PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

Kutub
12-11-2013, 15:55
tekstilde ne zaman yukari cekseler 1 kisi asagiya 1 lot satiyor ve dusuyormus gibi gosteriyor ve bunu aylardir yapiyor psikopat her kimse :(

sailor06
12-11-2013, 16:18
Şuan hangi kurum satıyor 1.41 den, duyan bilen var mı?

cogub
12-11-2013, 17:18
Şuan hangi kurum satıyor 1.41 den, duyan bilen var mı?

Kim satıyor bilmiyorum ama oylumdaki hırsızla aynı hareketleri yapıyor.

Kutub
12-11-2013, 18:36
1.39'a dusmesi kotu oldu..yarin 1.34leri test edecektir...halimiz harap 1'in altina dogru gidiyor arkadaslar yaktin bizi borsagundem ve gedik yatirim :((

sailor06
12-11-2013, 20:02
VAKIF gelene gidene vermiş, HSBC de hep alan tarafında olurdu bugün o da mal vermiş...

Ajant
12-11-2013, 20:55
Satış asamadındaki senette tansiyon asagı değil yukarı yonlu olmalı aslında. Bu saatten sonra ne alıcı be satıcı gemileri yakar. Pürüzler anlaşmayla çözülür. Çinlilerin işlerinin yavas ilerlediği bilinir herkes tarafından. Ama bir ön anlaşma yapıldıysa bilgi verilmeli. Kapora, anlaşma olmadan kimse 7 ay beklemez. Ama çinliler TY ye küçük bir payla içeride kalma hakkı 2 senelik vermiş olabilir. Arjantin de oyle yapmışlar. Ama bu kadar bilgi kirliliğine de müsade etmemeli TY. Ne de olsa eski bir basbakanımızın kardesi.. Yakışık almaz.. Bilgi alanlar senette ver -al at oynatıyor. Yatırımcıya, güvenenlere yazık.. Biraz seffaflık iyi gelir

Kutub
13-11-2013, 12:01
abiler tekstilde bi herif var surekli bir lot asagiya satiyor adamin elinde milyonlar var heralde ama niye boyle bir mazosistlik pesinde anlamiyorum ne zaman hisse yukselse sadece 1 adet lot gomuyor satisa hissede satis var gibi gorunuyor sonra :((((

BURKO
13-11-2013, 12:51
Benim anlamadığı hiç mi sırada işlem beklemiyor,böyle 1 lot yazanlar nasıl o anda işlem yapabiliyorlar.istedikleri anda yapma gibi şansları nasıl oluyor.

RGU14
14-11-2013, 11:33
Ama bu kadar bilgi kirliliğine de müsade etmemeli TY. Ne de olsa eski bir basbakanımızın kardesi.. Yakışık almaz.. Bilgi alanlar senette ver -al at oynatıyor. Yatırımcıya, güvenenlere yazık.. Biraz seffaflık iyi gelir

TY dediğiniz, eski başbakan dediğiniz kişilerin kanunla başları ne kadar derde girdi bilmiyorsunuz herhalde. Yüce divanla ben yargılanmadım herhalde. Bu hissede sadece TY veya diğer sahiplerin değil, kamuda görevli bazı kişilerinde büyük kazançlar elde ettiğini düşünüyorum.

Ben ara ara izliyor ve bazen alıyorum ama henüz kazanamadım. Satış haberi veya emaresi gelmezse sıkıntı.

Zaten adamlar uzun süre 0,60-0,80 bandından topladıklarını 1,5-1,70 bandından satarak gizli satışı gerçekleştirdi ve %100 para kazandı.

Bu şekilde bir kazanç varken neden satmaya uğraşsınlar ki ?

YTD sadece bu kağıdı takip ettiğim için yazdım.

cogub
14-11-2013, 12:10
TY dediğiniz, eski başbakan dediğiniz kişilerin kanunla başları ne kadar derde girdi bilmiyorsunuz herhalde. Yüce divanla ben yargılanmadım herhalde. Bu hissede sadece TY veya diğer sahiplerin değil, kamuda görevli bazı kişilerinde büyük kazançlar elde ettiğini düşünüyorum.

Ben ara ara izliyor ve bazen alıyorum ama henüz kazanamadım. Satış haberi veya emaresi gelmezse sıkıntı.

Zaten adamlar uzun süre 0,60-0,80 bandından topladıklarını 1,5-1,70 bandından satarak gizli satışı gerçekleştirdi ve %100 para kazandı.

Bu şekilde bir kazanç varken neden satmaya uğraşsınlar ki ?

YTD sadece bu kağıdı takip ettiğim için yazdım.

Eğer hisseyi sizin dediğiniz gibi bi gurup falan aldıysa %100 çerez parası bile olmaz. Bence tahminleriniz yanlış.

RGU14
14-11-2013, 12:20
Eğer hisseyi sizin dediğiniz gibi bi gurup falan aldıysa %100 çerez parası bile olmaz. Bence tahminleriniz yanlış.

Neden yanlış düşüneyim ki ?

Bankayı gerçekten satmayacaksanız %100 kazanç kaymaklı ekmek kadayıfı.

Banka ve holding'in geçmişini araştırırsanız ne demek istediğimi çok çok iyi anlarsınız.

Bir arkadaşım bu hissede 6-7 yıldan bu yana bekliyor. Bedellilerde cabası !!!!!

cogub
14-11-2013, 12:39
Neden yanlış düşüneyim ki ?

Bankayı gerçekten satmayacaksanız %100 kazanç kaymaklı ekmek kadayıfı.

Banka ve holding'in geçmişini araştırırsanız ne demek istediğimi çok çok iyi anlarsınız.

Bir arkadaşım bu hissede 6-7 yıldan bu yana bekliyor. Bedellilerde cabası !!!!!

hissede %100 kazanan bir kaç kişi dediniz. öyle diyince benim aklıma gurup geliyor. gurup olunca da hisseyi 2 den 20 ye götüren adamlar geliyor aklıma. başka bişey gelmiyor. ericoyu hatırlayın, konya çimentoyu hatırlayın. sizin dediğiniz olay sadece bir kişinin yapabileceği bir iş. o da olsa olsa hissenin sahibi olur. elindekinin tamamını kaptırmamak için ve bilançolarda zarar yazmamak için böyle bi yola başvurmuş olabilir. bu sadece benim fikrim tabi. yanlış düşünüyor da olabilirim.

RGU14
14-11-2013, 13:10
hissede %100 kazanan bir kaç kişi dediniz. öyle diyince benim aklıma gurup geliyor. gurup olunca da hisseyi 2 den 20 ye götüren adamlar geliyor aklıma. başka bişey gelmiyor. ericoyu hatırlayın, konya çimentoyu hatırlayın. sizin dediğiniz olay sadece bir kişinin yapabileceği bir iş. o da olsa olsa hissenin sahibi olur. elindekinin tamamını kaptırmamak için ve bilançolarda zarar yazmamak için böyle bi yola başvurmuş olabilir. bu sadece benim fikrim tabi. yanlış düşünüyor da olabilirim.

Polemik yaratmamak için şunu hatırlatıp konuyu kapatacağım :

Şunu hiç bir yatırımcı unutmasın : borsada işlem gören kağıtların tamamına yakınında EĞER PATRON VEYA ORTAKLAR işin içinde değilse bahsettiğiniz büyük çıkışlar olmaz, yapılamaz.

Bunu bilip, ihtiyaç olunmayan para ile ve grafikler incelenerek kağıt alınmalıdır.

Saygı ve sevgilerimle.

cogub
14-11-2013, 13:58
Polemik yaratmamak için şunu hatırlatıp konuyu kapatacağım :

Şunu hiç bir yatırımcı unutmasın : borsada işlem gören kağıtların tamamına yakınında EĞER PATRON VEYA ORTAKLAR işin içinde değilse bahsettiğiniz büyük çıkışlar olmaz, yapılamaz.

Bunu bilip, ihtiyaç olunmayan para ile ve grafikler incelenerek kağıt alınmalıdır.

Saygı ve sevgilerimle.

aynı şeyi söylüyoruz işte. benim eksik yazdığım cümleyi siz tamamladınız. bu hissede patron var ama ortaklar(yani malum gurup) yok. patron yalnız kalmıştır diye düşünüyorum.

pasha34
14-11-2013, 18:51
boşyere parmaklarınızı yormayın......

doğumlar acısız sancısız olmaz......

bepanten
14-11-2013, 21:04
abiler tekstilde bi herif var surekli bir lot asagiya satiyor adamin elinde milyonlar var heralde ama niye boyle bir mazosistlik pesinde anlamiyorum ne zaman hisse yukselse sadece 1 adet lot gomuyor satisa hissede satis var gibi gorunuyor sonra :((((
adam olduğunu nerden çıkarıyorsunuz..minoş dur minnoş..minnoş iyi para vuruyo..zencilotti alt çizgisinden çevirip zenci ısırığı hareketine başladı..bakalım bu seferkilerden mutlu olacakmı..hisseye yansıtıyo nasılsa anlarız..
mesutun kardeşi %10 dolaylı azınlık turgut beleşe ele geçirdikleri bankayı memleketin tek** bankası yaptılar..iyiki memleket bunların elişne düşmemiş..tekstile benzerdi.bi daha iflah olamazdık...

soulslayer
15-11-2013, 05:39
adam olduğunu nerden çıkarıyorsunuz..minoş dur minnoş..minnoş iyi para vuruyo..zencilotti alt çizgisinden çevirip zenci ısırığı hareketine başladı..bakalım bu seferkilerden mutlu olacakmı..hisseye yansıtıyo nasılsa anlarız..
mesutun kardeşi %10 dolaylı azınlık turgut beleşe ele geçirdikleri bankayı memleketin tek** bankası yaptılar..iyiki memleket bunların elişne düşmemiş..tekstile benzerdi.bi daha iflah olamazdık...Aman diyim ağzını hayra aç azizim ..5 sente muhtaç olurduk kiii:beurk::frown:...

rozbek501
15-11-2013, 15:24
bankanın satışından bi haber var mı.kaç ay geçti ses seda yok.kasım ayında bi haber gelir mi

zakemaco
17-11-2013, 14:17
Haber fiyatından belli oluyordur.Yani beklemeye devam:(

rozbek501
18-11-2013, 21:57
bizim TY yeğenini evlendirmiş bu moralle de bankayı evlendirir mi

sailor06
21-11-2013, 18:30
Doğum sancısı şiddetlendi ve sıklaştı. SU gelmek üzere. Hissediyorum :)

rozbek501
25-11-2013, 10:29
topikte kimseler kalmamış.anlaşılan herkes ümidini kesmiş.hadi hayırlısı....

Ajant
28-11-2013, 00:04
Hakikaten kimse kalmamış forumda. Demek ki işlem yapanlar üç beş kişi ve tümü profesyonel. buralara yazmaya gerek bile duymayacaklardan.. Görüntü şu Kasım toplantısı öncesi hareket yapılır, 2-3 gün kala çinli bankadan bir şey çıkmayacak dedikodusu ile senet aşağı kayar.. kardeşim nereden bileceksiniz siz gavurun toplantısında ne konuşulacağını ? bir şey olacaksa sizler bile duyamazsınız. Ajanslar anında haberi, beklentiyi geçiverir.

O nedenle bu senette o almış , bu satmış hiç bir önemi yok. Fiyatın da önemi yok. Tek önemli olan satışın çarpanı. Yani özsermayesinin kaç katına satılacağı ve satılabileceği. Bunun haberinin zamanını turgut bile bilemez. Hatta niye uzadığı hakkında net fikri bile olmayabilir. O yüzden kimseye inanıp güvenmeyin, oldu bu iş veya olmadı bu iş diyenlere..

Olursa senet 2,5 ye gider, olmazsa çinliler başkası ile görüşmeler başlar, gazetelere düşer v.s. Bir insan bir varlığını, araba, ev satmaya karar verdiyse bir şekilde satar. ondan hayır gelmez ona. Kimseye bir öneri vermek istemem ama bu iş bir şekilde bitecek bu ay mı sonraki mi yoksa bir sonraki mi bilmem...

ytd değildir...................

zuesx
28-11-2013, 01:03
bize artık gına getirdi, bu sene bitmeden bu işi ya sonlandırsın yada açıklama yapsın bir banka yada firma ile uzlaşmadayım falan desin bu nedir 9 aydır suskunluk hiç bir bir kimseden bir haber çıkmaz kimi kandırıyorsunuz bizi kandırmazsınız biz burdayız kanımızın son damlasına kadar hakkımızı savunuruz, Türkiye eski Türkiye değil herkesin gözü açıldı, kimse Türkleri uyuyor sanmasın her şekilde satış haberi olsun olmasın hakkımızı aramasını biliriz biz yatırımcıysak oda patronluğunu iyi yapacak yapmassa kanun yatırımcıdan yana patrondan yana değil....

Hakikaten kimse kalmamış forumda. Demek ki işlem yapanlar üç beş kişi ve tümü profesyonel. buralara yazmaya gerek bile duymayacaklardan.. Görüntü şu Kasım toplantısı öncesi hareket yapılır, 2-3 gün kala çinli bankadan bir şey çıkmayacak dedikodusu ile senet aşağı kayar.. kardeşim nereden bileceksiniz siz gavurun toplantısında ne konuşulacağını ? bir şey olacaksa sizler bile duyamazsınız. Ajanslar anında haberi, beklentiyi geçiverir.

O nedenle bu senette o almış , bu satmış hiç bir önemi yok. Fiyatın da önemi yok. Tek önemli olan satışın çarpanı. Yani özsermayesinin kaç katına satılacağı ve satılabileceği. Bunun haberinin zamanını turgut bile bilemez. Hatta niye uzadığı hakkında net fikri bile olmayabilir. O yüzden kimseye inanıp güvenmeyin, oldu bu iş veya olmadı bu iş diyenlere..

