PDA

View Full Version : MANGO Mango Gıda

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Objektif
13-06-2012, 08:12
Yeni başlık hayırlı olsun

fmacit55
13-06-2012, 09:13
yeni topik uğurlu gelir inşaallah.

urfalı
13-06-2012, 09:15
Yeni başlığımız hayırlı olsun. Yeni başlıkla beraber harekette başlamış gibi inşallah kalıcı olur.

fmacit55
13-06-2012, 09:18
hreket geçici bir hareket olmaması için artık 1.50 altına bırakmamaları lazım. kademelerin verebilecek olan var mı.

urfalı
13-06-2012, 09:28
Arkadaşlar az önce Mango grafiklerine göz attım, hissenin 4 Haziran günü 1,31 'e dokunup %6 yükseldiği günden bugüne kadarki hareketlerine baktığımda net bir bayrak formasyonu oluştuğunu gördüm. Hissenin 4 Haziranda gördüğü en yüksek değer ile en düşük değer arasındaki fark 1,43-1,31=0,12 yapmakta ve bu değer de bayrak direği boyunu vermektedir. Yani bayrak formasyonu oluşumunda hisse bayrak direği boyu kadar hareket edebilir ki bu olay da gerçekleşmiş oldu. Umarım ki bu bir tepki hareketi olarak kalmaz, devamı gelir ve kalıcı olur. Zira Mango bizleri çok yıprattı. Saygılarımla..

MONTAN
13-06-2012, 09:28
hreket geçici bir hareket olmaması için artık 1.50 altına bırakmamaları lazım. Kademelerin verebilecek olan var mı.

arkadaşlar kademeleri bilmiyorsunuz izlemiyorsunuz....sonra da telkinlerde bulunuyorsunuz....bence hiç yazmayın buralara daha iyi.... Kağıtta birileri alıyor birileri veriyor sermaye artırımı öncesi normal gelgitler.... 1.52 53 kalkarsa tavan olur.....

Yatırım tavsiyesi değildir....

kavak63
13-06-2012, 10:06
hayırlı olsun.:)

KRKMGDR
13-06-2012, 10:26
evet hayırlı olsun,

altta ki mesajı özel mesaj ile göndermeye çalıştım sayın Objektif isimli yöneticiye fakat özel mesaj kotası ile ilgili bir sorun nedeni ile gönderemediğimden buraya yazıyorum.

sayın yönetici eski bölüm kapatılmış bir neden ile,
fakat ben yazdığım iki yazıyı forumun hiçbir yerinde ne ARŞİV ne de kendi gönderilerim içerisinde bulamıyorum,
nerede bulabileceğimi yada neden bulamadığımı öğrenebilirmiyim.

saygılarımla

Mango nun %5,91 ine sahip sayın NAGEHAN DOĞANAY ın Vekili sayın FATİH DOĞANAY ın Avukatı C.Ö .

kavak63
13-06-2012, 10:33
evet hayırlı olsun,

altta ki mesajı özel mesaj ile göndermeye çalıştım sayın Objektif isimli yöneticiye fakat özel mesaj kotası ile ilgili bir sorun nedeni ile gönderemediğimden buraya yazıyorum.

fakat ben yazdığım iki yazıyı forumun hiçbir yerinde ne ARŞİV ne de kendi gönderilerim içerisinde bulamıyorum,

saygılarımla

Mango nun %5,91 ine sahip sayın NAGEHAN DOĞANAY ın Vekili sayın FATİH DOĞANAY ın Avukatı C.Ö .

sanırım bu arıyorsunuz. (zamanında kendi arşivime kopyaladım ) isterseniz silinmeden kopyalayın.

SN MANGO AŞ nin küçük yatırımcıları

bilindiği ve açıklandığı üzere mango nun %5,91 ini satın alan Sn Nagehan Doğanay hanım vekili Fatih Doğanay eli ile SPK ya bugün itibari ile Mango aş nin hakim ortakları hakkında şikayette bulunarak bedelli sermaye arttırımını engellemek amacı ile dilekçe vermiştir ve bu dilekçesini kendi avukatları aracılığı ile düzelterek aşağıdaki metin ile beraber yarın şikayetinin nevi ini değiştirecektir,

eğer sizlerde hakkınızı arama yeteneği ve isteği içinde olan yatırımcılar ise niz aşağıdaki metni kendi isminiz ve aracı kurumdan alacağınız hesabınızdaki Mango adedini gösteren belge ile SPK nın 0 312 292 90 00 ve 0 212 334 56 00 no lu fakslarına gönderiniz.

avukat C.Ö

29.05.2012, İstanbul
SERMAYE PİYASASI KURULU’NA ANKARA
Konu: Mango Gıda A.Ş. bedelli sermaye artırımına izin verilmemesinin gerekliliğinin sebepleri
Global Menkul Değerler A.Ş.’nde bulunan 17404 numaralı hesabımda işbu yazım itibariyle 1,807,000 TL değerinde Mango Gıda A.Ş. hissesi bulunmaktadır. (ek-1 Müşteri portföy raporu). Hissedarı bulunduğum Mango Gıda A.Ş. hisseleri ile ilgili olarak gerek yaptığım araştırmalar gerekse bizzat yaşadıklarım çerçevesinde, aşağıda ifade edeceğim usulsüz işlemler nedeniyle olağan dışı fiyat hareketleri gerçekleşmektedir.
Mehmet YAYLA ve Ayhan KARAK isimli Mango Gıda A.Ş. hakim hissedarları, 02.01.2011 tarihinden başlayarak 26.04.2011’e kadar piyasadan yaklaşık 2.000.000 Lot Mango A.Ş. hissesi toplamışlardır ki bu tarihler arasında hissenin fiyatını etkileyecek hiçbir haber gönderilmemiştir,26.04.2011 den sonra 13.05.2011 tarihinde Rus uyruklu yabancı bir şirket ile ticari bağlantı yaptıkları haberlerini göndererek başladıkları fiyatı olumlu etkileyecek haberler zincirine 18.05.2011 tarihinde çok abartılı bir ihracat hedefi rakamı vererek basın açıklamasında bulunmuşlar ve akabinde 30.05.2011 tarihinde %120 gibi ciddi bir oranda bedelsiz kararı alarak fiyata olumlu etki yapacak bir haber daha açıklamışlardır ama bununla dahi yetinmeyerek 06.06.2011 tarihinde CNBC ekonomi kanalında bizzat Sn. MEHMET YAYLA ciroyu %50 ile %70 arası arttırmayı hedefliyoruz diyerek canlı yayında programa katılmış ve beyanat vermiştir ve yine 06.07.2011 tarihinde 50 bin ton kapasiteli paketleme tesisi kurduklarını ve faaliyete geçirdiklerini bildirmişlerdir fakat tesisin şimdiye kadar ki bilançolarda dahi bu kadar bir paketleme yapacak bir ciro katkısı görülmemiştir hatta daha büyük saçmalık Mayıs ayı içinde aldıkları Yatırım Teşvik Belgesini 07.07.2011 de KAP a bildirmişlerdir en acımasızı da 13.07.2011 tarihinde başka bir Rus uyruklu şirketle ihracat sözleşmesi yaptıklarını açıklamışlardır, Ne rezil tesadüf dür ki Sn. AYHAN KARAK 02.01.2011 ile 26.04.2011 tarihinde piyasadan toplayarak MANGO A.Ş deki ortaklık payını%22,88 e çıkarmıştır sonra 13.07.2011 tarihinde tamamladığı satışlar ile ortaklık paylarını %16,35 e düşürmüştür ve Sn.MEHMET YAYLA yine aynı tarihler arasında piyasadan toplayarak %22,24 e çıkarttığı MANGO A.Ş ortaklık payını yine küçük yatırımcı açısından ne acı bir tesadüf dür ki tam da 13.07.2011 tarihinde tamamladığı satışlar ile %16,33 e düşürmüşlerdir.
Bu haberlerde adı geçen Rus uyruklu yabancı şirketlere meyve ve sebze satışlarının hiçbiri yapılmamıştır ve bu yabancı şirketler ortada dahi yoktur.Tabii dir ki bu şirketlerin gerçekliği benim gibi tüm diğer küçük yatırımcıları dahi şüphelendirmiştir.
Mango Gıda A.Ş bağlı ortaklıklarından Aydın Gıda A.Ş’yi 4.100.000 TL civarı bir bedelle, Kadıköy’de bir dializ merkezinde çalışmakta olan (Sait ÖREK veya Serkan YAĞMUR) a teminatsız olarak, sadece şahsi senet karşılığı satmışlardır. Ayrıca alıcılar, Ayhan KARAK ın Facebook ta arkadaş listesinde adı geçen şahıslardır. Bu durumda satışın muvazaalı olduğu aşikardır.
Mango Gıda A.Ş bağlı ortaklıklarından olan Sepken Gıda A.Ş.’nde, Mango Gıda A.Ş’nin payı % 97 iken, nevi değişikliği adı altında yapılan bedelli sermaye artırımı işlemi sonrasında, Mango Gıda A.Ş’nin payı % 76’ya düşürülmüştür. Bu bedelli sermaye artırımına Mango A.Ş neden katılmadığı bilinmemektedir. Bedelli sermaye artırımına katılıp % 23 civarı payı alan 3. Kişinin kimliğinin araştırılması ve Mango Gıda A.Ş’nin hakim hissedarları olan Mehmet YAYLA veya Ayhan KARAK tan herhangi biri ile dolaylı yada direk ilişkili olup olmadığı önem taşımaktadır çünkü bu işlemlere ilişkin olarak Mango Gıda A.Ş. tarafından KAP’ta hiçbir duyurunun yapılmamış olması bile başlı başına bir suç unsurudur.Halka açık bir şirket olan Mango A.Ş nin uhdesindeki bir malı herhangi bir şekilde üçüncü şahıslara yada hakim ortaklar kendilerine bir şekilde geçirdiklerinde küçük yatırımcının haklarını gasp etmiş yada ettirmiş olurlar bu dahi başlı başına bir suç unsurudur.
BU sayede Mango Gıda A.Ş’nin hakim hissedarları, bağlı ortaklık olan Sepken Gıda A.Ş.’yi halka arz edip, usulsuz edinilen % 23’lük payı da halka satmak yolu ile haksız kazanç elde etmeyi planlamaktadırlar..
Mango A.Ş nin hakim ortakları küçük yatırımcıya tüm bu yaptıkları yetmezmiş gibi 20.04.2012 tarihinde Mango Gıda A.Ş aylardır ilk defa borsa da 2.05 TL fiyattan kapanış yaptı. Aynı gün saat 17:30’da borsa kapanır kapanmaz 17:35’te KAP’a bedelli sermaye arttırımı bildirimini göndererek hissenin fiyatının 1 ay gibi sürede 1.35 TL civarı fiyata düşmesini sağladılar. Niçin bu haberin 17:35’te ve hisse fiyatının aylardır ilk kez yükselişe geçtiği zaman gönderildiğini Şirket yetkililerine sorduğumda, bana tamamen tesadüf olduğunu ifade ettiler.
Ben bunların tesadüf değil de sanki ben ve diğer küçük yatırımcıların bedelli sermaye artırımına katılmalarını engellemek yada borsa da oluşan fiyatını düşürerek şirketteki ortaklık paylarını tıpkı 2011 yılı başlarında olduğu gibi yükseltmek ve sonrasında da 2011 ortalarında olduğu gibi muhtelif gerçekliği şaibeli olacak birçok haber eşliğinde bu sonradan arttırdıkları payları yine çok karlı bir şekilde satarak manüpülatif bir kazanç peşinde olduklarını ve bunun yanında bedelli sermaye artırımı ile de ben ve benim gibi birçok küçük yatırımcıların toplamda yaklaşık 8,5 milyon tl gibi bir parasını ele geçireceklerdir.
Ayrıca bir hissedar olarak, bu hususlarının tamamını 22.05.2012 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında dile getirdim. Hükümet Komiseri Oktay KOLTAN ’a 2 defa söylediklerimin kayda geçirilmesini rica ettim. Tüm bunlara rağmen KAP’tan yapılan Genel Kurul kayıtlarında söylediklerimin hiçbirisinin olmadığını gördüm.
Yukarıda anlattıklarımın ışığında, gerekli araştırmaların yapılarak yazdıklarımın doğruluğu görüleceğinden , Haftalık Bültende ilan edilen Mango Gıda A.Ş’nin % 65 oranındaki bedelli sermaye arttırımına izin verilmemesini ve aynı şekilde Mango Gıda A.Ş’nin bağlı ortaklığı Sepken Gıda A.Ş.’nin de hakim ortaklar tarafından usulsüz olarak ele geçirilen yapısı ile halka arzına izin verilmemesini, Kurulunuzun küçük yatırımcıları koruma gerekliliği konusundaki hassasiyetlerini de göz önüne alarak, hususiyetle arz ederim.

Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

fmacit55
13-06-2012, 10:33
evet hayırlı olsun,

saygılarımla

Sayın C.Ö. size özelden mesaj yazmak istedim fakat sizin de kotanız dolu görünüyor.

dede2
13-06-2012, 10:43
Enteresan mango arşivi uçmuş..neyden korkuluyorki birilerinin eli hisse.net yöneticilerine kadar uzanmış...mango arşivini google amcadan aratmama rağmen bulunan sayfayı açamıyorum..
http://www.hisse.net/forum/archive/index.php/t-84783-p-2.html

dede2
13-06-2012, 10:48
Enteresan mango arşivi uçmuş..neyden korkuluyorki birilerinin eli hisse.net yöneticilerine kadar uzanmış...mango arşivini google amcadan aratmama rağmen bulunan sayfayı açamıyorum..
http://www.hisse.net/forum/archive/index.php/t-84783-p-2.html

Oyunun son perdesi Nagehan hanıma mal kaptırmayla başladı sanki..Belki bedelliye hiç gidilmeyecek idi..ama istenen mal toplanamayınca 17.35'de bedelli patlatıldı.

Bende diyorum yeni açılmış bir topic niye kapatılırda..apar topar yenisi açılır...

dede2
13-06-2012, 10:54
Oyunun son perdesi Nagehan hanıma mal kaptırmayla başladı sanki..Belki bedelliye hiç gidilmeyecek idi..ama istenen mal toplanamayınca 17.35'de bedelli patlatıldı.

Bende diyorum yeni açılmış bir topic niye kapatılırda..apar topar yenisi açılır...

Hisse.netin değerli yöneticilerinden bu konuda açıklama istiyorum..

fmacit55
13-06-2012, 11:02
Hisse.netin değerli yöneticilerinden bu konuda açıklama istiyorum..

Ayrıca avukat C.Ö.'ye özelden de mesaj atamıyoruz. Kotası dolu diye uyarı veriyor acaba gerçekten kotası dolu mu yoksa mesaj atmakta da problem mi var bu konuda da açıklama bekliyoruz.

dede2
13-06-2012, 11:07
http://g1206.hizliresim.com/y/f/7v6mf.png (http://bit.ly/c25MCx)

İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum...Yöneticilere tek tek mail attım..sn objektif adlı yöneticiye atmadım..o kendisi buradan gelsin ithamlara cevap versin...

kavak63
13-06-2012, 11:10
hissenin % 5 yükseldiği bir anda.
hiç gerek yokken yeni topik açılmasını manidar bulduğumu belirtmek isterim.
ne yapılmak isteniyor anlamak mümkün değil.

acaba diyorum hisseyi yukarı taşıyarak, k/y kucağına bedelli açıklamış bir hisseyi-mi bırakmak istiyorlar.:düsün:

dede2
13-06-2012, 11:14
hissenin % 5 yükseldiği bir anda.
hiç gerek yokken yeni topik açılmasını manidar bulduğumu belirtmek isterim.
ne yapılmak isteniyor anlamak mümkün değil.

acaba diyorum hisseyi yukarı taşıyarak, k/y kucağına bedelli açıklamış bir hisseyi-mi bırakmak istiyorlar.:düsün:

Sn kavak yeni açılmış topik neden kapatılsın..diğer topikler sayfaları bizden fazla olmasına rağmen kapatılmıyorda...niye mango kapatılsın...zaten bedelli ile kucağımıza gömmmedilermi...daha nereye gömecekler...hisse şu an kelepir...

eski mangodan aldığım itibar puanları bile uçmuş sanki byle bir topik hiç açılmamış..

http://g1206.hizliresim.com/y/f/7v6uv.png (http://bit.ly/c25MCx)

dede2
13-06-2012, 11:17
Bedelli olayı iptal olursa amma gülerim ha....

kavak63
13-06-2012, 11:20
http://g1206.hizliresim.com/y/f/7v6mf.png (http://bit.ly/c25MCx)

İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum...Yöneticilere tek tek mail attım..sn objektif adlı yöneticiye atmadım..o kendisi buradan gelsin ithamlara cevap versin...

yöneticilerin açıklamalarını göremiyorum.

dede2
13-06-2012, 11:22
yöneticilerin açıklamalarını göremiyorum.

