PDA

View Full Version : MANGO Mango Gıda

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Calta
27-12-2012, 09:23
arkadaşlar kusura bakmayın ama burda o kadar insanlıktan nasibini almamış insanlar var ki çok ayıp nedir şu kadara gelirse alırım şu olursa şöyle olur ama lütfen yorumlarınız empati yaparak yapın emin olun şu anda patron bu sayfaya girse neşesinden dört köşe olur bu kişiliği bozuk patronların istediğide bu değil mi? panik yaptırmak. patronlarda söyleceğim bir çift sözüm var evet bu hisse gerçekten darboğazda ve bunu kurtarma derdindeyseniz ne ala ama alavera delavera ile bu hisseyi bu hale getirdiyseniz zere kadar kazandığım para sizlere zehir zıkım olsun inşallah kahar olan ALLAH C.C sizleri kahreder ve soyunuzdan sopunuzdan misliyle çıkarsın ben şu anda mazlumum ve ALLAH c.c. mazlumun duasını kabul eder. varın istediğiniz yapın burda bu dünyada zalim olan zalimliğine herzaman devam edemez yaşasın zalimler için cehennem

Patronun yerine ben olcam 0.75 kademesine kadar siler süpürür,bu cazgırların elindeki hisseleri alırım.O zaman ötsünler bakalım.

stormdr
27-12-2012, 09:27
Patron bile bu cazgırlardan ürkmüştür.Yok 62 gelir , yok 50 kuruşa düşer yok tuvalet kağıdı olur.Şu anda bende yok ama bir bakayım dedim nasıl gidiyor.Geçenlerde yorum yapmıycam diye yazdım ama dürüst yatırımcılar görünce bende katkıda bulunmaya karar verdim.Olumsuz yorum yapanları kınıyorum bırakın mangoyu nereye gidecekse gitsin ister düşssün,ister çıksın ama buna piyasa karar versin.

Yanildiginiz nokta bu zaten hissenin fiyatina piyasa karar vermiyor, halka arzindan bu yana tahtayi baski altina alan patronlar karar veriyor, yoksa borcu da olsa endeks 78 binde gezerken defter degerinin bile altinda islem görmesinin baska bir izahati yok emin olun, bu hissedeki patronlar iyi niyetli ve seffaf degil bence..

Calta
27-12-2012, 14:08
Yanildiginiz nokta bu zaten hissenin fiyatina piyasa karar vermiyor, halka arzindan bu yana tahtayi baski altina alan patronlar karar veriyor, yoksa borcu da olsa endeks 78 binde gezerken defter degerinin bile altinda islem görmesinin baska bir izahati yok emin olun, bu hissedeki patronlar iyi niyetli ve seffaf degil bence..

Bence hala bu caygırların etkisinde kalmışssınız.İnsan bindiği dalı kesermi , kendi şirketini böyle yerlerde süründürürmü bu konuyla ilgili kendi sitelerinde açıklamada bulunmuşlar , işte hisse nette mesnetsiz açıklamalardan dolayı açıklama yapmışlar.Hisse 1.30 lardan buralara gelmiş fakat ben şuna inanıyorum gerçekleşir gerçekleşmez bilemem,yatırım tavsiyeside değildir.Patron bu caygırlara fena bir tokat vuracak, bence iyice düşürsünler diye bekliyorlar sonra ansısızın kürüyüp hepsini toplayacaklar.Bu tamamen öyle aklıma gelen bir seneryo,ben şirket sahibi olsaydım öyle yapardım.Neyse hisse takibimde bakalım uygun bulursam dalarım.Artık bu konuda fazlada konuşmaya gerek yok herkese bol kazançlar.

urfalı
27-12-2012, 16:02
QUOTE=urfalı;8182246]Dün yazmış olduğum senaryo bana göre malesef ki gerçekleşecek. 0,62 de de tutunamazsa vay heline hissenin. Endeks ufak ufak düzeltme yapıyor ve bu durumda mango ne yapar Allah bilir. Hissede olmasam da tüm arkadaşlarla her daim beraberim eski bir mangozede olarak. Saygılarımla..

:kahkah:[

Nasıl vay haline?... Senet 1.30 lardan gelmiş 0,65'e.. Ahı gitmiş vahı kalmış zaten...
0,62'de mi Vah vah?... Kaçtan girelim?.. Bekle biraz; Biraz daha bekle... Vah, vah.... :vurkafa:
Senin kaçtan gireceğin beni ne alakadar eder öncelikle burada teknik olarak biliyorsan bir şeyler paylaşmanı beklerim. Yazılanlarla alay edeceğine adam akıllı hissenin gidişatını analiz et biz de senle alay etmeden yorumlarını okuyalım. Bu arada keşke düşse de alsam gibi bir mantığımın olmadığını bilakis uzun bir süre kendileriyle ortak olduğum mango yatırımcısını aydınlatmak amaçlı bir paylaşımda bulunmuştum. Neyse bu kadar yeter sanırım. Eski dostlara saygılarımla..

NemesisX
27-12-2012, 21:09
Endeks her gün rekor üstüne rekor kırarken, bu kağıt üstüne beton dökülmüş gibi, damdan düşmüş gibi düştüğü çukurda yatıyor.
Patron kağıtlarında tekniğe bakılmaz deniyor ama ben yinede haftalık grafiği paylaşmak istiyorum. Fiyat gibi tüm indikatörler de dipte. Her gün çıkmasını beklerken insanı yıpratıyor. Bir kaç hafta sonra bu indikatörler dönüşemi geçer yoksa dipte yüzmeyemi başlar göreceğiz. Daha fazla indikatörü aynı anda görebilen lütfen paylaşımda bulunsun. Tekniği yada Temel analizi kuvvetli olan arkadaşlar grafik ve yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Yatırım tavsiyesi değildir.

http://666kb.com/i/ca6r1n0gek7czdkx8.gif

armadora
27-12-2012, 21:54
selam
ilk defa bugun takıp ettım son yarım saatte, alıs kademsınde 400küsür bın lot varken satısta sade 35bın en fazla 40binli lotlar vardı.
aldatmacada olabılır ama alısa saglam lot gırılıp satısta az olması dıkkat cekıcı geldı bana.

ytd değildir

cennetyolu
27-12-2012, 23:31
Merhaba Arkadaşlar,
Ulusal Endekste dip noktasına en yakın olan hisseler araştırmamda ilk sıralarda olan Mango gıda hissesi dikkatimi çekti. Grafiğinde uzun zamandır aşağı yönlü bir ivmeye sahip olduğunu görüyorum.Forumda yazılanlara kısaca baktığımda genelde bezmiş,umutsuz insanlar görüyorum. Berkosan gibi dehşet bir kağıttan yeni ve mutlu :halayci: çıktım.3 günlük oldukça stresli bir maceraydı. Bilen bilir bilmeyen son 5-6 günlük oynamaya baksın yeter.
Bu kağıdın son açıklanan bilançosunu ve gelir tablosunu henüz incelemedim zamanım olmadığı için ama sürekli izleyenler varsa temel analiz yapmış birisi var mı bu kağıda?
Ayrıca günlük fiyat hareketlerine göre değerlendirdiğimde oran bazında pek günlük oynama göremiyorum. Kağıtta pek işlem yapılmıyor mu hacimler hakkında da kısaca bilgi verebilecek olur mu?
Tşk. iyi geceler..

mcornek
28-12-2012, 01:30
Patronun fotoğrafına bakın, hissenin fiyat hareketlerine bakın sonra da. Kendinize de şunu sorun, "Ben böyle bir insanla gerçek hayatta ortaklık kurar mıydım?

Nîk ü bed herkes bulur âlemde elbet ettiğin
Kendi bulmazsa, cezâ mîrâs olur evlâdına-Ziya Paşa

bukan1277
28-12-2012, 10:59
arkadaşlar ALLAH ın selamı rahmeti üzerinize olsun mangonun internet sitesine girip basın odasına bir baktım ve haber başlıkları dikkatimi çekti başlıklar şunlar mango yu halka açtık ihraçatı 3 kat artırdık. (evet nasıl bir anlaşma yatıysanız parayı tahsil edemediniz galiba kendi servetlerini 300 kat artırdılar) en önemlisi bu hasta adam diyenler oksijen çadırında (galiba bu bizim gibi enayiler.) hayallerinin peşinde giden adam (bu patron bey) mango dan aşeren kadına ücretsiz meyve. (bunlar sayesinde malını mülkümü kayettim ALLAH rızası için bari zekat verin bizlere)

mandibula
28-12-2012, 12:23
herksin yeni yılını kutlarım.yeni yıl -yeni ay ve yeni patron satış dalgası demek. patronlar hisse satışlarını 6.aydan beri genel olarak ayın ilk haftası yapıyorlar .bir defa ayın 14 üne sarkmış.her ay da satış yapmışlar. eger satmaya devam edeceklerse (nekada r satacaklarını bilmiyorum.şu an %6 mehmet %6 ayhan beylerde gözüküyor.)önümüzdeki hafta yükseltip 0.70 satarlar sonra bizim satmamzı beklerler .patron satışları kap tan görülebilir.

kandi fikrim dir .tavsiye degildir.

tirtil
28-12-2012, 15:00
Bence hala bu caygırların etkisinde kalmışssınız.İnsan bindiği dalı kesermi , kendi şirketini böyle yerlerde süründürürmü bu konuyla ilgili kendi sitelerinde açıklamada bulunmuşlar , işte hisse nette mesnetsiz açıklamalardan dolayı açıklama yapmışlar.Hisse 1.30 lardan buralara gelmiş fakat ben şuna inanıyorum gerçekleşir gerçekleşmez bilemem,yatırım tavsiyeside değildir.Patron bu caygırlara fena bir tokat vuracak, bence iyice düşürsünler diye bekliyorlar sonra ansısızın kürüyüp hepsini toplayacaklar.Bu tamamen öyle aklıma gelen bir seneryo,ben şirket sahibi olsaydım öyle yapardım.Neyse hisse takibimde bakalım uygun bulursam dalarım.Artık bu konuda fazlada konuşmaya gerek yok herkese bol kazançlar.

Bence siz geçmiş sayfaları okumamışsınız, insan bindiği dalı kesermi gibi yorumları arşiv mesajlarında kaç kere geçtiğini sayın ve bizede söyleyin. Ben baya bi okudum

tirtil
28-12-2012, 15:02
Endeks her gün rekor üstüne rekor kırarken, bu kağıt üstüne beton dökülmüş gibi, damdan düşmüş gibi düştüğü çukurda yatıyor.
Patron kağıtlarında tekniğe bakılmaz deniyor ama ben yinede haftalık grafiği paylaşmak istiyorum. Fiyat gibi tüm indikatörler de dipte. Her gün çıkmasını beklerken insanı yıpratıyor. Bir kaç hafta sonra bu indikatörler dönüşemi geçer yoksa dipte yüzmeyemi başlar göreceğiz. Daha fazla indikatörü aynı anda görebilen lütfen paylaşımda bulunsun. Tekniği yada Temel analizi kuvvetli olan arkadaşlar grafik ve yorumlarını paylaşırsa sevinirim. Yatırım tavsiyesi değildir.
http://666kb.com/i/ca6r1n0gek7czdkx8.gif

Hala grafik takip ediyorsunuz ya size helal olsun bişi diyemiyorum. hangi grafik tutmuş bugüne kadar paylaşır mısın?

tirtil
28-12-2012, 15:04
Patronun fotoğrafına bakın, hissenin fiyat hareketlerine bakın sonra da. Kendinize de şunu sorun, "Ben böyle bir insanla gerçek hayatta ortaklık kurar mıydım?

:) :) :) sana helal olsun hocam 10 numara yorum yapmışın :) :)

çekirdek
30-12-2012, 01:06
:rtfm:
Arkadaş, şirket şirket olsa ortak satışı mı dinler?.. Alır biri kaldırıp yere çarpar.. Bak Demisaş'a; ortak baskısı, ortak satışı deniyordu, Bilançoya kadar düşmese bile bişi olmaz derken; 0,80-90 kuruşa yeniden alırız hesabı yaparken birileri geldi tek kalemde 1 milyon lot alıp işin seyrini tersine çevirdi. 3 gün içinde pirime bak.. Gerisi hikaye...Zaten ortak satışı varsa, eninde sonunda (kendi tayin ettiği konjüktürde) ''hadi gidelim'' demiyecek mi?..
ytd

hıdırgakko
30-12-2012, 16:53
Asıl problem ortak satışı değil, patron satışı şirkette sıkıntı yoksa alım fırsatıdır, kısa sürede toplar kendini.

Şirketin pazar problemi olduğunuda sanmıyorum. Çok defa dile getirildi problem malın peşin hatta avansla alınıp uzun vade veresiye satılması ve tahsilat kaçakları. Taze nakit girişi olmayınca şirket tıkanıyor. patronlarda tası tarağı satıp kasaya koyuyor, ky olarak bizde bedelli yolu gözlüyoruz.

Bu sarmaldan çıkmak için 1. en kolay ve en muhtemel yol yüksek oranlı bir bedelli, patronlar kasaya koydukları parayıda kendi adına hisseye çevirerek bir nevi tahsil etmiş olacaklar, ki yoksa bu parayı geri almaları şirketi yaralamadan almaları mümkün değil.

2. yol sermaye koyacak güçlü bir ortak, ki denendi tutmadı. İlkesi vizyonu olmayan geleceği patronun iki dudağı arasında anlık kararlara bağlı olan bir şirkete yatırım yapmak bizim gibilerin işi. Güçlü ortak kurumsal yapı ister burdada kurumsallık hak getire...

3. nakit satış yapabileceği bir pazar, yurtdışından çok ümitliydim asıl darbeyi ordan yedik.. o fasılda kapandı heralde.

Geriye tek seçenek kalıyor .... Pamuk eller cebe.

kavak63
31-12-2012, 00:01
Asıl problem ortak satışı değil, patron satışı şirkette sıkıntı yoksa alım fırsatıdır, kısa sürede toplar kendini.

Şirketin pazar problemi olduğunuda sanmıyorum. Çok defa dile getirildi problem malın peşin hatta avansla alınıp uzun vade veresiye satılması ve tahsilat kaçakları. Taze nakit girişi olmayınca şirket tıkanıyor. patronlarda tası tarağı satıp kasaya koyuyor, ky olarak bizde bedelli yolu gözlüyoruz.

Bu sarmaldan çıkmak için 1. en kolay ve en muhtemel yol yüksek oranlı bir bedelli, patronlar kasaya koydukları parayıda kendi adına hisseye çevirerek bir nevi tahsil etmiş olacaklar, ki yoksa bu parayı geri almaları şirketi yaralamadan almaları mümkün değil.

2. yol sermaye koyacak güçlü bir ortak, ki denendi tutmadı. İlkesi vizyonu olmayan geleceği patronun iki dudağı arasında anlık kararlara bağlı olan bir şirkete yatırım yapmak bizim gibilerin işi. Güçlü ortak kurumsal yapı ister burdada kurumsallık hak getire...

3. nakit satış yapabileceği bir pazar, yurtdışından çok ümitliydim asıl darbeyi ordan yedik.. o fasılda kapandı heralde.

Geriye tek seçenek kalıyor .... Pamuk eller cebe.

yine bazı arkadaşlar kızacak gerçi olsun.
VERİLER IŞIĞINDA ben şirketin pazar sorunu olduğunu düşünüyorum.
sorun olmasa neden Bursa Yenişehir ve
ADANA tesisler %15 kapasite ile çalışıyor.

bu pazarda tek değiller.

kavak63
31-12-2012, 13:03
http://666kb.com/i/caagndz83448fms20.jpg

real-ist
31-12-2012, 13:03
arkadaşlar takastaki son durumu izah edebilecek olan var mı,deutche de niye günlük +1,811,960 görünüyor??
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=422&hisse=MANGOEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

kavak63
31-12-2012, 13:06
tüm mango yatırımcı arkadaşların yeni yıllarını kutlarım.

2012 yılı mango için iyi geçmedi . sağlık olsun ne yapalım. her şey para değil.
2013 de şirket mali yapısını düzeltebilirse ( dönebilirse ) güzel günler görebiliriz.

real-ist
31-12-2012, 13:11
arkadaşlar takastaki son durumu izah edebilecek olan var mı,deutche de niye günlük +1,811,960 görünüyor??
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=422&hisse=MANGOEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

zannedersem takas sayfasında problem olmuş,diğer hisseleri de öyle gösteriyor,bu arada herkesin yeni yılı kutlu olsun..nice sağlık dolu mutlu yıllara inşallah..

mardinlarif
31-12-2012, 13:53
Arkadaşlar herkese mutlu yıllar,inşallah 2012 ylını aratmaz mango bize,gelecek yıl inşallah burası ağlama duvarı değilde teşekkür mesajlarının yazıldığı bir ortam olur,ayrıca mango çıkacak nedenmi çünkü elimdeki hisseleri sattım ben ne zaman zarardayken hisse satsam ertesi gün tavan oluyor bir hisse,ayrıca yataş aldım yüklüce ben girdim ya kesin çöker gerçi oda çökmüş çökeceği kadar.

hıdırgakko
31-12-2012, 17:36
yine bazı arkadaşlar kızacak gerçi olsun.
VERİLER IŞIĞINDA ben şirketin pazar sorunu olduğunu düşünüyorum.
sorun olmasa neden Bursa Yenişehir ve
ADANA tesisler %15 kapasite ile çalışıyor.

bu pazarda tek değiller.

Pazarda tek değiller tabi ama rakipler genelde karadüzen çalışan yerel tedarikçiler.

Pazar sorunu olduğunu sanmıyorum, bu kadar uzun vadeli mal verdikten sonra hangi market malı almak istemezki...

Bence tesislerin %15 kapasite ile çalışması müşteri bulunamamasından değil, mal alacak nakitin bulunmamasından, işletme sermayesinin bulunmamasından kaynaklanıyor. 60-70 kuruştan hisse satıp kasaya koymasının sebebide bu diye düşünüyorum.

kavak63
31-12-2012, 21:45
Pazarda tek değiller tabi ama rakipler genelde karadüzen çalışan yerel tedarikçiler.

Pazar sorunu olduğunu sanmıyorum, bu kadar uzun vadeli mal verdikten sonra hangi market malı almak istemezki...

Bence tesislerin %15 kapasite ile çalışması müşteri bulunamamasından değil, mal alacak nakitin bulunmamasından, işletme sermayesinin bulunmamasından kaynaklanıyor. 60-70 kuruştan hisse satıp kasaya koymasının sebebide bu diye düşünüyorum.

http://cekok.com.tr/turkce/hakkimizda.html
http://cekok.com.tr/turkce/duyurular.html

Dermando
01-01-2013, 11:37
Citibank dün 2 lot satmış. Ne yapmak istiyorlar acaba.

yatırım tavsiyesi değildir.

hıdırgakko
01-01-2013, 23:24
http://cekok.com.tr/turkce/hakkimizda.html
http://cekok.com.tr/turkce/duyurular.html

Pazarda tek olduğu iddiasında değilim, yukarda söyledim zaten.

