PDA

View Full Version : UYUM - Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11

Registeredtr
30-05-2013, 02:06
Bana sorarsan 2,40 üstüne çıksın hatta 3,40 olsun ısterım ama buna teknık musade etmez..
1,28 zaten dıren bölgesı, burada bir zikzak yapmalı ve 4 gunluk zik zak sonrasında 2,28 i kırmalı...
Bu zikzak aralığı 2,13-2,27 aralığı şuan, ama şunuda soyleyım 2,33 ü gecerse zaten kımse tutamaz...

Bu kadar hızlı yukselecegini sende beklemiyordun sanırım. Peki bu cıkısın nedeni nedir? Arkasında saglam bir haber gelebilir mi?

GEOS
30-05-2013, 08:20
benim burada yazılarımı hatırlayan olabilir

eylüle kadar portföyde tutma karşılığı 2,50 uzeri fiyat biçmiştim ....

bakalım beklemedeyim . merak ediyorum ne olacak .??

_Analizci_
30-05-2013, 08:48
Bu kadar hızlı yukselecegini sende beklemiyordun sanırım. Peki bu cıkısın nedeni nedir? Arkasında saglam bir haber gelebilir mi?

Ben bılıyordum dostum.. Zaten hareketın geleceğini iki gün önceden yazmıstım burada netekım salı gunu bende aldım..
Hissede yukselen ucgen formasyonu vardı ve yukselmesı gereken sevıye, üçgen yuksekliği kadardı..
Bekledıgımız gıbı de oldu.. Şuan siz durumu idark edemıyorsunuz ama hissenin tekrar ara formasyona gırmesı lazım..
3 gun daha zik zak kesınlıkle şart fiyat aralıgınıda yukarda belırttım..
Üç gün sonra tekrar katılırım aranıza ve bu sefer 2,30 lar gecılmıs olur...

Hissenin 30 mılyon tl ye yakın gayrımenkul satısı var...
Nakit ihtıyacını karsılamak için varıklarını satıyor, bu yukselişte haber öncesı hazırlık...

cüneytt
30-05-2013, 08:54
Amma reklam yaptın be kardesım... İkide bir aynı şeyi yazıyorsun...
Ben hissenin kalkacağını ıkı gun önceden gun vererek söyledım senın kadar kasılmadım...

yazdıklarımın hiç biri aynı değildir...sen yenisin anlaşıldı...kesin benden kopya çekmişindir...kasıl kasıl...komik oluyorsun..REDLENDİN.

hadrian
30-05-2013, 09:40
Uyum Gıda
Ready to seize the opportunity
We re-initiate our coverage of the regional grocery retailer, Uyum Gıda, with an Outperform rating. Our target price of TRY2.93 denotes 39% upside potential. We favour the Company as the restructuring and new strategy, along with the new partner, will bring higher profitability and controlled growth.

What next? Makro Market, the Ankara based Turkish retail player mainly operating in central Anatolia, acquired a 47% stake in Uyum Gıda in 4Q12. Although the Company holds the highest stake in Uyum among the partners, it is the previous partners who still control the shares and holding management control with A type shares. Makro Market may now want to take control with the additional share purchase, which requires a tender call of at least TRY2.88 per share.

New strategy to bring stronger margins… The Company will focus on more profitability rather than growth as a result of the new management’s strategy. The main purpose is to improve margins and achieve a positive bottom-line. In this context, Uyum started benefiting from Makro’s more aggressive discounts from suppliers (the 1Q13 gross margin of 27.1%, up 3.3pp, signals this process has already started) and the Company has taken some cost cutting measures to improve margins. Furthermore, the Company decided to sell idle assets worth around TRY53mn (42% of the current MCap) in a bid to reduce financial costs and also to offer the Company more flexibility for growth.

An attractive business model to be sustained... Uyum will maintain its business model, resting on locating itself in mass housing centres especially in newly developing regions which enable the Company to generate high revenue per unit area. The government’s urban transformation project, of slum clearance and renewal will support Uyum’s growth, especially in Istanbul where Uyum is based.

A market still a long way from saturation... In terms of market size and retail space per capita, the Turkish retail market is still behind its European peers. Economic growth, favourable demographics, increasing tourist arrivals and higher consumer confidence are all catalysts for expansion. More importantly, the low penetration of organized retailers in the industry – at levels far behind the EU figures – along with low concentration points massive potential for modern retailers.

startrek
30-05-2013, 10:03
HSBC Yatirim Menkul Degerler ( http://www.hsbc.com.tr ) Tarafindan Hazirlanan Teknik Analiz Raporu: "BIST-100 Gün boyu satis baskisi altinda kalan BIST- 100 endeksi günü, 2,741 puan kayipla, 87,174 seviyesinden kapatmistir. Deger kaybi % 3,05 olmustur. Kisa vadeli alçalan trendi ivme kazanan endeks, orta vadeli yükselen trend destegine dogru geri çekilmistir. Kisa ve orta vadeli göstergeler asiri satim bölgelerine yaklasirken halen olumsuz bir görünümdedir. Islem hacmi ortalama degerlerinin üzerinde gerçeklesmistir. Kisa vadeli agirlikli ortalamalarini asagi yönde kesen BIST- 100, orta vadeli agirlikli ortalamalarina dogru geri çekilmistir. Uzun vadeli agirlikli ortalamalarinin ise halen üzerinde islem görmektedir. Ilk destek 87,000’dedir. Bu seviyede 50 günlük agirlikli ortalama ve orta vadeli yükselen trend destegi bulunmaktadir. Sonraki destek 86,400’dür. Yukari yönlü tepki hareketlerinde dirençler 87,700 ve 88,200 seviyelerindedir.DESTEKLER 87,000 86,400 85,700 DIRENÇLER 87,700 88,200 88,800 Destek-1 Destek-2 Direnç-1 Direnç-2TRYUS USD/TL 1.8530 1.8470 1.8650 1.8780EURUSEuro/Dolar 1.2840 1.2800 1.3000 1.3030GLD Altin Ons 1,370 1,335 1,405 1,425 AKBANK Orta vadeli yükselen trend asagi yönde kirilmistir. Kisa ve orta vadeli göstergeler asiri satim bölgelerine yaklasirken, olumsuz görünüm devam etmektedir. Islem hacmi yüksek seviyelerde gerçeklesirken olumsuz kapanislar yapmasi dikkat çekicidir. Kisa ve orta vadeli agirlikli ortalamalarini asagi yönde kesen AKBNK, uzun vadeli agirlikli ortalamalarina dogru geri çekilmektedir. Destekler 9,12 ve 9,02 seviyelerindedir. Yukari yönlü tepki hareketlerinde ilk direnç 9,26, bir sonraki direnç ise 9,38’dedir. Kapanis fiyati 9,14’dür.DESTEKLER 9,12 9,02 8,96DIRENÇLER 9,26 9,38 9,48 YAPI VE KREDI BANKASI Kisa vadeli yükselen trend asagi yönde kirilmistir. Kisa ve orta vadeli göstergeler asiri satim bölgelerine yaklasirken, olumsuz görünüm devam etmektedir. Satis baskisi devam ederken hissenin islem hacminin de arttigi görülmektedir. Kisa ve orta vadeli agirlikli ortalamalarini asagi yönde kesen YKBNK, uzun vadeli agirlikli ortalamalarinin ise üzerindedir. Destekler kisa vadeli yatay seviyeden gelen 5,52 ve 5,42 seviyelerindedir. Yukari yönlü hareketlerde 50 günlük agirlikli ortalamanin geçtigi 5,70 ilk dirençtir. Sonraki direnç ise 5,78’dedir. Kapanis fiyati 5,62’dir.DESTEKLER 5,52 5,42 5,34 DIRENÇLER 5,70 5,78 5,88 DEVA HOLDING Uzun vadeli alçalan trendin üzerine çiktiktan sonra yukari yönlü sert bir hareket yapmistir. Kisa ve orta vadeli göstergeler asiri alim bölgelerinde halen olumlu bir görünümdedir. Islem hacmi son gün oldukça yüksek seviyelere çikmistir. Bütün vadelerde agirlikli ortalamalarinin üzerinde islem görmektedir. Destekler 2,60 ve 2,53 seviyelerindedir. Yukari yönlü hareketlerde dirençler uzun vadeli yatay seviyeden gelen 2,74 ve 2,79’dadir. Kapanis fiyati 2,67’dir.DESTEKLER 2,60 2,53 2,47DIRENÇLER 2,742,79 2,85 UYUM GIDA Kisa vadeli hafif egimli yükselen trend ivme kazanmistir. Kisa vadeli göstergeler asiri alim bölgelerinde halen olumlu, orta vadeli göstergeler ise karisik bir görünümdedir. Islem hacmi son iki gün oldukça yüksek seviyelere çikmistir. Kisa, orta ve uzun vadeli agirlikli ortalamalarinin üzerinde islem görmektedir. Dirençler orta vadeli yatay seviyeden gelen 2,29 ve 2,33 seviyelerindedir. Olasi geri çekilmelerde destekler 2,21 ve 2,17’dedir. Kapanis fiyati 2,22’dir.DESTEKLER 2,21 2,17 2,09DIRENÇLER 2,29 2,33 2,38 HÜRRIYET GAZETECILIK Orta vadeli alçalan trend devam etmektedir. Kisa ve orta vadeli göstergeler olumlu bir görünümdedir. Islem hacmi son iki gün dikkat çekici artislar göstermistir. Agirlikli ortalamalari birbirlerine çok yakin seviyelerde olan HURGZ, bütün vadelerde agirlikli ortalamalarini yukari yönde kesmistir. Alçalan trend direnci 0,98 olan hissenin bir sonraki direnci 1,00’dedir. Asagi yönlü hareketlerde destekler 0,96 ve 0,94 seviyelerindedir. Kapanis fiyati 0,96’dir.DESTEKLER 0,96 0,94 0,92DIRENÇLER 0,98 1,00 1,02" ****** Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeler yatirimdanismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti,araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerinedayanmaktadir. Bu görüsler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar dogurmayabilir. ******* ****** Burada yer alan yatirim bilgi, yorum ve tavsiyeler yatirimdanismanligi kapsaminda degildir. Yatirim danismanligi hizmeti,araci kurumlar, portföy yönetim sirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müsteri arasinda imzalanacak yatirim danismanligi sözlesmesi çerçevesinde sunulmaktadir. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanlarin kisisel görüslerinedayanmaktadir. Bu görüsler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanilarak yatirim karari verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar dogurmayabilir... ******* Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com ) http://www.foreks.com http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

startrek
30-05-2013, 10:04
29/05/2013 12:20

*yatırım fınansman, uyum gıda ıçın tavsıyesını 'endeksın üzerınde getırı' olarak baslattı, fıyat hedefı 2.93 tl

startrek
30-05-2013, 10:06
Uyum Gıda
Fırsatı yakalamak için hazır
Biz AL derece ile, bölgesel bakkal perakendeci, Uyum Gıda'nın kapsama yeniden başlatmak. TRY2.93 Bizim hedef fiyat% 39 artış potansiyeline işaret eder. Biz yeni bir ortak ile birlikte, yeniden yapılanma ve yeni bir strateji olarak Şirket lehine, yüksek karlılık ve kontrollü büyüme getirecektir.

Sırada ne var? Makro Market, özellikle Orta Anadolu'da faaliyet gösteren Ankara merkezli Türk perakende oyuncu, 4Q12 yılında Uyum Gıda yılında% 47 hissesini satın aldı. Şirket ortakları arasında Uyum en yüksek hisseye sahip olsa da, hala hisse kontrol ve A grubu hisse senedi ile yönetim kontrolü tutan önceki ortakları olduğunu. Makro Market şimdi en az TRY2.88 hisse başına bir ihale çağrısı gerektiren ek hisse alım ile kontrol altına almak isteyebilirsiniz.

Güçlü marjları getirmek için yeni bir strateji ... Şirket yeni yönetim stratejisinin bir sonucu olarak değil, büyüme daha fazla karlılık üzerinde durulacak. Temel amacı, kenar geliştirmek ve pozitif bir alt-line elde etmektir. Bu bağlamda, Uyum marjları artırmak için önlemler kesim bazı maliyet almıştır tedarikçiler (3.3pp kadar% 27.1 1Q13 brüt kar marjı, bu süreç başlamıştır sinyalleri) ve Company Makro en fazla agresif indirim yararlanan başladı. Ayrıca, Şirket, finansal maliyetleri azaltmak için ve aynı zamanda büyüme için şirket daha fazla esneklik sunmak için bir teklif değer TRY53mn çevresindeki boş varlıklar (mevcut piyasa değerine 42%) satmaya karar verdi.

Sürdürülmesi için çekici bir iş modeli ... Uyum özellikle yeni Şirket birim alan başına yüksek gelir elde sağlamak gelişmekte olan bölgelerde toplu konut merkezlerinde kendini bulma üzerine oturtulmuş, kendi iş modeli koruyacaktır. Gecekondu ve yenilenme Hükümetin kentsel dönüşüm projesi, özellikle Uyum dayanır İstanbul'da, Uyum büyüme destekleyecektir.

Doygunluk A pazarı hala uzun bir yol ... Pazar büyüklüğü ve kişi başına düşen perakende alanı açısından, Türk perakende pazarı, Avrupa eş gerisindedir. Ekonomik büyüme, olumlu demografik, artan turist sayısı ve yüksek tüketici güveni genişleme için tüm katalizörler bulunmaktadır. Daha da önemlisi, sektörde organize perakendecilerin düşük penetrasyon - kadar AB rakamlar arkasında düzeyde - düşük konsantrasyon ile birlikte, modern perakendeciler için büyük bir potansiyel işaret ediyor.

startrek
30-05-2013, 10:07
Sn.hadrian çevirisi.

hadrian
30-05-2013, 10:45
Sn.hadrian çevirisi.
Sn.Startrek teşekkürler, 2 gün önce gelmişti rapor, yeni koyabildim, umarım yararlı olmuştur

fıght clup
30-05-2013, 15:14
takasları paylaşıcak biri varmı acaba? teşekkürler.

fıght clup
30-05-2013, 21:01
Vay be hissede kimse kalmamış, takas bile paylaşılmıyor.:-)

hadrian
31-05-2013, 10:42
http://s1305.hizliresim.com/19/z/nn53w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

irfanbey
31-05-2013, 12:13
http://s1305.hizliresim.com/19/z/nn73b.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

irfanbey
31-05-2013, 12:18
http://s1305.hizliresim.com/19/z/nn77f.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

irfanbey
31-05-2013, 12:20
http://m1305.hizliresim.com/19/z/nn78k.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

çulsuz
31-05-2013, 13:07
bizim spek fena oldu.......2.28 den malı alırken bu endeksi hesap etmedi.:vurkafa:

gross
31-05-2013, 16:00
canım benim :)

seyfocan42
31-05-2013, 16:23
yabancılar neden ilgili acaba bu kağıda bilen var mı satış olabilir mi

seyfocan42
31-05-2013, 17:34
bıyıklı mı acaba diyecem hsbc doutche de almışlar bir duyumları var yabancıların ya hadi bakalım kokusu çıkar

seyfocan42
01-06-2013, 00:27
herkes sattı gitti mi? bugünün takasını koyacak bir arkadaş yok mu?

