PDA

View Full Version : Ankara Cankaya, Karatas, Yakupabtal,Muhye ,Yaylabag Proje ve Imar bilgileri

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14

era1903
31-03-2013, 10:48
Merhaba Emre, 1 parsel 2023 nazım imar planında yeşil alan olarak görülüyor ama bunu bir önemi yok çünkü imar geçince yeşil alanda olanlar en yakın konut imarı alanına kaydırılır, tabi kötü ihtimaller parselden uzak bir yere de gidebiliriz ama şu an itibariyle sorun edilecek bir durum değil. m2 fiyatı olarakta otoban altında şu an 280 tl altında yer yok gibi, hatta bizimle aynı parselde olan bir emlakçı kendi yerini m2 320 den satışa çıkarmıştı ama imar çıkma ihtimalinden dolayı o fiyata bile satmadan ilanını geri çekmiş. Eğer sizin gibi başka arkatdaşlarada ulaşabilirsek imar çıkmadan bir dilekçe ile aynı parselde yer almamızı talep edebiliriz.

oğuzhan bey, bizim parselin yeşil alan olarak gözükmesi çok can sıkıcı bir durum. oysa ben yıllarca çok iyi bir parselde olduğumuzu düşünüp duruyordum :( umarım bizi alakasız bir yerde parsele şutlamazlar.. yani yıllarca bekle bekle dur sonra böyle bir durum oluşsun..

ayrıyeten bizim 1 parseli haritada gösterebilirmisiniz.

oguzhan oguz
31-03-2013, 12:22
oğuzhan bey, bizim parselin yeşil alan olarak gözükmesi çok can sıkıcı bir durum. oysa ben yıllarca çok iyi bir parselde olduğumuzu düşünüp duruyordum :( umarım bizi alakasız bir yerde parsele şutlamazlar.. yani yıllarca bekle bekle dur sonra böyle bir durum oluşsun..

ayrıyeten bizim 1 parseli haritada gösterebilirmisiniz.

Sayın Era bizim parsel yeri çok iyi, otoban dışında bir yere vereceklerini düşünmüyorum.

http://b1303.hizliresim.com/17/z/lmz5u.jpg

dediğim gibi otoban altı hissedarları olarak biraraya gelip bir dilekçe vermeliyiz aynı yerde olmak için.

oguzhan oguz
31-03-2013, 12:25
Arkadaşlar Simpaş Altın Oran la ilgili internette bir tarama yaptım ve projeden ev alan bir şahısa simpaşın verdiği cevapı buldum. Hayırlısı.

29 Mart 2013, Cuma 18:32:55
Sinpaş Altınoran Danştay Durdurma Kararı
Levent Sipahioğlu : Ankara Sinpaş Altınoran Projesinden ev adım ancak gün itibariyle danıştayın projeyi durdurma kararı aldığını öğrendim. Altınoran ofisinden ise bu durdurmanın onları etkilemediği; kararın 2005deki proje için çıktığı bilgisini veriyorlar. Bu kararın benim ve benim gibi binden fazla Altıorandan daire almış insan için bağlayıcılığı nedir acaba? Süreç nasıl işleyecek?

Tebernüş Kireçci : Satış ofisinin verdiği bilgiyi doğru varsaymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok...

tertip
31-03-2013, 13:40
Merhabalar sayin tertip bey, söylediginiz gibi imar sonrasi arsa fiyatlarinin 1500 tl olur diyorsunuz tahminen. bu söylediginiz 600 lü 700 lü vede 800 lü parseller icinde gecerlimi? tesekkürler

** Maalesef su anda uzerinde calisilan 2 asamali imar planinda bahsettiginiz 600,700 ve 800 lu parseller yok
Ama mevcut proje gun isigina cikinca dalga dalga diger 300,400, 500 lu gruplarda 2/3 sene icinde primlenecektir. Ben sahsen onumuzdeki 3/5 sene icin de bu bahsettiginiz 600,700, 800 lu parsellere imar gelecegini zannetmiyorum cunki alan o kadar buyuk ki ,,ilk once cikan yerler bir sekilde yapilassin, sonra kademeli olarak arka sirtlarada sira gelecek. Ama su anda degil

gurbetci006
31-03-2013, 14:05
Sayin tertip vermis oldugunuz bilgiler icin cok tesekkürler, bol kazanclar dilerim.

bhr
31-03-2013, 20:07
merhabalar sayın tertip öncelikle insanlara zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için sizi kutlarım.ben şehir dışında ikamet ediyorum bundan 9 sene evvel 163 parselde 600 metre yer aldım.yeri alırken tamamen emlakçının yönlendirmesi etkili oldu.sadece paftaya bakıp aldım.arsamın yeri konumu hakında bilgilendirirseniz sevinirim.imar çalışması olduğunuda internetten öğrendim.size sormak istediğim arsamın 3- 4 sene sonraki değeri sizce ne kadar olur.çünkü şu anda satıp bir daire alma durumum var.satmalımıyım yoksa bir kaç sene daha beklemelimiyim..tşk

oguzhan oguz
31-03-2013, 21:03
merhabalar sayın tertip öncelikle insanlara zaman ayırıp bilgilendirdiğiniz için sizi kutlarım.ben şehir dışında ikamet ediyorum bundan 9 sene evvel 163 parselde 600 metre yer aldım.yeri alırken tamamen emlakçının yönlendirmesi etkili oldu.sadece paftaya bakıp aldım.arsamın yeri konumu hakında bilgilendirirseniz sevinirim.imar çalışması olduğunuda internetten öğrendim.size sormak istediğim arsamın 3- 4 sene sonraki değeri sizce ne kadar olur.çünkü şu anda satıp bir daire alma durumum var.satmalımıyım yoksa bir kaç sene daha beklemelimiyim..tşk

http://d1303.hizliresim.com/17/z/lnlk7.jpg

sinco
01-04-2013, 08:31
http://d1303.hizliresim.com/17/z/lnlk7.jpg

oğuzhan oğuz bey;

bu biizm 774 parsel 2023 nazım imar planında var mı? belediyesinin sitesindeki haritalara bakdım. Arsanın yerini buldum (yada ben öyle sanıyorum) ama imar durumu nedir anlayamadım? Uzun zamandır takip ediyorum ama bizim arsanın durumunu halen çözemedim desem inanırmısınız?:)

oguzhan oguz
01-04-2013, 08:50
oğuzhan oğuz bey;

bu biizm 774 parsel 2023 nazım imar planında var mı? belediyesinin sitesindeki haritalara bakdım. Arsanın yerini buldum (yada ben öyle sanıyorum) ama imar durumu nedir anlayamadım? Uzun zamandır takip ediyorum ama bizim arsanın durumunu halen çözemedim desem inanırmısınız?:)

Merhaba Sinco,
Arsa biraz dışarda kalıyor Çankayanın güney doğusunda.

http://b1304.hizliresim.com/18/1/lnzwm.jpg

gkhnckr
01-04-2013, 10:22
selamlar oguzhan oguz,

karataş 152.parselin AltınOran'a ve çevreyoluna uzaklığını gösteren haritayı paylaşabilir misiniz?Tşk.

oguzhan oguz
01-04-2013, 10:32
selamlar oguzhan oguz,

karataş 152.parselin AltınOran'a ve çevreyoluna uzaklığını gösteren haritayı paylaşabilir misiniz?Tşk.

http://a1304.hizliresim.com/18/1/lp0vs.jpg

sinco
01-04-2013, 10:40
Merhaba Sinco,
Arsa biraz dışarda kalıyor Çankayanın güney doğusunda.

http://b1304.hizliresim.com/18/1/lnzwm.jpg

detaylı harita için teşekkürler. Yanlız 2023 imar planında var mı acaba? varsa ne olarak var:)

gkhnckr
01-04-2013, 10:49

Konum olarak nasıl bir yer sizce satmalımıyım ? beklemelimiyim ? metrekaresi ne kadar suan ?

tertip
01-04-2013, 10:55
Sayin tertip vermis oldugunuz bilgiler icin cok tesekkürler, bol kazanclar dilerim.

**rica ederim memnuniyetle

tertip
01-04-2013, 11:12

**Sayin BHR Sayin Oguzhan Oguz un haritada gosterdigi gibi 163 parsel Otoban ustu tabir edilen yerde. parselin buyuk kismi yamac ve cok az( % 15) duz alan var. Imar gecmesi durumunda parsel sahiplerinin yakindaki komsu 166, ve 170 li parsellere tasinma olasiligi var. Su andaki fiatlar m2 si 160/180 arasi. Imar sonrasi imarli parsellerde,,(%50) kesinti sonrasi,, fiatlari m2 si 1500 TL olarak bekliyorum

2 sene daha beklemenizde yarar var

tertip
01-04-2013, 11:20
Sayin TPZ
Toplanti sirasinda bildiginiz gibi bazi arkadaslar siteye uye olamadiklarini belirtmisti,, daha sonra gene bazi arkadaslar telefonla bana siteye giremediklerinden yakindi
Bu arkadaslar icin gerek e mail adresi veya daha baska yontemlerle siteye uye olma konusunda sizin onerileriniz var di.. Onlari tekrar forumda paylasarak arkasdaslarin uye olmalarina yardimci olurmusunuz
Tesekkurler

alstat
01-04-2013, 11:31
**Sayin BHR Sayin Oguzhan Oguz un haritada gosterdigi gibi 163 parsel Otoban ustu tabir edilen yerde. parselin buyuk kismi yamac ve cok az( % 15) duz alan var. Imar gecmesi durumunda parsel sahiplerinin yakindaki komsu 166, ve 170 li parsellere tasinma olasiligi var. Su andaki fiatlar m2 si 160/180 arasi. Imar sonrasi imarli parsellerde,,(%50) kesinti sonrasi,, fiatlari m2 si 1500 TL olarak bekliyorum

2 sene daha beklemenizde yarar var

Sayın tertip merhaba,

Yukarıdaki iletinizde imar için % 50 kesinti öngörmüşsünüz. Ancak benim bildiğim (bildiğimi teyit etmek adına internetten de baktım, bkz. http://www.hkmo.org.tr/resimler/ekler/213a8959a9a9658_ek.pdf ) maksimum % 40'lık bir kesinti söz konusu.

Forum katılımcılarının aydınlanması adına açıklığa kavuşturmakta fayda olabilir.

Üyeliklerle ilgili olarak da gmail den mail adresi alan bazı katılımcıların siteye üye olmakta sıkıntı yaşamadığı söylenmişti toplantı sırasında. Denemeye değer !

Bu hafta içi yeniden bir araya gelmek dileği ile... :)

mehmetde
01-04-2013, 11:43
Metrekaresı 300 tl olan bır yerden(ornek karatas) 200 metrekare yer alıp beklemekmı?(ımarsız arsaya bu kadar para vermek rısk degılmı)
metrekaresı:75 tl olan bır yerden(ornek yaylabag-y.abdal)800 metrekare yer alıp beklemekmı mantıklıdır

karatas-yaylabag-y.abdal da ımar cıkarsa kat farklılıkları olurmu?
Yanı bırıne max.5 kat verılırken dıgerıne max.20 kat verılırmı?
Bu 3 bolgede ımar cıkarsa vılla dısında bırsey yapılamaz ımar rıskı varmıdır?
Hangı bolgede ımar cıkarsa toplu konut ımarı cıkması daha yakındır?
hangı koyde yesıl alan cıkma durumu rıskı daha fazladır?

Bu sorulara net cevap cıkar ıse bolgede yatırım amaclı dusunenler asagı yukarı bolgelerını tercıh edebılırler

oguzhan oguz
01-04-2013, 13:13
Sayın tertip merhaba,

Yukarıdaki iletinizde imar için % 50 kesinti öngörmüşsünüz. Ancak benim bildiğim (bildiğimi teyit etmek adına internetten de baktım, bkz. http://www.hkmo.org.tr/resimler/ekler/213a8959a9a9658_ek.pdf ) maksimum % 40'lık bir kesinti söz konusu.

Forum katılımcılarının aydınlanması adına açıklığa kavuşturmakta fayda olabilir.

Bu konuya ben açıklama getireyim dop kesintisi yasayla sınırı belirtilmiş azami %40. Ama KOP(Kamu Ortaklık Payı) kesintisiyle ilgili net bir sınır yok. Duyduğuma göre Kusunlar'da %60 kesinti yapılmış. Bunu %40 ı DOP geri kalanda ise %20 KOP kesintisi yapıldığı görülmekte. Onun için bu birazda arazi yapısı ve bölge ihtiyaçları ile ilgili.

gurbetci006
01-04-2013, 14:10
Sayin oguzhan oguz, bende ankara karatas 677 ve 742 parsellerin haritada yerini merak ediyorum, simdiden tesekkür ederim

oguzhan oguz
01-04-2013, 16:15
Sayin oguzhan oguz, bende ankara karatas 677 ve 742 parsellerin haritada yerini merak ediyorum, simdiden tesekkür ederim

http://d1304.hizliresim.com/18/1/lp8ks.jpg

Parseller çevre yolundan oldukça uzak 677 parsel 4000 m, 742 parsel 4300 m.

gurbetci006
01-04-2013, 16:24
http://d1304.hizliresim.com/18/1/lp8ks.jpg

Parseller çevre yolundan oldukça uzak 677 parsel 4000 m, 742 parsel 4300 m.

Sayin oguzhan oguz, emeginize saglik bol kazanclar dilerim.

batın
01-04-2013, 17:00
Merhabalar,

Bu son gelişmelerden sonraki Karataş 1145 ve Yakupabdal 986 parsel fiyatlarını bilgi verebilirmisiniz.

tertip
01-04-2013, 17:34
Sayin Alstat
Su asamada bolge icin ongorulen Dagitim Ortaklik Payi ( DOP) % 40, Kamu Ortaklik Payi ( KAP ) ise emsalin 1.5 veya 2 olusuna gore % 6 ile %11 arasinda deniyor. Emsal miktari bildigim kadari ile kesinlik kazanmadi. Bu durumda kesinti orani marj olarak % 46 ile %51 arasinda bir yerde. Ben yuvarlak olsun diye %50 rakamini aldim. Dostlar arasinda +/- 3-4 puan farketmez

levent kaya
01-04-2013, 18:31
sayın oğuzhan oğuz verdiğiniz bilgilerle bizleri aydınlattığınız için teşekür ederim 7 ve 8 parselleri sinpaşa uzaklığını harita üzerinde gösterebilirmisiniz ayrıca konumu ve şuanki fiyatları hakkında yorum yapabilirmisiniz

levent kaya
01-04-2013, 18:32
sayın oğuzhan oğuz verdiğiniz bilgilerle bizleri aydınlattığınız için teşekür ederim 7 ve 8 parselleri sinpaşa uzaklığını harita üzerinde gösterebilirmisiniz ayrıca konumu ve şuanki fiyatları hakkında yorum yapabilirmisiniz

karataş 7 ve 8

taylan
01-04-2013, 18:34
Merhaba Ender bey,nasilsiniz?simdiye kadar forumda imarin otaban altindan baslayarak etaplar halinde otaban ustune dogru ilerleyeceginden bahsedildi. .Tersi bir durum gerceklesmesi soz konusu olamaz mi?Imarin otaban altindan baslayarak otaban ustune dogru ilerleyecegi konusunda kesin bir duyumunuz var mi yoksa bu bir ongorumu

vmg
01-04-2013, 20:24
** Maalesef su anda uzerinde calisilan 2 asamali imar planinda bahsettiginiz 600,700 ve 800 lu parseller yok
Ama mevcut proje gun isigina cikinca dalga dalga diger 300,400, 500 lu gruplarda 2/3 sene icinde primlenecektir. Ben sahsen onumuzdeki 3/5 sene icin de bu bahsettiginiz 600,700, 800 lu parsellere imar gelecegini zannetmiyorum cunki alan o kadar buyuk ki ,,ilk once cikan yerler bir sekilde yapilassin, sonra kademeli olarak arka sirtlarada sira gelecek. Ama su anda degil

Merhaba Ender abi, nasılsınız?

Benim toplantıda bahsettiğimin dışında 2. bir kaynaktan aldığım duyuma göre de Karataş'ın tamamının plan içine alınacağı bilgisi geldi. Tabiidir ki bu bir duyum, ne kadar gerçekleşir bilmem. Yalan da olabilir. Ancak bu gerçekleşirse 600lü 700lü 800lü parsellerden yeri olanlar çok büyük bir avantaj kazanacaktır.

Bu gerçekleşmese bile benim önerim kimsenin bu parsellerden uzak durmaması yönünde olacaktır. Karataş'ın gözde parsellerinden geçecek olası bir imar zaten durdurulamaz bir gelişmeyi sağlayacaktır kanaatindeyim. Belki en fazla 3-4 yıl daha bekler, ama daha çok avantaj elde edebilir.

Diyelimki bir kişi artırmış, bulmuş, biriktirmiş ve 65 bine sahip. Bu kişi sizce örneğin 700lü parsellerden 1 dönüm mü yer almalı, yoksa 250 bin - 300 binlik yerlerden 200 m2 mi? 200 m2 alsa kesintilerle elinde kalacak olan aşağı yukarı 100 m2 biraz sıkıntı olur sizcede öyle değil mi? Ben nacizhane bu bakımdan uzak denilen parsellerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ki şu anda bu parsellerin 2 ay içinde %50 civarı pahalandığını görüyoruz. 600'lü parsellerde olan yerim için en son 60 TL verdiler -ki onlarda alıp satacaklardır- ama ben vermedim.

Bu noktada kendi çapımda çözümlediğim bir durum olarak bazı parsellerin doygunluk seviyesine ulaştığı için uzak parsellerin daha mantıklı yatırım olabileceğini düşünüyorum. Bu sadece benim gözlemim. Ki biliyorsunuz ailecek bizim muhtelif yerlerde arsalarımız var. Sadece bir yorum diyelim, kesinlikle bir yönlendirme değildir. Belki de yanlış düşünüyorumdur, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

İyi akşamlar dilerim.

vmg
01-04-2013, 20:26
Bir de çok özür dileyerek açık alanda telefonumun yayınlanmamasını rica edeceğim. İşin emlakçı ve imar şirketleri ayağı var ve onlarla uğraşmak istemiyorum. Bu konuda anlayışınıza sığınıyorum.

İyi akşamlar,

zeytin35
01-04-2013, 20:37
herkese iyi aksamlar, yakupabdal 1202 parselde 1100 m yerimi satmak istiyorum ilgilenen arkadaşlar benimle iletişime geçebilir

oguzhan oguz
01-04-2013, 20:42

http://d1304.hizliresim.com/18/1/lpm4l.jpg

Fiyatlar hakkında üstadımız Ender Bey . Sadece harita konusunda yardımcı olabileceğim.

bhr
01-04-2013, 21:07
sayın oğuzhan bey rica etsem 166 ve 170 parselleri haritada işaretleyebilirmisiniz...tşk.

tertip
01-04-2013, 23:29
Merhaba Ender bey,nasilsiniz?simdiye kadar forumda imarin otaban altindan baslayarak etaplar halinde otaban ustune dogru ilerleyeceginden bahsedildi. .Tersi bir durum gerceklesmesi soz konusu olamaz mi?Imarin otaban altindan baslayarak otaban ustune dogru ilerleyecegi konusunda kesin bir duyumunuz var mi yoksa bu bir ongorumu

** Selamlar Sayin Taylan, tesekkurler iyiyim, sizi sormali
Kesin bir duyum ve durum var.Otoban alti ile Imar Calismasi bitmis olup Buyuksehir Meclisinin yapacagi tiplantida ele alinip onaylanacak kadar ilerlemistir. Ben fiziki olarak projeyi gormedim, ama konustugum kaynaklarin saglam oldugundan eminim.. Eger isim verirsek onlari luzumsuz yere baski altinda tutmus oluruz.. Otoban altinda yeteri kadar yer olmadigi icin , mecburen otoban ustundeki belli parsellerdede imar calismasi devam ediyor. Onunda cikmasi en gec bu sene sonunu gecmez diyorlar. Buna destek olarak adi gecen parsellerdeki satis ve taleplerin cok artmis olmasini gosterebilirim

qwq61
02-04-2013, 07:55
** Selamlar Sayin Taylan, tesekkurler iyiyim, sizi sormali
Kesin bir duyum ve durum var.Otoban alti ile Imar Calismasi bitmis olup Buyuksehir Meclisinin yapacagi tiplantida ele alinip onaylanacak kadar ilerlemistir. Ben fiziki olarak projeyi gormedim, ama konustugum kaynaklarin saglam oldugundan eminim.. Eger isim verirsek onlari luzumsuz yere baski altinda tutmus oluruz.. Otoban altinda yeteri kadar yer olmadigi icin , mecburen otoban ustundeki belli parsellerdede imar calismasi devam ediyor. Onunda cikmasi en gec bu sene sonunu gecmez diyorlar. Buna destek olarak adi gecen parsellerdeki satis ve taleplerin cok artmis olmasini gosterebilirim

Sayın Tertip,

Otoban üstü parseller hangileriniz?

