PDA

View Full Version : BRISA - Brisa Bridgestone Sabancı Lastık San.Ve Tic.A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

royal
08-01-2013, 23:54
nasıl royal bey mükemmel kapattımı.sizi tatmin ettimi.

daha öncede dediğim gibi bu kağıt dansöz gibi kıvırtıyor başka yaptığı bir şey yok.bulaşmayanlar birazcık aklınız varsa uzak durun.

Endeksi gormuyor musun seans bakmadin galiba!

csknfrt
09-01-2013, 00:34
Arkadaşlar bu tür kağıtlar bir iki ayda sonuç vermeyebilir. Ben iki senede sonuç aldım ve bunun 1 senesi zarar durumda geçti. Sabırlı olun derim ama kısa vade de bu endeks çok daha fazla prim yapmayacağı için kağıt da fazla gitmeyecektir diye düşünüyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

recokey
09-01-2013, 01:35
Arkadaşlar bu tür kağıtlar bir iki ayda sonuç vermeyebilir. Ben iki senede sonuç aldım ve bunun 1 senesi zarar durumda geçti. Sabırlı olun derim ama kısa vade de bu endeks çok daha fazla prim yapmayacağı için kağıt da fazla gitmeyecektir diye düşünüyorum.

bu hareketlere daha önce deyindim maliyet küçültme hareketi diye bir isim taktım al sat maliyet düşürülebiliniz senet henüz sahibini bulmuş degil hacime bak lot adetine bak spek bir elinden alıp digerine vermiyorsa kyler sabırsız demektir bir buralarda sürekli in çık olur alıp bekleyecek olan lar olmalıki yukarda kalsın iki kademe için satılıyor ki ben satarım bugün yüzde 1.5 falan kar göründü satıp 5.38de alsaydım kaymak gibi tadından yenmeyzdei hareketin aşagı yönünü fark ettigimde çok geç olmuştu artık...
ttkom örnektir her zaman thy falan bu senetler sürekli çıkar çünkü küçük yatırımcı yok denecek kadar az orta yatırımcı var tabiri caizse adam alır maaşını yatırır thy çalışanıdırda zaten e ne olur piyasada çok az miktarda lot işlem görür akabinde ufak rakamlar teknik tabirle kademede derinlikleri etkiler hale gelir ve çıkar aselsan thy ttkom gibi ama bu senet al sat oldugu için tutunamıyor iki kademe için satış baskısı oluşuyor senette faciayı bende temettü dagılacak olasılıgı önlüyor yoksa varya anında biter erken final bir sene bekleriz artık bilanço şu bu derken anca toplar bu genel bir görüş şu bir gerçekki göstergeler nasıl bu güne geldigini gösteriz nereye gidecegini degil aldanmamak lazım helede spek varsa işin içinde o ve allahtan başka kimse bilmez ne olacagını
dip not eger 6nın üstüne atmazda buralardan açıklanırsa dagıtılacak para 5in altına iner korkum temettü bile zararı karşılamaz hadi hayırlısı 6 rakamı önemli, küçük dirençler bunlar 5.50ler falan asıl direnç orada olacak dır 5den maliyetlenenleri temettü dagıtırlarsa şimdiden kutluyorum en kötü temettü cebine kalır maliyetine iner senet yatırım tavsiyesi degildir al sat bırak kaç a tut sat unut tavsiyesi degildir kişisel acizane görüşüm birazda ukalalık oldu sanırım bir aydır ya varım ya yokum bu sennette.d

royal
09-01-2013, 18:03
sabır sabır vesselam!

royal
09-01-2013, 18:16
elim tuşta endeks olmuş 81.000!Senin gibi kağıdı vereyim de kurtulayım!Klanlara selam olsun 5.42 yazdım giderse güle güle!

celali
09-01-2013, 18:36
elim tuşta endeks olmuş 81.000!Senin gibi kağıdı vereyim de kurtulayım!Klanlara selam olsun 5.42 yazdım giderse güle güle!

5.44 eyazsaydın bari

sakaryalı
09-01-2013, 18:40

ALEYKUM SLM :)kazancın daim olsun sabır dedin sabır edemedin ama yolun acık olsun y.t.d

diyalektik
10-01-2013, 09:45
brisayı takip edin karlı bir hisse

orlondoww
10-01-2013, 20:31
arkadaşlar hisse beldelsiz verdikten sonra minumum 6 ay birşey beklememek gerekir .
ama gecen ay hareketlendi bence çok iyi..kış lastik yasası çıktı bence satışlarda patlama yaşadı
yeni yatırımlar kar marjı yüksek olacaktır sabırlı ve uzuncular her zaman kazanır
ytd tavsiyesi değildir şahsi görüşümdür bol kazançlar

aşur
11-01-2013, 11:20
arkadaşlar japonya parasal genişlemeye gidecek bu ortağı olduğu birisaa olumlu yansır diye düşünüyorum
ayrıca yıllık trende bakıldığı zaman havada karada 8 görmesi lazım.

asuzman
11-01-2013, 11:41
Ani hareket etmemesi,sakin duruşlu olması güzel...Acelesi olanlara(Heyecanseverlere ) göre değil...

asuzman
11-01-2013, 11:47
İşlem hacmi hızla artıyor...

asuzman
11-01-2013, 12:22
Hisse el mi değiştiriyor? 2 milyonu geçtiği halde artış yok.

NUANS
11-01-2013, 12:26
bir türlü 5,50 geçemedi,hemen basıyorlar

asuzman
11-01-2013, 12:27
bir türlü 5,50 geçemedi,hemen basıyorlar

Ky'nın az olduğu bir hisse ...Patron ne derse ona uyacağız.

aşur
11-01-2013, 12:41
goodyr ve birisanın son ceyrek bilançoları nezaman açıklanır.

Hakkari
11-01-2013, 13:49
Herkese Hayırlı Cumalar,

Arkadaşlar BRISA'yı uzun vadeli aldım - en az bir yıl - . Her ay maaşımın bir kısmını buraya yatırmayı düşünüyorum. Acaba rica etsem sizlerden bana bu hisse hakkında - eğer mümkün ise - grafikle de bilgi verebilir misiniz? Çünkü 5 seneden fazladır borsadayım ama ne yazık ki kazanmak için gerekli sabrı gösterememiş, uzun zamanlı hareket edememişimdir. Önceki yıllarda beklemenin büyük kazançlar getirdiğini başkalarından görmenin acısını yaşamışımıdır. İlk kez bu yıl gerçekten bunu yapmak için adımımı attım.

Yardımlarınız için teşekkürler

Koray
11-01-2013, 16:08
http://666kb.com/i/calnrkxyd8367sp30.jpg

orlondoww
11-01-2013, 16:50
goodyr ve birisanın son ceyrek bilançoları nezaman açıklanır.

mart ayında açıklanıyor

kagan_cm
11-01-2013, 16:59
Herkese Hayırlı Cumalar,

Arkadaşlar BRISA'yı uzun vadeli aldım - en az bir yıl - . Her ay maaşımın bir kısmını buraya yatırmayı düşünüyorum. Acaba rica etsem sizlerden bana bu hisse hakkında - eğer mümkün ise - grafikle de bilgi verebilir misiniz? Çünkü 5 seneden fazladır borsadayım ama ne yazık ki kazanmak için gerekli sabrı gösterememiş, uzun zamanlı hareket edememişimdir. Önceki yıllarda beklemenin büyük kazançlar getirdiğini başkalarından görmenin acısını yaşamışımıdır. İlk kez bu yıl gerçekten bunu yapmak için adımımı attım.

Yardımlarınız için teşekkürler
Hayırlı Cumalar öncelikle...

Değerli KY. Arkadaşım bu kağıda bulaşmaman dileğiyle….. bulaştıysan çıkmanı tavsiye ederim sebeblerinide aşağıya yazıyorum.
Öncelikle daha önceki yazılarımda belirttim bu kağıttan çok zararım oldu yaklaşık %90 Kağıdı 5,08 den sattım. Bu iğrenç kagıttaki zararımı Allahıma şükür başka kağıtlardan fazlasıyla çıkarttım. Bu iğrenç kağıtta bekleseydim hala yerimde sayıyor olurdum. Daha öncede hangi kağıtlar olduğunu yazmıştım.Bu arada bu kağıdı yaklaşık olarak elimde 1 yıl beklettim param oldukca ara ara lot sayımı artırmıştım.
Neyse yeni okuyan arkadaşlar tabiî ki doğal olarak arkadaşım çıktın mademki niye hala burada yazıyorsun diye.
Ben kendime söz verdim bu soyguncu kağıtla ilgili yeni girmeyi düşünen veya yeni girip az zararda olan veya az karda olan arkadaşları bilgilendirmek amacıyla ara ara gelip burada KY. Arkadaşları bilgilendireceği.
Kâğıdın genel süreciyle başlama daha doğru olur.
Unutmayalımki bu hisse nereden geldi buraya *** SERMAYE ARTIRIMI : BRISA.E ( % 4.000 BEDELSIZ, BOLUNME SONRASI A.O.F. : 8,41 TL)***
bu sermaye artırımını hiç eden spek ortada bilançosundan başka tutunacak ne ihalesi nede haber gelecek bilgisi var. Gelen haberlerde saten açıklamak oldukları rutin haberler. Televizyon kanallarına çıkıp burada ahkam keserek gelen haberler. Sonuç ne fiyasko tam.Hiç bir tepkisi olmayan bir kağıt.
Bu ara dillerine temettü lafı dolamışlar gidiyor. Temettü falan hikaye adamlar % 4000 bedelsizi hiç etikti vereceği iki kuruş temettünün sana faydası olmaz. Aksine zararı olur. Temettüye girersin verdiği temettüyü senden sülük gibi emer ve zararına satarsı. Geçmiş yıl grafiklerini inceleyin 10 yıllık ne dediğimi anlarsınız.
Güler sabancının kağıdı nerelerden nereye getirdiği ortada. Ky. Ve işçilerin kanını emmekden başka ne yapıyorlarki…………..
Bazı arkadaşlar şu kadar temettü veriyor yılda diye söylenip duruyor. Temettünün sana ne faydası var Bilmeden sallama konuşmalar ısıtıp ısıtıp aynı konuyu dile getirmeler.5 tl fiyatlı kagıt diyelimki 0,20 tl temettü verirse hissenin fiyatı zaten 0,20 tl düşüyor. yani 4.80 tl oluyor. Sana ne faydası oluyor acaba. Diyelimki elinde 5000 lotun var. 0,20 tl temettü verecek diyelim. Temettü vermeden önce paran 5000*5,00= 25000 tl paran olur. 0,20 tl Temettü verince hissenin fiyatı 4.80 tl. olur. 5000*4,80=24000tl +1000=25000 tl olur yani hiç bir fark yok. Önemli olan temettü sonrası kagıt eski yerine gelirse o zanam 5000 tl karın olur. Bu kağıtta temettü verince çok uzun zaman aşağı çekiyor ve KY. Bezdiriyor. Yani bu masal sürekli tekrarlanıyor. Bu kağıt bedelsiz verecegiz diye bir hareket etti milledin eline 9 -011,39 tl.den verdi daha sonra kagıdı 4,15 lere kadar çekti. Bunun adı borsada soygunculuktur.
Bu sebeple yeni girmeyi düşünen arkadaşım kesinlikle bulaşmayın bu kağıda. Alacagınız 1 lot bile bu kan emicilerin ekmeğine yağ sürmektir. Yeni girip az zararda veya karda olan arkadaşlarıma tavsiyem süratle satın ve bu kağıdın yayından bile geçmeyin.
Önceleri alıpda çık zararda olan arkadaşlarıma bir şey diyemem Allah yardımcıları olsun. Ben büyük zararla akıllılık yapıp çıkdım ve zararımı başka kağıtlardan çıkardım.
Borsada o kadar güzel kağıtlar varki ihalalerini takip edin ve araştırmacı olun. HİÇ bir şeyden anlamıyorsan büyük banka kağıtlarından şaşmayın.Bu arada Akbankada bulaşmayın.
Dost tavsiyesi gerçek KY. Arkadaşlarıma bol kazançlar.
NOT: uzuncu olup çok zararda olan arkadaşlarıma bir şey söyleyemiyorum Allah yardımcıları olsun onların tekrar. YTD.
GELECEK VADEDENLER UZUN GİRMEYİ DÜŞÜNEN KY ARKADAŞLARIMA :
Konya,karton,goody,Marshall,bağfas,goltas ve bshev…………… saygılar YTD.

asuzman
11-01-2013, 17:00
İşlem hacmi yüksek ,fiyat aralığı dar, ne anlama gelir?

asuzman
11-01-2013, 17:08
Hayırlı Cumalar öncelikle...

