PDA

View Full Version : UYUM - Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

KARADENIZ
09-08-2012, 09:10
Yeni basliktan devam...

eflanili__
09-08-2012, 09:50
Yeni başlık hayırlı olsun.Bu başlıkta tüm ortaklara bol kazançlar.

hadrian
09-08-2012, 10:13
sağol karabüklü :)

resot
09-08-2012, 11:14
Hayırlı olsun yeni başlık. Uyum Yap sende bir güzellik :)

altinboga
09-08-2012, 11:36
Eski Uyum sayfasına nereden gidiliyor ?

feanor
09-08-2012, 14:06
Eski başlığa ne oldu bilgi verebilecek olan var mı?

gadget46
09-08-2012, 14:12
Eski başlığa ne oldu bilgi verebilecek olan var mı?

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=55181&page=519

columbus
09-08-2012, 21:32
Uyum da kimseler kalmamış eskilerden . Milleti iyi döktüler. Bugün aha geri döndü geliyor diye çok korktum. Bunun arkasında var bir haber hadi hayırlısı

eflanili__
10-08-2012, 07:26
goo uyum go uyum go yavrum.

BAHA ÖKTEM
10-08-2012, 07:36
Uyum da kimseler kalmamış eskilerden . Milleti iyi döktüler. Bugün aha geri döndü geliyor diye çok korktum. Bunun arkasında var bir haber hadi hayırlısı

KESİNLİKLE KATILIYORUM.
Uyum Gıda satılıyor mu?

Perakende devi Tesco Uyum Gıda’ya talip oldu

3.7.2012 - 07:25

Perakende sektörünün önemli oyuncularından Uyum Gıda, Tesco ile flört ediyor. 2003 yılında Kipa’yı alarak Türkiye’ye adım atan Tesco, şimdi de 2011’de hisselerinin yüzde 30’u halka arz edilen Uyum Gıda’nın çoğunluk hisselerini alarak sektörde güçlü bir hamle yapmayı hedefliyor. Uyum Gıda’nın Türkiye genelinde 50’nin üzerinde mağazası bulunuyor.

Yıllık iznimin bir kısmını kullanmak için eşimle Çeşme’ye geldik. Yola çıkarken “Ohh! İş stresinden uzak 1 hafta beni bekliyor” düşüncesindeydim. Otele girip, sahile inene kadar da aynı duygular hakimdi. Ta ki tanıdık bir yüzün yüzme aktivitesinden sonra şezlonguna ilerdiğini gördüğüm ana kadar. Onu görünce ilk aklıma gelen şu oldu: “Yandık! Tatilde de çalışacağım galiba...”

Çünkü gördüğüm kişi, uzun yıllar tanıdığım ve bana çok güzel haberler veren bir ağabeyimdi.

Biraz havadan sudan konuşup bir el tavla attıktan sonra konu uzmanlığı olan perakende sektörüne geldi. Carrefour CEO’su Georges Plassat’ın geçtiğimiz günlerde Türkiye’den çıkış sinyali verdiğini hatırlattım. Plassat, Haziran ayı ortasında Türkiye’deki faaliyetleri yönetmek için en iyi konumda olmadıklarını söylemişti. CarrefourSA’daki ortaklıktan Sabancı Holding tarafı da memnun değildi. Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul da bu yıl yaptığı açıklamada, “CarrefourSA’daki mevcut durumu değiştirmek istiyoruz” demişti.

Haber kaynağım bunun üzerine CarrefourSA’daki ortaklığın kesin değişeceğinin üstüne basarak, “Ok yaydan çoktan çıktı. Benim tahminim Carrefour’un paylarını Sabancı tarafının alacağı yönünde. Ama ondan sonra hissedarlık yapısında yeni değişiklikler de olabilir. Zaten perakende sektöründe bu tür değişikliklere hazırlıklı olmakta yarar var” dedi.

Son cümlesi ağızından çıkarkenki imalı gülümsemesi bende “Yeni bir haber geliyor” hissini oluşturdu. “Acaba söyleyeceklerini tatil dönüşü mü yazsam?” diye düşünürken otelde yalnız olmadığımı farkettim. Benim dışında başka ekonomi gazetecileri de vardı. Eee su uyur, ‘şirket doktoru’ uyumaz! Neyse... “Sektörde yeni bir gelişme mi var?” sorum üzerine “Evet” yanıtını aldım. Sektördeki önemli oyunculardan Uyum Gıda yabancı bir şirket ile flört halindeymiş.

2011’de hisselerinin yüzde 30’u halka arz edilen Uyum Gıda (piyasa değeri 161.4 milyon TL), geçen yıl Ağustos ayında, finansal ve operasyonel konumuna katkı sağlayacağına inandığı yabancı bir yatırım fonu ile çeşitli potansiyel opsiyonların analiz edilebilmesi amacıyla 12 ay süreli gizlilik sözleşmesi imzaladığını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Avrupalı yatırım fonu Permira’nın adı geçmişti. Ancak şimdi görüşmelerin son aşamaya geldiği şirket Tesco’ymuş.

2003 yılında Kipa’yı alarak Türkiye’ye adım atan Tesco’nun yetkilileri her ortamda Türkiye’de büyümek istediklerini dile getiriyor. Tesco, 50 civarında mağazası bulunan Uyum Gıda’nın çoğunluk hissesini alarak sektörde güçlü bir hamle yapmak istiyormuş.

Perakende sektöründe önümüzdeki dönemde gelenleriyle gidenleriyle çok hareketli günlerin yaşanacağı kaçınılmaz gözüküyor. Ufuk Korcan - Vatan

eflanili__
10-08-2012, 07:56
Baha dostum o haberi yeniymiş gibi başlığa da yapıştırdın ya helal olsun.Hem Tesco hemde Uyum dan yalanlama geldi.Ama haberi yazan sayın gazeteciden tık açıklama gelmedi.

BAHA ÖKTEM
10-08-2012, 08:49
Baha dostum o haberi yeniymiş gibi başlığa da yapıştırdın ya helal olsun.Hem Tesco hemde Uyum dan yalanlama geldi.Ama haberi yazan sayın gazeteciden tık açıklama gelmedi.

arkadaşım ark niyetle koyduğum bi yazı değil.Yalanlamadan haberim yok.Sadece gezinirken gördüm paylaştım.Eğer öyleyse benimde haberim olmuş oldu :)

resot
10-08-2012, 08:58
Deniz yatırımda uyum ile ilgili güzel bir analiz var bilgilerinize

seladin
10-08-2012, 10:50
para lazım oldu defteri kapattık ancak yolu var gibi hala kıyamadım satmaya :( kalanlara bol kazanclı tavanlı günler..

BAHA ÖKTEM
10-08-2012, 17:10

resot nasıl bir analiz söz konusu paylaşırmısın?

resot
10-08-2012, 19:19
Uyum Gıda için hedef fiyatımızı 30% yükselterek, PİYASA ÜZERİNDE GETİRİ beklentimizi sürdürüyoruz. Raporumuzda şirketin gizli kalmış değerlerine vurgu yaparken, bu değerle- rin ortaya çıkma vaktinin geldiğine inandığımızı belirttik. Şirket gayrimenkullerinin satım potansiyeli ve önümüzdeki 5 yıl için 22%’lik ciro ve 75%’lik FAVOK YBBO beklentisi, şirke- tin perakende sektörü içinde en hızlı büyüme potansiyeli taşıdığını göstermektedir. 4.30’luk hedef fiyatımız, 0.7x’lik FD/Satış çarpanına denk gelmektedir ki sektör ortalaması da 0.7x seviyelerindedir. FAVÖK’ü azalan ve büyüme hızı yavaşlayan Şok’a kıyasla güçlü büyüme potansiyeli ve operasyonel kaldıraçtan faydalanmaya başlaması açısından Uyum Gida’nin Şok’un satış çarpanı 0.5x ve şu anki seviyesi olan 0.6x’lik FD/Satış çarpanından çok daha yüksek seviyeleri hak ettiğini düşünüyoruz.
Yeni bir şirket olmasına istinaden Türk perakendecilik sektörü içinde en agresif oyuncu olarak göze çarpmaktadır. Haziran sonunda 5 yeni satış noktası daha açan firmanın 2012 sonuna kadar satış alanlarında 50% oranında artış öngörüyoruz. Ayrıca firmanın gelişmeye müsait olan küçük yapısıyla orta vadede güçlü büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Bunlara ek olarak inşaat sektörüne olan talebin hızla artması Uyum’un yeni konutlaşan bölgelere yatırım yapmasını hızlandıracaktır. Uyum’un satış noktalarının şehir merkezin- den uzak, proje sitelerde daha yaygın olması, bölgede Uyum’un hakimiyetini ve satışlarını arttırmakta. Ayrıca, Uyum satış verimliliği (Satış Gelirleri/Metrekare) açısından, lokasyon stratejisinin verdiği avantajla, sektörde Bim’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Uyum’un yaklaşık 36 milyon TL’lik gayrimenkule sahip olduğu dikkatlerden kaçmış gibi gözükmektedir ki bu değer şirketin hedef piyasa değerinin yaklaşık 14%’une tekabül etmektedir. İnşaat firmalarının varlıklarını elden çıkarmayı tercih etmeleri nedeniyle Uyum Gıda, zaman zaman satış noktalarını kiralamak yerine satın alma yoluna gitmekte- dir. Fakat şirket, elindeki duran varlıkları satıp kiralama yoluna giderek, gelecekteki proje- leri için finansman kaynağı yaratmak istemektedir. Bu noktada 31 Temmuz’da Uyum’un Kayaşehir’deki satış mağazasını 10 milyon TL’ye sattığını hatırlamakta fayda var. Şirketin elinde buna benzer 5 tane daha gayrimenkul bulunmaktadır ve bu gayrimenkuller gele- cekte doğabilecek finansman ihtiyacını karşılamak için satılmaya aday varlıklar olarak göze çarpıyor.
Satın alma ve birleşme hikâyelerine açık. Uyum’u 1) büyük perakendeciler İstanbul paza- rına daha etkin girebilmek için 2) yabancı fonlar Türkiye’de hızla büyümekte olan organize gıda perakendeciliğinden faydalanmak için 3) girişim sermayesi şirketleri ise büyüyen bir varlığa yatırım yapabilmek açısından çekici bulmaktadır. Bu nedenle Uyum Gıda’nın birçok firmanın radarında olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde olası birleşme ve satın almalar açısından güçlü bir aday olarak durduğunu söyleyebiliriz. Şirketin Ağustos 2011’de Permi- ra ile yaptığı gizlilik sözleşmesini ve Tesco’ya satış ihtimalinin basında yer almaya başlama- sı da bu düşüncelerimizi desteklemektedir.
Riskler: Mağaza açılışlarının gecikmesi ve olası bir satın alma & birleşme durumunda çeki- ci olmayan bir fiyatın belirlenmesi ana riskler olarak sıralanabilir. Deniz yatırımda araştırma raporları kısmında yayinlanmistir alıntı kaynağı orasıdir ytd

