediosunz? bigpara kullanıorum ben o hısse yok burda

pharnakia
05-03-2012, 16:03
nibasy olarak takip edebilirsin ibs 'de etrader da matriks de. yaDA http://yatirimci.akbank.com/hissedetay.aspx?hisse=NIBAS-Y adresinden bakabilirsin

tavantavan
05-03-2012, 16:08
bankaya alım emri verdik bankanın azızliğine uğradık 2,32 den alacağım kağıdı malesef 2,45 den aldım... hadi bakalım hayırlısı; fazla meblağla girmedim rahatım yani... bakalım nasıl bir seyir ile gidecek...ytd

tavantavan
05-03-2012, 16:15
Derinlik verebilecek olan varmı

tavantavan
05-03-2012, 16:36
günlükçülerin kar satışları; %20 tabi; alan kaçıor; tavan bozma bundan olsa gerek..:)ytd

günlükçülerin kar satışları; %20 tabi; alan kaçıor; tavan bozma bundan olsa gerek..:)ytd

Sabh alanlar 15 %20 kari bulunca satio sen de2.45 den almistin sanirim yarin kara gecersin ins

MsSql
05-03-2012, 16:45
Derinlik alabilirmiyiz ?

tavantavan
05-03-2012, 16:48
inşalla o umutla aldım zaten; banka kelek yapmasa emirde bende karda olurdum şimdidenn...geleceğe bakmak lazım, artık yapacak bişi yok.. bu kağıdı uzunda tutabilirim... sorun yok... şirket iyi. Bakalım neler olacak...asla ytd

DoA
05-03-2012, 16:49
Derinlik alabilirmiyiz ?

94832 ..... buyrun

Yanliz endeks berbat bugun iyi cikis yapti bozuk bir gunde guzel bir acilisla merhabs dedi ysrin da boyle ins

Dolasimda 5 mln lot islem 15 mln al sat sat al

olympiad
05-03-2012, 17:27
http://e1203.hizliresim.com/v/5/389ll.png (http://bit.ly/c25MCx)

tavantavan
05-03-2012, 17:27
yarın da nikim gibi olur mu acep; bakıp göreceğiz... çimento sektörünü seviyorum; şu an ne kar ne zarardayım; ama umutluyum. 10 sene sonra bu kağıda bakıldığında ne olabilir düşünüyorum... ömür yeter mi bilinmez kısmet artık..iyi akşamlar...niğbaşın ilk günü %20 ile kutlu olsun. kazanan arkadaşlara tebrikler... (inş. bizde kazanırız.. herkes kazanır, her ne kadar mümkün değilsede...)

Adamlain isi o iyi bildiklari isi yapiolar

olympiad
05-03-2012, 17:30
http://e1203.hizliresim.com/v/5/389ln.png (http://bit.ly/c25MCx)

tavantavan
05-03-2012, 22:58
herkes düşüş bekliyor ya da düşecek diye korkuyor olabilir; ama gedik yatırım genelde aldığı kağıdı yukarı taşımadan aşağı çekmez bence. bu kağıt 3 leri geçmeden geri gelmez gibi hissiyatım var. ama yanılıyor da olabilirim. bunlar benim amatöör tahminlerim.yazdıklarımdan dolayı zarar ederseniz karışmam. kararı kendiniz verin..her zaman risk vardır sonuçta.. saygılar...ytd

bilalx
05-03-2012, 23:53
Nibaş borsaya girdiği ilk gün güzel hareket sergiledi...Bu hisseyi çok daha güzel yerlerde görmeyi umuyorum.Herkes için hayırlı olması dileğiyle...
Saygı ve sevgilerimle
İyigeceler

kemal
06-03-2012, 00:06

Bol kazançlar dilerim
saygılar

Böyle patronların kağıtlarını almak yılanla çuvala girmek gibidir.

kemal
06-03-2012, 00:13
Bu tip hisseler fiyat ederleri olduğu için değil spekülatif olabildikleri için talep topluyor.
Eminim ki bir çok insan bu hisse bu fiyatı etmez deyip son 1 saat talep girmiştir.

Artıları:
- En azından arkasında bir holding var. Batma tehlikesi yok.
- Halka arzı yapan aracı kurum Gedik Yatırım. Bu aracı kurum bugüne kadar kötü halka arz yaptıklarını görmedim ( yanılıyorda olabilirim )
- Kasasında 22 Trilyon nakit para var

Eksikleri:
- Işıklar Holding'in diğer hisselerinin durumu ortada.
- 12 Aylık bilançoyu daha açıklamadı.

Arkasındaki holding Işıklar Holding. Batma tehlikesi tabi yok, ama yatırımcısını batırma tehlikesi ciddi olarak var.

Kasasında 22 trilyon değil 122 trilyon da olsa bir kuruşunu koklatmayacaktır. Bunların cemaziyelevvelleri belli.

Bunların açıklayacağı bilançoya da güvenmem, kendilerine de güvenmem. Bir kuruş para yatırmam. Muhatap da almam. Çöpe atılacak param yok.

Eskiden dağda adam soyarlardı. Şimdi kravatlı eşkıyalar metropollerde fink atıyor.

bilalx
06-03-2012, 00:14
evet haklısınız kemal bey,yılanı çuvala sokacaklar ama ne zaman asıl önemli olan konu bu diye düşünüyorum..

Böyle patronların kağıtlarını almak yılanla çuvala girmek gibidir.

yeum
06-03-2012, 00:30
Arkasındaki holding Işıklar Holding. Batma tehlikesi tabi yok, ama yatırımcısını batırma tehlikesi ciddi olarak var.

Kasasında 22 trilyon değil 122 trilyon da olsa bir kuruşunu koklatmayacaktır. Bunların cemaziyelevvelleri belli.

Bunların açıklayacağı bilançoya da güvenmem, kendilerine de güvenmem. Bir kuruş para yatırmam. Muhatap da almam. Çöpe atılacak param yok.

