PDA

View Full Version : Sosyal Medya Gündemi ve Yanıtsız Sorular

Pages : [1] 2

dayan
15-09-2012, 11:21
Gündemi artık sosyal medya özellikle de twitter belirliyor.

Bu konu başlığında hem sosyal medya g ündemi değerlendirilecek hem de ortaya sorular sorulacak.

Konu başlığına katkı verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

dayan
15-09-2012, 11:26
"BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu intihar etmiş.. Ne diyelim başı sağolsun. Darısı babasının başına."( Twetter)

668 kez retweetlendi

Düşmen bile olsa bir insan için intihar dilemek...Tuhaf.Hem de 668 kişi bu mesajı paylaşmış.

Sahiden bu kardeşlik edebiyatı ne zamana kadar sürecek?

ya da

Biz kardeş miyiz?

dayan
15-09-2012, 11:38
"İdris Naim Şahin ile Angelina Jolie görüşmüşler. Sanırım Türk erkeğinin dünyadaki imajı bir daha düzelemeyecek şekilde bozuldu."
775 kez retweetlendi

Türk erkeğinin dünyada bir imajı var mıdır?

Angelina Jolie CIA ajanı mı?

dayan
15-09-2012, 11:46
"Maddi durumun kötü ise kendini sevdirmek zorundasın ; buna ekonomi politiğinin insan mizacını belirlemesi de diyebiliriz..." facebook.

*Emrah Serbes*

Beğen 23· · Paylaş · 3 · yaklaşık bir saat önce ·

Para adamı normalleştirir mi?

Parayı bulan özüne mi döner?

BORA YAŞAR
15-09-2012, 12:10
İlginç bir başlık.

Forumda bir boşluğu dolduracak kanımca.

Sosyal medyayla hiçbir ilgim yok.

İnternette sosyalleşmeye (ne demekse) MSN le başlamıştık ki, çabuk bitirdik.

Tweet olayına hiç ısınamadım.

Face book hesabım var kullanan ben değilim.

Anlayacağınız konuya epey uzak kalmakla beraber bu sosyal gerçeği yadsımak olanaksız.

Ben internet gazeteciliğini çok önemsiyorum.

Bu konuda blogumda iki yıl önce açılmış bölüm var.

Sonuçta internet yepyeni alanları ve imkanları ile insanların oturduğu yerden dünyadan haberdar olduğu , dünya ile haberleştiği müthiş bir imkan.

Başlık yararlı ve kalabalık olur umarım.

dayan
15-09-2012, 12:25
İlginç bir başlık.

Forumda bir boşluğu dolduracak kanımca.

Sosyal medyayla hiçbir ilgim yok.

İnternette sosyalleşmeye (ne demekse) MSN le başlamıştık ki, çabuk bitirdik.

Tweet olayına hiç ısınamadım.

Face book hesabım var kullanan ben değilim.

Anlayacağınız konuya epey uzak kalmakla beraber bu sosyal gerçeği yadsımak olanaksız.

Ben internet gazeteciliğini çok önemsiyorum.

Bu konuda blogumda iki yıl önce açılmış bölüm var.

Sonuçta internet yepyeni alanları ve imkanları ile insanların oturduğu yerden dünyadan haberdar olduğu , dünya ile haberleştiği müthiş bir imkan.

Başlık yararlı ve kalabalık olur umarım.

Teşekkürler Bora Bey...

dayan
15-09-2012, 13:06
The movie, "Innocence of Muslims,"

Malum filmin fragmanın you tube karnesi..

İzlenme:4,968,083 Like 8,673 dislikes 30,381

İfade özgürlüğünün sınırları var mıdır?

Yeryüzünde her insanın sayısız kutsallları olduğuna ve ifade özgürlüğü kutsalların başladığı yerde bitiyor ise;
aslında ifade özgürlüğü denen kavram koskoca bir yalan mıdır?

Not:Filmle ilgili görüşüm yukrıdaki sorulardan bağımsız"olumsuz"dur.Film oldukça ilkel ve kışkırtma amaçlı yapılmıştır.

dayan
15-09-2012, 21:12
Insan Doğasinin Incileri
‎"Tanıdığım en güzel insanlar, yenilgiyi, acıyı, mücadeleyi ve kaybı yaşamış olan ve diplerden çıkış yolunu kendileri bulmuş romantik ve anarşist olan insanlardır. Bu kişiler yaşama karşı geliştirdikleri kendine has takdir, direniş, duyarlılık ve anlayışla; şefkat, nezaket, bilgelik ve derin sevgiden kaynaklanan bir ilgi ve sorumlulukla doludurlar. Güzel insanlar öylece ortaya çıkmazlar; onlar oluşurlar..."

Facebook

*Elisabeth Kubler Ross* / İsveçli Psikiyatrist

Mektep eğitimi ne işe yarar o zaman?

Kapitalist sistem içinde mektep eğitimi "iyi tüketiciler" yetiştirmekse,niçin putlaştırılmıştır mektep eğitimi?

brokerüstad
15-09-2012, 22:16
Güzel bir başlık olmuş
Ellerinize sağlık

dayan
15-09-2012, 22:20
"Hrant Dink ödülünün İsmail Beşikçi'ye verilmesi cok anlamlı; Kürtler için ömrü cezaevinde geçen bir Türk'ün Ermenilerce onure edilmesi..."( Twetter)
57 kez retweetlendi

Seçme şansı olsaydı Hrant ermeni olarak doğmak ister miydi?

ya da ben Türk olmayı seçer miydim?

dayan
15-09-2012, 23:35
"Aga, Neşet Ertaş'a bişey olursa ben oturur ağlarım." Twetter

48 kez retweetlendi

Büyük usta hastaymış.Acil şfalar diliyorum.

Ağlar mıyım?

http://http://www.youtube.com/watch?v=BhtncLZe7yc&feature=youtu.be

balgi
15-09-2012, 23:40
"insan olma " kavramındaki aşınmaları göstermesi açısından ilginç olmuş..

syg

dayan
15-09-2012, 23:44
"BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık'ın oğlu intihar etmiş.. Ne diyelim başı sağolsun. Darısı babasının başına."( Twetter)

668 kez retweetlendi

Düşmen bile olsa bir insan için intihar dilemek...Tuhaf.Hem de 668 kişi bu mesajı paylaşmış.

ya da

Biz kardeş miyiz?

Mesajı paylaşan sayısı:An itibariyle 2079 kez retweetlendi

dayan
16-09-2012, 00:10
Neden TT oldu?

"Grup Yorum'un 2 üyesi gözaltına alındı. İşkence iddiaları var. #grupyorumsusturulamaz ile tepki gösteriliyor."

dayan
16-09-2012, 00:25
[QUOTE=dayan;7818153]The movie, "Innocence of Muslims,"

Malum filmin fragmanın you tube karnesi..

İzlenme:4,968,083 Like 8,673 dislikes 30,381[QUOTE=dayan;7818153]

İzlenme 6 milyonu bulmuş.

ÜMMET meydanlarda filmin daha çok izlenmesi için mi çatışıyor?

merlin
16-09-2012, 00:30

668 kez retweetlendi

ya da

Biz kardeş miyiz?

Sosyal medyayı çok aktif kullanmam ama çok aktif izliyorum.
Halkın nabzını çok daha iyi yansıtır.
Ve o yamuk yumuk twitter bile bana sermayenin beyin yıkama aygıtı olan medyadan daha sahici geliyor bana.
Örneğin Sırrı Sakık olayı.
Çok güzel yakalamışsınız.Benim de dikkatimi çekti yüzlerce kez retweet.

Sosyal medya mı gerçek medya mı ?
Sırrı Sakık'ın oğlunun intiharı ana haber bültenlerinde ilk haberdi.
Depresyonu, yakışıklılığı, kız arkadaşıyla sorunları.
İntihar bir vak'adır.
Ünlüler ve onların hayatlarından nefret ederim.
MEdyanın ikide bir gözümüze sokmasından da.
Sırrı Sakık'ın Özel Kültür üniversitesi mezunu oğlu intihar etmiş.
Şimdi bunu açmak lazım.
Sen bir siyasetçi olacaksın. Abin, öz abin , PKK nın 2 numarası olarak örgütü yönetecek senelerce.
Her fırsatta bu topraklara öfkeni kusacaksın. Karakol basan, polis karakolu önünde kendini patlatan, öğretmen öldüren , insan öldüren uyuşturucu kaçakçısı PKK nın gölgesinde Kürt masalları okumaya devam edeceksin.
Ama beri tarafta çoluk çocuğun ülkenin tüm nimetlerinden faydalanacak.
Özel kolejler, özel üniversiteler, Ankara barlarında gece hayatı...
Şık elbiseler, güzel arabalar.
Bir yanda PKK yı kutsayacaksın, 15 inde dağa çıkan , kandırılan Kürt çocuklarının kendi cesetleri ve öldürdükleri gencecik askerler üzerinden siyaset yapacaksın.
Diğer yanda ülkenin kaymağını yiyeceksin.
Kimsenin kimsenin ölümüne sevindiğini sanmıyorum.
Ama o twitler çok da manasız değil.
Ölüme sevinmek bu ülke kültürüne yakışmaz.

Belirttiğim gibi, intihar sıradan bir vak'a, kişisel bir dramdır. Türkiye 'de her sene yüzlerce kişi intihar ediyor.
Ana neden major depresyondur. Tedavi edilmezse intihara sürükleyebilir.
Twitter'daki ölüme sevinme motifi ise sıradan bir vak'ayı ana haber bültenlerinde, gazetelerin internet sitelerinde ilk haber yaparken, sırf bu gece 6 askerin şehit oluşuna 30 saniye yer vermeye bir tepkidir.
Sevinmem, ama seviniyor görünenleri de anlıyorum.

merlin
16-09-2012, 01:21
İnsan çevresiyle etkileşime girer.
Ailesi, sevdikleri, yakın arkadaşları , yaşadığı kent....
Küçük bir kentte örneğin ölen herkesten haberiniz olur, belediye ilan eder, camide sala verilir.
Tanıyorsanız üzülürsünüz.
Ama insan bencildir. Çok yakın olmadıktan sonra bu üzünç kısa sürer.
Cenazeye katılırsınız belki.Sosyal ödevler yerine getirirlir.Ölen ölür kalan sağlar bizimdir becilliği başlar.
Ortalama ömrü kısacacık bir 70 sene olan bir canlı için zorunlu bir davranştır bu.

İnsanın ana sorunlarını yaşadığı çevreyle ilintili olmalıdır.
Örneğin Anadolu'da yaşayan bir insanın İstanbul'da kesilen bir ormanla değil, kendi şehrinden geçen çevre yoluyla etkileşimde olması beklenir.
Ancak kocaman bir aygıt olan medya TV , gazete aracılığıyla herkesin dikkatimi kendi yarattığı kamuoyuna çeker, çekmeye çalışır.
İşte İstanbul'da trafik vardır, ünlü birisi ölmüştür, yeni bir AVM açılmıştır, Türkiye bu sene 2 milyar dolar borçlanmıştır vs.vs....
Bizim ülkemizde ise bu süreç çok daha trajik. İnsanlar genelde kendi şehriyle tamamen ilgisiz. Herkes her akşam, Ankara'daki bir kaç yüz kişiden oluşan siyasetçi ve İstanbul'da yaşayanların haberlerini izliyor dört gözle.
Ve bu ortamda bir reklam pastası var.
Kavram çok büyük.Dünyayı yöneten aygıtın unsurları medya organları.
Ve ne yazıkki bizde yerel basın yok seviyesinde.

İşte sosyal medya esasen çok da işine gelmiyor sermayenin medyasının. Ona bir alternatif.
Tufan Türenç klasik Hürriyet gazetesi misyonuna sahip ''kitlelere yön ver''

Oysa durum açık, bu ülkede senede yaşanan 4000 intihardan birisi BDP li bir vekilin başına geldi diye üzülmeli miyiz ?
Uzaktan tanıdığımız insanlar ölürken bile bir kaç saat üzülürken kimsenin tanımadığı bir insanın kişisel trajedisini ortaya dökmek, manşet yapmak, ilk haber yapmak ,sonra da ''hadi hep beraber üzülüyoruz'' demek....
Sonra da ters tepince anında ayar vermeye çalışmak.

Sevelim sevmeyelim, doğrusu yanlışı....O 2300 kez retwitlenen başlık halkın %100 nabzını yansıtıyor.

dayan
16-09-2012, 11:31
Sayın Merlin,
Konu başlığına yaptığınız katkıdan dolayı çok teşekkür ederim.

Sosyal medyanın yazılı ve görsel merkez medyadan daha sahici olduğuna katlılıyorum.

Ben yine sorularla devam edeceğim.

Toplum bu hale nasıl geldi/getirildi?

dayan
16-09-2012, 12:06
"Dün 4 şehit, Bingöl'de 6 şehit! VATANSAĞOLSUN demek gelmiyor artık içimden SATANSAĞOLDUKÇA."( Twetter)
471 kez retweetlendi

Sadece 1 saat içindeki retvit sayısı bu.

Tolumun bir yarısı diğer yarısını vatan satmakla ithaf ediyor.

Toplumlar cinnet geçirir mi?

Bu durum bir cinnet hali midir?

BORA YAŞAR
16-09-2012, 12:12
Sidar Sakık’ın intiharının duyulmasının ardından Twitter’da yazılanların bazıları şöyle:

* @brssnr: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın ölmüş, yakında tüm sülalesinin yok olması dileğiyle....
* @sezgiinaydin: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu intihar etmiş. Ne diyelim başı sağolsun. Darısı tez zamanda babasının başına!
* @xxx_1907: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğluna Allahtan rahmet, babasına aynı balkondan atlama cesareti diliyorum.
* @unique_question: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu intihar etmiş. Kendisine rahmet kalanlarına “aynı sonu” diliyoruz.
* @ErN_: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu örnek olmalı. Kampanya başlatılmalı. Hadi BDP’li gençler uçuruma diye. Törenle kurtulmalı alayından.
* @iloveyoumeloo: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş, güne güzel bir haberle başlamak güzel
* @Ocakturkercan: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş. Binlerce şehit anasının babasının acısını belki anlar.
* @kirsanzade: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın acısıyla mutlu bir gün geçiriyorum.
* @mustafahankose: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş. Ölmeseydi o da diğerleri gibi dağa çıkıp askerimize kurşun sıkardı.
* @meuyar06: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu intihar etmiş. Ölen terörist sayısına 1 kişi daha eklendi.
* @steteleskop: Askerlerimizin katillerini alkışlayan BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın yaşadıkları belki de hayatın ona “Kendine gel!” deme şeklidir
* @selimokkiran: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu intihar etmiş.. Oğlu daha onurluymuş senden de bekliyoruz...
* @Pinar0naL: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş. Keser döner sap döner gün gelir hesap döner... Evlat acısı neymiş siz de tadın!
* @Payitaht42: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş :)) hahahah sesli güldüm :))
* @AtalayKavak: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın başı sağolsun diyor herkes. Başı sağolmasın, başı kopsun, soyu kurusun şerefsizin.

http://gundem.milliyet.com.tr/evlat-acisi-bile-dinlemediler/gundem/gundemdetay/16.09.2012/1597001/default.htm

Ne bekliyorduk ki?

