PDA

View Full Version : UYUM - Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

cabbar07
29-11-2012, 21:48
Lan arkadaş 3,65 leri gösterdiniz sonra icerden haber aldınız baştınız kagıdı aşagıya dün dediniiz yok kipa ile bir sorun görüşmelerin bittigi haberleri asılsızdır bugün seans kapanmadan dediniz kipa ile anlaşamadık..seans kapandı şimdide makroya sattık kendi hisselerimizi ..siz dürüst namuslu şirket sahibimisiniz yazıklar olsun ne dediginiz belli deil allah o paraları yedirmez ,fitil fitil gelir ne bizim oyun dönüyo bu şirkette nereye düştük biz allah kurtarsın bizi biadahada almak nasip etmesinnn nalet olsun

akdenizakdeniz
29-11-2012, 22:24
bide iyi yönünden bakın..kalpazanlardan kurtuldunuz.gerçi halk arasında bir söz vardır gelen gideni aratır.geçmiş olsun arkadaşlar.belkide böylesi daha hayırlıdır.

murattik
29-11-2012, 22:32
arkadaşlar,
şirket makroyla anlaştı, şuan makro kredi arayışında ve büyük oranda da halletti. cuma günü bilemediniz pazartesi günü kap ta çıkar. bu kesin,
bunun hisseye etkisi ne olucak onu bilemiyorum. prosedürüde bilmiyorum ama sanırım satın aldığı fiyata göre bir hisse değeri oluşacak ve bu bedel üzerinden makro yatırımcılara çağrı yapıcak, işlemin detayını tam bilen varsa anlatabilirmi lütfen.

bir ara hisse düşerken alpboğa mı altınboğa diye biri sürekli alın diye çığırtkanlık yapıyordu.şimdi ortalıkta yok. bak senin yaptığın şeye borsa da manipulasyonderler. anlaştı diyon. kredi buldu diyon, gün veriyorsun kap a düşer diye. sen nasıl sahipsin bu kadar bilgiye. hadi bukadar bilgiye sahipsin satış fiyatını nasıl bilmezsin.ilginç.

sn maksim arkadaşa katılıyorum
kimsenin art niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum ama eğer bir bilgi paylaşıyorsanız ki hele hele kesin ifadeler kullanarak paylaşıyorsanız kaynak belirtmeniz gerekir bence, daha dikkatli olmada fayda var...kimsenin yanlış yönlenip zarara uğramasını istemeyiz...

bence bekleyin

tmttu
29-11-2012, 22:41
15.06.2012'da Fimar Holding, Keles ve Akyuz'den 3,34 TL'a aldigi 6.000.000 adet hisseyi, simdi 2.88 TL satmasiyla 2,76 milyon tl zarar (mi) yazdi..

Olumlu taraf, hantal Tesco'dan ziyade Anadolu'nun BIM'i olma yolunda giden Makro Market'in Uyum'u almasi iyi.
Makro'nun 14 ilde 167 mağazasi var. Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırması 2011 yılı verilerine göre, perakende sektöründe 5. istihdam da 43. sırada ve ciro sıralamasında ise ilk 110. firma oldu. Sene sonu ciro hedefi 1,1 milyar TL.

Cagrinin cikmamasi veya 'uyulmamasi' icin, hissenin 2,88'in ustune atilmasi Makro'nun yararina olur..

YTD

murattik
29-11-2012, 22:49
arkadaşlar,
şirket makroyla anlaştı, şuan makro kredi arayışında ve büyük oranda da halletti. cuma günü bilemediniz pazartesi günü kap ta çıkar. bu kesin,
bunun hisseye etkisi ne olucak onu bilemiyorum. prosedürüde bilmiyorum ama sanırım satın aldığı fiyata göre bir hisse değeri oluşacak ve bu bedel üzerinden makro yatırımcılara çağrı yapıcak, işlemin detayını tam bilen varsa anlatabilirmi lütfen.

bir ara hisse düşerken alpboğa mı altınboğa diye biri sürekli alın diye çığırtkanlık yapıyordu.şimdi ortalıkta yok. bak senin yaptığın şeye borsa da manipulasyonderler. anlaştı diyon. kredi buldu diyon, gün veriyorsun kap a düşer diye. sen nasıl sahipsin bu kadar bilgiye. hadi bukadar bilgiye sahipsin satış fiyatını nasıl bilmezsin.ilginç.

sn maksim arkadaşa katılıyorum
kimsenin art niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum ama eğer bir bilgi paylaşıyorsanız ki hele hele kesin ifadeler kullanarak paylaşıyorsanız kaynak belirtmeniz gerekir bence, daha dikkatli olmada fayda var...kimsenin yanlış yönlenip zarara uğramasını istemeyiz...

15.06.2012'da Fimar Holding, Keles ve Akyuz'den 3,34 TL'a aldigi 6.000.000 adet hisseyi, simdi 2.88 TL satmasiyla 2,76 milyon tl zarar (mi) yazdi..

Olumlu taraf, hantal Tesco'dan ziyade Anadolu'nun BIM'i olma yolunda giden Makro Market'in Uyum'u almasi iyi.
Makro'nun 14 ilde 167 mağazasi var. Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırması 2011 yılı verilerine göre, perakende sektöründe 5. istihdam da 43. sırada ve ciro sıralamasında ise ilk 110. firma oldu. Sene sonu ciro hedefi 1,1 milyar TL.

Cagrinin cikmamasi veya 'uyulmamasi' icin, hissenin 2,88'in ustune atilmasi Makro'nun yararina olur..

YTD

derken açarmısınız lütfen

altank
29-11-2012, 22:56
fiyat 2.88 in üzerine çıkarsa, yatırımcı hisselerini vermez mantıken..böylece makronun çağrı için ödeyeceği para azalır..

zalim123
29-11-2012, 22:58
kardeş hadrian isimli arkadaşın imzasında kapitalizm gölgesini satamadığı ağacı keser diyor. bence bu söz insanların bu sistemdeki değerini anlatıyor. o yüzden sermayenin müslümanı, türkü, hristiyanı almanı olmaz. sermaye de tek değer kardır. sermaye sahipleri parasını nasıl ikiye katlarım diye düşünür. senin onun karşında sefaletinin, duygularının, yoksulluğunun vs hiç bir anlamı yoktur. o senden daha fazla nasıl para kazanırım diye düşünür. bu tarihsel süreçte hep böyle olmuştur. kapitalizmin lokomotifi olan borsa gibi bir yerde hak hukuk vs arama bence.
Çok doğru laflar.Ne yazıkki bunun ancak s....ldiğimizde farkına varabiliyoruz.bu kapitalist peze...ler s.. miyecekleri eşeğe ot vermezler..

eflanili__
29-11-2012, 22:59
Tamam bu patronlar on numara fırıldakçı çıktı.Yok KİPA il egörüşüyoruz Makro yalan felen ıvır zıvır işler.Gelelim sadede Sabancı AFYON u aldığında sanırım fiyatı 80 lira civarındaymış.Sabancının aldığı fiyat hissebaşı 37.60 liraydı.Şimdiki fiyatıda 72 lira nerdeyse Sabancı borsadaki fiyatın yarısına aldı ama hisse öyle dip falan yapmadı.Bizim fırıldakçı patronlar 2.88 den sattılar ama Borsa fiyatı bu gün 2.77 den kapattı.Bence sabah belirsizliği atıldıktan sonra kağıt öyle aşağıya falan çakılmıycaktır.Uzun vade seven arkadaşlar için daha iyi bile oldu.Çünkü Makro firması bu fırıldakçılardan daha köklü ve daha kurumsal gözüküyor.En güzel tarafıda her toplantıda kendilerine 40.000 tl huzur hakkı isteyen bu fırıldakçılardan kurtulmuş olmak.

murattik
29-11-2012, 23:03
fiyat 2.88 in üzerine çıkarsa, yatırımcı hisselerini vermez mantıken..böylece makronun çağrı için ödeyeceği para azalır..

makro zaten ilgili tebliği ilişik gösterip çağrı yapmayacağını beyan etmiş. sence bir kaçarı olmasa bunu bu şekilde ifade edrmiydi.

maksim
29-11-2012, 23:04
http://www.haberturk.com/yazarlar/ibrahim-haselcin/783065-vakifbankta-cagri-yok-mu

arkadaşlar bu linkte vakıfbankla ilgili bir yazı var. çağrı zorunluluğu vs.

altank
29-11-2012, 23:10
makro zaten ilgili tebliği ilişik gösterip çağrı yapmayacağını beyan etmiş. sence bir kaçarı olmasa bunu bu şekilde ifade edrmiydi.

bildiğim kadarıyla yönetim-hakim ortak değişikliği %100 çağrı zorunluluğu doğurur..benim demek istediğim 2.88'e atıp örneğin 2.80-3.00 arasında tutmanın maliyeti Makro açısından daha az maliyetli olur..Yoksa çağrıya çıkarsa min. 5 milyon maliyeti olur..

altank
29-11-2012, 23:14
15.06.2012'da Fimar Holding, Keles ve Akyuz'den 3,34 TL'a aldigi 6.000.000 adet hisseyi, simdi 2.88 TL satmasiyla 2,76 milyon tl zarar (mi) yazdı...

asıl sıkıntı burada..:seyt:

murattik
29-11-2012, 23:19
bildiğim kadarıyla yönetim-hakim ortak değişikliği %100 çağrı zorunluluğu doğurur..benim demek istediğim 2.88'e atıp örneğin 2.80-3.00 arasında tutmanın maliyeti Makro açısından daha az maliyetli olur..Yoksa çağrıya çıkarsa min. 5 milyon maliyeti olur..

makro için 5 milyon tl basit bir rakam şirket kamuoyunda pek tanınmıyor ama kuvvetli. kayserili bir kere ticaret adamı . bu arada uyumun patronlarıda sanırım kayserili. ama emin olun tesconun verdiği fiyat daha düşüktü makro bu olaya hafta sonu dahil oldu . bunlar benim tahminim deyim. malın fiyatı 3.5 dan aşağı olsa hiçbir kayserili ona 2.88 fiyat vermez . bu arada takastada kafadakilerin maliyetleri 3ün üstünde görünüyor. netaşın fiyatının açıklandığı günü hatırlıyorum. fiyat 55 civarıydı herkes çok ucuza gittiğini söylüyodu. sonu iyi oldu umarım herkes için yarın iyi olur . hiçbir şey yatırım tavsiyesi değildir olamaz

ustayoda
29-11-2012, 23:37
Arkadaşlar, oyuna gelmeyelim. Makro uyum u satın almadı. Makro uyum un kurucu ortakların elindeki hisselerin %50 sine sahip oldu. Halen a grubu yönetici hisselerinin 4/3 ü uyum ortaklarının elinde. Msakro bugun ku alım ile sadece 4.536.000 adet (a) grubu yönetici hissesine sahip olmuştur. Bu yıllardan beri uyum makro birleşmesi için atılmış bir adımdır. Bugün sermaye artırımına giden tesco-kipa acaba uyum-makro birleşmesinimi satın alıyor????? Izmir li balıklı danışmanlık firması da bu oyunun içinde mi????? Hisselerinizi ucuza kaptırmayın..

murattik
29-11-2012, 23:44
[QUOTE=ustayoda;8086637]Arkadaşlar, oyuna gelmeyelim. Makro uyum u satın almadı. Makro uyum un kurucu ortakların elindeki hisselerin %50 sine sahip oldu. Halen a grubu yönetici hisselerinin 4/3 ü uyum ortaklarının elinde. Msakro bugun ku alım ile sadece 4.536.000 adet (a) grubu yönetici hissesine sahip olmuştur. Bu yıllardan beri uyum makro birleşmesi için atılmış bir adımdır. Bugün sermaye artırımına giden tesco-kipa acaba uyum-makro birleşmesinimi satın alıyor????? Izmir li balıklı danışmanlık firması da bu oyunun içinde mi????? Hisselerinizi ucuza kaptırmayın..[/QUO

spk tebliğide diyorki
Yönetim hâkimiyetini sağlayan imtiyazlı payların bulunmadığı halka açık bir anonim ortaklıkta, şirket sermayesinin ve oy haklarının %50'si iktisap edilmediği sürece çağrı yükümlülüğü doğmayacaktır. Bu düzenleme ile halka açık şirketlere büyük miktarda sermaye girişi sağlayacak şekilde yüksek oranda, fakat %50'den az oranda ortak olan yatırımcılara çağrıda bulunma yükümlülüğü getirilmemiştir.

çağrı zorunluluğu yok sanırım . ondan umut beklememek lazım. bence şirketin bundan sonraki durumuna bakmak lazım ki bence iyi olacaktır. bende ucuza kaptırmayın derim hadiim olmayarak. yatırım tavsiyesi değildir

eflanili__
29-11-2012, 23:48
Şirketin sermayesini temsil eden hisse sayısı 60.000.000 Makroya satılan hisse adedi 28.392.000.yani %50 den az.Ancak çağrı il ilgil
SPK nın hükmü şu.
"Mevzuatta yer almayan ve doktrinde de tartışmalı olan "yönetim kontrolü" kavramı tanımlanmıştır. Buna göre, anonim ortaklıktaki yönetim kurulu üye sayısının salt çoğunluğunu seçme veya genel kurulda söz konusu sayıdaki üyelikler için aday gösterme hakkını veren imtiyazlı payların elde edilmesi yönetim kontrolünün elde edilmesi anlamına gelecektir. Bu çerçevede, anonim ortaklık sermayesinin ve oy haklarının %50'si iktisap edilmese dahi, yönetim hakimiyetini sağlayan imtiyazlı payların elde edilmesi, çağrı yükümlülüğünü doğuracaktır." diyor.Buna göre çağrı yapılması gerekir.Ayrıca google da bi aratınca şööle bi şeylerde çıktı.http://ekonomi.milliyet.com.tr/makro-uyum-birlesmesine-izin-cikti/ekonomi/ekonomidetay/16.03.2008/505789/default.htm ; http://www.ekoayrinti.com/news_detail.php?id=24035 burdan başka kokularda çıkmasın.

eflanili__
29-11-2012, 23:53
Buradan anladığım kadarıyla yönetimi temsil eden imtiyazlı hissede satışın konusu.
Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.Devir sözleşmelerinin ayrıntılarına eklerde yer verilmiştir

boselecta
30-11-2012, 00:00
Bence de tesco bu ikisini alacak hem istanbula hemde anadoluya açılacak :)

deno2
30-11-2012, 00:09
çağrı varmış yokmuş ne fark edecek yarın istersek 2.88 yada bilemedin azıcık altında k.y satar
elinde de satamayacak kadar malı olan varsa o dert etsin bize ne
önemli olan yeni alan ne yapacak gerisi fasa fiso

murattik
30-11-2012, 00:30
arkadaşlar,
bence bu iş gecen hafta sonu bitmişti zaten fiyat dahil. kağıt yapıcı fiyatıda biliyordu. satan yarın satar takdir kendine ait. ancak benim sentezim şu ki

1. makro uyumdan katbekat büyük kredisi yüksek itibarı sağlam - bankacı arkadaşlarınız varsa limit risk kullanım oranına bakmanız yeter- ankara özelinde gerek tobb ve gerekse köşkle bağlantıları olan güçlü ve ivmesi olan bir grup.
2. deminde belirttiğim üzere fiyat beklentinin çok altında değil bakmayın siz fibar ın yüzde 10 nuna 3.34 verdiğine o zaten o parayı borsadan kazanmıştır bu kesinlikle danışıklı döğüş
3. çağrı muhafiyeti netleşir yarın ama dediğim üzere böyle bir zorunluluğu 1 haftadır gözardı etmezlerdi şahsi kanaatim muhaf olacağı yönünde bir kanun açıklığı olduğudur,
4. ben tesconun alma ihtimalini kısa vadede öngörmüyorum zira anadoluda makro yeterince kuvvetli örn. kırıkkale avm, malatya avm. vs
5.pazartesi anlaşılan - tamamen tahmin- ve biten pazarlık neticesinde fiyatı hala cuma günü paralelinde. sizce bu olumsuz algılansa büyüklerce hafta içinde neler olurdu
6.perakende sektörü yatırım için her zaman mantıklı heleki birleştikten sonra bu kadar şubeniz varsa - sanırım bir abank, şekerbank kadar şubesi olucak ing ve finasbanktan biraz daha az-

ben küçük yatırımcıyım. dikkatli olucam herkes dikkatli olsun lütfen. yazdıklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi deildir olmamalı olamaz...

polietilen
30-11-2012, 00:34
Ben netastan daha hilebaz bir sirket olamaz derken uyumu unutmuştum. İlk kipa ile gorusmelere baslandi haberi akam borsa kapandıktan sonra kapanış seansından once geliyor hisse son yarım saat yüzde 3 civarı prim yapıyor kapanış seansını tavan kapıyor. Yani belli inside trading oluyor.Dun gazete haberi çıkıyor. Yani haber sabah çıkıyor. Ve matriks haberi sabah erkenden veriyor. Ne hikmetse hem kipa hem de uyum halka açık şirketler olmasına rağmen hAber hakkinda açıklamayı kapanışda sonra gonderiyor.bugun kapanışa 20 dakika kala kipa ile anlasilmadigi haberi geliyor. Beklesene kardesim kapanışa 20 dk var. Kagit düşüyor. Kapandıktan sonra dun yalanladığın şirkete satıyorsun.yani sirket dun görüşmediğini beyan ettigi şirketle bir gun icinde anlaşıyor.yanilmiyorsam 5milyon tl lik bir alış. Yahu ayakkabı alırken neredeyse bir gun dusunuyorsun. Ama bu kadar meblağı bir âlisi bir kac saatte bitiriyorsun.normalde alıcının şirketin herseyini incelemesi lazım.belki bilanço sisirme belki borsa fiyatı neye bakarak aldın derler normal bir ülkede olsa. Hemde sen bir hisseyi Borsa'dan hemen hemen aynı fiyatı alabiliyorsan. Mağazaya gidip 2 ayakkabı alsan satıcıdan indirim istersin.spk boyle olduğu sürece brissa netas uyum kipa gibi yüzlerce garip olay olur bu ülkede. Sahsi fikrim yarin açılışta 2.93 lere kadar atar. Sonrasını bu kansınzlar bilecek

gross
30-11-2012, 00:48
http://www.uyum.com/kurumsal.aspx?page=yi&subpage=6

arkadaşlar acayip oyunlar dönüyor 4. paragrafta şeref makromarketten bahsediyor, olayı çözen el kaldırsın

senyor77
30-11-2012, 00:50
hakkımızdan hayırlısı artık. ben çıkmayı düşünmüyorum şahsen. netten makronun geçmişini ve yaptıklarını inceledim biraz bende olumlu kanı bıraktı. belki önümüzde uzun bir yol var ama ben ışık var diyorum. inşallah fazla bekletmezler artık.. YTD

murattik
30-11-2012, 00:57
http://www.uyum.com/kurumsal.aspx?page=yi&subpage=6

arkadaşlar acayip oyunlar dönüyor 4. paragrafta şeref makromarketten bahsediyor, olayı çözen el kaldırsın

kayseri...
kayseri...

polietilen
30-11-2012, 01:19
kayseri...
kayseri...