Teşekkürler.

sinco
02-04-2013, 08:34
Sayın Ender abi;

2 defa aradım ama telefona bakmadın sanırım müsait değildin, Bizim 774 parselde imar planında var mı? Büyükşehirin web sitesinden baktım haritalara ama anlayamadım tam olarak arsanın yerini bile bulamadım.:) Ne dersin artık satalım mı?

tertip
02-04-2013, 12:54
Sayın Ender abi;

2 defa aradım ama telefona bakmadın sanırım müsait değildin, Bizim 774 parselde imar planında var mı? Büyükşehirin web sitesinden baktım haritalara ama anlayamadım tam olarak arsanın yerini bile bulamadım.:) Ne dersin artık satalım mı?

** 774 su anda cikacak olan imar plani icinde degil, ama parselin pozisyonu guzel. Daha oncede belirttim, ileride acilacak yola cok yakin
Satmaya gerek yok, su beklenen imar bir ciksin , onumuzu daha rahat gorecegiz
1 sene daha bekleyin, Belediye secimlerini ve cikacak Imar Planinin gorelim

tertip
02-04-2013, 12:59
Sayın Tertip,

Otoban üstü parseller hangileriniz?

Teşekkürler.

** Alan cok genis oldugu icin teker teker parsel bazinda vermek cok uzun, ama tasnif yaparsam, 100, 200,900. 1600 ve mevcut vadide de kalan Karatas Koy yerleskesini de icine alan parseller Ama su anda nedense Karatas koy yerleskesi digerleri kadar alim talebi gormuyor

tertip
02-04-2013, 13:03
Bir de çok özür dileyerek açık alanda telefonumun yayınlanmamasını rica edeceğim. İşin emlakçı ve imar şirketleri ayağı var ve onlarla uğraşmak istemiyorum. Bu konuda anlayışınıza sığınıyorum.

İyi akşamlar,
** Uyelerin sahsi bilgilerini forumda paylasmayacagiz. Bir sekilde toplantiya katilan arkadaslarin kontak bilgilerini ya e maille yada gene ozel bir yontemle paylasmaya calisacagiz
Endiseniz olmasin

tertip
02-04-2013, 13:06
http://d1304.hizliresim.com/18/1/lpm4l.jpg

Fiyatlar hakkında üstadımız Ender Bey . Sadece harita konusunda yardımcı olabileceğim.

**Ortalama alim fiatlari m2 sine bagli olarak m2 si 270/300 TL civari

tertip
02-04-2013, 13:42
Merhaba Ender abi, nasılsınız?

Benim toplantıda bahsettiğimin dışında 2. bir kaynaktan aldığım duyuma göre de Karataş'ın tamamının plan içine alınacağı bilgisi geldi. Tabiidir ki bu bir duyum, ne kadar gerçekleşir bilmem. Yalan da olabilir. Ancak bu gerçekleşirse 600lü 700lü 800lü parsellerden yeri olanlar çok büyük bir avantaj kazanacaktır.

Bu gerçekleşmese bile benim önerim kimsenin bu parsellerden uzak durmaması yönünde olacaktır. Karataş'ın gözde parsellerinden geçecek olası bir imar zaten durdurulamaz bir gelişmeyi sağlayacaktır kanaatindeyim. Belki en fazla 3-4 yıl daha bekler, ama daha çok avantaj elde edebilir.

Diyelimki bir kişi artırmış, bulmuş, biriktirmiş ve 65 bine sahip. Bu kişi sizce örneğin 700lü parsellerden 1 dönüm mü yer almalı, yoksa 250 bin - 300 binlik yerlerden 200 m2 mi? 200 m2 alsa kesintilerle elinde kalacak olan aşağı yukarı 100 m2 biraz sıkıntı olur sizcede öyle değil mi? Ben nacizhane bu bakımdan uzak denilen parsellerin değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Ki şu anda bu parsellerin 2 ay içinde %50 civarı pahalandığını görüyoruz. 600'lü parsellerde olan yerim için en son 60 TL verdiler -ki onlarda alıp satacaklardır- ama ben vermedim.

Bu noktada kendi çapımda çözümlediğim bir durum olarak bazı parsellerin doygunluk seviyesine ulaştığı için uzak parsellerin daha mantıklı yatırım olabileceğini düşünüyorum. Bu sadece benim gözlemim. Ki biliyorsunuz ailecek bizim muhtelif yerlerde arsalarımız var. Sadece bir yorum diyelim, kesinlikle bir yönlendirme değildir. Belki de yanlış düşünüyorumdur, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.

İyi akşamlar dilerim.

Sayin VMG tesekkurler iyiyim ,, sizi sormali
Karatas yoresini tamamen kapsayan genel bir imar uygulamasi hakikaten super olur, ama benim aldigim haberlere gore su anda calisilan Imar Projesi her tarafi kapsamiyor.. Iki asamali bir uygulama , once Otoban Alti sonra 6 ay gibi kisa bir sure sonra otoban Ustu

Ama son anda Siyasi Irade cesitli nedenlerle degisik karar alip isin yonu degisebilir, burasi Turkiye

Arka parseller icin ihtiyatli olmakta yarar var sunun icin, artik on taraflar belli bir imar beklentisi ile basini alip gittigi icin emlakcilar dogru veya yanlis arka taraflari satmak icin,, arkalarinda imara alinacagi haberini yaymaya badladilar... hatta kendini yatirim danismani olarak tanitan biri beni de arayarak su oneride bulundu..
Otoban ustundeki parselimi m2 si 150 den satip cok daha arkalardan m2si 75 TL ye 2 misli yer alabilecegimi ve hem alimda hem satimda bana yardimci olabilecegini soyledi..Daha sonra ben satim icin istekli olmayinca cesitli kereler beni arayip sonunda benim istedigim fiattan parseli alabilecek birini buldugunu soyledi, Son konusmamizda bana getirdigi teklif 250 idi,yani 10 gunde m2 sine 100 TL fazla vermisti
Ben her seferinde ilgilenmedigimi soylesemde hem satma hem alma konusunda bazilari can sikmaga devam ediyor
Uygun fiatlarla olursa arka taraflardan ve iyi yer bulmak kaydi ile yer almak uygun bir yatirim, ama bekleme suresinide gercekci olarak tesbitte yarar var

e.s.
02-04-2013, 15:12
sayın tertip aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler...mümkünse otoban altı bölgede ki planın kapsadığı alanı aldığınız bilgilere istinaden paylaşabilir misiniz? viyadük-eymir gölü arası mıdır? bazı meşhur parsellerin(895-896-3300 gibi) hariç tutulduğu doğrumudur. sağlıkla kalın.

gkhnckr
02-04-2013, 16:07

Sayın Tertip,

Konum olarak nasıl bir yer sizce satmalımıyım ? beklemelimiyim ? metrekaresi ne kadar suan ?

tertip
02-04-2013, 16:55
Sayın Tertip,

**Parsel no pek belirgin degil, konum itibari ile tutmanizi oneririm. Eger numara okunur bicimde olursa fiat konusunuda aydinlatirim

tertip
02-04-2013, 17:02
sayın tertip aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler...mümkünse otoban altı bölgede ki planın kapsadığı alanı aldığınız bilgilere istinaden paylaşabilir misiniz? viyadük-eymir gölü arası mıdır? bazı meşhur parsellerin(895-896-3300 gibi) hariç tutulduğu doğrumudur. sağlıkla kalın.

** Harita su an onumde degil, detaylari sonra bildiririm.
Ama ozetle 895/896 Imara su an dahil degil, proje Otobanin batisi ile 895/896 alaninin arkasindaki alanin buyuk bir kismini kapliyor

gkhnckr
02-04-2013, 17:33
**parsel no pek belirgin degil, konum itibari ile tutmanizi oneririm. Eger numara okunur bicimde olursa fiat konusunuda aydinlatirim

152.parsel

e.s.
02-04-2013, 19:57
sayın tertip; çok teşekkür ederim....

batın
02-04-2013, 21:14
Sayın Tertip

Bu son gelişmelerden sonraki Karataş 1145 ve Yakupabdal 986 parsel fiyatlarını bilgi verebilirmisiniz.

tertip
02-04-2013, 21:51
152.parsel

** M2 si 200 TL civari

tertip
02-04-2013, 21:57
Sayın Tertip

** Karatastaki gelismelerden Yakupabtaldaki dag parsellerinin etkilendigini zannetmiyorum. 986 parsel m2 si 40 TL civari
Karatas 1145 ise 180/200 civari

batın
02-04-2013, 22:26
Teşekkür ler Sayın Tertip

tertip
02-04-2013, 22:38
** Harita su an onumde degil, detaylari sonra bildiririm.
Ama ozetle 895/896 Imara su an dahil degil, proje Otobanin batisi ile 895/896 alaninin arkasindaki alanin buyuk bir kismini kapliyor

** Muhye yoresindeki 3300 lu parseller Imrahor Kentsel Donusum alaninda tanimlandigindan Karatas taki Imar Calismalarina dahil degil, ayrica tekrarladigimiz gibi 895/896 da cesitli nedenlerden oturu dahil degil
Dahil olan otoban alti parseller, onlarda ana hatlari ile 1- 30 arasi, bazi 1000 likler, 1100, 1400, 1500 1600 lu parseller, ve 900 lu parsellerin otoban batisindaki bir kismi. Teker teker her parseli yazmak mumkun degil ancak ana hatlari ile kabaca sinirlarini cizebiliriz

06toprak
03-04-2013, 08:41
** Karatastaki gelismelerden Yakupabtaldaki dag parsellerinin etkilendigini zannetmiyorum. 986 parsel m2 si 40 TL civari Karatas 1145 ise 180/200 civari

Bahsettiğiniz gibi iç kesimlerde kalan parsellerde pek bir hareketlilik söz konusu değil..
Ancak otoban altı diye bahsedilen parsellerdeki artış son 1-2 ay içerisinde neredeyse iki katına ulaştı..
Özellikle doğu terminaline ve güney çevre yoluna cephesi olan parsellerde ciddi hareketlilik var..

urbana
03-04-2013, 11:15
** Muhye yoresindeki 3300 lu parseller Imrahor Kentsel Donusum alaninda tanimlandigindan Karatas taki Imar Calismalarina dahil degil, ayrica tekrarladigimiz gibi 895/896 da cesitli nedenlerden oturu dahil degil
Dahil olan otoban alti parseller, onlarda ana hatlari ile 1- 30 arasi, bazi 1000 likler, 1100, 1400, 1500 1600 lu parseller, ve 900 lu parsellerin otoban batisindaki bir kismi. Teker teker her parseli yazmak mumkun degil ancak ana hatlari ile kabaca sinirlarini cizebiliriz

benim bildigim ve ogrenebildigim kadariyla bazi 100'lu ve cok sinirli seviyede bazi 200'lu parseller de imar planina dahil. fakat imar alani toplam karatas alanini dusunursek gercekten cok daha dar bir alani kapsiyor olacak. yigin halinde bir imara acilma olmayacak. bu artik cok net. bence bolgede daha farkli bir yontem izlemeye calisiliyor. tabi ki arsa toplayan "malum" yonetici sahsiyet once kendi topladigi yerlerden geciriyor imari ama mikrıo duzeyden cikip makro baktigimizda da bence bolgeyi daha luks konut odakli bir yer haline getirme plani var.

dedigim gibi belli ki su asamada imar cok kisitli bir bolgede olacak. o yuzden herkesin otoban alti parseller disinda beklentilerini biraz daha makul duzeyde tutmasini oneririm. sonradan hayalkirikliklarina bir yenisi eklenmesin. imar gececek yerler disindakilerin (buna ben de dahilim) sabredecegi bir kac sene daha var gibi gozukmekte. ama acikcasi mevcut fiyat hareketi beni fazlasiyla memnun ediyor. gectiginiz sene 40-50 lira verilen yerlerime bu sene bicilen fiyat 80-90 lira civari. boyle bir artisin direk hisse senedi arastirma analisti olarak gorev yapan biri olarak gectigimiz 12 ayda cok az hisse senedinde yasandigini rahatlikla soyleyebilirim.

bunlarin disinda bu forumda bir kac kere dile getirdigim gibi, bolgede gelisim icin esas olan altyapi calismalari olacaktir. Bildigim kadariyla iki adet viyadugun yapilmasi plan asamasinda. Bu viyaduklerin insasi ve yapilmasi planlanan yolla birlestirilmesi parseller arasi fiyat farklarini da mantiken hatiri sayilir olcude dusurmesi lazim. O yuzden sadece imara odaklanmaktansa bir an once bu calismalarin yapilmasini beklemek/takip etmek de onemli. Tabi iki adet viyadugun yapilisinin planlanmasi da aslinda ileride imarin bu kadar dar bir alanla sinirli kalmayacaginin da bir gostergesidir kanaatimce.

Istanbul'da yasamam ve o h.sonundaki islerim nedeniyle Ankara toplantiniza katilamadim ama belli ki epey verimli gecmis. Bir dahaki sefere katilmak isterim. Bu arada oguzhan oguz'un actigi facebook grubuna daha yuksek katilim ve daha aktif paylasim gerekir diye dusunuyorum.

herkese sevgiler, selamlar

semeray
03-04-2013, 12:37
Sayın Urbana...

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Gurup pek aktif değil...Gurubun ismi ''AnKarataş'' olabilir mi!?

cimenser06
03-04-2013, 19:44
offff of demek 300 lü parseller için uzun zaman beklemek gerek.sabır sabır :))))

heartthief06
03-04-2013, 20:31
uzun zamandır forma giremiyordum.. yeni gelişmeler var sanırım okuduklarımdan anladığım kadarıyla... mühye 530 parsel için herhangi bir değişiklik varmıdır fiyat aralığı ne olmuştur bilgi verebilecek varsa sevinirim

hasancicek40
04-04-2013, 10:31
Merhaba sayın forum üyeleri...
Yakupabdal 879. parsel metrekare fiyatı ne durumda şu aralar?
Bilgisi olan var mı?

urbana
04-04-2013, 11:25
offff of demek 300 lü parseller için uzun zaman beklemek gerek.sabır sabır :))))

bu aslinda az cok bilinen bir durumdu. ekstradan can sikacak bir sey yok. bizim gibi parselleri geride kalanlar icin makul olarak en az bir 5 senelik perspektifle bakmak lazim. oylesi cok daha ayaklari yere basan bir beklenti olur.

sinco
04-04-2013, 14:42
bu aslinda az cok bilinen bir durumdu. ekstradan can sikacak bir sey yok. bizim gibi parselleri geride kalanlar icin makul olarak en az bir 5 senelik perspektifle bakmak lazim. oylesi cok daha ayaklari yere basan bir beklenti olur.

Selamlar;

5 sene çok uzun bir zaman ben ve eşim için. Babamız zaten 21 sene önce almış. Artık sinir bozmaya başladı. Hazirandan sonra ne kadar ederse etsin satacağım. Ev almalıyım artık. görünen oki aldırmayacak burası

resulbey
04-04-2013, 16:05
merhabalar uzun zamandır ankarada değilim forumuda çok nadir takip edebiliyordum,öncelikle tüm forum dostlarıma selamlarımı iletirim.karataş bölgesinde geçmiş zamanda yatırımlarım olmuştu neyseki umduğum fiyatları yeni yeni buldu uzun bisüre sonra bunada şükür :) şimdi elimde biraz daha nakit var sayın tertip ve değerli üyelerin fikirlerini almak istiyorum. karataşta bu güncel fiyatlardan kısa vadede yatırım yapılırmı?

sinco
04-04-2013, 16:09
merhabalar uzun zamandır ankarada değilim forumuda çok nadir takip edebiliyordum,öncelikle tüm forum dostlarıma selamlarımı iletirim.karataş bölgesinde geçmiş zamanda yatırımlarım olmuştu neyseki umduğum fiyatları yeni yeni buldu uzun bisüre sonra bunada şükür :) şimdi elimde biraz daha nakit var sayın tertip ve değerli üyelerin fikirlerini almak istiyorum. karataşta bu güncel fiyatlardan kısa vadede yatırım yapılırmı?

resul bey;

Bizim o taraflara gelin:) Köprüden sonraki yerler.. 77x'li parsellere.

resulbey
04-04-2013, 16:11
resul bey;

Bizim o taraflara gelin:) Köprüden sonraki yerler.. 77x'li parsellere.

fiyatlar nasıl o tarafta

investment men
05-04-2013, 00:13
Beyler karatas 707 parselin fiyati nedir bilen varmi...

sinco
05-04-2013, 09:35
fiyatlar nasıl o tarafta

3 ayöncesine kadar 31-35 tl/m2 si değişiyordu. şimdi 50-55'e kadar verenler var. Yanlız şu fiyattır bu fiyattır diyemiyorum. Şu an için 55i geçmez gibi.

oguzhan oguz
05-04-2013, 11:49
Herkese merhabalar, forumda bir yavaşlama görüyorum, sanırım rehavet var :) Bu arada facebook sayfasının adını GüneyAnkara olarak değiştirdim.

Katılımlarınızı bekliyorum

https://www.facebook.com/groups/139700902876871/

http://c1304.hizliresim.com/18/5/lsx9k.jpg

oguzhan oguz
05-04-2013, 11:55
Herkese merhabalar, forumda bir yavaşlama görüyorum, sanırım rehavet var :) Bu arada facebook sayfasının adını GüneyAnkara olarak değiştirdim.

Katılımlarınızı bekliyorum

http://c1304.hizliresim.com/18/5/lsx9k.jpg

Bu arada grubun faydalı olması adına, burada hissesi olan ya da olmayan şahısların aldığı duyumları, yerini satmak veya almak için iletişim kurduğu emlakçı ya da şahıslarla ilgili edindiği fiyat bilgilerini paylaşmaları çok önemli. Sizin için önemli olmayan bir bilgi başkası için çok önemli olabilir. Paşlaştıkça daha da güçleniriz.

06toprak
05-04-2013, 15:32
"Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15.03.2013 gün ve 506 sayılı kararı ile onaylanan,“ 1/1000 ölçekli Çankaya İlçesi, Dumlupınar Bulvarı ile Mevlana Bulvarı Bağlantısı (ODTÜ yolu) güzergahı İmar Planı değişikliği” Başkanlığımız ilan panosunda 1 ay (30 gün) süre ile askıya çıkarılmıştır."

Sanırım başkan istediğini aldı..
ODTÜ arazisi içerisinden (altından) açacağı yol ile Eskişehir yolundan Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) istikametine gidecekler için müthiş bir rahatlık ve kestirme yol olacaktır..
Hadi hayırlısı..

efsane_reis
05-04-2013, 19:53
"Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 15.03.2013 gün ve 506 sayılı kararı ile onaylanan,“ 1/1000 ölçekli Çankaya İlçesi, Dumlupınar Bulvarı ile Mevlana Bulvarı Bağlantısı (ODTÜ yolu) güzergahı İmar Planı değişikliği” Başkanlığımız ilan panosunda 1 ay (30 gün) süre ile askıya çıkarılmıştır."

Sanırım başkan istediğini aldı..
ODTÜ arazisi içerisinden (altından) açacağı yol ile Eskişehir yolundan Konya Yolu (Mevlana Bulvarı) istikametine gidecekler için müthiş bir rahatlık ve kestirme yol olacaktır..
Hadi hayırlısı..

FACEDE BİRDE ÇANKAYA KARATAŞ MUHYE ARSA ALIM SATIMI DYE VAR...https://www.facebook.com/groups/510336435647906/4

hasancicek40
05-04-2013, 21:48
merhaba sayın tertip,

yakupabdal 879. parselde fiyatlar ne durumda.
bilginiz var mı?

tertip
06-04-2013, 21:35
merhaba sayın tertip,

bilginiz var mı?

** Bendeki haritada en son 839 parsel gorunuyor. 879 onun dahada guneyinde.Karatas taki hareketlilik henuz yakupabtalin dag parsellerine gelmedi, yakin zamanda gelmesinide beklemiyorum. M2 araligi 35/40 TL arasi

tertip
06-04-2013, 21:43

**Aslinda yatirimin temel kurali fiatlar yukari cikmaya ve bu trendi devam ettirmeye basladigi zaman yatirima girmektir.Gerek otoban ustu gerekse daha arkalardaki parsellerden nokta atisi yaparak uygun rakamlardan yer alabilirseniz kisa ve orta vadede para kazanma olanagi hala var..

06toprak
07-04-2013, 12:58
merhaba sayın tertip,

bilginiz var mı?

Her nekadar Yakupabdal sınırları içerisinde olsada haritadan bakıldığında Yaylabağ sırtlarında kalan bölgede yer almaktadır.
Elmadağ zirvesinin hemen hemen sağında kalmaktadır..
Haritada işaretli olan bölge içerisinde bulunuyor..

http://d1304.hizliresim.com/18/7/lv4rk.jpg

tertip
07-04-2013, 20:10
Her nekadar Yakupabdal sınırları içerisinde olsada haritadan bakıldığında Yaylabağ sırtlarında kalan bölgede yer almaktadır.
Elmadağ zirvesinin hemen hemen sağında kalmaktadır..
Haritada işaretli olan bölge içerisinde bulunuyor..

http://d1304.hizliresim.com/18/7/lv4rk.jpg

** Destek icin tesekkurler Sayin 06 Toprak

era1903
07-04-2013, 20:35
1 parselin metrekare fiyatı ne durumda acaba..

