PDA

View Full Version : YATAS- Yataş Yorgan ve San Tic AS

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9

serdar57
20-03-2013, 08:42
doğru söze ne demeli...

Borsa ve oyuncular en fazla 8/10 kağıda fokuslanmış gerisi hikaye....Çok değil 10 senedir borsada olanlar bir düşünsün bakalım borsa böylemiydi....Birsürü firma seferberlik adı altında borsaya açıldı ve çoğu büyük değer kaybetti.Milletin kımıldayacak halimi kaldı

kalemlik
20-03-2013, 11:19
acaba ilk çeyrek bilançosu kar açıklar mı ?

indis_co
20-03-2013, 15:30
acaba ilk çeyrek bilançosu kar açıklar mı ?

ilk çeyrek ciro diğer zamanlara göre daha az oluyor (Mevsimsellikten dolayı). Yalnız maliyetlerin düşmesi ve bu ay içinde gerçekleşen kredi anlaşmasından dolayı finansal gider kaleminin nasıl oynayacağı kar ı belirler. Ben kar edeceğini tahmin ediyorum. Bilançoya 1-2 hafta kala da tahmin miktarını yazarım. Y.T.D.

furay
20-03-2013, 15:45
yataş ın en iyi yaptığı şey küçük yatırımcısını öpmek. Bundan başka bişeye yaramaz. Yataş iyi hisse marka dedik aldık, acaip satış yedik . 8 ay sonra herhalde 1.20 ye ancak gelir. Bu vakitten sonra alacak varsa 2 kere düşünsün .Şeker piliç bile gözaltına girdi ama bi satış imkanı verdi küçük yatırımcıya . Bu adamlar tam bi ruhsuz .

furay
20-03-2013, 15:57
yataş gibi 2 tane işe yaramadık hissem var, kar değil zararımı çıkartabilirsem borsaya güle güle diyeceğim .4 yıldır + ya geçemedim . alırsam Aselsan gibi Ttrak hisselerden sürekli az miktarda uzun vadede yatırım yapacağım .İnşallah

yahya topal
20-03-2013, 16:39
Benimde elimde sanko klimsan fenerbahçe ve yataş var yataş dışında bir zararım yok çok şükür yataştaki maliyetimde takriben 2 tl civarında ve ne olursa olsun hiçbir şekilde satmayı düşünmüyorum. şerefsiz spekülatör maliyeti 1.50 nin üzerinde olan insanların kağıdını 1.02 den 1.03 den almayı planlıyor. bu şerefsiz herife mal kaptırmayın

yahya topal
20-03-2013, 16:55
Yataş 1 li rakamlara düşsün elimdeki tüm kağıtları satıp yataş alacam inadım inat

kumbar
20-03-2013, 17:25
bazı kayseri esnafını yahudilerle karşılaştıranların bildiği ve yediği bir kazık varmış demekki...iflas başvurusu yapan şirketler ancak bunun kadar oluyor...demekki din,milliyet vb....boş...adamda karekter olacak...cibiliyet olacak...ahlak olacak...

volkanceyhan
20-03-2013, 18:48
Arkadaşlar gerçekten nereden buluyorsunuz bu kağıtları merak ediyorum. Piyasa ile inatlaşmak fayda değil zarar getirir. Ben YATAŞ bulundurmuyorum portföyümde ama kişisel görüşüm karlı F/K'sı düşük şirketlere yönelmenin daha iyi olacağıdır.

Bir yıl önce % 150 bedelli yapmış bir şirketten daha ne beklenir anlamıyorum. Hatta okudum bazı arkadaşlar 2 milyon tl zarar gelen bilançoyu bile olumlu yorumluyor ki artık buna da diyecek söz bulamıyorum. Sadece şunu söyleyebilirim dua edin endeks satış yemesin, endeks aşağı gelirse 1.00 tl altı görülebilir. saygılarımla..
isterse 0,1 görsün kimi korkutacaksınızki anlamıyırum bu hisse benle mezara gelir napalım her hisseden ayrılırsak böyle işimiz iş ben kesinlikle satmayacağım akşamları işten gelince okuyorum yorumları böle devam etsin 2-3 yıl dokunmassam hisseme kime ne dursun afyon çimento almıştım 1.5 yıl satmadım sonunda kara gectim sattm bundada aynı taktik ha belki 2 belki 3 yıl olur beklıycez kimseyi suçlamıyorum kendi irademle aldım sağlık olsun

yahya topal
20-03-2013, 21:08
Sadece son 2 sene icinde 40 000 tl civarında yatastan alışveriş
yaptım kardeslerim kayın pederim olmak uzere hemen hemen tüm ailemde yatas ürünleri var benim baskım yüzünden başka bir yerden ürün alamıyorlardı. Yatas mı artık bir daha asla diyorum. İnşallah bu firma batar bir daha yatas ürünlerini evine sokan ne olsun bunda sonra istikbalden alışveriş yapacam.

skeptic1
20-03-2013, 22:10
Zarar eden bilançoyu övmedim, kar eden bilançolarından çok daha iyi dedim. İsterseniz açın kalem kalem inceleyin.

arkadaşlar yorumu size bırakıyorum..

31 Aralık 2012 ve 2011tarihleri itibariyle net borç / toplam sermaye oranı:
31.12.2012 31.12.2011
Toplam borçlar 46.056.244 23.829.742
Nakit ve nakit benzerleri (-) (8.145.402) (21.369.088)
Net borç 37.910.842 2.460.654
Toplam özsemaye 73.623.917 74.580.307
Toplam Sermaye 111.534.759 77.040.961
Net borç/Toplam sermaye oranı 34% 3%

indis_co
20-03-2013, 23:46
arkadaşlar yorumu size bırakıyorum..

31 Aralık 2012 ve 2011tarihleri itibariyle net borç / toplam sermaye oranı:
31.12.2012 31.12.2011
Toplam borçlar 46.056.244 23.829.742
Nakit ve nakit benzerleri (-) (8.145.402) (21.369.088)
Net borç 37.910.842 2.460.654
Toplam özsemaye 73.623.917 74.580.307
Toplam Sermaye 111.534.759 77.040.961
Net borç/Toplam sermaye oranı 34% 3%

Şimdi bu tabloyu görünce kendi kendime boşuna inceleme yapmışız o kadar dedim. Şirket toplam borcunu neredeyse 2 ye katlamış ve net borcuda 35,5 milyon artmış. Bu taraftan bakınca hisse değeri ne kadar düşse az gibi görünüyor...

Herkes kendi incelemesini kendisi yapar ama yaparken esas faaliyet karları da hesaba katarsa daha iyi bi iş çıkarmış olur. Bide bu şirketin toplam borcu gerçekten 46 milyon olsaydı özkaynağı en az 200 milyon olurdu...

Y.T.D.

skeptic1
21-03-2013, 09:07
Şimdi bu tabloyu görünce kendi kendime boşuna inceleme yapmışız o kadar dedim. Şirket toplam borcunu neredeyse 2 ye katlamış ve net borcuda 35,5 milyon artmış. Bu taraftan bakınca hisse değeri ne kadar düşse az gibi görünüyor...

Herkes kendi incelemesini kendisi yapar ama yaparken esas faaliyet karları da hesaba katarsa daha iyi bi iş çıkarmış olur. Bide bu şirketin toplam borcu gerçekten 46 milyon olsaydı özkaynağı en az 200 milyon olurdu...

Y.T.D.

Sadece bu şirket için değil bütün şirketler için geçerli olan şey, kısa vadeli ve özellikle finansal borçların şirket kazançları üzerinde olumsuz etki yaratmasıdır. Çünkü burada kazanan şirket değil kredi verendir. Zaten Bankacılık sektörünü yabancıların gözünde cazip kılan en önemli şeyde elde ettiği olağanüstü karlardır.

Bankaların bu karı nereden geliyor sizce arkadaşlar, sanayi şirketleri çalışıyor tamam. Esas Faaliyet Karı evet şirketin iyi çalıştığını gösterir doğru, ama elde edilen kar nereye gidiyor. Şirket ortağı hissedarlara mı?, yoksa Finansal borçlar nedeniyle Bankalara mı ?. saygılarımla..

indis_co
21-03-2013, 09:18
Sadece bu şirket için değil bütün şirketler için geçerli olan şey, kısa vadeli ve özellikle finansal borçların şirket kazançları üzerinde olumsuz etki yaratmasıdır. Çünkü burada kazanan şirket değil kredi verendir. Zaten Bankacılık sektörünü yabancıların gözünde cazip kılan en önemli şeyde elde ettiği olağanüstü karlardır.

Bankaların bu karı nereden geliyor sizce arkadaşlar, sanayi şirketleri çalışıyor tamam. Esas Faaliyet Karı evet şirketin iyi çalıştığını gösterir doğru, ama elde edilen kar nereye gidiyor. Şirket ortağı hissedarlara mı?, yoksa Finansal borçlar nedeniyle Bankalara mı ?. saygılarımla..

Şimdi eğri oturup doğru konuşursak elbette banka kredisi iyi değil doğrusu bedelli yapmak (Şirket 1,5 yıl önce yeniden yapılanma süreci içerisine girerken zaten bedelli yapmıştı, kısa süre sonra 2. bir bedelli şirketin pay sahipleri üzerindeki görüntüsünü daha da kötüleştirir). Ama bedelli şirket için olumlu olması gerekirken tam tersi algılanır (algılattırılıyor).

Şimdi burda yataş için konuşursak olan borçlarını daha iyi bir faizle daha verimli hale getirmek istemiş olabilirler. Eğer bu yüzden kredi çekilmiş ise; yani yeni ödenecek olan faiz eskisine göre daha iyi ise, çeksinler tabi ki de (Bide olayın kredibilite boyutu var...). Ama bi zahmet yatırımcılarını da bilgilendirsinler.

Y.T.D.

furay
21-03-2013, 11:16
işlem hacmine bak , bizim mahalledeki marangoz bile daha iyi iş yapar . batak idaş bile 100000 işlem yaşmış hahaha.....

serdar57
21-03-2013, 11:50
işlem hacminin düşmüş olması kağıdın dibe yakın olduğunun bir işareti de olabilir....

işlem hacmine bak , bizim mahalledeki marangoz bile daha iyi iş yapar . batak idaş bile 100000 işlem yaşmış hahaha.....

yahya topal
21-03-2013, 13:50
Herkesin görüşü kendine benim maliyetim hemen hemen 2 tl civarında kağıdı 1.5 senedir tutuyorum bundan sonra da ne olursa olsun satmayı düşünmüyorum 2 tl civarında maliyetim olan kağıdı 1.02 den mi satacam 2 senede olsa ben beklerim

furay
21-03-2013, 15:34
uyusunda büyüsün yaaaataş .... senin gibi hissenin ben var ya taaaa

skeptic1
21-03-2013, 16:09
Şimdi eğri oturup doğru konuşursak elbette banka kredisi iyi değil doğrusu bedelli yapmak (Şirket 1,5 yıl önce yeniden yapılanma süreci içerisine girerken zaten bedelli yapmıştı, kısa süre sonra 2. bir bedelli şirketin pay sahipleri üzerindeki görüntüsünü daha da kötüleştirir). Ama bedelli şirket için olumlu olması gerekirken tam tersi algılanır (algılattırılıyor).

Şimdi burda yataş için konuşursak olan borçlarını daha iyi bir faizle daha verimli hale getirmek istemiş olabilirler. Eğer bu yüzden kredi çekilmiş ise; yani yeni ödenecek olan faiz eskisine göre daha iyi ise, çeksinler tabi ki de (Bide olayın kredibilite boyutu var...). Ama bi zahmet yatırımcılarını da bilgilendirsinler.

Y.T.D.

Şirket haberleri ile ilgili yatırımcıları ve piyasayı bilgilendirme (özellikle olumlu haberler için söylüyorum) konusunda bende yeterli çaba gösterilmediğini düşünüyorum.. Hisse performansı şirketin marka bilinirliğinin çok altında seyrediyor ki bunda da yatırımcı ilişkilerine biraz iş düşüyor sanırım. saygılarımla..

kumbar
21-03-2013, 18:28
ekonomi dergisinde 2 sayfa atmış...tutmuş...efendim iranda üretim yapaCAKlarMIŞŞŞ....avrupadaki mağza sayısını artıraCAKlarMIIIŞ....bırakın palavra atmayıda siz önce şirketinizin çapını düzeltin...olmuş 1 lira çamura yatmış manda gibi gün boyuyattığı yerden kalkmıyor...işlem hacmi evlere şenlik...görende dergide müdür beyin atıp tutmalarını yattt aş değil mubarek şirketi istikbal,doğtaş,bellona,kiler moble,bizim mahalledeki suntacıbaşıoğlu mobilya...sanacak.....

bayceliski
22-03-2013, 14:29
http://c1303.hizliresim.com/17/q/lb9w2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kalemlik
23-03-2013, 07:57
arkadaşım grafiği yorumlayabilir misin?

indis_co
23-03-2013, 17:38
arkadaşım grafiği yorumlayabilir misin?

