PDA

View Full Version : FENER-Fenerbahçe Sportif Hiz. San.ve Tic. A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

KARADENIZ
26-10-2012, 07:46
Yeni basliktan devam..

//

cankurt23
26-10-2012, 14:23
Fenerime yarasın.
Bol kazançlar.

usta siz fenerin ne tarafındasınız acaba.kımisi 80 den almış 100 olsa diye bekliyo,kimizsi 55 den almış 70-80 olsa diye , kimisi de 40 dan almış 60 olsa diye beklıyor ama kimileir de 40 dan satmış 20 oolsa da depoyu daha fazla fener hissesıyle doldursak diye gün sayıyo..ya siz ..ytd

Asmiltak
26-10-2012, 14:28
Spor endeksinde kısa vadede toparlanma emareleri var..

http://img29.imageshack.us/img29/2567/hjhjq.png (http://img29.imageshack.us/i/hjhjq.png/)

Asmiltak
26-10-2012, 14:39
Spor endeksinde kısa vadede toparlanma emareleri var..

http://img29.imageshack.us/img29/2567/hjhjq.png (http://img29.imageshack.us/i/hjhjq.png/)

Bakalım Fener eşlik edecek mi..

http://img62.imageshack.us/img62/2869/jhjhx.png (http://img62.imageshack.us/i/jhjhx.png/)

sacrosanct
26-10-2012, 17:25
Yeni topic hepimize hayırlı olsun arkadaşlar. Hemen grafik paylaşalım :D

http://b1210.hizliresim.com/12/u/f9tfu.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Sayın Jako'nun fener 55-60 aralığında çizdiği grafik. Şu an alttaki uzun vadeli siyah çizgiye temas etmiş bulunmaktayız.

sacrosanct
26-10-2012, 17:31
Buda gelecekte olmasını beklediğim ve istediğim fener grafiğim. Tamamen kendi hayal ürünümdür ama gerçekleşmesi çok hayal olmayan bir senaryodur.

http://b1210.hizliresim.com/12/u/f9tk5.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

BirdenOna
26-10-2012, 19:27
Fener'in aksayan iki ayağından birisi epey düzeldi. Kocaman orta sahaya 5 tane her maç 11 km üstünde koşabilecek, oyunun iki yönünü de oynayabilen mücadeleci adamı koyunca ve son yeniçeri/ömür boyu senatör Alex de gönderilince fizik güç ve tempo handikapı ortadan kalktı. Başarı ile beraber "Alex olmadan asla" korosunun da sesi kesildi ve biraz huzur ve disiplin geldi. Sonuçta görüntü değişmez ise Fener, GS ile beraber yarışı sonuna kadar kovalayacak gibi ve bu da Nisan, Mayıs da ciddi yükseliş ihtimalini doğuruyor.

Gelelim ikinci aksayan ayağa. Sözleşmelerden ve bonservislerden kaynaklı yüksek işletme giderlerinin ve borç faizlerinin karşılanacağı kalemlerdeki daralma (ŞL ve sponsor gelirleri) hisse satışlarından gelecek paraya bel bağlattı ve bu böyle bir süre daha gidecek gibi. Teknik olarak indikatörler düşüşü teyit eder nitelikte hareket etti, hala da ediyor. Bu da hisse fiyatını artan endekse karşın dizginliyor. Endeksin düşmesi de Amerikan seçimlerinin hatırına ertelendikçe ertelendi. Bakalım Fener'in uğurlu tarihi 6 Kasım'daki seçimlerden sonra ne olacak? Bir de tabi başkanın davası var yüksek yargıda.

deva3
27-10-2012, 04:06
Fener'in aksayan iki ayağından birisi epey düzeldi. Kocaman orta sahaya 5 tane her maç 11 km üstünde koşabilecek, oyunun iki yönünü de oynayabilen mücadeleci adamı koyunca ve son yeniçeri/ömür boyu senatör Alex de gönderilince fizik güç ve tempo handikapı ortadan kalktı. Başarı ile beraber "Alex olmadan asla" korosunun da sesi kesildi ve biraz huzur ve disiplin geldi. Sonuçta görüntü değişmez ise Fener, GS ile beraber yarışı sonuna kadar kovalayacak gibi ve bu da Nisan, Mayıs da ciddi yükseliş ihtimalini doğuruyor.

Gelelim ikinci aksayan ayağa. Sözleşmelerden ve bonservislerden kaynaklı yüksek işletme giderlerinin ve borç faizlerinin karşılanacağı kalemlerdeki daralma (ŞL ve sponsor gelirleri) hisse satışlarından gelecek paraya bel bağlattı ve bu böyle bir süre daha gidecek gibi. Teknik olarak indikatörler düşüşü teyit eder nitelikte hareket etti, hala da ediyor. Bu da hisse fiyatını artan endekse karşın dizginliyor. Endeksin düşmesi de Amerikan seçimlerinin hatırına ertelendikçe ertelendi. Bakalım Fener'in uğurlu tarihi 6 Kasım'daki seçimlerden sonra ne olacak? Bir de tabi başkanın davası var yüksek yargıda.

Sanırım imkb100 ü etkileyecek 6 kasım seçimlerinden daha önemli
Suriye meselesi var
1- Esed yönetimi ne zaman düşecek
2- yada düşene kadar Türkiyeyi bu andikapın içine çekip CEPHE SAVAŞI yapma çabaları devam edecekmi

komşulaımızla 0 problem istiyoruz ama suriye meselesnden doşayı Suriye - Rusya - İran ilişkiler berbet
yani sınırlarımızdan %55-60 ı ile durmlar kötü

ama ben yinede yükselecegini umud ediyor ve bekliyorum
maliyerime göre zarardayım ama sorun degil kötü günler için kenarda birikimim yetmesse altınları satar durumu idare ederim ama fener hissesini bırakmam

ayhan53
27-10-2012, 20:44
Kulüp şirketlerinin toplam değeri bu yılın Eylül ayı sonu itibariyle yılbaşına göre yüzde 18 düşerek 1, 6 milyar liraya geriledi.

PİYASA DEĞERİ ARTAN TEK KULÜP FENERBAHÇE
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2 Ocak-28 Eylül 2012 dönemini kapsayan sürede borsadaki piyasa değeri artan tek şirket yüzde 11 ile Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. Şirketin borsa değeri söz konusu dönemde 985 milyon liradan 1 milyar 92 milyon 500 bin liraya çıktı.
EN FAZLA GALATASARAY GERİLEDİ
Aynı dönemde Galatasaray Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, borsa değeri en fazla gerileyen şirket olarak belirlendi.Geçtiğimiz ay 41 milyon 821 bin 265,70 liralık bedelli sermaye artırımı için SPK'ya başvuran şirketin değeri, Ocak-Eylül 2012 arası dönemde yüzde 75 düşerek 118,2 milyon lira olarak hesaplandı.Galatasaray Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin ardından değeri en fazla azalan kulüp şirketi Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. Şirketin değeri yüzde 37 gerileyerek 264,8 milyon liradan 168 milyon liraya düştü.

EN AZ DÜŞÜŞ TRABZONSPOR'DA
28 Eylül 2012 itibarıyla piyasa değeri en az düşen Trabzonspor Futbol AŞ'nin değeri ise yüzde 5,8 azalışla 265 milyon liraya geriledi.
Bu arada 2 Ocak-30 Mart dönemini kapsayan dönemde kulüp şirketlerinin toplam değeri yüzde 32,5 artarak 2,7 milyar liraya ulaşırken, 30 Mart sonrasındaki dönemde değer kaybı yüzde 38 oldu.
2 Ocak-28 Eylül 2012 Eylül arasındaki dönemde İMKB'de işlem gören kulüp şirketlerinin piyasa değerleri değişimi TL olarak şöyle:
http://img.mynet.com/ho/spor/zdr0uojh.jpg

sacrosanct
29-10-2012, 13:01
http://f1210.hizliresim.com/12/x/fdqxv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu grafikte gözümüzün önünde dursun.

Hangi senaryo olacak kimse bilemez. Ama uzun vadeli destek aşağı kırılırsa 35-36 larda tutunması zor görünüyor.

Aşağısı çok derin.

sonosmanli1969
29-10-2012, 22:06
http://f1210.hizliresim.com/12/x/fdqxv.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu grafikte gözümüzün önünde dursun.

Hangi senaryo olacak kimse bilemez. Ama uzun vadeli destek aşağı kırılırsa 35-36 larda tutunması zor görünüyor.

Aşağısı çok derin.

Aynen katılıyorum. Uzun uğraşlar sonucunda greafik çalışırsa tabi, 39,40 ı görmüş olması sebebiyle ya yönü yukarı olacak yavaş yavaş sırasıyla 44,00-42,00-45,00-47,00-50,00 aşağıya baskı sürersede daha önceden dediğim gibi 36,50-36,90 dan döner. eğer endexte anarmol bir durum olmazsa 36,50-36,90 ın altına inmez, çünkü çanak orda tamamlanıyor.

BORAYHAN
29-10-2012, 22:33
Fenerbahçe kendi evinde Antalya'ya yenildi
Fenerbahçe ile MP Antalyaspor arasında oynanan müsabakada 4 gol vardı.

29.10.2012 - 21:30

9. haftanın kapanış maçında Antalyaspor, Şükrü Saracoğlu'nda Fenerbahçe'yi 3-1 yenerek hem rakibini deplasmanda ilk kez yendi, hem de sarı lacivertlilerin sahasındaki 47 maçlık yenilmezlik serisini bitirdi.

ANTALYA'NIN AMANSIZ TAKİBİ
Antalyaspor, 40 ve 45. dakikada Lamine Diarra'nın golüyle ilk yarıyı 2-0 önde kapattı. İkinci yarının 48. dakikasında Moussa Sow'un golüyle umutlanan Fenerbahçe, 80. dakikada Deniz Barış'ın golüne engel olamadı ve sahadan 3-1 mağlup ayrıldı.

Antalya spor aldığı bu galibiyetin ardından lider G.Saray ile aynı puana (18) ulaştı ve averaj ile ikinci sırada bulunuyor.

BirdenOna
29-10-2012, 22:40
Buna Kafa Derler!

Muhakeme sorunları olan adam peşpeşe sorulara makul cevaplar verince doktor "sen bayağı düzelmişsin, bravo, artık çıkışa hazırsın" demiş. Gururu okşanan adam eliyle iki defa vurarak poposunu işaret etmiş: "E doktor, buna kafa derler!"

Yüksek tempolu çok sayıda maçtan sonra bir mağlubiyetin ve belki birkaç maçlık bir düşüşün geleceğinin işaretleri (çok yük binen oyuncularının peşpeşe sakatlanması veya form kaybı gibi) açıkça görünüyordu. Ancak bir kırılma maçının en kritik yerinde Hocanın genç Salih'i sahaya sürmesi ve bu oyuncunun hatası ile maçın kopması tam bir "buna kafa derler" hikayesi. Fener'in senelerdir süren "ilk ikiye oynama" trendini bozacak cinsten ciddi bir kaza gibi görünmüyor. Taraftarı biraz fıtık eder, onlarda zaten bu duruma alışıklar.

Fener'in dolaşımdaki hisse sayısının artışının yarattığı baskı olmasa aşağıda 14 Euro veya 35 TL sağlam destekler gibi duruyor. Ancak artan hisse sayısı ile ortalama birim değerinin düşmesi gayet doğal olan hisse endekste olabilecek bir düşüşte oralarda dururmu yoksa 31 TL'ye kadar geriler mi bekleyip görmek lazım. Yukarda 50 ve 60 üstüne atması içinde hem endeksin ciddi olarak bozulmamasına hem de şampiyonluk şansının çok kuvvetlenmesi gibi ciddi bir hikayeye ihtiyaç var.

cankurt23
29-10-2012, 23:52
beşiktaşlı bir fanatk olarak,gttık fener hissesi aldık. kazanırsak ekonomısi kötü beşiktaşa katkımız olur belki dedik.EE şimdi fener de dökülüyo,sahasında yenilmezlik rekorlarına sahipken şimdi lime lime dökülüyo.Bu gidişle kar etmek beşiktaşıma katkı saglamak şöyle dursun senetlerde güme gidecek sankii...demek en ciddi denilen takımlar ayakta bile duramıyor artık. o zaman eldeki senet ne işe yararki,saklama komisyonu ödeyeceğiz ayrıca, etrafta iç açıcı bişeyde kalmamış .senetler dökülüyor.endex yalancıktan üçbeş senetle rekorlara koşuyor.fener hisseleri dökülüyor..beşiktaşım zaten çoktan çökmüş, şirketler zarar açıklamak için adeta yarış halinde. bide endex geri dönerse bu senetler nolur ,batarlarmı batmasalar da gelecekleri büyük bir endişeye aldı başımı sürüklüyorlar bakalım..ytd. +- diye bakayım dedim .artı yok bana göre ytdd.

deva3
30-10-2012, 02:58
Buna Kafa Derler!

Muhakeme sorunları olan adam peşpeşe sorulara makul cevaplar verince doktor "sen bayağı düzelmişsin, bravo, artık çıkışa hazırsın" demiş. Gururu okşanan adam eliyle iki defa vurarak poposunu işaret etmiş: "E doktor, buna kafa derler!"

Yüksek tempolu çok sayıda maçtan sonra bir mağlubiyetin ve belki birkaç maçlık bir düşüşün geleceğinin işaretleri (çok yük binen oyuncularının peşpeşe sakatlanması veya form kaybı gibi) açıkça görünüyordu. Ancak bir kırılma maçının en kritik yerinde Hocanın genç Salih'i sahaya sürmesi ve bu oyuncunun hatası ile maçın kopması tam bir "buna kafa derler" hikayesi. Fener'in senelerdir süren "ilk ikiye oynama" trendini bozacak cinsten ciddi bir kaza gibi görünmüyor. Taraftarı biraz fıtık eder, onlarda zaten bu duruma alışıklar.

Fener'in dolaşımdaki hisse sayısının artışının yarattığı baskı olmasa aşağıda 14 Euro veya 35 TL sağlam destekler gibi duruyor. Ancak artan hisse sayısı ile ortalama birim değerinin düşmesi gayet doğal olan hisse endekste olabilecek bir düşüşte oralarda dururmu yoksa 31 TL'ye kadar geriler mi bekleyip görmek lazım. Yukarda 50 ve 60 üstüne atması içinde hem endeksin ciddi olarak bozulmamasına hem de şampiyonluk şansının çok kuvvetlenmesi gibi ciddi bir hikayeye ihtiyaç var.

Bence 35 olmaz takım takım olamadı ama istekleri süper 34-9=25 maç var
bu takım 25 maçta (takım halıne gelebilirlese) liğin tozunu attırırlar avrupada bir üst tur %70 garantilenmiş gibi ( bi aksilik olmassa) daha ne istyorsunuz arkadaşlar bu geceki iş kazası işte olabilir ama telafi edilemeyecek bir durum degil
Ayrıca grafik dönmek üzere bir yerde 46 olur dendiğini duydum ama sanırım 46 dan belki düzeltme gelir eme dahada yukarılar bekliyorum...................aklımdan 52 geçiyor ama neden 60 70 omasın diyorum kendi kendime.
Şu an liderle 5 puan fark var daha ligin yarısınada baya var geçen seneyi düşününü fener 8 maç aldı galatasaray döküldü ama sonra topladı bize yetişti belkide lige ara verildiginde geçmişti hatırlıyamıyorum bu sen biz neden yapmıyalım bunu UMUT YİTİRMEYİN LÜTFEN ytd

papillo
30-10-2012, 08:31
Neden Piyasa 71000 olduğu halde hisseler gitmiyor?

http://www.vipborsa.net/viewtopic.php?p=307#p307

invisible
30-10-2012, 10:01
39.60 aşağıya kırılırsa yeni bir düşüş kanalına gireriz!!!

cankurt23
30-10-2012, 10:58
39.60 aşağıya kırılırsa yeni bir düşüş kanalına gireriz!!!

beşiktaşın durumu en kötü deniyordu tabi mali açıdan ama tavana gıdyor,fener tabana bakıyorr,varmı bir açıklaması ..ytd.

blackbull24
30-10-2012, 11:33
Tavana gidiyor derken nerelerden gelmiş bir ona bakın önce... Tabana bakıyor derken bugun su ana kadar % 1 bile geri değil(üstelik 47 mac sonra sahasında kaybetmiş, bu olay spekülatif olarak kullanılabilirdi ama yapmadılar)

Hulasası bir problem görün müyor şimdilik. 40 ın altında 2 gün kalırsa külahları değişiriz

Al sat tavsiyesi değildir

electrician
30-10-2012, 11:43
Borsa Kodu FENER . ESKİ
Temettü Dağıtım Net Oranı 18.8500
Temettü Dağıtım Brüt Oranı
22.12360
Temettü Ödeme Başlangıç Tarihi *
31.10.2012
* Borsada işlem görmeyen paylar için hak oluşum tarihidir. Borsada işlem gören paylar için Takas sürecinin tamamlandığı tarihte (T+2) haklar oluşur.

Merkezi Kayıt Kuruluşu
Mali Hak Kullanım

invisible
30-10-2012, 11:53
beşiktaşın durumu en kötü deniyordu tabi mali açıdan ama tavana gıdyor,fener tabana bakıyorr,varmı bir açıklaması ..ytd.

2. Halka Arz.............

sumhum
30-10-2012, 13:30
17 EKİM_NEDEN PİYASA 71000 OLDUĞU HALDE HİSSELER GİTMİYOR. ?
gönderen Yönetim » Pzt Eki 29, 2012 6:12 pm

NEDEN PİYASA 71000 OLDUĞU HALDE HİSSELER GİTMİYOR. ? SORDUĞUNUZ MERAK ETTİĞİNİZ HERŞEYİ AÇIKLIYORUM...

Biliyorsunuz 2008 de dolar 1.81 tepesini yapmıştı hisseler ve endeks tarihi diplerini göstermişti.. örneğin arçelik hissesi 1 lirada 6 ay bekledi gitti geldi gitti geldi 1 lirada sinirleri bozdu.. dolar düşmeye başlayınca kırılma seviyesinden o zaman başladı ve gitti 8 katına .. geride dönünce bakıyoruz 1 lirada neden kimse almamış bunu zengin olurdu diyoruz..o anda arçelik taşıyanlar 1.20 ye gitse de satsak bari diye düşünüyorlardı çünkü !! neyse konumuz bu değil bunu neden anlattığımı zamanı gelince açıklarım.. bazen fiyatlar gerçeği yansıtmaz bunun nedenleri vardır.

Resimde gördüğünüz şey bir yol.. borsaya uyarladım ben bunu.. bir yolda olduğunuzu düşünün polis yolu kesmiş.. demekki orada bir kaza ya da olay var... 1.80 de doların tutunmasından borsada büyük olay olamaz . Ancak doları ilgilendirmeyen yani kendini ondan soyutlamış şirketler yani banka kagıtları cazip görüldüğü için yabancılar tarafından alınıyor... garanti bankasından 40 milyon lot mal çeken adam yani 320 trilyon yatırım yapan adamı kimse durduramaz !!. üstteki resimde gördüğünüz gibi polis yolu kapatmış.. sadece başbakanın aracı- polis araçları- ambulanslar geçebilir emliyet şeritinden kontrole takılmadan transit geçebilirler.. borsada transit gidenleri 3 aydır görüyorsunuz zaten..

Diğer yan hisseler yani borsanın geneli tarihi diplerinde dolaşıyor..yatayda geziyor dediğim şey de uyuz eşşek gibi bi ileri bi geri.. yokuş yukarı olduğunuzu düşünün böyle bir trafikte.. aracınız otomatik değilse çok da usta şöför değilseniz her ileri gitmeye kalktığınızda ufak geri kaçırma yapabilirsiniz. bu seviyeden sonra görüyorsunuz zaten hisseler daha dipe gidemiyorlar giderlerse zaten şirketlerine zarar verirler ( arabalarına )

BİRDE ŞUNA DİKKAT ÇEKMEK İSTİYORUM ! BORSANIN EN KÖTÜ HİSSELERİNİ ÖNERDİĞİMİ DÜŞÜNENLERE GELSİN BU ::Bakın tüm seçtiğim hisselerin geçmişlerine son 10 yılda en çok kazananlar listesinde ya da şirketini en çok büyüten şirketler olduğunu görürsünüz.. hepsi ciddi kar eden şirketler sermayesine göre yüksek kar marjları yapıyorlar.. avıva hariç o zarar ediyor ama 300 yıllık bir şirket olduğu için temeli sağlam...

Yani şöyle arkadaşlar:: bir yatırım yapılırken dükkan ev ya da bir fabrika otel yatırımı yaparken kendisini amorti etmesi 5 yıldan aşagı ise yaptığınız yatırımı geri kazanılması çok iyi yatırımdır.5-10 yıl ise normal bir yatırımdır... 10- 15 yıl üstü çıkarırsa kötü yatırımdır... 15 yıl üstü kazanılıyorsa o işe hiç girmemek gerekir...paranız pul olur kısaca !!!kaplamıne bakıyorum eksi 1 yılda sermayesi kadar kar açıklıyor.. yani harikanın en harikası bir şirket..piyasa değeride sermayesinin 15 katı olan kaç şirket vardır..yani siz bir yatırım yapıyorsunuz oraya koyduğunuz paranın 15 katını satmaya kalktığınızda size teklif ediyorlar.. amma yaptın şimdi 15 katına kim alır sermayesinin 15 katı olan şirketi derseniz.. yabancılar alıyorlar valla ! haziran ayında alan salak değildi herhalde.

. DAHA ANLAŞILIR ŞEKİLDE KONUŞURSAK !!

trafikte bekliyorsunuz önünüzde bariyerler var.. sizin altınızda bmw mercedes var.. tofasla murat 131 le aynı şekilde bekliyorsunuz diye sizin altınıza verdiğim araba kötü araba değil..şartlar şu anda beklemenize yönelik...ben 6 ay önceden endeks 70000 i geçecek dedim biliyordum şimdi 80 bine gidecek orta vadede .. hisseleride önerirken o yolun açık olduğunu düşündüm.. sonuçta emliyet şeridinden giden bankaların gideceğini ( başbakanın arabasının oradan hızlı gideceğini biliyordum o yüzden o yol açık olacak öngörüsüyle sizinde altınıza hışır bir araba yerine mercedes verdim...yani gidecek olsa en iyi araba gider manasıyla.. kısacası spekülatörler girecekse bu hisselere girer ..herkes kendisini sağlama almaya bakıyor artık bu piyasada..sürekli kar yazan bir şirketin kapandığını görmedim ben ... zarar edip hızlı hareketler yapıp para kazanmak yerine bu hisselerde beklemek mantıklı geldi bana...

KISACASI NE ANLATTIK:::SİZLERE ÖNERİLEN HİSSELER MERCEDES AYARINDA ARAÇLAR.. SADECE YOLDA OLUMSUZLUK VAR GİDECEĞİNİZ ŞERİTTE..BU YOL İLLAKİ AÇILACAK SONSUZA KADAR KAPALI YOL GÖRDÜNÜZ MÜ SİZ ? BORSAYA UYARLARSAK... HERKES CEBİNDEKİ PARAYA BAKAR BURADA... SADECE BU HİSSELER KY DA YOK.. AÇIN TAKASLARI KÜÇÜK YATIRIMCILAR KALMADI ARTIK BORSADA 1-2 YILDIR.. KÜÇÜK YATIRIMCILAR BU FİYATTAN ALMAZLAR.. YANDAŞLAR ALIRLAR TUTTURURLAR HİSSELERİ. BUNU DA HERKES YAPTIRAMAZ ÇEVRESİNE.. KAÇ KİŞİ 4 AY ÖNCE 54000 ENDEKSTE 70000 TELAFFUZ EDEBİLİYORDU.. ÇEVREM BİLE 59000 DEN BERİ 70000 DİYORDUM HER GÜN DÜŞÜŞ OLUYORDU DÜŞEN BİŞEYE KARŞI GİDECEK DİYENLEDE DALGA GEÇERLER SÖYLETMEZLER SUSTURMAYA ÇALIŞIRLAR.... KISACASI YAN HİSSELER YA PATRONLARDA YA DA YANDAŞLARDA !!! KÜÇÜK YATIRIMCI ORANI ÇOK DÜŞTÜ.. KÜÇÜK YATIRIMCI BURADAN GİRMEZ ZATEN HİSSELER 5 E KATLASIN O ZAMAN GİRECEKLER ONLAR..

ŞU ANKİ DURUMA BAKIP DA GARANTİ ALSAM KÖŞEYDİM NE İŞİM VARDI BU SIG HİSSELERDE DİYENLERE DE BİŞEY DİYEYİM... BEN 6 AY ÖNCE ENDEKS 70 BİNE GİDECEK DEDİM SONUÇTA ENDEKS GİDERSE GARANTİ BANKASI YÜZDE 100 GİDECEKTİ !! ALSAYDINIZ ALMAYIN GARANTİ GİTMEZ Mİ DEDİM !! HA KAPLAMIN GİTMEDİ DÜŞTÜ.. AMA GİTSEYDİ GARANTİYİ 5 KERE SOLLARDI.. SOLLAMADI ŞU ANDA AMA ONUDA YAPACAKTIR... BAZILARINIZ BENİ BEĞENMİYOR.. İHTİYAÇLARI OLAN PARAYLA BURAYA GİRDİKLERİ İÇİN ZARAR EDİYORLAR..BENDE DE HATA VAR TABİ KISA SÜREDE GİDECEK DİYORUM BÖYLE PİYASANIN ALIŞILMIŞIN DIŞINA ÇIKACAKLARINI BİLMEDĞİM İÇİN HATA BENDE DE VAR BORSA KISA VADELİ GİRENLERİ YAKIYOR HEP OLUMSUZLUKLAR ÜST ÜSTE GELEBİLİYOR.. BAZILARI BENİ BEĞENMİYOR SİSTEMİMİ.. AMA YİNE TÜRKİYEDE EN ÇOK ANALİZLERİ TUTTURAN BENDEN BAŞKASI DEĞİL..KISA SÜREDE OLMUYORSA DEDİKLERİM ORTA VADEDE İLLAKİ OLUR... SONUÇTA SATIN Bİ HALT OLMAZ DEDİĞİM HİSSELERİNDE HALİ ORTADA..TUTUN DEDİĞİM HİSSELERDE EN KÖTÜLERİ YÜZDE 50- 60 EKSİDE.. PİYASANIN GENELİNE BAKTIĞIMIZDADA KAGITLARIN DURUMU AYNI.. KALKIPTA 10 LİRADAN ALDIRDIĞIM HİSSE 1 LİRA DEĞİL... EN KÖTÜ ÖRNEĞİMİZ EGPRO BİLE 8.70 ÖNERİ FİYATI... 4.80 ŞİMDİ..2 YE KATLAMASINI BEKLEYECEĞİZ.. AMA 10-5-3 KAT İNEN KAGITLARIN ÇIKMA İHTİMALİ ÇOK ZOR..İHTİYAÇLARINIZI BU ARALAR ERTELEYİN BENCE KREDİ BİLE ÇEKMENİZİ ÖNERİRİM BURADAKİ DURUMLAR DÜZELECEK ÇOK KISA BİR SÜREDE.. ONUDA ANLATACAĞIM ŞİMDİ..

