PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

ozziem
13-10-2012, 21:35
Ha parayı borsaya yatırmışın ha enparaya. Belkide ikiside aynı riski taşıyordur ama ben en paranın daha risksiz olduğunu düşünüyorum

Dediğinize katılamayacağım .
Yani enparanın riski borsa ile karşıılaştırılamaz. Enpara da risk , finansbanka yatırılan vadeli hesaptaki risk ile aynıdır. Enpara batması demek, finansbankın battığını gösterir, yani bir banka batmış olur. Enparadaki hesaplar batıpta, finansdaki normal hesapların batmama durumu olmaz yani. Finansbankta da mali tablosu incelendiğinde öle batacak görüntü yok.
k.

empee3
13-10-2012, 21:50
[QUOTE=Pythagoras;7917104]aktifbank ın mevduat toplama yetkisi yok...[/QUO

Aktifbank - sadece - nitelikli yatırımcıyı kabul ediyor.Yoldan geçeni kabul etmiyor.

1 milyon TL'den fazla getirenler nitelikli yatirimci mi oluyor bu durumda? Bana gore de bu ulkedeki bircok zengin son derece niteliksiz.

blueberry
13-10-2012, 21:55
aktifbank mevduat toplamıyor bahsettiğiniz banka bonosu.. normalde oran 9.5 ama 1m üstüne oran daha yükseliyor.. daha önce burada bahsi geçmişti sanırım..

EKaya
13-10-2012, 21:58
bu gun icin turkiye de bir banka gocerse, diger bankalardaki mevduati kapatip doviz kil tuy alana kadar para hakkin rahmetine kavusur bence.
borsada 90% kadar herhalde gocer
gocen bankadan aldigin pul olmus 50 bin "cep harcligini" gider gomersin bir kagida, soku atlatip komadan ciktiginizda umarsiniz ki bir kismi kurtulmus olur mevduatin :oley:...

vob kaldiracida denene bilir.. paraniz odendiginde firtina gecmeye baslamis olur buyuk ihtimal.

hmmss.. olur neden olmasin...

kentuf
13-10-2012, 22:55
bir bankadan nakit karşılığı teminat mektubu aldim. para bağlı ya hatun internet oranından düşük oranda paramızı bağlamış.kalktım sistemden mesaj attım vade dönüşlerinde haberim olsun orandan diye .gine aynı şeyi yapmış bu ay gittim bankaya dedim kızım ben seni kredibilitenmiyimde bize böyle muhamele yapıyorsunuz o sistemi sen şahenkahenk atasın diyemi kurdurlar.başladı üzüldü ağlıyacak duruma geldi sustu kaldi.yok o oran iyiymiş .kızım dedim sana on tane hesap açarım daha yüksek faiz bağlanan .bana oran bağlama sadece ara dedim.sustu kaldı.bende teminat mektubu verdiklerimle konuştum dedim alın parayı sizin hesapta bloke edin ne faiz gelirse razıyım .mektubu geri alınca gidip kafalarına geçireceğim .sesini çıkarmazsan anında düşüğe ne kadar düşük o kadar prim o şubedekine.

chucky68
13-10-2012, 23:16
bir bankadan nakit karşılığı teminat mektubu aldim. para bağlı ya hatun internet oranından düşük oranda paramızı bağlamış.kalktım sistemden mesaj attım vade dönüşlerinde haberim olsun orandan diye .gine aynı şeyi yapmış bu ay gittim bankaya dedim kızım ben seni kredibilitenmiyimde bize böyle muhamele yapıyorsunuz o sistemi sen şahenkahenk atasın diyemi kurdurlar.başladı üzüldü ağlıyacak duruma geldi sustu kaldi.yok o oran iyiymiş .kızım dedim sana on tane hesap açarım daha yüksek faiz bağlanan .bana oran bağlama sadece ara dedim.sustu kaldı.bende teminat mektubu verdiklerimle konuştum dedim alın parayı sizin hesapta bloke edin ne faiz gelirse razıyım .mektubu geri alınca gidip kafalarına geçireceğim .sesini çıkarmazsan anında düşüğe ne kadar düşük o kadar prim o şubedekine.

geçen yılda ben bunun acısını çok çekmiştim...param 10 ay boyunca opsiyonlarda bağlıydı...nasılsa bu para bize mahkum diye finans bana kahır çektirmişti...horozlanmaya kalksam hemen opsiyon silahlarını ima ediyorlardı....ama yolun sonunda opsiyon vadem bitince söz sırası bana geçmişti...istediğimi almıştım...her vade dönüşümde ya istiklal ya ölüm diyordum...sonunda onlar ölümü bende selameti tercih ettim...iyimi ettim...bence ettim...çünki banka adamı rezilde eder vezirde....menfaat dünyasıdır....bu menfaat ilişkisinde müşteri silahtır...kurşunlarıda paradır...

C H UCK Y.......................CEM KARACA-------MUTLAKA YAVRUM-(1975)-----YARINSIZ ADAM

kentuf
13-10-2012, 23:28
geçen yılda ben bunun acısını çok çekmiştim...param 10 ay boyunca opsiyonlarda bağlıydı...nasılsa bu para bize mahkum diye finans bana kahır çektirmişti...horozlanmaya kalksam hemen opsiyon silahlarını ima ediyorlardı....ama yolun sonunda opsiyon vadem bitince söz sırası bana geçmişti...istediğimi almıştım...her vade dönüşümde ya istiklal ya ölüm diyordum...sonunda onlar ölümü bende selameti tercih ettim...iyimi ettim...bence ettim...çünki banka adamı rezilde eder vezirde....menfaat dünyasıdır....bu menfaat ilişkisinde müşteri silahtır...kurşunlarıda paradır...

C H UCK Y.......................CEM KARACA-------MUTLAKA YAVRUM-(1975)-----YARINSIZ ADAM

ben banka patronu olsam en çok komisyon vereni baş tacı yaparim önce .
çoğu bankacı piyasadan gelme değil.1500 tl maaşla paso sıkıştırıyorlar garipleri .aman yağlayın aman getirin aman kredi satın.bazıları o sırada müşteri kaybettiklerinden haberleri yok.sadık müşteri olan kalıplaşmış yeni nesil banka müdayimi çevremde yok denecek kadar az .al birini vur ötekine diyor hepsi.aracı kurumlar hepsinden iyi valla.

hopop
13-10-2012, 23:28
1 milyon TL'den fazla getirenler nitelikli yatirimci mi oluyor bu durumda?

27117 sayılı resmi gazete'de yayınlanan spk kararına göre nitelikli yatırımcı 1 milyon liranın üzerinde parası olan kişidir.

serkan1976
13-10-2012, 23:34
2011'de bankaların yüzde 25'i siber saldırıya maruz kaldı
internet bankacılığından bahsediliyor.
bloomberg ht.com'dan bakabilirsiniz

chucky68
13-10-2012, 23:36
27117 sayılı resmi gazete'de yayınlanan spk kararına göre nitelikli yatırımcı 1 milyon liranın üzerinde parası olan kişidir.

1 kuruş eksik olsa olmuyormuymuş???...

C H UCK Y......................YEŞİL PARKALI BEBEK......EZİLMİŞLER CEPHESİ

chucky68
13-10-2012, 23:53
2011'de bankaların yüzde 25'i siber saldırıya maruz kaldı
internet bankacılığından bahsediliyor.
bloomberg ht.com'dan bakabilirsiniz

1-2 sayfa öncesinde bir arkadaş hangi devirde yaşıyoruz tüm paralar bdk denetiminde inceleniyor,dikkat ediliyor diyordu...muhtemelen haklı olabilirde....ama bir kere çarpıldıkmı bunun sonucu ne devir dinliyor nede çağ....bizim arkamızda devlet baba yok....her koyun kendi bacağından asılır....sonrasında bizi kimse tanımaz bile...her zaman en sağlam yol... ayakların, ellerin vede gözlerin gördüğü bildiği tanıdığı yerdir...internet ortamında yapılan çoğu işlem yerini bulur...doğrudur....ama arada kaçanlarda olmuyor değil...çevremde bu internet bankacılığından fatura ödemesi yapan çok tanıdıklarım var....adam ödüyor...ama hesaptan düşmüyor...borç gözüküyor....ceza geliyor...sonra git bankaya ben netten ödeme yaptım ama falanca faturamın karşılığı karşı tarafta ödenmemiş gözüküyor diyorsun...bankadan araştırılmasını istiyorsun...bunu bende bizzat yaşadım....özel sağlık sigortamı netten yatırıyordum....her zamanki gibi sigortamı gününde ödemiştim...sonrasında 25 gün sonra sigortadan aranıp ödeme yapmadığımı o bakımdan sigortamın kesildiğini söylemişlerdi...küplere binmiştim..hemen bankaya gittim ne iştir dedim....bir yanlışlık olmuş falan filan deyip bana zaman kaybettirmişlerdi...ya o sırada acil bir hastalık durumum olsa sigortadan o an için bu banka yüzünden faydalanamıyorsun...sırf onların işlem hatası yüzünden.....sonuç olarak en güzeli dedelerimizin nenelerimizin bildiği yol...yani eski yol.....bu benim görüşüm...yanlıştır demiyorum...

C H UCK Y............................TATAR RAMAZAN

mustafab
14-10-2012, 12:01
Chucky Abi
Ben BDDK nin bankalarin verilerini kontrol etmesi meselesini Finansbankin kut diye batiyoruz demesinden daha az riskli goruyorum. Zaten bu risk felan sebebiyle de yillardir 5 buyukten disari oynayamadik sayende bu Vakifbank sifre olayini ogrendik te idare eden oranlarla devam ediyoruz. Ama yani bence hala banka batma isi olur mu olur - data daha zor kaybolur gibime geliyor

Saygilar baskan

hopop
14-10-2012, 13:16
1 kuruş eksik olsa olmuyormuymuş?

Resmi gazete kararına istinaden 999.999,99 tl kabul edilmiyor.Ama müşteri temsilcisi 1 kuruş farkı kendi cebinden ödeyerek parayı kabul edebilir.( = Jest)

armiero
15-10-2012, 02:10
ayda 30 tane filan fatura ödememiz oluyor hepsi otomatikte :)
10 bankanın internet şubesini kullanıyorum
haftada en az 1 kere 10 tanesine birden giriyorum
1-2 tanesine de hergün girmek zorunda kalıyorum

allah internet bankacılığını icat edenden razı olsun
:)
hesap cüzdanı da kullanmıyorum...
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=1269
linkteki yazıya bakarsanız kararlar 1994 yılına ait o devirde internet bankacılığı mı vardı?

bu devirde bankanızdaki parayı diyelimki yürüttüler ama iz bırakmadan yürütemezler diye düşünüyorum.

90lı yıllarda kimin eli kimin cebinde belli değildi
bir başkası adına hesap açıp çek karnesi çıkartıp o hesaba para yatırabiliyor sonra da kolayca aynı hesaptan para çekebiliyordunuz o derece...

yani düşünün siz savcısınız birisi size rüşvet getiriyor parayı alıyorsunuz ama ne yapacaksınız? yıl 1994 bi müteahhitin adıyla hesap açabilir parayı bu müteahhitin adına kolayca bankaya yatırabilir bir de çek karnesi temin edebilir zamanı geldiğinde de o parayı alabilirdiniz... müteahhit'inde olaydan haberi bile olmazdı...

evvelce bu memlekette bu tür olaylar ve beterleri yaşanmıştır...

ayrıca sayın chucky şu link hoşunuza gidecektir sadece denizbankta yok o olay
http://www.finansbank.com.tr/Bankacilik/private-banking/opsiyonlu-urunler/anapara-garantili-range-accrual.aspx

ayrıca dcd gibi bu tür opsiyon işlemleri bana göre resmen kumar
ben hisse alır satarım para kazanırım da hayatta bu dcd gibi işlemlerden kazanamam herhalde zor :)

dudu
15-10-2012, 08:16
ayda 30 tane filan fatura ödememiz oluyor hepsi otomatikte :)
10 bankanın internet şubesini kullanıyorum
haftada en az 1 kere 10 tanesine birden giriyorum
1-2 tanesine de hergün girmek zorunda kalıyorum

allah internet bankacılığını icat edenden razı olsun
:)
hesap cüzdanı da kullanmıyorum...
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=1269
linkteki yazıya bakarsanız kararlar 1994 yılına ait o devirde internet bankacılığı mı vardı?

bu devirde bankanızdaki parayı diyelimki yürüttüler ama iz bırakmadan yürütemezler diye düşünüyorum.

90lı yıllarda kimin eli kimin cebinde belli değildi
bir başkası adına hesap açıp çek karnesi çıkartıp o hesaba para yatırabiliyor sonra da kolayca aynı hesaptan para çekebiliyordunuz o derece...

yani düşünün siz savcısınız birisi size rüşvet getiriyor parayı alıyorsunuz ama ne yapacaksınız? yıl 1994 bi müteahhitin adıyla hesap açabilir parayı bu müteahhitin adına kolayca bankaya yatırabilir bir de çek karnesi temin edebilir zamanı geldiğinde de o parayı alabilirdiniz... müteahhit'inde olaydan haberi bile olmazdı...

evvelce bu memlekette bu tür olaylar ve beterleri yaşanmıştır...

ayrıca sayın chucky şu link hoşunuza gidecektir sadece denizbankta yok o olay
http://www.finansbank.com.tr/Bankacilik/private-banking/opsiyonlu-urunler/anapara-garantili-range-accrual.aspx

ayrıca dcd gibi bu tür opsiyon işlemleri bana göre resmen kumar
ben hisse alır satarım para kazanırım da hayatta bu dcd gibi işlemlerden kazanamam herhalde zor :)

Size %100 katiliyorum. Internet bankaciligi olmasa idi halimiz ne olurdu diye dusunmek bile istemiyorum.
Ayrica merak ediyorum, gunumuzde bankacilik islemlerinin yuzde kaci hala subeden yapiliyor.
Bir yerden bir yere para gonderdiginizde veya herhangi bir islem yaptiginizda bir yerden bir sey cikiyorsa bir yere de giriyor, giren yerde bir aksaklik olsa cikan yerden takibi yapilabiliyor, illaki yapilan her islemin bir yerde bir izi kaliyor ve takibi cok kolay oluyor.
Ben tam tersi fiziki olarak parayi tasimaktan, teslim alip saymaktan, sonra onu goturup tekrar saydirmaktan teslim etmekten korkarim. Teslim alan kisi/kurum bu 200 TL sahte dese veya kenari eksik dese ne olacak? Bir suru is. :( Tirmala dur....
Bugun milyonlarca fatura otomatik odeme talimati ile odeniyor, kac tanesi atlaniyor veya sorun oluyor.
Ben de sizin gibi internet bankaciligini daha en baslarindan beri, deneme amaci ile baslattiklarindan beri kullaniyorum. 1990 li yillarin basindan beri hesap cuzanini da unuttum, nasil bir seydi bilmem.
Hic unutmuyorum, 1990 li yillarin basi, en cok calistigim bankanin sef pozisyonundaki bayan bana "sizin internet bankaciligini kullanmaniz ve hesaplarinizi her gun kontrol etmeniz beni inanilmaz rahatlatiyor, subede sizin fax talimatiniz uzerine bir hatali islem yaparsak aninda bize bildireceginizi ve yanlisi duzelttireceginizi bilmek guzel bir duygu" demisti.
Bankalarda, araci kurumlarda yapilan usulsuzluklerin hemen hepsi hesap kontrolunu internet uzerinden yapmayan/yapamayan kisi ve/veya kurumlarin, hesap hareketi olmayan hesap sahiplerinin uzerinden yapiliyor. Ne zaman, ne siklikla hesaplarinizi kontrol edeceginizi bilememeleri bile kotu niyetli kisilerin bu tip hareketlere yeltenmelerine engel oluyor.
Son zamanlarda bankalarin salt sube masraflarini kisabilmek amaci ile internet bankaciligini ne denli ozendirme ve yayginlastirma cabasi icine girdiklerini cok rahat gorebiliyoruz. Artik sadece bilgisayar da gerekmiyor. Hemen hepsi internete girebilen ve artik cok yaygin olan akilli cep telefonlarindan ve 500m lik bir cap icinde bir surusunu bulabileceginiz atmlerden bile hemen her sey yapilabilir oldu.

Syg,

sensity
15-10-2012, 09:42
Yazinizin tamamina imzami atiyorum. 1.5 mio civari portfoyum var, 4 yildir cuzdan yuzu gormedim. Fiziksel basvuru ve efektif islemler disinda calistigim 10 bankanin hicbirine gitmem. Bilincli ve GUVENLİ kullanildigi taktirde internet subelerinin varligi cok buyuk bir luks ve menfaattir mudi ye :)

ahmetd76
15-10-2012, 09:58
Katılım bankacılığı (kar payı) ve faizle ilgili derli toplu bir doküman:
https://docviewer.yandex.com.tr/?url=ya-disk-public%3A%2F%2FV7nVKbGAYWX86aRLC40vbXxWNoAlJkOGFaC wmvLVfoc%3D&name=prof_dr_ismail_ozsoy_ocak_2011.pdf&page=1

oguzozi
15-10-2012, 11:04
Oranlar nasil bugun beyler

uufuk
15-10-2012, 14:54
denizB 71 ğün 9.20 150.000

texmo
15-10-2012, 14:59
Deniz ve şekerbank nasıl banka guvenirligi falan,hiç calısmadım.

Macron
15-10-2012, 15:49
Denizbank son derece verimli bir banka,
2011'de müthiş bir kar açıkladı,

Yeni sahibi Rus Sberbank.
Avrupa'nın ikinci büyük bankası.

Şekerbank kazakların,
Karlılıkları Denizbank kadar parlak değil ama bilanço yapıları fena değil,
Mal varlıkları çok fazla,

Bence ikiside güvenilir bankalar..

