PDA

View Full Version : AYES - Ayes Çelik Hasır ve Çit Sanayi A.Ş.

Küçük Yatırımcı
05-07-2012, 09:15
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) 21/ 06 / 2012 tarih ve 21/736 sayılı kararı uyarınca Ortaklığımız hisse senetlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa) tarafından belirlenen Serbest İşlem Platformu'nda (SİP) işlem görmesine ilişkin duyuru formudur.

Ortaklığımızın 15.028.200.- TL sermayesini temsil eden paylarının tamamı Kurul kaydındadır. Ancak Kurul kaydında olmak Ortaklığımızın ve paylarının Kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Ortaklık yönetim kurulumuzun 10 / 03 /2012 tarih ve 448 sayılı toplantısında, ortaklığımızın paylarının SİP'te işlem görmesine karar verilmiş olup, işlem görme Ortaklığımızın ve paylarının Borsa veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Duyuru formu ve eklerinde yer alan bilgilerin gerçeği dürüst bir biçimde yansıtmasından Ortaklığımız ve ekte verilen 10/03/2012 tarih ve 448 sayılı karar gereğince yönetim kurulumuz sorumludur. Bağımsız denetim kuruluşları ise, denetledikleri finansal tablo ve raporlara ilişkin olarak hazırladıkları raporlardaki yanlış ve yanıltıcı bilgi ve kanaatler nedeniyle doğabilecek zararlardan hukuken sorumludur.

AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / AYES [] 08.07.2013 17:59:05

Unvan Değişikliği

Ortaklığın Adresi : ALİ RIZA GÜRCAN CAD.METROPOL CENTER NO:31/21 MERTER-İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : 212 - 4815050 ve 212 - 4822885
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 - 4815050 ve 212 - 4822885
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : -
Özet Bilgi : Ticaret unvanımız AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.

Eski Unvan : AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yeni Unvan : AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Unvan Değişikliğinin Tescil Tarihi : 05.07.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Ticaret unvanımız AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=295235

Küçük Yatırımcı
06-07-2012, 11:48
Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) 03.06.2011 tarihli ve 17/519 sayılı kararı gereği, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 11'inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki hüküm çerçevesinde Kurulca belirlenen şirketlerin paylarının İMKB tarafından belirlenecek Pazar veya Platform'da işlem görmesine yönelik olarak, Kurulun Seri: IV, No: 58 Sayılı "Payları Serbest İşlem Platformunda İşlem Görecek Halka Açık Anonim Ortaklıklara İlişkin Esaslar" Tebliği ile Borsa Başkanlığının 30.12.2011 tarihli ve 386 sayılı "Serbest İşlem Platformu (SİP) İşleyiş Usul ve Esasları" Genelgesi (Genelge) çerçevesinde Ayes Akdeniz Yapı Elemanları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Şirket), paylarının SİP'te işlem görmesine ilişkin duyuru formunu, esas sözleşmesini, 31.12.2010 ve 31.12.2011 hesap dönemlerine ait bağımsız denetim raporlarını, Şirketin Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde üyelik işlemlerinin ve SİP'te işlem görmeye ilişkin olarak gerekli işlemlerin tamamlanmış olduğuna ilişkin özel durum açıklamalarını 04.07.2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayınlamıştır.

Genelgenin "Platformda İşlem Görecek Paylar" başlıklı ikinci maddesi gereğince, Şirketin 15.028.200 TL nominal değerli hamiline yazılı imtiyazsız payları 12.07.2012 tarihinden itibaren serbest marjla "AYES" işlem kodu ile SİP'te işlem görmeye başlayacaktır.

Aynı Genelge uyarınca işlemlerin tek fiyat yöntemi ile yürütüleceği SİP'te, ilk seansta Şirketin payları serbest marj ile işlem görmeye başlayacak, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacaktır. İlk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans, gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalama fiyatı üzerinden baz fiyat ve fiyat değişim sınırları hesaplanacak ve uygulanacaktır. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı % 10 olacaktır.

sense
08-08-2012, 20:00
bu hisseye ne oldu ?

Huroniyen
11-08-2012, 09:55
bu hisseye ne oldu ?
bende merak edip aradım şirketi, ortakların hisseleri kurul kaydında (MKK) henüz tamamlanmamış olmasından dolayı işlem göremiyormuş, tamamlanınca ancak işlem görebilirmiş.

sense
11-08-2012, 17:37
bende merak edip aradım şirketi, ortakların hisseleri kurul kaydında (MKK) henüz tamamlanmamış olmasından dolayı işlem göremiyormuş, tamamlanınca ancak işlem görebilirmiş.

o zaman niye açıldı sonra kapandı. saçmalığa bak. İMKB Yönetimi aptallardan mı oluşuyor ?

zakachalka
12-09-2012, 15:19
Elmde AYES hisseleri var MKK'ya biz mi başvuru yapacağız ya da ne yapmam gerekir....

Huroniyen
22-09-2012, 22:06
Elmde AYES hisseleri var MKK'ya biz mi başvuru yapacağız ya da ne yapmam gerekir....

Şirket ile temasa geç, gerçi geçmene gerek yok onlar hissedarların mkk kaydı işlemlerini tamamlamadan hisse işleme başlamayacak. Sanırım ortak sayısı fazla olduğu için mkk işlemleri uzadı.

tolunkudal
12-11-2012, 13:56

ayes hissesi satışı için benimle irtibat kurabilirsin. yardımcı olabilirim.

tolunkudal@yahoo.com

Huroniyen
06-02-2013, 15:38
iki gündür işlem görüyor, 10 ar lot

zakachalka
06-02-2013, 22:29
iki gündür işlem görüyor, 10 ar lot

elimde bu AYES hissesi var ben bunu internet yatırım hesabımdan nasıl kontrol edeceğim.. ya da ne zaman satabileceğim bir bilgisi olan var mı?

Huroniyen
07-02-2013, 09:23
elimde bu AYES hissesi var ben bunu internet yatırım hesabımdan nasıl kontrol edeceğim.. ya da ne zaman satabileceğim bir bilgisi olan var mı?

Aradım sordum, elinde hissesi olarlardan banka hesap numarası aldılar 5-6 ay kadar önce, bu hisseler hesaplarına yatırılıp kendilerine mkk kaydı yaptırılarak şifresiyle beraber yollanacak dedi, istersen sende arayıp sorabilirsin bizide aydınlatırsın burada.

RESADİYELİ
08-02-2013, 09:29
bayağı gideceğe benziyor.

RevolveR35
08-02-2013, 14:06
bayağı gideceğe benziyor.

VKBYO daki görev tamamlandı, sıra burada sanırım...

simulacrum
08-02-2013, 15:47
ben mi yanlış görüyorum işlem miktarını? 10 ar lot ile yükseliyor sanki.

yasar32
08-02-2013, 15:53
ben mi yanlış görüyorum işlem miktarını? 10 ar lot ile yükseliyor sanki.

Evet senetlerini sadece bir kişi kote ettirmiş.Aynı kişi hem alıyor hem satıyor gibi görünüyor.Bu kişi forumuda takip ediyor haberiniz olsun.

simulacrum
08-02-2013, 16:21
Evet senetlerini sadece bir kişi kote ettirmiş.Aynı kişi hem alıyor hem satıyor gibi görünüyor.Bu kişi forumuda takip ediyor haberiniz olsun.
tanıyor musunuz yoksa?

kordsa
08-02-2013, 17:15

peki bu manipulasyona girmez mi?
cezası nedir para mı hapis cezası mı var

yasar32
08-02-2013, 17:30
tanıyor musunuz yoksa?

Hayır işlem gören tek senedin sahibinin adı ile forumda yazanlar arasında birinin adındaki benzerlik dikkatimi çekti.

Huroniyen
09-02-2013, 23:43

Bir kişi kote ettirmiş dedinizde, bu bilgiyi nasıl aldınız, zaten bu işlem gören hisseler kurucu hisseleri hepsini şirket kendisi kote ettirecekti.

Huroniyen
09-02-2013, 23:44
peki bu manipulasyona girmez mi?
cezası nedir para mı hapis cezası mı var

manipülasyon olmaması lazım, çünkü işlem gören hisselerin hepsi kuruculara ait hisseler.

erden60
11-02-2013, 10:49
nereye kadar gider?

L0T
11-02-2013, 12:56
ne dönüyor bu kagıtta.
108 tl işlem hacmi nedir yahu.
10 10 10 10 nereye gidiyor.
yakında ben de açılıyorum borsaya

simulacrum
11-02-2013, 13:28
hep şikayet ettiğimiz tahta sahipsiz diyorduk ya, işte biri bu tahtaya 10 ar 10 ar sahip çıkıyor demek ki?
bu arada tekrar hatırlatayım, aslında sipte ilk fiyat alıcı ve satıcının bulduğu ilk ortak fiyat oluyor.
değildir ama şöyle düşünmüş olabilirler, düşükten başlatalım 10 ar 10 ar yukarı çekelim.

sipte stabil kağıt neredeyse yok gibi şu ana kadar. tabi işlem görmeyenler var dalgalanma olmayan :)

L0T
12-02-2013, 15:03
tabanına kuvvet

electrician
13-02-2013, 11:05
nereye kadar gider?

rakım 1000

dealer35
13-02-2013, 15:37
Bir süre sonra düşmeye başladığında bir çok kişi vay be kağıt bir aralar 50 tl imiş çok düşmüş ben borsanın en kral dip avcısıyım.Burdan alır yüzde bilmem kaç karla satarım diye kağıda yumulur.Aldığı fiyatın yarısına düştüğünde spk bizi neden korumuyor,düzenbazlar diye feryad başlar bir süre sonra ya bu şirket ne iş yapıyordu diye şirketin web sitesi araştırılmaya başlanır.İşte tam bir altın vuruş özeti.

cebi
13-02-2013, 18:07
Türkiyede borsanın halini anlatan bir senet. Spk gibi bir kurum aslında toptan incelenmeli. Imkbd olan işlemlerin %50 si normal değil. Amerikada olsa bu şirketlerin yarısı incelemeye alınır. Speklerin yarısıda insider trading denen olaydan 10 yıl hapis yer.

Aurum
14-02-2013, 14:30
Arkadaşlar, elimde yok ama gerçekten çok merak ettim. Neler oluyor bu hissede? Biri kısaca açıklayabilir mi? 10'ar lot 10'ar lot tavan ne demek yahu?

L0T
14-02-2013, 16:58
Arkadaşlar, elimde yok ama gerçekten çok merak ettim. Neler oluyor bu hissede? Biri kısaca açıklayabilir mi? 10'ar lot 10'ar lot tavan ne demek yahu?

