PDA

View Full Version : POLHO - Polisan Holding A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4

Küçük Yatırımcı
11-05-2012, 08:04
Polisan Holding, sermayesinin 350.250.000 TL’den 370.000.000 TL’ye artırılması yoluyla ihraç edilecek 19.750.000 TL nominal değerli payların halka arzını öngörüyor.

Bünyesinde 7 ana kuruluşu barındıran Polisan Holding, halka arz sonrası elde edeceği kaynağı yeni yatırımlarında kullanacak.

Merkezi Gebze Dilovası’nda bulunan Polisan Holding bünyesinde, Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ,Polisan Kimya Sanayii A.Ş. Poliport Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Tarımsal Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Polisan Yapı Kimyasalları A.Ş. ve Rohm and Haas Kimyasal Ürünler Üretim Dağıtım ve Tic. A.Ş. firmaları yer alıyor.

Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan, “Polisan Holding’in sermayesi 350.250.000 TL’den, 370.000.000 TL’ye yükseltilip, artırılan 19.750.000 TL’lik kısım şirket ortaklarının rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile halka açılacak. Hisse satış fiyatı 2,25 TL olarak belirlenirken, halka arz büyüklüğü 44.437.500 TL olacak”diyerek, halka arzın SPK onayını müteakiben Mayıs ayının ortalarında tamamlanmasının planlandığını açıkladı.

Bakırhan, ayrıca halka arzdan hisse alan yatırımcıların 3.ayın sonunda aldıkları hisselerin tümünü geri satma haklarının olacağını ve geri alım fiyatının 2,30 TL olarak belirlendiğini belirtti.

Bakırhan, halka arz edilecek hisselerin %83’ünün bireysel yatırımcılara, %10’unun kurumsal yatırımcılara, %7’sinin Polisan Bayi ve Çalışanlarına ayrıldığını belirtti

bayfatih2000
11-05-2012, 13:23
işte beklediğim halka arz.

malba
11-05-2012, 13:36
acaba nasıl bir hiisse.

kadirz_m
11-05-2012, 18:19
hayırlı olsun diyeceğim ama şüpheliyim şahsen...

ugurg
11-05-2012, 18:25
inşalah güzel halk arz olur....

ALKO7FET1
12-05-2012, 00:40
üç ay sonra 2.30 tl den geri alım garantisi koymuşlarsa... Denemeye değer derim...

Ama aşağıya basmaları durumunda paranız üç ay süre ile POLİSAN a %2 faiz karşılığı verilmiş bir borç olacak

3 ay sonra paranızı %2 faizi ile geri almış olacaksınız. Tersine yukarı doğru devam ederse zaten sorun yok...

3 ay için yatacak paranız varsa girilebilir derim şahsen... Ama Ben bu ara HALKA ARZ ABONESİ OLDUĞUM için

para kalmadı OYLUM VE MEGAP da bekliyorum... İstediğim primler gelmediği için hala bekliyorum... Param olsaydı

Yukarı çıkması ihtimali için alırdım. Aşağıda düşerse 3 ay bekler 3 ay sonra 2.25 yerine 2.30 dan polisan a geri verirdim senetlerini

Ama 3 ay yatacak paranız varsa tabi :)

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

GOODFATHER
12-05-2012, 01:56
5.8 - Şirket sermayesi 15.02.2012 tarihinde 150.250.000 TL'den 200.000.000 TL artırılarak
350.250.000 TL olmuştur.Artırılan tutar ,Ortaklar tarafından nakden ödenmiştir.
Bu not İzahnamede bulunmakta olup 3 Ay önce 1 TL den aldıklarını 2.25 TL den satabilirler.
Hemde az değil 200 Milyon Lot SPK yine uyuyor.Belli olmaz belkide hisseyi yukarı götürürler.

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/70096.pdf

sacrosanct
12-05-2012, 11:26
Resmen ana para korumalı hisse senedi gibi bişey yapmışlar. İlginç.

parabel
12-05-2012, 12:37
İzahnameye şöyle bir baktım, oldukça karışık yazılmış. 55 milyon lira ertelenmiş vergi yükümlülüğü gibi birşey var. tam olarak nedir anlamadım bu kalemi.

poma22
13-05-2012, 13:24
arz tarıhı vekurumu bellı oldumu..ozak gyo 3.ayınsounda gerı alma tahhahudu varmıs ben bılmıyordum yenı örendım onunla karsılaştırılabılır..

emrek83
13-05-2012, 17:43
arz tarıhı vekurumu bellı oldumu..ozak gyo 3.ayınsounda gerı alma tahhahudu varmıs ben bılmıyordum yenı örendım onunla karsılaştırılabılır..

Tarih bilmiyorum ama halka arzı Deniz Yatırım yapacak.Yani lideri o.

halka arz bu hafta. çarşamba talep toplama başlıyor.deniz yatımdan önerdiler bana ordan biliyorum

swing
14-05-2012, 17:16
Anapara garantili değil (anapara + %2 faiz) garantili olmuş.
Polisan da halka arz olmaktan çıkmış.
Normalde satarsın isteyen alır isteyen almaz garanti felan da olmaz.
Fiyat istikrarı yapılır geçer gidersin. Ama Türkiye'de yatırımcılar artık inançlarını kaybetti, boyle bir şey cuk olmuş.
al sat değildir

bayfatih2000
15-05-2012, 18:45
yahu yarın talep toplanacak çıt yok başlıkta? bir şeyler deyin ya o kadar para bağlayacağım :)

celenm8
15-05-2012, 19:04
sanki iyi gibi geldi bana kendi çalışanına veriyorsa düşmez herhalde birde diğer şirketleri halka arz olacaksa bunun arzını iyi yapmak zorundalar

lazkopat
15-05-2012, 21:51
90 günlük bono getirisi ile hemen hemen aynı. bi kaybınız olmaz sanırım(90 günlük imkb hareketinden bir şey kaçırmazsan tabi). aldıktan sonrada 2.30 civarında 3 aşağı 5 yukarı bu fiyatın etrafında dolanır gibi.. sadece yorum. al sat tavsiyesi değildir.

MuDo
16-05-2012, 00:39
Şirketin halka arz sürecindeki asıl amacını bilmek önemli... İzahnameye baktığımda hisse değerlemesine ilişkin hiçbir yöntem uygulanmadan 2.25 fiyat denilmiş.
Bunun gibi boş kalmış alanlar mevcut.
İzahnamenin genelinden çıkardığıım intiba, uzun vadede sanki ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak için halka arz ediliyormuş gibi geldi..

Üstelik Halka arz edilen kısım %5 civarında.. 6 ay boyunca hiç bir ortak payını satamayacak ama sonrasında...

Değerlemesini de görebilseydik denenebilirdi... Takip etmekte fayda var...

bayfatih2000
16-05-2012, 07:14
Şirketin halka arz sürecindeki asıl amacını bilmek önemli... İzahnameye baktığımda hisse değerlemesine ilişkin hiçbir yöntem uygulanmadan 2.25 fiyat denilmiş.
İzahnamenin genelinden çıkardığıım intiba, uzun vadede sanki ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak için halka arz ediliyormuş gibi geldi..

Üstelik Halka arz edilen kısım %5 civarında.. 6 ay boyunca hiç bir ortak payını satamayacak ama sonrasında...

ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak derken? zaten ortaklar adamın oğulları vs. bir de ak parti'den bir ara bakanlık yapan güldal akşit hanım ve babası da var :)

sonperde29
16-05-2012, 07:29
polisan karlılığı güzel olan bir şirkettir,
ama malesefki bu ulkede halka arzdan kağıt alınmaz,

alınır diyenlerin, para bağlamadan önce,
son 365 gün de hangi kağıtlar kaçtan arz edildi şu an nerdeler diye bakmalarını rica ederim.

bildiklerim,
KLGYO 6 küsur, şu an 3,03 %50 zarar
YAPRK 6 küsur, şu an 3,81 %40 zarar
AKFGY 2 küsur, şu an 1,69 %20 zarar,
KARKM 7 küsur, şu an 5 %30 zarar,

kendini ispatlamış, 1 2 yıllık borsaya gelen bilançosunu görmeden yatırım yapmak tehlikeli,
artık kazanmaktan çok parayı koruma dönemindeyiz.

memolim13
16-05-2012, 08:29
polisan karlılığı güzel olan bir şirkettir,
ama malesefki bu ulkede halka arzdan kağıt alınmaz,

alınır diyenlerin, para bağlamadan önce,
son 365 gün de hangi kağıtlar kaçtan arz edildi şu an nerdeler diye bakmalarını rica ederim.

bildiklerim,
KLGYO 6 küsur, şu an 3,03 %50 zarar
YAPRK 6 küsur, şu an 3,81 %40 zarar
AKFGY 2 küsur, şu an 1,69 %20 zarar,
KARKM 7 küsur, şu an 5 %30 zarar,

kendini ispatlamış, 1 2 yıllık borsaya gelen bilançosunu görmeden yatırım yapmak tehlikeli,
artık kazanmaktan çok parayı koruma dönemindeyiz.

Çok güzel bir tespit yapmışsınız teşekkürler. Ancak bu hisseler ilk 1-3 ay arası güzel prim yaptı ardından düşmeye başladı. Ozkgy para iade garantisi verdi en son halka arz olan kağıt 2,5 girdi, 2.8'e kadar çıktı. Bu kağıt da para iade garantisi veriyor bu nedenle kısa vadeli değerlendirilebilir.

YTD

swing
16-05-2012, 15:42

Fiyat tespit raporunun şirket sitesinde yayınlanması gerekir.

shorts
16-05-2012, 15:49
2.25 arz fiyati 2.30 geri alim fiyati; bu da net %9 brut 10.60 faize denk geliyor.
burada bankamdan alabilecegim dusundugum faizi dusununce (yaklasik 11.30 brut )100bin tl gibi bir giriste kağıt aşagı giderse faizden kaybim 90 gunde yaklasik 150 tl gibi bir rakam artı hisse satisinda binde bir den 100 tl komisyon toplam 250 tl eder diye hesapliyorum. buna karsilik kagidin yukari gitmesi ihtimali var.
hata yapiyormuyum acaba?

ustadlardan yardim rica ediyorum.

shorts
16-05-2012, 16:06
bu da bilgilendirmesi
burada
"Geri Alım Garantisi uygulamasında; halka arzdan alınan payların İMKB’de işlem görmeye başlamasından itibaren 90 gün içindeki gün sonu bakiyelerden en düşük olanı baz alınacaktır."
ne demektir?

swing
16-05-2012, 16:11
2.25 arz fiyati 2.30 geri alim fiyati; bu da net %9 brut 10.60 faize denk geliyor.
burada bankamdan alabilecegim dusundugum faizi dusununce (yaklasik 11.30 brut )100bin tl gibi bir giriste kağıt aşagı giderse faizden kaybim 90 gunde yaklasik 150 tl gibi bir rakam artı hisse satisinda binde bir den 100 tl komisyon toplam 250 tl eder diye hesapliyorum. buna karsilik kagidin yukari gitmesi ihtimali var.
hata yapiyormuyum acaba?

ustadlardan yardim rica ediyorum.

hesap doğru, bu yüzden bu iş halka arz olmaktan çıktı ve demiştim.
3 aylık süre içinde mevduat üzeri getiriyi elde ettiğinizde de çıkma opsiyonunuz var tabi
garantili işlerde her zaman bir yukarı hareket oluyor zaten
doğru strateji
al-sat tavsiyesi değildir
ustadlardan yardim rica ediyorum.[/QUOTE]

swing
16-05-2012, 16:15
bu da bilgilendirmesi
burada
"Geri Alım Garantisi uygulamasında; halka arzdan alınan payların İMKB’de işlem görmeye başlamasından itibaren 90 gün içindeki gün sonu bakiyelerden en düşük olanı baz alınacaktır."
ne demektir?

90 gün süreyle her gün sonu bakiyesine bakılıyor. Misal 1000 tane aldınız herhangi bir gün 500'ünü sattınız, bu durumda geri satma hakkı 500'e düşüyor. yani 1000 tane alıp 1000 tane taşırsan garanti geçerli, satarsan hakkını kaybedersin.
tavsiye değildir

shorts
16-05-2012, 16:28
yani yine misal 1000 lotum var, 90 gun dolmadan 1 ini bile satsam hakki kayip mi ederim

shorts
16-05-2012, 16:44
kendi soruma kendim cevap vereyim, yatirimcimla konustum ve durum soyle imis.
1000 lotum var hisse islem gormeye basladi bir sure sonra 700 tanesini sattim ogun bakiyem 300.
3 gun sonra 200 daha sattim kaldi 100. 5 gun sonra 500 tane geri aldim oldu bakiyem 600. ve de 90 gun doldu.
o zaman en dusuk bakiyem olan 100 adedi garanti kapsaminda geri verebiliyorum.
sanirim mantikli aciklamasi bu.

yatirim tavsiyesi degildir.