Rainbow, Ritchie Blackmore - Temple Of The King

EKaya
15-10-2012, 16:11
enpara sozlesmem bugun ulasti...
dijital kalem ile onayi gormek gozlerimi yasartti.

sehirden bayagi uzakta yasamama ragmen belirttikleri gibi 5 gun(son gunuydu bugun) icinde sonuclandi...
hafta sonu ile 7 gun. :cool:

tez zamanda yatirim hizmetleri ile de urun cesitliligini arttirmalarini dilerim..

armiero
15-10-2012, 17:41
cep telefonuma ilginç bir mesaj geldi
gönderen: finansbank
mesaj: 20 ekime kadar firmanıza özel tanisma faizi! 7.5 milyon tlye kadar 32 günlük yeni mevduatınıza yıllık %8.90 faiz orani finansbankta. şubelerimize bekliyoruz.

ama firmamızın zaten finansbankta mevduatı var... ne yani "artık yeni müşteriye bile bu oranı veriyoruz bak" mesajı mı bu acaba? bu işin içinde iş var ama hadi bakalım hayırlısı...

sbaskan
15-10-2012, 18:21
Ziraat 35 gün, 9.15

Mehmetkirsoy
15-10-2012, 18:48
Ziraat 35 gün, 9.15
hangi şehir sbaskan

bugun akbankda 8.30 oranını görünce sigortalar attı :) üwwwwwwwwwww

chucky68
15-10-2012, 20:58
t-bank yarin dolacak olan vadem icin 50 gune kadar direk 9.50 teklif etti...bende piyasayi bildigim icin 19 aralk tarihine kadar 64 gunluk vade talep ettim...kiz hazineye sormam lazim dedi....bende bu vadeye onay gelmesse gelmem resti cektim....kiz 10 dakka sonra geri dondu...tamam 19 araliga kadar 64 gune kadar 9.5 veriyoruz dedi...el sikistik...yarin baglayacsgim...tekfenden cikiyorum....tekfenbank 8.90 verdi....tas catlasa yarina 9 verir....eeee 11.50 92 gun vade bitti...tekfende bitti...okuz oldu ortaklik bitti....yeni okuzun ortagi ben vede t-bank....vade sonunda duruma gore onlada ya okuz olur yada ortaklik devam eder..

chucky........bela bebek

oguzozi
15-10-2012, 21:09
Akbank 8.70 verdi.. bende bagladim.. mudur cok dil doktu..bakimda iyiydi :)

blue70
15-10-2012, 21:27
t-bank yarin dolacak olan vadem icin 50 gune kadar direk 9.50 teklif etti...bende piyasayi bildigim icin 19 aralk tarihine kadar 64 gunluk vade talep ettim...kiz hazineye sormam lazim dedi....bende bu vadeye onay gelmesse gelmem resti cektim....kiz 10 dakka sonra geri dondu...tamam 19 araliga kadar 64 gune kadar 9.5 veriyoruz dedi...el sikistik...yarin baglayacsgim...tekfenden cikiyorum....tekfenbank 8.90 verdi....tas catlasa yarina 9 verir....eeee 11.50 92 gun vade bitti...tekfende bitti...okuz oldu ortaklik bitti....yeni okuzun ortagi ben vede t-bank....vade sonunda duruma gore onlada ya okuz olur yada ortaklik devam eder..

chucky........bela bebek

tbank hakkında bilgi alabilirmiyiz...ortakları arasında iş bankası var sanki...güven veriyormu...?

chucky68
15-10-2012, 21:40
tbank hakkında bilgi alabilirmiyiz...ortakları arasında iş bankası var sanki...güven veriyormu...?

ortAklari arAsinda turk telekom vede vadefon var....yakinda halk bankasinida alma durumlari var...arkasi saglam...yas tahtaya basmadim....basmam... t-bank acilimi turklandbank.... eskiden mng bankti...simdi adi degisti...tekfen neyse buda ayni...uzumuni ye bagini sormamak lazim..al faizini yoluna bakmak lazim

chucky68
15-10-2012, 21:47
abank 32 gun 350.000 tl limitli 9.30
anadolubank 32 gun 9
hsbc 34 gun 9.15
vakiflar 90 gun 9
yapikredi 100 gun 9
fiba 45 gun 9.25
tekstilbank 45 gun 9.15
teb 32 gun 8.75
ing 32-45 gun 250.000 limitli 8.75
denizbank 32 gun 8.75

m.tolga
15-10-2012, 21:51
anadolubank 32 gun 9
hsbc 34 gun 9.15
vakiflar 90 gun 9
yapikredi 100 gun 9
fiba 45 gun 9.25
tekstilbank 45 gun 9.15
teb 32 gun 8.75
denizbank 32 gun 8.75

üstad neden enpara.com da 10 ile bağlamıyorsun.... yanlış anlamadıysam..

chucky68
15-10-2012, 21:51
sene sonuna dogru oranlar 10 puan uzerine cikicak...cogu banka blanco kapama ugruna bunu goze alacak...rekabet baslayacak..tum bankalar ayni tezi savunuyor...simdi uyusuk donem...asil makyaji yil sonu icin sakliyorlar

Pscyokinesis
15-10-2012, 22:08
Cenk Bey finansa oran sordunuz mu geçen hafta 8.80 veriyordu ama oranlar bu hafta artmış gibi .

Enpara açtık ama oranlar yakın olursa geçmenin cazibesi kalmaz .

chucky68
15-10-2012, 22:10
üstad neden enpara.com da 10 ile bağlamıyorsun.... yanlış anlamadıysam..

enpara beni aradi...pazar gunu bagdat caddesinde boyner magaza onunde stantlari vardi...bu sabahta aradilar...enpara 46 gune kadar 10 veriyor....t-bank 64 gune 9.50 veriyor...ortalamsya vurdummu ayni hesaba gelir...enpara 45 gun sonunda ayni orani vermeyecek...dusurecek...ben 9.50 den devam edecegim...finansta vade bazinda t-banka esit getiri verecek. benim adim chucky...bu islerin kitabini yazdim... 25 yildir bunlarin cigerini soluduklar havayi bilirim.. hesabimi ince eleyip yaptim...yaptirdim...enparada vade sonunda en cok bankamatikten 5000 tl para cekebiliyorsun...baska bankaya tum hesabini kapatip eft yapmak en cok250.000 tl limit var...ustu icin telefon acip ozel izin alman lazim..ben subemi vede calistigim insanlari gormek bilmek tanimak isterim...oranlari ilk acilisinda 11 iken degerdi...simdi acilen haftasi dolmadan 10 oldu...45 gune kalmaz dahada duser...zaman beni hakli gosterecek...yil sonu bu enparayida takip edecegim...tatminkar bir oran gelirse bakariz..ama zaten cogu banka yarisa girecek

chucky68
15-10-2012, 22:15
Cenk Bey finansa oran sordunuz mu geçen hafta 8.80 veriyordu ama oranlar bu hafta artmış gibi .
Enpara açtık ama oranlar yakın olursa geçmenin cazibesi kalmaz .

finans havaya girmis... yada bana ters bir temsilci denk geldi...cok ilgilenmedi...8.85 verdi

memorex
15-10-2012, 22:46

chucky........bela bebek

Hayırlı olsun benim de haftaya dolacak aklımın bir kenarına bu bankayı da not ettim fakat anlamadığım 9.50 direk verilmiş ve kabul etmişsin daha üstü bir oranı zorlamadın mı? yoksa zorladın da kabul etmediler mi?

sensity
15-10-2012, 23:04
Tbank la uzun suredir calisiyorum arkadaslar, hicbir sikinti yasamadim. Daha oncede belirtmistim, islerini bircok bankadan daha titiz ve kuralina uygun yapiyorlar.

chucky68
15-10-2012, 23:19
Hayırlı olsun benim de haftaya dolacak aklımın bir kenarına bu bankayı da not ettim fakat anlamadığım 9.50 direk verilmiş ve kabul etmişsin daha üstü bir oranı zorlamadın mı? yoksa zorladın da kabul etmediler mi?

tam adamina sordun yoldasim...elbette yokladim...ama onlarda biliyor piyasayi...fazla kurcalamadim...tek pazarligi vadede yaptim...iki yem attim...ilk horoz oran konusunda yemedi...ikinci horoz attigim vade yemini yedi...piyasada daha yuksek yok

memorex
15-10-2012, 23:20
Tbank la uzun suredir calisiyorum arkadaslar, hicbir sikinti yasamadim. Daha oncede belirtmistim, islerini bircok bankadan daha titiz ve kuralina uygun yapiyorlar.

hesap işletim ücreti,eft ile çıkışta masraf,karşı bankadan nakit teslim almaya gelme ve aynı gün valör başlatma konusunda tavırları, uygulamaları nasıl ?

memorex
15-10-2012, 23:22
tam adamina sordun yoldasim...elbette yokladim...ama onlarda biliyor piyasayi...fazla kurcalamadim...tek pazarligi vadede yaptim...iki yem attim...ilk horoz oran konusunda yemedi...ikinci horoz attigim vade yemini yedi...piyasada daha yuksek yok

üst limit var mı?

memorex
15-10-2012, 23:32
ortAklari arAsinda turk telekom vede vadefon var....yakinda halk bankasinida alma durumlari var...arkasi saglam...yas tahtaya basmadim....basmam... t-bank acilimi turklandbank.... eskiden mng bankti...simdi adi degisti...tekfen neyse buda ayni...uzumuni ye bagini sormamak lazim..al faizini yoluna bakmak lazim

Arab Bank yüzde 28, Arab Bank İsviçre yüzde 22, BankMed yüzde 50.Ortaklık yapısı web sitelerinde yazdığına göre böyle senin yazdığınla örtüşmüyor bir karışıklık yapmış olmayasın!

chucky68
15-10-2012, 23:46
Arab Bank yüzde 28, Arab Bank İsviçre yüzde 22, BankMed yüzde 50.Ortaklık yapısı web sitelerinde yazdığına göre böyle senin yazdığınla örtüşmüyor bir karışıklık yapmış olmayasın!

ilk sartim eft almayacaksiniz oldu..tamam dediler...hesap isletimle zaten isim yok...para vadide zaten...ortaklik ve sermaye konusunda bana soylenen bu... zaten bunu mudur soyledi...nette bende baktim...hariri ailesi vede turktelekomun ortakligi ordada yaziyor...yani mudurun soylediklerini yazdim...

Feridun_Bitir
15-10-2012, 23:46
sn chucky enpara 92 güne 9.75 veriyo..

sadece bilgi olsun diye yazdım..

sensity
15-10-2012, 23:53
hesap işletim ücreti,eft ile çıkışta masraf,karşı bankadan nakit teslim almaya gelme ve aynı gün valör başlatma konusunda tavırları, uygulamaları nasıl ?

Hesap isletim ucreti var AMA hic vermedim.
EFT ucreti vardir AMA hic vermedim.
Ayni gun valorde sikinti yok, yapiyorlar.
Karsi bankadan nakit almaya gelme gibi bir hizmeti bugune kadar hicbir bankadan talep etmedim. Nasil bisi oldugunuda bilemiyorum :(

chucky68
16-10-2012, 00:03
sn chucky enpara 92 güne 9.75 veriyo..

sadece bilgi olsun diye yazdım..

bunuda biliyorum....ama bu vade isime gelmiyor...aralik blancosu gume gidiyor...tekfende 1 yillik 10 veriyor...ustelik her ay faiz odemeli...kalsam onda kalirdim...ama biliyorumki tekfen yil sonunda tum oranlarini yukselticek..bu isler stratejiktir

shorts
16-10-2012, 00:16
anadolubank 32 gun 9
hsbc 34 gun 9.15
vakiflar 90 gun 9
yapikredi 100 gun 9
fiba 45 gun 9.25
tekstilbank 45 gun 9.15
teb 32 gun 8.75
denizbank 32 gun 8.75

sevgili chucky;
bu oranlarin hepsi eski müsteri icin degil mi ?

memorex
16-10-2012, 00:17
bunuda biliyorum....ama bu vade isime gelmiyor...aralik blancosu gume gidiyor...tekfende 1 yillik 10 veriyor...ustelik her ay faiz odemeli...kalsam onda kalirdim...ama biliyorumki tekfen yil sonunda tum oranlarini yukselticek..bu isler stratejiktir

yılsonunda oranların ne kadar yukarı gideceğini hesap ediyorsun ki gerdeğe hazırlanan damat gibi hazırlanıyorsun:he:

chucky68
16-10-2012, 02:15
sevgili chucky;
bu oranlarin hepsi eski müsteri icin degil mi ?

ilk girisli yeni musteri.....zaten eski yeni musteri olayi corba oldu...kim kime cakarsa misali oldu...guclu olan yenide oluyor eskide...lafina bagli

chucky68
16-10-2012, 02:17
yılsonunda oranların ne kadar yukarı gideceğini hesap ediyorsun ki gerdeğe hazırlanan damat gibi hazırlanıyorsun:he:

daha once yazdim....10 ve ustu cikar

ozziem
16-10-2012, 11:05
enpara beni aradi...pazar gunu bagdat caddesinde boyner magaza onunde stantlari vardi...bu sabahta aradilar...enpara 46 gune kadar 10 veriyor....t-bank 64 gune 9.50 veriyor...ortalamsya vurdummu ayni hesaba gelir...enpara 45 gun sonunda ayni orani vermeyecek...dusurecek...ben 9.50 den devam edecegim...finansta vade bazinda t-banka esit getiri verecek. benim adim chucky...bu islerin kitabini yazdim... 25 yildir bunlarin cigerini soluduklar havayi bilirim.. hesabimi ince eleyip yaptim...yaptirdim...enparada vade sonunda en cok bankamatikten 5000 tl para cekebiliyorsun...baska bankaya tum hesabini kapatip eft yapmak en cok250.000 tl limit var...ustu icin telefon acip ozel izin alman lazim..ben subemi vede calistigim insanlari gormek bilmek tanimak isterim...oranlari ilk acilisinda 11 iken degerdi...simdi acilen haftasi dolmadan 10 oldu...45 gune kalmaz dahada duser...zaman beni hakli gosterecek...yil sonu bu enparayida takip edecegim...tatminkar bir oran gelirse bakariz..ama zaten cogu banka yarisa girecek

enparaya biraz önyargılı bakıyorsunuz gibime geldi.
Şu an için en mantıklı strateji parayı enparada tutup, sene sonuna doğru oranlara bakmak. Eğer iyi oran olursa yeni müşteriye verilen enparadan fazla, o zaman mantıklı gibi diğer alternatifler. Bunun dışında şuu an için %10 dan iyi bir alternatif yok. Tabii benim 250.000 yok:), bu yüzden limitte ilgilendirmiyor beni, benim tam aradığım bişeydi.
Hep enparada tutacam parayı, yeni müşteriye güzel oran verirse başka banka o zaman gitmek mantıklı gibi.
En para ayrıca faiz düşürmez tahminimce faizler şu anki gibi olursa. Hatta gecelik faiz şu an 7.54 te, 7.90 bandına gelirse en para 10.25 yapar tahminimce. Zaman dediğiniz gibi gösterecek gelişecek olayları.

sarifirtina
16-10-2012, 11:23
Baskanim vade sonu tarihlerimiz ayni oluyor seninle :-)...Benim sahsi gorusum Aralik ayinda %11'i telafi eden bankalar olacaktir...

chucky........bela bebek

cowcow
16-10-2012, 14:01
Cari açığın düşmesi iyi ama yüzde 7’nin altına inilmesi zor
Türkiye’nin ne kadar düşürmeyi başarsa da 7’nin altına düşüremeyeceği tahmin edilen cari açığını karşılamakta gerekli olan dış finansman açısından sorunlu bir yıl yaşaması bekleniyor. Yüzde 10’dan yüzde 7’ye düşüş bir başarı öyküsü olsa da yüzde 7’lik cari açığın hala dünyanın en yüksek cari açıklarından birisi olduğu unutulmamalı. Yurtiçi tasarrufların oranının yüzde 15’i bulması iyimser bir tahmini yansıtıyor ama bu orana çıkılması halinde bile yatırım tasarruf dengesi açığı 5 - 7 puan arasında oluşacak. Orta ve uzun vadeli dış finansman bulma zorluğu ve iç tasarrufların yetersizliği sorununun faizden başka pek bir çözümü olmadığını dikkate alırsak TCMB’nin faizi düşürme ve ekonomik gerçekler arasında iyice sıkışıp kalacağını tahmin etmek zor olmasa gerekir.

hopop
16-10-2012, 15:17
Banka: Ziraat bankası
Vade : 60 ay ( altmış ay )
Oran : % 10 ( yüzde on )
Koşul: Vadeli hesaba üç ayda bir en az elli lira yatır.
Geçerlilik : 16.10.2012 itibariyle geçerli.

dudu
16-10-2012, 15:18
Bugun Enpara'ya 3 Aralik vade ile %10.00 faizden 50K yatirdim.
Kacarsa bahtimiza artik :)

Syg,

özür
16-10-2012, 15:54
Vade : 60 ay ( altmış ay )
Oran : % 10 ( yüzde on )
Koşul: Vadeli hesaba üç ayda bir en az elli lira yatır.
Geçerlilik : 16.10.2012 itibariyle geçerli.

Biraz açıklayabilirmisin

cowcow
16-10-2012, 16:38
@hopop detaylı açıklarsanız memnun oluruz.

shorts
16-10-2012, 16:43
Bugun Enpara'ya 3 Aralik vade ile %10.00 faizden 50K yatirdim.
Kacarsa bahtimiza artik :)

Syg,

bana da az once geldiler. simdi sifre bekliyorum.
ama MT bana kırık vadede (65 gun) bu oranlarin gecerli olmadigini soyledi.
ben 20-21 aralik dusunuyorum. bu da 65 gun gibi bisey yapiyor.
sizin 3 aralik 48 gun degil mi. nasil oluyor. yanlis bilgilendirme mi var.
henuz giremedigim icin bakamiyorum.

dudu
16-10-2012, 16:53
bana da az once geldiler. simdi sifre bekliyorum.
ama MT bana kırık vadede (65 gun) bu oranlarin gecerli olmadigini soyledi.
ben 20-21 aralik dusunuyorum. bu da 65 gun gibi bisey yapiyor.
sizin 3 aralik 48 gun degil mi. nasil oluyor. yanlis bilgilendirme mi var.
henuz giremedigim icin bakamiyorum.

32 ve 46 gun secenekleri vardi %10 faiz icin. 46 gun bugunden itibaren hafta sonuna denk geldigi icin sistem 48 gun yapti ayni faiz orani ile.

Syg,

blue70
16-10-2012, 17:16
bankadan hesabımızı kesip ayrılırken EFT ücreti ödememek için bir planınız veya yolunuz varmı..?EFT ücreti keseriz diye tehdit ediyorlar..300-500 gibi EFT kesebilirler...aklınıza gelen bir plan varmı?elde para taşımak çok tehlikeli...kesin eft yapmak lazım...

hopop
16-10-2012, 17:33
detaylı açıklarsanız

Vade : 60-120 ay
Faiz: % 10 (yüzde on)
Batma riski:%0 (yüzde sıfır)
Üst para sınırı:yok
Eski müşteri için:Geçerli
Yeni müşteri için:Geçerli
Güncellik.16.10.2012 itibarıyla aktif.
Ana,baba,akraba getir de onların üstüne hesap gösterelim,sana olmuyor söylemi:yok
Vade süresi dolmadan vazgeçme şansı:var,ama vazgeçersen sadece anaparanı veririm.
Vade süresi dolmadan,vadeli hesaptan canın istediğinde,sıkıldıkça gidip,"Ben vadeli hesabımın içinden biraz para cekeceğidim" deme şansı:yok.
Her ay parayı çekip,banka banka dolaşma:yok
Koşul:Vadeli hesabı açtıktan sonra her üç ayda bir en az elli lira yatırırsan,vade süresince her yıl için yıllık % 10 faiz vereceğim.
Bu oranı her yıl için yeniden belirlerim,oranı aylık değiştirmem,yıllıkta yeniden belirlerken piyasanın üstünü vereceğim.
Aralarda da her yatırdığın paraya vade sonuna kadar % 10 faiz vereceğim.
İstersen her ay,istersen her üç ayda bir vadeli hesabına,senin istediğin miktarı eklersin.Senin belirlediğin aralıklarla,İstersen elli lira,istersen elli milyon lira yatır,farketmez.Yeter ki unutma.Unutursan hesabını kapatırım.
Stopaj:%15 zorunlu vergi.
Tek risk yıllık %10'un sonraki yıllarda düşme riski,ancak uzun vadeli,gücüne göre biriktirme hesabı olması sebebi ile piyasa genel eğiliminin üzerinde kalabilir.
Uygunluk:Para biriktiremeyenler için.

oktay G
16-10-2012, 18:05
ziraatın başına taş veya başcı düştü heralde %10 ziraatın tabiyatına aykırı bu devirde ,aralıkta 6 aylık vadem 11.5 den doluyor bunu deneyelim bakalım kalırsa yoksa enpara

shorts
16-10-2012, 18:10
denizbank zorla 8.95 eski musteri.
yarin bir miktari ile enpara ya girilecek hayirlisi.

enpara ne kadar musteri topladi acaba bilen var mi?

hopop
16-10-2012, 20:03
10 ve ustu cikar

Yakın dönemde görünüm artışı gelecek,ancak piyasanın "satın aldığı" kadar kısa sürede yatırım yapılabilir notu gelmeyecek.
Politika faizi yakın dönemde değişmeyecek.
Üst band olasılıkla yeniden 100 baz puan düşürülecek,ama bildiğimiz gibi etkisiz.