face_of
10-08-2012, 23:35
uyum gıda için hedef fiyatımızı 30% yükselterek, piyasa üzerinde getiri beklentimizi sürdürüyoruz. Raporumuzda şirketin gizli kalmış değerlerine vurgu yaparken, bu değerle- rin ortaya çıkma vaktinin geldiğine inandığımızı belirttik. şirket gayrimenkullerinin satım potansiyeli ve önümüzdeki 5 yıl için 22%’lik ciro ve 75%’lik favok ybbo beklentisi, şirke- tin perakende sektörü içinde en hızlı büyüme potansiyeli taşıdığını göstermektedir. 4.30’luk hedef fiyatımız, 0.7x’lik fd/satış çarpanına denk gelmektedir ki sektör ortalaması da 0.7x seviyelerindedir. Favök’ü azalan ve büyüme hızı yavaşlayan şok’a kıyasla güçlü büyüme potansiyeli ve operasyonel kaldıraçtan faydalanmaya başlaması açısından uyum gida’nin şok’un satış çarpanı 0.5x ve şu anki seviyesi olan 0.6x’lik fd/satış çarpanından çok daha yüksek seviyeleri hak ettiğini düşünüyoruz.
Yeni bir şirket olmasına istinaden türk perakendecilik sektörü içinde en agresif oyuncu olarak göze çarpmaktadır. Haziran sonunda 5 yeni satış noktası daha açan firmanın 2012 sonuna kadar satış alanlarında 50% oranında artış öngörüyoruz. Ayrıca firmanın gelişmeye müsait olan küçük yapısıyla orta vadede güçlü büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Bunlara ek olarak inşaat sektörüne olan talebin hızla artması uyum’un yeni konutlaşan bölgelere yatırım yapmasını hızlandıracaktır. Uyum’un satış noktalarının şehir merkezin- den uzak, proje sitelerde daha yaygın olması, bölgede uyum’un hakimiyetini ve satışlarını arttırmakta. Ayrıca, uyum satış verimliliği (satış gelirleri/metrekare) açısından, lokasyon stratejisinin verdiği avantajla, sektörde bim’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Uyum’un yaklaşık 36 milyon tl’lik gayrimenkule sahip olduğu dikkatlerden kaçmış gibi gözükmektedir ki bu değer şirketin hedef piyasa değerinin yaklaşık 14%’une tekabül etmektedir. Inşaat firmalarının varlıklarını elden çıkarmayı tercih etmeleri nedeniyle uyum gıda, zaman zaman satış noktalarını kiralamak yerine satın alma yoluna gitmekte- dir. Fakat şirket, elindeki duran varlıkları satıp kiralama yoluna giderek, gelecekteki proje- leri için finansman kaynağı yaratmak istemektedir. Bu noktada 31 temmuz’da uyum’un kayaşehir’deki satış mağazasını 10 milyon tl’ye sattığını hatırlamakta fayda var. şirketin elinde buna benzer 5 tane daha gayrimenkul bulunmaktadır ve bu gayrimenkuller gele- cekte doğabilecek finansman ihtiyacını karşılamak için satılmaya aday varlıklar olarak göze çarpıyor.
Satın alma ve birleşme hikâyelerine açık. Uyum’u 1) büyük perakendeciler istanbul paza- rına daha etkin girebilmek için 2) yabancı fonlar türkiye’de hızla büyümekte olan organize gıda perakendeciliğinden faydalanmak için 3) girişim sermayesi şirketleri ise büyüyen bir varlığa yatırım yapabilmek açısından çekici bulmaktadır. Bu nedenle uyum gıda’nın birçok firmanın radarında olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde olası birleşme ve satın almalar açısından güçlü bir aday olarak durduğunu söyleyebiliriz. şirketin ağustos 2011’de permi- ra ile yaptığı gizlilik sözleşmesini ve tesco’ya satış ihtimalinin basında yer almaya başlama- sı da bu düşüncelerimizi desteklemektedir.
Riskler: Mağaza açılışlarının gecikmesi ve olası bir satın alma & birleşme durumunda çeki- ci olmayan bir fiyatın belirlenmesi ana riskler olarak sıralanabilir. Deniz yatırımda araştırma raporları kısmında yayinlanmistir alıntı kaynağı orasıdir ytd

eline emegine saglık

face_of
11-08-2012, 23:38
http://a1208.hizliresim.com/10/d/bsmzt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

aslında hersey ordata. Butun dırencleri kırıyor yavas yavas ama gostergeler şişmiş biraz.Kucuk bi duzeltme guzel olur

tuyovarmı
12-08-2012, 00:04
Şirketimiz, İstanbul Avrupa yakası Sarıyer ilçesinde yer alan Sarıyer mağazasını 10.08.2012 tarihinde halkımızın hizmetine sunmuştur. 680 metrekare net satış alanına sahip olan Sarıyer mağazası ile, toplam mağaza sayımız 54'e ulaşmıştır.hayırlı olsun durmak yok.

SONOSMANLI
12-08-2012, 00:39
Hey gidi günler 1,96 indiğinde aliyom alın dedim beni spek yaptılar hedef fiyat 3,5 dedim az kaldı elimdekiler yüzde sekseni verdim bu hafta kalanı verecem herkes uyumlu olsun hayırlı ramazanlar dilerim başka hissede buluşmak dileğiyle kalp kirdiysamda özür dilerim Allah bereket versin

MaviKalp
12-08-2012, 01:21
Hey gidi günler 1,96 indiğinde aliyom alın dedim beni spek yaptılar hedef fiyat 3,5 dedim az kaldı elimdekiler yüzde sekseni verdim bu hafta kalanı verecem herkes uyumlu olsun hayırlı ramazanlar dilerim başka hissede buluşmak dileğiyle kalp kirdiysamda özür dilerim Allah bereket versin

.

Bende çoğunu verdim (zaren belirttimde daha önceki yazılarımda) %85 ini falan ama bana mısın demediler karşıladılar..

Hayran oldum : )

O kadar yazdık çizdik eski başlıktaaa görülmeyecek burda ama olsun..

Hayırlı olsun...

Başka senetlerde görüşmek üzere..

SON OSMANLI seninle Emkelde sanırım kesişeceğiz..

Çaya beklerim... : )

Saygılarımla...

.

elmander
12-08-2012, 12:05
1 liradan bende gelirim çay içmeye.. yalnız ben bu uyumdan vazgeçemiyorum.. napcaz..

nigda
13-08-2012, 12:54
anlayamadıgım nokta diğer başlık neden kapatıldı?

artakin
13-08-2012, 13:02

Mali yukardan millete yaslama calismalari basladi desenize ...

sonevo
14-08-2012, 12:33
slm herkese aranıza yeni katıldım.herkese bol kazançlar

sonevo
14-08-2012, 12:34
güzel günler göreceğiz çocuklar .güneşli günler motorları maviliklere süreceğiz.

nigda
14-08-2012, 14:13
güzel günler göreceğiz çocuklar .güneşli günler motorları maviliklere süreceğiz.

bu şarkıyı biliyoruz başka bir şarkı söyle. hoşgeldin bu arada:)

sonevo
14-08-2012, 14:23
bilanço çok önemli.artı değerde gelecek bana göre.YTD

columbus
14-08-2012, 18:20
bilanço çok önemli.artı değerde gelecek bana göre.YTD

Son dakikadaki satışa bakılırsa biri içeriden bilgi aldı..

ckara
15-08-2012, 01:33
Yeni ky'ler gelmeye başladığına göre hisseden kaçış zamanı geldi sanırım
Sn sonevo kişisel bişey olarak algılamayın borsanın kanunu bu bence.

elmander
15-08-2012, 02:41
8 gündür yükselen bir hisse senedinin seansın son 5 dakikası hatırı sayılır bir düzeltme yaşamasını normal karşılamak gerek.. her gün artıda olan hisse gördünüz mü hiç..

columbus
15-08-2012, 08:40
8 gündür yükselen bir hisse senedinin seansın son 5 dakikası hatırı sayılır bir düzeltme yaşamasını normal karşılamak gerek.. her gün artıda olan hisse gördünüz mü hiç..

içeriden bilgi sızdığı kesin. 5 küsür zarar yazmış tabandan açarız artık..

sonevo
15-08-2012, 08:43
yuh diyorum başka bir şey demiyorum.ne kadar art niyetli bireyler var burda.slm herkese demek aranıza yeni katıldım demek hisseye yeni girmek demekmiş.hisse nette yazdığım ilk günde oluyor bunlar bakalım daha nelerle karşılaşacağım.hisse 3.40-3.43 arasında sıkışmıştı yukarıya hacimlii kıramayınca aşağı saldı düzeltme mi yoksa aşağı trend mi bu durumda bir şey söylemek çok yanlış olur.çünkü hisse şu anda tekniğe göre hareket edecek bir durumda değil.YTD.

Murat Beren
15-08-2012, 08:48
Uyum gıda'nın vergi dairesine sunduğu tabloda 2012 ilk 6 aylık dönem net zararı 5.244.017 tl

Murat Beren
15-08-2012, 08:49
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )

UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi ) Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2012-30.06.2012 Mali Tablonun Verildiği Otorite : Marmara Kurumlar Vergi Dairesi Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2012 2.Dönem Geçici Vergi Mali Tablonun Verilme Tarihi : 14.08.2012 EK AÇIKLAMALAR:Şirketimizin, 01.01.2012 - 30.06.2012 dönemine ilişkin Geçici Vergi Beyannamesi ekiyle, mükellefi olduğumuz Marmara Kurumlar Vergi Dairesine sunulan Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiş gelir tablosu ekte sunulmuştur. http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=231150

elmander
15-08-2012, 09:40
içeriden bilgi sızdığı kesin. 5 küsür zarar yazmış tabandan açarız artık..

doğru bildin zararı öğrenenler son 5 dakika satışı yapmışlar.. tabanı karıştırma arkadaş allah korusun..

artakin
15-08-2012, 09:50
Mali yukardan millete yaslama calismalari basladi desenize ...

resmen göstere göstere yapıyorlar bide bunu ...

columbus
15-08-2012, 10:45
resmen göstere göstere yapıyorlar bide bunu ...

%1 falan kaldırıp uçtu kaçtı yapacaklar.. Uzun vadeciler için değişmez ama al satçılar çarpılabilir .

Not: Bildiğimden değil sadece yorum yapıyorum. Herkes kendi kararından mesuldür..

tomarzali
15-08-2012, 11:48
Dün sadece bilançonun zarar geleceğini bilen içeriye yakın eş dost akraba ve yakın speği 3,45 den 3,30 a kadar verdi!Sonra ne oldu sabah 3,30-3,33 bandında tekrar aynı malı yerine koydu ! Beyler şayet sabrınız ve paranız varsa enaz 4 ay bekleyin sonra ne olur görürüz hep beraber.Bu senet hangi fiatlardan geldi biliyoruz(bedelsiz verdi) ve birde Ortaklık enbüyük haber beklentimiz bu : ) Özelden soru soran arkadaşlara genel cevap vereyim: İmza atılmadan KAP a duyuru olmadan KESİN diye birşey yoktur.

Osalp
15-08-2012, 14:56
Uyum'da neler oluyor?

hadrian
15-08-2012, 15:53
http://b1208.hizliresim.com/10/h/bx5bu.jpg

hadrian
15-08-2012, 15:53
http://b1208.hizliresim.com/10/h/bx5bu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Refo
15-08-2012, 16:06
taban olacak galiba ?

eflanili__
15-08-2012, 16:15
Nooldu bu kadar aşağı bastılar.Madem taban olucaktı dün ne işi vardı 3,40 larda.

eflanili__
15-08-2012, 16:18
Ne salak kağıtmış ....

hadrian
15-08-2012, 16:29
http://g1208.hizliresim.com/10/h/bx6v4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

eflanili__
15-08-2012, 16:35
hadrian arkadaş arkadaş paylaşım için teşekkürler.

hadrian
15-08-2012, 16:42
hadrian arkadaş arkadaş paylaşım için teşekkürler.
lafı bile olmaz, her zaman burdayım istediğin bişey varsa

ckara
15-08-2012, 16:49
Eğer lafınız banaysa, benim yazdıklarım çok açıktı. Yazdıklarımda ne art niyet var ne de sizi kıran herhangi bir ifade.
Bugün yaşadıklarımıza dikkat çekmek istemiştim.

