PDA

View Full Version : BRISA - Brisa Bridgestone Sabancı Lastık San.Ve Tic.A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

muscey
31-01-2013, 17:33
Goody Fransa'daki fabrikasını kapatmayı planlıyormuş!
http://ekonomi.milliyet.com.tr/goodyear-uretimi-durduruyor/ekonomi/ekonomidetay/31.01.2013/1662818/default.htm

goody sayfası mı burası:)))

ee bu fırsatmı yoksa...
skerpliçte kapatttı .... fakat banvit fırlamadı...

brisaya yararmı bu??? yani:))

monokuler96
01-02-2013, 09:40
cümleten herkeze hayırlı cumalar

Miramis
01-02-2013, 09:51
http://www.dunya.com/patlak-lastikler-tarihe-karisacak-288v.htm

muscey
01-02-2013, 10:45
http://www.dunya.com/patlak-lastikler-tarihe-karisacak-288v.htm

bizim fabrika geçecekmi üretime:)))) esas orası mühim...

monokuler96 hayırlı cumarlar size ve cümlemize.

monokuler96
01-02-2013, 10:54
endeks neredeyse %1 e yaklaştı.bizim uyuz hissede bir numara yok

şuppililiuma
01-02-2013, 16:28
goody sayfası mı burası:)))

ee bu fırsatmı yoksa...
skerpliçte kapatttı .... fakat banvit fırlamadı...

brisaya yararmı bu??? yani:))

Tabi ki hangi sayfa biliyorum da sektörel anlamda ilişkili olduğunu düşündüğümden paylaşayım dedim.
İki türlü düşünülebilir:
1 Goody zorda Brisa bir rakipten kurtuldu
2 Fransa'daki fabrika kapandı bu Türkiye'dekinin işine gelir karını artırır

Söylediklerim asla yatırım danışmanlığı, tavsiyesi değildir! Bu da yasal uyarı :)

muscey
02-02-2013, 11:46
Tabi ki hangi sayfa biliyorum da sektörel anlamda ilişkili olduğunu düşündüğümden paylaşayım dedim.
İki türlü düşünülebilir:
1 Goody zorda Brisa bir rakipten kurtuldu
2 Fransa'daki fabrika kapandı bu Türkiye'dekinin işine gelir karını artırır

Söylediklerim asla yatırım danışmanlığı, tavsiyesi değildir! Bu da yasal uyarı :)

haklı olabilirsin ancak gıda sektorü olan skerpiliçte kapandı ama banvite yaramadı.
ama inşallah yarar diyelim...

kaptanoglu
03-02-2013, 19:44
http://www.dunya.com/brisanin-yatirim-hedefi-70-milyon-dolar-180355h.htm

accx
03-02-2013, 19:48
Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, Brisa olarak 2012 yılında 117 milyon dolar yatırım yaptıklarını, 2013 yılında ise 70 milyon dolar daha yatırım yapayı planladıklarını belirtti.

Bridgestone ve Lassa markalarını çatısı altında bulunduran Brisa'nın, Bridgestone LM-32, LM-30 ve LM-80 kış lastikleri ile henüz geliştirme aşamasında olan Lassa Snoways Era+ kış lastiğinin test sürüşleri, basın mensuplarının katılımıyla, İsveç'in Alvsbyn bölgesinde yer alan Vidsel kasabasındaki İsveç Deneme Alanı'nda (Sweeden Proving Ground-SPG) gerçekleştirildi.

Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, etkinlik kapsamında, dünya ve Türkiye lastik sektörü ile Brisa'nın 2012 performansı ve 2013 hedeflerini paylaştı.

Geçen 6-7 senedir yaklaşık yüzde 15'ler civarında büyüyen dünya lastik pazarının, gelecek 5-6 senede ise yüzde 20 ile yüzde 30 arasında büyüyeceği öngörüsünde bulunan Bayman, bunun da aslında özellikle Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan büyük nüfuslu ülkelerde orta gelir zenginliğinin artmasıyla araç üretimi ve satışlarının yükselmesinden kaynaklandığını ve lastikçilerin orijinal ekipman pazarında daha fazla lastik satacağını söyledi.

Türkiye'ye bakıldığında ise sektörün geçen 5-6 senede krize rağmen dünya standartlarının üstünde büyüdüğüne işaret eden Bayman, binek ve hafif ticari segmentte yaz lastiklerinde yıl içinde küçülme trendinin hakim olduğunu, ancak Eylül ayı ile beraber kış lastikleri segmentindeki büyümenin sektörün toparlanmasına yardım ettiğini belirtti.

Brisa olarak 2012 yılında önceki yıla göre, adet olarak daralmış olsalar da cirosal olarak hedeflerine paralel bir performans gösterdiklerini ifade eden Bayman, ''Özellikle ilk 3 çeyrekte daralan bir pazarın arkasından çıkan kış lastiği regülasyonuyla pazar hızlı bir şekilde büyüme gösterdi ve ticari lastiklerde 2011'in gerisinde olsak da kış lastiklerinin etkisiyle 2012 senesi yüzde 2'ler civarından bir büyüme ile bitti'' dedi.

-''Çift haneli büyüme planlarımız var''-

Brisa olarak çift haneli büyüme planları olduğunu, bunun da büyük kısmının iç pazar kaynaklı olacağını belirten Bayman, 2012'de daralan pazarın 2013 yılında artışa geçeceğini söyledi.

Bayman, ''2012'de çoğu alışverişin ötelendiğini görüyoruz. Avrupa'da araç kullanım alışkanlıkları değişirken, özellikle Türkiye'de ticari tarafta daha fazla ötelenemeyecek bir süreye geldi. Genel prensip olarak araç satışları az olduğu zaman lastik değişimi artar. Yenileme pazarında geciktirilen bir alışveriş olduğu için 2013'te yenileme pazarı pozitif büyüme gösterecek. Bizim de bunun üstünde büyüme planımız var'' diye konuştu.

İhracatlarının geçen yılın bir miktar altında olduğunu, bunun da büyük bir kısmının Avrupa'daki daralmadan kaynaklandığını ifade eden Bayman, şöyle devam etti:

''Kriz öncesinde bizim işimizin yüzde 70'i Avrupa'dan geliyordu. Bu sene özellikle başka coğrafyalardaki satış artışıyla, bu dağılımı yüzde 50 - yüzde 50'ye getirdik. Yani yüzde 70'si Avrupa'dan gelen ihracatın artık yüzde 50'si geliyor. Bu değişimi devam ettirmeyi düşünüyoruz. Gittiğimiz yerler daha bakir, daha büyük. Az da olsa Çin'de başladık ama Çin'e ucuz lastik satmıyoruz. Yaklaşık 250 binlik bir başlangıçla Avustralya pazarına girdik. Bunların hepsi bizim Avrupa'daki ihracat kayıplarımızı dengeliyor. Bunların dışında Güney Amerika, Afrika ve Avrupa'nın kuzey ülkelerinde de işimizi büyütmeye çalışıyoruz.''

-''Kış lastiği ruhsat içinde değerlendirilmeli''-

2013 yılı hedeflerinde ise başta binek olmak üzere tüm segmenterde büyüme olacağı tahminini dile getiren Bayman, özellikle kış lastiği regülasyonunun bunda etkili olacağını söyledi.

Lastik üreticileri olarak kış lastiksiz araçlara ceza kesmek yerine bunun ruhsat içerisinde değerlendirilmesini daha doğru bulduklarını ifade eden Bayman, ''Avrupa'da eğer ruhsatınıza işlenmemişse ya da kış lastiği yokken kaza yaparsanız sigorta paranızı ödemez. Bu, çok caydırıcı ve araçları durdurup altındaki lastiği kontrol edip ceza kesmekten daha iyi bir uygulama'' yorumunu yaptı.

Brisa olarak kış lastiklerini her yıl Ağustos ayında iş ortaklarına satmaya başladıklarını anlatan Bayman, ''Bu sene kış lastiği ile ilgili yasanın çıkıp çıkmayacağı tam kesinleşmeden bir önceki senenin 2 katı kadarlık bir satış ve üretim planlamıştık. Yasanın çıkmasıyla 2011'e oranla 3 kat daha fazla lastik sattık. Bunun büyük bir kısmı, ticaride daha ciddi kontrol ve takip olmasına rağmen binek tarafından geldi. Kış lastiği konusunda ciddi bir bilinç artışı olduğunu görüyoruz, ama hala en son ana kadar bekleyip kış lastiğini o zaman taktırma alışkanlığı devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

-''Ortaklarımızın buradaki yatırımlarla ilgili negatif düşünceleri yok''-

Satışlarının adet olarak yüzde 40-45'inin içerideki yenileme pazarından, yüzde 20'sinin de orijinal ekipmandan geldiği bilgisini veren Bayman, ''Yani iç pazar, toplam satışlarımızın yüzde 60'ını oluşturuyor. Geri kalan yüzde 40'ın yaklaşık yüzde 15'i Bridgeston'un sistemine ihracat, yaklaşık yüzde 25'i de Lassa markalı ihracatımız'' şeklinde konuştu.

Brisa olarak 2012 yılında 117 milyon dolar yatırım yaptıklarını, 2013 yılında ise 70 milyon dolar daha yatırım yapmayı planladıklarını belirten Bayman, bu yatırımların üretimde kapasite, kalite ve teknolojinin artırılmasını kapsayacağını ifade etti. Bayman, kapasitelerini 12 milyon 500 bin adete çıkaracak bu 70 milyon dolarlık yatırımla bu yıl 25. yılında Brisa'nın toplam yatırımının 850 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

Sektör olarak hammadde konusunda büyük maliyet problemi olduğunu dile getiren Bayman, ''Hammaddede tamamiyle dışa bağımlıyız. Eskiden hammaddenin yüzde 50'si ithal edilirken şu anda bu oran yüzde 80-85'lerde. Ama Aliağa'da yapılmakta olan ciddi bir petrokimya yatırımı var. Bu güzel haber. Bu malzemelerin bazıları tekrar iç üretime geçecek ve sektörün dışa bağımlılığı azalacak. İşçilik de büyük maliyetlerden bir tanesi. İşçilik saat ücreti olarak Avrupa'dan daha düşük ama verim ve kalite olarak bakıldığında onlardan daha yüksek durumdayız. Bu sebepten dolayı ortaklarımızın buradaki yatırımlarla ilgili negatif düşünceleri yok'' değerlendirmesinde bulundu.

Bu arada, Brisa Kış Lastiği Test Gezisi'ne Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet Pekarun ile Brisa Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat ve diğer şirket bazı şirket yöneticileri de katıldı.
http://www.borsagundem.com/haber/70-milyon-dolar-yatirim-yapacak/130215

muscey
04-02-2013, 11:27
bu gün 50 bin kredi çekip brisa almayı düşünüyorum ne dersiniz? lütfen ciddi bir yorum lazım acil.

şuppililiuma
04-02-2013, 11:38
derinlik verebilecek var mı?

muscey
04-02-2013, 11:44
yokmu 50 bin kredi çekip al diyen... aslında 5.20 lere gelir gibi olsa anında alacagım ama...

temettü ayı yaklaştı sizce kaça gelir brisa?? benim tahminim 6.70 leri görür diyorum ama sizler???

GOGO26
04-02-2013, 11:48
Alma karde3ş kredi ile asla 1 kez yaptım yıllar battım . Kazanma şansın var ama bu resmen kumar olur

muscey
04-02-2013, 11:58
Alma karde3ş kredi ile asla 1 kez yaptım yıllar battım . Kazanma şansın var ama bu resmen kumar olur

bilmiyorum yaa eger 5.20 lere gelse kesin alacagım ama ing bank cazip geldi tüketici alsam diyorum 50 bine 60 ay 1.09 la 72 bin toplam ödüyorsun.. brisayı almış olsam, 7.400 gibi almış saysam kendimi ve 5 sene bekletsem diyorum kagıt nerelere gelir__ ama bende şansmı var kesin savaş çıkar derken bekle dur.. ev almaya ihtiyacım olmasa kesin yapacam ama kararsız kaldım. bu ara tşkler.

sfenx
04-02-2013, 12:03
bilmiyorum yaa eger 5.20 lere gelse kesin alacagım ama ing bank cazip geldi tüketici alsam diyorum 50 bine 60 ay 1.09 la 72 bin toplam ödüyorsun.. brisayı almış olsam, 7.400 gibi almış saysam kendimi ve 5 sene bekletsem diyorum kagıt nerelere gelir__ ama bende şansmı var kesin savaş çıkar derken bekle dur.. ev almaya ihtiyacım olmasa kesin yapacam ama kararsız kaldım. bu ara tşkler.

Şahsi görüşüm yapmaman yönünde.
YTD

msert
04-02-2013, 12:59

Madem 5 sene bekleyeceksin ne diye burdasın anlamadım.. git U30 hisselerinden banka, holding, sanayi vs. al 5 sene kafan rahat gez.

Brisa aldığın zaman hergün yok battıkmı, çıktıkmı, noldu diye düşünüp duracaksın. Yanlış anlaşılmasın brisayı kötülemiyorum ama daha sağlam hisseler var 5 sene vade için. hangi hisse alacağına kendin karar ver.

muscey
04-02-2013, 13:02
yaa kararsız kaldım.. 12 ay içinde ev almam lazım.. lojman hakkım bitiyor.. malum kiralar 500 tl.. o yüzden fazla bekletemem parayı..

2. si brisa nereye gider2 ay içinde...mayıs ta temettüsü var ... nereye gider??

borshacim
04-02-2013, 13:11
yaa kararsız kaldım.. 12 ay içinde ev almam lazım.. lojman hakkım bitiyor.. malum kiralar 500 tl.. o yüzden fazla bekletemem parayı..

2. si brisa nereye gider2 ay içinde...mayıs ta temettüsü var ... nereye gider??

hocam ya burda kafa buluyosun ya da çok tecrübesizsin..
bidefa acele etme, kredi çekme, sakin ol, uzun vade yatırım ile kazanabilirsin borsada diğer türlü çok zor, çok hızlı ve çok tecrübeli olman lazım, teknik lazım, ekran lazım..
uzun vadede brisa katlar fakat uzun dediğim benim en az 5 yıl..
temettü zamanında hareket eder ama fazla umutlu olmayın..
kağıt zaten primli.. yanlış anlamayın bende mal var hemde çok yukardan kaldı elimde işte..
bende isterim 8 olsun 10 olsun temettü zamanı ama fazla da umudum yok açıkçası..

bu arada son 12 yılda en çok kazandıran hisselerden biride brisadır..
brisa da isen yine kafan rahat olsun, uzun vadede yani..

muscey
04-02-2013, 13:26
hocam ya burda kafa buluyosun ya da çok tecrübesizsin..
bidefa acele etme, kredi çekme, sakin ol, uzun vade yatırım ile kazanabilirsin borsada diğer türlü çok zor, çok hızlı ve çok tecrübeli olman lazım, teknik lazım, ekran lazım..
uzun vadede brisa katlar fakat uzun dediğim benim en az 5 yıl..
temettü zamanında hareket eder ama fazla umutlu olmayın..
kağıt zaten primli.. yanlış anlamayın bende mal var hemde çok yukardan kaldı elimde işte..
bende isterim 8 olsun 10 olsun temettü zamanı ama fazla da umudum yok açıkçası..

bu arada son 12 yılda en çok kazandıran hisselerden biride brisadır..
brisa da isen yine kafan rahat olsun, uzun vadede yani..

inşallah be kardeş inşallah... dedim ya inan ev alma kaygım olmasa bu gün çekip alacagım hem ortalamada düşüyor o zaman aksi takdirde 9 bin olmasını beklicem ama ne zaman olur oda bilinmez... bu borsa işte.. ummadıgın anda ummadıgın şeyler olabiliyor... galiba 9 bin olmasından başka çaremde yok. hayırlısı.

orlondoww
04-02-2013, 15:52
Sabancı Grubu bünyesindeki Türkiye’nin yerli lastik markası ‘Lassa’nın başta Avrupa olmak farklı ülkelerde bilinirliğini artırmak için yoğun bir çalışma yaptıklarını söyleyen Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman, “Yurtdışında pazarlama faaliyetlerine çok daha uygun bütçeler ayırarak etkin sonuç alabiliyorsunuz. Bu alanda Türkiye’de çok fazla para harcamak gerekiyor” dedi. Türk-Japon ortaklığıyla kurulan ve bu yıl 25’inci yılını kutlamaya hazırlanan Brisa, Lassa’yı lastik sektöründe bir dünya markası yapma amacıyla ürün gamını geliştirme çalışmalarının paralelinde, marka algısını yükseltmek için de gaza bastı.

