PDA

View Full Version : FMIZP - Federal-Mogul İzmit Piston Ve Pim Sanayi A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Objektif
19-06-2012, 07:49
Yeni başlık hayırlı olsun.

kadirz_m
19-06-2012, 07:50
Hayırlı olsun..

ahtapot1
19-06-2012, 16:05
Ölmüş eşek allah kahretsın emı.Artık bir bok olmaz bu hısseden.Yine aynı senaryo bir yıl bir sey yok sonra olmadık bir haberler taban taban kucaga.Sonra sayfa yenilensın hepsi unutulsun gitsin.Allahtan tek temennım var.Kimler oun oynuyorsa kucuk yatırımcının parasının peşindeyse en buyuk acıları ceksın ben den bu kadar. 1,5 yıl bekle10000 tl zarar yaz.

pencere77
19-06-2012, 17:00
zarardayım.... beklmeye devam

desiber
20-06-2012, 01:34
Garanti ve şeker sürekli ağırlık arttırıyor,genel kurulu kullanacaklar gibi,ilk hedef 17.30 direnci geçerse hacimle yeni bir hareket söz konusu olabilir,Saygılar
DESİBER

desiber
20-06-2012, 23:32
Burada küçük yatırımcının kalmamış olduğunu görmek hisse açısından sevindirici gelişmeleri getirecektir.Yarın hareketli olacak eğer endeks bozmazsa.
DESİBER

kuka
21-06-2012, 10:12
Burada küçük yatırımcının kalmamış olduğunu görmek hisse açısından sevindirici gelişmeleri getirecektir.Yarın hareketli olacak eğer endeks bozmazsa.
DESİBER

sevgılı desıber artık kucuk yatırımcının sesı solugunu kestı bu kagıt.benım gibi 22 lerden alanlar umutlarını kaybettı:(su an ıcın toplam alıcı 32645.satıcı70395

narkotik
21-06-2012, 11:09
bende umudumu yitirmeye başladım bendende bu kadar kalanlara bol kazançlar...

DiscoverY4
21-06-2012, 14:51
gedik tekrar gelir, 22-23 ten size sattıklarını tekrar alır bekleyin.

desiber
21-06-2012, 16:34
bende umudumu yitirmeye başladım bendende bu kadar kalanlara bol kazançlar...

Amaçta bu zaten umut tüketmek,spek bunu yapıyor şuan,küçük yatırımcının yaptığı en büyük yanlış bu işte sabır yok malesef.Sabredemeyen lerin yeri borsa olmamalı yoksa sonu hep hüsran olacak.Sayın narkotik Hyırlısı olsun.
DESİBER

desiber
21-06-2012, 16:38
sevgılı desıber artık kucuk yatırımcının sesı solugunu kestı bu kagıt.benım gibi 22 lerden alanlar umutlarını kaybettı:(su an ıcın toplam alıcı 32645.satıcı70395

Borsanın ilacı Sabır,Otomotiv sektörüne bahşedilen devlet teşvikleri bir otursun,haberler gelmeye başlasın hareketlenmeye başlayacaktır diye düşünüyorum,spek bazen kendini gösteriyor 15.000 lot takoz koyuyor kademelere,o terkmediyse biz neden?
SAYGILAR
DESİBER

kuka
22-06-2012, 12:13
ilk beş kademe alıcı 61175.satıcı 23534??????

clubberman
22-06-2012, 16:44
Borsanın ilacı Sabır,Otomotiv sektörüne bahşedilen devlet teşvikleri bir otursun,haberler gelmeye başlasın hareketlenmeye başlayacaktır diye düşünüyorum,spek bazen kendini gösteriyor 15.000 lot takoz koyuyor kademelere,o terkmediyse biz neden?
SAYGILAR
DESİBER

Katılıyorum ve beklemeye devam ediyorum.

TaKaZOgLu
22-06-2012, 19:37
17.30 kapanış yaptık.....sonbaharda uçuşa geceriz gibime geliyor.....hadi hayırlısı...

kingleo
25-06-2012, 11:55
hisse son düşününden sonra toplanıyormuş gibi bir görünümü var.

sanki mağdur olan ky'yi soğutmamak için patronlar hisseyi topluyor gibi geliyor.

ama kesinlikle bir bilgim falan yok, sadece hayal ediyorum.

ben olsam biraz daha beklerdim bu hissede, iyi bir ihtimalle netice verecektir yakın zamanda.

ddguven
26-06-2012, 16:39
azcık daha bekleyeceğim seni :))

Maltioglu
27-06-2012, 16:01
üstte bir yazı ; azıcık daha bekleyeceğim seni

yanınıda da bir reklam mankeni güzel mi güzel

Ehhh beklemeye değer beeee her şey bu kadar güzelse

Maltioglu
27-06-2012, 16:03
trend yol mankeniymiş, hemen geldi yanıma , nerde bende o şans

ahtapot1
27-06-2012, 17:29
Spek bozuntusu insallah yaptıgın oyundan kazandıgın paraları hastane koselerinde sevdıklerını kurtaracagım diye harcıyorsundur.

R&A
27-06-2012, 22:40
Spek bozuntusu insallah yaptıgın oyundan kazandıgın paraları hastane koselerinde sevdıklerını kurtaracagım diye harcıyorsundur.

Ahtapot1 kardeş,
Bu ne kin lanet okuma abi, adam zorla al mı?dedi...Dahası hareketini erken yapmış düzeltmede taban arayışını tamamlamaya çalışan bir hisse,her hissede olan normal durumlar,aman psikolojiye hakim olun,zira spek psikolojik savaşı kazanmarak para kazanır....Destek direnç bizim gibi ky lar için fal,ona farketmez...

hisse79
28-06-2012, 17:02
yarın genel kurul var bakalım ne sonuç çıkacak..

manzaracı
29-06-2012, 09:36
bişi çıkacağını zanetmem bunlar mezarcı sadece kendi ceplerini dolduruyorlar.... ytd değildir

Ahmet
29-06-2012, 14:42
Kap : Federal-mogul ızmıt pıston ve pım uretım tesıslerı a.s. / fmızp [] genel kurul toplantısı sonucu 29.06.2012 14

madde 7 - sırket 2499 sayılı sermaye pıyasası kanunu hukumlerıne gore kayıtlı sermaye sıstemını kabul etmıstır.sırketın kayıtlı sermayesı 300.000.- ytl (ucyuzbın yenı turk lırası) olup beherı 1 (bır) ykr ıtıbarı degerde 30.000.000 (otuzmılyon) adet paya bolunmustur.yonetım kurulu yenı ıtıbarı degerının uzerınde pay cıkarmaya, pay sahıplerının yenı pay alma haklarını sınırlandırmaya veya ımtıyazlı pay sahıplerının haklarını kısıtlayıcı nıtelıkte karar almaya yetkılıdır.
Cıkarılan payların tamamı satılıp bedellerı tahsıl edılmedıkce yenı pay cıkarılamaz.

Bolum - 2
yenı sekıl
sermaye,sermayenın tedıyesı,hısse senetlerı:

Kayıtlı sermaye:
Madde 7 - sırket 2499 sayılı sermaye pıyasası kanunu hukumlerıne gore kayıtlı sermaye sıstemını kabul etmıstır.sırketın kayıtlı sermayesı 300.000.- tl (ucyuzbın turk lırası) olup beherı 1 (bır) kr ıtıbarı degerde 30.000.000 (otuzmılyon) adet paya bolunmustur.yonetım kurulu yenı ıtıbarı degerının uzerınde pay cıkarmaya, pay sahıplerının yenı pay alma haklarını sınırlandırmaya veya ımtıyazlı pay sahıplerının haklarını kısıtlayıcı nıtelıkte karar almaya yetkılıdır.
Cıkarılan payların tamamı satılıp bedellerı tahsıl edılmedıkce yenı pay cıkarılamaz.

Eskı sekıl
cıkarılmıs sermaye:
Madde 8 - sırketın cıkarılmıs sermayesı tamamı odenmıs olup 14.276.790,00 ytl (ondortmılyonıkıyuzyetmısaltıbınyedıyuzdoksan yenı turk lırası)'dır. Cıkarılmıs sermaye herbırı 1 (bır)ykr ıtıbarı degerde 10.000 a grubu nama,10.000 b grubu nama,1.427.659.000 c grubu hamılıne yazılı olmak uzere toplam 1.427.679.000 adet paya bolunmustur.
Yonetım kurulu sermaye pıyasası kanunu hukumlerıne uygun olarak gereklı gordugu zamanlarda kayıtlı sermaye tavanına kadar hamılıne yazılı paylar ıhrac ederek cıkarılmıs sermayeyı arttırabılır.
Hısse senetlerının nomınal degerı 5.000 tl ıken 5274 sayılı ttk'da degısıklık yapılmasına daır kanun kapsamında 1 yenı kurus olarak degıstırılmıstır. Bu degısım sebebıyle toplam pay sayısı azalmıs olup her bırı 5.000 tl'lık 2 adet pay karsılıgında 1 yenı kurusluk 1 pay verılecektır. Soz konusu degısım ıle ılgılı olarak ortakların sahıp oldugu paylardan dogan hakları saklıdır.
Sermayeyı temsıl edılen paylar kaydılestırme esasları cercevesınde kayden ızlenır.
Yenı sekıl
cıkarılmıs sermaye:
Madde 8 - sırketın cıkarılmıs sermayesı tamamı odenmıs olup 14.276.790.- tl (ondortmılyonıkıyuzyetmısaltıbınyedıyuzdoksan turk lırası)'dır. Cıkarılmıs sermaye herbırı 1 (bır) kr ıtıbarı degerde 10.000 a grubu nama,10.000 b grubu nama,1.427.659.000 c grubu hamılıne yazılı olmak uzere toplam 1.427.679.000 adet paya bolunmustur.
Yonetım kurulu sermaye pıyasası kanunu hukumlerıne uygun olarak gereklı gordugu zamanlarda kayıtlı sermaye tavanına kadar hamılıne yazılı paylar ıhrac ederek cıkarılmıs sermayeyı arttırabılır.
Hısse senetlerının nomınal degerı 5.000 tl ıken 5274 sayılı ttk'da degısıklık yapılmasına daır kanun kapsamında 1 kurus olarak degıstırılmıstır. Bu degısım sebebıyle toplam pay sayısı azalmıs olup her bırı 5.000 tl'lık 2 adet pay karsılıgında 1 kurusluk 1 pay verılecektır. Soz konusu degısım ıle ılgılı olarak ortakların sahıp oldugu paylardan dogan hakları saklıdır.
Sermayeyı temsıl edılen paylar kaydılestırme esasları cercevesınde kayden ızlenır. Sermaye pıyasası kurulu'nca verılen kayıtlı sermaye tavanı ıznı 2012-2016 yılları (5) yıl ıcın gecerlıdır. 2016 yılı sonunda ızın verılen kayıtlı sermaye tavanına ulasılamamıs olsa dahı, 2016 yılından sonra yonetım kurulunun sermaye artırım kararı alabılmesı ıcın; daha once ızın verılen tavan ya da yenı bır tavan tutarı ıcın sermaye pıyasası kurulu'ndan ızın alınmak suretıyle genel kuruldan yenı bır sure ıcın yetkı alınması zorunludur. Soz konusu yetkının alınmaması durumunda sırket kayıtlı sermaye sıstemınden cıkmıs sayılır.

Eskı sekıl
ıdare meclısının secılmesı:
Madde 12 - sırketın ıslerı ve ıdaresı turk tıcaret kanunu hukumlerıne gore ortaklar umumı heyet tarafından hısse senedı sahıplerı arasından secılecek en cok 9 uyeden olusan bır ıdare meclısınce yurutulur. Secılecek ıdare meclıs uyelerının a ve b grubu hısse sahıplerının gostereceklerı adaylar arasından genel kurul kararı ıle secılmelerı sarttır.