Yeni ky'ler gelmeye başladığına göre hisseden kaçış zamanı geldi sanırım
Sn sonevo kişisel bişey olarak algılamayın borsanın kanunu bu bence.

nigda
15-08-2012, 17:50
bu forumu okuyarak işlem yapan etkisi altına kalan kişi her daim zarar eder çünkü bu forum speğin evi. bunu bilir bunu söylerim. hedeflerinizden asla şaşmayın. ytd deildir

tuyovarmı
15-08-2012, 20:51
uyum gıda 2011 altıaylık bilancosu.114milyon ciro 6milyon zarar.2012 altıaylık bilancosu 165milyon ciro 5milyon zarar.ben begendim.anlasılan piyasa begenmedi.hayırlısı olsun.

eflanili__
16-08-2012, 09:58
lafı bile olmaz, her zaman burdayım istediğin bişey varsa
Eyvallah dostum.Geçenlerde bi 3,15 yaptıktan sonra 2,9x lara inmiş sonra 3,2x leri geçip 3,40 ları vurmuştu.Yani adamlar arada aşağı basıp tekrar çeviriyolar gibi.Bi de mübarek Ramazan ayı biterken dün bütün gıdaları çaktılar resmen BİM, Pınar Süt dahil hepsi yerlerdeydi.

feanor
16-08-2012, 13:50
Bugunku hacimi kim verebilir acaba? Cok islem var mi yoksa hisse hareketsiz mi?

feanor
16-08-2012, 14:04
Eger cok alim satim olduysa sabahki seansta tipik bir silkeleme hareketi oldu diyebiliriz..

Yok hacim yoktu su an hisse hafif hafif yukselme gibi gorunuyorsa tamamen alicilara cakma hareketi olacak demektir..

Su an hacimi ve derinligi gorme imkanim yok, biri hacimi yazabilir mi?

ramsesturk
16-08-2012, 15:01
1.739.349 lot, 5.331.596 tl, veriler 15 dakika gecikmeli. Sabahtan hacim daha iyiydi ikinci seans daha yavaş.

feanor
16-08-2012, 15:42
Eğer 10 trilyonluk satışla birlikte 5 trilyon zarar yazdılarsa operasyonel zararları 15 trilyon demektir ki felaket bir durum bu.. :(

Tabloları incelemek lazım tabiki...

hadrian
16-08-2012, 15:59
http://e1208.hizliresim.com/10/j/byh8j.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
16-08-2012, 16:02
http://g1208.hizliresim.com/10/j/byhdr.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

feanor
16-08-2012, 16:03
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş./UYUM[] 15/08/2012 09:34:17

EK AÇIKLAMALAR:
Şirketimizin, 01.01.2012 - 30.06.2012 dönemine ilişkin Geçici Vergi Beyannamesi ekiyle,
mükellefi olduğumuz Marmara Kurumlar Vergi Dairesine sunulan Sermaye Piyasası Mevzuatına
göre düzenlenmemiş gelir tablosu ekte sunulmuştur.

Mali Tablonun Hesap Dönemi : 01.01.2012-30.06.2012
Mali Tablonun Verildiği Otorite : Marmara Kurumlar Vergi Dairesi
Mali Tablonun Verilme Nedeni : 2012 2.Dönem Geçici Vergi
Mali Tablonun Verilme Tarihi : 14.08.2012

GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİ
( Kurumlar Vergisi Mükellefleri İçin ) 1032

MARMARA KUR. VD DÖNEM TİPİ Yılı 2012
VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ Geçici Vergi Dönemi (Normal Dönem) Dönem 2. Dönem

Onay Zamanı : 14.08.2012 - 13:59:17

Vergi Kimlik Numarası 9000081804
E-Posta Adresi uyum@uyum.com
Ticaret Sicil No 394589 İrtibat Tel No 212 4443222
Soyadı (Unvanı) UYUM GIDA VE İHTİYAÇ MADDELERİ
Adı (Unvanın Devamı) SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ZARAR KAR
Ticari Bilanço Karı veya Zararı 5.244.017,38 0,00
Kanunen Kabul Edilmeyen Giderler 529.498,41
Zarar Olsa Dahi İndirilecek İstisna ve İndirimler 0,00
Kar ve İlaveler Toplamı 529.498,41
Zarar ve İndirimler Toplamı 5.244.017,38
Zarar 4.714.518,97
Kar 0,00
Mahsup Edilecek Geçmiş Yıl Zararları 0,00
İndirime Esas Tutar 0,00

Toplam 0,00

Dönem Zararı 4.714.518,97
İşletmeden Çekilen Enflasyon Düzeltmesi Farkları 0,00
Safi Geçici Vergi Matrahı 0,00
KVK’nın 32/A Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisine (Geçici Vergiye) Tabi Matrah 0,00
KVK’nın 32/A Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisi (Geçici Vergi) Oranı 0
KVK’nın Geçici 4 Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisine (Geçici Vergiye) Tabi Matrah 0,00
KVK’nın Geçici 4 Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisi (Geçici Vergi) Oranı 0
KVK’nın Geçici 5 Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisine (Geçici Vergiye) Tabi Matrah 0,00
KVK’nın Geçici 5 Mad. Kapsamında İndirimli Kurumlar Vergisi (Geçici Vergi) Oranı 0
Genel Orana Tabi Geçici Vergi Matrahı 0,00

VERGİ BİLDİRİMİ

Geçici Vergi Matrahı 0,00
Hesaplanan Geçici Vergi 0,00
Önceki Dönemlerde Hesaplanan Geçici Vergi 0,00
Ödenmesi Gereken Geçici Vergi 0,00
Mahsup Edilecek Yabancı Ülkelerde Ödenen Vergi Tutarı 0,00
Mahsup Edilecek Tevkifat Tutarı 0,00
Mahsup Edilecek Geçici Vergi ve Tevkifat Tutarı Toplamı 0,00
Ödenecek Geçici Vergi 0,00
Sonraki Döneme Devreden Yabancı Ülkelerde Ödenen Vergi Tutarı 0,00
Sonraki Döneme Devreden Tevkifat Tutarı 0,00

Damga Vergisi 35,80

Kazancın Tespit Yöntemi Bilanço
Bilanço Tipi Tek Düzen Hesap Planı(Aracı Kur. ve Halka Açık Şirk. Dahil)

Beyannamenin Hangi Sıfatla Verildiği Beyannameyi Düzenleyen Mükellef / SM / SMMM
Mükellef
Vergi Kimlik Numarası 9000081804 Vergi Kimlik Numarası 9000081804
Soyadı, Adı (Unvanı) Soyadı, Adı (Unvanı)
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ UYUM GIDA VE İHTİYAÇ
SANAYİ VE TİCARET A.Ş. SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
MADDELERİ MADDELERİ

Ticaret Sicil No 394589 Tic. Sic. No/Oda Sic. No 394589
E-Posta Adresi E-Posta Adresi
uyum@uyum.com uyum@uyum.com
İrtibat Tel No 212 4443222 İrtibat Tel No 212 4443222

Beyannameyi Gönderen Mükellef / SM / SMMM / YMM YMM Bilgileri

Vergi Kimlik Numarası 9000081804 Vergi Kimlik Numarası 0510160721
Soyadı, Adı (Unvanı) Soyadı, Adı (Unvanı)
UYUM GIDA VE İHTİYAÇ
SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ALFA YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK LİMİTED ŞİRKETİ
MADDELERİ

Oda Sicil No 394589 Oda Sicil No
E-Posta Adresi E-Posta Adresi
uyum@uyum.com alfaymm@alfaymm.com
İrtibat Tel No 212 4443222 İrtibat Tel No 212 3436565

EKLER
FATURA BİLGİLERİ
Merkez / Matbaa / Noter Matbaa / Noter Fatura Tarihi Fatura Seri - Alıcı T.C. Alıcı Vergi Tutarı
Şube T.C. Kimlik No Vergi Kimlik No Sıra No Kimlik No Kimlik No
Şube 8920009512 28/06/2012 G055770 68068127244 822,74
Şube 8920009512 30/06/2012 U869007 9240025919 55,69
Şube 1750411578 30/06/2012 C309504 8980625475 15,18
Şube 8920009512 30/06/2012 U891479 40480283784 217,03
Şube 1750411578 30/06/2012 C661453 5040336738 96,89
Şube 8920009512 30/06/2012 DB105979 7360036073 26,34
Şube 1750411578 27/06/2012 A497012 1260415121 34,39
Şube 1750411578 28/06/2012 C682791 6190533437 149,91
Şube 8920009512 28/06/2012 DG849597 23006625688 7,44
Şube 1750411578 29/06/2012 A647123 4020111291 85,95
Şube 1750411578 29/06/2012 A227916 9060040935 218,73
Şube 8920009512 30/06/2012 CI428904 0850374697 6,46
Şube 1750411578 30/06/2012 C859817 7820084793 32,96
Şube 8920009512 30/06/2012 BF331682 22493116952 79,93
Şube 1750411578 30/06/2012 B740010 26336491688 22,38
Şube 1750411578 30/06/2012 C677905 4552603696 80,09
Şube 8920009512 30/06/2012 BO479455 2930060010 85,79
Şube 8920009512 30/06/2012 BO481282 9820280245 118,64
Şube 8920009512 30/06/2012 BF355205 21128476720 22,13
Şube 1750411578 30/06/2012 B508898 6600437528 39,04
Şube 8920009512 30/06/2012 J527811 7330368933 139,24
Şube 1750411578 30/06/2012 A794585 4060038562 70,84
Şube 1750411578 30/06/2012 B510347 17374368032 60,63
Şube 1750411578 30/06/2012 C867946 1094844266 83,61

FATURA BİLGİLERİ
Merkez / Matbaa / Noter Matbaa / Noter Fatura Tarihi Fatura Seri - Alıcı T.C. Alıcı Vergi Tutarı
Şube T.C. Kimlik No Vergi Kimlik No Sıra No Kimlik No Kimlik No
Şube 8920009512 30/06/2012 BN891891 8440223852 79,50
Şube 8920009512 29/06/2012 DU169005 5760416860 26,94
Şube 1750411578 29/06/2012 C680058 7700395666 80,58
Şube 1750411578 29/06/2012 A490752 6130610111 147,88
Şube 1750411578 30/06/2012 D306932 1710296510 325,70
Şube 8920009512 30/06/2012 DU161206 0010315629 41,33
Şube 8920009512 30/06/2012 AJ032456 3680009542 88,87
Şube 8920009512 30/06/2012 U698373 23975500696 34,34
Şube 8920009512 30/06/2012 AA859648 7600046251 48,88
Şube 8920009512 30/06/2012 U876190 4540386192 11,17
Şube 1750411578 30/06/2012 A815910 40726452370 70,00
Şube 8920009512 30/06/2012 CI443277 8130449167 30,05
Şube 1750411578 30/06/2012 D223329 28697468606 1.032,66
Şube 8920009512 30/06/2012 DB131927 3024838291 9,35
Şube 8920009512 30/06/2012 R559043 6220565139 41,39
Şube 8920009512 30/06/2012 BK732756 45484004526 99,81
Şube 1750411578 30/06/2012 D228195 1770354493 32,98
Şube 8920009512 30/06/2012 BY276313 7710237515 7,68
Şube 8920009512 30/06/2012 BF340541 49456226558 31,02
Şube 8920009512 26/06/2012 CI438650 11684201362 15,74
Şube 1750411578 26/06/2012 A650123 11363534972 41,81
Şube 8920009512 20/06/2012 BC743310 8610263329 434,18
Şube 1750411578 19/06/2012 A493883 9970063359 71,07
Şube 8920009512 30/06/2012 DB172156 3330713364 29,66
Şube 8920009512 30/06/2012 DU166747 14225734008 20,98
Merkez 8920009512 30/06/2012 BZ514997 6300191443 4.616,46

