PDA

View Full Version : AFMAS - Uluslararası Film Prodüksiyon A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Objektif
11-04-2012, 22:13
Yeni başlık hayırlı olsun.

kadirz_m
11-04-2012, 22:16
hayırlı olsun diyeyim ve ilk sorumu sorayım
citibank yabancı hisseye giriş yapıyor.. sizce bu ne kadar olumludur...
bunlar para gelmeyecek yere giriş yapar mı???

5x5
11-04-2012, 22:19
hayırlı olsun diyeyim ve ilk sorumu sorayım
citibank yabancı hisseye giriş yapıyor.. sizce bu ne kadar olumludur...
bunlar para gelmeyecek yere giriş yapar mı???

haberleri pala halleder hazırlar yayına verir ortak bulur anlaşma yapar vs vs çok takılmamak lazım :he:bence ytd

hedefi belirleyip satıp çıkmak lazım 400 kağıt var bu piyasanın ne düşeni ne çıkanı biter:he:

eyewear
11-04-2012, 23:30
yeni topiğimiz hayırlı olsun.umarım herkes kendi hedefinde kağıttan ayrılabilir.benim hedefim sizinkilerin yanında çok küçük.ben 16 gibi çıkmayı düşünüyorum.bu kağıt afm beyler fazla yüksek hedefler sakıncalı olabilir.bu kağıt 2 yıldır sadece satanlara para kazandırdı bizim gibi bekleyenlere değil malesef:(

uaydin
12-04-2012, 12:20
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=8&hisse=AFMASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

5x5
12-04-2012, 13:58
Originally Posted by 5x5
bilançolar bence neden önemsizdir

piyasada asimetrik bilgi vardır bazı oyuncular diğer oyunculardan önce bilgiye sahip olurlar çoğu zaman pozisyonlarınıda alırlar iyi bilançokda verir kötüde alabilirler değişir veya aynı yönde olabilir onun için hiç bir ekonomi haberi beni bağlamaz krizler piyasa dinamiğidir olmazsa olmazıdır kapitalizmin bana göre onun için habere bakma habersizde kalmadır haber benim için haberi dinleyerek küçük yatırımcıye verilmek istenen mesajı almak için vardır haber benim için bence bana göre ytd
haberler algı oyunudur çoğu zaman pskolojik alt yapı hazırlamanın yöntemlerinden sadece biridir bence

5x5
12-04-2012, 14:00
Originally Posted by 5x5
bilançolar bence neden önemsizdir

piyasada asimetrik bilgi vardır bazı oyuncular diğer oyunculardan önce bilgiye sahip olurlar çoğu zaman pozisyonlarınıda alırlar iyi bilançokda verir kötüde alabilirler değişir veya aynı yönde olabilir onun için hiç bir ekonomi haberi beni bağlamaz krizler piyasa dinamiğidir olmazsa olmazıdır kapitalizmin bana göre onun için habere bakma habersizde kalmadır haber benim için haberi dinleyerek küçük yatırımcıye verilmek istenen mesajı almak için vardır haber benim için bence bana göre ytd
haberler algı oyunudur çoğu zaman pskolojik alt yapı hazırlamanın yöntemlerinden sadece biridir bence
onun için haber hem değerli hemde bir o kadar değersizdir benim için ekonomik haberlere göz ucuyla bakarım çünkü kimsenin beni yönetmesine izin vermem bence ytd

Nazlı Hilal
12-04-2012, 16:41
AFM ULUSLARARASI FİLM PRODÜKSİYON TİCARET VE SANAYİ A.Ş. / AFMAS [] 12.04.2012 16:08:21

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimizin 12.04.2012 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında;

Şirketimizin, 26 Nisan 2012 tarihinde saat 15.00'da Dereboyu Cad. Ambarlıdere Yolu No:4 Kat:1 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul adresinde yapılması planlanan 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının ileri bir tarihe ertelenmesine;

Şirketimizin, 26 Nisan 2012 tarihinde saat 15:30'da Dereboyu Cad. Ambarlıdere Yolu No:4 Kat:1 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul adresinde yapılması planlanan A Grubu İmtiyazlı Pay Sahipleri 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısının ileri bir tarihe ertelenmesine; oy birliği ile karar verilmiştir.

Yeni Genel Kurul tarihi belirlendiğinde kamuoyuna açıklanacaktır.

var bi şeyler ama ne???

uaydin
12-04-2012, 17:12
Afmas da yazanların köküne kibrit suyu sıktılar yazamaz olduk dünyadan kopmuş durumdayız mal mal bakıyoruz kendi adıma durum bu :) tavana çaksa bile biliyoruz ki hemen peşine basacak sevindiğine pişman edecek o yüzden bitkisel hayattayız :) buyur sen yaz biraz moral olur belki buzlarımız çözülür selamlar.

subsysyetm
12-04-2012, 17:39
Forum Kurallarindan bir madde;

5. Başkalarının portföyünü etkilemeye yönelik olarak alım ve satım önerileri, veya senedin çok düşeceği - çok yükseleceğini söyleyerek senet alım satım kararlarına tesir edebilecek tarzda yazı yazilamaz.

Alttaki ucgene tiklayarak yonetimi bilgilendirebilirsiniz.

tetra2
12-04-2012, 17:53
[/COLOR]

bu yazı ipek enerji için ipek enerji sayfasına 12 ocakta yazılmıştır anlamayan arkadaşlar var aramızda açıklayıcı bilgi olsun :he:

Sayın 5*5 bizlere kendinizi ispat etmenize gerek yok, buradaki arkadaşların birçoğu birbirini tanır, kimin ne olduğunu bilir, çoğu topikdaş ortalama 1-1.5 yıldan beri bu forumu her gün en azından okur...Bazen güleriz ağlanacak halimize, bazen de şakalaşırız.
O nedenle alınmayın, heyecan yapmayın. Sizde geldi iseniz hoşgeldiniz diyelim. Ancak gönderileriniz belirli bir anlam bütünlüğü içermiyor maalesef. Buradaki onlarca gönderinizden-güçlükle- hisseye para girişi olduğunu düşündüğünüz için geldiğinizi anladım. -Belki onu bile yanlış anlamışımdır:)

İş eski gönderilere kalırsa, 2 ay geriden bu topiğin gönderilerine bakın bakalım "kediyi" bulabilecekmisiniz? Ancak o zaman buradakilerin çoğunun neden yükselişe inanmadığını ve yazmadığını anlarsınız. Buradaki herkes kediyi tanır. Bu da kulübe katılış bilmeceniz olsun bakalım:)

Tekrar hoşgeldiniz....

5x5
12-04-2012, 17:54
fazla söze ne hacet herkese iyi akşamlar benim imzamı okuyun önce sonra her yazdığımda bence vardırı daha ne olsun oturalım o zaman evde işte boş foruma bakalım görüş belirtiyoruz burada

5x5
12-04-2012, 17:56
Sayın 5*5 bizlere kendinizi ispat etmenize gerek yok, buradaki arkadaşların birçoğu birbirini tanır, kimin ne olduğunu bilir, çoğu topikdaş ortalama 1-1.5 yıldan beri bu forumu her gün en azından okur...Bazen güleriz ağlanacak halimize, bazen de şakalaşırız.
O nedenle alınmayın, heyecan yapmayın. Sizde geldi iseniz hoşgeldiniz diyelim. Ancak gönderileriniz belirli bir anlam bütünlüğü içermiyor maalesef. Buradaki onlarca gönderinizden-güçlükle- hisseye para girişi olduğunu düşündüğünüz için geldiğinizi anladım. -Belki onu bile yanlış anlamışımdır:)

İş eski gönderilere kalırsa, 2 ay geriden bu topiğin gönderilerine bakın bakalım "kediyi" bulabilecekmisiniz? Ancak o zaman buradakilerin çoğunun neden yükselişe inanmadığını ve yazmadığını anlarsınız. Buradaki herkes kediyi tanır. Bu da kulübe katılış bilmeceniz olsun bakalım:)

Tekrar hoşgeldiniz....

valla onun yani gelişimin bi çok sebebi var ama açıklamıyorum tabi bi gün sizde öğrenirseniz açıklamazsanız belki

kedide kim

neyse iyi akşamlar kusura bakmayın sinirlendirdi beni arkadaş

balaban
12-04-2012, 17:58
Hissenin temel veya teknik analizi yapılır, buraya başka şey yazmaya gerek yoktur.

Yönlendirici mesajlardan kaçınalım.
Hisse xxxx fiyatları görecek mesajları yazmayalım. Fiyat vermek risklidir ve yönlendirmedir.

acdc
12-04-2012, 18:29
herkese selamlar,
uğramak istedim. grafikler koymuştum gerek yok diye sildim.
sizlerle paylaşmak istediği bir husus var: ben 1 yıllık grafiği incelediğimde düşüşlerde hacimin çok artmadığını görüyorum. sizler de bir incelerseniz çok memnun olurum.
ayrıca burası, bana göre hissenetin en kaliteli topiklerinden biridir . öyle kalmasını istiyorum. arasıra gelip okumaktan zevk alıyorum.
herkese saygılar sevgiler.

takoz34
12-04-2012, 19:46
İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR ben vobdayım para giriş çıkışlarını incelerken dikkatimi çekti yeni kağıt alman ortağı var geçen ay 2.5 milyon tl para girişi var 250 bintl satış var yani 2.50 den 2 ye gelirken mala girmişler[/QUOTE]

usta afmas 13.20 işlem görüyor ama----2.50 den 2 ye gelen hangi kagıt----

eyewear
12-04-2012, 19:58
fazla söze ne hacet herkese iyi akşamlar benim imzamı okuyun önce sonra her yazdığımda bence vardırı daha ne olsun oturalım o zaman evde işte boş foruma bakalım görüş belirtiyoruz burada

sayın 5x5;sessiz topimize renk kattınız yemin ediyorum.ben bilgisayar başında değilken bile kardeşim bana telefonda yazdıklarınızı okuyor.:)en azından msjlarınızla günün stresini atıyoruz:).lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum.selamlar saygılar...

Alpy0512
12-04-2012, 20:23
sayın 5x5;sessiz topimize renk kattınız yemin ediyorum.ben bilgisayar başında değilken bile kardeşim bana telefonda yazdıklarınızı okuyor.:)en azından msjlarınızla günün stresini atıyoruz:).lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum.selamlar saygılar...

sonuna kadar katılıyorum eyewear

ufuk_gul
12-04-2012, 20:32
ıyımısınız eyewear?renk katmakmı yazdıklarını okumuyorsunuz sanırım 5*5'ın.ben sozlerının bır butunluk arz etmedıgını,ne demek ve ne yapmak ıstedıgını anlamadıgımı belırttım.bı yazısına ek olacakken tekrar bı konu daha acıyor boyle boyle bır sayfa onun yazısıyla doluyor,hepsını bırlestırsenız bı anlam ıfade etmıyor...soyleıklerım yanlıs mı sımdı eyewear?sızı mantıklı dusunmeye davet edıyorum...QUOTE=eyewear;7268510]sayın 5x5;sessiz topimize renk kattınız yemin ediyorum.ben bilgisayar başında değilken bile kardeşim bana telefonda yazdıklarınızı okuyor.:)en azından msjlarınızla günün stresini atıyoruz:).lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum.selamlar saygılar...[/QUOTE]

ufuk_gul
12-04-2012, 20:38
tetra2 sölerınıze tumuyle katılıyorum.geldıyse hos geldı!ama bu sekılde degıl!bazı seylere hepmızde dıkkat etmelıyız,etmezssek formun cıddıyetı kalmaz...

Tekrar hoşgeldiniz....

ufuk_gul
12-04-2012, 20:42
.lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum...kımseye aldırıs etmeyın dedıgınız ben oluyorum sanırım!ne zaman geldı,ne zaman oldu,ne yazdı da ustad oldu?sız boylelerıne ustad dedıkce bız daha cookk kaybederız!çookk!...zamanında bırılerınede ustad denmeseydı sımdı bu kagıdın hamballıgını yapmazdık!lutfen bıraz daha dusunelım!....

5x5
12-04-2012, 20:49
İYİ AKŞAMLAR ARKADAŞLAR ben vobdayım para giriş çıkışlarını incelerken dikkatimi çekti yeni kağıt alman ortağı var geçen ay 2.5 milyon tl para girişi var 250 bintl satış var yani 2.50 den 2 ye gelirken mala girmişler

usta afmas 13.20 işlem görüyor ama----2.50 den 2 ye gelen hangi kagıt----[/QUOTE]

USTAAAAAAAA yaktın beni :he:yaktın o ipek enerji 12 ocakta ipek sayfasına yazmıştım onu sonra bölündü 4 tlden yani o 2 tl aslında 1.20 kağıtta ipek enerji ben ilkkağıdım bu yazıyorum nasıl okuyosun sen beni:he: bu da afmas 2. kağıdım ama yok yazmıcam artık gerekde yok zaten herkese başarılar :yes:

5x5
12-04-2012, 20:51
ben bu tahtaya bir daha referans olarak alacağım 2. kağıt bu diyeceğim noktaya gelince gelirim zaten herkes kazansa piyasanın anlamı olmaz

hacodayı
12-04-2012, 20:55
!ne zaman geldı,ne zaman oldu,ne yazdı da ustad oldu?sız boylelerıne ustad dedıkce bız daha cookk kaybederız!çookk!...zamanında bırılerınede ustad denmeseydı sımdı bu kagıdın hamballıgını yapmazdık!lutfen bıraz daha dusunelım!....sizinle aynı fıkırdeyım sayın ufuk_gül ne demişler çok söz yalansız çok mal haramsız olmaz....

5x5
12-04-2012, 20:57
ayrıca bizki vobçular bej booklardan ispanyol cds lerine lehmanın batışından mortgage krizine faiz artırımlarından enflasyon beklentilerine ısm den tarım dışı istihdama çinden almanyaya abdden japonyaya bir etkileşimin olduğu piyasada koşturuken bir yanda piyasa değeri 30 MİLYON TL OLAN AFM SİNEMALARI .......... başka yorum geçmeyeceğim isteyen alır verir satar kazanır kaybeder beni zerre kadar bağlamıyor hele bu akşamdan sonra hiç bağlamıyor

Final
12-04-2012, 22:18
Piyasa değeri hatalı olmuş sn 5x5. AFM nin şu an ki piyasa değeri 178 milyon tl.

acdc
12-04-2012, 22:20
herkese selamlar,
size 2 grafik göstermek istiyorum.
birinci grafikte yükselen ve düşen kanalların çakışmasını göstermek istiyorum. en önemli rakamlar 13,40-14,70 ve 15,10 civarıdır(+- 5 veya 10 puan oynayabilir.).bu grafik yıllık bazdadır.

http://666kb.com/i/c2w4m53mmpkuczqus.gif

ikinci grafikte 2004 yılından başlayıp günümüze kadar yükselen bir kanal çizince ve 2010 yılı ortalarından 2012 yılına kadar gelen bir ara düşüş kanalı çizince kesişim noktası 12,00 civarıdır. bu grafiktede yine en önemli nokta 13,40 civarı çıkıyor.14,10 rakamının üzerine kalıcı olarak çıkılması AFMASımız için bir iyi olur bir iyi olur kelimelerle ifade edemem.

http://666kb.com/i/c2w4u9zgxbttdwv5g.jpg

bu arada bana göre formasyon hedefi max.:13,25+09,00: 22,25 hesaplanıyor. kesinlikle böyle olacak diye bir şey yok. bunları yazıyorum çünkü çok büyük rakamlar konuşuluyordu.siz çok değerli arkadaşlarımı bilgilendirmek istedim.
yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
herkese sevgiler saygılar.

acdc
12-04-2012, 22:20
herkese selamlar,
değerli arkadaşlar yukardaki bilgilerin yanısıra en önemli hususlardan birisinin de içinde bulunduğumuz trend olduğunu unutmayalım.
misal bana göre kısada AFMAS 13,05-12,90-ve çok az aşağısını görse bunun için üzülmem.
sn balaban hanımefendinin ikazlarını gözönünde tutmaya azami çaba gösteriyorum. inşallah sizlere karşı bir hatamız yoktur.
herkese sevgiler saygılar.

deno2
12-04-2012, 22:27
acaba şöyle bir ihtimal varmıdır afm de : cevap yada yorum yazarsanız sevinirim

citi malı topluyor (belki mars kendi yapıyor bunu) 240.000 lotta şu anda eğer marsın kendi malı ise ve dahada toplarsa imkb payını % 5 in altına düşürüp borsa kotundan çıkmak isterse ne olur
çok rahat çıkabilir böyle bir ihtimal var
240.000 lotu çağrıda birgünde devredebilir belki bilmediğimiz başka şirketlerdede vardır daha mesela bizimdeki 25.000 lotta muhtemele citiye giitti bile

böyle bir ihtimalde yani kottan çıkacam derse hissenin hali nice olur

tamame hayal ürünü bir düşünce ama bu ihtimalde var yaparmı böyle bir şey sizce

Final
12-04-2012, 22:27
AFM de beklentinin güzel olduğunu herkes biliyor, bunu en iyi bilen de tahta yapıcıdır. O yüzden baskıya ve yıldırmaya devam ediyor ki herkesin senetlerini kapsın. Yeterli senedi topladığı an da harekete geçer. Yükselişe gelince 1 ay yeter ona, istediği hedefe çekiverir.

takoz34
13-04-2012, 10:12
ustaya selam---

5x5
13-04-2012, 10:32
ustaya selam---

aleykümselam ustam afm yi de mangoyuda liste dışı bıraktım tüm analizlerimi ve yaptığım yorumları

tekzip ediyorumve tüm sayfa okuyanlarından özür diliyorum usta özelden yazışalım vob 24 teyim yazıcı değil okuyucuyum ben okey

eyewear
13-04-2012, 11:02
ıyımısınız eyewear?renk katmakmı yazdıklarını okumuyorsunuz sanırım 5*5'ın.ben sozlerının bır butunluk arz etmedıgını,ne demek ve ne yapmak ıstedıgını anlamadıgımı belırttım.bı yazısına ek olacakken tekrar bı konu daha acıyor boyle boyle bır sayfa onun yazısıyla doluyor,hepsını bırlestırsenız bı anlam ıfade etmıyor...soyleıklerım yanlıs mı sımdı eyewear?sızı mantıklı dusunmeye davet edıyorum...QUOTE=eyewear;7268510]sayın 5x5;sessiz topimize renk kattınız yemin ediyorum.ben bilgisayar başında değilken bile kardeşim bana telefonda yazdıklarınızı okuyor.:)en azından msjlarınızla günün stresini atıyoruz:).lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum.selamlar saygılar...[/QUOTE]

tetra2 sölerınıze tumuyle katılıyorum.geldıyse hos geldı!ama bu sekılde degıl!bazı seylere hepmızde dıkkat etmelıyız,etmezssek formun cıddıyetı kalmaz...

.lütfen siz kimseye aldırış etmeden yazmaya dvm edin üstadım.ben şahsım adına sizin gibi vobculara çok itibar ediyorum...kımseye aldırıs etmeyın dedıgınız ben oluyorum sanırım!ne zaman geldı,ne zaman oldu,ne yazdı da ustad oldu?sız boylelerıne ustad dedıkce bız daha cookk kaybederız!çookk!...zamanında bırılerınede ustad denmeseydı sımdı bu kagıdın hamballıgını yapmazdık!lutfen bıraz daha dusunelım!....

ben iyiyim sn ufuk_gul siz nasılsınız?Biz okadar yazdıkda ne oldu,bırakalımda birazda o yazsın:).Hem ben çok keyif alıyorum sn 5x5 in yazılarını okumaktan.keyfim yerine geliyor:).Valla stres atıyorum kendi adıma.en çok da afm nin 30 milyon piyasa değeri esprisine çok güldüm sn 5x5 in.sizde öyle bir yazmışsınızki sanki her dakika çok önemli bilgiler paylaşılıyorda topicde onları kaçırıyosunuz.sn ufuk_gul son 2 aydır kim ne paylaşıyor bu sayfada koca bir hiç.neden çünkü kimsenin yazacak hali kalmadı.saolsun sn 5x5 de biraz gülümsetti bizi.ben çok gülümsedim kendi adıma.siz beni biraz mantıklı düşünmeye davet etmişsiniz bende sizi espri anlayışınızı biraz geliştirmeye davet ediyorum.Ayrıca kimseye aldırış etmeden yazın sn 5x5 dediğimde inanın sizi kastetmemişdim.yanlış anlaşılmasın.
herkese slm ve saygılar başta siz olmak üzere sn ufuk_gul...

haydarertan
13-04-2012, 11:19
genel kurul tarihi neden ertelenmiş olabilir ?

uaydin
13-04-2012, 12:28
genel kurul tarihi neden ertelenmiş olabilir ?

öldürmek bezdirmek süründürmek için olabilir mi? gerçi yapılsa da bir cacık olmaz yok karar çıkacak yok gerekçeli karar yok 1 nisan yok kredi mredi hepsi yalan bu hisseden kar eden parmakla gösterilecek bir mezar taşına sahip olabilir :) şu andaki en güzel şey hissenin aylık grafiğidir sn acdc nin de paylaştığı gibi bu bile çok iyi birşey hissemiz için en azından düşüş trendinden çıktık diyebiliriz şimdi uzun bir süre de yatayda ömrümüzü tamamlayacaz :) bahar gelmiş boşverin :)

keremde
13-04-2012, 12:49
Sabredin dostlar o kadar zaman bekleyipte filmin sonunu görmeden gitmek bize yakışmaz biz sağlam izleyiciyiz.

Senaryo bir yerde yazıldı tüm bölümler oynadı artık FİNAL oynayacak
finali kaçırmak istemeyiz sanırım dramatik bölümü uzun geçti filmin
ama bu mutlu sonu görmeden nereye gidelim biz işimizi yarım bırakanlardan olayacağız elbette
şevket yanyana koltuklarda izlediğimiz bu filmi mutlu sona gelmişken sana bırakmam sadece
bir gün soracaklar nasıldı diye bende o filmi izledim demek istiyorum
üzgünüm şevket yalnız değilsin. :)

PALMİYE
13-04-2012, 13:07
yaklaşık bir yılldır bekliyoruz bıktırdı artık

nonamei
13-04-2012, 13:31
evet ben bugün bir yılı devirdim, neler kaçyı neler eğerki hakkımı vermesse bende hakkım helal etmem sana ey şevketmisin nesin ben beklerim bekliyorum bekleyeceğim ama eninde sonunda evimi geri vereceksinnnnnnnnnnnnnnnnn...hemde layıkıyla, ençokta pastanın hepsini yiyelim diyip suratımıza pastayı yapıştıranlara ahh ediyorum, kimler olduklarını eskiler çok çok iyi biliyor...

uaydin
13-04-2012, 14:22
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=8&hisse=AFMASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Serdarzorlu
13-04-2012, 14:23
City takaslarda 2. sıraya yükseldi.
Bizimin sattığından daha fazlasını aldı.
Çağrı sürecine az bir zaman kalmasına karşın, City nin bu alımları bende soru işareti yaratıyor.

adatek
13-04-2012, 15:18
Çağrı sürecine az bir zaman kalmasına karşın, City nin bu alımları bende soru işareti yaratıyor.

arkadaşlar 13:10 aldım aranızdayım işallah ugurlu gelirim :)) Sizce hedef ne olur ?Tahminlerinizi alayım ?

ufuk_gul
13-04-2012, 18:36
city yabancıların kagıda gırdıgıne ısaret degılmı?bu ıyı bısey degılmı?neden soru ışaretı yarattı?sozunuzden olumsuz bır seymıs gıbı dusundunuz,öyle algıladım.

ufuk_gul
13-04-2012, 23:59
eyewear ben de sızı bıldıgım ıcın yazdıklarınıza cok sasırdım.kırılmayın lutfen.bızler bırbırımızı bılırız.bız dostuz :D...bıııızz aynı kagıttan darbe yemısız,biiizzz pasta beklerken 1,5 sene aynı kagıda çakılmısız,bızz kaderdasız bııızz :D...

ben iyiyim sn ufuk_gul siz nasılsınız?Biz okadar yazdıkda ne oldu,bırakalımda birazda o yazsın:).Hem ben çok keyif alıyorum sn 5x5 in yazılarını okumaktan.keyfim yerine geliyor:).Valla stres atıyorum kendi adıma.en çok da afm nin 30 milyon piyasa değeri esprisine çok güldüm sn 5x5 in.sizde öyle bir yazmışsınızki sanki her dakika çok önemli bilgiler paylaşılıyorda topicde onları kaçırıyosunuz.sn ufuk_gul son 2 aydır kim ne paylaşıyor bu sayfada koca bir hiç.neden çünkü kimsenin yazacak hali kalmadı.saolsun sn 5x5 de biraz gülümsetti bizi.ben çok gülümsedim kendi adıma.siz beni biraz mantıklı düşünmeye davet etmişsiniz bende sizi espri anlayışınızı biraz geliştirmeye davet ediyorum.Ayrıca kimseye aldırış etmeden yazın sn 5x5 dediğimde inanın sizi kastetmemişdim.yanlış anlaşılmasın.
herkese slm ve saygılar başta siz olmak üzere sn ufuk_gul...[/QUOTE]

adatek
14-04-2012, 11:26
Arkadaşlar Bugunden itibaren AFM ve CİNEBONUS CİNEMAXIMUM Çatısı altında birleşmiştir.Herkese Hayırlı ugurlu olsun .

eyewear
14-04-2012, 12:06
[QUOTE=ufuk_gul;7276388]eyewear ben de sızı bıldıgım ıcın yazdıklarınıza cok sasırdım.kırılmayın lutfen.bızler bırbırımızı bılırız.bız dostuz :D...bıııızz aynı kagıttan darbe yemısız,biiizzz pasta beklerken 1,5 sene aynı kagıda çakılmısız,bızz kaderdasız bııızz :D...