Değerli KY. Arkadaşım bu kağıda bulaşmaman dileğiyle….. bulaştıysan çıkmanı tavsiye ederim sebeblerinide aşağıya yazıyorum.
Öncelikle daha önceki yazılarımda belirttim bu kağıttan çok zararım oldu yaklaşık %90 Kağıdı 5,08 den sattım. Bu iğrenç kagıttaki zararımı Allahıma şükür başka kağıtlardan fazlasıyla çıkarttım. Bu iğrenç kağıtta bekleseydim hala yerimde sayıyor olurdum. Daha öncede hangi kağıtlar olduğunu yazmıştım.Bu arada bu kağıdı yaklaşık olarak elimde 1 yıl beklettim param oldukca ara ara lot sayımı artırmıştım.
Neyse yeni okuyan arkadaşlar tabiî ki doğal olarak arkadaşım çıktın mademki niye hala burada yazıyorsun diye.
Ben kendime söz verdim bu soyguncu kağıtla ilgili yeni girmeyi düşünen veya yeni girip az zararda olan veya az karda olan arkadaşları bilgilendirmek amacıyla ara ara gelip burada KY. Arkadaşları bilgilendireceği.
Kâğıdın genel süreciyle başlama daha doğru olur.
Unutmayalımki bu hisse nereden geldi buraya *** SERMAYE ARTIRIMI : BRISA.E ( % 4.000 BEDELSIZ, BOLUNME SONRASI A.O.F. : 8,41 TL)***
bu sermaye artırımını hiç eden spek ortada bilançosundan başka tutunacak ne ihalesi nede haber gelecek bilgisi var. Gelen haberlerde saten açıklamak oldukları rutin haberler. Televizyon kanallarına çıkıp burada ahkam keserek gelen haberler. Sonuç ne fiyasko tam.Hiç bir tepkisi olmayan bir kağıt.
Bu ara dillerine temettü lafı dolamışlar gidiyor. Temettü falan hikaye adamlar % 4000 bedelsizi hiç etikti vereceği iki kuruş temettünün sana faydası olmaz. Aksine zararı olur. Temettüye girersin verdiği temettüyü senden sülük gibi emer ve zararına satarsı. Geçmiş yıl grafiklerini inceleyin 10 yıllık ne dediğimi anlarsınız.
Güler sabancının kağıdı nerelerden nereye getirdiği ortada. Ky. Ve işçilerin kanını emmekden başka ne yapıyorlarki…………..
Bazı arkadaşlar şu kadar temettü veriyor yılda diye söylenip duruyor. Temettünün sana ne faydası var Bilmeden sallama konuşmalar ısıtıp ısıtıp aynı konuyu dile getirmeler.5 tl fiyatlı kagıt diyelimki 0,20 tl temettü verirse hissenin fiyatı zaten 0,20 tl düşüyor. yani 4.80 tl oluyor. Sana ne faydası oluyor acaba. Diyelimki elinde 5000 lotun var. 0,20 tl temettü verecek diyelim. Temettü vermeden önce paran 5000*5,00= 25000 tl paran olur. 0,20 tl Temettü verince hissenin fiyatı 4.80 tl. olur. 5000*4,80=24000tl +1000=25000 tl olur yani hiç bir fark yok. Önemli olan temettü sonrası kagıt eski yerine gelirse o zanam 5000 tl karın olur. Bu kağıtta temettü verince çok uzun zaman aşağı çekiyor ve KY. Bezdiriyor. Yani bu masal sürekli tekrarlanıyor. Bu kağıt bedelsiz verecegiz diye bir hareket etti milledin eline 9 -011,39 tl.den verdi daha sonra kagıdı 4,15 lere kadar çekti. Bunun adı borsada soygunculuktur.
Bu sebeple yeni girmeyi düşünen arkadaşım kesinlikle bulaşmayın bu kağıda. Alacagınız 1 lot bile bu kan emicilerin ekmeğine yağ sürmektir. Yeni girip az zararda veya karda olan arkadaşlarıma tavsiyem süratle satın ve bu kağıdın yayından bile geçmeyin.
Önceleri alıpda çık zararda olan arkadaşlarıma bir şey diyemem Allah yardımcıları olsun. Ben büyük zararla akıllılık yapıp çıkdım ve zararımı başka kağıtlardan çıkardım.
Borsada o kadar güzel kağıtlar varki ihalalerini takip edin ve araştırmacı olun. HİÇ bir şeyden anlamıyorsan büyük banka kağıtlarından şaşmayın.Bu arada Akbankada bulaşmayın.
Dost tavsiyesi gerçek KY. Arkadaşlarıma bol kazançlar.
NOT: uzuncu olup çok zararda olan arkadaşlarıma bir şey söyleyemiyorum Allah yardımcıları olsun onların tekrar. YTD.
GELECEK VADEDENLER UZUN GİRMEYİ DÜŞÜNEN KY ARKADAŞLARIMA :
Konya,karton,goody,Marshall,bağfas,goltas ve bshev…………… saygılar YTD.

Elimizdekini satarsak kimin ekmeğine yağ sürmüş oluruz?
Sakin hareket etmesi,asansör hisse olmaması hakkında ne söylersiniz?

QalKY
11-01-2013, 19:23
Düzenli kar payı veren temettü 25 endeksinde bir hisseye girmişseniz ve uzun vade yatırımcı iseniz hiç korkmayın derim. Su akar yolunu bulur.

recokey
12-01-2013, 01:51
Düzenli kar payı veren temettü 25 endeksinde bir hisseye girmişseniz ve uzun vade yatırımcı iseniz hiç korkmayın derim. Su akar yolunu bulur.

aslında beklentim yüksek oldugu için bende zaman zaman iyi düşünmüyorum ama şu bir gerçek girdigim gün foruma ilk mesajı ve maliyetimi yazmıştım yaklaşık en fazla 1.5ay olmuştur meraklısı arkadaşlar bakabilir ve maliyetim 5.28di bir kaç kez de 5:36dan satıp tekrar5:30dan aldım bunun gibi hareketler yaptım maliyeti iyi bir seviyeye çektim diyebilirim 5.20 falan ve şuan 5:40 da destek oluşturuyor:) bende kısacılar için bile bakış açısına göre uygun bir senet 5:20 mal,iyet fiyatı 5:40 iyi bir marj

pharlap
14-01-2013, 15:51
tavan tam 6.00. Düz hesap.Giderse tabii.

hasanyalcin
14-01-2013, 15:57
Brisa bu kez kararli gibi

rmazan
14-01-2013, 16:04
üç basamak çık iki basamak in brisanın başka işi yok

pharlap
14-01-2013, 16:17
25 milyonu geçti işlem. İstese çoktan tavana yapıştırmıştı.

pharlap
14-01-2013, 16:19
5,58-5,50 aralığında adam çarpmak için miydi bütün bunlar? Yazıklar olsun...:vurkafa:

sakaryalı
14-01-2013, 16:19
ne endeks ne işlem haçmi ne teknik sadece pala gerisi hikaye y.t.d

aşur
14-01-2013, 17:45
zararını çıkartmak için başka kağıtlara gidenler hep göz ucuyla birisayı ve netaşı takip ediyor tren kaçmasın diye.

muscey
14-01-2013, 17:55
hala brisadayım saglam lastik hedef 9 bin:)))))

aşur
14-01-2013, 19:00
millet kağıdın vereceği temettüyü almanın peşinde ben ise inanarak 10,5 dan aldığım lanet kağıttan zararımı kurtarmanın peşindeyim.

zarar yapmasaydık şimdi bu çıkan endeksle acaba nerelerde olurdum bir düşünün.en deks 82 bine fırlamış sektörel olarak o kadar olumlu gelişmeye rağmen takılmış netaşın peşine bu insan bozuntuları hala kağıdı buralarda tutuyorlar yazıklar olsun hırsız sabancılar.

bekirb
15-01-2013, 11:08
açılışda ne oldu öyle

aşur
15-01-2013, 11:24
saat 10 :20 2.63 milyon alınan -----3,10 milyon satılan lot var

Livabey
15-01-2013, 11:50
Brisa olası muazzam bir bilanço öncesi bir hareket bandında gözükmektedir. Aylardır citi boşuna toplamıyor, belkide fiyatı buralara getirmede etkin rol onlarda.

Bugünkü yüksek hacimli 5.70 denemesi ile gözleri yine üzerine çekti. Dün teknik olarak 5.54'ün kırılması bugünde üzerinde kapanışla bahsettiğimiz 5.80 bandına girebilir. Bakalım iyi olur inşallah

Bu arada ilk 5 kademe alışta ; 850k- satışta ; 1,084k

muscey
15-01-2013, 12:05
brisa seni öpüyorum yolun açık olsun haydiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:))) oglum olursa adını brisa koyacam puhahahah:D

Akbird
15-01-2013, 12:19
bu hareketler uçağın kalkmadan motoru ısıtması gibi mi duruyor ? tecrubeli arkadaşlardan yardım alabilirmiyiz.

derinlikler
15-01-2013, 12:38
https://********/844-227-390

mustafasen
15-01-2013, 12:40
https://********/844-227-390

Bu yıldızların yerine ne yazıcaz, ayrıca belirtebilir misiniz lütfen?

derinlikler
15-01-2013, 13:47
Bu yıldızların yerine ne yazıcaz, ayrıca belirtebilir misiniz lütfen?
Açıkca belirtmek yasaklamıs arayı sen dolduracaksın..:yes:

Andromed
15-01-2013, 13:49
saat 10 :20 2.63 milyon alınan -----3,10 milyon satılan lot var

yani satış yemiş gibi gösteriyorlar yoksa bir miktar nakitemi dönüyorlar olası bir endeks düzeltmesi için hangisi olabilir.

aşur
15-01-2013, 14:03
yani satış yemiş gibi gösteriyorlar yoksa bir miktar nakitemi dönüyorlar olası bir endeks düzeltmesi için hangisi olabilir.
valla dünkü yükseliştede satıcılı idi ama genede belli olmaz bu adamlara

muscey
15-01-2013, 15:39
uçtu uçucak haydiii:)))))

recokey
15-01-2013, 15:59
dünkü açılıştan baya uzak iyi bir yere geldi bakıyorum saga sola yükselmesi için bi denende yok gibi :) senartyo yazmakta iyiym şöyle fikir var aklımda şimdi ilk çeyrek bilançosu tahminen baya iyi gelecek e birde temettü var temettü dagıtım raihlerine baktım genelde 4.ayda veriyorlar sadece 1kez yanılmışyorsan 2.ayda dfagıtmış şimdi bilanço ile temettünün keşişmesi durumu söz konusu biri digerinin gölgesinde kalmasın diye mi acaba böyle oluyor yani temettü erkene çekilmiş olabilir spekler genelde şirket içinde dönen dolaplardan az çok haberdardır saglam adım atarlar? aslında bu senaryo bizimde işimize temettüyü ver erkenden senet aşagı sarkenkende bir bilanço açıkla tutunsun 5.50lerde falan nasıl olurdu ama:) böyle bir durum olabilir mi ben şahsen patronun yerinde olsam öyle yapardım

derinlikler
15-01-2013, 17:24
https://********/923-457-772

şuppililiuma
15-01-2013, 18:28
Aşur ölü takliti yap demiştim değil mi :halay:

Livabey
15-01-2013, 18:46
5.80'e trend olarak geleceğimizi biliyordum fakat bugün 5.70'deki o 600 bin lotu kaldırarak geleceğini de pek kestiremedim açıkçası :)

Son yarım saat muazzam bir hareketti. Kapanışda istese 5.82-84 bile kapatabilirdi bomboş satış kademeleri 20-30 bin. Almadılar vardır bir bildikleri agaların. Yarın çok önemli.

