PDA

View Full Version : Üst KomŞu Problemlerİ

minnosh
19-07-2006, 10:35
diyelim üst katınızda komşunuzun banyosundan su sızıyor. söyluyorsunuz yaptıracam dıyor ve yaptırmıyor.

artık tavandan yagmur gıbı damlalar dusuyor.

belediyeye kosuyorsunuz. cevre vergısını oraya oduyorum dıye.

beledıye gelıp goruyor. yetkımız yok uyarırız ceza kesemeyız dıyor.

sizce bu mantık dogrumu? illa mahkemeyemı vermek lazım. daha kısa bır yaptırımı yokmu?

dilekce yazdırmak 30 mılyon tebligat yaptırmak 50 mılyon cıvarı:) sımdı adlı tatıl ve 29 eylulden onceye tarıh yok:)

halbukı beledıye alacak ve banyo kapısını muhurleyecek en kestırme iş bu. komsunun yuzunden benım cebımden nıye para cıksın.

balaban
19-07-2006, 11:04
diyelim üst katınızda komşunuzun banyosundan su sızıyor. söyluyorsunuz yaptıracam dıyor ve yaptırmıyor.

sizce bu mantık dogrumu? illa mahkemeyemı vermek lazım. daha kısa bır yaptırımı yokmu?

dilekce yazdırmak 30 mılyon tebligat yaptırmak 50 mılyon cıvarı:) sımdı adlı tatıl ve 29 eylulden onceye tarıh yok:)

halbukı beledıye alacak ve banyo kapısını muhurleyecek en kestırme iş bu. komsunun yuzunden benım cebımden nıye para cıksın.

Sen komşunla güzellikle halletmeye bak, yaptırmazsa mahkemeden başka yolu yok. Git size kadar gelmesini rica et, banyo tavanını göster, boyatamadığını söyle, ne bileyim. Yöneticiyle birlikte de ziyaret edebilirsin. En kısa yol iyilikle halletmek.

HAKAN
19-07-2006, 11:23
Bir yorum da ben isteyeyim.

5 katlı bir binada ev sahibiyim. Apartmanın çatısı ilk zamanlar vardı. Çatı katındaki evsahibi su sızması nedeniyle bizden de topladığı para ile tadilat yaptırırken bunu söktürdü. Şu anda çatı yok. Bu çatı katı yeni evsahibine ucuz bir fiyata çatısı olmaması nedeniyle satıldı. Yeni evsahibi de şimdi çatı yaptırmak istiyor ve benden para talep ediyor. Ben de sen bu evi zaten bilerek ve ucuza aldın diyorum. Ben bu parayı mecburen ödeyeceğim herhalde ama içime de sindiremiyorum. Ödememek mümkün mü?

lutas
19-07-2006, 11:57
Bir yorum da ben isteyeyim.

5 katlı bir binada ev sahibiyim. Apartmanın çatısı ilk zamanlar vardı. Çatı katındaki evsahibi su sızması nedeniyle bizden de topladığı para ile tadilat yaptırırken bunu söktürdü. Şu anda çatı yok. Bu çatı katı yeni evsahibine ucuz bir fiyata çatısı olmaması nedeniyle satıldı. Yeni evsahibi de şimdi çatı yaptırmak istiyor ve benden para talep ediyor. Ben de sen bu evi zaten bilerek ve ucuza aldın diyorum. Ben bu parayı mecburen ödeyeceğim herhalde ama içime de sindiremiyorum. Ödememek mümkün mü?

Müstakil tapularınız var ise;
kat mülkiyeti gereği,bir karar defteri olmalı
ve bu tadilatlar karara bağlanarak yapılmalı.

Ve bu tip durumları izah eden genel kurul kararı olmalı.
Mülkiyet,kiralama,ortak alanların kullanımı,genel giderlere katılım gibi...

Müstakil tapu değil de arsa vs ise bile;
eğer gerekli olursa mahkeme aşamasında
olağan hayatın şartlarına göre kat mülkiyetli gibi hüküm görür.

(Veya bundan sonra bu defterler tutulur,
kararlar düzenlenirse,
bir sonraki olayda
referans alınacak kural,
uygulanacaklar belli olmuş olur.)

