PDA

View Full Version : KERVN - Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

gnr
28-02-2013, 16:57
***CEYLN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( İşlem Kodu-Bülten Adı Değişecek Pay )

***CEYLN***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( İşlem Kodu-Bülten Adı Değişecek Pay )
*** İşlem Kodu-Bülten Adı Değişecek Pay: Borsamız İkinci Ulusal Pazarı'nda işlem görmekte olan "Ceylan Yatırım Holding A.Ş."nin ''Kervansaray Yatırım Holding A.Ş."ye dönüşmesi sebebiyle 01.03.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere mevcut "CEYLN.E" işlem kodu, "KERVN.E" olarak bülten adı ise "KERVANSARAY YAT. HOLDİNG" olarak değiştirilecektir. ***

Tablo Başlığı

IMKB

(28/02/2013 - 16:33:34)

gnr
28-02-2013, 16:58
bu haberle biraz hareketlenmeye başladı inşallah devamı gelir artık.. bıktık artık bir ileri bir geriden..ytd..

ozay1905
28-02-2013, 17:41
ixi4 ağzından bal damlıyo beee..hayal kurmamıza yardımcı oluyosun...kim ne derse desin sana helal olsun....iyi düşünelim iyi olsun...3,60 lar falan....

regy
28-02-2013, 19:12
arkadaşlar iyi akşamlar bugünkü gelen habere göre spk bu birleşmeyi kesin onay verdi anlamındamıdır?geçen yapılan başvuruya istinaden açıklayacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler y.t.d

hayta10
28-02-2013, 20:08
yarın 0.92 yı gosterir,sonra kı hafta 0.86 ya geri çeker.hep aynı ayak...ytd...

uğur34
01-03-2013, 01:00

Onu bilememde lazut61 in verdiği derinlikten seyrettim 0,90 dan bayağı bir satış geldi.Hayırlısı olsun.Hayırlı cumalar.

uğur34
01-03-2013, 01:04
arkadaşlar iyi akşamlar bugünkü gelen habere göre spk bu birleşmeyi kesin onay verdi anlamındamıdır?geçen yapılan başvuruya istinaden açıklayacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler y.t.d

Hayır şu an sadece ismi değişti.Kesin diye bir şey yok.

umitdurdu
01-03-2013, 02:33
son zamanlarda borsada ky nin parası o kadar tatlandıkı yemeden duramıyorlar üzülerek söylüyorum kendimizi çokda iyiye hazırlamayalım bunlar kağıdı fırlatacak olsa bir bedelli yapar bedelsiz-bedelli karışık elinde yüklü olanlar katılamaz ve adamlar malını çoğaltır öyle fırlatır bu adamlar tadını almış ky nin parasının zaten borsada ky nin parasını toplama yeme pazarı olmuş! kişisel görüşümdür yerhangi bir dayanağı yoktur kendi hislerimdir

kurban2010
01-03-2013, 02:56
şahsen ben bugun kar ettim yarın ki açılışta vercem izlicem ceyln daha önce paramı yedi şimdi ben onu yicem heheh yemez spekcim ytd

ilkay45
01-03-2013, 09:48
jo i . me nokta var arada

lazut kardeş tekrar paylaşırsan memnun olurz

lazut61
01-03-2013, 09:57
[QUOTE=pharlap;8479816]Tahtada durum içler acısı.

[url]https://********/instant_remedy

Yıldızları silip yerine " j o i n . m e " yazın - Boşluk bırakmadan.

doktrin
01-03-2013, 09:59
sadece mavi ekran çıkıyor gozukmuyor hiçbirşey arkadaşım....

ilkay45
01-03-2013, 10:04

tşkler ellerine sağlık

Dikişçi Zeki
01-03-2013, 10:29
Arkadaşlar hesabımda ceyln yerine kervansaray gözüküyor fakat hisse satış emri veremiyorum çünkü tahta hisse alış satış emir bölümünde çıkmıyor ne alım nede satım yapabiliyorum çalıştığım banka bank asya sadece portföyümde kervansaray gözüküyor hisse al veya sat emri veremiyorum geçiş daha tam yapılmadımı yoksa bankanın net sitesindemidir sorun ???

Deniz1982
01-03-2013, 11:39
Bu başlığı şu anda 38 kişi okumaktadır. (4 üye ve 34 ziyaretçi)
DUYANLAR GELMİŞ AMA GEÇEN HAFTA BİRKÇA KİŞİDİK NEREDEYDİNİZZ

bcgdost
01-03-2013, 12:05
isim değişsin kervansaray olsun , kan değişikliği iyidir hareket gelir dedik. ama gene olmadı. daha ne bekliyorsunuz

bafıcı
01-03-2013, 12:55
akbank webfx plus 20liralık yayın paketini kullanıyorum fakat takas dağılımlarını göremiyorum .görmem için ne yapmam gerekiyor cevaplarsanız memnun olurum.

dovs06
01-03-2013, 14:22
hiç adına yakışır bi açılış olmadı

dovs06
01-03-2013, 14:31
ve beklenen hareket bide şaşırt bizi be zor yatırımcı bulcen yoksa koskoca şirket olcam diyosun bi göster y.t.d.

ilkay45
01-03-2013, 14:59
yine aynı hikaye.... 92 yi göster bas geri ezberledik artık.

warior
01-03-2013, 15:55
ceylanda olsa kervanda halen aynı cacık..

ytd

bcgdost
01-03-2013, 16:07
son duyuma göre spk birleşmeyi onaylamış bültende.

ozay1905
01-03-2013, 16:12

nerden bu duyum..ne zaman açıklanacak...

ilkay45
01-03-2013, 16:27

sayın dost bu söylediğine kendin inanıyormusun? bu gibi haber olsa böyle yerlerde süründürmezlerdi kağıdı hakkımızda hayırlısı neyse o olsun..

regy
01-03-2013, 17:10
Sayın dost duyum neredendir açıklarmısın bizde bilelim

Chakra
01-03-2013, 17:10
önümüzdeki hafta sanırım belirleyici olur.
yaklaşık 8 aydır hissedeyim, sabırla bekliyorum ama sabrım da kalmadı gibi. önümüzdeki hafta duruma göre bir daha da girmemek üzere satıp vedalaşabilirim.

bcgdost
01-03-2013, 17:31
arkadaşlar nasıl duyduğum önemli değil. fakat bülteni bekleyin göreceksiniz.

ilkay45
01-03-2013, 17:34
arkadaşlar nasıl duyduğum önemli değil. fakat bülteni bekleyin göreceksiniz.

bülten ne zaman yayınlanıyor. ona göre bekliyelim

dovs06
01-03-2013, 17:51
Arkadaşlar ne haberler gördü kağıt önemli olan artık fiyat hareketleri patron ne isterse o olur bakalım

hayta10
01-03-2013, 19:08
0.88 den kapadı,olmadı ama,0.86 ya kadar cekmelıydın,eh artık, onu da haftaya yaparsın,artmak senin neyine,karakterine ters.istedıklerı kadar haber versınler kap a, hatta birlestik desinler, tahtacı ıstemedıkten sonra yaprak kıpırdamaz....

pharlap
01-03-2013, 20:43
http://www.borsagundem.com/haber/SPK-cezalarindaki-ilginc-ayrinti/131498

pharlap
01-03-2013, 20:44
http://www.borsagundem.com/haber/Gundem-MMC-Sanayi-hisselerinin-satisi/133371

pharlap
01-03-2013, 20:49
İnşallah ( eğer gerçekten varsa ) dönen dolaplar Ceylan'ın olduğu gibi Kervansaray'ın da başını yemez.. Tüm beklentilerimi boşa çıkardı. Benim gibi birçok yatırımcı zorla soğutuldu kağıttan.

uğur34
02-03-2013, 00:26

Tebrik ederim.Bu arada çok sayıda yeni misafirimiz olmuş.Biz beklemeye alıştık buyrun hep beraber bekleyelim.Her söylenene inanmayın çünkü bende ilk aldığımda yazılanlara inanıp çok zengin olma hayalleri kurmuştum.Her şey nasip.Bol kazançlar.

uğur34
02-03-2013, 00:42
0.88 den kapadı,olmadı ama,0.86 ya kadar cekmelıydın,eh artık, onu da haftaya yaparsın,artmak senin neyine,karakterine ters.istedıklerı kadar haber versınler kap a, hatta birlestik desinler, tahtacı ıstemedıkten sonra yaprak kıpırdamaz....

Ben girdiğimden beri şunu anlayamadım.Hisse mi toplanmak isteniyor,hisse mi satılıyor,yoksa Haluk abinin dediği gibi adamlar ara sıra çay sigara parasımı çıkarıyor?0,92 ye kadar yükseliyor sonra hemen satışlar başlıyor.

hayta10
02-03-2013, 01:07
[QUOTE=uğur34;8495037]Ben girdiğimden beri şunu anlayamadım.Hisse mi toplanmak isteniyor,hisse mi satılıyor,yoksa Haluk abinin dediği gibi adamlar ara sıra çay sigara parasımı çıkarıyor?0,92 ye kadar yükseliyor sonra hemen satışlar başlıyor.[/QUOTE

şahsi düşüncemi sorarsan kardeş,olay şu.uzun zamandır bekliyorum izliyorum,satmayı da düşünmüyorum.borsa zzaten artık yatırım aracı değil,kumar salonu.biraz şans,yeteri kadar bilgin ve bu illete gün içerisinde ayırabileceğin kadar zamanın varsa,kazanabılırsın.yada benim gibi ki meslegım takıbe el vermıyor,yogunum,alıp bekleyeceksın.bunu neden soyluyoruna gelınce,kagıdın hareketı bellı.bı oncekı yukselışı ele alalım.0.96 ya geldı mı sat,0.86dan al.keza bugun 0.92 den sat, haftaya 0.87 seviyelerınden al.şirkettekiler bundan çay sıgara parası cıkarmıyolar,boyle kucuk ıslerle ugrasmazlar.onların amacı farklı.hıssede hala yuklu mıktarda ky var kardeş,bırıncısı bunlardan kurtulmak,ıkıncısı hıssenın hakım ortagının bırlesme ıçın en az yuzde 25 lık paya sahıp olması kuralı da var, bırlesme sonrası hareketler ıçın maddı yeterlılığı saglamak ıcın de yurtdısından ve yurtıcınde ılgı cekmeye calısıyor.
ama benım asıl tezim şu.yuksek mıktarda bedellı pay tahsıs edecek ıse eger ve bunca hıssenınde borsada sahıplendırılmesı gerekıyorsa ki bence tahsıs edılen paylarda sonucta hısse bellı bı yere geldıkten sonra sindire sindire el değiştirecektir,bu ky'ye olur veya başkası,hısseyı şuan bu fıyatta baskılamak zorundalar,sence bellı bı yere gelmıs pahalanmış hısseyı kım alır?borsada eger amaç beklentıyı alıp gercegı satmak ise suan bu fıyatlar ınsanlar ıcın beklentı fıyatları,gercek olursa kımse almaz,aynı zamanda beklentıyı alan sabırsızların satış yapması ıcın de onca habere ragmen kagıt gıtmıyor,bu da sabırsızların satmasını saglıyor.mallanan ağalar mallandı merak etme kardes,sadece dogru zamanın gelmesını beklıyorlar ama ınancım şu yonde, artık bu kagıt gelecekte ceylan gıbı dalavereler dönen bır hısse degıl,adam gıı bır hısse olucak her ne kadar işin içinde daha once spk tarafından ceza kesılmıs veya adı kotuye cıkmıs patronlar olsa da...kımse şunu beklemesın,ucacak kacacak bıran once dıye,zamanı var.borsada öğrendıgım tek ıkı sey var kardes.ACGOZLU OLMAYIP SATMAN GEREKEN YERDE SATICAKSIN VE EN ONEMLISI DE S-A-B-I-R....kesınlıkle yatırım tavsıyesı degıldır,kımsenın parasının vebalını almak ıstemem,sadece sesli dusundum,hepınıze hayırlı kazanclar dılıyorum,ıyı geceler

lazut61
02-03-2013, 18:33
pazartesi nasıl başlıyorsa cuma da öyle kapatıyor. cacık malzemesi:)

ilter26
03-03-2013, 18:02
daha önce bana thy hissesini tavsiye eden yatırımcı iyi kazanç elde eden bir arkadaşım vardı almadım çıktı daha çıkacak biraz alabilirsin demişti düşer diye korktum almadım bugün telefonda konuştuk ceylanı sordum 15 marta kadar bekle.birleşme ile ilgili kararlar 15 marta kadar çıkacak benimde takibimde bu hisse portföyümün 3 de birini buna yatırdım bekllentisi olan bir hisse dedi

risk ci
03-03-2013, 19:36
BORSAGÜNDEM - 28 Şubat 2013 Perşembe, 07:31
Masum Çevik 7.9 milyon nominal değerli hisseleri satmak için Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH ile münhasırlık sözleşmesi imzaladığını beyan etti

BORSAGUNDEM.COM

5 Aralık 2011 tarihinde halka açılan, 3 ay sonra 3 Şubat 2012 tarihinde Masum Çevik'e satılan Gentra Lojistik (MMC Sanayi) ismi bir yıl gibi kısa aradan sonra şimdi de Sayılgan Ailesi'nin sahibi olduğu Kervansaray Hotel ile anılıyor. Dün borsaya yapılan açıklamada, MMC Sanayi'nin ana ortağı Masum Çevik 7.9 milyon nominal değerli hisseleri satmak için anlaşma imzaladığını beyan etti. Açıklamada, hisselerin satışı konusunda Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH ile münhasırlık sözleşmesi imzaladığı belirtildi. Yurt dışında faaliyet gösteren Kervansaray Hotel'in sahibi ise Sayılgan Ailesi.

Ceylan hisselerinde olağandışı fiyat hareketleri yaşanmıştı

Kervansaray'ın patronu Selim Sayılgan, Ceylan Tekstil'i, Ayhan Öztürk'ten satın aldıktan sonra hisseleri 1 lira seviyesinden 12 liraya kadar yükselmiş ve ardından yeniden 1 lira hatta nominal değerin altına kadar gerilemişti. Sayılgan Ailesi kısa bir süre önce şirketin ismini Kervansaray Holding olarak değiştirmişti. Ayhan Öztürk, borsagundem.com'a yaptığı açıklamalarda Ceylan Tekstil'in satışından alacağının bir kısmını hala Selim Sayılgan'dan tahsil edemediğini ve bu konuda bir icra takibi başlatıldığını belirterek, halka açık şirketle ilgili bu konunun da kamuoyuna açıklanmadığını vurgulamıştı.

