PDA

View Full Version : UYUM - Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14

hadrian
03-01-2013, 18:44
http://b1301.hizliresim.com/15/3/hm08p.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

nur35
03-01-2013, 18:55
inşallah maliyetimize gelir de kurtuluruz...

burakk
03-01-2013, 18:57
17.36 da kapa düşen haber nedir bakamadım acamıyorum ?

burakk
03-01-2013, 19:01
habere bakan ve yorumlayacak olan varmııı?

raskolnik
03-01-2013, 19:07
ilgisiz bir haber kardes. kira akdi feshi etkisi yoktur

habere bakan ve yorumlayacak olan varmııı?

burakk
03-01-2013, 19:08
ilgisiz bir haber kardes. kira akdi feshi etkisi yoktur

teşekkürler

ayigit766
04-01-2013, 14:59
dünkü hareketten sonra spek değişti zannetmiştim ama bizim kansız aynı kansızmış meğer...

zalim123
04-01-2013, 18:30
Bu daha sağlıklı.Boşluk doldu.

eflatun
05-01-2013, 01:14
hiç işim olmaz ama sitenin en iyi yerine 2.200 m2 alanı .... milyona alıp daha yerleşim başlamadan mağazayı bitirip açmalarını takdir etmiştim. sonra el değiştirdiğini duydum tabela değişmeyecek ama sinerji falan olurmuş anlamam tabiiki..fakat istanbulda her projeninin olmazsa olmazı uyum imiş bu büyüme yataymıdır dikey midir bilmem.öyle mahalle arası marketler gibi değil harbi konsepti olan ciddi hatırı sayılır projede olmak her babayiğidin harcı değil bu başarıyı gösteren ...met beyide takdir etmek lazım yabancıya teslim olup onum gölgesinde yürümüyor yabancıları bizim gölgemizde yürütüyor...parakende de yerli sermayenin sınavını veriyor Allah yolunu açık etsin...benzer hikayeye 2000 yılında kitle pazarlama(kipa) izmirde rastlamıştım onlar ingilizlere teslim oldular bunun sonu oyle olmaz inşallah...YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

metalurjist1978
05-01-2013, 01:40
www.turkishbulls.com

neden çalışmıyor bilgisi olan varmı

kemal.erdem
05-01-2013, 02:36
www.turkishbulls.com

neden çalışmıyor bilgisi olan varmı

yeni spk kanunu nedeniyle,
site artik calisamayacagini , kapanacagini duyurdu

metalurjist1978
05-01-2013, 02:37
çok iyi siteydi yazık oldu

yeni spk kanunu nedeniyle,
site artik calisamayacagini , kapanacagini duyurdu

hadrian
05-01-2013, 13:15
6/12/2012 tarihinde kabul edilen ve 30/12/2012 tarihli Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 104. , 107. ve 115. Maddeleri nedeni ile hisse fiyatı önermek, tavsiye yahut öngörüde bulunmak, yatırımcıyı yönlendirmek artık suç teşkil edecektir, forum yazarlarının dikkatine....

hadrian
05-01-2013, 13:17
Piyasa bozucu eylemler
MADDE 104 – (1) Makul bir ekonomik veya finansal gerekçeyle açıklanamayan, borsa ve teşkilatlanmış diğer piyasaların güven, açıklık ve istikrar içinde çalışmasını bozacak nitelikteki eylem ve işlemler, bir suç oluşturmadığı takdirde, piyasa bozucu nitelikte eylem sayılır. Kurulca belirlenen piyasa bozucu eylemleri gerçekleştiren kişilere Kurul tarafından yirmi bin Türk Lirasından beş yüz bin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir. Ancak, bu suretle menfaat temin edilmiş olması hâlinde verilecek idari para cezasının miktarı bu menfaatin iki katından az olamaz.
Piyasa dolandırıcılığı
MADDE 107 – (1) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarına, fiyat değişimlerine, arz ve taleplerine ilişkin olarak yanlış veya yanıltıcı izlenim uyandırmak amacıyla alım veya satım yapanlar, emir verenler, emir iptal edenler, emir değiştirenler veya hesap hareketleri gerçekleştirenler iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin günden on bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar. Ancak, bu suçtan dolayı verilecek olan adli para cezasının miktarı, suçun işlenmesi ile elde edilen menfaatten az olamaz.
(2) Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar.
(3) Birinci fıkrada tanımlanan suçu işleyen kişi pişmanlık göstererek, beş yüz bin Türk Lirasından az olmamak üzere, elde ettiği veya elde edilmesine sebep olduğu menfaatin iki katı miktarı kadar parayı, Hazineye;
a) Henüz soruşturma başlamadan önce ödediği takdirde, hakkında cezaya hükmolunmaz.
b) Soruşturma evresinde ödediği takdirde, verilecek ceza yarısı oranında indirilir.
c) Kovuşturma evresinde hüküm verilinceye kadar ödediği takdirde, verilecek ceza üçte biri oranında indirilir.
Yazılı başvuru ve özel soruşturma usulleri
MADDE 115 – (1) Bu Kanunda tanımlanan veya atıfta bulunulan suçlardan dolayı soruşturma yapılması, Kurul tarafından Cumhuriyet başsavcılığına yazılı başvuruda bulunulmasına bağlıdır. Bu başvuru muhakeme şartı niteliğindedir.
(2) Başvuru üzerine kamu davası açılması hâlinde iddianamenin kabulü ile birlikte, bir örneği Kurula tebliğ edilir ve Kurul aynı zamanda katılan sıfatını kazanır.
(3) Bu Kanunda tanımlanan veya atıfta bulunulan suçlardan dolayı yapılan soruşturmada Cumhuriyet savcısı, Kurul meslek personelinden yararlanabilir. Bu suçlardan dolayı şüpheli veya tanık sıfatıyla kişilerin ifadesinin alınması sırasında Kurul meslek personelinin de hazır bulunması sağlanabilir.
(4) Bu Kanunda tanımlanan veya atıfta bulunulan suçlardan dolayı yapılan soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığı kararının verilmesi hâlinde, Kurul bu karara karşı itiraza yetkilidir.
(5) 4/5/2007 tarihli ve 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 8 inci maddesi, 109 uncu maddede yer alan suçlar bakımından da uygulanır.

kerem33
05-01-2013, 23:45
slm.. uyum ' a tekrar merhaba...

kerem33
05-01-2013, 23:47
uyum gıda bölünmeden önce uzun süre elimde taşıdım sonunda zararına vedalaştım... ama rüzgar artık daha sert esiyor... 2013 yılının gözde sektörlerinden birinin perakende olacağını ve bundan uyum un da faydalanacağını umuyorum..

kerem33
05-01-2013, 23:50
uyum gıda hakkında en son bildiklerim şirketin % 47 sinin 2.88 birim fiyatla b grubu hisselerinin satıldığı... şu an ise 2.20 fiyatından işlem gördüğü.. aklı selim tecrübeli arkadaşları beyin fırtınası yapmaya davet ediyorum.. Bildiklerimizi paylaşalım. Geyik yapmadan... para kolay kazanılmıyor.. Ama kolay kaybediliyor....

kerem33
05-01-2013, 23:54
Ben başlayayım.. UYUM GIDA ile ilgili en büyük problem bence şirketin yönetimi.. şeffaf olmamaları.. daha önce ilgili mercilere haber vermeden kasadan personele para vermişlerdi yanılmıyorsam.. yanılıyorsam düzeltin.... en son satış işleminde ise yatırımcılar büyük zarar gördü. bu yüzden yatırımcılar senetten soğudu.. Ama bence ikinci bir şansı hakediyorlar... Ortaya çıkan nakitle yeni mağazalar açıp agresif büyüyebilirler. Ve de şirket discount market kapsamında faaliyetini sürdürmüyor.. yani bir bim - a 101 vs... değil... (YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. )

akdenizakdeniz
06-01-2013, 00:05
zamaninda bende bolunmeden once zarar yazmistim.satilan fiyat yaniltici olabilir malum borsada biz ky larin imkansiz dedikleri oluyor!su fiyattan aldi nasil bu fiyattan satiyor,milyonlarca lotu ky alamaz,halka arzda 3 kat talep geldi,4e aldigini 3 e 2ye nasil satiyor vs vs..bence hisse nin ne olacagini ne sekilde anlastiklarini vs patronlardan baska kimse bilemez..uyum icin tek bir yorumum var.alan icin tam bir kumar kagidi 1xx lere dusse 5xx lerede ciksa sasirmam.y.t.d

devletmemuru
06-01-2013, 13:38
grafik uzerinde asagı yonlu patlama ve tepkileri tam derslik. grafik uzerinde gordugum 2012 basından gelen 2.15 desteginin bir kez tuttugu. yakın zamanda tekrar deneyebilir. daha dip olusumunu tamamladıgını dusunmuyorum. alınılsa bile bu kadar satıs yemiş bi hisseden hemen bir cıkıs beklememek lazım sanırım. dip olusumu zaman alıcaktır. herkese bol kazanc. YTD

kerem33
06-01-2013, 23:29
zamaninda bende bolunmeden once zarar yazmistim.satilan fiyat yaniltici olabilir malum borsada biz ky larin imkansiz dedikleri oluyor!su fiyattan aldi nasil bu fiyattan satiyor,milyonlarca lotu ky alamaz,halka arzda 3 kat talep geldi,4e aldigini 3 e 2ye nasil satiyor vs vs..bence hisse nin ne olacagini ne sekilde anlastiklarini vs patronlardan baska kimse bilemez..uyum icin tek bir yorumum var.alan icin tam bir kumar kagidi 1xx lere dusse 5xx lerede ciksa sasirmam.y.t.d

grafik uzerinde asagı yonlu patlama ve tepkileri tam derslik. grafik uzerinde gordugum 2012 basından gelen 2.15 desteginin bir kez tuttugu. yakın zamanda tekrar deneyebilir. daha dip olusumunu tamamladıgını dusunmuyorum. alınılsa bile bu kadar satıs yemiş bi hisseden hemen bir cıkıs beklememek lazım sanırım. dip olusumu zaman alıcaktır. herkese bol kazanc. YTD

yazdığım gibi şirket yönetimi şeffaf olmadıkça evet kumar kağıdı olarak kalmaya devam edecek....

dip oluşumuna gelince... panik satışla buralara kadar geldi.. Alıcılar isteksiz... Gelen nakitle neler yapılacağına dair bir açıklama gelmedikçe ve de ayrıntılar belli olmadıkça hisseye güvenin gelmesi zor... (YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. )

kerem33
06-01-2013, 23:33
yalnız MAKRO marketten umutluyum... Çünkü sahibi Şeref Songör Türkiye Perakendeciler Federasyonu'nun da kurucu başkanı. Ama şirket üzerinde ne gibi etkisi olabilir bilmiyorum..

kemal.erdem
06-01-2013, 23:34
2 civari fiyatlardan dip yapmakta gorunuyor, daha onceki dipleride buralarda yapmisti.

kemal.erdem
06-01-2013, 23:36
yazdığım gibi şirket yönetimi şeffaf olmadıkça evet kumar kağıdı olarak kalmaya devam edecek....

dip oluşumuna gelince... panik satışla buralara kadar geldi.. Alıcılar isteksiz... Gelen nakitle neler yapılacağına dair bir açıklama gelmedikçe ve de ayrıntılar belli olmadıkça hisseye güvenin gelmesi zor... (YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. )

gelen nakit ne demek?
makro parayi eski sahiplerine verip cogunluk hissesini satin almadimi?
eski sahipleri artik azinlik ortak durumdalar gelen parayi afiyetle yiyecekler. uyuma mi koyacaklar saniyorsunuz tekrar?
kagida makro yon verecek artik.
makro ile birlesmemi olur uyum adi altinda buyumemi olur gorecegiz.

ayigit766
07-01-2013, 16:30
işten geldim bi baktım bizim uyuz kafayı kaldırmış. dip oluşumu tamam mı acaba bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim...

tuyovarmı
07-01-2013, 18:37
bugun bıraz uyumlandık nede olsa eskı hıssem. ekmegını cok yedık umarım yıne yeriz. bana kalırsa dıp calısması yapıyor.olmadı bıraz daha duser.bence butun olumsuz beklentıler satıldı.sahsı dusuncelerım seslı dusundum.kımse bana uymasın.

kazol
07-01-2013, 20:49
Bugün takasda 650 000 Deutsche Bank a geçmiş gene birilerini bıktırıp aldılar malı.

Bu hisse tarihinde en düşük 1,95 i gördü.Bu fiayatı gördüğü haftanın ortalaması 2,14 ve en düşük haftalık ortalaması ise 2,09 .
Hisse 2,88 den Makro ya satıldı.Şu anki fiyatı 2,25 ve endeks 80 000 i geçti.Bence dibe çok yakınız herkes elindekine sahip çıksın derim.

Yatırım Al yada Sat tavsiyesi değildir.

tuyovarmı
07-01-2013, 21:14
bu deutsche benı takıp edıyor :halayci:saka bır yana. bu gun takaslara baktım yabancı alısları var ozaman dıp calısması bıttı dıye bılirmıyız.zaman gosterıcek yanlız yabancıları tanıyosam onlara guvence verilmistır.gercı adamlarda para var isterlerse tahtayı tutarlar isterlerse salarlar.yapmamız gereken arkamıza yaslanıp bu fılımı seyretmek.hakkımızda hayırlısı.

eflatun
07-01-2013, 21:26
uyumluyuz mutluyuz diyebilir miyiz?

tuyovarmı
07-01-2013, 22:22
uyumluyuz mutluyuz diyebilir miyiz?
hayır dıyemeyız yanlız bır gercek varkı bızımgıbı ky dıbe yakın alım yapmak basarıdır.by bılgı var para var piyasaya onlar yon veriyor. bıze dusen by gıdıcegı yonu tahmın etmek.

kerem33
07-01-2013, 22:49
gelen nakit ne demek?
makro parayi eski sahiplerine verip cogunluk hissesini satin almadimi?
eski sahipleri artik azinlik ortak durumdalar gelen parayi afiyetle yiyecekler. uyuma mi koyacaklar saniyorsunuz tekrar?
kagida makro yon verecek artik.
makro ile birlesmemi olur uyum adi altinda buyumemi olur gorecegiz.

evet.. Makro % 47 sini satın aldı.. Ama birleşmenin ne şekilde olacağını bilmiyoruz.. Hangi çatı altında olacak???

backup
07-01-2013, 23:25
Mert Gida diye bi hisse de de hareket olmus! yoksa bizimkiler oraya da mi el atti :)
hos bizimkiler el atsa dusus olurdu ya :P

kemal.erdem
08-01-2013, 01:05
evet.. Makro % 47 sini satın aldı.. Ama birleşmenin ne şekilde olacağını bilmiyoruz.. Hangi çatı altında olacak???

dolayisiyla gelen bir nakit yok, makrodan eski sahiplere giden nakit var, bunun uyumun buyumesine yada birlesme sekline bir etkisi yok.

ramsesturk
08-01-2013, 11:39
şirkete para girmedi ama eski patronlardan kurtulduk, para girmesinden bile iyi bence, büyük gelişme...

dolayisiyla gelen bir nakit yok, makrodan eski sahiplere giden nakit var, bunun uyumun buyumesine yada birlesme sekline bir etkisi yok.

reaktör
08-01-2013, 12:25
2,25 te dip çalışmasını yaptı 2,43 ve 2,74 kuvvetli dirençleri....hadi bakalım uyumcular........