Sırrı Sakık'ın yaşantısı, söylemleri, duruşu ve kardeşi de düşünülecek olursa PKK'dan çok çekmiş, binlerce şehit vermiş bir toplumun, şefkat dolu mesajlar vermesini mi?

Medya bu yaklaşımı gaddar ve insanlık dışı buluyor?

Oysa birçoğumuza göre bu yaklaşım insana dair...

Sizce?

BORA YAŞAR
16-09-2012, 12:20
Sırrı Sakık'ın oğlunun intiharı üzerine Twitter'deki "çirkin" tweetlere verilen yanıtlar da şöyle:

Twitter’da ağır hakaret ve küfür de içeren bu tweetlere tepki de yağdı. İşte o tweetler...
* @BinaliRenas: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu için sevinenler, yaptığınız şey sadece ırkçılığı körüklüyor.
* @AkaDeniz: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlunun ölümünden sonra, darısı babasının başına diyen zihniyetten gerçekten iğreniyorum.
* @TtrRmzn: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğluyla ilgili, ‘Anlasınlar evlat acısını diyenler’; 30 yıldır ölen PKK’lıların anası babası yok mu?
* @yasintekkurtt: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu öldü, genç bir insanın ölümüne sevinenler, sizler ne zaman bu kadar insanlıktan çıktınız. Yazıklar olsun
* @mehmedbk: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlunun ölümüne sevinen vicdan yoksulları. Gençlerin ölümlerinden siz de sorumlusunuz. Yazıklar olsun size
* @BerxwedanYARUK: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlunun ölümüne “ilahi adalet” diyenler ilahiyattan, adaletten, insanlıktan, ahlaktan nasibini almayanlardır
* @dilaasup: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlunun intiharına sevinenler var. Üzerine cümle kurmaya gerek var mı daha?
* @dogununmerdi: Evlat acısına sevinen yaratıklar gerçekten sizden iğreniyorum. Acının ve gözyaşının rengi yoktur
* @bykusak: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu ölmüş, sadece o değil insanlık da ölmüş.
* @nirglaksu: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlunun ölümüne sevinen faşistlerle aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum
* @karaolorin: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın başı sağolsun. Oh iyi olmuş diye mesaj yağdıranların ülke neden bölündü diye sorma hakları yok sanırım
* @antifa_nesin: Sevinenlere İbn-i Arabi’nin dediği gibi: “Sizin taptığınız tanrı benim ayaklarımın altındadır”
* @hknerkn: BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık’ın oğlu öldü diye sevinenlere; sizin yüreğiniz yarılmış, bölünmüş zaten. Memleket bölünse ne olur!

http://gundem.milliyet.com.tr/evlat-acisi-bile-dinlemediler/gundem/gundemdetay/16.09.2012/1597001/default.htm

Bunlar da bu toplumun, bir kısmı terör acısı çeken bu toplumun fertleri.

Acaba neleri eksik, neleri fazla?

Seyrek bıyıklı asabi yöneticimizin ifade ettiği gibi "Boğaz kenarında içkilerini yudumlayanlar mı?"

Kapısına şehit haberi gelmeyenler mi?

Yakınlarından birini terörde kaybedip de buna rağmen ulu gönüllülük edip de PKK yandaşlarının üzüntüsünü kendi üzüntüsü kabul edenler mi?

"Hepimiz Hırant'ız Hepimiz Ermeniyiz" havasında olanlar mı?

Dedik ya her türden insan yaşıyor bu toplumda.

Benden yanalar diye sevinme, bana ters bakıyorlar diye üzülme.

Üzülecek temel konu ise bence şu: Bunlar düşmanca duygular. 30 senede içimizde esaslı bir düşman yarattık kendimize.

Onlar ve bizler.

Bu durumda herşey susuyor. Düşmanlık konuşuyor. Kan kırmızı ağzıyla.

brokerüstad
16-09-2012, 21:18
Çirkin Bir haber
TRT ye çirkin bir saldırı
http://www.sondakika.com/haber/haber-trt-ye-cirkin-saldiri-3942969/

dayan
16-09-2012, 21:55
Çirkin Bir haber
TRT ye çirkin bir saldırı
http://www.sondakika.com/haber/haber-trt-ye-cirkin-saldiri-3942969/

"asıl üzücü olan trt'nın montaj fotoğrafının paylaşılması değil, o fotoğrafın gerçekten olabileceği kanaatinin uyanmasıydı." Tivitır

74
RETWEET
8
FAVORI

dayan
16-09-2012, 22:04
"Türkiyenin kalkınması İcin 10 yıldır çalışan partinin adı AKP değil AK Parti #AKPdegilAKParti" Tivitır
141 kez retweetlendi

Bu arada sermaye kime AKtı?

Bugün AK dediğimize yarın kara dersek bize de AKiş olur mu?

merlin
16-09-2012, 23:45
https://twitter.com/#!/search/realtime/%23HatayHalkiAyakta
TT olması gerekirdi, her saniye 4-5 twit geliyor.
Ama orada da sansür sürüyor tabi.

merlin
16-09-2012, 23:50
Baris icin #HatayHalkiAyakta , hukumetse baris icin gercek niyetini gaz bombalari ve plastik mermiyle gosteriyor.
Buket Uzuner ‏@BuketUzuner
Hatay'da neler olduguna dair dogru bilgiyi nereden alma HAKKIna sahibiz?
hatay da neler oluyor... tvlerde yok.. buyur izle... http://www.youtube.com/watch?v=5damVv3V9so&feature=youtu.be
Vu gün hatay http://www.youtube.com/watch?v=5damVv3V9so&feature=youtu.be
Suriye halkına bu kadar duyarlı olup tüm Hatay mitingindekileri işçi partili sanmak hastalıklı bir ruh halidir. #HatayHalkiAyakta

Hatay'ın suçu ne ?
300 000 nüfuslu şehirde 100 000 mülteci var.
Bunların önemli kısmı silahlı.
Medya sansür uyguluyor.
Şehrin halkı ise tedirgin.
Avcı'dan kesik yiyen Selçuk'un Hataylı olması sahiden de kesik yemesinin nedeniy miydi ?
Hatay'ın günahı genel oyla Türkiye'ye katılmak mıydı ?
Devlet neden ısrarla Hatay'ı orta doğunun bataklığına çekmek istiyor ?

dayan
18-09-2012, 19:44
TT listesinde ilk beş...

#SusSusNereyeKadar
LanetTerör Birgün Biteceksin
#neiçinölüyorlar
#BingöldekiAskerlerimizeACİLKAN
Bingöl'de 7

Malum Başvekilimiz "imam hatiplerden terörist yetişmediği için mi" kapattınız" diye sordu.
Şimdi biz soralım: Bütün okulları İmam hatip yaksak sorun çözülür mü?

dayan
18-09-2012, 20:30
Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
Teröre Karşı Çözüm Önerileri: 18 Eylül Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
16. siyasetçilerin, medya mensuplarının ve diğer çevrelerin teröre destek sayılabilecek tutum ve davranışları egellenecek #SusSusNereyeKadar
15. Dağa çıkışlar azaltılacak, dağdan inişler özendirilecektir. #SusSusNereyeKadar
14. Milliyetçi demokrasi anlayışı hakim kılınacaktır. #SusSusNereyeKadar
13. Türkiye'nin demokratikleşmesi sağlanacak ancak bu bir bölge ve/veya zümreye şamil edilmeyecektir. #SusSusNereyeKadar
Yanıtla Retweetle Favorilere ekle
18 Eylül Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
12. Terörle mücadelede Koruculuk sistemi geliştirilecektir. Yol kontrolleri yeniden devreye konacaktır. #SusSusNereyeKadar
11. Profesyonel terörle mücadele timleri oluşturulacaktır. Bu birliklerin her türlü ihtiyaçları öncelikli giderilecektir. #SusSusNereyeKada
10. Teröre karşı operasyon her yerde, ülkemizin her şehrinde ve hangi ülkede gerekiyorsa orada yapılacaktır. #SusSusNereyeKadar
9. Makam oto ve uçakları değil, Terörle mücadele için hangi askeri teçhizat gerekiyorsa o öncelikle alınacaktır. #SusSusNereyeKadar
8. Suriye örneği gibi başka ülkelerin içişlerine karışılmayacaktır. Bu ülkelerin teröre desteği kestirilecektir. #SusSusNereyeKadar
7. Teröre destek veren ülkelerle ilişkiler ciddi bir şekilde gözden geçirilecektir. Misilleme seçeneği masada olacaktır. #SusSusNereyeKadar
6. Terörün mali kaynakları kurutulacak, Terörle mücadele yasaları ağırlaştırılacak, Mali suçlarda bu kapsama alınacaktır. #SusSusNereyeKadar
5. Hükümetin 1 numaralı önceliği terörle mücadele olacak, TOKİ villa değil, sağlam karakol ve askeri binalar yapacaktır. #SusSusNereyeKadar
4. MİT Oslo'da müzakere eden değil, dünyanın her yerinde teröristlere karşı operasyon yapar hale getirilecektir. #SusSusNereyeKadar
3. İstihbarat ve operasyon tek elde toplanacak, Polis ve Jandarma özel harekat ile operasyonel birlikler birleştirilecek
2. Terörle mücadele hükümetin ve dış ilişkilerimizin 1 numaralı önceliği olacaktır
1. AKP'nin müzakereci anlayışı terkedilecek terörle kararlı mücadele anlayışı gelecektir

Tivitırdan

dayan
18-09-2012, 20:53
#AyağaKalkTürkMilleti Dünya'da TT listesine girdi.

"#AyağaKalkTürkMilleti Millet olmak demek, sevinçte ve üzüntüde birlikte olmak demektir. Böyle günler kimin TÜRK olduğunu gösteriyor"

"#AyağaKalkTürkMilleti demeye devam ettikçe Kürtlerin kafasında da sorular olmaya devam edecek.Bence milletler değil Türkiye ayağa kalkmalı !"

dayan
18-09-2012, 21:19
Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
Teröre Karşı Çözüm Önerileri: 18 Eylül Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
16. siyasetçilerin, medya mensuplarının ve diğer çevrelerin teröre destek sayılabilecek tutum ve davranışları egellenecek #SusSusNereyeKadar
15. Dağa çıkışlar azaltılacak, dağdan inişler özendirilecektir. #SusSusNereyeKadar
14. Milliyetçi demokrasi anlayışı hakim kılınacaktır. #SusSusNereyeKadar
13. Türkiye'nin demokratikleşmesi sağlanacak ancak bu bir bölge ve/veya zümreye şamil edilmeyecektir. #SusSusNereyeKadar
18 Eylül Sinan Oğan ‏@sinan_ogan
12. Terörle mücadelede Koruculuk sistemi geliştirilecektir. Yol kontrolleri yeniden devreye konacaktır. #SusSusNereyeKadar
11. Profesyonel terörle mücadele timleri oluşturulacaktır. Bu birliklerin her türlü ihtiyaçları öncelikli giderilecektir. #SusSusNereyeKada
10. Teröre karşı operasyon her yerde, ülkemizin her şehrinde ve hangi ülkede gerekiyorsa orada yapılacaktır. #SusSusNereyeKadar
9. Makam oto ve uçakları değil, Terörle mücadele için hangi askeri teçhizat gerekiyorsa o öncelikle alınacaktır. #SusSusNereyeKadar
8. Suriye örneği gibi başka ülkelerin içişlerine karışılmayacaktır. Bu ülkelerin teröre desteği kestirilecektir. #SusSusNereyeKadar
7. Teröre destek veren ülkelerle ilişkiler ciddi bir şekilde gözden geçirilecektir. Misilleme seçeneği masada olacaktır. #SusSusNereyeKadar
6. Terörün mali kaynakları kurutulacak, Terörle mücadele yasaları ağırlaştırılacak, Mali suçlarda bu kapsama alınacaktır. #SusSusNereyeKadar
5. Hükümetin 1 numaralı önceliği terörle mücadele olacak, TOKİ villa değil, sağlam karakol ve askeri binalar yapacaktır. #SusSusNereyeKadar
4. MİT Oslo'da müzakere eden değil, dünyanın her yerinde teröristlere karşı operasyon yapar hale getirilecektir. #SusSusNereyeKadar
3. İstihbarat ve operasyon tek elde toplanacak, Polis ve Jandarma özel harekat ile operasyonel birlikler birleştirilecek
2. Terörle mücadele hükümetin ve dış ilişkilerimizin 1 numaralı önceliği olacaktır
1. AKP'nin müzakereci anlayışı terkedilecek terörle kararlı mücadele anlayışı gelecektir

Tivitırdan

Bunların hangisi denenmedi?

dayan
18-09-2012, 21:26
Dolapbeygirinin özelliği, hep aynı yerde döndüğü halde, yol aldığını sanması değil midir?

dayan
19-09-2012, 21:22
Kemal Burkay ‏@KemalBurkay1
"Peki, PKK’nin kendisi, “Demokratik özerklik” gibi içi boş bir talebe rağmen bu savaşı neden yürütüyor?"

dayan
20-09-2012, 21:23
Behzat Ç izlemeyenlerin #tedaviolmalarışart
281 kez retweetlendi

dayan
20-09-2012, 21:25
gaf ebesi ‏@gafebesi
"Şimdi benim de yalanlara inanmaya ihtiyacım var, bütün çaresiz insanlar gibi." Behzat Ç.

270
RETWEET
71
FAVORI

dayan
21-09-2012, 19:16
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün Ovacık İlçesi’nde PKK’lilerin düzenlediği silahlı saldırıda başından tek kurşunla vurularak hayatını kaybeden Ovacık Başsavcısı Murat Uzun’la ilgili dün twitter hesabından ardarda 17 tweet atarak hem bu olayı hem de PKK’nin başka eylemlerini çok sert bir şekilde eleştirdi.

ŞAMİL TAYYAR ÇARPITTI
Ancak AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, bu 17 mesajın içinden bir tanesinin, bir bölümünü çarpıtarak twitter’dan şöyle yazdı: “Ovacık savcısı için 've nihayet başından vuruldu' diyecek kadar zivanadan çıkan H Aygün'ü lânetliyorum.”

Medya kuruluşları da Hüseyin Aygün’ün bir bütünün 17 parçasından biri olan mesajının öncesini ve sonrasını araştırmadan Şamil Tayyar’ın yazdıklarını gerçek kabul edip Aygün’ü hedef alan haberler yaptı. Bunun üzerine sosyal medyada Hüseyin Aygün’e yönelik yeni bir linç kampanyası başlatıldı, hakaretler yağdırıldı.

http://http://www.demokrathaber.net/medya/samil-tayyardan-buyuk-carpitma-h11987.html

dayan
21-09-2012, 19:42
Radikal ‏@wwwradikalcomtr
1 numaralı sanık Çetin Doğan 'Balyoz' kararlarını yorumladı : En değerli madalyamı aldım - #nediyosun http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1101181

8
RETWEET
1
FAVORI

dayan
21-09-2012, 19:49
"Öcalan için ev hapsinin düşünüldüğü Türkiye'de Özden Örnek, Çetin Doğan ve İbrahim Fırtına'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis veriliyor..."
680 kez retweetlendi

Bu durum Akp nin bekasına mı yarar;Türkiyenin bekasına mı?