Şirket ortağı cinayetle yargılanıyor

Bu arada, geçtiğimiz yaz arkadaşını bıçaklayarak öldüren Abbate gömleklerinin eski sahibi, Ravelli gömleklerinin yeni sahibi Ahmet Tayan ise Selim Sayılgan'ın ortağı. Olay sonrası kayıplara karışan ve bir süre sonra da polise teslim olan Taylan, cinayetle yargılanıyor. Tayan, ismi Kervansaray olarak değiştirilen Ceylan Tekstil'in de halen yönetim kurul üyesi olarak görünüyor.

Polat-Sayılgan-Çevik Kardeşler

Adnan Polat'ın başkan olduğu dönemde Galatasaray yönetiminde bulunan Selim Sayılgan, geçtiğimiz günlerde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yüksek miktarda para cezasına çarptırılmıştı.

Sayılgan'ın Çevik kardeşlerle ilişkisi çok eskiye dayanıyor. Çevik kardeşler halka açık Altınyağ'ı aldıktan sonra Meltem Enerji isimli bir şirketi Adnan Polat'tan almış, kısa bir süre sonra da Sayılgan'ın sahibi olduğu şirkete satmıştı. Şimdi Sayılgan ismi Çeviklere ait MMC Sanayi (Gentra Lojistik) ile anılıyor.

Bu sefer Sayılgan Ailesi'ne ait Almanya merkezli bir şirketin ismi gündemde. Sayılgan'ın şirketi, aynı zamanda yatırım fonu mantığıyla Almanya'da para topluyor.

Sayılgan Almanya'da para topluyor

Şirketin internet sitesine girdiğinizde şu mesajlar dikkat çekiyor:

“-Birikimleriniz, en güvenilir yatırım araçlarından biri olan “Gayrimenkul” yatırımları ile güvence altında.

-Birikimleriniz ile Türkiye'nin en köklü ve güvenilir oteller grubuna ortak olabilirsiniz.

- Yatırımlarınız iki yönden güvence altında: “BaFin” (Almanya Banka ve Sigorta Denetleme Kurulu) onaylı yatırım fonu. Yıllık asgari kazancınız ve anaparanız noter onayı ile garanti altına alınmıştır.

- Birikimlerinizle hem yüksek kazanç elde edin, hem de kendi otellerinizde her yıl bedava tatilin keyfini çıkarın.

- Yılda en az %7 kar dağıtımı garanti altındadır.

- Vaat edilen projelere değil, 40 yıldır başarı ile sürdürülen Kervansaray Oteller zincirine ortak olacaksınız.”

Gayrimenkul sahibi Sayılgan Ailesi'nin özel teminat garantileri aşağıdaki asgari tahminlere ulaşılmasını sağlıyor:

Her yıl en az % 7 kar dağıtımı

10 yıl sonra sermaye geri ödemesi.

En az 50.000 Euro'uk iştirak miktarıyla iştirak eden yatırımcılar Kervansaray grubunun otellerinden birinde yılda 8 günlük ücretsiz konaklama talebinde bulunmaktadırlar.

Kombassan, Yimpaş, Jetpa gibi şirketlerin de benzer vaatlerle yurt dışından kar payı dağıtım vaadiyle para topladığı biliniyor.

Peki, MMC Sanayi şirketinin sahipleri kim?

West Pharma Sağlık Ürünleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, MMC Sağlık Ürünleri Pazarlama Ltd.Şti Müdürü, Endeks Türev Yatırım Menkul Değerler A.Ş.Yön. Kur. Üyesi, Altınyağ Kombinaları Yönetim Kurulu Üyesi, Endeks Gayrimenkul Madencilik Enerji A.Ş. Yön.Kur.Başkan Vekili, Enver Çevik Yatırımlar Holding A.Ş. Yön.Kur. Üyesi ve Endeks Filo Araç Kiralama A.Ş.Yön.Kur. Üyesi Masum Çevik, hisseleri satışa konu edilen MMC Sanayi ve Ticari Yatırımlar'ın da Yönetim Kurulu Başkanı. Masum Çevik, geçmişte SPK tarafından manipülasyon yaptığı iddiasıyla hakkında suç duyurusu yapılmış bir isim.

Gentra 3.3 liraya satılmıştı

Dün yapılan hisse satışı açıklamasında çok fazla detay verilmezken yaklaşık bir yıl önce Masum Çevik bu hisseleri 3.3 liraya satın almıştı. A-B-C grup ayrımı yapılmaksızın 4 milyon 750 bin adet hisse için devir bedeli toplam 15.7 milyon lira olarak belirlenmişti. Daha sonra çağrı yapılmıştı. Çevik şimdi 7.9 milyon adet hisseyi satacağını açıkladı.

Öte yandan, Çevik geçen yıl Şubat ayında şirketi aldıktan sonrası Gentra hisseleri 5 lira seviyesine kadar yükselmiş ve daha sonra da 2.5 liraya kadar sert bir düşüş kaydetmişti. Geçen yıl Ağustos ayı sonlarında 1.5 liraya kadar gerileyen hisseler (bölünmüş fiyatlarıyla) Eylül ayından itibaren yeniden tırmanışa geçmiş, yılın ilk günlerinde de yeniden 4.5 liraya ulaşmıştı. Bu arada şirket hisselerinde yaşanan olağandışı fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle şirketten çok sayıda özel durum açıklaması yapması istenmişti. Bugün ise hisse fiyatları 3 lira seviyesinin biraz üzerinde işlem görüyor.

Bir yıl önce lojistik şirketiydi

İsmi MMC Sanayi olarak değiştirilen Gentra, yaklaşık bir yıl önce lojistik şirketiydi. Yani TIR'lar, limanlar, gümrük, taşımacılık gibi bulunduğu sektörün hemen hemen her alanında faaliyet gösteren bir şirketti. Masum Çevik, şirketi aldıktan sonra ilk işi şirketin ismini değiştirmek ve yeni faaliyet alanları eklemek oldu. Lojistik şirketinin esas sözleşmesindeki ana faaliyet alanlarına ilaç sanayi gibi çok ilgisi olmayan konular eklendi. Bugün ise “Taşımacılık ve acentelik hizmetleri, gayrimenkul yatırımları, ilaç sanayi, elektronik ticaret, iştirak yatırımları” gibi faaliyet alanlarına sahip olan MMC Sanayi'nin ismi turizm alanında faaliyet gösteren bir şirketle anılıyor.

Kendi şirketlerini satmak istemişti

Masum Çevik şirketi satın aldıktan hemen sonra ismini değiştirmekle kalmamış, kendisi ve kardeşlerinin ortağı olduğu bazı şirketleri de Gentra Lojistik'e satma girişiminde bulunmuş, ancak bunların bazıları gerçekleşememişti. MMC Sanayi geçtiğimiz Temmuz ayında, Endeks Türev Yatırım Menkul Değerler ve Endeks Gayrimenkul Madencilik Enerji hisselerinin Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) iznine bağlı olarak, yapılan değerleme sonrasında nominal değer üzerinden satın alınacağını açıklamıştı. Ancak daha sonra SPK'nın onayına tabi olan bu kararından vazgeçtiğini duyurmuştu. Lojistik daha sonra ilaç sanayi gibi hiç ilgisi olmayan konularda faaliyet alanı genişletilen şirkete devredilmek istenilen aile şirketlerinin de iştigal alanlarının MMC Sanayi'nin faaliyet alanıyla uzaktan yakından ilgisi bulunmuyordu.

Çevik aldı, zarara geçti

Bugün yeniden hisse satışı gündeme gelen MMC Sanayi (Gentra Lojistik), bir yıl boyunca hisse alım satımı ve fiyat hareketleriyle anıldı. FM internet hizmetleri ve West Pharma Sağlık Ürünleri Sanayi gibi hakim ortak konumundaki Masum Çevik'in ortağı olduğu şirketler, halka açık şirkete satıldı, 2011/9 aylık bilançosunda yani satılmadan önce yaklaşık 300 bin lira kar eden MMC Sanayi 2012/9 aylık bilançoda 1 milyon lira zarar açıkladı.

'YILIN YAZI DİZİSİ' DEVAM EDECEK

uğur34
03-03-2013, 23:43
Banada 5 ay önce ceylanı aldıran kişi Kervansaray onayı yakında gelir hareket başlar bir iki ay içinde iyi fiyatlara satarsın demişti ama maleesef 5 aydır beklemekteyiz.Hayırlısı.

uğur34
03-03-2013, 23:45
[QUOTE=uğur34;8495037]Ben girdiğimden beri şunu anlayamadım.Hisse mi toplanmak isteniyor,hisse mi satılıyor,yoksa Haluk abinin dediği gibi adamlar ara sıra çay sigara parasımı çıkarıyor?0,92 ye kadar yükseliyor sonra hemen satışlar başlıyor.[/QUOTE

şahsi düşüncemi sorarsan kardeş,olay şu.uzun zamandır bekliyorum izliyorum,satmayı da düşünmüyorum.borsa zzaten artık yatırım aracı değil,kumar salonu.biraz şans,yeteri kadar bilgin ve bu illete gün içerisinde ayırabileceğin kadar zamanın varsa,kazanabılırsın.yada benim gibi ki meslegım takıbe el vermıyor,yogunum,alıp bekleyeceksın.bunu neden soyluyoruna gelınce,kagıdın hareketı bellı.bı oncekı yukselışı ele alalım.0.96 ya geldı mı sat,0.86dan al.keza bugun 0.92 den sat, haftaya 0.87 seviyelerınden al.şirkettekiler bundan çay sıgara parası cıkarmıyolar,boyle kucuk ıslerle ugrasmazlar.onların amacı farklı.hıssede hala yuklu mıktarda ky var kardeş,bırıncısı bunlardan kurtulmak,ıkıncısı hıssenın hakım ortagının bırlesme ıçın en az yuzde 25 lık paya sahıp olması kuralı da var, bırlesme sonrası hareketler ıçın maddı yeterlılığı saglamak ıcın de yurtdısından ve yurtıcınde ılgı cekmeye calısıyor.
ama benım asıl tezim şu.yuksek mıktarda bedellı pay tahsıs edecek ıse eger ve bunca hıssenınde borsada sahıplendırılmesı gerekıyorsa ki bence tahsıs edılen paylarda sonucta hısse bellı bı yere geldıkten sonra sindire sindire el değiştirecektir,bu ky'ye olur veya başkası,hısseyı şuan bu fıyatta baskılamak zorundalar,sence bellı bı yere gelmıs pahalanmış hısseyı kım alır?borsada eger amaç beklentıyı alıp gercegı satmak ise suan bu fıyatlar ınsanlar ıcın beklentı fıyatları,gercek olursa kımse almaz,aynı zamanda beklentıyı alan sabırsızların satış yapması ıcın de onca habere ragmen kagıt gıtmıyor,bu da sabırsızların satmasını saglıyor.mallanan ağalar mallandı merak etme kardes,sadece dogru zamanın gelmesını beklıyorlar ama ınancım şu yonde, artık bu kagıt gelecekte ceylan gıbı dalavereler dönen bır hısse degıl,adam gıı bır hısse olucak her ne kadar işin içinde daha once spk tarafından ceza kesılmıs veya adı kotuye cıkmıs patronlar olsa da...kımse şunu beklemesın,ucacak kacacak bıran once dıye,zamanı var.borsada öğrendıgım tek ıkı sey var kardes.ACGOZLU OLMAYIP SATMAN GEREKEN YERDE SATICAKSIN VE EN ONEMLISI DE S-A-B-I-R....kesınlıkle yatırım tavsıyesı degıldır,kımsenın parasının vebalını almak ıstemem,sadece sesli dusundum,hepınıze hayırlı kazanclar dılıyorum,ıyı geceler

Teşekkür ederim emeğinize sağlık.

zagorbaba
04-03-2013, 10:35
0,90 dan 223937 lot alım yapıp kağıdı 1 krş yükseltti sağolsun

Deniz1982
04-03-2013, 10:57
Bu başlığı şu anda 26 kişi okumaktadır. (6 üye ve 20 ziyaretçi)
sayı sabah saatlerine göre artmış ,
tek nidikatörüm bu izleyicilerdir .
birkaç hafta önce 3 kişi izlerdi şimdi neredese 30 kişi yani ky 10 kat artmış ,

uğur34
04-03-2013, 11:55
Bu başlığı şu anda 26 kişi okumaktadır. (6 üye ve 20 ziyaretçi)
sayı sabah saatlerine göre artmış ,
tek nidikatörüm bu izleyicilerdir .
birkaç hafta önce 3 kişi izlerdi şimdi neredese 30 kişi yani ky 10 kat artmış ,

Sayın Deniz1982,bu kadar ilgi çekipte halen daha bu fiyatlarda olması sizcede çok garip bir durum değil mi?

MERDEM1734
04-03-2013, 14:42
Nazlanmaya devam bir yukari iki asagi. Elbet bir gun hep yukari bekliyecegim inada bindirdiler.

pharlap
04-03-2013, 23:46
Nazlanmaya devam bir yukari iki asagi. Elbet bir gun hep yukari bekliyecegim inada bindirdiler.

Aynen, ben de inatla beklemeye devam edeceğim seni Ceylan. Benim gözümde henüz Kervan değilsin. Zira Kervan ın değeri 0,90 değil. Bu kağıt gitmedikçe daha da dikkat çekiyor arkadaşlar. Her gün farklı arkadaşlar soruyor bu nedir diye? Ben de anlatıyorum burda yazıp çizdiklerimizi, kağıdın dününü bugününü. Nihayetinde sonuna kadar burdayım. İnatla bekleyeceğim, sonunda da seni davul zurnayla satacağım, hadi bakalım....Ceylan ın yatırımcısı da Ceylan gibi olmak zorunda arkadaşlar. Kan emici kağıda kene gibi yatırımcı lazım. Yoksa zarardan kaçamazsınız. Bu tip kağıtlar batırdı mı tam batırır ama denk getirdin mi ihya da eder.