Olursa senet 2,5 ye gider, olmazsa çinliler başkası ile görüşmeler başlar, gazetelere düşer v.s. Bir insan bir varlığını, araba, ev satmaya karar verdiyse bir şekilde satar. ondan hayır gelmez ona. Kimseye bir öneri vermek istemem ama bu iş bir şekilde bitecek bu ay mı sonraki mi yoksa bir sonraki mi bilmem...

ytd değildir...................

gümüt45
29-11-2013, 11:23
vay arkadas ne serefsiz bir hisse oldu bu turgut yilmaz ve kardeşi cok serefsiz ler yillarca ülkeyi yediler sattilar herseye el altinda hissadar oldular simdi satacagiz deyip satmiyolar bankayi bunlarin .paraya ihtiyaci olan insanlar dayil arkadasdar manisain en büyük 2 firmsina ortaklar kagit üzerinde deyil bunlar yillar önce özelerstimede sirkatlari bu firmalara verip acik senet alip kar dan her yil ciro aliyolar bunlar cakal insanin lkanini emmeden para vermezler .. zararimiz cikarsak sükür dicegim bu serefsiler kurtulmak gerek ..

rozbek501
01-12-2013, 00:27
Cuma günü Alecta pensionsförsakring 500.000 lot satım yapmış.Bu durum hissenin geleceğini nasıl etkiler...

maruf2001
01-12-2013, 12:00
Cuma günü Alecta pensionsförsakring 500.000 lot satım yapmış.Bu durum hissenin geleceğini nasıl etkiler...

bu hisse için 500 bin lot nedirki........ytdeğildir.

sailor06
02-12-2013, 22:41
Medyadan ve iş çevresinden GSD Holding ve TY ı takip eden dostlara bir sorum olacak. Kulağıma gelen o ki, Güneydoğu Anadolu da TY büyük bir enerji vb yatırıma girmiş ve ciddi miktarda fon gereksinimi varmış. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen detaylandırabilirler mi?

03-12-2013, 00:23
http://666kb.com/i/cjri1byqqm0e35y5z.jpg

erenaral
03-12-2013, 11:22
her gün aynı hareket bunların amacı nedir ya?

batakcı1
03-12-2013, 12:02
sabahleyin tekstil baş ekonomisti cnn. ne çıktı bi bok açıklayacak zannettiler ondan hareket oldu ama bi bok çıkmadı

erenaral
04-12-2013, 10:50
***ALGYO******ATLAS******AVGYO******CLKHO******GLB MD******OYAYO******OYLUM******TEKST***BORSA İSTANBUL A.Ş.( Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )
"Pay Endeksleri Temel Kuralları"nın 4.4.e maddesi gereğince, 04.12.2013 tarihinden itibaren Pay Endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay oranları

Alarko GMYO için %48,
Atlas Yat. Ort. için %100,
Avrasya GMYO için %62,
CLK Holding için %51,
Global Men. Değ. için %22,
Oyak Yat. Ort. için %28,
Oylum Sınai Yatırımlar için %36,
Tekstilbank için %24

olarak dikkate alınacaktır.
Tablo Başlığı

ZICO
04-12-2013, 11:44
buyur birader

http://666kb.com/i/cjszta8aedk7pixvv.jpg

Ajant
04-12-2013, 21:43
Mart ayından bu yana geçen sürede ne olduğuna bundan sonra ne olacağına dair hiç bir açıklama yapmayan banka yönetimini kınıyorum. Her ne kadar % 75 sizin de olsa madem halka açık bir şirket yönetiyorsunuz % 25 gibi yaklaşık, 160 milyon TL büyüklük eden halka açık kısıma karşı sorumluluk taşıyorsunuz.....

Her hangi bir alıcı ile "Due dilligence" aşamasına gelindi mi ?
Çinli ICBC ve körfezden bankaların adı geçen pazarlıklarda son durum nedir ?
Şu anda 0.96 da bulunan PD/DD oranı pazarlıklarda hangi seviyede konuşuluyor ? Yonetim kurulu bu sözkonusu oranda en düşük hangi seviyeyi baz alıyor ?
Yonetimin banka satış isteğinde bir azalma söz konusu mu ?

Daha bir çok soru var ama önemlileri bunlar..
Bu soruları periyodik olarak herkes yatırımcı ilişkilerine sorsun..

BURKO
05-12-2013, 10:38
Bu nasıl bir işlem hacmi daha 10 lot işlem olmuş.

sailor06
06-12-2013, 17:41
Sağ cep sol cep oyunu mu yine? O 150bin lotları 175bin lotları kim kime veriyor? Akşam HSBC ne yapmış bakayım, iyi polisimiz artıda mı ekside mi?

06-12-2013, 17:46
http://666kb.com/i/cjv9yrbqspcvo53xz.jpg

cogub
09-12-2013, 11:42
bankayı sahibi satamadı, biz mi satsak acaba. Belki bi hareketlenme olur :D

rozbek501
09-12-2013, 19:26
kaç gündür 1.42 ye demir attı.ne ileri gidiyor ne de düşüyor.bankanın satışından bir haber gelmeyince bu kağıttan bi halt olacağını sanmıyorum...

__________________________________________________ __________________________________________________ ________
ytd

cogub
10-12-2013, 11:36
bu benim kısmetim biliyorum da, sizin suçunuz ne arkadaşlar. Bir hissede bari hırsızların eline düşmesem fakir sevindircem valla. Ne biçim bi dünyadır bu arkadaş, yer gök hırsız dolu. :arf:

rozbek501
10-12-2013, 11:51
hissede eski arkadaşlar da vardı önceden.bir kaç kelam ederdi bilgilenirdik.TRUST ME , SOULSLAYER ...şimdi kimseler yazmaz oldu....
yoksa satıp çıktılar mı.

metcezir
10-12-2013, 16:24
http://u1312.hizliresim.com/1j/b/vcrb1.jpg

erenaral
10-12-2013, 17:34

biraz daha açarmısnız?

cogub
11-12-2013, 11:52
biraz daha açarmısnız?

aracı kurumların hepsi yavaştan yavaştan alıyor. fiyat alım için uygun olabilir diye yorumladım ben.

erenaral
11-12-2013, 14:28
inşşalah biraz hareketlenme olur..

rozbek501
12-12-2013, 11:57
bu gün biraz yukarıda gidiyor.inşallah devamı gelir.

Reyiz
12-12-2013, 12:18
8 sene önce de bankayı satıyorlardı. hala da satıyorlar sözde. aylar geçti en son gelişmeden sonra ne bir açıklama ne birsey. iki kere görüşmeler devam ediyor dendi o da tabanlara gelen tahtayı bi nebze olsun sakinleştirmek içindi.
bir kaçkere yatırımcı ilişkilerine cevap yazdım. tınlayan olmadı bile.
turgut dedin mi değil 2, 12 kere düşünecen...

işçi74
13-12-2013, 10:02

met dostum tşkler,,

sailor06
13-12-2013, 21:02
Kap : Gsd holdıng a.s. / gsdho [tekst] ozel durum acıklaması (guncelleme) 13.12.2013 19:54:46

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=326402

kap : Gsd holdıng a.s. / gsdho [tekst] ozel durum acıklaması (guncelleme) 13.12.2013 19:54:46

ozel durum acıklaması (guncelleme)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Aydınevler mahallesı kaptan rıfat sokak no:3 kucukyalı 34854 maltepe ıstanbul
telefon ve faks no. : Tel: (216) 587 90 00 faks: (216) 489 97 95
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel: (216) 417 10 08 faks: (216) 489 97 95
orjınal acıklamanın tarıhı : 27.03.2013 / 03.04.2013
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Sırketımız'ın 13 aralık 2013 tarıhlı yonetım kurulu toplantısında, gsd holdıng a.s.'nın tekstıl bankası a.s.'nde sahıp oldugu hısselerın tamamı veya bır kısmının muhtemel alıcılara satısı ıle ılgılı fınansal danısman olarak merrıll lynch ınternatıonal, london'ın fınansal danısman, atım&atım hukuk burosu'nun hukuk danısmanı olarak munhasıran yetkılendırılmelerı kararlastırılmıstır.

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

Sırketımız'ın 13 aralık 2013 tarıhlı yonetım kurulu toplantısında, 3 nısan 2013 tarıhlı ozel durum acıklaması ıle kamuya duyurulan gsd holdıng a.s.'nın tekstıl bankası a.s.'nde sahıp oldugu hısselerın tamamı veya bır kısmının muhtemel alıcılara satısı ıle ılgılı fınansal danısman olarak bnp parıbas, london'ın yetkılendırılmesının 13 aralık 2013 tarıhı ıtıbarıyle sonlandırılması, bu defa aynı konuyla ılgılı olarak merrıll lynch ınternatıonal, london'ın fınansal danısman, atım&atım hukuk burosu'nun hukuk danısmanı olarak munhasıran yetkılendırılmelerı kararlastırılmıstır.

13-12-2013, 21:08
hadi bakalım bu sefer satın artık

işçi74
13-12-2013, 21:12
hadi bakalım bu sefer satın artık

şimdi bnp den alıp neden merile verdi bunlar derken kati olarak satacakları kesinleştiğini anladım,,

demekki prüz çıktı,ğideremedi bnp,

cogub
13-12-2013, 21:41
şimdi bnp den alıp neden merile verdi bunlar derken kati olarak satacakları kesinleştiğini anladım,,

belki bnp de satılmayacağı kanaatine vardı, çekildi. Olamaz mı acaba... hani kimseyi etkilemek de istemem ama haber ümit vermiyor sanki...

mtns
13-12-2013, 21:43
bana göre, merry müşteri buldu, geldi gsd ye bnp yi aradan çıkarın dedi, anlaşalım dedi.. bu haber direkt bnp ile sözleşme sonlandırıldı şeklinde olsa taban yerdik.. ama aynı anda göndermeleri beni olumlu yönde düşündürüyor.. en azından satmaya niyetliler ve ciddiler...

cokuzuncu
13-12-2013, 21:46
pala testilde spek mi oldu simdi

işçi74
13-12-2013, 21:50
belki bnp de satılmayacağı kanaatine vardı, çekildi. Olamaz mı acaba... hani kimseyi etkilemek de istemem ama haber ümit vermiyor sanki...

bana göre, merry müşteri buldu, geldi gsd ye bnp yi aradan çıkarın dedi, anlaşalım dedi.. bu haber direkt bnp ile sözleşme sonlandırıldı şeklinde olsa taban yerdik.. ama aynı anda göndermeleri beni olumlu yönde düşündürüyor.. en azından satmaya niyetliler ve ciddiler...

:yes::yes::yes:

cogub
13-12-2013, 21:54

merrıll lynch küçümsenecek bir finansal danışmanlık şirketi değil. aslına bakarsanız ben de iyi niyetliyim. durup dururken kimse danışmanlık şirketini değiştirmez. ama konu tekstilbank olunca düşündürüyor. inşallah olumlu olur da millet en azından zararını kurtarır. ama yine de aklınızın bi köşesinde "ya olumsuzsa" sorusu bulunsun derim ben...

sailor06
13-12-2013, 21:55
Sanırım artık hiçbirimizin TY nin bankayı bu sefer satacağına dair şüphesi kalmamıştır. Ayrıca önemli bir başka ayrıntı da şu ki; BNP ile işbirliği sonlandırılırken, Merrill ile devam edeceği haberi aynı açıklamada yer alıyor...

bence
13-12-2013, 23:32
Bu yeni gelişme oldukça güzel bir haber, zira benim bankanın satılacağına ilişkin umudum her gün biraz daha azalıyordu. Çünkü neredeyse 9 ay gibi çok uzun bir zaman hiç bir ilerleme kaydedilmeksizin geçmişti. Demekki satışa aracılık edecek BNP Paribas Tekstilbankı satmayı beceremedi veya patron efendiyi tatmin edici bir fiyat verecek müşteri bulamadı. Dolayısıyla Turgut efendi PNB'den umudu kesince yeni ve taze bir girişim başlattı. Bu haber en azından Tekstilbankın satış sürecinin devam ettiğini gösterir, belirsizlikten daha iyidir.
Bu yeni gelişme bizlerde de yeni bir umut ışığı yanmasına neden oldu, çünkü Merrill Linch hakikaten bu alanda Dünyanın ilk 5'i arasına girmiş sadece bu yıl yarım trilyon doların üzerinde M&A gerçekleştirmiş ve PNB'ye göre oldukça (BNP ilk 10'da bile değil) deneyimli. Danışmanlığını ve yönetimini yaptığı Fon sayısı da oldukça kabarık. Ayrıca Tekstilbankı da bu satış için genel müdürlük binasını satarak, şubeleri yeniden yapılandırarak eskiye göre satışa daha uygun hale getirdiler. Belki bu kez daha kolay satılabilir. Öte yandan Turgut efendinin bu kez satış konusunda oldukça ciddi olduğunu gösterir bu yeni girişim. Zira 2008'de olduğu gibi umudunu tamamen yitirip satıştan vazgeçtik de diyebilirdi. Bana göre zaten başkaca da bir alternatifi yok. Deneyim de kazandı bu iki başarısızlıktan. Bu 3.cü girişimde de başarısız olursa kesin turgut efendinin intiharı ve sonu olur bu başarısızlık.

Ajant
14-12-2013, 00:02
Satış isteği bir kez daha altı büyük kalım bir çizgi ile çizilerek belirtilmiş oldu. Merrill Lynch Türkiye'de de son dönemde ikinci halka arzlarda çok başarılı bir şirket. Potansiyel alıcılar güçlü ve istekli olmasalar bu işe talip olmazdı. İş bitiriciliği nedeniyle tercih edilmiştir. Hızlı ve profesyonel olmaları ile biliniyorlar.
Alıcıların orta doğu kökenli olma olasılığı yüksektir. Bir çok bankanın Türkiye'ye gelmek istediğini biliyoruz. Çinliler işi uzata uzata Alternatif gibi yine birisine kaptıracaklar. Bu rekabet fiyatı daha da yukarı çeker. Bana göre 1,75-2 arası bir PD/DD oranı çıkacaktır bu da 2,50-2,90 TL arasında bir yerde oluşacaktır.
Borsadaki fiyatın 1,45'te olmasın bakarak hareket etmemek lazım. Fiyat ciddi bir alıcı ortaya çıktığında çok hızlı uyum sağlar satış fiyatına. Alternatifte de böyle oldu.

