PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

ottomand
11-06-2012, 13:10
güncel faiz oranları 300k

kavacık şubeleri

yapı kredi 32gün 11,25 45 gün 11,30
garanti 32 gün 11,25
teb 11,50
akbank 11,30 (eski müşteri 11,60)
şekerbank 11,50
işbank 11,00(eski müşteri) yeni 10,75
ing 11,00
finans 11,70 yeni müşteri

bilginize

chucky68
11-06-2012, 13:48
denizbank sahraycedit şubesinden verilen oran.....(kendileri aradılar)...dönüş tarihim olan 17 temmuzu not aldılar..

32 gün %11.65...................92 gün %11.75

oranlar fena değil....bu dönemi iyi kapatmak lazım....bankalar kendileri aramaya başladılar...piayasada para olsa bu kadar üstümüze düşmezlerdi diyorum....büyüklerde faiz sınırlarını %11.25 yapmış durumdalar..hatta akbank %11.50 vermeye başladı...böyle olunca orta ve küçük bankalar kendilerini daha cazip kıldırmak için ister istemez oran çıkarıyorlar...tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler faiz düşürüyor...ancak bizim durum farklı...enflasyon bu ay düşük çıkmış olsa bile sonraki aylarda ne olacağı belli olmadığı vede doların çok oynak olmasından dolayı merkez kolay kolay böyle riske giremez...faizler %12 civarına bile çıkabilir...

C H UCK Y......................................borsa out...mevduat in......BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

chucky68
11-06-2012, 14:16
Aslında çok önemli bir konuya parmak bastınız. Çünkü para kazanmadan ve o parayı bir kenara atmadan ortada zaten mevduat diye birşey olmuyor. Dolayısıyla bu başlığın ana temasına çok uygun bir konu.

Tüketim çılgınlığı çağının tam ortasında tasarruf yapmak, para biriktirmek gibi kavramlar bir çok insana uzak şeyler. Sizden ricam bu konuyu biraz daha açmanız. Neden ve nasıl para biriktirilir, tasarruf nasıl yapılır, gündelik yaşamak ile geleceği düşünmek arasında denge nasıl kurulur, birikim yapmanın direk ve endirek faydaları nelerdir, insan kazandığının yüzde kaçını biriktirmeli? (vb.).

Zaten birçok mevduatçının çok iyi bildiği konular fakat burayı takip eden genç arkadaşlara çok faydalı olur düşüncesindeyim.

önceki yazılarımda çok yazıp çizmiştim....takip edenler bilirler...genede yüzeysel üstünden geçelim... öncelikle genç yoldaşlarıma(tabi bende gencim) özlem denizmen'in sitesini takip etmelerini öneriyorum....orda çok güzel konulara yer veriliyor...bande aynısını savunuyorum....tek söylemek istediğim tassaruf yapmak aslında hem çok zor hemde çok kolaydır...kişinin içinde olacak....kendi bitmez tükenmez heveslerine biraz gem vuracak...diyete girecek...bir şeyi satın alacakken gerçekten buna ihtiyacım varmı yoksa sadece hevesmi ediyorum diyecek...kendine bütçe yapacak...alırsam bütçemde delik açarmı diyecek..delik açmıyorsa kendini ödüllendirecek..kredi kartı kullanmayacak...yadı sınırlı kullanacak...kişi parasını yönetebiliyorsa sorun yoktur...ama kabul ediyorum içinde bulunduğumuz çağ maalesef hep harcama üzerine kurulu....ben bile samimi söylüyorum çok zorlanıyorum...tasaruf eskisi kadar kolay değil...kendimi zor tutsam bile genede harcıyorum...tek avantajım belli bir birikime gelebilmem....benimde birikimim çok büyük sayılmaz...ama tutmak önemli...forumda benden çok daha fazla birikimi olanlar var...ellerinden öpüyorum onları...bugünkü şartlarda bana göre elinde ortalama 250.000 tl civarı para yapabilenler yürüyüşünü değiştirebilir...kendiyle barışık olabilir...kendinize yıllk bir hedef belireyin....şu kadar gelirimden yıllık tasaruf yapacağım deyin....vede o hedefe ulaşmaya çalışın....gereksiz her türlü masraftan kaçının...ihtiyacınız varsa alın...en fazla neye karşı kendinizi tutamayıp gereksiz harcama yapıyosanız o hevesinize karşı savaş açın.....iradenizle savaşın.....son olarak bir örnek verecek olursam.....dolabınızda 10 tane tişörtünüz var ise gidip 11. inciyi almayın...emin olun tepeden tırnağa marka giyinmeme karşın caddede kimse kimseye dönüp bakmıyor bile...yani kimse sizin ne giydiğinizin umurunda bile değil...o bakımdan bu kalemde gereksiz alıma hayır diyorum....böyle her konuda neden?-niçin?...gerekli-gereksiz....heves-ihtiyaç...vs gibi empati yaparak yapacağınız 1 dakikalık düşüncelerle paranız cebinizde kalır...bu hayatınızda kural olsun...mutlaka köşenizde acil fonu oluşturun...ne zaman ne olacağı belli olmaz...gereksiz yere aldığınız her türlü şeyi gidip satamayacağınıza göre nakit her zaman cebinizde kalsın derim...tek savunduğum konu gıdadır....burda asla ödün vermeyin...ama kaliteli alacağım diyede kazıklanmayın...gıda türkiyede bana göre aslında ucuz....benzin vs konularda bana göre en fazla harcanılan kalem...onunda kolayı kısa mesafelerde toplu taşımaları kullanmak..yürümek...anamızın karnından arabayla doğmadık...biraz tembellikten sıyrılmak lazım....hareket lazım....çok yazdım tüm yoldaşlarıma kolay gelsin...................

C H UCK Y.................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.......PAUL MARTIN GÖMLEKLİ BEBEK

chucky68
11-06-2012, 14:30
son sözüm aslında gerçekte tüketim yaparken ilk baştan gözümüze çok masum gelen hertürlü gereksiz giderimiz......sonunda bize canavarlaşmış olarak geri dönebilir...bizi yutar.....ama iş işten geçmiştir....borçlanmaya vede kredi kartlarımıza esir düşmüşüzdür...cebimizdeki kredi kartımız ister isemez HİTLER olmuştur...tutsak olmuşuzdur...sürgüne gitmişizdir.....bu bedelide ödemek zorundayızdır....baştam masum görünen tüketimlerimiz öyle bize bakar durur...put gibidir...sorunumuzu asla çözmez....yanlız kalmışızdır....:)

C H UCK Y......................................FIRT BEBEK

piyasafatihi
11-06-2012, 14:49
sn chucky üstad,

görüşlerinize aynen katılıyorum. işlerim dolayısı ile bankaya her gittiğimde inanın her seferinde en azından bir kişinin kredi ödemesi yaptığına şahit oluyor. hatta geçenlerde bankaya gittiğimde çok şık giyimli bir genç bayan inanın 1000 tl civarındaki kredi kartı borcunun kılı kırk yararak gişedeki çalışan ile şöyle yapsam ne olur böyle yapsam ne olur diyerekten asgarisini sonunda ödedi. herkes birikiminin değerini bilsin. birkim birikimdir az veya çok olması önemli değildir.önemli olan birkimin damlayan musluktaki su gibi sürekli olmasıdır..inanın çok büyük çoğunluk bizlere imreniyor ve imrenmeye devam edecek..

rahmi koç'a sormuşlar: zengin kimdir efendim? demiş ki "zengin aylık geliri giderinden fazla olan, birikim yapabilendir".

armiero
11-06-2012, 16:39
güncel faiz oranları 300k

kavacık şubeleri

yapı kredi 32gün 11,25 45 gün 11,30
garanti 32 gün 11,25
teb 11,50
akbank 11,30 (eski müşteri 11,60)
şekerbank 11,50
işbank 11,00(eski müşteri) yeni 10,75
ing 11,00
finans 11,70 yeni müşteri

bilginize

denizbank sahraycedit şubesinden verilen oran.....(kendileri aradılar)...dönüş tarihim olan 17 temmuzu not aldılar..

32 gün %11.65...................92 gün %11.75

oranlar fena değil....bu dönemi iyi kapatmak lazım....bankalar kendileri aramaya başladılar...piayasada para olsa bu kadar üstümüze düşmezlerdi diyorum....büyüklerde faiz sınırlarını %11.25 yapmış durumdalar..hatta akbank %11.50 vermeye başladı...böyle olunca orta ve küçük bankalar kendilerini daha cazip kıldırmak için ister istemez oran çıkarıyorlar...tüm dünyada gelişmekte olan ülkeler faiz düşürüyor...ancak bizim durum farklı...enflasyon bu ay düşük çıkmış olsa bile sonraki aylarda ne olacağı belli olmadığı vede doların çok oynak olmasından dolayı merkez kolay kolay böyle riske giremez...faizler %12 civarına bile çıkabilir...

C H UCK Y......................................borsa out...mevduat in......BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

valla çok teşekkür ederim. yarın finansbankla mücadelem var :) öncesinde bu verdiğiniz oranlar bana çok yardım edecek...

bu arada ben de bugün akbanktan 32 gün için 11.65 oran aldım (yeni müşteri)

dudu
11-06-2012, 16:58
Aslında çok önemli bir konuya parmak bastınız. Çünkü para kazanmadan ve o parayı bir kenara atmadan ortada zaten mevduat diye birşey olmuyor. Dolayısıyla bu başlığın ana temasına çok uygun bir konu.

Tüketim çılgınlığı çağının tam ortasında tasarruf yapmak, para biriktirmek gibi kavramlar bir çok insana uzak şeyler. Sizden ricam bu konuyu biraz daha açmanız. Neden ve nasıl para biriktirilir, tasarruf nasıl yapılır, gündelik yaşamak ile geleceği düşünmek arasında denge nasıl kurulur, birikim yapmanın direk ve endirek faydaları nelerdir, insan kazandığının yüzde kaçını biriktirmeli? (vb.).

Zaten birçok mevduatçının çok iyi bildiği konular fakat burayı takip eden genç arkadaşlara çok faydalı olur düşüncesindeyim.

http://akilligelisim.com/2008/08/22/para-biriktirmek-icin-10-pratik-tavsiye/

Syg,

djoz
11-06-2012, 21:05

Valla bana kalırsa biriktirmenin şartı, şurtu, şekli, şemali, oranı falan yok.. İçinden tasarruf yapmak gelen kişi her şeyden yapar..
Geçenlerde evde gereğinden fazla harçlık bıraktığımızı farkettim.. gittim onu da mevduat yaptım.. Evde 5 bin lira tutmanın bir anlamı yok.. Şimdi bana her ay 40 TL faiz getirecek.. Onunla interneti öderim.. :biggrin:
Bazen "ikinci cep telefonumu almasaydım onun faiziyle birinci telefonuma her ay şu kadar kontör yükleyebilirdim, anaparası da kalırdı" gibi hesaplar yapıyorum..

Faiz böyle bişey.. Bir kere tadını alınca cepteki bozukluğa kadar faize yatırası geliyor insanın.. :biggrin:

blueberry
11-06-2012, 22:42
vakıfbank 11.25 tanışma faizi dönüşü için verilen oran 11.00..

chucky68
11-06-2012, 22:44
:cheers:[QUOTE=djoz;7516168]Valla bana kalırsa biriktirmenin şartı, şurtu, şekli, şemali, oranı falan yok.. İçinden tasarruf yapmak gelen kişi her şeyden yapar..
Geçenlerde evde gereğinden fazla harçlık bıraktığımızı farkettim.. gittim onu da mevduat yaptım.. Evde 5 bin lira tutmanın bir anlamı yok.. Şimdi bana her ay 40 TL faiz getirecek.. Onunla interneti öderim.. :biggrin:
Bazen "ikinci cep telefonumu almasaydım onun faiziyle birinci telefonuma her ay şu kadar kontör yükleyebilirdim, anaparası da kalırdı" gibi hesaplar yapıyorum..

Faiz böyle bişey.. Bir kere tadını alınca cepteki bozukluğa kadar faize yatırası geliyor insanın..

:bravo::bravo:..................:cool:

chucky68
11-06-2012, 22:57
faizlerin bu ay yüksek gitmesinin asıl en büyük nedeni yılın ortası olan haziran blançosudur....ancak geçen mart ayındaki ilk blançoda faizler yükselmemişti...şimdi haziranda enflasyon rakamlarına karşın genede yükseldi.....bu oranların kalıcı olup olmayacağını temmuz ayı işaret edecek...şahsi görüşüm %11 en kötü alırız gibime geliyor...ama şayet hafta sonu yunanistan seçimleri kötü giderse vede ispanya'ya yapılan yardım dışında araya portekiz,italya da girmeye kalkarsa ortalık bozulur...zaten diken üstünde...piyasalar huzurlu değil....o bakımdan herşey hafta sonu belli olacak....şimdi ispanya yardım aldı diye yunanda mızmızlık yapacak...eğer vermesseniz bizde euroyu terk ederiz tehditleri savuracak....al başına bela....böyle olunca nakit dahada kıymetli hale gelecek...nakitte olan yoldaşlarıma tavsiyem bankalardan sıkı oranlar yakalamalarıdır....iş bankası bile %11 vermeye başladıysa durum vahim...tabi üzülmüyoruz...bilakis mutlu oluyoruz......çünki biz mevduatçıyız....:)

C H UCK Y.........................................13 FRIDAY

okkesyilmaz
12-06-2012, 02:33
Herkes birikim yapmaz. Tasarruf yapmak zor iştir. Bazı insanlar sürekli birikim yapar maraba gibi yaşar. Bazı insanlar ise elinde az bir birikim olsun hemen harcar o anı yaşarlar. Harcama alışkanlığı eroin bağımlılığı gibi bir şeydir. Pazarda 2,5 tl 'yede domates var iken 1.5 tl olandan alır ama 1000 tl bilgisayarı bırakıp tırıvırı özelliği fazla olan 2000 tl olan bilgisayarı alır. Lükse, gösterişe, markaya, sürekli yenilenen elektronik teknolojine bağımlı kişiler KESİNLİKLE birikim yapamaz. Yapsalarda çok kısa süre sonra onuda bir kalemde harcarlar. Birikim yapmak öyle sonradan nasihatla olacak şey değil. Ancak birikim yapana özel bilgiler verilebilir.

chucky68
12-06-2012, 02:52
yoldaşlarımın birbirinden güzel tasaruf önerileri inanın gözlerimi yaşartıyor...yukardaki okkezyılmaz yoldaşında yazısı çok hoşuma gitti...helal olsun diyorum...gerçekten güzel düşünce tarzı....aslında birikimin en güzel tarafı mevduatta gizlidir...çünki ufaktan başlayan birisi orda sürekli artan parasını gördükçe mutlu olur...hayata daha güvenli bakar...o bakımdan mevduat ve faizi savunuyorum....haa birgün gelir bu tatlı rüyada bitebilir....yani faiz biter...o zamanda eldeki hazır nakitin açamadığı kapı yoktur... parayı başka bir yerde değerlendirilecek mutlaka bir kapı bulunur...burası Türkiye....yeterki bu işin tadını yakalayın....kimbilir parayı değerlendirecek hiç bir şey kalmayınca bakarsınız borsacı bile oluruz..:)...olmaz olmaz demeyin......

C H UCK Y...............................................

armiero
12-06-2012, 09:59
finansbank yeni müşteri 11.70 ama bana 11.50 verdi (eski müşteri)
akbank 11.60 verdi (yeni müşteri)

teb den oran alan var mı acaba?

edit: finansın 11.50 verdiğini duyan akbank 11.75 verdi(yeni müşteri) vermekle kalmadı yalvardı...
ben de finansta 11.50 acaba düşük mü diye huylanmaya başladım şimdi...

edit2: denizbankta 11.75 verdi garanti 11.50 verdi 11.75 için uğraşırım dedi...

neticede yeni müşteri eski müşteri hesabını da işin içine katınca 11.50 ile finansta kaldım... bi süre daha akbank ve denizbankı izlemeye devam edicem...

sburak
12-06-2012, 10:36
haziran ayı geldi, bankalar gene bize muhtaç oldu, 13 versinler, 12 de yetmez, hadi bakalım bankalar, düştünüz gene elimize ! bilançolar için bize muhtaçsınız !!! 12 den aşağı bağlamayın arkadaşlar, son noktasına kadar direnin, rest çekin, genel merkezi 10 defa arattırın, utanmayın, çekinmeyin, yüzsüz olun, parayı çekmekle tehdit edin, bu adamlar bize acımadılar, bizde onlara acımayalım.
hadi bakalım, banka müdürleri, artık enayi yok karşınızda, adam gibi , bizi uğraştırmadan en yüksek faizinizi verin, zaten zarardayız, çok öfkeliyiz, birde sizinle uğraşmayalım. Oranı beğenmeyenler çeksin parasını, korkmayın, ben 10 kez çektim, götürdüm başka bankaya, hemde fiziki, eft bile değil.

sburak
12-06-2012, 10:39
akbank bile 11.60 veriyor bende sordum, bu durumda teb gibi küçük bankalar en az 13.50 vermeli, 14 te verebilirsiniz, itirazımız olmaz. Merak etmeyin yine mevduatçılar olarak zarardayız ama zarar ne kadar az olursa bizim için o kadar iyi

maredo
12-06-2012, 11:18
Finans 11.60 veriyor, bu az değilmi?

inanna
12-06-2012, 11:24
yoldaşlarımın birbirinden güzel tasaruf önerileri inanın gözlerimi yaşartıyor...yukardaki okkezyılmaz yoldaşında yazısı çok hoşuma gitti...helal olsun diyorum...gerçekten güzel düşünce tarzı....aslında birikimin en güzel tarafı mevduatta gizlidir...çünki ufaktan başlayan birisi orda sürekli artan parasını gördükçe mutlu olur...hayata daha güvenli bakar...o bakımdan mevduat ve faizi savunuyorum....haa birgün gelir bu tatlı rüyada bitebilir....yani faiz biter...o zamanda eldeki hazır nakitin açamadığı kapı yoktur... parayı başka bir yerde değerlendirilecek mutlaka bir kapı bulunur...burası Türkiye....yeterki bu işin tadını yakalayın....kimbilir parayı değerlendirecek hiç bir şey kalmayınca bakarsınız borsacı bile oluruz..:)...olmaz olmaz demeyin......

C H UCK Y...............................................