MuDo
16-05-2012, 22:55
ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak derken? zaten ortaklar adamın oğulları vs. bir de ak parti'den bir ara bakanlık yapan güldal akşit hanım ve babası da var :)

Sadece izahnameyi okuyunca edindiğim intiba... Şirket yaklaşık 4 milyon TL yanılmıyorsam halka arz maliyetine katlanıyor bunca masraf karşılığında başlangıçta düşük bir oranda halka arz edilmesi ve diğer konular bu şekilde düşünmeme sevketti..

Fiyat değerlemesi belirsiz olan bir halka arz... Belki hisseleri yukarı taşınarak 6 ay sonra daha yüksek fiyattan dolaşımdaki hisse sayısını artırmak hedefleniyor olabilir...

MuDo
16-05-2012, 22:57
Fiyat tespit raporunun şirket sitesinde yayınlanması gerekir.

Değerlemesine ilişkin bilgiye ben ulaşamadım. Ulaşabilen varsa paylaşsın.

Gerekir... Gerekir de, İzahname de yok ki internet sitesine koysunlar :)

bahmet
17-05-2012, 07:55
kısa vadeli borçlar için ve oksit yatırımı için kaynağa ihtiyaç duyuluyor. uzun vadede iyi olur diye düşünüyorum. son zamanlarda halka arz edilen dandik şirketlerden değil bu.

GLANCEXL
17-05-2012, 10:33
İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR İÇİN HALKA ARZ İZAHNAMESİNİN KISA BİR ÖZETİNİ YAZAYIM(Anlayabildiğim kadarıyla(
Gayrimenkul değerleme raporuna ulaşamadım.Sadece 2 adet gayrimnekulle ilgili iahnamede biri 180 dönüm Sabiha Gökçen'de konut yeri,diğeri de İstanbul'da bir ticari gayrimenkul.Birde lşman var ,onu da yazacam.(O LİMAN O PARAYSA DİĞER ÜLKEMİZİN ŞİRKETLERİNİN LİMANLARI KAÇ PARADIR onuda bilmiyorum ama....)
BU ŞİRKET POLİSAN HOLDİNG!!!!!
Ortakları Polisan Boya,Poliport Kimya,Polisan TARIM ÜRETİM,POLİSAN YAPI,Polisan Yapı
BENİM GÖRDÜĞÜM POLİSAN BOYA VE POLİPORT şirket içindeki önemli 2 değer,diğerleri hikaye gibi(ek yapan varsa yazsın bilgi anlamında)
ağırlıklı ithal hammadde kullanmakta,KUR RİSKİ TAŞIYOR-ŞU ANDA DVİZLERDE HAREKET VAR ,TİKKATTTTT!!!!!
Devletimizin yerini kirlamış,yatırımlar emek için kullanılmış 700 trl.civarında değerliyor.Çunki liman 49 brüt kar net olarak da 13.7 trl.kar etmiş gözüküyor.14 milyar kira getiren dükkanınızı kaça değerler satarsanız bence ona göre değerleyin.Birde yeri sizin değil,dairenin yerinde kiracısınız.
Poliportta hisse devri yaparken yeni bir değerleme yapmışlar.KiMDEN ALMIŞLAR BURASI ÖNEMLİ,BİR DE DEĞERLEME ŞİRKETLERİNİN GERÇEKLİĞİ-GÜVENİLİRLİĞİ!!!
BU SATINALMA YAPILIRKEN 200 TRL.LUK SERMAYE ARTTIRIMI YAPILMIŞ.BU GİDERİ UZUN VADEDE KARDAN DÜŞECEM DİYOR.Yani hisse senetleri için en önemli konu olan temettü dağıtmam için(sana yatırımıcı)önce yine 200 trl.vergiden düşecem ,sonra sana kalırsa dağıtacam diyor.Son 2 yılda yıllık 100 trl.brüt kar üretmiş,net karıda 25 trl.civarında ona göre.hESAP UZMANI DEĞİLİM AMA BU BAKKAL HESABINA GÖRE HERHALDE EN AZ 5 YIL VERGİDEN DÜŞEBİLİR.
İTHALATI OLMAYAN BİR FİRMA .NEDEN ACABA.Eğer ki başka bir paravan şirket üzerinden geçirmiyorsa ithalatını,REKABET ŞANSI DÜŞÜK DEMEKTİR-BU DA BOYA BAŞKA ÜLKELERDE BAYAĞI UCUZ ANLAMINA GELİR'''
AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ 500 TRL.CİVARINDA İKEN,BU LİMAN VE DİĞER DEĞERLEMELER İLE 900 TRL.A ÇIKIYOR.Yani aktiflerde ki büyüme gerçek anlamda bir büyüme değil,bence- hesap uzmanı değilim.
Kapasite miktarı 180 000 ton.,ancaak kullanıla 100 000 ton.Bütün şirketlerde olabileceği gibi,bütün işletmeler üzerinde 581 trl.luk ipoet var.Bunun 211.i tl,188 i milyon dolar,6 milyonu da euro,
Liman 150 000 metrekare alanda yılda 120 gemi karşılayan,2011de 3.2 milyon elleçleme yapmış,yıllık elleçleme kapasitesi ise 8 milyon ton olan bir liman.ACABA BU LİMAN İÇİN DEVLETİMİZE NE KADAR KİRA VERMEKTE,BUNU DA DİPNOTLARA YAZSALARDI İYİ OLURDU.NETİCEDE 470 TRL.SATIŞ YAPAN VEO LİMANDAN YILDA 14 TRL.PARA KAZANAN BİR VATANSEVER OLARAK!!!!!Bol şans herkese.

GLANCEXL
17-05-2012, 11:53
TEKRARDAN,Unutmayalım.....

İHTİYACI OLAN ARKADAŞLAR İÇİN HALKA ARZ İZAHNAMESİNİN KISA BİR ÖZETİNİ YAZAYIM(Anlayabildiğim kadarıyla(
Gayrimenkul değerleme raporuna ulaşamadım.Sadece 2 adet gayrimnekulle ilgili iahnamede biri 180 dönüm Sabiha Gökçen'de konut yeri,diğeri de İstanbul'da bir ticari gayrimenkul.Birde lşman var ,onu da yazacam.(O LİMAN O PARAYSA DİĞER ÜLKEMİZİN ŞİRKETLERİNİN LİMANLARI KAÇ PARADIR onuda bilmiyorum ama....)
Ortakları Polisan Boya,Poliport Kimya,Polisan TARIM ÜRETİM,POLİSAN YAPI,Polisan Yapı
BENİM GÖRDÜĞÜM POLİSAN BOYA VE POLİPORT şirket içindeki önemli 2 değer,diğerleri hikaye gibi(ek yapan varsa yazsın bilgi anlamında)
ağırlıklı ithal hammadde kullanmakta,KUR RİSKİ TAŞIYOR-ŞU ANDA DVİZLERDE HAREKET VAR ,TİKKATTTTT!!!!!
Devletimizin yerini kirlamış,yatırımlar emek için kullanılmış 700 trl.civarında değerliyor.Çunki liman 49 brüt kar net olarak da 13.7 trl.kar etmiş gözüküyor.14 milyar kira getiren dükkanınızı kaça değerler satarsanız bence ona göre değerleyin.Birde yeri sizin değil,dairenin yerinde kiracısınız.
Poliportta hisse devri yaparken yeni bir değerleme yapmışlar.KiMDEN ALMIŞLAR BURASI ÖNEMLİ,BİR DE DEĞERLEME ŞİRKETLERİNİN GERÇEKLİĞİ-GÜVENİLİRLİĞİ!!!
BU SATINALMA YAPILIRKEN 200 TRL.LUK SERMAYE ARTTIRIMI YAPILMIŞ.BU GİDERİ UZUN VADEDE KARDAN DÜŞECEM DİYOR.Yani hisse senetleri için en önemli konu olan temettü dağıtmam için(sana yatırımıcı)önce yine 200 trl.vergiden düşecem ,sonra sana kalırsa dağıtacam diyor.Son 2 yılda yıllık 100 trl.brüt kar üretmiş,net karıda 25 trl.civarında ona göre.hESAP UZMANI DEĞİLİM AMA BU BAKKAL HESABINA GÖRE HERHALDE EN AZ 5 YIL VERGİDEN DÜŞEBİLİR.
İTHALATI OLMAYAN BİR FİRMA .NEDEN ACABA.Eğer ki başka bir paravan şirket üzerinden geçirmiyorsa ithalatını,REKABET ŞANSI DÜŞÜK DEMEKTİR-BU DA BOYA BAŞKA ÜLKELERDE BAYAĞI UCUZ ANLAMINA GELİR'''
AKTİF BÜYÜKLÜĞÜ 500 TRL.CİVARINDA İKEN,BU LİMAN VE DİĞER DEĞERLEMELER İLE 900 TRL.A ÇIKIYOR.Yani aktiflerde ki büyüme gerçek anlamda bir büyüme değil,bence- hesap uzmanı değilim.
Kapasite miktarı 180 000 ton.,ancaak kullanıla 100 000 ton.Bütün şirketlerde olabileceği gibi,bütün işletmeler üzerinde 581 trl.luk ipoet var.Bunun 211.i tl,188 i milyon dolar,6 milyonu da euro,
Liman 150 000 metrekare alanda yılda 120 gemi karşılayan,2011de 3.2 milyon elleçleme yapmış,yıllık elleçleme kapasitesi ise 8 milyon ton olan bir liman.ACABA BU LİMAN İÇİN DEVLETİMİZE NE KADAR KİRA VERMEKTE,BUNU DA DİPNOTLARA YAZSALARDI İYİ OLURDU.NETİCEDE 470 TRL.SATIŞ YAPAN VEO LİMANDAN YILDA 14 TRL.PARA KAZANAN BİR VATANSEVER OLARAK!!!!!Bol şans herkese

NOT:Polisan'ın limanı bu paraysa ,PETKİMİNKİ de kulubedir ya da ddiğer şirketlerimizin ki :):)):İnternette var,bakabilirler ilgililer,,,,

rodos
17-05-2012, 12:18
3. ayın sonunda fiyatın 2.30 un çok altında olmasını göze alamazlar en azından, halka arzdan alınmış hisseleri kafalarına yemek istemeyeceklerdir. Atıyorum fiyat 2.20 olsa 3. ayın sonunda halka arza katılanların bir kısmı geri alım a katılmak istemeyebilir, belki yükselir biraz daha bekleyeyim diye düşünür ama daha altında herkes malını 2.30dan geri vermek isteyecektir.

Veya arzdan sonra fiyatı düşürüp arza katılmış olanları sattırmaya zorlayıp mal toplayabilirler ve yine 3. ay dolarken fiyatı 2.30 seviyesine yaklaştırabilirler.

Veya kağıdı yataya alacaklar, ve dar bir bantta hareket edecek 3 ay boyunca.

3 ay dolduğunda 2.30 un altında olma olasılığı düşük gibi, ama geri alım süreci sona erdikten sonra ne olur belli olmaz..

Fiyat tespit raporu da şirketin sitesinde var:
http://www.polisanholding.com/pdf/05_FiyatTespitRaporu.pdf

YTD..

swing
17-05-2012, 14:05
kendi soruma kendim cevap vereyim, yatirimcimla konustum ve durum soyle imis.
1000 lotum var hisse islem gormeye basladi bir sure sonra 700 tanesini sattim ogun bakiyem 300.
3 gun sonra 200 daha sattim kaldi 100. 5 gun sonra 500 tane geri aldim oldu bakiyem 600. ve de 90 gun doldu.
o zaman en dusuk bakiyem olan 100 adedi garanti kapsaminda geri verebiliyorum.
sanirim mantikli aciklamasi bu.

aynen dediğiniz gibi

shorts
17-05-2012, 20:52
taleple ilgili bilgisi olan var mi.

emrek83
17-05-2012, 23:04
taleple ilgili bilgisi olan var mi.

Ben Deniz yatırımla çalışıyorum nasıl talep varmı diye sordum 2-3 kat talep geldiğini söylediler..

MuDo
17-05-2012, 23:11
Fiyat tespit raporu da şirketin sitesinde var:
http://www.polisanholding.com/pdf/05_FiyatTespitRaporu.pdf

YTD..
Fiyat değerlemesini de gördük sayenizde..

Genel olarak belirlenen fiyat makul gibi görünüyor. Dikkat çeken bir husus, daha önceki yıllarda Poliport şirketindeki payını artırdığı için gelecek yıllarda ortaya çıkacak kardan düşülecek 200 milyon TL civarında bir tutar var. izahnamede riskler kısmında da belirtilmiş.

Halka arzlarda her defasında sorguladığım kısım; Bu şirket neden halka arza gidiyor?
Bunca masraf yaparken halka açıklık oranının %5 civarında belirlenmesi, talep fazla geldiğinde ek satış maddesinin eklenmemesi, yabancı yatırımcılara tahsis edilmiş kısmın olmaması gibi hususlar dikkat çekmekte...