YTD değildir

14-12-2013, 00:02
http://666kb.com/i/ck2mzrnp3cf6d0w1j.jpg

çulsuz
15-12-2013, 11:52
elinde mal olmayanlar için güzel haber.tekstilbank yine insanları tersköşeye yatırdı.ben şahsen artık çinlilere kesin satıldı diye bekliyordum.ama yine hüsran.yok bankaya alıcı geldi.yok kapıdan içeri girdiler.yok busefer işi tamam.hepsi palavra.adamlar ceplerini yine yalan dolan haberle doldurdu.burada bunu iyi bir haber olarak algılayanlarada şaşıyorum.iyi haber satıldı üstelik beklentilerin üstünde bir fiyata gibi olurdu.bence adamlar vazgeçtik yada satamadık diyemedi,bu saatten sonrada diyemezdi zaten.şu güne kadar ben çinlisinden katarlısına ,japonundan lüblanlısına,10 tane yazı bulurum internette.inşallah siz haklı çıkarsınız da pazartesi günü en azından bir iki basamak alttan açar.sizde alır para kazanırsınız.benim artık bunlarla işim olmaz....kesinlikle ama kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.............

işçi74
15-12-2013, 12:29
vah koca balığı kediler yedi:)
http://www.youtube.com/watch?v=ty2lYiOa9pQ

http://www.youtube.com/watch?v=ZqWHzkG4u8g

işçi74
15-12-2013, 14:43
vah koca balığı kediler yedi:)
http://www.youtube.com/watch?v=ty2lYiOa9pQ

exaliye slm,,

bt1900
16-12-2013, 09:44
şimdi bu kadar olaya rağmen geçmişte bu forumda ve başka forumlarda banka satıldı diye haber yayanlar , şu site bu sitede yazıyor diyenler bankada tanıdığım var diyip konuşan o kadar insan var ki..bir kaç kişi değil...arkadaşlar şu gösteriyor buralar yalan dolan dolu .. herkes ona göre karar verip mal alsın yada satsın .. kimse kimseye iyilik için para kazandırmaz ... bu forumlarda alacağınız bilgiler tavsiyedir harici değildir sonucu %99 hüsrandır bu denenmiş yaşanmıştır.. burda tüm arkadaşları bu foruma dışardan takip edenleri uyarıyorum .. herkes dikkat etsin.. ve yazdıklarını paylaşmadan önce nasıl bir sonuç doğurur diye düşünsün .. lütfen .. herkese bol kazançlar..

GTi
16-12-2013, 10:11
16/12/2013 06:30
GSD Holding, Tekstilbank'ın olası satışı için Merrill Lynch ve Atım&Atım Hukuk Bürosu'nu yetkilendirdi

GSD Holding A.Ş.'nin Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu
hisselerin tamamı veya bir kısmının muhtemel alıcılara satışı ile
ilgili olarak Merrill Lynch International London'ın finansal
danışman, Atım&Atım Hukuk Bürosu'nun hukuk danışmanı olarak
münhasıran yetkilendirilmeleri kararlaştırıldı.
GSD Holding'den konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada, Şirketin
13 Aralık 2013 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, 3 Nisan 2013
tarihli özel durum açıklaması ile kamuya duyurulan GSD Holding
A.Ş.'nin Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu hisselerin tamamı veya
bir kısmının muhtemel alıcılara satışı ile ilgili finansal danışman
olarak BNP Paribas London'ın yetkilendirilmesinin 13 Aralık 2013
tarihi itibariyle sonlandırılmasının, bu defa aynı konuyla ilgili
olarak Merrill Lynch International London'ın finansal danışman,
Atım&Atım Hukuk Bürosu'nun hukuk danışmanı olarak münhasıran
yetkilendirilmelerinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

bence
16-12-2013, 10:44
Görüyorum ki bazı arkadaşlar haklı olarak bardağın boş yanını görüyorlar, zira sütten ağızları yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyorlar. Buna karşın şahsen ben daha önce de belirttiğim gibi bardağın dolu yanını görme yani pozitif düşünme eğilimindeyim.

Öncelikle şunu ifade edeyim ki, Tekstilbankın satış sürecindeki bu finansal danışman değişikliği BNP Paribasın başarısız olduğunun somut bir kanıtıdır. BNP ya satıcıyı mutlu edemedi ya da alıcıyı, kimbilir belki de doğru dürüst bir müşteri bulamadı.
Dolayısyla bu başarısız aracı BNP ile devam etmemek ve yeni bir aracı bulmak doğru ve olumlu bir karardır. Ayrıca yeni bir aracıyla devam kararı patron efendinin Tekstilbankın satışında kararlı olduğunun göstergesidir. Ya satılacak ya satılacak.

Bu başarısızlığı ve beceriksizliği sadece satışa aracılık eden BNP Paribasa yıkmak da doğru değil, en az onun kadar sorumlu olan ve burnu havada tok satıcı gibi görünen patron turgut efendi ve şurekasıdır. Birincisi satış işlemlerine çok geç başladılar, bunun 2012'nin başlarında yapılması gerekirdi. Yani kısmen geç kaldılar, zamanlama hatası.

İkincisi satacakları arabayı toz-toprak içinde yıkamadan, ezik, çizik, vuruk içinde bir rötuş dahi yapmadan son derece kötü ve hor kullanılmış halde satışa çıkardılar. Doğal olarak alıcılar da istedikleri parayı vermedi. Çok düşük fiyat verdi ya da beğenmedi, Son zamanlarda ufak tefek rötüşlar yapmaya başladılar. Ama iş işden geçmek üzere.

Umarım ve dilerim ki turgut efendi geçmişteki ve bu süreçteki hataları tekrar yapmaz, birazcık ders alır da üçe beşe bakmayıp bankayı elinden çıkarır zira konjonktür kötüye gidiyor. Diğer yandan Merrill Linch de benzer bir hayal kırıklığı yaşatmaz ve satışı kısa zamanda mutlu sonla neticelendirir. Zira Türkiye'de Limak Holdingin çimento alanındaki satın almalarına, Eczacı İlacın satışına, Acı Bademin, Migros'un satışına, Türk Telokom, Vakıfbank, Halkbank gibi halka arzlarda danışmanlık yapmış bir Dünya devi. Yüce Yaradan hepimiz için en hayırlısını versin.

Bu yeni gelişme oldukça güzel bir haber, zira benim bankanın satılacağına ilişkin umudum her gün biraz daha azalıyordu. Çünkü neredeyse 9 ay gibi çok uzun bir zaman hiç bir ilerleme kaydedilmeksizin geçmişti. Demekki satışa aracılık edecek BNP Paribas Tekstilbankı satmayı beceremedi veya patron efendiyi tatmin edici bir fiyat verecek müşteri bulamadı. Dolayısıyla Turgut efendi PNB'den umudu kesince yeni ve taze bir girişim başlattı. Bu haber en azından Tekstilbankın satış sürecinin devam ettiğini gösterir, belirsizlikten daha iyidir.
Bu yeni gelişme bizlerde de yeni bir umut ışığı yanmasına neden oldu, çünkü Merrill Linch hakikaten bu alanda Dünyanın ilk 5'i arasına girmiş sadece bu yıl yarım trilyon doların üzerinde M&A gerçekleştirmiş ve PNB'ye göre oldukça (BNP ilk 10'da bile değil) deneyimli. Danışmanlığını ve yönetimini yaptığı Fon sayısı da oldukça kabarık. Ayrıca Tekstilbankı da bu satış için genel müdürlük binasını satarak, şubeleri yeniden yapılandırarak eskiye göre satışa daha uygun hale getirdiler. Belki bu kez daha kolay satılabilir. Öte yandan Turgut efendinin bu kez satış konusunda oldukça ciddi olduğunu gösterir bu yeni girişim. Zira 2008'de olduğu gibi umudunu tamamen yitirip satıştan vazgeçtik de diyebilirdi. Bana göre zaten başkaca da bir alternatifi yok. Deneyim de kazandı bu iki başarısızlıktan. Bu 3.cü girişimde de başarısız olursa kesin turgut efendinin intiharı ve sonu olur bu başarısızlık.

MedwiG
16-12-2013, 11:13
http://666kb.com/i/ck55089v4a5sqzcxt.gif

erkon43
16-12-2013, 12:48
bu bankanın satışı çok uzun yıllardır gündemde.satış yetkisini değiştirmişlerki yapılan açıklamaya görede.sanki daha olumlu olacaktır.satış sürecinin bu defa ya yarı yarıya ortaklık yada belirtildiği gibi tamamının satışı söz konusu olduğu yapılan resmi açıklamadan anlaşılmaktadır.bu durum olumlu bir beklenti oluştuduğunu görülmektedir.

işçi74
16-12-2013, 12:56

yiğidonun biri aslan payı almış:)

işçi74
16-12-2013, 12:57
kademelerde ğüzel,,endekste bu hafta terse dönerse tereyağ ğibi üstte çıkarız:)

cogub
16-12-2013, 13:05
kademelerde ğüzel,,endekste bu hafta terse dönerse tereyağ ğibi üstte çıkarız:)

merilly'nin müşterisi hazır olabilir desem de ortalığı biraz karıştırsam. Tahmin ama sadece :D

erkon43
16-12-2013, 13:06
satılırsa şayet.2,5-3 tl gibi rakamları görmesi lazım.Y.T.D..

erkon43
16-12-2013, 13:10
dolarında yüzde 20 yükselmesi nedeniyle 2,5- 3 tl ederi var.Y.T.D..

mtns
16-12-2013, 13:10
http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/1106263-islamic-bank-1-milyar-dolarla-geliyor

Gel vatandaş.. 300 milyon usd lisansa vereceğine biz sana hazır y.içi ağı kurulu, ve müşterisi olan tekstilbankı 500 e verem anlaşam.. :he:

işçi74
16-12-2013, 13:11
met takası verdiğinde gediğin malları dikkatimi çekmişti,neden bilmiyorum,,

understress
16-12-2013, 14:19
Ben bu sefer umutluyum. daha önceki satış sürecinde konjonktür iyi değil deyip vazgeçmişlerdi. Bu sefer kararlı duruyorlar. BNP'yle olan anlaşmayı iki sebeple iptal etmiş olabilirler. Ya sen bu işi beceremedin seninle devam etmeyeceğim dediler ya da merril lynch'le anlaşması olan satın almaya hazır birileri var. Satış sürecinin devam ettiğini gösterir her iki durum da. Hayırlısıyla bekliyoruz

erenaral
16-12-2013, 16:06
RAPOR-Piyasalarda Gelişmeler/Beklentiler(Ceros Menkul Değerler)

Ceros Menkul Değerler ( http://www.ceros.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:
"BİST 100 endeksi haftanın son işlem gününe yaklaşık 600 puanlık
yükselişle 73.586 puandan başladı. Güne yüksek seviyelerden
başlamasının yanında bu seviyeden gelen satışların karşılanmasıyla
seans boyunca bu seviyelerin altına düşmeden işlem gören endeks, VOB’a
gelen alış ve satışlarla ufak çaplı hareketler yaşasa da günün ilk
seansını %0,88 oranında yükselişle 73.717 puandan kapattı. İkinci
seansın hemen başlarında, banka hisseleri önderliğinde gelen alışlarla
74.000’in üzerine çıkan BİST 100 endeksi, günü 993 puanlık yükselişle
74.064 puandan kapattı. Dolar/TL paritesi 2,0385’ten günü kapatırken,
gösterge bono faizinde ise son işlemler %8,99’dan gerçekleşti.

Piyasa Beklentisi (Açılış:?)

*BİST 100 kapanışı sonrasında ABD endeksleri günü yatay
hareketlerle tamamlarken bu sabah da S&P vadelilerinde %0,45 düşüş
görülüyor. Bu haftanın en önemli gündem maddesi olan FED toplantısı
öncesinde piyasalarda tedirginliğin artığı görülüyor. Asya bu sabah
Çin’de açıklanan PMI verisinin beklentilerin altında kalması
olumsuzluğun artmasına sebep olduğu için borsaların hepsinde düşüş
görülüyor. Avrupa borsalarının da ABD vadelilerindeki harekete paralel
bir şekilde kayıplarla açılmaları bekleniyor. Yurtiçinde BİST100
endeksinin yurtdışı piyasaların olumsuz etkisi ile düşüş ile güme
başlayacağını öngörüyoruz. Teknik olarak bugün için takip edilecek
destek noktası tekrar 73.000 seviyesi olacaktır.

Veri Akışı

*Yurtdışında bugün Almanya’da ve Euro Bölgesi’nde üretim ve
hizmet PMI Endeksleri, ABD’de New York Fed İmalat Sanayi Endeksi,
sanayi üretim endeksi, kapasite kullanım oranı verileri takip
edilecektir.
*Yurtiçinde Eylül ayı işsizlik verisi bugün saat 10’da
açıklanacak. Bloomberg’e göre konsensüs işsizlik oranı tahmini %10,0
seviyesinde. İşsizlik Ağustos’ta aylık bazda 0,5 puanlık artışla %9,8
seviyesine yükselerek yıllık bazda art arta 10 ay artış göstermiş oldu.
*Bugün ayrıca Kasım ayı konsolide bütçe rakamları saat 11’de
açıklanacak.

Şirket Haberleri

*GSDHO yaptığı açıklama ile %75 oranında sahibi olduğu TEKST’deki
hisselerinin bir kısmının veya tamamının muhtemel alıcılara satışı ile
ilgili finansal danışman olarak Merill Lynch’in yetkilendirilmesine
karar verildiğini açıkladı. GSDHO geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama
ile Mart ayı sonlarına doğru TEKST için stratejik seçenekleri
değerlendirme niyetinde olduğunu, ancak henüz resmi bir ilerleme
olmadığını belirtmişti.
Ceros Yorum: Yapılan bu değişikliğin, şu anda 1.1 x P/D ile işlem
gören TEKST’in satışı konusundaki beklentileri yeniden
canlandırabileceğini düşünüyoruz."

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

erenaral
16-12-2013, 16:08
Oyak Yatırım Menkul Değerler ( http://www.oyakyatirim.com.tr )
Tarafından Hazırlanan Günlük Bülten:
"Yeni haftaya Asya piyasalarındaki negatif görünüm ile başlıyoruz.
Çarşamba günü gerçekleşecek Fed toplantısında varlık alımlarının
azaltılmasına yönelik verilecek mesajlar piyasalardaki oynaklığı
artıracaktır. Yurtiçinde ise Para Politikası Kurulu’nun yarın ki
toplantısında Merkez Bankasının politika faizlerinde bir değişim
beklemiyoruz. Bugün ise bütçe ve işsizlik verileri, yurtdışında ise
PMI verileri izlenecek. BİST’de yurtdışı piyasalara paralel hafif
satıcılı bir açılış bekliyoruz.

ŞİRKET HABERLERİ

TEKST: GSD Holding TEKST satışıyla ilgili danışmanını değiştirdi.
Piyasada bankanın uzun süredir satılık olduğuna dair haberler yer
alıyordu. Banka şu an 1x PD/DD işlem görmektedir. Son ALNTF satış
çarpanı olan 2x PD/DD’in TEKST hisselerinde olumlu beklenti
oluşturabileceğini düşünüyoruz.
ARCLK: Mergermarket haberine göre Arçelik Asya ve Afrika’da şirket
almayı planlıyor
Mergermarket’de yer alan raporda, Arçelik’in Hindistan’da Tata ile
ortaklık görüşmeleri yürüttüğü, ayrıca Pakistan, Çin ve Kuzey
Afrika’da satın almalar yapabileceği belirtliyor. Şirketin olası bir
JV ortak yatırımında yaklaşık 500 milyon dolar yatırım yapabileceği
belirtiliyor. Arçelik daha önce Tata ile ilgili haberleri
yalanlamıştı, fakat şirketin Asya’da büyüme planları olduğu biliniyor.