Arkadaş yok galiba onun yerine ben yorumlamaya çalışayım;

Benim anladığıma göre pozitif uyumsuzluk var ve "Düşen kanal kırılmak üzere" kırarsa üstte dirençler sırasıyla 1,08 ve 1,15...

Y.T.D.

by hadrian
23-03-2013, 18:15
bana kalırsada 1.00 tutunmaya çalışıyo kırarsa solugu 0.90da alır
guzelim kagıt ne hale geldi patron satıcı oldumu kagıt kendini ne yazıkki bir türlü toplayamadı o gunden beri :(
ytd

volkanceyhan
24-03-2013, 17:50
şişhaneden aşağı kasımpaşa hesabı yatışşşşşş devam

MsSql
25-03-2013, 09:51
Kademeler şişmeye başladı.
http://img.tapatalk.com/d/13/03/25/eda5yguq.jpg

indis_co
25-03-2013, 10:16
Kademeler şişmeye başladı.
http://img.tapatalk.com/d/13/03/25/eda5yguq.jpg

Tekniğe bi hareket uyduracak galiba. Bakalım niyeti neymiş... Y.T.D.

skeptic1
25-03-2013, 21:57
Hissedeki son iki yükseliş hareketinin değerlendirmesi;

105 d stand-bay sonrasında yükseliş %60
120 d stand-bay sonrasında yükseliş %38
180 d stand-bay sonrasında yükseliş %..?

tabi hareket ne zaman olur buna k.y. karar veremez ama en azından şunu söylemek yerinde olacaktır olası olumlu gelecek 2013 dönem bilançoları iyi fırsatlar verebilir..

MsSql
26-03-2013, 09:58
Hissedeki son iki yükseliş hareketinin değerlendirmesi;

105 d stand-bay sonrasında yükseliş %60
120 d stand-bay sonrasında yükseliş %38
180 d stand-bay sonrasında yükseliş %..?

tabi hareket ne zaman olur buna k.y. karar veremez ama en azından şunu söylemek yerinde olacaktır olası olumlu gelecek 2013 dönem bilançoları iyi fırsatlar verebilir..

Kısacası bu çocuk okur mu ? Bence okur.:)

furay
26-03-2013, 20:32
Ben böyle şerefli ve haysiyetli bi hisse görmedim . Diğerleri dönerken bu gidemeyeceğine göre, beraber dönerler artık. Yazık bize musallat oldu, nereye kadar bakalım...

indis_co
27-03-2013, 15:30
Spek kıpraştırmaya başladı...

MsSql
27-03-2013, 15:43
Bu kadar mal yetmez herhalde biraz daha toplamalı.

tamarix
27-03-2013, 16:23
yarın, 103 olur yine............

rasmuty
27-03-2013, 17:13
derinlik gorebilen varmi..108 de kac adet yıgılı? Dostlar alisveriste gorsun hesabi..Kendileri alip kendilerimi satiyor:)

tenessih
27-03-2013, 20:30
200bin var

indis_co
28-03-2013, 10:16
Bizim spek selektör yapıyor, yol mu istiyor :)

parasabir
28-03-2013, 12:15
Spek neden selektör yapsın ki ? Yol otoban. Hemde 8 şerit. Bu ortamda (faizlerin sürekli düştüğü, dövizin kontrol altında olduğu, emlak fiyatlarının şiştiği ) eğer çok acil paraya ihtiyacımız yoksa neden zararına elimizdeki malı satalım. Spek dediğiniz zat; akıllı ise ( mutlaka akıllıdır ki bu kadar paraya hükmediyor ) hisseye baskı yaparak toplamaya uğraşacağına yukarıya zıplattıkça zıplatır, malı götürür. Bizler verdiğimiz parayı kurtarırken kendisi 3 hatta beş kez doldur boşalt yaparak karını katlar.
Yani kendimizi kandırmaya gerek yok. Bu kağıtta spek felan olduğunu sanmıyorum. Benim gibi az lotlarla çok sayıda kişinin eline dağıldığı için kimse kağıdı hareketlendiremiyor. Elbet bir palanın dikkatini çeker ve 2 günde olan olur. Sabırrr... sabırr. syg.

borsinan
28-03-2013, 12:32
Spek neden selektör yapsın ki ? Yol otoban. Hemde 8 şerit. Bu ortamda (faizlerin sürekli düştüğü, dövizin kontrol altında olduğu, emlak fiyatlarının şiştiği ) eğer çok acil paraya ihtiyacımız yoksa neden zararına elimizdeki malı satalım. Spek dediğiniz zat; akıllı ise ( mutlaka akıllıdır ki bu kadar paraya hükmediyor ) hisseye baskı yaparak toplamaya uğraşacağına yukarıya zıplattıkça zıplatır, malı götürür. Bizler verdiğimiz parayı kurtarırken kendisi 3 hatta beş kez doldur boşalt yaparak karını katlar.
Yani kendimizi kandırmaya gerek yok. Bu kağıtta spek felan olduğunu sanmıyorum. Benim gibi az lotlarla çok sayıda kişinin eline dağıldığı için kimse kağıdı hareketlendiremiyor. Elbet bir palanın dikkatini çeker ve 2 günde olan olur. Sabırrr... sabırr. syg.

bugune kadar bu kaatta okudugum en guzel ve borsayı bılen yazısı buydu tebrık etmek ıcın ılk defa yazı yazıorum..kaatta spek falan yok spek bekleyerek mal toplamaz boyle seylerle ugrasmaz karar verılır kaat tasınır yukarı..burda operasyon olmadıkca kaat arada %15*20 cıkıp gelır aynı yerlere..uzun vadede ılla bırı cıkar kaadı goturur yukarlara tabı patron ısterse ortaklasa.olay bundan ıbaret kımse kendını kandırmasın spek var ısterse falan dıye..

indis_co
28-03-2013, 13:34

bugune kadar bu kaatta okudugum en guzel ve borsayı bılen yazısı buydu tebrık etmek ıcın ılk defa yazı yazıorum..kaatta spek falan yok spek bekleyerek mal toplamaz boyle seylerle ugrasmaz karar verılır kaat tasınır yukarı..burda operasyon olmadıkca kaat arada %15*20 cıkıp gelır aynı yerlere..uzun vadede ılla bırı cıkar kaadı goturur yukarlara tabı patron ısterse ortaklasa.olay bundan ıbaret kımse kendını kandırmasın spek var ısterse falan dıye..

Yani spek yok ve dünkü hacmi biz ky ler kendi aramızda yaptık diyorsunuz. Valla bravo :)

indis_co
28-03-2013, 13:42
Nedir bu spek, hiç kaybetmez mi ? (http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=55279)

bayceliski
28-03-2013, 13:55
Yani spek yok ve dünkü hacmi biz ky ler kendi aramızda yaptık diyorsunuz. Valla bravo :)

:):):)
hem çok güldüm hem de çok hoşuma gitti bu yorum elinize sağlık.
biz ky olarak neymişizde haberimiz yokmuş:)

borsinan
28-03-2013, 14:22
:):):)
hem çok güldüm hem de çok hoşuma gitti bu yorum elinize sağlık.
biz ky olarak neymişizde haberimiz yokmuş:)

arkadaslar bu tıp hısselerı arada gırıp %7-8 bazende %15-20 yapılıp bırakılır ama bu kaadın spegı tarafından olmaz..borsada cıkıslar patronla anlasmalı yapılır bu kaatlarda su asamada bısey yok emın olun..dedıgımız gıbı bı babayıgıt cıkarda ben bu kaadı bıraz tasıym derse belkı o zaman 2 lere gıderız ama zor su asmada..yoksa banane spekten mpekten 1.27 malıyetle beklıorum uzun zamandır ve cıddı zarardayım..ınan bu yazdıklarıma

MsSql
28-03-2013, 14:44
Yarın takaslara bakıp kim almış kim satmış görürüz.Tarihler,satışlar maliyetler belli, kendi çapımızda değerlendirir karar veririz:D
Kaç gündür hacmi yerlerde olan kağıt 10 katı fazla hacim yapıyorsa ya mal topluyorlardır yada mal yediriyorlardır.

borsinan
28-03-2013, 23:10
1.15 ardından 1.35 denemesı yapabılır ama gounen sukı 1 ın altı kısa zaman ıcınde gorulecek tahmınen 2-3 aya kadar..umarım trade yapma ımknı elde ederız..

indis_co
29-03-2013, 09:14
1.15 ardından 1.35 denemesı yapabılır ama gounen sukı 1 ın altı kısa zaman ıcınde gorulecek tahmınen 2-3 aya kadar..umarım trade yapma ımknı elde ederız..

Yukarısı görülebilir ama aşağısı görülecek???

Yazılarınızı yazarken yatırım tavsiyesi oluşturmayacak şekilde yazarsanız sevinirim.

borsinan
29-03-2013, 11:54
hıcbır kaat devmlı dusmez hele endeks cıkarken ılla bır tepkı verıcek odan bahsedıorum ıstersenız son 9 aylık grafıgı ınceleyın endeksle beraber

indis_co
29-03-2013, 12:00
hıcbır kaat devmlı dusmez hele endeks cıkarken ılla bır tepkı verıcek odan bahsedıorum ıstersenız son 9 aylık grafıgı ınceleyın endeksle beraber

hocam mesele düşmesi yada yükselmesi değil (hoş zaten yükseleceğini umut ettiğimiz için burdayız) Yukarı denemesinin ihtimal ama düşmesinin kesin olduğunu anlatan bi yazı yazmışsın, bu yüzden yazmıştım. Belli ki farketmeden yazmışsın.

lukas
29-03-2013, 12:20
ne oldu 2 gündür 1,07 1,08 kıpardamıyor.yoksa 3-4 basamağa iş yapan arkadaş 1,03-1,04 aldıklarını mı satıyor...

borsinan
29-03-2013, 14:07
valla kardes elımde 1.27 malıyetlı ıyı sayılabılecek kaat var.1 sene once tavsıye uzerıne aldım ama buyuk hata yaptım malesef bu tıp kaatlardan uzak durmak lazım.malesef bu kaadın cıkması sadece patron odaklı onlarda 4 sene once yaptıgını tekrar yaparmı allah kerim.su fıyatlar cok tehlıkelı tepkı vermemesı cok sıkıntı verıcı tahmınım bu yuzden asagılar..umarım yanılırım guzel gunler gorurruz

rasmuty
29-03-2013, 15:02
Takasları inceleyebilen oldumu arkadaslar? Iki gun onceki hareket neyin nesiymiş?

MsSql
29-03-2013, 15:26
Çarşamba günü takasları akşam daha net olur sanırım.

http://f1303.hizliresim.com/17/x/lkut7.png

borsinan
29-03-2013, 15:37
12 senedır borsadayım gırdıgım en asagılık kaat dıyebılırım.......sahıpsız umursanmayan bır kaat

MsSql
29-03-2013, 16:05
255.000 lot işlem oldu.
Bunun 235.163aktif satış emriydi.
20.246 aktif alış emri.Sürekli satış yiyen bir tahta.

kalemlik
29-03-2013, 16:27
maliyetim 1,18 ,maliyetime geldiğinde satacağım.. ve bir daha bu hisseden 1 lot bile alım yapmayacağım. imkb 30 dan başka hisse almak artık yok... iyi bir ders oldu...

borsinan
29-03-2013, 18:06
1.15 lerı dıp sandık yıllarca olan duruma bakarak ama sanırım su n o bolge dırenc oldu ısımız allahlık cunku kaatta ne spek var ne patron..beklıcez dua edıcezkı bı abı gelsın gotursun dıye...hayırlı haftalar

volkanceyhan
29-03-2013, 18:58
bugun bilerek 1.06 dan eksi kapamadıysa ben adam değilim hafta sonu piskolojik baskı yapmaya çalışıyor çok çakal bunlar varya hemde nasıl şimdi bir patron yada spek için hareket etme zamanı dısarıdaki dagılan lotlardır onlar biliyor bizde ne kadar var yatırımcıda ne kadar lot var kurşu kurusuna biliyorlar bu yuzden kağıdı kaldırmaya basladıkları zaman kafalarına yiyeceği lotları hesaplamak zorundalar bu yuzdende mumkun oldugu kadar piskolojik baskı ile mal toplayıp tamam bu kadar lot bize yeter haydı yıkarı kaldırıp yenı ky lere yedirelim stratejisi borsanın kuralıda bu zaten ama bu ne zaman olur bilemeyız cunku en cok sıkıntı artık ky lerin inatcı olması ve zararına mal satmamaları anca sıkışan paraya ihtiyacı olan olcak yada lanet olsun dıyen ölesi bu devran böle gider dostlar zaman lazım elbette cıkacak bir zaman ben iflas etmıs hacizli bilemme nelı kagıtların bile bu fiyattan yukarıda oldugunu işlem gördugunu bılıyorum korkutma yıldırma politikası baska bişi değil ben tursusunu kurarım beklerım zamanında ekmek yedıgım kagıt ihanet etmemek gerek şimdi yedırdıklerını kusturmak ıstıyor ama bu bende tutmaz allaha sukur calısıyorum kazancım var borsaya muhtac degılım ben gıbı cok adam varsa bu hisse burda kalır dediğim gibi arkadaslar istedikleri kadar malı toplamadan hayatta cıkmaz yukarı bızde zararda beklerız onlarda trade yapamadan dururlar magazası fabrıkası ihracatı arsası bılmem nesı olan bir kagıt bir masa sandalyeden şirketler var kıyaslarsak beklıycez arkadaslar sıkılan ıhtıyacı olan satacak bunlarda toplayacak sonra ucus yada daha asagı toplamak ıcın ben sadece hafta sonları bakıyorum artık yenı taktık

lukas
29-03-2013, 19:58
son takas durumunu verebilecek biri varmı ?? önemli...