REAKTÖR

seladin
08-01-2013, 12:34
bu sefer dönmeyecek gibi

fıght clup
08-01-2013, 12:46
selam arkadaşlar foruma ilk mesajım hayırlısı olur ayağım uğurlu gelir inşallah. UZUN zamandır forumu takip ediyorum ve acayip bir pskolojik savaş var burda. Kemal erdem beyin yazdıklarına katılmakla beraber uyum BATMADI sadece SATILDI. mal değerli demekki yapılan hareketlerden bunu anlıyorum ve sabırla 1 sene minumum beklemek üzere bu fiyatlardan maliyetleniyorum. herkese sabır saygılarımla.

arkadaşlar inşallah nazar değmez bu arada günlük harektlere bakmıyorum en az 1 sene bu hissedeyim yarışmacı arkadaşlara başarılar. inşallah herkez zararını çıkarır.

resot
08-01-2013, 12:49
Sayın reaktörün dediği gibi 2,43 güçlü direnç aş artık şurayı

seladin
08-01-2013, 12:55
fena alıyorlar kıymetlendi uyuzzzz

ramsesturk
08-01-2013, 12:56
tavan kaçta?
şimdiye kadar tavan göremedim, bakalım nolacak.

FİŞEKÇİ
08-01-2013, 13:02
bu gün yüzde 10.nu yedirmezler

raskolnik
08-01-2013, 13:04
yok mu **** gonderecek delikanlı

resot
08-01-2013, 13:05
Akıllı akıllı giderken ne olduda eski hareketlerine döndün

RJ-45
08-01-2013, 13:11
Adamlar güzel mal kilitlediler. :)

bold pilot
08-01-2013, 13:23

Ben ,36 dan kaçtım. tokatçılar işbaşında gene

RJ-45
08-01-2013, 13:26
Ben ,36 dan kaçtım. tokatçılar işbaşında gene

Bunlar benim gözümde devletin koruduğu dolandırıcılardır. Hepsinin canı cehenneme

seladin
08-01-2013, 13:32
Bunlar benim gözümde devletin koruduğu dolandırıcılardır. Hepsinin canı cehenneme

sahibi değişti speği değişmedi uyuzunnn..

deger
08-01-2013, 13:36

aynen katılıyorum:) benim için uyuma giriş fiyatı 1,95-2,00 civarı ikinci dip burası bu fiyatlara gelmeden her yükseliş trade imkanı verir tabiki maliyeti düşük olanlar için, benim maliyet yüksek ama yeniden alacaksam 2,00 olmadan almam. tabiki bu benim görüşüm.

RJ-45
08-01-2013, 13:41
2,25 te dip çalışmasını yaptı 2,43 ve 2,74 kuvvetli dirençleri....hadi bakalım uyumcular........

REAKTÖR

Sn. Reaktör..2,43'e kuvvetli direnç demişsiniz. bence çok kıytırık bir direnç oldu zorlanmadan geçip gitti, geçerken A.O bile yükselmedi..benim bildiğim direncin üzerine atan kağıt birazcık destek vazifesi de görmesi lazımdı. yanılıyormuyum? yorumunuz?

fıght clup
08-01-2013, 13:49
arkadaslar bu hissede görüldüğü gibi teknik işlemiyor kısa vade için çok sakıncalı al sat yapmak ve teknik yazan arkadaslar gerçekten yanıltıcı oluyorlar. bence rakam yazmayalım dip çalışması yaptı falan diye. nereden biliyorsunuz? bu hissede çok kişinin canı yandı bırakın tahta sahibi naparsa yapsın. yatırım yapıcak olan arkadaslarda çok dikkatli olsunlar. ytd deildir

seladin
08-01-2013, 13:56
Sn. Reaktör..2,43'e kuvvetli direnç demişsiniz. bence çok kıytırık bir direnç oldu zorlanmadan geçip gitti, geçerken A.O bile yükselmedi..benim bildiğim direncin üzerine atan kağıt birazcık destek vazifesi de görmesi lazımdı. yanılıyormuyum? yorumunuz?

direçi kırmak demek sadece bu rakamı geçmek değil işlem hacmi artar ve kalıcı şekilde üstünde kapatması beklenir hissenin

reaktör
08-01-2013, 14:01
Sevgili arkadaşlar ben kalıcı yükselişten bahsetmedim..Dün 2,25 te hareketin dip çalışmasını başarılı bir şekilde tamamladı bizde bu tahtada mağdur olmuş birkaç arkadaşımıza bu seviyeden alınacağını söledik.Bugünde tahta harekewtini yaptı.2,30 üzerinde kaldığı sürece yukarı hareket beklenebilir.sizde burada alış satışlarla ufakta olsa kendinizi döndürebilirsiniz.

nur35
08-01-2013, 14:16
Uyum dan bu kadar zarardan mahvolmusken 2.25 ten uyum almamı soyleyen ve 2.42 sattıran sayın reaktör hocam Allah sizden bir değil bin kere razı olsun. Cok tesekkurler hocam bu cok guzel bı moral oldu benım için.

eflatun
08-01-2013, 16:41
uyum havaya endeksledi kendini...

farslan
08-01-2013, 17:42
BU KADARINA PES YANİ SABAH TAVAN YAP AKŞAMA BAK kansızlık bu

bold pilot
08-01-2013, 17:43
Sevgili arkadaşlar ben kalıcı yükselişten bahsetmedim..Dün 2,25 te hareketin dip çalışmasını başarılı bir şekilde tamamladı bizde bu tahtada mağdur olmuş birkaç arkadaşımıza bu seviyeden alınacağını söledik.Bugünde tahta harekewtini yaptı.2,30 üzerinde kaldığı sürece yukarı hareket beklenebilir.sizde burada alış satışlarla ufakta olsa kendinizi döndürebilirsiniz.

Okus pokus :yes::yes:

ramsesturk
08-01-2013, 17:49
kan gövdeyi götürüyor

thor35
08-01-2013, 17:50
kan gövdeyi götürüyor

dökülen kan masumların (ky) in olmasın kesin öyledir yazık çok yazık hacime bak yuh

kazol
08-01-2013, 17:52
Tebrik ederim süper fırtına,temiz işçilik ve güzel para.Helal olsun bir makas daha aldılar

runo81
08-01-2013, 18:00
Taban yap bari adi kağıt. Ky koruyan spknın ......... Ruh hastası ettin be

kerem33
08-01-2013, 23:11
Taban yap bari adi kağıt. Ky koruyan spknın ......... Ruh hastası ettin be

uyum u taşımak zordur... ilk çıktığı günden beri takip ederim. yeni bir BİM olacağı beklentisiyle çok taşıdım... ama nafile. bundan sonra nasıl bir hikayesi olacak.. bilmeden bir şeyler yazmak zor...

ayigit766
09-01-2013, 00:01
müthiş bir el değişimi var amma yukarı amma aşağı...fakat el değişimi spek bozuntusunun sağ elinden sol eline... 1.5 yıl oldu takibe başlayalı bir kez de bizi şaşırt be adamımmmm....farklı bir şeyler yap artık.

kemal.erdem
09-01-2013, 01:03
daha oncede soyledim gorusum aynen oyledir,
uyumda zararda olan arkadaslar aglamayin sizlamayin, siz agladikca sizin zararina satisinizi bekler cakallar, elinizi belli etmeden sabredin, er gec yukselisini yapacak.
enseyi karartmayin, zararina kimseye mal vermeyin.
bu kagit grafigine bakin defalara 2 lere dustu 3.5 lara cikti.
uyum buyumekte ,cirosu artmakta iken ayni hareketi niye tekrar yapmasin

kazol
09-01-2013, 01:42
Aşağıda yazdıklarıma şunu ilave etmek istiyorum .işlem hacmi 15 milyonla rekor oldu T+2 de takasa dikkat etmek gerekiyor.Eğer DEUTSHE BANK aldığı malı sattıysa yükseliş daha da gecikebilir.Eğer daha da alım yaptıysa sirkeleme operasyonu devam ediyor ama yavaş yavaş yükselişede hazır olun derim

Yatırım tavsiyesi değildir

Bugün takasda 650 000 Deutsche Bank a geçmiş gene birilerini bıktırıp aldılar malı.

Bu hisse tarihinde en düşük 1,95 i gördü.Bu fiayatı gördüğü haftanın ortalaması 2,14 ve en düşük haftalık ortalaması ise 2,09 .
Hisse 2,88 den Makro ya satıldı.Şu anki fiyatı 2,25 ve endeks 80 000 i geçti.Bence dibe çok yakınız herkes elindekine sahip çıksın derim.

Yatırım Al yada Sat tavsiyesi değildir.

kemal.erdem
09-01-2013, 01:59
bu hissede kimsenin mal aldigi verdigi yok benim fikrime gore spek sadece mali bir yerden diger taraflara devrediyor, bu kacinci takas degisimi bir bilseniz.
hic mali omayan araci kurum 2 milyin a cikyor bir digeri sifirliyor, sonra yenisinden daha yenisine
buda benim gorusum,
birde 2 li diplerden 3.5 lu zirvelere gidis gelisler,
takaslar degismeden bu hareketleri yapamazlar, oyun cevirmeleri lazim tabii bu admlarin dimi ama

bold pilot
09-01-2013, 10:56
Dip çalışması bitti kanal tedavisine başladılar tabi biliyorsunuz kanal tedavisi oymadan olmaz:)

GEOS
09-01-2013, 11:24
uyy ne oldi sana daaa....

eflatun
09-01-2013, 19:45
bu kafayla yatırımcı sayısı kadar müşterisini de kaybedecek yazık...
nerde kaldı kurumsal yönetim ilkeleri??

ayigit766
09-01-2013, 22:58
iyi de benim anlamadığım adam kendi alıp satarak ne yapmaya çalışıyor. bildiğim 1.5 yılda bu değişimi 5/6 defa yaptı. başkası alsa bu hissenin %50lilik bir marjda dönmemesi gerekir. sonuçta hissenin bir hikayesi var. daha yukarılara gidip geri gelebilirdi. anlamsız takas gibi görünen değişimlere şahitlik ediyoruz. acaba hissede 2/3 grup var da savaş mı yapıyorlar da biz anlamıyoruz...

GEOS
10-01-2013, 16:03
bugunku takaslarda Deutsche gozuktu , tamamen elden cikarmamis .....

-400.000 eksilmis galiba .?

GEOS
10-01-2013, 17:59
vira bismillah ...
:yes::cool:

iyi olacak iyi

kerem33
11-01-2013, 00:11
Bir hissede en sevmediğim şey belirsizliktir.. Malesef bu da uyum da var.. Yaw kardeşim CEO nun biri çıksında şöyle yapıcaz desin.. Önce şirketi alıp sonra mı düşünüyorlar ne yapacağız diye?

kazol
11-01-2013, 00:56
DEUTSHE BANK ın mal çıkması kötü oldu.İnşallah olmaz ama 2,14 ve hatta 1,94 ü bile görebiliriz,hazırlıklı olmak lazım.

yatırım tavsiyesi değildir.

Aşağıda yazdıklarıma şunu ilave etmek istiyorum .işlem hacmi 15 milyonla rekor oldu T+2 de takasa dikkat etmek gerekiyor.Eğer DEUTSHE BANK aldığı malı sattıysa yükseliş daha da gecikebilir.Eğer daha da alım yaptıysa sirkeleme operasyonu devam ediyor ama yavaş yavaş yükselişede hazır olun derim

Yatırım tavsiyesi değildir

ayigit766
11-01-2013, 01:56
DEUTSHE BANK ın mal çıkması kötü oldu.İnşallah olmaz ama 2,14 ve hatta 1,94 ü bile görebiliriz,hazırlıklı olmak lazım.

filler birbiriyle tepişiyor çimenler eziliyor...anlayacağınız birileri arasında savaş var...inşallah bu çekişme çabuk biter de hisse yönünü tayin eder...

GEOS
11-01-2013, 10:33
stop the digging ......

gd mrning , and gd fridays .....

foreigners are watching us .....be carefully mr SPAH..:mod::mod::cheers:

GEOS
11-01-2013, 15:44
if nobody chech in on this forum page , :grrr:

fıght clup
11-01-2013, 20:47
borsadaki en lanet kağıt gibi göstermeye çalışıyolar ve endeks ile ky yi test ediyolar. tahta sahibi sabırlı ve sinsi zaten burda onun birçok askeri var yazan, neyse ben izlemeye devam ediyim uzaktan. ytd değildir olamazda ben ky yim.

ayigit766
12-01-2013, 00:08
bu hissede şunu anladım gruplar çatışıyor...birinden biri pes etmedikçe de hisse kafayı kaldıramaz zannımca çünkü biri alışa geçtiği zaman diğeri baskı uyguluyor....kağıdı manyak yaptılar.

akdenizakdeniz
12-01-2013, 02:55
hissenin eski mudavinleri iyi hatirlar.bunun bir kader arkadasi vardi utpya ikiside bedelsiz verdi..roketler ateslenmis on koltuklardan yerimizi almistik.rahmetli utpya havalanamadan infilak etti.yine bu biraz direndi ama sonunda dayanamamis olsa gerek arkadasinin yanina gelmis.bunlarin nesil imkb tarihinin en utanc verici yillaridir nerede alengirli kagitlar bunlarin zamaninda arz edildi(uyum,utpya,ozbal vs vs) y.t.d allaha emanet olun.

akdenizakdeniz
12-01-2013, 03:01
borsadaki en lanet kağıt gibi göstermeye çalışıyolar ve endeks ile ky yi test ediyolar. tahta sahibi sabırlı ve sinsi zaten burda onun birçok askeri var yazan, neyse ben izlemeye devam ediyim uzaktan. ytd değildir olamazda ben ky yim.

ee ne diyelim yani allayip pullayalimmi?halep ordaysa arsin burada!hersey ortada..Burada Insanlar batmis Siz Hala Borsanin En Lanetli Kagidi Gibi Gosteriliyor Diyebiliyorsunuz.oyle zaten. halk arasinda bir soz vardir bilirmisiniz?bekara k... Bosamak kolay diye. 3xx 4xx arasi bir maliyetiniz olsaydi gorurdum sizi..bu arada o askerlerden birisi siz olmayasiniz!

kemal.erdem
12-01-2013, 04:21
uyum ve utopya ayni donemde arzedilmis ve benzer fiyatsal hareketler yapmis olabilirler.
ancak uyumun utopya ile kiyaslanacak fazla bir taraflari yok.
uyum perakende sektorunde buyuklerin arasina girme potansiyeli tasiyan bir kucuk sirketdi , buyutecegiz deniliyordu, buyutuluyor.
su satisdan sonra uyum ne yone kanalize olacak , bunun belirsizligi var suphesiz. ancak ben uyumun er gec su andaki dip fiyatlarindan uzaklasip yatirimcisini uzmeyecegine inaniyorum,
imkb deki en dandik kagitlar bile belli miktarda primler yapiyorlar, uyumun nesi eksik , o niye yapmasin.