FORMULA 1 TAKTİĞİ

Sabancı Holding ve Bridgestone ortaklığı ile Kocaeli’nde üretim yapan Brisa’nın, kış lastiklerinin tanıtımı İsveç’te yapıldı. Tanıtımda konuştuğumuz Hakan
Bayman, Lassa’nın giderek daha güçlü bir marka olma yolunda ilerlediğini belirterek, “Bu alanda Avrupa’da tüketicilere yönelik iletişim faaliyetleri yürütüyoruz.
Avrupa’da bir marka yaratmanın maliyeti, Türkiye’ye göre daha ucuz” dedi. Bridgestone’nun özellikle Formula 1 ile birlikte çok önemli bir marka imajı yakaladığını vurgulayan Hakan Bayman, hedeflerinin Lassa ile de benzer bir marka bilinci yaratmak olduğunu söyledi

REAL MADRID ÇAĞIRDI

Hakan Bayman, futbol alanında Türkiye Ligi’ne yaptıkları yatırımın ardından, Real Madrid yetkililerinin kendilerine gelerek, “Bize de sponsor olun” teklifini getirdiklerini söyledi. Bayman, şöyle devam etti: “THY’nin Messi ve Kobe atağından sonra Türk şirketleri, büyük kulüplerin radarına girdi. Bizim futbola yatırım yaptığımızı görünce Real Madrid’in pazarlama ekibi kapımızı çaldı ve çok kapsamlı bir sponsorluk teklifi getirdiler. Fiyatları da Türkiye’ye kıyasla gayet uygundu.”

Lassa Snoways itici güç olacak

BRIDGESTONE Blizzak ve Lassa Snoways 3 tanıtıldı. Her iki lastiğin de bir önceki versiyonlara oranla kış performanslarının artırıldığını belirten Hakan Bayman, “BriSA olarak kış lastiklerinde lideriz ama özellikle Lassa Snoways ile bu liderliği pekiştireceğimizi düşünüyorum” dedi. Kış lastiklerinin zorunlu kılınması ile birlikte pazardaki kış lastikleri penetrasyonun yüzde 15-17 aralığından yüzde 30’lara çıkacağı tahminini yürüten Hakan Bayman, “Biz kış lastiklerini yerli üretebildiğimiz için önemli bir avantaja sahibiz” diye konuştu.

Kaynak: http://otomobilsayfasi.com/haber/real-madrid_e-turk-sponsor/323774#ixzz2Jw09tE5i

muscey
04-02-2013, 15:57
kagıtta hareket yok.

asuzman
04-02-2013, 16:32
kagıtta hareket yok.

Gözüne fazla bakma....Hatta bazı günler kapanışlara bak yeter...Hedefine yaklaşınca sipere yat...Avcı kimliğini göster...

şuppililiuma
04-02-2013, 16:44
kademe verebilecek var mı? Ya da seans sonunu izleyebileceğimiz bir **** :wink:

şuppililiuma
04-02-2013, 16:46
j.o.i.n. kelimesi yasaklanmış mı?

royal
04-02-2013, 16:55
yokmu 50 bin kredi çekip al diyen... aslında 5.20 lere gelir gibi olsa anında alacagım ama...

temettü ayı yaklaştı sizce kaça gelir brisa?? benim tahminim 6.70 leri görür diyorum ama sizler???

Yahu siz manyak misiniz?Ne is yapiyorsunuz metal ettim 50.000 cekip Brisa slip kazandin diyelim bu sende aliskanlik olacak yarin ne idugu belirsuz bir kagit daha alirsin hanim seni kapiya koyar evi de artik sen dusun!

muscey
04-02-2013, 17:07
Yahu siz manyak misiniz?Ne is yapiyorsunuz metal ettim 50.000 cekip Brisa slip kazandin diyelim bu sende aliskanlik olacak yarin ne idugu belirsuz bir kagit daha alirsin hanim seni kapiya koyar evi de artik sen dusun!

:))) bak gidiyor brisa... almadık ne hale geldi:)))
ama bırak gitsinnnnnnnnnn yolun açık olsun brisammmmmmmmmmmmmmmm

Zaferefe
04-02-2013, 17:10
Jo.İN yokmu kimsede....

şuppililiuma
04-02-2013, 17:15
Jo.İN yokmu kimsede....
önceden sizden geliyordu sizde yok mu :)

Zaferefe
04-02-2013, 17:40
Jo.İN yokmu kimsede....

önceden sizden geliyordu sizde yok mu :)

Ben o büyük brisa darbesinden sonra derinliği kapattım uzuncu oldum anlıyacan....

şuppililiuma
04-02-2013, 17:44
Ben o büyük brisa darbesinden sonra derinliği kapattım uzuncu oldum anlıyacan....
Normalde hep uzuncu olmak lazım da umarım en kısa zamanda düzeltirsin durumu ne de olsa haberin olmadan bende katkın, emeğin hakkın oldukça var :)

şuppililiuma
04-02-2013, 17:46
Bu 15-20 dk lık hareketin anlamı hakkında yorum yapabilecek kimse var mı?

muscey
04-02-2013, 17:47
Bu 15-20 dk lık hareketin anlamı hakkında yorum yapabilecek kimse var mı?

bu hareket canlanırmı şu son dakkalarda...

asuzman
04-02-2013, 17:48
Biri sattı sanırım yine...ama düşmez.YTD

muscey
04-02-2013, 17:50
hareket başlıyor samırım haydi hayırlısı

asuzman
04-02-2013, 17:53
hareket başlıyor samırım haydi hayırlısı

68 den versek de 52 den alsaydık keşke...

Zaferefe
04-02-2013, 17:57
Normalde hep uzuncu olmak lazım da umarım en kısa zamanda düzeltirsin durumu ne de olsa haberin olmadan bende katkın, emeğin hakkın oldukça var :)

Faydam olduysa ne mutlu :)

şuppililiuma
04-02-2013, 18:02
Faydam olduysa ne mutlu :)
Fayda ötesi diyelim :) Bir kaç arkadaş daha var onlar da sağolsunlar :)

borshacim
04-02-2013, 18:30
arkadaşlar uçacak kaçacak diye kağıt alınmaz, tavsiyede bulunmak istemiyorum ama daha önce uçacak kaçacak diye aldığım tüm kağıtlarda yamuldum..
birçok parametre var.. hepsini değerlendirmek lazım..
brisa için mesela endeks çok önemli..
yarın endeks aşağı sallanırsa en önde bu kağıt gider..
dikkatli olun derim..
ayrıca yatırım yapacağını beyan edip duruyor şirket.. buda demek oluyor ki temettü oranı düşebilir..
bakın mesela normalde temettü oranına göre hareket etse teknosadan çok bir eksiği yok..
ama teknosa 8 lerde geziniyor..
ayrıca henüz piyasa çok yüksek oranda bedelsizi hazmetmedi henüz !!!
mal çok dağınık..

kendi düşüncelerimdir..yat.tavs.değildir..

ariesnet
04-02-2013, 20:56
bu seviyelerin üzerinde kalırsa altın vuruşu yapar

GOGO26
05-02-2013, 12:16
uçaçak batacak diyenlere kanmayın aklınıza biliginize güvenin. dilin kemiği yok))

royal
05-02-2013, 13:09
5.92 5.98 hedefini gozune kestirmis devami icin okkali islem hacmi lazim

Koordinat
05-02-2013, 14:10
Netas topigi kapandimi ne oldu bulamıyorum bilgisi olan varmi acaba?

Andromed
05-02-2013, 14:17
5.92 5.98 hedefini gozune kestirmis devami icin okkali islem hacmi lazim

Sayın royal bir düzeltme daha gelirmi? içimde bir his sanki tekrarlanır ve sonra bilanço beklentisiyle dikkatli çekercesine gider diyoru.Fakat eğer düzeltme gerçekleştiyse gerçek manada o zaman gıdım yola devam ederiz.YTD

royal
05-02-2013, 16:02
Sayın royal bir düzeltme daha gelirmi? içimde bir his sanki tekrarlanır ve sonra bilanço beklentisiyle dikkatli çekercesine gider diyoru.Fakat eğer düzeltme gerçekleştiyse gerçek manada o zaman gıdım yola devam ederiz.YTD
Sayin andromed elimd su an Brisa yok duzeltme dediginiz sey yaniiyorsan gecen Hafta 5.20 de oldu bitti

şuppililiuma
05-02-2013, 16:21
Önceden 16:30 hareketi olurdu kağıtta şimdi yeni alışkanlık edinmiş 15'i geçtimi saat bir kıpırdanma başlıyo :)

royal
05-02-2013, 16:27
Real sponsorluk calismasini yakindan takip Eden Biri olmasin!Bu arada thy barcelonaya sponsor oldu kagit fezaya gitti bakalim nihai anlasma ne vakit

raskolnik
05-02-2013, 16:28
bugun bence asagı da salmayacaklar dunku gibi. erenler kagıttan cok emin

borshacim
05-02-2013, 16:29
tavan 6,12 bakalım bugün 6 tl üzerine atacak mı ?

raskolnik
05-02-2013, 16:32
aman hocam tavana gerek yok 580 gayet yerinde olur
tavan 6,12 bakalım bugün 6 tl üzerine atacak mı ?

şuppililiuma
05-02-2013, 16:33
Real sponsorluk calismasini yakindan takip Eden Biri olmasin!Bu arada thy barcelonaya sponsor oldu kagit fezaya gitti bakalim nihai anlasma ne vakit
Bence de Real ilgisi var kağıtta, alttan alttan çalışıyorlar mı ne?

monokuler96
05-02-2013, 16:39
arkadaşlar derinlik programı olan arkadaşımız varmı

borshacim
05-02-2013, 17:08
arkadaşlar bu sabancı kağıtlarında ki spek.ler çok dikkatli ve sürekli tahtanın başındalar..
hiç ayrılmıyolar..
mesela bir gözlemimi sizinle paylaşmak istiyorum..
teknosa tahtasında adamlar kendi çalıp kendileri oynuyolar..
1 lot aldım bakayım hareketine diye..
gün içinde -%1,8 leri görüyor.. sonra gün sonunu başabaş kapatıyor..
fakat siz gün içinde dip yaptığında hatırı sayılır mal alın bakalım..
% 1 oynadıysa gün içinde bu sefer siz o % 1'i bir ayda göremezsiniz inanın..
ben teknosa bahsi gırra giderken 2000 lot almıştım ve inanın sadece 2 kademe yukarı oynadı..
ondada sattım zaten..
inanmayacaksınız belki , az diyeceksiniz belki ama inanın değil 2000 lot 200 lotun da hesabını yapıyolar..
endeks dört nala yukarı giderken 1 ay boyunca 2 kademe ancak verdi..
sonra pat diye aldılar yukarı 9 küsürlere.. onuda cep to cep yaparak almışlardır..
sabancı kağıtlarını uzun vade düşünün.. uzundan kasıt en az 5 sene..
günlükte haftalıkda asla yedirmiyor..al sat yaptırmaz..
mesela bu tahtada az önce 5,64 den hatırı sayılır mal çıktıysan eğer tekrar o malı sana 5,50 den vermezler.....
ancak endeks paldır küldür düşecek de o zaman......

ytd..

raskolnik
05-02-2013, 18:00
dediklerini dogru bile kabul etsek bu cok guzel bişey. ne kadar doğru bir kagıt oldugu gosterir. problem ne

arkadaşlar bu sabancı kağıtlarında ki spek.ler çok dikkatli ve sürekli tahtanın başındalar..
hiç ayrılmıyolar..
mesela bir gözlemimi sizinle paylaşmak istiyorum..
teknosa tahtasında adamlar kendi çalıp kendileri oynuyolar..
1 lot aldım bakayım hareketine diye..
gün içinde -%1,8 leri görüyor.. sonra gün sonunu başabaş kapatıyor..
fakat siz gün içinde dip yaptığında hatırı sayılır mal alın bakalım..
% 1 oynadıysa gün içinde bu sefer siz o % 1'i bir ayda göremezsiniz inanın..
ben teknosa bahsi gırra giderken 2000 lot almıştım ve inanın sadece 2 kademe yukarı oynadı..
ondada sattım zaten..
inanmayacaksınız belki , az diyeceksiniz belki ama inanın değil 2000 lot 200 lotun da hesabını yapıyolar..
endeks dört nala yukarı giderken 1 ay boyunca 2 kademe ancak verdi..
sonra pat diye aldılar yukarı 9 küsürlere.. onuda cep to cep yaparak almışlardır..
sabancı kağıtlarını uzun vade düşünün.. uzundan kasıt en az 5 sene..
günlükte haftalıkda asla yedirmiyor..al sat yaptırmaz..
mesela bu tahtada az önce 5,64 den hatırı sayılır mal çıktıysan eğer tekrar o malı sana 5,50 den vermezler.....
ancak endeks paldır küldür düşecek de o zaman......

ytd..

muscey
06-02-2013, 11:14
hayırlı sabahlar bol kazançlar arkadaşlar...
bu gün keşke gitse...

muscey
06-02-2013, 11:59
arkadaşlar bir aralar hakan 1969 nikli biri vardı nerde bilen varmı????

muscey
06-02-2013, 16:11
2.seans hacim yok... kimsede yok nerde millet... akşama dogru bir patlama olur mu olur...

royal
06-02-2013, 18:15
Su abd buyukelcisi haddini asiyor yok mu ulkese bu arkadasa agzinin payini verecek bir babayigit!Kendi kabahatlerini ortmek icin saga sola saldiriyor bu ulkenin disisleri diplomatlari ne halt yiuor verin sunun agzinin payini!Ankaralibasin mensuplari da agzini acip bit soru soramadilar sizin Givi gazatecilere yaziklar olsun!

muscey
06-02-2013, 18:45
5,66 kapattık.

cumaovalı
06-02-2013, 22:27
gönlümden 10 üzerine atacağı geçiyor.en kısa zamanda ya yarın yada yarındanda yakın. teşbihde hata olmaz yani makul zamanda mayısa kadar benim tahminim.selam olsun o kadar.

sakaryalı
07-02-2013, 11:56
endeks sert düşerken bıyıklı yabancılar satarsa işimiz zor demiştim lakin bir forumda dün arkadaş bir paylaşım yaptı buraya yapıştıramadım cıtı aktif alımda olduğu ilk 5 senetten biriydi takaslara bakınca 1850 den 1950 ye cıkmış cıtının elindekiler elinde encok bulunan aracı kurumlarda cıkış var azda olsa ama cıtı alışta bu aktif alım devam ederse güzel olur inşallah y.t.d

2000mert
07-02-2013, 12:11
merhaba brisacı lar 4 çeyrek bilanço ne zaman açıklanır
bilen varsa paylaşabilirmi

muscey
07-02-2013, 13:34
hadi be spekmisin sinekmisin götür şu kagıdı 8.90 laraaaaaaaaaaaa.....

arf06
07-02-2013, 17:05
Çok acelecisin sabr ya hacii

hadi be spekmisin sinekmisin götür şu kagıdı 8.90 laraaaaaaaaaaaa.....

muscey
07-02-2013, 17:39
Çok acelecisin sabr ya hacii

ana paramı alıp gidecem be hacı:))

royal
07-02-2013, 21:51
Su abd buyukelcisi haddini asiyor yok mu ulkese bu arkadasa agzinin payini verecek bir babayigit!Kendi kabahatlerini ortmek icin saga sola saldiriyor bu ulkenin disisleri diplomatlari ne halt yiuor verin sunun agzinin payini!Ankaralibasin mensuplari da agzini acip bit soru soramadilar sizin Givi gazatecilere yaziklar olsun!