Sn Chucky yazılarınızı ilgiyle ve sessizce izliyorum.Bu başlığa yaptığınız katkılar küçük yatırımcı için bir nimet.Yatırım tarzınızla ilgili olarak merak ettiğim bir konuda size bir sorum olacak;
Anladığım kadarıyla birikiminizin en azından bir kısmını döviz-altın vb. tutmak yerine (sepet yapmak anlamında) tümünü TL'de tutuyorsunuz.Uzun dönemde TL her zaman diğer alternatiflere göre iyi kazandırmıştır diyebilirsiz, ancak bu ülkenin bir kaç sefer bir gecede fakirleştiğini hepimiz yakinen biliyoruz.Ha bundan sonra böyle bir şey olmaz mı? Detaya inmek istemiyorum;olabilir,olmayabilir kim bilebilir? Bu durum sizi tedirgin etmiyor mu? Yoksa bir şok durumunda önce fakirleşirim sonra faizler nasıl olsa bu durumu telafi eder mi diyorsun?(yada çokta olumlu olabilirsiniz,bu durumda sorularım geçersiz olur tabiki)

Cevabın için şimdiden teşekkürller,saygılar...

armiero
12-06-2012, 11:47
Finans 11.60 veriyor, bu az değilmi?

yeni müşteriyse az eski müşteriyse bence iyi :)

yeni müşteri mi eski müşteri mi hangisi?

maredo
12-06-2012, 11:58
bayaa eski ama başka banka Teb, tekfen finans 12 veriyor dedi, bunlar bana hep az söylüyor:grrr:

maredo
12-06-2012, 12:06
dolarda iyiler galiba 4,5 diyor da işte bende dolar yok:he:

maredo
12-06-2012, 12:49
finans 11,80 yaptı, zooorla

M3RT85
12-06-2012, 13:42
finansbank istanbul, esentepe subesi
500+ icin eski musteri olarak 11.50 aldik..

armiero
12-06-2012, 13:49
finans 11,80 yaptı, zooorla

sayın maredo,
pardon ben mi yanlış anladım acaba?
siz eski müşteri olduğunuza emin misiniz?
finansbankta daha önce çalışmışsınızdır belki ama yeni vadeli hesap açıyor veya belli bi aradan sonra yeniden vadeli hesap açıyor olabilir misiniz?

finansbank istanbul, esentepe subesi
500+ icin eski musteri olarak 11.50 aldik..

sayın M3RT85,
ben de aynı oran ile vademi yeniledim...

ama garanti(zorlana zorlana), akbank(ufak bir pazarlıkla) ve denizbank(kolayca) 11.75(yeni müşteri) verdi hem de üçü birden :)

bu ayın son haftası daha iyi oranlar görürüz gibime geliyor... bilginize...

aslında bu oranı garantide görmenin şerefine bu ayı garantide geçirmek lazımdı ama eski müşteriye verdikleri oran kafadan 0,50 düştüğünden mütevellit elim gitmiyor :(

okkesyilmaz
12-06-2012, 15:33
sadece oran yazmanın anlamı yok, ben 100bin yatırırım sen 900bin yatırırsın, o 50bin yatırır...

ragwaer
12-06-2012, 15:57
teb'den dün dönüşüm vardı, 11,50 / 39 gün ile yeniden bağladım(250bin üstü). Bilgilerinize arkadaşlar

man_london
12-06-2012, 16:13
garanti bankasindan persembe donusum var oran alan arkadas varmi garantiden bu banka ile calisan bir benmiyim yaa

GÜLŞAH TOKGÖZ
12-06-2012, 16:38
teb marifetli hesabı yeni hesap açılışlarında şu anda 11.50% :) ilgililere:)

maredo
12-06-2012, 17:27
Garanti 11,75 verdi ama çalışmam, şubeye kızgınım, başka şubeyede hesabı vermezler, savaş çıkar, uğraşamam
Finans 11,80 verdi eski müşteriyim, ama çok zorladım, yeni büyük müşteriye 12 veriyorlarmış, başkasından öğrendim
Burda paylaştığım oranlar doğrudur, yüzde yüz emin olabilirsiniz

olgunus
12-06-2012, 18:03
Garanti 11,75 verdi ama çalışmam, şubeye kızgınım, başka şubeyede hesabı vermezler, savaş çıkar, uğraşamam
Finans 11,80 verdi eski müşteriyim, ama çok zorladım, yeni büyük müşteriye 12 veriyorlarmış, başkasından öğrendim

sn maredo bu oranlar kac tl içindir finansda malumunuz ozel bankacılık fiyatlamasi diye bir sey türettiler sanki daha once yokmus gibi 500 uzerimi altimidir teşekkürler şimdiden ....

Ali Haylaz
12-06-2012, 18:47
Mevduata ne oran veriyorlardı acaba :D Gerçek bankalardan bize hayır yok sahtesini birde deneyelim :D

'Biz böyle bir bankaya izin vermedik'
BDDK'dan sahte banka uyarısı...
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de faaliyet izni verilen kuruluşlar arasında “Manny Clearing House and Investment Bank” unvanlı bir banka bulunmadığını bildirdi.

http://haber.gazetevatan.com/biz-boyle-bir-bankaya-izin-vermedik/457395/2/Ekonomi

blueberry
12-06-2012, 20:04
bilanço dönemleri üç ayda bir mi oluyor.. vade dönüşlerini sene içinde hangi zamanlara denk getirmek lazım.

okkesyilmaz
12-06-2012, 21:36
http://www.bigpara.com/haber-detay/genel/faizde-indirim-zamani-geldi/816077/

hayırlı olsun

armiero
13-06-2012, 05:13
http://www.bigpara.com/haber-detay/genel/faizde-indirim-zamani-geldi/816077/

hayırlı olsun

oğuz karamuk... bu adam ekonomiden anlıyorsa ben profesörüm...

Ne kadar büyük olmak gerekiyor acaba? bizim bankaya bağladığımız para milyon üstü... bana verdiği oran 11.50...

ocak ayının başında 12.85 almıştım... forumda inandırıcı bulmayanlar olmuştu... sizinkisi de aynen benim başıma gelen şey gibi :) ama ben inanırım finans bu yapar...

parayı finansa ilk götürdüğümde de oran olarak hatırlamıyorum ama 32 günde eski bankamın bana verdiği orana göre arada 1000 tl fark vardı... bu yüzden bugün bazı yeni müşteriye verdiği 12 orana da inanırım... ben de o gün hiç düşünmedim eft yaptım... bugün 300 tl fark var arada ve taşıyacağım bankaya gittiğimde 2. ay diğer bankalarla aradaki farkında hep daha da büyük olacağını bildiğim için taşımaya değer görmüyorum ama 11.50 ile bağlayıp sonra da böyle 11.80 gibi bi oranı duyunca da insanın tepesi atmıyor değil...

benim gibi dertli olanları biraz rahatlatacak bi haber vereyim
12 haziranda hsbc 10.75 verdi ben önce yanlış anladım zannetim sonra da şaka zannetim ama doğruymuş beterin beteri var 11.80 alamadık diye üzülüyoruz ama şükür 11.50 ye :)

sburak
13-06-2012, 09:41
garanti 11.75 veriyorsa, finans,teb,tekfen,tekstil,citibank en az 13.75 vermeli. Yoksa kaçarız Garantiye...

sburak
13-06-2012, 09:43
bu asya-masya kaç veriyor acaba ? acaba kar payları = faiz mi acaba yine milyonuncu kez ? tesadüftür tabii canım, yoksa müslüman bankaları ile gavur bankaları bir olurmu ? müslüman bankaları, müslümanlık yaparak, halka hizmet verirler, yahudi yolundan gitmezler zaten demi ? !!! versinler 16-17 de, bizde gidelim onlara, huzur bulalım, sevaba girelim, cenneti garantileyelim !!!

armiero
13-06-2012, 10:20
garanti 11.75 veriyorsa, finans,teb,tekfen,tekstil,citibank en az 13.75 vermeli. Yoksa kaçarız Garantiye...

bunun tanışma faizi olduğunu, uzun süren pazarlıklarla ancak alınabildiğini ve bu ay 6 aylık bilanço dönemi olduğunu unutmamak gerek...

şahsi görüşüm; paramın olduğu banka yani finans 11.50 veriyorken garanti bana 12 verecek ki benim o parayı garantiye taşıdığıma değecek... bir de 2. ay garaanti 0.50 bile düşse nasıl olsa finansla aynı oran olur der gecerim, taşıdığıma da pişman olmam...

Mehmetkirsoy
13-06-2012, 10:45
garantiden bana 11.25 max oran verdiler miktar 200+ 32 gün

olgunus
13-06-2012, 11:07
finansbank 60 gun 50+ 11.70 baglandi eski musteri fakat para yeni girişlere bu oranı veriyorlar belli bir süre calışmama sartı filan yok bol kazanclar ....

maredo
13-06-2012, 11:39
Burda paylaştığım oranlar doğrudur, emin olabilirsiniz,Garanti 11,75 Finans 11,80 Dün!!!
Bana bu oranları verdiyseler daha yüksek oranda verdikleri vardır kesin
Yüksek oran almak para miktarına, hazinenin pozisyonuna, şubeye ve en önemlisi sizin pazarlık gücünüze bağlı

basitlik
13-06-2012, 13:24
Garanti max %11.25 veriyor. 400 bine.

YAUTJA
13-06-2012, 13:38
[QUOTE=basitlik;7521793]Garanti max %11.25 veriyor. 400 bine.
subeden subeye değişir diğerlerinide dene
bu arada artık garantide değilim finans 11.70 45 gun bağlandı

armiero
13-06-2012, 16:19
garantiden bana 11.25 max oran verdiler miktar 200+ 32 gün

bana da dün ilk söylenen oran buydu. daha sonra akbank 11.60 veriyo dedim görüşelim dediler. akbank aradı 11.75 veriyoruz dedi. garanti aradı 11.50 dedi. ben de "para finansbankta ve pazarlıksız 11.50 ile yenilendi dedim ancak akbank 11.75 verdi" dedim bu sefer bi kez daha zorlayalım dediler. en nihayetinde garanti de 11.75 dedi...

ben kimseden oran istemedim hayatta da 0.25 için para taşımam aynı bankamda kalırım.

burada konuşulan oranların yalan olduğunu düşünmüyorum...

çok tartışılacak bi konuda değil aslında
finansbankta şube çalışanı kendi ağzı ile söyledi yeni müşteriye 11.70 eski müşteriye direkt 11.25 veriyoruz dedi ama benim için 11.50 için uygunluk aldı (yalanı varsa artık günahı boynuna)

akbankta da şubenin +0,15 fazla oran verebileceğini 11.60 üzeri 0.15 ile toplamda 11.75 oranı boyle verdiklerini söylediler...

bu işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama garanti ve akbankın sanırım çok ihtiyacı vardı...

durum bu...

basitlik
13-06-2012, 16:35
Ben Garanti'deki en yetkili ağızlardan birisiyle konuştum. Hatta bana %11.50 veren varsa söyle hem işten attırayım dedi.

emin48
13-06-2012, 16:37
Ben Garanti'deki en yetkili ağızlardan birisiyle konuştum. Hatta bana %11.50 veren varsa söyle hem işten attırayım dedi.
yalanlarını yiyeyim..

basitlik
13-06-2012, 16:45
Yalan söylüyorlarsa günahları boyunlarına artık.

yalanlarını yiyeyim..

piyasafatihi
13-06-2012, 16:45

benim bu yazdığınız oranlar ile ilgili bir bilgim yok.mevduatımın vadesine de daha var.yalnız tek bildiğim şey "mümkünü yok, bizim bankada olmaz, bu oran verilemez, bilmem kaç milyona bugün bu oranı vermedik hatta sizden daha düşük verdik, işten attırırım vs tarzındaki lafların hepsi palavra! özellikle şuan bilanço döneminden dolayı bankaların mevduata ihtiyacı var. oranlardaki artış az da olsa mevduat piyasası kızışmış durumda. sanırım ay sonuna kadar daha da hararet artar.. işten tam bu zamanlar da olduğu gibi bankalar yine tutturduğuna göre , şubeden şubeye değişen oranlar mevduatçılara vermekte. bunun başka bir açıklaması da yok. yularıda yazdıklarım benim de başıma geldi. oran aldım mevduat yaptım buraya yazdım olmaz dediler, birkaç gün sora bir baktım burdan biri bu oranı alabilmiş veya tam tersi oran duydum bankaya söyledim imkansız dediler daha sonra gerçek olduğunu gördüm.

herkes ayık olsun...

maredo
13-06-2012, 18:28

yalana bak, zorum ne? neden yalan yanlış bilgi yazayım? Bana 11,75 dediler biraz daha zorlasaydım dahada yukarı çıkacakları kesindi ama ben ne yaptım haa öylemi deyip kapadım teli, geçti borun pazarı

corsa
13-06-2012, 19:20
finans yeni paraya %12 veriomuş. gayet iyi bi oran bence.

oguzozi
13-06-2012, 19:42
Yalan söylüyorlarsa günahları boyunlarına artık.

Adamlar faizle oynuyo dostum ne yalanından bahsediyosun :)

m.tolga
13-06-2012, 20:01

vade nedir

maredo
13-06-2012, 20:11

Bende duydum sağlam kaynakdan ama zorla 11,80 verdiler

basitlik
13-06-2012, 20:57
Bilemiyorum. İstanbul'daki oranlarla diger sehirlerdeki oranlar farklı olabilir belki.

Adamlar faizle oynuyo dostum ne yalanından bahsediyosun :)

TUNABEN10
13-06-2012, 23:26
Hatta bana %11.50 veren varsa söyle hem işten attırayım dedi.

Bunu diyebilen birinden çeşit çeşit cacık olur.

GOODFATHER
14-06-2012, 00:16

Ferit Şahenk ile mi görüştün:) 1.si ne hırsızlıkmı yapmış ki işten attırıyormuş.
Yada yüksek faiz verdi diye çalışanını işten atacak kadar küçük bir bankamıymış.
Ben sen yalan söylüyorsun demem ama çocukça şeylere inanman bence yanlış.

armiero
14-06-2012, 03:20
arkadaşlar size yalan borcumuz mu var

biz size yardım etmek için yazıyoruz
aynen sizin bize yardım ettiğiniz gibi
karşılık vermek amacıyla

ben de geçtiğimiz salı garantiden 11.75 oran aldım... aldığım orana ben bile şaşırdım ki bu oranı bana sadece garanti değil aynı gün akbank ve denizbankta verdi

bana bu yüzden hiç de gerçek dışı gelmiyor
ama finansbankta çalışan arkadaşa durumu söylediğimde verdiği tepki aynen şuydu; "yok olamaz benim ekranımda da gözüküyor verdikleri oranlar böyle oran veremezler ama tebde biraz yüksek gözüküyor şuan"
ama maalesef akbank garanti ve denizbank 3ü birden aynı gün 11.75 vermişti... teb de hesabım yok sormadım...

neticede;
sizdeki bu tavrın sebebini anlayabilmiş değilim...
bankacılara bu kadar cok güveniyorsanız "piyasanın durumu ne acaba" diye foruma hiç bakmayın direkt gidin şubenize size dedikleri ilk orandan bağlayın paranızı...

dikkatinizi çekerim;
benim üzerinde konuştuğum para 6 sıfırlı, dönem bilanço dönemi, şubelerin de ihtiyacı söz konusu zannedersem ve bahsettiğimiz oranlar tanışma faizi olduğundan mütevellit durum pek şaşırtıcı veya gerçek dışı gözükmüyor bana...

ayrıca;
ben 11.50 ile finansta kaldım zaten...

şöyle de bi durum var;
ben de finansın yeni müşteriye ve büyük paraya verdiği 12 orana inanmıyorum-inanamıyorum çünkü ben bağladım diyeni daha görmedim ama bağlayan varmış abi diyenler var enterasan :)

sburak
14-06-2012, 10:57
12 de yetmez, 13-14 versinler, 6 aylık bilançolar kabarık çıksın! hadi banka müdürleri, pamuk eller cebe ! sırtımızdan çok para kazandınız, birazda bize kazandırın. hoş % 30 gerçek enflasyon nedeniyle, zaten yine reel olarak büyük zarardayız, bizimkisi zarardan kar !

pozant
14-06-2012, 14:45
akbank 32 güne +100 k için pazarlıksız 11,25 den bağlandı

corsa
14-06-2012, 15:30
Ferit Şahenk ile mi görüştün:) 1.si ne hırsızlıkmı yapmış ki işten attırıyormuş.
Yada yüksek faiz verdi diye çalışanını işten atacak kadar küçük bir bankamıymış.
Ben sen yalan söylüyorsun demem ama çocukça şeylere inanman bence yanlış.

Zaten şubede çalışan personel kafasına göre yüksek faiz veremez. Yüksek faizleri genel müdürlük onaylar.

man_london
14-06-2012, 17:40
garantiden 35 gunlu 400+ 11.50 den baglandi

Pythagoras
14-06-2012, 19:00
TEB 30.000 tl 11.5 den günlük bağladı 30 günlük

cowcow
15-06-2012, 11:36
Halkbankası 5.000 Tl 11,50

maredo
15-06-2012, 15:11
oranlar bu hafta 12 ye ulaşır diyordum ama ulaşmadı haftayada böyle yatay gider

chucky68
15-06-2012, 19:58
akbank kozyatağı şubesi..............32-45 gün maximum 11.60...........45-120 gün arası 11.50 veriyor....daha yukarısı yokmu falanca bankalar daha yüksek veriyor deyince kız tekrar hazineyi aradı....maalesef çekti...üzerimede fazla düşmedi...akbankçılara duyurulur...miktar 500.000 civarı....bana göre akbank için bu oranlar güzel....ayrıca 4 ay için bile %11.50 verdilerki kolay kolay vermezlerdi...

C H UCK Y.............................................

oguzozi
15-06-2012, 20:09
akbank kozyatağı şubesi..............32-45 gün maximum 11.60...........45-120 gün arası 11.50 veriyor....daha yukarısı yokmu falanca bankalar daha yüksek veriyor deyince kız tekrar hazineyi aradı....maalesef çekti...üzerimede fazla düşmedi...akbankçılara duyurulur...miktar 500.000 civarı....bana göre akbank için bu oranlar güzel....ayrıca 4 ay için bile %11.50 verdilerki kolay kolay vermezlerdi...

C H UCK Y.............................................

Eyvallah!

poplemon
15-06-2012, 21:36
garanti den en son 10 nisanda 10.30 oran almıştım ve aynı dönemde finansbank bana 12.50 hoşgeldin faizi vermişti..paramın miktarı
125.000 tl ve garantiden paramı finansa taşımıştım dün garantide işim oldu müşteri temsilcisi bayan, ''bize gel ...parana 11.50 veririm'' dedi bilginize ...

ayrıca garantinin müdürü ile konuştum 3 ay açalım dedim hayır dedi ...faizler yükselme eğilimine girdi aylık yada 45 günden yukarı bağlamayın dedi bilginize...yazdıklarım gerçektir söylediğim banka şubesi de....
GARANTİ BANKASI VALİKONAĞI ŞBSİ..

seresli09
15-06-2012, 22:39
büyük bankaların faizleri yükseltmesi likite sıkıştıklarını gösteriyor.geçenlerde babacan likitide sıkışıklığı en büyük krizdir demişti.bu konuda
fikri olanların yorumlarını bilmek isterim.

chucky68
15-06-2012, 22:44
bu forumdaki tüm yoldaşlar birbirini zaten az çok tanırlar...yıllardır bu forumun yoldaşları olduk....aramızda yabancı biri yok...hep aynı üyeleriz...aynı çorbaya birlikte kaşık atıyoruz...o bakımdan forumda oran paylaşılırken kimsenin kötü niyetli vede laf olsun torbadan olsun diye oran yazdığını sanmıyorum.....zaten böyle olanları hemen tespit edip öncelikle ben teşhir ederim.....bu adama güvenmeyin yalan söylüyor derim....haftada en az 5 bankadan oran alıyorum....kolay kolay yemem...yoldaşlarımada yedirmem...burda herkes aklı başında insanlar..belli bir birikime gelmiş mutlu azınlık...bizleri çekemeyenler olacaktır....onlar kendi yoluna biz kendi yolumuza bakalım...