Geldiği zaman atarım cevabları..

kavak63
13-06-2012, 11:23
[QUOTE=dede2;7521573]Sn kavak yeni açılmış topik neden kapatılsın..diğer topikler sayfaları bizden fazla olmasına rağmen kapatılmıyorda...niye mango kapatılsın...zaten bedelli ile kucağımıza gömmmedilermi...daha nereye gömecekler...hisse şu an kelepir...

eski mangodan aldığım itibar puanları bile uçmuş sanki byle bir topik hiç açılmamış..

mango yakında buraya reklam verirse şaşırmayın.:kahkah: güzelde olur.
görünce biraz moralimiz düzelir belki.

kavak63
13-06-2012, 11:29
1,50 ve üzeri kapanış hoş olur.:)

kavak63
13-06-2012, 11:39
1,50 ve üzeri kapanış hoş olur.:)

olmadı.1,49 kapattı

Expo2015
13-06-2012, 12:09
sanırım bu arıyorsunuz. (zamanında kendi arşivime kopyaladım ) isterseniz silinmeden kopyalayın.

bilindiği ve açıklandığı üzere mango nun %5,91 ini satın alan Sn Nagehan Doğanay hanım vekili Fatih Doğanay eli ile SPK ya bugün itibari ile Mango aş nin hakim ortakları hakkında şikayette bulunarak bedelli sermaye arttırımını engellemek amacı ile dilekçe vermiştir ve bu dilekçesini kendi avukatları aracılığı ile düzelterek aşağıdaki metin ile beraber yarın şikayetinin nevi ini değiştirecektir,

eğer sizlerde hakkınızı arama yeteneği ve isteği içinde olan yatırımcılar ise niz aşağıdaki metni kendi isminiz ve aracı kurumdan alacağınız hesabınızdaki Mango adedini gösteren belge ile SPK nın 0 312 292 90 00 ve 0 212 334 56 00 no lu fakslarına gönderiniz.

avukat C.Ö

29.05.2012, İstanbul
Konu: Mango Gıda A.Ş. bedelli sermaye artırımına izin verilmemesinin gerekliliğinin sebepleri
Global Menkul Değerler A.Ş.’nde bulunan 17404 numaralı hesabımda işbu yazım itibariyle 1,807,000 TL değerinde Mango Gıda A.Ş. hissesi bulunmaktadır. (ek-1 Müşteri portföy raporu). Hissedarı bulunduğum Mango Gıda A.Ş. hisseleri ile ilgili olarak gerek yaptığım araştırmalar gerekse bizzat yaşadıklarım çerçevesinde, aşağıda ifade edeceğim usulsüz işlemler nedeniyle olağan dışı fiyat hareketleri gerçekleşmektedir.
Mehmet YAYLA ve Ayhan KARAK isimli Mango Gıda A.Ş. hakim hissedarları, 02.01.2011 tarihinden başlayarak 26.04.2011’e kadar piyasadan yaklaşık 2.000.000 Lot Mango A.Ş. hissesi toplamışlardır ki bu tarihler arasında hissenin fiyatını etkileyecek hiçbir haber gönderilmemiştir,26.04.2011 den sonra 13.05.2011 tarihinde Rus uyruklu yabancı bir şirket ile ticari bağlantı yaptıkları haberlerini göndererek başladıkları fiyatı olumlu etkileyecek haberler zincirine 18.05.2011 tarihinde çok abartılı bir ihracat hedefi rakamı vererek basın açıklamasında bulunmuşlar ve akabinde 30.05.2011 tarihinde %120 gibi ciddi bir oranda bedelsiz kararı alarak fiyata olumlu etki yapacak bir haber daha açıklamışlardır ama bununla dahi yetinmeyerek 06.06.2011 tarihinde CNBC ekonomi kanalında bizzat Sn. MEHMET YAYLA ciroyu %50 ile %70 arası arttırmayı hedefliyoruz diyerek canlı yayında programa katılmış ve beyanat vermiştir ve yine 06.07.2011 tarihinde 50 bin ton kapasiteli paketleme tesisi kurduklarını ve faaliyete geçirdiklerini bildirmişlerdir fakat tesisin şimdiye kadar ki bilançolarda dahi bu kadar bir paketleme yapacak bir ciro katkısı görülmemiştir hatta daha büyük saçmalık Mayıs ayı içinde aldıkları Yatırım Teşvik Belgesini 07.07.2011 de KAP a bildirmişlerdir en acımasızı da 13.07.2011 tarihinde başka bir Rus uyruklu şirketle ihracat sözleşmesi yaptıklarını açıklamışlardır, Ne rezil tesadüf dür ki Sn. AYHAN KARAK 02.01.2011 ile 26.04.2011 tarihinde piyasadan toplayarak MANGO A.Ş deki ortaklık payını%22,88 e çıkarmıştır sonra 13.07.2011 tarihinde tamamladığı satışlar ile ortaklık paylarını %16,35 e düşürmüştür ve Sn.MEHMET YAYLA yine aynı tarihler arasında piyasadan toplayarak %22,24 e çıkarttığı MANGO A.Ş ortaklık payını yine küçük yatırımcı açısından ne acı bir tesadüf dür ki tam da 13.07.2011 tarihinde tamamladığı satışlar ile %16,33 e düşürmüşlerdir.
Bu haberlerde adı geçen Rus uyruklu yabancı şirketlere meyve ve sebze satışlarının hiçbiri yapılmamıştır ve bu yabancı şirketler ortada dahi yoktur.Tabii dir ki bu şirketlerin gerçekliği benim gibi tüm diğer küçük yatırımcıları dahi şüphelendirmiştir.
Mango Gıda A.Ş bağlı ortaklıklarından Aydın Gıda A.Ş’yi 4.100.000 TL civarı bir bedelle, Kadıköy’de bir dializ merkezinde çalışmakta olan (Sait ÖREK veya Serkan YAĞMUR) a teminatsız olarak, sadece şahsi senet karşılığı satmışlardır. Ayrıca alıcılar, Ayhan KARAK ın Facebook ta arkadaş listesinde adı geçen şahıslardır. Bu durumda satışın muvazaalı olduğu aşikardır.
Mango Gıda A.Ş bağlı ortaklıklarından olan Sepken Gıda A.Ş.’nde, Mango Gıda A.Ş’nin payı % 97 iken, nevi değişikliği adı altında yapılan bedelli sermaye artırımı işlemi sonrasında, Mango Gıda A.Ş’nin payı % 76’ya düşürülmüştür. Bu bedelli sermaye artırımına Mango A.Ş neden katılmadığı bilinmemektedir. Bedelli sermaye artırımına katılıp % 23 civarı payı alan 3. Kişinin kimliğinin araştırılması ve Mango Gıda A.Ş’nin hakim hissedarları olan Mehmet YAYLA veya Ayhan KARAK tan herhangi biri ile dolaylı yada direk ilişkili olup olmadığı önem taşımaktadır çünkü bu işlemlere ilişkin olarak Mango Gıda A.Ş. tarafından KAP’ta hiçbir duyurunun yapılmamış olması bile başlı başına bir suç unsurudur.Halka açık bir şirket olan Mango A.Ş nin uhdesindeki bir malı herhangi bir şekilde üçüncü şahıslara yada hakim ortaklar kendilerine bir şekilde geçirdiklerinde küçük yatırımcının haklarını gasp etmiş yada ettirmiş olurlar bu dahi başlı başına bir suç unsurudur.
BU sayede Mango Gıda A.Ş’nin hakim hissedarları, bağlı ortaklık olan Sepken Gıda A.Ş.’yi halka arz edip, usulsuz edinilen % 23’lük payı da halka satmak yolu ile haksız kazanç elde etmeyi planlamaktadırlar..
Mango A.Ş nin hakim ortakları küçük yatırımcıya tüm bu yaptıkları yetmezmiş gibi 20.04.2012 tarihinde Mango Gıda A.Ş aylardır ilk defa borsa da 2.05 TL fiyattan kapanış yaptı. Aynı gün saat 17:30’da borsa kapanır kapanmaz 17:35’te KAP’a bedelli sermaye arttırımı bildirimini göndererek hissenin fiyatının 1 ay gibi sürede 1.35 TL civarı fiyata düşmesini sağladılar. Niçin bu haberin 17:35’te ve hisse fiyatının aylardır ilk kez yükselişe geçtiği zaman gönderildiğini Şirket yetkililerine sorduğumda, bana tamamen tesadüf olduğunu ifade ettiler.
Ben bunların tesadüf değil de sanki ben ve diğer küçük yatırımcıların bedelli sermaye artırımına katılmalarını engellemek yada borsa da oluşan fiyatını düşürerek şirketteki ortaklık paylarını tıpkı 2011 yılı başlarında olduğu gibi yükseltmek ve sonrasında da 2011 ortalarında olduğu gibi muhtelif gerçekliği şaibeli olacak birçok haber eşliğinde bu sonradan arttırdıkları payları yine çok karlı bir şekilde satarak manüpülatif bir kazanç peşinde olduklarını ve bunun yanında bedelli sermaye artırımı ile de ben ve benim gibi birçok küçük yatırımcıların toplamda yaklaşık 8,5 milyon tl gibi bir parasını ele geçireceklerdir.
Ayrıca bir hissedar olarak, bu hususlarının tamamını 22.05.2012 tarihinde yapılan Genel Kurul Toplantısında dile getirdim. Hükümet Komiseri Oktay KOLTAN ’a 2 defa söylediklerimin kayda geçirilmesini rica ettim. Tüm bunlara rağmen KAP’tan yapılan Genel Kurul kayıtlarında söylediklerimin hiçbirisinin olmadığını gördüm.
Yukarıda anlattıklarımın ışığında, gerekli araştırmaların yapılarak yazdıklarımın doğruluğu görüleceğinden , Haftalık Bültende ilan edilen Mango Gıda A.Ş’nin % 65 oranındaki bedelli sermaye arttırımına izin verilmemesini ve aynı şekilde Mango Gıda A.Ş’nin bağlı ortaklığı Sepken Gıda A.Ş.’nin de hakim ortaklar tarafından usulsüz olarak ele geçirilen yapısı ile halka arzına izin verilmemesini, Kurulunuzun küçük yatırımcıları koruma gerekliliği konusundaki hassasiyetlerini de göz önüne alarak, hususiyetle arz ederim.

Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

Bu soruların cevabıda gelmedi ...
MANGO'ya mail atmıştım...
Ama adamlar müşteri ilişkilerine önem vermediği gibi yatırımcı ilişkilerine de önem vermiyor...

King Levent
13-06-2012, 12:28
Ey karak ve yayla, bir özel mesaj kadar uzağınızdayım.
içinde bulunduğunuz durumdan nasıl yırtacağınız bilmiyorsanız gelin beraber kafa yoralım.
dede ve selim puşatı da alırız.
selim askerde gerçi gelemeyebilir.
:halay:

miniyatırımcı
13-06-2012, 12:29
ohh ohh ohhh maşşallahh anemi heryerde :D analizler uçmuş yorumlar uçmuş serzenişler uzuntuler mangoya ait butun müspet menfi dünyanın kelamı uçmuş :kahkah:

geriye kalan her tarafa anemi :D hayırlı olsunn hisse.net acaba evvelidenmi vardı sonradanmı bunyeye karıştı kodların arasına falan :kahkah:

demkki neymiş 30 sayfa doğru soz etsen 1 sayfa yalan kelama yer acma diye bişe sozkonusu olabiliyormuş

miniyatırımcı
13-06-2012, 12:32
sayfa temizzz e mangoda % 5 cıvarı ne ky dolar varyaa sonradan yandım anammm :D

miniyatırımcı
13-06-2012, 12:49
evet hayırlı olsun,

saygılarımla

acaba ky den msj kabul etmiyor olabilirmi :kahkah:
yada kchol arclk bimas yahut mango uzanltılı bir mailden atsak :kahkah:

miniyatırımcı
13-06-2012, 12:52
acaba ky den msj kabul etmiyor olabilirmi :kahkah:
yada kchol arclk bimas yahut mango uzanltılı bir mailden atsak :kahkah:

ayrıca sn KRKMGDR siz rahat olun ky cok kucukten başlıyor degerli şeyleri saklamaya bakın arkadaşlar sizn yerinize saklamışlar lazım olursa mevcuttur üzülmeyiniz .. :)

balaban
13-06-2012, 12:58
evet hayırlı olsun,

saygılarımla

Yazılarınız duruyor fakat arşive kaldırıldıktan sonra okuma imkanı kalmıyor.

N MANGO AŞ nin küçük yatırımcıları

avukat C.Ö

29.05.2012, İstanbul

Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

ben NAGEHAN DOĞANAY hanım ın vekili FATİH DOĞANAY ın avukatı yım.

Gelinen durumda anlamış olmalısınız ki sayın Fatih Doğanay ın şahsi çabaları ile şirket yöneticileri
yapmış oldukları uygunsuzlukları bir nebze de olsa düzeltmeye çalışmaktalar.
çünkü müvekkilim sayın Fatih Doğanay ın SPK ya verdiği dilekçesindeki bilgiler tamamen gerçektir
ve bizzat Mango yönetiminin KAP a yaptığı bildirimlerden derlenerek hazırlanmıştır.
Ayrıca sayın Fatih Doğanay, çok bilindik bir borsacı olan hatta kendisinden öğrendiğim kadarı ile bir dönem
bu forum da dahi birçok yazısı olduğunu öğrendiğim sayın MURAT DOĞANAY ın da kardeşidir.

yani şüpheniz olmasın ki Nagehan Doğanay hanım ve vekili Fatih Doğanay kendileri de Mango yatırımcısı oldukları için yatırımcıların ve Mango nun aleyhine bir girişim de bulunmazlar.

bilgilerinize

avukat C.Ö

KRKMGDR
13-06-2012, 13:18
SAYIN YATIRIMCILAR

mesaj kutusu denilen bölümde gelen ve giden toplam 4 mesaj ım var,
mesaj ile ilgili problem sanırım forumdan kaynaklanıyor,

bu arada sayın yöneticilere vekilim ve kendim adına teşekkür ederim
konu ile ilgili 2 mesajı buraya da eklediği için,forum konusunda çok bilgili olmadığımdan
topik denilen eski bölümün neden silindiği benim anladığım bir durum değil ama sanırım bir nedeni vardır,
benim ve vekili olduğum insanlar için problem değildir.

Mango konusunda vekili bulunduğum insanlar tüm ellerinden geleni Mango yatırımcıları lehine olacak şekilde sürdürmektelerdir.

saygılarımla.

Expo2015
13-06-2012, 13:36
Sayın BALABAN
Benim sorum topik neden yenilendi...
Ne gerek vardı sebebi neydi?
GICIK OLDUM.

brc@brk
13-06-2012, 13:41
Sayın BALABAN
Benim sorum topik neden yenilendi...
Ne gerek vardı sebebi neydi?
GICIK OLDUM.

Neye gıcık oldunuz ?

Her topik zamanı gelince yenilenir..

Öküz altında buzağı aramayın..!

kavak63
13-06-2012, 16:46
hareketli bir gün geçirdik. hem topik'de hemde İMKB de.:)

kavak63
13-06-2012, 16:49
Ey karak ve yayla, bir özel mesaj kadar uzağınızdayım.
içinde bulunduğunuz durumdan nasıl yırtacağınız bilmiyorsanız gelin beraber kafa yoralım.
dede ve selim puşatı da alırız.
selim askerde gerçi gelemeyebilir.
:halay:

beni saymamanızı anlamıyorum.
isterseniz yardıma bende gelebilirim.:yes:

King Levent
13-06-2012, 23:44
kavak kardeş senden korkmuşlardır bence :wink: dedektif gibisin zaten

kavak63
14-06-2012, 09:46
kavak kardeş senden korkmuşlardır bence :wink: dedektif gibisin zaten

tamam o zaman ben gelmeyeyim. siz halledin memnun olurum.:)
geçici olan bu dünyada insanlar neden ali çengiz oyunlarına başvururlar anlamam.
patronlar yetirince zengin insanlar. Allah daha cok versin gözümüz yok .
halen k/y söğüşlemenin peşinde olmalarını anlamak zor.
demek-ki insanlara dünyayı verseler ayıda isterler.
herhalde bu mal mülk hırsı insanin DNA' sınada var .:)

stormdr
14-06-2012, 10:24
Bu arada Ar Tarım'ın (Artog'un) piyasa değeri 121 milyon TL yi geçti, güler misin ağlar mısın..

Bizim patronlar da tarlalarda uranyum mu arasalar acaba?

kavak63
14-06-2012, 10:34
Bu arada Ar Tarım'ın (Artog'un) piyasa değeri 121 milyon TL yi geçti, güler misin ağlar mısın..

ar tarım tarlarında PETROL aramaya karar vermişler.bunun için şirket bile kurmuşlar.
bizim seralardan bir ..... çıkmaz.:notr:

çıksa çıksa sebze çıkar. onuda satıp parasını alamıyorlar. petrol ürünü olsa
peşin çalışırlardı. batak'da o kadar alacak olmazdı.

stormdr
14-06-2012, 10:35
... çıksa daha iyi, ar tarıma satarlar organik tarım yapsın diye :)

kavak63
14-06-2012, 10:40
10 gün önce ben organik tarım yapıcam diye halka arz edilen bir şirket bir anda petrol aramaya da karar veriyor. biz içimizi temiz tutalım yine de.

hocam bu durumda şaşılacak bir durum yok bence. ar tarım kendi tarlarında PETROL arayacakmış. inşallah başarılı
olurlar. ülke ekonomisine katkı sağlamış olurlar.

stormdr
14-06-2012, 10:44
Petrol arama işi genelde mavra için (manipülasyon için) kullanılıyor, ipeke de petrol arayacağım demişti, kaç yıl oldu daha bir damla petrol çıkarmışlar mı.. Geçiniz bunları..

kavak63
14-06-2012, 10:44
biz kendi şirketimizin yaptığı işlere şaşıralım.

alıntıdır.
Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

kavak63
14-06-2012, 10:47
Aydın gıda satışının altında .iki adet dairenin yattığını düşünüyorum.:hayır:

kavak63
14-06-2012, 10:50
Aydın gıda satışının altında .iki adet dairenin yattığını düşünüyorum.:hayır:

sorularınıza Cevaplar:

1-İçerenköydeki binalar konut şeklinde daireler olup bağlı şirketimiz Aydın Gıda mülkiyetinde öteden beri vardır, kiraya verilmektedir. Ayrıca Banka Kredilerinde teminat olarak kullanılmaktadır.