akdenizakdeniz
12-01-2013, 04:41
zaten bu son zamanlardaki arzlarin hepsinin bir hikayesi var.kimse ici bos beklentisiz hisselere yatirim yapmak istemez.benim anlatmak istedigim hep yalan dolan..polemige girip tartisma yapmak gibi bir niyetim yok.is yerinde bakarken utpydan yedigim kazik aklima geldi sinirlendim..inanin ky ya uzuluyorum cunku ayni seyler benimde basima geldi.neyse kusura bakmayin Neticede lotlarinizi satmadiginiz muddetce kaybetmis sayilmassiniz.Sabir. allaha emanet olun..

kemal.erdem
12-01-2013, 07:11
her arzin bir hikayesi mutlaka vardir ancak bu hikayelerin epey bir kismi masal tadinda.
her hikayeye ve her patrona guvenilerek mal almamak lazim, adami pisman ettirirler sonra.

benim son donemde burda bir kac defa uyarim oldu yuksek fiyattan mallanan uyum yatirimcilarina.
evet uyum bim gibi parlak buyume hikayesi omayabilir, ayni seyleri yaratabilecek idarecileri olmayabilir, ancak uyum buyuyen gelisen bir kurum mutlaka bu fiyatina yansiyacaktir.zararina mal vermemek lazim.

fıght clup
12-01-2013, 10:53
ee ne diyelim yani allayip pullayalimmi?halep ordaysa arsin burada!hersey ortada..Burada Insanlar batmis Siz Hala Borsanin En Lanetli Kagidi Gibi Gosteriliyor Diyebiliyorsunuz.oyle zaten. halk arasinda bir soz vardir bilirmisiniz?bekara k... Bosamak kolay diye. 3xx 4xx arasi bir maliyetiniz olsaydi gorurdum sizi..bu arada o askerlerden birisi siz olmayasiniz!

beni yanlış anladığınızı düşünerek şöyle bir açıklık getirmek istiyorum, kağıdı kötüleyip olağan dışı fıyat hareketleriyle ky nin elinden malı almak isteyenin spek olduğunu anlatmak istemiştim. ben makro aldıktan sonra yatırm yapmaya karar verdim ve bu sene içinde bu fiyatların tarihi dip fiyatlar olarak kalıcağına inandığım için. inşallah yanılmam ve kimseyide yanıltmak istemem. öncelikle insanların neye yatırım yapmaya karar verdiğidir önemli olan. elinizdeki mala sahip çıkmak istiyorsanız makro ve uyum marketlerini bir gezin işlerine güçlerine müşteri memnuniyetine ve istanbulada şöyle bir tepeden bakın. 15 milyonun üzerinde insan yaşıyor ve uyum makro şirketi burada söz sahibi olmak istiyorlar hedefleri büyük yoksa kaybolup giderler. perakende sektöründe kaliteli ve güçlü olmak zorundasın o yüzden bence ilk hisse fiyatlarından başlıyacaklardır. kendi şahsi fikrimdir beni bağlar buarada ben spek falanda değilim. allah korusun.

GEOS
12-01-2013, 11:44
guzel , birden yazilar dolmus ...

1-Buralari dip tarama seviyeleri olabilir ..?
2-yukaridaki yuksek maliyetlileri dokme operasyonu yani silkeleme haraketi yapmis olabilir -son asansor haraketi-..?
3-yabancilarin pozisyon tasimasi sorgulanmali..?
4-yatirim fonlari ve emeklilik fonlari pozisyon tasima si iyi ye isaret olabilir..?
5-makro gibi anadolu kaplaninin istanbul cikarmasi ve sonradan borsa ya acilma islemi uyum adi altinda olabilirmi..??
6-virman lar patron hesabi degismesi olabilir mi.??

yukarida yazdiklarim sadece bir kisisel dusunce olup , kimseyi etkilemek veya yatirim yapmasi icin yazilmamistir.
sadece bilgi icindir.

GEOS
14-01-2013, 14:37
28.12.2012 tarihli bir yazili basin alintisidir....
++

Uyum'u satın aldıktan sonra nasıl bir yönetim yapısı oluşturdunuz? Borsa sürecini nasıl sürdüreceksiniz? Makro borsaya girecek mi?

Biz Uyum’un %47 ile en büyük hissedarıyız, fakat azınlık hissesine sahibiz. Çoğunluk hisse A Grubu’na ait. Yönetimde A Grubu söz sahibi. Uyum’un yönetim yapısı ya da İMKB ve SPK ile olan ilişkilerinde hiçbir değişiklik yok. Uyum ve Makro’yu bir araya getirerek bir sinerji oluşturmak; Uyum’u daha verimli bir işletme haline getirmek istiyoruz. Uyum’un İstanbul’daki mağazalarının yönetiminde Makro söz sahibi olacak. Makro’nun 9 mağazasını Uyum’a aldık. Böylece daha verimli bir çalışma yapacağız. Makro’nun halka açılması gibi bir durum şu an söz konusu değil. Şu an önceliğimiz iki kurumun ortak sinerjisini açığa çıkarmak. Halka açılma konusunda önümüzdeki günlerde karşımıza çıkacak durum ve imkanlar belirleyici olacak.
++

icra kurulunun altindaki yetkili ve yonetici kisinin dusuncesi :

-masraflari ve diger giderleri azaltma yonunde adim atilmis , ayrica makro tarzi isletme sistemi oturtulma calismalari baslamis

eee bana ne bundan ben grafige bakarim diyorsaniz , bende birsey bilmiyorum ...... sadece kopyaladim ....

merakimdan ve ne olacagini gercekten bilmedigimden ilgi ile izleme ye basladim .. herhangi bir yatirim aamacim filan yoktur ...

eflatun
14-01-2013, 15:31
endekse rağmen fiyatını koruyor büyük başarı uyumcuları ve makroculara ky adına sevgiler

ramsesturk
15-01-2013, 11:56
şirket işleri iyice saldı, siteyi bile yenilemiyorlar, promosyonlar v.s. görünmüyor artık.

ayigit766
15-01-2013, 17:45
bu makrodan da soğudum daha da alışveriş yapmam bu makrodan...hisseyi saldılar çayıra mevlam kayıra. para babaları birbirlerine diş geçiremedi ortalığı boş bıraktılar.

nur35
15-01-2013, 23:49
Allahım senin dediğin olur...(kun fe yekun)

tuyovarmı
16-01-2013, 18:51
DEUTSCHE YABANCI 325 bın lot alım yapmıs adamlar işi iyi biliyo mılletı korkut elindekı malı kap.

ayigit766
16-01-2013, 19:21
DEUTSCHE YABANCI 325 bın lot alım yapmıs adamlar işi iyi biliyo mılletı korkut elindekı malı kap.

ne korkutması anlamadım bu hisseyi bu hale getiren yabancılar mı yoksa bizim yerli açgözlü ediler mi. şu an hissede kapışma var.ne zaman birisi pes ederse işte hareket o zaman başlar.benim takaslari 1 yıldır takip etmem sonunda çıkardığım sonuç bu...

tuyovarmı
16-01-2013, 19:26
ne korkutması anlamadım bu hisseyi bu hale getiren yabancılar mı yoksa bizim yerli açgözlü ediler mi. şu an hissede kapışma var.ne zaman birisi pes ederse işte hareket o zaman başlar.benim takaslari 1 yıldır takip etmem sonunda çıkardığım sonuç bu... senın soyledıgın gıbı anlamamıssın.iyisimi sen anlamadıgın işlere karısma.

ayigit766
16-01-2013, 19:35
senın soyledıgın gıbı anlamamıssın.iyisimi sen anlamadıgın işlere karısma.

anlat da öğrenelim o zaman bu işler nasıl oluyor...

trepxe
16-01-2013, 21:02
hala dip sürecinin bittiğine dair bir veri yok ortada,yani kağıt burdan dönecek demek için hala erken bence.bir rakam var gözüken haftalıkta üzerinde kapatması gerek bakalım kapatabilecek mi rakamı yazmak istemiyorum burda.artı grafisel olarakta dönüş yapabilir yapmıştır gibi bir görüntü hala yok.aslında kriter rakamlar var şu anda alttan dönmesi gereken yer üzerine de kapatması greken yerler ama malesef şu anda burda paylaşmak istemiyorum manipülasyon ve spekülasyon un bu kadar çok olduğu bir tahta da rakam verip iyice ortalığı toz duman etmek istemiyorum zira.

yatırım tavsiyesi değildir

24.12 de yazdığım yazı böyleymiş,

1 haftadır dip sürecinin buralar olabileceğine dair 1ışık yandı 2.si yanmak üzere sonra 1 teyit daha gerekiyor benim açımdan,yani ben risk lıp dip buradır diye bilmek için şu anda yüzde 50 ihtimal görüyorum kendi sistemime göre.yarın 2.teyit gelmesi dileğiyle diyeyim,aslında durumda şöyle burdan kalkarsa ilk varacı durak 50 günlük ortalması olabilir ki orası için arda üzerinde kapatması gereken rakamda var ama burada yazmayayım aslında uyum topiğinde yorum ve rakam yazmak istmiyorum çok fazla çünki manüpüle edilen bir hisse olduğu aşikar,yani benim açımdan yol haritası kendime göre belli tek diyeceğim teknik şu anda yüzde 50 diyor bana göre alım için.

kazol
17-01-2013, 00:19
Güzel yavaş yavaş pişiriyor ,hızlı hızlı topluyorlar.Bence her şey güzel olacak biraz daha sabır. Kısa vadeciler T+2 de yabancıya geçen yüklü bir mal çıkışı hızlandırabilir.Bu hisse atraksiyonu seviyor.

yatırım tavsiyesi değildir

GEOS
17-01-2013, 11:08
iyi olacak demistim .....

p&f
17-01-2013, 11:39
operasyon 1 gün sürdü...kelebek misali geldi geçti ...ytd...

gross
17-01-2013, 11:40
bu kadarda olmaz hep aynı hareketler

p&f
17-01-2013, 11:46
doyçeye virman yap 300-500 bin lot milleti gaza getir 10 kademe yukarı sonra vur kafasına 3 günde %5 iyi para..marketten kazanamadıgı parayı borsadan kazanıyolar..ytd...

gross
17-01-2013, 12:03
endeks nerelerde biz nerelerdeyiz yazık sana spek

gross
17-01-2013, 12:06
duy sesimizi biraz ekşın yap :)

kazol
17-01-2013, 13:43
Yok yok sakin olmalıyım hele hele küfür hiç etmemeliyim.yok yüzümü yıkayayım sakinleşirim. küfür etmemeliyim,KÜFÜR ETMEMELİYİM ,^??=)/&%?%?+**)^?, sakin olmalıyım,tabi canım burası borsa olur böyle şeyler.KÜFÜR YOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKK

ayigit766
17-01-2013, 20:10
bir gün al ertesi gün sat. yeter be çıkmayacağım hisseden işte...at yukarı biraz da çıkalım...utanmaz adamlar.

seladin
18-01-2013, 16:56
makro da bi hareket katmaadı hisseye yazıkkk

ayigit766
18-01-2013, 17:55
bu hisseyi elinde bulunduran spek kim çok merak ediyorum...nasıll bir iş bu ya bir oraya bir buraya aktarıp duruyor hisseyi arkadaş yaaaa...

gross
18-01-2013, 20:25
hissenin durumuna bak, endekse bak , bazılarının yatacak yeri yok.

hikmeta
20-01-2013, 14:58
http://perakendegercegi.wordpress.com/ sitesine yapılan yorumlardan macro ve uyum yöneticilerinin burayı devamlı kontrol ettiklerini gösteriyor. Tüm yazdıklarınızı görüyorlar ve biliyorlar.

ayigit766
21-01-2013, 00:01
[QUOTE=hikmeta;8302092]http://perakendegercegi.wordpress.com/ sitesine yapılan yorumlardan macro ve uyum yöneticilerinin burayı devamlı kontrol ettiklerini gösteriyor. Tüm yazdıklarınızı görüyorlar ve biliyorlar.
yazdıklarımızı görmeleriyle vermiş olduğun bağlantıda yapılan haberin ben bağını bulamadım...biraz açar mısınız syn hikmeta.

kemal.erdem
21-01-2013, 01:28
donem uyumu kotuleyip garibanlari kekleme donemi,

dikkat edin usaglar.
uyum zirvelerinde olsa dikkat edin size mal vermek icin hikaye anlatiyorlar derdim. simdi dipten elinizden almak icin hikaye anlatiyorlar, sabredin zararla mal vermyin cakallara

FİŞEKÇİ
21-01-2013, 11:05
hınnn hınn

Slymole
21-01-2013, 23:57
http://perakendegercegi.wordpress.com/ sitesine yapılan yorumlardan macro ve uyum yöneticilerinin burayı devamlı kontrol ettiklerini gösteriyor. Tüm yazdıklarınızı görüyorlar ve biliyorlar.

Eğer burayı okuyorlarsa şunu tekrar söylemek istiyorum.

Allah bizden çarptığınız paraları öyle bir burnunuzdan getirsinki eşşekten düşmüşe dönün. Allah'a inanıyorsanız kul hakkını da biliyosunuzdur. Sizi gidi haramzadeler siziiiii.
Bu arada bende uyum halka arzından beridir var. Dün alıp bugün sızlanıyor değilim.

FİŞEKÇİ
24-01-2013, 11:43
herkes ölü numarası yapıyor nedense

ramsesturk
24-01-2013, 11:54
gerçekten öldüğünden olmasın

seladin
24-01-2013, 16:37

pek hoş şeyler yazılmamış şirketle ilgili eğer doğruysa şirketin yolu yol değilll dikkatle okumanızı tavsiye ederim

INVENTOR
25-01-2013, 02:03
Selam dostlar.
Günlük göstergeler:
http://img594.imageshack.us/img594/9206/uyum20130125005958.png (http://img594.imageshack.us/i/uyum20130125005958.png/)

INVENTOR
25-01-2013, 04:00
http://img24.imageshack.us/img24/939/uyum20130125025948.png (http://img24.imageshack.us/i/uyum20130125025948.png/)

INVENTOR
25-01-2013, 14:24
2.30 üzerine hacimsiz geçebilir..
2.25 altına sarkan kapanışlar işi bozabilir..

http://img827.imageshack.us/img827/2696/uyum20130125132257.png (http://img827.imageshack.us/i/uyum20130125132257.png/)

zalim123
25-01-2013, 15:20
sn.inventor,
hangi analiz programı bu grafikler?

ayigit766
28-01-2013, 19:30
endeks çıkarken tepki yok inerken hemen tepki ver... nasıl bir batağa saplandık ya rabbim 1,5 yıldır.

kerem33
28-01-2013, 22:33
şirketin yeni pozisyonu hakkında doyurucu bir açıklama olmadıkça bu iş zor... Şirketi sattınız ama şimdi ne yapacaksınız.... 32 mağazadan halka arz oldunuz.. Neredeyse m2 yi ve mağaza sayısını 2 ye katladınız... Şu anki fiyat halka arzın çok altında..

kerem33
28-01-2013, 22:35
borsada öğrendiğim şeylerden biri yatırım yaptığınız şirketin şeffaf yöneticileri olacak... ky dostu olacak... ky kaybetti mi yürekleri yanacak... Böyle şirketler var... Uyum malesef çok uyumsuz....