Eskiden dağda adam soyarlardı. Şimdi kravatlı eşkıyalar metropollerde fink atıyor.

sayın kemal....! ne kadar güzel yazmişsiniz........ aynen ne alınır ne de satılır..... :cool:

slymn0745
06-03-2012, 00:32

Bu kadar net olmasina ragmen goreceksiniz yuzlerce belki binlerce k.y. para hirsiyla bu hataya duseceklerdir.
Atalarimiz bosuna dememis, bir musibet bin nasihatten evladir.

ergin23
06-03-2012, 00:57

noktasına kadar haklısınız

bu da fotoğrafı

bakın bakalım 2003 yılından beri yatırımcısının yüzü gülmüş mü?

http://666kb.com/i/c1trkpw6gic6f9fz7.gif

PARK
06-03-2012, 01:05
İşte ky'ının girmekte imtina ettiği bu tip hisseler fişek gibi yukarı yapıyor tabii bu hareketlerde ky'ı olmuyor fakat malın pazarlanma sürecinde ky'ılar o kadar teşne oluyor ki duruma mal üzerlerine yığılıp bir nevii yıllardır "hisse bekçiliği" yaptırılıyor..

Maalesef bu yıllar boyu böyle geliiir böyle gider...

asdn
06-03-2012, 01:42
İşte ky'ının girmekte imtina ettiği bu tip hisseler fişek gibi yukarı yapıyor tabii bu hareketlerde ky'ı olmuyor fakat malın pazarlanma sürecinde ky'ılar o kadar teşne oluyor ki duruma mal üzerlerine yığılıp bir nevii yıllardır "hisse bekçiliği" yaptırılıyor..

Maalesef bu yıllar boyu böyle geliiir böyle gider...

S.a. Arkadaşlar eti budu 5 para etmez hatek matas berkosan ve daha nicelerinden bu kagidin cokda farki yok niye bunlari saydim matas 3.5 halka arz kisa vade 10 dan dönüş hatek 4.5 halka arz 34 den dönüş berkosan 2.5 arz 7 lerden dönüş nigbas 2.04 halka arz dönüş ? Şimdi bu tip kagitlari bastan alan arkadaslarin zarari olacagini dusunmuyorum hatek para etmez bir kagitmi temel öyle diyor ama 4,5 dan alan için değil 34 den alan avanaklar için matas 3,5 dan alan için değil 9-10 dan alan avanaklar için ( biride ben oluyorum bu arada 9.70 alış 7.20 kaçış ) vel hasil kağıdın para edip etmemesi degil zamanlama cok onemli şu an kagit 2.46 alan cok zarar etmez sonucta cimento sirketi ama sen gelip kagit costu 100 olur abi bu kağıt deyip 7-8 liradan dalarsan kagıda üretilen beton direklerden birinin sahibi olursun elbet 2,41 maliyetle aranizdayim kismetse 3.80-4.00 arası çıkış hedefim var dikkat hedefim diyorum yani benim hedefim sizin değil ona göre yt algılamayın bekleyip görücez firmanın sahipleri mimli dogru ama yeni arz biseyler vermeden surundurmez cokda kotumser olmayin hemen yada kötümsersenizde benim gibi diken üstünde olan kişiler varken çokda dillendirmeyin bari yada bu kadar eminseniz hisseden ve forumundan uzak durun olurda yüzde yüz gibi bir prim yaparsa o zaman gelip uyarınki bir önemi manası olsun

baron-35
06-03-2012, 13:14
merhaba arkadaşlar dün ve bugün 1 seans sonu itibariyle 20.180.734 lot işlem yapılmış diğer bir ifadeyle 48.368.947 TL işlem hacmi oluşmuş.
Halka arz edilen toplam lot 5.000.000 adet. Bu demek oluyor ki her lot 4 defa işlem yapmış . bir ayrıntı daha bu işlemler sonucu ortalama birim fiyat 2,40 dan oluşmuş. yani diğer bir değişle minimum ort. maliyet 2,40 tl olmuş.
Piyasada az lotla işlem gören hisselerde çok sert hareketler olabilir. çünkü orta düzeydeki bir kişi bu tür kağıtları rahat hareket ettirebilir.
Birinci seans ağ.ort. 2,45 tl den oluştu buda demek oluyor ki ikinci seans tavanı 2,70 tl. küçük birikimleri ile bu tür kağıtlara giren arkadaşlar panik yapmasın. dediğim gibi çok sert hareket yapabilirler. Benim düşüncem bu kağıt 2,40 üzerinde daha çok işlem görecek gibi duruyor.

kayakaynar
06-03-2012, 15:09
bi derinlik rica etsek, acaip işler dönüyor galiba...

kasap
06-03-2012, 15:31
bana mal bosaltıyolar gibi geldi AMA arkadaslar siz ne dersiniz

merdem
06-03-2012, 15:53
http://d1203.hizliresim.com/v/6/38xjk.png (http://bit.ly/c25MCx)

DoA
06-03-2012, 17:01
Bİ DERİNLİK VEREBİLİR MİSİNİZ... Bir anda 2,44 de 2,49 oldu...