Hele sukur disisleri kulagini cekmis bu ne ya oz yurdunda garipsin misali!godyear neden gidiyor gidecek olan brisaydi!Muthis kar aciklayacak don mon lastigi muhabbetine setredelim bakalim brisayi!

yucin
08-02-2013, 02:07
http://i48.tinypic.com/1180jzl.jpg

http://i48.tinypic.com/66mbh1.jpg

http://i48.tinypic.com/3586jcy.jpg

son durum.

muscey
08-02-2013, 11:01
hadi olum hadi....

kolinearite
08-02-2013, 11:07
endekse direniyo ama... Buna da şükür ;)

muscey
08-02-2013, 11:17
endekse 2 gündür ters hareketi var ,,, zaten endeks kagıdı degil ki:D

hacim güzel gidiyor...

bu ara derinlik veren yokmu??

sakaryalı
08-02-2013, 11:24
cıtı dünde baya almış 2315 oldu dün 1950 idi isterse düşsün endekste kağıtta cıtıme kadar y.t.d

2000mert
08-02-2013, 11:36
cıtı dünde baya almış 2315 oldu dün 1950 idi isterse düşsün endekste kağıtta cıtıme kadar y.t.d

sakaryalı hangi siteden bakıyorsun varsa yapıştırırmısın

yucin
08-02-2013, 11:36
5.98 denemesi yapması gerek kırdımı önü açılacak hissenin..........

muscey
08-02-2013, 11:44
acba 2. seans mı yapacak 5.98 testini.. keşke 1. seans yapsa..

şuppililiuma
08-02-2013, 13:39
acba 2. seans mı yapacak 5.98 testini.. keşke 1. seans yapsa..
Arkadaşlar ne bekliyorsunuz anlamış değilim! Böyle bir anda %300-400 kazanmayı mı? Biraz daha akılcı olmakta fayda var yoksa sonu hiç iyi olmaz örnekleri mevcut! Çok uzağa da gitmeye gerek yok Brisa'nın başlığında bundan 2-3 ay önceki yazılanlarına bakabilirsiniz. Borsada kazanmanın tek yolu sabır.

Tabi kesinlikle yatırım tavsiyesi yapacak halde değilim :)))

SKYPE21
08-02-2013, 14:04
aynen katılıyorum basamak basamak gitsin sağlam gitsin
uzun bekleyen kazanır borsa bu borusu diil bol kzançlar

royal
08-02-2013, 16:00
milletin tuzu kuru demek ki burada meshur şelale düşüşüne yakalanan ky kalmamış!Bölünme fiyatında kalması gereken kağıt papia ve solo ile yarışıyor!

SKYPE21
08-02-2013, 16:05
tüm paramı yatırdım brisaya rabbim güzel karlar nasip etsin cümlemize

royal
08-02-2013, 17:02
Tavan vakti Brisa'da olmasin sakin dun diger teker bugun d b

sakaryalı
08-02-2013, 18:26
Tavan vakti Brisa'da olmasin sakin dun diger teker bugun d b

bugün biz cok satış yedik zor ama keşke y.t.d

muscey
08-02-2013, 18:49
milletin tuzu kuru demek ki burada meshur şelale düşüşüne yakalanan ky kalmamış!Bölünme fiyatında kalması gereken kağıt papia ve solo ile yarışıyor!

bölünme fiyatı 8.50 miydi??

ben sonradan katıldım...fakat bu kagıdı kendime 9.00 fiyatı gibi kabul ettim. zarar anca o zaman çıkıcak..

SKYPE21
08-02-2013, 19:39
okadar satışa rağmen güzel kapattı p tesi inşallah yukarı yönlü olur diyorum umut ediyorum

emin48
08-02-2013, 20:53
bölünme fiyatı 8.50 miydi??

ben sonradan katıldım...fakat bu kagıdı kendime 9.00 fiyatı gibi kabul ettim. zarar anca o zaman çıkıcak..

9 iyi para, inşallah Allah gönlünüze göre versin..

SKYPE21
08-02-2013, 22:09
işlem hacmi çok iyi, bakın ortaklar eğer böle bir hisse bu kadar işlem hacmi yapıyorda tavan yada taban olmuyorsa bunun adı Ml toplamadır

1402ankara
09-02-2013, 17:47
bu kağıtta zararı olanların çok olduğunu düşünüyorum, bir kısmı maliyeti geri çekse onlar da belirli seviyelerden çıkabilir bu yüzden kağıdı hala çıkarmazlar gibime geliyor.
bugünkü hareket gudinin hareketinden diye düşünüyorum, kış lastiği etkisini yakında göreceğiz, çok umidim olmasa da malda olduğum için bekleyeceğim, para acil değil ALLAH(c.c)'a şükür.

ytd.

recokey
09-02-2013, 18:23
iyi yerden maliyetlenemeyen herkez zarar eder geçen hafta senet 5.20lere indi yüzüne bakan olmadı şimdi alırsan zarar edersin tabi millet almış temettü bekliyor daha kim alacakki çıksın senet vadesi yaklaştı iyi yerde poozisyon alanlar berektli olsun ...ytd:D

recokey
09-02-2013, 18:24
şuda var 6nın üstüne atmassa ilkçeyrek bilançosunada tepki iyi gelmesse şayet temettü alanlar bile zarar edebilir benim kişisel görüşüm 5lere sarkar geri toplar ama 5lere sarkar dedigim gibi temettü 6nın üstüne atmaması ve bilançoya piyasadan yetyerli tepki gelmemesi durumda...

muscey
11-02-2013, 11:53
BASIN BÜLTENİ-BRİDGESTONE KIŞ LASTİKLERİ KARTALKAYA'DA TEST EDİLDİ.

Bridgestone kış lastiklerinin yerli üretimini gerçekleştiren
Brisa, Kartalkaya, Bolu'da düzenlediği organizasyonla kış lastikleri
performansını bir kez daha gözler önüne serdi. Brisa Pazarlama Genel
Müdür Yardımcısı Levent Akpulat'ın katılımıyla gerçekleştirilen test
sürüşünde Bridgestone'un Blizzak ürünleri kullanıldı. Test sonucunda
Bridgestone kış lastiklerinin direksiyona cevap verme, frenleme,
yanal tutunma, araç dengesi (ön/arka), ivmelenme, çekiş, sürüş
kolaylığı ve sürüş emniyeti özellikleriyle üstün bir performans
sağladığı gözlendi.
Türkiye'nin lider lastik üreticisi Brisa, kış lastiğinde de
liderliği göğüslüyor. Bridgestone kış lastiklerini de yerli olarak
üreten Brisa, 9 Şubat 2013 Cumartesi günü Kartalkaya'da düzenlediği
organizasyonla kış lastiklerinin performansını bir kez daha gözler
önüne serdi.
Bridgestone lastiklerini geliştirirken emniyetli olduğu kadar
çevreci bir sürüş deneyimi sağlamayı da hedefleyen Brisa, araç
sahiplerinin kış lastiklerinin sağladığı emniyetli sürüş konusuna
dikkatleri çekiyor. Test sürüşünde kullanılan Bridgestone'un Blizzak
ürünlerinin direksiyona cevap verme, frenleme, yanal tutunma, araç
dengesi (ön/arka), ivmelenme, çekiş, sürüş kolaylığı ve sürüş emniyeti
özellikleriyle üstün bir performans sağladığı gözlendi.
Brisa tarafından stratejik bir ürün olarak konumlandırılan ve
kurumun sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak görülen kış
lastikleri, zorlu koşullar için geliştiriliyor ve test ediliyor.
Brisa'nın yerli üretimi de yaptığı ve oazara sunduğu Bridgestone kış
lastikleri bu sayede hem yumuşak, hem de sıkışmış karlı yüzeylerde
güçlü kış performansı sunuyor. Güçlü teknolojisinin yanı sıra yaptığı
yatırımlarla üretim kapasitesini ve istihdamını sürekli artıran,
hizmet alanında yeni iş alanları yaratan ve de müşteri deneyimini
zenginleştiren Brisa, kış lastiği segmentinde de pazar büyümesinin
üzerinde bir performans göstererek 2012 yılında 1 milyonun üzerinde
kış lastiği satışı gerçekleştirdi.

GOGO26
11-02-2013, 11:55
Bu haber nerede kapta yok

muscey
11-02-2013, 11:56
önceki yıllara baktıgımda mayıs ayı ve sonrası çıkış yönünde güzel bir ivme kazanmış..
sanıyorum 2013 mayıs ayı itibari ile 7.20 seviyeleri rahat gözükecek gibi. ytd.

gogo haber bu linke..

http://finans.mynet.com/borsa/haberdetay/20130211062839/

royal
11-02-2013, 12:10
BASIN BÜLTENİ-BRİDGESTONE KIŞ LASTİKLERİ KARTALKAYA'DA TEST EDİLDİ.

Bridgestone kış lastiklerinin yerli üretimini gerçekleştiren
Brisa, Kartalkaya, Bolu'da düzenlediği organizasyonla kış lastikleri
performansını bir kez daha gözler önüne serdi. Brisa Pazarlama Genel
Müdür Yardımcısı Levent Akpulat'ın katılımıyla gerçekleştirilen test
sürüşünde Bridgestone'un Blizzak ürünleri kullanıldı. Test sonucunda
Bridgestone kış lastiklerinin direksiyona cevap verme, frenleme,
yanal tutunma, araç dengesi (ön/arka), ivmelenme, çekiş, sürüş
kolaylığı ve sürüş emniyeti özellikleriyle üstün bir performans
sağladığı gözlendi.
Türkiye'nin lider lastik üreticisi Brisa, kış lastiğinde de
liderliği göğüslüyor. Bridgestone kış lastiklerini de yerli olarak
üreten Brisa, 9 Şubat 2013 Cumartesi günü Kartalkaya'da düzenlediği
organizasyonla kış lastiklerinin performansını bir kez daha gözler
önüne serdi.
Bridgestone lastiklerini geliştirirken emniyetli olduğu kadar
çevreci bir sürüş deneyimi sağlamayı da hedefleyen Brisa, araç
sahiplerinin kış lastiklerinin sağladığı emniyetli sürüş konusuna
dikkatleri çekiyor. Test sürüşünde kullanılan Bridgestone'un Blizzak
ürünlerinin direksiyona cevap verme, frenleme, yanal tutunma, araç
dengesi (ön/arka), ivmelenme, çekiş, sürüş kolaylığı ve sürüş emniyeti
özellikleriyle üstün bir performans sağladığı gözlendi.
Brisa tarafından stratejik bir ürün olarak konumlandırılan ve
kurumun sosyal sorumluluğunun bir parçası olarak görülen kış
lastikleri, zorlu koşullar için geliştiriliyor ve test ediliyor.
Brisa'nın yerli üretimi de yaptığı ve oazara sunduğu Bridgestone kış
lastikleri bu sayede hem yumuşak, hem de sıkışmış karlı yüzeylerde
güçlü kış performansı sunuyor. Güçlü teknolojisinin yanı sıra yaptığı
yatırımlarla üretim kapasitesini ve istihdamını sürekli artıran,
hizmet alanında yeni iş alanları yaratan ve de müşteri deneyimini
zenginleştiren Brisa, kış lastiği segmentinde de pazar büyümesinin
üzerinde bir performans göstererek 2012 yılında 1 milyonun üzerinde
kış lastiği satışı gerçekleştirdi.
1 Milyonun üzerine kış lastiği satışı mükemel bir rakam!Kıvılcım gerekti o da geldi!

muscey
11-02-2013, 12:13
1 Milyonun üzerine kış lastiği satışı mükemel bir rakam!Kıvılcım gerekti o da geldi!

tepki gelmemesi neye baglı royal??? genel hava mı??? yada şöle sorayım... bilanço açıklaması mı bekleniyor hala>???

royal
11-02-2013, 13:28
Beni yeniden brisaci yapmak istiyor AMA suutten agzimiz yandi simdilik bekleme modundayiz bakalim

muscey
11-02-2013, 13:41
Beni yeniden brisaci yapmak istiyor AMA suutten agzimiz yandi simdilik bekleme modundayiz bakalim

royal:))))
içimde bir his var:))))
bu kagıt gidecek 7,20-8,30 arası ama benim kurtulmam için 9,00 lazım... ancak 8,50 ye razıyım... al satta yapabilirim ama bunun için tavan tavan olması lazım... şubatı ve mart ayını bir görelim bakalım ne olacak... mayıs a kadar yolu var belli:))
sen beklemede kalırsan olur mu? kendine sor:)))

GOGO26
11-02-2013, 15:58
Brisa sı olan j.. Yokmu ,

SKYPE21
11-02-2013, 18:51
benim hesabıma göre 1 milyon kış lastiği satışı 400 milyon tl yapıyor çok iyi rakam

muscey
11-02-2013, 19:05
ne kadar tmettü olur peki 400 milyoona göre???