Deniz1982
05-03-2013, 09:47
bugünü niyetlerini anlayacağız ilerimide gideceklerde geriyemi

uğur34
05-03-2013, 10:29
Bir kerede kafanı kaldırıp git be arkadaş hep aynı 0,92 ye kaldır 0,91 e satışları sırala yeter artık ya,aşağımı gideceksin yukarımı ne yapacaksan yap artık.

ilter26
05-03-2013, 10:59
çıkacak arkadaşlar öyle bıktırmadan yıldırmadan küstürmeden sattırmadan çıkmaz ee spek ve patron da daha fazla kazanmak istiyor bu kadar ky yüküyle her gün tavan tavan gitmesini beklemek abest olur çıkacak bakmayın bakarsanız da umursamayın

ilkay45
05-03-2013, 14:28

daha önce açılıyordu şimdi açılmıyor sorun bende mi?

Deniz1982
05-03-2013, 14:31
çıkacak arkadaşlar öyle bıktırmadan yıldırmadan küstürmeden sattırmadan çıkmaz ee spek ve patron da daha fazla kazanmak istiyor bu kadar ky yüküyle her gün tavan tavan gitmesini beklemek abest olur çıkacak bakmayın bakarsanız da umursamayın

2 tavan yapsın bir tane ky kalmaz satarlar yenilerde ilk 2 tavanda izleyici olurlar almazlar yani malları toplaması 2 tavana bakıyor .

zagorbaba
05-03-2013, 15:34
2.seansta 0,90 ve 0,89'dan kendi kendine 1.300.000 lot işlem yaptı. Ne yapmaya çalıştığını anlayan varsa bizi aydınlatırsa çok sevineceğiz.

ilkay45
05-03-2013, 15:34
arkadaşlar allah rızası için jo veren yok mu?

MERDEM1734
05-03-2013, 15:49
2.seansta 0,90 ve 0,89'dan kendi kendine 1.300.000 lot işlem yaptı. Ne yapmaya çalıştığını anlayan varsa bizi aydınlatırsa çok sevineceğiz.

anlaşılmayacak bir şey yok arkadaşım kendilerine harçlık yapıyorlar.

pharlap
05-03-2013, 16:15
Şu an açık:

https://********/instant_remedy

pharlap
05-03-2013, 16:16
88 de 1 milyon 63 bin kağıt var. Kapanışa dikkat derim..

ilkay45
05-03-2013, 16:24
Şu an açık:

ellerine sağlık...

uğur34
05-03-2013, 17:17
Az önce 3-5 saniye içinde 1.000.000 lottan fazla 0,88 den verdi.Allah seni bildiği gibi yapsın.

zagorbaba
05-03-2013, 17:23
Yeter ne mal verdin be arkadaş, ne yapmaya çalışıyorsun, 2 kuruş yukarı 2 kuruş aşağı.
Milleti kaz gibi yoluyor resmen.

Deniz1982
05-03-2013, 17:32
Az önce 3-5 saniye içinde 1.000.000 lottan fazla 0,88 den verdi.Allah seni bildiği gibi yapsın.

Acabamanüpülasyon yapılsın diye speklere malmı dağıtılıyor

uğur34
05-03-2013, 17:33
88 de 1 milyon 63 bin kağıt var. Kapanışa dikkat derim..

Tebrik ederim sayın Pharlap 1saat önceden bildiniz,ne yaptı şimdi bu 0,88 den hepsini verdi.

uğur34
05-03-2013, 17:36
Acabamanüpülasyon yapılsın diye speklere malmı dağıtılıyor

Sizin bu dediğinizi biz aylardır diyoruz,aylardır speklere mal veriyor diyoruz,çok yazık.

pharlap
05-03-2013, 20:03
Son 1 saatte 1 milyon 50 bin malı 88 den vermiş ! görünüyor. İçine doğmuş gibi 88'e 1 milyon mal yığmıştı. Müneccim gibi maaşallah..

Haluk Güzel
05-03-2013, 22:36
Ne var ne yok dostlar? Var mı yeni bir gelişme?

lazut61
06-03-2013, 10:16
Ne var ne yok dostlar? Var mı yeni bir gelişme?

aynı beyahu:)))
haluk abi kaçırdığın hiç birşey yok. ekran bize bakıyor biz ekrana....

doktrin
06-03-2013, 10:22
johnny paylaşımı yokmu!!!

zagorbaba
06-03-2013, 12:21
http://imageshack.us/photo/my-images/163/kervn.jpg/

arkadaş kendi kendine takılıyor

ilter26
06-03-2013, 15:27
sabır arkadaşlar sabır çıkacak ilerisi güzel olacak

gümüt45
06-03-2013, 15:34
arkadaslar slm ben uzun zamandir bu ceylan ve suhan kervan saray olan hisedeyim baya yüklü var elimde 1 yili askinda takip ederim forumlari hiç üye olmak gelemdi içimden bugun oldum cok uzun zamandir oynarim bu borsayi ama bukadar cok bekledigim bir kafit olmadi ben tofas fabrikayi 1 aldigimi bilen ve 3 satan adamdim ama busefer cok fena kistim sunu bilin arkadaslar 13 yildir borsa oynarim ama bu gagit kadar capsiz bir gagit görmedim takaslara bakinca arkadaslar üzlerek söylüyorum cok bekleyecek bu hisse emin olun yüzde kirk sekisi disarda bu hisenin birlerin elinde acik bir hissein yükselmesi için yüzde 70 civarinda elde olmasi gerek bu hissede yok arkadaslar bütün yazdiklariniz bir yildir okudum hep okuyorum ceylan birdefa cikkti evet 12 gördü ama kim cikardi bu hisseyi cikaran adamlar suhan içerde yada yasak yediler cok zor cıkmasi.. yatirim tavsiyasi deyil .. beni baglar söyledigilerim

gümüt45
06-03-2013, 15:35
yok ilter bey sabir yok bu kagitta emin olun bir sey olmaz suhan bu hisseden ..

ceyhun06
06-03-2013, 16:41
Yazılanlara göre dün 1.000.000 lot satmış galiba.Bunu görünce canım sıkıldı.Ortaklarım,aklınızın bir köşesinde bulunsun diye yazıyorum,şu an kayıtlı sermaye tavanı 150 milyon,sermayesi 60 milyon,araştırdım 1 lira nın altında bedelli yapılabilir mi?diye sermaye azaltımlı yapılabiliyor,yani 1 Liranın altında bile olsa 60 milyon olan sermayesini azaltıp bedelli yapma ihtimali olabilir,böyle yapanları inceleyin halleri ortada,bakın ihtimal diyorum.Kesin böyle yapar demiyorum.
Herkes 525 milyonun onayına kilitlendi,hepimiz ben dahil çıkacağını ümit ediyoruz,ancak şu an herkes unuttu ama yönetim kurulunun elinde sermayeyi 150 milyona çıkarmak için izinleri var ve bunu canları istedikleri her an yapabilirler 525 milyonun onayı ne zaman gelir,onay verilir mi?Artı mı?Eksi mi? olucak.Onay gelse bile hemen yaparlar mı?Bunlar hep soru işareti.Demek istediğim şey şu onay gelse bile sermayesini ilkönce 150 milyona çıkartıp daha sonra 525 milyon bedelli pay ihrac etme ihtimalleri olabilir.Bakın ihtimal diyorum kesin böyle yapacak demiyorum.Beraber kazanmak ve böyle bir ihtimalin gerçekleşmemesi ümidiyle.Yatırım tavsiyesi değildir.

ixsir4
06-03-2013, 17:11
şu yüzde yetmiş masalına ammada inanıyorsunuz yav siz nasıl yatırımcısınız...sizin görüşlerinize göre borsada bir sürü hisse alıp başını gitmesi lazım.. hissede şu anda herkes büyük kücük spk kararını bekliyor.. kimse bir süprüzle karsılaşmak istemiyor... borsada bir hisse toplu olması coğu zaman yatırımcı icin kötü süprüze hazırlıklı olun manasıda cıkarır..daha önce ceylanda burdaki bir cok yatırımcı dostlarımız hisse alımlarında belkide hisse toplu götürecekler diye aldılar ama 0.70 tl ye kadar o toplu hisseleri tepelerine yediler... bir hissede beklenti varsa yatırımcı hissenin toplu dağınık olmasına bakmaz fiyatına bakar beklentinin gücüne bakar ona göre pozisyon alır ve bekler... yatırım tavsiyesi değildir.. görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım.. ha sunuda unutmadan 3.60 tl den sonra hissenin takası daha cok önem arz edecek bunuda söyleyim dedim.. su andaki takaslarda ki dağınıklık sizin icin yanıltıcı olabilir...o dağınıklık gercekte ne kadar dağınık onu bizim bilme ihtimalimiz yoksadece tahmin ederiz.. sadece hisse mal sahibinin net olarak konturolunde o yüzde 48 dışardaki orana aldanmayın... y.t.d ceyhun icin rahat olsun yetki alındı ama birleşme öncesinde bu yetkiyi kullanamaz kullandığı taktirde birleşme işlemini sil baştan başlamaları lazım .. cünkü birleşme öncesinde herhangi bir şirketin sermaye yapısında değişiklik oldumu spk yeni değerleme istiyor...işte o zaman benim icin kervansarayda beklemenin hic bir anlamı kalmaz hisse ile vedalaşır cıkarım. birleşmeyi uzatacaklar anlamı cıkarır hisseyle vedalaşırım.. y.t.d

zeto
06-03-2013, 17:33
ixir kardeş msj kutun dolumu?

regy
06-03-2013, 17:51
özel mesajları nereden atıyorsunuz

pol-emik
06-03-2013, 18:25
SPK nın 7. bülteni ne zaman yayımlanacak bilen var mı?

zeto
06-03-2013, 18:36
kşinin üstüne tıkla dostum

ixsir4
06-03-2013, 18:37
SPK nın 7. bülteni ne zaman yayımlanacak bilen var mı?bülteni bilmemde kardeşim spk ya bilgi edinme hakkımı kullanıp mail attım birleşme ile ilgili incelemede spk nın süre sınırı varmı yok mu diye bana meil atmışlar mevzuatı oku diye:))) ne mubarek insanlar..))

zeto
06-03-2013, 18:40
normadle 15-20 gün aralıklarla gönderiliyor takriben bu cuma gelebilir

regy
06-03-2013, 20:27
bülten gelmiş kervan yok

hayta10
06-03-2013, 20:48
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=7&submenuheader=null&ext=.pdf

bülten de yokuz.işkence devam edecek...ytd...

hayta10
06-03-2013, 20:59
bır sonrakı bulten yaklasık 1 ay sonra acıklansa,1 ay daha bu sevıyelerdeyız demek.sanırım bugun bultende yer almayacagımızı ogrenen mal sahıplerı satışı verdiler,87 ye geriledik.simdi cık bır ay sonra gel,yıne aynı sevıyede oluruz,normal ceylan(kervan) hareketı bu sekılde olmalı...neyse gerildim biran :) ytd............

mit.tc
06-03-2013, 21:38
sorular sorular......; Eğer yükselecekse ve bıktırıp mal sattırmaya çalışıyorlarsa spek çıkarsın bakalım 1 Liranın üstüne bizleri satıp satmamaya zorlasın bakalım. Sonuçta yükselecekse 1-1,10-1,20 spek için farkeder mi?Spek isterse çok rahat mal toplar.Ama yapmıyor?0,92 ye kaldırıyor hemen satışları sıralıyor.İnşaallah yanılıyorumdur ama yolumuz çok uzun gibi görünüş itibariyle.Eğer toplamaya niyeti varsa.Dün uzun süreden beri ilk defa çok fazla satıcı vardı.2.670.000 satıcı,isteseydi hepsini toplardı ama ne yaptı 2,670.000 lotu almak yerine1 milyon 93 bin lot mal verdi.

pascha
06-03-2013, 22:47
bır sonrakı bulten yaklasık 1 ay sonra acıklansa,1 ay daha bu sevıyelerdeyız demek.sanırım bugun bultende yer almayacagımızı ogrenen mal sahıplerı satışı verdiler,87 ye geriledik.simdi cık bır ay sonra gel,yıne aynı sevıyede oluruz,normal ceylan(kervan) hareketı bu sekılde olmalı...neyse gerildim biran :) ytd............

Bulten yeni spk isbasina geldiginden beri yaklasik 10-11 gunde bir cikmaya basladi,normal sartlarda yeni bulten onumuzdeki hafta cuma gunu cikar.Y.T.D.

hayta10
06-03-2013, 23:39
Bulten yeni spk isbasina geldiginden beri yaklasik 10-11 gunde bir cikmaya basladi,normal sartlarda yeni bulten onumuzdeki hafta cuma gunu cikar.Y.T.D.

bılıyorum kardeş,mesela 1 subat,12 subat,22 subat ve bugun cıktı bülten,dedıgın gıbı.demek ıstedıgım, benım beklentım bu bülten ıcındi ama bızımle ılgılı bır haber çıkmadı malum.ben 1 ay daha bekleyecegımızı dusunuyorum,kastettıgım bu idi kardeş.

pascha
06-03-2013, 23:54
bılıyorum kardeş,mesela 1 subat,12 subat,22 subat ve bugun cıktı bülten,dedıgın gıbı.demek ıstedıgım, benım beklentım bu bülten ıcındi ama bızımle ılgılı bır haber çıkmadı malum.ben 1 ay daha bekleyecegımızı dusunuyorum,kastettıgım bu idi kardeş.

Yanlis anlasilma olmus o zaman,cumlenizin basinda`` bir sonraki bulten yaklasik 1 ay sonra aciklansa`` ibaresini gorunce ben o anlami cikarmistim,bol kazanclar.

pharlap
07-03-2013, 09:49
Kademelere bakılırsa bugün de 87-88 çalışacağız.
86...207.000
87...708.000
88...90.000
89...295.000

Endeks çok salarsa 86 ya değdireceğim diyor şimdilik..

spartacus07
07-03-2013, 09:57
alttan 86 ustten 89 calisir gibi duruyor...
Kademelere bakılırsa bugün de 87-88 çalışacağız.
86...207.000
87...708.000
88...90.000
89...295.000

Endeks çok salarsa 86 ya değdireceğim diyor şimdilik..

korkuts
07-03-2013, 10:32
alttan 86 ustten 89 calisir gibi duruyor...