İyi akşamlar arkadaşlar.

venguvac
15-01-2013, 18:52
http://img432.yukle.tc/images/3195ww1.png

http://img432.yukle.tc/images/231ww2.png

sayın tumer1962 nin grafiği.....

aşur
15-01-2013, 18:59
ben nededim size bazı arkadaşlar çıkarsa bu kağıt yükselir dedim anlayan anladı.

Livabey
15-01-2013, 19:38
--bir malın değerinii satıcı değil, alıcı belirler...ben şimdi brisa almayı düşünsem neye bakarım...yıllık cirosuna, karına, son 5 yıllık faaliyetine önümüzdeki beklentilerine(gelecekte yapacağı muhtemel ciro va karlılığı tahmin etmeye), şirketin sahiplerinde kurumsallığına, temettü politikasına, mevcu piyasa değerine...sektördeki diğer benzer firmalara göre ucuz ve pahallı olup olmadığına..

--baktığımda brisa, ayni gurubun benzer şirketi olan kordsaya göre en az 2 kat pahallı olduğunu görüyorum...ikiside düzenli ve yüksek temettü veren şirket...

--kordsanın cirosu ve karlılığı daha yüksek, önümüeki 3 yıllık beklentilerine baktığımızda kordsa nın büyüme ve karlılık beklentisi daha yüksek,

--şimdi düşünelim ayni kira getirisi olan, ayni semtte benzer iki daireden en az 2 kat pahallı olanı neden alayım??...

Öyle eskilere göz atarken gözüme çarptı 05.10.2012 Tarihli yazılar.

Olumsuzluk ve kötüleme yazıları gelince belki o hırsla bu yazıları okuyup satan arkadaşlar olmuştur.

O günden bu yana kordsa 3.61'den 4.04'e gelmiş %12 kazandırmış.

Brisa 4.28'den 5.80'e gelmiş %36 kazandırmış.

Tamam iyi analizler ky koruma uyarıları yazıyorsunuz, elinize sağlık fakat böyle bir şirketi yerden yere de vurarak biraz ayıp etmiş zamanında arkadaşlar. Sadece demek istediğim bu kadar da olumsuzluk ve yönlendirici yorumlar yapılmasın. Yoksa FT-2 hoca iyi bir yorumcudur.

Diğer yandan dikkatli olunabilir bu aralar hızlı yükselişin düzeltmesi gelebilir. Ama alımlar iyiydi 2 gündür. Bakalım gün ola harman ola 6'lı seviyelerin bandına gireriz haftalık 5.80 üzeri kapanışlarda.

Realist34
15-01-2013, 20:36
Kazancınız her daim olsun arkadaşlar,, elimde brisa yok ama brisazedelerin çokluğunun farkındayım o yüzden sevindim sizlerin adına.. kağıt 4 küsürlerdeyken 90 kuruş bile fiyat biçen arkadaşlar olmuştu... 90 kuruşta bekliyorlardı bu kağıdı.. benimde ilk aklıma gelen ft-2 oldu:) hisse düşerken yapılan yorumlar gerçekten çok can sıkıcıdır.. yapılan yorumlara bakarsanız sanki kağıt sıfırın altına inecek tarzı yorulmlar yapılır.. ancak bu noktada dikkat edilmesi gerekende kağıt çıkarken yapılan yorumlardır.. sanki tren kalktı kalkacak cuff cuuuff diye sesi geliyor.. kaçırma yolculuğumuz fizana tarzında yorumlardır. o yüzden yorumlara çok takılmamak lazım.. bol kazançlar, iyi akşamlar.

Realist34
15-01-2013, 20:40
x-trader-x üstat kağıt bölünüp de 5,50 lere düşdüğünde orta ve uzun vadede bu fiyatlardan alınabilir demiş ve kendisi almıştı. o zamanlar endeks 80 bin değildi tabi.., 60 binlerdeydi.. x-tarader-x üstadın yorumlarına ve analizlerine güvenirim. ytd.

orlondoww
15-01-2013, 22:15
sabırlı olan kazanır her zaman dile getiriyorum brisa emeklilik ikramiyem olacak inş brisa asla satılmaz her zaman alınır
allah herkesin gönlüne göre versin ytd

csknfrt
15-01-2013, 22:31
sabırlı olan kazanır her zaman dile getiriyorum brisa emeklilik ikramiyem olacak inş brisa asla satılmaz her zaman alınır
allah herkesin gönlüne göre versin ytd

Ayni seyi savunuyorum Devlet destekli BES falan hikaye her ay al 150 tl at kenara. 10 sene sonra sat al sana emeklilik.

Realist34
15-01-2013, 23:24
X-trade-x üstad mail grubundan ilk direnç noktası olarak 6,24 ve 6,34 direncine işaret etmiş ve hedef olarak göstermiş. Grafikleri kopyalamam etik olmaz, bakmak isteyen ulaşabilir . Ytd. Saygılar iyi geceler .

ariakastr
16-01-2013, 00:41
Öyle eskilere göz atarken gözüme çarptı 05.10.2012 Tarihli yazılar.

Olumsuzluk ve kötüleme yazıları gelince belki o hırsla bu yazıları okuyup satan arkadaşlar olmuştur.

O günden bu yana kordsa 3.61'den 4.04'e gelmiş %12 kazandırmış.

Brisa 4.28'den 5.80'e gelmiş %36 kazandırmış.

Tamam iyi analizler ky koruma uyarıları yazıyorsunuz, elinize sağlık fakat böyle bir şirketi yerden yere de vurarak biraz ayıp etmiş zamanında arkadaşlar. Sadece demek istediğim bu kadar da olumsuzluk ve yönlendirici yorumlar yapılmasın. Yoksa FT-2 hoca iyi bir yorumcudur.

Diğer yandan dikkatli olunabilir bu aralar hızlı yükselişin düzeltmesi gelebilir. Ama alımlar iyiydi 2 gündür. Bakalım gün ola harman ola 6'lı seviyelerin bandına gireriz haftalık 5.80 üzeri kapanışlarda.

Tebrikler size. O günleri çok net hatırlıyorum. Hisse sayfalarında yazmıyorum pek çünkü MY(mızmız yatırımcı) ile muhattap olmak hoşuma gitmiyor.Burda ne olduğu, kim olduğu meçhul ama zarardan ağzı yanmış adamların attığı laflara cevap vermek zorunda kalıyorsunuz. Cevap vermesenizde sinirleniyorsunuz. O yüzden yazmıyorum. Ancak zor tahtalarda yazdığımı hep söylüyorum. Diğerlerinde herkes kazanıyor zaten :) O zamanda hisse çöküyor iken buraya gelip 5TL altından kademeli almaya başladığımı yazdım. 4.30 dan dahi aldım. Aldım ve yazdımda. Sevgili dost xtrader da yine buraya gelip kendisi yazdı. 5.20-4.70 altı alıcıyım diye ama VADEM 1.5-2 sene diye. Hisse bir 4.30 a sarktı MY burda yine demediğini bırakmadı. İşte tam o zamanlarda bu forumun en büyük ters indikatörü FT2 bu yapıştırdığınız yazıları yazıyordu. O zamanlar bizlere değilde, bu kötümser ve nerdeyse her tahtayı kötüleyen kişilere inanıp, gidip mallarını satıp(daha alttan akıllıca yerine koymak adına) sinsice bekleyen herkes bugün umarım 4.25 den 5.80 e uzanan hareketi yakınen izlemişlerdir. Bunlar çok güzel borsa dersleridir, paha biçilmezdir. Tabii sorunu başkalarında gören değil, kendilerinde arama ve kişisel gelişime açık olan yatırımcıları için bu söylediklerim. O günlerde sinirlendiğim bu foruma bir daha hiç yazmamıştım ama artık hak ettiğimiz 2 satır lafı yazalım.

Ayrıca "iyi analizler" ile yatırımcıyı korumaya çalışıyorsunuz demişsiniz. Nesi iyi sürekli yanılıyorsanız? Ve kimi neden korumuş? :) Lütfen gidip, diğer "koruma" ya çalıştığı hisselerin grafiklerine de bir bakın. Bakın bakalım brisa 4.30 iken yaptığı gibi diğer kaç hissenin tabanında kötülemiş ve sonra arkasından %50, %100 ve hatta daha fazla artışlar olmuş.

recokey
16-01-2013, 00:49
senedi bu seviyede yorumlayacak tecrübeye sahip degilim ama temkin önemli bu marjda hareket biraz erken oldu brisa için mart başı gibi 6lı rakamalra istiyordum önemli bir dip not kapanış seansında alım yaparak yükseltmişler yarın açılışta ky avı olabilir beklenti alımlı geçecek diyor ama dedigin gibi spek varsa fırsat kaçmaz yedirebilir biraz tabiki bu benim kara senaryom temkinli olmak gerek dememin mantıklı açıklamasın girecvek olanlar için zaten aşagıdan maliyetlenenler maliyetinden uzak seyreden senedi izlemek kadar keyiflisi yoktur bilirler ytd:)

minerte
16-01-2013, 01:49
senedi bu seviyede yorumlayacak tecrübeye sahip degilim ama temkin önemli bu marjda hareket biraz erken oldu brisa için mart başı gibi 6lı rakamalra istiyordum önemli bir dip not kapanış seansında alım yaparak yükseltmişler yarın açılışta ky avı olabilir beklenti alımlı geçecek diyor ama dedigin gibi spek varsa fırsat kaçmaz yedirebilir biraz tabiki bu benim kara senaryom temkinli olmak gerek dememin mantıklı açıklamasın girecvek olanlar için zaten aşagıdan maliyetlenenler maliyetinden uzak seyreden senedi izlemek kadar keyiflisi yoktur bilirler ytd:)
yedirmek için erken değil mi?0.38 fibo 6.2 den geçiyor.bi dokunuş yapar belki:seyt:

by_AS
16-01-2013, 10:53
Ağabey nerelerdesin bir link versende takip etsek....Teşekkürler

https://********/923-457-772

NUANS
16-01-2013, 10:58
tam güzel birgün ama hisseyi izleyemiyoruz

NUANS
16-01-2013, 11:06
izleyeceğimiz bir link yokmu arkadaşlar

NUANS
16-01-2013, 11:08
kötü bastı

NUANS
16-01-2013, 11:11
kimsede link yokmu izleyebileceğiz

lowdown
16-01-2013, 11:17
https://********/652-078-597

NUANS
16-01-2013, 11:19
allah razı olsun

alicik
16-01-2013, 11:34
allah razı olsun
nasıl açıyoruz bunu bir zahmet söylerseniz

muscey
16-01-2013, 11:40
https://********/652-078-597

neden açılmadı???

muscey
16-01-2013, 11:47
8-10 sayfa önlerden bakın bakalım muscey ne demiş:))) kimse tşk etmiyor ayıp ama:))))

aşur
16-01-2013, 12:19
kağıt 4.20 ,5.10 lardayken söyledim bu aylar birisa ayıdır diye ama kimse itibar puanını bile çok görmüş sünüz.

aşur
16-01-2013, 12:48
amca 5.86 dan habire yediriyor

derinlikler
16-01-2013, 12:49
https://********/188-145-375

muscey
16-01-2013, 12:49
yedirsin artık dönüş yok,, 6.300 lere gider...

bloodsoldier
16-01-2013, 13:01
kağıt 4.20 ,5.10 lardayken söyledim bu aylar birisa ayıdır diye ama kimse itibar puanını bile çok görmüş sünüz.