Bu sebeple 10/+ doğru görüş olabilir.

eraylmz
16-10-2012, 20:56
150+ mevduat ile enparadayim. Bir miktarda günlük birikim hesabında var. Borç ödeyeceğim zaman vadesize aktarip çekiyorum. Finansbank sube zorla 8.80 verdi bende eft ile aktardim parayı. Dizaynı, müşteri memnuniyeti gercekten üst seviyede. Aradığınızda anında müşteri temsilcisine bağlanabiliyorsunuz, mesaj bıraksanız dahi en geç 2 günde arıyorlar. Umarım yakın zamanda dİgrr bankalarında bu tür yenilikleri görürüz.

sat57
16-10-2012, 21:34
e-card la hesaba para yatırlabılyor mu?

blueberry
16-10-2012, 21:47
ziraatın başına taş veya başcı düştü heralde %10 ziraatın tabiyatına aykırı bu devirde ,aralıkta 6 aylık vadem 11.5 den doluyor bunu deneyelim bakalım kalırsa yoksa enpara

en az 5 yıl vadeli hesap açma şartı var onda arkadaş eksik yazmış..
bankanın sitesinde var şartları birikimli mevduat hesabı olarak geçiyor..

Feridun_Bitir
16-10-2012, 21:48
TEB marifetli hesabı kullanan arkadaşlara bi sorum olacak.

faiz oranlarını aşağıdaki gibi yazmışlar.

örneğin 10000 TL yatırsak, ilk 1000 tl'ye sıfır faiz, sonraki 9000 TL'mize mi %9,25 veriliyor? yoksa 1000 TL üzerindeki tutarın tümü için % 9,25 mi?

0 - 999 aralığı 0
1.000 - 35.000 aralığı 9.25
35.001 - 50.000 aralığı 9.25
50.001 - 100.000 aralığı 6

kazandibi
16-10-2012, 21:58
Sn Feridun. Bitir Teb marifetli de öyle bir uygulama yok.
Yani ne kadar yatırırsanız, tümüne bu faiz uygulanıyor.
ilk kez hesap açarsanız tanışma faizi 1 aylık %10 daha sonraki günlerde 9.25
gecelik uygulanıyor. Tek özelliği 50.000 ve altına bu faizler uygulanıyor. Bence küçük yatırımcı için çok uygun.
Ben marifetli kullanıyorum, hiçbir sıkıntı olmadı. Gecelik faiz işliyor ve ertesi gün hesaba direk ekleniyor.
Herhangi bir masraf ya da ücret alınmıyor. EFT de ücretsiz, gayet makul :)
Saygılar

eraylmz
16-10-2012, 22:41
e-card la hesaba para yatırlabılyor mu?

encard da suan ıcin para yatirma yok. Sadece eft / havale ile hesaba transfer yapabiliyorsunuz.

eray026
17-10-2012, 00:54
Enpara da ıslak imzalı mevduat hesap cüzdanı almak isteyenlere, kargo ile 5 TL karşılığında mesafeye göre 1 veya 2 günde gönderiyorlar.

hak
17-10-2012, 09:38
Enpara da ıslak imzalı mevduat hesap cüzdanı almak isteyenlere, kargo ile 5 TL karşılığında mesafeye göre 1 veya 2 günde gönderiyorlar.

Peki aynı cüzdanı işletebiliyor muyuz acaba?
Şubeden ve/veya kargo ile geri yollayarak.

hopop
17-10-2012, 10:15
arkadaş eksik yazmış

Yazıyı düzgün okuyabilirseniz eksik yazılmadığını,vadenin en az 60 ay olarak belirtildiğini görebilirsiniz.
Koşullarını düzgün okuyabilirseniz, vade öncesinde parayı çekemezsiniz yazdığını görebilirsiniz.
Yazıyı düzgün okuyabilirseniz,uzun vadeli birikim yapmayı düşünenler için olduğunu,her ay parasını bankadan çekip,banka banka dolananlar için uygun olmadığının da yazıldığını görebilirsiniz.
60 ay / 12 ay = 5 yıl anlamına geliyor.

lukas
17-10-2012, 11:24
Vade : 60-120 ay
Faiz: % 10 (yüzde on)
Batma riski:%0 (yüzde sıfır)
Üst para sınırı:yok
Eski müşteri için:Geçerli
Yeni müşteri için:Geçerli
Güncellik.16.10.2012 itibarıyla aktif.
Ana,baba,akraba getir de onların üstüne hesap gösterelim,sana olmuyor söylemi:yok
Vade süresi dolmadan vazgeçme şansı:var,ama vazgeçersen sadece anaparanı veririm.
Vade süresi dolmadan,vadeli hesaptan canın istediğinde,sıkıldıkça gidip,"Ben vadeli hesabımın içinden biraz para cekeceğidim" deme şansı:yok.
Her ay parayı çekip,banka banka dolaşma:yok
Koşul:Vadeli hesabı açtıktan sonra her üç ayda bir en az elli lira yatırırsan,vade süresince her yıl için yıllık % 10 faiz vereceğim.
Bu oranı her yıl için yeniden belirlerim,oranı aylık değiştirmem,yıllıkta yeniden belirlerken piyasanın üstünü vereceğim.
Aralarda da her yatırdığın paraya vade sonuna kadar % 10 faiz vereceğim.
İstersen her ay,istersen her üç ayda bir vadeli hesabına,senin istediğin miktarı eklersin.Senin belirlediğin aralıklarla,İstersen elli lira,istersen elli milyon lira yatır,farketmez.Yeter ki unutma.Unutursan hesabını kapatırım.
Stopaj:%15 zorunlu vergi.
Tek risk yıllık %10'un sonraki yıllarda düşme riski,ancak uzun vadeli,gücüne göre biriktirme hesabı olması sebebi ile piyasa genel eğiliminin üzerinde kalabilir.
Uygunluk:Para biriktiremeyenler için.

bence uygun değil gibi. farzedelim faizler 3 sene sonra %5 e düştü.ziraat ta 5,5 veriyor.lanet olsun bankanın vereceği faiz deyip paramı çekip iş yapayım yada gayrimenkul alıp kiraya vereyim desen sadece ana parayı alıyorsun 3 senelik faiz de gidiyor

dudu
17-10-2012, 11:37
Peki aynı cüzdanı işletebiliyor muyuz acaba?
Şubeden ve/veya kargo ile geri yollayarak.

Yeni bir cuzdan verirler, orada da tum hareketleri gosterirler diye dusunuyorum.

Syg,

hopop
17-10-2012, 12:53
Arkadaşlar,
Yurtiçi vadeli nzd,brl,cnh işlemleri için öneriniz var mı.

blueberry
17-10-2012, 18:50
Yazıyı düzgün okuyabilirseniz eksik yazılmadığını,vadenin en az 60 ay olarak belirtildiğini görebilirsiniz.
Koşullarını düzgün okuyabilirseniz, vade öncesinde parayı çekemezsiniz yazdığını görebilirsiniz.
Yazıyı düzgün okuyabilirseniz,uzun vadeli birikim yapmayı düşünenler için olduğunu,her ay parasını bankadan çekip,banka banka dolananlar için uygun olmadığının da yazıldığını görebilirsiniz.
60 ay / 12 ay = 5 yıl anlamına geliyor.

haklısınız..
60-120 ayı 6-12 ay görmüşüm. fazla bilgisayar başında kalmaktan herhalde..

özür
17-10-2012, 21:10
Arkadaşlar enucuz Eft yi hangi bankadan yapabiliriz hesap olmadan enparaya göndermek için miktar yüksek ona göre

Pscyokinesis
17-10-2012, 21:52
Arkadaşlar enucuz Eft yi hangi bankadan yapabiliriz hesap olmadan enparaya göndermek için miktar yüksek ona göre

İşletim sistemli telefonlardan eft ücreti alınmıyordu oradan gönderebilirsiniz .

Ben oradan yapıyorum . Eğer akıllı cep telefonu pda yoksa firefox a iphone 4 eklentisi kurup oradan yapabilirsiniz :yes:

Kentucky
17-10-2012, 21:54
Turkiye'de yuan islemi yaptiran bir banka var mi HSBC'den baska?

Arkadaşlar,
Yurtiçi vadeli nzd,brl,cnh işlemleri için öneriniz var mı.

hopop
17-10-2012, 22:04
HSBC'den baska?
İş bankası vadeli cnh işlemi kabul ediyor.

memorex
17-10-2012, 22:52
İşletim sistemli telefonlardan eft ücreti alınmıyordu oradan gönderebilirsiniz .

Ben oradan yapıyorum . Eğer akıllı cep telefonu pda yoksa firefox a iphone 4 eklentisi kurup oradan yapabilirsiniz :yes:

siz yazınca araştırdım dediğiniz gibi yapmak mümkünmüş teşekkürler,merak edenlere link
http://www.tr-portal.net/internet/firefox-ile-ucretsiz-havale-ve-eft-yapin.html

afa35
18-10-2012, 09:15
18 Ekim 2012 itibariyle geçerli Turuncu Hesap faiz oranları aşağıda belirtilmiştir

Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı - TL 9,25

Turuncu Hesap Faiz Oranı - TL 8,25

faizler nereye kadar düşmeye devam edecek.

sensity
18-10-2012, 09:41
18 Ekim 2012 itibariyle geçerli Turuncu Hesap faiz oranları aşağıda belirtilmiştir

Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı - TL 9,25

Turuncu Hesap Faiz Oranı - TL 8,25

faizler nereye kadar düşmeye devam edecek.

Bu platformda ING ve Turuncu Hesap urununu baz almamak gerektigini dusunuyorum. Sokaga ciktigimizda aldigimiz oranlar daha belirleyici bence.. Kamu da bile oranlar 9 puanlarin uzerinde.

cozali
18-10-2012, 11:04

ben eft ve havaleleri garanti bankasından firefox eklentisi ile ücret ödemeden hallediyorum.

inanna
18-10-2012, 12:09
Kamu da bile oranlar 9 puanlarin uzerinde.
Sn.Sensity kamuda 9 üzeri kaldığını sanmıyorum.Şayet varsa hangi kamu bankası ve mikrar belirtirseniz sevinirim.

Macron
18-10-2012, 14:24
MB Gösterge faizini değiştirmeyerek 5.75' de bıraktı,
Koridorun üst bandını 50 baz puan düşürerek 10'dan 9.5'e çekti.
Beklenti 100 baz puan düşürülmesiydi,

Bizim için küçük bir teselli en azından..

Dire Staits - Private Investigations

sensity
18-10-2012, 14:36
Sn.Sensity kamuda 9 üzeri kaldığını sanmıyorum.Şayet varsa hangi kamu bankası ve mikrar belirtirseniz sevinirim.

son birkac gune istinaden bi bilgi degil bu ama en son halkbank in 9.25 verdigi yazilmisti.. ben su anda enpara %10 ken baska bir arayisa gerek olmadigini dusunuyorum..

özür
18-10-2012, 15:31
Acaba şimdi en para faizi indirecekmi 1 kasıma kadar tutsa bari vade o zaman doluyorda

inanna
18-10-2012, 16:13
tşkler sn.sensity

Acaba şimdi en para faizi indirecekmi 1 kasıma kadar tutsa bari vade o zaman doluyorda

1 Kasım'ı bilemem ama bu ortamda faiz indirmezse korkmak lazım...

djoz
18-10-2012, 17:18
1 Kasım'ı bilemem ama bu ortamda faiz indirmezse korkmak lazım...

Bir filmde duyduğum dialog geldi aklıma..

"-görevi kabul edersem bana ne vereceksiniz?
-ne istersen.. sınır yok..
-görevden sağ dönemeyeceğimi söylüyorsun yani.. "

Mantıklı olmak lazım.. :)

serkan1976
18-10-2012, 20:05
sn chucky ayın 16'sında ne yaptınız

cozali
18-10-2012, 20:55

bankaların e-vadeli faizlerinde şimdilik bir değişiklik görünmüyor, benimki de pazartesi doluyor o zamana kadar umarım bir indirim olmaz ama kasım da belki bir güncelleme yapabilirler.

dudu
18-10-2012, 21:04
ben eft ve havaleleri garanti bankasından firefox eklentisi ile ücret ödemeden hallediyorum.

Firefox ile yapilan chrome ile de yapilabiliyor mu? Yoksa sadece firefox'a ozel bir sey mi?

Syg,

cozali
18-10-2012, 22:59
Firefox ile yapilan chrome ile de yapilabiliyor mu? Yoksa sadece firefox'a ozel bir sey mi?

Syg,

Chrome için hiç denemedim, firefox için iki uzantı yüklemek gerekiyor bunlardan "user agent switcher" chrome da var diğeri "wmlbrowser" chrome için yok sanırım, normalde ben de chrome kullanıyorum ama banka işlemleri ve bazı eklentileri için firefox da yüklü durumda.

chucky68
19-10-2012, 00:12
sn chucky ayın 16'sında ne yaptınız

daha önce yazdım....t-banktan 19 aralığa kadar %9.50 den bağlattım gitti....bu arada en-paracılarda aynı gün gelmişlerdi..ama tercihim şimdilik burası oldu...aceleye gerek yok...çok büyük paralar oynamıyor nasılsa...

C H U C KY..................................PARANIN SALTANATI VARSA YOLDAŞLARIMIN SABRI VAR..

arda27
19-10-2012, 00:31
benimde yarın finanstan vadem doluyor , 45 gün ile enparadan bağlayamayı düşünüyorum , faiz aynı seviyede devam merkez bankası toplantı sonrası , demekki aralıkta 11 gibi oranlar alabileceğiz

cenk bey yarın paranın bir miktarına euro alsak nasıl olur , euro sanki biraz gidecek gibi duruyo

yatırım tavisyesi değildir

chucky68
19-10-2012, 00:46
benimde yarın finanstan vadem doluyor , 45 gün ile enparadan bağlayamayı düşünüyorum , faiz aynı seviyede devam merkez bankası toplantı sonrası , demekki aralıkta 11 gibi oranlar alabileceğiz

cenk bey yarın paranın bir miktarına euro alsak nasıl olur , euro sanki biraz gidecek gibi duruyo

yatırım tavisyesi değildir

euroya dolardan daha az güvenirim...bu sene dövizden para kazanma işi bitmiştir...o işler geçen yılda kazandırdı...şimdi dar makasta para kazanmak çok zor...çok iyi tahminci olmak lazım...buda bizim gibiler için çok zor...dövize güvenerek evdeki bulgurdan olmamak lazım...genede döviz alınacaksa ben doları tercih ederim...her zaman.....

C H UCK Y.......................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ

parasabir
19-10-2012, 09:34
Değerli forumdaşlar,
50 bin üzeri amerikan dolarına 3 aylık ve üzeri vadede hangi bankadan en yüksek faizi alabirim ? Şu an küçük bir ilçede olduğumdan bilgiye ulaşmam sınırlı. Özellikle İstanbul da olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Teşekkürler.
Bu arada Ziraat bankasına 100 bin üzeri TL. 3 ay için 9.05 den yatırıldı.

hopop
19-10-2012, 09:51
Amerikan dolarına hangi bankadan en yüksek faizi alırım

Doğru cevabınızı miktarınıza göre Eurobank tekfen ve Fibabanka'dan alabilirsiniz.

İlçelerde kısmen yaygın olan Denizbank belki,ancak şubeleri müşteri ilişkileri ve insiyatif konusunda zayıf.

Syg

M3RT85
19-10-2012, 11:06
Finansbank 32 gun icin 8.75 verdi. Enpara.com'u dusunmenin zamani geldi sanirim :)

blue70
19-10-2012, 17:00
vadeyi uzat vergiden kurtulacağız tez vakitte :)

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/786736-vadeyi-uzat-vergiden-kurtul

ozziem
19-10-2012, 22:09
Finansbank 32 gun icin 8.75 verdi. Enpara.com'u dusunmenin zamani geldi sanirim :)

Mevcut hükümetin şu ana kadar 10 yılda hayrıma yaptığı tek şey yüksek lisans harçlarını kaldırmak oldu, o da bana 2 dönem nasip oldu , 6 dönemlik kaldırmışlar:) (ben 4 dönem yatırmıştım harcı zatee) Yani psikolojik olarak bunlar bir yasa çıkarınca benim avantajıma olacağına inanamıyorum.
Büyük ihtimalle yüzde 15 olan stopajı ilk 3 ay için daha da yükseltip bir şekilde beni zarara uğratmayı başaracaktır mevcut hükümet. Ellerinden hayra bi iş gelmiyo. Ama yanılırsam 10 yılda 2 . defa tebrik ederim.

hi_dutengin
19-10-2012, 22:39
Finansbank 77 Gun %9 dan baglandi bugun. HSBC %9.15 teklif etti ve hesap isletim ucreti istiyor 0.15 icin degmez dedim,bu yuzden parayi Finans'ta biraktim.

chucky68
19-10-2012, 23:21
Finansbank 77 Gun %9 dan baglandi bugun. HSBC %9.15 teklif etti ve hesap isletim ucreti istiyor 0.15 icin degmez dedim,bu yuzden parayi Finans'ta biraktim.

hsbc beni kandırmak kendi bünyesine dahil etmek için yakın zamanda çok uğraşmıştı...özel toplantı bile yapmışlardı(erenköy-kazasker şubesi)...banada verdikleri oran %9.15 idi...ancak en başta sormam gereken şeyi en son sorduğumdan olay kapandı...çünki çıkışta eft ücreti alan bankayla işim olmaz...ayrıca günlük limit 200.000 tl imiş...yani internet bankacılığından....bana bayağı pahalıya mal olacaktı...eğer eft almassanız size gelirim deyince onlarda olmaz dediler.....yallah hsbc dedim...niye alıyorsunuz beni şu 3 eft yüzünden kaybediyorsunuz deyince... bizimde para kazanmamız lazım dediler...banka ticaret kapısıymış...bunu duyunca notlarını verdim...eft almayan almıyor siz bilirsiniz deyip çıkıp gittim...sap gibi kalmışlardı...müdürleri dondu kaldı...o bakımdan bu tip bankaları iyi irdelemek lazım....bunların listesi citibank,garanti(bazı şubeleri almıyor),akbank,ziraat,vakıflar,halk bank vs..aklıma gelenler bunlar...tabi bazı şubeler gene kolaylık sağlayabiliyorlar...bankasına vede şubesine göre değişiyor...dikkatli olmak vede baştan işi sıkı tutmak lazım...bir şubeye hesap açacağınız zaman balıklama gitmeyin...eft vede diğer şeyleri mutlaka sorun...baştan anlaşın...sonradan daha yüksek veren bir banka çıktığında çıkışınız kolaylaşır...