Endeks salmadan 86 gördü.

pharlap
07-03-2013, 11:15
Ben bunu yazarken endeks 0,68 artıydı. 85 olmaz gibi şimdilik

havacılar
07-03-2013, 11:21
Arkadaşlar günaydın dün akşam atv avrupa kanallarına reklamları vermiş.Kervansaray fon ve otel için müşteri arıyorlar bunun sonuç u potansiyel önemli, beklenecek ilk ceyrek bilonca Bol kazanç arkadaşlar

spartacus07
07-03-2013, 11:50
o reklamlari 9 hafta once verdi 120 milyon € toplayana kadar da vermeye devam edecek ( sınırlı sayıda katılımdan kasıt o ) yurtdisindaki vatandaslarin paralarini legal yontemlerle calan bir dolu ornek var insanlar neden kervansaraya guvensinlerki..tatil yapilan bir yerden henuz oteye gecememis bir firmaya sadece ana para korumali yillik %7 faiz veriyoruz demelerine neden tav olsunlar ! ( 3 hafta oncesine kadar 48 mil.€ toplandi demekki tav olanlar var ) v.s v.s kimse babasinin oglu diil eet hisse aldik ama kervn oldugundan beri basiretsiz kalmaya devam ediyor ve acikcasi midemi bulandirmaya basladi artik tecavuz kacinilmaz gibi geliyor ve bende zevk almaya bakayim bari :)
Arkadaşlar günaydın dün akşam atv avrupa kanallarına reklamları vermiş.Kervansaray fon ve otel için müşteri arıyorlar bunun sonuç u potansiyel önemli, beklenecek ilk ceyrek bilonca Bol kazanç arkadaşlar

pharlap
07-03-2013, 12:39
Sebil gibi mal dağıtmış gene 86-87 den...

spartacus07
07-03-2013, 15:06
nasil bir batak bu ! http://www.f5haber.com/borsagundem/gundem-mmc-sanayi-hisselerinin-satisi-haberi-3715761/

uğur34
07-03-2013, 15:55
Sebil gibi mal dağıtmış gene 86-87 den...

söylenecek söz yok hep kırmızı

regy
07-03-2013, 20:29
beyler ben de şunu düşündüm madem şirket birleşti ve daha önce kendileride bunu biliyorlardı niye sermaye tavanını 60 milyondan 150 milyona çıkardılar 525 milyon değerinde bir şirketle birleşildi pekii bu sermaye tavanını bile bile niye 150 milyona yükseltiler yoksa tekrar bu sermaye tavanı değerinde sermaye artırımınamı gidecekler acaba diye düşündüm y.t.d

zagorbaba
08-03-2013, 12:26
Bekleyen alıcılara son dakika golü 85.000 lotu da sattı, harçlığını çıkardı.

gümüt45
08-03-2013, 15:52
capsiz hisse bu ya be oglum neyin pesindesiniz anlamdim borsa 83 000 bin oldu hala 87 de allah belani versin sayilgan senin allalh bunun hesabini sorar sana emin ol bukadar insanin ahi kalmaz sende emin ol yatacak yerin yok ..

bcgdost
08-03-2013, 16:18
onlarında yapmak istediği bu. bizleri kızdırıp bıktırıp satmaya zorlamak.
çekin gidin buradan diyorlar. ama neden.

korkuts
08-03-2013, 16:46
onlarında yapmak istediği bu. bizleri kızdırıp bıktırıp satmaya zorlamak.
çekin gidin buradan diyorlar. ama neden.

Ranlo gibi gözaltına gitmez diye bilsem beklerim de...

korkuts
08-03-2013, 16:48
imkb 30 kağıtları varken bu uyuzlara bulaşıyoruz ya ... Kendime çok kızıyorum.

pharlap
08-03-2013, 17:21
Borsa %2 yukarda be YUHH ! Bu kadar mı sıkar adam, bu kadar mı paraya taparsınız? Ne biçim insanlar bu kağıdın başındakiler, (eğer varsa) ne biçim ruhları var? Yoksa satmışlar mı ruhlarını? Sattılarsa kime satmışlar? Yoksa borsada mı satmışlar (86 kuruştan) :confused: Sonuç olarak YAZIK.. B_ka battık hem de fena...

pharlap
08-03-2013, 17:33
Gün boyu bunun gibi sümsük sümsük duran kağıtlar bile son anda biraz kalktı ayıp olmasın diye. Bu hala 86'ya veriyor. Bela okumak neye yarar? Belanın katmerlisi kendisi zaten kağıdın. Bana bu kadar çok para ve zaman kaybettiren bir kağıt daha olmamıştı. Zararım yok gerçi ama göz göre göre kaçan kağıtları hesaba katarsan çok...

ixsir4
08-03-2013, 19:30
Gün boyu bunun gibi sümsük sümsük duran kağıtlar bile son anda biraz kalktı ayıp olmasın diye. Bu hala 86'ya veriyor. Bela okumak neye yarar? Belanın katmerlisi kendisi zaten kağıdın. Bana bu kadar çok para ve zaman kaybettiren bir kağıt daha olmamıştı. Zararım yok gerçi ama göz göre göre kaçan kağıtları hesaba katarsan çok...kafanı yorma kardeşim her şey nasip eğer hisseyi birleşme beklentisiyle aldıysan moralini bozma burda ki oyun oran orantı meselesi şimdi değil ama zamanı geldimi malsahibi ky ikikere öpecek onun ayarlaması bu:)) ha öpmek icin hic cabada sarf etmiyecek dediğim gibi oran orantı meselesi:)) yatırım tavsiyesi değildir.. görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım...akla kara spk nın onayından sonra belli olur...pahalıya satıp ucuza aldığı hisseler hic bir hareket yapmadan sadece oran orantıyla değerine değer katacak adam sisin ödenmiş sermayesinin en az 2 katı kar edecek..bence birleşme oranını düşük tutup vole vuracaklar buralardan satanlarda kafayı taşa vuracak:))) y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım...

ilter26
08-03-2013, 21:54
kafanı yorma kardeşim her şey nasip eğer hisseyi birleşme beklentisiyle aldıysan moralini bozma burda ki oyun oran orantı meselesi şimdi değil ama zamanı geldimi malsahibi ky ikikere öpecek onun ayarlaması bu:)) ha öpmek icin hic cabada sarf etmiyecek dediğim gibi oran orantı meselesi:)) yatırım tavsiyesi değildir.. görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım...akla kara spk nın onayından sonra belli olur...pahalıya satıp ucuza aldığı hisseler hic bir hareket yapmadan sadece oran orantıyla değerine değer katacak adam sisin ödenmiş sermayesinin en az 2 katı kar edecek..bence birleşme oranını düşük tutup vole vuracaklar buralardan satanlarda kafayı taşa vuracak:))) y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım...
yatay çizme uzun mu sürecek yoksa öyle bir hava mı yaratılıyor anlamadım 86 89 arası git geller çok bıktırdı kim yatırım yaptıysa bu hisseye küfrediyor söyleniyor olumsuz şeyler söylüyor bakalım inat oldu zaten kaybetmişim kaybedecek çok şeyim kalmamış ya batacam ya çıkacam herkese bol kazanç diliyorum

uğur34
10-03-2013, 01:52
Dikkat ettimde ne zaman burda yazanlar azalsa ilgi çekmek için illaki git gel yapıyor.Yatırım tavsiyesi değildir.

ilter26
10-03-2013, 14:00
http://www.borsagundem.com/haber/SPK-cezalarindaki-ilginc-ayrinti/131498

http://www.borsagundem.com/haber/Gundem-MMC-Sanayi-hisselerinin-satisi/133371

ilter26
10-03-2013, 14:00
Hem ev sahibi ol hem de para kazan

ITB’YE katılan Kervansaray Otelleri, Yurtdışı Genel Sorumlusu Zeynel Gündoğ ve Markus Gill, patlayan Türkiye pazarı ile birlikte sürekli büyüyen tatil turizmi, otelcilik ve konaklama sektöründe bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Almanya’da Bankacılık Denetleme Kurulu (BaFin) tarafından izin verilen tek Türk girişimci olarak Almanya’ya açıldıklarını söyleyen şirket temsilcileri, “Almanya’nın SPK’sı olan kurumda izinli ve denetime tabi tek Türk şirketiyiz. Bu da şirketimizden fon ve yatırımlarına ortak isteyen girişimcilere garantili kazanç imkanı sunuyor” dedi.

Son on yılda Türk turizm sektörünün üç kat büyüme yaptığını hatırlatan Zeynel Gündoğ, “Kervansaray oteller grubu 40 yıldır var olan bir grup. Bağlı olduğu Saygan Holding’in geçmişi daha da eskiye gidiyor ve Türkiye’nin önde gelen tektik kuruluşlarından biridir. Yıllık cirosu 900 milyon eurodur. Halen faaliyette olan 7 otelimiz var. Bodrum’a 1070 villa yapıyoruz. Villa sahiplerinin otel hizmetlerinden de yararlanacağı ve gerektiğinde mülklerini kendi kullanmadıkları zamanda işletme garantili bir proje sunuyoruz. Hem ev sahibi ol hem para da kazan modeli yeni bir kapı açacak sektöre” dedi.

Markus Gill ise, “Kervansaray Hotel GbH ve Coç KG şirketi olarak Almanya’da yarı bankacılık yapma, yani fon ve mülk satma hakkına sahip tek şirket. Müşterilerine kazanç garantisi sunan ve sürekli büyüyen bir pazarda faaliyet gösteren bir şirket olarak yatırımcıyı güven içinde bizimle çalışmaya davet ediyoruz” dedi. Mesut HASTÜRK / BERLİN

Dikişçi Zeki
10-03-2013, 21:07
Geçen ceylanın yarısını bozmuştum,o paranın çok az bir kısmı ile BİM hissesi aldım çok güzel kar getirdi,ben daha İMKB 30 50 100 Ne demek olduğunu yeni öğreniyorum,sizler burda yorum yazanlar,bilgili olduğunu sananlar,neden bizi bu ceylan tarzı hisselerde uyarmıyorsunuz,aylardır bekliyorum,olumsuz hiç bir şey olmamasına rağmen ana paramı kurtarmış değilim,derler ya boğulursan büyük denizde boğul o hesap oldu benimkisi,şimdiye bu kağıda yatırdığım para ile İMKB 30 dan tavan fiyatından bir hisse alsaydım,zarar olsaydı bu ceylan da beklediğim kadar bekleseydim,belki gene kara geçerdim,ne yüzsüz insanlar yawww,o kadar milletin paraları ile iş yapıyorlar,alın lan buda sizin hakkınız sizin sayenizde işimizi yapıyoruz demiyorlar,lanet etmek doğru değil ama lanet olsun bu kağıda ilk işim paramın diğer yarısını kurtarmak olacak,burada birilerini sayesinde bu kadar sabrettik,ama artık o birilerinede güvenmiyorum,sabır sabır sabır nereye kadar yaaaa,taş olsa çatlardı yazık yawww,..Bu kağıt uçmaz kaçmaz arkadaş vurgunu zaten yapmış,heee bu saatden sonra sağlam firma olayım dersede,gıdım gıdım bu kadar hacimle ancak 2015 de 2 veya 3 liralar konuşulur,o zamana kadarda bu kağıtta kimse kalmaz diye düşünüyorum..

lazut61
11-03-2013, 11:12
bu hafta da tutuk başladık . sonu hayır olur inş.

gümüş
11-03-2013, 11:36
birleşme öncesi belgeler 31/01/2013 tarihinde spk verilmişti bunun belli bir cevap süresi var mı arkadaşlar

uğur34
11-03-2013, 13:06
Geçen ceylanın yarısını bozmuştum,o paranın çok az bir kısmı ile BİM hissesi aldım çok güzel kar getirdi,ben daha İMKB 30 50 100 Ne demek olduğunu yeni öğreniyorum,sizler burda yorum yazanlar,bilgili olduğunu sananlar,neden bizi bu ceylan tarzı hisselerde uyarmıyorsunuz,aylardır bekliyorum,olumsuz hiç bir şey olmamasına rağmen ana paramı kurtarmış değilim,derler ya boğulursan büyük denizde boğul o hesap oldu benimkisi,şimdiye bu kağıda yatırdığım para ile İMKB 30 dan tavan fiyatından bir hisse alsaydım,zarar olsaydı bu ceylan da beklediğim kadar bekleseydim,belki gene kara geçerdim,ne yüzsüz insanlar yawww,o kadar milletin paraları ile iş yapıyorlar,alın lan buda sizin hakkınız sizin sayenizde işimizi yapıyoruz demiyorlar,lanet etmek doğru değil ama lanet olsun bu kağıda ilk işim paramın diğer yarısını kurtarmak olacak,burada birilerini sayesinde bu kadar sabrettik,ama artık o birilerinede güvenmiyorum,sabır sabır sabır nereye kadar yaaaa,taş olsa çatlardı yazık yawww,..Bu kağıt uçmaz kaçmaz arkadaş vurgunu zaten yapmış,heee bu saatden sonra sağlam firma olayım dersede,gıdım gıdım bu kadar hacimle ancak 2015 de 2 veya 3 liralar konuşulur,o zamana kadarda bu kağıtta kimse kalmaz diye düşünüyorum..