06toprak
07-04-2013, 21:59
** Destek icin tesekkurler Sayin 06 Toprak

Rica ederim ne demek..

06toprak
07-04-2013, 22:00

1 numaralı parselin mi? Cevap evet ise nereye bağlı 1 numaralı parsel?

era1903
08-04-2013, 09:53
1 numaralı parselin mi? Cevap evet ise nereye bağlı 1 numaralı parsel?

karataş :)

hasancicek40
08-04-2013, 10:48
Teşekkürler ilginizden dolayı sayın tertip ve sayın 06toprak...

Sayın 06toprak haritada işaretli yer demişsiniz. Hangi haritada?

sinco
08-04-2013, 11:27
Selamlar;

Face grubumuzdaki oğuzhan oğuz'un paylaştığı bir ileti sonucu KANAL D uzmanına sor 'da bir soruda ben yönelittim ve cevap aldım. Burada paylaşmak istedim;

soru
Ankara Karatş'ta arazi satışı
Selamlar; Ankara Karataş 774 parselde 1 dönüm yerimiz var. Ev almayı düşünüyoruz ama şu an için satmam mı akarlı yoksa beklemek mi lazım? Neredeyse 22 sene olmuş alalı ama halen bir ev aldıramıyor. :)
Murat Randa 06 Nisan 2013 / Saat: 12:35
cevap
Sayın Murat Randa : Eymir projesi iptal olunca, fiyatlar üçte bir oranında düştü. Tekrar imar çalışmasının sonucunu beklemenizde yarar var.
Salim Taşçı Gayrimenkul Uzmanı 08 Nisan 2013 / Saat: 11:17

Eymir projesi nedir? Hiçbir bilgim yokdu burada görene kadar:)

sinco
08-04-2013, 11:32
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/03/28/cilgin-proje-ankaranin-iki-golu-birlesiyor

alstat
08-04-2013, 12:09
http://www.sabah.com.tr/Gundem/2012/03/28/cilgin-proje-ankaranin-iki-golu-birlesiyor

sayın sinco'nun paylaştığı bu haberde bizi ilgilendiren bölüm şu şekilde :

Gökçek; Güney Park projesi kapsamında ise Eymir ve Mogan göllerinin birleştirilerek 42 km'lik bir kanal vadi yaratılacağını, bu kapsamda bölgedeki 600 gecekondunun yıkılarak 6 bin konut inşa edileceğini, ihalenin ise Sinpaş'a verildiğini söyledi.

Kanal yapımı da Güney Park projesinin bir uzantısı olarak Sinpaş'a verilmiş gibi görünüyor. Yıkılacak 600 gecekondu kanal yapımı için sonradan mı yıkılacak yoksa zaten Güneypark projesi kapsamında yıkılan gecekondulardan mı bahsediyor bu kısım çok net değil.

Bir de yapılacak 6000 konut konusu var tabi ki. Bu konutlar Dikmen vadisinde olduğu gibi kanalboyu mu yapılacak? Yoksa otobanaltı parsellerden geçmesi gündemde olan ve arsa fiyatlarında hareketlenmeye vesile olan imar sonucunda yapılacak olan konutlardan mı bahsediyor?

Bu soruların netleşmesini beklemek lazım.

semeray
08-04-2013, 13:37
Sanki, bazı çevrelerin desteğiyle, bilerek (özellikle) olumsuz haberler çıkarılıyor. Amaç fiyatları aşağı çekmek gibi bir his uyandı içimde!

Son 1 ayda çok olumsuz haberlerle karşılaşıldı bu bölgede...

sinco
08-04-2013, 14:14
sayın sinco'nun paylaştığı bu haberde bizi ilgilendiren bölüm şu şekilde :

Gökçek; Güney Park projesi kapsamında ise Eymir ve Mogan göllerinin birleştirilerek 42 km'lik bir kanal vadi yaratılacağını, bu kapsamda bölgedeki 600 gecekondunun yıkılarak 6 bin konut inşa edileceğini, ihalenin ise Sinpaş'a verildiğini söyledi.

Kanal yapımı da Güney Park projesinin bir uzantısı olarak Sinpaş'a verilmiş gibi görünüyor. Yıkılacak 600 gecekondu kanal yapımı için sonradan mı yıkılacak yoksa zaten Güneypark projesi kapsamında yıkılan gecekondulardan mı bahsediyor bu kısım çok net değil.

Bir de yapılacak 6000 konut konusu var tabi ki. Bu konutlar Dikmen vadisinde olduğu gibi kanalboyu mu yapılacak? Yoksa otobanaltı parsellerden geçmesi gündemde olan ve arsa fiyatlarında hareketlenmeye vesile olan imar sonucunda yapılacak olan konutlardan mı bahsediyor?

Bu soruların netleşmesini beklemek lazım.

bir 22 sene beklemiş. 1 sene daha bekleriz:)

era1903
08-04-2013, 19:24
karataş 1 parselin fiyatını sormuştum, sanırım bilen yok,

ayrıca imarın haziranda geleceği kesinmi, bu hususta gelişmeler hakkında bilgi edinen var mı?

rüzgar22
08-04-2013, 20:54
Merhaba Arkadaşlar,

Dün eşimle birlikte Altın Oran'a gittik. Pazar Günü olmasına rağmen ustalar harıl harıl çalışıyorlardı. Hiç iptal edilecek gibi olmamakla birlikte bilakis biran önce bitirmek için uğraşılıyor gibi. Açıkçası evler çok da hoşumuza gitti. Umarım birgün, forumda bizler gibi geleceğini bu yöreye bağlamış kader arkadaşlarımızla kendi evlerimizi de görmeye gideriz..Teknik olarak hiçbir bilgisi olmayan, imara ilişkin hiçbir duyumu olmayan ben gibi biri bile o bölgenin geleceğinin çok güzel olacağını kestirmekte zorlanmıyor. Bu nedenle satmayı düşünen arkadaşlarımın bunu yapmadan önce en az birkez gidip bölgeyi görmesini şiddetle tavsiye ederim. Umutsuzluk şu dönemde çok alışılagelmiş bir duygu..Lütfen umudunuzu yitirmeyin..Saygılarımla..

tertip
09-04-2013, 06:21
karataş 1 parselin fiyatını sormuştum, sanırım bilen yok,

ayrıca imarın haziranda geleceği kesinmi, bu hususta gelişmeler hakkında bilgi edinen var mı?

** M2 fiatlari 250 TL nin uzerinde... Bu hayatta ve ozellikle TURKIYEDE kesin olan sey vergiler ve belirsizliktir.. Imar sehir meclisince gorusulunce hep beraber gorecegiz

tertip
09-04-2013, 10:16
Selamlar;

Face grubumuzdaki oğuzhan oğuz'un paylaştığı bir ileti sonucu KANAL D uzmanına sor 'da bir soruda ben yönelittim ve cevap aldım. Burada paylaşmak istedim;

soru
Ankara Karatş'ta arazi satışı
Selamlar; Ankara Karataş 774 parselde 1 dönüm yerimiz var. Ev almayı düşünüyoruz ama şu an için satmam mı akarlı yoksa beklemek mi lazım? Neredeyse 22 sene olmuş alalı ama halen bir ev aldıramıyor. :)
Murat Randa 06 Nisan 2013 / Saat: 12:35
cevap
Sayın Murat Randa : Eymir projesi iptal olunca, fiyatlar üçte bir oranında düştü. Tekrar imar çalışmasının sonucunu beklemenizde yarar var.
Salim Taşçı Gayrimenkul Uzmanı 08 Nisan 2013 / Saat: 11:17

Eymir projesi nedir? Hiçbir bilgim yokdu burada görene kadar:)

***Sayin Sinco,, soru ve cevap bu kadar mi,, bu kadar ise verilen acik ve net cevaptan epey faydalanmissinizdir umarim

sinco
09-04-2013, 11:17
***Sayin Sinco,, soru ve cevap bu kadar mi,, bu kadar ise verilen acik ve net cevaptan epey faydalanmissinizdir umarim

aynen bu kadar. Çok merak ediyorum, istanbul'da yatırımla ilgilenen bir emlakçı arkadaş, Ankara'daki kritik güney tarafındaki bilgileri nerden nasıl takip ediyor. İnandırıcı değil

vmg
09-04-2013, 11:31

Maalesef aşağı yukarı bu haberin aynısı geçen yaz tüm gazetelerde yer almıştı. Biraz seçime yönelik reklam haberi gibi olmuş. Keşke ne yapacaksa artık bir an önce yapsa da beklemekten kurtulsak artık.

tertip
09-04-2013, 19:10
Merhaba Ender Bey,
Facebook grubu şimdiden 54 kişi oldu. Arkadaşlar ve ben en kısa zamanda sizide aramızda görmek istiyoruz.

**Tabii memnuniyetle

Efendi71
10-04-2013, 13:53
Sayin efendi 71

230 nolu parsel Karatas koy yerlesiminin 2.5 km kuzey dogusunda. Parselin oturdugu arazi gayet guzel, % 70 duzluk
ve su anda sizden habersiz birileri surup bugday/ arpa ekip hasadi bile kaldiriyor
Kanimca olasi bir Koy ici imar durumunda bu imar 230 lara kadar uzanamaz. Koy ici imar genelde Karatas girisinden itibaren mevcut koy yerlesmesini hedef alacak. Ama bir Kentsel Donusum Uygulamasinda sizin 230 un dahil edilecegini soyliyebilirim.
Su andaki m2 fiatlari 69 TL nin de uzerinde. Tutmanizda yarar var.Asagi inmeyip yukari cikacagi kesin
Beklemenizi oneririm

sayin tertip, tam 6 ay önce 230 la ilgili yanitiniz böyle idi, bugün ilanlara bakiyorum m2 130 TL istiyen var, ne oldu bu kadar kisa bir sürede. 230 sizin otoban üstü, alti diye tabir edilen bir yer degil sanirim. ben buraya 03.2011 cok bir beklentim olmadan bir yatirim yapdim, m2 40 TL aldim, yani 3 katini gecdi, almanyada yasiyorum, oradaki gelismeleri takip edemiyorum, türkiyenin isleri beli olmaz, her an hersey olabilir, acaba simdi satmalimi, durum böyle iken?

saygilar

tertip
10-04-2013, 18:04
sayin tertip, tam 6 ay önce 230 la ilgili yanitiniz böyle idi, bugün ilanlara bakiyorum m2 130 TL istiyen var, ne oldu bu kadar kisa bir sürede. 230 sizin otoban üstü, alti diye tabir edilen bir yer degil sanirim. ben buraya 03.2011 cok bir beklentim olmadan bir yatirim yapdim, m2 40 TL aldim, yani 3 katini gecdi, almanyada yasiyorum, oradaki gelismeleri takip edemiyorum, türkiyenin isleri beli olmaz, her an hersey olabilir, acaba simdi satmalimi, durum böyle iken?

saygilar

** Fiatlarin son 6 ayda ikiye kadar katlanmasinin nedeni beklenilen imar calismasinin son asamasina gelinmis olmasi, tabii buda beraberinde, imar calismasi olmayan yerlerin fiatlarinida yukari dogru yukseltiyor
Yukaridaki tavsiyelerin tutmasina sizin adiniza sevindim...Bir 6 ay daha bekleyin bakalim, cikacak imar ciksin ortalik biraz yatissin , ondan sonra taslar yerine daha rahat oturacak
Fiatlarin bu geldigi noktada daha asagi gidecegini zannetmiyorum, bundan sonra gidilecek tek bir yer var oda yukari

sachkeen
11-04-2013, 14:34
Selamlar;
Karataş 1008 parsel de, otobana 200 metre mesafede, 3800+ metre kare tapulu yerimiz, "SAHİBİNDEN" satılıktır... İlgilenenler özel mesaj yoluyla tarafıma ulaşabilir....

asilim18
11-04-2013, 17:42
sn. tertip 995 in yeri ve fiyati hakkinda bilgi verirmisiniz cogu yesil alana giriyo diye biliyorum

tertip
13-04-2013, 10:02
sn. tertip 995 in yeri ve fiyati hakkinda bilgi verirmisiniz cogu yesil alana giriyo diye biliyorum

** Dediginiz dogru, 995 in aslinda tamami yesil alan olarak gozukuyor, cevre yolunun 700 metre batisinda, ve ozel cevre koruma alani icinde..Fiat icin bir sey soylemek zor cunki riskli bir alan, size komsu olan 1631 ve yakindaki parseller 250 TL den alici buluyor ama omlar OPA icinde ve sorun yok.

era1903
13-04-2013, 20:34
Sn tertip karataş 1 parselin yesil alanda olduğunu okumuştum bu durum nasil bir risk yaratabilir. Yıllarca beklememiz boşa mı ?

tertip
15-04-2013, 09:44
Sn tertip karataş 1 parselin yesil alanda olduğunu okumuştum bu durum nasil bir risk yaratabilir. Yıllarca beklememiz boşa mı ?

** Bir sorun olacagini zannetmiyorum, bir sekilde yuksek yapilasmaya izin verilince yesil alanda kalan parsellerde haklari ziyan olmadan yakindaki imarli parsellere kaydirililir. Bolge yapisi icabi yesil alana ayrilacak oranin cok oldugu bir yer , buda yuksek katli yapilasma ile cozulecek

Endiseye gerek yok, beklemenin meyvalarini toplamaya az kaldi

cck80
15-04-2013, 19:08
sayin tertip;
Karatas 959 parsel hakkinda fiyat & Gelecek beklentisi hakkinda bir yorum yaparmisiniz, sozde imar plani icinde mi disindamidir?
Selamlar,

tertip
15-04-2013, 19:29
sayin tertip;
Karatas 959 parsel hakkinda fiyat & Gelecek beklentisi hakkinda bir yorum yaparmisiniz, sozde imar plani icinde mi disindamidir?
Selamlar,

** Su anki fiatlar m2 si 170 TL civarindadir, beklemeye deger. Otoban ustu icin cikacak olan imar calismasi icindedir

mahxx
15-04-2013, 22:23
Arkadaşlar Ahmet Karabey adlı bir arkadaşın Facebook ta sunduğu Karataş Köyü'nün parselasyon haritası .İşinize yarar diye düşünüyorum.Ahmet arkadaşa da teşekkürler ediyorum bu hizmeti bize sunduğu için.

http://img580.imageshack.us/img580/5566/54406310200645032943881.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/580/54406310200645032943881.jpg/)

efsane_reis
16-04-2013, 20:24
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=343310492454713&set=a.218856658233431.45831.183947971724300&type=1&relevant_count=1

06toprak
18-04-2013, 08:48
ANKARA (A.A) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yeni Ankara otobüs terminalinin gelecek yıl hizmete gireceğini bildirdi.
Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gökçek, AK Parti Mamak 4. Olağan İlçe Kongresi'nde, Mamak'ta sürdürülen çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi verdi.
Melih Gökçek, son 3 yılda Mamak'a yapılan toplam yatırımın 500 milyon lira olduğunu, Mamak'ta toplam 18 bin metrekarelik 4 park yapıldığını, 12 bin 608 ağaç dikildiğini, 69 kamu kuruluşu, cami ve okul bahçesinin çevre düzenlemelerinin ücretsiz yapıldığını belirtti.
Gelecek 2 yılda Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bölgede yaklaşık 5 bin konutun yükseleceğini ifade eden Gökçek, şunları kaydetti:
''Mamak'ın en önemli projelerinden birisi Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi. Şu ana kadar anlaşma yaptığımız gecekondu sayısı 4 bin 323, yıkılan gecekondu sayısı 2 bin 115. Yıkılan gecekonduların karşılığında 941 aileye belediyenin Esentepe'de yaptığı lojmanları verdik, geçici olarak orada kalıyorlar. Belediyemiz adına 1 milyon 155 bin metrekarelik alan tescil edildi. Bu bölgede imar faaliyetleri başladı. İnşallah kısa zamanda Mamak'ta çok büyük binaların yeniden yükselmeye başladığını göreceksiniz. Şu ana kadar yaptığımız ve yapılmakta olan konut sayısı bin 100'e ulaştı. Sadece yeni Mamak bölgesine şimdiye kadar harcanan para 221 trilyon lira. İnşallah bu sene Doğukent'te de büyük bir faaliyet başlıyor. Eskişehir Yolu'nda Armada'nın karşısındaki çelik yapıyı 3 bin 500 konut karşılığı ihale ediyoruz. Bu konutlar yeni Mamak'a yapılan konutlara ve Doğukent bölgesindeki konutlara karşılık olarak harcanacak ve Mamaklılara dağıtılacak. 2 sene içerisinde inşallah bu da bitecek. Ayrıca bu bölgede dev rekreasyon alanı yapılması çalışmalarına da önümüzdeki yıl başlanacak. Böylece eski çöplük bölgesinde modern bir kent doğacak.''
Eski Mamak çöplüğünün olduğu alanın da Golf Kulübü ve Tenis Kulübü'ne verilmek suretiyle 2 yılda Ankara'nın en güzel ve en yeşil alanı haline getirilmesinin hedeflendiğini belirten Gökçek, ''Mamak'ta çöplük sorunu çözüldükten sonra dikkat ediyorsanız etrafında mükemmel bir yapılaşma başladı. Özellikle İKEA ve NATA VEGA'nın gelmesiyle büyük bir hayat ortaya çıktı'' dedi.
Gökçek, gelecek yıl başkentin 5 girişine 5 kapı yapılması projesi kapsamında Samsun Yolu'nda büyük bir giriş kapısı yapılacağını ifade etti.
Ankara'da yeni yapılacak terminalin, eski çöplüğün karşı tarafındaki 115 bin metrekare alanda bulunan ve eskiden doğu terminali diye adlandırılan yere taşınacağını bildiren Gökçek, Ankara Otobüs Terminali'nin gelecek yılın ortalarından itibaren hizmete gireceğini kaydetti.

Alıntıdır : Haber Vitrini

06toprak
18-04-2013, 09:01
..Mahalle,Cadde,Sokak ve Farklı Bölgeler İtibarıyle Asgari Ölçüde Arsa ve Arazi Metrekare Birim Değerleri Cetveli..

http://www.avdb.gov.tr/dosyalar/2010/01/m2birdeg.pdf

Belki işe yarayabilir..

oguzhan oguz
18-04-2013, 15:01
Facebook grubumuz 100 kişi oldu.

hala gelmeyen arkadaşlarımızı bekliyoruz, Ender bey henüz sizi aramızda göremedik, bekliyoruz.

http://j1304.hizliresim.com/18/l/m6fqj.jpg

spacemanf69
18-04-2013, 20:28
arkadaşlar karataş 400 lü parsellerin akibeti ne olacak

Zoi FTT
19-04-2013, 14:51
Merhaba, foruma dün üye oldum ama bir süredir okuyucu olarak takp etmekteyim sizleri. Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.

Bütün forumu okudum ve az çok genel bir fikrim oldu. Annemin, 15 yıl önce Karataş Köyünden aldığı 6,5 dönümlük arsasına, hiç bir ilan olmadığı halde, telefonla teklif geldi. 580 Parsel'de yerimiz.

Hafif tepe ve meyva ağaçları, bahçe şeklinde şuanda. Köy Camisine çok yakın. Teklif için arayan kişi komşu arsanın sahibiymiş ve arsasını genişletme istiyormuş. Bize 300 bin hemen verebilirim dedi. Ama ben araştırdığımda beklememiz gerektiğini ve değerinin artacağını söyledi bilen, anlayan yakınlarımız.
Başka bir yerde araştırdığımda ise dönümünü 55-60bin'den aşağı vermememiz gerektiği yönünde tavsiye aldım.
Sizlere de sormak istiyorum. Yaza kadar beklemeli miyiz yoksa ederi zaten bu mudur? Tam olarak akibetini de merak ediyoruz.
Şimdiden kıymetli cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

heartthief06
19-04-2013, 17:45
Bu konuda tekrar bilgi verebilecek birisi yokmu? sayın tertip, oguzhan....

uzun zamandır forma giremiyordum.. yeni gelişmeler var sanırım okuduklarımdan anladığım kadarıyla... mühye 530 parsel için herhangi bir değişiklik varmıdır fiyat aralığı ne olmuştur bilgi verebilecek varsa sevinirim

arsa
19-04-2013, 23:17
Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Evet, 500'lü parseller 60'dan başlıyor ve arsanın konumuna (eğim, merkeze yakınlığı vs.) göre değişiyor. Şöyle bir durumda var; siz arsanızı komple satmak zorunda değilsiniz, mesela 4.000m2 satıp 2.500m2 yatırım olarak elinizde tutabilirsiniz. Acil bir durum yoksa satmanızı tavsiye etmem, hazirana kadar beklemekte fayda var. Esen kalın.

