PDA

View Full Version : BRISA - Brisa Bridgestone Sabancı Lastık San.Ve Tic.A.Ş.

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27

osmangeldi
10-08-2012, 11:00
Bi insan 3 kat artmis bi kagittan zarar etmisse kumar oynamistir. Hic bosuna bela okumayin. Suc riski bile bile girip kumar oynayanlarda

Sağol çok aydınlattın bizi.Zarar ettiğimiz yetmezmiş gibi bir de burada sizin gibi çok bilmişlerin yazılarını okumak....

crueltyalper
10-08-2012, 18:36
Sağol çok aydınlattın bizi.Zarar ettiğimiz yetmezmiş gibi bir de burada sizin gibi çok bilmişlerin yazılarını okumak....

Arkadasim ben de cok zarar ettim ama sucu uzerimden baskasina yigarak rahatlama yolunu secmiyorum. Gercekci olmak lazim

crueltyalper
10-08-2012, 18:44
Yüksek olması doğru ama bukadar bedelsiz açıklayan şirketin kağıdının 300 lerden 600 lere cıkmasını beklemek çok doğal değilmi arkadaşım, eski bedelsizlere bi bak nerelere gelmiş kağıtlar, ha bundan sonra bedelsizlere kimse girer Mi? girmez, girsede aklı yok derim spekler en büyük kozlarından birini heba ettiler akılsız ky varsa akılsız spekde var bu alemde
Attigin zarin cift gelmesini beklemekte dogal biseydir ama gelmediginde veryansin mi edicez

DalgalarlaSörf
10-08-2012, 20:17
http://b1208.hizliresim.com/10/b/bqzp1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

saatlik destekler
5.12 5.15 5.18

saatlik direçler
5.24 5.27 5.3

günlük destekler
5.02 5.09 5.14

günlük dirençler
5.26 5.33 5.38

günlükde macd al sinyalinde
stokastik sat sinyalinde

aylıkda
macd sat sinyalinde
rsi stokastik momentum dipde vaya yakın

yalin620
10-08-2012, 23:53
Yüksek olması doğru ama bukadar bedelsiz açıklayan şirketin kağıdının 300 lerden 600 lere cıkmasını beklemek çok doğal değilmi arkadaşım, eski bedelsizlere bi bak nerelere gelmiş kağıtlar, ha bundan sonra bedelsizlere kimse girer Mi? girmez, girsede aklı yok derim spekler en büyük kozlarından birini heba ettiler akılsız ky varsa akılsız spekde var bu alemde
bedelsizlere bakıyorumda aslan dısında hiç birinin piyasa degerlerinde bir anormallik yok ama brisa cidden ucmus durumda idi bedelsiz beklentisiyle ucmustu havası alındı ama tamamen aılnamadı hele bir borsa düşsün siz o zaman brisayı görün emin olun düşüşte 5 kat daha hızlı gider .... ha size bir örnek daha vereyim konya cimento yüzde 10000 bedelsiz acıklasa ne olur insanları soyarlar yine 1 bucuk milyar piyasa degerine ulasmıs durumda kar desen yok ne olacak alıp ne yapacaksın su an 3 kat pahalı en iyi ihtimalle.... ama su an bir bosev ve ya egen ve ya bfren acıklarsa ha onlar gider en azından 3 kat giderler potansiyel var ama konya acıklayacak 3 kat gidecek 4 bucuk milyar degerine ulasacak yıllık karın ne diye soracaklar 10 milyon böyle kagıt olmaz eger 10 milyonsa 100 milyon edersin mantıken yoksa bankaya parayı koysam okadar veriyor zaten sana neden yatırayım ...

mzffr
11-08-2012, 00:07
bedelsizlere bakıyorumda aslan dısında hiç birinin piyasa degerlerinde bir anormallik yok ama brisa cidden ucmus durumda idi bedelsiz beklentisiyle ucmustu havası alındı ama tamamen aılnamadı hele bir borsa düşsün siz o zaman brisayı görün emin olun düşüşte 5 kat daha hızlı gider .... ha size bir örnek daha vereyim konya cimento yüzde 10000 bedelsiz acıklasa ne olur insanları soyarlar yine 1 bucuk milyar piyasa degerine ulasmıs durumda kar desen yok ne olacak alıp ne yapacaksın su an 3 kat pahalı en iyi ihtimalle.... ama su an bir bosev ve ya egen ve ya bfren acıklarsa ha onlar gider en azından 3 kat giderler potansiyel var ama konya acıklayacak 3 kat gidecek 4 bucuk milyar degerine ulasacak yıllık karın ne diye soracaklar 10 milyon böyle kagıt olmaz eger 10 milyonsa 100 milyon edersin mantıken yoksa bankaya parayı koysam okadar veriyor zaten sana neden yatırayım ...

konya çimento 6 aylık bilançoda 16 milyon TL kar açıkladı. bu sene 70 milyon TL brüt temettü dağıttı. yılsonu tahmini kar hedefi 40 milyon TL. sizin yazdığınızın 4 katı. bankada da biraz parası var. 31 Aralık 2011 itibariyle 168 milyon TL. son bir not; konya çimento' nun bugünkü cari oran ve kurla piyasa değeri 800 milyon dolar. yani yazdıklarınızın neredeyse hepsi yanlış ifade.

CAGE
11-08-2012, 02:31

herkesin yaptığı hata bu zaten herkese aynı şeyi düşündürttü ama şu soruyu hiçbirimiz sormadık böyle göstere göstere yedirirler mi? yedirmediler topladıkları malın büyük bir bölümünü 390 dan çıktılar ve o gün ky lar mallandı sonra 2. atraksyon başladı 467 ye yükseltip ky lar gene mallandı sonrası malum ben şahsen %10 zararla ayrıldım ama vazgeçmedim bedelsiz öncesi rakamlara dönerse eğer orlardan girmeyi düşünüyotum buraların hala tehlikeli olacağı kanısındayım...

SPEKTRATOR
11-08-2012, 11:26
Attigin zarin cift gelmesini beklemekte dogal biseydir ama gelmediginde veryansin mi edicez

Veryansın edecez tabi sonuçta para gidiyor kolay kazanılmıyor bu paralar ama veryansın etme boşuna dediğin insanlarada oh olsun aklın nerdeydı gibi yazılar yazmanın da sana bi faydası olacağını sanmıyorum :)

SPEKTRATOR
11-08-2012, 11:29
herkesin yaptığı hata bu zaten herkese aynı şeyi düşündürttü ama şu soruyu hiçbirimiz sormadık böyle göstere göstere yedirirler mi? yedirmediler topladıkları malın büyük bir bölümünü 390 dan çıktılar ve o gün ky lar mallandı sonra 2. atraksyon başladı 467 ye yükseltip ky lar gene mallandı sonrası malum ben şahsen %10 zararla ayrıldım ama vazgeçmedim bedelsiz öncesi rakamlara dönerse eğer orlardan girmeyi düşünüyotum buraların hala tehlikeli olacağı kanısındayım...

Katılıyorum ayrıca % 10 zararla cıkmıs olmanda büyük başarı bunu ciddi söylüyorum. Hisse suan eski fiyattan 200 lerde. Analiz yaptığımızda 3.9 trend desteğine değme ihtimalide var, fibonacci direnci ve MAV ı kırıp tekrar yükseliş trendine girme ihtimali de. Ben şahsen buralardan daha düşeceğini sanmıyorum . Yolu biraz oyalanıp yavaşca yukarı olacaktır.

JoNaThAn
11-08-2012, 14:40
Kağıdın zirve fiyatı 11.3 liraya tekabül ediyor. Ama analiz yapmayacağım; nedeni şöyle:

Bu kağıdı zirveden alanlar, gerçek analistlerin ekmek teknesidir. Bu bir ekosistemdir. Bozmak olmaz.

Ama bana göre etmesi gereken fiyatı söyleyeceğim; maksimum 4 lira. Tahta yapıcı malı tam olarak boşaltamadıysa bilemem; kumarda sonsuz olasılık vardır. Kağıdı 100 liraya da çıkarır. Kriz esnasında 0.5-0.7'lerden alınır bu kağıt. Dilerim; 10 liradan alanlar, olası bir krize bu kağıtta girmezler.

Kandırıldınız arkadaşlar. Bir bedelsiz balonuna kandırıldınız. Size 3 kuruşluk malı 11 kuruşa kakaladılar. Sadece size değil; tatile geldiğim yerde, rastgele konuştuğum herangi birine de kakalamışlar. Tesadüfün kaidesi böyle olur. Bedelsiz verildi, oyun bitti. Artık 300 milyon sermayeli, eskisine oranla yüz milyonlarca fazla lotu olan bir tahtadasınız. Uyanın bir zahmet, gerçek analizlere başlayın.

royal
11-08-2012, 17:05
Kağıdın zirve fiyatı 11.3 liraya tekabül ediyor. Ama analiz yapmayacağım; nedeni şöyle:

Bu kağıdı zirveden alanlar, gerçek analistlerin ekmek teknesidir. Bu bir ekosistemdir. Bozmak olmaz.

Ama bana göre etmesi gereken fiyatı söyleyeceğim; maksimum 4 lira. Tahta yapıcı malı tam olarak boşaltamadıysa bilemem; kumarda sonsuz olasılık vardır. Kağıdı 100 liraya da çıkarır. Kriz esnasında 0.5-0.7'lerden alınır bu kağıt. Dilerim; 10 liradan alanlar, olası bir krize bu kağıtta girmezler.

Kandırıldınız arkadaşlar. Bir bedelsiz balonuna kandırıldınız. Size 3 kuruşluk malı 11 kuruşa kakaladılar. Sadece size değil; tatile geldiğim yerde, rastgele konuştuğum herangi birine de kakalamışlar. Tesadüfün kaidesi böyle olur. Bedelsiz verildi, oyun bitti. Artık 300 milyon sermayeli, eskisine oranla yüz milyonlarca fazla lotu olan bir tahtadasınız. Uyanın bir zahmet, gerçek analizlere başlayın.
sağ ol ya!Kkalayanları kakalayalım biz de!4 lira diyorsun ha 4 ha 5 ne fark eder!Bunca millet mal mı?

osmangeldi
11-08-2012, 20:04

Allahınızı seversen susun kardeşim.Yok 0.5-0.7 den alınırmış felan.Bekle sen alırsın 0.5 den o kadar da değil yani.

osmangeldi
11-08-2012, 20:05
Bu kağıt topuklayıp 10 liranın üstüne atsa da şu kınacı zevat sussa bre artık...

SPEKTRATOR
12-08-2012, 00:43
Bu kağıt topuklayıp 10 liranın üstüne atsa da şu kınacı zevat sussa bre artık...

Bu zurnacıları ozaman göremezsin olay bittikten sonra akbaba gibi üşüşürler sanırsın ki borsanın kitabını yazmışlar hergün kar ediyorlar aslında çoğu eski dönemlerde öyle yada böyle kaybetmiş adamlardır buradada bizimde zararda olmamızı görerek acılarını bizimle didndirmeye çalışırlar. Sorarsın kendilerine madem bukadar akıllısın ozaman b..k gibi para kazanmış olman lazım ne işin forumlarda git harca paranı miamide diye, cevap alamazsın. Hep aynı tiplerdir bunların çoğu. Bi laf var bizim oralarda bunlar yazınca he he de geç :) ciddiye alınacak tipler değildir.

e.c.a
12-08-2012, 02:01
insanların maliyetleri çok yüksek,aynı orandada zararları can yakacak miktarda . hem ramazan ayı içerisindeyiz ,hemde birkaç gün sonra mübarek ramazan bayramını kutlayacagız eger ömrümüz var ise.
millete alay eder gibi zararlarını hatırlatmak hatalarını yüzlerine vurmak hiç hoş bir davranış değil. unutmayınki hepimiz insanız hepimizin hataları ve ayıpları vardır.Allah kim olursa olsun ayıbı örtün der onun açık etmek istemediğini neden bizler açık ediyoruz.

imkb yasal bir kurum ve bu kurumu kullanarak isteyen istediği fiyattan mal alabilir.kişinin zararıda karıda kendinindir. unutmayın ki Allahın nasip etmediği her şey elden çıkmaya mecburdur. malınızı zekat ile temizleyin. eleştiriler öğretici olursa eleştiridir.

umuyorum tüm arkadaşlar kısa zamanda zarardan kurtulurlar. ölümden başka herşeyin bir çaresi ve dönüşü vardır.

alavankum
12-08-2012, 02:30
15 ay 7/24 bu topikte nöbet tutmuş bir yatırımcı olarak, sn Gayata ve ömenist amcama bir özür borçlu olduğumu düşünüyorum, şu anda kağıtta olanlara sabır diliyorum,unutmayın su akar yatağını bulur..moralinizi bozmayın dostlar.

cok
12-08-2012, 04:34
Şubat'ta girip bedelsizden 1 gün önce çıkmıştım... 3 ayda neler oldu neler...

csknfrt
12-08-2012, 11:43
15 ay 7/24 bu topikte nöbet tutmuş bir yatırımcı olarak, sn Gayata ve ömenist amcama bir özür borçlu olduğumu düşünüyorum, şu anda kağıtta olanlara sabır diliyorum,unutmayın su akar yatağını bulur..moralinizi bozmayın dostlar.