Burada yazılanlara itibar edipte ona göre işlem yapıyorsan zaten kaybetmeye mahkumsun demektir.

bcgdost
11-03-2013, 14:29
Bu hisse herkesi bezditmiş durumda. Insanlar tam anlamıyla borsaya küsmüşler.
Daha ne kadar sürecek bu işkence...

pol-emik
11-03-2013, 15:58
birleşme öncesi belgeler 31/01/2013 tarihinde spk verilmişti bunun belli bir cevap süresi var mı arkadaşlar

Sn Gümüş bu konuyu başvurudan beri araştırıyorum. SPK nın max. 6 ay içinde onaylaması gerekiyormuş. Yeni SPK nın hızlı olduğunu düşünürsek 4 ay desek. Mayıs sonu cevap gelir diye düşünüyorum.

ilter26
11-03-2013, 18:37
Sn Gümüş bu konuyu başvurudan beri araştırıyorum. SPK nın max. 6 ay içinde onaylaması gerekiyormuş. Yeni SPK nın hızlı olduğunu düşünürsek 4 ay desek. Mayıs sonu cevap gelir diye düşünüyorum.

saol bende bu bilgiyi arıyordum.

regy
11-03-2013, 21:41
pekii spk kabul etmez ise tekrar yeniden başvuru yapılıp bir dört ay dahamı beklenecek y.t.d

pharlap
11-03-2013, 23:10
pekii spk kabul etmez ise tekrar yeniden başvuru yapılıp bir dört ay dahamı beklenecek y.t.d

Spk kabul etmezse bu kağıda gözaltı pazarı bile çok gelir.
Onay gelmemesi çok çok zayıf bence. Zaten Spk'da bazı bilgi belgeler var ki bültene 525 milyon luk sermaye arttımını koymuş. Süreç devam ediyor yani . İnşallah sonu iyi olur. Artık belli oldu ki bu kağıt, bu saatten sonra birleşme onayına kadar gitmeyecek, özellikle tutuyorlar burda.

pharlap
12-03-2013, 10:39
Murat arkadaşımızdan alıntı: Kademeli 25 hisseyi izleyebilirsiniz.
Küfürsüz, düzeyli lütfen arkadaşlar.. Yıldızları silip yerine boşluksuz ( j o i n . m e ) yazın.

ilter26
12-03-2013, 12:37
şuan sıkılan küçük yatırımcı satıyor gibi hayırlısı bakalım beklemeye devam hissse de yataya devam zararına satmayacağım bildigin seytan bilmedigin seytandan daha iyidir :)

medcezir1234
12-03-2013, 13:06
nasıl olsa gideceksin satan satar ama birde giderse yakalayamaz kimse bu kağıdı yola çıkmış artık bu kervan kimse durduramaz.yatırım tavsiyesi degildir.

medcezir1234
12-03-2013, 13:07
artık o eski ceylan yok resmen büyük bir şirket var.

medcezir1234
12-03-2013, 13:14
bu ne ya yaprak kıpırdamıyor.:halay:

pharlap
12-03-2013, 15:18
MMCAS'tan haber var. Bizle ilgili:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz ana hissedarı Masum ÇEVİK'in, sahibi olduğu 470.713,37 adet A grubu , 470.713,37 adet B grubu ve 6.982.248,42 adet C grubu olmak üzere toplam 7.923.675,16 adet hissenin Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH ve Burçak Sayılgan'a satışı ile ilgili Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Hisse devir sözleşmesi aşağıdaki şartları içermektedir;

Masum Çevik, her birinin nominal değeri 1 TL ve şirketimizin 13.336.879,00 TL çıkarılmış ve tamamı ödenmiş sermayesi içerisinde %59,41 oranında hissedarlığı temsil eden 470.713,37 TL nominal değerli 470.713,37 adet A grubu nama yazılı hisseleri 1.485.148,00 TL bedelle ve 470.713,37 TL nominal değerli 470.713,37 adet B grubu nama yazılı hisseleri 1.485.148,00 TL bedelle ve 3.812.777,42 TL nominal değerli 3.812.777,42 adet C grubu hisseleri 12.029.704,00 TL bedelle alıcılardan Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH'ye ve 3.169.471,00 TL nominal değerli 3.169.471 adet C grubu hisseleri 10.000.000,00 TL bedelle alıcılardan Burçak Sayılgan'a satışı yapılacaktır.
Sayın hissedarlarımızın bilgisine sunulur.

pharlap
12-03-2013, 15:24
Hisseleri 3,15 'den almışlar.

medcezir1234
12-03-2013, 15:55
pharlap kardeş bu nedemek oluyor

ilter26
12-03-2013, 16:01
MMCAS'tan haber var. Bizle ilgili:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimiz ana hissedarı Masum ÇEVİK'in, sahibi olduğu 470.713,37 adet A grubu , 470.713,37 adet B grubu ve 6.982.248,42 adet C grubu olmak üzere toplam 7.923.675,16 adet hissenin Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH ve Burçak Sayılgan'a satışı ile ilgili Hisse Devir Sözleşmesi imzalanmıştır.

Hisse devir sözleşmesi aşağıdaki şartları içermektedir;

Masum Çevik, her birinin nominal değeri 1 TL ve şirketimizin 13.336.879,00 TL çıkarılmış ve tamamı ödenmiş sermayesi içerisinde %59,41 oranında hissedarlığı temsil eden 470.713,37 TL nominal değerli 470.713,37 adet A grubu nama yazılı hisseleri 1.485.148,00 TL bedelle ve 470.713,37 TL nominal değerli 470.713,37 adet B grubu nama yazılı hisseleri 1.485.148,00 TL bedelle ve 3.812.777,42 TL nominal değerli 3.812.777,42 adet C grubu hisseleri 12.029.704,00 TL bedelle alıcılardan Kervansaray Hotel Verwaltungs GmbH'ye ve 3.169.471,00 TL nominal değerli 3.169.471 adet C grubu hisseleri 10.000.000,00 TL bedelle alıcılardan Burçak Sayılgan'a satışı yapılacaktır.
Sayın hissedarlarımızın bilgisine sunulur.

ne demek oluyor bu ne getiriri ne götürür iyi bir analizini yapacak bilgili arkadaş açıklayabilir mi acaba ?

pharlap
12-03-2013, 16:39
pharlap kardeş bu nedemek oluyor

Bilemezsin kardeşim. Çevik'lerle ikili ilişkilerine bağlı olarak gelişen bi durum herhalde. Epey iyi fiyattan almışlar hisseleri. Ceylan'ın zamanı gelene kadar boş durmamak için de olabilir :) Onlar da sıkıldılar bakma sen ..Daha önce de Deniz Yat. ort. alacaklardı vazgeçtiler, demek ki bu daha cazip geldi.

pharlap
12-03-2013, 16:41
Buyrun:

gümüş
12-03-2013, 17:36
bence 0,92 yi mahsus kırdırmıyorlar gs birleştiğinde sermayesi 2000 den 2800 felan olmuştu sermaye artışı tahsisli yapılmıştı..düşük fiattan tahsisli yapmak için fiyatı baskı altında tutuluyor bence

ixsir4
12-03-2013, 17:46
büyük ihtimal senaryo su önce sisle kervanı birleştir.. 1--2 yıl icinde de mmcası yeni şirketle birleştir......yukardaki birinci senaryo 2. senaryo da su olabilir spk sisle kervanın birlşemesine izin vermez ise bu sefer sisle, mmcası birleş tir me operasyonu olabilir.....bu durumda hapı yuttuk demektir..y.t.d görüşlerim beni bağlar zararınada karınada ben katlanırım... spk kararını bekleyip göreceğiz....bayramdeğil seyran değil malsahibi bizi neye öptü:))

ixsir4
12-03-2013, 17:51
3. senaryoda su cevikleri bu satışla nakite gecirip tahsisli sermaye artırımında elde kalacak hisseleri bunlara verip kervana ortak etme de olabilir...(birleşmiş haline yani 525 milyonluk pay var ona) y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım..adamlar gizli ortaklarmış gibi geliyor bana hayırlısı bakalım bekle ve gör ...

ixsir4
12-03-2013, 17:54
2. senaryo dışındaki tüm oluşumlar başımız gözümüz üstüne kabulumüzdür ağalar. y.t.d

ilter26
12-03-2013, 18:12
iyi hatırlamıyorum ama bu hisseler yüzünden dava açan masum çevik değilmiydi şimdi satılınca dava düşmüş mü oldu anlaşmış mı oldular

ozay1905
12-03-2013, 18:29
Arkadaşlar şahsi görüşüm spek hareketin başlaması için masum çevike para lazım..parayı da kervansaray masumun hisselerini geçici olarak aldı ve gerekli parayı sağladı..bir süre sonra masum hissede spek hareketleri yapar görevini tamamlar sonrada kervansaraya sattığı mmcas hisselerini geri alır diye düşünüyorum..Bunu bişeye dayandırdığım yok ssadece şahsi fikrim..

uğur34
13-03-2013, 02:45
büyük ihtimal senaryo su önce sisle kervanı birleştir.. 1--2 yıl icinde de mmcası yeni şirketle birleştir......yukardaki birinci senaryo 2. senaryo da su olabilir spk sisle kervanın birlşemesine izin vermez ise bu sefer sisle, mmcası birleş tir me operasyonu olabilir.....bu durumda hapı yuttuk demektir..y.t.d görüşlerim beni bağlar zararınada karınada ben katlanırım... spk kararını bekleyip göreceğiz....bayramdeğil seyran değil malsahibi bizi neye öptü:))

İxsir4 abi yani mmcası onay verilmeme ihtimaline karşı almış olabilirler mi demek istiyorsunuz?Yani onay verilmezse ceylan üzerinden giremezse mmcas üzerinden girmeyi deneyebilir mi?Peki sayılgan ceylanı aldıktan sonra ceylanda yaşananlar mmcas tada yaşanabilir mi abi.

uğur34
13-03-2013, 03:09
Arkadaşlar şahsi görüşüm spek hareketin başlaması için masum çevike para lazım..parayı da kervansaray masumun hisselerini geçici olarak aldı ve gerekli parayı sağladı..bir süre sonra masum hissede spek hareketleri yapar görevini tamamlar sonrada kervansaraya sattığı mmcas hisselerini geri alır diye düşünüyorum..Bunu bişeye dayandırdığım yok ssadece şahsi fikrim..

Kervansaray masumun mmcas hisselerini geçici olarak aldı daha sonra masum hisselerini geri alacak demişsiniz,benim şahsi fikrim peki mesela dediğiniz gibi değilde kervansaray,masuma görevini tamamlaması için kervansaray hisselerinden geçici olarak verseydi,bu kadar işleme gerek kalmasaydı,böyle göstere göstere değilde,biz masumun adını hiç duymasaydık daha iyi olmazmıydı sizcede.y.t.d. görüşlerim beni bağlar zararınada karınada ben katlanırım

Dikişçi Zeki
13-03-2013, 11:34
Ayda 0,1 kuruş 10 kuruş demiyorum sadece bir kuruş artsa idi şu 1 yıla yakın zamandır aynı yerlerde şu an 1 liranın üstünde olurdu,ben gördümde şu İMKB de böyle milletin parasına doymamış bir kağıt görmedim,iyice sabrım taşıyo...

ixsir4
13-03-2013, 17:36
İxsir4 abi yani mmcası onay verilmeme ihtimaline karşı almış olabilirler mi demek istiyorsunuz?Yani onay verilmezse ceylan üzerinden giremezse mmcas üzerinden girmeyi deneyebilir mi?Peki sayılgan ceylanı aldıktan sonra ceylanda yaşananlar mmcas tada yaşanabilir mi abi.evet spk nın izin vermeme ihtimaline göre almış olma ihtimalleri var.. mmcasta bedelli hisse artışı yapıp bunuda tahsisli yaparlarsa mmcas taki ky dikkatli olsun derim ceylan daki aynı hareketi yaparlar adamlar canbaz...bunlar mmcas tı nakit mi ödeme yaparak alıyorla öyle bir bilgiye ulaşan varmı arkadaşlar...vadeli aldılarsa birleşmeden sonra mmcastın ödemesini yeni şirketin hissesini de vererek yapabilirler yeni şirketimiz böylece borsada işlem yapan mmcastında sahibi olabilir.......bunlar bu konuda uzman ceplerinden para cıkmadan şirket almakta.. y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım..

ilter26
13-03-2013, 18:45
bu mmcas nerden çıktı ne oluyor bir sürü şey oluyor bu hissede tık yok 85 86 87 git gel arada 92 ye çıkar sonra tekrar aşağı bas ne yapmaya çalışıyorlar bilmiyorum nasıl birleşecek bu kadar otel bir de mmcas nasıl birleşecek nasıl devralınacak nasıl olacak bu işler ne dönüyor hayatımda bu kadar çetrefilli hisse görmedim her şey soru işareti açık seçik yapılan bir şey yok şu yapılabilir şu da olabilir şunu da planlıyoruz düşünüyoruz

ya bu hisse büyük bir holding olup ilerleyecek ya da öyle bir görüntü yayıp beklentileri boşa çıkarıp zaten dibi boylayan ky ya hisseleri kakalayıp yatacak üstüne senelerce inletecek huzur bozan bir hisse stres kağıdı tam allah bana ve benim gibi bekleyen kylara sabır versin

korkuts
14-03-2013, 01:00
Ceylan sekmedi kervan yürümedi.

uğur34
14-03-2013, 01:44
evet spk nın izin vermeme ihtimaline göre almış olma ihtimalleri var.. mmcasta bedelli hisse artışı yapıp bunuda tahsisli yaparlarsa mmcas taki ky dikkatli olsun derim ceylan daki aynı hareketi yaparlar adamlar canbaz...bunlar mmcas tı nakit mi ödeme yaparak alıyorla öyle bir bilgiye ulaşan varmı arkadaşlar...vadeli aldılarsa birleşmeden sonra mmcastın ödemesini yeni şirketin hissesini de vererek yapabilirler yeni şirketimiz böylece borsada işlem yapan mmcastında sahibi olabilir.......bunlar bu konuda uzman ceplerinden para cıkmadan şirket almakta.. y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım..

Teşekkürler abi inşaallah mayıs sonuna doğru bir aksilik çıkmazda onay gelir,gerçi birde onay geldikten sonra hemen yürürlüğe koysa bile yönetim kurulu toplanıp en az 1 ay sonrasına gündem maddeleri açıklayıp genel kurul yapması,birleşme kararını genel kurulda alması gerekiyormuş,yani 1 ay da genel kurul için beklememiz gerekiyormuş,genel kuruldada yakın tarihe birleşme kararı verilir mi bilinmez,dendi ama şirket birleşmesi ne kadar sürer,nasıl olur daha önce başıma gelmedi yinede bilemem,inşaallah onay gelir,ne kadar sürerse sürsün ben beklerim abi.aksini düşünmek bile istemiyorum.Pharlap eğer onay verilmezse bize gözaltı pazarı bile çok gelir diye yazmıştı.Allah korusun abi.İyi düşünelim iyi olsun.y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım.

spartacus07
14-03-2013, 13:23
Hacim yerlerde surunuyor...Ne bo..tan birseysin sen ya..

spartacus07
14-03-2013, 16:04
suan KERVT %9 cikmis ekrana bi baktim aha dedim meger son harf N yerine T yazior...birgun bole sasirtcakmis beni acep encok artanda ?!

pharlap
14-03-2013, 18:30
Hacim acayip daraldı, son iki ayın en düşüğü sanırım. Hayır olur inşallah sonumuz.

hayta10
14-03-2013, 20:54
bülten açıklandı az once , yokuz

zagorbaba
15-03-2013, 11:58
bugün senden taban bekliyoruz

lotlot
15-03-2013, 12:04
bugün senden taban bekliyoruz

tavan demek istedin heralde:frown:

lotlot
15-03-2013, 12:08
bu kağıdın lig değiştireceğin düşünüyorum ytd

zagorbaba
15-03-2013, 12:13
tavan demek istedin heralde:frown:

yoo taban demek istedim, alıcı yok, kendisi çalıp oynuyor. biri çıkıp açığa 300.000 satış yapsa taban.

lotlot
15-03-2013, 13:06
yada tam tersi
yoo taban demek istedim, alıcı yok, kendisi çalıp oynuyor. biri çıkıp açığa 300.000 satış yapsa taban.

