PDA

View Full Version : KOZAA Koza Anadolu Metal A.Ş.

Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

irreplace
03-05-2013, 12:44
Akın Bey,
Eğer biraz Allah korkun varsa bu durumlara açıklama getirirsin.

KenIron
03-05-2013, 13:35
Bakır %4 yukarıda, altın %1.2 yukarıda. Düşerken özellikle bakır fiyatı çok etkili oldu diyorlardı. Bakalım bir günde +%4 fark edecek mi?

zebercet06
03-05-2013, 15:08
1 haftada tam %15 net zarar etmiştim. Bunu kesip attım ve başka kağıda girdim. %7 sini şu an itibarıyla geri aldım. Bu kağıda 5.15 ten gözü kapalı girmişken şimdi sadece içim burkuluyor. Değil girmek takip listemden bile çıkartmış vaziyetteyim. Hissedarlarına yolunacak kaz gözüyle bakanlar bir gün kendileri de aynı duruma gelecektir. Buna eminim. Herkese sabırlar diliyorum.

KenIron
03-05-2013, 15:45
Bakır yükseldikçe düşüyoruz. Şu andaki yükseliş %5'i geçti.

kobalt
03-05-2013, 15:49
Bir anormallik vardı zaten neden yükseliyorki derken özüne döndün biz alışmıştık düşmene , milyon lotla geçilemeyen kademeler yüzbinlerle düşe. Sonra nasıl olsa altın,endeks,bakır, gümüş,amerika Avrupa bahane çok biri bize yapıştırılır.

stoploss
03-05-2013, 16:42
Yüzlerce 1365 lot alan,ne demek istiyor?

kafkaf
03-05-2013, 16:44
Yüzlerce 1365 lot alan,ne demek istiyor?

Kurumsal bir yatırımcı kimseyi ürkütmeden alış yapıyor olabilir...

ilbey74
03-05-2013, 17:52
Düşüşe sebep gözüken bakır % 6 artıyor ama kozaa umursamıyor. Ne desek boş.

driver34
03-05-2013, 19:51
Eğer iştirak zararları 2012 son çeyrekteki boyutta devam ederse açıklanan KOZAL ilk çeyrek sonuçlarını baz alırsak, KOZAA ilk çeyrekte konsolide gelir tablosunda net kar 20 milyon TL civarına gerileyebilir.

sadiktan06
03-05-2013, 19:56
1 haftada tam %15 net zarar etmiştim. Bunu kesip attım ve başka kağıda girdim. %7 sini şu an itibarıyla geri aldım. Bu kağıda 5.15 ten gözü kapalı girmişken şimdi sadece içim burkuluyor. Değil girmek takip listemden bile çıkartmış vaziyetteyim. Hissedarlarına yolunacak kaz gözüyle bakanlar bir gün kendileri de aynı duruma gelecektir. Buna eminim. Herkese sabırlar diliyorum.

Dostum sizin adınıza çok sevindim.. Zira kozalın ilk çeyrek karından dolayı ptesi satıcılı olacak.. 4.08 de bekliyor olacağım gelirse

sadiktan06
03-05-2013, 20:18
Dümen konusunda hemfikiriz.. Kozalda iyi yönünden bakıp ilk çeyrek karınının düşük geleceğini tahmin ediyorum.. İnşallah zaranınızı tez zamanda çıkarırsınız..

Dümen konusunu sizinle konuşmuştuk hatırlarsanız:)

50promil
03-05-2013, 20:33
kozaa nın aylık grafiğinde bu ayın mutlaka pozitif kapanması gerekiyor...aksi takdırde aylık grafikte macd aşagı kesecek...stoch aşırı satım bölgesinde...yeni bir yukarı atak için teknik musait artık...ben şahsen bu ayın olumlu geçmesini beklıyorum...

http://l1305.hizliresim.com/19/2/mp0tr.png (http://bit.ly/c25MCx)

en son mum pek hoş bir mum değil.bolingerin orta bandı da geçilmişmi eğer kalın kırmızı bolinger ise geçilmemiş ama bant denecektir diye düşünebiliriz. stos aşırı satıma yeni girmiş daha bayağı gidebilirde.bence durum tamamen negatif ama koca bir ay var :) top yuvarlak.uzun vadeli girişler için ne bileyim en azından bir çekiç yada harami beklenmeli.

zebercet06
05-05-2013, 14:15
Dostum sizin adınıza çok sevindim.. Zira kozalın ilk çeyrek karından dolayı ptesi satıcılı olacak.. 4.08 de bekliyor olacağım gelirse
Öncelikle kağıtta olan arkadaşlarım için umarım yanılırım, kağıt yukarı çıkar 6-7-8 olur... Benim içinse Koza ve teranesi bitmiştir!
4.08'e yüzüne bakmam ben. 5 günde 5.15 den 4.36 a inen kağıt 4.5x den çok rahat olarak bir iki seansta 3 e iner. Ben sadece bu kağıtla 2,85 ten döndüğü ve kesin kes 3 ü aştığı zaman alırım. o da 5-6 seneliğine...
Kağıtta olan arkadaşlarımdan özür dileyerek...

Yatırım tavsiyesi değildir, olmaz da!

cahocaho
06-05-2013, 11:37
*turkısh yatırım, ekgyo, akbnk, asels, aygaz, ccola, doas, tuprs, kozaa ve asyab'ı haftalık portföyüne ekledı

accx
06-05-2013, 12:21
***KOZAA***KOZA ANADOLU METAL MADENCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

***KOZAA***KOZA ANADOLU METAL MADENCİLİK İŞLETMELERİ A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Çağrısı )

Adres Necatibey Caddesi No:56/B Demirtepe

Telefon 312 - 5871000

Faks 312 - 5871100

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 312 - 5871000

Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 312 - 5871100

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır

Özet Bilgi Olağan Genel Kurul Toplantısı için Yönetim Kurulu Kararı

Düzeltme Gerekçesi ve Düzeltilen Bilginin İçeriği

Sehven İstanbul olarak yazılan Olağan Genel Kurul adresinin Ankara olarak düzeltilmesi . . 03/05/2013 16:32'de KAP'ta yayımlanan bildirimimiz aşağıdaki şekilde düzeltilmektedir.

Karar Tarihi 03.05.2013

Genel Kurul Türü Olağan

Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2012

Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2012

Tarihi ve Saati 29.05.2013 14:30

Adresi RAMADA PLAZA YAŞAM CAD. 4 .SOK. NO:4 SÖĞÜTÖZÜ/ANKARA

Gündem 1.Toplantının açılması, divanın seçimi ve Divan başkanlığına Genel Kurul evraklarını imzalamak için yetki verilmesi
2.Yönetim Kurulu 2012 yılı faaliyet raporunun okunması, görüşülmesi ve onaylanması
3.2012 Hesap dönemine İlişkin Denetçi Raporu?nun ve Bağımsız Denetim Rapor Özeti?nin Okunması
4.2012 hesap dönemine ilişkin finansal tabloların okunması, görüşülmesi ve onaylanması
5.Yönetim kurulu üyelerinin Şirketin 2012 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri
6.Denetçilerin Şirketin 2012 yılı faaliyet ve hesaplarından dolayı ayrı ayrı ibra edilmeleri
7.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince kâr dağıtım politikası hakkında ortakların bilgilendirilmeleri
8.Yönetim kurulunun 2012 yılı kârının dağıtılması ve kar dağıtım tarihi konusundaki önerisinin kabulü, değiştirilerek kabulü veya reddi
9.Şirket Ana Sözleşmesinin 3, 4, 5, 6, 7.1, 7.2, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ve 17. maddelerinin değiştirilmesi ve 18. maddenin sözleşmeye eklenmesine ilişkin değişiklik tasarıların görüşülerek onaylanması,
10.Yönetim Kurulu Üyelerinin ve Denetçilerin belirlenmesi, seçimi ve sürelerinin tespiti hususunda karar alınması,
11.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince yönetim kurulu üyeleri ve Üst Düzey Yöneticiler için ?Ücret Politikası? ve politika kapsamında yapılan ödemeler hakkında Pay Sahiplerine bilgi verilmesi ve onaylanması
12.Yönetim Kurulu Üyelerinin aylık ücretlerinin tespit edilmesi,
13.Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince yönetim kurlu tarafından yapılan Bağımsız Denetleme Kuruluşu seçiminin onaylanması
14.Yönetim Kurulu?nun Genel Kurul çalışma esas ve usullerine ilişkin kuralları içeren ?Genel Kurul İç Yönergesi teklifinin kabulü, değiştirilerek kabulü veya reddi
15.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirketin "Bilgilendirme Politikası" hakkında ortaklara bilgi verilmesi
16.Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince Şirket?in sosyal yardım amacıyla 2012 yılında vakıf ve derneklere yaptığı bağış ve yardınlar hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi ve 2013 yılında yapılacak bağışlar için üst sınır belirlenmesi
17.Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, pay sahibi yönetim kurulu üyelerine, üst düzey yöneticilere ve bunların eş ve üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri yakınlarına Türk Ticaret Kanunu?nun 395. ve 396. Maddeleri ile Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde izin verilmesi ve Kurumsal Yönetim İlkeleri doğrultusunda 2012 yılı içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
18.Dilek ve temenniler

Gündem Maddeleri Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

Gündem Maddeleri Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır

BIST

(06/05/2013 - 12:08:26)

zebercet06
06-05-2013, 14:24
*turkısh yatırım, ekgyo, akbnk, asels, aygaz, ccola, doas, tuprs, kozaa ve asyab'ı haftalık portföyüne ekledı
Ha işte. Aracı kurumların al dediği kağıt sittin sene belini doğrultamaz. Bekliyorum bakalım hedef alım noktam olan 3 tl ye gelecek mi?

merkad
06-05-2013, 16:31
5 ay önce 5,80 lerde aldım endeks 90000 hisse 4,40 zarar yuzde 25 bu hissede trade yaparsın 1 olur iki olur 3,de carpılırsın yapmazsın 20 kademe gider 40kademe gelir üzülürsün
1-sağlam şirket: bistdevarmı elbet vardır şirket dürüsttür kendide kazanır yatırımcısına da kazandırır bilanço vs de yalanı yoktur bu yüzdende Allah verir
2-dümenci şirket:zihniyet bozukturç-. 3 liralık şirketi 30 lira gösterir defterde kitabına uydurur fatura kestirmekte ne var ver yüzdesekizkeser çoğu. bide halka arzeder biriki borç harçöder bir iki yatırım yapar kendi geleceğini garanti eder kötü bir haber ucuza alır milletin malını elinden. kafasına göre indiri çıkarır niye ter döksün. bi tanıdığım holding var milletiçarptı damadının kızının ev arsa arabasını aldı şekil yaptı yapan Allah şimdi tekerlek sandalyede abdest almasına gerek yok 5 dk dışarı çıksa bol tükürükleabdestalır. diğerlerini sormayın çalıya çobana kaçmış. Mazlumun duasından kaçmak lazım be hey kurnaz tilkiler en üstmakam bi çarpar memlekette medyum medyum gezer halledemez şeklini affına sıgınırsın affetmez helalleşmen icap eder onada o zaman paran yetmez.
gel batır tam yap kendinide bizide.. yada bu ......tı temizle Allah senin maddi manevi yolunu açsın gönlüne huzur versin

aliugur
06-05-2013, 16:32
http://www.thelira.com/haber/118660/bakir-hisselerinden-cikin-uyarisi?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

cahocaho
06-05-2013, 17:16
*seker yatırım, koza anadolu madencılık hedef fıyatını 8.20tl'den 6.70 tl'ye revıze ettı

BORAX
06-05-2013, 17:24
TIK..! TIKKK.! Kimse yok mu? İlk mesajımı bir fıkra ile seslendim ama Kozadaşım bu forum da kalmamış galiba.Herkes bıraktı gittimi yav.
Ben hala bekliyorum bir umudum var hala.Genel kurul 8.gündem maddesi umarım ky için lehimize olur da yatırımlarımız değerlenir.
Son bedelli den önce bedelsiz hisse vereceğiz diye internete genel kurulun ses kaydı düşmüştü.
http://www.mediafire.com/?4dux23a5ztby3sr
Önümüzdeki genel kurula da art niyetle bakmak istemiyorum. İnşallah sermaye tavanını 600 milyona çıkarmışlardı,nakit temettü alamıyoruz bari bedelsiz temettüyü öz kaynaklardan hisse olarak verirler de geçen ki mağduriyetimizi giderirler.

Sanal ortamdan birisiyim yatırım tavsiyesi olarak algılamayın lütfen.

maxxyz
06-05-2013, 17:50
TIK..! TIKKK.! Kimse yok mu? İlk mesajımı bir fıkra ile seslendim ama Kozadaşım bu forum da kalmamış galiba.Herkes bıraktı gittimi yav.
Ben hala bekliyorum bir umudum var hala.Genel kurul 8.gündem maddesi umarım ky için lehimize olur da yatırımlarımız değerlenir.
Son bedelli den önce bedelsiz hisse vereceğiz diye internete genel kurulun ses kaydı düşmüştü.
http://www.mediafire.com/?4dux23a5ztby3sr
Önümüzdeki genel kurula da art niyetle bakmak istemiyorum. İnşallah sermaye tavanını 600 milyona çıkarmışlardı,nakit temettü alamıyoruz bari bedelsiz temettüyü öz kaynaklardan hisse olarak verirler de geçen ki mağduriyetimizi giderirler.

Sanal ortamdan birisiyim yatırım tavsiyesi olarak algılamayın lütfen.

Bu ses kaydı hangi tarihli acaba bilginiz varmı?

taner mutlu
06-05-2013, 18:31
*seker yatırım, koza anadolu madencılık hedef fıyatını 8.20tl'den 6.70 tl'ye revıze ettı

6,70 de yeter oraları bir görebilsek

BORAX
06-05-2013, 18:41
Bu ses kaydı hangi tarihli acaba bilginiz varmı?