SÖZLERİM YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR

Asmiltak
30-10-2012, 13:34

BJKAS sığ kağıttır, spekülatif hareketlere açıktır..

cankurt23
30-10-2012, 13:42
Tavana gidiyor derken nerelerden gelmiş bir ona bakın önce... Tabana bakıyor derken bugun su ana kadar % 1 bile geri değil(üstelik 47 mac sonra sahasında kaybetmiş, bu olay spekülatif olarak kullanılabilirdi ama yapmadılar)

Hulasası bir problem görün müyor şimdilik. 40 ın altında 2 gün kalırsa külahları değişiriz

kış içim aldıpım iki adet külahım var,kış kapıda ,bu satten sonra külah da değşmem,külahımıda kimseye kaptırmam ..)ytd.

ahsen2
30-10-2012, 14:30
Kulüp şirketlerinin toplam değeri bu yılın Eylül ayı sonu itibariyle yılbaşına göre yüzde 18 düşerek 1, 6 milyar liraya geriledi.

PİYASA DEĞERİ ARTAN TEK KULÜP FENERBAHÇE
Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) yetkililerinden alınan bilgiye göre, 2 Ocak-28 Eylül 2012 dönemini kapsayan sürede borsadaki piyasa değeri artan tek şirket yüzde 11 ile Fenerbahçe Sportif Hizmetler Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. Şirketin borsa değeri söz konusu dönemde 985 milyon liradan 1 milyar 92 milyon 500 bin liraya çıktı.
EN FAZLA GALATASARAY GERİLEDİ
Aynı dönemde Galatasaray Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ, borsa değeri en fazla gerileyen şirket olarak belirlendi.Geçtiğimiz ay 41 milyon 821 bin 265,70 liralık bedelli sermaye artırımı için SPK'ya başvuran şirketin değeri, Ocak-Eylül 2012 arası dönemde yüzde 75 düşerek 118,2 milyon lira olarak hesaplandı.Galatasaray Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin ardından değeri en fazla azalan kulüp şirketi Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. Şirketin değeri yüzde 37 gerileyerek 264,8 milyon liradan 168 milyon liraya düştü.

EN AZ DÜŞÜŞ TRABZONSPOR'DA
28 Eylül 2012 itibarıyla piyasa değeri en az düşen Trabzonspor Futbol AŞ'nin değeri ise yüzde 5,8 azalışla 265 milyon liraya geriledi.
Bu arada 2 Ocak-30 Mart dönemini kapsayan dönemde kulüp şirketlerinin toplam değeri yüzde 32,5 artarak 2,7 milyar liraya ulaşırken, 30 Mart sonrasındaki dönemde değer kaybı yüzde 38 oldu.
2 Ocak-28 Eylül 2012 Eylül arasındaki dönemde İMKB'de işlem gören kulüp şirketlerinin piyasa değerleri değişimi TL olarak şöyle:
http://img.mynet.com/ho/spor/zdr0uojh.jpg

galatasarayın piyasa değeri yanlış gösterilmiş.sermaye artırımı dikkate alınmamış.118 milyon değil

527 milyon olacak doğrusu bu

yoko
30-10-2012, 15:30
olmuyor olmuyor rahatlıkla kol bacak kesebilecek yapım varken; tüm sinirlerime rağmen halen dahi bıkamadım bu kağıttan ytdeğildir

land
30-10-2012, 16:52
fener sana gercekten yazıklar olsun

mtes
30-10-2012, 17:35
***FENER* *FROTO* *GSRAY***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hak Kullanımı )

***FENER******FROTO******GSRAY***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI( Hak Kullanımı )
31.10.2012 tarihinden itibaren sermaye artırımı ve/veya temettü ödemesi nedeniyle ilgili hakları
kullanılmış olarak işlem görecek, "Yeni" sırası açılacak/kapanacak payların listesi ilişikteki tabloda
gösterilmiştir.
Tablo Başlığı

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=242039

IMKB

ahsen2
30-10-2012, 17:38
bu gün itibaren hisse tutanlar temettüye hak kazanacak.1 liralık nominal bedele 0.18 kuruş.yani 1000 tane hisseniz (40 000 tl)varsa 180 lira alacaksınız.

kenan_
30-10-2012, 20:07
harca harca bitmez bu para yaw:he:
KOMAR BALI İLAÇLIK CİFİN DELİ BAL 1 KG 180 TL:he::kahkah:

ahsen2
30-10-2012, 23:52
Spor hisselerinin özsermaye durumları şudur.
---------------------------------------------
BJK -198 milyon dolar (özetle iflas durumu)
GALATASARAY -87 milyon dolar iken sermayi artırımı ile +0.7 milyon dolar(milleti bağırta bağırta)
TS +42 milyon iken bu sene +35 milyon (fena sayılmaz iyi)
FENERBAHÇE + 46 MİLYON İKEN BU SENE +60 MİLYON (içlerinde en iyisi )

sacrosanct
31-10-2012, 10:14
Teknik olarak 40.90-41 denemesi gelebilir.

ahsen2
31-10-2012, 11:07
fenerbahçe genel kurul kararı yetkisiyle yüzde 15 lik ek satış uygulaması temmuzdan beri kesintisiz uygulanıyor.hemen hemen her gün satış gerçekleşiyor.Hisse fiyatını çok fazla bozmadan fenerbahçe kulubü para emmeye devam ediyor.şu ana kadar 2.25 i satıldı.son durum. Ferebahçe kulubünün elindeki hisse oranı:
yüzde 85-yüzde 2.25 =yüzde82.75

yüzde 15 lik kısmın yüzde 2.25 i gitti. Satış bekliyen oranı: yüzde 12.5

Sonuç: Daha en az 6 ay kadar sürecek satış baskısı

sonosmanli1969
31-10-2012, 11:11
Dikkat dikkat

2 gün önceki satışlar
cıtı 134.625-131.558=3067
deutsche 72.623-59.903=12.720

fenerin ve diğerlerinin satışlarını saymıyoruım.

mardin
31-10-2012, 11:15
Dikkat dikkat

2 gün önceki satışlar

yabancılardan yapıla satışlarda şirketin hiseleri sıkıntı yok bu fiyatlarda servis ediliyor rengini daha önceden belli etmişti:)

sonosmanli1969
31-10-2012, 11:18
yabancılardan yapıla satışlarda şirketin hiseleri sıkıntı yok bu fiyatlarda servis ediliyor rengini daha önceden belli etmişti:)

Sayın mardin dikkat çekmek istediğim konu bu rakamlardan satışları değil. neden satmaya devam ettikleridir.... Ayrıca ben denizbank olarak biliyorum.

sacrosanct
31-10-2012, 11:18
Dikkat dikkat

2 gün önceki satışlar

Düz mantık yürütürsek bu satışlarla 35-36'lara gelmesi lazım diye düşünüyorsunuz değil mi ?

Ama pisaya tarafından karşılanıyor bu satışlar.

Ve kısa vededede spor endeksi ve diğer spor kağıtlarında iyileşme mevcut (dipten dönüşler açısından)

Bakalım Fener ne yapacak.

sacrosanct
31-10-2012, 11:27
Sayın mardin dikkat çekmek istediğim konu bu rakamlardan satışları değil. neden satmaya devam ettikleridir.... Ayrıca ben denizbank olarak biliyorum.

Aslında önemli olan neden satışa devam ettikleride değil. Çünkü şirket %15 satıcaz dedi mi dedi bitti. Yani buradan tekrar 50 lere çıksak 30 larada insek adamlar satacak.

Önemli olan bu değil önemli olan genel konjüktür ne olacak. Yani uzun vadeli destekler aşağımı kırılacak yoksa buradan satışlar karşılanıp yukarı mı dönecek önemli soru bu bence.

sonosmanli1969
31-10-2012, 16:34
Aslında önemli olan neden satışa devam ettikleride değil. Çünkü şirket %15 satıcaz dedi mi dedi bitti. Yani buradan tekrar 50 lere çıksak 30 larada insek adamlar satacak.

Önemli olan bu değil önemli olan genel konjüktür ne olacak. Yani uzun vadeli destekler aşağımı kırılacak yoksa buradan satışlar karşılanıp yukarı mı dönecek önemli soru bu bence.

Sayın sacrosanct, satışlar nasıl karşılanacak ki. bugün 50.000 olsa adamlar 50.000 basacak 100.000 olsa aynen. zaten 40 ın altına düşmemesi alımların olmasından kaynaklanıyor. satmasalar gidecekte, satıyorlar durmadan. Benim anlamadığım konu şu, yangından mal kaçırır gibi satıyorlar. halbuki endex çıkarken 3-5 gün satmasalar 47 yi tekrar yakalar. ondan sonra sat yine 3-5 gün. ama öyle yapmıyorlar. anlamsızlık burda.

TINGIL
31-10-2012, 16:50
yükselse satsalar derizki bak çıkardılar öyle satıyolar kağıdı sallamayıp belli bi periyodda satıncada kağıt çıkmasını istemiyolar diyoruz. bizde haklıyız da adamlar ne yapcak bu kağıtlar öyle ya da böyle satılcak. 47 ye çıksa nolur hem çıkcaksa artık 80 e çıksın ya da düşcekse düşsün sıkıldım 40-60 arası hareketten.

ahsen2
31-10-2012, 19:38
yüzde 12.5 kalan hisse oranı.yani yaklaşık 130 milyon liralık mal satılacak. Her gün 1 milyonluk satsalar 6 ay sürer.
yüzde 2.5 satılana kadar 50 liradan 40 liraya geldi. Kalan yüzde 12.5 satılana kadar herhalde 20 liraları gösterecekler.

mardin
31-10-2012, 20:23
yüzde 12.5 kalan hisse oranı.yani yaklaşık 130 milyon liralık mal satılacak. Her gün 1 milyonluk satsalar 6 ay sürer.
yüzde 2.5 satılana kadar 50 liradan 40 liraya geldi. Kalan yüzde 12.5 satılana kadar herhalde 20 liraları gösterecekler.

geçen sene bu zamanlarda hisse satışı yoktu ve fiyat 39-40 arasındaydı. sizin 20liralık teziniz burda çürüyor:) ha ofiyatları görürmü görmezmi bilemem . bildiğim tek şey hisse satışları şuan için 40 seviyelerinde yapılıyor. gerçektende şirket istese hisseyi yukarı bir miktar götürür ve fenerbahçenin işlem hacmini bilen biliyor garanti bankasını geçen işlem hacimlerine şahit olmuşumdur. 6ayda değil 1haftada hisse el değişir. işin içinde başka şeyler var bizim bilmediğimiz. ayrıca sayın sonosmanlı takas verilerine fazla takmayın yabancıların satışları gerçek yabancı satışları değil ordaki yabancılar çakma yabancı sadece bir miktar hisse bu hesaplara virmanlandı ve düşüş yabancıların satışı nedeniyle gözüküyor izlenimi doğurdu. yoksa yabancılar hesabından satılan hiselerde şirketin hiseleri. ben 1 aylığına bir hisseye girip çıkan yabancı yatırmcı görmedim hemde tarihi rekora koşan imkb varken. bu hisse satışları olacak hisse fiyatı 25 tlde olur 100 tlde olur bunu bilemeyiz. şuan hisse satışından dolyı korkmuyorum endekste olacak bir düzetlmede tahta yapıcıda boş durmayacaktır. işin kısası şirketine güvenen arkasına yaslanır bekler. güvenmeyen satar gider vesselam.

rodoslu
31-10-2012, 23:20
*** Temettü Ödemesi : FENER.E, %22,12 (A.O.F. : 39,70 TL), FROTO.E, % 65,00 (A.O.F. : 18,19 TL) [Not: Temettü oranı, brüt oranı ifade etmektedir.]***

temettü ödemesi tarihi ne zaman acaba. bilen var mı?

mardin
31-10-2012, 23:34
*** Temettü Ödemesi : FENER.E, %22,12 (A.O.F. : 39,70 TL), FROTO.E, % 65,00 (A.O.F. : 18,19 TL) [Not: Temettü oranı, brüt oranı ifade etmektedir.]***

temettü ödemesi tarihi ne zaman acaba. bilen var mı?
bu gün ödendi 2gün sonra hesabınızda

cankurt23
01-11-2012, 07:12
bu gün ödendi 2gün sonra hesabınızda

ödenen temettü kadar daha mı düşecek yanii..ytd.

batmaniac2010
01-11-2012, 12:03
Kac gundur asırı satımda olan bır hısse neden tepkı vermez....klubun hergun hıse satması teknıgı bu kadar mı bozar....

sacrosanct
01-11-2012, 12:20
Kac gundur asırı satımda olan bır hısse neden tepkı vermez....klubun hergun hıse satması teknıgı bu kadar mı bozar....

Kesinlikle katılıyorum size. Nefes bile aldırmıyorlar kağıda en alt noktadan bile alış emirleri geliyor.

Benim görüşüm bu kadar aşırı satımda olmasının asıl sebebi sadece kulübün hisse satması değil.

Hisse tarihi grafiğinde ilk kez böyle bir senaryo yaşıyor ve bu senaryoyu bir türlü çözemiyoruz. Sadece bu senaryoyu planlayanlar ne olacağını biliyor.

batmaniac2010
01-11-2012, 12:35
kac gundur...hep aynı numara...emır sayısı yukseldıkce basıyorlar kagıdı alıs kısmına ....ındırıyorlar....hısseyı....hısse degıl mengene ...oldu....sıktıkca sıkıyor..... gecen haftadan bu yana yaklasık 100 bın lot alıs fazlaydı...bugun ılk defa satıcı taraf 6 bın lot fazla....kademeanalızınde....alıs da fazla olsa satıs ta fazla..olsa yınede dusuyor....

sacrosanct
01-11-2012, 12:40
kac gundur...hep aynı numara...emır sayısı yukseldıkce basıyorlar kagıdı alıs kısmına ....ındırıyorlar....hısseyı....hısse degıl mengene ...oldu....sıktıkca sıkıyor..... gecen haftadan bu yana yaklasık 100 bın lot alıs fazlaydı...bugun ılk defa satıcı taraf 6 bın lot fazla....kademeanalızınde....alıs da fazla olsa satıs ta fazla..olsa yınede dusuyor....

Aynı endeks gibi nasıl bazı indikatörler yükselişi desteklemiyor ama endeks yükseldikçe yükseliyor. Bizimde düşüşü desteklemiyor ama düştükçe düştük. O zaman şu sonuç çıkıyor endeks daha yukarı bir yerlerden aşağı dönecek, bizde daha aşağı bir yerlerden yukarı dönecez.

Ne hale getirdiler koskoca hisseyi.

kenan_
01-11-2012, 12:41
ky burdan ucuz diye atlarsa ne olur....
korku salmaya başladılar cesareti olan alsın diyolar
tam bi muamma oldu

kenan_
01-11-2012, 12:44
garantiyi iyi yükselttiler aşağıya verince etraf darma duman olcak
bakalım biz o zaman ne etcez

Blue03
01-11-2012, 13:37
Ulen kağıt ilk seni 40 lardan aldım 60 oldun satmadım 20 olsan gene satmıyorum ya sen beni yada ben seni öpcem bir satsam biliyorumki fırlayıp gidecen..

Yatırım tavsiyesi değildir.

sacrosanct
01-11-2012, 14:02
Ulen kağıt ilk seni 40 lardan aldım 60 oldun satmadım 20 olsan gene satmıyorum ya sen beni yada ben seni öpcem bir satsam biliyorumki fırlayıp gidecen..

Yatırım tavsiyesi değildir.

Satta biraz fırlasın bizde nasiplenelim.

Blue03
01-11-2012, 14:53
Satta biraz fırlasın bizde nasiplenelim.

Satsam forumdaki herkes kar oranından %5 verse hiçte fena olmaz hani :)

Yatırım Tavsiyesi değildir.

yoko
01-11-2012, 16:02
ayın 30 unda Endeksteki yabancı payı %64,88; ayın 31 inde yabancı payı %63,28; yarın, bugünün değerlerini verdiği zaman azbuçuk netlik belki kendini gösterebilirmi.

sezayir
01-11-2012, 16:34
40 altından alın bekleyin:) sadece tum paranızı yatırmayın.
ytd'dir:)

sezayir
01-11-2012, 16:35
mardin falan alın hergün.zaten hisse ucuz.hergün biriktirin alsat yaptıklarınızdan...en kötü hersene temettü alırsınız düzenli

cankurt23
01-11-2012, 16:37
40 altından alın bekleyin:) sadece tum paranızı yatırmayın.
ytd'dir:)

paramı kaldı ki,ocagımıza söğüt diktiii bu ..ytdd.

nspider
01-11-2012, 17:20
40 da aldım 39 a düştü daha da düşer bu. 10 un altına kadar almıycam.

nspider
01-11-2012, 17:30
Fener göçtü hayırlısıynan. İMKB sen bir liman ol; ben bir gemi. Yanaşırsam öpsünler beni....

maxxyz
01-11-2012, 17:32
Klüp başkanı şikeden ceza evine düştüğünde bile hisse 36 liraya kadar düştü. Şimdi ortada bir şey yokken 60 liradan 38 leri gördü!
Kalan %13 lük satış bitene kadar hisse 10 lirayıda görür 5 lirayıda.

YT DEĞİLDİR..

land
01-11-2012, 17:43
kalanlara sabırlar 47 malıyetlı fenerlerı bugun 3960 gercekten kırılmasıyla 39000 lara verdım kalanlara sabırlar dılerım hıc bır sekılde destek bulamayan hısseden ınatlamının manası yok dedım kendı kendıme y.t.d.

sezayir
01-11-2012, 18:36
40 da aldım 39 a düştü daha da düşer bu. 10 un altına kadar almıycam.

sürekli düşüş yoktur. 10'a gelsin hergün al satlardan alırım.günlük harekete bakmam.

flameng
01-11-2012, 20:01
Klüp başkanı şikeden ceza evine düştüğünde bile hisse 36 liraya kadar düştü. Şimdi ortada bir şey yokken 60 liradan 38 leri gördü!

YT DEĞİLDİR..

nasıl ortada birşey yok ! şirketler birleşti NEGATİF temettü eskisi gibi değil NEGATİF şirket ikinci halka arzı yapıyor NEGATİF her gün satış her gün satış bu arz ettiklerini daha düşüğe alacaklar NEGATİF bana pozitif bir olay söylermisiniz lütfen?

Asmiltak
01-11-2012, 20:23

YT DEĞİLDİR..

Şikeden demeyelim de "isnat edilen şike suçlamasıyla" diyelim bence..

Hangi teknik ya da temel veriye dayanarak 5 lira, 10 lira gibi rakamları dile getirdiğinizi de öğrenmek isterim açıkçası..

cankurt23
01-11-2012, 21:15
Şikeden demeyelim de "isnat edilen şike suçlamasıyla" diyelim bence..

Hangi teknik ya da temel veriye dayanarak 5 lira, 10 lira gibi rakamları dile getirdiğinizi de öğrenmek isterim açıkçası..

Sayın Asmiltak, hangi temel ve teknik veriye göre hangi senet hareket etmiş ki bugüne kadar fener hareket etsın.Bir kere burası imkb deniizi kurulduğu günden bu tarafa yutmadığı bir babayiğit varmı.bir çok senet işlem görmekte iken şimdi adlarını bile hatırlamıyoz.Nerde sabahlar yaıncılıkllar,ihlas finanslar,kepezler,egeler ,nerde çok sevdiklerimiz senetlerimiz. Buradada top yuvarlak ,hiç bir köşesi yok,nereye yuvarlanacğı belli değil,105 binlerden gelmiş 35 lere ,şimdi 38 binlerde .105 den 200 e çok var ,105 den 38 egelmiş,daha nereye yuvarlanacğı belli değil..her iki uçta bekleyenler var,çok yükselse diyenler,çok düşse diyenler.bizler ortada.ama ne düşmesinin tekniği temeli ne de yükselmesinin temelini aramamak lazım,arasak da bulamayızz..biraz uzun olmuş neyse...ytdd.

mardin
01-11-2012, 21:39
nasıl ortada birşey yok ! şirketler birleşti NEGATİF temettü eskisi gibi değil NEGATİF şirket ikinci halka arzı yapıyor NEGATİF her gün satış her gün satış bu arz ettiklerini daha düşüğe alacaklar NEGATİF bana pozitif bir olay söylermisiniz lütfen?

3750 milyon lot satışa konu olan hisse var. hergün satış olamaycakta haftanın yada ayın belli bir günümü satış olacak bu hiseler öyle veya böyle satılacak. pozitif tarafını söyleyeyim satışlar oluyor ve bu satışları karşılayanlar var. turşusunu kurmak işçin almıyorlar herhalde fenerin %15l,ik arzını sağır sultan bile duydu. adamların acelesimi var yüksek fiyatlardan maliyetleniyorlar. yada burdaki alımlar yatırmcıların değilde taraftarın alımlarımı ki paralarını hibe ediyorlar. biraz mantıklı olalım. hisse satışları bitinceye kadar satış devam edecek bu günlükte olur haftalıkta olur aylıkta olur. bunaların hiçbiri olmaz blok satış olur ama bu satışlar öyle veya böyle olacak teknikten anlamam ama temelde güzel olacak gibi duruyor en azından halak arz edilen 100 milyonluk borçtan ve faiz yükünden kurtulacak şirket.

flameng
01-11-2012, 21:58
3750 milyon lot satışa konu olan hisse var. hergün satış olamaycakta haftanın yada ayın belli bir günümü satış olacak bu hiseler öyle veya böyle satılacak. pozitif tarafını söyleyeyim satışlar oluyor ve bu satışları karşılayanlar var. turşusunu kurmak işçin almıyorlar herhalde fenerin %15l,ik arzını sağır sultan bile duydu. adamların acelesimi var yüksek fiyatlardan maliyetleniyorlar. yada burdaki alımlar yatırmcıların değilde taraftarın alımlarımı ki paralarını hibe ediyorlar. biraz mantıklı olalım. hisse satışları bitinceye kadar satış devam edecek bu günlükte olur haftalıkta olur aylıkta olur. bunaların hiçbiri olmaz blok satış olur ama bu satışlar öyle veya böyle olacak teknikten anlamam ama temelde güzel olacak gibi duruyor en azından halak arz edilen 100 milyonluk borçtan ve faiz yükünden kurtulacak şirket.

Bana hikaye anlatma 5 senedir bu kağıdı alırım 65 lerde dedim bu kağıt için fener senedi eski senet değil albenisi yok artık eskisi gibi ha bu çıkmayacak anlamına gelmiyor verirler bi beklenti çıkarırlar yukarı verirler elimize ohh ne ala memleket tabiki hergün satış olacak kaçta satmaya başladılar bak bakalım kaça geldi karşılıyorlar diyorsun pehh güldürme beni karşılasalar senedi satmaya başladıkları günkü fiyat ile bugünkü fiyata bak pembe gözlükler ile bakmayalım olaya taraftar olarak değil yatırımcı olarak bakınız lütfen 30 liralara gelmeyeceğinin teminatı varmı sende yada 70 lere gitmeyeceğinin yok o zaman bana pozitif konuşmayacaksın şu görüntüde en acemi yatırımcı olsa bile resimi görür beklenti ne bu senette söylermisin bana yokki söyleyemezsin sabredin dip olduğunu anladığınızda gömersiniz kuma zamanı gelince çıkarsınız ama unutmayın sportiflerin şu ara zamanı değil gibi gözüküyor elbetteki bu satışları ky karşılamıyor tabiri caizse godomanlarda alıyor ama onların senin benim gibi 2 atımlık kurşunu yok 55....50...45...40...35 her kademeden topluyorlardır.

flameng
01-11-2012, 22:06
19-05-2012 tarihindeki mesajım buyur bir zahmet

ne kadar olumlu yada olumsuz olun bu fener eski fener degil bunu aklına yazsın herkez kağıda yeni girecek olanlarda dikkate alsın tahvil yetmedi arz yetkisi şirketler birleşti takke düştü kel göründü kağıdı düşürüp 35 den bile arz edebilirler 80 çıkarıp oradanda edebilirler kuvvetle muhtemel arz olsa dahi kesin birşey yok ama muhtemelen 3 ay içinde yaparlar yüksek fiyatda iken olacağını sanmam

buda linki http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=84802&page=203&p=7437688&highlight=#post7437688

o tarihte senet 50 lira 60 arası dolanıyordu

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=84802&page=142&p=7390104&highlight=#post7390104

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=84802&page=142&p=7389919&highlight=#post7389919

Asmiltak
01-11-2012, 22:20
Sayın Asmiltak, hangi temel ve teknik veriye göre hangi senet hareket etmiş ki bugüne kadar fener hareket etsın.Bir kere burası imkb deniizi kurulduğu günden bu tarafa yutmadığı bir babayiğit varmı.bir çok senet işlem görmekte iken şimdi adlarını bile hatırlamıyoz.Nerde sabahlar yaıncılıkllar,ihlas finanslar,kepezler,egeler ,nerde çok sevdiklerimiz senetlerimiz. Buradada top yuvarlak ,hiç bir köşesi yok,nereye yuvarlanacğı belli değil,105 binlerden gelmiş 35 lere ,şimdi 38 binlerde .105 den 200 e çok var ,105 den 38 egelmiş,daha nereye yuvarlanacğı belli değil..her iki uçta bekleyenler var,çok yükselse diyenler,çok düşse diyenler.bizler ortada.ama ne düşmesinin tekniği temeli ne de yükselmesinin temelini aramamak lazım,arasak da bulamayızz..biraz uzun olmuş neyse...ytdd.