Halka arzına katılmaya kısmen de olsa meyilliyim...

GLANCEXL
18-05-2012, 08:17
TEKRARDAN,Unutmayalım.....

Liman 150 000 metrekare alanda yılda 120 gemi karşılayan,2011de 3.2 milyon elleçleme yapmış,yıllık elleçleme kapasitesi ise 8 milyon ton olan bir liman.ACABA BU LİMAN İÇİN DEVLETİMİZE NE KADAR KİRA VERMEKTE,BUNU DA DİPNOTLARA YAZSALARDI İYİ OLURDU.NETİCEDE 470 TRL.SATIŞ YAPAN VEO LİMANDAN YILDA 14 TRL.PARA KAZANAN BİR VATANSEVER OLARAK!!!!!Bol şans herkese

NOT:Polisan'ın limanı bu paraysa ,PETKİMİNKİ de kulubedir ya da ddiğer şirketlerimizin ki ):İnternette var,bakabilirler ilgililer,,,,

shorts
18-05-2012, 13:12
şu an talep yaklaşık 2 kat imiş. gun sonunda 4 katina kadar çıkmasini bekliyorlarmis.

yatirim tavsiyesi asla degildir.

bayfatih2000
18-05-2012, 14:26
şu an talep yaklaşık 2 kat imiş. gun sonunda 4 katina kadar çıkmasini bekliyorlarmis.

yatirim tavsiyesi asla degildir.

Kaynak ?

GLANCEXL
18-05-2012, 16:01
TEKRARDAN,Unutmayalım.....KUR RİSKİ TAŞIYAN BİR İŞLETME VE KURLARDA DA HAREKET VAR,TESADÜFMÜ ACABA NE DERSİNİZ.

NOT:Polisan'ın limanı bu paraysa ,PETKİMİNKİ de kulubedir ya da ddiğer şirketlerimizin ki ):İnternette var,bakabilirler ilgililer,,,,

celenm8
18-05-2012, 16:11
bir şirket çalışanına hisse veriyorsa bu şirketin hissesi düşmez

GLANCEXL
18-05-2012, 16:20
GLANCEXL

Duhül: Feb 2006Gönderi: 119

TEKRARDAN,Unutmayalım.....KUR RİSKİ TAŞIYAN BİR İŞLETME VE KURLARDA DA HAREKET VAR,TESADÜFMÜ ACABA NE DERSİNİZ.

MuDo
18-05-2012, 17:15
GLANCEXL

Aynı mesajı defalarca yazmanızı anlamıyorum... Gerekçesi var mı?

shorts
18-05-2012, 17:23
Kaynak ?
kaynak Denizbank Yatirim.
Kapanis tahminleri tutmus dediklerine gore 4-5 kat talep olmus.
Ptesi goruruz artik.

bayfatih2000
18-05-2012, 19:23
kaynak Denizbank Yatirim.
Kapanis tahminleri tutmus dediklerine gore 4-5 kat talep olmus.
Ptesi goruruz artik.

ben 2200 adet talep girmiştim bakalım ne kadarı gelecek

sakaryalı5454
19-05-2012, 10:25
ben de bi 20.000 lot girdim. tahminim 1/7 gibi gelecek..hayırlısı bakalım.

bayfatih2000
21-05-2012, 07:30
bugün paylar dağıtılır mı ne dersiniz ?

swing
21-05-2012, 08:15
tahminim 2-3 kat talep gelmiştir

jasonsander
21-05-2012, 08:39
bugün paylar dağıtılır mı ne dersiniz ?

%20,3 olarak belirlenmiş hayırlısı olsun

celenm8
21-05-2012, 08:52
YenileKapat
21/05/2012 09:43
***POLHO***DENIZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

***POLHO***DENIZ YATIRIM MENKUL KIYMETLER A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

Yapilan Açiklama Düzeltme mi? : Hayir
Özet Bilgi : POLISAN HOLDING A.S. HALKA ARZINA ILISKIN SONUÇLAR VE IÇSEL BILGIYE ULASABILECEK KONUMDAKI KISILERIN PAY ALIMLARI

Konu: POLISAN HOLDING A.S. HALKA ARZINA ILISKIN SONUÇLAR VE IÇSEL BILGIYE ULASABILECEK KONUMDAKI KISILERIN PAY ALIMLARI

Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:

POLISAN HOLDING A.S. HALKA ARZINA ILISKIN SONUÇLAR

16-17-18 Mayis 2012 tarihlerinde talep toplanan Polisan Holding A.S. halka arzinda fiyat 2,25 TL olarak belirlenmistir.

Sermaye artirimi yoluyla halka arz edilen 19.750.000 TL nominal degerli paylarin tamami satilmistir.

Halka arz fiyati üzerinden gelen talep ve dagitim tutarlari yatirimci grubu bazinda asagidaki tabloda sunulmaktadir.

Yatirimci Grubu Talep Edilen Nominal Tutar (TL) Basvuru Sayisi Dagitilan Nominal Tutar (TL) Toplam Dagitilan Nominal Tutara Orani Talebi Karsilanan Basvuru Sayisi
Yurt Içi Bireysel Yatirimcilar 80.739.280 5.518 16.392.500 %83 5.488

Yurt Içi Kurumsal Yatirimcilar 2.962.626 33 1.975.000 %10 33

Polisan Grubu Çalisanlari ile
Polisan Boya Distribütör,
Bayi ve Alt Bayileri ve Ortaklari 1.453.874 63 1.382.500 %7 63

Toplam 85.155.780 5.614 19.750.000 %100 5.584

POLISAN HOLDING A.S. HALKA ARZINDA IÇSEL BILGIYE ULASABILECEK KONUMDAKI KISILERIN PAY ALIMLARI

Polisan Holding A.S.'nin halka arzinda içsel bilgiye ulasabilecek konumdaki kisilerin pay alimlari asagida yer almaktadir.

Kisi Adet
MEHMET EMIN BITLIS 141.578
AHMET ERTUGRUL BITLIS 73.959
EROL MIZRAHI 63.393
ALI FIRAT YEMENICILER 42.262
ISMAIL HALUK ERSEN 4.226
NECATI BÜLENT HAKOGLU 33.810
VAROL ÜREL 9.509
ÖZGÜR KAYA 4.062
BORA BÖCÜGÖZ 9.027
OSMAN TASTEMEL 3.791
IHSAN ENGINDENIZ 443
PINAR TASTUTAN 231

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=205408

IMKB

celenm8
21-05-2012, 09:01
piyasaların kötü olduğu zamanda 5 kat talep iyi gibi

rapajc1907
21-05-2012, 09:18
talep gayet iyi gelmiş.güzel bir halka arz oldu.2.25'in altını göreceğini pek sanmıyorum çünkü 2.30'dan her türlü satma hakkımız var..sanıyorum perşembe-cuma gibi işlem görmeye başlarız..
herkese hayırlı olsun..

infest
21-05-2012, 10:35
Kağıtlarımızın gelip gelmeyeceğini nasıl öğrenebiliriz
Edit:%20 geliyomuş.

celenm8
21-05-2012, 11:02
senetler hesaba geçmiş

efe2004
21-05-2012, 12:17
evet herkese hayırlı olsun zaman ne gösterecek bakalım

sakaryalı5454
21-05-2012, 13:07
şimdi baktım senetler hesaba geçmiş.tahmin ettiğimden çok vermişler.1/5...ne zaman işlem görmeye başlayacak var mı bilgisi olan.

jasonsander
21-05-2012, 13:50
çarşamba perşembe işlem görmeye başlar tahminim

rapajc1907
22-05-2012, 15:04
Borsa Yönetim Kurulunun 22/05/2012 tarihli toplantısında, Polisan Holding A.Ş.'nin 370.000.000 TL tutarındaki sermayesini temsil eden paylarının 17/11/2011 tarihli ve 379 sayılı İMKB İkinci Ulusal Pazar Esasları Genelgesinin III. maddesi uyarınca pazar kaydına alınmasına ve halka arz edilen 19.750.000 TL nominal değerli hamiline yazılı paylarının 24/05/2012 tarihinden itibaren "POLHO.E" kodu ile 2,25 TL baz fiyattan Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

Şirket paylarının Borsa dışında halka arzına ilişkin izahname, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) ve Borsamızın www.imkb.gov.tr adresindeki internet sitesinde yayınlanmıştır.

Umarım Perşembe günü hayırlı bir gün olur.Bütün ortaklara tekrardan hayırlı, uğurlu olsun.

celenm8
22-05-2012, 16:10
rapajc1907

Umarım Cuma günü hayırlı bir gün olur.Bütün ortaklara tekrardan hayırlı, uğurlu olsun.
perşembe demek istediniz galiba

nalbant
23-05-2012, 14:14
Polısan holdıng hısselerının borsada ıslem gormeye baslaması nedenıyle 24 mayıs'ta "gong torenı" duzenlenecek

polısan holdıng hısselerının borsada ıslem gormeye baslaması nedenıyle
ımkb’de duzenlenen "gong torenı"ne, polısan holdıng yonetım kurulu baskanı
necmettın bıtlıs, polısan holdıng ceo’ su erol mızrahı, ımkb baskanı ıbrahım
turhan, spk baskanı vedat akgıray ve holdıng’ın ust yonetımının yanı sıra
ıstanbul menkul kıymetler borsası yonetımı ve sermaye pıyasasının onemlı
sırket temsılcılerı katılacak.

Toren 24 mayıs persembe gunu yapılacak.

-matrıks-

bayfatih2000
24-05-2012, 08:28
hisse bugün işlem görmeye başlayacak yorum yok cık cık cık:hayır:

olympiad
24-05-2012, 08:43
Bakalım nasıl bir açılış yapıcak..4,5 katı talebi birde piysada görelim.

olympiad
24-05-2012, 08:46
http://c1205.hizliresim.com/x/s/6m47g.png (http://bit.ly/c25MCx)

rapajc1907
24-05-2012, 08:55
2.25 fiyatla halka arzdan alıp, açılır açılmaz direk 2.19 dan 2.20 den satmak nasıl bir iştir?madem satacaksın hangi mantıkla gittin aldın 3 gün önce ?!?

bayfatih2000
24-05-2012, 08:56
2,25den alan daha ilk günden 2,24den mi veriyor anlamadım

mertazor
24-05-2012, 09:02
Ya arkadaş bu işi kontrol eden bir mekanizma yok mu ? Yani tabi ki satan "acil paraya sıkıştım sattım; imkb düşüşte korktum sattım" vs diyecektir ama bu işin izahının öyle olmadığı gün gibi ortada..
Daha dün 2,25 den 5 tane hisse almak isteyen yatırımcı 1 hisse alabilmiş; nerde bu kadar yatırımcının karşılanamayan talebi ?

Vallaha olacak iş değil..

2,25den alan daha ilk günden 2,24den mi veriyor anlamadım

bayfatih2000
24-05-2012, 09:07
bu arada hissenin fiyatını izleyebileceğim bir ekran var mı ücretsiz ? çoğu site hisse yeni olduğu için koymamış listelerine.