SKYPE21
11-02-2013, 20:06
ne kadar tmettü olur peki 400 milyoona göre???
satış 400 milyon kar ne kadar açıklar onu bilemiyorum tahmin yürütmek zor ama temettü hisse başı 0,50 civarında tahmin ediyorum
ytd tavsiyesi değildir sadece tahminsel düşünce yer vermektedir

bloodsoldier
11-02-2013, 20:09
satış 400 milyon kar ne kadar açıklar onu bilemiyorum tahmin yürütmek zor ama temettü hisse başı 0,50 civarında tahmin ediyorum
ytd tavsiyesi değildir sadece tahminsel düşünce yer vermektedir

İnşallah dediğin gibi olur dostum ben 30 kuruştan fazla beklemiyorum

monokuler96
11-02-2013, 21:00
royal:))))
içimde bir his var:))))
bu kagıt gidecek 7,20-8,30 arası ama benim kurtulmam için 9,00 lazım... ancak 8,50 ye razıyım... al satta yapabilirim ama bunun için tavan tavan olması lazım... şubatı ve mart ayını bir görelim bakalım ne olacak... mayıs a kadar yolu var belli:))
sen beklemede kalırsan olur mu? kendine sor:)))
sevgili muscey kerdeşim.bayadır yazılarını okuyorum.anladığım kadar brisa hakkında oldukça bilgilisin.bizlerin duymak istediği çok güzel yazılar yazıyorsun.fakat bunlar bizim gibi küçük yatırımçı için zarar olabilir.hayal alemine girmeye gerek yok.elinde olupta satmak istiyenler seni okuyup satmıyor olabilir.ve hep aynı sonuç.yükseklerden satmayıp.düştükçe izleyip.çıkacak diye bekleyenlerden oluveriyoruz birdenn....saygılar

GOGO26
11-02-2013, 21:53
bir otobüs -kamyon lastiği ortalama 1000 lira civarınada biz 11 adet aldık 11000 verdik ondan biliyorum gayri siz hesap edin ..hadi kamyonet vs. ortamayı düşürelim 600 olsun 600*1.000.000=600.000.000.- bu sadece kış lastiği birde normal lastik satışlarını eklerse en az 1 milyar ciro demek kış lastiği yok sattığı için kar marjı yüksektir.ben 130-150 milyon kar bekliyorum.(Yıllık)sadece kendi görüşüm:))

muscey
12-02-2013, 11:04
sevgili muscey kerdeşim.bayadır yazılarını okuyorum.anladığım kadar brisa hakkında oldukça bilgilisin.bizlerin duymak istediği çok güzel yazılar yazıyorsun.fakat bunlar bizim gibi küçük yatırımçı için zarar olabilir.hayal alemine girmeye gerek yok.elinde olupta satmak istiyenler seni okuyup satmıyor olabilir.ve hep aynı sonuç.yükseklerden satmayıp.düştükçe izleyip.çıkacak diye bekleyenlerden oluveriyoruz birdenn....saygılar

mrb molokuler kardeşim...

dogrudur ben yazılarımda olumsuz bir şey yazmam.
ancak benim tavsiyem yatırım tavsiyesi degildir. başka bir deyişle öncelikle uzun vadeci yada çok büyük zararları olanlar için ki kendimde 9,00 larda maliyetim var... bu arkadaşlara moral olsun diye yazıyorum..
nik vermek istemem ama, bazı nikler varki veryansın ediyorlar... ky cıyı korkutup sattırmak istiyorlar... ben bunu anlayamıyorum..
brisa saglam diyorlar bende aynı kanıdayım... ve uzun vadede eninde sonunda bir patlama yaşar diyorum..
aslında patlamadan ziyade... ben 9.00 maal ettimm ama neresinden çıkarım bilmem.. aslında b en başka kagıtan zarar edip bu kagıdıa girdim.. gerçek alışım 5.00... ama diger kagıttan zarar etmemin günahını brisaya yükledim hepsi bu.
eger şu son 3 ayda brisanın in çıklarını düşünürsen en çok ben zarar etmişimdir:))
düşünsene bir 5.00 lardan aldım ve 5.98 i gördü kaç kere indi çıktı..
ben al satta yapıyorum ama galiba beceremedim al satları... mamafih, brisa 8.50 yi kırmadıkça ben bu kagıttan çıkmayacagım. saygılar.

muscey
12-02-2013, 13:40
5,62 den kapadı.. hacim fena sayılmaz.. teknik olarak göremiyorum ama... kagıtta bişeler oluyor sanırım .. bakalım neler olacak.

SKYPE21
12-02-2013, 14:22
mrb molokuler kardeşim...

dogrudur ben yazılarımda olumsuz bir şey yazmam.
ancak benim tavsiyem yatırım tavsiyesi degildir. başka bir deyişle öncelikle uzun vadeci yada çok büyük zararları olanlar için ki kendimde 9,00 larda maliyetim var... bu arkadaşlara moral olsun diye yazıyorum..
nik vermek istemem ama, bazı nikler varki veryansın ediyorlar... ky cıyı korkutup sattırmak istiyorlar... ben bunu anlayamıyorum..
brisa saglam diyorlar bende aynı kanıdayım... ve uzun vadede eninde sonunda bir patlama yaşar diyorum..
aslında patlamadan ziyade... ben 9.00 maal ettimm ama neresinden çıkarım bilmem.. aslında b en başka kagıtan zarar edip bu kagıdıa girdim.. gerçek alışım 5.00... ama diger kagıttan zarar etmemin günahını brisaya yükledim hepsi bu.
eger şu son 3 ayda brisanın in çıklarını düşünürsen en çok ben zarar etmişimdir:))
düşünsene bir 5.00 lardan aldım ve 5.98 i gördü kaç kere indi çıktı..
ben al satta yapıyorum ama galiba beceremedim al satları... mamafih, brisa 8.50 yi kırmadıkça ben bu kagıttan çıkmayacagım. saygılar.

dostum senin yerin de olsam maliyetlerimi yazmam buraya brisa aldıysan uzunca beklemende fayda var bazı şeyler buraya yazamıyorum ama sen anla gerisini brisa uzuncu olacaksın bu hissede şahsen ben kendimi şanslı hissediyorum bu fiyattan almak %4000 bedelsizle vermekle rahatlıkla çok alım gücüne ulaştık şahsi görüşümdür benim kimse etkilenipte alım satım yapmasın

tykhewars
12-02-2013, 15:40
Yatırım yapacağım diyor.Dolayısıyla iyi bir temettü gelmeyebilir.SABANCI kağıdı sonuçta.Canları istediği zaman yaparlar hareketlerini.Sn JAKO dan analiz talebimiz oldu ...görelim bakalım...şU var ki SABANCI ya ait BES FONLARI portföylerine BRISA eklemeli.

tykhewars
12-02-2013, 15:49
5.70 destekti 10 gün önce şu an direnç oldu.

royal
12-02-2013, 15:56
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=brısa&language=tr&country=TR

muscey
12-02-2013, 16:39
dostum senin yerin de olsam maliyetlerimi yazmam buraya brisa aldıysan uzunca beklemende fayda var bazı şeyler buraya yazamıyorum ama sen anla gerisini brisa uzuncu olacaksın bu hissede şahsen ben kendimi şanslı hissediyorum bu fiyattan almak %4000 bedelsizle vermekle rahatlıkla çok alım gücüne ulaştık şahsi görüşümdür benim kimse etkilenipte alım satım yapmasın

aynı fikirdeyim.

muscey
13-02-2013, 11:40
brisada kimse kalmamış:)))

SKYPE21
13-02-2013, 13:16
yabancılar kokuyu aldı artık

emin48
13-02-2013, 13:22
yabancılar kokuyu aldı artık
neyin kokusu efendim,yanık kokusu mu var.
:)

muscey
13-02-2013, 14:19
17/05/2012 : BRISA -BRİSA 2012 yılı 03 aylık bilançosunu açıklamıştır

bu sene için de sanıyorum 5. ayda mı açıklanır??? 2012 yi yukardaki ayda, açıklamış.

Andromed
13-02-2013, 14:27
Bir aydır cesaret edip alamıyorum ağızım sütten yandı yoğurdu üfleyerek yiyorum bilanço zamnları açıklanana kadar iyide açıklanınca bazen tehlikeli oluyor.Bu brisa artık yükselirmi ne yapmak istiyorlar son günlerde aslında dikkat çekiyor.

bloodsoldier
13-02-2013, 14:35
17/05/2012 : BRISA -BRİSA 2012 yılı 03 aylık bilançosunu açıklamıştır

bu sene için de sanıyorum 5. ayda mı açıklanır??? 2012 yi yukardaki ayda, açıklamış.

bilançolar dönem bitişinden itibaren en geç 45 gün içinde açıklanıyor.

SKYPE21
13-02-2013, 14:45
neyin kokusu efendim,yanık kokusu mu var.
:)

sadece izle kokuyu sende hissedeceksin bilanço açıklansın şöyle güzel bir karla
cuma günü işlem hacmi babasının hayrına yükselmedi

muscey
13-02-2013, 15:17
valla bilmem ben 5.62 den 1.000 lot daha çektim. bana çıkıcak gibi geliyor.

muscey
13-02-2013, 18:14
arkadaşlar birisi yazabilirmi?
brisa nın bölünmeden önce ve bölünmeden sonraki piyasadaki lot miktarı ne kadardı??

Agulsever
14-02-2013, 10:25
Hayırlı sabahlar 5,2 milyon şimdiki lot ... bölü 41 eski lot sanırım..

Agulsever
14-02-2013, 10:32
pardon 30,2 milyın lot bölü 41 olacak

muscey
14-02-2013, 10:44
Hayırlı sabahlar 5,2 milyon şimdiki lot ... bölü 41 eski lot sanırım..

o zaman bölünmeden 7 mil civarı, bölünmeden sonra 7x 41=284 milyon lot oldu dogrumu?

muscey
14-02-2013, 11:05
netaş ta hareket brisaya da yansırmı du bakalım..

muscey
14-02-2013, 11:07
kagıtta bir tek benmi kaldım:))) bu dogrumu millet nerde:?:))))
o zaman brisa artık gidecek desene:DDD

bloodsoldier
14-02-2013, 11:53
o zaman bölünmeden 7 mil civarı, bölünmeden sonra 7x 41=284 milyon lot oldu dogrumu?

ne yaptın hocam sen. bölünmeden önce 750 bin lot vardı dolaşımda bölününce 30 milyon olmuştu. halka açıklık hala %10

bloodsoldier
14-02-2013, 11:54
kagıtta bir tek benmi kaldım:))) bu dogrumu millet nerde:?:))))
o zaman brisa artık gidecek desene:DDD

yalnız bırakmayalım seni. sadece gözcüyüz şimdilik. :)

bloodsoldier
14-02-2013, 12:00
http://img471.yukle.tc/images/4214Resim1.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

yükselen trend devam orta vadede. uzuncular için iyi kağıt ama sabır taşı yapıyor insan. ben çocuğum için aldım. 15 yıl zamanı var bakalım nereleri görür o zaman diliminde. :)

tykhewars
14-02-2013, 12:00
5.70 üstü kapanış yapmadann umutlanmamak lazım.düzenli temettü veriyor ama verimi yüksek değil.

royal
14-02-2013, 12:05
Yay iyice gerildi netasi kacirdik ama bunu kacirmasak Bari

muscey
14-02-2013, 12:12
ne yaptın hocam sen. bölünmeden önce 750 bin lot vardı dolaşımda bölününce 30 milyon olmuştu. halka açıklık hala %10

:))) arkadaşın dedigine göre hesapladım ama demekki yanlış etmişim:))
bölünmeden 750 bin lot piyasada varsa 40 katı verdiyse 750X40 30 milyon eder dogru oldumu şimdi..
eger dogruysa... baya baya bir lot sunmuşlar piyasaya.. buda uzunca bir zaman yükselmeyecegi anlamına geliyor biraz.
ben beklemeyecegim zarar çıkar çıkmaz çıkmam lazım. ev almam lazım.. zira benim tren son duraga yaklaştı...
hayırlısı bakalım.

muscey
14-02-2013, 12:13
royal brisa aldın mı? :)))

yucin
14-02-2013, 14:12
Mayıs ayına kadar beklenir bence..........

royal
14-02-2013, 15:18
royal brisa aldın mı? :))) hayirdir hevesim gecti!:)

arf06
14-02-2013, 16:29
imkb 76,848 iyi dayanıyor bence

muscey
14-02-2013, 16:41
hayirdir hevesim gecti!:)

yok beklemedeyim demiştin.. merak ettim sadece... ben 5.62 den dün aldım:)) şansa bak..

asuzman
15-02-2013, 12:12
yok beklemedeyim demiştin.. merak ettim sadece... ben 5.62 den dün aldım:)) şansa bak..

Al-sat yapıyor musun Muscey?

muscey
15-02-2013, 13:18
Al-sat yapıyor musun Muscey?

yok be dostum...
3 hafta önce 5.28 den aldım.. 4 gün sonra 5.28 den verdim:(((( sonra kagıt bu seviyeye çıktı..3 gün önce 5.62 den aldım.. tabi bu 1000 lottu. toplam 8 bin oldu.. artık beklicem.. nereye kadar bilmem tabi.. alsatlar haram oldu bana anlayacagın:)))

aşur
15-02-2013, 17:38
goody karı 71 milyon anlaşılan kışlastiği fazla etki etmemiş

orlondoww
16-02-2013, 14:19
goody karı 71 milyon anlaşılan kışlastiği fazla etki etmemiş

goodyear yatırım yapacak belki bedelsiz verecek bu sene veya gelecek sene satışlar brisa kadar olmasada iyi
brisa yatırım yapacak bu sene karı ben fazla göstereceğini sanmıyorum düşünsene 200 milyon kar açıkladı ve 2013 ilk bilanço 120 milyon açıkladı ne olur hisse kırmızılarda olur sabancı işini bilir 2013 yılana yayarak kar açıklar ben 100 120 arası bekliyorum
ytd tavsiyesi değildir tamamen kendi düşüncemdir alım satımdan kaçınız

bloodsoldier
16-02-2013, 19:12
http://www.forexprostr.com/equities/brisa-bridgestone-technical?period=86400

orlondoww
17-02-2013, 21:30
http://www.forexprostr.com/equities/brisa-bridgestone-technical?period=86400

inşallah bizde bekliyoruz allah yüzümü güldürsün

adanisman1975
17-02-2013, 23:03
Brısa onumuzdekı hafta 4 gunluk 9 gunluk kesısımı ızlenmelı. Stochastık olumlu, macd kırmak uzere. 5.85 denemesı gelebılır. Ytd.

accx
18-02-2013, 13:01
***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 2.012,00

Mali Tablonun Verildiği Otorite : Büyük Mükellefler Vergi Dairesi

Mali Tablonun Verilme Nedeni : IV. Dönem Geçici Vergi Beyanı

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 18.02.2013

EK AÇIKLAMALAR:

Şirketimizin 01.01.2012-31.12.2012 dönemine ait Geçici Kurumlar Vergisi Beyannamesi ekinde Vergi Dairesine verilen gelir tablosu ekte verilmiş olup, Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=260782

IMKB

(18/02/2013 - 12:01:03)

accx
18-02-2013, 13:02
Brisa'nın vergi dairesine sunulan tabloda 2012 yılı dönem net karı 90.158.234 tl

(18/02/2013 - 12:01:59)

nerve10
18-02-2013, 13:09
beklenti neydi acaba ?

2000mert
18-02-2013, 13:12
http://finans.mynet.com/BRISA-BRISA/bilanco/2012-6/0/

beklenti ne bilmiyorum ama 3üncü çeyreğe göre 3kat artmış

aşur
18-02-2013, 13:12
beklentiler dahilinde geldi kışlastiği yüzde 10-15 artısı var

bu kağıdın çıkmaya niyeti olsa bilançodan en az 20 gün önce başlardı çıkmaya .

aşur
18-02-2013, 13:17
http://finans.mynet.com/BRISA-BRISA/bilanco/2012-6/0/

beklenti ne bilmiyorum ama 3üncü çeyreğe göre 3kat artmış

geçen yıl aynı dönem 71 açıklamış

orlondoww
18-02-2013, 13:24
100 120 arası tahmin etmiştim ama 90 iyi ne diyelim yatırım yapacak şirket bakalım ne olacak

aşur
18-02-2013, 13:37
arkadaşlar imdilik kar iyi sayılır ve şirketin geleceği kışlastiği muhabbetiyle açıldı lastik sektörü büyümeye çok elverişli hale geldi .yatırım yap unut diyeceğim ama kağıt netaş gibi buda sabıkalı .