Borsanın ana mantığını reddediyor gibi bir haliniz var.. Bu ortamda her gün dönen milyonlarca TL'nin hiçbir temel ya da teknik rehber olmadan saldım çayıra mevlam kayıra mantığıyla hareket ettiğine gerçekten inaniyor musunuz?..

flameng
01-11-2012, 22:22
İşiz özeti Pazarda mal çok ise fiyat düşer istisnalar kaideyi bozmaz.

sacrosanct
01-11-2012, 23:06
M. United hisse beklentisini düşürdü
Son güncelleme: 10 AĞUSTOS 2012 - TSİ 11:19

Dünyanın en köklü spor kulüplerinden Manchester United, New York borsasında satışa bugün çıkarmaya hazırlandığı hisse senetlerinin öngördüğü satış fiyatını 14 dolara indirdiğini açıkladı.

437 milyon sterlin borcu bulunan İngiliz kulübünün daha önceki hedefi, hisse başına 16-20 dolar elde etmekti; ancak gelinen aşamada kulübün bu satış düzeyinde alıcı bulamayacağını fark ettiği anlaşılıyor.
İlgili Haberler

M. United hisse başına 16 dolar umuyo

Bugün ilerleyen saatlerde satışa sunulacak hisseler kulübün hisse toplamının yüzde 10’unu temsil ediyor; gelirin 233 milyon dolar olması bekleniyor.

Önceki beklenti 330 milyon dolar civarındaydı.

Kulübün yönetimi, 2005’te 800 milyon sterlin karşılığında Amerikalı Glazer ailesine geçmişti.

Glazer ailesi, ABD ligindeki Tampa Bay Buccaneers takımının da sahibi.
Taraftarlar tepkili

175 bin üyeli Manchester United Taraftarları Vakfı (MUST) ise hisse satışı yöntemine karşı tepkisini ifade etmeyi sürdürüyor.

Taraftarlar, elde edilecek paranının tamamının kulüp borçlarının kapanması için kullanılmasını istiyor.

Satışın hem taraftarlar, hem yatırımcılar hem de kulüp için kötü olacağını vurgulayan MUST şu açıklamayı yaptı: “Kulüp için bu kötü bir satıştır çünkü şimdi toplanan paranın yarısından fazlası doğrudan Glazer ailesine ödenirken, daha küçük bir kısmı kulübün sırtına 2005’ten beri yükledikleri borcun azaltılması için harcanacaktır.”

MUST, ay başında satışı protesto için kulübün sponsorlarını boykot çağrısı yapmıştı.

Forbes dergisine göre, 2,23 milyar dolarlık değeriyle Manchester United kulübü dünya lideri durumunda.

1986’dan beri kulübün menajerliğini yürüten Sir Alex Ferguson da bir açıklama yaparak, satıştan teşvik primi alacağı iddialarını, “Bu iddiada zerre kadar doğruluk yok” diyerek karşıladı.

İngiliz ligini 19 kez lider bitirerek, şampiyonluk rekorunu elinde bulunduran kulüp, geçen sezon ikinci olmuş, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nin bu seneki karşılaşmalarına ise grup veda etmek zorunda kalmıştı.

fozat
01-11-2012, 23:32
Ben Yargıtay sürecinin ve beklentisinin de fiyatlandığını düşünüyorum.
Kulüp açısından da yatırımcı açısından da zor bir gelecek olabilir.
Aziz Yıldırım hapisten çıktıktan sonra Amatör branşlar dahil futboldaki ve hissenin israrlı düşüşü sürüyor.
Fenerbahçe yatırımcısı ve taraftarı kullanılıyor.

Kulüpte köklü bir değişiklik olmadıkça sıkıntı bitmez.bitmeyecek.

Hani Aziz başkan. 3 büyük proje nerde.Yoksa birincisi hisseleri yatırımcının baŞINA GEÇİRMEKMİYDİ.Diyecek çok şey var da burası yeri değil.

mansuroglu
01-11-2012, 23:34
aziz yıldırım geçen ay ntv spordakı konusmasında hıssemızde 50 cıvarında kadromuz cok ıyı ,,,ıkı tane super projemız var falan fılan demıstı ,,,o gun bugundur ıcler acısı ,,,gruptan cıkarsa lıgdede lıderlıge gelırse bırde ara transferde ıyı bırı alınırsa ,,,spek sılkelemeyı bıtırırse ,,,sıke davası olumlu sonuclanırsa ,,fenerın seyırcısız cezası bıterse ,,taraftar ıstıfa demezse ,,,satıslar bıterse ,,falanlar fılanlar
olursa halamın seyı olursa amcam derım,,,,,,senelerdır aynı soylem devam edıyor ne olacak bu fenerın halı ,,,,
bıze verılen(kucuk yatırımcı) cezada herhalde enaz ıkı sene surer ,,,spor hıssesımı daha da tovbe

rodoslu
01-11-2012, 23:39
2004 halka arz fiyatı 10 tl ydi yanılmıyorsam. 5 - 10 tl leri neye göre değerlendiriyorsunuz. mesela ben 5 ay kadar önce 54.xx tl den sattıklarımı 40 tl. den aldım. belirli bir seviyeye kadar satacaklar. ondan sonra blok satış veya ikincil halka arz neden olmasın. hacimsiz bir düşüş var. beklentiler sene başından önce oluşmaz kanaatindeyim.

y.t.d.

turkoo
02-11-2012, 01:15
şimdi not artışı beklentisi falan filan derken endeks yukarı zorluyor sportifler aşağıya not artırımı olup olmayacağı net belli olduktan sonra endeks büyük ihtimalle duman olacak o zaman bizim gibi sportif hisselerde olanların hali ne olacak merak ediyorum

sacrosanct
02-11-2012, 09:01
http://a1211.hizliresim.com/13/2/fjpjt.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://a1211.hizliresim.com/13/2/fjpk1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Üssteki TL bazlı grafikte destek kırılmış gözüküyor. Alttakide Euro bazlı grafik onda daha kırılma mevcut değil.

sacrosanct
02-11-2012, 09:07
Teknik önden gider haberler arkadan gelir.

Eğer bu destek gerçekten kırıldı ise ileriki süreçte bizlerin bilmediği çok kötü bir gelişme fiyatlanıyor demektir.

Daha teyidi gelmedi belki tuzakta olabilir bunu önümüzdeki süreci dikkatle izleyip göreceğiz. Trabzonspor hissesinin yaptığı gibi 10'un altına destek kırıldı gibi sarkıtıp nasıl yukarı çevirdiler 'tuzak kurdurlar' aynısı bizdede mümkün olabilir yada Gsray gibi desteği aşağı kırar geçeriz. Bundan sonraki süreç çok dikkatli olunmalı.

Eğer gerçekten bu destek kırıldı ise 35-36'lı seviyelerde destek beklemeyin.

mardin
02-11-2012, 10:10
Bana hikaye anlatma 5 senedir bu kağıdı alırım 65 lerde dedim bu kağıt için fener senedi eski senet değil albenisi yok artık eskisi gibi ha bu çıkmayacak anlamına gelmiyor verirler bi beklenti çıkarırlar yukarı verirler elimize ohh ne ala memleket tabiki hergün satış olacak kaçta satmaya başladılar bak bakalım kaça geldi karşılıyorlar diyorsun pehh güldürme beni karşılasalar senedi satmaya başladıkları günkü fiyat ile bugünkü fiyata bak pembe gözlükler ile bakmayalım olaya taraftar olarak değil yatırımcı olarak bakınız lütfen 30 liralara gelmeyeceğinin teminatı varmı sende yada 70 lere gitmeyeceğinin yok o zaman bana pozitif konuşmayacaksın şu görüntüde en acemi yatırımcı olsa bile resimi görür beklenti ne bu senette söylermisin bana yokki söyleyemezsin sabredin dip olduğunu anladığınızda gömersiniz kuma zamanı gelince çıkarsınız ama unutmayın sportiflerin şu ara zamanı değil gibi gözüküyor elbetteki bu satışları ky karşılamıyor tabiri caizse godomanlarda alıyor ama onların senin benim gibi 2 atımlık kurşunu yok 55....50...45...40...35 her kademeden topluyorlardır.
b siyahla yazdığın yere bak bu ne turşu bu ne lahana hem kodamanlar alıyor diyorsun her kademeden alıyorlar alma güçleri var diyorsun hemde hisenin şlimdiki fiyatından bahsediyorsun yorum yaparkende yazdığınız şeyler birbirini desteklesin hisse satışını karşılayanlar var diye yazmışım adamlar okadar aptalmı 50li fiyatlardan aldılar. herhalde aşağı sarkmalarda maliyet düşürecekler. büyüklerin yüksekten alıp maliyet düşürdükleri görülmüş duyulmuş şeymidir. adamlar hisenin düşeceğini bile bile yüksektyen neden maliyetlensinler. kumar oynar gibi hisse alıp satarsan sonu hüsrandır. bunu bilmiyorsan yatırım yapmayacaksın.

nspider
02-11-2012, 10:27
Valla arkadaşlar 3 yıldır borsadayım. 3 yıl önce ev alan adamların evinin değeri nerdeyse 3 katına çıktı. Borsa bize ne kazandırdı derseniz. Stres, hastalık vede bol miktarda zarar. Adam evini her ay kiraya vererek bide ordan kazandı.Ben bu borsadan elimi ayağımı çekecem. 50 den fener alsamda fener 1 liraya düşermi düşer. Durum onu gösteriyor.

cankurt23
02-11-2012, 11:51
hayat okulunda okurken hep fener şöyle güçlü böle güçlü diye dinledik,dinledik.başka takımlar galata örnek çok borcu var deniyor ama fene hissesinden daha saglam duruyo,beşiktaş tavan yakın artıyo ,fener ise hey gidi fene hey ,bir zamanlar fener hissesi vardı ,diyesi gelyo insanın.geçmişte batan lar gibi batmasa iyii.ytd.

sezayir
02-11-2012, 12:24
gene aynı hikaye..hisse düşüyor yatırımcılar hep olumsuz şeyler yazıyor..
sanki bi daha hiç çıkmayacak...
yanlış yerden pozisyon almak...şimdi bu seviyeden alan biri orta vadede zarar eder mi? benim cevabım hayır.

umutabi
02-11-2012, 12:30
Gsray bedelli ile yatırımcısının iflahını kesti Fenerbahçede hisse satışıyla yatırımcının canına okuyor. Ha hangisi daha vicdani dersen şüphesizki Gsarayda yapılanın yanında Fenerbahçedeki çok masumane ama yinede kazık kazıktır.

mardin
02-11-2012, 12:53
Gsray bedelli ile yatırımcısının iflahını kesti Fenerbahçede hisse satışıyla yatırımcının canına okuyor. Ha hangisi daha vicdani dersen şüphesizki Gsarayda yapılanın yanında Fenerbahçedeki çok masumane ama yinede kazık kazıktır.

52-53 fiyatlarında hisse satışını yapacaklarını kapa bildirdiler o tarihlerde herkesin hisesini satmasına fırsat verildi. g.s gibi fiyat 400 lere çekilip bir anda hisse satışları olmadı kazık bunun nersinde? herşeyi usulüne göre yapıyorlar incitmden acıtmadan hisse daha çok düşecek korkusu varsa bu fiyatlar bile satış fırsatıdır. bir yatırımcının stoplosu yoksa yatırım hedefide yoktur saygılar:)

flameng
02-11-2012, 13:00
[/B]
b siyahla yazdığın yere bak bu ne turşu bu ne lahana hem kodamanlar alıyor diyorsun her kademeden alıyorlar alma güçleri var diyorsun hemde hisenin şlimdiki fiyatından bahsediyorsun yorum yaparkende yazdığınız şeyler birbirini desteklesin hisse satışını karşılayanlar var diye yazmışım adamlar okadar aptalmı 50li fiyatlardan aldılar. herhalde aşağı sarkmalarda maliyet düşürecekler. büyüklerin yüksekten alıp maliyet düşürdükleri görülmüş duyulmuş şeymidir. adamlar hisenin düşeceğini bile bile yüksektyen neden maliyetlensinler. kumar oynar gibi hisse alıp satarsan sonu hüsrandır. bunu bilmiyorsan yatırım yapmayacaksın.

bana göre senin borsa bilgin yok desem ayıp olacak ama seninle polemiğe girmek istemiyorum b.y den kastın nedir benim gözümde büyük yatırımcı tahta yapıcıdan bahsetmiyorum yada içerdeki adamlardan iyi anla bu kelimeyi 1000 lot 2000 lot alan adamlar dibi bilemezler dimi her büyük yatırımcı dibi bilse idi ooooo hepsi kazansın kimi çarpacaklar o zaman sana göre 1000 lot 2000 lot alıp maliyet düşüren ky. olabilir ama bana göre büyük yatırımcı büyükler maliyet düşürmezmiş nasıl bir düşünce gir imkb de paranı boşa harcama ayrıca elimde 1 lot fener varsa boğazıma dursun hepsini çıkmıştım 50 küsürlerden yukarıdada yazdım ama unutma büyükler maliyet düşürmezlermiş emin ol her kademeden alırlar önemli olan atacak kurşunlarının bitmemesi ayrıca yeter benimle polemiğe girmeyin lütfen bu konu burada kapansın.

mardin
02-11-2012, 13:18
bana göre senin borsa bilgin yok desem ayıp olacak ama seninle polemiğe girmek istemiyorum b.y den kastın nedir benim gözümde büyük yatırımcı tahta yapıcıdan bahsetmiyorum yada içerdeki adamlardan iyi anla bu kelimeyi 1000 lot 2000 lot alan adamlar dibi bilemezler dimi her büyük yatırımcı dibi bilse idi ooooo hepsi kazansın kimi çarpacaklar o zaman sana göre 1000 lot 2000 lot alıp maliyet düşüren ky. olabilir ama bana göre büyük yatırımcı büyükler maliyet düşürmezmiş nasıl bir düşünce gir imkb de paranı boşa harcama ayrıca elimde 1 lot fener varsa boğazıma dursun hepsini çıkmıştım 50 küsürlerden yukarıdada yazdım ama unutma büyükler maliyet düşürmezlermiş emin ol her kademeden alırlar önemli olan atacak kurşunlarının bitmemesi ayrıca yeter benimle polemiğe girmeyin lütfen bu konu burada kapansın.

bana hikaye anlatma diye yazan sensin zora gelincede benimle polemiğe girmeyin diyen sensin. yazdığınız şeylerle savunduğunuz görüşler birbirleri ile tutarlı değil. başkasını suçlarken sağlam kanıtlarınız olsun yorumlarınızda bunu desteklesin. hisse düşerken senin gibi çok kişi vardır ben zamanında dedimde yaptımda geçin bunları madem bu hisenin yatırmcısınız isseyi yerden yere vurma yerine olumlu katkılarınız olsun.

Asmiltak
02-11-2012, 13:49
şimdi not artışı beklentisi falan filan derken endeks yukarı zorluyor sportifler aşağıya not artırımı olup olmayacağı net belli olduktan sonra endeks büyük ihtimalle duman olacak o zaman bizim gibi sportif hisselerde olanların hali ne olacak merak ediyorum

U100 endeksle spor endeksi her zaman birebir değiller, son dönemde zaten uyumsuz, benzer bir uyumsuzluğu daha önce de yapmış aşağıda görüldüğü gibi, birebir endeksle beraber düşünmek yanıltabilir..

http://img507.imageshack.us/img507/9612/jkki.png (http://img507.imageshack.us/i/jkki.png/)

flameng
02-11-2012, 14:05
bana hikaye anlatma diye yazan sensin zora gelincede benimle polemiğe girmeyin diyen sensin. yazdığınız şeylerle savunduğunuz görüşler birbirleri ile tutarlı değil. başkasını suçlarken sağlam kanıtlarınız olsun yorumlarınızda bunu desteklesin. hisse düşerken senin gibi çok kişi vardır ben zamanında dedimde yaptımda geçin bunları madem bu hisenin yatırmcısınız isseyi yerden yere vurma yerine olumlu katkılarınız olsun.

ARKADAŞIM hisseyi yerden yere vurmuyorumki ve kimseyi suçlamıyorumki bunları nereden çıkardın olanı biteni yazdık alınan alınır alınmayan alınmaz neden gocundun sen ! anlıyamadım daha başından beri bana muhalefetsin yazdıklarımdan bir cümlesi yanlış de susarım o yüzden polemiğe girmeyelim diyorum sıkışıp kaçtığımda yok ben hep buradayım ama çocuk gibi muhalefet ollma hisseyi kötülemiyorum gerçekleri yazıyorum elinde senet oluncada buda sana koyuyor ama at gözlüğü ile bakmayın senet sizde olunca illaki hep pozitif olmayacak negatif yorumlarıda sindirebilmeyi öğrenin derim size nacizade önerim olarak ne demişiz ne olmuş bakın alın size kanıt gerçekleşti ise haklıyımdır ötesi boş lafdır herkez için geçerli

umutabi
02-11-2012, 15:03
52-53 fiyatlarında hisse satışını yapacaklarını kapa bildirdiler o tarihlerde herkesin hisesini satmasına fırsat verildi. g.s gibi fiyat 400 lere çekilip bir anda hisse satışları olmadı kazık bunun nersinde? herşeyi usulüne göre yapıyorlar incitmden acıtmadan hisse daha çok düşecek korkusu varsa bu fiyatlar bile satış fırsatıdır. bir yatırımcının stoplosu yoksa yatırım hedefide yoktur saygılar:)

Bu şekilde yorumlarsak o zaman gsaray da bedelli yapacağını açıkladı vede onlarda şu anki fiyata göre çok yukarlardan satış fırsatı verdiler. Amaç takım tutmaksa diyeceğim bir şey yok ama kazık yemek başka takım tutmak başka derim.

mardin
02-11-2012, 15:24
Bu şekilde yorumlarsak o zaman gsaray da bedelli yapacağını açıkladı vede onlarda şu anki fiyata göre çok yukarlardan satış fırsatı verdiler. Amaç takım tutmaksa diyeceğim bir şey yok ama kazık yemek başka takım tutmak başka derim.

satış fırsatı vermediler 1 bedelide hisse taban taban gitti 2 bedelidde tabana yakın düşüşler yaşadı fenerbahçede kademeli düşüşler ve hacimsiz düşüşler oldu. hisse satışları olurken bile fazla hasar vermediler. burda taraftar olarak değil yatırımcı gözüyle ytırım yapıyoruz g.saray örneğide aynı sektörde faailet gösteren bir şirket olduğu içindi yoksa teknik olarak ve şirketin mali verileri olarak kıyaslanacak çok şirket var. ben burda hisse satışları hiseyi olumsuz etkilemez demiyorum. fakat arzların hiseleri arz süreçleri içerisinde etkilediği bilen br gerçek. ve bu olayda yatırımcılarına açıklandı bildirildi bu bildirmden sonra hisse %5 den fazlaprimde yaptı. hisenin şu anki fiyatı o dönemelerde hisesini elinden çıkarmayan yatırmcıların herşeyi peşinen kabulanmesi anlamına geliyor. fiaytların satışlarla düşeceğini bile bile ben hisse satışı yapmadım. burda aylardan bekleyen yatırımcıların çoğuda 1temuz mağduru ve hisse fmaliyeti 70 üzerinde

mardin
02-11-2012, 15:31
02/11/2012 15:31:29 ***FENER***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Hak Kullanım )

***FENER***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Hak Kullanım )
FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş.'nin 31/10/2012 tarihinde başlayan brüt % 22,12360 net % 18,80500 oranındaki temettü dağıtım işleminde Borsa'da İşlem Gören kaydileşmiş paylar'ın temettü alacakları 02/11/2012 tarihinde ilgili üyelerin Takasbank A.Ş. nezdindeki serbest hesaplarına aktarılmıştır.

Tablo Başlığı

IMKB

cankurt23
02-11-2012, 16:04
02/11/2012 15:31:29 ***FENER***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Hak Kullanım )

***FENER***MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş.( Hak Kullanım )
FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş.'nin 31/10/2012 tarihinde başlayan brüt % 22,12360 net % 18,80500 oranındaki temettü dağıtım işleminde Borsa'da İşlem Gören kaydileşmiş paylar'ın temettü alacakları 02/11/2012 tarihinde ilgili üyelerin Takasbank A.Ş. nezdindeki serbest hesaplarına aktarılmıştır.

Tablo Başlığı

IMKB

ben hesaba baktım akbankta böle bir meblağ yok ama..ytdd.

cankurt23
02-11-2012, 16:09
takasbank hesabına giren para bizim hesaba ne zaman geçiyor acaba..gerçi geçse neolacak zararın yüzde birini bile karşılamıyorr.ne çok temettü ama yeye bitecek gibi değil.ytdd.

sezayir
02-11-2012, 16:39
takasbank hesabına giren para bizim hesaba ne zaman geçiyor acaba..gerçi geçse neolacak zararın yüzde birini bile karşılamıyorr.ne çok temettü ama yeye bitecek gibi değil.ytdd.

hesaba geçmiş.

cankurt23
02-11-2012, 17:10
hesaba geçmiş.

sızın hesaba geçöış ama benim hesap şu saat itibarıyle sinek avlıyorr.saat 17:10 ytd.

sacrosanct
02-11-2012, 21:49
ARKADAŞIM hisseyi yerden yere vurmuyorumki ve kimseyi suçlamıyorumki bunları nereden çıkardın olanı biteni yazdık alınan alınır alınmayan alınmaz neden gocundun sen ! anlıyamadım daha başından beri bana muhalefetsin yazdıklarımdan bir cümlesi yanlış de susarım o yüzden polemiğe girmeyelim diyorum sıkışıp kaçtığımda yok ben hep buradayım ama çocuk gibi muhalefet ollma hisseyi kötülemiyorum gerçekleri yazıyorum elinde senet oluncada buda sana koyuyor ama at gözlüğü ile bakmayın senet sizde olunca illaki hep pozitif olmayacak negatif yorumlarıda sindirebilmeyi öğrenin derim size nacizade önerim olarak ne demişiz ne olmuş bakın alın size kanıt gerçekleşti ise haklıyımdır ötesi boş lafdır herkez için geçerli

satış fırsatı vermediler 1 bedelide hisse taban taban gitti 2 bedelidde tabana yakın düşüşler yaşadı fenerbahçede kademeli düşüşler ve hacimsiz düşüşler oldu. hisse satışları olurken bile fazla hasar vermediler. burda taraftar olarak değil yatırımcı gözüyle ytırım yapıyoruz g.saray örneğide aynı sektörde faailet gösteren bir şirket olduğu içindi yoksa teknik olarak ve şirketin mali verileri olarak kıyaslanacak çok şirket var. ben burda hisse satışları hiseyi olumsuz etkilemez demiyorum. fakat arzların hiseleri arz süreçleri içerisinde etkilediği bilen br gerçek. ve bu olayda yatırımcılarına açıklandı bildirildi bu bildirmden sonra hisse %5 den fazlaprimde yaptı. hisenin şu anki fiyatı o dönemelerde hisesini elinden çıkarmayan yatırmcıların herşeyi peşinen kabulanmesi anlamına geliyor. fiaytların satışlarla düşeceğini bile bile ben hisse satışı yapmadım. burda aylardan bekleyen yatırımcıların çoğuda 1temuz mağduru ve hisse fmaliyeti 70 üzerinde

Arkadaşlar gereksiz tartışmalara gerek yok. Hepimiz bu hisseden ekmek yemeye çalışıyoruz kimisi zamanında yemiş, kimisi şu an yiyor yada yemek istiyor. Kimin haklı çıkıp çıkmadığıda önemli değil. Flameng arkadaşımızda analizinde haklı çıkmış Mardin arkadaşımızda şu an savunmada haklı, diğer arkadaşlarda kendine göre haklı. Ortada olumsuz olan tek şey fiyat. vs. vs.

Burada güzel paylaşımlar yapalım. Kimisi yerlere vursun kimisi göklere çıkarsın oturalım tartışalım ama saygı ve sevgi kurallarına ve temel teknik kurallarına göre. Burada vaysayımlarla 35-30 demeyin varsa mesnetiniz onuda sürün. Mesnetsiz fiyat vermeyi yasaklıyorum anlaşıldı mı ?

Mesela şöyle yapın.

http://d1211.hizliresim.com/13/2/fkcku.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Bu grafikte uzun vadeli destek aşağı kırıldı. Ama şelale olmadı neden ? Bunu tartışalım yada aşağı kırılma tuzak mı ?

Yada senin grafiğin kötü benim grafikte kırıldı diyen varsa göstersin onu tartışalım.

Lütfen biraz çalışın çaba gösterin kısaca 'mesnetsiz fiyat vermeyin' Lütfen.

Herkeze iyi hafta sonları arkadaşlar.

sacrosanct
02-11-2012, 21:54
U100 endeksle spor endeksi her zaman birebir değiller, son dönemde zaten uyumsuz, benzer bir uyumsuzluğu daha önce de yapmış aşağıda görüldüğü gibi, birebir endeksle beraber düşünmek yanıltabilir..

http://img507.imageshack.us/img507/9612/jkki.png (http://img507.imageshack.us/i/jkki.png/)

Dostum grafiğin mükemmel. İçim aydınlandı.

Nasıl olmuşta farkedememişiz. Çok süper bir paylaşım.