Yenı sekıl
ıdare meclısının secılmesı:
Madde 12 - sırketın ıslerı ve ıdaresı turk tıcaret kanunu hukumlerıne ve sermaye pıyasası kurulu duzenlemelerı daıresınde ortaklar umumı heyet tarafından hısse senedı sahıplerı arasından secılecek en az 5 uyeden olusan bır ıdare meclısınce yurutulur. Secılecek ıdare meclıs uyelerının a ve b grubu hısse sahıplerının gostereceklerı adaylar arasından genel kurul kararı ıle secılmelerı sarttır. ıdare meclısınde gorev alacak bagımsız uyelerın sayısı ve nıtelıklerı spk'unun kurumsal yonetıme ılıskın duzenlemelerıne gore tespıt edılır.

ddguven
02-07-2012, 14:29
üstte bir yazı ; azıcık daha bekleyeceğim seni

yanınıda da bir reklam mankeni güzel mi güzel

Ehhh beklemeye değer beeee her şey bu kadar güzelse

son 8 senedir her anını izlediğim kağıt... son 3 sene aynı hareket sizce de beklenmez mi ...reklam mankeni kısmını pek anlamadım ama

Maltioglu
02-07-2012, 14:39
son 8 senedir her anını izlediğim kağıt... son 3 sene aynı hareket sizce de beklenmez mi ...reklam mankeni kısmını pek anlamadım ama

Yazdığımız yazılara hemen bir reklam giriyor ya, sizin yazınızın hemen yanında da o an '' trendyol '' mankeni konmuştu. Oldukça güzel bayanın yanında '' - azıcık daha bekleyeceğim seni '' yazınız ne güzel uymuştu. Başka bir durum yok. Borsada hisse beklemektense , öylesine güzel beklemek en azından sağlığa zarar vermez.

dertli_kisi
03-07-2012, 09:38
arkadaşlar reklamlardan kurtulmak isterseniz google crome kullanmanızı ve reklam engelleyici eklentiyi kurmanızı öneririm harika bir özellik. bazen hoş olmayan reklamlar da çıkabiliyor...

denizci68
03-07-2012, 14:44
17,30 de sağlam direnç var.

hisse79
04-07-2012, 10:57
uyusun da büyüsün eeeee

alimler
08-07-2012, 18:57
büyüsün büyüsün bakalım,büyüpte kime faydası olacak..

hisse79
11-07-2012, 11:09
biri dürtsün şunu artık uyansın yawww nedir bu..........................

ahtapot1
11-07-2012, 16:48
Benzbol sopası lazım buna onlu arkalı yerse belki uyanır.:halayci::halayci: ooo.a..sss.pp

desiber
11-07-2012, 22:31
Kontrol spekte alış ve satış kademelerine yüklü adetler koyarak baskı uyguluyor o istemeden kimse oynamataz hisseyi,Ben şahsımca 6 aylık karın iyi gelmesiyle hareketleneceğini düşünüyorum
DESİBER

KUPA
12-07-2012, 16:10
bfren ve ditaş yaptı yapacağını..

bu piton uyuyor..

egehan_1957
13-07-2012, 15:25
KUKA-NARKOTIK kardes nerdesınız galiba desiberle sadece ben kaldım ümütsizce beklıyoruz işte.Neyı bekledıgımı bende bılmıyorum.
Satıp cıktımızmı.

narkotik
13-07-2012, 17:50
KUKA-NARKOTIK kardes nerdesınız galiba desiberle sadece ben kaldım ümütsizce beklıyoruz işte.Neyı bekledıgımı bende bılmıyorum.
Satıp cıktımızmı. abiii sakin ol burdayım:)) beni eklesene faceten yada msn den narkotik_mc@hotmail.com

murat1818
14-07-2012, 11:49
başka hisselerin 2 ayda yaptığı primi fmızıp 2 haftada yapar öylebir stili var burdaki speğin daha öncede girdiğimde 16.00 iken 24.00 oldu çok hızlı bir başlarsa mal alamıyorsun zaten hergün 2 kademe yukardan açıyor tahtayı sonra alver al ver bir anda 24.00 oluyor bu hisse böyle sabır sabır.y.t.d.

DAZO48
16-07-2012, 01:13
arkadaşlar bugün veya yarın yukarı hareketin başlayacağına inanıyorum ilk hareket noktası 55 günlük ho(17:60 civarı) olur diye tahmin ediyorum.İnş yanılmam.Herkese bol kazançlar.Ytd

kuka
16-07-2012, 10:28
Satıp cıktımızmı.
valla egehan kardes hepımız burdayızda artık sesımız solugumuz kesıldı.yazın ortasında kagıdımız kıs uykusuna yattı.su an ıcın tum kademeler alıcı 7303.satıcı 55794 lot:(

piyerx
17-07-2012, 16:04
şirkette çalışan ardaşım son zamanda işten çıkartmalar başlamış diyor piyango kendisine vurmamış ama bu seferde iş yok diye tatile göndermişler gerisini siz düşünün

narkotik
18-07-2012, 09:55
şirkette çalışan ardaşım son zamanda işten çıkartmalar başlamış diyor piyango kendisine vurmamış ama bu seferde iş yok diye tatile göndermişler gerisini siz düşünün çıkartsalar nolurrr sanki şirket çok iyi kar açıklayınca yüzde 500 mü kazandırdı hiç değilse düşse ble neden düştüğü belli olur..

TaKaZOgLu
18-07-2012, 10:06
çıkartsalar nolurrr sanki şirket çok iyi kar açıklayınca yüzde 500 mü kazandırdı hiç değilse düşse ble neden düştüğü belli olur..

elinizdeki malı kaptırmayın arkadaşlar.açın soru fabrikaya üretim durumunu.yazın göbeğinde tatil kullanacak tabi işçi. Kışın izne gönderiyolarsa sorun vardır.tanıdık arkadaşının ismini soy isminide yaz buraya orada çalışıp çalışmadığını anlayalım.

denizci68
18-07-2012, 15:28
Yavaş yavaş derken geçen haftaya göre % 7 düştü..

mardin
18-07-2012, 18:07
2çeyrek bilançoları iyi gelirs belki bir 18,50 hareketi çekebilir yoksa namusuz yükselişe başladığı yer olan 12 li seviyelere göz dikti. ağustosun 10dan sonrada ciddi bir düzeltme bekliyorum endekste endekse ayak uydurumayan hiseler düşüşte ayak uyduracak gibi duruyor:(

46h
19-07-2012, 09:30
mardin hoş geldin...

mardin
19-07-2012, 09:45
mardin hoş geldin...

hoş bulduk fakat hala posizyon almadım hissede:)

kuka
19-07-2012, 11:17
hoş bulduk fakat hala posizyon almadım hissede:)

bende dun kararsız kalmıstım ortalama yapayım dıye.ama hala guven duyamıyorum bu sevıyelerden.sankı tepkı gıbıme geldı.kademeler cok zayıf.

xweser
19-07-2012, 11:20
bende dun kararsız kalmıstım ortalama yapayım dıye.ama hala guven duyamıyorum bu sevıyelerden.sankı tepkı gıbıme geldı.kademeler cok zayıf.

bayağıdır takip ediyorum ama yine de sizin gibi güvenemiyorum. beklemede fayda var.

46h
19-07-2012, 15:43
alış satışları gören varmı mardin kardeş derinlik gönderirmisin :)

desiber
19-07-2012, 20:18
Arkadaşlar neden bu panik bugün, hisse spek kontrolünde onun keyfi bilançolarda gelecek, daha aşşağıları spek istemediğinden tepki harekeytiyle yukarıya aldı hisseyi,izin vermem dedi bugKısaca para onda,kıllık,keyif onda hissenin karalama kampanyaları başladımı hareket yakındır,tecrübemin sesi bu.İhracatta otomotiv sektörü halen liderken,direk bu sektörde baş aktörlerden olan bu şirketten işçi çıkaracak yürek dünyada bulunmaz.Ekonomide yumuşak iniş başarıldı zaten bu yüzden ülke notumuz arttırıldı,herkes bundan sonra daha ılımlı bir kriz yönetimi beklerken dünyada bizim Ağustos 10 gibi sert geri çekilme beklememiz hayal olmazmı acaba?Eğer son derece sağlam ilerleyen ülkemiz borsası geri gelecekse bahaneyle bunu sadece komşularda çıkacak savaş sağlayabilir.Suriye gerilimi dahi sert aşağı alamadı borsamızı.6 aylıklar açıklanmaya başladıkça kıpırdanmalarda başlayacaktır,Sabır diyorum sadece sabır.
DESİBER

mardin
20-07-2012, 09:11
Arkadaşlar neden bu panik bugün, hisse spek kontrolünde onun keyfi bilançolarda gelecek, daha aşşağıları spek istemediğinden tepki harekeytiyle yukarıya aldı hisseyi,izin vermem dedi bugKısaca para onda,kıllık,keyif onda hissenin karalama kampanyaları başladımı hareket yakındır,tecrübemin sesi bu.İhracatta otomotiv sektörü halen liderken,direk bu sektörde baş aktörlerden olan bu şirketten işçi çıkaracak yürek dünyada bulunmaz.Ekonomide yumuşak iniş başarıldı zaten bu yüzden ülke notumuz arttırıldı,herkes bundan sonra daha ılımlı bir kriz yönetimi beklerken dünyada bizim Ağustos 10 gibi sert geri çekilme beklememiz hayal olmazmı acaba?Eğer son derece sağlam ilerleyen ülkemiz borsası geri gelecekse bahaneyle bunu sadece komşularda çıkacak savaş sağlayabilir.Suriye gerilimi dahi sert aşağı alamadı borsamızı.6 aylıklar açıklanmaya başladıkça kıpırdanmalarda başlayacaktır,Sabır diyorum sadece sabır.
DESİBER

sayı desiber 12 ağustos konsalide bilançoların son geliş tarihi ve her bilanço dönemi sonunda kar realizasyonları olur. dikat edeseniz endeks yükselirken hiseler buna bankalar dışında tepki vermedi ve endekse parelel bvir getiri sağlamadığı gibi hiselerin bir çoğu nisan mayıs aylarında ki pirmlenmiş halerinden çok aşağılarda. kredi notumuzun yüksek olması ekonomizin güçlü olması kar satışlarının önünde bir engel değil. ulusal 100 endeksinin haftalık grafiklerini incelemenizi tavsiye ederim. benim orda gördüğüm oluşan formasyon wolf ayı formasyonu ve bu formasyonun 5 dalgasındayız. endeks düzeltmeye girerse en az 52,000 ere kadar sarkar diye düşünüyorum ayrıca bu seneki yükselişte 49-50 ve 52 ,000 seviyelerinde endeksin gapları var ifmizp kötü bir hisse değil ama bana göre spek ve operasyon kağıdı bu hiseyede giriş yerim 13seviyelerin altı olur. anlayacağınız teknikbakımdan bakışım bu ...saygılarımla...

mardin
20-07-2012, 09:15
http://f1207.hizliresim.com/z/g/9qln1.jpg
buda ulusal100de oluşan grafik

kuka
20-07-2012, 11:46
tum kademeler alış 6581 lot.satıs 47501 :(

vurguncu
20-07-2012, 13:08
sayı desiber 12 ağustos konsalide bilançoların son geliş tarihi ve her bilanço dönemi sonunda kar realizasyonları olur. dikat edeseniz endeks yükselirken hiseler buna bankalar dışında tepki vermedi ve endekse parelel bvir getiri sağlamadığı gibi hiselerin bir çoğu nisan mayıs aylarında ki pirmlenmiş halerinden çok aşağılarda. kredi notumuzun yüksek olması ekonomizin güçlü olması kar satışlarının önünde bir engel değil. ulusal 100 endeksinin haftalık grafiklerini incelemenizi tavsiye ederim. benim orda gördüğüm oluşan formasyon wolf ayı formasyonu ve bu formasyonun 5 dalgasındayız. endeks düzeltmeye girerse en az 52,000 ere kadar sarkar diye düşünüyorum ayrıca bu seneki yükselişte 49-50 ve 52 ,000 seviyelerinde endeksin gapları var ifmizp kötü bir hisse değil ama bana göre spek ve operasyon kağıdı bu hiseyede giriş yerim 13seviyelerin altı olur. anlayacağınız teknikbakımdan bakışım bu ...saygılarımla...

benim şahsi kanatimde mardin arkadaşımla aynı yönde ben elimdekileri 17 seviyelerinden çıkardım benim şahsi kanatim FMİZİP için bu seneki haraket bitmiştir spegimizin gözü şimdi başka senetlerdedir diye düşünüyorum.. 13 lere düşerse tekrar alırım femizip saglam senet ama spek amcamızın eli kolu rahat durduğu müddetce:)

46h
20-07-2012, 13:44
sıra çakır da o da çıksın artık piyasaya....

TaKaZOgLu
22-07-2012, 16:26
bu hisse 24.00 lerden buraya geldi yaklaşık 1 aydırda 16.30-17.30 aralığında hareket ediyor.hisselerini 17.00 çıktığını söyleyen arkadaşlar hisseyi 13 ten mi aldınız.eğer 13 ten alıp 17 den şimdi sattıysanız siz bu işi bilmiyorsunuz kusura bakmayın.hisse 2 defa 22 geçti 3 aylık periyotta.MİLLETİ KANDIRMAYI BIRAKIN.

vurguncu
23-07-2012, 03:54
17 lerden maliyetlendim sevgili arkadaşım beklenyim yüksekti 24 ten satmadığımızı 17 den sattık mutlu oldun mu..13 e düşerse alınabilir diye yazdım aldım demedim... burda yazılanlar yatırım tavsiyesi degildir ...

mardin
23-07-2012, 09:33
bu hisse 24.00 lerden buraya geldi yaklaşık 1 aydırda 16.30-17.30 aralığında hareket ediyor.hisselerini 17.00 çıktığını söyleyen arkadaşlar hisseyi 13 ten mi aldınız.eğer 13 ten alıp 17 den şimdi sattıysanız siz bu işi bilmiyorsunuz kusura bakmayın.hisse 2 defa 22 geçti 3 aylık periyotta.MİLLETİ KANDIRMAYI BIRAKIN.

bu hisse geçen senede 28 leri gördü ve 12 lere kadar sartktı bu sende yatırım teşviki aldı diye spekülasyon yapıldı ve 24,50 fiyatlara kadar yükseldi şimdide 16 lı seviyelerde. gerçekleri sen göremiyorsan yazdıklarımızı kale alma 13 altını görmeden ben şahsen posizyon açmam çünkü bir sürü zarar etim bu hisede anca söylediğim seviyelerde maliyet yaparsam önüzümdeki sene ni,san mayıs aylarında topyekjün zararımı çıkarırım

silk
23-07-2012, 23:17
17 lerden maliyetlendim sevgili arkadaşım beklenyim yüksekti 24 ten satmadığımızı 17 den sattık mutlu oldun mu..13 e düşerse alınabilir diye yazdım aldım demedim... burda yazılanlar yatırım tavsiyesi degildir ...
dogru söyluyosun sanırım vurguncu bende bugunkü işlemleri inceleyince aynı kanıya vardım satıp çıktım sanırım gecen yılın aynısını yapıcaklar agustos ortalarına dogru hacimsizz düşüşlerr belkii dediginiz rakamlara gelirsemaliyetlenebilirim tabi elimde başka mal yok ise .buda benim düşüncelerimbende yazayım yatırım tavsiyesi degıldır.

bambilic
24-07-2012, 16:06
Bilgilendirme amaçlı yazıyorum
İSO nun açıkladığı 2011 yılı Türkiye'nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu sıralamasında;
Federal-Mogul Piston Segman ve Gömlek Üretim Tesisleri A.Ş. 171. sıradan 154. sıraya yükselmiş...

desiber
25-07-2012, 00:47
Bu hıssenın 12lere dusecegını beklemek bu hıssenın 100 lıra olaca
gını beklemekle aynıdır.daha cok beklersınız 12 lerı.
Desıber

mardin
25-07-2012, 09:59
Bu hıssenın 12lere dusecegını beklemek bu hıssenın 100 lıra olaca
gını beklemekle aynıdır.daha cok beklersınız 12 lerı.
Desıber

şuan fiyatı 15,75 haklısın arada söylemiş olduğumuz rakamla en azından %200 fark var 12,00lere değmesi mümkün gözükmüyor. ama ben yine hedef büyütüp daha önce 13 altı demiştim şimdi 12 altı diyorum beklemeye devam:)

TaKaZOgLu
25-07-2012, 10:09

sn. arkadaşım bu hissenin 13 düşmesi için türkiyedeki renault ve tofaşın fabrikalarını kapaması lazım... ki o bile yetmeyebilir.ama dersenki endeks 42000 gelir o başka.