INVENTOR
02-06-2013, 19:02
Fark edilmese de kendi çapında müthiş bir ralli yapıyo kağıt.. :p
:he:
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-05-03_224447.png

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-02_190145.png
Yakın zamanlı 2.60 seviyeleri görülürse gözümü açarım. :)
Delik 1.80'de.
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-02_184925.png

ramsesturk
03-06-2013, 12:24
bu havada iyi direniyor, yabancılar satmıyor mu yoksa satacak alıcı mı bekliyorlar, soru bu...

fıght clup
03-06-2013, 12:36
Sn. Ramsestürk bence çok az kyde mal kaldı, herkes sattı ben dahil. Yabancıda mal kaldı satamıyolar bu havada satıcak adam da bulamazlar. Tera batsın başka bişey istemem taktım bu teraya:-)

_Analizci_
03-06-2013, 16:04
.............

fıght clup
03-06-2013, 22:59
Bıst kumarhanesi.

nanek34
04-06-2013, 21:20
Arkadaşlar firma şeref makroya satıldıktan sonra kendine geldi ve şeref macronun istanbul ayağı oldu sürekli yeni mağaza açıyorlar satışları artmaya başladı bence ilerisi için iyi yolda ramazanda daha da iyi yerlere gelelebilir

Sent from my GT-I9100 using hisse.net mobile app

seyfocan42
05-06-2013, 12:18
bu grafik ve bu yabancı ilgisi olduğu sürece sen gözde olmya devam edeceksin

fıght clup
05-06-2013, 12:41
1,95-1,99 da gap bıraktı birtanede 1,80 de var. dikkatli olmakta fayda var ve bunlara rağmen toplam değeri teranın analiz raporunda bahsi geçen 51 trilyon değerinde gayrimenkullerini satmak için çabalıyor. tekniği ve temeli harika ama bugüne kadarki gap ları itinayla doldurmuş. aşağıda bekliyor olacağım tekrardan gelirse balıklama atlarım gelmezse hissedeki arkadaşlarıma bol kazançlar dilerim. ytd değildir

_Analizci_
05-06-2013, 16:56
Bu piyasada bu skor, kralsın spek arkandayım...

seyfocan42
05-06-2013, 17:09
Üstad grafik neler mırıldanıyor ayrıca yabancıların bir anda neden ilgisi kağıda arttı sizce

Bu piyasada bu skor, kralsın spek arkandayım...

_Analizci_
05-06-2013, 17:13
Üstad grafik neler mırıldanıyor ayrıca yabancıların bir anda neden ilgisi kağıda arttı sizce

Dostum yabancı takası dıye bırsey olmaz bu tip kağıtlarda..
isteyen yurt dısı bır hesap açtırıp citi den deutsche den aldırabılır.. Bunu spekte pek ala yapar..
Ona takılmayın siz.. 5 dk lık grafıkte tobo olustu rsi da pozitif uyumsuzluk var..
Eğer hedefe ulaşırsa 2,40 görmesı lazım en çok ıkıgun içinde..
5 dklık grafıkler pek guvenılır değildir ama görunen bu...

seyfocan42
05-06-2013, 17:18
teşekkür ederim kadir bey günlük grafiği bana hoş geldi sadece o kadar inceye bakmadım tabii :)b

Dostum yabancı takası dıye bırsey olmaz bu tip kağıtlarda..
isteyen yurt dısı bır hesap açtırıp citi den deutsche den aldırabılır.. Bunu spekte pek ala yapar..
Ona takılmayın siz.. 5 dk lık grafıkte tobo olustu rsi da pozitif uyumsuzluk var..
Eğer hedefe ulaşırsa 2,40 görmesı lazım en çok ıkıgun içinde..
5 dklık grafıkler pek guvenılır değildir ama görunen bu...

_Analizci_
05-06-2013, 17:25
teşekkür ederim kadir bey günlük grafiği bana hoş geldi sadece o kadar inceye bakmadım tabii :)b

Tanısıyor muyuz biz.. İsmimi biliyorsunuz...

seyfocan42
05-06-2013, 17:34
twitterdan gördüm ve isminizle hitap ettim

_Analizci_
05-06-2013, 17:34
twitterdan gördüm ve isminizle hitap ettim

Hı ok.. Önceden kalabalık bir grubumuz vardı facede belkı ordansınızdır dıye düşündüm aklıma gelmedi twitter.. :)

fıght clup
05-06-2013, 21:55
yabancının işi gücü yok kalkıp bu patron kağıdına mı gircek siz takaslara bakmayın hepsi kayserili ve sakın takaslara bakıp işlem yapmayın. çok bügüne kadar yatırmcısına bunun kadar zulmeden ve adınına uyuz gıda olarak tarihe geçiren ender uyuzlardan birsidir. ama velakin endeksdeki düşüşe ayak uydurursa uygun yerlerden maliyetlenicem. ytd değildir

DarbeliMatkap
05-06-2013, 22:11
yabancının işi gücü yok kalkıp bu patron kağıdına mı gircek siz takaslara bakmayın hepsi kayserili ve sakın takaslara bakıp işlem yapmayın. çok bügüne kadar yatırmcısına bunun kadar zulmeden ve adınına uyuz gıda olarak tarihe geçiren ender uyuzlardan birsidir. ama velakin endeksdeki düşüşe ayak uydurursa uygun yerlerden maliyetlenicem. ytd değildir

Çok uzatmışsın :) Kısaca şuna ''ah düşse de alsak'' desene :he:

_Analizci_
05-06-2013, 22:21
Çok uzatmışsın :) Kısaca şuna ''ah düşse de alsak'' desene :he:

Ne düşsün ne sizler alın, şunun ortasını bulalım siz bu sevıyelerden alın kağıda da bı faydanız olsun :)

fıght clup
05-06-2013, 22:24
Aynen düşsede alsak abicim:-) birazda ben onu uyuz etsem:-) hıssede olanlara bol kazançlar.

fıght clup
05-06-2013, 22:33
Sn analizci valla gap bırakmasaydı havada kapmıştım, bu kağıt kaplarını hiç unmadığımız anda kapatır, günlük grafikte görmüşsünüzdür sizde. Düşse bile en fazla 1.95 i görür ama 1.80 dekini kapatmaz sanırım çünkü maliyetleri orası. Ytd

_Analizci_
05-06-2013, 22:45
Sn analizci valla gap bırakmasaydı havada kapmıştım, bu kağıt kaplarını hiç unmadığımız anda kapatır, günlük grafikte görmüşsünüzdür sizde. Düşse bile en fazla 1.95 i görür ama 1.80 dekini kapatmaz sanırım çünkü maliyetleri orası. Ytd

Gap yok dostum, sen rahat ol.. Gap kopma demektir ve bu kopma olustugunda, o sevıyede boşluk olusur..
Bu gapın olusması için kendınden bır kaç önceki barların uzerınde kopus gerçekleşmiş olması gerekli.. Burada böyle bı durum yok.. Örnekle gostereyım...

_Analizci_
05-06-2013, 22:53
http://p1306.hizliresim.com/1b/5/nuf08.jpg

fıght clup
05-06-2013, 23:33
haklısınız dostum, yarın eneks eksi açacak gibi zıra dow eksı kapadı. Biraz aşagı verirse ensesine tokadı patlatırım. Avod daki harekette öngörüleriniz çok başarılıydı bu arada tebrikler.

_Analizci_
05-06-2013, 23:35
haklısınız dostum, yarın eneks eksi açacak gibi zıra dow eksı kapadı. Biraz aşagı verirse ensesine tokadı patlatırım. Avod daki harekette öngörüleriniz çok başarılıydı bu arada tebrikler.

Endex analizimde geçirmişsin ama lafı :)

fıght clup
05-06-2013, 23:54
Ama sonra özür diledim haklılığınızı kabul ettim. öngörülerinizi dikkate alıyorum demek ki:-)

_Analizci_
06-06-2013, 10:57
Tahta guvne vermıyor kademeler çok zayıf.. 2,06 ortlamalı dun aldıgım malları 2,09 ortalamalı verdım..
Kalanlara hayırlı kazançlar.. Yakında gayrımenkul sattım yada gorsumelre başlandı dıye haber gelırse tahtaya hareket gelır
O zaman kadar nakıtte kalmak en guzeli..

fıght clup
06-06-2013, 13:54
hesabım bitmedi daha seninle uyuz kardeş. en iyi yerden alıcınım ama malı senin kafana çaktığım yerden değil daha aşağıdan sen biliyordun garanti den gelen suratına attıklarım biraz yüklü oldu ama kusura bakma. grafiklerin kötü haftalıklarda rsi boynunu kırmış,bakıyorumda mal satıcam diye dans ediyorsun beklentim sağlam hadi gelin diye ama yemezler akşam başbakanım bir kasımpaşa çıkartması yaparsa bakalım cuma sabahı ne olcaksın. yukarı gidersende 200 ho üstüne atmadan seni elimi sürmem ordanda sür eşeği niğdeye yaparız anlaştık mı kara gözlüm.

fıght clup
06-06-2013, 15:20
başbakan şuan topçu kışlasını yapıcam diyo başkada bişey demiyor yani geri vites yok ben kasımpaşalıyım diyor. zaten uyuzun düşeceği belliydi hadi bakalım nerden alıcaz gel gel karagözlüm gel.sırasıyla 1,80 -1,70-1,60-1,52

_Analizci_
06-06-2013, 16:13
Süper zamanlamayla satmısız.. Aslında satmaya nıyetım yoktu ama endex gunluk grafıkte ters bayrak olusmustu göz göre göre geldı düşüş.. Umarım tekrar toparlarda zararda olanlara faydası olur...

fıght clup
07-06-2013, 11:57
1.80 gösterdiler, kafamdaki soru işaretini kaldırdılar. Ama endeks ciddi bir düzeltmede ve bu hareketleri tepki (gel gel) olarak algılıyorum. patron hissesi olması, hükümete yakın olmaları sebebiyle tahtalarına sahip olmak isteselerde tencere tava gerisi hava bu hareketlerin. İzlemeye devam

fıght clup
09-06-2013, 20:41
takaslarda yabancı ilgisi var yada patron kendi almış gibi duruyor. teknik olarakda sağlam görüntü veriyor şuan için, endeks bakalım yarın neyapacak ama ve galiba bence endeksi takmayacak gibi duruyo. her fırsatta tahta yukarı gitmeye çalışıyor, acaba gayrimenkul satışı tamamlandı yada bitmek üzere olduğu için tahtayı mı tutuyorlar patlatmak için? elleri mal dolu bu bariz belli artık, hissede çok az ky kaldı, bu keskin düşüşte de satan çok olmuştur, makroya güvenim tam ve istedikleri malıda aldılar gibi yoka bu düşüşte bu uyuz 1,52 ye gider 2, dip yapardı ama buna musade etmedi spek. yarın hissenin renginin belli olacağı gün: alımlarıma yarına göre başlıycam veya bekliycem.

gross
10-06-2013, 02:25
bu topikde sayın _Analizci_ nin yorumlarını tek geçiyorum asla ytd.

bafıcı
10-06-2013, 12:36
citi 900bin çıkmış 1.8 ni gösterdikleri gün

fıght clup
10-06-2013, 13:06
.........

seyfocan42
11-06-2013, 10:34
2,04 ün üzeri her zaman ilgi görmeli grafik çünkü güzelleşmiş oluyor YTD

accx
12-06-2013, 15:25
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / UYUM, 2013 [] 12.06.2013 15:08:11

Genel Kurul Toplantısı Çağrısı

Adres Evren Mahallesi Koçman Caddesi No:48 Güneşli Bağcılar İstanbul
Telefon 212 - 5507343
Faks 212 - 5507909
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 212 - 5507343
Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 212 - 5507909
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır
Özet Bilgi 2012 yılı Genel Kurul bildirimi

Karar Tarihi 11.06.2013
Genel Kurul Türü Olağan
Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012
Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012
Tarihi ve Saati 04.07.2013 11:00
Adresi Evren Mahallesi Koçman Caddesi No:48 Bağcılar / İstanbul
Gündem GÜNDEM
1) Açılış ve Başkanlık Divanı'nın seçilmesi,
2) Genel Kurul Toplantı tutanağının imzalanması hususunda Başkanlık Divanı'na yetki verilmesi,
3) 2012 Yılına ilişkin Yönetim Kurulu faaliyet raporu ile denetçi ve bağımsız dış denetim,Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum raporlarının okunması ve müzakeresi,
4) 2012 Yılına ilişkin Bilanço ve Kar/Zarar, hesaplarının okunması, müzakeresi ve tasdiki
5) Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçinin ayrı ayrı ibra edilmeleri,
6) Şirket ana sözleşmesinin ;
Madde : 2 Şirketin Ünvanı, Madde : 3 Şirketin Merkez ve Şubeleri ,Madde 5 : Şirketin Süresi ,
Madde 7 : Yönetim Kurulu, Madde 7A : Komiteler ve Yönetim Kurulu ,Madde 7 B : Kurumsal Yönetim İlkelerine Uyum , Madde 8 : Yönetim Kurulu Müddeti ,Madde 9 : Yönetim Kurulu Toplantıları ,
Madde 10 : Şirketin Temsil ve İlzamı ,Madde 11 : Yönetim Kurulu Üyelerinin Görevleri ,
Madde 12: Yönetim Kurulu Ücreti, Madde 13 : Şirketin Denetimi , Madde 16:Genel Kurul ,
Madde 18 : Toplantı Komiseri, Madde 19 :Toplantı Nisabı , Madde 20: Oy Hakkı ,Madde 22 : Vekil Tayini,
Madde 23: Oyları Kullanma Şekli,Madde 24 : İlanlar ,Madde 25 : Ana Sözleşme Değişikliği,
Madde 28: Menkul Kıymet İhracı, Madde 29 : Karın Tespiti ve Dağıtımı ,Madde 30: Fesih ve İnfisah ,
Madde 31 : Bakanlığa Gönderilecek Sözleşme maddelerinin tadil edilmesi ,
Madde 14: Denetçiler ve Görevleri,Madde 14 A : Bağımsız Denetim Kuruluşu ,
Madde 15 : Denetçilerin Ücreti, Madde 21 : Oydan Mahrumiyet, Madde 26 : Yıllık Raporlar ,
Madde 27: Senelik Hesaplar maddelerinin iptali,
7) 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 6362 numaralı SPK Kanunu kapsamında genel kurulun onayına sunulması gereken ;
a) Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamında kurulması zorunlu olan,komite yönergelerinin okunması ve genel kurulun onayına sunulması ,
b) 6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 419.maddesi gereğince hazırlanan Genel Kurul toplantılarına ilişkin İç Yönergenin okunması ve Genel Kurulun onayına sunulması
8) Yönetim Kurulu üyeleri,Bağımsız Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi,görev sürelerinin belirlenmesi ve ödenecek huzur haklarının belirlenerek karara bağlanması,
9) Yönetim Kurulu tarafından seçilen komitelerin Genel Kurulun onayına sunulması ve kabulü,
10) Şirket Yönetim Kuruluna gayrimenkul alım,satımı ve /veya inşaası için yetki verilmesi
11) Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayımlanan Sermaye Piyasasında Bağımsız Dış Denetleme Hakkındaki Yönetmeliğin 14. Maddesi gereği Yönetim Kurulu Tarafından yapılan "bağımsız dış denetleme kuruluşu seçiminin" görüşülerek onaylanması,
12) Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine,pay sahibi Yönetim Kurulu Üyelerine,üst düzey yöneticilere ve bunların eş ve üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına ;Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri ,şirketle kendisi veya başkası adına işlem yapabilmeleri,Şirketin faaliyet konusuna giren işleri,bizzat veya başkaları adına yapmaları ve aynı tür işleri yapan şirketlerde sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla da ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda ,Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396.maddeleri ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde izin verilmesi ,
13) Sermaye Piyasası Kurulu'nun 09/09/2009 tarih ve 28/780 sayılı kararı gereği, Şirketin 3. Kişiler lehine vermiş olduğu teminat, rehin, ipotekler ve elde etmiş olduğu gelir veya menfaat hususunda Genel Kurul'a bilgi verilmesi.
14) Yıl içinde yapılan bağış ve yardımlarla ilgili olarak Genel Kurul'a bilgi verilmesi,
15) Dilekler ve kapanış.
Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır
Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

Vay
12-06-2013, 16:00
Hissede bi seytanlik cevriliyor
Birde bakmissiniz insaat falan isine sokmuslar
Uyum'u

accx
12-06-2013, 16:38
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Evren Mahallesi Koçman Caddesi No:48 Güneşli Bağcılar / İstanbul

Telefon ve Faks No. : 0212 550 73 43 - 0212 550 79 09

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0212 550 73 43 - 0212 550 79 09

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Genel Kurul Daveti

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Uyum Gıda İth.Mad. Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
Yönetim Kurulu'ndan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına ilişkin Davet Duyurusu:

Şirketimizin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı aşağıdaki gündemi görüşüp, karara bağlamak üzere 04 Temmuz 2013 Perşembe Günü, saat 11.00'da , Evren Mahallesi, Koçman Caddesi No: 48 Güneşli-Bağcılar/ İstanbul adresinde yapılacaktır.