C H UCK Y..........................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ BEBEĞİ

chucky68
15-06-2012, 22:48
Eyvallah!

patron vallahi sırf senin için özellikle oran aldım...gurbet ellerde seni yemesinler diye....sana saygım sonsuz....büyük adamsın..ferrari senin yanında halt etmiş....:)

oguzozi
15-06-2012, 22:52
patron vallahi sırf senin için özellikle oran aldım...gurbet ellerde seni yemesinler diye....sana saygım sonsuz....büyük adamsın..ferrari senin yanında halt etmiş....:)

Estf. abi sen ekolsün.. amiyane tabirle maymun gözünü açtı. Daha da açacak sayende... Malum mevduat acemisiyiz. Her alanın uzmanlık alanı ayrı. Bu konununda uzmanı sensin..

sekosuskun
15-06-2012, 23:35
Öncelikle merhaba mevduat yoldaşları, yaklaşık 7-8 aydır konuyu takip ediyorum, çokça faydasını gördüm, sayın chucky nin ve diğer arkadaşların yorumları sayesinde, zamanında bankaların ne denli soygunculuk yaptıklarını anladım, çok sağolun. Bu arada bende aranıza katıldım yaklaşık 6-7 aydır takribi 100k filan mevduattayım, yanlız birşey farkettim, siz bilgili olunca bankadaki mt sizi düşük oranla yutturamayacağını anlayıp farklı frekansa geçiyor, çokça yaşadım. Biraz bende oran vermek isterim aldığım kadarı ile;
Yer Adana
100k
ING 11,25
V.Bank 11,25
Finans 11,75
Akbank 11,25

tabi oranlar hemen hemen aynı gibi ama sizlerinde dediği gibi 6. ay dolayısı ile yükselme var az biraz. Herkeze bol kazançlar iyi çalışmalar dilerim.

Pscyokinesis
15-06-2012, 23:41
Bu finansbank anlamıyorumnabza göre şerbet veriyorlar sanırım

geçen çarşamba bir teyzemin 70 bin civari mevduatina 10.90 dan bağlamış teyzemde bari 11 olsun demiş mt olmaz maksimum bu demiş bu hafta bakıyorum 11.5 dan aşağıya bağlayan yok . vade 32 gün

Takip etmeyince demek ki telefonda düşük fiyat çekip ucuza kapatıyorlar malı

chucky68
16-06-2012, 00:13

geçen çarşamba bir teyzemin 70 bin civari mevduatina 10.90 dan bağlamış teyzemde bari 11 olsun demiş mt olmaz maksimum bu demiş bu hafta bakıyorum 11.5 dan aşağıya bağlayan yok .

finans bankası çok kurnaz bankadır....herkesin pazarlık gücünü ve psikolojisini iyi bilirler...kim nedir nasıl pazarlık yapar...blöfçümüdür yoksa gözü kara bir müşterimizmidir...gerçekten parasını çekebilirmi vs gibi her müşterisinin ruhsal durumunu bilir...heleki yaşlıysanız vede evladım ne veriyorsunuz diyenlerdenseniz yandınız....ilk düşük faiz yemini atar...yerseniz mesela yukardaki teyzenin %10.90 gibi bir zavallı oranıyla bağlanırsınız....böylece şube o müşteriden kazanç sağlar...böyle belli sayıdaki yaşlı yada işini bilmeyen müşterisinden düşük faizle bağlatabilirse... sonraki gelecek zorlu gözü kara vede iyi parası olan müşterilerine karşı cephanesi artacaktır..tabiki bir müşterinin gözü kara olması için öncelikle hazırlıklı gitmesi gerekir... kendi bankanıza giderken birkaç bankadan oran almanız.. hatta mümkünse bankanızdayken kendinizi aratmanız lehinize olacaktır...finans bankasında ben bunu çok yaptığım için bilirler...giderim bankalara hep en iyi oranları toplarım...hatta yetmez vade günü birde falanca bankadan hesap açarım...giderim finansa önce sorarım ne veriyorsunuz derim...önüme bir yemcik atarlar...baktımki aldığım oranlardan düşük geldi...hemen aldığım diğer oranları söylerim...onlarda inanmazlar...o zaman derim şu açtığım bankanın hesap nosuna eft yapın anlaşamayacağız derim...anında işler değişir...gizli fis koslar yapılır...ve akabinde oran çıkar...ama artık vade sonlarında beni tanıdıkları için vede sadık bir müşteri olmayacağımı iyi bildikleri için adam gibi piyasa şartlarına göre oran veriyorlar....o bakımdan savaşa giderken zırhınızı iyi giymesseniz kılıcı göğsünüze yersiniz...ağrestif olmak hep bu bankalarda kazandırmıştır...iş bankası hariç......

C H UCK Y...................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR SENDİKASI

Pscyokinesis
16-06-2012, 00:30
finans bankası çok kurnaz bankadır....herkesin pazarlık gücünü ve psikolojisini iyi bilirler...kim nedir nasıl pazarlık yapar...blöfçümüdür yoksa gözü kara bir müşterimizmidir...gerçekten parasını çekebilirmi vs gibi her müşterisinin ruhsal durumunu bilir...heleki yaşlıysanız vede evladım ne veriyorsunuz diyenlerdenseniz yandınız....ilk düşük faiz yemini atar...yerseniz mesela yukardaki teyzenin %10.90 gibi bir zavallı oranıyla bağlanırsınız....böylece şube o müşteriden kazanç sağlar...böyle belli sayıdaki yaşlı yada işini bilmeyen müşterisinden düşük faizle bağlatabilirse... sonraki gelecek zorlu gözü kara vede iyi parası olan müşterilerine karşı cephanesi artacaktır..tabiki bir müşterinin gözü kara olması için öncelikle hazırlıklı gitmesi gerekir... kendi bankanıza giderken birkaç bankadan oran almanız.. hatta mümkünse bankanızdayken kendinizi aratmanız lehinize olacaktır...finans bankasında ben bunu çok yaptığım için bilirler...giderim bankalara hep en iyi oranları toplarım...hatta yetmez vade günü birde falanca bankadan hesap açarım...giderim finansa önce sorarım ne veriyorsunuz derim...önüme bir yemcik atarlar...baktımki aldığım oranlardan düşük geldi...hemen aldığım diğer oranları söylerim...onlarda inanmazlar...o zaman derim şu açtığım bankanın hesap nosuna eft yapın anlaşamayacağız derim...anında işler değişir...gizli fis koslar yapılır...ve akabinde oran çıkar...ama artık vade sonlarında beni tanıdıkları için vede sadık bir müşteri olmayacağımı iyi bildikleri için adam gibi piyasa şartlarına göre oran veriyorlar....o bakımdan savaşa giderken zırhınızı iyi giymesseniz kılıcı göğsünüze yersiniz...ağrestif olmak hep bu bankalarda kazandırmıştır...iş bankası hariç......

C H UCK Y...................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR SENDİKASI

Haklısınız birçok bankadan oran almak insanın elini güçlendiriyor ama bazıları bunun önemini bilmedikleri için bankaya az da olsa para kaptırıyorlar .

Aslında meblağlar 35-40 lira küçük olsa bile yıllıkta 400-500 lira yapar bu da az buz para değil .

Bu parayı bırakacak kadar zengin değiliz bu teyzeyi ben tanıştığım için biraz sorumluluk hissediyorum .

Müşteri temsilcimiz aynı niye böyle aşırı düşük verdiğini soracağım bakalım ne diyecek .

Teyzeyede söyledim senin yerine ben oran alırım diye forum sayesinde piyasadan çok iyi haberdar oluyoruz .

Katkıları bulunan tüm dostlara teşekürler

okkesyilmaz
16-06-2012, 00:34
Benim bildiğim Finansbank vadeli mevduatta sadece paranın miktarına bakar. Para miktarı büyüdükçe oran artar. Mesela 100 bin altı ise internet bankacılığından bile daha düşük oran verebilirler.

maredo
16-06-2012, 00:38
Kimseyle ilişkiyi koparmamak lazım, bazen bir mt arayıp biz bu ara şu oranı veriyoruz deyip rekabetçi bir oran söyleyebiliyor, buda sizin mevcut bankanıza baskı yapmanıza yardımcımcı oluyor, yoksa bunlar adamı argo tabirle kekler

sburak
16-06-2012, 09:51
herkese tavsiyem :
vade günlerinizin dolmasını mümkün mertebe :

1. tercih : aralık aylarının 10 u ile 20 si arasına
2.tercih : haziran aylarının 10 u ile 20 si arasına
3.tercih : eylül aylarının 10 u ile 20 si arasına
4.tercih : mart aylarının 10 u ile 20 si arasına denk getirin.

en en kötü tercih : ocak ayının ilk 15 günü, 2.si temmuz ayının ilk 15 günü

şu an çakal bankalar en büyük oranı 32 günlük veriyorlar, bu tuzağa düşmeyin, 32 gün sonra temmuz sonu yapar ki o zaman size 10 u bile zor verirler.

Macron
16-06-2012, 13:19
Yaşlı bir hanımın 70.000 tl' sini
"11 olmaz 10.9' dan bağlayacaksınız" diyen Mt ye bir çift laf etmeyi çok isterdim doğrusu..

okkesyilmaz
16-06-2012, 15:27
Yaşlı bir hanımın 70.000 tl' sini
"11 olmaz 10.9' dan bağlayacaksınız" diyen Mt ye bir çift laf etmeyi çok isterdim doğrusu..

11,00 ile 10,90 arasında aylık 6,35 TL farkediyor. 0,1 oran miktar değiştirmiyor.

yukarıda yazdığım gibi çok paran varsa finansbank el üstünde tutar yoksa veznede kuyruk beklersin.

Macron
16-06-2012, 15:59
11,00 ile 10,90 arasında aylık 6,35 TL farkediyor. 0,1 oran miktar değiştirmiyor.

yukarıda yazdığım gibi çok paran varsa finansbank el üstün de tutar yoksa veznede kuyruk beklersin.Ne kadar farkettiğinin hiç önemi yok, isterde 50 kuruş farketsin, önemli olan mantık,

Yaşlı kadının pazarlık gücünün olmadığını bilen Mt 11 yerine 10.90 veriyor,
Ama pazarlık yapana 11.50 veriyor..

Kusura bakmayın ama bunun adı fırsatçılıktır..

Macron
16-06-2012, 16:03
Sonuçta Kadıncağızında parası 70.000 tl,
1.000 tl değil..

shorts
16-06-2012, 22:59
herkese tavsiyem :
vade günlerinizin dolmasını mümkün mertebe :

1. tercih : aralık aylarının 10 u ile 20 si arasına
4.tercih : mart aylarının 10 u ile 20 si arasına denk getirin.

en en kötü tercih : ocak ayının ilk 15 günü, 2.si temmuz ayının ilk 15 günü

şu an çakal bankalar en büyük oranı 32 günlük veriyorlar, bu tuzağa düşmeyin, 32 gün sonra temmuz sonu yapar ki o zaman size 10 u bile zor verirler.

neden iyi

en en kötü tercih : temmuz ayının ilk 15 günü

neden kötüdür sizce

chucky68
17-06-2012, 00:06

neden iyi

en en kötü tercih : temmuz ayının ilk 15 günü

neden kötüdür sizce

aslında böyle bir sıralama yok.....gün gelir hiç ummadığın bir tarihtede faiz çıkabilir....tamamen bankaların likite sıkışıklığından faiz artabilir... ocak ayı normalde en ölü aydır...hele birde aralıktan çıkmışsınızdır...bankalar yılı kapatmıştır...defterler hesaplar bitmiştir...para toplanmıştır...mevduat yarışı bitmiştir...ama gel gelelim bu yıl ocak ayı öyle olmadı...tam aksine ocak ayı faizin en yüksek gitti ay oldu .....ocak ayında ilk 15 günde %12.85 lere kadar faiz vardı...sonra birden düştü....gene geçen yıl hiç alakasız bir ay olan temmuzda %11.15 faiz verildi...oysa haziran ayında yerlerde geziyordu...gene HSBC bankası buna en güzel örnektir...normalde faizleri %10.50 iken öyle ters bir günde faiz verirki sadece 2 gün için %11.50 çıkartır..sonra hemen düşürür...nedeni para sıkışıklığıdır...bunu ben bizzat nisan ayında yaşadım....normalde faizleri %10.75 idi...sadece 2 gün için birden 11-12 nisan tarihleri geçerli olmak üzere aniden %11.25 yapmışlardı.....yani faizlerin illa blanço dönemlerinde çıkması diye bir kesin şart yoktur....bunu piyasadaki durumlar belirler...faiz işi tamamen şans işidir...blanço dönemleri sadece yüksek olan şansımızı değerlendirme aylardır....ama garantisi yoktur.... amaç mevduatta en yüksek faizi güzel değerlendirmektir....tıpkı ocak ayındaki 100 güne verilen %12.85 faiz gibi...bunun üstünün bu yıl içinde gelmeyeceği az çok belliydi....burdan bağlayan birazda tarihteki kısmetinin yardımıyla bunu değerlendirdi....oysa geçen aralık ayı oranlar bu kadar yüksek değildi....tekstil bankası hariç(%13 vermişti)

C H UCK Y............................................

chucky68
17-06-2012, 00:22

yukarıda yazdığım gibi çok paran varsa finansbank el üstünde tutar yoksa veznede kuyruk beklersin.

bankaların çoğu ortalama 10.000-50.000 tl arasına direk %11 veriyor....böyle bir yığın banka varken finansın yaptığı etik değildir.....finans burda o küsürat farkıyla zengin olmayacaktır...yapılan sadece sindirmektir....istese yapardı....çünki bilinirki bu kadın parasını korkudan çekmek istemez...çekerse elde taşımak zorunda kalacaktır...eft zaten istemez....3 kuruş aldığı faizinin parasını neden eft ye versin...yaşlı kadınlar için o paranın önemi çoktur...bu durumları banka bildiği için istediğini yaşlı kesime uygular....nasılsa çekemez...etraf hırsız doludur....yoksa burdaki sorun kadının parası ayda zaten 6 tl fark ediyor muhasebesi değildir...ayrıca finans bankasında elim kolum opsiyon sebebiyle bağlıyken benide ne kadar ezdiklerini iyi bilirim...nasılsa çıkamam...bunu bilen bankam istediği faiz oranını bana yaslamaya çalışıyordu....ama opsiyonlarım sona erince ilk paramı çekme girişimim esnasında durumlar değişti...oranlar çıkmaya başladı...bende çıkmadım yani intikam almadım..çünki piyasada en yüksek onlarındı....yani aslında herşey müşteri ve banka arasındaki psikolojik menfaat ilişkisine dayalıdır...gardını düşüren yumruğu alnının ortasına yer.....:)

C H UCK Y.......................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.....H-K-C

efsane bebek

GOODFATHER
17-06-2012, 00:57

geçen çarşamba bir teyzemin 70 bin civari mevduatina 10.90 dan bağlamış teyzemde bari 11 olsun demiş mt olmaz maksimum bu demiş bu hafta bakıyorum 11.5 dan aşağıya bağlayan yok . vade 32 gün

Faizi 10.90 yada 9 dan hatta 8 den bile faizini sormadan parasını tutanlar vardır.
Onlar olmasa zaten banka 11.50 gibi bir oranı sana veya başkasına vermezdi.
Bankalar hayır işi yapmadıkları gibi maliyetinede sıfır kazanca işlem yapmazlar.
Yani toplam mevduatın bir kısmı düşük faizle bağlanır,hepsini ortalamaya vurunca .
Bankanın ortalaması mesela % 10 a gelir kredi faizinden aldığı aradaki fark kar olur.
İhtiyaç kredisini örnek verirsek % 1,15 den yıllık faiz %13.8 e gelir yani % 3.8 kar.
Ayrıca verdiği kredininde belli bir Riski vardır.Yani herkes yüksek faiz almak isterse,
Kimse yüksek faiz alamaz.Açıklamalarımdan umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Macron
17-06-2012, 01:19
Faizi 10.90 yada 9 dan hatta 8 den bile faizini sormadan parasını tutanlar vardır.
Onlar olmasa zaten banka 11.50 gibi bir oranı sana veya başkasına vermezdi.
Bankalar hayır işi yapmadıkları gibi maliyetinede sıfır kazanca işlem yapmazlar.
Yani toplam mevduatın bir kısmı düşük faizle bağlanır,hepsini ortalamaya vurunca .
Bankanın ortalaması mesela % 10 a gelir kredi faizinden aldığı aradaki fark kar olur.
İhtiyaç kredisini örnek verirsek % 1,15 den yıllık faiz %13.8 e gelir yani % 3.8 kar.
Ayrıca verdiği kredininde belli bir Riski vardır.Yani herkes yüksek faiz almak isterse,
Kimse yüksek faiz alamaz.Açıklamalarımdan umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.Kadıncağız yüksek faiz almak istememiş,
Yalnızca 11 almak istemiş..

GOODFATHER
17-06-2012, 01:28
Kadıncağız yüksek faiz almak istememiş,
Yalnızca 11 almak istemiş..

11 sizce yüksek olmayabilir fakat ortalama hesabı demiştim.

blueberry
17-06-2012, 02:00
bankaların çoğu ortalama 10.000-50.000 tl arasına direk %11 veriyor....

C H UCK Y.......................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.....H-K-C

efsane bebek

hocam bence vermiyorlar.. o miktarlara 10.00 - 10.50 arası faiz alan çok insan olduğunu düşünüyorum.

piyasafatihi
18-06-2012, 11:45
Mevduat Tasarrufları Eriyor.
İSTANBUL - Türkiye'de tasarruflar eriyor… Mevduat faizlerinin negatif seviyeye gelmesiyle birlikte bankalardaki mevduat da son 18 yılın en düşük seviyesine geriledi. Nisan ayında yüzde 55.9 düzeyine gerileyen bankalardaki mevduatın toplam pasiflere oranı, en son 1994 yılında yüzde 55 seviyesini görmüştü.

Tasarrufların milli gelire oranı ile ifade edilen "tasarruf oranı"nın zaten düşük seviyelerde bulunduğu Türkiye'de bu oranın son yıllarda giderek daha da aşağıya inmesi hükümeti de harekete geçirmiş, yakın dönemde bu alanda para otoriteleri ile birlikte bir dizi karar alınmıştı. Ayrıca, mevduatın kısa vadeden uzun vadeye çekilmesi yönünde tedbirler uygulanamaya konulmuştu. İşte tam da bu dönemde tarihi dip seviyelerine gerileyen tasarruf oranlarının düşüşünde, negatif düzeye inen mevduat faiz oranlarının önemli bir payı bulunuyor.

Son olarak TÜİK tarafından açıklanan "finansal yatırım araçlarının reel getiri oranları" bültenindeki verilere göre, bankalardaki mevduat TÜFE'ye göre reel olarak mayıs ayında yüzde 0.11, mayıs itibarıyla son 12 aylık dönemde de yüzde 1.65 oranında erimişti.

Mevduat faizleri, 2011 yılında da reel getiri sağlamamış, yatırımcısına TÜFE artışı da dikkate alındığında yüzde 2.79 oranında kaybettirmişti. Bu trend 2012 yılı ile birlikte negatif seyrini sürdürdü ve TÜFE ile deflate edildiğinde son 12 aylık dönemler itibarıyla yatırımcısına ocak ayında yüzde 3.15, şubatta yüzde 0.35, martta yüzde 3.24 ve nisanda da yüzde 3.61 kaybettirdi.

Mevduatın payında hızlı düşüş

DÜNYA'nın Merkez Bankası, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerinden yaptığı hesaplamalara göre, bankaların en temel fon kaynağı olan mevduatın bilanço içindeki payı kritik noktaya ulaştı ve bu eğilim yılın başından itibaren de hızını kesmeden devam ediyor.