TaKaZOgLu
25-07-2012, 10:11
şuan fiyatı 15,75 haklısın arada söylemiş olduğumuz rakamla en azından %200 fark var 12,00lere değmesi mümkün gözükmüyor. ama ben yine hedef büyütüp daha önce 13 altı demiştim şimdi 12 altı diyorum beklemeye devam:)
desiber arkadaşıma katılıyorum daha çooook bekleyeceksiniz gibi.... yanınıza cips kola filan alın canınız sıkılmasın:=))

bambilic
25-07-2012, 10:54
Geçen sene Ağustos'un 9'unda 12,38'i görmüş. Borsa istatistiki verilerine göre Mayıs'tan sonra Ağustos ayı en çok kaybettiren ay.
Kimse iddaalı konuşmasın, gerçek olan sadece yaşadıklarımızdır. Yaşayalım görelim.

narkotik
25-07-2012, 11:05
ne çok akbaba var burda ya madem hissede değilsin gelip buraya ne diye yorum yapıyosun ortak olursun hisseye düşünceni paylaşırsın ...

mardin
25-07-2012, 11:11
ne çok akbaba var burda ya madem hissede değilsin gelip buraya ne diye yorum yapıyosun ortak olursun hisseye düşünceni paylaşırsın ...
akbaba felan değiliz sayın narkotik imkbdeki en büyük zararımı fmizp de yaşadım görünen köyde klavuz istemez hisse kafayı aşağı yöneltmiştir. ve dibini buluncaya kadar da düşecektir. bu hisseyi tam 13 ay bekledim ve dünyanın zararını edip çıktım. zararda olup bekleyenler zaten yatırımcı olmuş fakat yeni gireceklerin dikatli olması gerektiğin,i hatırlatmak adına burda yazıyorum

bambilic
25-07-2012, 11:38

Benim yazılarım tarafsız ve yoruma kapalı. Düşecek diyen içinde düşmeyecek diyen içinde iddaalı konuşmamak gerek bu kadar basit.

mardin
25-07-2012, 18:33
desiber arkadaşıma katılıyorum daha çooook bekleyeceksiniz gibi.... yanınıza cips kola filan alın canınız sıkılmasın:=))

ben cips ve kolarımı aldım hemde hepsinin malişyeti 1 fmizpden daha az tuttu. bu fiyatlardan alıp zararı çıkarmak için beklmektense kolamı yudumlar çererzimide keyifle yerim iftardan sonra. 15 ağustostan sonra görüşmek üzere. belki ozaman eksatradan alacağım fmizp ile cips fabrikası bile kurabilirim:)

kingleo
25-07-2012, 18:44
ben bu hisseyi severim.

insana beklemek dahil olmak üzere, borsa hakkında bir sürü güzel şeyler öğretir.

her sene mart nisan aylarında, eski öğrencilerini mezun edip, yeni kayıt olanları dersliklere alır.

kimisi dersi dönemin ortasında bırakıp terk eder, kimisi sonuna kadar gider, bir şeyler öğrenir.

herkese iyi dersler,

girdiğiniz işi yarıda bırakmamanız dileğiyle... mezuniyette görüşmek üzere.

TaKaZOgLu
26-07-2012, 10:12
ben cips ve kolarımı aldım hemde hepsinin malişyeti 1 fmizpden daha az tuttu. bu fiyatlardan alıp zararı çıkarmak için beklmektense kolamı yudumlar çererzimide keyifle yerim iftardan sonra. 15 ağustostan sonra görüşmek üzere. belki ozaman eksatradan alacağım fmizp ile cips fabrikası bile kurabilirim:)

inşallah dostum sen haklı çıkarsın sayemize ülkemiz bir fabrikatör daha kazanır. İMKB 100 düşmedikten sonra o hissenin o fiyatlar gelmesi mucize.ama mucize gerçekleşirse fabrikayı izmite kurma:=)))

clubberman
26-07-2012, 11:24
Geçen sene Ağustos'un 9'unda 12,38'i görmüş. Borsa istatistiki verilerine göre Mayıs'tan sonra Ağustos ayı en çok kaybettiren ay.
Kimse iddaalı konuşmasın, gerçek olan sadece yaşadıklarımızdır. Yaşayalım görelim.

Uzun zamandır takip ettiğim bu sitede çok iddialı konuşmalar gördüm. Türlü formasyonlar, türlü tablolar gelip geçti bu sayfalardan ama anladığım kadarıyla sadece insanların gerçekleşmesini istediği rakam hayallerini cilaladı. En nihayetinde spekin dediği oldu. 30'ları 40'ları beklerken bu rakamlara geriledik.
Sonuç olarak ; isteyen iddialı konuşsun istemeyen konuşmasın olacak oluyor ama burada yazılanlara kanıp parasını kağıda yatıranlara yazık oluyor.

46h
26-07-2012, 11:32
daha 2 ay önce kağıt 40 lara gelmeden satmam diyenler şimdi tutturmuş kağıtdan bir halt olmaz 12 den alırım diyolar .....

mardin
26-07-2012, 11:53
daha 2 ay önce kağıt 40 lara gelmeden satmam diyenler şimdi tutturmuş kağıtdan bir halt olmaz 12 den alırım diyolar .....

46 geçmiş yazılarıma bak nerde 40hedef göstermişim aksine hisse üzerinde oyun oynanıyor dikatli olunması gerektiğini üstüne basa basa açıklamam rağmen teşvik yatırımı haberi ile bende oyuna geldim adamlar 12-15 aralığında aldııkları hiseleri 22-17 arasında servis etiler. ve yükselişe başladığı yere tekrar gelmesini beklemekte bana göre en mantıklısı ayrıca şirketi kötülemiyorum ama spek kurbanı olduk ben şahsen bile bile lades dedim. bazen yatırımcı gözyle yatırım yapmayı bırakıp zararıda minimiza etmek adına spek gibi düşünmek gerekiyor...

desiber
26-07-2012, 16:53

Berkle kardeşim sen bekle bu kafayla sen daha çok beklersin......
DESİBER

desiber
26-07-2012, 17:01

Şu alemde çok azda olsa bir itibarın vardı,yaptığın analizlerle, bakıyorum artık mahalle bekçileri ağzıyla hisseyle alakalı tek kelime yok,adamlar üretimde artış sağladılar 6 aylık karlar açıklandığında bu görülecek,ve bu fiyatlarıda göremeyeceksin ama senin gibi uzman arkadaşlar 20 lerden biner trene 22 de biz duraktan inerken kola alacak paranda kalmaz,dikkaet et kola paralarına onlarıda kaptırma bence bu hisseylede oynama keza,bu hisse seninle oynuyor satıp çıktıktan zararı yazdıktan sonra hanene.

mardin
26-07-2012, 17:27
Şu alemde çok azda olsa bir itibarın vardı,yaptığın analizlerle, bakıyorum artık mahalle bekçileri ağzıyla hisseyle alakalı tek kelime yok,adamlar üretimde artış sağladılar 6 aylık karlar açıklandığında bu görülecek,ve bu fiyatlarıda göremeyeceksin ama senin gibi uzman arkadaşlar 20 lerden biner trene 22 de biz duraktan inerken kola alacak paranda kalmaz,dikkaet et kola paralarına onlarıda kaptırma bence bu hisseylede oynama keza,bu hisse seninle oynuyor satıp çıktıktan zararı yazdıktan sonra hanene.

sayın desiber senle tartışmak isdemiyorum adamlar alacağını almış sen hala üretimden kapasiden bahsediyorsun ben burda şirketi kötülemiyorum. hisse operasyona maruz kalmış işleri bitmiş söylediğim fiyatlara geldiğinde sende hakvermiş olacaksın ama iş işden geçmiş olacak benim bilgim bana yeter doğru bildiğim neyse onu yazıyorum bu topikte yalan yanlış bilgi vererek hisse uçacak kaçacak diyip insanların itibarını alacağıma doğru bildiklerimi yazar itibarsız gezerim... fazla değil bir 20 gün daha sabret...

desiber
26-07-2012, 23:59
Ben kumar oynamıyorum,yatırım yapıyorum,trade zihniyetinde olan borsayı kumar
Oyzaydüşünceleri beni ilgilendirmiyor,hernekadar,
Biri çıkarsa burada 50-100 olacak diye sallasada,biride çıkar 12 olacak der sallar,20gun bekle der.biz bekliyoruz zaten yatırımYapmışız burada,Alsatci değiliz,kazananda biz olacağız,sen ve başkaları düşecek kacacakda dese biz esseginde,ayında ne olduğunu iyi biliyoruz,para kolay kazanilmiyor,Gıda biliyoruz ne olabileceğini.Hissesi yok elinde gelmis düşsün diye dua edecek nerdeyse burda,yok boyle bir zihniyet,müslüman aleminde.kendine saygın yoksa buradaki insanlarin yatırımına kazancina saygın olsun.12 yi bekliyorsan kapat kardeşim ağzını git bekle nerde bekliyorsan,buradaki insanları n canını sıkma boş sozlerinle.
Sana bu yakışır arkadaşım.Ha yok ben konuşurum boş ve mesnetsiz diyorsanda,biri çıkar kötü konuşur hoş olmaz.teknik temel ne varsa paylaş amenna,ama uyduruk hedeflerinle buralarda olma.SUNUDA UNUTMA BU HISSE 12 OLACAKSA ENDEKSINDE 45.000 50.000
E DUSMESI GEREK.DAHADA HIKAYE ANLATMA BANA
DESIBER

burakmegreli
27-07-2012, 01:46
Kağıt 19-20 aralığında dikkat dedim ben çıkıyorum dedim hatta bir bayan nicki biriyle burda yazisirken ban yedim.ALlah sabır versin kardeslerim ama uzun vade bekleyen yaklaşık 5 sene iyi para kazanır.

mardin
27-07-2012, 11:17
Ben kumar oynamıyorum,yatırım yapıyorum,trade zihniyetinde olan borsayı kumar
Oyzaydüşünceleri beni ilgilendirmiyor,hernekadar,
Biri çıkarsa burada 50-100 olacak diye sallasada,biride çıkar 12 olacak der sallar,20gun bekle der.biz bekliyoruz zaten yatırımYapmışız burada,Alsatci değiliz,kazananda biz olacağız,sen ve başkaları düşecek kacacakda dese biz esseginde,ayında ne olduğunu iyi biliyoruz,para kolay kazanilmiyor,Gıda biliyoruz ne olabileceğini.Hissesi yok elinde gelmis düşsün diye dua edecek nerdeyse burda,yok boyle bir zihniyet,müslüman aleminde.kendine saygın yoksa buradaki insanlarin yatırımına kazancina saygın olsun.12 yi bekliyorsan kapat kardeşim ağzını git bekle nerde bekliyorsan,buradaki insanları n canını sıkma boş sozlerinle.
Sana bu yakışır arkadaşım.Ha yok ben konuşurum boş ve mesnetsiz diyorsanda,biri çıkar kötü konuşur hoş olmaz.teknik temel ne varsa paylaş amenna,ama uyduruk hedeflerinle buralarda olma.SUNUDA UNUTMA BU HISSE 12 OLACAKSA ENDEKSINDE 45.000 50.000
E DUSMESI GEREK.DAHADA HIKAYE ANLATMA BANA
DESIBER
yazılanlartı hikaye diye okumaya devam et sen.... 13ayda bir dünya zarar etim bu hisede bu yatırımcılık bumu yatırımcıları soyma zihniyeti taşıyan bir şirkette beklemek ne kadar doğruysa artık. doğruları yazmakmı müslümanlıkta günah sen kendi kendini kandırmaya devam et ve beni engelle yazdıklarımı okumak zorunda değilsin...

mardin
27-07-2012, 11:28
şirket kapa haber gönderecek yatırım teşviki almışız diye daha sonra yok efendim almış olduğumuz yatırım teşfiki borsada işlem görmeyen kısmımız için biz bu teşfiki aldık diye manüpülasyon yap gönderdikleri haberlerle yatırımcılarına zarar ettir. sende uyanıksın ya bu zararı sineye çekip yatırımcıyım ayakalarına zararı kabullen ve beklemeye devam et doğruları yazıncada manevi duyguları kulan müslümanlıkmı diye çığırkanlık yap sen ve senin zihniyetinde yatırım yapanlar oldukça para kazanmayı bırak yatırdığın parayı koruyabilmek bile imkansızdır. adamlar yatırımcıları soyup soğana çevirmiş onların yaptığı müslümanlık biz bunları dile getirince müslüman değiliz. DESİBER sen bak işne bizde bakalım işne buraları okuyan alacağını alıyor kimsenin gözü kapalı değil...