OKAN
24-05-2012, 09:13
bu arada hissenin fiyatını izleyebileceğim bir ekran var mı ücretsiz ? çoğu site hisse yeni olduğu için koymamış listelerine.

en iyi ve ücretsizi MYNET FİNAS ÜYE OLMAK YETİYOR. BİLGİNİZE

jasonsander
24-05-2012, 09:16
lot lara bak adam baskı kuruyor sattırmak için kendi alıyor kendi satıyor büyük ihtimal

bayfatih2000
24-05-2012, 09:17
en iyi ve ücretsizi MYNET FİNAS ÜYE OLMAK YETİYOR. BİLGİNİZE

polisanı eklememişler sanırım bulamadım.

olympiad
24-05-2012, 09:19
http://b1205.hizliresim.com/x/s/6m5n0.png (http://bit.ly/c25MCx)

JAN72
24-05-2012, 09:25
2,25 ten alan neden daha aşağısından veriyor diyen arkadaşlar, veren bylerin çoğuna iskontolu yani çok daha düşük seviyelerden hisse veriliyor, talep konusuna gelince oda yalan çoğu kendi oyuncularının yapay talebi.. bunu hisse düşecek yada yükselecek diye algılamayın, sadece halka arz mantığını belirtmek istedim

kutuni
24-05-2012, 11:55
boya sektorunun,duayenlerinden cbs, dyo nun iflas veya sürekli zarar edip,yatırımcıyı hep zarar ettirip ters koşeye yatırmaları,
yatırımcının polisana temkinli yaklaşmasına sebep oluyor.belkide bu sektore güven kaybına sebep olan bu firmalar,sadece yatırımcısına verdiği zararlada kalmadı,yatırımcının kimya ve boya sektorune tekrar güvene bilmesi epeyce uzun zaman alacak.

kadirz_m
24-05-2012, 11:57
polisanı eklememişler sanırım bulamadım.
mynet finans canlı borsaya gir.. POLHO koduyla görünüyor...

kademelere bakınca çok cılız kalmış.. burda durmaz, daha aşağıya çok yolu var gibi gibi... yeni halka arzlara katılırken dikkatli olmak lazım, talep patlaması yaşadık falan gibisinden sözler boş sözlerdir..
neden bilmiyorum ama POLİSAN'ı ilk görünce CBS ve DYO Boya aklıma geldi... hakkınızda hayırlısı olsun bakalım...

nalbant
24-05-2012, 12:58
Polısan holdıng/bıtlıs:bıreysel yatırımcılardan gelen 5 katına varan talep kurumumuza duyulan guvenın gostergesıdır

konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

" polısan holdıng hısselerı, 24 mayıs 2012 ıtıbarıyla ıstanbul menkul kıymetler
borsası'nda "polho" koduyla ve 832,5 mılyon tl pıyasa degerı ıle ıslem gormeye
basladı.
Son 1 yıldakı halka arzlar arasında yerlı yatırımcıların buyuk
ılgısı sonucu bıreyselde 4,9, toplamda 4,3 katı talep goren polısan holdıng,
boylece son 1 yılın en yuksek yerlı yatırımcı talebının toplandıgı halka arzını
gerceklestırmıs oldu. 44,4 mılyon tl buyuklugundekı polısan holdıng halka
arzına 191,6 mılyon tl talep gelırken, 5.614 basvuru yapıldı.
Planlandıgı
sekılde halka arzın yuzde 83'u bıreysel yatırımcılara, yuzde 10'u kurumsal
yatırımcılara, yuzde 7'sı polısan grubu calısanları ıle polısan boya
dıstrıbutor, bayı ve ortakları'na satıldı.
Polısan holdıng kasasına bu
halka arzla bırlıkte 44,4 mılyon lıra gırmıs oldu. Polısan holdıng halka
arzından elde edılecek gelır, polısan holdıng ıstıraklerının ısletme sermayesı
ıhtıyacında ve planlanan yatırımlarının fınansmanında kullanılacak. Polısan
holdıng yonetım kurulu baskanı necmettın bıtlıs; ", bıreysel yatırımcılardan
gelen 5 katına varan talep, kurumumuza ve markalarımıza duyulan guvenın bır
gostergesıdır"
gong torenı'nde bır konusma yapan polısan holdıng yonetım
kurulu baskanı necmettın bıtlıs, sozlerıne, guven, katkı ve emeklerını
esırgemeyen tum yatırımcılara ve denız yatırım lıderlıgındekı konsorsıyum uyesı
aracı kurumlara, ımkb ve spk'nın degerlı yetkılılerıne tesekkurlerını sunarak
basladı. Bıtlıs konusmasında; "su anda hep bırlıkte turkıye'nın oncu
kuruluslarından polısan holdıng'ın borsa ıle tanısmasına sahıtlık
edecegız.polısan holdıng'ın halka arzı grubun sermaye pıyasalarına ılk adımı
olup, ıstırak sırketlerımız ıcın de onumuzdekı donemlerde halka arz planımızın
oldugunun haberını sımdıden vermek ısterım." 1920'lı yıllarda malatya'da
aılemın baslattıgı kumas tıcaretı gırısımı bugun catısı altındakı 7 guclu
ıstırak sırketı ve 1000'ı askın calısanı ıle turkıye'nın oncu ve guclu holdıng
sırketlerı arasında yerını almıstır. Bu gelısım, sans ve tesadufun eserı
degıldır; profesyonel kadrolarla bırlıkte dogru zamanda yapılan dogru ıslerın
bır sonucudur. Tam profesyonel yonetım organızasyonu cercevesınde ınsa edılen
kurumsal ve seffaf yapımızı daha da pekıstırmek adına halka arz surecıne karar
verdık. , bıreysel yatırımcılardan gelen 5 katına yakıntalep kurumumuza ve
markalarımıza duyulan guvenın bır gostergesıdır. Bundan boyle ısımız daha zor,
sorumlulugumuz daha agır." dıyerek, sorumluluklarının bılıncı ıle hareket
edeceklerını ve holdıngın basarı egrısını daıma yukarı dogru tasıyacaklarının
sozunu verdı."

-matrıks-

kutuni
24-05-2012, 13:32
halka arzlar herzaman ilgi çekmiştir.tabiki polisanın türkiyede yaklaşık 2000 ana veya tali satıcısı var.
sadece polisan boya satıcıları,ve çalışanları hisse alsa bu dediği rakamları,aşması doğaldır.
fakat tüm yatırımcı tabanına yaılması zaman ve istikrare bağlıdır.
bu sektorde daha önce halka açılmış olan firmaların,bilerek veya bilmeyerek,sektore değilde sektore yatırım yapan yatırımcıyı haddinden fazla mağdur etmesi,belkide daha sonra halka açılmayı düşünen boya sektorunden alakalı firmaların,önünü kesmek için güvensizlik tesis etmekti.. kimbilir.

alpertunga28
24-05-2012, 13:50
Deniz yatırımı buradan lanetleyerek kınıyorum çünkü 5 kat talep geldi diye açıklama yaptılar.hep yalan Deniz yat.mın halka arzları hep böyle olmuştur.yatırımcıyı kandırmak işleri. 5 kat talep gelen kagıdın ilk açılışı eksi mi olur nerde görülmüş kınıyorum.

smiled
24-05-2012, 16:19
arkadaşlar bela okumaya hiç gerek yok.İsterse 1 liraya düşsün. 3 ay sonra 2.30 dan seve seve alacaklar.

celenm8
24-05-2012, 16:33
ilk defa halka arzın ilk günü işlem hacmi düşük bir hisse gördüm alan yok satan az

kemalx
24-05-2012, 23:11
Polisan holding 5 kat talep geldi diye yatırımcıların kendilerine güvendiğini yazmış.Bu kişiler bence hayal aleminde yaşıyorlar.Siz 3 ay sonra hisseyi 2,30 dan geri alma hakkı tanımasaydınız hiç kimse sizin yüzünüze bile bakmazdı.Daha ilk günden yatırımcıların güvenini boşa çıkartmayı başardığınız için size teşekkür ederim.Görünen o ki bu hissenin üç ay boyunca görebileceği en üst nokta 2,30 dur.Bir de insan en çok İmkb'nin "halka arz seferberliği" sözüne çok gülüyor.Buna "halka kaktırma seferberliği" desek çok daha doğru olur.Halka arz olan hisselerden sadece iskontolu olarak arz edilecek hisseleri almak en doğru bir harekettir.Bu hisselere örnek,Türk Telekom ve Ekgyo'dur.Geri kalana itibar etmemek gereklidir.Çünkü bu kişilerin amacı yatırımcıdan parayı toplayıp bir güzel zarara sokmaktır.Yatırımcılar özellikle bu duruma dikkat etmelidir.

allahtan talep ettiğimiz kadar hisse gelmedi verilmiş sadakamız varmış

alpertunga28
25-05-2012, 08:13
Tekrar tekrar Deniz yatırıma lanetler olsun diyorum. Bütün üç kagıtçılık deniz yatırımda mevcuttur.Şahsen deniz yat müşterisiyim resmen kandırıldık.İskontolu kagıt pazarlamışlar.

bayfatih2000
25-05-2012, 08:41
Tekrar tekrar Deniz yatırıma lanetler olsun diyorum. Bütün üç kagıtçılık deniz yatırımda mevcuttur.Şahsen deniz yat müşterisiyim resmen kandırıldık.İskontolu kagıt pazarlamışlar.

tamam da böyle bir iskontoyu kime ne kadar yapıyor, bunları önceden açık açık söyleme mecburiyeti yok mu anlamıyorum. burası neresi muz cumhuriyeti mi ?

aleynaarda
25-05-2012, 09:04
ya arkadaşlar 370 trilyon sermayesi olan kağıt 2.25 halka arz olunurmu bu bu kadar büyük bir holding mi. merak ettim. bundan daha düşük hatta daha kaliteli holdinglerin sermayeleri bile bu kadar değilken fiyatşların nerelerde gezdiği aşikardır

Leventcelik
25-05-2012, 22:55
Patron 3 Ay sonunda 2.35 fiyattan Halka Arz da sattığı hisseleri isteyen yatırımcılardan alacağını taahhüt etmesine rağmen, Fiyaskoyla Sonuçlanan Bir Arz oldu.

emrek83
27-05-2012, 20:12
Tarihe Polho faciası olarak geçmeli:)Benim anlamadığım patron 3 ay parayı işletip sonra 2.30 dan geri verecek,halka arz sırasında 3 ay sonunda elde edilecek gelirin faizden fazla olduğunu söylüyorlardı.Ee arkadaş parayı nerden bulacan?Tefeciyle falan mı anlaştılar diye düşünüyorum??

kadirz_m
27-05-2012, 20:15
3 ay sonra yine dönüp dolaşıp geleceği yer başlangıç fiyatı olacaktır, merak etmeyin..
o zaman da satmayanlar ve yeni hisseye bulaşanlar olacak, ancak sonrasında hisse fiyatı ne olacak Allah bilir...

alpertunga28
28-05-2012, 09:00
Kısacası Yatırımcı kazıklanmıştır.Bu kagıdın en fazla görebilecegi seviye idda ediyorum 2.30 dur. adamlar öyle bir halka arz fiyatı belirlemişler ki şeytanca ,tabiki piyasada dolaşarak iskontolu kagıt sattıkları cabası. Yoksa 2.13 kadar satış nasıl yedi.Kim karlı ki.

tenessih
28-05-2012, 10:34
arkadaslar neyin sıkıntısını yasiyorsunuz? biraz serinkanlı dusunmek lazim...
adamlarin halka arzi bu kadar talihsiz bir zamana denk geldi bu borsa icin bir sanssizliktir, imkb 30 daki en saglam denilen kagitlar bile bir ayda %10-15 deger kaybetti, boyle bir ortamda elinizde polisan holdingin kagidi var, ve adam size halka arz fiyatindan geri alma garantisi vermis, bunun daha otesi var mi? buraya kadar yazdiklarim kısa vadeli al-satcilar içindi...

her sektordeki her urunun icersinde petrokimya türevleri vardir, tekstilden, boyaya, ahsaptan, ambalaja ve gıdaya kadar...
polisanin sadece liman işletmesi bile bir ayligina dursa, Türkiye deki butun kimya sirketleri durur.
demek istedigim bazi arkadaslar tam sirketi tanimadan borsadaki diger ufak tefek sirketlerle mukayese etmisler polisani yanilgiya düsmeyin. bu da zun vadeli yatırım planlayanlar icindi... kazanciniz bol olsun... iyi calismalar...

sputnik
28-05-2012, 18:14
daha da almam . bugün hepsini verdim bitti gitti

kemalx
29-05-2012, 22:49
Polisan holdingi alan tüm arkadaşlara tavsiyem fiyatı ne olursa olsun satmayıp bekleyerek aldığınız lotları 2,30 fiyatından geri iade edelim.Kendileri de halka arzı otomatik bir biçimde iptal etmiş olsunlar.Ben böyle bir halta benzemeyen hisse görmedim.Benim bildiğim hisseler halka arz olduğu ilk dönemlerde işlem hacmi bayağı yüksek olur.Bunun ise günlük 170000-200000 lot civarı işlem hacmi mevcut.Bunlar herhalde bizimle dalga geçiyorlar.Bu hissenin öncede belirttiğim gibi üç aylık dönem için görebileceği en yüksek nokta 2,30 gibi görünüyor.Arkadaşlara diğer bir tavsiyem ise bir daha halka arzlara katılmamaktır.Bu havada gitsinler kime satarlarsa satsınlar.Bunların yaptığı vatandaşı enayi yerine koymaktan başka birşey değil.İlk gün bile 2,25'den sayılı işlem yaptı,hiç kara bile geçirtmedi.Bir de 5 kat talep geldi diyorlar.5 kat talep geldi ama işlem hacmi hiç bunu destekleyici tarzda hareket etmiyor.

alpertunga28
30-05-2012, 09:05
Hadi be insanı sinir etme 2.25 halka arz fiyat açılışta bile bu fiyatı görmedin. dün 700 puan piyasa artı kapattı sen ne halt ettin.Halka arz a katılmak enayilik.Başka izahı yok.Adam ihtiyacı olan parayı piyasadan topladı kagıdıda kendi haline bıraktı bekleyin 90 gün sonra buluşuruz.Hey yavrum hey.SPK da bizler gibi izlemede.

alpertunga28
30-05-2012, 09:12
deniz yatırım hakkında suç duyurusunda bulunmak lazım bu kumpası kuran Deniz yatırım.Piyasaya 2.25 altında hisse verdiler.Yoksa 5 kat talep geldi diyen Deniz yatırım bu nasıl 5 kat talep ben şahsen 5 kat talep geldi diye ilk açıldıgı ilk seansa 2.25 e alış yazdım kagıt direk 2.17 açtı .Deniz Yatırım bunun açıklamasını nasıl yapacaksın yalan konuşarak bizi kagıda inandırarak zarar ettirdin.

