PDA

View Full Version : Arıyorum: Ağva-Çelebiköy'de Arsa/Tarlaaçık-pozisyon
20-07-2006, 09:11
Ağva - Çelebiköy ve civarında satılık Arsa/Tarla arıyorum, ilgilenenler özel mesaj atabilir...

cemusta
05-07-2007, 15:51
AĞVA ÇELEBİKÖY de 6845- 3250-1750 ve 1500 m2 lik son dört adet süper parseller, imarlı ve satılık, elektrik-su-yol,yakında doğalgaz süper yatırımlık,
derhal tapu, karadeniz otoban bağlantı yolu kenarında bu fiyatlarla bundan sonra arsa bulamazsınız
ağva kilimli koyuna 3.5, ağvaya 5 km olup, arsalardan 1750 m2 olan ağva deresine ikinci parseldir.
selamlar
0-532-5488324

cemusta
09-07-2007, 15:39
N E D E N A Ğ V A


Ağva, özellikle küçük ve orta ölçekli yatırımcılar için ideal bir yatırım bölgesidir.

Büyükşehir belediyesinin yürüttüğü kapsamlı ve bölgeye uygun özel imar çalışmalarının devam etmesi nedeni ile, bu şirin beldenin çevre köylerinde imar düşük tutulmuştur. İmarın düşük olması şu zaman dilimi için, birim fiyatların cazip olmasına neden teşkil etmektedir.

Çarpık yapılaşmaya kesinlikle müsade edilmeyen İstanbulun bu şirin beldesinde, bir iki yıla kadar imar çalışmalarının tamamlanıp, beldenin düzenli yapılaşmaya uygun bir imara kavuşması, mükemmel bir coğrafik yapıya sahip olması nedeniyle erken davranan yatırımcıya alternatifsiz bir kazanç imkânı sunmaktadır.AYRICA:

İstanbul sınırları içinde hem oturum hem turizm amaçlı yatırıma uygun olması.
İstanbul merkeze 1 saatlik mesafede olması
Karadeniz otoyolunun tamamlanması ile ulaşımın çok daha kısalacak olması.
Dört mevsimin kendine has keyif verici özellikte olması.
İki adet nehri, harika denizi ve muhteşem ormanları ile eşsiz bir coğrafik yapıya sahip olması.
Yakın bir gelecekte beldenin İLÇE statüsüne geçecek olması.


--------------------------------------------------------------------------------
İKİ DERE ARASINDA AĞVA


Şehirden kaçmak için bu kez Karadeniz kıyısına, Ağva'ya geldik. Arkası orman, önü deniz ve iki nehir arasına kurulu bir köy Ağva.
Ağva zaten Latincede "iki dere arasındaki köy" anlamına geliyor. Göksu ve Yeşilçay dereleri Ağva'dan geçip Karadeniz'e dökülüyor.

Ağva'da yeme içme denince ilk akla gelen balık. Balık restoranlarının çoğu da Yeşilçay deresi kenarında. Ama biz bu sefer tekir ve istavritlerimizi Fener Büfe'de deniz kenarında dalga sesleri eşliğinde yiyelim diyoruz.
Fener Büfe'nin sahibi Celal Keskiner, balıkların tazeliği ve lezzeti konusunda iddialı. Ağva'da yaz kış balık yersiniz diyor.

Burada her kesime ve her keseye hitap eden yerler var. Zaten her lokantanın önünde girmeden önce fiyat listelerini görüyorsunuz. Göksu deresi tarafına gittikçe fiyatlar artıyor. O bölgelerde birçok yiyecek İstanbul'dan geliyor. Ama yemeğinizi nerede yerseniz yiyin, deredeki balıklara da birkaç parça atmayı unutmayın. Sanki deredeki bütün balıklar sizin attığınız yemlere geliyor. Zaten dere kenarında saatleriniz geçirebilirsiniz.