Sevgili dostum uyarın icin tessekkurler. Evet dediğin gibi sirket macro ile görüşmüyorum dememiş kipa ile görüşmeler devam ediyor demiş. Yukarıdaki gönderimi düzelttim. Yalnız bu habercide sabah gönderseler iyi olacakti

murattik
30-11-2012, 01:33
bencede ama hesaplar farklı,
dediğim gibi fiyat geçen cumadan bu yana değişmedi moral bozmamak lazım

hiskin
30-11-2012, 01:35
http://www.borsagundem.com/haber/Makro-Market-Uyum-Gida-ya-ortak-oldu/122073

Makro Market, Uyum Gıda'ya ortak oldu

Makro Market, sektörün bir başka yerli oyuncusu Uyum Gıda'nın hisselerinin yüzde 47,32'sini satın aldı

29.11.2012 - 23:31

Perakende sektöründe faaliyet gösteren yerli zincirlerden Makro Market, sektörün bir başka yerli oyuncusu Uyum Gıda'nın hisselerinin yüzde 47,32'sini satın aldı.Makro Market açıklamasına göre, Makro Market ve Uyum Gıda, gerçekleşen stratejik ortaklıkla önce Türkiye perakende sektöründe güçlü bir yerli girişim olmayı, bu sinerjiyle Türkiye dışına da çıkarak bölgesel bir perakende markası haline gelmeyi hedefliyor.

Ankara merkezli Makro Market 14 ilde (Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Ordu, Samsun, Yozgat), 163 bin 770 metrekare satış alanına sahip 168 mağazası ile hizmet veriyor.

İstanbul merkezli Uyum Gıda ise halen üç ilde (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli) 40 bin 535 metrekare satış alanına sahip 55 mağazasında hizmet sunuyor.

ÇAĞRI YAPILMAYACAK

Makro Market ile Uyum Gıda, daha önce de 2007 yılında işbirliği girişiminde bulunmuştu.

Uyum Gıda'dan KAP'a yapılan açıklama ise şöyle: "Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.Devir sözleşmelerinin ayrıntılarına eklerde yer verilmiştir. Yapılan hisse devri sonucunda, SPK Seri:IV No:44 Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerince, Çağrı Zorunluluğunun bulunmadığını ve yapılan devir işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanacağını yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249604

UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / UYUM [] 29.11.2012 18:16:05

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat. 4 Beylikdüzü/İstanbul
Telefon ve Faks No. : Telefon: 444 32 22 - Faks: 212 856 10 36
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon: 444 32 22 - Faks: 212 856 10 36
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.11.2012
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirket Ortaklarımızın Hisse Devirleri Hakkında Bilgilendirme (Güncelleme- Ekler için)

AÇIKLAMA:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.11.2012 tarihli 301 numaralı kararıyla;

Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.Devir sözleşmelerinin ayrıntılarına eklerde yer verilmiştir

Yapılan hisse devri sonucunda, SPK Seri:IV No:44 Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerince,

Çağrı Zorunluluğunun bulunmadığını ve yapılan devir işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanacağını yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Demek ki makro Tesco nun iki katını vermiş ...Çağrı yok ...hayırlısı olsun ...

acemisans
30-11-2012, 01:41
Kağıt çok saçmaladı ! Bir sürü ortaklık falan! Uzunda niyeti belirsiz ! Eriyip bitedebilir ... Dev bir gıda zinciride olabilir ! YTD:::

raskolnik
30-11-2012, 01:53
ben spk sikayet ettim arkadas. bu g...tler 24 saat icinde celişik bildirimde bulundular. 24 saat icinde uyum adan nasıl makroya satıs olur hesap vermeleri lazım. ..kerim boyle borsayı..

baltaci19
30-11-2012, 01:55
makro için 5 milyon tl basit bir rakam şirket kamuoyunda pek tanınmıyor ama kuvvetli. kayserili bir kere ticaret adamı . bu arada uyumun patronlarıda sanırım kayserili. ama emin olun tesconun verdiği fiyat daha düşüktü makro bu olaya hafta sonu dahil oldu . bunlar benim tahminim deyim. malın fiyatı 3.5 dan aşağı olsa hiçbir kayserili ona 2.88 fiyat vermez . bu arada takastada kafadakilerin maliyetleri 3ün üstünde görünüyor. netaşın fiyatının açıklandığı günü hatırlıyorum. fiyat 55 civarıydı herkes çok ucuza gittiğini söylüyodu. sonu iyi oldu umarım herkes için yarın iyi olur . hiçbir şey yatırım tavsiyesi değildir olamaz
Uyum un sahipleri Akyüz kardeşler Sivas'lı... ben uyumda batmadan önce ortaklardan Ali Akyüz le cepten de konuşmuştum. Bunlarla ahirette hesaplaşacağım inşallah.Elinde uyum hissesi olanlar inşallah kazanırlar, en azından bu güvensiz tiplerden kurtuldunuz. Ayrıca Fimar da güçlü bi şirket.Çok büyük mermer işleri var.Amasya'daki Bakraç markalı süt mamülleri fabrikasınıda satın almışlardı. Tahminim uyumun sahiplerine güvenleri kalmadığı için hisselerini satıp kurtulmuşlardır,çünkü bildiğim kadarıyla üç beş milyon(tirilyon) onlar için büyük paralar değil. Bende uyum yok sizler için hayırlı olur inşallah.saygılarımla...

ALBATROS07
30-11-2012, 02:01

Makro Market, sektörün bir başka yerli oyuncusu Uyum Gıda'nın hisselerinin yüzde 47,32'sini satın aldı

Perakende sektöründe faaliyet gösteren yerli zincirlerden Makro Market, sektörün bir başka yerli oyuncusu Uyum Gıda'nın hisselerinin yüzde 47,32'sini satın aldı.Makro Market açıklamasına göre, Makro Market ve Uyum Gıda, gerçekleşen stratejik ortaklıkla önce Türkiye perakende sektöründe güçlü bir yerli girişim olmayı, bu sinerjiyle Türkiye dışına da çıkarak bölgesel bir perakende markası haline gelmeyi hedefliyor.

Ankara merkezli Makro Market 14 ilde (Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Ordu, Samsun, Yozgat), 163 bin 770 metrekare satış alanına sahip 168 mağazası ile hizmet veriyor.

İstanbul merkezli Uyum Gıda ise halen üç ilde (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli) 40 bin 535 metrekare satış alanına sahip 55 mağazasında hizmet sunuyor.

ÇAĞRI YAPILMAYACAK

Makro Market ile Uyum Gıda, daha önce de 2007 yılında işbirliği girişiminde bulunmuştu.

Uyum Gıda'dan KAP'a yapılan açıklama ise şöyle: "Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.Devir sözleşmelerinin ayrıntılarına eklerde yer verilmiştir. Yapılan hisse devri sonucunda, SPK Seri:IV No:44 Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerince, Çağrı Zorunluluğunun bulunmadığını ve yapılan devir işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanacağını yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

baltaci19
30-11-2012, 02:02
ben spk sikayet ettim arkadas. bu g...tler 24 saat icinde celişik bildirimde bulundular. 24 saat icinde uyum adan nasıl makroya satıs olur hesap vermeleri lazım. ..kerim boyle borsayı..
Ortada vatandaşı kollayacak devlet yok malesef kardeşim...kipayla görüşme sonuçları açıklanmadan haber gönderiyorsun borsaya, ortaklık görüşmeleri için danışmanlık sözleşmesi imzalıyorsun.kipayla görüşmeler devam ediyor diye çıkan haberleri yalanlıyorsun. Bir sabah haber gönderiyorsun görüşmelerde anlaşma sağlanamadı diye.... akşam Makroya satılıyosun... Bu ne biçim devlet, nerede spk arkadaş. herşeyin çivisi çıktı bu memlekette....

Registeredtr
30-11-2012, 02:32
biz tesco kipayı beklerken, makro ortak oldu. Yarın nasıl bir durumla karsılasacagız, ortaklık gerceklestigi icin tavan tavan mı beklenti bittigi icin taban taban mı. yoksa hic birsey olmamıs gibi mi davranacak.

caglar80
30-11-2012, 09:37

kardeş bunların hepsi ve geçen ilk olarak seninde dediğin mAkro olayı ve haber düşer 1 güne dediğin sadece tahminse diyecek başka lafım yok :)) ön sezilerin çok kuvvetliymiş :)

hayırlısı olsun şirket için ..

rapdash
30-11-2012, 10:18
bir sorum olacak. şimdi hisse alım satımı ile ilgili kap a yapılan bilgilendirmede bütün ortaklar Bgrubu hisseleri 2.88 den satmış görünüyor. ama makro nun yaptığı alım açıklamasında A ve B grubu hisseleri 3.34 den aldığını belirtmiş. bu durum ile ilgili açıklama yapabilecek varmıdır acaba?

bold pilot
30-11-2012, 10:26
Bunların işleri güçleri borsa yoluyla adam söğüşlemek bu olanları başka açıklaması yok mağlesef

reaktör
30-11-2012, 10:47
sn reaktör
teknik çalışmalarınız alkışı hakediyor

tşk ederim hadrian...

reaktör
30-11-2012, 10:52
Şirket satılmadı.Kıpa bu şirkete makronun verdiği sölenen rakamın yarısını max teklif etmiştir.şirket ciddi sorunlar pençesindeki ortak olarak ismi açıklanan şirkete yakın kaynaklar tahtada uyuma ödeyecekleri paranın kat ve katını kazandılar uyumda buna ses çıkaramadı tıpış tıpış izledi.bundan sonraki süreçte karar alırken vur kaç yapacak hareket tarzlarının içinde olmayın...tabanada basarlar 2,20-2,30 aralığınada çekerler kimsede birşey diyemez,diğilmi ?

aoe34
30-11-2012, 10:59
inşallah lokmalarınız boğazınızda düğümlenir..yemeniz nasip olmaz..bu kadar ky ahı aldınız..bir daha iflah olmazsınız..

korayg
30-11-2012, 11:00
38* (TEKRAR) UYUM GIDA'NIN 5 ORTAGI, TOPLAM 28.3 MLN ADET SIRKET HISSESINI 2.88 TL BAZ FIYATLA MAKRO MARKET'E SATTI
UYUM

SIRKETIMIZ YONETIM KURULU'NUN 29.11.2012 TARIHLI 301 NUMARALI KARARIYLA,
SIRKETIMIZ ORTAKLARI ISKENDER KELES, MEHMET AKYUZ, ALI AKYUZ, AHMET AKYUZ, FIMAR
HOLDING A.S. VE MAKRO MARKET A.S. ARASINDA YAPILAN GORUSMELER SONUCUNDA, SIRKETI
TEMSIL EDEN 4.536.000 ADET A GRUBU (IMTIYAZLI) VE 23.856.000 ADET HALKA ACIK
OLMAYAN B GRUBU (HAMILINE) HISSENIN 2,88 TL BIRIM FIYAT ILE MAKRO MARKET A.S'YE
DEVRI ICIN TARAFLAR ARASINDA GEREKLI SOZLESMELER IMZALANMISTIR.DEVIR SOZLESMELERININ
AYRINTILARINA EKLERDE YER VERILMISTIR
YAPILAN HISSE DEVRI SONUCUNDA, SPK SERI:IV NO:44 CAGRI YOLUYLA ORTAKLIK PAYLARININ
TOPLANMASINA ILISKIN ESASLAR TEBLIGI HUKUMLERINCE, CAGRI ZORUNLULUGUNUN BULUNMADIGINI
VE YAPILAN DEVIR ISLEMININ REKABET KURUMU TARAFINDAN ONAYLANMASININ ARDINDAN
TAMAMLANACAGINI YATIRIMCILARIMIZA VE KAMUOYUNUN BILGILERINE SAYGILARIMIZLA
SUNARIZ.

-DIRECTFN HABER MERKEZI-
[email protected]
WWW.DIRECTFN.COM.TR, WWW.DIRECTFN.COM, WWW.DUINVEST.COM.TR

2.88 baz fiyatla satılmış, nasıl 2.52 oluyor şimdi ? Garip değilmi yani

Haluk Güzel
30-11-2012, 11:02
Makronun 2,88 verdiği kağıt burada 2,52'ye satılmıyor... Bu ne yaman çelişki...

reaktör
30-11-2012, 11:03
herşey sanal hala anlayamamış yatırımcılar var...

zc6522
30-11-2012, 11:05
aminnnn inşallahhh

inşallah lokmalarınız boğazınızda düğümlenir..yemeniz nasip olmaz..bu kadar ky ahı aldınız..bir daha iflah olmazsınız..

gross
30-11-2012, 11:09
Allah belanızı versin

recep341981
30-11-2012, 11:12
Bunlarda allah korkusu yok söylenecek çok şey varda en iyisi allah a havale etmek sizleri allah a havale ediyorum ey ky nın parasını burdan çarpanlar.

aoe34
30-11-2012, 11:12
herşey sanal hala anlayamamış yatırımcılar var...

Bir anlat da herkes anlasın cidden şunu..ben dahil..

artakin
30-11-2012, 11:14
Şimdi ben uyum a yatırım yapmak yerine gidip herhangi tek bir basket maçına bahis yapsam (1,7 veriyor ve hiç olmazsa takımın performansına göre gerçekçi bir tahmin yapabiliyorsunuz) kazanma şansım daha çok değil mi ?
Ondan sonra niye yatırımcı , bu kafayla olmaz tabi yatırımcı , milletin kanını emiyorlar.

cabbar07
30-11-2012, 11:23
Allahinizdan bulun insallah sahtekarlar isiniz gucunuz yatirmciyiyi kaziklamak spk da uyuyo salak ayagina yatiyo hep danisikli dovus...

boselecta
30-11-2012, 11:24
Spk başkanı akgiray taksiciyi borsaya davet ediyor ya niye hala bu işlere göz yumuyor hadi bakalım araştırsınlar bu kadar karaktersiz bunlar spk uyuma

reaktör
30-11-2012, 11:24
Kısaca isim vs zikretmeden olay şu ki Makro ödediği fiyatı 2,80 küsürat olarak açıkladı ama çağrı yapmadı ! ! ! Kaç lira ödedi kağıtta yazan rakama göre birde Kasım ayı başından beri tahtadaki hacme ve ödenen rakamı bir karşılaştır.Kasım ayı başından itibaren yazdıklarımı okursanız herşey anlaşılmış olacaktır keza Nur35 rumuzlu arkadaşımızda özel mesaj yoluyla bu fikirlerimden faydalandı.Fiyat ile şirketin durumu halen ters orantılı.

mali mübaşir
30-11-2012, 11:28
Tabanda bekleyen hisse sayısını paylaşabilecek olan var mıydı ?

kudesci
30-11-2012, 11:30
Tabanda bekleyen hisse sayısını paylaşabilecek olan var mıydı ?

2.52 --- 170.163 lot

cabbar07
30-11-2012, 11:30
Reaktor dostum ne olacak simdi fikrin nedir napalim

nur35
30-11-2012, 11:31
Evet forumdaki telasimi farkederek bi uyari msj i atmistiniz fakat hersey duzeliyor gibiydi.

reaktör
30-11-2012, 11:32
http://666kb.com/i/c9evzn3dvgkddztuk.gif

boselecta
30-11-2012, 11:32
şirketi ben almaya kalksam blançosuna ve marka değerine max 1,70 tl - 2,00 tl arası bir rakam biçerdim peki siz ?

helal olsun reaktör kardeş

mali mübaşir
30-11-2012, 11:35
2.52 --- 170.163 lot

2. tabanı görmeden çevirebilirler ama sayı artarsa o da güç...

reaktör
30-11-2012, 11:38
Teknik olarak 2,20-2,40 aralığı önemli bir yer tahta o seviyelere bir gelsin ve durulsun.Ondan sonra yorumlamak daha mantıklı olacaktır.Şimdi piyasanın içinden kimin ne pozisyon aldığını bilmiyorum pozisyonu yukarda kalmış elinde de nakiti ve kurum kredi desteği olan gruplar kalmışsa ozaman bir şans daha tanırlar biraz zaman alsada...

reaktör
30-11-2012, 11:40
helal olsun reaktör kardeş

bilgimi karşılıksız paylaşıyorum.olurda faydalanan biri çıkar...Sende sağol kardeşim...

cabbar07
30-11-2012, 11:41
İnsallah alanda satanda hayrini gormez dahada bir sey demem sonrasi icin yorumu olan varmidir

metret
30-11-2012, 11:52
Taban olacak kadar bir olumsuzluk varsa ben niye göremiyorum. Ya da bir tek ben mi göremiyorum.
Sonuçta beklenen fiyatlar olmasa da 2.88 tl gibi bir fiyata satıldı.

swadekap
30-11-2012, 11:56
evet arkadaşlar, teknik olarak şuan birşey söylecek olan yok mu ? yani 2.88 e alınan hissler ortada. şuanki durumda tabandayız. sakin olmak herzaman iyidir ama saçma sapan bir gidişat içine girdik.

gross
30-11-2012, 12:00
panik havasına sokup elimizdekileri almaya çalışıyor çakallar.ytd.

seladin
30-11-2012, 12:00
Tesco ile görüşmelere devam ederken bir anda Makro'ya satıldığı açıklanan Uyum Gıda hisselerinde yaşanan fiyat hareketleri yatırımcıların tepkisine neden oldu. Borsagundem.com'a yorum yazan bir okuyucumuz, "Hisse başı 2.88'den Makro'ya satıldı, çağrı yokmuş, bu hissede bugün insider trading yapıldı, alıcılı olan hissede ikinci seans başlamasıyla mal basıldı" diye tepki gösterdi. Tesco Kipa ile Uyum Gıda görüşmelerinde tarafların anlaşamadığı haberi 28.11.2012 tarihinde Habertürk gazetesinde yayınlandı. Ve gazete Uyum'un yeni talibinin Ankara merkezli Makro Market olduğunu da yazdı. Yani günler öncesinden halka açık şirketin Makro'ya satılacağı biliniyormuş. En son küçük ortaklar öğrendi ve açıklamadan önce hisselerin yüzde 2 oranında düşerek 2.77 liraya gerilemesi kafaları karıştırdı. Birilerin satışı günler öncesinden bildiği kesin, gazetede yayınlanan haber de bunun kanıtı! Peki yeni bir ortak gelen şirketin hisseleri neden geriler? Normal şartlarda satın alma haberleri hisselere olumlu yönden yansıyor. Bu konuda da, çağrı yapılmayacağı ve satış fiyatının önceden bilindiği görüşü ağırlık kazanıyor.