SEKTÖR HABERLERİ

BANKACILIK: Gazetelerde yer alan habere göre BDDK aylık taksit
miktarıyla ilgili bir çalışma yürütüyor. Düzenleme ile aylık
taksitlerin toplamı aylık gelirin belirli bir oranını geçemeyecek. Bu
oranın %45 civarında olabileceği haberde belirtildi. Henüz detay
olmamasına rağmen bu tarz bir limitin – orana da bağlı olmak
koşuluyla- hem tüketici talebine hem de banka aktif kalitesi açısında
etkisinin olumsuz olabileceğini düşünüyoruz. (Hafif olumsuz)
ENERJI: Düşük seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle hanehalkı
doğalgaz talebindeki artış, elektrik santrallerinde gaz kısıntılarına
neden olmakta ve üretimi olumsuz etkilemektedir. Elektrik talebindeki
eş zamanlı artış ve yaşanan gaz açığı nedeniyle Aralık ayının ilk iki
haftasında DUY’daki referans elektrik fiyatı ortalaması 20.1 TRk/kWs
seviyesine çıkarak çıkarak yıllık bazda %22’lik artış
gerçekleştirmiştir. Hava koşullarına bağlı olarak elektrik
piyasasındaki yüksek talep, yüksek fiyat koşullarının sürmesi
bekleniyor. (Sektör için olmulu)

http://listener.oyakyatirim.com.tr/link/58807fe6-b481-43f9-a77f-23972af8d615_c8ce9fec-6e26-44db-81bd-ba212889e597.html

TEKNİK ANALİZ

Hafif satıcılı bir açılış bekliyoruz...
Endeks, Cuma günü gerçekleşen işlemlerde 993 puan %1.36 yükselişle
74,065 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirirken haftalık değer
artışı ise %0.94 oldu.
Endeksin 73,000 - 75,000 bant aralığında dalgalı bir seyir
izlemesini bekliyoruz. Endeksin haftanın ikinci yarısında bu bant
aralığını kırması olası gözükmektedir. Endeksin 75,000 puan seviyesini
geçmesi durumunda tekrar bollinger bandının üst kanal çizgisinin
bulunduğu 77,000 puan seviyeleri hedef konumuna gelebilir.
Gün içi ilk direnç noktamız 74,400 seviyesinde bulunuyor. Sonraki
direnç noktamız ise 75,000 puan seviyesidir.
Gün içi ilk destek noktamız 73,000 seviyesinde bulunuyor. Sonraki
destek noktamız ise 72,500 puan seviyesidir.

http://listener.oyakyatirim.com.tr/link/58807fe6-b481-43f9-a77f-23972af8d615_60e23a93-ea2d-408e-82d6-a6ce5bed1c4c.html

VİOP

Aşağı yönlü ana trend ivme kaybediyor..
Aralık vadeli sözleşme 89.525 - 90.750 bandında hareket ederek
günü 1.26 yükseliş ile 90.575 seviyesinden kapattı.

Önemli Seviye ve Bölgeler

92.500 - 93.000 Ana Direnç Bölgesi
91.250 - 91.500 Ana Direnç Bölgesi
90.750 Ana Pivot (Ana Trend Değişim Seviyesi)
90.500 - 90.750 Ana Direnç Bölgesi
88.500 - 89.000 Ana Destek Bölgesi
87.750 - 88.000 Ana Destek Bölgesi
86.500 - 86.750 Ana Destek Bölgesi

Aralık vadeli sözleşmede Cuma günü 90.500 - 90.750 ana direnç
bölgesi test edilerek 90.575 seviyesinden kapanış gerçekleşti.
Sözleşmede aşağı yönlü ana trendin ivme kaybetse de devam ettiği
görüşündeyiz. Bu aşamada ana pivot seviyeyemizi 90.750 seviyesinde
bırakıyoruz. Ana trendin gücünü de -1 (ÇOK ZAYIF) olarak
değerlendirmekteyiz. Bu aşamada 90.750 seviyesi yukarı yönlü
kırılmadığı sürecede SHORT pozisyonların korunabileceği görüşündeyiz.
90.750 ana pivot seviyesinin yukarı yönlü kırılması halinde yatay
trend dönüşümü yaşanabileceğini düşünüyoruz.
Sözleşmenin güne hafif satıcılı bir başlangıç yapabileceğini
düşünmekteyiz

http://listener.oyakyatirim.com.tr/link/58807fe6-b481-43f9-a77f-23972af8d615_02b172aa-8bb2-4313-bb85-341fbb8d04a9.html

Hazine

Gösterge tahvil bileşik faizinin bugün %8.90-9.10 aralığında
hareket etmesini bekliyoruz.
USD/TL kurunun 2.0300-2.0500 aralığında hareket etmesini
bekliyoruz."

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

göztepeli
16-12-2013, 16:29
Bence de

göztepeli
16-12-2013, 16:31
merilly'nin müşterisi hazır olabilir desem de ortalığı biraz karıştırsam. Tahmin ama sadece :d
bence de

BURKO
16-12-2013, 21:57
1,52 den işlem yapıp alan-satanlar kendilerimi acaba.Benim gibi çoğunluk kesin yükseliş başladı diye satmaya cesaret bile edememiştir diye tahmin ediyorum.Bu kadar çabuk nasıl böyle işlemle kağıt fiyatını değiştirebiliyorlar? Açılış 1,52 den oldu değilmi?

işçi74
16-12-2013, 22:01
1,52 den işlem yapıp alan-satanlar kendilerimi acaba.Benim gibi çoğunluk kesin yükseliş başladı diye satmaya cesaret bile edememiştir diye tahmin ediyorum.Bu kadar çabuk nasıl böyle işlemle kağıt fiyatını değiştirebiliyorlar? Açılış 1,52 den oldu değilmi?

pasta olsaydı ğörürdük,kimin aldığını,,,

mtns
16-12-2013, 23:43
pasta olsaydı ğörürdük,kimin aldığını,,,

yabancı satışı var 500000 lot tekst 1 milyonda gsd de... sardış üzerinden sanırsam...

işçi74
17-12-2013, 09:00
yabancı satışı var 500000 lot tekst 1 milyonda gsd de... sardış üzerinden sanırsam...

bıyıklı olmasın!!

cogub
17-12-2013, 12:08
Allah hepimizin yardımcısı olsun. bu havada borsa 30 binlere kadar düşer gibi geliyor bana...

işçi74
17-12-2013, 12:44
ayının türküsü 40 sa 39 tanesi armut üzerinedir:)

Vay
17-12-2013, 13:58
Memleket yine ekonomik menfaatlere kisisel cikarlara kurbam gidiyor galiba
Cemaate ve menfaatlarina dokunan hangi hukumet olursa olsun basi belaya gidiyor
Bu cemaat Demireli iktidar
Ozali iktidar yapip indiren cemaat
Bugunde Erdogani iktidar yaptigi gibi indirmeye calisiyor
Memlekete yazik ediyor
Bu dunyadaki ekonomoik krize ragmen iyi kotu ilerleme kaydeden bir ulkenin siyasi yapisina mudahale icerden ancak bu kadar olur
Takke dustu kel gorundu izahata gerek yok
Olan gene memlekete oluyor
Yok kardesim sabredip secim sandiginda oy kullan adamlari orda devir
Ama biz sicak kanli milletiz tez canliyiz ya
Skandaalsiz yasayamiyoruz iste
Baris surecini bitirir
Ekonomik hedefleri askiya alir
Huku ete guven kaybolur
Kualisyon huketleri basa gelir bu boyle devam ederse
Hakan Sukur cikmis istifa ediyorum diyor
Be kardesim senin futbolun bile 3 kurus etmiyordu da cemaatin parasi nufuzu olmasaydi
Ama boyle memlekette sansasyon yaratmak icin senin gibilerinede ihtiyac varmis demek
Benim gozumde Torinolu saban iste
Torinodan kovulmustu zaten
Neyse memlekete yzik oluyor vallahi
Adam ABD oturmus ahkam kesiyor yazik
E zaman bu memleket kisilere bagimliliktan kurtulacak
Cogunluk ve sag duyuyala hareket edecek
Tek kelimeyle yazik
Borsa bu tur hareket ve tipler yuzunden bu halde iste sonuc
Ey ahali takke dustunkel gorundu izahata gerek yok

erenaral
17-12-2013, 16:56
durumlar nedir verebilecek olan var mı

cogub
18-12-2013, 10:38
durumlar nedir verebilecek olan var mı

kol kesme vakti de geçti kardeş, kafa kesme zamanı. bence ekranı kapat, başka işlerle meşgul ol.

rozbek501
19-12-2013, 12:09
fed in tahvil alımlarını 10 mlr dolar azaltması başta tekst olmak üzere bankacılık sektörünü nasıl etkiler.
bankanın satışı için yeni bir aracı kurumun tayin edilmesi olumlu ama önceki gibi yine 9 ,10 ay beklemeyelim....

erenaral
26-12-2013, 10:54
bu kadar aşağıya basmalarının sebebi nedir?
mal mı topluyor birileri
ytd

cogub
26-12-2013, 19:44
bu kadar aşağıya basmalarının sebebi nedir?
mal mı topluyor birileri
ytd

memleketi dolandıran dört beş hırsız ve bundan nemalanmaya çalışan küçük hırsızlar. başka ne olacak ki...

erenaral
27-12-2013, 09:38
memleketi dolandıran dört beş hırsız ve bundan nemalanmaya çalışan küçük hırsızlar. başka ne olacak ki...

olumlu haber gelidiğinde bi kaç kademe ileri gidiyor. Şu an ne varda dün taban yapıyor buna anlam veremiyorum

why-not
27-12-2013, 10:19
baş savcının açıkLamaLarından sonra taban yaptı ve doLar rekor üzerine rekor kırdı...biriLeri çok iyi para kazanıyor...

ytd.

endeks
27-12-2013, 19:14
1 liraya banka olacak sey degil. Satilmasini birak keske dogru durust yonetilse

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

endeks
28-12-2013, 01:22

10 gun onceki kademeye bak.

Saim Cildir
28-12-2013, 01:23
Basel III Kriterleri bankacılık sektörünü ve özellikle tekstilbankı hangi yönde etkileyebilir. 1 Ocak 2014 de sisteme geçilecekmiş.

http://www.bloomberght.com/haberler/haber/1386181-bddk-basel-iii-uygulamalarina-2014te-gecilecek

BDDK: Basel III uygulamalarına 2014'te geçilecekBDDK, Basel III çerçevesindeki düzenleme taslaklarının hazırlandığını, uygulamaya 1 Ocak 2014'te geçileceğini bildirdi YazdırPaylaş EmailAAA 01 Temmuz 2013 Pazartesi, 19:17BDDK: Basel III uygulamalarına 2014'te geçilecek

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Basel III çerçevesindeki düzenleme taslaklarının hazırlandığını, uygulamaya 1 Ocak 2014'te geçileceğini bildirdi.

Kurumdan yapılan açıklamada, 2007 yılında başlayan küresel finansal kriz sonrasında Basel Bankacılık Denetim Komitesi tarafından yayımlanan ve kamuoyunda Basel III olarak bilinen reform önerilerinin uygulamaya geçirilmesine ilişkin çalışmalar kapsamında, "Bankaların Özkaynaklarına İlişkin Yönetmelik Taslağı", "Bankaların Sermaye Yeterliliğinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı", "Sermaye Koruma ve Döngüsel Sermaye Tamponlarına İlişkin Yönetmelik Taslağı", "Bankaların Kaldıraç Düzeyinin Ölçülmesine ve Değerlendirilmesine İlişkin Yönetmelik Taslağı" ile "Bankaların Likidite Karşılama Oranı Hesaplamasına İlişkin Yönetmelik Taslağı" hazırlandığı belirtildi.

Söz konusu taslakların görüş alınmak üzere çeşitli tarihlerde kamuoyu ile paylaşıldığı anımsatılan açıklamada, bu süreçte alınan görüşler ile Avrupa Birliği düzenlemeleri ve diğer uluslararası gelişmeler dikkate alınarak taslakların uygulamaya geçiş tarihinin 1 Ocak 2014 olarak belirlendiği kaydedildi.

endeks
28-12-2013, 16:11
Bnp den sonra Merrill ile satis danismanligi icin anlasma yapilmasi cok olumlu. Sonucta bunun icin para veriliyor, belli ki bnp isini yapamadi ve tekstil satmaya kararli bankayi. Hisse yerli speklerin elinde o yuzden harketler sert.

endeks
02-01-2014, 16:59
Haber yakin insallah

endeks
02-01-2014, 17:04
Yazdim ve 1 dakka snra tavan oldu

erenaral
02-01-2014, 17:05
bu gündür içimde bi kıpırtı var bundna olsa gerek:D
ytd

Reyiz
02-01-2014, 17:08
adiler gene içeriden haberi aldılar desenize

yoktur
02-01-2014, 17:10
adiler gene içeriden haberi aldılar desenize

aynen öyle insider var önceden haberi alıp tavan tavan götürüyorlar haber gelincede k.y köküne kadar sokuyorlar.

bence
02-01-2014, 17:21
Bizim banka dolar arttıkça sudan ucuz hale geldi,
şu an tavandan piyasa değeri bile 226 milyon dolar,
oysa bankacılık lisansı için geregen para en az 300 milyon dolar.
Varın gerisini siz düşünün.

harunnisa2011
02-01-2014, 17:30
Hala haber yok mu?

Sent from my GT-I9500 using hisse.net mobile app

bt1900
02-01-2014, 18:02
burdan haber gelmez bence biraz daha yukarı çekerler sonra beklerler bence teyit etmeleri lazımm .. bankaya alacak adam biraz mal almalı .. bence herkesin şuanda burda sandığı kadar kolay değil olmayacakda. UNUTMAYIN SPEK BİZİM DÜŞÜNDÜĞÜMÜZÜN HER ZAMAN TERSİNİ DÜŞÜNÜR VE YAPAR

endeks
02-01-2014, 18:13
Icime dogdu ama alamadim, kismet

Cantunç
02-01-2014, 19:23
Tekstilbank tan hala KAP 'a bir açıklama gelmedi. Muhtemel satıldı mı acaba?

