PDA

View Full Version : KRSAN - Karsusan Karadeniz Su Ürünleri Sanayii A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28]

hasandemir
01-01-2013, 15:27
bu kağıt başımıza daha çok çorap örecek gibi.
benim bildiğim kadarıyla adamların önceliği ellerindeki arsayı satmadan önce sahilde yeni bir fabrika arsası bulup bu arsaya tesisleri yapmak ardındanda yomradaki arsayı satmak olmalıydı zaten genel kuruldanda çıkan buydu.
ayrıca sürekli zarar eden mc donalds, burger king gibi devlerlerin rakibi olduğu halka açık bir şirketi defter değerinin 3 katından fazla bir fiyata almalarıda oldukça manidar!.. neden kendi sektöründe yatırım yapıp büyümek yerine 11 milyon gibi büyük bir rakam vererek bir büfeyi satın alırlar bunu sorgulamak gerekirken malesef yine methiyeler düzülüyor sanırsın krsan sütten çıkmış ak kaşık sanırsın yaptıkları yapacaklarının teminatı...
valla benim burnuma güzel kokular gelmiyor bu yapılanların altındaki senaryoyuda çok iyi tahmin edebiliyorum ama bunları burda söylemek olmaz ancak bizleri ufukta bir bedelli sermaye artırımının beklediğinide söylemeden edemeyeceğim. çünkü bedelli için zemin oldukça mükemmel durumda kağıdın büyük bölümü halka açık birde bu satın almayla birlikte yeni ttk’nın bedelli yapılabilir şartlarıda sağlanmış olacak yani helva yapmak için malzemeler hazır. YTD

arkadaşım bedelli hikayesi türetip hisseyi sattırmakmı amacın düşüktenmi toplayacaksın ne alaka hemen asılsız haberleri çıkartıyorsunuz .şirket yerinde dursa şuç TÜRKİYENİN sayılı fast food şirketini alsa şuç ağzıyla balık yakalasa yaranamayacak size karsusan ... yani başarıyı kutlayacağınız yerde moral bozmaya çalışıyorsunuz hala yemezler :sus:

bıdık
01-01-2013, 15:56
Size tamamen katılıyorum ama sizinde bildiğiniz gibi bu hisse tüm olumlu haberlere olumsuz yanıt verdi. Aslında haber çok güzel ve yeni bir sektöre yatırım yapıyorlar ama bu hisse insanları iyice bıktırdığı için insan sağlıklı düşünemiyor ve bende dahil en olumsuz senaryoları düşünüyoruz. Umarım bu sefer daha güzel olur da 2013 e mutlu gireriz. ytd.
arkadaşım bedelli hikayesi türetip hisseyi sattırmakmı amacın düşüktenmi toplayacaksın ne alaka hemen asılsız haberleri çıkartıyorsunuz .şirket yerinde dursa şuç TÜRKİYENİN sayılı fast food şirketini alsa şuç ağzıyla balık yakalasa yaranamayacak size karsusan ... yani başarıyı kutlayacağınız yerde moral bozmaya çalışıyorsunuz hala yemezler :sus:

aydos
01-01-2013, 16:03

bedelli sermaye artırımı şirkete para girişi demektir ancak bedelsiz sermaye artırımlarında şirketin kasasına dışardan 1 kuruş dahi girmez. bu nedenle işletmeye katkısı olan sermaye artışı bedelsiz değil bedelli sermaye artırımıdır madem şirketi çok seviyorsunuz buna en çok sizin sevinmeniz gerekir. demek istediğim bedellinin iyimi kötümü olduğu görecelidir. bugün kağıdı 1 e alıp yarın 2 ye satıyım diyen ky için bedelli kötüdür hakiki yatırımcı için patron ve şirket için ise bedelli faydalıdır. sizde şirketi düşünüp iyi yerlere gitmesini istiyorsanız bedelliye destek vermeniz gerekmezmi.

ha birde söyleyin bana geçmişte bu kağıt hakkında olumsuz yazanların hangisinin dediği çıkmadıda bana muhalafet ediyorsunuz. sanki duyanda olumsuz yazanlar yüzünden satanlar oldu ve hep zarar ettiniz sanır halbuki hep tersi olmadımı aldıkça batmadıkmı.

“arkadaşım bedelli hikayesi türetip hisseyi sattırmakmı amacın düşüktenmi toplayacaksın” demişsin bu lafta klışe oldu artık ne alaka sizler satınca kağıdın düşeceğinimi sanıyorsun bu zamana kadar ky aldıda ne oldu sanki… tabi bende elim tetikte bekliyorum düşsede alsam diye :) zaten düşeceği kadar düşmüş hem çıkacağına inansam burdan alım yaparım. sizden satmanızı isteyen yok hem istesem kaç yazar ben istemedikten sonra bana kim sattırabilirki ben sadece olma ihtimali büyük olandan bahsetmek istedim hatta bahsetmediklerimin yanında bunlar hiç sayılır.

cemi2222
01-01-2013, 16:08
valla ben krsan hissesinde degilim insallah hersey umdugunuz gibi olur bizim forumda kimse yok yorumlayacak acaba bu hisse devri etileri nasil etkiler ? simdiden teskkrler

doğmamış
01-01-2013, 17:08
karsusan nihai tüketiciye ulaşmadaki 2 halkayı devreden çıkartarak direk tüketiciye kendisi ulaşarak karlılığını 3 katı artırma peşindedir. budurum olmusuzmudur. sizce

gencparaci
01-01-2013, 17:13
Gunde 20.000müşterisi 61subesi olan bir fastood artık balığıda var şubelerinin çoğu istanbulda karadenizliler istanbuldada fazla 20.000 kişi gunde 1 tl bıraksa 20.000 tl eder ayda 600.000 tl eder yılda 7.200.000tl eder etiler agresif buyumuş bir şrket marka değeri ve organize olması hergun aynı anda iş başı yapan bir kurum yeni şirkete bir maliyeti yok yatırım istemeyecek sadece disiplin mc donülds ta çalışmış biri olarak söylüyorum önemli olan organizasyon ve sistem

gencparaci
01-01-2013, 17:16
Devir onların devri yürür giderler anlayan anladı yatırım tavsiyesi değildir

gencparaci
01-01-2013, 17:18
Gunde 20.000müşterisi 61subesi olan bir fastood artık balığıda var şubelerinin çoğu istanbulda karadenizliler istanbuldada fazla 20.000 kişi gunde 1 tl bıraksa 20.000 tl eder ayda 600.000 tl eder yılda 7.200.000tl eder etiler agresif buyumuş bir şrket marka değeri ve organize olması hergun aynı anda iş başı yapan bir kurum yeni şirkete bir maliyeti yok yatırım istemeyecek sadece disiplin mc donülds ta çalışmış biri olarak söylüyorum önemli olan organizasyon ve sistem
Diyeceksiniz bu karı biz etiler kasasında göremedik adamlar kazancla agresif büyümeye devam etmiş 61 şube çok ciddi bir rakam

bıdık
01-01-2013, 17:37
Ekonomi uzmanı patronumuz sayın Nejdet BEKAR, ekonomiden ne kadar anlıyor onu da zaman gösterecek.

talihsiz55
01-01-2013, 17:58
sevgili dostlar önemli olan konu bu devir hisse üzerine etkisi ne olacak kısa vadede bu sorunun cevabını bulmak lazım benim anladığım kadarıyla formdaki arkadaşlar bu konuda bir fikir belirleyemeişler uzun vadede şirkete nasıl yansır şube sayısı satışı şunu bunu bizleri çokta ilgilendirmiyor işin aslı benim öğrenmeye çalıştığım bu devrin hisseye yansıması ne yönde olur
1.) 7,80 tavana yapışan hisseyi bu haberi önceden öğrenen ve olumsuz karşılayan sevgili speğimiz elindeki malı millete yapıştırdı ki eğer bu şekilde düşündüyse önce tavana verip millete mal yıkıp kaçmak
2.) 7,80 tavana yapışan hisseyi satışla aşağıya çekip millete önce mal devretip düşüyor dahada düşecek izlenimi verip millete yukardan devrettiğini aşağıdan sattırarak k yeni vurgun yapmak ki o zaman seans kapanışında gelen bu haberi olumlu olarak düşünmüş olabilir ki çarşamba yükselişle açmak
benim aklımdan geçen 2 alternatif yol bu acaba spek hangisini düşünmüş olabilir bunun cevabını bulabilirsek o zaman bu hisse kazandırır

talihsiz55
01-01-2013, 17:59
yoksa yeni devir aldıkları firmanın şirkete uzun vadede yansıması beni çok fazla alakadar etmez açıkcası çünkü ben bu aşamada yatırım yapma amacıyla düşünmüyorum

aydos
01-01-2013, 18:01
Diyeceksiniz bu karı biz etiler kasasında göremedik adamlar kazancla agresif büyümeye devam etmiş 61 şube çok ciddi bir rakam

1964 yılından beri var olan bir firmanın 6 ilde 61 şube açmasına agresif büyüme diyorsanız bir şey diyemem. kaldıki 61 şubenin istanbuldaki birkaçı dışında çoğu kendilerine ait olmayan franchising şubelerdir. haklısınız 49 yılda franchisinglerle 6 şehirde var olmak hemde halka açık bir firma için bencede çok büyük başarı sayılır.

kapa yarın krsan ın mahalle bakkalı aldığı düşse yine burda bu mahalle bakkalını grosmarket görenler olur bununlada kalmayıp carrefoura rakip gösterenler çıkar. zaten gözümüzde büyüttüğümüzden bu kağıda 130-140 lardan girmedikmi.

aydos
01-01-2013, 18:01
speğin büfe alımından haberi varmıydı... kesinlikle haberi vardı.
peki bu alım iyi birşeymi... birkaç kişi dışında burda yazanların çoğuna göre bu olumlu bir durum.
o zaman spek pazartesi günü kağıdı neden tavana yapıştırmadıda günü sadece %1 artışla kapattı…

bu durumu mantıklı bir şekilde yorumlayacak varsa buyursun…

aydos
01-01-2013, 18:04
http://666kb.com/i/cabounta0xqs2bz29.gif

bozacının(krsan) kağıdı şıracı(etilr) olur... :bravo:

gencparaci
01-01-2013, 19:11
Ben yaptığı hareketleri seansta izledim hacim sanaldı 90.000 sakış yazıp anında alıyordu 70.000 alışa yazop malı kendine veriyordu

talihsiz55
01-01-2013, 21:21
yarın tabanmı tavanmı dostlar beklentimiz nedir

troponinm
01-01-2013, 21:25
umarım tavan olur :))

alicik
01-01-2013, 21:31
Allah bereketlendirsin

talihsiz55
01-01-2013, 22:08
sabah olsada görsek şu spek efendinin planını

gencparaci
01-01-2013, 23:28
Tavan ı 8tl miydi

hasandemir
01-01-2013, 23:40
yazdıklarım alım satım yatırım tavsiyesi değildir fikirlerimdir buna göre yatırmı asla yapmayın.
herkes bayılıyor şirketi kötülemeye

bu şirket mc danalds ı alsa yazarlar böyle bakın.
bir kaç ay evvel 40 dolardan işlem görüyordu şimdi 60 dolar kazıklandı zaten eski bu şirket kimse bayiliğini almıyor burger king daha başarılı keşke onu alsaydı hem almışta nasıl ödeyecek bedelli yapar kesin eskisi gibi kar etiyor zaten hepsi kendinin değil zaten bir kısmı francahise bunların bu kadar personelin maaşı var nasıl ödeyecek vahh vahhh vahhh yazık etti ..işte bu ya TÜRKİYEDE ülkemizin adını taşıyan kaç tane bayili fast food var bunlardan en iyilerinde birisini aldı adamlar hala felaket tellallındasınız yapmayın yazıktır günahtır vebal almayın adamlar aslan gibi yatırım yapmış yaslanın arkanıza şirketinize güvenin bu kadar bekleyin var sayalım arsa aldınız bekleyin sabır işdir borsa.............

NACETHAN
02-01-2013, 00:32
http://www.etilermarmaris.com.tr/Urunler.aspx?KategoriId=12
Bunların yanına artık balık burger ekleyin. Ürünü çeşitlendirelim.

Hakkımızda
1964 yılında başlayan Etiler Marmaris Lezzet Yolculuğu bugün Türkiye’nin 6 ilinde toplam 61 şubede devam ediyor...

Etiler Marmaris İstanbul yiyecek kültürünün değişmez lezzeti olan Büfe Kültürü'nü önce tüm Türkiye’ye ardından da yurtdışına taşımak hedefinde. Bu hedef doğrultusunda hızla yol alan Etiler Marmaris, 2011 yılında kurumsallaşma çalışmalarını tamamladı. Eğitimli ve dinamik personeli, kazandıran franchise yapısı, güçlü operasyonel desteği sayesinde her geçen gün de büyümeye devam ediyor.