DiscoverY4
27-07-2012, 16:32
yazılanlartı hikaye diye okumaya devam et sen.... 13ayda bir dünya zarar etim bu hisede bu yatırımcılık bumu yatırımcıları soyma zihniyeti taşıyan bir şirkette beklemek ne kadar doğruysa artık. doğruları yazmakmı müslümanlıkta günah sen kendi kendini kandırmaya devam et ve beni engelle yazdıklarımı okumak zorunda değilsin...
Kardeş uğraşma boşver o adama laf anlatamazssın.Peşinden gitmek isteyende gitsin.Endeks 65.000 olmuş kağıt en son düştüğü yerden (24 ten 17.30 a) sonra hiç tepki vermemiş ve üstüne üslük lot başı 2 lira daha düşmüş hala endeks %3,5 artıyor kağıt eksi kapatıyor.Yok efendim,genel kurul var yok efendim 2 yarı bilançolar gelecek...Hikaye... Mardin arkadaşım yazmış '' Kağıt oparasyon görmüş'' diyor.Bu ne demek uzunca bir süre kendine gelemez demek..Nitekimde öyle oluyor.At gözlüğü takmanın anlamı yok..

redower
01-08-2012, 17:25
Bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=226340

kap : Federal-mogul ızmıt pıston ve pım uretım tesıslerı a.s. / fmızp [] ozel durum acıklaması (genel) 01.08.2012 16:54:23

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Cumhurıyet mahallesı muammer derelı sokak no:2 41100 kocaelı turkıye
telefon ve faks no. : 0262 226 08 20/ 0262 226 24 05
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : 0212 292 63 13/ 0212 292 62 68
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Yatırım tesvık belgesı onayı

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

Sırketımızın pım uretım tesısı modernızasyonu konularında yapılan yatırım tesvık belgesı muracaatı asagıdakı kapsamda t.c. Ekonomı bakanlıgı tesvık uygulama ve yabancı sermaye genel mudurlugu tarafından onaylanmıstır.

Belge no: A-106249
belge tarıhı : 31.07.2012
baslama tarıhı: 15.06.2012
bıtıs tarıhı: 15.06.2015
toplam yatırım tutarı: 17.733.282 tl
yatırımın fınansmanı : Ozkaynaklar %100, yabancı kaynaklar %0
yatırımın yararlanacagı destek unsurları:
1- vergı ındırım oranı %50, yatırıma katkı oranı %15
2- kdv ıstısnası
3- gumruk vergısı muafıyetı

redower
01-08-2012, 17:31
bir muhasebeci gözüyle baktığımda haber güzel ama bizim borsada butip haberler iş yapmıyor spekülatif oyunlar prim yapıyor

nekadar sağlam kağıt desekte hep tuzaklara düşüyoruz endeks 64.000 ama nafile kağıtlar hep kaybettirdi

hisse79
02-08-2012, 16:18
11.00 lere gelırse alırım y t kesınlıkle:halay: deyil

narkotik
02-08-2012, 18:12
11.00 lere gelırse alırım y t kesınlıkle:halay: deyil aaaaa 11mi yapmaa konuştum spek amcayla ben senin için 5 i düşünüyolar...

bambilic
02-08-2012, 18:17
Lanet olsun deyip 16,10 dan yollayacaktım ki internet şubeye girene kadar seans kapandı :)

hisse79
03-08-2012, 11:29
spek amcana söylede şu işten çıkanlar ne zaman iş başı yapcakmış kağıt 40-50 aralığına ne zaman gitcekmiş bi öğreniver bakalım yaw....yatırım tavsiyesi değildir her koyun kendi bacağından asılır.....

mdalma
03-08-2012, 12:10
Arkadaşlar selam ben aranıza yeni katıldım , ama keşke katılmadan önce yazılarınızı okusaydım,spek arkadaşlara teşekkür etmekten başka çarem yok,sayelerinde iyi para kazandım yani 16 tl dan aldım ve 16.80 den sattım,yani ayın 1 inde ve 16,40 tan kapattı,bekledim bugün şu an itibariyle 16,05 den yine aldım,bi bakıyosunuz 358,000 lot el değiştiriyor onbeş dakika içerisinde,bidaha bakıyosunuz gün boyunca 10.000 lotu geçmiyor,spekler anladığım kadarıyla satışlardaki yoğunluğu bekliyorlar,yani kısacası bende küçük yatırımcıyım ama spekleri seviyorum satış için hedefim yine 16.80 asla hiç bir kağıttan müthi kazançlar beklemedim saat 12,10 ve hareket başlıyor

bambilic
03-08-2012, 12:28
Arkadaşlar selam ben aranıza yeni katıldım , ama keşke katılmadan önce yazılarınızı okusaydım,spek arkadaşlara teşekkür etmekten başka çarem yok,sayelerinde iyi para kazandım yani 16 tl dan aldım ve 16.80 den sattım,yani ayın 1 inde ve 16,40 tan kapattı,bekledim bugün şu an itibariyle 16,05 den yine aldım,bi bakıyosunuz 358,000 lot el değiştiriyor onbeş dakika içerisinde,bidaha bakıyosunuz gün boyunca 10.000 lotu geçmiyor,spekler anladığım kadarıyla satışlardaki yoğunluğu bekliyorlar,yani kısacası bende küçük yatırımcıyım ama spekleri seviyorum satış için hedefim yine 16.80 asla hiç bir kağıttan müthi kazançlar beklemedim saat 12,10 ve hareket başlıyor

Hayırlı olsun iyi kazançlar. Ben de 16,25 den küçük bir zararla bugün yolladım gitti. Ağustos hele bi geçsin sonra tekrar bakarız.

mdalma
03-08-2012, 16:48
eyvallah bambiliç hiç kimse bu kağıdı bırakmak istemiyor 16,20 den 5000 alış verdim satmıyorsunuz nasıl iştir anlamadım insanlara iyilik yaramıyor

mdalma
03-08-2012, 16:51
spekte 5000 alışı görünce 16,25 yaptı kağıdı sanki büyük miktar gibi

mdalma
03-08-2012, 16:54
10 dakika daha beklerim ve kalanı iptal ederim ona göre..))

mdalma
03-08-2012, 16:59
hah şöyle verin verin alırız.. :)

mdalma
03-08-2012, 17:17
sonunda beee teşekkür ederim ama burda yazanların sattığını sanmıyorum

bambilic
03-08-2012, 17:42
sonunda beee teşekkür ederim ama burda yazanların sattığını sanmıyorum

Ben sattım 16,25 ten, kağıt devamlı yere bakıyor...

desiber
06-08-2012, 01:43
Şu kar rakamı gelsin bakalım göreceğiz ozaman bu sayfanın durumunu.
DESİBER

46h
06-08-2012, 11:10
ne zaman geliyor şu kar rakamları tarih varmı..........

mardin
06-08-2012, 23:35
iyi kar gelirse %10yukarı sonra aşağı önemli olan kar gelmeden beklentiyi satın almak beklenti satın alınmıyorsa kar geldikten sonra gitmesi hayal olur:)

sarayköylü
07-08-2012, 10:26
fmızp... 16.10 üzerinde kaldığı sürece ilk hedefi 200 günlük ortalama olan 16.55 ve 50 günlük ortalaması olan 16.75 ve 16.85...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=356362641104876&set=a.356362634438210.82244.346650562076084&type=3&theater

m21r1t1
07-08-2012, 22:44
http://a1208.hizliresim.com/10/7/blzv7.png

son 5.dk.lıkta hacimli sabah yürüyebilir y.t.d.

46h
10-08-2012, 13:24
son 5.dk.lıkta hacimli sabah yürüyebilir y.t.d. ‎"Ortaya atılan yalan ne kadar büyükse, inandırıcılığı da bir o kadar yüksektir."
yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

katılıyorum arkadaş bir sabah yürüyecek ama hangi sabah onu kestirmek çok zor inşallah o sabah geç kalmazsın 365 gün erken kalkman lazım........................... yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

...................

TaKaZOgLu
10-08-2012, 19:43
son 5.dk.lıkta hacimli sabah yürüyebilir y.t.d. ‎"ortaya atılan yalan ne kadar büyükse, inandırıcılığı da bir o kadar yüksektir."
yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

katılıyorum arkadaş bir sabah yürüyecek ama hangi sabah onu kestirmek çok zor inşallah o sabah geç kalmazsın 365 gün erken kalkman lazım........................... Yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır

...................

süper bir cevap teknik olarak eksik ama borsa cumartesi-pazar ve bayramlarda kapalı 365 gün erken kalkmasına gerek yok:=)))

desiber
13-08-2012, 14:08
Bu haftaki para dergisinde önerilen hisseler içerisinde,benimde tahminim iyi bir kar getirip yukarı sıçraması yönünde.Bosh fren iyi kar getirdi,sanırım bu yüzden pozisyonu takip ediyorlar.Beklemeye devam
Saygılarımla
DESİBER

DiscoverY4
15-08-2012, 15:51
Bugün hava bulutlu,hissemiz oy yüzden düşüyor olabilir mi?
12 de alıcı olarak beklemeye devam...

Murat Beren
15-08-2012, 16:27
FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) ) Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Muammer Dereli Sokak No:2 41100 Kocaeli Türkye Telefon ve Faks No. : 0262 226 08 20-0262 226 24 05 Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 292 63 13- 0212 292 62 68 Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır Özet Bilgi : Yönetim Kurulu Başkan Seçimi AÇIKLAMA:Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:Sayın David A. Redman' ın Yönetim Kurulu başkanlığından ayrılası ile boşalan yönetim Kurulu üyeliğine Sayın Martin Maria Hendricks' in Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.Ortaklarımıza saygı ile duyurulur.Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz. IM

mardin
15-08-2012, 16:42
15/08/2012 16:38:12 ***FMIZP***FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***FMIZP***FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Muammer Dereli Sokak No:2 41100 Kocaeli Türkiye
Telefon ve Faks No. : 0262 226 08 20-0262 226 24 05
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 292 63 13
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : Yoktur
Özet Bilgi : Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurul Kararı

Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 01.08.2012
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağanüstü
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : Olağanüstü
Tarihi : 26.09.2012
Saati : 11:00
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi Muammer Dereli Sokak No:2 41100 Kocaeli Türkiye

GÜNDEM:
KARAR :

Gündemdeki konuyu müzakere eden İdare Meclisimiz, Olağanüstü Genel Kurul'un aşağıdaki gündemi görüşmek üzere 26 Eylül 2012 tarihinde yapılmasına karar vermiştir.

GÜNDEM:

1. Açılış, Başkanlık Divan seçimi ve tutanağın imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi,

2. Yönetim Kurulu hakkı huzurlarının belirlenmesi hususunda karar alınmasına,

3. Dilekler ve Kapanış.

EK AÇIKLAMALAR:

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

mardin
15-08-2012, 16:43
15/08/2012 16:40:55 ***FMIZP***FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Faaliyet Raporu )

***FMIZP***FEDERAL-MOGUL İZMİT PİSTON VE PİM ÜRETİM TESİSLERİ A.Ş.( Faaliyet Raporu )

01.01.2012 - 30.06.2012 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=231391

bambilic
15-08-2012, 17:07
Gelir tablosunu kapanıştan sonraya bıraktılar zahar

detay06
15-08-2012, 20:28
Net Dönem Karı 6/2012
2 551 908

bambilic
16-08-2012, 08:39
Net Dönem Karı 6/2012
2 551 908

Yarı yarıya düşmüş kar...

narkotik
16-08-2012, 12:53
kar kötü geldi bence ama hissede çok sıkıştıı işlem hacmi çok düşük yukarı çıkacak diye düşünüyorum ytd...

TURKİSH TRADER
16-08-2012, 12:55
15.60 destek olmalı yoksa hava bozar

46h
17-08-2012, 13:26
Yarı yarıya düşmüş kar...

düşer tabi 24 den milletin kucağına bıraktılar bombayı kağıdı 16 ya çektiler kendilerine yüzde 50 kar, şirkete yüzde 50 zarar ne ala memleket.....

yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.............

R&A
17-08-2012, 15:40
düşer tabi 24 den milletin kucağına bıraktılar bombayı kağıdı 16 ya çektiler kendilerine yüzde 50 kar, şirkete yüzde 50 zarar ne ala memleket.....

yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.............

Özetle durum budur.

assmn
23-08-2012, 22:54
Özetle durum budur.

nedense zarar yazmış ,karı düşmüş hisseler beni mıknatıs gibi çekiyor alışkanlık zaar:)

desiber
23-08-2012, 23:35
Spekülatörü bir şeyler düşündüğünü hissettirdi bana seansı izlerken bugün,Hep alıcı konumundaydı 16 üzerinde kalmaya devam ederse önümüzdeki hafta 17 leri debeyecek gibi,uzun vadeci arkadaşlara selamlar,
DESİBER

Rockness
24-08-2012, 12:14
16,25 ve üzeri birkaç kapanış yönü yukarı çevirir...

narkotik
27-08-2012, 16:30
Spekülatörü bir şeyler düşündüğünü hissettirdi bana seansı izlerken bugün,Hep alıcı konumundaydı 16 üzerinde kalmaya devam ederse önümüzdeki hafta 17 leri debeyecek gibi,uzun vadeci arkadaşlara selamlar,
DESİBER

offfffff....

narkotik
29-08-2012, 15:52
bizim spek ölmüş haberlerde yazıyodu...

desiber
30-08-2012, 22:40
Olumlu bir haber gelmesi lazim .

idealist308
30-08-2012, 22:59
Hisse bu seneki hareketini yaptığını düşünüyorum. Seneye nisan ayını beklemek gerekebilir.

KONT
31-08-2012, 15:29
sağ gösterip sol vurması bu kağıdın önemli özelliklerinden diye biliyorum...

SABIR70
31-08-2012, 16:32
hisseye taş bağlayıp denize attılar galiba....:yes:

SABIR70
31-08-2012, 16:33
speğin endeksle pek ilgisi yok ama canı istemiyor....filler tepişiyor herhalde ?