94876 .... buyrun.

onur-newyork
06-03-2012, 17:08
Bu topikte hrrkes kagidi kotuluyor. Ne alinir ne satilir diyor. Bu durumda hicbirinizde kagit olmamasi gerekiyor. O zmn niye burda yaziyorsunuz diye merak ettim?

http://d1203.hizliresim.com/v/6/38xjk.png (http://bit.ly/c25MCx)

vay vay vay kimler burdaymis.
kim ne derse desin cemas ve mteksten istedigimden fazlasini aldim,gundem nigbas simdi 2,50 den alanlarin bile zarar edecegini sanmiyorum sadece zamana yayacaklar tahminim.lotlar ortada zaten agada el atarsa ben olumlu goruyorum acikcasi..
herkesin kendi parasi kendi dusuncesi,elinde mal olan kagidi kotulemez olanda alayim diye kotulesinki dussunde bende sebebpleneyim der bu boyledir. olumsuz yazilmasinin bir anlami yok kotu sonucta olsa bu benim herkesin kendi karari.bu dakika itibari ile bende burdayim.tum dostlara selamlar

merdem
06-03-2012, 21:33
kim ne derse desin cemas ve mteksten istedigimden fazlasini aldim,gundem nigbas simdi 2,50 den alanlarin bile zarar edecegini sanmiyorum sadece zamana yayacaklar tahminim.lotlar ortada zaten agada el atarsa ben olumlu goruyorum acikcasi..
herkesin kendi parasi kendi dusuncesi,elinde mal olan kagidi kotulemez olanda alayim diye kotulesinki dussunde bende sebebpleneyim der bu boyledir. olumsuz yazilmasinin bir anlami yok kotu sonucta olsa bu benim herkesin kendi karari.bu dakika itibari ile bende burdayim.tum dostlara selamlar

Hoşgeldin, takip hususu demek :he:

onur-newyork
06-03-2012, 21:41
Hoşgeldin, takip hususu demek :he:

dun gecenin yarisi niye uyandin dediginde bunun pesindeydim yakaliyamadik uyku agir basti :kahkah: bugunde riza bize basti :he:

celenm8
06-03-2012, 21:55
rıza işi değil bu toplama işi

birebir
06-03-2012, 22:17
beklenti nedur ?
rızanın beton direklerinden başka ?:he:
üstadlar yorumlarsa seviniriz.
syg,

kayakaynar
06-03-2012, 23:06
beklenti nedur ?
rızanın beton direklerinden başka ?:he:
üstadlar yorumlarsa seviniriz.
syg,

42 yıllık firma... 18 yıldır ışıklar bünyesinde... sektör güzel... piyasa değeri cazip gibi... enteresan bir seyir izleyebilir...iki fabrika daha açılacak para lazım, gerçi kasada para var, arzdan da gelecek, bir zaman sonra da bedelli olursa ikiyüz milyonlar hayal olmaz gibi... son arzlardan en mantıklısı, Rıza Bey ne der, belli olmaz...

birebir
06-03-2012, 23:12
bi konya hayali kuralım mı?:sarhos:

bilalx
06-03-2012, 23:24
Hoş geldin kardeşim seni bekliyordum :)

onur-newyork
06-03-2012, 23:32
Hoş geldin kardeşim seni bekliyordum :)

bende benden once tekkeyi terkettin diye kara kara dusunmeye baslamistim,hosbulduk bilalim nasilsin bugun .
1.78 den verdik dun cemaslari arkama bakmadan sonra dedim bi bakayim arkam selale olmus :kahkah:
baskanin tektu iyi gozukuyodu dedik ordan ayak basti parasini odeyip sonrada rizaya odiyelim :he:
hayirlisiyla buradanda cikarcagiz corba parasini.

kayakaynar
06-03-2012, 23:35
hayaller gerçek olsa...:)çimento fabrikası kursa olur belkide, yada bi satınalma yapsa... olmaz diye birşey yok... 1 senede borsaya 3 şirket adı altında bayağı şirketlerini kote ettirdi... yılların usaş firmasını ışıklar alacak kimin aklına gelir, bu kadar kısa zamanda borçları temizle, birde şirket satın almaları yap... bu adamlar bu işlerde prof. değil ordünaryüs prof. oldular... inşaallah üretim yolu ile de memlekete faydalı olurlar...

bi konya hayali kuralım mı?:sarhos:

bilalx
06-03-2012, 23:46
bende benden once tekkeyi terkettin diye kara kara dusunmeye baslamistim,hosbulduk bilalim nasilsin bugun .1.78 den verdik dun cemaslari arkama bakmadan sonra dedim bi bakayim arkam selale olmus :kahkah:baskanin tektu iyi gozukuyodu dedik ordan ayak basti parasini odeyip sonrada rizaya odiyelim :he:hayirlisiyla buradanda cikarcagiz corba parasini.terkedermiyim kardeşim daha yeni obayı kuruyoruz :) bu hisseden şahsen ümitliyim...

onur-newyork
07-03-2012, 00:18
terkedermiyim kardeşim daha yeni obayı kuruyoruz :) bu hisseden şahsen ümitliyim...

yola devam aga daha basindayiz bende ayni fikirdeyim,geceleri sicak uyuyacak yer bulduk sonunda :)
gozlerim sisti 2 haftadir :he:

bilalx
07-03-2012, 09:07
:) aynen diyelim onurcum..Bu arada tüm dostlara günaydın...Güzel bir gün geçirmek dileğiyle...

yola devam aga daha basindayiz bende ayni fikirdeyim,geceleri sicak uyuyacak yer bulduk sonunda :)gozlerim sisti 2 haftadir :he:

iberata
07-03-2012, 09:15
valla bence hayal deryasında yüzmeye başlamış yine bazıları. borsada bu ne ilk ne son. lütfen kırk defa düşünün, rıza karşınızdaki, usaş zaten sağlamdı, konya hayali biraz ifrat gibi. yine de ky kazansın, kaybetmesin dilerim.

RJ-45
07-03-2012, 09:25
Cemaş'ın arzını başından beri takip eden birisi olarak bu çıkıyor havası verilen hareketlere inanmıyorum. her kağıtta aynı hareketleri yapacak diye birşey yok sadece taktik değiştirmiş olabilir..dikkatli olmakta fayda var.

Takaslara bakan yok mi gedik 2miylon salmis

HISSEDAR35
07-03-2012, 10:33
Takaslara bakan yok mi gedik 2miylon salmis

ALMIS mi ? SALMIS mi ?:he:

gazi kacti islem hacmi azaldi
Gedik 2 milyon cikis yapmis takas dokymunde

Derinluk goren var mi

Derinluk goren var mi

maxellans
07-03-2012, 11:26
Bu kağıdın pili bitti kalanlara bol kazançlar..ytd...