Koray
18-02-2013, 13:41
1. Çeyreğe kadar "bekenti tamamlandı" diyebilirmiyiz ...

orlondoww
18-02-2013, 13:59
arkadaşlar imdilik kar iyi sayılır ve şirketin geleceği kışlastiği muhabbetiyle açıldı lastik sektörü büyümeye çok elverişli hale geldi .yatırım yap unut diyeceğim ama kağıt netaş gibi buda sabıkalı .

3 5 sene burdayız dostum uzun vadeli girdik brisaya

bloodsoldier
18-02-2013, 15:34
100 120 arası tahmin etmiştim ama 90 iyi ne diyelim yatırım yapacak şirket bakalım ne olacak

incelemeden geçmiş bilanço daha düşük gelebilir. genelde öyle oluyor diye biliyorum.

adn mat
18-02-2013, 16:05
arkadsslar bu yeni tesvik otomotiv alaninda brisaya da yarar mi dolayli olarak?

royal
18-02-2013, 16:06
herkes umudunu kaybettiyse söz spektedir artık!

derinlikler
18-02-2013, 16:16
https://********/536-264-566

ariakastr
18-02-2013, 16:20
Bu bilanço ile yerinden oynamamış olması cidden komik. İzleyelim bakalım daha neler yapacaklar :)

royal
18-02-2013, 16:22
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=brısa&language=tr&country=TR

muscey
18-02-2013, 16:38
hastanedeydim yeni geldim.. neler oldu hala aynı yerde brisa:)))

ilk çeyrek karımı ne bu açıklanan... ve olması gereken hareket ne zaman olacak??

muscey
18-02-2013, 16:41
geçen sene ne zaman ne kadar hangi tarihte açıklanmış.. ve kkagıdın açıklamadan önceki ilk ve son ay hareketleri neler biri baksın kıyaslasın lütfen... hareket geçmi kaldı?? yoksa daha beklemek mi lazım bekleyeceksek ne kadar bweklenmeli... işi bilen biri lütfen incelesin...
yosa birileri girip abuk sabuk yazıp milleti korkutacak...yada korkutuyor...

sakaryalı
18-02-2013, 16:57
bu kadar kar acıklamış şirket yerinde sayıyorsa 5.64 kademesine her geldiğinde birileri 5.58 kadar mal basıyorsa kötülemeye gerek yok zaten :)y.t.d

locca
18-02-2013, 17:14
bu kara bile gitmiyorsa büyük babaların brisa fiyatı tavan da 5.6 dır arkadaşlar
yatırım tavsiyesi değildir

muscey
18-02-2013, 17:34
bu kara bile gitmiyorsa büyük babaların brisa fiyatı tavan da 5.6 dır arkadaşlar

yarın gider inşallah.

QalKY
18-02-2013, 19:39
moral bozmaya gerek yok bence mayıs ayı içinde 6.00'ı zorlayacağını düşünüyorum...temettü zamanı yani

muscey
19-02-2013, 11:36
BRİSA'NIN VERGİ DAİRESİNE SUNULAN TABLODA 2012 YILI DÖNEM NET KARI 90.158.234 TL.
18 Şubat 2013 12:01
bu gün yarın gider inşallah..mayıs ayına kalmayacak..

isra
19-02-2013, 13:28
SABANCI HOLDİNG/PEKARUN: GEÇEN YIL AVRUPA'DAKİ KRİZDEN TÜM İŞLERİMİZ HACİM OLARAK ETKİLENDİ, TEK ETKİLENMEYEN YÜNSA

19.02.2013 - 07:43

Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun, geçen yıl
Avrupa'daki krizden tüm işlerinin hacim olarak etkilendiğini, tek
etkilenmeyenin Yünsa olduğunu belirtti.
Dünya Gazetesine açıklamalarda bulunan Pekarun, "Yünsa ihracatının
yüzde 60'ını Avrupa'ya yapar, İtalyan kumaş üreticileri ile rekabet
eder. Buna rağmen geçen yıl pazar payı aldı. Geçtiğimiz yılın ilk
yarısında Avrupa'da krizin ne kadar derin olacağı bir türlü belli
olmadı. Biz yatırımlara devam ettik 2012'de. Pazar çeşitlemesine
devam... Yaklaşık 190 milyon dolarlık yatırım yaptık. Kordsa
Endonezya'da yatırıma başladı, Brisa yatırıma devam ediyor. Bu yıl da
bu iki yatırım devam edecek. Tayland'daki Kordsa tesisi selden
etkilendi, tüm yatırım su altında kaldı. 1 yıl içinde yeniden çalışır
hale getirdik tesisi, tüm makineleri yeniledik. Risk yönetimi bu
noktada çok önemli, full sigortamız vardı, hızla yeniledik." dedi.
Pekarun şöyle devam etti:
"Brisa olarak geçen yıl dedik ki Avrupa krizde ama Lassa
markasıyla Türkiye hızlı gider. Ancak kış lastiği düzenlemesi olmasa
2012'de yenileme pazarı eksi çıkacaktı. Talepteki bu düşüşü kimse
tahmin edemezdi. Ne oldu da böyle oldu? Avrupa'da yenileme pazarında
yüzde 15'lik düşüş oldu. Değişkenlik artık işin değişmez parçası oldu.
Eskiden güvendiğimiz öncü göstergelere güvenemez olduk. Şimdi bunları
nasıl yenilememiz gerektiğine, tahminlerimi veriyoruz. Bu yıl temamızı
temkinli satış planlama olarak belirledik. Ben bu noktada Türkiye'de
tüketim tercihlerinde büyük farkılık olmadığını düşünüyorum. Ancak
Avrupa'da otomobil paylaşma gibi tasarruf önlemlerinin tüketicilerce
daha çok kullanılmaya başladığını görüyoruz. Bu noktada Avrupa'da bir
değişim gözlemliyoruz."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

50promil
19-02-2013, 16:53
geçen sene ne zaman ne kadar hangi tarihte açıklanmış.. ve kkagıdın açıklamadan önceki ilk ve son ay hareketleri neler biri baksın kıyaslasın lütfen... hareket geçmi kaldı?? yoksa daha beklemek mi lazım bekleyeceksek ne kadar bweklenmeli... işi bilen biri lütfen incelesin...
yosa birileri girip abuk sabuk yazıp milleti korkutacak...yada korkutuyor...

Hayır korkacak bir şey yok.teknik olarak,hareket bir kaç aya başlamalı.nacizane fikrim 5tl ye değdikten sonra başlayabilir.değmese de trend değişecek.bende de brisa var.gazcı tozcu değilim yani.grafik ekleyemiyorum şimdi ama durum aynı dediğim gibi.

50promil
19-02-2013, 16:55
3 5 sene burdayız dostum uzun vadeli girdik brisaya

aslında brisa uzun vadeli girdi bize :he:

muscey
19-02-2013, 16:56
Hayır korkacak bir şey yok.teknik olarak,hareket bir kaç aya başlamalı.nacizane fikrim 5tl ye değdikten sonra başlayabilir.değmese de trend değişecek.bende de brisa var.gazcı tozcu değilim yani.grafik ekleyemiyorum şimdi ama durum aynı dediğim gibi.

peki kaça kadar gider bir kaç aya dedigin??

50promil
19-02-2013, 20:36
peki kaça kadar gider bir kaç aya dedigin??

Valla tam nokta atışı yapmak imkansız biliyorsun.ama ilk önce 7 sonrası 9 gibi duruyor.ben senin tam dersine kısa vadeciyim :) sadece brisa uzun vadede elimde o da kol gibi girdiği için :) maliyet 9 tl mi ne :D Allahtan girdiğim azdı da dokunmuyor.

mesela şöyle bir komplo teorisi de olur.şimdi geçen yıl ki operasyondan sonra umutlanan ky ye bir kilit daha takmak için 7 tl gibi bir şeyler yapıp yeniden aşağı verebilirler.10 ve üzeri görünür mü dersen yani belli olmaz.adamlar o kadar pis ki sene içinde adam gibi oynatmadılar bile senet'i.o yüzden tam zamanında davranıp maliyet düşürüp pirelendiğin yerde de sıvışmanın önemli olduğunu düşünüyorum ki ben öyle yapacağım :)

muscey
19-02-2013, 22:36
Valla tam nokta atışı yapmak imkansız biliyorsun.ama ilk önce 7 sonrası 9 gibi duruyor.ben senin tam dersine kısa vadeciyim :) sadece brisa uzun vadede elimde o da kol gibi girdiği için :) maliyet 9 tl mi ne :D Allahtan girdiğim azdı da dokunmuyor.

mesela şöyle bir komplo teorisi de olur.şimdi geçen yıl ki operasyondan sonra umutlanan ky ye bir kilit daha takmak için 7 tl gibi bir şeyler yapıp yeniden aşağı verebilirler.10 ve üzeri görünür mü dersen yani belli olmaz.adamlar o kadar pis ki sene içinde adam gibi oynatmadılar bile senet'i.o yüzden tam zamanında davranıp maliyet düşürüp pirelendiğin yerde de sıvışmanın önemli olduğunu düşünüyorum ki ben öyle yapacağım :)

sanki içimden geçenleri tek tek yazmışşsın:))) aynı şeyleri sorsan aynını yazardım sana.aramızdaki tek fark bütün param burda ve çok:DD

locca
19-02-2013, 23:23
teknosa için 12.50 tl hedef fiyat vermişler bizim kar güzel bakalım bizim için nasıl hedef fiyat çıkacak

50promil
20-02-2013, 01:48
sanki içimden geçenleri tek tek yazmışşsın:))) aynı şeyleri sorsan aynını yazardım sana.aramızdaki tek fark bütün param burda ve çok:DD

kısmet valla o zaman. zararı yazdın ki yazdın.5 tl lerden alırsın maliyet düşürürsün bir kaç seneye kar bile edersin inşallah

50promil
20-02-2013, 01:49
teknosa için 12.50 tl hedef fiyat vermişler bizim kar güzel bakalım bizim için nasıl hedef fiyat çıkacak

ondan da ky ye kitleyecekler de ondan.yoksa bilgisayar parçası alıp satan tekno.şirketleri yurt dışı ve döviz bağımlılıkları yüzünden karlılıkta sorunlu oluyorlar.ama gerçi trend halinde gidiyorsa adam gibi tahtası varsa alınır satılır.

muscey
20-02-2013, 11:30
kısmet valla o zaman. zararı yazdın ki yazdın.5 tl lerden alırsın maliyet düşürürsün bir kaç seneye kar bile edersin inşallah

ben almak taraftarı da degilim baya var... maaştan her ay alacagım ortalama 800 tl gibi bir rakamda fiyatı pek aşagı çekmez zaten..
ayrıca, inan savaş mavaş çıkar mazallah .... boş ver azda boşta param olsun 9 bin olunca kar etmeden alıp paramı borsaya veda edecem... 11 yıl oldu borsa bana yaramadı be kardeş...

yucin
20-02-2013, 12:03

Sayın muscey spekin eline sürekli koz veriyorsunuz elinizdeki miktarları belirterek yazmayın sabırla bekleyin derim.......

50promil
20-02-2013, 12:10
Sayın muscey spekin eline sürekli koz veriyorsunuz elinizdeki miktarları belirterek yazmayın sabırla bekleyin derim.......

şakamısın aga sen.

muscey
20-02-2013, 12:10

bilemiyorum spek bizi takmaz diyorum ben ama:))
belkşide haklısındır...
bu arada bu spege koca bir iğne dürtmek lazım:))
baksana deh diyoz gitmiyor.

50promil
20-02-2013, 12:16
ben almak taraftarı da degilim baya var... maaştan her ay alacagım ortalama 800 tl gibi bir rakamda fiyatı pek aşagı çekmez zaten..
ayrıca, inan savaş mavaş çıkar mazallah .... boş ver azda boşta param olsun 9 bin olunca kar etmeden alıp paramı borsaya veda edecem... 11 yıl oldu borsa bana yaramadı be kardeş...

o zaman hayırlısı olsun arkadaş.kaybı kabullenebileceğin bir zararsa al çık tabi.bu sene çıkar inşallahda zararını kapatırsın.malum para kolay birikmiyor.tavsiyem borsaya küsme ben senin kadar uzun zamandır burada değilim amabir iş gibi görüp direk teknik öğrenmeye başladım.şükür şimdilik acemiliğimde aldığım brisa hariç kol gibi zarar etmedim :) açıkcası ben çocuklarıma da öğreteceğim.şimdi elliot öğreniyorum.bu işde gelecek var.Türk borsasında zorun varsa çıkar Amerikaya,Almanyaya ,Rusyaya gidersin.alan geniş.mal gibi hayatın boyu okuyup,üniversite sırasında götünü çürütüp 2500 tl maaşa talim etmenin hiç bir anlamı yok.okumak için harcayacağın parayı yönetsen çok rahat 2500 alırsın.afedersin ossura ossura alırsın.arada 2 de kriz denkledin mi.tamam işte.allah ömür verdiğince yaşarsın.

muscey
20-02-2013, 13:03
o zaman hayırlısı olsun arkadaş.kaybı kabullenebileceğin bir zararsa al çık tabi.bu sene çıkar inşallahda zararını kapatırsın.malum para kolay birikmiyor.tavsiyem borsaya küsme ben senin kadar uzun zamandır burada değilim amabir iş gibi görüp direk teknik öğrenmeye başladım.şükür şimdilik acemiliğimde aldığım brisa hariç kol gibi zarar etmedim :) açıkcası ben çocuklarıma da öğreteceğim.şimdi elliot öğreniyorum.bu işde gelecek var.Türk borsasında zorun varsa çıkar Amerikaya,Almanyaya ,Rusyaya gidersin.alan geniş.mal gibi hayatın boyu okuyup,üniversite sırasında götünü çürütüp 2500 tl maaşa talim etmenin hiç bir anlamı yok.okumak için harcayacağın parayı yönetsen çok rahat 2500 alırsın.afedersin ossura ossura alırsın.arada 2 de kriz denkledin mi.tamam işte.allah ömür verdiğince yaşarsın.

güzel.. inşallah başarırsın kardeşim.. ben körü körüne oynadım borsayı.. tksyo vardı sadece onda 4 sene takılı kaldım... anla artık... toplam 28 bin kadar zarar var çıkartırsam artık ev alma taraftarıyım ama... yaa bi taraftan dünya gözükmez bir savaşa gidiyor.. parayı kurtardım say.. ev almasam kira vericem.. bu sefer bir daha takarsam Allah korusun bekle babam bekle... bakarız yaa inşallah hakkımızda hayırlısı.. hele şu kagıt bir şahlansın bakalım mevlam neyler neylerse güzel eyler.

