PDA

View Full Version : Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42

dudu
10-08-2012, 18:52
Yolumun uzerindeki bir baska Finansbank subesine girip faiz oranini sordum 10.80 % dediler. 11.00% oranini dusurmusler.
Ayrica ogrendigime gore Finansbank vadeli hesaplardan da hesap isletim ucreti aliyormus.
Bu ay deneyip gorecegiz.

Syg,

olgunus
10-08-2012, 19:20
Yolumun uzerindeki bir baska Finansbank subesine girip faiz oranini sordum 10.80 % dediler. 11.00% oranini dusurmusler.
Ayrica ogrendigime gore Finansbank vadeli hesaplardan da hesap isletim ucreti aliyormus.
Bu ay deneyip gorecegiz.

Syg,

Sn dudu hn finansbankta 2 adet otomatik ödeme talimati verirseniz hesap işletim ücreti ödemesinden muaf oluyorsunuz 50 bin tl üzeri mevduatı olanlara exclusive müsteri statüsünde acibadem hastenesinde ucretsiz check up aylık dergi aboneli 2 parça kuru temizleme ucretsiz gibi hizmetlerden faydalaniyorsunuz şayet mevduatınızı çekmeniz durumunda 4 ay süre ile bu hizmetlerden yararlaniyorsunuz püf nokta 4. ay dolmadan kartı iptal ettirmelisiniz yoksa 500 tl kart ücreti yansiyor mevduatinizda 50 bin üstündede kaldiği müddetçe sorun olmuyor finans bankasi çok zor bir banka defter işletmekte ücretli kasadan kredi kartı ödemekte birde exclusive olanlara eft havale ücreti de yok iş bankasi gibi aşırı az oran veren bir bankaya göre finansbankı su saydığım artilari ile değerlendirmekte lazim gardınızı vaktinde aldiğınızda sorun olmuyor tekrardan bol kazançlar dilerim ....

olgunus
10-08-2012, 19:22
bugun a bank 10,75 yeni giris teklif etti hsbc den 10,60 ile bagladim 40 gun bol kazançlar ...

dudu
10-08-2012, 19:28
Sn dudu hn finansbankta 2 adet otomatik ödeme talimati verirseniz hesap işletim ücreti ödemesinden muaf oluyorsunuz 50 bin tl üzeri mevduatı olanlara exclusive müsteri statüsünde acibadem hastenesinde ucretsiz check up aylık dergi aboneli 2 parça kuru temizleme ucretsiz gibi hizmetlerden faydalaniyorsunuz şayet mevduatınızı çekmeniz durumunda 4 ay süre ile bu hizmetlerden yararlaniyorsunuz püf nokta 4. ay dolmadan kartı iptal ettirmelisiniz yoksa 500 tl kart ücreti yansiyor mevduatinizda 50 bin üstündede kaldiği müddetçe sorun olmuyor finans bankasi çok zor bir banka defter işletmekte ücretli kasadan kredi kartı ödemekte birde exclusive olanlara eft havale ücreti de yok iş bankasi gibi aşırı az oran veren bir bankaya göre finansbankı su saydığım artilari ile değerlendirmekte lazim gardınızı vaktinde aldiğınızda sorun olmuyor tekrardan bol kazançlar dilerim ....

Benim Finansbank ile oyle genis kapsamli bir calisma amacim yok. Otomatik odemelerim, kredi kartlarim, eft havale islemlerim, kiralik kasam, hesap isletim ucreti her sey bana Isbank'da ucretsiz...
Otomatik odemeleri tasimak da istemiyorum. Bana Finansbank sizi exclusive musteri yapalim dedi ama ben kabul etmedim. Bana kredi karti vermeden, otomatik odeme falan istemeden simdilik sadece yuksek mevduat faizi verin ve herhangi bir masraf almayin dedim.
Bakalim iliski nasil gelisecek gorecegiz.
Verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.

Syg,

parasabir
10-08-2012, 20:31
bugun a bank 10,75 yeni giris teklif etti hsbc den 10,60 ile bagladim 40 gun bol kazançlar ...

Sevgili yoldaşlar, İNG banka ilk defa hesap açtırıyorum. MT. 42 gün 250 üstü paraya 10.80 verdiklerini ama daha cazip bir teklifi olduğunu söyledi. Teklif şöyle : Paranın Dörtte birini B tipi fona yatırmak şartıyla geri kalan 3/4 miktara 92 gün için 11.50 faiz verebilecekleri. Salı günü parayı yatıracağım ama fonun içeriğini tam olarak inceleyemedim. Bu konuda bilgisi olan yoldaşımın fikrini almak isterim.

Bu arada bugün kardeşim; Ankara Eryaman Vakıf şb. den tanışma faizini 10.40 olarak bağladı.Yine vakıfbank ta dolara 3 ay vadede %4.10 verdiler.

cozali
10-08-2012, 20:57
Sevgili yoldaşlar, İNG banka ilk defa hesap açtırıyorum. MT. 42 gün 250 üstü paraya 10.80 verdiklerini ama daha cazip bir teklifi olduğunu söyledi. Teklif şöyle : Paranın Dörtte birini B tipi fona yatırmak şartıyla geri kalan 3/4 miktara 92 gün için 11.50 faiz verebilecekleri. Salı günü parayı yatıracağım ama fonun içeriğini tam olarak inceleyemedim. Bu konuda bilgisi olan yoldaşımın fikrini almak isterim.

Bu arada bugün kardeşim; Ankara Eryaman Vakıf şb. den tanışma faizini 10.40 olarak bağladı.Yine vakıfbank ta dolara 3 ay vadede %4.10 verdiler.

ilginç bir teklifmiş finansbank oranı 10.80 e düşürdüğüne göre bunu değelendirmek benim için de uygun olur aslında ama b tipi hangi fon acaba likit mi yoksa tahvil bono mu? gerçi çok fark etmez.

Trade Shark
10-08-2012, 21:24
Faizler genel anlamda düşüş eğilimine girdi yine.Aylık nakit akışı için O/N hesaplar da spn durum;
ing 1 puan düşürmüş: %9,5
teb de aynen düşürmüş: %10

duyrulur....

erhanaxe
10-08-2012, 23:47
Hangi banka 25 bin TL’ye ne kadar faiz veriyor?

“Riski sevmiyorum, bari paramı mevduata yatırayım” diyenler için işte faiz oranları...

10 Ağustos 2012 Cuma 12:34

Yılın ilk yarısında yüzde 12’lere kadar yükselen mevduat faizleri düşüşe geçti. Büyük bankalar aylık mevduata yüzde 9, orta ölçeklilerse yüzde 10 faiz veriyor. Bankacılara göre faizler 1 puan daha düşebilir. Kredi faizlerindeki düşüşse sonbahara...

BUNALTICI yaz, birikimini klasik yatırım araçlarında değerlendiren tasarruf sahiplerini de zorluyor. Döviz kurlarındaki düşüş sürüyor. Türk Lirası faizde de ibre aşağı dönmüş durumda. “Riski sevmiyorum, bari paramı mevduata yatırayım” diyenler için artık şaşalı günler çok gerilerde kaldı...

En azından yılın ilk yarısında küçük tasarruflara bile yüzde 12’lere varan faiz veren bankalar, burada da çıtayı aşağılara çekmiş görünüyor. Çok değil birkaç ay önce yüzde 10’un altında faiz vermeyen bankalar, şimdi mevduatta sınırı yüzde 9’lara kadar çekmiş görünüyor.

Ancak aklınızda bulunsun, mevduat tabanı daha küçük bankalar halen yüzde 10’lar civarında faiz vermeyi sürdürüyor. Yine de temmuz ayı itibariyle çoğu bankanın mevduat faizlerinde 1 puana varan düşüşlere gitmesiyle faizlerin tek hanelere indiğini söylemek mümkün.

ING BANK Genel Müdür Yardımcısı Cenk Tabakoğlu, bu gerilemede bankaların ilk yarı yıl bilanço döneminin son bulması, Merkez Bankası’nın enflasyon beklentisi ve düşen bono faizlerinin etkisi olduğunu düşünüyor. Tabakoğlu’na göre mevduat faizlerindeki gerileme, piyasa şartlarının bu şekilde devam etmesi durumunda bir miktar daha devam edebilir.

TANIŞMA FAİZLERİ SÜRÜYOR AMA...
Öte yandan bankalar “hoş geldin faizi” veya “tanışma faizi” adı altında yeni gelen müşterilerine mevduat faizlerinde avantajlı fiyatlar vermeye devam ediyor. Haziran ayından önce yüzde 12’lere varan tanışma faizi veren bankalar, şimdilerde ise çıtayı 11’ler civarına çekmiş görünüyor. Ancak unutmayın ki bu faizler sadece bir ay için. Aynı bankada paranızı yeniden mevduata bağlamak istediğinizde faiz oranları en iyi ihtimalle yüzde 10’lara iniyor.

KREDİ FAİZLERİ DE DÜŞEBİLİR
Mevduat faizlerinde yaklaşık 2 aydır süren kademeli düşüş henüz kredi faizlerine yansımış değil. Bu cephedeki indirimler 0.10-0.25 puan gibi çok sınırlı düzeylerde kaldı. Kredi faizlerinin genelde mevduat faizlerindeki artış ve azalışlara gecikmeli adapte olduğu biliniyor. HSBC Bank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taylan Turan da bu gerçekten hareketle “Mevduat faizlerindeki düşüş devam ederse bu önümüzdeki dönemde kredi faizlerini de aşağı çeker” değerlendirmesini yapıyor.
Turan, mevduat faizlerindeki düşüşte Merkez Bankası’nın bankalara repo ihaleleriyle sağladığı fonlama maliyetlerinin aşağı inmesini önemli bir etken olarak görüyor. Hatırlanacağı gibi fonlama maliyeti, haziran ayındaki ortalama yüzde 9.15’ten temmuz sonu itibariyle 8.07’ye düştü.

Taylan Turan’a göre MB'nin fonlama maliyetlerini daha da düşürmesi ve bankaların likidite ihtiyaçlarında değişiklik olmaması durumunda mevduat faizleri de gerilemeye devam edecek. Turan, “Orta vade için beklentimiz, mevduat faizlerinin 100 baz puan (1 puan) daha gerileyeceği yönünde. Bunun kredi tarafına yansıması ise biraz gecikmeli olur” diyor.

Ekonomik aktiviteyle ilgili belirsizlikler kredi faizlerindeki risk priminin göreceli olarak yüksek seyretmesine neden oluyor. Turan, mevduat faizlerindeki aşağı yönlü trendin devam etmesi durumunda kredi fiyatlamalarında da benzer hareket öngörüyor.

BONO FAİZİ YATAY SEYREDECEK
Tahvil ve bono faizlerinin bir süre daha yüzde 8 ve altında yatay seyretmesi bekleniyor. Bankacılar faizlerin bu seviyeye inmesinde yabancı alımlarının yanı sıra Merkez Bankası’nın faiz indireceğine ilişkin beklentilerin etkili olduğunu düşünüyor. Halen bu beklentinin fiyatlara dahil olduğunu hatırlatan Anadolubank Hazine Bölüm Başkanı Akın Cihan Ateş’e göre yeni bir düşüşten bahsedebilmek için ekonomide yavaşlama olması gerekiyor. Ateş, bono faizlerinde ABD ile Avrupa’daki parasal genişlemenin de belirleyici olacağı kanısında.

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdürü Gökhan Ertürk, gelişmekte olan ülkelerdeki ekonomik aktivite yavaşlamasının faiz düşüşünde etkili olduğunu savunuyor. Nitekim bu ülkelerden Brezilya, Güney Kore, Güney Afrika, Çin ve Hindistan politika faizlerinde indirime gitti. Bu gelişmeler Merkez Bankası’nın da faiz indireceği beklentisini doğurdu. Ancak MB herhangi bir indirime gitmedi.
Ertürk, önümüzdeki dönemde global konjonktürde önemli bir değişiklik olmadığı sürece yurtiçi ekonomik aktivite ve enflasyondaki aşağı yönlü seyir bekliyor. Bu da Ertürk’e göre MB’nin faiz bandını üst taraftan daraltma olasılığını güçlendiriyor. Zaten bu beklentilere paralel olarak örneğin gösterge devlet tahvili getirisi yüzde 8'lerin altına gevşedi. Bu gerileme kredi ve mevduat faizlerine de bir miktar yansıdı. “Ancak son dönemlerde MB’den bir indirim geleceği beklentisiyle faizler önemli ölçüde gerilemişti” diyor Ertürk ve şöyle devam ediyor:

“Kısacası MB’den beklenen bir faiz indirimi kredi faizlerine büyük oranda yansıdı. Benzer durum tahvil faizlerinde de yaşandı. Bundan sonrası için faizlerde yüzde 8 civarında yatay seyir devam edebilir.”

Akın Cihan ATEŞ / Anadolubank Hazine Bölüm Başkanı

“Mevduat faizi yüzde 8’e inebilir”

Mevduat faizlerindeki gerileme, bankaların 6 aylık bilanço döneminin sona ermesiyle birlikte başladı. Zaten mevduat piyasası, bono faizleri ve beklentilerle bağını koparmıştı ve oldukça yüksek seviyelerdeydi. Kredi talebinin azalmasıyla birlikte düşüş trendine girildi. Temmuz ayında hazirana göre TL mevduatlarda 1-1.5, yabancı para mevduatlarda da 0.50-0.75 puan gevşeme yaşandı.
Önümüzdeki dönemde ise kredi talebinde düşüş olacağını öngörüyoruz. Bununla beraber büyümenin de yavaşlayacağı aşikar. Global büyümenin yavaşlaması ve faiz indirimleri, yurtiçinde de faizlerin düşmesine neden olacak. Bu da mevduat faizlerini TL’de yüzde 8-8.50, yabancı parada ise 2-2.50 aralığına çeker.

Kredi faizlerinde talep düşüşüne bağlı gerileme var. Ancak kredi faizlerindeki düşüş mevduatın altında kalır. Ekonomik riskin artması halinde aralarındaki makas daha da artabilir.
Ekonomideki yavaşlamayla birlikte bono faizleri de düşecek. Ancak bunun miktarı ABD ve Avrupa’da yaşanacak olası parasal gevşemeye bağlı. Parasal gevşeme durumunda daha hızlı gerileyebilir.

Hasan ECESOY / VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı

“Döviz faizleri de gerileyecek”

Mevduat faizlerinde temmuz ayının ikinci yarısından itibaren gerileme süreci gözleniyor. TL faizleri haziran sonundaki yüzde 11.75’ten 10-10.25 bandına, yabancı para faizleri ise yüzde 4.15-4.20 bandından 3.50-3.60’a doğru hızla geriledi.

6 aylık bilanço döneminin sona ermesinin ardından gerek yurtiçi gerekse yurtdışı gelişmeler faiz düşüşüne destek verdi. Hazine gösterge tahvil faizlerinde ciddi gerilemeler oldu. Bu da TL mevduatı faizlerindeki gerilemeye önemli katkı sağladı. Faizlerdeki düşüşün yakın dönemde de devam ederek TL’de yüzde 9.75-10, yabancı parada ise yüzde 3.25-3.50 bandına gerilemesini bekliyoruz.
Küresel ekonomik büyümenin gerilediği bir dönemdeyiz. Buna tepki olarak birçok ülke merkez bankasının faiz indirimlerinin yanı sıra niceliksel gevşemeye gittiğini görüyoruz. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde Avrupa borç krizinin sistematik bir krize dönüşmeksizin yani euro para birliği dağılmaksızın yönetilebildiği bir durumda düşük faiz döneminin süreceğini öngörmek yanlış olmayacaktır.

KUTU

Hangi banka 25 bin TL’ye ne kadar faiz veriyor?

TEB
İlk kez mevduat hesabı açtıran müşterilerine “Marifetli Hesap” şemsiyesi altında 34 güne kadar yüzde 11 faiz uyguluyor. Bunun için öncelikle TEB’de son 6 ayda ilk kez mevduat hesabı açtırmış olmanız ve para tutarınızın da 50 bin TL’ye kadar olması gerekiyor. Söz konusu mevduat hesabının vadesi dolduğunda ise faiz yüzde 10’a iniyor.

HSBC
İlk kez mevduat hesabı açtıran müşterilerine 25 bin TL için yüzde 11 faiz uyguluyor. Bu hesapta vade 40 gün oluyor. Vadesi dolan para ikinci kez mevduata yatırıldığında ise faiz oranı o günün şartlarına göre 0.25 puan daha düşük oluyor.
VAKIFBANK
32 günlük mevduata yüzde 9.25 faiz uyguluyor. Aynı vade için internetten parasını mevduata bağlayanlara yani e-mevduat yaptıranlara ise yüzde 10 faiz veriyor.

AKBANK
Yaklaşık 2 hafta önce mevduat faizlerinde indirime giderek tek haneye indirdi. Halen 25 bin TL’siyle gelen müşterilerine yüzde 9 faiz uyguluyor. Bu tutar 50 bin TL olduğunda faiz yüzde 9.25’e yükseliyor. 100 bin TL’ye ise yüzde 9.5 faiz uygulanıyor.

ING BANK
“Turuncu Hesap” kapsamında ilk kez mevduat hesabı açtıran müşterilerine 32 gün için yüzde 11 faiz uyguluyor. Vadesi dolan ve yeniden mevduata yatırılan para içinse yüzde 10 faiz veriyor. Turuncu Hesap, her gün para yatırıp çekebilme imkanı da sağlıyor. Üstelik bu hesapta para tutarına ilişkin bir sınırlama bulunmuyor.

FİNANSBANK
Son 6 ayda mevduat hesabı açtırmamış mevduat sahiplerine “hoş geldin” faizi uyguluyor. Buna göre 25 bin TL’si olanlara 32 ile 46 gün arasındaki vadeler için yüzde 11.10 faiz veriyor.

GARANTİ BANKASI
25 bin TL için 32 gün vadeli mevduata yüzde 9.50 faiz uyguluyor. Aynı tutarda ve aynı vade için internetten (e-mevduat hesabı) açtıranlarsa yüzde 9.75 faizden yararlanabiliyor. 100 bin TL ve üzerindeki tutarlar içinse yüzde 10.50 faiz teklif ediliyor.

ZİRAAT BANKASI
25 bin TL’si bulunan ve mevduat hesabı açtırmak isteyen müşterilerine 32-40 gün için yüzde 8.75 faiz uyguluyor.

YAPI KREDİ
Bankanın bugünlerde yeni müşterilere özel bir kampanyası var. Bu kampanya kapsamında 25 bin ile 100 bin TL arasında açılan mevduatlara yüzde 10.75 faiz uygulanıyor. Vade ise 32 gün ile 100 gün arasında değişiyor. Banka mevcut müşterilerine yüzde 10.25 faiz uyguluyor.

İŞ BANKASI
20 bin TL ve üzeri mevduatlara yüzde 9.50 faiz uyguluyor. E-mevduat yapan müşterilere de yine yüzde 9.50 faiz veriliyor.

Esin Çetinel/Para Dergisi

kervt
11-08-2012, 20:07
tbank 32 gün yeni giriş 10,75

oguzozi
13-08-2012, 01:01
Akbank 10.25 ile bağlandı 31 gün.

basitlik
13-08-2012, 04:07
Garanti %10.50 60 gun

cozali
13-08-2012, 10:19
Garanti %10.50 60 gun

hangi şube acaba? geçen hafta 9.75 diyorlardı garanti için.

lukas
13-08-2012, 12:45
Akbank 10.25 ile bağlandı 31 gün.

hangi il ve şube acaba??

oguzozi
13-08-2012, 12:54
hangi il ve şube acaba??

Akbank izmit şubesi

Malena
13-08-2012, 13:56
0-100.000 TL yeni müşteri 32-45 gün 10,80 TEKSTİLBANK

Heval
13-08-2012, 16:20
Bu gün , Euro-Tekfen 10.30 eski müşteri ,
Geçen hafta TEB:11.50

Eurotekfen eylülde de piyasa altı önerirse yeni müşteri isteyen başka bir banka bulacağız kendimize :)
(12.50 sonrası bu rakam oldukça düşük kaldı )

Mehmetkirsoy
13-08-2012, 16:31
oranlar dibi boyladı
akbank 9,65
internet şubesi 31 gün 1 gün valörlü %10
pehhhh

m.tolga
13-08-2012, 20:35
oranlar dibi boyladı
akbank 9,65
internet şubesi 31 gün 1 gün valörlü %10
pehhhh

paramız iyice pul olmaya başladı yine, başka alternatifler düşünmek lazım gibi...

emperador
13-08-2012, 22:26
bugün dönen parayı faize yatırdım gene 33 günlük faize 10,25 di şimdi 9,75 oldu garantibankasında. yarım puan düşmüş.

chucky68
13-08-2012, 22:56
faizde aylık giden dibi boylar....bu aralar durum böyle....3 aylık ve üstü yapanlar kazandı...şimdi durgun dönem...mevduata fazla ihtiyaç yok gibi..o bakımdan faiz cephesindeki yoldaşlarım şimdilik şamar oğlanı durumuna düştüler....hiç bir şey sürekli düşmez elbette...adı üstünde faiz bu...birgün paranızı yüksekten kiralarsınız....başka gün piyasada arz çoktur...mecburen düşükten verirsiniz...ama elinizdeki her zaman paradır....dünya bunla dönüyor...aniden faizlerde yükselebilir...tabiki orantılı olmak kaydıyla...

C H UCK Y........................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

cozali
13-08-2012, 23:19
bu hafta aynı bankalara ait çok farklı oranlardan bahsediliyor şubeden şubeye bu kadar fark olur mu anlamadım. birisi garanti 10.50 diyor diğeri 9.75, akbank 10.25 diyen de var 9.65 de kafamız karıştı, cuma günü dönüşüm var garanti 9.75 veriyorsa kesinlikle başka yere geçeceğim ama nereye hala bulamadım.

chucky68
13-08-2012, 23:39
bu hafta aynı bankalara ait çok farklı oranlardan bahsediliyor şubeden şubeye bu kadar fark olur mu anlamadım. birisi garanti 10.50 diyor diğeri 9.75, akbank 10.25 diyen de var 9.65 de kafamız karıştı, cuma günü dönüşüm var garanti 9.75 veriyorsa kesinlikle başka yere geçeceğim ama nereye hala bulamadım.

paranın miktarına göre adama şerbet içirirler....bu birinci kuraldır...ayrıca çok merkezi paranın cirit attığı finans merkezlerinde mesela etiler,ulus,bağdat caddesi,maslak,nişantaşı vs vs ensesi kalınların semtlerindeki bankaların oranları genelde düşük olur...daha kırsal vede orta direk semtlerdeki bankalar daha halksever olur.... o bankanın çayını,kahvesini içmek daha bir salaş olur...çünki açtır...şubesi için para gelsin ister...çabalar...ceketini ilikler...bunun dışında istanbul dışındaki anadolu şehirlerindede bazı bankaların şubeleri büyük kentlerdekilere göre 1 adım daha yüksek olabilir...yani her şube hazineden gelen havuz payını kullanır...ama bu havuz her banka için verilmez....gariban olanlar için verilir....destek olmak açısından...sonuç olarak paranın miktarı vede gidilen semtlerdeki kıyıda köşede kalmış şubeler faİZ oranını az çok oynatır...ama genede fazla birşey beklememek lazımdır...sonuçta kumaş bellidir...terzi bellidir....çıkıcak elbise bellidir

C H UCK Y......................................METALLİCA ONE!!!!!

scobanx
14-08-2012, 08:38
ING 100+ 10.75 veriyor sanırım bugün oraya aktaracağım parayı...

scobanx
14-08-2012, 09:32
ING 100+ 10.75 veriyor sanırım bugün oraya aktaracağım parayı...