şaşırmayın sn dostum;çok ağır badireler atlattık hep beraber bu afm de,insanın bazen gülümsemeside gerekiyor:).bazen ciddi yazılanlardan bile bu şekilde mizah malzemeleri de çıkabiliyor.çünkü ekranın başında yazıyı yazan insanın suretini göremediğimiz için yanlış anlaşılmalarda olabiliyor.ben size kırılmadım dostum sizde bana kırılmayın lütfen.artık sonuna yaklaşırız inşaallah bu filmin hepberaber.çok kağıtlar kaçırdık bu afm yüzünden ama herşey kısmet.bence kaçırdıklarımızı değilde elimizde olanın hesabını yapalım.geçmişi ve bize pastanın tamamından bahsedenleri de artık bir kenara bırakalım.hiç lafını bile etmiyelim.ben onlar dedi diye bu kağıdı almadım.ben aldıktan 4-5 ay sonra onlar geldiler.dolayısıyla ben kimseyi suçlamıyorum.Allah herkesin gönlüne göre versin.
Umarım sizde bende bu forumda yazan yazmayan afm ye yatırım yapmış tüm arkadaşlar, hatta şevket bile istediğini alır.
herkese slmlar saygılar...
eyewear

osilatörr
14-04-2012, 14:07
Değerli Kardeşlerim

Yeni bölüm ve yatırm da bulunduğumuz şirketin yeni web yapılanması http://www.marssinema.com/ hayırlı olsun.

Sponsorluk anlaşması sonucu yenilenen web sitesi dün akşam saat 11 gibi yeni hali ile güncellendi. Anlaşmanın içeriği bu hafta başında açıklana bilinir , en azından ben öyle umuyorum.

Geçmiş iletilerimin hepsi arşiv de kalmış ,fakat süreç öngörülerimiz üzerine işliyor. Yeni sürec de sadece yeni oluşumun halka açık kısmında ki yatırımcıya bakış açısı takip edeceğimiz en önemli unsur olacaktır.

Burdaki niyetleri bizim yolumuzu daha aydınlık kılacak ve daha doğru kararları almamız yönünde fikir sahibi edecektir.

öncelikle takip edeceklerimiz ;

1 - çağrı süreci sonunda şirketin halka açıklık oranı ne kadar düşecek.
2- citibank dan toplayan yiğitin ne yapmak istediğini de bu süreç içinde veya süreç sonunda daha belirgin göreceğiz. Yiğit dedim nedeni ise bu kadar ben burdayım dercesine bu şekilde hisse toplamak her babayiğitin yapacağı iş değildir. Bu denli yiğitler genelde şirket ortaklarının bilgisi dahilinde çalışırlar :)

3- en önemlisi 2012/ ilk çeyrek bilançosu . Bana göre en az 10 milyon tl nin üzerinde net kar beklentim var.

4- 2012/ 9 aylık bilanço dönemini kapsayacak şekilde elden çıkarılacak sinema salonlarının satış değerleride takip edeceğimiz bir başka husustur.

Selam ve Dua ile

tetra2
14-04-2012, 15:05
Değerli Kardeşlerim

Yeni bölüm ve yatırm da bulunduğumuz şirketin yeni web yapılanması http://www.marssinema.com/ hayırlı olsun.

.................................................. ...................
Selam ve Dua ile

Çok şükür sevgili dostum. Arasıra da olsa süreç-beklenti konusundaki yorumların bizim için çok önemli bilesin. Önemli gördüğün olumlu-olumsuz gelişmeleri arasıra yorumlarsan çok faydalanırız.

Sevgiler, tekrar geçmiş olsun.

5x5
14-04-2012, 15:44
Arkadaşlar Bugunden itibaren AFM ve CİNEBONUS CİNEMAXIMUM Çatısı altında birleşmiştir.Herkese Hayırlı ugurlu olsun . ANLAŞMA OLMUŞ HAYIRLI OLSUN :he:

haberleri pala halleder hazırlar yayına verir ortak bulur anlaşma yapar vs vs çok takılmamak lazım :he:bence ytd

hedefi belirleyip satıp çıkmak lazım 400 kağıt var bu piyasanın ne düşeni ne çıkanı biter:he:

ayrıca bizki vobçular bej booklardan ispanyol cds lerine lehmanın batışından mortgage krizine faiz artırımlarından enflasyon beklentilerine ısm den tarım dışı istihdama çinden almanyaya abdden japonyaya bir etkileşimin olduğu piyasada koşturuken bir yanda piyasa değeri 30 MİLYON TL OLAN AFM SİNEMALARI .......... başka yorum geçmeyeceğim isteyen alır verir satar kazanır kaybeder beni zerre kadar bağlamıyor hele bu akşamdan sonra hiç bağlamıyor

BUDA Bİ YANLIŞKLIK OLmUŞ piyasa değerinde AMA ÖNEMLİDEĞİL BEN IŞIK GÖRÜYORMUYUM ANALİZLERİMDE MESELE BENİM İÇİN BUDUR :he:
yinede finale teşekkürü borç bilirim sinirden salladım zaten ben bilmiyommu :he:

Piyasa değeri hatalı olmuş sn 5x5. AFM nin şu an ki piyasa değeri 178 milyon tl.

bu arada 13 mesajım tarih olmuş bu sayfada

5x5
14-04-2012, 15:51
bide sanki kağıdı alıp yıllardır beklemiyolarmış gibi :he:bana sataşıyolar :he:sanki ben aldırdım yada alın dedim:he:

ben geleli 1 hafta oldu şu sayfaya ....... ben öyle yıllarca kağıt alıp beklemem biz vobçuyuz............. krizleri iyi biliriz bi kağıdın 10 yıl önceki seviyesini görmesi kriz anında hiç sorun değildir bence...... ve örnekleride vardır ....... bizde vadeler 2 aylık ondan maxım 3 ay olur bi kağıtta:he:

benim bi kağıda girdiğimde kalacağım süre 3 ayı geçemez zaten gerekirse stopp loss olur kapatarız

5x5
14-04-2012, 16:06
bide sanki kağıdı alıp yıllardır beklemiyolarmış gibi :he:bana sataşıyolar :he:sanki ben aldırdım yada alın dedim:he:

ben geleli 1 hafta oldu şu sayfaya ....... ben öyle yıllarca kağıt alıp beklemem biz vobçuyuz............. krizleri iyi biliriz bi kağıdın 10 yıl önceki seviyesini görmesi kriz anında hiç sorun değildir bence...... ve örnekleride vardır ....... bizde vadeler 2 aylık ondan maxım 3 ay olur bi kağıtta:he:

benim bi kağıda girdiğimde kalacağım süre 3 ayı geçemez zaten gerekirse stopp loss olur kapatarız

size bi örnek arçelik grafiği yollıyımda ne me lazım kendiniçok bilmiş sanan bence hiç bişe bilmeyen arakadaşlar cevap vermeye yeltenmesin

http://666kb.com/i/c2xwicid8z8jb4xg0.gif arçelik 99 1tl 2009 1 tl kararı size bırakıyorum :he:

1 dolar 1 tl olamamış 10 yılda ama :kahkah:

ravi
14-04-2012, 16:11
Osilatör hocam hoşgeldiniz,

Aslında benim kafamda da benzer şüpheler vardı. Buraya yazsam mı diye elim çok gitti geldi. Ortaklar hoş görürse hazırladığım bu yazıyı aşağıya aktarayım. Hocam özellikle sizin görüşlerinizi bu süreçte öğrenmek isteriz, daha çok yazmanızı temenni ederim. Tüm ortaklara selamlar:

Tekdüzelikten bunaldım. Kızmaz iseniz ne zamandır sormayı/paylaşmayı düşündüğüm bir konudan bahsetmek isterim. Birleşmenin olduğu günden bu tarafa aklımın bir tarafında çağrı anı ile ilgili hep aynı soru var. Öyle tahmin ediyorum ki birçoğumuz da aynı şeyleri aklından geçiriyordur. Çağrı zamanı artık kartların açıldığı ellerin gösterildiği zaman olacaktır diye düşünüyorum (tabi ki daha çok şevket için). Önceleri spekülatif olacağını düşündüğüm için pek dillendirmedim. Fakat öyle düşünüyorum ki herhalde tahta yapıcının dürüst olmak durumunda kalacağı tek an çağrı anı olacak. Bu nedenle şu aşamada konuşmayı çok sakıncalı görmüyorum. Bilmiyorum belki de yanılıyorum. Neyse fazla uzatmadan söylemek istediğimi söyleyeyim. Ne zamandır sevketin şirkete duygusal bağı olduğu örtük veya açık, kendi zihnimizde veya aramızda speküle edildi. Önceki çağrının pek rağbet görmediğini düşünürsek konuyu daha ayrıntılı değerlendirme fırsatımız olabilir. İmdi sevket dürüst olmak zorunda kanımca, ya şirkete duygusal bağı olduğunu çağrıya cevap vererek gösterecek ve bizi de davet edecek ya da çağrıya zırnık koklatmayacak (malum piyasada dolaşımdaki malın çok olmadığı hep söylendi, yanılıyor muyum?) yoluna devam edecek ve bize de çağrıya kulak asmayın demiş olacak. Yani hem çağrıya cevap verir gibi yapıp hem de yoluna devam edemez veyahut da çağrıya cevap vermeyip buraya kadar ben bırakıyorum deme lüksü yok. Artık elini açacak. Bakalım göreceğiz fluh royal mi var yoksa sadece yüksek kart mı? Bir poker sorusuyla bitireyim (pokerden hiç anlamam bu arada:süzgün:): şevket “Live” mı yoksa “Live blind” mı? Ne dersiniz ya da 3. bir yol mümkün müdür? Bu arada tekniğin de dürüst olacağı bir döneme girdiğimizi düşünüyorum. Bu dönmi dürüst korelasyon dönemi diye adlandıralım derim.
Not: Afmas’ı bir kumar hissesi olarak görmüyorum. Fakat bu İstanbul M. K.B. azların eliyle derler :td:.

5x5
14-04-2012, 16:20
http://666kb.com/i/c2xwwr4tlfqic7kuo.gif

halka arzdan bu yana afmas grafiği halka arz fiyatı 4. 20 ler sene 2011 11. ay

dip 3.22 tepe 20 civarı görünüyor grafikte şuan için

ravi
14-04-2012, 16:27
Bu eti ve bizimdeki adam-lar ne basiretsizmiş öyle, ne kadar mal varmış burada böyle. Ellerindeki bütün malları yabancıya, city'e kaptırdılar 3 kuruşa, vay arkadaş :düsün:! Yok yaw dur bakalım bu yabancılar bizim yabancılar olmasın sakın :yes:? Tabi ya bizdeki eşşeğin (hissenin) eti ne budu ne ki yabancı gelsin? Bizimcity diye karikatür dizisi vardı ya televizyonda da yayınlanırdı, zaten onu da hiç sevmezdim, uyuz olurdum. Şimdi bildik hikayeyi sinemaya uyarlıyorlar galiba. Normalde önce sinemaya sonra televizyona gelir ama burada tersi olmuş. Zaten neyi düzgün ki bizim devenin :vurkafa:.

mercans
14-04-2012, 19:29
sayın osilatörr özletmiştiniz kendinizi tekrar hoşgeldiniz. umarım sağlığınız da yorumlarınız gibi yerindedir.
bu arada sayın gordongekko üstada da selamlarımızı iletelim

meks
14-04-2012, 22:38
Sayın 5x5, bu kadar çok yazı yazıp da AFM hakkında hiç bir şey söylememeyi nasıl başarıyorsunuz? Amacınız nedir, bize para kazandırma heveslisi misiniz ?

ipek matbaa, arçelik , vob ... bunları niye bu başlığa yazıyorsunuz?

ufuk_gul
14-04-2012, 23:01
meşur olmak...gündem yaratmak...kafa karıstırmak... ıcın olmasın sakın :D...
Sayın 5x5, bu kadar çok yazı yazıp da AFM hakkında hiç bir şey söylememeyi nasıl başarıyorsunuz? Amacınız nedir, bize para kazandırma heveslisi misiniz ?

5x5
14-04-2012, 23:09

ufuk_gul

Bu mesajı göremiyorsunuz çünkü ufuk_gul adlı üye sizin ret listenizde yer alıyor.

Yazıyı Oku.

Remove user from ignore list

Yazıyı Oku bilsek yazarız yazında okuyalım ben yazıcı değil okuyucuyum arkadaş bu ndan sonra okut-rum acemiyim ben dedik ya vobçuyuz biz :he:

meks
14-04-2012, 23:33
Basın Toplantısı

İş Bankası

Cinemaximum Kanyon, Levent

19 Nisan 2012 Perşembe 09:30

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Maximum ve Mars Entertainment Groupbüyük bir işbirliğine imza atıyor. 21 ilde, 49 lokasyonda 440 salonu bulunan tüm Mars Entertainment Group ve AFM Sinemaları, artık “Cinemaximum”adıyla hizmet verecek. Bu büyük işbirliğini duyurmak üzere İş Bankası Genel MüdürYardımcısı Sayın Yalçın Sezen ve Mars Entertainment Group Yönetim Kurulu BaşkanYardımcısı Sayın Muzaffer Yıldırım’ın ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz basın toplantımızda sizi de aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Tarih : 19 Nisan 2012, Perşembe Saat : 09:30 Kayıt ve kahvaltı 10:00 Basın toplantısı Adres : Cinemaximum Kanyon, Levent

rıhtım
15-04-2012, 12:30
ANLAŞMA OLMUŞ HAYIRLI OLSUN :he:

BUDA Bİ YANLIŞKLIK OLmUŞ piyasa değerinde AMA ÖNEMLİDEĞİL BEN IŞIK GÖRÜYORMUYUM ANALİZLERİMDE MESELE BENİM İÇİN BUDUR :he:
yinede finale teşekkürü borç bilirim sinirden salladım zaten ben bilmiyommu :he:

bu arada 13 mesajım tarih olmuş bu sayfada

Hakkaten 13 mesaj çok tarih:bayağı bilgilendirici olmuş.bizi çok aydınlatmışsınız sn.5*5.teşekkürler size.

nonamei
16-04-2012, 00:16
tanıdığım bir arkadaşım var oda vob oynuyor geçen fena çarpılmış önünü görmüyodu, 5x5 sanırım sizde bu aralar çarpıldınız yanlışlıkla vob sayfası yerine buraya yazıyorsunuz, afmas ve vob çok benziyorlar değilmi:) şimdi size sormak isterim 5x5 kaç eder?:)

üçreis
16-04-2012, 00:39
ostılatör hocam hoşgeldınız bızımmenkulden arkadaşım 250000 lot satıp ayrıldı bu hisseleri yancı altında şevket kendisi topladı piyasada fazla mal kalmadı sonuç nasıl olur yorumlarsan memnun olurum selamlar

fagismo
16-04-2012, 14:01
Kredi haberi geldi..
15trilyon kredi kullanılacak ve 7 senede ödenecek..
Eğer yanlış anlamadıysam.

Final
16-04-2012, 14:01
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=198106

Açıklama geldi, hadi hayırlı olsun herkese

Final
16-04-2012, 14:02
Ayrıca, ilgili kredi paketi kapsamında AFM'ye aşağıdaki krediler tahsis edilecektir;

İşletme Kredisi: 15.000.000 TL
Refinansman Kredisi: 12.600.000 USD (6.300.000 USD, 3.150.000 USD karşılığı TL, 3.150.000 USD karşılığı Avro)
Yatırım Kredisi: 10.000.000 USD (5.000.000 USD, 2.500.000 USD karşılığı TL, 2.500.000 USD karşılığı Avro)

keremde
16-04-2012, 14:14
ohhh AFM mars köşeyi dönecek paraya para demezler artık :)

adatek
16-04-2012, 14:50
ohhh AFM mars köşeyi dönecek paraya para demezler artık :)

hisseye neden bir etkisi olmadı çok ilginç ?

keremde
16-04-2012, 15:04
hisseye neden bir etkisi olmadı çok ilginç ?

Muhtemelen hissenin çağrı sürecine girecek olması ve henüz bunların bir anlşama olması olabilir tahta yapıcının kafasındaki denklemi bilmeden cevap verek zor anlaşma sonrası şirket bilanço kar vb derken 5 yılda belliki çok güçlenecek diğer firmalar kredi vb aramak zorunda kalacak iken bu şirket istediği an kullanıp kendini büyütecek tahta yapıcı uzun vadeyi bekliyor yada çağrı sonunu bekliyor gibi

Bunlarda benim deli saçmam bugün yükseliş bekleyenlerdim oysa :(

ravi
16-04-2012, 15:50
Gorusumce çağrıdan sonra hisse hatrı sayılır miktarda geri gelebilir. çağrıya ağırlıklı olarak tahta yapıcı cevap vermez. Sonrasında hikaye baştan başlar.olabilir mi sn. sevket? Ne dersiniz. Madem yabancı pasaportu aldın bundan sonra senin adın shev-cat olsun. Böylece meşhur kedimizi de anmis oluruz, ne dersiniz hoş olmaz mı? Ahan da büyük resim ortaya çıkıyor yaf :oley: .

meks
16-04-2012, 16:25
malumun ilanı olmuş..
asıl bu isim değişikliğinden kasaya kaç para girecek, onu söyleselerdi iyiydi. onu da ticari sır diye mi yutturacaklar?

gordongekko
17-04-2012, 00:28
sayın osilatörr özletmiştiniz kendinizi tekrar hoşgeldiniz. umarım sağlığınız da yorumlarınız gibi yerindedir.
bu arada sayın gordongekko üstada da selamlarımızı iletelim

Ve aleykum selam değerli mercans. Bilmukabele selam ve saygılar...

Tahta da yine hesap kitap devam ediyor. Elimizde olan bilinen ve bilinmeyen durumların bir listesini çıkaralım ve neredeyiz, nereye gidiyoruz ona bakalım:

Bilinenler:

1. 28 Şubat 2012 itibariyle şirketin %49,43'ü (4.636.954 adet A Grubu ve 2.030.682 adet C Grubu) hisse başına 7,3489 dolar bedelle Mars Sinemaya devroldu.

2. Rekabet Kurumu'nun yayınladığı karara göre, Mars ve AFM toplam 12 sinemayı kararın yürürlük tarihinden (30 Mart 2012) itibaren en geç 6 ay içinde elden çıkarmayı taahhüt etmişler. Bunlardan 8 tanesi AFM'ye;

- AFM Carrefour Ümraniye
- AFM Profilo
- AFM Akmerkez
- AFM Atrius
- AFM Park Bornova
- AFM Passtel
- AFM Laura
- AFM Mohini

4 tanesi ise Cinebonus'a;

- Cinebonus Arcadium
- Cinebonus Bilkent
- Cinebonus Flyinn Florya
- Cinebonus G-Mall

ait. AFM'nin bu karar öncesinde 26 sineması, 192 salonu ve 32.265 koltuğu vardı. Yukarıdaki sinemalardan İzmir'de bulunan Passtel AVM'deki sinema satılmamış, 29 Şubat 2012 itibariyle tahliye edilerek kapatılmış. Bu sinemanın 8 salonu ve 806 koltuk kapasitesi kapanış ile birlikte AFM'de toplam 25 sinema, 184 salon ve 31.477 koltuk kalmış. Dolayısıyla, an itibariyle satışa konu olacak sinema sayısı 7'dir. Bunların da 5'i İstanbul'da, 1'i İzmir'de ve 1'i de Antalya'da. İstanbul'daki 5 salon için Sinemay ile görüşüklüyor muhtemelen ve bunların da satılması ile salon sayısı 29 daha azalarak 184'ten 155'e, koltuk sayısı da 5.892 azalarak 31.477'den 25.585'e düşecek. Bunlara ilaveten, Park Bornova'daki 4 salon ve 454 koltuk kapasiteli sinema ile Antalya Laura'daki 6 salon ve 969 koltuk kapasiteli salonların da satılmasıyla AFM'nin elinde 18 Sinema, 174 salon ve 24.162 koltuk kalmış olacak. Şirket;

Sinema sayısı olarak %30
Salon sayısı olarak %9
Koltuk sayısı olarak %25

küçülecektir.

Bilinmeyenler:

1. Mars, kalan %39,58'lik hisse için (3.713.487 A Grubu ve 1.626.263 C Grubu) ne kadar ödeyecek? Ne zaman ödeyecek?

2. Bu sinemalar rayiç bedelle 30 Eylül 2012'ye kadar elden çıkarılacak. Ancak kaç para eder? Kaçtan satılacak? Şirketin kasasına bu işlem sonunda ne kadar para girecek? 22 Şubat tarihinde yapılan açıklamada 5 sinemanın (tahmin ediyorum bunların tamamı İstanbul'daki 5 sinemadır) satışı için Sinemay Filmcilik ile anlaşma imzalandığı duyurulmuştu. Bu anlaşma hangi aşamadadır?

3. Yukarıda yazılan küçülme sonrasında ciro ne kadar düşecektir? Kar ne kadar düşecektir? Bu önemli küçülme karşılığında kasaya girecek para da önem taşımakta.

4. Cinemaximum olayı nedir? Getirisi ne olacaktır? Süresi nedir?

Burada bir parantez açalım ve bilinmeyenler bölümünün 1. maddesine ilişkin bugün gelen açıklama eşliğinde bir farazi çalışma yapalım: Mars'ın halen devralması gereken A ve C Grubu olarak toplam 5.339.750 hisse var. Bu hisseleri, aynen ilk seferinde olduğu gibi 7.3489 Dolar'dan devraldığını düşünsek 39.241.289 Dolar'lık ek finansmana ihtiyaç duyar. Oysa bugün gelen rakamlar bu tutarın çok altndadır: re-finansman kredisi ile beraber 22.600.000 Dolar'lık bir kredi kullanılmıştır. Kalan kısım nasıl finanse edildi?

İkinci bir parantez daha açalım: 29 Şubat tarihinde yapılan açıklamada Garanti Bankası'ndaki 15 Milyon Dolar kredi ve onun birikmiş faizi olan 165 Bin Dolar'ın önemli bir kısmı iç kaynaklardan karşılanmak üzere kapatıldığı belirtilmişti. Şimdi ise İş Bankası'ndan 15 Milyon TL işletme kredisi kullanıldığı belirtiliyor. İlginç gerçekten. Anladığım kadarıyla, İş Bankası ile anlaşma bağlansın diye aslında tam borcu borçla çevirecek durumdayken Garanti'nin borcunun ödenmesi için o 8.695.375 ABD Doları iç kaynağın nereden çıktığını anlamamıştık.

Bizim önümüzdeki en büyük bilinmeyen bence çağrı fiyatı şu bu değildir. Benim nazarımda en büyük bilinmeyen şirketin bu küçülme karşılığında ne bedel alacağıdır. Zira RK'ya verilen taahhüt elden çıkarılacak işletmelerin "karlı ve yaşayabilir olarak çıkarılmasını" öngörüyor.

Bir de naçizane takas konusuna değinmek istiyorum. Ben alıcının yabancı olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bıyıklılardan birisi bu. Bu kanıya nereden vardın diye sorarsanız, Citi'nin tahtaya girmesi 5 Mart haftası başlıyor ve 6 Mart günü 12.65 - 12.95 arasında 60 bin lot topluyor. Bu malın da çoğunu Gedik'ten topluyor. Sonra, 7 Mart günü 21 bin lot daha topluyor ancak burada uzun zamandan beri ilk defa kağıt 13 üstünde attığı için şevklenip satanların malı kolayca alınıyor. Yani, Gedik ve Bizim uyuyor o tarihte. 12 - 16 Mart arasında fiyatı 12.85 - 13.15 arasında tutarak piyasadan 27 Bin lot topluyor. Eğer yanlış ya da eksik okuyorsam başta değerli büyüğüm Osilatörr üstat olmak üzere beni düzeltin arkadaşlar ama "iştahlı" ve "yeni" bir alıcı AFM gibi sığ bir tahtada bu kadar lotu fiyatı oynatmadan toplayamaz. Nitekim, 5-22 Mart arasında 12.65 - 13.35 bandında gidip gelerek toplanmış tam 202 Bin lot hisse var Citi'nin elinde. Net alıcı olan birinin bu kadar lotu bu fiyat arasından bu sürede toplaması imkansıza yakındır. Dolayısıyla, burada sağlam virman dönüyor...takasları takip edene gel gel mi yapılıyor, amaç nedir bilmiyorum. Ama bu alıcının yabancı olmadığına dair güçlü veriler var.