Bahsettiğiniz firmayı daha öncede burda örnek göstermişlerdi, sektörün en büyük en köklü firması çekok'tur. Ancak incelediğinizde onunda tekel konumunda, piyasayı domine, eden diğer firmalara hayat hakkı tanımayan bir firma olmadığını görüyoruz. Yani rekabet edeceği en büyük firmanın bile korkulacak bir tarafı olmadığını görüyoruz.
Bazı 2011 yıl sonu verilerine ulaştım ilginç sonuçlar var.

Çekokun mangoya karşı bariz üstünlüğü ciroda, yıllık 250 milyon, mangonun 102 milyon lira idi.

Çekok un 2,5 katı ciroya rağmen vergi öncesi karı 4.5 milyon, mangonun geçen sene vergi sonrası karı 4 milyondu.

Anaortaklığa ait Öz kaynaklar, yani borcu harcı düştükten sonra elinde kalanlar çekokun 31 milyon lira, mangonun geçen sene 29 milyon liraydı, bedelli dahil son bilançoyla 47 milyona ulaştı.
İhracat geçen sene çekok 3.2 milyon, mango 12 milyon lira. Bu sene ihracat elimizde patladı orayı karıştırmıyorum.

Üretim kapasitesi çekokun yıllık 200.000 ton, mangonun ki biraz çelişkili ama en az onun kadar hatta daha fazla olduğunu düşünüyorum ki önceki faaliyet raporlarında sadece yenişehir tesisi için yılık 360.000 ton yazıyordu şimdi düşürmüşler.

Çalışan personel sayısı çekok 96, mango geçen sene 395 kişi, (bu yıl 224 bağlı şirketler satıldığı için)

Aynı sektörde olup çekokun dışında, cirosu mangodan fazla olan başka şirket olduğunu sanmıyorum. En azından cirosu 150 milyona kadar olan şirketlere baktım yoktu.

Demem o ki, Pazarı domine eden zorlu rakipleri yok mangonun. Tahsilat sorununu aşıp mali dengesini kurabilirse çekokuda altına alması şaşırtıcı olmaz benim için.

Patronlar içerde dalavere çevirmiyorlarsa mevcut sıkıntıları aşabileceklerini düşünüyorum. Ama şirketin yaptığı çelişkili açıklamalar anlaşma haberleri, bağlı şirket satışlarındaki şaibeler, sepkenin satılması geri alınması vs.. bilanço ve faaliyet raporlarındaki çelişkiler bir sürü hata kafa karıştırıyor...

cordoba
02-01-2013, 14:48
amaç üzüm yemek olsaydı kağıt buralara gelmeden sorun çözülürdü... ama görünen o ki amaç bağcıyı dövmekmiş...

YTDeğildir...

dovs06
02-01-2013, 15:09
amaç üzüm yemek olsaydı kağıt buralara gelmeden sorun çözülürdü... ama görünen o ki amaç bağcıyı dövmekmiş...

Bu sözün üstüne laf etmeye gerek yok

dovs06
02-01-2013, 15:13
Borsadaki en büyük yanılgım oldu 2 liralarada 1.10 lara hatta biraz altına günlükte sarkmış 2 yıl elimde tutup 2 liralardan satmadım en kötü 1 lere iner dedim ama bence bu bsefer bu kadarı da fazla oldu artık kurtarabilirsem paramı dahada bulaşmama kararı aldım y.t. değildir.

polark
02-01-2013, 19:17
http://img23.imageshack.us/img23/1328/screenz077.jpg

temel analiz rating de 3. sırada ama ne yazar diimiii....burası imkb kumarhanesi.... :(

AF_ETTİM
02-01-2013, 23:51
[ımg]http://img23.imageshack.us/img23/1328/screenz077.jpg[/ımg]

temel analiz rating de 3. Sırada ama ne yazar diimiii....burası imkb kumarhanesi.... :(

allahını seven bana bu yazı üzerine cevap versin.neymiş efendim,temel analiz ratingde 3.sırada yer alıyormuş:))yaw sevgili arkadaşlar borsa 80.000 e gelmiş kağıt habire aşşağı geliyor.kim takar temel analizi veya teknik analizi.3 aydır hangi hisseye gözü kapalı girsek yine en az %10 kar ederdik.mangoda son 3 ay dır kar eden varsa söylesin!!!! şimdi diyeceğim şu ki yesinler tekniğini yesinler temelini yesinler bilançosunu karını yesinler dış alacaklarını.kimse kimseyi kandırmasın arkadaşlar.3 ay önce garanti bankasından 2000 lot alan şimdiye 4.000tl kar ederdi.peki 3 ay önce mango alanlar şu an ne halde!!!! Kimse hikaye okumasın rica ederim.zaten ky batmış batacağı kadar millete ümit vermeye kalkmayın agzınızdan burnunuzdan gelir size olmazsa çocuklarınıza olur ve olsun da inşallah.ben bu foruma bakarak mango aldım niye diyecekseniz yok efendim ihracat yapmış da lacağı var!eğer alacağını alırsa mango bilmem ne kadar olacak da falan filan.ben burada böyle yazanlara hakkımı helal etmiyorum inşallah çocuklarından çıkar da beni hatırlarlar.ben sattım zararına çok az bişey kaldı.fakat bedduam baki dir!!!

mango
03-01-2013, 07:25
şu çekok mu mekok mu alsın kurtarsın bu işlerden anlayan 50 yıllık şirket kelepir mangoyu kaçırmasın. borsa deneyimi olur :) 3-5 seneye açılmayı düşünüyorlardı ufaktan girmiş olurlar...

ytd

polark
03-01-2013, 08:42
allahını seven bana bu yazı üzerine cevap versin.neymiş efendim,temel analiz ratingde 3.sırada yer alıyormuş:))yaw sevgili arkadaşlar borsa 80.000 e gelmiş kağıt habire aşşağı geliyor.kim takar temel analizi veya teknik analizi.3 aydır hangi hisseye gözü kapalı girsek yine en az %10 kar ederdik.mangoda son 3 ay dır kar eden varsa söylesin!!!! şimdi diyeceğim şu ki yesinler tekniğini yesinler temelini yesinler bilançosunu karını yesinler dış alacaklarını.kimse kimseyi kandırmasın arkadaşlar.3 ay önce garanti bankasından 2000 lot alan şimdiye 4.000tl kar ederdi.peki 3 ay önce mango alanlar şu an ne halde!!!! Kimse hikaye okumasın rica ederim.zaten ky batmış batacağı kadar millete ümit vermeye kalkmayın agzınızdan burnunuzdan gelir size olmazsa çocuklarınıza olur ve olsun da inşallah.ben bu foruma bakarak mango aldım niye diyecekseniz yok efendim ihracat yapmış da lacağı var!eğer alacağını alırsa mango bilmem ne kadar olacak da falan filan.ben burada böyle yazanlara hakkımı helal etmiyorum inşallah çocuklarından çıkar da beni hatırlarlar.ben sattım zararına çok az bişey kaldı.fakat bedduam baki dir!!!

sn af ettim yazılarınızdan cok agresif ve sinirli oldugunuz belli...inanın benim mango menderes ve eregli den kaybettiklerimin yanında sizin kayıplarınız cok azdır.burası borsa maalesef yatırım değil tam bir kumarhane olmuş...yazılarımda asla al/sat diyeyemem.

zaten imzam da yazar " asla al sat tavsiyesi değildir" diye...

BEN YATIRIMLARIMI KENDİ ÖZGÜR İRADEMLE YAPIYORUM.
KİMSENİN ETKİSİ ALTINDA KALMADAN.
BU YILDA BÖYLE OLDU 2012 YILI NE KADAR CIRPINSAMDA YARI YARIYA DÜŞMÜŞ SENETLERİMİ İSTEMEYEREK SATTIM...

BEDDUA EDECEKSEN BİZİ BU HALE GETİREN PATRON VE ONUN KÖPEKLERİNE ETSEN DAHA MAKBUL OLUR...

BENDE BİR BABA YIM VE KİMSENİN AHINI ALMAK VE KİMSEYEDE HAKETMEDİĞİ SÜRECE AH ETMEK İSTEMEM...

ÇÜNKÜ AHİRET GÜNÜ AFFEDİLMEYEN TEK ŞEY " KUL HAKKI " DIR...

HAKINIZI HELAL EDİN EGER SİZLERE YAZDIKLARIM KÖTÜ REHBERLİK EDİYORSA....

AMAN DİKKAT BORSADA KAZANMAK ,KUMAR MASASINDA KAZANMAKTAN DAHA ZOR HALE GELDİ...GÜZEL MANGO MUZU NE HALE GETİRDİLER...

tirtil
03-01-2013, 10:53
Ben her gün 24 saat aklınıza gelmeyecek şekilde sayıp sövüp beddua ediyorum.Siz boşuna günaha girmeyin. Elime biş geçmiyor ama çok rahatladığım bi gerçek. O resme baka baka ÖYLE İÇTEN ÖYY LE GÜZEL SÖVÜYORUM Kİ!! Ahh bi bilseniz nası girdiğimi!!!

bukan1277
03-01-2013, 14:20
arkadaşlar bedua etmeyen kalmadı bende malesef bu düzenbazlara kandım 5,16 girdim bedelsiz 2,44 indi bırakmadım 1,86 indi ordan bedelli 1,34 maliyet ve işin en ilginci kozal 18,60 aldım ve bu şerefsiz kağıt çıkar diye 26,10 sattım şu anda kozal 43 lerde ben nasıl bu şerefsizlere bedua etmiyeyim

mandibula
03-01-2013, 20:26
borsa 2012 de%50 kazandırmış .YA DOSTLAR BİZ YUNANİSTAN BORSASINDAN MI KAGIT ALDIK .BİRİ BENİ UYANDIRSIN. ÜC BEŞ BANKA VE BİRKAC SANAYİ ŞİRKETİ HARİÇİNDE TÜM KAGITLAR TARİHİ DİPLERİNDE.BAZI ÖRNEKLER:mango-kilerler-atac-latek-avod-bimeks-reysas grubu-ihlasgurubu(holding hariç).
2010 2012 yıllarında halka arz edilen52 hisseden 42 si halka arz fiyatının altında bircogu da%30 zarar ettirmiş durumda.
1998 yılından beri bu meret borsayla ilgileniyorum .ilk defa bu durumdayım. cevremdekiler ''oooo borsauctu iyi kazandın''diyorllar işin aslı %30 zarar kapanmak bilmiyor.AHH AHH DIŞI SENİ-İÇİ BENİ YAKAR

TAVSİYE MAVSİYE DEGİL.DERDİMİ PAYLAŞİM DEDİM.KENDİM ETTİM KENDİM CEKERİM

mandibula
03-01-2013, 20:35
8 bin kişi borsayı bıraktı

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), 2012 Aralık ayı yatırımcı sayıları ve piyasa değerlerine ilişkin verileri yayınladı. Buna göre, 2012 yılında 8 bin 14 kişi hisse senedi pozisyonunu kapatmış. 2011 yılı Aralık ayında 1 milyon 100 bin 951 olan yatırımcı sayısı, 2012 Aralık ayında 1 milyon 92 bin 937'ye geriledi. Borsada son dönemde yaşanan bir gerçeği de gün yüzüne çıkaran rapora bakılırsa İMKB'nin rekor üstüne rekor kırdığı bir yılda yatırımcılar borsadan uzaklaşmış. Bunun nedeni olarak da, son dönemde özellikle küçük hisselerde yaşanan manipülatif fiyat hareketleri ve son halka arzlarda yatırımcıların büyük zarara uğraması gösteriliyor. Halk Bankası'nın ikincil halka arzında kazanılan yeni yatırımcılar da olmasa geçen yıl yaklaşık 20 bin yatırımcının borsadan uzaklaştığı biliniyor. Halka arz seferberliğinin başlatıldığı bir dönemde yaşanan kayıplar da piyasaların geleceği açısından endişe verici bir durum olarak gösteriliyor.

http://www.borsagundem.com/haber/8-bin-kisi-borsayi-birakti/126354

TAVSİYE DEGİL

freedom_forever
03-01-2013, 22:01
8 bin kişi borsayı bıraktı

kavak63
04-01-2013, 10:14
yoksa yine ödeme günümü geldi.:)

kavak63
04-01-2013, 11:41
yükselmişti,kar satışları geldi .:kahkah:

kavak63
04-01-2013, 17:09
yoksa yine ödeme günümü geldi.:)

bu gün patrona biraz destek oldum. 444 ve 555 le.:)
ödenecek borç çok ne yapalım.:kahkah:

kavak63
04-01-2013, 17:29
http://666kb.com/i/caeph955td9pyfexy.jpg

kafana göre takıl.
patronlardan bir şey bekleme.

kavak63
04-01-2013, 17:46
ÖdenmiĢ Sermaye................38.568.870
Kısa Vadeli Finansal Borçlar ...38.447.428
şirketin sermayesi kadar kısa vadeli finansal borcu var.
% 100 bedelli sermaye artımı yapsa kısa vadeli finansal borçları kapatabilir.

geriye kalan
Uzun Vadeli Finansal Borçlar.....23.485.081 tl'yi eşi ,dostu .yakın akrabayı bir yana bırakarak artık şirket çalışıp kendi öder.:)
diye düşünüyorum.

hep hisse sat hep hisse sat nereye kadar . en son ellerinde %6+6 kaldı
kalan hisselerini'de satarlarsa sanırım yurt dışında bir tatil yöresine yerleşirler.

kavak63
04-01-2013, 20:04
http://666kb.com/i/caeph955td9pyfexy.jpg

kafana göre takıl.
patronlardan bir şey bekleme.

resimde'de görüldüğü gibi .
sesiz topik.
yoksa bir ben'mi kaldım hissede

kavak63
04-01-2013, 20:26

http://666kb.com/i/caetynzctdyjair1i.jpg

şirketin halka açılmadan önceki patronun resmi.
son halını bilmiyorum.

kavak63
04-01-2013, 20:31
http://666kb.com/i/caetynzctdyjair1i.jpg

şirketin halka açılmadan önceki patronun resmi.
son halını bilmiyorum.

dostlar resme bakıp ne düşündünüz ?????????? ortaklık kurulabilir-mi ???.

seyyah20
04-01-2013, 21:03
Endeks gelmiş 80.000 e bizim uyuz gelmiş 0.67 lere. Bu günde işlem hacmi fazla idi inşallah daha aşara basmazlar.

odessamira
04-01-2013, 21:20
dha aşagılar görülür gibi 60 64 bandına otururumu oturur oradan çıkar mı çıkar 8083 görülebilir mi neden olmasın ama vakt alrmı alır

seyyah20
05-01-2013, 09:05
Vursun bakalım aşalara daha ne kadar vuracak bütün patronlar göürdü hisselerini koydu parayı cebe bizimkide sermayeden yemeye devam ediyor. Verdikce kağıdı aşağı batıyor.İnşallah herşeylerini kaybederlerde ekmeğe muhtaç olurlar.

King Levent
05-01-2013, 09:39

geriye kalan
Uzun Vadeli Finansal Borçlar.....23.485.081 tl'yi eşi ,dostu .yakın akrabayı bir yana bırakarak artık şirket çalışıp kendi öder.:)
diye düşünüyorum.

kalan hisselerini'de satarlarsa sanırım yurt dışında bir tatil yöresine yerleşirler.

arkadaş senin amacın ne?bu şirketin hiç alacağı yok mu ?
6 aydır aynı terane..
kağıt 2 lirayken ağlıyor muydunuz bu kadar borcu var diye.bak bakalım koc holding akfen sermayesi ile borçlarını ödeyebiliyor mu.
geçin bunları.
adam sattım diyor gelmiş 6 aydır burada ağlıyor.
öbürü gelmiş 70 kuruştan almış tepki yapmadı diye ağlıyor.
siz bu kafaya daha çok ağlarsınız.
burası imkb.. thyao nun 50 kuruşa, tofaşın 1 liraya işfinin 20 kuruşa işlem gördüğü borsa.
ayılın.yüzünüzü yıkayın temiz hava alın.

kavak63
05-01-2013, 10:15

geriye kalan
diye düşünüyorum.

şirketin o kadarda hakkını yemeyelim
finansal borçlarının yanında ticari alçakları 'da var. .
örneğin.

ġirketin, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan pazarlarında doğmuĢ canlı alacaklarının tahsilatının hızlandırılması için 15.06.2012 tarihli sözleĢme ile, Ģirketin müĢterisi ve bu pazarlarda ayrıca Ģirkete danıĢmanlık ve aracılık hizmeti sunan Master Commers LLP ġirketine tahsilat yetkisi verilmiĢtir. (Masters Commers LLP ile ayrıca Ģirket arasında 30.06.2014 tarihine kadar geçerli iĢbirliği anlaĢmasına göre doğacak alacakların tahsili konusunda da Ģirkete hizmet verecektir)
Tahsil yetkisi verilen doğmuĢ alacakların tutarı, 30.09.2012 tarihi itibari ile toplam 5.682.858 TL‟dir (179.018,83 Euro ve 2.952.649,46 USD) Masters Commers LLP, Ģirketin bu alacaklarını Ģirket adına tahsil ederek Ģirketin banka hesaplarına ilgili müĢteriler adına yatıracaktır.
Borçlu firmalarla yapılan görüĢmeler ve müzakereler neticesinde, bu alacakların yaklaĢık %10‟unun 31.12.2012 tarihine kadar, bakiyenin en geç 31.12.2013 tarihine kadar ve ağırlık olarak ilk 6 ayda olmak üzere 2013 yılı içinde tahsil edileceği konusunda kuvvetli kanaat elde edilmiĢtir. Borçlu firma yetkilileriyle temaslar sürmektedir. Alacaklar, orijinal para birim (döviz) bazında tahsil edilecektir

kavak63
05-01-2013, 10:24
şirketin o kadarda hakkını yemeyelim
finansal borçlarının yanında ticari alçakları 'da var. .

ġirketin, Rusya, Ukrayna, Bulgaristan pazarlarında doğmuĢ canlı alacaklarının tahsilatının hızlandırılması için 15.06.2012 tarihli sözleĢme ile, Ģirketin müĢterisi ve bu pazarlarda ayrıca Ģirkete danıĢmanlık ve aracılık hizmeti sunan Master Commers LLP ġirketine tahsilat yetkisi verilmiĢtir. (Masters Commers LLP ile ayrıca Ģirket arasında 30.06.2014 tarihine kadar geçerli iĢbirliği anlaĢmasına göre doğacak alacakların tahsili konusunda da Ģirkete hizmet verecektir)
Tahsil yetkisi verilen doğmuĢ alacakların tutarı, 30.09.2012 tarihi itibari ile toplam 5.682.858 TL‟dir (179.018,83 Euro ve 2.952.649,46 USD) Masters Commers LLP, Ģirketin bu alacaklarını Ģirket adına tahsil ederek Ģirketin banka hesaplarına ilgili müĢteriler adına yatıracaktır.
Borçlu firmalarla yapılan görüĢmeler ve müzakereler neticesinde, bu alacakların yaklaĢık %10‟unun 31.12.2012 tarihine kadar, bakiyenin en geç 31.12.2013 tarihine kadar ve ağırlık olarak ilk 6 ayda olmak üzere 2013 yılı içinde tahsil edileceği konusunda kuvvetli kanaat elde edilmiĢtir. Borçlu firma yetkilileriyle temaslar sürmektedir. Alacaklar, orijinal para birim (döviz) bazında tahsil edilecektir

güzel alacakların tahsili konusunda kuvvetli kanaat elde etmişler.
keşke malı vermeden önce teminat alsaydınız. şimdi kuvvetli kanaat 'a gerek kalmazdı.:)

kavak63
05-01-2013, 11:20
buradaki yorumlarımı ,bu hisseye halka arzda beri farklı oranlarda taşıyan biri olarak,
bildiğim kadarı ile rakamlarla ( bilanço verileri ile ) paylaşmaya çalışıyorum.
nedeni ;kendi bilgimle bu hisseye yeni girecek dostları bilgilendirmek.
asla al veya sat demek olamaz. olursa-da suç olur.