10.50 olarak revize ettiler oranı vazgeçtim. Varmı yeni oran alan arkadaşlar?

cozali
14-08-2012, 10:12
paranın miktarına göre adama şerbet içirirler....bu birinci kuraldır...ayrıca çok merkezi paranın cirit attığı finans merkezlerinde mesela etiler,ulus,bağdat caddesi,maslak,nişantaşı vs vs ensesi kalınların semtlerindeki bankaların oranları genelde düşük olur...daha kırsal vede orta direk semtlerdeki bankalar daha halksever olur.... o bankanın çayını,kahvesini içmek daha bir salaş olur...çünki açtır...şubesi için para gelsin ister...çabalar...ceketini ilikler...bunun dışında istanbul dışındaki anadolu şehirlerindede bazı bankaların şubeleri büyük kentlerdekilere göre 1 adım daha yüksek olabilir...yani her şube hazineden gelen havuz payını kullanır...ama bu havuz her banka için verilmez....gariban olanlar için verilir....destek olmak açısından...sonuç olarak paranın miktarı vede gidilen semtlerdeki kıyıda köşede kalmış şubeler faİZ oranını az çok oynatır...ama genede fazla birşey beklememek lazımdır...sonuçta kumaş bellidir...terzi bellidir....çıkıcak elbise bellidir

C H UCK Y......................................METALLİCA ONE!!!!!

haklısın chucky yoldaş ben bu şubeden şubeye, ilden ile faizler değişir ama nerdeyse 1 puan farkı görünce şaşırdım hele de bu bankalar garanti ve akbank olunca, bunlar genelde her yerde aynı faizi verir diye biliyordum.

cozali
14-08-2012, 10:13
10.50 olarak revize ettiler oranı vazgeçtim. Varmı yeni oran alan arkadaşlar?

Ben de Perşembe günü ING, TEB, HSBC, FİNANS arayıp 300+ için oran alacağım finans 10.80 diyorlardı şu anda en iyisi o herhalde ama değişmediyse.

Macron
14-08-2012, 14:32
Denizbank özel bankacılık,
32-55 gün 1.10
55 gün üstü 10.25

M3RT85
14-08-2012, 14:38
Ben de Perşembe günü ING, TEB, HSBC, FİNANS arayıp 300+ için oran alacağım finans 10.80 diyorlardı şu anda en iyisi o herhalde ama değişmediyse.

sayin cozali, Persembe gunu 10.80 diyen Finansbank Subesi'nin adini ogrenebilir miyim? hatta zaman zaman burada uyeler musteri temsilcisi ismini bile veriyorlar. takdirini size birakiyorum.

sormamin sebebi az once esentepe mt ile konustum bana 10.50'den yukari olmaz bize verilen oranlar bunlar, kimmis o 10.80 veren dedi. ben gecen ay da 11 alirken 11.20 alanlar olmustu. hatta o zaman Chucky68 bana seni tokatlamislar demisti ki ben icerlemistim ama simdi bakiyorum da hakliymis valla harbi harbi tokatlanmaya calisiyorum sanki.. dolayisiyla bu 10.80 veren yeri ogrenirsem elim kuvvetlenmis olacaktir.

scobanx
14-08-2012, 15:10

Evet alabildiğim en iyi oran ING 10.50 bende mecburen bağladım 90 gün...

Mehmetkirsoy
14-08-2012, 15:26
finansbank mailleri..

24.7 de bana mail geldi tanışma faizi sizin şirketinize yüzde 11 diye
31.7 de tekrar aynı mail bu sefer oran 10,90
dün mail geldi 10.20 ye inmiş oran :)

durum böyle..

cozali
14-08-2012, 15:40
sayin cozali, Persembe gunu 10.80 diyen Finansbank Subesi'nin adini ogrenebilir miyim? hatta zaman zaman burada uyeler musteri temsilcisi ismini bile veriyorlar. takdirini size birakiyorum.

sormamin sebebi az once esentepe mt ile konustum bana 10.50'den yukari olmaz bize verilen oranlar bunlar, kimmis o 10.80 veren dedi. ben gecen ay da 11 alirken 11.20 alanlar olmustu. hatta o zaman Chucky68 bana seni tokatlamislar demisti ki ben icerlemistim ama simdi bakiyorum da hakliymis valla harbi harbi tokatlanmaya calisiyorum sanki.. dolayisiyla bu 10.80 veren yeri ogrenirsem elim kuvvetlenmis olacaktir.

Ben daha sormadım perşembe günü soracağım ama 126. sayfada "dudu" arkadaş yazmıştı finansbank 11.00 den 10.80 inmiş diye, bu hafta oranları daha da indirmişler demek ki veya paranın miktarına göre şubeden şubeye o kadar fark olabilir normaldir.

cozali
14-08-2012, 15:44
Evet alabildiğim en iyi oran ING 10.50 bende mecburen bağladım 90 gün...

miktar nedir acaba turuncu hesap mı? çünkü turuncu hesap 10.50 veriyor ama 100 bin tl. ye kadar, eğer onun üzeri içinde bu oranı veriyorlarsa iyi bağlamışsın, zaten şu anda üst sınır 10.50 sanırım.

cozali
14-08-2012, 16:00
Denizbank özel bankacılık,
32-55 gün 1.10
55 gün üstü 10.25

Macron 1.10 dediğin 11.10 ise bu devirde çok iyiymiş, şube ve miktar da verirsen iyi olur.
Tabi özel bankacılık olduğunu yeni fark ettim sanırım bizim miktar yeterli gelmez bunun için.

M3RT85
14-08-2012, 16:00
Ben daha sormadım perşembe günü soracağım ama 126. sayfada "dudu" arkadaş yazmıştı finansbank 11.00 den 10.80 inmiş diye, bu hafta oranları daha da indirmişler demek ki veya paranın miktarına göre şubeden şubeye o kadar fark olabilir normaldir.

hmm evet haklisiniz ben sizin mesajinizi yanlis okumusum :) mt'ye de bosuna cikistik o zaman..

cozali
14-08-2012, 16:12
hmm evet haklisiniz ben sizin mesajinizi yanlis okumusum :) mt'ye de bosuna cikistik o zaman..

olsun en azından testi kırılmadan uyarmış oldun :) bakalım biz bu ay ne maceralar yaşayacağız.

aviator
14-08-2012, 17:11
Ing turuncu hesap geçen sene kullanmıştım. Telefon geldi hesabınızı kullanmıyorsunuz geri gelin diye.
1 ay geçerli turuncu hesap 11 oran veriyor ancak 100.000 tl ye kadar.
Saygılar..

scobanx
14-08-2012, 17:22
miktar nedir acaba turuncu hesap mı? çünkü turuncu hesap 10.50 veriyor ama 100 bin tl. ye kadar, eğer onun üzeri içinde bu oranı veriyorlarsa iyi bağlamışsın, zaten şu anda üst sınır 10.50 sanırım.

100k, 90 gün bağladım turuncu hesap değil...

Macron
14-08-2012, 17:22
Macron 1.10 dediğin 11.10 ise bu devirde çok iyiymiş, şube ve miktar da verirsen iyi olur.
Tabi özel bankacılık olduğunu yeni fark ettim sanırım bizim miktar yeterli gelmez bunun için.Yanlış yazmışım 10.10
Keşke 11.10 olsaydı..:yes:

cozali
14-08-2012, 18:07
100k, 90 gün bağladım turuncu hesap değil...
turuncu hesap tanışma faizi de 10.50 yazıyor ama 100k kadar bu durumda onun bir özelliği kalmıyor, 100k üzerine 10.50 bağlıyorlarsa iyiymiş.
Benim de Finans ile ING arasında bir karar vermem gerekecek, tecrübeli arkadaşlar hangisini önerir acaba?

cozali
14-08-2012, 18:08
Yanlış yazmışım 10.10
Keşke 11.10 olsaydı..:yes:

10.10 da özel bankacılık için düşük bir oranmış ama :)

Macron
14-08-2012, 18:54
10.10 da özel bankacılık için düşük bir oranmış ama :)Özel bankacılığın pek bir numarası yok,
Yalnızca hiç masraf alınmıyor,
Eft, hesap işletim yada başka bir masraf yok..

brujah
14-08-2012, 20:32
30 gün üzeri vade ile anlaşan arkadaşlar acaba faizi bu vadenin sonunda mı alıyor yoksa aylık dönemlerle faizi almak mümkün oluyor mu merak ediyorum. bu yönde bir pazarlık yapan varsa bilgi verebilir mi? mesela bu tip bir şart teklif edilen faiz oranını düşürür mü?

M3RT85
14-08-2012, 23:25
ve işte bu ayki tokatlanmamızın özeti; finansbank esentepe şubesi 500+ miktar 32 gün için 10.05 oran :(

Macron
15-08-2012, 00:37
10.10 da özel bankacılık için düşük bir oranmış ama :)55 Gün üstü 10.25

chucky68
15-08-2012, 00:40
ve işte bu ayki tokatlanmamızın özeti; finansbank esentepe şubesi 500+ miktar 32 gün için 10.05 oran :(

ben tokatçıyı sana bildirdiğimde aslında yoldaş olarak seni uyandırmak istemiştim..sen dağdakini dövmek yerine bağcıya sövdün..ama alınmadım...alınmam.....bu forumda savaşan halkın kurtuluş cephesindeki yoldaşlarımızı elimizden geldiğince korumak onları kollamak bir başkanın asli görevidir...:)...benim 500 üstü param olacak vede onların her verdiğine eyvallah diyeceğim...ben bunu kabul etmiyorum...ne dedik daha önce...müşteri vede bankalar arasındaki genel ilişki sadece menfaat üzerine kurulu duygusuz bir ilişkidir....bu ilişkide aşk aramayacaksın....bu ilişkide eğer duygusal olursan hep aldatılırsın...yani eğer çok verici olursan vede banka bunu iyi bilirse seni hep aldatır...sen tokat yemeden asıl osmanlı tokadını atmak için hep hazır beklicen...bankada bunu bilecek...korkucak....500 bin gaymesi olan bir adamı banka kolay kolay kaybetmek istemez...tabi burda olay müşteride bitiyor...bende 2 yıldır finansta takılıyordum...ama hep gitti gidecek havası vermiştim...sonunda istediğim olmayınca blöf yapmadığımı anladılar...şak diye geçtim euro tekfene...çaktım %11.50 92 günümü...halbuki onlar en son bana %11.10 45 gün için vermişlerdi...attım tokadımı çıktım gittim....şimdi geçtim koltuğuma fındık fıstık yiyorum..92 gün boyunca çaylarda müessesden... finansa attığım tokadın yüzlerindeki yarası geçince nasılsa beni tekrar aralar....biz hep burdayız...tokadı yeri ve zamanında atabilmek bir sanattır...biz sanatımızı icra ediyoruz...yoldaşlarımızı bir fedai başkan olarak kollamak öncelik hedefimiz...:)

C H UCK Y..................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ BAŞKANI....CHUCKY FM...99.68

M3RT85
15-08-2012, 01:26
ben tokatçıyı sana bildirdiğimde aslında yoldaş olarak seni uyandırmak istemiştim..sen dağdakini dövmek yerine bağcıya sövdün..ama alınmadım...alınmam.....bu forumda savaşan halkın kurtuluş cephesindeki yoldaşlarımızı elimizden geldiğince korumak onları kollamak bir başkanın asli görevidir...:)...benim 500 üstü param olacak vede onların her verdiğine eyvallah diyeceğim...ben bunu kabul etmiyorum...ne dedik daha önce...müşteri vede bankalar arasındaki genel ilişki sadece menfaat üzerine kurulu duygusuz bir ilişkidir....bu ilişkide aşk aramayacaksın....bu ilişkide eğer duygusal olursan hep aldatılırsın...yani eğer çok verici olursan vede banka bunu iyi bilirse seni hep aldatır...sen tokat yemeden asıl osmanlı tokadını atmak için hep hazır beklicen...bankada bunu bilecek...korkucak....500 bin gaymesi olan bir adamı banka kolay kolay kaybetmek istemez...tabi burda olay müşteride bitiyor...bende 2 yıldır finansta takılıyordum...ama hep gitti gidecek havası vermiştim...sonunda istediğim olmayınca blöf yapmadığımı anladılar...şak diye geçtim euro tekfene...çaktım %11.50 92 günümü...halbuki onlar en son bana %11.10 45 gün için vermişlerdi...attım tokadımı çıktım gittim....şimdi geçtim koltuğuma fındık fıstık yiyorum..92 gün boyunca çaylarda müessesden... finansa attığım tokadın yüzlerindeki yarası geçince nasılsa beni tekrar aralar....biz hep burdayız...tokadı yeri ve zamanında atabilmek bir sanattır...biz sanatımızı icra ediyoruz...yoldaşlarımızı bir fedai başkan olarak kollamak öncelik hedefimiz...:)

C H UCK Y..................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ BAŞKANI....CHUCKY FM...99.68

abi sana bana "seni tokatlamışlar" yazdığında o kadar içerlemiş ve kızmıştım ki fiziki olarak karşımda olsam baya baya tartışırdık. çünkü gözümde yarattığın figür daha bir babacan, millete tufaya geldiğinde omuz verecek cinsten bir tipti. buna o günden sonraki günlerde ağzına geleni çat diye söyleyeni de ekledim. neyse, sonraki günlerde biraz da sana karşı haklı çıkmanın hırsıyla araştırdım, ettim ona buna sordum sizin faizler nedir agalar dedim ve sonunda dedim ki "birader Chucky doğru yazmış, seni tokatlamışlar. bu da sana ders olsun". bir kaç cümle önce ağzına geleni çat diye söyleyeni de ekledim dedim ya ha işte dediğim gibi ekledim ve seni öyle kabul ettim. stockholm sendromuvari sempatik de gelmeye başladı :) yani toparlarsam hem boşuna o kadar kızdığıma hem de senin yaklaşımında bana göre 10 kere daha çok haklı olduğuna kanaat getirdim.

ben bu ayki tokatlanmamızın özeti derken asla sana bir laf sokma veya senin deyiminle sövme niyetimde değildim aksine senin yerinde tespitini kabul ederek kendimi çaresizlik içinde tiye alıyordum. bu konuyu ve takipçilerini çok seviyorum ve dolayısıyla bir nebze benim de katkım olsun diye her vade dönüşünde koşa koşa buraya gelip yazıyorum ama bu sefer yazarken iyice içim acıdı. ha neden çaresiz diyorum çünkü 32 günün üstüne şuanki şartlarda da çıkamıyorum ve bir de ben ha deyince banka değiştiremiyorum zor geliyor hep aradaki farkı hesaplıyorum ve ya değmez şimdi diyip kendime yeniliyorum :)

böyle işte chucky68 abi, abi diyorum ama özel mesajda da yazdığım gibi 68 kuşağıysa da saygılarımla hani :)

memorex
15-08-2012, 01:31

Öztürk Serengil'in ağzıyla YEŞŞEEE BAŞKAN ! Vahi Öz ağzıyla EFFFERİMM HEMİ DE PIRAFOO :D

chucky68
15-08-2012, 01:43
abi sana bana "seni tokatlamışlar" yazdığında o kadar içerlemiş ve kızmıştım ki fiziki olarak karşımda olsam baya baya tartışırdık. çünkü gözümde yarattığın figür daha bir babacan, millete tufaya geldiğinde omuz verecek cinsten bir tipti. buna o günden sonraki günlerde ağzına geleni çat diye söyleyeni de ekledim. neyse, sonraki günlerde biraz da sana karşı haklı çıkmanın hırsıyla araştırdım, ettim ona buna sordum sizin faizler nedir agalar dedim ve sonunda dedim ki "birader Chucky doğru yazmış, seni tokatlamışlar. bu da sana ders olsun". bir kaç cümle önce ağzına geleni çat diye söyleyeni de ekledim dedim ya ha işte dediğim gibi ekledim ve seni öyle kabul ettim. stockholm sendromuvari sempatik de gelmeye başladı :) yani toparlarsam hem boşuna o kadar kızdığıma hem de senin yaklaşımında bana göre 10 kere daha çok haklı olduğuna kanaat getirdim.

ben bu ayki tokatlanmamızın özeti derken asla sana bir laf sokma veya senin deyiminle sövme niyetimde değildim aksine senin yerinde tespitini kabul ederek kendimi çaresizlik içinde tiye alıyordum. bu konuyu ve takipçilerini çok seviyorum ve dolayısıyla bir nebze benim de katkım olsun diye her vade dönüşünde koşa koşa buraya gelip yazıyorum ama bu sefer yazarken iyice içim acıdı. ha neden çaresiz diyorum çünkü 32 günün üstüne şuanki şartlarda da çıkamıyorum ve bir de ben ha deyince banka değiştiremiyorum zor geliyor hep aradaki farkı hesaplıyorum ve ya değmez şimdi diyip kendime yeniliyorum :)

böyle işte chucky68 abi, abi diyorum ama özel mesajda da yazdığım gibi 68 kuşağıysa da saygılarımla hani :)

68 kuşağı falan değilim...uzaktan yakından bir alakam yok...doğum tarihim 68...:).....aslında kapitalist bir diyebilirisniz bana....tek noktamız alın terini severim...zorla kazanılmış bir hakkın savunucusuyum....garibanın biriktirdiği 3-5 kuruşunun savunucusuym...öyle bir dünyada yaşıyoruzki...aslında cebimizde biriktirdiğimiz paranın bile asli sahibi değiliz....misafiriyiz...bugün var dediğimiz birşey aslında yarın uçmuşta olabilir...o yüzden çok akıllı vede paramızın iyi bekçisi olmak zorundayız...yoksa karanlıkta dolaşan it sürülerine yem ederiz... bu it sürülerinden o kadar çok varki...aslında hep görüyoruz...duyuyoruz..sürekli ulurlar....ama şimdilik tanışma fırsatımız olmuyor...muhtemelen en zayıf olduğumuz anımızı bekliyorlar....son olarak 500.000 tlde benim parada 92 günde finansın verdiği ile eurotekfen arasında 800 tl fark vardı...gitmesem ayıp olurdu....800 tl benim evimin kışın 3 aya yakın doğal gaz masrafını karşılıyor....benim yerime finansmı yaksaydı...tabiki değecek bir faiz varsa çıkılır...çok küçük farklarda zaten bende çıkmazdım

C H UCK Y...................................DOBRA BEBEK

cozali
15-08-2012, 09:58

10.05 mi şaşırdım, finans bile bu kadar düşürdü demek ki peki bu yeni müşteri oranı mı? ben de finansa geçeyim diyordum ama orayı da unutmak gerekecek herhalde.

olgunus
15-08-2012, 10:45
arkadaşlar yeni durak hong kong shangai banking corparation sanirim hsbc dun bizim alt komsuyu yonlendirdim onunda dili donmuyor hasibe diyor hasibe 32 45 güne 10,35 55 gune de 10,50 veriyor bügün itibari ile yarım puana yakın fark var birde 55 gun olunca fena gibi durmuyor ama eylul ayı pas geciliyor bu sefer bol kazanclar ....

cozali
15-08-2012, 10:51
arkadaşlar yeni durak hong kong shangai banking corparation sanirim hsbc dun bizim alt komsuyu yonlendirdim onunda dili donmuyor hasibe diyor hasibe 32 45 güne 10,35 55 gune de 10,50 veriyor bügün itibari ile yarım puana yakın fark var birde 55 gun olunca fena gibi durmuyor ama eylul ayı pas geciliyor bu sefer bol kazanclar ....

miktar ve şube nedir acaba? 55 güne 10.50 bu devirde iyidir, finanstan umudu kestik buraya bakalım bari.

M3RT85
15-08-2012, 10:53
10.05 mi şaşırdım, finans bile bu kadar düşürdü demek ki peki bu yeni müşteri oranı mı? ben de finansa geçeyim diyordum ama orayı da unutmak gerekecek herhalde.

hayir yeni musteri orani degil. yeni musteri orani 10.50 dendi.

lukas
15-08-2012, 10:54
daha evvel gündeme gelmişti ama tekrar sorayım banka değiştirmeyi nasıl yapıyorsunuz?bildiğim kadarıyla garanti dışında eft limiti yüksek banka yok..500 nin olsa bir haftada anca taşırsın:)belki karşı bankanın güvenliği yardım eder.
bu arada bilenler bankaların günlük eft limitlerini yazarsa herkese faydası olur diye düşünüyorum...
ben başlayayım ziraat 40,000

olgunus
15-08-2012, 11:01
[QUOTE=cozali;7723619]miktar ve şube nedir acaba? 55 güne 10.50 bu devirde iyidir, finanstan umudu kestik buraya bakalım bari. 50+ için bu oran subeyi ozelden yazarım bol kazanclar...

seans123
15-08-2012, 11:59
temettu verımı yuksek dıye hısse almak ne kadar dogru ? temettuyu verınce hısse fiyatı dusdugunden hissenın temettu vermeden oncekı fiyata gelmesı lazımkı temettunun bir anlamı olsun yoksa temettu cok anlamsız oluyor.

yeni borsacı
15-08-2012, 14:21
Oranlar tam anlamıyla çökmüş durumda:
100K üstü aylık vade:
Tekstil-Tbank-Tekfen:10.25
Hsbc:10.35
Finans yeni müşteri 10.40-eski müşteri 10.00
Deniz:10.10
TEB:10.00
daha iyi oranlar varmı ağalar?

basitlik
15-08-2012, 15:36
Garanti işi iyice azıttı. B Tipi Likit fonlardan bile saklama alımsatım vs vs ücret alıyor. Soygunculuk...

Üyeiçi Yat. Fonu Alım Satım Ücreti

Yatırım Fonu Saklama Ücreti

cozali
15-08-2012, 15:56
hayir yeni musteri orani degil. yeni musteri orani 10.50 dendi.

yeni müşteri hala 10.50 ise iyi cumaya kadar değişmezse benim finans, hsbc ve ing arasında bir karar vermem gerekecek.

cozali
15-08-2012, 16:09
daha evvel gündeme gelmişti ama tekrar sorayım banka değiştirmeyi nasıl yapıyorsunuz?bildiğim kadarıyla garanti dışında eft limiti yüksek banka yok..500 nin olsa bir haftada anca taşırsın:)belki karşı bankanın güvenliği yardım eder.
bu arada bilenler bankaların günlük eft limitlerini yazarsa herkese faydası olur diye düşünüyorum...
ben başlayayım ziraat 40,000

benim için de en büyük sorun bu, garantinin limiti 300.000 hadi oradan bir kısmını nakit bir kısmını eft ile taşıdım, sonra diğer bankalardan birbirine aktarma yapmak gerekirse ne yapacağım onu düşünüyorum finans 100.000, ing 50.000, hsbc bireysel 50.000. nakit çeksen kesin para yok, gelmedi falan derler oyalarlar alsan elde taşımak riskli, şubeden eft yapsan ilk başta anlaştığın gibi gitmezse aldığın fark kadar eft parası verirsin. Yani bu işin en iyi yolu neyse ben de öğrenmek isterim.

way_be
15-08-2012, 16:23
paran mı var derdin var.........:oley:

chucky68
15-08-2012, 23:15
benim için de en büyük sorun bu, garantinin limiti 300.000 hadi oradan bir kısmını nakit bir kısmını eft ile taşıdım, sonra diğer bankalardan birbirine aktarma yapmak gerekirse ne yapacağım onu düşünüyorum finans 100.000, ing 50.000, hsbc bireysel 50.000. nakit çeksen kesin para yok, gelmedi falan derler oyalarlar alsan elde taşımak riskli, şubeden eft yapsan ilk başta anlaştığın gibi gitmezse aldığın fark kadar eft parası verirsin. Yani bu işin en iyi yolu neyse ben de öğrenmek isterim.

bu işin en güzel doğru yolu baştan hangi bankayla çalışacaksan silahınızı önlerine koyup benden eft ücreti almayacaksınız demek....yok silaha rağmen biz eft ücreti alırız derlerse o zamanda helal olsun mangal gibi yürek varmış adamlarda deyip başka bir bankanın yolunu tutmak....sonuçta hangi bankanın şubesi ödlekse... eft almayacağız kim derse paracıkları oraya taşımaktır...yani öyle yok eft limiti yok taşıma işi falan filan bunlar boş işler....kesin ve net....ya para ya eft...baştan.....bunu yazın bir kenara not olsun...