Hisse iki gunde yuzde 43 artti...Hem de 20 lot ilk gunde 20 lot da ikinci. gunde....topu topu 40 lotla ve300 lira ile...Tabandan alamasinlar diye...Almak isteyenler alamazlar ki....Kimse alamadan fiyat yukseklere....Ondan sonra bunun farkinda olmayan kucuk yatirimci son durakta veya son duraga cok yakin istasyonda biner trene.....Ondan sonrasini tahmin edebiliyor musunuz. ??

tuzak yani bu.

satamadıkdan sonra almak neye..
spk izliyor yazık vallahi.

geçen hafta 155 işlem hacmi ile %20 artmıştı :D tam komedi...
aman diyeyim..

asityanığı
14-02-2013, 18:44
aman aman ha uzak durmak lazım bu ve bu tür kağıtlardan sonra yandı keten helva hesabı olursunuz

bavecem
14-02-2013, 19:31
arkadaslr ya bu hise 100 de1500 bedelsiz acıklar yada yüksek fiyattan kücük yatırımcıya dağıtırlar sonra tabanlara baslarlar üc bes taban bes bese yaparlar gelde cık bu işin içinden.yada gözaltından yüksek rakamla çıkmak ister...şahsi görüsümdür.ytd.

bavecem
14-02-2013, 19:42
10 lot deneme olarak tavandan yazdım geldi .ama cok riskli 30.uda geçe bilir 7.yede düşe bilir şu an ok yukarı yönlüdür.ytd..........
:halay:

Huroniyen
14-02-2013, 19:59
Şirketin bedelsiz açıklayacağına ihtimal vermiyorum ancak bu şirketteki asıl sorun işlem hacminin düşüklüğünün ana sebebi;
Şirkete ait tüm hisseleri halka açık hale getirdiler, hissedar sayısı fazla hissedarların elindeki lot miktarıda az. Yani kısacası hisse sahipleri satmakta nazlanıyorlar :D

simulacrum
15-02-2013, 14:44
http://www.bloomberg.com/quote/AYES:TI
(http://www.bloomberg.com/quote/AYES:TI)

L0T
15-02-2013, 16:32
ve düşüş başladı !!! trendekiler merhaba

murat3244
18-02-2013, 00:45
bavecem elinde duruyosa 10 lotun satacağın zaman haber ver bn alayım açığa alış yazdım gelmedi bana.........hisse buralardada bedava bence.

ytd bence

Huroniyen
18-02-2013, 08:18
bavecem elinde duruyosa 10 lotun satacağın zaman haber ver bn alayım açığa alış yazdım gelmedi bana.........hisse buralardada bedava bence.

ytd bence

foruma yeni üyesin ve ilk mesajın bu tehlikeli kağıtta. hisse buralardada bedava diyor isen bir delil ispat, şirketin kar zarar tablosu bunları yaz, öyle kuru kuru laf etme.

KarsitYatirimci
18-02-2013, 08:43
bende almaya calisiyorum... insallah bu hafta bir kac lot alicam. Bence uzun vadeli olarak cok saglam bir yatirim. sirketin gelecegi parlak. Turkiyenin buyuen ekonomisi, yeniden yapilanmalar, kanal istanbul ve onun etrafindaki sehirlenmeler, orta doguda buyuen insaat talebi, bilhassa erbil,...yani daha ne saymak gerekir. Onun disinda sirketin ozsermayesi de saglam. Gebze ve izmir de hazir yerleri var. Onun disinda yeni gelişim bölgelerine yatirim yapildi. kanal istanbul, 3. Köprü ve 3. havaalanı haberleri cikmadan cok once hadimkoy gibi yerlerden ucuza arazi almis, faaliyetleri buyutmek icin. yani oralarin nasil degerlendigni ve bunun sirkete nasil yansicagini ve uzun vadeli daha nekadar potansiyeli oldugunu herkes tahmin edebilir...

frebleny08
18-02-2013, 08:47
Günaydın arkadaşlar.

Kimsenin ucuz kaldı, çok pahalı vs yazısına bakmaya gere yok. merite halks a ostime komhl vs izledikleri yolu takip eden varsa bununda ne yapabilceğini az çok ön görübilir. ytd

Andromed
18-02-2013, 08:56
bende almaya calisiyorum... insallah bu hafta bir kac lot alicam. Bence uzun vadeli olarak cok saglam bir yatirim. sirketin gelecegi parlak. Turkiyenin buyuen ekonomisi, yeniden yapilanmalar, kanal istanbul ve onun etrafindaki sehirlenmeler, orta doguda buyuen insaat talebi, bilhassa erbil,...yani daha ne saymak gerekir. Onun disinda sirketin ozsermayesi de saglam. Gebze ve izmir de hazir yerleri var. Onun disinda yeni gelişim bölgelerine yatirim yapildi. kanal istanbul, 3. Köprü ve 3. havaalanı haberleri cikmadan cok once hadimkoy gibi yerlerden ucuza arazi almis, faaliyetleri buyutmek icin. yani oralarin nasil degerlendigni ve bunun sirkete nasil yansicagini ve uzun vadeli daha nekadar potansiyeli oldugunu herkes tahmin edebilir...

Güzel reklam yapmışınız yukarıda sayılanlardan sanki bir tek bu hisse pay alacak.Hisse nereden nereye yükseldi aynı şekilde ya geri gelirse son yeni arzlarda örnekleri çok neredeyse %90 nı kan ağlattı bence fazla abartılı bir yazı daha dikkatli yazarsanız herhangi bir olumsuz durumda günaha ortak olmasınız.Hayırlı haftalar.

KarsitYatirimci
18-02-2013, 10:07
ben sadece, huroniyenin dedigi gibi, bunu tehlikeli bir kagit oldugnu dusunmuyorum. Tam tersine makro degerlere bakildiginda sirketin gelecegi parlak.
su an ki fiyatini az veya cok bulan olabilir. o ayri bir konu. herkes kendine gore degerlendirmeli ve adimini ona gorede atmali. kisa donemli cok riskli olabilir, ama ona gore de kazanc (ve tabiki zarar) olabilir. ama ortada bir deger ureten sirket var, uretilen mala talep var ve sirket otuz kusur senedir piyasada ve buyumekte. yani ciddi bir muessese ve tehlikeli kagit benim anlayisima gore asla degildir. ancak tehlikeli bir zamanlama olabilir, o da ayri bir konu!

murat3244
18-02-2013, 13:36
foruma yeni üyesin ve ilk mesajın bu tehlikeli kağıtta. hisse buralardada bedava diyor isen bir delil ispat, şirketin kar zarar tablosu bunları yaz, öyle kuru kuru laf etme.

İlk önce sunu söyleyeyim buradaki yorumlara bakarak hisse alıp satan varsa aklına şaşarım onun ben. burası sip hisseyide satan varsa alabilirsin satanda yoksa aynen gördüğün gibi 10 lotla tavan tavan gider istesende alamazsın 100 lotuda birarada görebilmen için baya bir beklersin bulabilirsen tabi. bilanço beni ilgilendirmiyo ilgilendiriyor olsa 100 giderim. bilançosu ekside olup tavanlarda gezen onlarca hisse var bilançosu artıda olupta yıllardır sürünen hisselerde var.

frebleny08
18-02-2013, 15:40
tam düşündüğüm gibi aklımdaki rakama gelirse ,ikinci dalgadan da 3-5 kazanırız. Ama risk büyük tabi ytd

roleci
18-02-2013, 17:55

Hepsi senin olsun! Topu topu 5000 lot, hepsini alsan 75bin yapar yukarıdaki beklentilerine göre 500 Tl den satarsın artık !!! :he:

L0T
19-02-2013, 01:33
iki gündür düşüyor :)
20 liradan 24 liradan alan var mıydı cidden. bi de tavsiye gelmiş resmen yahu.

L0T
19-02-2013, 01:34
10 lot deneme olarak tavandan yazdım geldi .ama cok riskli 30.uda geçe bilir 7.yede düşe bilir şu an ok yukarı yönlüdür.ytd..........
:halay:

abi çıktın mı işlemden ?

civan65
19-02-2013, 03:13
Arkadaşlar buradan atıp tutanlara aldanmayın. Çoğu bu şirketlerin elemanları. Kazandıracak hisseleri zaten zamansız yedirmezler. Paranıza yazık. Borsa Yatırım ve şans yeridir. Eğer yatırımcıysanız sağlam hisse hayatta kaybettirmez. Düşse bile belli bir zaman sonra bunu telafi eder. Borsa artı para ile yatırım yeridir. Yani yatırdığınız para size hemen lazım olmayacak. Birde şunu unutmayın. Bir hisseyi hiçbir zaman en tepeden satma şansınız yoktur. Belli hedefleriniz olsun ve bunu zamanı gelince mutlaka uygulayın. Sattığınız zaman da yükselmeye devam etse bile üzülmeyin. Çünkü aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz...

Huroniyen
19-02-2013, 08:39
Kesinlikle sana katılıyorum, bu tür dalgalanmalara kapılanlar genellikle zarar ederler.

Arkadaşlar buradan atıp tutanlara aldanmayın. Çoğu bu şirketlerin elemanları. Kazandıracak hisseleri zaten zamansız yedirmezler. Paranıza yazık. Borsa Yatırım ve şans yeridir. Eğer yatırımcıysanız sağlam hisse hayatta kaybettirmez. Düşse bile belli bir zaman sonra bunu telafi eder. Borsa artı para ile yatırım yeridir. Yani yatırdığınız para size hemen lazım olmayacak. Birde şunu unutmayın. Bir hisseyi hiçbir zaman en tepeden satma şansınız yoktur. Belli hedefleriniz olsun ve bunu zamanı gelince mutlaka uygulayın. Sattığınız zaman da yükselmeye devam etse bile üzülmeyin. Çünkü aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz...

frebleny08
19-02-2013, 09:22
xxxxxxxxx

frebleny08
19-02-2013, 09:24
Yazınızın büyük bir kısmına katılmakla beraber sağlam hisse bölümüne katılmıyorum.Borsada sağlam kağıt diye birşey yoktur.Risk oranı vardır. Risk çok alırsanız çok kaybeder veya çok kazanırsınız.Girin banka hisselerine günlük en fazla %5 kaybeder veya kazanırsınız.ama böyle tehlikeli hisselerde kazançta kayıpta büyük olur.Tamamen alacağınız riske göre değişir.Tabi körü körüne girmek de intahar olur çok iyi takip etmek lazım incelemek biraz daha riski azaltır.(sayın civan 65 in yazısına istinaden)

simulacrum
19-02-2013, 09:40
Genellikle işte şu iş şöyle ballı böyle karlı derler ama kendileri girmezler. Eğer hissenin bir senede 100% artacağına eminse birisi gider kredi çeker girer. ( bu arada bilançosunda faiz geliri olan hisselerden uzak durmaya çalışan birisi olarak krediyede uzak duruyoruyorum ) ama gerçek böyle. varsa bir fırsat o kadar mı fedakar bazı kişiler.

frebleny08
19-02-2013, 14:59
THY için tavsiyesini 'al'dan 'nötr'e, fiyat hedefini 8.20
TL'den 8.40 TL'ye indirdiğini bildirdi.