alpertunga28
30-05-2012, 09:27
Bun dan sonra DENİZ Yatırımın yaptıgı halka arz a kimse katılmasın yoksa feci şekilde canınız yanar.

swing
30-05-2012, 09:44
Halka arza girenler ağlamasın, en kotu ihtimalle 3 ay sonra %2,2 primle satma hakkınız var. POLho yukarı giderse o karda sizin olacak.
Halka arzdan bu yana borsa %5'ten fazla düştü daha ne istiyorsunuz güvenli limandasınız :)

Birde adama sorarlar niye halka arzdan aldın diye hisse işi uzun vadeli iştir, bugünden yarına şirketin değeri ortaya çıkmaz. Şirket iyi bir şirket ise 1-2 sene tutarsanız para kazandırır, kötü şirket ise zaten almamak lazım.

al-sat-tut değildir

alpertunga28
30-05-2012, 14:07
Ostim ve Halks yeni halka arz oldu tavan tavan çekiyorlar,utan Deniz yatırım utan ama sizde utanacak yüz yok ki işesen yagmur yagıyor dersiniz.

jasonsander
30-05-2012, 16:52
Ostim ve Halks yeni halka arz oldu tavan tavan çekiyorlar,utan Deniz yatırım utan ama sizde utanacak yüz yok ki işesen yagmur yagıyor dersiniz.

günlük al-sat yasak olan küçük şirketler
halks 2,50 den 2970 lot 3,13 ten 1 lot işlem görmüş sonra tavan gösteriyo
lütfen neyle neyi kıyasladığınıza iyi dikkat edin

alpertunga28
31-05-2012, 09:18
Bari halka arz fiyatını gösterde satalım satma fırsatı bile vermiyor ne nebrilik bu.çivi çaktı bu ne rezillik kagıdın yanından yöresinden geçen yok.topladılar ya parayı.

kemalx
31-05-2012, 23:18
İşlem hacmide 170000 lerden 105000 lere düşmüş.Bu polisanı gerçekten tebrik etmek lazım.Kimi arkadaşlar sabredin diyor ancak daha ilk dakikadan sabretmek ne demek oluyor?Bundan sonra kimse halka arza katılmasın.Adamların niyeti en başından belliydi.Bu kişiler yerli yatırımcıları enayi yerine koymak ve paralarını yemek istiyorlar.Hatta ev kadınlarını da bu işe bulaştırmaya çaba sarfedenler var.Hissede sabırla beklersen kar edersin gibisinden laflarla uyutmaya çalışıyorlar.Arkadaşlar Polisan'ı kesinlikle satmayıp üç ay sonra sahibine geri iade edelim.Birilerinin anlayacağı bir dil mevcut olup bu dille konuşmakta fayda var.

gokyuzu
01-06-2012, 00:04
İşlem hacmide 170000 lerden 105000 lere düşmüş.Bu polisanı gerçekten tebrik etmek lazım.Kimi arkadaşlar sabredin diyor ancak daha ilk dakikadan sabretmek ne demek oluyor?Bundan sonra kimse halka arza katılmasın.Adamların niyeti en başından belliydi.Bu kişiler yerli yatırımcıları enayi yerine koymak ve paralarını yemek istiyorlar.Hatta ev kadınlarını da bu işe bulaştırmaya çaba sarfedenler var.Hissede sabırla beklersen kar edersin gibisinden laflarla uyutmaya çalışıyorlar.Arkadaşlar Polisan'ı kesinlikle satmayıp üç ay sonra sahibine geri iade edelim.Birilerinin anlayacağı bir dil mevcut olup bu dille konuşmakta fayda var.
Dediğiniz mantıklı geri iade etmek peki paranızı 3 ay kullanmalarının bedeli ne olacak ? Benim düşüncem madem bu kadar kendilerine güveniyorlar o zaman tüfe den yada banka faizi üzerinden mevcut meblağı faizinide versinler

umutabi
01-06-2012, 10:58
Hemen belirteyimki benim düşüncem sadece tecrübemle sabit olup kimseye akıl vermek vede al-sat-tut tavsiyesi değildir. Polisan aslında bu fiyatla diğer halka arzlarda olduğu gibi yüksek fiyatla halka kakalanmıştır. Bu kadar yüksek sermayeli bir şirkete bu sektörde bu parayı vermek şirketin en iyi ihtimalle 5 yıllık karını önceden satın almış olmaktır. Öte yandan halka açılan kısmının sınırlı olması(%5) , belli bir fiyattan geri alma vaadinin bulunması bence bu tarihe kadar kısa vadede hisseye illaki alım fiyatının üstüne %3-5 gibi bir prim yaptıracaktır. Diğer yandan şu günlerdeki dünya konjektürününde olumsuz olmasını dikkate almakta fayda var. Diyeceğim halka arza katılmak iyi bir fikir değildi ama yinede talebin sadece %20 nin karşılanmış olması şirket sahiplerinin o kadar da yamyam olmadığını gösteriyor. Ben bu hissede çok beklemem karı görürsem hele heleki geri alma taahüdünün bitmesinden önce ne olacağına bakmadan satar çıkarım. Herkese hayırlı kazançlar dilerim.

rastignac
06-06-2012, 14:41
Ben de naçizane fikrimi açıklayayım,
Daha önce 2,50 den Ozak gyo halka arzına katılmıştım, o da 50 gün boyunca 2,45-2,50 aralığında süründü. Sonrasında hareket başladı ve hisse 3.00 ı gördü. Ha şimdi kaça diyeceksiniz 2,57.

Bu hissede de geri alım garantisi olduğu için benzer bir hareket bekliyorum, 2,25 üstüne çıkar çıkmaz satmak pek akıllıca değil. İllaki bir hareket olacak. Bekleyip görmek lazım.

al-sat-tut tavsiyesi değildir...

alpertunga28
11-06-2012, 06:39
Bu kagıdın diger halka arzlardan farkı şu ki .Halka arz fiyatını hiç görmemesi bu da demek oluyor ki bu kagıt yüksek fiyattan halka kakalanmıştır.Başka da söylenecek söz yok ,kagıdın cuma günün kapanışı fiyatı resmen rezalet,Bizim borsa Avrupa ya nispet rekor kırıyor.POLHO ise rezalat.İşte belyler polho hakkında yazanlar bu konuyu irdeleyin yok şöyle yok böyle mesele yukarıda anlattıgım gibi. 3 ay sonra senin anan güzel mi ki nasıl geri kagıdın fiyatı mesela 2.13 de olsa yine 2.30 dan alım mı yapacak bu da bi muamma tüm yeni halka arzlara katılmama kararı almak lazım.5 kat teklif gelen kagıdın haline bakın görülmüş şey midir.

abcde
11-06-2012, 08:41
o kadar arz varki kim nerde işlem görüyor ne yapıyor ekranıma bile koyamıyorum artık, ağzını açan 2,5-5 lira arası arz ediyor kendini ya ne saçma işler, yılların holdingleri var 1 tl bile etmiyor yada en baba şirketler var bu fiyatlarda değil ama adamlar her gelene geçene veriyorlar, ayakkabılarımı arz edeceğim 5 tl den arz sirküleri yayınlaycağım, bu nedir ya biraz abarttı spk ve spekler gerçi arz talep mevzusu olmasa satılmaz ama dur bakalım kimde ve nerde nasıl patlayacak bu arzlar....

alpertunga28
11-06-2012, 08:56
1000 puan artı açılış sadece bir kademe tepki onuda açılışta geri aldı ,buyur burdan yak.İşte sana 5 kat talep gelen POLHO şimdi kimse bu kagıt hakkında olumlu bir şey yazmaya kalkmaz inşallah.

kadirz_m
19-06-2012, 08:45
http://e1206.hizliresim.com/y/m/87nmw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

alpertunga28
19-06-2012, 18:53
POLHO İMKB ye geldigind U100 54.00 bin idi 5000 bin puanlık yükselişte sen ne yaptın POLHO nun tahta sahibi, çok yazık, size hakaret edince forum yöneticileri bize kota uyguluyorlar ama size kimseler kote mote uygulayamıyor. Para sizde tabi aldınız küçük yatırımcının parasını 90 gün hikayesi ile e tuttuda bu 90 gün oyunu iyimi böyle .Yani şunu anlatmak istiyorum ki endeksin 5 bin puan artışında POLHO yatırımcısı ne kazandı..yokmu bilgi verecek sinir ve stres kazandı ...

yakkır
21-06-2012, 10:43
POLİSAN HOLDİNG A.Ş. / POLHO [] 21.06.2012 11:05:48

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Dilovası Organize San. Böl.1.Kısım Liman Cad. No:7 Dilovası KOCAELİ
Telefon ve Faks No. : 0 216 578 56 00 - 0 216 573 77 92
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 216 578 56 00 - 0 216 573 77 92
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yabancılarla işbirliği

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Bağlı ortaklığımız olan POLİSAN KİMYA SANAYİİ A.Ş., genleşebilir Polistireni (Expandable PS) imal etmek doğrultusunda yabancı firmalarla lisans ve mühendislik alanında işbirliği görüşmelerine başlamıştır. Genleşebillir Polistiren (Expandable PS), inşaatlarda kullanılan ısı yalıtım levhası imalatında, ambalaj sanayinde, ısı yalıtım amaçlı ürünlerde ve bir çok ürünün de nakliyesinde darbe emici olarak kullanılmaktadır. Gelişmeler hakkında kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.

sakaryalı5454
21-06-2012, 11:14
1-)hisseyi arz fiyatının altında süründürürsünüz millet zararına satar 2-)piyasalar yükselirken arz fiyatına getirirsiniz millet bezer, aldığı fiyattan satar 3-) üç ay dolmadan vaadettiğiniz fiyata getirirsiniz millet beklemektense satayım der 4-) kağıdı (atıyorum) 2.50 ye getirirsiniz millet tüh kağıt uçuyor buradan bari alayım der 5-) kağıdı tekrar aşağı çekersiniz millet hata ettim tekrar bulaşmakla zararın neresinden dönersem kardır der zararına satar.....bu kısır döngü süreeeeer gider:) sonuç:''kimse kimseyi kısa zamanda zengin etme heveslisi değildir''..... kalın sağlıcakla...

Bugun rekor kirdi hem en yuksegi gordu:)2.27 hem islem hacmi 608 bin :)) bugun ilkleri yasadi

Endeks zirvelerde pohol zirvelerde:):)

edebi
25-06-2012, 10:32
Takipte yarar var...

alpertunga28
27-06-2012, 10:35
Endeks 54 binde piyasaya 2,25 fiyatla geldi. bu2.25 hiç görülmedi. Allah aşkına bu resmen soygun ve biz küçük yatırımcılar bu para babalarına paramızı ama öyle ama şöyle kaptırıyoruz. Ya 7 bin puan artıış da bir kagıda hatta halka arzda 5 kat talep gelen bir hisseye bu piyasada neden hiç talep yok. Çünkü 5 kat talep yalandı DENİZYAT ORTAKLIĞININ Yalanı. DENİZYATORT yaptıgı halka arza hiç kimsenin katılmamasını öneririm. neden mi belli ki Halka arz fiyatının altından piyasada dolaşarak mal verdiler.

kadirz_m
29-06-2012, 09:11
HİSSE ALIM SATIM BİLDİRİMİ (http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=220083)

A grubu kagidi olmus serefsiz kagit endeks aya cikti hala 2.19 bitlis ailesi turkiyenin sayili sirketi polisan holding ve denizyatirim kazigi daha ne kadar devam edecek bakalim

efe2004
03-07-2012, 14:52
amma uydu bu kağıt helal olsun valla?????:cheers:

sakaryalı5454
03-07-2012, 23:25
15 yıllık borsa geçmişime dayanarak yukarıda çok basit herkesin çözebileceği bir trade örneği yazdım.1. si 5 kat talep geldiği doğrudur çünki talebimizin %20 si bize verildi...(kalan 1/4 ünü ne yaptığından sen sorumlusun) 2.si adamlar 3 ay sonra 2.30 dan geri alma taahhüdü verdiler endexin her hareketine tepki vermeyi taahhüt etmediler:) 3.sü ve son olanı (üstteki yazımın sonunda tırnak içinde yazdığım ifadeyi çok dikkatli okuyun).....

bayfatih2000
09-07-2012, 14:30
kimse yok mu bu başlıkta ya? bakın 2.28 olmuş kağıt:)

ortak666
24-07-2012, 13:21
Bu kadar borç yüküne rağmen biraz pahalı değilmi sizce

bigg king
28-07-2012, 17:34
Sayfanın başında kap haberi var biraz hep ver yansın yazacağımiza biraz dikkat li okuyun o haber altında yabancı ortaklık haberi var o yüzden kimseyi yönlendirmek istemem ama kağıtdiniza en fazla 10 gün daha sahip çıkın. Aldığım bur duyuma göre bu hafta haberi düşecek miş o yüzden biraz sabır sadece iyi niyetli olarak bu bilgiyi paylaşıyorum insanlari yönlendirme kardeşim diye salak sulak kalıplaşmış. cümleler le karşılık vermeden biraz araştırın derim. bazı larının kötüleme aldırmayin derim önümüzdeki hafta haberi düşer kap a diye bekliyorum hadi hayırlısi kesinlikle y.t.l değil

vincent
30-07-2012, 12:59
Sayfanın başında kap haberi var biraz hep ver yansın yazacağımiza biraz dikkat li okuyun o haber altında yabancı ortaklık haberi var o yüzden kimseyi yönlendirmek istemem ama kağıtdiniza en fazla 10 gün daha sahip çıkın. Aldığım bur duyuma göre bu hafta haberi düşecek miş o yüzden biraz sabır sadece iyi niyetli olarak bu bilgiyi paylaşıyorum insanlari yönlendirme kardeşim diye salak sulak kalıplaşmış. cümleler le karşılık vermeden biraz araştırın derim. bazı larının kötüleme aldırmayin derim önümüzdeki hafta haberi düşer kap a diye bekliyorum hadi hayırlısi kesinlikle y.t.l değil

Beklediğiniz haber bu mu acaba?