Pay kayıtları Merkezi Kayıt Kuruluşu ("MKK") nezdinde kayden izlenmekte olup genel kurul toplantılarına katılma hakkı bulunan pay sahiplerimiz, yukarıda belirtilen adreste toplanacak olan genel kurula şahsen veya temsilcileri aracılığı ile katılabilir veya dilerlerse güvenli elektronik imzalarını kullanarak MKK tarafından sağlanan Elektronik Genel Kurul Sistemi ("EGKS") üzerinden de genel kurula elektronik ortamda şahsen veya temsilcileri aracılığı ile katılabilirler.

Pay sahipleri, temsilcilerini EGKS'ni kullanarak yetkilendirebileceği gibi, Sermaye Piyasası Kurulu Seri IV, No: 8 Tebliğ hükümleri çerçevesinde aşağıda örneği bulunan vek letname formunu veya Şirket merkezimiz ile Şirketimizin www.uyum.com internet adresinden temin edebilecekleri vek letname formunu doldurup imzalarını notere onaylatarak veya noterce onaylı imza sirkülerini kendi imzalarını taşıyan vek letname formuna ekleyerek de toplantıda kendilerini temsil ettirebilirler.

Genel Kurul Toplantısına fiziken katılacak
- Gerçek kişi pay sahipleri kimliklerini,
- Tüzel kişi pay sahipleri, tüzel kişiyi temsil ve ilzama yetkili olan kişilerin kimlikleri ile beraber yetki belgelerini,
- Gerçek ve tüzel kişilerin temsilcileri kimlik belgeleri ile temsil belgelerini,
-EGKS'nden yetkilendirilen temsilciler ise kimliklerini, ibraz ederek hazır bulunanlar listesini imzalamak suretiyle katılabilirler. EGKS üzerinden elektronik ortamda genel kurula katılacak pay sahiplerimiz katılım, temsilci tayini, öneride bulunma, görüş açıklama ve oy kullanmaya ilişkin usul ve esaslar hakkında MKK'nın internet adresi olan www.mkk.com.tr bağlantısından bilgi alabilirler. Şirketimizin 2012 yılı Bilanço ve K r/Zarar hesabını içeren yıllık rapor ve denetçi raporları toplantı tarihinden en az yirmibir gün önce MKK'nın internet sitesinde EGKS sayfasında, Şirketimizin internet
adresi olan www.uyum.com bağlantısında "Yatırımcı İlişkileri" sayfasında, Sayın Ortaklarımızın incelemelerine hazır bulundurulacaktır.

Saygılarımızla,

Uyum Gıda İth. Mad. Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

BIST

(12/06/2013 - 16:12:27)

elbetbigün
13-06-2013, 16:24
Ramazan ayının yaklaşmasıyla hissenin dahada yukarı gidecegi inancındayım

elbetbigün
13-06-2013, 16:25
Kademe paylaşabilecek arkadaş varmı acaba

INVENTOR
13-06-2013, 20:02
Uyumaya devam.. :cool:
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-13_195909.png

egeden
14-06-2013, 00:20
Uyumaya devam.. :cool:
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-13_195909.png

Hayırlı geceler sn Invertor uyumaya devam derken biraz açıklarmısınız devam eder mi tşk.ler.

INVENTOR
14-06-2013, 20:36
Hayırlı geceler sn Invertor uyumaya devam derken biraz açıklarmısınız devam eder mi tşk.ler.

Bilmiyorum sayın dostum. Değil haftalar, aylar bile çok kısa bir süre borsada.. Düşen trendi kırdı görüntüsü var. Uyumaya devam yani. :)

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-14_203255.png

Registeredtr
15-06-2013, 13:26
Uzun zamandır elinde olan hisselerle vedalastım, bol kazanclar.

fıght clup
15-06-2013, 13:34
Yakında teknikçiler gelmeye başlar:-) ama sakın yanlış anlamayın sn inventor - hisse için uyumaya devam- dediniz, şaşırdım!!!

akay
18-06-2013, 15:56
Uyum, cerkezkoy’de 150 donumluk arazı uzerınde kurulan kozapark’da musterılerıne hızmet vermeye basladı

konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

"calısanlarına ve musterılerıne sundugu guler yuzlu ve ustun servıs ıle magaza
sayısına bır yenısını ekleyen uyum gıda cerkezkoy kozapark magazasında 390
metrekare musterı satıs alanında 16 personel ve 3 kasa ıle cerkezkoylulere
hızmet verıyor. 64 magazasında toplamda 1724 kısı ıstıhdam eden uyum, cerkezkoy
magazası ıle yore halkının ıstıhdamına da destek saglıyor.
Perakendecılık
alanında ılk magazasını 1998 yılında acan uyum as magazalarında
gerceklestırılen revızasyon ve duzenlemelerle bırlıkte magaza acılıslarına hız
kazandırarak cerkezkoy subesı ıle 64 magazaya ulastı."

-matrıks-

accx
18-06-2013, 18:05

Ortaklığın Adresi : Evren Mahallesi Koçman Caddesi No:48 Güneşli Bağcılar / İstanbul

Telefon ve Faks No. : 444 3 222 - 0212 550 79 09

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 444 3 222 - 0212 550 79 09

Özet Bilgi : Hisse Devri

AÇIKLAMA:

18.06.2013 tarihli

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 18.06.2013 tarihli 30 numaralı kararıyla

Şirketimizin A Grubu hissesine sahip ortaklarımızdan
İskender Keleş 'e ait olan 4.536.000 adet, 4.536.000.-TL. nominal bedelli A Grubu hisse, diğer A grubu hissedarları Makro Market A.Ş., Mehmet Akyüz ve Ahmet Akyüz'e teklif edilmiş, ilgili hissedarlar belirtilen hisseleri almayacaklarını beyan etmişlerdir. Bunun üzerine İskender Keleş, Şirkette sahip olduğu payların tamamı olan 4.536.000 adet hissesini 3,70TL birim fiyat ile toplam 16.783.200TL'ye Namık Tanık'a devretmiştir. Ortaklar devrin onayına ve ortaklar pay defterine, devrin işlenmesine oy birliği ile kabul etmiştir. İskender Keleş, Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 4 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurul Toplantısı'na kadar devam ettirecektir.
Yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

BIST

(18/06/2013 - 18:01:57)

ramsesturk
18-06-2013, 18:10
haydi bakalım buyur burdan yak. noldu şimdi, anlayan açıklasın bakalım.

accx
18-06-2013, 18:14

Ortaklığın Adresi : Evren Mahallesi Koçman Caddesi No:48 Bağcılar Güneşli / İstanbul

Telefon ve Faks No. : 444 3 222 - 0212 550 79 09

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 444 3 222 - 0212 550 79 09

Özet Bilgi : Hisse Devri (Ekler İçin Güncelleme)

AÇIKLAMA:

18.06.2013 tarihli

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 18.06.2013 tarihli 30 numaralı kararıyla

Şirketimizin A Grubu hissesine sahip ortaklarımızdan
İskender Keleş 'e ait olan 4.536.000 adet, 4.536.000.-TL. nominal bedelli A Grubu hisse, diğer A grubu hissedarları Makro Market A.Ş., Mehmet Akyüz ve Ahmet Akyüz'e teklif edilmiş, ilgili hissedarlar belirtilen hisseleri almayacaklarını beyan etmişlerdir. Bunun üzerine İskender Keleş, Şirkette sahip olduğu payların tamamı olan 4.536.000 adet hissesini 3,70TL birim fiyat ile toplam 16.783.200TL'ye Namık Tanık'a devretmiştir. Ortaklar devrin onayına ve ortaklar pay defterine, devrin işlenmesine oy birliği ile kabul etmiştir. İskender Keleş, Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 4 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşecek olan Olağan Genel Kurul Toplantısı'na kadar devam ettirecektir.
Yatırımcılarımıza ve kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=290709

BIST

(18/06/2013 - 18:13:51)

ramsesturk
18-06-2013, 18:24
şimdi bizim hisseler 3.70 ediyor mu? yoksa bizimki A sınıfı olmadığından ekonomik önemi düşük mü? :D Elektriği çok yakıyorsa talep olmuyor demek ki. :)

_Analizci_
19-06-2013, 00:50
A grubu hisse kurucu hissesidir piyasada dolaşan hisseler ise b grubudur..
A grubu hisseler ile b grubu hisse fıyatı aynı olamaz, hatta çoğu zaman şirket sahıpleri ellerinde bulundurdukları a grubu imtiyazlı hisseleri satarken b grubu hissenin 5-10 katı kadar fiyat talep ederler..

Eğer patron hissede spekulasyon yapmak istiyorsa bu haberı çok rahat kullanabilir, bana sorarsanız da a grubu hisseler ucuza gıtmıs patron uyumdan elını ayagını tamamen çekmiş derim.. Mantıken hisseye olumlu yansımaması lazım ama burası turkıye, bıloncosu kar gelen şirket düşmeye başlarken, diğer taraftan bilançoda zarar açıklayan şirketin yukseldiği bile görüluyor..

Hissede olanlara hayırlı kazançlar dilerim..

gross
19-06-2013, 01:51
A grubu hisse kurucu hissesidir piyasada dolaşan hisseler ise b grubudur..
A grubu hisseler ile b grubu hisse fıyatı aynı olamaz, hatta çoğu zaman şirket sahıpleri ellerinde bulundurdukları a grubu imtiyazlı hisseleri satarken b grubu hissenin 5-10 katı kadar fiyat talep ederler..

Eğer patron hissede spekulasyon yapmak istiyorsa bu haberı çok rahat kullanabilir, bana sorarsanız da a grubu hisseler ucuza gıtmıs patron uyumdan elını ayagını tamamen çekmiş derim.. Mantıken hisseye olumlu yansımaması lazım ama burası turkıye, bıloncosu kar gelen şirket düşmeye başlarken, diğer taraftan bilançoda zarar açıklayan şirketin yukseldiği bile görüluyor..

Hissede olanlara hayırlı kazançlar dilerim..

sn.analizci sende böyle yaparsan !! ;)
yanlışım varsa düzelt makro kaç liradan almıştı? hatırlıyormusun !!! başka birşey söylememe gerek yok anladın sen onu :))

asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

gross
19-06-2013, 02:01
Makro Marketler, Uyum Marketleri satın aldı
Uyum Marketlerin satılacağı yolunda aylardır süren soru cevabını buldu. Makro Marketler, 14 ilde 168 mağaza ile hizmet veriyor
Uyum'u kim satın alacak bilmecesi sonunda cevabını buldu...KAP'a yapılan açıklamada:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 29.11.2012 tarihli 301 numaralı kararıyla;

Şirketimiz ortakları İskender Keleş, Mehmet Akyüz, Ali Akyüz, Ahmet Akyüz, Fimar Holding A.Ş. ve Makro Market A.Ş. arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Şirketi temsil eden 4.536.000 adet A grubu (imtiyazlı) ve 23.856.000 adet halka açık olmayan B grubu (hamiline) hissenin 2,88 TL birim fiyat ile Makro Market A.Ş'ye devri için taraflar arasında gerekli sözleşmeler imzalanmıştır" denildi.

Hisseler için belirlenen toplam bedel 82 milyon TL civarında oldu.

eski haber bu tabiki ama şimdiki ortağın verdiği parayı yuvarlarsak bence uyum un ederi ortaya çıkıyor :) ytd. iyi geceler hissedaşlar.

kasirga123
19-06-2013, 03:03
Halka arz yapacaklar yarın bak eğer ilk seans tavan olursa ikinci seans yukardan aşağıya boca ederler ivedilikle :) ....

izlemeden karar vermemek lazım :) Lotu çok var ne olsa ......

fıght clup
19-06-2013, 05:53
İskender efendi ben lotlarımı satıyom alan varmı demiş-? Diğerleri yokkk demişler sonra angaralı namık çıkmış demiş ver alıyımmm. ya bu adamlar kadar sahtekar ve milleti enayi yerine koyaninsanlar görmedim şu bist'de. Bir ara fimar holdingte almıştı sonra makroya dévrettiler. Gene aynısını yapıcakları bariz meydanda, bari çıkın adam gibi söyleyin namıka tut diye verdik sonra gelip alıcaz. Bu arada sattıkları mı geri aldım, 9 aylık bilançoya kadar bekliycem. Ytd mtd deildir.

fıght clup
19-06-2013, 06:55
Kasırga 123 siz hala bu fiyatlardan mal satıcağını mı düşünüyorsunuz? Ne ala ne ala

berkant16
19-06-2013, 08:57
A grubu bu fiyata satılmış, şirket satılmış, yeni patronunu bir kaç tavanla karşılamak isteyecektir.

_Analizci_
19-06-2013, 09:56
sn.analizci sende böyle yaparsan !! ;)
yanlışım varsa düzelt makro kaç liradan almıştı? hatırlıyormusun !!! başka birşey söylememe gerek yok anladın sen onu :))

asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

Dostum ben olması gerekenı soyluyorum, ama istisnalarda kaideyi bozmaz..

ramsesturk
19-06-2013, 11:43
bir seans da olsa tavan gördün ya gözüm açık gitmez artık.

fıght clup
19-06-2013, 12:12
Gap li açmış spek ve yine kapatır diye düşünüyorum.

viva
19-06-2013, 15:01
ne iş verdin kaçıyor musun?