C H UCK Y..................................FIRT BEBEK

sonsav
16-08-2012, 11:06

Aldığınız oranı, açık yüreklilikle yazdığınız için sizi tebrik ederim. Ne yazık ki büyük çoğunluğumuzun hali bu. Bankalar, parayı biryerden başka bir yere taşımanın güçlüğünü bildikleri için bizim bu yumuşak karnımızı sonuna kadar kullanıyorlar. Zaman zaman komplo teorisi yapıp, acaba diyorum? Bu gasp eylemlerini bankalar mı organize ediyorlar. Soyguna konu edilen meblağlarda öyle düşük ki, bu paraya bunu yapan, beni sokak ortasında keser mi kaygısı yaşıyorsunuz. Diğer taraftan MT' leri müthiş pokerci. Bizim sizin paranıza ihtiyacımız yok istediğiniz yere gidebilirsiniz kliğini iyi oynuyorlar. Son cümle; Tanrıdan dileğim vade dönüşlerinde hepimizin içine bir chucky kaçırması, yoksa bizim tırsaklığımız daha çok tokatlanmamıza sebebiyet verecek.

arda27
16-08-2012, 11:30
Selamlar

sizleri uzun zamanfır takip ediyorum , bende sizler gibi vadelide birikimlerimi eritmemek için çaba sarf ediyorum

en son bağladığım banka vakıf 27 temmuz 11.25 60 gune

kolay gelsin

BEYAZIT
16-08-2012, 11:40
Arkadaslar hepinizin destegine ihtiyacımız var, ilgi lutfen

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=91959&p=7727649#post7727649

cozali
16-08-2012, 13:55

ben de sordum 55 güne 10.50, bir de kampanya varmış yeni müşteri 32 güne 10.75 ama ikisi de +1 gün valörlü, benim ki yarın doluyor araya bayram da girince 4 gün kaybım oluyor onun için malesef kaçırdım, siz siz olun vadenin gününü cumaya denk getirmeyin.
finansbank yeni müşteri 45 güne kadar 10.50 valör aynı gün.
teb 35 güne kadar 10.00

bu durumda finansa geçmek farz oldu.

Ali Haylaz
16-08-2012, 15:02
16.08.2012
Merkez Bankası politika faizini yine sabit bıraktı. Merkez Bankası faiz kararını değiştirmedi. Faiz koridorunun alt bandını yüzde 5 üst bandını yüzde 11.5'te bıraktı.

Önümüzdeki dönemde faiz koridoru kademeli daraltılabilir. TL zorunlu karşılıklarda esneklik bir miktar artırılacak. TL zorunlu karşılıkların döviz cinsi tutulabilecek üst sınırı yüzde 60'a çıkarıldı. Son zoorunlu karşılık ayarlanması ile piyasaya 2.8 milyar TL likidite sağlanacak.

http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/merkez-yine-sabitledi/825691/

memorex
16-08-2012, 16:54
Selamlar

sizleri uzun zamanfır takip ediyorum , bende sizler gibi vadelide birikimlerimi eritmemek için çaba sarf ediyorum

en son bağladığım banka vakıf 27 temmuz 11.25 60 gune

kolay gelsin

Bende 25 inde vakıfa geçtim ama eylül ayının bilanço hareketinin pek olmayacağını düşünerek 89 günlük bağladım.Bakalım tahminimde çuvallayacak mıyım ? :)

olgunus
16-08-2012, 17:23
ben de sordum 55 güne 10.50, bir de kampanya varmış yeni müşteri 32 güne 10.75 ama ikisi de +1 gün valörlü, benim ki yarın doluyor araya bayram da girince 4 gün kaybım oluyor onun için malesef kaçırdım, siz siz olun vadenin gününü cumaya denk getirmeyin.
finansbank yeni müşteri 45 güne kadar 10.50 valör aynı gün.
teb 35 güne kadar 10.00

bu durumda finansa geçmek farz oldu.

Sn cozali 75 + hesaplar premier statusunden dolayı valorsuzde işlem yaptirabiliyorsunuz altında olsa dahi şubenin elinde mt ile pazarlık yapmka lazım kolay gelsin .....

cozali
16-08-2012, 18:10
Sn cozali 75 + hesaplar premier statusunden dolayı valorsuzde işlem yaptirabiliyorsunuz altında olsa dahi şubenin elinde mt ile pazarlık yapmka lazım kolay gelsin .....

özellikle de sordum 10.75 olanda da valör var mı diye mt "var" dedi, benim vade yarın doluyor o zaman çok kaybım olur artık başka sefere dedim bir şey demedi, ama yarın ilk oraya uğrar tekrar sorarım olur derlerse aktarırım nasıl olsa bankaların hepsi çok yakın.

M3RT85
16-08-2012, 21:28
Aldığınız oranı, açık yüreklilikle yazdığınız için sizi tebrik ederim. Ne yazık ki büyük çoğunluğumuzun hali bu. Bankalar, parayı biryerden başka bir yere taşımanın güçlüğünü bildikleri için bizim bu yumuşak karnımızı sonuna kadar kullanıyorlar. Zaman zaman komplo teorisi yapıp, acaba diyorum? Bu gasp eylemlerini bankalar mı organize ediyorlar. Soyguna konu edilen meblağlarda öyle düşük ki, bu paraya bunu yapan, beni sokak ortasında keser mi kaygısı yaşıyorsunuz. Diğer taraftan MT' leri müthiş pokerci. Bizim sizin paranıza ihtiyacımız yok istediğiniz yere gidebilirsiniz kliğini iyi oynuyorlar. Son cümle; Tanrıdan dileğim vade dönüşlerinde hepimizin içine bir chucky kaçırması, yoksa bizim tırsaklığımız daha çok tokatlanmamıza sebebiyet verecek.

:) teşekkür ederim, bu konu başlığına öyle duygusal bir bağ edindim ki daha önce de yazdığım gibi birine bir son saniye faydam olur diye koşa koşa gelip yazıyorum.. son cümlenizi güzel yazmışsınız valla keşke hepimizde birer Chucky yırtıcılığı olsa, kendisi beni geçen ay biraz kışkırttı diye ben bu ay biraz hırçınlaşabildim yoksa yine yular boynumda yanağı uzatmıştım :)

not: son gülücüğüme bakmayın acı gülümsemedir :(

chucky68
16-08-2012, 23:18
bankaların milletten kestiği haraç mafya işi yakında sona erecek gibi duruyor....bir tarafta tüketici dernekleri güçlü lobi oluşturmuş durumda...diğer tarafta bankaların direnci...kredi kartı aidatı,hesap işletim,kesim ücretleri gibi daha birçok haraç kapısına dur geliyor...eğer yasa çıkarsa bankalar büyük bir bunalıma girecek...özelliklede akbank,garanti,yapıkredi gibi kelle baş bankalar şimdiden yandım anam diyorlar...yoğun baskı yapıyorlar...çünki en büyük ekmek kapılarına kilit vuruluyor...bugünde eurotekfen bankın yönetim kurulundan biri eğer bu olay gerçekleşirse bizden artık müşterilere hizmet beklemeyin diye uyarı verdiler....aynı şekilde akbank genel müdürüde eğer bu olay gerçekleşirse mevduat faizlerini tüm bankalar yükseltmek zorunda kalacaktır dedi...yani biryerde hükümete göz dağı veriyorlar....bakalım savaşı kim kazanacak...bu olay ortaya çıktıysa artık geri dönüş olmaz...biz ekmeğimize bakarız...onlar savaşa dursunlar biz yeriz...:)

C H UCK Y.................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ........SON BEBEK

chucky68
16-08-2012, 23:23
:) teşekkür ederim, bu konu başlığına öyle duygusal bir bağ edindim ki daha önce de yazdığım gibi birine bir son saniye faydam olur diye koşa koşa gelip yazıyorum.. son cümlenizi güzel yazmışsınız valla keşke hepimizde birer Chucky yırtıcılığı olsa, kendisi beni geçen ay biraz kışkırttı diye ben bu ay biraz hırçınlaşabildim yoksa yine yular boynumda yanağı uzatmıştım :)

not: son gülücüğüme bakmayın acı gülümsemedir :(
yırtıcılığa gerek yok.......duygusal olmamak finans konularında yeterlidir....bir banka yada herhangi bir paranın döndüğü yerde işinize geliyorsa karşılıkı olarak çaylar,kahveler içilir...espiriler patlatılır.... karşılıklı çalıp şarkı söylenir......ama öküz ölüpte ortaklık bittiğindede o birlikte şarkı türkü söylediğiniz yere tükürmeyide bilmek gerekir.....bu ayıp değildir....bilakis gücün simgesidir...daha çok saygı görürsünüz....ağa geldi derler....:)

C H UCK Y..................................CHUCKY FM.........caddenin son bebeği

eray026
17-08-2012, 05:37
13 Ağustos 2012 itibariyle geçerli Turuncu Hesap faiz oranları aşağıdaki gibi değiştirilmiş.
Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 10.50, 100 BİN ve üzeri 8.50
Turuncu Hesap Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 9.50, 100 BİN ve üzeri 8.50
Turuncu Hesap’ın Hoş Geldin Faiz Oranının geçerlilik süresi mevcut uygulamada hesabın ilk açılış tarihinden itibaren 30 gündür

eray026
17-08-2012, 07:04
ING Bank’tan Turuncu Hesap için %11 faizli aktivasyon kampanyası

ING Bank kullanılmayan (inaktif) Turuncu Hesap‘ı olan müşterilerine, hesaplarını yeniden kullanmaya başlamaları durumunda, 100 bin TL’ye kadar olan bakiye için bir ay süreyle paralarını %11 ile değerlendirmeyi teklif etmeye başladı.

ING Turuncu Hesap’ta yeni hesap açanlara, 30 gün boyunca geçerli olan hoşgeldin faizi oranı %10.5 uygulanıyor. 30 gün sonra bu oran standart olarak %9.5‘a düşüyor. Bakiyenin 100.000 TL’yi aşması durumunda, aşan kısma banka tarafından bugün itibariyle %8.5 faiz uygulanıyor, zira 100.000 TL turuncu hesap için belirlenen üst limit. İlk lansman sırasında 250.000 TL olan bu limit daha sonra 100.000 TL’ye indirilmişti.

İnternet ve Telefon Bankacılığı‘ndan yapılan EFT ve havalelerden ücret alınmıyor. Aynı gün içinde İnternet ve Telefon Bankacılığı’ndan maksimum 50.000 TL EFT/havale üst limiti bulunuyor.

Kampanyanın ne kadar süreciğiyle ilgili bilgimiz yok, web sitesinde de detay bulunmuyor. Eğer sizin de hesapta bakiye bulunmayan bir Turuncu Hesap’ınız varsa, bu kampanyadan yararlanıp yararlanmayacağnızı öğrenmek için ING Bank Telefon Bankacılığı numarası 0850 222 600‘ü arayıp bilgi alabilirsiniz.

armiero
17-08-2012, 12:17
Finansbank yeni müşteri 32 gün 10.30

dendi...
bakalım eskisine ne verecekler?

edit: finansbank 32 gün eski müşteri 10.20

özür
17-08-2012, 12:20
Oranlar hergün dahada aşağıya iniyor.Hayırlısı bakalım nerelere razı olacağız iki ay sonra.

swert
17-08-2012, 12:49
Risk olasılıklarına rağmen Türkiye'ye girişlerle birlikte düşen yahvil piyasasını gözlemlemiştik. MB geçen sefer temkinli durarak piyon olmama hamlesini yapmış ve kredibilite kazanmıştı. Ancak son MB açıklamasıyla ( faiz koridorunun daraltılabileceği) faizlerin inişine yeşil ışık yakarak özerkliğini düşündürür konuma gelmiştir. Bu hamlelerin sonuçları da gecikmeli de olsa mevduata yansımaktadır.

Şimdi oranlardan haber verelim;
100 bin TL 32 gün eski müşteri;

Tekstilbank 9,75
Eurobank Tekfen 10,00
(internetten 10,25 ihtimali var dediler ancak internette 1 gün sonra valör uygulanır ibaresini görüp tenezzül bile etmedim.)
HSBC 10,35
(Valör konusu pazarlıklı)
Fibabanka 10,50 (45 gün bağladım. 32-92 gün aralığı idi)
(hazine 10,25 te ısrar edebiliyor)

kabaca 10,50 - 10,00 aralığı demek lazım.

chucky68
17-08-2012, 23:54
faizler tamda düşündüğüm gibi %10 limanına demir attı...burdan dahada aşağıya bir salınım bekliyorum...muhtemelen %9.50 civarınada kayabilir...zaten geldi gibi sayılır...eylül ayından bir medet ummayın...bas bas haftalardır bağırıyorum....hazır haziran-temmuz arasında faizler yüksekken yılı bile kapatın gitsin bir daha bu kadar yüksek yem bulamassınız diyordum...dediklerim çıktı...şimdi yıl sonunda bir atak bekliyorum....ama bu sefer %11 den çok fazla bir beklentim yok...burdan şahsen ben bir oran yakalarsam 100 gün bile bağlarım....uzun giden sağlam yol alır...kısa giden yaya kalır...artık faiz dönemi vur-kaç dönemine girdi...buldunmu yapışıcan....bırakırsan yersin %8 %9 faizi:)

C H U C K Y....................................şizofren bebek

powerpc
18-08-2012, 00:43
bankaların milletten kestiği haraç mafya işi yakında sona erecek gibi duruyor....bir tarafta tüketici dernekleri güçlü lobi oluşturmuş durumda...diğer tarafta bankaların direnci...kredi kartı aidatı,hesap işletim,kesim ücretleri gibi daha birçok haraç kapısına dur geliyor...eğer yasa çıkarsa bankalar büyük bir bunalıma girecek...özelliklede akbank,garanti,yapıkredi gibi kelle baş bankalar şimdiden yandım anam diyorlar...yoğun baskı yapıyorlar...çünki en büyük ekmek kapılarına kilit vuruluyor...bugünde eurotekfen bankın yönetim kurulundan biri eğer bu olay gerçekleşirse bizden artık müşterilere hizmet beklemeyin diye uyarı verdiler....aynı şekilde akbank genel müdürüde eğer bu olay gerçekleşirse mevduat faizlerini tüm bankalar yükseltmek zorunda kalacaktır dedi...yani biryerde hükümete göz dağı veriyorlar....bakalım savaşı kim kazanacak...bu olay ortaya çıktıysa artık geri dönüş olmaz...biz ekmeğimize bakarız...onlar savaşa dursunlar biz yeriz...:)

C H UCK Y.................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ........SON BEBEK

oh oh çok iyi hem soygun paraları bitecek hemde faizler artacak. çok güzel gelişme.

armiero
18-08-2012, 04:59
faizler tamda düşündüğüm gibi %10 limanına demir attı...burdan dahada aşağıya bir salınım bekliyorum...muhtemelen %9.50 civarınada kayabilir...zaten geldi gibi sayılır...eylül ayından bir medet ummayın...bas bas haftalardır bağırıyorum....hazır haziran-temmuz arasında faizler yüksekken yılı bile kapatın gitsin bir daha bu kadar yüksek yem bulamassınız diyordum...dediklerim çıktı...şimdi yıl sonunda bir atak bekliyorum....ama bu sefer %11 den çok fazla bir beklentim yok...burdan şahsen ben bir oran yakalarsam 100 gün bile bağlarım....uzun giden sağlam yol alır...kısa giden yaya kalır...artık faiz dönemi vur-kaç dönemine girdi...buldunmu yapışıcan....bırakırsan yersin %8 %9 faizi:)

C H U C K Y....................................şizofren bebek

abi iyi diyosunda uzun vade yapsan ne olur kısa vade yapsan ne olur allah aşkına?
ha 11 ha 10 arada dünyalar kadar fark yok ki

son 1 ayda mevduatta kalan adam zaten yaya kalmış adam benim gözümde...
ha 10 ha 11 yani...

ben bu ay 10 aldığıma değil şuna üzülüyorum;
garan hissesi 1 ay önce 6 liraydı bugun 7.50 lira
bas bas da bağırıyordu beni al beni al diye :)

geçen yılda yine bu zamanlarda dolar almadığıma üzülüyordum umarım bu talihsizliğin üstesinden gelicem...

dudu
18-08-2012, 07:53
abi iyi diyosunda uzun vade yapsan ne olur kısa vade yapsan ne olur allah aşkına?

ha 10 ha 11 yani...

geçen yılda yine bu zamanlarda dolar almadığıma üzülüyordum umarım bu talihsizliğin üstesinden gelicem...sn. armiero,
Burasi borsaci topigi degil, mevduat topigidir. Ben de bir zamanlar faiz alacaginiza temettu alin dedim diye uyarilmistim muhterem mevduatcilar tarafindan. Birakin herkes istedigini, yapabildigini yapsin.
Syg

dudu
18-08-2012, 08:42
oh oh çok iyi hem soygun paraları bitecek hemde faizler artacak. çok güzel gelişme.
Ben malesef o kadar iyimser olamiyorum. Bankalar en guclu ve organize sermaye gurubu olarak yeni cikacak yasalari gecmiste oldugu gibi kendi lehlerine cevirteceklerdir. Belki bu masraflar kalkar ama vatandas icin baska masraflar cikar.
Syg

maredo
18-08-2012, 11:49
Tüm arkadaşların bayramını kutlar sağlıklı mutlu nice bayramlar geçirmenizi dilerim,

armiero
18-08-2012, 17:42
sn. armiero,
Burasi borsaci topigi degil, mevduat topigidir. Ben de bir zamanlar faiz alacaginiza temettu alin dedim diye uyarilmistim muhterem mevduatcilar tarafindan. Birakin herkes istedigini, yapabildigini yapsin.
Syg

dudu,
farkındaysan ben de borsacı değil mevduatçıyım... ama zincirlerini kırmaya çalışan bir mevduatçıyım :)

dudu
18-08-2012, 22:24
Tum dusuk faiz altinda uzun zamandir inim inim inleyen mevduatci yoldaslarimin bayramini en icten dileklerimle kutlar, yuksek faizli gunler dilerim.

Syg,

chucky68
18-08-2012, 23:06

ha 10 ha 11 yani...

geçen yılda yine bu zamanlarda dolar almadığıma üzülüyordum umarım bu talihsizliğin üstesinden gelicem...

borsa dediğin yer belediye çöplüğüne benzer.....bir yığın çöpün içinden elbetteki karıştırınca işe yarar bazı şeyler çıkabilir...o kadar çöpü bende karıştırsam belki bende bulurdum....ama çöplüğü karıştırmak beni hasta eder....garanti bankasının kağıdını örnek vermişsin...soralım bakalım koca borsa topiğinde üstadların yüzde kaçı böyle çöplüğün iyi şeylerini bulabilmişler...garanti bankası bugün 7.5 olabilir...yüzlerce kağıt içinde böyle istisnalar olabilir..herkesin kendine göre ahlarla vahlarla ağladığı dönemler çok olmuştur...hemen kendimden örnek verebilirim....2010 yılında elimde 1540 usd maliyetli 300.000 usd civarı bir nakidim vardı...dolar o yıl içinde çok düşmüştü...1400 usd lere bile inmişti...çok beklemiştim maliyetimi kurtarmak için...yaklaşık 7 ay bekledim...düştükçe düştü...zararım 1540 usd maliyet üzerinden büyüktü...bozdurmakta istemiyordum...beklemeyi tercih ettim....kader 2010 yıl sonuna doğru bana güldü...dolar maliyetime geldi...aman dedim hazır bulmuşken hemen dolarımı bozayım...ne olur ne olmaz...fırsat gelmişken kurtulayım şu meret dolardan dedim...1550 usd iken hepsini sattım...dolar o andan itibaren hızla 2011 senesi içinde kademeli olarak önce 1600 sonra 1700-1800 vede zirve 1900 usd üstünü gördü..:)....eğer bozmasaydım bugün manyak param olurdu...yani bu işler tamamen kısmet işi...nerden bilicen yıl boyu sürekli düşen doların aniden 1900 usd olabileceğini....şunu düşünüyorum...eğer herşeye rağmen ben bu dolarımı satmasaydım....en çok 1650 usd civarında gene bozardım....yani gene aslında kardan zarar....sonuçta bugün elindeki parayı zarar etmeden tutabilmek mühimdir...eğer temettüyle hayat geçseydi bugün türkiyedeki tasaruf sahiplerinin alayı temettü için sıraya girerdi....başka şeye bakmazdı....bu borsacılar enayimi çöplüğü gereksiz yere karıştıryorlar....hazır temettü var işte!!....alsınlar üçer beşer keyiflerine baksınlar:)....ben borsaya karşı değilim...sadece aynaya bakarken arkanızıda kollayın derim....heves uğruna merkelin, yunanistanın,avrupanın vs vs eşref saatine denk gelmeyin..

C H UCK Y........................................ŞİZOFREN BEBEK

chucky68
18-08-2012, 23:14
her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır...kimi eliyle yer.....kimide kaşıkla....siz siz olun her zaman yoğurdun tarihine bakın....durduk yere zehirlenmeyin.....

C H UCK Y.....................................HALKIN SESLİ RADYOSU......CHUCKY FM..

chucky68
18-08-2012, 23:54
mevduata alternatif arayanlara başka bir örneklendirme veriyorum....bu aralar harıl harıl emlak işlerine bakınıyorum...en azından birçok fikir sahibi oluyorum....bugün eldeki 500.000 tl ye erenköy de 100 m2 lik sifır bir daireye yatırım yapsak...bunun kira getirisi erenköy için ortalama 1800 tl civarıdır...bu kira gelirlerini yıla vursak 21.600 tl eder...düşün 2500 tl sini vergilere vs şeylere...kalır 19.000 net kira kazancı....evinde değeri fazla fazla koyuyorum en çok 1 yıl sonra 520.000 tl olsun...şimdi gelelim gariban işi mevduatçının kazancına....elinde 500.000 tl parasını yıllık en kötü %9 dan brüt faize yatırsın...bakınız arada faizlerin çıkma ihtimalini görmüyorum...500.000 tl 1 yıl sonunda net 38.250 tl kazanç getirir...:)....yani toplamda kazanç tam tamına 538.250 tl..ne eksik nede fazla...:)....şimdi evin kiralarla birlikte prim değeri en çok 530.000 tl eder...muhtemelen siz 1 yıl sonunda evinizi satmak istediğinizde bu fiyattan satamassınız...pazarlıkla gene bu ev 510.000 tl ye düşer....demek istediğim en geberik halde bile para istediğini alır...siz siz olun şehir efsanelerine aldanmayınız...paranın açamayacağı kapı yoktur....şehir efsanelerinde dolaşan hayal ürünü kahramanların laflarına kanıp üzülmeyiniz....size daha çok örnekler verebilirim....kuzenim century 21 in broker sahibi...boşa konuşmam...hiç birşey göründüğü gibi şeker pembesi değildir...para oluk oluk takla atmaz...bir yerde oturtur...

C H UCK Y.......................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.........CEVİZ AĞACI

basitlik
19-08-2012, 00:00
Üstad yine döktürmüşsün. Az bilgiyle hareket eden çok cahil keriz var bu piyasada. Çoğu zamanda keriz silkeleme operasyonları ile silkeneliyorlar.

KY için en iyi yatırım uzun vadeli mevduatta bekleyip, kriz zamanında da elindeki nakitle yavaş yavaş borsada hisse almaktır. Böyle fırsatlarda ancak 5-10 sene arasında 1 kere gelir. Onun dışında alsatdan 1 kişi zengin olduysa 999'da tarağı tutmuştur bu alemde.

Onun dışında %99 ihtimalle borsa PY'nin KY'yi düzdüğü ama KY'nin kendini darı ambarında sandığı vesanal olarak mutlu olduğunu hissettiği yani kendini o şirkete ortak sandığı meçhul bir yerdir.

basitlik................yalancı borsacı çoğu zamanda mevduatçı ve gayrımenkulcü bebek

borsa dediğin yer belediye çöplüğüne benzer.....bir yığın çöpün içinden elbetteki karıştırınca işe yarar bazı şeyler çıkabilir...o kadar çöpü bende karıştırsam belki bende bulurdum....ama çöplüğü karıştırmak beni hasta eder....garanti bankasının kağıdını örnek vermişsin...soralım bakalım koca borsa topiğinde üstadların yüzde kaçı böyle çöplüğün iyi şeylerini bulabilmişler...garanti bankası bugün 7.5 olabilir...yüzlerce kağıt içinde böyle istisnalar olabilir..herkesin kendine göre ahlarla vahlarla ağladığı dönemler çok olmuştur...hemen kendimden örnek verebilirim....2010 yılında elimde 1540 usd maliyetli 300.000 usd civarı bir nakidim vardı...dolar o yıl içinde çok düşmüştü...1400 usd lere bile inmişti...çok beklemiştim maliyetimi kurtarmak için...yaklaşık 7 ay bekledim...düştükçe düştü...zararım 1540 usd maliyet üzerinden büyüktü...bozdurmakta istemiyordum...beklemeyi tercih ettim....kader 2010 yıl sonuna doğru bana güldü...dolar maliyetime geldi...aman dedim hazır bulmuşken hemen dolarımı bozayım...ne olur ne olmaz...fırsat gelmişken kurtulayım şu meret dolardan dedim...1550 usd iken hepsini sattım...dolar o andan itibaren hızla 2011 senesi içinde kademeli olarak önce 1600 sonra 1700-1800 vede zirve 1900 usd üstünü gördü..:)....eğer bozmasaydım bugün manyak param olurdu...yani bu işler tamamen kısmet işi...nerden bilicen yıl boyu sürekli düşen doların aniden 1900 usd olabileceğini....şunu düşünüyorum...eğer herşeye rağmen ben bu dolarımı satmasaydım....en çok 1650 usd civarında gene bozardım....yani gene aslında kardan zarar....sonuçta bugün elindeki parayı zarar etmeden tutabilmek mühimdir...eğer temettüyle hayat geçseydi bugün türkiyedeki tasaruf sahiplerinin alayı temettü için sıraya girerdi....başka şeye bakmazdı....bu borsacılar enayimi çöplüğü gereksiz yere karıştıryorlar....hazır temettü var işte!!....alsınlar üçer beşer keyiflerine baksınlar:)....ben borsaya karşı değilim...sadece aynaya bakarken arkanızıda kollayın derim....heves uğruna merkelin, yunanistanın,avrupanın vs vs eşref saatine denk gelmeyin..