30.05.2011 tarihli diye biliyorum.Bedelsiz beklerken bedelliyi kucağımızda bulduk ama karada geçtik tabi bu benim gibi oradan oraya atlamayanlar için geçerlidir diye düşünüyorum.Mal kucakta iken alıp satmalar veya başka hisselere geçişlerde genelde elimizdeki malı düşürüyoruz. Her kıpranış yeni maliyet yeni risk almak oluyor.

sadiktan06
06-05-2013, 21:05
*** BORSA İSTANBUL DUYURUSU*** Pay Piyasası'nda ve GİP'te 06.05.2013 tarihli (BUGÜN) 2. seansta Sistemde yaşanan teknik bir sorun nedeniyle 2. seansta kapanış bölümünde gerçekleşen işlemlerin tamamının iptal edilmesi zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda 06.05.2013 tarihli 2. seansta saat 17.30'dan sonra, yani kapanış seansı bölümünde gerçekleşen tüm işlemler İMKB Yönetmeliği'nin 23/a maddesi uyarınca iptal edilmiştir. İptal edilen 6.085 adet işlemin sözleşme numaraları 288.528 ila 294.612 arasındadır. Kapanış seansından yani saat 17.30'dan önce gerçekleşmiş olan işlemler geçerliliğini korumaktadır. Sonuç olarak; Pay Piyasası'nda ve GİP'te bugünkü 2. seans saat 17.30 itibarıyla sona erdirilmiş olmaktadır. Günlük Bültendeki fiyat ve işlem bilgileri de bu doğrultuda ilan edilmektedir. Sürekli müzayede ve tek seansta gerçekleşen en son işlemlerin fiyatları 2. seans kapanış fiyatları olarak tescil edilmiştir.

cahocaho
07-05-2013, 11:53
*ıs yatırım, koza anadolu madencılık ıçın hedef fıyatını 7.76tl'den 6.55tl'ye ındırırken, 'al' tavsıyesı verdı

cahocaho
08-05-2013, 15:22
altın uçuyo, bakır uçuyo Allah senin belanı versin kozaa...

skeptic1
08-05-2013, 15:33
6,70 de yeter oraları bir görebilsek

endeks rekor üstüne rekor kırıyor ama bu hissenin yukarı gitmemesi iyi değil arkadaşlar..

merkad
08-05-2013, 18:17
Biz ocakta alirkende 8 hedef fiyat vardi 5.90 di kagit bugun revize yeni hedefler 7 civari yine silkelemeye devam kardesim bu ne is bu araci kurumlar da millete zarar ettirmekten baska isleri yokmu bunlarin itibari ne oldu hangisine guvenip mal alip satcan is yat yap kredi ak yatirim 6 ay evvel paranizi bu lanet hisseye degil arsa arazi eve yatirsaydik inanin yuzde 40 getirirdi. Sabir ALlah maxlumun yardimcisi olsun zalimlerde havale. Ama eger bu hisseye bulasmamis olsam 9 a gidecegini bilsem almazdim cok dolap var birinde hans birinde bizim hans ortada bizi hanzo yaptilar 4 lere gelirse sasirmam gidin kardesim 2 senedir bizde eridik helal kazancimizda elle tutulan gozle goruleni alip satmaklazim senin madeninde petrolunde kuyunda ..... kuyularda madenlerde fare var hemde buyuk disliler

1978bora
08-05-2013, 21:00
Evet aliugur sağoll tavsiyen için

mustim
08-05-2013, 23:54
bu forumda yazılar ne zaman biter o zaman bu hisseler çıkışa geçer. çok dillendiriliyor çünkü

berat1453
09-05-2013, 00:10
...berat1453...

skeptic1
09-05-2013, 10:55
...berat1453...

ne yapmak lazım peki, tavsiyeniz var mı?..

balaban
09-05-2013, 11:01
...berat1453...

ne yapmak lazım peki, tavsiyeniz var mı?..

Ben de merak ettim.

zebercet06
09-05-2013, 11:31
Salın da gel Kozaa...
Bundan sonra KY da kazanacak. Yok öyle yukarılardan mal kakalamak! Sabırla inatla bekleyeceğim.
Salınıp, süzülüp geleceksin 2.8 li rakamlara. Yok öyle, 4 lü 5 li rakamlar. Senden çıkartacağım yediğim kazığı hem de beş para etmediğini bile bile. 90 bin endekste %13 zarar ettirdin bana, endeks 80 bine geldiğinde 2 tl ye bile alırım seni... Hiiiç merak etme... 2 ye bile alırken bin kere düşüneceğimden emin olabilirsin Kozaa.............. Ful nakite geçtim bekliyorum seni. Geleceksin aşağıya... Kozaa ilk hedefin: 2.85

delibasalyon
09-05-2013, 11:54
arkadaşlar herkese merhaba bu hisseyi 5 civarlarından 7-8lere geleceğini düşünerek aldım. altın ve bakırda yaşanan düşmeler sonrası borsanın 90000 seviyerinde olduğu şu günlerde bile kozaa sürünüyor. asıl endişem borsa kar satımlarıyla düştüğünde bu kağıdın asla tutunamayacağı tepetaklak gideceğidir. geç dönemde kağıda halen güvenim var. kendi planım 3 seviyelerinden tekrar alım yaparak maliyet düşürmek. YTD

zebercet06
09-05-2013, 12:12
Herkesin kararı kendine ama bence bunlar Kozaa hakkında aracı kurumlara rapor yazdırıp mal çıkıyorlar. SPK da bunlara göz yumuyor. Evet üstüne basa basa söylüyorum. Yarın bi gün bu kağıt 3 e iner Aracı kurumlara da 4 lü rakamlara revize ettirirler. KY kucağına mal bırakma operasyonudur bunun adı. 3 lü rakamlarda bile ciddi olarak düşünerek alım yapmak gerklidir. Boşuna hırs yapmanın manası yok.
Grubun tüm kağıtları halen çok pahalı, çok risklidir. Bu kağıtları BİST 30 tutmak bile borsaya büyük kötülüktür.

YTD

1978bora
09-05-2013, 14:33
Sonunda bende belli bir kısmını sattım . Yazık . Bundan sonra çıkarsa çok ama çok üzülürüm. Okalar bekledim ve ciddi zarar ettim.

zebercet06
09-05-2013, 14:45
Sonunda bende belli bir kısmını sattım . Yazık . Bundan sonra çıkarsa çok ama çok üzülürüm. Okalar bekledim ve ciddi zarar ettim.
Geçmiş olsun. Hiç bir şey için geç değildir. Kağıdın nerede duracağını kimse bilemez. Küçük yatırımcının aldığı her lot kağıt, maliyeti düşük olanların satış fırsatına destek olacaktır. Maliyeti 2Tl nin altındaki büyük yatırımcılara yem olmasın kimse!

Madem düşecek onlar da zararla satsın. 2 liraya alıcıyım.

zebercet06
09-05-2013, 14:59
Bir Uyarı da benden olsun, bir daha uğramayacağım bu sayfaya gidereayak nacizane önerilerimi sıralayım:

1- Arkadaşlar, ne zamanki birileri gelip, Aracı Kurum Raporlarında fiyat belirlemişse o kağıttan hızla uzaklaşın.
2- Ne zaman ki birileri genel kurulda bedelsiz olacak, temettü kararı çıkacak der o zaman dakka durmayın zarar marar ne varsa kaçın.
3- Koza grubuna bulaşmayın. Olur da hepimiz insanız, bir şekilde hata yapıp bulaştıysak mümkün olduğu kadar az zararla satıp kaçalım.
4- Paranızla rezil olmayın. Bu grup adama asla para kazandırmaz, üstelik üste de paranızı alır!
5- Siz hakkınızı helal etseniz de çocuklarınızın hakkı asla ve asla helal olmaz!

kafkaf
09-05-2013, 15:56
Dostum, ben gruptan kazandım şükürler olsun. Ama temkinli olmak gerektiğini her zaman söyledim.
İpeke'den aralık 2012 ortasında, Kozaa'dan ocak 2013'de çıktım; alım için hala takipteyim, uygun zamanı bekliyorum.

Bütün kağıtlarda, doğru zamanda alınmazsa, zarar etme ihtimali vardır. Daha önce bende bunu yaşadım...

Allah herkese bol ve hayırlı kazançlar versin...

Bir Uyarı da benden olsun, bir daha uğramayacağım bu sayfaya gidereayak nacizane önerilerimi sıralayım:

1- Arkadaşlar, ne zamanki birileri gelip, Aracı Kurum Raporlarında fiyat belirlemişse o kağıttan hızla uzaklaşın.
2- Ne zaman ki birileri genel kurulda bedelsiz olacak, temettü kararı çıkacak der o zaman dakka durmayın zarar marar ne varsa kaçın.
3- Koza grubuna bulaşmayın. Olur da hepimiz insanız, bir şekilde hata yapıp bulaştıysak mümkün olduğu kadar az zararla satıp kaçalım.
4- Paranızla rezil olmayın. Bu grup adama asla para kazandırmaz, üstelik üste de paranızı alır!
5- Siz hakkınızı helal etseniz de çocuklarınızın hakkı asla ve asla helal olmaz!

merkad
09-05-2013, 16:10
Bir insanin gunah islemeye devam ettigi halde Allah in ona verdigini goruyorsaniz bu o kisinin yavas yavas felakete dogru gittigini bilin. Hadisi serif. Anlayan anlar anlamayan anlasin.

sadiktan06
09-05-2013, 16:25
Dostum, ben gruptan kazandım şükürler olsun. Ama temkinli olmak gerektiğini her zaman söyledim.
İpeke'den aralık 2012 ortasında, Kozaa'dan ocak 2013'de çıktım; alım için hala takipteyim, uygun zamanı bekliyorum.

Bütün kağıtlarda, doğru zamanda alınmazsa, zarar etme ihtimali vardır. Daha önce bende bunu yaşadım...

Allah herkese bol ve hayırlı kazançlar versin...

4.04 civarına gelirse bende alım planlıyorum gelmezse de yolu açık olsun

lawyer65
09-05-2013, 17:35
bu lanet olası şirket yetkilileri neden bir açıklama göndermez, hiç mi faaliyeti yok bu kahrolası şirketin.

ilbey74
09-05-2013, 17:40
Kurumsalliktan uzak, ısı gücü ky öpmek olan şirketler ne yapıyorsa, bunlarda onu yapıyor. Hala konakli'dan rezerv, sondajlardan sonuc bekliyoruz ama adamların zerre umrunda degil. Genel kurula gidip hesap soracağım zaman bulursam. Ankara'da zaten. Yeter artık.

deep
09-05-2013, 18:30
Kurumsalliktan uzak, ısı gücü ky öpmek olan şirketler ne yapıyorsa, bunlarda onu yapıyor. Hala konakli'dan rezerv, sondajlardan sonuc bekliyoruz ama adamların zerre umrunda degil. Genel kurula gidip hesap soracağım zaman bulursam. Ankara'da zaten. Yeter artık.

fiyat hareketleri bu haberlerin iceriginin nasil gelecegi hakkinda supheler içeriyor zaten...

1978bora
09-05-2013, 20:38
Kozaa iyice şıldırdı . Grubda tek düşen hisse ???

ilbey74
09-05-2013, 20:43
Sanırım, üçünün speki tek. Adamlar bir hissede operasyon yapmak için diğer kağıtları satmak zorunda. Ellerinde para yok herhalde. Zamanında THYO'ya girecektim. Son anda karar değiştirdim. O zama THYO 4 küsurdu. Siz düşüşünün halimi. Çakalların arasına düştük.

1978bora
09-05-2013, 20:59
Ne olacak sonumuz bakalım ?:((

ilbey74
09-05-2013, 21:01
Şirket yatırımcı dostu olsa, şu an çok farklı olurdu hersey ama bir süre daha süründürexek gibi.

1978bora
09-05-2013, 23:03
Kozaa bir ara ipeke yi takip ederdi şimdi , şimdi ipeke ile arası çok açıldı , düşüşlerde kozal takip etti. Şimdi onuda takip etmiyor . Nedir bu kozaa nın sorunu niye grup şirketlerinden bu kadar yarıştı? Fikri olan ?

skeptic1
09-05-2013, 23:16
Kozaa bir ara ipeke yi takip ederdi şimdi , şimdi ipeke ile arası çok açıldı , düşüşlerde kozal takip etti. Şimdi onuda takip etmiyor . Nedir bu kozaa nın sorunu niye grup şirketlerinden bu kadar yarıştı? Fikri olan ?

satanın kim olduğu önemli bu durumda, ona bakmalı..

FT-2
09-05-2013, 23:27

ne için yükselmişti ki...hiç bir faaliyet geliri ve karı olmayan bir şirket kozala o da 2. derecen iliştirldi diye 2 milyar tl piyasa dğerine çıkmıştı...çıkarılmıştı...

--bu sene kozal da 300-350 milyon civarında kar bekleniyor... burdan KOZAA nın bilançoda göztereceği rakam 135 milyon.o da sanal kar..ATP nin toksik zarardaki basın taşımacılık turizm şirketlerinden beklenen zarar 100 milyon...35 milyoın kar, o da kağıt üzerinde bu sikleti nasıl taşısın...
---ama konaklı bakır madeni var diye kendini kandıracaklara bir sözüm yok...
--ne demiş atalarımız..yel ile gelen, yel ile gider...

1978bora
09-05-2013, 23:31
Ozaman kozaa yı kötü günler mi bekler?

FT-2
09-05-2013, 23:33
Ozaman kozaa yı kötü günler mi bekler?

--arif olan anlar...

ilbey74
09-05-2013, 23:39
Koza'yı bekleyebilirseniz orta vadede iyi günler bekliyor. Hisseyi sattirmaya çalışanların tuzağına gelmeyin. Ama en az bir yıl beklemek lazım.