Son olarak, bugün arkadaş mum çubuklarında mezartaşı doji'yi dikti (aşağıdaki resim). Bu genelde "ayı piyasa" habercisi bir çubuktur. Ne olursa olsun, 7.3489 muhtemel çağrı fiyatı ve 1.79 kur ile fiyatı 13.05 - 13.20 bandına çıpaladılar bir haftadır.

http://f1204.hizliresim.com/w/k/4jxm1.png

meks
17-04-2012, 10:30
Sayın gordongekko,

KAPtaki açıklamadan anlaşılmayan bir konu daha var.

hisse devri için kalan yaklaşık 39 milyon dolarlık hisse için krediyi MARS alacak. ESAS holding devir sonrası borca da mı ortak olacak?

Ayrıca ben ortada ortaklık falan göremiyorum, esas holding hala mars'a ortak olmuş değil.

adatek
17-04-2012, 11:46
Sayın gordongekko,

KAPtaki açıklamadan anlaşılmayan bir konu daha var.

hisse devri için kalan yaklaşık 39 milyon dolarlık hisse için krediyi MARS alacak. ESAS holding devir sonrası borca da mı ortak olacak?

Ayrıca ben ortada ortaklık falan göremiyorum, esas holding hala mars'a ortak olmuş değil.

Arkadaşlar kademe verebilecek varmı acaba ?

Final
17-04-2012, 16:10
97092

sevko beye slm olsun

Maranello_7
17-04-2012, 20:11
Bir de naçizane takas konusuna değinmek istiyorum. Ben alıcının yabancı olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bıyıklılardan birisi bu. Bu kanıya nereden vardın diye sorarsanız, Citi'nin tahtaya girmesi 5 Mart haftası başlıyor ve 6 Mart günü 12.65 - 12.95 arasında 60 bin lot topluyor. Bu malın da çoğunu Gedik'ten topluyor. Sonra, 7 Mart günü 21 bin lot daha topluyor ancak burada uzun zamandan beri ilk defa kağıt 13 üstünde attığı için şevklenip satanların malı kolayca alınıyor. Yani, Gedik ve Bizim uyuyor o tarihte. 12 - 16 Mart arasında fiyatı 12.85 - 13.15 arasında tutarak piyasadan 27 Bin lot topluyor. Eğer yanlış ya da eksik okuyorsam başta değerli büyüğüm Osilatörr üstat olmak üzere beni düzeltin arkadaşlar ama "iştahlı" ve "yeni" bir alıcı AFM gibi sığ bir tahtada bu kadar lotu fiyatı oynatmadan toplayamaz. Nitekim, 5-22 Mart arasında 12.65 - 13.35 bandında gidip gelerek toplanmış tam 202 Bin lot hisse var Citi'nin elinde. Net alıcı olan birinin bu kadar lotu bu fiyat arasından bu sürede toplaması imkansıza yakındır. Dolayısıyla, burada sağlam virman dönüyor...takasları takip edene gel gel mi yapılıyor, amaç nedir bilmiyorum. Ama bu alıcının yabancı olmadığına dair güçlü veriler var.

Citi'den yapılan işlemler muhtemelen Mars Group'un uzantısıdır. Acıbadem'de de çağrı süresince Deutsche Bank aracılık yapmıştı. Yabancı kurumları kullanabiliyorlar yani.

osilatörr
17-04-2012, 21:18
Hayırlı Akşamlar Değerli Kardeşlerim,

Öncelikle sayfada yer işgal etmeme adına tek tek alıntı yapmak istemedim, bu vesile ile tüm dostlara selamlar, İnşaAllah hepiniz ve de sevdikleriniz iyilerdir.

Şuan bir çok yatırımcı yeni oluşum hakkında ipuçlarına sahip olmak istiyor ,diğer tarafta ise belirlenen hedeflere ulaşma yolundaki kazanımlardan en çok pay almak isteyenler ise kafa karışıklığına sebebiyet verecek hareketlerde ısrarlı.

Geçen akşam yazımda belirttim benimde aklımda bazı soru işaretleri var ve bunların bir çoğunun cevabını mayıs ayı içinde bulacağımı biliyorum. Bu yüzden mayıs ayı bence afm için bir dönemin kapanıp yeni bir başlangıcın olacağı aydır.

Bu mayıs ayını önemli kılan bir diğer özellik ise bana göre açıklanacak 2012 / 3 aylık ( ilk çeyrek ) bilanço dönemi. Nedeni ise ilk defa şirketin finansal gider kısmı zarar yazmayacağı için şirketin gerçek potansiyeli yatırımcılar tarafından fark edilecektir.

Yeni sponsorluk anlaşması hakkında içerikli bir bilgiye sahip değilim , fakat bana göre çok önemli bir anlaşma ve şirket için ciddi bir gelir olacağına da inanıyorum.

Finansal giderin olmadığı, tabela gelirli sponsorluk anlaşması ve yeni süreç deki artacak reklam gelirleri ,son olarak da satışı gerçekleşecek sinema salonlarını eklersek, sanki 2012 yıl sonu bilançosu hiç gelmeyecek gibi :)

Önemli : Ayağımız yere basarak gelişmeleri yakından takip etmekte fayda var ve çağrı sonrası çağrıya katılmayanlara da mutlaka tahta yapıcının süprizlerinin olacağını düşünüyorum . Kendisinin bizden daha sabırlı olduğunu gösterdi.

Çağrı esnasında ve hemen akabinde yeni oluşum hakkında daha belirleyici analizler yapmak üzere

Bütün arkadaşlara hayırlı akşamlar,hakkınızda hayırlısı ne ise o olur İnşaAllah.

Selam ve Dua ile

PALMİYE
17-04-2012, 21:44
teşekkür ederiz

haydarertan
17-04-2012, 22:05
bu sıkıntılı günlerimizde ışığınızla bizleri aydınlattığınız için teşekkürler osilatör üstat.

Alpy0512
17-04-2012, 22:24
Hayırlı akşamlar osilatör hocam,

Yaptığınız bilgilendirmeler için allah razı olsun.
Lütfen bizleri unutmayın arada sırada yaptığınız bilgilendirmelere gerçekten çok ihtiyaç duyuyoruz.
Allaha emanet olun, saygılar.

meks
17-04-2012, 22:49
Şevketin şimdiye kadar el attığı kurumlar:

CITIBANK 285.918
DELTA 35.719
GEDIK 19.668
BIZIM 19.333
YATIRIM FIN. 16.146
ETI 10.072

bizim menkulden giden mal da zaten aslında işbankası kaynaklıydı. onu da şöyle yazarsak
IS BANK 244.895

bizimdeki ile iş bankasındaki aynı kişilerse bu işin sonu nereye varır allah bilir

mercans
17-04-2012, 23:21
sayın gordongekko,sayın osilatörr
değerli yorumlarınız için tekrar teşekkürler. şahsım adına sizlerin burada olduğunu bilmek huzur veriyor.
Sponsorluk konusunda perşembe saat 9'da ortak bir basın toplantısı olacak bildiğim kadarıyla.Mars grubu Afm ile birlikte oldukça iyi bonus aldılarki maksimumu tercih ettiler görüşündeyim.
Bence basın toplantısı ile perşembeden başlayacak süreç, rk kararı, mayıs ayı güzel bir bilanço, genel kurul,birleşme,büyüme gibi birçok beklenti ile taçlanacaktır.
bu kadar hikaye pek çok şirkette yok ama nasipten öte gidilmiyor.Temettü, bedelsiz beklentili şirketlerin gidişine ah çekerken umarım bizim forumumuzda bir gün şenlenecektir.bu forumdakiler bunu çoktan haketti.
esen kalın

uaydin
17-04-2012, 23:58
Şevketin şimdiye kadar el attığı kurumlar:

CITIBANK 285.918
DELTA 35.719
GEDIK 19.668
BIZIM 19.333
YATIRIM FIN. 16.146
ETI 10.072

bizim menkulden giden mal da zaten aslında işbankası kaynaklıydı. onu da şöyle yazarsak
IS BANK 244.895

bizimdeki ile iş bankasındaki aynı kişilerse bu işin sonu nereye varır allah bilir

Citi'den yapılan işlemler muhtemelen Mars Group'un uzantısıdır. Acıbadem'de de çağrı süresince Deutsche Bank aracılık yapmıştı. Yabancı kurumları kullanabiliyorlar yani.

Bu işin sonu acıbadem gibi olabilir mi acaba diye düşünmeden edemiyorum. %95 güm...

nonamei
18-04-2012, 00:15
şu kottan çıkma muhabbeti beni acaip korkutuyor zira çok zaman dır bekliyorum vede daha maliyetime gelmeden eğer böyle bişi olursa, yandı gülüm keten helva geçen zamanamı yanarsın yoksa kaçırdıklarınamı yada yazacağım gerçekleşmiş zararamı:((((((

YAMANLAR
18-04-2012, 01:20
Senin canını okumadan çıkmaz abi :)

şu kottan çıkma muhabbeti beni acaip korkutuyor zira çok zaman dır bekliyorum vede daha maliyetime gelmeden eğer böyle bişi olursa, yandı gülüm keten helva geçen zamanamı yanarsın yoksa kaçırdıklarınamı yada yazacağım gerçekleşmiş zararamı:((((((

üçreis
18-04-2012, 01:40
arkadaşlar bizim menkulden arkadaşım 250.000 lot 13 den satıp ayrıldı bana güvenin bunuda şevketcigim yabancı adı altında cıtıbank adı altında aldı yinede aşşaya verirse şevketçigim düşünsün yine mal toplayacak herkeze bol kazançlar allaha emanet olun selamlar

meks
18-04-2012, 10:53
arkadaşlar bizim menkulden arkadaşım 250.000 lot 13 den satıp ayrıldı bana güvenin bunuda şevketcigim yabancı adı altında cıtıbank adı altında aldı yinede aşşaya verirse şevketçigim düşünsün yine mal toplayacak herkeze bol kazançlar allaha emanet olun selamlar

peki bu arkadaşınız neden 13ten citi'ye satmış , çağrıda şirkete verse olmuyormuymuş?

adatek
18-04-2012, 11:01
arkadaşlar kademe verebilirmisiniz ? şimdiden tşk ederim.

uaydin
18-04-2012, 11:05
peki bu arkadaşınız neden 13ten citi'ye satmış , çağrıda şirkete verse olmuyormuymuş?

aynen bence bir kişi var tahtada o da şirketin maaşlı adamı o yüzden kazanmak gibi bir derdi yok ve bu da bizim sıçtığımızın resmidir şahsi kanaatim. Patron isterse uçar istemezse sıçar sürünür.

uaydin
18-04-2012, 11:07
arkadaşlar kademe verebilirmisiniz ? şimdiden tşk ederim.

97170

Derin hissemizin sarhoşluğu ...

eyewear
18-04-2012, 11:33

üçreis
18-04-2012, 11:39
kardeş biryıl bekledi onbirlerden maliyeti vardı ondokuzlardan vermedi cünkü oda bıktı satışlarını virmansıs biriki ay içerisinde boşalttı ben sonuna kadar bekleyecem takaslara bakarsan cıtıde ğözüküyor ağırlıkla bizimden topladı yankış bilği vermiyorum meks kardeşim.inşaallah hepimizin yüzü ğüler. iyi ğünler bol kazançlar dileğiyle hoşcakalın.

meks
18-04-2012, 12:03
97170

Derin hissemizin sarhoşluğu ...

CITI işte bu hissede 1 haftada 100bin lot aldı, ve de fiyat yerinde kaldı hatta düştü

Kurum / Haftalık Fark
CITI +100.710
BIZIM -41.480
IS BANK -17.444
GARANTI -16.042
ATAONLINE -11.254

Yerseniz...

dealer35
18-04-2012, 13:30
Öğleden sonra satmam lazım başka şansım yok.Ben sattıktan sonra roketler artık tecrübeyle sabittir.Siz genede batırım tavsiyesi olarak algılamayın lütfen.Bu arada aşağıdaki linkini verdiğim forumda Sayın osilatör ve Sayın gordıngekko hakkında bişeyler yazılmış olmasını beklerdim.
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=82462

ufuk_gul
18-04-2012, 20:56
250000 lotun tl ıle kac yaptıgını bılıyosun dımı?satan arkadas bymakas gıbı mayamıde tropık kokteyıl ıcerken,kokulu masajlar yaptırıyormudur?

ufuk_gul
18-04-2012, 20:58
aklım fıkrım para kazanmakta oldu!napolyon gıbı aklımı parayla bozdum.para para paraa :D

brokerr_07
18-04-2012, 21:22
http://c1204.hizliresim.com/w/l/4lxpl.png

Arkadaşlar bu yabancı alışları dikkatimi çekti mart ayında ilginç bir şekilde çok fazla artmış. bigparadan alıntıdır bu arada. Ne dersiniz bu konuda ?

http://c1204.hizliresim.com/w/l/4lxwf.png

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !!!

brokerr_07
18-04-2012, 21:27
97263

bollinger bandı da iyice daralmış gibi ...

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !!!

meks
19-04-2012, 15:37
Konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

`sınema keyfı artık cınemaxımum`da
maxımum kart ve mars entertaınment group arasında gerceklesen ısbırlıgı sınema
sektorune yenı bır soluk getırıyor. ısbırlıgı cercevesınde 21 ılde ve 49
lokasyonda 440 sınema salonu bulunan mars entertaınment group ve afm
sınemaları, artık `cınemaxımum` adıyla hızmet verecek. Maxımum kart sahıplerıne
buyuk avantajlar getırecek bırlıktelıkle cınemaxımum, ulkenın en buyuk sınema
zıncırı oluyor.
Turkıye ıs bankası`nın kredı kartı maxımum ve mars
entertaınment group sınema sektorunde buyuk bır ısbırlıgıne ımza attı.
ısbırlıgı ıle 21 ılde ve 49 lokasyonda 440 salonu bulunan mars entertaınment
group ve afm sınemaları, artık `cınemaxımum` adıyla hızmet verecek. Mars
entertaınment group ve afm sınemaları yenılenen yuzuyle turkıye genelınde
sınemaseverlere kapılarını acarken, maxımum kart sahıplerı `cınemaxımum`da
cesıtlı avantajlarla sınema ızleme keyfını yasayacak.
Maxımum kart ıle 2001 yılından bu yana sunulan hızmetler, perakende sektorunde yapılan
ısbırlıklerı ve avantajlı kampanyalar ıle musterılerıne alısverıs keyfını
maksımumda yasatmak ıcın calıstıklarını belırten ıs bankası genel mudur
yardımcısı yalcın sezen, `maxımum kart musterılerımız ıle yaklasık on bır
yıldır surdurdugumuz bu yakın ılıskıyı bır ust boyuta tasımayı ve alısverıs
keyfının yanı sıra yasam keyfını de maksımuma ulastırmayı amaclıyoruz. Bu
ısbırlıgıyle eglence sektorunde de fırsatlar sunarak maxımum dunyasını
zengınlestırecegız. Yalnızca cografı anlamda degıl, her anlamda `musterıye en
yakın banka` olma stratejısı faalıyetlerımızın temel yapı tasını
olusturmaktadır` dedı.
Maxımum kart sahıplerıne ozel surprızler cınemaxımum`da
cınemaxımum salonlarında da maxımum kart sahıplerıne
kazandırmaya devam edeceklerını belırten yalcın sezen sunları soyledı: `farklı
sınema ızleyıcı kıtlesıne yonelık kampanyaların yanı sıra duzenleyecegımız ozel
gosterım, on gosterım, gala, hedıye edecegımız bıletler ve surprız uygulamalar
ıle musterılerımıze cesıtlı etkınlıkler kapsamında sınemayı daha keyıflı hale
getırecegız.`
sezen, ulkemızde son 5 yılda onemlı olcude buyuyen sınema
sektoru ve cocuklardan yetıskınlere kadar genıs bır yelpazedekı sınema
ızleyıcısı gelısımıne ıvme kazandırmayı hedefledıklerını belırttı.
* * *
sınema cınemaxımum ıle buyuyecek
ıs bankası genel mudur yardımcısı yalcın
sezen, ortalama yası 29 olan genc nufusa sahıp turkıye`de hızmet veren salon
adedının dusuk oldugunu, toplam 75 mılyonluk bır nufusun yaratacagı sınema
salonu talebının karsılanabılmesı ıcın yenı yatırımlara ıhtıyac duyuldugunu
belırterek, `bu cercevede bankamız ıle mars entertaınment group arasında
yapılmıs olan ısbırlıgı, ıcerdıgı kredı, dıger bankacılık ıslemlerı,
sponsorluk, ozel yatırım projelerı ve sıgorta anlasmaları ıtıbarıyle, sınema
sektorunun ve burada yaratılacak katma degerlı ıstıhdamın gelısımıne buyuk
katkı saglayacaktır` dedı.

Yılsonuna dek 65 salonlu 6 kompleks daha sınemaseverlerle bulusacak
mars entertaınment group ceo`su muzaffer
yıldırım konu ıle ılgılı yaptıgı acıklamada; `bızım hedefımız dunyadakı en yenı
teknolojılerı turk ızleyıcısı ıle bulusturmak ve kendımızı sureklı yenılemek.
Buyukluk ve verılen hızmetın kalıtesıne bakıldıgında *ıs bankası ıle
bırbırımıze cok uyuyoruz. ıs bankası ıle ısbırlıgımız, sadece logo degısımı
olarak degıl, ortak musterılerımıze avantaj saglayacak cok daha genıs bır
kapsamda ele alınıyor. Onumuzdekı donemlerde bu kampanyaları sık sık
uyacaksınız` dedı.
Turkıye`de hala cok dusuk olan sınemaya gıtme oranını
artırmayı ve halı hazırda 40 mılyon olan turkıye ızleyıcı sayısının 2014
yılında 60 mılyona cıkmasına aktıf katkıda bulunmayı ıstedıklerını soyleyen
muzaffer yıldırım yılsonuna dek toplam 65 salonlu 6 kompleksı daha
sınemaseverlerle bulusturacaklarını sozlerıne ekledı.`

-matrıks-

eyewear
19-04-2012, 15:44
6 kompleksi buluştrsa ne olur buluşturmasa ne olur.tahta aynı tahta.başka kağıt olsa bu birleşme ve beklentiyle en az 20 tl de çağrıyı bekliyor olurdu.bizim .eri zekalı hala buralarda oyalanıyor.yok böyle bişeyyyyyyyyyyy.kaçanlara mı yanarsın yerinde saydığına mı...Allah bunları müstahakları yapsın...
önce kendi yatırımcılarının kuyusunu kazmak bunların derdi.ondan sonra nasıl olsa para kazanırlar terbiyesizler...:(

pearlx
19-04-2012, 16:33
2 yıldır bu hisseyi taşımaktan beynim sürmenaj oldu.şu an biz ne sürecindeyiz ve çağrı süreci ne zaman başlayacak bitecek bilen arkadaşlar cevap verebilir mi?

Arbitration
19-04-2012, 16:53
Bu hafta da dahil olmak üzere max 3 hafta içinde başlanacak (karar için SPK yi bekliyoruz). Ve 10 gün sürecek. Ana ortağın çağrı ve piyasadan alacağı hisse miktarı önemli. %95 ini alırsa çok iyi olmaz, muhtemelen kottan çıkmak için başvuruda bulunabilir. Eğer 95 ini alamazsa iyi çünkü bu orana ulaşmak piyasadan mal alacak ama 15 günlük süreye yetişmeyebilir.
Kottan çıkmak bir niyetleri hiç olmazsa çağrı sonrası enteresan durumlar görebiliriz.
Bilgi içindir, Yatırım Tavsiyesi değildir

meks
19-04-2012, 17:33
6 kompleksi buluştrsa ne olur buluşturmasa ne olur.tahta aynı tahta.başka kağıt olsa bu birleşme ve beklentiyle en az 20 tl de çağrıyı bekliyor olurdu.bizim .eri zekalı hala buralarda oyalanıyor.yok böyle bişeyyyyyyyyyyy.kaçanlara mı yanarsın yerinde saydığına mı...Allah bunları müstahakları yapsın...
önce kendi yatırımcılarının kuyusunu kazmak bunların derdi.ondan sonra nasıl olsa para kazanırlar terbiyesizler...:(

sayın eyewear,

MEG 6 tane kompleksi "mars sinema" adına mı açacak, yoksa "afm uluslararası" mı ? eğer açılan afm değilse ister kolunu açsın ister bacağını bizi hiiç etkilemez.

uçakta 180kişiye vereceği 15 kuruşluk suyun maliyet hesabını yapan adam sizin 1.5milyon hissenizin fiyatını 3-5 katına çıkarıp teslim eder mi? mantığınız alıyor mu?

bunlar şimdi şirket adına hisse topladıkları için şöyle bir kural var, eğer şirket adına hareket eden (ya da ettiği tespit edilen) biri çağrı öncesinde diyelim bu kağıdı 15 liradan toplarsa çağrı fiyatı minimum 15 lira olmak zorunda. o dolar kuruna falan bakmıyorlar. o yüzden 13liranın üstünde alan birini görüyorsanız o muhtemelen şevket değildir.

meks
19-04-2012, 17:39
kapanış kademeleri

12193-1315 1320-3363
5813-1310 1325-7098
4010-1305 1330 3992
2506-1300 1335-3323
1000-1295 1340-3135

536,000tl 40,737adet ağ.or. 13,16

Final
19-04-2012, 18:48
Arkadaşlar beklentili senetlerde tahta yapıcının en meşhur politikası bezdirme, düşüşte ve yatayda tutmaktır. Genelde 1-1.5 yıl arası sürer. Bu belirtilen sürede tüm bıkan ky ve diğer aracı kurumların ellerinden senetler toplanır ve 5-6 ay gibi bir sürede senet %300 lere yaklaşan bir prim yapar. Bu bahsettiklerim beklentili senetler için geçerlidir. Adres Netaş. 50-55 tl gibi bir marjda 1 yıl süründürdüler. Ondan sonra birkaç ayda hoooooop 150. %300 prim. Bu parayı başka yerden kazanmak imkansız gibi bişey.

Şimdi 2012 yılının en flaş beklentilerinden birisi de afm nin beklentisidir. Yatırımcı bıktı usandı
kimi tamamını kimi birazını verdi senetlerinin. Şahsen ben de usandım ama bu beklentiye rağmen şevkete bu fiyattan mal vermem. Benim tecrübelerime göre ralliye çok az kaldı. Bu kendi tecrübelerimden gelen bir öngörü. Kimseye yatırım tavsiyesi değildir...

Final

Final
19-04-2012, 19:03
Bir örnek daha veriyim beklenti olupta tüm yatırımcılarını bezdirip lanet ettiren. IHMAD(eski adı ile baymd/okant)
Şahsen haytımın silkelenmesi bu senetten oldu. 13 ay bekledim sonunda dayanamayıp sattım. 70 kuruştan 3.5 tl ye gitti 6 ay içinde :D :D bu kazığı hiç unutmayacağım.

ravi
19-04-2012, 20:40
........

yav_tan
19-04-2012, 21:17
Şevket kim acaba

tetra2
19-04-2012, 22:33
Bu hafta da dahil olmak üzere max 3 hafta içinde başlanacak (karar için SPK yi bekliyoruz). Ve 10 gün sürecek. Ana ortağın çağrı ve piyasadan alacağı hisse miktarı önemli. %95 ini alırsa çok iyi olmaz, muhtemelen kottan çıkmak için başvuruda bulunabilir. Eğer 95 ini alamazsa iyi çünkü bu orana ulaşmak piyasadan mal alacak ama 15 günlük süreye yetişmeyebilir.
Kottan çıkmak bir niyetleri hiç olmazsa çağrı sonrası enteresan durumlar görebiliriz.
Bilgi içindir, Yatırım Tavsiyesi değildir

Merhaba;

Kottan çıkması için mantıklı bir sebep bulamıyorum. Acaba at gözlüğü ile mi bakıyorum? Bu adamlar kottan çıkarsa niçin çıkar ki? Kottan çıkmasına sebep olacak faktörler hakkında fikri olan arkadaş paylaşsın,tartışalım hep birlikte. İhtimal ihtimaldir. Zaten 1-1,5 senedir bekleşiyoruz bu kahvede işsiz güçsüz.

Edit: Bizim topikteki kadar sabırlı ky da görmedim forumda. 1-2 ay bekleşen topikler küfür kıyamet... Bizler de ne inatmışız arkadaş! :)

Pin
19-04-2012, 23:15
henüz çok net bir al sinyali göremesemde..
son 10 gündür güzel oluşumlar gördüm.. paylaşmak istedim..

13 destek ...13.45 direnç ..
svg

osilatörr
19-04-2012, 23:20
Kottan çıkması için mantıklı bir sebep bulamıyorum. Acaba at gözlüğü ile mi bakıyorum? Bu adamlar kottan çıkarsa niçin çıkar ki? Kottan çıkmasına sebep olacak faktörler hakkında fikri olan arkadaş paylaşsın,tartışalım hep birlikte. İhtimal ihtimaldir.

Değerli tetra2 Ağabeyim

Öncelikle sana ve tüm arkadaşlara hayırlı akşamlar.