Gay Ata nın neyinden özür diliyorsun arkadaş? Kağıt 110'lardayken bedelsiz vermezler gitmez batar eder dedikten sonra 467 gördü bu hisse. Ben zararda değilim ama kardan zarar ettim , zamanında çıkmayı veya girmeyi başaramamakta biraz şanssızlık ve açgözlülükten kaynaklanabiliyor.

Gay ata bu hissedeki en büyük karaktersizlerden birisidir , hissenin 70'lere düşeceğini söylemiştir ama bu hisse o konuştuktan sonra sürekli yükselmiştir ve o karaktersiz insanları yanıltmıştır şimdi çıkıp onu savunursan senin hakkında da birilerinin maşası olduğun düşüncesinin oluşması gayet normaldir.

Kaldıki şu sitede clon rumuzları görebilmemizi sağlayacak olan IP adreslerini diğer kullanıcıların görememesi büyük eksikliktir.

kutnu
12-08-2012, 12:35
ART niyetli insanlar cirit atmaya başlamış hayırdır sizene milletin zararından niye zorunuza gidiyorki? bi kağıdı bir haftada on beş günde % 50 düşürecek kadar aç gözlüysen eğer elbette bela anarlar mübarek aylarda bunu göze alıcaktın..... he şunu unutmayın cıkar hayır etmez ben çok şahit oldum çevremdeki insanlardan .

orhandmr
13-08-2012, 10:14
netaş gdıyo brısa hala yerınde sayıyo

SPEKTRATOR
13-08-2012, 10:51
Grafiğe göre yakında yukarı patlama yapması lazım, olmazsa gel de grafiğe inan, bakacaz göreceğiz

SPEKTRATOR
13-08-2012, 10:52
Bu arada **** verecek arkadaş varmı gerçi arkadaşda kalmamış da neyse :)

ULUÇINAR
13-08-2012, 10:54
arkadaşlar bir kademe alsak

ULUÇINAR
13-08-2012, 10:56
birisa yüzünden tam bir ay ceza aldım ve bugün süre doldu artık yeniden aranızdayım ama artık kimsecikler kalmammış.

apoptoz
13-08-2012, 11:08
Derinlik ilk denemem olmadıysa kusura bakmayın.

orhandmr
13-08-2012, 11:29
bu tür hisselerde grafıge göre hareket edilmiyo maalesef. spek ne ısterse o yönde gider.

bugatti
13-08-2012, 11:51
arkadaşlar bir kademe alsak

5 KADEMEDE 543 bin/ 621 bin ...

ULUÇINAR
13-08-2012, 12:00
bilanço kötümü bekleniyor acaba.kağıt resmen sefilleri oynuyor

apoptoz
13-08-2012, 12:35
bu tür hisselerde grafıge göre hareket edilmiyo maalesef. spek ne ısterse o yönde gider.

Spek ne yönü istiyo acaba söleseniz

royal
13-08-2012, 12:39
ikinci seans ucundan kıyısında nasiplenelim bakalım bayram gelmeden bayram yaşamak dileğiyle...

ULUÇINAR
13-08-2012, 14:28
Arkadaşlar ne yapmaya çalışıyor bu sabancı uşağı sabahtan beri 22 ile 24 arası gidib geliyor acaba bu nu neye yormalıyız

orhandmr
13-08-2012, 15:21
gıdıyo hadı bakalım

SPEKTRATOR
13-08-2012, 15:23
Yürü düldül kim tutar seni

orhandmr
13-08-2012, 15:24
5,32 kırarsa ıyı

ULUÇINAR
13-08-2012, 15:30
adamlar aldıkça satışa yenilerini ekliyorlar

orhandmr
13-08-2012, 15:40
neden süreklı hissenın önünü kesıyolar anlamadım..

myazici
13-08-2012, 15:57
hergun ayni hareketler degisen hicbirsey yok

Livabey
13-08-2012, 15:58
Belirli bir süre (3 ay 5 ay bilinmez) günlükçüler, açıkçılar, spek efendiler, vs. tahtayla oynayacaklar gibi gözüküyor.

Kısa vadede bir hareket zor gözüküyor yani, 5'in altına olumsuz bişeler olmadıkça, oda zor gibi...Uzun vadede beklemedeyim iyi olacak inşAllah...

DalgalarlaSörf
13-08-2012, 23:41
http://b1208.hizliresim.com/10/b/bqzp1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

saatlik destekler
5.12 5.15 5.18

saatlik direçler
5.24 5.27 5.3

günlük destekler
5.02 5.09 5.14

günlük dirençler
5.26 5.33 5.38

günlükde macd al sinyalinde
stokastik sat sinyalinde

aylıkda
macd sat sinyalinde
rsi stokastik momentum dipde vaya yakın

Tekerlekden hisse olursa tamda böyle olur ...
bu yataylık bittiğinde 4,88 5,50 hareketinden daha sert yukarı atak yapmalı ....
Kendi stratejimdir ...5,10 aşağı kırılmadıkça 6 üzeri poz taşırım ...

orhandmr
14-08-2012, 10:27
bu hisse napmaya çalısıyor bı anlayan varmı ??

berkant16
14-08-2012, 10:38
hacim düşük kademelerde oynama yok blançomu bekliyor nedir ?

stormdr
14-08-2012, 14:04
Aha bilanço :

14/08/2012 14:03:33 *BRİSA'NIN 2012 YILI 6 AYLIK KONSOLİDE OLMAYAN NET DÖNEM KARI 28.857.273 TL(ÖNCEKİ 27.240.748 TL)

1 lot hisseye 9.4 kuruş brüt kar düşüyor, tepe tepe kullanalım :he:

berkant16
14-08-2012, 14:06
brisa ne karı 28 857 273 tl
olumlu bir yukarı hareketi hak ediyor spek blançoyu kullanmayı pek düşünmüyor gibi bakalım 2, seans nasıl geçecek

ULUÇINAR
14-08-2012, 14:30
yav kimse kalmadımı yoksa sadece bendemi kaldı bu hisse nedir bu sessizlik bir kademe koyunda bakalım.

serbar
14-08-2012, 14:34
Bilanço iyi ama endeks kötü, gerçi götürmek isteseler endekse bakmaz, gider. Şimdilik gitmeyecek gibi görünüyor. Tabii bunların sağı solu belli olmaz. saat 4 ten sonra işlem bekliyorum ama kaç kapatacağını onlar bilir...

Livabey
14-08-2012, 14:44
Hayırlı kandiller arkadaşlar,

Bilanço çok da ölümcül değil, iyi olduğu kanısındayım hatta,

Şu an çok sağlam uykuda tahta, hatta endeks uykuda, mübarek gün diye mi :) Hacim çok düşük...

orhandmr
14-08-2012, 14:46
arkadaslar bu hıssenın yükselmesının endeksle alakası falan yok. spek ne ısterse o oluyo.. spegın kafa nereye hisse oraya yanı

ULUÇINAR
14-08-2012, 15:33
ne rezil bir kağıtmış bu ya şu mubarek günde bile halen soymaya çalışıyor.
yeter ulan soyduğunuz gel gel donuda verelim.

ULUÇINAR
14-08-2012, 15:34
bende bu kadir gecesinde beni soyanlar için bol bol dua edeceğim.

orhandmr
14-08-2012, 16:13
arkadaslar bunlar için kadir gecesıymıs normal bır günmüş farkedermı ya..

peanut
14-08-2012, 16:17
14/08/2012 16:12

BRISA, 2012 YILININ ILK YARISINDA YÜZDE 9 BÜYÜYEREK 659 MILYON TL CIRO VE 29 MILYON TL NET KAR ELDE ETTI

Brisa, Ocak - Haziran 2012 döneminde geçen yilin ayni dönemine
göre toplam satislarinda yüzde 9 artis saglayarak 659 milyon 424 bin
TL'lik satis geliri elde etti. Brisa'nin net kari ise 28 milyon 857
bin TL olarak gerçeklesti.
Bridgestone, Lassa ve Bandag, markalariyla Türkiye lastik
endüstrisinin lider kurulusu Brisa, 2012 yili ilk alti aylik finansal
sonuçlarini açikladi. Brisa, Ocak - Haziran 2012 döneminde geçen yilin
ayni dönemine göre toplam satislarinda yüzde 9 artis saglayarak 659
milyon 424 bin TL'lik satis geliri elde etti.
2012'nin ilk alti aylik finansal sonuçlarina iliskin
degerlendirmelerde bulunan Brisa Genel Müdürü Hakan Bayman lastik
endüstrisinde hem küresel ekonomik dalgalanmalar ve piyasa kosullari
hem de sektörel regülasyonlar dolayisiyla oldukça hareketli bir dönem
yasandigini ve tüm bu belirsizliklere ragmen Brisa'nin sürdürülebilir
büyüme hedefine paralel, basarili bir performans sergiledigini dile
getirdi.
2012 yilinin ilk yarisinda küçülen iç pazara ragmen hem
satislarini hem de pazar payini artirdiklarini açiklayan Bayman, "Bir
yandan iç pazardaki gücümüzü artirip liderligimizi saglamlastirirken
bir yandan da daralan Avrupa pazarlarina alternatif olarak Çin,
Avustralya ve Yeni Zelanda gibi yeni pazarlara girdik. Global lastik
sektöründeki büyümenin büyük bir kismi Çin gibi her geçen gün daha da
gelisen ülkelerden geliyor. Bu nedenle bizim bu ülkelere ihracat
yapmaya baslamamiz Türkiye lastik sektörü ve bizim için çok büyük bir
adim… Ihracattaki bir diger degerli basarimiz da 16 jant ve üzeri
segmentteki satislarimizi Avrupa'da ciddi ölçüde artirmamiz oldu.
2011'in Ekim ayindan beri Avrupa'da süregelen daralmaya ragmen Avrupa
pazarinda böyle özel bir segmentte Lassa satislarimizi büyütmemiz
basarili çalismalarimizin önemli bir göstergesi. Tüm bu gelismeler de
hem satislarimiza hem de karliligimiza önemli ölçüde pozitif deger
katti" dedi.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

DalgalarlaSörf
14-08-2012, 16:26
http://www.foreks.com/wfx/takas.jsp?hisse=BRISAEN&language=tr&country=TR

http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=BRISA&language=tr&country=TR

brisa sana 3 grafik yaptım ...üçüde yemedi ....
5,10 aşağı kırılmadı hala bi umudum var ...

orhandmr
14-08-2012, 16:31
büyümüş kar etmiş ne faydası var bize. kagıt olumlu seyler olsa bıle gıtmıyo

ULUÇINAR
14-08-2012, 16:39
http://www.foreks.com/wfx/takas.jsp?hisse=BRISAEN&language=tr&country=TR

http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=BRISA&language=tr&country=TR

brisa sana 3 grafik yaptım ...üçüde yemedi ....
5,10 aşağı kırılmadı hala bi umudum var ...
dostum sizi altın borsası sitesinden tanırım yorumlarınınzı beğenirim.altın borsasında benim nik ka42 idi.
keşke altın borsasından hiç ayrılmasaydım borsa bütün servetimi eritti.
borsa demeyelim birisa.

SPEKTRATOR
14-08-2012, 17:06
ne rezil bir kağıtmış bu ya şu mubarek günde bile halen soymaya çalışıyor.
yeter ulan soyduğunuz gel gel donuda verelim.

:) onu verme lazım olur

ULUÇINAR
14-08-2012, 23:37
Yav burası neden sessiz gemide bir ben birde spekmi kaldı.

ULUÇINAR
15-08-2012, 00:27
Artık bu kağıt gireceği kadar girmiş .
Ama herkez satmış her halde kimse yazmaz olmuş.kağıt biraz kıpırdansada gene şenlense burası.

bloodsoldier
15-08-2012, 09:23
Artık bu kağıt gireceği kadar girmiş .
Ama herkez satmış her halde kimse yazmaz olmuş.kağıt biraz kıpırdansada gene şenlense burası.

herkes uzun vadeli yatırımcı oldu. sıkıldılar herhalde ekranı kapatıp bıraktılar. 2015 yılına kadar yine 3 haneli rakamları görür diye ümit ediyorum ve bekliyorum da bekliyorum. :) bol kazançlar.

Crocodile
15-08-2012, 09:43
Bekliyoruz. Elimizden başka bir şey gelmiyor. Yancıkta para da kalmadı ki ortalamayı aşağı çekelim :( YTD.

ULUÇINAR
15-08-2012, 09:55
Goodyr açıkladığı karla birisayı sollamış.

Livabey
15-08-2012, 10:03
Goodyr açıkladığı karla birisayı sollamış.

Goody sağlam kar açıkladı 38 milyon, nitekim 2 kez fabrika kapatma haberiyle %10 hisseyi düşürmelerine rağmen...Bu kapatmalarla kağıdı aşşağıya bassalar da kârın artacağı stok tüketecekleri belliydi.. Bugünde baya iyi bir açılış yaptı bunla beraber...