6 aydır olumsuz nitelikte yorum yaptıkta hisse 1,40 dan ( 6 ay önceki fiyatı) 2,80'mi yükseldi.
aksine endeks 45,000 lerden 80,000 lere gelmesine rağmen en son 0,66 isteyene verdiler.
bazılarının hoşuna gitsin diye mali veriler hakkında gerçek dışı yorumlar'mı yapalım.
6 ay dan beri uçacak, kaçacak, zıplayacak deseydik dahamı iyi olacaktı.

şirket Ruslara vb .ülkelere 5,682,000 tl 'lik malı hiçbir teminat almadan gönderiyor.
şimdi bu alacaklarının tahsili ile ilgili başka bir şirketle anlaşma yapıyor ve
alacağın tahsil edileceği konusunda kuvvetli kanaat elde edilmiştir diyorlar.

kardeşim adama sormazlar mı senin etin ne budun ne, bu kadar (5,682,000 tl)
malı teminatsız nasıl verebiliyorsun. sen bu malları bedava'mı aldın.
yoksa banklardan %17 gibi bir faiz oranı ile borçlanıp bu malları eş, dost, akraba şirketlerden 'mı aldın.
1 verdin alamadın, 2 verdin alamadın, neden köküne kadar mal veriyorsun.

sonuç: daha fazla yazmak istemi,yorum . mal ortada.
ileride ne olur ( fiyat bağlamında ) ne olur kimse bilemez. herkes kendi kararını verir.
sonuçta risk meselesi. risk alınabildiği oranda .........

SON-THE END-

seyyah20
05-01-2013, 13:10
şirkette salatalık var ama yoğurdu olmadığı için bi cacık olmaz bundan. (ytd)

seyyah20
05-01-2013, 21:15
İnadına satmayacam bu hisseyi. Hamallara paramı yedirmeyeceğim. Ben satmasam tek kuruş kazanamazlar. Batsın isterse şirket tek kuruşumu dahi yedirmeyeceğim bunlara. Endeks bir tepe taklak düşerde hevesleri kursaklarında kalır. Basın aşağı mutlaka bir yerde birleri dalar elinizden alır tahtayıda bizde kurtuluruz. Tek işlem günlük işiniz var ama işte birkaç spek dalarda elinizden alırsa o zaman görürsünüz. (ytd)

a163680
06-01-2013, 23:42
arkadaşlar herkes aklını başına alsın.

En önemli noktalar şunlar:

1-)Şirketin ciddi miktarda alacağı var. Öncelikle bu alacakları bir şekilde tahsil etmesi lazım.
2-)Bu tahsilatın sağlıklı bir şekilde yapılmasının akabinde kısa vadeli borçları ödeyebilir.
3-)Kısa vadeli borçlar kademeli olarak ödenirse, şirket nakit akışı rayına girer ve bu yanlış ticaret tecrübesinden bir ders alır.

Bu süreç mutlaka 2012/4 çeyrek raporlarına yansır. Herkes 2012 4ç. bilançosunu dikkatle incelesin ve mutlaka beklesin bence.

Olur ki, tahsilatta sorun yaşanır ve şirket kendini döndüremez ve genel giderlerini karşılayamaz duruma gelirse, normal şartlarda şirketin ayakta kalma şansı pek kalmaz. Zira ödenmeyen kısa vadeli borçlar, finans kurumları tarafından kredibilite kayıplarıyla sonuçlanır. Böyle bir kredibilite kaybı sonrası firmanın finans kurumları arasında namı yürür.vs.vs.

Patronların kendi hisselerini satarak şirketi finanse etme çabası bence oldukça faydalı bir çaba. Bunu yapmasalardı, firma kesinlikle kendini çeviremezdi. Patron satışları durduğuna göre ve alacaklar kademeli olarak tahsil edileceğine bakılırsa, bence işler yoluna girecek gibi. Yeter ki firma alacaklarla borçlarını kapatsın.

2012 4 çeyrek raporlarını merakla beklemeyi tavsiye ederim dostlar.

tirtil
07-01-2013, 14:12

1-)Şirketin ciddi miktarda alacağı var. Öncelikle bu alacakları bir şekilde tahsil etmesi lazım.
2-)Bu tahsilatın sağlıklı bir şekilde yapılmasının akabinde kısa vadeli borçları ödeyebilir.
3-)Kısa vadeli borçlar kademeli olarak ödenirse, şirket nakit akışı rayına girer ve bu yanlış ticaret tecrübesinden bir ders alır.

Bu süreç mutlaka 2012/4 çeyrek raporlarına yansır. Herkes 2012 4ç. bilançosunu dikkatle incelesin ve mutlaka beklesin bence.

Olur ki, tahsilatta sorun yaşanır ve şirket kendini döndüremez ve genel giderlerini karşılayamaz duruma gelirse, normal şartlarda şirketin ayakta kalma şansı pek kalmaz. Zira ödenmeyen kısa vadeli borçlar, finans kurumları tarafından kredibilite kayıplarıyla sonuçlanır. Böyle bir kredibilite kaybı sonrası firmanın finans kurumları arasında namı yürür.vs.vs.

Patronların kendi hisselerini satarak şirketi finanse etme çabası bence oldukça faydalı bir çaba. Bunu yapmasalardı, firma kesinlikle kendini çeviremezdi. Patron satışları durduğuna göre ve alacaklar kademeli olarak tahsil edileceğine bakılırsa, bence işler yoluna girecek gibi. Yeter ki firma alacaklarla borçlarını kapatsın.

Sen ne diyon güzel kardeşim ya ? Kimi neyi yorumluyon ? Kime neyi anlatmaya çalışıyon? En önemlisi de kimi ADAM SAYIYON!!! da bişileri yorum atıyon.

Sanki saygın kaydadeğer bi değer varmış gibi karşınızda şuralara yorum yazıp durmayın.

a163680
07-01-2013, 14:18
Sen ne diyon güzel kardeşim ya ? Kimi neyi yorumluyon ? Kime neyi anlatmaya çalışıyon? En önemlisi de kimi ADAM SAYIYON!!! da bişileri yorum atıyon.

Sanki saygın kaydadeğer bi değer varmış gibi karşınızda şuralara yorum yazıp durmayın.

Yazılarımız anlayana zaten :)
Anlamıyorsan boş ver takma kafana.

tirtil
07-01-2013, 14:36
Yazılarımız anlayana zaten :)
Anlamıyorsan boş ver takma kafana.

Aynen öyle hocam milletinde aklını bulandırma bedduasını alma
Anlayanlarıda gördük kafanı yorma sen

tirtil
07-01-2013, 14:50
Bide çok bişi anlatmış gibi böbürlenip durmuş , çevir sayfaları geriye doğru 2013 3. çeyrek bilanço öncesi aynı lafları görürsün.
Sorun alacakların alınamayı bize binilmesia anladınmı?
Bişileri yazıyposan karşılığını misliyle bulacağını göz alarak yaz.
Bu şerefsiz soysuzlara prim kazandırmaya çalışma. Bana artniyetliliğin dışında bişiyle gelme
Duydunmu birader?
Yazacak bişeyin varsa şimdi yaz.. Bekledim bişiler yazman için , senle atışmak için ama görüyorum ki çıkmışsın.
Dengesiz dengesiz yorum yapma şurada, günlükçümüsün bunların bişeyimisin herneysen

a163680
07-01-2013, 14:59
Bide çok bişi anlatmış gibi böbürlenip durmuş , çevir sayfaları geriye doğru 2013 3. çeyrek bilanço öncesi aynı lafları görürsün.
Sorun alacakların alınamayı bize binilmesia anladınmı?
Bişileri yazıyposan karşılığını misliyle bulacağını göz alarak yaz.
Bu şerefsiz soysuzlara prim kazandırmaya çalışma. Bana artniyetliliğin dışında bişiyle gelme
Duydunmu birader?
Yazacak bişeyin varsa şimdi yaz.. Bekledim bişiler yazman için , senle atışmak için ama görüyorum ki çıkmışsın.
Dengesiz dengesiz yorum yapma şurada, günlükçümüsün bunların bişeyimisin herneysen

TIRTILLLLLLLLLLL.
Bizimkisi tavsiye, ALMAK zorunda değilsin.
ama tırtıl kadar cesur bir yüreğin var:) helal vallahi.

santa
07-01-2013, 15:13
Kağıdın yükseleceğini iyi bilen biri zaten buraya yazmaz neyi var yok satar kağıdı toplar sessizce bekler. Bunu herkes de bilir aklınıza mantığınıza uyuyormu adam buradan mal toplayacak sonrada gel vatandaş gel ucuz mucuz diyecek uçacak kaçacak diyecek. Tırtıl kardeşin dediği gibi ya günlükçü veya tahtayı yönlendirenlarin adamı. Saygılarımla... önceden almıştım halen bekliyorum bekliyorummm bekliyorumm ve de bekleyecem saygılar...

tirtil
07-01-2013, 15:34
TIRTILLLLLLLLLLL.
Bizimkisi tavsiye, ALMAK zorunda değilsin.
ama tırtıl kadar cesur bir yüreğin var:) helal vallahi.

Tavsiyelerinin içine benimle dalga geçer gibi bu adamlar satarak en güzelini yapmış gibi saçma sapan yorum yapma kardeşim..Aklından çıkanı kulağın duysun. Bunun dışında güvenerek mallık etmişsin de ne dersen de eyvallah derim.Ama bana bu soysuzları methetme.
Sende git işine bak burdaki insanların bamteline basma yeter

tirtil
07-01-2013, 15:36
Kağıdın yükseleceğini iyi bilen biri zaten buraya yazmaz neyi var yok satar kağıdı toplar sessizce bekler. Bunu herkes de bilir aklınıza mantığınıza uyuyormu adam buradan mal toplayacak sonrada gel vatandaş gel ucuz mucuz diyecek uçacak kaçacak diyecek. Tırtıl kardeşin dediği gibi ya günlükçü veya tahtayı yönlendirenlarin adamı. Saygılarımla... önceden almıştım halen bekliyorum bekliyorummm bekliyorumm ve de bekleyecem saygılar...

Aynen santa, ben ve nicelerimiz bekkliyorr bekliyoor bekliyor... Yapacak başka hiçbir şey yok.
Ya denilenler gibi ya bedelli ile toplayacak.. yada piyango gibi biri yada birileri sırtlıycak bu adamlardan kagıdı alcaklar

fmacit55
08-01-2013, 14:18
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=255353

http://www.linkedin.com/pub/cuneyt-sel/5/805/77

yeni yönetim kurulu başkanı şirketin yabancı finansman konusunda görüşmeler yaptığı heritage capital'ın temsilcisi.

seyyah20
08-01-2013, 15:03
Buda kim yaaa. Şirket Batıranmı Şirket Kurtaran mı?

delitrader
08-01-2013, 15:09
Buda eskilerden demirel zamanlarından büyük bir yönetici bu adamı başa getirtip oturttuklarına göre bişeyler olacak hemde büyük bişeyler olacak burada yazılanları okuyorumda harbiden komik bundan 1,5 2 yıl öncesine kadar torunlarıma kalacak uzun yıllar topliycam bu kağıdı diyenler şimdi nalet okuyolar bence şirket güzel ve rasyolarıda güzel ama görene tabiki herkes sabırla beklerse bu adam bişeyler yapabilir cüneyt sel vay beee

a163680
08-01-2013, 18:25
Buda eskilerden demirel zamanlarından büyük bir yönetici bu adamı başa getirtip oturttuklarına göre bişeyler olacak hemde büyük bişeyler olacak burada yazılanları okuyorumda harbiden komik bundan 1,5 2 yıl öncesine kadar torunlarıma kalacak uzun yıllar topliycam bu kağıdı diyenler şimdi nalet okuyolar bence şirket güzel ve rasyolarıda güzel ama görene tabiki herkes sabırla beklerse bu adam bişeyler yapabilir cüneyt sel vay beee

Ben yazsam, patronun adamı ilan ediyorlar:) Hayret valla.
Delitrader yorumlarına katılıyorum. Sabretmeye devam. Tırtıla selam:)

seyyah20
08-01-2013, 18:50
http://www.google.com.tr/search?q=c%C3%BCneyt+sel&hl=tr&sa=N&tbo=u&gl=tr&tbm=isch&source=univ&ei=UVrsULmMEsSHhQfWsIC4CA&ved=0CDoQsAQ&biw=1024&bih=419

soldan ilk ve üçüncü resmine bakarsanız tıpkı CEYYAR

kavak63
08-01-2013, 21:51
Buda kim yaaa. Şirket Batıranmı Şirket Kurtaran mı?

şirkete katkısı ne olur bilinmez. inşallah hayırlı uğurlu olur.
ancak.
Erol aksonun sahibi olduğu iktisat bankasına pekte hayırlı olmamış. banka batmış.

Şişli Cumhuriyet Savcısı Mecit Ceylan, Trade Deposit Bankası ile İktisat Bankası'nın birleştirilmesi sonucu ortaya çıkan 493 milyon dolarlık zarar ile ilgili soruşturmayı tamamladı. Bankanın ortakları işadamı Erol Aksoy, yönetim kurulu üyelerinden eşi İnci Aksoy ile Hazine'de Müsteşar Vekili olarak da görev yapmış olan Cüneyt Sel'in de aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında zimmet suçlamasıyla İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Şişli savcılarından Ceylan'ın hazırladığı fezleke üzerine İstanbul Cumhuriyet savcılarından Emin Ateşağaoğlu tarafından İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen 27 Temmuz 2005 tarihli iddianamede, 11 sanık hakkında 12 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

http://www.milliyet.com.tr/2005/08/28/ekonomi/aeko.html

yucin
08-01-2013, 22:04
yarın bişeyler olabilir teknik iyice sıkıştı hayırlısı bakalım.............

stormdr
09-01-2013, 09:31
Hangi dagda kurt öldü de yetmisi gectik, hayret :he:

santa
09-01-2013, 09:31

hacı eminim sen jipten inip lumizine biniyorsundur bi laf ettin kagıt hareketlendi :) ah bu teknik bende olacak varyaaaa ...

nafiz50
09-01-2013, 09:36
hacı eminim sen jipten inip lumizine biniyorsundur bi laf ettin kagıt hareketlendi :) ah bu teknik bende olacak varyaaaa ...

O zaman arkadaşı itibarlandırmak lazım diye düşünüyorum....:)

stormdr
09-01-2013, 09:37
Mendil verin aglayacagim, yeni yk uyesi bavulla para getirdi sirkete herhalde..

a163680
09-01-2013, 09:40

Cüneyt Sel'in gelişiyle mi alakalı yoksa 4 çeyrek bilanço beklentisiyle mi alakalı bilemiyorum ama umarım kısa zamanda kağıt hak ettiği yerlere ulaşır.

santa
09-01-2013, 09:51
O zaman arkadaşı itibarlandırmak lazım diye düşünüyorum....:)

unuturmuyum hiç ...

___DUMAN___
09-01-2013, 09:59
Beyler ortalama yükseltmeye mi çalışılıyor. Yoksa tavanı görmeden geri basacaklar mı?

nucro
09-01-2013, 10:04
Tırtıl da hepimiz gibi mağdur, lütfen anlayışlı olalım :)
Ama sabredeceğiz tabi yapacak birşey yok.

stormdr
09-01-2013, 10:05
Cüneyt Sel'e; "Elimizde mis gibi sirket var ama yönetmeye calisirken icine ettik, gel bize baskan ol kurtar bizi" dediler herhalde, adami YK baskani yapmislar..

seyyah20
09-01-2013, 10:28
Gideceksen buralardan niye mal veriyorsun? Zaten tahtayı yönetememelerinin sebebide bu. Topluyor topluyor tam arabayı hareket ettirecek vitesi geçiremiyor. Gidinde Rıza Kutlu Işık tan araba nasıl kullanılır öğenin (ytd)

seyyah20
09-01-2013, 10:30
Adam CEMAS ta arabaya bir bindi bırak halka arz fiyatını halka arzın 7 katına götürdü. (1.65 den başladı 18.20 lere kadar)

alpialp
09-01-2013, 10:43
Cüneyt Sel'e; "Elimizde mis gibi sirket var ama yönetmeye calisirken icine ettik, gel bize baskan ol kurtar bizi" dediler herhalde, adami YK baskani yapmislar..

ara ara halen mangoyu takip ediyorum,iyide darbe yemişliğim var kendisinden.ama arkadaşlara tavsiyem çok aceleci olmayın derim.mangonun klasik yapaısında bu var.bi haber bi beklenti azıcık hareket,sonra gümmm.yatırım tavsiyesi değil kesinlikle haddimede düşmez

seyyah20
09-01-2013, 11:09
Bence hissenin ihtiyacı olan tek şey güven. Malesef Mango hissesi ile ilgili kime sorsan uyuz kağıt deniliyor. Güven yerlerde sürünüyor. Farz edelim hisseyi götürdüler acaba yukarılarda alıcı bulabilirlermi? ben pek ihtimal vermiyorum. Şu ana kadar sattırdıkklarını cebe indirdiler. Elinde kalanlarda maliyetine geldiği an verir ellerine. (ytd)

seyyah20
09-01-2013, 11:13
Yemediiii

seyyah20
09-01-2013, 11:42
Patron değişmiş ama hissedeki dümenler aynı.

biresim
09-01-2013, 11:57
Patron değişmiş ama hissedeki dümenler aynı.

Sayın seyyah20 patronun değiştiğini nereden çıkardınız?
Keşke öyle bir şey olsaydı:)

tirtil
09-01-2013, 12:47

Aleyküm selam kardeşim. İnşallah hayırlara vsile olur. Sana kızdığım yeri bir öncekinde belirttim bu adamları methetmeyin diye. Şu olanlar içinde hemen heveslenmeyin derim. Dereyi görmeden paçaları sıvamayın.
Bu adamlar güreşteki karakucağı çok iyi biliyor haberiniz olsun , beni o oyunla kündeye geitrdiler ama henüz tuş olmadık Allah'a şükür
Gelen kişiyi herkes gibi bende biraz araştırdım. Kariyer iyi inşallah niye3ti kötü değildir. Bu patronların zihniyetindeyse vay halimize

seyyah20
09-01-2013, 13:47
Sayın seyyah20 patronun değiştiğini nereden çıkardınız?
Keşke öyle bir şey olsaydı:)

Adamı gelip baş köşeye oturtmazlar. Kap açıklamasını okuduysanız sanki Sultan Süleyman gibi hitap ediyorlar. Siz Patron (Aykan KARAK) olsanız her ne sebeple olursa olsun kendi koltuğunuzu verirmisiniz. Cüneyt SEL Heritage Capital in Türkiye temsilcisi. şöyle olabilir finansman temini için anlaşma yaptıkları kurumun yöneticisi bi bakıyorsunuz şirket yönetim kurulu başkanı yapılıyor. Acaba yabancı bir ortak bulunduda söz konusu ortaklık Cüneyt SEL i başamı geçirdi. Bakalım göreceğiz. (ytd)

seyyah20
09-01-2013, 14:12
Cüneyt SEl değil ABD başkanı OBAMA yı getirseler şirketin başına hisse yapısıyla ilgilenen görevlilerini değiştirmedikten sonra hiç bir gelişme olmaz. ytd

mango
09-01-2013, 14:58
bir çin atasözü derki :) Sel ile gelen Yel ile gider...

a163680
09-01-2013, 15:02
bir çin atasözü derki :) Sel ile gelen Yel ile gider...
Ana fikir iyi bir şey olsa gerek:)

Tırtıllll. Bu arada mangodan mağdur durumda olduğumu da belirtmek isterim (Kim değilse). O yüzden iyimse taraftan bakmaya çalışıyorum herkes gibi.

