PDA

View Full Version : AFMAS - Uluslararası Film Prodüksiyon A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19

Burakvvv
01-06-2013, 18:29
Sayın Osilatörr, Açıklamalarınız için tekrar teşekkürler. Yazdıklarınızdan şu an için şirketin ve bizlerin herşekilde Spk nın kararını bekleyeceğimiz anlaşılıyor. Bekleyen derviş durumuna devam...

osilatörr
01-06-2013, 22:22
Sayın Osilatörr, Açıklamalarınız için tekrar teşekkürler. Yazdıklarınızdan şu an için şirketin ve bizlerin herşekilde Spk nın kararını bekleyeceğimiz anlaşılıyor. Bekleyen derviş durumuna devam...

Değerli Arkadaşım

Öncelikle rica ederim. Kesinlikle SPK onayı şart , kısa sürede spk onayını açıklar ise birde olağanüstü genel kurulu bekleme durumumuz oluşmaz ve bu iş olagan genel kurulda biter.

Hakkımızda hayırlısı olur inşaAllah.

Selam ve Dua ile

osilatörr
01-06-2013, 23:00
Hocam iki sirketin senaryosunda da sirket birlesmesi, ayrilik akcesi, ve spknin yeni tebligini bekleme durumu var.

fark surada:

usas afmden farkli olarak ayrilma akcesi odemek istemiyor, hisse karsiligi hisse verecek. afmnin hesabi malum siz de ozetlemissiniz.

usasin patronu akce degeri belirlenen fiyattan borsada hisse topluyor. afm ise cakallik
pesinde.

afm kottan cikma basvurusu da yapsa fiyat 14ten yukari cikmaz. tek bir durumda fiyat 14un ustune cikar onu
da siz biliyorsunuz.

Kıymetli Hocam

Şuan için birleşme şeklinde değilde direk afm yi kottan çıkarma başvurusunda bulunsalar 1 lot için ödeyecekleri fiyatı şahsen ben bilmiyorum bu konuda mevzuya hakim arkadaşlar var ise hesaplayıp burada bilgi verirler ise aslında oynanan oyunu daha iyi anlamış oluruz.

Özellikle SPK ya bu yönde de dilekçem oldu. Ben şahsi olarak kottan çıkma fiyatının daha yüksek olacağına inanıyorum. önemle bir daha soruyorum bunun hesabını yapa bilecek bir arkadaşımız varsa şimdiden teşekkür ederim.

Bu neden önemli şirket çünki bize ayrılma hakkında karar alma yetkisi vermiyor zorunlu olarak tüm lotları istiyor yani hiç bir seçeneğimiz yok. Diğer birleşmelerde ise isteyen ortak bir karar alma durumu söz konusu yani ya isteği ile ayrılma akçesi alıp ortaklığını sonlandıracak yada birleşme sonrası yeni lot sayısı ile ortaklığına devam edecek. Bizim bu şekilde bir şansımız var mı yok.

Ben yeni oluşumda birleşme sonrasıda şirketin ilerideki hedeflerini düşünerek bu ortaklıkta kalmak istiyorum ama TTK 141/2 ye göre gerçekleşmesi planlandığı ve SPK ya bu yönde başvuru olduğu için halka açık kısımdaki hiç bir yatırımcının böyle bir hakkı olmayacak.

Hocam bu aşamadan sonra artık küçük yatırımcıların borsaya gelmesini beklemek, çölde su aramak gibi bir şey olmalı.

Koskoca holding sahibi adam ve ülkenin en iyi tanınan iki ailesinden birisi olan kişi şayet yatırımcılara bunları yapıyorsa ben kendi adıma sözün bittiği yerdeyim.

Selam ve dua ile

meks
02-06-2013, 10:38
degerli hocam

kottan cikma basvurusu icin 95% hisseye sahip olmasi gerekiyor.

gizli hesaplari haric resmiyette 93,5 sahibi oldugunu biliyoruz. basvuru icin maksimum 150,000 lot toplamasi lazim piyasada 900,000var.

normal sartlarda bu 150,000i alabilmek icin fiyati yukari cekmek zorunda kalirdi, ve spk son 1 aylik
agirlikli ortalamayi
ya da
o 150,000i toplayanin sirket yada sirket adina hareket ettigi ispatlanabiliyorsa 1 lota odenen maksimum deger goz onunde bulundurulurdu.

bu kadar hisseyi cagrinin son gununde gordugumuz gibi tek kalemde de virmanlayabilir birileri

o yuzdendir ki spk'nin formulleri benim icin hic bir sey ifade etmiyor.

Final
03-06-2013, 09:58
Bir tane ..klu parkın koskoca ülkede ve borsada yol açtığı zararlara bir bakın. O park yıkılsa ne olur yıkılmasa ne olur, koskoca Türkiye burası yahu toprak mı yok. Değersiz bir park yüzünden olayların buralara varması çok üzüntü verici. Kardeşlik bir ülkenin en değerli varlığıdır. Yıkılan ülkelere bakalım hep kardeşliklerin bozulması yüzünden yıkıldılar. Kardeşliğimizi bozmaya çalışan hain düşmanlar kol geziyor. Onlar da biliyor ki bizi ancak bu şekilde zarara uğratabilirler. Birbirimizi sevelim. Hangi siyasi partiden olursak olalım birbirimize saygı gösterelim, dozu aşmayalım. Bu dünya kimseye kalmaz, hepimizin dönüş yeri aynı.

ravi
03-06-2013, 10:16
Konu o kadar basit degil, keşke olsa. Konuyu sadece parka indirgemek de mümkün degil. Keşke olmasaydı da o insanlar ölmeseydi. Aslında ne yasiyorsak ortak yaşıyoruz. Kimse sanmasın ki kendi derdi kendine hastır. Burada biz ne yasiyorsak, parkta başkaları da benzer rahatsızlıklar içinde olabilirler, işi komplo teorisiyle açıklamak, yaşanan görmezden gelmeyi görmemek olur. Zaten sorun olan görmezden gelinme, içine dusulen atomize edilme halinden başkalarının sıkıntılarını yok saymadan, kendimizce başka dış sebeplere baglamaktan kaynaklanmıyor mu. Umarım daha fazla insan zarar görmeden doğrusu bulunur. Saygılar, selamlar..

rapajc1907
03-06-2013, 11:06
olayı bir iki ağaca bir çiçeğe toprağa bağlama çok yüzeysellik olur..ağaç sembol oldu.. bazı konular vardır ekonomi borsa döviz altın önemsiz kalır teferruat olur.şehidine kelle, ülkenin kurucusuna ayyaş deyip, anıtkabiride yıkarız anlayışına sahip bir siyasi düşüncenin sosyal alanda halka istediğini dikte ettirmesi karşısında halkın tepki göstermesi doğaldır.geç bile kalınmış bir tepkidir.Ha bu tepkiyi provoke etmeye çalışanlar, sağa sol zarar verenler oldu ama dün ve bugün gerçek halk çöpleri topladı etrafı temizledi ve kaldırım taşlarını yerine koydu.umarım bu olaylar sağduyu ve hoşgörüyle son bulur.sonuçta hepimiz aynı gemizdeyiz..

ufuk_gul
03-06-2013, 12:43
borsanın düşürülmesi için suni de olsa bi sorun yaratılmalıydı...

bilkayb
03-06-2013, 13:08
Acaba gün, AFMAS ı satıp daha uygun yerlerden daha mantıklı bir hisse alma günü müdür???

gordongekko
03-06-2013, 17:16
Bizimkiler bugünkü hengamede mal toplatabildilerse ne mutludurlar şimdi! 14 lira vermek varken 11.90 - 12.50 arasından toplayabildiğin kadar topla Şevket.

meks
03-06-2013, 22:48
kinayi hangi adrese yollayalim? o kadar cok adres var ki, hepsine yollayamaya param yetmez

ravi
04-06-2013, 07:38
............

bilkayb
04-06-2013, 09:21
Acaba gün, AFMAS ı satıp daha uygun yerlerden daha mantıklı bir hisse alma günü müdür???

Demek ki yapmak lazımmış, allah belanı versin ne lanet bir kağıtsın sen!

Final
04-06-2013, 09:49
Buradan bile alan çıkmıyor, param olsa ben destek atacam ama para yok :)

Final
04-06-2013, 09:52
Şirket bu fiyatlardan bile alım yapmıyorsa demek ki paraları takasbanktan ödemeyi planlıyor. Şuradan alabildiği kadar alsa %10 yani tavan yaptırsa dahi fiyat 13.40 yahu

ravi
04-06-2013, 09:52
Bizim kağıt öncü, haber verici ya onun için hala inanmamış demek ki piyasaya :)

ravi
04-06-2013, 15:00
Dünyanin en sinir bozucu borsası bizde sanırım.

gordongekko
04-06-2013, 15:16
Bazı kağıtlar var ki, lastik top gibiler. Düştüğü yerden çabucak toparlanıyorlar. Bir de bazı kağıtlar var ki kristal vazo gibiler. Bir kere düşmeye görsün, tuz buz oluveriyor ve düştüğü yerden kaldırmak mümkün olmuyor.

Alpy0512
04-06-2013, 15:21
Dünyanin en sinir bozucu borsası bizde sanırım.

Ve dünyanın en sinir bozucu kağıdı.

ravi
04-06-2013, 15:29
Ve dünyanın en sinir bozucu kağıdı.

Burada kendimizi tebrik etmek lazım, enlerin enini başarıp muhteşem pürüzsüz karakterde tahta yapıcı ve ismi lazım degil gerisindekine denk getirebildigimiz için:bravo::bravo:

ircsoldier
04-06-2013, 16:24
borsa düşse düşmüyor çıksa çıkmıyor

Alpy0512
04-06-2013, 16:30
Burada kendimizi tebrik etmek lazım, enlerin enini başarıp muhteşem pürüzsüz karakterde tahta yapıcı ve ismi lazım degil gerisindekine denk getirebildigimiz için:bravo::bravo:

1.000.000 sperm arasındaki en şanlı sperm olan ben yıllar sonra git aynı işi bir daha başar AFM yi bul.
Süperim.

uaydin
04-06-2013, 16:39
bir sinyal de yok bu işin yakında bitebileceğine dair adam şsizce basıyor hala

extrabt
04-06-2013, 16:40
borsa düşse düşmüyor çıksa çıkmıyor

11,90 ları görmesini düşüşten saymıyorsunuz sanırım

ircsoldier
04-06-2013, 16:44
11,90 ları görmesini düşüşten saymıyorsunuz sanırım
bu hisse ucuz kaldı ben 15 lerden alıyordum borsa 59 bindeyken

alacasansar
05-06-2013, 08:56
valla ben bile almaya korkuyorum. Bir ara güzel al gülüm ver gülüm yapıyorduk 12.70.-TL / 13.20.-TL'den de hacim çok düştü.

Bu arada bir arkadaş sormuştu kottan çıkma fiyatı ne olur diye, az evel hesap ettim 14.30.-TL civarlarına geliyor an itibarıyla.

Final
05-06-2013, 13:56
BIST 100 için en ciddi destek 75500 de. Zayıf destekler 77000 ve 76500.

Eğer 75500 de kırılırsa maalesef 72000 puan ilk durabileceği yer :( En kötü ihtimal ise 70000 psikolojik desteği olur.

gordongekko
05-06-2013, 20:53
BIST 100 için en ciddi destek 75500 de. Zayıf destekler 77000 ve 76500.

Eğer 75500 de kırılırsa maalesef 72000 puan ilk durabileceği yer :( En kötü ihtimal ise 70000 psikolojik desteği olur.

Her çıkışın bir inişi var ne de olsa dostum. Ama bu seferki öyle böyle değildi. Pazartesi günü öyle bir çaktılar ki, trend falan kalmadı ortada. Film şeridini kopardılar. VOB'ta Cuma'dan yüklü miktarda uzun pozisyonda olanları sildiler piyasadan. Panik halinde uzunlar kapatılmaya çalışılınca piyasa daha da çakıldı.

Bana kalırsa piyasa kapatılabilirdi. Borsa başkanı bu konuda 3 güne kadar yetki sahibi. Daha uzun süre (15 gün) için SPK, 1 ay için ilgili bakan, 1 aydan uzun süre içinse Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. Bana göre piyasa 3 gün kapatılabilir ve Perşembe açılabilirdi. Belki o zaman yine düşerdik ama bu derece yoğun olmayabilirdi ve daha az hasarla atlatılabilirdi.

Bundan sonrasını öngörmek zor. Zira piyasa Pazartesi günkü 9000 puanlık düşüşle birdenbire 200 günlük hareketli ortalamasına yaklaştı (hatta pazartesi ortalamayı da kırdı) ve oradan tepki vererek döndü. Bir dahaki ziyaretinde dönemeyebilir piyasa. 200 günlük HO'lar çok önemli destek olarak kabul görüyorlar.

Bu arada forumdaşların Miraç Kandili'ni de kutlarım.

uaydin
05-06-2013, 21:09
Kandiliniz mübarek olsun.

tetra2
05-06-2013, 21:36
Tüm arkadaşların mübarek kandilini kutlarım...

gordongekko
06-06-2013, 07:15
Sinema seyircisi yüzde 70 azaldı

TÜRKİYE’nin en büyük sinema zinciri Cinemaximum’un bağlı olduğu Mars Entertainment’ın CEO’su Muzaffer Yıldırım, sinema seyircisinin Gezi eylemleri başladığından bu yana ortalama yüzde 70 azaldığını söyledi. Yıldırım, bu rakamın Türkiye ortalaması olduğunu ve bazı sinemalarda gerilemenin çok daha yüksek olduğunu belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23443161.asp

Trend6
06-06-2013, 07:34
Sinema seyircisi yüzde 70 azaldı

TÜRKİYE’nin en büyük sinema zinciri Cinemaximum’un bağlı olduğu Mars Entertainment’ın CEO’su Muzaffer Yıldırım, sinema seyircisinin Gezi eylemleri başladığından bu yana ortalama yüzde 70 azaldığını söyledi. Yıldırım, bu rakamın Türkiye ortalaması olduğunu ve bazı sinemalarda gerilemenin çok daha yüksek olduğunu belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23443161.asp

İşte bu vatandaşlar halkın elinden zorla maliyetinin altında almak istedikleri hisselerden kar ederiz diye hesap yapıyorlarken... Evdeki hesap çarşıya uymaz ve o insanların ah ları böyle zarar ettirir ve eldeki bulgurdan olurlar...

Final
06-06-2013, 08:46
Çok haklısın sevgili dostum. Bence de bu kadar düşüşe seyirci kalınmamalıydı, böyle durumlarda yatırımcılar da paniğe girip düşüşü daha da vahim hale getirdiler, buna en güzel çözüm geçiçi olarak işlemlere ara verilmesiydi. Sanki ekonomik kriz varmış gibi %10 luk bir düşüş gerçekten çok mantıksız oldu... Gerçek ekonomik kriz olsa % kaç düşerdik acaba. Her zaman demişimdir primli endeksler büyük risk arz eder. Bu ortamlarda gelecek her hangi bir kara haber büyük kayıplara neden olabilir. İşler ne kadar iyi giderse gitsin yatırım yaptığınız endeks primli ise çok temkinli olmak gerek.

Bilgiler için teşekkür ederim sn gordongekko. Değerli yazı ve yorumlarınızı beğeni ile takip etmeye devam ediyorum, emeğinize sağlık dostum.

Sizin de Miraç kandilinizi tebrik ederim, forumda ki tüm arkadaşlarımın da miraç kandilini kutluyorum, şu mubarek günlerde bizim de sıkıntılarımızın son bulması dileğiyle

Her çıkışın bir inişi var ne de olsa dostum. Ama bu seferki öyle böyle değildi. Pazartesi günü öyle bir çaktılar ki, trend falan kalmadı ortada. Film şeridini kopardılar. VOB'ta Cuma'dan yüklü miktarda uzun pozisyonda olanları sildiler piyasadan. Panik halinde uzunlar kapatılmaya çalışılınca piyasa daha da çakıldı.

Bana kalırsa piyasa kapatılabilirdi. Borsa başkanı bu konuda 3 güne kadar yetki sahibi. Daha uzun süre (15 gün) için SPK, 1 ay için ilgili bakan, 1 aydan uzun süre içinse Bakanlar Kurulu kararı gerekiyor. Bana göre piyasa 3 gün kapatılabilir ve Perşembe açılabilirdi. Belki o zaman yine düşerdik ama bu derece yoğun olmayabilirdi ve daha az hasarla atlatılabilirdi.

Bundan sonrasını öngörmek zor. Zira piyasa Pazartesi günkü 9000 puanlık düşüşle birdenbire 200 günlük hareketli ortalamasına yaklaştı (hatta pazartesi ortalamayı da kırdı) ve oradan tepki vererek döndü. Bir dahaki ziyaretinde dönemeyebilir piyasa. 200 günlük HO'lar çok önemli destek olarak kabul görüyorlar.

Bu arada forumdaşların Miraç Kandili'ni de kutlarım.

bilkayb
06-06-2013, 17:06
Sevgili arkadaşlar, bugün 2.5 senedir AFMAS larımın çok büyük bir kısmına veda edip, kayıplarımı telafi edebileceğime inandığım sağlam bir hisse senedine transfer oldum. Bunu şimdiye kadar yapmadığıma çok pişmanım, yarın da kalanına veda edip bu defteri burda kapatacağım. Allah bu kağıdı bu hale getirenlerin belasını versin diyorum. Kalan arkadaşlara sabır da sabır diliyorum.
Herkese sevgiler, saygılar.

fiesta06
06-06-2013, 18:18
Bu haftaki bültende (sanırım bugün veya en geç yarın yayınlanır) bizim haber çıkacak gibi geliyor bana..

meks
06-06-2013, 18:51
Sevgili arkadaşlar, bugün 2.5 senedir AFMAS larımın çok büyük bir kısmına veda edip, kayıplarımı telafi edebileceğime inandığım sağlam bir hisse senedine transfer oldum. Bunu şimdiye kadar yapmadığıma çok pişmanım, yarın da kalanına veda edip bu defteri burda kapatacağım. Allah bu kağıdı bu hale getirenlerin belasını versin diyorum. Kalan arkadaşlara sabır da sabır diliyorum.
Herkese sevgiler, saygılar.

gozalti pazarindan bile alsaniz eminim bundan hayirli olur. umarim
zararinizi cikarirsiniz ve bist ile vedalasirsiniz.

insallah agustos basi ben de vedalasmis olacagim

bizim sirtimizdan para kazananlar hayrini goremesinler.. bu dunyada hesabini soran olmayacak o anlasildi

Trend6
06-06-2013, 19:06
gozalti pazarindan bile alsaniz eminim bundan hayirli olur. umarim
zararinizi cikarirsiniz ve bist ile vedalasirsiniz.

insallah agustos basi ben de vedalasmis olacagim

bizim sirtimizdan para kazananlar hayrini goremesinler.. bu dunyada hesabini soran olmayacak o anlasildi. Sayın Meks Ağustos başı deken sürecin tamamlanma Zaman'ından mı bahsediyorsunuz

fiesta06
07-06-2013, 18:54
Bu haftaki bültende (sanırım bugün veya en geç yarın yayınlanır) bizim haber çıkacak gibi geliyor bana..

Bülten geldi yine yokuz... Vay arkadaş bu kadar süründürülmez ki, ne lanet bir hisseye bulaşmışız, kahretsin..

meks
10-06-2013, 00:53
1926 yılında kurulan Kâmil Koç satılıyor. Şirket sahipleri satış görüşmelerini yatırım fonu Actera Holding ile yürütüyor. Kâmil Koç Otobüsleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sema Gülez, “satış görüşmelerinde önemli bir aşamayı kat ettik” dedi.

Otobüs taşımacılığında son büyük satış operasyonu Varan’ın Ulusoy’a satılması ile olmuştu.

Ancak, sektörün en büyük firması konumunda olan yılda 12 milyon yolcu taşıyan Kamil Koç bir süredir gelen satış tekliflerini değerlendirmeye aldı.

Aile şirketi konumundaki şirket sahipleri Actera ile masaya oturdu. Şirket ortaklarından Sema Gülmez konu ile ilgili hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada, satış görüşmelerinde önemli aşamaları geçtiklerini aktardı, ancak henüz masada olmaya devam ettiklerini söyledi.

AİLE OLARAK DA YORULDUK

Aile olarak, taşımacılık dışında başka bir iş yapmadıklarını söyleyen Gülmez “Biz işimizi hep temiz ve dürüst yapmak istedik. Ancak yorulduk da. İşi tadında bırakmak istedik. Aile şirketlerini belli bir süre sonra ayakta tutmak da kolay değil. Aile olarak satış kararında mutabık kaldık. Hisselerin yüzde 100'ü satılacak. Bizler (şirket sahipleri) de her birimiz belli bir yaşa geldik. Satış görüşmesi yürüttüğümüz Actera konusunda içimiz rahat. ” dedi.

750 OTOBÜSÜ YOLLARDA

Sema Gülmez, şirketi satmalarına gerekçe olarak ise, “Mevzuat bizi çok zorladı. Haksız rekabet koşulları da aynı durumda. Entegre taşımacılık konusunda daha güçlü bir sermaye yapısına ihtiyaç bulunuyordu” şeklinde konuştu. Gülmez, Kamil Koç filosunda 750 otobüsün olduğunu kaydetti.

Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye göre 2011 yılı cirosu 329 milyon 875 bin TL.

...

kamil koçu da pegasusla birleştirin tam olsun...

meks
10-06-2013, 14:31
...750 OTOBÜSÜ YOLLARDA
Şirketin internet sitesinde yer alan bilgiye göre 2011 yılı cirosu 329 milyon 875 bin TL.
...
kamil koçu da pegasusla birleştirin tam olsun...

satış bedeli 65milyon tl...

şunu onurair ile birleştirip 4 milyar dolara , halka arz edip çıkacaklardı... akıl edemediler

uaydin
10-06-2013, 20:04
rezillik ... ben böyle kanunun nizamın düzenin düzenlemenin...

PALMİYE
11-06-2013, 10:23
yeter artık bitsin bu eziyet ........................
sabır taşı çatlar

alacasansar
11-06-2013, 21:50
çok sağlam kağıt, nasıl da direniyor :halay:
tenik sıkışma var analizime göre 100 TL olucak 3 vakte kadar :D

meks
12-06-2013, 10:36
çok sağlam kağıt, nasıl da direniyor :halay:
tenik sıkışma var analizime göre 100 TL olucak 3 vakte kadar :D

galiba kahve falı metodu temel teknik analizden daha geçerli

spk 14.05i aynen kabul etse , şu andaki fiyata göre 2 ayda %17 prim vaat ediyor.

yine de kimsenin umurunda değil.

bu fiyattan satmayı düşünen varsa tekrar düşünsün derim.

hiç müşteri bulamazsak alacasansar 90dan alır 100den satar gibi gözüküyor

gordongekko
12-06-2013, 12:16
Bu işte bir iş var ya, hadi hayırlısı. Bana hiç normal gelmiyor bu süre. Güncellemenin üzerinden bile 1.5 ay geçti. Orijinal başvuruda 6 ayı devirdik. Sevgili osilatörr ağabey Haziran'ın 3. haftasına kadar kararın açıklanmasını normal karşılayabiliriz demişti. Bugün de dahil olmak üzere 8 iş günü var. Eğer 21 Haziran'a kadar yine ses seda çıkmazsa SPK'dan süreçle ilgili kimden bilgi alabileceğiz onu da bilmiyorum.

Resmen at-unut füzesi olduk. Hakkımızda hayırlısı...

meks
12-06-2013, 14:58
Finansal tablolar
MADDE 5- (1) Birleşme/Bölünme işlemlerinde yapılacak değerlendirmelerde ve değerlemelerde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçirilmiş yıllık finansal tabloların esas alınması gerekmektedir.

(2) Birleşme/Bölünme işlemine esas alınan finansal tabloların kamuya açıklanma tarihi ile Kurul onay tarihi arasındaki sürenin, 18 haftayı aşması halinde veya birleşme/bölünme işlemine esas alınan finansal durum tablosu tarihinden sonra birleşmeye/bölünmeye taraf şirketlerin malvarlıklarında önemli değişiklikler meydana gelmiş ise, birleşme/bölünmelerde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde hazırlanmış ve özel bağımsız denetimden geçmiş altı aylık ara dönem finansal tablolar esas alınarak yeniden değişim oranı hesaplanır. Bu durumda değerleme raporu da yenilenir. Birleşme/Bölünme işlemi için her durumda bu işleme esas alınan finansal tabloların kamuya açıklanma tarihinden itibaren en geç sekiz hafta içinde Kurula başvurulması zorunludur.

12 aylık bilançonun açıklandığı tarihe yukardaki süreleri ekleyin, aradığınız tarihi bulursunuz

Final
12-06-2013, 20:56
Sorumsuzca zaman israfı yapan, hiçbir bilgi vermeyen, açıklama yapmayan, bizi böyle rezil edip değerli vaktimizi çalan SPK VE AFM YÖNETİMİNE EN DERİN SAYGILARIMI SUNUYORUM.

NEYİN MÜCADELESİNİ VERİYORUSUNUZ SİZ KARDEŞİM? BU KADAR KASACAK OLAY NEDİR YA? BU SAATTEN SONRA AYRILMA AKÇEN 17 OLSA NE YAZAR. Ver 14 tl yi defol git. Paran da senin olsun. 2-3 yıl burada beklemişiz şu eziyeti çekmişiz, ralliyi kaçırmışız, paramız pul olmuş bunlar hala da bir dosyayı kapatamadı. Bu kadar sorumsuzluk bilinçsizlik tembellik olmaz pes yahu pessssssss. Tatile gittik geldik yine aynı Allah kahretsin

gordongekko
13-06-2013, 10:40
Finansal tablolar
MADDE 5- (1) Birleşme/Bölünme işlemlerinde yapılacak değerlendirmelerde ve değerlemelerde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçirilmiş yıllık finansal tabloların esas alınması gerekmektedir.