Bu arada bugün ilk seansta Uyum hisseleri yüzde 9 değer kaybıyla taban oldu ve 2.52 TL'den işlem görüyor.

hadrian
30-11-2012, 12:04
http://d1211.hizliresim.com/13/y/gf2ww.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

zc6522
30-11-2012, 12:05
borsa en uzman analistler bile ne oldugunu anlamıyor,cunku bu tip hisselerde teknikten bahsetmek yanlıştır,çunku adamlar çakallık peşinde.

gross
30-11-2012, 12:06
şirketin halka arz fiyatı ortada market sayısı artıyor ama ne hikmetse hisse düşüyor vay be düş bakalım nereye kadar, her seferinde hisse sayımı artırıyorum, millet 2.88 den ortak oluyorsa, deniz 3 üzeri maliyetlendiyse bende zabaha kadar beklerim,ytd.

raskolnik
30-11-2012, 12:09
yav arkadas kusura bakmayın ama bu meselenin Yüce yaradan la ne alakası var. bu kadar sacmalamayın. ille bisey yapacak yada soyleyecekseniz buyurun ilgili makamlara sikayet edin. olur veya olmaz ama bi edin yahu

backup
30-11-2012, 12:17
yav arkadas kusura bakmayın ama bu meselenin Yüce yaradan la ne alakası var. bu kadar sacmalamayın. ille bisey yapacak yada soyleyecekseniz buyurun ilgili makamlara sikayet edin. olur veya olmaz ama bi edin yahu

katiliyorum!

benim de yaklasik 10bin zararim var simdiden.
ama bilmiyormuyduk girerken?
kim bize artacak garantisi verdi?
borsadaysan, herseye hazirlikli olacaksin. kazaninca kendinden bilip kaybedince millete allahindan bulun demek pek mantikli degil.

tanyeri
30-11-2012, 12:17
2.52 de 258317 adet satış beklemekte... 11:17

hadrian
30-11-2012, 12:18
Bugün yapılan en iyi iki yorum sn gross ve sn raskolnık kesinlikle size katılıyorum tebrik ediyorum...

raskolnik
30-11-2012, 12:18
Sayın BAHADIR APAYDIN
İMKB’de gerçekleştirilen işlemler gerek Kurulumuzun gerekse İMKB’nin ilgili birimleri tarafından sürekli olarak izlenmekte ve gerekli görülen hallerde İMKB ve Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda işlemlerde suç unsuru tespit edilmesi halinde ise sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz haftalık bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

-----------------------------------------------------------------
Başvuru Sahibi: bahadır apaydın
Başvuru Tipi: Görüş, öneri ve şikayet
Başvuru Tarihi: 30.11.2012
Başvuru Konusu: Manipülasyon ve içeriden öğrenenlerin ticareti hakkında
Başvuru Sahibi E-Posta Adresi: [email protected]
Başvuru Sahibi Adresi:
Başvuru İçeriği: merhaba ben İmkb de UYUM kodlu şirketin hisselerini elimde bulunduruyordum. sirket hakkında ve hisselerinde 24 saat içinde manipülatif hareketler olmuştur. şirket 24 saat gecmeden birbiriyle celisen kap duyuruları yapmış ve akabinde gazetelerde yer alan ve sirketce yalanlanan haberler dogru cıkmıştıur. ben bu haberlerden ve fiyat hareketliliğinden magdur oldum. spk`nın yasa geregi yetkilerini kullanarak tarafıma bu konu hakkında bilgi vermesini istiyorum. saygılar

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 Sayılı Tebliği kapsamında Fimar Holding A.Ş. tarafından Borsamıza gönderilen hisse senedi alış satış işlemlerine ilişkin açıklama ilişikte yer almaktadır.

Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

yukarı

cevap bu arkadas... yine basvurun baskı yaratalım uzerlerinde

raskolnik
30-11-2012, 12:20
eyvallah dostum:))

Bugün yapılan en iyi iki yorum sn gross ve sn raskolnık kesinlikle size katılıyorum tebrik ediyorum...

gross
30-11-2012, 12:23

teşekkür ederim sn.hadrian

raskolnik
30-11-2012, 12:37
1-Bildirimlerin Borsamız tarafından KAP'a aktarılarak kamuya duyurulmuş olması, içeriğinin Borsa tarafından incelendiği, teyit ya da tekeffül edildiği anlamına gelmez.

2-İMKB’de gerçekleştirilen işlemler gerek Kurulumuzun gerekse İMKB’nin ilgili birimleri tarafından sürekli olarak izlenmekte ve gerekli görülen hallerde İMKB ve Kurulumuz tarafından ayrıntılı inceleme yapılmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda işlemlerde suç unsuru tespit edilmesi halinde ise sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler tesis edilmekte ve inceleme sonuçları Kurulumuz haftalık bültenleri ile kamuya duyurulmaktadır.

bu ne yaman celiski agalar

mettiin
30-11-2012, 12:41
habertürk bu konuyu günlerdir bağıra çağıra yazdı...uyum olayına malesef uyanmak istemedik...

28/11/2012 - 08:13
TESCO GİTTİ, UYUM'U MAKRO ALIYOR-HABERTÜRK

Tesco Kipa ile Uyum Gıda görüşmelerinde tarafların anlaşamadığı
iddia edildi.
HaberTürk Gazetesinin haberine göre, taraflar masadan kalktı ve
Uyum'un yeni talibi Ankara merkezli Makro Market oldu.
Gazete Uyum ile Makro arasında anlaşmanın an meselesi olduğunun
konuşulduğunu kaydetti.
Uyum Gıda'dan dün KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimizin gelişim
süreci içerisinde, operasyonel ve finansal konumuna katkı sağlayacağı
düşünülen, olası tüm yerli ve yabancı kurumsal yatırım şirketleri,
fonlar ve stratejik ortaklıklar ile ortaya çıkabilecek çeşitli
potansiyel opsiyonların değerlendirilmesi ve analiz edilmesi amacıyla,
Balıklı Danışmanlık Şirketi ile yetki sözleşmesi imzalanmıştır."
denilmişti.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

raskolnik
30-11-2012, 12:43
Arkadaslar ben hukukcuyum ve bu islerden borsa ve teknikten degil, sorumluluk ve spk mevzuatı bakımından az buz anlarım. şimdi bu adamlar 1-yatırımcıyı zamanında bilgilendirme yapmadılar delilleri makro ile ongörüşmelerden bahsediyorum. 2- gazete haberleri icerden bilgi verildigini gosteriyor ve inkar ettikten sonra gazetedeki haberi 24 saat içinde teyit ediyorlar. burada da yatırımcıyı yanıltma var.

bu durumda spk 1-idari para cezası verebilir ve 2- satıs asamasında resen cagrı zorunluluğu getirebilir.

yukarıdaki olgular ortadayken biz hep birlikte spk yı sikayet yagmuruna tutalım. gerekirse basbakanlıgada sikayet edecegimizi yazalım cunku spk basbakanlıga baglı tırsar ozaman.

2. ve uzun yolda asliye ticaret mah. de uyum yoneticilerine tazminat davası acmak hangisini isterseniz bana uyar kolay yem olmayalımm

genel cevap vermeyin lutfen mail. [email protected]

maksim
30-11-2012, 12:49
durum ortada arkadaşlar. önerim eğer gerçekten mağdur olan arkadaşlar varsa spk şikayette bulunsunlar. zira uyum da dönen oyun bu kadar bilginin ortalıkta dolanması, buna rağmen bizim(ki bizde elimizdeki hisse sayısının önemi olmadan şirket ortağı sayılırız) en son duymamız, gazete haberi v.s bir manipulasyon yaşadığımızın kanıtıdır. şirkette, dönen bu büyük oyunun içinde belkide bu oyunun kurucusudur. o yüzden bir şey çıkar yada çıkmaz yinede gerekli yerlere şikayetimiz yapalım. tv başında küçük yatırımcıyı korumak için ne gerekiyorsa yapıyoruz diyen ilgililer bakalım şimdi ne yapacaklar.

berkeri
30-11-2012, 13:21
Arkadaslar ben hukukcuyum ve bu islerden borsa ve teknikten degil, sorumluluk ve spk mevzuatı bakımından az buz anlarım. şimdi bu adamlar 1-yatırımcıyı zamanında bilgilendirme yapmadılar delilleri makro ile ongörüşmelerden bahsediyorum. 2- gazete haberleri icerden bilgi verildigini gosteriyor ve inkar ettikten sonra gazetedeki haberi 24 saat içinde teyit ediyorlar. burada da yatırımcıyı yanıltma var.

bu durumda spk 1-idari para cezası verebilir ve 2- satıs asamasında resen cagrı zorunluluğu getirebilir.

yukarıdaki olgular ortadayken biz hep birlikte spk yı sikayet yagmuruna tutalım. gerekirse basbakanlıgada sikayet edecegimizi yazalım cunku spk basbakanlıga baglı tırsar ozaman.

2. ve uzun yolda asliye ticaret mah. de uyum yoneticilerine tazminat davası acmak hangisini isterseniz bana uyar kolay yem olmayalımm

genel cevap vermeyin lutfen mail. [email protected]

Kağıtta değilim ama, "Satıs asamasında resen cagrı zorunluluğu getirebilir" kısmı denemeye değer gibi gözüküyor. Üstelik kağıdın 2 lerin altına sarkma ihtimali göz önüne alınınca..

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Üstelik hepsi hayal ürünüdür.

altinboga
30-11-2012, 13:37
Benim grafiğe kabaca baktığımda gördüğüm tablo budur. ( YTD)
http://bidepo.com/images/uyum14ks12.jpg

Geçenlerde kabaca bir grafik paylaşmıştım yükselen trendde iken OBO sonucu panik satış beklenebileceğini göstermiştim ancak bu geçici bir durumdur ve kısa sürer. Bu çok kısa dönemde şirketin yöneticileri ve spekülatörü bu teknik düzeltme dönemini fırsat kollayıp çağrıydı, devirdi, satıştı derken tüm hesaplarını bu dar döneme sığdırmış küçük yatırımcıyı yanıltan açıklamalarda bulunmuş buna medya da ister istemez destek olmuş panikle satışlar gelmiş yüzbinlerce lira zarar oluşmuştur. Senedi elinde tutan için şimdilik bir zarar görünmüyor.
Bugün ilk seans taban görmesi Uyum'un eski ortaklarının da halen işlem gören senetleri elden çıkardığını gösteriyor.Fiyata dair planlama önceden yapılmış anlaşılan.Çağrının yapılmamış olması da düşüşe asıl zemini oluşturdu.
2. seans panik satışlara biraz daha zorlayacakları kesin. Dalgalı bir seyir izlenebilir. Sonrası P.tesi Salı sert bir düzeltme olabilir. Çünkü senet yükselen trendeydi ve geri dönmek isteyecektir. Zaten teknik göstergelerde dipte 2.seans bir taban daha görmesinin bir anlamı yok mecburen toparlanacaktır.
Aslında genel hava yani algı senedin alınması yönünde idi. Burada seladin arkadaşa katılıyorum (sf 68 de 814.başlık) Ancak az önce de dediğim panik satış beklenen bir durumdu bu dar süreç fazlasıyla sömürüldü ve fiyat oldu 2.52 belki 2.26 olacak (2.40 a dikkat) ancak bir anlamı yok tekrar yükselecek tesco kipa satış işlemi falan filan bunlar senede değer katacak şeylerdir. Koskoca şirket Uyumu satın alacak afedersiniz salak mı bunlar batan ve değer kaybeden bir şirkete ortak olsunlar ya da alsınlar.
Keşke bu panik satışlar yaşanmasaydı ancak senedini tutanlar bir hafta zarfında durumu düzeltecektir. Şimdi beklenen bir dip ya da ikili dip formasyonudur sonra yola kırıldığı yerden devam edecektir. 2.seans yine dip deneyebilir buralardan alım yapılabilir diye düşünüyorum temel bakışım her zaman yukarı yönlüdür.
15 Kasım için alım uygun demişim o gün fiyat 2.76 gördü 2.77 alanlar 2.90 dan satmışlarsa güzel bir kısa vade kar yapmıştır. Madem istemesekde taban oldu bugün o halde yine alım için fırsat günüdür.)

Slymole
30-11-2012, 14:16
katiliyorum!

benim de yaklasik 10bin zararim var simdiden.
ama bilmiyormuyduk girerken?
kim bize artacak garantisi verdi?
borsadaysan, herseye hazirlikli olacaksin. kazaninca kendinden bilip kaybedince millete allahindan bulun demek pek mantikli degil.

Siz neye yatırım yaptınız bilmiyorum ama ben hızla büyüyecek diye almıştım. Büyüdü de. Ancak keser misali hep bana hep bana derse olmaz. Diyorsunuz ki gidin spk ya şikayet edin. Cok akıllısınız. Biz düşünemeyecek kadar safız demekki. Arena'da, Utopya'da, Brisa'da şikayet edenler dertlerine çare buldular değil mi? İnançlı bir insanın yaradandan başka dostu yoktur. Bu böyle biline. Günlük yaşamınızda kaç kere "Allah belanı versin" vb. şeklinde beddua ediyorsunuz? Hatta neden beddua ediyorsunuz ki? Devletin resmi mahkemeleri var gidin onalara şikayet edin der gibi bir şey oldu bu yazdığınız.

Adam akşam bir şey söylüyor, sabah tersi çıkıyor. Spk dakiler de buna eminim ki sırıtıyordur.

korayg
30-11-2012, 14:29
Alan adam ilk seans sonu 10 milyon tl eksimi yazdı şimdi ? Bu nasıl iş anlamadım :D

nur35
30-11-2012, 14:41
Ben ne foruma yazabiliyorum nede mesat atabiliyorum sitede bi problemmi var?

korayg
30-11-2012, 14:52
Ben ne foruma yazabiliyorum nede mesat atabiliyorum sitede bi problemmi var?

Yazmışsınız işte :D

altinboga
30-11-2012, 15:22
Kasım ilk haftası Uyum’un satış görüşmeleri başlandı haberi ile güne yükselişle başlamış, sonra uyum hisseleri çökmüştü Uyum Gıda’nın, Tesco Kipa’ya satışına yönelik olarak taraflar arasında görüşmelerin başlandığı borsa kapandıktan sonra KAP’a yapılmış herkes bu ortaklığın hisseye olumlu yansıyacağını beklemişti. Hatta bu beklentiyle Uyum yüzde 2.93 artışla 3.51 olmuştu ancak bu durum fazla sürmemiş. Gelen satışlarla yüzde 8 düşüşle 3.14 olmuştu. Bu durum şaşkınlıkla karşılanmıştı.Satış fiyatının piyasa değerinin altında olduğu söylenmiş. Satış fiyatı bilgisi sızdığı için hissede sert satışların yaşandığı konuşulmuştu. 3ay öncede bir satış dümeni ile adını duyurmuştu.2 gündür bu dümen yine devam ediyor. ( Onlar YTD'yi Yalan, Talan ve Dolan olarak algılıyor biz aman yanlış anlaşılıp zarar edilmesin diye YTD yani Yatırım Tavsiyesi Değildir diyoruz)

Haluk Güzel
30-11-2012, 15:29
ortalık duruldu mu dersiniz ?

Mohikan54
30-11-2012, 15:40
Şirekt 2.88 den satarken hisseleri bazılarına ne oluyorda 2.53 tabandan satıyorlar, aldım geldim , bende ...hayırlısı

zc6522
30-11-2012, 15:48
2.52 satış bekleyen lotlar ne oldu,

Trader_23
30-11-2012, 15:50
Şirekt 2.88 den satarken hisseleri bazılarına ne oluyorda 2.53 tabandan satıyorlar, aldım geldim , bende ...hayırlısı

kesinlikle katılıyorum :)

Trader_23
30-11-2012, 15:51
2.52 satış bekleyen lotlar ne oldu,

onları cebe attık dostum lazım olacak :)

altinboga
30-11-2012, 16:04
Şimdi şöyle bir mantık var. Diyelim 3,00 den alan biri 2.55 den şu an satsa akşam kapanışa doğru 2.32 den alsa ne olur.
Yaklaşık yüzde 10 zarardan kar sağlar adet 1000 ise 1100 olur 3.00 TL ye gelince kar cepte ? Düz hesap
Fakat karşımızda tüccar var. Bu hesabı yapacak olanları bekliyor. Biz bu amaçla eldekini satacağız o kapacak sonra istediğimiz 2.32 ye gelmeyecek ve fiyat indiği yere çıkacak tavan tavan alış yapamayacak olan en az %20-30 zarar yapacak.

maksim
30-11-2012, 16:16
Şimdi şöyle bir mantık var. Diyelim 3,00 den alan biri 2.55 den şu an satsa akşam kapanışa doğru 2.32 den alsa ne olur.
Yaklaşık yüzde 10 zarardan kar sağlar adet 1000 ise 1100 olur 3.00 TL ye gelince kar cepte ? Düz hesap
Fakat karşımızda tüccar var. Bu hesabı yapacak olanları bekliyor. Biz bu amaçla eldekini satacağız o kapacak sonra istediğimiz 2.32 ye gelmeyecek ve fiyat indiği yere çıkacak tavan tavan alış yapamayacak olan en az %20-30 zarar yapacak.
bak kardeş sen hep böyle garip zamanlarda ortaya çıkıp bir şeyler diyon. daha öncede yaptın bunu onun açıklamasını yapmışsın ama yanlış yada eksik diyelim sen hisse ucuz alın dediğin zaman kağıt 3, 14 cıvarındaydı sonrada 2,74 de kadar geldi, bizde takip ediyoruz anladığın. bence sen milletin ahını alma. kararlarına etki edecek yazılar yazma.

boselecta
30-11-2012, 16:41
Ya bu makro market ne kadar aciz ne kadar iş bilmez bi şirketmiş adamlar kap a gönderdikleri ilk yazıda 3,34 ten sattık diyorlar sonraki düzelte yazısında pardon 2,88 den sattık diyorlar oysa adamlar 2,88 den aldılar. Kap ın bile kafasını karıştırdı bu kayserililer :))

ahsen2
30-11-2012, 16:51
hakikaten yahu. neden sattık diyorlar kendileri almadı mı? Bu arada Bir Ankara'lı olarak sizi temin ederim ki Makromarket çok çok iyi bir şirket.Özellikle et , sebze meyve reyonları bakımından bir numara. Ankara da pazara çok hakim bir firma. İstanbul'dada çok iyi iş yapacağı bence kesin..Çok yakında zarar marar kalmaz...Bu arada çok mutaassıp ve muhafazakar bir firma olduğunu da ekleyeyim

raskolnik
30-11-2012, 16:52
imkb den ve yatırımcıyı koruma fonundan iki arkadasla konustum ve durumu arzettim. eger baskı kurarsak spk cagrı zorunlugu getirebilir. durmun onlarda farkında ve hak veriyorlar. lutfen magdur olan arkadaslar spk ya sikayet yazsın. selamlar

raskolnik
30-11-2012, 16:56
yandık o zaman desene

hakikaten yahu. neden sattık diyorlar kendileri almadı mı? Bu arada Bir Ankara'lı olarak sizi temin ederim ki Makromarket çok çok iyi bir şirket.Özellikle et , sebze meyve reyonları bakımından bir numara. Ankara da pazara çok hakim bir firma. İstanbul'dada çok iyi iş yapacağı bence kesin..Çok yakında zarar marar kalmaz...Bu arada çok mutaassıp ve muhafazakar bir firma olduğunu da ekleyeyim

Trader_23
30-11-2012, 17:07
beklenti bitti diyenler beklenti yeni başlıyor.. makro marketin uyumla ilgili yapacağı yatırım stratejisi ve beklentilerini görmek lazım.