ULUÇINAR
15-08-2012, 10:07
goodyr açıkladığı karla birisayı sollamış.

okadar kişinin ahını aldı.

yukselc
15-08-2012, 10:22
brisa ile goody hisse fiyatları arasında bugün 1.seansta şöyle bir ilişki oluştu. brisa goody hissesinin yaklaşık olarak onda biri (1/10) fiyattan işlem görüyor.

brisa en düşük 5.14 en yüksek 5.20 son fiyat 5.16
goody en düşük 49.70 en yüksek 52.10 son fiyat 52.00

bloodsoldier
15-08-2012, 10:29
brisa ile goody hisse fiyatları arasında bugün 1.seansta şöyle bir ilişki oluştu. brisa goody hissesinin yaklaşık olarak onda biri (1/10) fiyattan işlem görüyor.

brisa en düşük 5.14 en yüksek 5.20 son fiyat 5.16
goody en düşük 49.70 en yüksek 52.10 son fiyat 52.00

goody brisayı on a katladım diye geyik yapıyordur :)

ULUÇINAR
15-08-2012, 10:55
Sonuç itibariyle borsa bir oyun nasılsa bizi uzuncu yaptı birisa artık bekleriz 3-5 yıl daha .

ULUÇINAR
15-08-2012, 10:56
Hükümetin 2023 hedefi var ozamana tekrar 467 olurmu birisa

SPEKTRATOR
15-08-2012, 11:07
Öyle bir hale getirdilerki kar mar yatırım hikaye oldu, adam isterse düşürüyor,isterse baskılıyor isterse birden uçuruyor yani yatırım mantığı bitmiş KUMARHANE olmuş bu borsa onun için yok 3 aylık kar iyi geldi yok fk sı düşük yok bedelsiz verecek diye ky arkadaşlar kendini şartlamasın, bence borsayada girmesinler 4 yıldır bırakın karı beklemekten zaman kaybından sağlımız zarar gördü tüm speklerden ALLAH cc sorsun hesabını inşallah bukadarda hırsızlık,açgözlülük olurmu kardeşim

royal
15-08-2012, 17:22
Hükümetin 2023 hedefi var ozamana tekrar 467 olurmu birisa
çok esprilisin!Sanırım zarar da olmak ters etki yapıyor!

SPEKTRATOR
16-08-2012, 10:10
Y....şaklara illet olmak isteyen,hergün küfür etmek isteyen borsaya girsin

kagan_cm
16-08-2012, 10:25
arkadaşlar sabancıların maşallahı var insanları her türlü soyuyorlar. bedelsiz verecek senetler BRISA yani sabancılar yüzünden artık istenen beklentileri vermez. Adamlar her türlü insanları yoluyor. Bu çalışanından tutun yatırımcısına kadar. Bundan sonra bedelsiz verecek kağıtlardan uzak durum. Bölünme sonrasıda aynı brısa 8,41 den bölündü ve bölündüğü günden beri ekside geziyor ve kağıt 5,10 herşey ortada borsayı kumarhaneye çevirdiler yazıklar olsun bu hale getiren ve müsade edenlere........

royal
16-08-2012, 15:27
don lastiği olsan prim yapardın bayram üzeri!Kasanak olsan gene!Kala kala ne kaldı diyen sabancı bırak üçün birini 40'ın biri kaldı sen rahat uyu bak kimlere bıraktın şirketini!

orhandmr
16-08-2012, 16:20
netaş brisa ceyln maktk gsray bu hisselerin hepsi karını aldı keyfıne bakıyo suan

mustican
16-08-2012, 21:49
brisa alan ky nın lastiği patlamıştır.

"patlamış lastiğin davası olmaz"

royal
16-08-2012, 23:09
bu gerizekalı kağıt bölünme fiyatı olan 8.41!e bir an önce gelmeli!Gödyear kadar olamadı mı şirketteki oturan insanlar!

orhanefe
17-08-2012, 10:09
brısa spegı senın ve sabancılar buradakı herkesın ahı ınsallah sızden cıkar cogu kısının hayatını kararttınız serefsızlık yapıp sırkette onceden haber cıkarttınızbızım gıbı kucuk yatırımcılara hısselerı gazlattırıp sımdı bızım paralarla keyıf yapıyosunuz topunuzun bogazından yemek gecmez ınsallah sabancılar hala baslarına gelenlerden ders almamıslar aıle bu kadar serefsız olunca bu kadar ah alınca bızlere sadece allahtan sabır dılemek kalıyor

orhanefe
17-08-2012, 11:11
cok ılgınc adam ıllakı hısseyı dusurmek ıstıyor borsa 65000 geldı ne zaman artı olsa hısseyı satmaya calısıyor bızde brısa soyle saglam boyle saglam dıye aldık ama bundan aldıgım ders sabancılardan uzak dur onlar sadece kendılerı ekmek yer

mocak
17-08-2012, 11:32
Benim ve yüzbinlerce küçük yatırımcının duygularına tercüman olan;
orhanefe'ye teşekkürler.
YTDeğildir.

SPEKTRATOR
17-08-2012, 12:23
Rezil kağıt teknik olarak başka hisse olsa 5 kere MAV ı kırmıştı, bollinger patlamıştı,macd yukarı kesmişti, adam resmen yarış atının yarısı kazanmaması için yularını var gücüyle çeken jokey gibi, karakter yoksunu herif şuan bu hisse yükseliş trendine çoktan başlamış olmalıydı grafiğe göre

orhandmr
17-08-2012, 14:54
brisa insanların güvenını boşa cıkarttı. artık kımse güvenıpte hıssesını almaz . o güven kalmadı artık ınsanlarda

Bombalar
17-08-2012, 16:39
Vay arkadaş borsa rekora gidiyor, brisa'da tık yok, bilançoya da adam gibi tepki vermedi, sağlam bi patlama olacak anlaşılan spek kağıdı frenlemeyi durdurursa. Ne kadar mal varmış arkadaş sat-sat-sat bitiremedi bizde sürekli al-al-al durumundayız tek kuruşum kalmadı hepsi Brisa'da 5.xx lerde.

SPEKTRATOR
17-08-2012, 16:58
Vay arkadaş borsa rekora gidiyor, brisa'da tık yok, bilançoya da adam gibi tepki vermedi, sağlam bi patlama olacak anlaşılan spek kağıdı frenlemeyi durdurursa. Ne kadar mal varmış arkadaş sat-sat-sat bitiremedi bizde sürekli al-al-al durumundayız tek kuruşum kalmadı hepsi Brisa'da 5.xx lerde.

Abicim böyle umutlu olma ağla ağla, umutlu yazınca spekler gıcığına veriyor aşağı, bunlar sayko anlamadınmı hala :)

serbar
17-08-2012, 17:29
E bayram harçlığı çıktı mı acaba speğin??? Olur mu canım böyle. 5.08-5.12 - Harçlık mı çıkar böyle? Şöyle bir 5,20 yapar insan sonra verir 5.10 a. Ondan sonra toplar gene 5,10 dan.
Ama kolay değil artık, millet anladı ne mal olduğunu bunun, gelmiyo yeme balıklama...:)

orhandmr
17-08-2012, 17:38
brisa gibi büyük bir hissenın böyle küçük oyunlar yapması nasıl bir acizliktir. ceyln eukyo ucak gıbı fırmalar yapsa neyse bir tepkimiz olmaz. o hısselerın kuması bellı cünkü. cok yazık

Bombalar
17-08-2012, 17:56
Abicim böyle umutlu olma ağla ağla, umutlu yazınca spekler gıcığına veriyor aşağı, bunlar sayko anlamadınmı hala :)

Aga valla şaşırdım kaldım, koskoca S.A. bi kağıda sahip çıkamadı rezil ettiler kağıdı. SPK 'nın görevi SP.eği Koruma kurumu mudur nedir niye müdahale etmiyor arkadaş biz gözümüzle görüyoruz olan biteni, 5.000 , 5.000 basılanı görüyoruz SPK niye görmüyor. Çay-Çorba mı içiyolar seans salonunda. Sabır ver yarabbim. Ha bi de şöyle bişey var brisa artık o kadar gözden düştüki Spek çıksa bile bu kağıt artık eski güvenini sağlayamaz, millet ne mal olduğunun anladı açıkcası. Bir afyon,netaş'tan bir farkı kalmamış bu kağıdın. Rulet oyununa döndü masa ben 35 numarayı alayım ruletçi kız zaten tutmuycak. :/:/

SPEKTRATOR
17-08-2012, 22:20
Aga valla şaşırdım kaldım, koskoca S.A. bi kağıda sahip çıkamadı rezil ettiler kağıdı. SPK 'nın görevi SP.eği Koruma kurumu mudur nedir niye müdahale etmiyor arkadaş biz gözümüzle görüyoruz olan biteni, 5.000 , 5.000 basılanı görüyoruz SPK niye görmüyor. Çay-Çorba mı içiyolar seans salonunda. Sabır ver yarabbim. Ha bi de şöyle bişey var brisa artık o kadar gözden düştüki Spek çıksa bile bu kağıt artık eski güvenini sağlayamaz, millet ne mal olduğunun anladı açıkcası. Bir afyon,netaş'tan bir farkı kalmamış bu kağıdın. Rulet oyununa döndü masa ben 35 numarayı alayım ruletçi kız zaten tutmuycak. :/:/

Öyle diyoruzda adam 2 tavan yaptırsın bak bu kağıda tekrar bütün kyler balıklama atlıyormu atlamıyormu gör. Demem oki para kımdeyse direksiyon onda,teknık olarak hıssede sorun yok ama speğin keyfini göremiyorum analizlerde :)

mustican
17-08-2012, 22:39
brisa 1000 tl olacak diyen bir küçük yarımcının sonu.

http://www.akilli.tv/video/59642/Boga-Saldirisi.aspx

alavankum
18-08-2012, 01:41
brisa 1000 tl olacak diyen bir küçük yarımcının sonu.

http://www.akilli.tv/video/59642/Boga-Saldirisi.aspx
bende 1000 tl bekliyordum ama, sonum hiçte böyle olmadı ,yani son her ky için geçerli değildir:wave:

kimyacı hasan
20-08-2012, 12:11
brisa da olan hareketlere izin veren spk yı kınıyorum.spk yı defalarca aradım.ilgili kişi kamil bey mi dediler tam hatırlamıyorum.değişik zamanlarda defalarca aradım telefona çıkmadı.sonra bimer e de şikayet ettim tahmin ettiğim cevapları gönderdiler.
neyse piyasa yapıcısı dedikleri üç kağıtçılara kurallar tanımaksızın izin veren spk nın amacı nedir.biz ky ya piyasada olan biteni gizli tuttuğunuz sürece bize dua etmekten başka birşey düşmüyor.
brisada piyasada olmayan lotlar açığa satılacak ve siz seyirci kalacaksınız.

SPEKTRATOR
20-08-2012, 22:03
brisa da olan hareketlere izin veren spk yı kınıyorum.spk yı defalarca aradım.ilgili kişi kamil bey mi dediler tam hatırlamıyorum.değişik zamanlarda defalarca aradım telefona çıkmadı.sonra bimer e de şikayet ettim tahmin ettiğim cevapları gönderdiler.
neyse piyasa yapıcısı dedikleri üç kağıtçılara kurallar tanımaksızın izin veren spk nın amacı nedir.biz ky ya piyasada olan biteni gizli tuttuğunuz sürece bize dua etmekten başka birşey düşmüyor.
brisada piyasada olmayan lotlar açığa satılacak ve siz seyirci kalacaksınız.

Bu açığa satış işini okadar net söylüyorsun ki ya speksin ya biryerden haber aldın ya sallıyorsun. Bu 3 şıktan birini açıkla yoksa milleti etkilemekten yaptığın suç

orhandmr
22-08-2012, 15:45
bu sayfaya yazılan herseyı okuyolar ve yatırımcının durumuna göre hisseyı dahada asagı cekıyolar.

borshacim
22-08-2012, 16:57
takası teker teker toplayan oldu mu acaba? piyasada ne kadar mal var..

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=102&hisse=BRISAEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

borshacim
22-08-2012, 17:15
beyler kap ta diğer kısmında japonlar ve sabancıların dışında kalan yani sermaye payı % de 12.74.....
fakat takasda gözüken malı toplayıp toplam sermayeye böldüğümzde bu rakamın altında kalıyor....
arada ki fark da muhtemelen borsada işlem görüyordur...ve adamlar işte bu malı bas bas bitiremediler sanırım....
yukarda bir arkadaşın dediğide bu olsa gerek....bu arada ki mal satılır biterde önemli olan sabancılar ve japonlar başka mal pompalamasalar piyasaya.....

tüyoman
22-08-2012, 17:36
bu sayfaya yazılan herseyı okuyolar ve yatırımcının durumuna göre hisseyı dahada asagı cekıyolar.
Bezdirme operasyonu aynen devam ediyor bakalım ne zaman bıktıracaklar bizleri..

borshacim
22-08-2012, 17:51
Bezdirme operasyonu aynen devam ediyor bakalım ne zaman bıktıracaklar bizleri..

arkadaşlar bu fiyattan toplamak isteseler bile temettü döneminde daha fazla para alacakları kağıtlar var..gider onları alırlar..toplandığını sanmıyorum..satış azaldı çünkü biz gibiler bekliyoruz satmıyoruz..verenleride alıyoruz karşılıyoruz..temettü döneminde satmazsak o zaman bizden almak isteyenler olacaktır..işte o zaman da maliyetimize gelir inşallah..yeter ki büyükler mal basmasın piyasaya yeter....