C HU CK Y...........................YARINI OLMAYAN BEBEK

chucky68
19-10-2012, 23:23
şaşkın bakkal şubesi ziraat bankası......500.000 tl ye kadar %9......32-45 GÜN.........500.000 tl üstü açılışa %8.75

C H UCK Y.........................CEVİZ AĞACI

arda27
20-10-2012, 13:26
Dün enparada 46 gün 4 aralık tarihine 10 dan bağladım , parayı finastan havale yaptım , finascılar gondermesen felan yaptılar verdıkleri 8,75 zorlasan 9 yaparlardı belki , olmaz dedim yaşasın enpara dedim MT ye :) 4 aralıkta artık bakarız oranlara

aralık ayında fazlasıyla araştırmalıyız en azından parayı enflasyona ezdirmemeliyiz , en para rekabeti arttıracaktır bundan en iyi şekilde bizlere faydalanmak düşer

forumdaki ustadlar sayesinde en iyi oranları yakalarız diye düşünüyorum

ozziem
20-10-2012, 15:55
vadeyi uzat vergiden kurtulacağız tez vakitte :)

http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/786736-vadeyi-uzat-vergiden-kurtul

Acaba bu ne zaman olabilir olursa. Mayıs 2012 den beri aynı şeyi diyorlar(aynı haber bu zamanda da çıkmıştı), laf çok yapıyo hükümet ama iş yok.

Nightrain
20-10-2012, 21:46
Dün enparada 46 gün 4 aralık tarihine 10 dan bağladım , parayı finastan havale yaptım , finascılar gondermesen felan yaptılar verdıkleri 8,75 zorlasan 9 yaparlardı belki , olmaz dedim yaşasın enpara dedim MT ye :) 4 aralıkta artık bakarız oranlara

aralık ayında fazlasıyla araştırmalıyız en azından parayı enflasyona ezdirmemeliyiz , en para rekabeti arttıracaktır bundan en iyi şekilde bizlere faydalanmak düşer

forumdaki ustadlar sayesinde en iyi oranları yakalarız diye düşünüyorum

finanstan enparaya yollamak icin ne kadar havale ucreti aldırlar? miktar ? teşekkürler.

eraylmz
21-10-2012, 10:40
Finansta mobil bankacilikta havale/eft ucretsiz.

ACIBİBER
21-10-2012, 20:42
bonada 7.30 beklentim gerçekleşti, çıtayı 6.90 a çektim,
dolarda 1.650, altın 91$, faizde 6.90 test edilebilir, burdan tüymek mantıklı mı bilemiyorum, y.t.d

aficionado
21-10-2012, 21:07
hsbc beni kandırmak kendi bünyesine dahil etmek için yakın zamanda çok uğraşmıştı...özel toplantı bile yapmışlardı(erenköy-kazasker şubesi)...banada verdikleri oran %9.15 idi...ancak en başta sormam gereken şeyi en son sorduğumdan olay kapandı...çünki çıkışta eft ücreti alan bankayla işim olmaz...ayrıca günlük limit 200.000 tl imiş...yani internet bankacılığından....bana bayağı pahalıya mal olacaktı...eğer eft almassanız size gelirim deyince onlarda olmaz dediler.....yallah hsbc dedim...niye alıyorsunuz beni şu 3 eft yüzünden kaybediyorsunuz deyince... bizimde para kazanmamız lazım dediler...banka ticaret kapısıymış...bunu duyunca notlarını verdim...eft almayan almıyor siz bilirsiniz deyip çıkıp gittim...sap gibi kalmışlardı...müdürleri dondu kaldı...o bakımdan bu tip bankaları iyi irdelemek lazım....bunların listesi citibank,garanti(bazı şubeleri almıyor),akbank,ziraat,vakıflar,halk bank vs..aklıma gelenler bunlar...tabi bazı şubeler gene kolaylık sağlayabiliyorlar...bankasına vede şubesine göre değişiyor...dikkatli olmak vede baştan işi sıkı tutmak lazım...bir şubeye hesap açacağınız zaman balıklama gitmeyin...eft vede diğer şeyleri mutlaka sorun...baştan anlaşın...sonradan daha yüksek veren bir banka çıktığında çıkışınız kolaylaşır...

C HU CK Y...........................YARINI OLMAYAN BEBEK

HSCB en kötü bankadır.Dünya da çok güçlü oldukları halde yıllardır Türkiye'deki hatalı yönetim politikalrı nedeniyle vasat bile olamadılar.Benden da vade çıkışı 350 TL EFT isteme gafletinde bulundular.Havayı aldılar ama bir daha kapılarından bile geçmem.Kİmseyede tavsiye etmem.

basitlik
21-10-2012, 21:22
DolarTL once 2.50 yi gördükten sonar 1.65'e düşer büyük ihtimalle. Aynı fikirdeyiz.

bonada 7.30 beklentim gerçekleşti, çıtayı 6.90 a çektim,
dolarda 1.650, altın 91$, faizde 6.90 test edilebilir, burdan tüymek mantıklı mı bilemiyorum, y.t.d

hopop
21-10-2012, 22:03
tüymek mantıklı mı

11.09.2013 için usd 1.77,eur 2.18,chf 1.78,gr xau için 103 tl diyorum.

dudu
22-10-2012, 10:20
Faiz her turlu kotulugun anasidir.
Zafer CAGLAYAN

dudu
22-10-2012, 10:33
Gosterge tahvil 7.24
Son 30 gundeki dusus %2.82
Yakin bir zamanda daha once gordugumuz 6.79 gorulebilir. Not artisi ile bu erkene cekilebilir. 8 Kasim'da Istanbul'da Fitch Ratings
toplantisi var.

Syg,

hopop
22-10-2012, 10:35
Zafer CAGLAYAN

Faiz başkasına ait olan parayı,kendisinin kullanması karşılığında ücret ödemesidir.

Bu ifadeyi kullanan kişinin kendisine ait parasından beş milyon TL'yi, yetmiş sene sonra geri ödenmek üzere tarafıma faizsiz vermesini talep ediyorum.Geri ödeme konusunda her türlü teminat veririm.

emperador
22-10-2012, 11:44
Zafer CAGLAYAN

böyle vasıfsız adamları bakan yapıyorlar birde. faiz olmadan kapitalizm olmaz zaten. o zaman başka bir sisteme geçeceksiniz artık ne olur bilmemde. hem her boku yapın ama faiz bilmemneymiş :) kötüymüş. ulan herkes parasını borsadamı değerlendirecek? dövizmi alacak? napacak. kar payı veriyoruz diye yeşilsermaye köpeklerinemi verelim batırsınlar? napalım parayı evdemi tutalım enflasyona karşı bitsin para. yada sonradan zengin olan heryere betorname diken yalaklarınızdan evmi alalım kazık fiyata?

pronto
22-10-2012, 13:00
1999 yılında emeklilik yaşı kademeli değişmeseydi bu hafta emekli olmuştum.biz sisteme girerken bizden istenen 5000 gün prim 25 yıl dolmasıydı.Ekim 19 itibari ile 25 yılım ve 8400 gün primim oldu.Ama kademeli geçiş 8 yıl vurunca sabır dedik.Bu durumda 50 yaşı bekleyeceğiz primde 11280 gün olacak.ama yeni padişahımız ferman buyururda yetmez 3 daha ekleyelim derse yaş 53 ,prim gün sayısı da 12360 gün olacak.Allah verede bir kriz olmaya + 9000 gün primlerle işsiz ve ssk sız kalabiliriz.dün işe giren biri sistemde hiçbir birikimi yokken ssk'nın tüm hizmetlerinden yararlanırken bu kadar prim ödeyip hastanede esir kalmak ta var.Adil düzen dedikleri bu olsa gerek......

özür
22-10-2012, 14:47
Sn pronto üzüldüm ama eskilerin ceremesini yeni kuşak çekiyor.Keşke eskidende emeklilik yaşı en az elli olsaydı. Şu anda Türkiye daha iyi bir durumda olabilirdi.

basitlik
22-10-2012, 15:31
110,000$ için en iyi oranı nerden alabilirim? Açıkta biraz param kaldı. Bağlayayım diyorum bayramdan önce.

Büyükler en fazla %3 çekti 32 gün için.

Oran ve Banka önerisi olan üstadlardan tavsiyeler bekliyorum.

delix
22-10-2012, 15:34
5400 92 gün vade %9.75 oran aldım. arkadaşlar enparada kırık vade yok galiba.

Macron
22-10-2012, 16:41
5400 92 gün vade %9.75 oran aldım. arkadaşlar enparada kırık vade yok galiba.Hangi Banka?..

delix
22-10-2012, 17:07
enpara arkadaşım

oktay G
22-10-2012, 17:34
1999 yılında emeklilik yaşı kademeli değişmeseydi bu hafta emekli olmuştum.biz sisteme girerken bizden istenen 5000 gün prim 25 yıl dolmasıydı.Ekim 19 itibari ile 25 yılım ve 8400 gün primim oldu.Ama kademeli geçiş 8 yıl vurunca sabır dedik.Bu durumda 50 yaşı bekleyeceğiz primde 11280 gün olacak.ama yeni padişahımız ferman buyururda yetmez 3 daha ekleyelim derse yaş 53 ,prim gün sayısı da 12360 gün olacak.Allah verede bir kriz olmaya + 9000 gün primlerle işsiz ve ssk sız kalabiliriz.dün işe giren biri sistemde hiçbir birikimi yokken ssk'nın tüm hizmetlerinden yararlanırken bu kadar prim ödeyip hastanede esir kalmak ta var.Adil düzen dedikleri bu olsa gerek......
bu alayı kolpacılar yeni düzenleme yapıpta eger benim 5 sene sonra olacak emekligim uzarsa o zaman benden çekecekleri var demektir

armiero
22-10-2012, 19:02
finansbank eski müşteri 32 gün 8.75...

bu aylık mecburiyetten bağlandı bugün bu işin üstüne pek düşemedim önümüzdeki ay bakalım ne olacak...

bireysel olsam enparaya atlardım...

sonsav
23-10-2012, 10:13
Bu ifadeyi kullanan kişinin kendisine ait parasından beş milyon TL'yi, yetmiş sene sonra geri ödenmek üzere tarafıma faizsiz vermesini talep ediyorum.Geri ödeme konusunda her türlü teminat veririm.

Sayın hophop; ben küçük yatırımcıyım. Bana bir milyonunu, 1 yıllığına verse de yeter.

olgunus
23-10-2012, 11:16
enpara'ya baktınız mı? ben bakınca şok oldum. şu anda 4.10 görünüyor tüm vadelerde.

usd ve euro için o oranlar daha ne versinlerki herhangi bir değişiklik yok ..

oguzozi
23-10-2012, 11:17
Sayın hophop; ben küçük yatırımcıyım. Bana bir milyonunu, 1 yıllığına verse de yeter.

1 milyon tl 1 yilligina verseler ne yapardiniz ki? 1 sene mevduat mi :)

HasmetB
23-10-2012, 11:18
110,000$ için en iyi oranı nerden alabilirim? Açıkta biraz param kaldı. Bağlayayım diyorum bayramdan önce.

Büyükler en fazla %3 çekti 32 gün için.

Oran ve Banka önerisi olan üstadlardan tavsiyeler bekliyorum.

enparaya baktınız mı? ben bugün baktım şok oldum. tüm vadelerde 4.10 veriyor.
Bir türk bankasından swiftle gönderince kaç günde gidiyor para bilen var mı?

hopop
23-10-2012, 11:53
şok oldum.

110.000 usd'ye 32 gün vade için en fazla veren ile en az veren arasında net getiride 10 usd oynamaz.Gezindiğinize değer mi.
Geçmiş forum bilgilerini okumadan,aynı sorular tekrar tekrar soruluyor.

serkan1976
23-10-2012, 12:46
arkadaşlar tekstilbank kampanya bugün aradılar 100.000tl'ye kadar 32-45 gün 9.50
100.000usd veya euro'ya kadar 4 oran veriliyor
işine yarayana duyurulur

basitlik
23-10-2012, 16:22
Swift ayni gun gidiyor 20-30 tl ucreti var. enpara iyiymis oraya geciyorum.

enparaya baktınız mı? ben bugün baktım şok oldum. tüm vadelerde 4.10 veriyor.
Bir türk bankasından swiftle gönderince kaç günde gidiyor para bilen var mı?

Vadelisever
23-10-2012, 17:33
Swift ayni gun gidiyor 20-30 tl ucreti var. enpara iyiymis oraya geciyorum.

Ben mevduatımı hep farklı bankalara böldüm bugüne kadar, şu an Akbank ve TEB ile aktif çalışıyorum, bugün TEB'den geri dönüşüm vardı, çıldırttılar beni, kaç yıllık müşterileriyim, 8.50'den yukarı çıkmadılar 32 gün için, ben de enpara'yı düşünmeye başladım, kullananlar iyi/kötü yanlarını söylerlerse çok memnun olurum.

dudu
23-10-2012, 18:02
Ben mevduatımı hep farklı bankalara böldüm bugüne kadar, şu an Akbank ve TEB ile aktif çalışıyorum, bugün TEB'den geri dönüşüm vardı, çıldırttılar beni, kaç yıllık müşterileriyim, 8.50'den yukarı çıkmadılar 32 gün için, ben de enpara'yı düşünmeye başladım, kullananlar iyi/kötü yanlarını söylerlerse çok memnun olurum.

Su ana kadar bir kotu yonunu gormedim. Burada her sey yaziyor.

https://www.finansbank.enpara.com/

Syg,

eraylmz
23-10-2012, 19:18

enpara.com gibi temiz, açık, kullanımı kolay bankacılık şuana kadar görmedim... MT ye tek numara ile kolayca bağlanıyorsunuz. Sorunlarınız hızlı şekilde çözülüyor. Müşteri azlığından da kaynaklı olabilir, umarım her zaman bu şekilde devam ederler.

5TL karşılığında ıslak imzalı hesap cüzdanı, geçmiş dönem hesap özeti, portföy dökümü gibi basılı belgeleri kurye ile iletebiliyorlar.

tabor
23-10-2012, 19:48
dün gece 1:30 civarında enpara ya kayıt olayım dedim. sonra adresime gelirler sözleşme imzalarım hesabım açılır diye düşündüm. bir baktım telefona sms le müşteri no geldi, bana şifre ürettirdi. tc noyu yazınca isim adres telefon bilgilerini finansbanktan almış meğer (finansbankta hesabım var). son birkaç güvenlik adımından sonra hesabın hazır kullanmaya başlayabailirsin demezmi. gecenin bir yarısında.
sonra ziyarete gelip sözleşme imzalatacak ve enpara banka kartı vereceklermiş. daha gelmediler. bugün iş bankasından eft denemesi yaptım, 5 dak içinde gitti, sonra iş bankasına geri eft yaptım, o da 5 dak sürmedi.
internet şubesinin düzeni başta değişik geliyor ama kurcalayınca basit ve hızlı olduğu anlaşılıyor. sistem çok iyi yani.
bir de bu bankaya güven sorununu aşabilirsem baya işe yarayacak bir hesap olacak. %10 faiz bir yana diğer bankalarda en çok %4-5 gecelik repo yerine %8.5 günlük faiz de gayet iyi bir oran.
napıp yapıp hepimizi çekecek adamlar buraya :)

ozziem
23-10-2012, 19:55
dün gece 1:30 civarında enpara ya kayıt olayım dedim. sonra adresime gelirler sözleşme imzalarım hesabım açılır diye düşündüm. bir baktım telefona sms le müşteri no geldi, bana şifre ürettirdi. tc noyu yazınca isim adres telefon bilgilerini finansbanktan almış meğer (finansbankta hesabım var). son birkaç güvenlik adımından sonra hesabın hazır kullanmaya başlayabailirsin demezmi. gecenin bir yarısında.
sonra ziyarete gelip sözleşme imzalatacak ve enpara banka kartı vereceklermiş. daha gelmediler. bugün iş bankasından eft denemesi yaptım, 5 dak içinde gitti, sonra iş bankasına geri eft yaptım, o da 5 dak sürmedi.
internet şubesinin düzeni başta değişik geliyor ama kurcalayınca basit ve hızlı olduğu anlaşılıyor. sistem çok iyi yani.
bir de bu bankaya güven sorununu aşabilirsem baya işe yarayacak bir hesap olacak. %10 faiz bir yana diğer bankalarda en çok %4-5 gecelik repo yerine %8.5 günlük faiz de gayet iyi bir oran.

Ben hiçbir bankacılık ürününe süper dememiştim şimdiye kadar, ama bu gerçekten mükemmel.
Beni aradılar hesabım açıldıktan sonra, memnun musunuz dediler, iş yerindeydim aslında normalde başkası olsa meşgulum derdim ama enparadan arayınca konuşmak , cevaplamak istedim sorularını. Hediyelerin bana ulaşıp ulaşmadığı felan bile soruldu. Gerçekten süper 4 4 lük. Ama bu mükemmeliyet de korkutmuyor değil beni:) , çünkü Türkiye de hiç görmediğim bir şey.

tabor
23-10-2012, 20:00
Ben hiçbir bankacılık ürününe süper dememiştim şimdiye kadar, ama bu gerçekten mükemmel.
Beni aradılar hesabım açıldıktan sonra, memnun musunuz dediler, iş yerindeydim aslında normalde başkası olsa meşgulum derdim ama enparadan arayınca konuşmak , cevaplamak istedim sorularını. Hediyelerin bana ulaşıp ulaşmadığı felan bile soruldu. Gerçekten süper 4 4 lük. Ama bu mükemmeliyet de korkutmuyor değil beni:) , çünkü Türkiye de hiç görmediğim bir şey.

hediyede mi veriyorlar ? ne veriyorlarmış ?

Trade Shark
23-10-2012, 20:10
hediyede mi veriyorlar ? ne veriyorlarmış ?

hediye olarak verilen; not defteri,uçlu kalem ..

internet şubesi gayet sadece ve kullanımı kolay. mobil bankacılıkta gelirse yakında tam süper olacak..

Nightrain
23-10-2012, 20:33
beni de bugun aradılar ama ıslak imzalı hesap cuzdanı için istanbul içi hızlı kargo ücreti 20tl dedi..emin misiniz, 5 tl diyorlar dedim, hayır teyit aldım 20 tl dedi..

sonsav
23-10-2012, 20:40
1 milyon tl 1 yilligina verseler ne yapardiniz ki? 1 sene mevduat mi :)

Taş atıpta kolum mu yorulacak? Enpara faizi yüzde 10,
Neti 8,50
Yıllık getirisi 85 bin lira.
Şurada 50 baz puan fazla faiz alacağız diye göbeğimiz çatlarken, havadan 85.000 lira bana yeter.

eraylmz
23-10-2012, 23:30
beni de bugun aradılar ama ıslak imzalı hesap cuzdanı için istanbul içi hızlı kargo ücreti 20tl dedi..emin misiniz, 5 tl diyorlar dedim, hayır teyit aldım 20 tl dedi..