Şahsen ben fenerden umutluyum herşeyi yapacak gücüde var, kuvvetide var, potansiyelide var. Önemli olan zamanlama her hissenin bir zamanı mutlaka gelir. O andada arkasından bakmak bize yakışmaz. Bir yatırımcı ve taraftar olarak.

Tekrar teşekkürler dostum paylaşım ve çalışmalarının devamını bekliyorum :D

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

sacrosanct
02-11-2012, 22:15

Birde dostum grafikten ben şunu anladım bilemiyorum doğrumu bunu sana sormak isterim.
Ben bütün spor endeksi ve bütün spor kağıtlarını tek tek çok dikkatli bayağı inceledim.

Benim görüşüm 2008 yılında yaptığı uyumsuzluğu neden yaptığını söyliyim. Endekste o zaman ciddi bozulmalar başlamış yani ayı piyasası ben geliyorum demiş ama spor endeksi yükseliş trendinde olduğundan bunu hiç takmamış bile sonunda ne olmuş endeksi zirveye taşıdıktan sonra malı millete sattıktan sonra oda sert bir düşüş yapmış operasyon bitmiş ama spor endeksinde şimdiye kadar hiç bir zaman böylesine büyük bir kriz olmamış bunu grafiklerde sötlüyor indikatörlerde. Şimdiki uyumsuzlukta tamamen spor endeksinin yaşadığı krizden kaynaklanmaktadır. Bu kriz 40 bin 30 binlere kadar gidebilir bunu kimse bilemez nasıl endeks 2008'de 20 binlere düşeceğini kimse tahmin edemediyse ve oradan 73 bine çıkacağını kimse beklemiyorsa.

Şimdi spor endeksinin 30-40 binlere düşüp tekrar 150 hatta uzun vadede 300 binlere çıkacağını kimse ummuyor. Ama bunlar uzun vadede olacak ama 5 yıl ama 10 yıl ama 20 yıl mutlaka olacak.

Ben ne istiyorum biliyormusunuz ? Çokmu fantazi kuruyorum bilmiyorum ama sizinle paylaşayım.

Ben bundan yıllar sonra borsa ile ilgilenen, zamanında fener hissesinden iyi para kazanmış ve çok uzun vadede dahada çok kazanmış biri olarak yıllar sonra bu grafiği açıp baktığımda nasıl halka arzındaki fiyat şu anda 6-7 TL gibi gözüküyorsa benim maliyetiminde öyle çok küçük gözükmesini istiyorum. Çok büyük bir hayal mi ? Hayır sadece bu kriz seviyelerinde ve daha aşağıda hatta dibinde dibinde. Bu hisseleri toplamak istiyorum. Onun için size önerim her zaman atacak kurşununuz olsun yoksa borsada kaybetmeye mahkum olursunuz.

Asmiltak
02-11-2012, 22:41
Birde dostum grafikten ben şunu anladım bilemiyorum doğrumu bunu sana sormak isterim.
Ben bütün spor endeksi ve bütün spor kağıtlarını tek tek çok dikkatli bayağı inceledim.

Benim görüşüm 2008 yılında yaptığı uyumsuzluğu neden yaptığını söyliyim. Endekste o zaman ciddi bozulmalar başlamış yani ayı piyasası ben geliyorum demiş ama spor endeksi yükseliş trendinde olduğundan bunu hiç takmamış bile sonunda ne olmuş endeksi zirveye taşıdıktan sonra malı millete sattıktan sonra oda sert bir düşüş yapmış operasyon bitmiş ama spor endeksinde şimdiye kadar hiç bir zaman böylesine büyük bir kriz olmamış bunu grafiklerde sötlüyor indikatörlerde. Şimdiki uyumsuzlukta tamamen spor endeksinin yaşadığı krizden kaynaklanmaktadır. Bu kriz 40 bin 30 binlere kadar gidebilir bunu kimse bilemez nasıl endeks 2008'de 20 binlere düşeceğini kimse tahmin edemediyse ve oradan 73 bine çıkacağını kimse beklemiyorsa.

Şimdi spor endeksinin 30-40 binlere düşüp tekrar 150 hatta uzun vadede 300 binlere çıkacağını kimse ummuyor. Ama bunlar uzun vadede olacak ama 5 yıl ama 10 yıl ama 20 yıl mutlaka olacak.

Ben ne istiyorum biliyormusunuz ? Çokmu fantazi kuruyorum bilmiyorum ama sizinle paylaşayım.

Ben bundan yıllar sonra borsa ile ilgilenen, zamanında fener hissesinden iyi para kazanmış ve çok uzun vadede dahada çok kazanmış biri olarak yıllar sonra bu grafiği açıp baktığımda nasıl halka arzındaki fiyat şu anda 6-7 TL gibi gözüküyorsa benim maliyetiminde öyle çok küçük gözükmesini istiyorum. Çok büyük bir hayal mi ? Hayır sadece bu kriz seviyelerinde ve daha aşağıda hatta dibinde dibinde. Bu hisseleri toplamak istiyorum. Onun için size önerim her zaman atacak kurşununuz olsun yoksa borsada kaybetmeye mahkum olursunuz.

Değerli Sacrosant,

Herşeyden evvel, sportif aş kağıtları, borsaya kendileri açısından çok yanlış, yatırımcıları açısından ise çok doğru bir yerden girdiler.. Klupler, tüm karlı aktiviteleri sportif aşler bünyesinde gösterip, zararları kulüp yapısında tuttular ve müthiş bir temettü verimi yakalayarak dağıttılar ve yatırımcılarına çok kazandırdılar.. Kendileri açısından sürdürülebilir bir yapı değildi bu, nitekim GSRAY'da bunun üstüne bir de yönetim hataları eklenince kağıt teknik olarak iflas edip kurtulmak için yatırımcılarına yüklenerek bedelli üstüne bedelli açıkladı. Stad gelirlerini, bilet satışlarını sportif aşye kar olarak göstermemek için "bağış makbuzu" adı altında toplamaya başladı ve yargı&spk radarına bile girdi bu bedelli ve makbuz hikayeleriyle..

FENER, GSRAY, BJKAS, zamanında halka arz fiyatlarının 20 katına yakın rakamlara bile çıktılar.. Bu kadar kısa bir sürede bu oran için şampiyonlar ligi şampiyonu falan olmaları gerekirdi normalde ama şirket yapıları nedeniyle bu oranları yakaladılar..

Şimdi bu yapı değişiyor, ister istemez de spor endeksi IMKB'den negatif ayrışıyor, ama bu bir süreçtir ve sonsuza kadar sürmez.. bir yerde dibi bulup yeni dengelerle oyuna devam edecekler.. Burada artık planlar, projeler, sportif başarılar etken olmaya başlayacak.. Spor endeksini oluşturan 4 kulüp de markadır, paçavra olmazlar hiç bir zaman, o açıdan uzun vadeli beklentilerine katılırım ama bu, bugünden yarına olmaz, senin de dediğin gibi, uzun vade bir bakış açısıdır..

Fenerbahçe, bence iyi yönetilen bir kulüp. 3 Temmuz süreci başka bir sportifte olsaydı dip fiyatı 36 TL'de kalamazdı.. Planları, projeleri var, takımın her daim ciddi bir başarı potansiyeli var.. FENERIUM gibi marka yaratıp borsaya kote olacak duruma getirdiler, malum süreçlerden dolayı sürekli ertelense de eninde sonunda borsaya girecek.. Alıcısı her daim hazır, reklam kaygısı olmayan bir hazır giyim markasının kote olma fikri bile bir beklentidir FENER için orta-uzun vadede..

Yatırım tavsiyesi değildir..

flameng
02-11-2012, 23:07
Şimdi ne olcak benim önerim kendimce bu fiyatlardan ufak ufak toplamak birden yüklenmek olmaz kanımca kademe kademe alım belirlerim kendime daha düşebilirde ama fenerbahçe her sezon şampiyonluğa oynayan bir takım bakınız geçmişteki hareketlerine sezon sonu şampiyon olmasa bile çekişmesi yeter tahta yapıcı verecek yukarı eli mahkum oda kullanacak o durumu hiç unutmam sene 2009 du sanırım son haftalar beşiktaş maçını almıştı fenerbahçem şampiyonluk için önü açılmıştı 49 alıp 2 hafta içinde 65 e yeni sahiplerine teslim ettim sonra 100 lere fırladı yani işin özü yukarı yapacak ama zamanı var bu sefer yüz olmaz deriz 70 den bırakır yeni sahiplerinin eline yeterki bekleyin alım yerini ve satım yerini biliniz derim sezon başlarında bu senet benim tecrübelerim ile sabittir sabrınızı sınar ne zaman son haftalar potaya gireriz o zaman hareketi başlatır malum kişiler bir hedef koyarım 40 35 arası /40 alır eğer 30 35 aralığına gelirse /30 daha eklerim son kurşunumlada ölüm vuruşunu yapar toprak altına gömer beklerim elbet zamanı gelir önemli olan hurraa deyip mala komple girilmez.

Asmiltak
02-11-2012, 23:34
Çok yalın bir açıdan bakarsak.. Bence borsada en önemli iki faktör fiyat ve hacimdir.. Bu ikisinin arasındaki ilişki, hareketlerin gücü hakkında fikir verir..

Fener'in 55'lerden bu yana düşüş hareketindeki hacme özellikle dikkat etmekte fayda var.. Düşüş ciddi anlamda hacimsiz, ne zaman düşüş fiyat düşerken hacim artar, asıl korku zamanı o zamandır.. Tersi de doğru, fiyat yükselirken hacim de yükseldiği an, umut zamanıdır..

http://img689.imageshack.us/img689/1541/klkla.png (http://img689.imageshack.us/i/klkla.png/)

zeusemre
03-11-2012, 01:07
Değerli Sacrosant,

Herşeyden evvel, sportif aş kağıtları, borsaya kendileri açısından çok yanlış, yatırımcıları açısından ise çok doğru bir yerden girdiler.. Klupler, tüm karlı aktiviteleri sportif aşler bünyesinde gösterip, zararları kulüp yapısında tuttular ve müthiş bir temettü verimi yakalayarak dağıttılar ve yatırımcılarına çok kazandırdılar.. Kendileri açısından sürdürülebilir bir yapı değildi bu, nitekim GSRAY'da bunun üstüne bir de yönetim hataları eklenince kağıt teknik olarak iflas edip kurtulmak için yatırımcılarına yüklenerek bedelli üstüne bedelli açıkladı. Stad gelirlerini, bilet satışlarını sportif aşye kar olarak göstermemek için "bağış makbuzu" adı altında toplamaya başladı ve yargı&spk radarına bile girdi bu bedelli ve makbuz hikayeleriyle..

FENER, GSRAY, BJKAS, zamanında halka arz fiyatlarının 20 katına yakın rakamlara bile çıktılar.. Bu kadar kısa bir sürede bu oran için şampiyonlar ligi şampiyonu falan olmaları gerekirdi normalde ama şirket yapıları nedeniyle bu oranları yakaladılar..

Şimdi bu yapı değişiyor, ister istemez de spor endeksi IMKB'den negatif ayrışıyor, ama bu bir süreçtir ve sonsuza kadar sürmez.. bir yerde dibi bulup yeni dengelerle oyuna devam edecekler.. Burada artık planlar, projeler, sportif başarılar etken olmaya başlayacak.. Spor endeksini oluşturan 4 kulüp de markadır, paçavra olmazlar hiç bir zaman, o açıdan uzun vadeli beklentilerine katılırım ama bu, bugünden yarına olmaz, senin de dediğin gibi, uzun vade bir bakış açısıdır..

Fenerbahçe, bence iyi yönetilen bir kulüp. 3 Temmuz süreci başka bir sportifte olsaydı dip fiyatı 36 TL'de kalamazdı.. Planları, projeleri var, takımın her daim ciddi bir başarı potansiyeli var.. FENERIUM gibi marka yaratıp borsaya kote olacak duruma getirdiler, malum süreçlerden dolayı sürekli ertelense de eninde sonunda borsaya girecek.. Alıcısı her daim hazır, reklam kaygısı olmayan bir hazır giyim markasının kote olma fikri bile bir beklentidir FENER için orta-uzun vadede..

Yatırım tavsiyesi değildir..
Kesinlikle sizin fikrinize katılıyorum...
Ama ekleme yapmadan da duraram,orta uzun vadede bu dernekler kanunu değişmeden 10-20 sene yatırım yapılamaz bu tahtalara.Nasıl birleşme olunca kaçtıysam bu kanun düzelene kadar da al sat harici bir olayım olamaz.Önümüzde bir BJK olayı da var sorumlusu kim??? Burdaki olay da belli değil ,GSRAY zaten mahkemelik ky kendi kendine gol attı bence dava süreci güçlüye yarar ancak.Bizde ki olayları söylersem beni fenerlilikten aforoz ederler.
Uzun lafın kısası kendimce tahtaların içi daha önceden boşaltılmıştır.Son operasyonlar sonrası dediğim ve diğer bazı kanunlar değişene kadar ölü fiyatlardan alıcı beklemeye adaydır.BUNLARIN HEPSİ UZUN VADEDİR.YTD.

deva3
03-11-2012, 04:10
1-KARANLIĞIN EN KOYU OLDUĞU AN GÜNEŞİN DOĞMAYA EN YAKIN OLDUĞU ANDIR

2-malınıza sahip çıkın zarar realize edilmedikçe zarar sayılmaz
yatırım tavsiyesi değildir

sumhum
03-11-2012, 09:31
Elindeki mal FENER olsun,asla zarar ettirmez.Satarsan zarardasın,satmadıkça zarar değildir.Bekle ne olacak sanki...

TINGIL
03-11-2012, 10:54
sayın zeusemre bizdeki olayları söyleyinde bakalım bilmediğimiz neler varmış öğrenelim. doğru söyleyen dürüst olan her zaman kazanır. commandante che öldürülürken terörist ancak bugün kahramandır. sizde söyleyin biz sizi afaroz etsekte zamanı geldiğinde hakkınızı teslim ederiz hatta ben aslında neler biliyorum ama söylemem diyen insanlardan daha asil ve Che gibi yiğit cesur adam gibi adam olduğunuz herkes tarafından bilinir. aksi takdirde de bu sıfatların tam tersi olur. siyasetçiler halkı kandırmayı başarıyolar ama bu gibi forumlarda siz bu kaypak siyasetçi dilini kullanmayın çünkü burda o kandırılan halktan daha bilinçli bi kitle var. ne biliyosanız buyrun söyleyin ya da emin değilseniz hiç bulandırmayın.

tk34
03-11-2012, 12:27
yukselirken 200 olacak diyenleri goruyoruz burada duserken 10 20 30 diyenleri nerde gorulmus araliksiz dusen yada yukselen kagit elbet donecek yukari oyle su fiyat olacak ordan donecek falan diye zihin bulandirmayin inanip alan satan olur ama donecek er gec sabir endeks bi dusmeye baslasin hele terse gidiyoruz genelde eskiler bilir bol kazanc.

zeusemre
03-11-2012, 14:15
FENERBAHÇE 31.10.2012 - - - 18,81 - - -
FENER
FENERBAHÇE 01.11.2010 - - - 192,98 - - -
FENER
FENERBAHÇE 02.11.2009 - - - 197,70 - - -
FENER
FENERBAHÇE 31.10.2008 - - - 178,15 - - -
FENER
FENERBAHÇE 03.10.2007 - - - 155,72 - - -
FENER
FENERBAHÇE 20.09.2006 - - - 151,88 - - -
FENER
FENERBAHÇE 05.09.2005 - - - 163,26 - - -
FENER
FENERBAHÇE 16.08.2004 - - - 40,34 - - -

Yukarıda Fenerbahçe nin geçmiş yıllarda verdiği temettü oranları var.Bu temettülerin yüzde 80 i Aziz ve tayfası tarafından bir güzelce lüpletilmiştir.2011 yılında ise mallar ky ye teslim edilmiştir.Bu temettü oranları ile gelecek on yıl için oranları zamanı gelince değerlendiririz beraber.Aforoz ederler derken ben buradaki yatırımcıları kast etmiyorum zaten.Bildiklerimi burada söylemem forum kuralları tarafından zaten yasak başa bela alırım artı güçlü düşmanlar da edinirim.Olayın başı FENER in halka arzına kadar dayanır ve halka arz eden banka arasında olay baştan tezgahlanmıştır.Adam gibi halka arz edilmiş ve bu kaçan paralar hissenin içinde kalsa şu an Fener bulunduğu durumdan 10 kat daha büyük ve başarılı şirket olmuştu zaten.(10 alıp 100 den satmaları da işin cabası)

mardin
03-11-2012, 14:45
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER

Yukarıda Fenerbahçe nin geçmiş yıllarda verdiği temettü oranları var.Bu temettülerin yüzde 80 i Aziz ve tayfası tarafından bir güzelce lüpletilmiştir.2011 yılında ise mallar ky ye teslim edilmiştir.Bu temettü oranları ile gelecek on yıl için oranları zamanı gelince değerlendiririz beraber.Aforoz ederler derken ben buradaki yatırımcıları kast etmiyorum zaten.Bildiklerimi burada söylemem forum kuralları tarafından zaten yasak başa bela alırım artı güçlü düşmanlar da edinirim.Olayın başı FENER in halka arzına kadar dayanır ve halka arz eden banka arasında olay baştan tezgahlanmıştır.Adam gibi halka arz edilmiş ve bu kaçan paralar hissenin içinde kalsa şu an Fener bulunduğu durumdan 10 kat daha büyük ve başarılı şirket olmuştu zaten.(10 alıp 100 den satmaları da işin cabası)

2011 yılında k. yatırmcıya teslim edilmiştir sözü sizce nekadar doğru ben 1 temuz olayından önce fenerbahçe hissesi 74 seviyelerindedi ve taban taban düştü. malda olan byler hangi aralıkta k. yatırmcıya devretti aziz yıldırım başta olmak üzere bir çok f.b üst düzey yönetici cezaevindeydi kendi can derdindeydiler. yukardaki ifadenizde nerdeyse 1 temuz öncesi ve sonra yaşanan süreci f.bahçe yöneticeleri tezgahlamış anlamı çıkıyor. elinizde başka delil varsa onları görelim. verdiğiniz verilerle savunduğunuz öne sürdüğünüz öngörü birbirini desteklemiyor..

zeusemre
03-11-2012, 16:26
Elbette onlar tezgahlamadı.ben fiyatı 100 lere giderken çıktılar diyorum zaten.Birleşme olacağı belirlendikten sonra.
Neyse sizlere ben kendimce düşündüklerinmi ve öngörümü yazdım gelecek 10 seneyi birlikte göreceğiz nasılsa ben avukat falan da değilim sizde yargıç değilsiniz,yok eğer bu olanlara inanmak istemiyorsanız o ayrı.sizin yatırım ve paranız nasılsa ben dediğim gibi yatırım için dernek kanunlarını beklerim.O zamana kadar al sat...

TINGIL
03-11-2012, 18:44
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER
FENER

kötü niyetli olduğunuzu düşünmüyorum ama bu yazının neresinden tutsam bilemedim. aziz ve tayfasının yediği temettüler 2011 ky ye teslim edilen mallar gelecek on yıl temettü oranlarının düşücek olması bunlar bilinen , olması muhtemel, herkesin aklına gelen şeyler. ayrıca hukuksuz şeylerde değil. ayrıca hisseyi olumsuz etkileyen şeylerde değil. bunlar artık borsada çok masum kalan hareketler. gs le kıyaslanabilecek gibi değil. hatta karşılaştırılacak gibi de değil. alakası yok yani. yine olay söyleyemediğiniz yere dayanıyo. bunun içinde görüşümü belirttim zaten. artık siz bilirsiniz. ama forumda neler neler yazılıyo kimsenin başı belaya girmiyo. hele hele forum yönetimi tarafından bir hisse ile ilgili istediğiniz gibi yazın bi ceza gelmez. ben 5 kere ceza almış biri olarak söylüyorum forumun en son kızacağı şey hisseyle ilgili söylenmemesi gereken şeylerdir. hisseyle ilgili olsunda ne dersen de yani.

ip ucu vermişsiniz. deniz banka da taş atmışsınız. halka arzda ne yapıldı bilemem ama halka arz olduğu günden beri en çok kazandıran kağıtlardan biri için bu söylem beni şaşırttı. fiyat ortada temettü oranları ortada. şirketlerin birleşeceği ortadaydı herşey ortada. yani adam gibi halka arz edilmiş mi bence edilmiş onda sıkıntı yok. kaçan paralar demişsiniz kulübün içinde kalsa peki nereye gitti birilerinin cebinemi gitti. yoksa siz temettülerdenmi bahsediyosunuz. yoksa kimsenin bilmediği çok ayıp şey bumu. yoksa eğer dersenizki aziz isteyerek kulübü çok temettü verecek şekilde halka arz etti sonra halka arzda en çok hisseyi kendi aldı temettüleri yedi sonra şirketleri birleştirdi ky nin kucağına bıraktı. aslında demek istediğiniz ve bi paragrafta aslında 10 kere dediğiniz ama çok gizemli olay havası yaratmaya çalıştığınız durum bumu. eğer buysa ben diyorum bunu bakalım kaçtane çok güçlü düşman kazanıcam ve bakalım forumdan ne kadar uzaklaştırma alıcam. umarım aslında demek istediğiniz başka bişeydir.

TINGIL
03-11-2012, 18:56
10 dan alıp 100 denmi satmışlar bu arada. tebrik ederim kendilerini. sizide çok tebrik ederim gerçekten çok derin bilgileriniz var. yanlış anlamayın kişisel olarak size saldırmıyorum, saldırıyı hakeden kişiler oldu kemkemal, opeth gibi. ama sizle tek alıp veremediğim niyetiniz kötü olmasada üslubunuz ve insanları yanlış yönlendirip hisseyle ilgili yanlış bilgi vermeniz. daha doğrusu ortada bilgi yokta yanlış hislere yönlendirmeniz. ben bilmeyen biri olarak yazılarınızı okusam aaaa fenerde gs gibi ..... derim. ama değil. o yüzden dikkatli konuşun. şirket birleşmesine rağmen temettü veren bi kağıtdan bahsediyosunuz. bedelli yapsa bile adam gibi yapacak olan bi şirketden bahsediyosun. bu kadar yerden yere vuramazsın. çocuk oyuncağı değil bu Fenerbahçe ve yatırımcısı.

zeusemre
03-11-2012, 19:35
Durumu benden iyi özetlediğiniz için teşekkürler..
Söyleyemediğim şey şike süreci ile ilgili olup gözle gördüğüm fakat belgesi resmi olmayan şeylerdir yoksa forum yönetimi beni yasaklasa ne olur...
Durum adli açıdan sıkıntılıdır.
Fakat Başkan delikanlı ve onurlu bir duruşla yaptıysak ta Fener için yaptık demiş.Aykut bey ise hız limiti aşılmıştır ne olacak yani demiş ve başkanını desteklemiştir zaten.ve olayı herkes yaptı biz yakalandık sadece deyip herkese tehtidlerini savurmaya devam etmektedir.
Görünen yaptıklarını inkar etmesem de görünmeden yaptıklarını düşününce bile bu hisse için 10 yıl gibi uzun vade riskini şu an için almam diyorum.Olayları gizemli anlatmak gibi bir uğraşım da yok sadece basit yazamamışım.Denizbank olayına gelirsek halka arz da hak etmiş olmalarına rağmen ky nin elinden sanki kendilerine pay düşmemiş gibi yapıp 1 er 2 şer lot dağıtılıp mallar bazı kişilerce toplanmıştır..Ben buna başarılı halka arz demem..

Olay hemen büyük Fenerbahçe olayına çekilmesi kaçınılmazdır zaten..Benim Fenerbahçe kulubüne dediğim bir durum yok.Fenerliliğimide kimseyle tartışmam ....
merak etmediğinizi de biliyorum fakat o kaymak kısımdan kendimce bende yararlandım 13 den alıp 60 dan satarak orası ayrı.
Esas konu bundan sonra neler olabileceğidir.
Ama nasılsa buraya yatırım yapanlar bütün bu olanları sizin gibi bilmektedir değil mi sv TINGIL.

cankurt23
03-11-2012, 19:59
bir hesap yapan olur mu acaba,bana 150 TL temettü vermişler, bugünkü fener hissesi ortalama 40 bin olsa kaç lırama 150 TL temettü olmuş olyor. ytd.

zeusemre
03-11-2012, 20:07
Sorunuzu tam anlamadım ama sizde tahminince 700-800 lot gibi bir hisse olmalı ki 150 tl temettü düşsün payınıza..

TINGIL
03-11-2012, 20:08
evet neresinden tutacağımı bilemediğim fakat en azından iç yüzünüzü ortaya çıkartan bi yazıyla karşı karşıyayım. demek olay şike. kusura bakma eğer derdin buyduysa baştan konuşmazdım. ben seni hisseyle ilgili yazıyosun sandım. şike olayının hisseyi etkilediği zamanlar ise geride kaldı. artık yargı kararı geçmişteki gibi hisse açısındna belirleyici değil. zaten başkan misyonunu tamamlamak üzere bu saatten sonra yerine gelecek başkan az çok kim olur oda belli. uefa dan artık bişey çıkmayacağı da belli. ayrıca şikeyle ilgili gördüpte belgesi yok dediğiniz şeyleri herkes söyledi. kimseye bişey olmuyo merak etmeyin.fener hakkında atıp tutmak serbest. olay büyük fenerbahçeye getirip susturmak gibi bi niyetim yok bunuda belirtiyim. tam tersi benim derdim sizi konuşturmak. bunuda başardım görünüyo. insanlar bundan sonra heralde çok bişey biliyo gibi görünüp bi sürü laf eden insanlara daha dikkatli ve ciddiye almıyacak şekilde yaklaşır. nitekim hisseyle ilgili gibi söylediğiniz olay gitti yine şikeden çıktı. siz görünmeden yapılanlar için 10 yıl vadeyle risk almayın. :D . enteresan bi bakış açısı. dernekler yasası daha sağlamdı 10 yıl vadede risk almamak için. 10 yıl sonra tekrar 10 dan alıp sonra 60 dan satarsınız olur biter.