Ya da

Türkiyenin bekası; akp nin bekasında mı?

dayan
21-09-2012, 19:55
Hakan Kıy ‏@hakankiy
"İyi bir adam olamayan ama kimsenin de adamı olmayanların dizisi başlıyor. Bugün günlerden Behzat Ç ya la.."

41
RETWEET
5
FAVORI

dayan
21-09-2012, 20:34
Sinan Oğan
"Habur’da PKK’lı teröristler karşısında sus pus olan Adalet'in #Balyoz darbesi teröristlerle mücadele eden #EnginAlan Paşalara inmiştir... İstanbul Milletvekilimiz #EnginAlan bizim şerefli milletvekilimiz Türk milletinin kahraman evladıdır..."
Beğen · Paylaş · 2 dakika önce ·
70 kişi bunu beğendi.
4 paylaşım

brokerüstad
22-09-2012, 16:20
http://video.haberturk.com/tv/video/canli-yayinda-spikeri-boyle-fircaladi/67058

balgi
22-09-2012, 23:21
ben insanlıktan çıktım arkadaşlar...siz de çıkın bence.. inanın ne insanda ne de insanlıkta insanca hiçbir şey yok... balçıklı bir toprak adeta güzel şeylerin yeşermesini beklemeyin ordan...

4 kişi bunu beğendi.

-------------

dayan
24-09-2012, 22:03
Ahmet Ümit ‏@baskomsernevzat
"Neşet Ertaş'ın türküleri bozkır rüzgarının tenine yazılmıştır, dünya durdukça ılgın ılgın tütüp duracaktır toprağın bağrında..."

TVHaberturk ‏@TVHaberturk
Yakınları yoğun bakımda olan Türkülerin ustası Neşet Ertaş için dua istiyor!

merlin
25-09-2012, 01:06
#LaiklikDinsizliktir

4 KARIM, 3 EVLADIM VAR. TAYYİP ERDOĞAN İSTESİN, 3'ÜNÜ DE KANALİZASYONA SOKARIM. BEN DE BÖYLE BİR MÜSLÜMANIM!!!!
(cübbeli resmi ve isminden avukat olduğu anlaşılan bir kullanıcı)

bir kere 70000 kişiyi cehennemde gördüm rüyamda.kim bunlar dedim, laik türklermiş.
(12 yaşındaki bir türk genci)

Laikçi kelimesini tersten okuyun. Daha da bir şey demiyorum.
(demiş ulaş isimli başka bir gencimiz, babası ulaşamamış belli ki)

SON 89 YILDA BAKIN İNTAYAR ORANLARINA, YÜZDE BİRMİLYON ARTIŞ YOKSA BEN BİŞEY BİLMİYORUM ! İŞTE BUNLAR HEP DİNSİZLİKTEN
(demiş esrar, gasp sanığı bir arabeskçinin fotoğrafını kullanıcı resmi yapan vatandaşımız)

Eğer futbol bir din olsaydı Sabri laik olurdu
(bu iyiydi)

CEHENNEME İLK GİRECEK TAİFE LAİKLERDİR.AHMET MAHMUT "CÜBBELİ" ÜNLÜ
(yazmış brad pitt resimli bir yurttaşımız)

Laikler baş örtüsünü aşağılarken puşiyi moda yapmış sapkınlardır
(demiş xxeciii isimli gencimiz)

LAYİKLERİ YAKMAK 100 SEVAP POİNT HELL YEAH
(bu da arabeskçi)

neyse, yatalım uyuyalım , rüyalara dalalım.o kadar çok izmarit var ki sokakta.

dayan
25-09-2012, 16:48
Yalanmış be üstad gerçektende bu dünya.. Toprağın bol.. Mekanın cennet olsun. #BüyükOzanNeşetErtaş #NURİÇİNDEYATNEŞETERTAŞ

2317 kez retweetlendi

wo1
26-09-2012, 14:09
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=30295861

dayan
26-09-2012, 22:41
http://http://t24.com.tr/haber/murat-belge-kurt-meselesi-sarpa-sarar-ve-erdogan-kafasinin-dikine-giderse-darbe-olur/213722

dayan
26-09-2012, 22:55
Başbakan Erdoğan;"Peygamberin hayatını öğrenince ayamı gideceksiniz diyorlar.Şimdiye kadar Siyer-i Nebi yoktu kaç kere aya gittiniz"İştebu!
Kapat
16
RETWEET
1
FAVORI
22:12 - 26 Eylül 12 · Detaylar

Böyle absürt bir mantğa sahip bir reyisim ve takipçileri varken aya gitsek ne olur?

dayan
28-09-2012, 23:51
BobushZade eLTarsusi ‏@hbobush
( HalkınÇocuğu NihatDoğan ) TT sini gören fazul sayy efkârlanip piyanonun başına geçer ve "nihat halkın ise o zaman biz ne çocuğuyuz" der...

10
RETWEET
1
FAVORI

dayan
30-09-2012, 18:46
Şeytanın Avukatı " #AkKongre si boyunca şehit olmaması için bir pazarlık yapıldımı ? "

dayan
30-09-2012, 18:50
Sosyal Medyaya bakıyorum.akp kongresine yapılan eleştiririn merkezine barzaniyi oturtmuşlar.

Siz bu mantıkla devam edin akp sittin sene başımızda.
merak buyurmayın.

dayan
30-09-2012, 21:15
Türkiye Gündemi · Değiştir
#BarzaniyiAlkışlayanEllerKırılsın
#PkkİleGörüşenVATANHAİNİdir

dayan
01-10-2012, 19:53
Tvetterin gündemi alex...
Varsa da alex yoksa da alex.

Ne dünkü zamlar,ne padişah hazretlerinin fermanları ne abdullah Gül ün bugünkü konuşması sosyal medyada var.
Varsa da alex yoksa da alex.

Tvetter alemine haksızlık etmeyelim 3 ten fazla şehit olursa da anında gündem oluyor.

Halil64
02-10-2012, 15:12
Dayan hocam yeni gördüm topiğinizi, hayırlı olsun mekanınız, kolay gelsin. :)

dayan
02-10-2012, 20:11
Kopkoyu bir Fenerbahçe taraftarıyım, fakat Avrupa maçlarında iş değişir Türküz abi biz. #BugünTürkiyeSarıKırmızı #TurkiyeİcinSaldırCimbom
305 kez retweetlendi

Fenerbahçe-Türklük-Futbol-taraftarlık:Milli şuur??????

Halil64
03-10-2012, 14:27
Kopkoyu bir Fenerbahçe taraftarıyım, fakat Avrupa maçlarında iş değişir Türküz abi biz. #BugünTürkiyeSarıKırmızı #TurkiyeİcinSaldırCimbom
305 kez retweetlendi

Fenerbahçe-Türklük-Futbol-taraftarlık:Milli şuur??????

Yaşşa hocam. :super:

dayan
03-10-2012, 19:40
Hayri Gülle ‏@hayri_basgan
Namusun şerefin varsa soyle #dogrumusamet
Aç Yanıtla Retweetle Favorilere ekle
3 Ekim Hayri Gülle ‏@hayri_basgan
Sesli söyle duysunlar #dogrumusamet

dayan
03-10-2012, 20:31
"Biz bu Eset'e gözdağı verdik. Bak dalarız ülkene dedik. Doğru mu Samet?" RTE

dayan
04-10-2012, 22:00
Akıllılar dövüşmeden önce kazanırlar, cahiller kazanmak için dövüşürler.

* ZHUGE LİANG*
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/c38.0.403.403/p403x403/375788_469420196436515_1771397627_n.jpg

dayan
05-10-2012, 21:24
#100KişiyeSorduk o kadar ugrasmaya gerek yok Samete sorun yeter. pic.twitter.com/YdHSyavB

dayan
06-10-2012, 11:27
Radikal Gazetesinde yer alan "Türkiye değerler Araştırması" konulu "Muhafazakarlık Artıyor" başlıklı haberin altındaki okur yorumu.

Kayda değer buldum.

gidelim buralardan
3/10/2012 - 12:57
Bir insan ülkesiyle ilgili yayınlanan her anket, istatistik sonucunda "Ne işim var benim bu insanların arasında?" diye soruyorsa belki de gitme vakti gelmiştir. Düşünmeyen, aklını kimin eli kimin neresinde dışında bir şeye yormak istemeyen, yılda 6 kişiye bir kitap düşen tembel bir toplum için muhafazakarlık can simidi gibidir. Kuran okumayı öğrenirsin, evlenirsin, camiye gider gelir saygın görmüş geçirmiş adam/kadın klasmanından mutlu mesut yaşar, rahat rahat komşunun kızını kimle görmüşler, bilmem ne dizisinde kim kime ne yapmış diye ana sohbet konularına dönersin. Maddi durumun düzelir, AVM-AVM gezmeye başlarsın, arabanın modeli yükselir, üniversiteye gidersin ama kitap okuma oranın ya değişmez ya da okuduğun da artık seni değiştirmez. Siyasi duruşun "şehitler ölmez, vatan bölünmez" civarlarından fazla uzaklaşmaz. Zaten sen de fazla uzaklaşmak istemezsin ananın babanın dizlerinin dibinden, paran da olsa Paris'i eşarp alınan bir yer olarak görür, Dubai'nin alışveriş merkezleri daha güzel dersin. Gideyim de şu yabancı memleketin kafesine oturayım, yan msadakilerle sohbet edeyim demezsin. Zenofobin had safhadadır çünkü. Ama laf Türklüğe geldi mi mangalda kül bırakmazsın, senden başka tüm milletler şerefsizdir, pistir, kültürü yoktur. Esneklik, birbirine karışmama, birey olma, kendini geliştirme, sanatla ilgilenme, açık fikirlilik falan yoktur. Hoşgörü bir milim arttıysa o da evrensel değerlere kendi yöntemleriyle ulaşabilmiş kimselerin, "evet türbanlı kadınların üniversiteye alınmaması haksızlık" demesindendir. Muhafazakar hayat çok kolay ya bazen düşünüyorum da, gerçek dünya meselelerine kafa yormana gerek yok, ama dünya işlerinden el ayak çekmek de yok görüldüğü üzere, cipler, lüks oteller, tüyü bitmemiş yetim hakkı falan yok, zaten paran oldukça saygınlığın ve değerin artıyor. Kıl namazı, tut orucu, kes koçu, bunlar görülsün, kutsal aile değerlerine aykırı bir hareket yapma, erkekler camide kadınlar da kapalı görünsün, oldu bitti. Çoğunluk olmanın verdiği özgüvenle yaşa git işte. Muhafazakarlık kolaycılıktır, akıl tembelliğidir, fırsatçılıktır. Mevlana gibi yaşayabiliyorsan saygı duyarım inancına yoksa kimse gelip de vay dine saygısızlık, bak elitist falan demesin!
Yorumu Oyla
17
1

dayan
06-10-2012, 12:59
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D
Özal ve Ecevit döneminde Başbakanlık korumaları 150 kişiymiş. Erdoğan döneminde bu sayı 1500'e çıkmış.Doğru mu Samet?
Aç Yanıtla Sil Favorilere ekle

bridgea
06-10-2012, 14:00
Bu da benden , birileri bizi kandırıyor.Sizce kim?

http://www.abna.ir/data.asp?lang=10&id=353805

dayan
07-10-2012, 16:30
05.10.2012 - 21:32
Yeni anayasa için yürütülen mesai sonuçsuz kaldı

Şebnem HOŞGÖR / VATAN ANKARA
TBMM Uzlaşma Yazım alt komisyonunun yeni anayasanın en kritik maddeleri arasında yer alan “eğitim ve öğrenim hakkı” maddesi üzerinde Salı gününden bu yana yürüttüğü mesai sonuçsuz kaldı. BDP görüşmeler sırasında madde metnine anadilde eğitim hakkının anayasal güvenceye kavuşturulması için “Herkesin nitelikli ve anadilde eğitim ve öğrenim görmesini sağlamak devletin başta gelen ödevlerindendir” şeklinde fıkra konulmasını istedi. Önerdiği madde metniyle anadilde eğitime ışık yakan AK Parti eğitim dilinin anayasal bir sorun olmadığını belirterek, konunun “yasayla” düzenlenmesini istedi. CHP “eğitim dilinin Türkçe olması, ancak insanlara anadillerini öğrenme hakkının” tanınması tezini savunurken, MHP de eğitim ve öğrenimin Türkçe olmasında ısrar etti.

Yapılan görüşmeler sırasında hiçbir parti, pozisyonu değiştirmeyince, komisyon maddenin üst komisyonda görüşülmesine karar verdi. Alt komisyondaki görüşmeler sırasında özellikle MHP ve BDP’li üyeler arasında sert tartışmalar yaşandı. Edinilen bilgiye göre önceki günkü toplantıda BDP’li Altan Tan anadilde eğitim konusunun toplumda yeni anayasa yapılması ihtiyacını gerektiren temel 4-5 problemden biri olduğunu belirterek, dünyanın hiçbir ülkesinde etnik unsurların anadilde eğitim hakkını kısıtlayan yasaklayan düzenlemeler olmadığını söyledi. BDP’li Ayla Akat Ata da, MHP’nin “Türklüğün üst kültürel kimlik olduğu” savına karşı çıkarken, kendisini Türk hissetmediğini, Kürt olup Kürtçenin Zazaki lehçesini konuştuğunu söyledi ve MHP’nin bakış açısıyla konunun çözümsüz kalacağını ifade etti.

“Kürtler aldatıldı”

BDP’li Tan komisyonun dünkü toplantısında da Lozan Anlaşması’nı tartışmaya açtı. Lozan’da gayrimüslim azınlıklara “anadil” hakkı tanındığını, Kürtler’e ise “Müslüman hukukuna göre çoğunluksunuz” denildiğini belirten Tan, “Buna rağmen Kürtlere çoğunluk hakkı da verilmedi” dedi. Lozan’da Kürtlerin aldatıldığını iddia eden Tan, “İsmet paşa, Lozan’a ‘Türklerin ve Kürtlerin temsilcisi olarak geldik’ dedi. Ama Kürtler’e çoğunluk hakları verilmedi. İsmet Paşa ile birlikte Lozan’a giden Diyarbakır Milletvekili Zülfü Tiğrel, kendi halkını sattı. Ama biz hiçbirimiz Zülfü Tiğrel olmayacağız” şeklinde konuştu. MHP’li Oktay Öztürk ise “Egemenlik Türk Milleti’ne aittir ve bunun paylaşılmasına bölüşülmesine asla müsade etmeyiz” diyerek, BDP’lilerin sözlerine tepki gösterirken, BDP’li Tan ise Öztürk’e, “Kürtler bu topraklarda eskiye dayanan yerli bir halktır. Tarihi itibarıyla da Anadolu topraklarına Türk halkından daha önce yerleşmiş ve tarihi boyunca da hiçbir halkla köle efendi ilişkisi içinde olmamıştır” diyerek, Kürt halkının “Egemenlik Türk milletine aittir” gibi bir ifadeyi kesinlikle kabul etmeyeceğini vurguladı.

kKonuyla ilgili bir başka haber:
http://http://www.demokrathaber.net/siyaset/akpli-ensarioglundan-anadil-cikisi-h12279.html

dayan
07-10-2012, 16:42
Insan Doğasinin Incileri

akıl vergisi olsa öder miydiniz?