Mesaj atmıştım geçen gün geri dönmediler diye görüştüm 5 tl ye gönderiyolar, hatta daha sonra yazdığım mesaja cevap da gelmiş.
Aynen aktarıyorum. Hızlı kargo için fiyat farkı olabilir diye düşünüyorum...

"Talep ettiğiniz takdirde adresinize 5 TL karşılığında hesap cüzdanı, geçmiş dönem hesap özeti, portföy dökümü gibi basılı belgeleri kurye ile iletebiliyoruz. Basılı belge ihtiyacı duyduğunuz durumlarda 0850 222 3663 numaralı Çözüm Merkezi'mizden bize ulaşabilirsiniz."

eray026
24-10-2012, 08:15

İngbank turuncu hesap günlük % 8.25 100.000 TL ye kadar
Teb marifetli hesap günlük % 9.25 50.000 TL ye kadar alternatif olarak bu bankalardaki oranlarıda değerlendirebilirsiniz.

eray026
24-10-2012, 08:22
arkadaşlar tekstilbank kampanya bugün aradılar 100.000tl'ye kadar 32-45 gün 9.50
100.000usd veya euro'ya kadar 4 oran veriliyor
işine yarayana duyurulur

Son bir yıl içinde vadeli mevduatı olmayan eski müşteri ve yeni müşteriye veriyorlar. İnternetten hesap açarsanız %9 oran veriyor.

şef
24-10-2012, 10:50
Son zamanlarda normal bankalara mevduat yapılmıyormu? hiç oran yazılmaz oldu. enpara dan başka birşey yazılmaz oldu. oranı belli bir yer. pazarlıkla alınan bir oran yok. burası tezgah altı faiz oranlarının yazıldığı yer. bu oranları yazarsak daha faydalı olur.

BEYAZIT
24-10-2012, 11:01
Son zamanlarda normal bankalara mevduat yapılmıyormu? hiç oran yazılmaz oldu. enpara dan başka birşey yazılmaz oldu. oranı belli bir yer. pazarlıkla alınan bir oran yok. burası tezgah altı faiz oranlarının yazıldığı yer. bu oranları yazarsak daha faydalı olur.

ufak bankalar bile 9.5 pazarlıkla yaklasmıyor

enparayı hızlı actırmak isteyenlere oneri, en yakın finansbanka gidip vadesiz hesap acsınlar, sonra anında enparada hesap acabilirler

enpara ya %10 ile bagladım temiz
ayrıca yabancı para al-sat yapanlar icinde doviz spread de dusuk

basitlik
24-10-2012, 13:12
Yakında diğer bankalarda bu kervana katılır. Yoksa enpara'ya çok müşteri kaptırırlar.

ufak bankalar bile 9.5 pazarlıkla yaklasmıyor

enparayı hızlı actırmak isteyenlere oneri, en yakın finansbanka gidip vadesiz hesap acsınlar, sonra anında enparada hesap acabilirler

enpara ya %10 ile bagladım temiz
ayrıca yabancı para al-sat yapanlar icinde doviz spread de dusuk

BEYAZIT
24-10-2012, 15:07
Yakında diğer bankalarda bu kervana katılır. Yoksa enpara'ya çok müşteri kaptırırlar.

finanstakilerle onustum, finans yunan bankası gibi dusunuldugu icin yapmıslar bunu
buyuk bankaların girecegini dusunumuyorum
mevduat ihtiyacı olan bankalar girer daha cok

hopop
24-10-2012, 15:44
finans yunan bankası gibi dusunuldugu icin yapmıslar

Finansbank ortaklık payları dağılımına göre tamamen bir YUNAN bankasıdır. "Gibi" ifadesi fazla olmuş.

Pay dağılımı :
National Bank Of Greece - % 77,22
National Bank of Greece Int.Holdings B.V -% 7,90
National Bank of Greece Finance ($) PLC -% 9,68
International Finance Corporation (IFC) -% 5,00
Diğer % 0,2

..

BEYAZIT
24-10-2012, 16:14
Finansbank ortaklık payları dağılımına göre tamamen bir YUNAN bankasıdır. "Gibi" ifadesi fazla olmuş.

Pay dağılımı :
National Bank Of Greece - % 77,22
National Bank of Greece Int.Holdings B.V -% 7,90
National Bank of Greece Finance ($) PLC -% 9,68
International Finance Corporation (IFC) -% 5,00
Diğer % 0,2

..

sahiplik anlamında oylede, yanlış ıfade ettım
ınsanlar yunan ekonomisi kotu diye
finansbankda kotu dıye dusunuyormus
Turkiyedeki bankaların durumu ıyı yunan olsa bıle

excali
24-10-2012, 16:29
finanstakilerle onustum, finans yunan bankası gibi dusunuldugu icin yapmıslar bunu
buyuk bankaların girecegini dusunumuyorum
mevduat ihtiyacı olan bankalar girer daha cok

Sence bu oranları uzun süre devam ettirebilecekler mi? Kampanya olarak veriyor olmasınlar??? Örnekleri fazlaca oldu....

BEYAZIT
24-10-2012, 16:46
Sence bu oranları uzun süre devam ettirebilecekler mi? Kampanya olarak veriyor olmasınlar??? Örnekleri fazlaca oldu....

dediklerine gore kampanya degil
hep boyle olacakmıs
bence kampanya olmaz

tabor
24-10-2012, 16:52

tanıtımında insan, kağıt, mobilya, ofis, çay-kahve gibi masrafları kısıp size yüksek faiz (piyasa ortalamasının üzerinde) vereceğiz diye vaat ediyorlar. bunu zaman gösterecek tabi. müşteri sayısı yani mevduat büyüklüğü doyuma ulaşınca napacaklarını göreceğiz.

eray026
24-10-2012, 17:48

Abank 32 gün %9.3
Vakıfbank son 6 aydır vadeli hesabı olmayanlara %9 vade yenileme %8.7
Şekerbank %8.5

şef
24-10-2012, 19:03
Abank 32 gün %9.3
Vakıfbank son 6 aydır vadeli hesabı olmayanlara %9 vade yenileme %8.7
Şekerbank %8.5
bu oranlar hangi para miktarı için?

corsa
24-10-2012, 20:37
dediklerine gore kampanya degil
hep boyle olacakmıs
bence kampanya olmaz

bankalar mevduatı kredi olarak satarlar. Eğer bankanın elinde fon fazlası olursa yani; mevduat fazlası oluşursa, mevduat faizleri düşer. yani hep böyle olmasının garantisi yok.

BEYAZIT
24-10-2012, 21:46
bankalar mevduatı kredi olarak satarlar. Eğer bankanın elinde fon fazlası olursa yani; mevduat fazlası oluşursa, mevduat faizleri düşer. yani hep böyle olmasının garantisi yok.

Hayatta neyin garantisi var ki

eray026
24-10-2012, 23:19
bu oranlar hangi para miktarı için?

50.000 üstü

powerpc
25-10-2012, 21:16
tanıtımında insan, kağıt, mobilya, ofis, çay-kahve gibi masrafları kısıp size yüksek faiz (piyasa ortalamasının üzerinde) vereceğiz diye vaat ediyorlar. bunu zaman gösterecek tabi. müşteri sayısı yani mevduat büyüklüğü doyuma ulaşınca napacaklarını göreceğiz.

şube olayına her zaman karşıyım boşuna masraf, hemen enpara dan hesap açtım gelecek aydan itibaren oraya kayıyorum.

eraylmz
29-10-2012, 12:16
enpara.com da bulunan tüm bakiye için mi 50bin tl TMSF sigortalı oluyor? Yoksa vadesiz, vadeli, birikim, altın hesaplarında ayrı ayrı 50bin tl için mi sigortalanıyor?

yeni borsacı
29-10-2012, 13:18
enpara.com da bulunan tüm bakiye için mi 50bin tl TMSF sigortalı oluyor? Yoksa vadesiz, vadeli, birikim, altın hesaplarında ayrı ayrı 50bin tl için mi sigortalanıyor?

Yalnız enpara olarak düşünmeyin Finansbank A.Şde bir kişiye ait toplam mevduatın 50000TL si sigortalıdır.Vadeli-vadesiz-birikim-altın hesaplarının toplamı olarak düşünülür.

sensity
29-10-2012, 15:34
31 inde donusum var Enpara 10 u yakalayabilcekmiim bakalim :)

m.tolga
29-10-2012, 16:16
31 inde donusum var Enpara 10 u yakalayabilcekmiim bakalim :)
daha yukarısı bile yakalanabilir:)

scobanx
29-10-2012, 17:45

5inde benimden donusum var, enparadan fazla veren yok su an...

m.tolga
30-10-2012, 08:19
5inde benimden donusum var, enparadan fazla veren yok su an...

enpara için yazmıştım... :)

oktay G
30-10-2012, 10:36
tatilde paraları yedik ,şimdi işimize bakalım ,aralıkta bende enparaya geçecegim heralde en iyisi bu gözüküyor ,birde memlekette arsa alanlara baktım 2 sene önce 30000 olan arsalara şimdi 60000 diyorlar alanda var ,parayı arsaya yatırmadıgıma pişman oldum bizde burada 9 mu 10 mu hesabını yapıyoruz ,artık başka denizlere açılmanın zamanı geldi yoldaşlar ,bu hükümetten bize ekmek yok

sensity
30-10-2012, 11:31

31 Ekim 2012 kastetmistim :(

ferplex
30-10-2012, 20:57
ziraat bankası 50 gün 8.85

JonDowes
31-10-2012, 11:09
http://www.prnet.com.tr/Dalian/000588/Clips/31102012/C0046394956K0000006896.jpg

arda27
31-10-2012, 11:15
Günaydın Cümleten

Dün bir miktar vadesi dolan parami enparaya 32 gün ile bağladım( 3 aralık vade) , ama gidişata bakılırsa aralıkta mevduat oranları düşecek gibi hissediyorum , tv deki yorumlarda bu yönde acaba diyorum en paraya 92 gün daha mı mantıklı yada 180 gün

ne dersiniz ağalar ?

Chuky abi değerli yorumlarınızı bekliyoruz

austin
31-10-2012, 11:57
enpara.com tam da istediğim gibi bir hizmet ama bu hizmetin finansbanktan gelmesi kötü, umarım diğerleri de bir an önce benzer adımlar atarlar, şimdilik finansla çalışmamaya devam..

man_london
31-10-2012, 16:57
garantiden oran alan varmi

djoz
31-10-2012, 18:18
garantiden oran alan varmi

yarın yaşlı annemin 50 bin tlsi için alacağım.. Parası yıllardır orada kemikleştiği için pek iyi bir oran beklemiyorum..

işinize yarar mı bilmem..

özür
31-10-2012, 18:19
Faizler diplerde borsa tepede vaybee

parasabir
31-10-2012, 20:06
Değerli forumdaşlar, Dün vakıfbank ta vadesi dolan 50000 üstü dolarımı 3.30 faizle 45 gün uzatmışlardı. İtiraz ettiğimde en fazla 3.50 dediler. Fibabanka yı aradığımda 3.20 ama sizi tanıdığımız için 3.50 dediler.( klasik bankacı taktiği, sanki patronunun oğluyum.) Denizbank tenezzülsüz 3.20 dedi. Tekstilbank 4.0 deyince parayı koydum torbaya 1.5 saatlik yolculuktan sonra İzmir şubesine 44 gün %4 ile yatırdım.
Bu arada , banka çalışanlarının artık mevduat toplamak için pek hevesli olmadığını gördüm. Hatta Tekstilbank ta müşteri temsilcisi ile baya tartıştım. Nedeni ise; Sözleşmeyi tek taraflı bana imzalatması. Oysa banka görevlisi de diğer sureti imzalayarak bana vermesi gerekir. Adamlar her şeyi imzaya bağlıyorlar: Banka hesap işletim ve diğer ücretleri tebliği, imza örneği kartonu ( ne demekse) , ana sözleşme, adres teyit formu gibi yeni icatlar.
Deli gibi ülkeye akan gavur paraları kesilinceye kadar pabucumuz dama atılmış durumda.

excali
31-10-2012, 21:16
Mahfi Eğilmez‏: Faiz Dersi. Faizden para kazandığını sananlar için acı gerçek. Faiz çoktan eksi olmuş gitmiş

http://t.co/PapZaVRP

sensity
31-10-2012, 21:26
330 bin 10 la enpara dan 46 gun bagladim.
Eurobank 8.90
Tbank 9
Tekstil 8.75
Hsbc 9
Vakif 9 (tanisma olabilir)
Finans 8.75
Abank 9.30

eray026
01-11-2012, 00:43
Tekstilbank yeni vadeli mevduatlara 32-45 gün için TL'de %9,50, EUR ve USD'de %4 Kampanyada üst limit 100.000 TL/EUR/USD
İnternet şubesi'ne özel kampanya TL mevduatınız için 32 günden 45 güne kadar %9 üst limiti 250.000 TL'dir.
İnternet şubesi vadeli mevduat hesabı internet şubesine özel faiz oranıyla temdit oluyor.

eray026
01-11-2012, 01:18
Rakamlarla Tasarruf Eğilimleri Araştırması Üçüncü Çeyrek Sonuçları:
# Tasarruf sahipliği oranı: yüzde 12,2
# Tasarrufu olmayan ancak gelecekte tasarruf yapmayı planlayanların oranı: yüzde 36
# Yeterli geliri olmadığı için tasarruf yapamayanlar: yüzde 51
# Tasarrufunu nasıl değerlendireceğini bilmediği için tasarruf yapmayanların oranı: yüzde 18
# Tasarrufa ihtiyacı olmadığı için tasarruf yapmayanların oranı: yüzde 31
# Tasarruf sahipleri içinde düzenli tasarruf yapanların oranı: yüzde 60
# Beklenmedik olaylara karşı güvence amaçlı tasarruf yapanlar: yüzde 31
# Tasarrufta tercih edilen araçlar (en çok kullanılan üç seçenek dikkate alınarak):
o Altın, değerli taş ve madenler: yüzde 22
o Yastık altı döviz veya TL: yüzde 21
o Vadeli hesap: yüzde 19
o Vadesiz hesap: yüzde 14
o BES / hayat sigortası: yüzde 13
o Döviz vadeli hesap: yüzde 5
o Fonlar: yüzde 4
o Hisse senedi: yüzde 2
o Hazine bonosu: yüzde 1

Kaynak (http://www.tuketicifinansman.net/2012/10/altin-degerli-tas-ve-madenler-tasarruf-tercihlerinde-ilk-sirada.html#ixzz2AuwRstZD)

sensity
01-11-2012, 09:46
Tekstilde bugun donen 100 binim vardi tanismadan bagladigim 10.50 yle, hesap otomatik 8.75 le temdit olmus :)
Gelde Enpara ya gitme :)

Enpara ci arkadaslar icin daha oncede konusulmasina ragmen ufak bir hatirlatma !!
Eft limiti gunluk 1 milyon ama 250 bin uzeri eft lerde her seferinde Enpara ya islak imzali fax talimati gerekiyor.
Bir Enpara vadeli hesap cuzdani icin, her sart altinda 5 tl kurye parasi odenmek zorunda.

Iyi forumlar...

dudu
01-11-2012, 10:59

Mahfi Eğilmez‏: Faiz Dersi. Faizden para kazandığını sananlar için acı gerçek. Faiz çoktan eksi olmuş gitmiş

Uzunca bir zamandir bu topicde "reel faiz yok, faiz yerine temettu alin" diye yaziyorum. Kimileriniz bana kizdi kimileriniz senin burada ne isin var dediler. Ben bikmadan, usanmadan, gucenmeden tecrubelerimi paylasmaya devam ettim. "Faiz isi TR'de kulliyen bitti, bu hukumetin ayrica faize karsi cok buyuk bir antipatisi var, dunyada para bu kadar bol ve ucuz iken isleri de cok kolay, faiz daha da duser, yukselecegini umit etmeyin, dusuk faiz ortami hisse senetlerinin isine gelir, sirketlerin kredi maliyetleri duser, borc almalari kolaylasir, dusuk faiz buyumeyi ve karlari dolayisi ile temettuleri artirir" diye yazmistim.
Kendim sahsen 2006-2010 doneminde hisse senedinde olmadigim zamanda faizi denedim, hem de her ay bankalarla catir catir pazarlik yaparak, her ay 0.10-0.20 icin gerekirse bir bankadan digerine giderek ama bir tarafdan da paramin enflasyon karsisinda eridigini aci aci seyrederek :(
Sonra 2010 Ocak ayinda kendime duzgun yonetilen, kar etme sorunu olmayan, kazandigini yatirimcisi ile paylasan sirketlerden iyi kotu bir temettu portfoyu olusturdum, portfoyu burada da paylastim. Kiminiz mesaji aldi, anladi ve harekete gecti, kiminiz faizi daha rahat buldu veya anlamamakta israr etti. Kabul ediyorum ki bu is ayni zamanda bir de kisilik meselesidir. Kimisi faizde rahat eder, belirli bir zaman sonra ne alacagini kurusu kurusuna bilmek onun icin cok onemlidir. Odemeleri vardir, taahhutleri vardir, ev gecindiriyordur, cocuk okutuyordur. Onlara diyecegim bir sey yok. Ben de tasarruflarimin cari harcamalarim icin gerekebilecek 3-5 aylik bir kisimini aylik mevduatta tutmaya devam ediyorum, geri kalan kismi ise temettu portfoyumde duruyor. Alinan temettu bir sirketin tum uretim, pazarlama, satis, yeni yatirim ve bilmem kac turlu giderinden sonra kalan net karidir. Bu kisim bonustur, reeldir, onu gonul rahatligi ile tumunu bile harcayabilirsiniz. Bugun IMKB'de yillik faiz ile yarisabilecek oranda her yil duzenli nakit temettu odeyen sirketler vardir. Oturup aglayacaginiza biraz temel analiz topiginde bakinmaniz yeterli olacaktir. Ilk alimlar zamana yayilarak kademeli yapilabilir, daha sonra zaman icinde, kucuk kucuk elinize para gectikce yapilan alimlarla biriktirilerek guzel bir temettu portfoyu olusturulabilir.

Herkese hayirli bol kazanclar dilerim.

Syg,

özür
01-11-2012, 12:23
Şunuda unutmayınki damlaya damlaya göl olur.yukarıdaki yazıya eklenti

Tozkoparan
01-11-2012, 13:17
Daha gecen hafta mahfi egilmezin kendi parasini ney ile degerlendirdigini sorusuna o bile vadeye yatirdigini söyledi ntv sabah programinda.

Sunucunun israrli sorusuna niye paranizi borsaya yatirmiyorsunuz demesi üzerine kendisi yaklasik 10 seneden beri borsada olmak istemedigini ve söylemesede türkiye borsasinin güvensizligi ortaya koyuyor.

Ve parasini vadeye yatiranin zarar yaptigini gene tekrarladi ve gülerek kendisi de bu yüzden dolayi zarar yaptigi dile getirdi.