Mevduatın, bankaların fon kaynakları içindeki payı gerçekte 2000'in başından itibaren belirgin bir düşüş seyri izliyor. Ancak, bu düşüş trendi son iki yılda daha belirgin bir görünüm aldı. 2002 yılı sonunda yüzde 64.9 seviyesinde bulunan mevduatın pasiflere oranı, 2011 yılında yüzde 60 sınırının altına gerileri ve yüzde 57.1'e düştü. 2012 yılı ile birlikte bu düşüş eğilimin sürdüren sözkonusu oran ocakta yüzde 56.1 geriledikten sonra şubat ve martta yüzde 56.7'ye çıktı. Ancak nisan ayında yüzde 56'nın altını gördü ve mevduat/toplam pasifler oranı yüzde 55.9'a düştü.

Mevduat oranı kamu bankalarında diğer gruplar göre daha yüksek düzeyde bulunuyor. Nisan sonu itibarıyla kamu bankalarında mevduat oranı yüzde 64.8'le ortalamanın üzerinde kalırken, özel bankalarda bu oranı yüzde 54.9, yabancı sermayeli bankalarda ise yüzde 52.1 olarak belirlendi.

Alternatif kaynak: Dış krediler

Mevduatın gerilemesinde, mevduata ödenen faiz oranlarının eksi düzeye inmesi yanında, Türk bankalarının yurtdışı fonlamaya ağırlık vermeleri ve Merkez Bankası ile bankalar arası piyasadan düşük faizle fon temini olanaklarının artması etkili oldu. Bunlara ilave olarak son dönemlerde bankaların tahvil ihracına yönelerek fon sağlaması da mevduatın bilançonun tarafındaki payının gerilemesinde rol oynadı.

Ancak, mevduatın en önemli alternatifi olarak öne çıkan fon kaynağı yurtdışı krediler oluşturuyor. Türk bankalarının yurtdışından ağırlıklı olarak borçlandığı ülkelerde faiz oranlarının sıfıra yakın seyretmesi ve buna bağlı olarak borçlanma maliyetlerinin geçmiş yıllara göre oldukça düşük seviyelerde bulunması, bankaların sendikasyon ve seküritizasyon kredileri başta olmak üzere dışarıdan kredi kullanımını artırırken, bu tablo mevduata talebi de düşürüyor ve mevduat faizlerinin düşük tutulmasında etkili oluyor. Nitekim verilere göre, son küresel krizin ilk evresinin yaşandığı 2009ve 2010 döneminde gerileyen bankaların yurtdışı kredi borçlanmaları, 2011 yılıyla birlikte yeniden artışa geçti ve son 16 aylık dönemde yüzde 20 oranında artarak yeniden 48 milyar doların üstüne çıktı.

Bu gelişmelerle birlikte, 2011 yılından bu yana sürekli artış gösteren bankaların yurtdışı kredilerinin nisan ayında sınırlı düzeyde de olsa gerileme göstermesi dikkati çekti. Bu düşüşün, esas olarak ekonomideki yavaşlama paralelinde kredi talebinin de görece düşük seviyelere inmesinden kaynaklandığı belirtiliyor.

BDKK: ALTERNATİF KAYNAKLAR ROL OYNADI
Mevduatın bilanço içindeki payının azalmasına, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bankacılık sektörünün 2012 yılının ilk çeyreğindeki görünümünü yansıtan raporunda dikkat çekildi. Raporun "Mevduat" başlıklı bölümünde şu değerlendirmeye yer verildi:
"2012 yılının ilk çeyreğinde bankacılık sektörü toplam pasifleri %0.9 oranında büyürken mevduat artısının %0.1 düzeyinde kalması mevduatın pasif toplamı içerisindeki payının 0.5 puan azalarak %56.7 düzeyine gerilemesine yol açmıştır. Söz konusu gerilemede, yurtiçi tasarruf oranının tarihi en düşük seviyelerine gerilemesinin yanında bankaların; kaynak maliyetinin etkin bir şekilde yönetimi çerçevesinde yurtdışı piyasalar ve TCMB repo imkânlarını kullanması ve menkul kıymet ihraçları gibi alternatif kaynaklara başvurması önemli rol oynamıştır. Sonuç olarak, 2011 yılsonuna göre toplam mevduatın nominal büyüme oranı %0.1 (940 milyon TL) ile sınırlı kalırken, kur ve parite etkisinden arındırıldığında artış %1,6'ya yükselmektedir. Diğer taraftan Mart 2012 itibarıyla yıllık olarak bakıldığında toplam mevduat %10,7 (67,1 milyar TL) artarken, söz konusu artış kur ve parite etkisinden arındırıldığında %7,1 olmaktadır."

DÜNYA

dudu
18-06-2012, 12:24
Herkesin gozu harcamakta, tuketmekte, yemekte, cep telefonu yenilemekte. Tasarrufu dusunen yok ki.
Her yerde acilan AVM'ler ile ulke kalkiniyor saniyorlar, her gun AVM gezmeyi sosyallesmek ile bir tutuyorlar.
Uretmeyi, biriktirmeyi, yatirimi, yeni is kurmayi dusunen pek yok ortada. Para yoksa sorun degil, gunde 6 TL ye 6000 TL kredi hemen bir SMS ile hazir.
Yesinler bakalim, hazira dag dayanmaz derler, hazir bitince, fatura onumuze konunca ne olacak hep beraber gorecegiz.

Syg,

corsa
18-06-2012, 19:43
Mevduat Tasarrufları Eriyor.
İSTANBUL - Türkiye'de tasarruflar eriyor… Mevduat faizlerinin negatif seviyeye gelmesiyle birlikte bankalardaki mevduat da son 18 yılın en düşük seviyesine geriledi. Nisan ayında yüzde 55.9 düzeyine gerileyen bankalardaki mevduatın toplam pasiflere oranı, en son 1994 yılında yüzde 55 seviyesini görmüştü.
DÜNYA

Yanlız burda bahsedilen şey mevduatların toplam pasife oranı. Mevduatlar eriyor yerine kredilerin oranı artıyor daha doğru bi başlık olacaktır. Mevduatlar aslında düzenli olarak artıyor. Ancak krediler mevduatlardan daha hızlı artıyor. Türkiyedeki şahısların borçluluk oranı Amerika ve Avrupanın hala çok altında. Borçluluk oranının artması iyi bir şeymi tartışılır.

empee3
18-06-2012, 23:21
Citibank < 60.000 35 gun %11,5

armiero
19-06-2012, 02:35

görünen o ki bu ay 11.50 ye oturdu...

erdeem
19-06-2012, 09:50

13 haziranda 100.000 e %11 verdi..(eski müşteri)..tabii bağlamadım..size iyi vermişler..zaten bakıyorum. da.genelde piyasa failzerini yazılanların altında buluyoruz:)

sburak
19-06-2012, 10:19
citi en az 13-14 vermeli. finans bile daha sağlam olmalı ondan . citi , tekfen, tekstil ayarında bence.

chucky68
19-06-2012, 12:17
citi en az 13-14 vermeli. finans bile daha sağlam olmalı ondan . citi , tekfen, tekstil ayarında bence.
olur.....talimati bildirir...emir yuksek geldi der citibank genel mudurlugune durumu bildiririz...tez zamanda faizleri bu talimattan sonra cikar zaten

chucky.........................

ramazan70
19-06-2012, 12:19
Teb 45.000 33 gun %11,5 ile bağlandı. (18.06.2012)

piyasafatihi
19-06-2012, 13:35
HAZINE, BUGUN TAHVIL IHALESINDE % 9.10 ORTALAMA BILESIK FAIZLE 920,9 MILYON TL BORCLANDI

HAZINE'NIN BUGUN DUZENLEDIGI TAHVIL IHALESINDE NET 920.9 MILYON TL SATIS
YAPILDI. ORTALAMA BILESIK FAIZ % 9.10 OLDU. IHALELER ONCESINDE KAMU
KURULUSLARINA VE PIYASA YAPICILARINA YAPILAN 774,3 MILYON TL NET ROT SATISLARLA
BIRLIKTE HAZINE'NIN BUGUNKU TOPLAM SATIS TUTARI 1 MILYAR 695,2 MILYON TL'YE
ULASTI.

IHALE SONUCLARI

HAZINE MUSTESARLIGI, BUGUN VALORU YARIN VE ITFA TARIHI 5 MART 2014 OLAN 2 YIL
VADELI TL CINSI, 6 AYDA BIR % 4.5 KUPON ODEMELI SABIT KUPONLU DEVLET TAHVILININ
YENIDEN IHRACINI GERCEKLESTIRDI.

IHALEDE NET 920,9 MILYON TL'LIK SATIS YAPILDI. ORTALAMA BASIT FAIZ % 8.90
ORTALAMA BILESIK FAIZ % 9.10, MINIMUM BILESIK FAIZ % 9.07, MAKSIMUM BILESIK
FAIZ % 9.12 OLDU. IHALEYE NOMINAL OLARAK 1 MILYAR 504.1 MILYON TL TEKLIF
GELIRKEN, NOMINAL SATIS 896.5 MILYON OLARAK GERCEKLESTI.

IHALEDE ORTALAMA MINIMUM FIYAT 102.695 TL, ORTALAMA FIYAT 102.724 TL OLDU.

ROT SATISLAR

HAZINE, IHALE ONCESINDE KAMU KURULUSLARINA VE PIYASA YAPICILARINA TOPLAM 774.3
MILYON TL REKABETCI OLMAYAN TEKLIFLERE (ROT) NET SATIS YAPTI.

IHALEDE KAMUYA 391 MILYON TL, PIYASA YAPICILARINA 383.3 MILYON TL NET SATIS
YAPILDI. PIYASA YAPICI BANKALARIN NET TEKLIF TUTARI ISE 2 MILYAR 555 MILYON TL
OLDU.

IC BORC ODEMESI

HAZINE YARIN PIYASAYA 356 MILYON TL IC BORC ODEMESI YAPACAK.

-MATRIKS-

sanırım haziran ayının bitmesi ile mevduat oranları da aşağıya gelecek...

KaraZeybek
19-06-2012, 19:50
sanırım haziran ayının bitmesi ile mevduat oranları da aşağıya gelecek...

Mevduat faizini takip eden arkadaşların, sanırım Faiz Verim Eğirisini de takip etmelerinde fayda var. Şu an faiz verim eğrisi negatif eğimli. Yani uzun vade tahvil faizleri daha düşük. Bu da gelecekte faizlerin düşüş eğiliminde olma ihtimalinin arttığının işaretidir (enflasyon düşecek vs vs tahminleri ile). İşaretidir ama kesin öyle olacak denemez. Borsa gibi, iner de, çıkar da.. Ama bir göstergedir.

Bu göstergeye göre, mevduatta vadeyi uzatmak daha yararlı olabilir (sadece indikatöre göre bir fikir).

Mesela; işadamları ve şirketlerin finansman departmanları bu eğriye dikkat eder. Negatif eğimli ise, kısa vade faizlere yönelir (faizler düşecek beklentisiyle). Böylece banka kredilerini sık sık kısa vadelerde yeniler (gittikçe düştüğünden) ve faiz maliyetini düşürür. Tersi durumda ise, kredileri kısa vadeden uzun vadeye döndürür (faizlerin yükseleceği beklentisi varsa). Mevduatçı için tavsiye edilen ise bunun tam tersidir. Faizler yükselecek beklentisi varsa, kısa vade mevduat, tersi durumda uzun vade mevduat. (elbette borsa gibi terse de yatırabilir - krizler, TCMB kararları vs ile)...

austin
19-06-2012, 22:54
Herkesin gozu harcamakta, tuketmekte, yemekte, cep telefonu yenilemekte. Tasarrufu dusunen yok ki.
Her yerde acilan AVM'ler ile ulke kalkiniyor saniyorlar, her gun AVM gezmeyi sosyallesmek ile bir tutuyorlar.
Uretmeyi, biriktirmeyi, yatirimi, yeni is kurmayi dusunen pek yok ortada. Para yoksa sorun degil, gunde 6 TL ye 6000 TL kredi hemen bir SMS ile hazir.
Yesinler bakalim, hazira dag dayanmaz derler, hazir bitince, fatura onumuze konunca ne olacak hep beraber gorecegiz.

Syg,

Faturanın eninde sonunda önümüze konacağı gün gibi ortada fakat ne zaman? En büyük korkum bu, çünkü bu faturayı parasını yemeyip tasarruf bizler de ödeyeceğiz, tasarrufumuzun belki batan bankayla tamamını kaybedecek, zor duruma düşenle belki olan paramızı kullanamaz hale geleceğiz. En iyi ihtimalle de paramız pula dönecek.. O vakit doğru zamanda doğru enstrümanda olursak hakettiğimiz değeri kazanacağız aksi halde haketmediğimiz şamarı bizde yiyeceğiz.. Neyazıkki öyle bir düzen varki, yiyenin yanına kar kalacak.. Her ne kadar bünyem kabul etmesede sık sık aklıma takılıyor "yemek daha mantıklı mı" diye.. Ne de olsa bu ülkede tüketmek, fütursuzca borç almak, yarınını düşünmeden yaşamak prim yapıyor..

erdeem
20-06-2012, 09:03

bankalar likidite gücüne göre piyasa faizinin üstünde veya altında olacak şekilde faiz seviyelerini belirliyorlar... CİTİ genelde likidite sorunu yaşamıyor ve faizini aşırı yükseltmiyor.

vollager
20-06-2012, 12:16
öncelikle herkese merhabalar uzun zamandır forumu takip ediyordum ancak üye olmaya çalıştığım zaman sorun oluyordu sonunda olabildim :) ...

dün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum size ... annemin hesabına 65 bin 'lik mevduatı var ve vadeli bitiş tarihlerinde genellikle ben ilgilenirim oran konusunda filan neyse gittim bankaya çalışanlar değişmiş yeni eleman bu bilgiyi size veremem annenizin olması lazım diye başladı önce dedim ne alaka kurallar böyle dedi , yahu dedim parayı cekmeyecem sadece hangi orandan bağladınız durumu nedir bilgi alacam söyleyemem size dedi , dedim ara annemi o zaman aradı annemde sölemiş oğluma her şeyi söyleyebilirsiniz sonra başladı anlatmaya 15 haziran günü vade dolmuş bunlarda 10 ' dan cift sarılıya bağlamışlar dedim bu oran ne ya diğer bankalar 11 - 11.75 oranında veriyolar siz naptıız böyle imkanı yok bu oranlar yeni üye giriş oranlarıdır sizde bugün yeni üye olarak bu parayı bankamıza getirseniz 11.70den bağlarız eski üyelere bu oran veren banka kesinlikle olamaz dedi , benımde mevduatım var euro tekfende önceden bu bankadaydı eleman baktı 25 haziran günü 3 ayı gecicek bankamızda durumunuz 25 haziran günü annenizle gelin bu parayı o günün güncel oranıyla sizin üzerinize yeni üyeden giriş yaptıralım dedi bu zamana kadar da 10dan günlük faiz alsın dedi bende tamam dedim ama bu dedikleri doğru mudur bu verdiğiniz oranlar yeni üye girişlerimidir ???

not : banka ankara dikmen finansbank şubesi

Pscyokinesis
20-06-2012, 14:06
ing 12 veriyor dedi bir arkadaş yine faiz le müşteri kapmaya başlayacak sanirim .

armiero
20-06-2012, 17:04
ing 12 veriyor dedi bir arkadaş yine faiz le müşteri kapmaya başlayacak sanirim .

Sayın Pscyokinesis,

12'yi alan siz değilsiniz
arkadaşınız da değil zaten 12 alsaydı "ben ing den 12 aldım" derdi size

eminim siz de bize yardımcı olmak istiyorsunuzdur ancak
bu tür afaki şeylerle forumdaki arkadaşların kafasını karıştırmazsanız bence iyi olur

haa ing size özellikle size 12 vermiştir lütfen bundan bizi hemen haberdar edin :)
yani ancak siz "ben 12 aldım" derseniz buna inanırım...

Pscyokinesis
20-06-2012, 17:40
Sayın Pscyokinesis,

12'yi alan siz değilsiniz
arkadaşınız da değil zaten 12 alsaydı "ben ing den 12 aldım" derdi size

eminim siz de bize yardımcı olmak istiyorsunuzdur ancak
bu tür afaki şeylerle forumdaki arkadaşların kafasını karıştırmazsanız bence iyi olur

haa ing size özellikle size 12 vermiştir lütfen bundan bizi hemen haberdar edin :)
yani ancak siz "ben 12 aldım" derseniz buna inanırım...

Merhaba armiero buradaki arkadaşları yanıltmak istemem .

ing mt si turuncu hesabında yeni kampanya başlattık %12 tanışma faizi var sizi de tekrar görmek isteriz demiş ama sitesinde 11 yazıyor .

İng yi arayıp sormak lazım ama turuncu belli bir miktarlara kadar yapıyordu yüksek meblağa yüksek oran vermiyordu diye hatırlıyorum

Sonuç olarak müşteri seçmek için veriyoum der yarın sorarsınyok öyle bir şey diyebilirler şubeyle birebir görüşüp oran almak gerekiyor .

olgunus
20-06-2012, 21:37
hsbc bank 92 gun 11 25 50+ yeni giris finansbankasi eski paraya 180 gune kadar 11 30 Teb bank 50+ 32 gun 11.50 yeni giris bol kazanclar ....

kazandibi
21-06-2012, 10:35
Merhaba araniza yeni katildim.Tum mevduat basligini soluksuz bir ay icerisinde okudum. Herkesin tecrubelerinden kendime bir pay cikarttim. Ozellikle sayin chuck (Cenk Hoca) , Jon Dowes ve su an hatirlayamadiklarim. Herkese cok tesekkurler.
Mevduatim su anda biraz kucuk :) Aldigim oranlar ise :
Finansbank yeni musteri 11.70 (60 gune kadar)
Sekerbank : 11,75 yeni musteri (91 gune kadar)
Teb : 11,35 eski musteri . Ben teb de bagladim. Miktar 15.000
Bu arada sekerbank ta once 11 dedi mt daha sonra finansbankin 11,70 ini duyunca bir telefon etti ve yeni musteri icin 11.75 dedi salı gunu alindi oranlar :)

EMbonds
21-06-2012, 12:15
Biraz önce HSBC ULUS şubesinden 92 gün %11.50 bağladım. (100+ eski müşteri)
HSBC den beklenmeyen bir oran bence.

Ayemarak
21-06-2012, 12:19
Merhaba, Euro mevduat bağlayan ya da Euro için güncel faiz oranlarını bilen kimse var mı acaba ?

Macron
21-06-2012, 12:45
Fiba 11.75

julia.luthor
21-06-2012, 12:46
Fiba 11.75

yeni müşteri mi üstad?

bir de ne kadar 10-15 gün sonra dönüşüm var.

selamlar.

julia.luthor
21-06-2012, 12:48
Merhaba, Euro mevduat bağlayan ya da Euro için güncel faiz oranlarını bilen kimse var mı acaba ?

euroda katılım bankaları da iyi oran verebiliyor.

ama para birimi riskli.

Macron
21-06-2012, 13:59
yeni müşteri mi üstad?

bir de ne kadar 10-15 gün sonra dönüşüm var.

selamlar.Yenimi bilmiyorum dostum,
ama eski müşteriyede verebilirler diye düşünüyorum,
Beni arayan Mt 11.75'in üstünüde zorlarız dedi..

Değerlendirilebilinir..