Bugün "%100 Yerli, Kaliteli ve Güvenli" sloganıyla, yüksek gıda güvenliği standartlarında üretim yapan Türkiye’nin en iyi tedarikçileriyle çalışan Etiler Marmaris 2010 yılında Türkiye’nin en iyi büfesi seçildi.

Türkiye'de "Büfe" denince akla gelen ilk isim haline gelen Etiler Marmaris, hergün bünyesinde çalışan 1000 kişiyle günde ortalama 20.000 müşterisine üstün hizmet vermektedir.

Bu kadar olur, adamların şube sayısı bile trabzon plaka. İyice paronayak oldum.
Adamlar 1000 kişi ile 20000 kişiye hizmet veriyorsa bu iş hikaye yada rakamları hatalı yazdınız . Eleman başı 20 müşteri eleman
Maaşını bile kurtarmaz. Benim 4 masalı esnaf lokantasında bile eleman başı 50 ila 70 müşteri düşüyor ki zor geçiniyoruz.

fenasi
02-01-2013, 01:25
etilerin patronu her an gelip karsusana ceeee yapabilir... neden olmasın gelip belkide oda karsusana ortak olabilir..change to cep change :) adam kimse zarar uğramasın diye baştan kendi hissedarlarına söylemiş gerekirse geri alırım demiş yeterki siz zarar etmeyin demiş!!!(tabiki arada 18 ay var):)))
http://www.etilermarmaris.com.tr/download/2012-yili-olaganustu-genel-kurur-karari.pdf

freedom_forever
02-01-2013, 08:18
:he:Karinci
İncikar
Karbüfe
Büfekar
İncisan
Büfesan

talihsiz55
02-01-2013, 08:32
http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=253872
açıklama gelmiş dostlar kesinlikle bedelli sermaye artışı yok diyorlar

talihsiz55
02-01-2013, 08:32
Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı çerçevesinde,yürürlükte bulunan ÖZEL DURUMLARIN KAMUYA AÇIKLANMASI TEBLİĞİ' nin"Haber ve Söylentilerin Doğrulanması" başlıklı 18 inci maddesi uyarınca, aşağıda yer alan açıklamaların kamuoyuna duyurulması şirketimizce zorunlu hale gelmiştir :

31-Aralık-2012 tarihli KAP duyurumuzda şirketimizin İMKB GELİŞEN İŞLETMELER PAZARI' nda işlem gören Etiler İnci Büfe Gıda San. Dış. Tic. A.Ş'nin çoğunluk paylarının devralınması yönündeki Yönetim Kurulu Kararımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.
Sözkonusu gelişmenin ardından sosyal medya ve internet ortamında birtakım haber ve söylentiler meydana gelmiştir.Öncelikle belirtmek isteriz ki bu satınalma kararı, şirketimizin geleceğe yönelik büyüme politikaları doğrultusunda alınmıştır.Özellikle bu varlık alımının finansmanı konusunda dile getirilen bedelli sermaye artırımı söylentileri tamamen asılsızdır.Zira şirketimizce bu yönde bir karar alınması düşüncesi dahi kesinlikle bulunmamaktadır. Bilakis bu satınalma işlemine ilişkin finansmanın herhangi bir dış borçlanma olmaksızın tamamen iç kaynaklardan sağlanması planlanmaktadır.
Diğer taraftan, söz konusu varlık edinimi ile şirket olarak potansiyel kaynaklarımızın daha verimli kullanılması ve gerek ülke ekonomisi, gerekse paydaşlarımıza katma değer sağlanması amaçlanmaktadır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

talihsiz55
02-01-2013, 08:36
bu kağıt başımıza daha çok çorap örecek gibi.
benim bildiğim kadarıyla adamların önceliği ellerindeki arsayı satmadan önce sahilde yeni bir fabrika arsası bulup bu arsaya tesisleri yapmak ardındanda yomradaki arsayı satmak olmalıydı zaten genel kuruldanda çıkan buydu.
ayrıca sürekli zarar eden mc donalds, burger king gibi devlerlerin rakibi olduğu halka açık bir şirketi defter değerinin 3 katından fazla bir fiyata almalarıda oldukça manidar!.. neden kendi sektöründe yatırım yapıp büyümek yerine 11 milyon gibi büyük bir rakam vererek bir büfeyi satın alırlar bunu sorgulamak gerekirken malesef yine methiyeler düzülüyor sanırsın krsan sütten çıkmış ak kaşık sanırsın yaptıkları yapacaklarının teminatı...
valla benim burnuma güzel kokular gelmiyor bu yapılanların altındaki senaryoyuda çok iyi tahmin edebiliyorum ama bunları burda söylemek olmaz ancak bizleri ufukta bir bedelli sermaye artırımının beklediğinide söylemeden edemeyeceğim. çünkü bedelli için zemin oldukça mükemmel durumda kağıdın büyük bölümü halka açık birde bu satın almayla birlikte yeni ttk’nın bedelli yapılabilir şartlarıda sağlanmış olacak yani helva yapmak için malzemeler hazır. YTD

Değerli arkadaşım size cevap niteliğinde olmuş
Sermaye Piyasası Kurulu Mevzuatı çerçevesinde,yürürlükte bulunan ÖZEL DURUMLARIN KAMUYA AÇIKLANMASI TEBLİĞİ' nin"Haber ve Söylentilerin Doğrulanması" başlıklı 18 inci maddesi uyarınca, aşağıda yer alan açıklamaların kamuoyuna duyurulması şirketimizce zorunlu hale gelmiştir :

31-Aralık-2012 tarihli KAP duyurumuzda şirketimizin İMKB GELİŞEN İŞLETMELER PAZARI' nda işlem gören Etiler İnci Büfe Gıda San. Dış. Tic. A.Ş'nin çoğunluk paylarının devralınması yönündeki Yönetim Kurulu Kararımızı kamuoyu ile paylaşmıştık.
Sözkonusu gelişmenin ardından sosyal medya ve internet ortamında birtakım haber ve söylentiler meydana gelmiştir.Öncelikle belirtmek isteriz ki bu satınalma kararı, şirketimizin geleceğe yönelik büyüme politikaları doğrultusunda alınmıştır.Özellikle bu varlık alımının finansmanı konusunda dile getirilen bedelli sermaye artırımı söylentileri tamamen asılsızdır.Zira şirketimizce bu yönde bir karar alınması düşüncesi dahi kesinlikle bulunmamaktadır. Bilakis bu satınalma işlemine ilişkin finansmanın herhangi bir dış borçlanma olmaksızın tamamen iç kaynaklardan sağlanması planlanmaktadır.
Diğer taraftan, söz konusu varlık edinimi ile şirket olarak potansiyel kaynaklarımızın daha verimli kullanılması ve gerek ülke ekonomisi, gerekse paydaşlarımıza katma değer sağlanması amaçlanmaktadır.

murlak
02-01-2013, 08:39
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Sıramağazalar No:25/2 TRABZON
Telefon ve Faks No. : 0462 321 31 30-0462 322 48 07
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 321 31 30-0462 322 48 07
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Yatırımcıların Gelişmeler Hakkında Bilgilendirilmesi

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

TRABZON,02 Ocak 2013

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

murlak
02-01-2013, 08:39
ala ala definemi bulmuşlar
şimdi ne diyecekler merak ediyorum?

talihsiz55
02-01-2013, 08:41

HİSSE DEVRİNE İLİŞKİN DETAYLAR

ORTAKLIĞIN ÜNVANI : Karsusan Karadeniz Su Ürünleri San. A.Ş
TARİH : 02 Ocak 2013
KONU : Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş hissedarlarına ait payların devir alınması hakkında.

Şirketimiz ile aşağıdaki tabloda detayları sunulan Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş 'nin ortakları arasında 31-12-2012 tarihinde bir hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır.Bu sözleşme uyarınca imtiyaz farkı gözetmeksizin her 1.00 TL. nominal pay için, 2.20 TL. fiyat ödenmesi karara bağlanmıştır.Sözkonusu hisse alım bedeli için herhangi bir değerleme raporu düzenlenmemiştir.Pay alımlarına ilişkin ödeme vadeli olup ortakların hisseleri nispetinde bölüştürülmek üzere, Haziran 2013 tarihinde 4.000.000 TL.,Temmuz 2013 tarihinde 4.000.000 TL.,Ağustos 2013 tarihinde 3.000.000 TL olmak üzere toplamda 11.000.000 TL.'dır.Devir işlemine ilişkin "Finansal Duran Varlık Edinimi Raporu" ayrıca ilan edilecektir.

bence mantıklı haziranda parayı ödeyecek o zamana kadar elindeki parayı çevirecek eeeee diğer şirketten gelecek parada cebe inecek nerdeyse bedavaya gelecek şirkete

Speranza
02-01-2013, 08:42
***KRSAN***KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***KRSAN***KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 321 31 30-0462 322
48 07
Özet Bilgi : Hisse Devrine İlişkin Detaylar

AÇIKLAMA:

KONU : Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş hissedarlarına ait payların devir alınması
hakkında.

Şirketimiz ile aşağıdaki tabloda detayları sunulan Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş 'nin ortakları
arasında 31-12-2012 tarihinde bir hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır.Bu sözleşme uyarınca imtiyaz
farkı gözetmeksizin her 1.00 TL. nominal pay için, 2.20 TL. fiyat ödenmesi karara
bağlanmıştır.Sözkonusu hisse alım bedeli için herhangi bir değerleme raporu düzenlenmemiştir.Pay
alımlarına ilişkin ödeme vadeli olup ortakların hisseleri nispetinde bölüştürülmek üzere, Haziran 2013
tarihinde 4.000.000 TL.,Temmuz 2013 tarihinde 4.000.000 TL.,Ağustos 2013 tarihinde 3.000.000 TL
olmak üzere toplamda 11.000.000 TL.'dır.Devir işlemine ilişkin "Finansal Duran Varlık Edinimi Raporu"
ayrıca ilan edilecektir.

ORTAĞIN ÜNVANI HİSSENİN NEV'İ ADEDİ
İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş. Hamiline 4.500.000
Hikmet Tanrıverdi Nama 225.000
Elife Tanrıverdi Nama 220.000
Tanrıverdi Yatırım Holding A.Ş. Nama 25.000
İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş. Nama 25.000
Hidayet Çiçek Nama 5.000
TOPLAM 5.000.000

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan
esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını
bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde
etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan
ederiz.

IMKB

TURKISHSFORCES
02-01-2013, 08:52
ETİLR direkt tavan açtı :) tavanı krsan'da da görmek nasip olur inşallah :)

bedtik
02-01-2013, 08:53
bugün yapmıcan hareket ne zamn yapcan kardeşimmm etiler tavan ayıp sen aldın ytd...

bedtik
02-01-2013, 08:54
ayıp valla hedef benmiyim anlamadımmmm

TURKISHSFORCES
02-01-2013, 08:55
krsan speği oha diyorum ,olum yanlış yöne gidiyon leeeeyyyyynnnnn :)

talihsiz55
02-01-2013, 08:56
ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı

bedtik
02-01-2013, 08:57
bigünde alsat yapma herkez ezberledi bi gitttttttt

karasovalye
02-01-2013, 08:58
haftasonundan beri tavan açacak diye bu günü bewkliyordum adam kazeti geriye saracak nerdeyse.. şeref ekmek bulamazken kimler buluyo işte YTD

talihsiz55
02-01-2013, 08:58
kadedem ve derinlik gören varmı arkadaşlar durum nasıl

bedtik
02-01-2013, 09:00
joın.me varmı kademeler nasıl bence beklıo 5dk tavan da yapar tabanda öle bi kagıt

waraxe7
02-01-2013, 09:03
ne yapmaya çalışıyor anlayan varmı

ne yapacak gapı dolduracak sağlıklı olanda bu ama gitmeye niyeti yoksa başka

fenasi
02-01-2013, 09:04
bizim şirketin etiler kadar şeffaf olamadığını ikisininde kapa yolladığı haberden anlıyabiliyoruz..birisi 2.02 liradan şukara hisse devrini yaptık derken öteki ise daha yok şöyle yetki böyle yetki diyor..2.02 liradan ben bu hisseyi ancak ve ancak 24 ay vadeyle alırım kardeşim..siz 1.77.liradan işlem gören hisseyi 2.02 den alırsanız,bu şu anlama gelir..ya bu hisse çok kısa zamanda 4 lira edecek(büfe) yani yada tezgahı kurdunuz miletti soymaya kalkıyorsunuz! sanırım satılan hisseler kote dışı olanlar,işlem görmeyenler olduğundan..isterlerse vadeli çekle ,senetle sepetlede alınabilir...bunu tam okuyunca anladım ..bedellinin olması gibi bir ihtimal biraz olsun zayıflıyor...neyse hele bir çarsamba olsun görürüz hanyayı konyayı..bizim şirket akşam sonu yine bir haber patlatırsa şasırmam hamburbalık yapıp satacamda diyebilir...Ne günlere kaldık yarabbi!! biri malını satıp kaçarken biride gelmiş büfecilik yapacam diyor...neyse yeni yılınız kutlu olsun...daha da epeyce bir süre yazmama artık :)
şimdi durum anlaşılıyor yavaş yavaş

bedtik
02-01-2013, 09:06
bu hisse hakkında daha ne yapacaklarına karar verememişler bigurup var patrondan habersiz adamlar haberi kullanıo alıo tepeden çakıoo ky bu duruma patronun el koyması lazım yoksa çokk bakar hissesine kumar kagıdı oldu diyeee gerçi patronsuz olmaz amabu işlerr ytd.....

bedtik
02-01-2013, 09:08
şimdide etileri pazarlıo aynı gurupp çıkarıp yukardan çakarlarrr

aydos
02-01-2013, 09:09
ETİLR direkt tavan açtı :) tavanı krsan'da da görmek nasip olur inşallah :)

bu işler böyledir... kasasına para giren tavan yapacak kasasından para çıkanda böyle bakacak hem etilerin tavan olması kime yararki etilerde ky bile yok. tabi önce etileri tavan yaptılarki krsanda tavan olur beklentisine giren ky yi böylece rahat avlasınlar...