TEK DÜZEN HESAP PLANINA UYGUN GELİR TABLOSU ( TL )
Açıklama Cari Dönem
(2012)
A. Brüt Satışlar 166.177.794,35
. 1. Yurtiçi Satışlar 161.578.183,73
. 3. Diğer Gelirler 4.599.610,62
B. Satış İndirimleri (-) 618.818,17
. 1. Satıştan İadeler (-) 618.818,17
C.Net Satışlar 165.558.976,18
D. Satışların Maliyeti (-) 127.140.962,73
. 1. Satılan Mamuller Maliyeti (-) 17.401.719,99
. 2. Satılan Ticari Mallar Maliyeti (-) 109.739.242,74
Brüt Satış Karı veya Zararı 38.418.013,45
E. Faaliyet Giderleri (-) 45.388.291,02
. 2. Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 37.389.537,60
. 3. Genel Yönetim Giderleri (-) 7.998.753,42
Faaliyet Karı veya Zararı -6.970.277,57
F. Diğer Faaliyetlerden Olağan Gelir ve Karlar 3.014.604,46
. 3. Faiz Gelirleri 1.829.066,38
. 4. Komisyon Gelirleri 775,98
. 7. Kambiyo Karları 409.337,39
. 10. Diğer Olağan Gelir ve Karlar 775.424,71
G. Diğer Faaliyetlerden Olağan Gider ve Zararlar (-) 118.359,37

TEK DÜZEN HESAP PLANINA UYGUN GELİR TABLOSU ( TL )
Açıklama Cari Dönem
(2012)
. 4. Kambiyo Zararları (-) 118.359,37
H. Finansman Giderleri (-) 5.389.982,04
. 1. Kısa Vadeli Borçlanma Giderleri (-) 5.389.982,04
Olağan Kar veya Zarar -9.464.014,52
I. Olağan Dışı Gelir ve Karlar 4.761.339,34
. 1. Önceki Dönem Gelir ve Karları 317,70
. 2. Diğer Olağandışı Gelir ve Karlar 4.761.021,64
J. Olağandışı Gider ve Zararlar (-) 541.342,20
. 2. Önceki Dönem Gider ve Zararları (-) 287.110,98
. 3. Diğer Olağandışı Gider ve Zararlar (-) 254.231,22
Dönem Karı veya Zararı -5.244.017,38
Dönem Net Karı veya Zararı -5.244.017,38

Haberin orjinal hali ve eklerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=231150
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/DosyaIndir.aspx?tip=bildirimek&id=78860&bildirimid=231150

feanor
16-08-2012, 16:06
Kayseri mağaza satışı burada yer almıyor kontrol ettim 7. ayda olmuş o satış...

Bu görünüşle sonraki gelir tablosu kar gösterecek..

Tabiki bu benim şahsi görüşüm, algı satkı yapmayın bana güvenip de...

Osalp
17-08-2012, 10:08
Tahtanın iki gün önceki haline bak,
birde şimdiki haline.

tomarzali
17-08-2012, 10:35
film THE END

allantoin55
17-08-2012, 22:27
Kaptaki haberi yorumlar misiniz

ramsesturk
18-08-2012, 12:10
http://i47.tinypic.com/4pxs78.jpg

feanor
22-08-2012, 09:24
Sirket iyiye mi gidiyor kotuye mi gidiyor yukardaki tablolar bunu gosteriyor bence...

ramsesturk
22-08-2012, 12:13
satış ve pazarlama giderlerindeki anormal artış olmasa iyiye gidecek, o artış nedir anlamak zor.

mypara
24-08-2012, 11:25
elimde ki lotları zararına sattım rezil kağıt senden hiç bir şey olmaz satıldı diye buraya yazanların hepsi pazarlamacı inanmayın belkide spekin adamları milleti kandırıyorlar

nigda
24-08-2012, 12:14
bu forumu okuyarak işlem yapan etkisi altına kalan kişi her daim zarar eder çünkü bu forum speğin evi. bunu bilir bunu söylerim. hedeflerinizden asla şaşmayın. ytd deildir

söylemiştim demek istemezdim ama böyle.

ramsesturk
24-08-2012, 13:44
Onun bunun lafıyla hisse alınmaz, yukarı tabloyu yapıştırdık, okuyun anlayın aklınız yatıyorsa yatırım yapın, yoksa böyle yandım Allah diye bağırırsınız, bazıları da bıyık altından size güler.

nigda
27-08-2012, 16:35
işlem hacmi yok gibiydi son birkaç gündür. belliydi yani:) bakalım:)

ramsesturk
27-08-2012, 16:41
güzel hacim yaptı son saatler, yarın ne yapacak bakalım, üst üste iki gün iyi gittiğini pek görmedim. Bir haber mi var acaba?

nigda
27-08-2012, 16:51
güzel hacim yaptı son saatler, yarın ne yapacak bakalım, üst üste iki gün iyi gittiğini pek görmedim. Bir haber mi var acaba?

sn ramsestürk sizde benim gibi hatta benden galiba daha eskisiniz bu kağıtta bakalım:) sabır:)

seladin
27-08-2012, 21:19
sn ramsestürk sizde benim gibi hatta benden galiba daha eskisiniz bu kağıtta bakalım:) sabır:)

sn nigda siz hala buralarda mısınız sattınız diye kalmış aklımda ben çıkmıştım kağıttan tekrar girmeyi beklerken satış maliyetime geldi kağıt o yuzden bekleyeceğim ama takibe devam kalanlara bol artılı günler

resot
27-08-2012, 23:00
Satıp gidenlerin hala aklı burda demekki kağıdın daha yolu var

seladin
28-08-2012, 10:17
Satıp gidenlerin hala aklı burda demekki kağıdın daha yolu var

paraya ihtiyaçtan diyelim sn resot tekrar girmeyi düşünüyorum kağıdı bukadar tuttuklarına göre bu satış hikayesinde bir dolaplar dönüyor demektir fırsat kolluyorum nakitte duyurulur spek...

ramsesturk
28-08-2012, 10:33
önemli olan kağıt ucuzken yakalamak, hareketlendikten sonra alsan da bir faydası olmaz. Bugün yine hacim güzel, topicte de kimse yok olduğuna göre daha da sevindirici...

seladin
28-08-2012, 11:32
önemli olan kağıt ucuzken yakalamak, hareketlendikten sonra alsan da bir faydası olmaz. Bugün yine hacim güzel, topicte de kimse yok olduğuna göre daha da sevindirici...

maliyet 2.53 satış ortalama 3.24 allah bereket versin 3 lerden kaçırdık şimdi takipteyim tekrar 3.14 üstü kalırsa bir kaç gün daha aranıza katılıyorum

gross
28-08-2012, 11:39
dünkü hareketin sebebi neydi acaba ?

feanor
28-08-2012, 12:10
İngiltere'nin futbolu belli... Klasik doldur boşalt... --- Saffet Sancaklı

gross
28-08-2012, 13:45
hangi oyuncu olduğu bellimi acaba

seladin
28-08-2012, 16:07
hangi oyuncu olduğu bellimi acaba

oyuncular belli bşı ingilzlerin en agresif oyuncusu çekiyor
t..c.

gross
28-08-2012, 17:28
Uyum Gıda için hedef fiyatımızı 30% yükselterek, PİYASA ÜZERİNDE GETİRİ beklentimizi sürdürüyoruz. Raporumuzda şirketin gizli kalmış değerlerine vurgu yaparken, bu değerle- rin ortaya çıkma vaktinin geldiğine inandığımızı belirttik. Şirket gayrimenkullerinin satım potansiyeli ve önümüzdeki 5 yıl için 22%’lik ciro ve 75%’lik FAVOK YBBO beklentisi, şirke- tin perakende sektörü içinde en hızlı büyüme potansiyeli taşıdığını göstermektedir. 4.30’luk hedef fiyatımız, 0.7x’lik FD/Satış çarpanına denk gelmektedir ki sektör ortalaması da 0.7x seviyelerindedir. FAVÖK’ü azalan ve büyüme hızı yavaşlayan Şok’a kıyasla güçlü büyüme potansiyeli ve operasyonel kaldıraçtan faydalanmaya başlaması açısından Uyum Gida’nin Şok’un satış çarpanı 0.5x ve şu anki seviyesi olan 0.6x’lik FD/Satış çarpanından çok daha yüksek seviyeleri hak ettiğini düşünüyoruz.
Yeni bir şirket olmasına istinaden Türk perakendecilik sektörü içinde en agresif oyuncu olarak göze çarpmaktadır. Haziran sonunda 5 yeni satış noktası daha açan firmanın 2012 sonuna kadar satış alanlarında 50% oranında artış öngörüyoruz. Ayrıca firmanın gelişmeye müsait olan küçük yapısıyla orta vadede güçlü büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Bunlara ek olarak inşaat sektörüne olan talebin hızla artması Uyum’un yeni konutlaşan bölgelere yatırım yapmasını hızlandıracaktır. Uyum’un satış noktalarının şehir merkezin- den uzak, proje sitelerde daha yaygın olması, bölgede Uyum’un hakimiyetini ve satışlarını arttırmakta. Ayrıca, Uyum satış verimliliği (Satış Gelirleri/Metrekare) açısından, lokasyon stratejisinin verdiği avantajla, sektörde Bim’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Uyum’un yaklaşık 36 milyon TL’lik gayrimenkule sahip olduğu dikkatlerden kaçmış gibi gözükmektedir ki bu değer şirketin hedef piyasa değerinin yaklaşık 14%’une tekabül etmektedir. İnşaat firmalarının varlıklarını elden çıkarmayı tercih etmeleri nedeniyle Uyum Gıda, zaman zaman satış noktalarını kiralamak yerine satın alma yoluna gitmekte- dir. Fakat şirket, elindeki duran varlıkları satıp kiralama yoluna giderek, gelecekteki proje- leri için finansman kaynağı yaratmak istemektedir. Bu noktada 31 Temmuz’da Uyum’un Kayaşehir’deki satış mağazasını 10 milyon TL’ye sattığını hatırlamakta fayda var. Şirketin elinde buna benzer 5 tane daha gayrimenkul bulunmaktadır ve bu gayrimenkuller gele- cekte doğabilecek finansman ihtiyacını karşılamak için satılmaya aday varlıklar olarak göze çarpıyor.
Satın alma ve birleşme hikâyelerine açık. Uyum’u 1) büyük perakendeciler İstanbul paza- rına daha etkin girebilmek için 2) yabancı fonlar Türkiye’de hızla büyümekte olan organize gıda perakendeciliğinden faydalanmak için 3) girişim sermayesi şirketleri ise büyüyen bir varlığa yatırım yapabilmek açısından çekici bulmaktadır. Bu nedenle Uyum Gıda’nın birçok firmanın radarında olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde olası birleşme ve satın almalar açısından güçlü bir aday olarak durduğunu söyleyebiliriz. Şirketin Ağustos 2011’de Permi- ra ile yaptığı gizlilik sözleşmesini ve Tesco’ya satış ihtimalinin basında yer almaya başlama- sı da bu düşüncelerimizi desteklemektedir.

dünkü yükselişin bu haberle alakalı olma ihtimali olamazmı, gördüğüme göre son zamanda deniz yatırımın alışları dikkat çekecek oranda artmış,

feanor
29-08-2012, 07:18
Eyvah böyle yazılar çıkmaya başladıysa....

gross
29-08-2012, 09:44
Eyvah böyle yazılar çıkmaya başladıysa....

benim için sorun yok uzun vadede burdayım, bedelsizden beri portföyümde

hadrian
29-08-2012, 15:43
http://e1208.hizliresim.com/10/x/cdsng.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

mypara
31-08-2012, 14:34
uyuz hisse bu spekin ne yaptığıda belli değil bas aşağı bas bak seni aşağıdan alıp nasıl o zararı senden çıkartacağım ha o grafikler bu adamlara hikaye kafalarına göre takılıp ky yi madur ederler

sonevo
31-08-2012, 14:52
gizlilik süresi de doldu.bilgi edinme kanunundan yararlanıp bilgi edinebilir miyiz acaba?neyi bekliyor bunlar.yatırımcıyı kim bilgilendirecek?

kev111
03-09-2012, 14:25
gizlilik süresi de doldu.bilgi edinme kanunundan yararlanıp bilgi edinebilir miyiz acaba?neyi bekliyor bunlar.yatırımcıyı kim bilgilendirecek?