Umarım bir mucize olur da kağıt toparlar şubat olmadan:)

destekdirenc34
09-01-2013, 15:42
tam aldığım fiyatın yarısına gelmiş 1.40 /2 = 0.70 :)
ne kaldı şunun şurasında

biresim
09-01-2013, 15:47
Derinlikler'den sevgilerle:)
https://secure.********/996-192-577
Yıldızlı yere--> coin.me c j olacak.

bukan1277
09-01-2013, 15:57
arkadaşlar inşallah hayırlı olur bence biraz zor ama cüneyt sel burda bir başarı gösterirse bir çok şirket için aranan kişi olur bu sporcuya benzer performansı ve çalışanın bonservisi yüksek olur amasına gelelim yıllardır mangodayım hep aynı taktik bir haber yayınlarlar herkese hisse verirler ertesi gün düşürüler inşallah yarın bu olmaz görelim görelim mevlan ne eyler ne eylerse hayır eyler.

seyyah20
09-01-2013, 16:05
2 yıl önce aldığım güne lanet olsun. saplandık kaldık hisseye kimler geldiii kimler geçti. Normal şemsiyede değilki pazar şemsiyesi girdiii gelde çıkarrr

destekdirenc34
09-01-2013, 16:07
hissede alçalan takoz gibi bişey varmıydı? eğer varsa bugun onu kırmış oluyor. Teknik bilgisine güvenen arkadaşlar bilgilendirir umarım.

biresim
09-01-2013, 16:11
Alçalan varmı bilmiyorum ama kafamıza inen takoz vardı destekdirenç34:)
Takoz kırılmadı lakin kafamız hoşaf oldu...

biresim
09-01-2013, 16:17
Sayın @yucin'den teknik açıklama bekliyoruz.
Bugün gideceğini bildin madem, bundan sonrası için ne olacak onu da söyemek boynunuzun borcu:)
Şaka bir tarafa teknik ne diyor sayın @yucin.

seyyah20
09-01-2013, 16:19
http://www.youtube.com/watch?v=DN2U9HqqFhM

biraz gülelim bari

biresim
09-01-2013, 16:41
Adamlar kapanış seansında 0.70'ten 750 bin civarı mal çıktılar, ne dümenler dönüyor yine acaba?

hıdırgakko
09-01-2013, 16:59

Şirket Demirel döneminin son kullanma tarihi geçmiş bürokrat kalıntılarına sarıldıysa durum sandığımdan daha kötü demekki.

Aklıma demirelin aile fotoğrafı geldi, karedeki herkez bir bankayı hortumlamış yada bir kurumu tokatlamıştı..

Heritage capital Türkiye ayağı sinek avlıyor heralde, maaşını kurtaramadığı için adamı mangoya kasmış olmasın bunlar.. Kredi istediğin kurum niye iyi çalışan yöneticisini versin ki???? Yıllık 150 bin garanti gideri var bu adamın.

Ruslar, Bulgarlar 5 milyon borç takınca bu kadar sıkıntı yapmamıştım. Demirel diyince korkuttun beni, malum adamın ekibi hortum konusunda uzman.... :cry:

Hadi hayırlısı bakalım..

destekdirenc34
09-01-2013, 18:06
cıka cıka mal kalmadı artık adamlarda , iyi haberlerde hep düştük, habersiz kalındığında hep düştük, kötü haber gelsede cıksak.
Takoz da yokmuş zaten, o başka takozmuş:)

seyyah20
09-01-2013, 19:08

Arkadaş sen her dediğinde hisse yukarı gidiyor. Nerden biliyorsun hareket edeceğini söylede bizde bilelim Yoksa Partonun adamımısın

Cezve
09-01-2013, 19:10
Adam CEMAS ta arabaya bir bindi bırak halka arz fiyatını halka arzın 7 katına götürdü. (1.65 den başladı 18.20 lere kadar)

Aynı adam,IEYHO 'da hisseleri yerin dibine geçirdi.......Fiyat 5,5 liralardan 50 kuruşlara indi..........Hala oralarda sürünüyor......Gerçi fiyatı balıklama düşün bu tür hisseler olacakki,yatırımcıya umut olsun...... :D Ondan alır,gerekirse 10 sene bekleriz geyiği sürsün....

seyyah20
09-01-2013, 20:55
Benim kafama takılan neden yönetim kurulu başkanı yaptılar. Patronlar kendi isteği ilemi aldı yoksa bu bir dayatmamı oldu. Yani patron (Ayhan karak) cüneyt sel i yöneim kurulu üyeliğinde finasmandan sorumlu olarak tutup başkanlığa devam ederdi. Bu işte bir iş var bence. Bakalım Cüneyt SEL hem şirketi hemde hisseyi hakettiği yerlere götürecek mi? Yoksa yatırımcısını üzecekmi? Herhalde PETKİM de yönetim kurulunda görev almış birisi. Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl gelişmeler yaşanacak. ytd

seyyah20
09-01-2013, 21:29
RHEA GİRİŞİM (eski adı vakıf risk) 2010 yılı şubat ayında yönetim kurulu değişikliği yapmıştı. Hisse 0.80 lerden 6 lara kadar hızlı bir çıkış yaşamıştı. O zaman yönetim kurulu başkanı değil tümü değişmişti. Hala hatırımda. hem hisse ederini buldu hemde şirket. Hey gidi günler heyyy.

seyyah20
09-01-2013, 21:34
O zaman yönetim kurulu başkanı Hakkı KINIK (Bankacı-İştirakler Müdürü) yerine Onur TOKMAK (Şirket Sahibi) geçmişti. Bizdede tam tersi oldu. Şirket sahibi beceremedi dışardn adam buldu. Bakalım sonumuz ne olacak.

yucin
09-01-2013, 22:44
Arkadaş sen her dediğinde hisse yukarı gidiyor. Nerden biliyorsun hareket edeceğini söylede bizde bilelim Yoksa Partonun adamımısın

dostum önce şunu diyeyim aşinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
lütfen yazı yazarken daha dikkatli ve itinalı yazı yazın da anlıyalım PARTO da ne imiş yav çözemedim hehe alem adamsın dostum alem adamsın kasıklarım çatlıyacaktı az daha heh.....

yucin
09-01-2013, 23:24
http://i46.tinypic.com/2d1txq8.jpg

http://i48.tinypic.com/t5nfd4.jpg

http://i47.tinypic.com/2eyidzb.jpg

http://i50.tinypic.com/2hzcc6.jpg

http://i50.tinypic.com/r2j9sz.jpg

http://i45.tinypic.com/314z0vd.jpg

http://i48.tinypic.com/21ninag.jpg

http://i46.tinypic.com/28wjr7m.jpg

son durum .. istediginiz gibi yorumlayın.................

delitrader
10-01-2013, 09:07
Şirket Demirel döneminin son kullanma tarihi geçmiş bürokrat kalıntılarına sarıldıysa durum sandığımdan daha kötü demekki.

Aklıma demirelin aile fotoğrafı geldi, karedeki herkez bir bankayı hortumlamış yada bir kurumu tokatlamıştı..

Heritage capital Türkiye ayağı sinek avlıyor heralde, maaşını kurtaramadığı için adamı mangoya kasmış olmasın bunlar.. Kredi istediğin kurum niye iyi çalışan yöneticisini versin ki???? Yıllık 150 bin garanti gideri var bu adamın.

Ruslar, Bulgarlar 5 milyon borç takınca bu kadar sıkıntı yapmamıştım. Demirel diyince korkuttun beni, malum adamın ekibi hortum konusunda uzman.... :cry:

Hadi hayırlısı bakalım..

Valla üstat ben direk söylemim dedim ama sen söyledin hortumcu bunlar ama iyi yanıda var ekmek yemiyeceği güvenmediği şirketinde başına geçmez bunlar

nikobellik
10-01-2013, 10:48

aynştayn detected :D teknik diyor diğeri parto anlıyor... offf offfff

-BULLS-
10-01-2013, 16:04
dostum önce şunu diyeyim aşinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
lütfen yazı yazarken daha dikkatli ve itinalı yazı yazın da anlıyalım PARTO da ne imiş yav çözemedim hehe alem adamsın dostum alem adamsın kasıklarım çatlıyacaktı az daha heh.....

PARTO; iyiymiş :)

71-73 aralığı rizikolu bölge; Evvela buranın geçilmesi şart. Ama göstergeler durum olumlu diyor.

-BULLS-
10-01-2013, 16:07

71-73 aralığı rizikolu bölge; Evvela buranın geçilmesi şart. Ama göstergeler durum olumlu diyor.

Ayrıca, olası bir yükselişin tepkiden ibaret olduğu unutulmamalı.

seyyah20
10-01-2013, 16:23
Vay anam babam ne yapıyorsun cüneyt abi seni Malkoçoğlu bildik dedik bu yapmaz diğerleri gibi. sendemiiiiii

kavak63
10-01-2013, 16:49
http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=WDrYlp49bG4&feature=endscreen

altnygt
10-01-2013, 22:07
pozitif uyumsuzluk çok net..
http://img42.imageshack.us/img42/3855/mangogidagnlk2013011023.png

ytd...

seyyah20
11-01-2013, 15:00
Mangonun tavan tavan gittiğini gördüm. Tabiki rüyamda. Bir çizmeye başladı 1.20 ye kadar kimseye mal vermedi. (ytd)

seyyah20
11-01-2013, 15:02
Cemaş ı 2 tl den aldığım zamanda aynı rüyayı görmüştüm hadi hayırlısı...

MR_Orion
11-01-2013, 17:16
Hayırlısı olsun

MKELES60
11-01-2013, 21:05
Çok doğru bir karar vermişim. Allaha şükürler olsun. Kuru soğan yüzde yüz arttı mango yarıya indi. Tüm yatırımcı arkadaşlara bol kazançlar.

Allah tan dün verdim ve gıda işine girdim.... Bu sene soğan yok memlekette bende ucuzdan kuru soğan aldım.... Böyle şirketlere böyle spk ya böyle imkb ye ne diyebiliyoruz. Sonuç hep küçük yatırımcının soyulması... En iyisi elimin altında kuru soğanım var... Tavsiye ederim...

dovs06
12-01-2013, 21:59
BakmayımDİYORUM HERGÜN Birkaçkez bakmadan edemiyorum işimiz zor maliyete gelsede biraz rahat baksak ama nerde Allah yardımcımız olsun hangimizin paraya ihtiyacı yokki uzun zamandır yazmıyordum yazılanları okuyorum birkaç kişi en düşükten alıp kar ederse ediyor olaN bizim gibi uzun zamandır bekleyenlere oluyor bu iki haftada böyle geçerse mecbur kredi çekip borçları ödücez ne demişler üstte kaldım diye sevinme alta kaldım diye.. neyse biçok kağıtta senaryo aynı azıcık artsa bikaç alttan alan seviniyor halbuki biçoğumuz zarada sessice bekliyoruz yeni spk yöneticileri bi çözüm bulurda bari bizden sonrakiler çok üzülmez şimdiye kadar uygulana yanlışları düzeltirler inşallah

yucin
12-01-2013, 22:59
sabır dostum sende üzülmessin inş..............

AF_ETTİM
12-01-2013, 23:25
sabır dostum sende üzülmessin inş..............
endişeye mahal yok.ustad yucin yazdığı zaman hisse hareketleniyor:))

dovs06
13-01-2013, 01:27
İnşallah yucin arkadaşım elden ne gelir beklemekten başka. Borcu zamana yayıp öderiz ömrümüz hep öyle geçmiyormu bi derste burdan nasipmiş.

hıdırgakko
13-01-2013, 09:06
şirket orta vadeli finansman sağlamak için Londra merkezli "Heritage Capital uk limited" firmasıyla anlaşma imzaladık diye eylül sonunda haber göndermişti.

Yine Londra kaynaklı bır haber sıtesinde söz konusu firmanın kasım ayı başında (yani anlaşmadan 1 ay sonra) kapandığını, yetkililerin telefon ve maillere cevap vermediği ofislerinin boşaltıldığı yazıyor.. anlaştıkları firma tası tarağı toplamış bizimkilerden ses yok..

Bu şirketin hiç bir işi adam gibi değil arkadaş...

Heritage Capital closes after 11 months
Matt Turner
02 Nov 2012

Heritage Capital UK, the merchant bank led by industry veteran Joe Dryer, has applied to cancel its regulatory authorisation and vacated its office just 11 months after a management buyout from Swiss lender Banque Heritage.

hıdırgakko
13-01-2013, 10:10
Bu şirketin kapanması ile Türkiye temsilcisi Cüneyt Sel'in mangonun yönetim kurulu başkanı olması arasında nasıl bir bağlantı var?

Ve bir "patron şirketi"nin başına neden kendinden başka birini hatta sektörle hiç alakası olmayan birini getirir?

Bu tip küçük şirketlerde patron şirketin herşeyidir, şirkette demlenen çayın markasına kadar her konuda tek karar merciidir. Patronu çıkarırsan şirket kurumsal olmadığı için geride işleyen bir mekanizma kalmaz.

Açıklama yapmazlarsa kısa devre yapıcam... Düşünüyorum işin içinden çıkamadım.

hıdırgakko
13-01-2013, 11:03
O zaman Cüneyt amca neden geldi,

Ceneyt Sel in bundan sonra şirketi yöneteceğine ihtimal vermiyorum. Zira adamın uzmanlık alanı başka sektörle alakalı hiç bir birikimi yok. Şirket sahibinin icra yetkisini vermeyeceğini düşünürsek Hazine Müsteşar yrd. ve bir çok bankanın yönetiminde bulunmuş adamın küçük bir şirkette ilkokul mezunu patronların emrinde çalışmasını mümkün görmüyorum..

AF_ETTİM
13-01-2013, 13:25
150 yıl çakıldık. Turkish lokum! Turkish kebap! Turkish göbek dansı! 150 yıl, dünya piyasalarında para etmez, gelir getirmez, yüzüne bakılmaz ama buraya gelen turistin gözüne gözüne ''Şiş kebap...

Necati Doğru150 yıl çakıldık. Turkish lokum! Turkish kebap! Turkish göbek dansı! 150 yıl, dünya piyasalarında para etmez, gelir getirmez, yüzüne bakılmaz ama buraya gelen turistin gözüne gözüne "Şiş kebap... Lokum... Dansöz..." diye sokulan 3 markaya sarılıp kaldık. Daha yeni yeni ve çok ağır giden tek tuk dünya markaları yapabiliyoruz.

Marka yaratmada...
Kaplumbağa hızındayız...
Kalantor yaratmada...
Yıldırım hızına ulaştık...

Bugün size Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun hazırladığı son raporun şifrelerini çözmeye çalışacağım.

Göreceksiniz...

Bu topraklarda önce off-shore hesap açtırılır, Kıbrıs'taki bankalar hızla kurulur, bu bankalara döviz bazında yüzde 12-15 oranında yüksek ballı faizler verilir, paralar hızla toplanır, sonra off-shore bankası, kitabına uydurularak, Türkiye'deki ana bankayla birleştirilir, banka batınlır...

Banka dibe batar da...
Kalantor nasıl üste çıkar!
Anlayacaksınız.
Film gibi izleyeceksiniz.

Rapordan aktarıyorum.
Tarih: 28 Kasım 2000...

Zekeriya Temizel ile yardımcısı Teoman Kerman ve BDDK Banka Kambiyo Daire Başkanı Binnur Berberoğlu, Erol Aksoy'un İktisat Bankası'na yazı yazıp, "Kıbrıs'taki bankayı İktisat'la birleştir" diyorlar.

Aman geç kalmasın...
Yazı çabuk ulaşsın...

Hız kazansın diye olsa gerek, bir gün sonra yani 29 Kasım 2000'de bu yazıyı İktisat Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Sel'e elden veriyorlar.

Cüneyt Sel, prima!
İyi bankacı!
Bilgili, deneyimli.

İlişkiler geliştirmiş. Hazine Müsteşar Vekilliği yapmış. Yasayı, kuralı, off-shore'u, hangi mevduatta devlet güvencesi var, hangi mevduatta devlet güvencesi yok, "üstünde devlet güvencesi olmayan mevduatlar nasıl devlet güvencesine alınır" en iyi bilenlerden biri... Erol Aksoy, Cüneyt Sel'i bulmuş... Almış, getirmiş, bankasının başına oturtmuş. BDDK'nın "Kıbrıs'taki bankanı ya birleştir ya da tasfiye et..." yazısı işte bu Cüneyt Sel'e bir günde ve elden, özel ulakla gidiyor...

Sanki biliyorlar! Hazırlıklılar!
Sanki malum olmuş!

Yıldırım hızıyla harekete geçiyorlar. Sadece 1 gün sonra yani 30 Kasım 2000 günü Kıbrıs'taki Trade Deposit Bank'ın (TDB) "olağanüstü genel kurulunu" topluyorlar, "Bankanın İktisat Malta Şubesi'yle birleşmesi kararını" alıyorlar.

Aynı gün...
Aynı saatlerde...

İktisat Bankası Yönetim Kurulu'nu da olağanüstü topluyorlar ve "Malta şubemiz ile Kıbrıs'taki Trade Deposit Bankamızın birleşmesi" memleketimize, milletimize, dünya insanlığına hayırlı olsun diye kararı alıyorlar. 4 Aralık 2000'de İktisat ile TDB arasında devir sözleşmesi imzalanıyor. 2 gün sonra, 6 Aralık 2000 günü de "birleşme" gerçekleşiyor.

Ve işte, işlem tamam!
Kalantor yaratıldı!

Off-shore hesaplara yattığı için devlet güvencesinde olmayan 493 milyon dolar devlet güvencesine 48 saatte geçiverdi.

Rapordan aktarıyorum. Dikkatinizi bileyin. İzleyin.

Tarih 29 Kasım 2000: BDDK Yönetim Kurulu, "iktisat Bankası'na bir Yönetim Kurulu üyesi atayalım. Veto yetkisi olsun. Erol Aksoy ve ekibini kontrole alsın" diye karar alıyor.

Ne güzel!
Harika bir adım.
Seçkin devlet anlayışı!
Tarih 30 Kasım 2000:

BDDK, İktisat Bankası'na Yönetim Kurulu üyesi olarak Yalçın Amanvermez'in atanmasına karar veriyor.

Aman ne oldu!
Deprem mi oldu!
Sel mi bastı!
Tsunami mi patladı!