BURKO
02-01-2014, 22:08
Arkadaşlar 2 dakikada tavan olması çok ilginç geldi.gözlerime inanamadım. Acaba efsane gerimi döndü?zaten kağıt nerelerden geldi.fikri olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

erenaral
03-01-2014, 10:39
ulan taban giderken bir açıklama yapma gereği duymadılar bi tavan gitti hemen açıklama. Bu ne perhiz ne lahana...

erenaral
03-01-2014, 10:49
tavan mı geliyor ne!!!

endexcini
03-01-2014, 11:28
Seans ort 1.24 oldu

endexcini
03-01-2014, 11:32
Kademeler;
1.25 alış 48.603
1.26 satış 126.795

endexcini
03-01-2014, 11:32
Tavanda 339.628 satıcı var

BURKO
03-01-2014, 11:50
Herkese hayırlı günler.dün akşam yaptığı tavan sonrası artık hareket başladı diye düşünerek sabah tavandan açar ümidiyle baktım ama hüsran..yukarı-aşağı oynayıp duruyolar.ne yapacakları hiç belli olmaz.

Reyiz
03-01-2014, 16:42
dünkü harekete bakarak; satışta muhtemelen önprotokol falan imzalanmıştır.
detaylar tamamlanınca patlatabilirler. bence dünun hareketi eskaza birsey değildi.. umarım yanılmam

erenaral
03-01-2014, 17:43
endeks bu kadar kötü iken yeşil kalması bence oldukça olumlu. Demekki güzel haberler var

endeks
03-01-2014, 19:08
Yakinda guzel haberler gelecek benc

cogub
03-01-2014, 23:16
Yakinda guzel haberler gelecek benc

borsa -1.50 aşağıdayken hissenin %5 artıda kapatması ve 15 milyon işlem hacmi görünüşte olumlu beklentilerin habercisi. Ama yine de tedbirli olmakta yarar var. 15 milyonun ne kadarı alıcı onu da bi gözden geçirmekte yarar var bence.(borsada her an her şeyin olabilme ihtimalini göz önünde bulunduruyorum sadece, kimse yorumlarımı yanlış da anlamasın. bu borsada çok hırsız gördüm onun acısı da bi taraftan beni tedbire itiyor.)

bt1900
07-01-2014, 11:07
bugün hareket var bereket yok çünki kimse güvenmiyor bu adamlara .. gsdho önce gidiyor ama tekstil bu sefer hiiç takmıyor çıkmasamda olur der gibi bence amcalar herkese tüm borsaya açık msj veriyor kağıt benim şirket benim ben istersem gider istemezsem gitmez yüklü giren kim olursa cezayı kesiyorlar affeetmiyorlar .. bu işi fos oldu gitti ARKADAŞLAR SORUYORUM O BANKA SATILDI İÇERDEN HABER ALDIM VS GİBİ GOY GOY YAPANLAR NERDE YOOK DEMEKKİ BİRİLERİ SPEK VE PATRON ADINA BURDA YAZIYOR .. DİKKAAT ETMEKDE FAYDA VAR ..BOL KAZANÇLAR .

merist
08-01-2014, 16:21
Neoldu da en cok düşenler arasindasin acaba. % 3 artida iken tepki bile vermemistin şimdi ise...

Sent from my GT-I9300 using hisse.net mobile app

cogub
08-01-2014, 20:24
bana yolumuz biraz uzun gibi geldi ama daha tam çözemedim. birisi şu takasları bi yükleyebilse şuraya çözcez ne olmuş ne bitmiş. biraz el değiştiriyor havası var kağıtta. eğer el değiştiriyorsa çok uzun bi zaman gerekir diye düşünüyorum.

KRKMGDR
10-01-2014, 14:46
dünkü harekete bakarak; satışta muhtemelen önprotokol falan imzalanmıştır.
detaylar tamamlanınca patlatabilirler. bence dünun hareketi eskaza birsey değildi.. umarım yanılmam

beklentisi olanların belki işine yarar ,

bankanın satışı en az 4 yıllığına askıya alınmış,
çok yakında bir açıklama olacağını düşünüyorum.

bt1900
10-01-2014, 15:03
Doğru olabilir neden derseniz hissenin durumu ortada ama sizin bilginizin kaynağı nedir acaba !! Ama eğer doğru ise gelsin 50 kuruşlar :) neyse millete giren girmiş ..

muratipek58
10-01-2014, 18:54

Sanırım haklısınız, endeksin %2 yaptığı bir günde yerinde saymasından belli zaten.siz nerden duydunuz herhangi bir yerde yazıldımı...

tecrübee
10-01-2014, 19:21
ben piyasada bankanın satışı ertelendi söylentisini burada duydum bugün ilk defa...

itibar etmiyorum açıkçası

neden?3 sebebim var:

1.bu işi beceremiyorlar son 10 yılda diğer bankaların büyümesine piyasadaki güçlenmesine ayak uyduramadıkları gibi yurtdışından gelen yeni bankaların piyasayı kızıştıracakları gerçek ve bu mevcut rekabetçi piyasada daha fazla barınmaları zor.

2.bankanın mevcut binası satıldı ve şu an kiracı durumdalar.hangi kurum kendi evini satar ve kiracı duruma geçmek ister ki?bence binanın satılmış olması gemileri yakmaktı.ben buna yorumluyorum.

3.banka satış kararı alındığında dolar/tl paritesi 1.80 civarı idi.bugün 2,15*2,20 arası değişiyor.yani banka yabancı için %15-20 arası iskontolu görünüyor.düşündüğümüzde birkaç talibi vardı ve pazarlıklar yapılıyordu o zamanlar.yani 1000liraya alacağın bil mal için sen 600 teklif edersen pazarlık yapılmaz.arada o zamanlar çok büyük farklar yoktu...şimdi paritenin etkisi ile bence 2 taraf için o fark kapandı.

bu sebeplerden ben satılacağına inanıyorum yanılıyorda olabilirim.kimseyi etkilemek istemem.

muratipek58
10-01-2014, 19:45
ben piyasada bankanın satışı ertelendi söylentisini burada duydum bugün ilk defa...

neden?3 sebebim var:

1.bu işi beceremiyorlar son 10 yılda diğer bankaların büyümesine piyasadaki güçlenmesine ayak uyduramadıkları gibi yurtdışından gelen yeni bankaların piyasayı kızıştıracakları gerçek ve bu mevcut rekabetçi piyasada daha fazla barınmaları zor.

2.bankanın mevcut binası satıldı ve şu an kiracı durumdalar.hangi kurum kendi evini satar ve kiracı duruma geçmek ister ki?bence binanın satılmış olması gemileri yakmaktı.ben buna yorumluyorum.

3.banka satış kararı alındığında dolar/tl paritesi 1.80 civarı idi.bugün 2,15*2,20 arası değişiyor.yani banka yabancı için %15-20 arası iskontolu görünüyor.düşündüğümüzde birkaç talibi vardı ve pazarlıklar yapılıyordu o zamanlar.yani 1000liraya alacağın bil mal için sen 600 teklif edersen pazarlık yapılmaz.arada o zamanlar çok büyük farklar yoktu...şimdi paritenin etkisi ile bence 2 taraf için o fark kapandı.

bu sebeplerden ben satılacağına inanıyorum yanılıyorda olabilirim.kimseyi etkilemek istemem.

size katılıyorum şu süreçte satmayıp ne zaman satacak, ama düşerken hızlı düşüp çıkarken hiç tepki göstermemesi insanı her iki taraftada düşündürüyor.

cogub
10-01-2014, 21:20
bu bilançoda satılıp satılmadığı belli olur bana göre. benim tahminim işlem tamam bilanço bekleniyor. bunu da hiç kimseye söylemiyorlar. satıştan haberi olan birisi yüklü miktarda alış yapmış olabilir diye düşünüyorum. son iki haftadaki hareketler bende bu hissi uyandırdı. ama yine de söylüyorum. alış satışları görmeden bişey diyemem. sadece tahmin benimkisi...

MESUTS
10-01-2014, 21:43
sayın KRKGMDR bu söylediğiniz doğruysa bittik demektir. kaynağını açıklarmısınız lütfen. ytd değildir

erenaral
11-01-2014, 15:20
Biri sacma sapan bi yorum yapiyor inaniyorsunuz ki hic bir kahnagi yok. Kisiyi takip edin anlarsiniz ytd

leventgokhan
11-01-2014, 17:51
Hiç bir kaynağı olmadan banka satış i ertelendi diyen arkadaşın piyasa bilgisinin nsail oldugunu bankasya icin yazdığı yorumda görebilirsiniz
" hisse de çok dikkatli olmak lazım,
eğer cemaat ile hükümetin tersleşmeleri devam eder ise ki öyle gözüküyor,
bu hisse en ağır darbeyi alacak gibi görünüyor.
Düşünsenize hükümet yanlısı paranın ASYABANK ı terk etmeye başladığını
neler olabilir, aklıma getirmesi bile korkutucu benim için.
bence bu hisseyi alıp da dimyata pirince gidileceğine evde oturup bulgur yemek daha iyi "

Yani sadece dedikodu veya beklenti ile burada yorum yapip insanlara kaynak ve sebep göstermeden tekstilbank in satışı ertlendi demek cok yanlış. Lütfen insanlari yanlış yönlendirmeyelim

Sent from my GT-N7100 using hisse.net mobile app

sailor06
11-01-2014, 19:55
Sevgili LEVENTGOKHAN, sadece bu yorum yazabilmek için mi foruma üye oldunuz? Bu sizin ilk mesajınız, nedir hikayeniz?

Hiç bir kaynağı olmadan banka satış i ertelendi diyen arkadaşın piyasa bilgisinin nsail oldugunu bankasya icin yazdığı yorumda görebilirsiniz
bence bu hisseyi alıp da dimyata pirince gidileceğine evde oturup bulgur yemek daha iyi "

Yani sadece dedikodu veya beklenti ile burada yorum yapip insanlara kaynak ve sebep göstermeden tekstilbank in satışı ertlendi demek cok yanlış. Lütfen insanlari yanlış yönlendirmeyelim

muratipek58
11-01-2014, 23:32
Sevgili LEVENTGOKHAN, sadece bu yorum yazabilmek için mi foruma üye oldunuz? Bu sizin ilk mesajınız, nedir hikayeniz?

gökhan bey sizde haklısınız.Bende bu aralar herkese hak veriyorum ama olsun :)
işin şakası tabi ama benimde şahsi kanaatim dolar kurunun tarihi zirvesinde olduğu ve uzun zamandır satışın gündemde olduğu düşünülürse bence süreç hala kesintisiz devam ediyor.
ama malum burda arkadaşlar sağlam dayanaklar göstererek sürecin askıya alındığını söyleyebiliyorsada onlarıda memnuniyetle dinleriz.
YTD değildir..

leventgokhan
12-01-2014, 11:18
Sevgili sailor06 ,haklısınız sadece bu cevabı yazabilmek için üye oldum.hikayem uzun geniş bir zamanda yazarim.saglicakla kalin

GTi
14-01-2014, 02:24
kimsenin birşey bildigin yok iyiyi kötüyü zaman gösterecek.. zaten girene girdi. busaatten sonra ne olacaksada olsun... YTD

gümüt45
14-01-2014, 14:38
arkadaslar merhaba . pazartesi takaslar bakinca [Tekstilbank. suhanda 105.855.187.60 lot islem görüyor ].HİSSE 96.591.00 ORANİ
yabanci dagilimi cok fazla alman
DEUTSCHIE BANK PAYİ .LOT . 34.311.553.36 YÜZDE 32.41 YAPİYOR
Tekstilbank PAYİ LOT 8.717.231.78 YÜZDE 8.24 YAPİYOR
GANARTİBANKASİ LOT 6.698.470.48 YÜZDE 6.32
HSBC BANK LOT 5.906.195.48 YÜZDE 5.58
HSBC BANK LOT 5.906 .195.48 YÜZDE 5.58

gümüt45
14-01-2014, 14:45
Citibank payi lot 5.616.641.18 yüzde orani 5.31
gedik yatirim payi lot 4.3765.090.70 yüzde orani 4.11
deniz bank payi lot 4.347.620.70 yüzde orani 4.11

arkadaslar diyer lot sahiblerinide isterseniz paylasirim deutschık payi gecen carsababu ayin 8 yüzde 34 .60 üzerindeyid yüzde 2 elden cıkarma yapmis bilginize ..

bt1900
15-01-2014, 13:29
arkadaşlar bu satışların bir sebebi mutlaka var adamlar beklentiyi aldı demekki olumsuz bir beklenti millet aldıkça bu amcalar veriyor çünki iyi vurgun yapıyorlar hepimize geçmiş olsun satış felan hikaye bu ortamda zaten zor hatta durum ve koşullardan vazgeçtik diye bir haber düşerse kimse şaşırmasın bu sitede yazan bir sürü goy goycu var onlar speğin adamları rahat eder tabii. hepimizze geçmiş olsun .. saygılar ..

rozbek501
15-01-2014, 20:18
bugün borsa hafif yukarıda olmasın rağmen tekst %3 ün üzerinde kayıplarda.hissede neler oluyor.banka satışı olmazsa battık demektir.

ZICO
15-01-2014, 23:17
http://666kb.com/i/cl029m778k3if9qhc.jpg

wallstreet81
16-01-2014, 13:48
herkes satılacak diye bekliyor. Benim şahsi yorumum seçim öncesi bir satın alma operasyonu içine kimsenin girmek istemeyeceğidir. Adamlar biliyorlarki seçime kadar zaten borsa bu seviyelerden veya daha aşağılardan seyredecek.

bence
16-01-2014, 18:35
Dolar ve Euro arttıkça bizim Tekstilbank biraz daha ucuzluyor.
Tekstilbankın şu anki toplam piyasa değeri 217 milyon dolara kadar inmiş durumda.
Aklı başında bir yatırımcı bu fırsatı kaçırmaz diye umut ediyorum.
Tabii bizim beceriksizler satmayı becerebilirse(!).

bt1900
17-01-2014, 10:30
bu düşüşte tektil ile gsdho arasındaki fark çaktırmadan ve hissettirilmeden tamamen kapanmasın !!! dikkat bakalım nasıl olcak

bt1900
17-01-2014, 11:54
bu global ile yapılann bir oyun ama ne !!! sürekli kağıdı düşürmeye oynuyor .. işin içinde global olunca günlükçü sanmayın çünki orası kuzenin... adam 120 . 125 arası aldıklarını 120 ve altında basıyor .. neyse elinde hiç kalmasada gene alır gene zararına satar .. arkadaşlar bir dümen varda bu işte çok usta birinin bir yorum getirmesi lazım..

pasha34
17-01-2014, 13:31
şimdi tekstili bankı ele alalım 1,14 den piyasa değeri 217 milyon $ ediyor.

bankacılık lisansı 300 milyon dolar. 280 milyon dolarda öz sermayesi var toplamda 580 milyon dolarlık bir değeri var. ister zarar etsin ister kaar güneş balçık ile sıvanmıyor. 580 milyon dolarlık bir eder.%24 ü halka açık bir şirket

şimdi burdan gsdho ya düşen rakam 435 milyon dolar yaklaşık 1 milyar tl ...

gsdho nun özsermayesi 630 milyon tl tekstilden gelecek para özsermayesinin 1,5 katı

banka satışından gelecek para ile gsdho nun özsermayesi ile birlikde ederi yaklaşık 1,6 milyar tl ye ulaşacak.