Gizlilik süreci nedir? Daha önce herhangi bir şirketle gizlilik anlaşması mı yapmış, anlamadım. Lütfen açar mısınız.?

mypara
03-09-2012, 16:19
mal yediriyorlar

mypara
03-09-2012, 16:19
gibi geliyor

gross
04-09-2012, 13:40
geleceği bana göre iyi bir firma günlük hareketlere önem vermemek benim felsefem oldu.

gross
04-09-2012, 14:04
bazıları kağıdını sattığı halde bu sayfada acayip yorumlar yapıyor çözemedim.

mypara
04-09-2012, 16:34
neye göre geleceği iyi bizim bilmediğimiz başka bir bilançosu mu var

mypara
04-09-2012, 16:35
malı satabilirim ama takipde edebilirim bunda bir sıkıntımı var

mypara
04-09-2012, 16:36
bende iyi düşündüğüm bir hisseydi ama hareketleri çok can sıkıcı ama çooook uzun vadeciysen sorun yok

gross
04-09-2012, 17:11
Bu hisse benim elimde var, Benim açımdan bir sıkıntı yok bedelsizimi aldım bekliyorum, göle maya çaldım. Her geçen gün şube sayısı artıyor, bir yabancı ortaklık gelirse tadından yenmez :) gelmesede sonucda gıda bence her zaman kazandırır. Ytd.

Sun-Tzu
06-09-2012, 23:32
Bu hisse benim elimde var, Benim açımdan bir sıkıntı yok bedelsizimi aldım bekliyorum, göle maya çaldım. Her geçen gün şube sayısı artıyor, bir yabancı ortaklık gelirse tadından yenmez :) gelmesede sonucda gıda bence her zaman kazandırır. Ytd.

yabancı ortak değil, yabancı sahip gelecek bence.. ama pazarlıkların bitmesi en az 3 ay daha sürer, ve o zamana kadar da asla görşüyoruz falan demeyecekler.. tahtayı yapanın işi çok kolay, son güne kadar baskıyı sürdürüp- dökülmeleri bekleyebilir.. yada yukarı gider- geleni alır.. daha yukarı gider, daha da geleni alır.. eli serbest yani, ne yapacağınıı bilemeyiz..

ama kipa'nın istanbul piyasasına girebilmesi için en uygun yol, uyum'u satın alması- bu kesin.. bilanço da çok önemli değil, uyum'un dükkanları çok iyi lokasyonlarda, sadece bu yüzden vermes gereknin iki katını bile verecektir kipa.. ekim sonuna doğru hala primsizse, kesin alınır.. ama bu 45 gün için söylenebilecek bir şey yok..

gross
07-09-2012, 02:03
yabancı ortak değil, yabancı sahip gelecek bence.. ama pazarlıkların bitmesi en az 3 ay daha sürer, ve o zamana kadar da asla görşüyoruz falan demeyecekler.. tahtayı yapanın işi çok kolay, son güne kadar baskıyı sürdürüp- dökülmeleri bekleyebilir.. yada yukarı gider- geleni alır.. daha yukarı gider, daha da geleni alır.. eli serbest yani, ne yapacağınıı bilemeyiz..

ama kipa'nın istanbul piyasasına girebilmesi için en uygun yol, uyum'u satın alması- bu kesin.. bilanço da çok önemli değil, uyum'un dükkanları çok iyi lokasyonlarda, sadece bu yüzden vermes gereknin iki katını bile verecektir kipa.. ekim sonuna doğru hala primsizse, kesin alınır.. ama bu 45 gün için söylenebilecek bir şey yok..

TEB' in alışları beni umutlandırıyor.Deniz' in çalışmaları ve yorumları güzel, orta vadede hareketleri iyi ki ocak ayından beri %50 kazandırmış bu birşeylerin habercisimi acaba bilemiyorum? sadece sesli düşünüp yorum yapıyorum. market olarak kaliteli, bakkal tarzı değil almak isteyene ucuza peşkeş çekmezler hakkını verene verirler gibi, son arsa satışıda 3. çeyrek bilançoda kendini gösterir. hadi bakalım ortaklar sabretmeye devam :) ortaklarımıza bol kazançlar.ytd.

resot
07-09-2012, 10:19
Ocaktan beri bekliyorum biraz daha bekleme suremiz var sanirim

mypara
07-09-2012, 10:42
her hareketi yabancıya satış diye algılamamak gerekir bence bu hikaye tüm gıda hisselerinde aşağı yukarı var migros, metro,real vs. bu nedenle mal yedirme hareketide olabilir bu tür hareketler dikkatli olmakta fayda var ytd.

nigda
07-09-2012, 13:05
her hareketi yabancıya satış diye algılamamak gerekir bence bu hikaye tüm gıda hisselerinde aşağı yukarı var migros, metro,real vs. bu nedenle mal yedirme hareketide olabilir bu tür hareketler dikkatli olmakta fayda var ytd.

sayın my para eğer bu adamların niyeti mal yedirmek olsa bu kağıtta %200 bedelsiz yapıldı ve bimden sonra 2. olarak büyüyen en büyük parekendeci bunu kullanıp tahtayı çok rahat tepelere taşırlardı büyüme hikayesini kullanarak. bu apaçık mal toplama hareketidir diye düşünüyorum. yazmak istemiyorum ama bazende buradaki yorumlara kayıtsız kalamıyorum. bakalım mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler. sabırla beklemeye devam ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

Sun-Tzu
07-09-2012, 23:47
sayın my para eğer bu adamların niyeti mal yedirmek olsa bu kağıtta %200 bedelsiz yapıldı ve bimden sonra 2. olarak büyüyen en büyük parekendeci bunu kullanıp tahtayı çok rahat tepelere taşırlardı büyüme hikayesini kullanarak. bu apaçık mal toplama hareketidir diye düşünüyorum. yazmak istemiyorum ama bazende buradaki yorumlara kayıtsız kalamıyorum. bakalım mevlam ne eyler ne eylerse güzel eyler. sabırla beklemeye devam ve asla yatırım tavsiyesi değildir.

aynen.. hareket tarzı tipik bir mal toplama tarzı.. tahtadaki oyunu değiştirecek olan şey büyük bir oyuncunun tahtaya girmesi olur- başa çıkamayacağı büyük bir oyuncu mal yapmaya başlarsa, tahtanın sahibi onun üzerine oynayamaz çünkü vakit sınırı var artık.. fiyat mecburen yukarı kopar..

bim'in 4.000 mağazası var, %25 gibi bir m2 büyümesi yapması için 1.000 yeni dükkan açması lazım.. uyum'un 55 mağazası var sadece, sadece 15 dükkan açsa %30 büyümüş olur.. yani büyüme potansiyeli en yüksek olan perakendeci, uyum.. daha satılacak 6 mağazası var, mülkü kendisine ait olan.. keyfinden satmıyor bu dükkanları, SPK'nın emri- sermayesini gayrimenkule bağlamasın istiyor çünkü sektörün doğası böyle.. uyum dükkanları 12-yıllık kira çarpanlarıyla satışa çıkardı.. lokasyonları da mükemmel olduğu için rahatlıkla satacaktır.. şu dükkanı sattı 5 milyona, bu dükkanı sattı 10 milyona' tarzı haberlerden 5-6 tane daha gelecek önümüzdeki bir kaç ay içinde.. aralık- ocak gibi ise muhtemelen tesco uyum'u satın aldı haberiyle uyanacağız bir sabah.. mecburen çağrı olacak; 4.50 - 6.00 lira aralığında bir yerlerde biter pazarlık tahminimce..

eğer uyumcular çok fazla para ister ve tesco vazgeçerse ne olur ?? bu durumda bence uyum açıklama yapar- tesco kipa'yla görüşüyoruz' diye.. ve tahta yukrı kopar, malları da tahtada satmaya çalışırlar çünkü arkadaşlar hisseleri paket yapmış, bu haberi bekliyorlar..

özet olarak; 'görüşüyoruz' açıklaması tuzak haberdir, 'görüştük, sattık gitti' açıklaması reel haberdir..

sbsenator
08-09-2012, 22:19
Uyum hissesi birleşmeden önce 2.20-2.40 aralığında dolaşırken kimse yüzüne bakmıyordu. Hissenin tahta yapıcısı satış yada ortaklıkla ilgili herhangi bir haber gelme olasılığına karşı hisse fiyatını buralara kadar taşımıştır. Bundan sonra bence haber ne şekilde gelirse gelsin UYUM'a atlayana itina ile mal verilecektir. Birde bence asıl önemli olan satış yada ortaklık olması durumunda beher hisse fiyatı ne olacaktır.

Bu saatten sonra teknik olarakta 3.40 üzeri çıkan ve 2 iş günü kapanış yapamayan hisse ile ilgili güçlü beklenti olabileceğini düşünmüyorum. Keza sert yukarı fiyatlar oluşursa KY itina ile mallandırılacaktır diye düşünüyorum. Bu açıdan KY kardeşlerimi uyarmak istiyorum.

Bir yıl önceden güçlü beklenti ile 8-10 TL aralığından UYUM hissesi alan arkadaşlarımın bir çoğunun maliyetlerine daha yeni geldiğinide hatırlatmak isterim...

Saygılarımla.........

gross
09-09-2012, 01:27
Uyum hissesi birleşmeden önce 2.20-2.40 aralığında dolaşırken kimse yüzüne bakmıyordu. Hissenin tahta yapıcısı satış yada ortaklıkla ilgili herhangi bir haber gelme olasılığına karşı hisse fiyatını buralara kadar taşımıştır. Bundan sonra bence haber ne şekilde gelirse gelsin UYUM'a atlayana itina ile mal verilecektir. Birde bence asıl önemli olan satış yada ortaklık olması durumunda beher hisse fiyatı ne olacaktır.

Bu saatten sonra teknik olarakta 3.40 üzeri çıkan ve 2 iş günü kapanış yapamayan hisse ile ilgili güçlü beklenti olabileceğini düşünmüyorum. Keza sert yukarı fiyatlar oluşursa KY itina ile mallandırılacaktır diye düşünüyorum. Bu açıdan KY kardeşlerimi uyarmak istiyorum.

Bir yıl önceden güçlü beklenti ile 8-10 TL aralığından UYUM hissesi alan arkadaşlarımın bir çoğunun maliyetlerine daha yeni geldiğinide hatırlatmak isterim...