Büyük kağıt, büyük açıklama böyle saçma ve yanlış bilgi ancak bizim borsada olur.

Huroniyen
19-02-2013, 15:38
ikinci seans işlem görmedimi yoksa bendemi gözükmüyor

frebleny08
19-02-2013, 16:21
ikinci seans işlem görmedimi yoksa bendemi gözükmüyor

Alan olmadığı için işlem görmedi o nedenle gözünmez.

estonsedat
19-02-2013, 18:13
beyler bu hissenin suan piyasada dolaşımda sadece 9 bın lotu var galiba %0,06 s.ı arz olmus. ben böle bişi gormedim. yaw diyordum 3-5lotla nası tavan oluyo :) peki bu hisseyi bu sekilde arz etme mantıgı ney anlamıs dğilim. hisse miktarı coğalmassa hergun en cok dusen yada yukselen olur. bilgisi olan varsa acınlayın lutfen :)

Andromed
20-02-2013, 14:54
Neyse pazarlamacı arkadaşlar 20 üzeri mal aldırmayı başardılarmı merak ediyorum burada bazı art niyetli insanlarında olduğunu düşünüyorum kimsenin vebalini almayın herkezin aklı kendine bırakın insanlar kendileri karar versin bak hisse nereye geldi ne olacak şimdi o sazan gibi atlayan gaza gelen insanların durumu...

frebleny08
20-02-2013, 16:34
Neyse pazarlamacı arkadaşlar 20 üzeri mal aldırmayı başardılarmı merak ediyorum burada bazı art niyetli insanlarında olduğunu düşünüyorum kimsenin vebalini almayın herkezin aklı kendine bırakın insanlar kendileri karar versin bak hisse nereye geldi ne olacak şimdi o sazan gibi atlayan gaza gelen insanların durumu...
Kimsenin pazarladığını sanmıyorum patron kendi çalıp kendi söylüyor.Belki deneme amaçlı birer ikişer alan olmuştur. Zaten işlem hacmi yok. böyle pazarlama mı olur.

ogzhany
21-02-2013, 00:53
aynı düşünceleri paylaşıyorum.özellikle yeni üye olup bu forumda ne kadar çok bilgi paylaşan arkadaş var dikkatimi çekti...

frebleny08
21-02-2013, 10:48
Kadınlar hamamını geçti. Kim kaç tane mesaj yazmış ne zaman üye olmuş.Kimse kimseye hisse zorla aldıramaz sattıramaz. kaybetmeye tahammülün varsa girersin kaybedersin veya kazanırsın.Formu okuyabilen ve yazabilen herkesin yeterince eğitimi var demektir.Hisse ile ilgili korkun varsa bur da ne işin var veya neden takip edersin. Benimde dikkatimi çeken bazı arkadaşlar ısrarla hisseyi karalamak gibi görevleri var bunu altında bir şeyler var mıdır?(hisse iyidir anlamı çıkarmayalım lütfen)

Huroniyen
21-02-2013, 14:15
Sanırım şirketle ilgili hiç araştırma yapmadınız, şirketin halka arzı söz konusu değil, burası serbest işlem platformu, şirketin mevcut 15.028.200,00 hissesi bulunmakta ve hepsi işlem görmektedir. Fakat ortaklar hisselerini satmadıkları için geçmişten gelen pozisyonlarını korudukları için tahta oldukça sığ. Ama kolay değil adamlarada hak vermek lazım, mevcut hissedarların hepsi 30 yıl önce şirketi kurmuşlar şimdide bir kalemde silip ayrılamıyorlar şirketlerinden.

beyler bu hissenin suan piyasada dolaşımda sadece 9 bın lotu var galiba %0,06 s.ı arz olmus. ben böle bişi gormedim. yaw diyordum 3-5lotla nası tavan oluyo :) peki bu hisseyi bu sekilde arz etme mantıgı ney anlamıs dğilim. hisse miktarı coğalmassa hergun en cok dusen yada yukselen olur. bilgisi olan varsa acınlayın lutfen :)

frebleny08
22-02-2013, 14:22
Bu nasıl iş 2. seans demek için 3 lot emir verdim.hisse taban ama aldırmadı ben anlamadım bu işi.

Andromed
25-02-2013, 20:16
aynı düşünceleri paylaşıyorum.özellikle yeni üye olup bu forumda ne kadar çok bilgi paylaşan arkadaş var dikkatimi çekti...

Aynen öyle 20-24tl rakamlarındada gaz verenler vardı...

Huroniyen
26-02-2013, 14:09
nasıl bir kağıt ya 20 li fiyatlardan alanları kalpten götürür bu kağıt

Huroniyen
27-02-2013, 13:09
hisse 9 gündür çift seans dip yapıyor, acaba bu hareketler şirket yöneticilerinin umurunda değilmi, saldım çayıra...

50promil
27-02-2013, 14:19
hisse 9 gündür çift seans dip yapıyor, acaba bu hareketler şirket yöneticilerinin umurunda değilmi, saldım çayıra...
serbest piyasa işte.adı üzerinde 19 seans da yapar.

frebleny08
27-02-2013, 14:49
Satanlar zaten şirket yöneticileri bir an önce paraya kavuşma derdindeler gibi geliyor

frebleny08
27-02-2013, 14:53
O değilde spk ilginçtir hiç inişlere müdahale etmiyor.döner veya 2 tavan yaparsa(dikkat yapar diye anlayıp kimse dalmasın) 3. de hemen şirketten yazı ister. Aşağıya balıklama gitti tekbir uyarı göremedim ama çıkarken uyarı gelmişti.

accx
27-02-2013, 15:49
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : ALİ RIZA GÜRCAN CAD.METROPOL CENTER NO:31 D:21 MERTER-İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 0 212 481 50 50 - 0 212 482 28 85

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0 212 481 50 50 - 0 212 482 28 85

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketi Hk.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'ndan gelen 27.02.2013 tarih ve İMKB/4-GDD-211-02-393/2358 sayılı yazısı kapsamında, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII, No:54 sayılı Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17. maddesine istinaden aynı tebliğin 21. ve 22. maddelerine göre Şirketimizin kamuya açıklanmamış herhangi bir özel durumu olmadığını beyan ederiz. Kamuoyuna duyurulur.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(27/02/2013 - 15:30:43)

frebleny08
27-02-2013, 15:56
O değilde spk ilginçtir hiç inişlere müdahale etmiyor.döner veya 2 tavan yaparsa(dikkat yapar diye anlayıp kimse dalmasın) 3. de hemen şirketten yazı ister. Aşağıya balıklama gitti tekbir uyarı göremedim ama çıkarken uyarı gelmişti.
:yes: spk yazıyı mı okudu ne....

roleci
27-02-2013, 20:01

Adamlar paranın peşinde şirketin ne olduğu önemli değil....
Sonuç; Çok ortaklı bir şirket her an her şey olabilir velakin kaybeden her zaman ky'dır.....

Andromed
28-02-2013, 13:42
Güzel reklam yapmışınız yukarıda sayılanlardan sanki bir tek bu hisse pay alacak.Hisse nereden nereye yükseldi aynı şekilde ya geri gelirse son yeni arzlarda örnekleri çok neredeyse %90 nı kan ağlattı bence fazla abartılı bir yazı daha dikkatli yazarsanız herhangi bir olumsuz durumda günaha ortak olmasınız.Hayırlı haftalar.

18.02.2013 te bir arkadaşın gaz verici yazısına istinaden yazmıştım evet arkadaşlar iyi niyetli olanlara yazıyorum kötüler zaten burada kiralıktırlar siz siz olun kesinlikle bu tür hisselerde etkileyici yorum yazmayın işte örneği insanlar çay kaşığınla biriktiriyor siz kepçeyle vermesine sebep olmayın sonuçta bu görüşlerim forum kurallarındada mevcut bu hissede olan arkadaşlara geçmiş olsun.

çınar33
28-02-2013, 17:42
kapanış:2,83 işlem miktarı:30553 tabandaki lot miktarı 98642 çok düştü diye alım girecektim iyiki girmemişim asıl malı buralardan veriyorlar galiba gerçek değeri ne kadar ki acaba.

parsque
28-02-2013, 20:37
çok fenasal bedelli arttırımı var biliyorum (euro bazında) hissede olanlar bir araştırsın hisseye gireceklerde ... neye göre hisse aldığınızı bilin . ytd.

manidar
28-02-2013, 20:47
kapanış:2,83 işlem miktarı:30553 tabandaki lot miktarı 98642 çok düştü diye alım girecektim iyiki girmemişim asıl malı buralardan veriyorlar galiba gerçek değeri ne kadar ki acaba.

yaklaşık olarak toplam kaynak/ödenmiş sermaye=53,503,683 /15,028,200 =3,56

frebleny08
28-02-2013, 23:26
Ben bu hisseden birşey anlamadım arkadaş tabanda 90 bin var yazmış. 5 lerdeyken 2 tavan yapsa 3,5-4 lerde hepsini vermişti piyasaya. fiyatı basarak ne yapmak istiyorlar anlamak zor.Bakalım ne çıkacak bu işin altından merakla takip edicem. cesarette edemiyor insan girmeye dipsiz kuyu gibi.

Huroniyen
01-03-2013, 08:45
Bu hızla 1 liraya kadar gider gibi görünüyor. Tabi ne olur bilinmez çok tuhaf hareket ediyor ilk etapta tavan dışında başka kademe görmedi şimdide taban dışında başka kademe görmüyor...

DJKARIZMA06
01-03-2013, 09:39
bana 2 tl ye kadar gelebılır gıbı gelıyo. ordan belkı tepkı verebılır

frebleny08
01-03-2013, 09:54
Böyle roket hızıyla inen hisseyi 8 lerden birileri almaya başladı. ky cesaret edemez.Acaba hisse devrimi yapılıyor.

Andromed
02-03-2013, 16:51
bana 2 tl ye kadar gelebılır gıbı gelıyo. ordan belkı tepkı verebılır

Belkide 1,50 de zorlar paraşüt inişi devam ediyor ilginç yeni hisse ve geldiği noktaya bak son zamanlarda birçok şirket bataklığı borsadan aldığı parayla tadil ediyor.

drbedaliza
04-03-2013, 10:04
küçük alımlarla tavan tavan yukarıya çıkar sonra taban taban aşagıya ver.şimdide nasılsa çok düştü diye atlayanların ve atlayacak olanlarının kucağına ver.buralardan halka arza başlanacağı ve kücük yatırımcıya iteleneceği kanısındayım.