Dostlarından biri,Fransız Kralı 15.Louis'ye ''Majesteleri'' demiş,''Akıl vergisi almayı hiç düşündünüz mü?'' Hiç kimse budalalığı kabul etmeyeceğine göre,herkes böyle bir vergiyi seve seve öder.'' Kral,alaylı alaylı gülerek: ''Hakikaten enteresan bir fikir.''cevabını vermiş.''Bu buluşunuza karşılık,sizi akıl vergisinden muaf tutuyorum.''

Beğen · · Paylaş · 31 · 2 saat önce ·

dayan
07-10-2012, 21:42
ahmet hakan ‏@ahmethc
"neşet ertaş'ın türkülerinde erotizm var" diyen iskender pala'ya sesleniyorum: sensin erotik...
AHMET ALTAN tarafından retweetlendi
Kapat Yanıtla Retweetle Favorilere ekle
287
RETWEET
23
FAVORI

dayan
07-10-2012, 21:44
Ömer Hayyam ‏@OmerHayyami
Alçakları besler, yoksulları ezer durursun: Ya bunak bir ihtiyarsın, ya da eşeğin biri.

dayan
09-10-2012, 19:28
Korsan ‏@Korsan
+Oğlum uyan, Meclis'e geç kalacaksın... -Off anne ya, ilk oturum boş... #18yaşında
1526 kez retweetlendi

dayan
10-10-2012, 19:29
Şamil Tayyar: "3 saatte Şam'dayız." Tutmayın küçük enişteyi...

dayan
13-10-2012, 16:34
PopulerTwitler ‏@PopulerTwitler
"Şimdi benim de yalanlara inanmaya ihtiyacım var, bütün çaresiz insanlar gibi." /Behzat Ç./

dayan
14-10-2012, 14:17
Tufan Türenç ‏@tturenc
Kırıkkale'de içki servisi yapan lokantalar ve birahaneler kent dısına Hayvan Pazarı mevkiine gönderiliyor.

Mevki adı da ilginçmiş!

dayan
14-10-2012, 14:21
FERHAT TUNC ‏@ferhatttunc
Demirtas: "Biz insanliktan cikmayacagiz,biz ölen Askerlerin de gerillalarında arkasında ağlayacağız" #BDPKONGRE
Kapat Yanıtla Retweetlendi Favorilere ekle
10
RETWEET
2
FAVORI

dayan
17-10-2012, 19:59
Neden TT oldu? ‏@nedenttoldu
Metris'te tutuklu bulunan Ahmet Mahmut Ünlü'nün suçsuz olduğunu savunanların başlığı TT'de: Cübbeli Ahmet Hocamız Masumdur

dayan
18-10-2012, 19:48
TUHAF AMA GERÇEK TAG ‏@TuhafAmaGercek

Twitter'da "Allah(c.c)" rumuzlu hesabı yöneten kişiye "Dini değerleri aşağıladığı gerekçesiyle" dava açılmıştır.

Allah (c.c) tarafından retweetlendi

dayan
21-10-2012, 16:01
Türkiye Gündemi · Değiştir
#bupazarakşamakadar
#HerkeseNasipOlmayanBirŞereftirFenerbahçelilik
#HaftaSonuCimbomlularTakipleşiyor
#TakiplestikceDahadaGüclenecekFENERBAHCE
Fenerbahçeli Olmak Yaşam Biçimidir
Şikesiz Tertemizdir GALATASARAY
#twittersokak
Sevdamızın Adı Beşiktaş
Barcelona'ya 4
Geri

An itibariyla tvetter gündemi...
Yorumsuz..

brokerüstad
24-10-2012, 15:20
Facebook, sözlükler, bloglar ve Twettir'ı takip ederek 2006 yılından bu yana medyada yazılan bütün iletileri arşivleyen bir sosyal medya şirketi, sistemde biriken tweet sayısının 1 milyarı aşması üzerine Türkiye'nin ilk sosyal medya arşivi ''Twitter Bankası''nı kurdu.
http://www.haber7.com/bilgisayar-dunyasi/haber/942268-turkiyenin-ilk-sosyal-medya-arsivi-hizmete-girdi

brokerüstad
24-10-2012, 15:27
Sosyal medyanın gücü ve etkinliği günden güne artıyor.. Öyle ki artık bu ortamlarda iş bulabileceğiniz gibi, normal koşullarda rahatlıkla alınacağınız işi elinizden de kaçırabilirsiniz.. İnsan kaynakları uzmanları görüşmeye çağıracakları adayları sosyal ağlarda mutlaka kontrol ediyor.. Hatta sosyal medya puanı isteyenler bile var.
http://video.cnnturk.com/2012/haber/10/23/bak-sen-su-sosyal-medyanin-gucune

dayan
26-10-2012, 17:28
Son-Dakika.gen.tr ‏@SonDakika_News
PELİN BATU KURBAN BAYRAMINDA, "KURBAN KESMEK YASAKLANSIN" DEDİ VE TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU! - http://www.son-dakika.gen.tr/36506-pelin-batu-kurban-kesmek-yasaklansin-dedi.html …
774 kez retweetlendi

brokerüstad
28-10-2012, 13:05
Hangi şehir hangi alanda birinci?
Gençler arasında yapılan araştırmanın sonuçları şaşırttı
http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/788991-hangi-sehir-hangi-alanda-birinci

brokerüstad
28-10-2012, 13:33
Köyde yaptırılan cami inşaatına, Van'da geçen yıl yaşanan depremden sonra destek bulamayan imam, bir sosyal paylaşım sitesinde açtığı sayfa ile inşaatı yarım kalan camiye yardım topluyor.
http://www.haber7.com/guncel/haber/944965-imam-careyi-internette

dayan
28-10-2012, 16:45
Metehan Demir ‏@metehan_demir
Biri, yürürsen, öbürü yürümezsen 'benden degilsin' diyor. Bir digeri yürürsen o'sun, yürümezsen bu'sun diyor. Delirtin milleti elbirligi ile
Eren Güler tarafından retweetlendi
Kapat Yanıtla Retweetlendi Favorilere ekle
31
RETWEET
5

dayan
28-10-2012, 17:23
Erdal Beşikçioğlu ‏@erdlbesikcioglu
29 Ekim'de yürümek yasakmış..Biz de koşarız o zaman...
5220 kez retweetlendi

dayan
28-10-2012, 19:09
Yaşar Nuri Öztürk ‏@YasrNuriOzturk
"İnsanın tekâmülü ve kurtuluşu açısından, hür iradeye dayalı günahlar, baskı ve zorlama ürünü ibadetlerden daha değerlidir"

dayan
28-10-2012, 19:23
R. İhsan Eliaçık ‏@ihsaneliacik
Buyurun>>> Türkiye'de kurban kesme oranı % 98, faizden kaçınma oranı % 5.

dayan
29-10-2012, 14:12
Orhan Par-nuk ‏@orhanparnuk
Gördüğüm en mülayim en sistemle barışık insanların bile biber gazı macerası var. Biber gazını halka yaydık anlaşılan.

Yuhlamak ayıp değildir. İnsanları yuhlamak kadar masum ve bir o kadar da çaresiz bir tepki biçimine mahkum etmek ayıptır.

Sosyal devlet, demokrasi falan bunları yasalara yazıyorsun sonra arkana yaslanıp keyfine bakıyorsun. Soran olursa yasada yazıyor.

dayan
29-10-2012, 14:57
Gün gelir, devran döner Kemalistler de Kürtler, Aleviler,Ermeniler,başörtülü kadınlar, vicdani retçiler,eşcinsellerle biber gazında buluşur!

dayan
29-10-2012, 20:11
http://http://nisanyan1.blogspot.com/2012/10/kurban-sozcugunun-etimolojisine-dair.html

dayan
29-10-2012, 22:34
kubra ‏@hkubra
Şunu anlamalı: *sadece* kendi mazlumlarımız için hak talep etmek, aslında hak değil imtiyaz talebidir, adalet değil adaletsizlik talebidir.

brokerüstad
02-11-2012, 00:49
Sosyal medya dedektifliği
Twitter’da en son kimi takip etti, kim tarafından takip edildi? Facebook’ta en son hangi fotoğrafı beğendi, hangi fotoğrafın altına yorum yazdı, niye yazdı ki? Tam zamanlı yeni uğraşımız: sosyal medyada dedektiflik
http://www.haberx.com/sosyal_medya_dedektifligi(17,n,11124185,016).aspx

dayan
05-11-2012, 18:35
Insan Doğasinin Incileri

‎"Rol yapmazsanız asosyal, uyumsuz ya da sinir hastası damgası yersiniz."

* Émile Ajar*

Beğen · · Paylaş · 441 · yaklaşık bir saat önce ·

dayan
05-11-2012, 18:43
Insan Doğasinin Incileri

Bir başbakan sahneye çıkıp soytarılık yapsa yarım dakika beceremez, foyası ortaya çıkar.
Ama bir soytarı kimseye hissettirmeden yıllarca başbakan koltuğunda oturabilir...

Peter Ustinov (kaynak;vikisöz)*

Beğen · · Paylaş · 53114 · 8 saat önce ·

dayan
06-11-2012, 18:38
zaytung ‏@zaytung
ABD Başkanlık Seçimlerinde Skandal: Çöpten Çuval Çuval CHP Oyu Çıktı - http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=195546 …
925 kez retweetlendi

:biggrin:

dayan
06-11-2012, 18:44
Şemdin Sakık'ın Ergenekon Davası'nda gizli tanık olduğu ortaya çıkınca tepkiler #TeröristlerTanıkYurtseverlerSanık etiketiyle geldi.

dayan
06-11-2012, 18:50
Insan Doğasinin Incileri
Türkiye tarihinde bir başbakanın koruması şöförü ile birlikte 8'i geçmezken Erdoğan'ın koruma ordusu 1500'e ulaştı...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=483447968367071&set=a.433969103314958.102184.433944896650712&type=1&theater
Beğen · · Paylaş · 9 · 7 dakika önce ·

dayan
06-11-2012, 20:52
Ergenekon1881 ‏@Ergenekon1881
Kanı Türk,Yüreği Türk,Beyni ve Ruhu Türk Olanlar #TürkSoyundanGelenlerTakipleşiyor
26 kez retweetlendi

dayan
07-11-2012, 18:55
Insan Doğasinin Incileri

Ben size “Üçüncü George” dönemini yaşıyoruz diyorum, inanmıyorsunuz.

Dün başbakan, anamuhalefet liderine “bahtsız bedevi” dedi.

Bu “büyük” özdeyişi bilmeyen yoktur ama her ihtimale karşı bu lafın tamamını ben size bir daha hatırlatayım.

“Bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı becerir.”

Başbakanın söylediği laf bu.

Ana muhalefet lideri de “sen çölde çok geziyorsun, asıl sen kutup ayılarına dikkat et” diyerek, Üçüncü George dönemine layık bir politik lider olduğunu gösterdi.

Delilik, önce utanma duygusunu yok ediyor sanırım.

“Yapılamayacak” ya da “söylenemeyecek” hiçbir şey kalmıyor.

*Ahmet Altan*

Beğen · · Paylaş · 50213 · 9 saat önce ·

dayan
07-11-2012, 21:35
Koray Öztürkler ‏@KorayOzturkler
Türkiye "aktif" Twitter kullanıcısı 3.8 milyon. Hafta içi günde 3.7 milyon, hafta sonu günde 2.5 milyon tweet atıyoruz. http://bit.ly/twitteristatistik …
Deniz Ülke Arıboğan tarafından retweetlendi

dayan
10-11-2012, 16:08
..., Insan Doğasinin Incileri'nin fotoğrafını paylaştı.

‎''İhtiyacımız olan şey kahramanlar değil, kahramanlara ihtiyaç duymayan bir toplum olmalı.''

*Bertolt Brecht*
Beğen · · Paylaş · Tanıtımını Yap · 6 dakika önce ·

dayan
10-11-2012, 16:11
Ahmet Sevim ‏@AhmetSevimm
Kasımda aşk başkadır. Çünkü Kasım, ölümsüz bir aşkı anlatır. #1881denSonsuzaKadarATATÜRK #SeniÖzlemleAnıyoruzMumlaArıyoruzAtam
1166 kez retweetlendi

dayan
10-11-2012, 19:36
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, twitter’dan 600 takipçisini mahkemeye verdiğini itiraf etti. Gökçek böylece hiçbir belediye başkanının hatta siyasetçinin yakalayamayacağı bir rekora imza atmış oldu.

Oğlu Osman Gökçek’le birlikte twitter üzerinden insanlara hakaret ettiği yönünde sık sık eleştirilen ve bu özelliği ile haber olan Melih Gökçek’in kendisine hakaret ettikleri iddiası ile 600’e yakın kişiyi mahkemeye verdiği ortaya çıktı.

Melih Gökçek, TRT Türk’te Ömer Şahin’in, “Görüş Farkı” programına katılarak, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Son bir haftadır twitter’a fazla vakit ayıramadığını anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, gerekçe olarak seçim takviminin yaklaşmış olmasını gösterdi.

“Mesajlarımı ben yazarım. Hakaret edeni de mahkemeye veririm” diyen Gökçek, şöyle devam etti: “Sayısı 600 olmuştur. Bugüne kadar sosyal medyanın ucunu yakalayamama gibi bir sıkıntımız vardı. Bana hakaret eden sizseniz burada adınız soyadınız yoksa bir takım metotlar gerekiyor. Bu yanlışı yapanların yüzde 80’ini yakalamaya başladık. Adresleriyle isimlerini verince savcı karşısına çıkmaya başladılar. Ama eğer ki hakaret eden kişi kamu önünde dediğim anda özür dilerse genç insandır diyor affediyorum.”

brokerüstad
11-11-2012, 10:16
Kim attı oğlum? (Vem vare som kasta?) "Video"
İsveç’te "Kim attı oğlum? (Vem vare som kasta?)” başlığıyla sosyal medyada fenomen olan videonun çekildiği parkın Liberal Parti tarafından "Kültür Alanı" ilan edilmesi önerisi, "Türkleri aşağıladığı" iddiasıyla tepkilere neden oldu

http://www.haberx.com/kim_atti_oglum_vem_vare_som_kasta_video(17,n,11132 825,954).aspx

dayan
13-11-2012, 18:55
Insan Doğasinin Incileri
9 saat önce
Alçakgönüllü, gösterişsiz, iddiasız bir mutluluk, mutluluğun en iyi biçimidir.

*Jean de La Fontaine*

dayan
16-11-2012, 21:16
suriye için ses çıkarmayıp da filistin olunca gösterilerde ön saflarda duran sahtekarları iyi tanıyın! bizim için gazze de suriye de birdir.
asli aydintasbas tarafından retweetlendi

dayan
16-11-2012, 21:18
yaklaşık bir saat önce

İnsanlığın en fazla borçlu olduğu kavimlerden biri Yahudiler; sanatta, felsefede, bilimde Yahudilerin yaptıkları katkıları silseniz insanlık tarihinde derin bir boşluk oluşur.