Saygılarımla.........

sayın sbsenator, bu kanıya nerden varıyorsunuz, neden UYUM' a atlayana itinayla mal verilecek, bir bildiğiniz mi var veya içinizden mi öyle geldi bizi aydınlatırsanız seviniriz, farkındaysanız hisse yavaş yavaş eski değerine ulaştı ve 8 ayda %50 kazandırdı, koskoca DENİZ potansiyeli gördü de bizmi göremedik, sizin bildiğinizi onlarmı bilemiyor ? kardeşimin dediği gibi mevlam neylerse güzel eyler ben taşımaya devam ediyorum. uyardığınız için teşekkürler. her koyun kendi bacağından asılırmış, kimse bana uymasın.ytd. saygılar

musty2
09-09-2012, 05:20
İtinayla mallar toplandı mal almayan ileride çook ama çook üzülecek bu tahtayı kötüleyenin samimiyetine inanmam yıl sonuna kalmaz nerelere gelecegini hepimiz göreceğiz

resot
09-09-2012, 09:45
Uzun lafa gerek yok. Biraz sabır

sonevo
09-09-2012, 09:45
elinde kesin bilgisi olan sadece büyük adamlar.burada yazanlar kesin bilgisi varsa da bunu belirtmez.imalı da konuşmaz.tahmin ve stratejilerini belirtiyorlar.kimsenin dediğiyle hareket etmeyin.kendiniz ölçün biçin.

feanor
09-09-2012, 13:40
Bu da klasik yaklaşımdır... Kendiniz ölçün biçin... Biraz da tabiki hiçkimse "ben armutum ölçemiyorum kusura bakma" diyemiyeceği için...

Türk borsasının ölçüp biçebilecek bir durumu yok işte, hepimiz biliyoruz tahtalar spekülatörlerin ellerinde. Spek isterse götürür, istemezse süründürür... Şirketin gayrimenkulünün, rasyolarının, bilançosunun hiçbirşeyinin gözünün yaşına da bakmaz... Yıllarca borsada ne kağıtlar gördük, şirketin sadece merkez binalarının arsa bedelinin şirketin piyasa değerinin 2 katı olduğu durumlarda bile yıllarca sürünen kağıtlar gördük...

Hatta piyasada 2 milyon kağıdı olan şirketlerin günlük 10 milyon işlem yaptığı, speğin iyice coştuğu durumlar bile gördük..

Uzun lafın kısası, eğer herkes bu kağıdı beğeniyor, satın alıyorsa yıllarca bu kağıtta bekleriz...

seladin
09-09-2012, 16:22
aynen.. hareket tarzı tipik bir mal toplama tarzı.. tahtadaki oyunu değiştirecek olan şey büyük bir oyuncunun tahtaya girmesi olur- başa çıkamayacağı büyük bir oyuncu mal yapmaya başlarsa, tahtanın sahibi onun üzerine oynayamaz çünkü vakit sınırı var artık.. fiyat mecburen yukarı kopar..

bim'in 4.000 mağazası var, %25 gibi bir m2 büyümesi yapması için 1.000 yeni dükkan açması lazım.. uyum'un 55 mağazası var sadece, sadece 15 dükkan açsa %30 büyümüş olur.. yani büyüme potansiyeli en yüksek olan perakendeci, uyum.. daha satılacak 6 mağazası var, mülkü kendisine ait olan.. keyfinden satmıyor bu dükkanları, SPK'nın emri- sermayesini gayrimenkule bağlamasın istiyor çünkü sektörün doğası böyle.. uyum dükkanları 12-yıllık kira çarpanlarıyla satışa çıkardı.. lokasyonları da mükemmel olduğu için rahatlıkla satacaktır.. şu dükkanı sattı 5 milyona, bu dükkanı sattı 10 milyona' tarzı haberlerden 5-6 tane daha gelecek önümüzdeki bir kaç ay içinde.. aralık- ocak gibi ise muhtemelen tesco uyum'u satın aldı haberiyle uyanacağız bir sabah.. mecburen çağrı olacak; 4.50 - 6.00 lira aralığında bir yerlerde biter pazarlık tahminimce..

eğer uyumcular çok fazla para ister ve tesco vazgeçerse ne olur ?? bu durumda bence uyum açıklama yapar- tesco kipa'yla görüşüyoruz' diye.. ve tahta yukrı kopar, malları da tahtada satmaya çalışırlar çünkü arkadaşlar hisseleri paket yapmış, bu haberi bekliyorlar

özet olarak; 'görüşüyoruz' açıklaması tuzak haberdir, 'görüştük, sattık gitti' açıklaması reel haberdir..

bence ingilizlerle anlaşıldı arkadaslar sadece fiyatını merak ediyorum 3.35 civarında birisine satışları olmustu daha önce tesco hisse fiyatını kaçtan alıcak onu merak ediyorum ve yavaştan mallanmaya baslıyorum spek haberin ola saklayamıyorsun bazı haberleri kendi şahsi fikrimdir benden baska kimseyi bağlayamaz....

tuyovarmı
09-09-2012, 17:04
Şirketimiz İstanbul ve Tekirdağ illerinde yer alan mağazalarından sonra, Kocaeli ilindeki ilk mağazasını Gebze Mutlukent 'te 07.09.2012 tarihinde halkımızın hizmetine sunmuştur. 355 metrekare net satış alanına sahip Mutlukent mağazası ile, toplam mağaza sayımız 55'e, net satış alanımız da 40.500 metrekareye ulaşmıştır.
izinden yeni geldim bidaha izine cıksam yenı bır magza acarmısın.neyse HAYIRLI OLSUN.

resot
10-09-2012, 09:25
Yakında şenlenir mi bu forum

resot
10-09-2012, 09:31
Güzel bir hafta bizi beiyor sanırım herkese bol kazançlar

Osalp
10-09-2012, 10:44
Teknik ten anlayan bir arkdaşımız var ise kağıdın tekniği ne söylüyor bakabilirmi acaba?
Tabi bu kağıda teknik taktik işler mi onuda bilmiyorum ama!...

nigda
10-09-2012, 13:38
Teknik ten anlayan bir arkdaşımız var ise kağıdın tekniği ne söylüyor bakabilirmi acaba?
Tabi bu kağıda teknik taktik işler mi onuda bilmiyorum ama!...

bugun için 3,34 üzeri kpanışlar şık olur direncimiz 3,40 üzerine atarsa çok şık olur. kısaca böyle

gross
10-09-2012, 15:53
Bence 3,41 le kapatacak

hadrian
10-09-2012, 15:55
http://e1209.hizliresim.com/11/b/cvqp0.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
10-09-2012, 15:57
Grafikler bilgilendirme amaclıdır, kesinlikle yorum yapmıyorum, umarım herkes kendi açısından gerekli bilgileri çıkarır..bol kazançlar...

MAKRO-FOTO
10-09-2012, 16:25
Grafikler bilgilendirme amaclıdır, kesinlikle yorum yapmıyorum, umarım herkes kendi açısından gerekli bilgileri çıkarır..bol kazançlar...

Dostum grafikler için teşekkür arada bir atarsan çok sevinirim.

hadrian
10-09-2012, 16:31
Dostum grafikler için teşekkür arada bir atarsan çok sevinirim.

Lafı bile olmaz ne demek.fırsat buldukca gönderirim...

nigda
10-09-2012, 16:42
kapanış şık oldu kısmet bakalım sabır:)

resot
11-09-2012, 11:23
Kapanışdan sonraki hareketleri de şık, daha şık hareketler bekliyoruz UYUM dan.

hadrian
11-09-2012, 11:49
http://e1209.hizliresim.com/11/c/cwrxx.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gross
11-09-2012, 11:55
(UYUM)A aferin :)

nigda
11-09-2012, 12:11
Herşey parayla deıl, sırayla:yes:

ramsesturk
11-09-2012, 12:13
3,55-3,56 bana göre çok kuvvetli direnç, bir süpriz yapıp bir çırpıda geçerse güzel günler gelmiş demektir, hayal bu işte :)

nigda
11-09-2012, 14:52
33.46 yı geçersek sıkıngtı yok 3.58 e kafa atar geçer, kapanişa yakın saglam hareketler gelıcek bence, hayırlısı mevladan

gross
11-09-2012, 15:54
3.46 yı geçersek sıkıngtı yok 3.58 e kafa atar geçer, kapanişa yakın saglam hareketler gelıcek bence, hayırlısı mevladan

ağzından bal akıyor hocam

nigda
11-09-2012, 16:32
Napalım sn gros umut garıbın ekmegi:-)

gross
11-09-2012, 16:45
naz yapıyo, bu günün yarınıda var ben rahatım ;)

resot
11-09-2012, 22:39
Yarın için teknik olarak yorumlayabilecek arkadasım varsa bilgi verirse sevinirim bir arkadaşımın verdigi bilgiye göre sat veriyor Ytd değildir

gross
12-09-2012, 01:24
Sat eğer diyor, uzun vadede birşey yapma bekle diyor. Benim yorumum değil.ytd

gross
12-09-2012, 01:26
Ama ben her zamanki bekleyeceğim :)

gross
12-09-2012, 10:24
bugün indikatörler güçlü al vermiş.

Osalp
12-09-2012, 10:54
3,55-3,56 bana göre çok kuvvetli direnç, bir süpriz yapıp bir çırpıda geçerse güzel günler gelmiş demektir, hayal bu işte :)

Bakalım bugün oraları test edebilcekmi?

ramsesturk
12-09-2012, 11:00
hacim çok kuvvetli, kim alıyor bu kadar, görebilen, yorum yapabilecek var mı?

nigda
12-09-2012, 11:01
bu forumda ben ve benden eski arkadaşlarım halada şuan forumu takip eden ve yazan kardeşlerim bilirler biz çok sıkıntı çektik bu tahtada ben 1.94 gördüm ve hiçbir zaman bu kağıda karşı ümidimi kaybetmedim. ama çok da isyan ettim bağırdım çağırdım sinirle buraya yazdım fakat bu tahtanın speğinin çok ters ve acımasız olmasındandı. uzun lafın kısası benim teknik indikatörle le hiç ama hiç igim yok. temeline ve bizzat gezip görerek takip ettiğim hisse için beni kimse yanıltamaz gerekirse 5 sene burdayım. herşeyin bir bedeli vardır ve buda birgün piyasalara yansır. herkese bol kazançlar dilerim

Osalp
12-09-2012, 11:17
bu forumda ben ve benden eski arkadaşlarım halada şuan forumu takip eden ve yazan kardeşlerim bilirler biz çok sıkıntı çektik bu tahtada ben 1.94 gördüm ve hiçbir zaman bu kağıda karşı ümidimi kaybetmedim. ama çok da isyan ettim bağırdım çağırdım sinirle buraya yazdım fakat bu tahtanın speğinin çok ters ve acımasız olmasındandı. uzun lafın kısası benim teknik indikatörle le hiç ama hiç igim yok. temeline ve bizzat gezip görerek takip ettiğim hisse için beni kimse yanıltamaz gerekirse 5 sene burdayım. herşeyin bir bedeli vardır ve buda birgün piyasalara yansır. herkese bol kazançlar dilerim
Tebrik ederim usta,çok güzel konuşmuşsun.
Bende yaklaşık 1,5 senedir bu kağıttayım seninle aynı duyguları paylaşıyorum.

seladin
12-09-2012, 13:45
hacim çok kuvvetli, kim alıyor bu kadar, görebilen, yorum yapabilecek var mı?
tesco yu duyanlar atlıyorrrrr

seladin
12-09-2012, 13:47
yanlız 3.30 dan itibaren millet iyi mallandı ya hareket uzun soluklu olucak yada haber gelmeden milleti dökmeye çalışacaklar dikkatli olun

gross
12-09-2012, 14:42
bu gün 3.50 yapsa bana yeter ;)

feanor
12-09-2012, 15:26
Bu sefer çıkış farklı... Usul usul, forumda bile şu an 7 kişi okuyor... Bu nedenle iyi olabilir... Ancak yine de terse yatırabilirler...