çınar33
04-03-2013, 15:03
Nasıl dersen de 2,28 alım yeriymiş. tavan serileri başladı. Nereye kadar gider. zor bir tahmin

lokmn
04-03-2013, 20:09
tavanda kac lot vardı acaba

risen
04-03-2013, 21:51
alım verdm ilk seans akbanktan.izin vermedi.nalet banka:)

murat3244
05-03-2013, 12:17
Ya ne kadar gereksiz yorumlar yapılıyor yok yeni üyeymiş gazlıyormuş falan. sadece sunu söylüyorum burası sip arkadaşlar sipin IMKB de nasıl işlediğini iyice anlayın ondan sonra yorum yada spk yı göreve çağırın. soruyorum buradakilere 20den alan kaçtane yatırımcı var. camışın memsanın topiğine bakında ky halini ozaman görürsünüz.

DJKARIZMA06
06-03-2013, 12:33
9868 lot var tabanda

husrew44
06-03-2013, 15:55
1 lot denem maksatlı satış yaptım "bu sefer müşterinin menkul bakiyesi satış için yetersiz" uyarısı veriyor. bu ne demektir.

Huroniyen
07-03-2013, 08:14
Serbest işlem platformunda işlem görmeye başlayan şirketlerde bu tür dengesiz hareketler oldu fakat kısa sürede duruldu kağıtlar, bu ayes ise hala dengesizliğine devam ediyor, emme basma tulumba gibi kafasını bi yukarı kaldırıyor bi aşağı indiriyor.

accx
15-03-2013, 16:18
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kayıtlı Sermaye İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Kayıtlı Sermaye İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı )

Adres ALİ RIZA GÜRCAN CAD.METROPOL CENTER NO:31/21 MERTER-İSTANBUL

Telefon 212 - 4815050

Faks 212 - 4822885

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 212 - 4815050

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 212 - 4812885

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Kayıtlı Sermaye İşlemlerine İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimiz Yönetim Kurulunun 13.03.2013 tarihli toplantısında
75.141.000,- TL (Yetmiş beş milyon yüz kırk bir bin türk lirası) tavanlı kayıtlı sermaye sistemine geçişi sağlayacak şekilde Esas Sözleşmenin 6. Maddesinin tadiline onay almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV, No:38 Kayıtlı Sermaye Sistemine İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına ve ilgili tüm işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda ilgili başvuru 15.03.2013 tarihinde SPK' ya yazı ile gönderilmiştir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 13.03.2013

İlgili İşlem Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL)

Hedeflenen Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 75.141.000,00

Talep Edilen Kayıtlı Sermaye Tavanı Geçerlilik Tarihi 31.12.2017

Tadil Edilecek Ana Sözleşme Madde No Madde 6

IMKB

(15/03/2013 - 15:16:01)

KarsitYatirimci
17-03-2013, 14:59
bu ne anlama geliyor?
"75.141.000,- TL tavanlı kayıtlı sermaye sistemine geçişi sağlayacak şekilde Esas Sözleşmenin 6. Maddesinin tadiline onay almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV, No:38 Kayıtlı Sermaye Sistemine İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına ve ilgili tüm işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir."

bu miktar su anki sermayenin tam 5 kati. Bu durumda hisse sahiplerin sermayesi otomatik olarak artacakmi?

Huroniyen
18-03-2013, 16:12
Hisse sahiplerinin hissesi bu durumda artmaz, kap a gönderilen yazı kayıtlı sermaye tavanının arttırılması yönündedir. Buda demek oluyorki bedelsiz veya bedelli sermaye arttırımı olacak bu hissede.

bu ne anlama geliyor?
"75.141.000,- TL tavanlı kayıtlı sermaye sistemine geçişi sağlayacak şekilde Esas Sözleşmenin 6. Maddesinin tadiline onay almak üzere Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri:IV, No:38 Kayıtlı Sermaye Sistemine İlişkin Esaslar Tebliği uyarınca Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına ve ilgili tüm işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir."

bu miktar su anki sermayenin tam 5 kati. Bu durumda hisse sahiplerin sermayesi otomatik olarak artacakmi?

Andromed
12-04-2013, 08:53
Piyasada nekadar hissesi var bu şirketin yani ne kadarı gerçekten halka açılmış durumda başlangıçtan bu yana değerlendirilirse çok aşağılara gelmiş durumda sert tepki vermesi gerekiyordu niye gecikti acaba.Bu şirket yeni halka açılan gübrelerden birimi yoksa.Sonuçta inşaat sektörünün bir şirketi krizlerde genelde inşaat sektörü iyi veya kötü ayakta kalıyor bu neyi bekliyor acaba.

accx
20-04-2013, 00:26
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Gelir Tablosu )

Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01.01.2012-31.12.2012 01.01.2011-31.12.2011 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

Raporlama Birimi TL TL TL TL

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER

Satış Gelirleri 28 117214502 117266138

Satışların Maliyeti (-) 28 -112512598 -109289392

Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar)

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)

BRÜT KAR/ZARAR 4701904 7976746

Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 29 -2311142 -1914401

Genel Yönetim Giderleri (-) 29 -1520941 -1955460

Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-)

Diğer Faaliyet Gelirleri 31 364989 347286

Diğer Faaliyet Giderleri (-) 31 -223004 -36815

FAALİYET KARI/ZARARI 1011806 4417356

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar

Esas Faaliyet Dışı Finansal Gelirler 32 6292 82352

Esas Faaliyet Dışı Finansal Giderler (-) 33 -1247230 -356196

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI -229132 -4143512

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri

- Dönem Vergi Gelir/Gideri 35 -115689 -874902

- Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri 35 82154 82400

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI

DURDURULAN FAALİYETLER

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ SONRASI DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI -262667 3351010

Dönem Karı/Zararının Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları

Hisse Başına Kazanç 36 -0,017 0,223

Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç 36 -0,017 0,223

Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Kapsamlı Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01.01.2012-31.12.2012 01.01.2011-31.12.2011 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

DÖNEM KARI/ZARARI 36 -262667 3351010

DİĞER KAPSAMLI GELİR

Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim

Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim

Aktüeryal (Kazanç) ve Kayıplar -25658 -4352

Aktüeryal Kazanç ve Kayıplara İlişkin Vergi Gelir/(Giderleri) 5132 870

Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar

Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri

DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI) -20526 -3482

TOPLAM KAPSAMLI GELİR -283193 3347528

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275217

BIST

(19/04/2013 - 23:48:52)

accx
20-04-2013, 00:27
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )

Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 31.12.2012 31.12.2011

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 41176507 41333580

Nakit ve Benzerleri 6 1425727 158729

Finansal Yatırımlar 7

Ticari Alacaklar

İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 37 19383 2880

Diğer Ticari Alacaklar 10 20618563 13002051

Diğer Alacaklar 11 270596 248932

Stoklar 13 18001108 21428280

Canlı Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 26 841130 6492708

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 11120713 11116516

Ticari Alacaklar

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar

Diğer Alacaklar 11 1088 1088

Finansal Yatırımlar 7 175493 219993

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 409894 418766

Maddi Duran Varlıklar 18 8055503 8209628

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 4192 259

Şerefiye

Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 743834 675502

Diğer Duran Varlıklar 26 1730709 1591280

TOPLAM VARLIKLAR 52297220 52450096

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 21660522 19646377

Finansal Borçlar 8 8761399 4235369

Diğer Finansal Yükümlülükler

Ticari Borçlar 10 4539989 6537274

Diğer Borçlar

İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 37 549774 416140

Diğer Borçlar 11 743198 372550

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 226577

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar

Devlet Teşvik ve Yardımları

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 115689 874902

Borç Karşılıkları 22

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 6723896 7210142

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 129992 137087

Finansal Borçlar

Ticari Borçlar

Diğer Borçlar

Borç Karşılıkları

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 32016 20157

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 97976 116930

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler

Ö Z K A Y N A K L A R 30506706 32666632

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 30506706 32666632

Ödenmiş Sermaye 27 15028200 15028200

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 27 715181 715181

Hisse Senedi İhraç Pirimleri

Değer Artış Fonları 27 12168523 12168523

Aktüeryal(Kazanç / Kayıp) Fonu 27 -24008 -3482

Yabancı Para Çevrim Farkları

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 454309 167750

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 2427168 1239450

Net Dönem Karı/Zararı 36 -262667 3351010

AZINLIK PAYLARI

TOPLAM KAYNAKLAR 52297220 52450096

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275216

BIST

(19/04/2013 - 23:48:51)

accx
20-04-2013, 00:28
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

01/01/2012 -31/12/2012 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275222

BIST

(19/04/2013 - 23:50:14)

accx
22-04-2013, 14:08
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Telefon 212 - 4815050

Faks 212 - 4822885

Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurul Toplantısına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Karar Tarihi 19.04.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 19.05.2013 10:00

Adresi Sanayi Caddesi Bilge Sokak No:2 Yenibosna - İSTANBUL ( Nesil Basım Yayın A.Ş.'nin Av.Bekir BERK Toplantı Salonu)

Gündem GÜNDEM:
1- Açılış ve Başkanlık divanının teşkili.
2- Genel kurul toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanına yetki verilmesi.
3- 2012 yılına ait Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetçi Raporunun ve Bağımsız Denetim raporunun okunması ve müzakeresi.
4- 2012 yılı Bilanço ve Gelir tablosunun okunması, müzakeresi tasdiki ve Kar Dağıtımı ile ilgili yönetim kurulu teklifinin görüşülerek karara bağlanması.
5- Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetçinin ibraları hakkında karar verilmesi.
6- Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi.
7- Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, şirketimizin denetimi için yönetim kurulu tarafından seçilmiş bulunan bağımsız denetim şirketinin onaylanması.
8- Türk Ticaret Kanunun 419 / 2 maddesine istinaden Genel Kurulun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönergenin onaylanmasına ilişkin Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi.
9- Şirket Ana Sözleşmesi? nin, Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığından gerekli izinlerin alınmış olması halinde, Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde tadili konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülerek karara bağlanması.
10- Yönetim Kurulu başkan ve üyelerine Türk Ticaret Kanunu? nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmelerine izin verilmesi.
11- Dilek ve temenniler, kapanış.

E k l e r :
1. Esas Sözleşme Tadil Metni,
2. Genel Kurul İç Yönergesi.