Ağva'nın nüfusu 3000 kişi civarında. Ama yazın özellikle haftasonları bu rakam 10. 000'e çıkıyor. Denizde ya da derede yüzmek için buraya gelenler de var, sadece lezzetli bir yemek için gelen de...
Deniz kenarına gidince, sizi Karadeniz'in dalgaları karşılıyor. Cankurtaran Necmettin, denizin her zaman böyle dalgalı olmadığını söylüyor. İki kilometrelik Ağva sahili özellikle haftasonları çok dolu oluyor.
Ağva'ya gelince Şile bezi almadan dönmek olmaz. Eğer cuma gününe denk geliyorsanız ayrıca buraya köylülerin getirdiği taze süt, yumurta, sebze ve meyveden de alabilirsiniz. Hiçbir şey almasanız bile köy pazarında gezinmek bile keyifli. Biz biraz geç kalıyoruz gerçi, sabah erken saatlerde gelmek gerekiyor ama hala herşey o kadar taze görünüyor ki... Mantar... Kiraz... Peynir... Sebzeler... Hepsi civar köylerden geliyor.
Pazardan sonra tabii hemen Şile bezi kıyafetler satan bir dükkana dalıyoruz. Her renkte el işlemeli birçok çeşit var. Terletmediğinden yaz için ideal bir giysi.

Ağva esnafı ve halkı da güleryüzlü. Ağva'nın merkezindeki dükkanlarda da takılara bakıyoruz. Rengarenk çeşit çeşit boncuklar, kolyeler ve küpeler bizleri bekliyor.

Ağva'ya gelenler, genelde bir tekne turu yapmadan gitmiyor. Turlar tekne dolunca kalkıyor ama pek sıra beklemiyorsunuz, hemen mavi ve yeşil sulara açılıyorsunuz. Biz bu kez Göksu Deresi'nde salla gezmeyi tercih ediyoruz. Yanımızdan geçen deniz bisikleti, kano ve sandallardakilerle selamlaşarak ilerliyoruz.
Son yıllarda yeni açılan tesislerle, Ağva yepyeni bir kimliğe bürünmüş. Artık küçük bir sahil kasabası havasında değil. Bazı haftasonları aşırı ilgi görmeye başlaması, aslında Ağva sakinlerini pek memnun etmiyor. Çoğu işletmeci, müdavimlerimiz bize yeter diyor.

Göksu deresi tam anlamıyla yeşil bir cennet. Her tarafınız yemyeşil. Su da. Ama bu renge aldanmamak gerek. Cam bir bardağı suya daldırıyoruz. Neredeyse içilecek kadar berrak bir suyu var aslında Göksu'nun. Yeşil renk etraftaki ağaçların ve derenin dibindeki yosunların renginin bir yansıması.

Göksü deresinde yüzülüyor. Ama denize girmek isterseniz, dere kenarındaki otellerin hemen hepsi, sizi tekne ile koylara bırakıp, istediğiniz saatte alıyor. Su sporları meraklılarına da birçok imkan var.
Balık tutmak isteyenlerin de oltası pek boş kalmıyor. İki dere ve deniz olunca, bizim gibi acemi balıkçıların bile şansı bol.

Göksu deresini köprü üzerinden geçmek mümkün ama sal evlerle karşıdan karşıya geçmek çok daha keyifli.
Ağva, çevresindeki Kilimli ve Kadırga koyları, korular, şelaleler ve keşfedilmeyi bekleyen doğa köşeleri ile yürüyüş yapmak isteyenlere bir çok alternatif sunuyor. Yöredeki, çadır kamp alanı da yaz aylarında ilgi görüyor. Kamp alanının hemen yanında, mantı ve gözleme yapanları görünce, yanlarına gidiyoruz. Yol koyulmadan önce mantı sarıyoruz biraz.