Trader_23
30-11-2012, 17:24
tüm yazdıklarımdan feragat ediyorum bu ş..lerin amacı belli değil.ben kaçar .ytd

ahsen2
30-11-2012, 17:45
2012 haziran ayında fimar UYUM un yüzde 10 unu 3.34 birim fiyatla almıştı. UYUM'un MAKROMARKET'e satılmasından sonra yüzde 10 ile ortak olan FİMAR Holding bütün hisselerini satarak UYUM'dan çekildi.
son ortaklık yapısı ise şu
Ali Akyüz ...........yüzde 2
Mehmet Akyüz....yüzde 7.66
Ahmet Akyüz .....yüzde 7.74
İskender Keleş....yüzde 7.58
Makro...............yüzde 47.32
Halka açık.......... yüzde 30

MedwiG
30-11-2012, 17:47
Kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası / [ıhyay katmr uyum] endeks sırketlerınde degısıklık 30.11.2012 16:30:51

ımkb pay endekslerı temel kuralları`nın 7.18 maddesı uyarınca ımkb halka arz endeksı kapsamında olan bır sırket, ıslem gormeye basladıgı tarıhı takıp eden 25. Ayın ılk ıs gunu gecerlı olacak sekılde endeksten cıkarılmaktadır. Bu kapsamda 2010 yılı kasım ayı ıcerısınde ıslem gormeye baslamıs olan ıhlas yayın holdıng, katmercıler ekıpman ve uyum gıda payları 03.12.2012 tarıhınden ıtıbaren ımkb halka arz endeksı kapsamından cıkarılacaktır.
--------------------------------------

hadrian
30-11-2012, 17:52
sn nur35 mesaj kutunuzu kontrol ediniz, silmediğiniz için mesaj alamıyosunuz

boselecta
30-11-2012, 18:02
tüm yazdıklarımdan feragat ediyorum bu ş..lerin amacı belli değil.ben kaçar .ytd

noooldu 17 dk da döndün sözünden burası borsa kim kime korsa :)

ahsen2
30-11-2012, 18:32
ESKİ
İskender KELEŞ 14,40%
Ali AKYÜZ 14,80%
Mehmet AKYÜZ 15,40%
Ahmet AKYÜZ 15,40%
FIMAR Holding 10,00%
Halka Arz 30,00%
--------------------------------
YENİ
Makro 47,32%
İskender KELEŞ 7,58%
Ali AKYÜZ 2%
Mehmet AKYÜZ 7,66%
Ahmet AKYÜZ 7,74%
FIMAR Holding 0 %
Halka Arz 30,00%

dr.snake
30-11-2012, 19:07
merak ettiğim bir konu var...yanlış bir soru sorarsam lütfen gülmeyin...şimdi bu son tabloya göre ben makroyum diyelim yüzde 47 bende halka arzda yüzde 30....şimdi yüzde 4ünü çeksem halka arzdan yüzde 51ne sahip olup hükmetmezmiyim yada söz sahibi olmazmıyım kağıtta...bu yüzde 4ü çekerkende kağıt fiyatı ne olur acep?hekese saygılar..cevap vercek arkadaşlara şimideen teşkkürler...

hikmeta
30-11-2012, 19:12
Merhaba,
aşağıdaki linki okumanızda fayda var.

http://perakendegercegi.wordpress.com

ahsen2
30-11-2012, 19:49
link çok güzel açıklamaya çalışmış, yalnız şu cümleye katılmıyorum.
"Olacak şey şudur. %47,32 hisse ile şirketi siz yönetemezsiniz. Macro market te zaten bunu istemeyecektir. Uyumu kendi haline bırakacaktır."
yüzde 47.32 ile Makro yönetemeyecekte kim yönetecek.karşı tarafta 3 tane 7 küsur hissesi olanlar mı yönetecek? Toplamı zaten yüzde 25 eder.

Bence eksik kalan 2.75 lik hisse kolaylıkla temin edilebilir.Akyüz'ler ile Sayın İ.Keleş azınlık ortak olarak devam ederler.

backup
01-12-2012, 01:10
link çok güzel açıklamaya çalışmış, yalnız şu cümleye katılmıyorum.
"Olacak şey şudur. %47,32 hisse ile şirketi siz yönetemezsiniz. Macro market te zaten bunu istemeyecektir. Uyumu kendi haline bırakacaktır."
yüzde 47.32 ile Makro yönetemeyecekte kim yönetecek.karşı tarafta 3 tane 7 küsur hissesi olanlar mı yönetecek? Toplamı zaten yüzde 25 eder.

Bence eksik kalan 2.75 lik hisse kolaylıkla temin edilebilir.Akyüz'ler ile Sayın İ.Keleş azınlık ortak olarak devam ederler.

abi, niye kendi yonetsin ki. yonetemez demek yanlis da, yonetmez demek dahadogru olur. yaziya gore amac belli ise, yonetimden uzak durup hedefe dogru yol alacaklar. amac tumunu ucuzadaha dogrusu istanbul magazalarini ucuzdan kapatmak. e adam yonetime girerse, sirketi kurtarsa eline ne gececek... ben oyle anladim.

ayigit766
01-12-2012, 01:25
tabiki de risk var kazanma garantisi yok syn backup ama burda şikayet konusu hissenin düşmesi değil adamların verdikleri çelişkili haberlerle bizleri salak yerine koymaları ve spk'nın buna çanak tutması hiçbir şey yapmaması....inşaallah sen keleşin ya da akyüzün avukatı değilsindir....

ayigit766
01-12-2012, 01:27
bu kağıdın ben 1,5 yıldır tavan tavan yaptığını görmedim sen gördüysen tarih ver...

kasirga123
01-12-2012, 01:43
http://www.makromarket.com.tr/Guncel/Index/671

Stratejik ortaklık aslında satış yok.... Makro*Uyum Marketleri olarak anılacak ..

feanor
01-12-2012, 10:25
Arkadaslar bu Perakende Gercegi baslikli yukardaki web yazisini gordum.

Yazinin herhangi bir yazari yok, zaten bu web sayfasinda baska yazi da yok...

Benim gorusum bu son hareketler buyuk bir silkeleme operasyonu... Tabii ki bu gorus sadece beni baglar... Zaman gosterecek neyin ne oldugunu...

melon
01-12-2012, 11:43
şemsiye açılacak mı kapanacak mı?

altinboga
01-12-2012, 11:47
Merhaba,
aşağıdaki linki okumanızda fayda var.

http://perakendegercegi.wordpress.com

Bir arkadaş fikrini çok teknik ve bilimsel olarak herkesin açabileceği bir blog sayfasında bizlerle paylaşmış
Teşekkür ederiz.

altinboga
01-12-2012, 12:02
Arkadaslar bu Perakende Gercegi baslikli yukardaki web yazisini gordum.

Yazinin herhangi bir yazari yok, zaten bu web sayfasinda baska yazi da yok...

Benim gorusum bu son hareketler buyuk bir silkeleme operasyonu... Tabii ki bu gorus sadece beni baglar... Zaman gosterecek neyin ne oldugunu...

Silkeleme olduğu bence de çok açık. Geçen gün de dediğim gibi teknik düzeltmeye pek çok şeyi sıkıştırdılar. Al-Sat, Stop Loss ve Sinyale dayalı işlem yapan traderları gerçekten perişan ettiler. Hiç bir yazılım doğru al-sat sinyali üretemedi ve son hareketlerde %20 net zararlar oluştu. Stop Loss ve İzsüren satış sonlandırma vb sistemlere karşıyım. Kendi kontrolünde olmayan işlemlerden kazanan olmamıştır.
2.40 TL sınırına dikkat çekmiştim fiyat buradan döndü ve İkili dip formasyonu için ilk dip oluştu şimdi fiyat 2.9X civarına gelip tekrar sert bir şekilde 2.4X a gelecek ve tahminen Yıl sonu verileri Ocak sonuna doğru 3.6X ları göreceğiz.
Ancak bu tamamen teknik bakış bu senet için 2 hafta önce OBO olduğunu grafikle göstermiştim bir panik satış yaşanacağını ve 2.40 beklenen fiyat olduğunu yazmıştım bunlar oldu. Şimdi beklentim bu kaos ortamında 2'li dip oluşumudur. Yani sert silkeleme hatta 3'lü dip bile Ocak sonuna kadar olsa şaşırmam. Sonuçta bu ticaret ve herşey olabilir. Kızmaya ah vah demeye hiç gerek yok şimdi 10 bin TL zarar yaparsın Ocak sonu 10 bin artıya geçersin :)
Herkese iyi Pazarlar dilerim.
Sağlıcakla Kalın.

Slymole
01-12-2012, 14:16
Silkeleme olduğu bence de çok açık. Geçen gün de dediğim gibi teknik düzeltmeye pek çok şeyi sıkıştırdılar. Al-Sat, Stop Loss ve Sinyale dayalı işlem yapan traderları gerçekten perişan ettiler. Hiç bir yazılım doğru al-sat sinyali üretemedi ve son hareketlerde %20 net zararlar oluştu. Stop Loss ve İzsüren satış sonlandırma vb sistemlere karşıyım. Kendi kontrolünde olmayan işlemlerden kazanan olmamıştır.
2.40 TL sınırına dikkat çekmiştim fiyat buradan döndü ve İkili dip formasyonu için ilk dip oluştu şimdi fiyat 2.9X civarına gelip tekrar sert bir şekilde 2.4X a gelecek ve tahminen Yıl sonu verileri Ocak sonuna doğru 3.6X ları göreceğiz.
Ancak bu tamamen teknik bakış bu senet için 2 hafta önce OBO olduğunu grafikle göstermiştim bir panik satış yaşanacağını ve 2.40 beklenen fiyat olduğunu yazmıştım bunlar oldu. Şimdi beklentim bu kaos ortamında 2'li dip oluşumudur. Yani sert silkeleme hatta 3'lü dip bile Ocak sonuna kadar olsa şaşırmam. Sonuçta bu ticaret ve herşey olabilir. Kızmaya ah vah demeye hiç gerek yok şimdi 10 bin TL zarar yaparsın Ocak sonu 10 bin artıya geçersin :)
Herkese iyi Pazarlar dilerim.
Sağlıcakla Kalın.

İnşallah olsun da Ocak sonu olsun. 1,5 sene bekledim. 2 ay daha beklerim ama hiç mi hiç umudum yok :(

backup
01-12-2012, 14:42
tabiki de risk var kazanma garantisi yok syn backup ama burda şikayet konusu hissenin düşmesi değil adamların verdikleri çelişkili haberlerle bizleri salak yerine koymaları ve spk'nın buna çanak tutması hiçbir şey yapmaması....inşaallah sen keleşin ya da akyüzün avukatı değilsindir....

vay arkadas, iki yorum yazdik, birilerinin avukati olduk!
helal olsun kardesim, ne diyim. demek ki susmak daha hayirli :)
soyledigim seyleri geri aldim. allah belalarini versin bunlarin, gozlerine dizlerine dursun, allah bildigi gibi yapsin. yemek nasip olmasin insallah

nur35
01-12-2012, 14:47
vay arkadas, iki yorum yazdik, birilerinin avukati olduk!
helal olsun kardesim, ne diyim. demek ki susmak daha hayirli :)
soyledigim seyleri geri aldim. allah belalarini versin bunlarin, gozlerine dizlerine dursun, allah bildigi gibi yapsin. yemek nasip olmasin insallah
Bu moral bozuklugunda gulunebilcek bi cevap:)

reaktör
01-12-2012, 15:50
Hisse fiyatı öngörülerimizin ışığında 7 kasımda belirttiğimiz fiyata geldi.Bundan sonrasını sizlere bırakıyorum.Sağlıcakla kalın.

REAKTÖR

emektar
01-12-2012, 17:24
http://www.borsagundem.com/haber/Makro-Market-Uyum-Gida-ya-ortak-oldu/122073

.................................................. .................................................. ........................

29.11.2012 - 23:31

AÇIKLAMA:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.11.2012 tarihli 301 numaralı kararıyla;

Yapılan hisse devri sonucunda, SPK Seri:IV No:44 Çağrı Yoluyla Ortaklık Paylarının Toplanmasına İlişkin Esaslar Tebliği hükümlerince,

Çağrı Zorunluluğunun bulunmadığını ve yapılan devir işleminin Rekabet Kurumu tarafından onaylanmasının ardından tamamlanacağını yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Demek ki makro Tesco nun iki katını vermiş ...Çağrı yok ...hayırlısı olsun ...

bu satın alma bana ÜLKER i HATIRLATTI...

ahsen2
01-12-2012, 19:12
http://img820.imageshack.us/img820/5355/uyum02.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/uyum02.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
grafiktede görüldüğü gibi bu kağıdın öldüm fiyatı 2 liradır. bu fiyatta ise borsa 58 binlerde iken görülmüş.Borsanın 72 bin olduğu bu zamanda UYUM'un 2 liraya inmesi anormal olur öyle değil mi? Bir de pozitif açıdan bakacak olursak hisse çok rahat 3 liraların üzerine çıkabiliyor. hatta 4 liraları görmesi bile çok uzak değil. Risk çok az.

zalim123
01-12-2012, 19:38
http://img820.imageshack.us/img820/5355/uyum02.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/820/uyum02.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
grafiktede görüldüğü gibi bu kağıdın öldüm fiyatı 2 liradır. bu fiyatta ise borsa 58 binlerde iken görülmüş.Borsanın 72 bin olduğu bu zamanda UYUM'un 2 liraya inmesi anormal olur öyle değil mi? Bir de pozitif açıdan bakacak olursak hisse çok rahat 3 liraların üzerine çıkabiliyor. hatta 4 liraları görmesi bile çok uzak değil. Risk çok az.

Üstat bu grafiğin UYUM a ait olduğuna eminmisin?Bi kafa var ama neyin kafası anlayamadım.

zalim123
01-12-2012, 20:28
Kişisel yatırım stratejimin dışında "TİYO" kanalıyla aldığım UYUM denemesi hüsranla sonuçlandı.Kişisel zararım çok,ama beni asıl üzen üç arkadaşımın da zarara uğramasına sebep olmam.Onlardan çok özür diliyorum.
Şimdi gelecekte ne olabileceğine kendi kişisel tercihlerim doğrultusunda bakalım.
Aşağıdaki grafikte gördüğünüz üzere,3.65 cıvarından başlayan düzeltme şu anda C dalgasını yapmakta.İlk dalga olan A nın % 100 lük noktasındaki oyalanmadan sonratutunamayıp 1.62 bölgesine hareketlendi.Şimdi bu bölgede yatay olarak bir süre oyalandıktan sonra 2.85 bölgesine hareketlenmeli.BURASI ÇOK KRİTİK BİR BİR YER.
Eğer burada tutunabilirse yukarı yeni hedefleri konuşma şansımız olur.Ama tutunamazsa ,bir arkadaşın verdiği yorumlar doğrultusunda (http://perakendegercegi.wordpress.com) 2.62 fibo hedefi olan 1.77 hedefine doğru sarkabilir.Ki bu değer yine bir başka arkadaşımızın çok önceden uyardığı gibi (şirketin gerçek değeri iddiası) olan 1.70-1.80 değerlerine ulaşabilir.
http://666kb.com/i/c9g9kl439xpb59on6.gif

nur35
01-12-2012, 20:53
UYUM
Keşfedilmeyi bekleyen değer
Uyum Gıda için hedef fiyatımızı 30% yükselterek, PİYASA ÜZERİNDE GETİRİ beklentimizi
sürdürüyoruz. Raporumuzda şirketin gizli kalmış değerlerine vurgu yaparken, bu değerlerin
ortaya çıkma vaktinin geldiğine inandığımızı belirttik. Şirket gayrimenkullerinin satım
potansiyeli ve önümüzdeki 5 yıl için 22%’lik ciro ve 75%’lik FAVOK YBBO beklentisi, şirketin
perakende sektörü içinde en hızlı büyüme potansiyeli taşıdığını göstermektedir.
4.30’luk hedef fiyatımız, 0.7x’lik FD/Satış çarpanına denk gelmektedir ki sektör ortalaması
da 0.7x seviyelerindedir. FAVÖK’ü azalan ve büyüme hızı yavaşlayan Şok’a kıyasla güçlü
büyüme potansiyeli ve operasyonel kaldıraçtan faydalanmaya başlaması açısından Uyum
Gida’nin Şok’un satış çarpanı 0.5x ve şu anki seviyesi olan 0.6x’lik FD/Satış çarpanından
çok daha yüksek seviyeleri hak ettiğini düşünüyoruz.
Yeni bir şirket olmasına istinaden Türk perakendecilik sektörü içinde en agresif oyuncu
olarak göze çarpmaktadır. Haziran sonunda 5 yeni satış noktası daha açan firmanın 2012
sonuna kadar satış alanlarında 50% oranında artış öngörüyoruz. Ayrıca firmanın gelişmeye
müsait olan küçük yapısıyla orta vadede güçlü büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz.
Bunlara ek olarak inşaat sektörüne olan talebin hızla artması Uyum’un yeni konutlaşan
bölgelere yatırım yapmasını hızlandıracaktır. Uyum’un satış noktalarının şehir merkezinden
uzak, proje sitelerde daha yaygın olması, bölgede Uyum’un hakimiyetini ve satışlarını
arttırmakta. Ayrıca, Uyum satış verimliliği (Satış Gelirleri/Metrekare) açısından, lokasyon
stratejisinin verdiği avantajla, sektörde Bim’den sonra ikinci sırada yer almaktadır.
Uyum’un yaklaşık 36 milyon TL’lik gayrimenkule sahip olduğu dikkatlerden kaçmış gibi
gözükmektedir ki bu değer şirketin hedef piyasa değerinin yaklaşık 14%’une tekabül
etmektedir. İnşaat firmalarının varlıklarını elden çıkarmayı tercih etmeleri nedeniyle
Uyum Gıda, zaman zaman satış noktalarını kiralamak yerine satın alma yoluna gitmektedir.
Fakat şirket, elindeki duran varlıkları satıp kiralama yoluna giderek, gelecekteki projeleri
için finansman kaynağı yaratmak istemektedir. Bu noktada 31 Temmuz’da Uyum’un
Kayaşehir’deki satış mağazasını 10 milyon TL’ye sattığını hatırlamakta fayda var. Şirketin
elinde buna benzer 5 tane daha gayrimenkul bulunmaktadır ve bu gayrimenkuller gelecekte
doğabilecek finansman ihtiyacını karşılamak için satılmaya aday varlıklar olarak göze
çarpıyor.
Satın alma ve birleşme hikâyelerine açık. Uyum’u 1) büyük perakendeciler İstanbul pazarına
daha etkin girebilmek için 2) yabancı fonlar Türkiye’de hızla büyümekte olan organize
gıda perakendeciliğinden faydalanmak için 3) girişim sermayesi şirketleri ise büyüyen bir
varlığa yatırım yapabilmek açısından çekici bulmaktadır. Bu nedenle Uyum Gıda’nın birçok
firmanın radarında olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde olası birleşme ve satın almalar
açısından güçlü bir aday olarak durduğunu söyleyebiliriz. Şirketin Ağustos 2011’de Permira
ile yaptığı gizlilik sözleşmesini ve Tesco’ya satış ihtimalinin basında yer almaya başlaması
da bu düşüncelerimizi desteklemektedir.
Riskler: Mağaza açılışlarının gecikmesi ve olası bir satın alma & birleşme durumunda çekici
olmayan bir fiyatın belirlenmesi ana riskler olarak sıralanabilir

forum da eskı sayfaları okurken buldum bu kadar beklentı hepsı bıttımı?

nur35
01-12-2012, 21:15
PERAKENDEDE “YERLİ” STRATEJİK ORTAKLIK

Perakende sektörünün önde gelen yerli zincirlerinden Makro Market, sektörün bir başka önemli ve hızlı büyüyen yerli oyuncusu Uyum Gıda’nın hisselerinin yüzde 47,32’sini satın aldı.

Makro Market ve Uyum Gıda gerçekleşen stratejik ortaklıkla önce Türkiye perakende sektöründe güçlü bir yerli girişim olmayı; bu sinerjiyle Türkiye dışına da çıkarak bölgesel bir perakende markası haline gelmeyi hedefliyor.