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=275285

BIST

(22/04/2013 - 13:46:07)

accx
26-04-2013, 21:47

Gelir Tablosu

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER

Satış Gelirleri 28 117214502 117266138

Satışların Maliyeti (-) 28 -112512598 -109289392

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-)

BRÜT KAR/ZARAR 4701904 7976746

Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 29 -2311142 -1914401

Genel Yönetim Giderleri (-) 29 -1520941 -1955460

Diğer Faaliyet Gelirleri 31 364989 347286

Diğer Faaliyet Giderleri (-) 31 -223004 -36815

FAALİYET KARI/ZARARI 1011806 4417356

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar

Esas Faaliyet Dışı Finansal Gelirler 32 6292 82352

Esas Faaliyet Dışı Finansal Giderler (-) 33 -1247230 -356196

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI -229132 -4143512

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri

- Dönem Vergi Gelir/Gideri 35 -115689 -874902

- Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri 35 82154 82400

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI

DURDURULAN FAALİYETLER

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ SONRASI DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI -262667 3351010

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları

Hisse Başına Kazanç 36 -0,017 0,223

Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç 36 -0,017 0,223

Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Kapsamlı Gelir Tablosu

DÖNEM KARI/ZARARI 36 -262667 3351010

DİĞER KAPSAMLI GELİR

Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim

Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim

Aktüeryal (Kazanç) ve Kayıplar -25658 -4352

Aktüeryal Kazanç ve Kayıplara İlişkin Vergi Gelir/(Giderleri) 5132 870

Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar

Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri

DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI) -20526 -3482

TOPLAM KAPSAMLI GELİR -283193 3347528

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276306

BIST

(26/04/2013 - 19:06:05)

accx
26-04-2013, 21:47

Bilanço

Dönem 31.12.2012 31.12.2011

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 41176507 41333580

Nakit ve Benzerleri 6 1425727 158729

Finansal Yatırımlar 7

Ticari Alacaklar

İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 37 19383 2880

Diğer Ticari Alacaklar 10 20618563 13002051

Diğer Alacaklar 11 270596 248932

Stoklar 13 18001108 21428280

Canlı Varlıklar

Diğer Dönen Varlıklar 26 841130 6492708

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 11120713 11116516

Ticari Alacaklar

Diğer Alacaklar 11 1088 1088

Finansal Yatırımlar 7 175493 219993

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 409894 418766

Maddi Duran Varlıklar 18 8055503 8209628

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19 4192 259

Şerefiye

Ertelenmiş Vergi Varlığı 35 743834 675502

Diğer Duran Varlıklar 26 1730709 1591280

TOPLAM VARLIKLAR 52297220 52450096

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 21660522 19646377

Finansal Borçlar 8 8761399 4235369

Ticari Borçlar 10 4539989 6537274

Diğer Borçlar

İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 37 549774 416140

Diğer Borçlar 11 743198 372550

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 226577

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 115689 874902

Borç Karşılıkları 22

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 6723896 7210142

(Ara Toplam)

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 129992 137087

Finansal Borçlar

Ticari Borçlar

Diğer Borçlar

Borç Karşılıkları

Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Karşılıklar 24 32016 20157

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 97976 116930

Ö Z K A Y N A K L A R 30506706 32666632

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 30506706 32666632

Ödenmiş Sermaye 27 15028200 15028200

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 27 715181 715181

Hisse Senedi İhraç Pirimleri

Değer Artış Fonları 27 12168523 12168523

Aktüeryal(Kazanç / Kayıp) Fonu 27 -24008 -3482

Yabancı Para Çevrim Farkları

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 27 454309 167750

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 2427168 1239450

Net Dönem Karı/Zararı 36 -262667 3351010

AZINLIK PAYLARI

TOPLAM KAYNAKLAR 52297220 52450096

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276305

BIST

(26/04/2013 - 19:06:04)

accx
03-05-2013, 23:58
AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / AYES, 2013 [] 03.05.2013 17:54:11

Kar Payı Dağıtımına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Telefon 212 - 4815050
Faks 212 - 4822885
Özet Bilgi Genel Kurul onayına sunulacak Yönetim Kurulu Kar dağıtımı teklifi

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 03.05.2013
Konunun Görüşüleceği Genel Kurul Tarihi 19.05.2013

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Peşin

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
AYES(Eski),TREAYES00011 0,0500000 0,0500000

Teklif Edilen Nakit Kar Payı Ödeme Tarihi
03.06.2013

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
AYES(Eski),TREAYES00011 0,000 0,00000

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz Yönetim Kurulunun 03.05.2013 tarihli toplantasında;
a.Şirketimizin, yasal kayıtlara göre hazırlanmış olan 31.12.2012 bilançosunda dönem net karı 269.910,91 TL olması ile birlikte UFRS standartlarına göre hazırlanan ve bağımsız denetimden geçmiş bilançosunda ise, 262.667,00 TL tutarında dönem net zararı bulunmaktadır. Mevzuat gereği UFRS' ye göre hazırlanan finansal tablolarımızda zararın olması sebebiyle; yasal kayıtlarımıza göre düzenlenen 31.12.2012 tarihli bilançosunda tahakkuk eden dönem karı dağıtılamamaktadır. Şirket' in 31.12.2012 tarihli yasal bilançosunda tahakkuk eden dönem net karından Kanun ve Ana Sözleşmemiz gereği ayrılması gereken tutarlar ayrıldıktan sonra geriye kalan karın özkaynakların güçlendirilmesi amacıyla olağanüstü yedek akçe olarak ayrılmasına,
b.Yasal kayıtlarımızda ve Bağımsız Denetimden geçmiş olan Konsolide Olmayan Finansal Tablolar ve dipnotlarında gözüken, 6111 Sayılı Kanun kapsamında kayda alınan emtia için ayrılan karşılık tutarından; ödenmiş sermayemizin yüzde beşine tekabül eden 751.410,00 TL (Yedi yüz elli bir bin dört yüz on Türk lirası) tutarındaki bedelin kar payı olarak dağıtılmasına ve 19 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan Genel Kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

accx
13-05-2013, 17:46
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Süreç İptali )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Süreç İptali )

Telefon 212 - 4815050

Faks 212 - 4822885

Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurul Toplantısının Ertelenmesi

İptal Gerekçesi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Şirketlerin Genel Kurul Toplantılarının Usul ve Esasları ile Bu Toplantılarda Bulundurulacak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Temsilcileri Hakkında Yönetmelik gereği 19 Mayıs 2013 gününün resmi tatil olması sebebiyle, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul İl Ticaret Müdürlüğü Bakanlık Temsilcisi görevlendirmesi yapmamıştır. Bu sebeple 19 Mayıs 2013 günü olan 2012 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı ikinci bir bildirim yapılana kadar ertelenmiştir. .
İptal Gerekçesi

Genel Kurul (Genel)

BIST

(13/05/2013 - 17:38:39)

accx
14-05-2013, 20:51
AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / AYES, 2013 [] 14.05.2013 15:08:45

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

Telefon 212 - 4815050
Faks 212 - 4822885
Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurul Toplantısına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı

Karar Tarihi 14.05.2013
Genel Kurul Türü Olağan
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
Tarihi ve Saati 30.06.2013 10:00
Adresi Sanayi Caddesi Bilge Sokak No:2 Yenibosna - İSTANBUL ( Nesil Basım Yayın A.Ş.'nin Av.Bekir BERK Toplantı Salonu)
Gündem GÜNDEM:
1- Açılış ve Başkanlık divanının teşkili.
2- Genel kurul toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanına yetki verilmesi.
3- 2012 yılına ait Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile Denetçi Raporunun ve Bağımsız Denetim raporunun okunması ve müzakeresi.
4- 2012 yılı Bilanço ve Gelir tablosunun okunması, müzakeresi tasdiki ve Kar Dağıtımı ile ilgili yönetim kurulu teklifinin görüşülerek karara bağlanması.
5- Yönetim Kurulu üyeleri ile Denetçinin ibraları hakkında karar verilmesi.
6- Yönetim Kurulu üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi.
7- Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca, şirketimizin denetimi için yönetim kurulu tarafından seçilmiş bulunan bağımsız denetim şirketinin onaylanması.
8- Türk Ticaret Kanunun 419 / 2 maddesine istinaden Genel Kurulun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönergenin onaylanmasına ilişkin Yönetim Kurulu teklifinin görüşülmesi.
9- Sermaye Piyasası Kurulu ile T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygun bulunan Şirket Ana Sözleşmesi'nin, Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu hükümleri çerçevesinde tadili konusundaki Yönetim Kurulu teklifinin görüşülerek karara bağlanması.
10- Yönetim Kurulu başkan ve üyelerine Türk Ticaret Kanunu' nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmelerine izin verilmesi.
11- Dilek ve temenniler, kapanış.
EKLER :
1. Esas Sözleşme Tadil Metni,
2. Genel Kurul İç Yönergesi.
Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet
Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet
Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem maddeleri arasında yer alan süreçlere ilişkin bilgi

İlgili İşlem Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiş

Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenmesi Teklif Edilen Nakit Kar Payı - Net (TL)
AYES(Eski),TREAYES00011 0,0500000 0,05000

Pay Grup Bilgileri Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı Tutarı (TL) Pay Biçiminde Dağıtılması Teklif Edilen Kar Payı (%)
AYES(Eski),TREAYES00011 0,000 0,00000

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

accx
16-05-2013, 15:55
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013-31.03.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : MERTER VERGİ DAİRESİ

Mali Tablonun Verilme Nedeni : KURUM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 16.05.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin 01.01.2013-31.03.2013 dönemine ait Geçici Vergi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine sunulan gelir tablosu Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.İlgili tablo ekte yer almaktadır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=282488

BIST

(16/05/2013 - 15:53:32)

accx
16-05-2013, 15:55
Ayes akdeniz yapı'nın vergi dairesine sunulan tabloda 2013 yılı ilk çeyrekte dönem net karı 38.095 tl

(16/05/2013 - 15:54:12)

fusel_
27-05-2013, 23:46
bir gün tavan ,,bir gün taban

kamuranaliriza
06-06-2013, 20:01
bu hisse nasıl alınır arkadaşlar ne alış talimatı vermek istediğimde hesapta para olmasına rağmen alınmıyor talimat verilemiyor

fusel_
07-06-2013, 00:11
bazı aracı kurumlarda t+2 uygulaması yuzunden 2 gün paranla hiçbir hisse alıp satma boşta dursun 2. günden sonra rahatça emir verip hisseyi alabilirsin...........

accx
13-06-2013, 14:33
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Satışı )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Finansal Duran Varlık Satışı )

Ortaklığın Adresi : ALİ RIZA GÜRCAN CAD.METROPOL CENTER NO:31/21 MERTER-İSTANBUL

Telefon ve Faks No. : 212 - 4815050 ve 212- 4822885

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 - 4815050 ve 212- 4822885

Özet Bilgi : İştirak Hisse Devri hk.

Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.06.2013

Satılan Finansal Duran Varlığın Ünvanı : ADES ASYA DEMİR ÇELİK MAMÜLLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Satılan Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Demir Çelik Satış ve Pazarlaması

Satılan Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 50.000 TL

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 13.06.2013

Satış Koşulları : Nominal değer

Satılan Payların Nominal Tutarı : 6.000 TL

Beher Pay Fiyatı : 0,01

Toplam Tutar : 18.000 TL

Satılan Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : 12

Satış Sonrasında Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : 0

Satış Sonrası Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlığın Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : 0

Satılan Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : -

Satış Sonucu Oluşan Kar/Zarar Tutarı : 12.000 TL

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Şirket faaliyetleri

Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.06.2013

Satın Alan Kişinin Adı/Ünvanı : Mehmet Yılmaz Hacıabdullahoğlu

Satın Alan Kişinin Ortaklıkla İlişkisi : Yoktur.

Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Nominal bedelinin üç katı

Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmedi

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Şirketin atıl olması.

Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin %12 oranında nominal değer üzerinden 6.000.-TL hisse ile iştiraki olduğu ADES Asya Demir Çelik Mamülleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nden beklenen fayda elde edilmediği için ADES Asya Demir Çelik Mamülleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'ndeki %12 hissemiz 18.000.-TL karşılığında Mehmet Yılmaz Hacıabdullahoğlu'na devredilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

BIST

(13/06/2013 - 12:15:47)

kamuranaliriza
13-06-2013, 14:34
Celık hasır uretımı yapan 800 ortaklı ayes celık, uretımıne ıkı yıl once
basladıgı panel cıtte hedef buyuttu. Turkıye’nın en buyuk celık hasır
uretıcısı olduklarını belırten ayes celık hasır kemalpasa fabrıka muduru halıl
dogan, bu yıl panel cıt uretımıne yatırım yaptıklarını acıkladı. Uretım
kapasıtesını artırmaya yonelık makına yatırımı yapacaklarını da vurgulayan
dogan, bununla uretımde yuzde 50 artıs hedefledıklerını bıldırdı. 1978’de
ısparta’da kurulan fırmanın, celık hasır uretımıne basladıgını, teknık kadro,
teknolojı ve donanım yonunden sureklı gelıserek ıs hacmını artıran bır trend
yakaladıgını dıle getıren dogan, `gelısen ve buyuyen pıyasalara ayak
uydurabılmek amacı ıle 2000’de ızmır kemalpasa’da kurulan modern celık hasır
fabrıkamızla uretım kapasıtesını yukselttık. 2006’da ıse gebze’dekı 30 bın
metrekareye sahıp fabrıkamızı acarak, turkıye’nın en buyuk celık hasır
uretıcısı halıne geldık` dedı.
Kemalpasa’dakı 15 bın metrekare alana
sahıp fabrıkada celık hasır ve panel cıt uretımı yaptıklarını hatırlatan dogan,
burada 65 kısıye ıstıhdam ettıklerını bıldırdı. Dogan,
ızmır’dekı
yatırımların kentsel donusumun getırecegı potansıyelden onemlı pay alacaklarını
ıfade ettı. Ege bolgesı’ne hıtap ettıklerını anlatan dogan, ` pıyasa oldukca
hareketlı, malzeme yetıstıremıyoruz. Bana gore bunun sebebı faızlerın dusmesı.
Para bankada degerlenmıyor, sermaye sahıbı bır arayıs ıcınde. Dolayısıyla
sermayedar yatırıma yonelıyor ve bu durum ıslerımıze olumlu yansıyor` seklınde
gorus bıldırdı.
Yıllık 130 bın ton uretım kapasıtesıne sahıp olduklarını
dıle getıren dogan, `turkıye’nın her yerıne celık hasır gonderdıgımız gıbı,
ıhracat da yapıyoruz. ıhracatımız bıraz azaldı. Su anda turk cumhurıyetlerı,
ıran, lıbya ve cezayır’e celık hasır ıhrac edıyoruz. Panel cıt ıhracatına
baslamadık. Kapasıteyı buyuttukce panel cıt ıhracatına da baslayacagız` dıye
konustu.
Ayes celık’ın hasır uretımı yapmak amacıyla almanya’dakı
ıscılerın de ortak oldugu bır sırket olarak 1978 yılında ısparta’da 800
ortakla kuruldugunu hatırlatan dogan, `bu sayıda ortaga sahıp turkıye’de baska
bır sırket yok. Ortaklarımız sırketımızın gercek sahıplerı. Sırketımız su anda
borsaya acık. Hısse senetlerı ortaklarımızın adlarına. Kâr ortaklıgı degıl,
sırketın gercek sahıplerı. Ortaklarımızla aıle gıbıyız. Herkes sırketını
sevıyor. Sırket merkezımız ıstanbul’da. Kemalpasa’nın yanısıra gebze’de de
uretım yapan bır fabrıkamız var` bılgılerını verdı. Kemalpasa’nın ızmır’ın cok
onemlı bır sanayı bolgesı oldugunu soyleyen dogan, sozlerını soyle tamamladı:
`kemalpasa’nın lımana yakınlıgı, lojıstık merkezı olması, sevkıyat kolaylıgı
var. Gerek celık hasır uretımı gerekse panel cıt uretımıyle kemalpasa ıcın
bır sansız. Herkes cok kolaylıkla arabasını gonderıp az da olsa celık hasırını,
panel cıtını alabılıyor. Gelısmekte olan bır bolgedeyız. Sevkıyat olarak da
avantajlı bır bolgedeyız. Turkıye’nın her yerıne buradan malzeme gonderebılıyoruz.`

-dunya-
|

kamuranaliriza
13-06-2013, 14:46
http://www.resmiyet.net/images/1zfz.jpg

kamuranaliriza
13-06-2013, 18:55
slm arkadaşlar sizlere bişey soracağım ayes almaya alabiliyorum aldımda
satış yapılamıyormu anlamadım bu işi denemek için 1 lot satış yazdım serbest fiyatlı ama 17:30 da işlemler 1,60 dan geçti 1 lot senedim satılmadı neden acaba 1,60 dan satılması gerekmiyormu teşekkürler

accx
14-06-2013, 17:43
***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı )

***AYES***AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı )

Telefon ve Faks No. : 212 - 4815050 ve 212- 4822885

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 - 4815050 ve 212- 4822885

Özet Bilgi : ARSA ALIMI

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : ARSA

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : İZMİR İLİ, ALİAĞA İLÇESİ, ÇORAKLAR KÖYÜ, UZUNBURUN MEVKİİ, K18A.17A PAFTA 102 ADA, 10 NOLU PARSELDE KAYITLI 20.000 m2

Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 13.06.2013

Toplam Alım Bedeli : 2.409.351,97 TL

Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : %16,03

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : %4,6

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : %29,91

Alım Koşulları : Bir kısmı önceki dönemlerde yapılmakta olan yatırımlar hesabında ödenmiş ve kalan kısmı ise mülkiyet devrinde peşin olarak ödenmiştir.

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 13.06.2013

Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri : Alternatif yatırım faaliyetlerinde kullanılmak üzere şirket mülkiyetine geçirilmesi.

Karşı Taraf : ALİAĞA KİMYA İHTİSAS VE KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : İLİŞKİLİ TARAF DEĞİL.

Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : EMSAL KARŞILAŞTIRMA.

Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : DÜZENLENMEMİŞTİR.

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : 29.09.2001 TARİHİNDEN İTİBAREN MEVCUT ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNİN VE ARSANIN ÜYESİYİZ.

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : -

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:

YÖNETİM KURULUMUZUN 13.06.2013 TARİHİNDE YAPILAN TOPLANTISINDA ALINAN KARAR KAPSAMINDA 29.09.2001 TARİHİNDEN İTİBAREN ÜYESİ OLDUĞUMUZ VE ŞİRKET AKTİFİNDE YAPILMAKTA OLAN YATIRIMLAR HESABINDA 13.06.2013 TARİHİNE KADAR 1.145.667,57 TL ÖDENEREK VE 13.06.2013 TARİHİNDE DE MÜLKİYETİN DEVİR ALINMASI KARŞILIĞINDA 1.263.684,40TL OLMAK ÜZERE TOPLAMDA 2.409.351,97 TL BEDEL ÖDENEREK İZMİR İLİ, ALİAĞA İLÇESİ, ÇORAKLAR KÖYÜ, UZUNBURUN MEVKİİ, 102 PAFTA, 10 PARSELDE KAYITLI 20.000 m2 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ ALİAĞA KİMYA İHTİSAS VE KARMA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ' NE AİT ARSANIN TAPU DEVİR İŞLEMLERİ 13.06.2013 TARİHİNDE TAMAMLANARAK MÜLKİYETİ ŞİRKETİMİZE İNTİKAL ETMİŞTİR.

BIST

(14/06/2013 - 17:41:04)

fusel_
14-06-2013, 23:30
2.409.351,97 TL parayı bugüne kadar hisse satış yontemiyle mi bulmuşlar bunun bilgisi yok sanırım.bu haberin olumlu etkisi ile hisse yukseliş trendine geçer

fusel_
16-07-2013, 15:23
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=296743

fusel_
07-08-2013, 13:28
bu az da olsa (5000 lotluk oluyor genelde)ortak satışları bitti sanırım hisse yukseliş trendine başlıyor...........

fusel_
16-08-2013, 16:49
17.000 tl lik hisse satış haberi daha geldi şimdi bu satışla 1.10 lara kadar gelir......

fusel_
20-08-2013, 17:43
şirket ortakları 10.000 20.000 tl lik hisse satıyorsunuz ve sayenizde hisse 1,23 lere kadar geriledi.nasıl bir patronsunuz sizler 10.000 tl yemi muhtaç kaldınız.................

fusel_
20-08-2013, 20:17
2. seans 1,24 den satamadın değilmi sana daha ucuzdan sattıracağım o satmak istediğin hisseleri .......................

fusel_
21-08-2013, 15:35
bu akşam 1,20 patron anladın sen onu

fusel_
21-08-2013, 18:50
patron ne oldu ben sana 1,20 altına sarkacak demedim mi o elindeki hisseleri ucuza satacaksın
yarın 1,19 hadi bakalım...............................

fusel_
22-08-2013, 19:07
ASYA YATIRIM MENKUL değerlere 95.000 lot kaydı yaptırmışssın şu an 88.000 lotun kalmış ve 7000 lot satarak hisseyi 1,30 dan 1.17 kadar getirdin (15 günde ancak satabildin o lotları) ve o hisselerine alıcı biraz zor bulursun ve o lotların hepsini satmayı planlıyorsun ama o lotları bitirene kadar hissede 0,50 kadar ancak satabilirsin ço kzarar edeceksin bu işten çok..............

fusel_
26-08-2013, 17:37
otraklar o elinizdeki lotları siz bu gidişle 1 seneye zor satarsınız.............

fusel_
27-08-2013, 21:27
patronlar bravo sizlere hisseyi 1,05 e kadar düşürdünüz ya daha ne diyeyim sizlere ...
ha gayret az daha bir 5000 lot daha satarsanız 1,00 altınıda görürüz bu gidişle..............

mezeci
28-08-2013, 15:26
fusel, neye dayanarak bunlari soyluyorsun? sence daha dusermiki? ufak alimlar dusunuyorum, bu seviyede onerirmisin? kitap degeri 2 tl olmasi gerekmezmi?

fusel_
30-08-2013, 19:26
fusel, neye dayanarak bunlari soyluyorsun? sence daha dusermiki? ufak alimlar dusunuyorum, bu seviyede onerirmisin? kitap degeri 2 tl olmasi gerekmezmi?
eğer bu hisseye girmeyi düşünüyorsan sakın paranın hepsini bir andan basma yavaş yavaş dediğin gibi alabilirsen bende 1.00 altına düşeceğini pek zannetmiyorum....

fusel_
02-09-2013, 22:48
patron 2. seans satış emri vermeyi unutmuşsun 20 lotla hisse 1,12 ye kadar geldi. yarın satış emrini şimdiden ver istersen sonra unutuyorsun.......

guneysu
03-09-2013, 19:40
AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / AYES [] 08.07.2013 17:59:05

Unvan Değişikliği

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 212 - 4815050 ve 212 - 4822885
Özet Bilgi : Ticaret unvanımız AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.