Mustafa Çimen
Yatırımcı İlişkileri Birim Yöneticisi

MKELES60
14-06-2012, 11:14
spk ne bekliyor onca kişinin varlıkları ellerinden alınınca mı hareket edecekler... vah vah artog ha....

miniyatırımcı
14-06-2012, 14:44

aradıkları kesin bulacaklarıda kesin he ne zaman onu işte hesapların en doğrusunu en kusursuzunu yapan bilir..

artarım bikere satcak demekki malı mango da mutemadıyen her sene 3-5 ayda bir satıyor malı bzimkilerin ufku çoookk geniş çokk başka varmı bilmem ama 1 krdmd bilirim aha buda 2 git gel git gel neden yukarı gitsinki adam 130 190 arasında 10 20 kere trade ediyo mala biri girincede patlat negatif mal birikti satalım patlat pozitif haberi kasa kasa domates biber satacagına 5krş para kazanacağına hisse al sat illaki 6 krş vardır gun içi ;) ..

fmacit55
15-06-2012, 14:19
Hisse sanki 4-5 aracı kurumun elinde günlükçü kağıdı oldu gibi.

kavak63
15-06-2012, 21:14
2. Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçmek veya Tavan Yükseltmek Amacıyla Kurula BaĢvuran Ortaklıklar:
Ortaklığın Unvanı
Önceki Kayıtlı
Sermaye Tavanı
Talep Edilen
KSS Tavanı
ÖdenmiĢ veya
ÇıkarılmıĢ Sermayesi
1. Sepken Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (*) - 50.000.000¨ 8.220.000¨
(*) Şirket halka açılmak amacıyla kayıtlı sermaye sistemine geçmeyi planlamaktadır.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=24&submenuheader=null

kavak63
15-06-2012, 21:16
2. Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçmek veya Tavan Yükseltmek Amacıyla Kurula BaĢvuran Ortaklıklar:
Ortaklığın Unvanı
Önceki Kayıtlı
Sermaye Tavanı
Talep Edilen
KSS Tavanı
ÖdenmiĢ veya
ÇıkarılmıĢ Sermayesi
1. Sepken Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (*) - 50.000.000¨ 8.220.000¨
(*) Şirket halka açılmak amacıyla kayıtlı sermaye sistemine geçmeyi planlamaktadır.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=24&submenuheader=null

1. Sepken Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.ÖdenmiĢ veya
ÇıkarılmıĢ Sermayesi 8.220.000¨

kavak63
15-06-2012, 21:28
bedelli ile ilgili izin bu haftada çıkmadı.:notr:
%65 bedelli sermaye artırımı ile ilgili SPK henüz karar verememiş. incelemeleri sürüyor olmalı.
bu forumda'da ,yayınlanan bedelli sermaye artırıma izin verilmemesine dair şikayet dilekçesinin etkisi olabilir-mi?.:düsün:
haftaya karar(SPK izni) çıkmazsa sıkıntı var demektir.

kavak63
15-06-2012, 21:40
sepken gd.nın, bence uygun olmayan şartlarda yaptıkları %20 satışını zararla'da olsa telefi etmelerine rağmen
demek-ki SPK bedelli izni için incelemelerini sürdürüyor.

Yönetim Kurulumuz 07.06.2012 tarihinde yaptığı toplantıda; %77 hissesine sahip olduğumuz bağlı şirketimiz Sepken Tarım Ürünleri Gıda Nak.San.ve Tic. Anonim Şirketinin %20 hissesinin satın alınması işleminin gerçekleştirilmesine karar verilmiş ve işlem tamamlanmıştır.

önce sattılar sonra daha pahalıya geri aldılar. şimdi adama sormazlar-mı
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye. :)

King Levent
16-06-2012, 00:23
kavak üstad, bu sepkeni alan patronlar değil miydi? patronlara daha çok para ödeyip geri mi almışlar %20 yi . ?

sasa_34
16-06-2012, 00:40
Anlaşılan bir inceleme var gibi görünüyor yoksa onayın gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum. İnş. mango yatırımcısı için hayırlı bir karar çıkar.
Bedellinin iptal olması sizce nasıl bir etki yapar? 2.xx lere geri dönermi?Yada yönetime olan güvenin sarsılması mango yatırımcısı için daha mı kötü olur?

hıdırgakko
16-06-2012, 11:55
kavak üstad, bu sepkeni alan patronlar değil miydi? patronlara daha çok para ödeyip geri mi almışlar %20 yi . ?

%20 hedef girişim semayesi yatırım ortaklığına aitmiş. satılması hataydı, bıraz zararlada olsa geri alınması olumlu oldu.

halka arz lardakı fıyatlar cok yuksek, hemde peynır ekmek gıbı satılıyor... resmen şirketin 10 yıl sonrasını fiyatlayarak açılış yapıyorlar...

örnek; artog şuanda boş tarla, halka arz geliri ve bol bol hayal var kasada piyasa değeri 120 milyon lira mangonun 4 katı..
bu bakımdan sepkeni başarılı bir şekilde halka arz ederlerse hedef girişim sermayesine sattıkları paradan çok fazlasını elde edeceklerini düşünüyorum...

kavak63
16-06-2012, 15:27

1-Sepken, Anonim Şirkete dönüştükten sonra nakit sermaye artırımına gitmiştir (Amaç, Sepken’in güçlendirilmesi, ciro ve karlılığının artırılması)
Mevcut ortaklar rüçhan haklarını kullanmayarak, %20 oranında yeni ortak alınmış, yaptırılan değerlemeye göre, 1.644.000 TL nominal değerdeki %20 hisse 2.001.405 TL karşılığı yeni ortak tarafından karşılanmış, yani 357.405 TL hisse senedi ihraç primi elde edilmiştir.
Sepken’in 2012 yılı içindeki büyümesini ve Mango’nun eski %97 hisseye nazaran %77 hisse ile elde ettiği değerin daha büyük olduğunu göreceksiniz.Hani klasik deyimle, az kazanın bir işletmenin %100 üne sahip olmaktansa iyi kazanan bir işletmenin daha az oranda hissesine sahip olmak daha evladır, denir..( Mesela, 100 TL nin %97 si 97 TL dir, ama 200 TL nin %77 si 154 TL dir.) Ayrıca şirketin bağlı şirket olma vasfı da devam etmektedir.

Saygılarımla

Mustafa Çimen
Mango Gıda A.Ş

Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Sepken Tarım Ürünleri Gıda Nakliyat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 20
Toplam Tutar : 2.162.000.-TL
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=208842

Önce %20 sepken hissesini 2.001.405 TL sattıklarını özel maile cevap olarak beyan ettiler
bu forumda yayınlanan usulsuz satış yapıldığını belirten şikayet dilekçesinden sona.
şimdi'de %20 sepken hissesini 2.162.000.-TL geri aldıklarını KAP 'da açıkladılar.

aradaki fark .2,162,000-2,001,405 = 161,000 tl işlem zararı
161,000 tl kimine göre önemsiz bir miktar olarak değerlendirilebilir.
ancak benim için .büyük para ben bu kadar parayı bir arada görmedim.

not; sepek % 20 sini ne zaman kaç tl ye sattıklarını belirten resmi bir açıklamada bulunmadılar.
ben kendilerine mail göndermiştim gelen cevaba göre yazıyorum. gele cevapta satışının ne kadar yerinde ve doğru olduğu savunuluyordu.
şimdi adama sormazlar-mı madem o kadar iyi bir satış yaptınız-da, şimdi daha fazla para ödeyerek neden geri aldınız.. kısaca bu ne perhiz bu ne lahana turşu.:)

kavak63
16-06-2012, 15:50
Anlaşılan bir inceleme var gibi görünüyor yoksa onayın gelmesi gerekirdi diye düşünüyorum. İnş. mango yatırımcısı için hayırlı bir karar çıkar.
Bedellinin iptal olması sizce nasıl bir etki yapar? 2.xx lere geri dönermi?Yada yönetime olan güvenin sarsılması mango yatırımcısı için daha mı kötü olur?

bence bedellinin onaylanmaması şirket için felaket olur.:grrr:
şirket borç sarmalından kurtulamaz. malum bedelliye güvenerek yakın zamanda kredi kullandılar.

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz Şekerbank T.A.Ş.'den kullandığı ve kullanacağı 13.000.000.-TL kredinin teminatı olarak 8.025.000.-TL (Sekizmilyonyirmibeşbin) tutarında gayrimenkul ipoteği vermiştir. Böylece verilen ipoteklerin 31.03.2012 tarihli bilançomuzdaki özkaynaklar tutarına oranı % 84'e ulaşmıştır.
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=206496

öz kaynakların % 84 ipotekli. bedelli onaylanmasa borcu döndüremezler. alacaklılar ipotekli olan değerler üzerine
haciz işlemi başlatırlar. maalesef ticaret acımasız.:hmm:

kavak63
16-06-2012, 16:02
biz kendi şirketimizin yaptığı işlere şaşıralım.

alıntıdır.
Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

eğer bu ithamlar doğru ise sonumuz ne olur bilinmez.
inşallah şirket iyi olur .:)

sahte borsacı
16-06-2012, 18:27
şirket tek kelime ile para basıyor..
fazla paranoya yapmaya gerek yok...
halka arz edildekten sonra öz sermaye patlama yapmış..

dede2
16-06-2012, 18:38
öz kaynakların % 84 ipotekli. bedelli onaylanmasa borcu döndüremezler. alacaklılar ipotekli olan değerler üzerine
haciz işlemi başlatırlar. maalesef ticaret acımasız.:hmm:

Bedellinin onaylanmaması durumunda o dediğiniz durumlar olmaz...sadece düşük kar marjı ile çalışmaya devam ederiz...

Bu şirkette güven sorunu var..Mango Ülker veya koç gurubunun olsa idi şu an fiyatı 10TL idi...

Sepken olayı ise tam bir rezillik..Ama bizim için olumlu bir gelişme..Bi olaylar dönüyor bakalım hayırlısı.. Bedelli olayı ne olursa olsun kısa vade ralli beklemek zor..Bizim spekler,patron ve nagehan hanım anlaşırsa o ayrı dava...

miniyatırımcı
16-06-2012, 18:48

Sirket para basmiyor yakinda bedelli gerceklesirse parayi ky basacak !! Saibeli garip tuhaf acayip bir sekilde garip tuhaf nealaka denilecek kisilere aydin gidanin satisi mangonun bilancosundadir...!!

Yine bir okadarda acayip bir sekilde x liraya x kadar hissesi satilan sepken x+161bin liraya geri alinmistir ..ve bunlar mangonun bilancosundadir... Kullanilan kelime para basmaktir Ben para basmak yerine ancak takke kulah kelimerini mantikli olacagini dusunuyorum.

fmacit55
16-06-2012, 18:55
Spk'ya yapılan başvurudan birşey çıkmaz muhtemelen bu hafta bedelli onayı çıkar. Benim esas kaygım bedelliden gelen paranın tam olarak borçların kapatılmasında kullanılmaması bunu da ancak 3. çeyrek bilancosunda gorucez bu gidisle.

fmacit55
16-06-2012, 19:04
Bedelli onaylanmasa bile bir sıkıntı olmaz. Daha yeni 13 milyon tl uzun vadeli kredi kullandı bunun bir kısmı kısa vadeli borçların kapatılmasında kullanılmıştır. Ayrıca böyle bir kredi şirketin bankalar nezdinde itibari olduğunu gosterir.

tranatula
16-06-2012, 19:19
Bedelli onaylanır sıkıntı yok tuborg bizden 1 hafta önce sundu spk ya daha onunkıde onaylanmadı önümüz ramazan gıdalar için güzel olacak genel haraketlilik olacak gıdalarda

kavak63
16-06-2012, 19:34
SPK ın bedelli sermaye artırımını onaylayacağını düşünüyorum.nede olsa:yes: para bizden çıkacak.

kavak63
16-06-2012, 20:00

Ticari Borçlar
30.722.236 geçiyorum.

Kısa Vadeli Yükümlülükler
Finansal Borçlar.
28.527.965

Uzun Vadeli Yükümlülükler
Finansal Borçlar
12.217.512

uzun kısa Finansal Borçlar toplayalım.12,217,512+28.527.965 = 40,745,477
buna birde son kullanılan 13,000,000 eklersek+ 40,745,477 = 53 ,745,477

22,000,000 sermayeli şirketin 53,745,477 Finansal Borç var.
buna birde diğer borçları eklemek istemiyorum.

şu bastığı paralarla borçları ödese'de
bedelli sermaye artırımına gidip ,benim cebimden para istemese iyi olurdu.

kavak63
16-06-2012, 20:07
Ticari Borçlar
30.722.236 geçiyorum.

Kısa Vadeli Yükümlülükler
Finansal Borçlar.
28.527.965

Uzun Vadeli Yükümlülükler
Finansal Borçlar
12.217.512

uzun kısa Finansal Borçlar toplayalım.12,217,512+28.527.965 = 40,745,477
buna birde son kullanılan 13,000,000 eklersek+ 40,745,477 = 53 ,745,477

22,000,000 sermayeli şirketin 53,745,477 Finansal Borç var.
buna birde diğer borçları eklemek istemiyorum.

şu bastığı paralarla borçları ödese'de
bedelli sermaye artırımına gidip ,benim cebimden para istemese iyi olurdu.
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar
33.916.998

öz kaynaklarının iki katı kadarına yakın finansal borcu olan başka şirket var'mı bilmiyorum.:notr:

dede2
16-06-2012, 20:52
Ana Ortaklığa Ait Özkaynaklar
33.916.998

öz kaynaklarının iki katı kadarına yakın finansal borcu olan başka şirket var'mı bilmiyorum.:notr:

Arkadaşlar şirketin yaklaşık 76 milyon borcu var..fakat bunun karşılığı ise 82 milyon dönen varlığı var..Sıkıntı ise alınan mallar kısa vadeli banka kredisi ile alınıyor..buda faiz giderini yükseltiyor.

Satılan mallar ise ortalama 90 gün vade ile satılıyor...Şirket 2-3 yıl kar edip sermayeye ekledikten sonra faiz maliyeti düşecek..buda karlılığa olumlu katkıda bulunacak..

Bedelli sonrası %15 kar marjına ulaşılabileceğini varsaymıştık..2012 ciro hedefi 150milyon...ilk altı ay 5.5 milyon ciro bedelli sonrası 9 milyon toplamda 14.5 milyon kar edilebilir...2013 de ise 200 milyon ciro 30 milyon kar edilebilir..edilen 45 milyon kar sermaye eklenerek müthiş bir rekabet gücüne kavuşacak bir şirkete sahibiz.

sahte borsacı
16-06-2012, 22:27
çok borç var ise, başka kağıtlara takılı verin..
kağıt halka arz değerinde geziniyor...
şu anki durum riskli ise..
bu kağıdı halka arzdan alanların vay haline....
alınan 13 mlyn mevcut borçların bi bölümü kapatılmıştır..
totalde 40 mlyn borç var ise..
bedelliden sonra finansal durum düzelecektir..
ilk 3 aylıkta öz sermaye artışı %15 civarı yıllıkta %60 demektir..

kavak63
17-06-2012, 15:17
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [MANGO] 20.05.2010 19:52:00

Hisse Senetlerinin Borsa'da İşleme Açılması

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 20.05.2010 tarihli toplantısında; Mango Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 13 - 14 Mayıs 2010 tarihlerinde Borsamız Birincil Piyasası'nda halka arzedilmiş olan 3.400.000,- TL nominal değerli hisse senetlerinin, 24.05.2010 tarihinden itibaren, Birincil Piyasa'da gerçekleşen en son ağırlıklı ortalama fiyat olan 4,08 TL fiyat baz alınarak, "MANGO" kodu ile, Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=117876

20.05.2010 tarihine ilk işleme başlayan mango gıda halka arz hisse senedi fiyatı ortalama 4,08 dır.
daha sonra %120 bedelsiz bölündü. bunu hesaba katarsak 4,08/2,20 = 1,85 ortalama halka arz fiyatı.
üzerinden kocaman bir 2 yıl geçmiş.