Merhaba, foruma dün üye oldum ama bir süredir okuyucu olarak takp etmekteyim sizleri. Değerli bilgileriniz için çok teşekkürler.

Bütün forumu okudum ve az çok genel bir fikrim oldu. Annemin, 15 yıl önce Karataş Köyünden aldığı 6,5 dönümlük arsasına, hiç bir ilan olmadığı halde, telefonla teklif geldi. 580 Parsel'de yerimiz.

Hafif tepe ve meyva ağaçları, bahçe şeklinde şuanda. Köy Camisine çok yakın. Teklif için arayan kişi komşu arsanın sahibiymiş ve arsasını genişletme istiyormuş. Bize 300 bin hemen verebilirim dedi. Ama ben araştırdığımda beklememiz gerektiğini ve değerinin artacağını söyledi bilen, anlayan yakınlarımız.
Başka bir yerde araştırdığımda ise dönümünü 55-60bin'den aşağı vermememiz gerektiği yönünde tavsiye aldım.
Sizlere de sormak istiyorum. Yaza kadar beklemeli miyiz yoksa ederi zaten bu mudur? Tam olarak akibetini de merak ediyoruz.

tertip
20-04-2013, 09:23
** Sayin Oguzhan Oguz, Nisan 11/24 tarihleri arasinda seyahatteyim, Internet erisimim kisitli. Artik Ankaraya donunce Face book taki siteye katiilirim
Selamlar

tertip
20-04-2013, 09:31
Bu konuda tekrar bilgi verebilecek birisi yokmu? sayın tertip, oguzhan....

** 500 lu parsellerin bir kismi orman arazisi icinde.. Ormana girmeyen parseller icin m2 si 250 TL civarinda alici var.. Ormana giren parsellerde ise aliciya gore %60 varan tenzilatlarla bazilari aliyor. Yani m2 sine 100 TL veren bazi toplayicilar var
530 un ne kadari yoksa tamami orman icindemi emin degilim

oguzhan oguz
21-04-2013, 14:50

Eğer nakit olarak bir sıkıntınız yoksa kesinlikle satmayın derim, zaten uzunca bir süre bekliyorsunuz biraz daha beklemenizde bir sakınca yok. Benim tavsiyem tarlaya yatırım yapılmışsa imar geçmeden satmak mantıklı değil. İmar geçtikten sonra 1-2 yıl bekleyip en yüksek değeri beklenmeli.

rasim53
23-04-2013, 09:01
merhabalar uzun zamandır forumu takip etmekteyim fakat yeni üye oldum rizede yasamaktayım karataş mevkisinde arsam var orayı bu forum sayesınde takıp etmekteyim zaman zaman cok degerlı aktarımlar yapılmaktadır burdan bundan dolayı emegi geçenlerden Allah razı olsun....KARATAŞ 1 bolge 239 parselde yerim var burası hakkında bıraz bılgı sahıbı olmak ıstıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım ..selamlar

mthealmighty
23-04-2013, 19:02
[QUOTE=mthealmighty;8240727]tertip hocam merhaba,

Forumda insanlara yardımcı olduğunuzu görüyorum, ilginiz ve iyi niyetiniz için teşekkür ediyorum. Karataş 959 parselde 300 m2 lik bir yerimiz var, buranın şimdiki ve 3-4 yıl içindeki tahmini durumu nedir? m2 fiyatı nedir ? Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ben biraz beklemek gerekse bile burayı satıp bir eve temel oluşturacak bir miktar elde etmek niyetindeyim, hatta burası bana 3-4-5 yıl içinde bir ev aldırabilir mi diye düşünüyorum, kiradan kurtulmak için çıkış kapısı.

** 959 parsel Karatas yerlesiminin tam icinde Simdiki m2 fiatlari 200 TL civari
Eylul ayinda fiatlar 90 TL civari idi. Fiatlar dahada yukari cikmadan alma olanaginiz varsa eski fiatlardanda bulabilirseniz 300 m2 yi 500 e tamamlayin derim
3/4 sene icinde imar durumunda m2 fiatlari, imarli arsalarda en azindan 800/1000 TL civarinda olur, bu rakamlarda bir daire almak icin yeterli olur

959 parsel ile ilgileniyorum. Acaba imar konusu ne zaman gündeme gelebilir? Bunun için tahmini bir tarih var mıdır? Ve bu konu nereden takip edilebilir ?

Teşekkürler

erdem482
24-04-2013, 08:59
Sayın tertip,
432 parsel ile ilgileniyorum. Acaba imar konusu ne zaman gündeme gelebilir? Bunun için tahmini bir tarih var mıdır? şu an için bir fiyat tahmininiz var mı?

Teşekkürler

tertip
24-04-2013, 18:09
Sayın tertip,
432 parsel ile ilgileniyorum. Acaba imar konusu ne zaman gündeme gelebilir? Bunun için tahmini bir tarih var mıdır? şu an için bir fiyat tahmininiz var mı?

Teşekkürler

** Baslik 332 parsel,, soru 432 parsel ile ilgili ,,acaba hangisi??

tertip
24-04-2013, 18:15
merhabalar uzun zamandır forumu takip etmekteyim fakat yeni üye oldum rizede yasamaktayım karataş mevkisinde arsam var orayı bu forum sayesınde takıp etmekteyim zaman zaman cok degerlı aktarımlar yapılmaktadır burdan bundan dolayı emegi geçenlerden Allah razı olsun....KARATAŞ 1 bolge 239 parselde yerim var burası hakkında bıraz bılgı sahıbı olmak ıstıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevınırım ..selamlar

** Cevre Yolu na yaklasik 3 km doguda, m2 satis fiatlari 100 TL civari

rasim53
25-04-2013, 08:57
sayın tertip

cıkması dusunulen ımar benım bu 239 nolu parselıme gelırmı cokmu ıcerde kalıyor bu parsel ...kolay gelsin

tertip
25-04-2013, 11:13
** sayin mthealmighty
Ozelden gonderdiginiz soruya cevap verdim, fakat posta kutunuz dolu oldugu icin geri geldi, kutunuzla ilgilenin lutfen

tertip
25-04-2013, 11:24
sayın tertip

cıkması dusunulen ımar benım bu 239 nolu parselıme gelırmı cokmu ıcerde kalıyor bu parsel ...kolay gelsin

*** Hernekadar cikacak imar calismasinin sinirlarini bilsemde yanlis anlamaya meydan vermemek icin onlari bu asamada paylasmayi uygun gormuyorum. Plan bazi revizyonlara ugradi, bazi parseller alindi bazilari disari cikarildi.. Arkadaslari umutlandirmak veya umutsuzluga sevketmemek icin simdilik sinirlar oturana kadar hangi parsellerin imar icinde hangilerinin disinda oldugu bilgisini paylasmak istemiyorum

mthealmighty
25-04-2013, 11:56
** sayin mthealmighty
Ozelden gonderdiginiz soruya cevap verdim, fakat posta kutunuz dolu oldugu icin geri geldi, kutunuzla ilgilenin lutfen

Hocam özel mesaj göndermek istediğiniz fakat 5 mesaj kapasiteli kutunun dolduğu mesajı geldi. Fazla mesajları sildim. Teşekkürler

kale.
25-04-2013, 13:50
Sayın tertip, 166 parselin degeri nedir teşekkür ederim.

Zoi FTT
25-04-2013, 14:21
Oğuzhan Bey ve "arsa" rumuzlu beyefendi ve diğer arkadaşlar değerli tavsiyeleriniz ve ilginiz için çok teşekkür ederim. saygılar

mahxx
25-04-2013, 20:35
Sinpaş Altın Oran tmmob un açtığı ve danıştayın aldığı yürütmeyi durdurma kararına rağmen hızla ilerliyor.1000 civarı alım yapılmış ve alanları birçoğunun mühim mevkide olduğu bir yeri durdurmaya çalışmak özellikle ankara gibi siyaset ve bürokrasinin iç içe olduğu bir yerde biraz zor gözüküyor.aşağıda Okan Yüksel adlı bir arkadaşın farklı bir forumda sunduğu ve kendi çektiği fotoğrafları sunuyorum.bu resimler projenin duraksamadan nasıl ilerlediğinin göstergesi bana göre.ayrıca ikinci resimde sinpaşın projesinin karataş köyüne ve karataş viyadüğüne ne kadar yakın olduğunu da görebilirsiniz.

http://img826.imageshack.us/img826/6075/okanyukselimg1740.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/826/okanyukselimg1740.jpg/)

http://img23.imageshack.us/img23/2609/okanyukselimg1746.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/23/okanyukselimg1746.jpg/)

tertip
25-04-2013, 20:40
[QUOTE=kale.;8721039]Sayın tertip, 166 parselin degeri nedir teşekkür ederim.

** 166 parselin m2 fiati 150 tl civarindadir

kale.
26-04-2013, 08:37
** M2 si 200 TL civari

Arka parseller icin ihtiyatli olmakta yarar var sunun icin, artik on taraflar belli bir imar beklentisi ile basini alip gittigi icin emlakcilar dogru veya yanlis arka taraflari satmak icin,, arkalarinda imara alinacagi haberini yaymaya badladilar... hatta kendini yatirim danismani olarak tanitan biri beni de arayarak su oneride bulundu..
Otoban ustundeki parselimi m2 si 150 den satip cok daha arkalardan m2si 75 TL ye 2 misli yer alabilecegimi ve hem alimda hem satimda bana yardimci olabilecegini soyledi..Daha sonra ben satim icin istekli olmayinca cesitli kereler beni arayip sonunda benim istedigim fiattan parseli alabilecek birini buldugunu soyledi, Son konusmamizda bana getirdigi teklif 250 idi,yani 10 gunde m2 sine 100 TL fazla vermisti
Ben her seferinde ilgilenmedigimi soylesemde hem satma hem alma konusunda bazilari can sikmaga devam ediyor
Uygun fiatlarla olursa arka taraflardan ve iyi yer bulmak kaydi ile yer almak uygun bir yatirim, ama bekleme suresinide gercekci olarak tesbitte yarar var

SYIN TERTİP, bilgilerininiz için teşekkür ederim , 166 parsel fiyatının 150 tl/m2 oldugunu söylüyorsunuz, anlamdıgım otoban altında imara girecek yerlerin fiyatları birbirine çok yakın ,ama otoban üstünde muhtemel imara girecek yerlerin fiyatlrında niye bu kadar çok fark var, örnegin yukarda sizin belirttiginiz otOban üstü size sunulan 250 tl/m2 ile, 152 parsele 200 tl/m2 belirtmişsiniz . 166 parselde bu bölgede, fark nerden acaba, 166 düşünülen ikinci imarın içide olmadıgı için mi, yoksa imar planlarında parsel bazında farklılık mı var, bilgilendirirseniz sevinirim, emeginize saglık.
İYİ ÇALIŞMALAR.

erdem482
26-04-2013, 08:53
** Baslik 332 parsel,, soru 432 parsel ile ilgili ,,acaba hangisi??

karataş 432.parsel

tertip
26-04-2013, 11:07

SYIN TERTİP, bilgilerininiz için teşekkür ederim , 166 parsel fiyatının 150 tl/m2 oldugunu söylüyorsunuz, anlamdıgım otoban altında imara girecek yerlerin fiyatları birbirine çok yakın ,ama otoban üstünde muhtemel imara girecek yerlerin fiyatlrında niye bu kadar çok fark var, örnegin yukarda sizin belirttiginiz otOban üstü size sunulan 250 tl/m2 ile, 152 parsele 200 tl/m2 belirtmişsiniz . 166 parselde bu bölgede, fark nerden acaba, 166 düşünülen ikinci imarın içide olmadıgı için mi, yoksa imar planlarında parsel bazında farklılık mı var, bilgilendirirseniz sevinirim, emeginize saglık.
İYİ ÇALIŞMALAR.

*** Fiatlar arasindaki fark ilgili parselin su anki konumu ile imar ciktiktan sonra ongorulen yeni yerlesmede hangi alanda olduguna gore degismektedir.. Ornegin su anda ormanda gorunen bir arazi icin 100 TL fiat verilirken, yani basindaki yerlesme alani olarak ongorulen parsel icin 200 TL verilebilmektedir.. Birbirlerine komsu olarak gozukseler bile parseller arasinda yesil alan, park alani, agaclandirilacak alan olarak tesbit edilen yoredeki parsellerle cok katli alan olarak ayrilan alandaki parsellerde 2 -3 misline yakin fiat farklari var
Ozetle fiat farki cikacak imarin yapisini iyi bilen toplayicilarin nokta alimi yaparak, ilgi duyulan parselleri ellerine gecirmek icin tayin ettikleri fiat tir
Ayrica simdi 150 TL ye aldigin parseli iki saat icinde satmak istesen odedigin parayi alacagina dair bir garantide hicbir zaman yoktur
Su anda Karatas ta parsel toplama islemi soyle calisiyor
* Cikacak imari gayet iyi bilen buyuk toplayicilar ara ikinci el emlakcilara su parsellerden mal toplayin diye talimat verir, ust rakami da belirler, ornegin m2 si 175
*Toptanci emlakci veya toplayici bir alt ayakci emlakcilara su parsellerden m2 si 165 TL ye kadar toplayin der, cunki yukariya satarken kendide bir seyler kazanacaktir
* Ayakci emlakcida bir uste 165 ten satacagi parseller icin sizden mali 155/160 tan alir ve uste satar.
Bu zincirde yukari mal toplayiciya ne kadar direkt ulasabilirseniz o kadar farki siz kendi cebinize indirirsiniz
Yukaridaki esas alici ile altindaki tabaka arasinda en az iki bazende uc kademe daha olabilir

Altin gibi belli bir uluslararasi dolara endexli bir yapi olmadigi icin fiatlarda %20/ %30 fark olmasi gayet dogal
Ayrica dedigim gibi ayni parselin kisa vadeli alim fiati ile satim fiati arasinda bazen eksi %5/10 luk bir fark ta rahatlikla olusabilir
Bunlar ticaretin aci ama gercek yuzudur

ferdi53
26-04-2013, 15:26
merhaba ;

Karataş 915 Parselle iligli bilgisi olan varmıdır acaba? fiyatlar ne durumdadır, satışı varmıdır ?

teşekkürler

ferdi53
26-04-2013, 15:31
merhaba ;

Karataş 915 Parselle iligli bilgisi olan varmıdır acaba? fiyatlar ne durumdadır, satışı varmıdır ?

teşekkürler

erdem482
26-04-2013, 15:47
KARATAŞ 432.PARSEL DEMEK İSTİYORUM SAYIN tertip. BİLGİ VERMENİZ MÜMKÜN MÜ? BAHSETTİĞİM ARSA TEK TAPU VE 10 DÖNÜM ŞEKLİNDE.

polhkn
26-04-2013, 23:30
acil nakite ihdiyaç duyduğumdan yakupabdal 332 parseldeki arsamı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olabilirmisiz.
M.kare fiyatı nedir

asilim18
27-04-2013, 02:54
sn tertip daha oncede sormustum hatirlarsaniz 995 parsel yesil alana giriyo demissiniz peki elimde tutmalimiyim fiyati nedir suanda?

tertip
27-04-2013, 06:32
sn tertip daha oncede sormustum hatirlarsaniz 995 parsel yesil alana giriyo demissiniz peki elimde tutmalimiyim fiyati nedir suanda?

**995 parsel soz konusu imar disinda ama ona komsu, imar sinirina yakin olusu icin beklemeye deger.Bence bu asamada satilirsa yok fiatina gider. Olaylar netlesene kadar bekleyin derim

tertip
27-04-2013, 06:36
acil nakite ihdiyaç duyduğumdan yakupabdal 332 parseldeki arsamı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olabilirmisiz.
M.kare fiyatı nedir

** M2 fiatlari 80 tl civarinda

tertip
27-04-2013, 06:41
KARATAŞ 432.PARSEL DEMEK İSTİYORUM SAYIN tertip. BİLGİ VERMENİZ MÜMKÜN MÜ? BAHSETTİĞİM ARSA TEK TAPU VE 10 DÖNÜM ŞEKLİNDE.
**Karatas koy yerlesiminin 3 .5 km dogusundaki uc parsellerden. Cikmasi soz konusu imar calismasinin disinda , ancak ikinci asamadaki imar calismasina girebilir, m2 fiatlari n 50 TL civari

tertip
27-04-2013, 06:51
[QUOTE=ferdi53;8726437]merhaba ;

teşekkürler[/QUOTE

**Imarda park alanina girmekte, m2 fiatlari 60 TL civari

kale.
28-04-2013, 09:07
SAYIN TERTİP, ben geçen hafta imar müd gittim ,üst düzeyde imar konusunu bilen birini bulamadım ,ordaki çalışanlardan ögrendigim,imarı geçirecek firmanın proje sundugunu daha meclise girmedigini söylediler, bütün devlet kurumlarından görüş alındıgını sadece DSİ raporunun sıkıntılı oldugunu söylediler.büyük şehirin iki sene önce imar çalışması başlattıgını ama kentsel dönüşüm iptal edilince başkanın imardan geri adım attıgını, şimdi belli şirketin bu imar çalışmasını yürüttügünü söylediler. yani yeterli bilgilere ulaşmadım. sizin bildiklerinizi şu ana kadar çalışmaları özetlemeniz mümkünmü.
otoban altı,otoban üstü imar çalışması,kesintiler(altta ve üstte aynımı),emsal,imar sınırları üstte nereye kadar gibi
bir özet yapmanız mümkünmü
İYİ ÇALIŞMALAR.

tertip
28-04-2013, 13:28
SAYIN TERTİP, ben geçen hafta imar müd gittim ,üst düzeyde imar konusunu bilen birini bulamadım ,ordaki çalışanlardan ögrendigim,imarı geçirecek firmanın proje sundugunu daha meclise girmedigini söylediler, bütün devlet kurumlarından görüş alındıgını sadece DSİ raporunun sıkıntılı oldugunu söylediler.büyük şehirin iki sene önce imar çalışması başlattıgını ama kentsel dönüşüm iptal edilince başkanın imardan geri adım attıgını, şimdi belli şirketin bu imar çalışmasını yürüttügünü söylediler. yani yeterli bilgilere ulaşmadım. sizin bildiklerinizi şu ana kadar çalışmaları özetlemeniz mümkünmü.
otoban altı,otoban üstü imar çalışması,kesintiler(altta ve üstte aynımı),emsal,imar sınırları üstte nereye kadar gibi
bir özet yapmanız mümkünmü
İYİ ÇALIŞMALAR.

*** Sorulan sorular ve cevaplari milyon dolar degerinde, ozelliklede imarin sinirlari ve hangi parselleri kapsadigi ve hangi alanlarin ne yonde yapilandirmak icin ayrildigi
Ilgili yetkililerden aldigim bilgilerin buyuk bir kismini ozelliklede imar sinirlari,ticari veya turizm alani, cok konutlu bolge veya agaclandirilacak alan,, Cevre Koruma alani veya park yesil alan , gibi hasssas bilgileri "" Off the Record "",, yani paylasmamak kosulu ile verdiler ve ona saygi duymak zorundayim.. Ayrica bu imarin her an bazi degisikliklere ugramasida soz konusu
Dolayisi ile soz konusu imar calismasi askiya cikana , yani netlik kazanip genel bilgi haline gelinceye kadar bazi bilgileri
paylasmakta cekingen davraniyorum
Genel hatlari ile ozetlemek gerekirse olayin boyutu soyle
* Yapilan calisma Kentsel Donusum calismasi degil, klasik mevzi imar calismasidir
*Cok asamali olarak gerceklesecektir
Ilk asamada ozel bir grup Otoban alti icin imar calismasini yapip Belediyeye sunmustur. Ilgili yerlerden onay alindiktan sonra Belediye Meclisinde gorusulup onaylanacaktit
*Ikinci asamada ele alinan imar calismasi otoban ustundeki bazi parselleri kapsayip, bolgedeki arka ve uc parselleri devre disi birakacaktir
* Bolgede cok genis bir alan yesil alan olarak ayrilip ya imar disi yesil alan veya imar icinde yesil alan olarak kalacaktir
*Ortalama imar parseli buyuklugu 4 ile 5 donum arasinda olup emsal 2 olacaktir
*Prensip olarak vadi tabanlari, dere yataklari ve yamaclar yesil alan olarak ayrilip tepe noktalari ve duz yerler imar parseli olarak ayrilacaktir
* Buyuk olcude daha once hazirlanan 2005/2006 yilindaki 10,000 lik ve 5000 lik imar calismalarina ve 2023 Buyuksehir Belediyesi Nazim Imar plani ilkelerine sadik kalinacaktir
* DOP ve KAP oranlari toplami yaklasik % 45 olacaktir

polhkn
28-04-2013, 18:09
** M2 fiatlari 80 tl civarinda

322 parsel soracaktım yanlışlıkla 332 parsel yazmışım.

karaca77
28-04-2013, 21:37
SAYIN TERTİP,
Bilgi ve paylaşımlarınız için çek teşekkür ederim. 1631 Parsel imar planın içerisinde olma olasılığı varmı? teşekkür ederim.