Sizin elinizde nibas varmi??
Yaz yaz sonuna ytd ne koly yorum yapiyorsun

iberata
07-03-2012, 13:34
Sizin elinizde nibas varmi??
Yaz yaz sonuna ytd ne koly yorum yapiyorsun

işte, ky böyle pili bitti kabilinden şeyler düşünmeye başlayınca ağır ağır alacaksın. çünkü tahta yapıcılar bu psikolojiyi görürse tamam der götürme vakti

MsSql
07-03-2012, 13:42
2,04 te alıp şimdi ağır ağır satacaktınız.Kısmet işte.Rızanın kapısında bekleyenlerden olmayın aman dikkatli olun.

berkeri
07-03-2012, 16:05
2,04 te alıp şimdi ağır ağır satacaktınız.Kısmet işte.Rızanın kapısında bekleyenlerden olmayın aman dikkatli olun.

Bakalım Cemaş gibi bunda da hareketli günler, çoğunlukla hüzünlü tabi, olacak mı?

Neyse, hayırlı olsun diyelim.:)

Yukarıda yazılanlar kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Hepsi hayal ürünüdür.

Derinlik verebilecek arkadas yok mu

merdem
07-03-2012, 17:17
http://img.tapatalk.com/2edd9d93-7bda-7c2d.jpg

merdem
07-03-2012, 17:17
http://e1203.hizliresim.com/v/7/39qur.png (http://bit.ly/c25MCx)

onur-newyork
07-03-2012, 18:34

sayin ileti takaslarda ben herhangi bir cikis goremiyorum acikcasi pazartesi islemleri daha gelmedi diye biliyorum,elinizde baktiginiz takas dokumlerini kopyaliyp yapistirimisiniz burayada

scuba58
07-03-2012, 22:41
takaslarda 2 milyon çıkış gözüküyor, pazartesi günü işlem fiyatı bugünkü fiyatlara yakın, birçok kuruma ve ky.ye verilmiş anlaşılan
geçmiş olsunmu, yoksa sağlık olsunmu diyelim, yarın anlarız,

scuba58
07-03-2012, 22:44
takaslarda 2 milyon çıkış gözüküyor, pazartesi günü işlem fiyatı bugünkü fiyatlara yakın, birçok kuruma ve ky.ye verilmiş anlaşılan
geçmiş olsunmu, yoksa sağlık olsunmu diyelim, yarın anlarız, finansal tablolara yorum yapabilecek arkadaşlar yokmu?

HISSEDAR35
08-03-2012, 07:46
08/03/2012 06:40
*niğbaş'ın 2011 yılı konsolide olmayan net dönem karı 181.129 tl(önceki 3.115.483 tl)

MsSql
08-03-2012, 08:45
6 aylıkta 319.000 miş.181,129 a düşmüş.

bilalx
08-03-2012, 09:56
Asıl halka arzın pazartesi olduğunu düşünüyorum.Malı bir çok kuruma dağıtmışlar.Bence bir problem yok gözüküyor.Yakında aralarından biri liderliğe soyunur kanaatindeyim :)

Sizin için hayırlısı olsun diyelim ama pil bence bu kadar çabuk bitmeyecek...

bilalx
08-03-2012, 10:09
Ceması hareketlendirdiler :düsün:

Grub olarak harekey var

bilalx
08-03-2012, 10:26
Bizde şimdilik pek hareket yok :) Adamlar cemasta 35 dakikada 3-4 milyon lot hareket yaptılar...

Grub olarak harekey var

maruf2001
08-03-2012, 10:48
bence burada şimdilik işi bitirdiler.sıra cemaşa geldi.türkkraf holdingin kote ettiği senetleri bakalım nerden verecekler.ytdeğildir.

Son takaslarda artik gedik yok mali satmis is garanti deniz ilk uc sira

MsSql
08-03-2012, 11:40
Malı çok dağıtmışlar bir süre dinlenir.Yatay yada hafif aşağı yönlü.

maruf2001
08-03-2012, 15:15
kağıtta dünden beri para çıkışı var .herhalde 2.25 li rakamlara değmeden rahat etmeyecek.ytdeğildir.

maruf2001
08-03-2012, 15:16
para çıkışı artmaya başladı....ytdeğildir.

skull
08-03-2012, 15:28
Elinde bu kağıt olmadan yorum yapanları anlamak zor.Neden bir insan sahip olmadığı hisse ile ilgili yorum yapar ki??? Ayrıca spekği haricinde ne olacağını kım bılebilir.Buradan elınde olanları uyardınız tamam ama üstelenmesini kafamda soru işaretı yaratmaya başladı.

dealer54
08-03-2012, 16:01
Dolaşımdaki hisse adedi az olan firmaların kağıtları malesef spekülasyona en açık hisse senetleri oluyor.Niğbaş'ta bunlardan biri.Hisse adedi az olduğu için mutlaka güzel bir hareket yapacaklardır ama önemli olan maliyetlerini hangi fiyat seviyelerinde oluşturmaya başlayacaklar.İyi takip etmeli, tek kalemde değil de kademeli alış maliyet oluşturmak için daha mantıklı görünüyor.
Bakalım zamanla adamların niyeti belli olur.