şimdi burada şu an(,kağıt halka arz değerinde geziniyor.). halka arz fiyatından işlem görüyor demek çok yanlış olur.
ve bunun vebal ide vardır.bu insanları yanlış yönlendirmeye girer.
1,85 nere 1,47 nere. aradaki fark -%20 fazla.

kavak63
17-06-2012, 15:53
İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI [MANGO] 20.05.2010 19:52:00

Hisse Senetlerinin Borsa'da İşleme Açılması

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 20.05.2010 tarihli toplantısında; Mango Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 13 - 14 Mayıs 2010 tarihlerinde Borsamız Birincil Piyasası'nda halka arzedilmiş olan 3.400.000,- TL nominal değerli hisse senetlerinin, 24.05.2010 tarihinden itibaren, Birincil Piyasa'da gerçekleşen en son ağırlıklı ortalama fiyat olan 4,08 TL fiyat baz alınarak, "MANGO" kodu ile, Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=117876

20.05.2010 tarihine ilk işleme başlayan mango gıda halka arz hisse senedi fiyatı ortalama 4,08 dır.
daha sonra %120 bedelsiz bölündü. bunu hesaba katarsak 4,08/2,20 = 1,85 ortalama halka arz fiyatı.
üzerinden kocaman bir 2 yıl geçmiş.

şimdi burada şu an(,kağıt halka arz değerinde geziniyor.). halka arz fiyatından işlem görüyor demek çok yanlış olur.
ve bunun vebal ide vardır.bu insanları yanlış yönlendirmeye girer.
1,85 nere 1,47 nere. aradaki fark -%20 fazla.

iyiki %50 İSKONTOLU halka arz ettiler. birde iskontolu olmasa idi halimiz nice olurdu.
bakalım SEPKENİ % kaç iskontolu diye halka arz (arz kelimesini kullanmak istemiyorum.) edecekler.

kavak63
17-06-2012, 15:59
iyiki %50 İSKONTOLU diye halka arz ettiler. birde iskontolu olmasa idi halimiz nice olurdu.
bakalım SEPKENİ % kaç iskontolu diye halka arz (arz kelimesini kullanmak istemiyorum.) edecekler.

sepken 'i % 50 iskotadan fazla bir oranda halka arz ederlerse sepken'de alırım.
mangoyu %50 iskontolu diye aldık halımız ortada. birde sepken-de şansını-mızı deneriz.
veya anasına bak kızını al misalinde olabilir. :)

ihmi
17-06-2012, 20:51
Sepken gıda nın geri alınmasında aslında zarar yok 161000 tl fark ödemiş ama bir çeyrek bilançoda kar açıkladı. bu karı oraya sayabiliriz. ben sepkeni kendi şahıslarına geçirdiklerini düşünmüştüm ama hedef girişim diye bir firmaya satöıp geri aldılar buda olumlu.
bedelli kararı çıkacaktır diye düşünüyorum varsayalım çıkmadı, Sepkenin %97 si mangonun yani halka arzdaki bütün para mangonun kasasına girecek aslında bedelliye ihtiyaç kalmayacak.
kullanılan 13 m kredi bilancoda kısa vadeli borçlar ile uzun vadeli borçların yerleri değişecek olumlu.
bedelli kararı ne kadar geç çıkarsa o kadar iyi cebimden geç para çıkacak hayda buda olumlu :D:D:D
Nagehan hanım bu kadar uzun süreçte mal satmadı , bedelliden sonra çatışmayı hararetlendirebilir olumlu :)
kimin parası çok görelim , 1,25 tarihi dip daha fazla düşürmezler herhalde bundan sonrası izle gör, maliyeti gör çık :D

y.t.d

okkesyilmaz
17-06-2012, 22:21
sattım, caydım geri aldım. 161 bin tl zarar. Olumlu yani. :)

ihmi
17-06-2012, 23:55
sattım caydım. 161 bin tl zarar. Olumlu yani. :)

ökkeş bey geçen gördüğüm rüyayı anlatayım size olumlu mu değilmi siz karar verin.

rüyamda girişim sermayesi olarak bir şirket kurmuşum. 2 tane hamal gelmiş bana para lazım finansal zordayım bana 2 milyon versene diyor. hay hay efendim dedim. önce bankamı aradım faiz oranları nedir diye senelik %10 net verdi. bende dedim ki bütün malları ipotekli yönetimi bende olmayan şirkete ancak %25 kar etmem lazım ki 2 m cuk vereyim. anlaştık. imzalar atıldı.
aradab geçti 6-7 ay bu 2 hamal geri geldi vay efendim zordayım şirketi geri satman lazım , ama ödemesini de 3 ay sonra yapabileceğiz malumunuz finansal borç fazla.
ne kadar verirsiniz dedim, sattığımız fiyata geri alalım dediler. beni bir gülme aldı sormayın bastım kahkahayı, varsa öyle bir enayi bende borç alayım 1 sene sonra yanı fiyata geri öderim dedim. vesselam 1.31 tl den el sıkıştık. sonra oturup hesap yaptım.
2 m u bankaya yatırsaydım 10 ayda : 166000 tl kar edecektim net.
ben sattım 162.000 tl ye bide %20 kurumlar vergisi ödedim elime geçen net :130.000 tl

şimdi kim karda siz söyleyin.

hayal ürünü olan bu senaryom y.t.d

sarayköylü
18-06-2012, 09:22
mango... 1.52'nin üzerinde kalmalı...aylık takasta deutchenin sattığı 480.000 lot hisse üzerinde bir baskı oluşturmuş...haftalık takasta ise, deutchenin mal satmadığı gözüküyor... yönünü yukarı çevirebilir...ytd...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=163536110446368&set=o.312279835497991&type=1&theater

fmacit55
18-06-2012, 09:35
mango... 1.52'nin üzerinde kalmalı...aylık takasta deutchenin sattığı 480.000 lot hisse üzerinde bir baskı oluşturmuş...haftalık takasta ise, deutchenin mal satmadığı gözüküyor... yönünü yukarı çevirebilir...ytd...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=163536110446368&set=o.312279835497991&type=1&theater

bence şu an için kağıtta yükselişe giden bütün yollar iyice kapatılmış durumda. beklemeye devam.

fmacit55
18-06-2012, 15:00
kademeleri verebilecek olan var mı.

dusesh
19-06-2012, 00:26
yeni hissem. hepimize bolkazanclar dilerim...

MKELES60
19-06-2012, 10:39
hareket başladı.... 1. 54 bir ay önce aldıklarımı 1.57 yazdım sonrasına Allah kerim....

urfalı
19-06-2012, 10:41
Daha önceki yorumlarımda bedelli öncesi hisseye güvenin gelmesi için ve hisseye yatırımcı çekmeleri için hisse fiyatının 1,60-1,70 aralığına getirilmesi gerektiğini yazmıştım. Bu hareketler tipik bedelli öncesi hareketlerdir. İnşallah geri çekilmeden devamı gelir diye ümit ediyorum.

fmacit55
19-06-2012, 10:43
Daha önceki yorumlarımda bedelli öncesi hisseye güvenin gelmesi için ve hisseye yatırımcı çekmeleri için hisse fiyatının 1,60-1,70 aralığına getirilmesi gerektiğini yazmıştım. Bu hareketler tipik bedelli öncesi hareketlerdir. İnşallah geri çekilmeden devamı gelir diye ümit ediyorum.

bana tipik günlükçü hareketi gibi geliyor işleri bittiğinde çıktığı yere tekrar girer bu aralar zaten takaslardan dikkat ederseniz 4-5 kurum üzerinden günlük al-sat yapılıyor ama inşaallah ben yanılırım da dediğiniz yerlere gider.

fmacit55
19-06-2012, 10:43
kademeleri verebilecek olan var mı.

fmacit55
19-06-2012, 13:52
bana tipik günlükçü hareketi gibi geliyor işleri bittiğinde çıktığı yere tekrar girer bu aralar zaten takaslardan dikkat ederseniz 4-5 kurum üzerinden günlük al-sat yapılıyor ama inşaallah ben yanılırım da dediğiniz yerlere gider.

bir defa da beni yanıltsın bu kağıt ne olur.

miniyatırımcı
19-06-2012, 16:35
ökkeş bey geçen gördüğüm rüyayı anlatayım size olumlu mu değilmi siz karar verin.

rüyamda girişim sermayesi olarak bir şirket kurmuşum. 2 tane hamal gelmiş bana para lazım finansal zordayım bana 2 milyon versene diyor. hay hay efendim dedim. önce bankamı aradım faiz oranları nedir diye senelik %10 net verdi. bende dedim ki bütün malları ipotekli yönetimi bende olmayan şirkete ancak %25 kar etmem lazım ki 2 m cuk vereyim. anlaştık. imzalar atıldı.
aradab geçti 6-7 ay bu 2 hamal geri geldi vay efendim zordayım şirketi geri satman lazım , ama ödemesini de 3 ay sonra yapabileceğiz malumunuz finansal borç fazla.
ne kadar verirsiniz dedim, sattığımız fiyata geri alalım dediler. beni bir gülme aldı sormayın bastım kahkahayı, varsa öyle bir enayi bende borç alayım 1 sene sonra yanı fiyata geri öderim dedim. vesselam 1.31 tl den el sıkıştık. sonra oturup hesap yaptım.
2 m u bankaya yatırsaydım 10 ayda : 166000 tl kar edecektim net.
ben sattım 162.000 tl ye bide %20 kurumlar vergisi ödedim elime geçen net :130.000 tl

şimdi kim karda siz söyleyin.

hayal ürünü olan bu senaryom y.t.d

sn ihmi:
mangonun durumu yahut al takke ver kulah olayı ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi

hıdırgakko
20-06-2012, 09:13
MECNUR ÇOLAK ın röportajından alıntı; okuyunca bizimkiler geldi aklıma

Eskiden patronlar bu kadar işin içinde değildi. Patronlar son zamanlarda spekülatörlerden daha iyi borsacı oldu. Şimdi herkes uyandı. Hisseler bir köşede duracağına, ‘Biraz satayım, biraz bedelli yapayım, kasaya para girsin’ diyor.

miniyatırımcı
20-06-2012, 14:40

Eskiden patronlar bu kadar işin içinde değildi. Patronlar son zamanlarda spekülatörlerden daha iyi borsacı oldu. Şimdi herkes uyandı. Hisseler bir köşede duracağına, ‘Biraz satayım, biraz bedelli yapayım, kasaya para girsin’ diyor.

rröportaj felan okumaya gerek yok sn hıdırgakko :D sık sık mutemadiyen zamanlı zamansız bizimkiler yatırımcısının aklına geliyordur :kahkah:

fmacit55
20-06-2012, 14:47

eğer taviz vermeden uygulanabilirse yeni SPK yasası bu tip patronların başını çok ağrıtacak.

urfalı
21-06-2012, 10:42
Bu saat itibariyle 25000 TL tutarında hacimle işlem olmuş. Mükemmel :)))

fmacit55
21-06-2012, 13:21
piyasayla endeksle hiç alakası kalmadı kağıdın 60bin üstü olduk hala 1.5'den bir adım öteye gitmeye niyeti yok.

urfalı
21-06-2012, 14:24
Endeks hacimsiz yükseliyor ve böyle %2 civarı yükselmesi için de hiç bir sebep yok. Çoğu hissede olduğu gibi Mango 'da da hareket yok. Sadece banka hisseleri endeksi taşıyor. Endeks yukarı çıkarken tepki vermeyen hisseler (başta Mango) endeks düşerken en önde giderler. Şu bedelli süreci hayırlısıyla tamamlansa da ne olacaksa olsa artık iyice kabak tadı vermeye başladı.

fmacit55
21-06-2012, 14:30
Endeks hacimsiz yükseliyor ve böyle %2 civarı yükselmesi için de hiç bir sebep yok. Çoğu hissede olduğu gibi Mango 'da da hareket yok. Sadece banka hisseleri endeksi taşıyor. Endeks yukarı çıkarken tepki vermeyen hisseler (başta Mango) endeks düşerken en önde giderler. Şu bedelli süreci hayırlısıyla tamamlansa da ne olacaksa olsa artık iyice kabak tadı vermeye başladı.

benim korkumda o zaten. yoksa endeks yükselirken olabilir yükselmeyebilir ama yarın endeks 500 puan bile geri geldiğinde bankalardan bile hızlı düşer bu kağıt.

fmacit55
21-06-2012, 15:26
Ben artık ekranı kapatıyorum bugün endeks 65bin de olsa bir kademe bile yukarı almayacaklar bu kesin.

fmacit55
21-06-2012, 18:03
Alkışlar 1000 puan artı piyasada eksi kapatmayı başaran mangoya. Mangonun bu hali ortada iken acaba kim sepkenin halka arzina katilacak.

kavak63
21-06-2012, 19:16
yine bir gıda hissesi olan AVOD başlığında [ YATIRIMCI ] arkadaşın paylaştığı yorumu buraya taşımak istedim.

alıntı kaynagı;
[ YATIRIMCI ]
Hükümet kumarhaneleri değil İMKB'yi kapatsın !

21 Haziran 2012, 10:23

MEHMET IŞIKLAR

22 yıldır İMKB tecrübem var ve bu piyasanın içindeyim. Benim için bu başlığı atmak kolay olmadı; ama küçük yatırımcılar adına öyle öfkeliyim ki bu başlığı atmak zorunda kaldım.

Ben hep çevreme borsanın kumar olmadığını uzun vadede gayrimenkulden ,altından ve dövizde daha fazla kazandıracağını anlatarak onları borsaya çekmeye çalışan bir kişiydim ; ama son iki yıldır İMKB'ye dadanan patron spekler beni hem borsadan hem de borsanın bu hale gelmesine ses çıkarmayan hükümet yetkililerinden soğuttu.

Son iki yıldır İMKB'de neler oluyor ?

Sayın İMKB yetkilileri son birkaç yıldır il il, proğram proğram gezerek, halka seferberliği diye belki dıştan iyi niyetli bir çalışma gibi görünse bile özellikle küçük yatırımcılar için tamamen yıkım haline geldi.

Önüne gelen her şirketi İMKB’ye gelmeye teşvik eden İMKB yetkilileri her proğramda yaptıkları bu yanlışla övünerek sonuçların ne olduğunu ,bu halka arzlarla borsaya yatırımcı yatırımcı çekip çekmediğinden bahsedemiyorlar çünkü tam tersine , borsadan birçok yatırımcıyı. Şimdi , biz yanlış deme cüretini gösterip biz yatırımcıları borsadan soğutacak hareketler yaptık diyemiyorlar,patron spekülatörlerden hesap soramıyorlar !

Borsada spekülatör veya büyük yatırımcı illaki olacak piyasadan az biraz anlayan bunlara zaten itiraz etmez ben de etmiyorum ; ama iş spekülatörlükten çıktı tamamen danışıklı döğüşe döndü. Patron spekler ve gerçek spekler sanki anlaşmışcasına hareket etmeye başlıyorlar.Bu imkb’nin en büyük spekülatörlerinden Mecnur Çolak röportajında açık açık bahsediyor ve sağolsun SPK bunlara göz yumuyor. Bugün Avod hissesinden bir haber geliyor ve haber gelmeden önce hisse tam % 40 düşüyor bizim SPK resmen gözlerimi kaparım vazifemi yaparım dercesine tahtaya müdahale etmiyor .

SPK'dan aşağıdaki soruları patrona sormasını beklerdim :

Ey patron ! Sen daha kaç ay oldu hisselerini 2,50 fiyattan arz ederken yüksek fiyat varken satmadın da şimdi satıyorsun ?

Ey patron ! Senin kasana gerçekten halka arz ettiğin hisselerden hisse başına 2,5 tl girdi mi ? Ey patron sen bu hisseleri kaç tl’den satacaksın anlaştığın birileri var mı ?

Ey patron büyük oyuıncular veya büyük fonlar olmadan by hisseyi kime satmayı düşünüyosun küçük yatırımcılar da bu para zaten yok diye soramadıktan sonra küçük yatırımcı daha çok para ve en önemlisi de sağlığını kaybeder.

Bugün Avod hissesinde olar dün Ataç, Ütopya,Latek gibi bir çok hisse de yok patron mal satacak yok bedelsiz onaylanmadı,yok bedelli olacak gibi oyunlarla hisseler çok güzel pazarlandı.

Yine Mecnur Çolak’tan bir alıntı yaparak yatırımcıların İMKB yetkilileri tarafından nasıl kör edildiğini de anlatmak istiyorum.Mecnur’ da bugünkü röportajında aracı kurum işlemlerinin yatırımcılardan gizlenmesinin en çok büyük oyunculara yaradığını küçük yatırımcıların ise eskiden bir tahminde buluna bildiğini aa şimdi tamamen şansa hisse aldıklarından bahsetmiş.Tamamen katılıyorum ve İMKB yetkililerinin sağda solda halka arz seferberliği yerine bu oyuna alet olmaktan pişman olup vazgeçmelerini diliyorum.