06ankaralı
29-04-2013, 00:12
Sayın tertip son yorumunuzu okudum sanki yeni bilgiler var gibi geldi toplantıda konuşmuştuk hatırlarsanız,karataş 1030 parsel de bir gelişme varmı biliyorsunuz öçk içerisinde bulunuyor parselimiz.selamlar.

tertip
29-04-2013, 06:09
322 parsel soracaktım yanlışlıkla 332 parsel yazmışım.
**

** M2 si 100 TL civari

kale.
29-04-2013, 08:46
SAYIN TERTİP ,VERDİGİNİZ BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
***sayın tertip gurupta bir dagılma oldu gibi geliyor bana,bir gurup arkadaş facebook ta bilgi alış verişinde bulunuyor ama sizin başkanlıgınızda bir yerde toplanmak gerekir,siz olmada bu gurup ta bilgiler yetersiz kalır.
****Ikinci asamada ele alinan imar calismasi otoban ustundeki bazi parselleri kapsayip, bolgedeki arka ve uc parselleri devre disi birakacaktir
* Bolgede cok genis bir alan yesil alan olarak ayrilip ya imar disi yesil alan veya imar icinde yesil alan olarak kalacaktir
yukarda vermiş oldunuz bilgiden şunumu anlıyorum, parseller imar içi yeşil alan olursa kişilerin yerleri düzlükteki imarlı yerlarden yer verilir,imar dışı yeşil alan olursa imardan yer verilmez devlet kamulaştırır,yada hiç birşey yapılmadan parseller öyle kalır mı?
iyi çalışmalar.

alstat
29-04-2013, 09:59
Herkese merhaba,

Aslında facebook daki grubun ilk kuruluş amacı (en azından toplantıda niyetlenilen hali ile) ortak ve somut bir girişim olarak bölge yatırımcılarını bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve eğer imkan varsa hukuki süreçlerde bir araya gelerek ortak hareket edip küçük yatırımcıyı korumaktı. Hatta bunu sağlamak adına katılımcılardan cüzi paraların toplanması ve bu şekilde bir avukat tutulması ya da bir dernek çatısı altından birleşme de gündeme gelmişti.

Ancak gelinen nokta itibarı ile, facebook grubu bu siteye üye olmakta sıkıntı yaşayan insanların daha kolay (kaçınılmaz olarak biraz da denetimsiz) bir biçimde facebook üzerinden o gruba üye olabildikleri bir sanal paylaşımdan öteye gidememiş gibi duruyor. Yine de böyle bir sonuca varmak için acele etmemek gerekiyor ama şimdilik durum böyle.

Sayın tertip diğer gruba katıldı mı bilmiyorum ama onun katılımı gerçekten önemli. Bir de herkesin bilgilenmesi adına paylaşımları tek bir kanaldan yapmakta fayda var. İki başlılık olmasın.

alstat
29-04-2013, 10:06
***sayın tertip gurupta bir dagılma oldu gibi geliyor bana,bir gurup arkadaş facebook ta bilgi alış verişinde bulunuyor ama sizin başkanlıgınızda bir yerde toplanmak gerekir,siz olmada bu gurup ta bilgiler yetersiz kalır.
****Ikinci asamada ele alinan imar calismasi otoban ustundeki bazi parselleri kapsayip, bolgedeki arka ve uc parselleri devre disi birakacaktir
yukarda vermiş oldunuz bilgiden şunumu anlıyorum, parseller imar içi yeşil alan olursa kişilerin yerleri düzlükteki imarlı yerlarden yer verilir,imar dışı yeşil alan olursa imardan yer verilmez devlet kamulaştırır,yada hiç birşey yapılmadan parseller öyle kalır mı?
iyi çalışmalar.

Bu yeşil alan konusu ile ilgili olarak sayın kale'nin sorusuna da katıldığımı belirteyim. Önceden imar uygulaması görmüş ya da konu hakkında doğrudan bilgisi olan üyelerden bu konuyu aydınlatmalarını rica ediyorum. Özellikle imar içinde kalacak parsellerin kaydırılması hususunun aydınlatılması gerekiyor bence.

Bir de sayın tertip'den şu soruya yanıt alabilir miyiz? Diğer bölgelere de ışık tutması açısından imar çalışması yapılan otoban altı bölgeyi esas alırsak "Bolgede cok genis bir alan yesil alan olarak ayrilip ya imar disi yesil alan veya imar icinde yesil alan olarak kalacaktir" cümlesindeki çok geniş alan kabaca ne kadardır? Örneğin bölgenin % 40 ını kapsamakta mıdır? Bölge yatırımcısına ne kadar yeşil bir bölgede yatırım yaptıklarını görmeleri açısından ve özellikle parselleri yeşil alan olma ihtimali olanlar için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Tüm forum dostlarına güzel bir hafta dilerim.

oguzhan oguz
29-04-2013, 14:04
Herkese merhaba,

Aslında facebook daki grubun ilk kuruluş amacı (en azından toplantıda niyetlenilen hali ile) ortak ve somut bir girişim olarak bölge yatırımcılarını bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve eğer imkan varsa hukuki süreçlerde bir araya gelerek ortak hareket edip küçük yatırımcıyı korumaktı. Hatta bunu sağlamak adına katılımcılardan cüzi paraların toplanması ve bu şekilde bir avukat tutulması ya da bir dernek çatısı altından birleşme de gündeme gelmişti.

Ancak gelinen nokta itibarı ile, facebook grubu bu siteye üye olmakta sıkıntı yaşayan insanların daha kolay (kaçınılmaz olarak biraz da denetimsiz) bir biçimde facebook üzerinden o gruba üye olabildikleri bir sanal paylaşımdan öteye gidememiş gibi duruyor. Yine de böyle bir sonuca varmak için acele etmemek gerekiyor ama şimdilik durum böyle.

Sayın tertip diğer gruba katıldı mı bilmiyorum ama onun katılımı gerçekten önemli. Bir de herkesin bilgilenmesi adına paylaşımları tek bir kanaldan yapmakta fayda var. İki başlılık olmasın.

Facebook grubunun amacı buraya üye olmakta zorlanan ve internet bilgisi çok olmayan kimselerin daha rahat paylaşım yapabilmesi adına gerek duyulmuştu.

Denetimsizce üye olma olayına gelince burası da dahil kimi hangi denetimle üye yapmayı öngörüyoruz? Bir yöntemi varsa uygularız. Amacımız grubu bölmek değil aksine katılımı daha rahatlatabilmek ve daha fazla kişiye ulaşabilmekti. Buraya üye olmayan, olamayan hatta bu forumlardan ve gruplardan haberi olmayan binlerce hissedar var türkiye de, Ben grubu hisse sahibi olduğunu beyan eden her kişiye grubu açık tutmak gerektiğine inanıyorum. Gerektiği durumlarda bunu kötüye kullanmaya çalışan ya da rahatsızlık veren kişileri zaten grubun dışına alıyoruz.

Sadece kendimizi forum içinde düşünerek dışarıda kalan kişilere denetim adı altında çekimser durmak çok etik değil bence. Güçlü bir şekilde hareket etmek istiyorsak birincil amacımız daha çok kişiye ulaşabilmek ve bir araya getirmektir.

Sonrasında Facebook grubunun çok daha kolay yönleri var katılım ve paylaşım adına, mobil paylaşımlar olsun, belge paylaşımları olsun getirdiği bir çok kolaylık üyelerin daha rahat paylaşım ve etkileşim içine girmesini sağlıyor.

Herşeye rağmen gruba gelmeyen arkadaşları gruba bekliyoruz. Herkesin bilgiye ve paylaşıma ihtiyacı var.

http://o1304.hizliresim.com/18/x/mkuk2.jpg

urbana
29-04-2013, 18:19
*** Sorulan sorular ve cevaplari milyon dolar degerinde, ozelliklede imarin sinirlari ve hangi parselleri kapsadigi ve hangi alanlarin ne yonde yapilandirmak icin ayrildigi
Ilgili yetkililerden aldigim bilgilerin buyuk bir kismini ozelliklede imar sinirlari,ticari veya turizm alani, cok konutlu bolge veya agaclandirilacak alan,, Cevre Koruma alani veya park yesil alan , gibi hasssas bilgileri "" Off the Record "",, yani paylasmamak kosulu ile verdiler ve ona saygi duymak zorundayim.. Ayrica bu imarin her an bazi degisikliklere ugramasida soz konusu
Dolayisi ile soz konusu imar calismasi askiya cikana , yani netlik kazanip genel bilgi haline gelinceye kadar bazi bilgileri
paylasmakta cekingen davraniyorum
Genel hatlari ile ozetlemek gerekirse olayin boyutu soyle
* Yapilan calisma Kentsel Donusum calismasi degil, klasik mevzi imar calismasidir
*Cok asamali olarak gerceklesecektir
Ilk asamada ozel bir grup Otoban alti icin imar calismasini yapip Belediyeye sunmustur. Ilgili yerlerden onay alindiktan sonra Belediye Meclisinde gorusulup onaylanacaktit
*Ikinci asamada ele alinan imar calismasi otoban ustundeki bazi parselleri kapsayip, bolgedeki arka ve uc parselleri devre disi birakacaktir
*Ortalama imar parseli buyuklugu 4 ile 5 donum arasinda olup emsal 2 olacaktir
*Prensip olarak vadi tabanlari, dere yataklari ve yamaclar yesil alan olarak ayrilip tepe noktalari ve duz yerler imar parseli olarak ayrilacaktir
* Buyuk olcude daha once hazirlanan 2005/2006 yilindaki 10,000 lik ve 5000 lik imar calismalarina ve 2023 Buyuksehir Belediyesi Nazim Imar plani ilkelerine sadik kalinacaktir
* DOP ve KAP oranlari toplami yaklasik % 45 olacaktir

paylasim icin tesekkurler. yine her zamanki nezaketinizle yardimci olma gayreti icerisindesiniz. fakat sizinle paylasilan bu bilgiler su anda bu isi layikiyla yapan/yapmayan bazi emlakcilarda da mevcut. ben (kendim istanbul'da ikamet ettigim ve her zaman ankara'ya gidip gelme imkanim olmadigi icin) babam araciligiyla sahsen planin bir kopyasini gordum. yillardir beraber is yaptigimiz bir emlakci tanidigimiz vesile oldu. birazcik "connection" ile esasinda ulasilabilen bilgiler bunlar. tahmin ediyorum ki sizin elinizdeki bilgiler bende de mevcut. cunku ortusen cok fazla taraf var. bir suru yetkili bu bilgileri bir yemek veyahut da bir miktar para karsiligi alanen satiyorlar. bu bilgileri elde eden emlakci/yatirimci kisilerle araniz bir sekilde iyiyse siz de bilgileri elde etmis oluyorsunuz. su anda vaziyet ahlaki acidan iyice zivanadan cikmis durumda. bu acidan uzucu ama bu ulkenin de kahrolasi gercegi bu. birileri bu karmasa da resmen magdur ediliyor ve edilecek. bu forum hic degilse biraz bunlari engelleyebiliyor.

tertip
29-04-2013, 22:13
iyi çalışmalar.

** Kanada ya donme telasesi ve hazirligi yuzunden son gunlerde forumdan uzak kaldim..Gerek yeni kurulan Face booka katilamamam gerekse forumda fazla yazi yazmamanin nedeni Turkiyede gecirdigim gunlerde hem zamanimin kisitli olusu hemde gittigim bazi yerlerdeki Internet erisiminin kisitli olmasindan dolayi karsilastigim yuzeysel gucluklerden dolayi
Yoksa baska bir neden yok

Bolgede yasanan gelismeler su anda cikmasi beklenen imar calismasina odaklanmis durumda,bu konu ile ilgili verilecek en onemli haber Imarin askiya cikmasi ve net olarak sinirlarin ve yapilasmanin belirlenmesi. Onun disindaki haberler ve bilgiler zaten cok soylendigi ve yazildigi icin kendi acimdan tekrarini gerekli gormedim, yazilanlar yazildi simdi bekleme zamani ve olayin gergeklesme zamani. Onun icin bekliyoruz

Sorunuzun cevabina gelince, imar alani icinde yer alan yesil alan icin ayrilan yerlerdeki parsel sahipleri haklari kaybolmadan yakin veya uygun yerlerden haklarina dusen imar miktari kadar parsellendirilirler
Imar uygulamasi disinda kalan orman, Ozel Cevre Koruma vb yerlerdeki parsel sahiplerinin konumu ise dogrusu cok muallaktadir..Ne olacagini nasil tazmin edileceklerini zaman gosterir,ama durum pekte ic acici degildir

tertip
29-04-2013, 22:42
paylasim icin tesekkurler. yine her zamanki nezaketinizle yardimci olma gayreti icerisindesiniz. fakat sizinle paylasilan bu bilgiler su anda bu isi layikiyla yapan/yapmayan bazi emlakcilarda da mevcut. ben (kendim istanbul'da ikamet ettigim ve her zaman ankara'ya gidip gelme imkanim olmadigi icin) babam araciligiyla sahsen planin bir kopyasini gordum. yillardir beraber is yaptigimiz bir emlakci tanidigimiz vesile oldu. birazcik "connection" ile esasinda ulasilabilen bilgiler bunlar. tahmin ediyorum ki sizin elinizdeki bilgiler bende de mevcut. cunku ortusen cok fazla taraf var. bir suru yetkili bu bilgileri bir yemek veyahut da bir miktar para karsiligi alanen satiyorlar. bu bilgileri elde eden emlakci/yatirimci kisilerle araniz bir sekilde iyiyse siz de bilgileri elde etmis oluyorsunuz. su anda vaziyet ahlaki acidan iyice zivanadan cikmis durumda. bu acidan uzucu ama bu ulkenin de kahrolasi gercegi bu. birileri bu karmasa da resmen magdur ediliyor ve edilecek. bu forum hic degilse biraz bunlari engelleyebiliyor.

*** Yalniz burada dikkat edilecek nokta su,, size verilen bilgilerin ve gosterilen proje calismasinin aslina ne kadar uygunlugu .... Rolex saatin bile taklidinin yapildigi bir Turkiyede one surulen haritalarin gercekligi bazen kusku goturur.. Piyasada bazi emlakcilarda dolasan haritalarin bir kismi daha once sunulan ve iptal edilen 2005/2006 Kentsel Donusum calismalarinin 1/10,000 lik ve 1/5000 lik calismalari
Herkesin elinde bir harita var dogru ama o haritalarin guncelligi ve bu gunki asil calismanin bir kopyasi olup olmadigi uzerinde dusunulmesi gereken bir konu

Ornegin su anda otoban altinda alinacak fazla yer kalmadigi icin, otoban ustundede fiatlar 140/180 TL civarinda dolastigi icin pek cok emlakci ucuz diye arka taraflardaki ve uc noktadaki parselleri m2 si 65/75 TL arasinda satmaga calismakta bunun icinde eski kentsel donusum projesinin kopyasini sunarak bunun yapilan imar calismasi oldugunu soylemektedirler
Aslinda su anda oyle bir calisma yok, ancak bilenler biliyor

Ayrica gene bilenler biliyorki , imar calismasini yuruten grup hem kendi menfaatlerini korumak hemde projenin gizliligi acisindan ellerindeki bu calismayi herkesle paylasmak konusunda o kadar da istekli degil..Hatta projenin bazi detaylarini Buyuksehir Belediyesinin bazi kuruluslari bile bilmemektedirler.. Ilgili grup cok onemli yatirim stratejisi olarak hangi parsellerin imar icinde oldugunu hangilerinin disinda kaldigini ancak cok kisitli bir emlakci grubu ile paylasmaktadir, ve hatta piyasaya bir mal ciktigi zaman ilgili emlakcilarin cogu OK almak icin bu grubun yetkilileri ile gorusup olur AL, olmaz ALMA diye talimat beklemektediler.
Yani son imar calismasi pek fazlada desifre olmamistir, varsa piyada dolasan imar haritalari , onlarin buyuk kismi eski iptal edilen calismalardir, ve guncelligi yansitmamaktadir

Hatta bir adim daha ileri gideyim, bazi emlakcilarin elinde hem alim hem satim imar calismasi vardir ve ayni degildir

Yani satmak istediginizde bir parsel orman alani icinde olmasa bile orman parseli olarak rahatlikla gosterilir, almak istediginizde ise bir orman alani sanki imarli alan diye tanitilir

M2 si 250 olan yeri ormanlik alan olarak gosterip 60 TL veren emlakcilarla, satmaya gelince m2 si 40 olan yeri imarli alan olarak gosterip 120 TL isteyen enlakcilarla tanistim

Burasi Turkiye, Olmaz Olmaz

tertip
29-04-2013, 23:09
** 1 Mayis Carsamba gunu Kanadaya geri donuyorum.Turkiyede gecirdigim 6 hafta icinde gerek telefon gerek ozel mesaj ve gerekse bizzat tanistigim forum dostlarina tekrar gorusmek uzere Allaha ismarladik diyorum.Daha guzel gunlerde tekrar bir araya gelmek uzere Allaha emanet olun
Yarinlar bizim

urbana
30-04-2013, 01:18
*** Yalniz burada dikkat edilecek nokta su,, size verilen bilgilerin ve gosterilen proje calismasinin aslina ne kadar uygunlugu .... Rolex saatin bile taklidinin yapildigi bir Turkiyede one surulen haritalarin gercekligi bazen kusku goturur.. Piyasada bazi emlakcilarda dolasan haritalarin bir kismi daha once sunulan ve iptal edilen 2005/2006 Kentsel Donusum calismalarinin 1/10,000 lik ve 1/5000 lik calismalari
Herkesin elinde bir harita var dogru ama o haritalarin guncelligi ve bu gunki asil calismanin bir kopyasi olup olmadigi uzerinde dusunulmesi gereken bir konu

Ornegin su anda otoban altinda alinacak fazla yer kalmadigi icin, otoban ustundede fiatlar 140/180 TL civarinda dolastigi icin pek cok emlakci ucuz diye arka taraflardaki ve uc noktadaki parselleri m2 si 65/75 TL arasinda satmaga calismakta bunun icinde eski kentsel donusum projesinin kopyasini sunarak bunun yapilan imar calismasi oldugunu soylemektedirler
Aslinda su anda oyle bir calisma yok, ancak bilenler biliyor

Ayrica gene bilenler biliyorki , imar calismasini yuruten grup hem kendi menfaatlerini korumak hemde projenin gizliligi acisindan ellerindeki bu calismayi herkesle paylasmak konusunda o kadar da istekli degil..Hatta projenin bazi detaylarini Buyuksehir Belediyesinin bazi kuruluslari bile bilmemektedirler.. Ilgili grup cok onemli yatirim stratejisi olarak hangi parsellerin imar icinde oldugunu hangilerinin disinda kaldigini ancak cok kisitli bir emlakci grubu ile paylasmaktadir, ve hatta piyasaya bir mal ciktigi zaman ilgili emlakcilarin cogu OK almak icin bu grubun yetkilileri ile gorusup olur AL, olmaz ALMA diye talimat beklemektediler.
Yani son imar calismasi pek fazlada desifre olmamistir, varsa piyada dolasan imar haritalari , onlarin buyuk kismi eski iptal edilen calismalardir, ve guncelligi yansitmamaktadir

Hatta bir adim daha ileri gideyim, bazi emlakcilarin elinde hem alim hem satim imar calismasi vardir ve ayni degildir

Yani satmak istediginizde bir parsel orman alani icinde olmasa bile orman parseli olarak rahatlikla gosterilir, almak istediginizde ise bir orman alani sanki imarli alan diye tanitilir

M2 si 250 olan yeri ormanlik alan olarak gosterip 60 TL veren emlakcilarla, satmaya gelince m2 si 40 olan yeri imarli alan olarak gosterip 120 TL isteyen enlakcilarla tanistim

Burasi Turkiye, Olmaz Olmaz

kaygilariniza genel itibariyle katilmakla beraber sahsen gormus oldugum seyin gercek oldugunu biliyorum. zaten soz konusu emlakci dostumuzla ne alim ne de satim gibi bir menfaat iliskisi icerisinde degiliz. tamamen gecmisteb gelen bir bag soz konusu ve enformatif amacli bir paylasim durumu var. ayrica da ne alim ne de satim yonunde en ufak bir karar verme noktasinda olmamam da cabasi. biraz uc da olsa tam tepelerde yerler tutmaktayim ve mantiken de tepelerin daha fazla yapilasma noktasinda tercih edilecegini dusunuyorum. tabi sahsi fikrim. imarin gecmemesi riski bambaska bir "event risk" durumunda. onu da zaman gosterecek ve fakat nazim plana gercekten sadik kalinacaksa su an icin uc gozuken bazi parsellerin orta uzun vadede cok da kotu konumda olmadigini dusunuyorum. ne olursa olsun su an icin hic bir hareket onermem. herkes elindekini sinirlerine hakim olarak tutmali.