(2) Birleşme/Bölünme işlemine esas alınan finansal tabloların kamuya açıklanma tarihi ile Kurul onay tarihi arasındaki sürenin, 18 haftayı aşması halinde veya birleşme/bölünme işlemine esas alınan finansal durum tablosu tarihinden sonra birleşmeye/bölünmeye taraf şirketlerin malvarlıklarında önemli değişiklikler meydana gelmiş ise, birleşme/bölünmelerde sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde hazırlanmış ve özel bağımsız denetimden geçmiş altı aylık ara dönem finansal tablolar esas alınarak yeniden değişim oranı hesaplanır. Bu durumda değerleme raporu da yenilenir. Birleşme/Bölünme işlemi için her durumda bu işleme esas alınan finansal tabloların kamuya açıklanma tarihinden itibaren en geç sekiz hafta içinde Kurula başvurulması zorunludur.

12 aylık bilançonun açıklandığı tarihe yukardaki süreleri ekleyin, aradığınız tarihi bulursunuz

Teşekkürler. Ama benim ortalama zekam bunu da kavrayamadı! Muğlaklığı netleştiremiyorum. Yukarıdaki açıklamada sonu belirsiz bir döngü var. Birleşmeye esas alınan tabloların halka açıklanma tarihi diyor. Bu şirket önce 2012/6 aylıklara göre birleşecekti. Olmadı, 2012/12 aylığa çektiler. Bu tablolar da 29 Mart'ta açıklandı. Buradan 18 hafta sayarsak tarih 2 Ağustos'a geliyor.

Diyelim SPK'daki uzman tatile çıktı gene yetiştiremedi. Bu sefer de 2013/6 aylıklara göre mi güncellencek? Valla iyi iş..yenileye yenileye 2020 yılına kadar da uzatabilirler yani? Yok mudur mevzuatta "SPK en geç bilmem ne kadar zaman içinde kararını açıklamak zorundadır" diye bir hüküm?

gordongekko
13-06-2013, 10:53
spk'nın onayı 1 hazirandan sonraya sarkıtması durumunda ayrılma akçesi onaylanmadı diyebiliriz...

"Birleşmeye esas alınacak mali tabloların tarihi ile birleşme sözleşmesinin nihai olarak onaylanacağı genel kurul toplantı tarihi arasındaki süre 6 ayı aşamaz."

1 hazirana kadar onay gelirse 30 hazirana kadar genel kurulu yapmak zorunda...

1 hazirana kadar onay gelmezse bu kez SPK'nın yeni tebliği devreye giriyor. yukardaki 6 aylık 9 aylık süreler, ayrılma akçesinin hesap yöntemi falan hepsi değişiyor. Marsı uçuracağım AFM'yi batıracağım diyemiyorlar mesela... Ayrıca finansal tablo güncellemesi de gerekmiyor, zira yeni tebliğde birleşme ve devralmalar yıllık bilançoya göre yapılır denilmiş.

Değerli meks,

Olayları biraz toparlayabilirsek çok iyi olur gerçekten. En zayıf tarafım olan "mevzuat" konusunda toparlayıcı bir yorum alabilirsek sizden ya da sayın Final'den çok müteşekkir olurum. Yukarıdaki yorumunuz (9 Mayıs tarihli) geçerliliğini korumakta mıdır halen?

Bu durumda şirket halen SPK onayı halen gelmediği için Haziran sonunda genel kurul toplantısı yapamaz durumda mıdır? Eğer bunu yapamayacak durumdaysa dediğiniz gibi 2012/12 aylık tablolar da önemini yitirecek midir? Diyelim bu hafta ya da önümüzdeki hafta onay geldi. Bu durumda halen Haziran sonunda genel kurul yapılabilir mi acaba?

meks
13-06-2013, 14:29
Değerli meks,

Olayları biraz toparlayabilirsek çok iyi olur gerçekten. En zayıf tarafım olan "mevzuat" konusunda toparlayıcı bir yorum alabilirsek sizden ya da sayın Final'den çok müteşekkir olurum. Yukarıdaki yorumunuz (9 Mayıs tarihli) geçerliliğini korumakta mıdır halen?

Bu durumda şirket halen SPK onayı halen gelmediği için Haziran sonunda genel kurul toplantısı yapamaz durumda mıdır? Eğer bunu yapamayacak durumdaysa dediğiniz gibi 2012/12 aylık tablolar da önemini yitirecek midir? Diyelim bu hafta ya da önümüzdeki hafta onay geldi. Bu durumda halen Haziran sonunda genel kurul yapılabilir mi acaba?

Teşekkürler. Ama benim ortalama zekam bunu da kavrayamadı! Muğlaklığı netleştiremiyorum. Yukarıdaki açıklamada sonu belirsiz bir döngü var. Birleşmeye esas alınan tabloların halka açıklanma tarihi diyor. Bu şirket önce 2012/6 aylıklara göre birleşecekti. Olmadı, 2012/12 aylığa çektiler. Bu tablolar da 29 Mart'ta açıklandı. Buradan 18 hafta sayarsak tarih 2 Ağustos'a geliyor.

Diyelim SPK'daki uzman tatile çıktı gene yetiştiremedi. Bu sefer de 2013/6 aylıklara göre mi güncellencek? Valla iyi iş..yenileye yenileye 2020 yılına kadar da uzatabilirler yani? Yok mudur mevzuatta "SPK en geç bilmem ne kadar zaman içinde kararını açıklamak zorundadır" diye bir hüküm?

sayın gordongekko,

yeni tebliğin SADECE TASLAĞI yayınlandı ve halkın tebliği görüşleri önerilerini yollaması için 17 mayısa kadar süre tanındı.
hedeflenen tarih, tebliğin 1 haziranda düzenlenip yürürlüğe girmesiydi, ki 13 haziran itibarı ile henüz resmi gazetede yayınlanıp
yürürlüğe girmiş değil.

http://www.spk.gov.tr/apps/MevzuatEski/?yanmenuid=1

dolayısıyla bu tebliğin son halini bilmiyoruz. mevcut haliyle ucu açık bir döngüye giriyor.

kendi adıma özellikle sürecin sınırlandırılması konusunda görüş ve önerilerimi SPK'ya 17 Mayıs'tan önce örnekleriyle iletmiştim.

genel kurula gelince.. genel kuruldan 30 gün önce ticari sicil gazetesi ve internette ilan etmesi gerekiyor. böyle bir ilan göremedim

gordongekko
13-06-2013, 14:34
Teşekkürler sayın meks.

Hey güzel Allah'ım. Birinin akıbeti diğerinin mevzuatına bağlı ve ikisinde de belirsizlik var. Böylesi ancak bizde olur herhalde.

M&A - Made in Turkey!

mercans
14-06-2013, 14:59
beklenen haber bugün gelecek gibi görünüyor. Alışkın değiliz böyle hareketlere. Hakkımızda hayırlısı.....

ytd

meks
14-06-2013, 15:50
beklenen haber bugün gelecek gibi görünüyor. Alışkın değiliz böyle hareketlere. Hakkımızda hayırlısı.....

ytd

birileri içerden bilgi mi alıyor diyorsunuz? yok canım daha neler, hayatta inanmam

Final
14-06-2013, 16:15
Bence bugün de bişey gelmez. Borsa %4 primi geçmiş, bizimki perişan. Olmaz olsun böyle spk da piyasada şirkette :seyt:

Final
14-06-2013, 16:33
Burada geçen zamanın hesabını bize kim verecek? Zararımızı kim karşılayacak? Spk mı verecek sizce, bana göre kimsenin umrunda olmaz, 7 ay geçmiş bir dosyayı bitiremiyorlar. Zamanı hangi para ile geri getirmek mümkün ki? Zaten hali hazırda çektiğimiz çile belli. Zarar üstüne zarar yazmaya devam. Burada ki insanların paralarının sırf son 7 aylık sürede ki zararı nedir dersiniz? Tam bir rezalet.

cefaks
14-06-2013, 16:54
http://img515.imageshack.us/img515/4135/yydx.jpg

cefaks
14-06-2013, 16:54
http://img69.imageshack.us/img69/8568/8um4.jpg

gordongekko
14-06-2013, 17:51
Burada geçen zamanın hesabını bize kim verecek? Zararımızı kim karşılayacak? Spk mı verecek sizce, bana göre kimsenin umrunda olmaz, 7 ay geçmiş bir dosyayı bitiremiyorlar. Zamanı hangi para ile geri getirmek mümkün ki? Zaten hali hazırda çektiğimiz çile belli. Zarar üstüne zarar yazmaya devam. Burada ki insanların paralarının sırf son 7 aylık sürede ki zararı nedir dersiniz? Tam bir rezalet.

En kötüsü de senedin bu yüzden manipüle edilmesi zaten. İktisatçıların deyimiyle "eksojen" etkilerle fiyatın oluşması. Benim için önemli olan kar zarar değil. Yani, elbette önemli ama bu şekilde oluşması asıl rahatsız eden. Şirket iyi yönetilmiyordur, zarar dağları aşmıştır, borç çok yüksektir o zaman 5 liraya basarlar. Anlaşılabilir. Kimseyi de suçlamaz insan zararından dolayı. Ama bizim durum böyle olmuyor. Şirket 20 milyon TL kar yazsa sanki gene 12 - 13 arasında tutacaklar bu belirsizlik giderilene kadar. Dolayısıyla işin içinde giderilmesi gereken bir eksojen faktör var. Bu faktörün adı 1 yıl boyunca RK idi, 7 aydır da SPK.

Ama bu işte bir tuhaflık var...sağduyum bana sürecin normalde çoktan tamamlanması gerektiğini söylüyor. Mevzuatla mı ilgili yoksa başka birşey mi var bilemiyorum. Ne SPK ne de şirket cevap vermiyor. Tuhaf ya! KAP'a bir açıklama yapmak bu kadar mı zor? Sır mı var işin içinde? Yahu, bizler hissedarız hissedar! Ama küçük ama büyük...neyi saklıyorsunuz?????

Mevzuatla ilgili ne sıkıntı olabilir? Yeni mevzuat resmen yürürlüğe girmediyse kararı eskisine göre alırsın olur biter. Bu belirsizlik o kadar pis bir durum ki, sayın meks'in dediği gibi sahibinin 14 lira değer biçtiği senet piyasada 12 lira iken bile kimsenin umrunda olmuyor.

Burakvvv
14-06-2013, 19:04
Geçmiş olsun bu haftada yok...

Burakvvv
14-06-2013, 19:06
Bu yeni tebliğ yürürlüğe girene kadar daha çok bekleyeceğiz gibi...

Final
14-06-2013, 19:54
Aynen dostum, öyle pis bir durum ki, ne olacağı belli değil, hem de üzerinden 7 ay gibi korkunç bir zaman geçmişken :( Hem de 14.05 tl değer biçilmişken. Acınacak durumdayız. Burada Spk ya da şirkete de çok kızıyorum. Şirket tarafından Spkya yapılan ilk başvurudan itibaren 7 ay geçmişse Spk üzerine düşen görevi vaktinde yapmıyor demektir. Şirket ise bu başvuruyla ilgili neler olup bittiğini, sürecin neden bu kadar uzadığını bildirmemesi tam bir sorumsuzluk. Madem böyle yapacaksınız toplayaın tüm senetleri yatırımcı kalmasın, sizde açıklama yapmak zorunda kalmayın. Burası borsa halka açık şirketler yatırımcılarını bilgilendirmekle yükümlüdür. Ama nerdeeee, ne şirketten hayır var ne de spkdan, adeta sessiz film oynuyorlar. Bizim haklarımız ne olacak peki? 1 yıl rk bekledik, 3-4 ay çağrı bekledik, 7 aydır spk bekliyoruz. Ne kazandık Allah aşkına? Sinir stresten başka bişey yok. Bu saatten sonra bu borsadan 1 lot senet alırsam adam değilim. spk filan hikaye

En kötüsü de senedin bu yüzden manipüle edilmesi zaten. İktisatçıların deyimiyle "eksojen" etkilerle fiyatın oluşması. Benim için önemli olan kar zarar değil. Yani, elbette önemli ama bu şekilde oluşması asıl rahatsız eden. Şirket iyi yönetilmiyordur, zarar dağları aşmıştır, borç çok yüksektir o zaman 5 liraya basarlar. Anlaşılabilir. Kimseyi de suçlamaz insan zararından dolayı. Ama bizim durum böyle olmuyor. Şirket 20 milyon TL kar yazsa sanki gene 12 - 13 arasında tutacaklar bu belirsizlik giderilene kadar. Dolayısıyla işin içinde giderilmesi gereken bir eksojen faktör var. Bu faktörün adı 1 yıl boyunca RK idi, 7 aydır da SPK.

Ama bu işte bir tuhaflık var...sağduyum bana sürecin normalde çoktan tamamlanması gerektiğini söylüyor. Mevzuatla mı ilgili yoksa başka birşey mi var bilemiyorum. Ne SPK ne de şirket cevap vermiyor. Tuhaf ya! KAP'a bir açıklama yapmak bu kadar mı zor? Sır mı var işin içinde? Yahu, bizler hissedarız hissedar! Ama küçük ama büyük...neyi saklıyorsunuz?????

Mevzuatla ilgili ne sıkıntı olabilir? Yeni mevzuat resmen yürürlüğe girmediyse kararı eskisine göre alırsın olur biter. Bu belirsizlik o kadar pis bir durum ki, sayın meks'in dediği gibi sahibinin 14 lira değer biçtiği senet piyasada 12 lira iken bile kimsenin umrunda olmuyor.

uaydin
14-06-2013, 20:07
Şirkete soruyorum spk dan onay bekliyoruz diyor . Adama giren çıkan yoksa bu işi kim takip edecek. Ne zaman onaylarsa bu bilancoya yetismedi bi daha güncelle esegi gezdirip duruyorlar. Desinler ki vermeyeceğiz paranızı o bile birşey. Kangren oldu lanet olsun.

gordongekko
15-06-2013, 09:20
Bu saatten sonra bu borsadan 1 lot senet alırsam adam değilim. spk filan hikaye

Ben bu konuda SPK'ya şikayet göndereceğim. İnternet üzerinden kabul etmiyorlar şikayet, görüş ve önerileri. Sadece posta yoluyla kabul ediyorlar (bu çağda!).

Aynen doğru diyorsun, çekeceksin bütün parayı gidip Dow'da yapacaksın ne yapacaksan. Burada şirketler tarafindan güdümlü hokkabaz manipülatör/spekülatörlerin insafına kalmaktansa...BİST'i de VOB'u da onların olsun!

ravi
15-06-2013, 16:01
http://666kb.com/i/ceyunaibkgoz6l25x.gif

Seyirci ve hasılat bilgilerini http://boxofficeturkiye.com/hafta/ sitesinden alıp hesapladım.

Yukarıdaki bilgilere göre sektördeki seyirci ve hasılat sayısının geçen seneye göre azaldığı KOCAAAAAMAN bir yalan.

bana öyle geliyor ki hesap o kadar küçük değil. hesap sadece borsada fiili dolaşımda % 6 civarında olan azınlık payları da olmamalı.

hesabın ne olduğunu ben bilmiyorum, bu iş er yada geç öğrenilecek. sektörün gidişatı hiç de kötü değil. sektörün lider iki firmasına sahip olup bunları bir çatı altında birleştirmeye girişilerek bu sektörün büyümesinin gerisinde kalınması mümkün mü? Durum böyleyken hisse fiyatının buralarda aylardır, senelerdir sürünmesi, süründürülmesi ancak Türkiye'de olur herhalde.

Bizi, borsada hisse sahibi olan hissedarları ve kamuyu gerekli açıklamaları yapmayarak, bilgilendirmeyerek işleri kör karanlıkta yürüten kamu görevlileri ve şirket yönetimini bir yurttaş olarak kınıyorum buradan.

Birileri amacına ulaştı, ben dahil burada birçokları ya tamamen çıktı, ya kısmen çıktı veya da ağırlık azalttı, ya da benim gibi borsaya tövbe etti. kınalarını kullanabilirler, tebrik ediyorum.

Bu son yazımdır. Burada yüzlerini görmeden ve isimlerini dahi bilmeden tanıdığım sevdiğim çok değerli dostlarımı, arkdaşlarımı yürekten selamlıyorum, sağlıcakla kalın.
HOŞÇAKALIN.

Final
15-06-2013, 19:59
Aynı şekilde ben de bizi bu hale getirenleri kınıyorum. Afm karsız bir şirket değil, faaliyet gösterdiği sektör genelde hep kar yazmış, bunun dışında uzun vadede büyüme potansiyeli çok çok yüksek olan bir sektör. Tüm bunlara rağmen bize kazanmayı çok gördüler. En çok üzüldüğüm ise yönetim kurulu başkanı koltuğunda sn. Ali Sabancı'nın oturduğu halde böyle rezil perişan olmamız :(
En azından patron sırf adı, ünvanı ile şu duruma el atsa meseleyi çözse ne olurdu.

Çok teşekkürler sevgili ravi. Ben de sizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum dostum. Yolunuz açık olsun! Başka hisselerden veya borsa dışından bol ve hayırlı kazançlar elde etmenizi dilerim.

saygılar

http://666kb.com/i/ceyunaibkgoz6l25x.gif

Seyirci ve hasılat bilgilerini http://boxofficeturkiye.com/hafta/ sitesinden alıp hesapladım.

Yukarıdaki bilgilere göre sektördeki seyirci ve hasılat sayısının geçen seneye göre azaldığı KOCAAAAAMAN bir yalan.

bana öyle geliyor ki hesap o kadar küçük değil. hesap sadece borsada fiili dolaşımda % 6 civarında olan azınlık payları da olmamalı.

hesabın ne olduğunu ben bilmiyorum, bu iş er yada geç öğrenilecek. sektörün gidişatı hiç de kötü değil. sektörün lider iki firmasına sahip olup bunları bir çatı altında birleştirmeye girişilerek bu sektörün büyümesinin gerisinde kalınması mümkün mü? Durum böyleyken hisse fiyatının buralarda aylardır, senelerdir sürünmesi, süründürülmesi ancak Türkiye'de olur herhalde.

Bizi, borsada hisse sahibi olan hissedarları ve kamuyu gerekli açıklamaları yapmayarak, bilgilendirmeyerek işleri kör karanlıkta yürüten kamu görevlileri ve şirket yönetimini bir yurttaş olarak kınıyorum buradan.

Birileri amacına ulaştı, ben dahil burada birçokları ya tamamen çıktı, ya kısmen çıktı veya da ağırlık azalttı, ya da benim gibi borsaya tövbe etti. kınalarını kullanabilirler, tebrik ediyorum.

Bu son yazımdır. Burada yüzlerini görmeden ve isimlerini dahi bilmeden tanıdığım sevdiğim çok değerli dostlarımı, arkdaşlarımı yürekten selamlıyorum, sağlıcakla kalın.
HOŞÇAKALIN.

meks
16-06-2013, 10:07
"Bu son yazımdır. Burada yüzlerini görmeden ve isimlerini dahi bilmeden tanıdığım sevdiğim çok değerli dostlarımı, arkdaşlarımı yürekten selamlıyorum, sağlıcakla kalın."

Sayin ravi tesekkurler yolunuz acik olsun, burada yazmasaniz bile dualariniz bizimle olsun

bunlarin hepsi bize ders olsun, sermaye nasil büyür, kimle büyür, devlet kurumları ne sekilde calisir hepsini birebir yasayip gormus olduk. konu tamamen farkli oldugu icin olayin siyasi boyutunu tamamen bir kenara birakarak soyluyorum , son 2 haftada turkiye genelinde yasananlar nasil bir basin medya sistemi icinde yasadigimizi da bilene bilmeyene uyuyana uyutulanlara gosterdi.

reklam veren kral, para yediren dokunulmaz. pegasusun arzi olsun, gazetelere carsaf carsaf reklam beren insaat firmalarinin batmasi olsun, afm-mars olsun... hepsi her sey sermayenin yaninda.

gordongekko
16-06-2013, 10:41
HOŞÇAKALIN.

Değerli dostum,

Sen de uzun zamandır burada çok güzel paylaşımlarda bulundun, bizleri bilgilendirdin. Hakkını helal et. Senin de yolun açık olsun, burada nasip olmayan kazançlar umarım başka yerde mislisiyle bulur seni. Sağlıcakla kal. Selam ve saygılarımla.

gordongekko
16-06-2013, 10:48
reklam veren kral, para yediren dokunulmaz. pegasusun arzi olsun, gazetelere carsaf carsaf reklam beren insaat firmalarinin batmasi olsun, afm-mars olsun... hepsi her sey sermayenin yaninda.

Türkiye'yi kaç aile yönetiyor dersiniz? Amerika'yı? Almanya'yı?

Dünyanın bütün kapitalist veya yarı kapitalist (kapitalizm özentisi) ülkelerinde yönetim tepede bulunan birkaç yüz ailenin tekelindedir. O aileler ne derse o olur. Geri kalan milyonlar sadece tebaadır. Kapitalizm zaten sermayenin tekelleşmesi (yoğunlaşması) prensibinden hareket ettiğine göre olanlara şaşırmalı mı? Bu ülkenin en zengin %10'luk dilimi milli gelirin %50'sini alırken kalan %90'da diğer yarısını alıyorsa...hiçbir şey şaşırtıcı değil.

meks
16-06-2013, 13:34
o zaman kisi basina dusen milli geliri herkese esit paylastiralim, yilda 10.000 dolara hangimiz razi gelir?

bana gore sorun 100 ailenin ulkeyi yonetmesinde degil

halkta yanlis bir guven algisi olusturuluyor

mesela abd bu alginin ne kadar bos oldugunu 11 eylulde yasadi.

polat alemdar'i gercekten cikip bir seyler aciklayacak diye kac kisi bekledi, hulya avsar cikip konussa daha iyiydi.

bizim durumumuzda da devletin denetleyici finans kurumlarina bir guven duygusu vardi.
rekabet kurumu bu sinavda maalesef sinifta kaldi.

spk yeni yonetim ise yeni bir teblig hazirlayarak bana guvenebilirsiniz sinyalini verdi, en azindan ben boyle algiladim. umarim yanilmam. fakat su anda eski yonetim devam ediyor olsaydi en ufak bir umut kirintisi olmazdi

osilatörr
16-06-2013, 23:10

HOŞÇAKALIN.

Kıymetli Hocam

Hakkınızı helal edin.Rabbim hayırlı kazançlar nasip etsin.

Selam ve Dua ile Sağlıcakla kal,Allah'a emanet ol Kardeşim.

NeCo1907
17-06-2013, 08:57
Sayın ravi, artık tükendik sizi ve diğer arkadaşları çok iyi anlıyorum. Uzunca bir zamandır beraberiz. Bizi bizden başkası anlamaz zaten. Umarım bu yaptıkları yanlarına kalmaz. Hakkınızı helal edin. Her şey gönlünüzce olsun.

uaydin
17-06-2013, 09:13
HOŞÇAKALIN.

İyi niyetin ve hoşgöründen ötürü ben de sana teşekkür etmek isterim. saygılar yolun açık olsun.

eyewear
17-06-2013, 14:52
Sayın Ravi;
Allah yolunuzu açık etsin,umarım burda kayıpları başka yerlerde telafi edersiniz.Ama şundan çok eminim AFM den ayrılınca insana biraz huzur geliyor.Bunu bizzat yaşadım test ettim...
Saygılar Tüm Dostlara...
eyewear kardeşiniz.

zodiac119
19-06-2013, 08:54
arkadaslar, yanilmiyorsam sirket hala genel kurulu hangi tarihte yapacagi hakkinda bilgi gondermedi, bilen arkadaslar aydinlatabilir mi ? Acaba spk ile gorusme halinde olduklari icin, onayin bu hafta gelecegini mi dusunuyorlar?