C H UCK Y........................................ŞİZOFREN BEBEK

armiero
19-08-2012, 01:36
sayın chucky,

garanti hissesi imkb nin amiral gemisidir çöplükteki bi hisse değildir... çöplüğün en büyük çöpüdür yani :) bu hisse imkb ile birlikte hareket eder...

benim ana limanım mevduattır... ama bi taraftanda sürekli borsayı takip ederim...
hatta pardon düzelteyim
borsayı değil
garanti işbank halkbank vakıfbank hisselerini takip ederim :)

tüpraş patlar hisse goes down
aziz yıldırım içeri girer hisse goes down

amaaaa
altında yıl içinde dalgalanır halkbank hissesi de dalgalanır
hayatta da adam batırmaz :)

halka açık devlet bankası
gönül rahatlığı ile endeksin dip yaptığı günlerde bu bankanın hissesini alabilirim
yıl içinde illaki kâr ettirir...

durum bu...
ben macera peşinde değilim yani...
endekle birlikte hareket eden en sağlam kağıtları takip ederim ki garanti işlem hacmi en büyük kağıttır...
7.5 den almam ama :)

chucky68
19-08-2012, 01:42
sayın chucky,

garanti hissesi imkb nin amiral gemisidir çöplükteki bi hisse değildir... çöplüğün en büyük çöpüdür yani :) bu hisse imkb ile birlikte hareket eder...

benim ana limanım mevduattır... ama bi taraftanda sürekli borsayı takip ederim...
hatta pardon düzelteyim
borsayı değil
garanti işbank halkbank vakıfbank hisselerini takip ederim :)

tüpraş patlar hisse goes down
aziz yıldırım içeri girer hisse goes down

amaaaa
altında yıl içinde dalgalanır halkbank hissesi de dalgalanır
hayatta da adam batırmaz :)

halka açık devlet bankası
gönül rahatlığı ile endeksin dip yaptığı günlerde bu bankanın hissesini alabilirim
yıl içinde illaki kâr ettirir...

durum bu...
ben macera peşinde değilim yani...
endekle birlikte hareket eden en sağlam kağıtları takip ederim ki garanti işlem hacmi en büyük kağıttır...
7.5 den almam ama :)

bende zaten örneklendirmeyi diğer çöpler için verdim...garanti isterse amiral olsun...titanik bile battı...bu işler belli olmaz...ama şahsen bende kriz olsa vede kağıtlar dip yapsa gözü kapalı borsaya girerim...bu seviyeler bana çok yüksek geliyor...bir savaş çıksa elinde ne amiral kalır nede kaptanı...bul bulabilirsen...risk taşıyor...en güzeli herhangi bir zamanda olabilecek fırtınayı kuleden sabırla beklemek...izlemek..tabiki elinde nakit gücüyle...bu alemde fırsatlar hiç bitmez...bitmedi....

C HUCK Y....................................FIRT BEBEK

blue70
19-08-2012, 09:46
Tüm mevduat yoldaşlarına selamlar...:)
iyi bayramlar...

SENOL
19-08-2012, 12:27
Herkese iyi bayramlar..garanti kastamonuda 33gune 1035 verdiler arefe gunu

NETA
19-08-2012, 12:38
Tüm forumdaşlarımın bayramını kutlar ve esenlikler dilerim..

maredo
19-08-2012, 12:46
Borsada altın kural herkes alırken satmak herkes satarkende almak da işte bunu yapmak için sağlam psikoloji lazım, etrafa özellikle Tv dekilere kulaklarını kapayacaksın, uzun vade dayanabileceksin, sürekli Tv'de yada bilgisayar ekranından ne oldu acaba diyerek takip etmeyeceksin, birden değil kısım kısım alım yapacaksın ve sermayenin 1/10 ile borsaya gireceksin, eğer kar oluşursa kendi işini kesinlikle küçümseyip savsaklamayaksın, borsayı bir iş olarak görmeyeceksin, tiyo ile iş yapmayacaksın,kaldıraç işlerine bankanın yada aracı kurumun gazına gelip kesinlikle bulaşmayacaksın, Vob'dan uzak duracaksın sana Vob'u öneren banka yada aracı kurumla derhal tüm ilişkini keseceksin, hisse obsiyonu yapmayacak hisseyi direk alacaksın, İMKB 30 dışına pek çıkmayacaksın son olarak borsada hırs felakettir unutmayacaksın

dudu
19-08-2012, 13:12
Borsada altın kural herkes alırken satmak herkes satarkende almak da işte bunu yapmak için sağlam psikoloji lazım, etrafa özellikle Tv dekilere kulaklarını kapayacaksın, uzun vade dayanabileceksin, sürekli Tv'de yada bilgisayar ekranından ne oldu acaba diyerek takip etmeyeceksin, birden değil kısım kısım alım yapacaksın ve sermayenin 1/10 ile borsaya gireceksin, eğer kar oluşursa kendi işini kesinlikle küçümseyip savsaklamayaksın, borsayı bir iş olarak görmeyeceksin, tiyo ile iş yapmayacaksın,kaldıraç işlerine bankanın yada aracı kurumun gazına gelip kesinlikle bulaşmayacaksın, Vob'dan uzak duracaksın sana Vob'u öneren banka yada aracı kurumla derhal tüm ilişkini keseceksin, hisse obsiyonu yapmayacak hisseyi direk alacaksın, İMKB 30 dışına pek çıkmayacaksın son olarak borsada hırs felakettir unutmayacaksın

Cok guzel ozetlemissiniz. Itibar puani verdirmedi sistem ama ben buradan size 10 puan veriyorum. :)

Syg,

olgunus
19-08-2012, 13:18
tum forumdaşlarımızın bayramı mübarek olsun allah tekrarına nasip eder inşaallah ...

blue70
19-08-2012, 13:20
sayın yoldaşlar ...uzun zamandır okuduğum ama yorum giremediğim bu sitede aynı yolda olmanın verdiği birlik duygusu ile fikirlerimizi bilgilerimi ve tecrubelerimizi paylaşmak istiyorum...
1-Neden mevduat (çı) %15 stopaj ödeyerek en yuksek vergiyi vermektedir.!!!bonoda %10 ,fonlarda %10 yabancıya bonoda 0 borsacıya 0 vergi vardır.bu kadar garip bir vergi düzeni nerde verdır.hiç bir adalet yoktur...!!!
hem tasarruf denmektedir hemde mevduatçıya %15 hemde peşın vergi uygulanmaktadır...
vadeye göre stopaj denmektedir ama ne zaman hiç ses seda yok..vade de 3 sene filan olmamalı 3 ayı göremiyoruzki!!!
bireysel emekliliğe bile %25 katkı verilmiştir.bize ise en yuksek vergi uygulanmaktadır.!!!
2-borsa konusu eğer hiç bu konuda bir bilginiz yoksa sakın bulaşmayın derim.çunku 10 senedir.borsa ilede uğraşıyorum.kazanmak çok zor ama kaybetmek çok kolaydır.!!!kendinize başka bir iş bulun derim...
3-harcamalarınız düşürün...az parayla yaşamaya alışın ve tasarruf yapın...
4-ev konusu ise sadece oturucağınız evi alın...kar etmek için almayın.zaten edemezsınız...gene bu sektorde çalıştım..uzun sure...
kira mira hıkayedir...
5-vadelide devam edin!!!

shorts
19-08-2012, 19:20
sayin blue70 merhabalar

ev satin almayi faize alternatif yatirim olarak konustugumuzdan dolayi bu konu basliginda konusmamiza itiraz gelmez diye umit ederim. sonucta hepimizin ortak amci ve derdi paralarini şu sahte enflasyon oranlari karsisinda erimekten korumak.

neyse gelelim ev alma mevzuna. ben de yillardir bu konuda kararsiz biri olarak sormak isterim. yatirim amacli ev almamin mevduata gore daha az karli bir yatirim oldugu kanisina varmanizin matematiksel bir dayanagi gercekten var midir? kiralama amacli ev alip bunun kirasiyla kazanc elde etmek , ana paranin (eve odenen) en azindan enflasyon bazinda degerini korumasi neden mantiksiz cok kafam basmiyor?

ev alip emeklilikte bu ya da bunlarin kirasi ile yasayan cok insan biliyorum ama parayi mevduata yatirip faiziyle, ana parasi erime korkusu olmadan yasayani en azindan ben pek gormedim, duymadim.

kesinlikle taraf degilim sadece bu bastirilmis faiz oranlari karsisinda kararsiz ve de saglamci biri olarak bilgilenme amacli soruyorum.

maredo
19-08-2012, 20:09
Cok guzel ozetlemissiniz. Itibar puani verdirmedi sistem ama ben buradan size 10 puan veriyorum. :)

Syg,

Syn Dudu, teşekkür ederim, burda çok daha tecrübeli arkadaşlar var tabi ama ağaçdan düşen biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim, hani derler ya 'trafik kuralları kan ile yazılmıştır' diye bu benim paylaşımlarımda para kaybı ile oluşmuş kurallar

blue70
19-08-2012, 20:18
arkadaşlar...şu anda alacağınız evin tutarını bölün bakalım kira tutarına şunu görürüsünüz..20 yıl ...20 yılda amorti edilen bir varlığı alıyorsunuz.ayrıca amerikaya bakın fiyatlar 3 te 1 ine inen evlerle dolu...yani ana paranız azalabilir...şöyle deniyor 10 yıllık kira bedeline alabiliyorsanız normaldir.fiyatı evin...bence de öyle şu anda bence şişmiş fiyatlar vardır...ayrıca evin kirasının toplamda 3 te birini tamirat filan olarak harcarsınız... dükkanda ise daha az tamirat çıkar....dükkan almak daha iyi gözüksede ben onada sıcak bakmıyorum...internetten herşey satılıyor...artık....veee önümüzde kentsel dönüşüm denen bir belirsizlik var...ne olacağı belli değil evlere...aman dikkat edin...

blue70
19-08-2012, 20:24
gelelim STOPAJA!!ASLINDA bir kamuoyu yaratabiliriz...güngör uras gibi yazarlara mail göndererek ne oldu stopaj işi diyebilirz..!!
birlikten güç doğar bence...%15 stopaj bence çok yüksek...en azından 3 ay 6 ay 1 yıllık vadelerde farklı oranlar olmalı...ben şu anda 1 aylıktayım...hiçte uzatmaya niyetim yok!!

djoz
19-08-2012, 21:02
İnsanlar evle mevduatı karşılaştırırken nedense hep kiralarını eksiksiz olarak tahsil edebileceklerini varsayıyorlar..
Oysa ki kiracılar elleri biraz dara düştü mü "sallanacak ilk gider kalemi" olarak kirayı görüyorlar.. "şöyle oldu abi, böyle oldu abi, idare et abi".. Sanki siz hayır kurumusunuz.. Sanki siz ev geçindirmiyorsunuz..

Bir de kiracıların hepsi eve güle oynaya girer, ama 10'da 9'u kavga ederek ve borç takarak gider.. 3 aylık borç bıraksa gitti yıllık gelirinizin % 25'i.. Birkaç ay da boş kaldığını düşünsenize.. Zararın haddi hesabı yok..

Mevduatla mutluyum, huzurluyum, Allah bozmasın.. :cool:

chucky68
19-08-2012, 23:03
Syn Dudu, teşekkür ederim, burda çok daha tecrübeli arkadaşlar var tabi ama ağaçdan düşen biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istedim, hani derler ya 'trafik kuralları kan ile yazılmıştır' diye bu benim paylaşımlarımda para kaybı ile oluşmuş kurallar

hiç bir şey göründüğü gibi değildir....ağaçtan düştüm demişsin...çok şükür sakat kalmamışsın....gene yaşıyorsun.....yediğin içtiğin bir tabak çorba ile ekmek...fazlasını zaten istesende yiyemessin....midenin hacmi bellidir.....ya ağaçtan sağlam düşüp ölseydin??....bence bak keyfine....trafik kurallarını gaza gelipte ihlal etme...kırmızı ışık sana hep geç geç der...bir geçtinmi eski huzurunu çok ararsın...

C H UCK Y........................YOLDAŞ BEBEK.......CADDENİN SON BEBEĞİ

dudu
19-08-2012, 23:09
Bir evin yillik kirasi bir hisse senedinin yillik temettusu ile veya bir yillik mevduatin faiz getirisi ile kiyaslanmadan once her bir yatirim aracinin temel ozelliklerine iyi bakmak lazim.

1. Ev benim gozumde bir yatirim aracindan cok bir tuketim aracidir. Belirli bir ekonomik omru vardir. 20-30 sene sonra bir ev genelde ancak biraz daha kucuk ama yeni bir ev alabilir, bir ev iki ev almaz. Odemediginiz veya ev sahibi iseniz aldiginiz kiralarin bir kismi yaniniza kar kalir ama genelde buyuk bir kismi evin tekrar yenilenmesi icin harcanmak veya daha dusuk bir kiraya razi olmak zorunda kalinir.
Ancak evin bir de duygusal boyutu vardir. Kimisi oturdugu evin sahibi olmadan o evde rahat edemez. Odedigi kira gozune dokunur, verdigi parada gozu olur, ev sahibine karsi iyi duygular beslemez. Ulkemizde kirada olanlara magdur gozu ile bakilir, yasalar bile kiracilari koruyan maddelerle doludur. Kirada olan magduru oynar, ev sahibi gaddardir, kirayi olur olmaz oranda sik sik artirir, sudan sebeplerle cik der, taciz eder v.s v.s
Burada tipik bir cikar catismasi vardir. Ev sahibi de alabilecegi en yuksek kirayi ister, evin bos kalmamasi acisindan odenebilir kira kavramini bilmez. Kiraci da en iyi evi en dusuk kiraya tutmak ister, yenileme bakim v.s harcamalarini nasilsa benim degil diye yapmaz, kendi evini kullanacagindan daha az ozenli ve dikkatli kullanir.
Ev sahiplerinin cogu aldigi kiranin tamamini kar olarak gorur, evin yipranmasini bir sure bos kalabilecegini, kiracinin bir kac ay kira takabilecegini, odenmemis faturalar birakip gidebilecegini hesaba katmazlar, kenara bakim ve onarim icin kiranin bir kismini ayirip koymazlar. Evin degeri de her ticari mal gibi zaman icinde enflasyona ve arz talep durumuna ve piyasa sartlarina gore dalgalanip durur ama genelde yukarida da yazdigim gibi yillar sonra en iyi ihtimalle belki biraz daha kucuk de olsa yeni bir ev alabilir.

2. Hisse senedinde ise kira temettu geliridir, kar payidir. Ev alirkenki secicilik, ozen gosterilir ve iyi yonetilen, kar eden, durust sahibi olan hatta kurumsal bir kimligi olan bir hisse senedine makul bir fiyat seviyesinden ortak olunursa en fazla 8-10 yilda temettuler ile hisse senedine yatirilan para cikarilir, hisse senedi bedavaya gelir. Yenileme, bakim, kapasite artirimi gibi yatirimlari da sirket yapar. Cogu zaman bunun icin finansmani en dusuk faiz ile bulur ve yatirim suresinde de geri odemesiz olmak uzere uzun vadeye yayar, siz temettunuzu almaya devam edersiniz. Tek kotu tarafi her gun oynayan inen cikan dalgalanan fiyatlarin sizi kotu etkilemesi olasiligidir, ev gibi degildir, bir emlakci size her gun telefon acip sizin eviniz bugun su kadar ediyor demez. Ancak yukaridaki saydigim sartlari tasiyan bir hisse senedinin uzun vadede fiyatinin artmadigi, benim 25 yillik tecrubeme gore de soyleyebilirim, gorulmemistir.
Alinan temettu vergisi odenmis, tum masraflar cikmis, enflasyondan arindirilmis, yedek akce bile ayirilmis, amortisman dusulmus her sey bitmis net safi kazanctir. Isin bonusudur. Sizin bir daha bunlar icin kaynak ayirmaniza gerek yoktur. Aldiginiz tum temettuyu gonul raahtligi ile harcayabilirsiniz. Ben bir aliskanlik olarak aldigim temettunun bir kisimi ile yine ayni hisse senetlerinden alir kenara koyarim, bunu yapmazsam rahat edemem.

3. Mevdaut faizi benim icin bir yatirim araci degildir. Alinan faizin mutlaka ama mutlaka enflasyondan arindirilmis kismi yani reel faizi ile hesap yapilmalidir yoksa paranin alim gucu bir muddet sonra asinir ve ayni mal ve hizmeti alamaz olur. Mevduatta olanlara tavsiyem ozellikle bu dusuk faiz doneminde usenmeden banka banka dolasip faiz pazarligi yaparak aldiklari faizi tekrar anaparaya ekleyip o sekilde vadeyi yenilemeleridir.
Benim icin gecis donemlerinde, cari harcamalarim icin veya hisse alimi yapacagimda, likit olmak zorunda oldugumda kullandigim bir enstrumandir. 5 Nisan 1994 krizi ertesinde borsadan cikip da %500 lere varan faiz oranlari ile 3.5 ay kadar repo yapma firsati yakalamis olmam da bu dusuncemi degistirmemistir. Iyi tarafi vade sonunda ne alacaginizi kurusu kurusuna bilirsiniz. Heyecani, stressi yoktur ama bu bana sikinti verir. :)

Herkes kendine en uygun yatirim enstrumanini kendi bulmalidir, onun bunun veya benim lafim ile hareket etmemelidir.

Syg,

chucky68
19-08-2012, 23:43
dudu kardeş....objektif vede tarafsız bir yazı olmuş....şahsen yazını beğendim.....zıt görüşte olsakta doğruları yazmışsın...ama tek fark bende eskisi kadar artık heyecanı sevmiyorum...daha geçen yıllara kadar deli gibi piyasalarda ferrari kullanırdım....arada bir yoldan çok çıktım...çok şükür az kazayla emanet ferrarimi garaja park edebildim....bir daha tövbe:).....ne güzel demişsin...mevduat kimine sıkıntı verir....kiminede huzur....ama harbiden yazını çok beğendim....anti parantez belirteyim dedim...:)

C H UCK Y..............................ŞİZOFREN BEBEK

blue70
20-08-2012, 15:32
borsa borsa diyorsunuz..bir japon nikei endeksine bakın 20 senedir aşşağı düşüyor.amerika ise 2000 de 10000 di şimdi 13000 %30 getirisi var.borsanın ne olacağını kimse bilemez...uzun vadede getirisi enflaston kadardır...o da bizim borsamız ...ben bu faizlerin ilelebet 0 reeal faiz vereceğine pek inanmıyorum...eninde sonunda arttırılmak zorunda kalınacak...nereye kadar USA 0 faiz uygulayacak...1-2 sene içinde tüm dünyada faizler arttırılmak zorunda kalacak...enflasyonu nasıl kontrol edeceksiniz.sinek avlama sopasıylamı...amerikanın en ünlü bono alıcısı paranın faizden kazanılması gerektiğini söylemiştir....amerikada faizler artarsa bizde de arttırılmak zorunda kalacaklar...

dudu
20-08-2012, 17:42
borsa borsa diyorsunuz..bir japon nikei endeksine bakın 20 senedir aşşağı düşüyor.amerika ise 2000 de 10000 di şimdi 13000 %30 getirisi var.borsanın ne olacağını kimse bilemez...uzun vadede getirisi enflaston kadardır...o da bizim borsamız ...ben bu faizlerin ilelebet 0 reeal faiz vereceğine pek inanmıyorum...eninde sonunda arttırılmak zorunda kalınacak...nereye kadar USA 0 faiz uygulayacak...1-2 sene içinde tüm dünyada faizler arttırılmak zorunda kalacak...enflasyonu nasıl kontrol edeceksiniz.sinek avlama sopasıylamı...amerikanın en ünlü bono alıcısı paranın faizden kazanılması gerektiğini söylemiştir....amerikada faizler artarsa bizde de arttırılmak zorunda kalacaklar...

Siz de inandiginiz, rahat ettiginiz enstrumana yatirirsiniz paranizi olur biter. :)

Syg,

blue70
20-08-2012, 20:15
Siz de inandiginiz, rahat ettiginiz enstrumana yatirirsiniz paranizi olur biter. :)

Syg,
tabiki herkes kendi kararını vermelidir.fakat bizler burada bir tartışma ortamı yaparak kendimizi geliştiriyoruz.Bilginin sonu yoktur.ve bilgi bayatlar.genelde 10 ekonomi yazarını okur takip ederim...ama onların dediğini yapmam.kendi kalbinizin sesini dinlemeniz ve onu yapmanız doğru olur..finansal okur yazarlık bu ülkede gelişmemiştir.kişiler kendilerini geliştirmeli bir bütçe yapmalıdır.kalan paralarıylada yatırım.yatırım konusu uzmanlık istesede insan kendini geliştirebilir....

chucky68
20-08-2012, 22:57

kelin ilacı olsaydı kendine sürerdi... borsa sevdalısı üstadlarımızında ilacı o misal....hep kazandıklarını sanırlar..ama aslında ortada hiç bir şey yoktur....ama genede saygı duymak lazım....en azından inandıkları bir değer uğruna savaş veriyorlar....bunun uğrunda çaba sarfediyorlar....bizim gibi armut düş ağzıma düş diye hiç bir riski olmayan mevduatta durmuyorlar...biz mevduatçılar doğuştan keyif adamı doğmuşuz....belkide o yüzden borsanın ilacını kafamıza sürmüyoruz....kimbilir....:)

C H UCK Y...................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

armiero
21-08-2012, 02:21
benim merak ettiğim bir konu var amerikada başkanlık seçimlerinden sonra 3. parasal genişleme ihtimalinden söz ediliyor... veya tartışılıyor diyelim...

böyle bi şey olursa emtiaların değerleneceği söyleniyor
parasal genişleme olursa altının ve petrolun yukseleceği kesin...

peki fedin bu kararı eğer olursa tabii bizi nasıl etkiler? bilen var mı?
dolar ne olur türk lirası ne olur faizler ne olur?

şu sıralar altın mı toplasam acaba diye düşünür oldum...

blue70
21-08-2012, 07:51
biz mevduatçılar kaplumbağa gibiyizdir.yavaş gideriz ama emin adımlarla..hızlı giden borsacılar genelde %90 kaybederler...:)
hızlı git cesedin yakışıklı olsun misali...bizde sorun vadedir...vade riski vardır...uzun vadede neden yatıralımki....1-2-3 ay vade olabilir...daha uzun vade bence sorunludur...burada herşey olabilir...döviz bence herşeye gebedir...bir bakarsınız sabah döviz uçmuş...1994-2001 gibi...bankanında biraz sağlam banka olmasında yarar verdır...güçlü banka...

dudu
21-08-2012, 11:35

Sn maredo'nun yukaridaki guzel yazisini bir daha okunmasi icin kopyalayip yapistirdim.
Bence bir cirpida okunmayip her kelimesi uzerinde uzun uzun dusunulmesi gereken bir yazi.

Syg,

expertadvisor
21-08-2012, 11:37
Piyasa uptrend AL
piyasa downtrend SAL...