Oturulan Masadan Stratejik Ortaklık Doğdu

Makro Market ile Uyum Gıda’nın işbirliği girişimi aslında ilk değil. İki şirket daha önce de 2007 yılında Makro Uyum Mağazacılık A.Ş.’yi kurarak işbirliği yoluna gitmişti. Ancak bu girişim, hedefler ve yönetim biçimi konularında ortak bir zeminde buluşulamadığından, herhangi bir ticari faaliyet gösterilmeden sonlandırılmıştı. Aradan geçen beş yılda hem Makro Market hem de Uyum Gıda, çok önemli bir mesafe kat etti. Bu süreçte Makro Market faaliyet alanını Türkiye’nin 14 iline yayıp 168 mağazaya ulaşırken, Uyum Gıda da hisselerinin yüzde 30’unu halka arz ederek, o tarih itibariyle İMKB’de işlem gören beşinci perakendeci oldu. Uyum Gıda’nın halka arz sonrası gösterdiği yüksek performansın yerli ve yabancı perakende zincirleri ve fon yatırımcılarının ilgisini çektiği bir dönemde, Makro Market ile geçmişteki işbirliği arayışı yeniden gündeme geldi. Taraflar, iyi niyetle ve işbirliği arzusuyla oturdukları masadan stratejik ortaklık kararı ile kalktı.

Ankara merkezli Makro Market halen 14 ilde (Ankara, Amasya, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Kırıkkale, Konya, Karaman, Malatya, Mersin, Ordu, Samsun, Yozgat), 165 bin metrekare satış alanına sahip 170 mağazası ile hizmet veriyor. 5 binin üzerinde çalışanı bulunan ve yılda 70 milyon müşteriye ulaşan Makro Market, aylık ekonomi dergisi Fortune Türkiye’nin “En Büyük 500 Şirket” araştırmasında 2011 yılı verilerine göre 110’uncu sırada. 1991 yılında kurulan Makro Market’in Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, aynı zamanda Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun da kurucu başkanı.

İstanbul merkezli Uyum Gıda ise halen üç ilde (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli) 40 bin 535 metrekare satış alanına sahip 55 mağazasında hizmet sunuyor. 2 bine yakın çalışanı bulunan ve yılda 20 milyondan fazla tüketiciye ulaşan Uyum Gıda ise aylık ekonomi dergisi Capital’in “En Büyük 500 Şirket” araştırmasında 2011 yılı verilerine göre 487’nci sırada. 1998 yılında kurulan Uyum Gıda’nın Yönetim Kurulu Başkanı ise İskender Keleş.

BU HABERDE KOTU BISEY GOREN VARMI BIRISI SOYLESIN VARSA EGER?

eflanili__
02-12-2012, 14:53
Kişisel yatırım stratejimin dışında "TİYO" kanalıyla aldığım UYUM denemesi hüsranla sonuçlandı.Kişisel zararım çok,ama beni asıl üzen üç arkadaşımın da zarara uğramasına sebep olmam.Onlardan çok özür diliyorum.
Şimdi gelecekte ne olabileceğine kendi kişisel tercihlerim doğrultusunda bakalım.
Aşağıdaki grafikte gördüğünüz üzere,3.65 cıvarından başlayan düzeltme şu anda C dalgasını yapmakta.İlk dalga olan A nın % 100 lük noktasındaki oyalanmadan sonratutunamayıp 1.62 bölgesine hareketlendi.Şimdi bu bölgede yatay olarak bir süre oyalandıktan sonra 2.85 bölgesine hareketlenmeli.BURASI ÇOK KRİTİK BİR BİR YER.
Eğer burada tutunabilirse yukarı yeni hedefleri konuşma şansımız olur.Ama tutunamazsa ,bir arkadaşın verdiği yorumlar doğrultusunda (http://perakendegercegi.wordpress.com) 2.62 fibo hedefi olan 1.77 hedefine doğru sarkabilir.Ki bu değer yine bir başka arkadaşımızın çok önceden uyardığı gibi (şirketin gerçek değeri iddiası) olan 1.70-1.80 değerlerine ulaşabilir.
http://666kb.com/i/c9g9kl439xpb59on6.gif

Hocam ben 15 yıldır borsadayım öyle herkesin lafında itibar etmem etmemenizi de tavsiye ederim.Şirketin gerçek değeri 1,80 se Makro neden Uyum kar da etmediği kar payıda dağıtmadığı ve yönetiminde karar alacak kadar da ortak olmadığı halde 2,88 fiyattan ,81.768.960 TL vererek aldı.Madem şirketin gerçek hisse değeri 1,80 o halde bu adamlar gerçekten salak mı hesap yapmayı mı bilmiyolar.Bence alayımız dan zekiler.Bence en kısa zaman da yönetim kurulunda çoğunluk duruma gelecek hisseye sahip olacaklar.Birileri tabana hisse yığıp duruyor diye tırsıp elinizdeki senetleri kaptırmayın bir milyon liralık emir iptalinin komisyon bedeli sadece iki buçuk lira.Sizde tabana satış yazarsınız yanlışlıkla bi bakmışınız adamlar kendilerinin emirlerini iptal etmiş sizinkini arada kapmışlar.

ramsesturk
02-12-2012, 15:08
Herşey olabilir, hatta piyasaya bir iki güzel haber gönderip buralar çok bedava denip, millet mala yüklendikten sonra bir bedelli patlatırlar, yine olan bize olur.

bosnali
02-12-2012, 15:27
.........................

ayigit766
02-12-2012, 23:54
peki bu hissede kim kazandı?

Slymole
03-12-2012, 00:02

Tabii ki Spek!

altank
03-12-2012, 00:06

Kazanan ort.3,00 tl'den beri satan XXX(spek veya patron diyelim)..Şimdi bu arkadaş kaçtan geri alacak hisseleri o önemli..Misal, 3 ten 5 milyon adet satıldı ve 2,30 ortalama ile geri alındı diyelim.. 3,5 milyontl kazanç.. hem de 2 ayda:))

altinboga
03-12-2012, 11:17
03 Aralık 2012 09:42 - MAKRO YKB SONGÖR: (MAKRO-UYUM GIDA İŞBİRLİĞİ) 2012'DE MAKRO'NUN TOPLAM CİRODAKİ PAYI YÜZDE 7.04'E ÇIKTI-CNBCE
03 Aralık 2012 09:42 - MAKRO YKB SONGÖR: (MAKRO-UYUM GIDA İŞBİRLİĞİ) 5 YILDA 450 MAĞAZA, 15 BİN İSTİHDAM HEDEFLİYORUZ-CNBCE
03 Aralık 2012 09:41 - MAKRO YKB SONGÖR: (MAKRO-UYUM GIDA İŞBİRLİĞİ) 2013'LE BERABER 5 YILDA CİRODA 4 MİLYAR TL'YE ULAŞACAĞIZ-CNBCE
03 Aralık 2012 07:13 - MAKRO MARKET/SONGÖR: (UYUM GIDA) DOSTLUĞUMUZ SİNERJİK BİR BİRLEŞMEYE DÖNÜŞTÜ

:)

UYUM'da yolunacak KAZ verilecek GAZ kalmadı MAKRO'yu öne alarak GAZ veriyor. Tabi bu doğalgaz değil yapay. :)

altinboga
03-12-2012, 12:02
Bir arkadaş yazlık almayı düşünüyor ancak parayı biraz daha yükselteyim diye araştırmış 3 hisse bulmuş biri Uyum.
Ben de şu seviye çok cazip gibi dursa da aşırı riskli 2.9X e gelerek bir düzeltme yapsın oradan al 3.5X lerden kesin ve net bir karla sat 2.9X e gelene dek Bim ya da Aselsan Al hatta Alyağı da kolla dedim. Uyum belki bu hafta 2.9X ları görebiliriz istersen nakitte kal da dedim o da nakitte kalmayı tercih etti.
Aynı Altan DÜZYATAN'ın sunduğu Canlı Para gibi o mu bu mu şu mu deyip doğru yere parayı koyacağız yoksa Uyum da da gördüğümüz gibi hoooop aşağı :)

ramsesturk
03-12-2012, 14:55
Uyum Gıda UYUM ile dostluklarının 5 yıl öncesine dayandığını kaydeden Makro Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, bu stratejik is ortakligiyla 2013'de dahil olmak uzere 5 yilda 4 milyar tl ciroya ulasmayi hedeflediklerini acikladi

Songör, 5 yılda mağaza sayılarını 450'ye çıkararak 15 bin kişiye istihdam sağlamayı planladıklarını soyledi.

HEDEF 2013’TE 1 MİLYAR DOLARIN ÜZERİNDE CİRO

Uyum gıdanın yüzde 47,3'ünü satın alan Makro Market’in 2023'de hedefleri ise, Türkiye’nin en buyuk perakende yapmak istediklerini belirten Songör, “Makro Market 2012'nin ilk 9 ayında cirosal anlamda ulusal ve lokal zincirler yuzde 12.4 büyürken, 13.9 büyüdü” dedi.

Toplantıda konuşan Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş, "Makro ile yaptığımız stratejik ortaklıkla borsadaki yatırımcılarımız mali yapısı daha güçlü bir şirket görecek" dedi.

Makro perakende zinciri 2013de ciroda 1 milyar dolarin uzerine cikmayi ve verimlilikte sektor ortalamasinin ustunde olmayi hedefliyor.

"HALKA ARZ PLANLADIK AMA..."

Makro Yönetim Kurulu Başkanı, “Makro Market'in 2013 son çeyrekte halka açılma yönünde hazırlığı vardı, ancak halka açık olan Uyum'da hisse alımı sonrası bu planımızı askıya aldık,ileride iki şirketi birleştirip daha değerli hale getirmeyi düşünüyoruz” dedi.

http://www.cnbce.com/haberler/sirketler/makro-market-uyum-u-aldi-halka-arzi-erteledi

altinboga
03-12-2012, 15:21
Anlaşılan bu kadar yağlamaya, yıkamaya, cilalamaya, süslemeye rağmeeeen Uyum'a ilgi alaka sıfır. Demek ki vatandaş pilavından sinek çıkan lokantadan bidaha yemediği gibi borsada da bazı şeyleri yemiyor. Sabahtan beri gelen haber yağmuruna rağmen 2.8X 2.9x lar görülmemiş ise olay bitmiş demektir.
Gerçekten de bugün yarın bu seviyeler görülmez ise zararımı kabullenirim ancak tüm platformlarda haber alt yorumlarında, borsa sitelerinde, aracı kurum sitelerinde bu senetle alakalı kendi yorumlarımı yaparım. Bakalım kim zararlı çıkıyormuş.

maksim
03-12-2012, 15:49
Anlaşılan bu kadar yağlamaya, yıkamaya, cilalamaya, süslemeye rağmeeeen Uyum'a ilgi alaka sıfır. Demek ki vatandaş pilavından sinek çıkan lokantadan bidaha yemediği gibi borsada da bazı şeyleri yemiyor. Sabahtan beri gelen haber yağmuruna rağmen 2.8X 2.9x lar görülmemiş ise olay bitmiş demektir.
Gerçekten de bugün yarın bu seviyeler görülmez ise zararımı kabullenirim ancak tüm platformlarda haber alt yorumlarında, borsa sitelerinde, aracı kurum sitelerinde bu senetle alakalı kendi yorumlarımı yaparım. Bakalım kim zararlı çıkıyormuş.

ne oldu 15 gündür hisseyi pazarlıyordun.ucuz diyordun. uçacak kaçacak vs. şimdi millete satın diye ufaktan ufaktan söylemeye başladın. umudunu mu yitirdin?

nur35
03-12-2012, 15:50
Her bekledigimiz beklenti haberine dustu bu kadar olumlu habere hala dusuyor bu kagit battik diye bi aciklama geldigindemi cikacak. ?

freedsel
03-12-2012, 16:09
ne oldu 15 gündür hisseyi pazarlıyordun.ucuz diyordun. uçacak kaçacak vs. şimdi millete satın diye ufaktan ufaktan söylemeye başladın. umudunu mu yitirdin?

süper bir cevap olmuş, yazdıklarını okuduğumda benim de aklıma bu gelmişti :cool:

dealer54
03-12-2012, 16:23
Malesef hisse alçalan kanalını bile aşağı kırmış durumda, 2,40 - 2,50 arasında bir süre oyalanabilir ama 2,40 altında kapanış olmadığı sürece yukarı bir tepki hareketi beklenebilir ama bu yükseliş sanırım 2,80 üstüne atacak kadar güçlü olmayabilir,o günkü işlem hacmine bakmak gerek.

Zararda olan tüm arkadaşların zararlarını bir an evvel kurtarmalarını diliyorum..

nur35
03-12-2012, 17:14
Toplantıda konuşan Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş, "Makro ile yaptığımız stratejik ortaklıkla borsadaki yatırımcılarımız mali yapısı daha güçlü bir şirket görecek" dedi. Hala dusuyoruz...

Mohikan54
03-12-2012, 17:45
Biraz zamana ihtiyacı var gibi..Şu anda insanlar yatırım yapabilecekleri hisseleri araştırıyorlar..Gereksiz kağıtlardan kurtulduklarında atılım yapmaya hazır olan Uyum'a gelebilirler..Acele etmeyelim derim..

hadrian
03-12-2012, 18:32
http://a1212.hizliresim.com/14/3/gjwfn.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
03-12-2012, 18:34
http://a1212.hizliresim.com/14/3/gjwhx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

melon
03-12-2012, 21:20
hisseyi ayağa kaldırmak için makro-uyum her türlü açıklama yapsada küstük kalkmıyoruz :))) bugün heryerde makro haberi vardı ama hala uyuyo bizim ki

ayigit766
03-12-2012, 23:27
Herşey olabilir, hatta piyasaya bir iki güzel haber gönderip buralar çok bedava denip, millet mala yüklendikten sonra bir bedelli patlatırlar, yine olan bize olur.

uyumun şu andaki karakterini yansıtan bir yorummmmm.

Kaygan
04-12-2012, 00:27
hisseyi ayağa kaldırmak için makro-uyum her türlü açıklama yapsada küstük kalkmıyoruz :))) bugün heryerde makro haberi vardı ama hala uyuyo bizim ki

Böyle borsada dandik ve beş para etmez kategorisindeki hisselerde 50 100 bin biri mal alayım derse,spek denilen 3-5 hırsız, hisse çıkmasın ve düşsün diye yırtmadığı yeri kalmaz.
İşte bunlar böyle biyerlerini yırttığı için,her geleni kaçırdıkları için bu hisselere kimse gelmez.kendi kendilerini öperler.hacim sıfır olur.birileride çıkar spek olmazsa hiçbişey olmaz der.
Spek herkesi kaçırmayıp,kendi defolup gitse herşey olur.
Neyse şereflilerden çok bahsetmeyip,şerefliliklerini hatırlatmayalım.

Borsada büyüğünden küçüğüne herkes böyle.garanti %3,5 artar.adam mal almıştır.thy %6,5 artar 3,5dan 5,60 olur.mala boğulmuştur.bankanın biride böyle ortamda eksi kapar,mal satmıştır.Herkes yakaladığını öpme derdinde.Kimseyi yakalayamazsa haydi yukarı.

nur35
04-12-2012, 01:29
Bugun ku okadar habere tas olsa catlardi..,

eflanili__
04-12-2012, 12:13
Dün de aynıydı bu günde aynısı bi gurup zevat açılıştan sonra 4-5 kuruş çıkartıyo sonra bas aşağı sıkılmadınız mı bu oyundan.Asıl neler söyliycem de

eflanili__
04-12-2012, 12:15
2,45 ten işlem görürken nasıl 2,43 ten satılıyo küfrün bin bir para bunlara

nur35
04-12-2012, 12:30
Akil mantik almiyor zaten. Toplu hisse fiyati 2.88 oluyor dun ki aciklamalar makronun cok guclu oldugu yonde uyum un onun gucunu alacagi yonde hersey iyi olacagi yonde ama daha nasil dusebiliyor akil isi degil.

Kaygan
04-12-2012, 12:38
Bu hisseler düştüğünde mantıksızca düşer zaten.Satıldı 2,88 e .Üstüne %10 düştü.Fiyat 2,50 ye geldi.
Bu durumda ne olur alıcı gelir.İşte mantıksız,saçma sapan,bu hisselerin dandikliğini gösteren kısmı,speklerinin hırsız olduğunu gösteren kısmı orda ortaya çıkar.
Alıcı gelince çıkması gereken hissede mal satarlar,nasıl olsa zarar ettirip geri alırım derler.Alırlarda.
Şimdi o oyun oynandığı için çıkamadığı gibi şereflice!,a.dice düşsün diye yırtınıyorlar.

e.yegen
04-12-2012, 12:44
sabrın sonu selamettir cıtı ve deutche son bir haftada 400 bin almış onlar alıyorsa korkacak bir durum yok

kudesci
04-12-2012, 13:04
AYSUN GÖKSU/BORSAGUNDEM.COM

Tesco ile görüşmelere devam ederken geçtiğimiz hafta ortasında sürpriz bir şekilde bir anda Makro'yla masaya oturup satıldığı açıklanan Uyum Gıda hisselerinde yaşanan sert hareketlerin ardından gözler yöneticilere dönmüştü. Ki bugün iki şirket Yönetim Kurulu Başkanı, ortaklıklarıyla ilgili detayları ve işbirliğine ilişkin ayrıntıları paylaşmak üzere basın mensuplarıyla buluştu.

Conrad Otel’de yapılan basın toplantısında Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Borsagundem.com’da 30 Kasım’da yayınlanan haberde yer alan, “Günler öncesinden halka açık şirketin Makro'ya satılacağı biliniyormuş. En son küçük ortaklar öğrendi ve açıklamadan önce hisselerin yüzde 2 oranında düşerek 2.77 liraya gerilemesi kafaları karıştırdı. Birilerin satışı günler öncesinden bildiği kesin, gazetede (Habertürk) yayınlanan haber de bunun kanıtı!” iddialarına karşın şunları söyledi:

“GÖRÜŞMENİN NİTELİĞİ SÖYLENMEMİŞ OLABİLİR”

“Görüşmeye başladığımız zaman KAP’a açıklama yapıldı. Görüşmenin niteliği söylenmemiş olabilir. Ama danışman firma açıklandı.

Biz mesafeyi hızlı aldık. Uyum yöneticileriyle 10 yıldır diyalog içindeyiz. Aynı lisanı konuşabiliyoruz. Birbirimizden haberdarız, işletmemiz için de nelerin risk taşıdığını biliyoruz.

Uyum Grubu bu hisseleri Makro’ya vermek istedi. Gerek rakamlarla gerek pazarlık gücümüzle gerekse birlikte yarattığımız sinerjiyle bu ortaklığı gerçekleştirdik.

Bilgi paylaşmamak gibi bir durum yok. Sadece süreç hızlı gelişti. Günlük spekülatif hareketlerle ilgilenmeyeceğiz. Yatırımcılar bizim ortaklarımız. Bunun sorumluluğunu içimizde derinden hissedeceğiz” dedi.

“HİSSELER DEĞER KAYBEDİNCE ÇOK TEPKİ ALDIK”

Şeref Songör konuşmasına, “Hisse devriyle ilgili açıklamayı ancak Perşembe gününe yetiştirebildik. Hisselerin yüzde 9 kaybetmesiyle çok tepki aldık. Ancak bir spekülatif yaklaşımlardan uzak duracağız. Hisse sahiplerinin uzun vadede kazanmasını sağlamaya çalışacağız. Uyum yatırımcılarının çok daha güvenli bir kağıda yatırım yaptığını belirtirim. Yıl sonunda toplam değeri yükseltmeye, yatırımcıların kazanması için çalışacağız” şeklinde devam etti.