Bol kazançlar arkadaşlar.

cemtürk
08-03-2012, 16:44
yaww üç gün oldu hissse hemen kavgaya tutuştunuz 2,60 maliyetim bekliyorum ala ala

onur-newyork
08-03-2012, 17:17
2.25 teki boslugu doldururmu diye dusunuyodum hizli cikti patron..

http://img337.imageshack.us/img337/1136/2222na.png (http://img337.imageshack.us/i/2222na.png/)

onur-newyork
08-03-2012, 17:18
http://img718.imageshack.us/img718/2231/2323z.png (http://img718.imageshack.us/i/2323z.png/)

onur-newyork
08-03-2012, 17:25
http://img72.imageshack.us/img72/1074/asasn.png (http://img72.imageshack.us/i/asasn.png/)

1.5 ay icerisinde olmadi 2 ay garanti 3ay icinde 22.999 za da dusebilir sma ytd degil tabiki o zamasn kagitlarin halini sen dusun

maruf2001
08-03-2012, 19:24
değerli yatırımcı arkadaşlar şimdi bu kağıtla ilgili olarak halka arz süresini bir düşünün.birincil piyasadan alış girenlerin hepsine mal verdiler.ama bir arkadaş yüklü alım girdim diye yazmıştı fakat 6.000 lot geldi dedi şimdi bu nasıl bir halka arzdırki talebin 1.5 katı olduğu söyleniyordu gedikte malın nerdeyse %54 takaslardan görünüyordu.fakat piyasaya ilk çıktığı gün millete neden sattı.bunların hepside soru işareti gedik bu kadar malı kimin adına aldı ve sattı oysa %5 ten fazla alan pek yoktu .ne kadar yatırımcının talep ettiğide kesin belli değil.adamların açıklamalarının ne derece doğruyu yansıttığıda manidar.şimdilik yukardan alan arkadaşlar bir müddet beklemek zorunda kalabilirler tahtaya baskı kurup yukardan verdiklerini geri almak isteyebilirler.bunların alayı küçük yatırımcıyı söğüşlemek spkda bunlara müsade ediyor.ben inanıyorumki birincil piyasadan arz kalksın hiç kimse bunlara talep etmez.borsadaki senetlerin durumu ortada temettü verenler hep aynı diğerleri de bedellilerden kasalarını dolduruyor.ne diyelim böyle gelmiş böyle gider.olanda biz küçük yatırımcılara olur.ytdeğildir.

bilalx
08-03-2012, 19:54
Akşam okuldan geldim hissenin 2.26 dan kapattığını gördüm.Birde biz yokken topikte neler yazıldığına baktım ki ortalık 4 günde karışmış bile :)
İlk önce arkadaşlar pazartesi borsaya girmiş bir hisse üzerine yapılan yorumlar henüz çok erken birde birazda acımasızca yapıldığını düşünüyorum.
İki taban yapar diye yazılan yazılarıda görüyoruz 1.50 ye düşer diye yazılan yazılarıda...Bu yazıları okuyarak 2.40 ve üzerinden alan ve yeni bu hisseye girenleri olumsuz etkileyeceğinizi de lütfen düşünün derim.
İkincisi ise 2.04 den arz edilen bir hisse şuan 2.26 da ve %12 lik bir kazanç yaptığınıda unutmayın derim...
Biraz daha yapıcı olmaya özen gösterilmesini şahsen diliyorum...
Saygı ve sevgilerimle..Allaha emanet olun...

onur-newyork
08-03-2012, 20:13
Akşam okuldan geldim hissenin 2.26 dan kapattığını gördüm.Birde biz yokken topikte neler yazıldığına baktım ki ortalık 4 günde karışmış bile :)
İlk önce arkadaşlar pazartesi borsaya girmiş bir hisse üzerine yapılan yorumlar henüz çok erken birde birazda acımasızca yapıldığını düşünüyorum.
İki taban yapar diye yazılan yazılarıda görüyoruz 1.50 ye düşer diye yazılan yazılarıda...Bu yazıları okuyarak 2.40 ve üzerinden alan ve yeni bu hisseye girenleri olumsuz etkileyeceğinizi de lütfen düşünün derim.
İkincisi ise 2.04 den arz edilen bir hisse şuan 2.26 da ve %12 lik bir kazanç yaptığınıda unutmayın derim...
Biraz daha yapıcı olmaya özen gösterilmesini şahsen diliyorum...
Saygı ve sevgilerimle..Allaha emanet olun...

bilalim benimde anliyamadigim bu zaten kagit 4 uncu gununde herkes kafasina gore yazmaya basladi oraya dusece buraya dusecek.2,48 den aldik hem para kaybediyoruz hem burdan yazilan yazilan yazilar olumsuz olunca insanin cani sikiliyor.neyse uzatmak istemedigim icin cvp bile vermek istemiyrum herkes istedigini yazsin herkesin kendi parasi kendi karari.sadece sunu soylemek istiyorum elinde topigine yazi yazipta 1 adet bile olmadan kagittaki arkadaslari koruma amacli yazilan yazilari yazdiklari icin minnettarim :)

hayarili aksamlar herkese..

bilalx
08-03-2012, 20:21
Sıkma canını kardeşim.Açıkcası bu tarz yorumlar hisse taban bile yapmadan yazılıyorsa birde tabanlasaydı kim bilir neler yazılırdı :)

bilalim benimde anliyamadigim bu zaten kagit 4 uncu gununde herkes kafasina gore yazmaya basladi oraya dusece buraya dusecek.2,48 den aldik hem para kaybediyoruz hem burdan yazilan yazilan yazilar olumsuz olunca insanin cani sikiliyor.neyse uzatmak istemedigim icin cvp bile vermek istemiyrum herkes istedigini yazsin herkesin kendi parasi kendi karari.sadece sunu soylemek istiyorum elinde topigine yazi yazipta 1 adet bile olmadan kagittaki arkadaslari koruma amacli yazilan yazilari yazdiklari icin minnettarim :)

hayarili aksamlar herkese..

onur-newyork
08-03-2012, 20:28
Sıkma canını kardeşim.Açıkcası bu tarz yorumlar hisse taban bile yapmadan yazılıyorsa birde tabanlasaydı kim bilir neler yazılırdı :)

istedikleri kadar yazsinlar bugun coktu diye yarin yukariya gitmiyecek anlamina gelmiyor 5 milyon hisse istedigi yone rahatca gider.o yuzden rahatim o kdar kayba karsi. bak cemasa dun surunyodu bugun utanmasa tavan yapacakti nerdeyse..
besiktasta 2 gol yedi zaten gelde sikilma :he:

bilalx
08-03-2012, 20:35
Bende beşiktaşlıyım bu ne böyle adamlar çok rahat geliyor 2-0 kötü sonuç artmasa bari :kahkah:Neyse topiğide fazla işgal etmeyelim..Yarın umarım nibaş için iyi olur.Tüm dostlara iyi akşamlar...