Macron
21-06-2012, 14:05
Yenimi bilmiyorum dostum,
ama eski müşteriyede verebilirler diye düşünüyorum,
Beni arayan Mt 11.75'in üstünüde zorlarız dedi..

Değerlendirilebilinir..700.000 tl

julia.luthor
21-06-2012, 14:09
700.000 tl

3 ay kadar önce eski müşteriye 11.40 veriyorlardı.
mt'leri terletelim bakalım.
tşklr.

Macron
21-06-2012, 14:39
3 ay kadar önce eski müşteriye 11.40 veriyorlardı.
mt'leri terletelim bakalım.
tşklr.Teklifi yapan Ankara Yıldız şubesi,
Mt Sibel hanım..

Malena
21-06-2012, 16:41
Miktar 20.000tl
AKBNK:32-45........10,50
İŞBNK:6,75 maksimum 8, internetten 9,50
VAKBNK:32-45.......10,25......45+...........10,30
DENİZBNK:11,25<92<11,40
HSBC:maksimum oran 10
TEKSTİLBNK:32-45....11(yeni), 11,25(eski müşterileri kaybetmek istemiyorlar)
ŞEKERBNK:32-49......11,25 oranı yetersiz bulunca da 51-96 güne 11,85 verildi. 14 e kadar hesap açılırsa aynı gün valörlü.
FİNANS:60 güne kadar 11,70.......60-91.......11....1 şubat ve sonrasında vadeli hesabı olmayanları yeni müşteri olarak kabul ediyor
FIBA:11,25(eski müşteri)Önceden haber vermenize gerek yok miktar küçük dedikleri halde parayı 15,30 da temin edebileceklerini söylediler.İnternet hesabı açılarak ücretsiz eft ya da başka şubeden çekme seçenekleri sunuldu.
Yalnız şekerbank hesap açılırken önce 11 sonra da 11,25 dediler. Oranları onaylayan kişi tatildeymiş yine arayıp sordular!!!!!Kabul etmeyince de mt epey bozuldu. Anladığım kadarıyla parayı finanstan çekeceğimi, geri de dönemeyeceğimi düşünerek 11,85 i yem olarak kullandı.
Bana da her seferinde ilginç bir oran veriliyor,geçen sefer finans, bu kez işbankası.

chucky68
21-06-2012, 22:50
merkez bankası bu ayda faizleri sabit bıraktı....böylece en azından 1 ay daha piyasa faizleri böyle gider diye düşünüyorum...ancak birçok kesim faizlerin artık düşmemesi için bir sebebin kalmadığını...enflasyonun düştüğünü...cari açığın kademeli düşüşe geçtiğini...not arttırımın süpriz olarak gelmesini vs vs gibi sebepleri çok ön plana çıkartarak faiz indirimi için baskı oluşturdular....şimdilik merkez bankası buna pek aldırmadı....temkinli gidiyor..dolduruşa gelmiyor....enflasyonun tekrar çıkma ihtimalini vede küresel piyaslardaki her an oluşabilecek dalgalara karşılık sabit kalmayı tercih ediyor...şahsi kanaatim bu faiz düşmanı lobinin ağzına bal çalmak amacıyla en kötü belki bu yıl içinde bir 0.50 puanlık indirim gelebilir...böylece piyasadaki en yüksek faiz en çok %11 olacaktır...tabiki buda sene sonu için en yüksek oran gibi duruyor...eğer bir faiz indirimi geleceksede %9-10.50 arasında gidip gelen oranlara hazırlıklı olmakta fayda var...tebiki herşey enflasyonun vede kurların seyrine bağlı....birde cari açık....son 2 yıl içinde verilen en kötü faiz oranı %8.50 idi...buna rağmen faizler çıkışa geçti....herşey olabilir....ama merkez bankasının gerçek olan tek şey faiz arttırmayacağıdır....çünki zaten bankalar para lazım olduğunda politika faizlerine pek bakmıyorlar....işlerine ne gelirse onu veriyorlar...her ne kadar faizler düşsede... gene zaman içinde mutlaka yüksek faiz veren bir banka çıkışa geçecektir...tüm bankalardaki faiz oranları aynı gidemez....
şu andaki faiz oranları hala çok iyi sayılacak oranlardır....fazla maceraya gerek yok....seç vadeni yat aşağıya..:)
C H UCK Y.......................................yeşil parkalı bebek

austin
21-06-2012, 23:31
Şimdiye kadar faiz düşürmek için en ufak pozitif göstergeyi kullanan MB, moddys'in sürpriz öpücüğüne dahi tepki veremedi. Bu da MB'nin ne kadar sıkıştığını ve sıcak paraya bağımlılığın hayati olduğunu açıkça gösteriyor.. Takkeler düşmeye başlıyor, eninde sonunda keller görünecek:) Artık son çeyrekte yaşanması nerdeyse kaçınılmaz olan çalkalanmalar için oldukça kısa vadeli, hatta overnight gitmeyi düşünüyorum.. Kartlar yeniden dağıtılacak ve doğru zamanda doğru yerde olan köşeyi dönecek:yes:

chucky68
22-06-2012, 00:04
merkez bankası istedikten sonra faiz indirir..kimseyi takmaz...şu an için zaten ekside olan faizlerde gideceği yere kadar çok hızlı geldi...şimdi acele etmek istemiyor.......ayrıca bir faiz indirimi gelmesiyle zaten yerinde sayan mevcut mevduat müşterileri direk dolara kayabilir...buda enflasyon demek...mevduatada gelen yeni müşteri yok...olanlar eskiler....bunlarda şimdilik sadık müşteri...faiz getirisi düşen vede parası az olan bir müşteri neden bankada parasını tutmaya devam etsinki??....ya parayı nasılsa getirisi kalmadı deyip çekip yer...yada dövize yatırım yapar...buda zaten tasaruf derecesi düşük topluma çanak tutmaktır...bence merkez bankası iyi polisi oynuyor...oynamak zorunda..çünki her ne kadar Türkiye ekonomisi iyi deniyorsada...burası genede Türkiye.....ne zaman ne olacağı belli olmaz....bizim arkamızda yunanistan,ispanya da olduğu gibi AB para musluğu yok...Almanya yok...kötü bir durumda sap gibi ortada kalırız....:)

C H U C K Y..................... PENTAGRAM

toroman
22-06-2012, 00:58
Teklifi yapan Ankara Yıldız şubesi,
Mt Sibel hanım..

Sayın Forum sakinleri,

Birbirinden değerli bilgileri paylaştığımız bu güze başlıkta banka şubelerini açık adres vererek hele hele işini yapmaya çalışan mt kardeşlerimizin adını açıkça yazarak afişe etmemizin şık olmadığını düşünmekteyim, bilmem yanılıyormuyum ?

* Bendende bir oran , Akbank bu hafta pazartesi 11.60, 45 gün için.

Macron
22-06-2012, 01:23
Sayın Forum sakinleri,

Birbirinden değerli bilgileri paylaştığımız bu güze başlıkta banka şubelerini açık adres vererek hele hele işini yapmaya çalışan mt kardeşlerimizin adını açıkça yazarak afişe etmemizin şık olmadığını düşünmekteyim, bilmem yanılıyormuyum ?

* Bendende bir oran , Akbank bu hafta pazartesi 11.60, 45 gün için.Bence mt ismi vermek afişe etmek değil,

Bu forumdan bir arkadaş bu mt hanıma gitse " forumdan öğrendim 11.75 veriyormuşsunuz "dese parasını bağlasa,
bu durum o mt' ninde hoşuna gitmezmi,

forum sayesinde müşteri kazanmış olur.

Bence " şu mt bunu veriyor " demek o mt arkadaş için olumlu referans olur..

Benim düşüncem böyle.

julia.luthor
22-06-2012, 04:03
Sayın Forum sakinleri,

* Bendende bir oran , Akbank bu hafta pazartesi 11.60, 45 gün için.

işine gelir kotasını çabucak doldurur, strese girmez.

djoz
22-06-2012, 14:25
miktar 65.000.. Halkbankta pazartesi dönüşüm var..

Denizbank 1-3 ay 11,25 verdi..
Vakıf ta tanışma faizi olan 11,25'ten 3 aylık bağlayabileceğini söyledi.. (normalde tanışma faizi 30 günlük diye hatırlıyorum)

Halkbank ta gaza gelip "çıkmayın, biz de 11,25 verebiliriz belki" diyor.. Haber bekliyorum..

pennzoil
22-06-2012, 15:23
bugün alınan oranlar
finansbank 11.85
anadolubank 11.90
halk 11.60

conscious
22-06-2012, 15:47
bugün alınan oranlar
finansbank 11.85
anadolubank 11.90
halk 11.60

Dostum peki kaç para için verdiler bu oranları?

Pythagoras
22-06-2012, 16:16
Oran veren banka şubelerinin ismini yazabilirseniz, biz de bankalara gittiğimiz zaman koz olarak daha rahat kullanabiliriz..

djoz
22-06-2012, 16:33
Denizbankın bir başka şubesi 11,45 verdi.. (92 gün, miktar farketmeksizin)

O arada garantiyi de yokladım.. 100.000 üstü olursa 11,25..

vollager
22-06-2012, 17:47
bugün alınan oranlar
finansbank 11.85
anadolubank 11.90
halk 11.60

pennzoil , yeni üye girişimi bu oranlar, miktar nedir acaba birde ???

..AKIN..
22-06-2012, 18:26
1000+ halkbank balıkesir 11,25 bugün 65 gün bağladım

özür
22-06-2012, 18:36
faizler inanilmaz düşük seviyelere gelebilir deflasyon geliyor.Türkiyenin alışık olmadığı bir sürece gireceğiz.

armiero
23-06-2012, 02:23
bu memlekette yıllardır ötv ve 18% kdv alınıyor... memleketin borcu 2013 nisanında bitecek deniyor... gelecekte kdv düşer ötv kalkarsa deflasyon ihtimali de kalmaz diye düşünüyorum... işte o zaman "yola devam" sloganı yerini bulur... ben de ayakta alkışlarım... ama birilerinin umrunda mı bilmiyorum tabii :)

eray026
23-06-2012, 06:20
100.000 TL için
Abank % 12.10
İngbank % 10.75 verdi.

seresli09
23-06-2012, 08:47
abank bu oranı vermek için bazı şartları var diye biliyorum.

timarsizsipahi
23-06-2012, 11:54
100.000 TL için
Abank % 12.10
İngbank % 10.75 verdi.

Akbank hangi şubedir acaba?

armiero
23-06-2012, 11:54
abank bu oranı vermek için bazı şartları var diye biliyorum.

nedir bu şartlar?

timarsizsipahi
23-06-2012, 12:03

Abankmış pardon...

julia.luthor
23-06-2012, 12:03

dikkatli okuyunuz...

oguzozi
23-06-2012, 12:05
Cuma günü 11.60 seviyelerinde oran aldım Akbank kocaeli.
Bilginize...

faruko
23-06-2012, 23:00
Bu görüşünüzün dayandığı hususlar nedir?

faizler inanilmaz düşük seviyelere gelebilir deflasyon geliyor.Türkiyenin alışık olmadığı bir sürece gireceğiz.

seresli09
24-06-2012, 20:31
nedir bu şartlar?

abankta yüksek oran alabilmek için 1trilyon olması gerekiyor.geçen ayda 1 kere yazılmıştı aramıştım.bana öyle dediler.

julia.luthor
24-06-2012, 20:35

ben de merak ettim.:düsün::düsün:

neden?

armiero
25-06-2012, 04:05
abankta yüksek oran alabilmek için 1trilyon olması gerekiyor.geçen ayda 1 kere yazılmıştı aramıştım.bana öyle dediler.

bana abank'ın en yakın şubesi 80 km uzak ama bu hafta gidip hesap açmayı düşünüyorum...

maredo
25-06-2012, 12:00
Financial Times Türkiye özel ekinde ülkenin ekonomisine dair "Ekonomi büyüyor olabilir ama manevra alanı sınırlı" başlıklı Stefan Wagstyl imzalı analiz, Avrupa Birliği bankalarına bağımlılığın büyümeyi belirsiz kıldığı konusunda uyarıyor.
Gazete fon yöneticileri açısından Türkiye ekonomisinin "ince buz üzerinde kayan bir yıldız patenciye" benzediğini yazıyor.

Analize göre "Buz dayandığı sürece gösteri iyi görünüyor. Ancak buzun kırılacağına dair sürekli bir korku hâkim." (BBC Türkçe)

eray026
25-06-2012, 12:10
100.000 için
Denizbank 32-92 gün %11.45
Euro Tekfen 46 gün %11.50
Finans yeni %11.70 eski %11.50
Tekstil 11.25 (150.000 için %11.50, 50.000 kadar %11)
Alternatifbank %12.10

powerpc
25-06-2012, 13:38
eurotekfen 150+ eski müşteri %11.60 +80 gün

Hknsnk
25-06-2012, 15:42
Denizbank 30.000TL 35 gün 11.75 pazarlıksız eski müşteri

julia.luthor
25-06-2012, 16:40
90k 92 gün yeni müşteri
deniz 11.25 (hazineye soracam kem küm dedi)
eurobank tekfen 11.60
bunlar böyle yaparsa fiba yine kapar.:yes::yes:

tades
25-06-2012, 16:42
alternatifbank(Abank) ist caddebostan şb yeni müşteri 50k+ 35 güne kadar 12.25 eski müşteri 12 civarı

lasrhan
25-06-2012, 16:50
fiba 11,60 46+g
fiba 11,75 60+g
garanti 11,25 42g
finans 11,35 32-45g
tekfen 11,5 46g
vs.vs.vs.
http://galeri5.uludagsozluk.com/6/napak-inanak-m%C4%B1-kanka_13847.jpg

olgunus
25-06-2012, 17:51
habc bank 92 gune kadar 50+ yeni giris 11,5 devam ediyor bilginize ...

piyasafatihi
26-06-2012, 13:39
forumumuz sessiz sakin:) yok mu güncel mevduat oranı alan?

maredo
26-06-2012, 15:21
Bu başlığa pek katılım olmuyor nedense, ben şahsen aldığım duyduğum her oranı paylaşıyorum burada

julia.luthor
26-06-2012, 15:29
chuck yok ondan:yes::yes:

vollager
26-06-2012, 15:53
şimdi bankadan geliyorum

miktar 65bin + finansbank yeni üye

30-45 gün arası 11.70
46-60 gün arası 11.60
61 ve üzeri gün 11.00

60 gün 11.60 dan bağladım ben ..

olgunus
26-06-2012, 16:07
a bank 12 25 baglandı 50+ yeni giriş 35 gün

kazandibi
26-06-2012, 18:09
Dün öğlen aldığım oranlar tümü istanbul şirinevler şubeleri. Miktar 15+
denizbank 90 güne kadar: 11,25
garanti bankası: 10
ing bank : turuncu 11, normal vadeli 10
bu oranlar çok az geldi bana sahsen finansbank, teb , sekerbank cok daha iyi oranlar verdi.

olgunus
26-06-2012, 22:48
piyasadaki en iyi oran alternatifbankta şuan 12 25 veriyorlar 35 güne üstünü daha henüz duymadık başka 12 li veren bankada yok gibi yoldaşlarin bilgisine ...Hsbc 11 teklif etti finansbank 11 701 yeni giris eski müsteri için onay almalari gerekiyormus onay veren kişi yokmuş filan nerdeyse yalvartacaklar teb 11,50 teklif etti 50+ için abank şüphesiz agresif oranıyla arada bayağı bir fark olusturdu bol kazançlar ...

seresli09
26-06-2012, 23:50
evet. chuckynin abank hakkında düşünceleri nedir?

maredo
27-06-2012, 00:29
12.25 çok iyi bir oran, Anandolu gurubunun bankası, ne olabilirki?

mkdmkd
27-06-2012, 00:38
Arkadaşlar,içimde Rusya,Suriye,arka planda İran, olmak üzere bizim siyasilerin politikasına karşı farklı bir çizgiye geçildiğine dair bir şüphe var.Kanımca Rusya/Çin İle Amerika arasındaki oyunlar bizim ile Suriye üzerinden oynanacak diye korkuyorum.Sizceçok mu uçtum yoksa bu tarz bir endişe sizlerdede var mı?

chucky68
27-06-2012, 00:42
evet. chuckynin abank hakkında düşünceleri nedir?

bankalardaki faizlerin bir süredir çıkışının en büyük sebebi haziran blançosu değildir...blanço sadece sıradan haziran ayıdır...yani güçlü bir faiz blanço döneminden bahsedemiyoruz...burdaki tüm bankaların birden bire oranlarını yükseltmelerinin tek sebebi bankaların likitide bulamamalarıdır...yani kredi dağıtacaklar ama para kısıtlı... gösterge bono faizleri şu an yerlerde geziyor....en son baktığımda %8.77 gibiydi...normal şartlarda olsak bankalar mutlaka bono faizleri düştü diye mevduat faizlerinide kırpardı....ama şimdi hangi bankaya gitseniz biraz pazarlıkla çok kolay %11.75 alabilirsiniz...yani 100.000 tl üstü olan herkese %11.75 çok rahat verilir diyorum...100.000 tl altınada birçok banka istisnasız %11.50 verir diyorum...o bakımdan bu fırsatı kaçırmamak lazım...alternatif bank şayet %12.25 vermişse ben olsam 35 gün için değilde 92 gün için can pazarına girerdim...yani 35 gün az demek istiyorum....faiz güzelde vade pazarlığıda daha önemli....alternatif bank normalde sene sonuna doğru verilmesi gereken bu oranı şimdiden öne çekerek müşteri kapma derdine erken düşmüş...muhtemelen bu banka bu oranı veriyor diye bazı bankalarda %12 civarına gelebilir...ama genede temkinli olmak adına piyasada bu kadar erken atağa geçen bir banka varken %12.25 kaçırılacak bir oran değil...ayrıca alternatif bank sağlamdır...çekinmeye gerek yok....burda her zaman diyorum bankalar işlerine gelince kolay para bulmak adına mutlaka politika faizleri düşük olsa bile kendi içlerinde faizlerini daha cazip hale getirmek zorundadır...çünki başka kaynaklardan para bulmak bankalar için daha zor...daha 2 hafta öncesine kadar akbank,garanti bankası bile oranlarını %11.50 civarına taşımıştı...buda sıcak para artık piyasada kolay kolay yok anlamı taşıyor...büyükler %11.50 veriyorsa diğerleride %12 ve üzerine çıkması gayet normaldir....yoldaşlarıma tavsiyem bu oranları iyi değerlendirmeleridir.....

C H UCK Y...................................YEŞİL PARKALI BEBEK..............BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ

chucky68
27-06-2012, 01:00
Arkadaşlar,içimde Rusya,Suriye,arka planda İran, olmak üzere bizim siyasilerin politikasına karşı farklı bir çizgiye geçildiğine dair bir şüphe var.Kanımca Rusya/Çin İle Amerika arasındaki oyunlar bizim ile Suriye üzerinden oynanacak diye korkuyorum.Sizceçok mu uçtum yoksa bu tarz bir endişe sizlerdede var mı?