***POLHO***POLİSAN HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***POLHO***POLİSAN HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Dilovası Organize San. Böl.1.Kısım Liman Cad. No:7 Dilovası-KOCAELİ

Telefon ve Faks No. : 0 262 754 80 00 - 0 262 754 80 56

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 216 578 56 00 - 0 216 573 77 92

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Yabancılarla işbirliği

AÇIKLAMA:

21/06/2012 tarihinde bağlı ortaklığımız olan Polisan Kimya Sanayii A.Ş.'nin genleşebilir Polistireni (Expandable PS) imal etmek doğrultusunda yabancı firmalarla lisans ve mühendislik alanında başlattığı işbirliği görüşmeleri sonuçlanmış olup işbirliği anlaşması taraflarca imzalanmıştır.

Polisan Kimya Sanayii A.Ş. Averis GmbH (Almanya) ve Averis AS (Norveç) ile genleşebilir Polistireni (Expandable PS) imalatı amacıyla lisans, mühendislik ve AR-GE katılım anlaşmalarını imzalamıştır. Yapılacak yatırımla ilk aşamada 60.000 ton/yıl EPS üretimi hedeflenmektedir.

Genleşebilir Polistireni (Expandable PS), inşaatlarda kullanılan ısı yalıtım levhası imalatında, ambalaj sanayinde, ısı yalıtım amaçlı ürünlerde ve bir çok ürünün de nakliyesinde darbe emici olarak kullanılmaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

jasonsander
31-07-2012, 17:54
benim deü iktisat bölümü yaşar hocam vardı kulakları çınlasın yaşar hoca hep şunu derdi
"arkadaşlar kar ettiğiniz getirisi ii olan bir işiniz veya fabrikanız var yanınıza ortak alırmısınız? bunu kendinize sorun"
şimdi daha ii anlıyorum....

bigg king
01-08-2012, 21:24
2.28 400 koyan karaktersiz bir eski haber çıktı diye yazıyorsun 400 bin lotu yeni haberi geldiğinde ne bok yiyeceksin bekleyelim arkadaşlar o haber eski haberin süslü hali kaptırmayın malinizi

mertazor
02-08-2012, 09:28
Arkadaşlar, artık zamanı yaklaşıyor olsa gerek; 2,32 'den iade hakkı için ne yapmamız gerekiyor ve ne zaman/ne şekilde olacak bilen var mı ?
Tşkler şimdiden.

jasonsander
06-08-2012, 16:48
açıklanan kar yarın bi hareket yaptırır mı ne dersiniz?

mertazor
07-08-2012, 14:16
Arkadaşlar, artık zamanı yaklaşıyor olsa gerek; 2,32 'den iade hakkı için ne yapmamız gerekiyor ve ne zaman/ne şekilde olacak bilen var mı ?
Tşkler şimdiden.

Kimse ilgilenmiyor mu geri alım hakkıyla ? Kullanacak olan yok heralde benden başka..

jasonsander
07-08-2012, 16:28
Kimse ilgilenmiyor mu geri alım hakkıyla ? Kullanacak olan yok heralde benden başka..

geri alım fiyatı 2,3 2,32 değil
3 aylık süre dolduktan sonra deniz yatırıma gidip geri alım için başvuracaksın polho hisseyi alıp parasını verecek

serdar54
09-08-2012, 14:45
sermaye ii ama tık yok ?

kasparturk
09-08-2012, 16:03
daha fazla dayanamadım ve çıktım. kalanlara selam olsun

infest
15-08-2012, 09:25
İade tarihi tam ne zaman bilen varmı 18.05 de hesaba geçmiş gözüküyor.

infest
15-08-2012, 09:50
Aracı kurumdan aldığım bilgiye göre, tam olarak emin olmasalar da tahtası 24.05 de açılmış 24.08 kadar süresi varmış.
Halka arzda forumdan arkadaşların da dediği gibi, hisseler şirkete yığılmasın diye o süreye kadar tahtasını yapacaklarını 30 üstüne atacaklarını düşünüyorlarmış.
Y.t.d

cemoner
15-08-2012, 15:50
haftaya yani 22 de talep alınacakmıs iadeler icin. gidip dilekce doldurulucak. sanırım son gun 28 i diye biliyorum. Subenızden bılgı alın. Kacırırsanız son tarıhı faydalanmazsınız.

mertazor
15-08-2012, 16:38
Aracı kurumdan aldığım bilgiye göre, tam olarak emin olmasalar da tahtası 24.05 de açılmış 24.08 kadar süresi varmış.
Halka arzda forumdan arkadaşların da dediği gibi, hisseler şirkete yığılmasın diye o süreye kadar tahtasını yapacaklarını 30 üstüne atacaklarını düşünüyorlarmış.
Y.t.d

İyi de anlamadığım birşey var; 2.30'dan 24 Ağustosta şirkete yığılmasın diye 2.30'un üzerine atacaklar da, bu sefer satmayı kafasına koyan adamın satmamasını (piyasaya) nasıl sağlayacaklar ? Yani 2.30'a razı olan adam, örneğin 2.34 ü gördüğü an patlatabilir...
Anca yukarı gidecekmiş izlenimi yaratmaları lazım, yada gerçekten yukarı götürmeleri lazım.. Ama o zamandan satanlarınkini kendileri mi karşılayacaklar ?
Çok karıştı kafam; kendi kendime kaşındım :)

alpertunga28
17-08-2012, 10:07
tam 3 ay oldu adamlar kagıdı çakılı kazık yaptılar. tabi ki adamlar dediklerim ekenominin matematigini iyi ögrenmişlerki bu hissenin degeri ve ederi 2.25 kesinlikle olamaz.nedenmi çünkü denizyatırım gibi bir finans yamyamı yaptı halka arzı da ondan,2.25 in altında piyasayı dolaşarak hisse sattılar,bu arada olan küçük yatırımcıya oldu 3 ay boyunca 13 bin puanlık yükselişten sadece seyrettiler o kadar.ben ..Denizyatırım telefonla bilgi veriyor 24,28 agustos tarihleri arasında geri alım için forum doldurulacakmış.buyur cenaze namazına....Adamlarda utanma yok ki KRATL da aynı şartlarda halka arz oldu 2.50 baz fiyat açildıgı gün 2.60 yaptı. POLHO yamyamı ve yamyamları açılşta ne yaptı direk 2.17 ve aynı gün 2.13 e bile verdi 2.13 den alan adam neden kagıdı yükseltsin ki ancak kagıdı patron yüksetir oda aradıgını buldu ..dümen böyle kurulmuş.Çok büyük ihtimalle Bu hisse tahtada kesinlikle 2.30 u görmeyecek,forum dolduranların kagıdını 2.30 dan geri alacaklar mesela kagıdın tahta fiyatı 2.25 ise onlar 2.30 dan alacaklar.Demem şu ki piyasadan forum doldurmadan 2.30 ve üzeri satış yaptırmayacaklar. Şayet yaptırsalardı kagıda hareket gelirdi varmı hareket yok.

jasonsander
17-08-2012, 11:03
Değerli DenizBank Finansal Hizmetler Grubu,

16-17-18 Mayıs 2012’de gerçekleştirilen Polisan Holding Halka Arzı’nda verilen%100
Geri Alım Garantisi halka arz teşviki ile ilgili bazı bilgileri hatırlatmak
istiyoruz.

Geri Satma Hakkı sadece halka arza katılan yatırımcılar için geçerli olacaktır.

3 aylık süre 21 Ağustos 2012’de doluyor. MKK tarafından dikkate alınacak son Gün
Sonu Bakiyesi 21 Ağustos 2012tarihine ait olacak.
(Bu tarih tatil gününe denk geldiği için en son iş günü olan 17 Ağustos 2012 gün
sonu bakiyesi bu tarihe taşınacaktır.)

Yatırımcıların geri alım garantisi için, halka arz tarihi ile 21 Ağustos 2012
tarihiarasındaki en düşük gün sonu bakiyesikadar başvuru hakkı bulunuyor.

Başvuru süresi 22 Ağustos 2012 saat 09:00’da başlayacak, 5 İş Günü devam ederek 28
Ağustos 2012 saat 17:00’da sona erecek.

Başvuru süresi sona erdikten sonra 2 İş Günü (29-31 Ağustos) içerisinde başvurular
konsolide edilecek.

denizden bana gelen mail aynen böyle

rastignac
22-08-2012, 14:03
Arkadaşlar, talep de bulunan varmı? nasıl yapılıyor acep?

Bi de şubeye gitmeden fax ile halledebilme şansımız varmı?

shorts
22-08-2012, 14:16
az once musteri temsilcimle gorustum. islak imzali talimat gerekiyormus. tatildeyim, bulundugum yerde denizbank subesi yok, zaten burnumdan soluyorum kendilerine. bu gidisle hesaplari da kapatacagim şu polisan yuzunden.

shorts
22-08-2012, 14:32
simdilik talimati imzalayip mail atacagim, sonrasinda ıslağını alacaklarmis benden. siz yine de emin olun sorun.

edebi
24-08-2012, 15:57
Şirket yönetiminin çok dürüst olduğunu belirtmeliyim.sağlam mali yapısıyla çok güzel fiyatlara gelecek bir hisse...

edebi
24-08-2012, 16:09
31/12/2011 karı: 30794
30/06/2012 karı:19764198

FARKI GÖRÜN...

KISA BİR ÇIKARMA İŞLEMİ
19764198-30794=19733404 TL

edebi
24-08-2012, 16:18
yalıtım sanayinde de güçlü iştirakleri var,açın şirketin web sayfasını inceleyin

cnky
24-08-2012, 20:11
Pazartesi üşenmeden aracı kurumuma gidip halka arzdan aldığım hisselerimi Şark Mensucat'a iade edeceğim, beklediğim şekilde bir halka arz olmadı, endeksin yükselişine hiç tepki vermedi. Halka arzın altındaki bi fiyat olması durumunda herkes kağıdı iade edecektir. Sonuçta halka arz gerçek anlamıyla gerçekleşmemiş olacaktır.

shorts
25-08-2012, 15:53
sayin edebi
ben burada ilk kez bu denli fanatik bir hisse çığırtkanlığı görüyorum.
bu şirket nasil bu kadar matah birsey de yükselen borsada 2.29 u gecemiyor.
ve nasil oluyor da 2.30 a dokunmuyor bile.
adamlar çok durustler ki bizden düşük faizle borç aldılar, deniz yatirim yardakçılığıyla.
ayıptır yapmayın !

edebi
25-08-2012, 17:36
Sayın shorts ben yatırım tavsiyesinde bulunmuyor ve şirkete uzun vadede güvendiğimi belirtiyorum
syg/svg...