Final
19-06-2013, 10:14
Genel kurul tarihi göndermemesi güzel. Demek ki onay bekleniyor. Olağan gk ların yılda 1 defa yapılması mecburi. Eğer onaydan önce gk haberi gönderirse, bir de olağanüstü gk düzenlemesi gerekecek. Umarım buna gerek kalmaz. Başvurunun güncellemesi 30 Nisanda yapıldı, 1 ay 19 gün geçmiş bulunuyor :( 8 aya gidiyoruz toplamda, gerçekten bu kadar uzun zaman alacak konu nedir anlamıyorum. Bana göre zaman istafından başka bişey değil. Zaman israfı en büyük israftır. Zaman hiç bir para ile satın alınamaz. Spk ya ve şirkete bu konuda çok kızgınım.

arkadaslar, yanilmiyorsam sirket hala genel kurulu hangi tarihte yapacagi hakkinda bilgi gondermedi, bilen arkadaslar aydinlatabilir mi ? Acaba spk ile gorusme halinde olduklari icin, onayin bu hafta gelecegini mi dusunuyorlar?

uaydin
19-06-2013, 10:32
SPK bu olayı ne kadar uzatabilir 1,5 aydan fazla olmuş bir yasal süre var mıdır? İsterse sonsuza kadar uzar mı? Yok mu kanunda şu kadar sürede cevap verilir diye bir madde ? Var mı bilen.

meks
19-06-2013, 13:17
SPK bu olayı ne kadar uzatabilir 1,5 aydan fazla olmuş bir yasal süre var mıdır? İsterse sonsuza kadar uzar mı? Yok mu kanunda şu kadar sürede cevap verilir diye bir madde ? Var mı bilen.

spk istediği kadar uzatır istediği kadar güncelleme yaptırır... tebliğ taslağı internette duruyor , isteyen açıp okuyabilir

bence bu kadar şirkete hamallık yaptık az daha sabredelim de ali-muzaffer-isak yeni tebliğin tadına baksınlar. kendi adıma giden para ve zaman zaten geri dönmüyor, bu saatten sonra başka hisseye de girmeyeceğim. yatırım tavsiyesi değildir

zodiac119
19-06-2013, 13:29
bu tebligin ne zaman cikacagi hakkinda bilgisi olan yok herhalde ? hergun bakiyorum ama birsey ciktigi yok. bir de genel kurul yilin icinde herhangi bir gun olabiliyor mu ? yani eylulde yapsalar da birsey olmaz mi ? Kanimca eger teblig cikacaksa ben de beklemeten yanayim. Zaten bekliyoruz senelerdir...

spk istediği kadar uzatır istediği kadar güncelleme yaptırır... tebliğ taslağı internette duruyor , isteyen açıp okuyabilir

bence bu kadar şirkete hamallık yaptık az daha sabredelim de ali-muzaffer-isak yeni tebliğin tadına baksınlar. kendi adıma giden para ve zaman zaten geri dönmüyor, bu saatten sonra başka hisseye de girmeyeceğim. yatırım tavsiyesi değildir

uaydin
19-06-2013, 13:40
Bu konuya örnek olabilecek bir kottan çıkma işlemi, 2012 yılında Yapı Kredi Finansal Kiralama (YKFIN)
tarafından gerçekleştirilmişti. Şirket , 29 Şubat 2012 tarihinde aldığı Yönetim Kurulu kararıyla borsa
kotundan çıkmak için işlemleri başlatmıştı. Bu kararın alındığı tarihten 5 yıl geriye gidilip SPK formülü ile
hesaplama yapıldığında,çağrı fiyatının 5.02 TL olması gerektiği hesaplanmıştı.(Biz de tarihsel verileri
kullanarak yaptığımız hesaplamada aynı fiyatı 5.03 TL olarak buluyoruz.)Daha sonra şirket, iki değerleme
kuruluşuna bir çalışma yaptırmış, bu çalışmalar da ortaya çıkan değer hisse başına 5.02 TL’den düşük
olduğu için 5.02 TL çağrıda baz olarak alınmış ve çağrı için 23 Mayıs 2012 ’de İMKB’ye ve SPK’ya
başvurulmuştu.SPK 15 Haziran’da çağrıyı ve önerilen fiyatı onaylamış, çağrı 22 Haziran-5 Temmuz
tarihleri arasında gerçekleştirimişti. Böylece kotasyondan çıkma başvurusunun yapıldığı tarihten yaklaşık
4 ay sonra işlem tamamlanmıştı.
Alıntıdır.
Biz günah keçisimiyiz kardeşim 7-8 ay oldu. 18 günde SPK onaylamış buradaki örnekte.

uaydin
19-06-2013, 14:11
tahta incelense ne ....likler çıkar .......

gordongekko
19-06-2013, 14:55
Bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=290808

kap : Afm uluslararası fılm produksıyon tıcaret ve sanayı a.s. / afmas [] ozel durum acıklaması (genel) 19.06.2013 15:53:29

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Ortakoy dere boyu cad. Ambarlıdere yolu no:4 kat:1 besıktas/ıstanbul
telefon ve faks no. : Tel: 212 281 01 42 (1032) - faks: 212 270 55 58
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel: 212 281 01 42 (1032) - faks: 212 270 55 58
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Esas sozlesme degısıklıgı

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

Sırketımız yonetım kurulu`nun 17 hazıran 2013 tarıhlı kararıyla, yenı turk tıcaret kanunu`nuna ve sermaye pıyasası kanunu`nuna uyum kapsamında sırketımız esas sozlesmesı`nın eklı sekılde degıstırılmesıne karar verılmıstır. Bu baglamda, yapılması planlanan bu esas sozlesme degısıklıklerıne ılıskın olarak sermaye pıyasası kurulu ve t.c gumruk ve tıcaret bakanlıgı`ndan gereklı ızınlerın alınmasına da karar verılmıs olup, bununla ılgılı ıslemler baslatılmıstır.
|

zodiac119
19-06-2013, 14:59
neyse en azindan yasiyorlarmis hala :) onu ogrendik )

Bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=290808

kap : Afm uluslararası fılm produksıyon tıcaret ve sanayı a.s. / afmas [] ozel durum acıklaması (genel) 19.06.2013 15:53:29

ozel durum acıklaması (genel)

ortaklıgın adresı : Ortakoy dere boyu cad. Ambarlıdere yolu no:4 kat:1 besıktas/ıstanbul
telefon ve faks no. : Tel: 212 281 01 42 (1032) - faks: 212 270 55 58
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel: 212 281 01 42 (1032) - faks: 212 270 55 58
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Esas sozlesme degısıklıgı

acıklanacak ozel durum/durumlar:

Sırketımız yonetım kurulu`nun 17 hazıran 2013 tarıhlı kararıyla, yenı turk tıcaret kanunu`nuna ve sermaye pıyasası kanunu`nuna uyum kapsamında sırketımız esas sozlesmesı`nın eklı sekılde degıstırılmesıne karar verılmıstır. Bu baglamda, yapılması planlanan bu esas sozlesme degısıklıklerıne ılıskın olarak sermaye pıyasası kurulu ve t.c gumruk ve tıcaret bakanlıgı`ndan gereklı ızınlerın alınmasına da karar verılmıs olup, bununla ılgılı ıslemler baslatılmıstır.
|

Final
19-06-2013, 15:07
Yeni esas sözleşmeyi okudum. YÖNETİM KURULUNUN YETKİLERİ ARTIRILMIŞ. ÖZELLİKLE PAY DEVRİ KONUSUNDA.

Final
19-06-2013, 15:09
Bence iyiye işaret, Yönetim kuruluna bir çok yetki verilmiş görünüyor.

uaydin
19-06-2013, 15:55
Bence iyiye işaret, Yönetim kuruluna bir çok yetki verilmiş görünüyor.

Yönetim kuruluna bir çok yetki verildiyse yandık :) Onaylasın SPK da işimize bakalım.

meks
20-06-2013, 16:34
Borsa %6 düşmüş sen de indirsene aşağı kitapsız şevket... Sat elindekileri fırsatı kaçırma , aşağıdan alırsın...

gordongekko
20-06-2013, 16:49
%7 düşen piyasada artı kapadık. :he:

Piyasa rekorlar kırarken de melul melul seyrettirmişti.

meks
20-06-2013, 16:55
son çağrı 7.4722 dolar idi..
1.93 kurdan 14.42 yapıyor

indir şevket 10lara 12lere... alırsın aşağıdan

alacasansar
20-06-2013, 17:26
çok sağlam firma, bugün bile endekse meydan okudu resmen! :halay:
teknik bir formasyon var, sıkışma formasyonu. Buradan önce 40 TL'ye sonrasında ise 120 TL'ye gidebilir :party:

hahahahaha 3 vakte kadar alıcam bu kağıdı!

nonamei
20-06-2013, 23:51
Ulan seytan diyorki sat karli olanlari gir afmasa maliyet dusurmek icin ama,su sereflilerin ne yapacagini kestirmek zor, gecen 3,5yildan sonrada hic gozem kesmiyor acikcasi.:(

Final
21-06-2013, 10:10
FED kararından sonra borsalar fazla kazandırmayabilir. Dipte olan faizler tekrar yükselişe geçer, bu da borsaların gerilemesine yol açar, paranın yönü değişir, kısmen tabiki. Dolar küresel olarak değer kazanır. Bizim sürece gelirsek, süreç uzar çağrı gündeme gelirse dolar 2 tlyi bulur. 2 tl de sabitlerler. 7.4722 x 2 tl = 14,94 ediyor. Şevket o zaman paşa paşa alıma geçer

son çağrı 7.4722 dolar idi..
1.93 kurdan 14.42 yapıyor

indir şevket 10lara 12lere... alırsın aşağıdan

Final
21-06-2013, 10:19
Benim bu şirketin işlerine aklım ermiyor. Madem kottan çıkmayı istiyorsunuz neden hisse 12 tl ye düştüğü halde hisseleri toplamıyosunuz. Nasıl olsa süreç sona erince takasbanka hisse başına 14.05 tl den paraları yatıracaksınız. Piyasadan hisseleri toplayıp işi bitirmek var ama yapmıyorlar. Acaba nakitleri mi yok? Bu yazının benzerleini kaç defa yazdım ben bile bıktım :D çünkü anlayamıyorum arkadaş, 12 tl den almak varken ucuzdan almıyorlar ya sabırrr

uaydin
21-06-2013, 14:23
Benim bu şirketin işlerine aklım ermiyor. Madem kottan çıkmayı istiyorsunuz neden hisse 12 tl ye düştüğü halde hisseleri toplamıyosunuz. Nasıl olsa süreç sona erince takasbanka hisse başına 14.05 tl den paraları yatıracaksınız. Piyasadan hisseleri toplayıp işi bitirmek var ama yapmıyorlar. Acaba nakitleri mi yok? Bu yazının benzerleini kaç defa yazdım ben bile bıktım :D çünkü anlayamıyorum arkadaş, 12 tl den almak varken ucuzdan almıyorlar ya sabırrr

maalesef ya daha zamanı var ya da o parayı vermemenin bir yolu var. Görünen bu.

Final
21-06-2013, 14:29
Ben de bilemiyorum sn uaydin, hiç bu kadar musibet bir olayla karşılaşmamıştım :( Durum hakkında bilgi veren de yok, körü körüne bekliyoruz, tam bir rezalet yaa. Adamlar milyonları(dönem net karlarını) cebe indirsin, hissedarların paraları buharlaşsın. Temettü de vermiyorlar, hep bana hep bana, böyle şirketten nasıl kazanabilirsin zaten

maalesef ya daha zamanı var ya da o parayı vermemenin bir yolu var. Görünen bu.

uaydin
21-06-2013, 14:36
Ben de bilemiyorum sn uaydin, hiç bu kadar musibet bir olayla karşılaşmamıştım :( Durum hakkında bilgi veren de yok, körü körüne bekliyoruz, tam bir rezalet yaa. Adamlar milyonları(dönem net karlarını) cebe indirsin, hissedarların paraları buharlaşsın. Temettü de vermiyorlar, hep bana hep bana, böyle şirketten nasıl kazanabilirsin zaten

Kısmetten öte köy yok borsamız dolandırıcı dolu adamların tek derdi senin paranı alıp nasıl sermayemi büyütebilirim maalesef. Bir müsibet bin nasihatten iyidir derler bizimkisi biraz o hesap oldu gerekli dersleri aldık ama yolumuza devam edemiyoruz. İllede ver diyo bu fiyata zaman sınırı da yok o yüzden Allah kalanlara sabır versin. Ama ben bu adamlar acaba bu parayı da vermeden elimizden alabilirler mi diye endişe etmeye başladım. Artık yapılanlar tarifsiz boyutlarda. Allah sabır versin ve bizi bu şerefsizlerin elinden kurtarsın inşallah.

Trend6
21-06-2013, 18:43
Bu haftaki bülten de de yok malesef :(

extrabt
21-06-2013, 22:37
Bence biz bunları yanlış bültende arıyoruz haftaya altılı bültenine bakıcam :)

osilatörr
23-06-2013, 16:41
Berat kelimesi , borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi manalara gelir.

Berat kandili, Rabbimizin rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükafatlandırdığı bir zaman dilimidir

Bu zaman diliminde dualarda buluşmak üzere tüm kardeşlerimin Beraat gecesi mübarek ve hayırlara vesile olsun İnşaAllah.

Selam ve dua ile

Final
23-06-2013, 17:46
Çok çok teşekkürler sevgili abicim. Allah razı olsun. Sizin de Berat geceniz hayırlı mubarek olsun.

Ben de tüm arkadaşlarımın Berat kandilini kutlarım. İnşaallah hepimiz için hayırlara vesile olur. Afm de ki sürecin de en güzel şekilde bitmesi için dua edelim.

saygılar

Berat kelimesi , borçtan kurtulma, temize çıkıp aklanma, ceza veya sorumluluktan kurtulma gibi manalara gelir.

Berat kandili, Rabbimizin rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma, kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükafatlandırdığı bir zaman dilimidir

Bu zaman diliminde dualarda buluşmak üzere tüm kardeşlerimin Beraat gecesi mübarek ve hayırlara vesile olsun İnşaAllah.

Selam ve dua ile

uaydin
23-06-2013, 19:44
Kandiliniz müberek olsun.

Alpy0512
24-06-2013, 09:55
Tüm islam aleminin geçmiş kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
SPK dan birleşme ile ilgili gönderilen bir yazı alan varmıdır arkadaşlar, bilgilendirme yapabilirse sevinirim.
Saygılar.

gordongekko
24-06-2013, 10:22
SPK dan birleşme ile ilgili gönderilen bir yazı alan varmıdır arkadaşlar, bilgilendirme yapabilirse sevinirim.
Saygılar.

Sizin ve tüm forumdaşların da geçmiş kandiliniz mübarek olsun. Hiçbir haber yoktur. SPK'nın ne yapmaya çalıştığını SPK'dan başka anlayan da yoktur...

Saygılar,

Alpy0512
24-06-2013, 10:47
Teşekkürederim sayın gordongekko,
SPK dan tarafıma bir yazı gelmiş ancak işte olduğumdan göremiyorum, eve gittiğimde buradan paylaşırım.

Saygılar.

Sizin ve tüm forumdaşların da geçmiş kandiliniz mübarek olsun. Hiçbir haber yoktur. SPK'nın ne yapmaya çalıştığını SPK'dan başka anlayan da yoktur...

Saygılar,

jeranimo71
24-06-2013, 11:27
Saygılar.

Merhaba,
Bugün banada Spk'dan yazılı cevap geldi.. Osilatörr üstadın dilekçesinin aynısını göndermiştim, onun cevabı olsa gerek.. Bu dilekçeyi gönderen tüm dostlara aynısından göndermişlerdir mutlaka, ama ben yinede paylaşayım.. Sondan bir önceki paragrafta pek olumlu bir izlenim almadım açıkçası.. Herkes için hayırlısı olsun..
İlgi'de kayıtlı dilekçelerinizde, AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi
A.Ş. (AFM, Şirket) ortağı olduğunuz belirtilerek, özetIe
- 03.01.2013 taıihinde Şirket tarafindan yapılan özel durum açıklaması ile Mars Sinema
Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş.lnıg (Mars Sinema) AFM ile devralma suretiyle
birleşeceği, birleşme işleminin Tiirk Ticaıet Kanunu'nun L4|l2 maddesi çerçevesinde
gerçekleştirileceğ ve bu çerçevede AFM ortaklarına aynlma akçesi verilmesinin planlandığı,
uzman kuruluş raporu ile aynlma akçesinin değerinin birim AFM hissesi başına 14,09 TL
olarak belirlendiği hususlannın kamuya açıklandığı,
- Belirlenen ay,nlma akçesi değerinin AFM ortaklarınrn aleyhine olduğu ve telifisi
mümkiin olmayan zararlara üğrama riskiniz bu|unduğu, -
- 2O10 yılı Ağustos ayında Esas Holding A.Ş. tarafindan AFM hisselerinin devralııuİİası
siirecinde devir bedelinin birim hisse başına 6,94 ABD Doları ($) olarak belirlendiği, söz
konusu dönemde Şirket hisselerinin yaklaşık 10 $ fiyatla §lem gördüğü,
- Mars Sinema'nın internet sayfasından, AFM şirketine yatınm yapan ortakların üç yıl
içerisinde yatırıırılarınr $ bazında üçe katlaQklar.ının belirtildiği, aynlma akçesi için belirlenen
14,09 Tl'nin ise yaklaşft 7,89 $'a denk geldiği ve iki buçuk yılhk stire içerisinde Şirket'in
ktlçiik ortaklarına sadece 7o |3 orarıında bİr artışın yansıtılmak İstendİğİ,
- Esas Holding A.Ş. tarafından Şirket'e yatırım yapıldığı tarihten bugüne kadar AFM'nin
özsermayesinin yakla şık Vo 1 1 5 oranında büyüdüğü,
ifade edilmiş ve ayrılma akçesi bedelinin, yukarıdaki hususlar çerçevesinde
değerlendirilmesi ve yeniden belirlenmesi talebinde bulunulmuştur.
Öncelikle belirtmek gerekir ki AFM'nin;
- 01.03.2013 tarihli özel durum açıklaması ile Kurulumuzun Seri: I, No: 31 sayılı
"Birleşme İşlemlerine İllşkin Esaslar Tebliği" (Tebliğ) htikümleri uyannca birleşmeye esas
alrnan finansal tabloların tarihi ile birleşme sözleşmesinin görüşüleceği genel kurul toplantısı
arasındaki sürenin dokuz ayı aşamayacağı, gelinen noktada Kurulumuz onayt alınsa dahi
Kurulumuz iznini takip eden işlemlerin alacağı süreç de dikkate alındığında Tebliğ'de belirtilen
dokuz aylık sürenin aşılacağının anlaşıldığı, bu çerçevede uzman kuruluş raporu ve ilgili diğer belgeler ile ayrılma akçesi tutannın, birleşmeye taraf şirketlerin
tabloları esas alınarak tevize edilmesine karar verildiği,
- 3O.04.2O13 tarihli özel durum açıklaması ile ise, birleşmeye taraf şirketlerin yönetim
kurulları tarafindan birlşme işlemine 31.12.2O12 tarihli finansal tablolar esas alınarak devam
edilmesine karar verildiği, bu çerçevede 29.04.2013 tarihli yeni bir Uzman Kuruluş Raporu
temin edildiği, söz konusu Uzman Kuruluş Raporu'nda yer alan tespitler neticesinde ayrılma
akçesi tutarının 1 TL nominal değerli AFM pay için 14,052 TL olarak belirlendiği ve birleşme
işlemine onay verilmesi için Kurulumuza başvurulduğu kamuya açıklanmıştır.
Şirket'in birleşme başvurusu işbu yazı tarihi itibariyle Kurulumuz nezdinde
incelenmektedir. Diğer taraftan, ilgi'de kayıtlı dilekçelerinizde aynlma akçesinin değerine
ilişkin tespitlerde bulunulurken 2010 yılı içerisinde AFM'de yönetim kontrolü değişikliği ile
sonuçlanan hisse devirlerinde gerçekleşen fiyatların referans alındığı görülmektedir. Söz
konusu devirlerde AFM'nin -yönetim kontrolünü sağlayan- imtiyazlı A Grubu payları da
devredilmiş olup devir fiyatları AFM'nin imtiyazlı A Grubu paylarının değerini de içerecek
şekilde belirlenmiştir. Birleşme işleminde ayrılma akçesinin verilmesinin öngörüldüğü paylar
ise sadece imtiyazsız C Grubu paylardır.
Şirket ile ilgili olarak Kurulumuz intemet sitesinde (www.spk.gov.tr) yer alan "Sermaye
Piyasası Kurulu Büteni" ile Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (www.kap.gov.tr) yer alan
-ilgili şirkete ilişkin- özel dunım açıklamalarını takip etmeniz mümkündür.
Bilgi edinilmesini rica ederim.
Kemal Karahan
Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanı

uaydin
24-06-2013, 12:17
En kötü onayla ona da razıyız neyi bekliyosun kardeşim. Madem herşey normal ne uzatıyorsun sakız gibi.

gordongekko
24-06-2013, 12:18
Sayın Jeranimo,

Cevabı bizlerle de paylaştığınız için teşekkürler. En azından takvimin neye göre işlediğini teyit etmiş olduk.

"birleşmeye esas alınan finansal tabloların tarihi ile birleşme sözleşmesinin görüşüleceği genel kurul toplantısı arasındaki sürenin dokuz ayı aşamayacağı"

Bu durumda mali tablolar için 31.12.2012 tarihinin baz alındığından hareketle bu işin biteri için azami tarih 30 Eylül 2013 olarak görünüyor.

SPK'dan beklenen şekilde bir cevap gelmiş. SPK hiç değilse şunu yapsa bari: En son çağrı fiyatı üzerinden birleşmenin gerçekleşmesine izin verse! $7.58'den almaya şirketi mecbur bıraksa!

Ancak, bunu bile bekleyemiyorum bir küçük yatırımcı olarak kendilerinden!

Burakvvv
24-06-2013, 13:58
En azından adamlar hala inceliyorlarmış, başvuruyu hasıraltı etmemişler. Buna da şükür!!

meks
24-06-2013, 14:18
Söylenecek çok şey var da...
En iyisi Bülent Arınç gibi yapalım :

"Ben kendimi zor tutuyorum bir şey söylememek için. Biliyorsunuz konuşunca başımıza dert çıkıyor. "

uaydin
24-06-2013, 16:57
Ben artık nasıl bir katakülli yapıp elimizden bedavaya alacaklar onu merak ediyorum. Başka bu çaba niye. Ederini de ilan etmişsin bir tek şey olabilir o da bu işin bir yolu var bedavaya alacaklar başka türlü olanları izah edemiyorum. Borsa düşüyor %20 net kar vadeden bir hisseden bahsediyoruz kimse almıyor çünkü bunlar çakal adamın elinden bedava almanın da bir yolunu bulabilirler... Herşeyi beklerim...

osilatörr
24-06-2013, 23:29
Merhaba,
Bugün banada Spk'dan yazılı cevap geldi.. Osilatörr üstadın dilekçesinin aynısını göndermiştim, onun cevabı olsa gerek.. Bu dilekçeyi gönderen tüm dostlara aynısından göndermişlerdir mutlaka, ama ben yinede paylaşayım.. Sondan bir önceki paragrafta pek olumlu bir izlenim almadım açıkçası.. Herkes için hayırlısı olsun..
İlgi'de kayıtlı dilekçelerinizde, AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi
- 03.01.2013 taıihinde Şirket tarafindan yapılan özel durum açıklaması ile Mars Sinema
Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş.lnıg (Mars Sinema) AFM ile devralma suretiyle
birleşeceği, birleşme işleminin Tiirk Ticaıet Kanunu'nun L4|l2 maddesi çerçevesinde
gerçekleştirileceğ ve bu çerçevede AFM ortaklarına aynlma akçesi verilmesinin planlandığı,
uzman kuruluş raporu ile aynlma akçesinin değerinin birim AFM hissesi başına 14,09 TL
- Belirlenen ay,nlma akçesi değerinin AFM ortaklarınrn aleyhine olduğu ve telifisi
- 2O10 yılı Ağustos ayında Esas Holding A.Ş. tarafindan AFM hisselerinin devralııuİİası
siirecinde devir bedelinin birim hisse başına 6,94 ABD Doları ($) olarak belirlendiği, söz
- Mars Sinema'nın internet sayfasından, AFM şirketine yatınm yapan ortakların üç yıl
içerisinde yatırıırılarınr $ bazında üçe katlaQklar.ının belirtildiği, aynlma akçesi için belirlenen
14,09 Tl'nin ise yaklaşft 7,89 $'a denk geldiği ve iki buçuk yılhk stire içerisinde Şirket'in
- Esas Holding A.Ş. tarafından Şirket'e yatırım yapıldığı tarihten bugüne kadar AFM'nin
- 01.03.2013 tarihli özel durum açıklaması ile Kurulumuzun Seri: I, No: 31 sayılı
"Birleşme İşlemlerine İllşkin Esaslar Tebliği" (Tebliğ) htikümleri uyannca birleşmeye esas
alrnan finansal tabloların tarihi ile birleşme sözleşmesinin görüşüleceği genel kurul toplantısı
arasındaki sürenin dokuz ayı aşamayacağı, gelinen noktada Kurulumuz onayt alınsa dahi
Kurulumuz iznini takip eden işlemlerin alacağı süreç de dikkate alındığında Tebliğ'de belirtilen
dokuz aylık sürenin aşılacağının anlaşıldığı, bu çerçevede uzman kuruluş raporu ve ilgili diğer belgeler ile ayrılma akçesi tutannın, birleşmeye taraf şirketlerin
- 3O.04.2O13 tarihli özel durum açıklaması ile ise, birleşmeye taraf şirketlerin yönetim
kurulları tarafindan birlşme işlemine 31.12.2O12 tarihli finansal tablolar esas alınarak devam
edilmesine karar verildiği, bu çerçevede 29.04.2013 tarihli yeni bir Uzman Kuruluş Raporu
temin edildiği, söz konusu Uzman Kuruluş Raporu'nda yer alan tespitler neticesinde ayrılma
akçesi tutarının 1 TL nominal değerli AFM pay için 14,052 TL olarak belirlendiği ve birleşme
incelenmektedir. Diğer taraftan, ilgi'de kayıtlı dilekçelerinizde aynlma akçesinin değerine
ilişkin tespitlerde bulunulurken 2010 yılı içerisinde AFM'de yönetim kontrolü değişikliği ile
sonuçlanan hisse devirlerinde gerçekleşen fiyatların referans alındığı görülmektedir. Söz
konusu devirlerde AFM'nin -yönetim kontrolünü sağlayan- imtiyazlı A Grubu payları da
devredilmiş olup devir fiyatları AFM'nin imtiyazlı A Grubu paylarının değerini de içerecek
şekilde belirlenmiştir. Birleşme işleminde ayrılma akçesinin verilmesinin öngörüldüğü paylar
Şirket ile ilgili olarak Kurulumuz intemet sitesinde (www.spk.gov.tr) yer alan "Sermaye
Piyasası Kurulu Büteni" ile Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (www.kap.gov.tr) yer alan
Kemal Karahan

Değerli Hocam

Paylaşım için teşekkür ederim.

Henüz bana bir cevap ulaşmadı , nedeni bu konu ve devamında yaşanan gelişmeler ile ilgili en az 6 veya 7 tane dilekçem mevcut, büyük bir ihtimal de cevap birleşme işlemi tamamlandıktan sonraya yetişecektir.