Türkiye ermenistanda dahil olmak üzere hiç bir savaşın içine giremez...ekonomisi buna hazır değil....eğer girerse tüm envanteri bir hiç uğruna biter....yerinede koyacak bir ortam bulamaz...yanlız kalır....savaş dayılığı yapacak bir otoriter gücü yok...sınırı belli...yapmaması zaten hayrına olur...eğer bir çıgınlık olursa bunun vebalini gene bu hükümet çeker...bu hükümette 12 yılda sağladığı gücünü pisi pisine harcatmaz...karizmasını çizdirtmez...ancak soğuk savaş adına notalar verir....en doğrusuda zaten budur...savaş çocuk oyuncağı değildir...en sağlam ekonomiler bile büyük darbe görür...masraflıdır...heleki Türkiye gibi kırılgan ülkeler için iflastır...artık savaşlar eskiden olduğu gibi ya allah bismillah deyip yürümüyor...adam oturduğu yerden füzelerini sallıyor...nufusun kalabalık olmasıda önemli değil....herşey ekonomi vede silah gücüne dayalı...o bakımdan hiç korkmayın....savaş olmaz...hükümet gün gelip adnan menderes gibi hesaba çekilmek istemez....her şeyin birgün gelir hesap ödeme bedeli vardır..bu hesaplaşma acımasız olur...bunu bugünkü hesaplaşmalardan daha iyi anlıyabiliyoruz.....biz işimize bakalım....faizlerimize bakalım......şu anda sağlam bir bankacılık sistemimiz var...bunu değerlendirelim...

C H UCK Y........................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ

armiero
27-06-2012, 02:25
bazı işlerin içine birileri çekiliyor ama bu biz değiliz suriye ve esad... yunanistan battı, ırak harabe, iranda baskı var, bulgaristan gürcisran ermenistan sefil...

bu coğrafyada en güçlü ülke türkiye
allaha şükür...

suriye nin değil ama esadın bi sıkımlık canı var... türkiye istese tereyağından kıl çeker gibi esadı suriye yönetiminden düşürür... ama herseyin bi usulu var tabii yapacaklar biz de göreceğiz...

bugün en kritik sektörler en kritik kurumlar kontrol altında
usulsüzlük 10-15 yıl öncesne nazaran minumum seviyede

ben hiç akpye oy vermedim ama haklarını da yememek lazım... varsın ben düşük faiz alayım...

piyasafatihi
27-06-2012, 10:04
bankalardaki faizlerin bir süredir çıkışının en büyük sebebi haziran blançosu değildir...blanço sadece sıradan haziran ayıdır...yani güçlü bir faiz blanço döneminden bahsedemiyoruz...burdaki tüm bankaların birden bire oranlarını yükseltmelerinin tek sebebi bankaların likitide bulamamalarıdır...yani kredi dağıtacaklar ama para kısıtlı... gösterge bono faizleri şu an yerlerde geziyor....en son baktığımda %8.77 gibiydi...normal şartlarda olsak bankalar mutlaka bono faizleri düştü diye mevduat faizlerinide kırpardı....ama şimdi hangi bankaya gitseniz biraz pazarlıkla çok kolay %11.75 alabilirsiniz...yani 100.000 tl üstü olan herkese %11.75 çok rahat verilir diyorum...100.000 tl altınada birçok banka istisnasız %11.50 verir diyorum...o bakımdan bu fırsatı kaçırmamak lazım...alternatif bank şayet %12.25 vermişse ben olsam 35 gün için değilde 92 gün için can pazarına girerdim...yani 35 gün az demek istiyorum....faiz güzelde vade pazarlığıda daha önemli....alternatif bank normalde sene sonuna doğru verilmesi gereken bu oranı şimdiden öne çekerek müşteri kapma derdine erken düşmüş...muhtemelen bu banka bu oranı veriyor diye bazı bankalarda %12 civarına gelebilir...ama genede temkinli olmak adına piyasada bu kadar erken atağa geçen bir banka varken %12.25 kaçırılacak bir oran değil...ayrıca alternatif bank sağlamdır...çekinmeye gerek yok....burda her zaman diyorum bankalar işlerine gelince kolay para bulmak adına mutlaka politika faizleri düşük olsa bile kendi içlerinde faizlerini daha cazip hale getirmek zorundadır...çünki başka kaynaklardan para bulmak bankalar için daha zor...daha 2 hafta öncesine kadar akbank,garanti bankası bile oranlarını %11.50 civarına taşımıştı...buda sıcak para artık piyasada kolay kolay yok anlamı taşıyor...büyükler %11.50 veriyorsa diğerleride %12 ve üzerine çıkması gayet normaldir....yoldaşlarıma tavsiyem bu oranları iyi değerlendirmeleridir.....

C H UCK Y...................................YEŞİL PARKALI BEBEK..............BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ

sn chucky,

konuyu gerçekten çok iyi açıklamışsınız. ben de kendimce bir ilave yapayım. bankaların bilanço dönemi nedeniyle göstege bonoya göre ciddi yüksek mevduat oranları verdikleri aşikar. kredi verebilmek için mevduatçının paralarına ihtiyaçları var. bana göre mevduat oranları temmuz ayının ilk haftasından itibaren gerielemeye başlasa bile çok ciddi düşüş olmayacak. çünkü bankaların yurtışı piyasadan kaynak bulabilmeleri yaşanan ekonomik durumda zor ve giderek daha da zorlaşıyor. yurtdışı bankaların bizim bankalara para vermeleri bir yana kendi dertlerine düştükleri için bizden para talep ettikleri ve edecekleri düşüncesindeyim.

herkese bol kazançlı ve mutlu günler:)

sburak
27-06-2012, 10:44
bazı işlerin içine birileri çekiliyor ama bu biz değiliz suriye ve esad... yunanistan battı, ırak harabe, iranda baskı var, bulgaristan gürcisran ermenistan sefil...

bu coğrafyada en güçlü ülke türkiye
allaha şükür...

suriye nin değil ama esadın bi sıkımlık canı var... türkiye istese tereyağından kıl çeker gibi esadı suriye yönetiminden düşürür... ama herseyin bi usulu var tabii yapacaklar biz de göreceğiz...

bugün en kritik sektörler en kritik kurumlar kontrol altında
usulsüzlük 10-15 yıl öncesne nazaran minumum seviyede

ben hiç akpye oy vermedim ama haklarını da yememek lazım... varsın ben düşük faiz alayım...

Arkadaş, bende senin düşüncenin tam tersini düşünüyorum. nasıl olacak şimdi ? yandaş basın okuya okuya gözlerin iyice körleşti sanırım, en basitinden bulgaristan-gürcistan ve yunanistan bizden her türlü 10 kat daha iyi durumda. Objektif bakarsan olaylara sende görürsün bunu.

Usulsüzlük lafına tam güldüm , tabi, elbette minimum seviyede yandaş basına göre, hep chp belediyeleri üçkağıtçı, dolandırıcı vs. neyse, sen yandaş basın okumaya, andersenden masal dinlemeye devam et, türkiye şahlanmış gidiyor, evet, eminim öyle, hadi hep beraber suriye ye de dalalım, nede olsa süper gücüz biz, dünya bizden korksun !!! akp sayesinde 10 yılda japonya olduk biz !!! yok yok, japonya kim ki ? biz japonyayı bile geçeriz sayın padişahımız pardon başbakanımız sayesinde. Önüne gelenin şamarını yeriz, ama süperiz biz !!! kim tutar bizi !!!

bu arada başbakan, bulmuş gariban ülkeyi dayılanıyor, aynısını israil ev abd ye neden yapamadı ? (mavi marmara- kafaya çuval geçirme olayları )

sburak
27-06-2012, 10:50
bende düşük faize razıyım , düşsün faizler 5 -6 ya, ama bir şartım var, TUIK in değil, gerçek, halkın enflasyonu da 0 olacak. tamam mı ? anlaştık mı ? reel götürü değil, reel getiri alacağız . çünkü son 10 yıldır reel götürüdeyiz, bir ara 22 lere çıkan faize rağmen anlaştık mı ? benzin , et,süt, gıda, tekstil, lpg, elektrilk-su-ev-daire-araba-beyaz eşya-dolar fiyatları 10 yıl sabit kalacak ? anlaştık mı ? hatta bu durumda 5 değil, % 2 ye bile razıyım. bari + 2 gelirimiz olur. şu anda - 15 lerdeyiz çünkü !!!!

düşür faizi, mevduatı, kredileri AKP, sana karşı çıkarsak namerdiz !!! ama önce pinpon topunun, tirbüşönün, abuk subuk ürünlerin değil, halkın en temel ihtiyaçlarının, enflasyonunu 0 (yazıyla sıfır) yap !!!!!! ha yapamayacaksan, o zaman hiç konuşma !

piyasafatihi
27-06-2012, 11:41
kıymetli forum sakinleri, mevduatçılar,

arkadaşlar lütfen mevduat oranları paylaşımı dışında forumumuzda görüş bildirmeyelim. forumumuz mevduatçı için açılmış çok faydalı bir paylaşım yeri. mevduat oranları dışında siyasi vs konulara girersek inanın aramızdaki birlik bozulur.

bu arada abank'ı arayıp sordum. abank sadece 35 güne yeni müşteriye 1 milyon'a kadar 12.25 veriyor. vade gün sayısı değiştiğinde oranlar değişiyor ve aşağıya geliyor.

sevgi ve saygılarımla.

julia.luthor
27-06-2012, 12:08
kıymetli forum sakinleri, mevduatçılar,

arkadaşlar lütfen mevduat oranları paylaşımı dışında forumumuzda görüş bildirmeyelim. forumumuz mevduatçı için açılmış çok faydalı bir paylaşım yeri. mevduat oranları dışında siyasi vs konulara girersek inanın aramızdaki birlik bozulur.

bu arada abank'ı arayıp sordum. abank sadece 35 güne yeni müşteriye 1 milyon'a kadar 12.25 veriyor. vade gün sayısı değiştiğinde oranlar değişiyor ve aşağıya geliyor.

sevgi ve saygılarımla.

ne kadar değişmekte bilgi verebilir misiniz?

piyasafatihi
27-06-2012, 12:26
ne kadar değişmekte bilgi verebilir misiniz?

sizin için tekrar sordum,

abank 32-92 gün arası 11,50 92 gün üzeri 11,40

svg ve syglarımla:)

julia.luthor
27-06-2012, 12:52
sizin için tekrar sordum,

abank 32-92 gün arası 11,50 92 gün üzeri 11,40

svg ve syglarımla:)

tşklr.:super::super:

armiero
27-06-2012, 14:14
Arkadaş, bende senin düşüncenin tam tersini düşünüyorum. nasıl olacak şimdi ? yandaş basın okuya okuya gözlerin iyice körleşti sanırım, en basitinden bulgaristan-gürcistan ve yunanistan bizden her türlü 10 kat daha iyi durumda. Objektif bakarsan olaylara sende görürsün bunu.

Usulsüzlük lafına tam güldüm , tabi, elbette minimum seviyede yandaş basına göre, hep chp belediyeleri üçkağıtçı, dolandırıcı vs. neyse, sen yandaş basın okumaya, andersenden masal dinlemeye devam et, türkiye şahlanmış gidiyor, evet, eminim öyle, hadi hep beraber suriye ye de dalalım, nede olsa süper gücüz biz, dünya bizden korksun !!! akp sayesinde 10 yılda japonya olduk biz !!! yok yok, japonya kim ki ? biz japonyayı bile geçeriz sayın padişahımız pardon başbakanımız sayesinde. Önüne gelenin şamarını yeriz, ama süperiz biz !!! kim tutar bizi !!!

bu arada başbakan, bulmuş gariban ülkeyi dayılanıyor, aynısını israil ev abd ye neden yapamadı ? (mavi marmara- kafaya çuval geçirme olayları )

bulgaristan gürcistan yunanistan bizden 10 kat iyi durumdaymış :)

timarsizsipahi
27-06-2012, 17:20
bulgaristan gürcistan yunanistan bizden 10 kat iyi durumdaymış :)
Belki 10 kat değil ama Yunanistan 3 kat daha iyidir. Yunanistanda 880 euro asgari ücret var. Bulgaristan ve Gürcistan bizden iyi durumda olmasa da bize göre çok hızlı gelişiyor. Gürcü Larisi TL den değerli durumda. Yıllardır küçümsenen Azerbaycan dış ticaret fazlası veriyor. 310 euro asgari ücretle çalışan milyonlarca insan var Türkiyede. Maalesef durumumuz içler acısı...

mustafab
27-06-2012, 17:20
-10 dur o

piyasafatihi
27-06-2012, 18:41
tşklr.:super::super:

üstad rica ederim..

bol kazançlar:)

misty
27-06-2012, 19:44
teb 11.5 eski müşteri 50k

piyasafatihi
27-06-2012, 20:36
vakıfbank tanışma 32-92 gün arası 11,50

swert
28-06-2012, 09:06
HSBC dün aradı 11.75 oran dedi 3 ayı geçerse 11,50 dedi. miktar vs de önemli değildi. Dönüş falan da yoktu. Muhtemelen 6 aylık bilanço makyajı olacak. 60 bin toplayıp bağladım.

sburak
28-06-2012, 10:49
yunan insanı krallar gibi yaşıyor, yiyiyor, ,içiyor, geziyor, tozuyor, ev eşyalarını 2 yılda bir yenilerler, en kötüsü, burdaki zenginin bindiği arabaya biner, atina ferrari doludur, hepsinin evi , arsası, yazlığı hatta yatı vardır, ya türkiye de durumlar nasıl ? herkes biliyor burasını....

bulgaristan-gürcistan en kötü bizimle eşittir ama gelecekte % 100 bizi geçecekler. kafanızı kumdan çıkarında biraz dünyayı gözlemleyin artık, elinizin altında internet var, biraz yabancı ülke görün de ne rezalet bir yerde yaşadığımızı görün.

faizler konusunda, 0 yapsınlar iyi mi ? yeterki reel - faiz almayalım, artık yeter. istemiyorum kardeşim faiz maiz, ama enflasyonda tam 0 olsun, herkes mutlu olsun. Bankada paramız yeterki erimesin, ona razıyız artık... Bizim tek derdimiz, binbir emekle kazandığımız paraların, enflasyon karşısında erimemesi. O paralar alınterisi ile kara günler için biriktirildi, ne hortumcu, ne üçkağıtçı nede hırsızız biz, gidin borsadaki hortumculara, milletin parasını yiyenlere 2 laf söyleyin. bulmuşlar gariban mevduatçıyı, vur allah vur, artık yeter, bu ülkenin ekonomik iflasına mevduatçı neden olmadı, gidin bu ülkeyi gerçek soyanlara saldırın, parasının erimemesini istemekten başka bir şey istemeyen mevduatçılara saldırmayın artık ! Vergi kaçıranlara, kayıtdışı çalışanlara, kötü politikacılara, belediyecilere, borsa vurguncularına , fahiş kar yapan müteahhitlere , işadamalarına, kara paracılara vs. sallayın...

maredo
28-06-2012, 13:03
http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2012/06/28/aylik-faiz-geliri-833-bin-

Bir Süreyya Yalçın Kadar olamadık kadın nasıl pazarlık etmiş:notr:

Bu haberi yazan arkadaşın faizlerden nasıl bir haber olduğu bu haberinde yalan olduğu nasılda belli, hangi banka dolara 10% veriyormuş? hayır bilmiyorsun olabilir aç bir bankaya sor oda yok

tades
28-06-2012, 13:57
HSBC dün aradı 11.75 oran dedi 3 ayı geçerse 11,50 dedi. miktar vs de önemli değildi. Dönüş falan da yoktu. Muhtemelen 6 aylık bilanço makyajı olacak. 60 bin toplayıp bağladım.

hsbc nin oranında hile var valöre dikkat 1 gününüzü iç ediyorlar 30 günlük vadede oran 11.35 e düşüyor

abartin
28-06-2012, 15:11
yunan insanı krallar gibi yaşıyor, yiyiyor, ,içiyor, geziyor, tozuyor, ev eşyalarını 2 yılda bir yenilerler, en kötüsü, burdaki zenginin bindiği arabaya biner, atina ferrari doludur, hepsinin evi , arsası, yazlığı hatta yatı vardır, ya türkiye de durumlar nasıl ? herkes biliyor burasını....

bulgaristan-gürcistan en kötü bizimle eşittir ama gelecekte % 100 bizi geçecekler. kafanızı kumdan çıkarında biraz dünyayı gözlemleyin artık, elinizin altında internet var, biraz yabancı ülke görün de ne rezalet bir yerde yaşadığımızı görün.

faizler konusunda, 0 yapsınlar iyi mi ? yeterki reel - faiz almayalım, artık yeter. istemiyorum kardeşim faiz maiz, ama enflasyonda tam 0 olsun, herkes mutlu olsun. Bankada paramız yeterki erimesin, ona razıyız artık... Bizim tek derdimiz, binbir emekle kazandığımız paraların, enflasyon karşısında erimemesi. O paralar alınterisi ile kara günler için biriktirildi, ne hortumcu, ne üçkağıtçı nede hırsızız biz, gidin borsadaki hortumculara, milletin parasını yiyenlere 2 laf söyleyin. bulmuşlar gariban mevduatçıyı, vur allah vur, artık yeter, bu ülkenin ekonomik iflasına mevduatçı neden olmadı, gidin bu ülkeyi gerçek soyanlara saldırın, parasının erimemesini istemekten başka bir şey istemeyen mevduatçılara saldırmayın artık ! Vergi kaçıranlara, kayıtdışı çalışanlara, kötü politikacılara, belediyecilere, borsa vurguncularına , fahiş kar yapan müteahhitlere , işadamalarına, kara paracılara vs. sallayın...

Canım kardeşim yorumunu okuduktan sonra gülmekten kendimi alamadım...sen ya Türkiyeyi hiç tanımıyorsun yada Yunanistan bulgaristan ve Gurcüstanı tanımıyorsun...Şu anda Türkiyede on binlerce Bulgar ve Gürcü vatandaşı asgari ücretin altında kaçak sigortasız angarya işlerinde çalışıyorlar...İş veriilirse daha yüzbinlercesi bu şekilde çalışmaya razılar...Bulgaristan normal memur maaşı 150 euro civarında..