Şimdi bazıları çıkıp ya eskiden de bu tür olaylar oluyordu kağıtlarda sert hareketler oluyordu diyebilirler ama; eskiden oyunları küçük yatırımcı anlayabiliyordu.Aracı kurum takasları görünüyordu ,patronlar işin içinde bu kadar değidi,yatırımcıları aldatmaya yönelik şirket haberleri bu kadar yaygın değildi,Şimdi şirket yetkilileri de spek gibi davranmaya başlıyorlar.Eskiden bedelsiz açıklayan bir şirket illaki yükseliyordu veya olumlu hareketlere sahne oluyordu, temettü veren hisseler hele de oranlar yüksek ise yatırınmcılara karar vermede etkili oluyordu şimdi ise % 10 temetü vereceği şirketlerde yükselişi bırak düşüyor. İşte son örnek Avod bedelsiz açıklıyor yatırımcı bedelsiz verecek demek ki parası var sermaye güçleniyor diye hisse alıyor hisse önce yukaru çekiliyor 1 ay sonra yarı fiyatında, şirket bedelsiz açıklıyor SPK’dan onay çıkmayacağını bilip bilmediğini yatırımcılara bırakıyorum , yatırımcı o hisseyi alıyor hisse yüzde bilmem kaç gidiyor (Ütopya) daha sonra onay çıkmıyor.Bir oyunları daha var kullandıkları iştirak halka arz etmek.Eskiler iyi bilir bırakın iştirak halka arz etmeyi kendi sektöründen bile bir halka arz olsa hisselere büyük talep gelirdi.Şimdi ise o talep gelipte hissete yatırımcı gelirse malı ellerine verip hisseleri çok sert biçimde diplere kadar veriyorlar. Örnek ATAÇ ve Avod

Örnekleri sıralasam burada sayfalar dolar. Benim kızdığım noktada şirketten gelen açıklamalrın spekülatörlere oyun fırsatı vermesidir.SPK’nın ise bir hisse düşerken sadece seyretmesi ama hisseler artarken nerdeyse hisseyi kottan çıkaracak hareketlere girişmeleri.

Tabi kendi köşemizde biz çalıp biz söylüyoruz ama; gün gelipte o hisseleri satacak bir tane bile küçük yatırımcı bulamadıkları zaman şirket sahipleri de spekülatörlerde SPK yetkilileri de bizi anlayacaklar …Ama hiç umudum yok …

Herkese bol şanslar … Bol kazançlar …
K_Ü_Ç_Ü_K Y_A_T_I_R_I_M_C_I

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78109&page=126

miniyatırımcı
21-06-2012, 21:03
yine bir gıda hissesi olan AVOD başlığında [ YATIRIMCI ] arkadaşın paylaştığı yorumu buraya taşımak istedim.

alıntı kaynagı;
[ YATIRIMCI ]
Hükümet kumarhaneleri değil İMKB'yi kapatsın !

21 Haziran 2012, 10:23

MEHMET IŞIKLAR

22 yıldır İMKB tecrübem var ve bu piyasanın içindeyim. Benim için bu başlığı atmak kolay olmadı; ama küçük yatırımcılar adına öyle öfkeliyim ki bu başlığı atmak zorunda kaldım.

Ben hep çevreme borsanın kumar olmadığını uzun vadede gayrimenkulden ,altından ve dövizde daha fazla kazandıracağını anlatarak onları borsaya çekmeye çalışan bir kişiydim ; ama son iki yıldır İMKB'ye dadanan patron spekler beni hem borsadan hem de borsanın bu hale gelmesine ses çıkarmayan hükümet yetkililerinden soğuttu.

Son iki yıldır İMKB'de neler oluyor ?

Sayın İMKB yetkilileri son birkaç yıldır il il, proğram proğram gezerek, halka seferberliği diye belki dıştan iyi niyetli bir çalışma gibi görünse bile özellikle küçük yatırımcılar için tamamen yıkım haline geldi.

Önüne gelen her şirketi İMKB’ye gelmeye teşvik eden İMKB yetkilileri her proğramda yaptıkları bu yanlışla övünerek sonuçların ne olduğunu ,bu halka arzlarla borsaya yatırımcı yatırımcı çekip çekmediğinden bahsedemiyorlar çünkü tam tersine , borsadan birçok yatırımcıyı. Şimdi , biz yanlış deme cüretini gösterip biz yatırımcıları borsadan soğutacak hareketler yaptık diyemiyorlar,patron spekülatörlerden hesap soramıyorlar !

Borsada spekülatör veya büyük yatırımcı illaki olacak piyasadan az biraz anlayan bunlara zaten itiraz etmez ben de etmiyorum ; ama iş spekülatörlükten çıktı tamamen danışıklı döğüşe döndü. Patron spekler ve gerçek spekler sanki anlaşmışcasına hareket etmeye başlıyorlar.Bu imkb’nin en büyük spekülatörlerinden Mecnur Çolak röportajında açık açık bahsediyor ve sağolsun SPK bunlara göz yumuyor. Bugün Avod hissesinden bir haber geliyor ve haber gelmeden önce hisse tam % 40 düşüyor bizim SPK resmen gözlerimi kaparım vazifemi yaparım dercesine tahtaya müdahale etmiyor .

SPK'dan aşağıdaki soruları patrona sormasını beklerdim :

Ey patron ! Sen daha kaç ay oldu hisselerini 2,50 fiyattan arz ederken yüksek fiyat varken satmadın da şimdi satıyorsun ?

Ey patron ! Senin kasana gerçekten halka arz ettiğin hisselerden hisse başına 2,5 tl girdi mi ? Ey patron sen bu hisseleri kaç tl’den satacaksın anlaştığın birileri var mı ?

Ey patron büyük oyuıncular veya büyük fonlar olmadan by hisseyi kime satmayı düşünüyosun küçük yatırımcılar da bu para zaten yok diye soramadıktan sonra küçük yatırımcı daha çok para ve en önemlisi de sağlığını kaybeder.

Bugün Avod hissesinde olar dün Ataç, Ütopya,Latek gibi bir çok hisse de yok patron mal satacak yok bedelsiz onaylanmadı,yok bedelli olacak gibi oyunlarla hisseler çok güzel pazarlandı.

Yine Mecnur Çolak’tan bir alıntı yaparak yatırımcıların İMKB yetkilileri tarafından nasıl kör edildiğini de anlatmak istiyorum.Mecnur’ da bugünkü röportajında aracı kurum işlemlerinin yatırımcılardan gizlenmesinin en çok büyük oyunculara yaradığını küçük yatırımcıların ise eskiden bir tahminde buluna bildiğini aa şimdi tamamen şansa hisse aldıklarından bahsetmiş.Tamamen katılıyorum ve İMKB yetkililerinin sağda solda halka arz seferberliği yerine bu oyuna alet olmaktan pişman olup vazgeçmelerini diliyorum.

Şimdi bazıları çıkıp ya eskiden de bu tür olaylar oluyordu kağıtlarda sert hareketler oluyordu diyebilirler ama; eskiden oyunları küçük yatırımcı anlayabiliyordu.Aracı kurum takasları görünüyordu ,patronlar işin içinde bu kadar değidi,yatırımcıları aldatmaya yönelik şirket haberleri bu kadar yaygın değildi,Şimdi şirket yetkilileri de spek gibi davranmaya başlıyorlar.Eskiden bedelsiz açıklayan bir şirket illaki yükseliyordu veya olumlu hareketlere sahne oluyordu, temettü veren hisseler hele de oranlar yüksek ise yatırınmcılara karar vermede etkili oluyordu şimdi ise % 10 temetü vereceği şirketlerde yükselişi bırak düşüyor. İşte son örnek Avod bedelsiz açıklıyor yatırımcı bedelsiz verecek demek ki parası var sermaye güçleniyor diye hisse alıyor hisse önce yukaru çekiliyor 1 ay sonra yarı fiyatında, şirket bedelsiz açıklıyor SPK’dan onay çıkmayacağını bilip bilmediğini yatırımcılara bırakıyorum , yatırımcı o hisseyi alıyor hisse yüzde bilmem kaç gidiyor (Ütopya) daha sonra onay çıkmıyor.Bir oyunları daha var kullandıkları iştirak halka arz etmek.Eskiler iyi bilir bırakın iştirak halka arz etmeyi kendi sektöründen bile bir halka arz olsa hisselere büyük talep gelirdi.Şimdi ise o talep gelipte hissete yatırımcı gelirse malı ellerine verip hisseleri çok sert biçimde diplere kadar veriyorlar. Örnek ATAÇ ve Avod

Örnekleri sıralasam burada sayfalar dolar. Benim kızdığım noktada şirketten gelen açıklamalrın spekülatörlere oyun fırsatı vermesidir.SPK’nın ise bir hisse düşerken sadece seyretmesi ama hisseler artarken nerdeyse hisseyi kottan çıkaracak hareketlere girişmeleri.

Tabi kendi köşemizde biz çalıp biz söylüyoruz ama; gün gelipte o hisseleri satacak bir tane bile küçük yatırımcı bulamadıkları zaman şirket sahipleri de spekülatörlerde SPK yetkilileri de bizi anlayacaklar …Ama hiç umudum yok …

Herkese bol şanslar … Bol kazançlar …
K_Ü_Ç_Ü_K Y_A_T_I_R_I_M_C_I

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=78109&page=126

avukat C.Ö

29.05.2012, İstanbul

Nagehan DOĞANAY Vekili
Fatih DOĞANAY

konunun anlam ve önemine binayen üşenmeyip kopyala yapıstır yapayım dedimm :)

guzel oldu be ..

kavak63
21-06-2012, 23:20
SPK haftalık bülteni yayınlandı, bu haftada bedelli için onay çıkmamış.
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=25&submenuheader=null&ext=.pdf

MKELES60
22-06-2012, 00:22
spk ya yazdım heriflerin umrunda değiliz sayın avukat hukuki yollar açıkmışta görevlerinin başındalarmışta vs vs... Hepsi hikaye

fmacit55
22-06-2012, 15:20
Şu an piyasa 100 bine de gitse kağıtta hiçbir yükseliş olacak gibi görünmüyor.

kavak63
22-06-2012, 21:52
SPK haftalık bülteni yayınlandı, bu haftada bedelli için onay çıkmamış.
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=25&submenuheader=null&ext=.pdf

Bir de meşhur spekülatör Mecnur Çolak'ın söyledikleri var:
http://www.borsagundem.com/haber/Cemas-i-Ceylan-i-Atac-i-anlatti-/101454-7

Zaten yatırımcılar, almasa bu işler de olmaz. Bir hisse 2 liradan 20 liraya gidiyor, sonra 10 liraya düşüyor. İnsanlar, “Fiyatı çok düştü” diye alıyor. Almasınlar. Hiçbir yatırımı olmayan bazı şirketler var, bedelli sermaye artırımı yapıyor. Bilsen ki bu sermaye artırımı şirketin kasasına girecek ve büyümek için, yeni yatırımlar için kullanılacak, o zaman hisse alırsın, çünkü o yatırım şirketi büyütür, bu da hisse fiyatına yansır. Ama bizde bazı hisselerde yapılan bedelli sermaye artırımı tamamen yatırımcıyı soymak için yapılıyor. Yatırımcılar da gidip bu hisseleri almasınlar. Hem alıyorlar hem de, “Yandık, bittik” diye feryat ediyorlar. Yatırımcıların parası patronun cebine giriyor. Birçok patron spekülatör oldu. GİP, SİP diye piyasalar açıldı, ne olduğunu ben bile anlamıyorum. Bazı hisseler bir anda 10 kat prim yapıyor. Bunlar tehlikeli değil mi?

kavak63
22-06-2012, 21:56
Bir de meşhur spekülatör Mecnur Çolak'ın söyledikleri var:

EN BÜYÜK SOYGUNLAR

-Borsada en büyük parayı patronlar mı kazanıyor?

Son dönemde yapılan işlere bak. Hisse 1 liradan 10 liraya gidiyor sonra yeniden 1 liraya düşüyor. Niye! Patron birileriyle anlaşıyor, hisseyi yukarı çekiyorlar ve arkasından patron satışı geliyor. Hisseler nominal seviyesine yakın fiyattan satılıyor. Bir de bedelli sermaye artırımı yapıyor.

Yatırımcının cebinden alıp, patronun cebine koyuyorlar. Yatırımcılar dikkatli olsun. Bu işlemleri yapan patronlardan da hisselerden de uzak dursun. Eğer alıyorsa da o zaman sesini çıkarmasın. Bana da bir şirket versinler, hisse fiyatını 1 liradan 10 liraya çekeyim ya da 3 liradan 9 liraya götüreyim, sonra elimdeki hisselerin bir kısmını satayım, ardından da bedelli sermaye artırımı yapayım. Bence en büyük soygun ve manipülasyon bu tarz işlemler. Borsada bu işlemlerin önü kesilsin, o zaman yatırımcının güveni artar.

Çemaş hisselerine bakın, 17 liraya görmüş bugün 1 lira; Ceylan’ın hisseleri 1 liradan 12 liraya gitti, bugün 1 lira; Ataç nereden nereye gitti, bugün halka arz fiyatının yarısının bile altında. Ne oldu ki bu hisselerde bu fiyat hareketleri yaşandı?

enginmania
23-06-2012, 08:08
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=at+yarra%C4%9F%C4%B1+borsas%C4%B1

sahte borsacı
26-06-2012, 08:47
herkes bitik sanki ses seda yok..

fmacit55
26-06-2012, 09:01

fırtına öncesi sessizliktir belki de.

CCKORFEZ
26-06-2012, 09:44
fırtına öncesi sessizliktir belki de.

umalımda yelkenleri şişirip yol alabilecek bir fırtanın sessizliği olsun

bu fırtına gemiyi alabora edecek bir kasırgaya dönüşmesin yoksa vay halimize :super::s:super:uper:

fmacit55
26-06-2012, 10:28
SAYIN YATIRIMCILAR

mesaj kutusu denilen bölümde gelen ve giden toplam 4 mesaj ım var,
mesaj ile ilgili problem sanırım forumdan kaynaklanıyor,

bu arada sayın yöneticilere vekilim ve kendim adına teşekkür ederim
konu ile ilgili 2 mesajı buraya da eklediği için,forum konusunda çok bilgili olmadığımdan
topik denilen eski bölümün neden silindiği benim anladığım bir durum değil ama sanırım bir nedeni vardır,
benim ve vekili olduğum insanlar için problem değildir.

Mango konusunda vekili bulunduğum insanlar tüm ellerinden geleni Mango yatırımcıları lehine olacak şekilde sürdürmektelerdir.

saygılarımla.

Size özelden mesaj atmak istedim ama ısrarla mesaj kotası dolu uyarısı veriyor. email adresinizi verme şansınız var mı.

stormdr
26-06-2012, 10:29

İnsanda ne heyecan ne de istek bıraktılar da ondan, mundar ettiler güzelim hisseyi..

fmacit55
26-06-2012, 11:01
dün şirket yetkililerine bir email atmıştım hem bedelli süreci ile ilgili hem de Nagehan hanımın iddiaları ile ilgili sordum. Şikayetin SPK'ya da gittiğini ve kendilerinin hem yazılı hem de sözlü olarak gerekli açıklamaları yaptıklarını belirttiler.

yükselu
26-06-2012, 11:02
İnsanda ne heyecan ne de istek bıraktılar da ondan, mundar ettiler güzelim hisseyi..

speginde iş yok demekki yünsayı endeks 60binde 48bin e düşerken spegi götürdü neden ki açaba karında azalma var gene düşmüyor ama güzelim kagıtları spekler bekletiyor ky bekliyor ortam bozukmuş hikaye istedilermi istedikleri hisseyi götürürler önemli olan çanları istesin ..

kavak63
26-06-2012, 11:51
dün şirket yetkililerine bir email atmıştım hem bedelli süreci ile ilgili hem de Nagehan hanımın iddiaları ile ilgili sordum. Şikayetin SPK'ya da gittiğini ve kendilerinin hem yazılı hem de sözlü olarak gerekli açıklamaları yaptıklarını belirttiler.

sayın fmacit55
gelen cevabı e-maili özel değilse orijinal halini l burada paylaşabilir-misiniz.:wink:

fmacit55
26-06-2012, 12:52
sayın fmacit55
gelen cevabı e-maili özel değilse orijinal halini l burada paylaşabilir-misiniz.:wink:

gelen emaili aynen koymak istemem ama dedikleri buydu aslında. aynı zamanda şekerbanktan alınan krediyi de sordum. şimdilik sadece 6.800.000TL'lik kısmı kullanılmış ve bunun yaklaşık 4.5 milyon lirası ile kısa vadeli krediler kapatılmış.

SERCAYOLKAN
26-06-2012, 15:01
Dostlar biri şu ARTOG denen zevata dur desin artık.

151 milyon piyasa değerini gördü, şu an da 142 milyondan işlem görüyor.

Tamam biz de kısacı değiliz MANGO da ama bu kadar da sürünmesi insanın psikolojisini bozuyor.

Eviriyorum çeviriyorum bir tutarını bulamıyorum ya...

Saygılar...

King Levent
26-06-2012, 15:55
raad ol Sercan Başkan raad ol.
vatandaş elmasını armudunu yiyecek.
BIM e yapılan anlaşma nasıl gidiyor acaba?
Atilla Han bi analiz patlasa da neşemiz yerine gelse.

SERCAYOLKAN
26-06-2012, 22:25
raad ol Sercan Başkan raad ol.
vatandaş elmasını armudunu yiyecek.
BIM e yapılan anlaşma nasıl gidiyor acaba?
Atilla Han bi analiz patlasa da neşemiz yerine gelse.

Merhaba dostum.:)

Rahat olmaya rahatım inan. Son zamanlarda üç gün ekranı hiç açmadığım bile oldu çok şükür. :halayci:

Zaten açınca da birşey olmuyor ya o da ayrı konu.

Patronlara güvenmesek de yapılan yatırımlar-bilanço vs. bizi desteklemeye devam ediyor sonuçta.