Burak Deniz
02-01-2013, 09:11
Arkadaşlar ne yapmaya çalışıyor bu şeref.......ler. Yeni yılı rezil ettiler. Burunlarından fitil fitil gelsin diyorum.

talihsiz55
02-01-2013, 09:11
yokmu arkadaşlar **** me verecek olan

TURKISHSFORCES
02-01-2013, 09:14
bu işler böyledir... kasasına para giren tavan yapacak kasasından para çıkanda böyle bakacak hem etilerin tavan olması kime yararki etilerde ky bile yok. tabi önce etileri tavan yaptılarki krsanda tavan olur beklentisine giren ky yi böylece rahat avlasınlar...
cuma 7,80 den 6,90 lara kağıdı çakan adamın kağıdına etilr tavan yaptı diye milletin atlayacağını mı düşündüklerini mi düşünüyorsun yoksa..:)

TURKISHSFORCES
02-01-2013, 09:15
ki etilr de tavnını bozdu zaten şu an 1,93

talihsiz55
02-01-2013, 09:21
ne var şu 7,10 da anlayan varmı dostlar yapıştı kaldı

bedtik
02-01-2013, 09:26
7 nin spek için ayrı bi önemi var galibaa hayırlısı bakalım adam şuanda etileri pazarlamanın derdine düştü beylerr ytd...

strabon
02-01-2013, 09:26
ben tahta sahibi olsam hısseye bu kadar ky ve açıkçı bulaşmışken bugun eksıde bıle kapatırım nıye olmasın para kazanmak değilmi ...

mercek
02-01-2013, 09:27
bu etılr denen büfeyi krsan ın bagı nedir de alım yapar bunu anlamış degilim ve krsan da egerki büyük patron yoksa neyin adına kim tarafından alınır hani büyük patron hisseleri komple çıkmıştı şu yeni büyük patron kim anlayan veya bilen varmı arkadaşlar çözemedim gitti.

alicik
02-01-2013, 09:33
Bence etılr de işi bitince gelecek. ky çekmeye çalışıyorlar oda yemedi herhalde. kesinlikle ytd.

alicik
02-01-2013, 09:34
**** olan varmı arkadaşlar

bedtik
02-01-2013, 09:37
abi kimse kimseye sallamasın spek miş şuç tamamen bizde garfa göz attım adamlar grafik beklenti şirket saglam karlı bende almıştım7,20ee sonra hemen sattım bizde buralarda brksn de millet yazdıkları hayel ürünleri hayelle yaşayan gerçekleri göremez bu iş beklemekle oluyor ytd......

bedtik
02-01-2013, 09:38
abi kimse kimseye sallamasın spek miş şuç tamamen bizde garfa göz attım adamlar grafik beklenti şirket saglam karlı bende almıştım7,20ee sonra hemen sattım bizde buralarda brksn de millet yazdıkları hayal ürünleri hayalle yaşayan gerçekleri göremez bu iş beklemekle oluyor ytd......

mercek
02-01-2013, 09:43

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 321 31 30-0462 322
48 07
Özet Bilgi : Hisse Devrine İlişkin Detaylar

AÇIKLAMA:

KONU : Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş hissedarlarına ait payların devir alınması
hakkında.

Şirketimiz ile aşağıdaki tabloda detayları sunulan Etiler İnci Büfe Gıda San.VeDış.Tic. A.Ş 'nin ortakları
arasında 31-12-2012 tarihinde bir hisse devir sözleşmesi imzalanmıştır.Bu sözleşme uyarınca imtiyaz
farkı gözetmeksizin her 1.00 TL. nominal pay için, 2.20 TL. fiyat ödenmesi karara
bağlanmıştır.Sözkonusu hisse alım bedeli için herhangi bir değerleme raporu düzenlenmemiştir.Pay
alımlarına ilişkin ödeme vadeli olup ortakların hisseleri nispetinde bölüştürülmek üzere, Haziran 2013
tarihinde 4.000.000 TL.,Temmuz 2013 tarihinde 4.000.000 TL.,Ağustos 2013 tarihinde 3.000.000 TL
olmak üzere toplamda 11.000.000 TL.'dır.Devir işlemine ilişkin "Finansal Duran Varlık Edinimi Raporu"
ayrıca ilan edilecektir.

ORTAĞIN ÜNVANI HİSSENİN NEV'İ ADEDİ
İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş. Hamiline 4.500.000
Hikmet Tanrıverdi Nama 225.000
Elife Tanrıverdi Nama 220.000
Tanrıverdi Yatırım Holding A.Ş. Nama 25.000
İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş. Nama 25.000
Hidayet Çiçek Nama 5.000
TOPLAM 5.000.000

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan
esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını
bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde
etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan
ederiz.

IMKB

yav bu inci yatırım holden ve digerlerinden zengin bir krsan var sanırım ve bu tanrıverdiler krsanı ele mi geçirdiler de şirketi birleştirme işleri mi, yapıyorlar bu krsanda baya büyük oyunlar dönüyor umarım buradakiler bu şirketin gerçek degerini anlayan kişilerdir bu balık çok zıplar çok.

alperen54
02-01-2013, 09:43
bu saatten sonra şirket birleşmeleri ve şirket devirlerindeki işleyiş neler olur ona bakmak gerek.
aslında şirketi alan tahtanın gitmesi gerek. bugün tam tersi oldu.birleşme nasıl olacak bilmiyoruz. ama sermaye güçlenecek yine iddia ediyorum bunlar kredi alacaklar (teşvik kredisi) çünkü çok hızlı hareket ediyorlar bir şeyler var ama dur bakalım ne olacak?

bedtik
02-01-2013, 09:48
madem bu beklentiniz var sonuna kadar beklemeniz gerekirr biraz yatırımcı olmak lazım şirkete güveniyorsan beklentin varsa ozamn beklicen bu lafım alsatçılara tabiki kendimede ytd......

freedom_forever
02-01-2013, 09:51
bu saatten sonra şirket birleşmeleri ve şirket devirlerindeki işleyiş neler olur ona bakmak gerek.
aslında şirketi alan tahtanın gitmesi gerek. bugün tam tersi oldu.birleşme nasıl olacak bilmiyoruz. ama sermaye güçlenecek yine iddia ediyorum bunlar kredi alacaklar (teşvik kredisi) çünkü çok hızlı hareket ediyorlar bir şeyler var ama dur bakalım ne olacak?

Bir zamanlar Koza Davetiye ve İpek matbaacılık vardı...Sonra enreji ve madencilik sektörüne girdiler..Karsusan da yakında Karadeniz de petrol arayabilir mi?:)

bedtik
02-01-2013, 09:56
tkuru bile yüzde 5 yaptı bizimki abi 7,kattamı oturuyor ne bu 7 aşkı fredom haklısın hayallerde olmasa insan nasıl mutlu olacak sende haklısınn kardeşimmm ytd...

mercek
02-01-2013, 09:57

aynen katılıyorum yeni patronlar bu etılr yi alırken neye güvenerek alıyor ve bu paralar nereden gelecek ve daha bir çok soru oluştu kafamda sanırım krsan holding olma yolunda ilerleyecek gibime geliyor artık şirketlikten çıkmak mı isterler arkalarında çok güçlü guruplar olmadan yönetim bu adımları atmazdı güvendikleri ve bekledikleri çok büyük şeyler olmalı daracıgımı şöyle bir yokladım ve egerki sabredersem baya şeyler olur diyen sabretmeli diye düşünürüm.

bedtik
02-01-2013, 10:02
mercek sabrederken yanına alacagın 3 şeyi untma ek para yani bedelli için zaman ve umutlarınııı arasırada grafige bakkk ... ytd..bol sabırlar bende beklıom

DoA
02-01-2013, 10:06
mercek sabrederken yanına alacagın 3 şeyi untma ek para yani bedelli için zaman ve umutlarınııı arasırada grafige bakkk ... ytd..bol sabırlar bende beklıom

?

KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş. / KRSAN [] 02.01.2013 09:27:33

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 321 31 30-0462 322 48 07
Özet Bilgi : Yatırımcıların Gelişmeler Hakkında Bilgilendirilmesi

AÇIKLAMA:

TRABZON,02 Ocak 2013

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

fenasi
02-01-2013, 10:07
abi kimse kimseye sallamasın spek miş şuç tamamen bizde garfa göz attım adamlar grafik beklenti şirket saglam karlı bende almıştım7,20ee sonra hemen sattım bizde buralarda brksn de millet yazdıkları hayel ürünleri hayelle yaşayan gerçekleri göremez bu iş beklemekle oluyor ytd......
abi hayırdır bu yazıda ne anlatmaya çalıstın :)))) kendin anladınmı bu yazıyı??

freedom_forever
02-01-2013, 10:09
tkuru bile yüzde 5 yaptı bizimki abi 7,kattamı oturuyor ne bu 7 aşkı fredom haklısın hayallerde olmasa insan nasıl mutlu olacak sende haklısınn kardeşimmm ytd...

ne yapalım Sn. bedtik balıkla yola çıktık karayı göremediğimiz için her türlü halüsinasyona açığız şu an:he:

bedtik
02-01-2013, 10:18
hareket yapma saatti geldiii artık ezberledik be karsannnytd..

talihsiz55
02-01-2013, 10:19
takasları inceleyen varmı bilmiyorum ama mira ve tacirler tahtadan yüklü mal çıkmış şahsen bu benim açımdan olumlu

Burak Deniz
02-01-2013, 10:24
Arkadaşlar hisse el mi değiştiriyor acaba. Yükseltmediklerine göre buralardan devir mi yapıyorlar. Takasları inceleyen arkadaşlarımız bir zahmet bilgi verirlerse çok memnun oluruz. Selamlar

alicik
02-01-2013, 10:26
takasları inceleyen varmı bilmiyorum ama mira ve tacirler tahtadan yüklü mal çıkmış şahsen bu benim açımdan olumlu

ben birşey göremedim sn talihsiz55 nerede

alicik
02-01-2013, 10:30
Tıb ıs bank 766.219 0 0,00 0 0 0 0
tgb garantı bank 532.116 0 0,00 0 0 0 0
dzy denız 228.914 0 0,00 0 0 0 0
akb akbank 214.631 0 0,00 0 0 0 0
gdk gedık 207.151 0 0,00 0 0 0 0
ykr yapı kredı 206.901 0 0,00 0 0 0 0
fny fınans 169.270 0 0,00 0 0 0 0
yat yatırım fın. 155.483 0 0,00 0 0 0 0
msa meksa 149.694 0 0,00 0 0 0 0
sky seker 134.454 0 0,00 0 0 0 0
mra mıra 130.000 130.000 ? 0 0 0 130.000
ren renaissance mankul 130.000 130.000 ? 0 0 0 130.000
zry zıraat 127.621 0 0,00 0 0 0 0
tac tacırler 124.404 0 0,00 0 0 0 0

troponinm
02-01-2013, 10:45
j o i n me verebilecek bir arkadaşımız varmı?