50promil
20-02-2013, 14:01
muscey

aynen öyle.

hasanyalcin
20-02-2013, 16:16
Ben spek yarın hareketi başlatıyorum bilginiz olsun :he:

hasanyalcin
20-02-2013, 16:20

muscey kardeşim 11 yıldır sen brisada olsaydın trilyonları atmıştın cebe 1996 yılında imkb ye giren bir şirket geçmişi çok parlak 1996 yada 2000 de bu hisseye girsen bile şuan sadece temettüleri yeterdi be kardeş sabırsızlık = zarar olmuş sende hedef 6 yada 7 sene sonra bu hisse yine 100 lü rakamlara ulaşır farzet ki arsa aldın buradan

muscey
20-02-2013, 17:02
muscey kardeşim 11 yıldır sen brisada olsaydın trilyonları atmıştın cebe 1996 yılında imkb ye giren bir şirket geçmişi çok parlak 1996 yada 2000 de bu hisseye girsen bile şuan sadece temettüleri yeterdi be kardeş sabırsızlık = zarar olmuş sende hedef 6 yada 7 sene sonra bu hisse yine 100 lü rakamlara ulaşır farzet ki arsa aldın buradan

aynen öyle trinlyonluktum.. bak şimdi ne hale geldik:((( ama artık bekleme lüksüm kalmadı be kadeşşş:

hasanyalcin
20-02-2013, 17:09
aynen öyle trinlyonluktum.. bak şimdi ne hale geldik:((( ama artık bekleme lüksüm kalmadı be kadeşşş:

Bekle kardeşim bekle sabır = para benden söylemesi

hasanyalcin
20-02-2013, 17:10
Bu spek le uzuuuuuunnn bir süre beraberim bakalım neler olacak Allahtan hayırlısı

batu07
20-02-2013, 17:29
Şirket karını artırıyor.
Sektörde olumlu gelişmeler var.
Yatırım yapmaya devam ediliyor.
Yabancı girişleri var.
Şirket sağlam.
Kar payı dağıtması bekleniyor.

Ne yazıki biz sabredemiyoruz.
Sabredemeyip satarız.
Kağıt gidincede arkasından ağlarız ancak.

batu07
20-02-2013, 17:30
Haksızmıyım arkadaşlar.

royal
20-02-2013, 18:02
Sirket batti mi ne oldu:)azıcık hareketlen de diri olduğunu göster Sabancı'nın kağıtları esektir tezini curut endeks artı sen eksi

efekentliak
20-02-2013, 18:14
Üçgen içinde oyalanıyor. bugün 5 60 kapatırsa çok harika olurdu ama işte :)

AlbaStar
20-02-2013, 22:32
Sirket batti mi ne oldu:)azıcık hareketlen de diri olduğunu göster Sabancı'nın kağıtları esektir tezini curut endeks artı sen eksi

bir kaç gün önceki yorumum aklıma geldi

endex 5 düşüyorsa bizim kağıt 6 düşüyor ama endex yüzde 2 arttı diyelim bizimki yüzde 1.5 artıyor.
daha şöyle endex yüzde 1 artmışken bizimkinin yüzde 5 arttığını görmedim bu güne kadar....
ve umudumda yok açıkcası.
endex artarsa bizim kağıtta yakın oranda artacak yani. bilançoymuş kış lastiğiymiş hikaye bu kağıt için
bir günde en çok artanlar listesinde görelim ne olur yani...

yucin
21-02-2013, 10:55
şakamısın aga sen.

Bendeniz her zaman gerçekçi olmuşumdur ancak sizinki tartışılır zira baksanıza nickinizden de belli 50 promil size yetmişte artmış bile heh......

muscey
21-02-2013, 11:33
thyo larının yorumlarını okumuştum ve herkes burdaki gibi his zede idi:D
çok degil 8 ay önceydi sanırım.. kagıt 2.51 lerde idi... ve maliyetler kiminde 4,35 kiminde 6,40 vs uzayıp gidi yordu...
ve o an dedim.. bu kagıt 4.50- 5.00 fiyatını 4-5 ayaça kesin görecek.. ve inanın 5 aya kalmadı 3.5 ay sonra kagıt 5.30 lerrde idi. ve 2 hafta sonrada malum bu fiyatları gördü....

şimdi.... brisanın tarihçesi biraz degişik olabilir... ama şunu sölimmm ki brisada benim kanaatim, 7-8 ayaça 6.50- 8.20 arası olacak inş. şimdi takvimi işaretlesin inanmayan bu kagıdı karalamaya çalışan arkadaşlar... maksimum 8 ay sonra bu yazımıda kopyalasınlarda kopi edip hatırlansın..
kimsenin kazancı ile oynamaya gerek yok.

yakup51
21-02-2013, 12:42
neye dayananak bu izlenimi veriyorsunuz......

msert
21-02-2013, 12:47
çok degil 8 ay önceydi sanırım.. kagıt 2.51 lerde idi... ve maliyetler kiminde 4,35 kiminde 6,40 vs uzayıp gidi yordu...
ve o an dedim.. bu kagıt 4.50- 5.00 fiyatını 4-5 ayaça kesin görecek.. ve inanın 5 aya kalmadı 3.5 ay sonra kagıt 5.30 lerrde idi. ve 2 hafta sonrada malum bu fiyatları gördü....

şimdi.... brisanın tarihçesi biraz degişik olabilir... ama şunu sölimmm ki brisada benim kanaatim, 7-8 ayaça 6.50- 8.20 arası olacak inş. şimdi takvimi işaretlesin inanmayan bu kagıdı karalamaya çalışan arkadaşlar... maksimum 8 ay sonra bu yazımıda kopyalasınlarda kopi edip hatırlansın..

6.50-8.20 biraz fazla geniş bir bant değilmi bari biraz daha sınırlayın...

vedehas
21-02-2013, 13:07

sayın muscey dayatmanız nedir acaba_? yükselecekse neden yükselecek selamlar

muscey
21-02-2013, 15:00
sayın muscey dayatmanız nedir acaba_? yükselecekse neden yükselecek selamlar

dayatma diye birşey yok estegfirullah....

ancak his bu genelde yanılmam... bu gün maaştan oto talimat verdim her ay düzenli alacagım ben... almak yada almamak tabiki size kalmış...
brisayı saglam kagıt olarak görüyorum... çok geç oldu ama 11 sene sonra malesef gözüm açıldı ama çok geç kaldım .... saygılar.

wezp
21-02-2013, 15:06

ancak his bu genelde yanılmam... bu gün maaştan oto talimat verdim her ay düzenli alacagım ben... almak yada almamak tabiki size kalmış...
brisayı saglam kagıt olarak görüyorum... çok geç oldu ama 11 sene sonra malesef gözüm açıldı ama çok geç kaldım .... saygılar.

Sn muscey;

oto talimat derken nasil bir talimat bu. Her ay o tarihteki aktiften ornegin 100tl lik lot al gibi bir seymi? Eger öyleyse hangi kurum soyleyebilir misiniz?

---cep telefonundan gönderildi. ---

muscey
21-02-2013, 15:35
yok. maaş alladıgım bankayla borsa hesabını yürüten bankaya eft talimatı.. al satlarım telefonla...

wezp
21-02-2013, 15:49
yok. maaş alladıgım bankayla borsa hesabını yürüten bankaya eft talimatı.. al satlarım telefonla...

Anladim Teşekkürler.

---cep telefonundan gönderildi. ---

vedehas
21-02-2013, 16:04

dayatma derken kelime yanlış olmuş diyeyim dayanağınız nedir? manasında sormuştum.

borsada hisse göre hisse alınmaz.. hisse temel ve finansal analize ve teknik analize göre alım ya yada satım yapılır..

hislerle duygularla aşık olunarak hisse adını severek çıkacak öyle düşünüyorumla yapılacak alımlar muhtemelen hatalı alımlardır

2-3 yıl beklersin para kazanamazsın.. madem her ay hisse alacağım diyorsun bende sana şöyle söyleyim.. her ay hisse alınacaksa

sermayesi düşük kar eden adel goodyear gibi hisseleri düşünmek daha doğru olabilir diyorum (şahsi fikirdir)

dayanağım ise sermayesi düşük hisse günün birinde sermaye arttırımına giderse hisse 2 ye katlayabilir

ama brisa zaten sermayeyi arttırdı brisa yerine goodyear almak daha mantıklı gene başka bir dayanağım

brisa goody dan 2 kat pahalı duruyor pd/dd oranalarına bakılırsa..

temel oranları kullanarak dayatmalarımı sıralayarak fikirlerimi ortaya koydum..

her ay borsadan hisse almak mantıklı olabilir belkide temettü veren düşük sermayeli hisseler şeçilirse

bireysel emekliliğe ödenecek para yerine hisse almak mantıklı olabilir..

ama tabi bu seviylerde yüksek oranlı alımlar yapmak riskli olabilir..

saygılar selamlar..

muscey
21-02-2013, 16:14
dayatma derken kelime yanlış olmuş diyeyim dayanağınız nedir? manasında sormuştum.

borsada hisse göre hisse alınmaz.. hisse temel ve finansal analize ve teknik analize göre alım ya yada satım yapılır..

hislerle duygularla aşık olunarak hisse adını severek çıkacak öyle düşünüyorumla yapılacak alımlar muhtemelen hatalı alımlardır

2-3 yıl beklersin para kazanamazsın.. madem her ay hisse alacağım diyorsun bende sana şöyle söyleyim.. her ay hisse alınacaksa

sermayesi düşük kar eden adel goodyear gibi hisseleri düşünmek daha doğru olabilir diyorum (şahsi fikirdir)

dayanağım ise sermayesi düşük hisse günün birinde sermaye arttırımına giderse hisse 2 ye katlayabilir

ama brisa zaten sermayeyi arttırdı brisa yerine goodyear almak daha mantıklı gene başka bir dayanağım

brisa goody dan 2 kat pahalı duruyor pd/dd oranalarına bakılırsa..

temel oranları kullanarak dayatmalarımı sıralayarak fikirlerimi ortaya koydum..

her ay borsadan hisse almak mantıklı olabilir belkide temettü veren düşük sermayeli hisseler şeçilirse

bireysel emekliliğe ödenecek para yerine hisse almak mantıklı olabilir..

ama tabi bu seviylerde yüksek oranlı alımlar yapmak riskli olabilir..

saygılar selamlar..
goody dan almayı düşünmüyorda degilim... bölünme haberi felan çıktımı?? şahsen onu tgakip etmedim.. ama 3-5 kişi aynı şeyi söylemişti.. en saglam hangi kagıdı görürsünüz... ufak ufak alım için?

royal
21-02-2013, 16:18
evet nerede kalmıştık der gibi bakıyor!Kır direncini de biz de yeniden lastik kokusu çekelim

vedehas
21-02-2013, 16:31
goody dan almayı düşünmüyorda degilim... bölünme haberi felan çıktımı?? şahsen onu tgakip etmedim.. ama 3-5 kişi aynı şeyi söylemişti.. en saglam hangi kagıdı görürsünüz... ufak ufak alım için?

bölünme haberi çıksa tavan olurdu:)...

öyle bir haber yok zaten yazdım sizin amacınızla alım yapılacaksa

sizin amacınıza alım şekilinize uygun bazı hisseler olabilir fikirlerimi yazdım

bunlar kişisel görüştür tavsiye değildir .. sadece fikirdir..

brisanın bedelsiz beklentisi kalmamış artık. bedelsizi içinde olan hisseler çoğu zaman diri

duruş sergiliyorlar ha sığ oldukları için hızlı aşağıya ya da yukarıya hareket yapabiliyorlar..

sadece fikir veriyorum uzun vadeli her ay hisse almak her yiğiidin harcı değildir sabır etmek çok zor.

genelde bu tarz fikirler söylenir ama uygulanmaz kaçımız uyguluyoruz.

ha uygulamakta doğru davranışmı bilinmez..

borsa düşüyorda çıkıyorda.

muscey
21-02-2013, 17:12
bölünme haberi çıksa tavan olurdu:)...

öyle bir haber yok zaten yazdım sizin amacınızla alım yapılacaksa

sizin amacınıza alım şekilinize uygun bazı hisseler olabilir fikirlerimi yazdım

bunlar kişisel görüştür tavsiye değildir .. sadece fikirdir..

brisanın bedelsiz beklentisi kalmamış artık. bedelsizi içinde olan hisseler çoğu zaman diri

duruş sergiliyorlar ha sığ oldukları için hızlı aşağıya ya da yukarıya hareket yapabiliyorlar..

sadece fikir veriyorum uzun vadeli her ay hisse almak her yiğiidin harcı değildir sabır etmek çok zor.

genelde bu tarz fikirler söylenir ama uygulanmaz kaçımız uyguluyoruz.

ha uygulamakta doğru davranışmı bilinmez..

borsa düşüyorda çıkıyorda.

ufak ufak alım yapacak olmamın tek sebebi maliyet düşürmek aslında...sonuç... borsa bana yaramadı bunu anladım...

fakat bisa hala bana ümit veriyor...kagıdı toparlayacaklar... sadece biraz zaman...

feliks
21-02-2013, 18:37
lastiklerin patlasın birisa beni böyle süründürdügün için ayıp ya kocaman şirketsin

muscey
22-02-2013, 11:08
ssat 10:05 itibari ile mynet borsa takipten brisanın yaptıgı iişlem hacmi 5.355 lot... dogru yansımaysa... bu ne büyük alçaklık yaa...
brisa gibi bir kagıt 5 bin lotmu işlem görür.. bu demek oluyorki spegin hala bişeyler yapacagı olmadıgı gibi.. korku pompalayıp malları toplama peşinde.. eee kolaymı.. kime gittiyse 40 katı lot dagılımı oldu toplamak zaman alacak demekki:

ttseckin
22-02-2013, 11:13
mynet 15 dakika gecikmeli veriyor hacim datasını...

ssat 10:05 itibari ile mynet borsa takipten brisanın yaptıgı iişlem hacmi 5.355 lot... dogru yansımaysa... bu ne büyük alçaklık yaa...
brisa gibi bir kagıt 5 bin lotmu işlem görür.. bu demek oluyorki spegin hala bişeyler yapacagı olmadıgı gibi.. korku pompalayıp malları toplama peşinde.. eee kolaymı.. kime gittiyse 40 katı lot dagılımı oldu toplamak zaman alacak demekki:

muscey
22-02-2013, 11:24
şu dakka ilede 51000 oldu yine az be dostum..

orlondoww
22-02-2013, 18:07
iyice saldı endex brisa yönetim kuruluna baktım mart,ın ilk haftası her zaman toplantı yapılmış temettü ödemesi sonucu varmılmış inş bu senede öyle olur

royal
25-02-2013, 13:01
Geldi mi mart ayi bakalim

ironman74
25-02-2013, 16:03
http://i.imgur.com/WIXCz41.jpg

Reyiz
25-02-2013, 16:08
Acıklanacak ozel durum/durumlar:

Yonetım kurulumuzun 25 subat 2013 tarıh ve 2013/2 sayılı kararı ıle,

6102 sayılı turk tıcaret kanunu ıle ılgılı mevzuata ve 6362 sayılı sermaye pıyasası kanununa uyum amacı ıle asagıda yazılı tadıl tasarısında oldugu sekılde, sırketımız esas sozlesme maddelerının degıstırılmesıne ve kayıtlı sermaye tavanının 400.000.000.-tl.'ye yukseltılmesıne, bu konuda basbakanlık sermaye pıyasası kurulu baskanlıgı ve gumruk ve tıcaret bakanlıgı ıc tıcaret genel mudurlugu'nden gereklı ızınlerın alınması ıle ıslemlerın takıbı ve sonuclandırılması hususunda sırket yonetımının gorevlı ve yetkılı kılınmasına karar verılmıstır.