"Denizbank olayına gelirsek halka arz da hak etmiş olmalarına rağmen ky nin elinden sanki kendilerine pay düşmemiş gibi yapıp 1 er 2 şer lot dağıtılıp mallar bazı kişilerce toplanmıştır.." evet hiç gizemli değil çok açık gerçekten. o kadar açık ki bunun gizemini bile çözemedim şahsen. ne diyo bu cümle acaba diye düşünüp duruyorum. başarılı halka arz olmaması için gelirlerin dahil olduğu değil giderlerinde dahil olduğu şirket yapısıyla halka açılsaydı deseniz anlıycamda şu anda başarılı halka arz kıstasınızı anlayamadım.

"Ama nasılsa buraya yatırım yapanlar bütün bu olanları sizin gibi bilmektedir değil mi sv TINGIL." hiç bişey anlatmamışsınızki herkes neyi bilicek onu anlamadım. aykut beyin hız limiti aşılmıştır azizin fener için yaptık demesini tabiki sağır sultan bile biliyo. herkes fener şike yaptı diye biliyo. olsun fenerbahçe ve taraftarı vicdanları rahat şampiyonluklarını kutluyo önemli olanda bu. bugüne kadar başka takımı sallamadık medya ve sizler istediğiniz kadar uğraşın bundan sonrada keyfimize bakarız. kendi kendinize uğraşın durun. biz kimin ne olduğunu çok iyi biliyoruz.

cankurt23
03-11-2012, 20:13
feneri fener yapan a.yıldırımdır. a.yıldırım kızarsa feneri kapatr gider başka bir klüp kurar. yıllardan beri fenerden çok para kazanılmştır diye düşünüyom,yanlışsa hemen fikrimi değiştirmeye amadeyimm..ytd.

cankurt23
03-11-2012, 20:16
Sorunuzu tam anlamadım ama sizde tahminince 700-800 lot gibi bir hisse olmalı ki 150 tl temettü düşsün payınıza..

700-800 hisse yapar 32 bin tl. ya 150 tl temettüyü 32 bin tl karşılığımı almış oldum yanii.32 bin TL ile, fener hissesi değilde sinek alıp satsaydım yada sinek avlasaydım, daha çok kazardım .herhalde .ytdd.

zeusemre
03-11-2012, 20:19
Adam hak etmiş dostum hak etmiş halka arza girmiş 100 lot düşmüş payına adama sadece 3 lot verip göndermişler bu mu adil halka arz.Neyse dediğiniz gibi herşey geçmişte kaldı önümüze bakalım eski günleri aratacak mı geçecek mi diye..Niyetim keyfini bozmak değil de bütün herşeyi herkezin bildiğini düşünmen çok büyük yanılgı...ama nasılsa mübah.Ben Fenerli olarak yediremiyorum siz yedirebiliyorsanız diyecek birşey yok.Beni konuşturdun da ne başardın onu da anlamadım ya neyse...

cankurt23
03-11-2012, 20:24
Adam hak etmiş dostum hak etmiş halka arza girmiş 100 lot düşmüş payına adama sadece 3 lot verip göndermişler bu mu adil halka arz.Neyse dediğiniz gibi herşey geçmişte kaldı önümüze bakalım eski günleri aratacak mı geçecek mi diye..Niyetim keyfini bozmak değil de bütün herşeyi herkezin bildiğini düşünmen çok büyük yanılgı...ama nasılsa mübah.Ben Fenerli olarak yediremiyorum siz yedirebiliyorsanız diyecek birşey yok.Beni konuşturdun da ne başardın onu da anlamadım ya neyse...

Borsada kulak arkası nedir bilirmisiniz?
İyi Koruyun...
Bu kulak arkası olayına vurgu yapmak için alıntıladımm..yoksa yatırım tavsıyesi filan değil dimii. Sayın zeusemre.ytd

cankurt23
03-11-2012, 21:03
Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS) "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" sıralaması Ekim ayı değerlendirmesinde ilk 100'e giren tek Türk takımı Fenerbahçe oldu. Bursaspor 120., Beşiktaş 130. sıraya gerilerken, Eskişehirspor 141., Galatasaray ise 154. sıraya çıktı.

Bu haber mynetten ytdd.

cankurt23
03-11-2012, 21:11
FENERBAHÇE 45. SIRADA

Değerlendirmede, bir önceki aya göre 11 basamak yükselen Fenerbahçe 164 puanla 56. sıradan 45. sıraya çıktı ve ilk 100'deki tek Türk takımı olma özelliğini sürdürdü. Raporda, bir önceki aya göre 8 basamak düşen Bursasspor 112,5 puanla 120., 16 basamak gerileyen Beşiktaş ise 108 puanla 130. sırada kendisine yer buldu. Değerlendirmede Eskişehirspor 141., Galatasaray 154. sıraya yükselirken, Trabzonspor ise 162. sıraya geriledi. Sivasspor 332., Kardemir Karabükspor da 375. oldu. ytd.mynet.

joizaza
03-11-2012, 21:26
Tıngıl sevgili dostum seni yine buralarda gördüm için rahatladı.
bir zamanlar yani 2010 yılında netaş almıştım 56 lardan ben aldıktan 1 hafta sonra temeddü verdi verdikten birsonraki gün tabana çaktılar ama hacimsiz milletin elinde ne kadar varsa topladılar daha sonra 155 tl leri gördü ama hacim vardı
acaba burdaki oyunda ona benzer bir oyunmu isteseler kaldırıp kaldırım milletin eline verirlerdi vermek isteseler neden 40lı rakamlardan okutmaya çalışsınlar bence büyük oyun var biraz daha dikkatlı olmakta fayda var aziz yıldrıma güveniyoruz.

TINGIL
04-11-2012, 00:04
Tıngıl sevgili dostum seni yine buralarda gördüm için rahatladı.
bir zamanlar yani 2010 yılında netaş almıştım 56 lardan ben aldıktan 1 hafta sonra temeddü verdi verdikten birsonraki gün tabana çaktılar ama hacimsiz milletin elinde ne kadar varsa topladılar daha sonra 155 tl leri gördü ama hacim vardı
acaba burdaki oyunda ona benzer bir oyunmu isteseler kaldırıp kaldırım milletin eline verirlerdi vermek isteseler neden 40lı rakamlardan okutmaya çalışsınlar bence büyük oyun var biraz daha dikkatlı olmakta fayda var aziz yıldrıma güveniyoruz.

dostum hep buralardayım da hisse öyle bi haldeki konuşcak söyliycek laf yok. Spor endeksi battı batıyo resmen. Fener diğerlerine ayak uydursaydı heralde Türkiyede sporun değeri 2 milyar dolardan 1 milyarın altına inmiş olurdu. ama gs nin sermaye arttırımı ve fenerin hala spor endeksinin üstünde kalması artık buralardan dönüş başlamalı toparlanma olmalı dedirtiyo bana. Eskiden olsa burdan Bütün portföyle Fener alırdım. Ama şimdi bu fiyatlara rağmen güvenemiyorum. Burda bi oyunmu var yoksa artık 60 ların üstü yokmu anlamış değilim. Beklemekten başka yapcak bişey yok. Ne olcaksa olsun duruma sonra bakıcaz artık. Aziz Yıldırıma hisseyle ilgili güvenebileceğim konu gs gibi ky yi kandırmaması ve bu kadar vicdansız davranmaması olabilir, ayrıca her zaman blançosu en iyi kulüp olcağımızın garantiside aziz başkan olabilir ama 3 temmuz sürecinden sonra eskisi gibi dünya kulübü olma yolunda hızla ilerleyen, kendi kendine yetebilecek, şirket birleşmesinden sonra bile kar açıklamaya devam edebilecek ve dolayısıyla taban fiyat olarak 70-80 leri konuşabileceğimiz bi Fenerbahçeyi yaratması bence zor. Bunlar 3 temmuzla birlikte hayal oldu ve hiç bir kulübüde bu kadar büyütmeyeceklerini anladım. Merakla bekliyorum bakalım ne olucak bu spor endeksinin hali, ne olucak bu blançolar, ne olucak bu dünya sporundaki durumumuz.

kenan_
04-11-2012, 00:11
TFF’den şike davasıyla ilgili kararın tercümesini isteyen UEFA’nın, süreci yakından izlediği ve başka talepleri olduğu öğrenildi
UEFAdan sürpriz şike takibi
Haberi Dinle

Editöre E-posta
Arkadaşına Gönder
Sayfayı Yazdır

Bir süre önce Türkiye Futbol Federasyonu'ndan, 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin şike davasına ilişkin kararının tercümesini isteyen UEFA'nın başka talepleri de olmuş. Federasyona yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yaptığı bazı açıklamalar UEFA'nın dikkatini çekmiş.

UEFA'nın, dosyanın kapanmamış olması ve Yargıtay sürecinin devam etmesine rağmen Yıldırım'ın nasıl açıklama yapabildiğini merak ettiği öğrenildi. Federasyon'dan bu konuda bilgi istendiği belirtildi.

Öte yandan UEFA Türkiye'de 2010-11 sezonuna ilişkin yaşanan şike ve teşvik primi olaylarıyla ilgili henüz net kararını vermiş değil. Konu UEFA Disiplin Kurulu'na aktarıldı fakat bugüne dek karar çıkmadı. Kulislerdeki iddialar ise farklı. Artık hiçbir kulübe ceza çıkmayacağı ve TFF'nin aldığı kararların kabul göreceği belirtilirken, bir başka iddiaya göre ise ceza çıkacak ama bu da ertelemeli olacak.

Çürük raporunda gelişme

Bu arada Yıldırım hakkında 'sahte çürük raporu alarak askerlik yapmadığı' iddiasıyla İstanbul'da başlatılan soruşturma, suç yeri İzmir olduğu gerekçesiyle İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Raporun alındığı hastane ile raporun verildiği Kemeraltı Askerlik Şubesi'nin İzmir'de olduğu belirtildi.

kenan_
04-11-2012, 00:11
TFF Genel Sekreteri Emre Alkin, Kulüpler Yasası ve e-Bilet uygulaması hakkında önemli açıklamalar yaptı.
Kulüpler Yasası, Türkiye için devrim
Haberi Dinle

Editöre E-posta
Arkadaşına Gönder
Sayfayı Yazdır

Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen ''Türkiye'de Spor Yönetimi'' adlı konferansa spor camiasının önde gelen isimleri katıldı.

Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi'nde düzenlenen konferans, UEFA Tahkim Kurulu Üyesi ve Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Levent Bıçakcı, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin, Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Genel Sekreteri ve Avrupa Voleybol Konfederasyonu Asbaşkanı Dr. Sinem Mavili ve bazı spor yorumcularının katılımıyla gerçekleşti.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Levent Bıçakcı, toplantının önemine dikkati çekerek, Kadir Has Üniversitesi Spor Çalışmaları Merkezi hakkında bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından, TFF, TVF ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun genel sekreterleri slayt eşliğinde birer sunum yaptı.

-Alkin:''Kulüpler Yasası, Türkiye için devrim olacak''-

TFF Genel Sekreteri Emre Alkin, yaptığı sunumda, sporun artık çok fazla paydaşının olduğunu söyleyerek, ''Futbol artık, oyuncu, antrenör, taraftar, yönetici değil. Kulüpler halka açık şirketler haline geldi. Bundan dolayı yöneticiler çok büyük bir sorumluluğa sahip. Kulüpler Yasası, Türkiye için devrim olacak. Ama bir tane yasayla her şey değişmeyecek. Mutlaka bunu bir tabana oturtmamız lazım'' dedi.

Alkin, TFF'de giderek şeffaflaşan ve demokratikleşen bir ortam olduğunu vurgulayarak, 2014'ün Nisan ayında uygulanmaya başlayacak ''e-Bilet'' hakkında şunları söyledi:

''e-Bilet uygulaması çok önemli. Parayı kaldıracağız. Bu kartlar Türkiye'nin her yerinde basılabilecek ve her yerde kullanılacak. Başka bir yerde alışveriş yaptığınızda puan kazanabileceksiniz. Statlarda huzursuzluk çıkartarak, kara listeye giren kişiler artık maçlara gelemeyecek. Çünkü statlarda huzursuzluk istemiyoruz. Bu uygulama 2014'ün Nisan ayında Spor Toto Süper Lig maçlarının oynanacağı statlarda uygulamaya başlanacak.''

-Mavili:''Yabancı oyuncu sınırlaması 2012 Olimpiyatları içindi''-

Daha sonra söz alan ve bir sunum yapan TVF Genel Sekreteri Sinem Mavili, TVF'nin son yıllarda kurumsallaşma adına attığı adımların tüm dünyada örnek alındığını söyledi.

TVF Spor Lisesi'ne verdikleri öneme değinen Mavili, buradan yetişen jenerasyonun Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazandığını vurgulayarak, bazı kulüplerle federasyonun arasına açan yabancı oyuncu sayısı sınırlamasıyla da ilgili olarak, ''Yabancı oyuncu sınırlaması 2012 Olimpiyatları içindi. 2009 yılında yabancı oyuncu sınırlaması kararını aldık. 2009-2010'da 3 1, 2010-2011 3, 2011-2012 2 1 ve bu sezon ise sadece 2 yabancı oyuncuya izin verdik. Amacımız, Türk oyucularının maçlarda daha fazla görev almasını sağlamaktı. Bunu da başardık'' diye konuştu.

-Özsoy:''ABD ve İspanya'yla birlikte en başarılı ülke olmak istiyoruz''-

Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy ise, videolar eşliğinde yaptığı sunumda, Turgay Demirel'in başkanlığa seçildiği 1992 yılından bu yana federasyonun yaptığı çalışmaları anlatarak, 2001-2012 dönemleri arasında Türk basketbolunun zirveye ulaştığını belirtti.
Özsoy, 2012-2016 yıllarını kapsayan bir planlama yaptıklarını söyleyip, 2014 yılında Türkiye'nin Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını hatırlatarak, ''Önümüzdeki 4 yıllık planda, uluslararası sportif rekabette başarılı olmak en büyük amaçlarımızdan bir tanesi. Basketbolu etkisini daha da artırmak istiyoruz ve altyapılardaki lisanslı sporcu sayımızı da fazlalaştırmayı hedefliyoruz. Türkiye Basketbol Federasyonu'nu FIBA bile örnek alıyor. Önümüzdeki 4 yılda, ABD ve İspanya'yla birlikte en başarılı ülke olmak istiyoruz'' dedi.

-Soru-cevap bölümü-

Federasyonların genel sekreterleri, konuşmaların ardından izleyicilerin sorularını yanıtladı.

Basketbolda 2010 Dünya Şampiyonası'nda ''12 Dev Adam''ın aldığı dünya ikinciliğinin ardından verilen primlerin fazla olup olmamasının sorulmasına üzerine Ali Özsoy, ''28,5 milyon lira bizim verdiğimiz rakam değil. Bunu taktir eden Sayın Başbakanımızdır. Hatta bunu ABD ile oynadığımız final maçı öncesi soyunma odasına telefon ederek söyledi. Bizim bütün muhasebemiz Spor Genel Müdürlüğü tarafından anında takip edilir. Bu paranın kaynağı biz değiliz'' dedi.

Voleybol liglerinin marka değerinin sorulması üzerine ise Sinem Mavili, ''Liglere sponsor arıyoruz. Aroma, sponsorluğu devam ettirmeme kararı aldı. Daha önce bizim para ödeyerek yayınlattığımız 1. Lig maçları, artık bize para verilerek yayınlıyor. Bu da marka değerimizi gösteriyor'' diye konuştu.

sumhum
05-11-2012, 12:32
Türkiye'nin beklediği not artışı geldi;

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu BB ’dan yatırım yapılabilir seviye olan BBB-’ye yükseltti.Kredi notu görünümü ise "durağan" olarak açıklandı.
Türkiye'nin kredi notu 1994 yılından bu yana ilk defa yatırım yapılabilir seviyeye çıktı.

Kasım'da yapılacak olan not görünüm toplantısı önceside uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye'yi yatırım yapılabilir seviyeye çekti.

Fitch tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi:

"Not artırımı kısa dönemde makrofinansal risklerin gevşemesi ve devletin azalan borç yükünü yansıtıyor. Türkiye ekonomisi diğer yatırım yapılabilir seviyedeki ülkelerden daha volatil kalacak. Türkiye'de kamu maliyesinin durumu kredi notu artışında güçlü ana unsur. Türkiye'nin güçlü bankacılık sistemi kredi notunu destekliyor."

Fitch, Türk ekonomisinin güçlü bir sürdürülebilir büyüme trendinde olduğuna inandığını kaydetti. Kuruluş, Türkiye'nin dış finansallarının kredi notu üzerindeki temel zayıflık unsuru oluşturduğunu ifade etti. Yapılan açıklamada, "Cari açıkta belirgin ve kalıcı düşüş kredi notunu yukarı yönlü destekler, ancak bunu yakın vadede öngörmüyoruz. Dış şoklar veya içeride politika hatasının tetikleyeceği bir ödemeler dengesi krizi olumsuz kredi hareketine neden olabilir" denildi.

DÖVİZ GERİLEDİ

Fitch'in kararı sonrası döviz piyasasında düşüş görüldü. Dolar 1,78'in altına kadar geriledi.

100 MİLYAR DOLAR GELİR

OYAK Yatırım Makro Ekonomik Araştırmalar'ın yayınladığı analize göre Türkiye'nin not arttırımı olmaması durumunda 65 milyar dolar yabancı sermaye çekebilecekken, not arttırımıyla birlikte 2013-2023 yılları arasında yıllık ortamalama 75 milyar dolar fon girişi sağlayabilecek. Bu da 10 yılda 100 milyar dolar civarında ekstra sermaye girişi anlamına geliyor.

cankurt23
05-11-2012, 13:56
fitch i fener duymadımı acaba..kulağı yokmu ..ytd.

maxxyz
05-11-2012, 14:04
işlem hacmine bakarmısınız. kimse artık yüzüne bakmıyor hissenin

ocean1987
05-11-2012, 14:33
alıcı - satıcı yok bu aslında kötü bir şey değil...Önemli bir hareketin bu hafta gelmesini bekliyorum

alpialp
05-11-2012, 15:50
bu yargıtay süreci ne zaman başlıcak bilen arkadaşlar varmıdır.

simatic
05-11-2012, 17:25
http://i46.tinypic.com/11t7edg.jpg

şok bir haber

ayhan53
05-11-2012, 17:27
o haber değil twett:)

simatic
05-11-2012, 17:31
o haber değil twett:)

twet atanlar haber olarak paylaşım yapamıyormu başkanım :D bence mayo giyerek sölemiş ahmet çakar

maxxyz
05-11-2012, 19:07
http://i46.tinypic.com/11t7edg.jpg

şok bir haber

Böyle birşey gerçek olsa hisse nasıl etkilenir sizce?

fozat
05-11-2012, 19:35
dostum hep buralardayım da hisse öyle bi haldeki konuşcak söyliycek laf yok. Spor endeksi battı batıyo resmen. Fener diğerlerine ayak uydursaydı heralde Türkiyede sporun değeri 2 milyar dolardan 1 milyarın altına inmiş olurdu. ama gs nin sermaye arttırımı ve fenerin hala spor endeksinin üstünde kalması artık buralardan dönüş başlamalı toparlanma olmalı dedirtiyo bana. Eskiden olsa burdan Bütün portföyle Fener alırdım. Ama şimdi bu fiyatlara rağmen güvenemiyorum. Burda bi oyunmu var yoksa artık 60 ların üstü yokmu anlamış değilim. Beklemekten başka yapcak bişey yok. Ne olcaksa olsun duruma sonra bakıcaz artık. Aziz Yıldırıma hisseyle ilgili güvenebileceğim konu gs gibi ky yi kandırmaması ve bu kadar vicdansız davranmaması olabilir, ayrıca her zaman blançosu en iyi kulüp olcağımızın garantiside aziz başkan olabilir ama 3 temmuz sürecinden sonra eskisi gibi dünya kulübü olma yolunda hızla ilerleyen, kendi kendine yetebilecek, şirket birleşmesinden sonra bile kar açıklamaya devam edebilecek ve dolayısıyla taban fiyat olarak 70-80 leri konuşabileceğimiz bi Fenerbahçeyi yaratması bence zor. Bunlar 3 temmuzla birlikte hayal oldu ve hiç bir kulübüde bu kadar büyütmeyeceklerini anladım. Merakla bekliyorum bakalım ne olucak bu spor endeksinin hali, ne olucak bu blançolar, ne olucak bu dünya sporundaki durumumuz.

Ben paranın döndüğü her yerde babam bile olsa hiç kimseye güvenmem.Aziz Yıldırım hapisten çıktıktan sonra hisse yerle bir oldu.O da ortamdan ve taraftar desteğinden istifade etmeye çalıştı ve kulüp hisse satmaya çalışıyor.B iz 3 temmuzdan önce 70 lerden aldığımız hisseyi hala elimizde tutarken ,Kulüp hisse satışı yapıyor.Hani 3 büyük proje açıklayacaktı.Yoksa biri kulüp hissesini satmak mı ?

fozat
05-11-2012, 19:43
Bu fiyatların içinde sadece hisse satışının olduğunu düşünmüyorum.Kulüpte ciddi bir belirsizlik ve güvensizlik hakim.

sonosmanli1969
05-11-2012, 19:49
deusche hepsini çıkmış arkadaşlar, 25.000 mal kalmış onuda cuma ve bugün satmıştır diye düşünüyorum. citi az satıyor ama oda bakalım deusche den sonra kızlanacak mı? bu kadar malı fenerden daha fazla satarak 1 ay içinde ve zararına satıyorsa, mutlaka bir patlak olay var. bekleyip göreceğiz bakalım.

sonosmanli1969
05-11-2012, 19:51
ben aziz yoldırımla falan ilğili değil diye düşünüyoruym., uefa disiplinden den fenere bir kazık geliyor olmasın.

simatic
06-11-2012, 09:07
Böyle birşey gerçek olsa hisse nasıl etkilenir sizce?

sana bana ky ye bırakmazlar fiyatlanmayı anında yapan bir speği var fenerin...zamanında 90 dan girip şike mevzusuna takıldım 79 dan zor çıkmıştım...daha o zamanlar mahkeme başlamamıştı...yoksa gidiyordu ....bizimki

cankurt23
06-11-2012, 09:31
sana bana ky ye bırakmazlar fiyatlanmayı anında yapan bir speği var fenerin...zamanında 90 dan girip şike mevzusuna takıldım 79 dan zor çıkmıştım...daha o zamanlar mahkeme başlamamıştı...yoksa gidiyordu ....bizimki

fiyatlamayı yapar da ne tarafa yapar demek istedinizz,,havaya dogrumu,çukura dogrumuu..ytd.

simatic
06-11-2012, 09:37
Kafamı attırmasınlar’

Çakar’ın yorumculuk yaptığı Beyaz TV’deki programın diğer yorumcusu Sinan Engin’i arayan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ise, bu iddiaya sert çıktı: “Benim kafamı attırmasınlar. Yok öyle bir şey. Gerekirse 2023 yılına kadar başkanım.”

‘Yok öyle bir şey’

”ÖNCELİKLE Yargıtay kararı çıksın onu bir bekleyelim” ifadesini kullanan Fenerbahçe Başkanı, “Şu anda böyle bir karar almam söz konusu bile olmaz. Yok öyle bir şey” diyerek hakkında çıkan iddialara tepki gösterdi.

kaynak:hürriyet

cankurt23
06-11-2012, 09:42
her kurum kuruluş,başında sorunsuz kişileri görmek ister,suçlu veya suçsuç olması degil,sorunlarla uğraşması dahi bize olumsuz yansır.bu nedenle mahkemesi olanların istifae etmesi daha sonra sunuçlanıca yeniden gelmeyi denemelri doğru değilmi.hissemiz buralarda kaç aydır dolaşıyor.biz buna para yatırdık para bağladık,kaybettık.ama sonucu görmek istememizde hakkımız çünkü para bizim,para benimm..ytdd.

kenan_
06-11-2012, 13:35
bu dangalak hisse neden hiç tepki vermiyor :grrr::vurkafa:
tepkiyii yine eksi yönde verdi:vurkafa:

sonosmanli1969
06-11-2012, 14:44
Bildirimlere göre 3-4 gündür satmıyorlar. Hımmmmm, acaba toplu satış görüşmeleri mi var. Yoksa daha aşağı salınması diye mi?

cankurt23
06-11-2012, 14:46
bu dangalak hisse neden hiç tepki vermiyor :grrr::vurkafa:
tepkiyii yine eksi yönde verdi:vurkafa:

Orjinal posted by cankurt23 :fiyatlamayı yapar da ne tarafa yapar demek istedinizz,,havaya dogrumu,çukura dogrumuu..ytd.
Evet tepki verdii..ytd.

ateş
06-11-2012, 16:45
sevgili arkadaşlar.bu hissenin bu kadar satış yemesi ve neredeyse son üç senenin dibine yakın düzeyde olması bedelli ihtimalinden diye düşünüyorum.zira şike sürecide ve hem de aziz başkan hapis cezası aldığında dahi hiç buraları görmemişti.yanılıyormuyum?

mardin
06-11-2012, 17:23
sevgili arkadaşlar.bu hissenin bu kadar satış yemesi ve neredeyse son üç senenin dibine yakın düzeyde olması bedelli ihtimalinden diye düşünüyorum.zira şike sürecide ve hem de aziz başkan hapis cezası aldığında dahi hiç buraları görmemişti.yanılıyormuyum?