SPEKTRATOR
23-08-2012, 10:25
Borsadan çıktım bugün, kalan ky arkadaşlarımda umarım zararları varsa telafi ederler ve benim gibi çıkarlar, buradan gelecek paradan hayır gelmez bunu gördüm zaten ky ye para kazandırmaz bu vampirler, e-ticaret sitesi kurup ticaret yapacağım. Herkese selam olsun.Küçük yatırımcının üç kuruş parasını açgözlülükle gaspeden spekülatörlerede o paralardan bir kurus hayır göremeyeceğini hatırlatırım, hileyle,oyunlarla kazanılan para haram paradır,çoluk çocuğunuza yedirmeyin bari..

Bombalar
23-08-2012, 12:20
Keşke çıkmasaydın SPEKTRATOR :/ , neyse umarım pişman olmazsın kardeşim :/.

bloodsoldier
23-08-2012, 12:59
Borsadan çıktım bugün, kalan ky arkadaşlarımda umarım zararları varsa telafi ederler ve benim gibi çıkarlar, buradan gelecek paradan hayır gelmez bunu gördüm zaten ky ye para kazandırmaz bu vampirler, e-ticaret sitesi kurup ticaret yapacağım. Herkese selam olsun.Küçük yatırımcının üç kuruş parasını açgözlülükle gaspeden spekülatörlerede o paralardan bir kurus hayır göremeyeceğini hatırlatırım, hileyle,oyunlarla kazanılan para haram paradır,çoluk çocuğunuza yedirmeyin bari..

hakkınızda hayırlısı olsun

royal
24-08-2012, 08:37
kağıt tarihteki yerini aldı bire 40 veren eşek olarak!

snnaks
24-08-2012, 14:37
hareket başladı gibi....

Chuck
24-08-2012, 15:09
Oyle bi hareket var ki sormayin gitsin :)

crueltyalper
24-08-2012, 20:01
Nasi bi beklenti sonucu hareket bekliyor arkadas acaba:)

royal
24-08-2012, 21:49
senin gibi kağıdın..........................

cevdet_060
26-08-2012, 16:14
kış yaklaşmadan lastikler yenilenmeden biraz zor çıkar....

royal
27-08-2012, 10:41
5.50 dnemesi yaparsa bir solukta 7ler denenebilir!Bu kadar sikistirdilar kagidi!patlama an meselesi dun brisazede arkadaslarlarla hasbihal ettik Ankara'da

bloodsoldier
27-08-2012, 10:43
5.50 dnemesi yaparsa bir solukta 7ler denenebilir!Bu kadar sikistirdilar kagidi!patlama an meselesi dun brisazede arkadaslarlarla hasbihal ettik Ankara'da

sn. hocam yıl sonunda iki haneli rakamlara ulaşır mı ne dersiniz.

royal
27-08-2012, 10:45
sn. hocam yıl sonunda iki haneli rakamlara ulaşır mı ne dersiniz.

Kismet AMA oncelik 7 hedef sonra bolunme fiyati

bloodsoldier
27-08-2012, 10:49
Kismet AMA oncelik 7 hedef sonra bolunme fiyati

teşekkür ederim

borshacim
27-08-2012, 12:06

dostum çok haklısın.fakat bilinçli alım yapılırsa zarar olması çok zor.ayrıca borsa eskisi gibi kazandırmıyor.ancak bu borsa fırsat her zaman olur.yapabilene tabi ki ticaret daha iyi.sen doğru karar vermişsin.Allah yardımcın olsun.
ben de sn.royal gibi 7 (yedi) olacağını düşünüyorum.fakat temettü dönemi olacaktır.brisa her yıl temettü veriyor.hemde yaptığı karın hepsini veriyor.bu çok ama çok olumlu bir şey.zararda olanlar için çok önemli.böyle olmayan bir kağıtta da bu zararda olabiliridk.
2013 yılında patlamayan lastiklerle çift rakamları görecez inşallah...
hayırlısıyla...

ytd..

bloodsoldier
27-08-2012, 12:49
temettü en son lot başı 7 tl gibi bir rakamdı şimdi bölünme ile bu rakam da 40 a bölünecek dimi ?

stormdr
27-08-2012, 14:32
temettü en son lot başı 7 tl gibi bir rakamdı şimdi bölünme ile bu rakam da 40 a bölünecek dimi ?

40 a degil, 41 e bölünecek..

Bombalar
27-08-2012, 18:09
Gemi oturduğu kıyıdan hareket etmeye başlıyormu acaba ? Son gündeki yükselişler buna delalet mi ?

Livabey
28-08-2012, 10:01
Şu 5,20 ölü toprağını bi atsak üzerimizden iyi olacak :)

bloodsoldier
28-08-2012, 10:49
Şu 5,20 ölü toprağını bi atsak üzerimizden iyi olacak :)

toprağı atalım derken silkeleme yapmasın da :)

alfonso_ralliji
28-08-2012, 14:46
direnç noktalarımız nasıl arkadaşlar sizce netaştaki hawaya mı kapıldık =???? :S NAZLI GELİN resmenn

royal
28-08-2012, 15:31
bugün 5.50 kırılacak hayırlıyısıyla!
http://graph.foreks.com/grafik/webfx/line3d.jsp?hisse=brısa&language=tr&country=TR

molla
28-08-2012, 15:54
brisa 30 dk grafik..

http://www.image-turko.com/image.php?di=CHH5

royal
28-08-2012, 16:06
brisa 30 dk grafik..

http://www.image-turko.com/image.php?di=CHH5
aynı görüşlerimi paylaşıyoruz sayın molla!5.50

bloodsoldier
28-08-2012, 18:48
bu hafta 5.50 yi geçeriz inşallah sonra ilk hedef akdeniz (7 antalya ya o hesap) :)

arf06
28-08-2012, 19:44
Hemen paçaları sıvamamak lazım adam anasının gözü

Bombalar
28-08-2012, 20:49
Bugün net gördüğüm olay spek 5.24'ten 100.000 Lotluk mal aldı 5.32'ye yazdı. 5.32 ye tek kalemde 120.000 lotluk mal yazıldı. Tahminimce milleti silkelemeye çalıştı aşırı mal göstererek. Sonra spek malı 5.28-5.26-5.24 yedirdi fakat tahminimce arkadaşın elinde hala mal var yarın görcez, speciğim yetmedimi allah gözünü doyursun bu kez yakalandın sende fırtınaya diycemde sende para bitmez ki.

royal
28-08-2012, 22:12
Hemen paçaları sıvamamak lazım adam anasının gözü
anasının gözü mü kaşı mı bilmem ama kopması an meselesi!Nitekim netaş 14.00 civarı iken 5.58 görülmüştü şimdi hesap o hesap kafasını kaldırmış kıvılcım bekliyor!İşlem hacminin de atması yakın zamanda odun at dedirten cinsten!

molla
28-08-2012, 22:16
aynı görüşlerimi paylaşıyoruz sayın molla!5.50

5.50 yi geçerse yükseliş hızlanabilir.. ama geçemezse tepki yükselişi olarak kalır diye düşünüyorum..

fakat netaş ile kıyaslamak bizlere hata yaptırabilir.. brisa yükselirken veya düşerken netaş yatırımcısı brisayı takip etti ama malesef netaşta gördüğüm kadarıyla spek netaşta mal yedirdi küçük yatırımcıyı mağdur etti diye düşünüyorun..

royal
28-08-2012, 23:47
Haydi gözümüz aydın!
http://666kb.com/i/c6s2egymmt3votf1n.gif

Kupür
29-08-2012, 13:00
bol kazançlar arkadaşlar brisa çok uzun süredir takip ettiğim bir hisse, hatta bende trenden en son inenlerdenim.. brisanın orta vadede 5,34 lü rakamların üstünde tutunabileceğini zannetmiyorum.. kağıdın alım seviyeleri 4,95 - 5,12 li rakamlar uygun satış fiyatı ise; 5,24 ve üstü olbilir.. yazdıklarım asla ytd olamaz bol kazançlar, iyi günler..

molla
29-08-2012, 13:05
bugün 30 dk lık grafikte yükselen trend dibini test etti..

http://www.image-turko.com/image.php?di=M3ML

royal
31-08-2012, 14:20
vay be spek helal olsun herkese sattırdın!Artık bir başınasın kağıtta!Bundan sonra yol da sensin yolcu da lastik de!Koca forumda 5 kişi kalmış!

bloodsoldier
31-08-2012, 15:26
vay be spek helal olsun herkese sattırdın!Artık bir başınasın kağıtta!Bundan sonra yol da sensin yolcu da lastik de!Koca forumda 5 kişi kalmış!

eeee balonun pilotu spek (gerçi balon şöförüne pilot denir mi onuda bilmiyorum ya :) ) yükselmeden önce kum torbalarını atıyor sonra yoluna bakacak balonda da sadece dengeleme torbaları kalacak. bakalım kaç feet e kadar yükseleceğiz. şöyle bi 120 feet görürsek :halay: :halay: :halay:

Bombalar
31-08-2012, 15:33
Ya böyle bişey mümkün değil artık millet aldı yürüdü atı alan üsküdar bizimki hala 5.18 ne zaman uyanacaksın EY BRİSA :cry:

bloodsoldier
31-08-2012, 15:56
Ya böyle bişey mümkün değil artık millet aldı yürüdü atı alan üsküdar bizimki hala 5.18 ne zaman uyanacaksın EY BRİSA :cry:

üsküdar da sabah olunca :he:

QalKY
31-08-2012, 17:47
ağzımın suyu akarak balonda yerimi aldım, yer açın sepette hele :dolar:

ilk durak 7 mi didiniz :he:

yurttas
31-08-2012, 21:14
Valla doğru demişin..BALON.
Sen iyisimi ilk durakta geri in...Yoksa fena patlar.

royal
03-09-2012, 17:22
kağıt 4 olcak 3 olacak diyenler acaba 5.00 civarı mallandılar mı?Bu kadar bekledi bekledi bence yakında feza formasyonu başlar!

aşur
03-09-2012, 23:12
kağıt 4 olcak 3 olacak diyenler acaba 5.00 civarı mallandılar mı?Bu kadar bekledi bekledi bence yakında feza formasyonu başlar!

valla forum da galiba bir siz kaldınız nerde 3 ay önceki forum kapanmalar ekran yenilemen borsayı takip edemiyordum.
maliyete gelirse benim maliyet 10 idi şimdi 12 oldu .yüksek alıp düşükten satarak ve başka kağıtta zarar ederek ama artık kımıldayamıyorum kolgibi girmiş.şimdi 4 olmuş beş olmuş farketmiyor artık uzuncu olduk.
artık kendime bir yatırım danışmanı buldum admın dediği kağıdın ani düşüşüne rağmen takaslarda fazla bir değişiklik yok diyor.

valla ben 2000 yılında 5 bin markla borsaya girib ereğli aldım 2002 başında sattım çok zarar ettim eğer satmasaydım şimdi bir ev parası yapıyordu şimdi bende bekleyeceğim birisada da aynı tuzağa düşmeyceğim.10 yıl sonra birisayla beraber tekrar girdim borsaya.

birisaya yatırdığım para 2000 yılındakine göre çok çok fazla almadan bırakmayacağım şirket sonuçta sağlam bende şirketle büyüyeceğim.

royal
05-09-2012, 10:48
Bugün saat 17.00 gibi bir atraksiyon olmazsa sat kurtul yapacagım!endekse bakıp bakıp serenad ediyorum Sabancı'ya!

aşur
05-09-2012, 10:59
Bugün saat 17.00 gibi bir atraksiyon olmazsa sat kurtul yapacagım!endekse bakıp bakıp serenad ediyorum Sabancı'ya!

kademelerde alım satım yöünde doğru dürüs bir oynama dayok benim anlamadığım diğer malüm kağıtla birlikte hareketine devam etmesi hala göbekleri bağlı,saki aynı sektördeler.

Livabey
05-09-2012, 14:42
Hey gidi Brisa ne hallere düştün,

1 haftada 1 sayfa bile yazı yok topiğinde :he:

Ama bu şekilde para falan kazanamazsın biliyorsun bunu spek efendi, efendiler !

bloodsoldier
05-09-2012, 14:48
Hey gidi Brisa ne hallere düştün,

1 haftada 1 sayfa bile yazı yok topiğinde :he:

Ama bu şekilde para falan kazanamazsın biliyorsun bunu spek efendi, efendiler !

ne yapsın ki. hisseler birden patladı. pazardan aldım bir tane eve geldim 41 tane oldu :) hele bi piyasa hazmetsin bakalım. son üç yıllık periyotta yeni fiyatla 0,48 lerden 4,90 ları görmüş bir üç senede biz bekleyiverelim bakalım görelim. turşusunu mu kurucaz yoksa sirke yapıp şarap olmasını mı bekleyeceğiz. bunu zaman gösterecek. tüm ortaklara bol kazançlar :cool:

Livabey
05-09-2012, 15:13
ne yapsın ki. hisseler birden patladı. pazardan aldım bir tane eve geldim 41 tane oldu :) hele bi piyasa hazmetsin bakalım. son üç yıllık periyotta yeni fiyatla 0,48 lerden 4,90 ları görmüş bir üç senede biz bekleyiverelim bakalım görelim. turşusunu mu kurucaz yoksa sirke yapıp şarap olmasını mı bekleyeceğiz. bunu zaman gösterecek. tüm ortaklara bol kazançlar :cool:

Uzun vadede sıkıntı yok hocam, 3 yıl değil 14-16 ay vade benim beklentim...