Yunan halkının %30 bugün su elektrik faturalarını ödeyemez durumda....Allah ülkemizi bu hala düşürmesin inşallah.
selamlar..

oktay G
28-06-2012, 15:13

tamamen katılıyorum burak yoldaş ,bunlar kendi yandaşlarına işlerin kaymagını yedirdikleri için yolsuzlukları görünmüyor, millette saf bitti sanıyor aldıkları oyların çogunlugu saf ve gariban kesimden geldi ,oduna kömüre oylar giiti ,şimdide abd nin uşagı olduk ne derlerse o ,bu koyunluktan kurtulmak lazım

emin48
28-06-2012, 16:05
Bankalardaki toplam mevduat arttı.
Mevduat bankalarındaki toplam mevduat, bir haftada yaklaşık 11 milyar 551,8 milyon lira artarak 663,4 milyar liraya yükseldi
http://www.patronlardunyasi.com/haber/Bankalardaki-toplam-mevduat-artti-/128944

O halde likidite sorunu yok mu demek oluyor..Nasıl yorumlarsınız bunu sayın chucky68..
tşk.

mkdmkd
28-06-2012, 16:41
+100 için;
Eski müşteri 90 gün Fibabank 11,90
Eski müşteri ABank;
30 gün 11,85
45 gün 11,60
90 gün 11,25

julia.luthor
28-06-2012, 17:43
fiba bana 11.75 verdi ama 90k.
şeker 11.30.
deniz 11.50.
euro bank 11.70 (yeni müşteri sanırım pazarlıkla daha da üstüne çıkarlar).

hepsi 92 gün için.

julia.luthor
28-06-2012, 17:47
Mevduat bankalarındaki toplam mevduat, bir haftada yaklaşık 11 milyar 551,8 milyon lira artarak 663,4 milyar liraya yükseldi

O halde likidite sorunu yok mu demek oluyor..Nasıl yorumlarsınız bunu sayın chucky68..
tşk.

likidite sorunu olup olmadığını anlamak için merkez bankası repo ihalelerine ve ihale şekline bakmanız lazım. mevduat çok şey ifade etmez. artması veya azalması bankaların paraya ne kadar ihtiyacı olduğunu direkt olarak göstermez.fakat bu ihalelerde piyasa durumunu epey iyi görürsünüz.11.50 tavandan borçlanabilecekken bankalar size bana niye 11.75-12.10 vermeye başladı sanıyorsunuz:wink::wink:

austin
28-06-2012, 23:39
Şekerbank 32-45 gün pazarlıkla 11,85'ten temdit edildi.

chucky68
29-06-2012, 00:09

tşk.

bankalardaki mevduatların artması yada azalması beni çok fazla ilgilendirmiyor...ben olayın teknik kısmına bakmam....grafiksel işlerdende pek birşey anlamam...ancak pratikte yıllardır bildiğim konular vardır....bankalardaki mevcut mevduatların hatırı sayılır bir kısmı devlet bankalarındadır...gene önemli bir bölümü büyük bankalar dediğimiz iş bankası,akbank,garanti vede kapı kredi bankasıdır...pastanın büyük kısmını devlet vede büyük özel bankalar paylaşır...yani mevduat artışı oluyorsa bu kısımda daha hareketlidir....diğer orta vede küçük ölçekli bankalar sıcak likitide para için daha saldırgan vede mevduat yarışına girmek için çok çalışmak zorundadırlar....yoksa yutulurlar....gidin bakalım ziraat bankasına hangi faiz oranını size verecek....yada gidin iş bankasına ne verecek??.....ihtiyacı yok çünki.....heleki şimdiki mevcut ziraat bankasının genel müdürleri kesinlikle mevduat müşterisine sıcak bakmıyor....en düşük oranı veriyor...şubelerede mevduat için çok zaman kaybetmeyin diyor...ama nedense bu bankalarda mevduat büyüyor...sebebi bellidir..bu kesim sağlamcıların heleki yaşlı vede orta yaş grubunun gözünde bu bankalar diğerlerine göre en sağlam kaledirler...yani 1-2 puan düşük olsun ama param sağlam bankada olsun diyen çok büyük bir kesim var....bunları süpürgeyle kovsanızda gitmezler..bunlar yerinden kıpırdamazlar....siz bunlara gidip gelin kazıklanmayın falanca banka senin bankadan 5 puan daha fazla veriyor desende çıkmazlar...hep kafalarında soru işareti vardır.... ya çıkarsam param o falanca bankada 3-5 puan fazla faiz alacağım diye batarmı diyecektir....sonuç olarak her bankanın likitide sorunu farklıdır....ahmet'in ineği daha çok süt verir...ama mehmetin ineği daha az süt verir..burda hangi ineği seçeceğimiz tamamen müşteriye bağlıdır.....biri satıcı....dğeri müşteri...ister ahmetin ineğini alırsın...istersen mehmetin'kini...her bankada durumunu gözden geçirip kendi pozisyonuna göre seçim yapmak zorundadır...bununda adı kredi vermek için için para zor bulunuyorsa... küçük vede orta ölçekli bankalar...yani diğerleri...faizlerini daha cazip hale getirmek için yükseltmek zorundadir.....ama sonuna kadar yüksek gitmezler....biryerde ilk fırsatta mutlaka düşürecekleridr...o bakımdan diyorum hazır faizler biraz yükselmişken bunu değerlendirmek lazım...daha fazla çıkacağını sanmıyorum....merkez bankasıda enflasyonu hedef noktasından dahada aşağıya revizyon etmekte kararlı gözüküyor...bunuda dikkatli okumak lazım....

C H UCK Y..........................................YEŞİL PARKALI HALK BEBEĞİ

seresli09
29-06-2012, 07:45
abank ı arayıp sordum.12.25 oranına herhangi bir şart talep etmediler.sadece 40 gün yapabiliyorlarmış.

maredo
29-06-2012, 09:42
Abank Anadolu gurubunun, sağlamlar diye biliyorum neden çok tercih edilmez bilmem

sburak
29-06-2012, 10:53
benim tanıdığım yunanistan bizden kat be kat zengin. 3-5 fakir yunanlıyı söyleyeceksen, ben sana 30.000 türk vatandaşı gösteririm sıfır gelirle yaşayan. Her milletin aşırı zenginide vardır, sokakta yaşayanıda. Olayı manüpüle etmek için yunanın fakiri ile türkün zengini karşılaştırılmaz. Karşılaştıraksan, yunan fakirini, türk fakiri ile karşılaştıracaksın. Ayrıca Bulgar-Gürcü zenginleri, bizim zenginlerden kat be kat zengin. Adamların Londra da 100.000.000 $ lık malikaneleri var, sadece bu 2 ülkede gelir adaletsizliği bizden fazla, yunanistanda tam tersi

julia.luthor
29-06-2012, 16:30
eski müşteri
fiba 90k 92 gün 11.85
90 gün 11.80

swert
29-06-2012, 16:36
hsbc nin oranında hile var valöre dikkat 1 gününüzü iç ediyorlar 30 günlük vadede oran 11.35 e düşüyor

Sn. Tades,

Uyarınız için teşekkür ederim. Kendi hesaplamam ile oluşan küçük farklarda bunun 365-366 gün farkından oluşan durum olduğunu düşünerek hesaplama kısmına girmemiştim. Ancak sizin uyarınız sonrasında bu konuya ilgi gösterip hesabı/hesaplamayı kontrol ettim. Gerçekten de HSBC 366 gün hesabı ile 32 güne denk gelen bir formülasyon kullanıyor. Yani bir sonraki gün valör oluyor. Bu konuyu ilgili Şube'ye de Premier Hattına da belirttim. İnternet bankacılığından kontrol ettiğimde de Valör hakkında bir uyarı göremedim. Hesap açılışı var, vade sonu var ancak vade başlangıcı/valör yok! Bu durumun iyi niyetli olmadığını ve bunun belirtilmesi gerektiğini belirttim. Saygı değer Hisse.net Üyelerinin HSBC'nin bu farklı uygulamasını, fiyatlamalarında dikkate almaları gerekliliğini ifade etmek isterim.

11,75 olarak söylenen oran EFT giden tutarda bile 11,35'e düşüyor. ( Gün farketmez ben 33 gün bağladım ama ben öyle zannettim oysa 32 faiz işliyor.)

http://666kb.com/i/c52yzox2ztfjxdgno.jpg

Tenezzül edilip hesaplanmayan tutarları hesaplayıp 'sistemimiz böyle' diyen bankacılığın yok olması dileklerimle.

hector
29-06-2012, 17:42
arkadaslar ben denizci oldugum için hesaplarımla ilgilenemiyorum mesela aylık vadesi dolunca düşük faizden bağlıyorlar.
ne yapsam bilmiyorum bi akıl verin.o yuzden gunluk hesapta tutuyorum onun faize az para 70k falan yıla vurunca baya zarardayım

julia.luthor
29-06-2012, 17:54
arkadaslar ben denizci oldugum için hesaplarımla ilgilenemiyorum mesela aylık vadesi dolunca düşük faizden bağlıyorlar.
ne yapsam bilmiyorum bi akıl verin.o yuzden gunluk hesapta tutuyorum onun faize az para 70k falan yıla vurunca baya zarardayım

92 günlük tek hesap bağlayın.
iyi bir müşteri temsilciniz varsa telefonla istediğiniz her yerden size iyi oranlar verir.
devlet bankaları ve büyük bankalardan uzak durun.
ben fiba ile çalışıyorum memnunum.
karda felan da değilim ama enflasyona karşı parayı ancak koruyabiliyorum.

şef
29-06-2012, 18:02
selam mevduat yoldaşlarım. sene başında imkb ye geçmiştim. bugün itibari ile çok az bir hissem kaldı. yani nakte geçtim. imkb de yeni bir kriz çıkana dek mevduatta olacağım. şu an tatildeyim. agustos 12 gibi şehre döneceğim, ancak o zaman mevduat yapabileceğim. o zamana dek oranları takibe alıyorum. dolayısıyla topiği takipteyim.

hector
29-06-2012, 18:47
92 günlük tek hesap bağlayın.
iyi bir müşteri temsilciniz varsa telefonla istediğiniz her yerden size iyi oranlar verir.
devlet bankaları ve büyük bankalardan uzak durun.
ben fiba ile çalışıyorum memnunum.
karda felan da değilim ama enflasyona karşı parayı ancak koruyabiliyorum.

bende pazartesi ilk iş fibayı arayacagım bakalım.

ozkanica
29-06-2012, 21:18
ziraat 1saat pazarlığa sonnn oluru 11.10 oda 35 gün (uzun vadeye oran bile vermiyorlar)
vakıfın tanışma faizine 90 günlük geçtim bende (11.50)

önceden eft ücretine 12tl alıyorlardı gönderim ücreti adı altında. şimdi 10tlde komisyon eklemişler. 22tlye eft yapılıyor.

Pythagoras
30-06-2012, 02:16
ziraat 1saat pazarlığa sonnn oluru 11.10 oda 35 gün (uzun vadeye oran bile vermiyorlar)
vakıfın tanışma faizine 90 günlük geçtim bende (11.50)

önceden eft ücretine 12tl alıyorlardı gönderim ücreti adı altında. şimdi 10tlde komisyon eklemişler. 22tlye eft yapılıyor.

hangi şubeler hocam

ozkanica
30-06-2012, 11:03
hangi şubeler hocam

ziraat toros şubesi (adana)

pingu
30-06-2012, 22:40
Uzun bir aradan sonra hisse.net'e yaziyorum. Arkadaslar, basit gibi gorunse de isin icinden cikamadim. 2006 Mart ayinda diyelim ki 165000TL paramiz vardi. Bunu vadeli mevduat yapa yapa bugune gelseydik (ortalama faiz oranindan) bugun ne kadar olurdu? TCMB sayfasindan oranlara bakip ortalama alarak bir hesap yaptim 305000TL buldum, 2006 mart ayindan bugune yillik ortalama faiz 15-16 arası buldum. Sizce doğru yapıyor muyum? Bu hesabi neden yapiyorum onu da yazayim, 2006 mart ayinda peşin para 165bin liraya aldigimiz evi en azindan kac liraya satarsak en azindan vadeli mevduat getirisi kadar kazanmis oluruz anlamaya calisiyorum. Bu arada ev araliksiz olarak 2007 eylülden (evin teslim alindigi tarih) bugune 60 ay boyunca 1000TL kira getirdi. Kusura bakmayin uzun oldu...Cevaplarsaniz sevinirim. Saygilarimla...

chucky68
01-07-2012, 00:08
Uzun bir aradan sonra hisse.net'e yaziyorum. Arkadaslar, basit gibi gorunse de isin icinden cikamadim. 2006 Mart ayinda diyelim ki 165000TL paramiz vardi. Bunu vadeli mevduat yapa yapa bugune gelseydik (ortalama faiz oranindan) bugun ne kadar olurdu? TCMB sayfasindan oranlara bakip ortalama alarak bir hesap yaptim 305000TL buldum, 2006 mart ayindan bugune yillik ortalama faiz 15-16 arası buldum. Sizce doğru yapıyor muyum? Bu hesabi neden yapiyorum onu da yazayim, 2006 mart ayinda peşin para 165bin liraya aldigimiz evi en azindan kac liraya satarsak en azindan vadeli mevduat getirisi kadar kazanmis oluruz anlamaya calisiyorum. Bu arada ev araliksiz olarak 2007 eylülden (evin teslim alindigi tarih) bugune 60 ay boyunca 1000TL kira getirdi. Kusura bakmayin uzun oldu...Cevaplarsaniz sevinirim. Saygilarimla...

bana göre parayı mevduatta devam etseydin daha kazançlı çıkardın...haaaa alınmış alınmıştır diyorsan o başka...ancak evin değeri aldığında 165.000 tl iken bugünde taş çatlasa 250.000 tl ancak eder...oda yerine bağlı...muhitine bağlı...merkezine bağlı...artık evin değeri bulunduğu arsa vede semte göre değer kazanıyor...alınan ev istediği kadar yeni olsun...arsasının bulunduğu bölge kıymetli değilse yerinde sayar....ayrıca sana şunuda söyliyeyim...akp nin kapatma davası olan 2008 mart ayında şayet paranı direk hazine bonosuna 565 gün vadeli gömseydin net % 27 faiz alırdın....ben kaçırdığıma çok üzülmüştüm...çünki tüm paramı hazine bonosuna yatıracaktım...oranlar birden fişeklenmişti... ancak o zamanlar ziraat bankasındaki şef beni yanlış yönlendirmişti...faizler dahada çıkar bu kadar uzun vadeye girmeyin demişti......ama akabinde akp davası çok çabuk sonuçlandı...faizler hızla geri döndü... bu tür faizler son 6 yılda zaman zaman verildi...bu kadar yüksek olmasada gerek mevduatta gerek hazine bonosunda verildi....senin yaptığın hesap kısmen doğru.....ama gözden kaçırdığın yukardaki örneklerde var.....buna göre hesaplarsan para daha yüksek çıkar....ortalaması değişir....herşey kısmet....takma kafana.....dediğim gibi alınmış alınmıştır...keyfini sürmek lazımdır...

C H UCK Y................................................. ........OMEN BEBEK

pingu
01-07-2012, 10:19
bana göre parayı mevduatta devam etseydin daha kazançlı çıkardın...haaaa alınmış alınmıştır diyorsan o başka...ancak evin değeri aldığında 165.000 tl iken bugünde taş çatlasa 250.000 tl ancak eder...oda yerine bağlı...muhitine bağlı...merkezine bağlı...artık evin değeri bulunduğu arsa vede semte göre değer kazanıyor...alınan ev istediği kadar yeni olsun...arsasının bulunduğu bölge kıymetli değilse yerinde sayar....ayrıca sana şunuda söyliyeyim...akp nin kapatma davası olan 2008 mart ayında şayet paranı direk hazine bonosuna 565 gün vadeli gömseydin net % 27 faiz alırdın....ben kaçırdığıma çok üzülmüştüm...çünki tüm paramı hazine bonosuna yatıracaktım...oranlar birden fişeklenmişti... ancak o zamanlar ziraat bankasındaki şef beni yanlış yönlendirmişti...faizler dahada çıkar bu kadar uzun vadeye girmeyin demişti......ama akabinde akp davası çok çabuk sonuçlandı...faizler hızla geri döndü... bu tür faizler son 6 yılda zaman zaman verildi...bu kadar yüksek olmasada gerek mevduatta gerek hazine bonosunda verildi....senin yaptığın hesap kısmen doğru.....ama gözden kaçırdığın yukardaki örneklerde var.....buna göre hesaplarsan para daha yüksek çıkar....ortalaması değişir....herşey kısmet....takma kafana.....dediğim gibi alınmış alınmıştır...keyfini sürmek lazımdır...

C H UCK Y................................................. ........OMEN BEBEK
Sn. Chucky,

Cok tesekkurler bilgilendirme icin, hesabim kismen dogruysa hakikaten ev almak kar ettirmemis cunku ev 255-260 civarina gidiyor emlakcinin dedigine gore...Zarar ettik sadece para carcur olmadi diye sevinebiliriz (zugurt tesellisi gibi). Evi yaz ayi icinde satmayi planliyorum, Havuzlu site oldugundan yazin talep daha iyi olur diyor emlakçı. Hayırlısı bakalım.

Ali Haylaz
01-07-2012, 16:51
Vakit bulamadığım için yazamadım..

Cuma günü Tekfen Bank % 12.25 den 35 gün bağlandı.11.75 defterden kalan 0.50 kasadan nakit alınarak bağlandı.

Abank aynı gün arayıp % 12.25 Şekerbank 11.75 teklif etti.

piyasafatihi
01-07-2012, 16:59
Vakit bulamadığım için yazamadım..

Cuma günü Tekfen Bank % 12.25 den 35 gün bağlandı.11.75 defterden kalan 0.50 kasadan nakit alınarak bağlandı.

Abank aynı gün arayıp % 12.25 Şekerbank 11.75 teklif etti.

yoldaşım,

eurobanktekfen bu 12,25 oranını hangi vadeye kadar verdi?

djoz
02-07-2012, 11:45
Finansbank eski müşteri, 3x50 bin, 86 gün, 11.35

başka önemli işlerimiz olduğundan uğraşamadık,bu seferlik de böyle olsun dedik..

hector
02-07-2012, 12:02
konustum fibayla 180 güne kadar 11.85 verdiler bende 92 gün bağlamayı düşünüyorum. müşteri temsilcisi 180 bağlayın dedi ama kararsızım açıkcası.

julia.luthor
02-07-2012, 12:09
konustum fibayla 180 güne kadar 11.85 verdiler bende 92 gün bağlamayı düşünüyorum. müşteri temsilcisi 180 bağlayın dedi ama kararsızım açıkcası.

ben 92 bağlarım 180 biraz uzun süre.
ihtiyaç olur.fırsat çıkar.

Macron
02-07-2012, 12:58
180 çok uzun,
Avrupa böyleyken 6 ay bağlamazdım ben olsaydım..

Ali Haylaz
02-07-2012, 15:06
yoldaşım,

eurobanktekfen bu 12,25 oranını hangi vadeye kadar verdi?

35 günlük vadeye verdi

memorex
02-07-2012, 15:44
Temmuz ayına girdik bilanço makyajlama bittiği halde oranlar yüksek seyretmeye devam ediyorsa önümüzdeki aylarda yüksek kalma eğilimi var demektir.Avrupa bankalarının nakit sıkışıklığının yansıması olabilir.Tahvil oranları aşağıya mevduat oranları yukarıya bakalım hangi bilek bükülecek.

hector
02-07-2012, 16:42
180 çok uzun,
Avrupa böyleyken 6 ay bağlamazdım ben olsaydım..

bende oyle yaptım 92 günlük bağladım.

seresli09
02-07-2012, 17:15
abank 35 gün 12.25 bağlandı.

piyasafatihi
02-07-2012, 19:28
35 günlük vadeye verdi

teşekkür ederim. hayırlı olsun:)

maredo
02-07-2012, 20:50

Hector hocam bu bankacıların ipiyle kuyuya inilmez, 180 gün çok uzun, önümüz muğlak, politik belirsizlik var Suriye, İran vs... 92 gün iyi yapmışsın

bulut4003
02-07-2012, 21:01
abank 35 gün 12.25 bağlandı.

Bugün mü aldınız bu teklifi?

seresli09
02-07-2012, 22:50
Bugün mü aldınız bu teklifi?

evet bu gün bağladım.

oguzozi
03-07-2012, 00:07
AKbank oran alan var mı arkadaşlar?

palasarte
03-07-2012, 03:29

Ben kira gelirini iyi hesaplayın derim.. her ay aldığınız 1000 TL kira, yıllık 12.000 TL kazanç sağlar.. Ama bu kazanç 1 yıllık değil 6 aylık ortalama kazançtır (ortalama vade hesabı ile)... Yani 100.000 Tl'lik bir ev ya da faiz dediğimizde, siz faizi yıl sonunda 10.000 TL olarak alırken (%10 ile); 12000TL kirayı 6 ay ortalama vadede alırsınız (ilk aydan itibaren para girişi olduğu için).. Kiranın gerçek getirisi 6 ayda %12'dir..!!! bu parayı da alıp 6 ay faize yatırırsanız; yıllık kazanç: %13'e yakın eder!! (çok çok kaba hesap yapılmıştır..Normalde 1.ay sonunda alına kira 11 ay, 2.ay sonunda alınan kira 10 ay faize yatırılmış gibi bir hesap yapılmalı) bir de ev, enflasyon kadar artarsa; kazanç daha fazla olur.Enflasyon %10 ve ev fiyatları da %10 artmışsa; toplam kazanç :%23 eder.. Ancak gelecek yıllarda ev fiyatları düşebilir de..Veya kiralar. Onu kimse bilemez. (100.000 TL'lik eve 1000 TL kira fazladır ve fakat örnek olsun diye verilmiştir)..