Birden hız kesiliyor. Bir gün geçiyor, iki gün geçiyor, üç gün geçiyor, beş gün geçiyor, 10 gün geçiyor. Yalçın Amanvermez, yemin edip bankadaki görevine bir türlü başlamıyor. 15 gün geçiyor, 16 gün, 17 gün, 18 gün, 19 gün geçiyor. Yalçın Amanvermez tam 19 gün sonra yemin edip görevine başlıyor.

Gördünüz mü?
Şifreyi çözdünüz mü?

Erol Aksoy 2 gün içinde "İki bankayı birleştirip off-shore hesaplarını devlet güvencesine alıp, çoğunluğu kendi şirketlerine aktarılmış ve bir kısmı da önemli kalantorlara ait olan 493 milyon doları devlete" ödetiyor. BDDK, bunu önleyecek adamını ancak 19 günde gönderebiliyor.

Kalantor böyle yaratılıyor.
Böyle korunuyor.

Bu yüzden ben "kim bu kalantorlar" diye şeffaflık istiyorum. Şimdi başta BDDK eski başkanlan Zekeriya Temizel, Engin Akçakoca ile Teoman Kerman ve "10 tane Sürreyya olsa Türkiye'de hortumculuk son bulur" diye hakkında iyi referanslar bulunan Türkiye'nin en iyi Maliye Müfettişi Süreyya Turgut'un, yanlarına Cüneyt Sel'i ve Erol Aksoy'un 30 yıllık bankacı arkadaşı olan ve şimdi iş çevrelerinin "500 milyon doları var, factoring yapıyor" diye bildiği Gürbüz Tümay'ı da alarak, hesapların içine girip bize bu kalantorları isim isim bulmaları gerekiyor.

Kalantorları bunlar biliyor!
Saadettin Tantan olsaydı!
Bunlar bülbül olurdu!

hıdırgakko
13-01-2013, 13:27
Asılsız beklenti oluşturmak istemem ama aklıma bazı ihtimaller geliyor.

Şirketin el değiştirmesi/ortaklık yapması ve bu süreçte aracı kurum yetkilisinin anlaşma sağlanana kadar hakem olarak yönetim kurulu başkanı olarak atanması.

Diğer ve bence daha muhtemel senaryoda,uzun vadeli önemli miktarda kredi anlaşması ihtimalidir. Burada da yine kredi veren yada aracılık eden kurum yetkilisinin kredinin kullanımını denetlemek/yönetmek için şirkete tam yetkili birini atama şartı koşmuş olabilir.

Bunun dışında patronun yönetimi bırakmasını gerektirecek bir durum aklıma gelmiyor, gelsede mantıklı bulmuyorum. Haydi hayırlısı...

seyyah20
13-01-2013, 17:40
Asılsız beklenti oluşturmak istemem ama aklıma bazı ihtimaller geliyor.

Şirketin el değiştirmesi/ortaklık yapması ve bu süreçte aracı kurum yetkilisinin anlaşma sağlanana kadar hakem olarak yönetim kurulu başkanı olarak atanması.

Diğer ve bence daha muhtemel senaryoda,uzun vadeli önemli miktarda kredi anlaşması ihtimalidir. Burada da yine kredi veren yada aracılık eden kurum yetkilisinin kredinin kullanımını denetlemek/yönetmek için şirkete tam yetkili birini atama şartı koşmuş olabilir.

Bunun dışında patronun yönetimi bırakmasını gerektirecek bir durum aklıma gelmiyor, gelsede mantıklı bulmuyorum. Haydi hayırlısı...

Bencede durup duruken şirketin yönetim kurulu başkanlığına yani baş koltuğa aracılık sözleşmesi yapılan kuruluşun temsilcisi getirilmez herhalde. Fırtınalı günler yakın sanırım. Zaten 0.70-0.71 bandında iyice sıkıştı. Tutmayın beni der gibi. Daha öncede yazmıştım hissenin çıkış ayları genelde kışın. Yıllık bilançoyu bir görelim ona göre durum dahada netleşir. İnşallah yabancı bir ortaklık olurda hepimizin yaraları sarılır. İyi bir hafta geçiririz inşallah. (ytd)

yucin
13-01-2013, 19:09
Bencede durup duruken şirketin yönetim kurulu başkanlığına yani baş koltuğa aracılık sözleşmesi yapılan kuruluşun temsilcisi getirilmez herhalde. Fırtınalı günler yakın sanırım. Zaten 0.70-0.71 bandında iyice sıkıştı. Tutmayın beni der gibi. Daha öncede yazmıştım hissenin çıkış ayları genelde kışın. Yıllık bilançoyu bir görelim ona göre durum dahada netleşir. İnşallah yabancı bir ortaklık olurda hepimizin yaraları sarılır. İyi bir hafta geçiririz inşallah. (ytd)

http://i45.tinypic.com/nva1l4.jpg

hadi inşallah...............

seyfocan42
13-01-2013, 20:27
bu hafta itibari ile dikkatimi feci bir şekilde çekti :)

AF_ETTİM
13-01-2013, 21:08
Sayın cüneyt sel hakkında çok ca yazılınca ben de naçizane cüneyt sel hakkında arama yaptım.cüneyt sel kimdir diye.gazete vatan da bulduğum bi yazıyı forumda paylaştım.benim fikrime gelince o da şöyle;sayın cüneyt sel ya mango yu çok güzel yerlere taşıyacak yada sayın cüneyt sel mangoyu sel'e kaptıracak.ama kesin olan şu ki sayın cüneyt sel'in gelişi bişileri değiştirecek.bu benim görüşüm.ama 2.ci görüşüme gelecek olursak sayın üstad yucin bişi sölerse sebebsiz sölemez.üstad yucin konuşmuşsa bu hisse bu fiyatta kalmaz.ya gider yada düşer.herkesin hakkında hayırlısı olsun.derim ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir diyorum.herkese bol kazançlı günler dilerim.....

King Levent
14-01-2013, 12:33
Valla üstat ben direk söylemim dedim ama sen söyledin hortumcu bunlar ama iyi yanıda var ekmek yemiyeceği güvenmediği şirketinde başına geçmez bunlar

sevmeyekleri e$$eğin önüne ot koymazlar..:) size katılıyorum.
Sayın yucin ve seyyah, +1

seyyah20
14-01-2013, 19:07
Son 2-3 günlük işlem hacmine bakıldığında birileri pozisyon alıyor gibi. Fırtına bi kopsa gerisi gelecek gibi. Bence bu sıkışma fazla devam etmez patlar yakında. İnşallah güneşli günleri tekrar görürüz mango da. (ytd)

AF_ETTİM
14-01-2013, 22:10
üstad yucin yoksa yarın 72-73 ü zor görürüz:))herkese bol şanslar

yucin
14-01-2013, 23:39
http://i45.tinypic.com/dr72vo.jpg

haftalık ta sırasıyla gidiyor işlemler..................

http://i46.tinypic.com/2ujrvxg.jpg

günlükte devam görünüyor hareketinde.................

http://i46.tinypic.com/2a0ba5e.jpg

tarih tekerrür edermi dersiniz......................

AF_ETTİM
15-01-2013, 00:24
üstad yucin yazdıysa endişeye mahal yok.yola devaaaaaammmm:))tşkrler üstad

MR_Orion
15-01-2013, 10:31
Hisseleri 1,08 alırken usta Yucini göremedim.Kahretsin.

yucin
15-01-2013, 11:16
0.76 çok önemli.......

AF_ETTİM
15-01-2013, 11:27
Daha öncede 0,76 yı geçmeye çalıştı başaramadı geri geldi.bence yine başaramayacak.y.t.d

MR_Orion
15-01-2013, 11:48
Bence bu sefer başaracak.

seyyah20
15-01-2013, 12:02
Birilerinin pozisyon aldığı geçek. Önemli olan eline yüzüne bulaştırıp bulaştırmayacağı.(ytd)

-BULLS-
15-01-2013, 12:14

81'e kadar gidebilir. 71'den trene binmiştik. Göstergeler biraz daha güçlendi.

seyyah20
15-01-2013, 13:36
Cüneyt SEL in yapması gereken ilk iş hisse ile ilgili görevli personelin işine son vermek. Hisseyi yönetemiyorlar. Şirketin ve hissenin buralara düşmesinin tek sorumluları bence onlar. (ytd)

yucin
15-01-2013, 20:03
http://i48.tinypic.com/2808h85.jpg

son durum...............

AF_ETTİM
15-01-2013, 21:00
Ben demiştim 76 dan dönecek diye.nerde görülmüş küçük yatırımcıya ekmek yedirdikleri.dışarda bi dünya kağıt var.milleti döktürmeden götürürlermi hiç.bana göre milleti bıktırıp döktürene kadar 0,65-0,75 bandında git gel yaparlar.ondan sonrasını bilemem.normal şartlarda tekniğe göre yorumlamak gerekirse aslında zurnanın zırt dediği yerdeyiz.ama ağa da bunlar paşa da bunlar.para da onlarda kağıt da onlarda.teknik meknik takmazlar adamlar.ya dua edip bekleyeceğiz.yada burdan çıkıp başka kağıtlarda kaybetmeye devam edeceğiz.saygılarımla.y.t.d.

yucin
15-01-2013, 21:16
Ben demiştim 76 dan dönecek diye.nerde görülmüş küçük yatırımcıya ekmek yedirdikleri.dışarda bi dünya kağıt var.milleti döktürmeden götürürlermi hiç.bana göre milleti bıktırıp döktürene kadar 0,65-0,75 bandında git gel yaparlar.ondan sonrasını bilemem.normal şartlarda tekniğe göre yorumlamak gerekirse aslında zurnanın zırt dediği yerdeyiz.ama ağa da bunlar paşa da bunlar.para da onlarda kağıt da onlarda.teknik meknik takmazlar adamlar.ya dua edip bekleyeceğiz.yada burdan çıkıp başka kağıtlarda kaybetmeye devam edeceğiz.saygılarımla.y.t.d.

bence 0.76 geçecek ...................

xxferit
16-01-2013, 07:18
bence 0.76 geçecek ...................

benim maliyetime gelmesi çok zor,zararsız çıkabilmem için 55-60 lardan bayağı bi mal almam lazım ortalamayı 1 e çekmek için ,

xxferit
16-01-2013, 07:21
Cüneyt SEL in yapması gereken ilk iş hisse ile ilgili görevli personelin işine son vermek. Hisseyi yönetemiyorlar. Şirketin ve hissenin buralara düşmesinin tek sorumluları bence onlar. (ytd)

belkide düşmesini istiyorlardır ne biliyorsun..

mango
16-01-2013, 07:47
xxferit

aynen 1,40-1,45 yalnız değilsin...

seyyah20
16-01-2013, 10:57
Mangonun genelde çarşamba günleri hareket emesi daha önce dikkatimi çekmişti. Bakalım geleneklerini bozacakmı.

seyyah20
16-01-2013, 13:28
Avod kadar bile olamıyorlar. Baksana Avod kuru gıda işinin yanı sıra yaş sebze meyve işine de girecek. Mango yönetivcileri artık sektörde tekiz lideriz diyemeyecekler. Buna çok sevindim. (ytd)

seyyah20
16-01-2013, 13:33
Cüneyt abinin nefesi bile yetmedi ölü toprağı serpilmiş mango ya. tam bir mongoooo.. itibar kaybetmeye devammmmm bakalım nerelere kadar kaybedeceksiniz

seyyah20
16-01-2013, 14:32
Biz nasıl bir yaş tahtaya bastık Allah hepimize sabır versin.

seyyah20
16-01-2013, 15:23
dostlar benden uraya kadar yaştan yani mango dan kuruya yani avod a geçtim. kalın sağlıcakla. (ytd)

kavak63
16-01-2013, 15:27
dostlar benden uraya kadar yaştan yani mango dan kuruya yani avod a geçtim. kalın sağlıcakla. (ytd)

hayırlısı olsun, düşünürseniz hen taze hemde kurusu birlikte olanı var.:kahkah:
TAZE KURU GIDA.......(TKURU) gerçi bununda pek fazla farkı yok.

azizoglu
16-01-2013, 16:10
[ öyle bekleyerek birisi gelsin alsın diye durarak tahta mı yapılır , koymus oraya 12 mılyon lotu oyle beklıyıp duruyor

anca beklersin :-)))))))))

biresim
16-01-2013, 16:19
84 bin endekste bizi hala bu seviyelerde süründüren adamı alkışlıyorum!

tornacı16
16-01-2013, 17:30
84 bin endekste bizi hala bu seviyelerde süründüren adamı alkışlıyorum!

adam mı ? zaman mı ? bence zaman,vakti gelmedi, avod içinde aynısını söylediler,çorba içmeye başladı millet.

AF_ETTİM
16-01-2013, 18:52
daha önce de söylemiştim adamlar teknik meknik takmazlar.bende kendimce hasbel kadar teknikle uğraşırım.kimse yanlış anlamasın(teknikten anlarım demiyorum sadece uğraşıyorum) ama kanımca üstad yucin gerçekten usta bir teknikçi.rica etsek bi yorum alabilirmiyiz?

yucin
17-01-2013, 00:18
daha önce de söylemiştim adamlar teknik meknik takmazlar.bende kendimce hasbel kadar teknikle uğraşırım.kimse yanlış anlamasın(teknikten anlarım demiyorum sadece uğraşıyorum) ama kanımca üstad yucin gerçekten usta bir teknikçi.rica etsek bi yorum alabilirmiyiz?

http://i48.tinypic.com/dnygs2.jpg

dostum şu aşamada fazla söze gerek yok görüldüğü gibi bugün 0.75 ten al vermiş bu hisse malüm patron hissesi teknik her zaman işleyemeyebiliyor bu hissede ama 0.76 kırılmalı artık sonrasına bakacağız .......................

AF_ETTİM
17-01-2013, 00:44
üstadım hisse patron kağıdı.seninle aynı fikirdeyim.ama yeminle söylüyorum bu teknik yorumları ereğlide veya petkimde veya başka u30 kağıtlarından herhangi birinde yapmış olsaydın ve biz sana uysaydık şu an portföyümüz çok farklı olacaktı.ben de teknik olarak mangonun dip olduğu görüşündeyim ama malum patron hisselerinde dibin de dibi var.ve naçizane kendi görüşüme gelince;bence mal da olanları(ben,sen,0,bu,şu,biz,onlar)yani kısaca küçükyatırımcıları dökmeden bunu zerre götürmezler.saygılarımla.asla yatırım tavsiyesi değildir.

i-ked
17-01-2013, 01:48
üstadım hisse patron kağıdı.seninle aynı fikirdeyim.ama yeminle söylüyorum bu teknik yorumları ereğlide veya petkimde veya başka u30 kağıtlarından herhangi birinde yapmış olsaydın ve biz sana uysaydık şu an portföyümüz çok farklı olacaktı.ben de teknik olarak mangonun dip olduğu görüşündeyim ama malum patron hisselerinde dibin de dibi var.ve naçizane kendi görüşüme gelince;bence mal da olanları(ben,sen,0,bu,şu,biz,onlar)yani kısaca küçükyatırımcıları dökmeden bunu zerre götürmezler.saygılarımla.asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sonuçta gıda sektörü ve patron kağıtları
Ben AVODu hatırlatayım
(Orada çorba içiliyor sananlar var da o açıdan)
2,5x halka arzdan sonra 3 civarında trade yapıyordum.
Patron bir satmaya başladı 2,40-1,20 arasında milyonlarca lot satıldı.
Bitti mi HAYIR
6-7 aydır 1,1x-0,7x arasında seyrediyor. AVODzede mağdurlarının maliyetleri 1,2x altında olamaz.
http://e1301.hizliresim.com/15/k/j0vrs.png
Çorba içenler AVODzade olabilir.

Kıssadan hisse, patron satıyorsa temkinli olmakta fayda var.
07.12.2012 17:41:54 - KAP : ISTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI / [MANGO] HISSE ALIM SATIM BILDIRIMI 07.12.2012 17:41:53

ORTAKLIK YAPISI İŞTİRAK YAPISI
Ortaklar Pay(%)
DİĞER (DOLAŞIMDA) : 84.18 --> Halka arz edilmiş zaten, belki bir ölü kedi sıçrayışı formasyonu olabilir
MEHMET YAYLA : 6.41
AYHAN KARAK : 6.11
DİĞER ORTAKLAR : 3.30

Hareketli Ortalamalar
12 Günlük 0.71
21 Günlük 0.70
56 Günlük 0.75
100 Günlük 0.84
200 Günlük 1.00

http://d1301.hizliresim.com/15/k/j0xgl.png

xxferit
17-01-2013, 09:15
xxferit

aynen 1,40-1,45 yalnız değilsin...

ben 5,40 tan aldım.(forumdaki en büyük enayi benim sanırım)bi sürü belsiz bedelli geçti en son bedellide bi kısmını sattım bedelliye katılmak için maliyetim 1.98 di en son ama bankada 1.48 yaziyor.ben verdiğim paraya bakarım 34 bin yatırdım kalan param 13500 hala 20,500 zararım var.2,5 yıl beklemeside cabası,gerçi artık öğrendim borsa olayını ama biraz pahalıya mal oldu.

check3434
17-01-2013, 14:35
xxferit arkadaş bende sana benzer bi durumdayım. seni çok iyi anlıyom.o yüzden kulağımıza küpe olsun bu patron kağıtlarından işi gücü yatırımcıyı soyma peşinde koşan fırıldaklardan uzak duralımki senetlerini alacak adam bulamasınlar.saygılar

seyyah20
18-01-2013, 09:31

Yaştan kuruya geçtik ama kuru da döndü. Arkadaş insanda şans olacak. Allah yürü ya kulum diyecek. gerisi hikaye. Mango yu satıp komlemepet almıştım bekledim ben girince dondu 2 gün ardından verdim. şimdi nerelerde. (ytd)

AF_ETTİM
18-01-2013, 11:34
Borsada teknik olarak dibin de dibi vardır derler.eğer bu defa 70 i aşşağı kırarsa dibin dibi yani 0,5x li dibin dibine gelirmi acaba?sayın üstad yucin rica etsek tekniyorum alabilirmiyiz acaba.şimdiden tşkrler.y.t.d.

yucin
18-01-2013, 15:47
0.72 ve üstü kapatmalı........

a163680
18-01-2013, 16:05
MANGO 111 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E AYHAN KARAK
1.753.130,400
MANGO 112 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E AYHAN KARAK
602.879,504
MANGO 113 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E MEHMET YAYLA
1.753.130,400
MANGO 114 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E MEHMET YAYLA
717.370,144

Bu nedir ya?

Kafayı yemiş bunlar..

Sürekli patron satışı. Yakında hisse payları sıfıra inecek. Patladık demektir o zaman..

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

yucin
18-01-2013, 16:30
0.72 ve üstü kapatmalı........

Yazdığım yaziyi okuyup inadina asagi demek tam organize işler heh ama yemezler........

seyyah20
18-01-2013, 16:34
Bence hamallar çeketlerini eline almak üzere.

altnygt
18-01-2013, 16:34
Yazdığım yaziyi okuyup inadina asagi demek tam organize işler heh ama yemezler........
üstad ma(50) üstünde kapanış pozitif olur bence...

BEYLERBEYİ
18-01-2013, 16:38
Sürekli patron satışı hiç hayra alamet bir şey değildir. bkz. ran lojistik.