Böylesine parlak bir ırkın, tarihin en büyük soykırımına maruz kalmış bu “mazlum” kavmin bugün geldiği bu “zalim” durak, zekâyı reddeden ve şiddeti yücelten bu yönetim, uzaktan bakıldığında ne kadar anlamsız gözüküyor.
a.altan

dayan
16-11-2012, 22:49
http://http://nisanyan1.blogspot.com/2012/11/sevan-nisanyandan-islami-bilgiler-nisa.html

dayan
17-11-2012, 19:46
Cumhuriyet Gazetesi ‏@cumhuriyetgzt
SON DAKİKA | Abdullah Öcalan kardeşi ile görüştü, açlık grevlerinin bitirilmesini istedi http://bit.ly/S5dplH

brokerüstad
19-11-2012, 20:53
Sosyal medyayı salladı!
Tıp öğrencilerinin bu klibi rekora gidiyor
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ikinci sınıf öğrencileri tarafından çekilen ve son günlerin sevilen şarkısı `Gangnam Style' klibini, 4 günde 456 bin kişi izledi.

http://www.haberturk.com/medya/haber/795566-sosyal-medyayi-salladi

dayan
20-11-2012, 21:54
Ali Galip Bellek ‏@AliGalipBellek
Bugün Dünya Çocuk Hakları Günü. Türkiye'de tutuklu çocuk sayısı: 2206, tecavüze ve tacize uğrayan çocuk sayısı: 7bin+ ve 250bin+
1612 kez retweetlendi

dayan
24-11-2012, 11:49
Sivri Klavye ‏@sivriklavye
Bir çok dizi 1 sezon sürmeden reyting kurbanı olurken,Behzat Ç sosyal medya sayesinde reyting sorunu yaşamıyor.. Behzat Ç = Sosyal Medya
1843 kez retweetlendi

dayan
24-11-2012, 11:49
iLhan YıLmaz ‏@illhaann
Behzat Ç de bütün bölüm boyunca karakterlerin hepsi bir odada oturup, küfürlü muhabbet edip, rakı içtiler.. Bende sıkılmadan izledim ya la
hhdayan(GULDUROĞLU) tarafından retweetlendi

dayan
24-11-2012, 18:18
Odatv ‏@odatv
Behzat Ç‘nin senaristi Emrah Serbes'ten Memecan'a sert eleştiri http://ow.ly/foIgP

Serbes, Memecan‘ın karikatürlerini çizerken sadece Tayyip Erdoğan‘ı güldürmeyi hedeflediğini söyledi.

Serbes‘in eleştiri okları bu kadarla da kalmadı, Sırrı Süreyya Önder‘i ziyarat etmek için meclise gittiğinde, Tayyip Erdoğan’ın korkusundan bazı milletvekillerinin gizli gizli sigara içtiğini gördüğünü söyleyen Serbes bu manzarayı ''Meclise girdim. AKP’li vekiller gizli gizli bahçede sigara içiyorlar. Lan oğlum liseli misiniz?"

dayan
24-11-2012, 19:07
#dershaneylekazandım,bunu tt yapanlar güdümlü sirk marabalarıdır.Hem de böyle bir günde...

dayan
24-11-2012, 20:13
Ne zaman TT oldu ‏@NezamanTToldu
#dershaneylekazandım etiketinden sonra #dershanemiseviyorum etiketi de Türkiye TT listesinde 1.sıraya, dünyada 2.sıraya yerleşti @zamancomtr

Ne demiştik?
Güdümlü sirk marabaları.
Sevdim lan bu lafı...

dayan
24-11-2012, 20:28
Özkan Günaydın ‏@croossbowman
Demek ki neymiş ? Para söz konusu olunca din üzerinden vurgun yapanlar birbirini yermiş !! yiyin lan birbirinizi;)) #dershanemiseviyorum

dayan
25-11-2012, 18:55
internethaber.com ‏@internethaber
Başbakan Erdoğan: Kanuni'nin ömrü dizilerde gördüğünüz gibi geçmedi, 30 yıl at sırtında seferde geçti! http://www.internethaber.com/canli_anlatim/index.php?id=292 …

Peh peh peh

dayan
25-11-2012, 18:57
Ertugrul Mavioglu ‏@emavioglu
'Muhteşem' Erdoğan 'Muhteşem Yüzyıl'a karşı yargıyı göreve çağırdı. Diziyi yapanlar ve izleyenler hangi örgütten yargılanacak acaba?

dayan
25-11-2012, 19:05
Yıldıray Oğur ‏@yildarado
Son dakika: Ebussuud Efendi Harem'de arama yapıyor...
Kapat Yanıtla Retweetle Favorilere ekle

dayan
25-11-2012, 19:07
Lütfü Türkkan ‏@LutfuTurkkan
Muhteşem Yüzyıl'a ve yayımlayan kanala hiddetlenen Başbakan; "Ben varken başka padişaha gerek var mı" demiş.

dayan
27-11-2012, 19:57
Serkan Ocak ‏@serkanocakkk
Ergenekon davasında bugünkü 269. duruşmada önemli gelişmeler oldu. Savcı mütalaa yazacak ve sonrasında mahkeme kararını verecek.

brokerüstad
28-11-2012, 19:40
"Okulda Türban Beni Rahatsız Ediyor"
Pınar Altuğ, okullarda türbanın serbest bırakılması ile ilgili görüşlerini açıkladı, sosyal medyada kıyamet koptu.
http://www.haberler.com/okulda-turban-beni-rahatsiz-ediyor-4125986-haberi/

dayan
28-11-2012, 20:21
AHMET ALTAN ‏@AhmetAltanTARAF
AHMET ALTAN: ECDAT http://demokrasidersi.blogspot.com/2012/11/ahmet-altan-ecdat.html … (GÜNÜN YAZISI)

dayan
01-12-2012, 20:18
şeytan (a.s.) ‏@seytanas
herkes kendi cehenneminin şeytanıdır.

dayan
02-12-2012, 20:15
Çamlıca Tepesi’ndeki yeşil alanı kazıyıp oraya dev bir cami dikmek Tanrı’yı veya kullarını çok mu memnun edecektir?

dayan
02-12-2012, 20:18
Bize dev binalar, dev tapınaklar ve tonlarla para değil, şanı büyük imparatorlar hiç değil, temiz hava, temiz su, temiz toprak lazım... +

Majestik72 ‏@Majestik72
@KemalBurkay1 Temiz hava - toprak ve su için ne yapılması gerektiğini bilmiyorlardır. Çünkü bunlar dünyanın içine etmek için gelmişler.

aslanbey
02-12-2012, 20:26
"Okulda Türban Beni Rahatsız Ediyor"
Pınar Altuğ, okullarda türbanın serbest bırakılması ile ilgili görüşlerini açıkladı, sosyal medyada kıyamet koptu.
http://www.haberler.com/okulda-turban-beni-rahatsiz-ediyor-4125986-haberi/
herkes bişeylerden rahatsız oluyor...ama yıllarca hakları yenilenler sessiz kaldılar...

dayan
05-12-2012, 21:06
AHMET ALTAN ‏@AhmetAltanTARAF
Başbakan ve onun tutucu yandaşları,sadece tarihi çarpıtmak değil,sanatı da iğdiş etmek istiyorlar.Düşünceyi ve yaratıcılığı hadım edecekler.

dayan
07-12-2012, 20:02
Siyasette çok şey gördük de, “biz cahiliz, siz de cahil olacaksınız” diye tutturan bir iktidara ilk defa rastlıyoruz.

Ülkü Tamer’in ünlü mısraını biraz değiştirerek söylersek:

“Hem dersini bilmiyor hem de başbakan herkesten.”
..
Başbakan, Osmanlı konusunu iyi bilmiyor.

Ben, kendi tarihini bu kadar bilmeyen ve bildiğini sanan bir başbakana bugüne dek hiç rastlamadım.

Osmanlı onun sandığı şey değildir.

İnsan Osmanlı konusunda konuşmak istiyorsa açar biraz kitapları okur.

A.Altan (Facebook)

dayan
08-12-2012, 10:50
mehmet göcekli ‏@mehmetgocekli
Başbakan #BehzatÇ 'yi izledikten sonra: Bizim böyle bir polisimiz yok! Biz öyle bir Komiser tanımadık!

brokerüstad
08-12-2012, 19:00
Sosyal medya bu programı konuşuyor!
İşte bir Türk'ün 21 Aralık Kıyamet Günü programı!
Maya Takvimine göre kıyametin kopacağı tarih olan 21 Aralık 2012 yaklaştıkça güne göre değişik etkinliklerde şimdiden sosyal medyanın paylaşılanları arasında yer alıyor.

Şirince Köyünde esnaf 70 nüfuslu köyde 70 bin kişiyi ağırlamayı beklerken, bu güne özel etkinlikleri ile dikkat çekse de sosyal medya da konu espri ile dolaşmaya başladı.

http://www.haberturk.com/medya/haber/801529-sosyal-medya-bu-programi-konusuyor

dayan
08-12-2012, 20:44
http://http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lug03jpxkA4

Nereye ...ıçacaklar?

dayan
09-12-2012, 15:28
Örneğin, tarihçi A. Kemal Meram, Lale Devri haremi için şu tanımlamayı yapıyor: "... Erkeğin her bir çeşidine özlem içinde olan saray kadınları, zenci harem ağalarıyla yatıp kalkıyorlardı. İçinde yirmi bin yabancı soylu kadının, bini aşkın zencinin, beş binden fazla Sırp, Arnavut soylu bostancı ve içoğlanın hüküm sürdüğü bu büyük genelev, kendine özgü dünyasında yine de her zamanki gibi pırıl pırıldı. İçki, saz ve söz âlemlerinin tek nedeni, cinsel içgüdülerini kamçılamak, elde edilecek zevki sonsuza ulaştırmaktı. Günah ise halk içindi..." (Gazeteciler.com)

dayan
11-12-2012, 21:06
Ceyhun Yılmaz başlattı. Tüm Türkiye katıldı. #yarınLöseveambulansalıyoruz tag'ı twitter'ın ilk sırasına yerleşmeyi başardı.

dayan
14-12-2012, 18:30
Ahmet Altan ve Yasemin Çongar'ın istifasıyla gündeme gelen Taraf'ın çok tartışılan manşeti: "Daha karpuz kesecektik" http://bit.ly/12d6FYM

dayan
14-12-2012, 19:02
http://www.sabitfikir.com/soylesi/sevan-nisanyan-gizlemiyor-ben-bir-provakatorum

"Yüreğini aç insanlara. Şaşmaz kuraldır: onlar da açar. Bir kisve veya kimlikle gitme onlara, seni kafalarındaki bir şablona oturtamasınlar. Savunmayı bırak, gardını indir. Vurmaya niyetli bile olsalar vazgeçerler, vurmazlar."

Sevan Nişanyan gizlemiyor: "Ben bir provakatörüm"

dayan
14-12-2012, 21:59
Art arda gelen istifalar nedeniyle zor günler geçiren Taraf gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği için Yılm... http://zaytung.com/sondakikadetay.asp?newsid=198523 …

dayan
16-12-2012, 17:56
TWİTTER GAZETESİ ‏@TWITERGAZETESI
Konya - Başbakan Erdoğan"Bekarlara sesleniyorum, evleneceksiniz,en az 3 çocuk diyorum,daha fazla olmalı, 1071 neslini siz yetiştireceksiniz"
FUCKnSTEIN tarafından retweetlendi

Halil64
17-12-2012, 10:28
TWİTTER GAZETESİ ‏@TWITERGAZETESI
Konya - Başbakan Erdoğan"Bekarlara sesleniyorum, evleneceksiniz,en az 3 çocuk diyorum,daha fazla olmalı, 1071 neslini siz yetiştireceksiniz"
FUCKnSTEIN tarafından retweetlendi

İyi güzel de hangi imkanlarla... Doğum izni yetersiz, bebeğe bakacak yok, sütünü verecek anneye ücretsiz izin yok... Bu şartları iyileştir önce.

dayan
19-12-2012, 18:52
Başbakan Erdoğan'ın ODTÜ'de protesto edilmesi nedeniyle çıkan olayları "öğreciler uydunun fırlatılmasını protesto etti" başlığıyla duyuran ATV'den yönetim, gelen tepkiler üzerine bu öğlen saatlerinde bir açıklama yapma gereği duydu. Konuyla ilgili olarak ATV'nin Balmumcu'daki merkezinde basın mensuplarının karşısına geçen kanalın Haber Müdürü Selahattin Gümüşsular, öğrencilerin Başbakan'ı protesto ediyor olması gibi bir ihtimali hiç düşünmediklerini bile belirtirken "Oha? Nasıl yani? Bildiğimiz Başbakan Erdoğan'ı? O protesto edilebiliyor mu? Öyle şey mi olur ya?" sözleriyle yaşadıkları şaşkınlığı dile getirdi.

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=198954

dayan
22-12-2012, 18:26
“Taraf depremi” hakkında herkes bir şeyler yazdı. İçim dolu; ben de yazacağım...

Kendilerini ciddi ciddi analizatör zannederek, “Taraf’ın misyonu/ işlevi bitti; onu kullananlar paçavra gibi buruşturup attılar” gibi son sürat yorum yapma gayretine girmiş olanlar kendi kendilerine eğlenmeye devam etsinler; çok önemli değil... Ama bana göre, çok daha önemli bir mesele var Taraf depreminin görünür kıldığı...

Bir ara, Türkiye’nin kutuplu siyasal kültüründe, herkesin futbol takımı mantığıyla, kendi tuttuğu kimliği, partiyi, görüşü sorgusuz-sualsiz savunmasının aslında ne kadar güçlü bir konumu bir tür cemaatleşmeyi sürekli olarak yeniden ürettiğini yazmıştım.

Aynı yerden devam edeyim... “Sağcısında”, “solcusunda”, “İslamcısında” ya da başka kimlikte futbol takımı taraftarlığının, cemaatçiliğin hüküm sürdüğü bir ortamda “arada bir yerde” durmak yani “takım sahibi” olmamak çok zor. Bütün bu kimliklerde hem haklılıklar hem haksızlıklar görüp, “kendine dair bir yer” edinmek çok zor. Bu “yersizlik” hâli çok kırılgan...

Arkanızda size parmak sallayıp, kontrol eden örgüt, patron, parti, ordu ya da hükümet türü otoritelerin dayattığı, modernist “ya o ya bu” ikilemlerinden çıkıp, “hem o hem bu” olabilir diyerek, sadece vicdanınıza dayanarak, sahip olduğunuz bilgiler ölçüsünde tavır koymak, taraf olmak çok tehlikeli bir durum. Çünkü hem “siyah” diyenlerin, hem de “beyaz” diyenlerin düşmanlığını çekme ihtimaliniz çok yüksek.

Bu yüzden, mesela anayasa referandumunda “yetmez ama evet” politikası her türlü saldırıya maruz kaldı ve inanılmaz bir şekilde hâlâ kalmaya devam ediyor! Çünkü ara yerde durmak çok zordur ama başkalarını da çok tedirgin eder.