Cevap da dikkatimi çeken husus

aslında izni verecektik fakat izin sonrası yapılacak işlemlerinde süreli dikkate alındığında 9 aylık zaman dilimi aşılacağı için tekrar güncelleme oldu diye yorumladım ben. Kırmızı bölüm dikkatlice okununca ben bu sonucu çıkardım

Halen neden onayın bültende açıklanmamasını anlamakta güçlük çekiyorum

Özellikle söylemek istediğim husus yeni başvurunun geçerliliğini kaybetmemesi adına genel kurulun eylül sonuna kadar yapılması şart

bunun içinde spk nın maksümum onayı agustos ayının 23 üne kadar açıklamalıki birleşme sözleşmesi incele hakkı duyurusu genel kurulda tarihinden 1 ay önce duyurulmalı ve yatırımcılara incelemeleri için hak tanınmalı

önümüzde onayın açıklanması için maksimum 9 hafta var

İnşaAllah maksimum süre kullanılmadan bir an önce onay bir kaç hafta içinde açıklanır ve bu işkence biter.

Benim yazıdan anladığım bir diğer husus ise ,Demekki imtiyazsız hisse almanın bir anlamı yokmuş, o zaman bu süreçden sonra kendi adıma biste durmanında bir anlamını göremiyorum

Selam ve Dua ile

gordongekko
25-06-2013, 08:17
Değerli Osilatörr ağabeyim,

Açıklamaların için teşekkürler. Benim de anlamadığım husus; eğer bu adamlar (SPK) onay işine bu kadar teşne idiyseler neden başvurunun güncellemesinin yapıldığı 30 Nisan'dan bu yana sürüncemede bırakıyorlar bu işi? Zaten sen de bunu ifade etmişssin, "Halen neden onayın bültende açıklanmamasını anlamakta güçlük çekiyorum" diyerek.

İnşallah bu işler bitince yaşananları, bütün bu 3 yıllık süreci içimizdeki öfke, pişmanlık, kızgınlık gibi insani duyguları bir tarafa bırakarak değerlendireceğiz. Herkes kendi muhasebesini yapacaktır.

Biz ky'ler olarak bu birleşmenin bizim menfaatimize olacağını düşünerek heyecan duymuştuk. Oysa, ortaya çıkan resim gösteriyor ki her birleşme ve satın alma işlemi ky'nin menfaati ile sonuçlanmıyor. Bu birleşme olayı da tamamen azınlık hissedarın aleyhine cereyan etmiştir. Hiçbir surette menfaatine olmamıştır. Birleşen ve satın alınan şirketlere de ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor. Benim kendi adıma alacağım en büyük ders sanıyorum bu.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları aldı kitapta Larry Livingston şöyle bir tespitte bulunur: "İnsan, borsaya kızarak fazla yol alamaz." Ben de şahsım adına şirketi, RK'yı, SPK'yı suçlamaktan - hatayı kendimden başka herkeste aramaktan - vazgeçtim artık. Tüm bu kurumların yaptıkları ortadadır ve şahsım adına ileriki kararlarda MUTLAKA göz önüne alınacaktır. Onların ayıpları kendilerine yeter. Ben dönüp kendime bakıyorum nerede hata yaptım diye.

Hayırlısıyla süreç en kısa sürede bitsin başka bir dileğim yok. Biz kaybettik sayın büyük ortaklar. Siz kazandınız! Zaferinizin tadını doya doya çıkarabilirsiniz!

Selam, sevgi ve saygılarımla değerli ağabey...

Burakvvv
25-06-2013, 09:53
Birileri 11,75 den kaçmaya çalışıyor, ya arkadaş maliyetin nedir ki 11,75 e satış yazıyorsun. Bu seviyeleri en son Ekim 2012 de görmüş. Allah büyük, bu hafta onay gelse de, şu seviyelerden mal satanlar, baskı oluşturanlar çıra gibi yansalar... Bir kere de şans bize gülse... Çok şey mi istiyorum??

Alpy0512
25-06-2013, 10:03
Merhaba,
Aynen bana gelen yazıda budur, zamanım olmadığı için paylaşamadım, ellerine sağlık, teşekkürler.

Merhaba,
Kemal Karahan

Final
25-06-2013, 13:36
Paraya ihtiyacı olan bir yatırımcı satmıştır veya yatırımcılardan biri mal satmıştır eğer bunlar değilse, bu hissenin tahta yapıcısı korkutma/psikolojik baskı amaçlı kendi kendine satıp geri almıştır... Karar geldiğinde bunlar artık sona erer inşaallah. İnsan bi bıkar değil mi, bıkmadılar, hisseleri toplayıp yiğitlik yapalım demediler. Çağrı zamanını hatırlayalım, derinlik izleyenler varsa iyi hatırlarlar. ben şahsen kaç defa alışa 5 kademeye 90 bin 100 bin lot yazdıklarını gördüm. Ve ne oldu çağrı sonucunda, 400 bin lotu piyasadan topladılar. Şimdi isteseler 1-2 günlük işi var hepsini toplarlar hisselerin. Ama toplamıyorlar, nedenini bilemiyorum, tüm sorun da bu zaten. Acaba neden? Böyle yapmaları kesinlikle hoş değil, etik değil, madem kottan çıkma isteğin var bunu yatırımcıları üzmeden ve onların haklarını yemeden yapmalısın... Sonuçta biz bu hisseyi uzun vade potansiyeline beklentisine göre aldık, biz nereden bilebilirdik kottan çıkacağını? 15-16-17 maliyetli arkadaşlarımızın hali ne olacak? 2-3 yıl bekleyip kendi isteklerinin dışında hisseden atılıyorlar. 16-17 maliyetin var eline 14 tl veriyolar. Bu nasıl iş nasıl adalet

Birileri 11,75 den kaçmaya çalışıyor, ya arkadaş maliyetin nedir ki 11,75 e satış yazıyorsun. Bu seviyeleri en son Ekim 2012 de görmüş. Allah büyük, bu hafta onay gelse de, şu seviyelerden mal satanlar, baskı oluşturanlar çıra gibi yansalar... Bir kere de şans bize gülse... Çok şey mi istiyorum??

osilatörr
25-06-2013, 20:05
Değerli Osilatörr ağabeyim,

Açıklamaların için teşekkürler. Benim de anlamadığım husus; eğer bu adamlar (SPK) onay işine bu kadar teşne idiyseler neden başvurunun güncellemesinin yapıldığı 30 Nisan'dan bu yana sürüncemede bırakıyorlar bu işi? Zaten sen de bunu ifade etmişssin, "Halen neden onayın bültende açıklanmamasını anlamakta güçlük çekiyorum" diyerek.

İnşallah bu işler bitince yaşananları, bütün bu 3 yıllık süreci içimizdeki öfke, pişmanlık, kızgınlık gibi insani duyguları bir tarafa bırakarak değerlendireceğiz. Herkes kendi muhasebesini yapacaktır.

Biz ky'ler olarak bu birleşmenin bizim menfaatimize olacağını düşünerek heyecan duymuştuk. Oysa, ortaya çıkan resim gösteriyor ki her birleşme ve satın alma işlemi ky'nin menfaati ile sonuçlanmıyor. Bu birleşme olayı da tamamen azınlık hissedarın aleyhine cereyan etmiştir. Hiçbir surette menfaatine olmamıştır. Birleşen ve satın alınan şirketlere de ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor. Benim kendi adıma alacağım en büyük ders sanıyorum bu.

Bir Borsa Spekülatörünün Anıları aldı kitapta Larry Livingston şöyle bir tespitte bulunur: "İnsan, borsaya kızarak fazla yol alamaz." Ben de şahsım adına şirketi, RK'yı, SPK'yı suçlamaktan - hatayı kendimden başka herkeste aramaktan - vazgeçtim artık. Tüm bu kurumların yaptıkları ortadadır ve şahsım adına ileriki kararlarda MUTLAKA göz önüne alınacaktır. Onların ayıpları kendilerine yeter. Ben dönüp kendime bakıyorum nerede hata yaptım diye.

Hayırlısıyla süreç en kısa sürede bitsin başka bir dileğim yok. Biz kaybettik sayın büyük ortaklar. Siz kazandınız! Zaferinizin tadını doya doya çıkarabilirsiniz!

Selam, sevgi ve saygılarımla değerli ağabey...

Kıymetli Gordongekko Kardeşim

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından kardeşime gönderilen cevap aslında ilk dilekçenin içeriğine göre verilmiş.

O dilekçeden sonra diğer hususlar hakkında ve son gelişmeler üzerinede aklıma takılan tüm soruları ve sorunları spk ya ilettim bakalım özellikle bu durum kurul karar aşamasında nasıl etki edecek bilmiyorum.

Şayet SPK, TTK nın 141/2 maddesi gerek gözterilerek afm ye belirttiği şekilde çıkışına onay verirse bundan sonrası için daha sıkıntılı bir dönem başlar.

Niyeti bozuk şirket sahiplerine resmi kanaldan bir yol daha gösterilmiş olacak, Küçük yatırımcıların canlarını yakmak için.

Sermaye Piyasası Kurulunun son zamanlarda yaptıkları gerçekten umut verici gelişmelerdi bunu zaten takdir ediyordu yatırımcılar fakat ısrarlada belirttim halen yeterli değil diye ve görünen o ki gerçektende niyeti bozuk şirket sahiplerinin halen kılıf bulacağı bir çok yol resmiyete uygun şekilde varmış.

Hani devamlı sermaye piyasalarına davetler yapılır ya yatırımcı için

Birde uyarırlar yatırımcınında belirli özellikleri olması gerekli diye

Allah için son üç yıla bir baksınlar afm yatırımcılarına,buradaki yatırımcılardan daha iyi bir kitleye ulaşa bilirlermi, sabırsa sabır, ahlak ise ahlak

Sonuç : koskoca bir sıfır

Onay gelinceye kadar

Anlaşıldıki tahtada patrona gömlekçilik yapanlar bu akıl almaz anlamsız hareketlere devam edecekler , özellikle de vurgulayım bu harekete devam edip baskı sonucu mal bile aldıkları yok sadece ellerindeki dayak atmak için tuttukları lotları eridiyorlar,yani evdeki hesapları çarşıya uymuyor

Bunun sinir harbi ilede son ana kadar bekleye bilirler

Allah burdaki hiç bir kardeşimi bir daha böylesine zihniyete sahip insanların şirketine ortak etmeyi nasip etmesin.

Not : Ucak şirketinde de güncelleme başvurusu yapılmıştı tıpkı bizdeki süre aşımı gibi ve SPK orada onayı güncelleme sonrası yaklaşık iki ayda onayladı.

Bizde de sonucun kısa zamanda açıklanacağını düşünüyorum ,yine en kötüsünü düşünecek olursak agustos ayının maksimum 3. haftası

Selam ve Dua ile Kardeşim

gordongekko
26-06-2013, 09:53
1,5 saatte toplam 10 lot (120 lira) işlemle hacim rekoru kırıyoruz bugün...ama tersten!

meks
26-06-2013, 10:52
...

Onay gelinceye kadar

Anlaşıldıki tahtada patrona gömlekçilik yapanlar bu akıl almaz anlamsız hareketlere devam edecekler , özellikle de vurgulayım bu harekete devam edip baskı sonucu mal bile aldıkları yok sadece ellerindeki dayak atmak için tuttukları lotları eridiyorlar,yani evdeki hesapları çarşıya uymuyor

Bunun sinir harbi ilede son ana kadar bekleye bilirler

Allah burdaki hiç bir kardeşimi bir daha böylesine zihniyete sahip insanların şirketine ortak etmeyi nasip etmesin.

Not : Ucak şirketinde de güncelleme başvurusu yapılmıştı tıpkı bizdeki süre aşımı gibi ve SPK orada onayı güncelleme sonrası yaklaşık iki ayda onayladı.

Bizde de sonucun kısa zamanda açıklanacağını düşünüyorum ,yine en kötüsünü düşünecek olursak agustos ayının maksimum 3. haftası

Değerli hocam,

Şirketin de spk yetkilisinin de yazdığının çizdiğinin bir önemi yok. Bu kadar adam kaç tane dilekçe verdik kargoyla faksla, sadece 2 kişiye mi yanıt geldi yani? Bunda bile gariplik var.

Yeni tebliğ resmi gazetede ne zaman yayınlanacak onu ne şekilde takip edebiliriz? SPK resmi sitesi haricinde.. Mecliste mi bekliyor, matbaada mı takılmış, kim onaylayacak bunu?

Eski tebliğe göre onaylanırsa yazık olur

gordongekko
26-06-2013, 12:52
Değerli hocam,

Şirketin de spk yetkilisinin de yazdığının çizdiğinin bir önemi yok. Bu kadar adam kaç tane dilekçe verdik kargoyla faksla, sadece 2 kişiye mi yanıt geldi yani? Bunda bile gariplik var.

Yeni tebliğ resmi gazetede ne zaman yayınlanacak onu ne şekilde takip edebiliriz? SPK resmi sitesi haricinde.. Mecliste mi bekliyor, matbaada mı takılmış, kim onaylayacak bunu?

Sayın Meks,

Benim küçük bir araştırma sonucunda bulabildiğim:

SPK 19 Nisan'da Tebliğ Taslaklarına İlişkin Basın Duyurusu yayımlamış.

http://www.spk.gov.tr/duyurugoster.aspx?aid=20130419&subid=0&ct=c&submenuheader=null

Bu linkte belirtildiğine göre “Birleşme ve Bölünme İşlemleri Tebliği Taslağı” için ilgili kişi ve kurumlardan görüş bildirmeleri istenmiş ve bunun için de bizi ilgilendiren bu tebliğ için son görüş bildirme tarihi olarak 17 Mayıs belirtilmiş.

Bu görüşler toparlanıp ilgili taslağa son hali verilmesi ve bunun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmesi ne kadar sürer bilmiyorum. Ama referans olması açısından daha önceki tebliğlerden bir tanesi olan "İzahname ve İhraç Belgesi Tebliği" için görüş istenen tarih 13 Şubat, tebliğin Resmi Gazete'de yayımlanma tarihi ise 22 Haziran. Yani, görüş istendikten yaklaşık 4.5 ay sonra yayımlanmış.

Bizi ilgilendiren tebliğ için görüş 19 Nisan'da istenmiş. Buradan 4.5 ay yürütürsek tahmini Ağustos sonu gibi oluyor. Bizim için kritik önemde bir durum çünkü Osilatörr ağabeyin de dediği gibi Eylül sonuna kadar genel kurul yapılabilmesi için Ağustos'un son haftasından önce SPK kararının çıkması gerekiyor.

Bu durumda eğer o tarihe kadar SPK kararı çıkmaz ve yeni tebliğ de yürürlüğe girmiş olursa SPK kararının yeni tebliğe göre alınması gerekecek.

osilatörr
27-06-2013, 01:12
Değerli hocam,

Kıymetli Hocam

yeni tebliğin resmi gazetede yaklaşık olarak ne zaman yayınlanacağı konusunda bir araştırmam olmadı fakat gordongekko kardeşimin verdiği örnekden yola çıkarsak ve zamanlama aynı şekilde olur ise büyük bir ihtimal tebliğ bizim onaydan sonra yayınlanacaktır.

Spk tarafından cevap gelen kardeşimizin yayınladığı yazıda aslında onayın önünde bir engel olmadığı ve tamamen süre aşımı durumundan dolayı mevzuat bakımından bir güncelleme olduğunu yorumladım ben. başkaca sebebler olsa idi mutlaka o konuda da bir bilgi verirlerdi.

Afm konusunda en az 6 veya 7 dilekçe yazdığım ve bunların kayıt edildiğini teyit ettiğim halde benim tarafımada henüz spk dan resmi cevap yazısı gelmedi

Bu şirket haricinde bir başka şirketide yaklaşık olarak aynı zamanda bildirimde bulunmuştum o şirket hakkındaki Spk resmi yazısı ve sayın Bakan Ali Babacan tarafından da resmi cevaplar tarafıma ulaştı fakat ne hikmetse afm konusunda bir cevap daha gelmedi, Dün de belirttim büyük bir ihtimal onay sonrasına anca yetiştirecekler anlaşılan

Biz resmiyete göre nasıl kaypaklık yapıldığını bilmediğimiz ve öyle bir kültüre sahip olmadığımız için aslında fazla konuşmak bile istemiyorum çünki inan kendimi zor tutuyorum hocam, söylenecek o kadar çok söz var ki

Yine tekrar ediyorum Başkan ve kurul üst yönetimi onca gerekçeli açıklamalar ile gönderilmiş ve yapılan oyunları anlatan dilekçeleri görmezden gelip bu duruma aynen şirketin başvurduğu şekilde onay verirse , biz de sözün bittiği noktaya gelmiş olacağız

Selam ve Dua ile Hocam

Final
27-06-2013, 13:28
2 gün önce hissenin 11.60 a düşmesine neden olan satışın geldiği kurum belli oldu. Marbaş 11778 lot satmış. Sat bakalım, herkes satmakta da almakta da özgür tabiki ama bu adam/kişi neyin mücadelesini veriyor anlamış değilim. Maksadı trade yapmakta değil para kazanmakta değil bence. Hisseyi düşük fiyatta tutmaya çaşılıyor bana göre. Spk kararı gelince de satabilecek misin bakalım.

Burakvvv
27-06-2013, 14:07
Sayın Final, Marbaş ve Deniz % 90 ihtimalle aynı şahış veya grup. Bir gün diğerine 10,000 satan, ertesi gün diğerinden alıyor. No problem yani...

meks
27-06-2013, 17:22
bence bu kez baski yapayim derken yanlis adama kaptirdi..

osilatörr
27-06-2013, 19:21

Kıymetli Hocam

Kesinlikle ifade ettiğin gibi oldu ve şayet o kurumdan yapılan baskı patrona hizmet eden bir grup tarafından yönetiliyorsa bence evdeki hesapları çarşıyı tutmadı.

Bu gün ne hikmetse 11.70 tl de uzun süre bekleyen alışa bu sefer vermedi ve hatta bir üst kademeye aynı lota eşdeğer alış yazıldı sanki 11.70 tl de bekleyen yatırımcı hisse almasın diye

Acaba diyorum o gün korkutma amaçlı açıkcı sanarak verdikleri ve geri alamadıkları hisse sonrasında Ali bey fırça mı attı :)

Bu arada eğer marbaşdan oynayan grup veya oyuncu gerçekten patron adına çalışmıyor ise bu sefer oradan yapılan anlamsız hareketlerin inan izahını bulamıyorum

Selam ve Dua ile Hocam

gordongekko
27-06-2013, 19:40

Şevket abi, itiraf ediyorum...bir miktarını bana kaptırdın. Biraz zor alırsın artık!

mete013
27-06-2013, 21:00
Kıymetli Hocam

Kesinlikle ifade ettiğin gibi oldu ve şayet o kurumdan yapılan baskı patrona hizmet eden bir grup tarafından yönetiliyorsa bence evdeki hesapları çarşıyı tutmadı.

Bu gün ne hikmetse 11.70 tl de uzun süre bekleyen alışa bu sefer vermedi ve hatta bir üst kademeye aynı lota eşdeğer alış yazıldı sanki 11.70 tl de bekleyen yatırımcı hisse almasın diye

Acaba diyorum o gün korkutma amaçlı açıkcı sanarak verdikleri ve geri alamadıkları hisse sonrasında Ali bey fırça mı attı :)

Bu arada eğer marbaşdan oynayan grup veya oyuncu gerçekten patron adına çalışmıyor ise bu sefer oradan yapılan anlamsız hareketlerin inan izahını bulamıyorum

Selam ve Dua ile Hocam

Değerli Dostum...

11.80 TL'ye ben yazdım. Kimse vermedi. Bu hafta nasip olursa xxxxx lot çekeceğim şevket efendiden. Yarın küçük bir operasyon geçireceğim gözden, sonrasında burada küçük bir operasyon gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı

uaydin
27-06-2013, 21:09
Değerli Dostum...

11.80 TL'ye ben yazdım. Kimse vermedi. Bu hafta nasip olursa xxxxx lot çekeceğim şevket efendiden. Yarın küçük bir operasyon geçireceğim gözden, sonrasında burada küçük bir operasyon gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Hakkımızda hayırlısı

Geçmiş olsun acil şifalar.

gordongekko
27-06-2013, 21:51
Yarın küçük bir operasyon geçireceğim gözden

Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

osilatörr
27-06-2013, 22:01
Değerli Dostum...

Kıymetli Ağabeyim

Rabbim şifa versin.İnşaAllah en kısa sürede sağlığına kavuşursun.

Ağabeyim önyargılı olmama adına ben inan bilmiyorum marbaşdaki oyuncu veya oyuncuların şirket ile ilişkisinin olup olmadığını fakat merakta etmiyorum değil :)

Şayet şirkete çalışan ise içim rahat kaptırdığı lotlar için ,fakat panik ile oynayan bir kardeşimizse o zaman onun adına üzülürüm yazık çünki yaptığı işlemler gerçekten sıradışı ve anlamsız

kaç kere aynısını yaptı aşağıda anormal toplu alışı görünce fiyata bakmaksızın veriyor ve hemen akabinde saniyeler içinde o kadar lotu en az 5 ile 6 kademe aşağısına yazıyor.

Mantıklı düşünse afm gibi bir hissede az bir akla sahip olan hiç bir kimse o kadar alışı açığa oynamak için yazmaz.

özellikle tekrar vurgulamak istiyorum ve yaptığı hareketlerede üzülmeme adına umarım şirket adına çalışandır en fazla Ali beyden fırça yer ama içimizden birisi ise gerçekten yazık zaman bu kadar azalmışken yaptığı anlamsız hareketler yüzünden ciddi zararlar elde edebilir. Sonuçda o hareket tarzında hiç bir zaman kar yazdığına şahit olmadım

Selam ve Dua ile Ağabeyim

Final
28-06-2013, 09:08
Sn mete013 hoşgeldiniz sizi tekrar görmek çok güzel. Geçmiş olsun. Acil şifalar dileriz...

Saygılar

Değerli Dostum...

Final
28-06-2013, 09:11
hehehehe :D Sizin de alabilmenize çok sevindim sevgili dostum :) 14 ten satabilmen dileğiyle...

Şevket abi, itiraf ediyorum...bir miktarını bana kaptırdın. Biraz zor alırsın artık!

Final
28-06-2013, 09:24
Sevgili abicim büyük ihtimal içeriden hızlı haber/bilgi alan bir kişi veya kişiler bunlar. Şirketle ilişkisi de bulunabilir. Afm de eskiden beri yapılıyor bu hareketler. Adamın hisseden kar amacı yok gibi hareketleri var, maliyetine ya da zararına satıyor, özellikle alanlara inat hemen akabine nereden bulursa satıyor. Derinlikçiler bilir, bu adamlar uzun zamandır böyle yapıyorlar. Hisse zaten sığ, düşürmesi kolay. Ne imkan varsa kullanıyor. Zaten 20-30 bin lotla da bunu çok kolay yapıyor... İnsan gibi piyasada ki hisseleri toplasalar en güzeli ama inadına hala almıyorlar. Bu zamana kadar şirketin piyasadan hisse alımı yapmaması gerçekten çok ilginç. Mali durumları bu kadar mı kötü. Ben bu şirketi ve işlerini bir türlü çözemedim.

Kıymetli Hocam

Selam ve Dua ile Hocam

ravi
28-06-2013, 10:36
Öncelikle selam eden, etmeyen bütün dostlara benden de tekrar selam olsun.

Bir daha yazmama kararı almıştım, ama yapılan bu oyun ve haksızlıklara karşı yıllarını bu hisseye vermiş biri olarak susamayacagim.

Her nekadar içerden ve/veya süreç hakkında doğrudan bilgi sahibi olmasam da, bunların zararına/ucuz hisse satışları hakkında bir kanıya ulaşmaya başladım. Daha önce dediğim gibi bu süreç er yada geç açıklığa kavuşacak ve er yada geç hepimiz dönen işler hakkında bilgi sahibi olacağız. Ilginçtir karanlıktan dem vurduktan sonra zamansal olarak tesadüfi bazi açıklamalar gönderilmiş, dilekcelere yanıtlarin gelmeye başlanılması, en azından sona yakinlasildigi izlenimi edindirdi bana. Benim dilekçeye henüz yanıt yok.

Şirket 14 tl ayrılma akcesi değeri biçtiği halde fiyat 12 lerde nasıl ve ne için seyreder. Şirket gitmeden yatırımcısına bu fiyatlardan hisse alma şansı tanıyarak kendini af ettirmeye mi çalışıyor. Bunları tanımasam, neredeyse doğru diyeceğim. Acaba devam eden sürece, aha ışte bistte su piyasa değerinden işlem görüyor hisse, denerek etki edilmeye mi yada kılıf bulunmaya mı çalışılıyor. Mevzuat ve devam eden süreç hakkında yeterli aydınlatma yapılmadığı için ben daha ileri yorum yapamıyorum.

Imkanım olsa bunların elinden hisselerini güzelce alarak bu oyunu bozmayı o kadar çok isterdim ki...

ravi
28-06-2013, 13:32
Öyle sanıyorum ki ayrılma akcesi ile daha önceki çağrı süreci arasındaki süreç farkı da fiyatın böyle aşağılarda olmasını aciklayabilecek kuvvette bir neden yaratıyor. Önceki çağrının sadece son anlarında hisse devri ve şirketin elindeki hisselerin rehine gitmesi ile daha fazla hissenin istenmemesi arasında zamanlama ilişkisinin atılan dayak ile ilgisi de yoruma muhtaç olarak duruyor. Yorum...

Final
28-06-2013, 13:40
Anlaşılan bu hafta da onay yok. Haziran da bitti, ben artık spk ya da şirkete de söyleyecek bişey bulamıyorum. Bu adamlar ne iş yapar nasıl iş yapar çok merak ediyorum.

ravi
28-06-2013, 13:41
................

fagismo
28-06-2013, 15:00
Marbaş'ta oynayan kişinin kesinlikle patron ile iş birligi yapan spek olduğunu düşünüyorum..