bedtik
02-01-2013, 11:26
belli ki adamlar etilerin derdine düşmüş onu pazarlıyacaklar krsan beklemdee ytd...

alsancak
02-01-2013, 11:36
bu hisse hakında olumlu beklentisi olan varmı ?ytd

polark
02-01-2013, 12:38
http://img221.imageshack.us/img221/9833/screenz068.jpg

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=253962

nasıl oluyorda bu adamlar 1.5 tl lik etiler e 2.2o tl vadeli fiyat veriyorlar...

neden %50 daha fazla ödüyorlar...madem vadeli alacaksın...haziran 2013 de etiler o fiyatı edecek mi...

vadeli almaları güzel ama vade farkı cok yüksek...

alış amacı faast food zinciri ise hisseye cok olumlu yansır...
yoksa etiler de kuzenleri ise o zaman vay haline karsusanın...
ama bunu aleni olarak yapamazlar...zaten spk ya göre aleni olarak suc olur...
göz göre göre bu riski alıp 6 yıl içerde yatmak istemezler heralde...

yoksa işin kokusu cıkarsa patron ve yanındaki adamları direk kodese girer...

sabancı gider afyon cimentoyu yarı fiyatına alır...bizimkilerde gider 2 katına vadeli alır ...ne biçin iş bu yaa... amacın neee????

umarım etilere verilen deger hakettiğini bulur...

hadi hayırlısı bakalım...

bedtik
02-01-2013, 12:48
siz merak etmeyin beyler onun parasını çıkarırlar adamlar etileri pazarlıcaklarr bakın hareketlere niye krsan gitmıoo şuanki dertleri etlerr ytd....

bıdık
02-01-2013, 12:49
Takasları da paralı yapmışlar, takaslarıda göremiyoruz. Yalnız krsan gapları sevmez. Önce bir gapı doldurması lazım. Ama amcalarda senaryo çok. ALLAH sonumuzu hayretsin. ytd. Pazartesi mal çıkıldıysa zor yukarı gider artık. ytd.

talihsiz55
02-01-2013, 12:52
Takasları da paralı yapmışlar, takaslarıda göremiyoruz. Yalnız krsan gapları sevmez. Önce bir gapı doldurması lazım. Ama amcalarda senaryo çok. ALLAH sonumuzu hayretsin. ytd. Pazartesi mal çıkıldıysa zor yukarı gider artık. ytd.

ben görüyorum arkadaşım nerden duydun takasların paralı olduğunu

Cantunç
02-01-2013, 13:02
Son bir ayda iş bankası takasta %15 den %19'a , garanti ise %8 den %13'e çıkmış görünüyor.

polark
02-01-2013, 13:07
http://img521.imageshack.us/img521/3766/screenz069.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/5893/screenz070.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/9186/screenz071.jpg

%860 bedelsiz vermesiyle herkesin hissesi arttı onu unutmayalım ..

Cantunç
02-01-2013, 13:20
Herkesi aynı oranda arttığı için geneldeki oran miktarı değişmez. saygılar

http://img521.imageshack.us/img521/3766/screenz069.jpg

http://img843.imageshack.us/img843/5893/screenz070.jpg

http://img14.imageshack.us/img14/9186/screenz071.jpg

%860 bedelsiz vermesiyle herkesin hissesi arttı onu unutmayalım ..

garali
02-01-2013, 13:33
arkadaşlar bu adamlar internet sitelerini güncellemiyor orhan çakır en büyük hissedar görünüyor bu yaptıkları yatırımcıyı yanıltmak değil mi

alsancak
02-01-2013, 13:38
hissenın 7 üzerınde kalması olumlu ..
şirketin yeni ortaklıgının hisseye yansımasında zamanla görecegiz...
uzun suredır hisse baskı altında idi.. olumlu görünen haberlere pozıtıf tepkı vermedi .. bundan sonrakı surecte
keskın iniş ve cıkışlar olmadıgı surece problem görünmüyor..ytd

troponinm
02-01-2013, 13:40
j o i n me verebilecek bir arkadaş varmı.

strabon
02-01-2013, 13:49
hepsnden geçtim endex in bu gazı alınmaya başladığı gün...gün o gündür .

bedtik
02-01-2013, 13:59
tkuru kadar olamadın krsan yazıklar olsunnnn

garali
02-01-2013, 14:00
bugün bu kadar dar bir bantta hareket etmesinin sebebi ne olabilir

freedom_forever
02-01-2013, 14:18
tkuru kadar olamadın krsan yazıklar olsunnnn

%860 bedelsiz,arsa,şirket ortaklıkları hisseye yansıması sıfıra sıfır elde var sıfır...Borç içindeki Beşiktaş ...Destan yazıyor yine..Demek ki bu işlerin teknik,temel,finansal verilerle bir alakası yokmuş..

bedtik
02-01-2013, 14:20
ya bunlar sana bana parakazandırırmı hiçççç freedom kardeşş ayıp ayıp bu kadar habre karşı

strabon
02-01-2013, 14:48
bu krsan bence sazan işinede girse çpk iyi eder ...güzel sazan avlıyor...bedelli vs ne gerek var normal işlemlerde bile kasasını doldurdu bizim paralarla etiler büfeyi aldı...bir kaç ay öncesini hatırlıyorumda spek için ''köylü-cahil vs'' yakıştırmalar yapılıyordu adam resmen tozunu attırdı onları yazanlarıda sildi tahtadan... :D

troponinm
02-01-2013, 15:15
başını çevirdi aşağı yine lanet kağıt

talihsiz55
02-01-2013, 15:16
tam lanet ya bırak gitsin işte ne istiyorsun

troponinm
02-01-2013, 15:18
ne çıktığını nede düştüğünü istiyor tahta sahibimiz, ya sabır

Burak Deniz
02-01-2013, 15:25
Bu şerefsizlerin Allah belasını versin, yeni yılı rezil etti şerefsizler. Ne yaptıkları belli değil. Cebimizdeki üç kuruşa gözlerini diktiler. Lanet olsun bunlara.

Burak Deniz
02-01-2013, 15:29
Biraz daha indirin aşağıya, bu ky'cıların çok ahını alacaksınız. Allah sizlerin burunlarından getirsin.

azazell
02-01-2013, 15:30
REN

RENAİSSANCE MANKUL

bu aracı kurum yeni mi türkiye de . ilk defa krsan da gördüm.

talihsiz55
02-01-2013, 15:36
REN

RENAİSSANCE MANKUL

bu aracı kurum yeni mi türkiye de . ilk defa krsan da gördüm.

eski adı MİRA olması lazım rusya merkezli bir kurum tahataya bulaşırsa lekesi zor çıkıyor

hasandemir
02-01-2013, 15:44
peki hazirana kadar etiler olsa 4,40 tl bunlar satsa yarısını aldıkları parayla etilere borçlarını ödeseler kalan hisselerde
(yarısı gene kalır) karları olsa bunu hiç düşünmedinizmi hiç plan bu olabilir bence bedavadan şirket sahibi olsalar tabi bizede fayda sağlar bu iş :yes::yes::yes:

talihsiz55
02-01-2013, 15:48
peki hazirana kadar etiler olsa 4,40 tl bunlar satsa yarısını aldıkları parayla etilere borçlarını ödeseler kalan hisselerde
(yarısı gene kalır) karları olsa bunu hiç düşünmedinizmi hiç plan bu olabilir bence bedavadan şirket sahibi olsalar tabi bizede fayda sağlar bu iş :yes::yes::yes:

arkadaş adi kağıt önce bize yeniyıl hediyesi versin haziranda tapuyu alırız

freedom_forever
02-01-2013, 15:52

aklıma bir söz geldi..Karadenizli bir türkücü söylemişti.Onun benzeri bir durum var..''Etilerde uşaklar Karsusan da bizler''..Bir mesaj mı var acaba?:he:

keto56
02-01-2013, 15:54
bende karkim vardı onun hareketlerine çok benziyor

troponinm
02-01-2013, 16:09
anlaşıldı 6,50 lere yolculuk var diyorsun sen

master38
02-01-2013, 16:19
anlaşıldı 6,50 lere yolculuk var diyorsun sen

Para onda, bilek onda, yürek onda...Daha da aşağı çekerse onun mu yoksa bizim mi yüreğimiz hop hop edecek görebilmek ancak o fiyata gelince mümkün olacak... Beklemeye devam...

alsancak
02-01-2013, 16:22
6,70 ve 7,70 hala onemli noktalar ytd

polyser
02-01-2013, 16:37
aaaa aaa artı kapamış hiçalışık değilim şaşırttı. son emirlerle eksi bekliom kapanışı ytd.

bıdık
02-01-2013, 17:20
Ne artısı 6.96 yani dünkü kapanışın aynısı. Lanet kağıt bugüne kadarki tüm olumlu haberlere olumsuz yanıt verdi. Amcam zevk olıyor olsa gerek. Bukadarda ky ahı alınmazki.
aaaa aaa artı kapamış hiçalışık değilim şaşırttı. son emirlerle eksi bekliom kapanışı ytd.

bıdık
02-01-2013, 17:21
Büfe alım haberi sadece etilere yaradı. Keşke önce kendi hisselerine sahip çıksalardı.

bıdık
02-01-2013, 17:31
Finansal Duran Varlık Edinilmesi

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 31 Aralık 2012-02 Ocak 2013
Özet Bilgi : Etiler İnci Büfe Gıda San.ve Dış Tic.A.Ş.'nin % 66,66 hissesinin satın alınması ve devri

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 31 Aralık 2012
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Etiler İnci Büfe Gıda San.ve Dış Tic.A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Her türlü gıda maddeleri ile su ürünleri üretimi yapmak, tesisi açmak ve işletmek
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 7.500.000
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Hisse satın alma
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 31 Aralık 2012
Edinme Koşulları : Vadeli
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 5.000.000
Beher Payın Alış Fiyatı : 2,20 TL ( 1 Lot=2,20 TL)
Toplam Tutar : 11.000.000
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : % 66,66
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : % 66,66
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : % 66,66
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : % 109,94 ( * )
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Ciro ve aktif büyüklük olarak artış hedeflenmektedir.
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Evet
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş.-Hikmet Tanrıverdi-Elife Tanrıverdi-Tanrıverdi Yatırım Holding A.Ş.-Hidayet Çiçek
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : İlişkili taraf değildir.
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık usulü
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Değerleme raporu düzenlenmemiştir.
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Zorunlu değil
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -
EK AÇIKLAMALAR:
( * ) Edilinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki(30.06.2012) Aktif Toplamına Oranı % 109,94 olup, 30.09.2012 tarihli bilançosundaki mali tablosundaki aktif toplamına oranı ise % 86,43'tür. Daha önce sırasıyla 31 Aralık 2012 ve 02 Ocak 2013 tarihlerine Kamu Aydınlatma Platformu'nda Etiler İnci Büfe Gıda San.ve Dış Tic.A.Ş.'nin İMKB'de işlem görmeyen % 66,66 paylarının devir ve satın alındığını duyurmuştuk. Buna bağlı olarak 31 Aralık 2012 tarihinde söz konusu satın alma işlemi yukarıdaki tabloda belitilen detaylar doğrultusunda tamamlanmıştır. Bu satın alma ile birlikte Haziran 2013 4.000.000 TL, Temmuz 2013 4.000.000 TL ,Ağustos 2013 3.000.000 TL olmak üzere toplam 11.000.000 TL vadeli ödenecektir. Çağrı işlemi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılacaktır. Çağrı fiyatı daha sonra belirlenecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bu KAP haberinin orjinal hali ve ekli dosyalarını görebilmek için tıklayınız!

strabon
02-01-2013, 18:11
bu adamlar bu hızla büfe nin parasınıda ky dan çıkartır demedi demeyin.tamamı ''iç kaynaklardan sermaye artırımı'','' tamamı iç kaynaklardan'' büfe alıyoruz.nasıl bir iç kaynaksa hiç bitmiyor ...bu iç kaynak düşünün bakalım kim olsa gerek?

bıdık
02-01-2013, 18:15
bu iç kaynakları iyice küstürdüler bu gidişle yatırımcı zor bulurlar.
bu adamlar bu hızla büfe nin parasınıda ky dan çıkartır demedi demeyin.tamamı ''iç kaynaklardan sermaye artırımı'','' tamamı iç kaynaklardan'' büfe alıyoruz.nasıl bir iç kaynaksa hiç bitmiyor ...bu iç kaynak düşünün bakalım kim olsa gerek?

akarcayu
02-01-2013, 18:25
Kıbrıs 'a git kumar oyna daha çok kazanırsın............ bu tenekeden uzak durun 138 maliyetli biri olarak çok yazdım uzak durun diye ama yine çok bulaşan oldu bu teneke kağıda...bizler ilk bedelsiz açıkladığı gün tenekeye bulaşdık paramız pul oldu.....son karar senin!!!!