Yalnız bu kadar sessiz sedasız kalması hoş değil, bir çalkalasa vursa kaçsa, trade yaptırsa :)

bloodsoldier
05-09-2012, 15:15
Uzun vadede sıkıntı yok hocam, 3 yıl değil 14-16 ay vade benim beklentim...

Yalnız bu kadar sessiz sedasız kalması hoş değil, bir çalkalasa vursa kaçsa, trade yaptırsa :)

bir yerde okumuştum. kurt bir borsacı çırağına tecrübelerini anlatırken "ben nasıl zengin oldum biliyormusun, düşüncelerimle değil olduğum yerde sapasağlam durduğum için oldum. kaya gibi sapasağlam" demiş. bu da o hesap :)

yukarıdaki vadede (3 yıl) üç haneli rakamlara ulaşırmı sence ??

Livabey
05-09-2012, 15:32
bir yerde okumuştum. kurt bir borsacı çırağına tecrübelerini anlatırken "ben nasıl zengin oldum biliyormusun, düşüncelerimle değil olduğum yerde sapasağlam durduğum için oldum. kaya gibi sapasağlam" demiş. bu da o hesap :)

yukarıdaki vadede (3 yıl) üç haneli rakamlara ulaşırmı sence ??

Aman hocam, 3 haneli rakamlar teknik-temel ıvır zıvır, hepsi dahilinde çok çok zor...

Yani şirketin şu anki piyasadaki değerlerine baktığımız zaman yıllık çok yüksek, kapasitesinin dışında kârlar elde edecek ki buda çok zor...

14-21 ay vadede xtraderx üstad'ın belirttiği rakamlarla aynı doğrultuda beklentideyim bende... Onlar da 7.50-8.10 arası hocam...

Bakalım hayırlısı neler gösterir günler...

bloodsoldier
05-09-2012, 15:43
Aman hocam, 3 haneli rakamlar teknik-temel ıvır zıvır, hepsi dahilinde çok çok zor...

Yani şirketin şu anki piyasadaki değerlerine baktığımız zaman yıllık çok yüksek, kapasitesinin dışında kârlar elde edecek ki buda çok zor...

14-21 ay vadede xtraderx üstad'ın belirttiği rakamlarla aynı doğrultuda beklentideyim bende... Onlar da 7.50-8.10 arası hocam...

Bakalım hayırlısı neler gösterir günler...

valla o benim maliyete yaklaşmıyor bile :(

borshacim
05-09-2012, 16:04
selam millet, önce 9 aylık karı bekleyecez.. sonra temettü zamanını.. en büyük avantajımız her yıl karının tamamını dağıtan bir firma.. bu zamanla fiyatı 1x lı rakamlara getirecektir elbet.. herkese bol sabır..

ytd..

osmangeldi
05-09-2012, 16:18
Karaktersiz 5.04 e düştü endeks neredeyse 68 000.Zararına 1 lot dahi satmıyorum.Süreyi sen belirle spek efendi.

osmangeldi
05-09-2012, 16:20
Brisa ve Netaşın haramzadeleri şu Nugyo ya bakın da az utanın yahu.Nolurdu bu bedelsizlerinizi rezil etmeseydiniz.Küçük yatırımcı ne kadar kar edecekti ki? Ondan mı korktunuz?

aşur
05-09-2012, 16:41
derinliklere bakınca yüklü alım satım oluyor galiba takas değişimi oluyor

land
05-09-2012, 17:03
yazıklar olsun dıorum baska bısey demıorum

royal
05-09-2012, 17:26
kalanlara selam olsun!Rezil etti kağıt bizi!Tarihi bedelsiz kararı dediler gerçekten de tarihi imiş!

aşur
05-09-2012, 17:48
kalanlara selam olsun!Rezil etti kağıt bizi!Tarihi bedelsiz kararı dediler gerçekten de tarihi imiş!

sağolasın keşke çıkmasaydın

QalKY
05-09-2012, 21:20
sağolun da hani 7 olacaktı balona bindim ... paniğe kapılmalı mıyım ?

myata
05-09-2012, 22:59
yaklaşık 1 aydır 5.04-5,16 arası azımsanmayacak hacimlerle işlemler oluyor.kritik seviye 5,02 ye bugün bir kez daha dokundurdular.bu rakam son 1 ayın dibiydi.pek kırılacak izlenimi de vermiyor.birkaç seans daha bekleyelim bakalım.kagıt her an hacimli bir sıçrama yapabilir. ytd

atesvsu
06-09-2012, 10:47
bölünmeden önceki defter değeri ile şimdiki defter değeri kaç lira bilen var mı arkadaslar?

aşur
06-09-2012, 11:36
ilk beşe 32 bin alıcı,410 bin satıcı anlaşılan kağıttaki baskı devam ediyor

aşur
06-09-2012, 11:58
http://www.haberturk.com/yasam/haber...lendiren-karar

haberler kış yaklaştıkça düşmeye başladı

aşur
06-09-2012, 12:12
ekleme :ikli dibi yapmadanda yukardaki haberleri satın alacaklarınıda zannetmiyorum.

yoko
06-09-2012, 12:18
ekleme :ikli dibi yapmadanda yukardaki haberleri satın alacaklarınıda zannetmiyorum.

ikili dipteki destek yaklaşık olarak kaç gibi

cheapjeak
06-09-2012, 12:38
ikili dip noktası 4,92 , daha önce 4,92 ye geldiğinde kağıt kendisini 15 dakika içinde 5,34 lere atmıştı.. bu arada 5,06 ortalamayla portföyümün bir kısmıyla brisadayım.. çok uzun kalmayı düşünmüyorum sadece sizin speği tokatlayıp gideceğim...

aşur
06-09-2012, 12:40
ikili dipteki destek yaklaşık olarak kaç gibi
03,08,2012 deki tarihi tahmin ediyorum .

cheapjeak
06-09-2012, 12:54
bölünmeden önceki defter değeri ile şimdiki defter değeri kaç lira bilen var mı arkadaslar?

Bölünmeden önce 63 liraydi suandada Bölü 41 lira.

aşur
06-09-2012, 12:59

şimdi 3,67 defter değeri ama defter değerine fazla takılmayın hissenin fiyat kazancıda 23 civarıda sektöre göre lider.

devamlı kar eden bir şirket asıl önemli olan bu nasıl olsa birgün ederine geri gelecek
ani düşüşüne rağmen takasları fazla oynamamış bu hisseye olan güveni gösteriyor.

taze bir habere bakar tepkisi oda en yakın zamanda kuvettle muhtemel gördüğüm karlastiği yasalaşması

cheapjeak
06-09-2012, 13:04
şimdi 3,67 defter değeri ama defter değerine fazla takılmayın hissenin fiyat kazancıda 23 civarıda sektöre göre lider.

Yanlışınız var.

aşur
06-09-2012, 13:09
Yanlışınız var.

dotum bu linkten incele
http://www.isyatirim.com.tr/LT_isadatatable.aspx

defterdeğeriden ziyade hissenin kazandırma potansiyelidir aslolan pdd değeri tek başına bir veri hiçbirşey ifade etmez.

cheapjeak
06-09-2012, 15:21
Hadii spek efendi aşağı veya yukarı biraz hareket... Aşağıda götürsen, yukarıda götürsen.. Şaplagi yiyeceksin;€ Burayı okuduğunu çok iyi biliyorum...

yoko
06-09-2012, 15:23
5,02 ve 5,04 kademelerindeki değerler nelerdir şu an

bence-64
06-09-2012, 15:46
ky biktirmadan bu kagit cikmaz ,,,thyao baya biktirdi sabir edenler meyvesini yiyiyor,,,aynen brisa da öyle olacak gibi

cheapjeak
06-09-2012, 15:53
Doğru diyorsunuz üstadım..

aşur
07-09-2012, 12:12
bugün alışlar ve satışlar çok hacimli

bloodsoldier
07-09-2012, 12:21
bugün alışlar ve satışlar çok hacimli

kademeleri yapıştırabilirmisin ?

peanut
07-09-2012, 12:47
07/09/2012 12:37

BRISA GM BAYMAN, "KIS LASTIGI KONUSUNUN ÜRETICILERIN SOSYAL SORUMLULUGU VE ILGILI REGÜLASYONA TAM DESTEK VERILIYOR"

Brisa Genel Müdürü ve LASDER Lastik Sanayicileri Dernegi Baskani
Hakan Bayman, kis lastigi konusunun üreticilerin sosyal sorumlulugu
oldugunu ve ilgili regülasyona tam destek verdiklerini söyledi.
Çogu Avrupa ülkesinde ekim ve nisan aylari arasinda zorunlu olan
kis lastigi uygulamasinin Türkiye’de de yürürlüge girmesi için
regülasyona tam destek verdiklerini bildiren Brisa Genel Müdürü ve
LASDER Lastik Sanayicileri Dernegi Baskani Hakan Bayman “Bu uygulama,
kis aylarinda yüzde 20 artis gösteren trafik kazalarinin önlenmesinde
büyük rol oynuyor. Kis aylarinda olusan özellikle karli ve buzlu
yollarda özel karisimi sayesinde yumusakligini ve tutunma özelligini
koruyan kis lastiklerinin, havanin 7 derecenin altina düstügü her an
kullanilmasi gerekiyor. Bu aliskanligi kazanabilirsek her yil
özellikle Istanbul gibi metropollerde yasanan trafik kazalari, can ve
mal kayiplari ve magduriyetlere son verebiliriz. Çünkü bu dönemlerde
yolda kalan araçlarin çogunda problem lastiklerden kaynaklaniyor. Oysa
kis aylarinda olmasi gerektigi gibi kis lastigi kullanilsa, herkes
zorlu yol kosullarinda rahatlikla seyahat edebilir” dedi.
Kis lastigi uygulamasinin can güvenligi açisindan önemine vurgu
yapan Bayman, “Kis lastikleri yaz lastiklerinden farkli olarak içerigi
ve tasarimiyla kis aylarinda daha iyi tutunma ve fren mesafesi saglar.
Karli zeminde, yaz lastikleriyle 50 km/s hizla giden bir aracin fren
mesafesi 44 metre iken, kis lastikleriyle bu mesafe 36 metreye kadar
düsüyor. Bu kisalan 8 metrelik fren mesafesi de yaklasik iki binek
araç boyuna denk geliyor. Bu nedenle sürücüler kayan araç
manzaralarini azaltmak ve can güvenligini artirmak için lastik dis
derinliklerini kontrol ettirmeli ve kis lastigi kullanmaya bir an önce
baslamali” dedi.

Kis lastigi uygulamasina Brisa’dan tam destek

Bayman, “Türkiye’nin lider lastik üreticisi olarak bu uygulamayi
toplumumuzun güvenligi için sosyal sorumlulugumuz olarak görüyoruz.
Yakin bir zamanda yürürlüge girmesini arzu ettigimiz uygulama için
geçis sürecine her alanda katki sagliyoruz. Umuyoruz ki regülasyon ile
birlikte lastik tüketicileri de kis lastiginin gerekliliginin farkina
varacak ve kis kosullarinda rahat ve güvenli yolculuk edecekler”
seklinde konustu.

royal
07-09-2012, 17:33
07/09/2012 12:37

BRISA GM BAYMAN, "KIS LASTIGI KONUSUNUN ÜRETICILERIN SOSYAL SORUMLULUGU VE ILGILI REGÜLASYONA TAM DESTEK VERILIYOR"

Brisa Genel Müdürü ve LASDER Lastik Sanayicileri Dernegi Baskani
Hakan Bayman, kis lastigi konusunun üreticilerin sosyal sorumlulugu
oldugunu ve ilgili regülasyona tam destek verdiklerini söyledi.
Çogu Avrupa ülkesinde ekim ve nisan aylari arasinda zorunlu olan
kis lastigi uygulamasinin Türkiye’de de yürürlüge girmesi için
regülasyona tam destek verdiklerini bildiren Brisa Genel Müdürü ve
LASDER Lastik Sanayicileri Dernegi Baskani Hakan Bayman “Bu uygulama,
kis aylarinda yüzde 20 artis gösteren trafik kazalarinin önlenmesinde
büyük rol oynuyor. Kis aylarinda olusan özellikle karli ve buzlu
yollarda özel karisimi sayesinde yumusakligini ve tutunma özelligini
koruyan kis lastiklerinin, havanin 7 derecenin altina düstügü her an
kullanilmasi gerekiyor. Bu aliskanligi kazanabilirsek her yil
özellikle Istanbul gibi metropollerde yasanan trafik kazalari, can ve
mal kayiplari ve magduriyetlere son verebiliriz. Çünkü bu dönemlerde
yolda kalan araçlarin çogunda problem lastiklerden kaynaklaniyor. Oysa
kis aylarinda olmasi gerektigi gibi kis lastigi kullanilsa, herkes
zorlu yol kosullarinda rahatlikla seyahat edebilir” dedi.
Kis lastigi uygulamasinin can güvenligi açisindan önemine vurgu
yapan Bayman, “Kis lastikleri yaz lastiklerinden farkli olarak içerigi
ve tasarimiyla kis aylarinda daha iyi tutunma ve fren mesafesi saglar.
Karli zeminde, yaz lastikleriyle 50 km/s hizla giden bir aracin fren
mesafesi 44 metre iken, kis lastikleriyle bu mesafe 36 metreye kadar
düsüyor. Bu kisalan 8 metrelik fren mesafesi de yaklasik iki binek
araç boyuna denk geliyor. Bu nedenle sürücüler kayan araç
manzaralarini azaltmak ve can güvenligini artirmak için lastik dis
derinliklerini kontrol ettirmeli ve kis lastigi kullanmaya bir an önce
baslamali” dedi.