INVENTOR
19-06-2013, 19:47
... Bu arada sattıkları mı geri aldım, 9 aylık bilançoya kadar bekliycem. Ytd mtd deildir.
Keşke hiç satmasaydınız..

Şirket hisseleri taze.. Daha lastikler soğuk. Uykum var.. :)
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-19_193936.png

fıght clup
19-06-2013, 20:22
Sn inventor sabahki gaplı açılışta tüm malı boşalttım. gapın dolmasını bekliyorum_ yukardaki alım yerim 2.33 ve üzeri full olurum. daha uzun bir süre bu tahtada savaşıcam. Grafileriniz takdire şayan. saygılar

Registeredtr
19-06-2013, 22:07
bu satısın olumsuz algılanması gerekmiyormuydu? Benmi yanlıs dusunuyorum. Hissemi satmamıs olsaydım kesin tepetaklak gelmişti

corrigan1979
20-06-2013, 10:27
Kağıdın şuan bütün dirençleri 2.33 ten geçiyor. 200 günlük HO , yatay direnç ,FİBO düzeltme seviyesi.. 2.33 kırabilirse hareket yukarı çok hızlanır. Ama şimdilik güçlü direnç konumunda..
...sayglr

fıght clup
20-06-2013, 17:21
2,26 dan sattıklarımı tekrar 2,17 den yerine koydum bugün endeks bana kıyak geçti, gerçi 2,13-2,16 arası boşluk hala var ama tahta bu düşüşe çok iyi direndi yada rol yapıyor:) ne olursa olsun bu tahtada savaşa devam.

relic
24-06-2013, 13:30
haydi bakalım buyur burdan yak. noldu şimdi, anlayan açıklasın bakalım.

Ne olacak, Makro Market A.Ş. satışından sonra kağıt üzerinde yöneticilik yapan İskender Keleş duruma daha fazla dayanamamıştır. SPK olaya hala neden el koymuyor anlamış değilim... Çağrı zorumluluğu konusunda 3.70 fiyatta çıkmış işte...

relic
24-06-2013, 13:42
İskender efendi ben lotlarımı satıyom alan varmı demiş-? Diğerleri yokkk demişler sonra angaralı namık çıkmış demiş ver alıyımmm. ya bu adamlar kadar sahtekar ve milleti enayi yerine koyaninsanlar görmedim şu bist'de. Bir ara fimar holdingte almıştı sonra makroya dévrettiler. Gene aynısını yapıcakları bariz meydanda, bari çıkın adam gibi söyleyin namıka tut diye verdik sonra gelip alıcaz. Bu arada sattıkları mı geri aldım, 9 aylık bilançoya kadar bekliycem. Ytd mtd deildir.

Çok güzel bir tespitte bulunmuşsunuz, İnşaat sektöründen Ankaralı bir işadamının Uyum marketin A grubu hisselerini gerçekten o fiyat ile aldığı çok inandırıcı gibi durmuyor. Aslına bakarsanız Makro İstanbul'da bu işi başaramadığını anlayınca Uyum'u elden çıkaracak gibi geliyor bana. Tesco hala potansiyel alıcı, büyümeyi planlayan Carrefour'da alıcı olabilir. Zaten 2012 yılı son çeyrekteki durumuna bakınca gün gibi ortaya çıkıyor söylediklerim. Düşen satışlar, ama %28'lere yükselen brüt kar. Tamamen göz boyama ... Uyum'da ort. brüt kar %23,5-24 seviyelerinde iken %28 e çıkarma başarısı, düşen ciro ile birlikte bana sadece dışardan süslenmeye ve satışa hazırlanmaya başladığını ifade ediyor. YTD

fıght clup
24-06-2013, 14:36
lıHalka arzından beri tek bildikleri kynin kanını emmek üzere kurulmuş bir anlayışla firmayı büyütmeye çalıştılar. Başardılar gibi ama bilançoları okadar makyajlıki ve takasları! nede olsa tera halka arzını yaptı nebeklenir ki. Bunun yanında bende tam fikir sahibi olamadım satış hakkında ama tesco kipa nın hala markajında olduğunu düşünüyorum. Gayrimenkul satışları bakalım nasıl sonuçlanacak? 4 temmuz genel kuruldan neler çıkacak? 2.33 üzeri kapanışlarda 2.86 yı nasıl kırcaz? haftalık grafikler yeşil diyor, ama bu tahta zordur kolay kolay para kazandırmaz malı aldığın yer direnç olur___ risk var para var___kesınlıkle ytd deildir. İnventor hocam grafik istiyoruz:-)

_Analizci_
24-06-2013, 17:34
2,26 dan sattıklarımı tekrar 2,17 den yerine koydum bugün endeks bana kıyak geçti, gerçi 2,13-2,16 arası boşluk hala var ama tahta bu düşüşe çok iyi direndi yada rol yapıyor:) ne olursa olsun bu tahtada savaşa devam.

Pek ıyı yapmamıssın ama hayırlısı..
Ortagının almak ıstemedıgı hısseyı neden ky almak ıster anlamıyorum..
Fed verdiğim paraları gerı getırın ulen derken hala hıssede olmak mantıklı değil..
68,600 destegımız çok kuvvetlı olmazsada o noktadan belkı tepkı gelebılır..
Endex kolay kırmaması gereken 70,600 destegını kırdıysa kolay kolay ıflah olmaz..
Her yukseliş mal çakmadır bılgınız olsun..

fıght clup
24-06-2013, 18:12
.Sorma sn analizci, bile bile lades oldum. Endeksin 68 bin yada 62 lere bile düşmesi olağanken vede hissede düşeceğini bilerek aldım_ basiretim bağlandı o an. kendi düşen ağlamaz çok krizler gördüm
Bunuda atlatıcaz inşallah. Yüzde 50 nakitim ama kullanmaya gerek kalmaz sanırım -, tahtada az ky var ve genel kuruldan beklentim var. Birde ortağın hisseleri almaması bence yalanın daniskası ilerleyen zamanlarda gene tükürdüklerini uygun bir dille yalarlar. onlara inanmadığım için alım yaptım zaten:-)

nanek34
25-06-2013, 00:58
Çok güzel bir tespitte bulunmuşsunuz, İnşaat sektöründen Ankaralı bir işadamının Uyum marketin A grubu hisselerini gerçekten o fiyat ile aldığı çok inandırıcı gibi durmuyor. Aslına bakarsanız Makro İstanbul'da bu işi başaramadığını anlayınca Uyum'u elden çıkaracak gibi geliyor bana. Tesco hala potansiyel alıcı, büyümeyi planlayan Carrefour'da alıcı olabilir. Zaten 2012 yılı son çeyrekteki durumuna bakınca gün gibi ortaya çıkıyor söylediklerim. Düşen satışlar, ama %28'lere yükselen brüt kar. Tamamen göz boyama ... Uyum'da ort. brüt kar %23,5-24 seviyelerinde iken %28 e çıkarma başarısı, düşen ciro ile birlikte bana sadece dışardan süslenmeye ve satışa hazırlanmaya başladığını ifade ediyor. YTD

bu konuda size katılmıyorum. şeref macronun istabul da mağazası yok uyumu alarak İstanbul da bizde varız diyorlar... arıca çok verimli ve yüksek satışı olan mağazaları var... bence uyum İstanbul ve bölgesinde büyümeye devam edecek. ayrıca halka açıldığı dönemden daha iyi durumda hisse devrinin yapıldığı fiyat daha önce hissenin ulaştığı fiyatlardan uçuk saçık bir fiyat değil

INVENTOR
25-06-2013, 21:11
___ risk var para var___
:)
Kısa vadede;
2.05 altında dikkat, 2.0 altı iyi olmayabilir.
2.20 üzerinde bir iki kapanış iştah açıcı olabilir.

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-25_210642.png

INVENTOR
25-06-2013, 21:18
...
XU030 - 105 bin altında çezebilir görüntüsünü alıyorum.

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-05-28_230231.png

Çezmek ne kelime.. :(
Ciddi kırılımlardan biri yaşandı. Trendi geniş band bir kanal içinde 1-1.5 yıl gibi aşağı süreceklerini düşünüyorum.

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-25_211405.png

Uykum kaçabilir.. :p

fıght clup
25-06-2013, 21:49
Sn inventor hocam elinize sağlık, çok başarılı teknik analizler.

INVENTOR
26-06-2013, 22:14
Sayın dostum, analizler bir noktaya kadar yol gösteriyor.
Genelde analize göre aldığım kağıtlar düşer, analiz sonucunda sattığımda da kaçan balık büyük oluyor. :he:
Analiz: bir iki sağlam yukarı hareket sonrasında gökkuşağının ortasındaki beyaz özüt ile buluşana kadar gevşeyebilir; 1.80 seviyeleri gibi..

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-26_220913.png

fıght clup
27-06-2013, 00:15
İnventor hocam haklılık payınız yüksek fakat gayrimenkullerin toplamı 51 trilyon gibi teranın hazırladığı analizde- satış bu şekilde olursa sert bir yukarı yaparız ama olmazsa aynen 1.80 ler oralarda yataya sarar. Benim bir duam var herzaman söylerim hisseler için- ' Allah cc. En uygun yerden almayı en yüksek yerden satmayı nasip etsin' amin. Dokunduğumuz altın olsun hocam. 12 yıldır borsadayım tek bildiğim şey nasip...

bloodsoldier
28-06-2013, 17:14
http://hisseanalizatolyesi.blogspot.com/2013/06/uyum-teknik-analiz-28062013.html

bilgin_ucar
01-07-2013, 18:26
***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Satımı )

***UYUM***UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Maddi Duran Varlık Satımı )

Telefon ve Faks No. : 444 3 222 / 0212 550 79 09
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 444 3 222 / 0212 550 79 09
Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 15.05.2013
Özet Bilgi : Maddi Duran Varlık Satışı

Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Dükkan / Depolu Dükkan
Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : İstanbul İli Beylikdüzü İlçesi Gürpınar Mahallesi 642 Ada 5 Parsel Alanı, Dükkan 1.377 m2, Dükkan 2.177 m2
Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.05.2013
Toplam Satış Bedeli : 8.150.000- TL
Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : 13,58
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 3,91
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : 9,96
Satış Koşulları : Peşin
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 01.07.2013
Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Olumlu
Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı : TTK/VUK'a göre hazırlanan solo finansal tablolarımıza göre 5.075.631- TL tutarında maddi duran varlık satış karı elde edileceği hesaplanmaktadır. SPK/UFRS'ye göre hazırlanan finansal tablolarımıza göre oluşacak maddi duran varlık satış karı ayrıca hesaplanacak olup, konuya ilişkin bilgilere 30.09.2013 tarihli Finansal Tablolarımızda yer verilecektir.
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Finansman Giderlerinin azaltımı
Karın Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.05.2013
Karşı Taraf : Nokta Pazarlama İnşaat A.Ş.
Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : Dolaylı İlişkili Taraf
Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Değerleme Raporu
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Düzenlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : 8.150.000- TL
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Gerçekleşmiştir.

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz, daha önce, 15.05.2013 tarihinde yapmış olduğu özel durum açıklamasında, Finansman Giderlerini azaltmak adına, şirket adına kayıtlı bulunan gayrimenkullerin satışı için teklif alınmasına ve alınan tekliflerin uygun olması halinde satışların yapılması, yönünde kararını bildirmişti.

Söz konusu gayrimenkullerden İstanbul ili Beylikdüzü İlçesi sınırlarında bulunan gayrimenkul için Som Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin hazırlamış olduğu 28.06.2013 tarihli değerleme raporunda 1 No'lu bağımsız için tespit edilen değer 1.200.000 TL ve 6 No'lu bağımsız birim için tespit edilen değer ise 6.950.000 TL' sidir. Bu bölümlerin değerleme değeri olan toplam 8.150.000 TL.'ye Nokta Pazarlama İnşaat A.Ş. satılmasına karar verilmiştir.

corrigan1979
01-07-2013, 18:30
Satış için görüşmelerin devam ettiği varlıklar:

Hadımköy 21.500 m² büyüklüğünde arsa
Beylikdüzü Uyum Çarşı 107 adet dükkan
Mimarsinan 926 m² mağaza
Maltepe Nish Adalar 924 m² dükkan
Başakşehir My World Projesi 1232 m² mağaza

bilgin_ucar
01-07-2013, 18:38
Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Mesken
Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : İstanbul İli Pendik İlçesi Kurtköy Mahallesi 240EF3D Pafta 3985 Ada 3 Parsel Alanı, Yüzölçümü 436 m2
Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.05.2013
Toplam Satış Bedeli : 1.308.000 -TL
Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : 2,18
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : 0,62
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : 1,60
Satış Koşulları : Peşin
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 01.07.2013
Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Finansal Giderlerin Azaltımı
Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı : TTK/VUK'a göre hazırlanan solo finansal tablolarımıza göre 28.000- TL tutarında maddi duran varlık satış zararı elde edileceği hesaplanmaktadır. SPK/UFRS'ye göre hazırlanan finansal tablolarımıza göre oluşacak maddi duran varlık satış karı ayrıca hesaplanacak olup, konuya ilişkin bilgilere 30.09.2013 tarihli Finansal Tablolarımızda yer verilecektir.
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Yok
Karın Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 15.05.2013
Karşı Taraf : Nokta Pazarlama İnşaat A.Ş.
Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : Dolaylı İlişkili Taraf
Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Değerleme Raporu
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Düzenlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Düzenlenmiştir
Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : 1.308.000- TL
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : Gerçekleşmiştir

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimiz, daha önce, 15.05.2013 tarihinde yapmış olduğu özel durum açıklamasında, Finansman Giderlerini azaltmak adına, şirket adına kayıtlı bulunan gayrimenkullerin satışı için teklif alınmasına ve alınan tekliflerin uygun olması halinde satışların yapılması, yönünde kararını bildirmişti.

Söz konusu gayrimenkullerden İstanbul ili Pendik İlçesi sınırlarında bulunan gayrimenkul için Som Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.'nin hazırlamış olduğu 28.06.2013 tarihli değerleme raporunda tespit edilen değer olan 1.308.000 TL' sidir. Bu gayrimenkulün 1.308.000 TL.'ye Nokta Pazarlama İnşaat A.Ş. satılmasına karar verilmiştir.

Uyum Gıda A.Ş. 'nin Kurtköy Şubesi, satışı gerçekleştirilen gayrimenkulde (5+5 yıllık süre ile ) kiracı sıfatı ile faaliyet göstermeye devam edecektir.

Diğer gayrimenkullerin satışı için halen teklif alım süreci devam etmektedir. Söz konusu gayrimenkullere ilişkin liste ektedir. Tüm yatırımcılarımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla,

INVENTOR
01-07-2013, 22:13
Bendeki çıta yükseldi.. :)
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-07-01_221056.png

fıght clup
01-07-2013, 23:23
ınventor hocam grafiğe bakınca 2 adet formasyon iç içe benceee ama, hadi hayırlısı diyelim. beklenti doğrultusunda gayri menkul satışları başladı iyi de gidiyor bu beklenti hisseyi geçen endeksin sert düşüşünde ayakta tuttu şimdide ilerletiyor Cenabı Allahıma şükürler olsun. biri tobo biri fincan kulp:)

backup
02-07-2013, 00:47
190.323 lira hacim!!!