1-Sonuçta çatı ortak alandır ve
masraflarına bütün malikler katılır.
Bütün sakinler birlikte yaptırırlar.

Yani çok yekün tutan bir durum değilse,
teklifler alınır, veya
bir sakinin bu işleri yapan bir tanıdığına
daha ucuza da yaptırılarak
komşuluk hatrına güzellikle halledilir.

2-Satan ve alan burayı durumunu bilerek alıp sattığı için
sebepsiz zenginleşme davası düşünülebilir...

Ayrıntılar bilinmeden bunlar söylenebilir,
siz yine bütün detayları ile
ehline danışarak
karar veriniz...

minnosh
19-07-2006, 15:20
bende mahkemede dava acmak ıcın bır dılekce ornegı rıca etsem:)

baska yol bana.

lutas
19-07-2006, 15:30

baska yol bana.

Banyo kapısının mühürlenmesi en kesin çözüm.
Hem kimse de açamaz...
:)

lutas
19-07-2006, 16:22
Sayın minnosh

şaka bir yana ;

Apartman sakinlerinin uyması gereken kurallar;
Kat Mülkiyeti Kanununun 18-25. maddeleri arasında düzenlenmiştir.
Genel Kural olan 18. madde hükmü aşağıdaki gibidir.
"Kat malikleri, gerek bağımsız bölümlerini, gerek eklentileri ve ortak yerleri kullanırken doğruluk kaidelerine uymak, özellikle birbirini rahatsız etmemek, birbirinin haklarını çiğnememek ve yönetim plânı hükümlerine uymakla, karşılıklı olarak yükümlüdürler. Bu kanunda kat maliklerinin borçlarına dair olan hükümler, bağımsız bölümlerdeki kiracılara ve oturma (Süknâ) hakkı sahiplerine veya bu bölümlerden herhangi bir suretle devamlı olarak faydalananlara da uygulanır bu borçları yerine getirmeyenler kat malikleriyle birlikte, müteselsil olarak sorumlu olur."

Ve yine
Kat Mülkiyeti Kanununun
19. maddesinin son fıkrasında
"...Her kat maliki anagayrimenkule ve
diğer bağımsız bölümlere
kusuru ile verdiği zarardan dolayı
diğer kat maliklerine karşı sorumludurlar."

düzenlemesi yer almaktadır.

Şayet, sızıntının üst kat komşunuzun
dairesinden kaynaklandığını
kanıtlayabiliyor iseniz,
bu durumda üst kat komşunuza karşı
yasal yollara müracaat edebilirsiniz...

Komşu kırar,döker yaptırır ve şikayetiniz devam ederse,
yani sorunun ondan kaynaklanmadığı ortaya çıkarsa
aynı madde gereği zararının temini için o da size dava açabilir.

Durum tesbiti önemli...

Kat Mülkiyeti Kanunundan
doğan uyuşmazlıklarda
sulh hukuk mahkemeleri görevlidir...

kentuf
19-07-2006, 16:41
Minnoş eğer bu komşunun üst katında oturan bir kişi varsa onla anlaşıp.Bir tesisatçı getirtip aynı sorunu onun yaşamasına sebeb olursan ozaman anlar anyayı konyayı pehh.:)

BEDESTENLİ
19-07-2006, 21:10
sayın minnoş sende sizin banyonun zeminini del de olsun olan hepsi aşağı aksın,aşağıki komşuya dersin;yukarıdan damlıyor aşağı iniyor.:) saygılar.:tamam:

dopamin
19-07-2006, 21:31
of tam benim topik:)
komşularımın aşırı gürültü yapmasından rahatsızım, son bir senedir uyku düzenim kalmadı,
nereye şikayet edebileceğim konusunda bilgisi olan var mı?
teşekkürler

şimşek
19-07-2006, 21:51

çok güzel bir avatarınız var, belki de çözüm ordadır.:roll:
aman siz yinede beni dinlemeyin. 10 yıl sonra mahkeme sonuçlanır ,sorununuzu da halledersiniz.mahkeme masraflarının yanına psıkologlara vereceğinizi de eklemelisiniz.
ama sayın sturacı'nın teklifide güzel.
şaka bir yana, sinirleriniz bozulacağına adamın evini bari siz yaptırın, utanır masrafları belki verir.vermezse de diğer yöntemlere göre yinede karlı çıkarsınız bence.
ama bizde adamın suratına tükürsen , yarabbi şükür diyenler çok olduğu için, utanacağınıda pek zannetmem.