Bedelli parasını da hazırladım. Gerçi o da batıyor ya.. Zor tutuyorum kendimi mal almamak için.

Sayın Atilla Han'ın analiz yapmasını gerektirecek yeni bir durum da yok ama dediğin gibi patlatsaydı bir analiz hoş olurdu. :super:

Benim zoruma giden uyduruk hikayelerle ederinin çok üstüne çıkan hisseleri görmekten kaynaklanan alerjimden.:beurk:

Bu alerjinin en kötü yanı bu tarafı kurtaralım derken öbür tarafı da tehlikeye atması.:yes:

En büyük belirtisi "hay anasını ..." diye başlayan sövme isteği. Kesin çözüm ise ekranı kapatmak ve kendine "ne derdin var sen zaten uzun vadecisin" morfininden iki tüp vurmak. :oley:

Olsun be yaa.

Saygılar...

mango
27-06-2012, 12:15
hep kahır hep kahır bıktım be...

ytd...

mango
27-06-2012, 15:23
geçen yıl temmuzdan bu yana 3 hissedeyim 1 yıldır azap, en beteride mango :) sinirden gülüyorum artık :)

ihmi
27-06-2012, 22:11

inşallah bedelliye onay gelmez de paramız cebimizde kalır , bu hamallara daha fazla para kaptırmak istemiyorum artık
iyi yada kötü bir haber gelsin artık bekle bekle Selim Pusat askerliği bitirdi biz hala haber bekliyoruz :)

kavak63
28-06-2012, 11:23
inşallah bedelliye onay gelmez de paramız cebimizde kalır , bu hamallara daha fazla para kaptırmak istemiyorum artık
iyi yada kötü bir haber gelsin artık bekle bekle Selim Pusat askerliği bitirdi biz hala haber bekliyoruz :)

muhtemelen bu hafta onay gelir.:) para SPK nın cebinden çıkmayacak nasıl olsa.

urfalı
29-06-2012, 18:23
Arkadaslar cepten girdiğim için bakamıyorum, Spk nın haftalık bülteni yayınlanmış. Mangonun bedellisi ile ilgili gelişme var mı bakabilir misiniz?

kavak63
29-06-2012, 18:50
muhtemelen bu hafta onay gelir.:) para SPK nın cebinden çıkmayacak nasıl olsa.

Arkadaslar cepten girdiğim için bakamıyorum, Spk nın haftalık bülteni yayınlanmış. Mangonun bedellisi ile ilgili gelişme var mı bakabilir misiniz?

maalesef bu haftada onay çıkmamış.:notr:
demek-ki incelemeler sürüyor. :düsün:

bedellinin onay süresinin uzaması hayra alamet değil .
olacaksa bir an önce olsa'da. şirkette faiz yükünden biraz'da olsa kurtulursa.
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=26&submenuheader=null

ihmi
29-06-2012, 20:59
sn.kavak
bu saatten sonra gerçekten şirketin faiz yükünü düşünüyormusunuz bunu kendinize bir sorun derim.
haber çıkmadı paramız bir hafta daha cepte kaldı.
haber çıkmadı bir hafta daha sürünürüz herhalde
haber çıkmadı şirkete olan güven sarsılmaya devam ediyor.
adamlara hamal diyoruz hisseleri sırtımızda biz taşıyoruz bide üste para vereceğiz. hamal kim acaba ???
bi kurtulsam dahada imkb 30 un dışına çıkmam

kavak63
29-06-2012, 22:12
sn.kavak
bu saatten sonra gerçekten şirketin faiz yükünü düşünüyormusunuz bunu kendinize bir sorun derim.
haber çıkmadı paramız bir hafta daha cepte kaldı.
haber çıkmadı bir hafta daha sürünürüz herhalde
haber çıkmadı şirkete olan güven sarsılmaya devam ediyor.
adamlara hamal diyoruz hisseleri sırtımızda biz taşıyoruz bide üste para vereceğiz. hamal kim acaba ???
bi kurtulsam dahada imkb 30 un dışına çıkmam

ortağı olduğum şirketin maili yapısını düşünüyor olmaktan doğal daha ne olabilir.
sorma maksadınızı anlamış değilim.

ihmi
29-06-2012, 22:29
tabiiki kötü bir niyetle söylemedim.
şu demek istiyorum maliyetinize gelse satıp kurtulmaz mısınız ?
ben öyle yapacam , sattıktan sonra da mali yapısından bana ne olacak.
geçen sene güzel bilanço, yurtdışı bağlantılar, yatırımlar aldatmacasına kanarak girdiğim kağıt. bende uzun süre tutarım diye düşünürken, artık patron kağıtlarından uzak durma kararı aldım bakınız ne hallerde sebep ne başka bir by nin kağıda girmesi.
diyelim ki bedelsiz iptal oldu ki ben bunu istiyorum.
ozaman diğer by yi uzaklaştırmak için 6 m vadesi geçmiş alacaklara karşılık ayırmayacağını nereden bilebilriz.
patron bu muhasebeciye bir talimatına bakar, by den kurtuluncada tahsil ettik der kar yazar. şirkete güven yerlerde

yucin
03-07-2012, 17:01
ne oldu ölü toprağımı yuttu hisse heh:-).....

kavak63
03-07-2012, 19:49
ne oldu ölü toprağımı yuttu hisse heh:-).....

hocam 40 ını bekliyoruz.:)

CCKORFEZ
04-07-2012, 00:50
[QUOTE=CCKORFEZ;7589780]mango grafiği aşağıda

http://g1207.hizliresim.com/z/4/97zhq.png (http://bit.ly/c25MCx)

wr% -80 den yukarı dönmüş
macd sıfırın hemen altında yukarı dönüp referan çizgisi yukarı kesmiş
sto ve rsi yukarı
ema 5 ema10 yukarı kesmek üzere
işlem miktarı şöyle böyle

acaba kızmız daire içideki hareket tekrarlarmı
daha bilgili uzman arkadaşlar fikirlierini ve bizim göremeyip kendi gördüklerini
paylaşabilirler mi acaba ?

sasa_34
04-07-2012, 10:18
hocam 40 ını bekliyoruz.:)

Sn. kavak bu hafta ümit varmı gelirmi onay?

kavak63
04-07-2012, 11:13
Sn. kavak bu hafta ümit varmı gelirmi onay?

inşallah gelirde belirsizlik ortadan kalkar.
gelmezse kesin bir sıkıntı var demektir.

sasa_34
04-07-2012, 15:29
Sanırım bu belirsizlik ky. için baya etkili olmuş kimse kalmamış gibi...
Bende beklemedeyim inş. onay gelir belirsizlik kalkar ve yönümüzü tekrar yukarı çeviririz.
Gerçi buralardan maliyetlenipte zarar edeceğimi pek sanmıyorum onay gelsede gelmesede...

MEMORY10
05-07-2012, 10:24
Güzelim kağıdı rezil ettiler.Ancak bu kadar olurdu.Ama unutmamaları lazım MAngo yatırımcısı çok inatçı.:):)Benim elimde şu an için mango yok ama alım için fırsat kolluyorum.BOL KAZANÇLAR.

sasa_34
05-07-2012, 16:43
Sanırım bişeyle olacak.

Onay mı gelecek yoksa göreceğiz...

sasa_34
05-07-2012, 16:46
Sn. kavak63 onay gelir ise bir tepki verirmi sizce.

Aslında tepki derken anlık günlük değil bedelli bölünme sonrası yükseliş trendi bekliyorum.Tepki derken kastım bu..

Günlük tepki bölünmeye kadar pek güçlü olacağını sanmıyorum...,

Birde kafaları karıştıran sorular var onlardan da kurtulabilsek daha sağlıklı olacak düşüncesindeyim...

miniyatırımcı
05-07-2012, 22:46
agalar bir miktar mallanmışlar herhal ki endeks terse yapınca vermişler yukarı

malmı basacanız lemm bakim :kahkah:

bulursanız alıcı basarsınız :)

sasa_34
06-07-2012, 07:55
agalar bir miktar mallanmışlar herhal ki endeks terse yapınca vermişler yukarı

malmı basacanız lemm bakim :kahkah:

bulursanız alıcı basarsınız :)

Alıcı bulamasalarda bedelli onayına bir nebze olsun tepki alımları olabilir ama bölünme sonrası biraz daha hareketli olabilir...

stormdr
06-07-2012, 09:08
Aort düşük, dikkat!!

Temennimiz o yönde ama kısa vadede çok beklentim yok, bedelli sonrası piyasa 1 TL den alınmış hisseye boğulacağından hareket olması için bedelli öncesinde hissenin nispeten toplanmış olması gerekiyor, kısada bu hareketi yaptırabilecek Global var ama onlar da patronla kavgalıymış malum, sahi şirketten neden KAP açıklaması gelmiyor, aramızdan birisi şirket adına açılmış bir dava olup olmadığını kontrol edebilir mi, hani bunun başvuru tarihi sayısı??

sasa_34
06-07-2012, 09:09
Aort düşük, dikkat!!

Evet gel gel olabilir bedelli onayı ufukta gözükmüşte olabilir...

stormdr
06-07-2012, 09:18
Kağıt tavan olacak nerdeyse, forumda 30 kişi var, çok fena zopalamışlar KY yı...

Aort'da şugar oldu, haydi hayırlısı..

sasa_34
06-07-2012, 09:28
Kağıt tavan olacak nerdeyse, forumda 30 kişi var, çok fena zopalamışlar KY yı...

Ben kaçtım 1.65 ten herkese bol kazançlar aşağıya gelirse görüşürüz tekrardan...

İnş. tavan olurda hisseyi bekleyen mango yatırımcısının yüzü güler...

Ama yeni gireceklerede dikkat diyorum sadece dikkat mangoda cüzzi de olsa bedelli var bilesiniz...

dusesh
06-07-2012, 09:28
ögleye tavan olacak gibi duruyor.
Şu an ikinci sıradayız. en cok yukselenlerde. :))

KRTOPRAK
06-07-2012, 09:30
bu kapıtta herşey olabilir uyanıl olmakta fayda vardır ytd..

dusesh
06-07-2012, 09:34
Aksama haber gelecek sanırım.

dusesh
06-07-2012, 09:38
Milleti korkutup malmı toplamaya calışıyor arkadaşlar. Varmı yorumlayabilecek.

KRTOPRAK
06-07-2012, 09:38
aırlık ortalaması kaç şuan arkadaşlar..

dusesh
06-07-2012, 09:39
Aort 1.62

sahte borsacı
06-07-2012, 09:40
1,60
üzeri kalmalı

dragon2098
06-07-2012, 09:43
arkadaslar bedelli hikayesi nedir eğer olacaksa yüzde kç be bu bizim için iyi olacakmı

dragon2098
06-07-2012, 09:51
cevap lütfen maliyetim 1.65 satarsam iyimi acaba yoksa 100 dde 65 imi beklesem ?

stormdr
06-07-2012, 09:53
Aort'ayı 1.65 den 1.61'e indirmişler, bu da mı gol değil deyip duracağız anlaşılan..

sahte borsacı
06-07-2012, 09:58
cevap lütfen maliyetim 1.65 satarsam iyimi acaba yoksa 100 dde 65 imi beklesem ?

kap.gov.tr den baka bilirsin

%65 bedelli artışı

dusesh
06-07-2012, 10:01
Aort'ayı 1.65 den 1.61'e indirmişler, bu da mı gol değil deyip duracağız anlaşılan..

Doktor Aort 1.65 e hiç cıkmadıki bugun. Bi yanlışımız olmasın... :)

KRTOPRAK
06-07-2012, 10:28
mango 1.60 üzeri kalırsa gidecek inşallah ..bu benim görüşümdür kimseyi bağlamaz ytd

freedom_forever
06-07-2012, 10:30
Alıcı bulamasalarda bedelli onayına bir nebze olsun tepki alımları olabilir ama bölünme sonrası biraz daha hareketli olabilir...

merhaba

geçmişe dönük yazışmaları okudum biraz..bugünkü harekete bedellinin iptali beklentisi ile ilgili olabilir mi..Yakın geçmişte sanırım Rheag hissesinde benzer bir durum olmuştu ve bayağı bir prim yapmıştı..Inşallah öyle bir durum vardır..Yok bedelliye müşteri çekmekse amaç o zaman nasıl bir seyir izler orası meçhul..

sahte borsacı
06-07-2012, 10:32
kademe paylaşacak varmı
tşk

dragon2098
06-07-2012, 10:41
GLB GLOBAL 2.334.913 15.130 0 0 0 15.130
TIB IS BANK 1.463.666 0 0 0 0 0
CIY CITIBANK YABANCI 1.439.505 0 0 0 0 0
TGB GARANTI BANK 1.353.838 0 0 0 0 0
DBY DEUTSCHE YABANCI 1.025.001 0 0 0 0 0
YKR YAPI KREDI 1.018.703 -1.488 0 0 0 -1.488
DZY DENIZ 652.902 1.791 0 0 0 1.791
AKB AKBANK 611.758 0 0 0 0 0
HSY HSBC 414.573 -720 0 0 0 -720
ZRY ZIRAAT 386.988 13.695 0 0 0 13.695
HLY HALK 305.658 0 0 0 0 0
OYA OYAK 210.346 0 0 0 0 0
VKY VAKIF 200.885 0 0 0 0 0
AOL ATAONLINE 184.234 -219 0 0 0 -219
XYA YATIRIM FONLARI 165.000 0 0 0 0 0
XEM EMEKLILIK FONLARI 163.250 0 0 0 0 0
TBY TEB 162.528 0 0 0 0 0
BMK BIZIM 161.287 0 0 0 0 0
GDK GEDIK 156.092 -8.263 0 0 0 -8.263
TAC TACIRLER 140.508 0 0 0 0 0
ADB ANADOLUBANK 120.467 0 0 0 0 0
SKY SEKER 119.850 0 0 0 0 0
EKN EKINCILER 114.108 0 0 0 0 0
YAT YATIRIM FIN. 112.023 -28.402 0 0 0 -28.402
FNY FINANS 102.365 1.549 0 0 0 1.549
AMK ALTERNATIF 97.105 0 0 0 0 0
IYM IS 84.844 0 0 0 0 0
GLT GALATA 77.616 0 0 0 0 0
ECZ ECZACIBASI 73.077 1.000 0 0 0 1.000
DHA DEHA 67.400 0 0 0 0 0
ATA ATA 67.000 -10.000 0 0 0 -10.000
CRM CEROS 66.211 0 0 0 0 0
SNK SANKO 59.977 -1.150 0 0 0 -1.150
OMD OSMANLI 53.949 0 0 0 0 0
TKY TURKISH 45.277 -9.000 0 0 0 -9.000
CAM CAMIS 35.320 0 0 0 0 0
TLM TEKSTIL 34.129 5.000 0 0 0 5.000
PIT PIRAMIT 33.474 0 0 0 0 0
INM INTEGRAL 26.661 0 0 0 0 0
BSK BASKENT 24.399 3.000 0 0 0 3.000
MSA MEKSA 14.849 0 0 0 0 0
MRS MARBAS 12.726 0 0 0 0 0
SYG SAYILGAN 10.000 0 0 0 0 0
ALN ALAN 9.395 0 0 0 0 0
DET DELTA 7.203 0 0 0 0 0
TES TEKSTILBANK 6.681 0 0 0 0 0
ERM EURO MENKUL 4.972 0 0 0 0 0
MRA MIRA 4.000 0 0 0 0 0
MTY METRO 3.943 0 0 0 0 0
TKS TAKSIM 3.341 0 0 0 0 0
CSA CENSA 3.000 0 0 0 0 0
STJ STRATEJI 2.411 0 0 0 0 0
POL POLEN 1.500 0 0 0 0 0
TSK TSKB BANK 1.011 0 0 0 0 0
ETM ETI 1.000 0 0 0 0 0
TRA TERA 170 0 0 0 0 0
TOR TOROS 1 0 0 0 0 0
PMK PRIM 1 0 0 0 0 0
GRM GARANTI 1 0 0 0 0 0
BAH BAHAR 1 0 0 0 0 0
IYF INFO 1 0 0 0 0 0
takas foreks

dragon2098
06-07-2012, 11:22
yahu bu mango speği tam kan emici kabzımal

dusesh
06-07-2012, 12:13
yahu bu mango speği tam kan emici kabzımal

hangisi degilki ?

miniyatırımcı
06-07-2012, 12:39

akşamından yazdım masajı mal basacaklar herhal ky bulurlarsa diye bulmuşlar belli :)

sasa_34
06-07-2012, 13:44
merhaba

geçmişe dönük yazışmaları okudum biraz..bugünkü harekete bedellinin iptali beklentisi ile ilgili olabilir mi..Yakın geçmişte sanırım Rheag hissesinde benzer bir durum olmuştu ve bayağı bir prim yapmıştı..Inşallah öyle bir durum vardır..Yok bedelliye müşteri çekmekse amaç o zaman nasıl bir seyir izler orası meçhul..

Topikte şirketin mali yapısını daha iyi bilenler var onlar size daha aydınlatıcı cevap verebilirler sanırım...

Yapılsa mı iyi olur yapılmsa mı iyi olur size daha aydınlatıcı cevap vereceklerini sanıyorum...

Benim düşüncem bedellinin onaylanacağından yanadır...