TİLKİ TESCO MU?

Borsagundem.com’un “Bu hisselerde yaşanan sert düşüşlerle ilgili SPK’dan bir uyarı aldınız mı sorusuna” cevabı ise Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş verdi:

“SPK’dan bir uyarı almadık. Hisselerdeki düşüş kısa vadeli yatırımcıların yanlış anlamalarından dolayı satışa geçmiş olmalarından kaynaklanabilir. Bundan sonraki süreçte yatırımcılarımız kazanacak.”

Borsagundem. com’un, “Neden Tesco ile anlaşamadınız? Kısa sürede Makro ile ortaklık yaptınız?” sorusuna cevap veren Uyum YKB Keleş, “Aslanın 10TL’si tilkinin 20 TL’sinden iyidir” dedi.

hadrian
04-12-2012, 13:22
http://g1212.hizliresim.com/14/4/gkn3m.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

altinboga
04-12-2012, 15:27
Ters Ağrı Dağı Formasyonu oluşuyor :) :td:

Geeel canım aşağıda 2.20 orası da olmadı 1.20 o da olmadı 0.60 sonra 0.20 sonra 0.05 ve daha aşağısı da var gel aşağı.
Yo yo şöyle demek lazım " in ulan aşağı" :kahkah:

metret
04-12-2012, 15:43
Sabrettikçe daha da aşağıya iniyor. Yarın öbür gün borsa da düşerse tadı iyice kaçacak sanki.

altinboga
04-12-2012, 15:45
UYUM için 100 bin Bilgilendirme Mail Kampanyama başlamak üzereyim. Geçmişte yaptıkları kataküllaları topladım buraya yazsam sığmaz. Küçük yatırımcı ve kurumsal yatırımcıların bilmediği çok önemli detaylar 100 bin bireysel ve kurumsal yatırımcıya mail olarak göndereceğim. 1 yıl sürecek kampanyam için bugün son günüm. Şu an belini doğrultamayan iki senet daha var ve uzak durulması için hala mail atmaya devam ediyorum. Bilgilendirme mailleri bitince eminim bu iki senet yine silkelemeye devam edecek.
Yakında 1 kişinin neleri değiştirebileceğini göreceksiniz.
"UYUM için 100 bin Bilgilendirme" yarın sabah başlıyorum 1 yıl devam. Bu da benim inadım napıyım.:kural:

eflanili__
04-12-2012, 15:50
Ters Ağrı Dağı Formasyonu oluşuyor :) :td:

Geeel canım aşağıda 2.20 orası da olmadı 1.20 o da olmadı 0.60 sonra 0.20 sonra 0.05 ve daha aşağısı da var gel aşağı.
Yo yo şöyle demek lazım " in ulan aşağı" :kahkah:
Dşşk mı geçiyosun.

eflanili__
04-12-2012, 15:53
Geçin dalganızı geçin aldığınız osuruktan teyyare kağıtlar bi gün elinizde patlar inş.

zalim123
04-12-2012, 15:55
UYUM için 100 bin Bilgilendirme Mail Kampanyama başlamak üzereyim. Geçmişte yaptıkları kataküllaları topladım buraya yazsam sığmaz. Küçük yatırımcı ve kurumsal yatırımcıların bilmediği çok önemli detaylar 100 bin bireysel ve kurumsal yatırımcıya mail olarak göndereceğim. 1 yıl sürecek kampanyam için bugün son günüm. Şu an belini doğrultamayan iki senet daha var ve uzak durulması için hala mail atmaya devam ediyorum. Bilgilendirme mailleri bitince eminim bu iki senet yine silkelemeye devam edecek.
Yakında 1 kişinin neleri değiştirebileceğini göreceksiniz.
"UYUM için 100 bin Bilgilendirme" yarın sabah başlıyorum 1 yıl devam. Bu da benim inadım napıyım.:kural:

mail kampanyanızın içeriğini bilmiyorum ama geniş çaplı bir "MAKRO ve UYUM DAN UZAK DUR BU MARKETLERDEN ALIŞ VERİŞ YAPMA" şeklinde bi kampanya çok etkili olurdu.Zincirleme bir mail bombardımanı.Twitter,facebook,googlel +1 ve diğerlerinden.

altinboga
04-12-2012, 15:59
Bu sanedi merak edip sağda solda pozitif uydurma haberlere kanıp şu an bu sayfaları inceleyen değerli yatırımcı kardeşim. Borsada ilk önce uzak durman gereken kağıt bu kağıt. Şu an borsa 75 binlerle rekor kırarken teknik düzeltme dönemini oldukça hadsizce sömürerek fiyatı 2.9x lardan 2.3x lara getiren uyanıklardan ve bu hisseden uzak dur. :hayır:
Bak şimdi yarın öbür gün IMKB endeks aşağı salınca bu senedi yükseltecekler. Küçük yatımcıda şöyle düşünecek
" Vay be borsa düşerken iyi direndi, endeks düşerken yükselen az sayıda kaıttan biri alalım hücuuum"
Bu gibi algı oluşturmak için şu an endeks yükseliyorken genelin dikkati dışında fiyatı aşağı çekiyorlar. Zaten pek çok kağıt artıda genelde herkes mutlu. Şimdi endeks düşünce kağıt aramaya başlayacaksın ve bu kağıtta agresif yükselişler olacak e tabiki sende bu sayfada bu yazıyı okuyacaksın. Güvendiğin sağlam kağıtları takip et. Bu iyiliğimi de unutma. :wave:

altinboga
04-12-2012, 16:01
Dşşk mı geçiyosun.

Cevap veriyorum " evet"

altinboga
04-12-2012, 16:01
Geçin dalganızı geçin aldığınız osuruktan teyyare kağıtlar bi gün elinizde patlar inş.

cevap veriyorum "o osuruk kağıt elimde patladı doğru dedin"

maksim
04-12-2012, 16:02
Dşşk mı geçiyosun.

aynen öyle yapıyor kardeş. hala anlamadınız mı. adamın ne dediği belli değil. belkide bu işin bir parçasıdır. adamın yazdıklarının hepsini okudum. daha öncede uyarmıştım. bu işe nabza göre şerbet verme denir.

eflanili__
04-12-2012, 16:19
cevap veriyorum "o osuruk kağıt elimde patladı doğru dedin"
teneke öküz senin gibi akbabalar leş kargaları genelde bi kağıdın üzerine yazı yazmaya başladığı günlerde genelde artık alma zamanı gelmiştir.2,88 den adamlar babasının hayrına almadılar 80 küsür milyon vererek o kadar lotla onlar bi şeyler bekler se ben hayli hayli beklerim.

altinboga
04-12-2012, 16:20
aynen öyle yapıyor kardeş. hala anlamadınız mı. adamın ne dediği belli değil. belkide bu işin bir parçasıdır. adamın yazdıklarının hepsini okudum. daha öncede uyarmıştım. bu işe nabza göre şerbet verme denir.

Külliyen yanlış anlamışsın canım. Ben de herkes gibi alırım ve yükselmesini beklerim sonra en iyi fiyat algısı ile satarım.
Sence aldıktan sonra kağıtla duygusal bağ mı kurayım. Aldım ve şimdi zarardayım ne var anlamayıp başka yere çekecek bunda.
Evet şu an portföyümü revize etmek zorunda kaldım.

Kasım ortası bir grafik vermiştim 2.40 a kadar bir satış çılgınlığı olacak demiştim ancak 2.40 altını bile zorlayacak kadar hadsiz ve tarbiyesizce sömürmeye devam ediyorlar. Kısa vadeli ise 15 16 sı alım önermiştim 2.77 alan 2.90 sattı fena mı oldu. Ancak ben bu kadar küçük yatırımcının sömürülebileceğini ve OBO formasyonu sonrası oluşması zaten beklenen bu durumu bu derece kullanan bir spekülatör görmedim. Gördüm de bu kadar hadsizi az bulunur. Az gelişmiş ekonomilerin çoğunda rastlanaca tipte bir spek.
Ben de senin beni anlayamamanı anlayamadım arkadaş.

maksim
04-12-2012, 16:27
arkadaşlar ben kağıdın buralara kadar gelebileceğini hiç düşünmemiştim. ama yanıldım. bu saaten sonra teknik takas haber vs. bu kağıda işlemez. ne yaptıklarını kestirmek zor. ama hiç bir kağıt sonsuza kadar ne çıkar ne düşer. uyum içinde bir dip noktası olacak. eğer kredili oynamayanlar varsa bence beklesinler. buradan bu kağıdı verip zararını başka bir kağıttan çıkarabilecekler elbette satsınlar. ama endeks zaten rekor seviyede. yukselen kağıtlar yükseldi. öyle bir kağıt bulmak da zor. yinede bunun kararı size ait.

daha önceden bir kaç arkadaş da yazdı. bende yazdım. şuanda yapılacak tek şey uyumdaki bu büyük operasyonla ilgili olarak yaşanan süreci spk ya şikayetle bildirmek. bir şey çıkar yada çıkmaz şikayet etmekten en azından bir şey kaybetmeyiz. gerisi sizin bileceğiniz iş.

maksim
04-12-2012, 16:34
Külliyen yanlış anlamışsın canım. Ben de herkes gibi alırım ve yükselmesini beklerim sonra en iyi fiyat algısı ile satarım.
Sence aldıktan sonra kağıtla duygusal bağ mı kurayım. Aldım ve şimdi zarardayım ne var anlamayıp başka yere çekecek bunda.
Evet şu an portföyümü revize etmek zorunda kaldım.

Kasım ortası bir grafik vermiştim 2.40 a kadar bir satış çılgınlığı olacak demiştim ancak 2.40 altını bile zorlayacak kadar hadsiz ve tarbiyesizce sömürmeye devam ediyorlar. Kısa vadeli ise 15 16 sı alım önermiştim 2.77 alan 2.90 sattı fena mı oldu. Ancak ben bu kadar küçük yatırımcının sömürülebileceğini ve OBO formasyonu sonrası oluşması zaten beklenen bu durumu bu derece kullanan bir spekülatör görmedim. Gördüm de bu kadar hadsizi az bulunur. Az gelişmiş ekonomilerin çoğunda rastlanaca tipte bir spek.
Ben de senin beni anlayamamanı anlayamadım arkadaş.

senin yazdım dediğ obo formasyonunu bir bak bakalım senden önce ben yazmışmıyım. milleti uyarmışmıyım. geçmiş sayfalara bakarsan anlarsın. ha seni anlamak meselesine gelince yazdıkların benim açımdan çelişkili, net olmayan, bir dönem kağıdı pazarlayan (alım için) bir dönemde (bugünlerde) sattırmaya çalışan bir içeriğe sahip. madem obo teknik takas vs bilgin var bizide uyardın senin elinde neden patladı bu kağıt merak içindeyim?

seni anlamam çünkü sen insanları uyum alsınlar diye düşerken yönlendirdin.
seni anlamam şimdide satsınlar diye yönlendiriyorsun.

altinboga
04-12-2012, 16:42
senin yazdım dediğ obo formasyonunu bir bak bakalım senden önce ben yazmışmıyım. milleti uyarmışmıyım. geçmiş sayfalara bakarsan anlarsın. ha seni anlamak meselesine gelince yazdıkların benim açımdan çelişkili, net olmayan, bir dönem kağıdı pazarlayan (alım için) bir dönemde (bugünlerde) sattırmaya çalışan bir içeriğe sahip. madem obo teknik takas vs bilgin var bizide uyardın senin elinde neden patladı bu kağıt merak içindeyim?

seni anlamam çünkü sen insanları uyum alsınlar diye düşerken yönlendirdin.
seni anlamam şimdide satsınlar diye yönlendiriyorsun.

Ben şu an elinde bu kağıt olan satsın demiyorum. Yeni gelecek arkadaşların kesinlikle almamaları gerektiğini söylüyorum. Ayrıca yazdıklarım beni bağlar. Zaten yeni gelecek yatırımcının alımıyla yükselebilecek bir kağıt da değil.
Saygılar

feanor
04-12-2012, 16:52
Kagidin bu kadar dusmesi benim sucum arkadaslar...

Acil para lazim oldu kagidi satip oderim diye geldim hic haberlere bakmadan 2.77'den satis emrini girdim portfoyume, satis gerceklesti mesajini bekliyorum derken baktim kagit taban olmus...

E ne yaptim, ertesi gun portfoyun yarisini satabildim 2.40'li bir fiyattan...

Sorun bu yani, bana acil para lazimdi... Simdi dunya evren her neyse artik komple benim etrafimda donuyor, ve acil para ihtiyacimi baska bir sekilde cozdum... Yani artik korkacak birsey kalmadi...

eflanili__
04-12-2012, 16:57
Ben şu an elinde bu kağıt olan satsın demiyorum. Yeni gelecek arkadaşların kesinlikle almamaları gerektiğini söylüyorum. Ayrıca yazdıklarım beni bağlar. Zaten yeni gelecek yatırımcının alımıyla yükselebilecek bir kağıt da değil.
Saygılar
Elindekiler satmayacak yeni gelenler bu fiayttan almayacak.B,z elimizdekilerle turşumu yapacaz.Diyelim yaptık bu turşuyu ne zaman yiyecez.Makro nun turşuya biçtiği fiyat 2,88 benimki daha azdı .Her şeyi söyledin bunlarıda söyle bari.

altinboga
04-12-2012, 17:16
Elindekiler satmayacak yeni gelenler bu fiayttan almayacak.B,z elimizdekilerle turşumu yapacaz.Diyelim yaptık bu turşuyu ne zaman yiyecez.Makro nun turşuya biçtiği fiyat 2,88 benimki daha azdı .Her şeyi söyledin bunlarıda söyle bari.

Bu iş Eflanili Konağında Turşu yapmaya benzemez. Bazen risk alır kazanırız bazen kaybederiz.

-Yarın yağmur yağacak haberine karşı şemsiye almayan kişi sırılsıklam ıslanınca suçlu kendisidir.
-Yarın yağmur yağacak haberine karşı şemsiyesini alıp 1 hafta yanında taşımasına rağmen yağmur yağmaması üzerine sonraki gün şemsiyesini almadan çıkıp sırılsıklam ıslananınca suçlu yine kendisidir.
-Hiç yağmur yağmayacak haberine rağmen ısrarla şemsiyesi ile dolaşan ve bir gün birinin gözüne batıp kör olmasına neden olduğunda suçlu yine kendisidir.

altinboga
04-12-2012, 17:20
Bu ne yaaaaa kastık iyice, biraz da gülelim be yaaw (alıntıdır)
http://bidepo.com/images/0101.jpg

nlkrtfb
04-12-2012, 17:20
2,25 lerden döner belki de?Ne dersiniz arkadaşlar?Y.t.d.

eflanili__
04-12-2012, 17:25
Bu ne yaaaaa kastık iyice, biraz da gülelim be yaaw (alıntıdır)
http://bidepo.com/images/0101.jpg
Gerisini boş ver de bu sonuncusu iyiydi.Ben şahsen 6 yıldır sağ endipte temettüsünü ve bedelsizini BİM den yıllardır alan küçük yatırımcı olarak resimdeki adam sayabilirim kendimi.Ha bu UYUM düşermiş çıkarmış düşermiş toplam portföydeki oranı yüzde birkaç zararsız..

nur35
04-12-2012, 17:46
Bilgi paylaşmamak gibi bir durum yok. Sadece süreç hızlı gelişti. Günlük spekülatif hareketlerle ilgilenmeyeceğiz. Yatırımcılar bizim ortaklarımız. Bunun sorumluluğunu içimizde derinden hissedeceğiz” dedi. Gercekten yeter artik bu dususun ne aciklamasi olabilir?

Kaygan
04-12-2012, 18:36
böyle hisseninde soyununda sopununda diceksin satacaksın gidecek.Alsınlar sürekli alta basanlar müsait bir bölgelerine yatırım yapsınlar.
2,88 e makroya satmışmış.Git şeyini kandır sen.Milleti iyi kandırıyorsun.2,34 fiyat nerdesin.Şerefli insanlar.

nur35
04-12-2012, 19:13
AYSUN GÖKSU/BORSAGUNDEM.COM

Tesco ile görüşmelere devam ederken geçtiğimiz hafta ortasında sürpriz bir şekilde bir anda Makro'yla masaya oturup satıldığı açıklanan Uyum Gıda hisselerinde yaşanan sert hareketlerin ardından gözler yöneticilere dönmüştü. Ki bugün iki şirket Yönetim Kurulu Başkanı, ortaklıklarıyla ilgili detayları ve işbirliğine ilişkin ayrıntıları paylaşmak üzere basın mensuplarıyla buluştu.

Conrad Otel’de yapılan basın toplantısında Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Borsagundem.com’da 30 Kasım’da yayınlanan haberde yer alan, “Günler öncesinden halka açık şirketin Makro'ya satılacağı biliniyormuş. En son küçük ortaklar öğrendi ve açıklamadan önce hisselerin yüzde 2 oranında düşerek 2.77 liraya gerilemesi kafaları karıştırdı. Birilerin satışı günler öncesinden bildiği kesin, gazetede (Habertürk) yayınlanan haber de bunun kanıtı!” iddialarına karşın şunları söyledi:

“GÖRÜŞMENİN NİTELİĞİ SÖYLENMEMİŞ OLABİLİR”

“Görüşmeye başladığımız zaman KAP’a açıklama yapıldı. Görüşmenin niteliği söylenmemiş olabilir. Ama danışman firma açıklandı.

Biz mesafeyi hızlı aldık. Uyum yöneticileriyle 10 yıldır diyalog içindeyiz. Aynı lisanı konuşabiliyoruz. Birbirimizden haberdarız, işletmemiz için de nelerin risk taşıdığını biliyoruz.

Uyum Grubu bu hisseleri Makro’ya vermek istedi. Gerek rakamlarla gerek pazarlık gücümüzle gerekse birlikte yarattığımız sinerjiyle bu ortaklığı gerçekleştirdik.

Bilgi paylaşmamak gibi bir durum yok. Sadece süreç hızlı gelişti. Günlük spekülatif hareketlerle ilgilenmeyeceğiz. Yatırımcılar bizim ortaklarımız. Bunun sorumluluğunu içimizde derinden hissedeceğiz” dedi.

“HİSSELER DEĞER KAYBEDİNCE ÇOK TEPKİ ALDIK”

Şeref Songör konuşmasına, “Hisse devriyle ilgili açıklamayı ancak Perşembe gününe yetiştirebildik. Hisselerin yüzde 9 kaybetmesiyle çok tepki aldık. Ancak bir spekülatif yaklaşımlardan uzak duracağız. Hisse sahiplerinin uzun vadede kazanmasını sağlamaya çalışacağız. Uyum yatırımcılarının çok daha güvenli bir kağıda yatırım yaptığını belirtirim. Yıl sonunda toplam değeri yükseltmeye, yatırımcıların kazanması için çalışacağız” şeklinde devam etti.

TİLKİ TESCO MU?

Borsagundem.com’un “Bu hisselerde yaşanan sert düşüşlerle ilgili SPK’dan bir uyarı aldınız mı sorusuna” cevabı ise Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş verdi:

“SPK’dan bir uyarı almadık. Hisselerdeki düşüş kısa vadeli yatırımcıların yanlış anlamalarından dolayı satışa geçmiş olmalarından kaynaklanabilir. Bundan sonraki süreçte yatırımcılarımız kazanacak.”