gemici
19-07-2006, 21:55
hepsi hikaye...evi sigorta ettir 15 gün sonra eksper çağır kendin yaptır.

pride
19-07-2006, 22:03
of tam benim topik:)
komşularımın aşırı gürültü yapmasından rahatsızım, son bir senedir uyku düzenim kalmadı,
nereye şikayet edebileceğim konusunda bilgisi olan var mı?
teşekkürler

gürültü yapıldıgını kanıtlarsanız polis kabahatler kanununa gore para cezası keser ama o zamanda parayla degilmi deyip gurultuye devam etme ve gurultuyu artırma durumları ortaya cıkabılır :D

dopamin
19-07-2006, 22:17
yok yok memur o da benim gibi
fazla inatlaşamaz:))

buzzy
20-07-2006, 00:38
kaba kuvveti düşünmeyin bile:D

dealer(sezgin)
20-07-2006, 11:47
alooooooo gürültü ___________ 176 nolu telefon ile şikayetçi olabilirsunuz.

greenleaf
20-07-2006, 14:15

baska yol bana.

bir yol daha var .evin seninse veriyorsun bir kiracıya. kiracılarda bodyguard seklinde arkadaslardan oluyor.. sonrası malum. yukarı kata arkadaslar ugruyor.3 lu olarak. 1 haftaya islem tamam. bizim tayfadan biri yaptı. spor salonundan arkadaslarına bıraktı evi...o sırada tatile gitti.donuste islem tamam. tabi üst kattaki arkadasda sekilli birilerinden olusursa donuste enkaz bir ev alabilirsin..

chemeng
21-07-2006, 16:44

en güzeli bir akşam eve yemeğe davet et....izah et göster..halada anlamazsa insanlıktan nasibini alamamıştır..verecen yumruğu..bak bir daha yapıyormu..;)

ally_mcbeal
21-07-2006, 20:06
üst kat komşusu hakikaten şans işi. görgüsüz insanlara denk gelmişseniz işiniz zor. eski komşulardan örnek vermek gerekirse; birinin çocukları çok fazla tepinirdi, diğeri de tepemizden halı silkelerdi. uyarılar da kimi zaman işe yarardı kimi zaman oralı olmazlardı. bizzat rahatsızlık vermese de kapı önüne konan terlik vs de göz zevkine dokunan bir unsur.

apartman hayatını bilmek görgü işidir. şimdi fazla kullanılmayan bir kelime olsa da ''kıro'' tabiri bu ve benzeri saygısız/düşüncesiz/kaba insanlar için icat edilmiştir. bazı sosyal kuralların yerleşmesi için herzaman kanuni yaptırımlara gerek yoktur, psikolojik yaptırım ve daha da olmuyorsa utandırmak ta faydalı ve öğretici yöntemler olabilir. ''kıroluğu'' nedeniyle dışlanan bir insan ister istemez kendini sorgulamaya ve geliştirmeye çalışır, yeterli zekası varsa tabi....:tamam:

tosbaga
21-07-2006, 20:48
En güzeli o banyo borusunu aşağı verip seni rahatsız ediyosa sende Wc borunu onun banyosuna doğru taktır bide basınçlı bi alet taktır güniçi belli saatlerde geç pompanın başına yukarı pompala kendi suyunu :D

mutlu
24-01-2007, 16:33
bizim banyo başka banyo
-------------------------------

madem komşu hikayesi
madem banyo hikayesi

çuvaldan çıkaralım bizim banyo hikayesini:

üst katımıza yeni bir çift taşındı. yeni evlenmişlerdi. uzun süre geceleri inleme sesleriyle uyanıyor ve yataktan sıçrıyoruz. ardından şakır şakır banyo sesi. bir, iki, üç... mübarek uyku kaçtı mı geri de gelmiyo. bekle ki sabah olsun.