Hayırlı bayramlar sn.dudu..

dudu
21-08-2012, 11:42
biz mevduatçılar kaplumbağa gibiyizdir.yavaş gideriz ama emin adımlarla..hızlı giden borsacılar genelde %90 kaybederler...:)
hızlı git cesedin yakışıklı olsun misali...bizde sorun vadedir...vade riski vardır...uzun vadede neden yatıralımki....1-2-3 ay vade olabilir...daha uzun vade bence sorunludur...burada herşey olabilir...döviz bence herşeye gebedir...bir bakarsınız sabah döviz uçmuş...1994-2001 gibi...bankanında biraz sağlam banka olmasında yarar verdır...güçlü banka...

Kazanin da nasil kazanirsaniz kazanin. En kotu sey sermayeyi tuketmektir. Bu kapilatist duzende b.k kadar degeriniz olmaz. Biz borsacilar her zaman aldigimiz riski cok cok iyi hesaplamamiz gerekir. Borsa riskli bir yerdir ozellikle hirsli insanlar icin. Ben riskimi kendimce degisik yontemlerle hesaplayip sinirlamaya calisiyorum. 25 senedir bir cok kriz, savas, calkanti, postmodern darbe, muhtira v.s gorerek parami artira artira cok sukur bugunlere kadar geldim ancak tamam artik ben bu isi ogrendim, bana bir sey olmaz diyemiyorum.
Bundan sonra ne olur Allah'dan baska kimse bilemez.
Bu sure icinde kazanilmis tecrubelerin isiginda, yine hesap kitap yaparak, alabilecegim riski belirleyerek, yoluma devam edecegim.

Syg,

piyasafatihi
21-08-2012, 22:37
tüm forum sakinlerimizin Ramazan Bayramını Kutlarım:)

sonsav
22-08-2012, 10:40
Şekerbank 250 K, 32 gün, 9.75
Şekeroğlan şımarmaya başlamıştır. B planı devreye sokulmalıdır.

dudu
22-08-2012, 11:22
Biraz iddiali olacak ama faizlerin yonu gelecek aylarda asagi dogru olacak inancindayim. Bugunku faizleri aramamak icin biraz uzun vade baglanmasinin daha faydali olacagi kanaatindeyim.

Syg,

BEYAZIT
22-08-2012, 11:28
tahvil faizinde 7.60 ların dip oldugunu dusunuyorum

chucky68
22-08-2012, 12:28
faizlerin en dip yapabilecegi son yer 8.75 dir......bundan asagisi risktir...sonrasinda gene yukselecektir.....piyasalar asker gibidir...birgun uyur.....baska birgun horozlanir......sayet faizlere genede alternatif aranacaksa yakin donemde fedin yapabilecegi parasal genisleme senaryosunun takip edilmesidir.....burdan dolar dustugunde en dipten maliyet edinmektir...ben dolarin bu firsat dahilinde cok dusuk gidecegini dusunmuyorum......muhtemelen merkez bankasininda destegiyle 1800 civarina gene gelecektir....burdan en az 10 kurusluk bir kazanc zaten faiz acigini fazlasiyla karsilayacaktir

chucky.....................sizofren bebek

blueberry
22-08-2012, 13:59
önümüzdeki hafta vade dönüşüm var işbankdan.. 9.50 - 10.00 arası bir oran önermelerini bekliyorum.

armiero
22-08-2012, 16:24
faizlerin en dip yapabilecegi son yer 8.75 dir......bundan asagisi risktir...sonrasinda gene yukselecektir.....piyasalar asker gibidir...birgun uyur.....baska birgun horozlanir......sayet faizlere genede alternatif aranacaksa yakin donemde fedin yapabilecegi parasal genisleme senaryosunun takip edilmesidir.....burdan dolar dustugunde en dipten maliyet edinmektir...ben dolarin bu firsat dahilinde cok dusuk gidecegini dusunmuyorum......muhtemelen merkez bankasininda destegiyle 1800 civarina gene gelecektir....burdan en az 10 kurusluk bir kazanc zaten faiz acigini fazlasiyla karsilayacaktir

chucky.....................sizofren bebek

hali hazırda altın ve petrol bu fiyattayken üstüne bir de parasal genişleme gelirse aman allah diyorum :)

ne zaman petrol ve altın fiyatı geri çekilir o zaman parasal genişleme ihtimali artar bence

bilmiyorum yanılıyor muyum?

ALAPLI
22-08-2012, 17:58
Faiz oranlarında gevseme devam ediyor...finansbank gemlik subesi 9.90 verdi...ama yeni bir uygulama baslatmıslar sanırım...nerde yuksek faiz varsa orayıda tavsiye olarak beldiriyorlar.finansın verdiği bilgiye gore teb 10.40 veriyormus.bende finanstan cıkıp tan cıkıp tebe gececeğim....
Analşılan finans topladığı parayı satamıyor....

eray026
22-08-2012, 20:23
Bankacılık sektörünün Haziran ayına ilişkin aylık verileri yayınlandı ve böylece sektörün 2012 yılının ilk yarısındaki performansı ortaya çıktı. Buna göre, ilk 6 ayın en önemli iki gelişmesi kredi ve mevduat artış hızındaki yavaşlama; buna karşın karlılığının çift hanelerde artması oldu. Kredilerin neden yavaşladığına bakıldığında şu nedenler öne çıkıyor.

Önlemler etkisini göstermeye devam ediyor ve Ekonomi Yavaşlıyor. Geçen yıl Merkez Bankası (MB) ve BDDK’nın aldığı kredi artış hızını önleyici tedbirler etkisini özellikle yılın son çeyreğinden itibaren göstermeye başladı ve bu etkiler bu sene de devam ediyor. Bugün itibarıyla %10.5’lik TL mevduat munzam karşılık oranı kriz öncesindeki %6’lı seviyelerin neredeyse iki katı. Bunun yanında BDDK’nın hayata geçirdiği tüketici kredilerini yavaşlatan diğer önlemler de etkili olmaya devam ediyor. Krediler bu yılın ilk çeyreğinde bir ara belirsizliğin azalması ile birlikte yönünü yukarı çevirir gibi oldu. Bunda hem MB’nin yeni uygulamaya koyduğu faiz koridoru uygulaması ile ilgili soru işaretlerinin azalması hem de ECB’nin AB bankalarına yaptığı uzun vadeli fonlama ile birlikte yurtdışı likidite koşullarının düzelmesi etkili oldu. Fakat daha sonra hem yurtiçi ekonomik aktivitenin yavaşlaması hem de global problemlerin yeniden ortaya çıkması ile birlikte kredilerdeki zayıf seyir yeniden ortaya çıktı.

Kamu bankaları frene bastı. Daha önceki yıllarda kredi ve mevduatlarda pazar paylarını arttıran kamu bankaları son bir senelik süreçte kredi ve mevduat artışında sektörün altında performans gösteriyorlar. 2010 ve 2011 yıllarında kredi artış oranları sırasıyla %44 ve %30 olan kamu bankaları Temmuz 2012 itibarıyla yıllık artış hızını %13’e düşürdü. Benzer bir yavaşlama kamulardaki kadar belirgin olmasa da yerli özel bankalarda da dikkat çekiyor. Buna karşın yabancı bankalar geçen yıl performanslarının üzerine çıkan tek bankacılık grubunu oluşturuyor. Fakat o da tek başına sektörü sürüklemeye yeterli olmuyor.

Mevduatlar Hız Kesti. Mevduatlar eski yıllardaki artış hızının oldukça uzağında. Yılın ilk 7 ayında mevduatlardaki artış sadece %1.9, bunu yıllıklandırdığımızda %3.2’lik bir artışa tekabül ediyor. Mevduattaki bu olumsuz seyir diğer fonlama kalemleri (yurtdışı fonlama, tahvil ihraçları, vb) ile belirli bir oranda telafi edilse de bankalar yeni kredi kullandırımlarında eskiye kıyasla daha temkinli davranıyorlar, zira sermaye dahil toplam pasiflerin %57’sini halen mevduatlar oluşturuyor…Mevduatların neden hız kestiğine baktığımızda da karşımıza en önemli neden olarak nominal ve reel mevduat faizlerinin gerilemiş olduğu gerçeği çıkıyor. Krizden önceki yıllarda %20 civarı nominal TL mevduat faizlerinin olduğu dönemlerde sisteme ek giriş olmasa dahi mevduatlar kendiliğinden %20 büyüyebiliyordu (mevduat faiz gelirleri yeniden mevduata ekleniyor varsayımı ile) Bugün %10’lu seviyelere gerilemiş olan mevduat faizleri nedeni ile mevduat artış hızının 2009 öncesindeki dönemlere göre otomatikman 10 puan azaldığını söylemek mümkün. Bunun yanında reel mevduat faizi (1 yıllık mevduat faizi-1 yıllık enflasyon beklentisi) de daha önceki dönemlere kıyasla önemli ölçüde geriledi. Buna paralel mudiler ellerindeki kaynakların bir kısmını mevduat dışındaki yatırım araçlarına yönlendirmeye başladı.

DenizBank Baş Ekonomisti Dr. Saruhan Özel tarafından hazırlanan haftanın yorumu piyasadaki durumu özetliyor. Detaylarını okumak için burayı tıklayınız. (http://www.denizyatirim.com/documents/haftayorum/220812090512.pdf)

delix
22-08-2012, 21:29
9.75 vade yenileme 36 GÜN 250.000 TL finansbank

expertadvisor
22-08-2012, 21:32

İş bankasınındamı altına indiler..İŞBANK napar kimbilir?

krishazel
22-08-2012, 22:48
finansbank 33 gun % 10 ile baglandi bugun ....

Pythagoras
22-08-2012, 23:44
Hoşgeldin Vadeli Mevduat Kampanyası
Hemen bir Eurobank Tekfen Şubesi'ne gelin, birikimleriniz değerini bulsun!
14 Ağustos – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında TL, USD ve EUR birikimleriniz için özel vadeli mevduat oranları Eurobank Tekfen'de!
Kampanya kapsamındaki müşterilerimiz;
10.000 – 200.000 TL arası vadeli TL tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %10,75 yıllık brüt faiz oranından,
5.000 - 100.000 EUR arası vadeli YP tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %4 yıllık brüt faiz oranından,
5.000 - 100.000 USD arası vadeli YP tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %4 yıllık brüt faiz oranından, faydalanacaklar!

chucky68
23-08-2012, 02:18
Hemen bir Eurobank Tekfen Şubesi'ne gelin, birikimleriniz değerini bulsun!
14 Ağustos – 30 Eylül 2012 tarihleri arasında TL, USD ve EUR birikimleriniz için özel vadeli mevduat oranları Eurobank Tekfen'de!
Kampanya kapsamındaki müşterilerimiz;
10.000 – 200.000 TL arası vadeli TL tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %10,75 yıllık brüt faiz oranından,
5.000 - 100.000 EUR arası vadeli YP tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %4 yıllık brüt faiz oranından,
5.000 - 100.000 USD arası vadeli YP tasarruf mevduatı hesaplarında 32 - 180 gün arası vadeler için %4 yıllık brüt faiz oranından, faydalanacaklar!

güzel fırsat....%10.75 bugün için gayet güzel bir oran....başka bankalar vermiyor....eurotekfen bank zaman zaman böyle enteresan oranlar verebiliyor....zaten bende böyle bir zamanda 92 günden %11.50 bağlamıştım...şimdi gene aynı kampanya çıkmış...ama tabiki piyasa şartları gereği oranlar düşmüş....ben olsam paramı direk %10.75 den aralık 19-25 tarihleri arasında bir vadeye bağlardım...düşünmeye bile gerek yok...tek sorun limit olarak 200.000 tl sınırı koyması....benim bağladığımda limit sorunu yoktu....şahsen %10.75 kötünün en iyisi diyorum.....herkesin kendi bütçe durumu ve bekleme süresi farklı...yoldaşlarım için tavsiyem paraya yakın zamanda ihtiyaç yoksa değerlendirmeleridir.....ama bu banka öyle her yerde yok maalesef:)

CHUCKY YOLDAŞBANK......................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ

aviator
23-08-2012, 11:51
Sayın Delix,
İnternet bankacılığı kullanıyorsanız finans e-vadeli zaten direk 10.00 oran veriyor.
Müşteri temsilcinizin 250.000 gibi bir miktar için 10.00 oranının altında oran vermesi bence pek iyi
niyetli olmadığını gösteriyor. (benim mt de aynı kafada gelecek ay finansta kalırsam sube değiştireceğim)
Saygılar..

cozali
23-08-2012, 12:10
Sayın Delix,
İnternet bankacılığı kullanıyorsanız finans e-vadeli zaten direk 10.00 oran veriyor.
Müşteri temsilcinizin 250.000 gibi bir miktar için 10.00 oranının altında oran vermesi bence pek iyi
niyetli olmadığını gösteriyor. (benim mt de aynı kafada gelecek ay finansta kalırsam sube değiştireceğim)
Saygılar..

Yanlız şöyle bir olay var finansın e-vadeli eğer bir gün valörlü ise (genelde öyle oluyor) mt'nin verdiği 9.75 biraz daha daha avantajlı oluyor, finansın faizinin bir anda bu kadar düşmesi de çok ilginç, artık avantajlı banka kalmadı gibi.

Macron
23-08-2012, 12:17
Sayın Delix,
Saygılar..e-vadeli'de valör kaybı var
e-vadelide 10,
aynı gün valörde 9.69 olur (32 günde)

tüyoman
23-08-2012, 12:26
Kurtlar sofrası yani..

aviator
23-08-2012, 13:08
Arkadaşlar Merhaba,
Finans e-vadeli valör konusunda eminmisiniz? bugün hesap açtım e-vadeli
valör 23.08.2012 olarak gözüküyor. Açarken dikkat etmiştim zaten ama şimdi yine
girip baktım vade başlangıcı bugün gözüküyor..
Finans internet bankacılığı kullanan varsa kontrol edebilirmisiniz?
Saygılar..

Macron
23-08-2012, 13:39
Arkadaşlar Merhaba,
Saygılar..Benim bildiğim e-vadelide valör kaybı oluyor,
Emin olmak için Finans müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz..

aviator
23-08-2012, 14:13
Yanlız şöyle bir olay var finansın e-vadeli eğer bir gün valörlü ise (genelde öyle oluyor) mt'nin verdiği 9.75 biraz daha daha avantajlı oluyor, finansın faizinin bir anda bu kadar düşmesi de çok ilginç, artık avantajlı banka kalmadı gibi.

e-vadeli'de valör kaybı var
e-vadelide 10,
aynı gün valörde 9.69 olur (32 günde)

Benim bildiğim e-vadelide valör kaybı oluyor,
Emin olmak için Finans müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz..

Müşteri hizmetlerinden teyit ettim finans e-vadeli saat 14.30 dan önce açarsanız valör kaybı yok aynı gün başlıyor.
14.30 dan sonra açarsanız birgün sonrası valörlü başlıyor.
Herkese iyi günler..

cozali
23-08-2012, 14:22
Arkadaşlar Merhaba,
Saygılar..

bazı bankalarda örneğin vakıfbank şöyle bir uygulaması var.
"Vade sonunda (temdit günü), e-vadeli hesaplarınıza, şubeye gitmeden para yatırabilirsiniz. İş günlerinde saat 14:00’e kadar yapılan para yatırma işlemlerinde hesabınızın valörü aynı gün, saat 14:00’dan sonra veya tatil günlerinde yapılan para yatırma işlemlerinde hesabınızın valörü bir sonraki işgünü olacaktır.
Finansbank'ın da böyle bir uygulaması varsa valör aynı gün başlayabilir. Emin olmak için yine de bankaya sormak gerekir.

Neyse sen zaten sorup teyit ettirmişsin bizim de öğrendiğimiz çok iyi oldu, bu uygulama yeni mi çıktı yoksa sadece bazı bankalar mı uyguluyor acaba bunları da öğrenelim.

Macron
23-08-2012, 14:29
Müşteri hizmetlerinden teyit ettim finans e-vadeli saat 14.30 dan önce açarsanız valör kaybı yok aynı gün başlıyor.
14.30 dan sonra açarsanız birgün sonrası valörlü başlıyor.
Herkese iyi günler..Bunu herkesin öğrendiği iyi oldu,
E-vadeli hesap açacak arkadaşlar yararlanırlar..

Macron
23-08-2012, 15:50
Denizbank 47 güne kadar 10
47 gün üstü 10.10..

basitlik
23-08-2012, 18:33
Garanti'de durum nasıl acaba? Keklenmeyelim sonra.

Arkadaşlar Merhaba,
Saygılar..

aviator
23-08-2012, 19:01
Garanti ile hiç çalışmadım telefon bankacılığından öğrenebilirsiniz.
E-vadelide ilk defa yapıyorum fakat hem miktar küçük bir miktar olduğu için,
hemde müşteri temsilcisi 10.00 dan daha yüksek oran vermeyeceğine emin olduğum için
onunla muhattap olmak istemedim. Bir dahaki aya bakıcaz artık ana paralar dönünce
Eurobank tekfen cazip duruyor 10.75 değiştirmezse eylül sonuna kadar geçerliymiş..

LVTHN
23-08-2012, 19:54

Garanti e-vadeli'de valor kaybi var.

chucky68
23-08-2012, 22:27
halen ısrarla finans bankasına yalanmaya gerek yok....adamlar bize vize koyuyorlar....%10 vede altı finans için kaçış demektir...bazı yoldaşlarsa zorla onlardan oran almak için peşlerinde dört dönüyor....mevduatçı dediğin adam idealist olur....mert olur....gururlu olur..giderim ülenn demeyi bilmeli....burası demokratik bir ülke...finansa yolun açık olsun..gazabın mubarek olsun demek o kadar zor değil...şahsen illada ben finansa yaslanıcam diyen var ise... akbank,garanti gibi parmakçı bankalara gitsin daha iyi...en azından namı şerefi olur.... bu şartlarda paramı finansa parmaklatmak ağrıma dokunur..:)...

C H UCK Y................................YOLDAŞBANK....... .TÜRÜNÜN SON BEBEĞİ

chucky68
24-08-2012, 00:47
Garanti ile hiç çalışmadım telefon bankacılığından öğrenebilirsiniz.
E-vadelide ilk defa yapıyorum fakat hem miktar küçük bir miktar olduğu için,
hemde müşteri temsilcisi 10.00 dan daha yüksek oran vermeyeceğine emin olduğum için
onunla muhattap olmak istemedim. Bir dahaki aya bakıcaz artık ana paralar dönünce
Eurobank tekfen cazip duruyor 10.75 değiştirmezse eylül sonuna kadar geçerliymiş..

ha başka bankalardan %10 alınmış....ha tekfenden kampanyalı eylül sonuna kadar %10.75 alınmış...ne fark eder yoldaşım???....senin tabirle atı alan üsküdarı geçmiş nasılsa...:).....yanlış anlama sakın...kaçanı kovalamak lazım değilmidir??

C H UCK Y...............................DOBRA BEBEK

olgunus
24-08-2012, 09:59
ben bugun finansdan oran dahi almadım direkt hsbc ye taşıdım şehir dişindayım çunku hsbc valorsuz 10,25 ten baglattım 55 gun 50+ eve öndüğümde tekfenini oranını kacırmamak lazım ilgilenecegiz bilginize ....

aviator
24-08-2012, 10:39
ha başka bankalardan %10 alınmış....ha tekfenden kampanyalı eylül sonuna kadar %10.75 alınmış...ne fark eder yoldaşım???....senin tabirle atı alan üsküdarı geçmiş nasılsa...:).....yanlış anlama sakın...kaçanı kovalamak lazım değilmidir??

C H UCK Y...............................DOBRA BEBEK

Yanlış anlamam bu konuda usta sensin Chucky,
Yalnız ne demek istedin tam anlamadım.
Benim söylemeye çalıştığım Tekfen kampanyası eylül sonuna kadar süreceğini ve 180 gün için 10.75 vereceğini taahhüt
ediyor. En kötü o değerlendirilebilir aralık sonuna kadar.
Benim 3 değişik bankada 12 , 11.25, 11(turuncu hesap 7 eylül son mecburen 98k) oranlarıyla bağladığım ana vadelilerim 19 eylülde dönecek.Muhtemelen 19 eylülde hepsini tekfende toplayıp aralık sonuna kadar bağlarım 10.75 ten .
Finans e-vadeli 10 oranını Sayın Delix i uyarmak için yazmıştım çünki 250.000 mt 9.75 bağlamış.
internetten miktar sınırı valör kaybı olmadan 10 oran verirken subeden mt nin 9.75 vermesinin art niyet göstergesi olduğunu belirttim. Teşekkürler herkese bol kazançlar..

torraptors
24-08-2012, 22:00
Uzun zamandır yoğunluktan takip edemiyordum burayı.Bu gün vadem dolmuş çok sıkışık bir anda Fibabanka MT aradı.10,25 verebileceklerini söyledi.Ben azımsayınca piyasadaki en iyi oranlardan biri olduğunu söyledi.Fazla bakmadım bu aralar sonra check ederim dedim,yemin içti iyi oran diye,ben de 95 gün bağladım.Forumdaşlarla paylaşayım derken oranlara baktım da dediği doğruymuş 15-20 gündür takip etmiyordum,baya gerilemiş oranlar.Selamlar.saygılar.

vollager
26-08-2012, 02:42
27 ağustosta 65+ finansbankta dönüşüm var 11.60dan 60 günlük , eurotekfenın 10.75 oranı iyiymiş ancak orda mevduatım var %12den 6 aylığına bağladığım , finansla ayrılık vaktim geldi ama nereye götürcem paramı kararsızım pazartesi bankalardan oranlar alıyım bakalım nolcak

olgunus
26-08-2012, 10:01
finansbank bu aralar tam bir facia arayip soran ilgilenen bile yok daha once telefonlarla arar ilgilenir simdi para çekmisiz filan kimsenin umrunda degil satilacakmı nedir ben bu bankanın daha öncede düşük oranları vardı mt nin bu kadar vurdumduymaz olduğunu görmedim bu kadar mevduat çıkışı varken napacaklar merak ediyorum çift sarılıya yeni hesap açanlara 10,50 veriyorlar ona para getiren oluyordur belkide diyorum kendi kendime ama bu duruma fazla dayanacaklarını zannetmiyorum bakalım ilerdeki günler gösterecek durumu bol kazançlar ...

basitlik
26-08-2012, 12:27
Garanti harbiden KY'ye bu konuda eksik bilgi veriyormus.

Garanti e-vadeli'de valor kaybi var.

Macron
26-08-2012, 12:36
İş Bankası çalışanı bir arkadaşım söyledi;

Kredi kart aidatlarının sınırlandırılması yada kaldırılması çalışmaları
banka üst yönetimini fena halde bozdu
bu durum için toplantı üstüne toplantı yapıyorlar dedi..

İş bankasının meşhur "hep bana" mantığı tüm hızıyla devam ediyor,
Bir kez olsun seni İş bankası yapan müşterilerinin yanında ol be banka..

parayorum
26-08-2012, 13:14
İş Bankası çalışanı bir arkadaşım söyledi;

Kredi kart aidatlarının sınırlandırılması yada kaldırılması çalışmaları
banka üst yönetimini fena halde bozdu
bu durum için toplantı üstüne toplantı yapıyorlar dedi..

is bankası kartıma bugune kadar hiç para odemedim, ayrıca isbank kredi kartı pazarında lider değil ki üçüncü, garanti ve yapıkredide durum farklıdır sanki :) maksadınız isbanka yuklenmekse onu bilemem.

diğer bankalar hep sana diye calısmıyor onu demek istiyorum, isbankın hedef gösterilmesi saçma, o aidatlar sonucta belirli paranız yoksa her bankada odeniyor.

dudu
26-08-2012, 19:36
is bankası kartıma bugune kadar hiç para odemedim, ayrıca isbank kredi kartı pazarında lider değil ki üçüncü, garanti ve yapıkredide durum farklıdır sanki :) maksadınız isbanka yuklenmekse onu bilemem.

diğer bankalar hep sana diye calısmıyor onu demek istiyorum, isbankın hedef gösterilmesi saçma, o aidatlar sonucta belirli paranız yoksa her bankada odeniyor.

Bugune kadar ben de ne hesap isletim ucreti ne kredi karti aidati ne eft/havale ucreti ne de kiralik kasa ucreti odedim ancak bu beni gecen ay simdilik 1 ayligina %1 daha yuksek veren Finansbank'a gitmekten alikoyamadi.
Kisisel fikrim su ki ister Isbankasi olsun ister baska bir banka arada bir parayi alip giderek cantada keklik olunmadigi gercegini hatirlatmak her zaman icin masanin uzerinde duran bir opsiyon olmalidir.