Kottan çıkma meselesi şuan bir çok belirsizlikle birlikte bu durumda yatırımcıların kafasını karıştırmakta.

Benim şahsi düşüncem ise kottan çıka bilmesi için şirkete çağrıdan yaklaşık 810.000 lotun geçmesi gerekli. Buda bana pek inandırıcı gelmiyor, şirkete çağrıda geniş bir katılım olursa dahi ve buna citideki lotların geçeceğini varsayarak söylüyorum maksimum 485.000 civarında katılım olabilir diye düşünüyorum.

bir önceki yazımda belirttiğim aklıma takılan soruların bir tanesinide bu durum oluşturuyordu. citide toplanan hisseler çağrıda şirkete devri olacakmı yoksa olmayacak mı ? bu yüzden bir çok sorunun cevabını mayıs ayında bulacağız.

Yarın tahminime göre citi takası ilk defa 300 bin üstü rakamları göre bilir :)

sonuç olarak ben şirketin 810.000 lotu piyasadan toplayıp dağınık şekilde farklı kurumlarda beklettiğine inanmıyorum. Bu olasılıkta toplayacağı maksimum lot sayınının da 485.000 civarında olacağına ihtimal veriyorum.

bu hesaba göre de çağrı sonrası şirketin kottan çıkma durumu görünmüyor.

Selam ve Dua ile

brokerr_07
19-04-2012, 23:30
çok yakında sert bi hareket olması lazım aşağı yada yukarı bakalım nereye olacak ... şahsi düşüncem 2-3 haftalık süreçte 15:40 ları test edebileceği ...

yatırım tavsiyesi değildir .

ufuk_gul
20-04-2012, 01:30
mrb pın kardes nerelerdesınız.degerlı yorumlarını daha cok gormek ısterız.bız cok eskıyız burda.dusuncelerınız benım ıcın önemlı..

henüz çok net bir al sinyali göremesemde..
son 10 gündür güzel oluşumlar gördüm.. paylaşmak istedim..

13 destek ...13.45 direnç ..
svg

ravi
20-04-2012, 11:11
3-5 ay once GOODY yari yariya azaltip AFMAS a eklemistim. Bakalim ne kadar hakli cikacagiz. Kismetten ote yol yok :)

Final
20-04-2012, 11:31
Şevket abi hava zamanı degil :D Pasife yazıyon şov yapıyon, aktiften alsan ne olur :D

97446

uaydin
20-04-2012, 12:13

bakalım bu kadar lot ne olacak merakla bekliyoruz.

meks
20-04-2012, 12:30
Herhangi bir kurumun elindeki AFMAS hisse sayısının son 2 yıl içindeki GÜNLÜK değişiminin grafiğini (ya da listesini) verebilecek bir program var mı?

Özellikle garanti, yapı kredi ve akbankı merak ediyorum. Delta, eti falan bariz olanlar. Şevket acaba bu 3 bankadaki hesaplarından ne kadar topladı ?

gordongekko
20-04-2012, 17:21
Bu kottan çıkma mevzuu bana da değerli Osilatörr üstat gibi uzak bir ihtimal gibi geliyor ama yine de bunun için gereken şartların ne olduğu konusunu merak eden arkadaşlar varsa aşağıdaki linkten öğrenebilirler.

http://www.spk.gov.tr/daireduyurukarargoster.aspx?aid=98&ct=f&ext=.pdf&filename=98.pdf

meks
20-04-2012, 18:56
Ayrıca, ilgili kredi paketi kapsamında AFM'ye aşağıdaki krediler tahsis edilecektir;

İşletme Kredisi: 15.000.000 TL
Refinansman Kredisi: 12.600.000 USD (6.300.000 USD, 3.150.000 USD karşılığı TL, 3.150.000 USD karşılığı Avro)
Yatırım Kredisi: 10.000.000 USD (5.000.000 USD, 2.500.000 USD karşılığı TL, 2.500.000 USD karşılığı Avro)

Dünkü basın toplantısından sonra bir gazetede yazılanlar:

Galada gösterilen film de çok manidar olmuş...

İş Bankası Cinemaximum ile sinemaya 400 milyon TL yatırdı

Türkiye İş Bankası'nın kredi kartı Maximum ve Mars Entertainment Group sinema sektöründe büyük bir işbirliğine imza attı. İşbirliği çerçevesinde 21 ilde 49 lokasyonda 440 sinema salonu artık 'Cinemaximum' adıyla hizmet verecek.
İstanbul'da düzenlenen basın toplantısında İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ve Mars Entertainment Group CEO'su Muzaffer Bilgin işbirlğine ilişkin bilgi verdi.
Maximum Kart ile 2001 yılından bu yana perakende sektöründe işbirlikleri ve avantajlı kampanyalar ile müşterilerine alışveriş keyfini maksimumda yaşatmak için çalıştıklarını belirten İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen bu işbirliğiyle eğlence sektöründe de fırsatlar sunarak Maximum dünyasını zenginleştireceklerini söyledi. Sezen, 'Bu işbirliğinin maliyeti 400 milyon lirayı buluyor. 150 milyon dolarlık bölümü kredi olarak kullandırılacak. Geri kalanı maaş ödemeleri, sigorta, leasing ve POS hizmetlerinden oluşuyor. Bu paketin içerisinde sinema salonlarının yanısıra Mac spor salonları da yer alıyor' dedi.

700 sinema salonu hedefliyor
MARS Entertainmet Group CEO'su Muzaffer Yıldırım önümüzdeki 5 yılda 200 milyon dolarlık bir yatırım yapmayı planladıklarının altını çizen Muzaffer Yıldırım, şu anda 21 ilde 440 sinema salonu ile hizmet verdiklerini hatırlatarak, 'Hedefimiz 45 ilde 80 lokasyona ve 700 sinema salonuna ulaşmak. Anadolu illerindeki yatırımlarımızı büyütüyoruz. ÖnceKayseri Forum Cinemaximum,Mayıs'da da İzmir'deki Gaziemir Cinemaximum hizmete açılacak'diye konuştu.

İşbirliği galasında sürpriz film!
İŞ Bankası'nın kredi kartı Maximum ile Mars Entertainment Group arasındaki işbirliği ilginç bir filmle start verdi. Kanyon Alışveriş Merkezi'ndeki Cinemaximum'da gerçekleştirilecek tanıtım galasında, Rob Minkoff'un yönetmenliğini yaptığı 'Flaypaper' adlı film gösterildi. Film, iki ayrı grubun aynı anda bir bankayı soymaya kalkışırsa neler yaşanabileceğini komedi türünde anlatıyor.

Genç nüfusta ortalama yaş 29 sinema yetmiyor
İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, ortalama yaşı 29 olan genç nüfusa sahip Türkiye'de hizmet veren salon adedinin düşük olduğunu, toplam 75 milyonluk bir nüfusun yaratacağı sinema salonu talebinin karşılanabilmesi için yeni yatırımlara ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 'Bu çerçevede Bankamız ile Mars Entertainment Group arasındaki işbirliği, içerdiği kredi, diğer bankacılık işlemleri, sinema sektörünün ve yaratılacak katma değerli istihdamın gelişimine büyük katkı sağlayacaktır' dedi.

PATRIOT
20-04-2012, 21:03
Hani biz burada aylardır, hatta yılı dolduranlar da var, hesap kitap yapıyoruz; yok Şevket böyle yaptı, şöyle yaptı...Rk kararı aylarca bekletti bizi...Karar geldi, şirketler birleşti, Cinebonus, Mars, venüs, Citi, takas aylarca bekledik..
Hiç bir şey bilmeyen ama borsaya yatırım yapan o kadar insan var etrafımda;
Hepsinde de Netaş var...Goodyear var,Bağfaş var vs...Gerçekten tembel kağıdı derdim ben Netaşa falan; çünkü her gün 10larca kişi sayfasında yorum yapar, en ufak bir haberde bile 300 kişi toplanır...
Vay arkadaş; o hiç bir şey bilmeyen arkadaşlarım zengin oldular...Adam 2. el araba alacaktı; şimdi sıfır ne alsam diye düşünüyor...
Kimsede gözümüz yok; herkes kazansın, hele ky; her daim kazansın...
Ama bu kadar araştıran, bu kadar takip eden, bu kadar bekleyen insanlar varken burada...
Sağdan soldan duyduğuyla Netaşları dolduranların sevinç çığlıkları, içime dokunuyor nedense...
Yok ky çokmuş, bu eşek bu yükü çekmezmiş, hepsi hikaye arkadaş...Gidecek kağıt gidiyor...
Hayır onun gittiği neyse de; göz göre göre diğer bedelsiz beklentili hisseler de gidiyor...
Ben artık Afmaş'a yorum bile yazmıyorum; o derece sıkıldım...Ama bu kadar bekleyip de alacağımı almadan gitmem diyorum...
Şunu anladım; diğer hisseler giderken, özellikle adı çıkmış, manavın bile sahip olduğu hisseler giderken; benim hissemin gitmemesi benim sinirlerimi fazla bozuyormuş...Bu kadar araştırmaya, incelemeye, aylarca beklemeye değecek mi bakalım...

pearlx
20-04-2012, 21:33
Hani biz burada aylardır, hatta yılı dolduranlar da var, hesap kitap yapıyoruz; yok Şevket böyle yaptı, şöyle yaptı...Rk kararı aylarca bekletti bizi...Karar geldi, şirketler birleşti, Cinebonus, Mars, venüs, Citi, takas aylarca bekledik..
Hepsinde de Netaş var...Goodyear var,Bağfaş var vs...Gerçekten tembel kağıdı derdim ben Netaşa falan; çünkü her gün 10larca kişi sayfasında yorum yapar, en ufak bir haberde bile 300 kişi toplanır...
Vay arkadaş; o hiç bir şey bilmeyen arkadaşlarım zengin oldular...Adam 2. el araba alacaktı; şimdi sıfır ne alsam diye düşünüyor...
Ama bu kadar araştıran, bu kadar takip eden, bu kadar bekleyen insanlar varken burada...
Sağdan soldan duyduğuyla Netaşları dolduranların sevinç çığlıkları, içime dokunuyor nedense...
Yok ky çokmuş, bu eşek bu yükü çekmezmiş, hepsi hikaye arkadaş...Gidecek kağıt gidiyor...
Hayır onun gittiği neyse de; göz göre göre diğer bedelsiz beklentili hisseler de gidiyor...
Ben artık Afmaş'a yorum bile yazmıyorum; o derece sıkıldım...Ama bu kadar bekleyip de alacağımı almadan gitmem diyorum...
Şunu anladım; diğer hisseler giderken, özellikle adı çıkmış, manavın bile sahip olduğu hisseler giderken; benim hissemin gitmemesi benim sinirlerimi fazla bozuyormuş...Bu kadar araştırmaya, incelemeye, aylarca beklemeye değecek mi bakalım...

Birçoğumuzun hislerine tercüman olmuşsunuz ellerinize sağlık:vurkafa:

PALMİYE
20-04-2012, 21:37
Bu kadar araştırmaya, incelemeye, aylarca beklemeye değecek mi bakalım...
değeceğine inanıyorum

Pin
20-04-2012, 21:47
mrb pın kardes nerelerdesınız.degerlı yorumlarını daha cok gormek ısterız.bız cok eskıyız burda.dusuncelerınız benım ıcın önemlı..

mrb kardeş..
şuan 13.45 geçmeden gitmez.. 13-1345 arası yataya bağlarsa sorun yok.
ancak 10.04.2012 den beri olumlu hareketler var..10.04 de kadar kötüydü durum..
devam eder mi bilmiyorum göreceğiz..
ancak önümüzdeki 3 gün çok önemli..şahsi kanatim bir yukarı hareket yapacak ama önemli olan sürekliliği gelecek mi?
bunu izleyeceğiz göreceğiz..
özellikle çarşamba perşembe ..tahminim yukarı bir hareket yapması..işte bu noktada 13.45 üzeri kapanış gözlenmeli..

tetra2
20-04-2012, 23:51
Değerli tetra2 Ağabeyim

Öncelikle sana ve tüm arkadaşlara hayırlı akşamlar.

.................................................. .................

bu hesaba göre de çağrı sonrası şirketin kottan çıkma durumu görünmüyor.

Selam ve Dua ile

Sevgiler dostum, tahtadaki en küçük hareketi yakinen takip ettiğin ne kadar da belli!...
Başarılarının devamını dilerim..

fagismo
21-04-2012, 07:55
Arkadaşlar beklentili senetlerde tahta yapıcının en meşhur politikası bezdirme, düşüşte ve yatayda tutmaktır. Genelde 1-1.5 yıl arası sürer. Bu belirtilen sürede tüm bıkan ky ve diğer aracı kurumların ellerinden senetler toplanır ve 5-6 ay gibi bir sürede senet %300 lere yaklaşan bir prim yapar. Bu bahsettiklerim beklentili senetler için geçerlidir. Adres Netaş. 50-55 tl gibi bir marjda 1 yıl süründürdüler. Ondan sonra birkaç ayda hoooooop 150. %300 prim. Bu parayı başka yerden kazanmak imkansız gibi bişey.

Şimdi 2012 yılının en flaş beklentilerinden birisi de afm nin beklentisidir. Yatırımcı bıktı usandı
kimi tamamını kimi birazını verdi senetlerinin. Şahsen ben de usandım ama bu beklentiye rağmen şevkete bu fiyattan mal vermem. Benim tecrübelerime göre ralliye çok az kaldı. Bu kendi tecrübelerimden gelen bir öngörü. Kimseye yatırım tavsiyesi değildir...

Final
yaklaşık 10 aydır bu hissede bekleyen biri olarak:
bu hissedeki tek beklentim budur bu saatten sonra!

ravi
21-04-2012, 16:36

Sn. Patriot

Öncelikle değer verdiğim bir arkadaşım olarak selamlarımı göndereyim. Bu vesileyle (genel olarak) birkaç kelam etmek isterim.Yazınızı ilgiyle okudum. Söylediklerinize katılıyorum. Yalnız borsa sadece bilgi ve araştırmayla hatta çalışmayla bireylerin dahil olduğu ve bunlara paralel para kazanma beklentisinin oluştuğu bir yer değil sanıyorsam. Her düzeyden yatırımcıyı çekebilmesinin dayandığı (belki de dayanması gerektiği) yegane değilse de ana belirleyen koşul da zaten mutlak ve doğru bilgiye sahip olmanın ve para kazanabilmenin birbiriyle doğru orantılı olarak artıp azalmadığı intibaıdır. Bir malın değerinin, üretimi için harcanan zamanla veya emekle değil de tamamen satışı esnasında oluşan spekülatif koşullarla belirlenmesinde olduğu gibi piyasa koşullarında her şeyin değeri o anda ve sanal olarak tezahür eder. Piyasayı ise oldukça kaotik ve sübjektif yollarla yine kendisi belirler. Deyim yerindeyse piyasa deli saçması bir düzendir. Türkiyede olduğu gibi piyasanın kurallarının spek dediğimiz kişilerce manipüle edilmesi piyasanın bu deli saçma düzenini bozmaz, tersine kendi kaotik yapısı içinde bu haksız beşeri müdahaleler “uygun” yerlerden eklemlenir. Ahlaki geleneklere ters düşer gibi görünse de, hatta esasta ters düştüğü çok açık olsa da bu düzenden çıkarı olup da devam etmesi yanlısı olanların da bize dayattığı normatif doğrular bunlardır.

Yazınızda üstü örtük ve kızarak kabul ettiğiniz gibi aslında piyasa koşullarında bilgi, para kazanmayı garanti etmez. Edindiğimiz onca bilgi ancak kabul edilebilir risk miktarımızı görmemizi sağlar ve bu bilginin artması en fazla bu riski doğru orantılı olarak azaltır ama asla garantili koşullar altında değil. Yoksa bu bilgi aslında para kazanma ihtimalimizi doğrudan artırmaz. Aslında bilgimiz artıkça tereddütlerimizde artabilir. Hatta bilgi cesareti artıran değil çoğunlukla azaltandır. Bilmeyen onca insanın, bazılarımızın girmeye cesaret edemediği ya da akıllıca bulmadığı kağıtlara bodoslama dalması da bundandır.

Velhasıl piyasada onca sebep, sonuç ve hengâmeden sonra ortada kalan tek şey rağbettir. Bir şeye rağbet varsa iyi satılır, ya da tersinden bir şey iyi satılıyorsa rağbet görür. Bu aslında tamamen bir inanç meselesidir. Bazılarımıza kabul edilemez gelebilir fakat inancı ise iki şey besler: 1-Bilgi 2-Cehalet. Emin olunuz ki söz konusu kitle ise ikincisi ezici bir ağırlıkla daha çok etkilidir, daha sık rastlanır ve daha çok rağbet görür. Ve inanın ki cehalet cesaretin kardeşidir. Tıpkı Habil ile Kabil meselesindeki gibi. Sözlerimden kitlenin bu inancıyla hep kazandığı anlaşılmasın, bilakis bu inanca gerçekten ve “gönülden” rağbet edenler yine piyasayı çekip çeviren ve yöneten “büyüklerimizdir”. Yakında bu inancın meyvelerini o bahsettiğiniz kağıtlarda yine onlar amin deyip hasadı bitirerek toplamaya başlayacaklardır. Dikkat edelim zira bu meyve hep duyduğumuz cennet meyvesi değildir.

Bunca lakırdının afmasa ne faydası var diyecek olanlara (ben de dahil) sözüm: haklısınız. Buranın samimi paylaşım ortamına inandığımdan yazmak için burayı seçtim, bilmeden kastı aşan dil sürçmem olduysa şimdiden affola. Saygı ve muhabbetle.

PATRIOT
21-04-2012, 19:10
Sayın ravi;
bilmukabele selamlarımı gönderiyorum!...
Benimkisi sadace küçük bir isyandı belki...
Sadece kendim için değil; bu hissede olan Ossilatör, gordongekko, tetra, meks,sen, ben, final daha adı aklıma gelmeyen bir sürü insanı düşünüyorum, aylardır yaptığımız yorumları düşünüyorum...Verilen onca emeği düşünüyorum; ne yapayım hazmedemiyorum...
Özellikle sevgili Ossilatör ve gordongekko gerçekten şirket hakkında derinlemesine bilgiye sahipler, tahtanın hareketlerini iyi okuyorlar; gerçekten bu belli bir tecrübe ve çokca da emek isteyen bir yetenek...Şimdi bu insanlar kazanamıyorlar; ama gerçekten samimi söylüyorum; çalıştığım kurumda bir arkadaş mesai arkadaşlarının %80'ine Netaş aldırdı; bu netaşı alanların içerisinde '' nasıl alınıyor?'' diyenler bile var...Bu insanlar kazandı...
Ya arkadaş burada yılını dolduranlar var...Hala maliyetini kurtaramayan insanlar var...Bu IMKB'de bu işler bu kadar kolay mı?
Ya da şöyle diyelim göz göre göre bir şeyler dönüyor bedelsiz beklentili hisselerde...Alan herkes kazanıyor...
Ama ben almıyorum...İnanın şu saatten sonra almaya da cesaret edemem onların hiç birini...Şimdi mevsim bahar gibi gözükse de;
yakında kış gelecek...Ve dediğiniz gibi IMKB acı yüzünü gösterecek, acı meyveler dolacaktır ortalığa...Bugün bir hevesle borsaya girip, ve de kazanan bunca insan; yakında ağlama duvarına dönecek bazı hisselerin forumlarında; IMKB'nin gerçek yüzüyle tanışacaklardır...
Bu kadar fazla bilnçsiz ky kazanıyorsa; bunu fazlasıyla çıkartacaklar...Zamanı geldiğinde...
Ama inşallah biz fazla etkilenmeyiz...
Herkese iyi hafta sonları...

brokerr_07
21-04-2012, 23:48
Sayın ravi;
Sadece kendim için değil; bu hissede olan Ossilatör, gordongekko, tetra, meks,sen, ben, final daha adı aklıma gelmeyen bir sürü insanı düşünüyorum, aylardır yaptığımız yorumları düşünüyorum...Verilen onca emeği düşünüyorum; ne yapayım hazmedemiyorum...
Özellikle sevgili Ossilatör ve gordongekko gerçekten şirket hakkında derinlemesine bilgiye sahipler, tahtanın hareketlerini iyi okuyorlar; gerçekten bu belli bir tecrübe ve çokca da emek isteyen bir yetenek...Şimdi bu insanlar kazanamıyorlar; ama gerçekten samimi söylüyorum; çalıştığım kurumda bir arkadaş mesai arkadaşlarının %80'ine Netaş aldırdı; bu netaşı alanların içerisinde '' nasıl alınıyor?'' diyenler bile var...Bu insanlar kazandı...
Ya arkadaş burada yılını dolduranlar var...Hala maliyetini kurtaramayan insanlar var...Bu IMKB'de bu işler bu kadar kolay mı?
Ya da şöyle diyelim göz göre göre bir şeyler dönüyor bedelsiz beklentili hisselerde...Alan herkes kazanıyor...
Ama ben almıyorum...İnanın şu saatten sonra almaya da cesaret edemem onların hiç birini...Şimdi mevsim bahar gibi gözükse de;
yakında kış gelecek...Ve dediğiniz gibi IMKB acı yüzünü gösterecek, acı meyveler dolacaktır ortalığa...Bugün bir hevesle borsaya girip, ve de kazanan bunca insan; yakında ağlama duvarına dönecek bazı hisselerin forumlarında; IMKB'nin gerçek yüzüyle tanışacaklardır...
Bu kadar fazla bilnçsiz ky kazanıyorsa; bunu fazlasıyla çıkartacaklar...Zamanı geldiğinde...

borsada kazanmak için bazen deli olmak lazım boşuna demiyorlar :) uzun vadeli düşünürsek kriz dönemleri vs. temkinli olan sistemli olan günün sonunda karda olur sadece :) gidip 1 ayda parasını ikiye katlayan insan artık mantıklı düşünemez hale gelebilir ve hırslarına yenik düşerek ilerde çok daha fazla zarara girebilir.Yakında ağlama duvarına dönecek o tahtalar bu bedelsiz furyası geçsin... Bu arada benim elimde de netaş var ama 1.5 yıldır :) hatta benim düşüncem 2008 krizinden daha derin bir kriz gelecek belki 1 yıl belki 3 yıl belki 5 yıl içinde. işte o kriz öncesinde herkes borsada kağıtta olacak herkes kazanacak ama asıl o zaman düşünemiyorum kynin halini.

tetra2
22-04-2012, 00:33
Sayın ravi;

Değerli Kardeşim;

Gönderin bana çok önemli geldi.
İnan bana burada geçirdiğim zamanı-tecrübeyi çok önemsiyorum kendi adıma. Çok değerli kişilerle ortak bir platform oluşturduğumuzu biliyorum. Çooook şey öğrendim bu topikte kendi payıma. Sanmayasın ki çok tecrübeli bir borsa yatırımcısıyım. Ancak öğrenmeye çalışıyorum. "Şuradan aldım-buradan sattım-sonra alttan tekrar aldım acayip kar ettim" diyebilmek için öğreneyim istedim. Sağdan soldan tiyo alanlardan fazla kazanayım istedim. (özellikle Netaş çılardan:) ) Aylardır teknik analiz çalışıyorum. Sağolsun arasıra Osilatör kardeşimin de kafasını özelden ağrıtıyorum, o da üzerine vazife gibi hiç geri çevirmez kimseyi....

Sizin hiçbirşey bilmeyen arkadaşlarınız gibi; ben de hiçbir şey bilmez iken, Arçelik i 1.70 den alıp 7.10 dan 1.5 senede elimden çıkarmıştım.(sabırla-beklemeyle), temel-teknik analiz öğrendiğimi düşünerek bir ay önce kendimi test etmek istedim. Gör bak ne oldu?

Akbank hissse grafiğini 2009 yılından itibaren açtım ve teknikte öğrendiklerimi uygulayarak al-sat yaptım 1000 tl sanal portföy ile. 2012 Nisan da param 1351 tl oldu.SÜPER!!!

Hiç birşey yapmadan bekleseydim aynı sürede diye kontrol ettim, param 1980 tl oldu 2009-2012 arası. Şunu düşünmeye başladım;önemli olan doğru hisseyi doğru fiyattan almak ve sabırlı olmak.
Hiç üzülmeyesin, bu fiyatlar (13.00-14.00 bence ) AFM için (çağrı fiyatı da bu fiyatlardan olacağı için) gayet uygun. Aynı benim Arçelik gibi. Süründürmenin uzadığını kabul ediyorum. Açıkçası çağrı sürecinin tamamlanmasından sonra, çok farklı konuları konuşacağımızı düşünüyorum. BİRLEŞME TAMAMLANMIŞKEN-İŞ BANKASI İLE BU DEV ANLAŞMA YAPILMIŞKEN-1.Ç. BİLANÇOSUNDAKİ KAR RAKAMLARI VAR İKEN (beklentimdir) özellikle bizim gibi uzun vadecilerin yüzünün güleceğini düşünüyorum.