Bence bedelliden daha önemli başka konular var onlara açıklık gelirse hisse bir şekilde yolunu bulacaktır...

sahte borsacı
06-07-2012, 13:48
kademe verebilecek olan var mı?

freedom_forever
06-07-2012, 14:44
Topikte şirketin mali yapısını daha iyi bilenler var onlar size daha aydınlatıcı cevap verebilirler sanırım...

Yapılsa mı iyi olur yapılmsa mı iyi olur size daha aydınlatıcı cevap vereceklerini sanıyorum...

Benim düşüncem bedellinin onaylanacağından yanadır...

Bence bedelliden daha önemli başka konular var onlara açıklık gelirse hisse bir şekilde yolunu bulacaktır...

tesekkürler bilgi için...halka arzından beri yatırımcısına pekbişey vermemiş...biz de atladık bakalım trene 1.60 dan...ya raydan çıkıp devrileceğiz ya da güzel bir yolculuk olacak..daha ilk günden böyle şey istenmez ama bugün 1.65 üzeri kapatsa ne güzel olurdu:)

ustamehmet
06-07-2012, 14:53
eksi kapatmasa iyidir

yucin
06-07-2012, 17:31
hisseyi istedikleri gibi hızla yukarı götürüp aşağıda çekebildikleri aşikar ortada malınıza sahip çıkın derim , önceden 1.30 lardan 5.50 lere gittiğinide hatırlatırım......

kavak63
06-07-2012, 19:47
bu haftada SPK onay çıkmadı.
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=27&submenuheader=null

SERCAYOLKAN
06-07-2012, 20:14
hisseyi istedikleri gibi hızla yukarı götürüp aşağıda çekebildikleri aşikar ortada malınıza sahip çıkın derim , önceden 1.30 lardan 5.50 lere gittiğinide hatırlatırım......

Sayın yucin küçük bir karışıklık olmuş sanırım.

% 120 bedelsiz öncesi 5.50 leri gördü bu hisse.

Yani şu andaki fiyata göre 2.40 lar yapıyor.

Bilmeyenler yanlış beklentilere girmemeli.

Sizi önceden de biliyorum(yazılarınızdan) iyi niyetinizden şüphem yok ama dikkat etmek lazım, sonunda vebal almak var.

Saygılar...

yucin
06-07-2012, 20:38
Sayın yucin küçük bir karışıklık olmuş sanırım.

% 120 bedelsiz öncesi 5.50 leri gördü bu hisse.

Yani şu andaki fiyata göre 2.40 lar yapıyor.

Bilmeyenler yanlış beklentilere girmemeli.

Sizi önceden de biliyorum(yazılarınızdan) iyi niyetinizden şüphem yok ama dikkat etmek lazım, sonunda vebal almak var.

Saygılar...

dostum bende önceden kelimesini kullanarak aynı düşünceyi paylaştım zaten sorun yok yani ..........

sasa_34
07-07-2012, 11:29
Arkadaşlar eskiden yaptığı bedelsiz hareketi örnek gösterilemez...

Ta ki bedelli onaylanır veya onaylanmaz kafalardaki ? çözülür...

Birde dava muhabbeti var aslı astarı nedir şirketten açıklama yapılır...

Şirket tekrardan asıl işine yoğunlaşır borsayla fazla uğraşmazlarsa hisse kendi yolunu bulacaktır, diye düşünüyorum...

ihmi
07-07-2012, 20:32
geçen hafta bakamadım. şimdi açtım yatırım hesabımı , forumu okudum , son fiyatlara, haberlere baktım.
fiyat 1.42 den 1.59 a gelmiş ne güzel, devamını bekliyoruz. :)
sermaye arttırımı onayı gelmemiş paramız gene cepte , ( para cebe yakışır )
yeni uzun vadeye aday yatırımcılar gelmiş ( demekki her zaman malı istediğine satabiliyor )
işlem hacmi artmış , inş. bedelli onayı gelmeyecek diye artıyordur ve nagehan hnm alıyordur umarım.
y.t.d.

ASELCUK
08-07-2012, 02:01
Hayirlisi bakalim. Yakinda insallah hepimizin yüzünü güldürür. saygilar, ytd

dragon2098
09-07-2012, 09:09
bu hisse yuzunden neler kaçırdık kabzımal (mal) hissesi yuzunden yanarım ona yanarım

freedom_forever
09-07-2012, 09:23
bu hisse yuzunden neler kaçırdık kabzımal (mal) hissesi yuzunden yanarım ona yanarım

ben de işlem hacmine aldanıp almıştım ama görünen o ki amaç hisse servisiymiş..adı gibi mango yani:)

urfalı
09-07-2012, 16:39
Takaslarda Citi 170 bin, Ataonline 128 bin alış, Garanti 117 bin satış görünüyor. Bedelli süreci sona erseydi bu belirsizlik de ortadan kalkar hisse yönünü belirlerdi. Bu arada iş yoğunluğumdan hisseyi uzun süre takip edemedim ancak üstadlar da uğramaz olmuş. Hisse 2 günde %8 gibi yükselmiş kimseyi enterese etmemişe benziyor. Gerçi bugün %2,5 ini geri aldı ama olsun yine de güzel.

belekkimi
09-07-2012, 17:41
Takaslarda Citi 170 bin, Ataonline 128 bin alış, Garanti 117 bin satış görünüyor. Bedelli süreci sona erseydi bu belirsizlik de ortadan kalkar hisse yönünü belirlerdi. Bu arada iş yoğunluğumdan hisseyi uzun süre takip edemedim ancak üstadlar da uğramaz olmuş. Hisse 2 günde %8 gibi yükselmiş kimseyi enterese etmemişe benziyor. Gerçi bugün %2,5 ini geri aldı ama olsun yine de güzel.

Sen merak etme bizler buradayız. sessiz ve derinden..ne kadar övgü o kadar işler kötü gidiyor. ne kadar yergi o kadar iyi oluyor. yazmayıncada tam spek hareketine dönüşüyor..biraz karışık oldu ancak işin özü al yat..

ihmi
09-07-2012, 22:25
takaslar yk nin haftalıkta 300.000 lot alım yapıldığını söylüyor, daha öncede patron yk den 500000 lot satmıştı.
işim yok bir senaryo üreteyim.:D
bedelli onayını bekleyen patron alım yaptı. bu hafta da beklentiyle biraz daha alırmı ?
bedelli çıkmazsa ??
nagehan hanım alıma geçermi ?
patroncuklar daha fazla mal kaptırmayalım bizde alalım derler mi ?
derlerse çifte tavanlar gelirmi ?? gelirse maliyetten satıp kurtulurmuyuz ??
y.t.d

urfalı
10-07-2012, 11:43
Sen merak etme bizler buradayız. sessiz ve derinden..ne kadar övgü o kadar işler kötü gidiyor. ne kadar yergi o kadar iyi oluyor. yazmayıncada tam spek hareketine dönüşüyor..biraz karışık oldu ancak işin özü al yat..

Saygıdeğer üstadım buralarda olduğunuzu bilmek bizleri son derece mutlu eder. Ara sıra hisseyle ilgili hiç bir gelişme yokken de bizleri varlığınızdan haberdar ederseniz daha çok seviniriz.
19 Hazirandaki yazımda;

diye yazmıştım. İlerleyen günlerde hisse bu aralıkta hareket edecektir diye düşünüyorum. Takaslardan da hisseye artık yatırımcı geldiği kanısı uyanıyor bende. En büyük ortak Global 110 bin, Citi 180 bin (haftalıkta 350 bin, aylıkta da toplam 500 bin) lot alındığı görülüyor. Hayırlısıyla bu bedelli süreci sona erse de artık Mango yüzümüzü güldürse. Bu arada hissenin düzeltme yaparak yükseliyor olması da olumlu karşılanabilir. Haydi bakalım hayırlısı.

freedom_forever
11-07-2012, 15:38
takaslar yk nin haftalıkta 300.000 lot alım yapıldığını söylüyor, daha öncede patron yk den 500000 lot satmıştı.
işim yok bir senaryo üreteyim.:D
bedelli onayını bekleyen patron alım yaptı. bu hafta da beklentiyle biraz daha alırmı ?
bedelli çıkmazsa ??
nagehan hanım alıma geçermi ?
patroncuklar daha fazla mal kaptırmayalım bizde alalım derler mi ?
derlerse çifte tavanlar gelirmi ?? gelirse maliyetten satıp kurtulurmuyuz ??
y.t.d

mangoda sürekli mal dağıtıyorlar.sanırım bedelli için yeterli müşteri toplandı..sıra hisseyi yine süründürmekte:)

fmacit55
11-07-2012, 16:02
mangoda sürekli mal dağıtıyorlar.sanırım bedelli için yeterli müşteri toplandı..sıra hisseyi yine süründürmekte:)

mal dağıtma işi bitti herhaldeki ondan 1.56-1.57 kademesindeki kağıdı tek tuşta 1.51'e veriyorlar.

freedom_forever
11-07-2012, 16:06
mal dağıtma işi bitti herhaldeki ondan 1.56-1.57 kademesindeki kağıdı tek tuşta 1.51'e veriyorlar.

1.51 den kaç lot verildiği görülebilir mi? Tahtaı incelemeye alsalar o hareketi yapanı bir daha borsanın yakınına yaklaştırmamaları gerekir ama borsamızda kanıksanmış hareketler bunlar..

stormdr
11-07-2012, 16:59
Tek kalemde 41.916 lot vermiş 1.56 dan 1.51 e kadar, 16:16:04 de...

freedom_forever
11-07-2012, 17:29
Tek kalemde 41.916 lot vermiş 1.56 dan 1.51 e kadar, 16:16:04 de...

hayrını görmesin o paranın inşallah:)

fmacit55
13-07-2012, 08:08
Spk haftalık bülten çıktı bu hafta da bir haber yok.

loseMoney
13-07-2012, 08:53
Nagehan Doğanay yine sahnede

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=223463

kavak63
13-07-2012, 09:15
Spk haftalık bülten çıktı bu hafta da bir haber yok.

maalesef bu haftada onay gelmemiş.http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=28&submenuheader=null
yılan hikayesine döndü.

stormdr
13-07-2012, 09:41
Onay gelen kadar 2 üzerine atsa çok şık olacak, şirket güven tazeler, biz de gönül rahatlığıyla bedelliye gireriz..

Yalnız bu kadar kavgalı olduğu bir şirketten hala hisse almaları size de tuhaf gelmiyor mu??

freedom_forever
13-07-2012, 09:41
maalesef bu haftada onay gelmemiş.http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2012&sayi=28&submenuheader=null
yılan hikayesine döndü.

onay gelmemiş ama tavan geliyor galiba:)

stormdr
13-07-2012, 09:48
Bu hacimle tavan olmasını hiç istemem, şöyle 1 milyon lot ve üstü hacimle 1.60 üstü kapayalım bugünlük kafi...

Üstte 1.69 ve 1.78 seviyeleri var..

kavak63
13-07-2012, 09:55
hiç sanmam ama.
hocam inşallah tavan olur.
bu hissede tavan görmeyeli sene oldu.:notr:

fmacit55
13-07-2012, 09:58
1.59-1.60 kapatabilirse sukredelim bence.

fmacit55
13-07-2012, 09:59
[QUOTE=stormdr;7621272]Onay gelen kadar 2 üzerine atsa çok şık olacak, şirket güven tazeler, biz de gönül rahatlığıyla bedelliye gireriz..

Yalnız bu kadar kavgalı olduğu bir şirketten hala hisse almaları size de tuhaf gelmiyor mu??[/QUOT

yapilan alim sembolik bir alim. cok gelismelere gebe bu kagit ama sonu guzel olacak bence.

ugurg
13-07-2012, 22:11
nerede bu mangocular,nerede devlet nerede millet,,,,;:))

Dede2 neredesin neler olmuş allahın kulu kalmamış.

Bedelsizlerden bir şey görmedik...;:))

Bimde bile ürünleri mevcut..

Fiat iyi yüzde 65 oran ...??

1000 lota 650 lot mango 1 tl bedelle..

Fakat bu aralar sıkıntılar var galiba dede2 vs arkadaşlar yorumlarınızıalalım....

2 yıldan beri takip ederim bi işler var ama çözemedim..

Şu gerçek tahtada tek lot dai sayılıyor..!!!

Biraz alımda 1,59....biraz daha alımda 1,58 alımı kestim yoksa gelecek aşağılara...;:))

Mango .....

Yatırımcısına herkeze hayırlı olsun diyelim, şirket güzel inşalah uzun vade dahada güzel olur...

Selamlar............

ugurg
13-07-2012, 22:20
1.59-1.60 kapatabilirse sukredelim bence.

1,58 oda ben yüzümden kusura bakmayın.....:;))

Şüküre devam....;:))

Tahta yapıcı kimseyi istemiyor..

Oydu buydu davadı hepsi hikaye ..

Bedeli onaylanır onaylanmaza kozaa onaylanmazdı....

ugurg
13-07-2012, 22:30
hiç sanmam ama.
hocam inşallah tavan olur.
bu hissede tavan görmeyeli sene oldu.:notr:

.....;:))

Hayırlısı olsun...

urfalı
16-07-2012, 09:54
Hissenin son 1 yıldaki zirvesi 2,54 ile tabanı 1,31 aralığı için fibonacci seviyesi olarak 1,60 rakamı çok önem arz etmektedir. 1,60 üzerinde bir kaç gün kapanış yapabilirse ilk hedefi 1,78 olacaktır. Hisseye yavaş yavaş ilgi artmakta ve bedelli öncesi inşallah iyi bir yerlere gelirse bedelli sonrası için ümit var oluruz.

fmacit55
16-07-2012, 13:22
sanki yine 1.60 üstü kalmayı başaramayacak gibi.

freedom_forever
16-07-2012, 13:38

mangoya 2 seans fazla geliyor...1 seans alan alıyor satan satıyor..ikinci seans serbest düşüş:)

fmacit55
16-07-2012, 16:26

beni yanıltacak galiba. hareketler devam ederse çok olumlu. tahtaya gerçekten alıcı gelmiş görünüyor.

sarayköylü
16-07-2012, 17:47
MANGO - Hisse için yeni halka arzların bilanço olarak en iyilerinden birisi diyebiliriz. Haberin bahanesiyle (25,000 lot ortak ALIMI) HO üzerine atmış ve yeni oluşumda bulunan kanal direncine yapışmış... Kısa vadeli 1.85 i hedeflemiş olabilirler... YTD.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151169628940209&set=o.312279835497991&type=1&theater

sarayköylü
16-07-2012, 22:05
mango... 1.60 - 1.69 kanalında...kanal içi desteği 200 günlük ortalama olan 1.63 ve 1.60... dirençleri 1.69 ve 1.77...cit yabancı aylık takasta 540.000 lot mal aldığı gözüküyor...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=176816729118306&set=o.312279835497991&type=1&theater

urfalı
18-07-2012, 10:23
2 gün önceki %5 lik yükselişte Global bu saat itibariyle 326 bin lot almış görünüyor. Öğleden sonraki takaslarda daha net ortaya çıkar kimin ne aldığı. Bu işin sonu inşallah hayır olur.

fmacit55
18-07-2012, 10:47
normalde bu kadar yükselişten sonra biraz geri bırakırlardı ama genel olarak sağlam duruyor iki gündür. bugün 1.66 altı kapatmaması lazım göstergelerin bozulmaması için.

belekkimi
18-07-2012, 13:03
2 gün önceki %5 lik yükselişte Global bu saat itibariyle 326 bin lot almış görünüyor. Öğleden sonraki takaslarda daha net ortaya çıkar kimin ne aldığı. Bu işin sonu inşallah hayır olur.

ölü taklidi yapmaya devam et..burada kimse yok! (öyle bilsinler..)

fmacit55
18-07-2012, 16:02
seans içi 1.63'ü gördükten sonra 1.66 ve üstü bir kapanış yapması teknik açıdan olumlu olacaktır. Düzeltmelerin seans içinde gerçekleşmesi güzel.

sasa_34
19-07-2012, 08:36
Bu hafta onay gelir umarım.

fmacit55
20-07-2012, 10:49
Global yaklaşık 175bin tane daha almış görünüyor. Kağıt iyice toplanmaya başladı. 1.60 üstünde kalmaya devam ederse bu düzeltme sürecinde olumlu olur.

fmacit55
20-07-2012, 15:51
kağıt iyice manyak hareketler yapmaya başladı derinlik görebilen var mı.

SERCAYOLKAN
20-07-2012, 16:10
kağıt iyice manyak hareketler yapmaya başladı derinlik görebilen var mı.

Mutlaka sebebi vardır. Ama her zaman olduğu gibi en son biz duyarız.:he:

En iyisi ölü taklidi yapmak. Malum, kurttan korkmamak için ölmek lazım.:oley:

Saygılar...

ASELCUK
21-07-2012, 00:05
Ses seda kalmadi.. bu hafta'da bedelli sermaye artirimi icin onay cikmadi.. tadi tuzu kalmadi sanki..

stormdr
21-07-2012, 03:38
Bedelli sureci biraz daha uzasa daha iyi olacak gibi, en azindan 2 ustune bir atalim kimler bedelliye girecek kimler onceden cikacak belli olsun..