Parasi olan kisi duygusal olamaz/olmamalidir.

Syg,

Macron
27-08-2012, 02:35

diğer bankalar hep sana diye calısmıyor onu demek istiyorum, isbankın hedef gösterilmesi saçma, o aidatlar sonucta belirli paranız yoksa her bankada odeniyor.Evet yapı kredide durum farklı
4 yıl önce Yapı Kredinin Telefon bankacılığını arayarak Kredi kartı aidat ücreti ödemek istemediğimi belirttim,
ve o günden beri Worldcard'a aidat ödemiyorum..

vollager
27-08-2012, 02:43
aralık ayına kadar faiz oranları bu oranlardamı seyreder yükselme olurmu ??

yoksa eurotekfenın 10.75 lik oranından aralıka kadar yararlanmak mı lazım kararsızım siz ne diyorsunuz ?

Macron
27-08-2012, 02:52

diğer bankalar hep sana diye calısmıyor onu demek istiyorum, isbankın hedef gösterilmesi saçma, o aidatlar sonucta belirli paranız yoksa her bankada odeniyor.Türkiyede her Banka kendine çalışıyor bunu hepimiz biliyoruz,Ancak bu durum iş bankasında
daha fazla, en azından benim görüşüm böyle,

İş bankasına yüklenmek;:):)
Burada her banka eleştiriliyor,
İş eleştirilince yüklenmek oluyor.:)

Hedef göstermek,:)
Tam bir klişe,

Ben iş bankasını eleştirdim diye,
bu yazıyı okuyan birisi gidip iş bankasını davamı edecek,
yada bir daha iş bankasıyla calışmayacakmı,

Ha beni soruyorsanız İş bankasıyla hayatımda hiç çalışmadım,
ve bu durumdan gerçekten çok memnunum,

Siz de dersinizki ben İş bankasından çok memnunum ve çalışıyorum,
Olay biter..

emperador
27-08-2012, 13:14
kredi kartına yıllardır bende aidat ödemem kesseler bile arar iptal ettiririm. tek handikapı 3 ay içersinde bilmem ne kadar harcama yapmalısınız diyorlar tamam diyorum geneldede yapılıyor zaten.

inanna
27-08-2012, 13:54

Yazmayım diyordum ama yaram deşildi.Ulusal bankamız olması münasebetiyle 2009'da taşıdığım tüm birikimimi geçen seneden beri başka bir kamu bankasına kaydırarak geçen cuma itibariyle İş bankasıyla ilişkimi tamamen bitirdim.Öncekileri yazarak burada fazla yer işgal etmeyeyim ama en son altın hesabından bir kaç aydır kesilmeye başlanan saklama ücreti bu işin son noktası oldu.Zararı göze alarak hepsini fizikiye çevirdim.Ha bu durumdan memnunmuyum,değilim, fakat yapacak başka bir şey yok.
İş bankasının yapması gereken ise sn. Macron'un dediği gibi;seni İş bankası yapan müşterilerinin yanında olmak

blue70
27-08-2012, 14:28
iş bankası çok iyi yönetilen bir bankadır.Atatürkün kurduğu bankadır.hala müşterisiyim.Fakat biz büyük bankayız sağlam bankayız diyerek yüksek faiz vermemektedir.eskiden bonoya çok iyi fiyat verirdi.Fakat bono devri kapandı.Mevduat daha avantajlı.
herkesten kredi kartı gibi ücretleri almaz...
yalnız bankalar neden maliyetlerini düşürmemektedir.onu anlamıyorum.bir ilçede 3 veya 4 adet banka şubesi bence çoktur.Bence şu be sayıları azaltılarak karlılıklarını arttırmalılar.müşterilere yüklenmek yerine...teknolojıyı çok iyi kullanmalılar...bence...

özür
27-08-2012, 16:16
Faizler inmeye devam ediyor bakalım kasımda nerelere razı olacağız

asil olçun
27-08-2012, 21:06
tekfen kampanya kapsamında, 10.75 devam ediyor hemde 120 gün vadeli, ve ilk hesabı olanada, sınır olan 200 bin kaldırıyor 350 bin kadar aynı faiz uyguluyor. şu ortamda en iyi faiz diyorum ve şekerbank ile olan hesabı kapatıp hemen tekfene gidiyorum. şekerbank 9.50 , finans 9.60 zor diyor.ve ilgi yok .

asil olçun
27-08-2012, 21:11
tekfen kampanya kapsamında, 10.75 devam ediyor hemde 120 gün vadeli, ve ilk hesabı olanada, sınır olan 200 bin kaldırıyor 350 bin kadar aynı faiz uyguluyor. şu ortamda en iyi faiz diyorum ve şekerbank ile olan hesabı kapatıp hemen tekfene gidiyorum. şekerbank 9.50 , finans 9.60 zor diyor.ve ilgi yok .

vollager
27-08-2012, 21:33
finansbankta bugün dolan vademe 65+ 9.40 oran verdi parayı istedim internet bankacılığını söyledi 10 oran olur dedi ... yeni müşteri çift sarılıda 75+ ye kadar 10.50 oran veriliyomus 60 güne kadar eski müşteriye 8.50 ...

parayı yerın cekicem tekfene yatırcam 4 ay düşünüyorum 28 aralık vade dönüşünde iyi oran çıkar mı acaba yoksa mali dönem için geçmi kalmış olurum ?

chucky68
27-08-2012, 23:02
finansbankta bugün dolan vademe 65+ 9.40 oran verdi parayı istedim internet bankacılığını söyledi 10 oran olur dedi ... yeni müşteri çift sarılıda 75+ ye kadar 10.50 oran veriliyomus 60 güne kadar eski müşteriye 8.50 ...

parayı yerın cekicem tekfene yatırcam 4 ay düşünüyorum 28 aralık vade dönüşünde iyi oran çıkar mı acaba yoksa mali dönem için geçmi kalmış olurum ?

tekfen bank bu aralar çok para girişi oluşursa onlarda her ne kadar 120 güne kadar %10.75 veriyoruz deselerde her an faiz düşürmeye girebilirler..acele etmek lazımdır....şimdi mevduat toplamak için burger bankın arap sermayesini çatır çatır kullanıyorlar...arkaları sağlam yani...o bakımdan bence yeni finans bankası olma yolunda tekfen ilerliyor...finans eski havasını artık zor bulur...yeni rakibi tekfen gözküyor...onlarda sağlam oynuyor...yanlız size tavsiyem aralık 28 tarihine vadeyi yapmayınız...son günler bankaların geviş getirme günleridir...yani blançolar yeterince tüm bankalar tarafından makyajlanmıştır...sona kalan dona kalır....o bakımdan vadeyi bankaların en rekabet gücü yüksek dönem olan 18-24 tarihleri arasına denk getirmenizdir....yani son haftaya girmeden bir önceki hafta arasına....burdan gene en uzun vadeye iyi bir oran gelirse parayı bağlamız hayrınıza olur....heleki kazaren %11 üzeri bir oran gelirse hiç düşünmeden 3 ay bağlayın....

C H UCK Y............HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ.....MEVDUAT YAKASI ORDUSU

chucky68
27-08-2012, 23:13
yukarda iş bankası için çeşitli görüşler yazılmış...bende kendi fikrimi yazayım dedim....bana görede iş bankası banka sektöründe gizli masonlar klübüdür...yani içeri girince onların kurallarına göre oynamak lazımdır...haaa çok iyi ilişkileri olanlar için kredi kartı gibi konularda canım cicim hallerine girebilirler...ama parayı vadelide değerlendirenler bu canım cicimlerin yanında aslında damarlarından kan çekildiğinin farkında değillerdir...masonist gücün tutsağı olmuşlardır...çünkü güçlü olmanın müşteriler içinde bir bedeli vardır...bankayla çalışan her müşteri istesede istemesede bu masonların düşük faiz aidatlarını kendi birikimlerinden onlara hibe etmek zorundadır....yoksa klüpten atılır..:)

C H UCK Y................................PSİKOPAT BEBEK

chucky68
27-08-2012, 23:21
bizim bağdat caddesinde üyesi olduğum büyük klüp vardır...bilenler çok iyi bilirler...yılların klübüdür...işte iş bankasınıda aslında ben biraz büyük klübe benzetirim....içeri girince canım cicim muamele çok süperdir...ama tabi bununda bir bedeli vardır...aidatları çok yüksektir...fiyatları pahalıdır..iyi hizmetleri vardır...ama adamıda iyi öperler..öyle langur lungur adam bulamassınız...yani oranın bedelini paşa paşa ödemek zorundasınızdır...iş bankasıda paranın masonudur...yıkama yağlama süperdir...ama fiyatıda pahalıdır...

C H UC K Y.......................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

dudu
28-08-2012, 09:11
bizim bağdat caddesinde üyesi olduğum büyük klüp vardır...bilenler çok iyi bilirler...yılların klübüdür...işte iş bankasınıda aslında ben biraz büyük klübe benzetirim....içeri girince canım cicim muamele çok süperdir...ama tabi bununda bir bedeli vardır...aidatları çok yüksektir...fiyatları pahalıdır..iyi hizmetleri vardır...ama adamıda iyi öperler..öyle langur lungur adam bulamassınız...yani oranın bedelini paşa paşa ödemek zorundasınızdır...iş bankasıda paranın masonudur...yıkama yağlama süperdir...ama fiyatıda pahalıdır...

C H UC K Y.......................................BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR BİRLİĞİ CEPHESİ

Benim yillarca Isbankasi musterisi olarak, bu muhtemelen diger bankalarda da aynidir, gordugum kadari ile musteriler kisi bazinda degerlendiriliyor. Mudur bir tusa basarak bir musterinin donemsel olarak kendi subesine kac kurusluk faydasi oldugunu gorebiliyor. Mesela ayni gun gelen ve cekilen tutarlar vadesiz hesabi bankaci terimi ile "eksiye" donduruyor, musterinin bankaya verimini dusuruyor. Kullanilan krediden, kmh'dan kazanilandan, vadesiz hesapta bosda duran paradan v.b bankaya kazandirilan paralar toplaniyor ve bir musterinin banka gozunde ne kadar degerli veya degersiz oldugu belirleniyor.

Son zamanlarda mevduattan gittikce uzaklastigim icin artik bankalarla da acikcasi cok isim olsun istemiyorum. Is Bankasi muhtemelen beni diger orta olcekli bankalara gore verdigi biraz dusuk faiz orani ile gecmisde opmus olabilir, hatta bu kesindir diyebilirim ancak bunun karsiligi olarak kiralik kasa da dahil hic bir bankacilik isleminden yillardir benden tek kurus masraf da almadigini belirtmem gerekir.
Bankalarla calismak da bir ticari faaliyettir. Kimden hangi hizmeti kaca alacagina herkes kendi karar vermelidir.
Ticarette eger bir iliski sorunsuz uzun bir donem yurutulecekse karsilikli menfaatler catisir, her iki taraf da hesabini yapar ona gore davranir. Tek tarafin menfaatine olan iliskiler uzun sureli olamaz.

Gecen ay %1 daha fazla faiz ve daha da onemlisi Isbankasi'na cantada keklik olmadigimi hatirlatmak icin bir ayligina Finansbank'a yuksek olmayan bir meblagi tasidim. Ancak Finansbank benden hesap isletim ucreti ve cikisda da bir eft ucreti alacak. Burada yapilmasi gereken ve tabii benim de yapacagim hesap bu is bitince bu maceranin bana kaca mal olduguna bakmak ve %1 ek faize degip degmedigine gore gelecek ayki ve ileriki donemdeki stratejimi belirlemektir.

Her turlu iste oldugu gibi bankalari da bir ticari partner olarak gorup, duygusalligi ise karistirmamak gerekir.

Syg,

Macron
28-08-2012, 14:03
Citi dün aradı 10.75 verdi
Akbank,Şeker,Garanti hatta Finans 9' lu seviyelerde,
Fiba ve Deniz 10' un hemen üstünde,

Şu aşamada Citi ve Euro Tekfen 10.75 le rakipsiz gibiler..

sensity
28-08-2012, 14:22
Eurobank ust limit 200 bin tl 10.75 179 gune kadar, yukarida arkadas 200 bin ustunede veriyorlar demis SOZ KONUSU degil. Daha once kesinlikle vadelinizin olmamasi gerekiyor.

Fiba 10.25 100 gune kadar baglanabiliyor
Hsbc 10.25 55 gune kadar baglanabiliyor.
Tbank 10.00
Vakif tanisma 10.25
Tekstil 10.50 ama 100 bine kadar sanirim 50 gune yakin bagliyorlar, daha uzun degil.

cozali
28-08-2012, 14:28
Citi dün aradı 10.75 verdi
Akbank,Şeker,Garanti hatta Finans 9' lu seviyelerde,
Fiba ve Deniz 10' un hemen üstünde,

Şu aşamada Citi ve Euro Tekfen 10.75 le rakipsiz gibiler..

Umarım bu kampanya bir süre daha devam eder, benim mevduatın dolmasına daha 20 gün var o zamana kadar biraz zor ama bakalım hangisi iyiyse oraya taşırız artık.

sonsav
28-08-2012, 15:20
Sevgili forum dostları; Bankaların elindeki en büyük güç, mudilerin paralarını başka bankaya transfer etmekte yaşadıkları atalet (veya korku). Tabi bu kendiliğinden oluşmuyor. Bankalarda ellerinden geldiğince bu süreci zorlaştırıyorlar. Daha önce Sn. Chucky başta olmak üzere bir kaç arkadaş paranın fiziki taşınmasına ilişkin değişik yöntemleri sıralamıştı. Ancak bu durum meblağı 100 K'nın üzerinde olanlar için en son müracaat edilecek yol gibi görünüyor. Arzu edilirse bu da tartışılabilir; ancak (konu hakkında BDDK sitesinde oldukça bilgi mevcut olduğu için bazı arkadaşlar beni kolaycılıkla suçlayabilir.) sizden ricam, bildiğiniz bankalara ait internet üzerinden yapılan EFT işlemlerinde günlük limit ve talep edilen ücret konusunda bilgi paylaşmanızdır.

Şu hoş geldin faizini her daim hoş bulmak için ilk bilgi benden;
Şekerbank günlük limit 300 bin, ücret 2 TL. Ancak paranın blokajının kaldırılması için EFT yapmadan önce şubeye uğramak gerektiğine dair bir bilgi paylaşılmıştı. MT ise böyle bir şartın varlığından haberdar olmadığını söyledi.

Diğer taraftan, son günlerin en revaçta bankası, Eurobank Tekfen günlük limit 50 bin, masraf 1.5 lira

İşte bu durum, ya vade sonrası dememe sebep verdiğinden, hiç bir yere gidemiyorum. Şube üzerinden EFT yaparsanız en az 300 TL.
ödemeniz gerekiyor. Haa atlamadan şunu da ekleyeyim. Parayı transfer etmeden önce, "Şubeden EFT için masraf ödemeyeceğinizin pazarlığını yaparsınız", diyen dostlarıma, vallahi kimse sizi tanımıyor.

Macron
28-08-2012, 15:32
Ben güvenlik açısından mutlaka EFT yapılması taraftarıyım,
Şimdiye kadar hiç para taşımadım,

Yeni girişlerde şöyle bir yol izleyebilirsiniz,

Mt ile EFT ücreti üzerinden anlaşın (ücretsiz, 3 lira 5 lira neyse)
Ve bu anlaştığınız rakamı Şube müdüründen teyit ettirin,

Yine güvenmiyorsanız şube Müdüründen yazılı teyit isteyin,
Asla ayıp olduğunu düşünmeyin.

Bana sorarsanız bu ortamda para taşımayın..

cozali
28-08-2012, 15:46
"Şubeden EFT için masraf ödemeyeceğinizin pazarlığını yaparsınız", diyen dostlarıma, vallahi kimse sizi tanımıyor.

Bu son cümleye ben de katılıyorum, mt ile pazarlık yaparsınız 2-3 ay sonra onun geçerli olacağının hiç bir garantisi yok, elinden yazılı belge almak gerekir onu da kimse yapmaz sanırım.
Eft limitleri de malum sınırlı Garanti'nin de 300 bin, tabi bunun için de şubeye gidip limiti arttırmak gerekiyor. Diğerleri 50 bin ve 100 bin civarında.
Bu durumda nakit çekmek en iyi yol ama onda da para yok diyerek bekletirlerse veya parayı elden taşırken çalınırsa diye insan korkuyor. Yani bu transfer işi gerçekten çok sıkıntılı, bankalar da bunu iyi biliyor.

memorex
28-08-2012, 17:19
Para taşımak zorunda kalacak iseniz birgün önceden gideceğiniz yeni bankayı belirleyin ve '' grup arabası ile gelip parayı mevcut bankadan sayarak almaları konusunda ikna edin '' ve mevcut bankaya da yarın sabahtan parayı nakit istediğinizi ve karşı bankanın grup arabası ile gelip alacağını bildirin.Böylece valör kaybı yaşamaz ve risk almadan parayı taşırsınız.

shorts
28-08-2012, 17:52
garanti 32 gun 9.65
deniz 32 gun 9.80 45 gun 9.95

Macron
28-08-2012, 18:22
Para taşımak zorunda kalacak iseniz birgün önceden gideceğiniz yeni bankayı belirleyin ve '' grup arabası ile gelip parayı mevcut bankadan sayarak almaları konusunda ikna edin '' ve mevcut bankaya da yarın sabahtan parayı nakit istediğinizi ve karşı bankanın grup arabası ile gelip alacağını bildirin.Böylece valör kaybı yaşamaz ve risk almadan parayı taşırsınız.Her paraya yapmazlar bunu..

blueberry
28-08-2012, 20:11
işbank 9.50 32 gün
vakıf 9.75 92 gün

ikiside eski müşteri..

vollager
28-08-2012, 20:27
67bin parayı finansbanktan eurotekfene taşıdım annemin üzerine açtık hesabı 114gün 10.75'ten

chucky68 üstad 18-24 aralık bandı dediği için 20 aralık vade dönüşü yaptırdım , teşekküler ...

asil olçun
28-08-2012, 21:07
hsbc bank 10.25, şekerbank 10.25, finans 10.25 tekfen 10.75 200 üzeri yapıyor fakat onunda yöntemini kendileri söylüyor. yinede içlerinde baba banka şeker müşteriyi zorda bırakmıyor , zirvede güncel oran neyse onu vermeye çalışıyor. bende bugün şekerde kaldım yoksa resti çektim gidiyorum tekfene dedim, baktılar durum ciddi orta yol bulundu yaşasın şeker. istemesini bilene bizler üstadın talebesiyiz öyle boşuna kürek çekmeyiz. forum amacına ulaştı meyvesini yemeye başladık.

austin
28-08-2012, 21:43
Sevgili forum dostları; Bankaların elindeki en büyük güç, mudilerin paralarını başka bankaya transfer etmekte yaşadıkları atalet (veya korku). Tabi bu kendiliğinden oluşmuyor. Bankalarda ellerinden geldiğince bu süreci zorlaştırıyorlar. Daha önce Sn. Chucky başta olmak üzere bir kaç arkadaş paranın fiziki taşınmasına ilişkin değişik yöntemleri sıralamıştı. Ancak bu durum meblağı 100 K'nın üzerinde olanlar için en son müracaat edilecek yol gibi görünüyor. Arzu edilirse bu da tartışılabilir; ancak (konu hakkında BDDK sitesinde oldukça bilgi mevcut olduğu için bazı arkadaşlar beni kolaycılıkla suçlayabilir.) sizden ricam, bildiğiniz bankalara ait internet üzerinden yapılan EFT işlemlerinde günlük limit ve talep edilen ücret konusunda bilgi paylaşmanızdır.

Şu hoş geldin faizini her daim hoş bulmak için ilk bilgi benden;
Şekerbank günlük limit 300 bin, ücret 2 TL. Ancak paranın blokajının kaldırılması için EFT yapmadan önce şubeye uğramak gerektiğine dair bir bilgi paylaşılmıştı. MT ise böyle bir şartın varlığından haberdar olmadığını söyledi.

Diğer taraftan, son günlerin en revaçta bankası, Eurobank Tekfen günlük limit 50 bin, masraf 1.5 lira

İşte bu durum, ya vade sonrası dememe sebep verdiğinden, hiç bir yere gidemiyorum. Şube üzerinden EFT yaparsanız en az 300 TL.
ödemeniz gerekiyor. Haa atlamadan şunu da ekleyeyim. Parayı transfer etmeden önce, "Şubeden EFT için masraf ödemeyeceğinizin pazarlığını yaparsınız", diyen dostlarıma, vallahi kimse sizi tanımıyor.

Şekerbankta şubeye gitmenize gerek yok sadece bir fax ile günlük eft limitinizi 500bine çıkarabiliyorsunuz, fakat sınır 500bin. 25 tl masrafla şubeden sınırsız eft yaptırabilirsiniz (15tl idi yeni zamlandı)

Son paragraf içinse; beni tanımayan bankayı bende tanımam, şahsen özellikle son 3-4 senedir teb, ing, şeker ve vakıf arasında 0-25 tl arası değişen masraflarla parayı sayısız defa hoplayıp zıplattım-zıplatıyorum..

Hknsnk
29-08-2012, 11:51
Bugün oranlar yerlerde sanırım, eurotekfen limitüstü olunca 9,60 larda, denizbank, 9,75 , 800+

memorex
29-08-2012, 12:40
Şekerbankta şubeye gitmenize gerek yok sadece bir fax ile günlük eft limitinizi 500bine çıkarabiliyorsunuz, fakat sınır 500bin. 25 tl masrafla şubeden sınırsız eft yaptırabilirsiniz (15tl idi yeni zamlandı)

Son paragraf içinse; beni tanımayan bankayı bende tanımam, şahsen özellikle son 3-4 senedir teb, ing, şeker ve vakıf arasında 0-25 tl arası değişen masraflarla parayı sayısız defa hoplayıp zıplattım-zıplatıyorum..

İngbank ve vakıfbank 0-25 tl arası adamı zıplatmıyorlar bende grup arabasıyla onları zıplatıyorum halbuki nakit getirtmek onlar için daha maliyetli :bad:

armiero
29-08-2012, 12:41
mevduatçıyım ama faizin düşmesi umrumda değil de dolar daha da yükselirse cinnet geçiririm...
dolar 1.4 - 1.5 arası olsun ben yıllık %8 faiz alayım cidden memnun ve mutlu olurum...

fakat geleceğe bakınca biz %8 faiz alıcaz da dolar 2 lira olacak gibi duruyor...

ve tabii bir de altın var...

mgdv2001
29-08-2012, 15:43
Bugün oranlar yerlerde sanırım, eurotekfen limitüstü olunca 9,60 larda, denizbank, 9,75 , 800+
City yeni müşteri limitsiz 10,75
800+ parada baya fark eder

B.ERKAN
29-08-2012, 21:34
Abiler Merhaba

İşbankasında hesabım var aylık 6.50 faiz veriyo sizlere göre çok düşük ne yapmam gerekiyo yada sizler bu oranları nasıl alıyosunuz.tşkler

chucky68
29-08-2012, 22:17
Abiler Merhaba

İşbankasında hesabım var aylık 6.50 faiz veriyo sizlere göre çok düşük ne yapmam gerekiyo yada sizler bu oranları nasıl alıyosunuz.tşkler
kucuk yoldas...bugune kadar bu isi ogrenememissen bundan sonrada isin zor....kolaya kacma...eski forum sayfalarini gozden gecir...konu surekli zaten diger yoldaslarim tarafindanda anlatiliyor...ama ilk isin is bankasindan kurtul...para miktarida bu islerde onemlidir...yilmadan birikime devam et....yoldas olmak hem cok zor hemde cok kolaydir....is sende bitiyor

chucyk.............birlesik mevduatcilar tugayi

ahmetbu
29-08-2012, 22:43
Bugün Bloomberght de 16:00 daki söyleşi programında bir piyasa profesyoneli "Ben merkez bankası son kararlarından anladığım kısa bir süre içinde kaybedilen % 18 gibi rekabet gücünün acilen kazanılması gerektiğini belirtti.TCMB 3 değişkeni aynı anda kontrol edemez ( döviz,faiz,cari açık) dedi. şimdi kontrol sırası faizde dedi.

kozalak_1
29-08-2012, 23:15
Bugün Bloomberght de 16:00 daki söyleşi programında bir piyasa profesyoneli "Ben merkez bankası son kararlarından anladığım kısa bir süre içinde kaybedilen % 18 gibi rekabet gücünün acilen kazanılması gerektiğini belirtti.TCMB 3 değişkeni aynı anda kontrol edemez ( döviz,faiz,cari açık) dedi. şimdi kontrol sırası faizde dedi.