indis_co
30-03-2013, 00:11
bugun bilerek 1.06 dan eksi kapamadıysa ben adam değilim hafta sonu piskolojik baskı yapmaya çalışıyor çok çakal bunlar varya hemde nasıl şimdi bir patron yada spek için hareket etme zamanı dısarıdaki dagılan lotlardır onlar biliyor bizde ne kadar var yatırımcıda ne kadar lot var kurşu kurusuna biliyorlar bu yuzden kağıdı kaldırmaya basladıkları zaman kafalarına yiyeceği lotları hesaplamak zorundalar bu yuzdende mumkun oldugu kadar piskolojik baskı ile mal toplayıp tamam bu kadar lot bize yeter haydı yıkarı kaldırıp yenı ky lere yedirelim stratejisi borsanın kuralıda bu zaten ama bu ne zaman olur bilemeyız cunku en cok sıkıntı artık ky lerin inatcı olması ve zararına mal satmamaları anca sıkışan paraya ihtiyacı olan olcak yada lanet olsun dıyen ölesi bu devran böle gider dostlar zaman lazım elbette cıkacak bir zaman ben iflas etmıs hacizli bilemme nelı kagıtların bile bu fiyattan yukarıda oldugunu işlem gördugunu bılıyorum korkutma yıldırma politikası baska bişi değil ben tursusunu kurarım beklerım zamanında ekmek yedıgım kagıt ihanet etmemek gerek şimdi yedırdıklerını kusturmak ıstıyor ama bu bende tutmaz allaha sukur calısıyorum kazancım var borsaya muhtac degılım ben gıbı cok adam varsa bu hisse burda kalır dediğim gibi arkadaslar istedikleri kadar malı toplamadan hayatta cıkmaz yukarı bızde zararda beklerız onlarda trade yapamadan dururlar magazası fabrıkası ihracatı arsası bılmem nesı olan bir kagıt bir masa sandalyeden şirketler var kıyaslarsak beklıycez arkadaslar sıkılan ıhtıyacı olan satacak bunlarda toplayacak sonra ucus yada daha asagı toplamak ıcın ben sadece hafta sonları bakıyorum artık yenı taktık

Hocam görüşlerine tamamen katılıyorum. Şirketin durumu fena değil ama hisse ederi içler acısı. Sürekli ekran başında olan kişi endeks ve diğer yukarı giden hisseleri gördükçe; ihtiyacı olmasa da satası geliyor. Ne kadar söylesek hisse şu kadar iyi veya kötü, zamanı gelmedikçe bizi tatmin etmeyecek. Ne hisseler(ismi lazım değil) var faaliyeti yok ve şirket parası faizde bekliyor ama baksan ederinin 3 katından işlem görüyor (ederi derken ederi zaten bankadaki para)... Ben mart sonuna kadar 1,15-1,20 bandına gireceğini tahmin ediyordum ama olmadı.

Kendi adıma; 3 aylık bilançoyu görmek istiyorum, eğer tatmin olursam 6 aylığı da görmeyi düşünüyorum. Allah hissesi olana sabır versin. İnşallah bekleyen de beklemeyip başka hisseye girende kazanır.

volkanceyhan
31-03-2013, 18:09
yarın pazartesi bu haftayada kaymasınlar bari

arifaga
31-03-2013, 20:31
dahaçok bekleriz.Allah,dan hayırlrsı bu hisse bu sene para kazandırmayacak galiba...

indis_co
01-04-2013, 08:31
http://www5.picturepush.com/photo/a/12561438/img/12561438.png

*** 1 nolu düşen kanal kırılırsa 1,18 deki ara direnç çabuk kırılır. 1,25 sağlam direnç olur.
*** 1,25 direnci aşılırsa 2 nolu düşen kanal test edilir. 2 nolu kanalın kırılması için iyi bir haber yada kar lı bi bilanço gelmesi gerekiyor.. Hele bi kırılsın bi daha çizittiririz...

Y.T.D.

kalemlik
01-04-2013, 09:27
artık bu hisseye direnç destek hiçbirşey sökmediğine inanıyorum. tamamen kağıdı elinde bulunduran insan müsveddesinin kafasına kalmış bir şey...

borsinan
01-04-2013, 12:46
hısse sahıpsız arkadaslar hayal kurmayın bende bunu gırdıkten 1 sene sonra ogrendım malesef emın olun kımse yok kaatta

furay
01-04-2013, 15:23
hiçbir hisse sahipsiz değildir ama adamlar ruhsuz . Çoğu şeye duyarsız kalıyor . gönülleri olması lazım . Bu hisseyi almadan önce diğer hisseleride baktım aptal gibi yataş aldım . Ben düşük yerden aldığımı zannetmiştim ama yataş daha aldığım yere gelmedi onlar + ya geçti . En iyisi satmak lazım. Ama satmayacağım en az 2 yıl burdayım...

furay
01-04-2013, 15:25
edip çıktı gitti, krtek bile çıkar bu uyuyan manda burda kalır. şeker piliç bile çıkar......

volkanceyhan
01-04-2013, 17:26
cehenneme kadar yolun var bizde senınle gelıyoruz ama.......

borsinan
01-04-2013, 17:31
hısse sahıbı patrondur kımse bu tıp kaatlarda oyuncu olmak ıstemez uzun surelı max 2-3 ay ıs bıter kar paylasılır ortaklasa..anlayan anladı neyse ısımız cok zor ve uzun 1.27 ben yolcuyum ınsallah bulasanda bence akılsızdır...

yahya topal
01-04-2013, 21:26
Elimde benimde bayağı bir kağıt var yarısını 1.20 den satacağım kalanını 2 den aşağı satmam. Ben de spekülatörün patronlar olabileceğini düşünüyorum

borsinan
01-04-2013, 22:18
dusunmene gerek yok onun ıznı ve edecegı karla olur bu ısler aksı halde ımkansız..su an kaatta kımse yok buna yuzde yuz ınanın

indis_co
02-04-2013, 10:44
Spek vardı ha spek yoktu ha :) ..... Kağıtta hacim oluyorsa belli bi grup kağıda giriyorsa, az çok tekniğe (kılıfına) uyduruyorsa; bunu patronda yapsa, aracı kurumdaki eleman da yapsa sen de bende yapsak spekülatif işlem olur ve spek yapmış olur. O yüzden bu tahta sahipsiz, speği yok demenin anlamının olmadığını düşünüyorum. Şöyle olsa anlarım. Kağıdın %75-80 i halka açılmıştır, kağıdın toplu olup olmadığı belli değildir, biri yada bi grup tahtaya sahip çıkılacaktır da kağıdı hareketlendirecektir, o zaman haklısınız...

O kadar çok olumsuz yorum yapılıyor ki şu aralar.. İnanın kararsız kalmış olanlar sadece bu yazılara bakarak bile hissesini çok düşük bi değerden satabilir.

Varsa bildiğiniz şirketle ilgili olumlu olumsuz veriler, onları paylaşın ama ben bıktım satacam, spek yok, kesin düşer.. vs.. Yapmayın yazık günahtır diyorum.

Y.T.D.

skeptic1
02-04-2013, 11:10
Son 10 günlük takasların detayında 3 kurum üzerinden sanki bir miktar alım yapıldığı görülüyor, ama bununla birlikte şunu da söylemeliyim ki ortada henüz net bir resim yok. saygılarımla..

borsinan
02-04-2013, 11:29
pekı baskan haklısın..ben ıyı bılmeden yazmam ama rahatsızlık verdıysek kusurabakma ........bol speklı gunler herkese

indis_co
02-04-2013, 13:01
pekı baskan haklısın..ben ıyı bılmeden yazmam ama rahatsızlık verdıysek kusurabakma ........bol speklı gunler herkese

Sen doğrusun ben yanlışım diye bişey yok ki. Biz yatırımcıyız. Eğer bu hissede yazı yazıyorsak, faydalı olabilelim diye yazıyoruz, yoksa kendi kişisel görüşlerimizi yazacaksak, böyle bir ortama ne gerek varki, açalım bi facebook grubu orda yazalım. Ben kendi adıma rahatsız olmuyorum, ama negatif etkilenip hissesini satanlar için vebal oluşturursunuz diyorum. Olumlu olumsuz olan bişey varsa söyleyin ki bizde bilgilenelim. Yatırım yaptığımız şirketi tanıyalım...

Eğer bu şirket şu an çok kötü bir durumda ise açın bakın hisse grafiklerine, o grafiklerde hisse fiyatının yükselmiş olduğu dönemlerdeki bilançoları da bi inceleyin. Yani şu anki hisse fiyatına göre değerlendirirsek 1,05-1,06 lık hisse değerindeki şirket durumu ile geçen sene 1,50-1,60 seviyelerindeki hisse durumu arasında nasıl bir fark göreceksiniz (ki 1,50-1,60 seviyelerinde de daha yüksek beklentiler vardı..)??? Adam borçlarını bi yapılandırır esas faaliyet karlarına ek olarak bide finansal giderler düşer, şirket yüksek kar yazar, sonrada "yoksa bu şirket iyi miydi" deriz...

Elbette spekülatif hareketler olacaktır, biri zarar edecek ve birileri de kar edecek.

Asıl ben rahatsızlık verdiysem sen kusura bakma Y.T.D.

parasabir
02-04-2013, 14:25
Değerli Yataşcılar, Bugün bir iyilik yaptım.( iyilik söylenmez ama ne yapalım ) Elimdeki Bossa hisselerini ( çok az ) 3 aydır tutuyordum. Çünkü % 10 zarardaydım. Bossa da bu kağıt gibi endeks düşerken en önde giden, endeks yükselirken ise saklambaç oynayan bir kağıt olduğundan herkes çok sinirliydi. Bu gün kar amacımı bırakıp 1.84 tl. den elimdeki bossaları satış yazdığım gibi kaptılar. Her zaman 2 ileri 1 geri yapan kağıt yürü ya spek deyip şu satırları yazarken 1.96 da idi.
Kıssadan hisse dersek; benim uğursuzluğum bu Yataşa da bulaşmış belli. Ben bu kadar arkadaşın vebalini taşımamak adına çok yakında bu kağıttan da kar amacımı bırakarak vedalaşacağım. Belki o zaman sizinde yüzünüz güler. Bir denemekte fayda var. Her şer de bir hayır varmış. Kafanızı dinç cebinizi dolu tutmanız dileğiyle saygılar sunarım.

borsinan
02-04-2013, 16:10
cok guzel yazmısınız gercekten,karsılıklı yanlıs anlasıldık sanırım ustad.tum samımıyetımle soyluyorum bu tıp hısseler aslında barız kumar gecmıste yapılan operasyonlar hep patron odaklıydı gene o tıp bır hareke olursa hedef verılebılır ama su an terkedılmıs bır kaat var onumuzde ve sadece bekleyebılırız.bılanco olara ısteseler 1-2 susleme makyajla daha da guzel yapılabılır ama ısın ıcıne patron gırdımı hersey degısıyor malesef..umarım hepımız guzel aydnlık gunlerde bulusuruz..saygılarr

volkanceyhan
02-04-2013, 16:56
cemas afyon yatas hepsi aynı hareketleri yapıyor borsada çeşitli taktikler var sıra sıra kullanıyorlar bu üçü aynı taktikteler ama su var yatas 1 nominal değere yakın diğerleri daha yukarda oyuzden beklemeye devam yaza tatile beraber gideriz