Patron el altından atmıştır 500-600bin.
Al bu hisse ile oyna, 11,50-13 aralığında tut.
Silkeleyebildigini silkele demiştir..
Spekinde canına minnet..
Cepte patrondan gelen teminat var.
Zaten tahta sıg. Tutmak kolay..

Bi tane manyak çıkıp da, 10bin lotu tek tuşla tavana götürse
görürüm o zaman Marbaş'ı..

Şu tahtada bu takasla operasyon yapacak adam çok.
Ama patron izin vermiyordur..
Zaten hissenin hikayesi de olunca kimse bulaşmıyor..

Arbitration
28-06-2013, 15:02
Bildiğim kadarıyla o arkadaşların patronla yakından uzaktan alakaları yok. Bizim gibi mal a kitlenen arkadaşlar.

osilatörr
28-06-2013, 15:56
Bildiğim kadarıyla o arkadaşların patronla yakından uzaktan alakaları yok. Bizim gibi mal a kitlenen arkadaşlar.

Değerli Arkadaşım

Allah yardımcıları olsun o zaman

İnşaAllah onay bir an önce haksızlığı engelleyecek şekilde gelirde, hep beraber bu zihniyette olan patronlardan kurtuluruz.

Selam ve Dua ile

uaydin
28-06-2013, 19:15
Yine yok

NeCo1907
28-06-2013, 19:37
SPK'dan ocak ayında ve yakın zamanda gönderdiğim dilekçelere istinaden posta yoluyla tarafıma cevap gönderildi. Süreçle ilgili zırvalamalar yazıyor. Sorduğumuz soruya cevap vermemişler. Yani kendi bildiklerini okumuşlar.
Kendimi hiç bu kadar yalnız hissetmemiştim!

Final
28-06-2013, 20:20
Yazık günah emeklerimize zamanımıza. Adamlar bizi hiç kaale almıyorlar, kaale alsalar böyle mi olurdu? Peki bu kurum neden var? Biz yatırımcılar olarak hiç mi hakkımız yok yahu, biz hakkımızı nerede arayalım? En yetkili kuruma başvuruyoruz ama karşılığında aldığımız bir hiç. Yeni yönetim iyiye benziyor ama bizim adımıza ne artısı oldu? Bence hiç bir şey, her şey aynı devam etmekte. O kadar uğraşıp dilekçe gönderiyoruz gelen cevapta tatmin edici hiç bir şey yok. Sanki OTOMASYON gibi. Kaç tane dilekçe gönderildi yazık yaaaa :(

Bültende bu hafta da bişey yok. İlk başvuru 31 ekim 2012 de yapıldı. Bugünden itibaren 8 ay doldu. Bir dosyanın bu kadar uzun sürede karara bağlanamamasını anlamak mümkün değil :grrr:

SPK'dan ocak ayında ve yakın zamanda gönderdiğim dilekçelere istinaden posta yoluyla tarafıma cevap gönderildi. Süreçle ilgili zırvalamalar yazıyor. Sorduğumuz soruya cevap vermemişler. Yani kendi bildiklerini okumuşlar.
Kendimi hiç bu kadar yalnız hissetmemiştim!

Final
28-06-2013, 20:25
8 ay oldu dostum bugün ile :( Ne talihsiz yatırımcılarmışız biz, şirketi bir ayrı eziyet, spksı rksı, bıktık artık yaaa

Yine yok

mete013
28-06-2013, 22:56
Degerli dostlarim cok sagolun,
Dedigim gibi kucuk sayilir bir operasyondu, oldu gecti. Rabbim en buyuk servet olan sihhatten kimseyi alikoymasin. Yine hissede altlari doldurdum ama satan yok. Ben almasamda onemli degil, hic degilse altlari dolu gorunce hisseyi yukari cekiyorlar. Oda dostlarim icin iyi olur. Ben hep dolduracam. Onlarda hep ceksin. Biz hanciyiz boyle bilinsin. Allaha emanet olun...

Final
01-07-2013, 13:23
Kottan çıkma kararı almış bir şirket dürüst olsa iyi niyetli olsa asla yatırımcısı böyle sürünmez, ve kottan çıkış fiyatı da komik bir rakam olmazdı. Bshev e bakın. Adamlar bir dünya markası, sektöründe çok güvenilen bir marka. Adamlar kottan çıkacaz dediler hisse şimdi tarihi zirvesinde. Bana göre de tarihi zirvesinin de üstünden bir fiyattan kottan çıkacaklar. Helal olsun böyle dürüst şirketleri ki adamlar borsamızda işlem gördüğü halde milli şirketlerimizden biri de değil. Bizim şirkette yapılan borsaya yakışmayan bir iş. Madem borsada işlem gören halka açık yatırımcılara karı sorumluluğu olan bir düzendesin buna göre hareket etmen gerekiyor. Ama nerde o dürüst şirket yöneticileri. 2-3 yıl biz burada afm şöyle büyüyecek böyle para kazanacak uzun vade kazanırız derken hoooooop adamlar biz kottan çıkıyoruz alın size 14 tl güle güle diyerek bizi resmen bir şekilde isteğimiz dışında kapı dışarı ediyorlar. yazıklar olsun yaa. Bunlar yetmezmiş gibi bir de hala da piyasada ki senetleri toplamıyorlar. Hala burada vakit/para kaybediyoruz. Olmaz olsun böyle borsa da şirkette.

Final
01-07-2013, 13:25
Sene 2009 bshev 25 tl idi çok net hatırlarım. Şimdi 148 tl. %500 primli o yıldan bu yana ama yine de en tepe fiyattan kottan çıkıyorlar helal olsun yaa. Yani kimse hiç bir yatırımcı zarar etmeyecek. Afm de 15-16-17 ve üzeri yatırımcıların zararı ne olacak. 2 yıl bekledikleri gibi bir de zararla mı çıkacaklar. Bu haksızlıktır.

uaydin
01-07-2013, 13:40
Kottan çıkma kararı almış bir şirket dürüst olsa iyi niyetli olsa asla yatırımcısı böyle sürünmez, ve kottan çıkış fiyatı da komik bir rakam olmazdı. Bshev e bakın. Adamlar bir dünya markası, sektöründe çok güvenilen bir marka. Adamlar kottan çıkacaz dediler hisse şimdi tarihi zirvesinde. Bana göre de tarihi zirvesinin de üstünden bir fiyattan kottan çıkacaklar. Helal olsun böyle dürüst şirketleri ki adamlar borsamızda işlem gördüğü halde milli şirketlerimizden biri de değil. Bizim şirkette yapılan borsaya yakışmayan bir iş. Madem borsada işlem gören halka açık yatırımcılara karı sorumluluğu olan bir düzendesin buna göre hareket etmen gerekiyor. Ama nerde o dürüst şirket yöneticileri. 2-3 yıl biz burada afm şöyle büyüyecek böyle para kazanacak uzun vade kazanırız derken hoooooop adamlar biz kottan çıkıyoruz alın size 14 tl güle güle diyerek bizi resmen bir şekilde isteğimiz dışında kapı dışarı ediyorlar. yazıklar olsun yaa. Bunlar yetmezmiş gibi bir de hala da piyasada ki senetleri toplamıyorlar. Hala burada vakit/para kaybediyoruz. Olmaz olsun böyle borsa da şirkette.

Akıl sağlığımızı yitirmeden bitsin bari :) Adamların sütü bozuk 12 tl de hala baskı nedir derdin şerefsiz...

ravi
01-07-2013, 15:08
Ne mide varmış adamlarda...

meks
01-07-2013, 17:20

2005'te halka arz olmuş... 8 yılda ne bir temettü dağıtmış ne de prim yapmış...

göstere göstere afm'nin içini boşalttılar marsı doldurdular.

bu şartlarda ettiği edeceği para da bu kadar oluyor.

afm yerine mars hissesi verseydi , isak ile ali denen .....sizler de şirketi birine satıp defolup gitseydi, o zaman beklenti devam ederdi.

şu spk'nın yeni tebliği bir yayınlansa da hayırlısıyla.. fiyat 16-17ye çıksa en azından

osilatörr
01-07-2013, 19:06

afm yerine mars hissesi verseydi , isak ile ali denen .....sizler de şirketi birine satıp defolup gitseydi, o zaman beklenti devam ederdi.

şu spk'nın yeni tebliği bir yayınlansa da hayırlısıyla.. fiyat 16-17ye çıksa en azından

Kıymetli Meks Hocam

Zaman daraldıkca enteresan gelişmeler oluyor nedense

ortalama 13.10 maliyetli ziraat da bugün 11.90 tl den satış gerçekleştirdi

Nisan mayıs ayının belirgin alıcılı kuruluşu , şayet zaman bu kadar daralmışken ve yaklaşık olarak 7 hafta kalmışken ya patron korku salmak istedi yada bıkan bir kardeşimiz daha üzülerek söylüyorum döküldü

İnşaAllah yeni tebliğ biran önce yayınlanır ve bu durumdan biz olumlu etkileniriz yada kurul üst yönetimi bu yapılan haksızlığı gerekçeleri ile belirtip haklı davamızda yanımızda olarak magduriyeti en aza indirgeyecek bir fiyat açıklar

Koskoca adamlar işleri güçleri bırakıp yaklaşık 7 hafta kalmışken dahi nasıl dayak atarızın hesabını güdüyorlar

tahtaya destek alışları geldikçe sinir katsayıları tavan yapıyor

halen inanamıyorum bu kadar lotun hesabını yaptıklarına ve peşine düştüklerine

Bunun birde teslimatı var, işte o gün kaç paralık adam olduklarını teslim lotlarıyla ifade edeceğim, tıpkı tahtaya destek verdikçe bana verme tarzları gibi ...................

Özellikle Final ve Uaydın kardeşimede söylemek istiyorum , kendinizi her gün ekran başına kilitleyip bunların ekmeğine yağ sürmeyin,kendinize yaklaşık 7 hafta zaman ayırın gerekirse ekrana hiç bakmayın. Burada söylediklerimizin onlara emin olun bir faydası yok, olsa zaten o kadar soruma karşı bir cevap verirlerdi ,verecek cevapları olmadıkları için susuyorlar.

Selam ve Dua ile hocam

Final
01-07-2013, 20:02
Sn meks, çok haklısınız. Keşke yeni spk tebliği bir an önce yayınlansa da ona göre fiyat belirlense.

Final
01-07-2013, 20:16
Çok teşekkürler sevgili abicim. Burada güzel ve rahatlatıcı yorumlarınla her zaman bize ışık tuttun, sağolasın. Geçen sene kendime Afmas son hissem olacak borsayı bırakacam demiştim değerli abicim, işlerin buralara varacağı aklımın ucundan bile geçmemişti :( Bir ümit bekliyorum ama her gün aynı :( İnşaallah şu sürecin sonunda bari bir güzellik olur. Tüm arkadaşlarımın sevineceği bir gelişme olması dileğiyle.

Kıymetli Meks Hocam

Nisan mayıs ayının belirgin alıcılı kuruluşu , şayet zaman bu kadar daralmışken ve yaklaşık olarak 7 hafta kalmışken ya patron korku salmak istedi yada bıkan bir kardeşimiz daha üzülerek söylüyorum döküldü

İnşaAllah yeni tebliğ biran önce yayınlanır ve bu durumdan biz olumlu etkileniriz yada kurul üst yönetimi bu yapılan haksızlığı gerekçeleri ile belirtip haklı davamızda yanımızda olarak magduriyeti en aza indirgeyecek bir fiyat açıklar

Koskoca adamlar işleri güçleri bırakıp yaklaşık 7 hafta kalmışken dahi nasıl dayak atarızın hesabını güdüyorlar

Bunun birde teslimatı var, işte o gün kaç paralık adam olduklarını teslim lotlarıyla ifade edeceğim, tıpkı tahtaya destek verdikçe bana verme tarzları gibi ...................

Özellikle Final ve Uaydın kardeşimede söylemek istiyorum , kendinizi her gün ekran başına kilitleyip bunların ekmeğine yağ sürmeyin,kendinize yaklaşık 7 hafta zaman ayırın gerekirse ekrana hiç bakmayın. Burada söylediklerimizin onlara emin olun bir faydası yok, olsa zaten o kadar soruma karşı bir cevap verirlerdi ,verecek cevapları olmadıkları için susuyorlar.

Selam ve Dua ile hocam

gordongekko
01-07-2013, 22:10
Şirketin tahtadaki duruşu aslında hep aynıydı. Bizim için şaşırtıcı bir durum yok. Benim gördüğüm, fiyat her ne pahasına olursa ayrılık akçesi tutarının üzerine çıkmamalı düsturundan hareket ediyorlar. Tahtadaki fiyatın ne kadar düştüğünün pek bir önemi yok. Önemli olan tek şey yükselmemesi.

İkincisi, konjonktür onların yanında. Bakın, uyanıklık işin şurasında başlıyor daha: Şirket SPK'ya onay başvurusunun altında kottan çıkmak istediğini bildirdi. Sanki önemsiz bir dipnot gibi yazdılar bunu KAP açıklamalarının altına. Halbuki, tahtanın seyrini işte bu bir cümle değiştirdi:

Bu işlem sonrasında, Mars Sinema Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş. tarafından kotasyon başvurusu yapılmaması ve Borsa İstanbul A.Ş ("BİAŞ")'nin onay vermesi halinde hisselerin devir sonrası Borsada işlem görmemesi planlanmaktadır. Kamuoyuna duyurulur.

Şirket süreci istediği gibi yönetebilmek, tahtada ikinci (ve potansiyel olarak şirket menfaatlerinin aleyhine gelişebilecek - ayrılık akçesinin şirketin belirlediğinden çok daha yukarıda onaylanmasına yol açabileçecek) bir operasyona izin vermemek ve spek'leri uzak tutabilmek adına bu cümleyi SPK başvuru duyurusunun altına iliştirdi.

Kottan çıkma başvurusu SPK'ya yapılmaz, BİST'e (Borsa Yönetimi'ne) yapılır! Ortada da henüz böyle bir başvuru yok. Ama "siz bilin" babında not olarak eklediler. İlk bakışta çok alakasızmış gibi görünen ama şirketin çizdiği yol haritasını gerçekleştirebilmesi için kritik önemde olan bir cümle.

Spekülatörlerden birisi bu tahtada operasyon yapmaya kalkışsa "kottan çıkmayı düşünen şirketin hisslerini kim alır"a getirecekler akılları sıra! İşte bu cümle ile konjonktürü daha rahat yönetebiliyorlar. Şu ana kadar herşey onların istediği şekilde ilerliyor.

Benim anlamlandıramadığım şey işin SPK bacağı. Nedir bu işin bu kadar tavsamasına yol açan neden? 8 aydır hangi raporu görüşecek/hazırlayacak zamanınız olmadı? Tüm bu sürecin sonunda şirketin istediğini aynen yapacaksanız o zaman bunca bekleyişin anlamı olacak mı?

Son olarak Osilatörr ağabey'e katılıyorum. Ekran takibi yapmayın. Sinirlerinizi bozmaya, gerilmeye hiç gerek yok. Çünkü birşeyi değiştirmeye gücümüz yetmiyor. En azından ruh sağlığımızı daha fazla bozmayalım. Zaten yeterince bozuldu.

Final
02-07-2013, 07:54
Çok güzel yorumlamışsın sevgili gordongekko dostum, Zaten bu açıklamanın ilk geldiği zamanı hiç unutmam. Hayli uzundu, ayrılma akçesinden bahsediyordu genelde. Okudum okudum en son satırda bir cümle ile açıklamaya tamamen başka bir boyut daha katmışlar. Harbi ne uyanık şirket yaw. Bu cümle ile de senin tespit ettiğin gibi hiç bir speğe malzeme vermediler. Kendileri istedikleri gibi yön veriyorlar.

zodiac119
04-07-2013, 14:36
vay be kağıdımız kaçlara düşmüş. babamada aldırmıştım. oda bana kızıyor keşke ona aldırmasaydım.

zodiac119
04-07-2013, 14:39
[QUOTE=osilatörr;9055705]Kıymetli Meks Hocam

Selam ve Dua ile hocam[/QUO

sevgili osilatör, belkide üç beş lotun peşine düşmemişlerdir. başka bir bildikleri vardır. aylardır bu kadar beklememiz hayra alamet değil. herkes biliyor. insallah o paraya ihtiyaçı olmaz kimsenin.

PALMİYE
04-07-2013, 14:47
14 ten vereceğiz dye ufak tefek almaya devam ediyorum
Allah sonumuzu hayretsin

ravi
04-07-2013, 20:57
...ikinci çeyrek bilançosu için sektörde toplam hasılat ve geçen seneye göre değişimi, kalanlara fikir verir belki. geçtiğimiz son haftada geçen seneye göre neredeyse %100 artış var. toplam 2. çeyrek için ise %40 artış var geçen sene yaklaşık aynı döneme göre. normal seyrinde herhangi namuslu bir şirkette kar artışı hasılat artış oranını neredeyse logaritmik artan bir hızla geçmeli, basit mantıkla fazladan gelen seyirci için maliyet olmamalı veya çok az olmalı, ama kara doğrudan etki etmeli. bir de büfe satışını da bunun üzerine katarak düşünmek gerekli. hatam varsa lütfen uyarın.

Tahtadaki gömlekçi vatandaş, o kadar çok mazlum ahı alıyorsun ki, o gömlekleri giyebilecekmisin bakalım.

SPK........

vaktim olursa seyirci sayısı değişimini de atarım, artış onda daha da fazla.

kaynak : http://www.boxofficeturkiye.com/hafta/?yil=2013 ve http://www.boxofficeturkiye.com/hafta/?yil=2012

http://666kb.com/i/cfiac2xd7c17gj6fm.png

ravi
04-07-2013, 21:03
http://666kb.com/i/cfiagd5745jleg8ya.png

lideri olunan sektörde gidişat böyle, ali, isak, muzaffer haberiniz yoksa öğrenin, bağzı "arkadaşlarınıza, yandaşlarınıza" da anlatın..

osilatörr
04-07-2013, 22:03
http://666kb.com/i/cfiagd5745jleg8ya.png

sektörde gidişat böyle, ali, isak, muzaffer haberiniz yoksa öğrenin, "arkadaşlarınıza, yandaşlarınıza" da anlatın..

Kıymetli Hocam

Biliyorsun geçmiş sayfalarda kardeşlerimize spk tarafından gelen cevaplardan örnek mevcut.

Yukarıda ve bir önceki iletinde sektördeki olumlu gelişimi rakamlar ile ifade etmişsin.

Benim tek merak ettiğim ve bu konuda ısrarla üzerinde durduğum göz göre göre halka açık kısımdaki yatırımcılar aldatılmak isteniyor

Bugüne kadara Spk ya iletilen dilekçelerdeki özetle anlatmak istediğimde buydu zaten

Son kez söylüyorum

Şayet Spk bu değerleme raporuna inanarak bu şekilde onay verirse onları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.

Önemle vurgulamak istediğim bir önceki değerleme raporuda zaten spk da mevcut tabiki bizlerin bilmediği ..........

Bizlerin bilmediğini özetlemem gerekirse

konunun iyi anlaşılması için, bu uzmana hazırlattıkları değerlemede nasıl ayrılma akçesi 14 tl çıktı

2016 yılına kadar tahmini veriler raporda belirtildi

halka açık kısımdaki Afm 2016 yılına kadar büyüme hedefi olarak sinema ve reklam gelirleri açısından lokasyon sayısı önemli ama 2016 yılına kadar 22 lokasyon olması hedeflenen afm zaten şuanda 21 lokasyona sahip yani önümüzdeki 3.5 senede sadece bir lokasyon açacak.......

şimdi bu konu üzerine bir şey diyecem olmayacak .... geçtim

Afm 2015 yılı sonuna kadar sinema ve reklam gelirleri bakımından sadece 2012 yılına göre % 20 büyüme gerçekleştirecek bu veriler ilede afm ye değer biçildi...

GELELİM HALKA KAPALI TAMAMINA SAHİP MARS SİNEMAYA

2016 yılına kadar lokasyon hedefi olarak % 100 bir büyüme ve yaklaşık 34 lokasyon açmayı hedeflemişler . Evet yanlış demiyorum afmde 2016 ya kadar hedef sadece 1 ama marsda hedef 33 lokasyon

sinema ve reklam gelirlerinde ise mars medyayıda kullanarak yaklaşık sinema gelirlerinde 2012 ile buda tahmini olmasına ragmen mars sinemada sinema gelirlerinde 2015 yılına kadar yaklaşı % 130 ve reklam gelirlerinde ise yaklaşık % 600 büyüme

Şaka gibi değilmi yazdıklarım ama inanın gerçek....

adamlar en iyi ihtimal ile mars sinemayı 300 milyon tl gibi bir rakamla büyütmüşler bu büyütmeye 2016 yılını dahil etmedim iyice kafayı yemeyim diye

Bir kendileri akıllı .... gerisini nasıl gördükleri belli zaten

Yine söylüyorum Spk bu yapılan haksızlığa aynen onay verirse sözün bittiği yerdeyiz

Olayın hem hukuki boyutu , hem vicdani boyutu bu yapılan haksızlığın bu şekilde onay almayacağına inandırıyor beni ,zaten tüm çabamda bundan.

İnşaAllah bir kez de haklıların kazandığına şahit oluruz

gordongekko
05-07-2013, 08:02
Diyelim bir yatırımcı 2010 Temmuz ayında ESAS HOLDİNG ile birlikte aynı fiyattan AFM hissesi almış olsun. Yıllık ortalama %10 faiz ile bileşik faiz üzerinden getiri hesabı yapalım:

10,56 TL x 1,1^3 = 14,05 TL

Bu ne demek? Bir yatırımcı gidip 3 sene önce parasını faize koymuş olsaydı ve 3 yıl boyunca hiçbir şey yapmadan bekleseydi bugün hesabında 14,05 TL olacaktı (stopaj vs. kesintisini varsaymazsak). Üstelik bu 3 yıl boyunca çektiği stresin, sinirin ve manevi yıpranmanın hiçbirisini yaşamayacaktı.

Yukarıdaki oran (%10) nominal risksiz faiz oranıdır. 3 yıllık ortalama mevduat faizi bunun daha da üzerinde olabilir zira faizler özellikle son 1 yıldır düşme eğiliminde ve %8'lere kadar düştü.

Hisse senetlerinde ise risk primi denen bir olgu vardır. Yatırımcının risksiz faiz oranı üzerine (ilaveten) talep ettiği getiri oranıdır. Eğer risksiz faiz oranı %8 ise (genellikle uzun vadeli hazine bonosu faizi kullanılır) yatırımcı bunun üzerine ilave bir risk primi (sermaye risk primi ya da equity risk premium) talep eder. Bu da son dönemde Türkiye'de %6 civarındadır. Bu durumda bir yatırımcının hisse senedinden beklediği yıllık getiri %14 civarında olur. Şimdi aynı hesabı bir de bu oran üzerinden yaparsak:

10,56 x 1,14^3 = 15,65 TL

Yani, Temmuz 2010'da ESAS HOLDİNG ile birlikte aynı fiyattan hisse alan bir yatırımcının "ben bu senedi 3 sene elimde tutarak zarar etmedim, beklediğim getiriyi aldım" diyebilmesi için Temmuz 2013 itibariyle bu hissenin fiyatının en az 15,65 TL olması gerekirdi.

Şirket bu dönemde nakit temettü/bedelsiz vs. gibi dağıtımlar yapsaydı fiyat ona göre ayarlanırdı elbette. Ama dağıtmadığı için gayet düz mantık gidilebilir.

Temmuz 2010 - Temmuz 2013...........kaç liradayız?

Şirket hala "yatırımcılarımızın zarar etmesi gibi bir durum söz konusu değildir" diyebiliyorsa...daha da yorum yapacak bir durum yok ortada.

gordongekko
05-07-2013, 15:41
`avrupa`nın en buyuk sınema bırlıgı olan ve 33.000 sınema salonunu temsıl eden unıc (ınternatıonal unıon of cınemas) tarafından verılen dunya sınema sektorunun en prestıjlı odulune, 2013 yılında bunyesındekı cınemaxımum sınemaları ıle mars entertaınment group layık goruldu.

Unıc`ın ev sahıplıgınde, barselona`da gerceklestırılen ve sınema sektorunun en buyuk bulusması `cıneeurope` kapsamında 27 hazıran persembe gunu duzenlenen torende, odul turkıye ve mars entertaınment group adına reald dunya baskanı joseph peıxoto tarafından muzaffer yıldırım`a verıldı.

Yıldırım, odul torenınden sonra yaptıgı acıklamada `sınema sektorunde ulasılabılecek en buyuk odulu ılk defa turkıye`ye getırdıgımız ıcın cok buyuk bır gurur yasıyoruz. Bu hep hayalını kurdugum bır oduldu. 1994 yılından berı sınema sektoru ıcındeyım. Sınema ıle ılgılı dunyada ıkı buyuk toplantı olur. Bırı amerıka`da dıgerı avrupa`da olan bu toplantılara tum sınema bırlıklerı katılır ve cok prestıjlı, onemlı oduller verılır. Sektor dergılerınde cıkar. 2008 yılında bu oduller nasıl kazanılır dıye dusunmeye basladık. Unıc(avrupa) ve nato(amerıka) grubu tum sınema sahıplerı ve operatorlerının uye oldugu gruplar. Bu kadar buyuk bır grup dunyada yok. Unıc 33 bın sınema salonunu temsıl edıyor. Bırlesmıs mılletlerın sınema versıyonu gıbı. Bır suru kategorıde odul verılebılır ancak bazı oduller vardır kı tektır. Yılın futbolcusu odulunu messı`nın alması gıbı. Bu da oyle bır odul. Bu odule kendınız basvurmuyorsunuz, kendılerı arastırıp analız edıyor. Bızım mısyonumuzla, mottomuzla, sektore katkılarımızla, sınema dısında yaptıklarımızla ornegın festıval duzenlıyor muyuz, en kreatıf fıkırlerı buluyormuyuz gıbı krıterlerle grubumuzu degerlendırıp odullendırdıler. Bu da
bızı ayrıca cok gururlandırıyor` dedı. `

-matrıks-|

gordongekko
05-07-2013, 15:43
Darısı "Yatırımcısını En Çok Süründüren Sinema Zinciri Ödülü'nün başına inşallah!