"aşur adlı kullanıcıya tekrar itibar puanı vermeden önce biraz diğer kişilere de puan vermelisiniz." yazıyo ben ne yapayım kardeş :)

muscey
16-01-2013, 13:11
benim tahminim elinde çok fazla mal olan 3-5 şirket aralarında anlaşarak beraber götürdükleri aşikar... ancak nereye kadar gider???
hoşşş,,, zaten 9.00 ları beklemek zorundayım oda ayrı bir dert... ama en az gidecegi yer sanıyorum 6.78 lere dayanır gibi geliyor.. ytd.

muscey
16-01-2013, 13:37
amca 5.86 dan habire yediriyor

yediriyormu???? alıyormu aşur:)))))))))))))
5,86 dan yiyerekmi 5,90 dan kapanış yaptı... hem nerden anlıyorsun verdiklerini... belkide ky cıdan alıyordur degilmi?

derinlikler
16-01-2013, 13:43
FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

5.98 61,202
5.96 231,755
5.94 256,602
5.92 448,881
5.90 1,081,110
5.88 1,578,349
5.86 1,675,939
5.84 1,055,401
5.82 253,369
5.80 191,978

AORT (ALIS) : 5.88 - AORT (SATIS) : 5.87 - AORT : 5.88
Toplam Lot : 6,834,586

muscey
16-01-2013, 13:48
FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

5.98 61,202
5.96 231,755
5.94 256,602
5.92 448,881
5.90 1,081,110
5.88 1,578,349
5.86 1,675,939
5.84 1,055,401
5.82 253,369
5.80 191,978

AORT (ALIS) : 5.88 - AORT (SATIS) : 5.87 - AORT : 5.88
Toplam Lot : 6,834,586

o zaman öglen sonu kesin 6.00 kırar geçer bol kazançlar hepimize...

muscey
16-01-2013, 17:28
yaprak kımıldamaz oldu canlanırmı sizce??

aşur
16-01-2013, 17:43
galiba sabancı kağıdına sahip çıkmaya başladı

takaslara bakınca yabancılar alımda olduğu gözleniyor.

royal
16-01-2013, 18:39
Iste bu yüzden sattım endekse bak kagia bak

aşur
16-01-2013, 18:58
Iste bu yüzden sattım endekse bak kagia bak

royal hoşgeldin çok özledik seni.bu gün kapanışa bakınca sen tekrar almışsın.

orlondoww
16-01-2013, 19:15
sabır sabır bilanço açıklansın ufoyu gören masum köylü oluruz :cool:fosssssssssss

royal
16-01-2013, 19:23
royal hoşgeldin çok özledik seni.bu gün kapanışa bakınca sen tekrar almışsın.

Sayın asur maalesef ben artık yokum brisada!Sİze bol kazançlar biten bir iliski yeniden baslam başlasa bile tat vermez

GOGO26
16-01-2013, 20:46
sabır sabır bilanço açıklansın ufoyu gören masum köylü oluruz :cool:fosssssssssss

bilançoyu merak ediyorum aynı zmanda 1 çeyreğide bakalım kış lastiği ne kadar satılmış

trader295
16-01-2013, 23:46
petkim aldım brisa artmaya başladı sattım brisa aldım petkim artmaya başladı bu kadarda tesadüf olamaz artık iki hisse arasında kesin bir bağlantı var

reverie
17-01-2013, 00:09
5.84'ile aranızdayım

yucin
17-01-2013, 01:18
http://i49.tinypic.com/28jxsg9.jpg

http://i47.tinypic.com/np0t3k.jpg

http://i48.tinypic.com/2v9u6mx.jpg

son durum....yorum sizin..................

aşur
17-01-2013, 01:31
bu graffiğe göre 6.44 direçmi oluyor

aşur
17-01-2013, 01:33
Sayın asur maalesef ben artık yokum brisada!Sİze bol kazançlar biten bir iliski yeniden baslam başlasa bile tat vermez

ben takılıyorum sana yanlış anlama amacım seni kırmak değil.

yucin
17-01-2013, 02:22
bu graffiğe göre 6.44 direçmi oluyor

şu anda ilk direnç 5.88 ve 5.98 sonrası önü açık hissenin..................

minerte
17-01-2013, 02:23
petkim aldım brisa artmaya başladı sattım brisa aldım petkim artmaya başladı bu kadarda tesadüf olamaz artık iki hisse arasında kesin bir bağlantı var

:grrr:bu kadar olur yav.talihsizlik bu.tersi olsaydı kazanmıştın.yazı turada hep tersi gelir hep hep hep:grrr:

minerte
17-01-2013, 02:25
bu 1700 puan artış tamamen bankalardan kaynaklandı.avgod esem in tırnak kadar etkisi olamaz:rtfm:

NUANS
17-01-2013, 10:19
günaydın herkese,bugünün bol ve bereketli olmasını rabbimden dilerim

NUANS
17-01-2013, 10:34
dün bir arkadaş **** adresi vermişti o arkadaş burdamı tekrar versede izlesek

borshacim
17-01-2013, 10:41
günaydın beyler, son günlerde hareketlendi hisse..
önce goody sonra petkim şimdi galiba sıra buna geldi ???
en son gelen haberde temettü 25 hisse arasına almışlardı ,
her sene temettüsü banko bir hisse bu brisa..
temettü zamanıda yaklaştı sanırım..
umarım eski zirvesini temettü öncesi görsün..

borshacim
17-01-2013, 10:45

syn orlondoww , ne demek istediğinizi anlamadım..
bilanço gelince yukarımı uçar demek istiyorsunuz yani !!!

muscey
17-01-2013, 10:45
herkese günaydın bol kazançlar:)

ne dersiniz brisa bu gün 6,30- 6,55 leri görsün mü????:)

NUANS
17-01-2013, 10:54
izleyeceğimiz bir yer yokmu acaba,adres verseniz

NUANS
17-01-2013, 11:09
Lowdow diye bir arkadaş vardı dün izlemek için numara vermişti yokmu acaba kendisi :)

borshacim
17-01-2013, 11:17
ne oluyor beyler, hisse tepetaklak oldu ?

muscey
17-01-2013, 11:18
ne oluyor beyler, hisse tepetaklak oldu ?

hacim mynette şu dakka itibari ile 360 larda...yani çok düşük.

bana az silkeliyorlar gibi geldi... kimse korkmasın.. bu gün yarın sahiplenirler yine.

borshacim
17-01-2013, 11:22
beyler teknosa ile brisanın temettü oranları birbirine çok yakın..
şöyle ki brisa karının tamamını veriyor 100 mio kar yapsa 100/305 = yaklaşık 100'de 33 desek..
teknosa 50 mio kar yapsa 50/110 = 100 'de 50 deriz..ancak teknosa yeni şirket hepsini vermeyecektir temettü olarak, bir kısmını bilançoya yazacaktır..
şimdi fiyatlara bakalım, teknosa 8,54 brisa 5,80
işte rakamlar ortada..
kararı siz verin..

NUANS
17-01-2013, 11:25
Kademeleri izleyebilseydik çok güzel olacaktı

aşur
17-01-2013, 11:47
borsa rekor kırıyor bizim kağıt ise özüne döndü gene dansöz karı gibi kıvırtmaya başladı.madem çıkaramıyorsun düşür 3---4 lere düşürde alalım ozaman ama spek efendi onuda beceremez çünkü o üstüne oturmayı tercih ediyor.

aslında spekten çok suç SABANCI uşaklarının........................

NUANS
17-01-2013, 12:02
yavas yavas millet azalıyor

muscey
17-01-2013, 12:13
az sabır yaawww.... sabırrrr.... çıkıcaktır elbet...

NUANS
17-01-2013, 12:14
vay anasını ya endeks 85000bin oldu hisseler içler acısı

hasanyalcin
17-01-2013, 12:42
vay anasını ya endeks 85000bin oldu hisseler içler acısı

endeksin yükselmesine bakmayın hava gazı bu inceleyin en cok artan banka hissesi ve bir kac holding hissesi tamamiyle ky leri hortumlamak için yabancıların oyunu oyuna gelmeyelim

muscey
17-01-2013, 13:07
hap hup diye diye kagıdı düşüreceksiniz az sessiz izlemeyi yada olumlu düşünmeyi öğrenemeyenler var............
borsa işi sabırdır beklemeyi bilin derim:)

bloodsoldier
17-01-2013, 14:48
günaydın beyler, son günlerde hareketlendi hisse..
önce goody sonra petkim şimdi galiba sıra buna geldi ???
en son gelen haberde temettü 25 hisse arasına almışlardı ,
her sene temettüsü banko bir hisse bu brisa..
temettü zamanıda yaklaştı sanırım..
umarım eski zirvesini temettü öncesi görsün..

nerdeeeeeeeeeee!!!

bloodsoldier
17-01-2013, 14:54
hacim mynette şu dakka itibari ile 360 larda...yani çok düşük.

bana az silkeliyorlar gibi geldi... kimse korkmasın.. bu gün yarın sahiplenirler yine.

katılıyorum. MACD hala pozitif ayrışmış durumda. VOL de destek veriyor. önümüzdeki günlerde hareketin devamı gelir sanıyorum. YTD.

Hakkari
17-01-2013, 15:25
Arkadaşlar,

Bırakın biraz düşsün düzeltmesi olsun bir anda yükselmesinden ziyade adım adım yavaş yavaş çıkması daha iyi değil mi? Ben uzun vadeli düşünüyorum.

royal
17-01-2013, 15:27
borsa rekor kırıyor bizim kağıt ise özüne döndü gene dansöz karı gibi kıvırtmaya başladı.madem çıkaramıyorsun düşür 3---4 lere düşürde alalım ozaman ama spek efendi onuda beceremez çünkü o üstüne oturmayı tercih ediyor.

aslında spekten çok suç SABANCI uşaklarının........................
sayın aşur doğru yolu bulmuşsun!Seni bile çileden çıkarmış ben brisa nugyo takası yaptım!

muscey
17-01-2013, 15:51
sayın aşur doğru yolu bulmuşsun!Seni bile çileden çıkarmış ben brisa nugyo takası yaptım!

kagıt 7,30 ları görünce bu yazdıklarınıza ne diyeceksiniz durun bakalım:)))))))

aşur
17-01-2013, 16:30

royal nugyo çok pirimli artı şu kdv olayı gayrimenkul ve emlak sektörü için çok kötü oldu. birisanı ise daha 20 kadar yolu var.lastik pazarının geleceği çok parlak.

asuzman
17-01-2013, 16:48
Almalı mı?
Satış baskısı mı var?
Yardımcı olacaklara minnettar kalacağım.

royal
17-01-2013, 16:59
royal nugyo çok pirimli artı şu kdv olayı gayrimenkul ve emlak sektörü için çok kötü oldu. birisanı ise daha 20 kadar yolu var.lastik pazarının geleceği çok parlak.
Allah gönlüne göre verisn brisan tavan tavan gitsin!

aşur
17-01-2013, 17:24
Allah gönlüne göre verisn brisan tavan tavan gitsin!

royal sağolasında ben bu kağıdın huyunu bildiğim için dün 5/3 sattım şimdi pusuda denk getirmeye çalışıyorum.

Seanscı
17-01-2013, 18:29
Brisa şu an alış 5,76 satış 5,78

Seanscı
17-01-2013, 18:30
Brisa şu an alış 5,76 satış 5,78

zarar %1,37

Seanscı
17-01-2013, 18:31
zarar %1,37

Brisa kapanış son işlem fiyatı 5,78

günü yüzde %1,37 zararla kapattı, yazık oldu

borshacim
17-01-2013, 18:48

hocam hiç bişe olmaz öküz kağıda..
bu kağıtların en öküzü yani en sağlamı en kuvvetlisidir..
daha kış lastiği olayı tam yerleşmedi bu ülkede..
onuda geçtim bu senenin yazında da patlasada gidebilen lastik üretimine geçiş var..
gelecek senede yani 2014 'te yeni bir fabrika daha kurulacak..
bu lastik başka bişe değil..
zaruri ihtiyaç gibi anasını satam...