Tespit doğru. Yatırım değil, tam bir kumar kağıdı. Kazanan ve kaybeden baştan belli. Her zaman Krsan'ın komisyoncu spekleri, yöneticileri ve çalışanları kazanıyor,küçük yatırımcı kaybetmeye mahkum. Yaptığımız her yatırımla Onlara çalışıyoruz.Beklenti oluşturup, kurbanlarını öyle yakalıyorlar.Çocuğunuzun, çoluğunuzun rızkını bu manipülatörlere kaptırmayın.Son karar sizin.

YTD

Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

hareket
02-01-2013, 18:55
Arkadaslar bende bugün aranıza katıldım. Kim ne derse desin bu şirket için büyük bir gelişme. Bir şirket iki şirket oldu. Sicak satış isi hem büyüme potansiyeli büyük hem de şirket için sürekli bir nakit kaynağı olacak. Bildigim kadarıyla arsa satış ısı de hala gündemde. Portföyde bir miktar olmasinde fayda var.

azazell
02-01-2013, 19:02
cok saygideger ekonomi ve para uzmani beyefendi, bugun ku sirket aciklamasindan anladigim kadariyla bu sayfalarin raporu size geliyor. iyi cok guzel bir sekilde sirketi buyutuyorsunuz. sunlarida ben hatirlatiyim dedim belki size ulastirirlar. sirketin yuzde 80 kusuru acik. sizden daha hirsli babayigit bir delikanli cikarda hisseleri elinizden alirsa sakin sasirmayin. herkesin istahi kabarmaya basladi zira 15 milyonluk hisseyi alsa sirketin basina gecse kazanci (30 milyon arsa+15 milyon sirket parasi ama 11 inicik 4 milyonda ordan+7.5 da bufe)ettimi sana 42 milyon iyi para . 8 ayda bunlari eline almis olacak. elinden ucup gitmesin.

aydos
02-01-2013, 19:12
KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş. / KRSAN [] 02.01.2013 09:27:33
AÇIKLAMA:
TRABZON,02 Ocak 2013

Söz konusu gelişmenin ardından sosyal medya ve internet ortamında birtakım haber ve söylentiler meydana gelmiştir. Öncelikle belirtmek isteriz ki bu satınalma kararı, şirketimizin geleceğe yönelik büyüme politikaları doğrultusunda alınmıştır. Özellikle bu varlık alımının finansmanı konusunda dile getirilen bedelli sermaye artırımı söylentileri tamamen asılsızdır. Zira şirketimizce bu yönde bir karar alınması düşüncesi dahi kesinlikle bulunmamaktadır. Bilakis bu satınalma işlemine ilişkin finansmanın herhangi bir dış borçlanma olmaksızın tamamen iç kaynaklardan sağlanması planlanmaktadır.

------------------------------------------

kapa düşen bu açıklama ky nin kafasındaki bedelli muammasını ortadan kaldırması bakımından oldukça iyi oldu en azından ky önünü net görür. (ancak unutulmamalıdırki bugün için bu fiili niyet olup şirketi bağlamaz yarın işler farklı olabilir zira haziran ayına 6 ay var .ancak yinede ben sözlerini tutacaklarına inanıyorum)
adamlar bu açıklamayı gönderdiğine göre demekki kağıttan ky nin uzaklaşmasını istemiyorlar yani bizleri dökmek gibi bir niyetleri yok. bir bakıma buda olumlu sayılır.

ancak unutulmamalıdırki 11 milyonluk bir satın almanın iç kaynaklardan karşılanması demek krsanın özsermayesinin yarı yarıya azalması demektir. çünkü etiler bir iştirak değil halka açık müstakil bir şirket... bu konuda daha ayrıntılı bilgi verebilecek varsa faydalı olur. YTD

azazell
02-01-2013, 19:21
o yuzden sermaye artirda (bedelsiz) millet bulasmasin kagidina. biz ky ler ile idare et.kimse ile carpisma tahtada.

alsancak
02-01-2013, 21:38
takaslarda sıkıntı görunmuyor.. ve sirketin bedelli sermaye artırımına gitmeyecegiz demesi ve bunu kapta duyurması olumlu bir gelişme.. biz ortaklara düşen sadece sabır galiba ytd

suncity
03-01-2013, 08:08
Etıler marmarıs bufe, el degıstırdı - star

star gazetesı ınternet sıtesınde yayınlanan haber asagıda bulunuyor: ` ıstanbul hazırgıyım ve konfeksıyon ıhracatcıları bırlıgı (ıhkıb) baskanı hıkmet tanrıverdı’nın 2010 yılında ramazan ve burhan morgul’den satın aldıgı fast-food zıncırı etıler marmarıs bufe, karsusan karadenız su urunlerı sırketıne satıldı. Turkıye’nın 6 ılınde 67 sube ve bın personelle hızmet veren sırket, 11 mılyon tl karsılıgında trabzon’un en buyuk balık uretım ve ısleme tesısının sahıbı olan karsusan karadenız su urunlerı’nın oldu.?gecen yıl temmuz ayında sırketın yuzde 33.33’unu halka acan tanrıverdı, buradan 7.5 mılyon tl’lık gelır saglamıstı. Sırketı satma nedenını dıger grup sırketlerını buyutme ıstegı olarak yorumlayan hıkmet tanrıverdı, sunları soyledı: `bu ıse gırdıgıme pısman olmadım. Ancak cok yogun bır sektor gıda perakendecılıgı. Cok fazla vakıt harcamanız gerekıyor. Bız 24 sube olarak aldık, 67 subeye cıkardık. Cıroyu 10 mılyon tl’nın uzerıne yukselttık. Yenı yatırımlar yaptık, sırketımızı buyuttuk ve ıyı bır teklıf geldı sattık. Tıcaret budur, sayet hesap kıtap tutuyorsa ve ıyı bır teklıf almıssan satarsın. Sektorde marka degılsenız ayakta kalmanız pek mumkun degıl.`` sozkonusu habere asagıdakı lınkten ulasabılırsınız: http://haber.stargazete.com/sondakıka/dıllıkasarlı-tost-11-mılyon-lıraya-balıkcıya-satıldı/haber-716700 -matrıks

Burak Deniz
03-01-2013, 09:25
Bu hisseyi sürekli aşağı çekmek isteyenler, yeter artık yaptıklarınız yeni yılda milletin yüzünü güldürün. Yapmayın ky'cının bu kadar ahını almayın. Yarın bir gün bir yere girersiniz. Zaten millet yüzde yüz zararda.

mraccent
03-01-2013, 09:30
sırket satın almak buyukmektır
ki bu tahta bir garip davrandı.

yeni girişliyim tahtaya
sanırım beklenti gerçekleşti diye salıyor
yanlış mıyım ?

ytd

plus+
03-01-2013, 09:37
sırket satın almak buyukmektır
ki bu tahta bir garip davrandı.

yeni girişliyim tahtaya
sanırım beklenti gerçekleşti diye salıyor
yanlış mıyım ?

ytd

O beklentisi varkende satiyordu hatta o borsaya girdigi gunden beri satiyor. Bende gireli cok oldu maliyetim 90 lar bekliyorum eger gunluk alsat kacci degilsen benom gibi baglanditsan allah yardimcin olsun benom zarr %30 laea gidiyor bakalim mevlam neyler. Ytd....

plus+
03-01-2013, 09:46
Ve ayrica burada ne kalemler kirildi bundan 1 hafta oncesine kadar sabahtan beri 3-5 sayfa yorum yapilirdi o zamanlar bu kagidin ky da olup olmadigi buraya yazanlarin sayisinca olculurdi simdi eger olcu o ise b bu kagitta ky kalmamis bu iyimi kotumu gorecegiz

slhctn
03-01-2013, 09:52
HİSSE SATIŞININ NEDENİ ŞİMDİ ANLAŞILDI.DEMEK Kİ eTİLER'İ ALMAK İÇİN SATILDI.

waraxe7
03-01-2013, 09:56
iç kaynaklar da biz oluyoruz

waraxe7
03-01-2013, 09:56
ya da iç edilen kaynaklar

plus+
03-01-2013, 10:02
Sanirim biz onlar icin ic kaynak degil balli kaymagiz

garali
03-01-2013, 10:12
bu satın almanın finansmanı orhan çakır sağlamış olabilir mi arkadaşlar adamın ismi karsusanın internet sitesinde hala duruyor

murlak
03-01-2013, 10:19
Arsasını satmayacak mı bu firma büyük ihtimalle arsanın satış işlemide tamamlandı kısa zamanda arsa satıldı haberi düşerse o zaman nereden etilerin parasının ödeneceği sorusu da biter sanırım

talihsiz55
03-01-2013, 10:43
ya arkadaş ne kadar takıldın sen bu 7 barajına ne yapacaksan yap artık

freedom_forever
03-01-2013, 11:38
ya arkadaş ne kadar takıldın sen bu 7 barajına ne yapacaksan yap artık

Şirket istemedikten sonra ne yazsak boş..Deniyor ki şirketlerin borsada işlem gören hisseleri üzerinde hiçbir etkileri yok..Etiler haberi tavan yapıp 7.80 den 7 seviyelerine düştüğü ve rekor hacmin olduğu günde gerçekleşmedi mi? Nasıl oldu bu peki? Bu da mı rastlantıydı? Hani günün popüler deyimiyle..''Bu da mı gol değil'':)

bıdık
03-01-2013, 11:52

star gazetesı ınternet sıtesınde yayınlanan haber asagıda bulunuyor: ` ıstanbul hazırgıyım ve konfeksıyon ıhracatcıları bırlıgı (ıhkıb) baskanı hıkmet tanrıverdı’nın 2010 yılında ramazan ve burhan morgul’den satın aldıgı fast-food zıncırı etıler marmarıs bufe, karsusan karadenız su urunlerı sırketıne satıldı. Turkıye’nın 6 ılınde 67 sube ve bın personelle hızmet veren sırket, 11 mılyon tl karsılıgında trabzon’un en buyuk balık uretım ve ısleme tesısının sahıbı olan karsusan karadenız su urunlerı’nın oldu.?gecen yıl temmuz ayında sırketın yuzde 33.33’unu halka acan tanrıverdı, buradan 7.5 mılyon tl’lık gelır saglamıstı. Sırketı satma nedenını dıger grup sırketlerını buyutme ıstegı olarak yorumlayan hıkmet tanrıverdı, sunları soyledı: `bu ıse gırdıgıme pısman olmadım. Ancak cok yogun bır sektor gıda perakendecılıgı. Cok fazla vakıt harcamanız gerekıyor. Bız 24 sube olarak aldık, 67 subeye cıkardık. Cıroyu 10 mılyon tl’nın uzerıne yukselttık. Yenı yatırımlar yaptık, sırketımızı buyuttuk ve ıyı bır teklıf geldı sattık. Tıcaret budur, sayet hesap kıtap tutuyorsa ve ıyı bır teklıf almıssan satarsın. Sektorde marka degılsenız ayakta kalmanız pek mumkun degıl.`` sozkonusu habere asagıdakı lınkten ulasabılırsınız: http://haber.stargazete.com/sondakıka/dıllıkasarlı-tost-11-mılyon-lıraya-balıkcıya-satıldı/haber-716700 -matrıks

Etilerin sahibi, Hikmet Bey'in yukarıda da dediği gibi şirketi çok afedersinz ama iyi fiyattan ittirdik. İyi teklif geldi diye açıklama yapmış. Ah Necdet Bekar bumu senin ekonomistliğin. Hisse çok pirimli gibi birde 7 üzerinden baskı yapıyor pislik herifler.

bedtik
03-01-2013, 12:12
beyler endeks 80 000de 7 yi geçemıosa kötüsünü düşünmek bile istemıyorum adamlar ky leri döktükten sonra gidecek ky de5lerde dökülürr ytd....

hasandemir
03-01-2013, 13:11

yüzde 33 ü 7,5 milyona halka açmış yani yüzde 66 sı 15 milyon yapar halka açılış fiyatıyla bizim aldığımız fiyat 11 milyon yani halka açılışın yaklaşık yüzde 25 ..27 arası ucuza almışız neden kimse bu cepheden bakmıyor vade farkınıda koyarsan yaklaşık yüzde 30 ucuza almış oluyoruz etiler şirketini :yes:

bedtik
03-01-2013, 13:22
ya varya 2gün üstüste bi hareket yap be bilader ky de sevinsinnnn ytd..

bedtik
03-01-2013, 13:28
krsan sesimi duydu ama yanlış anladı galiba aşagı hareket degil dunkof yukarı dedimm ytd...