FT-2
09-05-2013, 23:52
Koza'yı bekleyebilirseniz orta vadede iyi günler bekliyor. Hisseyi sattirmaya çalışanların tuzağına gelmeyin. Ama en az bir yıl beklemek lazım.

-altını doldur bir görelim.. neden?

TARIK
10-05-2013, 06:22

Yani öyle böyle düşecek, mecbuur, mu diyorsun?
:))
Bu tarz bana bir dizi tiplemesini hatırlattı da yanlış anlama :))

ne çekti bu koza grubu senden be FT-2 :))

fguler_78
10-05-2013, 07:42
Yani öyle böyle düşecek, mecbuur, mu diyorsun?
:))
Bu tarz bana bir dizi tiplemesini hatırlattı da yanlış anlama :))

ne çekti bu koza grubu senden be FT-2 :))

Fıtık (FT-2) burda yazmaya başladıysa yükseliş yakındır....

zebercet06
10-05-2013, 07:42

Orta Vadseii mi kaldı kardeşim? Endeks 100 bine giderken bu 50 bine döndü... Neyin orta vadesi bu? Orta vadede endeks tekrar 60 lara dönerse bu kağıtlar nerelere iner tahmininiz var mı?

Altın yok ki dolsun ;)
Masal oldu hepsi, altın bakır....
Sattım diye yazmıyorum bunları. Sadece kimseye umut vermeyin. Bu kağıtta başkaları da yanmasın diye yazıyorum. ya arkadaş siz benim gibi olmayın Halkbankı 18 e almayıp bu kağıt parçasına 5,15 verip aldım ya sonra 4,35 e sattım ya... Sindiebiliyor muyum sanıyorsunuz?

SPK niye sesini çıkartmıyor bunlara? Belli değil mi? Tekrar ediyorum, Aracı kurumlara AL! dedirtip mal çakıyorlar!
Bu kağıt BIS 30 dan çıkartılmalı. Bu düşüşler normal değil.... Dibi gözükmüyor düşüşlerin, arasıra alım gelse bile bunları satış olarak değerlendiriyorlar....

YDT

1978bora
10-05-2013, 09:49
Ankara da toplantıya gidecek var mı?

ayhan53
10-05-2013, 09:55
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=105568&page=51&p=8787617&posted=1#post8787617

Haftasonu giremeyecekler
haftalık hisse yarışmamıza şimdiden tahminleriniz alalım 3 hise seçin 1 hafta yarışalım

Cantunç
10-05-2013, 11:01
Son 10 günde takasları güzel görünüyor, birkaç gündür satış ağırlıklı ama ben yukarı doğru bir hareket bekliyorum.... (ytd)

zebercet06
10-05-2013, 11:25
Ankara da toplantıya gidecek var mı?
Ben hissedar değilim ama yine de 3-5 lot alıp gitmeyi de düşünüyorum. Tabi şu manzaraya, rezilliğe tahammül etmek nasıl mümkün olur onu da bilemiyorum.

ilkerdem
10-05-2013, 11:53
2007 deki harekete benziyor bu grafik... eger 2-3 haftaya 4,6-5 bandına oturursa sasırmam

egusto
10-05-2013, 12:07
Piyasa değeri neredeyse şirketin likid varlık değerine kadar geriledi. Mantıklı gelmiyor bu kadar düşmesi.

FT-2
10-05-2013, 12:13
piyasa değeri neredeyse şirketin likid varlık değerine kadar geriledi. Mantıklı gelmiyor bu kadar düşmesi.

--ne likiti, neyi var ki?...

cyberoutlet
10-05-2013, 12:20
nerden bulastiysak bu kagida

FT-2
10-05-2013, 12:23
--hiç bir şey yoktan var olmaz...yoktan var etmek allah' a mahsustur...

--ama, bu kural borsa için geçerli değildir..borsada bir şirketi değer şirketlere eklemleyerek 1 birim değeri 2 yapabilirsiniz...

--ve bunu da kendini çok bilmiş, yıllarca üniversitelerde dirsek çürütmüşlere de rahatlıkla yutturabilirsiniz...yutturmakla kalmazsınız...sizin gönüllü propagandacınız, kendiliğinden kraldan çok kralcınız olur...

--mesela kozal, atp, kozaa, ipeke ve ipek-koza holding ilişkisinde olduğu gibi...

Kısaca ve basitçe anlatayım:

Kozal 100 birimlik bir değer ise...

45 birimi atp nin
45 birimi kozaa nın
23 birimi ipeke nin
25 birimi koza-ipek holdingim
30 birimi borsada(halkın elinde)

ali, veli ve mehmet in ortak olduğu a, b ve c isimlerinde 3 şirket var diyelim...her birinin değeri de basitçe 100 birim olsun...şimdi ali, veli ve mehmet kafa kafaya verdiler, bir holding kuralım ve elimizdeki hisseleri holdinge verelim diye karar verdiler..

Avm holdingi kurdular... Al, veli ve mehmet in tüm hisseleri avm holdingde yani a,b ve c şirketlerinin tüm holding bünyesinde ve holding bu üç şirketin %100 üne hakim..

A+b+c=300 birim.. Ise holding de 300 birim değerinde oluyor...

A, b ve c şirketleri yok olmadılar...onların her biri gene 100 birim değerinde...

Ne oldu?....300 birimlik bir değer holdingleşme oyunu ile 600 birim oldu... Diğer bir deyim ile 300 birimlik değer havadan geldi...

--bir müddet sonra: Ali, veli ve mehmet a, b ve c şirketlerinin yüzde 50 sini halkımıza arz ediyorlar...diyelim her birinin değeri 100 milyon tl, buradan avm holding in kasasına 150 milyon tl giriyor..bu şirketlerdeki ortaklığı da yüzde 50 ye iniyor...avm holdingin değerinden bir değişme olmuyor (yüzde 50 şirketlere ortak+150 milyon tl de kasada).. Bir süre sonra avm holding in yüzde 98 ini de halkımıza arz ediyorlar (kontrol gücü olan imtiyazlı hisseler ellerinde kalıyor)...böylece ali, veli ve mehmet in 300 milyon tl nakitleri....300 milyon değerinde 3 şirketin yüzde 50 şer ortaklıkları ve kontrol gücü kendilerinde olan bir avm holdingleri oluyor...sonra 2-3 yılda bir bedelli ile elleri, halkımızın cebinden hiç çıkmıyor...

---konsolide-holdingleşme tuzağı...

egusto
10-05-2013, 12:36
--ne likiti, neyi var ki?...

Bilançoda 1,159 MM TL likid (para) olmak üzere 1,346 MM TL cari varlığı görünüyor. Yanlış mı görüyorum?

FT-2
10-05-2013, 12:45
--HİÇ BİR ŞEY YOKTAN VAR OLMAZ...YOKTAN VAR ETMEK ALLAH' A MAHSUSTUR...

--AMA, bu kural borsa için geçerli değildir..borsada bir şirketi değer şirketlere eklemleyerek 1 birim değeri 2 yapabilirsiniz...

--ve bunu da kendini çok bilmiş, yıllarca üniversitelerde dirsek çürütmüşlere de rahatlıkla yutturabilirsiniz...yutturmakla kalmazsınız...sizin gönüllü propagandacınız, kendiliğinden kraldan çok kralcınız olur...

--mesela KOZAL, ATP, KOZAA, İPEKE ve İPEK-KOZA HOLDİNG ilişkisinde olduğu gibi...

kısaca ve basitçe anlatayım:

KOZAL 100 birimlik bir değer ise...

45 birimi ATP nin
45 birimi KOZAA nın
23 birimi İPEKE nin
25 birimi KOZA-İPEK holdingim
30 birimi BORSADA(halkın elinde)

Ali, Veli ve Mehmet in ortak olduğu A, B ve C isimlerinde 3 şirket var diyelim...her birinin değeri de basitçe 100 birim olsun...şimdi Ali, Veli ve Mehmet kafa kafaya verdiler, bir holding kuralım ve elimizdeki hisseleri holdinge verelim diye karar verdiler..

AVM holdingi kurdular... AL, VELİ VE MEHMET in tüm hisseleri AVM holdingde yani A,B ve C şirketlerinin tüm holding bünyesinde ve holding bu üç şirketin %100 üne hakim..

A+B+C=300 birim.. ise holding de 300 birim değerinde oluyor...

A, B ve C şirketleri yok olmadılar...onların her biri gene 100 birim değerinde...

ne oldu?....300 birimlik bir değer holdingleşme oyunu ile 600 birim oldu... diğer bir deyim ile 300 birimlik değer havadan geldi...

--Bir müddet sonra: ALİ, VELİ ve MEHMET A, B ve C şirketlerinin yüzde 50 sini halkımıza arz ediyorlar...diyelim her birinin değeri 100 milyon TL, buradan AVM holding in kasasına 150 milyon Tl giriyor..bu şirketlerdeki ortaklığı da yüzde 50 ye iniyor...AVM holdingin değerinden bir değişme olmuyor (yüzde 50 şirketlere ortak+150 milyon Tl de kasada).. bir süre sonra AVM holding in yüzde 98 ini de halkımıza arz ediyorlar (kontrol gücü olan imtiyazlı hisseler ellerinde kalıyor)...böylece ALİ, VELİ ve MEHMET in 300 milyon TL nakitleri....300 milyon değerinde 3 şirketin yüzde 50 şer ortaklıkları ve kontrol gücü kendilerinde olan bir AVM holdingleri oluyor...Sonra 2-3 yılda bir bedelli ile elleri, halkımızın cebinden hiç çıkmıyor...

Bilançoda 1,159 MM TL likid (para) olmak üzere 1,346 MM TL cari varlığı görünüyor. Yanlış mı görüyorum?

--evet yanlış görüyorsun...KONSOLİDE TUZAĞI na düşmüşsün...

egusto
10-05-2013, 12:59
--evet yanlış görüyorsun...KONSOLİDE TUZAĞI na düşmüşsün...

Peki arkadaşım, seni bu teorilerinle baş başa bırakayım.

failure
10-05-2013, 14:17
FT 2 işin gücün yok mu senin? Adam oturmuş kozaa kozal ipek sayfalarında yazı yazıyor.
elinde de hissesi yokmuş da falan da filan da. Canın mı sıkılıyor kardeşim. Gereksiz yorumlarını
görmek zorunda mıyız senin? Alan alır satan satar. Nedir bu acın senin? Herkese cevap yetiştirmeye
çalışıyor adama bak. la işine bak işine, biraz
sus da derviş sansınlar. :japon:

ilbey74
10-05-2013, 14:25
Bir kağıt, hergün mu düşer ? Yazık.

ahamada
10-05-2013, 14:31
ya forumdakilerin derdi ne anlamadım ki... altın maltın sallandı...hisse de düşüşe geçti....hep yükselecek değil ya... yok oyleymiş yok böyleymiş...kısmette ne varsa ve büyük abiler neye karar verirse o olur....bir açıklama yapsalar şimdi kuyuda petrol izine rastlandı zart zurt diye uçarız.. ya da altında şok düşüş gibi bir durum yaşansa daha beter batarız... olay bu kadar basit...yok bilançoymuş yok karmış... bilançosu bir günde mi kötüleşti kağıdın...hep kötüydü... bedelli veriyordu falan filan... ama bir sürü para kazandırıyordu...borsada para kazanmanın sırrı bence para kazanmaya karar vermiş büyük abilerle şans eseri o an için aynı trende olmaktır. bire 10 kazandırmış hisse var çok kısa sürede mesela ORGE, sonra daha kısa sürede %60-70 düşmüş, 250 liraya açılmış borsaya 1 sene geçmeden 5 lira (ASCEL)... Birisi semraye artırım haberinde bir gün önce almış kağıdı ve bir kaç günde parasını ikiye katlanmış... ama diğer birisi aynı şirkete iki üç gün sonra ortak olmuş ve adamın parasının yarısı duman olmuş (mesela Brisa)...bu tip harketleri hangi mantık, hangi bilanço hangi kriz vs. açıklayabilirsiniz...forumdaki yeminli mali müşavirlere ve grafik tasarımcılara duyurulur.... YTD

1978bora
10-05-2013, 14:36
ya forumdakilerin derdi ne anlamadım ki... altın maltın sallandı...hisse de düşüşe geçti....hep yükselecek değil ya... yok oyleymiş yok böyleymiş...kısmette ne varsa ve büyük abiler neye karar verirse o olur....bir açıklama yapsalar şimdi kuyuda petrol izine rastlandı zart zurt diye uçarız.. ya da altında şok düşüş gibi bir durum yaşansa daha beter batarız... olay bu kadar basit...yok bilançoymuş yok karmış... bilançosu bir günde mi kötüleşti kağıdın...hep kötüydü... bedelli veriyordu falan filan... ama bir sürü para kazandırıyordu...borsada para kazanmanın sırrı bence para kazanmaya karar vermiş büyük abilerle şans eseri o an için aynı trende olmaktır. bire 10 kazandırmış hisse var çok kısa sürede mesela ORGE, sonra daha kısa sürede %60-70 düşmüş, 250 liraya açılmış borsaya 1 sene geçmeden 5 lira (ASCEL)... Birisi semraye artırım haberinde bir gün önce almış kağıdı ve bir kaç günde parasını ikiye katlanmış... ama diğer birisi aynı şirkete iki üç gün sonra ortak olmuş ve adamın parasının yarısı duman olmuş (mesela Brisa)...bu tip harketleri hangi mantık, hangi bilanço hangi kriz vs. açıklayabilirsiniz...forumdaki yeminli mali müşavirlere ve grafik tasarımcılara duyurulur.... YTD

Benim şansıma çok çok kötü ve yanlış zamanda almıştım hisseyi 5,60 :((. Ozamanlar hisse için ucuz deniyordu bende aracı kurumlara inanıp aldım. Boyumun ölçüsünde gördüm. Zarar çok , bakalım sonunda bende gülen tarafda olabilecekmiyim yoksa bir kozaa zede olarak kalacakmıyım? Zamanla göreceğim .

zebercet06
10-05-2013, 14:45
Bir kağıt, hergün mu düşer ? Yazık.
Malesef her gün düşmüyor. Her seans düşüyor. Bu düşüşün sebebini de kimse ne soruyor, ne de kurcalıyor? Uzuuun vadede bekleyebilecek gücünüzün olmasını temenni ediyorum.

ilkerdem
10-05-2013, 15:00
bela okumaktan baska bısı gelmıyo elımden.... hayatımın en buyuk kazıgını yedım... yemeye devam ediyorum...