royal
25-02-2013, 16:21
Gok gurledi simsek vakti yagmurun yagmasi an meselesi:)

royal
25-02-2013, 16:28
***BRISA***BRISA*BRIDGESTONE*SABANCI*LASTIK*SANAYI *VE*TICARET*A.S.(*Özel*Durum*Açiklamasi*(Genel)*)*
Ortakligin*Adresi********************************* ****************************** : Sabanci*Center*Kule*2*Kat:3*4.Levent-Istanbul****************************************** ************************************************** ************************************************** ********
Telefon*ve*Faks*No.******************************* ****************************** : 0212*385*84*50*-*0212*385*84*55*********************************** ************************************************** ************************************************** *****************************
Ortakligin*Yatirimci/Pay*Sahipleri*Ile*Iliskiler*Biriminin*Telefon*ve*F aks*No.su : 0262*316*57*00*-*0262*316*40*40*********************************** ************************************************** ************************************************** *****************************
Yapilan*Açiklama*Ertelenmis*Açiklama*mi?********** ****************************** : Hayir********************************************* ************************************************** ************************************************** *********************************************
Özet*Bilgi**************************************** ****************************** : 6102*TTK*ilgili*mevzuati*ve*6362*Sermaye*Piyasasi* Kanununa*uyum*amaciyla*Esas*Sözlesme*Degistirilmes i*ve*kayitli*sermaye*tavaninin*400.000.000.-TL'ye*çikarilmasi*ile*ilgili*Yönetim*Kurulu*karari *

AÇIKLAMA:
Açiklanacak*Özel*Durum/Durumlar:
Yönetim*Kurulumuzun*25*Subat*2013*tarih*ve*2013/2*sayili*karari*ile,
6102*sayili*Türk*Ticaret*Kanunu*ile*ilgili*mevzuat a*ve*6362*sayili*Sermaye*Piyasasi*Kanununa*uyum*am aci*ile*asagida*yazili*tadil*tasarisinda*oldugu*se kilde,*Sirketimiz*Esas*Sözlesme*maddelerinin*degis tirilmesine*ve*Kayitli*Sermaye*Tavaninin*400.000.0 00.-TL.'ye*yükseltilmesine,*bu*konuda*Basbakanlik*Serm aye*Piyasasi*Kurulu*Baskanligi*ve*Gümrük*ve*Ticare t*Bakanligi*Iç*Ticaret*Genel*Müdürlügü'nden*gerekl i*izinlerin*alinmasi*ile*islemlerin*takibi*ve*sonu çlandirilmasi*hususunda*Sirket*yönetiminin*görevli *ve*yetkili*kilinmasina*karar*verilmistir.
Yukaridaki*açiklamalarimizin,*Sermaye*Piyasasi*Kur ulu'nun*Seri:*VIII,*No:54*sayili*Tebliginde*yerala n*esaslara*uygun*oldugunu,*bu*konuda/konularda*tarafimiza*ulasan*bilgileri*tam*olarak*y ansittigini**bilgile anlasilan haberin ne anlama geldigini kimse anlamamis

orlondoww
25-02-2013, 16:48
ciro,ların nereye gittiği belli oldu yatırımlara direk etkisi oldu kar,a çok yansımadı beklemek lazım uzun vadeli önü açık diye düşünüyorum

royal
25-02-2013, 16:59
BRISA nın kayıtlı sermaye tavanı 25.000.000 TL iken şimdi 400.000.000!
nugyo da başvurmuştu geçenlerde onlarınkini spk onayladı yanılmıyorsam onlar da Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 40.000.000,00
Hedeflenen Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 200.000.000,00 5 kat artmış brisada 40 kat!

locca
25-02-2013, 17:20
güzel bir bedelsiz hepimize iyi gelir

peanut
25-02-2013, 17:51
25/02/2013 16:25

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Kayitli Sermaye Islemlerine Iliskin Yönetim Kurulu Karari )

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Kayitli Sermaye Islemlerine Iliskin Yönetim Kurulu Karari )

Adres Sabanci Center Kule 2 K:7-8-9 4.Levent
Telefon 212 - 3858450
Faks 212 - 3858455
Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Birimi Telefon 262 - 3165700
Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Birimi Faks 262 - 3164040
Yapilan Açiklama Güncelleme mi? Hayir
Yapilan Açiklama Ertelenmis Bir Açiklama mi? Hayir
Özet Bilgi Kayitli Sermaye Tavaninin Artirimi

EK AÇIKLAMALAR:
25 Subat 2013 tarihinde 14:56 da yapilan açiklamamizin zorunlu sablon geregi tekrar yayinlanmasi

Yönetim Kurulumuzun 25 Subat 2013 tarih ve 2013/2 sayili karari ile,

6102 sayili Türk Ticaret Kanunu ile ilgili mevzuata ve 6362 sayili Sermaye Piyasasi Kanununa uyum amaci ile asagida yazili tadil tasarisinda oldugu sekilde, Sirketimiz Esas Sözlesme maddelerinin degistirilmesine ve Kayitli Sermaye Tavaninin 400.000.000.-TL.'ye yükseltilmesine, bu konuda Basbakanlik Sermaye Piyasasi Kurulu Baskanligi ve Gümrük ve Ticaret Bakanligi Iç Ticaret Genel Müdürlügü'nden gerekli izinlerin alinmasi ile islemlerin takibi ve sonuçlandirilmasi hususunda Sirket yönetiminin görevli ve yetkili kilinmasina karar verilmistir.

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 25.02.2013
Ilgili Islem Kayitli Sermaye Tavani Artirimi
Mevcut Kayitli Sermaye Tavani (TL) 25.000.000,00
Hedeflenen Kayitli Sermaye Tavani (TL) 400.000.000,00
Talep Edilen Kayitli Sermaye Tavani Geçerlilik Tarihi 31.12.2017
Tadil Edilecek Ana Sözlesme Madde No Esas Sözlesme Madde No.6

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=261987

IMKB

2000mert
25-02-2013, 19:00
bilen varsa cevaplasın lütfen bu bedelsiz sermaye artırımımı
yoksa başka bişeymi

hasanyalcin
25-02-2013, 20:26
bilen varsa cevaplasın lütfen bu bedelsiz sermaye artırımımı
yoksa başka bişeymi

Arkadasim bu bedelli ya da bedelsiz aciklamasi degil mumkun degil boyle birsey % 4000 bedelsizden sonra boyle bir sey imkansiz sadece gec kalinmis bir islem bu sermaye artirimindan sonra bunu yapmasi gerekirdi brisanin sermayesi 305.000.000 kayitli sermaye tavani 25.000.000 e olmaz tabi boyle artirmasi gerekir.

royal
25-02-2013, 20:55
Arkadasim bu bedelli ya da bedelsiz aciklamasi degil mumkun degil boyle birsey % 4000 bedelsizden sonra boyle bir sey imkansiz sadece gec kalinmis bir islem bu sermaye artirimindan sonra bunu yapmasi gerekirdi brisanin sermayesi 305.000.000 kayitli sermaye tavani 25.000.000 e olmaz tabi boyle artirmasi gerekir.
evet nugyodaki arkadaşlar da yeni bir bedelsiz umudundaydı demek ki heyecana ve brısada yer almaya gerek yok:)

muscey
26-02-2013, 12:25
ky cıya yani bizlere bir fatura çıkaracak yani bizden para felan almazlar inşallah dogrumu??

yada bu sermaye artırımının bize faydası varmı????

borshacim
26-02-2013, 12:59
güzel bir bedelsiz hepimize iyi gelir

:D :D 1 'e 40 yetmedi mi hocam yaw ?

peanut
26-02-2013, 16:40
26/02/2013 15:09

BRISA, FIRESTONE TARIM LASTIKLERINI PAZARA SUNUYOR

Ilk kez 1932 yilinda ABD'nin Ohio eyaletinde kendisi de çiftçi bir
aileden gelen Harvey S. Firestone tarafindan üretilen tarim lastigi
markasi Firestone, ürün gamini sürekli genisleten ve her türlü zorlu
yol kosuluna uygun lastigi sunmayi hedefleyen Brisa ile artik
Türkiye'de.
Brisa'nin ortagi ve sektöründe dünya lideri olan Bridgestone
Corporation'in Türkiye disindaki pazarlara sundugu ikinci markasi
Firestone'un ürün portfolyosundaki tarim lastikleri, Brisa ile Türkiye
pazarinda.
Tarim lastigi pazarinda Lassa markasiyla hizmet veren Brisa, ürün
gamini genisleterek bu segmentte yer alan ürün portföyünü genisletmek
amaciyla, tarim lastigi pazarindaki kurallari degistirerek büyük bir
degisimin öncüsü olan Firestone markasini da Türk çiftçileriye
bulusturuyor.
1988 yilinda, Brisa'nin ortagi Bridgestone Corporation tarafindan
satin alinan, ABD'de hala lider tarim lastigi markasi olan Firestone,
üstün çekis gücü ve konforlu sürüs farkiyla artik Türk çiftçisinin de
begenisine sunuluyor. Çiftçilerin ihtiyaçlari gözetilerek üretilen
Firestone tarim lastikleri, Türkiye'de ilk etapta 6 farkli ebatta yer
aliyor. Önümüzdeki günlerde müsteri ihtiyaçlari ve beklentilerine
uygun olarak ürün gamina yeni ebatlar da eklenmekte.
Çiftçilerin tarim lastigi degisimi yaptiklari bugünlerde ise,
Brisa sundugu kampanyalarla ürünlerini cazip hale getiriyor. 31 Mayis
tarihine kadar geçerli kampanyalarla, Türkiye genelinde yaygin Lassa,
Bridgestone ve Lastigim satis noktalarinda tarim lastiklerinde "cazip
fiyat ve ödeme kosullari" sunuluyor.

muscey
27-02-2013, 09:58
26/02/2013 15:09

BRISA, FIRESTONE TARIM LASTIKLERINI PAZARA SUNUYOR

Ilk kez 1932 yilinda ABD'nin Ohio eyaletinde kendisi de çiftçi bir
aileden gelen Harvey S. Firestone tarafindan üretilen tarim lastigi
markasi Firestone, ürün gamini sürekli genisleten ve her türlü zorlu
yol kosuluna uygun lastigi sunmayi hedefleyen Brisa ile artik
Türkiye'de.
Brisa'nin ortagi ve sektöründe dünya lideri olan Bridgestone
Corporation'in Türkiye disindaki pazarlara sundugu ikinci markasi
Firestone'un ürün portfolyosundaki tarim lastikleri, Brisa ile Türkiye
pazarinda.
Tarim lastigi pazarinda Lassa markasiyla hizmet veren Brisa, ürün
gamini genisleterek bu segmentte yer alan ürün portföyünü genisletmek
amaciyla, tarim lastigi pazarindaki kurallari degistirerek büyük bir
degisimin öncüsü olan Firestone markasini da Türk çiftçileriye
bulusturuyor.
1988 yilinda, Brisa'nin ortagi Bridgestone Corporation tarafindan
satin alinan, ABD'de hala lider tarim lastigi markasi olan Firestone,
üstün çekis gücü ve konforlu sürüs farkiyla artik Türk çiftçisinin de
begenisine sunuluyor. Çiftçilerin ihtiyaçlari gözetilerek üretilen
Firestone tarim lastikleri, Türkiye'de ilk etapta 6 farkli ebatta yer
aliyor. Önümüzdeki günlerde müsteri ihtiyaçlari ve beklentilerine
uygun olarak ürün gamina yeni ebatlar da eklenmekte.
Çiftçilerin tarim lastigi degisimi yaptiklari bugünlerde ise,
Brisa sundugu kampanyalarla ürünlerini cazip hale getiriyor. 31 Mayis
tarihine kadar geçerli kampanyalarla, Türkiye genelinde yaygin Lassa,
Bridgestone ve Lastigim satis noktalarinda tarim lastiklerinde "cazip
fiyat ve ödeme kosullari" sunuluyor.

bu haberi bakalım bu günde dikkate alacakmı.....

GOGO26
27-02-2013, 11:21
bu brisanın speği kadar şerefsiz görmedim lanet olsun aselsanı sattım brisa aldım %50 prim yaptı şerefsiz yeinden kımıldamadı

muscey
27-02-2013, 11:44
48000 lot yapmış... ne alan var ne satan..

derinlikler
27-02-2013, 12:11
https://********/740-258-931

nbettemir
27-02-2013, 17:35
1 Yıldır Ocağımıza incir ağacı diktin Borsa düşerken 2 katı düşüyorsun iki gündür borsa tepki veriyor , senin halin ortada utanmazsan ekside kapatacan yanı bıktırdın senin gibi kağıda.....

royal
27-02-2013, 17:48
Bu ne bicim kagit endeksi tinlamiyor halbuki bir gitse pir gidecek ama sabrin sonu selamet diyelim

2000mert
28-02-2013, 11:09
ben bu brisanın endekse ayak uydurduğunu düşünüyordum
uyduruyormuş ama sadece düşüşte
yükselişte tık yok yanılmışım

muscey
28-02-2013, 17:35
mart nisan çok önemli...sabırlı olun

asubsubaru
28-02-2013, 18:09
***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvurusu )

***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Sermaye Piyasası Kurulu Başvurusu )

Adres Sabancı Center Kule 2 K:7-8-9 4.Levent

Telefon 212 - 3858450

Faks 212 - 3858455

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 262 - 3165700

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 262 - 3164040

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Kayıtlı Sermaye Tavanının Artırılması ile İlgili Sermaye Piyasası Kuruluna Yapılan Başvuru Hakkında

EK AÇIKLAMALAR:

Kayıtlı Sermaye Tavanının Artırılması ile İlgili Sermaye Piyasası Kuruluna Yapılan 3988 sayılı Başvurumuz Hakkında

İlgili İşlem Kayıtlı Sermaye Tavanı Artırımı

Mevcut Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 25.000.000,00

Hedeflenen Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 400.000.000,00

Talep Edilen Kayıtlı Sermaye Tavanı Geçerlilik Tarihi 31.12.2017

SPK Başvuru Tarihi 27.02.2013

IMKB

(28/02/2013 - 17:01:31)

dikloron
01-03-2013, 03:16
Bu ne anlama geliyor?

royal
01-03-2013, 11:03
Bugun yeniden brisalandik bakalim gecen yila serenad olsun temettuye kadar yolumuz acik olsun

ironman74
01-03-2013, 12:04
http://i.imgur.com/y7oPCIb.jpg

ironman74
01-03-2013, 12:05
http://i.imgur.com/y7oPCIb.jpg

hasanyalcin
01-03-2013, 12:48
Bugun yeniden brisalandik bakalim gecen yila serenad olsun temettuye kadar yolumuz acik olsun

Royal dostum hayirli olsun

orlondoww
01-03-2013, 14:19
bu hafta toplantıda temettü kararı bekliyorum hayırlısı olsun
ytd tavsiyesi değildir

accx
01-03-2013, 15:03
Brisa'nın 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 92.885.190 tl(önceki 71.871.945 tl)

(01/03/2013 - 14:00:48)

peanut
01-03-2013, 15:21
01/03/2013 14:08

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Faaliyet Raporu )

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Faaliyet Raporu )

01/01/2012 - 31/12/2012 döneminine ait faaliyet raporumuz ilisikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=263096

IMKB

peanut
01-03-2013, 15:22
01/03/2013 14:18

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Sorumluluk Beyani )

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Sorumluluk Beyani )

FINANSAL TABLO VE FAALIYET RAPORLARININ KABULÜNE ILISKIN YÖNETIM KURULU'NUN
KARAR TARIHI: 01.03.2013
KARAR SAYISI : 2013/3

SERMAYE PIYASASI KURULU'NUN SERI:XI, NO:29 SAYILI TEBLIGININ ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜNÜN 9. MADDESI GEREGINCE SORUMLULUK BEYANI

31.12.2012 tarihi itibariyle Bagimsiz Denetimden geçmis, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri XI, No:29 sayili tebligine göre düzenlenmis ve Yönetim Kurulumuzun 01.03.2013 tarih ve 2013/3 sayili karariyla onaylanmis finansal tablolar ve bu tablolara iliskin dipnotlari ile ayni döneme ait faaliyet raporu ekte gönderilmektedir.