INVENTOR
28-01-2013, 23:24
sn.inventor,
hangi analiz programı bu grafikler?
Sayın zalim, programın kodlarını kendim yazıyorum.

Hisse; geçen perşembe günü kapanışta; iyi yerde idi.. Son süreçte 2.15 yatay desteği var gibi.
http://img823.imageshack.us/img823/9274/59970717.png (http://img823.imageshack.us/i/59970717.png/)
http://img838.imageshack.us/img838/2055/uyum20130128221828.png (http://img838.imageshack.us/i/uyum20130128221828.png/)

Slymole
29-01-2013, 02:12
Sayın zalim, programın kodlarını kendim yazıyorum.

Hisse; geçen perşembe günü kapanışta; iyi yerde idi.. Son süreçte 2.15 yatay desteği var gibi.
http://img823.imageshack.us/img823/9274/59970717.png (http://img823.imageshack.us/i/59970717.png/)
http://img838.imageshack.us/img838/2055/uyum20130128221828.png (http://img838.imageshack.us/i/uyum20130128221828.png/)

Program size özel midir? yoksa bir şekilde edinebilir miyiz?

Metemet25
29-01-2013, 21:52
Kimseler kalmadı herhalde,ne iş?Eeee Spek efendi aç gözlülük edersen işte sonunda dükkanda sinek avlarsın.Bundan sonra kendin çal kendin oyna.

yoko
30-01-2013, 00:33
Kimseler kalmadı herhalde,ne iş?Eeee Spek efendi aç gözlülük edersen işte sonunda dükkanda sinek avlarsın.Bundan sonra kendin çal kendin oyna.

iyi sitem ; katılıyorum

INVENTOR
30-01-2013, 02:13
Program size özel midir? yoksa bir şekilde edinebilir miyiz?
Sayın Slymole, program özel. :)

2.30 üzerine hacimsiz geçebilir..
2.25 altına sarkan kapanışlar işi bozabilir..

http://img827.imageshack.us/img827/2696/uyum20130125132257.png (http://img827.imageshack.us/i/uyum20130125132257.png/)
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-01-30_011020.png
2.25 iyiydi.. 2.15 destek olsa iyi olacak; zira aşağıda son bir senenin dip değeri 1.95 var.
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-01-30_010522.png

INVENTOR
30-01-2013, 21:03
Endeks bozmasaydı belki bi şeyler olacaktı..

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-01-30_195903.png

Pozisyon duruyor. Zamanı gelince gider bu da..
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-01-30_200158.png

yoko
31-01-2013, 15:00
tam zamanı; yap be şu cinsliğini, sadece istem; yatırım tavsiyesi değildir. alış 2.10 - satış 2.11 hakkımızda hayırlısı.

yoko
31-01-2013, 15:25
kademeler domino taşı gibi; hacimde düşük , ağ. ort lamada da geziniyor , kırıl be , dermişim. ytdeğildir.

yoko
31-01-2013, 16:31
:halay:

Haydar dümene sorulan bir soru )

Sevgili Haydar Hocam.Ben 17 yaşında bir kızım internette kendime yeni bir erkek arkadaş edindim. Onu çok seviyorum Oda beni seviyormuş. Bana seni ailemle tanştırıcam dedi. Buna çok sevindim. Beni evlerine davet etti. Ailesiyle tanştırmak için. Evlerine gittiğimde evde kimse yoktu. Bana birazdan gelirler dedi. Onları beklerken birer kola içelim dedi. Ben de olur dedim. Odasına geçtik, kolamızı içerken erkek arkadaşım birden uyumaya başladı. Haydar Hocam sizce erkek arkadaşımın hastalığı ne ???

Cevap: Kızım seni anan kadir gecesi doğurmuş )

alpha
31-01-2013, 16:38
2,10dan uyuma bi siftah yaptık günlükte RSI MACD pozitif uyumsuzluk var hayırlısı artık

yoko
31-01-2013, 16:56
yanlışlıkla serbest alış emri mi verdiler, yoksa planlımı; o zaman yukarı gidebilir diye düşünüyorum . düşünce beni bağlar

razmanot
31-01-2013, 17:36
225 bin lotu yanlışlıkla alsaydı tahta şimdi 2,05 olurdu bilader.
Bence biri kısa süre sonra tepelerden vermek üzere stokladı birikmiş malı

razmanot
31-01-2013, 18:42
ula 2,21 e neden aldın 2,10 a neden verdin?
iyi akşamlar.

yoko
01-02-2013, 00:15
ula 2,21 e neden aldın 2,10 a neden verdin?
iyi akşamlar.

bilader işte bende bunu soruyorum, neyse hakkımızda hayırlısı

razmanot
01-02-2013, 11:08
bugün 2 kademe yukarıdan açması dünkü absürt hareketin olumsuz bir şey olmadığını teyid etti, bir hata olmamış demek ki, mal alınmış,
güzel bir gün olabilir devamında
ytd

yoko
01-02-2013, 15:54
bekliyorum ; yükselebileğin günleri; yazmak parmak uçlarıma iyi geliyor ; bu arada totem görevide üstleniyor

razmanot
01-02-2013, 16:43
ben de bekliyorum , çıkar gelir belki 2.21 ci :)

zalim123
03-02-2013, 23:12
Güzel manzara,renkler hoş...

http://666kb.com/i/cb9a0ncw2cpt5uaxg.png

ayigit766
04-02-2013, 02:35
bu expres yatırımın bir zamanlar 4.40 hedef fiyatı vardı hisse 3.20 lerdeyken ne oldu hedefe bilgisi olan var mı acaba ortaklar...

ayigit766
04-02-2013, 02:48
AYSUN GÖKSU/BORSAGUNDEM.COM

Tesco ile görüşmelere devam ederken geçtiğimiz hafta ortasında sürpriz bir şekilde bir anda Makro'yla masaya oturup satıldığı açıklanan Uyum Gıda hisselerinde yaşanan sert hareketlerin ardından gözler yöneticilere dönmüştü. Ki bugün iki şirket Yönetim Kurulu Başkanı, ortaklıklarıyla ilgili detayları ve işbirliğine ilişkin ayrıntıları paylaşmak üzere basın mensuplarıyla buluştu.

Conrad Otel’de yapılan basın toplantısında Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Borsagundem.com’da 30 Kasım’da yayınlanan haberde yer alan, “Günler öncesinden halka açık şirketin Makro'ya satılacağı biliniyormuş. En son küçük ortaklar öğrendi ve açıklamadan önce hisselerin yüzde 2 oranında düşerek 2.77 liraya gerilemesi kafaları karıştırdı. Birilerin satışı günler öncesinden bildiği kesin, gazetede (Habertürk) yayınlanan haber de bunun kanıtı!” iddialarına karşın şunları söyledi:

“GÖRÜŞMENİN NİTELİĞİ SÖYLENMEMİŞ OLABİLİR”

“Görüşmeye başladığımız zaman KAP’a açıklama yapıldı. Görüşmenin niteliği söylenmemiş olabilir. Ama danışman firma açıklandı.

Biz mesafeyi hızlı aldık. Uyum yöneticileriyle 10 yıldır diyalog içindeyiz. Aynı lisanı konuşabiliyoruz. Birbirimizden haberdarız, işletmemiz için de nelerin risk taşıdığını biliyoruz.

Uyum Grubu bu hisseleri Makro’ya vermek istedi. Gerek rakamlarla gerek pazarlık gücümüzle gerekse birlikte yarattığımız sinerjiyle bu ortaklığı gerçekleştirdik.

Bilgi paylaşmamak gibi bir durum yok. Sadece süreç hızlı gelişti. Günlük spekülatif hareketlerle ilgilenmeyeceğiz. Yatırımcılar bizim ortaklarımız. Bunun sorumluluğunu içimizde derinden hissedeceğiz” dedi.

“HİSSELER DEĞER KAYBEDİNCE ÇOK TEPKİ ALDIK”

Şeref Songör konuşmasına, “Hisse devriyle ilgili açıklamayı ancak Perşembe gününe yetiştirebildik. Hisselerin yüzde 9 kaybetmesiyle çok tepki aldık. Ancak bir spekülatif yaklaşımlardan uzak duracağız. Hisse sahiplerinin uzun vadede kazanmasını sağlamaya çalışacağız. Uyum yatırımcılarının çok daha güvenli bir kağıda yatırım yaptığını belirtirim. Yıl sonunda toplam değeri yükseltmeye, yatırımcıların kazanması için çalışacağız” şeklinde devam etti.

TİLKİ TESCO MU?

Borsagundem.com’un “Bu hisselerde yaşanan sert düşüşlerle ilgili SPK’dan bir uyarı aldınız mı sorusuna” cevabı ise Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş verdi:

“SPK’dan bir uyarı almadık. Hisselerdeki düşüş kısa vadeli yatırımcıların yanlış anlamalarından dolayı satışa geçmiş olmalarından kaynaklanabilir. Bundan sonraki süreçte yatırımcılarımız kazanacak.”

Borsagundem. com’un, “Neden Tesco ile anlaşamadınız? Kısa sürede Makro ile ortaklık yaptınız?” sorusuna cevap veren Uyum YKB Keleş, “Aslanın 10TL’si tilkinin 20 TL’sinden iyidir” dedi.

şöyle geçmişi bir inceledim de karşıma çıkan bu şerefli insanın açıklamaları 04/12/2012 deymiş... ama hissenin şu an geldiği noktaya bak...bizim şansızlığımız mıdır,nedir her şirket satılınca değer kazanır bu uyuz halen değer kaybediyor...lanet olsun seni beklediğim 2 yıla ama 5 yıl da olsa bekleyeceğim...

razmanot
04-02-2013, 12:12
Emme basma tulumba şimdi de yukarı döndü, alt kademeler son bir hafta on gündür ilk kez iyi

yoko
05-02-2013, 10:40
UYUM HİSSESİNİN BANA HİSSETTİRDİKLERİ

Eski bir zamanda işsiz olan Temelle Dursun Amerikaya gidip iş bulmaya karar verirler. Kasabada gezinirken gözlerine bir afiş takılır. Afişte

"Kızılderili kafa derisi getirene 100 dolar" yazmaktadır. Bunu gören temelle dursun sevinerek hemen işe koyulur. Bütün gün ormanda kızılderili arayıp bulamayan temelle dursun çadır kurup bir sonraki gün aramaya devam etmeye karar verirler. Yorgun düşen bizim ikili hemen uykuya dalarlar.
Temel birden çadırın dışından gelen seslerden uyanır. Çadırı aralayarak dışarı baktığında ne görsün, çadırın etrafını kızılderililer sarmıştır. Hemen Dursunu uyandırır. Ve derki

- Ula dursun, uyan len uyan, şimdi paranın *mına koyduk.

cabbar07
05-02-2013, 19:47
yaw arkadaşlar makromu uyumu aldı uyum mu makroyu... ne nalet hisseymişin beeeee bir satayım bidaha alacak adam bulabilirmisiniz bakalım

razmanot
05-02-2013, 22:32
15,150,000 tl ödeyerek makro dan bir takım bina , mağaza , depo falan alıyor, çok lazım mıydı acaba?
Ayrıca size katılıyorum kim kimi almıştı kafam karıştı.
Hayılı olur inşallah.

kerem33
06-02-2013, 01:14
15,150,000 tl ödeyerek makro dan bir takım bina , mağaza , depo falan alıyor, çok lazım mıydı acaba?
Hayılı olur inşallah.

Ben her şeyin iyiye gittiğine inanıyorum.... Satın alma sonrası daha agresif büyüme hedefi koymuşlardı..

kerem33
06-02-2013, 01:15
Gelen nakiti iyi değerlendiriyorlar...

kerem33
06-02-2013, 01:16
1

Bu kısma çok güldüm.. Çoğu kimse aynı durumda....

INVENTOR
06-02-2013, 10:01
Günaydın dostlar..

Güzel manzara,renkler hoş...

http://666kb.com/i/cb9a0ncw2cpt5uaxg.png

Renkler gerçekten hoş.. :) Ama bu UYUM'un içi boş. :)
Ben de UYUM'da bi uyum arıyorum ama.. uymuyor. Bol bol uyumsuzluk mevcut. Uysa da, uymasa da uyuyoruz.. Neyse.. :)

http://img823.imageshack.us/img823/1600/06022013085747grafik.png (http://img823.imageshack.us/i/06022013085747grafik.png/)

accx
06-02-2013, 12:37
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Alımı )

Ortaklığın Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi Yavuz Sultan Selim Bulvarı No:23 Kat.4 Beylikdüzü/İstanbul

Telefon ve Faks No. : Telefon: 444 32 22 - Faks : 212 856 10 36

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Telefon: 444 32 22 - Faks : 212 856 10 36

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 05.02.2013

Özet Bilgi : Makro Market A.Ş'nin İstanbul ilinde yer alan mağazaları, et entegre tesisi, genel müdürlük hizmet ofisi ve lojistik deposunun Uyum Gıda A.Ş tarafından devralınması

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Süpermarket alanı, Et işleme alanı, Merkez ofis alanı, Lojistik depo alanı ( Betonarme yapılar)

Alıma Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : 18.997 metrekare

Alıma İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 05.02.2013

Toplam Alım Bedeli : 15.150.000 TL

Alım Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : 25,25

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 7,64

Alım Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : 21,80

Alım Koşulları : Vadeli Ödeme planı

İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 06.02.2013

Alımın Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkileri : Şirket

Karşı Taraf : Makro Market A.Ş.

Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : Makro Market A.Ş. , Uyum Gıda A.Ş.'nin %47,32 hissesine sahiptir

Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Değerleme Raporu ile

Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlendi /DTağımsız Denetim A.Ş.

Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -

Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : 24.173.504 TL

İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Değerleme Raporu 9 mağaza, 1 Et Entegre, 1 Merkez Ofis ve 1 Lojistik depo için yapılmış olup, devralma sırasında yapılan anlaşmalar ve 2 adet mağazanın devir işlemine konu edilmemesi sonucunda yeni alım bedeline ulaşılmıştır.