1978bora
10-05-2013, 15:00
Malesef her gün düşmüyor. Her seans düşüyor. Bu düşüşün sebebini de kimse ne soruyor, ne de kurcalıyor? Uzuuun vadede bekleyebilecek gücünüzün olmasını temenni ediyorum.

Genelde hep uzun vadede kazandırır deniliyor . Sizin uzun vade görüşünüz ne kadarlık bir süreci kapsıyor? 1 yıl dan az mı çok mu acaba ?

zebercet06
10-05-2013, 15:08
Genelde hep uzun vadede kazandırır deniliyor . Sizin uzun vade görüşünüz ne kadarlık bir süreci kapsıyor? 1 yıl dan az mı çok mu acaba ?
Benim uzun vade görüşüm en fazla 6 ay ama
Uzuuuun vade Koza için 3-4 yıl. Tabi o zamana kadar kim öle kim kala :(

Az önce bir arkadaşa alma diye neredyse yalvardım. Aldı 2.24 ten alır almaz düştü 2.22 ye.....
Bu kağıt böyle değersi,z, adi bir kağıt işte.

ilkerdem
10-05-2013, 15:30
tam zamanı nesıl donsun endekte ful satısta... zaten herıf oglu verıyordu. endektekı harekette arayıpta bulamadıgı zamanlamayı yakaladı... verdıkce verecek sonrada alttan verdıklerını gerı alcak... sonra bır kuyu haberıııı hoppalaaaaa...

FT-2
10-05-2013, 15:31
benim uzun vade görüşüm en fazla 6 ay ama
uzuuuun vade koza için 3-4 yıl. Tabi o zamana kadar kim öle kim kala :(

az önce bir arkadaşa alma diye neredyse yalvardım. Aldı 2.24 ten alır almaz düştü 2.22 ye.....
Bu kağıt böyle değersi,z, adi bir kağıt işte.

--adamların maliyetleri sıfır, hatta sıfırın altında, tohumuna para saymadıkları için nereden verirsen kar...

ilbey74
10-05-2013, 15:31
Kuyu haberi bu seneti kurtarmaz. Adam gibi bakır rezervini açıklasınlar yeter...

ilkerdem
10-05-2013, 15:40
kuyu haberı de rezerv haberıde seanslık yukarı cıkarttır sonra gerısın gerıye basar ıp....ler

1978bora
10-05-2013, 15:58
Hisseye okalar çok baskı yaptılarki kimsede ( basta ben olmak üzere ) inanç kalmadı hisse hakkında . Para kazanmak için girdiğim hissede , koyduğum parayı nasıl kurtarırım hesabındayım .

ilbey74
10-05-2013, 16:06
Türkiye'de para kazanmak istiyorsan, banka kağıtları, holding kağıtları ve THY gibi kurumsal kağıtlara oynayacaksın. Adamların iyiniyetli olduğu gibi, saf bir düşünceyle girdim hisseye. Zararım küçük ama inanın hayal kırıklığım çok büyük. İtibar benim için çok şeydir ama şirket için böyle bir kavramın tanımı yok...

recepa
10-05-2013, 17:34
HAFTALIK GRAFİK AŞAĞI KESTİ

http://n1305.hizliresim.com/19/b/mxm4x.png

skeptic1
10-05-2013, 20:13
Türkiye'de para kazanmak istiyorsan, banka kağıtları, holding kağıtları ve THY gibi kurumsal kağıtlara oynayacaksın. Adamların iyiniyetli olduğu gibi, saf bir düşünceyle girdim hisseye. Zararım küçük ama inanın hayal kırıklığım çok büyük. İtibar benim için çok şeydir ama şirket için böyle bir kavramın tanımı yok...

para kazanma konusunda kesinlikle katılıyorum, dışarıdan bakınca gerçekten çok farklı duruyor ama performans maalesef hayal kırıklığı..

1978bora
12-05-2013, 16:50
Kozaa hakkında yenı bir bilgisi olan var mı ? Paylaşırsa sevinirim .

ilkerdem
13-05-2013, 12:27
30 hissesi diye aldık ama gel gor ki gözaltı pazarında işlem görmeye layık bir hisse...

yabancı durmadan satıyor... en ufak ıyımserlıkte ve yukselıste bunu satıs maksadlı kullanıp verıyor...

borsanın patronlarıda nıye bukadar dustu diye acıklama bile istemiyor sırketten. cunku satısı yapanlar yavas yavas sındıre sındıre yapıyor.... son 1 aydır ınanın artık yuzde 4-5 yukarı yapsa da bende taamm artık sımdı kullerınden dogdu dıyemeyecek kadar urkuttu benı.. nasılsa bu yukselısıde satıs ıcın kullanırlar gorusu olustu bende... lanet okumaktan baska bısıı yapamıyorum...

ama bır yandan da 2007 deki harekete benzetiyor ve 3-4 hafta icinde 60-80 bandına oturursa hıc sasırmam dıyorum..

tezat ama ne yapacaksın... hısse suan tezat kendı ıcınde:)

karacengiz
13-05-2013, 13:37
30 hissesi diye aldık ama gel gor ki gözaltı pazarında işlem görmeye layık bir hisse...

yabancı durmadan satıyor... en ufak ıyımserlıkte ve yukselıste bunu satıs maksadlı kullanıp verıyor...

borsanın patronlarıda nıye bukadar dustu diye acıklama bile istemiyor sırketten. cunku satısı yapanlar yavas yavas sındıre sındıre yapıyor.... son 1 aydır ınanın artık yuzde 4-5 yukarı yapsa da bende taamm artık sımdı kullerınden dogdu dıyemeyecek kadar urkuttu benı.. nasılsa bu yukselısıde satıs ıcın kullanırlar gorusu olustu bende... lanet okumaktan baska bısıı yapamıyorum...

ama bır yandan da 2007 deki harekete benzetiyor ve 3-4 hafta icinde 60-80 bandına oturursa hıc sasırmam dıyorum..

tezat ama ne yapacaksın... hısse suan tezat kendı ıcınde:)
bunu kozal için yazacaktın herhalde http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=67944&page=585

ilkerdem
13-05-2013, 15:01
ne farkı varki.... ikiside 30 da... ikiside eziyet ettirdi son aylarda....

ilkerdem
13-05-2013, 15:08
cuma son saniye işlemleri ve kapanıs sonrası bugun icin ıyımserdim... bugun sanki buralar son satıs kademeleri dedirtti... ben hafta boyunca umutluyum... sanırım rengimiz hep yesil olacak... benim beklentim o yonde...

ytd...

merkad
13-05-2013, 15:49
Sende karar veremedin insemmi çıksammı diye çıkarsan hoş olur biara gözbebeğiydin elimizde oldunmu içimiz rahat olurdu bak peçete felan olma yazık olur

skeptic1
13-05-2013, 19:52
ne farkı varki.... ikiside 30 da... ikiside eziyet ettirdi son aylarda....

30 kağıdı diyerek kafanızda bi şablon oluşturmayın arkadaşlar, bakınız IHLAS'ta 30 kağıdı ama durumu ortada..

svevoid
14-05-2013, 10:20
bu hissenin temettü tarihi ile ilgili bilgisi olan var mı?

samruzgari
14-05-2013, 11:50
1 kuruş bile temettü yok arkadaşım

kara_
14-05-2013, 13:39
Koza anadolu metal'nın vergı daıresıne sunulan 2013 yılı 3 aylık net karı 3.204.300 tl *

***acıklanan kar/zarar rakamı gecıcı vergı beyannamesı'dekı tabloda yer
almaktadır. Tablo spk mevzuatına uygun hazırlanmamıstır. Spk mevzuatına
uygun rakamlar ayrıca acıklanmaktadır***

-matrıks-

ilkerdem
14-05-2013, 14:45
[QUOTE=kara_;8805483]Koza anadolu metal'nın vergı daıresıne sunulan 2013 yılı 3 aylık net karı 3.204.300 tl *

***acıklanan kar/zarar rakamı gecıcı vergı beyannamesı'dekı tabloda yer
almaktadır. Tablo spk mevzuatına uygun hazırlanmamıstır. Spk mevzuatına
uygun rakamlar ayrıca acıklanmaktadır***

-matrıks-[/QUOTE

yorumu olan varmı bu acıklanan kar rakamına beyler..

Chuck
14-05-2013, 16:55
nerde açıklandı o rakamlar ?

ilkerdem
14-05-2013, 17:32
amcalar girdi hisseye yabancı satısı bıttımı acep...

ıkı uc gun once demıstım bundan sonra 4,6-4,8 bandına otururrsa hıc sasırmam dıye...
umarım benı yanıltmazlar...:)

recepa
15-05-2013, 09:36
Altındaki düşüş devam ettiği sürece Kozaa daki düşüş sürecektir kanımca YTD

merkad
15-05-2013, 11:37
dün ipek hareketlendiği esnalarda ipek formunda haber geçilmiş 3,kuyu sondajına başlandı bugün o yazıların hepsi silinmiş ipek bedelli verebilir şeklinde kayıt olmuş. bu yazıyı yazanların elbet çıkarı var işlem yapıp para kazanmak brokerler bence burda yazılan herşeye atlayıp dalmamak lazım gerçeklere göre hareket etmek en iyisi hangimiz al satla para kazandık şimdiye dek kağıda güveniyorsan zararında olsa beklemek önemli olan şu kredili işlemlere girmemek inşaallah bir yanım diyor ki güzel olucak ama sabrın sonu selamet inşaallah hepimizin yüzü güler

merkad
15-05-2013, 11:42
Her ne kadar bozacı yapsanda bizi kozacıyızda dedirteceksin ama ne zaman fareler kedilere yem olduğu zaman

borshacim
15-05-2013, 11:47
endeks uzaya gidiyor hamdinin kağıtları sondaj mondaj yerin dibine doğru gidiyor...

zebercet06
15-05-2013, 11:57
endeks uzaya gidiyor hamdinin kağıtları sondaj mondaj yerin dibine doğru gidiyor...
92 bin endekste sürünmenin de bir şerefi olsun bari. Çaktırmadan 2 taban yedi. Delikanlı gibi açık açık taban yap bari şerefli kağıt.

1978bora
15-05-2013, 12:23
Dün kapanışdaki alımdan sonra bugün neden düşüşe devam ?

sadiktan06
16-05-2013, 07:33
Regaip kandiliniz mübarek olsun..

merkad
16-05-2013, 15:55
Kardesim byrm bilmez seyran bilmezsin kandilde mi bilmezsin hiziri mi beklersin.

1978bora
16-05-2013, 16:30
Endeks çıkışda iken bu rakamlar .endeks düşüşe geçerse ne olur bu kozaa çok merak ediyorum ?

1978bora
16-05-2013, 22:13
Mooddys tr notunu arttırdı ... Umarım bizede yarar

tekinalp67
16-05-2013, 22:43
not artırımı türkiye için güzel bir haber bakalım nasıl bir etkisi olacak.

zebercet06
16-05-2013, 22:56
not artırımı türkiye için güzel bir haber bakalım nasıl bir etkisi olacak.
Bu şerefli kağıt yarın taban yaparsa hiç şaşırmayın... Endekste beklenti bittiği için olabilecek satışlara hazırlıklı olmak lazım.
YTD

tekinalp67
16-05-2013, 23:39
Bu şerefli kağıt yarın taban yaparsa hiç şaşırmayın... Endekste beklenti bittiği için olabilecek satışlara hazırlıklı olmak lazım.
YTD
Bende korkuyorum yarın için ama bakalım :)

acemihissedar
17-05-2013, 09:51
etki bu kadar işte 4,30

sadiktan06
17-05-2013, 10:17
Arkadaşlar 30.90 dan dönmeli bunun altı kapanış yaparsa ilk durak 29.41

Tepki amaçlı ilk alımımı 31 den 400 lotcukla yaptım.. 30.70 stoplamak kaydıyla

sadiktan06
17-05-2013, 10:23
Arkadaşlar 30.90 dan dönmeli bunun altı kapanış yaparsa ilk durak 29.41

Tepki amaçlı ilk alımımı 31 den 400 lotcukla yaptım.. 30.70 stoplamak kaydıyla

Arkadaşlar çok özür dilerim kozala yazıcaktım ..

tunko07
17-05-2013, 12:06
33885 konsolide

fetiadar
17-05-2013, 12:09
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=282860

driver34
17-05-2013, 12:33
Benim beklediğimden daha iyi geldi.

FT-2
17-05-2013, 12:56
Basın Davetiye Maden Taşımacılık Turizm Gıda NIN TOPLAM FAALİYET ZARARI:

(14.062)
(2.158)
(5.261)
(1.025)
(497)

--YAKLAŞIK 23 MİLYON TL

sene sonu 100 milyon faaliyet zararını bulabilir ..

--KOZAL ın karının size bir faydası yok...siz, ATP nin diğer varlıklarınının zararına bakın....ne kadar bedelli açıklayacağını ve zamanını tahmin edin...

samiii
17-05-2013, 14:36
bedelli açıklaya bilmnesi için önce hesaplarda bulunan eski karkarı bedelsiz dağıması lazım değilmi

zebercet06
17-05-2013, 15:00
Altın artışa geçse bile nedeni savaş olur ki bu durumda tahta yapıcısı da avcunu yalar. Bu tahta yapıcısına verilecek en iyi ceap kesinlikle alım yapmamak. Her kademede satış yapanlar da ava giderken avlanırlar. 5 e alıp 4 satmak kesinlikle vahşi, gözü doymaz kumarbazlara yarar.