istedikleri kadar yazsinlar bugun coktu diye yarin yukariya gitmiyecek anlamina gelmiyor 5 milyon hisse istedigi yone rahatca gider.o yuzden rahatim o kdar kayba karsi. bak cemasa dun surunyodu bugun utanmasa tavan yapacakti nerdeyse..

scuba58
08-03-2012, 23:11
Son takaslarda artik gedik yok mali satmis is garanti deniz ilk uc sira

gedik henüz malı boşaltmış sayılmaz, yine ilk sırada 600 bin malı var ve artık daha aşağıdan vermeyeceğini düşünüyorum. GAP'da dolduğuna göre haftaya bişeyler olması lazım, yoksa bunlar bizi usandırır malı elimizden alırlar. Şuan için hiçbir beklenti olmadığına göre, yapılacak hareketlerin tamamen spekülatif olduğuna inanıyorum, yeni girecek olanların iyi düşünmesini tavsiye ediyorum.

HISSEDAR35
09-03-2012, 00:13
:bravo:

+++++++++++++++:bravo:

new-broker
09-03-2012, 05:13
++++++++++++++++++
:cool:

TURKISHSFORCES
09-03-2012, 09:33
biraz gevşeyince çıkmış yine felaket tellalları.. Bu tip konuşanların Rıza'yı tanımadıkları nasıl da belli.. Rıza bunca işlemi %20 için mi yaptı sanıyorsunuz?? Cemaş'ın arzındaki ilk hareketlerini bilen varsa ne demek istediğimi anlamıştır.. Şu an gerekeni yaptı teknik olarak . Bugün yarın bu kağıt yukarı doğru çizdiğinde göreceğiz o yorum yapanları..Elinde mal olan arkadaşlar için eğer günlükçü değiller ise zaten korkacak bişey yok.. Rıza bu işi burada bırakmaz .. Beklyelim görelim bakalım zaman kimi haklı çıkaracak..

bilalx
09-03-2012, 09:38
Günaydın tüm dostlara güzel bir gün geçirmek dileğiyle hayırlı cumalar :)

bilalx
09-03-2012, 09:41
Haklısınız kardeşim önce sıkılanları dökmesi gerekiyor...Bana göre şimdiden dökülmeyede bir çoğu başladı :)

biraz gevşeyince çıkmış yine felaket tellalları.. Bu tip konuşanların Rıza'yı tanımadıkları nasıl da belli.. Rıza bunca işlemi için mi yaptı sanıyorsunuz?? Cemaş'ın arzındaki ilk hareketlerini bilen varsa ne demek istediğimi anlamıştır.. Şu an gerekeni yaptı teknik olarak . Bugün yarın bu kağıt yukarı doğru çizdiğinde göreceğiz o yorum yapanları..Elinde mal olan arkadaşlar için eğer günlükçü değiller ise zaten korkacak bişey yok.. Rıza bu işi burada bırakmaz .. Beklyelim görelim bakalım zaman kimi haklı çıkaracak..

HISSEDAR35
09-03-2012, 10:00
GUNAYDIN UZUNCU ARKADASLARIM HAYIRLI CUMALAR BOL KAZANCLAR. vALLA BEN UZUNCUYUM RIZA ISTEDIGINI YAPMAKTA OZGUR BENIM ICIN HAVA HOS.SATAN SATAR ALAN ALIR LUTFEN BURAYA ALDIM SATTIM GIBI SEYLER YAZMAYALIM.HERKES KENDI PARASINDAN SORUMLU KAR DA ZARARDA KENDIMIZIN.ytd.

bilalx
09-03-2012, 10:14
Bana göre nibaşın ilk gün hisselerin el değiştirmesine göre asıl halka arzın pazartesi olduğunu düşünüyorum.Buna bağlı olaral 2.18-2.24 aralığından o gün çok işlem gerçekleşmişti.Yani olası tepkilerde buralara yaklaştıkça olacaktır.Şu durumda 2.21 den bir geri dönüşü bugün şu saattler itibariyle görüyoruz.Bana göre 2.00 üzeri kalması olumludur.Zaten en az orta vade buradayız :)Hayırlısı diyelim...

filinta01
09-03-2012, 10:21
Selam arkadaşlar, hayırlı cumalar.
Orta vadede bende buradayım, inşallah hep birlikte kazanacağız.:) YTD.

bilalx
09-03-2012, 11:14
Arkadaşlar derinliği olan yok mu?Rica etsek :)

HISSEDAR35
09-03-2012, 11:17

O kadar derin ki ortak gorunmuyor:he:

HISSEDAR35
09-03-2012, 11:17
ugurg+ ustad burdaysa benim korkum yok bu hisseden.

MsSql
09-03-2012, 11:19
http://img.tapatalk.com/b03600ce-cb3c-9955.jpg

filinta01
09-03-2012, 11:51

Buyrun :)95012

merdem
09-03-2012, 12:11
http://b1203.hizliresim.com/v/9/3c6hr.png (http://bit.ly/c25MCx)

merdem
09-03-2012, 12:14
Bende vereyim bari bı derinlik :)

http://img.tapatalk.com/2edd8ef3-d7ee-9194.jpg

murat.xxx
09-03-2012, 13:25
Bune iştir kardeşim ya hisse adetlerine bak...fiyata bak bu fabrika çokmu boktan da talep yok anlamadım ki...
Adam başı 1000 hisse alınsa en az 500 ky alsa bırak buyuk babayı edersana günlük tavan bu miktar bi çok hissee yapılan hacmin onda biri bile değil...arkadaşlar bence çok kazanacaz çok. dikkatimi çeken ky yok bu bi fırsattır ya adam salsa nekadar salar 1.50 mi hemen salar demi nah salar elinde hisse yok...ama 600.000 hisse ile 145 de kendinde var 750bin hisse ile piyasaya halim olamazsın burda yapılacak şey hemen sermaya artıtımı ki adamlar ilk fırsatta onu yapacaklar yoksa elin olu gelir alır 2000.000 hisseni oynar tahtayla istediği gb bu na patron bile müdahele edemez.bu fiyata bu hisse bedava...bence tam bariz bir mal toplama operasyonu...
hisse sayısı çok düşük...fiyat ucuz(herkes alabilir)

bayrağım
09-03-2012, 13:33
Selamlar.
Bakıyorum bütün dostlar burada bende dün bulaştım hakkımızda hayırlısı olsun .