şu an gsd piyasa değeri ne ? sadece 250 milyon tl !!!!!!

halka açıklı oranı %68 lerde gözüksede bu hikaye. gsdho hisseleri toplu. böyle bir rantı olan bir şirket in hisseleri dağınık olmaz.

tekstil bankdan gelecek parayı temettü diye dağıtsa hadi TY asla böle bişi yapmaz da :) hisse başı yaklaşık 3,00 tl düşüyor.

KARAHAN
17-01-2014, 13:59

Bankacılık lisansı 300 milyon dolar. 280 milyon dolarda öz sermayesi var toplamda 580 milyon dolarlık bir değeri var. Ister zarar etsin ister kaar güneş balçık ile sıvanmıyor. 580 milyon dolarlık bir eder.%24 ü halka açık bir şirket

Gsdho nun özsermayesi 630 milyon tl tekstilden gelecek para özsermayesinin 1,5 katı

banka satışından gelecek para ile gsdho nun özsermayesi ile birlikde ederi yaklaşık 1,6 milyar tl ye ulaşacak.

şu an gsd piyasa değeri ne ? Sadece 250 milyon tl !!!!!!

Halka açıklı oranı %68 lerde gözüksede bu hikaye. Gsdho hisseleri toplu. Böyle bir rantı olan bir şirket in hisseleri dağınık olmaz.

Tekstil bankdan gelecek parayı temettü diye dağıtsa hadi ty asla böle bişi yapmaz da :) hisse başı yaklaşık 3,00 tl düşüyor.

insanları yanlış bilgilendirmemek lazım...bddk 300 milyon dolar para istemiyor,300 milyon dolar sermaye şartı istiyor...yani buparadan aşagı sermayen olmayacak diyor...sen 300 milyondoları lisans parası eklemekle bilinçli ya da bilinçsiz yanlış bilgi veriyorsun...lütfen dikkat...

KARAHAN
17-01-2014, 14:01
bu global ile yapılann bir oyun ama ne !!! Sürekli kağıdı düşürmeye oynuyor .. Işin içinde global olunca günlükçü sanmayın çünki orası kuzenin... Adam 120 . 125 arası aldıklarını 120 ve altında basıyor .. Neyse elinde hiç kalmasada gene alır gene zararına satar .. Arkadaşlar bir dümen varda bu işte çok usta birinin bir yorum getirmesi lazım..

bugüne kadar global aldımı çıktı...global sattımı düştü...siz böyle bir kuzen sahip ilişkisine inanıyorsanız düşüş pozisyonu almanız gerekmezmi,çünkü son iki günde 2.5 milyon lot global satışı var...

pasha34
17-01-2014, 15:17
insanları yanlış bilgilendirmemek lazım...bddk 300 milyon dolar para istemiyor,300 milyon dolar sermaye şartı istiyor...yani buparadan aşagı sermayen olmayacak diyor...sen 300 milyondoları lisans parası eklemekle bilinçli ya da bilinçsiz yanlış bilgi veriyorsun...lütfen dikkat...

bilgi yanlış değil 300 milyon dolar sermayen olacak diyor. eee banka sahipleride aptal değilki adam bankasını satarken 300 milyon doları bankanın piyasa ederinin üzerine otomatikman ekliyor. adam 300 milyon dolar getirecek şubeler açacak çalışan bulacak masa sandalye alacak. bunlarda kaarı oluyor. hal böle olunca hesapda bir hata yok. banka özsermayesine lisans hakkınıda eklemek gerekiyor ;)

KARAHAN
17-01-2014, 16:38
Atalarımız ne güzel söylemiş...anlamayana davul zurna az diyerekten...

Tekrar edeyim son kez...

300 milyon doların var gel...parayı bana verme kasanda duracak...

Ha dese 300 milyon dolar bana vereceksin lisans verecegim o zaman ayrı sizin dediginiz olur...

Ama yine anlamadıysanız çokta zorlamayın ...benim takıldıgım kısım bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olup okuyanları yanıltmayın...!!!

pasha34
17-01-2014, 17:16
zikin fukara olunca fikirde ukela olurmuş...

40-44 şubeli bir banka sıfırdan açmak için ( tektil bank muadili ) gerekli yatırım ( tmsf ye sermayenizin %10-30 arasındaki paranızın yatırılması ile birlikde ) yaklaşık 1,5-2 milyar tl civarındadır. birde sadece para ilede bitmiyor hükümetten izinde almak ayrı iş. birde bunların yanında bir dünyada emek...

bütün bunlar ışığında 1 - 1,2 milyar tl teksil banka istemek çok olmasa gerek. herşeyi hazır lisansı elinde bir banka....

bu sefer yeterince açık ifade edebilmişimdir umarım.

KARAHAN
17-01-2014, 17:23
konuyu degiştirme...ben tekstilbankasına pahalı veya şu kadar eder etmez demedim...

yanlış bildiginiz lisans konusunun dogrusunu yazdım...sen anla anlama umrumda degil de başkalarını yanıltıcı bilgi verme ...!!!

KARAHAN
17-01-2014, 17:28
20 yıldır piyasanın içerisindeyiz...15 yıldır da forumlarda insanlara karşılıksız yardımcı olma gayreti içerisindeydim...son birkaç yıldır yaş geregi olsa gerek ,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlara karşı tahammulum azaldı ve dolayısı ile de yorum işlerini epeyce azalttım...

çogu arkadaş soruyor neden yazmaz oldunuz diye...baksanıza bilgimizle bir de laf işitiyoruz...

çekilir çile mi bu...!!!

pasha34
17-01-2014, 17:31
bakın sizinde anlamadığınız şu ben 300 milyon dolar tmsf ye verecek diye bir kelam etmişmiyim ?

yazımda böyle bişi okudunuzmu ???

ilk yazımdada yazdığım üzere banka maliyeti ile ilgili yazıyorum. yeniden okuyun bence....

KARAHAN
17-01-2014, 17:35

bankacılık lisansı 300 milyon dolar. 280 milyon dolarda öz sermayesi var toplamda 580 milyon dolarlık bir değeri var. ister zarar etsin ister kaar güneş balçık ile sıvanmıyor. 580 milyon dolarlık bir eder.%24 ü halka açık bir şirket

gsdho nun özsermayesi 630 milyon tl tekstilden gelecek para özsermayesinin 1,5 katı

şu an gsd piyasa değeri ne ? sadece 250 milyon tl !!!!!!

halka açıklı oranı %68 lerde gözüksede bu hikaye. gsdho hisseleri toplu. böyle bir rantı olan bir şirket in hisseleri dağınık olmaz.

tekstil bankdan gelecek parayı temettü diye dağıtsa hadi TY asla böle bişi yapmaz da :) hisse başı yaklaşık 3,00 tl düşüyor.

bakın sizinde anlamadığınız şu ben 300 milyon dolar tmsf ye verecek diye bir kelam etmişmiyim ?

yazımda böyle bişi okudunuzmu ???

ilk yazımdada yazdığım üzere banka maliyeti ile ilgili yazıyorum. yeniden okuyun bence....

etmişsiniz...kırmızyla boyadım ...gsdho topiğinde de konuyu bilen bir arkadaş açıklama getirmiş aynı şekilde...

bu konuda başka yazı yazmayacagım...sizden özür dilerim rahatsızlık verdiysem...

pasha34
17-01-2014, 17:39
:) hala tmsf ye 300 milyon dolar ödener i göremedim.ama neyse sidik yarışı na dönmesin gereksiz kirletmeyelim forumu.

metin
17-01-2014, 21:12
Sayın pasha34,
Şirket hakkında fazla bir bilgim yok. Ben sayın Karahan'ın yazılarını ilgi ile takip ettiğimden bu yazışmanız gözüme ilişti.
Siz, bankacılık yapmak için ön şart olan asgari 300 milyon sermaye rasyosu ile mevcut öz sermaye olan 280 milyonu toplayıp 580 milyon çıkarıyorsunuz.
Halbuki ön şart olan 300 milyon sadece bir kural. Her hangi bir yere ödeme yok.
Şirketin zaten sermayesi 280 milyon. Bunu 300 e çıkarır olur biter.
Yani 580 milyon olmaz.
Hesabınızı yaparken bu 2 kalemden sadece birini kullanacaksınız.
Ya mevcut 280 e göre yada yeni şart olan 300 milyona göre

Tam muhasebe esaslarını bilmiyorum ama şöylede açıklanabilir. 300 milyon sadece bir ön şart herhangi bir yere ödeme yapılmamış.. Zaten o para şirketin kasasında. İşletiyor o parayı.
O yüzden şirketin değeri hesaplanırken bunun hesap dışında tutulması gerekiyor.

bt1900
18-01-2014, 10:29
evet inanıyorum inanmakta öte tespitini yaptın çünki gloBAL daha öncede 160 150 140 civarı topladığı milyonlarca malıda hep zararına sattı satıyor ama neden anlamıyorum zararına ??? yoksa aslında tam tersi başka aracı kurumlara dağıtarak topluyormu acaba !! satışa başlama haberi geldiğinden bu yana deustce 3 milyon hcbc 5 milyon gedik 2 milyon lot mal arizdttırmışş diğer arttıranları yada azaltanları saymıyorum ve speğe ait diğer aracı kuurumlardaki al sat yapılan yada hisseyi manipüle etmek için kullanılan lotlar hariç.. çok ilginçç ve anlaşılması çoook zor şeyleroluyor bu kağıtta allah hayır etsin .. ve speğimizde diğer spekler gibi borsa olacak düşüşleri yükselişlerii ççoookk önceden biliyor bakın tahmin ediyor demiyorum adamlar biliyorrr

bugüne kadar global aldımı çıktı...global sattımı düştü...siz böyle bir kuzen sahip ilişkisine inanıyorsanız düşüş pozisyonu almanız gerekmezmi,çünkü son iki günde 2.5 milyon lot global satışı var...

EMLEKHÜYÜK
18-01-2014, 12:06
0.50-1 TL. aralığında alınıp satış haberi gelene kadar itinayla beklenebilir.

UYARI : KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.BAŞKASINA TAVSİYE VEREBİLECEK KADAR BU İŞİ BİLEN VEYA KULAĞI DELİK OLAN ZATEN BU SİTEDE YAZMAZ.SİZE DE KAZANDIRMAZ.

erl1907
20-01-2014, 00:58
Sayin karahanizun yillardir sizi takip ederim sizce tekstil bankin durumu nasildir teknik olarak

erenaral
20-01-2014, 17:13
ulan bunlar ne kadar adi insanlar ya.
bir kere tavan yaptı diye hemen açıklama yaptılar da haftalardır düşüyor bir tane açıklama yok

KARAHAN
20-01-2014, 17:24
sayin karahanizun yillardir sizi takip ederim sizce tekstil bankin durumu nasildir teknik olarak

yıllardır göl maya tuttu tutacak ,ha tutuyor ha tutacak milleti bezdirdiler ,iğrendirdiler...ne mayaymış ne gölmüş...bu hissede teknik çalışmıyor ne yazıkki...satacagız dedilermi biriki tavan sonra sat sonra dönme arkana birdaha benim şahsi fikrimdir...az önce gsdho topiğine baktımda arkadaşın biri bu hafta satış haberi gelsin diye dua ediyor...yahu bu havada bu gergin ortamda satış haberi gelirse ben bir yaşıma daha girerim...ne diyim...çok çok zor hisse...

batakcı1
20-01-2014, 17:26
ulan bunlar ne kadar adi insanlar ya.
Bir kere tavan yaptı diye hemen açıklama yaptılar da haftalardır düşüyor bir tane açıklama yok

aynen bu sordugun soruyu spk ya mesaj olarak attım epeyde saydırdım 15 dakka sonra cevap yazdı işlemleri takip ediyoruz sakıncalı bi durum yok diye sonra bida attım ülen söylentiler var bankanın satışı ertelenmiş diye ona 5 gündür cevap gelmedi sizde yazın saydırın

erl1907
20-01-2014, 22:48
Tesekkurler karahan

tecrübee
21-01-2014, 10:10
hissede teknik çalışmıyor diyenlere katılmıyorum..tekniksiz tahta olmaz..benim tekniğim çalışıyor

erenaral
21-01-2014, 11:08
sizin tekniğiniz nedir acaba??

tecrübee
21-01-2014, 11:13
sizin tekniğiniz nedir acaba??

kendime özgü teknik sinyal çalışmam yok...tekstilbankta teknik çalışmıyor yazmış arkadaş.buna katılmadığımı belirttim.hatasız kul tekniksiz tahta olmaz :)

turkadin
21-01-2014, 13:55
Tekstilbank'ı sadece takip ediyorum. Hisseye bu kadar baskı yaptıklarına göre kesin bir haber gelecektir diye düşünüyorum. Bu seviyeler teknik olarak alım için mantıklı gözüküyor. Denenebilir buralardan ama yatırım tavsiyesi değildir. Bol kazançlar...

şuw
21-01-2014, 14:04
Tekstilbank'ı sadece takip ediyorum. Hisseye bu kadar baskı yaptıklarına göre kesin bir haber gelecektir diye düşünüyorum. Bu seviyeler teknik olarak alım için mantıklı gözüküyor. Denenebilir buralardan ama yatırım tavsiyesi değildir. Bol kazançlar...

Gayet haklısınız,yakında oyunları ortaya çıkar,hisseden döktüklerinin vebaliyle.(lakin bu oyun böyle oynanıyor,yapabileceğimiz birşey yok).ben hissedeyim.

erenaral
21-01-2014, 23:38
nasıl olurda seans sırasında bir iki kademe yükselip orda seyir ederken ne tesadüf ki seans sonu aynı seviyede seansı kapatbiliyor. Bunu gerçekten anlayabilimiş değilim.

KARAHAN
22-01-2014, 11:50
Bir şirketin kıymetini degerini sahibi bilmiyorsa ben mi bilecegim...adama demezlermi 1,5-2 pd\dd fiyatla satmak istiyorsun da borsada neden 0.70 lerde gezdiriyorsun fiyatını...önce itibar...sayın tuncay özilhan ın bu konularda ÖRNEK alınması lazım ...

erenaral
22-01-2014, 12:40
Amaç gayet açık değil mi.Küçük yatırımcıyı soymak elindekileri almak ondan sonra satmak. A grub hisselerde aynı B grub da

bt1900
22-01-2014, 12:43
sayın karahan yorumlarınıza ve bilginize güveniyorum ... ayrıca bunlar anadolu grubunun tırnağı dahi olamaz adamlar 6 ayda süreci tamamladı ve bitirdi yatırımcısıda memnun oldu sonunda .. çünki adamlar büyük düşünüyor .. ky elindeki 3000 5000 lotla ilgilenmiyor .. bunlar bize ekmek yedirmeyecek.