Kis lastigi uygulamasina Brisa’dan tam destek

Bayman, “Türkiye’nin lider lastik üreticisi olarak bu uygulamayi
toplumumuzun güvenligi için sosyal sorumlulugumuz olarak görüyoruz.
Yakin bir zamanda yürürlüge girmesini arzu ettigimiz uygulama için
geçis sürecine her alanda katki sagliyoruz. Umuyoruz ki regülasyon ile
birlikte lastik tüketicileri de kis lastiginin gerekliliginin farkina
varacak ve kis kosullarinda rahat ve güvenli yolculuk edecekler”
seklinde konustu.

sen önce batırdığın kyye destek ver!Vizyonuna sahip çık 1 e kırk nasıl hiç edilirmiş onu anlat!Lasderci!

cheapjeak
09-09-2012, 10:55
Günaydın değerli forum sakinleri; umarım bu kağıdı bölünmeden önceki zirve fiyatından alan olmamıştır diyeceğim ama ne mümkün, aile şirketleri böyle maalesef, bedelsiz vereceğini kap'a bildirmeden İnseder trading ile kağıdı kapat alım fırsatı vermeyecek sekilde.. Sonra 400 lerden başla ky ye kağıdı dağıtmaya.. Kağıdın geldigi yer neresi ? Bölünmeden önceki fiyatın yarısı.. Yatirim tavsiyesi olamayacak nacizane fikrim, bu oyunun burada bitmeyeceği, tahta yapıcı bonkorce yukarıdan dağıttığı kağıtları tekrar almak isteyecektir.. Algılar bozulacak, bu kağıttan bir cacik olmayacağı empoze edilecek, belki buralardan yeterince mallanamadiysa bir kaç sert hareketle daha aşağıdan toplama yoluna gidecektir.. Bu söylediklerim bugün yarın olmayabilir.. Ama orta vadede tahta yapıcının tekrar mallanma yoluna gudecegini düşünüyorum.. Asla yt değildir..

cevdet_060
09-09-2012, 14:41
uzunda kimse kaybetmez düştükçe ufak ufak alın %50 düşmüş zaten nereye düşecek...

SUYANIK
09-09-2012, 15:12
http://a1209.hizliresim.com/11/9/cu8kh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
http://a1209.hizliresim.com/11/9/cu8lb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

günlük ve haftalık grafiklerden de görüldüğü üzere en iyi alım yeri 4.69 bu zaman uzadıkça yukarıya doğru çıkar.
Bu 4.69 günlükte büyük bir destek haftalıkta ise hem yatay destek hemde yükselen trend çizgisinin desteği.
Ben şu an için kağıdın en son buralara düşebileceğini tahmin ediyorum. Oda borsalar bozulursa.(tabi burdan hafif düzeltmeler için geçerli, gidip 50.000 bulursa o zaman 3.50 lere kadar yolu var)
Kısacası 5.00 altında hafiften alıma başlanmalı 4.70 leri gördüğünde tamamiyle mala girmeli... Sonra sırtını yaslayıp haftada bir ayda bir ne olmuş diye bakmalı(günlük ekrana bağlanmaya hiç gerek yok)

Söylediklerim kısa vade için değildir...Yatırım tavsiyesi hiççç değildir... Sadece benim bakış açımdan görmüş olduklarım olup yararı olması dileğiyle...

royal
10-09-2012, 11:03
En geç ikinci seans donecek gibi öyle bir izlenim var!ZAten biz sattık ya artık bölünmeden önceki fiyata bile gider

bloodsoldier
10-09-2012, 11:37
En geç ikinci seans donecek gibi öyle bir izlenim var!ZAten biz sattık ya artık bölünmeden önceki fiyata bile gider

üstat sizin gibi değerli bir kalemi kaybetmeyiz umarım. yorumlarınızı bekliyoruz her zaman.

cheapjeak
10-09-2012, 14:41
üstat sizin gibi değerli bir kalemi kaybetmeyiz umarım. yorumlarınızı bekliyoruz her zaman.

Haklısınız forumda sürekli mavi boncuk dağıtan birisi vardı.. En sonunda o da gitti €)

cheapjeak
10-09-2012, 16:20
Mal vermek gibi niyeti olsa kağıdı yukarı çekerdi. kağıt 5,04-5,06 bandında çok sıkıştı, bir tarafa kırması gerekiyor.. Benim tahminim yukarı kiracagi.. Ytd.

bloodsoldier
10-09-2012, 16:25
Mal vermek gibi niyeti olsa kağıdı yukarı çekerdi. kağıt 5,04-5,06 bandında çok sıkıştı, bir tarafa kırması gerekiyor.. Benim tahminim yukarı kiracagi.. Ytd.

inşallah dediğin gibi olur. :yes:

arf06
10-09-2012, 20:24

Büyük bir şelale yaptı bence uzzzzzzzzzzzuuuuuunnnnnnnnnnn bir tırmıklama hareketi yapması gerekiyor ve bunu da yapıyor 5.00 altı alım 5,50 satım bandında bir iki ay daha devam eder

baranyunlu
11-09-2012, 09:59
Açılış güzel gibi 5,10 da baya sıkıştı yukarı sıçrar mı acaba

bloodsoldier
11-09-2012, 10:20
Açılış güzel gibi 5,10 da baya sıkıştı yukarı sıçrar mı acaba

valla fay hattında baya enerji sıkışması oldu. bakalım kırılma yukarı mı aşağıya mı olacak ??

bloodsoldier
11-09-2012, 10:44
uzun bir süreden sonra top 10 listesinde yer bulduk. devamı da gelir inşallah. :)

baranyunlu
11-09-2012, 10:51
valla fay hattında baya enerji sıkışması oldu. bakalım kırılma yukarı mı aşağıya mı olacak ??

Sabah ki açılıştan beliydi bi patlama yapacağı çabuk döndü

cheapjeak
11-09-2012, 10:53
5,06-5,08 den topladıklarını bakalım kaç paradan dağıtacak.. Sonrası zaten malum..€) Ytd şahsi fikrimdir.

cheapjeak
11-09-2012, 10:56
Bu sefer spekle birlikte bende topladım 5,18 den spegin önüne Koyunca geri dondü..;€ bu kağıtta elim açık .. Ytd.

yakuza34
11-09-2012, 10:59
biraz silkelendi,umarım gerisi gelir

bloodsoldier
11-09-2012, 11:02
biraz silkelendi,umarım gerisi gelir

valla ben bu kağıttan yıl sonunda olacak temettü yatırımcılarına kadar agrasif bir hareket beklemiyorum. yıl sonuna kadar 8 - 9 TL seviyelerine kadar uzanırsa ne ala. sonrası ise Allah kerim.

dr.nikolatesla
11-09-2012, 11:40
http://www.resmiyet.net/images/brisa.jpg

bloodsoldier
11-09-2012, 12:00

kırılma yukarı oldu ama çabuk duruldu. bakalım esas zıplamayı ne zaman yapacak ???

snnaks
11-09-2012, 12:05
bilanço iyi..ama ucuz..inşallah en kısa sürede değerine ulaşır...ytd....

borshacim
11-09-2012, 12:54
valla ben bu kağıttan yıl sonunda olacak temettü yatırımcılarına kadar agrasif bir hareket beklemiyorum. yıl sonuna kadar 8 - 9 TL seviyelerine kadar uzanırsa ne ala. sonrası ise Allah kerim.

7-8 tl 'lik olmuksayı 17 tl ye kadar götürmüşlerdi..temettü döneminde hertürlü hareketi anlarım..

ytd..

baranyunlu
11-09-2012, 15:36
5,14 kıramadı gitti

bloodsoldier
11-09-2012, 15:48
5,14 kıramadı gitti

üzülme... istediğin birşey olmuyorsa ya daha iyisi olacağı içindir. yada olmaması senin için daha hayırlı olduğu içindir.

Hz.Mevlana

baranyunlu
11-09-2012, 16:29
bu sözü bende çok beğeniyorum bir anda farklı bakış açısı doğdu teşekkürler.

royal
11-09-2012, 23:57
hayırdır inşallah 5.18 görülmüş bugün!Goodyear'ın gazı olmasın!Elinde olan dostlarımın bir an önce yğüzlerinin gülmesi dileğiyle!

aşur
12-09-2012, 11:45
RENAISSANCE CAPITAL MENKUL hafta başından beri bu aracı kurum mal topluyor.

bloodsoldier
12-09-2012, 12:23
RENAISSANCE CAPITAL MENKUL hafta başından beri bu aracı kurum mal topluyor.

kaç lot toplamış yazarmısın.

Livabey
12-09-2012, 13:35
Miranın takaslarda mal toplaması dikkatimi çekti,

Tehlikelidir mira aldıklarını iyi bi yerden boşaltmaya çalışacaktır.Bu hafta bir ihtimal 5.20 5.30 bandı kırılabilir...Dediğim gibi temkinde fayda var şu ara...

cheapjeak
12-09-2012, 16:50
Kağıt 5,06-5,08 çıkmazına girdi yine, aşağı veya yukarıya sert bir hareket yapabilir, tavsiyem alım, satım yapacaksanız emir girmek yerine görerek yapın, Ytd. Şahsi fikrimdir..

import
12-09-2012, 17:54
bence yarın dananın kuyruğu kopar aşağımı basarlar yukarı mı çıkar onu bilmem

cheapjeak
12-09-2012, 21:15
İyi geceler, ortaklar; yukaridada yazdigim gibi sert bir hareket bekliyorum..kağıt 5,04 kapanis yaptı.. Bundan önce buralardan yukarıya sert hareketle cogu kez dondü.. Bakalım bu seferde donecekmi ? Yoksa daha önce test edip hızla kendini 5,34 lere attıgı 4,92 di yanlis hatırlamıyorsam.. 5,04 un kırılması durumunda gideceği bir alt destek noktası burası.. 4,92 de kırılırsa ??? İlk çarptığımız yerde dururuz herhalde.. €) şahsi fikrim; kağıdın döneceği ama ne olup biteceğini., tahta yapıcı biliyor..

cheapjeak
12-09-2012, 21:17
bence yarın dananın kuyruğu kopar aşağımı basarlar yukarı mı çıkar onu bilmem

Bu kağıtta açık oynuyorum.. Stoploss uygulamayacağım bu kağıtta kuyruk acim var.. €) ya bıçak gitsin ya bacak.. Ytd.

cheapjeak
13-09-2012, 09:55
açılış olumlu oldu..nedersiniz ?

bloodsoldier
13-09-2012, 11:00
açılış olumlu oldu..nedersiniz ?

hocam bir kademe olumlu olsa kaç yazar. kapat ekranı git bir kahve iç boğaza yakınsan bi boğaz havası al. yıl sonuna kadar da dönüp bakma. düşünüp de kendini yormana değmez. su akar yolunu bulur. geçen biri yazmıştı çok hoşuma gitti. halay başı mendili eline almış ama bizi masaların arasında dolaştırıyor. halay hızlanınca yanlızca halaydan kopmayanlar coşacak yazmıştı.

bol kazançlar. :)

aşur
13-09-2012, 13:29
iş yatırımın birisa için önerisi ne bir bakın.

http://www.isyatirim.com.tr/in_LT_HTL.aspx

bloodsoldier
13-09-2012, 13:39

suyundan da koy :grrr:

şemsiyenin sapı görünüyordu o da kaybolur böyle olursa. ne zamana kadar hedef fiyat bu acaba ??