şirketin %15 lik arzı var bedelli sermaye artırımı yapamaz şöyleki şirketin pasiflerinde bulunan yedek ve diyer özsermaye kalemlerinde 43milyon nakit var ilk önce bunları tasfiye etmesi gerekiyor. ödenmiş sermayesi 25milyon olmasından dolayı bu kalemdeki nakitin karşılığı%180bedelsiz demek oluyor. bunun tasfiyesi şart sonrasında bedelli olayı düşünülebilir. buna en güzel örnek memsa şirketi bedelli şirket birleşmesi yapmak işsdedi yeni TTK getirdikleri buna izin vermedi. adamlar önce bedelsizi verecek sonra bedelli yapacak ama herşeyden önemlisi bu arzın bitmesi gerekiyor. %15 arz bitmeden kimse ne bedelsizden nede bedeliden bahsetmesin

deva3
07-11-2012, 05:09
1- sanırım kulüp tüm hisseleri satana kadar hisse fiyatlanamayacak ama bu ne urfa dan nede kötü sonuçlarda bu sadece büyk yatırımcının bahanesi
2- büyük yatırımcı hisse üzerindeki söz hakkını kaybetmemesi için satılacak hisseleride elde etmek zorunda
3- bedelli bedelsiz muhabetine girmeye bile gerek yok yünetim ne zaman hise fiyatına müdahale etti ki şimdi etsin klup hisse konusunda demeçleri ile örtüşür davranıyor.
sonuç olarak 'rüzgara karşı işenmez' deyip şimdilik hiseden çekilmek mi gerek acaba
yatırım tavsiyesi degildir.

expertadvisor
07-11-2012, 05:32
http://212.175.67.10:443/X.ASP?ID=714&GENISLIK=2&PERIOD=7&BIRIM=-1&OLCEK=1&INDIKATOR=39;15*50*65280;15*200*255;;9&WIDTH=600&HEIGHT=400

TINGIL
07-11-2012, 08:57
50 bin satmışlar. 38.30 dan bile vermişler. kulüp gerçekten de hisse fiyatını takmıyo. piyasa ne fiyatlarsa o diyo. biz satıyoruz alan alsın diyo. piyasa değerimiz zaten yüksek diğerlerinin hisse satışına göre daha fazla kar ediyoruz o yüzden 38 ucuz gibi gelsede aslında karlı bi iş yapıyoruz diyip işin içinden çıkabilirler.

cankurt23
07-11-2012, 09:04
50 bin satmışlar. 38.30 dan bile vermişler. kulüp gerçekten de hisse fiyatını takmıyo. piyasa ne fiyatlarsa o diyo. biz satıyoruz alan alsın diyo. piyasa değerimiz zaten yüksek diğerlerinin hisse satışına göre daha fazla kar ediyoruz o yüzden 38 ucuz gibi gelsede aslında karlı bi iş yapıyoruz diyip işin içinden çıkabilirler.

bunlar bu gidişle 20 lere de indirebilir 10 larada 100 lerede ytdd.

sonosmanli1969
07-11-2012, 09:14

Üç gündür satmıyordu dün 50.000 vermiş bir de yabancılar 10-15 bin diğerleride bir 10-15 bin sattıysa yine iyi tutunmuş vallahi. ama soru şu kim alıyor bunları...............

sonosmanli1969
07-11-2012, 09:23
bunlar bu gidişle 20 lere de indirebilir 10 larada 100 lerede ytdd.

Doğru çıkar çıkmaz bilemiyorum. kimseyide yanıltmak istemem, lakin önceden söylediğim gibi çanak 36,50-36,90 aralığında tamamlanıyor. ben inerse oraya kadar iner ve ordan döner diye tahmin ediyorum.

TINGIL
07-11-2012, 09:23
yabancı satsın o beni pek endişelendirmiyo zamanında doşce sattıda ne oldu 47 de hepsini karşıladı kağıt sonra 100 e çıktı kim aldığıda önemli değil önemli olan kulübün bu kadar acil paraya ihtiyacı olması ve nefes aldırmadan satması ve yüzde 15 den sonra yüzde 50ye kadar satmak isteği var gibi görünmesi. sattığını sadece banka borcu için kullancaksa yazık olur fener bu kadar zor durumda değil gibi görüyorum ve bu satışlara anlam veremiyorum.

sonosmanli1969
07-11-2012, 09:27
yabancı satsın o beni pek endişelendirmiyo zamanında doşce sattıda ne oldu 47 de hepsini karşıladı kağıt sonra 100 e çıktı kim aldığıda önemli değil önemli olan kulübün bu kadar acil paraya ihtiyacı olması ve nefes aldırmadan satması ve yüzde 15 den sonra yüzde 50ye kadar satmak isteği var gibi görünmesi. sattığını sadece banka borcu için kullancaksa yazık olur fener bu kadar zor durumda değil gibi görüyorum ve bu satışlara anlam veremiyorum.

eğer %50 satmaya gönlü olsa GENEL KURULDA BENİM ASLINSA GÖNLÜMDEN GEÇEN %30 DU AMA %15 OLDU demezlerdi. yani öyle bir fikirleri olsaydı sonrsdan yapılacak satış için renk vermezlerdi.

reis.77
07-11-2012, 14:12
vay be Galatasaray gidiyo biz bakıyoruz,Galatasarayda ne beklentisi varsa.Biz UEFA liginden çıkmayı garantiliyeceğiz tık yok.

reis.77
07-11-2012, 14:29
eğer %50 satmaya gönlü olsa GENEL KURULDA BENİM ASLINSA GÖNLÜMDEN GEÇEN %30 DU AMA %15 OLDU demezlerdi. yani öyle bir fikirleri olsaydı sonrsdan yapılacak satış için renk vermezlerdi.

bu sözü geçen satış %15'lik kısım kaç lota tekabul ediyor veya Fenerbahçenin elinde bulunan oran kaça düşmesi gerekiyor,
bilen varsa yanıt verebilir mi?

tk34
07-11-2012, 18:28
F.Bahçe hissedarlarını uyardı

F.Bahçe, elinde kulübe ait hisse senetleri bulunduran yatırımcılarını uyardı

www.borsagundem.com

7.11.2012 - 17:06

Fenerbahçe Futbol A.Ş'den, Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklamada, elinde kulübe ait hisse senetleri bulunduran yatırımcıların 2012 sonuna kadar bu senetleri kayıt altına aldırmadığı takdirde tüm haklarını kaybedeceği uyarısı yapıldı.

Kulüp'ten gönderilen açıklamada kaydileştirilmeyen hisse senetlerinin sahiplerinin tüm haklarını 31.12.2012'de kaybedecekleri vurgulandı.

Açıklama şöyle denildi:

"25 Şubat 2011 tarih ve 27857 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren 6111 sayılı Kanun'un 157 nci maddesi ile değiştirilen Sermaye Piyasası Kanunu'nun Geçici 6. maddesine göre, 31 Aralık 2012 tarihine kadar kaydileştirilmeyen şirketimize ait tüm hisse senetleri, bu tarihte kanunen şirketimize intikal edecek ve pay sahiplerinin söz konusu hisse senetleri üzerindeki tüm hakları da anılan tarihte kendiliğinden sona ermiş sayılacaktır.

"Yapılan bu yeni düzenleme sonucunda, sahip oldukları payları kaydi sistemde, henüz kendi adlarına kaydettirmemiş olan pay sahiplerimiz, 31 Aralık 2012 tarihine kadar kaydileştirme işlemlerini tamamlamazlarsa, anılan tarihten itibaren bu hisse senetlerinden doğan tüm haklarını kanun gereği kaybedeceklerdir.

"Bu nedenle, fiziki olarak ellerinde bulunan ve henüz kendi adlarına kaydileştirilmemiş hisse senetlerine sahip olan pay sahiplerimizin haklarının kaybolmaması için en kısa sürede hisse senetlerini kaydileştirmek üzere şirketimizin anlaşmalı aracı kurumu olan Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.'ye müracaat etmeleri gerekmektedir.

"İş bu duyuru, pay sahiplerimizin haklarının korunması amacıyla yapılmış olup, kaydileştirme işlemleri için zamanında işlem yapmayan pay sahiplerimizin kanunun amir hükümlerinin uygulanması sonucu 31 Aralık 2012 tarihinde oluşabilecek hak kayıplarından dolayı şirketimizin hiçbir şekilde sorumlu tutulamayacağını beyan ederiz.

nasıl yani?konuyu bilen arkadaş varmı ?

TINGIL
07-11-2012, 20:01
dostum benim bildiğim bu borsada işlem görmeyen fiziki olarak elde tutulan kağıtların borsaya kote olmasıyla ilgili bi durum ama kuruma bi sormakta fayda olabilir.

Tazmania
07-11-2012, 20:36
milliyet.com.tr de böyle bir haber var , Bakanlık 'şike kararına itirazı' geri çekti ,
bu haberin kağıtla alakalı bir etkisi olabilir mi ? haberin linkini verdim aşağıda
http://skorer.milliyet.com.tr/bakanlik-sike-kararina-itirazi-geri-cekti/-/detay/1623480/default.htm

mansuroglu
07-11-2012, 20:48
klubun banka acması ıcın kanunen olması gereken 300 m nakıt parayı denklestırmek ıcın satıs yapması olabılırmı

cunku banka acmak ıcın lıkıt hazır 300m olması gerekıyor,kasada,,,

umarım fener yarın burda kazanır gruptan cıkmayı garantıler ,,,fener taraftarına tavsıyem aman aman taskınlık etmesınler ,,,5 mac cezadan sonra bır ceza daha gelmesın ,,,kufur yok ,,taskınlık yok ,,rahat rahat seyredın kardesım paramız erıdı kul oldu yandık zaten ,,,,,,

uefada basarılar ınsallah kupayı da alırsınız ,,,,

BirdenOna
07-11-2012, 23:01
Endeksin düşmesi de Amerikan seçimlerinin hatırına ertelendikçe ertelendi. Bakalım Fener'in uğurlu tarihi 6 Kasım'daki seçimlerden sonra ne olacak? Bir de tabi başkanın davası var yüksek yargıda.

Merakla beklenen günler geldi, bakalım küçüklere belirsiz, büyüklerce planlanmış günler ne gösterecek...

"Gelecek planlamasına uygun olarak" gönderilip, yerine tahta bacaklı, topu 2 metre sektirmeden kontrol edemeyen, forvet serisinden Kayserili kral Gökhan alınan Burak da bu akşam 3 gol atarak, gelecek planmasının ne kadar iyi yapıldığını gösterdi!

sacrosanct
08-11-2012, 08:29
Elinde fiziki olarak Fenerbahçe hisse senedi olan varsa koleksiyonuma katmak için bir tanesine 100TL verebilirim... buradan özel mesajla ulasabilirsiniz.

cankurt23
08-11-2012, 09:56
Elinde fiziki olarak Fenerbahçe hisse senedi olan varsa koleksiyonuma katmak için bir tanesine 100TL verebilirim... Tel: 0505 5322347 veya buradan özel mesajla ulasabilirsiniz.

Sayın sacrosanct, fizikisine 100 TL veriyorsunuz, fizikisi ne işe yarıyor ki tencereye koysan kaynar mı,bizdeki kaydilere 50 TL vermezsinizz ama acaba neden,,biz öksüz biz yetimmiyız.. ).ytd..

sacrosanct
08-11-2012, 10:03
Sayın sacrosanct, fizikisine 100 TL veriyorsunuz, fizikisi ne işe yarıyor ki tencereye koysan kaynar mı,bizdeki kaydilere 50 TL vermezsinizz ama acaba neden,,biz öksüz biz yetimmiyız.. ).ytd..

Gercekten sabır gosterirseniz gun gelir sizinkinede 50 - 60 hatta 100 lira vermek icin can atan olur. :)

umitylmzz
08-11-2012, 10:11
Fiziki den kastınız nedir?

Elinde fiziki olarak Fenerbahçe hisse senedi olan varsa koleksiyonuma katmak için bir tanesine 100TL verebilirim... Tel: 0505 5322347 veya buradan özel mesajla ulasabilirsiniz.

blackbull24
08-11-2012, 10:57
Fiziki den kastınız nedir?

Fiziki elinizin altında canlı kanlı ısırabileceğiniz okşayabileceğiniz yakacağınız kağıt parcası.. Kaydi olan ise sadece küfredebileceğiniz kansız cansız olanı:)

cankurt23
08-11-2012, 11:16
Elinde fiziki olarak Fenerbahçe hisse senedi olan varsa koleksiyonuma katmak için bir tanesine 100TL verebilirim... buradan özel mesajla ulasabilirsiniz.

adamın biri çölde yolculuk yaparken ... sonra bakmış cebinde çok sevdiği bir arkadaşının fotografını görmüş..sonra da arkadaş dediğin zor günde belli olur diye ..siz bu fıkrayı biliyorsunuzdurr..ytdd.

ebiricik
08-11-2012, 13:23
Kulübün elindeki kalan %13 lük payı satana kadar hisse düşmeye devam edecektir.. YTD.

yoko
08-11-2012, 13:45
Kulübün elindeki kalan %13 lük payı satana kadar hisse düşmeye devam edecektir.. YTD.

umut fakirin ekmeği; % 13 lü pay bir bakarsın yarın toplu olarak satılır, bir de bakmışsın 6 ay sonra biter, bu anlamda YTDeğildir yazmanız çok isabetli olmuş. teşekkürler

sumhum
08-11-2012, 15:13
Ne kadar satarlarsa satsınlar,buralar hissenin dibi.Buralardan aşağıya salacaklarını düşünmüyorum...

umutabi
08-11-2012, 15:43
Valla eğer %13 hissenin tamamını imkb de satacaklar vede toplu olarak satmıyacaklarsa üfleye üfleye verebildikleri fiyata kadar satacaklardır. Umarım kafalarındaki en düşük fiyat 30 ların altı değildir.

blackbull24
08-11-2012, 16:31
Ne kadar satarlarsa satsınlar,buralar hissenin dibi.Buralardan aşağıya salacaklarını düşünmüyorum...

Temel kurallardan biri borsanın dibi olmadığı dibinin dibi olacağı varsayımıdır.Eğer aksam kazanırsak 3-5 kademe yukarısını yarın görürüz sonrasında süzülmeye devam eder. Destek 36,50 36,90 aralığında görülüyor yine de son sözü her zaman olduğu gibi PY söyler..

mansuroglu
08-11-2012, 19:57
gecen yazımda fenerın neden hısse sattıgını sormustum ,,banka acmak ıcın gereklı olan nakıt 300 m ıcınmı demıstım ,,,kımseden bır cevap cıkmadı ,,,acaba hısse yukselır dıyemı korkuluyor ,,,ben fenerden umıtlıyım 2 aya kalmaz tekrar yazarım saygılar,,,,,,

rodoslu
08-11-2012, 21:09
fener beklendiği gibi kazandı. yarın küçük bir yukarı açılışla hoop yine aşağı doğru salıverirler. bu filmleri daha önce çok izledik. bir kez olsun yanılt bizi fener.

y.t.d.

sacrosanct
08-11-2012, 22:32
http://c1211.hizliresim.com/13/8/frtk8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

http://c1211.hizliresim.com/13/8/frtld.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

Üstteki TL, alttaki Euro grafik.

Euro grafikte Rsi'nin yukarı kırılışı gayet belirgin.

Bakalım önümüzdeki günlerde nasıl seyredecek.

Gsray gibi 40 liraya değdirip tekrar 38.50 yaparsa ayıp eder :D

Asmiltak
09-11-2012, 00:17
Ağustos sonundan bu yana ilk kez sarılar lacivertlerin üzerine aynı anda çıkmış, MACD da eşzamanlı olarak sıfır üstüne atmış; bunlar olumlu, umarım kalıcı olur..

Güncel görünümleri paylaşmaya çalışırım..

Bol kazançlar..

http://img222.imageshack.us/img222/6220/feneri.png (http://img222.imageshack.us/i/feneri.png/)

sonosmanli1969
09-11-2012, 09:11
Yine bir 30.000 şutlamış dün. Yanlız yabancılara dikkat, bu sıralar durağan gözüküyorlar. ayrıca fener 42-44 aralığında satmaya eli titrerken şimdi yangından mal kaçırır gibi fiyat ne olursa olsun 30.000-50.000 basıyor.

guveny
09-11-2012, 09:17
merhaba arkadaslar,
Bu hisse aziz yıldırım içeride iken bile bu kadar rezil olmamıştı? Şu anki duruma bakınca hisseyi nereden alırsak alalım zarar ediyoruz.fener maç kazanıyor hisse düşüyor. fener gruptan çıkmayı garantiliyor hisse düşüyor.. eskiden boyle değildi hatırladıgım kadarıyla..

Bu neden böyle oldu açıklayabilecek bir arkadaş var mı? yada bu işin aziz yıldırım ile bir ilişkisi var mı?

reis.77
09-11-2012, 09:22
satın sayın Fenerbahçe yönetimi satın.Ne bayram deyin ne seyran hangi fiyattan olursa olsun satın.bakalım yakında alıcı bula bilecekmisiniz.Eskiden 1 milyon işem yapan hisse 100 bin lotlarda kalıyor günlük onunda 30-50 bini sizin.Yakında o da kalmaz tahtada denge menge kalmadı her gün satış ağırlıklı.Yazık değilmi yatırımcıya bukadar satış yapacaksınızda ne olacak merek ediyorum.

umitylmzz
09-11-2012, 09:28
Arkadaslar 2 gün önce kap da yayınlanan kaydileştirme olayı nedir ne yapmamız gerekiyor

joizaza
09-11-2012, 09:39
Aziz yıldırımın taraftarına yaptığı hatta attığı kazıklardan biri sadece

joizaza
09-11-2012, 09:41
bu adama yani aziz yıldırıma hiçbir güvenim kalmadı
tamamen milleti çarpma yoluna gidiyor bu adam içerden çıkmasa idi fenerin durumu şuanda çok yukarılarda olurdu

batmaniac2010
09-11-2012, 09:54
FENER / FB SK 31 Temmuz'dan bu yana 685,393 adet hisseyi ortalama 45.40 TL fiyat ile satarak, toplam 31.1 mn TL hisse satış geliri elde etti

FENER / FB SK bu hafta 110 bin hisseyi ortalama 38.57TL fiyat ile satarak, toplam tutar 4.24 mn TL gelir elde etti.

FENER / Fenerbahçe Spor Kulübünün sattığı hisse oranı dünkü satışla %2.742'e ulaştı, sermayedeki payı ise %82.258'e geriledi

sporekonomi

durmak yok yatırımıcıyı uzmeye devam.....39.10 gecen haftalık kapanıstı bakalım bugun ustunde kapatacak mı...

reis.77
09-11-2012, 10:50
Aziz başkan biraz Sadri başkanı örnek alsın;

***TSPOR***TRABZONSPOR SPORTIF YATIRIM VE FUTBOL ISLETMECILIGI TICARET A.S.( Özel Durum Açiklamasi (Genel) )

Ortakligin Adresi : MEHMET ALI YILMAZ TESISLERI TRABZON
Telefon ve Faks No. : 0462 325 0967 / 0462 328 0973
Ortakligin Yatirimci/Pay Sahipleri Ile Iliskiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 0462 325 0967 / 0462 328 0973
Yapilan Açiklama Ertelenmis Açiklama mi? : Hayir
Özet Bilgi : Baskanimiz Basin Toplantisi Hakkinda

AÇIKLAMA:
Açiklanacak Özel Durum/Durumlar:

Baskanimiz Sadri Sener, 08.11.2012 tarihinde kulüp binamizda yapmis oldugu basin toplantisinda, basin mensuplarinin hisse senedi yatirimi konusundaki sorulari üzerine, Trabzonspor Futbol Isletmeciligi Ticaret A.S.'nin hisse senedi alimina devam edecegini, hayata geçirilecek birkaç yeni projeden sonra bu alimlarin artacagini belirtti.

Yukaridaki açiklamalarimizin, Sermaye Piyasasi Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayili Tebliginde yeralan esaslara uygun oldugunu, bu konuda/konularda tarafimiza ulasan bilgileri tam olarak yansittigini bilgilerin defter, kayit ve belgelerimize uygun oldugunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve dogru olarak elde etmek için gerekli tüm çabalari gösterdigimizi ve yapilan bu açiklamalardan sorumlu oldugumuzu beyan ederiz.

IMKB

TINGIL
09-11-2012, 10:51
Aziz yıldırımın taraftarına yaptığı hatta attığı kazıklardan biri sadece

sevgili joizaza hisseleri kaydileştirmek ile bize nasıl bir kazık atılıyo benim atladığım bilmediğim bi durum mu var yoksa.

efeege79
09-11-2012, 12:32
Arkadaşlar ;

Bir süredir biliyorsunuz ki Fener'in gelirinde ciddi oranda azalma vardı (seyircisiz oynanan maçlar v.b.) siz olsanız ne yapardınız?Bir düşününün lütfen ,Adamlar direkt tüccar mantığı ile hareket ediyor...Galyana gelmeyin,sonuçta kar amaçlı yapılan güzel bir tezgah.Ben maksatlı ve planlı yapıldığını düşünüyorum.

sacrosanct
09-11-2012, 13:00
bu adama yani aziz yıldırıma hiçbir güvenim kalmadı
tamamen milleti çarpma yoluna gidiyor bu adam içerden çıkmasa idi fenerin durumu şuanda çok yukarılarda olurdu

Lutfen yanlıs yaptiginiz seylerden dolayi haksiz yere kimseyi suclamayin.

Kazıklandiginizi disunuyorsaniz yanlis yerde yatirim yapiyorsunuz cunku sizin yeriniz borsa degil. Misal veriyorum 50 liradan hisseyi aldiniz 60 liradan yonetime tekrar satmak icin yani bir nevi onlarin kazigini siz onlara atmaya calistiniz ne oldu size 50 den satan simdi malinizi sizden 38 liraya alicak belkide iste borsa bu. Oyunun kurali bu birileri kaybedecek ama bu olurkende insanlara boyle kotu ithamda bulunamassin. Almasaydin kardesim. Hatta guvenmiyorsan sat git burada insanlari karalama.

efeege79
09-11-2012, 13:46
Herşeyden önce Borsadaki amaç sermayenin tabana yayılmasıdır,Dolayısı ile Fenerin nakit paraya ihtiyacı var ve bu şekilde elindekileri paraya çevirecek ,toplayabildiği kadar nakit para toplayacaktır.

Gerçekte kağıdın değeri nedir?Buna cevap verebilecek olan birisi varsa eğer lütfen söylesin...Ama emin olun ki kimse buna cevap veremez,o yüzden kafa karıştırmayalım.Şirketin değeri yöneticileri ile ölçülemez...

sonosmanli1969
09-11-2012, 14:07
Lutfen yanlıs yaptiginiz seylerden dolayi haksiz yere kimseyi suclamayin.

Kazıklandiginizi disunuyorsaniz yanlis yerde yatirim yapiyorsunuz cunku sizin yeriniz borsa degil. Misal veriyorum 50 liradan hisseyi aldiniz 60 liradan yonetime tekrar satmak icin yani bir nevi onlarin kazigini siz onlara atmaya calistiniz ne oldu size 50 den satan simdi malinizi sizden 38 liraya alicak belkide iste borsa bu. Oyunun kurali bu birileri kaybedecek ama bu olurkende insanlara boyle kotu ithamda bulunamassin. Almasaydin kardesim. Hatta guvenmiyorsan sat git burada insanlari karalama.

Ben daha çarpıcı bir örnek veriyim, gerçi borsada işimiz ne benim ve benim gibi adamların ama en azından zararımızı kurtamaya çalışıyoruz diyelim.
Örnek: ben 50 liraya fener aldım, 70 liraya sattım. kim aldı 70 liraya ahmet aldı, yani aslında benim kar ım 20 lira ahmet in parası ahmette 100 liraya mehmet e sattı ahmet in 30 liralık kar ı mehmet in parası. mehmette zararına 50 liraya sattı, yani 50 lira zararı var demekki benimle ahmetin karı aslında mehmet in cebinden çıktı. ben bu örneği herzaman veriyorum. sadece burda helal olan kar payı gerisi yalan. hissenin değeri kendi varlıklarıyla ve karıyla artmadığı sürece ve burdaki insanların kar ı şirketten çıkmadığı sürece benim param onda onun parası şunda. bu döngü böyle gider. ve kar edildi denilen parada hiçbir kula yaramaz.

reis.77
09-11-2012, 14:16
arkadaşlar,

borsa demek beklenti alınır gerçekler satılır,dün oynan maçın beklentisi nerede?yok.
peki gerçek ne %2.742'e satış yapılan adet daha 12,258 satılacak. yazık bizede hargün kafamıza vuruyorlar.

Sırada UEFA Europa League(UEL) var.

UEL’in sezonluk geliri 225 milyon Euro. Bunun 168,75 milyonu kulüplere dağıtılacak, 56,25 milyon Euro’su ise UEFA’ya kalacak.

Bunun dışında UEFA Şampiyonlar Ligi’nden 40 milyon Euro’luk bir destek UEL’e gönderilecek ve bu da dağıtılacak miktarı 208,75 milyon Euro’ya yükseltecek.

Bu toplamın 125,25 milyon Euro’su sabit miktar, 83,5 milyon Euro’su ise pazar payı olarak dağıtılacak.

Kulüplerin alacakları paralara gelirsek;

Grup aşamasına kalan 48 kulübün her biri 1,3 milyon Euro kazanacak.

Grupta her galibiyet 200.000, her beraberlik 100.000 Euro değerinde.

Grup birincileri 400.000, ikincileri ise 200.000 Euro ekstra ödül alacaklar.

Son 32’ye kalan kulüpler 200.000, Son 16’ya kalanlar 350.000, çeyrek finalistler 450.000, yarı finalistler 1 milyon, şampiyon 5 milyon, finalist ise 2,5 milyon Euro kazanacak.