Bir şirketin kıymetini degerini sahibi bilmiyorsa ben mi bilecegim...adama demezlermi 1,5-2 pd\dd fiyatla satmak istiyorsun da borsada neden 0.70 lerde gezdiriyorsun fiyatını...önce itibar...sayın tuncay özilhan ın bu konularda ÖRNEK alınması lazım ...

şuw
22-01-2014, 13:33

bunların al birisini vur ötekine,alternatifte de satışa yakın PD/DD birin üzerine çıktı.o zamana kadar yatırımcıyı ezdiler.tekstilinde satışı olabilir duruma gelirse eminim PD/DD birin üzerine kısa sürede çıkacaktır.şu anda 2013/09 F/K 7,70 civarında en ucuz bankalardan birisi.inanıyorum yatırımcısına alternatiften daha iyi kazandıracaktır.lakin bunun speki herkes tarafından iyi tanınan kuzen,m.k. piyasanın kurdu.yani hisseyi taşıyan kurtlarla dans etmeyi bilmeli.yani tam sevgili KARAHANIN dişine göre bir senet.:))

KARAHAN
22-01-2014, 15:27
sayın karahan yorumlarınıza ve bilginize güveniyorum ... Ayrıca bunlar anadolu grubunun tırnağı dahi olamaz adamlar 6 ayda süreci tamamladı ve bitirdi yatırımcısıda memnun oldu sonunda .. çünki adamlar büyük düşünüyor .. Ky elindeki 3000 5000 lotla ilgilenmiyor .. Bunlar bize ekmek yedirmeyecek.

teşekkür ederim...

bunların al birisini vur ötekine,alternatifte de satışa yakın pd/dd birin üzerine çıktı.o zamana kadar yatırımcıyı ezdiler.tekstilinde satışı olabilir duruma gelirse eminim pd/dd birin üzerine kısa sürede çıkacaktır.şu anda 2013/09 f/k 7,70 civarında en ucuz bankalardan birisi.inanıyorum yatırımcısına alternatiften daha iyi kazandıracaktır.lakin bunun speki herkes tarafından iyi tanınan kuzen,m.k. Piyasanın kurdu.yani hisseyi taşıyan kurtlarla dans etmeyi bilmeli.yani tam sevgili karahanın dişine göre bir senet.:))

aman dostum dikkat kar şube satışından geliyor,bir seferlik yani...f\k yanıltmasın...

Yani satış harici bir esprisi yok...bu satış işi de sahibinin fiyat cazibesine indirmesi ile olur,yani alternatif gibi 2.00 pd\dd degerinde diretirse bu iş olmaz bence...zaten bu iş olacaksa meryll bitirirse bitirir...yoksa yalan olur bence...saygı ve sevgilerimle...

işçi74
22-01-2014, 16:19
bi çubuk bekliyom,artık bahtımızda ne çıkarsa:)

bence
22-01-2014, 16:26

neden?3 sebebim var:

sayın KRKGMDR bu söylediğiniz doğruysa bittik demektir. kaynağını açıklarmısınız lütfen. ytd değildir

KRKMGDR Rumuzlu arkadaşın geçen hafta buraya astığı,

TEKSTİLBANKIN SATIŞININ 4 YIL ERTELENDİĞİ haberini araştırdım,
edindiğim izlenim bu haberein tamamen asparagas bir haber olduğu yönündedir.

şuw
23-01-2014, 17:02
bunların al birisini vur ötekine,alternatifte de satışa yakın PD/DD birin üzerine çıktı.o zamana kadar yatırımcıyı ezdiler.tekstilinde satışı olabilir duruma gelirse eminim PD/DD birin üzerine kısa sürede çıkacaktır.şu anda 2013/09 F/K 7,70 civarında en ucuz bankalardan birisi.inanıyorum yatırımcısına alternatiften daha iyi kazandıracaktır.lakin bunun speki herkes tarafından iyi tanınan kuzen,m.k. piyasanın kurdu.yani hisseyi taşıyan kurtlarla dans etmeyi bilmeli.yani tam sevgili KARAHANIN dişine göre bir senet.:))

Bu uçak yakında havalanır beyler.:halay:

işçi74
23-01-2014, 17:13
Bu uçak yakında havalanır beyler.:halay:

çakılmasında:)

işçi74
23-01-2014, 17:14
direnmesi alışık bi durummu aceb!!

işçi74
23-01-2014, 17:43
bi çubuk bekliyom,artık bahtımızda ne çıkarsa:)

savcı Turgut ğibi,yapıştır:)

bence
23-01-2014, 17:52
Sanırım yine GLOBALdeki ne idüğü belirsiz uyduruğun
her zaman yaptığı pis ve manipülatif numaralardan.

batakcı1
23-01-2014, 17:57
Sanırım yine GLOBALdeki ne idüğü belirsiz uyduruğun
her zaman yaptığı pis ve manipülatif numaralardan.

haraket olsunda kim olursa olsun böyle günde artıda olması iyidir

tecrübee
24-01-2014, 02:20
arkadaşlar gsdho topiğinde paylaştığım yazımı burada da paylaşmak istiyorum.aşağıda yazdıklarım gsdho içindir fakat tekstil ile de doğal olarak ilişkilendirilebilir...

arkadaşlar dolar arttıkça bankanın satış ihtimali güçleniyor.yabancı için türkiyedeki herşey daha da ucuzluyor.dolar 2 tl iken atıyorum 500 milyon dolar ederi varken şimdi bankanın ederi 400 milyon ediyor.satışın gerçekleşmesi için doların değerlenmesi avantaj gibi gözüksede aslında içinde dezaantajda barındırıyor.yani turgut 3 ay önce satsaydı bankayı 500 e şimdi satıcak 400 e.yani şunu demek istiyorum 3 ay önce piyasanın vereceği tepki ile yarın satılsa piyasanın vereceği tepki bir olmıcak.banka satışı gerçekleştiği taktirde 2,5 ve üzeri hedef fiyatım vardı fakat yarın satılsa 2 yi görür mü şüpheli...piyasa çok kötü..yerel seçimlere kadar da kötü olacak gibi gözüküyor bu piyasada satmak da almak da işadamları için riskli...ki kötü piyasada satılırsa ucuza gitmesi ayrı bir dert.piyasanın olumsuz olduğu dönemde yapacağı prim hayal kırıklığına sebep olabilir.kimsenin moralini bozmak istemem.herkese bol kazançlar

Saim Cildir
25-01-2014, 00:45
Tekstilbank Fon getirisinde ilk beşte (B Tipi Altın Fon)

Haberin Linki http://www.fonmarket.com/piyasa/bultenler

Fon piyasasında son otuz gün 24.01.2014, Cuma
Genel görünüm
Fonların en yüksek getirisi, %0,16 olurken, en düşük getirisi, %-0,07 ve ortalama %0,01 olarak gerçekleşmiştir. Toplam portföy değeri 56.902.214.610 TL iken, yatırımcı sayısı 16.786.617 kişidir.
Öne çıkanlar
Fon piyasasında son otuz günün en iyi getirili beş fonu
Fon Adı Son Fiyat Getiri (%)
İstanbul Gold B Tipi Altın Borsa Yatırım Fonu 8,817894 15,55
Kuveyt Türk Katılım Bankası B Tipi Altın Borsa Yatırım Fonu 91,146863 15,08
Finansbank İstanbul Silver B Tipi Gümüş Borsa Yatırım Fonu 10,276377 14,55
Kuveyt Türk Katılım Bankası B Tipi Silverplus Gümüş BYF 1,480552 14,01
Tekstilbank B Tipi Altın Fonu 0,008972 13,74

bt1900
27-01-2014, 11:27
sayın karahan üstadında dediği gibi bur.da yine birileri pazarlamaya başlamışş hisse tabii yine düşecek düşüyor demektir.. saygılar..

erenaral
28-01-2014, 17:27
Kurdaki bilinçsiz hareketler endekstede görülüyo ki bu hiç iyi değil.

rozbek501
29-01-2014, 01:44
merkez bankası faizleri uçurdu.yabancı yatırımcılar için iyi bir durum oluştu.bu durum bizim tekst yi nasıl etkileyebilir.

muratipek58
29-01-2014, 15:29
Arkadaşlar kimsenin moralini bozmak ve ümitsizliğe sevk etmek istemem ama satış sürecinin olumlu sonuçlanması pek olası gözükmüyor.Yakında kokusu çıkar...Ytd değildir sadece sesli düşündüm

leventgokhan
29-01-2014, 15:35
Muratipek58 kardeşim bu bilgi yorum mu yoksa duyum mu? Aylardir boşa mi bekliyoruz

erenaral
29-01-2014, 15:59
benimde hiç umudum kalmadı...
ytd

muratipek58
29-01-2014, 16:20
Bu bir duyum arkadaşlar ama yinede kimseyi etki altında bırakmak istemem

batakcı1
29-01-2014, 17:01
Bu bir duyum arkadaşlar ama yinede kimseyi etki altında bırakmak istemem

iyimi kötümü bari

muratipek58
29-01-2014, 19:00
arkadaşlar malesef kötü haber, bende yaklaşık 40 gündür hissedeyim.Bugün satışın iptal olduğuna dair bir haber üzerine büyük oranda sattım.Hatırı sayılır bir zararla çıkmak zorunda kaldım.

cogub
29-01-2014, 21:07
arkadaşlar malesef kötü haber, bende yaklaşık 40 gündür hissedeyim.Bugün satışın iptal olduğuna dair bir haber üzerine büyük oranda sattım.Hatırı sayılır bir zararla çıkmak zorunda kaldım.

şahsen benim bu saatten sonra satacak durumum da kalmadı ama kaynağı belli olmayan mesnetsiz bir haberle milleti yönlendirmesen diyorum murat kardeş. vebal alırsın, sonucu kötü olur.

muratipek58
29-01-2014, 23:16
eğer kaynağı belli olmayan mesnetsiz bir haberse, burdaki tüm kardeşlerimin vebali benim üzerime olsun.İyi niyetle yapılmış bir bilgilendirmeydi benimkisi. yatırım tavsiyesi niteliğinde değil.inşallah yanılırım.

erenaral
30-01-2014, 10:33
daha ne kadar dibe gidebilir ki ?

bt1900
30-01-2014, 11:16
güzel soru kağıt 60 kuruştan geldi gözüm oralara ... daha ne diyelim artık .

daha ne kadar dibe gidebilir ki ?

batakcı1
30-01-2014, 11:48

arkadaşım ben denizlide ikamet ediyorum burada yüklü alım satan arkadaşlarım var 121 den hatırı sayılır şekilde gsdh almıştı bir kaçı 3 hafta önce istanbuldan saglam bi yerden haber aldık (tüyo) tekstilin satışı piyasa koşulları nedeniyle satışın 4 yl gibi uzun süre ertelenecek diye uyarmışlar onlarda hisselerinin tamamını büyük zararlarla çıktılar ....ama ogün bügündür daha bi açıklama gelmedi tekstilden ...ben spk ya şikayette bulundum söylentiler hakkında içeriden sızmamı var yoksa bizi yine asparagas satış haberiyle yinemi kandırıyorlar bi inceleyin diye ama cevap gelmedi

mselim123
30-01-2014, 12:29
bana bankanın satılacağının 4 yıl süre ile ertelendiği haber pek inandırıcı gelmedi tamam satış olmayabilir müşteri çıkmamış olabilir neden 4 sene süre ile vazgeçtik desinler şu an itibari ile hiç bir olumlu gelişme olmasın şimdiye kadar hiç alıcı çıkmamış olsun yarın ne olacağınıu kim bilebilir Turgut açıklama yapar satıştan vazgeçtik de diyebilir ( siyasi ve ekonımik durumu bahane edip) geçen sefer öyle demişti yada bir alıcı çıktı 700-1000 milyon dolar teklif ederse Turgut yok kardeşim benb bankayı 4 sene sonramı satacağım diyecek bana 4 sene lafı hiç mi hiç inandırıcı gelmedi

erenaral
30-01-2014, 12:39
satış ertelenmiş olsa ne olacak zaten şu an tablo ortada. Bundan kötüsü olacağını hiç sanmıyorum.

erenaral
30-01-2014, 12:44
Satmayı düşündüğün şeyin satışını neden ertelersin bu soru oldukça önemli. Demek ki daha karlı bişi var ortada yoksa zarar ile neden ertelensin??
ytd

nooy
30-01-2014, 12:48
altın içinde birkaç hafta önce 1000 doların altına düşecek denmişti ne oldu altın 83 ten 97 ye geldi böyle kötü söylentilere inanmayın piasa yapıcıların numarası bunlar benim düşüncem bu YTD

batakcı1
30-01-2014, 12:49
arkadaşlar bende hiç inandırıcı bulmadım çünkü merilinc daha vereli yetkiyi 2 ay olmadı bile paripasda 9 ay oyalamıştı lakin inandığım arkadaşlar bu haberden sonra hisselerini sattılar

batakcı1
30-01-2014, 12:59
arkadaşlar bende hiç inandırıcı bulmadım çünkü merilinc daha vereli yetkiyi 2 ay olmadı bile paripasda 9 ay oyalamıştı lakin inandığım arkadaşlar bu haberden sonra hisselerini sattılar

bu arada ben 1lot bile satmadım zaten giren girdi daha fazla nolurki satıştan vazgeçtik deseler zararları alıştık 2 gün uykular kaçıyor 3 .gün bunuda sineye çekiyoz bide anlamadım bunun sahipleride inanmıyor galiba satışa yoksa buralarda sürünmezdi gibi geliyor bana şu anda bu hissenin 140 ların üstünde olması gerekmezmiydi ......bide arkadaşlar sizde spk ya şikayet edin söylentiler hakkında eger gerçekten satış ertelendi haberi gelirse bu sefer bizde spk ya yükleniriz sizi uyarmıştık diye

bence
30-01-2014, 13:04
YILDIZ HOLDING YKB MURAT ULKER:TURKIYE FINANS'TAKI PAYIMIZI SATMAK UZERE GORUSUYORUZ - BLOOMBERG HT

-MATRIKS-

Adam gibi patron, çıkmış açıklama yapıyor,
göreceksiniz bak bizim Tekstilden önce satacak,
bizim beceriksizler gibi 3-5 yıldır banka satmak için uğraşmayacak.