EK AÇIKLAMALAR:

05.02.2013 tarihinde yapılmış olan aşağıda yer alan Özel Durum Açıklaması, İMKB'nin isteği üzerine şablon kullanılarak tekrar gönderilmektedir.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 05.02.2013 tarih ve 3 sayılı kararı ile

12.12.2012 tarihinde kamuoyu ile paylaşılan Özel Durum Açıklamasına istinaden, Makro Market A.Ş.'ne ait, İstanbul ilindeki 7 (yedi) adet mağaza, 1 (bir) adet Et Entegre Tesisi, 1(bir) adet Genel Müdürlük Hizmet Ofisi, 1(bir) adet Lojistik Depo alanı ve kullanılan tüm demirbaşların toplam 15.150.000.-TL(onbeşmilyonyüzellibintürklirası)bedelle devir alınmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna ve değerli yatırımcılarımıza saygılarımızla bildiririz.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(06/02/2013 - 11:26:55

seyis
06-02-2013, 12:44
.........

cabbar07
06-02-2013, 12:45
gercekten ilginc adamlar makroyu alıyor niye almasın bize malı caktılar ordan gelen parayı buraya harcıyolar....

frt77
06-02-2013, 13:32
hocam baktilarki bu bilancoda gereginden cok kar var, eritmenin en kolay yolu diger sirketinden ederinden cok fiyata mali alir, kari ortaklarla bolusmeyecegin sirkete transfer edersin.
vayki vay, zavalli borse istanbule

hilmenim
06-02-2013, 16:06
bu adamlar güya islami sermaye simdiden hirsizliga basladilar ,makro uyumu satin aldi ama istanbulda ki isletmeler uyum ismi ile devam edecek simdi uyumda biriken parayi makronun bina ve dükkanlarini satin alarak bosaltiyorlar hirsizlik resmen birlesme yolu ile devretmek yerine kasadaki parayi patronlar cukka yapiyor hisse ve uyum eksi yazacak gider göstereck masraftan düsecekler

rustemum
06-02-2013, 17:29
uyum habire kapa haber yolluyor. dün zaten internette haberi vardı. sabah uyumda tık yok. ssat 11.26 da ve şimdi haber gönderdiler ama kimse almak istemiyor uyumu.artık avlayacak k.y.ler bulamıyorlar.y.t.d.

cabbar07
06-02-2013, 18:26
haber göndeririler tabi dostum biraz daha enayi bulurlarsa elde kalan bir kac dükkan soguk hava deposu v.s kalmıştır onları alacaklardır ama istedikleri kadar göndersinler kimse bu tuzaga düşmea düşmesinde bide islami sermayeymiş ne geldiyse bunlardan geliyor zaten 2,88 den sat 2,10 dan işlem gör haramı zıkkım olsun inş iflas edersiniz

FİŞEKÇİ
06-02-2013, 18:36
Gelen nakiti iyi değerlendiriyorlar...

sevgili kerem hangi nakitten bahsediyorsun 3 kardeş kendi kişisel hisselerini sattı diğer türlü olsa cağrı olurdu,, insanları yanıltma doğru bilgilendir ,,yakında bedelli olacaktır paraları cukka ettiler zaten..ytd.

Metemet25
06-02-2013, 21:48
sevgili kerem hangi nakitten bahsediyorsun 3 kardeş kendi kişisel hisselerini sattı diğer türlü olsa cağrı olurdu,, insanları yanıltma doğru bilgilendir ,,yakında bedelli olacaktır paraları cukka ettiler zaten..ytd.

Aman kardeş gözünü seviyim.ne bedellisi yaaa...Tövbe tövbe.

derinlikler
07-02-2013, 12:56
https://********/887-400-899

karabuluty
07-02-2013, 16:33
UYUM için iyi düşünmüyorum. Birşey olsaydı, şimdiye kadar olurdu.

yoko
07-02-2013, 16:46
destek noktaları ne olaki bu uyuz un, hani oralara bende destek atsam, teşekkürler

Metemet25
07-02-2013, 21:03
Mışıl mışıl uyuyor.UYummm.....ahhhh....ahhhh.

trepxe
07-02-2013, 23:29
hala uyum bu seviyeleri nasıl gördü anlayamıyorum.bir işlerin döndüğü kesin.daralan bolinger bandının açılmaya başlaması ve hissenin de düşüşe geçmesi de cabası.ağırlıklı ortalamaları zaten söylemeye gerek yok hepsinin altında.şahsen 2.25 lerden yukarı döneceği düşüncesindeydim ama 2.36 üzeri kapanış göstermedi bir türlü ozamanlar.ondan sonrada ilgilenmeyi bıraktım ki bugün bu seviyeleri görünce bir kez daha hayret ettim.umarım altından kötü şeyler çıkmaz.herkesin dilinde olan bedelli lafı gerçekleşmez umarım zira buralarda olmaması gereken bir hisse bence.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

zalim123
07-02-2013, 23:41
Bir miktar uyum hisse senedim var.Yavaş yavaş eriyeceğini bildiğim halde satmayacağım.Çünkü her zaman makul miktarlarda yatırım yaparım,beni bozmaz.Ama uyumun bozulacağı kesin .Çünkü şimdiden İstanbuldaki ve Ankaradaki tüm dost ve akrabalarıma bu iki firmadan alışverişi kesmelerini yazdım.Ayrıca her türlü forum,alışveriş sitesi,facebook,twitter aklınınıza gelebilecek her şekilde yazılar yazacağım.Buna yabancı forum siteleride eklenecek.
Sn.uyum ve makro ceoları beraber kaybedeceğiz.

kerem33
07-02-2013, 23:51

Aman kardeş gözünü seviyim.ne bedellisi yaaa...Tövbe tövbe.

Bedelli mi? Sebep... Zaten borsaya açık olmayan bir şirket borsaya kote olmuş bir şirketi satın alıyor.. Ve alırken 2.88 birim fiyatla alıyor... Bedelli baskısıyla hisse 2 nin altını ilk seans görür.. UYUM gıda zor bir hisse.. perakende sektöründe yoğun bir rekabet var. Ama hızlı büyüyen bir sektör... Ben uyum gıda nın bundan nasipleneceğini ve büyümeye ayak uyduracağını düşünüyorum. Asıl sen BEDELLİ diyerek insanları yanıltma.... Zaten millet bitmiş...

kerem33
07-02-2013, 23:57
http://emlakkulisi.com/guncel/seref-songor/96199

okumanızı tavsiye ederim.. bu arada ben ŞEREF SONGÖR'E güvenenlerdenim... Vizyon sahibidir. Kendisi.. Aynı caddede 5 magaza açmış bir adamdan bahsediyoruz..

kerem33
08-02-2013, 00:00
2023 vizyonu moda oldu biliyosunuz.. Hedefleri büyük... En büyük yerel perakende zinciri olmayı hedefliyorlar... Neden olmasın.... ?

kerem33
08-02-2013, 00:02
Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, 2013 yılında ciroda 1 milyar doların üzerine çıkarak verimlilikte sektör ortalamasının üstünde olmayı hedeflediklerini ifade etti.
Perakende marketler zinciri Makro'nun, İstanbul perakendecisi Uyum'un yüzde 47,32 hissesini satın almasının ardından yapılan açıklamada Makro Market Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, beş yıl önce başlayan dostluklarının bugün sinerjik birleşmeye dönüştüğünü belirtti.
Songör, 5 yıl önce çıktıkları yolda bir takım nedenlerden ötürü gerçekleştiremedikleri birleşmenin bugüne kısmet olduğunu kaydederek, bu zaman zarfında hem Makro olarak hem de Uyum'un iyi gelişmeler kaydettiğini ifade etti.
2013 ile birlikte 5 yıllık hedefler içinde ciroda 4 milyar liraya, 450 mağazaya, tüm Türkiye'ye yayılarak yılda 250 milyon müşteriye hizmet vermeyi ve 15 bin kişiye istihdam fırsatı sağlamayı hedeflediklerini belirten Songör, ''2023'te ise Türkiye'nin en büyük perakende markası olmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar Nazar, Afra, Vipaş, Ofis-Evim ve Karadağ gibi satın almaların Makro'nun başarı elde etmesinde rolü büyük oldu'' dedi.
Uyum Market Yönetim Kurulu Başkanı İskender Keleş ise Makro'nun faaliyet alanını Türkiye'nin 14 iline yaydığını, kendilerinin de İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli'ye mağazalar açtıklarını belirtti.
Halka arz sonrası gösterdikleri yüksek performansın yerli ve yabancı perakende zincirleri ve fon yatırımcılarının ilgisini çektiği bir dönemde, Makro ile geçmişteki işbirliği arayışlarının yeniden gündeme geldiğini ifade eden Keleş, ''İyi niyetle ve işbirliği arzusuyla oturduğumuz masadan stratejik ortaklık kararıyla kalktık. İşbirliğimizin her iki tarafa hayırlı olmasını diliyorum''' dedi.

http://emlakkulisi.com/makro-market-5-yil-icinde-450-magaza-ulasmayi-hedefliyor/142610

yoko
08-02-2013, 00:04
Bir miktar uyum hisse senedim var.Yavaş yavaş eriyeceğini bildiğim halde satmayacağım.Çünkü her zaman makul miktarlarda yatırım yaparım,beni bozmaz.Ama uyumun bozulacağı kesin .Çünkü şimdiden İstanbuldaki ve Ankaradaki tüm dost ve akrabalarıma bu iki firmadan alışverişi kesmelerini yazdım.Ayrıca her türlü forum,alışveriş sitesi,facebook,twitter aklınınıza gelebilecek her şekilde yazılar yazacağım.Buna yabancı forum siteleride eklenecek.
Sn.uyum ve makro ceoları beraber kaybedeceğiz.

ah zalim ah; gördümkü kendine bile affın yok , anlayacağın seninle birlikte bende yanacağım, dediğin gibi bende 3 5 bin lot;asıl ceo lar yandınız leeeeyyyyyyyynn.

kerem33
08-02-2013, 00:04
Kısa vadeli düşünmeyin arkadaşlar.. Borsada oynayan değil yatırım yapan daha çok kazanır... Tecrübeyle sabittir.. Uyum gıda ile tek olumsuz şey erken alınmış bir hisse. portföylere erken girdi.. Ama bundan sonra olumlu beklentilerim fazla... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. HERKESİN AKLI FİKRİ VARDIR...

ayigit766
08-02-2013, 01:33
Kısa vadeli düşünmeyin arkadaşlar.. Borsada oynayan değil yatırım yapan daha çok kazanır... Tecrübeyle sabittir.. Uyum gıda ile tek olumsuz şey erken alınmış bir hisse. portföylere erken girdi.. Ama bundan sonra olumlu beklentilerim fazla... YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. HERKESİN AKLI FİKRİ VARDIR...

sen neden bahsediyorsun kardeş ne oynaması biz burda 2 yıldır bekliyoruz cümbür cemaat senin kısa veya uzun vade tanımın nedir onu bi de hele adamların daha bir dürüstlüğünü göremedik adamın vizyonundan bahsediyorsun geçmişteki demeçlerini bi araştır neler söylemiş bi öğren ondan sonra buraya öyle yazı yaz.sen daha bu hissede yenisin heral.kimlerin avukatlığını yaptığını öğren...satış hikayesinde bile adamlar yalan dolan konuştular.kapa başkaları ile görüşme haberi düştüler görüşüp sattıkları kişiler 1 gün sonra değişti...tesco oldu makro...bu olaydan sonra bunlara güven kalmadı.sadece maliyetimize gelmesini bekliyoruz hissenin...ondan sonra da bu hisseye ne bulaşırım ne de gidip alışveriş yaparım herkese de karalarim...ytd...allah sonumuzu hayır etsin...sağlığımızı bozdu soyguncular...

kerem33
08-02-2013, 14:55
sen neden bahsediyorsun kardeş ne oynaması biz burda 2 yıldır bekliyoruz cümbür cemaat senin kısa veya uzun vade tanımın nedir onu bi de hele adamların daha bir dürüstlüğünü göremedik adamın vizyonundan bahsediyorsun geçmişteki demeçlerini bi araştır neler söylemiş bi öğren ondan sonra buraya öyle yazı yaz.sen daha bu hissede yenisin heral.kimlerin avukatlığını yaptığını öğren...satış hikayesinde bile adamlar yalan dolan konuştular.kapa başkaları ile görüşme haberi düştüler görüşüp sattıkları kişiler 1 gün sonra değişti...tesco oldu makro...bu olaydan sonra bunlara güven kalmadı.sadece maliyetimize gelmesini bekliyoruz hissenin...ondan sonra da bu hisseye ne bulaşırım ne de gidip alışveriş yaparım herkese de karalarim...ytd...allah sonumuzu hayır etsin...sağlığımızı bozdu soyguncular...

hiç bir hissenin avukatlığını yapmıyorum... Zarar eden yalnızca sen değilsin.. Kaybetmeyi göze almıyorsan... Borsada işin ne... ağlama... Kreş değil burası.... Sepet yapsaydın.. Burada kaybettiğini başka yerden tamamlasaydın...

kerem33
08-02-2013, 14:56
Sanki tesco alsaydı daha mı iyi olacaktı?? Bak bakalım kipa nın haline... Yıllardır ekip ağlıyor...

emektar
08-02-2013, 16:23
hisse uzun süredir takibimde...
bu satın alma bana ÜLKER i HATIRLATTI...Anadolu Gıda 1996 yılında borsaya kote olarak AGIDA.IS kodu ile işlem görmeye başlaDI.
Anadolu Gıda'nın 31 Aralık 2003 tarihinde Ülker Bisküvi çatısı altına katılarak birleşmesinden sonra, hissenin işlem kodu ULKER.IS olarak değiştirildi....
o gün ÜLKER hissesi almıştım.7 liradan vermiştim.%100 kar yapmıştım...

şimdi uyum gıdayı makro market almış...benzeri bir süreç yaşanabilir.

bu satın alma sonunda MAKRO uyumu bünyesine dahil eder.uyum tabelası sökülür yeine MAKRO yazılır.sermaye oranına göre halka açıklık oranı düşer...
siz şuandan itibaren uyum değil MAKRO hissesi alıyorsunuz...
şimdiden söyleyim MAKRO geleceğin BİM İ....

MAKRO nun samsunda da marketi var.hemde samsunun en büyük alış-veriş mağazası. hemde günün 24 saati iğne atsan yere düşmüyor.i
koskoca otoparkında araç koymaya yer yok.Hafta sonları sadece market bölümünün günlük cirosu 100-150 milyar arası değişiyor...

sonuç olarak MAKRO kalite ve hizmetin öncülerinden.hisseyi günlük değerlendirmemek lazım....bir günlük yatırımcı herzaman kaybeder....

para ile imtihana can kurban...Rabbim paradan alsın...yerine sağlık iman huzur versin.
unutmayın savaşı yenilince değil pes edince kaybedersin...
zararda olan aarkdaşları bir nebze rahatlatabildimse ne mutlu bana......

bu gün üzmeyecek bir rakamla sepede girdi....