Malına sahip çıkmayanlara da uygun bir ad vermek zor.
Batan geminin malları bunlar.

haseris
17-05-2013, 15:23
altın da hedef fiyat 1280$ iken bu kağıdın çıkacağını bile bile beklemek beni kahrediyor. ama elim gitmiyor satışa.

zebercet06
17-05-2013, 16:21
altın da hedef fiyat 1280$ iken bu kağıdın çıkacağını bile bile beklemek beni kahrediyor. ama elim gitmiyor satışa.

1280 dolar çoktaaan fiyatlandı bence. İşbankası bile hedef fiyatını 1200 dolara göre verdi.
Bu pikenin başka bir nedeni var ama nedir? Keza ben eminim ki altın tekrar 1500 olsa bile çıkmayacak bu kağıt. Keza Bakır şu an

Bakır: %1.21 yukarıda... Yani 3.334
Peki niye yansımıyor? Ya bedellinin tüyosunu aldılar. Ki eğer böyleyse inceleme talebiyle SPK ya noter kanlıyla başvuru yapacağım.
Bu tüyo meselesi içeriden bilgi anlamı da taşıyabilir, buraya dikkat!

Bedelli meselesi değilse zaten eninde sonunda düşüşü geri alır. Yükseliş değil, kazığı çıkartır KY. Bir daha da bu grubun malına bulaşmaz.
Sonuç olarak Kesinlikle yeni alım yapmam ben. Ah almış bir tahtadan mümkün olduğu kadar az zararla çıkmak lazım...
YTD

kobalt
17-05-2013, 16:40
Hep aynı hikaye ipeği yukarı çek, atlayana kozaa yı ver biliyoruz ama zarar çok satmaya elimiz gitmiyor.

cahocaho
17-05-2013, 17:14
insan kafayı yer ya.. ipeke çıkınca çıkmadı şimdi düşüyo diye buda düşüyo.. sen nasıl bir hissesin acaba..

kobalt
17-05-2013, 17:31
Yine kendine yakışanı yaptın şerefli kağıt.

ilbey74
17-05-2013, 17:49
Şahsi görüşüm, spekgiller koza satıp, ipek alıyor. İpek sattıktan sonra, kağıda donecekler. İkisini birden çevirecek gücü yok.

haseris
17-05-2013, 18:45
1280 dolar çoktaaan fiyatlandı bence. İşbankası bile hedef fiyatını 1200 dolara göre verdi.
Bu pikenin başka bir nedeni var ama nedir? Keza ben eminim ki altın tekrar 1500 olsa bile çıkmayacak bu kağıt. Keza Bakır şu an

Bakır: %1.21 yukarıda... Yani 3.334
Peki niye yansımıyor? Ya bedellinin tüyosunu aldılar. Ki eğer böyleyse inceleme talebiyle SPK ya noter kanlıyla başvuru yapacağım.
Bu tüyo meselesi içeriden bilgi anlamı da taşıyabilir, buraya dikkat!

Bedelli meselesi değilse zaten eninde sonunda düşüşü geri alır. Yükseliş değil, kazığı çıkartır KY. Bir daha da bu grubun malına bulaşmaz.
Sonuç olarak Kesinlikle yeni alım yapmam ben. Ah almış bir tahtadan mümkün olduğu kadar az zararla çıkmak lazım...
YTD
benim de burnuma pis kokular geliyor. dediğin gibi altının fiyatı bu hareketi yaptırmıyor. başka bir şey var o da tek ihtimal bedelli...

aliugur
17-05-2013, 20:10
31.03.2013 itibari ile kozaa nın solo net işletme semayesi 150 mly TL.... Kozaa nın bedelli yapması önemli değil (ATP sermaye artırmadan)..bilakis önü açılır.. ipeke duman olur....

ATP nin bedelli yapması da kozaa ya duman attırır.. Çünkü bu kozaa için geri dönüşü olmayan nakit çıkışıdır...

zebercet06
17-05-2013, 20:47
Başka bir şey var ama SPK sormuyor bunu? Sen ben soruyoruz?
Net düşüş %20 hem de bu sürede endeks sürekli artmış.
BU SPK böyle zamanda sormayacaksa ne zaman sorar?

Niye düşüyor?
Kâr satışları: DEĞİL
Şİrket Battı: DEĞİL (Bu kadar ah alan bir kağıt bu haliyle batmaktan da beter olur)
Yüklü Zarar: DEĞİL!
Altın: DEĞİL
Bakır: DEĞİL

BIST NE YAPAR?
BU kağıda 30 hissesi diye yatırım yaptı insanlar!
Yatırımcı için tehlike oluşturduğu için derhal ve acil önlem olarak en azından 30 dan hatta 100 den çıkartılmalıdır.
BIST Niye yapmaz, SPK niye yapmaz?

El Cevap: Siyasi irade bunların arkasında da ondan..
Korkarlar...

FT-2
17-05-2013, 23:00
--hiç bir faaliyet geliri ve karı olmayan, ALTIN ın karına değil, ATP nin toksik varlıklarının zararına ortak, sözde maden arayan, bedelli sürecinde kendisine bir faaliyet verilen, pofiri tip bakır madenlerinin tenörünün düşük olması nedeniyle mevcut bakır fiyatları ile rantabl olması mümkün olmayan bir şirketin piyasa değeri 1.5-2 milyar olur mu?...borsaya açık olmasa lotun 1 lira bile veren olmaz....

kimseye etmem sikayet aglarim ben halime
titrerim mucrim gibi baktikca istikbalime
perdi-i zulmet cekilmis korkarim ikbalime
titrerim mucrim gibi baktikca istikbalime.

--

FT-2
17-05-2013, 23:21
--ATP nin toksik valıklarının 2012 faaliyet zararı 100 milyon TL civarında....aldığı temettü 42 milyon TL. yaklaşık 60 milyon açık

--ilk 3 aylık faaliyet te ise 23 milyon yıl sonu 100 ü bulur....gelebilecek temettü(geleneksel yüzde 20 oranı ile) 20 milyon civaında.. açık 80 de budan...

bu sene sonunda ATP nin ihtiyaç duyacağı sermaye 140 milyon civarında olabilir....bu para nereden gelecek??...

ilbey74
17-05-2013, 23:35
Merak etme. Toksik varlıkları da halka açma peşindeler. Yani medya iştiraklerini mesela. O zamana kadar şapkadan tavşan çıkarırlar emin ol.

FT-2
18-05-2013, 11:02
AŞAĞIDAKİ HABER AKIŞINI TARİHLERİYL BİRLİKTE DİKKATLE İNCELEYİNİZ...özellikle, ALİ UĞUR un dikkatine sunuyorum..nasıl bir kanıya varacak...

tarih:25.05.2011

KOZAL VE TECK MADENCİLİK BİRLİKTELER, KOZAA YOK

http://www.ticaretsicil.gov.tr/goste...=7822&sayfa=33

----SONRA----

Koza Maden, yüzde 100 bedelli sermaye artırımı yapacağını açıkladı

29.11.2011 - 09:59

Koza Maden, yüzde 100 bedelli sermaye artırımı yapacağını açıkladı

---DAHA SONRA----....

09.01.2012 15:59:
ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:

SIRKETIMIZ ILE TECK RESOURCES LIMITED'IN ISTIRAKI OLAN TECK MADENCILIK SANAYI VE TICARET A.S. (TECK) ARASINDA GIRESUN'DA YER ALAN KONAKLI PROJESI'NIN GELISTIRILMESI AMACIYLA BIR ORTAKLAR SOZLESMESI IMZALANMISTIR.
ANILAN SOZLESME CERCEVESINDE KONAKLI PROJESI'NIN GELISTIRILMESI AMACIYLA KOZA GRUBU'NUN %60, TECK'IN ISE %40 ORANINDA ISTIRAKI ILE KONAKLI METAL MADENCILIK A.S. KURULMUSTUR.
KOZA ALTIN ISLETMELERI A.S.'NIN KONAKLI BAKIR PROJESI'NE ILISKIN HAKLARI SIRKETIMIZE DEVREDILMISTIR. AYRICA 50.000 TL SERMAYELI KONAKLI METAL MADENCILIK A.S. PAYLARININ 29.500 TL NOMINAL DEGERLI KISMI DA KOZA ALTIN ISLETMELERI A.S.'DEN SIRKETIMIZE DEVREDILMISTIR. BU DEVIR KARSILIGINDA, KONAKLI PROJESINDE URETIME GECILMESI DURUMUNDA CIRODAN SIRKETIMIZE DUSEN PAYIN %4'U ORANINDA KOZA ALTIN ISLETMELERI'NE GELIR PAYI VERILECEKTIR.
SIRKETIMIZ KONAKLI PROJESI'NIN ISLETMECISI OLACAKTIR.

---VE ÇOK ÇOK SONRA---...............

--KARAR TARİHİNE DİKKATLE BAKINIZ...

http://www.ticaretsicil.gov.tr/goste...=8229&sayfa=26

taner mutlu
18-05-2013, 11:50
sayın ft şirketin nerden geldiği kimin parası ile büyüdüğü kimden güç aldığı ortada fakat zararı olan ky için beklemekten başka çare varmı yeni alacak olanlara bende tavsiye etmem yazdığınız yazılar ne amaçlı olursa olsun gerçeklik payları bence var

fthzmn
18-05-2013, 15:01
DÜŞERKEN HİSSEYİ ETKİLİYOR YA ÇIKARKEN...

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1357891-bakir-londrada-yukseldi

aliugur
18-05-2013, 17:02
AŞAĞIDAKİ HABER AKIŞINI TARİHLERİYL BİRLİKTE DİKKATLE İNCELEYİNİZ...özellikle, ALİ UĞUR un dikkatine sunuyorum..nasıl bir kanıya varacak.........

Dikkat çektiğin konular doğru ve kozaa yatırımcısının taşıdığı gerçek riskler….

Bana göre kozaa nın konaklı projesindeki kaynak rakamlarının üretime dönüşme ihtimali %0-%10 arası…Ben %6 olasılığı fiyatlıyorum….

KOZAL dan dolayı kozaa ya sıfır değer koyuyorum..ATP ye herhangi bir nakit aktarımı olursa kozal dan dolayı kozaa ya eksi değer koyarım…

Aynı benzerlik çiftehan projesinde de var ..Baz metal projesinin dibine KOZAL altın işleme tesisi kuracak..…Bence aynı hikaye orada da karşımıza çıkacak…Yanılmıyorsam Çiftehan ruhsatıda kozal dan geçme…Çiftehanda açıklanacak kaynak verilerinde, baz metalin beraberinde altın verisi de görebiliriz…

KOZAL da 500 ruhsat varken, bu köprünün altından daha çok sular akar…Onlarca KOZAL dan KOZAA ya ruhsat transferleri, hikayeler ve oluşan balonlar görürüz…

zebercet06
19-05-2013, 17:30
Altının bir önceki dönüş yaptığı yerdeyiz galiba. 2 li dip oluşumu söz konusu olabilir mi? Gerçi tekniğe de inanmam ama..

zebercet06
20-05-2013, 09:46
4.13 yılın en düşüğü...

zebercet06
20-05-2013, 12:14
4.13 e dokundu buradan ciddi bir tepki bekledim aslında. Genel kurula çok az bir süre kaldı. Bence dar bir bantta hareket etmesi için Altının da 1350 üstünde 5 seans kalması lazım.
YTD

failure
20-05-2013, 12:39
altındaki düşüşten daha fazla ilerleyen yvşk hissemizin burada da duracağını düşünmemeye başladım. yaz aylarını yatay seyirde
tamamlayacak olan altının kozaa ya etkisi bence daha sonlanmadı. yaptığı hareketler 2 yılı önceki hareketlere çok benzemeye başladı. grafikten bunu çıkardım kendi adıma. 4.50 - 4.25 bandında tutunmayı bir türlü beceremeyen kağıt gerilemenin devam edeceğini
anlatıyor bana. şahsi fikrimdir. allahın belası kağıttan ayrılma kararı aldım. bu karar önceki hareketler, ons ve endeks düzelmeleri
sonucunda alınmıştır. herhangi bir tepkinin geleceğini sanmıyorum artık. ons 1550 üzeri atmazsa analizini tekniğin işlemeyeceğini
tahmin ediyorum.
zarar büyük ama buradan ayrılmalıyım. 4 altını görmeye başladım kendimce. yazıklar olsun ne diyeyim. :japon:

ytd.

zebercet06
20-05-2013, 12:56
altındaki düşüşten daha fazla ilerleyen yvşk hissemizin burada da duracağını düşünmemeye başladım. yaz aylarını yatay seyirde
tamamlayacak olan altının kozaa ya etkisi bence daha sonlanmadı. yaptığı hareketler 2 yılı önceki hareketlere çok benzemeye başladı. grafikten bunu çıkardım kendi adıma. 4.50 - 4.25 bandında tutunmayı bir türlü beceremeyen kağıt gerilemenin devam edeceğini
anlatıyor bana. şahsi fikrimdir. allahın belası kağıttan ayrılma kararı aldım. bu karar önceki hareketler, ons ve endeks düzelmeleri
sonucunda alınmıştır. herhangi bir tepkinin geleceğini sanmıyorum artık. ons 1550 üzeri atmazsa analizini tekniğin işlemeyeceğini
tahmin ediyorum.
zarar büyük ama buradan ayrılmalıyım. 4 altını görmeye başladım kendimce. yazıklar olsun ne diyeyim. :japon:

ytd.