GSbrksy88
27-08-2012, 10:35
İade talebi son tarihi 28 Ağustos'muş sanırım. Tam olarak nereye başvurmamız gerekiyor, Deniz Yatırım Genel Müdürlüğü'ne ya da herhangi bir Denizbank şubesine mi?

alpertunga28
27-08-2012, 15:48
İMKB de yatırımcısını kazıklama rekoru bu POLHO da sanırım bu rekoru kimse egale edemez çünkü bu rekor sahibinin şeref haysiyet ve ahlak ,onuru ile ilgili böylesine meziyetler egale edilemez.Yaprak ırganmadı be 15 bin borsa yürüdü bunlarmıhlandılar .Sayın SPK yöneticileri böyle halka arrzlara izin vermeyin. Şirketin paraya ihtiyacı varsa Memlekette Kredi veren Bir sürü BANKA var neden bankalardan para kredi kullanılmaz da İMKB yoluyla kandımacaklı bilanço artı yam yam DENİZ yatırım ortaklıgı marifeti ile açıklanan halka arz fiyatının altında hisse satılır Cevap istiyorum cevap.

alpertunga28
28-08-2012, 10:31
bu gün son gün dedigim gerçekleşecek, bu kagıta tahtada 2.30 u göstermeyecekler, yarın tahdada herşey olmaya gebe dip de olur tavan da bu kesin.

alpertunga28
28-08-2012, 15:21
saat 16.30 son geri iade, 16.30 dan sonra ne olur görecez.

kasparturk
28-08-2012, 15:25
iyi de, lotların sahtekar menkul kıymetlerin hesabına geçmesi 3-4 günü bulur :)

bayfatih2000
31-08-2012, 08:43
ben geri vermedim bakalım iyi mi ettik kötü mü

alpertunga28
01-09-2012, 19:17
Bu piyasada Deniz Bank da işlem yapıyordum,Ancak Oynadıkları son POLHO oyunu ile İMKB den özelliklede Deniz Bank ve Deniz Yatırımdan nefret ediyorum ve Bu işlerin namuslu ve dürüst insanların işi olmadıgı ayrıca da küçük yatırımcıya göre hiç olmadıgını geçde olsa anladım. Kısaca şu insanları enayi yerine koyuyorlar .POLHO 28 agustos tarihin den sonra tahdada 2.30 ve 2.31 gördü 3 ay insanlara işkence çektirdiler 3 ay boyunca kagıt 2.30 hiç görmedi göstermediler.ne zaman ki yatırımcının kagıdını aldılar ondan sonra 2.30 görüldü.çünki geri alınan hisselerin hesaba geçme 7 Eylül bakınız nereleri hesap ediyor yamyam oglu yamyamlar.28 Agustosda hissemi al 10 gün sonra öde, böyle aşagılık böyle şerefsizlik görülmemiştir. Köpeksiz köy misali. Hakkımı helal etmiyorum Allah yedirmesin hayrını da göstermesin.

shorts
07-09-2012, 19:35
.28 Agustosda hissemi al 10 gün sonra öde, böyle aşagılık böyle şerefsizlik görülmemiştir. Köpeksiz köy misali. Hakkımı helal etmiyorum Allah yedirmesin hayrını da göstermesin.

aynen katiliyorum.

dermasol
09-09-2012, 21:21
sabreden kazanır

bayfatih2000
11-09-2012, 14:40
neler oluyor ya yorumlayacak biri var mı ?

anatolian bank
11-09-2012, 15:25
uçuyor...

çağrıbey
11-09-2012, 15:41
:)burası imkb. bir bakarsın uçurur, birde bakarsın göçürür... 9 lira olan ataç, l.20 de süründürülüyor:notr:
uçuyor...

bayfatih2000
11-09-2012, 15:45
halka arzdan verdikleri kuş kadar malı 2.47'den verdim.

Ödemişli
11-09-2012, 16:14
Hedef yüksek galiba..

anatolian bank
11-09-2012, 20:10
3.10 a doğru çıkacağını düşünüyorum

fnaa1972
11-09-2012, 21:34
19.750.000 lot 2.25 tl den halka arz.....

holdingin iştiraklarından ''şark mensucat a.ş'' hissenin borsada işlem görmeye başladığı tarihten birkaç gün öncesine kadar 1.985.615 lotu borsadan aldığını, 12.841.253 lotu da -halka arzda beyan ettiği şekilde - 2.30 tl den geriye aldığını borsaya bildirdi...

netice de 19.750.000 lottan piyasada 4.923.132 lot kaldı.

şark mensucat a.ş aldıklarını evine götürmeyeceğine göre bugünkü hareketin olabileceğini düşünenler 2.22 den itibaren pozisyon almaya başlamıştı.:yes::yes:

olay kısaca bu.

nereye kadar gider? onu da izleyip göreceğiz..

dermasol
12-09-2012, 08:20
12.841.253 lotu 2.30 tl den geri verenler 2,50 den başlayarak yeniden hisse sahibi olabilirler hala şansları var

moneycash
12-09-2012, 09:20
tavanda 150 bin satıcı vardı emir iptali oldu sanırım 40 bine düştü; tavanı 2 68

alpertunga28
12-09-2012, 09:23
bu şerefsizlerin malından hayır gelmez.Sahibi şerefsiz 3 ay inlettiler şerefsiz adamlar.

moneycash
12-09-2012, 09:28
bu şerefsizlerin malından hayır gelmez.Sahibi şerefsiz 3 ay inlettiler şerefsiz adamlar.

inletmeden para kazandırmazlar; üç ay öncesine göre yüzde 10 pirim yapıp sonra hızlanmış, tavan oldu 57 bin alıcı bekleyen tavanda...

tatar_ramazan
12-09-2012, 09:36
polyanayı sevmeye basladım pek gecmişi olmayan senetlere girmem ama bu çıkış bize bir oyun oynayacakmı göreceğiz yolumuz açık olsun fiyatı hala makuldu bir holdınge yakısır fıyattan halka arz oldu.tavanımız şanlı olsun...

yatırım tavsiyesi değildir...

leybold
12-09-2012, 09:41
moneycash kardeş kademeler nasıl?bu saatten sonra bozmaz herhalde?

anatolian bank
12-09-2012, 09:42
dün sabahtan beri hareketin olduğunu fark ettim. çıkıyor hisse diyecek bir şey yok. 1.150 ye kadar rahat çıkar

leybold
12-09-2012, 09:43
dün sabahtan beri hareketin olduğunu fark ettim. çıkıyor hisse diyecek bir şey yok. 1.150 ye kadar rahat çıkar

1.150????*

anatolian bank
12-09-2012, 09:55
piyasa değeri 1.150.000.000 (3.10 hisse fiyatı)

kişisel görüşümdür. yatırım tavsiyesi değildir.

KIZILÖTESİİ
12-09-2012, 09:55
Bu nasıl bir kağıt arkdaşalr????????????

KIZILÖTESİİ
12-09-2012, 10:03
öğleden sonrada tavan yapoacak gibi gözüküyor
ao yükseltip duruyor

Ödemişli
12-09-2012, 10:34
Bu nasıl bir kağıt arkdaşalr????????????

Vallaha aşağıdan alanlar için güzel kaağat :-)
Hareketlere bakılırsa haberler eli kulağında heralde..

Ödemişli
12-09-2012, 10:36
İlk tavana kitlediğinde Ao 2,61' di, sonra bir kaç kere daha aynı hareketleri yaptı, şimdi AO 2,64 :-)
2.seans alım şansı vermemesi lazım, ama speğin işi belli olmaz tabi.

acemisans
12-09-2012, 13:45
bu ne s... hisse 4 kademe inip çıkarmı bir hisse?

hurkan
12-09-2012, 14:34
bu ne s... hisse 4 kademe inip çıkarmı bir hisse?

birde nugyo ya bakın isterseniz

seyor
12-09-2012, 14:38
bu hareketliliğin sebebini bilen varmı ?

hurkan
12-09-2012, 14:52
bu hareketliliğin sebebini bilen varmı ?

çıkar kokusu eleman resmen topluyor

Ödemişli
12-09-2012, 15:04
çıkar kokusu eleman resmen topluyor

Bekleyip, ekmek yemek lazım..

Gülegen
12-09-2012, 15:44
ulan şu huylarını bi türlü bırakmadılar,biz k.y ları iyice salakmı zannediyo bunlar,önce yükselt sonra hüplet,seans içi bi yukarı bi aşağı yapan hisseler 1 kuruşa da düşse bırakın almayı,düşünmem bile,kendi kazdıkları kuyuda boğulacaklar.

Gülegen
12-09-2012, 15:46
Bekleyip, ekmek yemek lazım..

Bunlar adama ekmek yedirmezler,elindeki ekmeği almaya çalışırlar.

Ödemişli
12-09-2012, 15:52
Bunlar adama ekmek yedirmezler,elindeki ekmeği almaya çalışırlar.

Aynen oyle, IMKB kumarhane oldu artik..
Elini veriyon kolunu kaptiriyon..

Gülegen
12-09-2012, 16:07
hatta ekside kapatırsada hiç şaşırmam

kasirga123
12-09-2012, 16:12
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=456&hisse=POLHOEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

halka arz mı oluyor ?

moneycash
12-09-2012, 16:34
Açığa alan varsa topu dikti.. 2 54 den 2 46 ya kadar açıkçı baskısıydı anladığım kadarıyla, daha üst seviyelerden vermek varken??

Ödemişli
12-09-2012, 16:37
Açığa alan varsa topu dikti.. 2 54 den 2 46 ya kadar açıkçı baskısıydı anladığım kadarıyla, daha üst seviyelerden vermek varken??

Sizce yarın nolur?

kasparturk
12-09-2012, 16:39
evet açıkçıları yaktılar :) hem de fena yaktılar. son dakika satışları onlardan geldi...

moneycash
12-09-2012, 16:51
Sizce yarın nolur?
çok zor soru kardeş.. 2 68 e sattıklarımı 2 54 e almak istiyordum(satış devam edince caydım); fakat eksi kapatması düşündürücü... Dolu dolu alıyorlardı sözde bugün. Bunlarla baş edilmez kardeşim, kendi satışlarını alır gaz verir başkalarınıda mal sahibi yaparlar...Onlar biliyor düşerkende ky geliyor yükselirkende...Yeni arzlarda hep toplu mal var bunlar sanırım satamadıkları mallar kime satacaklar bakalım; bu kadar arz fazla ve saçmalık... işin ..... çıkardılar!

Ödemişli
13-09-2012, 08:04
POLİSAN HOLDİNG A.Ş. / POLHO [] 12.09.2012 18:46:50
Özet Bilgi : Olağandışı fiyat ve miktar hareketleri

Borsanız Başkanlığı'nın 12.09.2012 tarih ve İMKB-4-GDD-211-02/1517 9751 sayılı yazısı ile Şirket'imiz hisseleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin henüz kamuya açıklanmamış özel bir durumun olup olmadığı hususundaki açıklamalarımız talep edilmiştir.

Şirket'imizin hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulunun Seri VIII No 54 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17. maddesine istinaden aynı Tebliğ'in 21 ve 22. maddelerine göre;

Şirket'imizin halka arz izahnamesinde açıklanan hususlar ve KAP'ta ilan edilen özel durum açıklamaları haricinde kamuya açıklanmamış özel bir durumu bulunmamaktadır.

Ödemişli
13-09-2012, 08:35
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=236901

Ödemişli
13-09-2012, 08:38
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=236901

:grrr: Şark Mensucat yaklaşık 166 bin lotu 2,60-2,77 aralığından satmış. :grrr:
:grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:

jasonsander
13-09-2012, 09:12
:grrr: Şark Mensucat yaklaşık 166 bin lotu 2,60-2,77 aralığından satmış. :grrr:
:grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr: :grrr:

halka arz geri alım garantisinden ödediklerinin zararını çıkarmıştır.

kasparturk
13-09-2012, 09:18
şark kurnazlığı bunlar :)

baypipo
13-09-2012, 09:41
bunların alayı kazıkçı ekmek yedirmezler nalet olsun bunu halka arz edenleri imbk kumar hane bulaşmayın derim ytd

bloomborg
13-09-2012, 09:41
adamlar 1 gün önce resmi olarak özel bir durum yok diyor,
ertesi gün resmi olarak benim ortağım bu kadar satış yaptı diyor,
kimsenin sesi soluğu çıkmıyor, nerdesin SPK?

Kamatnu
13-09-2012, 21:42
Merhaba,

Marshall ile Polho nun gelir tablolarını incelediğimde Marshall a göre faaliyet karı/net satışlar oranları iyi görülmekte, her iki firmanın da aynı sektörde olduğunu biliyoruz pd/dd olarak ta baktığımızda marshall a göre polho daha ucuz görülmekte www.paragaranti.com da polho pd/dd=1,73 marshall 4,14 13 Eylül 2012 verilerine göredir. Bu durumda polho nun daha gidecek yolu var mı? değerli yorumlarını rica ederim.

Saygılarımla,

Kamatnu
13-09-2012, 22:05
Merhaba,

Marshall ile Polho nun gelir tablolarını incelediğimde Marshall a göre faaliyet karı/net satışlar oranları iyi görülmekte, her iki firmanın da aynı sektörde olduğunu biliyoruz pd/dd olarak ta baktığımızda marshall a göre polho daha ucuz görülmekte www.paragaranti.com da polho pd/dd=1,73 marshall 4,14 13 Eylül 2012 verilerine göredir. Bu durumda polho nun daha gidecek yolu var mı? değerli yorumlarını rica ederim.

Saygılarımla,

kasparturk
14-09-2012, 10:27
şekere gelen mallarda deniz kokusu var :)
şark kurnazı, surda bir gedik açmış anlaşılan...