Değerli büyüğümüz haklı.
Faizler düşerse enflasyon da düşer!
Hasbinallah...

Trade Shark
29-08-2012, 23:26
Abiler Merhaba

en basitinden ING turuncu hesaba koysan %9,5 alırsın.. daha yüksek oranlar için miktarına bağlı fark eder tabi...

chucky68
29-08-2012, 23:28
Değerli büyüğümüz haklı.
Faizler düşerse enflasyon da düşer!
Hasbinallah...

başımızdakiler var olduğu sürece onlar haklıdır...başta süleyman yaşar gibi ekonomist geçinen dalkavuk kalemler hep faiz düşmanıdır...düşmanımız sürüyle çok...baş düşmanımız hükümet...diğerleride onlara çanak tutanlar...bizler için tek kurtuluş cephede sağlam ayakta durmak...serseri kurşunlarına hedef olmamak....fırsat çıktımıda iyi değerlendirmek....o kadar faizle uğraşıyorlar..ama genede tamamen yıkamıyorlar...

C H UCK Y....................................HALKIN KURTULUŞ CEPHESİ GERİLLALARI:)

chucky68
29-08-2012, 23:34
yandaş merkez bankası yakında faiz koridorunun üst bandını indirecek...zaten o yüzden bankalar faiz düşürdüler...ancak üst bandın düşürülmesi bono faizlerinin 2 puan daha geri gelmesi demek..mevduat faizleride 1 puan daha geri gelebilir....ama zaten bu ayarı bankalar gördükleri için faiz indirimini erken yapmışlardı..daha fazla faiz düşüremezler..düşse bile kalıcı olmaz..sebebi milyoner hesabı olan mevduatçılar...yani babalarımız....bizler onların evlatlarıyız...merkez bankası sene sonu yaklaşırken bir çılgınlık yapmak istemiyor...çünki şayet bu milyoner hesapları bir dövize kayarsa işte o zaman doları kimse tutamaz....talep artar....o bakımdan merkez ortalığı çok bulandırmak istemiyor...en çok sembolik olarak faiz koridorunda indirim yapacak...sene sonuna kadar faizler %9-10 arasında salınır...yıl sonuda köşe kapmaca başlar...

C H UCK Y..........................YIILARIN EFSANE CADDE BEBEĞİ

Trade Shark
29-08-2012, 23:50
faiz kısa vadede düşmez nedeni;

Politika olarak düşüş olması dahilinde oluşacak durumlar banka ve finans kuruluşlarının karlılıklarını ciddi derecede düşürecektir.

şuan herhangi bir bankada 100 liranın ortalama fiyatı;

alış 110
Satış 120

Faizler %5 e inerse ki kötü senaryo
alış 105
satış 115 olacaktır.

Heval
30-08-2012, 00:48
FIBA bu gün dönen vadeli mevduatı (50 +) 10.25 den bağlamışlar.

Bende burada bahsedilen oranlara bakınca itiraz etmedim.

Mehmetkirsoy
30-08-2012, 10:50
aylık ek hesap faizi %5 pehhhhhhhhhh
vatandaş çekiyor ek hesaptan parayı

yıllık %60 faizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

dönüyor banka %9 ile para topluyor....

yok böyle saltanat...

şef
30-08-2012, 15:12
yapıkredi yüksek meblağ için ne oran veriyor. yakında oran soran oldumu? pazartesi dönüşüm var. genel olarak oranlar düşük gözüküyor. 2 ay önce 11.60 dan bağlanmıştı. faizlerin düşük oranı, dolara ve borsaya baktırıyor. lakin borsanın ve doların yüksek seviyesi al dedirtmiyor. bu nedenle en makulu en kısa süreli mevduat gibi duruyor. sonbahara girdiğimiz şu günlerde hava puslu duruyor. heran borsa aşağı dönebilir. buda döviz ve faizi yukarı itecektir.
şimdi moda, bankalar için mevduat yerine bono ile borçlanmak. hazine bonosu faiz oranı düşük olduğu için moda. hazine bonosu üzerine ilave faiz vererek daha düşük oranla borçlanıyorlar. gedik de bu uyanıklığa katıldı. ilave 1.3-1.6 faiz verecek. lakin benim bulunduğum bankada israrlara rağmen talep bulamadı. benim kanaatim, bu bonolar sınırlı bir müşteri grubuna hitap ediyor.

dudu
31-08-2012, 11:06

yok böyle saltanat...

Evet, necip milletimizin yuksek borcluluk durumunu kullanarak kanini emiyorlar, iligini somuruyorlar sonuna kadar....

Son zamanlarda bir tiksinti geldi... Hic ama hic bankalarla isim olsun istemiyorum, kapisindan bile girmek gelmiyor icimden. :(

Syg,

aviator
31-08-2012, 11:24
Evet, necip milletimizin yuksek borcluluk durumunu kullanarak kanini emiyorlar, iligini somuruyorlar sonuna kadar....

Son zamanlarda bir tiksinti geldi... Hic ama hic bankalarla isim olsun istemiyorum, kapisindan bile girmek gelmiyor icimden. :(

Syg,

Aynen bende mümkün olduğunca kapısından girmek istemiyorum. Zira girince bir şekilde çarpıyorlar.
Geçenlerde elime bir miktar dolar geçti. Dedimki gidiyim bir vadeli hesap açtırayım kur yükselinceye kadar
dursun yükselince direk internetten bozdururum,hemde şubede bankodan düşük kura bozdurmamış olurum.
Bana şubede mt ben vadesize koyayım siz internetten vadeli açın internet oranları çok daha iyi dedi.
Bankadan çıkıp eve geldim daha 15 dakika geçmeden küt vadesize koyduğu için 9 dolar hesap işletim ücreti kesmiş.
MT bunu bildiği için beni böyle yönlendiriyor. Velhasıl direk doları moları satıp hesabıda kapattım.

Saygılar

dudu
31-08-2012, 11:32
Aynen bende mümkün olduğunca kapısından girmek istemiyorum. Zira girince bir şekilde çarpıyorlar.
Geçenlerde elime bir miktar dolar geçti. Dedimki gidiyim bir vadeli hesap açtırayım kur yükselinceye kadar
dursun yükselince direk internetten bozdururum,hemde şubede bankodan düşük kura bozdurmamış olurum.
Bana şubede mt ben vadesize koyayım siz internetten vadeli açın internet oranları çok daha iyi dedi.
Bankadan çıkıp eve geldim daha 15 dakika geçmeden küt vadesize koyduğu için 9 dolar hesap işletim ücreti kesmiş.
MT bunu bildiği için beni böyle yönlendiriyor. Velhasıl direk doları moları satıp hesabıda kapattım.

Saygılar

Gecen ay 100.000.00 TL mi %1 fark var diye 34 gunlugune Isbank'dan Finans'a tasidim. 78.96 TL fark ediyor.
Esas amacim Isbank'i biraz hizaya cekmek idi ama simdi bakalim bu 78.96 TL farkin hesap isletim ucreti, eft masrafi ve baska surpriz giderlerden sonra bende ne kadari kalacak.
10 Eylul gunu vade donusunde siz sayin forumdaslar ile paylasacagim.

Syg,

dudu
31-08-2012, 11:46

yok böyle saltanat...

Benim de kredili mevduat hesabi (Isbank ek hesap diyor) olarak tanimlanmis 250.00 TL kredim var. Olur ya fatura odenecektir, hesapta da para yoktur sonra fatura odenmez gecikmeye girer sizden cok daha fazla gecikme faizi keserler denerek vakti zamaninda acilmisti.

Hesap eksiye dustugunde ayni dakika faiz islettiklerinden siz isterseniz o gun hesabi tekrar artiya cevirin size 1 gun faiz mutlaka giriyor, cunku bankalara yatirilan paranin valoru ertesi is gunudur, ancak cekilen paranin valoru ayni gundur.

Su ana kadar genelde vadesizde para tutmadigimdan ve getirisi dusuk de olsa likit fonda aylik odemelerim kadar para bulundurdugumdan odemelerim hep bu fonlar satilarak ve ek hesap devreye girmeyerek yapilmisti ve cari hesabim cok nadir eksiye donmustu.

Isbankasi interaktif sisteminden ileri tarihli bir havale/eft talimati verildiginde sistem sabah 8.00 oglen 14.00 ve aksam 17.00 de hesaba bakiyormus, para var ise oradan talimati yerine getiriyormus eger para yok ise otomatik odeme kapsamindaki likit fonlari en son aksam saat 17.00 de satip talimati yerine getiriyormus.
Saat 17.00 de kim parasini almak ister ki? Yapilan bu duzenlemenin bence tek amaci insani otomatik odeme var ise hesapta para bulundurmaya zorlayarak vadesiz hesaptaki sifir maliyetli paralarin miktarini artirmak.

Syg,

aviator
31-08-2012, 11:53
Gecen ay 100.000.00 TL mi %1 fark var diye 34 gunlugune Isbank'dan Finans'a tasidim. 78.96 TL fark ediyor.
Esas amacim Isbank'i biraz hizaya cekmek idi ama simdi bakalim bu 78.96 TL farkin hesap isletim ucreti, eft masrafi ve baska surpriz giderlerden sonra bende ne kadari kalacak.
10 Eylul gunu vade donusunde siz sayin forumdaslar ile paylasacagim.

Syg,

Sayın Dudu finansta internet eft limiti 100.000 tl. İnternetten ücretsiz eft yapabilirsiniz (veya çok düşük bir ücretle benim üyelikten dolayı ücretsiz). Öte yandan finansta vadeli hesaptan hesap işletim ücreti alınmıyor. Yani internet kullanırsanız sizden birşey kesebileceklerini sanmıyorum. Bence 10 eylülde büyük ihtimalle finansta kalırsınız.
Saygılar bol kazançlar herkese..

djoz
31-08-2012, 15:19
Denizbank 50+ için 9,55

Belki biraz daha zorlanabilir.. Önünden geçerken öylesine sordum, vademin henüz gelmediğini biliyorlar.

şef
31-08-2012, 18:59
pazartesi dönüşüm var. bugün yapı krediden 9.60, vakıftan 9.75 oranları aldım. faiz 2 ayda 11.60 dan 9.60 a düştü. bu vadeyi muhtemelen imkb ye yönlendireceğim.

dudu
31-08-2012, 21:04
pazartesi dönüşüm var. bugün yapı krediden 9.60, vakıftan 9.75 oranları aldım. faiz 2 ayda 11.60 dan 9.60 a düştü. bu vadeyi muhtemelen imkb ye yönlendireceğim.

Ben de 25 Eylul'de alacagim PNSUT temettusunu de ekleyip 10 Eylul'deki Finans donusumu temettu mevsiminin basladigi su gunlerde IMKB'ye yonlendirecegim.

Syg,

NETA
31-08-2012, 21:13
A Bank 55bin 32gün 10.70 den bağlandı. ( son üç ayda bu bankadan aldığım oranlar sırasıyla 12,25 - 10.90 ve son olarak 10.70 düşüş devam ediyor :( )

chucky68
31-08-2012, 23:21
ne zamanki tüm bankalar oranlarını %9 vede altı civarlarına taşırlar o zaman borsa kuyusuna kova atmak isteyen atar...benim gözümde yoldaş zor günlerdede parasına risk taşımak istemeyendir...risk taşımak isteyen zaten kendi yol haritasını çizer...onlar zaten bizden değildir...:)..bizden olarakta hiç bir zaman görmedim... onlara saygı duymak lazım...ancak yapıkredi bankası vede ona yakın birkaç bankadan alınmış %9.50 oranları beni bağlamıyor...yukarda halen %10.70 oranlar yazılıp çiziliyor...yapıkredi gibi ona yakın bankalar bugün %9.50 veriyorlarsa diğer orta ölçekliler %10.50 veriyorlar demektir...buda bana yeter...varsın arada birkaç ay böyle gitsin...benim vadem %11.50 den devam ediyor...vade dönüşüm ekimin ortasında...bu tarihten itibaren yıl sonuna kadar hedefim en kötü %10 ile bağlamak...ama muhtemelen daha yüksek bağlarım...böylece hedefime gelirim...öyle faizler arada düşük gitti diye sazımı bırakmam elimden..bu faiz dalgası bazen çok yüksek dalgada gelir....bazende durgunlaşır....bu işlerde ince hesap şudur...fırsatını buldunmu en kötü aylarıda hesaba katarak vadeyi uzun bağlamak..zaten uzun bağlamayanlar dalgada yutuluyor..en ölü zamanlarına can simidiyle giriyor...piyasalar elbet paraya açlık duyacaktır...işte o zamanda faiz günüdür....dalga zamanıdır.... piyasa aslanı her zaman tok gezmez...açlık çektiği zamanları takip etmek lazımdır....ama hafiften ürkeklik çekenler zaten yolunu biliyor...BORSA....:)....onlarda benim gözümde aslanın karnını doyurduğu ceylanlardır...

C H UCK Y..............BİZDEN OLMAYANLARADA CEPHESİNDE KUCAK AÇAN BEBEK:).....la martına polo

southpark
31-08-2012, 23:50
citibank, 30 gun, 100+, %10.50

eray026
01-09-2012, 03:12
1 Eylül 2012 itibariyle geçerli Turuncu Hesap faiz oranları aşağıda belirtilmiştir.

Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 9.75 100 BİN ve üzeri 8.00
Turuncu Hesap Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 9.00 100 BİN ve üzeri 8.00

eray026
01-09-2012, 12:58
Faiz manipülasyonuna işbirliği yapan yirmiye yakın bankanın olduğu açıklandı. Yapılan faiz manipülasyonu konut kredisi kullanan vatandaştan tahvil satın alan emekliye, kredi kullanan öğrenciye kadar pek çok vatandaşı ilgilendiriyor.

Sabah gazetesi yazarlarından Süleyman Yaşar'in haberine göre bizdeki faiz lobisi elemanlarının "asla böyle bir şey yok" diyerek varlığını inkâr ettikleri faiz lobisi yurtdışında suçüstü yakalandı. Yaşar, haberinde şu detaylara yer verdi:

Bizim faiz lobisi elemanları ne diyordu? "Faizler rekabet ortamında belirleniyor. Faizlerde manipülasyon yapılmıyor" diye demeçler veriyorlardı. Oysa faizleri manipüle ederek vatandaşı soyan Barclays bankası kısa süre önce suçunu kabul edip, regülatör kuruluşlara 453 milyon dolar ceza ödeyeceğini açıkladı.

Ardından bu manipülasyonda işbirliği yapan yirmiye yakın bankanın olduğu açıklandı. Tabii bu yolsuzluk ve hırsızlık, regülatör kuruluşlara ceza ödemekle bitmiyor. Yapılan faiz manipülasyonu konut kredisi kullanan vatandaştan tahvil satın alan emekliye, kredi kullanan öğrenciye kadar pek çok vatandaşı ilgilendiriyor.

Bu manipülasyonun nasıl yapıldığını hatırlatalım.

Londra bankalararası borçlanma faiz oranı (Libor) her gün saat 11.10'da 16 banka tarafından belirleniyor. Ve Thomson Reuters tarafından Londra saatiyle 11.30'da Libor ilan ediliyor. Bu belirlenen günlük faiz oranı, küresel piyasalarda pek çok finansal işlemde eşik değer olarak kabul ediliyor. Ülke bonosu satışından şirket borçlanmalarına, konut kredisinden otomobil kredisine kadar pek çok borçlanma işlemi Libor dikkate alınarak yapılıyor. Libor'un eşik değer olarak kullanıldığı toplam finansal küresel işlem hacminin 800 trilyon dolar olduğu belirtiliyor. Anlayacağınız faiz lobisinin yaptığı bu yolsuzluk tüm ülkelerin vatandaşlarını ilgilendiriyor.

Dün, Wall Street Journal'da pek çok ABD vatandaşının Libor'dan dolayı uğradığı zararı tazmin ettirmek için avukatlara başvurduğu açıklandı. Mesela Linda Zaker adında dul bir kadın kocasından kalan emekli hesabından 10 bin dolarlık İsrail bonosu alıyor. Avukatının açıklamasına göre, eğer Libor yüzde 0.4 manipüle edildiyse Zaker 36 ayda 100 dolar kaybediyor. Şimdi Zaker'in avukatı bu parayı bankadan istiyor. Gelelim Libor manipülasyonu nedeniyle vatandaş tarafından geri istenmesi mümkün olan paraya...

Vatandaşların isteyebileceği paranın tahmini bedelini hesaplayan Macquarie Research firması, eğer Libor yüzde 0.4 ya da binde 4 manipüle edildiyse davalarda talep edilecek tutarın 176 milyar dolar dolayında olacağını ileri sürüyor.

Diğer tahminler biraz daha düşük tutarda oluşuyor. Bruyette&Woods Inc. firması analistleri, mahkemelerden Libor manipülasyonu nedeniyle bankalara 47.5 milyar dolarlık bir mali yük gelebileceğini ileri sürüyor.Anlayacağınız faizlerin manipüle edilmesiyle çalınan paraların içinde bizim paralarımız da var. Ama faiz lobisinin elemanları hemen itiraz edip "hayır bizim paramız yok" diyebilir. Sakın inanmayın. Unutmayın, bu lobi daha önce de "faiz lobisi yok" demişti.

Kaynak: Sabah

chucky68
01-09-2012, 13:48
suleyman yasar......hem yasar hem yasamaz...geldikleri gibi birgun kalemleride koltuklarinin altina sikistirilir....bu kalemler renkli boya kalemleridir....hep yukariya sirin gorunmek isterler...yerleri saglam olsun diye

chucky.............birlesik mevduatcilar kuvai milliye cephesi

uyuz
01-09-2012, 14:24
süleyman yaşar a sormak lazım ; bu lobinin faizleri olduğundan düşük gösterdiklerini neden yazmaz ???????? faiz lobisi değil , düşük faiz lobisi .....

blue70
01-09-2012, 17:50
birde mevduatçıyı düşman gören ,parayı bedavaya getirmek isteyen,kendisini çok akıllı sanan bu düşük faiz lobisi ne zaman elini mevduatçının yakasından çekicek acaba.Hem tasarruf oranı az deniyor hemde mevduatçılar sayesinde ekonomi yürüyor acaba bunu bilmiyormu? ....önce zeka lazım insanda....ve matematik...reel faizin olmadığı ortamda kimse tasarruf yapmaz...ve para abuk subuk yerlere gider..altın gibi..emlak gibi ve fiyatlar şişer....mevduatçıların memnun olacağı bir oranda reel faiz verilmeli...bunu iş bankası eski müdürü ERSİN BEYDE söyledi , dervişte söyledi.....

hi_dutengin
01-09-2012, 20:26
cuma gunu 45 gun 10% dan baglandi FINANS BANK...

mahmut074
02-09-2012, 13:36
1 Eylül 2012 itibariyle geçerli Turuncu Hesap faiz oranları aşağıda belirtilmiştir.

Turuncu Hesap Hoş Geldin Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 9.75 100 BİN ve üzeri 8.00
Turuncu Hesap Faiz Oranı - TL 100 BİN'e kadar 9.00 100 BİN ve üzeri 8.00

İNG saçmalıyor. Şu an TEB'in turuncu hesapla neredeyse aynı özelliklere sahip olan Marifetli Hesap tanışma ilk ay %11 sonraki aylar %10 veriyor pazarlıksız. Tek kötü yanı 50.000 limiti. En azından 50.000 %11 ile buraya bir ay bağlanıp en az 1 ay neredeyse şu an piyasada verilen en yüksek faiz oranından yararlanılabilir.

Şahsen tutarı düşük olanlar için daha iyi bir seçenek yok. Parası fazla olanlar da en azından 50.000'i iyi bir orana bağlatır. Zira İNG'nin kampanya sonrası faizi önce %9.5'a sonra %9'a düşürdüğü şu günlerde bundan iyisi yok. Diğer para için de bankalardan oran alınabilir. Eurobank'ın %10.75 kampanyası devam ediyorsa ona bağlanabilir.

fcsteo7
02-09-2012, 23:53
İNG saçmalıyor. Şu an TEB'in turuncu hesapla neredeyse aynı özelliklere sahip olan Marifetli Hesap tanışma ilk ay %11 sonraki aylar %10 veriyor pazarlıksız. Tek kötü yanı 50.000 limiti. En azından 50.000 %11 ile buraya bir ay bağlanıp en az 1 ay neredeyse şu an piyasada verilen en yüksek faiz oranından yararlanılabilir.

Şahsen tutarı düşük olanlar için daha iyi bir seçenek yok. Parası fazla olanlar da en azından 50.000'i iyi bir orana bağlatır. Zira İNG'nin kampanya sonrası faizi önce %9.5'a sonra %9'a düşürdüğü şu günlerde bundan iyisi yok. Diğer para için de bankalardan oran alınabilir. Eurobank'ın %10.75 kampanyası devam ediyorsa ona bağlanabilir.

bencede ing oranını çok düşürdü. yeterince müşteri topladı galiba. müşterilerinin bir kısmı fark edip başka yerlere geçecektir bir kısmı ise fark etmeden aylarca devam edecektir. ama görünen 50bin altı parası olanlar için TEB den iyi seşenek yok. hemde banka banka gezip oran almaya gerek yok.

eray026
03-09-2012, 01:11
Garanti bankası müşteri temsilcisi turuncu hesaba alternatif olarak tek hesap önerdi. Sorduğumda faiz olarak 7.5 verdiklerini söyledi. Turuncu hesap 9 veriyor dedim ve kabul etmedim. Turuncu ve marifetli hesaba alternatif olamaz bence. Sizinde bu konuda yorumlarınızı alabilirmiyim.

Aktif (Tek) Hesap sayesinde, hesabınız müsait olmasa dahi, önceden belirlenen limitler dahilinde, ihtiyacınız olan tutardaki parayı kullanabiliyorsunuz.

Böylece nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılanıyor, tüm bankacılık işlemlerine devam edebiliyorsunuz.

sovalye
03-09-2012, 10:19
Son 10 yılda tahvilde faizler %270 lerden %7 ye kadar gerilemiş. Yani resmen faiz oranları pul olmuş, buharlaşmış durumda. Bu sürede faizden çıkıp borsaya girmeyen para bundan sonra da girmez. Bunca süre boyunca borsaya cesaret edemeyen kişi bundan sonra da cesaret edemez. Zaten halkım artık borsaya girmiyor o parayla birlikte gayrimenkul baronlarının cebini doldurup bu balonunu şişirmekle meşgul. Kalan parasını da tüketim çılgınlığında çarçur etmekte.

http://i45.tinypic.com/2qukim1.jpg

blue70
03-09-2012, 10:25
enflasyon açıklandı !!!TüFE bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,28..bizlerde ortalama %11 faiz oranıyla bağladığımızı varsayarak şu hesabı yapmak gerekir...REEL faiz=((0,11*0,85*180/366)+1)/1,0228=% 2,27 reel faiz kazanmışız demektir..buda kardayız demektir :)
yoldaşlara Hayırlı olsun :)
HESAP etmek önemlidir !!!

dudu
03-09-2012, 10:32
enflasyon açıklandı !!!TüFE bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,28..bizlerde ortalama %11 faiz oranıyla bağladığımızı varsayarak şu hesabı yapmak gerekir...REEL faiz=((0,11*0,85*180/366)+1)/1,0228=% 2,27 reel faiz kazanmışız demektir..buda kardayız demektir :)
yoldaşlara Hayırlı olsun :)
HESAP etmek önemlidir !!!

Sn. blue70,

Formuldeki 180 ne anlama geliyor anlamadim, lutfen aciklayiniz.

Syg,

sovalye
03-09-2012, 11:05
Faiz lobisi mi?(!) şaka mı bunlar.

Bu neyin kafasıdır birisi bana anlatsın.

Garson bu adamlara ne verdiysen aynısından ben de istiyorum.

Faizler %270 lerden %7 lere düşmüş hala tutturmuşlar bir türküdür gidiyorlar. Türkünün adı: Faiz Lobisi.