Trend6
05-07-2013, 19:55
Bu haftaki bültende de yok :(

zodiac119
06-07-2013, 07:20
Arkadaslar 30.07.2013 de genel kurul toplantisi aciklandi ama yorum yazan olmamis. Artik bu durum islerin daha da gecikecegini mi gosteriyor. Su an spk onay verse genel kurul onayina yetisiyor mu ?

gordongekko
06-07-2013, 09:28
Bu haftaki bültende de yok :(

Kim demişti hatırlamıyorum "demokrasilerde herkes eşittir ama bazıları daha eşittir" diye. Piyasada da bilgi herkese eşit dağılır ama bazılarına daha eşit dağılır. Tahtada durduk yerde 500, 1000 lotlar havada uçuşmaya başlarsa anlayın ki haber gelecektir.

Tahtadan alırız haberi...

gordongekko
06-07-2013, 09:53
Arkadaslar 30.07.2013 de genel kurul toplantisi aciklandi ama yorum yazan olmamis. Artik bu durum islerin daha da gecikecegini mi gosteriyor. Su an spk onay verse genel kurul onayina yetisiyor mu ?

O kadar şartlanmışız ki SPK'ya, dün akşam bir iş nedeniyle piyasa kapanmadan ekranı kapattım. Haber de akşam 6 civarı düşmüş...

Bana göre bu genel kurulda SPK kararı görüşülmez. Çünkü;

1. Genel Kurul gündemi açıklanmış. Bu gündemin içinde birleşmeye dair bir madde yok. Hemen her şirketin genel kurul gündeminde olan klasik konularla olay bağlanacak gibi.

2. Mevcut SPK tebliği diyor ki: "Madde 12- Ortaklık devralma yoluyla birleşme işleminde......................................... ......................................birleşme sözleşmesinin onaylanacağı genel kurul toplantısından en az 30 gün önce ilan edilerek tasarruf sahiplerine duyurulması zorunludur."

Eğer Temmuz sonuna kadar SPK kararı açıklanırsa;

a) Genel Kurul ertelenebilir

b) Genel Kurul her halukarda yapılır ama birleşme işlemi için ayrıca olağanüstü genel kurul toplanır.

diye düşünüyorum....

meks
06-07-2013, 19:17
ben yorum yazdim da ya gitmedi ya da silindi

genel kurula gitmeyi dusunen varsa gidip bir kuru pastalarini yiyelim en azindan

meks
06-07-2013, 19:21
her sene mayista olan kurulu bu sene temmuz sonunda yapiyorlar. spk onayi olmadigi
icin bos bir gk olacak. dilekler temenniler ve imzalar. birlesmeyle ilgili bir sey yok. birlesme icin yetkiyi yonetim kuruluna da verebilir, boylece o toplantida biz yolunan yatirimcilarla muhatap da olmazlar

Trend6
07-07-2013, 11:50
Arkadaslar online genel kurula katılacağım o gün forumda olursanız jo... in. Me verip genel kurulu izlemenizi sağlayabilirim online genel kurulda soru sormaya imkan verilmiş durumda sayın ossilatorr hocam da teşrif ederlerse hepimizin ortak belirleyeceği bir iki soru sorabiliriz saygılar...

ravi
07-07-2013, 12:04
Kıymetli Hocam

Biliyorsun geçmiş sayfalarda kardeşlerimize spk tarafından gelen cevaplardan örnek mevcut.

Yukarıda ve bir önceki iletinde sektördeki olumlu gelişimi rakamlar ile ifade etmişsin.

Benim tek merak ettiğim ve bu konuda ısrarla üzerinde durduğum göz göre göre halka açık kısımdaki yatırımcılar aldatılmak isteniyor

Bugüne kadara Spk ya iletilen dilekçelerdeki özetle anlatmak istediğimde buydu zaten

Son kez söylüyorum

Şayet Spk bu değerleme raporuna inanarak bu şekilde onay verirse onları vicdanları ile başbaşa bırakıyorum.

Önemle vurgulamak istediğim bir önceki değerleme raporuda zaten spk da mevcut tabiki bizlerin bilmediği ..........

Bizlerin bilmediğini özetlemem gerekirse

konunun iyi anlaşılması için, bu uzmana hazırlattıkları değerlemede nasıl ayrılma akçesi 14 tl çıktı

2016 yılına kadar tahmini veriler raporda belirtildi

halka açık kısımdaki Afm 2016 yılına kadar büyüme hedefi olarak sinema ve reklam gelirleri açısından lokasyon sayısı önemli ama 2016 yılına kadar 22 lokasyon olması hedeflenen afm zaten şuanda 21 lokasyona sahip yani önümüzdeki 3.5 senede sadece bir lokasyon açacak.......

şimdi bu konu üzerine bir şey diyecem olmayacak .... geçtim

Afm 2015 yılı sonuna kadar sinema ve reklam gelirleri bakımından sadece 2012 yılına göre % 20 büyüme gerçekleştirecek bu veriler ilede afm ye değer biçildi...

GELELİM HALKA KAPALI TAMAMINA SAHİP MARS SİNEMAYA

2016 yılına kadar lokasyon hedefi olarak % 100 bir büyüme ve yaklaşık 34 lokasyon açmayı hedeflemişler . Evet yanlış demiyorum afmde 2016 ya kadar hedef sadece 1 ama marsda hedef 33 lokasyon

sinema ve reklam gelirlerinde ise mars medyayıda kullanarak yaklaşık sinema gelirlerinde 2012 ile buda tahmini olmasına ragmen mars sinemada sinema gelirlerinde 2015 yılına kadar yaklaşı % 130 ve reklam gelirlerinde ise yaklaşık % 600 büyüme

Şaka gibi değilmi yazdıklarım ama inanın gerçek....

adamlar en iyi ihtimal ile mars sinemayı 300 milyon tl gibi bir rakamla büyütmüşler bu büyütmeye 2016 yılını dahil etmedim iyice kafayı yemeyim diye

Bir kendileri akıllı .... gerisini nasıl gördükleri belli zaten

Yine söylüyorum Spk bu yapılan haksızlığa aynen onay verirse sözün bittiği yerdeyiz

Olayın hem hukuki boyutu , hem vicdani boyutu bu yapılan haksızlığın bu şekilde onay almayacağına inandırıyor beni ,zaten tüm çabamda bundan.

İnşaAllah bir kez de haklıların kazandığına şahit oluruz

Değerli Hocam,

Durumu en güzel şekilde özetlemiş ve tamamlamışsın, teşekkür ederim. Benim hiç bir şekilde anlamlandıramadığım bir temel durum var, açıklamam gerekirse, ki bana göre bunun uzun uzun açıklanmaya ihtiyacı bile yok:

Bu değerleme işi tamamen saçmalık, hiçbir tutar tarafı yok, eğer SPK böyle bir değerleme mantığına uyuyor, ram oluyorsa dükkanı kapatsınlar, vergilerle ödenen maaşları da geri versinler bence.

Ben hesaplama yönteminden bahsetmiyorum, ben böyle iki ayrı şirket gibi gelecek projeksiyonu yapılmasının en baştan yanlış olduğunu söylüyorum. Bunlar RK sürecini, RK kararlarını ve bu kararlar sonucu kapanan sinemaları hiç bilmiyorlar mı? RK'nın kararıyla de facto birleşme gerçekleşti. Bazı şeyler geri döndürülemez şekilde donduruldu, katılaştı, gerçekleşti. Artık bağımsız iki şirket yok, böyle davranamazlar, diğer şirketi etkilemeden ayrı iki şirket gibi karar alamazlar. Bunun reel olarak bütün yolları kapandı, artık tek yol var. Zaten adamlar iki ayrı tabela kullanmıyorlar ki, tek isim var: CINEMAXIMUM. RK kararını verdikten sonra evlilik gerçekleşti, artık bu işin davası olmaz.. Hala neyin ayrı ayrı gelecek projeksiyonu yapılıyor, ortada fiilen ve ismen bir tek şirket var. Bu sürecin içinden onlarca örnek gösterilebilir durumu örnekleyen, anlatan: Hangi sinemanın, kaç salonun kapanacağına kim karar verdi, AFM mi MARS mı. Karar tek yerden, ortak olarak verildi, salonlar kapandı, yeni salonlar açıldı, bunlara ayrı ayrı karar merkezlerinden mi karar verildi, salonlar kapandı gitti, yıl oldu, borun pazarı geçti. Mesela güncel diğer konu: dijital sinema projeksiyon alımları ne kadar bağımsız yapılabilir? Bunları görmüyor musunuz sayın yetkililer?

Tamamen çocuk oyununa çevirmeden, daha fazla rezil etmeden ve olmadan SPK kararını vermelidir. Kurumsallık ve ciddiyet varsa eğer, öyle yada böyle, az yada çok demeden kararlarını vermeliler. SPK'nın yetki ve misyonunu da düşündüğümüzde, öyle birleşmek için ve bunların görülüp ona göre karar verilebilmesi için yeni bir mevzuata da, hukuksal olarak gerek olduğunu düşünmüyorum. Artık bağlayıcı bir görüşleri olmalı, böyle iş olur mu. Ben anlayamıyorum, bu kadar sürede iki ayrı ülke birleşirdi. Süreci daha sonra başlamasına rağmen neredeyse 150-200 yıllık kürt sorunu bile çözülecek, biz hala iki şirket birleşsin mi, nasıl yapalım diye kara kara düşünüyorsak ne diyeyim ben. Bu kadar basit bir konuda bile karar verilemiyorsa ben bişey demeyim. Bu tiyatroyu bitirin artık. Hakkın ötesini arayan yoktur, değil mi sayın yetkililer? Varsa açıklansın lütfen..

ravi
07-07-2013, 12:37
Arkadaslar online genel kurula katılacağım o gün forumda olursanız jo... in. Me verip genel kurulu izlemenizi sağlayabilirim online genel kurulda soru sormaya imkan verilmiş durumda sayın ossilatorr hocam da teşrif ederlerse hepimizin ortak belirleyeceği bir iki soru sorabiliriz saygılar...

benim için iyi olur sevgili Trend6, zira zaten kurula katılma imkanım yok, bunca yıl bekledikten sonra bu iş benim için para mevzusunu geçti.

osilatörr
07-07-2013, 17:01

Kıymetli Kardeşim Trend6

Birazdan ve son kez bir dilekçe hazırlayacağım pazartesi günü Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finasman Dairesi Başkanlığı'na Ve bu dilekçeyi bizzat daire başkanı Sayın Kemal Karahan bey'in dikkatine yazacağım.

Özellikle bu dilekçeyi yazmamdaki ana neden ise

Biliyorsunuz geçmişsayfalarda Sayın Başkan tarafından önceden gönderilen dilekçelere cevap verilmiş ve orada bir yanlış anlaşılma var.

Hem bu yanlış anlaşılmanın giderilmesi hemde oynanan oyunu sonkez ifade etme adına son dilekçemide birazdan yazıp yarın Allah izin verirse hem faks ile hemde posta yolu ile başkana göndereceğim.

Dilekçemi burada da akşam yayınlarım

O dilekçemde başkana ifade edeceğim bir bölüm var , işte o bölümü soru halinde genel kurulda büyük ortaklara sorarsan bende nasıl kekeleyeceklerini şimdiden merak ediyorum .

osilatörr
07-07-2013, 19:00

Ali Sabancıya Sorulacak Tek Soru

Sayın Ali Sabancı

Esas Holding olarak Afm paylarını mars sinemaya devrederken ilk kısım devir ile ikinci kısım devir arasında sadece 50 günlük bir süre olmasına rağmen, ilk kapanış tarihi ile ikinci kapanış tarihi arasındaki gün sayısı göz önüne alınarak yıllık % 7.5 oranında basit faiz uygulamasıyla bulunan tutarın eklenmesi suretiyle ikinci kısım devri gerçekleştirdiniz ve ikinci kısımda pay başına 7.4722 Abd doları devrettiğiniz lot kadar hisse başı para aldınız.

Aynı hisseleri Bizden geri ister iken

eylül 2013 tarihinde birleşme için olağanüstü genel kurul yapacağınızı mevzuat bakımından planlar isek

aradan tam 490 gün geçiyor siz 50 gün için bile % 7.5 yıllık basit faiz uygular iken bizim hisseler sizin satış rakamından sonra Afm hisseleri hisse başı 0.380 Abd doları öz kaynak olarak değerlenmişken + 490 gün sonra nasıl 14 tl ediyor.

Bu durum Soy isminize yakışıyor mu ?

Bu durum Ortaklık Ahlakına yakışıyor mu ?

Bu durum üzerine vicdanınız rahat mı ?

Aynı durum şahsınıza ve holdinginize yapılsa kendinizi nasıl hissedersiniz ?

Bu sorulara cevap versin nikimi Eşşek osilatör diye değiştireceğim

osilatörr
07-07-2013, 19:06
Merhaba,
İlgi'de kayıtlı dilekçelerinizde..................
.................................,

Diğer taraftan, ilgi'de kayıtlı dilekçelerinizde aynlma akçesinin değerine

Kemal Karahan

Allah Nasip Ederse Yarın Sabah Son Dilekçemide Gelişen Durum Üzerine Kuruma Hem Faks Hemde Posta Yolu İle Göndereceğim. Elimden Geleni Yaptımı Bilin Kardeşlerim

T.C. BAŞBAKANLIK
SERMAYE PİYASASI KURULU
ORTAKLIKLAR FİNANSMANI DAİRESİ BAŞKANLIĞINA
ANKARA

Konu: AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi A.Ş ile Mars Sinema Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş. her iki şirketin birleşme işlemini 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun
141 / 2.Maddesi uyarınca getirmiş olduğu ‘AYRILMA AKÇESİ’ düzenlemesi yoluyla yapılmasına karar verilmesi Hk.

Sayın Başkanım Kemal KARAHAN Bey’in Dikkatine

30 Nisan 2013 Tarihin de AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi A.Ş tarafından kap’a gönderilen özel durum açıklaması içeriğinde her iki şirketin birleşme işleminin Türk Ticaret Kanunu’nun 141 / 2. maddesi uyarınca birleşeceğini ve ayrılma akçesi değerinin ise 14.052 TL olarak belirlendiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Değerli Başkanım, güncelleme sonrası belirlenen ayrılma akçesi fiyatı ve güncelleme öncesinde de belirlenen fiyat ile ilgili şahsımın ve bu konuda zarara uğramış bir çok yatırımcı tarafından konu ile ilgili yaşadığımız sıkıntılar dilekçe ile kuruma bildirildi.
24 Haziran 2013 tarihinde ise gönderdiği dilekçeye cevap gelen bir yatırımcı kardeşimizden özellikle rica ettim gelen cevap yazısını görmek istediğimi , dilekçenin önemli kısmını aşağıya eklemek istiyorum.

Gelen cevap yazısından alıntı
‘’ Diğer taraftan, ilgi'de kayıtlı dilekçelerinizde ayrılma akçesinin değerine
şekilde belirlenmiştir. Birleşme işleminde ayrılma akçesinin verilmesinin öngörüldüğü paylar ise sadece imtiyazsız C Grubu paylardır.
Şirket ile ilgili olarak Kurulumuz internet sitesinde (www.spk.gov.tr) yer alan "Sermaye
-ilgili şirkete ilişkin- özel durum açıklamalarını takip etmeniz mümkündür.
Kemal Karahan
Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanı’’

Değerli Başkanım,

AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi A.Ş ‘nin Mars Sinema Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş.’ye devrinde imtiyaz farkına göre fiyat belirlenmemiştir.

29 Şubat 2012 tarihinde İlk devir konusu A ve C grubu her bir pay için imtiyaz farkı gözetmeksizin her bir hisse için 7.3489 Abd doları ödenmiştir.

22 Mayıs 2012 tarihinde İkinci devir konusu A ve C grubu her bir pay için imtiyaz farkı gözetmeksizin her bir hisse için 7.4722 Abd doları ödenmiştir

Çağrı fiyatı ise ikinci kısım pay devrine ilave olarak AFM ve üçüncü kişiler tarafından üstlenilmiş veya tazmin edilmemiş olan pay başı maliyet 0.1049 Abd doları da eklenerek toplamda 7.5771 Abd Dolarından çağrı işlemi gerçekleşmiştir.

Değerli Başkanım özellikle şimdi belirteceğim hususu lütfen dikkate alın

Sayın Ali Sabancı ,Esas Holding olarak Afm paylarını mars sinemaya devrederken ilk kısım devir ile ikinci kısım devir arasında sadece 50 günlük bir süre olmasına rağmen, ilk kapanış tarihi ile ikinci kapanış tarihi arasındaki gün sayısı göz önüne alınarak yıllık % 7.5 oranında basit faiz uygulamasıyla bulunan tutarın eklenmesi suretiyle ikinci kısım devri gerçekleştirdi ve ikinci kısımda pay başına 7.4722 Abd doları devrettiği lot kadar hisse başı para aldı.

Sayın başkanım , Şimdi bir küçük yatırımcı olarak soruyorum

Sayın Ali Sabancı 50 günlük süre içinde zararı olmasın diye hissenin gerçek değerini bulurken yıllın % 7.5 oranında basit faiz uygulattırıyor

Konu aynı hisseleri küçük yatırımcılardan TTK ‘nın 141 / 2 maddesi gereği zorunlu olarak almaya gelince bu sefer kendilerince uzman atayıp ve kendilerince hisse başı 14.052 tl değerle zorla almak istiyorlar.

Değerli Başkanım, mevzuat bakımından birleşmenin yapılacağı genel kurulu Eylül 2013 sonu olarak düşünür isek aradan geçen 490 günlük sürede ve çağrı sonrası öz sermaye olarak hisse başı 0.380 Abd doları değerlenen Afm hisseleri için nasıl bir değerleme raporu hazırlatıp değerin düşürüldüğü ortadadır.
Sermaye Piyasası Kurulu bu şekilde onay verirse yatırımcılar zorunlu olarak hisselerini o fiyattan vermek dışında hiçbir alternatifleri yok.

Değerli Başkanım,

En son çağrı 7.5771 Abd Dolarından gerçekleşti Sayın Ali bey’in devri sonrasında 30 mart 2013 tarihli kapanışı dahi baz alsak Afm hisse başı 0.380 Abd doları hisse başı net öz kaynak artışı gerçekleştirdi ve buda hisse başı 7.957 Abd Doları yapar. 5 Temmuz 2013 tarihli Merkez Bankası kuruna göre TL karşılığı 15.51 TL.

Küçük yatırımcıların Sermaye Piyasası Kurulunda sayın Ali sabancı ve Esas holding’den bir farkı yok ise zatıalinizden özellikle rica ediyorum lütfen bu yapılan haksızlığa şirketin belirttiği değerleme raporu üzerinden onay vermeyin başkanım.Değerleme raporunda bilinçli olarak Mars sinema varsayımlar ile yaklaşık 380 milyon TL değerlenmesini sağlayıp ,AFM yi de bilinçli olarak değersiz göstermeye çalışmışlar. Denetimden geçmiş bilançolar incelendiğinde haklılığım ortaya çıkacaktır başkanım

Sayın Ali sabancı ve Esas holding tarafından halen verdikleri fiyat açısından dahi hisseler ıskontolu göründüğünden satış sonrası mars sinemaya ortak oldular.

Afm nin Gerçek ayrılma akçesi değerinin bulunulması için ve küçük yatırımcıların zararlarının en aza indirgenmesi açısından ikinci kısım devir fiyatı baz alınarak birleşme işleminin gerçekleşeceği genel kurulun yapılacağı güne kadar Sayın Ali bey’in devrettiği şekilde ikinci kısım devre yıllık basit faiz oranının hesaplanması veya ikinci kısım devre öz kaynak artışının yansıtılması en azından küçük yatırımcıların zararlarını azaltacaktır.

Değerli Başkanım, yukarıda ifade ettiğim rakamların ve bilgilerin doğruluğunu

AFM Uluslararası Film Prodüksiyon Ticaret ve Sanayi A.Ş Paylarının Zorunlu Çağrı Yoluyla Mars Sinema Turizm ve Sportif Tesisler İşletmeciliği A.Ş. Tarafından Devralınmasına İlişkin Bilgi Formunda teyit edebilirsiniz.

Bilgi formu onay tarihi 07 Haziran 2012

Değerli Başkanım,kurulunuzun ana görevlerinden biri olan yatırımcının korunması ilkesi paralelinde yukarıda belirttiğim hususların değerlendirilerek yatırımcıların maddi ve manevi zararlarının en aza indirgendiği bir ayrılma akçesi belirlenmesi hususunu bilgilerinize önemle arz ederim.

Ad-Soyadı :
MKK sicil No :
TC Kimlik No :
Adres :
Tel :
e-mail :
08.07.2013
Saygılarımla

Trend6
07-07-2013, 20:29
Değerli ossilatorr ağabey eline ağzına kalemine sağlık... Genel kurulda bahsettiğin soruları soracağıma emin olabilirsin... Forumda olursanız Ogün canlı yayın linkini paylaşırım. İyi akşamlar

meks
07-07-2013, 21:38

Degerli arkadaslar
Zorunluluktan yapilan ve onemki bir karar alinmayacak bu genel kurulda buyuk ihtinalle ali sabanci bizzat katilmayacaktir. Acteradan ve esastan birer vekil katilir sirket ortagi olarak anca muzaffer katilir-₩. Menderes de gelmez .
Gecen sene esasi temsiken sami vodina ve de muzaffer vardi. Sorunuzun yanitlanmasi icin israrci olmaniz gerekecek yoksa oldubittiye getirirler . Bilgimize

Final
08-07-2013, 11:03
Sevgili osilatörr abicim çok çok güzel bir dilekçe olmuş. Eline, emeğine sağlık sağolasın. inşaallah spk bu gerçekleri gözardı etmez.

gordongekko
08-07-2013, 12:13
Aynı dilekçeyi ben de kuruma göndereceğim. Sevgili Osilatörr ağabeyin eline sağlık. Ayrıca, eğer işlerimden vakit bulabilirsem genel kurula bizzat katılmayı da düşünüyorum.

Bu arada İstanbul Astoria AVM'de bulunan sinema kapanmış. Mars'a ait bir yer olmasına rağmen bilgi vereyim istedim.

Final
08-07-2013, 14:23
Sağolasın sevgili dostum.

Aynı dilekçeyi ben de kuruma göndereceğim. Sevgili Osilatörr ağabeyin eline sağlık. Ayrıca, eğer işlerimden vakit bulabilirsem genel kurula bizzat katılmayı da düşünüyorum.

Bu arada İstanbul Astoria AVM'de bulunan sinema kapanmış. Mars'a ait bir yer olmasına rağmen bilgi vereyim istedim.

osilatörr
08-07-2013, 14:54

Kıymetli Kardeşim

Bu konudaki duyarlılığın için teşekkür ederim.

Ben şahsen dün akşam yazdığım dilekçeyi bugün hem faksladım hemde az önce kuruma iletilmek üzere kargoya verdim.

esasında faks çekmek bile yeterli fakat garanti olması açısından kargo ilede yolladım.

Sermaye Piyasası Kurulu faks numarası : 0.312.2929000

Bu son dilekçe neden önemliydi.

Spk tarafından cevap gelen kardeşimizin gönderdiği yazıda can alıcı bir nokta vardı.

kurum cevabından alıntı

'' Birleşme işleminde ayrılma akçesinin verilmesinin öngörüldüğü paylar ise sadece imtiyazsız C Grubu paylardır ''

Halbuki Afm nin mars sinemaya satışında kesinlikle imtiyaz farkı ile satış olmadı . A ve C grubu paylar imtiyaz farkı gözetmeksizin aynı fiyat üzerinden satıldı . İkinci devir hisse satışında ise 50 günlük süre için Esas holding zarar etmesin diye geçen gün sayısı için yıllık % 7.5 basit faiz uygulanarak yeni fiyat belirlendi ilk kısım devre göre

Demekki bu husus hakkında Spk ya ve değerleme raporunda hiç yer verilmemiş.

şayet yer verilse idi

Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansman Dairesi Başkanı Sayın Kemal Karahan Bey bu şekilde bir cevap vermezdi.

yapılan hatanın bir an önce anlaşılması için bu dilekçe son derece önemli

Kadri Karataş
09-07-2013, 07:08
SPK tarafından bu geri çağırma işlemini iptal ettirip , ne tür bir beklenti içindesiniz?Hisse senedi 14 olmayacakta 18 tl mi olacak?Yatırım Tavsiyesi değildir.

meks
09-07-2013, 09:11
Geri çağırma işlemi iptal edilsin diyen yazan kimse çıksın ortaya :)

Ali ile İzak adamlarına talimat versin ve borsadan toplasınlar hisselerini ADAM GİBİ, 20 liraya kadar çeksinler, spk ile de uğraşmasınlar.

10liradan aldıkları 13 milyon hisseyi de düşünürsek ortalama maliyetleri yine 14 liranın altında kalır. Zaten kalmış piyasada 800bin lot

NeCo1907
09-07-2013, 09:57
Bu hırsızların oyununu bozup maskesini düşürmek için sonuna kadar direneceğiz. Artık para kazanmadan geçtim, doğru olan yapılsın. Bu yaşananlar AFM'de son bulsun. Başta sayın osilatörr hocam olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlara sergiledikleri direniş için teşekkür ediyorum. Biraz önce osilatörr hocamın dilekçesini faks yoluyla gönderdim. Umarım yine geçiştirme cevaplarla bize dönüş yapmazlar.