_Analizci_
02-07-2013, 09:00
Haber güzel ve satılacak hala gayrimenkul olması beklentiyi devam ettiriyor..
Hissede olanlara hayırlı kazançlar...

INVENTOR
02-07-2013, 20:54
.. bu beklenti hisseyi geçen endeksin sert düşüşünde ayakta tuttu şimdide ilerletiyor..
Sayın dostum ben çekildim, biliyorsunuz; teknik aldırır, aval aval baktırır. Teknik sattırır, arkasından baktırır... :)

Size ve hissedeki arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

fıght clup
02-07-2013, 21:28
İnventor hocam paylaştığınız grafikler ve yorumlarınız için teşekkür ederim. inşallah başka hissede buluşmak üzere mevlaya emanet olun.

fıght clup
03-07-2013, 19:13
galiba ve öyle ki bir tek ben mi kaldım bu canına yandımının uyuzunda? neyse herzamanki gibi hisseyi taşımaya devam dün ki ve bugünki düşüş bariz mal toplamaydı çünki işlem hacimleri çok azdı ve yarın gk var bakalım ne çıkacak. benim şansıma bi boh çıkmaz:halayci: bu düşüşler o yüzden diye düşündüğüm için pozisyonumu bozmadım. sonuçta endeksdeki bu sisli hava bir gün düzelecek. 2.17 deki küçük gap ta doldu birtanede 2.13 de var orayıda yarın doldurur namıssız:) bende oralardan fuller arkama yaslanırım. ytd mtd deildir.

_Analizci_
03-07-2013, 20:51
@Fight clup, yalnız değilsin artık bende geldim...

_Analizci_
03-07-2013, 20:54
http://k1307.hizliresim.com/1c/3/pvft2.jpg

_Analizci_
03-07-2013, 21:06
http://r1307.hizliresim.com/1c/3/pvg9k.jpg

fıght clup
03-07-2013, 22:24
bu işi biliyorsun sn analizci dostum ve grafikleriniz başarılı, yarın gk var olumlu bir haber bu tekniğe yakışır tabi endeks baba musade ederse. inşallah bu havada risk alan karşılığını alır.

_Analizci_
04-07-2013, 21:00
Grafikte belirttiğimiz nokta olan 2,15 trend desteğine sonunda değmiş olduk..
Hissenin gazı alınmış oldu, 5 dk lık grafıkte yükselen üçgen oluşmuş durumda bu da 2,24 sevıyesını yarın deneyebileceğimizi gösterıyor..
Ana hedefimiz hala aynı 2,75-3,10 aralıgı satım için hedef fiyatımızdır.. Endexin % 2 yükselmesine ragmen hissesinin kımıldamamasının mutlaka sebebi var, kasıtlı ve bilinçli yapılan hareketler bunlar..

Herşey güzel olacak inşallah, hissedeki arkadaşlara hayırlı kazançlar dilerim..

fıght clup
04-07-2013, 21:44
Hissenin kımıldamaması benim yüzümden galiba:-) dün ve bugün çok mal aldım bana kızdı. Sn analizcı bu arada brovo teknîğiniz sağlam çalışıyor:-)

fıght clup
05-07-2013, 12:29
ya spek işlem hacmi yerlerde bu neye işaret satıcı yok işte- aşağıya çekme güzel beklenti oluşturdun mal kaptırırsın- takaslarında yabancıların alımları güzel ama o da bıyıklı,yemezler(patron)-spek yemin ederim sen bu işi bilmiyosun çok acemisin çok- senin yaptığın tahtayada sanada:)

_Analizci_
05-07-2013, 14:35
Strese soktu benı bu hisse, kısa vadelı formasyonlar hıkaye oldu.. Kademeler çok sığ, ne mal alabılırsın nede satabılırsın..
4 gündür arak arkaya düşüyor, gözü toprağa dikmiş bu.. İş boka sarıyor gibi ama hayırlısı bakalım..

ramsesturk
05-07-2013, 14:57
bedelli haberi gelirse o zaman işimiz kötü, inşallah öyle bişi olmaz.

fıght clup
05-07-2013, 16:10
Bence bedelli olmaz. Nakit ihtiyacını gayri menkullerini satarak karşılıyor. Zor hisse canına yandımın zor.

_Analizci_
05-07-2013, 17:00
Endex % -0,5 oldu hısse 2,12 gördü endex %-3,00 oldu uyum 2,14 de dolanıyor.. Çok garip tablo anlamak cidden zor..

gross
06-07-2013, 01:24
hep aynı hareket ;alımlar bitti kar cebe yapıyor spek usta satsın bakalım. hareketin devamını biliyoruz sayın spek ama böyle olmuyor adam gibi yap da hayır duası al. :) bizi bir şaşırt lütfen. ytd.

_Analizci_
06-07-2013, 13:10
http://p1307.hizliresim.com/1c/6/pyg6l.jpg

fıght clup
06-07-2013, 23:21
Sn analizci aynı grafiği bende çalıştım bizim uyuz endeksle ters kolerasyon gösteriyor. Uzun zamandır fiyat-takas hareketlerini ve şirketin büyüme stratejilerini yakından inceliyorum. Çıkarttığım tek sonuç sabırla beklemek orta vade. 2.13 deki boşluğuda kapattık gene ters köşe oldum yukardan alım yapmıştım. Elindeki gayrimenkul toplamı 40 trilyon üzerinde_ bakalım görelim- elinde hisse olanlar endekse takılmayın malınızı kaptırmayın. Analizci dostumuzun grafiğide delilidir.

_Analizci_
08-07-2013, 19:11
Bana mevzuyu abartıyorsun gibi gelıyor spek efendi..
Daha satılacak bi dünya gayrımenkul varken fiyatı aşağıya çekmek neyin alameti..
Bu 9 milyon tl bizi şimdilik idare eder, diğerlerini satmasakta olur mu demek istiyor, yoksa yukarı gideceği için buralardan mal mı topluyor.. Ben her ikiside mantıklı gibi gelıyor fakat olduya yeni bir gayrımenkul satışı oldu, fiyat ne yönde gidecek.. Beklentinin bitişi mi yoksa fiyatlanamamış beklentinin yukarı yönlü harekete mi.. Çok saçma işler dönütyor tahtada ya hayırlısı bakalım..

_Analizci_
09-07-2013, 00:31
Kurtköyde 436 m2 yüzölçümü olan arsa 1,3 mılyon tl ye satıldıysa, hadımköydeki 21,500 m2 arsanın bunun 49 katı buyuklukte oldugunu düşündüğümüzde 49*1,3= 64 mılyon tl eder.. Varsayalım yarısı kadar para edıyor 32 mılyon tl eder hadı onu bırak 4/1 i fıyata satılsa 16 milyon tl eder.. Özsermayesı 60 mılyon olan bir şirketin 9 mılyonluk satıs sonrası 16 mılyon tl daha kasasına para gırmesı demek sanırım azımsanacak bırsey olmasa gerek..

Uyum çarşıda 107 dükkan oldugunu düşünürsek, asgari 1 dükkan 250 bın tl olsa 26,7 mılyon tl eder..
Mimar sinan da 926 m2, Nşsh Adalar 924 m2 mağaza, myworld 1232 m2 dükkan diğer gayrımenkuller bunları saymasak bile ciddi gayrimenkul portyfoyu var lakin tahtaya bakıyosun kademede 2 bın lot var.. 3-5 bın lotla kademe iniyor ve çıkıyor..
Hissenin 3,60 dan geldıgını, % 200 bedelsiz sermaye arttırımı öncesi prim yapmadıgını ve bölünme sonrasıda agresif dusus yasadıgını, ramazan ayına girdigimizi ve gıda sektörleri için karlı bır ay olacağını düşündüğümüzde isabetli bir hisse gibi duruyor ..
Bekleyip görelim bakalım, nede olsa uyum evladımız oldu bu saatten sonra atsan atılmaz satsan satılmaz..

fıght clup
09-07-2013, 04:03
Sn analizci dostum boşver şuandaki düşüş sadece göz boyama. Onlar bizim düşünmemizi sağlıklı karar vermemizi istemezler. Onlar kendilerini çok akıllı zannederler, biz safız-cahiliz o yüzden bu uyuza yatırım yaptık. İmkb de o kadar pırlanta gibi şirket varken. Gayri menkul satışının yanında asıl ve unutturulmaya çalışan makrnd marketin uyum üzerinde borsaya açılması beklentisi ankaralı mütahitin yırtık dondan çıkar gibi hisseleri almasıyla biraz daha ortaya çıkmıştır. Bu senaryo uyumun herzaman portföyumde olması gereken düşüncedir. Makro- fortune dergisindeki en büyük 6. Perakendeci seçilmiştir. 3 yıldır yatırımcısına kan ağlatmış olan bu uyuz halan büyük perakendecilerin almak için fırsat kolladığı bir işletmedir. bence artık çok az ky kalmıştır hissede -- çok yalan söylenip insanlar küstürülmüş ellerindeki halka arzda satılan mal sabırla toplanmıştır. Uyum gıda artık istanbulda vardır ve bir markadır. şimdi sıra markanın imajı olan borsadaki hisselerini gerçek değerinin fiyatlanmasıdır. Bu yazdıklarım tamamen kişisel atmasyonlarım olup ytd içermez. Hissesi olan kardeşlerime sabır ve bol kazanç dilerim- çoğu bitti azı kaldı inşallah

_Analizci_
10-07-2013, 23:00
Bugun 2,05 den 2,24 e gıderken hacımsız ve kademelere az miktarda lot koyarak kaldırıldı hisse..
Yukseliş hissenın speği trafından yapılmadıgı sadece ramazan ayını kullanmak isteyen bır grup tarafından yapıldıgı barız olarak belli.. Dün konfrt da hareket yapan ekıpte aynıydı.. Eğer kademeler sağlam doldurularak kalkarsa ve hacım olusursa o zaman spek iş basında deriz.. Şuandaki hareket tamamen suni bilginiz olsun.. İzleyelım bakalım ne yapacak bu amatör grup...

fıght clup
11-07-2013, 00:04
Aslına bakarsak uzun zamandır tahtada ilk defa bu şekilde hacimsiz ve kademeler sığ olarak tahta kalktı. 2.05 e çekip ikili dip yaptı ve yürüdü. Bugüne kadar hep hacimle hareket etmişti bu tahta yani bol gaz:-) sonrasında ise hep düştü sert şekilde. Çok zor bir tahta günlükçüleri duman eder ve ben bu hareketi daha çok sevdim inşallah böyle devam eder. Sn analizci dostum bu tahtayı tera menkul yapıyor ve sıradan patron hissesi oldu mal toplandı artık yani bu çiftlikte başka horoz yok keser patron adamı. Göstergeler çok iyi durumda teknik ağlıyo valla, beklentide güzel- hadi be spek bas gaza lütfen artık lütfen. Atıyorum ytd deildir:-)

fıght clup
11-07-2013, 11:18
birde hep aşağıdaki boşlukları yazdık birtane de yukarda kaldı 2.32 de doldururmuyuz? :)) 5 dakkalık grafikte flama mı yapıyoruz bakalım nereye kırcaz:))

fıght clup
11-07-2013, 15:15
mav5-mav22 günlüğü yukarı kesti şuan itibariyle flama yukarı krıldı bakalım ilgiyle izliyoruz. hadi uyuzum hadi:)

fıght clup
11-07-2013, 15:28
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=UYUMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=dblSon&by=desc

takas paylaşmaya çalıştım ama olmadı neyse doççaaa bey kolpadan sattığı 256 bin lotun 166.433 nü geri almış:) bıyıkların güzel speko

_Analizci_
11-07-2013, 20:29
http://www.borsagundem.com/yazar/bir-market-iki-telefon/463795

13 Şubat’ta Uyum Gıda için “Uyum atıl durumda olan yaklaşık 53 milyon liralık varlıklarını satma kararı aldı. Bu miktar, şirketin piyasa değerinin yüzde 42’sine denk geliyor. Satışla hem finansal maliyetler düşürülecek hem de şirketin büyüme esnekliği artırılacak” diye yazmıştım.
Şirket İstanbul’daki 2 mağazasını (Kurtköy: 436 m2 ve Uyum Çarşı: 3,554 m2) Makro Grubu şirketi Nokta Pazarlama’ya 9,5 milyon liraya sattı. Bu şirketin net borcunun yüzde 29’una, Piyasa Değeri’nin ise yüzde 7’sine denk geliyor. Uyum ayrıca bu mağazaları satış sonrasında 5+5 yıllığına geri kiraladı.
İş Yatırım satışı şöyle değelendiriyor:
“Makro şu an Uyum’un yüzde 47’sini kontrol ediyor. Uyum Gıda Makro tarafından satınalındıktan sonra yeniden yapılandırma süreci başladı ve yeni yönetim karlılığa odaklandı. Uyum ayrıca atıl duran gayrimenkullerini satışa çıkardı. Uyum’un geri kalan atıl gayrimenkulleri yaklaşık 40-45 milyon lira değerinde. Şirketin atıl gayrimenkullerinin satarak nakde dönüştürmeye başlamasını olumlu karşılıyoruz. Satışlar sonucu elde edilen nakit akışı bizim değerlememize olumlu yansıyacaktır.”
Yatırım Finansman Uyum’un 29 Mayıs’ta 2,11 lira olan hisse fiyatının yüzde 39 artışla, bir yıl içinde 2,93 liraya çıkacağını öngörmüştü. Gezi olaylarından ve FED kararına rağmen, Uyum’un fiyatı aradan geçen sürede 2,2 liraya çıktı. Potansiyel getiri yüzde 33.
* * *

Bu hissenin yavşak bir speği var ve kolay para kazandımıyor..
Bakalım daha ne kadar bekletecek...

fıght clup
12-07-2013, 13:14
saatlik grafikte testere yaptın grafiği spek kardeş:-) takaslarında gûzel maşallah:-) bakalım ağacı testere gibi kese kese ne tarafa yıkıcan:-) up or down?

_Analizci_
12-07-2013, 14:39
saatlik grafikte testere yaptın grafiği spek kardeş:-) takaslarında gûzel maşallah:-) bakalım ağacı testere gibi kese kese ne tarafa yıkıcan:-) up or down?

Dostum bu hissede kısa vadelı formasyonlar çalışmıyor..
5-60 dklık grafıklerden bişey çıkarmaya çalışıyorsan kendını yorarsın boşuna..
1,98 de iken yukselen üçgen yapmıs ve gerçekten kalkmıstı, ondan beri adamn akıllı teknık çalıştırdıgını görmedik..
Bunların suçu yok bunun gibi şerefsizlerin halka açılmasına müsade eden spk da kabahat..
Kaç gündür hissedeyiz, hala mal gibi yatıyor yavşak sanaki arsa gayrımenkul satan o değil benim..
Böyle onun bunun evlatları dünyayı kazansa yinede gözü yatımcının cebinde olur, kendilerine görede bi spek bulmuşlar akşama kadar tahtanıun anasını ağlatıyor, 10 mılyonlarca arsa satılıyor kademelerdeki mallar 1-3-5 bın lot arası degişiyor hatta 10-20 bın lot geldıgı zaman şaşırıyoruz kağıt o derece zavallı hale gelmiş..