ArifTurgay
02-04-2013, 19:31
Ben bir küçük yatırımcı olarak biraz aldım,hemde cirosu artsın diye ev kuracak oğluma alışveriş yaptım.Böyle başka nasıl yatırımcı bulursunuz sayın Yataş Yöneticileri.Alışveriş sırasında mağaza yetkilileri bizim yatklar şöyle bizim yataklar uzay tenolojisi filan laflarla bide bu konuda öncü marka diye malı aldık..İnşallah bilançoya yansır....

volkanceyhan
02-04-2013, 20:16
walla ben bir çöp almıyorum batsın amk firması

yahya topal
02-04-2013, 20:38
Ben de 2 senedir mal gibi alışveriş yapıyordum artık ufacık çöp almam bundan sonra istikbalden alışveriş yapacam yatasa iliskin ne varsa inşallah batar mahvolur her gun beddua ediyorum dün elimdeki hisselerin yarısını 1.20 den satarım diyordum şimdi karar verdim 2 sene daha olsa bekleyec bu o.... Cocuklarına mal yedirmeyecem

bayceliski
02-04-2013, 20:41
Ben bir küçük yatırımcı olarak biraz aldım,hemde cirosu artsın diye ev kuracak oğluma alışveriş yaptım.Böyle başka nasıl yatırımcı bulursunuz sayın Yataş Yöneticileri.Alışveriş sırasında mağaza yetkilileri bizim yatklar şöyle bizim yataklar uzay tenolojisi filan laflarla bide bu konuda öncü marka diye malı aldık..İnşallah bilançoya yansır....

ya hocam kusura bakmayın ama bence siz borsayı bırakın
bende ülkerden biraz çikolata bisküvi falan alıyım çeyrek bilanço coşsun
bu nasıl bir yatırım anlayışı anlamadım doğrusu...

ayrıca burası borsa kazançla orantılı olsa sürümle satışla alakalı olsa hangi kağıtlar nerelerde olurdu kimbilir....

son olarak şunu belirtmek istiyorum
bilançoda net esas faaliyet karına bakarsanız geçen seneye göre muazzam bir değişim var
yani firma zaten satışlarından güzel hasılat yakalayıp güzel karlar elde edebiliyor...

emin olun dost sözüdür kinaye küçümseme vs yoktur.

bereketli günler....

bayceliski
02-04-2013, 20:58
http://f1304.hizliresim.com/18/2/lqphc.png (http://bit.ly/c25MCx)

indis_co
02-04-2013, 21:01
http://f1304.hizliresim.com/18/2/lqphc.png (http://bit.ly/c25MCx)

Hocam tablo için teşekkürler.

yahya topal
02-04-2013, 22:06
ben bu arkadaşa şunu söyleyim ben sadece 2 3 senede yataştan 40.000 Tl civarında alış veriş yaptım kardeşlerim kayın pederim dahil hemen hemen tüm sülalemde yataş ürünleri var. herkese yataştan alış veriş yapmasını tavsiye ediyordum her yerde iyi niyetli bir şekilde yataşın reklamını yapıyordum hanginizin evinde yataşın kitaplığı vardır. kitaplığımı bile yataştan aldım. niçin sırf yataşa fayadamız olsun diye. evimdeki tüm ürünler yataş ürünü ama bitti. belki böyle mantık mı olur diye eleştireceksiniz. ama bizimsiki iyi niyetli safça bir yaklaşım. ne var ki yataşın sahipleri gerçekten insanları yataştan soğutacak her şeyi yapmaktalar. bundan sonra yataşa ilişkin heşeye lanet ediyorum inşallah batar.

bayceliski
02-04-2013, 22:12
ben bu arkadaşa şunu söyleyim ben sadece 2 3 senede yataştan 40.000 Tl civarında alış veriş yaptım kardeşlerim kayın pederim dahil hemen hemen tüm sülalemde yataş ürünleri var. herkese yataştan alış veriş yapmasını tavsiye ediyordum her yerde iyi niyetli bir şekilde yataşın reklamını yapıyordum hanginizin evinde yataşın kitaplığı vardır. kitaplığımı bile yataştan aldım. niçin sırf yataşa fayadamız olsun diye. evimdeki tüm ürünler yataş ürünü ama bitti. belki böyle mantık mı olur diye eleştireceksiniz. ama bizimsiki iyi niyetli safça bir yaklaşım. ne var ki yataşın sahipleri gerçekten insanları yataştan soğutacak her şeyi yapmaktalar. bundan sonra yataşa ilişkin heşeye lanet ediyorum inşallah batar.

hocam özel olmassa borsaya başladığın güne göre durum nedir yekünde?
hikayenizi merak ettim...

ArifTurgay
02-04-2013, 22:54
Bir yatak ortalama 1500 TL bir hisse 1 tl....Neyse bahar düğün sezonudur...Malum yatak da almak lazım.Hayırlı işler bol kazançlar olsunda kağıt belki kıpırdamaya niyetlenir....

furay
03-04-2013, 14:21
sen ne işe yararsın , yataşşşş. h.b.b. yaramazsın . s.k.k. hisse

Explore
03-04-2013, 21:42
Borsada kazanmak da var kaybetmek de, buna kızmıyor insan. Öte yandan herkesin kazandığı bu ortamda bu kadar kayıp yaşayınca insanın çok canı yanıyor.

ardaxy
03-04-2013, 22:48
yataşa yattım tavana dogru; bekliyorum bakalım................

borsinan
05-04-2013, 09:11
dus dus 0.1 ol sana bu yakısır....bu kadar salak nasıl oldum hala ınanamıorum borsada boyle kaatları bırak satın almayı ekranına bıle almıcan aslında

indis_co
05-04-2013, 09:49
Bugün en çok artanlar listesinde UTOPYA şirketini görünce, haberlerini inceledim. Adamlar hisse geri alım yapacaklarmış... Aklıma hemen bizim hisse geldi :) (Gerçi geri alım haberi gönderen başka şirketler de olmuştu, rysas ve bmeks gibi, onların halini görünce öyle geri alım olacaksa olmasın daha iyi :))

Y.T.D.

indis_co
05-04-2013, 10:46
Hisseye bi lambacı dadanmış, kendi çapında 3-5 lot la habire 1,05 i gösterip duruyor...

furay
05-04-2013, 11:13
üsküdarda sabah oldu , uyan yavrum uyan.

indis_co
05-04-2013, 15:20
http://www.rtmproje.com/yatas-a-s-luks-villa-elektrik-mekanik-projesi/

Yataş ın 2010 yılında 12 adet villası var mıydı? Konuyu bilen aydınlatırsa sevinirim...

indis_co
08-04-2013, 08:57
http://www1.picturepush.com/photo/a/12636854/640/12636854.png

Nerde olduğumuzu görelim...

borsinan
08-04-2013, 15:05

bu grafık benım dedıgımı onaylıyor hedef 0.60-70 ler.malesef

indis_co
08-04-2013, 16:12
bu grafık benım dedıgımı onaylıyor hedef 0.60-70 ler.malesef

Ocak sonundan bu yana düşen kanal içinde hareket ediyoruz.. En azından şu an düşen kanal üst bandına yakın hareket ediyoruz. Bu da üst kanal kırılmasını kolaylaştırır. Bence aşağıya inmesi daha zor gibi. Ama inmesi de çıkması da ihtimal dahilinde...

Y.T.D.

nazelyon
08-04-2013, 16:49
KENDİ ADIMA 1.03 altı kapanış olmadığı müddetçe sorun yok.. 0.60-0.70 olması için yeni bir bedelli artırım yapması gerekir.. bilanço ÇOK kötü gelse bile oralara kadar düşeceğini SANMAM.. görüşlerimi yatırım tavsiyesi olarak algılamayın..saygılar

borsinan
08-04-2013, 17:06
ınsallah yanılırım da su karaktersız kaattan herkes kurtulur...1.5 sene oldu ne hallerdeyız.

indis_co
08-04-2013, 18:19
http://www.rtmproje.com/yatas-a-s-luks-villa-elektrik-mekanik-projesi/

Yataş ın 2010 yılında 12 adet villası var mıydı? Konuyu bilen aydınlatırsa sevinirim...

Konuyu Deniz Bey (Yataş Pay sahipleri ile ilişkiler uzmanı) ile görüştüm. "Yataş şirket ortaklarından Yılmaz Öztaşkın' a ait olduğunu söyledi." Bu projenin aslında Yataş ile bağı olmadığını, Yılmaz Öztaşkın isminin Yataş ile anıldığından böyle bi karışıklık olabileceğinden bahsetti. Bugün yanlışlık yaptığı iddia edilen Referans Teknik Mimarlık ile görüşmek istedim ama ulaşamadım. Bi yanlışlık varsa düzeltsinler, ileride tekrar kafa karışıklığı olmasın...

arifaga
08-04-2013, 21:10
arkadaşlar bu hisse bedelli yaparsa nominal 1.00 tl.den yapar.onun için bedelliden korkmayın buna zaten spk izin vermez.kadıgı yukarı çekip öyle bedelli yaparlar.buda 3-4 sene sonra belki.ytd.dir.bol kazançlar.....

ArifTurgay
08-04-2013, 21:36
Sokakta her Yataş kamyonu gördükçe bunlar ne taşıyor diye merak ediyorum....

furay
09-04-2013, 14:02
bu hisseden yüzümüz zor güler.Aldım alalı hiç toparlamadı , umutsuz bi durum var ...

indis_co
09-04-2013, 16:38

Benim çizime göre kanal kırıldı. Hayırlı olsun...

ArifTurgay
09-04-2013, 16:48
demek kamyonlar dolu gidiyormuş...Eeee zamanı düğün mevsimi geliyor şöyle uzay teknolojisi sunan yatak lazım.Onu alınca Baza başlık vs.aksesuarlar derken kamyon doluyor.HAYIRLI İŞLER....

nazelyon
09-04-2013, 17:34
biri son yarım saatte 600.000 civarı lotu süpürdü.. ilginç yarın ola hayrola bakalım...

özspektif
09-04-2013, 18:01
Son Bilancodan sonra yüzde 10 düzeltme yaşayan ve 2 aydır yatay seyreden ekonomimizin mihenk tasi yataş a.ş nin 2013 1 çeyrek Bilancosunda yüksek miktarda kar aciklayacagi ve piyasa beklentisi ile konjonkturel nedenlerle bu yüksek karın geleceği beklentisi hisse üzerinde yükseliş baskısı yapmaktadir. Yatırımcı hissesine güvenmeli ve ne olursa olsun umutsuzluga kapılmamalidir. Şirket bilançosu gelecek günlerde mükemmel yukselisi işaret etmektedir. Özellikle son 1 aylık hisse değişimleri hissede toplama yolu ile degisime neden olmaktadir. Resim netleşmis ve beklenti yükseliş yönüne kaymıştır. Önümüzdeki 1.5 aylık süreçte hissenin 1.50 üzerine yükseleceği aşikardır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Dermando
09-04-2013, 18:27
Akşamüstü gelen yükseliş beklentinizi çok yükseltmiş anlaşılan. Bu kadar net konuşmamalı bence. Aldığı krediyi geri ödeyene kadar önümüzdeki bilanço dönemlerinde uzun ve kısa vadeli borçlara istinaden zarar açıklayabilir de. Dikkatli olmalı.

yatırım tavsiyesi değildir.

indis_co
09-04-2013, 18:36
Son Bilancodan sonra yüzde 10 düzeltme yaşayan ve 2 aydır yatay seyreden ekonomimizin mihenk tasi yataş a.ş nin 2013 1 çeyrek Bilancosunda yüksek miktarda kar aciklayacagi ve piyasa beklentisi ile konjonkturel nedenlerle bu yüksek karın geleceği beklentisi hisse üzerinde yükseliş baskısı yapmaktadir. Yatırımcı hissesine güvenmeli ve ne olursa olsun umutsuzluga kapılmamalidir. Şirket bilançosu gelecek günlerde mükemmel yukselisi işaret etmektedir. Özellikle son 1 aylık hisse değişimleri hissede toplama yolu ile degisime neden olmaktadir. Resim netleşmis ve beklenti yükseliş yönüne kaymıştır. Önümüzdeki 1.5 aylık süreçte hissenin 1.50 üzerine yükseleceği aşikardır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sadece 3 kademe aldı hisseyi yere göğe sığdıramadın!!! Öyle bahsetmişsin ki kendimi garanti bankası yada koç holding in forumunda zannettim. İlk mesajın olması da cabası...

indis_co
09-04-2013, 18:39
Benim çizime göre kanal kırıldı. Hayırlı olsun...

Yanlış anlaşılmasın düşen kanalın kırılması sadece hisseyi baskı altından kurtarır....