land
13-09-2012, 17:47
yazıklar olsun bu ne ya hıc sahıp cıkanı yok

y.t.d

arf06
13-09-2012, 19:43
Sat deyince alıcan al diyince satıcan bu önerilere fazla bağlanmamak lazım

cheapjeak
13-09-2012, 21:03
Değerli arkadaşlar.. öncelikle brisa bendede ciddi miktarda 370 ortalama ile portföyümde halen mevcut..
daha yeni yeni öğreniyorumki çok güzel tezgah düzenlenmiş arkadaşlar.., 135 lerden başlayan geniş kapsamlı operasyon 390 gibi sona erdi.. kağıt bizlere servis edildi..ve şu anki gelinen nokta nedir ? kağıt 5 tl.den kapanış yaptı. benim yaklaşık 45 bin tl gibi zararım var bu kağıtta.. operasyon nasıl yapıldı peki; ilk önce içeriden bilgi alındı, sonrasında bazı gruplar pozisyonu aldılar kağıtta., gruplar pozisyonunu aldıktan sonra, bu gruplara yakın kişilerde kağıdı alması konusunda bilgilendirildi, ve sonrasında kağıt tavan serisine bağlandı.. kağıda giren grup kağıttan çıkış rakamı olarak 390 tl.yi belirledi ve tavan serisinin bozulduğu rakam olan 390 larda dikkat ettiyseniz kağıdın bedelssiz sermaye arttırımı yapacağından bilgi sahibi olan grup ve bilgi verdiği kişiler sert bir hareketle kağıttan çıktılar.. bu noktada 340 lara kadar fiyat geriledi..ve kağıt ky nin kağıda girmesiyle 390-420 aralığında seyretmeye başladı.. sonra ne oldu ? yetmedi hala kan emici hırsızlara.. kağıda tekrar girildi 480 lere kadar servis edilmeye devam edildi kağıt.. sonuç olarak; bizler sermayemizin yüzde elliye yakınını hırsızlara, dolandırıcılara kaptırdık.. ben şahsen hakkımı helal etmiyorum., inseder trading ile bilgi sahibi olup kağıda giripte hakısız kazanç elde edenlere hakkım haram zıkkım olsun.., inşallah bu şekilde kazandıkları parayı çoluk çocuklarının sağlık problemlerinde güle güle harcarlar..
şu anki durumu değerlendirmek gerekirse; ben iş yatırımın verdiği hedef fiyatı çok ciddiye almıyorum.., http://www.borsarapor.com/takas-takibi-guncel/ bu verdiğim linkten iş bankasının elinde 5 milyon lottan fazla brisa hisse senedi olduğunu görebilirisiniz.. neden iş yatırım böyle bir hedef fiyat tahmininde bulunduğu halde en çok brisa hisse senedini elinde bulunduran kurum iş bankası ? acaba kağıdın fiyatı düşmesin diye iş yatırım piyasadaki lotlarımı topluyor :) ?
arkadaşlar burada yazıp çizen kimseciklere bunun yanında aracı kurumların hedef fiyat tahminlerini, hisse analizlerini çok ciddiye almayın.., varmı böyle bir şey iş yatırım brisa için hedef fiyat tahminini 3,05 olarak yapıyor.., öte yandan bakıyorsunuz en çok brisa hisse senedi bu kurumun elinde.. güzelim canım ülkem de borsasıda ne hale gelmiş gelin görün..
brisa her ne kadar bedelsiz sermaye arttırımı ile sermayesini arttırıp lot sayısı piyasada dönen lot sayısının 40 katı olsada, halen çok sığ bir hisse..
kağıdın hareketlerine teknik ve temel göstergelerine bakılırsa kağıt şu an dip arayışı içerisinde.. kimse bu kağıdın 3,05 tl ye geleceğini düşünmesin.., iş yatırım şun an için lot sayısı olarak zaten başı çekiyor.. istediği kadar mallandıktan sonra; brisa için sat tavsiyesini al tavsiyesine çevirir ve gerçekçi bir hedef fiyat tahminin de bulunur..
yazdıklarım çok amatörce olup asla yatırım tavsiyesi olamaz... hoşçakalın.

cheapjeak
13-09-2012, 22:47
Bu konuyla ilgili sn. cumhurbaşkanımıza ve spk'ya şikayette bulundum yaklaşık 1 ay kadar önce , ama herhangi bir geri dönüş olmadı her iki kurumdanda..

korkmaz06
14-09-2012, 00:44
Değerli arkadaşlar.. öncelikle brisa bendede ciddi miktarda 370 ortalama ile portföyümde halen mevcut..
daha yeni yeni öğreniyorumki çok güzel tezgah düzenlenmiş arkadaşlar.., 135 lerden başlayan geniş kapsamlı operasyon 390 gibi sona erdi.. kağıt bizlere servis edildi..ve şu anki gelinen nokta nedir ? kağıt 5 tl.den kapanış yaptı. benim yaklaşık 45 bin tl gibi zararım var bu kağıtta.. operasyon nasıl yapıldı peki; ilk önce içeriden bilgi alındı, sonrasında bazı gruplar pozisyonu aldılar kağıtta., gruplar pozisyonunu aldıktan sonra, bu gruplara yakın kişilerde kağıdı alması konusunda bilgilendirildi, ve sonrasında kağıt tavan serisine bağlandı.. kağıda giren grup kağıttan çıkış rakamı olarak 390 tl.yi belirledi ve tavan serisinin bozulduğu rakam olan 390 larda dikkat ettiyseniz kağıdın bedelssiz sermaye arttırımı yapacağından bilgi sahibi olan grup ve bilgi verdiği kişiler sert bir hareketle kağıttan çıktılar.. bu noktada 340 lara kadar fiyat geriledi..ve kağıt ky nin kağıda girmesiyle 390-420 aralığında seyretmeye başladı.. sonra ne oldu ? yetmedi hala kan emici hırsızlara.. kağıda tekrar girildi 480 lere kadar servis edilmeye devam edildi kağıt.. sonuç olarak; bizler sermayemizin yüzde elliye yakınını hırsızlara, dolandırıcılara kaptırdık.. ben şahsen hakkımı helal etmiyorum., inseder trading ile bilgi sahibi olup kağıda giripte hakısız kazanç elde edenlere hakkım haram zıkkım olsun.., inşallah bu şekilde kazandıkları parayı çoluk çocuklarının sağlık problemlerinde güle güle harcarlar..
şu anki durumu değerlendirmek gerekirse; ben iş yatırımın verdiği hedef fiyatı çok ciddiye almıyorum.., http://www.borsarapor.com/takas-takibi-guncel/ bu verdiğim linkten iş bankasının elinde 5 milyon lottan fazla brisa hisse senedi olduğunu görebilirisiniz.. neden iş yatırım böyle bir hedef fiyat tahmininde bulunduğu halde en çok brisa hisse senedini elinde bulunduran kurum iş bankası ? acaba kağıdın fiyatı düşmesin diye iş yatırım piyasadaki lotlarımı topluyor :) ?
arkadaşlar burada yazıp çizen kimseciklere bunun yanında aracı kurumların hedef fiyat tahminlerini, hisse analizlerini çok ciddiye almayın.., varmı böyle bir şey iş yatırım brisa için hedef fiyat tahminini 3,05 olarak yapıyor.., öte yandan bakıyorsunuz en çok brisa hisse senedi bu kurumun elinde.. güzelim canım ülkem de borsasıda ne hale gelmiş gelin görün..
brisa her ne kadar bedelsiz sermaye arttırımı ile sermayesini arttırıp lot sayısı piyasada dönen lot sayısının 40 katı olsada, halen çok sığ bir hisse..
kağıdın hareketlerine teknik ve temel göstergelerine bakılırsa kağıt şu an dip arayışı içerisinde.. kimse bu kağıdın 3,05 tl ye geleceğini düşünmesin.., iş yatırım şun an için lot sayısı olarak zaten başı çekiyor.. istediği kadar mallandıktan sonra; brisa için sat tavsiyesini al tavsiyesine çevirir ve gerçekçi bir hedef fiyat tahminin de bulunur..
yazdıklarım çok amatörce olup asla yatırım tavsiyesi olamaz... hoşçakalın.

sonuna kadar katılıyorum dostum..ayrıca brisa her sene düzenli temettü veren bir kagıt hemde bayaa iyi fiyatlarla ..bence temettü tarihi gelince kagıt tekrar gercek degerlerıne gelme yolunda olacaktır ..ayrıca birde merak ettiğim bırsey var şuan bölünme oncesi alanların elınde 40 misli kagıt oldu bu sene verilecek temettü bölünmeden sonra elde olan kagıtlar üzerinden mı verılecek yoksa bölünme oncesı elde olan sayı üzerinden mi?örneğin 100 lot 4000 lot oldu açıklanacak temettü miktarı 4000 le mi 100 lot ile mi çarpılacak ..bilginiz varmı acaba bu konuda?

arf06
14-09-2012, 01:58
4000 le çarpılacak ama birdurum daha var. hisse sayısı 40 kat arttığı için verilecek temettü miktarı daha düşük olacak Şöyle açıklık getireyim geçen yıl yaptığı karın aynısını yaptı diyelim 100 lotuna ne kadar temettü verdiyse 2013 dede 4100 lotuna okadar temettü verir.

sonuna kadar katılıyorum dostum..ayrıca brisa her sene düzenli temettü veren bir kagıt hemde bayaa iyi fiyatlarla ..bence temettü tarihi gelince kagıt tekrar gercek degerlerıne gelme yolunda olacaktır ..ayrıca birde merak ettiğim bırsey var şuan bölünme oncesi alanların elınde 40 misli kagıt oldu bu sene verilecek temettü bölünmeden sonra elde olan kagıtlar üzerinden mı verılecek yoksa bölünme oncesı elde olan sayı üzerinden mi?örneğin 100 lot 4000 lot oldu açıklanacak temettü miktarı 4000 le mi 100 lot ile mi çarpılacak ..bilginiz varmı acaba bu konuda?

cheapjeak
14-09-2012, 10:27
Brisa bölünmeden önce 7 tl temettu vermişti, bu senede vereceği temettunun 7 tl olacağını varsayarsak, 7/41=0,18 kuruş gibi lot basina temettu dağıtacaktir. 2012 yılında verdigi temettuyu baz alarak kabaca hesapladim. Ytd.

safakcan
14-09-2012, 11:54
Sumitomo Rubber Industries Türkiye'de 40 milyar yen yatırımla otomotiv lastiği üreterek Avrupa ve Ortadoğu'ya ihraç edecek.

Japonya'nın en büyük ekonomi gazetesi Nikkei'de yer alan habere göre, Japon şirket Çankırı'da otomotiv ve diğer lastikleri üretecek fabrika kuracak.

2013 yılında başlayacak inşaatın 2014-15 gibi tamamlanması planlanırken, yatırım tutarının yaklaşık 500 milyon dolar (40 milyar yen) olacağı kaydedildi.

Şirket, büyüyen Türkiye pazarının yanı sıra çevresindeki gelişmekte olan ülkeler ve Avrupa'ya satışları da gündemine alırken, yatırım, Sumitomo Rubber'ın Türkiye'de ilk üretimi olacak. Şu an Avrupa ve Orta Doğu;ya yönelik olarak çoğunlukla Japonya;dan ithalat yapılıyor.

Habere göre, Türkiye'den çıkacak ürünlerle, değerli Japon yeninin getirdiği olumsuz etkiden sıyrılıp, lojistik olarak da verimliliğini arttıracak. Türkiye'deki yatırım için yerel bir şirketle ortaklaşa şirket kurulması planlanıyor.

Yatırımda teşviklerden de yararlanılması düşünülürken, yıllık üretim miktarı henüz açıklanmadı.

safakcan
14-09-2012, 11:55
insallah bu yerel şirket brisa olur

cheapjeak
14-09-2012, 12:00
Güzel paylaşım olmuş emeginize saglık,

bloodsoldier
14-09-2012, 13:50
Sumitomo Rubber Industries Türkiye'de 40 milyar yen yatırımla otomotiv lastiği üreterek Avrupa ve Ortadoğu'ya ihraç edecek.

Japonya'nın en büyük ekonomi gazetesi Nikkei'de yer alan habere göre, Japon şirket Çankırı'da otomotiv ve diğer lastikleri üretecek fabrika kuracak.

2013 yılında başlayacak inşaatın 2014-15 gibi tamamlanması planlanırken, yatırım tutarının yaklaşık 500 milyon dolar (40 milyar yen) olacağı kaydedildi.

Şirket, büyüyen Türkiye pazarının yanı sıra çevresindeki gelişmekte olan ülkeler ve Avrupa'ya satışları da gündemine alırken, yatırım, Sumitomo Rubber'ın Türkiye'de ilk üretimi olacak. Şu an Avrupa ve Orta Doğu;ya yönelik olarak çoğunlukla Japonya;dan ithalat yapılıyor.

Habere göre, Türkiye'den çıkacak ürünlerle, değerli Japon yeninin getirdiği olumsuz etkiden sıyrılıp, lojistik olarak da verimliliğini arttıracak. Türkiye'deki yatırım için yerel bir şirketle ortaklaşa şirket kurulması planlanıyor.