Dikişçi Zeki
15-03-2013, 14:13
BU KAĞIDI YÜKLÜ OLARAK İLK 9. AYIN SONLARINDA FELAN ALDIM,DAHA ANA PARAMI KURTARMIŞ DEĞİLİM,İLK İŞİM ANA PARAMI KURTARIP,İMKB 30 içinden XXX KAĞIDINI ALMAK OLACAK EĞER O XXX KAĞIDI O ZAMANLAR ALSA İMİŞİM ŞU AN PARAM İKİ KATI OLACAKMIŞ YAZIK YAWW,AYLARDIR GR İLERLEME KAYDETMEMİŞ,SPEK KAĞIT TOPLAMAYI BIRAKIP,BİDE HALA MAL SATMAYA DEVAM EDİYOR :(

lotlot
15-03-2013, 15:43
güzel bir kağıt iyi yatırımları var yakında karşılığını verir inşallah ytd

Dikişçi Zeki
15-03-2013, 16:17
güzel bir kağıt iyi yatırımları var yakında karşılığını verir inşallah ytd

Bu hissede yeni olduğun,belli,evet bizde öyle umut ediyoruz,ama en az 6 ay önce alsa idin,bakalım böyle konuşurmuydun şimdi...Bu kağıttan bi halt olmaz ,paramı kurtarayım,yüzüne bakmam daha...

ilter26
15-03-2013, 17:48
ne oldu bu hisseye hacim neden bu kadar düştü bir zamanlar hacimde patlama yaşanıyordu ilk 3 te bile görmüştük gerçi o zaman da tavana gitmedi ama bu belirsizli tedirgin ediyor insanı

lotlot
15-03-2013, 18:25
çömsün diyosun yani. haklısın yeni aldım. borsada para kazanmak kolay değil 6 ay borsa için çok değil Allah herkese bol kazanç versin
Bu hissede yeni olduğun,belli,evet bizde öyle umut ediyoruz,ama en az 6 ay önce alsa idin,bakalım böyle konuşurmuydun şimdi...Bu kağıttan bi halt olmaz ,paramı kurtarayım,yüzüne bakmam daha...

uğur34
15-03-2013, 18:31
Burada her geçen gün yeni yeni isimler gördükçe ümidim daha da azalıyor.0,86 1,1 al,0,85 paso satış yap.

lotlot
15-03-2013, 18:37
:):):):tamam:
Burada her geçen gün yeni yeni isimler gördükçe ümidim daha da azalıyor.0,86 1,1 al,0,85 paso satış yap.

pharlap
15-03-2013, 19:32
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=267254

http://g1303.hizliresim.com/17/h/l2wqt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Selim Sayılgan MMCAS'ın başına geçmiş, bugün resmi olarak ??

uğur34
15-03-2013, 19:35
:):):):tamam:

Tabii sizde haklısınız o kadar yükselmiş,sonra düşmüş bu fiyatlarıda aşağı kırmıyor yani dipim buraları diyor,herkese cazip geliyor ama nedense bugün yine 0,86 ya 1 lot alış yazıyor 0,85 sürekli satış yapıyor,6 ay diyorsunuz gülün gülün çok merak ediyorum 6 ay sonra da gülebilecekmisiniz.

pharlap
15-03-2013, 19:40
Bu MMCAS muhabbeti nerden çıktı, ne yapmaya çalışıyorlar? Kervansaray'ın ne faaliyetleri, ne bütçesi, ne borcu ne yatırımları hakkında yatırmcıya tek kelime etmiyorlar. Gidip MMCAS'ı satın alıyorlar. Bu ne biçim iş ya? Bu nasıl borsa şirketidir? Ne bilgilendirme, ne haber? Birleşilecek şirket gidip şirket satın alıyor, kap ta tek kuruşluk bilgi yok....İyice sıktı artık...

uğur34
15-03-2013, 20:11
Bu MMCAS muhabbeti nerden çıktı, ne yapmaya çalışıyorlar? Kervansaray'ın ne faaliyetleri, ne bütçesi, ne borcu ne yatırımları hakkında yatırmcıya tek kelime etmiyorlar. Gidip MMCAS'ı satın alıyorlar. Bu ne biçim iş ya? Bu nasıl borsa şirketidir? Ne bilgilendirme, ne haber? Birleşilecek şirket gidip şirket satın alıyor, kap ta tek kuruşluk bilgi yok....İyice sıktı artık...

Şu sitede herkes bir yana yazılarına en çok değer verdiğim kişi sizsiniz pharlap.İxsir4 abi nin dediği gibi eğer onay gelmeme ihtimaline karşı mmcas üzerinden diğer şirketlerinin girebilmesi için mmcas ı aldılarsa ve ceylan ın diğer şirketlerle birleşmesine izin verilmezse şu an çalışan 4 kişi,zararda ve kağıt üstünde bir şirket gibi,o zaman ortada kaldık demektir,tek ümidimiz şirket birleşmesi eğer olmazsa pharlap dediğiniz gibi bize gözaltı pazarı bile çok gelir.Patron un halen buraları dip gösterip satışa devam etmesi çok ilginç,elimizdekilere tenezzül bile etmiyor,almak için hiç gayret sarfetmiyor.Yatırım tavsiyesi değildir.

medcezir1234
16-03-2013, 02:02
bu mmcas nerden çıktı ne yapıyorlar ne yapmaya çalışıyorlar.patron ne düşünüyor acaba!:sarhos:

pharlap
16-03-2013, 04:56
Şu sitede herkes bir yana yazılarına en çok değer verdiğim kişi sizsiniz pharlap.İxsir4 abi nin dediği gibi eğer onay gelmeme ihtimaline karşı mmcas üzerinden diğer şirketlerinin girebilmesi için mmcas ı aldılarsa ve ceylan ın diğer şirketlerle birleşmesine izin verilmezse şu an çalışan 4 kişi,zararda ve kağıt üstünde bir şirket gibi,o zaman ortada kaldık demektir,tek ümidimiz şirket birleşmesi eğer olmazsa pharlap dediğiniz gibi bize gözaltı pazarı bile çok gelir.Patron un halen buraları dip gösterip satışa devam etmesi çok ilginç,elimizdekilere tenezzül bile etmiyor,almak için hiç gayret sarfetmiyor.Yatırım tavsiyesi değildir.

Teşekkürler Uğur kardeşim. Birleşmenin olmasını bekliyorum. Çünkü bunlar da Ceylan'ı boşuna almadılar. Bu şirket bu kadar zarardayken, borçtayken, gözaltı pazarındayken , ordan çıkarıldı, neden borçların çoğu kapatıldı, birleşme için başvurular yapıldı, bu kadar zaman ve para ky'ya kağıt kitlemek için mi yapıldı? Madem kitledin kağıdı ky'ya bırak kendi haline, birleşmeden falan bahsetme. Herkes başının çaresine baksın. İcraatın birini tamamlamadan öbürüne atlamak, böyle haber ve gelişmeler öncesi kağıdı bu seviyelerde öldürmek vesaire bunların hepsinin mantıklı bir açıklaması olmalı. Ama biraz daha bekleeyeceğimiz kesinleşti artık.

regy
16-03-2013, 20:55
sayın ixsir kardeşim iyi akşamlar inan bu kervan beni usandırdı ama çıkmayacağım sonuna kadar bekleyeceğim çünkü ben ne kadar bekliyorsam hissede onlarda benim gibi bekliyorlar bir aşşagı bir yukarı sana bir kaç sorum olacak eğer kusura bakmaz isen bu birleşme sence 3 ayda olsa beş ayda olsa spk onaylayacakmıdır? ikinci sorum ceylan birleşeceğini bildiği halde niye kayıtlı sermaye tavanını 60 milyondan 150 milyona çıkardı?çünkü kervanın sermayesi 525 milyon vs değilmidir?yani bu sermaye tavanının 150 milyona çıkarılması birleşmeden sonra bir bedelli sermaye artışına işaret olabilirmi?son sorum ise masum çevik mmcas yönetiminden istifa etmiş yerine selim sayılgan gelmiş acaba diyorum tekrar masum çevik ile bir şeylerimi hazırlanılıyor?saygılar allaha emanet ol y.t.d

regy
16-03-2013, 21:28
sayın pharlap iyi akşamlar nasılsınız

Dikişçi Zeki
17-03-2013, 16:01
Yok abi yok,tık yok kağıtta,zamanında yapacaklarını yapmışlar,ky nın sermayesi ellerinde,milletin paraları ile ticaret yapıyorlar,ne kar açıklaması var ne bişi,yeterince kağıt satmışlar zaten,bedelli yapmaları imkansız,bu kağıdı kim alacakki,olan gene elinde kağıt olanlara olur,bedelliye gidiyoruz derler alın bakayım kağıtları derler ,sende korkudan ya alırsın,yada çıkarırsın elindekileri,olay bu kadar basit,İMKB yüzde dolu bu tarz kağıtlar,ahhhh kafammm ahhhh biraz bilgi sahibi olsa idim,böyle kağıtlara girermiydim.ama hayat işte,herşey bir tecrübe,bu kağıt benim altı ayımı yedi kim bilir 5 liradan alanlar ne yapıyordur,ve hala paramı kurtarabileceğim umutu bile yok....

ilter26
17-03-2013, 22:30
bu mmcas satın alma işine ben anlam veremedim hisseyi düşük tutmak istiyorlar da o yüzden bu mmcas bir fiyat yerine 3 gösterip yükseltmeyecekler mi yoksa arkadaşların dediği gibi birleşme durumu olmamasına karşın alınmış bir durum mu çok saçma işler yapılıyor mmcasın kap haberinde var kervansarayınkinde yok nasıl iş ne yapılmaya çalışıyor anlamadım
085 e düşürmeleri ben bu hisseyi hemen yükseltmeyecem daha bir süre (uzun mu olur bilemem ) daha süründürecem mesajı

Dikişçi Zeki
18-03-2013, 11:13
Süper oyuncusun CEYLN..

bcgdost
18-03-2013, 12:02
evet kendi çalıyor kendi oynuyor bizlerde sadece bakıyoruz

lotlot
18-03-2013, 12:03
bugün bi tavan yakışık (yine kızacaksınız ama)

uğur34
18-03-2013, 12:24
bugün bi tavan yakışık (yine kızacaksınız ama)

Sen yenisin galiba.

lotlot
18-03-2013, 12:42
Sen yenisin galiba. kağıtta yeniyimde borsada değil

cankurt23
18-03-2013, 13:02
kağıtta yeniyimde borsada değil

bir tarafta yenilik var demekki.burda yenissniz yani, bizde yeniydik aldık 1300 den ,yükselmesini bekliyoruzz,bakalımm.ytdd.

lotlot
18-03-2013, 13:37
millet nasıl bıkmış vay arkadaş ne yazsak eleştriliyo bu son yazım.

serbar
18-03-2013, 17:26

Arkadaşım yazılanları mazur gör.10 aydır buradayım.4-5 aydır yazmıyorum.Sizin gibi birçok arkadaş yükselecek ümidiyle bu kağıda bulaştı.4-5 ay öncesine kadar bende çok yükselecek ümidi taşıyordum.Yazılarıma bakarsanız en çok olumlu yazanlardan biri bendim.Şu an çoğu kişi zararda bekliyor.Çıkmak için fırsat kolluyor.Alanlar daha sonra,düşünce maliyet düşürmek için bir daha aldılar,mallandıkça mallandılar,o yüzden herkes çok stresli,aylarca kervansaray onayı bekledik geldi,tık yok,daha sonra birleşme haberi geldi tık yok,genel kurul oldu tık yok,her defasında kaldırıp bastı.Hep yükselecek kimse alamayacak hayalleri kurduk,ancak 380 şirketin hangi birisi böyle hareketler yapıyorda ceylan yapacak,ayrıca yükselse sizce alan mı daha çok olur satanmı?Kısacası ceylana aşık olduk,gözümüz boyandı yaptıklarını göremedik,ama o bizim iyi niyetimi hep kötüye kullandı.
Şu an önümüzde beklenti onayı var.Ayrıca mmcası aldı,eğer ceylanın onayı verilmemesine karşın mmcas alındıysa vay halimize,soluğu nerede alır bilemeyiz.
Ayrıca onay gelse bile onay şartlarını,ne şekilde birleşme olacağını iyice inceleyin derim,çünkü her şey onların elinde ne şekilde birleşme olacak henüz kimse bilmiyor ve karşımızdakilerin hiçte iyi niyetleri yok gibi,hiçbir açıklama yok,birleşmede çok ciddi bir zararla karşılaşmayacağımızı nereden bilebiliriz ki!O yüzden seni anlıyorum,nasıl olsa sende birkaç ay sonra ne demek istediklerini anlayacaksın.Umut timsalimiz,herkese yazılarıyla ümit veren ixsir4 kardeşim bile olabilecekleri gördü ki o bile artık ümit verici şeyler yazmıyor.Ümitle herşey güzel olacak diye aylardır bekliyoruz.Gerekirse aylarca daha bekleyebilirim,Bu işin sonunda bedelsiz kağıtlarının zamanı geldi,bedelsiz kağıtlarını kaçırmakta olabilir ama kendi adıma zararımı çıkarmadan satmayacağım.Herkese bol kazançlar.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

korkuts
18-03-2013, 17:30
İt ürür kervan yürür diye bir söz vardır bu kervan yürümüyor demek ki o söz de geçerliliğini yitirdi.