garali
03-01-2013, 13:33
takasları verebilecek var mı

MedwiG
03-01-2013, 13:35
http://666kb.com/i/cadj23n9l8kci9a0s.gif

garali
03-01-2013, 13:40
krsan etilerin borsada işlem gören hisselerini de alacak mı ?

garali
03-01-2013, 13:44
dünkü kapa gönderdikleri açıklamada çağrı fiyatından bahsediyorlar bu çağrı fiyatı neye göre belirleniyor ve 11 tirilyonun üzerine daha ne kadar ödeyecekler bilgisi olan var mı

aydos
03-01-2013, 13:52
iç kaynaklar da biz oluyoruz

bu satın almanın finansmanı orhan çakır sağlamış olabilir mi arkadaşlar adamın ismi karsusanın internet sitesinde hala duruyor

Arsasını satmayacak mı bu firma büyük ihtimalle arsanın satış işlemide tamamlandı kısa zamanda arsa satıldı haberi düşerse o zaman nereden etilerin parasının ödeneceği sorusu da biter sanırım

orhan çakır kendi hisselerini sattı şirket ise binlerce ortağı olan bir şirket artık. bu durumda orhan çakır yada başka bir patron neden cebinden para versinki iç kaynaklar dururken. sermayeyi kediye yüklemiş olmasınlarda gerisi önemli değil.

garali
03-01-2013, 13:58
orhan çakır kendi hisselerini sattı şirket ise binlerce ortağı olan bir şirket artık. bu durumda orhan çakır yada başka bir patron neden cebinden para versinki iç kaynaklar dururken. iç kaynaklarla kastettikleride krsanın özsermayesinde bulunan 16 milyon tl. yani etiler için ödeyecekleri para hali hazırda var zaten. sermayeyi kediye yüklemiş olmasınlarda gerisi önemli değil.

bu 16 tirilyon arsa değerlenmesi ile oluşan miktarmı yoksa gerçekten kasalarında o kadar para varmı? orhan çakır hisselerini sattı şirketle alakası kalmadı ama yüzde 5 altında kalacak şekilde farklı isimler adına farklı aracı kurumlardan hisse sahibi olabilir

DoA
03-01-2013, 14:01
http://666kb.com/i/cadj23n9l8kci9a0s.gif

Takasbank Veri Dağıtım Hizmeti 2013 yılı ocak ayı başından itibaren sona eriyor.

1 Şubat 2013 tarihinden itibaren İMKB ‘den yeni bir veri dağıtım hizmeti alınmaya başlanacaktır.

Takasbank’dan gecikmeli olarak alınan ve 2013 yılı ocak ayı başında sona erecek veriler aşağıdaki gibidir:

• Üye Bazında Saklama Bakiyeleri
• Yerli-Yabancı Saklama Bilgileri
• Fiili Dolaşımda Bulunan Paylar Raporu
• Fon Yönetim Ücretleri Raporu
• Borsada İşlem Görebilir Paya Dönüşüm Raporu

Durum böyle iken Siz niye görüyorsunuz takasları ... :kahkah:
Genelde iki bankadan işlem yaparım, parası karşılığında bile hiç biri bana böyle bir hizmet sunmuyor da şimdilik ...

Takas bilgisi için teşekkürler, saygılar.

aydos
03-01-2013, 14:02
şurası bir gerçekki artık bu kağıdın beklentisi bitti beklentiler devam ederkende hep geri geri geldi malesef demekki biz kaybederken onlar kazanmış.
arsayada daha zaman var diye düşünüyorum çünkü yeni arsa bulup fabrikayı tesisleri inşa etmeden yeni havuz ve kafesleri kurmadan bulundukları arsayı satmaları zor. önce yeni yere taşınmalılarki üretimi aksatmadan süreci uygulamış olsunlar. YTD

aydos
03-01-2013, 14:18
bu 16 tirilyon arsa değerlenmesi ile oluşan miktarmı yoksa gerçekten kasalarında o kadar para varmı? orhan çakır hisselerini sattı şirketle alakası kalmadı ama yüzde 5 altında kalacak şekilde farklı isimler adına farklı aracı kurumlardan hisse sahibi olabilir

hem orhan çakır almamış yada başkası almış ne fark ederki. şimdi bu şirketin hakim bir ortağı olmadığını orhan kayanın yerini birinin almadığını düşünmek en büyük ahmaklık olur. etilerin alım kararına nejdet bekarın karar verdiğini düşünen varsa en büyük ahmaklıkda budur zaten. patron var ama malesef kim olduğunu kimse bilmiyor. YTD

alsancak
03-01-2013, 14:34
bu kadar habere ters tepkı veren hisse olur..
7 ve üzerınde kalmadıgı surece sıkıntı surecek gibi ytd

aydos
03-01-2013, 14:38
orhan çakır kendi hisselerini sattı şirket ise binlerce ortağı olan bir şirket artık. bu durumda orhan çakır yada başka bir patron neden cebinden para versinki iç kaynaklar dururken. iç kaynaklarla kastettikleride krsanın özsermayesinde bulunan 16 milyon tl. yani etiler için ödeyecekleri para hali hazırda var zaten. sermayeyi kediye yüklemiş olmasınlarda gerisi önemli değil.

kusura bakmayın yanlış yazmışım düzeltiyorum. 16 milyon tl başta arsa olmak üzere yeniden değerleme değer artış fonuyla alakalı yani hali hazırda böyle bir para yok.

MedwiG
03-01-2013, 14:43
Takasbank Veri Dağıtım Hizmeti 2013 yılı ocak ayı başından itibaren sona eriyor.

1 Şubat 2013 tarihinden itibaren İMKB ‘den yeni bir veri dağıtım hizmeti alınmaya başlanacaktır.

Takasbank’dan gecikmeli olarak alınan ve 2013 yılı ocak ayı başında sona erecek veriler aşağıdaki gibidir:

• Üye Bazında Saklama Bakiyeleri
• Yerli-Yabancı Saklama Bilgileri
• Fiili Dolaşımda Bulunan Paylar Raporu
• Fon Yönetim Ücretleri Raporu
• Borsada İşlem Görebilir Paya Dönüşüm Raporu

Durum böyle iken Siz niye görüyorsunuz takasları ... :kahkah:
Genelde iki bankadan işlem yaparım, parası karşılığında bile hiç biri bana böyle bir hizmet sunmuyor da şimdilik ...

Takas bilgisi için teşekkürler, saygılar.

rica ederim..

Borsa'da yatırım yapılıyorsa takası görmek lazım.. bende sürekli borsada işlem yapıyorum takaslara bakmak en doğal hakkım.. bu yazdığınız konu şöyle.. bu bilgiler takasbank'dan alınıp mkk'ya veriliyormuş.. bu yüzden de ücretli hale getirilmiş.. matriks euroline bunun için derinlik lisansıyla birlikte ek ücret alıyorlar.. Bankalar bunu bedava alıyorlardı sanırsam onlarda bu konuda bir düzeltme yapacaklardır.. ben aracı kurumumun sağladığı imkanı sevmiyorum matriks'den para ile aldım bu yüzden görebiliyorum herhal..

akarcayu
03-01-2013, 14:57
Etilerin sahibi, Hikmet Bey'in yukarıda da dediği gibi şirketi çok afedersinz ama iyi fiyattan ittirdik. İyi teklif geldi diye açıklama yapmış. Ah Necdet Bekar bumu senin ekonomistliğin. Hisse çok pirimli gibi birde 7 üzerinden baskı yapıyor pislik herifler.

Bu Etiker Büfe'yi satın alma işinde Nejdet Bekar, Krsan'ın komisyoncu spekleri ve saz ekibi ne kadar parayı cebe indirdiler acaba...?Piyasa değeri 1,70 olan Etiler Büfe'nin hissesini 2,20 ye aldılar.

YTD

garali
03-01-2013, 15:03
adamın topu topu 8.5 lotu var (bölünmeden önce) ama şirketin patronu

aydos
03-01-2013, 15:16
bedelli söylentilerine istinaden krsan tarafından bu duruma bir açıklama getirildi ve böyle birşey olmadığı bedelli sermaye artırımı düşünmedikleri kapa bildirildi. bu güzel ve sevindirici bir durum.

ancak krsan arsasının kredi yurlar için devlet tarafından istimlak edileceğine dair basında çıkan haberlere yönelik hala bir açıklama yada yalanlama şirket tarafından duyurulmuş değil. o zaman bu haberin gerçek olma ihtimali ağır basıyor gibi. çünkü arsanın istimlak haberi asılsız olsa bedellinin asılsız olduğu durumdaki hassasiyeti bu arsa meselesindede gösterirler ve bu durumu yalanlarlar böyle birşey yok derlerdi. YTD

garali
03-01-2013, 15:33
bedelli söylentilerine istinaden krsan tarafından bu duruma bir açıklama getirildi ve böyle birşey olmadığı bedelli sermaye artırımı düşünmedikleri kapa bildirildi. bu güzel ve sevindirici bir durum.

ancak krsan arsasının kredi yurlar için devlet tarafından istimlak edileceğine dair basında çıkan haberlere yönelik hala bir açıklama yada yalanlama şirket tarafından duyurulmuş değil. o zaman bu haberin gerçek olma ihtimali ağır basıyor gibi. çünkü arsanın istimlak haberi asılsız olsa bedellinin asılsız olduğu durumdaki hassasiyeti bu arsa meselesindede gösterirler ve bu durumu yalanlarlar böyle birşey yok derlerdi. YTD

haber gerçek ise bizi nasıl etkiler tekrar bir arsa değerleme olur mu?

MedwiG
03-01-2013, 16:13
http://666kb.com/i/cadn2gdlt0uw8u518.gif

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=77012&p=8230999#post8230999

şanslı s
03-01-2013, 16:14
endex in 80000 lere geldiği yerde halimize bak.çeşitli entrikalar aksiyon aşk heyecan herşey var.elimizdeki 3 kuruşu da bişekilde aldılar.kolu kangren yaptık biyerden kasecez bişekilde.yapcak bişey yok demekki nasipte krsana kol kaptırmakda varmış.maliyete geleceğine hiç inancım kalmadı.bakalım kararı ne zaman veerecem

sahap23
03-01-2013, 16:43
KARSUSAN KARADENİZ SU ÜRÜNLERİ SANAYİİ A.Ş. / KRSAN [ETILR] 03.01.2013 17:39:46

Finansal Duran Varlık Edinilmesi

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır
Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Evet
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 31 Aralık 2012-02 Ocak 2013
Özet Bilgi : Etiler İnci Büfe Gıda San.ve Dış Tic.A.Ş.'nin % 66,66 hissesinin satın alınması ve devrine ilişkin düzeltme devrine ilişkin 02 Ocak 2012 tarihli bildirim düzeltmesi

Edinime İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 31 Aralık 2012
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ünvanı : Etiler İnci Büfe Gıda San.ve Dış Tic.A.Ş.
Edinilen Finansal Duran Varlığın Faaliyet Konusu : Her türlü gıda maddeleri ile su ürünleri üretimi yapmak, tesisi açmak ve işletmek
Edinilen Finansal Duran Varlığın Sermayesi : 7.500.000
Finansal Duran Varlığı Edinme Yolu : Hisse satın alma
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : 31 Aralık 2012
Edinme Koşulları : Vadeli
Edinilen Payların Nominal Tutarı : 5.000.000
Beher Payın Alış Fiyatı : 2,20 TL ( 1 Lot=2,20 TL)
Toplam Tutar : 11.000.000
Edinilen Payların Finansal Duran Varlığın Sermayesine Oranı (%) : % 66,66
Edinimden Sonra Finansal Duran Varlıktaki İştirak Oranı (%) : % 66,66
Edinimden Sonra Sahip Olunan Oy Haklarının Finansal Duran Varlık Toplam Oy Haklarına Oranı (%) : % 66,66
Edinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : % 35,11
Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Ciro ve aktif büyüklük olarak artış hedeflenmektedir.
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğünün Doğup Doğmadığı : Evet
Çağrıda Bulunma Yükümlülüğü Doğuyorsa Muafiyet Başvurusu Yapılıp Yapılmayacağı : Hayır
Satan/Devreden Kişinin Adı/Ünvanı : İnci Tekstil Ürünleri ve Tic.A.Ş.-Hikmet Tanrıverdi-Elife Tanrıverdi-Tanrıverdi Yatırım Holding A.Ş.-Hidayet Çiçek
Ortaklığın Satan/Devreden Tarafla İlişkisinin Niteliği : İlişkili taraf değildir.
Finansal Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Pazarlık usulü
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Değerleme raporu düzenlenmemiştir.
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : Zorunlu değil
Değerleme Raporu Sonucu Bulunan Tutar : -
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:

Edilinilen Finansal Duran Varlığın Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı % 35,11 olarak düzeltilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

yukarı

Telif Hakkı ve Çekince İhbarı Bildirimi(2009)

guneysu
Arkadaslar yazdiklarimi aninsa siliyorlar bakin bu iste bir is var etiler alindiginin aciklanmasi oncesi karsan tavan yapti sonra eksiler bu bigiyi bilen biri kagitta iceriden bilgiyi ogrenip maniplasyon yapmistir. Bakin bu adamlar ellerindeki mali ky yikmak icin yalan haberler ortaliga yaop milleti magdur ediyorlar ben bu karsusan hakkinsa spk ya dilekce yazdim ortak atisi ile ilgili simdi bu olaylar ile ilgilide yazaxagim sizde hakkinizi arayin spk gov tr olanlari yazin onlar bublari bilmiyorlarmi elbette biliyorlar ancak sosyal medyasan sesimizi herkeze duyuealim ki herkez istemesede bizi duysun
Forum kurallarını okudunuz mu.? senetler kısmında ne yazılacağından haberiniz varmı acaba.

birde suçlayıcı yazı yazıyorsunuz, bu işte bir iş var diye.