Kirayı her yıl arttırabilme seçeneğiz de vardır (en azında enflasyon kadar). Ama, evin, kiracı yokluğundan 3-5 ay boş kalma ihtimali de vardır.. Artı, 20., 25. yılından sonra eviniz eskimeye başlayacağından, talep azalacak ve fyatı da istediğiniz gibi artmayacaktır..

Borsada olduğu gibi, faizde, ev fiyatlarında, kiralarda ve dahi birçok menkulde; geçmiş veri ile gelecek değerlendirilemez.. Bu hatalı sonuçlara götürebilir.. Geçmiş falanca A tipi fonun çok iyi kazandırması, gelecekte de çok iyi kzandıracağına götürmez bizi..

Benzer şekilde, geçmiş 20 yıl faizin iyi kazandırması, gelecek 20 yılda da çok kazandıracağına işaret değildir.. 1980'li yıllarda, 30 yıllık bir tahvil olsa ve %100 faiz ile alsaydınız, şu an muhtemelen sayılı zenginlerdendiniz... Ama artık o kazançlar yok tahvilde..

Not: Her kararımızın ekonomik ve kazanç olarak doğru çıkması beklnemez.. Öyle olsa, dünyanın en büyük yatırımcısı olurduk..

hector
03-07-2012, 10:57
Hector hocam bu bankacıların ipiyle kuyuya inilmez, 180 gün çok uzun, önümüz muğlak, politik belirsizlik var Suriye, İran vs... 92 gün iyi yapmışsın
ben daha artacagını düşünmüyorum ama yinede 92 gün bağladım ne olur ne olmaz.

hector
03-07-2012, 10:58
abank cok iyi oran vermiş kaçırmamak lazım.

maredo
03-07-2012, 11:00
Bir tanıdığım İş bankasından 14% faizle 200.000 TL kredi almış. Banka 11 le toplasa parayı 13, 14 le satsa 2, 3% para kazanır, bu bankalar böyle nasıl para kazanıyorlar anlamıyorum

Pythagoras
03-07-2012, 12:08
Bir tanıdığım İş bankasından 14% faizle 200.000 TL kredi almış. Banka 11 le toplasa parayı 13, 14 le satsa 2, 3% para kazanır, bu bankalar böyle nasıl para kazanıyorlar anlamıyorum

%14 ile %11 arasında daha bir sürü fark var;

öncelikli olumsuz farkları banka %11,89 olarak zorunlu karşılık ayırır Merkez Bankasında 1 sene para sessiz sakin yatar; eskiden TCMB bunlar için faiz veriyordu artık onu da vermiyor;

banka olarak yurtdışından %2-3 ile borçlanırsan, %15 ile satarsan güzel kârlar elde edersin

ayrıca herkes %14 ile de kredi alamaz, ticari olarak yüzde 14-15 makuldur ve cari piyasa oranıdır. Ama bireysel olarak %20 lerin altında bankadan kredi alan çok kişi yoktur.

Faiz oranları günlük, taksit oranları aylıktır, kalan 5 veya dört yılda bir 6 gün bankanın mutlak kârıdır ayrıca kredinin geri dönüş aşamasında ödediğiniz taksit miktarı anapara üzerindendir ama kalan borcunu anaparanın altındadır, borç bitene kadar sanki anapara kadar borcunuz varmış gibi faiz ödersiniz...

Pscyokinesis
03-07-2012, 13:11
yapı internet üzerinden 100000 üzerine 11.30 veriyor şubede en az 50 baz yüksek gittiğine göre 11.80 olmuştur herhalde bir oran sormak lazım .

Mevduat ihtiyaçları var eski müşterilerini yokluyorlar sırayla bakalım şimdi ne veriyorlar vade dolduğunda bir uğrayacağım .

shorts
03-07-2012, 15:51
garanti 11.10
deniz 11.60

oran alan var mi arkadaslar?

ergenplan
03-07-2012, 16:37
yapı internet üzerinden 100000 üzerine 11.30 veriyor şubede en az 50 baz yüksek gittiğine göre 11.80 olmuştur herhalde bir oran sormak lazım .

Mevduat ihtiyaçları var eski müşterilerini yokluyorlar sırayla bakalım şimdi ne veriyorlar vade dolduğunda bir uğrayacağım .

ben şubeden sordum 100.000 üstü için 45 gün 11,50 teklif ettiler...

seresli09
03-07-2012, 21:29
evet.hesabınız doğru.ben 2 gün önce sormuştum.11.80 veriyorlardı.

Nightrain
03-07-2012, 21:37
finanstan oran alan eski müşteri?

MusT
03-07-2012, 23:03
Finans önce 11,40 verdi. (parayı çekmeye gidince 11,60 verdi, vermedik.:yes:)
Şeker 11.50 verdi.
Şeker' e bağladık, 60 gün, +200

chucky68
03-07-2012, 23:29
Finans önce 11,40 verdi. (parayı çekmeye gidince 11,60 verdi, vermedik.:yes:)
Şeker 11.50 verdi.
Şeker' e bağladık, 60 gün, +200

%11.75 den aşağıya hiç bir yoldaşım bağlatmasın....biraz zorlamayla %11.75 veren çok banka var...heleki finansbank artık kime ne çakarsa peşinde...böyle anlayış tarzıyla müşteride güvensizlık oluşuyor... finans baştan ne verebiliyorsa o verdiği oranın arkasında durması lazım...önce yem atıyor... yedirdiğine yediriyor...sesi gür çıkan bir horoz olunca hemen yemini çoğaltıyor...böyle olmaz...benimde vadem finansta 16 temmuzda dolacak...şahsen işime gelmesse abank halen %12.25 veriyorsa ben 40 gün oraya gidebilirim...ama finans bana baştan direk pazarlıksız %11.75 verecek olursa kalırım....dürüst olmalarına bağlı herşey....

C H UCK Y...................................sinsi bebek

shorts
04-07-2012, 01:34
%11.75 den aşağıya hiç bir yoldaşım bağlatmasın....biraz zorlamayla %11.75 veren çok banka var...heleki finansbank artık kime ne çakarsa peşinde...böyle anlayış tarzıyla müşteride güvensizlık oluşuyor... finans baştan ne verebiliyorsa o verdiği oranın arkasında durması lazım...önce yem atıyor... yedirdiğine yediriyor...sesi gür çıkan bir horoz olunca hemen yemini çoğaltıyor...böyle olmaz...benimde vadem finansta 16 temmuzda dolacak...şahsen işime gelmesse abank halen %12.25 veriyorsa ben 40 gün oraya gidebilirim...ama finans bana baştan direk pazarlıksız %11.75 verecek olursa kalırım....dürüst olmalarına bağlı herşey....

C H UCK Y...................................sinsi bebek

sevgili chucky,
yorumlarinizi ilgiyle takip eden birisi olarak size birseyler sorasim geldi.
bu mevduat konusunda gercekten piyasa kurdu hatta yanlis anlamayin fedaisi bir arkadasimiz olarak; bu bankalarla iliskinizi nasil tutuyorunuz?
cunku malumunuzdur herhalde bir bankaya hafiften (ya da yüklü) yanastiginizda size bir guzel ilgi gosterirler, suslu hediyeler, platinium premium vs kartlar gonderirler, vs.. sonra ; şurasi daha fazla veriyor gidiyorum dediginizde ilk bir hay allah yapmayin etmeyin elimizden gelen bu, ama bizim de soyle boyle artilarimiz var vs derler buna ragmen artik bunlara karniniz tok oldugundan baska yere gidip sonra geri dondugunuzde, bak yine geldi demezler mi.
1-2 bankayla calismak yerine 5-10 bankayla dans etmek adami yormaz mi? hep ayni 5-10 (ya da 3-5 olsun) banka gorevlisiyle mi muhatap olursunuz ? kıl olmuyorlar mi?
miktarin güce katkisi kacinilmazdir degil mi? oyle ise bu miktar nerelerde dolasir? (bu soruyu genel icin sordum, şahsiniza degil)
uzun lafin kisasi musteri temsilcileri ile mesafeyi nereye ve nasil koymali ?
çomezler için; yepyeni bir bankadan iyi oran almak icin ne yapmak kimi aramak, nasıl görüşmek gerekir ?
bugun bir banka temsilcisi cool tavriyla canimi biraz sikti da sizden destek, fikir alayim dedim..

saygi ve sevgilerimle.

chucky68
04-07-2012, 02:21
sevgili chucky,
yorumlarinizi ilgiyle takip eden birisi olarak size birseyler sorasim geldi.
bu mevduat konusunda gercekten piyasa kurdu hatta yanlis anlamayin fedaisi bir arkadasimiz olarak; bu bankalarla iliskinizi nasil tutuyorunuz?
cunku malumunuzdur herhalde bir bankaya hafiften (ya da yüklü) yanastiginizda size bir guzel ilgi gosterirler, suslu hediyeler, platinium premium vs kartlar gonderirler, vs.. sonra ; şurasi daha fazla veriyor gidiyorum dediginizde ilk bir hay allah yapmayin etmeyin elimizden gelen bu, ama bizim de soyle boyle artilarimiz var vs derler buna ragmen artik bunlara karniniz tok oldugundan baska yere gidip sonra geri dondugunuzde, bak yine geldi demezler mi.
1-2 bankayla calismak yerine 5-10 bankayla dans etmek adami yormaz mi? hep ayni 5-10 (ya da 3-5 olsun) banka gorevlisiyle mi muhatap olursunuz ? kıl olmuyorlar mi?
miktarin güce katkisi kacinilmazdir degil mi? oyle ise bu miktar nerelerde dolasir? (bu soruyu genel icin sordum, şahsiniza degil)
uzun lafin kisasi musteri temsilcileri ile mesafeyi nereye ve nasil koymali ?
çomezler için; yepyeni bir bankadan iyi oran almak icin ne yapmak kimi aramak, nasıl görüşmek gerekir ?
bugun bir banka temsilcisi cool tavriyla canimi biraz sikti da sizden destek, fikir alayim dedim..

saygi ve sevgilerimle.

selam yoldaş.....öncelikle ben öyle çok göçebe hayatı yaşayan bir kişi değilim...bir bankaya girdimmi uzun süre ürerim....ancak bankaya asla sadık müşteriyim havası vermem...bu izlenimi verdinmi seni anında anestezi masasına yatırırlar...ayrıca çalıştığın bankadan çıkıp tekrar geri geldiğinde sana bak gene geldi demezler...bir bankayla müşteri ilişkisi metres ilişkisi gibidir...müşteri aslında evlidir...ama aldatmayada meğillidir...metres bunu bilir....ama şunuda bilir...bu adam tekrar gidebilir....işte müşteri vede banka arasındaki ilişki menfaat ilişkisidir...parada utanma sıkılma olmaz...onlar para işi yapıyorlar..sende para işi yapıyorsun...para asla işine duygusallığı karıştırmaz...yukarda ne dedik....metres bunu bilir vede kuralına göre davranır....yani böbürlenmez...tekrar bana geri döndü artık benim diyemez...müşteride ona göre sinyal verir....tabi bir bankaya gittiğimizde asıl amaç o bankada kalmaktır...bunun için mutlaka her vade dönüşünüzde sizi arayan çok rakip banka müşteri temsilcisi çevresi yapmanız lazımdır...yani kendi bankanız bilecekki bunun kuyruğu çok....ben bırakırsam kapan çok....tabiki burda paranında miktarı mühim..benim öyle çok param yok...500.000 tl civarı ancak....ama dediğim gibi paranın miktarına göre bankanın size tavrı değişir...hayat menfaat ilişkisi üzerine kuruludur...çişe giderken bile cepte para yoksa tuvaletçi size gir demez...fellik fellik boş bir yer aranırsınız...böyle acımasız bir dünyada tamamen paranın gücüne göre yaşıyoruz...o bakımdan diyorumki akılı olun...paranızı maceraya atmayın...riskli işlere giripte şeytanı sevindirmeyin...şeytan sizi hep yoklar...bak şunu yapsaydın daha çok kazanırdın der...sizde yamulursunuz...baştan kazanır gibi olursunuz...sonunda köprü altında kendinizi berduş takımı arasında bulursunuz...sonuç olarak iş para olunca insan yorulmaz...5 değil 10 bankaylada dans edilir...hatta öpüşülür...neden çalışıyoruz.....daha rahat yaşamak için...neden biriktiriyoruz....kimseye muhtaç olmamak için...öldüğünüzde bile paranız yoksa sizi belediye kimsesizler mezarlığına gömüyor...yani ölmekte parayla....o halde hayatta gerçek olan zorla kazanılmış olan parayı mutlu olacağı en güzel yerde tutmaktır...siz paranızı sevmezseniz sizi uyutmasını bilen çok olur..son olarak çalıştığım bir bankayla falanca banka arasında 0.25 yada 0.50 puan fark varsa kolay kolay bankamdan pek çıkmam...ama bu 0.50 puan fark büyük bankalardan birine aitse o zaman o farkı mutlaka bankamdan alırım...yani atıyorum 0.50 puan farkı euro tekfen bank vermiş olsa kendi bankamı bu banka için bırakmazdım...en az 1 puan fark oluşursa çıkardım...burda bile yani bankaların markasına göre bile pazarlık gücünüz değişir...müşteri temsilcisine bir garanti bankası bana şunu verdi demek var...birde euro tekfen şunu verdi demek var....dedim ya herşey kuralına göre oynanır...biri ölür...diğeri yaşamaya devam eder...

C H UCK Y.............................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.....BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ....yeşil parkalı bebek

shorts
04-07-2012, 02:36
sayin CHUCKY akılcı cevaplariniz icin minnettarim .
cevaplamadiginiz ve cevabini merak ettigim tek soru kalmis,
tekrar saygilar

piyasafatihi
04-07-2012, 13:07
finansbank'tan cep telefonuma gelen mesaj şöyle;

kısa bir süre için,

32-45 güne 11,70.

svg ve syglar:)

Nightrain
04-07-2012, 15:47
finans yeşilköy bugun verdiği oranlar 62 güne kadar 11.00 sonrası daha düşükmüş...bu nasıl bir oynaklık, her şube kafasına göre mi takılıyor ?

maredo
04-07-2012, 16:53
size düşük söylemişler, normalde 11,50 yukarısıdır

Nightrain
04-07-2012, 17:42
öyleyse ayıp ettiler :)

julia.luthor
04-07-2012, 18:17
öyleyse ayıp ettiler :)

yazık ettiler.buna ayakta adam uyutmak denir.
siz de paranızı başka yere yatırırsınız.

excali
04-07-2012, 18:23
yazık ettiler.buna ayakta adam uyutmak denir.
siz de paranızı başka yere yatırırsınız.

Yakında Market fiyatları gibi oranlar verirlerse şaşırmam... Misal: 10.99, 11.01 vs. :he:

calvus
04-07-2012, 19:28
Finansbank 35 gün 76500 tl. ye 11,85

julia.luthor
04-07-2012, 19:36

işte bu gerçek oran.
diğeri kandırık olan.:he::he:

mkdmkd
04-07-2012, 19:55

Üstad bugün finans eski musteri +100 bin zorlama ile 11,30 vade 91 gun.kanimca verilen oranlar yeni musteri yoksa biz biraz yeme geldik.Mt yi zorlamama ragmen 90 gunde 11,30 un ustune cikmadi.fibayi arayip 11,90 dan 11,60 a geldiklerini ogrenince 11,30 a razi oldum

julia.luthor
04-07-2012, 20:06
bunda açıklanan enflasyon oranlarının da etkisi var.
mb artık parasal sıkılaştırmayı azaltacaktır.
yalnız turizmden döviz girişleri geçen yıllara göre az gibi.

Nightrain
04-07-2012, 23:42
neyseki vademe daha 14 gün var, bu erken blöfü görmeyeceğimi zaten bugun işaret ettim...yalnız 35 gün 11.85 de eğer eski müşteriyse gerçekten bombaymış...herhalde mevduata ihtiyacı olan bir şube?

chucky68
04-07-2012, 23:45
sayin CHUCKY akılcı cevaplariniz icin minnettarim .
cevaplamadiginiz ve cevabini merak ettigim tek soru kalmis,
tekrar saygilar

bu işte yeni milli olacaksan vede parada fena değilse ilk gideceğin bankalar abank,tekstil,fiba,şeker,tekfen bankalardan biri olabilir...diğer bankalar şimdilik gereksiz gibi duruyor...belki finans kendine gelirse oda olabilir....önce yüksek veren bir bankayla moralinin düzelmesi için çalışmaya başlarsın...duruma göre baktınki diğer büyük bankalarda hemen hemen makası kapatıyorlar o vakit onlarada geçebilirsin.....artık banka batma durumu söz konusu değil...en azından buna inanmak istiyoruz...modys bile 12 Türk bankasının puanını 1 derece arttırmış...buda artık bankalarımızın güçlü sermayesi olduğunu gösteriyor...her banka kendine göre kale kurmuş durumda....ancak şunu unutma....%11.75 den aşağıya paranı bağlatma....yada en kötü %11.50 olsun....eğer paraya pek ihtiyacın yoksada 3 ay vade dene....tercih senin....tahminimce bankalar 45 günden fazlasına eğer %11.75-12.25 gibi faizler vermek istemiyorsalarsa... o tarihten sonra faizlerin düşme ihtimali olabilir demektir....yani likitide sıkışıklığı bankalar açısından sadece 45 güne paralel gibi görünüyor..sonra para nasılsa bollaşır demeye getiriyorlar...bizede bu tarih aralığını iyi bir oranla kapatmak kalıyor.

C H U CK Y................................................L A MARTINA POLO

şef
04-07-2012, 23:46
borsa nın kısa vadede tekrar düşük seviyelere düşmesi ihtimali azalınca, 2. yuvam mevduata dönmeye karar vermiştim. lakin tatil keyfimi de bozmak istememiştim. tatil dönüşü yaparım diyordum. dün yaptığım hesapta, bana bayağı bir zararı olduğunu hesaplayınca, bugün erkenden şehre döndüm. yapı kredi den 2 ve 3 aylık 11.60 la bağladım. banka hazinesi ekstra oran vermedi. faizlerin düşeceğini söylediler. vakıfbank 11.10- 11.25 arasında oran verdi. çalıştığım çocuk tatildeymiş, bende çok zorlamadım.

Macron
05-07-2012, 01:51
Farklı şube farklı oran uygulaması maalesef birçok bankada var,
Bu konuda en tutarlı bankalar sanıyorum Fiba ve Denizbank..

calvus
05-07-2012, 08:27
Dün finansın verdiği 11.85 tanışma faizi arkadaşlar,halkbanktan finansa geçtim.

delix
05-07-2012, 11:28
200+ vade yenileme 45 gün 11.30 finansbank aldım.diğer vadeler ise 46-91 gün arası 11.20.180 üstü gün 11.00 söylendi