Ağva'ya gelmek çok kolay ama buradan ayrılmak çok zor. İstemeye istemeye beslediğimiz balıkları, leziz yemekleri ve dereleri arkamızda bırakıp şehre dönüyoruz.Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com

--------------------------------------------------------------------------------BU ARAZİLERE DİKKAT

İstanbul'un çevresindeki orman veya deniz manzaralı köylerdeki arazilerin değeri gün geçtikce artıyor. Ağva, Şile, Riva ve Çatalca gibi beldeler en fazla prim yapan bölgeler.İmar planı hazırlanıyor
İstanbul getiri ve gelişme potansiyeli açısından, dünyanın en popüler 27 metropolü arasında ilk sırada gösteriliyor. Bu da doğal olarak İstanbul ve çevresine ilgiyi artırıyor. Para dergisinin haberine göre, geçen yıl 5216 sayılı Büyükşehir Belediye Kanunu'yla İstanbul il sınırları 5 bin 286 kilometrekare genişletildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yeni bağlanan köy, mahalle ve mücavir alanların imar planlarını hızla hazırlıyor.

BELDELER DAHA PAHALI
AĞVA Şile, Riva, Ümraniye, Pendik, Sarıyer, Silivri, Bahçeşehir, Çatalca ve Gaziosmanpaşa ilçelerinde arazi bulmak çok zor. Ama bu ilçelere bağlı belde ve köylerde hala çok sayıda satılık arazi var. Beldelerin hepsinde arazilerin çoğu imarlı. Beldelere bağlı köylerdeyse imarsız araziler daha fazla. Yeni turizm bölgesi ilan edilmesi beklenen Ağva ve Şile ile bu iki beldeye bağlı köylerde arazi fiyatları geçen yıla göre yüzde 50 arttı.

F1 PİSTİ PRİM YAPTIRDI
SON yıllarda hızla gelişen Çekmeköy'de de fiyatlar yükseliyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ile F1 pistinin yakın olan Kurtköy ve Akfırat'ta ise arazi fiyatları neredeyse iki katına çıktı. Bu bölgelerde araziler dolarla satılıyor. İstanbul'un beldelerine bağlı köylerde, metrekaresi 4-5 YTL'den başlayıp 10-30 YTL'ye kadar çıkan arazi bulmak mümkün.

'TAM YATIRIM ZAMANI'
REALTY World Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Büyükçetin, İstanbul'un çevre belde ve köylerinde hala bol arazi olduğunu belirterek, "Yakında oralar da çok değerlenecek. Yatırım yapılacaksa kesinlikle şimdiden yatırım yapmak doğru" dedi. Banko Gayrimenkul sahibi Bülent Pehlivan ise Çatalca bölgesinin prim yapacağını belirtti.

En çok prim yapan yerler
.................................................. ...M2 fiyatı
Ağva ............................................100-300 $
Şile ...............................................100-250 YTL
Ümraniye.........................................2 00-400 $
Pendik............................................ .100-300 $
Sarıyer ........................................... 200-300 $
Silivri........................................... ......20-100 YTL
Bahçeşehir........................................ ..50-150 $
Gaziosmanpaşa...................................11 0-400 YTL

cemusta
10-07-2007, 12:30
6835 m2= 150000 ytl
3250 m2=90000 ytl
1255 m2=40 ytl
860 m2=25 ytl
6178 m2 bakımlı fındık bahçesi: 240000 ytl
1190 m2= 35000 ytl
3350 m2=80000 ytl

önümüzdeki aylarda ağva çelebiköy'de en az 5-10 kat fiyat artışları bekleniyor
bilginize
0-532-5488324

trader_77
10-07-2007, 12:48
önümüzdeki aylarda ağva çelebiköy'de en az 5-10 kat fiyat artışları bekleniyor
bilginize


Neden satıyorsunuz ozaman.:)

cemusta
10-07-2007, 13:33
ben satmıyorum
bu parseller bir arkadaşıma ait
bu arkadaşım bir inşaat yaptığından satıyor
gücüm olsa kendim tabiki alacağım
bende o bölgeden 20 ytl den 7 dönüm yar aldım şu an 60 ytl/m2
elektrik-su-telefon-yol-yakında doğalgaz ve karadeniz otobanı bağlantı yolu geçiyor
ve bölgede bir sürü sürpriz proje var yakında açıklanacak
yine bilgi isterseniz sunabilirim
0-532-5488324

cemusta
10-07-2007, 13:35
bu arada geçen sene 50 dolar olan riva arsaları bu sene 250-300 dolar m2