Seanscı
17-01-2013, 20:30

ulan brisa, daha dün alış fiyatın 5,96 satış fiyatın ise 5,98 di,

kim ne etti de sana indin 5,78 e

senin bugün 6,00 ının üzerinde kapanış yapmanı bekliyodum, sense yokuş aşağı iniyon

millet gider aya bizim brisa gider yaya ehuheueee

Seanscı
17-01-2013, 20:33
hocam hiç bişe olmaz öküz kağıda..
bu kağıtların en öküzü yani en sağlamı en kuvvetlisidir.....

öyle deme, brisada fren bi patlasa yokuş aşağı, dahada kimse durduramaz arabayı

oğlum spek brisayı yukarı çıkar

kargoylan sana bi çeyrek altın yolluycam,

adresi özelden gönderirsen tabii

dolphins
17-01-2013, 21:17
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=98&hisse=BRISAEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

arkadaslar tahtaya hızlı giriş yapan kurum (RENAİSSANCE MANKUL) ile ilgili bilgi sahibi olan varmı?
bu arada yabancı alıma devam ediyor...yabancı tahtada yokken hareket te yok gibi...

selimm444
17-01-2013, 23:30
kağıt hakkında bi bilgim yok bi baktım kağıdı almışım bende anlamıdım .bakalım hayırısı ne olacak bana aldıran arkadaşın dediği gibi kağıt 10 hatta 15 tl olacakmı göreceğiz.yazdıkarım y.t. değildir

Horella
17-01-2013, 23:58
10 veya 15 diyenler neye gore yazar hic anlamam:) ne zamanda gidecegini hic demez bu arkadaslar:) ama ben sana soleyeyim 6 yi denedi ve kirmak icin tekrar deneyecek ama kirarmi bilemem. Buralardan al 6 yi gecerse rahatca beklersin . Ytd

Subjective
18-01-2013, 00:16
% 4000 bölündükten sonra bir hayli irtifa kaybetmişti. Toparlamasi da bayaa zor olacakti aslinda..
Ama hükümetin ticari araçlarda kış lastigi zorunlulugu frma için can simidi oldu..
Stoklar bitti talep patlamasi oldu.. kagit 4.70 lerden itibaren çok net bir şekilde ivme yakaladi.
6 larda işlem görmemesi için sebeb yok. Ama hemen olmaz tabi.. orta vadede beklenebilir..
Egerki hükümet seneye kış lastigi zorunlulugunu genele yayarsa ki ihtimal dahilinde o zaman bu kagit ilginç seviyeleri görebilir..
Ama tabi buna şuan için uzun vadeli beklenti demek lazim..
Şuan için yeterince primli..

ARKADAŞLAR BEN BU YAZIMI DAHA DÜN 10 44 DE YAZMIŞTIM .cümlemin sonundada dışarı çıkacamı yazdım.çıkmasam daha mı iyi olacaktı bilmiyorum uzun yıllar borsayla uğraşmış bi arkadaşla karşılaştım biraz muhabbet etim ne oldu anlamadım beni kandırdımı ne halanda nasıl THYAO hissesini sattım bi anda anlamadım bana aldırttığı kağıtı 5,86 dan brissa aldık şimdi brissa da zarardayım thyao da olsaydım 6,68 den satmış olmayıp 6,78 de bekliyecektim.Bunları şunun için yazıyorum arkadaşlar ben bi hisseye girerkende çıkarkende yazarım .dikkatli olun bu sitede çakal çok .aldığım hisseyle ilgili pek bilgim yok ama bakalım hayırlısı ALLAH hepinize hepimize hayırlı kazançlar nasip etsin sağlık ve mutluluk dileğimle .SAOL THYAO EKMEĞİNİ YEDİM.yazdıklarım y.t değildir.bu arada antepli yada küçük yatırımcı arkadaşın brissa hakkında bi bilgisi varmı acaba saygılarımla

aşur
18-01-2013, 02:32
arkadaşlar kışlastiği şuan genele yayılması imkansız çünkü ticarilerin bile taleplerine zor yetişiyorlar .geçen ticari araç sahibi bir arkadaşımla sohbetimde dediği şu adamlar bu işi ranta dönüştürmüşler kış lastiği şuanda karaborsada diyor ve fiyatların uçuk olduğunu söylüyor.
işte hükümet mevcut firmaların ihtiyaca cevap veremeyeceğini bildikleri için izdihamı önlemek için hususi araçların buna dahil olmasını şimdilik askıya aldılar ama avrupa uyum çerçevesinde ileriki yılda veya yıllarda kaçınılmaz oda gelecek.

işte bukadar beklenti bile bu uyuz kağıdı uçurmalı hemde eski gördüğü zirvenin çok uzağına varın fiyatı siz tahmin edin ama ADAMLARIN GÖZLERİ OKADAR AÇ Kİ elimize çaktıklarını istiyorlar bu insanlıktan nasibini almamış ahlaksız yaratıklar.
arkadaşlar bu iş iyice piskolojiye döndü oyüzden tuzaklara düşmeyin ve sabırlı olun elbet yumurtası birgün kapıya dayanacak sadece zaman sabır işte bütün mesele bu.

Koray
18-01-2013, 09:10
Beklentisi önce bilanço sonra temettü ...

Birde Sabancıların bitip tükenmek bilmeyen "Enerji ve çimento dışındaki sektörlerden çıkma" dedikodusu ...

Hisseyi alacaklar birazda bu açıdan değerlendirmeliler ...

SENOL
18-01-2013, 10:28
555 uzeri her zaman iyidir 66* lar hedeflenir ama önce 596 628.66* 77*ytd.

alicik
18-01-2013, 10:47
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=98&hisse=BRISAEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

arkadaslar tahtaya hızlı giriş yapan kurum (RENAİSSANCE MANKUL) ile ilgili bilgi sahibi olan varmı?
bu arada yabancı alıma devam ediyor...yabancı tahtada yokken hareket te yok gibi...

türkler ama rusyadan diye duymuştum. Yanlış anlamadıysam. Doğrusunu bilen varsa bilgilendirirse sevinirim. İlk krsan'a girmişlerdi herhalde.

ogudo
18-01-2013, 11:17
katıl bana diyen yok mu arkadaşlar...

aşur
18-01-2013, 11:18
bu gün bir tavan denemesi gelirmi acaba.

selimm444
18-01-2013, 12:45
bu gün bir tavan denemesi gelirmi acaba.

ben tavan falan beklemiyorum istemiyorum düşmesinde yeter aldığım andan beri düşüyo nerden girdik yaw

muscey
18-01-2013, 14:01
vaybe millet ne karlar eermiş böyle... aceleniz ne yawww:D ben bir kagıda girince, çogu aldıgım kagıtta 3 sene yakalandım. ve sonunda zararla çıktım.. daha dün almışınız uçta uç... yok öle.. zaten kagıt 3 gün önce 5.50 lerde idi... unutmayalım arkadaşlar borsa sabır işi.... beklicez ve meyvayı yicezz... haa bu meyvelerden ayvamı olur bilmem:DD( Allah korusun tabi)).... ama sabır bakalım ne olacak...

royal
18-01-2013, 15:30
patenaj çekmeye bakalım ne zaman son verecek!5.98 haftalık en yüksekti bakalım bu hafta kaçtan kapatacak elinde olanlara sabır ve şans diliyorum!Elinde olmayanlara da benim gibi keyifli seyirler diliyorum!

izmirli_hoca
18-01-2013, 15:33
Kösnükledi...

yağlı çubuğu hazırlayalım...

borshacim
18-01-2013, 17:22
yahu beyler daha öncede yazdım sabancı kağıtları endeksi sonradan fiyatlıyor..
çok nazlılar..
ayrıca sadece bankalar gidiyor, tahmin ettiğimiz 77-78 binlerden dönmedi..
83-85 arası döner dediler yine dönmedi..
bakalım nerden dönecek..
döndükten sonra kısa bir süre kar satışı gelir, sonra yataya alır mal basarlar bir süre...
sonra ellerinde kalan banka kağıtlarını 3 sene sonra ki operasyona kadar tutarlar..aynı zamanda bu lotlar onların tahtayı kontrolünüde sağlar..
satışlardan sonra gelen nakit ilede brisa gibi temettüsü olan kağıtlara yüklü alımlar yapıp temettüyü kaparlar..
ellerinde ki malın bir kısmını temettü sonrası başka beklentileri bahane ederek millete basarlar..
sonra aldıkları tüm bu paralarla piyasadan çıkar ver elini arjantin mi dersin brezilya mı dersin..
başka bir liberal piyasası olan ülkeye giderle..
dile kolay geçen sene 35 milyar tl para girişi olmuş, yabancılardan..
bunlar citi den alım yapan büyük fonlar olsa gerek..
brisa son 12 yıldaki performansının yarısını yapsın ben yine razıyım..
öpünde tepenize koyun..

ytd..

muscey
18-01-2013, 18:47
boşhacim,,, yine boş konuşuyorsun be.....
birine 40 kere... demişler şey olmuş hesabı...
yaww olumlu konuşun olumlu olsun...
her şey bir tarafa peki kısa vadede ve orta vadede uzunuda unutma.... temettü zamanına orta diyelim...
bu kagıt kaç para olur???? iyi düşün iyi söyle...
bizde ona göre ayak direyelim sayın bosh...

satön
18-01-2013, 18:52
patenaj çekmeye bakalım ne zaman son verecek!5.98 haftalık en yüksekti bakalım bu hafta kaçtan kapatacak elinde olanlara sabır ve şans diliyorum!Elinde olmayanlara da benim gibi keyifli seyirler diliyorum!

Sn royal. elinde brisa olanların çektiyi sıkıntılardan zevk aldığınız düşüncesine kapıldım.Bilginizi paylaşmanız sizin erdemliyiniz.Fakat yaralı insanlara alaycı yaklaşımınız çok üzücü.Bende teknik ve bilgiden yoksun olduğum için .Dost görünen timsah düşünceli bir arkadaşımın sayesinde brisazede oldum.Lütven bizim yaramıza tuz deyil melhem çalın.Saygılar

hasanyalcin
18-01-2013, 19:26
Yahu beyler ne sinirleniyorsunuz yaw bu is borsa isi elbette inisler cikislar olacak bosverin konusanlari bu kagit eninde sonunda yukselecek sakin ola elinizdekileri satmayin ve sabirla bekleyin o gunlerde gelecek

hasanyalcin
18-01-2013, 19:30

Royal kardesim yolun acik olsun insallah pisman olamazsin ama bakiyorumda arada bir goz ucuylada bakiyorsun bir gun ardindan bakakalmazsin insallah

yucin
21-01-2013, 01:29
http://i46.tinypic.com/2hz7s4g.jpg

haftalık son durum.....

http://i47.tinypic.com/351hjph.jpg

günlükte son durum....

myazici
21-01-2013, 10:45
arkadaslar sene sonuna kadar bekleyen zararindan kurtulur. yil sonunda 15 rahat gorur

batu07
21-01-2013, 12:45
5,00 almak kısmet olmadı. 5,30 larda da alamadım. 5,78 den en sonunda aldım.

muscey
21-01-2013, 14:26
demekki ky cıda giriyor aldıgına göre:DDD

bu ara 15 bini görür diyen kardeş,,
benim bildigim bişey var yanlışsam söyle...

%4000 bedelsiz lot verdi.
yani 1000 lota 4000 bin lotmu verdi yoksa 40 bin lotmu verdi? piyasaya sürdügü lot çok fazla...
o zaman adamın 1000 lotu varken 41 bin lotu oldu...yanlış anlamadıysam eger... 15.00x 41.00= 615.00 olur ki artık sen düşün bu kadar kazanedırırmı sence ky cıya???