Eski Unvan : AYES AKDENİZ YAPI ELEMANLARI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Yeni Unvan : AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Unvan Değişikliğinin Tescil Tarihi : 05.07.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Ticaret unvanımız AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ olarak değişmiştir.

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=295235

accx
03-09-2013, 20:54
***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu )

***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Kar veya Zarar ve Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu )
Kar veya Zarar Tablosu

Dönem 01.01.2013 - 30.06.2013 01.01.2012 - 30.06.2012 01.04.2013 -30.06.2013 01.04.2012 - 30.06.2012

KAR VEYA ZARAR KISMI

Hasılat 31 62593536 56884909 35738133 33229612

Satışların Maliyeti (-) 31 -60286329 -54845110 -34416617 -32057774

Finans Sektörü Faaliyetleri Hasılatı

Finans Sektörü Faaliyetleri Maliyeti (-)

BRÜT KAR/ZARAR 2307207 2039799 1321516 1171838

Genel Yönetim Giderleri (-) 33 -603492 -361865 -413456 -209240

Pazarlama Giderleri (-) 33 -1220874 -1046222 -656605 -587752

Esas Faaliyetlerden Diğer Gelirler 34 52278 89994 26534 73687

Esas Faaliyetlerden Diğer Giderler (-) 34 -55055 -33204 -6565 -19856

ESAS FAALİYET KARI/ZARARI 480064 688502 271424 428677

Yatırım Faaliyetlerinden Gelirler 35 0 0 0 0

Yatırım Faaliyetlerinden Giderler (-) 35 0 0 0 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Karlarından/Zararlarından Paylar

FİNANSMAN GİDERİ ÖNCESİ FAALİYET KARI/ZARARI 480064 688502 271424 428677

Finansman Gelirleri 37 6033 5863 4715 5729

Finansman Giderleri (-) 37 -367939 -716825 -234789 -382574

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI 118158 -22460 41350 51832

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gideri/Geliri 1418 4130 -8607 -1508

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri 40 -66140 -15452 -49999 -15452

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri 40 67558 19582 41392 13944

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 119576 -18330 32743 50324

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI 41 119576 -18330 32743 50324

- Kontrol Gücü Olmayan Paylar

- Ana Ortaklık Payları

Pay Başına Kazanç 0,008 -0,001 0,002 -0,007

- Sürdürülen Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç 41 0,008 -0,001 0,002 -0,007

- Durdurulan Faaliyetlerden Pay Başına Kazanç

Sulandırılmış Pay Başına Kazanç 0 0 0 0

- Sürdürülen Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç 41 0 0 0 0

- Durdurulan Faaliyetlerden Sulandırılmış Pay Başına Kazanç

Diğer Kapsamlı Gelir Tablosu

Dönem 01.01.2013 -30.06.2013 01.01.2012 - 30.06.2012 01.04.2013 - 30.06.2013 01.04.2012 - 30.06.2012

DÖNEM KARI/ZARARI 119576 -18330 32743 50324

DİĞER KAPSAMLI GELİRLER

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacaklar 3196 -6390 2944 -6390

Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları

Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Artışları/Azalışları

Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları/Kayıpları 3995 -7988 3680 -7988

Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları/Kayıplarına İlişkin Vergiler 0 0 0 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılmayacak Paylar

Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler -799 1598 -736 1598

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri 0 0 0 0

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri -799 1598 -736 1598

Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacaklar

Yabancı Para Çevirim Farkları

Satılmaya Hazır Finansal Varlıkların Yeniden Değerleme ve/veya Sınıflandırma Kazançları/Kayıpları

Nakit Akış Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları

Yurtdışındaki İşletmeye İlişkin Yatırım Riskinden Korunma Kazançları/Kayıpları

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Diğer Kapsamlı Gelirinden Kar/Zararda Sınıflandırılacak Paylar

Diğer Kar veya Zarar Olarak Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelir Unsurları

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Diğer Kapsamlı Gelire İlişkin Vergiler Gelir/Giderleri

- Dönem Vergi Gideri (-)/Geliri

- Ertelenmiş Vergi Gideri (-)/Geliri

DİĞER KAPSAMLI GELİR 30 3196 -6390 2944 -6390

TOPLAM KAPSAMLI GELİR 122772 -24720 35687 43934

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı:

- Kontrol Gücü Olmayan Paylar

- Ana Ortaklık Payları

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=308421

BIST

(03/09/2013 - 18:51:20

accx
03-09-2013, 20:55
***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )

***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Finansal Durum Tablosu (Bilanço) )
Finansal Durum Tablosu

Dönem 30.06.2013 31.12.2012

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 39957943 41176507

Nakit ve Nakit Benzerleri 47 2687955 1425727

Finansal Yatırımlar

Ticari Alacaklar 18496332 20637946

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 6 0 19383

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar 7 18496332 20618563

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar

Diğer Alacaklar 223612 270596

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar 6 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar 9 223612 270596

Türev Araçlar

Stoklar 16142605 18001108

Canlı Varlıklar

Peşin Ödenmiş Giderler 12 2244004 699788

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Varlıklar 40 66140 115689

Diğer Dönen Varlıklar 29 97295 25653

ARA TOPLAM 39957943 41176507

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Duran Varlıklar

DURAN VARLIKLAR 12726288 11120713

Finansal Yatırımlar 0 175493

Ticari Alacaklar

- İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar

- İlişkili Olmayan Taraflardan Ticari Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflardan Alacaklar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflardan Alacaklar

Diğer Alacaklar 1088 1088

- İlişkili Taraflardan Diğer Alacaklar 6 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflardan Diğer Alacaklar 9 1088 1088

Türev Araçlar

Canlı Varlıklar

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 405458 409894

Maddi Duran Varlıklar 14 10598460 8055503

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 3226 4192

- Şerefiye

- Diğer Maddi Olmayan Duran Varlıklar 17 3226 4192

Peşin Ödenmiş Giderler 12 899839 1730709

Ertelenmiş Vergi Varlığı 40 818217 743834

Diğer Duran Varlıklar

TOPLAM VARLIKLAR 52684231 52297220

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 22923401 21660522

Kısa Vadeli Borçlanmalar 9754904 8761399

Uzun Vadeli Borçlanmaların Kısa Vadeli Kısımları

Ticari Borçlar 4517961 4539989

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 6 0 0

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar 7 4517961 4539989

- Finans Sektörü Faaliyetleri İlişkili Taraflara Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar

Çalışanlara Sağlanan Faydalar Kapsamında Borçlar 27 332072 274352

Diğer Borçlar 1328940 1018620

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar 6 877527 549774

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar 9 451413 468846

Türev Araçlar

Ertelenmiş Gelirler 12 6598587 6699814

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 40 66140 115689

Kısa Vadeli Karşılıklar 227502 226577

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Kısa Vadeli Karşılıklar 27 227502 226577

- Diğer Kısa Vadeli Karşılıklar 25 0 0

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 97295 24082

ARA TOPLAM 22923401 21660522

Satış Amaçlı Sınıflandırılan Varlık Gruplarına İlişkin Yükümlülükler

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 138255 129992

Uzun Vadeli Borçlanmalar

Ticari Borçlar

- İlişkili Taraflara Ticari Borçlar

- İlişkili Olmayan Taraflara Ticari Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Taraflara Borçlar

- Finans Sektörü Faaliyetlerinden İlişkili Olmayan Taraflara Borçlar

Diğer Borçlar

- İlişkili Taraflara Diğer Borçlar

- İlişkili Olmayan Taraflara Diğer Borçlar

Türev Araçlar

Ertelenmiş Gelirler

Uzun Vadeli Karşılıklar 32655 32016

- Çalışanlara Sağlanan Faydalara İlişkin Uzun Vadeli Karşılıklar 27 32655 32016

- Diğer Uzun Vadeli Karşılıklar 25 0 0

Cari Dönem Vergisiyle İlgili Borçlar

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 40 105600 97976

Ö Z K A Y N A K L A R 29622575 30506706

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 29622575 30506706

Ödenmiş Sermaye 30 15028200 15028200

Sermaye Düzeltme Farkları 30 545688 715181

Geri Alınmış Paylar (-)

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-)

Paylara İlişkin Primler/İskontolar

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılmayacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler 11396301 12144515

- Yeniden Değerleme ve Ölçüm Kazanç/Kayıpları 30 11417113 12168523

-Tanımlanmış Fayda Planları Yeniden Ölçüm Kazançları / Kayıpları 30 -20812 -24008

- Diğer Kazanç/Kayıplar

Kar veya Zararda Yeniden Sınıflandırılacak Birikmiş Diğer Kapsamlı Gelirler veya Giderler

- Yabancı Para Çevirim Farkları

- Riskten Korunma Kazanç/Kayıpları

- Yeniden Değerleme ve Sınıflandırma Kazanç/Kayıpları

- Diğer Kazanç/Kayıplar

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 30 467804 454309

Geçmiş Yıllar Karları/Zararları 30 2065006 2427168

Net Dönem Karı/Zararı 41 119576 -262667

KONTROL GÜCÜ OLMAYAN PAYLAR

TOPLAM KAYNAKLAR 52684231 52297220

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=308420

BIST

(03/09/2013 - 18:51:18)

fusel_
08-09-2013, 00:43
hisse 1,00 leride gördü bu gidişle 0,80-0,90 larıda gösterecekler.bunların satacağı lotlar bitmez sakın almaya falan kalkmayın daha bunların satacakları çok malları var...