Borsagundem. com’un, “Neden Tesco ile anlaşamadınız? Kısa sürede Makro ile ortaklık yaptınız?” sorusuna cevap veren Uyum YKB Keleş, “Aslanın 10TL’si tilkinin 20 TL’sinden iyidir” dedi.
Gercekten yaziklar olsun hala da cikipboyle konysuyorlar yaziklar olsun...

ayigit766
04-12-2012, 21:56

adamın dediğne bak ya kısa vadeli yatırımcı diyo hangi kısa vadeli yatırımcıda bu hisseyi böyle aşağı yukarı oynatacak para var... tabii ki spk uyarı vermez kağıt 2gün üst üste bi %7-8 çıksa hemen uyarı yapar... düşerken hiç uyarı yapar mı küçük yatırımcının söğüşleyicisi herkes devlet organı olan spk da buna dahil...

zalim123
04-12-2012, 23:40
OBO formasyonunda,ilkinde olduğu gibi ikincisindede hedefe tereddütsüz vardı,hatta geçti bile.
http://666kb.com/i/c9jgdqm34mpt0ycma.png

melon
04-12-2012, 23:59
bişey söyleyeyim mi; kimse boşuna grafik falan uğraşmasın bu kağıtta. Kağıt dumanlı kimse oynayamıyor neden çünki 3 tane şerefsiz kağıda hükmediyor ve buna da çanak tutuluyor. Yalanlanan her haber gerçek oldu ,en son sen ben küçük yatırımcı haberdar olduk bitmiş haberlerden, koydum kenara maliyetim 3 gelene kadar uyuyorum ben. SS gelecen.

melon
05-12-2012, 00:08
UYUM FIKRASI........Akıl hastanesinde deliler bir araya gelip kaçış planı yaparlar. Elebaşları planı anlatır:
“Büyük bir kütük bulup, önce birinci kapıyı, sonra ikinci ve en son da üçüncü kapıyı kıracağız.
Sonra da herkes başının çaresine bakıp kaçacak.”
Sabah olunca bir kütük bulup doğruca birinci kapıyı kırarlar, ikinci kapıya koşup onu da kırdıktan sonra üçüncü kapıya yönelirler.
Üçüncü kapının açık olduğunu gören elebaşları umutsuz konuşur:
“Arkadaşlar plan bozuldu, geri dönün.

Planı bozana kadar devam.Moral bozmak yok

recep341981
05-12-2012, 10:02
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=437&hisse=NETASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc
takaslara iyi bakın bence elimizdeki hisseleri kaptırmayalm.param olsa biraz daha mallanırdım.yatırım tavsiyesi değildir.

korayg
05-12-2012, 10:32
Takaslara baktım, gelen geçen vermiş...

recep341981
05-12-2012, 10:39
Uyumun takaslarına bakmadın galiba deniz citi deutce yüklü miktarda alış yapmış

korayg
05-12-2012, 11:41
Yüklüce dediğin 20 bin lotlar civarında...Hiçbirşey
Satanlara bakarsan 80-100 bin lot salmış
Bendede var az bir miktar, ama bu takaslar bana birşey anlatmadı açıkcası....Toplama desen değil

nigde79
05-12-2012, 12:31
Bu kağıt 2,88 den makroya stılmadı mı? Adı gibi olmuş, UYUM :( kim uyudu acaba, MAkro mu? SPK mı? Yoksa KY mı?

Uydura uydura düşürmüşler.

bold pilot
05-12-2012, 12:46
Bu kağıt 2,88 den makroya stılmadı mı? Adı gibi olmuş, UYUM :( kim uyudu acaba, MAkro mu? SPK mı? Yoksa KY mı?

Uydura uydura düşürmüşler.

Anladığım kadarıyla bu makro denen şirket borsadaki ortaklarından hisseleri daha ucuza almak istiyor. ne yapalım bizde onlara uyarız

Haluk Güzel
05-12-2012, 12:55
Gerçekler her zaman gösterildiği gibi olmayabilir. Burası Türkiye. Hırsızların hüküm sürdüğü bir toplumuz vesselam. Ben gerçekte Makro'nun bu Uyum'a 2,88 verdiğine zerre kadar inanmıyorum...

e.yegen
05-12-2012, 13:19
Gerçekler her zaman gösterildiği gibi olmayabilir. Burası Türkiye. Hırsızların hüküm sürdüğü bir toplumuz vesselam. Ben gerçekte Makro'nun bu Uyum'a 2,88 verdiğine zerre kadar inanmıyorum...

2.88 olarak kamuya duyurmussun bunun altında farklı bir şey aramak yanlış şu olabilir

küçük ortaklardan daha ucuza hisse almak için fiyat aşagılara çekilmiş olabilir yatırımcı iseniz bir bim örnek alıyorsanız zaten uzun vade düşünmelisiniz

dealer54
05-12-2012, 13:25
2,30 aşağı kırılmadıkça tepki gelebilir, tepki gelirse 2,50 üstü kapanışlar takip edilmeli..

altank
05-12-2012, 13:28
OBO formasyonunda,ilkinde olduğu gibi ikincisindede hedefe tereddütsüz vardı,hatta geçti bile.
http://666kb.com/i/c9jgdqm34mpt0ycma.png

hocam..bu site ücretsiz ise..link verebilir misin??

eflanili__
05-12-2012, 15:10
Bu seans 2,30 kırılır gün sonu 2,25 lerde kapatır.Keşke bu sefer yanılmış olsam da yukarı dönse diycem.Ama yanılmam 3 gündür olan ilk seans 2-3 kademe yukarı çek 2. seans bas aşağı.

MedwiG
05-12-2012, 16:13
az önce ekrana düşen haber.. :

Rekabet kurulu`nun (rk) web sıtesınde konuya ılıskın olarak asagıdakı
acıklama bulunuyor:

ıslemın nıtelıgı : Devralma
pazar : Perakende

fırma adı
uyum gıda ıhtıyac mad. San. Ve tıc. A.s.
Makro market a.s.

Bıldırımde bulunan taraf(lar)ın, ıslemın kapsamı ıle ılgılı acıklamalarına
asagıda yer verılmektedır :

Uyum gıda ıhtıyac mad. San. Ve tıc. A.s. Hısselerının makro market a.s. Ye devrı

nur35
05-12-2012, 16:19
Haber ne anlama geliyor iyimi kotumu?

uvug
05-12-2012, 16:26
Rekabet Kurumuna ilişkin işlemin devrin onaylanacağı kesin (Makro Market ve Uyum Sahipleri Kayserili RK Kurumu başkanı' da Kayserili Sayın Nurettin Kaldırımcı) Kayserililer Birbirlerine ünsiyet bağı ile bağlıdır inanın... Hisselerinizi Asla satmayın Hisselerinizin reel değeri 4,40 üzerinde hiçbir kayserili % 30 dan aşşağı kar yapacağı bir malı almaz. Sabırlı olun... Haa SPK' ya maniplasyon şikayetimi delilleri ile birlikte gönderdim. Suya tirit bir cevap verdiler 1-2 ay bekleyip durum değişmezse dava açacağım. Saygılarımla

nur35
05-12-2012, 16:34
Cikacak dediginizde cikmadi dustu .alim firsati dediniz surekli dustu. Simdi dusecek satin diyorsunuz tabiki kimse sizi dinleyerek almadi ama burada cok fazla zararda olan cok zor durumda olan insanlar var biraz ayip olmuyornu dalga gecer alay eder gibi bu rahat konusmalariniz?

hadrian
05-12-2012, 17:11
Sevgili arkadaşlar,
Ülkemiz ne kadar özgür bir ülkeyse bu platformunda o kadar özgür bir platform olduğunu düşünüyorum..insanların yaptığı yorum ve değerlendirmenin hakaretvari boyutlarda eleştirilmesi doğru değil ancak yorum yapan arkadaşlarında kişilerin hassasiyetine önem göstererek alaycı tabir ve ifadelerle, yatırımlarını değerlendirmek amacıyla spakülatif hareketlerden uzak kalmış bizler gibi küçük yatırımcıları kırmamaları gerekir...
Bütün bunların yanında tecrubelerime dayanarak, isimlerini dahi bilmediğiniz takma isimlerle hitap ettiğiniz insanların görüş ve önerilerini dikkate almamanızı önemle salık veririm...hele hele rakam verip belli süreler içersinde hedef koyan yorumcuların tamamen samimiyetten uzak, bakın ben söylemiştim işte gördünüz mü demek için ucuz kahramlık peşinde olduklarına biçok kez şahit oldum...
İşin özüne gelecek olursak herkes kendi bilgi ve birikimleri dahilinde en güzel kararı kendisi verir ancak nacizane görüşüm her inişin bir çıkışı olacağı yönündedir...
Herkese bol kazanç ve saygılar...

murattik
05-12-2012, 17:28
arkadaşlar,
hepimiz gerçekten sıkıntılıyız, hissede beklenenin ötesinde spekülatif hareketler sözkonusu ve herkes - bende dahil- ne yapacağını şaşırdı. hisse inanılmazı başararak bu noktalara geldi ve ne olacağını şuan itibariyle bilemiyoruz. benim naçizane görüşüm şu ki makro güçlü ve trendi yükselen bir şirket. bu noktalara gelmesi çok üzücü ama dediğim gibi son derece mantıksız. uyum eskisinden daha güçlü şimdi. allah herkesin yardımcısı olsun. bu arada satın alım bedelinin nakden hafta başı ödenebileceğini düşünüyorum.

yatırım tavsiyesi değildir olamaz

e.yegen
05-12-2012, 17:39
olan olmuş sabırlı olmak lazım her düşüşün bir çıkışı vardır spek bu fırsatı degerlendirecektir önceki dönem grafiklerine göz atın tepki noktalarına geldik önceki çıkışları endeks düzeltme yaparken olmuş beklemek en güzeli yatırımcı olmak lazım derim..

zalim123
05-12-2012, 18:25
hocam..bu site ücretsiz ise..link verebilir misin??

Site değil dostum.
Wealth-Lab. Pro.5 diye bir analiz programı.

altinboga
05-12-2012, 18:55
Sayın Altınboğa elinizdeki malları kaptılar galiba, takaslara bakılırsa birilerini çok fena hırpalamışlar ödenecek kredimi var :) bir de yanlışlıkla genele gönderiyorum zannıyla bir cevabım size gelmiş onu yayınlarsanız size müteşekkir olurum. Hem de kağıdı takip eden arkadaşlar bilgilenmiş olurlar. Ayrıca metronun, mems lerin kapanmadığı bir borsada uyumun tahtasını bitirdiniz tebrik ederim.

Melih GÖKÇEK değil mi MAKRO' nun sahibi ben öyle biliyorum. O zaman geçmiş olsun.( öpüşme sahnesi yok mu ? e var dediler ) :oley: cumea günü. - rencide porsuk
O senedi takip etmiyorum üzgünüm.
- Şuizm, buizm ! tuu kaka e! Kapitalizm! eyvallah, Vahşi Gapitalizim alışmaya çalışıyorum. , Hadsiz,dinsiz,imansız Kapitalizm. Aaaa! işte o kalsın almıyayım canım. Hadi canım!
( Katilimin katili benim de katilimdir :kahkah: gülmekten geberdim yaw. Bunların Habertürk şu bu gazete yayınları sonra yalanlamaları, neymiş paniğe kapılıp satan olmuş da 2013 sonu iyi şeyler olacakmış da ... Arkadaş bunlar utanmazlık değil de benim yazdıklarım mı utanmazlık :kahkah: )

melon
05-12-2012, 22:47
Şu saaten sonra Uyum daki her olumsuz hava Makro nun karizmasınıda etkileyecektir. Düşeceğin kadar düştün kimse burada mal satmaz kendiniz alın kendiniz satın.AYI havasında.

derinlikler
06-12-2012, 12:22
https://secure.********/265-009-184

uvug
06-12-2012, 20:52
kusura bakmayın sayın eflanili işlerim biraz yoğundu cevabınızı geciktirdim. Özür dilerim. SPK kanuna göre Halka açık bir Şirketi öyle her önüne gelen ben bunun hisselerini 10 kuruşa aldım çoğunluk hisseside bende değil deyip, hissenin halka açık kısmının 6 aylık ağılıklı ortalamasından az bir fiyata devir alamaz ve çağrıda yapmıyorum diyemez. Ayrıntılarını açıklayamam ama Halka açık şirketlerin devir sözleşmelerini bir inceleyin fark edersiniz. Devir aldık dedikleri tarihteki (6 kasım Maniplasyonundan hemen sonraki tarih) Uyum fiyatının 200 günlük ortalaması en az devir alınabilecek fiyattır. Bunlar uyanıkya köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmaya alışmışlar. douce yabancıdan satarlar denizden alırlar milleti de salak sanırlar. Telefonlarda da kikirderler merak etmeyin. ..., ... YÜKSELTECEKLER sabırlı olun efendim. Saygılarımla uvug

zalim123
06-12-2012, 22:19
kusura bakmayın sayın eflanili işlerim biraz yoğundu cevabınızı geciktirdim. Özür dilerim. SPK kanuna göre Halka açık bir Şirketi öyle her önüne gelen ben bunun hisselerini 10 kuruşa aldım çoğunluk hisseside bende değil deyip, hissenin halka açık kısmının 6 aylık ağılıklı ortalamasından az bir fiyata devir alamaz ve çağrıda yapmıyorum diyemez. Ayrıntılarını açıklayamam ama Halka açık şirketlerin devir sözleşmelerini bir inceleyin fark edersiniz. Devir aldık dedikleri tarihteki (6 kasım Maniplasyonundan hemen sonraki tarih) Uyum fiyatının 200 günlük ortalaması en az devir alınabilecek fiyattır. Bunlar uyanıkya köpeksiz köyde deyneksiz dolaşmaya alışmışlar. douce yabancıdan satarlar denizden alırlar milleti de salak sanırlar. Telefonlarda da kikirderler merak etmeyin. ..., ... YÜKSELTECEKLER sabırlı olun efendim. Saygılarımla uvug

Birşey dikkatimi çekti.Grafiğini yayınlayacağım.
Siz 6 kasım tarihini nereden buldunuz,önemli bir konu.

zalim123
06-12-2012, 22:37
Minareyi çalan kılıfı hazırlamış

http://666kb.com/i/c9lftzjyrwy5tbo4p.gif

raskolnik
06-12-2012, 22:55
bu kadar bela sonuç verdi arkadaslar. spk baskanı gorevden alındı haıyrlı olsun....

zalim123
06-12-2012, 23:05
bu kadar bela sonuç verdi arkadaslar. spk baskanı gorevden alındı haıyrlı olsun....
Güzel haber.İnşallah küçük yatırımcının hakkını hukukunu takip edecek biri gelir.
Ama biz değişmedikten sonra kim gelirse gelsin hava cıva.
Sistem,zengin için "kazan kazan" bizler için " kaybet kaybet"

raskolnik
06-12-2012, 23:07
umarım kendiside borsada sirket sahibi olmayan biri gelir bu sefer. bunun gibisi hiç olmadı zira. 'Emek' edeger veren gelsin. ipucu emek:::)

melon
06-12-2012, 23:59
sabır sabır......3 kuruş yükseldi diye satış yapmayalım.

uvug
07-12-2012, 09:48
180 günlük ağırlıklı ortalama oradan geçmiyor arkadaşım. Lütfen dikkatli grafikler koyalım. 06.12.2012 saat 17: 30 da kap açıklamasını ve sens bitimi disket emirlerindeki anomaliye dikkat edelim. Arkadaşım masak ve maliyede artık embesiller çalışmıyor (SPK dan emin değilim)merak etmeyin anlayanlar anlıyor. Hele Makronun gönderdiği bir kap haberi var ki evlere şenlik. önce biz 3,64 satmadık diyo sonra pordon almadık diye bir haber bunlar hakkaten çarşafa dolanmışlar. Sabrediin saygılarımla uvug.

eflanili__
07-12-2012, 10:05
180 günlük ağırlıklı ortalama oradan geçmiyor arkadaşım. Lütfen dikkatli grafikler koyalım. 06.12.2012 saat 17: 30 da kap açıklamasını ve sens bitimi disket emirlerindeki anomaliye dikkat edelim. Arkadaşım masak ve maliyede artık embesiller çalışmıyor (SPK dan emin değilim)merak etmeyin anlayanlar anlıyor. Hele Makronun gönderdiği bir kap haberi var ki evlere şenlik. önce biz 3,64 satmadık diyo sonra pordon almadık diye bir haber bunlar hakkaten çarşafa dolanmışlar. Sabrediin saygılarımla uvug.
Nerden geçiyor hocam.

altinboga
07-12-2012, 10:08
Eee dün bazı senetlerin sayfalarına eklediğim tabut resimleri artık işin vehametini gösteriyordu. Bir sitede üzerinde Küçük Yatırımcı yazan diğerinde İmkb yazan tabutlar vardı demek o resimler Akgiray efendiyi işinden etti. Bizim pek çok kağıt Şile'de çıkan dalgalara benziyor. Kim olsa batıyor, kurtarma ekibi bile batmış.
Şuizm, Buizm! dendi tu kaka dedik. Kapitalizm ! eyvallah kabul dedik. Vahşi kapitalizm!! alışmaya çalışıyoruz. Ancaaak hadsiz, dinsiz, imansız, şerefsiz, insanlık düşmanı bir kapitalizm!!! ya da her neyse, kusura bakma almayayım.
Nasıl bir ekonomi, ticaret anlayışınız varsa kaybedersiniz. Üretmezsen, satmazsan birilerinden hazır sıcak para istersin, o birileri senin ülkene yatırım yaptıkça daha fazla talepte, istekte bulunacaklar. Mesela araplara gel yatırım yap dersen seve seve gelirler ancak haklı olarak da akıllara durgunluk veren, ezber bozan, yasalarını, alışkanlıklarını zorlayan yeni bir ülke, farklı bir piyasa haline getirirler. Sonra öteki tarafta atalarına hesap veremezsin bak.

zalim123
07-12-2012, 12:52

Metastock programında 180 günlük simple tarz ağ.ort. oradan geçiyor.Başka bir çizdirme yada hesaplama yöntemi varsa onu ben bilmiyorum.

dealer54
07-12-2012, 14:19
2,29-30'da ikili dip oluşumunun devamını görmek gerek,biraz daha bu seviyelerde kalırsa destek olarak çalıştığını söyleyebiliriz.Ama endekse de dikkat etmek gerek..

nur35
07-12-2012, 14:54
Borsadan hic anlamiyorum zaten girdigim gunden beri berbat gitti mikyar yazmak istemiyorum fakat zarar buyuk aldim dediler rndeks kotu ondan yok sirket kotu haber geldi ondan bi sekilde kabullendim . Faka son umudum olan bu uyumu aldiktan sonra dusmesi icin burasi da dahil hic bir yerde olumsuz bir haber yok ve olmadi ve nerdeyse yuzde elli dustu demekki birileri gercekten kotuluk yapiyor. Ben vardir demiyorum ama eger gercekten boyld birileri var ve bizim helal iki kurusumuza goz dikmislerse. İnanclari ne yondedir onuda bilmiyorum ama benim inancima gore bunun vebali cikar bana aileme yansiyan sagligimizdan eden bu durum onlarada yansir hakkimi helal etmiyorum Allaha havale ediyorum.