Tüm maçlarını kazanarak kupayı kazanan bir takım pazar payı dahil olmadan 9,9 milyon Euro kazanabilecek.

invisible
09-11-2012, 16:37
Bu düşüşün sadece 2. Halka Arzdan kaynaklanmadıgını düşünmeye başladım... Bakalım bu düşüşün altından ne çıkacak... :düsün:

reis.77
09-11-2012, 16:51
ve kapanış 38,20

trabzon artı
bjk artı
gs eh işte

fenere geçmiş olsun.

yazıklar olsun......................

sezayir
09-11-2012, 17:24
Bu düşüşün sadece 2. Halka Arzdan kaynaklanmadıgını düşünmeye başladım... Bakalım bu düşüşün altından ne çıkacak... :düsün:

bişey çıkmaz siz sadece alın ve bekleyin,bekleyemiyorsanız almayın :)

mansuroglu
09-11-2012, 18:26
ya bu sitede bir sürü kişi yorum yapıyor ,,,,sadece diyorum ki fener neden hisse satıyor sebebini açıklayabilen kimse yok

ha grafikler beklentiler üzüntüler devamlı bunlar yazılıyor ,,,

sadece soruyorum klüp bu kadar paraya neden ıhtıyac duyar

acaba banka acılması ılemı ılgılı nedendır

yok mudur bu kadar fener yatırımcısı arasında bunu bılen

hıcbırsey bılmeden mı yatırım yapıyorsunuz yanı beklentı grafık falan fılan neye gore yatırım yapıyorsunuz

ha acın sorun kardesım bu kadar satıs neden hayırdır burası patagonyamı yangından mal mı kacırıyorsunuz dıye bır tlf edın

ben yatırım yaparken herseyıne kadar arastırıyorum ımkanlarım dahılınde

zarar a da eyvallah kazancada

ama hayret edıyorum kımse neden bu kadar satıs yapılıyor dıye merak dahı etmıyor

kımseye bır sey soyleyemem ama arastırmadan gırıp hısseye yandım demeyın o zaman

invisible
09-11-2012, 18:31
ya bu sitede bir sürü kişi yorum yapıyor ,,,,sadece diyorum ki fener neden hisse satıyor sebebini açıklayabilen kimse yok

ha grafikler beklentiler üzüntüler devamlı bunlar yazılıyor ,,,

sadece soruyorum klüp bu kadar paraya neden ıhtıyac duyar

acaba banka acılması ılemı ılgılı nedendır

yok mudur bu kadar fener yatırımcısı arasında bunu bılen

hıcbırsey bılmeden mı yatırım yapıyorsunuz yanı beklentı grafık falan fılan neye gore yatırım yapıyorsunuz

ha acın sorun kardesım bu kadar satıs neden hayırdır burası patagonyamı yangından mal mı kacırıyorsunuz dıye bır tlf edın

ben yatırım yaparken herseyıne kadar arastırıyorum ımkanlarım dahılınde

zarar a da eyvallah kazancada

ama hayret edıyorum kımse neden bu kadar satıs yapılıyor dıye merak dahı etmıyor

kımseye bır sey soyleyemem ama arastırmadan gırıp hısseye yandım demeyın o zaman

Önceki sayfaları bir araştırsaydınız, 2. Halka arzın banka borçları için yapıldığını okurdunuz.

mardin
09-11-2012, 18:42
:rtfm:
Önceki sayfaları bir araştırsaydınız, 2. Halka arzın banka borçları için yapıldığını okurdunuz.:super:

mansuroglu
09-11-2012, 19:12
peki güzel kardeşim madem halka arzın banka borcları ıcın oldugunu bılıyordunuzda neden 60 lı rakamlarda veya 55 lı rakamlarda
hısseyı satmadınız dusecegı bellıydı bu hıssenın satıslar dolayısıyla dusecegı bellıydı vede 36 50 ye kadarda duser gıbı gozukuyor

neden bu kadar zarar ettınız ,,,ben bunu merak edıyorum ,,,

mansuroglu
09-11-2012, 19:18
ve bence banka borcları ıcın satılmıyor,,,,bana gore projeler ıcın para toplanıyor veya her ıhtımale karsı hısseler el degıstırıyor (yargı ) yanı olan hıssedarlara oluyor

ne kadar dernek gıbı gozuksede ,,patron hıssesı gıbı bu fener ,,,,

artık borsada kucukyatırımcıya su vermezler ,,,herkese tavsıyem yastık altı varsa bırıkmıs borsaya degıl de arsa altın vs alın hıc olmassa zaman ıcınde zarar ettırmez

BirdenOna
09-11-2012, 19:37
Halka arz ne için yapılır? Halka kıyak olsun, millet para kazansın diye mi? Hayır, şirkete kaynak (para) yaratmak için. Daha yüksek oranda halka arz, daha çok sayıda hisse, daha düşük birim (hisse) fiyatı demek.

Fener niye tekrar halka arza gitti? 2. Başkanı söyledi: "Faiz maliyeti olan banka (kredisi) borçlarını faiz yükü yaratmayan kaynak halka arz parası ile değiştirmek için. Tek dert faiz giderleri mi, hayır.

Bir işletme gibi düşünün, en önemli gideri nedir Fener'in? oyuncu maaşları ve bonservis ücretleri. Senelik onmilyonlarca Euro'yu buluyor. Düşünün orta saha da oynayan Meireles'in bonservisi 10 mil., senelik 3 veya biraz üstü alıyor. 4 sene oynasa senelik maliyeti 5.5 milyon Euro üstünde. Buna vergi vs. gider dahil değil. Yanındakiler ondan aşağı mı? Değil. Topuz öyle, Sow öyle, Krasiç öyle, giden Belezoğlu öyleydi, Guiza yı hiç hesaplamayalım. Sonuç bu personel (işletme) giderlerini karşılamak için yayın ve bilet, forma gelirleri yeter mi? yetmez. Ne yapacaksın, sırtındaki ceketi satar gibi hisse satacaksın. Fener de onu yapıyor. O kaynak da bitince ne yapacaksın? Tamamını satacaksın. Tıpkı İngiliz kulüpleri gibi

BirdenOna
09-11-2012, 19:41
Söylendiği gibi inşaat firması veya finans kuruluşu gibi yüksek riskli rekabetçi işlere girişirse Fener'i ilerde parça parça icra dairelerinden alma ihtimali de var!

sacrosanct
09-11-2012, 19:47
peki güzel kardeşim madem halka arzın banka borcları ıcın oldugunu bılıyordunuzda neden 60 lı rakamlarda veya 55 lı rakamlarda
hısseyı satmadınız dusecegı bellıydı bu hıssenın satıslar dolayısıyla dusecegı bellıydı vede 36 50 ye kadarda duser gıbı gozukuyor

neden bu kadar zarar ettınız ,,,ben bunu merak edıyorum ,,,

Hadi biz biliyorduk bile bile lades dedik. Sen neden satmadın madem araştırıyorsun herşeyi biliyorsun ?

İkinci bir konuda hisse satışından dolayı düşmüyor bunu size söyliyim. ( Yani tek etken olarak söylenemez )

Yönetim akıllı konjüktür gereği hisselerin düşeceğini anladı. 53 Liralardan satmaya başladı.

Satışlar yukarı doğruda olur bunu sakın unutmayın. Talep çok olsa çok yukarılarada gidebilirdi hisse.

Herkezin kendine göre planı var. Yönetiminde kendine göre bir planı vardır elbet. Müneccim değiliz heralde bunu yaşayıp göreceğiz.

Şimdi size iki kıstas vereceğim bunları ölçün tartın.

1. Temel olarak hissenin defter değeri, eski dolaşıma göre özsermaye / dolaşımdaki pay 107.000.000 / 3.750.000 = 28.53 Lira
şu andaki 107.000.000/4400000 = 24.31 lira halka arz bitince yani %15'lik dilim satılınca 7 milyon lot olacak. 107.000.000/7.000.000=15.28 Lira çıkıyor. Bu verilere göre bizler gerizekalıyız, manyak takım aşkı var, hisseye aşığız satmıyoruz.

Tekrar söylüyorum halka arz bitince hissenin defter değeri 15 Lira olacak. Temel analiz satın diyor.

2. Teknik analiz hisse aşırı ucuzladı. Aşağıdaki destek noktalarına çok yakın. Bütün indikatörler aşırı sat konumda günlerdir. Tepkiler çok güçsüz kalıyor. Vs vs...

Şahsen ben teknik analize göre yatırım yapıyorum. alıyorum satıyorum. Bu yıllardır böyle oldu bundan sonrada böyle olacak.

Benden size tavsiye Temel analize göre hisse taşıyacaksanız bu fener hissesi olmasın. Çünkü yıllardan beri defter değeri 30 lira olan bir kağıt 2007 yılından bu yana 40-100 lira arasında gezinmiş durmuş. Defter değerine düşmemiş bile. He bu saatten sonrada düşeceğini hissedersek gereğini yaparız. Hissettirmeden yaparlarsada helal olsun demek düşer.

BirdenOna
09-11-2012, 19:49
Kulüp neden asıl alanı olan futbolda işletmecilik yapmıyor; mesela Barcelona ile veya Ajax ile anlaşıp futbol okulları açıp işletmiyor, özel spor akademesi kurmuyor da gidip faaliyet alanı dışı işlere girişiyor? Bu camia böyle düşünceler üzerinden reaksiyon göstermez. Düşüncelerini mahkum etmek için Alex gibi tek bir oyuncu bile yeterlidir.

mansuroglu
09-11-2012, 19:54
havuzdan para alıyorlar kombıneden para gelıyor reklam sponsor gelırlerı var,ürün satışları var utbolcu satısıda oluyor varda var

anlamıyorum nasıl gelırler gıderlerden az olabılıyor ,,,neyse soylemek ıstedıgım sudur dıyelımkı yuklu x hıssenız var baslıyorsunuz hergun satmaya dıyelım x hıssesı 70 tl sıze malıyet 40 tl sata sata hısseyı getırıyorsun 30 lara bu arada bır suru olumsuz haberler

sonra 30 dan baslıyorsun almaya hısse cıkıyor 100 lere tabı bu arada olumlu haberler sonra gene aynı hıkaye

ıste borsa budur ,,,,kucuk yatırımcının yapması gereken bence en dıplerı bulması alım ıcın

sadece yukselen endeks onda da devletın yakın oldugu hısseler bankalar bırde gerısı gecem seneye gore dıplerın dıbı

bu ortamda arsa la ,altın al ,,,bankalarlada ısın olmasın hepsı batsın beter olsun

ytd ,,,,dost acı soylermıs

simatic
10-11-2012, 01:31
asla amacım kımseye yön vermek etkılemek degıldır şahsi düşüncem bu kagıtta yaprak kımıldamaz artık ..mahkeme son noktayı koyana kadar..hala dusunuyor sonuc bellı oldugunda yonu sızde gorursunuz...cok oyalanır durur sonra normalde donmek ıcın hareketler yaparak ky ye calımlar yaparak zıplar veya dıpler.. y.t.d

kara_sahin_61
10-11-2012, 02:25
arkadaslar spor hisseleri temel analize göre değerlendirilmez yoksa hıc takımın şuanki fiyatının yarısı etmez.fener aşırı şatış bölgesınde.kuvvetli destek 36-37 cıvarı herkesin bekledığı nokta burası ama bana göre spek herkesin ellerini ovarak beklediği yere getirmez.ben bugun giriş yaptım en az 42 hedefim var kağıt düşerken hacımsız dustü şirket gercekten hisse satmak istiyorsa neden 2-3 güzel gelecek vaat eden proje tarzı bir haber gönderip yukardan satmıyor fener cok ucuzladı atlayan cok olur ama amac biraz hisse satarak fıyatı dusurmek ve arada kı ky avlamak

gecen haftalarda tsspor %10 bıraktı fenerden daha iyi mi hayır sadece vaktı gelmişti.spor endeksinin al vermesi yakındır dıye dusunuyorum
bu yuzden fener tsspor poz actık hadı hayırlısı

Düttürü Dünya
10-11-2012, 17:34
Galatasaray’da yüzde 300’lük bedelli sermaye artışına neden vize verilmediği ortaya çıktı

www.borsagundem.com

10.11.2012 - 09:40

Galatasaray yönetimi'nin 13 Eylül'de İstanbul Borsası'na açıkladığı ancak aradan geçen 2 aya rağmen bir türlü yapılmayan yüzde 300'lük bedelli sermaye artırımının arkasındaki sır perdesini Habertürk aralıyor. Bilindiği gibi Galatasaray yönetimi bedelli sermaye artırımı için eylül ayında SPK’ya başvurmuştu. Ancak aradan 2 ay geçmesine rağmen SPK'dan bir türlü vize alınamadı. Bu gecikme birçok dedikoduyu da beraberinde getirdi. Piyasada bedelli sermaye artışının olmayacağını öne sürenlerin yanı sıra, bedelli sonrası bir de bedelsiz sermaye artışına gidileceğini iddia edenler bile oldu. “Bedelli sermaye artışı olsun da düşük fiyata hisse alayım” diyenler bile var. Edinilen bilgilere göre, SPK'dan bu bedelliye vize çıkmamasının ardında, Galatasaray'ın mayıs ayında yaptığı yüzde 400'lük bedelli sermaye artışına kamuoyu ve yatırımcılardan gelen tepkiler yatıyormuş. Yüzde 300'lük yeni bir bedelli kararının piyasada yarattığı tepkiyi dikkate alan SPK'nın, orta yolu bulmak için yoğun çaba harcadığı dile getiriliyor. ‘ORAN AŞAĞI ÇEKİLECEK’ SPK'nın, bir yanda Galatasaray'ın sermaye ihtiyacı olduğunu gördüğü ancak diğer yanda da anormal yükseklikteki sermaye artışı ile yatırımcının mağdur olmasının önüne geçmek istediğini bildiren uzmanlar, kurulun iki tarafın da fedakârlık edeceği bir formül aradığını belirtiyor. Uzmanlar, Galatasaray'ın yüzde 300'lük oranı aşağıya çekeceğini ifade ediyor. SPK uzmanları ile Galatasaray tarafının bir süredir konunun üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağı da gelen bilgiler arasında. SPK uzmanları ile GS yöneticileri sıcak temasta Şubat 2012'de yüzde 9.900 bedelli sermaye artışı isteyen Galatasaray, gelen tepkiler üzerine oranı düşürmüş, 18 Haziran'da da yüzde 400 bedelli sermaye artırımı yapmıştı. Ancak Galatasaray yönetimi 1 hissenin primi olarak 25 TL istemiş ve istediği tutarı kasasına koymuştu. Şimdi ise 1 hissenin primi olarak yatırımcıdan 10 TL istiyor. Galatasaray ile SPK uzmanlarının karşılıklı görüşme halinde olduğu ve SPK'nın bu tutarı aşağıya çektireceği gelen bilgiler arasında

Bu haber bizide pozitif etkiler yeni hafta sportiflerin haftası olacak gibi

efeege79
10-11-2012, 18:53
Hadi biz biliyorduk bile bile lades dedik. Sen neden satmadın madem araştırıyorsun herşeyi biliyorsun ?

İkinci bir konuda hisse satışından dolayı düşmüyor bunu size söyliyim. ( Yani tek etken olarak söylenemez )

Yönetim akıllı konjüktür gereği hisselerin düşeceğini anladı. 53 Liralardan satmaya başladı.

Satışlar yukarı doğruda olur bunu sakın unutmayın. Talep çok olsa çok yukarılarada gidebilirdi hisse.

Herkezin kendine göre planı var. Yönetiminde kendine göre bir planı vardır elbet. Müneccim değiliz heralde bunu yaşayıp göreceğiz.

Şimdi size iki kıstas vereceğim bunları ölçün tartın.

1. Temel olarak hissenin defter değeri, eski dolaşıma göre özsermaye / dolaşımdaki pay 107.000.000 / 3.750.000 = 28.53 Lira
şu andaki 107.000.000/4400000 = 24.31 lira halka arz bitince yani %15'lik dilim satılınca 7 milyon lot olacak. 107.000.000/7.000.000=15.28 Lira çıkıyor. Bu verilere göre bizler gerizekalıyız, manyak takım aşkı var, hisseye aşığız satmıyoruz.

Tekrar söylüyorum halka arz bitince hissenin defter değeri 15 Lira olacak. Temel analiz satın diyor.

2. Teknik analiz hisse aşırı ucuzladı. Aşağıdaki destek noktalarına çok yakın. Bütün indikatörler aşırı sat konumda günlerdir. Tepkiler çok güçsüz kalıyor. Vs vs...

Şahsen ben teknik analize göre yatırım yapıyorum. alıyorum satıyorum. Bu yıllardır böyle oldu bundan sonrada böyle olacak.

Benden size tavsiye Temel analize göre hisse taşıyacaksanız bu fener hissesi olmasın. Çünkü yıllardan beri defter değeri 30 lira olan bir kağıt 2007 yılından bu yana 40-100 lira arasında gezinmiş durmuş. Defter değerine düşmemiş bile. He bu saatten sonrada düşeceğini hissedersek gereğini yaparız. Hissettirmeden yaparlarsada helal olsun demek düşer.

Fenerbahçenin özsermayesi 222.016.686TL...Sen 107.000.00 TL'yi nasil buldun acaba?

Toplam Aktifler - Toplam Borçlar = Öz Sermaye

sacrosanct
10-11-2012, 19:13
Fenerbahçenin özsermayesi 222.016.686TL...Sen 107.000.00 TL'yi nasil buldun acaba?

Toplam Aktifler - Toplam Borçlar = Öz Sermaye

http://www.isyatirim.com.tr/C_LT_companycard.aspx?stock=FENER

sağ altta özkaynaklarda öyle yazıyor. Matriks kullanıyorsanız ordada 107 gösteriyor.

efeege79
10-11-2012, 19:45
http://www.isyatirim.com.tr/C_LT_companycard.aspx?stock=FENER

sağ altta özkaynaklarda öyle yazıyor. Matriks kullanıyorsanız ordada 107 gösteriyor.

dostum o özsermaye değil öz kaynak ama...bu şekide defter değerini bulamassın,bu seni yanıltır.Özkaynak şirketin hisse senedinden elde ettiği geliri gösterir.

efeege79
10-11-2012, 19:51
dostum o özsermaye değil öz kaynak ama...bu şekide defter değerini bulamassın,bu seni yanıltır.Özkaynak şirketin hisse senedinden elde ettiği geliri gösterir.

Ayrıca hisse senedinin piyasa değeri/özsermaye=defter değeridir.
Düşük çıkmasıda hoş bir durumdur.

efeege79
10-11-2012, 20:07
Arkadaşlar,
Bankaların yüksek karları büyük oyuncuların iştahını kabarttı.Borsada dönen para miktarı belli ve bu para banka kağıtlarına kaymakta fakat bu durum balon bir piyasa oluşturmakta.

Fener sıradan bir şirket değil,gelirleri ve giderleri bir çok holdingden bile fazla.Bu şekilde olaya bakarsanız az çok durumu analiz edebilirsiniz.

Ekonomide Arz edilen miktara talep az ise mutlaka fiyat düşecektir.Şu andaki durumda banka hisseleri gel gel yaparken büyük oyuncunun, Fener gibi riskli bir şirketin (mahkeme v.b.sebeblerden ötürü) kağıdına yönelmesi elbette zor bir durumdur.Bununla birlikte spek amcalar kıyıda oturumuş durumu analiz etmekte olduğunuda unutmayalım.

Metemet25
11-11-2012, 08:29
Ben artık bu kağıdın alım için iyice makul bir seviyeye geldiğini düşünüyorum.Bir GS olarak.% 5 gibi daha geri gelirse yüklü dalacağım.GS'da 2 kez bedelliye yakalandım,takdir edersiniz zararım çok büyük.Ancak korkum bu kağıtda da böyle bir bedelli sermaye artışı yaşanır mı acaba.Çok yüklü gireceğimden bu işi çok iyi bilen bir arkadışımız/kardeşimiz cevaplarsa çok memnun olacağım.Şimdiden çok teşekkürler.

sonosmanli1969
11-11-2012, 12:00
Ben artık bu kağıdın alım için iyice makul bir seviyeye geldiğini düşünüyorum.Bir GS olarak.% 5 gibi daha geri gelirse yüklü dalacağım.GS'da 2 kez bedelliye yakalandım,takdir edersiniz zararım çok büyük.Ancak korkum bu kağıtda da böyle bir bedelli sermaye artışı yaşanır mı acaba.Çok yüklü gireceğimden bu işi çok iyi bilen bir arkadışımız/kardeşimiz cevaplarsa çok memnun olacağım.Şimdiden çok teşekkürler.

Arkadaşım seni yanlış yönlendirmek istemem. lakin bir insan çok zarar ettim dese içim cız eder. çünkü paramız bir düzene alet olarak hep kan emicilere gidiyor. burda da özellikle taraftarlık bandını kullanıyorlar. birincisi bu benim tezim 36,50-36-90 aralığına kadar çekip oraya değdireceklerini zannediyorum. olası bir 68.000-70.000 geri çekilmesinin feneri fazla etkilemeyeceğini umuyorum. yanlız yunanistana dikkat etmek lazım her an cortlayabilir. tüm köşe yazarlarını ve iktisatçıları ekonomistleri takip ediyorum. onların bir tezi var, fenerde bedelliye gidecek gs yolunu izleyecek diyorlar, ben onların yalacısıyım. hemde 1 lira nominaldan değil 10 lira 15 lira gibi bir bedelden. aynı gs gibi. tabi bu hisseleri satmadan olmaz. benim tezim şu.... hisseyi iyice aşağıya çeektikten aniden biz geri kalanı toptan sattık deyip, sonra bir bedelsiz yaygarası çıkarıp hisseyi aynı yükseltip tavan üstüne tavan yapıp, milleti de bu trene bindirdikten sonra aynı anda %300 bedelsiz, %400 bedelli ve bedeli 15 lira deyip milletin anasını ağlatmak. insanlarda bedelsize sıkıştırılacağı için bedelliye yüksek fiyattan yakalanması. benim tezim bu belki çıkar belki çıkmaz. ama şuanda durum bunu gösteriyor. burda bizim yani ky yapacağı böyle bir yükselişte yakalanmadan aç gözlülük yapmadan belli bir konumda çıkmak.

cankurt23
11-11-2012, 12:06

Benım şahsi acizane tavsıyemmm ama sakın yatırım tavsiyesi değildir.Yatrım tavsiyei mevzuata göre kurulmuş olan kuruluşlardan alınabilir. Satandart &poors veya fıtch gibi olanlarda dahil.
Ben derimkii varsa paranız ,bu ieş bulaşmayız,gidiniz başka bir yerde harcayınız,h,ç olmaszsa kendiniz harcamış olursunuz.burda ise siz hem paranızı hem zamanınızı,hem sinirlerinizi harcamış olursunuz.çok paranız varsa gidin galata köprüsünde balık yiyin yanına da şalgam suyu. Ha ille senet alacam derseniz gene almayınız çünkü bu kez de gözünüz ekranlarda kalır,endex şiştiydi,şişmediydi,patladıydı,çatladıydı, yok az kaldı tavana vurmasına ,tabanı şumuydu acaba ...daha çoooook buna benzer ucu bucu ,kenarı köşesi olmayan lafları dinlemeye başlarsınız.En sonunda siz de ekonomıst olur çıkarsınız.Şu andaki işiniz ne ise bilmiyom ama sonra şimdiki zamanınızı çok ararsınız...ytd.

efeege79
11-11-2012, 12:20

Ben diğer arkadaşlarımın tersi bir şey söylemek istiyorum,Fenerbahçenin bedelli sermaye arttırımı yapması için herhangi bir sebep varmı?Bence yok.Çünkü sermayesini arttırmak gibi bir düşüncesi yok,şu anda yapmış olduğu tek şey nakit para sağlamak.Yinede takdir ve karar sizin.

sonosmanli1969
11-11-2012, 15:17
Ben diğer arkadaşlarımın tersi bir şey söylemek istiyorum,Fenerbahçenin bedelli sermaye arttırımı yapması için herhangi bir sebep varmı?Bence yok.Çünkü sermayesini arttırmak gibi bir düşüncesi yok,şu anda yapmış olduğu tek şey nakit para sağlamak.Yinede takdir ve karar sizin.

sayın efeege79, bakın bu %15 satış ancak bugüne kadar olan borçları ve faizleri karşılamaya yetiyor. seneye nasıl futbolcu, basketçi, v.s alacak. kulüb 10 lira gelir elde ediyorsa 30 lira harcaması oluyor. 1 ocaktan itibarende fifa diyorki artık borç yaparsan boyunu aşan işini bititirim diyor. futbolcunun alacagını zamanında ödemezsen dişini sökerim diyor. beşiktaş örneğinde olduğu gibi. bu sezon geçti artık, lakin seneye ve ondan sonraki senelerde, ya hisse satacak ya da bedelli yapacak başka şansı yok. bu sadece fener için değil bütün türk ve dünya takımları için geçerli.

mardin
11-11-2012, 16:34
dostum o özsermaye değil öz kaynak ama...bu şekide defter değerini bulamassın,bu seni yanıltır.Özkaynak şirketin hisse senedinden elde ettiği geliri gösterir. mi acaba?
özkaynak ile öz sermaye nedir. google amcadan bi aryın sorun? yanlış bilgi vermeyelim
Hisse Başı Defter Değeri - HBDD / Book Value per Share - BVS

= Öz Sermaye / Ödenmiş Sermaye
PİYASA DEĞERİNİ ÖLÇEN ORANLAR

Halka açık şirketlerde ortakların yatırımları sonucu elde ettikleri getirilerini görmek ve gelecekteki olası getirilerini tahmin etmek, hisse senetlerinin piyasada oluşan fiyatlarının gerçekçiliğini ölçmek için kullandıkları oranlardır.

Piyasa Değeri - PD / Market Value, Market Capitilization - MV

= Hisse Senedi Fiyatı * Ödenmiş Sermaye

Birim : Değer

Şirketlerin hisse senetlerinin İMKB’de oluşan fiyatı ve toplam hisse senedi sayısı ile hesaplanan bu değer şirketlerin piyasa tarafından belirlenen değerini göstermektedir. Piyasa değeri, şirketlerin borsadaki senetlerin alım-satım işlemleri sırasında almış olduğu değere göre değişmektedir.

Piyasa değerini belirleyen etmenlerden biri hisse senedi sayısıdır. Sermaye artırımı yoluyla hisse senetlerin artması durumunda piyasa değeri sadece bedelli sermaye artırımı esnasında kullanılan toplam rüçhan hakları miktarı kadar artmaktadır.