meho
24-09-2013, 10:25
bu hissenin fiyatında yanlışlık mı var...fabrika kilitleme kiraya verme rakamının altına düşmüş....beleşe mal sahibi olan kalmamadımı bizim borsada....

fusel_
24-09-2013, 18:25
bu hissenin fiyatında yanlışlık mı var...fabrika kilitleme kiraya verme rakamının altına düşmüş....beleşe mal sahibi olan kalmamadımı bizim borsada....
bu bizim menkul un genelde hisse sayısı fazla oldugu bu tur şirketlere bir daha adım bile atmam bunlardan kime hayır gelmiş ki bize gelsin 0,89 a kadar düşürdünüz hisseyi.......

meho
24-09-2013, 18:45
ula meho düşmanları...şirket hazır gaz vermişken battı mı yani demek istiyorsunuz....benim tahminime göre bu hareket hossik hareketine benziyor....hossigin biri vardı...burdaki yapanı tenzih ediyorum....aynı hareketi yapmıştı o hossik....gendilerine basmıştı malı......neyse bu harekete bir daban daha yakışır tabi cesaret varsa ....cesaret yoksa yukarı varsa aşşağı....aşşağı olursa helal olsun derim...yukarı olursa hakkının hakını haram etsin derim vatandaşa........

meho
25-09-2013, 09:29
dipte bekleniyor erkek haydi ver.......eğer erkek varsa.....

meho
25-09-2013, 09:32
nerdeyse tavan açacak....demekki dün biri sıkışmıştı verdirdiler ...yazık.....

meho
25-09-2013, 11:22
ağzı yanan çelik çit çiler...nerdesiniz ...13 000 dabana veren niye kestin verişi.....bu dönüş verişi olmasın...çitçiler...mmcas tan eksik yanın neresi....haydi başvur ulusala bekleyelim kuyas bitirsin sonra siz dediğime bakmayın...kuyas bitirsin sora sıra sizde....size çoktan yakışı ulusal en büyük çit çelikçi beyler.....

meho
25-09-2013, 14:09
ayesçi kardeş basın biraz daha aaşağı millet mallansın...cimri davranmayın bu çok yükselmiş kağıda....millet köşeyi döndü bu kağıdın şu anki durumundan....

HOCATURCA
26-09-2013, 23:24
20 den düştü çok ucuz havası werdiriyorlar
millet atlasın diye
adamlar mkk ya başvurmuşlar hisse satışı için kote yaptırmışlar
akıllı olun
bir dost

meho
26-09-2013, 23:34
20 den düştü çok ucuz havası werdiriyorlar
millet atlasın diye
adamlar mkk ya başvurmuşlar hisse satışı için kote yaptırmışlar
akıllı olun
bir dost

sayın hocaturca....yani demek istiyorsunuz...bu hisse bu fiyata pahalımı.....eğer pahalıysa ucuz hisse gösterinde bir zahmet alalım.....bu fiyatta ya bataklar ya gözaltı senetleri var....bu hissede batmak üzeremi....

meho
27-09-2013, 08:05
birde başka seyreden varsa ...1000 in altında % 5 temettü veren ..yada verebilecek hisse varsa haber verelim...

meho
01-10-2013, 12:14
istanbul hertarafa metro yapılacak...yeraltı çalışması....ayes türkiyede en büyük çelik hasır üretimcisi.....metroda kullanılır.....

meho
22-10-2013, 20:18
ulusala geçmek için başvuru yapacakmı bu güzel şirket ...sipe fazla geliyor bu arsa zengini şirket...fazla heba etmeyin burda.....

accx
23-10-2013, 18:22
***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Toplu İş Sözleşmesi Hk.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz ile İşyerimizde toplu sözleşme yapma yetkisine sahip Türk Metal Sendikası arasında, toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 22 Ekim 2013 tarihinde başlanmıştır.

BIST

(23/10/2013 - 18:10:21)

HOCATURCA
26-11-2013, 21:29
akıllı olun hisseyi pazarliyorlar
ranlo kokusu war bu hissese
ytd değildir

meho
06-12-2013, 11:39
akıllı olun hisseyi pazarliyorlar
ranlo kokusu war bu hissese
ytd değildir
bu hisseyi iyi tanıyorsun...bunu almayalım......peki başka hangi hisseyi öneriyorsun onu alalım.....

mertbey
13-12-2013, 21:58
Hissenin PD/DD 0,43. Ulusal için başvurması bile fiyatını arttırır diye düşünüp alım yapmak istiyorum. Bilgi verebilecek olan var mı?

HOCATURCA
30-12-2013, 01:33
para lazım galiba
gelene wer geçene. weriyorlar
0.50 ye yolculuk başladı galiba

Yurocan
08-01-2014, 13:55
Dün itibariyle lotumu yükselttim. İnşaallah iyi yerlerden satarız.

Yurocan
08-01-2014, 13:55
Bu hisse de bir ışık görüyorum.Y.T.D

Yurocan
20-01-2014, 19:44
bugün 3.000 lot daha aldım param oldukça alacağım.nekadar alırsam ortaklığım günbegün artar bi bakmışsınız ayesin yeni sahibi ben olmuşum.Y.T.D

Yurocan
20-01-2014, 19:48
Aslında şirket fena değil fakat SİPte olması seans içinde hareket yapmaması sıkıyor adamıY.T.D

adnantursucu
30-01-2014, 20:57
....buğün nezamandır ilk defa mkk ya kayıt oldu....yatırımcıları kağıtlarını çelik kasalarda saklamayı seviyor anlaşılan....

Yurocan
09-02-2014, 11:28
Adamlar cuma günü ikinci seansta 130.000._140.000 lotu satışa koydu bu neanlama geliyor.Anlamış değilim.Y.T.D

adnantursucu
09-02-2014, 15:54
haftalardır bu satış yazılıyor.....ciro rakamları doğru ise ucuz görünüyor....yatırımcılar mkk ya kayıt yaptırmıyor...evimdeki kasada saklarım diyorlar herhalde.800 kuruşluk bir kağıtta %5 temettü fena görülmüyor.sipten çıkması için daha çok yatırımcının mkk ya kayıt yaptırması gerekli....

mertbey
14-02-2014, 15:13
sip den çıkma başvurusuyla çok yol alır.

accx
14-02-2014, 15:29
***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***AYES***AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2013-31.12.2013

Mali Tablonun Verildiği Otorite : MERTER VERGİ DAİRESİ

Mali Tablonun Verilme Nedeni : KURUM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 14.02.2014

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin 01.01.2013-31.12.2013 dönemine ait Geçici Vergi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine sunulan Gelir tablosu Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir. İlgili tablo ekte yer almaktadır.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336840

BIST

(14/02/2014 - 15:27:15)

accx
14-02-2014, 15:29
*ayes çelik'in vergi dairesine sunduğu tabloda 2013 yılı dönem net karı 846.378 tl

(14/02/2014 - 15:27:49)

mertbey
14-02-2014, 16:23
Dönem net karı veya zararı 846.378,28 tl

melis
17-02-2014, 23:56
Dönem net karı veya zararı 846.378,28 tl

bu kağıt süper kar açıklamış yakında 1.500 olur demedi demeyin.

accx
26-02-2014, 19:50
AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş. / AYES, 2013/Yıllık [] 26.02.2014 18:17:50
Finansal Durum Tablosu (Bilanço)
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=339054

mertbey
05-03-2014, 23:04
takaslarda, iş bank ve şeker yatırımda son haftada alım gözüküyor. bizim menkulde hala kayda değer satış yok. garip olan 0,78 in altını artık göstermemeleri.

mertbey
10-03-2014, 02:06
Bu hafta 0,85 ardından 0,93 ü görmesi dileğiyle.

adnantursucu
17-03-2014, 22:49
zarardayken bile temettü veriyorsun helal sana ayes....

seyfocan42
02-04-2014, 22:44
buralar sanki uygun gibi YTD
ayrıca temettü dağıtması hoşşş

Fethee
07-04-2014, 12:52
sip ten çıkmasını bekliyoruz artık o zaman güzel olacak gibi..

seyfocan42
07-04-2014, 13:47
sipten çıkmak için başvuru yaptı mı bu şirket

mertbey
05-05-2014, 01:07
Hayal kırıklığına uğradığım nadir hisselerden. maliyet 0.80, bunun üstünde vedalaşıp diğer hisselere bakmak mantıklı geliyor.

mertbey
14-05-2014, 17:54
İyi ki zamanında çıkmışım. Kalanlara Allah sabır versin.

falconetti
14-05-2014, 18:16
seans sonu vergi dairesine gönderilen ilk çeyrek kar:1.689.290,55 TL

bugün verdiğini yarın yerine koyabilirse ne mutlu.

kastalune4
15-05-2014, 01:18
http://i.hizliresim.com/vzjzzv.png

kastalune4
15-05-2014, 01:24
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=361378
http://i.hizliresim.com/p464qm.png

kastalune4
15-05-2014, 09:33
http://i.hizliresim.com/nPOY6l.png

kastalune4
15-05-2014, 12:35
ikinci seansta 1 lot dahi satan yok..öğleden sonraki tavan 0,83
http://i.hizliresim.com/XWPDqO.png

melis
15-05-2014, 14:19
2. seans kademeler nasıl yazabilirmisiniz

kastalune4
15-05-2014, 15:07
http://i.hizliresim.com/W27VnY.png

faruko
27-07-2014, 15:15
Çok güzel bir bilanço açıkladı.

Geçen sene aynı döneme göre, satış gelirlerini %29 ve faaliyet karını ise %575 arttırmış.

Elinde bulunduranlara hayırlı olsun...

http://kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=373636

adnantursucu
31-07-2014, 18:13
maliyet 0.72 senden çook ekmek yeriz ayes....yüzbin yüzbin satış yazıyordun....şimdi 90 bin lot alışta hemde 1.07 tavanda....helal sana.....

müdürcan
31-07-2014, 18:50
maliyet 0.72 senden çook ekmek yeriz ayes....yüzbin yüzbin satış yazıyordun....şimdi 90 bin lot alışta hemde 1.07 tavanda....helal sana.....

piyasada lotu çok az olduğu için bende yolunun daha çok uzun olduğunu düşünüyorum.hedefim belli olduğu için relaksım.

Aşağıda facebookta sayfa açmıştım 2 ay önce varsa elinde olan oradada konusabiliriz.

https://www.facebook.com/groups/275733332599163/