şimdi biz ne yapmalıyız?

simetri
27-01-2007, 15:53
arkadaşlar ben çok çektim üst kat komşularımdan.bu bir şanssızlık.böyle gelmiş böyle gider.birtanesi yüzünden taşındık.taşındığımız evdede aynı sorun.tam bir görgüsüzlerdi.çıkmaya karar verdik .ev ararken deprem oldu ev gitti.sonra çadırda kaldık.:)şimdi üst katta oturuyoruz.ev alırsam yine üst kat bakıcam.çok yazdım kusura bakmayın.

Baydisiplin
27-01-2007, 16:02
benim üst katta yaşlı bir kadın vardı, takunyaları giyer takıdak takıdak evin içinde dolanır dururdu, acaip sinir olurdum, sabahın 5inde kalkar dolanırdı, sonra taşındılar,şimdi gelenler Allahtan daha terlik takunya ve benzeri giymiyorlar,giyerlerse yine başladı uykusuz geceler, yani çıkıp şunu demekte tuhaf kaçar diye hiç gidipte şikayet etmedim, Ya komşu evin içinde çok dolanıyorsun çok rahatsız oluyorum nasıl denir ki:)

Baydisiplin
27-01-2007, 16:08
bizim banyo başka banyo
-------------------------------

madem komşu hikayesi
madem banyo hikayesi

çuvaldan çıkaralım bizim banyo hikayesini:

üst katımıza yeni bir çift taşındı. yeni evlenmişlerdi. uzun süre geceleri inleme sesleriyle uyanıyor ve yataktan sıçrıyoruz. ardından şakır şakır banyo sesi. bir, iki, üç... mübarek uyku kaçtı mı geri de gelmiyo. bekle ki sabah olsun.

şimdi biz ne yapmalıyız?

bu olay bizim alt dairede vardı yeni evlenmişlerdi 1-2 ay randımanlı ve performanslı geceler oldu ama sonra aşk bitti, şimdi sesleri bile çıkmıyor gariplerimin:D :D

labtek
29-01-2007, 16:02
Bu üst komsu ılıskılerı gercekten zor. Ben önce komsuza söylüyorum. öDaha sonra yönetıcıye,'tabıı hıc bır sey yapmıyor' sonra gece veya sabaha karsı bır sattde uyandırılınca kılotlu olarak üst komsunun kapısına dıkılıyorum. Her sey o noktaya kadar. Daha sonrasında sadece borulara vuruyorum. O gelırse yıne cıkısıyorum. Osmanlıdan kalma usul hep ıse yarıyor malesef. Üzücü ama böyle. Benı cevremde herkes bılır, aksam 22:00 sabah 07:00 ses yapanın vay halıne... Prensıp cok basıt; ''ben kafayı yıyecegıme o yesın''... Ben polıse mahkemeye gıdecegıme o gıtsın. Selamlasmıyormusuz, hıc umrumda bıle degıl vallahı. Haddını bılmıyen ınsanlar ıle ugrasmanın baska yolu yok malesef. Not:Ben 1.93 boyunda 105 kıloyum ve spor yapıyorum.üstelık 3 oglum var. (henüz hıc yardıma cagırmadım) kımse yazdıgıma güvenerek hareket etmesın. Mesulıyet kabul edılmez...

BOSNA
29-01-2007, 16:10
Genelde Apartman hayatında bu gibi şeyler hep yaşanıyor şu an inanın üst komşum birşeylerin yerini değiştiriyor ve acayip gürültü var ama sabır sonra iş inada biniyor keşke üst komşular dikkatli olsalar ama mümkünü yok herhalde!

derin
29-01-2007, 16:42
Aslında her şey hoşgörü ve empatiyle çözülebilecek te...
Herkes her durumu kendine yonttuğundan ötürü müdür nedir, birbirine saygısı olmayan kişiler olup çıktık.
Benim üst kat komşum üst katındaki kadının sofra bezini falan silkelemesinden şikayetçiyken sürekli yolluklarını camımın açık olmasına bile aldırmadan aşağıya silkelemesini biliyor. Çocuklu bir misafirim geldiğinde akşam daha saat sekizde kapıma dayanan komşum başka bir akşam kendi misafirleriyle saat on iki buçuğa kadar ortalığı yıkarcasına sohbetine devam edebiliyor. Üst kat komşum kendisini rahatsız edenleri rahatsız etmek için ortalığı ayağa kaldırırken beni de uykumdan etmesini biliyor.
Üst kat komuşumuzun gürültüsüne kulaklarımızı radar gibi açmışken alt kat komşumuza ne kadar rahatsızlık verdiğimizi aklımıza dahi getirmiyoruz.
Kısacası kendi bencillikleri içinde sevgisiz bir toplum olmanın meyvesi olarak karşımıza çıkan üst kat komşularına ya katlanıcaz ya da onlardan biri olucaz.
Ha bir ihtimalde müstakil bir evde oturmak tabii ki, bulabilene... Ben arıyorum da!