FİŞEKÇİ
08-02-2013, 17:34
Bedelli mi? Sebep... Zaten borsaya açık olmayan bir şirket borsaya kote olmuş bir şirketi satın alıyor.. Ve alırken 2.88 birim fiyatla alıyor... Bedelli baskısıyla hisse 2 nin altını ilk seans görür.. UYUM gıda zor bir hisse.. perakende sektöründe yoğun bir rekabet var. Ama hızlı büyüyen bir sektör... Ben uyum gıda nın bundan nasipleneceğini ve büyümeye ayak uyduracağını düşünüyorum. Asıl sen BEDELLİ diyerek insanları yanıltma.... Zaten millet bitmiş...

bi şeyden anlamadığın kesinde neyin peşindesin onu anlamıyorum habire sallıyosun şirket muhabirisin sanki

zalim123
08-02-2013, 20:25
Bu gün bir ingiliz marketing şirketine yazı yazdım.Bu şirket aslında hint pazarına yöneliktir, ama son zamanlarda Türkiye perakende sektörü ile ilgilenmeye başladılar.Avrupanın büyük zincirlerine bir çeşit türkçe karşılığını önerme olarak çevirebileceğim bir çalışma yapıyorlar.Şundan % 99 eminim ki makro ve uyum en son ilgilenecekleri iki kurum olacaktır.
Daha yeni başladık.
facebook UYUMZEDELER sayfası yakında devrede olacak.
Twitterde henüz isim bulamadım.

emektar
08-02-2013, 23:21
RSI'nın 30'un altına düştüğü noktalar alım yerleridir.RSİ 30 altında kaç gün kalabilir ki...
RSİ nin en büyük özelliği trend dönmeden önce haber vermesidir.teyid için +Dİ nin - Dİ yi kesmesi lazım.

kerem33
09-02-2013, 00:21
bi şeyden anlamadığın kesinde neyin peşindesin onu anlamıyorum habire sallıyosun şirket muhabirisin sanki

bu saatten sonra seninle muhatap olmuyorum.. Ama üyeliğini sildirme sakın.... Bir gün sana yanıt vereceğim... Sen okuduğunu anlamayanlardansın.. Temel analizin T si olsaydı sende veya bir damla sezi, öngörü, piyasa takibi... Ama sanırım hiçbiri yok... Piyasada onlarca senet var.. Piyasa bir türlü fiyatlamıyor... Örnek olarak --- Gözde son 2 yılda 1.8 milyar tl yatırım + ihale kazandı.. Hala 4 lerde sürünüyor.. Asansör hisse istiyorsan hisse çok.. Seç beğen al... Sadece bu hisseye halka arz sırasında veya sonraki 2 sene girenlerin çok erken davrandığını düşünenlerdenim. Ben dahil... Halka arz sırasında 1 sene içerisinde % 100 büyüme hedefliyorlardı.. Agresif büyümeden bahsediyorlardı... Bunun için her yolu denediler... Ama satın almalarla nakit darboğazında girdiler... Bilançolarda zarar gösterdiler.. Piyasa sevmedi... Bu saatten sonra vizyon sahibi bir firmayla yol alacaklar.. Makro yönetimi daha profesyonel... Ben güveniyorum... Endeksin 80 bin olduğu bir dönemde.. Neyse.. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. Sadece ÖZETTİR... ANLAYANA...

zalim123
09-02-2013, 14:40
TÜKODER ile irtibat kurdum.makro ve uyum ile ilgili tüketici şikayetleri konusunda kayıtlarını istedim.
Bu iki firma ile ilgili, tarihi geçmiş,eksik,bozuk ürün v.s. memnun olmadığınız her konuda www.tukoder.org.tr bu adrese ve benim facebook UYUMZEDELER sayfasına yazabilirsiniz.

FİŞEKÇİ
09-02-2013, 18:57
bu saatten sonra seninle muhatap olmuyorum.. Ama üyeliğini sildirme sakın.... Bir gün sana yanıt vereceğim... Sen okuduğunu anlamayanlardansın.. Temel analizin T si olsaydı sende veya bir damla sezi, öngörü, piyasa takibi... Ama sanırım hiçbiri yok... Piyasada onlarca senet var.. Piyasa bir türlü fiyatlamıyor... Örnek olarak --- Gözde son 2 yılda 1.8 milyar tl yatırım + ihale kazandı.. Hala 4 lerde sürünüyor.. Asansör hisse istiyorsan hisse çok.. Seç beğen al... Sadece bu hisseye halka arz sırasında veya sonraki 2 sene girenlerin çok erken davrandığını düşünenlerdenim. Ben dahil... Halka arz sırasında 1 sene içerisinde % 100 büyüme hedefliyorlardı.. Agresif büyümeden bahsediyorlardı... Bunun için her yolu denediler... Ama satın almalarla nakit darboğazında girdiler... Bilançolarda zarar gösterdiler.. Piyasa sevmedi... Bu saatten sonra vizyon sahibi bir firmayla yol alacaklar.. Makro yönetimi daha profesyonel... Ben güveniyorum... Endeksin 80 bin olduğu bir dönemde.. Neyse.. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. Sadece ÖZETTİR... ANLAYANA...

sende bir karar ver hem benle muhatap olmuyorum diyorsun hemde bir gün sana cewap wereceğini söylüyorsun,,,,,,,,,,,,,birde unutmadan ben yazımı yazarken saygı çerçevesinde yazarım sana yazıyı yazarken sewgili kerem diye yazdım hatırlatmak isterim para bu gün kazanılır yarın kaybedilir sorun yok,, ama sen yazıyı yazarken gelen nakiti iyi değerlendiriyorlar dedin ne nakiti hangi nakitten bahsediyorsun bilmemek ayıp değilki ne war bunda alınacak kime sorsan söyler FORUM,DA

cüneytt
09-02-2013, 23:49
UYUM:
dip çalışması tüm hızıyla sürüyor...devamlı radarı meşgul ediyor..seviyelerimiz verilmiştir....grafiğine de bakan olursa ne demek istediğim daha iyi anlaşılır....ben bu uyuma azami 3 ay verdim..bunu bir yere not alın lütfen.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..ZARAR EDEBİLİRSİNİZ
bol kazançlar.

Slymole
10-02-2013, 00:57
http://emlakkulisi.com/guncel/seref-songor/96199

okumanızı tavsiye ederim.. bu arada ben ŞEREF SONGÖR'E güvenenlerdenim... Vizyon sahibidir. Kendisi.. Aynı caddede 5 magaza açmış bir adamdan bahsediyoruz..

Evet çok uyanık adammış. Aynı caddede 5 mağaza açmak çok akıllıca değil mi?
Vergiden kaçırmak içindir o.

Halka arzından kısa süre sonra aldım. Yatırımcı ilişkilerindeki Şerr....iz çok iyi bir senede yatırım yaptınız, 2012 bizim yılımız olacak demişti. Evet 2012 onların yılı oldu.
Patronda ahlak yok, çalışanında yok. Bazı yatırımcılarında da yok.

Yukarıdaki yazınızı bir daha, bir daha , bir daha okuyun. Kendi kendinizle nasıl çeliştiğinizi görün. Borsa 80 binde diyorsun, borsa çıkarken çıkacak mı yani?
senet nerde peki?

Slymole
10-02-2013, 01:07
ve son olarak;

Hisseye güveniyorsanız sizin bileceğiniz şey. Ancak bu topikte karda olanların olduğunu zannetmiyorum. Bu senede küfredenlerin, para kaybedenlerin ve çok sinirli halde olanların sayısı oldukça fazla. Kaybeden arkadaşların damarına basmayın derim.

kerem33
10-02-2013, 22:26
Evet çok uyanık adammış. Aynı caddede 5 mağaza açmak çok akıllıca değil mi?
Vergiden kaçırmak içindir o.

Halka arzından kısa süre sonra aldım. Yatırımcı ilişkilerindeki Şerr....iz çok iyi bir senede yatırım yaptınız, 2012 bizim yılımız olacak demişti. Evet 2012 onların yılı oldu.
Patronda ahlak yok, çalışanında yok. Bazı yatırımcılarında da yok.

Yukarıdaki yazınızı bir daha, bir daha , bir daha okuyun. Kendi kendinizle nasıl çeliştiğinizi görün. Borsa 80 binde diyorsun, borsa çıkarken çıkacak mı yani?
senet nerde peki?

ve son olarak;

Hisseye güveniyorsanız sizin bileceğiniz şey. Ancak bu topikte karda olanların olduğunu zannetmiyorum. Bu senede küfredenlerin, para kaybedenlerin ve çok sinirli halde olanların sayısı oldukça fazla. Kaybeden arkadaşların damarına basmayın derim.

Benim sorunum anlama özürü olanlarla.. Sen de bu konuda fena sayılmazsın...

1-- endeksin 80 bin olduğu dönem derken.. Bir çok hisse zirvesini test ederken bu senet diplerde.... Eğer ortalama düşürmek için alınırsa yatırımcısını üzmeyeceğini düşünüyorum.. Bunu kastettim..

2-- Benim ortalamam 2.8 bu da biline....

kerem33
10-02-2013, 22:31
UYUM:
dip çalışması tüm hızıyla sürüyor...devamlı radarı meşgul ediyor..seviyelerimiz verilmiştir....grafiğine de bakan olursa ne demek istediğim daha iyi anlaşılır....ben bu uyuma azami 3 ay verdim..bunu bir yere not alın lütfen.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..ZARAR EDEBİLİRSİNİZ
bol kazançlar.

aman hocam.... buralarda yanlış anlaşılır bu tür sözler.... insanlar canı yananın tek kendisi olduğunu düşünüyor... herkes karalar bağlamış.. Her gün en çok artanlara bakıp benim kağıt niye gitmiyor diyenler çok... Böyle düşünenler gitsin at yarışı oynasın.. yazık... Sanki biz 0.8 liradan aldık.. Neyse bu başlıkta bir sıkıntı var. anlaşılan amatör çok..Terlemeyeceksen hamamda ne işin var?... Bir daha yazmayacağım.. Herkes kendine iyi baksın..

FİŞEKÇİ
11-02-2013, 13:07
aman hocam.... buralarda yanlış anlaşılır bu tür sözler.... insanlar canı yananın tek kendisi olduğunu düşünüyor... herkes karalar bağlamış.. Her gün en çok artanlara bakıp benim kağıt niye gitmiyor diyenler çok... Böyle düşünenler gitsin at yarışı oynasın.. yazık... Sanki biz 0.8 liradan aldık.. Neyse bu başlıkta bir sıkıntı var. anlaşılan amatör çok..Terlemeyeceksen hamamda ne işin var?... Bir daha yazmayacağım.. Herkes kendine iyi baksın..

memnun oluruz allah razosun ,,,,,, hayırlı işler dilerim sana profösyenel arkadaşım bizleri mahzur gör bi cahillik ettik kerrem 33 haddimiz olmayarak

ayigit766
11-02-2013, 18:00
eyyy şerefli!!!! songur insanlar şirketin hisselerine sahip çıkın...sonunda yabancıları da hissenin dışına ittiniz yani...adamlar habire satıyor...

ayigit766
11-02-2013, 18:24
yazıklar olsun sizin gibi dolandırıcılara,yalancılara...allah sizi bildiği gibi yapsın

Slymole
12-02-2013, 01:19
Benim sorunum anlama özürü olanlarla.. Sen de bu konuda fena sayılmazsın...

1-- endeksin 80 bin olduğu dönem derken.. Bir çok hisse zirvesini test ederken bu senet diplerde.... Eğer ortalama düşürmek için alınırsa yatırımcısını üzmeyeceğini düşünüyorum.. Bunu kastettim..

2-- Benim ortalamam 2.8 bu da biline....

Bu senet ne zaman diplerden kurtulmuş?
Beklentisi olan kağıtları bugünkü endeks düşüşünde gördün mü? içlerinde uyum var mıydı?

senin yazdıklarını 3 lerde yazan insanlar vardı.

Spek in canı sıkılırda spekülatif şekilde kağıda tavan yaptırır, sende gelip ben demiştim dersin. Bu da senin özürün.

kemal.erdem
12-02-2013, 05:49
bu kagit iki sene icinde iki defa 2 liralara inip 3.5 liralara ralli yapti.
buda ucuncu 2 liraya inisi.
bazi kagida asik olan arkadaslar tepedeyken satmak yerine tepeden mal almislar herhalde, o yuzden agliyorlar.
ilk 3.5 lirada alan arkadaslar neden ikinci 3.5 da satmadilar acaba?
tekrar iki liraya dusunce aglamak icinmi?
bir dahaki sefere yukselis yapinca tekrar asik olmayin satin sizde kurtulun uyumda kurtulsun.

cabbar07
12-02-2013, 11:47
arkadaşım işkembeden sallama herkez nerden alır nerden satar zaten milletin morali bozuk millet burda satış olayına oynadı ama bunlar alavera dalavera yaptı sen ozamanki haber akışını takip etmedin galiba şirket bizleri dolandırdı baksana kaca satılmış 2,88 kagıt kacta adamlar makroya satış yaptı gidip makronun magzasını deposunu alıyo 15 trilyona alıyo sen neyden bahsediyon cok dinlemek istemiyosan başka yerlere takıl.....ey uyum sahipleri 2 lafta size sölim o paraların hayrını görmeyin inşşş fitil fitil cıksın sizlerden......

berkeri
12-02-2013, 11:51
Relative Strength İndex bile, bırakın 50 nin altını 30 veya 20... 18 in altına kayıyor...

Ne yapalım teknik böyle gösteriyorsa bir bildiği vardır dedik ve kağıda merhaba diyerek risk aldık..

Temel yani yıllık bilanço işi bozmazsa, bakalım tek başına teknik ne yapacak..

Kısaca, teknik utansın diyelim..

Bol kazançlar :)

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Üstelik hepsi hayal ürünüdür.

berkeri
12-02-2013, 16:13
Relative Strength İndex bile, bırakın 50 nin altını 30 veya 20... 18 in altına kayıyor...

Ne yapalım teknik böyle gösteriyorsa bir bildiği vardır dedik ve kağıda merhaba diyerek risk aldık..

Temel yani yıllık bilanço işi bozmazsa, bakalım tek başına teknik ne yapacak..

Kısaca, teknik utansın diyelim..

Bol kazançlar :)

Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Üstelik hepsi hayal ürünüdür.

2. seans çok hoşuma gidecek şekilde başladı..

Endeks 2 seansa sıçrayışla başlayıp + % 1,50 lere yakın açtı.. Tarihi dibinde olan kağıt ( ayrıca tüm göstergeler aşırı satım bölgesindeyken) buna, nazlana nazlana ancak bir kademe yükselerek cevap verdi.. Ve zaten onuda zaman zaman geri alıyor..

Demek endeks bir o kadar daha sıçrayarak kapanış yapsa, kağıt belkide bir kademe ileri veya geri giderek cevap verecek gibi..

Aferinnnn...

O zaman buradan benim burnuma gelen koku, varsa "ayı tuzağı" tamamlanmadı şeklinde...

Yanlız bu göstergeler bu kadar basınca nasıl dayanır o belli değil..Örneğin RSI 10 a hatta altına mı kayacak?

Bekleyip görelim bakalım...

berkeri
12-02-2013, 19:12
Neyse, bu kağıt aşağıda 1,73 veya yukarıda 2,16 ları görene kadar son yazım... Bir günde 3 yazı üstelik arka arkaya monolog halinde çok fazla...