Livabey
21-01-2013, 14:49
Arkadaşlar ilginç hesaplar peşinde koşmayın, rasyonel olalım :)

15 olması demek brisa'nın piyasa değerinin 4-5 milyar TL olması demek. Bunun için nasıl bir kâr nasıl bir beklenti gerekir varın siz düşünün. Ama su akar yolunu bulur. Brisa 5.98 hareketinin düzeltmesini yaptı 5.72'ye kadar. Şimdi 5.94 günlükte direnç noktası görülmekte. Haftalık 5.94 üstü kapanışlarda 6.24 trendine girebilir. Uzun vadede 12-18 ay süresince güzel nokta tespitleri ile iyi getiriler sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada muscey dostum ; %4000 bedelsiz ile; 1 adet brisa hissesi olan yatırımcının hisse sayısı 41 adet olmuştur. 1,000 varsa da 41,000 olmuştur :)

GOGO26
21-01-2013, 14:58
brisa 800ml dolar yatırımın 2012 tamamladı bu ne demek eğer 1 firma 1.6 myr yatırım yapıyorsa 4-5 mlyr piyasa değeri olabilir

muscey
21-01-2013, 16:44
Arkadaşlar ilginç hesaplar peşinde koşmayın, rasyonel olalım :)

15 olması demek brisa'nın piyasa değerinin 4-5 milyar TL olması demek. Bunun için nasıl bir kâr nasıl bir beklenti gerekir varın siz düşünün. Ama su akar yolunu bulur. Brisa 5.98 hareketinin düzeltmesini yaptı 5.72'ye kadar. Şimdi 5.94 günlükte direnç noktası görülmekte. Haftalık 5.94 üstü kapanışlarda 6.24 trendine girebilir. Uzun vadede 12-18 ay süresince güzel nokta tespitleri ile iyi getiriler sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada muscey dostum ; %4000 bedelsiz ile; 1 adet brisa hissesi olan yatırımcının hisse sayısı 41 adet olmuştur. 1,000 varsa da 41,000 olmuştur :)

eyvallah üstad:)))) o zaman piyasaya dehşet bir adette lot girmiş demek... kolay kolay dehasa rakamlara yükselmez desene...

peki livabey üstadım.. sence gelirmi 1 senelikk bir vade de 12 binlere felan... mesela bu sene sonu ne olabilir rakam???
2014 senesini geçiremem ben sanırım ihtiyacım var.. benim maliyet 9.00 larda... keşke bu sene sonu itibari ile 15 binleri görse... sen ne dersin????

Livabey
21-01-2013, 19:28
Üstadlık kolay bir makam değil, öyle bir noktada da değilim hocam :)

Böyle 1 senelik vadede 12-15'lere gelir mi soruları da olmaz ama. O kadar nokta atışı yapan biri olsa olsa kedidir :he:

1 senelik süreçte, yatırımlara, bilançolara, beklentilere ve brisa'da tekniğe de bakılması lazım. Kolay bir kağıt değil. Anlıyorum sizi maliyet yüksek olumlu şeyler istiyorsunuz :) Ben bölünmeye girdim brisa'da tam bir kabus. 8.40 idi maliyet. O gün Taner hoca (TGDTGD) ve xtraderx hocadan al-sat ile maliyet düşürme fikriyle girdik mevzuya. 4.30'lardan da aldık, 4.90'dan da 5.20'den de. 5.60'a çekip maliyeti büyük kısmını geçen hafta sattım.

Şimdi sizin 9 maliyetle yapabileceğiniz en iyi şey, akıllıca al-sat'lar ile maliyet düşürmek. Umarım iyi noktalarda yaparsınız bunu. Yoksa 1 yıl süreyle acizane benim gördüğüm ve temelde baktığım kadarı ile 13-15 rakamı brisa için oldukça zor.

Saygılar,

Koray
22-01-2013, 08:48
brisa 800ml dolar yatırımın 2012 tamamladı bu ne demek eğer 1 firma 1.6 myr yatırım yapıyorsa 4-5 mlyr piyasa değeri olabilir

.......+++

Livabey
22-01-2013, 10:04

"Kuruluşumuzdan bu yana 800 milyon $ yatırım" yanlış bilgi vermeyelim, 2012 yılında değil bu. 1974 yılından beri.

Tabiki 4-5 milyar TL piyasa değerine ulaşabilir. Piyasalardaki algılar başkadır, geleceği güzel satın alır. Ben zaman konusunda bu kadar cömert olunmaz dedim sadece, yani 1 yıl içerisinde 12-15'li fiyatları görme açısından.

saygılar,

batu07
22-01-2013, 11:31
Arkadaşlar Günaydın, Selamlar. Dün elimdekinin %85 ini 5.78 den brisaya aktardım. Brisayı çok güzel günler bekliyor bence.

aşur
22-01-2013, 11:37
tahtası bugün canlı görünüyor
japonyanın parasal genişlemeye gidiyor oluşu ortağı olarak bize olumlu yansıması olacağı kanaatindeyim

batu07
22-01-2013, 12:46

Yabancıları son 3 ayda alımları çok dikkat çekici.

muscey
22-01-2013, 15:23
slm dostlar... hastaneden geldim yazılara şimdi baktım:DD

bu borsa tıpkı deniz gibi dalga dübek.. neyin ne olacagı belli degil...

aracı kurumuma tel açtım geçenlerde... dedim 22750 şekerpilicim vardı. çok öncelerden satmıştım tekrar almak istedim ve brisayı satsam 18000 lot ediyor bakaar olda haber ver brisa çıkarsa deişelim kagıtları dedim..ok dedi kızcazz:))

ne oldu bir sorun hele:(((

ben teli kapadıgımda şekerpiliç 1.91 di..... teli kapadım aradan 4 dakka geçti... haber düşmüş meydana:DD torunlar gıda ile anlaşma masasındalar felan filan işte.. kagıt tavan....... ertesi gün yarım tavan.... derken az daha koydu ve şeker sanırım 2.42 lerı gördü...1.91 den 2.41 aglayımmı güleyimmi... sonuç ne...
brisada bekle dur...

al sat kademöelerini iyi bilen biri söylese öyle bir ne adamım var nede bilgim..
ben hislerime göre oynarım.. tabi ufak tefekte okuyorum burdan yorumları felan... en güzeli beklemek diyelim livabey.....
sabır sabır sabır.

discoverme
22-01-2013, 15:34
BRISA benim gözde kağıtlarımdan.Elimdeki ALCTL leri bugün gönderdim fakat borsanın zirvelerde olduğu bu günlerde BRISA yada başka bir kağıt almakta kararsızım.

royal
22-01-2013, 16:08
Endeksin ruzgarini arkasina alir da insallah elinde olan dostlarimin yuZunu guldurur

reverie
23-01-2013, 01:31
hayırlı kandiller bol kazançlar

GOGO26
23-01-2013, 11:55
Kandiliniz kutlu olsun j.. Yokmu arkadaşlar

50promil
23-01-2013, 12:13
kagan_cm

sözylediklerinin bir kısmı doğru.cidden senet tepki vermiyor.kardeşim bi tepki ver in-çık al sat yaptır.yok.bezdirecek milleti illa.gerçi normalde senet nereden nereye geldi.bunu düşünmek lazımdı.geçmiş hareketleri de sıfır zaten.temettü olayında da haklısın.adamlar 20 kuruş veriyor 50 kuruş basıyor.30 kuruş sana kitleniyor.ülkemizdeki çoğu senet bu durumda.marshall,bgfs, ve boş hisseleri tam fiyasko.uzun vade yatırımcılar enflasyon da çıkınca hiç birşey kazanmadı bağfaşdan.uzun vade yatırımda arçelik gibi aselsan gibi türkiyenin kemik şirketlerine girmek daha mantıklı.he onları geçtim ford var cayır cayır temettür veriyor ayrıca artıyorda.

izmirli_hoca
23-01-2013, 16:13
http://img685.imageshack.us/img685/5497/brisau.gif

Brisa' nın geçmiş performansına bakmayıp, söz etmek kadirşinaslık sayılamaz...

GOGO26
23-01-2013, 17:01
Brisa j.. Veren link varmı

derinlikler
23-01-2013, 17:13
https://********/589-744-728

royal
23-01-2013, 17:45
http://img685.imageshack.us/img685/5497/brisau.gif

Brisa' nın geçmiş performansına bakmayıp, söz etmek kadirşinaslık sayılamaz...

Grafik cok hos elinize saglik elimde yok AMA olanlarin kazanvlari daim olsun!

selimm444
23-01-2013, 18:35
senle yollarımız ayrıldı zararına sattığım çok ender kağıtsın ama içim rahat belki bi gün geri gelirim .herkese bol kazançlar

locca
23-01-2013, 23:44
çok agresif yaptı bir zamanlar,deli paralar kazandırdı ve endex bir dönerse yandı gülüm keten helva yapıp adamı öperler çok dikkatli olmak gerekli böyle senetlerde 1tl ve altındaki rakamlardan 45x tl lere gitmiş bir senetten bahsediyoruz
yatırım tavsiyesi değildir

muscey
24-01-2013, 11:02
endeks yatayda gidiyor.. bakalım bu gün nasıl bir göz kırpacak brisamız:)) bol kazançlar herkese.

dtfe
24-01-2013, 12:09
geçen sen 4ç bilançosu ne zaman gelmişti hatırlayanınız varmı saygılar

royal
24-01-2013, 12:40
geçen sen 4ç bilançosu ne zaman gelmişti hatırlayanınız varmı saygılar

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=slink&sirketID=891&paketTipi=0

GOGO26
24-01-2013, 14:37
Kapa göre bilanço(yıllık) 29 martta gelmiş

GOGO26
24-01-2013, 14:38
17 mayısta 3 aylık gelmiş

royal
24-01-2013, 17:33
Mutfakta biri var galiba hem netas hem Brisa da

yurttas
24-01-2013, 17:36
Ne pişiriyoki...

muscey
24-01-2013, 18:14
ne zaman uçacagızzzzz:)))

aşur
25-01-2013, 00:16
ne zaman uçacagızzzzz:)))
alın size kalkış zamanı yazın bir tarafa unutmayın:
geçmişe bakarsan araba 1 vitesi şubatın ilk haftası atmış ve marta kadar hızlanarak devam etmiş grafikler ve 5 yıllık mevsimsel hareket onu diyor aynı durum netaş içinde geçerli .
öyle bir ivmeki eski yerine bile gelebilir bir iki ayda çünkü kışlastiği cansimidi oldu bu bilanço da çok ciddi beklenti yaratacak.

flo
25-01-2013, 01:31
umudumuz ŞABAN gibi

muscey
25-01-2013, 11:01
alın size kalkış zamanı yazın bir tarafa unutmayın:
geçmişe bakarsan araba 1 vitesi şubatın ilk haftası atmış ve marta kadar hızlanarak devam etmiş grafikler ve 5 yıllık mevsimsel hareket onu diyor aynı durum netaş içinde geçerli .
öyle bir ivmeki eski yerine bile gelebilir bir iki ayda çünkü kışlastiği cansimidi oldu bu bilanço da çok ciddi beklenti yaratacak.

ciddimisin aşur efendi....

inşallah diyelim kardeş....
benim tahminlerim tutacak desene...
aşur bide senin rakamsal tahm,inini alalım madem...

sence ne kadar sürelerde nerelere gelir bu güzelim kagıt????

derinlikler
25-01-2013, 11:05
https://********/990-806-845

muscey
25-01-2013, 11:50
adres açılmıyor yardım edermisin derinlik??

dtfe
25-01-2013, 12:08
derinlikte bi şey yok dostlar alış verişte görsün muhbbeti.50 lot 10 lot vs kademeler zayıf

QalKY
25-01-2013, 14:39
Gördüğüm kadarıyla Brisa KY'nin hayallerini süslüyor... bu beni korkutuyor.

royal
25-01-2013, 15:40
Gördüğüm kadarıyla Brisa KY'nin hayallerini süslüyor... bu beni korkutuyor.