ilter26
18-03-2013, 17:34

3 5 ay sonra seni de görürüz

Dikişçi Zeki
18-03-2013, 22:11
Sitenin birinde bir yorumcu CEYLN ismi satılacak demiş,böyle birşey varmı varsa bize ne gibi artısı veya eksisi olur???

uğur34
19-03-2013, 08:48
Arkadaşım yazılanları mazur gör.10 aydır buradayım.4-5 aydır yazmıyorum.Sizin gibi birçok arkadaş yükselecek ümidiyle bu kağıda bulaştı.4-5 ay öncesine kadar bende çok yükselecek ümidi taşıyordum.Yazılarıma bakarsanız en çok olumlu yazanlardan biri bendim.Şu an çoğu kişi zararda bekliyor.Çıkmak için fırsat kolluyor.Alanlar daha sonra,düşünce maliyet düşürmek için bir daha aldılar,mallandıkça mallandılar,o yüzden herkes çok stresli,aylarca kervansaray onayı bekledik geldi,tık yok,daha sonra birleşme haberi geldi tık yok,genel kurul oldu tık yok,her defasında kaldırıp bastı.Hep yükselecek kimse alamayacak hayalleri kurduk,ancak 380 şirketin hangi birisi böyle hareketler yapıyorda ceylan yapacak,ayrıca yükselse sizce alan mı daha çok olur satanmı?Kısacası ceylana aşık olduk,gözümüz boyandı yaptıklarını göremedik,ama o bizim iyi niyetimi hep kötüye kullandı.
Şu an önümüzde beklenti onayı var.Ayrıca mmcası aldı,eğer ceylanın onayı verilmemesine karşın mmcas alındıysa vay halimize,soluğu nerede alır bilemeyiz.
Ayrıca onay gelse bile onay şartlarını,ne şekilde birleşme olacağını iyice inceleyin derim,çünkü her şey onların elinde ne şekilde birleşme olacak henüz kimse bilmiyor ve karşımızdakilerin hiçte iyi niyetleri yok gibi,hiçbir açıklama yok,birleşmede çok ciddi bir zararla karşılaşmayacağımızı nereden bilebiliriz ki!O yüzden seni anlıyorum,nasıl olsa sende birkaç ay sonra ne demek istediklerini anlayacaksın.Umut timsalimiz,herkese yazılarıyla ümit veren ixsir4 kardeşim bile olabilecekleri gördü ki o bile artık ümit verici şeyler yazmıyor.Ümitle herşey güzel olacak diye aylardır bekliyoruz.Gerekirse aylarca daha bekleyebilirim,Bu işin sonunda bedelsiz kağıtlarının zamanı geldi,bedelsiz kağıtlarını kaçırmakta olabilir ama kendi adıma zararımı çıkarmadan satmayacağım.Herkese bol kazançlar.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sizi buralarda görmek çok güzel.

uğur34
19-03-2013, 10:08
ixsir4 abi daha düne kadar umut kaynağımızdın,sende olabilecekleri gördün galiba,sende gemiyi terk ettin galiba artık hiçbir şey yazmıyorsun.

spectacularr
19-03-2013, 10:22
iskir babaaaaaaaa hala umutlu merak etmeyin.sadece tacirliğini yapmayı bıraktı :)

spartacus07
19-03-2013, 11:39
0,84 kademesine gostermelik alislar yaz ve bir tarafdan da 0,84 e ver ! 0,84 ' de kirilmak uzere !

MERDEM1734
19-03-2013, 12:36
0,84 kademesine gostermelik alislar yaz ve bir tarafdan da 0,84 e ver ! 0,84 ' de kirilmak uzere !

yeni bir oyun geliyor sanki.

spartacus07
19-03-2013, 15:41
Sen neler yapiyorsun oyle sacma sapan ! Amacin nedir bir bilsem ! Lakin beklemedeyim cok zarar yazdim param kus oldu uctu ama bu sefer gemiyi terk etmicem !

hayta10
19-03-2013, 15:53
İxsir4 bu kagit ankara yani 6 tl olacak diodun,gecenlerde de 3.60 dedi.bakalm smdiki fiyati kaç

ilter26
19-03-2013, 17:44
İxsir4 bu kagit ankara yani 6 tl olacak diodun,gecenlerde de 3.60 dedi.bakalm smdiki fiyati kaç

herkes her şeyi söyleyebilir kimi de göz altına inecek batacak diyor herkesin kendine göre bir fikri hedefi var benim o kadar yüksek değil 1 30 150 arası satarım uçanı kaçanı fazlası kimin olursa olsun başkalarının ne söylediğine göre yatırım yapmayın yapan da aldanır kaybeder

uğur34
19-03-2013, 18:06
herkes her şeyi söyleyebilir kimi de göz altına inecek batacak diyor herkesin kendine göre bir fikri hedefi var benim o kadar yüksek değil 1 30 150 arası satarım uçanı kaçanı fazlası kimin olursa olsun başkalarının ne söylediğine göre yatırım yapmayın yapan da aldanır kaybeder

1,30-1,50 yi boşverin siz 1 Lira olsa bu hissede kim kalır,zaten birleşmede tabiiki olursa adamlara bedavadan bir sürü lot hisse verilecek patron yükseltip elimizdekileri neden alsın ki?Paso satıyor görmüyormusun.

warior
19-03-2013, 18:35
ceylan da olsa, kervanda aynı cacık..

yatırım tavsiyesi değildir.

pharlap
19-03-2013, 22:30
İxsir4 arkadaşımız cezalı. O yüzden yazamıyor. Komşu topicte "Sis'in bilancosu iyiyse borcu harcı da yoksa hele bir de kasada nakiti varsa 2.03 gapını doldurur , üstüne de kat cıkar ) bu günlerde nazlanıyor hepsi bu elleri mahkum" demiş. Elçiye zeval olmaz :)

pharlap
19-03-2013, 22:34
MMCAS muhabbeti ile ilgili olarak da "hayda şimdi de birleşmeden mmc yi almak icin anlaşma imzaladık buyur burdan yak .. ağalar kasadaki paraları harcamayın y.t.d.. diğer köy bana ban atmayı alışkanlık yaptı yine banlıyız....) yatırım tavsiyesi değildir.. görüşlerim beni bağlar.. bozacının ortağı cıracı olurmuş..MMC Sanayi ve Ticari Yatırımlar A.Ş.. bunlar birleşmeden kasayı boşaltacaklar...) yatırım tavsiyesi değildir... " demiş..

ilter26
19-03-2013, 23:20
MMCAS muhabbeti ile ilgili olarak da "hayda şimdi de birleşmeden mmc yi almak icin anlaşma imzaladık buyur burdan yak .. ağalar kasadaki paraları harcamayın y.t.d.. diğer köy bana ban atmayı alışkanlık yaptı yine banlıyız....) yatırım tavsiyesi değildir.. görüşlerim beni bağlar.. bozacının ortağı cıracı olurmuş..MMC Sanayi ve Ticari Yatırımlar A.Ş.. bunlar birleşmeden kasayı boşaltacaklar...) yatırım tavsiyesi değildir... " demiş..
Arkadaşlar bu konu bizi alakadar etmiyor mu neden kervansaray hissesinde tek kelam kap haberi paylaşılmıyor kervansaray devralmış mmcasın kap haberinden duyup öğreniyoruz nedir bu iş nasıl neden hangi amaçla bu devir ne planlanıyor

pol-emik
20-03-2013, 01:24
Arkadaşlar bu konu bizi alakadar etmiyor mu neden kervansaray hissesinde tek kelam kap haberi paylaşılmıyor kervansaray devralmış mmcasın kap haberinden duyup öğreniyoruz nedir bu iş nasıl neden hangi amaçla bu devir ne planlanıyor

MMCAS ı alan Kervansaray Hotel Velwaltungs GMBH bizimki ise Kervansaray Yatırım Holding AŞ. bu yüzden yayınlanmıyor.

korkuts
20-03-2013, 12:27
Kaderine mi terkedildi bu tahta?

bcgdost
20-03-2013, 17:21
son demlerini oynuyor

spartacus07
20-03-2013, 18:14
Nedemk bu asagi yada yukari kirilmali mi yoksa gozaltina girdi girecek mi?
son demlerini oynuyor

ilter26
20-03-2013, 19:03
Nedemk bu asagi yada yukari kirilmali mi yoksa gozaltina girdi girecek mi?

uzunca bir dönem çay demleyin başka hisselere bakın bu hisseye bakmayın demek :)

medcezir1234
20-03-2013, 19:29
ne yani bu kadar beklenti şimdilik fosmu çıktı yani sabır herşeyin ilacı diyorsun:yes:

medcezir1234
20-03-2013, 19:34
beklenti şimdilik askıya alındı giden gider kalan sahalar ilerde bizim olacak gibi bu mmcas alma işini anlamış değilim mmcas gyo olacakmış daha sonra ne olacak dağ faremi doğuracak ne yaptıkları belli degil allahtan hakkımızda hayırlısı sabır sabır sabır y.t.d hepsi hayal ürünüdür.:cool:

ilter26
20-03-2013, 19:34
ne yani bu kadar beklenti şimdilik fosmu çıktı yani sabır herşeyin ilacı diyorsun:yes:
yakın zamanda artış gözükmüyor ben orta vadede kazanırız artış ollur diyordum ama yok şuan hacim düştü verdikçe veriyor yeni bir haber olmadıktan sonra birleşme ya da olumlu başka haberler çıkış zor görünüyor ya da öyle bir hava yaratılmak isteniyor satmak beklemek ve almak için herkes kendi kararını kendisi versin

serbar
20-03-2013, 19:47
Son bir haftada akbank 505.000 lot almış gözüküyor,pes artık ya,satmaya doyamadınız.

hayta10
20-03-2013, 19:59
sonumuz hayırlı olsun, tum beklentılerımız şu ana kadar boşa cıktı,bu saatten sonrası gercekten sabır işi, bedelsiz zamanları da geldı, bı kac fırma bedelsız acıklasa zaten butun ky lar oraya kosacak, gecen sene netas ve brısa da oldugu gıbı.acaba ne beklıyolar, ınsanın ıcınden gıdıp şu fırmanın sahıplerının sayılganın bılmem kimin evının kapılarını calıp ne yapacaksınız arkadas bekleyelımmı cıkalım mı dıye sorası gelıyor.bı bulsam yakalarına yapışacam ama.

uğur34
20-03-2013, 20:59
Son bir haftada akbank 505.000 lot almış gözüküyor,pes artık ya,satmaya doyamadınız.

Birleşme olmayacakta ondanmı sürekli satıyorlar,yoksa birleşme olsada allem edip kullem edip,ixsir4 abinin de dediği gibi birleşme oranını yüksek tutup bizi zararamı uğratacaklar ne oluyor lütfen biri bana açıklasın niye sürekli satış geliyor.

hayta10
20-03-2013, 21:28
satışa karşı hala alıcı olması da enterasan.akbank tan o kadar lotu acaba alan kim? ky mi, buyuk yatırımcı mı? yoksa farklı araacı kurumlar ve bankalar kullanarak kendı elınde mi change yapıyor acaba? şu an nakıtte duran bırısı bıle bu forumu okusa gıdıp te ceylan almaz hayatta.emınım kı spek okuyodur,sonucta hissenın nabzının tutuldugu,ky nın ne dusundugunun acıkca bellı oldugu, stres katsayısının ne oldugunun acıkca goruldugu yer burası ve dıger sıteler.artık kendıme CIKIS ONCESI SON BEZDIRME BUNLAR gıbı bı yalan soylemek ıstemıyorum.ama emınımkı bu adamlar kımseye acık acık para kazandırmazlar, sonucta bahsettıgımız kagıt ceylan, basındakı adamların hepsı bı sekılde bır zamanlar adları kotu haberlere bulasmıs,kagıtta kumar kagıdı olunca.zamanında ben de olumlu dusunuyordum ama artık umıtsızım,zarar cok,beklemeye devam malesef...sonumuz hayırlı olsun.ceylan yuzunden asuzu yu ve mutlu akuyu kacırdım,yakında bedelsızler acıklanınca onları ızlerım anca,ceylan da bıgun cıkar ınsallah dıye ıc cekerım...

korkuts
21-03-2013, 12:05
0,82 ye değdirdiler. Burdan artık yukarı yapmasını bekliyorum.

lotlot
21-03-2013, 12:30
sen yenisin galiba:he: yaşasın zombi kardeşliği:oley:

korkuts
21-03-2013, 12:39
sen yenisin galiba:he: yaşasın zombi kardeşliği:oley:

Evet yeni sayılırım. Borsaya ilk giriş yılım 1992

lotlot
21-03-2013, 12:54
ortağım şaka yapıyorum ben ilk yazdığımda bana böyle yüklenmişlerdi
Evet yeni sayılırım. Borsaya ilk giriş yılım 1992

Dikişçi Zeki
21-03-2013, 13:11
Hahahahaha böyle esprilerde olmasa hepten piskolojimiz bozulacak :) Evet yaşasın zombi kardeşliği :)

pharlap
21-03-2013, 13:12
Ne zaman bitecek bu işkence? ?? Azar azar 82 'de gördük bugün. Aman diyim dostlar!!

lotlot
21-03-2013, 14:05
bu satışları bence alan yine kendileri. hiç kimse bu tür kağıtları yüklü almaz ytd

spectacularr
21-03-2013, 15:23
ryuk ve özay1905 ye sesleniyorum.nerdesiniz umut tacirleri!?!

ilter26
21-03-2013, 15:55
yarın %10 artışla kapasa bu haftayı çok güzel olur

Dikişçi Zeki
21-03-2013, 17:23
yarın %10 artışla kapasa bu haftayı çok güzel olur

Nasıl bir şirkete ortak olmuşuz vay anasını yawww :) Adamlar ne yapar ne eder belli değil,ne bi haber ne bir umut var bu kervandan :)

Dikişçi Zeki
21-03-2013, 17:25
Sen bizi en az bir sene daha süründüreceğe benziyorsun :)

korkuts
21-03-2013, 17:29
Dün Zuhal hanım ile telefonla görüştüm. Birleşme ile ilgili işlemlerin Türk Ticaret Kanundaki değişiklik nedeniyle biraz daha zaman alacağını ifade etti.Ayrıca her gelişmeyi Kap'a bildirdiklerini söyledi.
Bağlantı Kurulacak Şirket Yetkilileri ve Lisanslı Personel Bilgileri
Adı Soyadı Görevi Telefon No E-Posta Adresi
ZUHAL TILHASLI MALİ İŞLER MÜDÜRÜ 0 212 330 40 01