Not: elimde bu hisseden hiç yok ve yatırımcı tavsiyesi değildir.

MANGO 111 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E AYHAN KARAK
1.753.130,400
MANGO 112 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E AYHAN KARAK
602.879,504
MANGO 113 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E MEHMET YAYLA
1.753.130,400
MANGO 114 MANGO GIDA SANAY5 VE
T5CARET A.7.
E MEHMET YAYLA
717.370,144

Bu nedir ya?

Kafayı yemiş bunlar..

Sürekli patron satışı. Yakında hisse payları sıfıra inecek. Patladık demektir o zaman..

KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

belekkimi
18-01-2013, 16:53
Sürekli patron satışı hiç hayra alamet bir şey değildir. bkz. ran lojistik.

Not: elimde bu hisseden hiç yok ve yatırımcı tavsiyesi değildir.

niye yazıp ortalıgı bulandırıyorsun o zaman

mahatma
18-01-2013, 17:00
elinde hissesi olan arkadaşlar sanırım batmış birkaçgün içinde belli olur zaten

biresim
18-01-2013, 17:16

Neye dayanarak söylüyorsunuz battığını?
2012/4 bilançoda zarar bile açıklamadı, artı aralık sonu itibariyle alacak tahsilinden bahsediliyordu.

Ben daha çok kağıda başka bir ortağın girdiği/gireceği ihtimali üzerinde durmak istiyorum.
Kağıt 0.65 lerden döndü, çok ta uzun süre gezindi 0.65-0.67 bandında. Yönetim kurulu başkanlığına Cüneyt SEL gibi piyasa kompedanı birisi getiriliyor, 0.66 lardan 0.76 ya kadar taşınıyor hisse, kış şartlarında en iyi bilanço getireceği dönemde batma ihtimali bana uzak geliyor.

Bu düşüşün haftaya kokusu çıkar.

Lanet olsun mangoya girdiğim güne!

Yatırım tavsiyesi değildir.

H_ZENGİN
18-01-2013, 17:18
Elinde hisse olan arkadaşların yerinde olsaydım sürat ile ellerindeki hisseleri İMKB deki bir başka hisseyle değiştirirdim.

biresim
18-01-2013, 17:25
Elinde hisse olan arkadaşların yerinde olsaydım sürat ile ellerindeki hisseleri İMKB deki bir başka hisseyle değiştirirdim.

Elinde hisse olmayanların görüş yazdığı (görüş demek eksik olur doğrudan yönlendirme içeren bir mesaj bu)bir topiğe dönüştü burası.
Nasıl bir sorumluluk alarak böyle mesajlar yazabiliyorsunuz şaşıyorum doğrusu!

altnygt
18-01-2013, 17:36
çok ciddi bir iddiada bulunuyorsunuz...neye dayanarak?iddianız asılsız çıkarsa nasıl bir yasal sorumlulukla karşılaşacağınızın farkındasınızdır umarım...

altnygt
18-01-2013, 17:37

sizde......

H_ZENGİN
18-01-2013, 17:44
Yanlış anlaşıldım sanırım. Halbuki tamamen Halis niyet yazmıştım. Ben İstanbul Avrupa yakasında otomotiv sektöründe çalışan bir ky im .. Bugün bir müşterimle gün içinde sohbet ederken konu borsaya geldi ve o sohbet içinde müşterim şöyle diyorsu bana; " mangonun Anadolu yakasındaki şubesine alacaklılar el koymuş.firmaya tedarik yapan üreticiler alacakları için üretim bölgelerinden kalkıp istanbula gelmişler. Buarada müşterimde yaş gıda sektöründen.. Benim elimde bu hisseden yok ama hiç bir ky nin bu şekilde mağdur edilmesini istemem.. Yine herkez kendi yapacagını kendi bilir

seyyah20
18-01-2013, 17:48
Yaştan (MANGO) Kuruya (AVOD) a iyiki kaçmışım. Kalan arkadaşlara sabırlar diliyorum. Ne yapalım 2 yıl önce favori yi almıştım sattığım gün başladı hareketine %300 gitti. Ardından cemaş almıştım 3 ten sattım 18 liraya gitmişti. 3. kağıdım Mango idi. Favori ve Cemaş avuçlarımın arasından uçtuğu için Mango yu sım sıkı tuttum satmadım. Demekki fazla sıkmışım avuçlarımın arasında can çekişti. Belki kuş kendine gelir uçar gider.. belkide avuçlarımızın arasında can verir.. Neyse kalan arkadaşlara sabır diliyorum. Yinede takibimde olacak. (ytd)

snoop35
18-01-2013, 18:00
bu kadar hisseyi kimlere satacaklar peki? gidişat pek hayra alamet değil hayırlısı.

belekkimi
18-01-2013, 18:16
http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=1504&paketTipi=-2

cucuuu1978
18-01-2013, 18:19
firmayla irtibata geçen var mı ?

yucin
18-01-2013, 19:07

organize konusunu yineliyorum duhullere dikkat................
başka birşey demiyeceğim...

belekkimi
18-01-2013, 19:20

bende sizin gibi düşünüyorum ancak anlıyamadıgım bu satışlardan sonra ellerine ki hisse oranı 0 (sıfır) bu ne demek şimdi

çatlakprof71
18-01-2013, 19:20
ben mesajlar yazdım ama bi türlü cevap gelmedi

biresim
18-01-2013, 21:11

Duhüller hakikaten ilginç:)
Yazılanlara bakılırsa hisse hafta ortası gidecek galiba.
Bugünkü düşüş, ardından kote haberi?
İlginç gelişmeler bekliyorum.

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

King Levent
18-01-2013, 21:25
hisse batıyordu da 6 ayda mı ortaya çıktı.. nagehan doğanay 1.4-1.60 arası alırken verseydiniz ona patronlar..niye şimdi 70 krş a veriyorsunuz..ne biçim işler bunlar..organize işler mi ?

bafıcı
18-01-2013, 21:39
bu ne beeeeee adamlar nagihana yığsalardıya malı bu kadar rezil edeceklerine cok pis işler dönüyor

yucin
18-01-2013, 22:14
http://i47.tinypic.com/5mzt4n.jpg

tarihlere dikkat.....

kavak63
18-01-2013, 22:19
Nagehan Doğanay .
Güçlü bir yatırımcı idi. bunların ipliğini pazara çıkartmıştı.
yasal işler' de başlamıştı. ne oldu ise aralarında anlaştılar. ve zararsız ayrıldı.

http://www.mangogida.com.tr/pdf/duyuru.pdf
Hisse.net internet sitesi forumunda 28.05.2012 tarihinde yayınlanan yazıda iddia
edilenler, başta ortak alım ve satışları olmak üzere, tamamen yanlış bilgi ve yorumlara
dayanmaktadır.
Şirketin normal ticari işlemlerinin, yatırım faaliyetlerinin ve bunlara ilişkin açıklamaların bile
manüpülatif bilgi oluşturma ve bundan haksız çıkar sağlama amacına dayandırılması,
gerçekle hiçbir ilgisi olmayan, mesnetsiz, son derece üzüntü veren iddialardır.
Konu edilen işlemlere ilişkin KAP açıklamaları ve tarihleri incelendiğinde iddiaların
yanlışlığı görülecektir.
Şirketimiz, ilgili merciler ve hukuki olarak gerekli girişimlerde bulunacak ve gelişmelere
göre gereken açıklamaları yapacaktır.
Tüm hissedar ve yatırımcılarımıza saygıyla duyurulur.
Ayhan Karak
Yönetim Kurulu Başkanı

sonuç ne oldu.
aradan 6 aydan fazla zaman geçi. hani nerede sizin hukuk mücadeleniz.
o kadar ağır ithamların sanırım altında kaldılar.

ihmi
18-01-2013, 22:33
belirsizlikler devam ediyor. patronlar ceketini alsın gitsin, diğer şirketlerinden para kazanmaya devam etsin.
artık yeni patron , yeni vizyon zamanı gelsin.

yucin
18-01-2013, 22:53
üstad ma(50) üstünde kapanış pozitif olur bence...

( 0.73 ) EMA

http://i47.tinypic.com/5mzt4n.jpg

evet iyi olurdu ama nedense organize bişeyler olduğunu düşünüyorum inş. yanılırımda şu 0.76 kısa zamanda kırılır...........

MA 0.70 ZATEN ÜSTÜNDE KAPATTIK...........

stormdr
18-01-2013, 23:16
2 senedir elimde tuttugum hisseleri gecen hafta cuma gunu %50 zararina satarak ciktim, zarar yekun olarak 44 bin TL civari.. Su anda kafam oldukca rahat, her gece acaba battilar da sirketi bizlere mi yikiyorlar diye dusunmekten kurtuldum, para bi sekilde kazanilir ama akil ruh sagligini kaybettiniz mi yerine koymak cok zor oluyor, halen hissede bulunanlarin Allah yardimcisi olsun, ve de bu patron bozuntularina lanet olsun, hirsiz ciktilar bunlar da..

King Levent
19-01-2013, 10:45
ben de sattım çıktım arkadaşlar. bunlardan cacık olmaz. elimde tek lot kalmadı. artık nereye giderse kendi bilir:wink:

MR_Orion
19-01-2013, 10:46
Anlamıyorum.Ama dediğin gibi lanet olsun

oceanbreeze
19-01-2013, 18:02
.herkese selam arkadaşlar önceliklede bu hissede olan arkadaşlara sabır diliyorum bende mangoyu alalı 5 ay oldu ama foruma üye değildim sadece yorumlarınızı takip ediyordum gelinen son noktada üye olup yazma gereği hissettim.Bende bu hisseyi yaklaşık 4 ay olacak 1.20 fiyatlardan aldım lanet olsun tabi aldığım güne. Bir kaç sorum olacaktı sizlere arkadaşlar ama önce son yaşananları anlatim.08.01.2013 te patronlar yönetim kurulu başkanlığına Cüneyt Seli getiriyorlar Ayhan Karak yönetim kurulu başkanlığından vekil sıfatına geçiyor yaklaşık 10 gün sonrada yani dün bizim 2 kafadar patron ellerindeki kalan son senetleride satmak için borsaya kote ettiriyorlar ki hisse ne zaman yükselse ardından hep bir olumsuz haber gelmesinede alıştık diyelim ayrıca haber 16:55 te gelmesine rağmen hisse sabah seansından itibaren başlıyor düşmeye demek biri yada birileri haberi önceden duymuş olacak ki ellerini erken tutuyorlar gerçi bu durum bizim borsamızda aşikar bir durum ben artık normal karşılıyorum zaten ne oluyorsa herşeyi en son ky öğreniyor o zamana kadar da atı alan üsküdarı geçmiş oluyor her neyse sormak istediğim sorular bu patron demeye dilim varmadığı zatlar ellerindeki son senetleride satıp 0 payla şirkette ne söz sahibi olacaklar bundan sonra şirketin alacak borç meselesi Cüneyt Selemi teslim edilmiş olacak yada şirket battıda bizim mi haberimiz yok Cüneyt Selide şirketin başına geçirmelerindeki amaç iflas sürecini hafif sıyrıklarlamı atlatmaktır acaba biliyorsunuz bu adamın daha önceden de böyle deneyimleri olmuştu tasfiye ve batma süreclerini iyi bilir kendileri yani kısacası şirket finansal yönden zor durumdayken bu Cüneyt Sel neden böyle bir şirketin başına geçsin ki yarın bugün alacaklılar onu muhatap almayacak mı durup dururken bir insan neden böyle bir maceraya girişir ki işin içinde ne numaralar dönüyor kestiren varmı son olarakta şirket kurucuları borsada tüm hisselerini satabilirmi diğer kote şirketlerde böyle bir duruma rastladınız mı acaba o zaman şirkette ne tür hakları kalır ki mesela patronluk gibi bide bizim İMKB yönetimi uyuyormu sormuyor mu bu adamlara ne yapıyorsunuz diye yorum yada bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar şimdiden herkese teşekkürler inşallah sonumuz hayırlı olur.

itsumookayama
19-01-2013, 19:19
Arkadaşlar size tavsiyede bulunmak istiyorum bu kağıdı satıp çıkın derim zararın neresinden dönerseniz kardır, dedi dersiniz.biz küçük yatırımcılara göre bir kağıt değil !!!!!!

seyyah20
19-01-2013, 19:37
Bu hissede neden neden nedenler çok. Yıllık bilanço öncesinde patronların bu tür harekette bulunmaları manidar. Bilinmeyenler bilançoda aydınlığa kavuşacak. Hisseden yaşananlar hiçte normal şeyler değil. Yani baksanıza şirket yönetim kurulu başkanı değişiyor. (hiç payı olmayan biri geliyor) Patronlar son hisselerinide dolaşıma sokuyorlar. Çok ciddi konu bunlar. İşin kokusu önümüzdeki 2 haftada belli olur. Ya batacak ya uçacak. KY tam bir bıçak sırtında. Allah sabır versin ne diyeyim. Ama şunuda kabul etmek gerek hisseye hakim birileri var. istediği şekilde hareket ettiriyorlar tahtayı. Şayet Patronlar kote ettirdikleri hisseleri satarken başka bir yerden topladılarsa iyi. Yoksa kaldırıp kaldırp KY nın kucağına verdilerse ve önümüzdeki günlerde de son hisselerini ver yansın satarlarsa vay haline.. Hisse üzerinde büyük bir baskı var.. o baskı beni düşündürüyor. Benim anlamadığım adamlar neden hala o baskıyı kuruyorlar. Maksat son hisseleri KY nın kucağına bırakıp iflasa gitmek olsa neden hisseki baskıyı kaldırıp birkaç tavan yaptığında ellerindekilerini bocalamıyorlar anlamış değilim. Kimseye şirket batacak sat yada satma demeye kimsenin hakkı yok. şirket batabilirde. öyle gösterip son hareketlerde toplayıp götürebilirlerde. Yakın maliyetli olan arkadaşlar belki bu riski alamıyabilir ama 1.90 üzerinden alanlar ne yapsın.. kol bacak değil kendilerinden kelle kesilmesi isteniyor. Artık herkesin kaderine kalmış. Her koyun kendi bacağından asılacak ona göre kimsenin etkisinde kalmadan karar vermekte fayda var.. Allah KY nın yardımcısı olsunn.(YTD)

seyyah20
19-01-2013, 19:41
SPK ya yazı yazalım belki kote işini engeller. Metro da Galip in 50 milyon kote talebi reddedilmişti. Herkes SPK ya yazsın en azından kote ettiremezler. Onlarında kol bacak bırakmasını sağlayalım..

AF_ETTİM
19-01-2013, 22:38
SPK ya yazı yazalım belki kote işini engeller. Metro da Galip in 50 milyon kote talebi reddedilmişti. Herkes SPK ya yazsın en azından kote ettiremezler. Onlarında kol bacak bırakmasını sağlayalım..
sayın seyyah metronun toplamda 160 milyon lotu var.50 milyon lot sattığında ki bu rakam neredeyse 1/3 e denk geliyor.kabul ediseydi metronun ve metrocu ky cının işi biterdi.fakat mangoda durum aynı değil.adamlar satacağını zaten satmışlar.ellerinde rakı ya meze olacak kadar bi mal kalmış.aslında iyimser olmayı çok isterdim fakat hani bi an düşünüyorumda bu adamlar 1-)bu kadar malı niye sattılar ve hala ellerindeki malları niye çıkmak istiyorlar??? 2-)şirket in 0,70 seviyelerinden 1xx veya 2xx lere çıkması için ne ve hangi sebebler var??? sonuçta bi dünya zarar ve bi sürü dışarıya satılan teminatsız mal var..bu kadar bilinen olumsuzluk var ken ve patronlar bile satıp kaçmayı düşündüklerini göre göre,ben üç beş çizgi(teknik analizi kastediyorum) diplerde diye neden hala buradayım inanın anlamış değilim.aslında doğrusunu isterseniz o kadar yazmaya bile değmeyecek cüz i bir birikimimi gözümün gördüklerine mi yada 3 beş çizgiye mi bağlamam konusunda kafam çok karışık.allah sonumuzu hayretsin inşallah..kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.....

mahatma
19-01-2013, 23:28
arkadaşlar mango şirketinin çekleri 09.01.2013 de çekleri çıkmamaya başladı songün yani cuma günü şirketin levhalarını söktüler burada çok çek mağdurları var ve cumagünü rsmi olmasada şirketin battığını açıkladılar pazartesi veya salı şirkete borsanın elkoyabileceğini söylüyolar kimseye sat veya satma diye söylemiyorum

bafıcı
20-01-2013, 01:27
bizde şan olsaydı batarsa tebrik etmek lazım zarar etmeden batan ilk kağıt olarak

oceanbreeze
20-01-2013, 07:16
bizde şan olsaydı batarsa tebrik etmek lazım zarar etmeden batan ilk kağıt olarak

bende sana katılıyorum bafıcı kardeş herhalde iflas ederse şayet bizim borsamızda ilk olacak sanırım yıllık olarak henüz zarar açıklamamış bir şirketin de batması tarihi bir durum olur herhalde tebrik etmek lazım böyle patronları.Aslında batıp batmama konusunu bilememde şirketin bilançolarını incelediğinizde batması gibi durum söz konusu değil gibi yaklaşık % 20 brüt kar marjıyla çalışan bir şirket nasıl batar yada batırılır aklım almış değil acaba işin içinde başka bir şeylermi dönüyor.Ayrıca adamlar ellerindeki son yaklaşık 4.8 milyon lotuda satmaya karar vermişler şimdiye kadar yaptıkları böylesi satışlar öncesinde ve sonrasında hisse hep düşüş kaydetmiş 1.1tlden satarken de 0.9 kuruştan 0.8 ve en son 0.7 kuruşlardan sattıklarında hisse ya daha çok düşmüş yada sattıkları fiyatın bir daha üstüne çıkamamış şayet iflas gibi bir durum olmazsa kalan son senetleride sattıktan sonra tek kalan durum 12 aylık bilanço. ama bana kalırsa 12 aylık bilanço iyi gelecek gibi olsaydı bu adamlar hisseyi bu fiyatlardan satmazlardı anlayacağınız şirkette durumlar pek iç açıcı değil şubat 14 de konsolide olmayan ilk bilançolar geliyor bakalım o tarihleri görebilecekmiyiz ama mango için bu hafta hareketli geçeceğe benziyor yine zarar hanesine yazacağımız kesinde nerde duracak o önemli 0.65 destekti bakalım bu seferde destek olarak kalacak mı eğer küçük yatırımcı da panik yaparsa vay halimize İMKB yönetimide bu hafta mango hakkında bir takım açıklamalar ister sanırım çünkü ortada dolaşan bir takım spekulasyon haberler var onlarda harekete geçer diye düşünüyorum son bu haftaya dikkat diyorum.

seyyah20
20-01-2013, 09:37
sayın seyyah metronun toplamda 160 milyon lotu var.50 milyon lot sattığında ki bu rakam neredeyse 1/3 e denk geliyor.kabul ediseydi metronun ve metrocu ky cının işi biterdi.fakat mangoda durum aynı değil.adamlar satacağını zaten satmışlar.ellerinde rakı ya meze olacak kadar bi mal kalmış.aslında iyimser olmayı çok isterdim fakat hani bi an düşünüyorumda bu adamlar 1-)bu kadar malı niye sattılar ve hala ellerindeki malları niye çıkmak istiyorlar??? 2-)şirket in 0,70 seviyelerinden 1xx veya 2xx lere çıkması için ne ve hangi sebebler var??? sonuçta bi dünya zarar ve bi sürü dışarıya satılan teminatsız mal var..bu kadar bilinen olumsuzluk var ken ve patronlar bile satıp kaçmayı düşündüklerini göre göre,ben üç beş çizgi(teknik analizi kastediyorum) diplerde diye neden hala buradayım inanın anlamış değilim.aslında doğrusunu isterseniz o kadar yazmaya bile değmeyecek cüz i bir birikimimi gözümün gördüklerine mi yada 3 beş çizgiye mi bağlamam konusunda kafam çok karışık.allah sonumuzu hayretsin inşallah..kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.....