Ilisikte sundugumuz 01.01.2012 / 31.12.2012 faaliyet dönemine ait finansal tablolar ve dipnotlarimiz tarafimizdan incelenmis olup

Sirketimizdeki görev ve sorumluluk alanimizda sahip oldugumuz bilgiler çerçevesinde, finansal tablolar ve faaliyet raporunun önemli konularda gerçege aykiri bir açiklama veya açiklamanin yapildigi tarih itibariyle yaniltici olmasi sonucu dogurabilecek herhangi bir eksiklik içermedigi, yürürlükteki finansal raporlama standartlarina göre hazirlanmis finansal tablolarin, sirketin aktifleri, pasifleri, finansal durumu ve kar ve zarari ile ilgili gerçegi dogru bir biçimde yansittigini, faaliyet raporunun, isin gelisimi ve performansi ile sirketimizin finansal durumunu, karsi karsiya oldugu önemli riskleri ve belirsizlikleri dürüstçe yansittigini bilgilerinize sunariz.

Saygilarimizla,

Bora ÇERMIKLI Mübin Hakan BAYMAN
Finans Genel Müdür Yardimcisi Genel Müdür

IMKB

peanut
01-03-2013, 15:24
01/03/2013 14:21

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

***BRISA***BRISA BRIDGESTONE SABANCI LASTIK SANAYI VE TICARET A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

Ortakligin Adresi : Sabanci Center Kule 2 Kat:3 4.Levent-Istanbul
Telefon ve Faks No. : 0212 385 84 50 - 0212 385 84 55
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0262 316 57 00 - 0262 316 40 40
Yapilan Açiklama Ertelenmis Açiklama mi? : Hayir
Özet Bilgi : 2012 Yili Iliskili Taraflarla Yapilan Islemler Raporu Hakkinda

AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:

Sirketimiz Yönetim Kurulu 01 Mart 2013 tarih ve 2013/3 sayili toplantisinda,

2012 yili içinde iliskili taraflarla yapilan islemlere iliskin hazirlanan Yönetim Kurulu Raporu'nun Olagan Genel Kurul onayina sunulmasina oy birligi ile karar verildi.

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=263101

IMKB

accx
01-03-2013, 15:49
***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***BRISA***BRİSA BRIDGESTONE SABANCI LASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Adres Sabancı Center Kule 2 K:3 4.Levent İstanbul

Telefon 212 - 3858450

Faks 212 - 3858455

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 262 - 3165700

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 262 - 3164040

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi 2012 Olağan Genel Kurulunun tarih, yer ve gündeminin belirlenmesi

Karar Tarihi 01.03.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 25.03.2013 10:00

Adresi Sabancı Center, Hacı Ömer Sabancı Holding Konferans Salonu 4. Levent İstanbul

Gündem 1) Açılış ve Toplantı Başkanlığının oluşturulması,
2) Genel Kurul Toplantı Tutanağının imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığına yetki verilmesi,
3) 2012 yılına ait Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Denetim Kurulu Raporunun ve Bağımsız Denetim Raporunun özetinin okunması ve müzakeresi,
4) 2012 yılında yapılan bağış ve yardımlar hakkında Genel Kurula bilgi verilmesi,
5) 2013 yılına ilişkin olarak Şirket tarafından yapılacak bağış sınırının belirlenmesi,
6) 2012 yılı içinde İlişkili Taraflarla Yapılan İşlemlere İlişkin Yönetim Kurulu Raporu ile ilgili olarak Genel Kurula bilgi verilmesi,
7) 2012 yılı içinde 3. kişiler lehine verilmiş olan teminat, rehin, ipotekler ve elde edilmiş olan gelir ve menfaatler hakkında Genel Kurula bilgi verilmesi,
8) Sermaye Piyasası Kurumsal Yönetim İlkeleri?nin 1.3.7 numaralı ilkesinde belirtilen işlemler hakkında Genel Kurula bilgi verilmesi,
9) 2012 yılına ait Bilanço ve Kâr/Zarar hesaplarının okunması, müzakeresi ve tasdiki,
10) Yönetim Kurulunun 2012 yılı kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi ile ilgili teklifinin görüşülerek karara bağlanması,
11) 2012 faaliyet yılı içinde boşalan Yönetim Kurulu Üyeliklerine artan sürece vazife görmek üzere seçilen üyelerin Genel Kurul tasvibine sunulması,
12) 2012 faaliyet yılı içerisinde 6103 sayılı Kanunun 25?inci maddesi gereğince Yönetim Kurulu üyeliklerine artan sürece vazife görmek üzere seçilen üyelerin Genel Kurul tasvibine sunulması,
13) 2012 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetim Kurulu Üyelerinin ibra edilmeleri,
14) Yönetim Kurulu Üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi,
15) Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığından alınacak izin doğrultusunda, Şirket Esas Sözleşmesinin, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 32, 33, 34, 35, 36 ve 37?inci maddelerinin değiştirilmesinin onaylanması,
16) Şirketin 2013 yılı mali tablo ve raporlarının 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu uyarınca denetimi için Denetçinin seçimi,
17) Yönetim Kurulunun hazırladığı Genel Kurulun Çalışma Esas ve Usulleri Hakkında İç Yönergenin onaylanması,
18) Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine, Türk Ticaret Kanunu?nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı muameleleri yapabilmeleri için izin verilmesi

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Evet

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=263106

IMKB

(01/03/2013 - 14:48:53)

muscey
01-03-2013, 15:54
Tarihi ve Saati 25.03.2013 10:00
10) Yönetim Kurulunun 2012 yılı kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları oranlarının belirlenmesi ile ilgili teklifinin görüşülerek karara bağlanması,
inşallah, piyasa tepkisini önceki yıllarda oldugundan daha güzel verir.

bloodsoldier
01-03-2013, 16:14
Brisa'nın 2012 yılı konsolide olmayan net dönem karı 92.885.190 tl(önceki 71.871.945 tl)

(01/03/2013 - 14:00:48)

geçen seneye kıyasla bakılırsa yaklaşık hisse başı temettü 0,25 TL gibi. farklı hesaplayan varsa yazsın lütfen. :)

2000mert
01-03-2013, 17:17
geçen seneye kıyasla bakılırsa yaklaşık hisse başı temettü 0,25 TL gibi. farklı hesaplayan varsa yazsın lütfen. :)

sayın bloodsoldier temettü verirse hissede olanlara faydası olacakmı
çünkü ben geçen sene çimsada temettü verecek diye girdim verdiği temettü kadar fiyat düştü yani sıfır var elde sıfır
eski seviyeye gelene kadarda yaklaşık 8 ay geçti

accx
01-03-2013, 18:07
2012 YILINDA YÜZDE 6 BÜYÜYEN BRİSA,1 MİLYAR 424 MİLYON TL CİRO VE 93 MİLYON TL NET KAR ELDE ETTİ

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, 2012 döneminde geçen
yıla oranla toplam satışlarında yüzde 6 artış sağlayarak 1 milyar 424
milyon TL tutarında satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise 93
milyon TL olarak gerçekleşti.
Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation ile
Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, 2012 yılına ilişkin
finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yıla göre toplam satışlarında
yüzde 6 oranında artış sağlayarak 1 milyar 424 milyon TL’lik satış
geliri elde eden Brisa’nın net karı ise 93 milyon TL olarak
gerçekleşti.
2012’nin finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brisa
Genel Müdürü Hakan Bayman, 25. yılda yaklaşık 800 milyon dolarlık
yatırıma ulaşmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.
2012 gibi yoğun ve zorlu bir senede karlarını, yaklaşık %30
oranında artırmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine
devam eden Bayman, “Brisa olarak temkinli büyümemize devam edeceğiz.
Bunu da yeni pazarlara odaklanarak ve markalaşma politikamızı
sürdürerek sağlayacağız. Lassa ile son olarak Avustralya pazarına
girdik ve bundan sonra da Çin, Güney Amerika ve Güney Afrika gibi
farklı coğrafyalardaki girişimlerimizle ihracatımızı önümüzdeki
yıllarda %10 civarında arttırmayı amaçlıyoruz. 2013 yılındaki yatırım
hedefimiz ise 70 milyon USD. Mükemmel müşteri deneyimini sağlamak
adına ürün kalitemiz ve üstün teknolojimize yaptığımız yatırımın yanı
sıra sektörde öncü olduğumuz yol yardımıyla, hızlı bakım servisi
sunduğumuz OtoPratik ve ProPratik noktalarımızla, 2012 yılında hayata
geçirdiğimiz Lastik Oteli ve Lastik.com.tr gibi hizmetlerimizle de
rekabette farklılaşmaya ve müşterilerimize değer yaratmaya devam
edeceğiz” dedi.
Brisa, Türkiye’nin en değerli 37. markası
Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri
olan Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı
alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından
biri olma özelliğini taşıyor. Avrupa’nın yedinci büyük lastik
üreticisi olan Brisa’nın üretim tesislerinde, Bridgestone ve Lassa
markalarıyla otomobil, hafif ticari araç, otobüs/kamyon, traktör ve
iş makineleri için, 600’ü aşkın çeşitte lastik üretimi
gerçekleştiriliyor.
Uluslararası marka derecelendirme kuruluşu Brand Finance
tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin En Değerli Markaları
Araştırması 2012 sonuçlarında ilk 50 marka arasında yer alma
başarısını gösteren Brisa, bu sıralamada 37’nci sırada bulunuyor.
1.745 kişiye istihdam sağlayan Brisa’nın markaları Lassa ve
Bridgestone, aynı zamanda Türkiye’nin “en samimi” birinci ve üçüncü
markaları olarak gösteriliyor.

(01/03/2013 - 16:25:11)

cumaovalı
01-03-2013, 22:16
2012 YILINDA YÜZDE 6 BÜYÜYEN BRİSA,1 MİLYAR 424 MİLYON TL CİRO VE 93 MİLYON TL NET KAR ELDE ETTİ

Türkiye’nin lider lastik üreticisi Brisa, 2012 döneminde geçen
yıla oranla toplam satışlarında yüzde 6 artış sağlayarak 1 milyar 424
milyon TL tutarında satış geliri elde etti. Brisa’nın net karı ise 93
milyon TL olarak gerçekleşti.
Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation ile
Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, 2012 yılına ilişkin
finansal sonuçlarını açıkladı. Geçen yıla göre toplam satışlarında
yüzde 6 oranında artış sağlayarak 1 milyar 424 milyon TL’lik satış
geliri elde eden Brisa’nın net karı ise 93 milyon TL olarak
gerçekleşti.
2012’nin finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Brisa
Genel Müdürü Hakan Bayman, 25. yılda yaklaşık 800 milyon dolarlık
yatırıma ulaşmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi.
2012 gibi yoğun ve zorlu bir senede karlarını, yaklaşık %30
oranında artırmış olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek sözlerine
devam eden Bayman, “Brisa olarak temkinli büyümemize devam edeceğiz.
Bunu da yeni pazarlara odaklanarak ve markalaşma politikamızı
sürdürerek sağlayacağız. Lassa ile son olarak Avustralya pazarına
girdik ve bundan sonra da Çin, Güney Amerika ve Güney Afrika gibi
farklı coğrafyalardaki girişimlerimizle ihracatımızı önümüzdeki
yıllarda %10 civarında arttırmayı amaçlıyoruz. 2013 yılındaki yatırım
hedefimiz ise 70 milyon USD. Mükemmel müşteri deneyimini sağlamak
adına ürün kalitemiz ve üstün teknolojimize yaptığımız yatırımın yanı
sıra sektörde öncü olduğumuz yol yardımıyla, hızlı bakım servisi
sunduğumuz OtoPratik ve ProPratik noktalarımızla, 2012 yılında hayata
geçirdiğimiz Lastik Oteli ve Lastik.com.tr gibi hizmetlerimizle de
rekabette farklılaşmaya ve müşterilerimize değer yaratmaya devam
edeceğiz” dedi.
Brisa, Türkiye’nin en değerli 37. markası
Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri
olan Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı
alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından
biri olma özelliğini taşıyor. Avrupa’nın yedinci büyük lastik
üreticisi olan Brisa’nın üretim tesislerinde, Bridgestone ve Lassa
markalarıyla otomobil, hafif ticari araç, otobüs/kamyon, traktör ve
iş makineleri için, 600’ü aşkın çeşitte lastik üretimi
gerçekleştiriliyor.
Uluslararası marka derecelendirme kuruluşu Brand Finance
tarafından gerçekleştirilen Türkiye'nin En Değerli Markaları
Araştırması 2012 sonuçlarında ilk 50 marka arasında yer alma
başarısını gösteren Brisa, bu sıralamada 37’nci sırada bulunuyor.
1.745 kişiye istihdam sağlayan Brisa’nın markaları Lassa ve
Bridgestone, aynı zamanda Türkiye’nin “en samimi” birinci ve üçüncü
markaları olarak gösteriliyor.

Foreks Haber Merkezi ( haber[email protected] )

(01/03/2013 - 16:25:11)

helal olsun brisa benim canımı yaktın ama inanıyorumki bir gün benim maddi hayatımı kurtaracaksın. işte ben böyle sabredenlerdenim.

Seanscı
02-03-2013, 00:11
http://s4.postimage.org/3rjbeqd6l/Kopyas_CFT0301_220839262.png

arkadaşlar merhaba, teknik analiz çizgilerini tahmini çizdim bakalım gerçekleşicek mi, seyredicem, bu teknik çizgileri yatırım tavsiyesi değildir

yakaza
02-03-2013, 00:39
müthiş kar rakamı
satış patlaması

bu rakamlar goodyda olsa bişey ifade ederdi ancak operasyon yemiş brisada çok da anlamlı olamaz bence.
çünkü kanımca bdsz operasyonunda malı yıktılar ve tekrar bu malın toparlanması (toplanması gerekliliği bilançodan anlaşılıyor) uzun zaman alacaktır. bezdirmek ise yaptıkları en iyi iş.

trader295
02-03-2013, 20:15
ortalama bir katılım bankasının yarısı kadar kar elde etmiş çok iyi pazertesi gününden itibaren hareket bekliyoruz