Ramazan ayınız mübarek olsun.
Selamlar..

PALMİYE
09-07-2013, 10:49
Arkadaşlar Sayın osilatörr ün dilekçesini ay şekli ile gönderebilirmiyiz?
tşk

gordongekko
09-07-2013, 12:31
Ali ile İzak adamlarına talimat versin ve borsadan toplasınlar hisselerini ADAM GİBİ, 20 liraya kadar çeksinler, spk ile de uğraşmasınlar.

Dijitale geçireceğiz bütün salonları deyip dağıtılabilir kardan bir kuruş temettü koklatmayanlar mı yapacak bunu? :kahkah:

osilatörr
09-07-2013, 12:44
SPK tarafından bu geri çağırma işlemini iptal ettirip , ne tür bir beklenti içindesiniz?Hisse senedi 14 olmayacakta 18 tl mi olacak?Yatırım Tavsiyesi değildir.

Değerli Arkadaşım

İşlemin iptali için bir dilekçe söz konusu değil sadece SPK onay aşamasında bu yapılan haksızlığı ortadan kaldıracak yetkiye sahip. Şirketin nasıl bir fiyat belirlediği belli , bende dilekçemde gerçek değere denk gelen ayrılma akçesi fiyatını gerekçeleri ile kuruma bildirdim.

Burada AFM yatırımcıları SPK dan bir iyilik veya bizlere güzellik yapsın diye bir beklentimiz de yok sadece hakkımızı savunsunlar yeter. O dilekçede zaten tüm soruların cevapları mevcut.

Geri çağırma işlemi iptal edilsin diyen yazan kimse çıksın ortaya :)

10liradan aldıkları 13 milyon hisseyi de düşünürsek ortalama maliyetleri yine 14 liranın altında kalır. Zaten kalmış piyasada 800bin lot

Değerli Meks Hocam

Ben öyle bir şey yazmadım :) Rabbim senide hep güldürsün kardeşim

Bu hırsızların oyununu bozup maskesini düşürmek için sonuna kadar direneceğiz. Artık para kazanmadan geçtim, doğru olan yapılsın. Bu yaşananlar AFM'de son bulsun. Başta sayın osilatörr hocam olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlara sergiledikleri direniş için teşekkür ediyorum. Biraz önce osilatörr hocamın dilekçesini faks yoluyla gönderdim. Umarım yine geçiştirme cevaplarla bize dönüş yapmazlar.

Ramazan ayınız mübarek olsun.
Selamlar..

Değerli Hocam

Öncelikle desteğin için teşekkür ederim.

Geri dönüşün hakkaniyetli olması açısından zaten çok kapsamlı bir şekilde gerekçeleri dile getirdim.

İmtiyaz farkı olmadan satış gerçekleştiği için SPK yatırımcılara imtiyaz farkını işaret ederek şirketi haklı gösteremez. Zaten şuan için ana sözleşmede bir imtiyaz farkıda yok A ve C grubu her bir pay sadece 1 oy hakka sahip. Satış sırasında da imtiyaz farkı görülmedi

Hocam bu vesile ile senin ve buradaki tüm arkadaşların Ramazan ayınız mübarek ve hayırlara vesile olsun

Arkadaşlar Sayın osilatörr ün dilekçesini ay şekli ile gönderebilirmiyiz?
tşk

Değerli Ağabeyim

Dilekçenin aynısını faks da çekebilirsiniz veya dilekçe içine benim aklıma gelmeyen hususlarıda ilave edebilirsiniz.

Selam ve Dua ile Hayırlı Ramazanlar

PALMİYE
09-07-2013, 13:12
teşekkürler sayın osilatörr bende dilekçenizin bir örneğini şimdi gönderdim.

meks
09-07-2013, 15:33
Osilatörr hocam, dilekçenizi ben de noktasına virgülüne dokunmadan gönderdim. Elinize sağlık , herşeyi gayet güzel özetlemişsiniz.

Bu imtiyazlı imtiyazsız hisse işi ilk birleşme sözleşmesinde gözlerinden kaçtı ya da bu kadar kurumları enayi yerine koyabileceklerine başta ihtimal vermediler.

Sonra kim akıl verdiyse, belki de eski SPK bunları yönlendirdi. Zira o imtiyazlı-imtiyazsız fiyatlama ortaya çıktığında Erdinç beye sormuştum, bu raporu SPK hazırlamamızı istedi yoksa biz kendiliğimizden hazırlamadık demişti.

osilatörr
09-07-2013, 17:44
teşekkürler sayın osilatörr bende dilekçenizin bir örneğini şimdi gönderdim.

Değerli Ağabeyim

Bu konudaki duyarlılığın için teşekkür ederim

Osilatörr hocam, dilekçenizi ben de noktasına virgülüne dokunmadan gönderdim. Elinize sağlık , herşeyi gayet güzel özetlemişsiniz.

Bu imtiyazlı imtiyazsız hisse işi ilk birleşme sözleşmesinde gözlerinden kaçtı ya da bu kadar kurumları enayi yerine koyabileceklerine başta ihtimal vermediler.

Sonra kim akıl verdiyse, belki de eski SPK bunları yönlendirdi. Zira o imtiyazlı-imtiyazsız fiyatlama ortaya çıktığında Erdinç beye sormuştum, bu raporu SPK hazırlamamızı istedi yoksa biz kendiliğimizden hazırlamadık demişti.

Kıymetli Meks Hocam

Öncelikle dilekçeyi faksladığın için teşekkür ederim. Nasıl ilave yapmadan gönderdin hayret ettim sen biraz dokundurmadan yollamazdın hocam :):)
Ramazanın etkileri

Hocam bunlara akıl verenlerin hadi diyelim ki esas sözleşmeden haberi yok. Peki bunlar merak edip esas sözleşmelerini açıp hiç okumadılar mı :)

İlk başvuru tarihi belli ve ikinci güncelleme tarihide açıp baksınlar bakalım en son esas sözleşme tatil metinlerinde ne yazıyor.

Adamların gözleri o kadar dönmüş ki nereden ne yapacaklarını şaşırıyorlar

Kolay değil hocam, hem tahtada baskı kurduracaklar, hem düzmece rapor hazırlatacaklar ( özellikle bu rapora çok emek çekmişler mars için 2016 hayyallerini o kadar güzel anlatmışlarki bu bile ayrı bir emek ve bu sırada Afm yi de nasıl kötü göstere biliriz diye insan üstü çaba harcamışlar )

Bizde bu sırada açın esas sözleşmeyi okuyun diyoruz adamlara :)

Spk nın Afm yatırımcısı için oluşan zararı en aza indirgemesi açısından

İmtiyaz farkı olmadan devri gerçekleşen ikinci kısım devir rakamına + geçen süre için yıllık basit faiz ekleyecek çıkan rakama da 30.06.2012 tarihinden itibaren en son bilanço rakamında ki öz kaynak artışının hisse başı değerini ekleyecek.

Bu gerçek anlamda ve adaletli bir şekilde gerçek değere denk gelen ayrılma akçesi fiyatıdır. Bakalım Spk ne diyecek

Selam ve Dua ile

Trend6
09-07-2013, 20:02
Böyle insanların olduğu bir hissede para kaybetsen bile hiçbir önemi yok... Gerçekten hepiniz harika insanlarınız inşallah şu afım den bi anlımızın akıyla çıkalım mutlaka reelde tanışıp görüşmek isterim... Syın ossilatorr hocam izninizle dilekçenizi bende gönderiyorum...hayırlı ramazanlar diliyorum bütün kardeşlere....

rıhtım
09-07-2013, 23:40
Sayın Osilatör dilekçenizin aynısını ben de bu sabah göndereceğim.Hayırlısı olur inşallah.Gerçekten takip ettiğim bir sürü topikte , Afmas topiğinde ki gibi gayretkeş ve işini bilen insanlar çok az.Şanssızlığımız, böyle karatahtacı ve olabileceğinden çok fazla çakal yöneticilere rastlamamız.İnşallah hayırlısıyla sonuçlanır da buradaki arkadaşlarımız üzülmezler.Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim.

Kadri Karataş
10-07-2013, 07:28
Peki soru şu 14,05 fiyat belirlenmişken aylar önce şu an neden 11,70 'lerde. %20 lik bir getiri var . 3 senelik bileşik faiz getirisine yakın.Kağıt toplamak için düşük tutuyorlar diye cevap gelmesin lütfen.
Demek ki; bilmediğimiz olaylar dönüyor ,ky burada dilekçe ile uğraşırken.Ellerimizde patlamısın da...
Yatırım tavsiyesi değildir.

mustafaayyuz
10-07-2013, 09:09
Peki soru şu 14,05 fiyat belirlenmişken aylar önce şu an neden 11,70 'lerde. %20 lik bir getiri var . 3 senelik bileşik faiz getirisine yakın.Kağıt toplamak için düşük tutuyorlar diye cevap gelmesin lütfen.
Demek ki; bilmediğimiz olaylar dönüyor ,ky burada dilekçe ile uğraşırken.Ellerimizde patlamısın da...
Yatırım tavsiyesi değildir.

Geçen hafta %15 portfoyüm ile tekrar aranıza döndüm :) Daha önce çağrıdan evvel satmıştım. Ben ayrılma akçesi olayından döneceklerini düşünmüyorum, SPK değeri iyileştirmese bile %20 kar iyi. Gerçi 1 ay içinde %10 çıkarsa %20'yi beklemeden çıkmayı düşünüyorum. Çünkü süreç uzayabilir gibi bir intiba oluştu bende.

Tahtayı ne için baskıladıkları önemli değil. Önemli olan baskılayıp baskılamadıkları. Biz bunu önceki çağrı süreçlerinden AFM'de bol bol gördük. Çağrı fiyatının hep %20-30 altlarında aylarca tutmuşlardı, halbuki çağrı fiyatı üç aşağı beş yukarı belli idi. Ve her seferinden de aşağılardan alan, çağrıdan sattı ise karını aldı. Baskı sebebini ne yapacaksınız. Mal toplamak için olmasın, mal vermek için olsun, belki de Ali öyle açgözlü biri değildir ve insanlara para kazandırmak istiyordur. ;)

Burakvvv
10-07-2013, 09:37
Bana göre kağıtta baskı falan yok. Tamamen şirkete ve sürece güvensizlik var. Yoksa bu fiyatlara inmesi düşünülemezdi. SPK ayrılma akçesini 15-16 ya çekse bile, şirketten ok gelmeden yeni para girişi kısıtlı kalacak gibi.

meks
10-07-2013, 13:28
Dijitale geçireceğiz bütün salonları deyip dağıtılabilir kardan bir kuruş temettü koklatmayanlar mı yapacak bunu? :kahkah:

eee hocam önce ADAM olmaları lazım..Yarın bunlar birbirlerine de kazık atarlar , biri Kayserili öteki Kayseriliden de beter. Muzafferi saymıyorum o klasman dışı.

Kıymetli Meks Hocam

Öncelikle dilekçeyi faksladığın için teşekkür ederim. Nasıl ilave yapmadan gönderdin hayret ettim sen biraz dokundurmadan yollamazdın hocam :):)
Ramazanın etkileri

Değerli hocam,

İnan ki yazmaya başlamıştım, sonra düşündüm anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Anlamaya niyeti olan için bugüne kadarki dilekçeler fazla bile.

O bahsettiğiniz değerleme raporunu , yoldan geçen adama göstersen "HADİ ULAN ORADAN" der... SPK'nın uzmanlarını falan geçtim yani. Onun sinemalarını kapat bununkilerin sayısını 2 kat artır, kendi alış fiyatın belli satış fiyatın belli, enflasyon belli, bilançolar belli... Hala imtiyazdan bahsediyorlar.

Yok bunu spk onaylanmazsa ne olacak, onu düşünmek dahi istemiyorum. 20 liraya kadar alsın toplasın defolsun gitsinler.

Final
10-07-2013, 14:07
Bu kadar zaman içinde spk bu dosyayı 2 defa bile onaylardı. Bu geçen süre hiç normal değil. Spk onay da vermeyebilir. Sn meks in de bahsettiği benim de sürekli vurguladığım şirket tarafından hisselerin toplanması en doğrusu. Madem borsadan ayrılmaya niyetlisiniz o zaman şirketin halka açıklık oranı %1 e kadar indirilsin o zaman yapılacak her türlü kottan çıkış başvurusu kabul edilir.

gordongekko
10-07-2013, 14:38
Bu kadar zaman içinde spk bu dosyayı 2 defa bile onaylardı. Bu geçen süre hiç normal değil. Spk onay da vermeyebilir. Sn meks in de bahsettiği benim de sürekli vurguladığım şirket tarafından hisselerin toplanması en doğrusu. Madem borsadan ayrılmaya niyetlisiniz o zaman şirketin halka açıklık oranı %1 e kadar indirilsin o zaman yapılacak her türlü kottan çıkış başvurusu kabul edilir.

Değerli dostum,

Biz bu adamlar için ortak mortak değiliz. Sadece sırtlarından atmaları gereken bir kambur olarak görüyorlar bizi. Sonuçta, Esas ve Actera ileride Mars Sinema'dan bir bütün olarak çıkacaklar. Sinema sayısının kaçı Mars olmuş kaçı AFM olmuş, cironun ne kadarı Mars ne kadarı AFM vs. gibi konuların bunlar için hiçbir önemi kalmıyor bu saattten sonra.

İşin kötüsü SPK'nın ne yaptığını bilen yok! :grrr:

İşi niye bu kadar sürüncemede bıraktığını bilen de yok. Ben şirketin bilmediğine de inanmıyorum! Şirketin herşeyden haberi olduğunu düşünüyorum. Ama susuyorlar.

Bu işi yılan hikayesine döndüren SPK yetkililerini de bu mübarek Ramazan gününde Allah'a havale ediyorum!

ravi
10-07-2013, 15:42
Değerli dostum,

Biz bu adamlar için ortak mortak değiliz. Sadece sırtlarından atmaları gereken bir kambur olarak görüyorlar bizi. Sonuçta, Esas ve Actera ileride Mars Sinema'dan bir bütün olarak çıkacaklar. Sinema sayısının kaçı Mars olmuş kaçı AFM olmuş, cironun ne kadarı Mars ne kadarı AFM vs. gibi konuların bunlar için hiçbir önemi kalmıyor bu saattten sonra.

İşin kötüsü SPK'nın ne yaptığını bilen yok! :grrr:

İşi niye bu kadar sürüncemede bıraktığını bilen de yok. Ben şirketin bilmediğine de inanmıyorum! Şirketin herşeyden haberi olduğunu düşünüyorum. Ama susuyorlar.

Bu işi yılan hikayesine döndüren SPK yetkililerini de bu mübarek Ramazan gününde Allah'a havale ediyorum!

Değerli dostum, dilekçeleri yanlış yere gönderiyoruz. Bir tane şirkete göndermek yeterli, tabi yanında çiçek de gönderilmeli. Tercihen siyah renkli yuvarlak olanlardan. Meks hocamın fotoğraf makinesiyle de bir fotoğraf tamamdir. Meks hocam çeker misin fotoğrafımızı adresteki çiçeklerle :)

ravi
10-07-2013, 15:48
Bist hatırası olur, geniş ilgi görür.

ravi
10-07-2013, 15:56
Hem hazır yeni ödül aldık bir ödül de bizden olur, bedava reklam daha ne olsun.

NeCo1907
10-07-2013, 17:16
eee hocam önce ADAM olmaları lazım..Yarın bunlar birbirlerine de kazık atarlar , biri Kayserili öteki Kayseriliden de beter. Muzafferi saymıyorum o klasman dışı.

Değerli hocam,

İnan ki yazmaya başlamıştım, sonra düşündüm anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az. Anlamaya niyeti olan için bugüne kadarki dilekçeler fazla bile.

O bahsettiğiniz değerleme raporunu , yoldan geçen adama göstersen "HADİ ULAN ORADAN" der... SPK'nın uzmanlarını falan geçtim yani. Onun sinemalarını kapat bununkilerin sayısını 2 kat artır, kendi alış fiyatın belli satış fiyatın belli, enflasyon belli, bilançolar belli... Hala imtiyazdan bahsediyorlar.

Yok bunu spk onaylanmazsa ne olacak, onu düşünmek dahi istemiyorum. 20 liraya kadar alsın toplasın defolsun gitsinler.

Sayın meks ne yapsak Abdurrahim Albayrak gibi Başbakanı mı arasak? :) Şu mübarek günde direnAFMyatırımcısı diyorum

osilatörr
10-07-2013, 19:18
Değerli Arkadaşlar

Öncelikle dilekçe yollayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Burada kimse yollamasa dahi zaten göndermiş olduğum hem faks ile hemde resmi kargo ile dilekçem kayıtlara alındı ve içeriği bakımından incelenip değerlendirilecek.

Fakat aynı olmasına ragmen dahi bu konuda duyarlı olup aynı dilekçeyi gönderen arkadaşların verdiği destek ile de kurum bu yapılan haksızlıktan kaç yatırımcının etkileneceğini bilmesi açısından önemliydi, o yüzden tekrar teşekkür ederim hakkınızı helal edin.

Değerli hocam,

.............
.......................

Kıymetli Meks Hocam

Tahminimde yanılmamışım :)

Şuan işlem en tepede bakalım kurul üst yönetiminde daha ne kadar bekleyecek, yani işlemin sonuçlanması için dosyanın gidebileceği en son yerde

Umarım en son dilekçelerde karar aşamasından önce kurul üyelerine yetişir.

İşin kötüsü SPK'nın ne yaptığını bilen yok!

Kıymetli Kardeşim Gordongekko

Bu konuda az önce bilgi edinme kapsamında iki ayrı dilekçeyi kurumdaki iki ayrı bölüme gönderdim ve cevabın acele olması adına da dönüşün e posta yolu ile olmasını işaretledim. Cevap geldiğinde paylaşırım

Önemli Sayılacak Bilgiler :

Genelde bu tipte geçikmeler başvuru sırasında veya sonrasında kurum tarafından istenen belgelerin ağır süre ile gönderilmesi veya eksik evrak ile yapılması sonucunda gerçekleşir.

Sonra yatırımcıda bekler neden halen onay gelmedi diye bu durum halka açık kısımda başvuruda bulunan bir çok şirket tarafından bilinçli yada bilinçsiz yapılan bir yöntem

Bizim süreçte ise güncelleme sonrası için böyle bir durum yok , özellikle teyit ettim bilirkişi raporu dahi kuruma gönderilmiş.

benim aklıma takılan tek husus buydu , acaba kurum onay için güncel bilirkişi raporunumu bekliyor diye. Neden bu konuya takılı kaldım nedeni bir önceki başvuruda mahkemece uygun görülen bilirkişi raporu yaklaşık başvurudan 40 gün sonra iletildi.

Güncelleme sonrası yani 30 nisan 2013 tarihinden kaç gün sonra yeni bilirkişi raporunun spk ya ulaştığını veya ulaştırıldığını tam gün olarak bilmiyorum fakat bugün teyitli şirket tarafından eksik evrakın söz konusu olmadığını biliyorum.

Şuan birleşme işlemi görüşülmek ve onay almak üzere en tepede yani tek beklediğimiz hangi hafta görüşüleceği ,anladığım kadarı ile şu aşamada başkaca bir prosüdür de görünmüyor

Neden halen kurul yönetimi tarafından görüşülmediği konusunda

öncesinde dosyalar mı mevcut bu kadar geçikmesi normal mi , başvuruda mevzuat ve hukuken bir sorun mu var bunlar ile ilgili de zaten bilgi edinme kapsamında sorularımı dilekçe halinde az önce email olarak gönderdim.

Selam ve Dua ile

meks
10-07-2013, 21:39
Kıymetli Meks Hocam

Tahminimde yanılmamışım :)

....

...
Genelde bu tipte geçikmeler başvuru sırasında veya sonrasında kurum tarafından istenen belgelerin ağır süre ile gönderilmesi veya eksik evrak ile yapılması sonucunda gerçekleşir.
Sonra yatırımcıda bekler neden halen onay gelmedi diye bu durum halka açık kısımda başvuruda bulunan bir çok şirket tarafından bilinçli yada bilinçsiz yapılan bir yöntem

...Selam ve Dua ile

hocam bunlar rekabet kurumu kararini tebliğ edemesin diye şirket adresini bile değiştirip 5 ay kuruma bildirmediler, kurum da bunu yedi ya... daha ne diyebiliriz?

bilgi edinme kapsamında da spk benim hiç bir dilekçeme cevap yazmadı. buradaki 2 arkadaşa cevap nasıl oldu da geldi onu da anlamış değilim.

yeni spk yönetimiyle umarım kurumda bir şeyler değişmiştir.

yeni tebliğe göre birleştirilmesi umudum vardı, o tebliğ de bir türlü yayınlanmadı. o konuda bir araştırmanız oldu mu, tebliğ nerde takıldı öğrenme imkanınız var mı

bir de özelden mesaj atan arkadaşımın posta kutusu dolmuş ondan cevap yazamadım

KRKMGDR
10-07-2013, 22:09
Şuan birleşme işlemi görüşülmek ve onay almak üzere en tepede yani tek beklediğimiz hangi hafta görüşüleceği ,anladığım kadarı ile şu aşamada başkaca bir prosüdür de görünmüyor

Neden halen kurul yönetimi tarafından görüşülmediği konusunda

öncesinde dosyalar mı mevcut bu kadar geçikmesi normal mi , başvuruda mevzuat ve hukuken bir sorun mu var bunlar ile ilgili de zaten bilgi edinme kapsamında sorularımı dilekçe halinde az önce email olarak gönderdim.

Sayın osilatörr

sanırım eksik yada düzeltilmesi gereken , şirketin esas sözleşmesinde yapılması ve genel kurul onayından geçmesi gereken
değişiklikler söz konusu 30 temmuz da bu değişiklikler yapılıp onaylandıktan ve spk ya gönderildikten sonraki ilk spk toplantısında
fiyat belirlenip onaylanacaktır, diye düşünüyorum.

en azından incelediğimde gördüğüm hukuki süreç bu yönde görünüyor.

emeklerinize teşekkürler.

mustafaayyuz
11-07-2013, 08:16

Değerli hocam,

Bu birleşme sonrası kottan çıkma olayı, yaklaşık 2 sene kadar önce, acaba olabilir mi diye buradaki kişilerden bazıları sesli düşünürken, ben olmaması gerektiğini söylemiştim. Şu an olayı tam takip edemedim, sanırım sorun olabilir mi olamaz mı değil, sadece fiyat meselesi var şu an, öyle mi?

Neden olmamalı? Çünkü demiştim. Bu mantıkla her şirket kottan çıkabilir. Mesela %20 halka açık bir şirket, kendisinden 3 kat büyük bir şirket ile birleşiverir ve halka açıklık oranı %5'e düşer. Ya da %50 halka açık bir şirket kendisinden 9 kat büyük bir şirketle birleşip halka açıklık oranını %5'e düşürür.

Hiç bir ortak, bir şirkete, 5-10 sene sonrası kıymeti (beklentileri ve projeksiyonları da) satın alıp sonra normal fiyatla çıkayım diye girmez. Bu işin böyle bir tehlikesi var. Ha bu tehlike AFMASda olmamıştır, çünkü zaten şirketin projeksiyonlu fiyatı ile çağrılar yapılmıştır ve ayrılma akçesi bu gözönünde bulundurularak yapılıyor (gerçi anladığım kadarı ile burada da katakuli yapılıyor) ama demek istediğim bir başka şirket çok fahiş farklarla kottan cıkabilir. Şirketlerin değerlendirme şirketleri tarafından değerinden çok uç noktalarda kıymetlendirildiği ve piyasa değerinin de çok farklı uçlara çekilebildiği malum iken. Bu iki durumda normalde belki bekleyecek ve şirketin gercek değerine erişmesini beklemek isteyen yatırımcıyı zorla değerli şirketten çıkarmak vicdana, hakka ve adalete sığmaz.

Zaten SPK'nın da %5'lik halka açıklık şartı koşmasının bir nedeni olmalı. Bu nedeni farklı yöntemlerle bir nevi by-pass etmek, by-pass edilmesine gözgöre göre izin vermek doğru değil. Dediğim gibi bu yöntemle halka açıklığı ne olursa olsun, orta ölçekli bütün şirketlerin kottan çıkma ihtimali gündeme gelir.

meks
11-07-2013, 09:21
Sayın osilatörr

sanırım eksik yada düzeltilmesi gereken , şirketin esas sözleşmesinde yapılması ve genel kurul onayından geçmesi gereken
değişiklikler söz konusu 30 temmuz da bu değişiklikler yapılıp onaylandıktan ve spk ya gönderildikten sonraki ilk spk toplantısında

sayın KRKMGDR

bu söylediğiniz olsa olsa şirketin başvuruyu geciktirmesinin bahanesi olabilir.

Şirket esas sözleşme değişikliğini illa yıllık genel kurulda yapar diye bir kural yok, ortaklar toplanır karar alır ticaret sicil gazetesinde yayınlarlar.
hadi öyle bir şey olsa bile her sene istisnasız mayısta genel kurul yapan şirket niye bu sene temmuzun 30'unu bekliyor?

paşaların acelesi yok, daha müşteri bulamamışlar, ben öyle anlıyorum.

meks
11-07-2013, 09:32
Bu birleşme sonrası kottan çıkma olayı, yaklaşık 2 sene kadar önce, acaba olabilir mi diye buradaki kişilerden bazıları sesli düşünürken, ben olmaması gerektiğini söylemiştim. Şu an olayı tam takip edemedim, sanırım sorun olabilir mi olamaz mı değil, sadece fiyat meselesi var şu an, öyle mi?