mypara
12-09-2012, 15:33
bu kadar mal toplayanlar herhalde bu malı burda boşaltmazlar artık sert yukarı bekliyorum para teknik direnç falan tanımaz kanaatindeyim hayırlısı bakalım

hadrian
12-09-2012, 16:44
http://d1209.hizliresim.com/11/d/cyfl4.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
12-09-2012, 16:46
http://d1209.hizliresim.com/11/d/cyfpq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dnzasla
13-09-2012, 16:31
bugun sorum yok .seyrinde devam ediyor zaten

gross
13-09-2012, 16:42
endekse göre diri durdu Maşallah UYUM

nigda
13-09-2012, 21:04
topik çok sessiz benden başka kimsede mal yok mu? tek cesur yürek yada eğer öyleysem enayii benmiyim ya?:) ben beklerim hiç sıkıntı yok. mağazalarımız bile gül kokuyo:)

resot
13-09-2012, 22:13
Yalnız değilsiniz sayın Nigda beklemeye devam

gross
13-09-2012, 22:54
Bende buradayım :) ama ben uzun vadeciyim günlük takip ederim ama günlük hareketinden etkilenmem kağıdın gelecegi bence süper tutmaya devam. Ytd

huseyın
13-09-2012, 23:11
Bende buradayım :) ama ben uzun vadeciyim günlük takip ederim ama günlük hareketinden etkilenmem kağıdın gelecegi bence süper tutmaya devam. Ytd

Dikkat edin uyum kipa olayı 2.50 lerden haber alındı ve kağıt 3.50 lerde o zaman ki söylenen beklenti 3.60 - 3.70 aralığı idi dikkatli olun derim iki kişinini bildiği sır değildir ve beklentiler oluşunca devran tersine döner . İMZA Bir dost.....

gross
14-09-2012, 01:25
Dikkat edin uyum kipa olayı 2.50 lerden haber alındı ve kağıt 3.50 lerde o zaman ki söylenen beklenti 3.60 - 3.70 aralığı idi dikkatli olun derim iki kişinini bildiği sır değildir ve beklentiler oluşunca devran tersine döner . İMZA Bir dost.....

deniz yatırımın analizinde hedef 4.30 lardı yanlış hatırlamıyorsam. kağıt bölündü bedelsiz % 200 verdi , yeni şubeler açıyor, geleceği parlak, bedellide istemedi, arsa satışları var, satılma olayı var, beklenti alınır, gerçekler satılır prensibiyle ileride bir BİM olabilir düşüncesiyle ben "devran her zaman tersine dönmez" kağıdına sahip çık bekle dercesine beklemeye devam ediyorum. kesinlikle kendi düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir. tüm hissedaşlara selamlar bol kazançlı günler.kağıdı uzun zamandır takip edenler normal hareket etmediğini, kağıttaki yükselişi farketmişlerdir bence sahip çıkın derim, yinede siz bilirsiniz

nigda
14-09-2012, 08:47

Dost olarak ALlah yeter. Forum sitelerindeki dostlar eksik olsun.

tuyovarmı
14-09-2012, 10:02
herkeze gunaydın umarım guzel bır gun olur.ben elimdeki son hısseleride sattım. kalan arkadaslara bol kazanclar.

Osalp
14-09-2012, 10:22
Bende sattım.

nigda
14-09-2012, 10:40
Satan arkadaşlar hayırlı olsun. Güle güle harcayin.

ramsesturk
14-09-2012, 10:44
3.55 ... zurnanın zırt dediği yer...

gross
14-09-2012, 14:25
trenden inenlere güle güle

nigda
14-09-2012, 15:16
Kapanışı görelim bir ama bana kalırsa şuan ters kolpa yapıyor
ytd deıldır.

gross
14-09-2012, 21:13
Bence kapanis yerinde oldu.siz ne dersiniz hissedaşlar.

nigda
14-09-2012, 21:26
Bence kapanis yerinde oldu.siz ne dersiniz hissedaşlar.

bencede sayın gross. spek algılarla oynuyo bir nevi ali cengiz yapıyor ama yemezler:) hiç acelem yok benim küçük bimim bu ,senelerce beklerim ama sene sürmez. bakalım zaman ne göstercek:) unutmadan bu tahtada mal taşımak her baba yiğidin harcı değildir bir bakmışız taban olmuşuz ve inanın kaç kere gördüm ama şu anki fiyat malum ortada demek ki kolpaymış:)

gross
15-09-2012, 21:26
bencede sayın gross. spek algılarla oynuyo bir nevi ali cengiz yapıyor ama yemezler:) hiç acelem yok benim küçük bimim bu ,senelerce beklerim ama sene sürmez. bakalım zaman ne göstercek:) unutmadan bu tahtada mal taşımak her baba yiğidin harcı değildir bir bakmışız taban olmuşuz ve inanın kaç kere gördüm ama şu anki fiyat malum ortada demek ki kolpaymış:)

Sn.nigda sizin kadar eski olmasamda bu hisseyi uzun zamandır takip ediyorum son zamanlardaki hareketleri bir başka. Güzel :)

gross
17-09-2012, 01:57
forumda bizden başka kimse kalmamış ne güzel :)

resot
17-09-2012, 07:06
Yazmadan birseyler takip ediyoruz biz de varız sayın Gross

ramsesturk
17-09-2012, 14:19
direnç olarak düşündüğüm 3,55 i geçti, çok sessiz sedasız gidiyoruz, hayırlısı olsun diyorum.

nigda
17-09-2012, 15:21
:halay: :halayci:

gross
17-09-2012, 15:57
maşallah dirençleri tek tek kırıyor:bravo:

nigda
17-09-2012, 16:30
bizim spek gibi pskopat tanımam...fena korkutuyor:seyt:

ramsesturk
17-09-2012, 16:44
korkutsun bakalım nereye kadar başarılı olacak. İşlem hacmi düşmüyor, malı kim çeviriyorsa güzel iş çıkarıyor.

nigda
17-09-2012, 17:30
Dun gece tarabya şb. Meyva aldım tazeydi reyonlar şıkır şıkır- personel tertemiz ve güler yüzlu.ben firmama güveniyorum ve korkmuyorum spek kardeş
Zamanımda var neşene göre. İstedimi almadan gitmem.ınadım ınat çerkezim nede olsa.hergun okvyosun burayı bak birkaç iyi adam kaldı sadece
Herkesi kovdun.
Sıra sende:-)

gross
17-09-2012, 19:05
Hadi spek kardeş bir ekşın yapta halay çekelim :halay:

hadrian
18-09-2012, 14:45
http://e1209.hizliresim.com/11/l/d58j6.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
18-09-2012, 14:48
http://e1209.hizliresim.com/11/l/d58lw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

nigda
18-09-2012, 15:50
sn. hadrian teşekkürler paylaşımlar için.

hadrian
18-09-2012, 16:44
sn. hadrian teşekkürler paylaşımlar için.
önemli değil, umarım faydalı olur.bol kazançlar...

gross
18-09-2012, 17:04
Tecrübeli arkadaslarımızdan bir değerlendirme alabilirmiyiz

nigda
18-09-2012, 17:15
V_[QUOTE=gross;7827340]Tecrübeli arkadaslarımızdan bir değerlendirme alabilirmiyiz[/QU

Spek ne derse o olucak. Gelicek haberler cok önemlı ve 3.58 uzerinde kapanjışlar lazım diye Düşünüyorum

gross
18-09-2012, 17:49
Hissemiz bu gün endekse rağmen iyi durdu, hisseye sahip çıkıldı, merakla yeni haberleri ve spek amcamızın güzel hareketlerini bekliyoruz.

hadrian
19-09-2012, 11:00
http://d1209.hizliresim.com/11/m/d61bl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

nigda
19-09-2012, 11:14
maşallah maşallah. sevinmek için hala çok erken bizim spek affetmez:) işem hacmi maşallah kademeler maşallah

ramsesturk
19-09-2012, 11:48
doya doya sevinç yaşanamayan tek hisse :)

nigda
19-09-2012, 12:03
[QUOTE=ramsesturk;7829753]doya doya sevinç yaşanamayan tek hisse :)[/QUOTE
tam bir uyum analizi bravo. spek hisseyi teknık olarak öyle bir yere getiridi ki mal almak için bu fiyatlardan mangal gibi yürek lazım
tam idam sehpası şekli yeni yatırmcı için ben kamikaze olduğum için no problem. sonumuz ya iyi olucak yada kötü sevinelim mi üzülelim mi anlamadım:) sabır ve cesaret diyorum son söz

hadrian
19-09-2012, 14:29
http://d1209.hizliresim.com/11/m/d6657.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
AN İTİBARİYLE SON DURUM BÖYLE

nigda
19-09-2012, 14:38
Maşallah

seladin
19-09-2012, 16:01
valla helel olsun spek e aldırmıyor hiç endeks bozulmuş bozulmamış umrunda değil parayı peşin almış ingilizlerden herelde :)

gross
19-09-2012, 18:08
Maşallah

Al bendende o kadar sn.nigda.masallah nazar değmesin

nigda
19-09-2012, 19:40
Cok az ky kaldı galiba spek herkesle helaleşti. Helal olsun kimseyı magdur etmedi ve satmayan sabreden. Memnun ayrıldı.ALLAha şükür yanılmadım.

gross
19-09-2012, 23:10
Sn Spek bey Biraz daha sert güzel çıkışlar yaparsa bende teşekkür edip ayrılırım.hürmetlerimi sunarım :)

feanor
20-09-2012, 08:43
Dun finnet sat veriyordu, satmadim, bugun bakiyorum kaldirmislar, ne al ne sat diyor...

feanor
20-09-2012, 09:03
Yalnız arkadaş kağıdın yükselmesi de ayrı bi dertmiş... Satayım/satmıyayım... Yaklaşık 2 senedir bu kağıt bende aramızda duygusal bir bağ mı oluştu nedir, satamıyorum iyi mi... Hahahaha

nigda
20-09-2012, 11:24
valla ben istediğimi almadan hiçbiryere gitmiycem. ALLAH cc rızkımızı genişletsin çok para kazanmayı nasip etsin. Kolay değil 15 aylık emek var.kıssmet nasip sabır sağlık:-)

gross
20-09-2012, 11:33
valla ben istediğimi almadan hiçbiryere gitmiycem. ALLAH cc rızkımızı genişletsin çok para kazanmayı nasip etsin. Kolay değil 15 aylık emek var.kıssmet nasip sabır sağlık:-)

Amin....

ayigit766
20-09-2012, 14:41
ne spekmiş arkadaş ne yapıyor şimdi bir bilen var mı acaba

nigda
20-09-2012, 14:49
Bu spek böyle bildiğin pskopat. Ne desek boş :@

artakin
20-09-2012, 14:51
3,30 a kadar çekip geleni aldı mı o yoksa ben mi yanlış görüyorum ?

hadrian
20-09-2012, 14:53
http://a1209.hizliresim.com/11/n/d72m1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)
ORTALIK SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ...

hadrian
20-09-2012, 14:53
Bu adam tam bir usta...saygı duyuyorum...