TaKaZOgLu
04-09-2012, 19:43
el insafendeks 67.000 lere dayndı hisse 5 kademe çıktı diye havalra girdiniz. Bakalım endeks düştüğündede buralarda tutunabilecekmi 12lerde bekliyorum beklemeye devam edeceğim:)

sorunda tam orada endeks yükselirken sen düşecek diyordun.endek 67 geldi ondan çıktı diyorsun hiç güleceğim yoktu allah senide güldürsün....sen beklemeye devam et aman malum kış mevsimi geliyor sakın beklerken üşütme....

mardin
04-09-2012, 20:48
sorunda tam orada endeks yükselirken sen düşecek diyordun.endek 67 geldi ondan çıktı diyorsun hiç güleceğim yoktu allah senide güldürsün....sen beklemeye devam et aman malum kış mevsimi geliyor sakın beklerken üşütme....

http://f1209.hizliresim.com/11/4/cnf8y.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
BEN ENDEKS YÜKSELDİ HİSSE YÜKSELDİ DEMİYORUM. endeks 62,000 lerdeyken ben bu hiseyi 12lerde bekleyeceğimi yazdım. endeks 67,000 olmuş hisse bu gün beş kademe yükselmiş ve tutunamamış.endekste ben oluşan formasyon gereği ciddi bir düzzeltme bekliyorum. bu düzeltme ne zaman olur bilemem bunu büyük oyuncular bilir. şöyle ulusal 100endeksine göz atalım 1kısımda endeks 71,000lere yükselirken bir wolf vormasyonu oluşturmuş sonrada bir düşüş trendine girmiş. 2. kısımdada güzel bir wolf formasyonunun varlığı gözlenmekte bana göre 5dalganın başlamasına ramak kaldı uzatmaları oynuyorlar. endeks yükselirken bu güne kadar kaç hisse endekse ayak uydurdu sayabildinizmi yeni halka arz edilen hiseler ve banka hiseleri dışında 10hisseyi geçmez. endeks yükselirken bir hisse yükselmiyorsa endeks düşerkende hisse düşmesi gerektiğinden fazla düşer. şu durumda dikatli olunması gerektiğini düşünüyorum.

desiber
04-09-2012, 23:06
EL İNSAFendeks 67.000 lere dayndı hisse 5 kademe çıktı diye havalra girdiniz. bakalım endeks düştüğündede buralarda tutunabilecekmi 12lerde bekliyorum beklemeye devam edeceğim:)

Arkadas lafini bilde konus,ben bu yaziyi yazdigimda hisse 16.00 idi .sen hareket olunca damladin yine hisseyi kotulemeye-temelin yok ne idin var hisseyle.hisse hakkinda temelden teknikten uzak yazi yazma buralarda,12 olunca gelirsin.seneye belki bolunur 12 den veririz sana.hisse her ciktiginda kasinti tutuyor burilerini.simdimi akliniza geldi hisse.uzatmayin birakin gidin sessiz bekleyin.bu hissede pozisyonumuz var soz sahibiyiz,varsa hissen yonetim kurulunda gel konus.ben her sene katiliyorum,al hisseleri gel gelde gor bu hissedeki konulari.
DESIBER

desiber
05-09-2012, 00:12

Sayin takazoglu,agziniza saglik guzel oturtmussunuz cevabini.bu forumu bu tarz insanlardan temizlemek lazim.kendine faydasi yok,konusuyor burda.12 bekliyor yazik.sen bu kafayla 6aydir bekliyorsun,halen akillanmadin.

desiber
05-09-2012, 00:20
Bu adamin yazdigi diger hisselere bakin elindeki hisseler nasilda belli hisseye yarayacak en ufak alakaki,alakasiz haberleri yapistirmis sayfaya,sdamin amaci trade parasida az,biliyor bu hisseden zarar etmis almali ama yok para kotuluyor,bur ara satar belki marsallarini gelir alir,hisseyi goklere cikarir,boyle yapana ne denir?

desiber
05-09-2012, 10:27
Benim hisse hakkinda fikir dusunce ve haberlerim kasindriiyor seni heraldeki ben yazinca cahil cahil yaziyorsun,bisey biliyormus gibi.herkes biliyor senin ne oldugunu sana cevabini yapistiran arkadaslarin yorumlarini iyi oku.

desiber
05-09-2012, 10:31
Burda kac kisi haddini bildirdi halen akillanmadi MARDIN.yazik su fakire umuduna yazik,

desiber
05-09-2012, 10:45
sayın desiber senle tartışmak isdemiyorum adamlar alacağını almış sen hala üretimden kapasiden bahsediyorsun ben burda şirketi kötülemiyorum. hisse operasyona maruz kalmış işleri bitmiş söylediğim fiyatlara geldiğinde sende hakvermiş olacaksın ama iş işden geçmiş olacak benim bilgim bana yeter doğru bildiğim neyse onu yazıyorum bu topikte yalan yanlış bilgi vererek hisse uçacak kaçacak diyip insanların itibarını alacağıma doğru bildiklerimi yazar itibarsız gezerim... fazla değil bir 20 gün daha sabret...

26 temmuzda yazmis yine 12 olacak 20 gun dsha sabret diye KAC 20 Gun gecti?hsla konusuyorsun bos bos.hisse almadan gelip rahatsiz etme bizlerif,asilsiz fiyat hedef ve tarihlerinle.tutturamamadin yine hadi ugurlar olsun baska foruma

cokozelbirisi
05-09-2012, 17:17
iso 500 listesinde 2010 yılında 171. sırada yer alan fmizp 2011 yılına gelindiğinde 154. sıraya yükselmiş.
güzel bi veri bence ne dersiniz.
ben çok güçlü görüyorum bu firmayı.
yıl sonu 19-20 aralığına gelmesini bekliyorum.
asla yatırım tavsiyesi değildir.

mardin
05-09-2012, 19:05
Agzina saglik sayin ahtapot.bu adamin isi bu aylardir hangi hisse hareketlense elinde olmadigindan gelir karalar o hisseyi,uydurdugu fuyatlari bekledigini anlatir,buradaki yatirimciya saygisi olmayan bir hayalettir.geldikce dozajinda gereken cevabi veririz boyle ama akillanmaz,kasiniyor.bu hisse gidecek sok kafana hikayelerinide anlatma bize,her hissenin zamani var biz zamanini bekleyen gercek yatirinciyiz,cok sukur var paramiz almisiz.sen alamiyorsan bas git buradaki yatirimcinin canini skma.
hangi hisse hareketlenmişte yazmışım bir tanesini göster. sana saygısılık hiç yapmadım ama kafasına birşeyler sokulacakbiri varsa oda sensin. almışsın satmışsın yada paran var yok o seni bağlar benim paramın olup olmadığını sen nerden bilebileceksin ki alaylı alaylı parası yok alamıyorsun diye yazmışsın benim yaptığım işlemlerde aracı kuruma verdiğim komisyon kadar belkide sermayen yoktur. 3kuruşluk hisse alıp hisedarım diye ortada geziniyorsun bu hisseyi bir sene taşıdım oldukçada yüklü bir para bırakıp çıktım. umrum değil sen bilip bilmeden cebindeki 3beş lotla hava atıyorsun. bu forum senin babanın çiftliği değil olumlu olumsuz herkes fikrini yazar beklentilerini ortaya koyar sen alırsın almazsın senin sorunun.

Bu adamin yazdigi diger hisselere bakin elindeki hisseler nasilda belli hisseye yarayacak en ufak alakaki,alakasiz haberleri yapistirmis sayfaya,sdamin amaci trade parasida az,biliyor bu hisseden zarar etmis almali ama yok para kotuluyor,bur ara satar belki marsallarini gelir alir,hisseyi goklere cikarir,boyle yapana ne denir?
yazdığım şuan 3-4 hisse var biri alcar diyeride memsa marshal ve goodyer sayfaları hangi forumda ilgisiz alakasız yazılarım var. hiçbir zaman trade amaçlı bir hisseye girmedim girmemde stilim değil. allahıma şükürler olsun marshaldda hatrı sayılırt evladiyelik hiselerim var alım için uygun yere gelsin 2ye katlayacağım. evet bu hisede borsa hayatımda kaybetiğim en yüklü parayı kaybetim. yatırmcı olacaktık ya bu hisede gördüklerimden kaybetiklerimden olamadım malesef.

Dunku cocuk elinde ne para ne hisse var,sen zaten yazamazsin bilgi fakirliginle,bas git 12 leri bekle bolununce alirsin 12 den.gule gule.
burasıda çok komik olmuş bir tek sen bilgilisin saygı duyuyorum:)

Sayin takazoglu,agziniza saglik guzel oturtmussunuz cevabini.bu forumu bu tarz insanlardan temizlemek lazim.kendine faydasi yok,konusuyor burda.12 bekliyor yazik.sen bu kafayla 6aydir bekliyorsun,halen akillanmadin.
burası senin çiftliğn mi ki yada buranın bekçisimisin ki beni temizleyecek yada temzileteceksin hadini bil edebinle otur...

Benim hisse hakkinda fikir dusunce ve haberlerim kasindriiyor seni heraldeki ben yazinca cahil cahil yaziyorsun,bisey biliyormus gibi.herkes biliyor senin ne oldugunu sana cevabini yapistiran arkadaslarin yorumlarini iyi oku.
ben bu güne kadar ne bir fikrini gördüm nede elde tutulur bir yorumunu zırvalayıp duruyorsun.

Burda kac kisi haddini bildirdi halen akillanmadi MARDIN.yazik su fakire umuduna yazik,

26 temmuzda yazmis yine 12 olacak 20 gun dsha sabret diye KAC 20 Gun gecti?hsla konusuyorsun bos bos.hisse almadan gelip rahatsiz etme bizlerif,asilsiz fiyat hedef ve tarihlerinle.tutturamamadin yine hadi ugurlar olsun baska foruma
zamanlama belki tutmadı ama endeksin hatırına tutunuyor. ben sabırlıyım fiyatıma gelirse alırım gelmezsse yolu açık olsun . lafı uzatmaya gerek yok burday yazmam için hisse sahibi olmama gerek yok forumdan girerken kapıda hesabını kimse incelemiyor. mecbur sonuna kadar katlanacaksın DESİBER yada beni kişisel olarak yasaklayacak yazdıklarımı okumuyacaksın

ahtaport
05-09-2012, 20:39
Bak mardın benım diger nicim egehan1957 senı cok oncelerden tanıyorum para kaybetmiş olabilirsin bu hissede kalan arkadaşların moralını bozacagın anlamına gelmez bende 2 yıldır hıssedeyım 28 ve 24,5 tan satmadım satamadım elim gitmedi ama bu hıssenın 12 lere dusecek gibi laflarada cok kızıyorum aceba olurmu diyoruz.Bu kadar laftan sonra neden bu hıssedesın kardesım paran varsa git başka hisse al aldıgın hisselerin sayfalarına yaz yok 12 lere geldiğinde alacagım laflararına kızıyoruz.

mardin
06-09-2012, 08:55
Bak mardın benım diger nicim egehan1957 senı cok oncelerden tanıyorum para kaybetmiş olabilirsin bu hissede kalan arkadaşların moralını bozacagın anlamına gelmez bende 2 yıldır hıssedeyım 28 ve 24,5 tan satmadım satamadım elim gitmedi ama bu hıssenın 12 lere dusecek gibi laflarada cok kızıyorum aceba olurmu diyoruz.Bu kadar laftan sonra neden bu hıssedesın kardesım paran varsa git başka hisse al aldıgın hisselerin sayfalarına yaz yok 12 lere geldiğinde alacagım laflararına kızıyoruz.

kızabilirsiniz kadeşim 1957 doğum tarihinizsse o yazı yaşınıza yakışmamış terbiye sınırlarını aşarak yazarsanız altında kalmam bu hisse 20lere 25lere 30lara yada 50ler e gidebilir ve bu hise için bunu öngörü olarak kulananan olabilir onun söylemi ile hisse verdiğim rakamları görmez. 12li rakmalar benim öngörüm olur olmaz mralinizi bozamanıza gerek yok benim söylemimlede hisse o fiyatlara düşmez. borsada yatırım yapmak hisseyi alıp beklemek değildir sayın egehan hisseye uygun yerden girip uygun yerden çıkmaktır. bir hisse hakında yorum yapmakta o hisseye sahip olmakla yapılmaz. 2senem takibimde olan bir hisse ve ben operasyon görmüşm bir hiseninde olası gerçeklesi mümkün seneryosunu yazıyorum dikate alıp almamak okuyana kalmış. herşey saygı sınırları içinde kalırsa boynum erkese kıldan incedir. saygılarımla...