Sakin o ruyalari suskenen ky degil gomlekciler olmasin!

izmirli_hoca
25-01-2013, 16:36
Brisa macerası ( pek muhtemel ki...)

http://img339.imageshack.us/img339/8381/brisab.gif

Livabey
25-01-2013, 17:26
Brisa'da 5.70 sağlam direncinin endeksin bu kötü gününde kırılmaması gerek.

Orası kırılırsa biraz dikkat gibi.

Uzun zamandır fütursuzca yükselişte olan endeksin hareketleri de dikkatli izlenmeli.

Bakalım kapanış önemli; 5.70 üzeri kalırsa teknik açıdan iyi gibi.

Livabey
25-01-2013, 17:30

:he:

"O kadar yatırım yaptıktan sonra 2-3 sene zarar bilanço" ne demek onu bi çözebilirsek iyi olacak :)

borshacim
25-01-2013, 17:40
kış lastiği meselesi var..
2013 de patlasada gidebilen lastik üretimi konusu var..
endeks 80 bin üzerinde..
temettü ve kar devamlılığı olan hisse...
sabancıların...
hadi artık 6 tl üzerine atıver kendinide birazda oralarda oyalan..

acemi353
25-01-2013, 17:44
sayin izmirli hoca verdiginiz grafik son 3-4 ayi gostermiyor gibi geldi bana, yaniliyor da olabilirim. belki de onemi yoktur.

royal
25-01-2013, 17:47

Ustunuzu kapatin sanirim acik kalmis endekse bakmiyorsunuz galiba ya da olu esek ariyordunuz tamam Mali teslim ettik zararina ancak kalan dostlar da Boyle acitasyon yapmaya gerek yok!28 Ocak'taki telekonferasn sonrasi Endeksi iyi izlemek lazim satir aralarini iyi okumak gerek!

izmirli_hoca
25-01-2013, 17:54
Sayın Royal,,

bu grafik, Brisanın endeks grafiği zaten...Yani endeks teki bu çıkış da dahil. Brisa olsa olsa Endeks kadar yükselir demeye getiriyoruz.. Yani Fena mı ?..

(Bu durumumda, siz de gözünüzü açmak durumunuzdasınız..şaka şaka .....)

borshacim
25-01-2013, 17:57
teknosa daha 10 gün kadar önce 7,50 idi..
verse verse ancak brisa kadar temettü verir..
9 üzerine attı kendini oralarda oyalanıyor..
o kadar beklenti varken 6 üzerine atamıyor !!!

muscey
25-01-2013, 18:02
brisada sanki bir çırpma yapacaklar... dikkat edin ellerinizdeki malı kaptırmayın... bunlar yıldırma taktigi....

dtfe
25-01-2013, 18:44
bakalım bankalardan çıkan paralar brissayada ugrayacakmı.haftaya heyecanlı günler olacaga benziyor

yucin
25-01-2013, 20:01
heyecanı severim.................

yucin
26-01-2013, 02:03
http://i45.tinypic.com/4rth1d.jpg

http://i47.tinypic.com/nf0due.jpg

bakalım ne olacak...........

trader295
27-01-2013, 12:18
hafta sonları çok sıkıcı borsasız olmuyor

trader295
27-01-2013, 12:31
5,7*41=233,7 taa 2011 yılıydı 237 den elimize vermişlerdi geçen sene aynısını yaparlar diye tavandan yarısın sattık sonrasında 1 e 40 ın haberi geldi 2 dk sonra 2 dk ... olay kapandı gitti sonra arttı arttı arttı 390 da sendeledi sonra 420 sonra düştü düştü sonra 467 tavanını yaptı sonra sonra birden bire düşmeye başladı dip dip dip ve bir yılımızı daha harcadı rövanşı suriye uçak meselesinde aldım, bekle bekle artmaz bekle bekle artmaz petkime geçiym dedim hareket var belliki prim yapacak geçer geçmez 5,9 ları gördü sonra burda sabitlendi PARA KAZANMAK İÇİN ARTTIRMAK ZORUNDASIN SEVE SEVE ARTTIRICAKSIN VE O ZAMAN BEN KAZANICAM

minerte
27-01-2013, 19:13
hafta sonları çok sıkıcı borsasız olmuyor

çok haklısın.millet haftasonunu iple çeker biz hafta içi olsun diye bakarız.:halayci:

royal
27-01-2013, 22:15
Yarin kar lastigi lazim olacak millete!

hasanyalcin
28-01-2013, 11:05
Endeks dususe devam ediyor gisselerin genelinde ibreler kirmizi

muscey
28-01-2013, 11:36
az önce 5 yıllık grafigine baktım... sonuç harika... maşallah diyelim tabi....
temettü ayına bakın bir son beş yıla... kagıt adeta uçmuş.. sanıyorum bu temettü dönemi yani 2-3 ayaca kagıt 7.30 ları rahat görecek herkes hazır olsun...

muscey
28-01-2013, 11:39
ya bu ara şaka maka bir tarafa... neden borsa gece 22.00 ye kadar gitmiyor... bankalarda işlemciler çift kişi çalışsın insanlar cumarteside tatil olmak üzre oynasın sonuçta bir oyun bu.:))
hem insanlar iş imkanına kavuşmuş olur... sadece işlem yapanlar nöbete kalsa sanırım yeterli.:))) hemen yazın ilgili yerlere...

ky cılar çeşitli işler yapmaktan gündüzleri bir çogu borsaya bakamıyor hiç olmassa rahat rahat evde akşam ayakları uzatıp baklar alır satarlar.)))

yucin
28-01-2013, 14:48
Her düşüş orta uzun vadede alım fırsatı bence bu hissede.............

recokey
28-01-2013, 15:09
Her düşüş orta uzun vadede alım fırsatı bence bu hissede.............

acaba neden düşüyor.d bi fikri olan*

sakaryalı
28-01-2013, 15:31
aylarca gecmesini beklediğimiz 5.38 bakalım düşerken bir cırpıda gececekmi?

QalKY
28-01-2013, 17:15
KY ile şişmiş bu kağıdın sahibi büyük abilerin pembe hayalleri söndürme çalışmalarını aylar boyunca izleyeceğimizi düşünüyorum.
5 maaşım kadar Brisa hissem var.

muscey
28-01-2013, 17:34
elinizdekine sahip olun... temettü ayı yakın.. hisseyi toplarlar şimdi ve 1 ay içinde uçururlar sakın satmayın beklemede kalın...

sakaryalı
28-01-2013, 17:57
elinizdekine sahip olun... temettü ayı yakın.. hisseyi toplarlar şimdi ve 1 ay içinde uçururlar sakın satmayın beklemede kalın...

bu kadar emin konuşma vebal alırsın!!! aylarca gıdım gıdım giden hisse 2 seansta aylarca bekleyipte endeks rekorları alt üst ettiği zamanda birde aldıklarını 2 seansta veriyorsa bu kadar emin konuşmak uygun olmaz ayrıca bu hisse bugün gösterdi benim sıkıntım cok senide sıkarım diye y.t.d

muscey
28-01-2013, 18:09
bu kadar emin konuşma vebal alırsın!!! aylarca gıdım gıdım giden hisse 2 seansta aylarca bekleyipte endeks rekorları alt üst ettiği zamanda birde aldıklarını 2 seansta veriyorsa bu kadar emin konuşmak uygun olmaz ayrıca bu hisse bugün gösterdi benim sıkıntım cok senide sıkarım diye y.t.d

evet şuan itibari ,ile kara bir gün oldu... ancak sebeblerini iyi düşünmek lazım.. ayrıca yukardan mal edenler satsınmı yani birader.. ne ve balinden bahsediyorsun.. senin dedigine göre herkes satıp kaçsın öylemi şimdi???

beklemekten başkada çare varmı sence...

üstelik böyle düşüşler her zaman yaşanmaz... senin yorumun bana kıyamet kopar gibi geldi... itibar da etmem açıkçası.. lütfen düzgün yorumla..

bu yazımı bir yere kopi et...
biz bir günlük girmiyoruz borsdaya... uzun vade ve sabır her zaman tavsiyemdir... vesselam.

sakaryalı
28-01-2013, 18:11
aylarca gecmesini beklediğimiz 5.38 bakalım düşerken bir cırpıda gececekmi?
bu yazıyı 14.30 da 5.52 iken filan yazmıştım ne yazıkki 5.38 den gına gelen günleri aklıma getirmiştim ama düşerken hiç dinlemedi o 5.38 rakamını palam !gene olan bize oldu gene hep yek gene gol değil yarın inşallah bıyıklı yabancıların takaslardan cıktığını görmeyiz görürsek XtraderXüstadın verdiği 18 aya affına sığınarak 6 ayda ben eklerim paramız gitsin canımız sağolsun y.t.d

sakaryalı
28-01-2013, 18:13
senin uslubunda konuşmayı bilmiyorum ALLAHAcc emanet ol

muscey
28-01-2013, 18:16
işlem hacmi 1,200 düşük bir hacim sayılır birileri oynuyor sabırlı olun.

muscey
28-01-2013, 18:18
senin uslubunda konuşmayı bilmiyorum ALLAHAcc emanet ol

sakaryalı kardeşim.. sabırla beklemekten başka çare yok şuan bu aynı şeye benziyor aniden yerin yarılması g,ibi bişeyy.. her zaman olmaz.. bırak acele etme.. bizim maliyet 9 binlerde.... toplar be kardşim temettü ayı yakın sabır herşeyin ilacı...
ümitsiz yorumlar hoş olmaz.. işte o zaman vebal alınır.. ben kimseye alsat yaptırmam sadece sabır tavsiye ederim. selametle.

minerte
28-01-2013, 18:24
bu tatlı artışların bir sonu mutlaka olacaktı.ama bu ironman yumruğunu beklemiyordum şahsen.satış fırsatı dahi vermedi be:seyt:

muscey
28-01-2013, 18:25
bu tatlı artışların bir sonu mutlaka olacaktı.ama bu ironman yumruğunu beklemiyordum şahsen.satış fırsatı dahi vermedi be:seyt:

aynen haklısın...
bak 5.28 den 5.42 lere geldi anında... toparlar inşallah.. yolumuz uzun..

dtfe
28-01-2013, 18:26
panik yok arkadaşlar sakince izleyelim

trader295
28-01-2013, 21:23
düşerken nede hızlı düşersin millet korksun satsın diye noldu savaşmı çıktı küresel krizmi başladı ne var yani rekor karı yakında açıklayacaksın ......

yucin
28-01-2013, 23:18
5.36 direncinden sonra önü açık 5.92 e kadar.................

celali
28-01-2013, 23:50
Ey şerefli spek erkeksen 4 e kadar düşünürsün. 250.000 liralık daha alicam hodri meydan.hiçbir zaman satmayacak bunu bil.bu zarar ile satmami bekliyorsan aptalsin. Enaz 10 yıl beraberiz şerefli spek...

muscey
29-01-2013, 11:02
ne oldu millet nerde??? işlem hacmine bir bakın yaaa hıyarın biri 3-5 lotla indirdi...

muscey
29-01-2013, 11:14
5,28 den takviyeledik haydi hayırlısı..

recokey
29-01-2013, 20:08
bu gün sonkez yüzde yüz alım fırsatı verdi kaçıranlar için kötü oldu temettüye kadar artık bu seviyelere gelmez hadi hayırlı olsun ytd

QalKY
29-01-2013, 20:50
bu gün sonkez yüzde yüz alım fırsatı verdi kaçıranlar için kötü oldu temettüye kadar artık bu seviyelere gelmez hadi hayırlı olsun ytd

bense sizin aksinize satım fırsatını kaçırdığıma yanıyorum... Uzun zaman 6'lara yaklaşmaz artık...

royal
29-01-2013, 22:28
bense sizin aksinize satım fırsatını kaçırdığıma yanıyorum... Uzun zaman 6'lara yaklaşmaz artık...