İyi hafta Sonları. :)

gordongekko
22-04-2012, 01:43
Değerli Patriot,

İçinde bulunduğun halet-i ruhiyeyi çok iyi anlıyorum. Attığın sessiz çığlığı buradan duyabiliyorum. Ama değerli arkadaşım, rahmetli Rauf Denktaş'a gazeteciler Kıbrıs ile ilgili sormuşlar "sabır tükenirse ne olur" diye, cevabı tam bir devlet adamına yakışır cevap olmuş: "Devlet adamlarının sabrı bitmez, bittiği yerde yeniden başlar."

Öncelikle, sabırlı olmayı kendimize öğreteceğiz. Hırs, öfke, heyecan...bunlar hata yaptırır. Steve Nison isimli bir teknik analiz otoritesi vardır (aşağıda O'na ait bir sunum linki paylaşacağım, umarım faydası olur) ve O'nun sözüdür: "Duygular sadece düğünlerde ve cenazelerde anlaşılabilir, piyasada duygulara yer yoktur" der.

Değerli arkadaşım, yatırımcılık ile trader'lık farklıdır. Trader kısa vadeli fiyat hareketlerini takip eder ve onlardan kar almaya bakar. Hiçbir yerde uzun süre beklemez. Temel analiz yapmaz, tek amacı vardır: vur-kaç. Sisteminin teknik analiz sinyallerinin "al" verdiği yerde alır, "sat" dediği yerde satar. Yatırımcı ise daha uzun vadeli düşünen, stratejik düşünen insandır. Ve, çoğu zaman paranın büyüğünü trader'lar değil yatırımcılar kazanır. Burada aylar önce bir örnek vermiştim: Buffett 1989 yılında Gillette'in %11 hissesini 600 milyon dolara satın almıştı. 2005 yılında bu şirket Proctor & Gamble'a 57 milyar dolara satıldı ve bu satıştan Buffett'ın payına 6 milyar dolardan fazla para düştü. Bu kadar büyük bir balığı yakalayan bir trader henüz yok. Bu arada Buffett hisseleri aldıktan 4 ay sonra ederi 850 milyon dolardı ancak satmadı. 4 ayda 250 milyon dolar kazandık Allah bereket versin, başka avlar buluruz demedi. Şimdi Burlington Northern Santa Fe demiryolu hisselerinin kaymağını yiyor afiyetle. Petrol fiyatları artınca uçak kargo firmaları zora girdi, demiryoluna olan talep yine patladı Amerika'da. Kafası çalışan, resmi iyi okuyan adamın hali bir başka oluyor.

Yatırımcının yatırım ufkunu biraz geniş tutmasında fayda var. Bu ufukta benim takvimime göre en az 3 yıldır. Şunu anlarım: Yatırımcı pozisyonunu ve kararını gayet soğukkanlı biçimde gözden geçirir, alırken kullandığı sebeplerinde materyal değişimler olmuştur ve o sebepler geçerliliğini büyük oranda yitirmiştir. Dolayısıyla pozisyonunu likide etmeyi seçer ve uygular. Bu gayet doğaldır (yanlış karar verdiğini düşünüyorsa yanlışta ısrar etmemek). Ancak, öfkeyle, anlık duygularla alınan kararlar fayda değil zarar getirir.

Brisa, Netaş vs. gibi şirketlerin gideceği uzun süredir belliydi. Bilançolarındaki sermaye tutarı geçmiş yıl karlarının yanında kuşa dönmüştü. Yani, sürpriz yok. Ayrıca, çok güzel yazmışsın yukarıda, böyle zamanlar spek'lerin işi çok kolaylaşır çünkü tahtaya trader mantıklı (kısa vade vur kaç yapmak isteyen) yatırımcılar rahat çekilir. Şu an 250'den alanlar belki 500'e bakıyor, olur da 500 lira olursa bu sefer 1000 lira konuşulur..ve birileri önünde sonunda uzun süreliğine malın son taşıyıcısı olur. Bazı kağıtların ise mevsimi vardır, genelde o sezonda sektörel olarak hareket eder: Gübre, çimento, turizm kağıtları...mevsimsel hareket ederler genelde. Böyle zamanlarda kimse gitmeyen kağıtta beklemek istemez, başka tarafta trendi yakalamaya bakar, öteki zaten bekliyordur.

AFM tahtasına dönersek, ben bir anomali görmüyorum. Çağrı sonlanmadan önce fazla bir hareket beklemediğimi haftalar önce (arşivde kalan) yazımda belirtmiştim. Burada spek'in patronla beraber mi yoksa kendine münhasır mı hareket ettiği önemli bence. Eğer patronla birlikte hareket ediyorsa mantık olarak senedi aşağı basması gerekir ki, insanlar çağrı fiyatına fit olup satsınlar (burada önemli bir varsayım var: Patron hisseleri gerçekten toplamak istiyor mu? Yoksa sadece formalite icabı mı çağrı yapıyor?). Ama böyle olmuyor, kendine münhasır hareket ediyorsa fiyatı çağrının bir miktar üzerinde tutarak insanların hisselerini şirkete satmalarına engel olur. Beni şu an düşündüren ve cevabını merak ettiğim tek bir konu var: Şirket, genel kurul tarihini niçin erteledi?

Çok uzattım ama sözün özü şu: Fundamentallerde bir olumsuzluk görünmüyor. Cirosal performans vasat olsa da karlılık iyi. Yukarı da değerli Meks'in paylaştığı habere göre de sektörde halen 3 yıllık dönemde %50 büyüme potansiyeli görülüyor. Şevket eğer patronla ortak değilse tahtada istediği gibi top çevirebilir ama şahsım adına satmak için sebebim yok. Yatırım tavsiyesi değildir.

Yukarıda bahsettiğim linkte aşağıdadır:

http://www.forex-book.org/Steve_Nison_Profiting_in_Forex.pdf

Selam ve saygılar...

meks
22-04-2012, 12:54
netas kerevitas vs. birini ulker aldi oburunu oep.. ama iki sirketin de cirosunda karinda dise dokunur bir artis olmadi ama borsada x10 x20 yaptilar. hatta birinde ozsermaye eksideydi. demek ki yonetimle sirketle ilgili degil artis.

sirket buyume sahipleri hepsi yalan. hissesi toplu kagit gidiyor. ky'ya yikilmissa gitmiyor. bence olay bundan ibaret

meks
22-04-2012, 12:58
su anda sabancilar afm uzerinde hangi oranda oy hakkina sahip?

%39 dogrudan elinde var

%49 devretti ama marsta henuz hissesi yok, ama bir yandan da ali ve sami meg yonetim kurulunda yer aliyorlar.

ravi
22-04-2012, 15:36
…………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………
Şu an 250'den alanlar belki 500'e bakıyor, olur da 500 lira olursa bu sefer 1000 lira konuşulur..ve birileri önünde sonunda uzun süreliğine malın son taşıyıcısı olur.
…………………………………………………………………………………………………………………………………… …………………………

netas kerevitas vs. birini ulker aldi oburunu oep.. ama iki sirketin de cirosunda karinda dise dokunur bir artis olmadi ama borsada x10 x20 yaptilar. hatta birinde ozsermaye eksideydi. demek ki yonetimle sirketle ilgili degil artis.
sirket buyume sahipleri hepsi yalan. hissesi toplu kagit gidiyor. ky'ya yikilmissa gitmiyor. bence olay bundan ibaret

Değerli üstadlar, yani diyorsunuz ki bu uzuuun bir döngüdür:

Toplama (önden bilgi de dahil) --> (önden bilgi alarak) beklenti --> yükseltme harekâtı --> ky’ye yıkma harekatı --> düşüş --> ky’nın hamallığı --> (önden bilgi alarak) bıktırma --> toplama (önden bilgi de dahil)

ravi
22-04-2012, 15:52
Değerli dostlar, izninizle bir önerim olacak. Burada benden çok daha bilgili ve tecrübeli birçok üstad var. Daha önce bence yayınlanmış en iyi ve yararlı topiği Osilatörr hoca yapmıştı. Başta Osilatörr ve Gordongekko üstadlar olmak üzere eğer uygun görürseniz bu dostluk ve paylaşım ortamını kuracağımız bir platform/topik ile devam ettirelim, dostça büyütelim. İlla bu platformda olması da şart değil ama bu platformda da olabilir. Benim de üstadlardan öğrendiğim kadarıyla her sektör için araştırdığım bazı hisseler var. Eminim ki benden daha iyi çalışmalar yapan dostlar var burada. Bu tespit ettiğimiz hisselerin doğruluğunu tartmak için böylesi bir paylaşım platformu kuralım mı?

Benim önerim, eğer uygun ve hoş görürlerse Gordongekko ve/veya Osilatörr üstadların öncülük etmesini dilerim. Ne dersiniz? Sorum herkese açıktır. Bu konuyu biraz değerlendirebilir miyiz? saygılarla...

gordongekko
22-04-2012, 20:51
Değerli dostlar, izninizle bir önerim olacak. Burada benden çok daha bilgili ve tecrübeli birçok üstad var. Daha önce bence yayınlanmış en iyi ve yararlı topiği Osilatörr hoca yapmıştı. Başta Osilatörr ve Gordongekko üstadlar olmak üzere eğer uygun görürseniz bu dostluk ve paylaşım ortamını kuracağımız bir platform/topik ile devam ettirelim, dostça büyütelim. İlla bu platformda olması da şart değil ama bu platformda da olabilir. Benim de üstadlardan öğrendiğim kadarıyla her sektör için araştırdığım bazı hisseler var. Eminim ki benden daha iyi çalışmalar yapan dostlar var burada. Bu tespit ettiğimiz hisselerin doğruluğunu tartmak için böylesi bir paylaşım platformu kuralım mı?

Benim önerim, eğer uygun ve hoş görürlerse Gordongekko ve/veya Osilatörr üstadların öncülük etmesini dilerim. Ne dersiniz? Sorum herkese açıktır. Bu konuyu biraz değerlendirebilir miyiz? saygılarla...

Değerli Ravi,

Öncelikle teveccüh dolu sözleriniz için teşekkür ederim. Bu vesileyle bir noktayı da hemen belirtmek isterim: Şahsen benim piyasa bilgim Osilatörr ağabeyin bilgisinin yanında devede kulak kalır muhtemelen. Dolayısıyla kendisi ile aynı kefeye konmak bana hak etmediğim bir statü verir ki, ben bunu kabul edemem.

Platform konusundaki fikrinize olumlu bakmakla beraber şahsım adına ne kadar verimli olabileceğim konusunda şüphelerim var. Pek çoğumuz gibi benim de (Allah'a şükür) geçim kaynağım borsa değil. Burası sadece bir yan faaliyet (her ne kadar kaba bir hesapla verimli zamanımın %20'sini alsa da). Gerek iş gerekse akademik yoğunluk nedeniyle "piyasa" analizlerine uzun uzun bakabilme fırsatını yakalayıp yakalayamayacağımdan emin değilim. O kadar ki, daha önce AFM hakkında yapmayı planladığım bazı analizleri bile bu yoğunluk içinde hayata geçirme fırsatı bulamadım.

Bu durumu belirtmiş birisi olarak, eğer bu tarz bir oluşuma gidilecek olursa seve seve katkıda bulunmayı isteyeceğimi belirtmek isterim. Lakin, böyle bir oluşuma öncülük etme konusu beni ileriki dönemde kaldıramayacağım yüklerin altına sokabilir o sebeple katkıyı "elimden geldiği kadar" diye sınırlamakta fayda görüyorum.

Selam ve muhabbetle...

gordongekko
22-04-2012, 22:57
AFM ile ilgili birkaç not daha yazmak isterim:

Öncelikle, bir noktayı vurgulamak isterim. Şirketler (yalnız AFM değil, halka açık olanların hepsi) finansal raporlarını bağımsız denetçiler aracılığıyla Uluslararası Finansal Raporlama Sistemi'ne (UFRS) göre raporluyorlar. Bununla beraber Maliye Bakanlığı'nın hazırladığı yönetmeliklere göre Tek Düzen Hesap Planı (THP) (Vergi Usül Kanunu - VUK) raporlama da yapılıyor. VUK ve UFRS'nin yöntemleri arasında farklılıklar vardır, zira UFRS, bir şirketin finansal tablolarını okuyana şirket ile ilgili en doğru sunumu yapmayı esas alır ve işin vergisel boyutları ile pek ilgilenmez. Bu anlamda VUK'tan önemli bir farkı da hazırlanmak zorunda olan dipnotlardır. Zira, 3-4 sayfa süren finansal tablolar için 40-60 sayfa arasında dipnot yazılır. Bu sebeple, UFRS tablolara dipnotlarıyla birlikte bakmak çok önemlidir.

UFRS ile ilgili bir notu daha belirteyim: En önem verdiği kalem cirodur. Zira, 10 sene önceki Enron skandalında Arthur Andersen isimli denetim firması da Enron ile birlikte batmış ve bağımsız denetçilik alanında önemli düzenlemeler bunu izlemiştir. Mali usulsüzlüklerin en çok görüldüğü iki kalem ciro ve karşılıklardır. Cironun olduğundan yüksek gösterilmesi konusunda UFRS oldukça hassastır. VUK için ise haliyle bu hassasiyet UFRS kadar değildir, zira gelir ne kadar yüksek ve karşılıklar ne kadar az olursa vergi de o oranda fazla olacağından bakış açısı farklılaşır.

AFM ile ilgili duruma gelirsek:

2011 yılı finansalarının sunumunda baş denetçi yine şirketin kötü durumda olan net cari yükümlülüklerine vurgu yapmış. Ben bir noktadan bardağın dolu tarafına dikkat çekmek istiyorum:

- 2008 yılında bu şirketin aktiflerinin toplamı 67,2 milyon TL iken 2011 yılına gelindiğinde 70,6 milyon TL'ye yükselmiş. Yani %5 civarında bir aktif büyümesi var 4 yıllık dönemde. Bununla birlikte 2008 yılında 71 milyon TL ciro yapan şirket 2011 yılında 100 milyon TL ciro yapmayı başarmış. %40 cirosal büyümeyi %5 aktif büyümesi ile yapabilmesi şirketin aktiflerini daha verimli çalıştırdığına dair önemli bir göstergedir.

-Şirketin nakit pozisyonunda son 4 senede görülmemiş derecede iyileşme var. 2009 yılında 780 bin liraya kadar düşen nakit pozisyonu 2011 sonunda 8 milyon liraya yükselmiş. Bu nakitin kaynağına bakmamız gerekir. Endirekt yöntemle hazırlanan nakit akım tablosuna baktığımızda şirketin operasyonel faaliyetlerinden 24,6 milyon liralık nakit geldiğini görüyoruz. Ayrıca, ödenen faizlerde de önemli oranda düşüş göze çarpıyor ve bu da finansal faaliyetlerden olan nakit çıkışını azaltmış görünüyor. Şirketin krediye daha az bağımlı ve kendi operasyonel verimliliğini daha fazla ön plana çıkaran büyüme insiyatifi kanımca olumlu.

- Son sayfada bilanço tarihinden sonraki olaylar bölümünde açıklanan önemli bir dipnot var: Beylikdüzü'ndeki sinemada oluşan yangın neticesinde sigorta şirketinin ödemeyi taahhüt ettiği rakam yazılmış: 1.100.000 USD.

- 18 numaralı dipnot şirketin tüm giderlerini "niteliklerine göre" ayrıştırarak vermiş. Filmci payı gideri burada 32,4 milyon TL olarak görünüyor. Gelirin %50-%50 paylaşıldığından hareketle, demek oluyor ki şirketin bilet satışlarından geliri de bu kadar. Toplamda 64,8 milyon liralık bilet geliri oluyor ki, bunun yarısını satılan malın maliyetine (SMM) yediriyor. Toplam gelir 100 milyon, bunun 15 milyonu reklam ve sponsorluktan geliyor. Kalan 85 milyon'dan 65 milyon liralık bileti çıkarırsak büfe geliri olarak 20 milyon lira civarında bir rakam kalıyor. Bilet satışlarından elde edilen gelirlerin düştüğünü filmci payındaki giderlerdeki düşüşten net biçimde anlayabiliyoruz. Sadece 2010 yılındaki bilet satışını yapabilmiş olsa şirketin net satışının (büfe hariç) en az 4 milyon lira daha fazla olmasını bekleyebilirdik.

- Şirketin faaliyet raporunu okumanızı önemle tavsiye ederim: http://www.kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/66110.pdf
(Bu arada, raporda bizim speküle ettiğimiz şekilde kottan çıkma vs. gibi bir durum için herhangi bir niyet belirtilmemiş.) Burada, aslında benim gönlümden geçen, şirketin ileriki dönemde ikincil bir halka arz ile açıklık oranını artırmasıdır. Hisse fiyatının değerlenmesi bu açıdan şirket için cezbedici olabilir, zira halka açılma tüm prosedürlerine rağmen en uygun finansman yöntemlerinden biri olma özelliğini hala korumaktadır.

meks
23-04-2012, 09:54
peki adamlar elimizdeki afm hisselerini alip yerine mars
hissesi verebilir mi? bunun proseduru bir yerlerde yazili mi?

tetra2
23-04-2012, 16:43

Önceki topkite Sayın Osilatör ü çok üzmüşlerdi. :( Olursa bize düşen başlığa abone olmak olur.......

meks
23-04-2012, 17:23
Önceki topkite Sayın Osilatör ü çok üzmüşlerdi. :( Olursa bize düşen başlığa abone olmak olur.......

Osilatör hocamın açtığı başlığı ben epey geç keşfettim , o yüzden de maalesef pek faydalanamadım.. 2011 Ağustostaki büyük düşüş öncesi hissede durmayın, düşse de almayın diye üstüne basa basa yazdığını hala hatırlarım. O zamanlar afm herhalde 12lerdeydi, 19lardan geldi zaten daha ne kadar düşebilir ki demiştim kendi kendime :))

Genelde karma başlıklarda gördüğüm olay, sürekli hocam üstadım şu senet ne olacak bu senet ne olacak şeklinde tek kişiye yönelik gelen ardı arkası kesilmeyen sorular, gelen yanıtların kısa sürede 10'larca sayfa geriye düşmesi. birisi geçen gün şu hisse için ne yazmıştı diye arasan bulamayacağın bir karmaşa ortamı... O başlıkta yazılanları sürekli ayıklamak silmek uğraşmak vakit ayırmak lazım... Öyle bir zahmete sayın osilatörr'ün katlanacağını sanmam

gordongekko
23-04-2012, 22:20
Seyircinin tercihi yerli film

Yılın ilk 3 ayında gösterime 66 yapım girerken, sinemaseverler tercihini yerli filmden yana kullandı. En çok izlenen 10 film sıralamasında ilk 3'ü yine yerli yapımlar paylaştı.

Sinemaseverler 2012 yılının ilk 3 ayında da tercihini yerli filmlerden yana kullandı.

Box Office Türkiye istatistiklerinden derlenen bilgilere göre, 2012 yılının ilk 3 ayında gösterime giren 66 yapımdan 14'ünü yerli filmler oluşturdu. Sinemaseverler beyazperdede en çok yerli yapımları izlerken, yerli yapım izlenme oranı yılın ilk çeyreğinde yüzde 68,5'e ulaştı.

Hasılatta yüzde 13 arttı

Verilere göre yılın 3 ayında 52'si yabancı 14'ü yerli olmak üzere 66 yapım vizyona girdi. Seyircilerin 12 milyon 268 bin 272'si (yüzde 68,5) yerli film izlerken, 5 milyon 633 bin 768'i (yüzde 31,5) yabancı filmleri tercih etti.

Toplam seyirci sayısı da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 14'lük artış göstererek 17 milyon 902 bin 40 kişiye ulaştı.

Artan seyirci sayısına paralel olarak birinci dönem hasılatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13'lük artış göstererek 165 milyon 575 bin 724 TL oldu.

2011–2012 yılı ilk çeyrek karşılaştırmaları
Buna göre 2011 ve 2012 yılı ilk 3 ayının toplam seyirci sayıları ile toplam hasılat karşılaştırmaları şöyle:

Toplam seyirci sayısı 2011: 15 milyon 680 bin 572 - 2012: 17 milyon 902 bin 40

Toplam hasılat 2011: 146 milyon 199 bin 057 TL - 2012: 165 milyon 575 bin 724 TL

Tüm zamanların seyirci rekorunu kırdı

2012 yılında gösterime giren ''Fetih 1453'' filmi, yılın ilk 3 ayında 6 milyon 267 bin 702 kişi tarafından izlenerek tüm zamanların seyirci rekorunu kırdı.

En çok izlenen 10 film sıralamasında ilk 3'ü yine yerli yapımlar paylaştı. ''Fetih 1453''ün ardından 2 milyon seyirciye yaklaşan ''Berlin Kaplanı'' gelirken üçüncü sırada ''Sen Kimsin'' adlı yapım yer aldı.

Tüm bu rakamların dşında, bazı Türk filmlerinin çok az sayıda kopyayla gösterime girdiği ve gişe yapan filmlerle alttakiler arasında bir uçurum olduğu gerçeği işin diğer tarafı.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25342654

takoz34
24-04-2012, 13:15
http://666kb.com/i/c2xwwr4tlfqic7kuo.gif

halka arzdan bu yana afmas grafiği halka arz fiyatı 4. 20 ler sene 2011 11. ay

dip 3.22 tepe 20 civarı görünüyor grafikte şuan için

usta sanki tepe 20 civarını geçerse 100 kadar önü açık gibi ustaa

Final
24-04-2012, 15:59
Şu 15'i bi geçelim de 100 ü sonra düşünürüz :D Biraz gerçekçi olun arkadaşlar...

Andromed
24-04-2012, 18:42
Şu 15'i bi geçelim de 100 ü sonra düşünürüz :D Biraz gerçekçi olun arkadaşlar...

arkadaş %100 prim demek istemiştir.

eyewear
24-04-2012, 19:08
usta sanki tepe 20 civarını geçerse 100 kadar önü açık gibi ustaa

arkadaş %100 prim demek istemiştir.

tabi tabi kesin öyledir.'20 civarını geçerse' derkende %20 yi kastetmiştir.Güldürmeyin Allah aşkına...

bilkayb
24-04-2012, 20:35
umut tohumları ekilmeye başlandı, herşeyden korkar oldum.

habsel
25-04-2012, 00:20
bu kadar takası toplu olanbi kağıt patlamaya hazır bomba gibi korkutuyor insanı...hareket başlarsa nereye olduğunu kestirmek gerçekten güç ama adrenalini bol günler olacağı kesin...

habsel
25-04-2012, 00:22
umut tohumları ekilmeye başlandı, herşeyden korkar oldum.

umutsuz yaşanmıyor...

meks
25-04-2012, 10:58
Abim her yerde hesap açmış ordan oraya sallıyor... Bakalım sonu nereye varacak

Kurum Adı Son GünlükFark
ECZACIBASI 19.627 13.518
SANKO 16.020 8.170

IS BANK 235.459 -1.923
TACIRLER 34.649 -2.670
ETI 1.005 -4.555
GARANTI BANK 114.162 -11.104

meks
25-04-2012, 11:09
yazı turksinemalari. com 'dan alınmıştır

"RECEP İVEDİK 4: MAXİMUM OLUR MU? :

Cinebonus’larla Afm’ler birleşti ve yeni ismi CINEMAXIMUM oldu. Turksinemalari.com sitemizin ilk defa 31 Mart’da duyurduğu bu yeni markanın perde arkası dün yapılan basın toplantısı ile duyuruldu. Böylelikle eski adıyla AFM ve CINEBONUS görünen tüm salonlar artık CİNE MAXİMUM olarak geçecek. CINEMAXIMUM'da yer alan MAXİMUM ismi, bilindiği üzere İŞ BANKASI’na ait bir marka ve bu marka anlaşmasının ne kadar süreli olduğuda belirsiz görünüyor. ancak İŞ BANKASI bu isim hakkını vermek için toplamda 400 Milyon TL yatırmış ve görünen o ki, İş Bankası, Sinema’nın sektör boyutundan Endüstri boyutuna geçişini çok önceden fark etmiş.
Öyle ya, İŞ BANKASI yakında bir Sinema filminin ismini de patentlerse örneğin RECEP İVEDİK 4 MAXIMUM yaptırırsa kimse şaşırmasın"

takoz34
25-04-2012, 12:33

aynen ustaaaa

gordongekko
25-04-2012, 17:51
Abim her yerde hesap açmış ordan oraya sallıyor... Bakalım sonu nereye varacak

Kurum Adı Son GünlükFark
ECZACIBASI 19.627 13.518
SANKO 16.020 8.170

IS BANK 235.459 -1.923
TACIRLER 34.649 -2.670
ETI 1.005 -4.555
GARANTI BANK 114.162 -11.104

Her gün 40-50 bin lot hisse oradan oraya dolaşıyor. Küçük yatırımcı mı alıp satıyor bu kadar lotu her Allah'ın günü? Piyasada dönen lot zaten belli, gerisi sabit. Koca ay (Nisan) boyunca çok güzel top dolaştırdı Şevket abi. Gol yok. Maşallah, Barcelona bile şapka çıkarır senin tek paslarına Şevket abi.

habsel
25-04-2012, 20:59
şimdi de city den bizim menkule mi geçmesini bekliyeceğiz kafam karıştı niyetleri nedir bunların?

osilatörr
25-04-2012, 23:19
Her gün 40-50 bin lot hisse oradan oraya dolaşıyor. Küçük yatırımcı mı alıp satıyor bu kadar lotu her Allah'ın günü? Piyasada dönen lot zaten belli, gerisi sabit. Koca ay (Nisan) boyunca çok güzel top dolaştırdı Şevket abi. Gol yok. Maşallah, Barcelona bile şapka çıkarır senin tek paslarına Şevket abi.