Ben malın buyuk kısmını çıktım az miktarda kalanıda birazdan verecem, bundan sonra anasının ...... kadar yolu var..
Ramazan günü asabımı ağzımı bozdu şerefsiz haysiyetsiz..
Hissede kalanlara allah kolaylık versin, hayırlı kazançlar...

fıght clup
12-07-2013, 14:46
Analizci dostum yerden göğe kadar haklısın nedesek az bu hırsızlara. hayırlısı olsun bende bu uyuzun yüzünden ipeke yi kaçırdım 2.91 gördü alamadım ah kafama s. ----

_Analizci_
12-07-2013, 17:07
Endex uzaya çıktı bu mal hala beklıyor ne beklıyorsa, ben an itibariyle tüm malı boşalttım sizlere hayırlı kazançlar..

fıght clup
15-07-2013, 11:32
spek kardeş(tavşan kardeş) artık elinde bir havuç var---- saatlikte flamayı yaptın----citi+doçe alımları güzel----gel yeter bu zulmun bence en fazla 3 seans içinde bu dananınn kuyruğu kopar. şirketler neden bu kumarhaneye açılır? ky yi söğüşleyim elindeki hisseleri maksimum fiyata satmak için. zaten topladın toplıycağını günlük grafiğe göre milletten malı söke söke aldığın belli. gel etme eyleme hadi bas gaza zaten bu havada ky borsaya girmez, çek tahtayı 3 küsürlere ondan sonra patlat haberleri ver gelene geçene:) hadi babam hadi paşam....tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır ya:) delirttin benide speko

fıght clup
16-07-2013, 11:28
Bendeki sabır taşıda çatladı bende malları çıkmaya başladım, bu adamların kimseye para kazandırmaya niyeti yok, tipiK patron hissesi işte.

_Analizci_
16-07-2013, 15:08
2,220-2,21 den verırıken ucuza verdık dıye uzuluyordum ama demekkı daha aşağısı varmıs..
Allah bu hissede olanlara sabır versın, onca hisse aldım sattım speği bu kadar o... çocuğu olanı görmedim..

_Analizci_
16-07-2013, 15:11
2,00 den alıp 2,19 dan vermiştik gecenlerde, bu seferde 2,17 den alıp 2,20 den verdık..
Sana her turlu çakarım spek, bu hisse tekrar yukseleceği zaman yine ben burada olacam, o zaman kadar görüşmek uzere..

dr.nikolatesla
17-07-2013, 10:46
Birileri 2.11 e kadar portfoy bosaltti sanirim...

dr.nikolatesla
18-07-2013, 10:57
Beklemeye devam,benden baska kimsecikler kalmamis anlasilan:)

dr.nikolatesla
19-07-2013, 08:25
Gunaydinlar,hayirli cumalar...2,11 stoploss olacak sekilde beklemeye devam edelim bakalim:)

Asmiltak
19-07-2013, 17:33
Gunaydinlar,hayirli cumalar...2,11 stoploss olacak sekilde beklemeye devam edelim bakalim:)

Tek başına aslanlar gibi savunuyorsun kademeyi Dr.:bravo:

dr.nikolatesla
19-07-2013, 17:44
Tek başına aslanlar gibi savunuyorsun kademeyi Dr.:bravo:

Aynen dostum,dedigimiz gibi 2,12 den dondu 2.20 ye kadar cikti gun ici:)

Pazartesi tahminen daha yukarilari gorebiliriz...

dr.nikolatesla
22-07-2013, 10:14
Günaydınlar,
Kaleyi tekbaşımıza savunmaya devam:))
Hedef 2.23 üzeri kapanış ve 2.37 takeprofit...

dr.nikolatesla
22-07-2013, 11:31
Günaydınlar,
Kaleyi tekbaşımıza savunmaya devam:))
Hedef 2.23 üzeri kapanış ve 2.37 takeprofit...

Hedefe adım adım geliyoruz bakalım::)

hadrian
22-07-2013, 17:27
http://k1307.hizliresim.com/1c/q/qmqhh.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dr.nikolatesla
23-07-2013, 16:08
Çok şükür yanıltmadı bizi:)
2,27 lere geldik bakalım...

gross
23-07-2013, 16:22
Çok şükür yanıltmadı bizi:)
2,27 lere geldik bakalım...

sn. dr.nikolatesla ayağınız uğurlu geldi :)

dr.nikolatesla
23-07-2013, 16:43
sn. dr.nikolatesla ayağınız uğurlu geldi :)

Teşekkürler,fakat endeks izin vermiyor bu aralar:(
Günlük kapanışı izlemeye devam şimdilik.Bizim için önemli pivot değeri 2.23 halen.

dr.nikolatesla
23-07-2013, 17:42
Teşekkürler,fakat endeks izin vermiyor bu aralar:(
Günlük kapanışı izlemeye devam şimdilik.Bizim için önemli pivot değeri 2.23 halen.

Başka birşey dileseymişiz:)))
Kapanış 2.23

Yarın ola hayrola...

emekli27
23-07-2013, 23:08
devamı geleceğini düşünüyorum.bu gün 2.19 bizde maliyetlendik hayırlısı bakalım.

dr.nikolatesla
24-07-2013, 09:46
Pozisyonu kapatma değerim 2.37,kimbilir belki geliriz oralara gün içinde:)

Günaydınlar...

mustii.33
24-07-2013, 11:20
http://s1307.hizliresim.com/1c/s/qq3qh.jpg

gross
24-07-2013, 14:59
bu sıralar uyum' da değişik hareketler oluyor hayırdır acaba :) ytd.

fıght clup
24-07-2013, 15:01
seans kıran krana geçiyor, kalbi olan bakmasın:) 2,19 kadar trol yaptılar hacimisiz...malımı verin ben gidicem diyor...ağlıyor mızıkçı:)

ramsesturk
24-07-2013, 15:54
hacim çok düşük, bu hacimlerle bir şey beklememek lazım

mustii.33
24-07-2013, 16:08
hacim çok düşük, bu hacimlerle bir şey beklemek lazım

2,35 ler hacimli geçilmeli...

hadrian
24-07-2013, 16:37
http://m1307.hizliresim.com/1c/s/qqhcu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

_Analizci_
24-07-2013, 19:40
Uyum alıp bekleyeceğinize nakitte kalın daha huzurlu olursunuz..

fıght clup
24-07-2013, 21:12
Aynen analizci dostum, tahta maliki tam bir neyüdüğü belirsiz. Bu kadar mantıksız ve zor bir tahta górmedim. Son saniye 2.23 kapatıyor, karanlık odadan 2.20 çıkıyor. Tam bir oğlansın spek yada transeksüelmisin?

mustii.33
30-07-2013, 10:43

Buralarda zorlanması normal :)

mustii.33
31-07-2013, 09:54

Şimdilik ikinci dirence (2,35) takıldık...

brs21
01-08-2013, 09:41
sayın analizci uyum bugün nasıl görünüyor

mustii.33
01-08-2013, 10:51
Şimdilik ikinci dirence (2,35) takıldık...

2,35 sağlam çıktı, bakalım kırabilecekmiyiz :arf:

brs21
01-08-2013, 11:31
UYUM uyuz etti bizi

fıght clup
01-08-2013, 12:50
2,35 sağlam çıktı, bakalım kırabilecekmiyiz :arf:

destekler ve dirençler kırılmak için var:) ama hacim şart!!!

gross
02-08-2013, 13:39
bayram geldi neredeyse, ramazanda satışlar da iyi olmuştur...sende bir bayram güzelliği yapsan iyi olurdu. (anlayana tabiki)

gross
05-08-2013, 13:43
ilk seans düşük bir işlem hacmi olmuş

gross
05-08-2013, 13:57
uzun zamandır takaslara bakmıyordum deutsche yabancının 1.liği ele almasına sevindim :)

DBY DEUTSCHE YABANCI 2.151.573
YKR YAPI KREDI 2.116.462
AKB AKBANK 1.448.189
CIY CITIBANK YABANCI 1.416.299

ytd.
TRA TERA 1.203.224

gross
05-08-2013, 17:28
Uyum çok çakalsın çok

_Analizci_
05-08-2013, 17:46
Uyum çok çakalsın çok

Ona çakallık denmez orospuluk denir..
Son dakika 3-5 lotla 2,23 kapanış yaptırıp mubarek ayda anasına, karısına sövdürüyor şerefsiz..
Allah sabır versin..

fıght clup
05-08-2013, 17:55
Tera menkuk dilerim allahtan şu mübarek günde inşallah şu piyasadan silinirsin. Şu götü boklu hisse için kaçkere hedef fiyat 3.50 üzeri dedin. Siz insanların parasını gasp etmekten başka birşey bilmezsiniz, işiniz yalan, allah birgün belanızı verir elbet. Şerefsiz namussuzlar. Okuyosunuz buraları okuyun çakallar.

gross
05-08-2013, 18:02
Bu günkü hareketin anlamı neydi arkadaşlar, direnci kıramadı geri geldi havası yaratmakmıydı? Spek efendi veya efendiler uzun zamandır bu tahtadayım bir iş yapıyorsanız adam gibi yapında insanlarıda günaha sokmayın, küfür yemek hoşunuzamı gidiyor!!!

gross
05-08-2013, 18:06
Sn.uyum patronları kağıdınıza sahip çıkın küçük yatırımcıyı ezdirmeyin 2.80 lerden ortak olan makro nerelerdesin eyyyyy

_Analizci_
05-08-2013, 18:07
10 yıldır borsadayım bu kadar adiliğin döndüğü tahta görmedim..
İnsanların rızkına göz dikmiş bu namussuzlar, mubarek gunde insanlara küfür ettirmekten keyıf alıyorlar..

nanek34
05-08-2013, 18:19
Bilanço açıklanmış

Sent from my GT-I9100 using hisse.net mobile app

gross
05-08-2013, 18:34
İnceleyen arkadaşlar varsa geçtiğim seneye kıyasla durum nasıl acaba

fıght clup
05-08-2013, 18:54
Cepten baktım yanılmıyorsam geçen sene 6.5 milyon_ bu sene 865 bin. Bu gayet iyi yani 1.70 den 2.30 a kadar olan yükseliş bundanmıs haber gelincede düştü. Artık asıl ve gerçek beklentimiz olan mağaza ve arsa satışına odaklanabiliriz. Uyum gıdadan su alanın ,.....

gross
06-08-2013, 02:58
demekki uyum gıda da güzel günler bizi bekliyor :) ytd.

gross
06-08-2013, 03:07
haziran ayında namık tanık 3,70 tl den ortak olmuş http://www.radikal.com.tr/ekonomi/uyum_gidaya_yeni_ortak-1138244 hisse neden 2.23 lerde bir bilen varmı aydınlatabilirmi

gross
06-08-2013, 03:25
geçen seneye göre 6 aylık da güzel gelmiş
Uyum Gıda 2013 yılının ilk yarıyılında satışlarını %17,8 arttırırken, bu artışta sepet ortalamalasının güçlü seyrinin korumasının payı büyük olmuştur. Sepet ortalamasının yanısıra, 06.02.2013’te işlemi gerçekleştirilen, Makro Market’in 5’I İstanbul Avrupa Yakası 2’si ise İstanbul Anadolu Yakasında olmak üzere 7 adet mağazasının alımı ve bu alım haricinde mağaza açılışlarına devam edilmesi ile artan net satış alanı ciro artışında etkili olmuştur.
Uyum Gıda, Mart ayında gerçekleştirdiği Merkez değişikliği ve reorganizasyon çalışmaları ile faaliyet giderlerini kontrol altında tutmuştur. Cirodaki artışa çift hanelerde gerçekleşmişken, faaliyet giderlerindeki yıllık artış %6,9 ile sınırlı olmuştur. Esas faaliyetlerin haricinde, bilanço içerisindeki net borç görünümünün azaltılması ile birlikte Uyum Gıda’nın finansal giderleri de geçtiğimiz yıl aynı döneme kıyasla yarıya yakın gerilemiştir.(01 OCAK – 30 HAZİRAN 2013 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORUndan alıntı)

_Analizci_
06-08-2013, 12:20
geçen seneye göre 6 aylık da güzel gelmiş
Uyum Gıda 2013 yılının ilk yarıyılında satışlarını %17,8 arttırırken, bu artışta sepet ortalamalasının güçlü seyrinin korumasının payı büyük olmuştur. Sepet ortalamasının yanısıra, 06.02.2013’te işlemi gerçekleştirilen, Makro Market’in 5’I İstanbul Avrupa Yakası 2’si ise İstanbul Anadolu Yakasında olmak üzere 7 adet mağazasının alımı ve bu alım haricinde mağaza açılışlarına devam edilmesi ile artan net satış alanı ciro artışında etkili olmuştur.
Uyum Gıda, Mart ayında gerçekleştirdiği Merkez değişikliği ve reorganizasyon çalışmaları ile faaliyet giderlerini kontrol altında tutmuştur. Cirodaki artışa çift hanelerde gerçekleşmişken, faaliyet giderlerindeki yıllık artış %6,9 ile sınırlı olmuştur. Esas faaliyetlerin haricinde, bilanço içerisindeki net borç görünümünün azaltılması ile birlikte Uyum Gıda’nın finansal giderleri de geçtiğimiz yıl aynı döneme kıyasla yarıya yakın gerilemiştir.(01 OCAK – 30 HAZİRAN 2013 ARA DÖNEM FAALİYET RAPORUndan alıntı)

Dostum bu iş bilançoyla yatırımla karlılıkla olmaz, eğer o kriterlere göre yatırım yapacaksan eregli, petkım, arcelık froto gibi hisseler alacaksın.. Bu ve buna benzer hisselerde malın çoğunlugu kımdeyse kağıt onun istedıgı şekilde hareket eder.. Patron citi ve dutsche mal alıyormus gibi gösterıyor ve takasların hakım sahıbı citi ve deutsche görunuyor.. Yahu yabancı ne yapsın bunun gibi 3-5 bın lotla %3 düşen hisseyi bellıkı patron yabancı kurumdan kendı parasıyla mal aldırıyor bırılerıne ve bunu yabancı kurumdan yaptırıyor olması "bakın yabancı bile bu fiyattan mal alıyor sen neden almıyorsun" havası yaratıyor..

Eğer patron teraya benım için dipten mal topla hisseyi tekrar kaldıralım 3-4 lıray derse ve terada bır şekilde mal topluyora bu süre zamanda alabilir.. Bugun yarın kalkacak derken adamlar bunu bir, ıkı seneyede yayabılır.. Gerçek olan tahtayı gun içinde izleyip kendı kendını geremeyen, dısarda kalıp süreci sakınlıkle bekleyen mutlaka kazanacaktır..