06toprak
30-04-2013, 08:34
** 1 Mayis Carsamba gunu Kanadaya geri donuyorum.Turkiyede gecirdigim 6 hafta icinde gerek telefon gerek ozel mesaj ve gerekse bizzat tanistigim forum dostlarina tekrar gorusmek uzere Allaha ismarladik diyorum.Daha guzel gunlerde tekrar bir araya gelmek uzere Allaha emanet olun
Yarinlar bizim

Yolun açık olsun üstad..
Eline emeğine sağlık..

oguzhan oguz
30-04-2013, 09:02
Yarinlar bizim

İyi yolculuklar ender bey, en kısa sürede görüşmek dileğiyle...

vmg
30-04-2013, 10:57
Yarinlar bizim

Hayırlı yolculuklar Ender abi,

Ailecek selamlar sunuyoruz :)

vmg
30-04-2013, 11:01
Yarinlar bizim

Hayırlı yolculuklar Ender abi,

Ailecek selamlar sunuyoruz :)

alstat
30-04-2013, 15:05
Ender bey,

Sizi tanımaktan mutlu oldum. Bunları ve daha fazlasını size söyledim zaten ama buradan da bir iki kelime yazmak istedim. İyi ki varsınız. :)

Yakın zamanda görüşmek üzere...

sachkeen
30-04-2013, 17:38
Yarinlar bizim

Yolunuz açık olsun üstad. Su gibi gidin, su gibi çabucak dönün inşallah...

racar
30-04-2013, 19:14
Merhaba forumunuzu takip eden yeni bir üyeyim. Sanırımı bağımlılık yaptı. Karataş otaban üstü 87. ve 163. parsellerle ilgileniyorum. Buranın fotosu, konumu ve m2 fiyatı hakkında bilgi verebilir misiniz? Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum.

tertip
30-04-2013, 21:34
** Sayin Volkan ve Bayram Beyler, Sayin Alstat, Sayin Oguzhan Oguz ,Sayin Sachkeen,Sayin 06toprak, Sayin Ibrahim ve Selahattin Beyler

Nazik mesajlar ve iyi niyet dilekleriniz icin tesekkurler. Formumuzda hakikaten arkadasligi paha bicilemiyecek iyi niyetli cok arkadas var. Ne kadar ovunsek azdir
Kalin saglicakla

cenk eren
01-05-2013, 08:26
merhaba arkadaşlar,Yakupabdal mahallesinde 1157-1188-1353 parsellerinde küçük miktarlarda yerim var.bu parseller şuan kentsel dönüşüm projesi içerisinde mi? ,m2 fiyatları ve yatırım için uygunmu ,bilgi veribilirmisiniz.

tpz
01-05-2013, 11:49
Ender Bey,

İyi yolculuklar.
Sizi tanımaktan mutluluk duydum.

Yaylabağ ile ilgili duyumlarınız olur ise paylaşırsanız memnun olurum.

Yarinlar bizim

semeray
01-05-2013, 15:48
Yolunuz ve bahtınız açık olsun.

racar
01-05-2013, 22:36
Arkadaşlar karataş parsel 87 ve 163 hakkında bilgisi olan yok mu?

tertip
03-05-2013, 06:24
Arkadaşlar karataş parsel 87 ve 163 hakkında bilgisi olan yok mu?

** 163 Parsel daha once hazirlanan imar calismasinda Agaclandirilacak Alan (AA) olarak ayrildi Parselin tamami bu alanda kaliyor

** Gene bir onceki imar calismasinda 87 parselin %10 unu konut, %90 i ise gene AA olarak tanimlanmisti/

Yeni hazirlanan projeninde bazi tadilatlarla beraber eski calismaya sadik kalacagini tahmin ediyorum
Genel olarak cevre yolunun dogusundaki parsellerin cogu olusturulan agaclandirilacak alan koridorunda

Eger her iki parsel normal yapilasma alani icinde kalsa m2 fiatlari 150 TL civari

Bu durumda yani AA konumunda fiat vermek ancak alicinin alacagi risk orani ile belirli

Bolgede orman olarak ayrilan veya orman vasfini koruyan alanlar icin verilen fiatlar diger yapilasmaya ayrilan parsellerin 1/3 civarinda

tertip
03-05-2013, 06:40
Sayin Semeray ve Sayin TPZ
Gonderdiginiz nazik mesajlar icin tesekkurler
Bir mukabele
Tekrar sihhatli ve mutlu gunlerde gorusmek uzere
Kalin saglicakla

sinco
03-05-2013, 08:53
Sayin Semeray ve Sayin TPZ
Gonderdiginiz nazik mesajlar icin tesekkurler
Bir mukabele
Tekrar sihhatli ve mutlu gunlerde gorusmek uzere
Kalin saglicakla

Ender abicim selamlar;

Formumuza uzun süredir giremiyordum, telefondan aradım 2 defa ama açan olmadı. İyi yolculuklar dilerim ki varmışsındır zaten şimdiye:) Görüşürüz abicim kendine iyi bak.

racar
03-05-2013, 10:13
sayın tertip teşekkür ederim, ben bugün 87 parselde 250 m2 bir alan almak üzereyim, m2 si 168 olarak. Almak mantıklı değil mi yani?

kale.
03-05-2013, 10:21
SAYIN TERTİP MERHABA. sizin gibi araştırmacı çalışkan insanın yorumlarını okumak bana zevk veriyor.
***size iki sorum olacak ,benim çocuk bir ünüversitede % 50 burslu okudugu için ona ayırdıgım para bankada, ama banka hiç bir şey getirmiyor. bir senedirde yatırım yapıyım diyorum ama cesaret edemiyorum,ben düşündükce fiyatlar ikiye katladı,yakup abdalda fiyatlar daha uygun oldugu için oradan yer bakmaya gittim ,2023 nazim imar planına göre köyün üst tarafı hafta sonu evlerine ayrılmiş,orlarda 700 lü parseller var ama orlar hep taş oralardan almak uygunmu m2 sine 50-55 diyorlar.köyün girişleri çok pahalı.sizin verdiginiz bilgilerde öyle anlaşılıyorki noktasal alım yapmak lazım.
***yukarıdaki yorumlarınızda 163 için agaçlandırılacak alan yazmışınız,onun komşusu olan 166 biraz yerim var burası için planlanan nedir, konut alanının içindemi dışındamı ,AA alanı imarda harmanlandıgı için konut alanına katmazlarmı, buralar 2023 nazım planda hafta sonu gözüküyor yüksek konutmu düşünülüyor ,SAGLIKLI GÜNLER DİLERİM.

racar
03-05-2013, 10:21
sayın tertip 87 nin dediğinize göre fiyatı 40-50 tl gibi oluyor öyle mi?

tertip
03-05-2013, 15:28
sayın tertip teşekkür ederim, ben bugün 87 parselde 250 m2 bir alan almak üzereyim, m2 si 168 olarak. Almak mantıklı değil mi yani?

**Daha oncede belirttigim gibi 87 parselin %90 i agaclandirilacak alan olarak ayrildi.Aldiginiz risk cok fazla, ayni fiata daha uygun, yani imarda yapilasmaya ayrilmis yerlerdende yer bulunur

tertip
03-05-2013, 15:39
SAYIN TERTİP MERHABA. sizin gibi araştırmacı çalışkan insanın yorumlarını okumak bana zevk veriyor.
***size iki sorum olacak ,benim çocuk bir ünüversitede % 50 burslu okudugu için ona ayırdıgım para bankada, ama banka hiç bir şey getirmiyor. bir senedirde yatırım yapıyım diyorum ama cesaret edemiyorum,ben düşündükce fiyatlar ikiye katladı,yakup abdalda fiyatlar daha uygun oldugu için oradan yer bakmaya gittim ,2023 nazim imar planına göre köyün üst tarafı hafta sonu evlerine ayrılmiş,orlarda 700 lü parseller var ama orlar hep taş oralardan almak uygunmu m2 sine 50-55 diyorlar.köyün girişleri çok pahalı.sizin verdiginiz bilgilerde öyle anlaşılıyorki noktasal alım yapmak lazım.
***yukarıdaki yorumlarınızda 163 için agaçlandırılacak alan yazmışınız,onun komşusu olan 166 biraz yerim var burası için planlanan nedir, konut alanının içindemi dışındamı ,AA alanı imarda harmanlandıgı için konut alanına katmazlarmı, buralar 2023 nazım planda hafta sonu gözüküyor yüksek konutmu düşünülüyor ,SAGLIKLI GÜNLER DİLERİM.

** 166 inin %90 i hafta sonu evleri, %10 u AA olarak ayrilmis.Hafta sonundan kasit cok katli degil , villa tipi evler seklinde az katli yapilasma
Eger AA imar plani icinde ongoruldu ise harmanlama zamani hak sahipleri zarara ugramaz, ama imar disi birakilip teget gecerse yani imar icinde gerceklesmez ise o zaman sorun var..Su asamada imar sinirlari icinde AA mi dogrusu ben bilmiyorum, calismada sadece AA olarak belirtilmis

**700 lu parsellerin icinde imara girmeyen cok yesil alan var, cimbizla cekerek almak lazim para getirecek parselleri

racar
03-05-2013, 16:12
sayın tertip bilgiler için teşekkür ederim.
Bende bugün almaktan vazgeçtim, vazgeçince satıcının karakteri de bir anda ortaya çıktı. Sanırım bu bölgede alım yapmak biraz tehlikeli çok üç kağıt dönüyor.

tertip
03-05-2013, 16:27
sayın tertip bilgiler için teşekkür ederim.
Bende bugün almaktan vazgeçtim, vazgeçince satıcının karakteri de bir anda ortaya çıktı. Sanırım bu bölgede alım yapmak biraz tehlikeli çok üç kağıt dönüyor.

** En iyi alici bilgili alicidir.Emlakcilarin cogu sadece elindeki parseli satmak icin cabalayan tembel insallardir..Ne kadar asalak hic bir iste dikis tutturamayan insan varsa emlakciliga soyunur ve ayda bir is yaparsa onun parasi ile 3-4 ay idare etmeye calisir.. Cogunun surekli sigara icmesi ve TV seyretmesi yapacak baska isleri olmadigindandir
Ama kontrol sizin elinizde olursa onlari istediginiz gibi yonlendirirsiniz ornegin kardesim ben su su parsellerden istiyorum fiat araligim da bu , hadi bakalim komisyonu veya fiat farkini hak et diyerek onlari yonlendirirseniz istediginizi rahatlikla elde edersiniz. Amac onlarin elindeki mali size satmak degil, sizin istediginiz mali onlara buldurtmaktir

Emlakcilarin buyuk kismi parayi komisyondan degil de alim ve satimda m2 uzerine koyduklari extra 3-5 liradan kazanir, Yani size sattigi m2 si 150 TL lik mali 140 a alir veya sizden aldigi 100 TL lik parseli karsiya 120 den verir.
Komisyon bu isin sadece cok cuzi bir kismidir
Cogu senede 10 is yaparsa kendini basarili adeder

Almadiginiz iyi olmus ama almak isterseniz aramaya devam, piyasada yeteri kadar parsel var , yeterki ciddi olarak arayin

tertip
03-05-2013, 16:32
Ender abicim selamlar;

Formumuza uzun süredir giremiyordum, telefondan aradım 2 defa ama açan olmadı. İyi yolculuklar dilerim ki varmışsındır zaten şimdiye:) Görüşürüz abicim kendine iyi bak.

** Tesekkurler Sayin Sinco
Dun geldim Kanadaya.. Yolculuk sersemligi ve zaman farkinin gecmesi 1/2 gunu buluyor. Kanada ile Turkiye arasinda 7 saatlik zaman dilimi var, ornegin Kanada da sabah 10 ise Turkiyede aksam 17. Burada millet uykuya giderken ben hala uyanigim, millet calisirkende benim uykum geliyor. Jet Lag dedikleri bu biyolojik zaman farkina bunyenin alismasi 1-2 gun suruyor ..Sonra tekrar normale donuyor vucut
Tekrar gorusmek uzere

riskci06
03-05-2013, 16:55
Sayın tertip tekrar merhabalar,

Sizden daha önce bir arkadaşım adına Mühye köyündeki arazisi için bilgi istemiştim. Kırmayıp cevaplamıştınız.

Kendisinden detaylı bilgileri aldım. Sinpaş ve 895-896 arasında kalan bölgede 723 ve 726 parsellerdeymiş yeri. Şu an ki durumu (imar, fiyat) nedir acaba? Satsın mı tutusun mu?

Bunun dışında benimde Mühye 895 parsel, Karataş 639,698 parsel, Bayındır 1019 parselde yerim mevcut. Bunlarla ilgili olarakta bilgi (imar, fiyat) verebilir misiniz? Bu parselleri satayım mı tutayım mı?

İyi mi etmişiz kötü mü diye gözümüze uyku girmiyor, forumu okuyup ne yapalım diye düşünüyoruz. Emlakçılardan bana Karataş 698 ve arkadaşıma da Mühye 723-726 için birkaç telefon geldi yerinizi satar mısınız diye.

Bu bölgenin uzmanı olarak sizce ne yapmak doğru olur? Biraz endişeli ve tedirgin durumdayız.

Kendim ve arkadaşım adına yardımlarınız için tekrar teşekkür ederiz.

tertip
03-05-2013, 17:47

Sizden daha önce bir arkadaşım adına Mühye köyündeki arazisi için bilgi istemiştim. Kırmayıp cevaplamıştınız.

Kendisinden detaylı bilgileri aldım. Sinpaş ve 895-896 arasında kalan bölgede 723 ve 726 parsellerdeymiş yeri. Şu an ki durumu (imar, fiyat) nedir acaba? Satsın mı tutusun mu?

Bunun dışında benimde Mühye 895 parsel, Karataş 639,698 parsel, Bayındır 1019 parselde yerim mevcut. Bunlarla ilgili olarakta bilgi (imar, fiyat) verebilir misiniz? Bu parselleri satayım mı tutayım mı?

İyi mi etmişiz kötü mü diye gözümüze uyku girmiyor, forumu okuyup ne yapalım diye düşünüyoruz. Emlakçılardan bana Karataş 698 ve arkadaşıma da Mühye 723-726 için birkaç telefon geldi yerinizi satar mısınız diye.

Bu bölgenin uzmanı olarak sizce ne yapmak doğru olur? Biraz endişeli ve tedirgin durumdayız.

** Haritalari indirmekte sistem zorlaniyor
Size artik yarin donerim
Iyi gunler

serpan
03-05-2013, 21:57
Sayın tertip su an 300 lu

serpan
03-05-2013, 21:58
400 lu ve 500 lu parsellerin Tabiki Karataş da imar durumu nedir mumkunmu bilgi vermeniz???

semeray
03-05-2013, 22:14
Sayın Tertip;

Uzun süredir forumda bu topicte soruları gayet bilinçli ve tatminkar şekilde cevaplayıp, insanlara yardım ediyorsunuz...Siz varsanız bu sayfa canlanıyor siz yoksanız sönüyor.

Verdiğiniz cevapların bazılarında insanın kulağına küpe olacak, hayatta bu paylaşımları değerlendirerek iş-güç, ev-bark, hatta aile kurma aşamasında dedikleriniz hatırlanırsa yardımın dokunacağını düşünüyorum.

Anlıyorum ki, hayat sizi bazı badirelerden atlatıp nelerin ne zamanda doğru yapılacağını öğretti. Eminim herkesin taktirini kazandınız ve ağabey i oldunuz.

Kanada da 1000 lerce km uzakta olmanıza rağmen hala sizden bilgi almak isteyen (doğru ve bedava bilgi) kişiler var. Maalesef dürüstlük denilen olgu memleketimizde çok az bulunduğundan, kimse diğerine güvenmiyor, güvenemiyor.

İçten teşekkürler.

sinco
04-05-2013, 09:16
Sayın Tertip;

Uzun süredir forumda bu topicte soruları gayet bilinçli ve tatminkar şekilde cevaplayıp, insanlara yardım ediyorsunuz...Siz varsanız bu sayfa canlanıyor siz yoksanız sönüyor.

Verdiğiniz cevapların bazılarında insanın kulağına küpe olacak, hayatta bu paylaşımları değerlendirerek iş-güç, ev-bark, hatta aile kurma aşamasında dedikleriniz hatırlanırsa yardımın dokunacağını düşünüyorum.

Anlıyorum ki, hayat sizi bazı badirelerden atlatıp nelerin ne zamanda doğru yapılacağını öğretti. Eminim herkesin taktirini kazandınız ve ağabey i oldunuz.

Kanada da 1000 lerce km uzakta olmanıza rağmen hala sizden bilgi almak isteyen (doğru ve bedava bilgi) kişiler var. Maalesef dürüstlük denilen olgu memleketimizde çok az bulunduğundan, kimse diğerine güvenmiyor, güvenemiyor.

İçten teşekkürler.

Aynen. İçtenlikle katılıyorum. Teşekkürler Ender abi :)

tertip
04-05-2013, 13:05
Sayın Tertip;

İçten teşekkürler.

** Sayin Semeray
Duygu dolu nazik cumleleriniz icin tesekkurler. Insan gurbet elde herhalde biraz daha hassas oluyor. Satirlarinizi okurken bir kac damla goz yasida bu arada Lap Top in klavyesinde yerini buldu
Forum dostlarinin bin bir guclukle biriktirdigi paralari iyi niyetle yatirima donusturmek istedigi bolgede onlara karar alma ve bilgilendirme surecinde faydali olabildiysem ne mutlu bana
Esen kalin

tertip
04-05-2013, 13:34
400 lu ve 500 lu parsellerin Tabiki Karataş da imar durumu nedir mumkunmu bilgi vermeniz???

** Sayin Serpan

Su anda mevcut Imar calismasina gore Karatas in tum bolge olarak Imara acilmasi 3 asamada oluyor
a.Her an Buyuksehir Belediye Meclisince onaylanip askiya cikmasi soz konusu olan Otoban Alti Imar calismasi
b. 100, 200, 1100, 900 lu parselleri iceren Otoban Ustu imar calismasi. Takvim olarak 2014 secimlerinden once cikabilir
c . Son asama olarakta geriye kalan parselleri iceren Imar calismasi ki buna 300, 400,500,600,700 800 lu parseller giriyor
Bu ucuncu grubun en son asamada ele alinmasi bulunduklari konum ile ilgili. Bunlar bolgenin en uc ve uzak parselleri, bir fikir vermek gerekirse cevre yoluna uzakliklari yaklasik 5 KM civarinda.

Ama her an suda olabilir, siyasi irade kendi ic dinamikleri ile bolgenin tamaminda ayni anda Imar calismasini gundeme getirebilir
Laf aramizda bolgenin tamamini kapsayan calismalar zaten hazir..Ornegin Bursal, Karatas, Muhyenin bir kismi ve Yakupabtali da iceren 1/5000 lik Imar Calismalari cok zamandir raflarda hazir bekliyor
Hem siyasi hemde ekonomik rantin ciddi boyutlarda olustugu bu bolgede oyun kurucular sahnede, sadece isiklarin yanmasini bekliyoruz
PERDEEEE

tertip
04-05-2013, 13:54
merhaba arkadaşlar,Yakupabdal mahallesinde 1157-1188-1353 parsellerinde küçük miktarlarda yerim var.bu parseller şuan kentsel dönüşüm projesi içerisinde mi? ,m2 fiyatları ve yatırım için uygunmu ,bilgi veribilirmisiniz.

**1157 ve 1188 her ne kadar kentsel donusum sinirlari icinde isede alan olarak AA ( Agaclandirilacak Alan ) olarak ayrilmis
En son asamada nasil degerlendirilir su an soylemek zor
** 1353 te Kentsel donusum icinde ama ayni sekilde yesil alan olarak ayrilmis

tertip
04-05-2013, 14:09

*** 723 ve 726 icin arayan emlakcilardan bir teklif alin , bakalim ne veriyorlar, ona gore hareket edelim
Bazi emlakcilarin sitemize girdigini biliyorum, onun icin Imar durumu ve fiat konusunu mesajda goruselim
*** Bayindir konusunda hic bir bilgim yok
*** 895 su an icin muallakta, yapilan hic bir calismada yok. Herkes onu es geciyor..Cikan fiatlar durdu ve asagiya dogru salinma var. Iyi bir fiata satilabilir daha asagiya gelmeden
*** 639 ve 698 icin verilen fiatlar ne ??

semeray
04-05-2013, 16:02
** Sayin Semeray
Duygu dolu nazik cumleleriniz icin tesekkurler. Insan gurbet elde herhalde biraz daha hassas oluyor. Satirlarinizi okurken bir kac damla goz yasida bu arada Lap Top in klavyesinde yerini buldu
Forum dostlarinin bin bir guclukle biriktirdigi paralari iyi niyetle yatirima donusturmek istedigi bolgede onlara karar alma ve bilgilendirme surecinde faydali olabildiysem ne mutlu bana
Esen kalin

Emin olun çok yararlı paylaşımlar yapıyorsunuz. Sayenizde körü körüne bedavaya gitmiyor arsalar!...