Kıymetli Kardeşim Gordongekko

Biz burda doğruları söyledikçe ,o ilizyona devam ediyor. Hep birlikte Allah nasip ederse göreceğiz bu filmin sonu nasıl bitecek ve kimler buna şahid olacak.

Benim tek endişem yeterki şirket ortakları halka açık kısımdaki yatırımcıyı kendilerine bir kambur görmesinler ve bu doğrultuda olumsuz karar almasınlar , değilse emin ol bugünkü tahta sahibi bir gün gider ben burda kalıp yine filmin sonunda sahnede olurum.

Şirketten gerekli açıklamalar tam içerikli kapa bildirilmiyor ve biz afmasın küçük ortakları olarak halen sponsorluk anlaşmasının içeriğini tam bilmiyoruz. Türkiyenin sektöründeki lokomotif bir bankası sponsor olacak ve bu işe yaklaşık 400 milyon tl destek olacak kredi imkanı sağlayacak bu bilgileri ezberledik ama gel gelelim bu bankanın 5 yıl için ne kadar sponsorluk bedeli ödeyeceği bir türlü söylenmiyor :)

şahsi düşüncem çağrının biteceği gün ile 2012 ilk çeyrek bilançonun açıklanma tarihi nerede ise aynı güne tekabül edebilir. Bilmiyorum artık buda tesadüfmü :)

bırakalım kendi halinde 12 iş günü daha topu çevirsin. Topu çeviriken unutmasın beylikdüzün de oluşan yangın hasarının maliyeti 2011 yıl sonu bilançosunda görünüyordu,belki o görmemişte olabilir. bu yüzden sigorta şirketi ile mutabık kalınan tutar olan 1.100.000 dolar 2012 bilançosunda diger faaliyet gelirleri olarak bilançoda net gelir olarak görünecek :)

Selam ve Dua ile

Serdarzorlu
26-04-2012, 09:38
Üstadlarım sizler burada oldukça ve bu nacizane bilgilerinizi bizle paylaştığı sürece bu filmin mutlu sonla biteceğine inanıyorum..

Ellerinize sağlık, Allah utandırmasın bizleri.

meks
26-04-2012, 13:04
Haftalıklara bakıyorum da
Sakın şu Eczacıdan 17.000ile giren pastacı olmasın ?
Gerisi de şevketin devirdaim motoru...

Kurum toplam haftalıkfark
SANKO 12.605 6.124
CITIBANK 309.376 13.458
BIZIM 36.063 16.925
ECZACIBASI 21.109 16.964
DENIZ 79.555 34.426

uaydin
26-04-2012, 15:03
yüzyılın hıyarı sensin Şevket tabi benden sonra:grrr::grrr::grrr:

NeCo1907
26-04-2012, 15:48
İşlerim nedeniyle uzun zamandır akşamları seans kapanışlarını takip ediyordum. Bugün pc başına oturup yazmaya fırsatım oldu. Takasa bakıyorum al gülüm ver gülüm kendilerince bir dümen çeviriyorlar. Böylesi sığ ve beklentili kağıtlarda kağıt toplama süreci epeyce bir meşakkatli oluyor oyüzden sürünmeye devam ediyoruz. Ayrıca haber akışında bir sessizlik ve grafikte daralma gözlemleniyor. Osilatörr hocamın dediği gibi Bilanço ve Çağrı sürecinin birbirine yakın zamanlarda olması Şevko'nun çok işine yarayacağa benziyor. Bekleyelim görelim. Gerçi biz ne dersek bu adam tersini yapıyor :)

gordongekko
26-04-2012, 16:11
Abi acayip milimetrik çalışıyor. Vallahi helal olsun sana...şepke çıkarıyorum şepkeeeeee....

Kur 1.76'ya geldi, hoooop (7.35 x 1.76) 12.95 - 13 lira bandına gevşetiverdin...geçen hafta kur 1.79 iken 13.10 - 13.20 arasında dolaştırıp durdun. Cern'dekiler senin kadar ince hesap yapmıyorlardı Şevket :grrr:

meks
26-04-2012, 16:26
Bu şevket kazmanın önde gideni bayrak tutanı.. Böyle spek olmaz olsun. Arkadaş hisseyi 15-17 aralığına getirmeden sen burdan kağıt TOP-LA-YA-MAZ-SIN

13 lirada harcadığı onca zamanı 15 lirada geçirseydi şimdiye çoğumuz kalmazdı.. Bırakıp netaşın brisanın artık ne gidiyosa onun bunun peşinden giderdik ..

Bu saatten sonra 15 olsa ne yazar....

eyewear
26-04-2012, 16:51
Bu şevket kazmanın önde gideni bayrak tutanı.. Böyle spek olmaz olsun. Arkadaş hisseyi 15-17 aralığına getirmeden sen burdan kağıt TOP-LA-YA-MAZ-SIN

13 lirada harcadığı onca zamanı 15 lirada geçirseydi şimdiye çoğumuz kalmazdı.. Bırakıp netaşın brisanın artık ne gidiyosa onun bunun peşinden giderdik ..

Sevgili dostum kazmanın önde gideni derken duygularıma tercüman olmuşsun.İnsanın bu şevket yüzünden sitede yasaklanası geliyor.Gerçekten başka bir tahta olsa bu haberlerle ve beklentiyle 20 lerde çağrıyı bekliyor olurdu.ama dediğin gibi bizim geri zklı hala buralarda takılıyor.akılsız adam biraz yukarı 15-17 yapsa 1 Allahın kulu kalmıyacak ama akılsız işte.Bizde bu aklısızla yolculuk yapıyoruz....:(

meks
26-04-2012, 18:02
Abi acayip milimetrik çalışıyor. Vallahi helal olsun sana...şepke çıkarıyorum şepkeeeeee....

Kur 1.76'ya geldi, hoooop (7.35 x 1.76) 12.95 - 13 lira bandına gevşetiverdin...geçen hafta kur 1.79 iken 13.10 - 13.20 arasında dolaştırıp durdun. Cern'dekiler senin kadar ince hesap yapmıyorlardı Şevket :grrr:

Zorunlu çağrı fiyatı
MADDE 8- (1) , Ortaklara önerilecek fiyatçağrıda bulunan ya da birlikte hareket ettiği
kişilerin, çağrıyı doğuran pay alımları dahil olmak üzere, çağrının doğduğu tarihten önceki altı
ay içinde, ortaklığın aynı grup paylarına ödedikleri en yüksek fiyatın altında olamaz. Fiyat
ayarlama mekanizmaları, ilave ödeme opsiyonları vb unsurlarla çağrıyı doğuran pay alım
fiyatında değişikliklerin yapılması halinde söz konusu ilave unsurlar, çağrı fiyatının
hesaplanmasında dikkate alınır.

Sayın Gordongekko,

Eğer siz de şirket ortaklarıyla birlikte hareket eden bir spek olsaydınız , verdiğiniz fiyatı dolar üzerinden milimetrik hesaplar mıydınız hesaplamaz mıydınız?

ravi
26-04-2012, 18:17
Değerli Ravi,

Öncelikle teveccüh dolu sözleriniz için teşekkür ederim. Bu vesileyle bir noktayı da hemen belirtmek isterim: Şahsen benim piyasa bilgim Osilatörr ağabeyin bilgisinin yanında devede kulak kalır muhtemelen. Dolayısıyla kendisi ile aynı kefeye konmak bana hak etmediğim bir statü verir ki, ben bunu kabul edemem.

Platform konusundaki fikrinize olumlu bakmakla beraber şahsım adına ne kadar verimli olabileceğim konusunda şüphelerim var. Pek çoğumuz gibi benim de (Allah'a şükür) geçim kaynağım borsa değil. Burası sadece bir yan faaliyet (her ne kadar kaba bir hesapla verimli zamanımın %20'sini alsa da). Gerek iş gerekse akademik yoğunluk nedeniyle "piyasa" analizlerine uzun uzun bakabilme fırsatını yakalayıp yakalayamayacağımdan emin değilim. O kadar ki, daha önce AFM hakkında yapmayı planladığım bazı analizleri bile bu yoğunluk içinde hayata geçirme fırsatı bulamadım.

Bu durumu belirtmiş birisi olarak, eğer bu tarz bir oluşuma gidilecek olursa seve seve katkıda bulunmayı isteyeceğimi belirtmek isterim. Lakin, böyle bir oluşuma öncülük etme konusu beni ileriki dönemde kaldıramayacağım yüklerin altına sokabilir o sebeple katkıyı "elimden geldiği kadar" diye sınırlamakta fayda görüyorum.

Selam ve muhabbetle...

Osilatör hocamın açtığı başlığı ben epey geç keşfettim , o yüzden de maalesef pek faydalanamadım.. 2011 Ağustostaki büyük düşüş öncesi hissede durmayın, düşse de almayın diye üstüne basa basa yazdığını hala hatırlarım. O zamanlar afm herhalde 12lerdeydi, 19lardan geldi zaten daha ne kadar düşebilir ki demiştim kendi kendime :))

Genelde karma başlıklarda gördüğüm olay, sürekli hocam üstadım şu senet ne olacak bu senet ne olacak şeklinde tek kişiye yönelik gelen ardı arkası kesilmeyen sorular, gelen yanıtların kısa sürede 10'larca sayfa geriye düşmesi. birisi geçen gün şu hisse için ne yazmıştı diye arasan bulamayacağın bir karmaşa ortamı... O başlıkta yazılanları sürekli ayıklamak silmek uğraşmak vakit ayırmak lazım... Öyle bir zahmete sayın osilatörr'ün katlanacağını sanmam
Değerli arkadaşlar,

Verdiğiniz cevaplardan dolayı sizlere teşekkür ederim. Önerim yeni bir başlıkta veya herhangi başka bir sitede veya tartıştıkça akla gelebilecek başka bir platformda bir paylaşım platformu oluşturmaktı. Burada herkesin gelip şu hisseyi yorumlar mısınız demesinden ve böyle bir soruya cevap yazılmasından ziyade kastım, takip edilen, dikkat çeken hisselerin paylaşılması ve genel piyasa (yerel ve küresel) hakkında görüşlerimizi paylaşıp genel bir doğru çıkarmaktı. Hatta platforma soru da kabul edilmeyebilirdi. Öneriyi sunarken düşüncelerim bunlardı. Tabi bu sadece bir görüş, içerik konusu daha farklı ve güzel önerilerle belirlenebilirdi.

Bu platformu başlatan, oluşturan içimizden herhangi biri olabilirdi, illa en bilgilimiz olacak diye bir düşüncem yoktu, ben veyahut bir başkası veya birkaç kişi bu işin idaresini halledebilirdi, zaten çok faal olması da gerekmiyordu, malum, temel açıdan bir hisse hakkında fikirler ve kelimenin en geniş anlamıyla piyasanın gidişatı günden güne değişmiyor çoğunlukla.

Neyse sözü çok uzatmayayım. Anlaşılan o ki bu işe pek rağbet yok. Bu öneriden bir şey çıkmayacak. Görüş bildiren arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Saygı ve muhabbetle…

gordongekko
26-04-2012, 22:13

Sayın Gordongekko,

Eğer siz de şirket ortaklarıyla birlikte hareket eden bir spek olsaydınız , verdiğiniz fiyatı dolar üzerinden milimetrik hesaplar mıydınız hesaplamaz mıydınız?

Değerli Meks,

Böyle iddaalı laflar etmeyi hiç sevmem ama (sanki kimin alıp sattığını biliyormuşum gibi) içimdeki hissiyatı şöyle ifade edeyim: Bu hissenin toplandığı falan yok. AFM için bu "toplama" lafını her duyduğumda içimden "ne hisseymiş be arkadaş toplaya toplaya bitiremediler, AFM'ye değil Tüpraş'a girse adam şimdiye sağlam mal yığmıştı" diyorum. Takaslar zaten gayet toplu duruyor ve bence gereken mal "çoktan" toplanmış durumda. Derdi mal toplamak olan biri bence böyle hareket etmez. Kaldırır, indirir, korkutur, gaza getirir, hırs yaptırır vs. vs. Yani, derdi mal toplamak olan birisi karşıdakini hata yapmaya zorlar. Böyle ölü toprağı serpilmiş gibi beklemez.

Bunlar bir yerden işaret fişeği bekliyorlar. O işaret fişeği gelene kadar da tek pas kısa pas dolaştırıp duruyorlar. Günde ortalama 35-40 bin lot işlem oluyor. Bu kadar lotu ky alıp satıyor olamaz, zaten fiyat 12.95-13.20 arasında gidip geliyor. Ky 13 liradan alıp 13.10'a mı satacak? Komisyonu kurtarmaz o kazanç. Bu fişeği de kim yakacak, ne zaman yakacak bilmiyoruz.

Açıkçası, kendi adıma çokta dert değil. Beklentisi olan bir kağıttayız. Aynen Osilatörr ağabeyin dediği gibi bekleriz filmin sonuna kadar. Acelem yok.

gordongekko
26-04-2012, 22:27

Biz burda doğruları söyledikçe ,o ilizyona devam ediyor. Hep birlikte Allah nasip ederse göreceğiz bu filmin sonu nasıl bitecek ve kimler buna şahid olacak.

Benim tek endişem yeterki şirket ortakları halka açık kısımdaki yatırımcıyı kendilerine bir kambur görmesinler ve bu doğrultuda olumsuz karar almasınlar , değilse emin ol bugünkü tahta sahibi bir gün gider ben burda kalıp yine filmin sonunda sahnede olurum.

Şirketten gerekli açıklamalar tam içerikli kapa bildirilmiyor ve biz afmasın küçük ortakları olarak halen sponsorluk anlaşmasının içeriğini tam bilmiyoruz. Türkiyenin sektöründeki lokomotif bir bankası sponsor olacak ve bu işe yaklaşık 400 milyon tl destek olacak kredi imkanı sağlayacak bu bilgileri ezberledik ama gel gelelim bu bankanın 5 yıl için ne kadar sponsorluk bedeli ödeyeceği bir türlü söylenmiyor :)

şahsi düşüncem çağrının biteceği gün ile 2012 ilk çeyrek bilançonun açıklanma tarihi nerede ise aynı güne tekabül edebilir. Bilmiyorum artık buda tesadüfmü :)

bırakalım kendi halinde 12 iş günü daha topu çevirsin. Topu çeviriken unutmasın beylikdüzün de oluşan yangın hasarının maliyeti 2011 yıl sonu bilançosunda görünüyordu,belki o görmemişte olabilir. bu yüzden sigorta şirketi ile mutabık kalınan tutar olan 1.100.000 dolar 2012 bilançosunda diger faaliyet gelirleri olarak bilançoda net gelir olarak görünecek :)

Selam ve Dua ile

Değerli ağabey,

Yine her zamanki gibi meselenin özüne inen yorumlar yapmışsın. Yukarıda kendimce koyu ile belirttiğim iki cümleni özellikle önemli görüyorum. O iki cümle, dikkatli okuyan birisine çok şey anlatıyor. Burada açıkça yazamadığım bazı duygularıma tercüman olmuş.

Normalde şirketin genel kurulu bugün yapılacaktı. Ancak, ertelendi. Yenisinin tarihi de belli değil. Şehir dışında olduğum için bugünküne katılamazdım zaten ama eğer ertelenme tarihi şehiriçinde olduğum bir zamana denk gelirse gitmeyi istiyorum. Bu KAP açıklamaları konusunuda eğer yakalayabilirsem Erdinç Bey'e yüzyüze iletmek istiyorum. Her şirketin ticari sırları olur. Bunu anlayabiliyoruz (RK'nun gerekçeli kararında lokasyon bazında sinema izleyici rakamları, lokasyon bazında hasılatlar, lokasyon bazında rakipler ve onların rakamları vs. bunların hepsi çıkarılmış doğal olarak, çünkü ticari sırdır bunu anlayabiliyoruz). Ama ticari sırlar olmuş şeylerde değil olacak şeylerde görülür. Bu Cinemaximum olayı kamuya duyurulana kadar bir ticari sırdı, artık değil. Buna rağmen halen yarım yamalak açıklamalar biz azınlık hissedarları çok rahatsız ediyor. Bunu da birebir ifade etmek gerekir diye düşünüyorum.

Selam ve saygılarımla.

fake_make
26-04-2012, 23:04
Böyle kağıtlarda daha öncede bulundum. Şevkete artık ali Şevket diyeceğim. Patron işe al atarsa kağıt lanetleniyor.

fagismo
27-04-2012, 08:15

Sevgili dostum kazmanın önde gideni derken duygularıma tercüman olmuşsun.İnsanın bu şevket yüzünden sitede yasaklanası geliyor.Gerçekten başka bir tahta olsa bu haberlerle ve beklentiyle 20 lerde çağrıyı bekliyor olurdu.ama dediğin gibi bizim geri zklı hala buralarda takılıyor.akılsız adam biraz yukarı 15-17 yapsa 1 Allahın kulu kalmıyacak ama akılsız işte.Bizde bu aklısızla yolculuk yapıyoruz....:(

Sizinle aynı fikirdeyim.
Aralık ayının sonuna doğru;
"çek kağıdı 16-18 bandına. Buradaki herkesin malını alırsın, üzerine bir de hayır duası ederler" benzeri bir cümle yazmıştım.
Bugün hala geçerli dediğim.
Malı 17'den verirsem, 1 sene beklememe ragmen, eyvallah derim.
Bu saatten sonra zararına verirsem, sülalendeki istisnasız herkesiz kulakları çınlar :)

Değerli Meks,

Böyle iddaalı laflar etmeyi hiç sevmem ama (sanki kimin alıp sattığını biliyormuşum gibi) içimdeki hissiyatı şöyle ifade edeyim: Bu hissenin toplandığı falan yok. AFM için bu "toplama" lafını her duyduğumda içimden "ne hisseymiş be arkadaş toplaya toplaya bitiremediler, AFM'ye değil Tüpraş'a girse adam şimdiye sağlam mal yığmıştı" diyorum. Takaslar zaten gayet toplu duruyor ve bence gereken mal "çoktan" toplanmış durumda. Derdi mal toplamak olan biri bence böyle hareket etmez. Kaldırır, indirir, korkutur, gaza getirir, hırs yaptırır vs. vs. Yani, derdi mal toplamak olan birisi karşıdakini hata yapmaya zorlar. Böyle ölü toprağı serpilmiş gibi beklemez.

Bunlar bir yerden işaret fişeği bekliyorlar. O işaret fişeği gelene kadar da tek pas kısa pas dolaştırıp duruyorlar. Günde ortalama 35-40 bin lot işlem oluyor. Bu kadar lotu ky alıp satıyor olamaz, zaten fiyat 12.95-13.20 arasında gidip geliyor. Ky 13 liradan alıp 13.10'a mı satacak? Komisyonu kurtarmaz o kazanç. Bu fişeği de kim yakacak, ne zaman yakacak bilmiyoruz.

Açıkçası, kendi adıma çokta dert değil. Beklentisi olan bir kağıttayız. Aynen Osilatörr ağabeyin dediği gibi bekleriz filmin sonuna kadar. Acelem yok.

Takasları, tahtayı, işlem hacmini ve bollinger bandı ile macd'yi takip ettikçe sizin senaryonuza benzer senaryolar üretiyorum açıkcası.

Final
27-04-2012, 11:17
Saatler 11:16 yı gösterirken AFMAS'ta toplam hacim 1617 lot, 21000 tl Diyecek söz bulamıyorum.

meks
27-04-2012, 11:24
Değerli Meks,

... Takaslar zaten gayet toplu duruyor ve bence gereken mal "çoktan" toplanmış durumda. ....

şevkettekileri bir yana bırak, orda halka açık 3.650.000 hisse sopa gibi duruyor. bu kadar mal onur tokmakta olsa şimdiye çoktan 100lere gelmiş 200leri konuşuyor olurduk

opposer
27-04-2012, 11:57
13.60a değmiş geri dönmüş kimse artık heyecan yapmıyor.
İyice ezberlettiler bu hareketleri sanırım.

meks
27-04-2012, 12:00
alternatif menkul kıymetler (AMK) ....

2000lot satmış
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=&hisse=AFMASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=desc

opposer
27-04-2012, 12:01
haftalık grafik de son 1 ayda epey bozulmuş durumda bakalım buradan tekrar yönü yukarı çevirebilecek mi
http://666kb.com/i/c3awr8bf7hknmkfak.gif

kutatku
27-04-2012, 12:32
biraz once 13,45 i kirsin diye cok ugrastim ama bu sevket izin vermedi arkadaslar....ama bende bu kaliteli foruma dahil olmus oldum....hayirlisi

Klizman
27-04-2012, 12:35
13.15 bende geldim.. hayırlı olsun :)

meks
27-04-2012, 12:50
Saatler 11:16 yı gösterirken AFMAS'ta toplam hacim 1617 lot, 21000 tl Diyecek söz bulamıyorum.

Değişen bir şey yok.. 2,201,000tl 165,588lot . hala aynı fiyat

hunter05
27-04-2012, 14:25
13,25 fiyat ve işlem hacmi 2,5 mil. fırladı 23.03 ten buyana en yüksek işlem hacmindeyiz...

ufuk_gul
27-04-2012, 16:07
Katılıyorum :)
değişen bir şey yok.. 2,201,000tl 165,588lot . Hala aynı fiyat

uaydin
27-04-2012, 17:30
Şevket çok güçlü olduğunu bi kez daha gösterdi iyi tatiller.

meks
27-04-2012, 17:42
Değişen bir şey yok.. 2,201,000tl 165,588lot . hala aynı fiyat

gün sonu 2,910,000 219,611lot

spk bülteni birazdan yayınlanır..

gerçi şeddeli ş.... şevket bunu da hemen yayınlamayın , bir süre bekletin demiş olabilir..

gordongekko
27-04-2012, 17:43
biraz once 13,45 i kirsin diye cok ugrastim ama bu sevket izin vermedi arkadaslar....ama bende bu kaliteli foruma dahil olmus oldum....hayirlisi

Hayırlı olsun. Allah utandırmasın arkadaşlar.

Bugün 13.30-13.45 arası iyi savaş oldu tahtada ve görünen o ki, gene Şevket kazandı savaşı. "Yaklaşmayın" dedi sanki, kafasını kaldırmasına izin vermeden hemen satış kademelerini dolduruverdi.

meks
27-04-2012, 17:44

Hoşgeldiniz, bizim de hissemizin de direncini kırmak o kadar kolay değildir :) İnşallah hep birlikte kazanırız

elfidaa
27-04-2012, 18:18
kim bilir bu akşam spk onayı gelir 12900 fiyata denk gelir

birileri haberi almıştır.

Klizman
27-04-2012, 18:45
12.90 a takılmamak lazım..takasını uçup giden birçok tahtaya benzettim.. BIMAS, KENT hepsi bu tip tahtalardı..

Klizman
27-04-2012, 18:47
şevket baba yapsın güzel bir hareket verelim 16-17 aralığından..yoksa buralardan havagazı alır..

osilatörr
27-04-2012, 19:17
Bugün 13.30-13.45 arası iyi savaş oldu tahtada ve görünen o ki, gene Şevket kazandı savaşı. "Yaklaşmayın" dedi sanki, kafasını kaldırmasına izin vermeden hemen satış kademelerini dolduruverdi.

Kıymetli kardeşim Gordongekko

Dikkatle izliyorum ve önünde 11 iş günü kaldı çok muhterem tahta sahibi şevket abimizin.

Bu 11 iş gününde daha ne fırıldaklıklar çevirecek hep birlikte göreceğiz :)

Ayrıca bu süre zarfında veya maksimum mayısın üçüncü haftasında şirketin bizlere karşı tavrının da emareleri belli olacak, İnşaAllah o zaman daha sağlıklı ve altı doldurula bilen temel analizler yaparız.

Tekrar özellikle belirtmek isterimki şirket tarafından , halka açık kısımdaki ortaklar kambur olarak görülmezse , yakında bu tahta sahibi baskı kurmakta çok zorlanacak.

2012 ilk çeyrek bilançonun açıklanması ile birlikte ben inanıyorumki afmas göreceli olarak bir çok hisseye göre dikkatleri üzerine çekecek ve burda yep yeni arkadaşlar ve farklı hikayeler konuşulmaya başlanacak.

Selam ve Dua ile

gordongekko
27-04-2012, 19:28
Kıymetli kardeşim Gordongekko

Dikkatle izliyorum ve önünde 11 iş günü kaldı çok muhterem tahta sahibi şevket abimizin.

Bu 11 iş gününde daha ne fırıldaklıklar çevirecek hep birlikte göreceğiz :)

Değerli Osilatörr hocam,

Aşağıdaki video belki biraz gülümsetir. Bizim Şevket'te çok iyi oynar bu oyunu, her tarafından ayrı fırıldaklık çıkar :).