Mubarek ayda hala yatırımcısının eline cebini sokmaya çalışan, tahtayı gotureceksede en azından bu sevıylerden milleti dökmeye çalışıp daha fazla kazanmak isteyen zihniyete şunu soylemek istiyorum, tamam burası borsa kım kıme korsa ama bari şu mubarek ayda bırakında insanlar gonul rahatlıgıyla orucunu tutsun, insanların psikolojısıyle oynayıp 3-5 kurus daha fazla kazanmak için akşama kadar turlu entrıka cevirip ananıza bacınıza sövdürüp hem ramazanında bereketını kaçırıyorsunuz hemde milletin orucuna mani oluyorusunuz...

fıght clup
06-08-2013, 12:41
Yatırım finansman uyum gıda için endeksin üzerinde getiri, hedef fiyat 2.90 . Ytd deildir.

gross
06-08-2013, 12:57
Dostum bu iş bilançoyla yatırımla karlılıkla olmaz, eğer o kriterlere göre yatırım yapacaksan eregli, petkım, arcelık froto gibi hisseler alacaksın.. Bu ve buna benzer hisselerde malın çoğunlugu kımdeyse kağıt onun istedıgı şekilde hareket eder.. Patron citi ve dutsche mal alıyormus gibi gösterıyor ve takasların hakım sahıbı citi ve deutsche görunuyor.. Yahu yabancı ne yapsın bunun gibi 3-5 bın lotla %3 düşen hisseyi bellıkı patron yabancı kurumdan kendı parasıyla mal aldırıyor bırılerıne ve bunu yabancı kurumdan yaptırıyor olması "bakın yabancı bile bu fiyattan mal alıyor sen neden almıyorsun" havası yaratıyor..

Eğer patron teraya benım için dipten mal topla hisseyi tekrar kaldıralım 3-4 lıray derse ve terada bır şekilde mal topluyora bu süre zamanda alabilir.. Bugun yarın kalkacak derken adamlar bunu bir, ıkı seneyede yayabılır.. Gerçek olan tahtayı gun içinde izleyip kendı kendını geremeyen, dısarda kalıp süreci sakınlıkle bekleyen mutlaka kazanacaktır..

Mubarek ayda hala yatırımcısının eline cebini sokmaya çalışan, tahtayı gotureceksede en azından bu sevıylerden milleti dökmeye çalışıp daha fazla kazanmak isteyen zihniyete şunu soylemek istiyorum, tamam burası borsa kım kıme korsa ama bari şu mubarek ayda bırakında insanlar gonul rahatlıgıyla orucunu tutsun, insanların psikolojısıyle oynayıp 3-5 kurus daha fazla kazanmak için akşama kadar turlu entrıka cevirip ananıza bacınıza sövdürüp hem ramazanında bereketını kaçırıyorsunuz hemde milletin orucuna mani oluyorusunuz...

kardeş desene o zaman sessizce bekleyeceğiz bende sıkıntı yok 1 yıldan fazladır burada bekliyorum sabırla :)

_Analizci_
12-08-2013, 17:43
Garan % +5
Endex 30 % +3
Uyum % +1,3

Spek cidden çetin ceviz çıktı.. Canı ne zaman isterse o zaman götürecek kağıdı..

ramsesturk
12-08-2013, 18:31
ben de bir ekleme yapayım, uyum genel müdürü her üç ayda bir televizyonlara çıkıp bu ay kâra geçeceğiz, şöyle güzel büyüyoruz böyle market açıyoruz dedi durdu, ama her seferinde zarar geldi. Sonra spk dan bile ceza yediler, şirketi zarara uğrattıkları için. Gayrimenkul aldılar, sonra borç çok oldu dedi sattılar. Her haber öncesi yukarı sürüp, bizi süpürdüler. Çok şey var yazacak da, sabrediyoruz.

INVENTOR
13-08-2013, 01:49
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-08-13_014620.png
Delik 2.15'de.

_Analizci_
13-08-2013, 15:42
Dün garan % 5 çıkarken uyumda daha fazla kazandırdı o nedenle bugun garan düşerken uyumunda eksi olması normal..
Adamsın spek böyle devam et.. Acı çekmek özgürlükse, özgürüz ikimizde a.q..

gözlemcim
13-08-2013, 20:27
Sevgili arkadaşlar forumu yaklaşık 3 yıldır takip ediyorum. Yeni üye alabildim. Forumda ilk yazım. Bu ilk yazımı da yaklaşık halka arzdan itibaren elimde olan uyum gıda için yazmak istedim. Maliyetim 3 e yakın. Üç yıldır uyum gıda yüzünden çok zor zaman geçiriyorum. Resmen küçük yatırımcının dolandırıldığına inanıyorum. Her şeyden önce zor durumda olan bir şirketin allanıp pullanarak küçük yatırımcıya pazarlandığı inancındayım. Sonrasında sürekli zarar yazdılar. Bedelsiz sermaye artırımında bile bir tavan yaptırmadılar. Ortaklık görüşmelerinde ise dönen dolaplardan tam bir film senaryosu çıkardı. Tabi ki spk her zamanki gibi seyirci kaldı. nihayetinde makro market çoğunluk hisselerini aldı. Makro marketin de kötü niyetli olduğu şirketin %51 ini almayınca belli oldu. Çünkü küçük yatırımcıya 2,90 civarı hisse fiyatıyla çağrı yapmak zorunda kalacaklardı. Fakat kafalarında planı o kadar güzel kurmuşlar ki küçük yatımcıları sonuna kadar sömürme üzerine. Marketlerinde alkol satmamakla demek ki müslüman olunmuyormuş. Bunu ben de dahil bu hissedeki tüm küçük yatırımcılar çok iyi anladı. Ama bizim bunları Allah a havale etmekten başka yapacağımız bir şey yok. Çünkü bu dünyada onlarda hesap soracak kurum olan kurum spk tabi ki onların yanında. Allah benim çoluk çocuğumun rızkını çalan, benim gibi saf duygularla elinde avucunda biriktirdiğini uyum gıdaya yatırıpta zarar edenlerin ahını uyum gıda sahiplerinden kat kat çıkarır inşallah. Kusura bakmayın ama 3 yıldır içimde biriktirdiklerimi bir çırpıda bu kadar anlatabildim. Son sözüm sana şerefsiz spek. Seninde a.... ko...!!!!!!!

Registeredtr
13-08-2013, 22:58
Kegit cıkıs trendine girmiş duruyor, spk ne zaman isterse canlandıracak kegidi. Bir cok kişinin maliyeti 3 un üzerinde. Ben kegidi takipteyim, kegit ne zaman 2,35 'in üzerinde iki gunden fazla kalırsa ozaman almayı dusunuyorum.

_Analizci_
13-08-2013, 23:13
Sevgili arkadaşlar forumu yaklaşık 3 yıldır takip ediyorum. Yeni üye alabildim. Forumda ilk yazım. Bu ilk yazımı da yaklaşık halka arzdan itibaren elimde olan uyum gıda için yazmak istedim. Maliyetim 3 e yakın. Üç yıldır uyum gıda yüzünden çok zor zaman geçiriyorum. Resmen küçük yatırımcının dolandırıldığına inanıyorum. Her şeyden önce zor durumda olan bir şirketin allanıp pullanarak küçük yatırımcıya pazarlandığı inancındayım. Sonrasında sürekli zarar yazdılar. Bedelsiz sermaye artırımında bile bir tavan yaptırmadılar. Ortaklık görüşmelerinde ise dönen dolaplardan tam bir film senaryosu çıkardı. Tabi ki spk her zamanki gibi seyirci kaldı. nihayetinde makro market çoğunluk hisselerini aldı. Makro marketin de kötü niyetli olduğu şirketin %51 ini almayınca belli oldu. Çünkü küçük yatırımcıya 2,90 civarı hisse fiyatıyla çağrı yapmak zorunda kalacaklardı. Fakat kafalarında planı o kadar güzel kurmuşlar ki küçük yatımcıları sonuna kadar sömürme üzerine. Marketlerinde alkol satmamakla demek ki müslüman olunmuyormuş. Bunu ben de dahil bu hissedeki tüm küçük yatırımcılar çok iyi anladı. Ama bizim bunları Allah a havale etmekten başka yapacağımız bir şey yok. Çünkü bu dünyada onlarda hesap soracak kurum olan kurum spk tabi ki onların yanında. Allah benim çoluk çocuğumun rızkını çalan, benim gibi saf duygularla elinde avucunda biriktirdiğini uyum gıdaya yatırıpta zarar edenlerin ahını uyum gıda sahiplerinden kat kat çıkarır inşallah. Kusura bakmayın ama 3 yıldır içimde biriktirdiklerimi bir çırpıda bu kadar anlatabildim. Son sözüm sana şerefsiz spek. Seninde a.... ko...!!!!!!!

Kardeşim ağzına sağlık, hisseye yeni girenler neysede yıllardır bu hissede olanlar artık dervişlikte en üst mertebeye ulaşmıstır sanırım..
Hacı bektaşı veli ve albert einstein in ana fikri aynı olan bir söz vardır o da "Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, iyiler iyidir" sözüdür..
Bende diyorum ki dili, dini, ırkı ne olursa olsun orospu çocukları her zaman orospu çocuğudur.. Müslüman görüntüsü altında, marketlerinde alkol satısı yapmayıp yatırımcısının çolugunun çocugunun rızkına göz diken, insaların sıkıntılar içinde boğan, yıllardır belkı üç kuruş para kazanırım dıyerek bu şahsiyetsizlere para yatırın insanların isyanlarını saltanat surduklerı koltuklarında belkide gülerek izleyen ve sözde müslüman görüntüsünde olan zevatların allah belasını versin diyorum..

Benim hisseyle alkalı bir sıkıntım yok, bedelsiz açıkladıgında bolunmeden bır gun önce aldım ve nerdeyse tavandan sattım, sonrakı alısım ıse bır kaç ay once 2,01 den oldu ve ertesı gun 2,19 dan sattım.. Son alışımdan dolayı ise bir kaç kademe zarardayım ve çok önemli değil fakat portfoyumde oldugu için izlemek zorunda oldugum bu hissedeki gun içinde tahtada dönen adi oyunu gördükçe borsadan tiksinmeye başladım.. Bir tahta yapıcı bu kadar ucuz bu kadar şerefsizce grafik olusturur.. Endex 50 bınden 90 bıne gıderken hısse endexı hıc ıplemeyıp 3,60 dan 1,50 inmiştir.. İnsanlar öyle şerefsiz haysiyetsiz ve orospuca bir uslubla kandırılmış durumdaki bu duruma söylebılecek bir sıfat ve tanımlama yapamıyorum.. Allah hisssede olanlara sabır versın diyorum, bekleyen mutlaka karsılıgını alır ya bu dunyada yada diğer tarafta... Kesinlikle kimsenın hakkı kımsede kalmaz..

Uslubum için özür dilerim ama bu şekilde ifade etmeden de olmazdı..

gözlemcim
13-08-2013, 23:51
Kardeşim ağzına sağlık, hisseye yeni girenler neysede yıllardır bu hissede olanlar artık dervişlikte en üst mertebeye ulaşmıstır sanırım..
Hacı bektaşı veli ve albert einstein in ana fikri aynı olan bir söz vardır o da "Dili, dini, ırkı ne olursa olsun, iyiler iyidir" sözüdür..
Bende diyorum ki dili, dini, ırkı ne olursa olsun orospu çocukları her zaman orospu çocuğudur.. Müslüman görüntüsü altında, marketlerinde alkol satısı yapmayıp yatırımcısının çolugunun çocugunun rızkına göz diken, insaların sıkıntılar içinde boğan, yıllardır belkı üç kuruş para kazanırım dıyerek bu şahsiyetsizlere para yatırın insanların isyanlarını saltanat surduklerı koltuklarında belkide gülerek izleyen ve sözde müslüman görüntüsünde olan zevatların allah belasını versin diyorum..

Benim hisseyle alkalı bir sıkıntım yok, bedelsiz açıkladıgında bolunmeden bır gun önce aldım ve nerdeyse tavandan sattım, sonrakı alısım ıse bır kaç ay once 2,01 den oldu ve ertesı gun 2,19 dan sattım.. Son alışımdan dolayı ise bir kaç kademe zarardayım ve çok önemli değil fakat portfoyumde oldugu için izlemek zorunda oldugum bu hissedeki gun içinde tahtada dönen adi oyunu gördükçe borsadan tiksinmeye başladım.. Bir tahta yapıcı bu kadar ucuz bu kadar şerefsizce grafik olusturur.. Endex 50 bınden 90 bıne gıderken hısse endexı hıc ıplemeyıp 3,60 dan 1,50 inmiştir.. İnsanlar öyle şerefsiz haysiyetsiz ve orospuca bir uslubla kandırılmış durumdaki bu duruma söylebılecek bir sıfat ve tanımlama yapamıyorum.. Allah hisssede olanlara sabır versın diyorum, bekleyen mutlaka karsılıgını alır ya bu dunyada yada diğer tarafta... Kesinlikle kimsenın hakkı kımsede kalmaz..

Uslubum için özür dilerim ama bu şekilde ifade etmeden de olmazdı..

Sayın analizci benim bu yazıyı yazmamdaki başlıca sebeplerden biriside, Anadolu Aslanı diye gurur duyduğumuz Makro Marketin Uyum Gıdada dönen oyunlarda nasıl büyük bir oyuncu olduğunu göstermek istedim. Hani şu marketlerinde içki satmıyor diye özellikle Ramazan ayında tıklım tıklım doldurduğumuz Makro Market? Anadolu Aslanı Anadolu insanını perişan ediyor.

_Analizci_
14-08-2013, 00:05
Sayın analizci benim bu yazıyı yazmamdaki başlıca sebeplerden biriside, Anadolu Aslanı diye gurur duyduğumuz Makro Marketin Uyum Gıdada dönen oyunlarda nasıl büyük bir oyuncu olduğunu göstermek istedim. Hani şu marketlerinde içki satmıyor diye özellikle Ramazan ayında tıklım tıklım doldurduğumuz Makro Market? Anadolu Aslanı Anadolu insanını perişan ediyor.

Dostum zaten biz milliyetçi bir zihniyetle bizim insanımız kazansın dıye zincir mağazalrdan turk sermayeli olanları tercıh edip kalkınmalarını sağlıyoruz fakat karnı doyanın ... kalkar hesabı bu yavşaklar para kazandıkça bizi becermeye çalışıyor.. Ramazanda eve geldım baktım mutfakta uyum market poşeti var sinirlerim gerildi.. Mumkun oldukça uyumdan alış veriş yapmamaya çalışacağım, biz para kazandırdıkça bunlar bizi bafileyecekler anlaşıldı, bari para kazandırmayalım bu gavatlara...

gözlemcim
14-08-2013, 16:57
Allah ın cezaları işletemeyeceğiniz marketi neden açarsınız. Tabi parasını size bağlamış 3 yıldır kan ağlattığınız küçük yatırımcının parasını çar çur etmek kolay. Nasıl olsa biz keriz gibi bekliyoruz. Allah burnunuzdan fitil fitil getirsin.

gözlemcim
14-08-2013, 16:59
AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:

Yönetim Kurulu Karari ile Kocaeli Ili Gebze Ilçesi'nde 358 metrekare net satis alaninda faaliyet gösteren Gebze Mutlukent Subesinin operasyonel verimsizlik nedeni ile kapatilmasina karar verilmistir. Kapanisin ardindan daha önce 65 olan magaza sayimiz 64 olacaktir. Kamuoyu ve yatirimcilarimiza saygilarimizla bildiririz.