Yakinda imzanizi sag olasin brisa diye degistireceginizin kanisindayim!Bunca millet aptal bir tek siz uyaniksiniz sanirim kagidi kotuleye kotuleye bitiremediniz!TAmam bur zamanlar Bende de vardi AMA simdi yok ancak asla kagidi kotulemedim ve kyyi de yanlis yonlendirmedim size de bu konuda salik vermek istedim

recokey
30-01-2013, 01:55
bugün iyi prim yaptı dip tavan yaptı gibi birşey.d 5.22 en düşük 5.42 en yüksek sanırım düştü noktayada gelir gene ama dedigim gibi süre dar altının üstüne atmassa temettüden önce temettü ile birlikte 5lere hatta 4.90lara sarkabilir 6da psikolojik direnç var.d
bu gün alttan almayı başaranları tebrik ediyorum şimdiden brisa zarar ettirmez bende artık bu kanıdayım ama zaman konusunda işte ne olur bilemem kazandırırda ne zaman ne kadar uzun vadeciler i memnun eden bir senet al satcılar için bugün göz doldurdu ama her zaman böyle degildir sanırım.)

QalKY
30-01-2013, 09:13
Yakinda imzanizi sag olasin brisa diye degistireceginizin kanisindayim!Bunca millet aptal bir tek siz uyaniksiniz sanirim kagidi kotuleye kotuleye bitiremediniz!TAmam bur zamanlar Bende de vardi AMA simdi yok ancak asla kagidi kotulemedim ve kyyi de yanlis yonlendirmedim size de bu konuda salik vermek istedim

günaydın.
kağıdın çıkmasını sizden çok istediğime emin olabilirsiniz. Çünkü sizde hisse yok, bende daha önce yazmıştım 5 maaşım kadar hisse var. Kağıdı yani Brisa firmasını hiç kötülemedim, kötü şirketlerin hissesini almaya tövbeliyim. Benim kızdığım birkaç aya şöyle olacak, yok çıkmasına az kaldı, patladı patlayacak, roket olacak sallama yazılardır. Ne zaman böyle yazılar yazılıyorsa o kağıttan hayır gelmediğini acı tecrübe ettim. benim yazdığım bir önceki mesaj arkadaşın mesajına birebir denk mesaj iken ben KY yanlış yönlendiriyorum o doğru mu söylüyor oluyor :)

muscey
30-01-2013, 11:26
hayırlı sabahlar bol kazançlar herkese...

arkadaşlar.... brisaya 5 aydır girmiş bulunuyorum....bu kagıdı çok tanımam... şöyle 3 sene geçmişine baktım temettü ayına dogru baya fırlamışşş...
sizden ricam.. temettü ayına kadar kaça gelir bu kagıt... tahmin edermisiniz görüşleriniz azda olsa ümit olur inşalah. ben 7,20 leri felan görür diyorum ama sizler ne dersiniz bilemem.tşkler.

asuzman
30-01-2013, 12:05

arkadaşlar.... brisaya 5 aydır girmiş bulunuyorum....bu kagıdı çok tanımam... şöyle 3 sene geçmişine baktım temettü ayına dogru baya fırlamışşş...
sizden ricam.. temettü ayına kadar kaça gelir bu kagıt... tahmin edermisiniz görüşleriniz azda olsa ümit olur inşalah. ben 7,20 leri felan görür diyorum ama sizler ne dersiniz bilemem.tşkler.

İstikrarlı birisiniz....Düşse de ben buradayım,diyenlerdensiniz.Ben gir-çık yapıyorum ama sizi burada hep olumlu tavırlı olarak izliyorum.Samimi olduğunuzu düşünüyorum.Ben de tekrar Brisa'dayım.

muscey
30-01-2013, 12:52
İstikrarlı birisiniz....Düşse de ben buradayım,diyenlerdensiniz.Ben gir-çık yapıyorum ama sizi burada hep olumlu tavırlı olarak izliyorum.Samimi olduğunuzu düşünüyorum.Ben de tekrar Brisa'dayım.

öncelikle çok teşekkür ederim ...
o sizin, güzelliginiz ve iyi niyetiniz...

başka kagıtlarda dehasa hatalar yaptım. beklemek ve bekledigini görmek yada almak borsada olsa gerek.. henüz bunu başaramadım amainşallah olacak...
thyo larına 2.51 de iken bir siteden yorumları okudum ve 4 ayaça 4.5 i kesin görür demiştim... cidden aynı tarihlerde 5.00 ları kırdı geçti sonuç ortada toplam 6 ayda 7.30 lara geldi o gün thyo na geçiyordum ama birşey engelledi... ve arkasından elimdeki malları 15 bin tl zararına vererek ceyln a geçtim ve ceylandan da yaklaşık 9 bin zararla çıktım ve brisadayım... anlayacagınız 100 bin gibi bir rakamı kaçırdım.. hayırlısı.. bir gün gözümüzü açarız brisaya bir başkmışın 36.00 demiş...
ancak benim zamanım yok... ev alacam nasipse... işin özü borsa bana yaramadı...
toplam sermayem 70 bin civarı.. maliyette yukarlarda... beklicez ve maliyet çıkınca mecbur satmam lazım... yüzde elli zararda olan bir kagıtta maliyeti kurtarmak birinci hedef olmalı die düşünüyorum...
kar amaçlı bir lüksüm olamaz artık... ama buralardan alanlar inşallah kazanacaklardır...
adamlar piyasaya 40 katı lot sundular... 30-40 binlere gelmesi....2-5 sene arasında olur, oda herşey mükemel giderse...... hoşşş.. b en 9 binlerde çeker giderim...
Allah herkesin gönlüne göre versin.

GOGO26
30-01-2013, 14:25
brisa sağlam bir kağıt ama sabır gerekir ben bilanço ve 1 çeyrek rakamlarını merak ediyorum .şu an rölanti yatay seyrediyor ben mart - nisan aylarına geldiğinde 7 rakamlarını göreceğimizi tahmin ediyorum ama unutmamak lazımki çıkarırsa spek çıkaracak bizi usandırabilir.karında 100 üstünde bekliyorum .( yatırım yaptı düşmezse)

muscey
30-01-2013, 15:53
yine aynı sahne... işlem hacmine bakın adam çok az bir lotla kagıdı düşürüyor... resmen oynuyor ama sattıramazsın bana... zamanım var...

şuppililiuma
30-01-2013, 15:56
**** verebilecek var mı?

aşur
30-01-2013, 15:59
arkadaş lar 5,01 den alıcıyım

arkadaşlar endeks 78,500 den dönerse iyi daha aşağı 73 bin ona göre hesap yapın

muscey
30-01-2013, 16:27
arkadaş lar 5,01 den alıcıyım

arkadaşlar endeks 78,500 den dönerse iyi daha aşağı 73 bin ona göre hesap yapın

hay aşur kafan kopa:))))

demek elimizdekilerin düşmesini istiyorsun??

asuzman
30-01-2013, 16:28
Satan olduğu sürece alıcı olur...Kabahat düşük alanda değil,düşüyor diye satanda...

muscey
30-01-2013, 16:29
Satan olduğu sürece alıcı olur...Kabahat düşük alanda değil,düşüyor diye satanda...

:super:aynen.

muscey
30-01-2013, 16:30
akşama dogru sanırım 5.34 lerden kapar.

asuzman
30-01-2013, 16:43
akşama dogru sanırım 5.34 lerden kapar.

Kâr etmeden satmam arkadaş....Nereye giderse gitsin.

GOGO26
30-01-2013, 17:11
kurt puslu havaları sever sabredin kazanacaksınız

muscey
30-01-2013, 18:46
yarın inşallah bulanık gün son bulur ne diyelim hayırlısı.

QalKY
30-01-2013, 18:58

merhaba,
temettü ayına geldiği zaman benim tahminim 5.50 - 6.00 seviyelerinde olacağıdır.

aşur
30-01-2013, 19:47
endeks yarın iyibir garanti bilançosuyla artabilir ama genede yükselişe şüpeyle bakarım.

AlbaStar
31-01-2013, 03:37
endex 5 düşüyorsa bizim kağıt 6 düşüyor ama endez yüzde 2 arttı diyelim bizimki yüzde 1.5 artıyor.
daha şöyle endex yüzde 1 artmışken bizimkinin yüzde 5 arttığını görmedim bu güne kadar....
ve umudumda yok açıkcası.
endex artarsa bizim kağıtta yakın oranda artacak yani. bilançoymuş kış lastiğiymiş hikaye bu kağıt için
bir günde en çok artanlar listesinde görelim ne olur yani...

muscey
31-01-2013, 11:45
brisa yı takibe başladıgım günlerde 380.00 lerde idi ve yanılmıyorsam o günlerde karton konya felanda güzel artışlar oluyordu.. dün karton ve konya gibi kagıtlarda bir hareket vardı.. inşallah brisanın yine o muhteşem günleri yaklaştı gibi...
eger piyasa toparlanırsa ki bu gün fena degil... brisanında toparlanması yakın gibi gözüküyor beklicez bakalım neler olacak.

royal
31-01-2013, 12:19
haftalık en yüksek 5.98 haftalık en düşük 5.20 acaba yeniden dirilir mi?:)

http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=brısa&language=tr&country=TR

muscey
31-01-2013, 13:17
haftalık en yüksek 5.98 haftalık en düşük 5.20 acaba yeniden dirilir mi?:)

http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=brısa&language=tr&country=TR

5.80 lerden düşüşü şu son hafta içinde oldukça düşük bir işlem hacmi ile gerçekleştirildigi malum...
bu demek oluyorki kagıdı spek efendi bilinçli bir şekilde düşürdü... ee düşüren oysa çıkaranda o olacak..
ey spek 6.00 ı kırmadın... aslında kırsan ordan çok daha ky ı girerdi... şimdi genel endekse göre kürek çektigin belli...
daha fazla aşagı alma bence... endekse inat sert çıkışlarını bekliyoruz hadi bakalım... böyle dalgalı bir piyasada kycı çıkış yapan kagıtları mutlaka görecektir.. sende çıkar şınu artık herkes kazansın.

msert
31-01-2013, 14:42
5.80 lerden düşüşü şu son hafta içinde oldukça düşük bir işlem hacmi ile gerçekleştirildigi malum...
bu demek oluyorki kagıdı spek efendi bilinçli bir şekilde düşürdü... ee düşüren oysa çıkaranda o olacak..
ey spek 6.00 ı kırmadın... aslında kırsan ordan çok daha ky ı girerdi... şimdi genel endekse göre kürek çektigin belli...
daha fazla aşagı alma bence... endekse inat sert çıkışlarını bekliyoruz hadi bakalım... böyle dalgalı bir piyasada kycı çıkış yapan kagıtları mutlaka görecektir.. sende çıkar şınu artık herkes kazansın.

Bana göre bu düşüşün arkasında spek yok malum hacim düşük. düşüşün sebebi sadece endextir. buna bağlı olarak 5.70-5.90 aralığına kolayca gelebilmesi için endexin destek bulup düzelmesi gerek.

Birde şu var spek bu düşüşü fırsat bilip korkutma operasyonu yapabilir ve bu seviyelerden veya biraz daha alttan biraz daha mal toplayabilir. buda çıkışı biraz geciktirir. Ama önemli değil eninde sonunda kürkçü dükkanına geri gelecektir. Muscey kardeşim çok fazla stres yapma herşey olacağına varır sağlıcakla kal.

şuppililiuma
31-01-2013, 15:36
Goody Fransa'daki fabrikasını kapatmayı planlıyormuş!
http://ekonomi.milliyet.com.tr/goodyear-uretimi-durduruyor/ekonomi/ekonomidetay/31.01.2013/1662818/default.htm