bilalx
09-03-2012, 13:51
hoş geldin bayrağım:)

Selamlar.
Bakıyorum bütün dostlar burada bende dün bulaştım hakkımızda hayırlısı olsun .

merdem
09-03-2012, 14:32
http://c1203.hizliresim.com/v/9/3c8x2.png (http://bit.ly/c25MCx)

CMBTN'un 14 yıllık perfomansı..
Nibas'ta aynısını yapar diye bir kaide yok ama bekleyenler iyi kazanmış..

bayrağım
09-03-2012, 15:15
hoş geldin bayrağım:)

Hoş bulduk dostum.

bayrağım
09-03-2012, 15:20
Onurlu gururlu şerefli:notr: patrona şunuda hatırlatayım Ölümde var :wink:

HARDMAN
09-03-2012, 15:27
Hisse malesef düşüş trendine girdi...rıza alacağını aldı...gedik arzda satamadığınıda ilk bikaç günde hafif yükselterek elden çıkardı...kendine alıkoyduğu yaklaşık 650 bin lotun maliyetini de oldukça düşürmüştür sanıyorum (2.04 ün çok altına indirmiştir)...elindeki bu miktarlada hisseyle istediği gibi oynayacaktır artık...yine şimdilik görünen odurki bu miktarla hisseye baskı uygulamakta...artık nereye kadar düşürecek keyfine kalmış...ky lerin çoğunu bıktırıp sattırmadıkça bu baskı sürecek gibi...umarım böyle olmaz...

onur-newyork
09-03-2012, 15:30
gunaydin ortaklar,kazaciniz bol olsun.. endekse ayak uydurmus bugunde ..

offaz
09-03-2012, 15:42
2,17-13 bin
2,18- 10.bin

hisseyi halka arz ettiler yeni hissede trend değil patron olur ne isterse o olucakişimiz zor.:)

HISSEDAR35
09-03-2012, 15:59
Hisse malesef düşüş trendine girdi...rıza alacağını aldı...gedik arzda satamadığınıda ilk bikaç günde hafif yükselterek elden çıkardı...kendine alıkoyduğu yaklaşık 650 bin lotun maliyetini de oldukça düşürmüştür sanıyorum (2.04 ün çok altına indirmiştir)...elindeki bu miktarlada hisseyle istediği gibi oynayacaktır artık...yine şimdilik görünen odurki bu miktarla hisseye baskı uygulamakta...artık nereye kadar düşürecek keyfine kalmış...ky lerin çoğunu bıktırıp sattırmadıkça bu baskı sürecek gibi...umarım böyle olmaz...

2.04 arz fiyati nasil daha altina indirebilir maliyetini aciklarsaniz sevinirim.Tamamen iyi niyetimden soruyorum.saygilar

maruf2001
09-03-2012, 16:00
elindeki malların tamamını küçüklere verince birde ortak satış kararı alırsa ozaman bu kağı ne olur bilmem.spkda bunlara çanak tutsun bakalım.kağıdın adi olduğu daha ilk günden belli oldu oyuncak ettiler.bakalım düşüş nerede duracak....ytdeğildir.

DoA
09-03-2012, 16:06
2.04 arz fiyati nasil daha altina indirebilir maliyetini aciklarsaniz sevinirim.Tamamen iyi niyetimden soruyorum.saygilar

Size bu hisse hakkında yazmadan cevap vermek istiyorum;
lütfen kiler ve kiler gyo arzlarına ve sonrasına bakınız ...
Saygılar.

murat.xxx
09-03-2012, 16:10
[QUOTE=maruf2001;7110014]elindeki malların tamamını küçüklere verince birde ortak satış kararı alırsa ozaman bu kağı ne olur bilmem.spkda bunlara çanak tutsun bakalım.kağıdın adi olduğu daha ilk günden belli oldu oyuncak ettiler.bakalım düşüş nerede duracak....ytdeğildir.[/QUO

eh ulan patron hadi aldın endekside arkana iyiisn ama sen varya ben satmasam o kağıtları nasıl mal topleycen nasıl...

HARDMAN
09-03-2012, 16:15
2.04 arz fiyati nasil daha altina indirebilir maliyetini aciklarsaniz sevinirim.tamamen iyi niyetimden soruyorum.saygilarnibası arz eden aracı kurum biliyorsunuz gedik yatırımdı...pazartesi ilk işlem günü gediğin elinde 2.726.000 lot hisse vardı...şimdi ise 647.000 lot hisse var...normalde halka arzı tam yapamadı...böyle durumlarda tahtanın sahibi hisseyi alır götürür ama endex yeterince şişkin olduğundan fazla götürmek istemedi...%20 gibi götürdü ve o civarlardan malı boşalttı...bu operasyonda mutlaka kar etti tabiki...etmedi ise şaşarım...bu durumda elindekilerin maliyeti ise özel bi anlaşması yoksa herkes gibi 2.04 tl dir...şimdi bu operasyondaki karını (artık ne kadar etti ise) 2.04 tl den düşerseniz, maliyetinin aşağıya çekildiği su götürmez bi gerçektir...ne kadar aşağıya mal etti bunu kimse bilemez...ama çektiği kesin...bu durumdada gediğin maliyeti herkesin maliyetinin ciddi altına gelmiştir...baskıdanda o anlaşılıyor...umarım açıklayıcı olmuştur...saygılar...bol kazançlar...

skull
09-03-2012, 16:39
Öncelikle karları bence %20 olamaz.Nedenı de zaten götürenler kendileri.