O gözyaşları mutluluktan dökülmüştür eminim. Bu övgüleri fazlasıyla hak ediyorsunuz. Keşke dürüstlük hep galip gelse, dürüstlüğün iyi bir meziyet olduğunu herkes anlasa.

nena
05-05-2013, 02:03
Ender abi toplantıda sizinle tanısip sohbet etmek engin görüşlerinizi dinlemek çok güzeldi herkezin aslında islerini kolaylaştırıcı bilgiler veririyorsunuz yüce Rabb'ime dualarımda sizinde islerinizin her daiim kolaylaştırmasını diliyorum. Benim sizin düşüncenizi merak ettigim sorum şu otoban altı otoban üstü yani hemen herteraf yapılasacak 895 ve 896 öylemi kalacak sizce yeşil alan diyorlar İmralı yerlere kesintiden sonra kaydirilir falan nedir görüşünüz benim 896 parselde 700 mt yerim var tam 5 yılda alabildim parça parça beklemenin faydası zararı cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum kalın saglicakla

tertip
05-05-2013, 11:27
Ender abi toplantıda sizinle tanısip sohbet etmek engin görüşlerinizi dinlemek çok güzeldi herkezin aslında islerini kolaylaştırıcı bilgiler veririyorsunuz yüce Rabb'ime dualarımda sizinde islerinizin her daiim kolaylaştırmasını diliyorum. Benim sizin düşüncenizi merak ettigim sorum şu otoban altı otoban üstü yani hemen herteraf yapılasacak 895 ve 896 öylemi kalacak sizce yeşil alan diyorlar İmralı yerlere kesintiden sonra kaydirilir falan nedir görüşünüz benim 896 parselde 700 mt yerim var tam 5 yılda alabildim parça parça beklemenin faydası zararı cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum kalın saglicakla

** Tesekkurler Sayin Nena iyi niyet temennileriniz icin.Allah herkese kolaylik gosterip kalbine gore versin
Son gelismelere baktigimizda nedense 895/896 icin ciddi bir imar calismasi yok, yapilan calismalardada devre disi birakildi.Ama bu degil ki bu bolge bir sekilde unutuldu yada yapilasmayacak.
895/896 da niye imar calismasi yok sorusuna verilen cevap, 895/896 zemininin uygun olmadigi seklinde
Her ne kadar zemin etudu yapmasam da benim gorusum , 895/896 daki hisse coklugu nedeni ile imar gecse dahi uygulamada buyuk zorluklar cikacagi icin simdilik kimse 895/896 ya dokunmak istemiyor. Ayrica Sinpasinda kendi konumunu korumak icin baski yapabilecegini unutmamak lazim

2023 Nazim Planinda 895/896 ust taraflari OPA (Ozel Proje Alani) olarak ayrilmis, ben bunun uygulamada korunacagini dusunuyorum
Toplam buyuklugun belki %60-65 i yesil alan olarak ayrilsa bile % 35 -40 i muhakkak yapilasmaya ayrilir.Bu oranlar degisebilir, onuda goz ardi etmemek lazim
Ne zaman imar kapsamina ayrilir, cavabini simdi vermek cok zor

Eger alim maliyetiniz dusukse ve simdi kardaysaniz satip gene bolgede beklentileri daha belirgin, kisa vadede prim yapabilen parsellere kayilabilir. Uygun yer bulmanin zor olacagini da dusunuyorum
Her yatirim enstrumaninda oldugu gibi arsa dada beklentiler alinir, yani beklentiler fiatlari yukari dogru ceker
Belirsizlik her yatirim aracinin dusmanidir, fiatlari asagi ceker

Yok maliyet fazla ise biraz daha bekleyin derim
896 daki fiat araligi m2 si 130/140 TL civari
Kesin adim atmadan once tekrar haberleselim

smutluca
05-05-2013, 11:31
Merhaba

Acaba Karataş 427 deki parsellerin durumu hakkında bilgi verbilir misiniz? m2 fiyatı ne durumdadır? İmardan nasıl etkilenecektir?

Teşekkür ederim.

tertip
05-05-2013, 11:38
Merhaba

Acaba Karataş 427 deki parsellerin durumu hakkında bilgi verbilir misiniz? m2 fiyatı ne durumdadır? İmardan nasıl etkilenecektir?

Teşekkür ederim.

**Karatasin Yakupabtal sinirina yakin en uc parsellerinden biri, yesil alan olarak ayrilma olasiligi cok fazla
Her ne kadar emlakcilar burasi icin m2 si 50/60 isteselerde, sonbahara 100 TL olacak deselerde doldurusa gelmemek lazim
Ben sahsen almam, elinizde var ise satmaya bakin o fiatlardan

smutluca
05-05-2013, 11:40
Tesekkur ederim.

rasim53
05-05-2013, 12:57
mrhb sayın tertip
karataş 239 parselın konumu ıcabı durumu nedır imar planında durumu bu bolgenın ne olur..saglıcakla kalın tskler

nena
05-05-2013, 13:06
Çok çok Tesekurler ender abi cevabınızdan anladığım uzun yıllar da olsa bu parsellerin bırsekilde az veya çok birkismida olsa yapılasacaginimi anliyayim dogrusu otoban üstünden mantıklı parseller den mı yer bakayım bunlar hangileri olur acaba bu arada maliyetim 135 ne onerirsiniz

tertip
05-05-2013, 14:02
Çok çok Tesekurler ender abi cevabınızdan anladığım uzun yıllar da olsa bu parsellerin bırsekilde az veya çok birkismida olsa yapılasacaginimi anliyayim dogrusu otoban üstünden mantıklı parseller den mı yer bakayım bunlar hangileri olur acaba bu arada maliyetim 135 ne onerirsiniz

**Maliyet biraz fazla,ben maliyet 60/70 ise kari realize edip baska parsellere bakilir diye dusunmustum
O zaman simdilik biraz bekleyelim. Ilk etapta cikacak olan calisma ciksin, bu calisma 895/896 ya zaten cok yakin.. Emlakcilar bunu tekrar, imar cikti, 895 e dayandi diye fiatlari yukari yonde cekmek icin gerekce olarak kullanirlar. Millette tekrar beklentiler artar

Ben tekrarliyayim, 2023 Nazim Planina gore 895/896 da yapilasma olacagini dusunuyorum, , ama ne zaman , yakin orta , uzak vadede , onu kestirmek simdilik zor

Ozetlersek, bir 6 ay daha bekle , ilk imar calismasi iyice sekillensin, yeniden durumu degerlendirelim

tertip
05-05-2013, 14:03
Tesekkur ederim.

** Rica ederim, memnuniyetle

riskci06
05-05-2013, 19:20
*** 723 ve 726 icin arayan emlakcilardan bir teklif alin , bakalim ne veriyorlar, ona gore hareket edelim
Bazi emlakcilarin sitemize girdigini biliyorum, onun icin Imar durumu ve fiat konusunu mesajda goruselim
*** Bayindir konusunda hic bir bilgim yok
*** 895 su an icin muallakta, yapilan hic bir calismada yok. Herkes onu es geciyor..Cikan fiatlar durdu ve asagiya dogru salinma var. Iyi bir fiata satilabilir daha asagiya gelmeden
*** 639 ve 698 icin verilen fiatlar ne ??

Sayın tertip,

İstemiş olduğunuz bilgileri mesaj ile gönderdim. Sabırsızlıkla cevabınızı bekliyoruz.

İyi haftasonları dilerim.

cenk eren
06-05-2013, 09:32
sayın tertip ;
ilginiz için teşekkür ederim. yakupabdal mahallesi 1157 ve 1188 AA ve 1353 parsel için yeşil alan olarak belirtmişsiniz.sizden ricam satmak istesem buraların m2 fiyatları nedir? bu parsellerde herhangi bir değişiklik olur mu? beklemek mantıklı mı olur mu? yoksa bir an önce satmak mı mantıklı olur.yakupabdal dan imar geçerse bu parsellere dediğiniz gibi AA olarak işlem görürse devlet bedavaya kapatıyor yoksa parsellerin ücretini ödüyor mu? ne yapmam daha iyi olur,bu konulardaki önerilerinizi alabilirmiyim.yardımınız için şimdiden teş. ederim.

tertip
06-05-2013, 14:58
** Islerimin yogunlugu nedeni ile gerek mesajdan gerekse genelden gelen sorulari yarin yanitlayacagim
Yapilacaklar listesinde , fakat ust orta sirada

GERMEN
06-05-2013, 18:50
Öncelikle tüm forum dostlarına selamlar ve iyi niyetli yönlendirmeleri için teşekkürler.Karataş Ayvat Deresi mevkiinde,1273 parselde tek tapu 3160 m2 yerimiz var.Geçeceği söylenen birinci imar çalışmasının içinde midir?Otoban altı veya üstü hangi mevkide bulunuyor?Güncel m2 fiyatı ne kadardır?Mevcut artıştan yararlanıp satmalı mıyım?Yoksa beklemeli miyim?1990 dan beri bekliyoruz.Bari çocukların yüzünü güldürelim.Şimdiden teşekkürler.Selamlar.

muratcan503
06-05-2013, 21:20
Sayın Tertip,
Yaptığınız bu iyilikler için teşekkürler. Karataş 163 parselde yerşm var. 150 /m fiyat veriyorlar satayım mı. Kömürcü 1180 li parsellerde 7,5/ m (Yakupabdal sınırı) istiyorlar. Yatırım amaçlı alınabilir mi.
Güzellikle kalın.

kale.
07-05-2013, 09:36
SAYIN TERTİP MERHABA, Dsi raporunun olumsuz olması nedeni sizce nedir, pazar emlakcılarla yaptıgım görüşmelerde ,düşünülen projede dere yataklarının kanal projesi ve ticari alanlar oldugu, bir sel geldiginde burların komple yıkılacagı ,ticari alanların daha yukarı çekilecegi veya iptal olacagı şeklinde .kanal projesinde de kayıkla dolaşırken yagmur yagdıgında sıkıntı olacagı şeklinde.
iyi çalışmalar.

urbana
07-05-2013, 14:57
SAYIN TERTİP MERHABA, Dsi raporunun olumsuz olması nedeni sizce nedir, pazar emlakcılarla yaptıgım görüşmelerde ,düşünülen projede dere yataklarının kanal projesi ve ticari alanlar oldugu, bir sel geldiginde burların komple yıkılacagı ,ticari alanların daha yukarı çekilecegi veya iptal olacagı şeklinde .kanal projesinde de kayıkla dolaşırken yagmur yagdıgında sıkıntı olacagı şeklinde.
iyi çalışmalar.

bu dsi meselesine bir aciklik getirmek isterim. orada olan sudur; malum olundugu uzere belediye'nin bolge icin bir kanal projesi mevcuttur ve bu kanal projesinin bir kismi da muhye'den gecmektedir. dolayisiyla cikacak imarda dsi de muhye'de gorece kucuk bir alanda hak sahibi konumuna gelmistir. bu noktada dsi kendisini ilgilendiren bolgede(devletin mal sahiplerinden yaptigi kesinti uzerinden) belediye'den 60% pay talep etmektedir, belediye ise 40% vermektedir. bir orta yol bulunmaya calisilmaktadir. geneli ilgilendiren bir durum olmayip sadece muhye ile baglantilidir ve anladigim kadariyla su noktada asilamayacak veya uzayacak bir sorun degil. sonucta devlet ve belediye farkli partilerden olsa is daha zora girebilirdi ama burada muhtemelen 50% noktasinda bir ortak yol bulunacaktir diye dusunuyorum.

tertip
07-05-2013, 18:07
Sayın Tertip,
Yaptığınız bu iyilikler için teşekkürler. Karataş 163 parselde yerşm var. 150 /m fiyat veriyorlar satayım mı. Kömürcü 1180 li parsellerde 7,5/ m (Yakupabdal sınırı) istiyorlar. Yatırım amaçlı alınabilir mi.
Güzellikle kalın.

** Sayin Muratcan
163 parsel agaclandirilacak alan konumunda,vede herhalde imar durumunda hak sahiplerinin haklari yerleri baska taraflara kaydirilarak korunmak durumunda. 150 TL veren emlakcinin neye para verdigini dusunursek herhalde ne aldigini biliyordur. Yani aldigi parselin konumunu bildigini zannediyorum. O riski emlakci aliyorsa o zaman bizde alalim.
Yani satmayin kalsin, imarin cikmasini sabirla bekleyelim
Komurcu yeteri kadar uzak, birakin dursun. Size 7 TL den verilen yerler gecen sene 1-2 TL idi. O primi emlakcilara kaptirmayin

tertip
07-05-2013, 18:33
mrhb sayın tertip
karataş 239 parselın konumu ıcabı durumu nedır imar planında durumu bu bolgenın ne olur..saglıcakla kalın tskler

** Konum olarak guzel, beklemeye devam

tertip
07-05-2013, 18:44
sayın tertip ;
ilginiz için teşekkür ederim. yakupabdal mahallesi 1157 ve 1188 AA ve 1353 parsel için yeşil alan olarak belirtmişsiniz.sizden ricam satmak istesem buraların m2 fiyatları nedir? bu parsellerde herhangi bir değişiklik olur mu? beklemek mantıklı mı olur mu? yoksa bir an önce satmak mı mantıklı olur.yakupabdal dan imar geçerse bu parsellere dediğiniz gibi AA olarak işlem görürse devlet bedavaya kapatıyor yoksa parsellerin ücretini ödüyor mu? ne yapmam daha iyi olur,bu konulardaki önerilerinizi alabilirmiyim.yardımınız için şimdiden teş. ederim.

** Bu parseller yesil alan olarak ayrilan cok buyuk bir alandaki parseller,devlet el koyarsa kamulastirma parasi odemek zorunda kalabilir, buda cok buyuk yekun tutar, ya oyle birakir yada kaydirma usulu ile baska yerlere getirir.
Yakupabtal Karatas tan daha cok cetrefilli yerlesim yeri. Daha onceden benim gorusum buradaki yapilasmadan dolayi, imar sorununa bir an once cozum gelecegi seklinde idi, ama zamanla fikrim degisiyor. Oyun kurucular Karatasa verdikleri onemi Yakupabtal dan esirgiyorlar
Satis rakamlari m2 si 60 TL civari, kapiyi 75 ten acin bakalim ne verecekler
Bedava da verseniz pazarlik olacagi icin acilis rakamini yukarida tutmakta zarar yok
Yani 60/65 e satin daha az sorunlu bir yerden bakin

tertip
07-05-2013, 18:50
Öncelikle tüm forum dostlarına selamlar ve iyi niyetli yönlendirmeleri için teşekkürler.Karataş Ayvat Deresi mevkiinde,1273 parselde tek tapu 3160 m2 yerimiz var.Geçeceği söylenen birinci imar çalışmasının içinde midir?Otoban altı veya üstü hangi mevkide bulunuyor?Güncel m2 fiyatı ne kadardır?Mevcut artıştan yararlanıp satmalı mıyım?Yoksa beklemeli miyim?1990 dan beri bekliyoruz.Bari çocukların yüzünü güldürelim.Şimdiden teşekkürler.Selamlar.

* Mevcut haritalarda 1273 Karatasa rastlamadim, bir daha kontrol edin

tertip
07-05-2013, 19:32
Sayin Polathan ,, Sayin Riskci06
Ozelden sorulariniza yanit attim, bilginize

izmitli
08-05-2013, 11:26
Karataş 1631 de 200 mt2 yerim var, şu kuponla verilenlerden (hani derler ya ... babam sağolsun, nur içinde yat)
Bu yer için imar geçtimi ? geçtiyse şu andaki değeri ?
Geçmediyse ne zamen geçer ?
Beklemekmi gerek, ne kadar beklenir ...vs vs.

Üstadlardan hafif bir analiz alabilirmiyim ?

semeray
08-05-2013, 13:12
izmitli hiçbiryeden imar geçmedi.

tokgönül
08-05-2013, 20:49
sayın tertip yurtdışındanda yardımcı oluyorsunuz sağolun.babam 20 yıl önce yakupabdaldan 962 parseli ve 1357 parseli aldı.halen bekliyor.daha önceki yazılarda bazı yerler için buralar yeşil alan görünüyor gibi yazılar görmüştüm.bu yazdığım parseller yeşil alanmı konut alanımı?birde şuanki değerleri ortalama m2 nekadardır.şimdiden çok teşekkür ediyorum.kolay gelsin.

CEYLAN1905
08-05-2013, 21:42
sayın tertip merhaba.

karataş da 1236 parselde arsamız mevcut oranın durumu hakkında bilgi vermeniz mümkünmü. teşekkürler

riskci06
09-05-2013, 08:15
Sayin Polathan ,, Sayin Riskci06
Ozelden sorulariniza yanit attim, bilginize

Sayın tertip,

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, eninde sonunda arsaların prim yapacağı kanaatine varıp, "alsak mı, satsak mı?" diye kafayı yemeyi bırakıp, keyfimize bakıp, gelişmeleri de yine forumdan takip etmeye, bir bilgi edinirsekte forum dostları ile paylaşmaya karar verdik.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürü borç biliyor, sağlık ve mutlu günler diliyorum.

06toprak
09-05-2013, 08:46
sayın tertip yurtdışındanda yardımcı oluyorsunuz sağolun.babam 20 yıl önce yakupabdaldan 962 parseli ve 1357 parseli aldı.halen bekliyor.daha önceki yazılarda bazı yerler için buralar yeşil alan görünüyor gibi yazılar görmüştüm.bu yazdığım parseller yeşil alanmı konut alanımı?birde şuanki değerleri ortalama m2 nekadardır.şimdiden çok teşekkür ediyorum.kolay gelsin.

http://m1305.hizliresim.com/19/9/mw68t.jpg

962 parsel köyün arka tarafında ve otobana yaklaşık 4-4,5 km. uzaklıkta yer almaktadır.Zirvenin güney yamacında bulunmakta ve m2 si 30-35TL civarındadır..

http://p1305.hizliresim.com/19/9/mw691.jpg

1357 parsel ise köyün gene arka tarafında yer almakta ve eski nehir yatağındadır. otobana yaklaşık 3-3,5 km. uzaklıktadır. m2 si 35-40 TL civarındadır..

Yapılan imar çalışması kapsamında Karataş ile değerlendirilmektedir. Ancak bu çalışma elbetteki bahsi geçen yerlerin sadece otoban cepheli ön sıra parsellerde veya en fazla bir arkasındaki parseli kapsamaktadır.
Bendeki haritayı nazım planı üzerine yerleştirdiğimde bahsettiğiniz parseller yeşil alan olarak görükmektedir.
Çıkacak imar planını beklemek ve buna göre hareket etmek mantıklı olacaktır.
Sağlıcakla..

tokgönül
09-05-2013, 09:02
http://m1305.hizliresim.com/19/9/mw68t.jpg

962 parsel köyün arka tarafında ve otobana yaklaşık 4-4,5 km. uzaklıkta yer almaktadır.Zirvenin güney yamacında bulunmakta ve m2 si 30-35TL civarındadır..

http://p1305.hizliresim.com/19/9/mw691.jpg

1357 parsel ise köyün gene arka tarafında yer almakta ve eski nehir yatağındadır. otobana yaklaşık 3-3,5 km. uzaklıktadır. m2 si 35-40 TL civarındadır..

Yapılan imar çalışması kapsamında Karataş ile değerlendirilmektedir. Ancak bu çalışma elbetteki bahsi geçen yerlerin sadece otoban cepheli ön sıra parsellerde veya en fazla bir arkasındaki parseli kapsamaktadır.
Bendeki haritayı nazım planı üzerine yerleştirdiğimde bahsettiğiniz parseller yeşil alan olarak görükmektedir.
Çıkacak imar planını beklemek ve buna göre hareket etmek mantıklı olacaktır.
Sağlıcakla..

çok teşekkürediyorum kolay gelsin.

06toprak
09-05-2013, 09:17
çok teşekkürediyorum kolay gelsin.

Rica ederim..

tertip
09-05-2013, 15:02
sayın tertip merhaba.

karataş da 1236 parselde arsamız mevcut oranın durumu hakkında bilgi vermeniz mümkünmü. teşekkürler

*Sayin Ceylan
Bendeki mevcut haritada 1236 yok, en son rakam 1217,, parselinde o yorede olmasi mumkun oldugunu varsayarak
* O grup parseller Viyaduk altindan Karatasa giren yolun etrafina serpilmis ve hepsi Agaclandirilacak Alan olan tanimlanmis Yapilasma icindeki uygun parsellerin m2 si 250 TL civari

tertip
09-05-2013, 15:05
Sayın tertip,

Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, eninde sonunda arsaların prim yapacağı kanaatine varıp, "alsak mı, satsak mı?" diye kafayı yemeyi bırakıp, keyfimize bakıp, gelişmeleri de yine forumdan takip etmeye, bir bilgi edinirsekte forum dostları ile paylaşmaya karar verdik.