Hayırlı olsun kardeşim.
Ne diyelim?
Benim kayıbım dolaylı olarak çok ama çok fazla. hele de 19.65 ten Yazıcı satıp 5.15 den bunu aldığımı düşünürsem...
Sağlık olsun. Herşey para değil.

zebercet06
20-05-2013, 14:37
Tamamdır ben de tamamıyla sıfırladım... Sanal portföyümden de çıkardım. Allah kalanlara sabır versin. Firma sahiplerine de vicdan.

ilkerdem
20-05-2013, 17:10
bugunluk bela akoma ıstıkhakımı seans sonuna kadar beklemeyıp musadenızle yapacagım....

allah belnı versın KOZAA...

bu spk da ne ıse yarar kardesım... yarın yukaru yapsa tavan... hemen yazı ısteyecekler... 2 aydır durmadan dusuyor.. bır allahın kulu ya ne var neden dusuyor dıye yazı ıstemıyor!!!!

ilbey74
20-05-2013, 17:14
4.06'dan alıcıyim demişti bir arkadas. Hayatta olmaz demiştim. Olmak üzere. Hırsızlığın her türlüsüne lanet olsun. Ne diyeyim. Allah'tan lot miktarını azaltmıştım. Nakit olsa, dayanamam yine alırım. Ama kalan parayı kozal'a yarirmiş oldum.

acemihissedar
20-05-2013, 17:16
eliot analizi 4,09 gösteriyordu. 4,09 tutunur buradan tepki verirse ne ala.. yoksa 4 un asgasina sarkmaz insallah... zarar buyuk...

yatırım tavsiyesi degil..hem de hic degil...

viva
20-05-2013, 20:15
Dayanamıdım aldım bu kadar düşmesi şaçma inandırıcı değil yukarıdan maliyetli arkadaşlara sabırlar dilerim. YTD tekniğe analize herhangi bir veriye dayanmayan kendi kararımdır etkilenmeyin.

sadiktan06
20-05-2013, 21:55
4.06 gelirse bende de olacak:)

4.06'yi görsün, tüm portföyümle bu senede girerim. İnsanlari yanlış yönlendirmeyin.

Sayın İlbey o zaman 4.06 diyen bendim ve bana kızmıştınız insanları yanlış yönlendirmeyin diye şimdi ne diyeceksiniz :)

ilbey74
20-05-2013, 22:00
Ne diyeceğim, özür dilerim. Şirketi ve spek'i yanlis tanımışım. O zaman demiştim, bi rakamı görsün full kozaa demiştim ama ipek'te beklemeye devam edeceğim şimdilik. Rakamda cok yüksek degil.

ilbey74
20-05-2013, 22:01
Bu arada yarın 4.06'yi görür her halde. Adamlar niyeti bozmuş.

sadiktan06
20-05-2013, 22:04
Ne diyeceğim, özür dilerim. Şirketi ve spek'i yanlis tanımışım. O zaman demiştim, bi rakamı görsün full kozaa demiştim ama ipek'te beklemeye devam edeceğim şimdilik. Rakamda cok yüksek degil.

Estağfur. sayın İlbey, aynı durum kozalda da oluyor düşüş tarafında yazınca olmadık eleştiri yapıyorlar.. Ben art niyetle yorum yapmadığım halde çoğu zaman öyleymiş gibi yaklaşım gösteriyorlar.. Kısaca düşecek yazana tahamül edilmiyor.. Sizin iyi niyetle yazdığınızı biliyorum.. Bu arada 4.06 alış 4.07 satış görüldü bugün.. Kazancınız bol olsun..

ilbey74
20-05-2013, 22:39
Benim icin bir başka tecrübe daha oldu. Sizin yazdıklarınızı daha dikkatli okuyacağım artık. Ancak yakında tepki vermesi umudumu koruduğumuda belirtmek isterim.

4.06 ya da 4.07 olması hiç önemli degil artık. Kendimi haklı çıkarma derdinde degilim. Sadece teknik orayı gösteriyorsa, yarın olayıda gösterirler artık diyorum.

zebercet06
20-05-2013, 23:19
Emtialar artıda. Hem altın hem de bakır.
Yarın açılışta ben de alıcıyım. Portföyümün %25 ini yutan bu kağıttan başka bir yerde zararımı kurtarmam mümkün değil ama yarın inşallah sattığım yerin 4-5 kademe aşağıdan alırım.

zebercet06
21-05-2013, 08:47
4.01 den emir verdim, bakalım gelecek mi?

viva
21-05-2013, 10:03
Kusura bakma malum umarım alırsın diyemeyeceğim ama düne göre olasılık vardı bugün galiba olmayacak

ilkerdem
21-05-2013, 10:35
artık tavan yapma zamanın gelmedi mi be kozaaa

zebercet06
21-05-2013, 11:50
artık tavan yapma zamanın gelmedi mi be kozaaa
Bu sidikli Koza mı tavan yapacak? Alım vermiştim sabah 4.01 e. Şu an için es kaza gelir diye seansın kapanmasını bekliyorum.
Bu kağıt şu an itibarıyla önüne gelene, her kademede veriyor!
İpek düşüyor veriyor;
Kozal düşüyor veriyor
endeks düşüyor veriyor
Altın düşüyor veriyor...

Şirazeden çıkmış, rezil aşağılık bir hisse bu.
Dün satmıştım ama hakkımı asla helal etmiyorum. Allah belasını versin bunların. Orta malı olacaktı niye halen 30 da..
Ey SPK görevini yap. Bir gün gelir devran döner, bu soygunların hesabı sorulur.

viva
21-05-2013, 11:52
yok artık bu nedir?

acemihissedar
21-05-2013, 11:54
Deutsche bank ipeke icin hedef fiyatını 3,50 olarak revize etti. Tavsiyesini de sat dedi.

Olan bu....

zebercet06
21-05-2013, 11:56
Kağıt geldi ve pike oldu. Canımı yaktılar yine. Namussuzlar!
İnanmıyorum. Soyguna dur diyecek yok mu?
kapatın bu rezil tahtayı!
Savaş mı çıktı?
Battı mı?
Bu hissenin shaibi yok mu? Bu ne aşağılık bir tezgahtır!

İPEKLE BERABER HAREKET ETMEK ŞİMDİ Mİ AKLINA GELDİ?

kafkaf
Bu sidikli Koza mı tavan yapacak? Alım vermiştim sabah 4.01 e. Şu an için es kaza gelir diye seansın kapanmasını bekliyorum.
Bu kağıt şu an itibarıyla önüne gelene, her kademede veriyor!
İpek düşüyor veriyor;
Kozal düşüyor veriyor
endeks düşüyor veriyor
Altın düşüyor veriyor...

Şirazeden çıkmış, rezil aşağılık bir hisse bu.
Dün satmıştım ama hakkımı asla helal etmiyorum. Allah belasını versin bunların. Orta malı olacaktı niye halen 30 da..
Ey SPK görevini yap. Bir gün gelir devran döner, bu soygunların hesabı sorulur.

Dostum, 4,01 den geldi mi yoksa... ? Önce sağlık... Sinirlerinize hakim olun..,

KenIron
İpek ve KOzal için Deutsche hedef fiyat düşürmüş, Kozaa için ise birşey yok. ama nedense onlar kadar düşüyor.
Birileri bunu iyice kötüye kullanıyor.

kobalt
21-05-2013, 11:58
şerefli kozaa bist 30 kağıtlarında hedef fiyat düşürüldüğünde böyle bir hareket yapan kaç kağıt vardır.

kırmızı
21-05-2013, 11:59
İpek ve KOzal için Deutsche hedef fiyat düşürmüş, Kozaa için ise birşey yok. ama nedense onlar kadar düşüyor.
Birileri bunu iyice kötüye kullanıyor.

öncelikle bu rapor dün çıktı
kozaa yı da düşürdüler
4,20den 4,03 olması lazım

kozalın hedef fiyatı düştüğü için kozaldaki payları iskontoluyorlar

inatçı
21-05-2013, 12:00
Kağıt geldi ve pike oldu. Canımı yaktılar yine. Namussuzlar!
İnanmıyorum. Soyguna dur diyecek yok mu?
kapatın bu rezil tahtayı!
Savaş mı çıktı?
Battı mı?
Bu hissenin shaibi yok mu? Bu ne aşağılık bir tezgahtır!

İPEKLE BERABER HAREKET ETMEK ŞİMDİ Mİ AKLINA GELDİ?

bu hisselerin patronu spekülasyonu sever.fırsat bulunca affetmez.buldu yine fırsatı.altın onsunun düşüşü.üstüne birde endeksler çökse ...........

sadiktan06
21-05-2013, 12:01
ipeke taban oldu

_Analizci_
21-05-2013, 12:01
http://r1305.hizliresim.com/19/p/n9hcn.jpg

KenIron
21-05-2013, 12:04
kozaa yı da düşürdüler

Teşekkürler sayın Kırmızı.
Dün çıkan bir haber ve hedef fiyat 4,03 ise 3,83'e kadar indirmeleri bayağı garip olmuş.
Bizi koruması gereken kurumlar acaba ne yapıyor, muhtemelen öğle yemeği planı...

_Analizci_
21-05-2013, 12:05
Kozaa da bugunluk 3,80 kanal alt sınırı burayı kırarsa satış sertleşir yalnız ben kanalı kıracağını dusunmuyorum....
Kanalın üst sınır ise 4,95 dir.. 3,80 e dokunuşlar mutlaka alım tepkısıne sebep olacaktır...

failure
21-05-2013, 12:05
beyler sabah 4.15 i boşuna göstermedi bu şrfsizler. 2 gün önce sinyali vermişti. formasyonu
gördük. 4.15 ten çakmaya başladılar. kağıdın yataya saracağı yer orta vadede 3.40 - 3.50 civarıdır.
gördüğüm odur. zararı büyük olanlar var ama herhangi bir tepki gelmeyecek bana kalırsa.
3 küsürden çıkıp açıklama yapacaklar şu kadar bakır buldum her ey tamam üretime alıyorum.
bedelliyi açıklıyorum girin diyecek. gördüğüm odur. ama kim katılacak artık onu bilemem.
kendi fikirlerimdir. kimseyi bağlamaz. ister al ister sat. allah belalarını verecek bu soyguncuların. :japon:
ytd

_Analizci_
21-05-2013, 12:10
3,80 in altına ınerek kanalı kırdı gecmıs olsun...
3,50 ye kadar yolu var...

karpediem
21-05-2013, 12:10
taban yaparsa alınırmı sizce ben yeni almayı düşünüyorum, istediğim fiyata geldi. ytd.

_Analizci_
21-05-2013, 12:12
taban yaparsa alınırmı sizce ben yeni almayı düşünüyorum, istediğim fiyata geldi. ytd.

3,50 destek sevıyesı oraya kadar beklemenızde fayda var... Kanal kıran hısseye atlanmaz hemen..

failure
21-05-2013, 12:15

al al hemen al dostum. 100 milyar bas bu şrfsizlere. 3 ten kalkacak 15 tl de soluklanacak a-m.k.ama almadan önce biraz oku da öyle al. :japon:

ytd

karpediem
21-05-2013, 12:19
al al hemen al dostum. 100 milyar bas bu şrfsizlere. 3 ten kalkacak 15 tl de soluklanacak a-m.k.ama almadan önce biraz oku da öyle al. :japon:

ytd

bende klgyo dan çok zarar ettim burdan çıkarırmıyım diye düşünüyorum ama uyarın için sağol, bizim borsanın kumardan farkı yok, spk başkanıda halkı borsaya davet ediyor, önce bunlara engel olda sonra milleti borsaya çağır. 4,41 maliyetli klgyo var onlara haram zıkkım olsun satıp bunu alacağım bakalım sonumuz ne olacak. YTD.

karpediem
21-05-2013, 12:20
3,50 destek sevıyesı oraya kadar beklemenızde fayda var... Kanal kıran hısseye atlanmaz hemen..

öğleden sonrayıda izleyip öyle alayım o zaman. teşekkürler. ytd.

tüyoman
21-05-2013, 12:23
3,80 in altına ınerek kanalı kırdı gecmıs olsun...
3,50 ye kadar yolu var...
Bence henüz kırmadı en 3 gün teyit etmesi lazım

kobalt
21-05-2013, 12:25
Haram zıkkım olsun O.Ç

CoolnQuiet
21-05-2013, 12:31
aliugur ustad yorum alalım bu düşüş nereye kadar gider

bayraker
21-05-2013, 12:32
vay arkadaş ya. bu borsa tam vurgun yeri olmuş çıkmış. uşakdan zarar var zaten buraya geçeim demiştim dün. 4.09 4.10 dan. abi bu borsadan uzaklaşmak lazım artık bunun .oku çıkmış.

_Analizci_
21-05-2013, 12:35
Bence henüz kırmadı en 3 gün teyit etmesi lazım

O senın dediğin dirençler için gecerlıdır dostum.. Burada barız alçalan kanal kırılımı var..

claretred
21-05-2013, 12:50
O senın dediğin dirençler için gecerlıdır dostum.. Burada barız alçalan kanal kırılımı var..

2.seans tam teyit olur ytd

failure
21-05-2013, 12:51

sayın zebercet geldi mi yine? dün anlaştığımızı düşünmüştüm.

zebercet06
21-05-2013, 13:11
sayın zebercet geldi mi yine? dün anlaştığımızı düşünmüştüm.
Malesef. Bu kadarını hiç beklemiyordum :(
Hatta iptal edecekken nasıl olsa son yarım saat te gelmez diye uğraşmadım.
Canımı fena yaktılar. Bu çeteler var ya,
Bu hisselere 7 li rakapm la rapor yazanlar, hisseleri için kılı kımıldamayan zavallılar..
Diyecek hiç bir şey yok artık.

aliugur
21-05-2013, 13:13
aliugur ustad yorum alalım bu düşüş nereye kadar gider

Bu piyasada hiç bir Allahın kulu üstad değildir...Tam aksine kendini üstad havasına sokan çaylağın önde gidenidir...