Neden olmamalı? Çünkü demiştim. Bu mantıkla her şirket kottan çıkabilir. Mesela %20 halka açık bir şirket, kendisinden 3 kat büyük bir şirket ile birleşiverir ve halka açıklık oranı %5'e düşer. Ya da %50 halka açık bir şirket kendisinden 9 kat büyük bir şirketle birleşip halka açıklık oranını %5'e düşürür.

Hiç bir ortak, bir şirkete, 5-10 sene sonrası kıymeti (beklentileri ve projeksiyonları da) satın alıp sonra normal fiyatla çıkayım diye girmez. Bu işin böyle bir tehlikesi var. Ha bu tehlike AFMASda olmamıştır, çünkü zaten şirketin projeksiyonlu fiyatı ile çağrılar yapılmıştır ve ayrılma akçesi bu gözönünde bulundurularak yapılıyor (gerçi anladığım kadarı ile burada da katakuli yapılıyor) ama demek istediğim bir başka şirket çok fahiş farklarla kottan cıkabilir. Şirketlerin değerlendirme şirketleri tarafından değerinden çok uç noktalarda kıymetlendirildiği ve piyasa değerinin de çok farklı uçlara çekilebildiği malum iken. Bu iki durumda normalde belki bekleyecek ve şirketin gercek değerine erişmesini beklemek isteyen yatırımcıyı zorla değerli şirketten çıkarmak vicdana, hakka ve adalete sığmaz.

Zaten SPK'nın da %5'lik halka açıklık şartı koşmasının bir nedeni olmalı. Bu nedeni farklı yöntemlerle bir nevi by-pass etmek, by-pass edilmesine gözgöre göre izin vermek doğru değil. Dediğim gibi bu yöntemle halka açıklığı ne olursa olsun, orta ölçekli bütün şirketlerin kottan çıkma ihtimali gündeme gelir.

sayın mustafaayyuz, şirket kottan çıkma başvurusu yapmadı %5 kuralı işlemiyor. yeni türk ticaret kanununa göre %90 hisse sahibi küçük ortağı ortaklıktan atıyor. alavere dalavere yani

ravi
11-07-2013, 10:44
Sayın osilatörr

Soylediklerinizle bütün evrakların en yukarıya görüşülmek üzere kurul yonetminin incelemesi için çıkmış olması arasında bir uyuşmazlık yok mu? Eger evrak eksikligi veya maddi nedenler/hatalar söz konusu ise Osilatörr hocamın belirttiği gibi son aşamaya, yönetimin görüşüne gelinebilinir miydi?

NeCo1907
11-07-2013, 10:57
Sayın osilatörr hocamın düzenlediği dilekçeyi de ekte sunarak BİMER'e bu hissede yaşananları özetleyen bir dilekçeyi faks yoluyla (0312) 422 18 99 numaralı telefona gönderdim. Dostlar bir kaç dakikanızı ayırıp sizde sesinizi duyurun. Ağlamayana emzik vermiyorlar maalesef.

(http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/pPrincipalClerk.aspx)

osilatörr
11-07-2013, 14:49
Sayın osilatörr

Değerli Hocam

Benim bu konudaki şahsi düşüncem

Şirket özellikle bekledi, onay gelse idi TTK ve yeni Spk kanunlarına uyum için zaten gerek kalmayacaktı birleşme onayı ile şirketin tasfiyesiz infisahı gerçekleşecekti

Bu yüzden onayın geçikmesi nedeni ile sadece prosüdür gereği yani kanunlara uyum amaçlı esas sözleşmede tadil yapılacağını düşünüyorum.

Bu tamamen şahsi düşüncem , belki bu konuda hukuken göremediğim bir durumda söz konusu olabilir

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam

Selam ve Dua ile

osilatörr
11-07-2013, 15:38
hocam bunlar rekabet kurumu kararini tebliğ edemesin diye şirket adresini bile değiştirip 5 ay kuruma bildirmediler, kurum da bunu yedi ya... daha ne diyebiliriz?

bilgi edinme kapsamında da spk benim hiç bir dilekçeme cevap yazmadı. buradaki 2 arkadaşa cevap nasıl oldu da geldi onu da anlamış değilim.

yeni spk yönetimiyle umarım kurumda bir şeyler değişmiştir.

yeni tebliğe göre birleştirilmesi umudum vardı, o tebliğ de bir türlü yayınlanmadı. o konuda bir araştırmanız oldu mu, tebliğ nerde takıldı öğrenme imkanınız var mı

bir de özelden mesaj atan arkadaşımın posta kutusu dolmuş ondan cevap yazamadım

Kıymetli Hocam

Yeni tebliğ konusunda , bilgi edinme adına ilgili birime dilekçeyi az önce gönderdim.

Cevap gelince paylaşırım İnşaAllah

Selam ve Dua ile

meks
12-07-2013, 08:34
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=110616

sayfasından alıntıdır.

Bu madde bılndıgı uzere SPK nın yeni kanunuda var ancak uygulama esasları hakkında henuz kamoyuna bılgı verılmedı ,bu kounda spk ya yaptıgım bılgı talebınde konu ile ilgili calısmaların devam ettigi ve taslagın eszamanı olarak tum kamuoyunun ogrenebılmesı ıcın ilerde duyurulacagını bellırtı.

Madde aslında derinligi olmayan borsada tek veya bırkac ortagın hakımıyetınde olan sırketlerın borsadan cıkmasını kolaylastıracak bır madde .
Peki yatırıcmıcıler ortagı oldugu sırketın hısselerının hakım ortagın talebıyle zorla elınden alınmasını ısteyebılır mı ?
pek ıstemesede asılnda sırketın borsa degerı normal sırketın degerını cok altında ıse bu durum cok avantajlı bır duruma gecer.
Asagıda Ortaklıktan cıkarma hakkını kullanabılecek olan sırketler var aynı zamanda kucuk hıssedarın hısselerını hakım ortaga satabılecegı sırketler bunlar, bunların ıcınde borsa degerının cok ucuz oldugu aynı zamanda borsa degerlerını normal sırketın degerını cok uzerınde olan sırketler mevcut.

Ornekleme yapılırsa 2011 yılında dolar bazında 8.5 tl odenen petrol ofisi hısselerı bugun 4,8 tl den borsada ıslem goruyor bu maddenın uygulanması esasları acıklandıgına kı bu eszamanlı olacak bu hısse sahıplerı paylarını adil bedel uzerınden hakım ortaga satabılme hakkı elde edebılecek .Adil bedelı ne olur tabıkı 8 tl nın altında bır bedel olmaz.

Ortaklıkdan cıkarma hakkını ve kucuk ortagın hısselerını satma hakkını kullanabılecegı sırketler

Petrol Ofisi
Teb
Denizbank
FINBN
KENT
Kalkınma Bank.0.9
Aviva Sigorta
Finans Fin. Kir.
Çimentaş
aslan Çimento
Ege Profil
Carrefoursa
Sönmez Pamuklu
RAYSGRay Sigorta
T. Demir Döküm
AlternatifBank
Tuborg

Bılmeyenlerı ıcın ılgılı madde asagıda .

maddenı 2.cıl duzenlemesı 31/12/2013 tarıhıne kadar yuruluge gırmıs olmak zorunda.
Ortaklıktan çıkarma hakkı ve satma hakkı

MADDE 27- (1) Pay alım teklifi sonucunda veya birlikte hareket etmek de dâhil olmak üzere başka bir şekilde sahip olunan payların halka açık ortaklığın oy haklarının Kurulca belirlenen orana veya daha fazlasına ulaşması durumunda, paya sahip olan bu kişiler açısından azınlıkta kalan pay sahiplerini ortaklıktan çıkarma hakkı doğar. Bu kişiler, Kurulca belirlenen süre içinde, azınlıkta kalan ortakların paylarının iptalini ve bunlar karşılığı çıkarılacak yeni payların kendilerine satılmasını ortaklıktan talep edebilirler. Satım bedeli, 24 üncü madde çerçevesinde belirlenir.

(2) Birinci fıkrada yer alan şartlar çerçevesinde ortaklıktan çıkarma hakkının doğduğu durumlarda, azınlıkta kalan pay sahipleri açısından satma hakkı doğar. Bu pay sahipleri Kurulca belirlenen süre içinde, paylarının adil bir bedel karşılığında satın alınmasını oy haklarının Kurulca belirlenen orana veya daha fazlasına sahip olan gerçek veya tüzel kişilerden ve bunlarla birlikte hareket edenlerden talep edebilirler.

(3) 6102 sayılı Kanunun 208 inci maddesi halka açık ortaklıklara uygulanmaz.

(4) Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar Kurulca belirlenir.

güzel değil mi?

yırtına yırtına şirketlere çağrı yapacaksın...
keriz misiniz neden bankalara gidip kredi kullanıyorsunuz, işte size bedava maliyetli kaynak girişi imkanı, gelin halk'a arzlara katılın...
sonra da işinize gelmezse atın diğerlerini kapatın halk'a şirketi.....

yatırımcı keriz....yatırımcı aptal....yatırımcı ahmak....yatırımcı yolunacak kaz...yatırımcı saf....yatırımcı önüne ne koyarsan yer....yatırımcı ekin gibi biçtikçe büyür, biçtikçe yenisi gelir nasılolsa...

devam devam bu yolda devam....

habsel
12-07-2013, 13:13
hayırlı ramazanlar...ben de AFM li oldum herşey gönlümüze göre olur inşallah...
Selamlar...saygılar...

alacasansar
12-07-2013, 13:56
buradaki arkadaslara yakinda Mars Entertaiment'tan is teklifi gelir benden solemesi :D
Arkadaslar uzman oldu sirket hakkinda, sirket icerisinde bile AFM'yi bu denli taniyan eleman yoktur. Bizim forumdaki arkadaslar esas sozlesmeyi bile ezbere bilir oldu :)

mustafaayyuz
12-07-2013, 15:28
Ortaklığın Adresi : Dereboyu Caddesi Ambarlıdere Yolu No4/1 Ortaköy-Beşiktaş/İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel: 212 281 01 42 (1032) - Faks: 212 270 55 58
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: 212 283 55 33 (1032) - Faks: 212 270 55 58
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 19.06.2013
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Esas Sözleşme Tadili İçin Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzni

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve Tebliğlerine uyum sağlamak amacıyla planlanan esas sözleşme tadilleri Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ca uygun görülmüştür.

Kamuoyuna duyurulur

meks
12-07-2013, 16:37
buradaki arkadaslara yakinda Mars Entertaiment'tan is teklifi gelir benden solemesi :D
Arkadaslar uzman oldu sirket hakkinda, sirket icerisinde bile AFM'yi bu denli taniyan eleman yoktur. Bizim forumdaki arkadaslar esas sozlesmeyi bile ezbere bilir oldu :)

Evet iyi fikir, ama bence siz de bir CV yollayın belli mi olur

Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve Tebliğlerine uyum sağlamak amacıyla planlanan esas sözleşme tadilleri Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ca uygun görülmüştür.
Kamuoyuna duyurulur

Bir halta yaramayan duyuruları anında yaparlar... Zaten kanunen zorunlu bir değişiklikti , onaylamayıp da ne yapacaktı?

Burakvvv
16-07-2013, 09:27
Afmaszede arkadaşlar 4 gün forumda bir tık yok. Ne oldu herkes 12,20-25 den malını verip tüydü mü? Biraz ses yahu:yes:

habsel
16-07-2013, 11:30
hacimde artış var gibi hayırlısı bakalım.

Arbitration
16-07-2013, 16:49
Hacim hikaye, mala sıkışanlar da işlem yapmasa günlük 1000 lotu göremeyiz.

meks
16-07-2013, 19:27
Afmaszede arkadaşlar 4 gün forumda bir tık yok. Ne oldu herkes 12,20-25 den malını verip tüydü mü? Biraz ses yahu:yes:

hangi parçayı çalalım istersiniz? bizde hep aynı terane, yaz yaz sıkılmadık :)

zodiac119
17-07-2013, 06:34
bultende gene yokuz dostlar... acaba spk su yeni cikacak tebligi mi bekliyor ? Bir ogrenebilsek ne zaman cikacagini keske...

Arbitration
17-07-2013, 08:53
Selamlar,
Birşey ifade eder mi bilmem ama dünkü SPK bülteninde onaylanan Kelebek mobilya pay ihracının (birleşme nedeniyle) başvuru tarihi 02.05 idi... Bizimkilerin birleşme nedeniyle pay ihracı başvuruları 09.05 tarihinde...

Yatırım önerisi değildir, daha önce yapılan yüzlerce beyin cimnastiğinden bir tanesidir.
Saygılarımla,

osilatörr
18-07-2013, 01:10
Selamlar,
Birşey ifade eder mi bilmem ama dünkü SPK bülteninde onaylanan Kelebek mobilya pay ihracının (birleşme nedeniyle) başvuru tarihi 02.05 idi... Bizimkilerin birleşme nedeniyle pay ihracı başvuruları 09.05 tarihinde...

Yatırım önerisi değildir, daha önce yapılan yüzlerce beyin cimnastiğinden bir tanesidir.
Saygılarımla,

Aleyküm Selam Hocam

Kelebek mobilyanın birleşme işlemi için başvurusu yukarıda belirttiğiniz gibi mars sinemadan 1 hafta önce gerçekleşti bültende yayınlanma sırasına görede.

Bunun dışında kelebek mobilyanın birleşme işlemi onaylanması ile birlikte şuan kurulda bu yönde bekleyen yani birleşme ve devrolma yönünde başvurusu onay bekleyen tek bizim şirket kaldı diye biliyorum :)

2013 yılı içinde kurula bu yönde başvuru yapan şirketler,

usaş ( bu şirkette bizim gibi güncelleme yapmıştı ) - kuyas - klbmo - mutlu ( kısmi bölünme ) - esems - Afm ( mars sinema )

yukarıda biz hariç 5 şirketten bir tanesi yani esem spor yaptığı başvuruyu geri çekti diğer 4 şirketin başvuruları SPK tarafından onaylandı

Hayırlısı ile bizimkine sıra gelmiştir artık

Selam ve Dua ile

meks
18-07-2013, 09:44
Aleyküm Selam Hocam

Kelebek mobilyanın birleşme işlemi için başvurusu yukarıda belirttiğiniz gibi mars sinemadan 1 hafta önce gerçekleşti bültende yayınlanma sırasına görede.

Bunun dışında kelebek mobilyanın birleşme işlemi onaylanması ile birlikte şuan kurulda bu yönde bekleyen yani birleşme ve devrolma yönünde başvurusu onay bekleyen tek bizim şirket kaldı diye biliyorum :)

2013 yılı içinde kurula bu yönde başvuru yapan şirketler,

usaş ( bu şirkette bizim gibi güncelleme yapmıştı ) - kuyas - klbmo - mutlu ( kısmi bölünme ) - esems - Afm ( mars sinema )

yukarıda biz hariç 5 şirketten bir tanesi yani esem spor yaptığı başvuruyu geri çekti diğer 4 şirketin başvuruları SPK tarafından onaylandı

Hayırlısı ile bizimkine sıra gelmiştir artık

Selam ve Dua ile

Rekabet kurumuna yapılan başvurular onaylandıkça geriye kimler kaldı diye liste tutuyordum, belki eskiler hatırlarlar. En son bizim ....lerin dosyası onaylanmakla kalmamış, tebligat da 5 ay ertelenmişti.

Allah büyük... belli de olmaz.

Muzaffer kulağıma bir haber geldi, üzülemedim. Bak bu kadar dua aldın, bakalım afiyetle yiyebilecek misin bizden ve yıllardır yanında çalışanlardan tırtıkladıklarını?

Ödemişli
18-07-2013, 17:02
18/07/2013 17:50
***AFMAS* *CELHA* *CMENT* *DENIZ* *FFKRL* *KRTEK***BORSA ISTANBUL A.S.( Dönemsel Degerlendirme Çalismasi ve Pazar Degisikligi )

***AFMAS******CELHA******CMENT******DENIZ******FFK RL******KRTEK***BORSA ISTANBUL A.S.( Dönemsel Degerlendirme Çalismasi ve Pazar Degisikligi )

Borsa Yönetim Kurulu'nun 18/07/2013 tarihli toplantisinda, 392 sayili "Ulusal Pazar veya Ikinci Ulusal Pazar'da Islem Gören Paylar Için Dönemsel Degerlendirme Esaslari Genelgesi" geregince yapilan 2013 yili Ocak-Haziran dönemine iliskin dönemsel degerlendirme çalismasina göre, paylari Ulusal Pazar'da islem görmekte olan, Denizbank A.S., Finans Finansal Kiralama A.S., Çimentas Izmir Çimento Fabrikasi Türk A.S., AFM Uluslararasi Film Prodüksiyon Tic. San. A.S., Karsu Tekstil Sanayii ve Ticaret A.S., Çelik Halat ve Tel Sanayii A.S. sirketlerinin dönemsel degerlendirme kriterlerini saglayamamalari nedeniyle paylarinin izleyen ayin ilk is günü olan 01/08/2013 tarihinden itibaren geçici olarak Ikinci Ulusal Pazar'a alinmasina karar verilmistir.

Tablo Basligi

falconetti
18-07-2013, 17:21
Ulusal pazarda ne faydasını gördük,belki bölgesel pazarda iyi olur.

pearlx
18-07-2013, 19:28
18/07/2013 17:50
***AFMAS* *CELHA* *CMENT* *DENIZ* *FFKRL* *KRTEK***BORSA ISTANBUL A.S.( Dönemsel Degerlendirme Çalismasi ve Pazar Degisikligi )

***AFMAS******CELHA******CMENT******DENIZ******FFK RL******KRTEK***BORSA ISTANBUL A.S.( Dönemsel Degerlendirme Çalismasi ve Pazar Degisikligi )

Borsa Yönetim Kurulu'nun 18/07/2013 tarihli toplantisinda, 392 sayili "Ulusal Pazar veya Ikinci Ulusal Pazar'da Islem Gören Paylar Için Dönemsel Degerlendirme Esaslari Genelgesi" geregince yapilan 2013 yili Ocak-Haziran dönemine iliskin dönemsel degerlendirme çalismasina göre, paylari Ulusal Pazar'da islem görmekte olan, Denizbank A.S., Finans Finansal Kiralama A.S., Çimentas Izmir Çimento Fabrikasi Türk A.S., AFM Uluslararasi Film Prodüksiyon Tic. San. A.S., Karsu Tekstil Sanayii ve Ticaret A.S., Çelik Halat ve Tel Sanayii A.S. sirketlerinin dönemsel degerlendirme kriterlerini saglayamamalari nedeniyle paylarinin izleyen ayin ilk is günü olan 01/08/2013 tarihinden itibaren geçici olarak Ikinci Ulusal Pazar'a alinmasina karar verilmistir.

Tablo Basligi
Bu haber bu süreçte bizi nasıl etkiler acaba?Bir de dönemsel değerlendirme esaslarını sağlayamaması ne demek?

Final
18-07-2013, 20:05
Benim bildiğim uzun süre düşük hacimle seyreden ve genelde piyasada hisse sayısı az olan sığ olan şirketler alınır 2. ULUSAL PAZARA

Bizim şirket borsadan ayrılıyor, her hangi bir etkisi olmaz bu pazar değişikliğinin. Bize zaten olan olmuş, fiyat yerlerde sürünüyor.

gordongekko
19-07-2013, 07:41
Bu haber bu süreçte bizi nasıl etkiler acaba?Bir de dönemsel değerlendirme esaslarını sağlayamaması ne demek?

Sayın pearlx,

Şahsen bu kararın gerek bizim şirketimiz gerekse ikinci ulusal pazara alınan diğer şirketler üzerinde menfi bir durum oluşturmasını beklemiyorum.

Dönemsel değerlendirme esasları hakkında ise aşağıdaki açıklama sanıyorum sorunuza cevap olacaktır.

Selamlar,

ULUSAL PAZAR

Borsa İstanbul'un en büyük pazarı olan Ulusal Pazar'da, Ulusal Pazar kotasyon kriterlerini sağlayan şirketlerin payları işlem görmektedir.

Ulusal Pazar'da işlem gören şirketler, kotta bulunan şirketlerdir.

Borsamızda, Ulusal Pazar kotasyon kriterlerini sağlayamayan şirket ve KOBİ'lere yönelik olarak İkinci Ulusal Pazar faaliyet göstermektedir. İkinci Ulusal Pazar'da Ulusal Pazar kotasyon kriterleri aranmamakta olup, şartlar hafifletilmiştir.

Borsa İstanbul Ulusal Pazar’dan II. Ulusal Pazar’a, II. Ulusal Pazar’dan Ulusal Pazar’a geçecek şirketlerin tespit edilmesine ilişkin olarak yayınlanan 378 sayılı Genelge uyarınca; dönemsel değerlendirme çalışmaları her yıl Ocak-Haziran ve Temmuz –Aralık dönemlerine ilişkin 6 aylık veriler kullanılarak yılda 2 defa yapılacaktır. Değerlendirme kriteri olarak

a) Fiili dolaşımdaki payların ortalama piyasa değerinin en az 7.800.000 TL ve
b) Fiili dolaşımdaki pay oranının en az %25 olması uygun bulunmuştur.

Dönemsel değerlendirme kriterlerinden her ikisini birden sağlayamayanlar geçici olarak II. Ulusal Pazar'a alınır. Ancak bu şirketlerden

a) Fiili dolaşımdaki paylarının ortalama piyasa değeri 7.400.000 TL'den az olmayanlar ve
b) Filli dolaşımdaki pay oranı %23'ten az olmayanlar bir sonraki değerlendirme sonuçlanana kadar Ulusal Pazar'da işlem görmeye devam ederler.

meks
19-07-2013, 11:59
ulan şevket, hala nazlanıyorsun 12.40tan almaya elin gitmiyor.
yoksa kademelerdeki 300-500lotları kendin yazdığın için mi?

bizim gibi inatçı keçilerden başka kimse kalmadı, şirkete veririz yine sana vermeyiz bunları hala anlamadıysan git bir beyin tomografisi çektir.. hatta ilkinde bulamayabilirler git bir tane de yedek çektir

işler güçler...

gordongekko
19-07-2013, 13:36
Acaba SPK onayladı mı ayrılık akçesini?

Aklıma başka birşey gelmedi birden bu alımları görünce...

Tahtadan alırız haberi demiştim ama kendim bile kendi dediğime inanmıyorum artık...

zodiac119
19-07-2013, 13:41
sanirim filmin sonu geliyor... aci son mu mutlu son mu hep beraber gorecegiz...

Osman Alper
19-07-2013, 13:41
Acaba SPK onayladı mı ayrılık akçesini?

Aklıma başka birşey gelmedi birden bu alımları görünce...

Tahtadan alırız haberi demiştim ama kendim bile kendi dediğime inanmıyorum artık...

Ne olursa olsun syn gordongekko şu hissenin şöyle hareketler yapmasını özledik artık hergün 100 bin tl yi geçmeyen işlemlerden sonra bugün bu hisse ekside kapatsa keşke hep böyle olsada dikkat çekse biraz :)

Final
19-07-2013, 13:42
Sevinçten ağlayasım geliyor :D

Osman Alper
19-07-2013, 13:44
Sevinçten ağlayasım geliyor :D

Ben ağladım :yes:

gordongekko
19-07-2013, 13:49
Şevket bu hareketi bir tavanla süsleyemezsen yuh olsun sana!

zodiac119
19-07-2013, 13:49
kac lot islem oldu beyler? goremiyorum .

uaydin
19-07-2013, 13:52
Gider ayak yapıştır...

gordongekko
19-07-2013, 13:52
AFM topiğinde 12 üye 38 ziyaretçi....normalde 10 kişi olmazdı burada :)

gordongekko
19-07-2013, 13:53
kac lot islem oldu beyler? goremiyorum .

98.460 lot

Hacim 1.236.000 TL

rapajc1907
19-07-2013, 13:59
gözler KAP'ta..haberi gören hemen yapıştırsın sayfaya

Osman Alper
19-07-2013, 14:02
Bu çakal büyük ihtimal pazartesi tavan 14 lira olacak şekilde kapatabilir.Ondan sonra başlasın av orda sabitlemeye çalışacak diye düşünüyorum... ytd

zodiac119
19-07-2013, 14:02

KAP bultenini genelde aksam saatlerinde yayinliyor...

gordongekko
19-07-2013, 14:07

İkinci Ulusal Pazar'ı da kutluyor olabiliriz :he:

Osman Alper
19-07-2013, 14:11
Çömezleri korkutmaya çalışıyor :he:

rapajc1907
19-07-2013, 14:16
Çömezleri korkutmaya çalışıyor :he:

bu tahtada çömez mi kaldı? hepimiz kaşarlanmış AFM yatırımcısı olduk :)

Osman Alper
19-07-2013, 14:19
bu tahtada çömez mi kaldı? hepimiz kaşarlanmış AFM yatırımcısı olduk :)

Estafurulllah syn rapajc ben bizim için demiyorum zaten şimdi tahtaya yeni atlayanlar vardır onları kastediyorum.Burdaki yatırımcıların korkacak hali bile kalmadı artık :he:

Osman Alper
19-07-2013, 14:21
http://www.youtube.com/watch?v=Y9sMX_MZEt0&list=WLEC02625C36A489D4

Arada şunu paylaşayımda biraz daha eğlenelim :D

NeCo1907
19-07-2013, 14:44
Gözümüz bültende.. hadi bakalım, yine numara yapmazsin umarım!
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/index.aspx?submenuheader=-1

Alpy0512
19-07-2013, 15:10
Şevkete Söylenecek en güzel sözü söylemişsiniz, bayıldım vallahi.

ulan şevket, hala nazlanıyorsun 12.40tan almaya elin gitmiyor.
yoksa kademelerdeki 300-500lotları kendin yazdığın için mi?

bizim gibi inatçı keçilerden başka kimse kalmadı, şirkete veririz yine sana vermeyiz bunları hala anlamadıysan git bir beyin tomografisi çektir.. hatta ilkinde bulamayabilirler git bir tane de yedek çektir

işler güçler...