Metronun 160 milyon lotumu var. Herhalde takas verilerini topluyorsunuz. Toplam ödenmiş sermayesi 300 milyon dolaşımda 160 milyon var. 50 milyon daha kote ettireceklerdi izin çıkmadı. Yanılıyor olabilirim ama benim bildiğim bu. Mango da yani 38 milyonda 4.6 civarı bir rakam hiçde az değil. Neyse kokusu haftaya çıkar.nama en azından adamlarında bir miktar parası içerde kalsın. Bazı arkadaşlar yok senetleri çıkmıyor levhaları söküldü gibi veya kesin battı gibi ifadeler kullanıyorlar. Bunlar çok ciddi konular. Bu saatten sonra diyecek birşey bulamıyorum. İnşallah herşey yoluna girer. (ytd)

fmacit55
20-01-2013, 09:45
eğer elimizdeki finansal tablolarda yanlış bir bilgi yoksa normal şartlar altında bu şirketin iflas etmesi için bir neden yok diye düşünüyorum. 4-5 tane çeki döndü diye hiçbir şirket iflas etmez. mangonun en son bilançoda 48 milyon tl'ye yakın öz sermayesi vardı.

belekkimi
20-01-2013, 10:07
eğer elimizdeki finansal tablolarda yanlış bir bilgi yoksa normal şartlar altında bu şirketin iflas etmesi için bir neden yok diye düşünüyorum. 4-5 tane çeki döndü diye hiçbir şirket iflas etmez. mangonun en son bilançoda 48 milyon tl'ye yakın öz sermayesi vardı.

aynen.eger bu bilanço ile şirket batacaksa İMKB 'de yatırımcı olanın mantıgı ne?

philosopher
20-01-2013, 10:11

firmada çalışan birisinden duyduğuma göre şirket iflas etmiş

bilgi kesin değildir , duyumdur , kaynak gösteremem , araştırılmalıdır

seyyah20
20-01-2013, 12:15
Hatta o arkadaş gitmişken durumu fotoğrafla çekip siteye eklerse en azından daha aydınlanmış oluruz.

H_ZENGİN
20-01-2013, 12:18
gidip görmeye gerek yok yok telefon ile arasanız bile yeter...

simurg35
20-01-2013, 12:19
Hatta o arkadaş gitmişken durumu fotoğrafla çekip siteye eklerse en azından daha aydınlanmış oluruz.
işigücü bırakıp senin isteklerini yapmaya kalksak akşam olur.

seyyah20
20-01-2013, 12:21
Bunu neden diyorum hisse 1.80 lerde iken Mango yu satıp Vangıdaya 1.50 den binmiştim. cemildemirtas rumuzlu biri buraya yok şirkette yakın akrabam var yeni bir anlaşma yaptılar kap a yetiştiremediler gibi birkaç yazı yazmıştı. Bunun üzerine tekrar Vangıda yı sattım mangoyu 1.85 ten geri almıştım. yazıyı yazan arkadaş buhar oldu birden haberi yalan çıktı hala onu en güzel şekilde anıyor ve dilimden düşürmüyorum. Vangıda 4 lere gitti baka kaldım. Yani söyleyeceğim arkadaşların yazdıkları doğruda olabilir yanlışta. Bir İstanbulda olupta elinde hisse bulunan bir arkadaş bi zahmet gidip bakarsa sevinirim. Hatta yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermemek için varsa böyle bir durum fotoğraflayıp yorumuna eklerse katkısı büyük olacaktır. (ytd)

seyyah20
20-01-2013, 12:24
işigücü bırakıp senin isteklerini yapmaya kalksak akşam olur.

Hisseniz varmı bilmiyorum yoksa tabiki işi gücü bırakamazsınız. Ama varsa vede yüklü miktarda ise bundan daha önemli ne işiniz olabilir.

snoop35
20-01-2013, 12:25
Ates olmayan yerden duman cikmaz o nedenle istanbulda ikamet eden arkadas varsa bu durumu birebir gorup forumdaki tum mango yatirimcisini bilgilendirirse cok hayirli bir is yapmis olacak.

whitedream
20-01-2013, 12:31
arkadaşlar şöyle bir dümen olabilirmi? bu adamlar batak şirketin hisse senetlerini bu şekilde satıp kaçmazlardı. nagehan hanımın kucağına veya boz eşeği yarış atı diye allayıp pullayıp satmazlar mıydı? hisseye hiç tepki alımı gelmedi.(son yükseliş hariç).benim şahsi kanaatim.şirket satıldı. 0.66-1.40 arasında toplandı..alana hayırlı olsun..kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir....

yucin
20-01-2013, 12:44
yahu vking te iken milyonlarca zarar eden hisseden kar yazdım ama bakıyorum ortalıkta yepyeni tipler türeyiverdi ben organize diye düşüncemi yazdıktan sonra, görecez bakalım karamanın koyunları nereden çıkacak oyunları....................

blue_silver78
20-01-2013, 15:00
baska bir sitedeki bir yorumda da patronlarin yuzde 6 lik paylara sahipolduklari yonundu 9 01.13 takas bilgileri

blue_silver78
20-01-2013, 15:02
bence de organize bir ise benziyor, her siteye yeni bir uye batmis demis kacmis

cucuuu1978
20-01-2013, 15:28
aleyhinde açılmış sadece 1 daha var oda trafik kazası .. o kadar duran varlıkları var .nakit varlıkları stokları satılan hisselerinde şirkete aktarıldıgı söyleniyor .. batık işi saçma uyduruk bir şey gibi geliyor. bu şekilde batarsa tek suçlu imkb dir . bir günde şirket batmaz.ben senelerdir bakıyorum ama üye degildim daha dogrusu mail adresini kabul etmemişti site YTD.

Extrem07
20-01-2013, 15:40
Bu hisseyi uzun süredir takip ediyorum, zaman zaman artan azalan tarzda pozisyonlarım oldu,önceleri son işlemlere hiç anlam veremedim,iyimser olmaya çalıştım fakat yaşanan gelişmeler sonucu ve yaptığım araştırmalar sonucu şu sonuca ulaştım bunu sizle paylaşmak istiyorum.Baştan söyliyeyim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Patronlar ne yaptılar 92 kuruşa kadar mal sattılar ve bu parayı sermaye avansı olarak şirkete verdiler.Sermaye avansı ilerde (makul süre 1 yılmış) bedelli sermaye artışı yapıldığı zaman patronların vermeleri gereken parayı şimdiden vermeleri anlamına geliyor.Yani bu şirket makul süre olan 1 yıl içinde bedelli sermaye artışı yapacak .Şu an fiyatı nominal değerin altında olduğu için spk nın nominal değerin altındaki şirketlere tanıdığı fırsat olan fon çıkışı gerektirmiyen sermaye azaltımı ve eş zamanlı bedelli sermaye artışını yapacak gözüküyor.Bence patronlar özellikle fiyatın nominal değer altında kalması için her şeyi yapacak son yaptıları hisse kaydileştirme işleminide bunun için yaptılar 3.3 milyon lot tokmak gibi duruyor hisse biraz kafasını kaldırsa bence vuracaklar, zaten bu 3.3 milyon lot dururken kimse kolay kolay 1 kaç kademe dışında bu hisseye girmez.Zaten ilerde bu bedelliyi açıklayınca bir şey yapmalarına gerek kalmadan hisse fiyatı kendiliğinden düşecektir, bu durumda bu fiyattan bile satsalar ilerde karlı olacaklar gözüküyor.böylelikle patronlar ilk sattıkları hisseleri çok ucuzdan isterlerse yerine koyarlar. Fakat son durumda bundada şüphe duymaya başladım bir arkadaş bayrampaşa halindeki yerlerini satmışlar diyince bende ankara şaşmazdaki üretim tesisini araştırdım önce telefon açtım,ancak telefon kullanımdışı sinyalini alınca yerine bizzat gideyim dedim.Yerini bulamadım tesadüfen o bölgede çalışan bir kargo şirketine yer tarifini sordum Ne oldu dersiniz 2 ay kadar önce adamlar bu tesisi kapatmışlar.Sizde bir araştırın şirkete sorun isterseniz.Anlıyacağınız şirkette bir şeyler dönüyor ve hiç iyi şeyler değil bunlar....
Kesinlikle Yatırım tavsiyesi değildir

Arkadaşlar 10. ayda yazdığım yazıyı alıntı yaptım şirketin son durumunu sancaktepedeki durumu bilmiyorum ama ben ankarada şaşmazda ki üretim tesisinin kapatıldığını yerine giderek ögrendim,bu durumla ilgili hiç bir açıklama yapmadılar, Şirkete yazdığım sorulara cevap alamadım ve o vakitte son hisselerimide epey zararla sattım.Araştırmak lazım ama bazı kişilerin soyledikleri doğru olabilir çünkü gidişat patronların son hisseleride satmak istemeleri durumun gerçek olabileceğini gösteriyor,İstanbulda olsam hemen şimdi sancaktepeye giderdim en kötü kimse yoksa bekçiyle konuşur durumu ögrenirdim.Durum çok ciddi eger şirket tahtası kapanırsa hisseler 0 olur arkadaşlar.Umarım böyle bir durum olmaz ve umarım böyle bir durum olursa bu duruma neden olanlardan dünyada ve ahirette hesap sorulur.
Yatırım tavsiyesi değildir

seyyah20
20-01-2013, 16:10
Herkes birileri Sancaktepeye gider ve gördüklerini siteye yazarak katkı sağlar diye bekliyor. İnanın ben İstanbulda olsaydım şimdiye kontrol ederdim. Ama nafile herkes birbirine bakıyor. Giden oldumu acaba.

seyyah20
20-01-2013, 16:14
Arkadaşlar Mango gıda'nın Sancaktepe merkezinde bir allahın kulu, bir yetkili yok. Alacaklılar icra memurları, banka müdürleri kapıda bekliyor. İçersi boşaltılmış, bilgisayarlar sökülmüş. İflas gerçekleşmiş anlayacağınız. Geçmiş olsun

Yarın sabah şirketi telefonla arayınca herşey ortaya çıkacak.Bir akrabamıda Sancaktepeye gönderdim. Sabah 09.00 da yazılanların doğrumu asılsızmı olduğu anlaşılacak. Şayet yukarıda yazdıklarınız asılsızsa başınız derde girebilir şimdiden söyleyeyim. Yeni SPK kanunda hapis cezalarına kadar cezai müeyidesi var bu tür yorumların.

mahatma
20-01-2013, 16:49
bursa yenişehir şubesi arkadaşlar burda çek mağdurları var yakın arkadaşlarımız ve şirketin battığını söylüyolar elimde mangoyok mangoda çalışan bir arkadaş bütün paranızla mango alın dedi ozaman hisse 3 küsürdü hatırladıgım kadarıyla 7000 liraya kadar çıkacak demişti güvene medik 5 küsür çıktı ondan sonra bedelli bedelsiz verdi sanırım bizim çek mağdurlarının hiç umutları yok olay cumagünü belli oldu yinede belli olmaz sepken adında birşirketleri varmış artık alavere dalaveremi yapacaklar bilmiyorum bizim bilgimiz bukadar zaten hisseler kapanırsa tek suçlusu spk olur elimde hissem olsa neyapardım bilmiyorum zaten denenler doğruysa kimse almaz taban yapar satarsın başkabir şirketle ortak olur yoluna devam eder bilmiyorum inşallah batmazda arkadaşlarımız paralarını alırlar

dellarto
20-01-2013, 16:58
arkadaşalr mahatma arkadaşın yazdıkları doğru şimdi yenişehir tesislerinin önünden geçtim tabelayı indirmişler alacaklar depolarda ne var diye araştırıyorlar deponun birisin de 250 ton sogan varmış onun peşine düşmüşler üreticilerle konuşuyoruz inanılır gibi değil diyorlar ama durum gerçekten ciddiyniş allah yardımcınız olsun

cannnahmet
20-01-2013, 17:23
Abi 3 beş kişi dedi diye hemen batırdınız şirketi bü ne panik
Hadi şirket battı adamlar niye75-76 yı geçirmediler zaten ellerindekini çıkarmak isteselerdi yukarılara çıkarır öyle rahat rahat verirlerdi. Bu kısım bana saçma geliyo varsa aklı alan biri açıklarsa sevinirim

H_ZENGİN
20-01-2013, 17:41
Kapatılan bir tesisin yatırımcıya bildirilmesi gerekmezmiydi??

cannnahmet
20-01-2013, 17:42
Arkadaşlar Mango gıda'nın Sancaktepe merkezinde bir allahın kulu, bir yetkili yok. Alacaklılar icra memurları, banka müdürleri kapıda bekliyor. İçersi boşaltılmış, bilgisayarlar sökülmüş. İflas gerçekleşmiş anlayacağınız. Geçmiş olsun

Bu arkadaşın ilk mesajıymış benimde mesajım az ama bu kadarda değil Allah(c.c.)dan hakkımıza hayırlısı inş

seyyah20
20-01-2013, 17:46
Arkadaşlar herkes SPK ya yazsın bu kadar yatırımcı mağdur ediliyor. Ortada şirket battı furyaları geziyor. Birçok iddia var orada şirkete ne kadar yazsakda cevap alamıyoruz. Hepimiz SPK şikayet sitesine yazalım en azından son kote ettireceklerini engelleyelim vede SPK aracılığıyla şirketin açıklama yapmasını isteyelim. Hemen yazın SPK ya eminim dikkate alacaklardır. Sonra çok geç olurrrr. (ytd)

oceanbreeze
20-01-2013, 17:55
herkese selam gördüğüm kadarıyla herkesin aklı karışmış durumda benim söyleyeceğim eğer şirket battı yada batma noktasına geldiyse İMKB yönetimi bu patronların kalan son senetlerini borsada sattırmaz yok öyle bedavacılık şirketi batır elinde kalan son senetleride kya kakala umarım spk ve imkb uyumuyordur

H_ZENGİN
20-01-2013, 17:56
Zaten tüm suç bahsettiğiniz kurumda.. O malum kurum yüzünden bu kadar insan mağdur ve perişan oluyor. Yapılacak şey bence bu hissenin yatırımcısının bir araya gelerek bir avukat tutması ve bu firmayı borsaya açan kuruma karşı dava açılması olacaktır. Bu kadar saçma birşey olmaz bunun bedelini o kürüm ödemelidir. Yatırımcı kollayan bir devlet değil yatırımcının arkasına geçen bir devletimiz var..

oceanbreeze
20-01-2013, 17:57
bence bu hafta mango gıda ve imkbden yazı gelir durum hakkında imkbde görmüyormu sanıyorsunuz adamların kuruşuna kadar hisse sattıklarını illaki nedenini araştırıp sorar yoksa yönetim ne diye var orda

oceanbreeze
20-01-2013, 18:05
hala anlamadığım piyasadan alacakları olmasına rağmen üstüne üstlük o kadar senet satmalarına rağmen neden hala bu borç bitmiş değil anlamış değilim üstelik hala zararda açıklamamış olmasına rağmen zaten kendi çapında küçük bir firma böyle bir durumda bu şirket nasıl bir borcun altına girmiş olabilirki ama şu da var adamların o sözde açtıkları tesisler halka açılmaktan topladıkları vede birazda bankalardan borçla elde ettikleri parayla oldu sanırım borcu çeviremediler bana öyle geliyor yurtdışındanda yedikleri darbe üstüne tuzla biber oldu hızlı büyücem diye şirket zor duruma düştü aynı durum benim yıllar önce kurduğum bir şirkettede oldu işleri büyütücez diye şube ve yer aldık sonu hayırlı olmadı tabi bence şirket şimdi bunun ceremesini çekiyor

seyyah20
20-01-2013, 18:26
herkese selam gördüğüm kadarıyla herkesin aklı karışmış durumda benim söyleyeceğim eğer şirket battı yada batma noktasına geldiyse İMKB yönetimi bu patronların kalan son senetlerini borsada sattırmaz yok öyle bedavacılık şirketi batır elinde kalan son senetleride kya kakala umarım spk ve imkb uyumuyordur

SPK uyuyorsada uyandıralım herkes mağduriyetini SPK şikayet linkine yazsın, En azından belki son kote engellenirde şirketten durum hakkında açıklama istenir.

stakeholders
20-01-2013, 20:45
arkadaslar burada herkes bırsey yazıyor ancak bındıgınız dalı kesıyorsunuz...yorumlarınızla degıl patronun hısse satmasını engelleyerek aslında kendı kendınızı bıtırmeye calısıyorsunuz...Bu kısı hısse satarak ne yapıyor, sırkete avans verıp yanı kendı elını tasın altına koyup , kotu bır aktıf de olsa kendıne aıt olan bır aktıfı ozeldekı hıssesını satıp sırketın darbogazını yenmeye calısıyor...Bu zamana kadar olan satıslar da bu sekılde aslında sırketın bır suredır malum olan fınansal lıkıdıte mısmatch dedıgımız vade uyusmazlıgını cozmek ıcın yaptıgı bır davranıs...Bunu baltalamaya calısmak sacma, adam satıp yurt dısına gonderse anlarım ama satıp muhtemelen dılınıze pelesenk ettıgınız o da varsa 3 5 kurusluk cekı odeyıp belkı faalıyetıne devam edecek belkı sırkete bır ortak bulacak...