guneysu
06-02-2007, 03:30
benimde sikayetim var ama kime nereye basvuracagim alt kat komsum kaloriferlerini yakmiyor desem yeridir alttan ve ustten isiniyorum diyor birazda kalin giyince tamadir diyor benim 1/3 kadar dogalgaz parasi vermiyor alttan soguk gelince ben mecburen daha cok yakiyorum usttende hayir yok yanmisim ben yanmisim yani yanmamisim buz gibi oluyorum boyle oldukcada kombinin derecesini arttiriyorum ordaki derece arttikca bana kazik olarak geri geliyor ben bu komsularimin kombilerini yakmasini nasil saglarim , bende var cocuk onlarda yok ,bende yakmiyim diyorum o zaman onlar da anlar sogugu yakarlar ama cocuklar hasta olacak diye mecburen yakiyorum
zor bu anlayissiz komsularla yasamak

greenleaf
06-02-2007, 07:13
benimde sikayetim var ama kime nereye basvuracagim alt kat komsum kaloriferlerini yakmiyor desem yeridir alttan ve ustten isiniyorum diyor birazda kalin giyince tamadir diyor benim 1/3 kadar dogalgaz parasi vermiyor alttan soguk gelince ben mecburen daha cok yakiyorum usttende hayir yok yanmisim ben yanmisim yani yanmamisim buz gibi oluyorum boyle oldukcada kombinin derecesini arttiriyorum ordaki derece arttikca bana kazik olarak geri geliyor ben bu komsularimin kombilerini yakmasini nasil saglarim , bende var cocuk onlarda yok ,bende yakmiyim diyorum o zaman onlar da anlar sogugu yakarlar ama cocuklar hasta olacak diye mecburen yakiyorum
zor bu anlayissiz komsularla yasamak

bende de ısınma sorunu var ama alt komsunun boyle bir hakkı var...bunu engelleyemezsiniz maalesef. isterse yazlıkta oturur ve o kaloriferi hic yakmaz. o zaman daha da kotu. kat kaloriferi bu nedenle tercih edilir. yoksa apartman sakinleri toplanıp genel ısınma sisteminden kat kaloriferine gecise kolay kolay karar vermez.

yasa
06-02-2007, 07:37
Step 1: Apratman yoneticiniz ile gidip uyarın,
Step 2: Devamı halinde apartman aidatını odemeyin
Step 3: 3 Ay devamı halinde (3 ay aidat odemediniz), tum apartman sakinlerinin kapısına bir yazı yazın, durumu bildirin, amac onun "Apartmanda yaşayamıyacak kadar -kıro-" oldugunu deklere etmek :)

GÜRKAN
06-02-2007, 13:12
komşunu sev,ama basılma.
:D

adnanfd
08-02-2007, 19:41
aşağıdaki yazıyı geçen sene emlak topiğinde yazmıştım.ne çile çekmiştim.şimdi kendi evimde huzur içinde oturuyorum.üst katımda senede bir defa gelip bir hafta kalan yaşlı bir çift oturuyor.her gece Allah onlara uzun ömür versin diye dua ediyorum.

ama derler ya kötü komşu insanı mülk sahibi yaparmış diye.üst katımda bir akıl hastası oturuyor.evin içinde resmen takunya ile dolaşıyor.tepemde boza pişiriyor.pazardan ses çıkarmayan çok güzel bir terlik aldım.üst kata çıkıp kapıyı çaldım.ablacığım bak sana çok güzel bir terlik aldım.bunlar çok sağlıklıymış dedim.benim takunyalarım var git işine dedi.ayrıca temizlik hastası hergün gece gündüz eşyaları bir odadan diğer odaya taşıyor.birgün üst kattan bir gümbürtü koptu eeh dedim kesin gardrobun altında kalmıştır.ama kadın dokuz canlı hiçbirşey olmadı.şimdi tatile gittiler eylülde dönecekler.bir insan bu kadar bahtsız olabilir mi.