Peki...

Neden 1,73...

Çünkü 1,96 tarihi gördüğü en düşük nokta, buralar civarı veya altında bir kapanış daha, en altta yer alan ana destek 1,73 ün (2 yıllık grafikte çızıktırmalarımın sonucu) yolunu açabilir...

Peki buna ne neden olabilr dersek, hemen aklıma bilançonun kötü gelmesi veya endeksin şelale çalışmalarına devam etmesi gibi ihtimaller geliyor...Ama, yukarıdaki yazılarımda bahsettiğim teknik göstergeler ne hal alır( Basınçtan patlarlarmı yoksa çatlarlar mı) ve yine göstergeler buna izin verirler mi, bilemem ama izin vermesi için bir veya iki kere tepki vererek göstergeleri hiç değilse biraz normale yaklaştırmalı diye düşünürüm...

Neden 2,16 sorusunu ise yanıtlamayacağım, zaten olumlu bir gelişme...

Hadi şimdilik hoşçakalın...:)

zalim123
12-02-2013, 21:11
Neyse, bu kağıt aşağıda 1,73 veya yukarıda 2,16 ları görene kadar son yazım... Bir günde 3 yazı üstelik arka arkaya monolog halinde çok fazla...

Peki...

Neden 1,73...

Çünkü 1,96 tarihi gördüğü en düşük nokta, buralar civarı veya altında bir kapanış daha, en altta yer alan ana destek 1,73 ün (2 yıllık grafikte çızıktırmalarımın sonucu) yolunu açabilir...

Peki buna ne neden olabilr dersek, hemen aklıma bilançonun kötü gelmesi veya endeksin şelale çalışmalarına devam etmesi gibi ihtimaller geliyor...Ama, yukarıdaki yazılarımda bahsettiğim teknik göstergeler ne hal alır( Basınçtan patlarlarmı yoksa çatlarlar mı) ve yine göstergeler buna izin verirler mi, bilemem ama izin vermesi için bir veya iki kere tepki vererek göstergeleri hiç değilse biraz normale yaklaştırmalı diye düşünürüm...

Neden 2,16 sorusunu ise yanıtlamayacağım, zaten olumlu bir gelişme...

Hadi şimdilik hoşçakalın...:)

Küçük nüans farkları ile düşüncelerinizin doğru olduğunu belirtmeliyim.
Bir arkadaş yazmıtı.Makro sahipleri Uyumu batırıp tamamını elegeçirecek diye.Doğru yazmış.
Fiatı düşürebildikleri kadar düşürüp hisse toplayacaklardır.Ayni zamanda uyumu tamamiyle bitmiş bir şirket haline getirip kurucu hisseleri satışa zorlayacaklardır.
Ama hesaplamadıkları bir durum var.
Praktiker 9 mağazasını bir türlü satacak firma bulamıyor.Yakında tek zarar ettikleri Türkiye pazarından çıkacaklar.
Bir firma böyle bir kararı boşu boşuna almaz.
Nedenmi?
Bu adamlar en az 10 yıl sonrasının projeksiyonunu yaparlar.
2017 ye kadar dünya genelinde işler hiçde iyi gitmeyecek.Büyük AVM lerin yerini kısa bir süreliğinede olsa mahalle bakkalarımız alacak.
Bizim makro ve uyum bu yöneticiler ile ne mi olur?
BATAR.
Bu yöneticilerin zeka seviyesi kasaba kumarbazından öte değil.

zalim123
12-02-2013, 21:19
Merak eden bulunur diye yazıyorum.
Hisselerimi satmadım.Beraber Batacağız diye bir sözüm vardı.
Ben sözümü tutarım.

ayigit766
12-02-2013, 21:33
valla batarsa da batsın böyle sinirlerimizi bozmaktansa ne olacak 2,80 maliyet 5 bin lota...piyasa üçkağıtçı dolmuş...ekonomi nasıl olsa üçkağıt ekonomisi...herşey sanal...bize yansıyan bir şey yok...bize az bile yapıyorlar devlet babanın evlatlarını koruyamadığı ya da görerek korumadığı bir ülkede...ama makam mevki geçici biz küçük yatırımcıları boş vaatlerle dolandıran beklenti uyandırıp da bizleri heveslendiren bu şerefli! insanları allah bildiği gibi yapsın...

ayigit766
12-02-2013, 21:35
ha bu arada anlamadığım bir şey de adam uyumu alıyo ondan sonra da uyuma depo mağaza falan satıyor...bu ne anlama geliyor bir fikir beyan edebilecek var mı?

FİŞEKÇİ
12-02-2013, 23:16
ha bu arada anlamadığım bir şey de adam uyumu alıyo ondan sonra da uyuma depo mağaza falan satıyor...bu ne anlama geliyor bir fikir beyan edebilecek var mı?

aslında sende biliyorsun ne yaptıklarınıda inanmak istemiyorsun acaba diyorsunya işte ondan öyle bir şey bunlar alenen söylenmez ,,,,,,,,,,,, katiyen yatırım tawsiyesi değildir, wede bi süre olmayacak.........

ayigit766
12-02-2013, 23:51
ya batacaz ya ihya olacaz zaten kağıttan batsa da çıkacak durumumuz kalmadı...gerçekten diğer küçük çaplı hisselerde de durum pek iç açıcı değil...

newbloods
13-02-2013, 00:22
Borsada yeşil sermaye olupta ky nin anısını ağlatmayan var mı?

kemal.erdem
13-02-2013, 00:43
uc bes magaza ve bir depo uyumun uzerine belli bir para karsiligi gecirildiyse bu uyumun ici bosaltiliyor anlamina gelmez. uyum buyumekteydi, satis alani ve ciro olarak daha buyudu anlamina gelebilir belki.
makro, milyarlik cirolar yapan bir kurum istanbulda ve uyumun oldugu yerlerdede marketleri var demekki. uyum ve makronun muhasebe sistemleri farkliymis. dolayisyla belli bolgelerde ayri ayri calismalari belli bir sure her ikisi icinde daha faydali olabilir.

en nihayetinde makro uyumu satin aldi, uyumu uyum olarak mi buyutur ve sahip olur yada yarin oburgun birine satar veya belli bir sureden sonrami makro catisi altina sokar bilemeyiz. eger birlesme olursa uyumda kucuk yatirimci oldugu icin uyum aleyhine oyun oynar mi bilemeyiz.
dilegimiz makro buyuk marketler zinciri olarak uyumu buyuterek dahada buyur ve uyumcularda bundan kazancli cikar.
ben daha oncede soyledim uyum kar edemiyor, bedelsizle sermayesi yukseltildi. simdi yeni yatimlarda yapilmakta , dolayisiyla sirada bedelliler olabilir. bedelli olursa kotumu? hayir, bedelli sirketi buyutuyorsa sonucta yatimciya kar olarak yansiyacaktir sahipleri dogru adamlarsa.
borova yapi ve benzerleri gibi her sene bedelli ile yatirimci soguslenecekse vay halimize.
donup dolasip ayni yere geliyoruz, imkb de uc bes sirket var kar eden , tenmettu veren. yeni gelen kagitlarsa karpuz gibi icinde ne cikacagini bilemezsin , bim de cikar unal tarimda. burdakilerin cogu yeni bir bim olur diye aldilar, simdi agliyorlar, dilerim aglama uzun surmez,herkes nasiplenir, zararini cikarir.

sunuda soyleyim, makro aldi boyle oldu diyenlere, su ana kadar satis sonrasi hic iyi bir goruntu yok ve ne olacagida cok belli degil. ama iyiki kipa almadi . kipanin dokundugu her yesillik kuruyor cunku.kipa tesco ya gectiginden beri bir kurus kar gostermedi, bir kurus temettu vermedi yatirimci yillardir kan agliyor, artik yatirimcisi kaldiysa tabii

zalim123
13-02-2013, 02:04
Doğru lafa ne denirki.
Ne geldiyse bu milletin başına yeşil sermayeden geldi.Almanyada ,kombasanda,şu yardım kuruluşunda milletin anasını ağlattılar.Bunların inandığı Allah ile bizimki farklı galiba.Bazen şüpheye düşüyorum.Benmi yanlış yoldayım diye.

zalim123
13-02-2013, 02:15
"Iyilessin iyilessin, aman ha birden gecip gitmesin!!!!!!.....Insallah daha yillarca surum surum surunur ve tugu bitmemislerin hakki agzindan burnundan fitil fitil gelir.... "
Bu mesaj bir ihlaszedenin haykırışıdır.
Uyum ve makronun sahiplerine ve onların emrindeki speğine duyurulur.
Yukarıdaki mesaj belki yüzbinlerce ihlaszedenin hastahane döşeğindeki enver ören için dileğidir.
Umarım sizler daha farklı olmak istersiniz.

INVENTOR
13-02-2013, 08:58
UYUΣ :(
..

http://img855.imageshack.us/img855/8519/uyum13022013075256grafi.png (http://img855.imageshack.us/i/uyum13022013075256grafi.png/)

Metemet25
13-02-2013, 11:29

Bak bu çok doğru işte....Yokkk...

INVENTOR
13-02-2013, 22:02
http://img692.imageshack.us/img692/6236/uyume.png (http://img692.imageshack.us/i/uyume.png/)

GEOS
13-02-2013, 22:22
Sn. inventor
renkli grafiklerin guzel , ancak ben yorumluyamiyorum .? durum nedir .?
dip mi yapiyor .? son nokta neresi olabilir .?
aklima gelen basit sorular ..

tsk ler

INVENTOR
13-02-2013, 23:25
Sayın dostum yorumlasak ne fayda. :)
Tek gerçek şu ki; son iki senenin dibinin dibini gösterdi; hırçın bir hisse.

ayigit766
14-02-2013, 01:19
tam 1,5 sene önce hisse nette bir üstada sormuştum uyumu... bana cevabı ''yatırımcı dostu değil'' demişti sadece ona rağmen uyum hissesi aldık ve bekliyoruz psikolojimiz bozuk...şimdi keşke dinleseydim de hiç girmeseydim şu uyuma...allah sahiplerini ıslah etsin...sen gel 2,88 hisse başı fiyatla satın al ondan sonra da fiyat düşsün buralara bu nasıl iş yaaa.

ayigit766
14-02-2013, 01:20
acaba takasları verebilecek var mı.yabancılar hisseden çıktı mı tamamen.

Slymole
14-02-2013, 02:06
tam 1,5 sene önce hisse nette bir üstada sormuştum uyumu... bana cevabı ''yatırımcı dostu değil'' demişti sadece ona rağmen uyum hissesi aldık ve bekliyoruz psikolojimiz bozuk...şimdi keşke dinleseydim de hiç girmeseydim şu uyuma...allah sahiplerini ıslah etsin...sen gel 2,88 hisse başı fiyatla satın al ondan sonra da fiyat düşsün buralara bu nasıl iş yaaa.

Aaaa neden öyle diyosun? sonra biri gelir der ki hisse 2 kere 3,50 yi gördü neden çıkmadın? Bunu söyleyenler de hisseyi yeni almış belliki. Eski yatırımcılarından hiç birisi bu hisse kazandırır demiyor. Çok değil 40-50 sayfa geridekileri okusalar ne demek istediklerimizi anlayacaklar ama millet işin kolayına kaçıyor.

Şimdi birileri çıkıp diyecek ki hemen zengin olmak istiyorsun, bugün alıp yarın kar etmek istiyorsun falan, filan....

Bu forumdaki bir çok kişide uyum yokken bende vardı. Ben yatırımcıyım. 2,5 senedir birşeyler olsun diye bekliyoruz ama ne bir ışık var, nede bir umut.

Şirket o kadar dürüst ki geçen sene aradığımda her şey çok güzel gelişiyor, çok doğru bir yatırım yaptınız demişti. Şimdi anlıyorum ki şemsiyeyi elinde tutmuş ayarlamayı yapıyorlarmış aslında.

Bu hissede olan herkes karı (yani artıyı :) görünce kaçmalı bence. Endeksin çakıldığı günlerde çivi gibi yerinde duran hisselerin seçilmesi madden olmasa da ruhen sağlıklı kalmanıza yardımcı olacaktır.

Bunlar benim görüşlerim, bu seviyelerden gireceklere bir şey diyemem.

kemal.erdem
14-02-2013, 02:30
bu hisse iki defa 2 lira ve 2 defada 3.5 lira gormedimi?
uyumun grafigine bak basindan beri ne goruyorsun.

http://www.yatirimyap.com/TeknikAnaliz.asp

kemal.erdem
14-02-2013, 06:58
daha once bana iki defa 2 liradan alim firsati verdi, iki defada 3.5 dan satim firsati.
ilk 3.5 da hepsini satmadim tekrar ikiye dustu yine 3.5 a cikinca hepsini salladim. su anda 3. defa yine 2 lira ve beni al diyor.
kim demios bu kagit hareket etmedi diye hareketin kralini yapti daha ne yapsin. degerlendirin arkadaslar, dibindeyken alin yukselincede asik olmayin satin.
yukardan alanlari anliyorum iki liradayken dahada duser mi korkusu var , yok batar mi korkus var. 3.5 lira ikende ya daha cikarsa diye dusunuyorduk hepimiz o yuzden satmadik o yuzden oralardan aldik , simdi ah vah cekiyoruz.

burasi borsa , kar zararin kardesi.
burda cok aglarsak spek kagidi yukseltecek diye birsey yok daha onceded edim aglamayi keselim. biz agladikca adam bunlar pes etti edecek deyip bekletiyor elinizdeki ucuzun ucuzuna almak icin secim sizin, aglamak mi yoksa sabirla yukselisi bekleme mi.

janissary28
14-02-2013, 10:05
Doğru lafa ne denirki.
Ne geldiyse bu milletin başına yeşil sermayeden geldi.Almanyada ,kombasanda,şu yardım kuruluşunda milletin anasını ağlattılar.Bunların inandığı Allah ile bizimki farklı galiba.Bazen şüpheye düşüyorum.Benmi yanlış yoldayım diye.