Yarın gerçekleşebilecek hareketi ben de çok merak ediyorum. 1,09 geçilebilirse 1,15-1,20 bandına girebiliriz... Y.T.D.

indis_co
09-04-2013, 18:49
Akşamüstü gelen yükseliş beklentinizi çok yükseltmiş anlaşılan. Bu kadar net konuşmamalı bence. Aldığı krediyi geri ödeyene kadar önümüzdeki bilanço dönemlerinde uzun ve kısa vadeli borçlara istinaden zarar açıklayabilir de. Dikkatli olmalı.

yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni kredi ile ilgili beylerimiz henüz bi bildirimde bulunmadılar.. Eğer borçlarını daha iyi bir faizle yapılandırmışlarsa iyi bir finansal gider kalemi oluşabilir. 1. çeyrek bilanço mevsimsellikten dolayı iyi gelmeyecektir. Ciro artışı ile birlikte beklenti dışında bir kar oluşabilirse hisse çok güzel yerlere gelebilir. Bunun için sanırım 2. çeyrek bilançoyu da görmek lazım.

Y.T.D.

arifaga
09-04-2013, 20:38
arkadaşlar fazla havaya girmeyin.bu alışlara güvenmeyin.bankalardaki kar satışlarından çıkan birileri almış olabilir biraz yukarı yapınca mutlaka hisseden çıkarlar.genel düşüş olmadan satarlar.dikkat.edin.ytd.dir.....

indis_co
10-04-2013, 09:26
http://www3.picturepush.com/photo/a/12654016/img/12654016.png

Hadi hayırlısı...

kayserili38
10-04-2013, 09:50
çok primsiz kalan ve 1,09 kanalı kırmış orta vadeli yükselecek hisselerden bir miktar aldım 1,04 ne stop rakamım.

ksose1980
10-04-2013, 10:10
1.13 de 100 günlük hareketli ortalaması direnç oldu. RSI,Stok,Macd olumlu duruyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

borsinan
10-04-2013, 10:30
gunlerdır bahsettıgım olauy oldu sahıpsız kaatlara arasırabırılerı gırer %10-15 yukarı yapar anında verırler..

özspektif
10-04-2013, 10:38
1.09 kuvvetli destek kırılırsa 1.03 e kadar geriler. Yukarıda 1.14 direncini deniyor ama satisla karşılandı.dün alım yapan grup patron satışına yakalandı. Atıyorum...

mdal
10-04-2013, 10:52
yatastan benim parama göre epey bir zarar ettim çıktım baya oldu tabi satalı.. kasım gibi kızıma tekli yatak ve baza almaya karar verdik..

istikbal ve bellonada 700-900 tl civarı fiyat verdiler yataşta ise 1130 tl fiyat çektiler... o zaman anladım neden bu kadar zarar ettiğimi..

bu fiyat farkıyla boydak grubu ile rekabet edemez... alış verişi bellonadan 740 tl pazarlıkla aldım.. :) nevresimde hediye idi..

indis_co
10-04-2013, 12:58
Daha önceden de okumuştum, tekrar okudum, akılda kalsın..

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=34234&page=3&p=3232250#post3232250

kalemlik
10-04-2013, 13:20
o yazıyı okuyunca çok tırstım.... böyle kağıtlardan para kazanmak domuzdan kıl koparmaya benziyor... neyse dersimizi aldık... küçük kağıt artık yok...

ethemgulmez
10-04-2013, 14:08
oooo yataş bey 1.13 görmüş. Ne oldu acaba bilen varmı bu neden geri düştüüüüüüüüüüüüüüü

ethemgulmez
10-04-2013, 14:10
galiba patron efendi biraz sevinsinler dedi galiba, sonrada geri düşüşşş

vvgolf
10-04-2013, 15:03
yine düşüş trendine girdi..spek bari 1.20 nin üstüne atta öyle düşürseydin

borsinan
10-04-2013, 16:13
bu sefer gun sonu tepkı gelmezse hedef dıren once 0.90 daha sonra 0.70 ler malesef..cok uzucu ama sanırım resmen batık bır fırma vr elımızde ve cok kotu kosee sıkıstık...

borsinan
10-04-2013, 16:27
hayatımda ılk defa bır kaatta ne yapmam gerektıgını bılmıyorum ve bu kadar acız kaldım..zararına satamıorum cıkmayacagını adım gıbı bılıyorum hatta dusecegını bılıyorum ama trade yapmaya cesaretım yok..yarın bugunu arayacagımı bılıyorum ama caresızce ekrana bakıp sınırlenıorum..gercekten bu kaat bana cok buyuk ders verdı borsada ne yapılması gerektıgıyle ılgılı..allah hepımızın yardımcısı olsun zararları cıkarıp kar ettırmeyı nasıp etsin ınsallah..

teknikanalizim
10-04-2013, 16:29

Sitedeki 2. mesajınız olmasına rağmen çok iddalısınız..

Hisse zaten dipte endekse göre primsiz..

Ederine göre ucuz bunlar görünen şeyler.. Tepki vermeside gayet olağan..

Mali faliyetler konusunda bilgin var ise yaz asparagas yapma.

muhip57
10-04-2013, 16:54
hayatımda ılk defa bır kaatta ne yapmam gerektıgını bılmıyorum ve bu kadar acız kaldım..zararına satamıorum cıkmayacagını adım gıbı bılıyorum hatta dusecegını bılıyorum ama trade yapmaya cesaretım yok..yarın bugunu arayacagımı bılıyorum ama caresızce ekrana bakıp sınırlenıorum..gercekten bu kaat bana cok buyuk ders verdı borsada ne yapılması gerektıgıyle ılgılı..allah hepımızın yardımcısı olsun zararları cıkarıp kar ettırmeyı nasıp etsin ınsallah..

Bende aynı durumdayım , bugün 1,12 den kolu bacağı kesip satayım dedim , ulen bir ihtmal verdim belki gider sonra arkasından bakmayayım diye satmadım ve akşam hüsran 106 . yazık ya bu kadar ....... olunmaz..topunun Allah belasını versin..

Kayseriye gidersem topunun a.s... aynı şeyi bağfaşta yaşamıştım. 1 sene bekledim satmadım kağıt gitmedi , sattım kağıt gitti.

volkanceyhan
10-04-2013, 17:05
KORKMUYORUM

anlayan anladı

yahya topal
10-04-2013, 17:10
her kayserili böyle değil boydaklar sabancılar nere bunlar nere. bunlar çapulcu kendileri ne ki kağıtları ne olsun. Bunlar adam değil. Ama lafa geldim mi atmakta üstlerine yok. bunlar lafta sanayici ama sanayiciliği şimdi bırakmışlar küçük borsa oyunları yapıyorlar insanların kanını emmeye çalışıyorlar yuh ya

yahya topal
10-04-2013, 17:15
Bunlar resmen çapulcu takımı

furay
10-04-2013, 17:18
çapın bu kadar yataş senin , 1.13 ü görür , belki çıkar diye girenlerin kucağına zararı yazdırırsın . Bunlar ancak yataş a yakışan haraketler . İnşallah zararımızı kurtarıp, senden kurtulmayı Allah bize nasip eder . Bugünkü hareket sanki 2 ay önceki harekete benziyor, önce çıkar sonra aşağı ver orada yat.

yahya topal
10-04-2013, 17:26
Ya inşallah allah nasip eder de bu çapulculardan kurtuluruz. Bundan sonra evine yataş ürünü sokarsam şerefsiz en adi insan oluyum. bunlar nasıl karakterde insanlar ben anlamış değilim. burda millet ana avrat sövüyor adamlarda gurur ar haya yok.

özspektif
10-04-2013, 18:42
Konu sektörel. Tekstil sektörü şu an hiç görmek istemediğimiz bir yerde yataşta ister istemez bundan etkileniyor bir menderese göre iyi yeterli değil bugünkü hareket benide sasirtti ancak büyük ve patron satıcı olunca elden birşey gelmez. Şirketin bilançosu özellikle amerika satışları ile iyi gelebilir ama öncesinde hisse tekrar yükseliş trendine girecektir .15 gün önce fare dün ve bugün sincap hareketi yaşandı domino taslari düşüyor sıra filde sabır ve sebat kimsenin zarar etmesin. Ne yapalım gulu seven dikenine katlanacak bugün çok az zarar ile satış yapabilirdim ancak yapmadim çünkü bu hissenin yakın yanında trendin yukarı olan inancımı kaybetmeden beklemeye devam. Yatırım tavsiyesi değildir

skeptic1
10-04-2013, 19:24
Daha önceden de okumuştum, tekrar okudum, akılda kalsın..

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=34234&page=3&p=3232250#post3232250
Arkadaşım paylaşımın için teşekkürler. Güzel bir yazı, aslında tahmin edilen ve bilinen şeyler ama faydalı olmuş ve okunmalı diye düşünüyorum..

skeptic1
10-04-2013, 19:33
Konu sektörel. Tekstil sektörü şu an hiç görmek istemediğimiz bir yerde yataşta ister istemez bundan etkileniyor bir menderese göre iyi yeterli değil bugünkü hareket benide sasirtti ancak büyük ve patron satıcı olunca elden birşey gelmez. Şirketin bilançosu özellikle amerika satışları ile iyi gelebilir ama öncesinde hisse tekrar yükseliş trendine girecektir .15 gün önce fare dün ve bugün sincap hareketi yaşandı domino taslari düşüyor sıra filde sabır ve sebat kimsenin zarar etmesin. Ne yapalım gulu seven dikenine katlanacak bugün çok az zarar ile satış yapabilirdim ancak yapmadim çünkü bu hissenin yakın yanında trendin yukarı olan inancımı kaybetmeden beklemeye devam. Yatırım tavsiyesi değildir

Dostum MNDRS olsun YATAS olsun veya başka bir şirket olsun tekstil sektörünün 2012 yıllık bilançoları ve faaliyet raporlarında dikkatimi çeken en önemli husus bir önceki döneme göre satışların ya aynı olmuş yada biraz artmış burada sorun yok, sorun maliyetlerin (girdi fiyatları) artmış olması ,

E tabi bu durumun döviz kuru ile alakasını düşünecek olursak bende 2013 bilançoları için kademeli bir düzelme/artış bekliyorum.
Bu arada yanılmıyorsam YATAŞ'ın satışlarının %90 civarı yurtiçi olmalı. saygılarımla..

skeptic1
10-04-2013, 20:42
SATIŞLAR VE SATIŞLARIN MALiYETi

01.01. -31.12.2012
Esas Faaliyet Gelirleri
Yurtiçi satışlar 219.850.576
Yurtdışı satışlar 9.854.835
Diğer satışlar 1.615.829
Brüt satışlar 231.321.240

ethemgulmez
11-04-2013, 08:59
UÇAK 1.57 den .2.33 gelmiş keşke uçak alsaydım yataş yerine

ksose1980
11-04-2013, 09:17
1.13 rakamında çok direnç var , uzun vade düşüş direnci , %50 fibo , haftalıklarda bollinger , 100 günlük hareketli ortalama. 3-4 kere güçlü deneme yapıp 1.13 ü kırarsa düşüş direnci sona erecek gibi görünüyor. Haftalık macd,rsi olumlu , bakalım ne olacak. Yatırım tavsiyesi değildir.

skeptic1
11-04-2013, 10:35
1.13 rakamında çok direnç var , uzun vade düşüş direnci , %50 fibo , haftalıklarda bollinger , 100 günlük hareketli ortalama. 3-4 kere güçlü deneme yapıp 1.13 ü kırarsa düşüş direnci sona erecek gibi görünüyor. Haftalık macd,rsi olumlu , bakalım ne olacak. Yatırım tavsiyesi değildir.

Arkadaş ben direnç, fibo, haftalık gibi şeyleri geçelim derim.

Neden mi; Hisse sahipsiz arkadaş adamlar Kayserili..

yuk
11-04-2013, 10:46
öncelikle herkese merhaba yaklaşık 1 yıldır bende yataş yatırımcısıyım ve bu forumu 1 yıldır takip ediyorum bilgi paylaşımında bulunan herkese teşekkür ederim. Merak ettiğim geçen sene 20 mart civarında 8 milyon kadar lotu elinde bulunduran garanti sürekli satıyo ve 5 milyon civarında elinde hisse var ve piyasadaki lot miktarı 17 milyon civarından 21 milyona çıkmış bu sürede hisse fiyatı 1.70 leri görüp 1 lere kadar düşmüş. bunlar olagan borsadaki hisse oyunları mı yoksa şirketin mali sıkıntıları mı oluşuyo teknik ve temel analizden şimdilik anlamayan birisi olarak yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

indis_co
11-04-2013, 12:29
Psikolojik savaş a da hazırlıklı olmak gerekiyor. Bol kazançlar...

kalemlik
11-04-2013, 12:38

portföyün yarısı yataş.... eğer bir arkadaşın bahsettiği 0,90 lar ve 0,70 ler görülürse , maliyet azaltmak için diğer yarısını da yataş yapacağız ...

skeptic1
11-04-2013, 13:12
portföyün yarısı yataş.... eğer bir arkadaşın bahsettiği 0,90 lar ve 0,70 ler görülürse , maliyet azaltmak için diğer yarısını da yataş yapacağız ...

söylenen rakamların gerçekleşeceğini sanmıyorum ama burası borsa belli de olmaz, 1.00 tl'de ciddi bir destek olduğu ve olacağı kanaatindeyim..

yakaza
11-04-2013, 13:24
dün alıp satanlar kimlermiş
akşam bakan olmadı mı

skeptic1
11-04-2013, 13:42
dün alıp satanlar kimlermiş
akşam bakan olmadı mı

arkadaşım iş olup bittikten sonra yani (T+2 olayı) en az iki gün sonra görebiliyorsun ve bu arada da takasları görüp görmemenin bir anlamı pek kalmamış oluyor..