Detay
08-02-2007, 21:49
bızım ustumuzde kuslar var saolsunlar aspirator bacasından ıcerı habıre bısıler atıp duruyorlar bır ara alıstırdık gelıp balkondan yemek yıyorlardı..
en ustte oturunca boyle oluyo arkadaslar..

sebal
08-02-2007, 22:06
bızım ustumuzde kuslar var saolsunlar aspirator bacasından ıcerı habıre bısıler atıp duruyorlar bır ara alıstırdık gelıp balkondan yemek yıyorlardı..
en ustte oturunca boyle oluyo arkadaslar..

sen şanslıymışsın detay benim evin içine 2 kez bacadan karga düştü

Detay
08-02-2007, 23:00

hahahaha yok bıze daha dusmedı bırde kızkardesım camın onunden beslemeye alıstırdı hatta bazıları o kadar alıstı kı gecen gun 2 tanesı balkonda guneslenıyordu ama ıcınde hatta masanın uzerıne falan cıktı utanmasan gel ıcerı dıcem dedım de neyseee...

taita-x
08-02-2007, 23:26
memlkette üst komsumuz dayım... bazen ADSL kapatınca nete bağlanamıyom... köt komşu adamı mal sahibi yaparmış :D:D:D

dealer333
08-02-2007, 23:39
bende de ısınma sorunu var ama alt komsunun boyle bir hakkı var...bunu engelleyemezsiniz maalesef. isterse yazlıkta oturur ve o kaloriferi hic yakmaz. o zaman daha da kotu. kat kaloriferi bu nedenle tercih edilir. yoksa apartman sakinleri toplanıp genel ısınma sisteminden kat kaloriferine gecise kolay kolay karar vermez.

bizim kaloriferler sabah 06.30 da yanıyor, 22.00 da sönüyor. çoğu emekli olduğu için evde. ben gece yakılsın istiyorum. gece dünya daha soğuk gibime geliyor. Yani komşuların doğalgazını finanse etmek gibi kutsal görevimiz var. bu konuda çözüm önerisi var mı ?

adnanfd
09-02-2007, 01:48

1992 de van'da iken benim evin penceresinden atmaca girmişti.birkaç ay besledikten sonra doğaya saldım.süper bir kuştu.ama resimdeki kadar büyük değildi.bazen saldığıma pişman oluyorum.acaba istanbul'a getirseydim yaşarmıydı.çevredekiler bunlar az yaşar bu kuşa alıştıktan sonra ölürse üzülürsün dediler.o zamanlar internet google yoktu ki iki dakikada araştırasın.meğersem 70-80 yıl yaşıyorlarmış.salmasaydım şu anda bir atmacam olacaktı.konu dışına çıktım kusura bakmayın.

Detay
11-02-2007, 23:32
adnan abım de ne hıkayeler vardır da anlatmıyo ahh ahh

gemici
12-02-2007, 11:43
adnan abım de ne hıkayeler vardır da anlatmıyo ahh ahh

valla doğru atmaca da olsa hikaye bol

ally_mcbeal
08-08-2007, 22:10
evinin balkonundan/penceresinden halı silkeleyen kıroların benim üst komşum olmasından kurtulamıycak mıyım? yeni taşındığım yerde de aynı sorun. üstelik konuştum da... off... off...

gemici
08-08-2007, 22:12
evinin balkonundan/penceresinden halı silkeleyen kıroların benim üst komşum olmasından kurtulamıycak mıyım? yeni taşındığım yerde de aynı sorun. üstelik konuştum da... off... off...