ahtaport
06-09-2012, 16:55
1957 okul numaram 1973 dogumluyum.Biraz kaba konuştugumun farkındayım fakat senınde iyi niyetli biri oldugundan supheliyim.Bizlerin kızdıgı nokta 12lere geldiğinde alacagım demendir.Yanı hıssenin düşmesini istemendir.Sattıysan sattın sattıktan sonra ben cıktım kalan arkadaşlara bol kazançlar dilemek erdemliktir.Senın anlamak istemediğin nokta burası neden fiyat veriyorsun kişiye kalmıştır diyorsun fakat yazdıklarından etkılenenler olabilir.Kişi 12 den alrırım diyerek 16,20 den hisseden cıkıpta hisse 20lere gelirse ne olacak vebalini düşünmüyormusun.Acıkcası ben gecenyıl 28 leri gördükten sonra 12 leri görmüştü buyılda 24,5 lardan 12 leri görmesi içten bile degıldır diye senın yazından sonra dusunmedım değil.Saygılar

mardin
06-09-2012, 17:21
1957 okul numaram 1973 dogumluyum.Biraz kaba konuştugumun farkındayım fakat senınde iyi niyetli biri oldugundan supheliyim.Bizlerin kızdıgı nokta 12lere geldiğinde alacagım demendir.Yanı hıssenin düşmesini istemendir.Sattıysan sattın sattıktan sonra ben cıktım kalan arkadaşlara bol kazançlar dilemek erdemliktir.Senın anlamak istemediğin nokta burası neden fiyat veriyorsun kişiye kalmıştır diyorsun fakat yazdıklarından etkılenenler olabilir.Kişi 12 den alrırım diyerek 16,20 den hisseden cıkıpta hisse 20lere gelirse ne olacak vebalini düşünmüyormusun.Acıkcası ben gecenyıl 28 leri gördükten sonra 12 leri görmüştü buyılda 24,5 lardan 12 leri görmesi içten bile degıldır diye senın yazından sonra dusunmedım değil.Saygılar

sayın egehan baştada belirtiğim gibi saygı çerçevesi içinde yapılacak her türlü eleştiriye saygım sonsuz. benim niyetimden şüpheniz varsa açın marshal sayfası alcar sayfasını yorumlarımı okuyun ben herzaman k. yatırımcının yanında olmuşumdur geçen sene 27,00leri görmüş hisse çıkmamışım bu sene hisse üzerinde yapılan manipilasyonlar nedeniyle 24,5den yine çıkmadım benim gibi yanılgıya düşen birçok yatırımcı oldu hiseden 17,40tan ancak çıkabildim ve bu sayfada yazdım. 1seneden fazla beklemenin karşılığı bir ton zarar 2senede aynı dönemlerde aynı hareketleri sergileyen bir hisse için bana neden olumsuz yorum yapıyorsunuz diyorsunuz. benim anlşatmak isdediğimi sizler anlamak isdemiyorsunuz. bir hisede operasyon olmuşssa uzun bir süre kendine gelmez ve çekebildikleri kadar aşağı çekip hissse yatırımcıları bezdirilip tam anlamı ile malandıktan sonra tekrar yukarı gider. bu hisede oynanan oyunlar patrondan habersizde yapılmaz geçen sene bunun örneğinide gördük yatırmcı kanı ile beslenenen bir şirkete yatırım yapmak ne kadar doğru bilemiyorum. ben 17,40 ta stoplos yapıp çıktım olası senryomda geçenseneki dipleri tekrar göreceği konusunda ne hissede yatırmcı olan insanlara saygısızlığım var nede bu hisseyi alacak olanlara. taktir yatırımcının çok uzun süre ben beklerim diyenlere sözüm yok zaten. yeni gireceklerede yorumlarımla engel değilim. söyleyeceğim tek şey var endeks 60binlerdeyken bu hisse 24,50leri gördü ve 16 fiyatlara kadar düştü ogünden bu güne hise 16,00-16,50 arasında gitti geldi bundan önceki sayfada ulusal 100 endeks için yaptığım yorum var ordaki grafiği incelşemenizi tavsiye ederim. endekse bağlı getirisi olmayan hissler. endeks düşerkende en önde koşarlar(spekülatif hareket yapacak hiseler hariç) arkadaşlar bu konu fazla uzadı ben yazacaklarımı söyleyeceklerimi söylediğim dileyen isdediği gibi davranabilir. saygılarımla...

ahtaport
06-09-2012, 18:56
Yorumlarına katılıyorum ama sunada ınanıyorumkı bu kagıt endex kagıdı degıl neyı ne zaman yapacagı bellı olmaz.moralımızı bozmadan beklıyoruz Belkı diyoruz 30-40-50 olurmu diye beklıyoruz.Hangi hissenın garantisi var mgros 40 tan 11'e thyao 5,80 den 2 tl ye fener 100 tlden 38 tl ye gsray zaten battı bence yıne en ıyısı fmızp heryıl temettü veriyor.Bu yıl bintl verir yine alırım gun gelir devran doner cocuklarım ünuversıteye giderlerse birde hepsine birden araba alırım.Egerkı hısselerın dusecegını cıkacagını tam tahmın edebilirsek zaten cok zengin oluruz.
Saygılar.Ben sonuna kadar buradayım.5 yılı göze aldım.Madem bu işi biliyorsun Sayın mardın 2017 de bu hisse ne olur tahmın et bakalım.

TaKaZOgLu
06-09-2012, 20:38
Bak mardin kardeş sen diyorsunki bu hisse yaklaşık herşey normalken %35 düşer.hadi sana tiyo vereyim operasyonun kralı netaş ve brisada yapıldı.nerden nereye düştü hisseler.taban taban yedi hiç biri taban açıldıktan sonra %35 düşmedi.örneğin birisa 5.00-5.60 bandına oturdu.bizim hissemizde 22.00 lerden 17.00 fiyatlara düştü senin tabirinle operasyonu yedi.yaklaşık ta 2-3 aydır 16.00-17.00 arasında gidip geliyor... Sen hala 12.00 diyorsun.sonrada desibere kızıyorsun...bir şirkete yatırım yapacaksan beklemeyi de bileceksin bilmiyorsan da zarar edersin.zararını kurtarmak için başka hisselere dalarsın orda da aynı taktikle düşüneceğinden dolayı gene zarar edersin.bak sana basit bir matematik hesabı yapayım 1.000 tl var gittin bankaya yatırdın ortalama %8 kazanırsın senede.yani paran 1.080 tl olur şimdi ben sana diyorum ki bu hisseyi bugünki kapanış fiyatı olan 16.35 al. Tam 365 gün içersinde 17.50 ve üstünde sattığın her fiyattan bankaya göre daha karlısın.he dersen ki ben köyeyi çabucak dönmek istiyom o ayrı.o zaman git sayısal oyna. Onda daha şanşlısın.... üstelik bunları borsaların ralli yapacağı aylarda söylüyorsun ondan sonra millet sana k... Güler....

Pochan
07-09-2012, 01:03
http://img.tapatalk.com/d/12/09/07/edybyjy5.jpg
Bana göre 17 geçmeden yükseliş başlamaz macd 0 kesmek üzere bugün kesmesini bekliyorum

mardin
07-09-2012, 09:10
Bak mardin kardeş sen diyorsunki bu hisse yaklaşık herşey normalken %35 düşer.hadi sana tiyo vereyim operasyonun kralı netaş ve brisada yapıldı.nerden nereye düştü hisseler.taban taban yedi hiç biri taban açıldıktan sonra %35 düşmedi.örneğin birisa 5.00-5.60 bandına oturdu.bizim hissemizde 22.00 lerden 17.00 fiyatlara düştü senin tabirinle operasyonu yedi.yaklaşık ta 2-3 aydır 16.00-17.00 arasında gidip geliyor... Sen hala 12.00 diyorsun.sonrada desibere kızıyorsun...bir şirkete yatırım yapacaksan beklemeyi de bileceksin bilmiyorsan da zarar edersin.zararını kurtarmak için başka hisselere dalarsın orda da aynı taktikle düşüneceğinden dolayı gene zarar edersin.bak sana basit bir matematik hesabı yapayım 1.000 tl var gittin bankaya yatırdın ortalama %8 kazanırsın senede.yani paran 1.080 tl olur şimdi ben sana diyorum ki bu hisseyi bugünki kapanış fiyatı olan 16.35 al. Tam 365 gün içersinde 17.50 ve üstünde sattığın her fiyattan bankaya göre daha karlısın.he dersen ki ben köyeyi çabucak dönmek istiyom o ayrı.o zaman git sayısal oyna. Onda daha şanşlısın.... üstelik bunları borsaların ralli yapacağı aylarda söylüyorsun ondan sonra millet sana k... Güler....

arkadaşım uzun vade yatırımcısına zaten sözüm yok ben tecrübelerime dayanarak bir öngörüde bulundum ve öngörümün arkasındayım. zaman herşeyin ilacıdır. hisenin 22lerden düştüğünü söylüyorsun ama nerelerden bu fiyata geldiğini göremiyorsun. netaş ve brisayı bu hisseyle kıyaslama onların hem mali yapıları farklı hemde beklentileri olan hiselerdi . ben bu hissede kaybetim inşallah öngörüm tutmaz ve kazanırsınız olayı daha fazla büyütmeyelim forum amacının dışına çıkmasın saygılarımla..

46h
13-09-2012, 18:50
ya arkadaşlar benim takip ettiğim kadarıyla kağıt harekete de başlayınca şimdi kağıdı kötülüyenler a kağıt 30 olacak kağıt 40 olacak diye basbas bağırıyorlar kağıt fiyatı sabitliyince de yok kağıt 14 sonra 12 gelirse alırım diyerek milletin moralini bozmaktan başka bişey yapmıyorlar ben bu tip insanların ne ye hizmet ettiğini çözemedim.. kardeşim her horoz kendi çöplüğünde ötsün herkes kendi işine baksın burası yatırımcıların moralini bozma yeri değildir....herkes bu sayfaya kağıt hakkında bilgi varmı diye bakıyor speklk yapmak için değil.....
her koyun kendi bacağından asılır...............

desiber
13-09-2012, 22:12
ya arkadaşlar benim takip ettiğim kadarıyla kağıt harekete de başlayınca şimdi kağıdı kötülüyenler a kağıt 30 olacak kağıt 40 olacak diye basbas bağırıyorlar kağıt fiyatı sabitliyince de yok kağıt 14 sonra 12 gelirse alırım diyerek milletin moralini bozmaktan başka bişey yapmıyorlar ben bu tip insanların ne ye hizmet ettiğini çözemedim.. kardeşim her horoz kendi çöplüğünde ötsün herkes kendi işine baksın burası yatırımcıların moralini bozma yeri değildir....herkes bu sayfaya kağıt hakkında bilgi varmı diye bakıyor speklk yapmak için değil.....
her koyun kendi bacağından asılır...............
Size katiliyorum 46h saygilarimla
DESIBER

desiber
13-09-2012, 22:25
Sayın gerçek yatırımcı arkadaşlar ve bu hisseyi hesabında bulunduranlar,09-15 eylul 2012 tarihihli PARA Haftalık ekonomi Dergisinin bu son sayısında Sayfa 79 ta Bu haftanın reytinglerinde öne çıkan hisseler içerisinde
FMIZP Hedef alım aralığı;16.10-16.25
Hedef Fiyat ;17.25-17.30
Bekleme süresi 6 Hafta olarak önerilmiştir.
Daha öncede hissemiz para dergisi tarafından önerildikten sonra kısa sürede hedefine ulaşmıştı.Bu gerçek haberi bilgilerinize sunarım
Saygılarımla
DESİBER

clubberman
14-09-2012, 12:26
Sayın gerçek yatırımcı arkadaşlar ve bu hisseyi hesabında bulunduranlar,09-15 eylul 2012 tarihihli PARA Haftalık ekonomi Dergisinin bu son sayısında Sayfa 79 ta Bu haftanın reytinglerinde öne çıkan hisseler içerisinde
FMIZP Hedef alım aralığı;16.10-16.25
Hedef Fiyat ;17.25-17.30
Bekleme süresi 6 Hafta olarak önerilmiştir.
Daha öncede hissemiz para dergisi tarafından önerildikten sonra kısa sürede hedefine ulaşmıştı.Bu gerçek haberi bilgilerinize sunarım
Saygılarımla
DESİBER

İnşallah gene patlamayız. Yanlış hatırlamıyorsam para dergisinden bir yazar tarafından kağıdımız önerildikten sonra hezimet yaşamıştık.

KONT
17-09-2012, 21:48
yahu bu karlılıkla ve en önemlisi bu endekste daha ne kadar yıllık dibinde gezecek cidden merak ediyorum :(
insanın sabrını zorlama konusunda bu adamların hepsi aynı beceriye sahipler :(

desiber
17-09-2012, 23:19
Bu haftaki para dergisindede hisseye dikkat cekilmis durumda arkadaslar
,DESIBER

46h
18-09-2012, 12:28
Bu haftaki para dergisindede hisseye dikkat cekilmis durumda arkadaslar
,DESIBER

bende gördüm haberi inşallah hayırlısı olur..yt değildir...

desiber
22-09-2012, 00:06
Otomotiv sanayisinde artış bekleniyor.Hareket beklenebilir.
DESİBER

celik comak
23-09-2012, 12:56
o eski halinden eser yok şimdi ızdırap içinde yordun bizi fm pistonum artık ne zaman 24-25 tl tutunacaksın

TaKaZOgLu
23-09-2012, 13:22
Bir haber dergide yayınlanmış ve sen bunu okuyup yatırım yapıyorsan.kaybetmen kaçınılmaz.....

desiber
25-09-2012, 11:14
Sinsice toplama operasyonu başlamış durumda hissede,hayırlısı baklım ne planlıyorlar.Yakında güzel şeyler olabilir.
Saygılarımla
DESİBER

umutuluc
26-09-2012, 09:51
bende gordum magazin dergisinde vardı yazısi suresıs sayısında y t deyidır

asitrend
26-09-2012, 14:12
Dergi teknik olarak çok güzel yer belirlemiş.Ve bugün 16-25 ve üzeri kapanış hissede yarın güzel hareketlere sebeb olur.Dergi kendini garantiye almış 17 bin için 6 hafta diyerek ama
Öyle de değil.16-25 ve üzeri kapanış hisseyi en fazla 1 haftada o seviyelere taşır zaten

hfko
26-09-2012, 23:42
Mayıs ayında genelde temettü dağıtır. Şuan almak biraz uzun vade dayanmayı gerektirir. Kısa vadede pek birşey olacağını sanmıyorum.
Hatta endeksin bu durumuna ayak uydurursa 14 e kadar inme ihtimali var. O zaman çok güzel alım fırsatı vermiş olur.
Mayıs ayına doğru tekrar 20 üzeri görebiliriz. Ama alım yerini çok iyi seçmek birazda sabırlı olmak lazım...

yatırım tavsiyesi değildir.

meselei06
27-09-2012, 16:24
Bu ne Lahana böyle..
Olağanüstü toplanıyosun, Yönetimdekilerin Huzur Hakkı Paraları Miktarları Kararı Alıyorsun..
Yok arkadaş..Bizim Ülkede artık Yatırım Yapılmaz.. En Yakın Yükselişlerde Tüm Pörtföyümü Boşaltıp. Daha da Arkama Bakmam..

clubberman
28-09-2012, 11:10
Bu ne Lahana böyle..
Olağanüstü toplanıyosun, Yönetimdekilerin Huzur Hakkı Paraları Miktarları Kararı Alıyorsun..
Yok arkadaş..Bizim Ülkede artık Yatırım Yapılmaz.. En Yakın Yükselişlerde Tüm Pörtföyümü Boşaltıp. Daha da Arkama Bakmam..