Cemas halka arzdan sonra aylarca yatay-inişli seyretti ve sonra da operasyon yiyip 4-5 e katlamıştı.

Bunun olacağına kesin göz ile bakamayız ama Rıza nın %10-15 lerle işi bitirmeyeceği belli.

Ayrıca malı geri toplamada zaten sıkıntıları yok.Malı şu an alanlar zaten bizler değiliz.Baksanıza burası hariç nerede bu hisse konuşuluyor.Burada kaçımız da hisse var? Alışları bu fiyatlardan kim yapıyor.Hadi dün indi diye alanlar oldu ama sizce kım bugunku düşüşü de görünce 2,04 e ınmeden bu hisseyi alır.Çünkü tek dayanak 2,26 dan sonra 2,04 ...

Rağbet görmediği çok belli.O nedenle endeksteki karamsarlıktan dolayı hareket verilmedi çünkü CEMAS gibi 4-5 e katlama operasyonu için şu an borsa müsait değil.

Orta vadede beklenebilinir.

HARDMAN
09-03-2012, 17:02
öncelikle karları bence %20 olamaz.nedenı de zaten götürenler kendileri.

Cemas halka arzdan sonra aylarca yatay-inişli seyretti ve sonra da operasyon yiyip 4-5 e katlamıştı.

Bunun olacağına kesin göz ile bakamayız ama rıza nın %10-15 lerle işi bitirmeyeceği belli.

Ayrıca malı geri toplamada zaten sıkıntıları yok.malı şu an alanlar zaten bizler değiliz.baksanıza burası hariç nerede bu hisse konuşuluyor.burada kaçımız da hisse var? Alışları bu fiyatlardan kim yapıyor.hadi dün indi diye alanlar oldu ama sizce kım bugunku düşüşü de görünce 2,04 e ınmeden bu hisseyi alır.çünkü tek dayanak 2,26 dan sonra 2,04 ...

Rağbet görmediği çok belli.o nedenle endeksteki karamsarlıktan dolayı hareket verilmedi çünkü cemas gibi 4-5 e katlama operasyonu için şu an borsa müsait değil.

Orta vadede beklenebilinir.% 20 kar değil, %20 kadar yükselttiler dedim...bana istinaden yazdıysanız sn. Dostum...ne kadar kar ettiklerini kimse bilemez diyede belirttim...saygılar...

Bi kiprasma oldu

terminator
09-03-2012, 17:26
2.17 / 2.21 maliyetli trene atladım ortalamam 2.192 oldu... hayırlısı kazanclı olsun inşallah ... herkeze güzel ve kazanclı günler diliyorum :)

skull
09-03-2012, 18:39
% 20 kar değil, %20 kadar yükselttiler dedim...bana istinaden yazdıysanız sn. Dostum...ne kadar kar ettiklerini kimse bilemez diyede belirttim...saygılar...

Haklısınız yanlış yorumlamışım.Kusura bakmayın.

Hisseden belli olçude malı 2,50 den almıştım.maliyet düşürmek için iyice altına gelmesini bekliyorum.Bence girecek olanların da salınımı tam görmesi ve hissenin alt desteğini bulması gerekir.2,26 altına salınacağını bekliyordum.2,04 altı salınım da olacak görünüyor.Çünkü bu fiyattan alan ve satmayanların mallarını da almak isteyebilirler.Hisseyi götürmediyse süründüreceği aşikar.Halka arzdan zaten para aldı.CEMAS ın kısa süre önceki tavanlarından para kazanmış biri olarak şunu söyleyebilirim.Beklentinin bittiği yerde hareket başlayacaktır.

Millet kızıyor ama ben bu adamın kağıtlarından mantıksız alım yapılmadığı sürece orta vadede kaybedilmeyeceğini biliyorum.Çünkü mutlaka oynuyor.Olanda yaklaşık olarak %10 zararda şu an da.Çok uç bir zarar değil.Yanlız bu kağıtta ara ara yukarı 2-3 kademe götürüp yoklama çekiliyor.Hemen atlanmamalı.Dikkat edersenız 2 gun boyunca 2,40 ı destek gibi gösterip aşağı döktü.Kısa vadede olan beklemeyebilir.Ama benım gibi paraya 5-6 ay sonra en erken ihtiyacı olanlar bekleyıp ııı para kazanabilirler.

Kendi fikirlerimdir.Umarım herkes kendisi için en iyisine karar verir.Kimi bekler,kimi yenı hısselere yelken açar.

İlave olarak eklemek gerekirse.Bu kağıt sahibi olan artık süreklı ekrana bakmayı bırakmalı.Trade kağıdı değil şu an için.Sadece sinir sahibi olursunuz.Ama 1 tavan yapsa da ki zor değil herkes zararını çıkarabilir şu an için.

YTD.Zarar görebilirsiniz.

onur-newyork
09-03-2012, 20:17
Size bu hisse hakkında yazmadan cevap vermek istiyorum;
lütfen kiler ve kiler gyo arzlarına ve sonrasına bakınız ...
Saygılar.

hateks i bakilmasindada fayda var,insan bakinca hosuna gidiyor..

emekli27
09-03-2012, 21:38
direk üretme ve döşeme işi yapıyordu degil mi bu firma..

DoA
09-03-2012, 21:44
hateks i bakilmasindada fayda var,insan bakinca hosuna gidiyor..

Hem de nasıl ... nostalji işte ... :) :)

skull
09-03-2012, 23:21
direk üretme ve döşeme işi yapıyordu degil mi bu firma..

Sıkıntı zaten direkleri 2.günden döşemeye başlaması :) Umarım seri üretime daha başlamamıştır.