özspektif
11-04-2013, 16:52
Yüklü miktarda hisse patronda var garanti üzerinden alım satım yaptığı belli. Demek ki patron sürekli satıyor kurumsal olarak değil ama bildirim zorunluluğu bulunmayan kişiler tarafından yapılan bir satış bu ben böyle düşünüyorum. Ayrıca önümüzdeki günlerde olumlu bir hareket yapılacağı kanaatindeyim yaklaşık 9 aylık bekleyiş uzun bir süre daha fazla direnemeyip patronun hisseye gireceğini ongoruyorum. Yatırım tavsiyesi değildir

ArifTurgay
11-04-2013, 19:23
TV deki YATAŞ reklamlarını gördükçe bu Yataş Borsa ya kote Yataş mı diyesim geliyor.Niye acaba?

skeptic1
12-04-2013, 09:20
Yüklü miktarda hisse patronda var garanti üzerinden alım satım yaptığı belli. Demek ki patron sürekli satıyor kurumsal olarak değil ama bildirim zorunluluğu bulunmayan kişiler tarafından yapılan bir satış bu ben böyle düşünüyorum. Ayrıca önümüzdeki günlerde olumlu bir hareket yapılacağı kanaatindeyim yaklaşık 9 aylık bekleyiş uzun bir süre daha fazla direnemeyip patronun hisseye gireceğini ongoruyorum. Yatırım tavsiyesi değildir

Garantide küçükte alıp satıyor özspektif, nereden bu hisse kapıldın?

rubinkazan
12-04-2013, 10:14
Temel analiz olarak pek iç açıcı durmayan Yataş, Teknik olarak usd bazlı haftalık da önümüzdeki hafta bir hareketin başlayabileceği hissi oluşturuyor...

http://img402.imageshack.us/img402/7010/yatasusd.png

özspektif
12-04-2013, 13:04
O kadar hisse başka kimde olabilir. Sence patron nerden alıp satıyor. 2012 ağustos ta en son yaptığı hareket garanti üzerinden yapilmisti.incelemenin yararı olur.

yahya topal
12-04-2013, 13:44
Sayın spekülatör benim maliyetim 1.80 civarında burda birçok kişinin maliyeti bu şekilde 1.8 1.9. kötü söylüyoruz anlamıyorsun bari iyi söyleyelim. biraz insaf et. insanlar aptal değil maliyeti 2 tlyi bulmuş kağıtlarını niçin 1.07 den sana satsın. insanlar keriz değil.

ardaxy
12-04-2013, 15:37
yataş azdırdı adamı bak tum kademeler 31......

borsinan
12-04-2013, 18:56
ınsallah dedıgınız gıbı olur ama suna emın ol once patron karar verıcek cıkıcagına bu hısenın baska turlu gıtme sansı yok..patron spekle anlasıcak onlar tasıcak su an sahıpsız sakın kımse mal topluyolar falan sanmasın ınanın bu konuda bana oyle bır dert yok kaatta..

yahya topal
15-04-2013, 10:14
Dallama spekülatör bıktırıp satacağımızı düşünüyürsan aldanıyorsun burda bir çok kişi 2 senedir bekliyor. bir 2 sene veya 3 sene daha bekleriz. senin gibi adamın ben

lukas
15-04-2013, 12:16
böyle şeyler yazmayı sevmem ama emin olduğum bir arkadaştan duydum.son yükselişte spek abi malını çıkmış ve çoğunuda patron almış.artık hisseye 5-6 basamağa yani %3-4 e oynayan gömlekçiler oyuncular var onuda zaten görüyoruz.sonuç olarak hisseyi yukarı taşıyacak birileri yok. hisse patronun keyfine kalmış...

yahya topal
15-04-2013, 14:36
Bizim için spekülatör patron olmuş veya başkası olmuş farketmez. Kağıdın hali ortada yataş yerine istikbal halka açık olmuş olsaydı boydaklar kağıtlarını bu hale sokarmıydı acaba. ama bunlar boydak değil ki boydaklar nere bunlar nere

lukas
15-04-2013, 14:44
Bizim için spekülatör patron olmuş veya başkası olmuş farketmez. Kağıdın hali ortada yataş yerine istikbal halka açık olmuş olsaydı boydaklar kağıtlarını bu hale sokarmıydı acaba. ama bunlar boydak değil ki boydaklar nere bunlar nere

tabiki farketmez.zararımız çıksında hisseyi kim yükseltirse yükseltsin..tabii patron olacak bu şahıslarda bari bilonçolarda hiç olmazsa abuk sabuk giderler göstermesinde hissenin önünü kapamasınlar..

GÜVERCİN341
15-04-2013, 17:47
Sayın spekülatör benim maliyetim 1.80 civarında burda birçok kişinin maliyeti bu şekilde 1.8 1.9. kötü söylüyoruz anlamıyorsun bari iyi söyleyelim. biraz insaf et. insanlar aptal değil maliyeti 2 tlyi bulmuş kağıtlarını niçin 1.07 den sana satsın. insanlar keriz değil.

ky sıkılıp satmadıktan sonra hiç birşey olmaz biz de yeni geldik kamyon da yer bulmak nekadar zormuş :)

indis_co
15-04-2013, 17:49
ky sıkılıp satmadıktan sonra hiç birşey olmaz biz de yeni geldik kamyon da yer bulmak nekadar zormuş :)

İnş. uğurlu gelirsiniz..

arifaga
15-04-2013, 21:41
arkadaşlar eger spek mal çıkmış olsaydı en az 10 aracı kurumdan mal çıkmış olurdu kendinizi kandırmayın hissede 3-4 aydır yalnız garanti den mal satıyorlar.daha önce malı aşagılardan toplayan garantı şimdide satıyor bu patronda olabilir.ytd.dir tşk.ler bol kazançlar...

borsinan
15-04-2013, 21:43
pardon usta nekadar asagıdan alıs bu garantı ya 0.10 falanmı

arifaga
15-04-2013, 21:53
yalnız eger bu hissede anlaşıp spek spege mal aktarıyorda olabilir.şu belli bu hisseyi önümüzdeki döneme yani 1-2 sene sonraya hazırlıyor olabilirler buda bir ihtimal.burada her hissenin 1-2 şer spegin olması.,,bu gibi hisseler speksiz,,olmaz mutlaka spekleri vardır adamlar bu zamanda parasına %5-6 faiz alacagına aşagıya dogru hisse biriktirip daha sonra %50-80 karlarla hisseden çıkabilir..illaki iyi haberleri gelecektir..yeterki hisse saglam olsun.hissenin adı,ünvanı,malı mülkü,makinaları arsaları,kariyeri..enaz 3 misli fiyatlara denk gelir hiç kimse böyle bir hisseyi şimdiki fiyatlardan..kuramaz ytd.dir bol kazaçlar rast gele...

yahya topal
16-04-2013, 10:42
Bence bu boktan kağıdı spekülatör ne yapsın. şahsi düşüncem spekülatör patronun kendisi. şimdi de asparagas haber yapıyorlar yok spekülatör maldan çıktı patronda ne zaman canı isterse kağıdı çıkarır diye yalan yanlış haber pomplayıp milleti demoralize edip kağıtlarını sattırmaya çalışıyorlar. dün kağıt 1.07'ydi bak kağıt bugün 1.05 yani spekülatör maldan çıktı bak kağıt düşüyor havası kimsenin birşey yediği yok. zaten s..ik kağıt düşmüş düşeceği kadar.

yahya topal
16-04-2013, 10:48
Parkelektrik 3.30, yapı kredi 3.50 iken yataş 1.20'ydi. parkelektrik 8 e yapı kredi 6 tl 'ye geldi. yataş 1.04 kabahat kimde kabahat tamamen bizde neidiği belirsiz insanların kağıdını alırsan olacağı bu. bu adamlara ne dense az. bunlar sanayici falan değil.

lukas
16-04-2013, 11:00
böyle şeyler yazmayı sevmem ama emin olduğum bir arkadaştan duydum.son yükselişte spek abi malını çıkmış ve çoğunuda patron almış.artık hisseye 5-6 basamağa yani %3-4 e oynayan gömlekçiler oyuncular var onuda zaten görüyoruz.sonuç olarak hisseyi yukarı taşıyacak birileri yok. hisse patronun keyfine kalmış...

Bence bu boktan kağıdı spekülatör ne yapsın. şahsi düşüncem spekülatör patronun kendisi. şimdi de asparagas haber yapıyorlar yok spekülatör maldan çıktı patronda ne zaman canı isterse kağıdı çıkarır diye yalan yanlış haber pomplayıp milleti demoralize edip kağıtlarını sattırmaya çalışıyorlar. dün kağıt 1.07'ydi bak kağıt bugün 1.05 yani spekülatör maldan çıktı bak kağıt düşüyor havası kimsenin birşey yediği yok. zaten s..ik kağıt düşmüş düşeceği kadar.

bak arkadaşım ben çok çok emin olduğum bir şeyi yazdım.kimseyi pompalayıp demorolize edecek bir şey yazmadım.sonuçta bende yüksek maliyetle 2 senedir bekliyorum.yok spek şunu yaptı yok bunu yaptı diye çok yazılınca duyduğum bir şeyi aktarma iktiyacı hissettim.
bence bu hisse senin psikolojini bozmuş.kendi fikirlerini açıkça yazarsın ama başkalarını eleştirirken itham altında bırakma. bir şeyler yazarken tuşa basmadan bir kere yüksek sesle oku ki yanlış bir şeyler yazmayasın

Turrican
16-04-2013, 11:12

Aynen katılıyorum. :cool:

yahya topal
16-04-2013, 11:12
Benim psikolojimin bozulduğu falan yok. Netice de sizde her duyduğunuzu yazmayın. Benim portföyümün onda biri değil yataş. temelde benim kızdığım siz veya başkası değil tamamen kendim. uzatmanın gereği size kastederek veya size yönelik olarak bunları yazmadım.

KEREMce
16-04-2013, 14:45
http://chartupload.com/viewer.php?file=39677755537578246917.jpg

http://chartupload.com/images/39677755537578246917_thumb.jpg (http://chartupload.com/viewer.php?file=39677755537578246917.jpg)

Haftalık Grafikde görünenler.....:)

kalemlik
16-04-2013, 15:05
çizimde ne konuşuyor...

özspektif
16-04-2013, 16:13
Artık hissenin boğa piyasasına girdiğinin grafigi. Bugünkü hareket spek hareketi değil bence patron sirketine sahip çıkıyor. Artık trend yukarı. Yatırım tavsiyesi değildir

borsinan
16-04-2013, 16:58
Artık hissenin boğa piyasasına girdiğinin grafigi. Bugünkü hareket spek hareketi değil bence patron sirketine sahip çıkıyor. Artık trend yukarı. Yatırım tavsiyesi değildir

patron gırmezse zaten en az 3 yıl daha burda ınanın bana

borsinan
17-04-2013, 10:56
allahsızlar barı yukarı gelen fıyat barı 2-3 gun kalsın be..bu nasıl ıstır arkadas hep aynı oyun ve bzım cesaret edemedıgımız trade fırsatı gunluk..

indis_co
17-04-2013, 13:06
http://www3.picturepush.com/photo/a/12654016/img/12654016.png

Hadi hayırlısı...

İnerkende çıkarkende olumlu ve olumsuz yorumlar olacaktır. Siz hedefinizi belirleyin. Y.T.D.