Tüm forumdaşlara güzel bir haftasonu dilerim.

http://youtu.be/2NaElaR6-3k

meks
27-04-2012, 20:37
tacyo 29 subatta hisselerini dagiye devretti, bugun cagri onayi geldi.
bizimkiler ise devri 28 subatta yapmalarina ragmen geciktirmek icin son dakikaya kadar spkya basvurmadi. aciklama 9
martta geldi.

fake_make
28-04-2012, 11:58
yazdıklarım devamlı olarak siliniyor. Site yöneticilerinin bir sorunu mu var bilmiyorum ama ortada şu var şevket kağıdın çıkmasını engelliyor. Şirket haberleri gizliyor. Burada bile değerli arkadaşların eski yazdıkları okunmasın diye forum sıfırlandı. Özellikle aradım sayfası bundan çok olan bir sürü hisse vardı. Neden bu diye sordum. Benim teknik analiz hakkında pek bilgim yok ama burada çok bilgili arkadaşlar var. Artık paronayak mı oldum bılmıyorum. Kağıt rüyalarıma giriyor ve olumlu ne varsa birileri önüne engel koyuyor. Bir yıldan fazladır bu kağıttayım görünüşe bakılırsa şirketin birleşmesi tamamen gerçekleşene dek şirket tutumunu yine böyle sergileyecek şevket bu durumda kağıdı böyle tutacak. Geriye kalan şevketin bu kağıttan çıkması yeniden birini toplaması. Hep bugün yarın dedik günler geçti. tahminim bu kağıt bir yıl sonra çıkar. yatırım tavsiyesi tabiki kesinlikle değil. Ama çok umutlarınızı bağlayıp paranızı heba etmeyin. bir yılı ve daha fazlasını bekleyen kazanacak diye düşünüyorum. 15 iş günü dediler eskiden hep inanırdım ama yine herşeyi saklarlar. birşeyleri ayarına uydururlar yine hiçbirşey değişmez..
Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Burakvvv
28-04-2012, 12:31
Bu hafta neden onaylanmadi çağrı bilen var mı? Adamlar çağrı için finansman da buldular daha ne bekleniyor, olacak şey değil. Gerçi doların bu sefil halide moralleri bozuyor ama beklemek daha zor.

meks
28-04-2012, 14:50
esas ve mars çağrıdan gelen senetlere ve o senetlerin borcuna eşit ortak olacaklar. ikinci çağrı daha sıkıntılı olacak

ayrıca eski forum arşivde duruyor.. komplo teorisi kurmaya site yönetimine sitem etmeye gerek yok

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=63110&page=400&p=6927634&highlight=#post6927634

mercans
28-04-2012, 19:01
borsa ilgimi bilen bir arkadaşla karşılaştım geçen gün.istediğin evi aldınmı diye takıldı.henüz alamadım dedim. Netaş,kartn vardı sende değilmi dedi. Yok onlardan çıkmıştım full bir kağıttayım dedim.bedelsizlerdenmi diye sorduğunda Afmas'tayım dedim.
Bıyık altından güldüğünü hissettim,bunca bedelsiz ve temettülü kağıt içinde bunu mu buldun der gibi alaycı bakışı gözümün önüne geliyor ara ara,
Alacaksın o evi bana Afmas diyorum, bir buçuk yıldır bekliyorum, bir yıl daha beklerim.yoksa taşıyacağım en yakındaki lokasyonun bir salonuna yatağı, yorganı

osilatörr
28-04-2012, 19:11
esas ve mars çağrıdan gelen senetlere ve o senetlerin borcuna eşit ortak olacaklar. ikinci çağrı daha sıkıntılı olacak

Kıymetli Hocam

Sadece sesli olarak düşünüyorum,tahminime göre ikinci çağrı diye bir durum oluşmayacak ve büyük bir ihtimal doğrultusunda bu hafta içi ikinci kısmın devri gerçekleşe bilinir. Bu sayede hem işbankası rehin olaylarını daha kolay halde çözmüş ,hemde şirket ikinci bir çağrı süreci ile karşı karşıya kalmamış olur.

Büyük bir ihtimal spk ya bu doğrultuda bir bilgide verilmiş oluna bilinir. Değilse bu hafta çağrı sürecinin açıklanmaması için ben bir sebeb görmiyorum.

İkinci blok kısmın devir fiyatı şimdi daha bir önem kazandı.

Uzun süre aklımda olan ama bir türlü cevap veremediğim bir diğer husus ise , halka açık kısmında görünen şirkete ait lotları sorun etmeye gerek yok onlara bir süre işbankası gözü kulağı gibi bakacak :) anlaşma gereği şirketin ödenmiş sermayesinin yaklaşık % 89 luk oranına da rehin konulacak.

Cuma günü oluşan hacim patlaması belkide sebebsiz değildir.

Selam ve Dua ile

ufuk_gul
28-04-2012, 22:31
salonlardan bırıne yatma fıkrı guzeldı :D....ben de Qaskayi ıstıyorum :D..artık kel alının arabasına bınerız.onun arabası daha guzeldır :)o getırır gorurur :D...bu adamın cımrı oldugu kokusunu alıyorum istermısın murat 131 i modıfıye etsın ona bınıyo olsun :SSS..........
borsa ilgimi bilen bir arkadaşla karşılaştım geçen gün.istediğin evi aldınmı diye takıldı.henüz alamadım dedim. Netaş,kartn vardı sende değilmi dedi. Yok onlardan çıkmıştım full bir kağıttayım dedim.bedelsizlerdenmi diye sorduğunda Afmas'tayım dedim.
Bıyık altından güldüğünü hissettim,bunca bedelsiz ve temettülü kağıt içinde bunu mu buldun der gibi alaycı bakışı gözümün önüne geliyor ara ara,
Alacaksın o evi bana Afmas diyorum, bir buçuk yıldır bekliyorum, bir yıl daha beklerim.yoksa taşıyacağım en yakındaki lokasyonun bir salonuna yatağı, yorganı

meks
28-04-2012, 22:53
istek programina dondu, ben de vanikoydeki yaliyi istiyorum!
ali yakinda ise metrobusle gidecek, her an ibb reklamlarinda basrol oynayabilir.

anlasmanin suresi 7 sene ama ben bu sirketin 7 sene bunlarda kalacagina ihtimal vermiyorum. biraz gecmisi inceleyince hep ayni hikayeler planlar masallar anlatilmis. nasil 1 senede mey ickiyi sattilarsa bunu
da ilk firsatta gonderirler.

hep marsin afmyi kaca aldigini konusuyoruz. acaba esas marsi almak icin kac para verecek, basta karsilikli hisse devri gibiydi ama simdi borc icin kredi cekmeler falan hesap karisti

blackmagic
29-04-2012, 11:14
bir ara elimde varken yakından incelmiştim... çağrının yakın zamanda onaylanması söz konusu olmayabilir...nedeni rekabet kurulu afm ye 6 sinemanın devrini gerçekleştir demesi ve bu devir gerçekleşmeden çağrıya gidileceğini düşünmüyorum devir için verilen süre ise 6 ay dı yanlıs hatırlamıyorsam....hadi 1 i geçmiş olsa kalır 5 ay içinde...

meks
29-04-2012, 12:49
tacyo orneginde de oyleydi, rk onaylamadan spk onay vermez. dediginiz gibi yolu uzun

sinemay gibi uc bes koltuklu bir sinema sirketi nasil afmden profilo da dahil 6 sinemamizi hangi parayla alabilir, o da ayri konu

kafsinkaf
29-04-2012, 19:04
bir ara elimde varken yakından incelmiştim... çağrının yakın zamanda onaylanması söz konusu olmayabilir...nedeni rekabet kurulu afm ye 6 sinemanın devrini gerçekleştir demesi ve bu devir gerçekleşmeden çağrıya gidileceğini düşünmüyorum devir için verilen süre ise 6 ay dı yanlıs hatırlamıyorsam....hadi 1 i geçmiş olsa kalır 5 ay içinde...

5 ay mı diyorsunuz:)
hımm o zaman yatırım için ideal

Klizman
29-04-2012, 19:25

katılıyorum 5 ay varsa tadından yenmez :)

Klizman
29-04-2012, 19:27
bu tahta ütopik rakamlara gelebilir...

Klizman
29-04-2012, 19:33
ama ben burdayken zor....

Klizman
29-04-2012, 19:33
önce benim satmam lazım :)

blackmagic
29-04-2012, 22:10

tabi bu yarında olabilir 5.ayın son haftasıda bunuda atlamamak gerekir...:yes:

osilatörr
29-04-2012, 22:51

tabi bu yarında olabilir 5.ayın son haftasıda bunuda atlamamak gerekir...:yes:

Değerli arkadaşım,

şirketin % 49.42'lik kısmının resmi devri mars sinemaya zaten yapıldı, bu yüzden çağrı için böyle bir engelin olduğunu düşünmek yanlış olur. Şayet spk bu devir edilen ilk kısmı , rekabet kurulunu gerekçe göstererek izin vermeseydi , düşüncenizde haklı olabilirdiniz.

Dün akşamki bilgilendirme yazımda belirttiğim hususlar üzerine belki spk ile bir istişare sonucu ikinci kısmın devri ile durum bu hafta veya en geç mayısın ikinci haftası çözülür diye düşünüyorum.

Şirket zaten finansmanı işbankası ile kredi anlaşmasında mutabık kalarak çözdü.

Bakalım ikinci kısmın devrinde bizleri iyi yönde etkileyecek bir süpriz fiyat çıkarmı.

Selam ve Dua ile

Final
30-04-2012, 15:11
Bu kadar kasacak ne var anlamıyorum :grrr:

meks
30-04-2012, 16:53
Bu kadar kasacak ne var anlamıyorum :grrr:

Bu haftanın pengueninde yiğit özgürün sayfasına bakın.. Sol üstte biz, ortada şevketin ta kendisi yer alıyor

PALMİYE
30-04-2012, 20:14
kasması bundan olabilir mi ?

• 07/2003 ve 07/2005 tarihleri arasında 4 aşamada gerçekleşen toplam 11,5 mn. ABD$ büyüklüğünde yatırım.
• Türk sinema zinciri sektöründe en büyük satın alma işlemi (inorganik büyüme): 07/2005 tarihinde Tepe Cinemax’in satın alımı.
• Satın alma ile eklenen 4 lokasyon, 25 perde ve 4.500 koltuk sonucunda 10 lokasyon, 61 perde ve 9.400 koltuk.
• Üstün yatırım sonrası performans: Başarılı bir büyüme hikayesi.
• 3 yıl içinde ciroda 8 kat büyüme.

Yatırım Öncesi Çıkış Tarihinde Büyüme
Lokasyon Sayısı 3 14 367%
Perde Sayısı 16 86 438%
Koltuk Sayısı 1.700 17.800 947%
Personel Sayısı 75 412 449%
Pazar Payı (İzleyici) 1,5% 10,8% 620%
• İş Girişim Sermayesi sayesinde kira kontratlarında avantajlı şartlar.
• CFO ataması.
• Yönetim raporlama sürecinin hız ve güvenilirlik açısından geliştirilmesi.
• Satın alma amacıyla hedef şirket belirlenmesi ve ilgili çalışmalar.
• İş Girişim Sermayesi’nin çıkışı sırasında, 2007-2008 döneminde 76 perde ve 14.397 ek koltuk sağlayacak olan 9 yeni lokasyon için anlaşma saglanmasi.

Cinemars, İş Girisim Sermayesi ile yaptığı 3 senelik ortaklık süresinde Türk Sinema Zinciri Sektörü’nün ikinci en büyük ve aynı zamanda en karlı oyunculardan birisi konumuna gelmiştir.

İş Girişim, hisselerini kurucu ortaklara / yabancı bir girişim sermayesi fonuna Ağustos 2006 tarihinde satarak ABD Doları bazında %30,25’lik yıllık bileşik getiri (“IRR”)sağlamıştır.

http://www.isgirisim.com.tr/TR/ornek_analizler.asp?p=1

Final
30-04-2012, 22:02
Yıllık Olağan Genel Kurul toplantımız kap a duyuruldu. Genel Kurul 05.30.2012 de yapılacak

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=199900

ufuk_gul
30-04-2012, 22:04
öyle aptal hareketler yapıyor kı bazen ıkı buyuk sırketın,ıkı dev sermayenın bırlestıgını ,alı sabancının pegasusu nerden nereye getırdıgını!bunuda ılerletecegını ınsan unutuyo :).sadece kagıdın yaptıgı hareketlere takılı kalıyosun ve bellı bırseyden sonra dar cerceveden bakmaya bakıyorsun!:(...
kasması bundan olabilir mi ?

• 07/2003 ve 07/2005 tarihleri arasında 4 aşamada gerçekleşen toplam 11,5 mn. ABD$ büyüklüğünde yatırım.
• Türk sinema zinciri sektöründe en büyük satın alma işlemi (inorganik büyüme): 07/2005 tarihinde Tepe Cinemax’in satın alımı.
• Satın alma ile eklenen 4 lokasyon, 25 perde ve 4.500 koltuk sonucunda 10 lokasyon, 61 perde ve 9.400 koltuk.
• Üstün yatırım sonrası performans: Başarılı bir büyüme hikayesi.
• 3 yıl içinde ciroda 8 kat büyüme.

Yatırım Öncesi Çıkış Tarihinde Büyüme
Lokasyon Sayısı 3 14 367%
Perde Sayısı 16 86 438%
Koltuk Sayısı 1.700 17.800 947%
Personel Sayısı 75 412 449%
Pazar Payı (İzleyici) 1,5% 10,8% 620%
• İş Girişim Sermayesi sayesinde kira kontratlarında avantajlı şartlar.
• CFO ataması.
• Yönetim raporlama sürecinin hız ve güvenilirlik açısından geliştirilmesi.
• Satın alma amacıyla hedef şirket belirlenmesi ve ilgili çalışmalar.
• İş Girişim Sermayesi’nin çıkışı sırasında, 2007-2008 döneminde 76 perde ve 14.397 ek koltuk sağlayacak olan 9 yeni lokasyon için anlaşma saglanmasi.

Cinemars, İş Girisim Sermayesi ile yaptığı 3 senelik ortaklık süresinde Türk Sinema Zinciri Sektörü’nün ikinci en büyük ve aynı zamanda en karlı oyunculardan birisi konumuna gelmiştir.

İş Girişim, hisselerini kurucu ortaklara / yabancı bir girişim sermayesi fonuna Ağustos 2006 tarihinde satarak ABD Doları bazında %30,25’lik yıllık bileşik getiri (“IRR”)sağlamıştır.

http://www.isgirisim.com.tr/TR/ornek_analizler.asp?p=1

osilatörr
30-04-2012, 23:27
OLAĞAN GENEL KURULUN YAPILACAĞI TARİH : 30.05.2012

GÜNDEM:
AFM ULUSLARARASI FİLM PRODÜKSİYON TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
ORTAKLAR 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ

1.Açılış ve başkanlık divanının seçimi;

2.Genel Kurul Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda divan heyetine yetki verilmesi,

3.2011 yılı hesap dönemine ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu ve Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu Raporlarının okunması ve müzakeresi,

4.Bilanço ve Gelir Tablosunun okunması, müzakeresi ve onaylanması,

5.Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçilerin 2011 yılı faaliyetlerinden dolayı ibra edilmeleri,

6.Yıl içinde istifa eden Yönetim Kurulu Üyelerinin yerine atanan yeni yönetim kurulu üyelerinin onaylanması,

7.2011 yılı kar dağıtımına ilişkin yönetim kurulu önerisinin görüşülmesi ve karara bağlanması,

8.Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmış olması kaydı ile SPK'nın Seri: IV, No:56 "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" çerçevesinde, Şirket ana sözleşmesinin 6, 10, 13, 20 ve 25 numaralı maddelerinin değişikliğine ilişkin tadil tasarısının görüşülüp karara bağlanması,

9.Yönetim kurulu üyelerinin ve üst düzey yöneticilerin ücretlendirme esaslarını belirleyen Ücretlendirme Politikası hakkında bilgi sunulması;

10.Yönetim Kurulu üye adedinin ve görev sürelerinin belirlenmesi, belirlenen üye adedine göre seçim yapılması, bağımsız yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesi;

11.Yönetim Kurulu Üyelerine ödenecek ücretin tespiti konusunda müzakere ve karar,

12.Görev süresi biten Murakıbın seçiminin yapılması, görev süresinin ve ücretinin tespiti,

13.Sermaye Piyasasında Bağımsız Dış Denetleme Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Yönetim Kurulu'nca yapılan Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması,

14.Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan Seri: IV, No: 41 Sayılı Tebliğ uyarınca, Şirketin ilişkili taraflarla yapılan işlemleri hakkında ortakların bilgilendirilmesi,

15.Şirket tarafından 3. kişiler lehine verilmiş olan Teminat, Rehin ve İpotekler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi,

16.Yönetim Kurulu Üyelerine Türk Ticaret Kanunu'nun 334. ve 335 maddelerinde belirtilen işlemleri yapabilmeleri için izin verilmesi,

17.Kapanış, dilek ve temenniler.

A GRUBU İMTİYAZLI PAY SAHİPLERİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL
TOPLANTI GÜNDEMİ

1. Açılış ve başkanlık divanının seçimi,

2. Genel Kurul Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda divan heyetine yetki verilmesi,

3. Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmış olması kaydı ile SPK'nın Seri: IV, No:56 "Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belirlenmesine ve Uygulanmasına İlişkin Tebliğ" çerçevesinde, Şirket ana sözleşmesinin 6, 10, 13, 20 ve 25 numaralı maddelerinin değişikliğine ilişkin tadil tasarısının görüşülüp karara bağlanması,

4. Kapanış, dilek ve temenniler.

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, yukarıda yer alan gündem maddelerini müzakere ederek karara bağlamak üzere Türk Ticaret Kanununun ve Sermaye Piyasası hükümleri uyarınca ortakların veya temsilcilerinin katılımı ile 30/05/2012 tarihinde saat 15.00'da Dereboyu Cad. Ambarlıdere Yolu No:4 Kat:1 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul adresinde yapılacaktır.

A Grubu İmtiyazlı Pay Sahipleri 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, yukarıda yer alan gündem maddelerini müzakere ederek karara bağlamak üzere Türk Ticaret Kanunu'nun 389. Maddesi ve Sermaye Piyasası mevzuatı hükümleri uyarınca ortakların veya temsilcilerinin katılımı ile 30/05/2012 tarihinde saat 15.30'da Şirket merkezi olan Dereboyu Cad. Ambarlıdere Yolu No:4 Kat:1 Ortaköy, Beşiktaş, İstanbul adresinde yapılacaktır

.................

http://www.maximum.com.tr/

maximum sayfası sponsorluk anlaşmasını gururla sunuyor ve bu karta sahip olan kullanıcılarınada avantajlı müjdeyi veriyor,ayrıcalıkları hakkında gelişmeler şirketin web sayfasında mevcut.

Birde böylesine önemli bir anlaşma sonucu biz afm yatırımcılarının ne tür ayrıcalıklar kazandığını öğrensek :) çok mu şey istemiş oluruz şirketten .

Kampanya :

20 Nisan-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Cinemaximum'lardan Maximum Kart'ınızla aldığınız sinema biletlerine %5 MaxiPuan!

Kampanya gişelerden alınan biletlerde geçerli olup; kiosklar, telefon ve internet üzerinden yapılan bilet alımlarında geçerli değildir. Ziraat Maximum kredi kartları ve Maximiles ile yapılan alışverişler de kampanyaya dahildir.

kampanya :

Sinema biletinizi temassız özellikli Maximum Kart'ınızla temassız ödeyin, patlamış mısırınız bedavaya gelsin.

20 Nisan-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Cinemaximum sinemalarından temassız ödeme yaparak almış olduğunuz sinema biletlerinize 1 adet ortaboy mısır hediye!

gordongekko
30-04-2012, 23:31
Birde böylesine önemli bir anlaşma sonucu biz afm yatırımcılarının ne tür ayrıcalıklar kazandığını öğrensek :) çok mu şey istemiş oluruz şirketten .

Kampanya :

20 Nisan-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Cinemaximum'lardan Maximum Kart'ınızla aldığınız sinema biletlerine %5 MaxiPuan!

Kampanya gişelerden alınan biletlerde geçerli olup; kiosklar, telefon ve internet üzerinden yapılan bilet alımlarında geçerli değildir. Ziraat Maximum kredi kartları ve Maximiles ile yapılan alışverişler de kampanyaya dahildir.

kampanya :

Sinema biletinizi temassız özellikli Maximum Kart'ınızla temassız ödeyin, patlamış mısırınız bedavaya gelsin.

20 Nisan-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında, Cinemaximum sinemalarından temassız ödeme yaparak almış olduğunuz sinema biletlerinize 1 adet ortaboy mısır hediye!

Değerli ağabey,

Bize de herhalde Şevket'le beraber bir hafta Honolulu tatili hediye ederler. Üstelik, gemiyle. :he:

dealer35
30-04-2012, 23:38
Bu akşam bir şov programı vardı.Programa Mel Gibson katılmıştı.Yeni vizyona giren filmi (sanırım ismi Get the GRingo idi)sinemalarla aynı anda Direk tv diye bir tv kanalında 10$ ödenerek evden izlenebilecekmiş.Bu sayfalarda sinema sektörüne ilişkin çekincelerden bahsedilirken bundan bahseden birileride olmuştu sanırım.Ama bunun bu kadar yakın gelecekte olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

osilatörr
30-04-2012, 23:51
Değerli ağabey,

Bize de herhalde Şevket'le beraber bir hafta Honolulu tatili hediye ederler. Üstelik, gemiyle. :he:

Öncelikle burdaki tüm Değerli arkadaşlarla birlikte senin de üzüldüğün günler hiç olmasın İnşaAllah.

Yazıyı okuyunca birde aynı gemide şevket ile yolculuğu düşündükçe epey bir güldüm :)

Kendi adıma konuşmam gerekirse bu ayrıcalığı görünceye kadar bir yere gitmem . Burdan kaç kere kendisinin sabrı ve zekası konusunda takdir ettiğimizi beyan ettik. Şimdi alçak gönüllü olsun ve bir kendini akıllı sanmasın :)

Selam ve Dua ile Kardeşim

gordongekko
01-05-2012, 00:01
Bu akşam bir şov programı vardı.Programa Mel Gibson katılmıştı.Yeni vizyona giren filmi (sanırım ismi Get the GRingo idi)sinemalarla aynı anda Direk tv diye bir tv kanalında 10$ ödenerek evden izlenebilecekmiş.Bu sayfalarda sinema sektörüne ilişkin çekincelerden bahsedilirken bundan bahseden birileride olmuştu sanırım.Ama bunun bu kadar yakın gelecekte olabileceği hiç aklıma gelmezdi.

Evet, geçen sene Rapajic rumuzlu arkadaş ile epeyce kafa yormuştuk buna forumda. :) Bu iş yapımcıların yararına elbette, çünkü filmin gelirini sinemalar ile paylaşmak istemiyorlar. 10 dolarlık sinema biletini sinemalarla 5-5 paylaşmak yerine Direct TV gibi kablo yayını yapan televizyon şirketlerine küçük bir ücret karşılığı servis ederek kazançlarını artırma peşindeler. Aslında, yapılmayan birşey değildi, sadece vizyon filmler için uygulanmıyordu. Yani, Türkiye'de de mevcut olan sistem gibi "pay per view" olarak filmi televizyon kumandanız ile satın alıp izleyebiliyordunuz. Ancak, vizyona yeni giren filmler için uygulanması tabii sinemacıları biraz tedirgin edebilir.

Teknolojik gelişmeler bazen trendleri çok değiştiriyor bazense hiç. Artık daktilo kullanan herhalde kalmamıştır. Yaşı 20'nin altındakilere "daktilo" deseniz belki bir bukalemun cinsinden bahsettiğinizi düşünebilirler. Ancak, 3000 yıl önceki tiyatroyu hiç bir teknoloji öldüremedi. Tıpkı internetin kağıt baskı gazeteleri öldüremediği gibi. Yani, evet değişimler oluyor mutlaka ama bazı alanlarda biraz yavaş oluyor. Bu işin sinema salonlarını nasıl etkileyeceğini de sanırım bekleyip görmek lazım. Paylaşım için teşekkürler, güzeldi gerçekten.

ufuk_gul
01-05-2012, 00:12
evde ızledıgın sınema ,ızledıgın ekranın boyutu her ne olursa olsun sınemanın verdıgı zevkı verırmı?sınemanın turkıyedekı gecmısıne bakınca ozamandan bu zamana bır cok teknolojık gelısmeler oluyor.tamamen bıtmesı dıye bır sey olamaz kiii afm ısı sadece sınemacılık ıle bırakacak degıller!fılm cekımlerınde sponsorluk,bızzat fılm cekme gıbı dusuncelerı var.salonları toplantı ve sunumlar ıcın organıze edeceklerını söyledıler!kendılerı ıcın oldukca yuklu bır mebla ıle sponsor buldular.kart ıle sınema ızlemeyı tesfık edıyorlar..oo daha neler olur neler..ama asıl mesele bunları beklayecek kadar sabrımız varmı?acıkcası ben cok sıkıldım.bıraz daha sabır bıraz daha sabır derken ıs bu raddeye ve bu zamana geldı.beklıyor bakalım,alı bıze ne oynucak!asıl sınemayı alı cevırıyo :)..
Evet, geçen sene Rapajic rumuzlu arkadaş ile epeyce kafa yormuştuk buna forumda. :) Bu iş yapımcıların yararına elbette, çünkü filmin gelirini sinemalar ile paylaşmak istemiyorlar. 10 dolarlık sinema biletini sinemalarla 5-5 paylaşmak yerine Direct TV gibi kablo yayını yapan televizyon şirketlerine küçük bir ücret karşılığı servis ederek kazançlarını artırma peşindeler. Aslında, yapılmayan birşey değildi, sadece vizyon filmler için uygulanmıyordu. Yani, Türkiye'de de mevcut olan sistem gibi "pay per view" olarak filmi televizyon kumandanız ile satın alıp izleyebiliyordunuz. Ancak, vizyona yeni giren filmler için uygulanması tabii sinemacıları biraz tedirgin edebilir.