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürü borç biliyor, sağlık ve mutlu günler diliyorum.

**Sayin Riskci 06

Aynen .. Bu asamada cikacak imarin kapsamini ve ozelliklerini bekleyelim, cikacak olumlu her gelisme dalga dalga bolgeye pozitif olarak yansiyacaktir

HEDEF 2021
10-05-2013, 15:50
Tüm forum üye ve okuyucularına saygılar. Burada yazılanları neredeyse iki aydır okuyorum ve etkileniyorum.7 senedir süregelen mühye 896 ısrarcılığımı , pekçok emlakçı arkadaşım değiştiremezken , bu forum bir ayda değiştirdi. Yaklaşık birbuçuk ay önce ,Tertip beyi geçici telefon numarasından arayarak, üç dönüm 896 yı Karataşla değişim yapmak nasıl bir fikir dir diye sormuştum. Oda bana eğer kafa kafaya ise uygun demişti.Tam öyle olmasada ben bu değişimi yaptım , sonucunu Allah sağlık verirse hep beraber göreceğiz. Tertip beyle konuştuğumda, sanıyorum yıllık izin için Ankaradaydı ve çok yoğun bir tatil programı vardı.O zaman tatili bukadar yoğun geçen birinin , iş programını varın tahmin edin.Bu forum da emeği geçen ,bilgilerini esirgemeyen , bizleri bilinçlendiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sorum Tertip beye olacak ; Karataş 975 ve özellikle de 168 parsel hakkında ki düşünceleriniz benim için çok önemli.Size , bu yoğun çalışma programınızda, bizlere zaman ayırma nezakati gösterdiğiniz için ,ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla.

era1903
10-05-2013, 16:33
değerli arkadaşlar karataş 2 parselin m2 fiyatları ne kadar biliyormusunuz?

tertip
10-05-2013, 18:53
Tüm forum üye ve okuyucularına saygılar. Burada yazılanları neredeyse iki aydır okuyorum ve etkileniyorum.7 senedir süregelen mühye 896 ısrarcılığımı , pekçok emlakçı arkadaşım değiştiremezken , bu forum bir ayda değiştirdi. Yaklaşık birbuçuk ay önce ,Tertip beyi geçici telefon numarasından arayarak, üç dönüm 896 yı Karataşla değişim yapmak nasıl bir fikir dir diye sormuştum. Oda bana eğer kafa kafaya ise uygun demişti.Tam öyle olmasada ben bu değişimi yaptım , sonucunu Allah sağlık verirse hep beraber göreceğiz. Tertip beyle konuştuğumda, sanıyorum yıllık izin için Ankaradaydı ve çok yoğun bir tatil programı vardı.O zaman tatili bukadar yoğun geçen birinin , iş programını varın tahmin edin.Bu forum da emeği geçen ,bilgilerini esirgemeyen , bizleri bilinçlendiren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sorum Tertip beye olacak ; Karataş 975 ve özellikle de 168 parsel hakkında ki düşünceleriniz benim için çok önemli.Size , bu yoğun çalışma programınızda, bizlere zaman ayırma nezakati gösterdiğiniz için ,ayrıca teşekkür ederim. Saygılarımla.

* Yer olarak ikiside iyi, ama ben tercihimi 975 icin kullanacagim
168 Karatas yerlesiminin 2 km kuzeyinde ve cevre yolunun dogusunda
975 ise Karatasin guneyinde gene cevre yolunun dogusunda
Gelisme yonlerini baz alirsam 975 daha uygun

Parsel alir satarken en buyuk gucluk eldeki parseli degerinden satabilmek ve onun yerine koyabilecek parselide uygun fiatla dogru yerden yapabilmek.. Buda her zaman kolay olmayabilir
Satarken zaman kisitli oldugu icin zarar etme olasiligi var, alirkende biraz daha fazla para verip yanlis yerden alma sikintisi var
Bu iki unsuru dengelediginiz icin adiniza sevindim
Cogu zaman alinan kararlarin dogrulugu ancak zaman testine basvurunca ortaya cikabiliyor
Umarim alinan kararlar sevindirici olur sonunda

tertip
10-05-2013, 18:54
değerli arkadaşlar karataş 2 parselin m2 fiyatları ne kadar biliyormusunuz?

** 250/300 TL araliginda

acivatan
11-05-2013, 00:49
Herkese selamlar!
Herkese yardim etmeye calisan, karsilik beklemeyen, dogru bildigini söyleyen, eyyamcilik yapmayan,kisitli zamanini insanlara harcayan Sayin Tertip! Allah yar ve yardimciniz olsun.
Sayin Tertip Yakupabdalin genel gidisati ve 409 Parsel hakkinda tekrar bilginize müracaat ediyorum. Simdiden tesekkürler. Allah da size zor zamaninizda yardim etsin.

tertip
11-05-2013, 04:25
Herkese selamlar!
Herkese yardim etmeye calisan, karsilik beklemeyen, dogru bildigini söyleyen, eyyamcilik yapmayan,kisitli zamanini insanlara harcayan Sayin Tertip! Allah yar ve yardimciniz olsun.
Sayin Tertip Yakupabdalin genel gidisati ve 409 Parsel hakkinda tekrar bilginize müracaat ediyorum. Simdiden tesekkürler. Allah da size zor zamaninizda yardim etsin.l

**Sayin Acivatan
Teveccuhleriniz icin tesekkurler, anladigim kadari ile sizde gurbetcisiniz galiba,, memlekette aradiklarini bulamayipta yad ellerde taban tepen tum gurbetcilerinde Tanrim yaninda ve yardimcisi olsun
Turku vatanindan alirlar ama vatani Turkun kalbinden alamazlar, o her zaman bizimle

409 parsel daha once iptal edilen Kentsel Donusum proje kapsaminda degildi, daha sonra yapilan taslak nitelikteki 5000 lik imar calismalarindada alan yesil alan olarak ayrilmisti. Konum olarak IKEA ya 6 km mesafede ve mevcut Nato yolunun dogusunda ve dere icinde..Konum olarak pek iyi degil, riskli alan icinde Tek avantaji ileride yapilmasi planlanan asagidaki yola yakinligi
Su anda m2 fiatlari 40 TL civarinda

Gelelim Yakupabtalin genel durumuna
Ilk once bilinenleri siraliyalim
* Nato yolu var, erisim sorunu yok
*Nata Vega yanibasinda cazibe merkezi
*Kisa zamanda ASTI dogu garaji olarak yani basina geliyor, bununla beraber Metro uzantisinin gelme olasiligi fazla
*Yerlesik 20,000 civarinda nufus var
*Kacak yapilasma ust seviyede, ve her yer ruhsatsiz ve kacak, cami bile

Bu durumda akli selim en azindan insan boyutunu ele alarak bolgeye bir imar calismasinin getirilmesini zorunlu kilmali , ama malesef olmadi ve nasil ne zaman olacagida su an aciklik kazanmadi
2010 yilinda Cankaya Belediyesinin yapmis oldugu ciddi bir imar calismasi vardi, 5000 likler ve 1000 likler oldu, yapildi Buyuksehir Belediyesine onay icin gitti, Buyuksehir Belediyesi bunu onaylamadi, yerine kendi bir calisma yapacagini belirtti ama o da su an hangi safhada dogrusu bilmiyorum
Imar konusunda niye bu kadar istekli olunmadigi soruldugunda verilen cevap parsellerin ve tapularin cok parcalara ayrilmis olmasindan dolayi gerek Kentsel Donusum olsun, gerek klasik imar calismasi olsun, yerlesik yapidan dolayi cok guclukler cikacagi seklinde
Ama sorun, kacak yapilasma olarak gun be gun artiyor, herkeste onun farkinda ama imar icin siyasi istah su an icin fazla yok
Ne zamanki rant kokusu yavas yavas hissedilmeye baslar , iste o zaman bir hareketlilik ortaya cikar

Ranttan kastim su asamada Karatasin gectigi surec. Oyun kurucular, Sinpasin yanibasindaki bu bos alani fazla sorun cikarmayacagi beklentisi ile aldi, bu gunki noktaya getirdi.. Fiatlar katladi, beklentiler artti, kimse malini satmak istemiyor, heyecanli ve umutlu bir bekleyis var.
Bu hava Yakupabtala ne zaman gelir, su an icin bilinmiyor
Ayrica yani basindaki Dogu Kentinde imari cikmis buyuk bir arsa stogu ile birlikte beklemesi de Yakupabtal icin bir dez avantaj olarak duruyor

Ozetlersek simdilik Yakupabtalda imar icin tek motivasyon var oda kacak yapilasmanin en azindan fazla buyumeden bu noktada durmasi
Denklemde rant ayagi olmadan sadece insani ve siyasi dusunce ile imar ciktigi Turkiyede pek gorulmus degil
Ama herseyinde bir ilki vardir,bakalim oda Yakupabtala nasip olacak mi??

kale.
11-05-2013, 10:07
SAYIN TERTİP MERHABA,
*** yakupabdaldan imarsız yer almakmı yoksa dogu kentten imarlı yer almakmı mantıklı olur sizin tercihiniz ne yönde olur,armadanın karşındaki çelik kafesin sökümü karşılıgında YDA inşaat dogu kente başlayacaktı daha bir faliyet yok ,firma burda inşaata başlarsa dogu kentte fiyatlarda oynama olurmu,imarlı arsalardaki şu anki fiyatlar hangi aralıkta, görüşünüz nedir ,iyi çalışmalar.

oguzhan oguz
11-05-2013, 10:40
*Sayin Ceylan
Bendeki mevcut haritada 1236 yok, en son rakam 1217,, parselinde o yorede olmasi mumkun oldugunu varsayarak
* O grup parseller Viyaduk altindan Karatasa giren yolun etrafina serpilmis ve hepsi Agaclandirilacak Alan olan tanimlanmis Yapilasma icindeki uygun parsellerin m2 si 250 TL civari

Merhaba Ender Bey, karataş 1236 ekteki resimde mevcut
http://l1305.hizliresim.com/19/c/mybt3.jpg

tertip
11-05-2013, 17:25

** Tesekkurler Sayin Oguzhan oguz

tertip
11-05-2013, 17:39
SAYIN TERTİP MERHABA,
*** yakupabdaldan imarsız yer almakmı yoksa dogu kentten imarlı yer almakmı mantıklı olur sizin tercihiniz ne yönde olur,armadanın karşındaki çelik kafesin sökümü karşılıgında YDA inşaat dogu kente başlayacaktı daha bir faliyet yok ,firma burda inşaata başlarsa dogu kentte fiyatlarda oynama olurmu,imarlı arsalardaki şu anki fiyatlar hangi aralıkta, görüşünüz nedir ,iyi çalışmalar.

** Bence Yakupabtalda imarsiz yer almak su asamada Dogu Kentte imarli yer almaktan daha iyidir. Prensip olarak imar gectikten sonra arsa varacagi en yuksek noktalardan ilk kademesine varmis demektir. daha sonra yapilasmanin hizina gore imarli parsellerdede bir miktar yukari yonde hareket beklenebilir
Ayrica Yakupabtal Cankayaya baglidir, Ankarada Cankayanin ciddi bir marka degeri vardir

Dogu Kentte olasi bir yapilasma tabiiki fiatlari etkiler ama ayni anda Yakupabtalda olusan bir imar calismasi tercihin Yakupabtal lehine donmesinide sagliyabilir, Cankaya adindan dolayi

ali taş
12-05-2013, 20:35
arkadaşlar mühye için bu ay imar planlarının ankara büyükşehir bel. meclisinde görüşüleceği duyumu gelmişti .gündeme alınmamış. bilgisi olan varmı

Splendor
12-05-2013, 23:20
Sayın Tertp,
Öncelikle belirtmek isterimki sizin bilginiz ve verdiğiniz güven nedeniyle bu foruma üye oldum, bilginizi karşılıksız olarak paylaştığınız için teşekkürler.
941 paselde alım yapmayı düşünüyorum bu parsel hakkında görüşlerinizi alabilir miyim. Eğer çok tavsiye etmezseniz başka parsellere yönelmeyi düşünüyorum.

tertip
13-05-2013, 02:22
Sayın Tertp,
Öncelikle belirtmek isterimki sizin bilginiz ve verdiğiniz güven nedeniyle bu foruma üye oldum, bilginizi karşılıksız olarak paylaştığınız için teşekkürler.
941 paselde alım yapmayı düşünüyorum bu parsel hakkında görüşlerinizi alabilir miyim. Eğer çok tavsiye etmezseniz başka parsellere yönelmeyi düşünüyorum.

* Sayin Splendor
Hos geldiniz foruma, sizinde paylasimlarinizi bekliyoruz
941 parsel fena degil, ortanin uzeri, Karatas yerlesiminin 700 metre guneyinde
Alim fiati 140 TL altinda ise iyi fiat

safakcan
13-05-2013, 13:39
sn tertip merhaba

karataş solak mevkii 956 parselin güncel fiatı, konumu ve geleceği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

tertip
14-05-2013, 04:53
sn tertip merhaba

karataş solak mevkii 956 parselin güncel fiatı, konumu ve geleceği hakkında bilgi verebilirmisiniz?

**956 parsel hemen Karatas Mahalle yerlesiminin guneyinde ve ona komsu,riskli bir alanda
Daha once iptal edilen ve uygulamaya konmayan 5000 lik calismalarda AA(Agaclandirilacak Alan ) olarak gosterilen bolgede yer aliyor ..Imar durumunda eski calisma esas olarak alinirsa hak sahiplerinin haklari korunarak baska imarli parsellere kaydirilmalari soz konusu Imarda yapilasma icindeki parseller su asamada 200 TL civarinda alim goruyor, riskli alanlar ise alicinin aldigi riske gore 100/150 TL arasi

ali taş
14-05-2013, 12:23
hazılandığı söylenen mühye bölgesi imar planlarının ankara büyük şehir bel. meclisince nezaman görüşüleceğini bilen veya varsa gündeme alınmasını geciktiren sebeplerin ne olduğu hakkında bilgisi olan genel hatları ile form takipçilerini aydınlatırsa çok memnun oluruz.şimdiden çok tşk ederim

SELCUK_06
14-05-2013, 13:08
Karataş 1631 parsel de bulunan 300 m2 hissemi satmayı düşünüyorum ilgilenen arkadaşların tekliflerine göre bi değerlendirme yapcam (542 744 59 21 )

tertip
14-05-2013, 14:44
hazılandığı söylenen mühye bölgesi imar planlarının ankara büyük şehir bel. meclisince nezaman görüşüleceğini bilen veya varsa gündeme alınmasını geciktiren sebeplerin ne olduğu hakkında bilgisi olan genel hatları ile form takipçilerini aydınlatırsa çok memnun oluruz.şimdiden çok tşk ederim

**Sayin Ali Tas
163 inci sayfanin sonunda Sayin Urbana sorulariniza cevap verecek gayet guzel detay bilgi vermistir

ali taş
14-05-2013, 15:06
Sayın tertip
163. sayfada urbana tarafından adeta kale.ye ve bunun yanında okuyuculara yapılan açıklama örnek ve güzel bir yazı.Anladığm kurumlar arası % sorunu giderilirse başkaca engel kalmadığı ise ocak ayından beri görüşüleceği söylenen mühye imar planı inş.(!)haziranda tamam. ,,,,mı?

tertip
14-05-2013, 15:22
Sayın tertip
163. sayfada urbana tarafından adeta kale.ye ve bunun yanında okuyuculara yapılan açıklama örnek ve güzel bir yazı.Anladığm kurumlar arası % sorunu giderilirse başkaca engel kalmadığı ise ocak ayından beri görüşüleceği söylenen mühye imar planı inş.(!)haziranda tamam. ,,,,mı?

*Bildigim kadari ile Belediye Meclisi ayda iki kez toplaniyor. Bu toplantilardan birinde gorusulup kabul edilince askiya cikacak. Burokrasinin calisma temposu malum, onun icin takvim vermek zor

Hisse Net/ Karatas forumu degilki ayni gunde cevap alabilesin ))::

CEYLAN1905
14-05-2013, 16:31
*Sayin Ceylan

tşk ederim ilginiz için. arkadaşın (oguzhan oguz)vermiş olduğu haritaya bakarak arsanın durumu hakkında yorum yapmanız mümkünmü acaba sayın tertip.

CEYLAN1905
14-05-2013, 16:31

cevap için tşk ederim

ali taş
14-05-2013, 16:39
Sayın Tertip
verdiğiniz bilgilendirme yazısı için tüm okurlar adına tşk ederim.Umarım yazılanlar realize olur.Bu tür imar çalışmalarının daha şeffaf ve halkın daha rahat bilgi sahibi olacağı şekilde yapılması ve buna bürakrasininde eşlik etmesi temennimiz.Yatırm yapacakların önünü görmesini ve lüzumsuz dedikoduyu engellesi gibi bir çok faydalarıda beraberinde getirecektir.tekrar tşk ederim

ali taş
14-05-2013, 16:58
Sayın Tertip
vermiş olduğunuz bilgilendirme için okurlar ve kendi adıma çok teşekkür ederim.Yukarıda bir çok örneği olduğu üzere bilgilendirme için keşke resmi niteliği ve kurumsal özelliği olan mesala belediyelerin veya imar ve şehircilik bakanlığının danışma ve bilgilendirme masaları olsa bu şekilde daha kesin olarak yatırımcının önü açılır lüzumsuz dedikodular biter haksız kazanç sağlayanlar silinir.İmar konusunun daha şeffaf olması temennimiz.İnsanların emlakçılar ile lüzumsuz diyaloglaıda kendiliğnden biter.Bu konuyla ilşkili olarak resmi talepler için (yukarıdaki örnekler oldukça çok 7 parsel nasıl imara açımı ne olacak nezaman olacak gibi birçok sorunun muhattbı olması gereken kurumlar varken) bimer ,belediyelerin istek ve öneri sayfalarına yazarak kamu oyu oluşturulmalı diye düşünüyorum.

sinco
15-05-2013, 13:26
Artık dayanamıyoruz:) Bugün bir kaç siteye ilan verdim, arsamızı satacağız. 774 Parselde. Bilginiz olsun :)

sinco
15-05-2013, 14:30
Bu arada Ender abi;

1617 ve 724 nl parseller çıkacak olan imar çalışmasında var mıdır? Şu anda m2 fiyatı ne kadardır? konum olarak nereye düşüyor?

yaserk
15-05-2013, 16:29
Artık dayanamıyoruz:) Bugün bir kaç siteye ilan verdim, arsamızı satacağız. 774 Parselde. Bilginiz olsun :)

M2 ve fiyatı nedir acaba?

06toprak
15-05-2013, 16:33

m2 90 TL olarak satışa çıkmış..

06toprak
15-05-2013, 16:45
Bu arada dikkatimi çeken bazı gelişmeler sözkonusu..
Karataş bölgesi gibi Yakupabdal bölgesinde de ciddi hareketlilik sözkonusu..
Otoban üzeri diye tabir edilen parsellerde yani; 1269,1270,1271,1301,1299,1723,1722,1725 gibi parsellerde m2 fiyatı 145-160TL civarında alıcı bulmaya başladı..Ocak ayı fiyatlarını baz alacak olursak o tarihte m2 fiyat 45-60TL civarındayken şimdilerde bu seviyelere fırlaması oldukça dikkat çekici..
Elbette fiyatların bu denli artması Karataş bölgesi üzerindeki imar çalışmalarının etkiside olabilir ama bu şekilde olması tuhafıma gitti.
Kaldı ki; bahsi geçen her iki bölgenin imar çalışmalarına aynı anda başlandığı bilgisini daha önceden duyurmuştum buradan..
Fiyatların diğer bölgelere oranlar oldukça ucuz ve uygun kalması rakamlarıda şişirmiş olabilir ama genede imar çalışması çok etken gibi duruyor..

sinco
15-05-2013, 17:21

1 dönüm tek tapulu yerimiz var. toplamda 90bine vereceğim. Biliyorum geleceği çok iyi olacak ama ev almak için satmak zorundayım. Kar amacı felan gütmüyoruz eşimle birlikte.

saygılarla

sinco
15-05-2013, 17:24
Unutmadan, Ankara'da Dikmen'de daire ile takasda edebilirim.

gurbetci006
15-05-2013, 20:56

774 parselde ki arsaniz tam olarak karatasin neresinde, sayin ogouzhan oguz yardimci olabilrmi? tesekkürler

sinco
16-05-2013, 10:13
774 parselde ki arsaniz tam olarak karatasin neresinde, sayin ogouzhan oguz yardimci olabilrmi? tesekkürler

Daha önce oğuzhan bey koymuştu resimleri ama şuradaki ilanda var.

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-satilik-karatas-da-yatirimlik-arsa-acil-ihityactan-kacirma-125073498/detay/

sinani
16-05-2013, 12:05
Değerli Arkadaşlar,

Karataş 125 parselin yeni plan içindemi/dışındamı olduğunu ve güncel fiyatını öğrenebilirmiyim ? Teşekkürler..