kaftanli
20-01-2013, 20:50
ey arkadaşlar dikkat ederseniz şirketin en kısa borçlarının süresi 1 yı l yani şu 1 yıl çok önemli vede alacklarının 90 gün içinde tahsilik i bumu halldiyo r vede ayrıca şirketin maddi duran varlıkları var..yani şireket kısa vadeli borçlar yüzünden sıkışmış olabi,lir ama unutmayın ki..bu hemen çökeceğini ifade edeceği kadar değil vede bu arkadaşlar yatırım harcaması yaptılar onuın için bu borçlar çoğaldı zannımca ..yaniii duruma bakıldığında zırt diye iflasını gerektirecek bi durum yokk..şirketin faaliyeti devamediyorrr...o kdadr da aman aman bir durumu yok..haaa dar boğaz var mı varr amaa atlatılmayacak kadaR DEĞİL TABİİKİ...OYÜZDEN BU KADAR FELAKET TELLALLİĞİ YAPAN ARKADAŞLARIDA ANLAMIYORUIMMMM..ORTADA HJALKA AÇIK BİR ŞİRKET VAR ÖYLEEEE HACİZ MACİZ OLACAKSAAAA ZIRT DİYEE BAKKALDN MAL KAÇIRIR GİBİ OLMAZZZ....Bİ KRE BÖYL EBİR DURUMDA KESİNLİKLE İHBARNAMELER HABERDER EDİLİR VE GÖZÜÜKÜR..BİR MAĞZA AÇARKEN BİR MARKET NASIL KAP 'A BİLDİRİYOLARSA BİR MAĞAZA YADA DÜKKANIN AÇILIP KAPANMASIDA BİLDİRİLMELİDİR..BURASI SİMİTÇİ TEZGAHI DEĞİL..ÖYLEE İYİ NİYETLİ VE GERÇEKTEN BİŞEYİ GÖZLE GÖRÜP YAZANLARA LAFIM YOK AMA ART NİYETLİ VEDE BİLMEDEN CAHİLCE FESATLIKLA BURDA YAZIP ARKADAŞLARIN KANINA GİREN VARSA DEFOLUP GİTSİNLERR ..AHIMIZI ALMASINLARR ..HAAA BEN MESELA ANKARADA Kİ YERİ ARADIMN ÖYLL ETELEFON FELAN KAPANMAMIŞ ÇATIR ÇATIR ÇALIYO HAAA HAFTA İÇİ OLUNCA TABİİKİ HERŞEY DAHA DA NETLEŞECEK..BEN DİYORUM Kİ BURDA Kİ YAYAGARAYA HEMEN KAPILMAYIN KENDİNİZE HEMEN YAZIK ETMEYİN Bİİ PAZARTESİ OLSUN OINBDAN SONRA Bİ ARAŞTIRMA YAPALIM GERÇEKTEN BİR KANIT VARSA BUNU PAYLAŞAIM GEREKİRSE ŞİRKETİ ARAYIP BANGIR BANGIR SORGULAYALIM...SPK YE DA MURACAT YAPALIMM..YANİ ARAŞTIRALIM VE DOĞRU BİLGİLERLE MÜCADELE VERİP YÖNÜMÜZE BAKALIM ..TÜM ARKADAŞLARA BOL KAZANÇÇÇÇ

stakeholders
20-01-2013, 20:51
oncelıkle anlatılanlar sanırım kısmen dogru ama oyle felaket bır durum da yok bılanco ortada ve var olan durum su, sırketın kısa vadelı borclarıyla alacakları uyumsuz , nakdı az ama bu ıflas anlamına gelmez alacaklılar da kapıda olabılır ama unutmayalım son fıyat baremınde 2,50 larda olan hıssede yarın muhtemelen de 0,60 lı sevıyelerı gorecegız yanı durumu bılen yatırımcı ve buyuk fonlar mevcut durumda sırkete 60 70 kurus arası bırsey odemeye razı bu da sırket 1,20 olan tasfıye, defter degerınden ıflas demıyorum tasfıye de olsa net aktıflerının yuzde 20 sı cop olsa kı sanmam 10 mılyona yakınını sılsek, bır 5 mılyon da satıs faız vs. desek 15 mılyon, yanı defter degerı olan tutardan 15 mılyonu dussek hısse basına yıne kotu senaryoda 0,85- 0,90 arası bırseyler duser...Piyasa burada bagırdıgınız cagırdıgınızı coktan bılıyor ve fıyatlara mıslıyle ıskontoyla yansıtmıs durumda, ha daha da yansıtır mı yansıtır belkı ama bu bır rus ruletıdır...1,20 defter degerı olan seyı yarın taban olan 0,63 e satarsın ıyı senaryoda 6 ay sonra sırjket defter degerının de uzerıne yuzde 20 koyar ve 1,50 olur...
KABACA SIRKETI 50 mıo eder varsaydım kı defter degerı sanırım o kadar, su an bakamıyorum

stakeholders
20-01-2013, 20:55
ha 0,60 altı olur mu sanmam aktıflerın yarısı cop olsa 0,60 olur, yanı buradan satan en kotu senaryonun da kotusunu beklemelı kı sattıgına pısman olması...Isım veremem sırketten yetkılı bırılerıne dolaylı ulasıp resmı bırseyler ogrenmeye calıstım, tabı ınsıder olmayacak sekılde dostlarımızdan dolaylı bazı bılgıler aldım oncelıkle hepınız rahat olun bır cekın yazılması ıflas degıldır, ıflas hıcbır yukumlulugunu yerıne getıremeyen ve varlıkları toplam yukumluluklerıne yetmeyen sırketlerın son tahlıldekı durumlarına verılen addır ve cok uzun bır surectır...borsada ıflas ettı denen esemspor tarıhı zırvelere gıtmıstır veya bır kac hısse hatta onlarca hısse soyleyebılırım bu sekılde

seyyah20
20-01-2013, 21:01
arkadaslar burada herkes bırsey yazıyor ancak bındıgınız dalı kesıyorsunuz...yorumlarınızla degıl patronun hısse satmasını engelleyerek aslında kendı kendınızı bıtırmeye calısıyorsunuz...Bu kısı hısse satarak ne yapıyor, sırkete avans verıp yanı kendı elını tasın altına koyup , kotu bır aktıf de olsa kendıne aıt olan bır aktıfı ozeldekı hıssesını satıp sırketın darbogazını yenmeye calısıyor...Bu zamana kadar olan satıslar da bu sekılde aslında sırketın bır suredır malum olan fınansal lıkıdıte mısmatch dedıgımız vade uyusmazlıgını cozmek ıcın yaptıgı bır davranıs...Bunu baltalamaya calısmak sacma, adam satıp yurt dısına gonderse anlarım am satıp muhtemelen dılınıze pelesenk ettıgınız o da varsa 3 5 kurusluk cekı odeyıp belkı faalıyetıne devam edecek belkı sırkete bır ortak bulacak...

Hisse satışlarını şirketin kısa vadeli finansmanında kullanma safsatalarına inanmıyorum. Bilançoyu incelerseniz ilişkili taraflara avanslar kaleminde 14 milyon var. Kime verilmiş bu avans. Neden şirket zor durumda iken bu avanslar alınmıyor. Genel yöneti giderleride maşallah yılda 4 milyondan aşağı düşmüyor. Böyle para har vurulur harman savrulursa borç ödemekte güçlük çekerler. Şöyle bir düşünüyorum da bunlar alacaklar kaleminde 50 milyon üzeri alacak var. Yurtdışı satışlar zaten 18 milyon anca hadi hepsini alamadılar diyelim. yurtiçi alacaklar30-40 milyon yani kime mal veriyorlarda alamıyorlar. Sonuçta mal verdikleri tanınmış marketler. İnanıyormusunuz buna. 1.25 altına tahsisli hisse vermiyorum diyen şahıslar neden 0.70 ten satıyorlar. Benim tahminim bunlar geçen seneden belli hisseyi aşağı basmak için çok mal kaptırdılar. bi türlü toplayamadıkları için şirketi bu noktalara getirdiler. (ytd)

stakeholders
borsada hersey olur 50 kurusa ınen hısse 2 lıraya da cıkabılır, 50 kurus etmeyecek hısse 20 lıra da olabılır gun gelır ancak mangoda bılınen bılınmeyen rısk olarak gorulen bır cok sey fıyattadır, patronun 1,20 den kı ısrarla bahsettıgım sevıye sırketın en kotu lıkıdıte degerıdır asagı vermek ıstemedıgı halde pıyasanın sıkıstırmasıyle neredeyse 0,70 lerden pıyasaya verdıgı hısse aslında son tahlılde sadece patronun kendısıne zarar verır, ha daha yukardan verse sırket daha da rahatlar ama buna pıyasa musade vermedıgı olcude onun da yapacagı bır sey yok...Anlıycagınız pıyasa ac gozuyle ve daha fazla kazanma hırsıyla bır rulet oynuyor daha yuksekten alsa aldıgı sırkete daha cok kaynak gececek daha pahalı alacak ama cok daha yuksekten satma ıhtımalı de artacak ama muhtemelen de bılınclı ve en olu fıyattan takaslardan da gorecegınız uzere almak ıcın yarısan buyukler son ay , son hafta, son 3 ayda ellerındekı lotları mıslıyle artırmıslardır

Extrem07
ey arkadaşlar dikkat ederseniz şirketin en kısa borçlarının süresi 1 yı l yani şu 1 yıl çok önemli vede alacklarının 90 gün içinde tahsilik i bumu halldiyo r vede ayrıca şirketin maddi duran varlıkları var..yani şireket kısa vadeli borçlar yüzünden sıkışmış olabi,lir ama unutmayın ki..bu hemen çökeceğini ifade edeceği kadar değil vede bu arkadaşlar yatırım harcaması yaptılar onuın için bu borçlar çoğaldı zannımca ..yaniii duruma bakıldığında zırt diye iflasını gerektirecek bi durum yokk..şirketin faaliyeti devamediyorrr...o kdadr da aman aman bir durumu yok..haaa dar boğaz var mı varr amaa atlatılmayacak kadaR DEĞİL TABİİKİ...OYÜZDEN BU KADAR FELAKET TELLALLİĞİ YAPAN ARKADAŞLARIDA ANLAMIYORUIMMMM..ORTADA HJALKA AÇIK BİR ŞİRKET VAR ÖYLEEEE HACİZ MACİZ OLACAKSAAAA ZIRT DİYEE BAKKALDN MAL KAÇIRIR GİBİ OLMAZZZ....Bİ KRE BÖYL EBİR DURUMDA KESİNLİKLE İHBARNAMELER HABERDER EDİLİR VE GÖZÜÜKÜR..BİR MAĞZA AÇARKEN BİR MARKET NASIL KAP 'A BİLDİRİYOLARSA BİR MAĞAZA YADA DÜKKANIN AÇILIP KAPANMASIDA BİLDİRİLMELİDİR..BURASI SİMİTÇİ TEZGAHI DEĞİL..ÖYLEE İYİ NİYETLİ VE GERÇEKTEN BİŞEYİ GÖZLE GÖRÜP YAZANLARA LAFIM YOK AMA ART NİYETLİ VEDE BİLMEDEN CAHİLCE FESATLIKLA BURDA YAZIP ARKADAŞLARIN KANINA GİREN VARSA DEFOLUP GİTSİNLERR ..AHIMIZI ALMASINLARR ..HAAA BEN MESELA ANKARADA Kİ YERİ ARADIMN ÖYLL ETELEFON FELAN KAPANMAMIŞ ÇATIR ÇATIR ÇALIYO HAAA HAFTA İÇİ OLUNCA TABİİKİ HERŞEY DAHA DA NETLEŞECEK..BEN DİYORUM Kİ BURDA Kİ YAYAGARAYA HEMEN KAPILMAYIN KENDİNİZE HEMEN YAZIK ETMEYİN Bİİ PAZARTESİ OLSUN OINBDAN SONRA Bİ ARAŞTIRMA YAPALIM GERÇEKTEN BİR KANIT VARSA BUNU PAYLAŞAIM GEREKİRSE ŞİRKETİ ARAYIP BANGIR BANGIR SORGULAYALIM...SPK YE DA MURACAT YAPALIMM..YANİ ARAŞTIRALIM VE DOĞRU BİLGİLERLE MÜCADELE VERİP YÖNÜMÜZE BAKALIM ..TÜM ARKADAŞLARA BOL KAZANÇÇÇÇ

ankaradaki hangi yeri ve nezaman aradınız acaba ? şaşmazdaki üretim tesisi olarak adlandırdıkları yer kapanmış.ancak birde yenimahalle halinde bir yerleri var sanırım haldeki yerden bahsediyorsunuz sanırım insanları yanıltmayın

stakeholders
20-01-2013, 21:06
gelelım koparılan yaygaraya evet bursadan bır arkadastan doılaylı aldıgım boılgıler sırketın cuma gunu bır cekı yazılmıs, ne kadar mı tutar 1 mılyonun bıraz ustu, sırket sadece soganlarını satsa oder, adanadakı 10 mılyonluk tesısın elektrık faturası da 6 ayda o kadardır emın olun, tamam bır lıkıdıte sorunu olabılır ama muhtemelen ıstemedıgınız hısselere alıcı geldıgınde o para odenır kasaya da bı para konur sonra faalıyet nakıt akısıyla da muhtemelen yola devam edılır...Ama sız SPK ya sıkayet edın adam satamasın cekı odemesın, eger hepınız hıssede degıl de borc alıp acıga hısse sattıysanız da sıze yarasın asagıdan alıp yerıne koyun...Yanı azıcık durumu dogru analız edın allah askına, su an mango gıbı zor durumda onlarca hısse var koskoca rysas defter degerının ucte bırınde ve karsız, mango toparlar bıraz zaman alır ama allah askına bındıgınız dalı kesmeyın ya da kesın agız burun hep beraber kırılsın

stakeholders
20-01-2013, 21:08
acıkca gecen hafta 70 ın bıraz ustu bıraız aldım 60 olursa seve seve alırım 50 de yuklenırım, kazayla boyle yaparsanız daha da asagıdan alırım en kotu senaryoda tasfıye de olsa 85 90 dan sırket toparlarsa belkı 1,20 1,50 den de satarım 6 ay ıcınde

stakeholders
20-01-2013, 21:10
arkadasım o fıyattan vermeye sen mecbur edıyorsun, bılancoyu dogru ıncelersen satılan her kurus hısse sırkete gırmekte, patron da kayıtsız para vermez aktıfe parayı koyar, pasıfe de avansı yazar, bu muhasebe kuralıdır...once temel seylerde anlasalım

stakeholders
20-01-2013, 21:11
bu yaygarayla muhtemel yarın taban yapacaksınız ben yatırımcıyım 0,63 tabandan alırım, ozelde de panık yapan varsa hemen altından 0,60 dan da azımsanmayacak kadar alıcıyım, ısterse Ayhan beyde bana verebılır sorun degıl..1,20 de fıyat var da adam mı vermıyor, yıllarca buyuk portfoy yonettım pozısyonunu bıldıgın kısıyı ezersın adamın satmak zorunda oldugunu bılen pıyaa adamı ezmekte ama dedıgım gıbı ruler oynuyor pıyasa ama temel kurala lırken kazanım zaten beklerım payıma dusen de zaten aldıgım fıyat uzerınden cıddı bır safety margın ıcerıyor dıye dusunen pıyasa buyuk oyanyıp buyuk kazanmak ıstıyor zannımca , yuksek rısk yuksek getırı

DAYANAMADIM uye oldum ızlemekteydım...YAZDIKLARIM kısısel objektıf analızlerımdır Yatrım tavsıyesı ya da kesın bılgıler degıldır

stakeholders
20-01-2013, 21:23
Hisse satışlarını şirketin kısa vadeli finansmanında kullanma safsatalarına inanmıyorum. Bilançoyu incelerseniz ilişkili taraflara avanslar kaleminde 14 milyon var. Kime verilmiş bu avans. Neden şirket zor durumda iken bu avanslar alınmıyor. Genel yöneti giderleride maşallah yılda 4 milyondan aşağı düşmüyor. Böyle para har vurulur harman savrulursa borç ödemekte güçlük çekerler. Şöyle bir düşünüyorum da bunlar alacaklar kaleminde 50 milyon üzeri alacak var. Yurtdışı satışlar zaten 18 milyon anca hadi hepsini alamadılar diyelim. yurtiçi alacaklar30-40 milyon yani kime mal veriyorlarda alamıyorlar. Sonuçta mal verdikleri tanınmış marketler. İnanıyormusunuz buna. 1.25 altına tahsisli hisse vermiyorum diyen şahıslar neden 0.70 ten satıyorlar. Benim tahminim bunlar geçen seneden belli hisseyi aşağı basmak için çok mal kaptırdılar. bi türlü toplayamadıkları için şirketi bu noktalara getirdiler. (ytd)

arkadasım o fıyattan vermeye sen mecbur edıyorsun, bılancoyu dogru ıncelersen satılan her kurus hısse sırkete gırmekte, patron da kayıtsız para vermez aktıfe parayı koyar, pasıfe de avansı yazar, bu muhasebe kuralıdır...once temel seylerde anlasalım

kaftanli
20-01-2013, 21:32
ankaradaki hangi yeri ve nezaman aradınız acaba ? şaşmazdaki üretim tesisi olarak adlandırdıkları yer kapanmış.ancak birde yenimahalle halinde bir yerleri var sanırım haldeki yerden bahsediyorsunuz sanırım insanları yanıltmayın

exstrem kardeş n eyanıltacam insanları ..hemen suçlama beni....hali aradım telefon çalıyoduu.....inanmıyosan ara..haaaaa şaşmazı da bilsem onuda arayacam..neyse yarın bi olsun o zaman belli olur burdaaa gelişi güzell sataşmaya gerek yokk yarın bizzat şaşmazıdaaa ,istanbuludaki merkezi yeride arayacamm o zaman herşey belli olur...kimin kimleri kimlerin kimleri yanılttığı açığa çıkar...arkadaşlara tavsiyemmm ..yarın durum belli olmadan hemen pozisyon açmamaları yadaa pozisyonlarını hemen bozmamalarıdır..yarın bi belli olsun ne dolaplar döndüğü belli olurrr

stakeholders
20-01-2013, 21:34
bu sırkette kotu nıyetlı hıcbırsey gormuyorum, cahıl yorumlar bır sırketı de bır bankayı da olmadıgı kadar zor duruma sokabılır, temel kuraldır, bugun en buyuk bankanın bırıyle ılgılı soylentı cıkarın herkes parasını ıstesın, vade uyusmazlıgı oldugundan banka zor duruma duser en saglam bılancolu banka olsa da, en karlı banka olsa da...
haber bekleyın ufak seylerı buyutmeyın, almak ısteyen alsın satmak ısteyen satsın, bugun battıgını acıkca neredeyse deklere eden sırketler , or RANLO vs, hala bundan da yuksek defter degerınden ıslem goruyorsa bu sırket ucuzdur ama daha ucuz yapmak ıstyenler de varsa mango da ucuzlar cunku bırseyı ucuzlatmak kolaydır,pahalı olmak zordur, bugun hele de bu kadar az sermayelı bır hısseyı ucuzlatmak tek bır fonun bıle yapabılecegı ıs, uflesen su an 30 mılyon etmeyen bır sırket son denge ıtıbarıyle, bu paraya bır kac tane sera ya da 3 5 tane restaurant zıncırı kurmak ıstesen kuramazsın, hatta daha da az edıyor su an sanırım, adı ve tabelası kurmaya nıyetlensen nıyetı o kadar eder bu operasyonun ve yuzlerce calısanın oldugu bır fırmanın ederı ama vurun bakalım, yerlı sermaye kalmasın, bır Tuncelı'li bır Corum'lu ekmek yemesın yedırmesın hep yabancılar Unileverler, PG ler;nestleler, starbuckslar, bızı somursun onlar kazansın bızım cocuklar azıcık sendelese hep beraber vuralım dussunler, bırlıkte vuralım kendı oz yurdumuzda otekılestırelım kendımızı, bolelım soylentılerle olmayacagı da olduralım, vallahı pes bıldıklerımı paylastım ama bazı yorumlara da sastım kaldım...
Yanılabılırım ama bu pervasız yorumların ve vurup bıtırelım anlayısında yazanların ben yanılırken dogruyu soyleyen tarafta oldugunu gostermez... Yarın ya bak soyle oldu boyle oldu demek kolay ama yere sabun surer muz kabugu koyarsanız evet kayanlar olur kafasını gozunu kıranlar da olur...