Yatırımda teşviklerden de yararlanılması düşünülürken, yıllık üretim miktarı henüz açıklanmadı.

insallah bu yerel şirket brisa olur

valla japonlar ile brisanın arası iyi. moşi moşi derler bağlarlar işi :)

cheapjeak
14-09-2012, 13:52
Rahmetli barismanco nunda arası iyiydi, yasasaydı..o da hallederdi..;)

bloodsoldier
14-09-2012, 13:57
Rahmetli barismanco nunda arası iyiydi, yasasaydı..o da hallederdi..;)

hakikaten kültür elçisi olacak adamdı barış manço. mekanı cennet olsun inşallah.

cheapjeak
14-09-2012, 15:00
Yokmu Japon tanıdığı olan ;) bu ortaklik îsini brisa zor halleder gibi geliyor bana, bizmi el atsak.. İstanbula davet edeyim Boğaz'da güzel bir kebap turkish rakı.. Kafalar dumanlı olunca ben imzalatirim sözleşmeyi.. Hakketten bu brisa nin halledeceği is değil ;);)

bloodsoldier
14-09-2012, 15:28
Yokmu Japon tanıdığı olan ;) bu ortaklik îsini brisa zor halleder gibi geliyor bana, bizmi el atsak.. İstanbula davet edeyim Boğaz'da güzel bir kebap turkish rakı.. Kafalar dumanlı olunca ben imzalatirim sözleşmeyi.. Hakketten bu brisa nin halledeceği is değil ;);)

rahmetli sakıp ağa olsaydı. vay gardaşım hoş gelmişsin gadasını aldığım gel sana bi fırın ağzı (kayseri yemeği) yidiriyim der bağlardı işi :)

yıldızeli58
15-09-2012, 12:54
7-8 tl 'lik olmuksayı 17 tl ye kadar götürmüşlerdi..temettü döneminde hertürlü hareketi anlarım..

ytd..

Aynı olmuksayı 7,5 liradan zamanında 4 liraye indirip hepimizi hebada etmişlerdi bende hatırlatayım ....

cheapjeak
15-09-2012, 15:49
Aynı olmuksayı 7,5 liradan zamanında 4 liraye indirip hepimizi hebada etmişlerdi bende hatırlatayım ....

olabilir tabii burası borsa... beklentiler alınır gerçekler satılır sözü avrupa ve abd borsaları için geçerli olsa gerek.. bizim borsada grupların girdiği kağıtlar alınır.. çıktığı kağıtlar satılır.. maalesefki böyle.. ama brisa; imkb 50 kağıdı ve her ne kadar hoşnut olmasamda sabancıların..diğer kağıtlarda yaşanan agresif hareketlere izin verileceğini zannetmiyorum.. kanımca kağıt şu an dip çalışması yapıyor ve bu seviyeleri muhtemelen dip noktası yapacaktır.. asla ytd. tamamen şahsi fikirlerim olup hiç bir dayanağı yoktur.

cheapjeak
17-09-2012, 10:39
Destek ve dirençler nedir ? Teknikci arkadaslar ?

royal
17-09-2012, 10:58
Okul servisleri yola çıktı lastikleri yenilemeleri lazım!Elinde olanlara bol lkazançlar!

baranyunlu
17-09-2012, 11:30
Yine geçen hafta ki hareket mi olacak 5,12 deyip geri çekiliyor...

borshacim
17-09-2012, 11:32
daha önce bu mevsimlerde 135 lere kadar gelmişti.. en iyi ihtimal 165 olsa 165/41= 4,02 yapar..
şu teknikte 4,02 ye gelir mi bilinmez ama bu fiyatlar f/k oranı açıısndan hala çok yukarılarda gözüküyor..

ytd..

csert
17-09-2012, 11:39
5.06 dan al teyidi gelmiş durumda... 5.18 ve üzeri güçlü alımlarla beraber kısa vadede 5.60 gibi gözüküyor..

Yatırımcı tavsiyesi değildir...

Livabey
17-09-2012, 11:46
Lastiksel bir durum var sanırsam ortada, bugün goody hareketli, yine bir bedelsiz furyası söz konusu olabilir, 01.2013'e kadar yeni bir tarih almaları falan söz konusu,

Komik olan şu, hep brisayı takip ederdi goody, ona göre inip çıkardı, şu an brisa goody ile hareket ediyor sanki :)

csert
17-09-2012, 11:54
şu an dananın kuyruğu kopmaya başladığı an .. 11.54

csert
17-09-2012, 12:11
bir türlü kopamadı !!!

royal
17-09-2012, 12:15
daha önce bu mevsimlerde 135 lere kadar gelmişti.. en iyi ihtimal 165 olsa 165/41= 4,02 yapar..
şu teknikte 4,02 ye gelir mi bilinmez ama bu fiyatlar f/k oranı açıısndan hala çok yukarılarda gözüküyor..

ytd..
sağ ol tuz biber gibisin!Zaten milletin elinde evladiyelik kalmış!

to1ga
17-09-2012, 12:54
5.14 den brisalandık biraz kopar inşallah goody boyle giderken brisanın arkadan nal toplaması uzdu beni biraz..

orhanefe
17-09-2012, 13:31
bu brısa hepımızı kanser ettı buradakılerın coğu 400 cıvarından mallandı bu srefsızler kımseye para yedırmek ıstemıyor ıs bankası en fazla lota sahıp olmasına ragmen hala fıyat ındırıyor bızı ancak bır bedelsız kurtarır ama kasada parada yok bız bu zararları ancak 3 senede cıkartırız ınsallah da haksız cıkarım meclıs acılıyor ekımde ınsallah kıs lastıgı bızı bıraz kurtarır herkese bol bol sabırlar

orhanefe
17-09-2012, 13:31
canlı borsa lınkı verebılecek bırısı varmı

bloodsoldier
17-09-2012, 13:44
canlı borsa lınkı verebılecek bırısı varmı

http://finans.mynet.com/

FT-2
17-09-2012, 13:50

PETLAS ile ortak kuruyormuş....bu haber KORDSA yarar...hammaddeyi başka yerden alamacağına göre....uzun vadede brisa ve goody olumsuz etkilenir...

bloodsoldier
17-09-2012, 14:01
PETLAS ile ortak kuruyormuş....bu haber KORDSA yarar...hammaddeyi başka yerden alamacağına göre....uzun vadede brisa ve goody olumsuz etkilenir...

haber nerede geçiyor link atarmısınız ??

işçi74
17-09-2012, 14:07
haber nerede geçiyor link atarmısınız ??

Bende gazetede okudum malesef,,,,

bloodsoldier
17-09-2012, 14:17
Bende gazetede okudum malesef,,,,

hangi gazete acaba metnin tamamını bi okumak istiyorum da

işçi74
17-09-2012, 14:18
posta gazatesi

bloodsoldier
17-09-2012, 14:37
http://ekonomi.milliyet.com.tr/japon-lastikciden-cankiri-ya-500-milyon-tl-lik-yatirim-/ekonomi/ekonomidetay/15.09.2012/1596639/default.htm?ref=OtherNews

hayırlı olsun arkadaşlar bir beklentimiz daha patladı. :cry:

baranyunlu
17-09-2012, 15:39
başladığı yere geri döndü...

kagan_cm
17-09-2012, 15:56
Sabancı ailesi NUGYO yatırıma baksında biraz utansınlar. Onlarda bedelsiz olarak % 300 bölündü bölünmeden önce 1 tl den 25 tl çıktı. 5 tl. civarından bölündü şu an 10 tl. civarında geziyor. Kağıda böyle sahip çıkar insan. Yıllarca duran yatırımcısını bakın siz hesaplayın ne kadar sevindirdi. Halada sevindiriyor. Karaktersizlik yapmıyor adamlar helal olsun. Böyle kağıda yatırımcı girer işte gözü kapalı. Adamlar yatırımcısına fazlasıyla karlı olarak satış fırsatı veriyor. Halada devam ediyor. Güler sabancı baksında biraz feyz alsın. Yatırımcıya nasıl güven sağlanır öğrensinler. Yazıklar olsun sabancılaara bu kağıdı bu hale getirdiler yaa inanın söyleyecek bir şey bulamıyorum. Yıllardır BRISA da yatırım yaptım. Karşılığı bu muydu. % 4000 bedelsiz bölünüp borsa tarihine kara leke olarak geçen başka bir hisse olamaz bir daha. Gerçi hata bizde çalışanının hakkını vermeyen sabancıların kağıdını yıllarca elimizde tutmakla biz hata yaptık. Bunlar sağlam ayak olsalardı geçmiş zamanda sabancı centırda başlarına gelen öldürme olayı olmazdı. Bunların ne mal olduklarını adamlar o zamandan bilmişler. Yatırımcının maliyeti 12 tl. kağıt nerelerde geziyor. Söylenecek o kadar çokkkkk şey varki terbiyem müsade etmiyor. Ne diyeyim Allaha havale ediyorum SABANCI ailesini..................

cheapjeak
17-09-2012, 21:22
ilk seans kağıt biraz yükseltiliyor.., ikinci seans kağıt başladığı noktaya geri geliyor.., acaba bu hareket; kağıdın yükselebileceği seviyelerin 5,14-5,16 olduğu izlenimi yaratarak malmı toplamak ? yoksa hala bu seviyelerden mal çıkışımı yapılıyor ?

royal
17-09-2012, 22:07
Sabancılar dönüp avuçlasınlar bir yerlerini kynin ahını aldılar Japonlar da akıllı adammış!Yatırım çekmek için önce halkını gözet ki sen de yükselesin!Alkışlıyorum japonları sabancıya da ...tir çektiler ya!Onca garibanı spekle anlaşarak soyup soğana çevirdiniz işte ilahi adalet!Şimdi siz düşünün Kurtuluş Savaşında ordunun lastik ihtiyacını karşılayan petlas'ı alkışlıyorum inşallah iyi iş çıkarırlar!Bu ülkeyi sabancı gibi babasının çiftliği sananlara ders verirler!Yüzde 300 veren nugyo yüzde 4000 veren brisa!İşte sizin verdiğiniz ve vereceğinizin karşılığı!

cheapjeak
17-09-2012, 22:43
Sabancılar dönüp avuçlasınlar bir yerlerini kynin ahını aldılar Japonlar da akıllı adammış!Yatırım çekmek için önce halkını gözet ki sen de yükselesin!Alkışlıyorum japonları sabancıya da ...tir çektiler ya!Onca garibanı spekle anlaşarak soyup soğana çevirdiniz işte ilahi adalet!Şimdi siz düşünün Kurtuluş Savaşında ordunun lastik ihtiyacını karşılayan petlas'ı alkışlıyorum inşallah iyi iş çıkarırlar!Bu ülkeyi sabancı gibi babasının çiftliği sananlara ders verirler!Yüzde 300 veren nugyo yüzde 4000 veren brisa!İşte sizin verdiğiniz ve vereceğinizin karşılığı!

bende sevindim japonların brisayı yanii sabancıları tercih etmediklerine.. sabancıları brisanın bölünme sürecinde çok iyi tanıdık..

royal
18-09-2012, 10:53
Toyota, Honda ve Nissan üretimi durdurdu

Toyota Motor Corp., Honda Motor Co. ve Nissan Motor Co. Çin'deki bazı tesislerinde üretimlerini durdurma kararı aldılar

www.borsagundem.com

18.9.2012 - 10:31

Panasonic Corp. ise bazı operasyonlarının protestolardan zarar gördüğünü açıkladı. Çin'de Japon ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrılar japon şirketleirnin hisselerine satış getirdi.

Japonlar ne yapmaya çalışıyor?Türkiye ile baya yakınlaşacaklar anlaşılan!

crueltyalper
18-09-2012, 14:02
1x seviyelerini telaffuz edipte vebale giren arkadaslar, yapmayin! Butun bedelsiz dagitan kagitlar zirvesini gorup tepetaklak geri dusmustur. Butun orneklerinde boyledir. Tekrar o seviyelere gelmesi gibi bi ornek yok (nugyo yu ornek alirsaniz daha cok kaybedersiniz bi defa yo larin yani yatirim ortakliklarinin hicbiri baz alinamaz). Beklenti kalmadi 9. Ceyrek verilerinin de hicbir katkisi olmaz. Temettu dediginiz seyde hikayeden ibaret. Burda 10 maliyetli insanlarin yaninda %5-8 temettu konusulmasi saka gibi olur. Anlayacaginiz brisada beklenecek bisey yok. Sabanci kagidi ve a grubu olmasi ve %4000 bedelsizle bile spekulasyona ayak uydurmamasi hasebiyle zaten statik bir kagit. Gidip tekrardan 1x seviyeleri dusunmek cok sacma olur. Bundan kelli 3-6 arasi dolanir durur. Ztn borsada dayanmis 70 binlere. Krize benzer bisey olsa 3 lere doner artik. Gercek yorumlarla gelin buraya, hayallerinizle degil.

IQ150
18-09-2012, 14:18
BRISA
Piyasa Değeri (USD) 863.087.761
2012/06 Kar-Zarar(USD) 15.974.134
2012/06 F/K 21,01

GOODY (Yüksek bedelsiz potansiyeli hala var!)
Piyasa Değeri (USD) 371.427.642
2012/06 Kar-Zarar(USD) 13.196.549
2012/06 F/K 16,05

Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu TÜPRAŞ
Piyasa Değeri (USD) 6.201.683.005
2012/06 Kar-Zarar(USD) 234.710.767
2012/06 F/K 9,89

basit bir karşılaştırma yaparsak şu anda BRISA hisse senetleri mevcut değerlerle pahalı sayılır.
elbette piyasanın değerlemesi kısa vadede farklı olabilir, ama uzun vadede gerçekçi değerlere göre yatırım yapmakta fayda var

royal
18-09-2012, 14:47
Bu kadar kisi pahalı diyor gicikligina kagit gitmiyor mu bir de!Gerçi gitse ne yazar malı zarala verdik