Aynen katılıyorum. bu kağıda girdiğimde umutluydum fakat çok kaypak çıktı. Sürekli bi ali cengiz oyunu var.
Biraz toparlansa bende elveda diyeceğim.

celik comak
28-09-2012, 12:06
arkadaşlar toparlanması baya bi zaman alacak en az mart- nisan 2013gibi bu hissede 2009 dan beri varım inişli cıkışlı bi hisse ama sağlam dır üzülmeyin boll kazançlar ytd

denizci68
04-10-2012, 10:32
arkadaşlar toparlanması baya bi zaman alacak en az mart- nisan 2013gibi bu hissede 2009 dan beri varım inişli cıkışlı bi hisse ama sağlam dır üzülmeyin boll kazançlar ytd
Mart-Nisan olsa şükredelim, daha uzun süreyi bulur bence...

denizci68
04-10-2012, 12:29
Nitekim şu anda yaşanan Suriye gerginliği nedeniyle meydana gelen % 8,63 oranındaki sert düşüş sonrası toparlanması daha da zor olacak gibi...

Rockness
04-10-2012, 18:51
14 küsürlü fiyatların görülüp tekrar 15 üzerine atılması teknik açıdan çok hoş oldu... Dip çalışması mı dersiniz artık adını siz koyun... Artık kısa da olsa yukarı yönlü bir hareket beklenebilir... YTD..

kadirz_m
05-10-2012, 19:11
http://c1210.hizliresim.com/12/5/dp76v.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hfko
09-10-2012, 21:03
Uzun süredir beklediğim düşüşü nihayet yaptı ve alım fırsatı verdi. Çok kısa vade düşünmeyenler için bir hissedir. Günlük çok hızlı yukarı aşağı hacimli günler olmaz pek. Çok nadirdir.
Tahminim 1-2 ay daha süründürme işlemleri devam edecektir. Sonra yavaş yavaş yukarı ivmelenmeye başlar.
Bu arada düşük fiyatlarda (15 ve altı) maliyetlenme olabilir beklemeyi biliyorsanız.

yatırım tavsiyesi değildir...

14 küsürlü fiyatların görülüp tekrar 15 üzerine atılması teknik açıdan çok hoş oldu... Dip çalışması mı dersiniz artık adını siz koyun... Artık kısa da olsa yukarı yönlü bir hareket beklenebilir... YTD..

oeza
11-10-2012, 11:20
Top atışı başlamadan önceki fiyata geldi, yürü be koçum.:cool:

cenkx
11-10-2012, 12:41
güzel kağıt 2 seans hareket devam gibi görünüyor...

ytd...

abdülhamid
11-10-2012, 20:17
Ataçtan yediğim kazığı buradan çıkarmak için geldim.20 den önce çıkmaya şimdilik niyetim yok.Ieyho yu da satsam da biraz daha gelsem mi diye de düşünmüyor değilim.YTD.

kadirz_m
11-10-2012, 20:29
sarı renkli dikdörtgen içindeki mor renkli düşüş kanalından çıkmadan bir cacık olmaz.. yükseliş başladı diye bir şey söylemek için henüz erken..

http://d1210.hizliresim.com/12/c/dv4mm.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Many Many
12-10-2012, 17:18
Ataçtan yediğim kazığı buradan çıkarmak için geldim.20 den önce çıkmaya şimdilik niyetim yok.Ieyho yu da satsam da biraz daha gelsem mi diye de düşünmüyor değilim.YTD.

karbonat erolun işine dönmesin senin iş :)

kadirz_m
12-10-2012, 18:54
http://d1210.hizliresim.com/12/d/dvx42.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

abdülhamid
12-10-2012, 20:02
karbonat erolun işine dönmesin senin iş :)

sayın many ben borsada eskilerden değilim, yeni sayılırım.gerektiğinde satıp çıkmayı bilmek lazım. celebi 13 lere geldiğinde ıeyhoyu satıp celebi alsaydım şimdiye kara bile geçecektim. kaç aydır ıeyhoyu bekledim de ne oldu? bana acı bir tecrübe oldu. sağlık olsun .para yine kazanılır.

denizci68
16-10-2012, 11:04
Hep aynı nakarat...

hfko
16-10-2012, 19:32
Beklediğin hisse hala yükselmemişse yeterince beklememişsindir :)

(Şubat - Mayıs arasına kadar en az beklemek lazım bence burada)

kernekli
16-10-2012, 21:39
iç talep karşılamada lider konumdasın fmizp. asuzu giderde sen ne beklersin fmizp senin ondan neyin eksik, bilen söylesin??

tosunpaşa
16-10-2012, 23:08
Arkadaşlar bende bu gün aranıza katıldım. hepimize hayırlı kazançlar.
20 günlük ho 15.50 yeşil çizgi daha sonra 50 günlük ortalama 15.85 ve kalın çizgi 16.00. Eğer 16.00 üstünde kapanış yaparsak o zaman düşüş trendinin bitişinden söz edebiliriz.Aksi takdirde daha buralarda çok sürünürüz gibime geliyor.

tosunpaşa
16-10-2012, 23:17
http://a1210.hizliresim.com/12/j/f0cbk.png

imkb 100 30 mayıstan bu güne 55000 den 70000 geldi. biz ise bu tarih aralığında 17 den 15 e geldik.

benimkiler naçizane kendi görüşümdür.asla yatırım tavsiyesi değildir.

tosunpaşa
16-10-2012, 23:20
http://a1210.hizliresim.com/12/j/f0cjp.png

cokozelbirisi
17-10-2012, 12:07
4-5 ay önce adi herifin biri yüzünden 22 den girdim yok 50 olcak yok 100 olcak dedi sonra maliyet düşürdüm 20 liraya geldim. kağıt yer le bir oldu.
hastalıklımı bu kağıt bırakıp gitsekmi varmı bi fikri olan

mardin
17-10-2012, 12:32
4-5 ay önce adi herifin biri yüzünden 22 den girdim yok 50 olcak yok 100 olcak dedi sonra maliyet düşürdüm 20 liraya geldim. kağıt yer le bir oldu.
hastalıklımı bu kağıt bırakıp gitsekmi varmı bi fikri olan

bu sayfaya yazdığınız günü hatırlıyorum yazılarımı okumuşsunuzdur inşallah. herşey o yazılarda var. hisse hakında olacaklar ile ilgili yorum yaptığımızda forumdan bile kovmak isdeyen oldu. endeks düzeltmeye başlasın şuan hiseleri tutan bilanço beklentileri onada birşey kalmadı 2 kasım konsalide olmayan 12 kasımda konsalide bilanço açıklayan şirketlerin son tarihi diye biliyorum. bakalım bu seviyelerde ne kadar tutunabilecek.

oeza
17-10-2012, 17:14
Ne kadar oynak şeysin sen. Ya çık ya düş, ne kısmetsizim düzgün bi kaat bulamayacakmıyım.:vurkafa:

kotancı
17-10-2012, 17:59
16 üzerine atarsa hızlanır. 16,30 da direnci var sanırım. orayı geçerse grafik iyice güzelleşir. çıkış zamanının geldiğini düşündüğüm bi hisse.. ytd...

tosunpaşa
17-10-2012, 20:51
Kademe analizi

http://b1210.hizliresim.com/12/k/f12us.png (http://bit.ly/c25MCx)

tosunpaşa
17-10-2012, 20:59
http://b1210.hizliresim.com/12/k/f131m.png (http://bit.ly/c25MCx)

Bu gün 20 günlük hareketli ortalama olan 15.50 üzerindeyiz. 50 günlük hareketli ortalama olan 15.85 e dokundu ve geri döndü.ilk hedef 15.85 üzeri kapanış yapmak olmalı.

yazdıklarım naçizane kendi görüşümdür.yatırım tavsiyesi asla değildir.kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

kotancı
17-10-2012, 21:17
Yarin 16 üzerine atarsa portföye dahil edebilirim...

tosunpaşa
18-10-2012, 13:55
http://d1210.hizliresim.com/12/l/f1l52.png (http://bit.ly/c25MCx)

desiber
19-10-2012, 00:53
http://d1210.hizliresim.com/12/l/f1l52.png (http://bit.ly/c25MCx)
Selamlar,
Kademe analizinin adresini yapıştırırmısınız buraya.
Saygılar

desiber
19-10-2012, 01:04
16 üzerine atarsa hızlanır. 16,30 da direnci var sanırım. orayı geçerse grafik iyice güzelleşir. çıkış zamanının geldiğini düşündüğüm bi hisse.. ytd...
Katııyorum size,yeri geldiğinde alım fırsatı vermediği günlerde olacak,sabır etmeye devam,otomobil sektörünü alttan çıkaracak gelişmeler olabilir bununla ilgili canlandırmak için çalışmalar var.Ayrıca araç satılmıyor deniliyor kriz söylentleri vs. 3 haftadır araç arıyorum bayilerde araç yok.Opel 1 ay veriyor en erken,Fiat ve nissanda gün veriyor ileriye,Renault clio yok bayilerde,Araç sıkıntısı var piyasada,hükümet kanadından gelecek haberlerle güzel şeyler olacak gibi.Saygılarımla
DESİBER

tosunpaşa
19-10-2012, 10:52
Selamlar,
Kademe analizinin adresini yapıştırırmısınız buraya.
Saygılar

Kademe analizini derinlik ekranından görüyorum.başka bir siteden değil.

yasard
23-10-2012, 20:09
17 Ekim haberi gördünüz değil mı arkadaslar?

Ytd...

abdülhamid
24-10-2012, 06:02
17 Ekim haberi gördünüz değil mı arkadaslar?

Ytd...

hangi haber sayın yasard?
haberi de yazsaydınız öğrenmiş olurduk.

yasard
24-10-2012, 08:17
Kap takip etmiyor musunuz? Mobilden link paylaşmak çok zor

kernekli
24-10-2012, 20:51
İşte şimdi huylandım haber neyse çıksın görelim arkadaş.neyse paylaşın öğrenelim yani.asuzu ,egeen uştu 2 milyon lotcuk fmızp düştü. spek olsam seni uzaya çıkarırım,sabret obama kardeşim kazansın fmızp seni amerikalıya satacağım:halayci:

yasard
24-10-2012, 21:31
Haber kap ta zaten çıktı

kozalak_1
24-10-2012, 21:46
Merak edilen haber:

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=240998

livingston
26-10-2012, 18:39
Ford ıngılteredekı uretımı turkıyeye kaydırıyormus... Haftaya hareketlenırız umarım..

kernekli
30-10-2012, 00:26
yarın ola hayır ola fmızp yoksa senle vedalaşacağım.

tosunpaşa
30-10-2012, 21:53
http://b1210.hizliresim.com/12/y/fg8qp.png (http://bit.ly/c25MCx)

tosunpaşa
30-10-2012, 22:15
http://b1210.hizliresim.com/12/y/fg9gf.png (http://bit.ly/c25MCx)

50 günlük ortalamaya (15.75) dokunup hemen altında bir kapanış oldu.bugün bi değişiklik yaparak yükseldiği yerde kapandı.yani aşağıya salmadı.bu kapanış inşallah yükseliş trendinin habercisidir.herkese bol kazançlar.

yazdıklarım hayal dünyamda kurguladıklarımdır.asla yatırım tavsiyesi değildir.

denizci68
31-10-2012, 11:11
Dünden beri iyi gidiyor. Aman nazara gelmesin...

kadirz_m
31-10-2012, 13:07
Dünden beri iyi gidiyor. Aman nazara gelmesin...

gidiyordu derken sonrasında fena bastılar.. bu ne ya..

tosunpaşa
31-10-2012, 21:15
http://a1210.hizliresim.com/12/z/fh6s4.png (http://bit.ly/c25MCx)

tosunpaşa
31-10-2012, 21:29
9 aylık bilançoda gelecek rakam yönümüzü belirlemede etkili olacak diye düşünüyorum.ayrıca endeks iyice korkutmaya başladı.yükselişe ayak uyduramayan hisse olası bir düzeltmede acaba nasıl bir yol izler????
galiba bu sorunun cevabını gelecek 9 aylık bilanço verecek!!!diğer arkadaşlar buduruma ne dersiniz.Zira endeksin düzeltme yapması kaçınılmaz.

stocony
01-11-2012, 15:43
9 aylık bilançoda gelecek rakam yönümüzü belirlemede etkili olacak diye düşünüyorum.ayrıca endeks iyice korkutmaya başladı.yükselişe ayak uyduramayan hisse olası bir düzeltmede acaba nasıl bir yol izler????
galiba bu sorunun cevabını gelecek 9 aylık bilanço verecek!!!diğer arkadaşlar buduruma ne dersiniz.Zira endeksin düzeltme yapması kaçınılmaz.

Eski göz ağrısına iki sene aradan sonra 15,70 ortalamayla girdim. Endeks düzeltmesinde; eski deneyimlerim, senedin endeksten daha fazla aşağıya salınma olabileceği şeklinde , eğer 14 altına inerse aldığım kadar senedi o seviyelerden almayı planlıyorum.

omerby
01-11-2012, 20:49
Şirketin eylul/2012 bilançosu karı 3.597.942 tl. olarak açıklandı.