10.03.2013
Bu soruya doğru cevap verebilme yeteneği insanoğluna verilmemiştir...
Ama bana göre 3,5 altına inilmedikçe alınmaz.. Veya ben 3,5 altını görmeden yaptığım alımlarda kendimi güvende hissetmem...

Ben 3,5 ortalamayla yeni alım yapmaya çalışacağım...kısmet....

1,60 USD ye kadar hiç bir seviye beni şaşırtmaz...1,60 usd altını görürsem şaşırırım....

altnygt
21-05-2013, 13:17
3.68 altı kapanış olursa 3.50 desteği çalışmayabilir...

http://img703.imageshack.us/img703/254/kozamadenciliksaatlik20.png

ytd...

ahamada
21-05-2013, 13:27
bir şey soracağım...

8 küsür hedef ve al veriyordu İsyatırım
sonra gözden geçiriliyor dedi.
sonra 6 mayısta AL dedi hedef 6,5
sonra 17 mayısta yineledi al hedef 6,5

aracı kurumlar yanılabilir...ama bilerek yanıltıyor olabilir mi? Bu ispatlanabilir mi? ibreti alem olarak mahkemeye verebilir miyiz?

cloves
21-05-2013, 13:37
Arkadaşlar benimde oldukça zararım var Kozaa da ama benim başka bir derdim daha var. Konu hakkında bilgisi olanların yardım edeceğini umuyorum. Elimde 4.13 maliyetten olan bu kağıt için 4.07 TL den belirlediğim stop emir fiyatı çalışmadı. Aracı kurumdaki arkadaşın dediğini tam anlamasam da şunları söyledi. Bu şekilde kötü haberlerden dolayı fiyatları birden oynayan hisseler düştüğü zaman bazı kademedeki emirlerin gerçekleşmeme durumu oluyormuş. Hisse 3.96 lara düştüğü zaman yukarı çıkmadığı için benim kademedeki emirler toplanmadığı için gerçekleşmemiş. Yani sizin fiyattaki hisseler alıcı bulmadı diyor ve hissenin 5 dk'lık grafiği inceleyince daha iyi anlayacağımı söyledi. Sizin böyle bir durumdan haberiniz var mı?

labine
21-05-2013, 13:40
3,5 ortalamayla[/U] yeni alım yapmaya çalışacağım...kısmet....

Al-Sat yaparakmı bu ortalamayı yakalamaya çalışacaksınız?

bayraker
21-05-2013, 13:41
stop emir neden verilirki? zaten aniden düşen kağıttan daha önceden kurtulmak için değil mi? 4.07 çalışmamışmış. herkes mi dolandırıcı olur abicim ya. banka bile. zaten en büyük dolandırıcılar onlar ya.

viva
21-05-2013, 13:46
iyi yakalandık hayırlısı aynen geri yerine gelecektir (umuyorum) zaten vurgun yapan yaptı daha da düşmesi neye yarar ki YTD kendi öngörüm.

efe17
21-05-2013, 13:52
Kodamanların son durağı 3,42TL. olabilir...

altnygt
21-05-2013, 14:18
3.85 önemli üstünde kalması lazım dokunup kaçmamalı....

stoploss
21-05-2013, 17:12
Son yarım saat ,bakalım ne yönlü olacak.kaç gündür son dakikalarda aşağı yönlü gidiyordu...

samiii
21-05-2013, 18:45
alanda satan kendileri alttan daha iyi toplamak için kozall 46 dan 29 fiyatlara geldi ne altının onsu düşmüş düşebilir ne olmuş yani şirketin karlılığı devam ediyor rezevrleri yükseltti kozadan da yeni kozall doğacak ama insanları bezdirip üzerindan para kazanıp daha sonra yükseltecekler sabancı koç gibi olun be yeter artık

aliugur
22-05-2013, 01:54
iyi yakalandık hayırlısı.......

geçtiğimiz dönemin en güzel ve hoş özeti.....

viva
22-05-2013, 10:21

Sağolun, benim durumun sonucu budur. Aslında seçimlerimde en önemli tercihim mümkün olan en uygun alt seviyelerden (bana göre) almaya çalışmaktır. Yıl başında 6 ları zorlayan kozaamızın alımı için 4 30 ları uygun bulmuştum bu kadar aşağı vereceğini ya da 3.50 yi öngörmemiştim, inşallah olmaz. Şimdi sorun değil dünkü maliyet düşürmelerle ve bugün de toparlarsa sorun değil. Ama yukarıdan maliyetli arkadaşlar da sabırlar diliyorum. Benim güvenim tam kendi görüşüme göre olacak ama siz kararınızı verin.

lmparator
22-05-2013, 11:27
dunku işlemlerin dökümü...cıtı,erste ve efg dünkü düşüşte mal almış...satan yerliler...

http://s1305.hizliresim.com/19/q/nbhth.png (http://bit.ly/c25MCx)

lmparator
22-05-2013, 11:29
erste ve citi kılçıksız almışlar...1 lot bile satmamışlar...

acemihissedar
22-05-2013, 11:47
bu mecliste görüşülen petrol yasası ne oldu? bilgisi olan var mı?

teo67
22-05-2013, 12:20
bu mecliste görüşülen petrol yasası ne oldu? bilgisi olan var mı?
Genel Kurulun; 15/5/2013 tarihli 104 üncü Birleşiminde 22 Mayıs 2013 Çarşamba günkü Birleşiminde 351 Sıra Sayılı Kanun Tasarısına kadar olan işlerin görüşmelerinin tamamlanmasına kadar devam etmesi kararlaştırılmıştır.
351 sıra sayılı kanun 10. madde, petrol kanunu 4. sırada yer alıyor. Burada yazana göre bi aksaklık olmazsa bugün görüşülmesi gerekiyor.
http://www.tbmm.gov.tr/gundem/gundem.htm

aliugur
22-05-2013, 13:13
Al-Sat yaparakmı bu ortalamayı yakalamaya çalışacaksınız?

Al-sat yapmayı düşünmüyorum...4,00-3,00 arasına alımları yayarak 3,5 ortalama tutturmaya çalışacağım...3,00 altına sarkarsa da o zamanki şartlara bi bakarız ...

lmparator
22-05-2013, 15:30
Arkadaşlar benimde oldukça zararım var Kozaa da ama benim başka bir derdim daha var. Konu hakkında bilgisi olanların yardım edeceğini umuyorum. Elimde 4.13 maliyetten olan bu kağıt için 4.07 TL den belirlediğim stop emir fiyatı çalışmadı. Aracı kurumdaki arkadaşın dediğini tam anlamasam da şunları söyledi. Bu şekilde kötü haberlerden dolayı fiyatları birden oynayan hisseler düştüğü zaman bazı kademedeki emirlerin gerçekleşmeme durumu oluyormuş. Hisse 3.96 lara düştüğü zaman yukarı çıkmadığı için benim kademedeki emirler toplanmadığı için gerçekleşmemiş. Yani sizin fiyattaki hisseler alıcı bulmadı diyor ve hissenin 5 dk'lık grafiği inceleyince daha iyi anlayacağımı söyledi. Sizin böyle bir durumdan haberiniz var mı?

bızım borsada stop emri şöyle çalışır...sizin stopunuz 4,07...bu stopun çalışması için şöyle bi durum olması lazım...hisse 4,07 alış 4,08 satış kademesine düşer...4,07 1 lotla dahi gösterilirse stop çalışır ve hisseleriniz 4,07 den satılır...ancak hisse 4,07-4,08 kademesindeyken 4,07 deki kademede bekleyen alış lotlarının hepsine tek seferde verilirse sizin stop çalışmaz...çünkü kademe tek seferde düşer sıra size gelmez...sizin stop bu yuzden çalışmamış...

cloves
22-05-2013, 15:44
bızım borsada stop emri şöyle çalışır...sizin stopunuz 4,07...bu stopun çalışması için şöyle bi durum olması lazım...hisse 4,07 alış 4,08 satış kademesine düşer...4,07 1 lotla dahi gösterilirse stop çalışır ve hisseleriniz 4,07 den satılır...ancak hisse 4,07-4,08 kademesindeyken 4,07 deki kademede bekleyen alış lotlarının hepsine tek seferde verilirse sizin stop çalışmaz...çünkü kademe tek seferde düşer sıra size gelmez...sizin stop bu yuzden çalışmamış...

İmparator teşekkürler cevabın için, şimdi daha iyi anladım sayende. Dün Bist' e bu olayı sordum emir numarasını da vererek, onlarda bir sürü tefferruattan sonra şunları yazmışlar;
'' Borsa İstanbul Pay Piyasası’nda çalıştığınız Borsa İstanbul Üyesi yatırım kuruluşu emrinizi Borsa İstanbul Pay Piyasası Alım-Satım Sistemine iletir ve emriniz piyasa koşulları çerçevesinde işleme dönüşür. Pay emrinin gerçekleşmesi, emrin sisteme iletilme zamanı ve fiyat-zaman önceliği ve ilgili kurallar çerçevesinde çalışmakta olan piyasa koşullarına bağlıdır. Piyasada herhangi bir alım ya da satım işleminin gerçekleşmesi için karşılığının olması gerektiği açıktır. Diğer ifadeyle, bir işlemin gerçekleşmesi için, sistemde aynı koşullara sahip bir alış ve bir satış emrinin (icap-kabul) mevcut olması gerekir.''

Yani ben şunu tecrübe ettim; Stopu koyduk nasıl olsa, arkaya yaslanayım demiyoruz. Dün bunu yaşamış oldum fiilen..

zebercet06
22-05-2013, 17:36
Sen aşağılık, ne rezil, ne hain bir kağıtmışsın be. Senden kurtuldum diye sevinirken %6 yaptın.

FT-2
22-05-2013, 18:21
Sen aşağılık, ne rezil, ne hain bir kağıtmışsın be. Senden kurtuldum diye sevinirken %6 yaptın.

sen olsayon zaten yapmayacaktı...üzülmene gerek yok:)...sağ cepten sol cebe geçirme...

viva
22-05-2013, 18:59

Sağolun, benim durumun sonucu budur. Aslında seçimlerimde en önemli tercihim mümkün olan en uygun alt seviyelerden (bana göre) almaya çalışmaktır. Yıl başında 6 ları zorlayan kozaamızın alımı için 4 30 ları uygun bulmuştum bu kadar aşağı vereceğini ya da 3.50 yi öngörmemiştim, inşallah olmaz. Şimdi sorun değil dünkü maliyet düşürmelerle ve bugün de toparlarsa sorun değil. Ama yukarıdan maliyetli arkadaşlar da sabırlar diliyorum. Benim güvenim tam kendi görüşüme göre olacak ama siz kararınızı verin.

iyi yakalandık hayırlısı aynen geri yerine gelecektir (umuyorum) zaten vurgun yapan yaptı daha da düşmesi neye yarar ki YTD kendi öngörüm.

En azından mahçup olmadık:)

kingboy
22-05-2013, 22:26
http://ekonomi.haber7.com/turkiye-ekonomisi/haber/1029715-turk-petrol-kanunu-tasarisi-mecliste

1978bora
22-05-2013, 22:33
Altın düşüyor yarın ne olur ?

failure
23-05-2013, 00:07
3.80 den kalkmış da 4.15 e gelmiş allahın belası. ons çökmeye devam. kozalak kârı azalmaya devam.
bizim beyefendi 6 küsür gitmiş. ortada bir b.k yok ne kalk 6 küsür yap. 6 ay bekleyelim. şöyle iyidir böyle
iyidir diyelim. ezbere de değil beyler hemen zıplamayın. sülalelerine kadar bilelim. 3.80 e çak kağıdı.
garibanlar alsın 4.25 * 4.50 bandına çek. yataya sar yavaş yavaş. işlem hacmi oluştur, millete yedir bu köfteyi.
ha koptu ha kopacak desin gariban yatırımcı. efendi efendi beklesin. çek saçma sapan bir rapor ya da ons
bahanesiyle tekrar 4 altına. afferin koçum afferin.
para kozalaktan gelecek kozaa maden arayacak. kozal hem ipeğe hem kozaa ya harçlık verecek ki biri maden
biri petrol arasın. ons ortada. babanın kâr çöküşü ortada. sen yine de ver yüzde 6 yı ver 6 yı. beklenti bitmez
bu grupta. full beklenti ayarı full ayar. endeks düzeltmesinde görücez koçum seni. bakalım verecen mi 6 yı.bütün güvenimizi
boşa çıkardın. istersen uranyum bul. :japon:
ytd

viva
23-05-2013, 23:34
kimse kalmadı sanırım ya da yazacak hal kalmadı yarın ben de uzayayım fırsat bulursam...

ali069
24-05-2013, 14:12
*JP MORGAN CAZENOVE, KOZA ALTIN İÇİN TAVSİYESİNİ 'AĞIRLIĞINI ARTIR', FİYAT HEDEFİNİ 46.80 TL OLARAK BELİRLEDİ

KOZAL'da pişer bize de düşer elbet...

KenIron
24-05-2013, 14:36
Deutsche fiyat düşürdü, 3 hisse de tabana yakın fiyatlara indi. JP MOrgan yüksek hedef fiyat verdi, toplam tepki yukarı doğru 2 kademe.

viva
24-05-2013, 14:52
Nakite ihtiyaç doğdu istemesem de 4.16 verdim arkadaşlar kalanlara bol kazançlar

viva
24-05-2013, 14:54
Beni bekliyormuş vay be kozaa yaptın yine numaranı

Prognoz
25-05-2013, 00:52
Arkadaşlar anlamadığım birsey var IPEKE için 3,5 lira önerisinde bulunan Deutschebank neden elinde aylardır 20 milyon lot IPEKE tutuyor????Sız bır banka olsanız ve takasında 20 milyon lot hissenin sahibi oldugunuz bir şirket için sat önerisi verir misiniz?????ve nedense rapor açıklanıyor Deutshebank tan hiç kayda deger IPEKE satısı yok...madem öyle 3,5 lira hedef veriyorsan hazır kağıt 4,5 lirayken satsana....ilginç bişey daha IPEKE ile ilgili öneri var KOZAL ile ilgili öneri var ama bak sen Allah ın işine ki adamlar KOZAA ile ilgili öneri yapmamışlar!!!!ama olan ne??bu açıklamayla beraber hakkında hiçbir öneri yapılmayan KOZAA tahtası çöküyor kağıda 3,7 ler gösteriliyor.....3,7 lerden KOZAA yı 2 gundur mılyon lotla toplayan kım???Deutschebank ve Cıtıbank.....Haksızsam haksızsın dıyın...Olan bıten bu degil mi????