Firma Değeri - FD / Enterprice Value - EV

= Piyasa Değeri - Toplam Finansal Borçlar - (Hazır Değerler + Menkul Kıymetler)

Piyasa Değeri = Hisse Senedi Fiyatı * Ödenmiş Sermaye

Firma değeri, piyasa değeri kavramına göre şirketlerin gerçek değerinin daha gerçekçi olarak hesaplanabilmesi için geliştirilmiş olan kavramlardan biridir. Firma değeri, piyasa değerine göre finansal borçlardan ve şirketlerin nakit ve nakit benzeri varlıklarından arındırılmış olarak şirketlerin piyasada oluşmuş olan değerini gösteren bir kavramdır.

Firma değeri kavramı, şirketlerin mali yapısında hiç bir kaldıraç etkisi olmayan finansal borçlar ile nakit türü varlıklardan arındırma gereğinden ortaya çıkmıştır. Analizlerde borsada oluşan hisse senetleri fiyatlarına göre oluşan piyasa değeri rakamıyla beraber firma değeri de kullanılmaktadır.

Defter değeri, şirket ortaklarının şirketten hak olarak talep ettikleri Öz sermayenin ortakların sahip oldukları beher hisse senedi başına miktarını göstermektedir. Defter değeri, ellerinde nominal 1 YTL ’lik bir hisse senedi bulunan ortakların, beher hisse senedi için şirketlere ne kadarlık fon tedarik etmiş olduklarını göstermektedir. Bu değer bir şirketin fiyatlamasında karşılaşılacak taban fiyat olarak değerlendirilir.

mardin
11-11-2012, 16:37
özkaynak
1.Hissedarların sermaye olarak işletmeye yatırdıkları varlıklar ile işletmenin dağıtılmayan kârları toplamından oluşan sermaye, diğer bir deyişle şirket varlıkları toplam değerinden borçların düşürülmesiyle hesaplanan net varlıklar.
sermaye
1.Bir ticaret işinin kurulması, yürütülmesi için gereken anapara ve paraya çevrilebilir malların tamamı, anamal, başmal, kapital, meta
Vergi Usul Kanunu nun 192 nci maddesine göre öz sermaye, bilançonun aktif toplamı ile, borçlar arasındaki farktan ibarettir. Aynı madde gereğince, ihtiyatlar ve kâr aynı gösterilseler dahi öz sermayeden sayılırlar. Şu halde öz sermaye deyimi ile sermaye kavramının ifade ettiği anlamlar farklıdır. Muhasebe tekniğinde sermaye deyimi işletmeye konulan varlığı öz sermaye ise, bu varlığın belli bir tarihteki gerçek miktarını tanımlar. Bu sebeple sermaye genellikle sabit bir karakter taşıdığı halde öz sermaye değişkendir.

Metemet25
11-11-2012, 18:22
İçten yanıtlarından dolayı SONOSMANLI 1969,CANKURT23 ve EFEEGE 79 arkadaşlarıma teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.

mansuroglu
11-11-2012, 22:22
ben sizin yerinizde olsam ,,buradaki bütün hisse ile ilgili yazanlardan medet ummazdım ,,,hisse başkalarının düşüncelerine kapılıp

alınmaz.hisse yerine arsa alırsanız daha iyi olur ,ne işiniz var

şimdi burdaki görüşleri özetle anlatayım :

klüp hisse satıyor %15 satacağı hissenin yaklaşık %3 ü satılmış

klüp başkanının yargı süreci devam ediyor

ortada seneye bedelli olabileceği tahmin ediliyor

alex krizi bıraz hafıfledı ama olası bır kotu sonucta aykut kocaman ve başkanın sportıf basarısızlıgı gundeme gelebılır

bu kadar kotumser bır tabloda dıbın dıbı olabılır endısesı hakım ama herkesın umıdı tekrar hıssenın butun olumsuzlukları asıp eskı durumuna yuksemesıdır
ne kadar rısk o kadar kayıp veya kazanc ,,,,,,arsa ev altın saglam kazanc kapısıdır

ytd,,,,ne olacak bu fenerin hali ????

sezayir
12-11-2012, 08:09
hissenin tekrar 42-45 lere çıkmaması için sebep nedir? bir kaç iyi galibiyet bahane olabilir:)

expertadvisor
12-11-2012, 08:28
Son 3 maçı üstüste aldı...Bakalım bir faydası olacakmı?

YTD...

nspider
12-11-2012, 08:53
nasıl bir fenermişsin kanser ettin beni....

kenan_
12-11-2012, 08:55
milletin çıkacak umutları hala bitmediğine göre çıkış yakın değildir zannımca beklemedeyiz

sakaryalı
12-11-2012, 09:39
oh be kasaya para girdi dün akşam :)y.t.d

efeege79
12-11-2012, 09:57
mi acaba?
[/B]özkaynak ile öz sermaye nedir. google amcadan bi aryın sorun? yanlış bilgi vermeyelim
Hisse Başı Defter Değeri - HBDD / Book Value per Share - BVS

= Öz Sermaye / Ödenmiş Sermaye
PİYASA DEĞERİNİ ÖLÇEN ORANLAR

Halka açık şirketlerde ortakların yatırımları sonucu elde ettikleri getirilerini görmek ve gelecekteki olası getirilerini tahmin etmek, hisse senetlerinin piyasada oluşan fiyatlarının gerçekçiliğini ölçmek için kullandıkları oranlardır.

Piyasa Değeri - PD / Market Value, Market Capitilization - MV

= Hisse Senedi Fiyatı * Ödenmiş Sermaye

Şirketlerin hisse senetlerinin İMKB’de oluşan fiyatı ve toplam hisse senedi sayısı ile hesaplanan bu değer şirketlerin piyasa tarafından belirlenen değerini göstermektedir. Piyasa değeri, şirketlerin borsadaki senetlerin alım-satım işlemleri sırasında almış olduğu değere göre değişmektedir.

Piyasa değerini belirleyen etmenlerden biri hisse senedi sayısıdır. Sermaye artırımı yoluyla hisse senetlerin artması durumunda piyasa değeri sadece bedelli sermaye artırımı esnasında kullanılan toplam rüçhan hakları miktarı kadar artmaktadır.

Firma Değeri - FD / Enterprice Value - EV

= Piyasa Değeri - Toplam Finansal Borçlar - (Hazır Değerler + Menkul Kıymetler)

Piyasa Değeri = Hisse Senedi Fiyatı * Ödenmiş Sermaye

Firma değeri, piyasa değeri kavramına göre şirketlerin gerçek değerinin daha gerçekçi olarak hesaplanabilmesi için geliştirilmiş olan kavramlardan biridir. Firma değeri, piyasa değerine göre finansal borçlardan ve şirketlerin nakit ve nakit benzeri varlıklarından arındırılmış olarak şirketlerin piyasada oluşmuş olan değerini gösteren bir kavramdır.

Firma değeri kavramı, şirketlerin mali yapısında hiç bir kaldıraç etkisi olmayan finansal borçlar ile nakit türü varlıklardan arındırma gereğinden ortaya çıkmıştır. Analizlerde borsada oluşan hisse senetleri fiyatlarına göre oluşan piyasa değeri rakamıyla beraber firma değeri de kullanılmaktadır.

Defter değeri, şirket ortaklarının şirketten hak olarak talep ettikleri Öz sermayenin ortakların sahip oldukları beher hisse senedi başına miktarını göstermektedir. Defter değeri, ellerinde nominal 1 YTL ’lik bir hisse senedi bulunan ortakların, beher hisse senedi için şirketlere ne kadarlık fon tedarik etmiş olduklarını göstermektedir. Bu değer bir şirketin fiyatlamasında karşılaşılacak taban fiyat olarak değerlendirilir.

Dostum bunu googleden aratmaya gerek yok, bu konu ile ilgili fikir beyanında bulunan arkadaşımız özsermaye ile özkaynakları karıştırmış ben ona istinaden açıklama yapmıştım.

Senin yapmış olduğun açıklama içinde teşşekkür ederim.Mutlaka faydalanacak arkadaşlar vardır.

maxxyz
12-11-2012, 16:14
37 li rakamlar hayırlı olsun..!

reis.77
12-11-2012, 16:28
1 yıl bu hisseden birşey beklemeyin çünkü,3 ayda ancak %3 ü satılmış daha %12 var kabaca bir hesapla 1 yıl eder.
bu bir yıllık sürede %12'lik kısmın satışı,borsanın düşmeye başlaması birde üstüne konuşulan bedelli söylenstisi olursa hangi rakamlara düşeriz bilemiyorum.
avrupada yeniyor tık yok, bu hafta lig de bütün rakipleri fenere çalıştı üstüne fener de yenince lidere yaklaştı ama hissede tık yok
bir spor hissesi bunların dışında ne ile prim yapar anlayamıyorum.

cankurt23
12-11-2012, 16:47
Fener,başka şeyler yetmezmiş gibi bir de durduk yerde borsa kanalyla taraftarlarını kendinden uzaklaştırmanın ince elenmiş sık dokunmuş planlarını yapmaya devam etsin bakalım. ytd.

deva3
12-11-2012, 17:04

benim bu konuda bi şüphem yok cünkü başkan bi zaman önce bu konuda " bazı külüpler gibi yatırımcıya yüklenmiyoruz diyerek " eleştirmişti ben aziz yıldırıma güveniyorum ama dedigin gibi %5 beklemek en akıllıcası
yatırım tavsiyesi degildir.

sadiktan06
12-11-2012, 21:16
Ya arkadaşlar herkes hisseyle ilgili olumsuz yazıyor.. Madem bakış açınız bu hisse çok daha diplere gidecek o zaman elinizde neden tutuyorsunuz? Zararın neresinden dönersen kar değil midir? Yanlış anlaşılmasın sat demek benim haddime düşmez ama sürekli düşecek diyen adam zarar edeceğini bile bile düşeceğini bile bile neden elinde tutar bunu da aklım almıyor.. Düşecek daha düşecek derken amaç ne kime neye hizmet..

Bende zaradayım malıyetim çok yüksek değil.. Maliyeti yüksek olanlara Allah sabır versin tez zamanda çıkarırlar karını inşallah.. Aziz Yıldırım konusuna gelince başkan kesinlikle istifa etmez çünkü taraftar onun için çok büyük bir kalkan... Türkiye Kupası finalinde sesimiz kısılıncaya kadar Aziz Yıldırım diye bağırdık.. Taraftar Alex olayından dolayı tepkili homburdanmaya başaldı sene sonu şampiyonluk gelmezse Aziz başkanda Aykutta gider duramazlar.. Arka arkaya iki üç yenilgide trübünlerin tepkisi gelir..

Aziz başkan çok akıllı adam başına bunların geleceğini hepimizden iyi biliyor bana göre en iyi kadro fenerde, ama ara transferde çok kaliteli transferler yapılacak direk oynayacak.. Dediğim gibi Aziz başkanda Aykutta, Alex olayıyla ayaklarına kocaman bir taş bağladılar.. Şampiyon olacak takım ya gsaray ya da fener olacaktır.. Bu da son haftalara kadar sürecektir..

Hisse isterse 30 a düşsün 25 e düşsün umrumda değil.. Mayıs ayından sonra şampiyonluk satın alınmaya başlayınca lig sonuna doğru hissem zaten en az iki katına belki üç katına çıkacak.. Amacım kimseyle polemik değil anlık düşünmeyiniz lütfen.. Yabancı hisseyi alıyor ıkı sene 3 sene 5 sene neyse tutuyor.. Biz alıyoruz 1haftada 1ayda vay düştü vay gidiyor.. Öle olsaydı kim çalışırdı herkes yatar borsada kazanırdı:)) Yazdıklarım yatırım tavsıyesı değildir sadece bu forumda hergün düşecek okumaktan sıkıldım.. herkes hisse uçacak kaçacak deseydi zaten bır dakıka elımde tutmazdım o da ayrı konu:) Saygılar..

mansuroglu
12-11-2012, 21:40
bu kadar zarardan sonra daha kim satar ki hissede kalan herkes mecburi uzun vadeci olmuş ))

sadece sunu soyleyeyım 2 ay evvel azız baskan cıktı hıssemızde 50 tl aman da aman uc tane dev projemızde var aman da aman dedı

hısse dustukce dustu ,,,,

satıs vardı bılıyorduk ,,,yargı durumu vardı bılıyorduk herseye ragmen fener bu toparlar buyuk baskanda gel gel yapınca aldık o gun bugundur hısse 35 lere dayandı ,,

sonuc ıtıbarıyle tahta kapanana kadar kendı adıma hıssedeyım

azız yıldırıma da tesekkur ederım projelerı ıcın

herkese saygılar,,,,,,,

dodoba
12-11-2012, 21:52
http://f1211.hizliresim.com/13/d/fvz9w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

dodoba
12-11-2012, 21:54
http://f1211.hizliresim.com/13/d/fvzc2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

ben biraz acemiyim arkadaslar birde bunları yorumlayabilecek ustalar varsa herkes memnun olur.teknik acıdan

dodoba
12-11-2012, 22:04
http://f1211.hizliresim.com/13/d/fvzt8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

buda spor endeksi arkadaşlar üstadlar

reis.77
13-11-2012, 07:00
ARTIK UÇARSIN HER HALDE ?

FENERİUM'DAN 100 MİLYON TL
"100 milyon TL ciro, 35 milyon TL civarı EBİTDA kârı demektir. 12 ile çarpılırsa piyasa değeri 400 milyon TL’nin de üzerinde bir Fenerium ortaya çıkar. İlk etapta yüzde 25’lik bir halka arz olsa, F.Bahçe kulübünün kasasına 100 milyon TL girecek demektir ki rakiplerini korkutacak bir gelir olur."
HEP yazılır çizilir. ‘G.Saray UEFA kupasını kazandı ancak bunu ekonomik değere dönüştüremedi.’ Haklı bir tespit.
Zaten genel olarak Türk takımları ne yazık ki stat dışı gelirlerde sorun yaşıyor. Önceki hafta sonu Liverpool-Newcastle maçını Liverpool yöneticilerinin konuğu olarak izlemiştim. Sonra kulüp yöneticileri ile sohbet etme imkanımız oldu. Sponsorluk gelirlerinin 170 milyon sterlin olduğunu (485 milyon TL) bunu bu yıl 200 milyon sterline (570 milyon TL) çıkarmayı hedeflediklerini söylemişlerdi.
ÇÜNKÜ konuya ciddiyetle yaklaşıyorlar. Sponsorluğun hakkını veriyorlar. Bu ciddiyeti şöyle aktarmıştı Liverpool Satış Direktörü Olly Dale: “Sponsorluk şartlarına harfiyen uyarız. Mesela giyim sponsoru. Takım maçlara eşofmanla değil mutlaka sponsor firmanın kıyafeti ile gelir. Yöneticiler tribünde bir örnek sponsor firma takım elbiseleri ile oturur. O hafta 18’e giremeyen oyuncular bile eğer maçı tribünden izleyecekse sponsor firmanın elbisesini giymek zorundadır. Biz bu özeni gösterince ‘win-win’ bir durum ortaya çıkıyor. Bize destek olan firmaya katma değer yaratıyoruz. Böylece biz de ciddiyetimizle sponsorluk gelirimizi artırıyoruz.”
3 BÜYÜK’E FARK
OLAYA ciddiyetle yaklaşanlar işte böyle 500 milyon lira gibi bir sponsorluk gelirine ulaşabiliyor. Sözü fazla dolandırdım ancak konuyu Fenerium’un halka arzına bağlayacağım. Fenerium, Beşiktaşlı olmama rağmen faaliyetlerini kıskanarak izlediğim bir oluşum. Kulübün lisanslı ürünlerini satıyorlar ve satış rekorları kırıyorlar. Geçen yılki cirosu 60 milyon TL civarındaydı. F.Bahçe’nin rakipleri G.Saray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un satışlarının toplamı ancak Fenerium kadar ediyor.
FENERIUM’UN inanılmaz bir ürün çeşidi var. Geçtiğimiz aylarda F.Bahçe amblemli tost makinası bile çıkardıklarında ‘Bu işin Türkiye’de hakkını veren tek zihniyet F.Bahçe’de ve Fenerium’da. Tost makinası bile yapmışlar ya helal olsun’ diye düşünmüştüm. Kartal Yuvası’na girdiğimde ne yazık ki bana hitap eden ürün bulmakta sıkıntı yaşıyorum. Oysa bizim renklerimiz siyah ve beyaz. Kırmızı ile kombine edip inanılmaz şık kreasyonlar yapılabilir ancak çeşit çok az.
BÜYÜK SÜKSE YAPAR
Saha dışı gelirlerin önemini farkeden ve bunun üzerine çok profesyonel biçimde kafa yoran Fenerium halka arz edildiğinde Borsa’da bir hayli sükse yapar.
BUGÜN F.Bahçe’nin piyasa değeri 950 milyon TL civarında. Fenerium’un 100 milyon TL ciroya ulaştığında halka açılması planlanıyor. 100 milyon TL ciro demek aşağı yukarı 35 milyon TL civarı EBİTDA kârı demektir. EBİTDA kârı bir şirketin piyasa değerini bulmakta önemli bir endikatördür. Şu ara genelde 9-10 çarpan ile piyasa değerine ulaşılıyor. Yani EBİTDA kârı 9-10 ile çarpılıyor.
FENERIUM’DA işin içine biraz renk aşkı gireceğinden fiyatlama yapılırken 12 gibi bir çarpan kullanılabilir. 12 çarpı 35 dersek ortaya 400 milyon TL’nin biraz üzerinde bir piyasa değeri olan Fenerium çıkar. İlk etapta yüzde 25’lik bir halka arz olsa, F.Bahçe’nin kasasına 100 milyon TL girecek demektir ki rakiplerini korkutacak bir gelir olur.
‘En geç nisanda borsadayız’
F.BAHÇE’NİN?lisanslı ürünlerini satan Fenerium’un rakipleri kıskandıracak kadar büyümesinde başkan vekili Abdullah Kiğılı’nın payı büyük. Kiğılı,?VATAN’a yaptığı açıklamada 80 milyon TL’lik ciroya ulaştıklarını belirtip bu rakamı en geç nisan ayına kadar 100 milyon TL’ye çıkaracağız ve ardından da borsaya açılacağız. Bu sayede hem kulübümüz hem de taraftarlarımız kazanacak” dedi.

Milliyet

cankurt23
13-11-2012, 08:55
Basındaki bu manşet haberden sonra daha seans açılmadan saat 07.30 'da tavana asılması gerekmez miydi fenerin acaba..ytd.
"Kanaryaya 100 milyon TL". Millıyet..

sonosmanli1969
13-11-2012, 09:50
Arkadaşlar DEUTSCHE YABANCI tamamen çıkmış gözüküyor. cıty de günde azar azar çıkıyor. acaba diyorum DEUTSCHE YABANCI ne zaman tekrar almaya başlar.

kerem1979
13-11-2012, 12:37
Selam arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yani hem foruma hem de hisseye.
Tecrübeli arkadaşların yorumlarını rica ediyorum.
Şu anda maliyetim 39.55
Sizce nasıl bir seviyeden maliyet yapmışım?
Beklemeye değer bir durum var mı ortada?
Ya da zararın neresinden dönersek kardır diye mi düşünmeliyim?

şimdiden teşekkürler :)

sadiktan06
13-11-2012, 14:42
[QUOTE=kerem1979;8016865]Selam arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yani hem foruma hem de hisseye.
Şu anda maliyetim 39.55

Öncelikle kimsenin fikriyle asla ama asla hareket etmeyin derim.. Eğer bedelli olmayacağına inancınız tamsa kağıdı unutun.. Şampiyonlukla ılgılı yukarda yazdım okuyun isterseniz.. Allah utandırmarmasın

cankurt23
13-11-2012, 16:06
[QUOTE=kerem1979;8016865]Selam arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Yani hem foruma hem de hisseye.
Şu anda maliyetim 39.55

Öncelikle kimsenin fikriyle asla ama asla hareket etmeyin derim.. Eğer bedelli olmayacağına inancınız tamsa kağıdı unutun.. Şampiyonlukla ılgılı yukarda yazdım okuyun isterseniz.. Allah utandırmarmasın

anlaşılmayn bir durum var hem hisseye hem foruma nası yeni katılmış olabilirsınız.. Maliyetiniz 39.55 ise siz bunu önceden hem de bizde fazla tanyorsunuz.tanıyorsanız yoruları da biliyorsunuz deektir.yani siz bu işi biliyorsunuz.haberler sizde anlatın bize bişeyler ...zarar dizde ..ytd.

kerem1979
13-11-2012, 16:23
[QUOTE=sadiktan06;8017673]

anlaşılmayn bir durum var hem hisseye hem foruma nası yeni katılmış olabilirsınız.. Maliyetiniz 39.55 ise siz bunu önceden hem de bizde fazla tanyorsunuz.tanıyorsanız yoruları da biliyorsunuz deektir.yani siz bu işi biliyorsunuz.haberler sizde anlatın bize bişeyler ...zarar dizde ..ytd.

evet, hisseye gireli daha 2 hafta olmadı. foruma da bugün kayıt oldum. yani her ikisine de yeniyim ve fikir sordum. ne var bunda?
işi bilsem zaten para kazanır çıkarım kenara.bu tepkili cevaba şaşırdım. neyse yine de teşekkürler.

sadiktan06
13-11-2012, 16:53
[QUOTE=cankurt23;8018435]

evet, hisseye gireli daha 2 hafta olmadı. foruma da bugün kayıt oldum. yani her ikisine de yeniyim ve fikir sordum. ne var bunda?
işi bilsem zaten para kazanır çıkarım kenara.bu tepkili cevaba şaşırdım. neyse yine de teşekkürler.

Yeni olduğunuz belli benim yorumum gibi alıntı yapmışssınız ama benım yorumum değil:) cankurt bey yazmış birazcık dikkat lütfen

kerem1979
13-11-2012, 16:58
haklısınız, pardon :)
neyse en azından yeni olduğumu bilin yeter :)
umarım herkes kazanır.

cankurt23
13-11-2012, 18:27
[QUOTE=cankurt23;8018435]

yo yo benim cevapta tepki yok size,tam tersine burda batmış bir geminin yolcusu olarak sizzden bir umut çığlıgı var.zaten "haberler sizde ,zarar dizde"derken bu belli oluyor sanırım..
Ha birde sabah milliyette çıkan fenerle ilgili habere tepkide vermedii,bu ytd.

ernesto
13-11-2012, 20:16
59 maliyetle fener var bende 20 maliyetle netaş var bir miktar param var maliyet düşürmek için hangisine girmeliyim siz olsanız napardınız

Asmiltak
13-11-2012, 20:40
59 maliyetle fener var bende 20 maliyetle netaş var bir miktar param var maliyet düşürmek için hangisine girmeliyim siz olsanız napardınız

Ben olsam maliyet düşürme arayışına girmezdim..

sadiktan06
13-11-2012, 21:04

ben olsam napardım ınanın okuduktan sonra sigara yaktım mesajınızı çok zor bir durum.. fenerde bedelli olmayacağına inancınız tamsa eğer fener derim.. borsa 68-69.00 düzeltmesinden bahsediliyor düzeltme olursa hissemiz bundan mutlaka etkilenir.. yukardaki yazımı okuduysanız fenerle ilgili yorumumu yaptım.. ben kozal ın 38-39 aralığına düşmesini bekliyorum düşerse kozal alcam nugyo 8 altına inerse orada da alıcıyım.. ama size nacizane önerim ben dahil kimseyi dinlemeyin... fenerde sezon sonuna kadar beklıycem malıyetim 39.1.. 60dan öncede vermem.. hazirana doğru en az 60 hedefim var..

Popenya
13-11-2012, 21:56
Fener'in değer kaybı ne baskanın davası ne sportıf basarı ne bedeli ya da bedelsiz söylentisi. Fener bahçe baskan çıktıktan sonra 700 bin hisse sattı. Bu satışlar ne kadar sürecek ve amacı nedir? Tabi bunu bilen varsa da söyleyeceğini sanmıyorum. Sizler sattıkta birileri de alacaktır. Ucuzdan mı maliyetlerler sizce alanlar? Fener bahçenin hala %80 kadar hissesi var o yüzden bu fiyatlardan satmak çok koyacağını sanmıyorum. Diğer bir yandan yönetimde ki büyük sermayederler bıraktı. Koç ve Özdemir. Tek adam Aziz Yıldırım şimdi şampiyonlar liginden elendi, 5 maç seyircisiz oynadı finansal olarak bunlar kayıp oldu. Feneri ve taraftarını elinde tutması gerekiyor. Bu parayı fenerbahçe taraftarını sevindirecek birşeylerde kullanması gerektiğini düşünüyorum. Sorun ne kadar paraya ihtiyacı olduğu. Hisse satışından ortalama 40 milyon liralık gelir elde ettiğini düşünüyorum kaba bir hesap ile. Kap a göre fb nin halka açıklık oranı %15 olarak görünüyor ve şu anda kulübün elinde %82 hisse var. Yani %3 fazla satış var. Halka açıklık oranı % 30 a çıkartıldığı söyleniyor ama bununla ilgili de resmi birşey bulamadım. Ancak klübün kayıt dışı hisse sahiplerine yaptığı bir çağrı var. Bu kayıt dışı hisse sahipleri kayıt yaptırmaz ise bu hisseler klübe yazılacak. Bu da klübün elindeki hisse oranını artıracaktır. O zaman da daha fazla satış da gelebilir. Üçe bildiğim ve yorumlayabildiğim kadarı ile bundan sonraki hareketim Türkiye'nin piyasa değeri en yüksek futbol klübüne aldığım hisseleri ile ortak olmuş oldum. Şu anda yatırımım zarar etmiş durumda. Şu anda kapatırsam bir süreliğine yatırım yapmış ve süre sonuNda zarar ile kapatmış olurum. Bu yüzden yatırımımın kazançlı olacağı zamanı beklemeyi tercih edeceğim. Ama her yatırımcının beklemek gibi bir lüksü olmayabilir. Onlar kayıplarını göze alıp kağıdı bırakacaklardır. Kısacası ben hisseyi aldım unuttum.