KIZILÖTESİİ
14-09-2012, 12:46
şekere gelen mallarda deniz kokusu var :)
şark kurnazı, surda bir gedik açmış anlaşılan...

ne şekeri kardeşş????

KIZILÖTESİİ
14-09-2012, 12:47
hACİM ÇOK DÜŞÜKKKKK

Ödemişli
16-09-2012, 12:38
Bakalim onumuzdeki hafta neler olacak?

Ödemişli
17-09-2012, 16:35
Bakalim onumuzdeki hafta neler olacak?

Bugün trade yapanlar kazandı (2,52-2,62)

superhisse
19-09-2012, 15:39
selam millet megaptan çıktık artık buradayım bakalım hayırlısı

Ödemişli
19-09-2012, 17:37
selam millet megaptan çıktık artık buradayım bakalım hayırlısı
Aramiza hos geldiniz, degerli yorumlarinizi bekliyoruz :-)

boraeruyar
24-09-2012, 09:20
adamlar 1 gün önce resmi olarak özel bir durum yok diyor,
ertesi gün resmi olarak benim ortağım bu kadar satış yaptı diyor,
kimsenin sesi soluğu çıkmıyor, nerdesin SPK?

spk mı hı o da kim :)))

hurkan
24-09-2012, 14:05
boya şirketi demi bunlar

hurkan
24-09-2012, 14:09
suan satan yok alan da gedikse dyo boya ya yaptıklarını yapabilir görünüş olarak baya benziyorlar

uyzerhawk
24-09-2012, 16:05
Teknik olarak zaten ayar çektiler. endeks düşsede bu hisse yukarı gidebilir. Nasıl olsa apartmanlar yıkılacak yeni binaya boya yapılacak. y.t.d değildir.2,60 üzerine seans sonu atarlarsa yarın sert yukarı olur

Kamatnu
25-09-2012, 22:33
Merhaba,

Gedik in DYO da yaptığı hareket hakkında biraz bilgi paylaşabilirmisiniz

Saygılar,

suan satan yok alan da gedikse dyo boya ya yaptıklarını yapabilir görünüş olarak baya benziyorlar

Ödemişli
28-09-2012, 07:05
Cok oyalandin, yap artik hareketini..

hurkan
02-10-2012, 14:45
Sanırım seni duydu spek sende beni duy 4 lira olsun istiyoruz üç kuruşluk marshaldan neyin eksik

hurkan
02-10-2012, 15:15
merhaba,

gedik in dyo da yaptığı hareket hakkında biraz bilgi paylaşabilirmisiniz

saygılar,

ne yapacak 15 günde 100 de 100 götürdü spek 8 10 milyonlot aldı sonra verdi birilerine gitti

kadirz_m
03-10-2012, 08:19
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [POLHO] 03.10.2012 09:16:40

Hisse Alım Satım Bildirimi

http://d1210.hizliresim.com/12/3/dm2ws.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kadirz_m
04-10-2012, 08:30
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [POLHO] 04.10.2012 09:12:28

Hisse Alım Satım Bildirimi

http://e1210.hizliresim.com/12/4/dmyd7.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

24dal
04-10-2012, 08:58
lan bu tuvalet kağıdıymış.bizde ciddi firma diye yatırım yaptık yuh.yüzde 9 zararla zor kaçtım.

mert1
08-10-2012, 09:29
her tuvalet kagıdı böle olsa ohhooo

Ödemişli
08-10-2012, 10:04
her tuvalet kagıdı böle olsa ohhooo

Aynen :yes:

FELIXX
10-10-2012, 21:20
takaslar iyi duruyor, 2.80 den biraz aldik bakalim

FELIXX
12-10-2012, 14:08
bu kadar dusuk islem hacmiyle yerinde durmayacagin belli, hadi art artik

FELIXX
15-10-2012, 14:10
gedik pozisyonunu almis kipirdamiyor, vur gec artik 2.80 i, takilma surada

FELIXX
17-10-2012, 09:48
2.80 artik taban oldu insallah, 3 gunluk hareketi ozellikle de dunku goz onune alindiginda bugun tavan olur umarim asla ytd

mkose
18-10-2012, 14:57
nasıl bir hisse acaba girdik bakalım hisseye hayırlı olur inşallah

mkose
18-10-2012, 15:02
gedik pozisyonunu almis kipirdamiyor, vur gec artik 2.80 i, takilma surada

ne 2,80 miş ya 2 hafta oldu bir türlü geçemedi

mkose
18-10-2012, 15:28
ama ben bu hisse den umutluyum bu boya hissesine güveniyorumda yüzümüzü kara çıkarmaz inşallah
kar da açıklayacak inşallah yazdan dolayı

FELIXX
18-10-2012, 22:43
ne 2,80 miş ya 2 hafta oldu bir türlü geçemedi

yavas lakin daim olsun

FELIXX
19-10-2012, 10:36
deniz 64.000 i yerine koymus

mavipenguen
22-10-2012, 23:42
2,73 ile hisseye dahil oldum 18 aralıkta satarım

expertadvisor
22-10-2012, 23:43
http://212.175.67.10:443/X.ASP?ID=3841&GENISLIK=2&PERIOD=6&BIRIM=-1&OLCEK=1&INDIKATOR=39;15*50*65280;15*200*255;;28&WIDTH=600&HEIGHT=400

Ödemişli
23-10-2012, 08:24
2,73 ile hisseye dahil oldum 18 aralıkta satarım
Selamlar, 18.12.2012' nin bir özelliği mi var?

o2gr
23-10-2012, 09:55
Geçen şok düşüte 2.51 alıp 2.83 vermiştim.bugün 2.72 ile tekrar aranızdayım.3.58 mataşları verip polhoya çevirdim.birde avgyo da azıcık mallandık.

mavipenguen
24-10-2012, 00:07
Selamlar, 18.12.2012' nin bir özelliği mi var?

evet .............

mavipenguen
24-10-2012, 00:07
Geçen şok düşüte 2.51 alıp 2.83 vermiştim.bugün 2.72 ile tekrar aranızdayım.3.58 mataşları verip polhoya çevirdim.birde avgyo da azıcık mallandık.

ne güsel abi aynı hissedeyiz :)

o2gr
24-10-2012, 09:00
ne güsel abi aynı hissedeyiz :)

Güzel kokular aldığın belli.

turkadin
30-10-2012, 13:54
Polho da ne gibi hedefiniz var? alım için ne önerirsiniz?

turkadin
30-10-2012, 17:11
matasları vermissiniz ama bugun 3.65 ? Polho yerinde duruyor...

mavipenguen
02-11-2012, 00:23
var bişeyler gibi abi aralık sonuna kadar bunda olacağım...katmerciler polho iki hissem var..

o2gr
02-11-2012, 09:03
Benimde nibaş-polho ve transtürk

turkadin
02-11-2012, 12:42

Şu an 2.70 e geldi neden acaba? Bu seviyeden alınır mı? Yoksa daha da düşer mi? Tşk.ler...

turkadin
05-11-2012, 19:27
var bişeyler gibi abi aralık sonuna kadar bunda olacağım...katmerciler polho iki hissem var..

2.67 kapandı yorumu olan yok mu? Bence bir şey olacağı da yok..

Yatırım tavsiyesi değildir..

Ödemişli
06-11-2012, 16:17
Bunun bilançosu ne zaman gelecek?

ms_yd_74
07-11-2012, 17:28
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=244785

POLİSAN HOLDİNG A.Ş. / POLHO, 2012/9 Aylık [] 07.11.2012 18:08:00

Bilanço

Bilanço
Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem
Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide
Dönem 30.09.2012 31.12.2011
Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R
DÖNEN VARLIKLAR 418.590.054 423.120.802
Nakit ve Benzerleri 6 29.715.156 16.291.500
Finansal Yatırımlar
Ticari Alacaklar
- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 10-37 1.230.306 556.075
- Diğer Ticari Alacaklar 10 299.199.380 319.375.453
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar
Diğer Alacaklar 11 1.884.081 2.822.442
Stoklar 13 57.819.330 57.859.139
Canlı Varlıklar
Diğer Dönen Varlıklar 26 26.793.238 24.350.323

(Ara Toplam) 416.641.491 421.254.932

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34 1.948.563 1.865.870

DURAN VARLIKLAR 563.083.625 537.068.011
Ticari Alacaklar 10 1.258.858 1.238.353
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar
Diğer Alacaklar
Finansal Yatırımlar
- Satılmaya Hazır Finansal Varlıklar 7 40.920 40.920
Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16 2.030.236 0
Canlı Varlıklar
Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 188.891.676 187.041.801
Maddi Duran Varlıklar 18 359.919.760 337.762.219
Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 7.277.848 7.796.049
Şerefiye
Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 3.545.804 3.079.971
Diğer Duran Varlıklar 26 118.523 108.698
TOPLAM VARLIKLAR 981.673.679 960.188.813

K A Y N A K L A R
KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 334.571.240 397.609.323
Finansal Borçlar 8 205.909.629 154.983.122
Diğer Finansal Yükümlülükler
Ticari Borçlar
- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 10-37 6.484.224 14.787.328
- Diğer Ticari Borçlar 10 56.665.639 63.626.842
Diğer Borçlar
- İlişkili Taraflara Borçlar 11-37 3.887.151 5.488.188
- Diğer Borçlar 11 1.482.563 1.178.060
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar
Devlet Teşvik ve Yardımları
Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 2.404.971 1.142.318
Borç Karşılıkları 22 5.173.806 191.488
Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 52.563.257 156.211.977

(Ara Toplam) 334.571.240 397.609.323

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 91.236.216 78.246.021
Finansal Borçlar 8 26.044.251 13.892.567
Diğer Finansal Yükümlülükler
Ticari Borçlar
Diğer Borçlar
Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar
Devlet Teşvik ve Yardımları
Borç Karşılıkları 22 95.743 255.317
Kıdem Tazminatı Karşılığı 24 5.981.955 5.391.405
Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 58.041.451 58.386.815
Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26 1.072.816 319.917
Ö Z K A Y N A K L A R 555.866.223 484.333.469
ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 544.297.151 433.703.667
Ödenmiş Sermaye 27 370.000.000 150.250.000
Sermaye Düzeltmesi Farkları 27 1.467.266 1.467.266
Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)
Hisse Senedi İhraç Pirimleri 27 23.130.220 0
Değer Artış Fonları 27 215.871.213 193.564.933
Yabancı Para Çevrim Farkları
Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 19.516.038 19.118.109
Satın Almaya İlişkin Özsermaye Etkisi 3 -208.011.543 -23.313.443
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 27 92.218.873 92.586.008
Net Dönem Karı/Zararı 30.105.084 30.794
AZINLIK PAYLARI 27 11.569.072 50.629.802
TOPLAM KAYNAKLAR 981.673.679 960.188.813

ms_yd_74
07-11-2012, 17:29
Net Dönem Karı/Zararı 30.105.084 önceki 30.794

keles54
07-11-2012, 18:14
Yanlış anlamadıysam Kar 30 bin TL kardan 30 milyonlara mı gelmiş, yani 1000 kat mı artmış? !!

zakemaco
07-11-2012, 20:23
Bu ne ya böyle bilançomu olur :)adamlar coşmuş ve kimse yok,hayırdır inşallah.(Keşke sabah alsaymışım.)

Düttürü Dünya
07-11-2012, 20:39
6 aylığa göre değerlendirirsek 20 trilyondan 30 trilyona çıkmış.Ancak geçen sene aynı döneme göre gerçekten abiyane tabirle manyak bir bilanço

zakemaco
07-11-2012, 20:55
Geçen sene aynı dönemim bilançosu yokkii o sene başına göre karşılaştırılan bilanço sanırım,zaten 6 aylık mazisi var borsada ama bilanço rakam olarak çok iyi ayrıntılarını incelemek gerek.

Düttürü Dünya
07-11-2012, 21:33
Geçen sene aynı dönemim bilançosu yokkii o sene başına göre karşılaştırılan bilanço sanırım,zaten 6 aylık mazisi var borsada ama bilanço rakam olarak çok iyi ayrıntılarını incelemek gerek.

Olmaz olurmu?,Bulabilirsiniz bilançoyu ben inceledim.

Karayel32
07-11-2012, 22:49
Arkadaşlar bilanço güzel gelmiş. 2,68 kırılmamalı kırılırsa 2,6 altında 2,45 üstünde ise 2,77 ve 2,8 kırılırsa 2,94 izlenecek...

turkadin
10-11-2012, 22:10
Arkadaşlar bilanço güzel gelmiş. 2,68 kırılmamalı kırılırsa 2,6 altında 2,45 üstünde ise 2,77 ve 2,8 kırılırsa 2,94 izlenecek...

Bilanço iyi gelmiş hisse düşüyor... Bu iste bir is var, bilen var mı? Anlayan var mı?

Kadri Karataş
11-11-2012, 20:21
Bilanço iyi gelmiş hisse düşüyor... Bu iste bir is var, bilen var mı? Anlayan var mı?

Bekledikleri her ne ise ........