ROOKY
01-11-2012, 14:02
Denizbank miktar: 100k oran: 9.05 vade: 55 gün

emperador
01-11-2012, 17:14
pazarteside benim param dönüyor. garanda 47 gün civarına 8,25 veriyor en son 9,10 dan baglamıştım. şimdi 9 isteyeceğim şubeyi arayıp. olmazsa enparaya başvururum. 30 binlira alt tarafı ama 50 tl falan oynuyor aylık sanırım.

blue70
01-11-2012, 17:52
Uzunca bir zamandir bu topicde "reel faiz yok, faiz yerine temettu alin" diye yaziyorum. Kimileriniz bana kizdi kimileriniz senin burada ne isin var dediler. Ben bikmadan, usanmadan, gucenmeden tecrubelerimi paylasmaya devam ettim. "Faiz isi TR'de kulliyen bitti, bu hukumetin ayrica faize karsi cok buyuk bir antipatisi var, dunyada para bu kadar bol ve ucuz iken isleri de cok kolay, faiz daha da duser, yukselecegini umit etmeyin, dusuk faiz ortami hisse senetlerinin isine gelir, sirketlerin kredi maliyetleri duser, borc almalari kolaylasir, dusuk faiz buyumeyi ve karlari dolayisi ile temettuleri artirir" diye yazmistim.
Kendim sahsen 2006-2010 doneminde hisse senedinde olmadigim zamanda faizi denedim, hem de her ay bankalarla catir catir pazarlik yaparak, her ay 0.10-0.20 icin gerekirse bir bankadan digerine giderek ama bir tarafdan da paramin enflasyon karsisinda eridigini aci aci seyrederek :(
Sonra 2010 Ocak ayinda kendime duzgun yonetilen, kar etme sorunu olmayan, kazandigini yatirimcisi ile paylasan sirketlerden iyi kotu bir temettu portfoyu olusturdum, portfoyu burada da paylastim. Kiminiz mesaji aldi, anladi ve harekete gecti, kiminiz faizi daha rahat buldu veya anlamamakta israr etti. Kabul ediyorum ki bu is ayni zamanda bir de kisilik meselesidir. Kimisi faizde rahat eder, belirli bir zaman sonra ne alacagini kurusu kurusuna bilmek onun icin cok onemlidir. Odemeleri vardir, taahhutleri vardir, ev gecindiriyordur, cocuk okutuyordur. Onlara diyecegim bir sey yok. Ben de tasarruflarimin cari harcamalarim icin gerekebilecek 3-5 aylik bir kisimini aylik mevduatta tutmaya devam ediyorum, geri kalan kismi ise temettu portfoyumde duruyor. Alinan temettu bir sirketin tum uretim, pazarlama, satis, yeni yatirim ve bilmem kac turlu giderinden sonra kalan net karidir. Bu kisim bonustur, reeldir, onu gonul rahatligi ile tumunu bile harcayabilirsiniz. Bugun IMKB'de yillik faiz ile yarisabilecek oranda her yil duzenli nakit temettu odeyen sirketler vardir. Oturup aglayacaginiza biraz temel analiz topiginde bakinmaniz yeterli olacaktir. Ilk alimlar zamana yayilarak kademeli yapilabilir, daha sonra zaman icinde, kucuk kucuk elinize para gectikce yapilan alimlarla biriktirilerek guzel bir temettu portfoyu olusturulabilir.

Syg,

imkbnin temettü verimi düşüktür.not:ekonomist dergisi 12subat 2012 sayfa24.
2010 yılı 1.79.....
ayrıca borsadaya koyduğunuz para anaparadır.endeks %50 düşerse anaparanızın %50 si yok olur gider....
toplam paranızın %5 i borsa da değerlenebilir...peki kalan kısmı?Borsa çok riskli bir yerdir...kazancı getiriside yüksek olabilir..ama zararda yüksek olabilir....

özür
01-11-2012, 18:41
Bakalım daldık en paraya 6 aylık 9.75 ten bağlattım.yakında faizleri aşağıya indireceklerini varsaydığım için 6 aylık bağlattım.aslında 46 günlük yüzde 10 veriyordu.olsun faizleri indirirlerse kârdayız

serkan1976
01-11-2012, 19:37
arkadaşlar eurobank tekfen e vadeli 45 272 gün 9. 273 gün ile 450 gün arası 10 faiz veriyor.sitesine girip e mevduata bakabilirsiniz
acaba buda internetten mi veriyo bilmiyorum

şef
01-11-2012, 20:42

Syg,

En kısa yol, kişinin bildiği yoldur. cari açık veren bir ülkede(bizim gibi yüksek cari açık veren kaç ülke var) faiz hiç bir zaman bitmez. yazınızı okuyunca, herkes aklını pazara çıkarmış, eve dönerken kendi aklıyla geri dönmüş, hikayesi aklıma geldi. aslında ana fikir çok yanlış değilde. tek doğru reçeteymiş gibi sunmanız garibime gitti. o halde bende sizin anti tezinizi yazayım. imkb de temettü veren şirketlerin çoğunun büyüme konusunda problemi vardır ve bu sene karlılıklarıda düşük gelmektedir. önümüzdeki sene verecekleri temettü miktarları da düşük kalacak, temettü verimliliği % 5-6 yı geçmeyecektir.

eraylmz
01-11-2012, 21:48
İyi Akşamlar, bugün babam finansbank a benim maaş kartıma 20bin tl yatırmak için şubeye gitti. Fakat bankadan kendisi olmadığından dolayı bu hesaba para yatıramazsınız büyük mebla denmiş. Var mı böyle bir durum? Ben birisinin hesabına para göndermek istesem 20-30bin diye gönderemiyor muyum? Gerçeklik payı nedir bunun? Yarın şikayet etmeyi düşünüyorum...

dudu
01-11-2012, 22:14

En kısa yol, kişinin bildiği yoldur. cari açık veren bir ülkede(bizim gibi yüksek cari açık veren kaç ülke var) faiz hiç bir zaman bitmez. yazınızı okuyunca, herkes aklını pazara çıkarmış, eve dönerken kendi aklıyla geri dönmüş, hikayesi aklıma geldi. aslında ana fikir çok yanlış değilde. tek doğru reçeteymiş gibi sunmanız garibime gitti. o halde bende sizin anti tezinizi yazayım. imkb de temettü veren şirketlerin çoğunun büyüme konusunda problemi vardır ve bu sene karlılıklarıda düşük gelmektedir. önümüzdeki sene verecekleri temettü miktarları da düşük kalacak, temettü verimliliği % 5-6 yı geçmeyecektir.

En kisa yol kisinin bildigi yoldur ancak kisi arada sirada yeni yollar da ogrenmeye acik olmalidir.
Biraz iddiali olacak ama artik TR'de eski yuksek reel faizler bir daha olmayacaktir.
Faizin dusuk kalmasinin bir diger nedeni de kamunun eski borcluluk oranlarinin olmamasidir.
Makul bir reel faiz olmadan tasarruf orani artamaz, su anda %12 civaridir, yatirimlarin orani %20 dir aradaki fark yurtdisindan saglanmaktadir, ic tasarruflarin mutlaka buyutulmesi gerekir.
IMKB'de guzel temettu odeyen sirketler fazla olmasa da vardir. Arastirilip bulunur. Karin ne kadarinin buyumek icin yeni yatirimlara gidecegi ne kadarinin nakit olarak hissedarlara odenecegi donem donem degisebilir. Yapilan yatirimlarin sonucunda artacak kar artisi da bir sure sonra hissedarlara temettu olarak doner.

Syg,

hopop
01-11-2012, 23:24
babam finansbank a benim maaş kartıma 20bin tl yatırmak için şubeye gitti. Fakat bankadan kendisi olmadığından dolayı bu hesaba para yatıramazsınız denmiş. Var mı böyle bir durum?

Bankada vadesiz tl hesabı bulunmayan kişinin (baba) , başkasına (oğlu) banka gişesi aracılığı ile 20.000 tl göndermesi işlemi ; isimden hesaba havale işlemi olup , Finansbank için gönderilen meblağ'ın binde beş'i miktarında havale ücreti ödenmesini gerektirir.Ayrıca masrafın yüzde beş'i kadar da BSMV tahsil edilir.Yani yüzbeş lira havale ücreti ödemelidir.

Bankada vadesiz tl hesabı bulunan kişinin ( baba) , başkasına (oğlu) banka gişesi aracılığı ile 20.000 tl göndermesi işlemi ; hesaptan hesaba havale işlemi olup , Finansbank için gönderilen meblağ'a bağlı olmaksızın güncel bedel olarak onbeş liradır.Ayrıca masrafın yüzde beş'i kadar da BSMV tahsil edilir.Yani onbeş lira yetmişbeş kuruş havale ücreti ödemelidir.

..

djoz
02-11-2012, 01:00
Garanti 50 bine % 8 verdi sayın man london..

memorex
02-11-2012, 01:36
İyi Akşamlar, bugün babam finansbank a benim maaş kartıma 20bin tl yatırmak için şubeye gitti. Fakat bankadan kendisi olmadığından dolayı bu hesaba para yatıramazsınız büyük mebla denmiş. Var mı böyle bir durum? Ben birisinin hesabına para göndermek istesem 20-30bin diye gönderemiyor muyum? Gerçeklik payı nedir bunun? Yarın şikayet etmeyi düşünüyorum...

Bence sorununuzun bir çözümü var ,hesabınızı babanızla ortak hesaba dönüştürün ve para çekme konusunda her ikinizde tek başınıza yetkili olun ki sorun çıkmasın böylece banka ''sen oğlunun hesabına para yatırıyorsun havale ücreti vermelisin'' diyemez.Pratikte ise babanız hesaba para yatırır ve siz istediğiniz zaman çekebilirsiniz veya tersi de olur:cool:

memorex
02-11-2012, 01:42
Bankada vadesiz tl hesabı bulunmayan kişinin (baba) , başkasına (oğlu) banka gişesi aracılığı ile 20.000 tl göndermesi işlemi ; isimden hesaba havale işlemi olup , Finansbank için gönderilen meblağ'ın binde beş'i miktarında havale ücreti ödenmesini gerektirir.Ayrıca masrafın yüzde beş'i kadar da BSMV tahsil edilir.Yani yüzbeş lira havale ücreti ödemelidir.

Bankada vadesiz tl hesabı bulunan kişinin ( baba) , başkasına (oğlu) banka gişesi aracılığı ile 20.000 tl göndermesi işlemi ; hesaptan hesaba havale işlemi olup , Finansbank için gönderilen meblağ'a bağlı olmaksızın güncel bedel olarak onbeş liradır.Ayrıca masrafın yüzde beş'i kadar da BSMV tahsil edilir.Yani onbeş lira yetmişbeş kuruş havale ücreti ödemelidir.

..

geçmiş yıllarda bankalar bu deli dumrul parasını istemiyorlardı ama şimdi herşeye saldırıp avanta yaratmaya çalışıyorlar.Mb na eft mesaj ücreti olarak max. 16.50 tl ödedikleri halde kimisi müşterisini memnun etmek için almazken kimisi yüzlerce lira talep etme utanmazlığında bulunuyor.

hak
02-11-2012, 12:41

Maaş kartınız ve şifrenizle ATM'den yatırabilir.

inanna
02-11-2012, 14:33
Nutkum tutuldu:

''''Bir ülke düşünün, 1920’den beri eurobond ihraç etmemiş, geçmişinde birçok defa tahvillerini yeniden yapılandırmış ve gelişmişlik endekslerinde alt sıralarda... Soru bu ülkenin 10 yıllık dolar cinsi tahvillerini % 4.9 faizle alır mıydınız? Cevabınız hayır olabilir, bu durumda bu hafta 500mn dolarlık Bolivya tahvili alan yatırımcılar sizin gibi düşünmüyor demektir.''''

Alıntıdır; http://www.bloomberght.com/yorum/teb-fin-piy-str-mud-erkin-isik/1235365-bernanke-bosa-mi-kursun-atiyor

serkan1976
02-11-2012, 16:29
slm arkadaşlar bugün eurobank tekfen'i aradım oranlar ne oldu diye 8.75 dedi mt
bende internet'te 10 yazıyo dedim. mt'de o internetten yapılıyo dedi 46 gün üstü 9
273 gün ve üstü 10 ama şöyle bişey var bize yardımcı olabilirmiş yani beraber açabilirmişiz hesabı ve de parayı şubeden yatıracaksın sonra beraber kioks'tan hesabı açıcan.enpara'dan daha mantıklı gibi ama uzun vade yatırmak isteyenler için iyi.kısa vade için değil

dude494
02-11-2012, 20:06
arkadaşlar
finansbank'ın sunduğu çift sarılı vadesiz hesap nasıldır.. ben bugün 100bin üzeri hesap açtırdım..ancak sistemi tam olarak anlayamadım..bilgisi olan arkadaşım bana anlatabilrimi

ACIBİBER
02-11-2012, 23:33
son 15 gündür bono faizlerini takip edemedim. 6.90 a değdimi değmedi mi?

man_london
02-11-2012, 23:49
benim donusum pazartesi bugun aradim oran sordum 8.50 en son verecegimiz dedi mudur.. evet artik faizin bir cazibesi kalmadi ev alip kiraya verme zamani geldi
Garanti 50 bine % 8 verdi sayın man london..

memorex
02-11-2012, 23:52
son 15 gündür bono faizlerini takip edemedim. 6.90 a değdimi değmedi mi?

gösterge bono galiba seans içi 6.96 yı gördü cnbc-e dekilerin muhabbetlerinde duymuştum.Önümüzdeki sene 170 milyar tl borç ödemesi olacağı için bu seviyelerin artık dip olduğu ve yükseleceği bugün konuşuluyordu.

memorex
03-11-2012, 00:10
benim donusum pazartesi bugun aradim oran sordum 8.50 en son verecegimiz dedi mudur.. evet artik faizin bir cazibesi kalmadi ev alip kiraya verme zamani geldi

son yıllarda bu mantıkla gayrimenkul alıp kiraya vermek isteyenler sayesinde GAYRİMENKUL FİYATLARI ARTARKEN KİRALAR AYNI HIZDA ARTAMADI.Sonuçta piyasa kiralıklarla dolu ve kazanan müteahhitler ile arsa sahipleri oldu.Fiyat-kira oranı 20-25 yıl seviyelerine çıktı,sizce bu oran cazip mi? bence cazip değil satmak isteyenler bu şişkinlikten ve düşen faizlerle arayışa girenlerin talebinden yararlanıp satmalı.Para bolluğu bittiğinde ülkemizdeki gayrimenkul balonu mecburen patlayacak.

ACIBİBER
03-11-2012, 00:19
gösterge bono galiba seans içi 6.96 yı gördü cnbc-e dekilerin muhabbetlerinde duymuştum.Önümüzdeki sene 170 milyar tl borç ödemesi olacağı için bu seviyelerin artık dip olduğu ve yükseleceği bugün konuşuluyordu.
benim bonoda beklentim 6.90 idi, buna çok yakın bir değere gelmiş, eski sayfalarda yazmıştım, sanırım suriyeye 2-3 top salladığımız gün yazdım diye aklımda, dolarda ve altında ise düşüş beklentim vardı, açıkcası beklentilerim doğrultusunda hareket oldu. 8 kasımda not arttırımı var, diyelim notu arttırdılar, borsa şaha mı kalkar? tam tersi olur, çökerler, belki daha önce çökerler, sonuçta beklenti alınır gerçekler satılır, bu beklenti olumlu olmuş, olumsuz olmuş kimin umurunda, bu durumda bono faizlerinde trend yön değiştebilir, (!!) dikkati buraya koyalım. ben 8 gün içinde bonodan çıkarım diye düşünüyorum, sağlam bir bankanın likit fonunda günlük 0.001 getiri ile idare ederim diye düşünüyorum, ne altın, ne dolar, ne avro, bunlar çok sakat alması kolay çıkması çok zor olan şeytanın 3 avukatıdır :he:
y.t.d

memorex
03-11-2012, 03:01

Syg,
http://www.bigpara.com/analiz/yabanci-islemleri/yabanci-paylari/?bprtme=6550376149
eğer burada yayınlanan grafik doğru ise yabancılar mal boşaltmaya başlamışlar bile ve cuma günkü düşüşle herhalde daha da satışlarını arttırdılar eğer trade ediyorsan dikkatli olmalısın !

dudu
03-11-2012, 11:38
son yıllarda bu mantıkla gayrimenkul alıp kiraya vermek isteyenler sayesinde GAYRİMENKUL FİYATLARI ARTARKEN KİRALAR AYNI HIZDA ARTAMADI.Sonuçta piyasa kiralıklarla dolu ve kazanan müteahhitler ile arsa sahipleri oldu.Fiyat-kira oranı 20-25 yıl seviyelerine çıktı,sizce bu oran cazip mi? bence cazip değil satmak isteyenler bu şişkinlikten ve düşen faizlerle arayışa girenlerin talebinden yararlanıp satmalı.Para bolluğu bittiğinde ülkemizdeki gayrimenkul balonu mecburen patlayacak.

Soylediklerinize %100 katiliyorum.
Emlak piyasasini 2005 den beri cok yakindan takip ediyorum. 2006 da bir daire sattim. Sattigim dairenin fiyati hala o degere gelemedi.
Bazi bolgelerde fiyat artislari devam ediyor, bunun da en temel nedeni insanlarin reel faiz alamamalari nedeni ile faiz yerine kira getirisi demeleridir. Ancak dogru olan faiz yerine temettu olmali idi.
Bugun A+ dedigimiz projelerde kira carpani 300 e ulasmis bazi yerlerde gecmistir. Bu balon surdurulemez ancak ekonomimiz yapi itibari ile insaat agirlikli ve insaatin da bir suru alt sektore canlilik saglayan emek yogun bir sektor oldugundan ve ayrica populist politikalar derdindeki yonetimler ile TR'de siyasetin finansmani muteahhitler uzerinden yapildigindan bu balona daha ufurulebildigince hava ufurulecektir.
Kisisel olarak gelecek 5 yildaki ana hedefim oturdugum ev de dahil elimdeki tum gayrimenkullerden kurtulup tum parami uretken yatirimlara kaydirmak, guzel nitelikli bir konutta alis fiyatina gore cok dusuk bir kira ile oturmaktir.

Syg,

dudu
03-11-2012, 11:43
http://www.bigpara.com/analiz/yabanci-islemleri/yabanci-paylari/?bprtme=6550376149
eğer burada yayınlanan grafik doğru ise yabancılar mal boşaltmaya başlamışlar bile ve cuma günkü düşüşle herhalde daha da satışlarını arttırdılar eğer trade ediyorsan dikkatli olmalısın !

Yazilarimi dikkatli okumuyorsunuz sanirim. Ben kisa vadeli trade amaci ile yatirim yapan birisi degilim hic de olmadim, kimseye de tavsiye etmedim.
Temettu bazli hisse secerim. 5-7 yillik periyotlarla, temel gostergeler kanaatimce cok asiri degerlere gelince cikip sonra da olasi bir krizde kartlari tekrar karistirirarak oyuna dahil olan birisiyim.

Syg,

blue70
03-11-2012, 13:59
Yazilarimi dikkatli okumuyorsunuz sanirim. Ben kisa vadeli trade amaci ile yatirim yapan birisi degilim hic de olmadim, kimseye de tavsiye etmedim.
Temettu bazli hisse secerim. 5-7 yillik periyotlarla, temel gostergeler kanaatimce cok asiri degerlere gelince cikip sonra da olasi bir krizde kartlari tekrar karistirirarak oyuna dahil olan birisiyim.