kurtulacaksın ..ne zaman ki en üst katta sen oturacaksın..........:)

pinky
08-08-2007, 22:25
Değişmediyse Belediye talimatnamesine göre perşembe günleri öğleye kadar halı silkelemek serbest idi. Ben o yüzden temizlik günleri için hep perşembeleri tercih ederim. Belediye halkla ilişkilerden bilgi alabilirsiniz. Saygılar

ally_mcbeal
08-08-2007, 22:27
kurtulacaksın ..ne zaman ki en üst katta sen oturacaksın..........:)

en iyisi (olabilirse) müstakil ev. ne üst komşu ne yan komşu ne alt komşu problemi olmaz. gül gibi geçinirsiniz.

hoyratım
08-08-2007, 22:33
yakında benim komşularda üşüşürler başıma benim ikizlerden dolayı :D

ally_mcbeal
08-08-2007, 22:34
Değişmediyse Belediye talimatnamesine göre perşembe günleri öğleye kadar halı silkelemek serbest idi.

bence halı silkelemek yasak olmalı. iyi bir yöntem değil. halıyı evin dışına çıkarmadan çok daha iyi temizlemek -üstelik kimseye de zarar vermeden- mümkün.

hele yazın pencere açmadan olmuyor. zaten çok tozlu bir memlekette yaşıyoruz. bütün bunlar aynı zamanda akciğer kanseri etkeni.

gemici
08-08-2007, 22:35
yakında benim komşularda üşüşürler başıma benim ikizlerden dolayı :D

büyüyene kadar demezler bir şey........

hoyratım
08-08-2007, 22:37
büyüyene kadar demezler bir şey........

ya bunlar küçükken daha az problemliydi büyüdükçe düzene girceklerine düzenden cıkıyolar :) geceleri benim ikizler bekliyo sanki :D

gemici
08-08-2007, 22:41
ya bunlar küçükken daha az problemliydi büyüdükçe düzene girceklerine düzenden cıkıyolar :) geceleri benim ikizler bekliyo sanki :D

ne kadarlar...........

hoyratım
08-08-2007, 22:44
ne kadarlar...........
1 yaşlarına girdiler

gemici
08-08-2007, 22:46
daha bebekler............büyüsünler o zaman göreceksin...............

hoyratım
08-08-2007, 22:52
tecrübe konuşuyo sanırım :)
hayırlısıyla inşallah o günleride görürürüz
saygılar

BEDESTENLİ
09-08-2007, 09:34
en iyisi (olabilirse) müstakil ev. ne üst komşu ne yan komşu ne alt komşu problemi olmaz. gül gibi geçinirsiniz.

iki daire verirsen ben sana müstakil evimi veririm bahçesi ile gülleri ile birlikte,hiç kimse ile işin olmaz dört metre yükseklikte duvar var,hırsız içeri girdimi çıkışı yok kesin kapana kısılıyor.:)bahçe çim halını sere serpe çırpabilirsin:yes:

polosport
09-08-2007, 14:25
iki daire verirsen ben sana müstakil evimi veririm bahçesi ile gülleri ile birlikte,hiç kimse ile işin olmaz dört metre yükseklikte duvar var,hırsız içeri girdimi çıkışı yok kesin kapana kısılıyor.:)bahçe çim halını sere serpe çırpabilirsin:yes:

kene yokmu?

ally_mcbeal
09-08-2007, 14:36

bak gülleri olması güzel :)

ama eğer şehir dışında ise ancak şehir içindeki bir daireye denk gelir bence ;)

BEDESTENLİ
09-08-2007, 20:48
kene yokmu?

sen evden çıkmıyormusun nerde yetiştin? her yeşil alanda, bahçede kene mi olur?

bak gülleri olması güzel :)

ama eğer şehir dışında ise ancak şehir içindeki bir daireye denk gelir bence ;)

şehir de :) sayın ally_mcbeal

metropolfrm
30-07-2013, 16:16
Bizim de komşuyla sıkıntımız halı yıkama konusunda oluyordu. bizim hatun halıları balkonda yıkıyordu. tabi illaki aşağıya su damlıyor falan. geçen seferkinde epey bi papaz olduk alttakilerle. baktım olacak gibi değil. internetten bi Eryaman halı yıkama (http://www.elvankent-eryaman-haliyikama.com) firmasını buldum. halıları yıkattım. m2 si 6 tl idi. boşuna o kadar derdi çekiyormuşuz ya.