FERHAT KENTEL

dayan
22-12-2012, 22:18
http://http://www.youtube.com/watch?v=W-_uz5DO8hE

Anam

dayan
25-12-2012, 19:24
Taylan Özgür ‏@stereger
İngilizce Wikipedia'da Sabahattin Zaim yok ama Sabahattin Ali var. Türkiye'de Sabahattin Ali Üni. yok ama Sabahattin Zaim Üni var.

dayan
25-12-2012, 20:39
Türkiye'nin büyümesini solcular engelliyor http://www.ekofinans.com/turkiyenin-buyumesini-solcular-engelliyor-h16881.html …

dayan
31-12-2012, 18:26
Bir yıl daha bitti.Şairin dediği gibi" ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında."

dayan
31-12-2012, 22:03
NTV @ NTV
Gazeteci Ümit Enginsoy yaşamını yitirdi http:// ntv.ac/Z4ZCBG
17 kez retweetlendi

dayan
03-01-2013, 18:50
Zaytung - Vasıfsız Eleman Olarak 7 Yılda Onlarca İş Bulan Sedat Kordemir, Geleceğin Mesleği Tartışmalarına Son Verdi http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=200349 …

dayan
05-01-2013, 12:40
Serhat Demir ‏@internetvekili
Behzat Ç senaristi Emrah Serbes'ten Apolitik gençliğe selam var. pic.twitter.com/uL8iKOkN

http://pic.twitter.com/uL8iKOkNpic.twitter.com/uL8iKOkN

dayan
14-01-2013, 19:17
R. İhsan Eliaçık ‏@ihsaneliacik
Bütün 'izm'ler öldü. Şimdi kariyerizm ve konformizm var. Sloganları: "Dünyanın bütün 'bir yere gelmek' isteyenleri birleşin!'

dayan
05-02-2013, 20:25
http://http://www.facebook.com/photo.php?fbid=422411907823358&set=a.162307153833836.41213.162305183834033&type=1&theater

Hayatının sonuna yaklaşmış bir insan olarak, zaten çoktan beri kaybettiğim yaşama sevincini, bu sınıflar üstü hakikatlerin taharrisinde buluyorum. Bu itibarla, mezarların ötesinden seslenir gibi seslenebilirim çağıma, daha doğrusu ülkeme. Ama okunur muyum, sesim duyulur mu? Meşhur bir adam da değilim, kalabalığın benimsediği edebi bir nevi de temsil etmiyorum. Ne romancıyım, ne şair, ne tarihçi. Sadece dürüstüm, çok okudum, çok düşündüm. Beşeri ihtiraslardan uzaklaşmışım: Bütün bu vasıflar bir düşünce adamının hamurunu yapar...
Cemil Meriç - Jurnal II

dayan
08-02-2013, 13:46
CNBCe.com ‏@CNBCeFinans
Rogers: 32 yıllık ralli sona eriyor http://bit.ly/UJitS7 #WallStreet

Rogers: 32 yıllık ralli sona eriyor
Ünlü yatırımcı Jim Rogers, 1981 yılından bu yana Wall Street'te yaşanan yükselişin sona erdiğini söyledi.

brokerüstad
17-02-2013, 10:01
İlkokullarda sosyal medya dersi veriliyor
Küçük çocukların dahi dijital dünyada gezindiği günümüzde İsviçre, ilkokullarda sosyal medya kullanımını öğretecek. 13.02.2013

İsviçre çocuk ve gençlik örgütü Pro Juventute’den Irene Heimgartner, çocukların sosyal ağları kullanmasının artık okuma yazma öğrenmesi kadar normal olduğunu belirtti.

Heimgartner, bu nedenle daha birinci sınıftan itibaren sosyal medyanın doğru kullanımına yönelik dersin gerekli olduğunu kaydetti.

Ders kapsamında çocuklara, sosyal ağlarda hangi bilgileri rahatlıkla paylaşabilecekleri, hangi verilerin internette yayımlanmaması gerektiği ve öğrenmek amacıyla bilgi kaynaklarına nasıl ulaşacakları öğretilecek.

TRT Türk

http://www.haberx.com/ilkokullarda_sosyal_medya_dersi_veriliyor(17,n,112 23928,129).aspx

dayan
22-02-2013, 22:06
"Bir gün bir kitap okudum ve hayatım değişti!"Orhan Pamuk

http://http://www.youtube.com/watch?v=q54jy5nT6r8

balgi
05-03-2013, 00:43
Görsel büyü çağında fena halde kazıklanıyoruz. Gördüğü şeylere aşık olan hiç kimse artık kendisi değildir. İntihar etse başkası ölür.

dayan
07-03-2013, 19:50
H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli
Maliki: böyle giderse herkesi yakacak mezhep savaşı kaçınılmaz olacak

Halil64
09-03-2013, 16:06
CNBCe.com ‏@CNBCeFinans
Rogers: 32 yıllık ralli sona eriyor http://bit.ly/UJitS7 #WallStreet

Rogers: 32 yıllık ralli sona eriyor
Ünlü yatırımcı Jim Rogers, 1981 yılından bu yana Wall Street'te yaşanan yükselişin sona erdiğini söyledi.

İyi de ABD krizden daha yeni yeni çıkmıyor mu ?

Avrupayı anlarım da ama ABD için biraz fazla kötümser geldi bana.

dayan
11-03-2013, 21:12
http://http://haber.gazetevatan.com/Abe_ne_oldu_mucizenize__157315_4/157315/4/Haber

http://http://www.focushaber.com/yigit-bulut-basbakan-benim-atam-h-274639.html

Hangisi gerçek Yiğit?

dayan
18-03-2013, 21:40
Levent Kırca ‏@kirca_levent
Sosyal medyada Ergenekonda verilen mütalaaya tepki yağd #SilivriZindanıYıkılacak #SilivrideTutsakedilenTürkMilletidir http://bit.ly/ZUOx2T

dayan
20-03-2013, 20:43
CEM TOKER-LDP GN BSK ‏@tokcem 11 dk
Öcalan posterlerine polis seyirci kalıyorsa, terörü&teröristi övmekten mahkum binlerce insana ne diyeceğiz? 1 eylem ya suçtur ya değil

dayan
29-03-2013, 22:39
mahkeme,Van Belediye Başkanı Bekir Kaya'nın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 13 Kürt siyasetçinin, tümü hakkında tahliye kararı verdi.
Ertugrul Mavioglu tarafından retweetlendi

Varsın Silivridekiler çürüsün içerde.

Aranızda hala yargı bağımsızlığına inanan kaldı mı?

dayan
30-03-2013, 15:19
İlber Ortaylı ‏@ilber_ortayli_ 8 dk
Son gunlerde yapılan aleyhte yayınları gorunce rahatlıkla diyebilirim ki; "Türküm" demek de suc oldu artık.
zaferalgoz tarafından retweetlendi

dayan
30-03-2013, 15:20
İlber Ortaylı ‏@ilber_ortayli_ 7 dk
Kimlik mukaddestir, kimliğe laf ettirmeyiz. Kimliksiz yasamak isteyenin de yolu açık olsun...

Halil64
05-04-2013, 23:34
İlber Ortaylı ‏@ilber_ortayli_ 7 dk
Kimlik mukaddestir, kimliğe laf ettirmeyiz. Kimliksiz yasamak isteyenin de yolu açık olsun...

Kimlik, anayasa, vatandaşlık... Alışık olmadığımız değişiklikler sürecindeyiz.

dayan
09-04-2013, 20:13
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı hesap 3 dk
Zaytung - Jose Mourinho: ''Sneijder'i Mesut, Drogba'yı Essien, Fatih Terim'i Pepe tutacak...'' http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=208326 …

dayan
15-04-2013, 19:07
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı hesap 11 sn
Fazıl Say'a 10 ay hapis cezası vermişler.
Herkes ne paylaştığına dikkat etsin.
Her an kodese tıkılabilir.Padişahımçok yaşa,padişahımçok yaşa

ayse_k
16-04-2013, 00:13
Facebooktan guzel ve inceden bir cevap;

Ifade ozgurlugunun olmadigi bir yerde beni de fazil say

dayan
22-04-2013, 21:19
Orhan Par-nuk ‏@orhanparnuk 3 dk
Okumadıysanız okuyun. İbretlik açıklamalar: "Bütün otistik çocuklar ateist", "ateizm, otizmin bir farklı versiyonu" http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23107667.asp …

ayse_k
22-04-2013, 22:10
Evet ben de izledim. Bir sosyolog cikip, otistiklerde inanc merkezi calismaz diyip onlari ateidt ilan ediyor
Sonra da her ne kadar ateistler de otistiktir demese de bu konuda yapilan calismalar var diyor
ateist olmasam da, hatta karsi olsam da, bizim bu otekilestirme senaryolarina hayret etmekten de kendimi alamiyorum. Kimin haddine birinin inancini sorgulamak? her lafin ardinda gizlenmis bir bilimselmis gibi gosterme cabasi
once aa evet hakli dedirtip, arkadan lafi cakma, gercek yuzunu gosterme cabasi

utkuran
06-05-2013, 00:17
RedHack ★ ‏@TheRedHack
1 Mayis'ta Hak yiyen, 5 Mayis'ta Hack yer..
Hacklenenler
http://istanbul.gov.tr/
http://istanbulajansi.com/
http://huseyinavnimutlu.com/

https://twitter.com/TheRedHack

Redhack tarafından yapılan eylemde 'www.istanbul.gov.tr' adresinin ana sayfasına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yla ilgili bir görsel yerleştirildi. Görsel üzerine 'Ben Sana Vali Olamaszın Demedim, ben sana ADAM olamazsın dedim. Herkes Mutsuz bir tek Vali Mutlu' ibaresi yazıldı. Redhack eylemi Twitter'da 1 Mayıs'a destek amaçlı yaptığını duyurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23213121.asp

utkuran
15-05-2013, 15:35
sendika.org ‏@sendika_org
Medya yayın yasağını abarttı, Ankara'nın dört bir yanında çatışmalar var egemen medyada çıt yok http://sendika.org/2013/05/universite-reyhanli-icin-ayakta-dort-koldan-disisleri-bakanligina-yuruyen-universitelilere-polis-barikati/ … …

utkuran
24-05-2013, 01:21
ÖzgüR ‏@_0zgur

Rehyanlı'dan bir saat sonra "Esad yaptı"diyen hükümet,REDHACK'in belgelerinden sonra "soruşturma bitmeden konuşan teröre hizmet eder" diyor.

RedHack ★ tarafından retweetlendi

dayan
27-05-2013, 21:44
zaytung ‏@zaytung 30 dk
''Esed yakında gidecek'' Açıklamasının 2. Yıldönümü, Dışişleri Bakanlığı'nda Düzenlenen Buruk Bir Törenle Kutlandı... http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=211785 …

dayan
28-05-2013, 22:22
Bülent Mumay ‏@bulentmumay 4 sa
Günün en matrak tweeti LDP Başkanı'ndan: "40 yıllık liberalim, böyle talan görmedim" http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23384610.asp …

utkuran
31-05-2013, 00:41
Odatv ‏@odatv 3 dk
Bakan'dan medya yöneticilerine: "Gezi Parkı'nı görmeyin. Beyefendi rahatsız" http://ow.ly/lyKIo

utkuran
31-05-2013, 11:44
seliN0Niles ‏@seliN0Niles 6 dk
bir Ülkenin yeşil alan için ağaçların katledilmemesi için savaşmak zorunda kalması... çok acı gerçekten_ #direngeziparkı

dayan
31-05-2013, 22:09
İsmet Berkan ‏@ismet_berkan 4 dk
“@elifilgaz: İstiklal hükümet istifa sloganıyla inliyor. "Tayyip baksana kaç kişiyiz saysana" pic.twitter.com/NObUxS9GTB”

dayan
31-05-2013, 22:26
H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 57 dk
Tahrir'e destek verenler Taksim'e neden öfkeli???

dayan
01-06-2013, 11:08
Erkin Sahinoz ‏@ErkinSahinoz 56 sn
#OccupyGezi Gezi Parki cok rengin "bileskesi"dir... #direngeziparki

dayan
02-06-2013, 01:00
nazli ilicak ‏@Notredamedesion 31 Mayıs
Provokatörlerin varlığı, eylemin sahiciligini zedelemez.Halk, iktidara, demokrasinin çoğunluktan ibaret olmadıgını gösterdi #direngeziparki
Arda Tunca tarafından retweetlendi

dayan
28-06-2013, 22:41
Bircan Yorulmaz ‏@BircanYorulmaz 1 sa
Gezi’nin kazandırdıkları... "@senayaydemir: Kadıköy sokaklarında Kurtce sloganlar camlardan destek aliyor. Rüyaydi, gerçek oldu!"
Cengiz Çandar tarafından retweetlendi

dayan
29-06-2013, 22:40
RedHack ★ ‏@TheRedHack 4 dk
Insanlar tam mücadelede birlesmisken, "ölümler de bile" araya Kurt-Turk ayrimi koyarak "direnis bolmeye calisan" irkci-fasistlere dikkat..

dayan
02-07-2013, 19:09
Candaş Tolga Işık ‏@CandasTolga
Twiitter çıktı çıkalı hiçkimse tuvalet duvarlarına yazı yazmıyor, tehlikenin farkında mısınız?!

dayan
03-07-2013, 22:26
Behzat Ç. ‏@behzatc_ 22 dk
2 ayda gider denilen Esat kaldı herkes gitti. Nasıl bir dünya !!!

dayan
05-08-2013, 23:29
onderaytac @onderaytac 8 sa
İlker Başbuğ: "BOMBA DEĞİL, BORU" Mahkeme: "BORU DEĞİL MÜEBBET!" Tuncay Özkan: "BENİ DE ALIN.." Mahkeme: "ALDIK KABUL ETTİK, MÜEBBET VERDİK"

dayan
06-08-2013, 00:49
Sunay Akın ‏@sunayakin62 3 sa
Terazi tutan zavallı kadın
gözleri bağlı olduğu için
kendisine tecavüz edenin
kim olduğunu göremedi

Resim D. E.oğlu pic.twitter.com/ZcLhIE34JW

utkuran
31-08-2013, 21:51
H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 14 dk

Obama vurma yok dedi.. Bizdeki savaş sevicileri ne yapacak şimdi??

H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 16 dk

Obama savaş yok deyince Kaide, ÖSO ve Nusra'nın moralleri çok bozulmuş..

H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 11 dk

Obama kongreye gidecem dedi.. Acaba ben mi gitsem ondan önce:))) kesin beni dinlerler:)) nasıl olsa burada yasaklıyım:(((

net_ria
31-08-2013, 22:02
H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 14 dk

Obama vurma yok dedi.. Bizdeki savaş sevicileri ne yapacak şimdi??

H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 16 dk

Obama savaş yok deyince Kaide, ÖSO ve Nusra'nın moralleri çok bozulmuş..