Bilanço dipnotlarına baktım. Şirket daha önce KAP.ta açıkladığı ve uretıp satışını yaptığı bazı parçaların değişim masrafı olan
696.286.tl. için karşılık ayırmış. teşvik programı dahılınde alacagı makıneler için eylul/2012 itibarıyle toplam 935.766.tl.
ödeme yapmış bunun 210.296.tl.sı bu döneme aıttır. Ayrıca kur farkından oturu 1.209.283.tl. kambıyo zararı yazmıştır.
Dolayısıyla açıklanan kar rakamı ( 3.597.942 - 2.551.908 / 1.046.034 bu dönem karı) fena degildir. Karşılık ayrılmamış olsaydı kar miktarı o kadar daha artacaktı. Netıcede şirket busene bir dönemde 1.300.ooo tl. civarında kar yapıyor. /selamlar..

tosunpaşa
01-11-2012, 23:10
http://e1211.hizliresim.com/13/1/fjf40.png (http://bit.ly/c25MCx)

tosunpaşa
01-11-2012, 23:12
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=242849

kernekli
03-11-2012, 22:41
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=242849

yorumlayacak arkadaş aranıyor.fransız kaldım

omerby
04-11-2012, 06:59
Sn. Kernekli...

1.11.2012/204 sayılı gönderıyı okuyuverın. Bilançoyla ilgili yeterince açıklama var.

egehan_1957
05-11-2012, 10:33
Yeter be lanet hisse bir hareket et 2 yıl oldu halen zarardayım.

hfko
10-11-2012, 15:38
Bu ayda hareket beklemek yanlış bence... daha vakti var. Şuan tekkeyi bekleyen çorbayı içer konumunda tabiri caiz ise...
maliyetinizi bilmiyorum ama 2 yıldır 15 in altında alsaydınız maliyetiniz bayağı düşerdi. 20 üstünde satarakta kar bile edebilirdiniz...
Malesef büyük hatamız genelde tüm hisseyi tek seferde almak.

Yeter be lanet hisse bir hareket et 2 yıl oldu halen zarardayım.

kagan_44
12-11-2012, 19:02
bu gün 15.10 dan az biraz destek attık

hayırlısı ben bu hisseye güveniyorum

kernekli
14-11-2012, 20:57
Arkadaşlar endeks 60 binlerdeyken 24 biinleri gören fmizp endeks 70 binleri geçti 15 binlerde uyuyor.senin neyin eksik be fmizp diger eşdeğer sektörel kağıtlardan,. bu bekleyişin hayra alemet olur inşallah. yürü be koçum şu egeen i yakalada yatırımcını sevindir, tezden hadi koçum göreyim seni. yürüüü kim tutar seni 500 lotla ortağım sana.

kagan_44
14-11-2012, 20:58
Arkadaşlar endeks 60 binlerdeyken 24 biinleri gören fmizp endeks 70 binleri geçti 15 binlerde uyuyor.senin neyin eksik be fmizp diger eşdeğer sektörel kağıtlardan,. bu bekleyişin hayra alemet olur inşallah. yürü be koçum şu egeen i yakalada yatırımcını sevindir, tezden hadi koçum göreyim seni. yürüüü kim tutar seni 500 lotla ortağım sana.

kernekli hemşerim senin gazınla 100 bine bile çıkar :)

cabbar07
14-11-2012, 21:32
zamanı geldi az kaldı

denizci68
15-11-2012, 10:17
Haftalardır 15,10-15,35 fiyatında gidip geldi. Sabırla bekliyoruz....

celik comak
16-11-2012, 20:21
Egehan dostum hala burdamısın allah sana sabır versinn 2013 mayısı bekle bi 30-yada 35 olur belki ben gelecem şubat gibi yanınıza ytd sevgiler saygılar
yeter be lanet hisse bir hareket et 2 yıl oldu halen zarardayım.

egehan_1957
17-11-2012, 11:28
valla kardes halen burdayız ve zarardayız 2 kez yuksek kar etmemize ragmen satmadım insallah baska hıssede kazanıpta buraya gelirsin.Beklemedeyız.

kagan_44
18-11-2012, 22:47
Banka ve holding grafiklerine şöyle bir göz attım . . . edindiğim izlenim şu . . . kısa vadede hemen hepsinin indikatörleri dip bölgelere yakınlar . . . ancak uzun vadeli görüntü pek hoş değil . . . . . . bu şu anlama geliyor . . . bir nevi kırılım bölgesindeyiz . . . ya endex aşağı yönlü kırılacak . . . ya da en yakın desteklere değip yönümüzü tekrar yukarıya çevireceğiz . . .

Bu süreçte dışarısı sıkıntılı olacak görünüyor . . . özellikle DAX ve Shangai Composite kötü görünüyorlar . . . bunlara DXY Endex'te eşlik ederse geriye bir tek Dow kalıyor . . . Dow bunların hepsine göğüs gerebilecek mi? . . . zor . . . . . .

Eğer bankalarımız ve holdinglerimiz kısa vadeli desteklerinde tutunamazlarsa sıkıntılı seanslar izleyeceğiz diye düşünüyorum . . . zor bir hafta olacak . . .

kagan_44
18-11-2012, 22:49
tabi bu da fmızp ın en sevdiği anlardır tanıyanlar... bilirler ilk defa endeksin aşağıya inmesini temenni ediyorum sırf fmızp için tabiki:)

desiber
20-11-2012, 00:18
Hisse sahipleri buaralar baya ilgililer hisseyle,hareketlenmeler var toplama anlamında,dikkatle izlemeye devam,
DESİBER

kagan_44
21-11-2012, 19:46
15 den yazmıştım bir miktar alım olarak fakat pek umutlu değildim akşam hesabıma baktımki vermiş hayret:)

desiber
26-11-2012, 13:23
Hissede hareketlenleme ve hacim artışı var.Saygılarımla
DESİBER

teo67
26-11-2012, 13:57
15,25 altına sarkmadığı sürece yön yukarı gözüküyor. Yavaş yavaş hareketlensin artık..

cankurt23
26-11-2012, 22:26
zamanı geldi az kaldı

tarih 14.11.2012 ve bugün tarıh 26.11.2012 bu hissenin zamanı demekki değilmiş ..))ytd.

kingleo
27-11-2012, 17:36
ben olacak olanı söyleyeyim;

gene almıyor millet buralardan, unuttular hisseyi.

fiyat 20 liraya yükselmeye başladığında dank edecek, sonra 20 liradan binecekler ekspres trene, 21 lira olacak.

bu kadar yetmez bize diyecekler. sonra 21,50'den bir dönecek pir dönecek. yeni talebeleri sınıfa alacak piston.

"BORSA'DA ALIM VE SATIM 101 "

şaka bir yana, eski talebelerden birisi olarak ( dersimizi alalı çok oldu ), geleneksel piston ziyaretlerime başlamış bulunmaktayım. yavaş yavaş alıyoruz buralardan ( kesinlikle tavsiye değil, ben herkesten çok hata yaparım, alırsınız batarsınız sonra valla ), hayırlısıyla zamanı geldiğinde güzel bir kar ile satacağız hisselerimizi.

herkese tekrardan merhabalar !

hepinize bol kazançlar.

( yazdıklarımın hepsi hayal ürünü )

kagan_44
27-11-2012, 18:07
pistonum benim hesabını bilirsin sen ,biz beklemedeyiz sende artıkın hareketini yapmayı planla deriz yetti gayri

denizci68
29-11-2012, 11:38
6 Mayıs tarihinde gördüğü 22,40 TL den sonra hızla düşen ve 6 aydır 15-16 arasında gidip gelen FMZIP. Sabır taşı sanırım çatlayacak yakında...

kagan_44
29-11-2012, 11:40
işte tamda bu sırada hareketine başlar piston sabır taşı çatlatmakta üstüne yoktur:)

kagan_44
30-11-2012, 20:22
hacim güzelleşiyor bu da pistonun hazırlandığının en bariz işareti aman mesnetsiz yorumlara kulak asıpta elinizdekileri kaptırmayın...

tabi bu benim fikrim siz kendi fikrinizle hareket edin...

TaKaZOgLu
01-12-2012, 19:39
Şirketin 2017 yılına kadar siparişlerinin düştüğünü biliyormuydunuz ?

ekonomik krizde normaldir.eeee kriz bitiş yılı 2015 yani 2 sene kardayız::=))bakış açısı. bu hisse her zaman ilk 3 ayda hareketini yapar......yemeyiz böyle dolduruşları...

kagan_44
01-12-2012, 19:49
yahu arkadaşlar işlem hacmi artıyor ve dahada artacak gibi bunun tadını çıkarmak yerine lüzumsuz tartışmalarla bir birimizi yıpratmaya ne lüzumu var hedef 23 bana göre

ayriyeten imkb zaten başlı başına bir risk riski sevmeyen gitsin parasını repoya yatırsın

ytd bol kazançlar

hfko
02-12-2012, 14:56
Burayı gereksiz tartışma topiğine çevirmiş millet. Kağıdı bilen tanıyan zaten yatırımını yapıyor.
Teknik olarak 15.70 ve sonra 15.80 dirençleri var. Burayı geçti mi orta vade yükseliş trendine girecektir kağıt.
Haftalık grafiklerde MACD göstergesi AL vermek üzere. Bu hafta dirençleri geçeceğini düşünüyorum ve ilk hedef 16.50 olacaktır. Sonraki direnç noktamızda 17.75 olacaktır. 5-6 ay beklemeyecek olanlar bu kağıda hiç bulaşmasın bence.
Benim hedefim 24.50-27.00 arasıdır.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.
Kişisel yorum ve analizlerimdir.

mdalma
03-12-2012, 11:17
ben kendi yazdıklarımı neden göremiyorum bi bilen varmı?

kagan_44
03-12-2012, 15:14
eeeee sırası geldide geçiyor:)

imkb risktir ytd...

denizci68
03-12-2012, 15:27
Sayın "hfko" nun yorumuna aynen katılıyorum. Ayrıca şu an itibarıyla direnç noktaları geçilmek üzere..

maniacteam
04-12-2012, 10:12
arkadaş yeminle az miktar alayım dursun demiştim,düşerse ortalama yapar lotumu artırırım demiştim..kağıt aldı başını gitti buyur burdan yak :D yükselişimiz hayırlı olsun harekete erken başlayacaklarını tahmin ediyordum..milleti gene ters köşe ettiler :)

celik comak
04-12-2012, 10:17
aynen katılıyorum bende kacırdım nasip değilmiş :cry:
arkadaş yeminle az miktar alayım dursun demiştim,düşerse ortalama yapar lotumu artırırım demiştim..kağıt aldı başını gitti buyur burdan yak :D yükselişimiz hayırlı olsun harekete erken başlayacaklarını tahmin ediyordum..milleti gene ters köşe ettiler :)

umutuluc
04-12-2012, 10:23
herkese gunaydın diyorum ve hedef çok buyuk y t deyıldıt D .

refaba
04-12-2012, 10:24
Dengesiz duruş sergilediğinden pek almadıydım,ama durduğu yer çok ucuzdu,hareketine başlamadan önce bir arkadaşım aradı al dedi para girişi var diye güvenmediğim için almadım,ne yapalım nasip değilmiş diyelim,bizde onun yerine dmsas'ta bekleriz,gerçi 1 yıldır uyuz uyuz bekliyor oda.

ihusan
04-12-2012, 10:29
günaydın arkadaslar güne güzel basladık hadi bakalım hayırlısı benim maliyetim 18.70 ama böyle giderse bir iki güne zararımı kurtarıcam inş :)

TaKaZOgLu
04-12-2012, 10:48
Şİmdi mesele tavan mı taban mı?şahsi görüşüm tavanı bozup elinizdeki malları almak isteyebilirler.sonra gene yukarı hareket yapabilirler.

TaKaZOgLu
04-12-2012, 12:12
Şİmdi mesele tavan mı taban mı?şahsi görüşüm tavanı bozup elinizdeki malları almak isteyebilirler.sonra gene yukarı hareket yapabilirler.

iyi tahmin yapmışım.:super::super::super:17.25 aşşağı verdiler 16.90 tekrar yukarı şimdi 17.45.mallarınızı kaptırmayın demiştim ortaklar.....

desiber
04-12-2012, 13:11
Hisse sahipleri buaralar baya ilgililer hisseyle,hareketlenmeler var toplama anlamında,dikkatle izlemeye devam,
DESİBER

Hissede hareketlenleme ve hacim artışı var.Saygılarımla
DESİBER

20 ve 26 /11/2012 de gerekli bildirimleri yapmıştım hisseyle ilgili bu hareketin olacağı belliydi,ama anlayana.
Saygılarımla
DESİBER

Rockness
04-12-2012, 13:20
http://i.imgur.com/lsM7L.jpg

http://i.imgur.com/5ddm5.jpg

egehan_1957
04-12-2012, 14:22
Sessizlık imkb'de para kazanmak istiyorsan saglam kagıt al benım gibi en az 3 yıl bekle.10 yıl bekle ve birdaha borsaya bulaşma 2 ev bir araba al.Hisse degiştirme aracı kurumları zengin edersın.Herzaman aldıgın hisse duser sattıgın hısse cıkar.En azından %80 boyle olur.

kutlug
04-12-2012, 14:30
pd/dd si 10,62 olmuş maşallah

vitamin
04-12-2012, 14:34
senede 1 kere 25 doğrı hareket yapar hersene 15 yine iner eski tecrubemden biliyorum

umutuluc
04-12-2012, 14:37
deh demek istiyorum .d y t d

desiber
04-12-2012, 14:45
Adamlar vereni alıyorlar 1 sn de 4 kademe birden değişiyor takip etmek bile başarı
DESİBER

desiber
04-12-2012, 14:48
senede 1 kere 25 doğrı hareket yapar hersene 15 yine iner eski tecrubemden biliyorum

Sizin dediğinizi şubat aylarında yapar arada fark var.Farklı şeyler oluyor
DESİBER