Teknolojik gelişmeler bazen trendleri çok değiştiriyor bazense hiç. Artık daktilo kullanan herhalde kalmamıştır. Yaşı 20'nin altındakilere "daktilo" deseniz belki bir bukalemun cinsinden bahsettiğinizi düşünebilirler. Ancak, 3000 yıl önceki tiyatroyu hiç bir teknoloji öldüremedi. Tıpkı internetin kağıt baskı gazeteleri öldüremediği gibi. Yani, evet değişimler oluyor mutlaka ama bazı alanlarda biraz yavaş oluyor. Bu işin sinema salonlarını nasıl etkileyeceğini de sanırım bekleyip görmek lazım. Paylaşım için teşekkürler, güzeldi gerçekten.

osilatörr
01-05-2012, 00:24
OLAĞAN GENEL KURULUN YAPILACAĞI TARİH : 30.05.2012

GÜNDEM:
ORTAKLAR 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ

15. Şirket tarafından 3. kişiler lehine verilmiş olan Teminat, Rehin ve İpotekler hakkında Genel Kurulun bilgilendirilmesi,

Gündemin 15 maddesini tekrar dikkatlice okuyunca verilmiş olan ibare çok önemli.

16 NİSAN 2012 DE KAPA BİLDİRİLEN AÇIKLAMA

ILGILI KREDI KAPSAMINDA KREDI VEREN, 28 SUBAT 2012 TARIHLI OZEL DURUM
ACIKLAMAMIZDA BELIRTTIGIMIZ AFM HISSELERININ ESAS HOLDING AS'DEN MARS'A
DEVRININ IKINCI KISMININ FINANSMANI ICIN KREDI("SATIN ALIM KREDISI")
KULLANDIRACAKTIR.

KREDILERIN NIHAI VADESI, SATIN ALIM KREDISININ KULLANDIRIM TARIHINDEN ITIBAREN 7 YILDIR.

KREDI PAKETI KAPSAMINDA, ASAGIDAKI TEMINATLAR KREDI VEREN'E VERILECEKTIR.

- MARS VE KGM HISSELERININ TAMAMI ILE AFM HISSELERININ %89,01'LIK KISMININ REHNI;

- GRUBA AIT MARKALARIN REHNI;
- ONEMLI GELIR GETIREN SOZLESMELERIN TEMLIKI;
- MEVDUAT REHNI;
- GRUBA AIT 26 ADET LOKASYON UZERINE TICARI ISLETME REHNI;

Hafta sonu belirtmiştim ikinci kısım devir iş bu hafta büyük bir ihtimal ile gerçekleşir ve bu doğrultuda spk ile istişare edilerek ikinci bir çağrı durumunun oluşmaması adına ortalama devir fiyatı ile tek çağrı fiyatının belirlenmesini.

Selam ve Dua ile

meks
01-05-2012, 00:43
A GRUBU İMTİYAZLI PAY SAHİPLERİ 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURULU

Bu a grubu muhabbeti nedir, diger ortaklar gelmesin mi demek istiyorlar?

meks
01-05-2012, 00:54
evde ızledıgın sınema ,ızledıgın ekranın boyutu her ne olursa olsun sınemanın verdıgı zevkı verırmıo :)..

simdilik sadece lg 'de olan cinema tv serisindeki 3d led tvler gercekten keyifli. sinemadaki 20liralik pasif gozlukleri kullaniyorsunuz ve diger 3d gozlukler gibi bas agrisi yapmiyor. yani orada 138cmlik 3d ekran 7 tane gozlukle 3500-4000tl. bu fiyat seneye 3000altina iner.

benim asil beklenti mac yayininda. asil gozden irak yaptiklari bu. n digiturk ile altyapisini kurdular. bunu eve verme sadece sinemada yayinla derlerse ciro kopar gider

ufuk_gul
01-05-2012, 01:03
evet guzel tespıt.koparsa bız de koparız :)....
simdilik sadece lg 'de olan cinema tv serisindeki 3d led tvler gercekten keyifli. sinemadaki 20liralik pasif gozlukleri kullaniyorsunuz ve diger 3d gozlukler gibi bas agrisi yapmiyor. yani orada 138cmlik 3d ekran 7 tane gozlukle 3500-4000tl. bu fiyat seneye 3000altina iner.

benim asil beklenti mac yayininda. asil gozden irak yaptiklari bu. n digiturk ile altyapisini kurdular. bunu eve verme sadece sinemada yayinla derlerse ciro kopar gider

meks
01-05-2012, 02:52
ben 2000de sinemada milli mac izledigimi hatirliyorum. 2002de topkapida bir salonda mac gosteriliyordu. sinemada mac olayi afmnin de 2004te gundemindeydi. digiturk baglantisiyla 2011 martta kanyonda ilk defa 3d derbi cinebonusta gosterildi. yine de yayginlasmadi. acaba talep var mi yok mu?

1sene once 3d ekipmani digiturk bir kereligine mi kiraladi? yoksa satin mi aldi? satin aldiysa bunu
neden atil vaziyette tutuyor? birlesme digiturk uzerinde baski olusturdu mu? bu iste gercekten de para var mi?

Klizman
01-05-2012, 10:03
Babamız şehir tiyatrolarını özelleştireceğini beyan etmişti haftasonu..hemde çok kısa bir süre içerisinde bakanlar kurulundan geçeceğini ve sürecin tamamlanacağını söyledi..AFMAS aktif olabilirmi acaba bu özelleştirme ihalelerinde?sonuçta altyapısı uygun tiyatro için...

ayhan3745
01-05-2012, 12:44
afm hisselerinin %89 u iş bankasına kredi için rehin verilecekse afm nin borsa kotundan çıkma gibi bi durumu nasıl olabilir? bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim teşekkürler.

ufuk_gul
01-05-2012, 14:03
daha öncede bu konu konusulmustu sıtede...bu adam borsadan da para kazanmak ıcın gırmedı mı buraya?neden cıksın?ıhtımal vermıyorum.ayrıca rehın verecekse de neden cıksın!?
afm hisselerinin %89 u iş bankasına kredi için rehin verilecekse afm nin borsa kotundan çıkma gibi bi durumu nasıl olabilir? bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim teşekkürler.

meks
01-05-2012, 19:08

oyle bir anlatiyorsunuz ki sanki rehinciye gidip altin kol saat veriyorlar...

banka hissenin satisina ipotek koysa bile mulkiyet ve yonetim hakki sirket sahibindedir. 89luk kismi borsada satamayacak ama isterse halka acar isterse kapatir isterse borsadan cikar vs vs buna bir engel mi var?

osilatörr
01-05-2012, 21:20
ben 2000de sinemada milli mac izledigimi hatirliyorum. 2002de topkapida bir salonda mac gosteriliyordu. sinemada mac olayi afmnin de 2004te gundemindeydi. digiturk baglantisiyla 2011 martta kanyonda ilk defa 3d derbi cinebonusta gosterildi. yine de yayginlasmadi. acaba talep var mi yok mu?

1sene once 3d ekipmani digiturk bir kereligine mi kiraladi? yoksa satin mi aldi? satin aldiysa bunu
neden atil vaziyette tutuyor? birlesme digiturk uzerinde baski olusturdu mu? bu iste gercekten de para var mi?

Değerli Hocam

Aşağıdaki bilgiyi ,şirketin kurumsal sayfasından alıntı yaptım.

..........

Mars Sinema yalnızca sektörün büyüklüğünü ve ekonomik dengelerini değil, aynı zamanda sektörün vizyonunu da değiştirdi. Beyazperdede opera ve bale gösterimleri, konserler, spor müsabakaları, son teknoloji 3D sistemler ile sinemaseverleri yeni deneyimlerle tanıştırdı.

...........

şahsi düşüncem

Yeni oluşumla birlikte maç yayınlarının sinemada yayınlanması konusu üzerine daha çok yoğunlaşa bilirler. Bu düşüncenin gerçekleşmesi durumunda bunun sinerji etkisi sadece tek başına maç yayını değil aynı zaman da reklam alımı konusunda da büyük bir patlama yaşana bilinir.

Yıllık medya yatırımları üzerinde şayet sektör pazar payından % 3 lük bir pay dahi alsa buda yaklaşık kabaca 125 milyon tl yapar bunun gerçekleşmesi sonucunda ise sadece afm olarak bu pazardan en az 30 milyon tl ye yakın bir gelir beklene bilinir.

O yüzden bu doğrultuda atılacak adımları ben şahsım adına çok önemsiyorum.

Selam ve Dua ile

Klizman
02-05-2012, 02:42
bu hafta 14.80 üzerine atar.teknik çıldırmış durumda..

rapajc1907
02-05-2012, 10:39

Teknoloji çok hızlı gelişiyor ve buna karşı koymak imkansız. Daha öncede ben bu konu hakkında yazmıştım yalnız burda zarar görecek olan sektör Sinema değil ' Salon Sinemacılığı ' sektörüdür. Hatta bu salonlar zamanla daktilo gibi hatıralarımızdaki yerini alacaktır, belki bir kaç sembolik sinema salonu faaliyetini özel gösterimler için sürdürecektir ama sizinde konu ettiğiniz gibi bu tür teknolojik gelişmeler insanları salona giderek film izleme alışkanlıklarını yakın zamanda olmasa bile değiştirecektir. 4 kişilik bir ailenin sadece sinemaya gidip gelmek için ulaşımda harcadığı para(biletleri saymıyorum bile) 10$ civarında olduğu düşünürsek evinize bu hizmet götürülse siz ne yapardınız?
Bu durum illaki AFM kapanacak bitecek anlamına gelmez yeterki bu tür gelişmeleri takip edip, geliştirip geleceğide düşünerek akıllı yatırımlar yapsın..

57.ALAY DİRİL
02-05-2012, 10:41
Türkiye'de sinema ölmez sevgilisini alan sinemas koşuyor..öyle tv de sinema zor is ...uzun maratonun sun duzlugundeyiz allah utandirmasin bol kazanç ....uçak grafiğine dikkat son düzlükte devam....

Final
02-05-2012, 11:13
http://d1205.hizliresim.com/x/2/562t4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Selamlar arkadaşlar

Grafikte en tepede bolinger bandı yer alıyor. Görüldüğü üzere hayli sıkışmış bantlar. Yakın zamanda hareketi teyit ediyor.

Ortada Macd ise kafayı aşağı eğmiş yalnız 0 noktasında çakışma olursa yukarı hareket etmesi gerek.

3. sırada Chalkin oscillator ise senette satışın ağır bastığını söylüyor, bu da yukarı hareketi işaret eden bir gösterge

4. sırada ise diğer oscillator olan Stochastic göstgergesi var, o da aynı şekilde senette satışın ağır bastığını diplerde olduğunu işaret ediyor.

Göstergeler güzel, bana göre kısa zamanda yukarı hareket yapması daha olası. 12.90 aşağı kırılmadığı taktirde yönün yukarı olması gerek. Kırılırsa 12.10 a kadar gerileme olabilir.

Ağırlıklı ortalamalar da önemli. Şu anda 10 günlük aort un altındayız...

Tam boyut için tıklayın

http://d1205.hizliresim.com/x/2/562t4.jpg

ufuk_gul
02-05-2012, 12:17
12,85 gordu!ne olcak sımdı?hanı gıderdı yukarı?hanı teknık vardı?ah ah bız ne teknıkler gorduk :D.ne teknıcıler gorduk :D..hepsıde bırer yıldız gıbı sonup gıttıler :D...
http://d1205.hizliresim.com/x/2/562t4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Selamlar arkadaşlar

Grafikte en tepede bolinger bandı yer alıyor. Görüldüğü üzere hayli sıkışmış bantlar. Yakın zamanda hareketi teyit ediyor.

Ortada Macd ise kafayı aşağı eğmiş yalnız 0 noktasında çakışma olursa yukarı hareket etmesi gerek.

3. sırada Chalkin oscillator ise senette satışın ağır bastığını söylüyor, bu da yukarı hareketi işaret eden bir gösterge

4. sırada ise diğer oscillator olan Stochastic göstgergesi var, o da aynı şekilde senette satışın ağır bastığını diplerde olduğunu işaret ediyor.

Göstergeler güzel, bana göre kısa zamanda yukarı hareket yapması daha olası. 12.90 aşağı kırılmadığı taktirde yönün yukarı olması gerek. Kırılırsa 12.10 a kadar gerileme olabilir.

Ağırlıklı ortalamalar da önemli. Şu anda 10 günlük aort un altındayız...

Tam boyut için tıklayın

http://d1205.hizliresim.com/x/2/562t4.jpg

kmb23
02-05-2012, 12:26
bu hafta 14.80 üzerine atar.teknik çıldırmış durumda..

sn klizman tekniği ipek halı gibi ama şidilik bir faydası yok gibi inşallah tekniği bozmazlar

uaydin
02-05-2012, 12:33
adam yığıyo malı nereye gidiyon hatta yığmıyo yağdırıyor. Biz bu adama Şevket dedik ama az oldu galiba artırıyorum Cenabettin Şevket diyorum. (Adı Şevket olan varsa özür dileyerek)

meks
02-05-2012, 12:37
..........
Mars Sinema yalnızca sektörün büyüklüğünü ve ekonomik dengelerini değil, aynı zamanda sektörün vizyonunu da değiştirdi. Beyazperdede opera ve bale gösterimleri, konserler, spor müsabakaları, son teknoloji 3D sistemler ile sinemaseverleri yeni deneyimlerle tanıştırdı.
...........

Bildiğim kadarıyla Anadolu ateşi ve Cem yılmaz'ın gösterileri de yakın zamanda vizyona girecek. Bunları çeşitli tiyatro oyunları takip edebilir. Neden Broadway'deki bir gösteriyi biz 3 boyutlu olarak istanbulda izmirde ankara'da izlemeyelim ki?

Bazı şeyler var, evde tv'de izlemek en ufak keyif vermiyor. O alanlarda yürümeleri gerekir.

Yalnız bir şey de var ki, KGM'yi afm ne kadar büyüttüyse Mars da afm'yi o kadar büyütecektir... tahminimce AFM'nin en fazla dolaylı yoldan cirosu, reklam geliri vs artabilir

Serdarzorlu
02-05-2012, 18:50
Günün en düşüğünden ve hatta 08/03 den bu yana en düşük rakam olan 12.85 den kapattık. :(

PALMİYE
02-05-2012, 19:43
bu hisse sabır taşını bile çatlatır
3 yıllık performansı (-) artık diyecek bir şey kalmadı
http://www.bigpara.com/borsa/hisse-detay-bilgileri/AFMAS/performans-analizi/

osilatörr
02-05-2012, 19:58
Günün en düşüğünden ve hatta 08/03 den bu yana en düşük rakam olan 12.85 den kapattık. :(

Kıymetli Kardeşim Serdar

bu tarihi not alalım birde 14/05/2012 tarihinde ne kapatacak ona bakalım.

Sabrının karşılığını İnşaAllah hayırlısından fazlası ile alırsın kardeşim.

Önemli : Hafta sonu değerlendirmem de ikinci kısım devrinin bu hafta tamamlana bileceğini belirtmiştim , halen kuvvetli bir ihtimal bu hafta sonuna kadar biter diye düşünüyorum , en kötüsünü düşünürsek önümüzdeki hafta tamamlanır.

Bu kısmın önemini oluşturan husus ise çağrı fiyatı belirlenirken iki kısım halinde devredilecek hisselerden yüksek olanın fiyatı baz alınacak, yani ortalama bir fiyat hususu olmayacak. Bu yüzden özellikle ikinci kısım devri yapılacak hisselerin kaç dolardan yapılacağı büyük önem arz ediyor.

Selam ve Dua ile

meks
02-05-2012, 21:54
Sinema reklamcılığı üzerine bir araştırma:

http://www.iudergi.com/tr/index.php/iletisim/article/viewFile/4823/pdf

Serdarzorlu
02-05-2012, 22:54
Kıymetli Kardeşim Serdar

bu tarihi not alalım birde 14/05/2012 tarihinde ne kapatacak ona bakalım.

Sabrının karşılığını İnşaAllah hayırlısından fazlası ile alırsın kardeşim.

Önemli : Hafta sonu değerlendirmem de ikinci kısım devrinin bu hafta tamamlana bileceğini belirtmiştim , halen kuvvetli bir ihtimal bu hafta sonuna kadar biter diye düşünüyorum , en kötüsünü düşünürsek önümüzdeki hafta tamamlanır.

Bu kısmın önemini oluşturan husus ise çağrı fiyatı belirlenirken iki kısım halinde devredilecek hisselerden yüksek olanın fiyatı baz alınacak, yani ortalama bir fiyat hususu olmayacak. Bu yüzden özellikle ikinci kısım devri yapılacak hisselerin kaç dolardan yapılacağı büyük önem arz ediyor.

Selam ve Dua ile

Sevgili abim,
Senin ve diğer üstadlarımızın bizi aydınlatıcı bu yazıları olmasa zaten afmasın pek bi çekilecek halide kalmadı. Artık yüzdük ve bu işin kuyruğuna geldik. Cenab-ı Haktan bizlere hayırlı kazançlar nasip etmesini dilemekten yapacağımız başka birşey kalmadı. Allah'ın bereketi, rahmeti tüm kardeşlerimizin üzerine olsun.

turkansoz
03-05-2012, 00:28
Sizleri bilmem ama benim lotlar ödemeler geldikçe azar azar gidiyor. Sinir bozucu. Benim lotlar tamamen biter afm ancak o zaman gider. :)

Final
03-05-2012, 10:41
En kötü senetler bile gidiyor, Şevket abiyle işimiz zor, elini cebine atıpta 3-5 lot almaya korkuyor sanki, şaka gibi yaa, kaçırdığım senetlere yanıyorum, AFMAS a aşık olduk sanki...

rapajc1907
03-05-2012, 10:53
Uzun süredir izlemiyordum ama bugünkü işlem hacmi eski günlerine nazaran yüksek gibi..Çok da sıkıştı hisse..

talebe37
03-05-2012, 11:26
12.9 dan bir giriş yaptık bakalım. para boşta duracağına afmas aldım en kötü aynı fiyata veririm diye düşünüyorum belkide iyi bişeyler olur daha iyi fiyatlara veririm. hayırlısı bakalım bekleyip görücez. ytd

ufuk_gul
03-05-2012, 12:13
herkese bakıyorum sıkıstı sıkıstı gerısı yok!bu neyıne sıkıstı?altınamı sıkıstı?bı yapsada o da kurtulsa bız de :D..

Uzun süredir izlemiyordum ama bugünkü işlem hacmi eski günlerine nazaran yüksek gibi..Çok da sıkıştı hisse..

meks
03-05-2012, 13:29
haftalıkta ve aylıkta tek alıcı deniz.. denizin almaması için baskı kuranlar da biz ky'lar olmadığına göre

şu satıcı kurumları kim kullanıyor tahmin edelim

Kurum Adı ---Haftalık Fark
BMK BIZIM -9.742
HSY HSBC -9.634
AOL ATAONLINE -7.362
CIY CITIBANK -5.668
TIB IS BANK -5.099
EKN EKINCILER -4.913
AKB AKBANK -4.382
SNK SANKO -4.117

-----------------
GDK GEDIK 4.141
DZY DENIZ 42.283

ravi
03-05-2012, 13:30
herkese bakıyorum sıkıstı sıkıstı gerısı yok!bu neyıne sıkıstı?altınamı sıkıstı?bı yapsada o da kurtulsa bız de :D..

Sn. Ufuk_gul, yakinda shevcat bagirmaya baslarsa: cafer abi bez getir diye hiç sasirmam :)

ufuk_gul
03-05-2012, 13:35
allah ıyılıgınızı versın :D..çok guldum :D...
Sn. Ufuk_gul, yakinda shevcat bagirmaya baslarsa: cafer abi bez getir diye hiç sasirmam :)

ravi
03-05-2012, 13:45
haftalıkta ve aylıkta tek alıcı deniz.. denizin almaması için baskı kuranlar da biz ky'lar olmadığına göre

şu satıcı kurumları kim kullanıyor tahmin edelim

BMK BIZIM -9.742
HSY HSBC -9.634
AOL ATAONLINE -7.362
CIY CITIBANK -5.668
TIB IS BANK -5.099
EKN EKINCILER -4.913
AKB AKBANK -4.382
SNK SANKO -4.117

-----------------
GDK GEDIK 4.141
DZY DENIZ 42.283

Bu arada cuma günkü takaslari (2.500.000 tl üzeri işlem vardı yanılmıyorsam) ben mi kaçırdım, yoksa net alıcı mi yoktu? Anlam verebilen var mi?

meks
03-05-2012, 13:51
sayın ravi, o hacim 27nisan cuma günü gerçekleşti.. 1 mayıs tatil olduğundan 2 mayısta yani dünkü forekste görebildik.

saat 1230a kadar yaklaşık net alıcı net satıcı 6000lot civarındaydı. öğleden sonra güncelleme yaptı. citibankın sattığı 25bin lot da buna eklendi 30bin lot civarı net işlem olmuş

ravi
03-05-2012, 14:29
sayın ravi, o hacim 27nisan cuma günü gerçekleşti.. 1 mayıs tatil olduğundan 2 mayısta yani dünkü forekste görebildik.

saat 1230a kadar yaklaşık net alıcı net satıcı 6000lot civarındaydı. öğleden sonra güncelleme yaptı. citibankın sattığı 25bin lot da buna eklendi 30bin lot civarı net işlem olmuş
Sn.Meks benim dün gördüğüm de yaklaşık o kadardı. Demek ki kabaca 2,500.000 tl nin sadece 400.000 tl civarı kurumlar arasi el değiştirmiş, ilginç diyeceğim ama degil. Teşekkürler.

57.ALAY DİRİL
03-05-2012, 15:12
ikinci kısım devrı fıyatı bellı degıl dıye anladım forumdan eger dogru ıse bu fıyat bugunlerde bellı olacaksa bu gucsuz durum bu sureklı asagıya bakan durumu acıklar dıye dusunuyorum.. yanı ıkıncı kısım devrı dolar bazında buralara denk gelıyr galıba kabaca 6 kusur dolar olabılır...

en son 16/03 de bu fıyat gorulmus yanı uzun zamandır ılk kez

yazıklarım hıc bır analıze dayanmaz forumdan okuduklarımla fıkır jimlastıgı bakımından degerlendırılmesı uygun olur..

gercek ve en dogru analız aracı kurumunuzdakı profesyonller tarafından yapılandır...

ravi
03-05-2012, 15:21
Fiyat muhtemel çağrının altına geliyor muhtemelen 2. bir haber veya çağrı dibimizde olabilir mi?

ufuk_gul
03-05-2012, 15:21
al!12.75 şı de gördu!ne olcak sımdı!caferı cagırın bana....
ikinci kısım devrı fıyatı bellı degıl dıye anladım forumdan eger dogru ıse bu fıyat bugunlerde bellı olacaksa bu gucsuz durum bu sureklı asagıya bakan durumu acıklar dıye dusunuyorum.. yanı ıkıncı kısım devrı dolar bazında buralara denk gelıyr galıba kabaca 6 kusur dolar olabılır...

en son 16/03 de bu fıyat gorulmus yanı uzun zamandır ılk kez

yazıklarım hıc bır analıze dayanmaz forumdan okuduklarımla fıkır jimlastıgı bakımından degerlendırılmesı uygun olur..

gercek ve en dogru analız aracı kurumunuzdakı profesyonller tarafından yapılandır...

57.ALAY DİRİL
03-05-2012, 15:27
uzgunum ben daha once 12,25 ten alıp 1325 ten satmısıtım benden sonra 1430 hareketını yaptı.. ve dun 1295 ten alıp yaptım elıme yapıstı.. bana da mazlumu getırın...ne bu afmastan hazın gsdho dan hazın

Burakvvv
03-05-2012, 15:42
Arkadaşlar benim bildiğim ikinci devir fiyatı ne olursa olsun cağrı fiyatı 7,3489 dolardan az olamaz değil mi?? Yani bu fiyattan az olsa da bu rakam geçerli ne dersiniz?