H.Mahalli حسني محلي ‏@husnumahalli 11 dk

Obama kongreye gidecem dedi.. Acaba ben mi gitsem ondan önce:))) kesin beni dinlerler:)) nasıl olsa burada yasaklıyım:(((

Kaidecilerin morali bozulduysa, Nasır el Ömer'in Suriye'de cihat nikahının kıyılması ve yaygınlaştırılmasıyla ilgili en son fetvasını öğrensinler onlara çok moral olur..........
http://abna.ir/data.asp?lang=10&id=457251

utkuran
03-09-2013, 23:39
R. İhsan Eliaçık ‏@ihsaneliacik 2 dk

Karun oldun usta, ne diyorsun bu hususta?

dayan
03-09-2013, 23:44
Zaytung ‏@zaytungtweet 12 dk
Yılın Yiğit Bulut'u ödülü Ertem Şener'in...

utkuran
03-09-2013, 23:55
Hulki Cevizoğlu ‏@mhulkicevizoglu 15 dk

Erdoğan "Hükümetimiz medya üzerindeki korkuyu kaldırdı" demiş. DOĞRU. Ölüler korkmaz. Çünkü, medyayı öldürdü.

dayan
07-09-2013, 20:28
Research Turkey ‏@Research_Turkey 1 sa
RT @serkanaltunigne: "olimpiyatları madrid alsın ama inşaatları TOKİ yapsın" deseler, bizim ekip şu anda oradan kalkar gider...
excali tarafından retweetlendi

dayan
07-09-2013, 20:33
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı hesap 29 sn
İstanbul'a olimpiyatı verirlerse verirler;olmadı,Türkçe olimpiyatları ile yolumuza devam ederiz.Kimseden olimpiyat yapmayıöğrenecek değiliz

dayan
07-09-2013, 22:25
Burak Beldek ‏@burakbeldek 7 dk
Olimpiyat, tersten oku; tayipmilo, Uyu TÜRKİYEM Uyu ! #BridgeTogether #istanbul2020

utkuran
08-09-2013, 23:27
R. İhsan Eliaçık ‏@ihsaneliacik 4 sn

Dindar kızları başörtüsü dışında bir davayı savunurken;fabrika önlerinde,işçi grevlerinde vs.ne zaman göreceğiz? ömür bitti be...

utkuran
10-09-2013, 01:55
papazincayiri ‏@papazincayiri 43 sn

Olimpiyat Gezi yüzünden değil Gezi'yi meşru, olimpiyatın kaybedilmesini de haklı kılan paranoid narsistik politikalar yüzünden kaybedildi

dayan
11-09-2013, 22:42
Arif ÜNVER ‏@arfunvr 1 sa
Finansal piyasalarda yaşayarak öğrenme modeli maliyetlidir, işi öğrendiğinizi sandığınızda bir bakmışsınız para bitmiş...

utkuran
12-09-2013, 00:21
T.C.deniztenis ‏@deniztenis 3 dk

Halk gaz ve su ile çözülebilen bir madde değildir!!

dayan
18-09-2013, 22:40
Ayşe Hür ‏@HurAyse 1 dk
Paraşütle atlayan savunmasız birinin gırtlağını "Allahuekber!" nidalarıyla kesenlerin "siyasi muhalif" sayıldığı bir dünyadayız! Vah ki vah.

dayan
19-09-2013, 21:33
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı hesap 5 sn
Ferman padişahın, ormanlar bizim...

utkuran
22-09-2013, 23:34
Ömer F. Eminağaoğlu ‏@OF_Eminagaoglu 4 dk

Suç işlenince görevleri başlayan savcılar, daha suç işlenmeden sahaya sokuldu. Maç, daha oynanmadan damgalandı! Yargı ile baskı, kural oldu!

bridgea
22-09-2013, 23:45
"Şamilden aldık 1 tane Stada geldik 1453 tane ŞEREFSİZ" denilmiş :)

Üst kapalıdan sahaya Çarşının inmediği açıkça görünüyor.

Papila bile 2004 te sahaya indirememişti onları, bir de "tekbir" getiren çarşıcı mı varmış:)

dayan
25-09-2013, 19:43
Yasin Tekin ‏@yasintkn 33 dk
Fikret Kızılok, Zeki Müren, Neşet Ertaş... Eylül'ün ruhuna hicran sinmesin de ne yapsın.

utkuran
26-09-2013, 23:40
müzmin muhalif ‏@TCmuzminmuhalif 10 dk

Son 10 yılda Polis % 88 artarken, Öğretmen % 24 azalmış. Bu da demektir ki, eğitim sorunu olan ülkem bilgiyle değil, sopayla adam edilecek..

dayan
13-10-2013, 20:54
"Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler; ağzına dolar insanın..Sussan acıtır; konuşsan kanatır."(O. ATAY )

http://http://www.youtube.com/watch?v=lt0OmEYTSNI&feature=share

dayan
17-10-2013, 22:25
mechul muhayyil ‏@mechulmuhayyil 8 sa
Birlikte yaşamanın temeli, yalandır. Kimi buna hoşgörü, kimi sevgi, kimi saygı der ama olay özünde, çaresizlikten doğan bir adaptasyondur.

Halil64
17-10-2013, 23:42
müzmin muhalif ‏@TCmuzminmuhalif 10 dk

Son 10 yılda Polis % 88 artarken, Öğretmen % 24 azalmış. Bu da demektir ki, eğitim sorunu olan ülkem bilgiyle değil, sopayla adam edilecek..

Dikkate değer bir tespit...

dayan
25-10-2013, 21:07
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı hesap 3 dk
"Ömür,umuttan önce bitmeli" T.D.
http://http://www.youtube.com/watch?v=Wp6yl7rexcE&list=PL1CEEB5EEE62446D5 …

utkuran
03-11-2013, 00:24
Meriç Şenyüz ‏@mericsenyuz 1 sa

'Elitizm' misalleri: Kartal'a binen Ecevit özenli Türkçe konuştuğu için elitist, gemiciklerin efendisi Kasımpaşa stayla konuşunca halk adamı

utkuran
06-11-2013, 20:04
Ninokartal ‏@Sinemm1903 35 dk

Kizli erkekli 6 aydir grevdeyiz! #THYdeGrevDevamEdiyor

utkuran
07-11-2013, 21:21
çArşı ‏@cArsi_1982 27 sn

Faturalı hattınızdan 3406 ya göndereceğiniz boş SMS ile LÖSEV'e 10 TL yardımda bulunabilirsiniz 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası

dayan
08-11-2013, 19:15
hayko bağdat ‏@haykobagdat 3 dk
Piston aşağı düştü

Şoför kim?

dayan
08-11-2013, 20:54
Sakıncalı Medrese
Bugün Erdoğan AKP'sinin boğucu sultasını hisseden bir memlekette yaşıyorsak ve insanlar bundan isyan etme noktasına geldiyse, bundan en az şikayet etme hakkı liberallerindir. Ağlamayın efendiler !
"Kızlı erkekli" hezeyanları ne ki, daha yeni başlıyoruz !
Bu tufeylileri, bu azgınları biraz da siz bizim başımıza bela ettiniz. Size ihtiyaçları kalmadığı bir demde, istediğiniz kadar parçalayın hançerenizi, nafile. Bir balıktan ağaca tırmanması beklenmez. Sizin bu zihniyetten demokratikleşme beklemeniz de tıpkı buna benziyordu işte. Demokrasinin, kendi ideolojik hedefleri için araçsal değerini keşfetmiş bir eyyamcılığı teşhis edemediniz. Sakın bu feryatlarınız aldatılmışlık duygusundan olmasın ?
Az sessiz olun da, pay sahibi olduğunuz eseri temaşa edin. Sol gösterip sağ vurmalı bir otoriterlik; hemide en %50lisinden. Hayrını görün.
Beğen · · Paylaş · 81 · 8 dakika önce · ·

bridgea
11-11-2013, 02:57
Sizin içki içmenizi istemiyor değiller. Bunu kimsenin görmeyeceği bir yerde yapmanızı istiyorlar.
Sizin kızlı-erkekli “şeyi” (malum, onların nazarında kızlı-erkekli tek bir “şey” yapılabiliyor) yapmanızı istemiyor değiller. Bunu saklamanızı istiyorlar.
Sizin düşünmenizi istemiyor değiller. Bunu evinizde, kimseye söylemeden yapmanızı istiyorlar.
Sizin kapalı kapılar ardında sinsileşmenizi, odalarda kokuşmanızı, evlerde sıkışmanızı istiyorlar. Delikanlı olmanızı istemiyorlar, pusucu olmanızı istiyorlar. Sizin artık hayatınızın müstehcen bir şey olmasını, bundan utanmanızı istiyorlar. Sizin hayat biçiminizle dertleri yok, itaatkar olmamanızla, bunu gizlememenizle dertleri var. Sizin ezik olmamanıza öfkeleniyorlar. Hayır, sizin hayatı nasıl yaşadığınızla ilgilenmiyorlar. Sizin sadece onurlu olmanızı, başı dik durmanızı istemiyorlar. İkiyüzlü olmanızı istiyorlar. Pis bir şey yapıyormuş gibi yaşamınızı istiyorlar. Sevişmek, kahkaha atmak, içki içmek, neşelenmek, çok güzel bir sohbet etmek... Bunları işte hep müstehcenleştirmek istiyorlar.

Ece Temelkuran

Asmiltak
12-11-2013, 04:11
Sosyal medyada, özellikle Twitter'da, son 10 kasım ilanı ilgili olarak konuşulanlar arasında, muhafazakar kesimin, cemaatin gazetesi Zaman'ın Koç grubundan para ile 10 kasım ilanı alması (elbette ki arka planda son dönemlerde Arınçla-Erdoğan'ın medya önünde polemikleşmesine kadar varan hükümet-cemaat ayrışması) üzerine Yeni Akit'i yeni odak olarak parlatma çabası olduğu tezi hayli taraftar bulmuş gibi görünüyor.. Ancak bu gazete doğrudan iktidar partisinin çekirdek tabanına hitap eden bir anlayış olduğu için bence zor gibi..

utkuran
28-11-2013, 23:30
Kenan Çamurcu ‏@KenanCamurcu 1 dk

Herşeyi düşünebilirdim ama Erdoğan'ın Gülen'in hücumlarından mağduriyet üreteceği aklıma gelmezdi. Oradan bile seçim mağduriyeti çıkaracak.

:)

utkuran
30-11-2013, 22:50
mehmetbaransu ‏@mehmetbaransu 5 dk

Biraz da Başbakanın danısmanlarının uykusu kacsın. Basbakanla görüsmek isteyenlerden randevu parası diye kaç milyon dolar aliyorlar!

dayan
05-12-2013, 21:25
ahmet şık ‏@sahmetsahmet 21 sa
AKP'yle elele verip Türkiye'yi dünyanın en büyük gazeteci hapishanesine çeviren Cemaat hür basın diye ortalığa çıktı. Mide bulandırıcısınız.

dayan
05-12-2013, 21:38
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı Tweetler şimdi
Zaman'a abone olmayan deneme sınavına giremiyor.#HürBasınGerçekDemokrasi peh,peh,pehhh...

dayan
05-12-2013, 21:44
‘‘Zamanın birinde bir köylü ile yılan arkadaş, dost olurlar. Köylü yılana her gün süt götürmekte yılan ise ona hergün bir altın vermektedir.

Onların ki menfaat dostluğu ama sonuçta birbirlerinin hayatını kolaylaştırıyorlar.

Bu karşılıklı alışveriş uzunca bir süre devam eder. Köylü bir gün hastalanır, oğlunu çağırır, ‘Oğlum bizim bahçenin yanındaki dut ağacının dibinde her gün bir yılan gelir, benim götürdüğüm sütü alır ve yerine bir altın bırakır. Ben hastayım ve bu sütü sen götür ve yılanın verdiği altını getir’ der.

Oğlu babasının bahsettiği yere gider, sütü bırakır, ancak babasına da kızar. Çünkü babası o altını almak için hergün yılanı ziyaret etmekte ve süt götürmektedir. Her gün gitmekle olur mu? Kim taşıyacak her gün sütü; öldür şu yılanı al altının tümünü diye düşünür.

Sütü babasının dediği yere bıraktıktan sonra altını vermeye gelen yılana baltayla saldırır, yılan kendini kurtarmak isterken aldığı balta darbesiyle kuyruğu kopar. Yılan can acısıyla gence saldırır ve onu boğarak öldürür.

Oğlunun gelmediğini gören köylü bahçeye koşar. Bir de ne görsün oğlu ölmüş, yılan acıyla ortalıkta kıvranmakta. Her ikisid e üzgündür. Köylüde evlat, yılanda kuyruk acısı.

Ancak zaman geçer birbirlerine yeniden ihtiyaçları olduklarını anlarlar. Çünkü yılan aç kalır, köylü de altınsız. Tekrar bir araya gelirler ve derler ki yine eskisi gibi dost olalım. Köylü der ki sen yine hergün altını ver, ben yine sütünü getireyim hergün der. Yılan kabul eder.

Köylü yine herzamanki gibi sütü götürür, yılanın verdiği altını alır. Bir kaç gün bu durum devam eder ama bir tuhaflık vardır. Her ikisi de kendini kötü hissetmektedir. Çünkü köylü her gittiğinde yılanı görünce evladının acısını hisseder, yılan ise köylüyü gördüğünde kopan kuyruğunun acısını.

Köylü bakar ki bu durumu devam ettiremeyecek. Der ki yılana:

Kusura bakma; Bende evlat acısı, sende kuyruk acısı varken biz asla dost olamayız.’’

dayan
13-12-2013, 18:21
ateş ilyas başsoy ‏@SONSAYI 19 sa
Sevan Nişanyan, tepeden tırnağa şikeli bir toplum yapısına karşı dik duruşun simgesi. Hapse atmak yetmez, zindana atın.

dayan
13-12-2013, 19:04
Gülen'in "belaltı" sözleri Türkiye'yi şoke etti, sosyal medyada tepki yağdı! - MEDYAGÜNDEMMEDYAGÜNDEM http://www.medyagundem.com/gulenin-belalti-sozleri-turkiyeyi-soke-etti-sosyal-medyada-tepki-yagdi/ …

dayan
13-12-2013, 19:09
hhdayan(GULDUROĞLU) ‏@2H_1D Korumalı Tweetler 5 dk
Ahmet Şık'tan Fethullah Gülen'e 25 soru - Gündem - T24 http://t24.com.tr/haber/ahmet-siktan-fethullah-gulene-25-soru/246052 … #t24 @t24comtr aracılığ

PARK
13-12-2013, 19:18
http://u1312.hizliresim.com/1j/f/vh2np.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Gazeteci Ahmet Şık, "Fetullah Gülen Birgün’de yapılan röportajda söylediklerime kısaca 'yalan' diye açıklama yapmış. O halde kendisi bunları da yanıtlasın" diyerek, Gülen'e 25 soru yöneltti.

Şık, Birgün'e verdiği söyleşide, "Cemaatin Emniyet’ten sorumlu imamı olduğu iddia edilen birinin cemaatin arşivlerini taşırken ABD’de FBI tarafından gözaltına alındığı, ele geçirilen arşivlerin Başbakanlığa ulaştırıldığı ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın bu arşivlerden yola çıkarak cemaatle ilgili bir rapor hazırladığı" iddialarına dayanarak, "AKP'nin elinde Gülen cemaatini bitirecek bir arşiv mi var?" diye sormuştu.