Senetler (A-Z) : Özellikle bir senet hakkında fikir bildirecekseniz senet koduna göre sıralanmış olan senetler bölümü hoşunuza gidecektir. Senetler bölümü senetlerle ilgili seans içinde tahta, kademe, 5 dakikalık grafik gibi bilgilerin paylaşılması için değil, senetlerle ilgili temel analiz teknik analiz ve ilgili haberlerin paylaşılması için açılmıştır. Bu nedenle senetler bölümünde kesinlikle seans içi lot, ağırlıklı ortalama, para giriş çıkışı, pasta, kademe vesair sohbet yapılmamalıdır. Ayrıca burada kesinlikle sohbet tarzı yazılar yer almamalıdır.

sen şimdi arayıp bulamazsın, okumak işine gelmez, suçlama yapmak kolay. oku bakalım neler var.

sahap23
adamlar ne hikmet ise bütün haberleri 17.40 ta gönderiyor

mercek
03-01-2013, 16:44
birz önceki haberi kopilemiştim bir arkadaş daha kopilemiş ve topiçde kirlilik olmasın diye sildim fakat bu alım işi şirketin gelecegi için bence iyi oldu ve bir beklenti daha oluşmş oldu şirketin degeri bana göre duran varlıklar ve defter degeri, olarak bundan sonra baya yüklü bir hal aldı bence orta uzun vade beklenirse çok şeylere gebe bir şirketimiz var artık bir de gerçek çogunluk hisselerini toplayan ortaya çıkmış olsa ve artık şirketin başı boş bir halde görülmesini önleyip elini taşın altına soktugunu görsek bizleri üzdügünden fazla sevindirir diye düşünüyorum umarım yakın zamanda bu büyük patron işe el atar ve bu etiler dükkanlarını şu amaç için aldım der hayırlı akşamlar.

polark
03-01-2013, 16:56
http://img802.imageshack.us/img802/8830/screenz080.jpg

60 dakikalık ATILAN GOLLERE BAKIN....

guneysu
03-01-2013, 17:01
topiği medarasyona alıyoruz, bir daha olmayacak, forum kurallarına uyacağız sözü veriyorsunuz,:yes:

tamam çıkarıyoruz. ama değişen bir şey yok.:düsün:

Fethee
03-01-2013, 17:05
arkadaşlar lütfen moderatöre kulak verin.. kimse kimseyi suçlamasın. ya kendimizi suclayacaz bu kagıtta oldugumuz için ya da bu lanet tahta yapıcılarını.. RABBİM gönlünüze göre versin..

şanslı s
03-01-2013, 17:05
ne kağıda bulaşmışız ya rabbi.bedelsiz verir düşer.büfe alır düşer.endex 80000 bu yine düşer.düşer de düşer.

aydos
03-01-2013, 17:31
birz önceki haberi kopilemiştim bir arkadaş daha kopilemiş ve topiçde kirlilik olmasın diye sildim fakat bu alım işi şirketin gelecegi için bence iyi oldu ve bir beklenti daha oluşmş oldu şirketin degeri bana göre duran varlıklar ve defter degeri, olarak bundan sonra baya yüklü bir hal aldı bence orta uzun vade beklenirse çok şeylere gebe bir şirketimiz var artık bir de gerçek çogunluk hisselerini toplayan ortaya çıkmış olsa ve artık şirketin başı boş bir halde görülmesini önleyip elini taşın altına soktugunu görsek bizleri üzdügünden fazla sevindirir diye düşünüyorum umarım yakın zamanda bu büyük patron işe el atar ve bu etiler dükkanlarını şu amaç için aldım der hayırlı akşamlar.

daha neye göre nasıl bu kağıt hakkında iyimserliğinizi koruyabiliyorsunuz hayran olmamak mümkün değil valla. ya ben başkalarının gördüğünü göremiyorum yada benim gördüklerimi başkaları göremiyor.

“iyi oldu bir beklenti daha oluştu” demişsiniz. bu kağıt hangi beklentiye olumlu cevap verdide buna verecekki. sorarım size borsada bir kağıt için en büyük beklenti nedir. bir bedelsiz sermaye artırımı iki arsa yeniden değerleme değer artışı yada arsa satış haberidir. krsan bunların ikisinide gördü.

arsa haberi 4 ay önce kapa düştüğünde kağıttta yaprak kıpırdamadı o günü sadece %2 yle kapattı oysa benzer bir haber başka kağıtta olduğu zaman örnekleri çoktur kağıt en az 3 tavan yapardı.

yine bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığı ilk seans taban yaptı o günden bugüne kadar da %50 den fazla değer kaybetti bir başka deyişle kağıdın eski rakamlarına geri dönebilmesi için %100 den fazla artış göstermesi lazım.

ee o zaman neye istinaden bu beklentinin kağıdı yukarı yönlü hareketlendireceğini söylüyorsunuz. ha birde uzun vadeli bekleyipte kazandırmayacak kağıt yoktur ancak krsan kısa vadede çok kaybettirdi hemde o kadar sağlam beklentiye rağmen.
bence umut aşılamamak sessizce beklemek en güzeli çünkü hiçbir umudu yeşertmedi bu lanet kağıt. YTD

mercek
03-01-2013, 17:42
topiği medarasyona alıyoruz, bir daha olmayacak, forum kurallarına uyacağız sözü veriyorsunuz,:yes:

tamam çıkarıyoruz. ama değişen bir şey yok.:düsün:

sn mederatör ve form yönetimi gerçekten sizler sayesinde topiç ve form seviyeli bir şekilde senelerdir biz ky lerin haber alma ve bilgi paylaşımı için çok faydalı oluyor fakat bazı kendini bilmezler yüzünden bu topiç sık sık mederasyona giriyor bunun suçu biliyorum sizler degilsiniz uyardıgınız halde gene aynı şeyler tekrar ediyor fakat eskiden bu tür yazılar yazanlara 1-2 ay topiçten uzaklaştırma verilirdi fakat son zamanlarda topiçin cezalandırılması bu kişilerin işine geliyor sanırım sürekli olumsuz yazılarla topiçi kapattırma yönünde yazılar yazıyorlar rica etsek bu kişilere ceza verseniz de bizler de rahatlasak bu kişiler de bir daha cesaret edemez olsalar kanımca daha iyi olur hiç olmazsa kurunun yanında yaş yanmaz der bu tür arkadaşlar da mederasyonun ve formun genel kurallarına uymak zorunda kalırlar der saygılarımı sunar hayırlı akşamlar dilerim.

mercek
03-01-2013, 17:55
daha neye göre nasıl bu kağıt hakkında iyimserliğinizi koruyabiliyorsunuz hayran olmamak mümkün değil valla. ya ben başkalarının gördüğünü göremiyorum yada benim gördüklerimi başkaları göremiyor.

“iyi oldu bir beklenti daha oluştu” demişsiniz. bu kağıt hangi beklentiye olumlu cevap verdide buna verecekki. sorarım size borsada bir kağıt için en büyük beklenti nedir. bir bedelsiz sermaye artırımı iki arsa yeniden değerleme değer artışı yada arsa satış haberidir. krsan bunların ikisinide gördü.

arsa haberi 4 ay önce kapa düştüğünde kağıttta yaprak kıpırdamadı o günü sadece %2 yle kapattı oysa benzer bir haber başka kağıtta olduğu zaman örnekleri çoktur kağıt en az 3 tavan yapardı.

yine bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığı ilk seans taban yaptı o günden bugüne kadar da %50 den fazla değer kaybetti bir başka deyişle kağıdın eski rakamlarına geri dönebilmesi için %100 den fazla artış göstermesi lazım.

ee o zaman neye istinaden bu beklentinin kağıdı yukarı yönlü hareketlendireceğini söylüyorsunuz. ha birde uzun vadeli bekleyipte kazandırmayacak kağıt yoktur ancak krsan kısa vadede çok kaybettirdi hemde o kadar sağlam beklentiye rağmen.
bence umut aşılamamak sessizce beklemek en güzeli çünkü hiçbir umudu yeşertmedi bu lanet kağıt. YTD

sevgili kardeşim haklısınız çok beklenti geri tepildi ve bu hisse çok kişiyi hüsrana ugrattı fakat bu şirkette olan olaylar ve büyük patronun komple şirketi devir etmesi bu hissede büyük oyuncuları ve devrettikleri kişiler açısından düşünürsek o kişilere de hak vermek gerekir ben de olsam şirketin büyük patronu tüm hisseleri devredecekse aşagı çeker aşagıdan alır sonra gtürürüm ve diger mantar gibi piyasaya çıkan orta küçük ölçekli ortaklar da hisselerden çıkmışsa bu bence gayet normal ben esas şuna bakarım gerçek şirketi ele geçiren birileri varmı başındaki yönetim kurulu bu etilr şirketini alırken kimlerden icazet aldı büyük patron piyasaya ne zaman çıkacak elini ne zaman taşın altına koydugunu açıklayacak ve bu dükkanları hangi amaç için aldılar dile kolay 63 dükkandan söz ediliyor bu dükkanların getirisi ve götürüsü arasında olumlu fark varmı ve şirketin arsası ve eski fabrika binaları ne zaman degişecek ve istimlak edilecek arsanın degeri neler gibi çok belirsiz karmaşık bir şirketin hisseleri bu durumdayken bile buralarda kalabiliyorsa belirsizliklerin ortadan kalkmaya başladıgında gerçek degeri nerelere gider ben bunların beklentisine yatırım yaptım borsada beklentiler alınır gerçekler satılır der hayırlı akşamlar bol kazançlar dilerim.

bıdık
03-01-2013, 18:04
Birgünde bizi şaşırt da artı kapat. Tavan olduğu gün bile eksi kapatıyor. Bukadar da olmaz yazıklar olsun bu laza. Adamların herşeyi ters. Adamları doyuramadık hala gözleri bizim cebimizde. Merak etmeyin cepler boşaldı şimdi ne alacaksınız onu bilmiyorum. Birgün sizde belanızı bulacaksınız sanki yaptıkları yanlarına kar kalacak.