King Levent
21-07-2012, 11:49
:kural:
6 aylık bilanço geliyor

yucin
21-07-2012, 14:15
http://f1207.hizliresim.com/z/p/9xkhc.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/p/9xks6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/p/9xky2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/p/9xl0q.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://f1207.hizliresim.com/z/p/9xl40.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

son durum....

ASELCUK
22-07-2012, 15:43
arkadaslar sizce normal'mi bu bedelli haberin daha cikmamasina? arkadaslar 3-4 hafta diyordu.. bakin simdi nekadar zaman gecti ..

miniyatırımcı
22-07-2012, 18:28
arkadaslar sizce normal'mi bu bedelli haberin daha cikmamasina? arkadaslar 3-4 hafta diyordu.. bakin simdi nekadar zaman gecti ..

valla herkez evvelki hareketleri çoktan unutmuşşş mango için gayet normaldir bedelli bir amaç için di amaça hizmet etmesi için herşeyde yapılır yapılacaktır ..

ben olsam bu hafta kendi imzamı diğer hafta ortagımın imzasını eksik yollardım sonraki haftada sirküler derken etti 1 ay bu en basit şekli benim gibi bir ky nin düşünebileceği, şekil :kahkah:

degerli kıymetli patronların hayal gücüyle ilgili ben hayal edemiyorumm :)

= şu demek aga nın keyfi ne zaman isterse ozaman olur nasılsa spk nın işi salla başı al maaşı

ASELCUK
23-07-2012, 00:56
Insallah hepimiz icin iyi bir hafta olur arkadaslar. iyi kazanclar

urfalı
23-07-2012, 11:33
Tüm arkadaşlarımın Ramazan Ayını tebrik ediyorum. Geçen yıl Ramazan ayının ilk haftası Amerikanın kredi notunu düşürüp endeksimizi alaşağı ettiler, bu yıl da aynı şeyler mi oluyor nedir. Şöyle keyifle bir oruç tutmaya bile rahat vermiyorlar. Endekste düzeltme olacağı belliydi fakat sert şekilde düşmesi insanı tedirgin ediyor. Hissemiz de bana göre olumlu duruyor. Bol kazançlar dilerim.

şuko
23-07-2012, 15:14
nagihan ablam yetişşşşş.....!!!!!!!

ASELCUK
23-07-2012, 16:53
imkani olan bile yetismek istemiyor bence.. moral diye birsey birakmadilar..

hürkan
23-07-2012, 17:35
Sırketımızın 23.07.2012 tarıh ve 84 sayılı toplantısında; yonetım kurulumuzun 20.04.2012 tarıh 69 sayılı, `sırketımızın 22.000.000.tl olan cıkarılmıs sermayesının tamamı nakıt karsılıgı olmak uzere 14.300.000.- tl artırılarak 36.300.000 tl`sına cıkartılmasına ılıskın kararına` ılave olarak; ıc kaynaklarımız ıcınde mevcut bulunan 2.268.870 tl ıstırak satıs karının da nakıt artırımla bırlıkte-eszamanlı olarak sermayeye ılave edılmesıne, bu tutar karsılıgında ıhrac edılecek hısse senetlerının pay sahıplerıne bedelsız olarak verılmesıne, sermaye pıyasası kuruluna basvuru ve dıger yasal prosedurlerın tamamlanmasına oy bırlıgı ıle karar verılmıstır.

hürkan
23-07-2012, 17:37
Onetım kurulu karar tarıhı : 23.07.2012
mevcut kayıtlı sermaye tavanı (tl) : 100,000,000
artırım oncesı odenmıs/cıkarılmıs sermaye (tl) : 22,000,000
artırım sonrası odenmıs/cıkarılmıs sermaye (tl) : 38,568,870
bedellı artırım tutarı (tl) : 14,300,000
ruchan hakkı kullandırılan tutar (tl) : 14,300,000
ruchan hakkı kısıtlanan tutar (tl) : 0
ruchan hakkı kullanım oranı (%) : 65,00
ruchan hakkı kullandırma fıyatı (1 tl nomınal degerlı beher pay ıcın) (tl) : 1
ruchan haklarının kullanımına ılıskın kısıtlama : Yok
ruchan haklarının kısıtlanması durumunda bu payların satısına ılıskın acıklama : ---
satılamayan payların taahhudune ılıskın acıklama : ---
bedelsız artırım tutarı (tl) : 2,268,870
temettuden (tl) : 0
ıc kaynaklardan (tl) : 2,268,870
baglı ortaklık satıs karı : 2,268,870
bedelsız artırım oranı (%) : 10,313045454545454545454545450
devralma yoluyla bırlesme nedenıyle artırılacak tutar (tl) : 0
ana sozlesme degısıklıgıne ılıskın bılgı (varsa) : Yok.

ASELCUK
23-07-2012, 17:57
65% Bedelli + 10,313% Bedelsiz

Bakalim nekadar bekletecekler gene basvurularinla + spk'dan onay cikanaya kadar .. sene sonunu bulmasinda :D
___
ytd

ASELCUK
23-07-2012, 18:07
Bedelli icin : 1000 Lotu olan 65% Bedelli ile 650 Lot icin 1 TL/Lot yani toplam 650 TL ödiyerek 1650 Lot sahipi olcak

+

Bedelsiz icin : 1000 Lotu olan 10,313% Bedelsiz ile 103,13 Lot 0TL'ye sahip olacak

Yani bütün islem gerceklesdikten sonra toplam 1000 Lotumuz 1753,13 Lot'a cikacak.

Yanlis bir hesaplama yaptiysam lütfen düzeltin hesaplama'mi.
___
ytd

ASELCUK
23-07-2012, 18:10
Artırım Öncesi Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 22.000.000,00
Artırım Sonrası Ödenmiş/Çıkarılmış Sermaye (TL) : 38.568.870,00

hizli bir büyüme gelisiyor bence Mango Gida AS'de. saygilar

freedom_forever
23-07-2012, 18:27
65% Bedelli + 10,313% Bedelsiz

Bakalim nekadar bekletecekler gene basvurularinla + spk'dan onay cikanaya kadar .. sene sonunu bulmasinda :D
___
ytd

bedelliye yeterince talep olması için hareketli seanslar gerekmez miydi? 1 trilyonu bulmayan işlem hacmiyle ne olabilir ki? yarın bakalım herkes kaçacak mı tahtadan..

kavak63
23-07-2012, 20:18
ne kadar anlamsız bir karar.
ne yapmaya çalışıyorlar anlamak mümkün değil
İMKB tarihinde %10 bedeliz sermaye artırımı ilk kez görülüyordur.
( 2.268.870 tl ıstırak satıs karının.sermayeye eklenmesini) %10 bedelsizi SPK' nın isteği olabilir..diye düşünüyorum.
bedelliyi becerdiler 'de sira %10 Bedelsize'mi geldi.:kahkah:
ne yapalım ağlanacak halimize gülüyoruz.

miniyatırımcı
23-07-2012, 21:00
ne kadar anlamsız bir karar.
ne yapmaya çalışıyorlar anlamak mümkün değil
İMKB tarihinde %10 bedeliz sermaye artırımı ilk kez görülüyordur.
( 2.268.870 tl ıstırak satıs karının.sermayeye eklenmesini) %10 bedelsizi SPK' nın isteği olabilir..diye düşünüyorum.
bedelliyi becerdiler 'de sira %10 Bedelsize'mi geldi.:kahkah:
ne yapalım ağlanacak halimize gülüyoruz.

doğru teshis sn kavak beceremedilerrrr :kahkah:

ihmi
23-07-2012, 23:03
a ihraç edilecek hisse senetlerinin pay sahiplerine bedelsiz olarak verilmesine, Sermaye Piyasası Kuruluna başvuru ve diğer yasal prosedürlerin tamamlanmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

süreç sil baştan yeniden mi başlayacak ?? bilen varsa yazsın lütfen.
bedelsiz vereceğine nakit temettü verse tadından yenmezdi ama ( finansal borca rağmen )
yine piyasada bol bol senet olacak , topla toplayabilirsen

stormdr
24-07-2012, 08:59
Globalin takası 3 milyon lota dayanmış, neredeyse şirketin %14''ü demek, bana operasyon hazırlığı gibi geliyor ya umarım lehimize olur..

freedom_forever
24-07-2012, 09:16
Globalin takası 3 milyon lota dayanmış, neredeyse şirketin %14''ü demek, bana operasyon hazırlığı gibi geliyor ya umarım lehimize olur..

nominal değerden bir o kadar daha alırlar:)

fmacit55
24-07-2012, 09:16
nasıl operasyon anlamadım cuma günü 1.79'a değen kağıt şu an 1.55'de.

yükselu
24-07-2012, 09:49
herşey hikaye tahtadaki kimse istedigi gibi fiyatlıyor ...beklentiyi fiyatladında beklenti buymuydu gerçek olunça satışa mı geçtin ????????

fmacit55
24-07-2012, 09:53
bence bugün ciddi şekilde taban olma ihtimali var dikkatli olmak lazım.

yükselu
24-07-2012, 09:54

yeterinçe küçük yatırımçıyı dökmeden operasyon olmaz bu kaçınçı mango klasigi oldu ne yapmak istiyorlarsa gari ..halka açıldıgından beri aynı tas aynı hamam gidiyoruz hayırlısı artık yerimizde patinaj yapıp duruyoruz ..

stormdr
24-07-2012, 09:54
Zaten 4 kademe kalmış tabana..

Bassın bakalım nereye kadar kasacak..

fmacit55
24-07-2012, 09:56
cuma günü 1.7x'lere atlayanlar ne yapıyo acaba şimdi.

kavak63
24-07-2012, 09:57
1,52 kadar saldılar. 1,48 ilk seans tabanı .

yükselu
24-07-2012, 09:58
bu hamallar bedelli işini başaramıyacaklar ama borsada güzel gelgitlere gebe oluyor mango nedense ..???????????

xxferit
24-07-2012, 10:17
2 yıldır canımızı çıkardılar.buradan arkadaşlar o kadar yazdılar insanlar yinede balıklama atlıyorlar ee oh olsun o zaman biz yandık sizde yanın, hiç üzülmüyorum valla böle açgözlü tiplere

fmacit55
24-07-2012, 10:19
Vakıf yatırım perşembe 70bin almıştı cuma da 117bin almış görünüyor.

real-ist
24-07-2012, 11:07
arkadaşlar bence bugün gösterilen 1,52 son dip diye tahmin ediyorum,zira olumlu haberin arkasından gelen bir realizasyon ya da son bir kez daha silkeleme diyebiliriz..benimkisi tahminden ziyade biraz da umut,bakalım hayırlısı..

fmacit55
24-07-2012, 11:29
arkadaşlar bence bugün gösterilen 1,52 son dip diye tahmin ediyorum,zira olumlu haberin arkasından gelen bir realizasyon ya da son bir kez daha silkeleme diyebiliriz..benimkisi tahminden ziyade biraz da umut,bakalım hayırlısı..

boşuna dememişler umut fakirin ekmeğidir diye.

kavak63
24-07-2012, 11:56
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=224632
Bağlı Ortaklık Satış Karının Sermayeye İlavesi Hk.
ve
Sepken Tarım A.Ş. Hisselerinin Satın Alınması Hk.

bu iki gelişme şirketin
Bedelli Sermaye Artırımı Hk.20.04.2012 tarihinde aldığı karar sonrasında SPK isteği doğrultusunda olduğunu düşünüyorum.
yamuk ve usulsüz işlemlerin düzeltilmesini SPK istiyor olabilir. sepekenin geri alınması gibi.

kavak63
24-07-2012, 11:57
ve

bu iki gelişme şirketin
Bedelli Sermaye Artırımı Hk.20.04.2012 tarihinde aldığı karar sonrasında SPK isteği doğrultusunda olduğunu düşünüyorum.

Bedelli Sermaye Artırımı Hk.
MANGO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / MANGO [] 20.04.2012 17:56:39
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=198728

bedelli kararı alalı 3 (üç) ay geçmiş halen tık tok.:kahkah:

inşallah ticari faaliyetlerinde'de bu kadar yavaş değildirler. yaş meyve ve sebze yavaş hareketleri kaldıramaz.
belkide bunun için bu gün bu haldeyiz.

SERCAYOLKAN
24-07-2012, 12:21
ve

bu iki gelişme şirketin
yamuk ve usulsüz işlemlerin düzeltilmesini SPK istiyor olabilir. sepekenin geri alınması gibi.

:super:

SPK kısaca söğüşleyecekseniz de usulüne göre olsun diyor yani.

Çok güzide bir kurum çokk.

Saygılar...

SERCAYOLKAN
24-07-2012, 12:28
2 yıldır canımızı çıkardılar.buradan arkadaşlar o kadar yazdılar insanlar yinede balıklama atlıyorlar ee oh olsun o zaman biz yandık sizde yanın, hiç üzülmüyorum valla böle açgözlü tiplere

Hisseye atlayan pek yoktur diye düşünüyorum ben.

Olsaydı yükseliş sırasında düğün evine ve mevcut düşüşte(dün-bugün) burası ağlama duvarına dönerdi.

Topiğe gelen-yazan genel olarak hep eski mangodaşlar.

Bu sebeple yapılan hareketlerin operasyon hazırlığı olması ihtimali daha yüksek.

Bu durumda arkadaşlar tarafından belirtilmiş zaten.

Saygılar...

SERCAYOLKAN
24-07-2012, 12:45
Onetım kurulu karar tarıhı : 23.07.2012
mevcut kayıtlı sermaye tavanı (tl) : 100,000,000
artırım oncesı odenmıs/cıkarılmıs sermaye (tl) : 22,000,000
artırım sonrası odenmıs/cıkarılmıs sermaye (tl) : 38,568,870
bedellı artırım tutarı (tl) : 14,300,000
ruchan hakkı kullandırılan tutar (tl) : 14,300,000
ruchan hakkı kısıtlanan tutar (tl) : 0
ruchan hakkı kullanım oranı (%) : 65,00
ruchan hakkı kullandırma fıyatı (1 tl nomınal degerlı beher pay ıcın) (tl) : 1
ruchan haklarının kullanımına ılıskın kısıtlama : Yok
ruchan haklarının kısıtlanması durumunda bu payların satısına ılıskın acıklama : ---
satılamayan payların taahhudune ılıskın acıklama : ---
bedelsız artırım tutarı (tl) : 2,268,870
temettuden (tl) : 0
ıc kaynaklardan (tl) : 2,268,870
baglı ortaklık satıs karı : 2,268,870
bedelsız artırım oranı (%) : 10,313045454545454545454545450
devralma yoluyla bırlesme nedenıyle artırılacak tutar (tl) : 0
ana sozlesme degısıklıgıne ılıskın bılgı (varsa) : Yok.

Dostlar bu bedelsiz rakamları en gıcık olduğum küsüratlı rakamlar.:hayır:

Sırf bunun için bile içimden geçenleri yazsam; bırakın beni, bu yazıyı okuyanların bile orucu bozulur.:grrr:

Arkadaş hiç mi kafaları basmıyo 2011 karından yuvarlayamadılar bu rakamı. Ne diyorum ben ya...:kahkah:

Gerçi belli olmaz bir ay sonra da 2011 yılı karından bedelsiz veriyoruz, resmi işlem ve başvuruların yapılmasına karar verilmiştir diyebilirler.

Hem böylesi daha iyi, o zaman bayram geçmiş olur, rahat rahat sövebilirim.:oley:

Saygılar...

ASELCUK
24-07-2012, 13:03
MANGO düsersen düs bu saaten sonra fark etmez agaaaa. ek alim yapiveririm yeter bu oyunlar artik ya

ASELCUK
25-07-2012, 01:40
Herkez kacmis sanki mango'dan..

fmacit55
25-07-2012, 10:13
bu kağıdın en önemli özelliği çok sabit bir yatırımcı kitlesi var. kağıt tavan da olsa taban da olsa forumda ses çıkmıyor çok.

SERCAYOLKAN
25-07-2012, 12:08
bu kağıdın en önemli özelliği çok sabit bir yatırımcı kitlesi var. kağıt tavan da olsa taban da olsa forumda ses çıkmıyor çok.

Çok doğru bir tespit.

Örneğin ben kazık çakmış bulunuyorum.:oley:

Saygılar...

bafıcı
25-07-2012, 13:22
bu kağıttan millet umudunu kesmiş kağıdın eskileri zaten yıllandı kağıtta umut ışığı yok kağatta mal toplansada düşüyor toplanmasada garantide 3000000 dan beri mal veriyor bi bitiremedi

belekkimi
25-07-2012, 14:31
dün ve önceki gün yapılan satışlar bayağı sertti ve satışlarda yabancı (ben bıyıklı diyetahmin ediyorum) payıda vardı..ancak benim gördüğüm özellikle dünkü satışlar vakıf üzerinden mal alan birine sattırmak için olabilir ve oda sanırım dün bu baskı yüzenden satmıştır. bizimki tahmin çünkü spk kime hizmet ediyor anlamış değiliz iki gün sonra görebiliyoruz takasları. atı alan üsküdarı geçiyor..yarınki takaslarda belli olacaktır. bugün 1.sean sonlarına doğru yine satış geldi onuda iki gün sonra göreceğiz..hayırlısı bakalım

Not: 1520 üzerinde kalındığı müddetçe sorun yok..

fmacit55
25-07-2012, 14:58
kademeleri verebilecek birisi var mı.