En iyisi bütün sorularımızı yetkili kişilere sormak.

uğur34
21-03-2013, 17:34
ixsir4 abi,0,82 kırılırsa aşağısı karanlık bende bu gemiyi terk ederim demiştiniz,şu an sınırdayız,sözünüz hala geçerli mi?

ixsir4
21-03-2013, 18:09
ixsir4 abi,0,82 kırılırsa aşağısı karanlık bende bu gemiyi terk ederim demiştiniz,şu an sınırdayız,sözünüz hala geçerli mi?evet gecerili yüksek hacimle kırıldımı hacim önemli..en az iki günlük kapanış olması lazım..hisse buradan döner ..bu hareket dümen.spek eğer spk kararı olmusuz geleceğini önceden bilse düşük hacimle düşürmez düşük hacimle tersini yapar yükseltir .. bu dümen....y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım..spk kararı birleşme icin olumlu olacak gibi hisse hareketi onu gösteriyor bilgi alınmış gibi......y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım. no panik bu hacimle ne düşüşler nede yükselişler normal değil. dönüşleri hızlı olur...cıkıyorsa düşüşşü , düşüyorsa cıkışı hızlı olur. y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım... no panik

zeto
21-03-2013, 19:00
evet gecerili yüksek hacimle kırıldımı hacim önemli..en az iki günlük kapanış olması lazım..hisse buradan döner ..bu hareket dümen.spek eğer spk kararı olmusuz geleceğini önceden bilse düşük hacimle düşürmez düşük hacimle tersini yapar yükseltir .. bu dümen....y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım..spk kararı birleşme icin olumlu olacak gibi hisse hareketi onu gösteriyor bilgi alınmış gibi......y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım. no panik bu hacimle ne düşüşler nede yükselişler normal değil. dönüşleri hızlı olur...cıkıyorsa düşüşşü , düşüyorsa cıkışı hızlı olur. y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım... no panik özelidoumu ixirn

EZEL_20
21-03-2013, 20:20
bu saatten sonra beklemekten başka çare yok adamların acelesi yok önlerinde hertürlü seneryo için bir alternatif muhakkak hazır yaklaşık sekiz aydır kağıt yerinde sayıyor. 0,92 çıkar ardından tekrar düşür.....

varyocu2
21-03-2013, 20:38
kervn...bu tür kağıtlar borsadaki yeniliklerden sonra kumarhaneb işine döndüler.bu tipte çok hisse var.bekletir,yıldırır,döker,gider.yukardan milletin eline verir en az 2 yıl bekletir...artık ezberlendi bu hareketler..aslında şüphe etmesem ilk borsaya başladığım gibi banka hisselerini alıp satacam.bankalardan hep kar ettim.ama bu tür hisseler hep dibe vurdu...yaşlandırıyor bu hisseler...

warior
22-03-2013, 00:15
kervan tersine tersine gidiyor.. aylardır burdayım. ne olcak bu iş böyle. burnumuzdan getirdi.
sabır sabır ..

yatırım tavsiyesi değildir.

bcgdost
22-03-2013, 01:06
artık son düzlüğe girilmiş gibi duruyor. hayırlısı bakalım.
inşallah hepimiz için karlı ve hayırlı haftalar artık başlar.

pol-emik
22-03-2013, 02:36
özelidoumu ixirn

Bizim bilmemizi istemediğiniz ne söyleyeceksiniz çok merak ettim. Kendim ne diye bilirim burada çıkacak yönünde ateşli bir üyeye özelden diye düşündüm tek birşey buldum. "Forum çok kalabalık bu kadar ky varken çıkarmı gerçekten sayın ixsir4 bildiğiniz herkese söyleyemediğiniz birşeyler mi var?" derdim.
Çünkü ixsir4 ün yazdıklarıdı da artık hissede tutunma azmimin azalmasını engelliyemiyor.
Sayın ixsir4 demesinin de bir nedeni var ciddi ama samimi, sen bizden çok biliyorsun yardıma ihtiyacım var edası.
Bana yazın sayın zeto özelden...

expertadvisor
22-03-2013, 02:43
http://212.175.67.10:443/X.ASP?ID=100&GENISLIK=2&PERIOD=5&BIRIM=-1&OLCEK=1&INDIKATOR=39;15*50*65280;15*200*255;;15&WIDTH=600&HEIGHT=400

pol-emik
22-03-2013, 02:43
artık son düzlüğe girilmiş gibi duruyor. hayırlısı bakalım.
inşallah hepimiz için karlı ve hayırlı haftalar artık başlar.

Bu son düzlükte geçen hafta "birleşme yayınlanıyor bültende duyum aldım. Nereden duyduğum önemli değil" gibi olmasın...

uğur34
22-03-2013, 03:12
Yine bir sürü yeni isim,hepiniz hoşgeldiniz,her geçen gün ortağımızın sayısı artıyor,bu işin sonu nereye gidecek böyle bilmiyorum,0,82den bile satıyor,kusura bakma ixsir4 abi ama bu iş nasıl olacak böyle,akbank geçen hafta 505.000 lot almış yazıldı,bu da 0,85 leri dip gösterdiği için aramıza yeni katılan arkadaşlarla oldu herhalde,kusura bakma ixsir4 abi sizede inancım kalmadı artık,aylardır yazıyorsunuz yükselecek diye,gecenin bu vakti yarın işe gidecem bir damla gözüme uyku girmiyor,madem dediğiniz gibi olacaksa neden sürekli satıyor,neden.

korkuts
22-03-2013, 11:24
Arkadaşlar ben 1992 yılından beri borsadayım. Pek kazandığım olmamıştır. Hep kaybederim. Bunca tecrübeden sonra şunu anladım ki
imkb-30 kağıtları dışına çıkmamak lazım. Kaybetmemin sebebi hep spekülatif kağıtlara girmem olmuştur. Şu kervandan çıksam artık imkb-30 dışına bakmam.

korkuts
22-03-2013, 11:44
Dün bekliyordum olmamıştı.

lotlot
22-03-2013, 11:48
çok heyecan yapmayın bu gün kapanış 82 veya 83 olasıdır. sonrası önemli ytd

korkuts
22-03-2013, 16:29
Bugün olmazsa da haftaya 0,90 görür dermişim.

lotlot
22-03-2013, 17:32
haftaya 90 denemesi olasıdır hatta geçerse 0.98-1.00 e gidebilir. kesinlikle yatırım tavsiyesi değil hele hele bu tarz tahtalarda
Bugün olmazsa da haftaya 0,90 görür dermişim.

spartacus07
22-03-2013, 18:23
Hareket gormeye durun 10 ar 10 ar arttiriyorsunuz

warior
22-03-2013, 20:59
yok mu daha arttıran.. klasik hareketini yaptı yine kaldırdı geri verdi.

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir....

medcezir1234
23-03-2013, 01:04
sabır sabır

EZEL_20
24-03-2013, 18:33
bu kağıttan bu saatten sonra tek yapılması gereken sabır ve beklemek beklemek ve yine beklemek.... tek şey bu adamların insafı yok çünkü..........................

hadi hayırlısı......................................... ..

ilter26
24-03-2013, 23:32
sağ elim kaşınıyor yarın bu hisseye para mı girecek ne :)

lotlot
25-03-2013, 12:02
bu kadar satışı kim karşılıyor acaba

korkuts
25-03-2013, 12:08
Kardeşi MMCAS da bugün hareket var.

mit.tc
25-03-2013, 15:25
DİKKKKKKKKKKKKKKAAAAAAAATTTTTTT

ceylanı tanıyan biri olarak yazıyorum.
bakarsanız eski yazılarıma daha öncede yazdım. bu kağıda kaçtan girersen gir zarar edersin. öyle bir hareketi var ki girdğin parayı değil cebindeki son kalan kuruşu bile hedef alıyor. ve cebindekinide alıp seni kahrettiriyor. fiyat cazip filan değil. fiyatı 2lerdeykende 1.5 ikende 1 ikende çok cazip yazıları vardı. NE OLDU CAZİP DİYENLER.. NEREDESENİZ...
bu kişiler zaman zaman hortluyor milleti çekiyor.
AMAN DİKKAT. BİR SÜRÜ KAĞIT VAR KARDEŞİM GELMEYİN BURAYA

02 kasım 2012 tarihli yazı.. fiyat 0.93

mit.tc
25-03-2013, 15:29
SERBAR beye kesinlikle katılıyorum. keşke alsaydım demeyin.. bu kağıt çok ağlatır.. suni yükseliş olmadığı kesinleşsin ondan sonra yatırım yapmak isterseniz buyurun. şu şartlarda kumar oynamaktan hiç bir farkı yok. gidip 1 e 2 lik iddaa oynayın aynı şey. ya kazanırsınız ya kaybedersiniz.. şu anki durum bu.
yatırım yapmak istiyorsanız şu şartlarda aman uzak durun.. bir sürü kağıt var imkb de...

10 kasım 2012 fiyat 0.96

mit.tc
25-03-2013, 15:34
şemsiye bize açılmışken başkalarınada açılmasın istedik zamanında.. ama o dönemler sen speksin ! :) dediler.... neymiş yükselecekmiş biz olumsuz yazmışız...

lotlot
25-03-2013, 16:11
zaten bu tarz hisseler giren risk yüksek olduğu için girerler şemsiye bazen açılır uçurur bazende geçir
şemsiye bize açılmışken başkalarınada açılmasın istedik zamanında.. ama o dönemler sen speksin ! :) dediler.... neymiş yükselecekmiş biz olumsuz yazmışız...

bcgdost
25-03-2013, 16:17
şemsiye geçmiş durumda

serbar
25-03-2013, 16:58
Takaslarda 3.300.000 olan akbank 4.000.000 olmuş durumda çok dikkat edin arkadaşlar

serbar
25-03-2013, 17:00
Birleşme ceylan üzerinden mi olacak,mmcas üzerinden mi çok merak ediyorum.

uğur34
25-03-2013, 18:03
İxsir4 abi bu kadar yazdıktan sonra,al gör 0,82 dende düştük,her nedense 0,82 yi şimdide dip gösteriyor,çok merak ediyorum hissedemisin yoksa bizi gazlayıp gazlayıp çıktın mı.mmcas üzerinden mi gireceğiz,ceylandan mı merak ediyorum demişsiniz,ceylan üzerinden girsek bile birleşmede iyi şeyler olacaksa neden bu kadar satış yapsınlar,yeni girecek şirketlere bedavadan milyonlarca lot vermeyecekler mi.Borsadan anlamam ama herkese soruyorum,birleşme nasıl olur diye,isterlerse birleşmede her türlü şeyi yapabilirlermiş,bize zırnık koklatmayı bırak,oran orantıyla zarar bile ettirebilirlermiş,tabii mmcas üzerinden gireceklerse sonumuz ne olacak acaba.Yatırım tavsiyesi değildir.

ixsir4
25-03-2013, 18:04
kervan formasyonumu tamamlıyon..cuma denedin kıramadın bu gün ilk seans denedin kıramadın orayı kıramayınca en az yüzde üclük cekilme yapıp tekrar denen şimdi 0.80 görmüşsün eee kitaplar ikinci denemede kıramazsa 3 denemede muhakkak kırar yaızıyor oda yeni bir yükseliş işareti der salı kırar ve 1rin 3 yükselişi başlasın artık...y.t.d kırılacak nokta 0.85 hacimli yarın burayı karamazsa işler karışır.... y.t.d eğer kırarsa formasyon hedefi kısa tutarlarsa 1.32 uzatırlarsa 1.82... kıramazsa altaki gap 0.76 y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım

Haluk Güzel
25-03-2013, 18:04
Hisseye 0,77 den belki yine dönerim diyordum ama bu gidişat beni hiç umutlandırmıyor... En iyisi hiç bulaşmamak...

ixsir4
25-03-2013, 18:23
uğur kardeşim ben hisseyi günlük tredar amaclı bakmıyorum onun icin seans icindeki gitgellere değil kapanış ve hacime bakarım.. y.t.d.. henüz hisse deyim icin rahat olsun yarın 0.85 si kıramazsa 0.82 vedalaşırım cünkü hisse gapına doğru salınır ordan tekrar giriş yaparım kervana.y.t.d

serbar
25-03-2013, 18:38
uğur kardeşim ben hisseyi günlük tredar amaclı bakmıyorum onun icin seans icindeki gitgellere değil kapanış ve hacime bakarım.. y.t.d.. henüz hisse deyim icin rahat olsun yarın 0.85 si kıramazsa 0.82 vedalaşırım cünkü hisse gapına doğru salınır ordan tekrar giriş yaparım kervana.y.t.d

Aylardır adamların elinde oyuncak olduk,aşağılara verdikçe takaslarda göründüğü kadarıyla Ky giriyor tahtaya,uğur kardeşime hak veriyorum,eğer ki birleşme olacaksa ve birleşmede şu an elinde olanlar kar edecekse hisseyi toplaması lazım satması değil,dediğiniz gibi eğer birleşme onayı gelmeyecekse sonumuz ne olacak düşünmek bile istemiyorum.

ixsir4
25-03-2013, 18:55
Aylardır adamların elinde oyuncak olduk,aşağılara verdikçe takaslarda göründüğü kadarıyla Ky giriyor tahtaya,uğur kardeşime hak veriyorum,eğer ki birleşme olacaksa ve birleşmede şu an elinde olanlar kar edecekse hisseyi toplaması lazım satması değil,dediğiniz gibi eğer birleşme onayı gelmeyecekse sonumuz ne olacak düşünmek bile istemiyorum.serbar kardeşim en büyük hatamız her satışı karşılıyanların ky olduğunu düşünmek ... iki günlük savası boğalar kazandı ve yarın 0.85 kırmaları lazım teknik formasyon bunu gösteriyor kırmaz mı kırmaz kırmaz.....sence yüzde üclük stoplos koyupta hisseyi alacak ky varmıdır .. bizim ky üstlerden almaya alışıktır alır stoploss nedir bilmez zarırı katmerli yazar...y.t.d görüşlerim beni bağlar karınada zararınada ben katlanırım...