_Analizci_
14-08-2013, 21:52
Yahu bırakın adamların yakasını neden 3-4 lıra maliyetli mallarınızı hala elınızde tutuyorsunuz, adamlar o malı almadan kaldırır mı tahtayı :) Bırakın patron servetıne servet eklesın, 6 dan satıp 1,50 - 2,00 den geri alacak ki para kazansın... E sizi yontmazsa bu adamlar nerden para kazanacak.. Sayın ky ler sizde hep bana hep aban dıyorsunuz, bırakın patronda kazansın.. :)

Spek olacak şerefsiz, tahta yapıcılığını hayranlıkla izliyor ve sabırla beklıyoruz.. Seni takdir ediyor başarılarının devamını diliyoruz..

ramsesturk
15-08-2013, 13:02
yabancı alımları görünen takas hakkında ne düşünüyorsunuz, gerçekten yabancı mı... yoksa bize mi yabancı.

gross
15-08-2013, 15:45
endekse mi ayak uydurdun şer.....

gözlemcim
15-08-2013, 16:06
Başka ne yapmasını bekliyorsunuz ki bu şerefsizin. Aslında kağıt şerefsiz değil onu bizim gibi küçük yatırımcıya kakalayıpta kağitlarina sahip çıkmayanlar şerefsiz. Makro nunda Uyum dan hiçbir farkı yok. İkisinide Allah a havale ettim.

gross
15-08-2013, 16:24
http://p1307.hizliresim.com/1c/6/pyg6l.jpg

endeksle ters hareket ediyordun spek efendi hani nerdesin

gross
15-08-2013, 16:26
Yahu bırakın adamların yakasını neden 3-4 lıra maliyetli mallarınızı hala elınızde tutuyorsunuz, adamlar o malı almadan kaldırır mı tahtayı :) Bırakın patron servetıne servet eklesın, 6 dan satıp 1,50 - 2,00 den geri alacak ki para kazansın... E sizi yontmazsa bu adamlar nerden para kazanacak.. Sayın ky ler sizde hep bana hep aban dıyorsunuz, bırakın patronda kazansın.. :)

Spek olacak şerefsiz, tahta yapıcılığını hayranlıkla izliyor ve sabırla beklıyoruz.. Seni takdir ediyor başarılarının devamını diliyoruz..

haklısın Analizci bu spek tam süzme

_Analizci_
15-08-2013, 22:45
yabancı alımları görünen takas hakkında ne düşünüyorsunuz, gerçekten yabancı mı... yoksa bize mi yabancı.

Bize yabancı dostum, kademelerınde 3-5 bın lot olan tahtada yabancı ne yapsın, yarın bır gun malları satacam dese yabancı malları hangi alıcıya hangı kademeye versın... Yabancı alıyormus havası verıyorlar ya asıl bunu anlamıyorum... Sankı yabancı ekran basına oturuyor hergun kademelerden 3-5 er bın lot alarak sabırla mal bırıktırıyor.. Olur mu boyle bır alım şekli, yabancı dediğin eregli, arcelık, koza, garan, sise, sahol vs alır cunku tek kademede 300-400 bın lıralık mal satabılırsın... Almasıda satması da kolay... Burada citi elındekı 1,5 mılyon malı satacam dese kım alacak hangı kademeye yazacak..

Tamamen geyik geçiyor tahta sahıbı milletle, yabancı alıyormus havası verıp yabancı bu fıayttan topluyorda sız neden almayasınız sayın ky diyor.. Ky bir daha sizden nah mal alır ...

ramsesturk
16-08-2013, 10:46
ky ölmüş de ağlayanı yok. almaz, imkansız.

_Analizci_
16-08-2013, 15:06
İn cin top oynuyor a.q kağıdında...

gözlemcim
16-08-2013, 15:39
Bu hissede bizleri perişan eden herkesin a.... k....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_Analizci_
16-08-2013, 17:32
Milleti küfürbaz etti bu tahta :)

fıght clup
20-08-2013, 09:30
Forumdan 1 hafta ceza aldım o yüzden yazamadım. Testere çalışıyor bakalım ağaç netarafa devrilcek ?

hadrian
20-08-2013, 11:40
http://u1308.hizliresim.com/1d/n/rq0qb.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
20-08-2013, 11:42
http://m1308.hizliresim.com/1d/n/rq0rs.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

fıght clup
20-08-2013, 12:15
takaslarda değişen birşey yok. eğer imkanınız varsa halka arz tarihinden 2012 kasımına kadar bakın herşeyi daha iyi anlarsınız şuankinin tam tersi yani....alan yabancı falanda değil adı yabancı; kendisi yerli MALI yurdun MALI patron efendi hazretleri:)

_Analizci_
20-08-2013, 21:13
Enteresan bır hısse, sabah 2,20 öğlen 2,27 akşam kapanış 2,25
Endex eksıdeyken artıda oluyor, endex artıya gecınce eksıye gecıyor.. Ne tuhaf bır dallama var bu tahtanın basında..

INVENTOR
20-08-2013, 21:50
Delik 2.15'de.
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-08-20_214856.png

fıght clup
20-08-2013, 22:41
İnventor hocam siz gittiğinizden beri bu uyuzda rehin kaldık, emanetinize iyi baktık. Tekrar hoşgeldinîz, sanat eserleri içi teşekkürler.

_Analizci_
21-08-2013, 18:11
2,26 dan 2,16 ya güzel düşüş ama keşke 2,20 kapatıp 2,16 açmasaydın..
Şerefsizlikte sınır tanımıyorsun spek efendi...

INVENTOR
21-08-2013, 21:53
İnventor hocam siz gittiğinizden beri bu uyuzda rehin kaldık, emanetinize iyi baktık. Tekrar hoşgeldinîz, sanat eserleri içi teşekkürler.

Rica ederim. :)
Sayın dostum; ben hesabımı çoktan kesmiştim.. Dışarıdayım.

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-08-21_214918.png

..
hortumlar uzun vadeli trend takibi yaptığım farklı periyotlardaki regresyon hata bantları oluyor da..
geçmişten başka neyi gösterdiğini bilmiyorum.. XU030 - 105 bin altında çezebilir görüntüsünü alıyorum.

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-05-28_230231.png

fıght clup
21-08-2013, 22:30
Hocam bist 30 grafiğiniz korku tüneli gibi tırstım valla, tam uçurum ucuna gelmiş sarı bulutun altı kaos olur. Tahminim obo yaptırcak pala 105bin üstüne atarmı bilemem ama bence atıcak milleti iyice yemlemek için. Sonrası uyumun haftalık grafikteki gibi sağ omuzdan sonra şelale. Artık kara çarşambamı olur kara cuma mı Rahman bilir. Hocam bu kağıttan sonra uzunca bir ara borsaya veda.7yıl bolluk 7yıl kıtlık zaman daralıyor. Gelecek karanlık Allah vatanımıza zeval vermesin.

INVENTOR
21-08-2013, 22:35
.. Allah vatanımıza zeval vermesin.
Buna amin derim işte..

Başka bir periyot.. her zaman papaz pilav yemese de .. yine de yiyo işte..
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-08-21_220406.png

fıght clup
21-08-2013, 23:30
Hocam manzara korkunç, karar aşamasındayız. Battı balık yan gider. Yemin ederim grafik bile bakmıyorum param palaya emanet:-) ya bu borsayı icat edenin bana tavsiye edenin. Hocam emekleriniz için teşekkürld_r.

_Analizci_
22-08-2013, 10:59
Spek iş başındayım merak etmeyın diyor ama ümüğümüzü sıktın be kardeşim e artık nereye gotureceksen gotur şu tahtayı..

_Analizci_
22-08-2013, 11:24
Şekil de görüldüğü gibi bu hıssenın 2,07 den 2,42 ye gıtmesı 20-30 bın lotla mumkun kaldıkı bu spek için çocuk oyuncağı ama bu adamlar bu tahtayı kaldırmayıp bir sürü orospulukla kağıdı burda surunduruyorsa kesınlıkle bir planları var ve bunu kestırmek mumkun değil..

Kağıtla alkalı çok umutlu değiim ama bu planı da merak etmıyor değilim..

ramsesturk
22-08-2013, 11:29
2.42 yi gördü mü yoksa yanlış mı gördüm diye düşünüyordum. hayırdır inşallah.

gross
22-08-2013, 12:15
2.42 kapatsan ne vardı spek amca

_Analizci_
22-08-2013, 14:33
2.42 kapatsan ne vardı spek amca

Endex % 3,22 eksıde.. Uyum 2,16 kapatırsa öpte basının ustune koy 2,42 bıze lüx kaçar.. :)

fıght clup
22-08-2013, 15:05
rodeo gibi seans izliyoruz yavrum benim spek iyi fantazi yatık sayende sağol:)

gross
22-08-2013, 15:42
Endex % 3,22 eksıde.. Uyum 2,16 kapatırsa öpte basının ustune koy 2,42 bıze lüx kaçar.. :)

analizci benimki işin esprisiydi, ama bu hareketlerde güzel hareketler uyumdan umutlandıran hareketler.ytd

_Analizci_
22-08-2013, 17:23
Dediğim gibi hiç şaşmaz, herif yıne akşam kapanışta yaptı yapacağını..
Şerefsiz her zaman şerefsızdır..

gross
22-08-2013, 21:42
Neden böyle hareketler yapıyor sence sn.analizci

_Analizci_
22-08-2013, 21:52
Neden böyle hareketler yapıyor sence sn.analizci

Bunu emin ol bende merak edıyorum dostum, yuzlerce hisse analiz ettim, tekniksiz hareket eden, ne yaptıgı bellı olmayan, mantık dısı hareket eden bu kadar boktan bır hısse görmedım.. Bulaştıgım gune lanet olsun..

fıght clup
22-08-2013, 22:14
Bence doğurcak ondan böyle çığlık atıyor!

JOSE
22-08-2013, 22:50
Slmm..
Kağıtta, ''kör Ramo ile Topal Waker'' diye birileri varmış.. kağıtta toz attırır diyorlar..

fıght clup
22-08-2013, 23:00
Jose selam, kör ramo ile topal walkera. da selam, bir onlar eksikti:-) sanki bizim spek yetmiyor. Bu uyuzun amma sevdalısı varmış ya anlamadım gitti, neden acep. Unutmadan bizim spek adama kırmızı don giydirir, körü topalı iyileştirir:-) aman ha:-)

hadrian
23-08-2013, 11:51
http://t1308.hizliresim.com/1d/r/rts70.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
dünkü durum

fıght clup
23-08-2013, 22:50
hacimsiz şekilde düşüyoruz endeks mahvett, zaten yüzümüz gülmüyordu iyice hırpaladı. Ağlamak yok ama spek bizi böyle öğretti olsun gel aşağılara doğru bekliyorum. ovp indigatörü seanslık ve haftalıkta tek moral kaynağım ve biraz çizdimde öyle haftalıkta tam sınırda bıraktı spek palaoğlu:) haftaya artık hisse için belirleyici olucak ya yukarı dönücez yada 2 altına kayıcaz. napalım demirden korksaydık trene binmezdik sıkıntı yok vadem uzadı:( bıst 100 den başka hayatta kağıt almam bu hisse bana çok büyük ders oldu alırsam bile en fazla bağlıycam para 10.000 tl olur kıbrısa gitmekten kurtulurum.

fıght clup
26-08-2013, 23:15
Sahipsizmi bu tahta bukadar ya. Bilanço dûzelene kadar bir numara olmıycak. Acil gyo satışı lazım. 2 altında acı vercek. Vermezsen ...

JOSE
28-08-2013, 11:57
Bana göre tek teselli, bilançosunda 5 mil $ lık nakit olması ve satılabilecek gyo'ların olması..!..
Sığ düştü, sığ çıkar.. Bu havada mal toplamak daha kolay..
Y.t.d.

luzumsuzadam
28-08-2013, 13:03
zamanında sağlam zarar etmiştim uyumdan. bir daha bulaşmam diyordum.

daha ne kadar düşecek böyle, hadi 2,90-3 arasında alan adama para kaybettirirsin de 1.80lerden alana da mı kaybettireceksin demeden edemiyorum. yoksa ettirir mi?

fıght clup
28-08-2013, 22:46
2den verdim pazartesi günü, bu havada bu uyuzu taşıycak moral kalmadı. İlk raund spek kazandı ama hesabım bitmedi. Keser döner sap döner. 1.50 ye kadar destek yok, endeks düzelmezse iner dönerse tekrar sattığım yerden yerine korumm.

RainBL00D
01-09-2013, 22:17
Valla bilanco iyi gelmis beklentinin ustunde suriye patlamasaydi bu kagit 2.50 ydi bence. Uzun zaman sonra uyum dusunmeye basladim bence onu acik. En azindan eski patronlari yok artik. Durust yonetiliyor.

fıght clup
02-09-2013, 18:43
Bilanço iyi gelmis, özsermaye erimiş. Nasıl olcak?

INVENTOR
02-09-2013, 23:32
..
Analiz: bir iki sağlam yukarı hareket sonrasında gökkuşağının ortasındaki beyaz özüt ile buluşana kadar gevşeyebilir; 1.80 seviyeleri gibi..

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-06-26_220913.png

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-09-02_232747.png

Delik 2.15'de.
http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-08-20_214856.png

Delik 1.80 - 1.85 aralığında..

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-09-02_232356.png

INVENTOR
02-09-2013, 23:54
1.80 seviyesinin; bence; önemi, daha sade bir görüntü ile..

http://inventoranaliz.host22.com/HisseNetImages/2013-09-02_235250.png

gross
03-09-2013, 00:48
inerken in çıkarken çıkma 2.12 güzel gözüküyor. ytd.

luzumsuzadam
03-09-2013, 15:53
tekrardan aldım biraz gitti hadi hayırlısı

yeni dipler yaparsa sövenler kervanına katılırım napalım...

gross
03-09-2013, 17:44
03/09/2013 17:13

*YATIRIM FINANSMAN, UYUM GIDA IÇIN 2.78 TL HEDEF FIYAT ILE 'ENDEKSIN ÜZERINDE GETIRI' TAVSIYESINI KORUDU

ne uyuzmuşsun be olumlu hiç bir hareket yok senin gibi spek in ......

fıght clup
03-09-2013, 22:43
03/09/2013 17:13

*YATIRIM FINANSMAN, UYUM GIDA IÇIN 2.78 TL HEDEF FIYAT ILE 'ENDEKSIN ÜZERINDE GETIRI' TAVSIYESINI KORUDU

ne uyuzmuşsun be olumlu hiç bir hareket yok senin gibi spek in ......

bu kan emici aracı kurumlar ellerindeki 1.50 den beri toplaığı malı satmak için çıkardıkları yalanlardan biriydi bu...bu hisse 3 yıl boyunca 2 kere tavan görmüş ve eksi kapatmış yegane ...dir. şuan için bu hiseden birşey olmayacağını düşünüyorum taki yeni erenler gelene kadar...işte ozaman ben gardımı almış olucam gözüm hersaniye üzerinde uyuzum.

gross
04-09-2013, 16:03
işlem hacmi yerlerde sürünüyor

metmus
06-09-2013, 11:00
hissede neler oluyor bilen varmı arkadaşlar

gel gelmi yoksa ciddimi ?

fıght clup
06-09-2013, 11:09
hissede neler oluyor bilen varmı arkadaşlar

gel gelmi yoksa ciddimi ?

bunu bilen zaten zengin olur:)