Syg,
son 5 yıllık toplam getirinizi açıklarmısınız.temmettu dahil..?

iş bankası fonları son 5 sene getirisi aşşağıda verilmiştir.....
01/01/2008 - 03/11/2012 Arası Fiyat Değişimi
(Oranlar Basit Faiz Hesaplama Yöntemi ile Bulunmuştur.)

Kıymet İlk Fiyat Son Fiyat Değişim Değ.Oran(%) Yıl.Oran(%)
801 92.609569 123.615732 31.006163 33.48 ----
802 27.243086 35.603868 8.360782 30.68 ----
803 17.435176 29.600889 12.165713 69.77 ----
804 28.264503 42.518395 14.253892 50.43 ----
806 41.254826 63.643417 22.388591 54.26 ----
807 3.732362 4.458691 0.726329 19.46 ----
808 3.559735 5.119225 1.559490 43.80 ----
809 0.027767 0.035391 0.007624 27.45 ----
810 0.061015 0.093797 0.032782 53.72 ----
811 0.038648 0.045150 0.006502 16.82 ----
812 0.007012 0.014022 0.007010 99.97 ----
813 0.025357 0.030437 0.005080 20.03 ----
814 0.017040 0.021819 0.004779 28.04 ----
815 0.019008 0.033036 0.014028 73.80 ----
816 0.010017 0.018347 0.008330 83.15 ----
817 0.009851 0.014028 0.004177 42.40 ----
818 0.014206 0.019182 0.004976 35.02 ----
819 0.012059 0.017688 0.005629 46.67 ----
820 0.011668 0.020482 0.008814 75.53 ----
872 0.010000 0.009883 -0.000054 -0.54 ----

804-806 fonları bono fonlarıdır..%50net getiri aldığımızı farzedelim...
809 fonu ise %27(vergis hariç %25) imkb 30 içermektedir....faizin yarısı kadar getiriye sahiptir...
borsa gibi riski çok yüksek bir yatırım aracı faizin yarısı kadar getirye sahiptir....
ben neden hisse senedi alıyımki...faiz borsanın 2 katı getiri getirmiştir...
birde 2000 yılından beri bakım bakalım....!!!!şaşıp kalacaksınız...gözleriniz yerinden fırlıyacak...!!!
kaldıki biz mevduatta daha yukarıda faiz alabiliyoruz...%60-%70 son 5 sene!!!

thron
03-11-2012, 14:39
uzun vadede tr de faiz her zaman daha fazla kazandırmıştır ( istisna 2004 - 2012 beton çağı)
borsada paranız 3 günde dolar cinsinden yarısının bile altına düşebilir( bkz 1994 -2001 krizleri)
ve eğer borsada çöküşe yakalandıysanız eski paranızı alabilmek için minimum 100% kazanmanız lazımdır.
faiz oranları düşük bile olsa her zaman 50% mevduatta kalmak iyidir,

cari açık veren ülkeler istisnasız kriz yaşarlar ve krize nakitte giren kraldır ve krizden imparator olarak çıkar.:)

dudu
03-11-2012, 14:40
son 5 yıllık toplam getirinizi açıklarmısınız.temmettu dahil..?

iş bankası fonları son 5 sene getirisi aşşağıda verilmiştir.....
01/01/2008 - 03/11/2012 Arası Fiyat Değişimi
(Oranlar Basit Faiz Hesaplama Yöntemi ile Bulunmuştur.)

Kıymet İlk Fiyat Son Fiyat Değişim Değ.Oran(%) Yıl.Oran(%)
801 92.609569 123.615732 31.006163 33.48 ----
802 27.243086 35.603868 8.360782 30.68 ----
803 17.435176 29.600889 12.165713 69.77 ----
804 28.264503 42.518395 14.253892 50.43 ----
806 41.254826 63.643417 22.388591 54.26 ----
807 3.732362 4.458691 0.726329 19.46 ----
808 3.559735 5.119225 1.559490 43.80 ----
809 0.027767 0.035391 0.007624 27.45 ----
810 0.061015 0.093797 0.032782 53.72 ----
811 0.038648 0.045150 0.006502 16.82 ----
812 0.007012 0.014022 0.007010 99.97 ----
813 0.025357 0.030437 0.005080 20.03 ----
814 0.017040 0.021819 0.004779 28.04 ----
815 0.019008 0.033036 0.014028 73.80 ----
816 0.010017 0.018347 0.008330 83.15 ----
817 0.009851 0.014028 0.004177 42.40 ----
818 0.014206 0.019182 0.004976 35.02 ----
819 0.012059 0.017688 0.005629 46.67 ----
820 0.011668 0.020482 0.008814 75.53 ----
872 0.010000 0.009883 -0.000054 -0.54 ----

804-806 fonları bono fonlarıdır..%50net getiri aldığımızı farzedelim...
809 fonu ise %27(vergis hariç %25) imkb 30 içermektedir....faizin yarısı kadar getiriye sahiptir...
borsa gibi riski çok yüksek bir yatırım aracı faizin yarısı kadar getirye sahiptir....
ben neden hisse senedi alıyımki...faiz borsanın 2 katı getiri getirmiştir...
birde 2000 yılından beri bakım bakalım....!!!!şaşıp kalacaksınız...gözleriniz yerinden fırlıyacak...!!!
kaldıki biz mevduatta daha yukarıda faiz alabiliyoruz...%60-%70 son 5 sene!!!

Siz faizden memnun iseniz zaten bir sorun yok.
Ben faizden memnun olmayanlar icin nacizane alternatif olabilecek oneriler sunma derdindeydim.
2000-2006 arasinda kesintisiz borsada kaldiktan sonra 2006 yili Mart ayinda tamamen borsadan ciktim ve faizde oyalandim.
2010 yili Ocak ayinda baktim risk almadan bir sey olmayacak 5.10 TL den TTKOM hisse senedi alarak tekrar borsaya dondum. 2010 yili icinde yaklasik 9-10 aylik donemde portfoyumun %80ini olusturdum.
TTKOM dan sonra PNSUT, FROTO, EREGL, PETKM, az miktarlarda da MRDIN ve ADANA aldim.
Bu yuzden size yaklasik 2-2.5 yillik durumu yazabilirim. Alimlarim surekli, biriktirme seklinde devam etti ve de etmektedir.
Odenen nakit temettuler de o donemde ne ucuz gorunuyorsa ona yatirilmakta, her temettu odemesinde maliyet dusurulmekte, her yeni alimda da guncellenmektedir.
O gunden bugune cuma kapanisi ile:

Hisse adi Maliyet kar/zarar % olarak
TTKOM 4.26 +61.50
PNSUT 7.30 +93.80
FROTO 11.33 +63.28
EREGL 2.17 +0.37
PETKM 2.08 -0.09
MRDIN 6.44 -20.23
ADANA 4.36 -18.81
Anilan donemde potfoyun toplam getirisi 42.21%

Syg,

ROOKY
03-11-2012, 15:57
Teşekkürler sayın Dudu. Bende şuanda mevduat takipçisiyim fakat sizin gibi temettü yatırımcısı uzmanlarımız olduğu için ve değerli bilgilerini bizlerle paylaştığı için kendimi çok şanslı sanıyorum. Sizin sahip oılduğunuz portföyün getiri, götürülerini kimse bu kadar iyi niyetle yazamazdı. Buarada kriz için beklentiniz ne zaman? Nakittekilerin krallığı ne zaman başlayabilir :)

blue70
03-11-2012, 16:07
Siz faizden memnun iseniz zaten bir sorun yok.
Ben faizden memnun olmayanlar icin nacizane alternatif olabilecek oneriler sunma derdindeydim.
2000-2006 arasinda kesintisiz borsada kaldiktan sonra 2006 yili Mart ayinda tamamen borsadan ciktim ve faizde oyalandim.
2010 yili Ocak ayinda baktim risk almadan bir sey olmayacak 5.10 TL den TTKOM hisse senedi alarak tekrar borsaya dondum. 2010 yili icinde yaklasik 9-10 aylik donemde portfoyumun %80ini olusturdum.
TTKOM dan sonra PNSUT, FROTO, EREGL, PETKM, az miktarlarda da MRDIN ve ADANA aldim.
Bu yuzden size yaklasik 2-2.5 yillik durumu yazabilirim. Alimlarim surekli, biriktirme seklinde devam etti ve de etmektedir.
Odenen nakit temettuler de o donemde ne ucuz gorunuyorsa ona yatirilmakta, her temettu odemesinde maliyet dusurulmekte, her yeni alimda da guncellenmektedir.
O gunden bugune cuma kapanisi ile:

Hisse adi Maliyet kar/zarar % olarak
TTKOM 4.26 +61.50
PNSUT 7.30 +93.80
FROTO 11.33 +63.28
EREGL 2.17 +0.37
PETKM 2.08 -0.09
MRDIN 6.44 -20.23
ADANA 4.36 -18.81
Anilan donemde potfoyun toplam getirisi 42.21%

Syg,

2010-2012 yılları arası vadeli faiz getirisi net %28 dir...ama sizin aldığınız risk çok yüksektir.%42-%28=%14 fazla gözüküyor...2012 den sonra faiz getirisi nasıl olur onu bilemeyiz...USA parayı geri çekmeye başlarsa faizler yükselebilir.ama FED 2015 e kadar faizle oynamıcam diyor...yani parasını enflasyona karşı develüe ediyor...bizde ediyoruz...altın onun için uçtu....en güzeli porföy yapmak ...içinde herşeyi koymak emlak arsa borsa altın döviz...
modern portföy teorisi markovize göre çeşitleme yapmalı...aynı sepete tüm yumurtalar konmamalı...
saygılar...

austin
03-11-2012, 21:34
Birikim yaparak şu zamanda çok doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum fakat tl gibi dünyada esamesi okunmayan riskli bir para biriminde kalmak ve ekonomiyi sadece betondan ibaret gören zihniyetin tlyi her an pula döndürme potansiyeli ve bunun gerçekleşmesine fazla zaman kalmadığını öngördüğümden son bir kaç aydır ciddi şekilde altın-döviz-tl mevduat sepeti düşünmeye başladım. Türkiyenin gerek siyasi gerek ekonomik gerek konjontürel olarak mevcut durumu -bence- paranın değer kazanmasından ziyade değerinin korunmasını gerektiriyor. Yabancılar iyi izlenmeli..

wezp
03-11-2012, 22:54

ilgili düşüş halkbankın 300 milyon lot hissesinin kayde geçmesinden kaynaklanıyor. Yani öyle bir yabancı satışı yok. Sadece oransal olarak henuz halkbnk ın hisseleri yerli de görünüyor.

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=266&hisse=HALKBEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

LVTHN
04-11-2012, 01:36
Birikim yaparak şu zamanda çok doğru bir iş yaptığımızı düşünüyorum .

Katılıyorum. Ne olursa olsun birikim yapmak, ele geçen paranın bir kısmını biriktirmek her zaman iyidir.
Buradan özellikle 20'li yaşlardaki genç kardeşlerime sesleniyorum. Tasarrufun azı çoğu olmaz. Ekonomiden, finanstan vb. çok iyi anlamanızda gerekmiyor. Üçe beşe bakmayın,elinize geçen paranın bir kısmını mutlaka biriktirin. İster TL, ister altın, ister döviz olsun. Varsın reel faziler ekside olsun, varsın dövizde-altında iniş çıkışlar yaşansın. Ne olursa olsun eldeki para-altın her zaman harcanan paradan kıymetlidir.

chucky68
04-11-2012, 02:31
Katılıyorum. Ne olursa olsun birikim yapmak, ele geçen paranın bir kısmını biriktirmek her zaman iyidir.
Buradan özellikle 20'li yaşlardaki genç kardeşlerime sesleniyorum. Tasarrufun azı çoğu olmaz. Ekonomiden, finanstan vb. çok iyi anlamanızda gerekmiyor. Üçe beşe bakmayın,elinize geçen paranın bir kısmını mutlaka biriktirin. İster TL, ister altın, ister döviz olsun. Varsın reel faziler ekside olsun, varsın dövizde-altında iniş çıkışlar yaşansın. Ne olursa olsun eldeki para-altın her zaman harcanan paradan kıymetlidir.

tasarruf aslında çok zor gibi gözükür....şeytan dürter..ye iç harca boşver dünyaya bir dahamı geleceksin der...binbir emekle kazanılan maaşlı para şeytanın sinsi gülmesiyle bu kapitalist tüketim tuzağında 3-5 günde harcanır gider..ay sonu zor getirilir...para tüketilirken alınan zevk aslında o an an alınan esrar gibidir...yani geçici bir zevktir...sonrası düşünülmez...o ana bakılır...sonra bu tüketim ve günlük yaşama zevki esrar gibi adamı yavaş yavaş zehirler...sonra yıllar geçtikçe geriye bir bakarsın...yaşıtlarından kafasını kullananlar kışa sağlam girmiştir...parayı zevk ve sefa için anlık harcayanlar itibarını kaybetmiştir...kimsedende para dilenemez....gururludur...çünki zamanında çok havalıdır...bunuda kaybetmek istemez...ama parasızlık öyle bir zalimdirki...sonunda adamı dilenci yapar...kaçınılmaz sondur...bugünkü koşullarda para her zaman birikebilir...kişinin tamamen iyi niyetine vede azmine samimiyetine bağlıdır...işe samimiyetten yoksun başlayanlar çok kısa zamanda pes ederler...yapamıyorum olmuyor işte...şu kadar harcamam var bu kadar özel hayatım vs vs var deyip bu iradeyi terk ederler...bu iş büyük bir sabır vede terbiye ister...tasaruf hem zevk işidir..hemde yapıldıkça alınan hayat dersidir...kışa yatırımdır...yatırımın büyüğü küçüğü olmaz....bugun belli bir birikime gelmiş benim yaşta olanlarında tek yapması gereken ana kuralda...asla ve asla bildiği yoldan şaşmamalarıdır....bugüne kadar belli bir birikime erişmiş bir yoldaşım zaten doğru yolu kendince bulmuştur...başka kaynak aramasına gerek yoktur...şeytan her koşulda hep kol gezer... yapılan zor birikimleride ters yollara sokmak gayesiyle hep körüklemek ister....bunlarada kanmayın....bugün ana parasını azar azar riske girmeden büyütmekte bir tasaruftur....koşar adımlarla hırsa kapılıp gidip şeytanın kucağınada oturmak bir tasaruftur....birinde uzun yaşarsın...birinde hızlı yaşar ama genç ölürsün....altın kural her zaman sağlıklı vede azimle huzurlu yaşamaktır....eldekini avuçtakini şartlar ne olursa olsun korumaktır.....hayatta fırsatlar asla bitmez....ama şeytan hep vardır...vede olacaktır...

C H UCK Y.............................SON BEBEK

corsa
04-11-2012, 02:55
......................

dudu
04-11-2012, 10:34

"Ben daha tasarruf ediyor diye batan bir kisi gormedim" diye bir soz okumustum bir yerlerde ve cok hosuma gitmisti. Ancak tasarruf edebilmek icin once cari fazla vermek gerekiyor.

Syg,

dudu
04-11-2012, 10:58
Teşekkürler sayın Dudu. Bende şuanda mevduat takipçisiyim fakat sizin gibi temettü yatırımcısı uzmanlarımız olduğu için ve değerli bilgilerini bizlerle paylaştığı için kendimi çok şanslı sanıyorum. Sizin sahip oılduğunuz portföyün getiri, götürülerini kimse bu kadar iyi niyetle yazamazdı. Buarada kriz için beklentiniz ne zaman? Nakittekilerin krallığı ne zaman başlayabilir :)

2010-2012 yılları arası vadeli faiz getirisi net %28 dir...ama sizin aldığınız risk çok yüksektir.%42-%28=%14 fazla gözüküyor...2012 den sonra faiz getirisi nasıl olur onu bilemeyiz...USA parayı geri çekmeye başlarsa faizler yükselebilir.ama FED 2015 e kadar faizle oynamıcam diyor...yani parasını enflasyona karşı develüe ediyor...bizde ediyoruz...altın onun için uçtu....en güzeli porföy yapmak ...içinde herşeyi koymak emlak arsa borsa altın döviz...
modern portföy teorisi markovize göre çeşitleme yapmalı...aynı sepete tüm yumurtalar konmamalı...
saygılar...

Borsalarda geldigimiz seviye kriz oncesi seviye ama kriz oldugu gibi ortada duruyor, cozulen bir sey yok. Su catlagi bulur misali basilan ve pompalanan para istenilen yerlere gidip buyume ve istihdam yaratacagina basta altin olmak uzere emtialara gidip yeni balonlar yaratiyor, bir kismi gelismis ulkelere gore buyume konusunda gorece daha basarili olan bizim gibi ulkelere gidip borsalarina rekorlar kirdirtiyor.
Tum gelismis ulkelerin derdi ne yapip edip japonyalasmamak, bunun icin sinirsiz para basilip pompalaniyor, Bernanke de eger 90 li yillarin basinda BOJ gerekli likiditeyi saglasaydi bugun Japonya bu durumda olmazdi deyip kendi yaptiklarini rasyonalize ediyor.
Simdilik yakin gelecekte bir sorun gormuyorum. Ancak bir cozum de ortada yok.
Beklemeye devam.

Syg,

expertadvisor
04-11-2012, 14:45
http://finans.milliyet.com.tr/2012/SondakikaHaber/11/2/yurtici-mevduat-1-4-milyar-tl-azalisla-634-6-milyar-tlye-geriledi/1413707/index.html

wdc
05-11-2012, 06:27
biz burada banka faiz oranlarini takip ediyoruz. kendimizce en iyi orani almak icin ugras veriyoruz ama bankalar kendi aralarinda anlasarak bu faizi dusuk tutmak icin ellerinden gelen herseyi yapiyorlarmis. bu yuzden rekabet kurulundan ceza yiyecekler . bkalaim bu bizim oranlari ne sekilde etkileyecek.haber su sekilde verilmis .........

REKABET Kurumu’nun, bankalara büyük miktarda ceza kesmeye hazırlandığına ilişkin haberlerin perde arkası netleşti. Kurum ile sürekli temas halinde olan bankalar, Rekabet Kurulu’ndan ceza geleceği sinyali aldılar. Bunun üzerine, önde gelen bankaların temsilcileri Ankara’ya çıkarma yaptı. Hükümet üyeleri ve ekonomi bürokratları nezdinde yürütülen girişimlerle cezaların önlenmesi veya en aza indirilmesi amaçlanıyor. Ancak Rekabet Kurumu’nun elindeki deliller, iddia edildiği gibi, sadece personelin e-postaları değil. Kurumun elinde, bankaların faizleri belirlerken ortak hareket ettiklerine ilişkin sağlam kanıtlar bulunuyor.

blue70
05-11-2012, 08:42
biz burada banka faiz oranlarini takip ediyoruz. kendimizce en iyi orani almak icin ugras veriyoruz ama bankalar kendi aralarinda anlasarak bu faizi dusuk tutmak icin ellerinden gelen herseyi yapiyorlarmis. bu yuzden rekabet kurulundan ceza yiyecekler . bkalaim bu bizim oranlari ne sekilde etkileyecek.haber su sekilde verilmis .........