werdemw
20-09-2012, 14:54
satın ben alayım dıyorrrrrrrr

nigda
20-09-2012, 15:03
Spek oscara adaysın tamam yeter korkutma artık_ anla ben inmem bu trenden yenı by pass oldum kalbim dayanırB-)

gross
20-09-2012, 15:45
tren her zaman kolay bulunmuyor bulmuşken inmem.ytd

nigda
20-09-2012, 16:48
panik yapışacak durum yok bence, nugyoda bu tarz hareketler gün içinde en az 2 kere oluyor, ee nede olsa uyum gıda bu borsadaki bütün hisseler gibi bununda bir hikayesi var:) ama speği adamı kalpten götürür

nigda
21-09-2012, 09:33
Hiçbir zaman ümidimi kesmedım. Kesmemde günluk hareketlere göre hareket etmem. Yatırım yaptık biz zar atmadık. Bu hisse agğardır taşıması zordur

gross
21-09-2012, 09:58
inadım inat satmıyorummmmmmmmmmmm:yes:

resot
21-09-2012, 11:38
Ne yaparsan yap senin aklindaki fiyata gelmeden vermek yok

nigda
21-09-2012, 14:50
spek diyo ki; bak endeks +1000 puan uyum %-3 bak gitmiyo, alimallah endeks eksi olursa tepetaklak olur sen ver kurtul diyooo:) bende diyorum ki sen nereye ben oraya hiç acelem yok ingilizler almasada firmayı zaten kendisi deli gibi büyüyor geleceğin bim'i.gün gelir edrini bulur piyasa bunu fiyatlar spekde para kazanmak ister sonuçta hertürlü kazanıcam neden stres yapıyım malımı eziyim. spek benden çekiceğin var kusura bakma.

gross
21-09-2012, 20:34
TEB son zamanda iyi satışlar yapmış. Uzun vadeciyim beklediğim fiyat gelmeden feristahi gelse UYUM Ortaklığı'ndan vaz geçmem.ytd

sin77
23-09-2012, 16:05
iyi günler,istediğim fiyata gelene kadar ben de satmayı düşünmüyorum ama bu TEB'in satışlarının arkasında ne olabilir sizce? kağıt zirvedeyken bu kadar mal vermenin satinalmayla ilgili olumsuz bir iliskisi olabilir mı acaba? bakalım pzt takaslarında alıcı kimler çıkacak merak ediyorum.

nigda
23-09-2012, 21:31
Tahta sahibı neredeyse bütün aracı kurumlarla al ver yapıyor ve mal çeviriyor. Ama takip ettiğim kadarıyla halka arzı gercekleştiren tera da hiç hareket yok paket malı duruyor. Artık tahtaya hareket getirmesinı beklıyorum ve alımlarını görmek istiyorum.:-) yarım bakıcaz gene takaslara.B-) ytd deildir.

kev111
24-09-2012, 10:35
iyi günler,istediğim fiyata gelene kadar ben de satmayı düşünmüyorum ama bu TEB'in satışlarının arkasında ne olabilir sizce? kağıt zirvedeyken bu kadar mal vermenin satinalmayla ilgili olumsuz bir iliskisi olabilir mı acaba? bakalım pzt takaslarında alıcı kimler çıkacak merak ediyorum.

perşembe gürültünün koptuğu günün takası geldi. O gün TEB sattığı tüm hisseleri aldı neredeyse. +927.665 adet.
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=islem&seciliHisseIdx=295&hisse=UYUMEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk1GO&by=desc

sin77
24-09-2012, 10:48
evt şimdi gördüm ben de, iyi bir silkeleme yapmış

gross
24-09-2012, 11:43
ilk değil TEB bu tarz hareketleri sık sık yapıyor

nigda
24-09-2012, 11:48
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&hisse=UYUMEN
teb mal toplamaya devam

ayigit766
24-09-2012, 13:05
1milyon 238 bin lot toplanıyo da bu hisse nasıl o kadar düşüyor perşembe günü bunun bir mantığı var mı normalde o kadar alım olsa hisse yukarı gitmezmi?

MAKRO-FOTO
24-09-2012, 20:09
1milyon 238 bin lot toplanıyo da bu hisse nasıl o kadar düşüyor perşembe günü bunun bir mantığı var mı normalde o kadar alım olsa hisse yukarı gitmezmi?

ee tahtada bıyıklı uzman bir taraftan alıyor diğer taraftan baskı yapıyor, diğer aracı kurumlardan hep satmış.
beklemeye devam kendi adıma. asla yatırım tavsiyesi değildir.

gross
25-09-2012, 21:05
bu gün güzel uyuma numarası yaptılar

sin77
26-09-2012, 14:58
ne yapmaya çalışıyorlar sizce? bu kadar vermeleri normal mi?

dnzasla
26-09-2012, 15:06
derinlik verecek olan varmı :)

sbsenator
26-09-2012, 15:16

Saygılarımla.........

Umarım hisse gidiyor diye 3.60 lardan maliyet yapan olmamıştır. UYUM'un şirket olarak geleceğinin parlak olduğundan şüphem yok, ancak şirket sahipleri hisseleri üzerinden para kazanmaya odaklanmış gibi bir görüntü var. Borsada işleri süper beklentisi olan onlarca hisse senedi birkaç çapulcunun elinde oyuncak olmuş durumdalar. UYUM'da bunlardan biridir bence... Dilerim yatırımcıları kazançlı çıksın....

nigda
26-09-2012, 15:42
Yazıcak çok şey varB-) kendi şahsıma sabırla beklemeye devam. Spek çok sıktığına göre hedefin çok yüksek . Bana uyar gardaş

resot
26-09-2012, 16:21
Ziyaretçilerin artmasi hayır mı acaba ?

nigda
26-09-2012, 22:30
Merakla takip edıyorum seansı hergun. Acaba 3.65 yukselışi ve 3.30 a duşuş mal toplamamıydı yoksa mal çıkma sonucu gerı çekilmemiydı? Cevabınu buhafta sonu kapanışında görucez, bu arada endeksde kötug gidıyor tam speğin îşine gelen hava.ben uzun vadeciyım ve bu hareketlerle ılgılenmıyorum . Artık borsadan para kazanmak çok zor çok. Para değerli spekler acımasız ve cimrı. Hakkımızda hayırlısı.

hadrian
27-09-2012, 09:21
http://a1209.hizliresim.com/11/v/dfd78.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gross
27-09-2012, 10:37
Uyum ne olduda 3,65 fiyattan buralara indin, gülümsüyorum ve takibe devam ediyorum, gözüm üstünde :)

tomarzali
27-09-2012, 13:07
tarihi zirvesini geçerse katılırım aranıza 3,66 uygundur !

hadrian
27-09-2012, 16:03
Herkese bol kazançlar tekrar görüşmek üzere...

nigda
27-09-2012, 19:53
Kımse kalmadı galıba hissede sadece birkaç iyi adam kaldık:-)

gross
28-09-2012, 01:50
demek ki yükselme zamanı geldi :yes:

nigda
28-09-2012, 16:57
Merakla takip edıyorum seansı hergun. Acaba 3.65 yukselışi ve 3.30 a duşuş mal toplamamıydı yoksa mal çıkma sonucu gerı çekilmemiydı? Cevabınu buhafta sonu kapanışında görucez, bu arada endeksde kötug gidıyor tam speğin îşine gelen hava.ben uzun vadeciyım ve bu hareketlerle ılgılenmıyorum . Artık borsadan para kazanmak çok zor çok. Para değerli spekler acımasız ve cimrı. Hakkımızda hayırlısı.

fazla söze görek yok:) 3.45 kapanış Allah utandırmasın inşallah

feanor
30-09-2012, 07:59
Ben biraz vermek zorunda kaldim... Nakite ihtiyacim vardi... Ancak kalan kismi aynen UYUM'la yola devam...

expertadvisor
02-10-2012, 03:54
http://212.175.67.10:443/X.ASP?ID=2337&GENISLIK=2&PERIOD=6&BIRIM=-1&OLCEK=1&INDIKATOR=39;15*200*65280;15*50*255;;9&WIDTH=600&HEIGHT=400

gross
02-10-2012, 16:29
http://212.175.67.10:443/X.ASP?ID=2337&GENISLIK=2&PERIOD=6&BIRIM=-1&OLCEK=1&INDIKATOR=39;15*200*65280;15*50*255;;9&WIDTH=600&HEIGHT=400

hocam grafiği tercüme edermisiniz.teşekkürler

gross
03-10-2012, 14:52
tarihi zirvesini geçme zamanı gelmedimiki ne zaman gelecek

gross
03-10-2012, 15:20
bu gün bu saatte işlem hacmi çok düşük

gross
03-10-2012, 16:44
kim sattıysa iyi sattı.

ramsesturk
03-10-2012, 17:20
*BNP RESEARCH, UYUM GIDA İÇİN TAVSİYESİNİ 'TUT' OLARAK BAŞLATTI, FİYAT HEDEFİ 3.45 TL

Bu iyi bişi mi :D

hadrian
04-10-2012, 10:27
Tekrar merhaba

hadrian
04-10-2012, 10:29
http://b1210.hizliresim.com/12/4/dmzu9.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

hadrian
04-10-2012, 10:31
http://b1210.hizliresim.com/12/4/dmzvf.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gross
05-10-2012, 15:39
Spek sistemini çözdüm uyuma uyum sağladım :) ytd.

gross
05-10-2012, 15:42
Sn. Hadrian bu arada tekrar hoş geldin aramıza

gross
05-10-2012, 15:51
Sn.nigda uzun zamandır yorumlarını özlettin

nigda
05-10-2012, 16:26
Sn.nigda uzun zamandır yorumlarını özlettin

slm sn gross! Valla ben uyuma ayak uyduramadım al_sat yapamadım:-) en son finalde kamyonu kafasina boşaltıcam inşallah:-) sabırla bekliyoruz. Ee
Mal değerli, bır dikili ağacım yok mevla şahit sadece uyum var. Herkese selam,nasip,kısmet

gross
05-10-2012, 19:27
Kardeşim nigda spek şifreyi verdi sonunda, sürekli aynı hareketi yapıyor ama beklemek daha hayırlı muradına ereceksin sonunda. Sabır . Ytd.

nigda
05-10-2012, 20:39
Aynen kardeşim:-) sabırla beklıyoruz ve beklemeye devam.kendi şahsıma uzunca bir süre bile beklerım. Herkese saygılar sunarım

modlugti
08-10-2012, 09:57
selamlar dostlar. tahtaya yabancıyım, beklentilerimiz neler ? karlı bir şirket değil ödenmiş sermayesi güçlü, biraz borçluluğu fazla ama çevrilemeyecek düzeyde değil. 3,42 den küçük bir portföy açtım geçmişi okudum ama tahtanın beklentileri nelerdir ?

tomarzali
08-10-2012, 10:46
3.66 ı görürse bende girecem o zaman beklenti oluşur dostum

modlugti
08-10-2012, 22:56
ama sen ihlastan çok erken kaçtın tomarzali dostum :)

nigda
09-10-2012, 11:17
Çok baskı yaptın be spek abi. Ama unutmadan yazayım futbolda bir tabir vardır ' baskı golü getirir' görelim doğrumu sabır:-)

hadrian
09-10-2012, 15:19
http://f1210.hizliresim.com/12/9/dt4sl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

gross
09-10-2012, 15:25
acele işe şeytan karışır, acele etme biz seni bekliyoruz, istediğin zamana kadar... ytd.:cool:

modlugti
09-10-2012, 15:29
bugün biraz daha lotumu arttırdım, bir kaç ay daha bekelrsen full portöyde yapabilirim. hatta biraz geri getirmiş olursan tadından yenmez spek efendi tercih senin. ben girdiğim yerde kalırım uzunca müddet :)