TURKISHSFORCES
03-01-2013, 18:49
resmen bıktırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.. Ama tüm olumsuz hareketlere rağmen ben bu kağıda güveniyorum her nedense...Eninde sonunda hakettiği yerlere ulaşacağını ümit ediyorum. Sabredecez başka yolu yok...

strabon
03-01-2013, 18:54
1 yıl beklemeye değer mi? 2014 ocak daki fiyatı 22 lira olurmu?

aydos
03-01-2013, 21:40
1 yıl beklemeye değer mi? 2014 ocak daki fiyatı 22 lira olurmu?

olur olur neden olmasın 22 nin arasına bir virgül korsak öyle bir olurki. zaten kağıt düştükçe beklentileri yedikçe güven tazeliyor bizde kendimizi buğday ambarında sanıyoruz hep... :sarhos:

freedom_forever
03-01-2013, 22:06
Neyse ki Karsusan a yatırım yapmışız.Halka arzından beri herhalde içinizde zarar da olan yoktur...Yine halka arzından beri tuhaf gelişmelerin olmadığı nadir hisselerden biri oldu... Öyle olmasa kesin 8 bin kişi arasında olurduk.:he:

8 bin kişi borsayı bıraktı
Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK), 2012 Aralık ayı yatırımcı sayıları ve piyasa değerlerine ilişkin verileri yayınladı. Buna göre, 2012 yılında 8 bin 14 kişi hisse senedi pozisyonunu kapatmış. 2011 yılı Aralık ayında 1 milyon 100 bin 951 olan yatırımcı sayısı, 2012 Aralık ayında 1 milyon 92 bin 937'ye geriledi. Borsada son dönemde yaşanan bir gerçeği de gün yüzüne çıkaran rapora bakılırsa İMKB'nin rekor üstüne rekor kırdığı bir yılda yatırımcılar borsadan uzaklaşmış. Bunun nedeni olarak da, son dönemde özellikle küçük hisselerde yaşanan manipülatif fiyat hareketleri ve son halka arzlarda yatırımcıların büyük zarara uğraması gösteriliyor. Halk Bankası'nın ikincil halka arzında kazanılan yeni yatırımcılar da olmasa geçen yıl yaklaşık 20 bin yatırımcının borsadan uzaklaştığı biliniyor. Halka arz seferberliğinin başlatıldığı bir dönemde yaşanan kayıplar da piyasaların geleceği açısından endişe verici bir durum olarak gösteriliyor.

http://www.borsagundem.com/haber/8-b...birakti/126354

xabri
04-01-2013, 00:56
Zararina sattim psikolojim düzeldi ohhhhh

tugra51
04-01-2013, 07:21
Zararina sattim psikolojim düzeldi ohhhhh

sabah açılışa ben de yazıyorum... lanet olsun böyle işe... 10000 zararla çıkıyorum inşallah kan kusarlar...

murlak
04-01-2013, 10:08
çıkmak isteyen çıkabiliyor birileri sattığınızı alıyor arkadaşlar hakkınızda hayırlısı neyse o olsun şu mübarek cuma gününde

murlak
04-01-2013, 11:07
Kendi çalıp kendi oynuyor nereye kadar

freedom_forever
04-01-2013, 11:28
Kendi çalıp kendi oynuyor nereye kadar

oynasınlar bakalım yatırımcıyla..bankalar bile mesaj gönderir olmuş..''şubemizde hisse senedi hesabi açtırın yok şu kadar chip para''..sen yatırımcının her fırsatta söğüşlenmesine müsaade edersen yakında çarşı pazarda ilan dağıtıp borsaya yatırımcı ararsın..

polark
04-01-2013, 15:27
http://img849.imageshack.us/img849/2262/screenz083.jpg

5 dakikalık grafik ....yaptıklarını görüyoruz sayın SATICI...

akarcayu
04-01-2013, 15:54
yeni bir haber pompalayana kadar düşecektir:he: haberle ne kadar düşükten alıp servis etse kardır...

Bugün, yarın yine 17:47 de bir haber verirler kap'a. Yine bir 7,xx leri görür sonra aynı hızla 6,xx lere geri iner.

Krsan geyikleri: (İşyerindeki arkadaşların ürettikleri sayısız krsan geyiklerinden bir tanesi.)

Krsan balık etinden sucuk üretecekmiş.Etiler Büfe için. Bunun için Trabzon belediyesine başvurmuşlar bile. kağıt uçacak, kaçacakmış. Şirin baba ve Dalton kardeşler bile mal topluyorlarmış.

Şu kağıttan sağ salim bir kurtulabilsem - değil krsan hissesi almayı- bir daha patronu veya yöneticisi Trabzonlu olan hiçbir şirkete bulaşmayacağım.

Kendi düşüncelerim. Yatırım tavsiyesi değildir.

Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.

alicik
04-01-2013, 16:01
http://img849.imageshack.us/img849/2262/screenz083.jpg

5 dakikalık grafik ....yaptıklarını görüyoruz sayın SATICI...

yav satan satıyorda karşılayan kimki

polark
04-01-2013, 16:51
http://img21.imageshack.us/img21/1133/screenz086.jpg

SATA SATA BİTİREMEDİLER...TEKNİKÇİ mi avlıyorlar nedir...par ve ewo yönünü şaşırdı...

bunlar şeytana bile şapkayı ters giydirecekler....

aydos
04-01-2013, 18:13
çıkmak isteyen çıkabiliyor birileri sattığınızı alıyor arkadaşlar hakkınızda hayırlısı neyse o olsun şu mübarek cuma gününde

yav satan satıyorda karşılayan kimki

146 dan beri satan ve o günden beride sürekli yukardan satıp altan toplayan speğin maliyetinin çok rahat 3 tlnin (eski fiyatla yaklaşık 30 tl) altına indiğini düşünüyorum. düşünüyorum derken oturup kabaca bir hesap yaptığımızda bu rakamlara çok rahat ulaşılabilir. haliyle maliyeti 3 tlnin altına düşmüş bir tahta yapıcı bu fiyatlardan tabiki alım yapar. ayrıca tabana kilitlememiş olan her kağıdın mutlaka makul bir alıcısı vardır bu kağıt hangi kağıt olursa olsun fark etmez. zaten alıcı olmazsa bu durumda kağıt taban taban gider ki bunada herkesten önce şirket yönetimi müsade etmez.
ha birde kimin ne kadar sattığını bilemeyiz topikte sadece 2 kişinin sattım demesi yanıltıcı olabilir. ancak kağıdın bütün beklentileri yemiş olması haliyle satışları getirecektir tabi satış geldikçede her gün -%2-3 düşmesi kaçınılmaz olacaktır zaten durumda bunu gösteriyor. YTD

bıdık
04-01-2013, 18:40
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=338&hisse=KRSANEL&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Son takaslar. Krsan gibi takaslarında içine etmişler. Takaslar iyice dağalmış. Belirgin bir alıcı yok. Kim kime ittirirse formasyonu var. Birde PHİLLİPCAPİTAL MENKUL alım yapmış. KENDİLERİNİ TANIYAN VARMI ACABA. ytd.

bıdık
04-01-2013, 18:47
PhillipCapital 1975 yılında Singapur’da kurulmuş ve bilgi teknolojileri, dağıtım kanallarını kullanarak büyüyen Asya’lı finansal bir şirkettir. PhillipCapital hisse senetleri, vadeli işlemler, değerli metaller, forex, kurumsal danışmanlık, gayrimenkul yatırımı, fon yönetimi, özel sermaye ve varlık yönetimi gibi konularda uzmanlaşmıştır.

PhillipCapital ABD, Avustralya, Çin, Dubai, Endonezya, Fransa, Hindistan, Hong Kong, İngiltere, Japonya, Kamboçya, Malezya, Singapur, Sri Lanka, Tayland ve Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Phillip Grubu’nun Avrupa ve Asya’da 3500’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Özsermaye büyüklüğü 1,3 Milyar USD’nin üzerindedir. PhillipCapital’in dünya üzerinde yönetmekte olduğu 18 Milyar USD varlık vardır.

PhillipCapital, 9 Mart 2012 tarihinde sektörün önde gelen ve en güvenilir şirketlerinden olan Hak Menkul Kıymetler’i satın alarak Türk Sermaye Piyasaları'na giriş yapmıştır.

Bİlgi amaçlıdır.

strabon
04-01-2013, 19:16
BAŞKA BİR TOPİC DEKİ DEĞERLİ BİR ÜSTADIN PAYLAŞIMIDIR
Dr. Mehmet Cavlı
Ekonomist
(Konuk Yazar) 31 Aralık 2012 11:05

Borsada Küçük Yatırımcılar

İktisadi piyasalarda o kadar bilmece ve bulmaca var ki, hangisine el atılsa birer uçurum... İktisatçılar çok güzel didiniyorlar, çalışıyorlar.

Onları kendilerine çalışıyorlar desek olmuyor, halkına mı çalışıyorlar desek olmuyor… Ama nihayette ticaret ortamındalar.

Her birisi de gerçekten çoğu kez takdir edilecek gayretler içerisinde.

Diğer bir yandan da değerlendirirsek, çoğu iktisatçının bilgileri yetersiz… Daha fazla bilgiye muhtaçlar… Bilgi kaynakları kısır… Kendi değerlerini göremiyorlar. Kıymetsiz gösterilmeye de çalışılıyorlar.

Borsaya da öyle bir önem veriliyor ki, sanırsınız toplumun çoğu borsada alış veriş yapıyor. Sanırsınız her insanın cebi altın ve döviz dolu, TV başında tüyo bekliyor. Sormak lazım, borsadan kimler kazanıyor?

Halbuki, küçük yatırımcı sürekli uzmanlarca uyarılıyor… “Dikkatli olun, kesinlikle tüyo ile hisse senedi almayın.” ve “hisselerin temel bilgilerini araştırın.” deniliyor. Parası olanın gözünü kar bürümüş, zarar etmeyi göremiyor. Dalıyor cesaretle…

Küçük yatırımcılar söylenildiğine göre, hisse alırken ne bilançoya ne şirket sahiplerine, ne beklentilere, hiçbir şeye bakmıyorlar. Sonra da büyük zararlar ediyorlar. Çalışan insanın ulu orta, kör, sağır şekilde borsadan hisse alması daha fazla yadırganıyor.

Kısa vadede bir hisse çok yükselmişse, o hissenin geri düşme riski var. Hisse alanların çok dikkatli olması gerek...

İktisatçılar birçok yayınlarla durmaksızın para, faiz ve döviz piyasalarını günlük analiz yapıyor, endeks açıklıyor, geleceği tahmin ediyor. Ne kadar gerçek veya ne kadar yararlı anlamak da zorlanılıyor.

Doktorların hastaya teşhis koyarken yanılma payları yüzde 1’e kadar düşebilir. Ama bir iktisatçının teşhislerinde yanılma oranı yüzde 60-70‘leri geçiyor. Bu yanılma niçin hesaba katılmıyor? Yanılmaları tartışmalı belki de ve görmeli…

Hikayeler çok… Örneğin, borsalarda grup hareketi yapılıyor. Yabancı veya yerli karışımı… Grup hareketi ile borsada istenilen miktarda hisse alımları yapılıyor. Hisseler toplandıktan sonra sıra fiyatı yükseltmeye geliyor. Söylenildiği kadarıyla, rakamsal işlemlerle suni fiyat dalgalanması oluşturuluyor ve hisse fiyatı hızla yükseltiliyor. Arkasından şirketle ilgili olumlu ve pozitif beklentiler yayılıyor ve iyi haberler öne çıkartılarak gariban yatırımcıya ‘gel gel’ yapılıyor.

“Gel,gel.” pazarı...

Hisse fiyatı nereden nereye geldiğine bakmayıp daha da yükseleceğine inandırılan yatırımcılar sürekli almaya başlayınca grup ellerindeki hisseleri yüksek fiyattan yeni gelenlere satarak operasyonu tamamlıyor. Çok yüksek karlar ceplere iniyor.

Düşüşteki tuzaklar gibi çıkıştaki tuzaklara da dikkat edilse… Küçük yatırımcı korunsa...

Masum küçük tasarruf sahibi sadece piyasada yem konumunda. Maaşlı ve ücretli küçük yatırımcılar…

İktisadi hayatı boş bırakmamalı ve detayı ile birlikte artık görebilmeli... Elden kaçanlara sahip olmak zorlaşıyor. Giden çok… Kalanlar bari kalmalı…

Küçük yatırımcı toplumun orta direk hane halklarıdır. Onlar toplumun çimentosudur. Onları korumak boynumuzun borcudur.

Boğa ve ayı tuzakları… Daha neleri var… Bu tuzaklara küçük yatırımcıyı yem yapmayalım. Koruyalım.

Daha fazla söze gerek yok…

blue49_49
05-01-2013, 00:35
Arkadaşlar bir sorum olacaktı:
28 aralıkta 42 adet krsan aldım, hisse halen elimde, 71.25 den almışım. Şimdi hisse 7 lerde sürünüyor, nerde hata yaptığım kısmını gecenin bu saatinde çözemedim, yardımcı olan olursa sevinirim..
selamlar..

hayta
05-01-2013, 01:41
Arkadaşlar bir sorum olacaktı:
28 aralıkta 42 adet krsan aldım, hisse halen elimde, 71.25 den almışım. Şimdi hisse 7 lerde sürünüyor, nerde hata yaptığım kısmını gecenin bu saatinde çözemedim, yardımcı olan olursa sevinirim..
selamlar..
%860,78 SERMAYE ARTIRDI yani 8,6+1 de kendi toplam 1 lotun 9,6 oldu 9,60*42=403,2 lotun olmuş oluyor
kapanışa göre 6,70*403,2=2701 TL şu an tutarı.... 42*71,25=2992,5 den almışsın
2992,5-2701=291,5 zarar yazıyor hisse sana ....

garali
05-01-2013, 16:21
kimse kalmamış herkes sattı mı?

KARADENIZ
06-01-2013, 09:21
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=98613&p=8239282#post8239282

yeni basliktan devam