Ahmet Şık'ın Twitter üzerinden Fethullah Gülen'e yönelttiği 25 soru şöyle:

1- AKP-Cemaat kavgası devlete sahip olma savaşı değilse nedir? (Dershane demeyin, artık o konu tartışılmıyor.)
2- AKP iktidarında devlet rantından yararlanmadıysanız, “Ne istedilerse verdik” diyen RTE neyi kastetti ve AKP döneminde neler elde ettiniz?
3- AKP ile koalisyon ortağı değildiyseniz 2007-2012 arasında, doğal “düşmanları” tuzaklarla ortadan kaldırma birlikteliği nedir?
4- Polis ve yargıyı örümcek ağı gibi kuşatan Cemaatçiler, AKP’nin de onayıyla kontrgerilla yöntemlerine başvurmadı mı?
5- Bir sohbetinizde “Sahte CD’ler, çipler hazırlamak müminlik değildir” derken neyi kastettiniz? Bu konuda kimleri suçluyorsunuz?
6- Sahte CD ve çiplerle kimler kimlerin başını yaktı? Hapsetti? Cemaatinizin polisi ve yargı mensupları bu çetenin içinde değil mi?
7- Cemaatinizle ilgisi yoksa size yakın medya organları neden hep bu sahtecilikleri yapanları savunan yayınlar yaptı, yapıyor?
8- MİT krizi darbe girişimi değilse RTE neden “hedef bendim” dedi? Darbe girişimi değilse RTE’yi hedeflemekle amaç neydi?
9- Adına yanıt verdiğiniz O.H.Ö. kimdir? Cemaatinizdeki yeri, konumu ve görevi nedir? Emniyetin imamı mıdır? Diğer imamlar kimlerdir?
10- Neden devlet kurumları içinde imam dediğiniz sorumlularınız bulunuyor?
11- Sivil toplum kuruluşu (STK) olduğunu öne sürdüğünüz cemaatiniz polis, asker, yargı ve MİT içinde örgütlenmeyi neden bu kadar önemsiyor?
12- Militarist kurumlar başta olmak üzere devlet içinde örgütlenmenize rağmen nasıl sivil kalabildiğinizi iddia ediyorsunuz?
13- Cemaat mensuplarınız, kendi arkadaşları ya da gönüllüleri de dahil olmak üzere neden fişlemeler yapıyor?
14- Şantaj içeren, pis kokular yükselen her olayın ardından, haklılık payı yoksa neden ilk şüpheli cemaatiniz oluyor?
15- Cemaat gazetecilerinin Ergenekon konusunda yazıp söyledikleri, “objektif, tarafsız, özenli, sorumlu gazeteci” kriterlerine uygun mu?
16- Gülen Cemaati neden şeffaf değil? Gizliliğe bu kadar önem vermeniz, cemaatçi savcılar gibi sorarsak “hayatın olağan akışına uygun mu?”
17- Cemaatin finans kaynakları nelerdir? Cemaatinizin sahip olduğu finansal hacim ne kadardır?
18- Himmet adı altında toplanan paraları kim, nerede kullanıyor? Bugüne dek ne kadar para topladınız? Himmet oranları neye göre belirleniyor?
19- Kaynağı belirsiz para girişleri için cemaatin sahip olduğu finans kuruluşları mı kullanılıyor? (TMSF bu soruyu sen de ciddiye al)
20- ABD’de oturum iznini almanız için CİA mensupları neden ve hangi ilişkiler nedeniyle size referans oldu?
21- CİA patentli ve kurucularından olduğunuz Komünizmle Mücadele Derneği, Cemaatinizin örgütlenme modelinde örnek alındı mı?
22- Sizin Dünya İmamı olarak adlandırıldığınız Cemaatinizde ev, sokak, mahalle, ilçe, il, bölge, ülke ve kıta imamları ne işler yapar?
23- Hiyerarşinin bu kadar katı ve keskin olduğu bir yapı sivil midir? Demokratik midir? Kimin ne kadar söz hakkı vardır?
24- Ergenekon, Balyoz, KCK, Devrimci Karargah, Şike, Cübbeli Ahmet davalarındaki komplo ve tuzakları kimler kurdu?
25- Sorular daha çok şimdilik şununla son vereyim: Cemaatin nihai hedefi nedir?

http://t24.com.tr/haber/ahmet-siktan-fethullah-gulene-25-soru/246052

Gerçekten çok hassas ve kritik sorular bakalım sulugöz Pensilyvania imamı cevap verecekmi_?

dayan
14-12-2013, 16:22
@mechulmuhayyil:
Hem fakir/orta sınıf hem de dürüst bir insanı kimse sevmez.
Yeterince zengin değilsen, yalancı olmak zorundasın.

dayan
14-12-2013, 16:25
mechul muhayyil ‏@mechulmuhayyil 11 dk
Ama şöyle bir şey var, övgü mü yergi mi siz karar verin: Ortadoğu annesinin yetiştirdiği bir erkeğin, Avrupa'da hayatta kalması çok zor.

mechul muhayyil ‏@mechulmuhayyil 10 dk
Zira, Ortadoğu'da anne evladıyla öyle ilgilidir ki, erkek hayatı boyunca kadınlardan o ilgiyi bekler.

mechul muhayyil ‏@mechulmuhayyil 7 dk
Bu nedenle Ortadoğulu bir ailede büyümüş bir insan, Avrupalı olmak için önce özünü ("essence") yeniden tanımlayabilmelidir.

dayan
14-12-2013, 16:26
mechul muhayyil ‏@mechulmuhayyil 12 sa
Ortadoğu öyle sefil bir coğrafyadır ki, evladını döven bir baba gören her erkek, dur demeye bir bulamazken, dayağa bin bir gerekçe bulur.

"Ortadoğulu baba" figürü zulmün abdest almış halidir.

Baba değil, kutsallık kisvesi altında tahakküm eden tikel terör örgütü sanki.

net_ria
15-12-2013, 16:24
Cemaat hükümet gerilimi son hızda sürerken MİT'in cemaatle ilgili çalışmalarında tavsiye aldığı bir isim kulislerde sık sık gündeme geliyor

http://youtu.be/A7r4EGJSsKk

O isim cemaatin geçmişte üst düzey yöneticisi olduğu iddia edilen Kemalettin Özdemir

http://www.odatv.com/n.php?n=iste-mite-bilgi-veriyor-denilen-eski-cemaat-yoneticisinin-videosu-1512131200

dayan
16-12-2013, 18:40
Zaytung ‏@zaytungtweet 1 dk
Hakan Şükür'ün istifa etmesiyle vekillik yaptığı ortaya çıktı.

dayan
16-12-2013, 19:58
Sevan Nişanyan

İki yıl önce bütün taşınmaz mal varlığımı Nesin Vakfı'na bağışlamıştım. Bugün Nişanyan Otel'deki hissemi bedelsiz olarak eski karım Müjde'ye devrettim. Dünya malından tamamen arınmış oldum. An itibariyle evim yok, arsam yok, tarlam yok, şirketim ve menkul varlığım yok, motorlu vasıtam yok, işim yok, maaşım yok. İnanmayacaksınız ama SSK Bağkur ya da sağlık sigortası gibi şeylerim de yok. Özgürüm.

Ha evim yok derken var tabi başımın üstünde bir damım. Nesin Vakfına ait arazi üzerinde, eski karımın işlettiği tesis dahilinde, iki odalı kutu gibi bir evim var. Beklerim.

net_ria
16-12-2013, 20:06
Oray Egin @orayegin Hakan Şükür safını nikah şahidi Hocaefendi'den yana seçti ve AKP'den istifa etti. Bir de kendini önemseyip tavır falan koymuş ya pöf.

Hikmet Genc @hikmetgenc Hakan Şükür AK Parti'den istifa etti.Ulan en başta fişlenecek adamı fişlemeyi unutmuşlar!...Asdfljşşhdasdfc

utkuran
17-12-2013, 13:46
Mustafa Altioklar ‏@mustafaltioklar 3 dk

an itibariyle ülkede, 2 iktidar, 2 hukuk sistemi, 2 emniyet teşkilatı, 2 istihbarat örgütü açığa çıktı ve 2 yapılanma da allah için yolda...

ayhan53
17-12-2013, 13:49
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/1%283%29.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/erol%20k.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/erol.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/c%C3%BCneyt.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/ersin.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/cand.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/kanat.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/kerimcan.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/levent.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/serdar.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/%C3%BCnsal.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/yavuzo.png

BUZ
17-12-2013, 13:50
buna deep impact diyebilirmiyiz acaba.........................?

zaman gazetesinde çıkan habere göre gözaltına alınanlardan bazıları:

- Bakan Muammer Güler'in oğlu Barış Güler

- Bakan Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan

- Bakan Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar

- Ebru Gündeş'in kocası Reza Zerrab

- Ali Ağaoğlu

- Osman Ağca

- Taş Yapı'nın sahibi Emrullah Turanlı

- Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Arslan

- Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir

- Ekonomi Bakanının Özel Kalem Müdürleri M.B.K ve O.K,

- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Danışmanı Songül S.

- Çevre Şehircilik Genel Müdürü M.A.K.

Bakan Çağlayan ve Güler toplantılarını iptal etmiş.................

utkuran
17-12-2013, 14:02
Burak Kara ‏@bkara 5 dk

Hatırlatma: Muammer Güler, Gezi direnişi sırasında "Çocuklarınıza sahip çıkın" demişti.

Barış Yarkadaş tarafından retweetlendi

BUZ
17-12-2013, 14:08
Burak Kara ‏@bkara 5 dk

Hatırlatma: Muammer Güler, Gezi direnişi sırasında "Çocuklarınıza sahip çıkın" demişti.

Barış Yarkadaş tarafından retweetlendi

ama ticaret sünnettir biliyor olmalısınız......................:D

eğer ticaret yapamazlarsa geçinemiyorlar biliyorsunuz.............?

ayhan53
17-12-2013, 14:10
http://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2013/12/17/19775_resource/barisatay.jpg

utkuran
17-12-2013, 14:39
Bnjmn ‏@bnjmnbttn 4 sa

Tam da yiğidim aslanım bunu derken, cemaat operasyona başladı:)) pic.twitter.com/Xxo9TQuCoI

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmb00.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

BUZ
17-12-2013, 14:45
Bnjmn ‏@bnjmnbttn 4 sa

Tam da yiğidim aslanım bunu derken, cemaat operasyona başladı:)) pic.twitter.com/Xxo9TQuCoI

http://u1312.hizliresim.com/1j/k/vmb00.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

atasının torunu göbek bağlamış...............:)

net_ria
17-12-2013, 15:49
Tweets
Hüseyin Gülerce ‏@huseyingulercee 52m
Bu operasyon, devlet operasyonudur. Hangi devlet diye sormak yerine Gezi olaylarından beri olan bitene bakılsın ...
Expand Reply Retweet Favorite More
Hüseyin Gülerce ‏@huseyingulercee 53m
Yargı ve emniyette tasfiye edildikleri bangır bangır söylenen insanlar, Cumhuriyet tarihinin en derin operasyonuna nasıl imza atıyor?
Hüseyin Gülerce ‏@huseyingulercee 57m
Devam eden operasyonu, Hizmet hareketini adres göstererek hedef saptırma gayretleri var..

RTE'nin içine su serpilmiştir !!!....

ally_mcbeal
17-12-2013, 16:23
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/1%283%29.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/erol%20k.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/erol.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/c%C3%BCneyt.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/ersin.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/cand.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/kanat.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/kerimcan.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/levent.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/serdar.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/%C3%BCnsal.png
http://www.muhalifgazete.com/files/uploads/yavuzo.png

kerimcan kamal adlı yorumcu da tam saçmalamış, hiçbirinin inşaat sektörü umrunda değil bu olayda.

ally_mcbeal
17-12-2013, 21:59
Tam Halktv zamanı şimdi, herşey enine boyuna var. Az sonra Abdullatif Şener çıkıcak, oluşumun içinden biri ve hepsini çok iyi tanıyor, yorumları isabetli, tavsiye ederim.
Demin de Nihat Genç açıklama yaptı, sanırım Hocaefendi baya gözünü korkutmuş, Tayyibin sus pus kalmasına içerlemiş gibiydi.
Özellikle şu yorumu cuk oldu: Gezide halka gaz ve tomayla saldırdı, şimdi gaz ve toma gücüne sahip olanlara ne yapıcak.

utkuran
17-12-2013, 22:30
Cansev Karakas ‏@JansevK 1 sa

Kızlı erkekli diye bağıranlar BABALI OĞULLU malı götürüyormuş

Fatma Sibel Yüksek tarafından retweetlendi

dayan
17-12-2013, 22:39
Can Dündar ‏@candundaradasi 1 Aralık
Ankara kulisleri, "en önemli büyükelçi"nin eski bir politikacıya söylediği cümleyle kaynıyor:
"Çok yakında Türkiye'de tarih değişecek."
Mehmet Şenol Çen tarafından retweetlendi

refaba
18-12-2013, 00:38
İleriki günlerde daha çok süprizler bizi bekliyor gibi...bakalım bu operasyonlar danışıklı dövüşmü yoksa gerçekten fiş çekildimi...zaten ilk fiş gezide çeklilmişti...şu an kesin bu şudur diyemeyiz,tam detaylar anlaşılmadığı için...ama birileri gerçekten iş başında,bakalım bu işin başındakiler kim ileride mutlaka belli olur.

utkuran
18-12-2013, 11:23
Serdar Çalık ‏@serdarcalik 2 dk

Bir gün kasedim çıkar korkusuyla sevişemeyip, halk oyunlarına merak saran bir nesil yarattınız... Mutlu musunuz he, mutlu musunuz?! :(((

:)

ally_mcbeal
18-12-2013, 12:54
Can Dündar ‏@candundaradasi 1 Aralık
Ankara kulisleri, "en önemli büyükelçi"nin eski bir politikacıya söylediği cümleyle kaynıyor:
"Çok yakında Türkiye'de tarih değişecek."
Mehmet Şenol Çen tarafından retweetlendi

Önceki hafta dünyanın en meşhur kabalist ve astrologu Gahl Sasson'un semineri vardı İstanbul'da, yıldız açılarını, retroları, ezoterik konuları ele alarak günümüze ışık tutmayı hedefliyor kendisi. Her neyse beni şaşırtan adam "Türkiye'de ciddi siyasi çalkantı ve değişimler olucak, hazır olun" dedi, ardından bu çıktı.

dayan
18-12-2013, 18:09
http://https://www.facebook.com/hhdayan/posts/10152071526482230?notif_t=like Tayyip Erdoğan: Hırsızlık babadan oğula geçer

dayan
18-12-2013, 18:11
Zaytung ‏@zaytungtweet 1 dk
Başbakan Erdoğan: ''Tüyü bitmemiş yetime hakkını verirsen şer güçler çocuğu kandırır, bakanlarım o hakların emanetçisidir...''

dayan
21-12-2013, 19:47
Zaytung ‏@zaytungtweet 3 sa
Cem Uzan'dan geciken açıklama: ''Havuzdaki kontörlerle cami yapacaktık...''

dayan
21-12-2013, 19:48
KAYIBEY ‏@Kayibeyy 8 sa
“Hakkındaki yolsuzluk suçlamalarına ayet paylaşarak yanıt veren Egemen Bağış'ın önümüzdeki 4 gün içinde hatim indirmesi bekleniyor...”

dayan
21-12-2013, 19:49
CEM TOKER-LDP GN BSK ‏@tokcem 19 sa
Bütçe onaylandı. 2014te kundaktaki bebekler dahil, her TC vatandaşı devlet babasına 100TL ceza ödeyecek.Bütçeye koyulan ceza geliri 8 milyar

dayan
21-12-2013, 22:03
Mehmet Altan ‏@MehmetAltanFan 51 sn
Başbakan yönettiği devlete savaş açtı, bu büyük bela getirir...

dayan
24-12-2013, 22:01
Çapulcu Halk Partisi ‏@capulcuhalkpar 41 sn
Şamil Tayyar'dan Savcı Zekeriya Öz'e ağır tehdit pic.twitter.com/C7Lw1cZZ5C