REKABET Kurumu’nun, bankalara büyük miktarda ceza kesmeye hazırlandığına ilişkin haberlerin perde arkası netleşti. Kurum ile sürekli temas halinde olan bankalar, Rekabet Kurulu’ndan ceza geleceği sinyali aldılar. Bunun üzerine, önde gelen bankaların temsilcileri Ankara’ya çıkarma yaptı. Hükümet üyeleri ve ekonomi bürokratları nezdinde yürütülen girişimlerle cezaların önlenmesi veya en aza indirilmesi amaçlanıyor. Ancak Rekabet Kurumu’nun elindeki deliller, iddia edildiği gibi, sadece personelin e-postaları değil. Kurumun elinde, bankaların faizleri belirlerken ortak hareket ettiklerine ilişkin sağlam kanıtlar bulunuyor.
bankaların bu yaptığı rezalet...neden mevduat faizi yerlerde sürünüyor işte...3 büyük bankaya bakın anlaşmışlar sanki aynı oranlar...biz mevduatçıları koruyan yok...her sene eksi getiri almaya başladık...:(

oktay G
05-11-2012, 08:52
100000 + lirası olan yoldaşlar bu banka ortak arıyor ,yani kurucu müşteri olun faizler cazip olacakmışmış,bilen duyan varmı

http://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/Sayfalar/Odeabank-Kurucu-Musterisi-Olmak.aspx

emperador
05-11-2012, 10:29
günaydın herkese,

sabah garanı aradım maaş hesabım orada. çok fazla birşeyde yok zaten. enparayı arasamı dedim 30-35 tl fark ediyor sanırım 32 güne. müşteri temsilciside daha artırdırmadı oranı izin vermiyorlar dedi 8,25 den bagladım internetten. birdahaki ay bakalım olmadı çekerim artık.

ozziem
05-11-2012, 14:44
Fitch not görünümünü arttıdı, faiz oranları da son 5 yıl en düşük seviyelere geldi maalesef. Çok kritik bir yerdeydik ve 7.00 kırılmış oldu. Şu an 6.86
Tek iyi şey dövizin biraz düşüyor olmasıdır. 1 hafta sonra vadem doluyor. En parada oranı düşürür gibi.

dudu
05-11-2012, 15:12

saygılar...

Fitch not görünümünü arttıdı, faiz oranları da son 5 yıl en düşük seviyelere geldi maalesef. Çok kritik bir yerdeydik ve 7.00 kırılmış oldu. Şu an 6.86
Tek iyi şey dövizin biraz düşüyor olmasıdır. 1 hafta sonra vadem doluyor. En parada oranı düşürür gibi.

Gorunum degil, direkt notun kendisi artti. Yani yillar sonra ilk defa yatirim yapilabilir seviyedeyiz.
Faizler ve doviz dustu, borsada yukari yonlu bir acilis bekleniyor. Ancak sonrasinda kar realizasyonu gelecektir.
Hayirli olsun.

Syg,

dudu
05-11-2012, 15:24
Gosterge tahvil bilesik faizi 6.86%.
Bu yakin zamanda ikinci bir sefer goruluyor.
Kanaatimce asagisi kisa vadede olmaz.

Syg,

özür
05-11-2012, 15:43
artik yeni bir devir bol para devri

dudu
05-11-2012, 15:54
artik yeni bir devir bol para devri

Bol ve ucuz.... Ancak bu sekilde nasil tasarruf oranimizi artiracagiz o da ayri bir problem..

Syg,

inanna
05-11-2012, 16:26
Vakıf yüzükoyun pardon yüzüstü 8.8....

Pythagoras
05-11-2012, 16:56
paralar albarakaya........... inceleyin lütfen döviz 4.50, tl 10.70

ahmetd76
05-11-2012, 19:44
Bol ve ucuz.... Ancak bu sekilde nasil tasarruf oranimizi artiracagiz o da ayri bir problem..

Syg,

mantıken para bollaşmışsa tasarrufunuzu para cinsinden yapmamanız daha doğru gibi. veya para bollaştığında daralan neyse ona bakmak lazım? altın? arsa? hisse?

dudu
05-11-2012, 19:53
mantıken para bollaşmışsa tasarrufunuzu para cinsinden yapmamanız daha doğru gibi. veya para bollaştığında daralan neyse ona bakmak lazım? altın? arsa? hisse?

Ulkenin tasarruf orani %12 gibi bu oran Rusya'da %30. Yatirim artis orani da %20 gibi aradaki fark %8 yurtdisindan geliyor bu da cari acik demek.
Mutlaka tasarruf oraninin artirilmasi gerekiyor, yoksa buyumek icin yurtdisina bagimli oluyoruz. Bu da baska riskleri beraberinde getiriyor.

Syg,

dudu
05-11-2012, 19:57
Ercan KUMCU Tasarruflari artiramadik, yatirimlari kistik

http://www.bloomberght.com/ht-yazarlar/ercan-kumcu/1240329-tasarruflari-artirmadik-yatirimlari-kistik

Syg,

Heval
05-11-2012, 23:18
Ulkenin tasarruf orani %12 gibi bu oran Rusya'da %30. Yatirim artis orani da %20 gibi aradaki fark %8 yurtdisindan geliyor bu da cari acik demek.
Mutlaka tasarruf oraninin artirilmasi gerekiyor, yoksa buyumek icin yurtdisina bagimli oluyoruz. Bu da baska riskleri beraberinde getiriyor.

Syg,

Böyle bir ekonomi yönetimine sahip bir ülke de tasarruf yapmak kadar salakça bir davranış olamaz, hayat kısa bu gün en iyisini yiyecek en iyisini giyeceksin, hatta en iyisinede bineceksin :) ,Benim tasarruffumdan başkaları zengin olacaksa neden cari fazla vermek için hesap kitap yapayım ki ,

şahsen ben artık tasarruf yapmıyorum ,

man_london
06-11-2012, 00:09
garanti bankasi 59 gunluk 8.50 den baglandi yapacak baska birsey yok artik mevduatin sonunu geldi

chucky68
06-11-2012, 00:31
garanti bankasi 59 gunluk 8.50 den baglandi yapacak baska birsey yok artik mevduatin sonunu geldi

her vade dönüşünde aynı lafı söylüyorsun....ama genede tilkinin dönüp dolaştığı yer aynı kürkçü dükkanı oluyor...yapacak birşey yok...ama burası Türkiye....bundan 20 yıl öncede bu Türkiye not artışıyla aynı noktadaydı....sonra köprünün altından çok sular geldi geçti...ancak yeniden bu 20 yıl önceki seviyeye geri geldik..:)...yeni klasmanımız başta fas,izlanda,meksika,hindistan,bulgaristan,romanya, izlanda,letaonya gibi kalbur üstü ülkeler...:)...hatta azerbaycanla bile aynı seviyeye yeni geldik...demeki adamlar boşuna bize bugüne değin vize uygulamamışlar:)...haklıymışlar yani....şimdi aynı seviyedeyiz..herhalde artık vize kaldırılır...bizi adam görürler...bu not artışı dün neyse bugünde aynıdır...1 verilir 2 geri alınır...fazla uçmamak lazım...durum bellidir....dışardan gelecek olan yatırımcı bu not artışına çok bakmaz...özellikle büyük yatırım şirketleri kendi sermaye akışını bir ülkeye yapacaksa o ülkenin durumunu kendi inceler..genel olarak riskleri ve kaygıları kendi denetler...ortada AAA ülkeleri dururken bu tip bizim gibi ülkelere temkinli yanaşır..bundan sonra cari açık dahada artacaktır...TL güçlenecek ithalat fırlayacaktır...bunu önlemek o kadar kolay olmayacaktır...ülkede tasaruf yoktur...sıcak parayla hazır değirmen dönmez...dışardan gelen para akışı en ufak bir poyrazda hemen kaçacaktır...bizim gibi dışa bağımlı ülkeler kendi sermayesini kendi yaratmadığı vede üretmediği sürece durumu ortadadır...çok değil yakın zamanda mevduat dahada kıymetli olacaktır...para kapmaca yarışları bankalarca başlayacaktır... not artışıyla dışardan gelecek paranın adresi bellidir... düşük kurdan yabancılar içeri gireceklerdir....malı götürünce ülkeden çıkacaklardır.....bugün bu gazla birlikte garibim küçük yatırımcılar borsanın pembe havasına fazla kapılıp oldukça yüklü bir sermaye ile mala girmektedir...oysa bu borsanın yeşil çıkışının çoğu belli holding ve banklardır...yani borsadaki senetlerin yarısına yakını bu not artışına rağmen eksidedir...bu biraz garip değilmidir??:)...yakında kar satışları başlayacaktır...eski tas eski hamam misali...olan küçük ky lere olacaktır....hiç bir şey değişmedi aslında...sadece önceden satın alınmış gazozun dibi içilmektedir.....:)

C H UC K Y .............................BATI CEPHESİ KUVAİ MİLLİYE BEBEĞİ

austin
06-11-2012, 05:24
paralar albarakaya........... inceleyin lütfen döviz 4.50, tl 10.70

Katılım bankacılığını bildiğinizi düşünerek yazıyorum, uyarınızla bir göz attım tl için bahsettiğiniz 10,70'i geçen sene bugün 1 yıl vadeli en az 1milyon yatırana vermiş.. Geçen sene sonu 11,50-12,50'ler mevzu bahisti.. Malum katılım bankacılığında karpayı oranı vade sonunda belirlendiğinden daha gerçekçi bir oran için olaya kısa vade bakmak lazım, son ay tlye 1 aylık 250-999bin arasına 8,45 vermiş ki hiçte cazip denemez..
Dövizde de durum farklı değil..

Figo
06-11-2012, 08:55
S&P’YE 30 MİLYON AVUSTRALYA DOLARI CEZA

Avustralya Mahkemesi, tarihi bir karara imza atarak, kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poors’u 2006'da en yüksek kredi notu verdiği türev ürünler 6 ay sonra batınca, yatırımcıları yanlış bilgilendirmekten suçlu buldu.

Yargıç Jagot karar gerekçesinde, “S&P’nin türev ürünlere verdiği ‘AAA’ kredi notu yanıltıcı, kandırıcı ve gerçek olmayan bilgilerin yayınlanmasını içermektedir. Avustralyalı yatırımcılara yanlış bilgi verilmiştir” dedi.

Davayı açan avukat Amanda Banton, “Bu karar kredi derecelendirme kuruluşlarına gelen sert bir darbedir. Bu kuruluşlar yıllarca verdikleri kararların yarattığı sonuçların ne olduğuna aldırmamışlardır” diye konuştu.

bu kredi derecelendirme kuruluşları hep böyle; "turp gibi dedikleri, nalları dikince" biz o anlık fotoğrafı çekmiştik diyip işin içinden sıyrılırlar :yes::he:

oktay G
06-11-2012, 10:27
hükümetinde istegi oldu,başcının artık faizleri düşürmesinede engelde kalmadı ,bu ülkede artık faizden ekmek bitmiştir yoldaşlar ,bunların kendi yandaşları istedigi gibi at oynatacak ,ama bu balon yakında patlayacak bu böylegitmez

dudu
06-11-2012, 11:43
Böyle bir ekonomi yönetimine sahip bir ülke de tasarruf yapmak kadar salakça bir davranış olamaz, hayat kısa bu gün en iyisini yiyecek en iyisini giyeceksin, hatta en iyisinede bineceksin :) ,Benim tasarruffumdan başkaları zengin olacaksa neden cari fazla vermek için hesap kitap yapayım ki ,

şahsen ben artık tasarruf yapmıyorum ,

Geleceginiz konusunda herhangi bir kaygi duymuyorsaniz, islerinizin, gelirinizin hep boyle devam edecegini dusunuyorsaniz, istikbalini dusundugunuz en az bir cocugunuz yok ise en iyisi tabii ki kazanilanin tamamini tuketmektir.
Gordugum kadari ile de nufusun cogunlugu bu sekilde dusunuyor ve yasiyor.

Syg,

powerpc
06-11-2012, 12:22
Geleceginiz konusunda herhangi bir kaygi duymuyorsaniz, islerinizin, gelirinizin hep boyle devam edecegini dusunuyorsaniz, istikbalini dusundugunuz en az bir cocugunuz yok ise en iyisi tabii ki kazanilanin tamamini tuketmektir.
Gordugum kadari ile de nufusun cogunlugu bu sekilde dusunuyor ve yasiyor.

Syg,

yaşasınlar bakalım, balon patlayınca ağlaşmak yok ama :cry:

oktay G
06-11-2012, 14:11
türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı Ekim ayında Tüketici Fiyatları Endeksinin (TÜFE) yüzde 1,96, Üretici Fiyatları Endeksinin (ÜFE) de yüzde 0,17 oranında arttığını açıkladı.

TÜİK'in 2003 baz yıllı verilerine göre, yıllık enflasyon TÜFE'de yüzde 7,80, ÜFE'de ise yüzde 2,57 oldu.

TÜİK'in tüketici fiyatları endeksine göre, Ekim ayında aylık bazda fiyatları en fazla artan ve düşen ürünler ile bunların bir önceki aya göre değişim oranları şöyle:

En yüksek artış gösterenler Değişim oranı (yüzde)
Kazak (kadın) 22,96
Bot (kadın) 20,00
Bot (erkek) 19,14
Kaban (erkek) 17,31
Kazak (çocuk) 15,51
Etek 13,45
Takım elbise 10,46
Doğalgaz 9,84
Elektrik 9,78
Bira 8,03
LPG dolum ücreti 7,60
Mazot 6,62
Süt 5,44
Yoğurt 4,71
benzin 4,41
Okul servis ücreti 4,16
Odun ücreti 3,45
Beyaz peynir 2,68
Sucuk 2,44
Bulgur 2,25

Allah aşkına sadece ekimde olan artışlara bakın
birde yıllık enflasyon rakamına ,ben yıllardır hergün içen gezen biriyim benim enflasyonum hat safada alkol benzin ,bunlar neyin kafasını yaşıyorlar acaba
sepete taş toprak doldursan ancak yakalarsın bu rakamları
birileri bizi fena halde KEKliyor....
bu halk hiç bir dönemde bu kadar kandırılmadı ama mustahak...

lukas
06-11-2012, 14:42
Ziraat 30-60 arası 8,50. 60 gün sonrası 8.20 lere düşüyormuş...demekki düşüş sürecek..

uufuk
06-11-2012, 18:06
VakıfBank
63gün
170.000 %9 Yeni müşteri...

sovalye
06-11-2012, 18:14
Tahvil faiz oranları Cumhuriyet tarihinin en düşüklerinde.

Son 10 yılda faizler 300 lerden 6.80 e kadar düştü.

Artık önümüzdeki dönemde saygıdeğer mütehhitler ellerindeki tüm gayrimenkulleri küçük yatırımcıya transferini tamamlarlar. Dönem onların dönemi...

Bu oranlar sadece onlar için bulunmaz bir fırsattır.

Emlak balonu transfer gerçekleşene kadar patlamaz. ama tüm gayrimenkuller küçük yatırımcılara iteklendiğinde balon patlar...

http://i50.tinypic.com/fyq1dt.jpg

toroman
06-11-2012, 19:22
her vade dönüşünde aynı lafı söylüyorsun....ama genede tilkinin dönüp dolaştığı yer aynı kürkçü dükkanı oluyor...yapacak birşey yok...ama burası Türkiye....bundan 20 yıl öncede bu Türkiye not artışıyla aynı noktadaydı....sonra köprünün altından çok sular geldi geçti...ancak yeniden bu 20 yıl önceki seviyeye geri geldik..:)...yeni klasmanımız başta fas,izlanda,meksika,hindistan,bulgaristan,romanya, izlanda,letaonya gibi kalbur üstü ülkeler...:)...hatta azerbaycanla bile aynı seviyeye yeni geldik...demeki adamlar boşuna bize bugüne değin vize uygulamamışlar:)...haklıymışlar yani....şimdi aynı seviyedeyiz..herhalde artık vize kaldırılır...bizi adam görürler...bu not artışı dün neyse bugünde aynıdır...1 verilir 2 geri alınır...fazla uçmamak lazım...durum bellidir....dışardan gelecek olan yatırımcı bu not artışına çok bakmaz...özellikle büyük yatırım şirketleri kendi sermaye akışını bir ülkeye yapacaksa o ülkenin durumunu kendi inceler..genel olarak riskleri ve kaygıları kendi denetler...ortada AAA ülkeleri dururken bu tip bizim gibi ülkelere temkinli yanaşır..bundan sonra cari açık dahada artacaktır...TL güçlenecek ithalat fırlayacaktır...bunu önlemek o kadar kolay olmayacaktır...ülkede tasaruf yoktur...sıcak parayla hazır değirmen dönmez...dışardan gelen para akışı en ufak bir poyrazda hemen kaçacaktır...bizim gibi dışa bağımlı ülkeler kendi sermayesini kendi yaratmadığı vede üretmediği sürece durumu ortadadır...çok değil yakın zamanda mevduat dahada kıymetli olacaktır...para kapmaca yarışları bankalarca başlayacaktır... not artışıyla dışardan gelecek paranın adresi bellidir... düşük kurdan yabancılar içeri gireceklerdir....malı götürünce ülkeden çıkacaklardır.....bugün bu gazla birlikte garibim küçük yatırımcılar borsanın pembe havasına fazla kapılıp oldukça yüklü bir sermaye ile mala girmektedir...oysa bu borsanın yeşil çıkışının çoğu belli holding ve banklardır...yani borsadaki senetlerin yarısına yakını bu not artışına rağmen eksidedir...bu biraz garip değilmidir??:)...yakında kar satışları başlayacaktır...eski tas eski hamam misali...olan küçük ky lere olacaktır....hiç bir şey değişmedi aslında...sadece önceden satın alınmış gazozun dibi içilmektedir.....:)

C H UC K Y .............................BATI CEPHESİ KUVAİ MİLLİYE BEBEĞİ

Sn Baskan, tebrikler.
Aynen anlattığınız gibi, 18-19 yıl önceki halimize döndüğümüz için seviniyoruz, zaten ders almamak, aynı filmleri tekrardan yaşamak biz türklerin genetik bir özelliği değilmidir.

Nightrain
06-11-2012, 21:12
enpara 46 gün oran 10 dan bağlandı..

scobanx
06-11-2012, 21:37
ING 60 gun 9.5 veriyor bugun aradilar...

dudu
06-11-2012, 22:34
ING 60 gun 9.5 veriyor bugun aradilar...

9.50 de verseler 10.00 da verseler bos...
0.50 100.000 TL de ayda 35.00 TL fark ediyor. 0.50 farki almak da artik kolay degil. ING turuncu hesap gecelik 8,25 veriyor. Biraz para koydum, cari harcamalarimi artik oradan yapiyorum.
Faizden artik bir gelir beklenmez. Bosda para varsa gecici olarak faize para konur, uzun sure faizde tutulmaz. Para erir, bu faizler korkarim enflasyonu bile kurtarmaz. Millet bosuna carik curuk evlere fiyatina bakmadan para yatiriyor. Faiz yoksa biz de kira aliriz demek istiyorlar ama bir sure sonra bi kazik da oradan yiyecekler korkarim.

Syg,