özspektif
17-04-2013, 20:38
Hadi hayirlisi patron sirketine sahip çıkıyor. Dün ve bugün toplam hacim 9.5 milyon. Özellikle dün alan spek bugün satista iken patron müdahele etti. Devamı gelecektir. Herkes hissesine güvenirse sorun olmaz. Yatırım tavsiyesi değildir.

yuk
17-04-2013, 21:51
12.04.2013 - 17.04.2013

1 GARANTI BANKASI A.S. 5.395.507 5.314.687 -80.820
2 YAPI KREDI YAT. 3.267.655 3.263.917 -3.738
3 IS BANKASI A.S. 2.746.645 2.722.838 -23.807
4 DENIZ YATIRIM 1.637.105 2.143.471 506.366
5 AKBANK T.A.S. 1.775.661 1.753.258 -22.403

ayın 10-15 arası yapılan işlemlerde deniz yatırım +500 bin inşallah saman alevi olmaz hisse ederini bulsa keşke

yuk
17-04-2013, 21:58
1.14 1.22 1.27 1.34 1.41 1.52 1.65 1.74 bir yıldır düşerken ve yükselirken hep sıkıntı olan rakamlar olarak aklımda kaldı bunları soluksuz geçsek ne güzel olur:)))

borsinan
17-04-2013, 22:16
hahahahahh ne hayal

korayg
17-04-2013, 22:25
Sanki bu aralar hareket edecek gibi hissettim, 1.04 den az bir miktar almistim..Bir iki gundur hareketli ve hacimli takiliyor..Patinaj cekiyor gibi..:he:

borsinan
18-04-2013, 15:06
ınsallah batar fırma elımdekı kaatlarda batsın umrum degıl allah bu sırketın sahıplerıne en kotu gunlerı yasatacaktır bu dunyada emınım...12 yıllık borsa hayatımda boyle bıseyle ılk kez karsılastım ne adılık ne serefsızlıkler gordum ama bunlar tanımlanamaz ınsanlar.

skeptic1
18-04-2013, 16:53
ınsallah batar fırma elımdekı kaatlarda batsın umrum degıl allah bu sırketın sahıplerıne en kotu gunlerı yasatacaktır bu dunyada emınım...12 yıllık borsa hayatımda boyle bıseyle ılk kez karsılastım ne adılık ne serefsızlıkler gordum ama bunlar tanımlanamaz ınsanlar.

Haklısın ama sabırlı olmalısın arkadaşım..

muhip57
18-04-2013, 16:59
Valla bende hissettim ama açıkçası güvenemedim .ama bugunde sağlam kaldı iyiye işaretti inşallah.

furay
18-04-2013, 18:32
bu adamların sağı solu belli olmaz . Yarın bi bakmışsın 1.01 e tekrar düşmüş .Dirençlerden bahseden arkadaşın dediği gibi 1.14 den yukarı çıkmıyor ve işlem hacmi normale göre fazla , Ama bende beklenti yok.İnşallah hepimiz zararımızı kurtarıp böyle adi şirketlere birdaha yatırım yapmayız

özspektif
18-04-2013, 19:45
Öngörum hala geçerli satışlar karsilaniyor hisseye müdahele var. 3 gündür silkeliyorlar millet döküldü. Trend bogaya döndü. Ama çok hareketli takaslar gorunse yorum yapılabilir. Umarım patrondur. Son 3 gün işlem hacmi 12 milyon. Yatırım tavsiyesi değildir.

KEREMce
19-04-2013, 10:23
http://chartupload.com/viewer.php?file=49686710478475852531.jpg

http://chartupload.com/images/49686710478475852531_thumb.jpg (http://chartupload.com/viewer.php?file=49686710478475852531.jpg)

Grafik neylerse güzel eyler gerisi yalan eyler..........:cool:

lukas
19-04-2013, 10:25
bu adamların sağı solu belli olmaz . Yarın bi bakmışsın 1.01 e tekrar düşmüş .Dirençlerden bahseden arkadaşın dediği gibi 1.14 den yukarı çıkmıyor ve işlem hacmi normale göre fazla , Ama bende beklenti yok.İnşallah hepimiz zararımızı kurtarıp böyle adi şirketlere birdaha yatırım yapmayız

:super::super::super:

borsinan
19-04-2013, 12:33
:super::super::super:

beklentı yok lafınıza katılıyorum su son gunlerdekı ıslem hacımlerı hısseyı yukarı tasımaya yeterlıdır ıstenırse..amac yukarı tasımaksa patron bılgısındeyse sorun yok ha klasık dusuk kaada gır %10-15 yap sat kacsa o zaman gene aynı senaryo olur ama bu sefer dırek 0.90 altı.ytd

ethemgulmez
19-04-2013, 16:11
Anlaşılan patron hissesine sahip çıkmaya karar verdi. Patron hissesine sahip çıktıktan sonra gerisi boş

ssregitoss
19-04-2013, 16:11
herkez partiye ( trende ) ilk gelen olmak istiyor biliyorum.ama ben herzaman bir parti olup olmadiğindan emin olmak isterim.şu anda 10 günlük ler 30 günlüklerin üzerine cikmiş.bu cok olumlu.ama 200 günlüklerin altinda.teknikci bir adam 200 günlük altinda hisseye asla girmez.1.18 200 günlük ortalama.bunuda gecerse parti var derim.

özspektif
20-04-2013, 08:12
Patron gerekeni yapıyor.insaallah devamı gelir. Önemli direnc 1.13 ün üzerinde kapanış yaptı olumlu bir gelişme. Yatırımcısını pisman etmeyeceğini umuyorum. Yatırım tavsiyesi değildir.

wallacetk
20-04-2013, 09:12
Ne patronu be hocam. Milletin ole kinini almıslar ki,artık etrafımdan kimseyi yatastan bişi aldırmaya yollamıyorumm.

wallacetk
20-04-2013, 09:20
O kadar tuhaf bi hisse ki dikkat edin her yerde yatas magazası war, hissenin degeri 28 milyon dolar.

selim pusat
20-04-2013, 19:53
İlgi çekici, indikatörler, 10 yıllık grafik güzel şeyler göstermekte 1.15in üstüne 2 gün kapanış yapması gerekir yaparsa ne âlâ...

muhip57
22-04-2013, 09:27
ben yatak alıcam ama yatas çıkmadığı sürece gidip almıyorum.. he çıksın karıyla gidip yatağı alıcam yataşa yatıracam yine..

PATRON DUY SESİMİZİ.....

ssregitoss
22-04-2013, 14:13
katalizör etkisi yapacak bir haber lazım.

muhip57
22-04-2013, 14:19
Sesimizi duydu satışa geçti..Ulen ben sizin varya..

furay
22-04-2013, 14:33
ben bu hisseye girdikten sonra öyle bi düştü ki ,farkına varamadım bile , şimdi çıkmak için adam milim milim gidiyor

indis_co
22-04-2013, 22:56
http://www5.picturepush.com/photo/a/12758678/640/12758678.png

9 Nisan da Kısa vadeli düşen kanal ın (Şirket en iyi esas faaliyet karına ulaşmasına rağmen zarar yazmıştı... Bundan dolayı oluşan düşüşteki kanalı kırmıştı ) kırılmasıyla önümüze görmeye başladık. Orta vadeli düşen kanalın ise (kırılırsa büyük resim e geçeceğiz inş) şirketin maliyet düşürme politikasındaki başarılarından dolayı geçileceğini düşünüyorum.

*** Tabi bu arada 5 adet gayrımenkul ve 34 milyonluk krediyi de unutmuyoruz....

Y.T.D.

ssregitoss
23-04-2013, 01:21
kelebek mobilya varken yataş cok pahali kaliyor.performans olarak baktiğimizda kelebek uçtu.en düşük fiyatinin 2.5 katina cıktı.sektörde performans lideri.sektörel bazda yatırım yapiyorsaniz yatas en son sirada olmali.

kalemlik
24-04-2013, 12:07
ne oldu şimdi ?

borsinan
24-04-2013, 12:21
ne oldu şimdi ?

olan bısey yok aylardır yazdıgım sey ıste bu kaata oyuncu yok arasıra bı gurp gırer 515 yapar hemen verırler olay bu olacak bu..

furay
24-04-2013, 13:43
senin gibi şirketin ta a.a s.

furay
24-04-2013, 13:47
tabana az kaldı s.k şirket hadi

yahya topal
24-04-2013, 13:58
1.20'ye elimdeki kağıtların çoğunu satışa koydum.

borsinan
24-04-2013, 14:03
senin gibi şirketin ta a.a s.

allahsız kıtapsız denmez bunlara boyle patronun ne huzuru ne colugu cocugu mmutlu yasar..bunlar ne ınanc sahıbı ınsan nede namuslu ınsan o yuzden kendımızı kurtaralım dıye dua edıcez

yahya topal
24-04-2013, 14:07
Özspectif diye arkadaş patron kağıdına sahip çıkıyor diyordu ne oldu. Patron erken mi vazgeçti

yahya topal
24-04-2013, 14:21
Şeytan diyor elindeki tüm kağıtları sat hepsine yataş al spekülatör bir daha sittin sene kağıdı çıkaramasın

ssregitoss
24-04-2013, 15:24
alıcılar zayif.kuvvetli alicilar tahtaya gelmedi.şirket sahiplerine küfür etmeyin.adamlarin ne günahi var.suçu kendinizde arayin.

muhip57
24-04-2013, 15:42
Şirket sahibinin ne mi suçu var , şerefsizler kağıtlarına sahip çıksın.. Şu hale bak tam bir oç bunlar

ssregitoss
24-04-2013, 17:04
kağidina sahip cikmak diye birşey yok.adam sen zarar etme diye şirkete ortaklik payınımı arttirsin.mali tablolar şu anda şirketin bir sicrama yapma olasiliğini düşürüyor.Bistte o kadar firma arasinda siz bunu buluyorsaniz yatirim yapmaya değer bu sizin sucunuzdur.şirket sahiplerine daha fazla karlilik icin zerzenişte bulunmanizi doğal karşilarim veyahut şirketi kötü yönetip karliliği artirmadiklari icin.ben gecen sene 4 bin ytl zarar ile stop oldum.iyki olmuşum yoksa daha fazla kaybedicektim.benim için ders oldu.ucuz diye lanse edilen hisselerden kesinlikle uzak duruyorum.özellikle pahali hisselere dipten cok uzak hisselere yöneliyorum.

Yatas şu anda riskli duruyor ve vakit kaybi olabilir.gecen gün yazdiğim 1.18 i gececek güclü alicilar ne yazikki yok.

yahya topal
24-04-2013, 17:16
Kağıdınızı sattığınız halde yataşla bu kadar ilgilenmeniz ve hala forumda yazı yazmanız çok ilginç. biz mecburiyetten buradayız. en azından kendi adıma konuşuyum ben mecburiyetten yataşta bekliyorum. Takriben 2 senedir kağıdı taşıyorum maliyetim 1.90 civarı. siz olsanız bu fiyattan satar mısınız. benim elimde kilmasan sanko fener ve s..k yataş var. ben yataş kadar adi şerefsiz bir kağıt görmedim. bu kağıt kadar zarar ettiğim bir kağıt yok. ne var ki hiçbir şekilde 2 tl olmadan kağıdı satmayacam. Sadece söylemiş olduğunuz kabahat siz de lafınıza katılıyorum. zira park maden, yapı kredi vb kağıtlar almak yerine neidiğü belirsiz insanların kağıdını alarak hatanın büyüğünü yaptık. Bunlar sanayici falan değil Çapulcu. allahlarından bulsunlar. İnşallah iflah olmazlar. Milletin bedduları onlarla.

ssregitoss
24-04-2013, 17:41
Kağıdınızı sattığınız halde yataşla bu kadar ilgilenmeniz ve hala forumda yazı yazmanız çok ilginç. biz mecburiyetten buradayız. en azından kendi adıma konuşuyum ben mecburiyetten yataşta bekliyorum. Takriben 2 senedir kağıdı taşıyorum maliyetim 1.90 civarı. siz olsanız bu fiyattan satar mısınız. benim elimde kilmasan sanko fener ve s..k yataş var. ben yataş kadar adi şerefsiz bir kağıt görmedim. bu kağıt kadar zarar ettiğim bir kağıt yok. ne var ki hiçbir şekilde 2 tl olmadan kağıdı satmayacam. Sadece söylemiş olduğunuz kabahat siz de lafınıza katılıyorum. zira park maden, yapı kredi vb kağıtlar almak yerine neidiğü belirsiz insanların kağıdını alarak hatanın büyüğünü yaptık. Bunlar sanayici falan değil Çapulcu. allahlarından bulsunlar. İnşallah iflah olmazlar. Milletin bedduları onlarla.

ben ilgilenmem teknikten dolayi 1.18 geçmesini bekliyorum.ve son 1 haftadir işlem hacmi sanki 2013 1. ceyreğin pozitif bir süpriz etkisi yapacağina düşünmeme yol acmasi.eğer iyi bir ceyrek aciklarlar ve gerisi gelirse 2 ytl den fiyat bicebilirler yataşa.bu kadar marka bilinilirliği olan bir firmanin bu becereksizliği tabiki benide cileden cikartiyor.

ssregitoss
24-04-2013, 17:43
1.18 den alip 1.16 dan sattim. sonuç zarar.