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değil sadece olan bitenlerle ilgili kişişel görüşlerimdir.....

merkad
25-05-2013, 10:03
Tam 6 ay oldu vicdansiz hisse kilitledin bizi cok degil 1 ay evvel bi dostum dedi degistirelim neyle aksayla aksa 5.10 bu 5.10 adamin deposu yandi aksanin temettu verdi fiyat dustu simdi aksa 6.30 bu 4.15 yemin bu soygun neye yanalim yaktin bizi koza grubu senin gercegin bu iste

taner mutlu
25-05-2013, 13:12
koza gurubunda olan ky yatırımcısına oldu ky nin aklında kalan şu oldu kesinlikle güven veren istikrarlı bir gurup değildir.zararını çıkaran bir daha bu hisseye bulaşmaz en önde ben çok büyük yemin ettim

KenIron
26-05-2013, 12:26
Arkadaşlar anlamadığım birsey var IPEKE için 3,5 lira önerisinde bulunan Deutschebank neden elinde aylardır 20 milyon lot IPEKE tutuyor????Sız bır banka olsanız ve takasında 20 milyon lot hissenin sahibi oldugunuz bir şirket için sat önerisi verir misiniz?????ve nedense rapor açıklanıyor Deutshebank tan hiç kayda deger IPEKE satısı yok...madem öyle 3,5 lira hedef veriyorsan hazır kağıt 4,5 lirayken satsana....ilginç bişey daha IPEKE ile ilgili öneri var KOZAL ile ilgili öneri var ama bak sen Allah ın işine ki adamlar KOZAA ile ilgili öneri yapmamışlar!!!!ama olan ne??bu açıklamayla beraber hakkında hiçbir öneri yapılmayan KOZAA tahtası çöküyor kağıda 3,7 ler gösteriliyor.....3,7 lerden KOZAA yı 2 gundur mılyon lotla toplayan kım???Deutschebank ve Cıtıbank.....Haksızsam haksızsın dıyın...Olan bıten bu degil mi????

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değil sadece olan bitenlerle ilgili kişişel görüşlerimdir.....

Sayın Kırmızı yazdığı bir mesajda Kozaa için de hedef fiyat verildiğini iletmişti. Mesajı bulursam tekrar yollarım.

KenIron
26-05-2013, 12:29
Bahsettiğim mesaj bu. Fakat başka yerde bulamadım bu hedef fiyatın teyidini.

kozaa yı da düşürdüler

aliugur
26-05-2013, 12:39
Deutsche kozaa için daha önce 5,3 olan hedef fiyatını 20.05.2013 tarihinde 4,2 ye revize etti..."HOLD" tavsiyesini değiştirmedi...

KenIron
26-05-2013, 12:56
Deutsche kozaa için daha önce 5,3 olan hedef fiyatını 20.05.2013 tarihinde 4,2 ye revize etti..."HOLD" tavsiyesini değiştirmedi...

Sağolun, yine zamanında yetiştiniz.

Kozaa için temennim en kötüyü geride bırakmış olmak. Yakın zamanda gelmesi beklenen maden açıklamaları (bu konuda Halk Yatırım'ın raporu vardı) hissenin seyrini olumlu etkileyecek potansiyele sahip.

aşur
27-05-2013, 18:29
bir haftadır yabancı alımları devam ediyor

http://r1305.hizliresim.com/19/v/njf6c.bmp (http://bit.ly/c25MCx)

deniz52
27-05-2013, 23:43
Dahada devam edecek.beklentim bu sekilde.

lawyer65
28-05-2013, 15:19
Genel Kurul sanırım bugündü bilgisi olan varmı?

kingboy
28-05-2013, 15:21
Sayın Lawyer:Genel kurul yarın(29 Mayıs) saat 14:30 dadır.Selamlar...

Genel Kurul sanırım bugündü bilgisi olan varmı?

lawyer65
28-05-2013, 16:07
Kap taki bildirimde genel kurulun 29.05.2013 cuma (halbuki çarşamba olması gerekir) günü yapılacağını yazmışlar, ve adresi de ankara yerine istanbul yazmışlar sonra düzeltme falan göndermişler. bu bir ihmalmi yoksa fazla kişinin katılmasını önlemek için kasıtlımı yapıldı acaba.

acemihissedar
29-05-2013, 11:06
Petrol yasası görüşülüyordu dun mecliste. Sonu ne olcak bakalım. Bir de acaba bizim hisseye etkisi olur mu dersiniz?

Nerelerden nerelere geldik...

lawyer65
29-05-2013, 14:45
Genel kurula katılan varsa cepten paylaşım yapabilirmi

acemihissedar
29-05-2013, 16:26
Bizim kağıt genelkurula tutunuyor anlaşılan... Hadi hayırlısı!

Bu arada genel kurul beklentileriniz nedir?

lawyer65
29-05-2013, 16:39
Eczacıbaşı yatırım; Koza Madencilik hedef fiyatını 6.50 TL den 6.00 TL ye indirirken "endeksin üzerinde getiri" tavsiyesini korudu

tuncaykaan
29-05-2013, 18:15
Kap : Koza anadolu metal madencılık ısletmelerı a.s. / kozaa [] genel kurul toplantısı sonucu 29.05.2013 17:52:52 29.05.2013 bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=286613

kap : Koza anadolu metal madencılık ısletmelerı a.s. / kozaa [] genel kurul toplantısı sonucu 29.05.2013 17:52:52

genel kurul toplantısı sonucu
---------------------------------------------------------------------------------------------

adres necatıbey caddesı no:56/b demırtepe
telefon 312 - 5871000
faks 312 - 5871100
yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımı telefon 312 - 5871000
yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımı faks 312 - 5871100
yapılan acıklama guncelleme mı? Evet
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? Hayır
ozet bılgı 2012 olagan genel kurul toplantı sonucu

---------------------------------------------------------------------------------------------

kar payı dagıtımı konusu gorusuldu mu? Evet

genel kurul turu olagan
tarıhı ve saatı 29.05.2013 14:30
hesap donemı baslangıc tarıhı 01.01.2012
hesap donemı bıtıs tarıhı 31.12.2012
genel kurul yapıldı mı? Evet
alınan kararlar - yk ve denetım kurulu ıbra edıldı. - yk kar dagıtım onerısı aynen kabul edıldı. - esas sozlesme degısıklıklerı onaylandı - yk uyelıklerıne a grubunu temsılen hamdı akın ıpek, cafer tekın ıpek, melek ıpek ve koza ıpek holdıng a.s. Adına ısmet sıvrıoglu, bagımsız uyelıklere ısmet kasapoglu ve yusuf koyce secıldıler - yk tarafından secılen bagımsız denetım sırketı onaylandı
alınan kararlar arasında tıcarı unvana ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır
alınan kararlar arasında faalıyet konusuna ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır
alınan kararlar arasında sırket merkezıne ılıskın ana sozlesme tadılı hususu var mı? Hayır

nakıt kar payı odeme seklı nakıt temettu odenmeyecek

pay grup bılgılerı 1 tl nomınal degerlı paya 1 tl nomınal degerlı paya
c grubu,kozaa(eskı),trekoza00014 0,0000000 0,0000000
a grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),trekoza00030 0,0000000 0,0000000
b grubu,ıslem gormuyor(ımtıyazlı),trekoza00048 0,0000000 0,0000000

pay bıcımınde kar payı dagıtılacak mı? Hayır

acemihissedar
29-05-2013, 18:25
temettü dağıtılmayacağını tahmin ediyorduk zaten.. bugun iyi tutunduk.. ama yarın ne olur?

acemihissedar
30-05-2013, 08:44
Genel kurulda gecti.. Bakalim neye tutunucaz..

Yatırımcı da kalmamış anlaşılan...

merkad
30-05-2013, 10:49
5,90 dan 3,80 e yüzde yüzde 42 düşürenler ancak yüzde 10 yükseltip 4,20 yapanlar endekse göre zayıf gösterenler milletin coluk cocugunun rızkını alanlar telefonda satma kafanı taşlara vurursun diyenlere ve ipek grubuna hakkımı helal etmiyorum bizde esnafız be müşterimiz için elimizden geleni yapıyoruz ekmek parası alalım diye bugünü yazıyorum sizde yazın ahirette sıratta inş rabbim sizle karşılastırır o zaman hisselerinizi elinize vereceğim ben haklıyım böyle ticaret böyle ahlak sizde gördüm sabancı koç almadık banka almadık faiz bulaşmasın dedik ama elinize yüzünüze bulaştırdınız yazıklar olsun

merkad
30-05-2013, 11:58
Spek efendi ne zaman ne cıkaracak biliyor sat yukardan malla al aşagıdan milleti uçan da yok kaçanda arttır malı ne geçiyor eline sonra geç ekran başına göbeğini kaşıya kaşıya isyanları oku burda nefsinin keyfi gelsin zaten nefsin ele geçirmiş seni git diz çök tövbe et bu dünyaya geliş amacını gerçeğini yaşa

cahocaho
31-05-2013, 16:27
inşallah batarsın.. bütün paramı kaybetmeye razıyım.. sen yeterki iflas et..

acemihissedar
31-05-2013, 17:01
iflas erteleme alan seker pilic %5 ve bizim KOZAA %4,05 eksi... şirket iflas mı etti acaba..bizim mi haberimiz yok?

acemihissedar
31-05-2013, 17:07
rezerv acıklanacaktı hani? hani daha cok yolu vardı bu hissenin? hani bir suru raporlar yazılmıştı.. Hani Başbakan ile Amerika'ya gitmişlerdi... Hani petrol kanunun çıkmasını bekliyorlardı.. hani hani hani derken aldık mı kucağımıza hisseleri... vay anasını sayın seyirciler..

zaten acemihissedar yazmışız adımıza.. adımızdan belli.. ne işim var benim borsada.. hadi benim işim yok o kadar çizen yazan adamında mı işi yok..

3-5 günderi öncesine bak.. Eczacıyatırım a bak..hedef fiyatını 6 ya cekmiş.. bu adamlar nasıl analist?

maxxyz
31-05-2013, 17:07
Cemaş ilk siparişini Koza Altın’dan aldı

Çemaş Döküm’den KAP’a yapılan açıklamaya göre, şirketin kendi bünyesinde geliştirdiği altın madenlerinin öğütülmesinde kullanılan bilya mamulü için ilk siparişini aldı. Açıklamada, Koza Altın İşletmelerinden 200′er tonluk partiler halinde alınan siparişlerin teslimatının Haziran 2013 başında yapılacağı belirtildi.

acemihissedar
31-05-2013, 17:39
http://markets.ft.com/research/Markets/Tearsheets/Forecasts?s=KOZAA:IST

financial times in hedef çalışmaları linki. En düşük fiyatlar bu geldiğimiz noktalar olarak belirtilmiş. Orta vade hedefi 7,08 TL. Ve adamlar halen AL diyor..

valla kime inanamalı.. Ben anlamadım...

Yatırım tavsiyesi değil..kesin değil..

maxxyz
31-05-2013, 18:10
http://markets.ft.com/research/Markets/Tearsheets/Forecasts?s=KOZAA:IST

financial times in hedef çalışmaları linki. En düşük fiyatlar bu geldiğimiz noktalar olarak belirtilmiş. Orta vade hedefi 7,08 TL. Ve adamlar halen AL diyor..

valla kime inanamalı.. Ben anlamadım...

Yatırım tavsiyesi değil..kesin değil..

Kozaa 5,90 liralardayken aracı kurumlar 8-9 lira hedef fiyat, uzun vade diye diye 3,70 lere kadar bastılar
Kişisel fikrim 3 liranın altına sarkarsa belki alınır..

aşur
31-05-2013, 18:37
alın size takaslar.
http://r1305.hizliresim.com/19/z/nnm3m.bmp (http://bit.ly/c25MCx)

karnlık oda işlemleri

http://l1305.hizliresim.com/19/z/nnm4c.bmp (http://bit.ly/c25MCx)

labine
31-05-2013, 21:25
aşur bey, ipeke takaslarını da paylaşabilirmisiniz mümkünse

maxxyz
03-06-2013, 02:58
Geçen hafta (Perşembe ve Cuma) Merrill Lynch 150 milyon dolarlık bist satışı yapmış, sabah borsada çok şeyler olabilir..

Cantunç
03-06-2013, 12:17
İktidarın verdiği destekle miyon dolarlık şirketten milyarlarca dolarlık şirket ederi olan bu noktalara geldiler, durum tersine dönmeye başlarsa ki şu anda öyle görünüyor, bana göre hiç umulmadık yerlerden alım fırsatı verir almak isteyenlere.....(kesinlikle ytd)

samiii
03-06-2013, 16:43
türkiye battıda bizim haberimiz mi yok kendini bilmez insanlar çıkyor ortalığı karıştırıyor. hakkımı helal etmiyorum . yazıktır ya sözde doğa dostları ayıptır ve provakasyona geliyorsunuz arkadaşlar

samiii
03-06-2013, 16:44
acilen açıga satışların yazaklanması lazım bir malın karşılığı olmalı böyle şey mi olaur ya emir iptalleri yasaklanmalı

samiii
05-06-2013, 15:29
son takasları rica etsek link varsa iyi olur