uvug
07-12-2012, 14:55
Ağırlıklı ortalamayı bu gün itibarı ile almayacaksın sevgili kardeşim maniplasyonun başladığı tarih olan 06.11.2012 tarihi itibarı ile alacaksın. Altınboğa kardeşimizi tanıyormusun ? bu lokma öyle kolay yenilmez. Akıllı olan herkez basit bir sitede bile cevabı bulur. Mesela bigpara.com da, ben sıkıldım artık kimse ile polemiğe girmek istemiyorum. Tek söylediğim hırsızlara fırsat vermeyin. Hakkınızı - onurunuzu ve dahi çocuklarınızın rızkını koruyun. Saygılarımla uvug

kgm94
07-12-2012, 16:00
slm arkadaşlar

recep341981
07-12-2012, 16:49
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=427&hisse=MGROSEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

nur35
08-12-2012, 18:17
ZAMAN gazetesi haberi...
Uyum Gıda’yı satın alan yerli zincirlerden Makro Market’in Yönetim
Kurulu Başkanı Şeref Songör, “Dostluğumuz sinerjik bir birleşmeye
dönüştü.” diyor.
Zaman Gazetesinin haberine göre, satın alma düşüncesinin 5 yıl
öncesine dayandığını vurgulayan Songör, geçen sürede her iki zincirin
de gelişme kaydettiğini, kendilerinin 171, Uyum’un ise 54 mağazaya
ulaştığını ifade ediyor. Songör, “Bizim olmadığımız bölgelerde Uyum’un
olması gücümüzü sayısal anlamdan çok etki alanı olarak da büyüttü.”
ifadesini kullanıyor.
Birleşme sonucunda 225 mağaza gibi ciddi bir büyüklüğe ulaşan
Makro, büyümesini son yıllarda sektör büyümesinin üzerinde
gerçekleştiriyor. 2012 yılında da sektör rakamlarının üstünde büyüyen
Makro, gelecek sene cirosunun 1 milyar doların üzerine çıkacağını
öngörüyor. Şeref Songör, 5 yıl içinde ciroyu 4 milyar liraya, mağaza
sayısını da 450’ye çıkarmayı planladıklarını ifade ediyor. Hedefin tüm
Türkiye olduğunu vurgulayan Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı, yılda
250 milyon müşteriye hizmet vermeyi ve 15 bin kişiye istihdam
sağlamayı planladıklarını kaydediyor. Makro, daha önce de Nazar, Afra,
Vipaş, Ofis-Evim ve Karadağ’ı satın almıştı. Şeref Songör, hızlı
tüketim ürünlerinde (FMCG) perakendenin yüzde 42,8’inin Marmara
Bölgesi’nde gerçekleştiğini, Marmara’da güçlü olan Uyum’la oluşturulan
sinerjinin Makro adına çok önemli olduğunu ifade ediyor.
Yılda 70 milyon müşteriye hizmet veren Makro Market Fortune
Türkiye’nin en büyük 500 şirket araştırmasında perakendede 5’inci,
istihdamda 43., ciro sıralamasında ise 110. sırada yer alıyor. Uyum,
1.850’nin üzerinde çalışana ve 54 mağazaya sahip. Yeni birleşmenin,
pazardaki dengeleri değiştirmesi bekleniyor.

http://www.zaman.com.tr/ekonomi/makro-uyumu-alarak-marmarada-guclendi-hedef-tum-turkiye/2023824.html

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey
01 Ocak 1970 02:00

altank
09-12-2012, 00:02
Uyum için en kötü geride kaldı..Bundan sonra birleşip Makro olarak yola devam etse bile carrefour-gima örneği gibi referans fiyat belli..hisse başına min. 2,88..Yok böyle devam edip seneye bedelli v açıklasa Makro kendi ayağına sıkmış olur.. Yeniden yapılanma zaman alacaktır..2013/03 dönemi bilançodan sonraşirket kar yazmaya başlar bence..

hikmeta
10-12-2012, 16:04
Uyum ve Makro evliliğinde görünen riskler için aşağıdaki linke bakmanızda fayda var.
http://perakendegercegi.wordpress.com/

ramsesturk
10-12-2012, 16:34
ne kadar da kötümser yorumlar. Bu bloğun yazarı kim acaba, işten çıkarılmış biri olabilir mi? Bu gıcığınızın kaynağı nedir?

Haluk Güzel
10-12-2012, 18:14
Gıcığın kaynağı hissenin kendisi beyefendi... Sizce tahtada normal olan nedir? Ya da iyimser olan?

ramsesturk
10-12-2012, 18:42
hissenin gıcık olduğuna ben de katılıyorum, insanı sinir hastası eder, fakat zaten yeterince düştü, daha kötü ne olabilir diye düşünüyorum artık. Makro marketle birleşme beklentisi yeter. Makro marketler halka arz olmak yerine uyumla birleşerek halka arz maliyetinden de tasarruf etmiş olacaktır.

melon
10-12-2012, 20:21
yarın 2.40 ı görmesi moral olacaktır. Zaten çoğu site de alınacak hisse olarak tavsiye ediliyor. Hareket te başladı.

BABASULTAN
10-12-2012, 23:28
bugün işlem hacmi ve kapanışı dikkat çekiciydi. yıl sonu alış rakamının altında olmaz diye tahmin ediyorum.

eflanili__
11-12-2012, 12:46
Genel Müdür değişiyor.1 Ocaktan itibaren Mustafa SONGÖR Genel Müdür.Hayırlı olsun.Arkadaş aynı zamanda makronun ortağı ve yönetim kurulu başkan vekili.Anlaşılan Makro işi sağlam tutucak.

ramsesturk
11-12-2012, 13:07
SAİT KOÇ, UYUM GIDA GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNİ YILBAŞINDA BIRAKACAK-EKONOMİST
Haftalık Ekonomist Dergisi’nin haberine göre Çinli Arman Halal
Food Industry Group’un sahibi Radil Abla, 3 bin mağazalık perakende
zincirini yeniden yapılandırması için Sait Koç’u Çin’e davet etti.
Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre, Radil Abla’nın
kendisine danışmanlık teklif ettiğini söyleyen Koç, ocak
başında Çin’e gideceğini ve yapıyı görüp karar vereceğini söyledi.
Bunun dışında bir çok uluslararası şirketten teklif alan Koç, Uyum
Gıda Genel Müdürlük görevini yılbaşında bırakacak.
Sait Koç, Uyum Gıda’yı 5 yıl içinde ciroda üç kat, mağaza ve istihdam
sayısında da iki kat büyüttü. Göreve geldiğinde 26 mağazası, 900
çalışanı ve 120 milyon TL cirosu olan Uyum Gıda, 2010 yılında halka
arz edildikten sonra, market sayısını 55’e, cirosunu 360 milyon TL’ye,
istihdamını ise 2 bin kişiye çıkardı.
Sait Koç, Uyum’un uzun süre Kipa’ya satışı konuşulurken, bir anda
Makro Market tarafından satın alınmasını “Büyük olmanın hantallığı ve
karar mekanizmalarının yavaşlığı bir yana, sonlara doğru güven
problemi yaşandı” şeklinde açıkladı. Kipa’nın, süreci çok uzattığına
dikkat çeken Koç, şunları söyledi: “Kendi ellerinin güçlü olması için
her toplantıda yeni bir müzakere başlattılar. Üzerinde konuşulmuş
bitmiş konular yeniden masaya getirilince olmadı. Mesele fiyat
değildi. Karar çıkmıyordu bir türlü ve esnek olamıyorlardı. Geçmişte
tanışıklık olmaması da sürecin olumsuza dönmesine neden oldu. Onlarla
görüşmeyi durdurduk. Makro ile görüştüğümüzü öğrenince arayıp, ısrarla
devam etmek istediklerini söylediler ama artık çok geçti.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22112057.asp

kazol
11-12-2012, 14:11
Arkadaşlar selam ,size kötü bir haberim var ben bugün birazcık uyum hissesi aldım ve hissesini aldığım kağıtın belini doğrulttuğu görülmemiş.Kusura bakmayın bana göre cazip geldi ve atladım.
Anlayacağınız uzun bir süre aynı kaderi paylaşacağız.Şimdiden sizler için üzgünüm ama genede hepinize bol şans ve kazanç diliyorum.

Metemet25
11-12-2012, 14:19
Arkadaşlar selam ,size kötü bir haberim var ben bugün birazcık uyum hissesi aldım ve hissesini aldığım kağıtın belini doğrulttuğu görülmemiş.Kusura bakmayın bana göre cazip geldi ve atladım.
Anlayacağınız uzun bir süre aynı kaderi paylaşacağız.Şimdiden sizler için üzgünüm ama genede hepinize bol şans ve kazanç diliyorum.

Hayırlı olsun...Espiriniz çok güzel:halayci:

senyor77
11-12-2012, 14:24

adama bak hem alıyor hem kötülüyor. sen ve senin gibiler ne kadar hisseyi kötülerse kötülesin sonuna kadar uyumdayım. istediğinizi başaramazsınız. düştükçede alım yapıcam. ytd.

uvug
11-12-2012, 16:38
Küçük yatırımcılara kıyamıyorum (Bu yazımı kıydığını sanan küçük beyinlere ithaf ediyorum.)Kardeşim. Öyle yönetim kurulu başkanı değiştirmekle 2.88 çağrı fiyatı iç edilemez :) akıllı olda yıl sonuna kadar senedi 3,00 TL nin üstüne taşı bak bütün aracı kurumlar olacakları sezdiler saldırmaya başladılar ( Deniz yatırım komedisini bırakalım. Sen hiç bizim menkuldeğerlerin bu kadar lot çaldığını gördün mü ?) Bu sözüm küçük yatırımcı kardeşlerime Sakin olun sevgili kardeşlerim. Bu şirket devri komedisine Asla onay alamazlar onayı verenlerin başı gider SPK işi takip ediyor. Şükürler olsun ki yamyamları yamyamlar yer. Seyredin asla telaş etmeyin. Saygılarımla uvug

kazol
11-12-2012, 18:20
Hisse bana cazip geldi ve atladım dedim ,hisseyi kötülemedim. Sadece genellikle şansımın yaver gitmediğini yazdım orada ,yazıkki anlayamamışsın.

adama bak hem alıyor hem kötülüyor. sen ve senin gibiler ne kadar hisseyi kötülerse kötülesin sonuna kadar uyumdayım. istediğinizi başaramazsınız. düştükçede alım yapıcam. ytd.

Metemet25
11-12-2012, 19:19
Küçük yatırımcılara kıyamıyorum (Bu yazımı kıydığını sanan küçük beyinlere ithaf ediyorum.)Kardeşim. Öyle yönetim kurulu başkanı değiştirmekle 2.88 çağrı fiyatı iç edilemez :) akıllı olda yıl sonuna kadar senedi 3,00 TL nin üstüne taşı bak bütün aracı kurumlar olacakları sezdiler saldırmaya başladılar ( Deniz yatırım komedisini bırakalım. Sen hiç bizim menkuldeğerlerin bu kadar lot çaldığını gördün mü ?) Bu sözüm küçük yatırımcı kardeşlerime Sakin olun sevgili kardeşlerim. Bu şirket devri komedisine Asla onay alamazlar onayı verenlerin başı gider SPK işi takip ediyor. Şükürler olsun ki yamyamları yamyamlar yer. Seyredin asla telaş etmeyin. Saygılarımla uvug

Muhterem Kardeşim;ne demek istiyorsun?Belli ki borsa bilgin var.Yani kağıt iyi mi olacak?Almamızı öneriyormusun?Bana da kağıt cazip geliyor,o yüzden takibimde.Gerekçeleri ile yanıt verirseniz mutlu olacağım.Şimdiden teşekkürler.

nur35
11-12-2012, 19:56
SAİT KOÇ, UYUM GIDA GENEL MÜDÜRLÜK GÖREVİNİ YILBAŞINDA BIRAKACAK-EKONOMİST
Haftalık Ekonomist Dergisi’nin haberine göre Çinli Arman Halal
Food Industry Group’un sahibi Radil Abla, 3 bin mağazalık perakende
zincirini yeniden yapılandırması için Sait Koç’u Çin’e davet etti.
Hürriyet Gazetesinde yer alan habere göre, Radil Abla’nın
kendisine danışmanlık teklif ettiğini söyleyen Koç, ocak
başında Çin’e gideceğini ve yapıyı görüp karar vereceğini söyledi.
Bunun dışında bir çok uluslararası şirketten teklif alan Koç, Uyum
Gıda Genel Müdürlük görevini yılbaşında bırakacak.
Sait Koç, Uyum Gıda’yı 5 yıl içinde ciroda üç kat, mağaza ve istihdam
sayısında da iki kat büyüttü. Göreve geldiğinde 26 mağazası, 900
çalışanı ve 120 milyon TL cirosu olan Uyum Gıda, 2010 yılında halka
arz edildikten sonra, market sayısını 55’e, cirosunu 360 milyon TL’ye,
istihdamını ise 2 bin kişiye çıkardı.
Sait Koç, Uyum’un uzun süre Kipa’ya satışı konuşulurken, bir anda
Makro Market tarafından satın alınmasını “Büyük olmanın hantallığı ve
karar mekanizmalarının yavaşlığı bir yana, sonlara doğru güven
problemi yaşandı” şeklinde açıkladı. Kipa’nın, süreci çok uzattığına
dikkat çeken Koç, şunları söyledi: “Kendi ellerinin güçlü olması için
her toplantıda yeni bir müzakere başlattılar. Üzerinde konuşulmuş
bitmiş konular yeniden masaya getirilince olmadı. Mesele fiyat
değildi. Karar çıkmıyordu bir türlü ve esnek olamıyorlardı. Geçmişte
tanışıklık olmaması da sürecin olumsuza dönmesine neden oldu. Onlarla
görüşmeyi durdurduk. Makro ile görüştüğümüzü öğrenince arayıp, ısrarla
devam etmek istediklerini söylediler ama artık çok geçti

senyor77
11-12-2012, 21:41
Hisse bana cazip geldi ve atladım dedim ,hisseyi kötülemedim. Sadece genellikle şansımın yaver gitmediğini yazdım orada ,yazıkki anlayamamışsın.
pardon hisse hakkında hep olumsuz yorumlar yapılınca sizin mesajınızı da yanlış algılamışım:) kusura bakmayın

kerem33
11-12-2012, 22:26

herkesin anlama kapasitesi bir değil.. insanlara kızma....

ssfb
12-12-2012, 11:40
uyum dip çalışması yapabilecek bölge..

http://b1212.hizliresim.com/14/d/gu4yf.png (http://bit.ly/c25MCx)

kgm94
12-12-2012, 12:13
slm arkadaşlar herkese hayırlı kazançlar

nur35
12-12-2012, 15:24
Nerden bulastık sana Allah kahretsın ...

kazol
12-12-2012, 18:22
Bir hatayı kabul etmek erdemdir.Bir özrü kabul etmemek kibir. Ben unuttum gitti size iyi şanslar dilerim.

Ben ilk defa bu kağıda bulaşanlardanım ve grafikte çok düştüğünü gördüğüm ve de Makro ya satış fiyatının ( 2,88 ) çok altında olduğu için girdim.Anladığım kadarıyla bu kağıt bayağı germiş buradaki arkadaşları.

pardon hisse hakkında hep olumsuz yorumlar yapılınca sizin mesajınızı da yanlış algılamışım:) kusura bakmayın

kazol
12-12-2012, 18:23
Teşekkür ederim sayın Metemet
,ben de size iyi şanslar diliyorum.

Hayırlı olsun...Espiriniz çok güzel:halayci:

nur35
13-12-2012, 10:06
Haber yollamıs uyum ne anlama gelıyor yorumlayabılen varmı

ramsesturk
13-12-2012, 11:11
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci MahallesiYavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat.4 Beylikdüzü/İstanbul
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon: 444 32 22 - Faks: 212 856 10 36
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yönetim Kurulu Huzur Haklarında Değişiklik Yapılması Hakkında Bilgilendirme

AÇIKLAMA:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 12.12.2012 tarih ve 305 numaralı kararı ile

Şirketimizde tam zamanlı olarak görev yapmakta olan Yönetim Kurulu üyelerine, (Bağımsız üyeler hariç) aylık olarak verilen huzur haklarında 01.12.2012 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapılmıştır. Yapılan değişiklik ile Yönetim Kurulunun her ay düzenli olarak en az bir defa toplanmasına ve üyelerin her birine toplantı başına net 1.000,00-TL (bintürklirası) huzur hakkı ödenmesine, Bağımsız Yönetim Kurulu üyelerinin huzur haklarında ise değişiklik yapılmamasına karar verilmiştir. Kamuoyuna ve değerli yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251619

huzur hakkı 40 bin liradan 12 bin liraya düşmüş :D

ramsesturk
13-12-2012, 11:17
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat.4 Beylikdüzü/İstanbul
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Makromarket'in İstanbul İlinde Bulunan Mağazalarının Devralınmasıyla İlgili Sürecin Başlatılması hakkında

AÇIKLAMA:
Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 12.12.2012 tarih ve 304 numaralı kararı ile

Makro Market A.Ş. 'ye ait İstanbul ilinde yer alan mağazaların, Şirketimiz tarafından devralınabilmesi için gerekli süreçlerin başlatılmasına, süreç sonunda devir alınacak mağazaların değerlemelerinin yapılabilmesi için DT Bağımsız Denetim A.Ş. ve Elit Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. ile Değer Tespiti Sözleşmelerinin yapılmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna ve değerli yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251601

istanbuldaki makrolar uyum mu oluyor?

nur35
13-12-2012, 11:30
Bıze bunları yasatanlarda bunları yasasın benım yasadıklarımı yasasın aıle benım aılemın cektıklerını ceksınler. Artık kanaat ettım bu hıssede bısey var ne teknık hocalarmızım beklentısı nede onca ıyı haberın faydası yok bunu yasatan a hakkımız haram olsun Allah ya kendısıne yada benım yakınlarımın yasadıkları gıbı en yakınlarına yasatsın insallah. Allah belasını versin.

bolein
13-12-2012, 16:00
Bu gün ilk seans biraz destek attım kağıda(İlk alımlarım).Yeni oluşum belki canlılık getirebilir şirkete hayırlısı diyelim.

surgeon
13-12-2012, 16:08
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat.4 Beylikdüzü/İstanbul

Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.11.2012

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Rekabet Kurumu Kararı Hakkında

AÇIKLAMA:

29.11.2012 tarihli

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.11.2012 tarihli 301 numaralı kararıyla

Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır.

Özel durum açıklamasına istinaden

Makromarket tarafından Rekabet kurumuna yapılan başvuru, Kurumun B.21.6.REK.0.17.-120-7739 sayı ve 2012-3-171 dosya numaralı kararıyla sonuçlandırılmıştır. Rekabet Kurulu'nun 13.12.2012 tarihli toplantısında bildirim konusu işlemin 4054 sayılı kanunun, 7. Maddesi ve bu maddeye dayanılarak çıkarılan 2010/4 sayılı "Rekabet Kurulundan İzin Alınması Gereken Birleşme ve Devralmalar Hakkında Tebliğ" kapsamında izne tabi olduğuna, işlem sonucunda aynı Kanun maddesinde belirtilen nitelikte hakim durum yaratılmasının veya mevcut hakim durumun güçlendirilmesinin ve böylece rekabetin önemli ölçüde azaltılmasının söz konusu olmaması nedeniyle işleme izin verilmesine 12-64/1647-604 sayı ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=251667

IMKB

(13/12/2012 - 15:05:12)

nur35
13-12-2012, 16:20
Hıc bı haberle cıkmıyorme zaman cıkacaksın cok merak edıyorum.