Katılıyorum ihlaslardan bahsetmeyi unutmuşsun ihlas ev aletleri ,ihlas yayın , ihlas gazete 20 000 yatırdım 11 i buharlaşıp uçtu :(

GEOS
14-02-2013, 10:27
sn. okurlar ,

elliot zaten 2.0 fiyat hedefi gösterdiğini hatırlıyorum .
takaslarda - ki su anda ben bulamıyorum-toplantığını gormustum.
haraketleri korkuttarak dip hamlesi sonlaması ..?? -bence-

MAKRO-Anadolu devi ve nakit zengini
son çeyrekte satış gerçekleşti - bilanço..?
makro -İstanbul mağazaları subat ayında devir alındı ...24 milyon değer biçilen rakamları 15 m vadeli taksitlerle devir oldu..
ilave 15 yeni mağaza =yak 70 mağazaya ulaştı .
EBİDTA değeri bakalım ne olacak..
diğer göstergeler düzelecek gibi..-bence-

MAKRO -borsaya açılacak idi . bu işlemi gerçekleştirmiş olabilir .yani su an yıldırma ve toplama politikası , sonra birleşme türkiye çapında

bence sonuç = al portföyüne koy ve 6 ay bekle bakalım ne olacak ,...???

umarım doğru düşünüyorumdur , ancak yTdeğildir . kişisel görüştür..kimseyi bağlamaz ..

ramsesturk
14-02-2013, 12:04
umutsuzluk had safhada, bakalım nereye kadar düşeceğiz. patronlara selam olsun.

ramsesturk
14-02-2013, 12:20
iflas mı ettik noldu, mango bile iflas erteledi diye yükseldi, hayret bişi yav

werdemw
14-02-2013, 12:21
arkadaşlar uyum battımı ne oldu da bu kadar sert düştü.. bilinmeyen bir şey var... 1.50 görecek gibiii alan yok.. patron sahip çıkmıyorrrr.. battı yaniii en azından 1 yıllll

nur35
14-02-2013, 12:32
Allah sizin belanızı versin burnunuzdan gelsin çoluğunuzdan çocugunuzdan cıksın. Kızgın halka olsun boynunuza gecsın hakkımız. Sonuna kadar haram olsun hakkımız rabbim en kısa surede alsın hakkımızı sızden. Ozel durumumdan dolayı bır suredır bakmıyordum bınbır umutla baktım hale bak. Allah elinize ayagınıza dolasın. Hıcmı vıcdan hıcmı Allah korkusu yok

cabbar07
14-02-2013, 12:34
Allah sizin belanızı versin burnunuzdan gelsin çoluğunuzdan çocugunuzdan cıksın. Kızgın halka olsun boynunuza gecsın hakkımız. Sonuna kadar haram olsun hakkımız rabbim en kısa surede alsın hakkımızı sızden. Ozel durumumdan dolayı bır suredır bakmıyordum bınbır umutla baktım hale bak. Allah elinize ayagınıza dolasın. Hıcmı vıcdan hıcmı Allah korkusu yok

aminnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

emektar
14-02-2013, 12:35
borsada kazanmanın kuralı verileni değil saklananı bulmaktır.satanların bildiği yolunda gitmeyen birşeyler var.

Metemet25
14-02-2013, 12:37

Nur Hanım;sizin kağıttan çıktığınızı sanıyordum.Üzüldüm...Tabii kendi adıma da...

cabbar07
14-02-2013, 12:37
beter olun beter yaptıgınız yatırımın hayrını görmeyin allah sizi nasıl biliyosa öle yapsın 2 yakanız 1 olmasın inşallahhhh

emperador
14-02-2013, 12:40
alım düşünüyordum ama bilançoyu beklemek en mantıklısı. düştükçe düşüyor.

cabbar07
14-02-2013, 12:42
biz burda feryat figan ediyoz siz alımdan bahsediyonus pes doğrusu kardeşim kacın gidin yaaaaaa paranızmı fazlaaa

yoko
14-02-2013, 12:43
şartları kendileri tarafından konulan oyunları oynuyorlar, figüran olmak ne zor imiş be.

Haluk Güzel
14-02-2013, 12:57
Neymiş? Makro 2,88 den almış Uyum'u... Heeeeee... İnandık...

hadrian
14-02-2013, 12:57
http://c1302.hizliresim.com/16/g/k3266.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Dermar04
14-02-2013, 13:02
http://img456.yukle.tc/images/2515uyum.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)
elinde olana Allah yardım etsin ...

seladin
14-02-2013, 13:02
son bir iki gündür takipteydim eski uyuzumu dibinde gibi görmüştümmm ama şuan dibinin olmadığını gördüm.olanlara bol sabırlar

Slymole
14-02-2013, 13:22
bu hisse iki defa 2 lira ve 2 defada 3.5 lira gormedimi?
uyumun grafigine bak basindan beri ne goruyorsun.

http://www.yatirimyap.com/TeknikAnaliz.asp

Değerli arkadaşım, niyetim sizinle tartışmak değil. Ama bu senedi alırken grafik incelemek hiç doğru değil.

daha once bana iki defa 2 liradan alim firsati verdi, iki defada 3.5 dan satim firsati.
ilk 3.5 da hepsini satmadim tekrar ikiye dustu yine 3.5 a cikinca hepsini salladim. su anda 3. defa yine 2 lira ve beni al diyor.
kim demios bu kagit hareket etmedi diye hareketin kralini yapti daha ne yapsin. degerlendirin arkadaslar, dibindeyken alin yukselincede asik olmayin satin.
yukardan alanlari anliyorum iki liradayken dahada duser mi korkusu var , yok batar mi korkus var. 3.5 lira ikende ya daha cikarsa diye dusunuyorduk hepimiz o yuzden satmadik o yuzden oralardan aldik , simdi ah vah cekiyoruz.

burasi borsa , kar zararin kardesi.
burda cok aglarsak spek kagidi yukseltecek diye birsey yok daha onceded edim aglamayi keselim. biz agladikca adam bunlar pes etti edecek deyip bekletiyor elinizdeki ucuzun ucuzuna almak icin secim sizin, aglamak mi yoksa sabirla yukselisi bekleme mi.

Bu söylediklerinize katılıyorum. Ancak Uyum da 2,5 senedir beklediğimi yazmamdaki neden hava atmak değil, beklemekle bu senette kazanmanın yeterli olmayacağını anlatmak içindi. Umarım beni anlıyorsunuzdur. Umarım bu seans alım yapmamışsınızdır. 1,86 nın dip olduğunun söylendiği zamanlar da olmuştu. Şuan itibari ile 1,82 :(

sn. okurlar ,

elliot zaten 2.0 fiyat hedefi gösterdiğini hatırlıyorum .
takaslarda - ki su anda ben bulamıyorum-toplantığını gormustum.
haraketleri korkuttarak dip hamlesi sonlaması ..?? -bence-

MAKRO-Anadolu devi ve nakit zengini
son çeyrekte satış gerçekleşti - bilanço..?
makro -İstanbul mağazaları subat ayında devir alındı ...24 milyon değer biçilen rakamları 15 m vadeli taksitlerle devir oldu..
ilave 15 yeni mağaza =yak 70 mağazaya ulaştı .
EBİDTA değeri bakalım ne olacak..
diğer göstergeler düzelecek gibi..-bence-

MAKRO -borsaya açılacak idi . bu işlemi gerçekleştirmiş olabilir .yani su an yıldırma ve toplama politikası , sonra birleşme türkiye çapında

bence sonuç = al portföyüne koy ve 6 ay bekle bakalım ne olacak ,...???

umarım doğru düşünüyorumdur , ancak yTdeğildir . kişisel görüştür..kimseyi bağlamaz ..

Yanlış düşünüyorsunuz. Bende al 6 ay bekle diyerek almıştım. Üsteli bu senetteki beklenti çoğu senette yoktu (satış, büyüme, bedelsiz).2 küsür sene oldu. Hele bilanço gelsinde bakalım diyenler şunu bilmeliler ki borsa hayatı boyunca kar göstermeyen bir Uyum, Makro çatısında da olsa yine kar göstermeyecektir. Zararı düşürsün razıyım ama sırf zarar göstermek için gayrımenkul alınması söylediklerimi haklı çıkarmaktadır.

Allah bu hissede olanlara sabır, girmeyi düşünenlere ise bol bol mantık versin inşallah...

cabbar07
14-02-2013, 13:34
bu yeşil sermayenin kagıdını alıp bunlara para kazandırmayın..... allahından bulsunlar

mankurt
14-02-2013, 13:56
Herkesin beklediği dip gerçek dip değildir... Nalet olsun noktası gerçek diptir... 0 toplamlı işlemlerde "nalet olsun noktasını" bilenlerin bilmeyenlerden daha az olması gerekir. Galatasaray'a 400 lerde girmiş 200'lerde çıkmış, Burce'ye 8 lerde girmiş 6'larda çıkmış,Karsusana 6'larda girmiş 4'lerde çıkmış ve dün bu hisseye bulaşmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum bunları... YTD. Haddimde değildir.

Slymole
14-02-2013, 14:03
Herkesin beklediği dip gerçek dip değildir... Nalet olsun noktası gerçek diptir... 0 toplamlı işlemlerde "nalet olsun noktasını" bilenlerin bilmeyenlerden daha az olması gerekir. Galatasaray'a 400 lerde girmiş 200'lerde çıkmış, Burce'ye 8 lerde girmiş 6'larda çıkmış,Karsusana 6'larda girmiş 4'lerde çıkmış ve dün bu hisseye bulaşmış bir kardeşiniz olarak söylüyorum bunları... YTD. Haddimde değildir.

Siin adınıza da üzüldüm. Bu senedi alacak kişiler lütfen 30-40 sayfa forumu geriye doğru okuyup karar versinler. Para kolay kazanılmasa da kolay kaybediliyor.

yoko
14-02-2013, 16:07
57 plaka yazıyor sevgili sapık

polietilen
14-02-2013, 16:09
spk başkanı boşuna gitmedi.sıra bunun gibi kağıtları içeri tıktırmakta.şirketi alan zatı muhterem 3,30 lardan almıştı kağıt 1,70 lerde adam ne zarar etti.tabi yersen.allah bu parayı size yedirmeyi nasip etmez inşallah

yoko
14-02-2013, 16:13
spk başkanı boşuna gitmedi.sıra bunun gibi kağıtları içeri tıktırmakta.şirketi alan zatı muhterem 3,30 lardan almıştı kağıt 1,70 lerde adam ne zarar etti.tabi yersen.allah bu parayı size yedirmeyi nasip etmez inşallah

kardeş netaş tan sizi bilirim, netaş gibi buda mı kendini gömdürtecek, kolbacak kesmiyoz ama ruhum incindi yav. sabır sabır sabır

erdinç17
14-02-2013, 16:14
makro satın aldı kendi depo vs lerini sattı parasının bir kısmını geri aldı bence 2,88 satış bedeli acaba gerçek mi bunun dibi yok onu anladım daha düşüncelerim var ama kimseyi yanıltmak istemiyorum.İnşaAllah buralardan bari dönüş yaparda zararın birazını kurtarırız...Allah a emanet olun...

KIZILBARON
14-02-2013, 16:15
İnsanın aklında sanki bedelli açıklayacakmış hissi uyandırıyor; düşüşe bakaraktan olabilirmi diye düşünmeden duramıyorum..!

yoko
14-02-2013, 16:25
KÖRDÖĞÜŞÜ durumumuz, ayrıca kör tuttuğunu diyorlarda; nedense hep kör tutuluyor. Ne kimin aldığını görebiliyoruz , ne takasları ,ne şeffaflık var, kendi kendime sorasım geliyor ben kimim burada ne arıyorum.

iskele
14-02-2013, 16:50
arkadaslar ben buralrdan sert bır tepkı beklıyorum ve cıkıs trendıne baslıcaktır nıye dersenız teknık analızımde donus yapcak hısse senetlrı genelde duserken sert bır hızlı sekılde asagı yonlu bır cızgı cekrler ve ertesı gunu burayı ıkı kere aynı fıyatlardan bır cızgı daha yaparsa yanıı buraları 2 lı dıpp ozamn donusun baslangıcıdır genelde teknıkcıler tepkıye buna oynar ve bende bunu beklıyorum burayıı 2lı dıp buna benzer yarına bır cızgı daha ama daha asıgıya degıl aynı fıyatlardan bır cızgı dıpı beklıyorum donusunu teyıt etmek ıcın saygılar.

polietilen
14-02-2013, 17:19
valla bende yok.komple netaşçıyım.ama haksıklıklara gelemiyorum.hiç bir kağıt sürekli düşmez.elbet dönecek ama nereden.
kardeş netaş tan sizi bilirim, netaş gibi buda mı kendini gömdürtecek, kolbacak kesmiyoz ama ruhum incindi yav. sabır sabır sabır

razmanot
14-02-2013, 19:42
takaslara bakıldığında son zamanlarda citi ve deutsche satıyor,
bu yabancılar bazan her şeyi bildiğinden yapmıyor

hadrian
14-02-2013, 20:26
Tahminimce bedelli geliyor, hayirlisi bakalim

zalim123
14-02-2013, 21:17
Tahminimce bedelli geliyor, hayirlisi bakalim
Yeni kanun bedelli durumunu nasıl etkiler?
Size bir formül vereyim,çeşitli bedelli bedelsiz oranlarına göre vede bölünmüş fiatın 2 olma durumuna göre Son Fiatın ne olması gerektiğini hesaplayın.
K=2 Bölünmüş Fiat
a=Bedelli Oranı
b=Bedelsiz Oranı
c=Bedelli Tutarı (Rüçhan hakkını kaç tl den kullandıracağı)
X=Bölünmeden önceki olması gereken son fiat.
FORMÜL:

X=(K(1+a+b))-c
Örnek:
% 100 Bedelsiz versin.
a=0 (Bedelli yok)
b=1 (% 100 bedelsiz yani 1 hisseye 1 hisse)
c=0 (Bedelli yok)
X=2(1+1)=4 TL
Örnek :
% 60 Bedelli % 40 bedelsiz.Rüçhan hakkını 1 TL den kullandırıyor.
a=0.6
b=0.4
c=0.6 ( 1 tl den kullandırıyor % 60 yani 0.6 tl)
X=(2(1+0.6+0.4))-o.6
X=3.4 Tl.
Kendiniz bu formül ile çeşitli alternatifleri deneyebilirsiniz.

zalim123
14-02-2013, 22:16
Şimdi yukarıda verdiğim formül doğrultusunda olaya bir HIRSIZ mantığı ile yaklaşın ve öyle bedelli ve bedelsiz oranları bulunki,hem bölünmüş fiat en az 2 tl olsun hemde bölünmeden önceki son fiat en düşük olsun.

Registeredtr
14-02-2013, 23:35
arkadaslar, bedelli mi geliyor, uzun zamandır takip etmiyordum. hisse neden birden dustu?

kemal.erdem
14-02-2013, 23:52
bedelli gelmesi nerdeyse mukadderat. bu sene olmasa bile onumuzdeki donemlerde.
gecen sene sermaye rakami 20 milyondan 60 milyona cikarildi bedelsiz olarak. bu bedelli hazirligiydi. o zaman bedelli yapsa mevcut hisse sayisyla toplayacagi para birsey etmezdi. simdi bedellii yapsa gecen seneye gore uc kat daha fazla ancak halen cokda buyuk degil. % 100 bedelli yapsa vatandastan toplayacagi para % 30 halka aciklikla eder 18 milyon tl . bence halen cok cazip degil.
bu sene bedelli ve bedelsiz beraber yapip sermayeyi yuksek bir rakama cikarsa bir sonraki sefere bedelliyi dibine kadar kullanabilir gayet iyide yolar vatandasi.
bedelli bu sene beni cok korkutmaz ancak zarar geliyo suphesiz her zaman oldugu gibi, belirsizlikler var ustune ama daha ne kadar dusurecek bu deyyuslar.
biraz metin olalim ,insallah hep beraber zarardan kurtaririz.