Benim bildiğim lobi güçlüdür ve istediğini yaptıracak güce sahiptir. Böyle bir gücün olmadığını(faiz lobisi) en azından rakamlar bize gösteriyor. Eğer bir lobi varsa o da "Müteahhit Lobisi" dir. Bir baronluk varsa o da gayrimenkul baronluğudur. Bunlar faizlerin düşük olması için varını yoğunu katmakta ve lobi faailiyeti yapmaktalar. Çünkü ellerinde bir sürü birikmiş gayrimenkul bulunmaktadır.

Zaten eskiden tanıdığım bütün "mücahitler"in hepsi şimdi "müteahhit" olmuş durumda.

dudu
03-09-2012, 11:11
Kredi karti aidatini kart sahiplerinin sadece %1 i geri istiyor.

http://haber.gazetevatan.com/halk-devletten-bekliyor-ama/478375/2/Ekonomi#.UERlzdYgfLc

Syg,

dudu
03-09-2012, 11:36
Faiz lobisi mi?(!) şaka mı bunlar.

Bu neyin kafasıdır birisi bana anlatsın.

Garson bu adamlara ne verdiysen aynısından ben de istiyorum.

Faizler %270 lerden %7 lere düşmüş hala tutturmuşlar bir türküdür gidiyorlar. Türkünün adı: Faiz Lobisi.

Benim bildiğim lobi güçlüdür ve istediğini yaptıracak güce sahiptir. Böyle bir gücün olmadığını(faiz lobisi) en azından rakamlar bize gösteriyor. Eğer bir lobi varsa o da "Müteahhit Lobisi" dir. Bir baronluk varsa o da gayrimenkul baronluğudur. Bunlar faizlerin düşük olması için varını yoğunu katmakta ve lobi faailiyeti yapmaktalar. Çünkü ellerinde bir sürü birikmiş gayrimenkul bulunmaktadır.

Zaten eskiden tanıdığım bütün "mücahitler"in hepsi şimdi "müteahhit" olmuş durumda.

Burada en onemli etkenlerden biri de TR'de siyasetin finansmaninin muteahhitler vasitasi ile yapilmasidir.
Her hukumet kendini finanse eden muteahhitlere is yaratmak zorundadir. Buyuk ihaleler acildiginda bakin bakalim kimler kazaniyorlar?
10 sene evvel Agaoglu'nu veya Tasyapi'yi hangimiz biliyorduk?
Insaat sektoru ayni zamanda cok emek yogun bir sektor oldugu icin hukumetin de isine gelmektedir. Bir suru alt sektorlerde istihdam yaratmaktadir, ancak toplam GSMH'ya etkisi dusuktur, toplumun bir cebinden digerine gelir aktarmaktadir. Herkesin gozu arsa emlak spekulatorlugundedir. Ulke kalkinmasi bu yolla olamaz. 70 lerde ayni seviyeden yola ciktigimiz Guney Kore ve Ispanya ile aramizdaki fark ortadadir.
TR katma degeri yuksek, rekabetci urunler uretip bunlari dunya pazarlarinda satamadiktan sonra kalkinamaz. Guney Kore 1kg ihracaatdan 4 dolar gelir elde ederken TR 1 dolar bile gelir elde edememektedir. Miktar olarak urunler yuksek olabilir ama deger olarak dusuktur. Bir samsung galaxy cep telefonu gelirken bir koylunun kac gunluk emegini goturmektedir?
Bunlarin dusunulmesi gerekir. Ona gore goreceli rekabet edebilecegimiz secilmis bazi sektorler belirlenip bunlar desteklenmelidir. Uretim olmadan kalkinma olamaz.

Syg,

blue70
03-09-2012, 13:18
180 gün ocak-agustos arası 30*6=180 gün kabaca aldığım gün sayısı..ocak agustos arası gerçekleşen tüfe alınmıştır...

tades
03-09-2012, 13:20
abank eski müşteri 10.50 32 güne kadar

lukas
03-09-2012, 13:56
Zenginler Ziraat’teki 28 milyar lirasını çekince bankanın kârı % 20 arttı

Ufuk Şanlı Ziraat Bankası’nın mevduatı son bir senede 28 milyar lira azaldı. Yüksek gelir bekleyen bireysel ve ticari mevduat sahipleri ile ‘bu maliyeti karşılamam artık mümkün değil’ diyerek yolları ayıran Ziraat’ın bu hamlesi olumlu sonuç verdi ve bankanın kârı yüzde 20 artışla 1.3 milyar liraya yükseldi.

Kamu devi Ziraat Bankası’nda son bir yıldır sessiz bir devrim yaşanıyor. Hüseyin Aydın’ın genel müdürlük koltuğuna oturmasıyla başlayan değişim süreci bankanın bilançosuna da yansımış durumda. Yıllardır bankacılık liginin zirvesinde yer alan Ziraat’in bu yıl liderliği İş Bankası’na kaptırması da bunun bir sonucu...

Durumu kısaca özetlemek için biraz geriye Haziran 2011’e geri dönelim. Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre Ziraat Bankası’nın geçen yıl Haziran’da toplam bilanço büyüklüğü 171 milyar lira idi ve banka en yakın rakibi İş Bankası’nın 23 milyar lira önünde yer alıyordu. Hüseyin Aydın’ın görev başlamasının ardından banka frene bastı ve hızla küçülmeye başladı. Aydın’ın yönetiminde geçen ilk 6 ayda 163 milyar liraya gerileyen toplam aktifler, Haziran 2012’ye gelindiğinde 153.7 milyara indi. Şu anda Ziraat Bankası, İş Bankası’nın 12 milyar lira gerisinde ve üçüncü sıradaki Garanti Bankası’nın nefesini ensesinde hissediyor. (Garanti’nin toplam aktifleri 152.4 milyar liraya ulaştı. Yani Ziraat ile arasında sadece 1.3 milyar liralık bir fark kaldı)

Bankanın bilançosunda yaşanan değişimi incelediğimizde çok daha çarpıcı bir tablo ile karşılaşıyoruz. TBB verilerine göre Haziran 2011’de Ziraat Bankası’nın kasasında toplam 134.2 milyar lira mevduat bulunuyordu. Aradan geçen 1 yılda bankanın kasasında bulunan mevduat yüzde 20 azaldı ve 106.6 milyar liraya geriledi. Kabaca bir hesapla Ziraat’in kasasından çıkan toplam mevduat 27.6 milyar lira. Yani Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) toplam mevduatı kadar bir tutar Ziraat Bankası’nın kasasından çıktı ve diğer bankalara aktı.

Ziraat’in kârı hızla artıyor

Bankanın bilançosu hızla küçülürken özkaynakları ve karlılığı arttı. Haziran 2011’de 12.9 milyar olan özkaynaklar yüzde 15 artışla 14.8 milyar liraya yükseldi. Daha önce 1 milyar 19 milyon lira olan net kar da yüzde 25 artışla 1 milyar 272 milyon lira fırladı. İlginçlikler bununla da sınırlı kalmadı. Büyümede frene basmış göküken Hüseyin Aydın, 521 yeni bankacıyı bünyesine kattı ve 78 yeni şube açarak ciddi bir hamle yaptı.

Yaşanan bu değişimi banka yöneticilerine sorduğumuz zaman son derece çarpıcı bir cevap aldık. Bir üst düzey yönetici, “Sektörün mevduatta yüzde 10 büyüdüğü bir ortamda Ziraat Bankası’nın mevduatı yüzde 20 azalmış görünüyor. Ancak bu bilinçli bir stratejinin eseri. Bankaya ciddi maliyet getiren pahalı mevduatı bankadan uzaklaştırdık. Bunun yerine farklı finansman yollarına yöneldik. Bu sayede bankanın bilançosu küçülürken, karı artmış oldu.” dedi.

Pahalı mevduattan kasıt 1 milyon lira ve üzerinde parası olan mevduat sahipleri. Yüksek getiri için bekleyen bireysel ve ticari mevduat sahipleriyle yollarını ayıran Ziraat, mevduatı tabana yayma gibi orta vadede sonuç getirecek bir strateji benimsedi. Bu durum bilançonun daha sağlıklı hale gelmesini sağladı.

Devrim niteliğindeki bu hamleyi başka hamleler de izledi. Ziraat Bankası, yılbaşından bu yana gerçekleştirdiği 4 farklı bono ihracıyla piyasalardan 3 milyar 70 milyon lira finansman temin etti. Bankanın daha önce hiç adım atmadığı türev işlemler piyasası ve İMKB repo piyasasında da son dönemde boy göstermeye başlaması da izlenen bu stratejinin bir sonucu.

Ziraat Bankası’nın izlediği stratejik tavır Merkez Bankası’nın izlediği yol haritası ile de son derece uyumlu. Ziraat Bankası’nın bankacılık gerçekleri çerçevesinde attığı adımlar mevduat toplamakta zorlanan orta ölçekli bankaların nefes almasını sağlarken, Merkez Bankası’nca uygulanan para politikalarının başarıya ulaşmasına önemli katkı sapladı. Hüseyin Aydın ve ekibinin Ziraat Bankası’nı küresel bir oyuncu yapma konusundaki yolculuğu hız kesmeden sürüyor. Detaylarını paylaşmaya devam edeceğiz...

lukas
03-09-2012, 13:58
bizde yüksek faiz vermezseniz başka bankaya gideriz diyorduk meğerse işlerine geliyormuş...

lasrhan
03-09-2012, 14:34
%10,50 abank
%10 fiba
...
Bugun için oran alan varmı arkaşlar?

emperador
03-09-2012, 14:51
3 kuruş birikim var zaten oda zorla birikti faizlere bak. borsada asla yüzde 100 olmadım olmamda. ancak kriz patlarda tekrar 30 bin altına inerse borsa düşünürüm. enflasyona karşı erimesin diyorum en azından para oda erirmi erimezmi görürürüz.
maaşlı çalışan için birikim yapmak o kadar zorki. bir tatile çıkıyorsun 3 ay eksidesin aynen.

Mehmetkirsoy
03-09-2012, 14:51
türkiye ihracatının yüzde kaçı altındır gümüştür değerli madendir açıklanmalı... makyaj aksın yüz görünsün..

erdeem
03-09-2012, 15:14
180 gün ocak-agustos arası 30*6=180 gün kabaca aldığım gün sayısı..ocak agustos arası gerçekleşen tüfe alınmıştır...

ocak ağustos arası 30*8=240 gün

timarsizsipahi
03-09-2012, 15:31
%10,50 abank
%10 fiba
...

Finasbank Gemlik 10. Çarşamba dönüşüm var ne yapsam bilemedim.

lasrhan
03-09-2012, 15:38
%10,50 abank
%10 fiba
...

ekleme:
9,5 garanti
10,5 tekfen

:halayci::halay::yes::he::beurk:

dudu
03-09-2012, 15:53
türkiye ihracatının yüzde kaçı altındır gümüştür değerli madendir açıklanmalı... makyaj aksın yüz görünsün..

Ben degerli maden ihracaatini katma degerli bir sey olarak gormuyorum, benim gozumde bir varlik satisidir, mirasyedinin mirasi yemesi gibi veya borclu birisinin evdeki gumus samdanlari satmasi gibi. Varlik bitince her sey tum ciplakligi ile gorulecektir.

Syg,

dudu
03-09-2012, 15:57

Ayni donemlerde enflasyon ile faizi karsilastirdi iseniz sorun yok. Ama enflasyonu Ocak-Agustos arasi faizi de Ocak-Temmuz arasi almissiniz gibi geldi bana.

Syg,

blue70
03-09-2012, 16:42
arkadaşlar teşekkürler.. 240 gün olması gerekiyor.yeniden hesaplarsak :reel faiz=((0,11*0,85*240/366)+1)/1,0228=% 3,76 reel faiz kazanmışız demektir..

memorex
03-09-2012, 18:53

Bu yıl 7 milyar dolarlık altın ihracatı yapılmış .İhracattaki artış oranını şişirende bu zaten.

memorex
03-09-2012, 18:56
arkadaşlar teşekkürler.. 240 gün olması gerekiyor.yeniden hesaplarsak :reel faiz=((0,11*0,85*240/366)+1)/1,0228=% 3,76 reel faiz kazanmışız demektir..

Yıllık %30 reel faizleri indiragandi yaptığımızı hatırlıyorum ne günlere geldik vay beee :(

şef
03-09-2012, 19:00
bu hesapları niçin yapıyorsunuz? ve de yanlış yapıyorsunuz. zaten bugünkü enflasyon açıklamasında var:
12 aylık ortalamalara göre yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında yüzde 9,29, üretici fiyatlarında ise yüzde 9,33 düzeyinde gerçekleşti.
bu oranda faiz alabilmek için faiz oranının yaklaşık 11 olması gerekiyor. bu oranı türkiyede kaç kişi alabiliyor? dolayısıyla çoğunluk reel faiz alamamakta, parası erimektedir.

memorex
03-09-2012, 19:15
http://www.bigpara.com/haber-detay/gundem/ev-sahibi-maliyeye-takilacak/828193/
Maliye yolsuz kaldı kümesteki kazları yolmaya başlayacak :)

m.tolga
03-09-2012, 20:02
Yıllık %30 reel faizleri indiragandi yaptığımızı hatırlıyorum ne günlere geldik vay beee :(

o günleri biz heç göremedik... :)

dudu
03-09-2012, 21:33

Kriz zamanlarini takip eden 2-3 yilda olurdu bu genelde. Hazinemiz sicrama yapan dovize giden paranin onunu kesmek icin faizi keskin bir sekilde artirir sonra da bu faizi kendi urettigi ve tekel konumunda oldugu cay seker tuz benzin sigara alkol ulasim gibi urun ve hizmetlere zam yaparak halktan cikarirdi.

1994 yilinda 3 aylik %50 net donem faizli bonolari cikartmisti Ciller hukumeti ama ben cesaret edip de alamamistim.

Syg,

powerpc
03-09-2012, 21:49
ne günlerdi,90 larda kazanan kazandı. şimdi hepsi keyfine bakıyor.

ozziem
03-09-2012, 23:09
eurabank tekfen 9.75 46 gün 75 bin toplam mevduatım , 20 bini için aldım. 55 bin öbür hafta dolacak
Faizler git gide düşüyor ve yapacak bir şey yok gibi. Diğer banklalarda da yeni müşteri olamıyorum çünkü orALARDA DA MEVDUATIM VARDI.
Faizcileri resmen bitirdiler. Bu hükümetle savaş olmaz. Adamlar kendileri faiz haram diiyolar yatırmıyolar, başkalarını da kar ettirmeyecekler tabiii.

chucky68
03-09-2012, 23:13
kızıltoprak teb şubesi.........................ilgi alaka sıfır bir şube.müşteri temsilcisi bile yok.ortalıkta sap gibi kalıyorsunuz...%10

fiba çiftehavuzlar şubesi.......%9.75........ilgi alaka gayet iyi...ancak illada b tipi fonlara yönlendirme yapıyorlar...getirisi çok iyi imiş...iyi yönetiliyormuş...sene başından bu yana %27 brüt kazanç sağlamış...genel piyasa ortalamasında global yatırımdan sonra ikinci en çok getiri sağlayan fon imiş...ancak arada düşme ihtimalide var diyorlar...şayet fonu adam gibi elinizde tutmaya devam ederseniz mevduattan daha çok getiri sağlayacağı muhtemeldir diyorlar...tabi genede garantisi yok..yerindede sayabilir...ancak sene başından bu yana %27 getiri gerçekten iyi duruyor...son 3 ayda getirisi %15 imiş...ilgilenen yoldaş varsa yazayım dedim...ben çok fazla üzerinde durmadım...daha vademe çok var....kim öle kim kala..

finans bankası kızıltoprak şubesi.......eski müşteri %10.10.....yeni müşteri %10.20...hazinedende üstüne artı bir oran almaya çalışırız diyorlar..tabi vademin bu çarşamba dolacağını yalandan attım...sallama bir telefon verdim güya arıyacaklar...arasınlar bakalım:)

...BİRLEŞİK MEVDUATÇILAR TUGAYI KOLORDU KOMUTANI CADDE SORUMLUSU CHUCKY..............

chucky68
03-09-2012, 23:32
enflasyon hesabında paranın tamamının birden erimesi mümkün değildir... bir adamın 500.000 tl si varsa bunun sadece kendi ne göre enflasyon hesabı mümkündür....yani bu adamın atıyorum 1 yıllık gıda harcaması ortalama 1000 tl olsun... bunun üzerinden yılda 12.000 tl yapar...burdanda paranın sadece 12.000 tl lik bir kısmının enflasyona göre erimesi hesaba katılır...yani 500.000 tl nin tamamı değil...bu gıda harcaması kişiden kişiye göre değişir...benim evde en çok ayda 600 tl gider...yılda 7200 tl yuvarlak hesap 7500 tl olur...yani benimde tüm paramın 7500 tl üzerinden yıllık enflasyona göre kaybı oluşur...buda bizim gibileri çok etkilemez....bizim enflasyon rakamımız büyük menkul vede gayrimenkul gibi değerler üzerinden ölçülür...yani 1 yıl önce herhangi bir evi 400.000 tl ye alabiliyorken bu yıl aynı evi enflasyona göre alamıyorsak işte o zaman tüm para üzerinden zarardayızdır....bizim kulvarımız evdir...arabadır....arsadır...dükkandır...bunun gibi daha birçok etkenlerdir...mesela ben geçen yıl bir ev beğenmiştim...fiyatını sordum...450.000 tl demişti...2011 aralık ayı idi...şimdi benzer evler bugün 460.000-470.000 civarı...pazarlıklada inerler...yani benim para halen bu evlerin üzerinde gidiyor...bu sadece basit bir örnektir...enflasyon kimine göre benzindir...kimine göre evdir...kimine göre gıda,toplu taşıma,eğlence,sosyal hayat vs vs şeylerdir...yukarda dedğim gibi herkesin yaşam biçimi kendi enflasyonudur...ben 1 ekmek yerim..bana koymaz...ekmek isterse 3 tl olsun....ama bir başkası günde evine 10 ekmek alıyordur:)...işte ona bu ekmek artışı koyar...sonuç olarak enflasyon değerleri kendi içinde değerlendirilmelidir....kim nereye ne harcıyorsa ve ne kadar yıllık harcıyorsa bunun üzerinden ana parasından hesabını yapsın...ama elbette 50.000 tl parası olan bir yoldaş için enflasyon daha çok etkilidir....onu daha çok acıtır...bugün aldığı faizin en azından yarısını hesabına koyan kafa kafaya gider...yarısından çoğunu ana parasına koyan bir yoldaşım köprüyü kısmen geçmiştir...faiz gelirinizi kullanırken ayağınızı yorganınıza göre çekiniz...yoksa hepsini çeken zaten enflasyon olmasada içerdedir...

C H UCK Y....................... KUVAİ MEVDUATÇILAR CEPHESİ......

chucky68
03-09-2012, 23:49
bu arada benim kendimce enflasyonum yani en çok harcama yaptığım kalemler gıda,yakıt,su,elektirik,kablolu,süt,çocuk bezi,kahve,çay,vs vs bunun gibi uyduruk ihtiyaç şeyler...yani benim harcamalarımda keyfi lüx birşey yok gibi...öyle uçak bileti,lüx kebap salonları,gece hayatı,barlar,özel tiyatrolar,fitnesler,üyelikler,gıvır zıvırlar,havuz üyelikleri,lüx giyim,tuvalete bile giderken araba kullanma alışkanlığı:),gerekli gereksiz harcamalar,lüx teknoloji bağımlılığı,heryere taksi kullanma,hafta sonları hava olsun diye yapılan kahvaltılar,uludağa kayak yapma zevkleri,oteller,zırt pırt her boşlukta kaçamak tatil turları vs vs bunun gibi bir yığın harcamalar...işte ben bunları zaten pek yapmıyorum....sık sık yapanların enflasyonu daha pahalıdır...yukarda bir önceki yazılarımda demek istediğim buydu...bir örnek.. yan komşumun havai 33 yaşında bir oğlu var...thy de host...şef olarak çalışıyor..amerika,uzak doğu heryere gidiyor...iyide maaşı var....ama lüxünden geçilmiyor....sosyal hayatı çok yoğun...karılar kızlar yeme içme eğlence vs derken 1 maaşta içeri giriyor...o yüzdende boşandı zaten...bu verdiğim örneklerde demek istediğim mesaj herhalde anlaşılmıştır...kişi aslında kendi enflasyonunu kendi yaratır....enflasyon diye birşey yoksa bile kendi çıkarır..sonrada ağlar durur.......gençken yapılan birikim bir insanın mesleğinden sonraki en büyük bileziktir....bir komutanınız olarak tüm yoldaşlarıma nasihatım olsun...ilerde çok rahat edersiniz...gençlik çabuk geçer...para ve birikim sonra lazım...sonra ağam paşam diyenler düştüğünüzde yüzünüze bakmazlar...

C H UCK Y.......................CADDENİN EFSANE BEBEĞİ

blueberry
04-09-2012, 00:07
bu hesapları niçin yapıyorsunuz? ve de yanlış yapıyorsunuz. zaten bugünkü enflasyon açıklamasında var:
12 aylık ortalamalara göre yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında yüzde 9,29, üretici fiyatlarında ise yüzde 9,33 düzeyinde gerçekleşti.
bu oranda faiz alabilmek için faiz oranının yaklaşık 11 olması gerekiyor. bu oranı türkiyede kaç kişi alabiliyor? dolayısıyla çoğunluk reel faiz alamamakta, parası erimektedir.

enflasyon bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,28, bir önceki yılın aynı ayına göre %8,88, on iki aylık ortalamalara göre %9,29
arkadaş 2012 yılının ilk 8 ayına göre yapmış hesabı..

chucky68
04-09-2012, 00:08
son olarak faizler daha önce haftalar öncesinden uyardığım gibi seviye olarak %9 civarlarına geri gelecek...tıpkı 2010 yılında olduğu gibi....çünki şu aralar kredi satacak müşteri bulunamıyor...bankalarda para bol...ama satacak adam yok...kredi talebi bıçak gibi kesildi...bu elbet böyle sonsuza kadar gitmeyecektir...talep oluştuğu anda fazilerde çıkacaktır..ancak en kötü senaryoya göre şayet faizler %9 hatta altına gelirse yılsonu aralık blanço döneminde en yüksek faiz yarışındaki oran %10 olur...ama eğer faizler bugünkü seviyesinde kalırsada sene sonu faiz yarışında en yüksek %11 ve biraz üzeri olur...her iki durumuda sizlere verdim...daha öncede dediğim gibi eylül ayı ara aydır...bankalar bu blanço dönemini fazla takmaz....aralığa kadar faiz politikalarını sürdürler...en azından bu yıl böyle olacağı yaz döneminde belliydi...o yüzden eylüle çok fazla takılmayın hazirandaki yüksek oranlardan yapın 3 ay diyordum...şimdi geldi blanço eylül ayı....beklentisi olan beklesin tabiki....sonuçta bizimkisi sadece düşünce.....

C H U KCY................................ŞİZOFREN BEBEK

cowcow
04-09-2012, 08:57
Halkbank 20.000 için 35 güne %9,75 verdi. Meblağ az olduğu için uğraşamadım.

timarsizsipahi
04-09-2012, 11:23
Teb den bu hafta oran alan oldu mu acaba?
E mevduat bile 10 görünüyor.
http://www.teb.com.tr/FiyatOran/VadeliMevduatHesabiYeni.aspx

kazandibi
04-09-2012, 12:01
Değerli chucky üstadım yine çok güzel bir yazı yazmış keyifle okudum. Söylediklerinin hepsine katılıyorum. Genelde ailelerin ortak masrafları akaryakıt, doğalgaz,gıda ve faturalar. Bunlara dikkat edersek enflasyonun etkisini biraz olsun hafifletiririz. Kendimden örnek vermek gerekirse bulaşık ve çamaşır makinesini genelde gece yatarken çalıştırırız. Yeni sayaçlar saate göre faturalandırma yapıyor. Her faturada 5-10 tl kazanç yılda en az 60 tl kazandırır bu da en az bir aylık faturamızı bedavaya getirir. Tasarruf heryerde tasarruftur :) Bence küçük ayrıntılara dikkat etmek gerekir. Kimse parayı kolay kazanmıyor.
Faizler bu dönem düştü. Altını yine yükselttiler. Piyasalar gerçekten bir garip