Damgacı Abi
24-04-2013, 17:43
bu ülkede yatak deyince akla ilk önce yataş gelir. var mı itirazı olan. ama ne hikmetse bekleneni vermemiş. abisi mi yoktur nedir.

borsinan
25-04-2013, 10:53
yukarda allah varsa bızde muslumansak eger bu dualarımızda kabul olacaksa bu tıp patronların alayının sonu belli..umarım bu cektırdıklerınız en yakınlarınızdan cıkar en kısa zamanda

muhip57
25-04-2013, 11:06
Bunların varya biZİm gibi 3-5 kuruşu ile birşeyler yapmaya çalışan insanların paraları ile yedikleri lokmalar bogazlarında düğümlensin inşallah.

rasmuty
25-04-2013, 13:30
1.11 altinda yapilacak kapanislar , Kagidin tüm sihirini bozar..1,16 ustunde yapacagi kapanis kisa vadeli yükselisini destekler..1,11 -1,16 arasi yataya sarmasi su an icin normal...Kagidin asil psikolojik direnci 1,25...1,25 üstü kagidi orta vadede yükselis trendine sokar...Yatirim tavsiyesi degildir. Bol kazançlar..

borsinan
25-04-2013, 13:44
hahahahhahaha

furay
25-04-2013, 14:24
çok istikrarlı bi hisse yataş yavvvv 1 ileri 10 geri . Yataşda suç yokki ona bulaşanda suç var, bataklığa ayağımızı bastık şimdi belimize kadar çamura battık . dahada iniyoruz .Allahım ın izniyle bu hisseden kurtuluruz İnşallah.

muhip57
25-04-2013, 14:29
Ya ben senin varya , küfüre güha diyorlar bide bu Oç larına ne diyelim başka ancak bu şekilde sinirimi bir nebzede olsa gidermeye çalışyıorum. sizin ben topunuzun a.g

kalemlik
25-04-2013, 14:40
Arkadaşlar bu hissedeki speğin kim olduğunu bilme şansımız var mı?

namekan
25-04-2013, 14:42
var var o speek kimse tam çakalın teki...bulaşmayın mezarsoyuculara ben ah ettim çıkıyorum dahada bu tip kağıtlarda işim olmazz...çarşamda bı 1,19 görmüş ki nasipde olmayınca çıkamadık ..
ytd

lukas
25-04-2013, 14:45
Arkadaşlar bu hissedeki speğin kim olduğunu bilme şansımız var mı?

bu hissede spek mipek yok. şeref...zz patronlar ve %3-5 e oynayan çapulçular var...

lukas
25-04-2013, 14:52
yeni giren yada girmeyi düşünenler içinde bu hissede teknik meknik çalışmaz..

erhn35
25-04-2013, 14:56
kademeler nasıl acaba.....paylaşabilen olurmu..........

yahya topal
25-04-2013, 14:57
bu hissede spek mipek yok. şeref...zz patronlar ve %3-5 e oynayan çapulçular var...

Aynen katılıyorum patorunum sanayiciyim diye geçinen milletin 3 kuruşuna göz dikmiş 4 çapulcu bunlar

lukas
25-04-2013, 15:01
Yataş Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Öztaşkın ile ortağı ve Yataş CEO'su Yavuz Altop eskiden yapılan bir röportaj

Yataş'ın yüzde 40.15 hissesi halka açık. Bu oranı artırarak taze kaynak yaratmayı düşünüyor musunuz?

Öztaşkın: Hayır. Daha fazla halka açılmayı düşünmüyoruz. Halka açıklık iyi bir şey ama böyle bir ortamda devamlı denetleniyorsunuz. Her an kontrol altındasınız. Halbuki bazı firmalarda KDV'siz ve faturasız satışlar oluyor. Rakipleriniz 15-16 yaşından küçük işçi bile çalıştırıyor. Bu da haksız rekabeti getiriyor. “Biz de böyle yapalım” demiyorum ama ben halka açıldığım için şahsen pişmanım. Halka açılmak avantaj değil dezavantaj.

Altop: Evet. Halka açılmanın cazibesi yok. Ekonominin yüzde 60'ının kayıt dışında olduğu bir ortamda halka açık firmalar Yılmaz Bey'in de ifade ettiği gibi, devamlı göz önünde ve kontrol altında. Öbür taraf da Kayseri tabiriyle “arşınıyla alıp çilesiyle satıyor”; daha rahat esnek bir ortamda çalışıyorlar.
Öztaşkın: Neredeyse “Bir bardak su içeceğim haberin olsun” deyip öyle içebiliyorsun.

bizde gittik bu zihniyetteki insanların hissesine yatırım yaptık..:vurkafa:

furay
25-04-2013, 15:08
50 kuruşa kadar düşecek herhalde . Fabrika yandı mı ne oldu.

lukas
25-04-2013, 15:31
1,15 ten 1,06 ya kadar 1,810,000 lot satılmış..

nazelyon
25-04-2013, 15:32
bu düşüşün ardında pis kokular olmasın??? sürpriz bir bedelli mesela.. ytd.

borsinan
25-04-2013, 15:34
cok fena patladık bu sefer kesın donus baslamıstır 0.80 lere allah sızın colugunuz cocugunuzdan cıkarısn bu yaptıklarınızı..Allahsız kıtapsızlar

muhip57
25-04-2013, 16:35
Ben sizin varya sizin .belanızı vermedin sürünerek ölün an, leşlerinizi köpekler bile yemesin

yahya topal
25-04-2013, 16:44
Spekülatöre küfür etmek bize fayda sağlamaz küfür gururlu onurlu adama etki eder. Bu spekülatörde ar haya namus gurur diye birşey yok ki. Adamın küfür edilmedik bir yanı kalmadı ne yazık. burada millete ana avrat bacı sövüyor adamın umrunda değil. adamda şeref yok ki umursasın.

muhip57
25-04-2013, 17:37
Haklısın insan şerefsiz olunca yapıcak birşey yok. Yazıl ya kafama ediyim dün gece satıcam dedim sabah yine satmadım hata bizde ki böyle oç bir firmaya güvenipte kağıdını alıyoruz.iflas etmessen ag senin. Batda bizde sende kurtul

muhip57
25-04-2013, 17:53
Çunku sen .........

Yataş Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Öztaşkın ile ortağı ve Yataş CEO'su Yavuz Altop eskiden yapılan bir röportaj

Yataş'ın yüzde 40.15 hissesi halka açık. Bu oranı artırarak taze kaynak yaratmayı düşünüyor musunuz?

Öztaşkın: Hayır. Daha fazla halka açılmayı düşünmüyoruz. Halka açıklık iyi bir şey ama böyle bir ortamda devamlı denetleniyorsunuz. Her an kontrol altındasınız. Halbuki bazı firmalarda KDV'siz ve faturasız satışlar oluyor. Rakipleriniz 15-16 yaşından küçük işçi bile çalıştırıyor. Bu da haksız rekabeti getiriyor. “Biz de böyle yapalım” demiyorum ama ben halka açıldığım için şahsen pişmanım. Halka açılmak avantaj değil dezavantaj.

Altop: Evet. Halka açılmanın cazibesi yok. Ekonominin yüzde 60'ının kayıt dışında olduğu bir ortamda halka açık firmalar Yılmaz Bey'in de ifade ettiği gibi, devamlı göz önünde ve kontrol altında. Öbür taraf da Kayseri tabiriyle “arşınıyla alıp çilesiyle satıyor”; daha rahat esnek bir ortamda çalışıyorlar.
Öztaşkın: Neredeyse “Bir bardak su içeceğim haberin olsun” deyip öyle içebiliyorsun.

uzay44
25-04-2013, 18:03

böyle bir zihniyetten her şey beklenir.

skeptic1
25-04-2013, 18:50

bu adamlardan her şey beklenir zihniyete bakar mısınız, sanki zorla borsaya sokmuşlar beyefendileri..

skeptic1
25-04-2013, 18:51
arkadaşlar deniz topladığını büyük ihtimalle sattı galiba, geçmiş olsun..

the-one
25-04-2013, 19:20
8.11.2012 tarihinde 1.18-1.19'dan aldığı 450.000 adet hisseyi satmış. Gel de bu adamdam hayır bekle, ne yöneticilik ne de oyunculuk yapabilir kanımca.

Yanlış hatırlamıyorsam Yılmaz Öztaşkın denizle çalışıyor. Ara sıra böyle hareketler yapar. Daha önce 1.18-.1.19 dan aldığını kısa bir süre sonra 1.23 ten satmıştı. Yine de pts. ve salı takaslara bakmak lazım.

gencer40
25-04-2013, 22:19
bizim borsamız çok can sıkıcı bence 30 dışındaki hisselerin çoğunda patron tuzağı var ve ku yapabileceği hiç bir şey yok . Örneğin YATaŞ 2006 fiyatı 4,30 2009 fiyatı 3,48 2011 fiyat en yüksek 2,89 ve bügün 1,03 sen en fazla 1,19 görmüş san ki yükselmiş gibi %5,42 düşüyor ve bu hissenin pdd 0,60 70 milyon bürüt faliyet karı var ama hat safhada gider var tamamen düzmece ve kontrol sıfır bizleri duyan yok olmaz böyle bir şey birileri bi şey yapmalı
hep birlikte spk ya başvuralaımmmmmmm

yahya topal
25-04-2013, 23:00
arkadaşlar deniz topladığını büyük ihtimalle sattı galiba, geçmiş olsun..

Siz 2 gün önce patron kağıdına sahip çıkıyor artık çıkış sürecine girdik falan diyordunuz. sizce patron kağıdına sahip çıkmaktan erken mi vaz geçti.

ssregitoss
26-04-2013, 00:05
günlük takaslara baktim.2 gündür tek kurum kayda değer satış yapmış.oda DENİZ YATIRIM.carsamba günü net 600 bin perşembe günü net 579 bin lot satmış.bunun sattıklarinida işyatırım almiş.

yahya topal
26-04-2013, 09:43
Yılmaz öztaşkın kağıt üzerinde alım satım yapan ortaklardan biri. ben bu kişinin spekülatör olduğunu düşünmüyorum.
umarım değildir.

kalemlik
26-04-2013, 10:32
patron hisse aldığında bunu açıklaması gerekmiyor mu?

yahya topal
26-04-2013, 11:21
Ben açıkçası hiçbir patronun kendi firmasına ait hisseler üzerinde yüzde 3 5 arası kar yapıp alım satım yaparak milleti kazıklayacağını kağıt üzerinde spekülasyon yapacağını düşünmüyorum. bence böyle bir patron kesinlikle yoktur. Hiçbir patron bu kadar düşmez çünkü.

yahya topal
26-04-2013, 12:08
patron dediğin koçlar, sabancılar, turgay ciner, yazıcılar,boydaklar, konukoğlları gibi olur. Patron dediğinde bir ağırlığının olması lazım. Üçe beşe bakmaması lazım. Kağıt aldığında böyle adamların kağıdını alacaksın. gidip çapulcuların kağıdını almayacaksın yataş için söylemiyorum genel konuşuyorum.

borsinan
26-04-2013, 13:40
eger sız bu yaptıklarınızdan ceza cekmeyeceksenız bu dunyada ve muslumansanız ben kesın sızle aynı dınden degılım arkadas...ıstanbulun en gozde mekanlarında gezmeye tozmayı bılırsınız patron olarak ama cıkacak cıkacak az kaldı yakında haberlerınız duser pıyasaya

kalemlik
26-04-2013, 13:49
eger sız bu yaptıklarınızdan ceza cekmeyeceksenız bu dunyada ve muslumansanız ben kesın sızle aynı dınden degılım arkadas...ıstanbulun en gozde mekanlarında gezmeye tozmayı bılırsınız patron olarak ama cıkacak cıkacak az kaldı yakında haberlerınız duser pıyasaya

Hakikati insanlara göre değerlendirme, insanları hakikate göre değerlendir...

gencer40
26-04-2013, 14:56
perşembe 579 bin sattığını nasıl görüyonuz bügün çarşambanın takasını veriyor. bendede derinlik var ben neden göremiyorum

gencer40
26-04-2013, 14:59
ayrıca hiç bir patron hissesiyle oynamayacanı söylemişiniz ben katılmıyorum 100 kuruşluk marjda en az3 milyon hisse çevirdi nerden baksan 300 bin lira koydu cebine, bi iyi bir daire parası, patron iyi niyetli olsa yataş gibi marka bilinirliği olan bir hisse 189 milyon ciro yapıp zarar yazmaz

gencer40
26-04-2013, 15:01
istikbalden daha eski bir marka olmasına rağmen istikbal yakıp kavuruyor piyasayı yataş geri gidiyor, giddiğine de pek inancım yok aslında bi çeşit muhasebe oyunları ile patron işini biliyordur olabilir

gencer40
26-04-2013, 15:03
ayrı yeten beni de fena çarptı mali durumuna pdd bakıp girmiştim yanlış yerden aldım ama geri gelirse 1 ,02-03 lere yuklu miktarda alıp bırakacam illaki ederini bulacaktır, yatrım tavsiyesi değildir.