çulsuz
30-01-2014, 13:21
bunların satmaya niyeti yok..hikaye

muratipek58
30-01-2014, 14:17
arkadaşım ben denizlide ikamet ediyorum burada yüklü alım satan arkadaşlarım var 121 den hatırı sayılır şekilde gsdh almıştı bir kaçı 3 hafta önce istanbuldan saglam bi yerden haber aldık (tüyo) tekstilin satışı piyasa koşulları nedeniyle satışın 4 yl gibi uzun süre ertelenecek diye uyarmışlar onlarda hisselerinin tamamını büyük zararlarla çıktılar ....ama ogün bügündür daha bi açıklama gelmedi tekstilden ...ben spk ya şikayette bulundum söylentiler hakkında içeriden sızmamı var yoksa bizi yine asparagas satış haberiyle yinemi kandırıyorlar bi inceleyin diye ama cevap gelmedi

üstad bende istanbulda yaşıyorum, haber kaynağının bir önemi yok ama hiçbir kardeşimin vebalini almak istemem en ufak şahsi hesabım varsa Cenabı Hak benden misliyle çıkarsın.Bugünkü hareketide ben şöyle yorumluyorum ,millete bakın satış süreci hala devam ediyor deyip beklentiye sokmak şeklinde yorumluyorum.Öncekilerdede söyledim temennim ben yanılırım inş hiç kimse zarar etmez, ben büyük oranda sattım.Bir kısmını elimde tutuyorum ama şuandada hatırı sayılır bir zararım var.

MESUTS
30-01-2014, 14:57
altarnatif bank 3. tavanını yaptı bugün belki bizimki bundan etkilenir. geçen sene bu zamanlar satılmıştı o da. fiatı 1.20 lerden 2.40 şimdi . yatırım tavsiyesi değildir.

accx
03-02-2014, 22:57
TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST [] 03.02.2014 21:49:53

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi No:247 Maslak-İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : (0212) 3355335-(0212) 3281328
E-posta adresi : www.tekstilbank.com.tr
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Bankamız Yönetim Kurulu, 03 Şubat 2014 tarihinde, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve bu kanunlara ilişkin olarak çıkarılan düzenlemelere uyum sağlanması amacıyla; Bankamız Ana Sözleşmesi'nin tadilini kararlaştırmıştır.

AÇIKLAMA:
Bankamız Yönetim Kurulu, 03 Şubat 2014 tarihinde, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu ve bu kanunlara ilişkin olarak çıkarılan düzenlemelere uyum sağlanması amacıyla; Bankamız Ana Sözleşmesi'nin; 2., 4., 5., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 17., 19., 21., 23., 24., 25., 27., 28., 30., 32., 33., 34., 37., 39., 43., 45., 46., 52., 54., 56., 57., 58., 60. ,61., 62., 64. , 68. 69., 72., Geçici 1., Geçici 2., Geçici 3., Geçici 4. ve Geçici 5.maddelerinin ekteki şekilde tadil edilmesini, Ana Sözleşme değişikliği için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Sermaye Piyasası Kurulu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'ndan gerekli izinlerin alınmasını ve diğer yasal prosedürün tamamlanması için Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesini kararlaştırılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

erenaral
04-02-2014, 10:03
değişen maddelere nasıl ulabiliriz? Okuyan var sa neyi amaç ediyorlar yorum alabilirmiyim?

bence
04-02-2014, 10:32
Avrupa bankaları satınalmalar için harekete geçtiler, Intesa'nın hedefinde Türkiye ve Polonya var.

Wall Street Journal'ın haberine göre Avrupa bankaların, bir taraftan
yaşanan finansal krizde aldıkları yaraları sararken, diğer taraftanda
uluslararası alanda satınalmalar yoluyla büyümek için fırsatları
araştırmaya başladılar.
Habere göre özellikle İspanya, İtalya ve Fransa bankaları yurtdışında
potansiyel satınalma hedeflerini araştırıyorlar.
WSJ'nin edirdiği bilgilere göre İtalya'nın ikinci büyük bankası
Intesa Sanpaulo'nun hedefinde Türkiye ve Polonya, İspanya'nın en
büyük bankası Banco Santander ve ikinci büyük bankası BBVA'nın
hedefinde de ABD var.
Fransa'nın iki büyük bankası Credit Agricole ve Societe Generale
ise Portekiz'de satınalma fırsatlarını araştırıyorlar.

http://online.wsj.com/news/articles/...60430624350924

bt1900
04-02-2014, 16:05
çoookk tuhafıma gidiyor heeepp aynı takdik böyle haberler düşmeye başlıyor teknik al veriyor vs diye konuşmalar başlıyorr ne hikmetse ertesi güne hissemiz düşüyorr bekleyip ileyip görelim....

rozbek501
04-02-2014, 18:27
aynen katılıyorum. bt1900 kardeş.yok asyadan bilmem ne banka yok çinden ne banka yok dubaiden bilmem ne....şimdi de avrupalılar satın almaya kalkmışlar.
iyice bıktırdı artık satılacaksa satılsın artık....

erenaral
05-02-2014, 11:44
haber mi var acaba? sert hareketler var

sailor06
05-02-2014, 12:43
Ben size şöyle bir haber vereyim; 10% marjla iki günde bir hareket ettiriyorlar. Ortalama 5-6% kazansalar, banka satışına gerek kalmadan maksimum verimi inekten almış olurlar...

bence
07-02-2014, 11:58
Ali Babacan bombayı patlattı!

ABD'li ve Çinli 2 dev banka Türkiye kapısında

http://ekonomi.haberturk.com/para/haber/919311-ali-babacan-bombayi-patlatti

http://ekonomi.haberturk.com/para/ha...mbayi-patlatti

bt1900
07-02-2014, 13:43
yaa arkadaşlarr BURDA BİRİLERİ GERÇEKTEN ART NİYETLİ ... NEDEN HERKES AYNI HABERİİ ONLARCA KEZZ PAYLAŞIRR MALMI PAZARLIYORTSUNUZ DERDİNİZ NEDİRR ... ANLAMADIM GİTTİ

bence
07-02-2014, 15:25
yaa arkadaşlarr BURDA BİRİLERİ GERÇEKTEN ART NİYETLİ ... NEDEN HERKES AYNI HABERİİ ONLARCA KEZZ PAYLAŞIRR MALMI PAZARLIYORTSUNUZ DERDİNİZ NEDİRR ... ANLAMADIM GİTTİ

Evet mal pazarlıyoruz, var mı bir diyeceğin?
Senin gözlerin pek iyi görmüyor galiba. Burada sadece bir tane var bu haberden.
Üstelik sen buranın muhtarımısın ki? Milletin ne yazacağına karışıyorsun.

BURKO
07-02-2014, 15:51
şu anda tv'de 2 büyük bankanın lisans aldığını haber veriyorlardı.acaba lisans almak sıfırdan banka kurma amacıylamı alınıyor? Bizim süper bankamıza!! Bir talep olabilir mi?

üstad
07-02-2014, 15:54
Tydt/avcı: Dunyanın onemlı bankaları turkıye pazarında pozısyon almak ıstıyor- bloomberg ht

-matrıks-

bence
07-02-2014, 16:31
Dün ayrıca Qatar National Bank (QNB) CFO'su Remzi Mari, Türkiye, Fas ve Afrika'da satın almalarla ilgilendiklerini ancak şu anda üzerinde çalıştıkları bir anlaşma olmadığını söyledi. Mari, Körfez'in en büyük bankası olduklarına dikkat çekerek 2017'de Ortadoğu ve Afrika'daki en büyük banka olmak istediklerini söyledi.

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/tu...#ixzz2sdsDqVyc

rozbek501
08-02-2014, 00:50
ilgili haberi yanlış okumadıysam çinliler sıfırdan banka kuracaklarmış,amerikalılarla ilgili pek net birşey yok.(banka mı satın alacaklar yoksa sermaye getirerek sıfırdan mı banka kuracaklar.)
her iki bankada sıfırdan banka kuracaklarsa biz avcumuzu yalarız ama banka satın alacaklarsa ümitlerimiz yeşerir.düşüncem bu yönde kesinlikle ytd.

bt1900
08-02-2014, 18:29
Sayın karahan üstadın da belirttiği gibi arkadaşlar malummm bazı şahıslar yineee aynı haberleri dolaylı yoldan yapıştırmaya ve goy goya başlamış herkes dikkat etsinn en azından yeni kağıda girmeyi düşünen varsa daha önemle dikkat etsin ... kendi analizlerinizi kendi fikirlerinizi uygulayınn kimseninin dediğii doğru değildir.. VE DİKKAT EDİN DÜŞÜŞLERDE VE YÜKSELİŞLERDE HEEP AYNI KİŞİLER VE AYNI TAKDİK ..

DOMEL
10-02-2014, 16:10
Kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 10.02.2014 15:09:48

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=336003

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 10.02.2014 15:09:48

ozel durum acıklaması (genel)

ortaklıgın adresı : (0212) 3355335-(0212) 3281328
telefon ve faks numarası : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376
e-posta adresı : www.tekstılbank.com.tr
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : 13/12/2013 tarıhı ıtıbarıyle yetkılendırılmıs olan merrıll lynch ınternatıonal london tarafından yurutulen satıs surecı devam etmektedır. Sermaye pıyasası kurulu'nun yururluktekı ozel durumlar teblıgı kapsamında kamuya acıklanmamıs ozel bır durum bulunmamaktadır.

sermaye pıyasası kurulu'nun talebı uzerıne yapılan acıklamadır.

13/12/2013 tarıhınde kamuya duyuruldugu uzere, gsd holdıng a.s.'nın tekstıl bankası a.s.'nde sahıp oldugu hısselerın tamamı veya bır kısmının muhtemel alıcılara satısıyla ılgılı fınansal danısman degısıklıgı yapılmıstır. 13/12/2013 tarıhı ıtıbarıyle yetkılendırılmıs olan merrıll lynch ınternatıonal london tarafından yurutulen satıs surecı devam etmektedır. Sermaye pıyasası kurulu'nun yururluktekı ozel durumlar teblıgı kapsamında kamuya acıklanmamıs ozel bır durum bulunmamaktadır.

neoville
10-02-2014, 16:21
hala satacaz diyor ne bankaymış satilmadi bi türlü

bt1900
10-02-2014, 16:48
arkadaş eskiden böyle haberlere biraz tepki verir tavana doğru gider gelirdi , demekki kimsenin güveni kalmamış yemiyor artık önceden salıyorlardı bu haberleri sonrası aşşağı doğru veriyorlardı .. neyse bakalım ... milleti mağdur ettiler be tam 1 yıl oldu .

erenaral
10-02-2014, 17:26
spk'nın isteği üzerine demesi birilerinin ciddi istekde bulundupu anlamı taşıyor. Sanırım vazgeçme veya erteleme gibi bir durum yok. Şahsi fikrim ytd.

Vay
10-02-2014, 22:11
Bunlar cimrıiiiiiiiii
Fakat yarın kendını gosterecek bu hısse
Ya yukarı ya aşaği
Ytd

MESUTS
10-02-2014, 23:10
güzel haber. 4 sene satış ertelenecek falan haberlerinin hepsi çöpe gitti. çok güzel. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

araf.
11-02-2014, 09:34
Tekstilbank'ta neler oluyor?

11.02.2014 - 07:10
www.borsagundem.com

Türkiye'de onlarca bankanın el değiştirmesine rağmen Tekstilbank'ta satış hikayesi hala sürüyor

Tekstilbank'ın satışı yılan hikayesine döndü. Yıllardır belli aralıklarla Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamalar göndererek satış sürecinin devam ettiğini belirten Tekstilbank dün yine aynı yönteme başvurdu. Yıllardır satılamayan banka ile ilgili olarak Vatan Gazetesi Yazarı Ercan İnan bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı:

Türkiye’de son 10 yılda onlarca banka satıldı, bir tek Tekstilbank yıllardır satış tezgahında olmasına rağmen alıcı bulamadı. Piyasa artık bunun nedenini merak ediyor.

Türkiye’de bankacılık sektörü yabancı sermaye açısından son 10 yılın en gözde sektörüydü. Hangi banka satışa çıksa alıcı buldu. Hatta bazıları ikişer kere satıldı. Kafasında satış olmayan banka patronları bile gelen cazip teklifler karşısında aklı çelinip satışa razı edildi. Ancak bir banka var ki yıllardır satış listesinde olmasına rağmen bir türlü satılamıyor, ya da satılmıyor.

Bu banka Türkiye’de 2 dönem Başbakanlık yapmış ayrıca çeşitli bakanlıklarda bulunmuş Mesut Yılmaz’ın ağabeyi Turgut Yılmaz’ın ana hissedarı olduğu Tekstilbank.

Dün Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yine bir haber vardı. Borsa’da Tekstilbank ve ana hissedarı GSD Holding’de olağandışı fiyat ve miktar hareketleri yaşanınca yönetim kurulu bir açıklama yapma ihtiyacı duymuştu.

Açıklamada 13 Aralık 2013’te satış için yetki verilen Merrill Lynch London’un potansiyel alıcılarla görüştüğü ancak açıklamayı gerektirecek bir gelişmenin olmadığı belirtiliyordu.

Merak ettim, KAP’ta geçmiş yıllara doğru giderek bu ve buna benzer açıklamaları bulmaya çalıştım. O kadar çok var ki...

Merrill Lynch ile anlaşılmadan önce BNP Paribas London ile benzer bir danışmanlık anlaşması yapılmış. Daha önce de JP Morgan PLC ile...

Ancak hiçbiri Tekstilbank’a ya müşteri bulamamış ya da bulunan müşterileri bankanın ortaklarına beğendirememiş. Danışman firmalar da artık Yılmaz’ın ‘Sahici satıcı’ olduğuna inanmıyor. Bankacılık sektöründe de aynı inanış var.

Ancak Google’a girip bir de ‘Tekstilbank-satış’ yazın karşınıza onlarca, ne onlarcası yüzlerce ‘Tekstilbank satılıyor’ haberi çıkıyor. Bazılarına Vatan olarak biz de imza atmışız. Kimlere satılmamış ki bu banka...

The Industrial and Commercial Bank of China, Rabobank, Intesa, Bank Audi, Kuveytliler, Katarlılar, Dubaililer... Hepsi için Tekstilbank’ı alıyor diye haberler çıkmış, ancak 2004’ten bu yana yazılanların çizilenlerin hepsi fos çıkıyor.

Borsa’nın belalısı

‘Tekstilbank satılır veya satılmaz derdi sana mı düştü?’ diyebilirsiniz. Ancak yıllardır satış tezgahında olup da bir türlü satılmayan Tekstilbank, Borsa’da onlarca, yüzlerce kez satılarak yatırımcılara epey bir acı çektirmiş, kafa karışıklığı yaratmışsa ve yaratmaya da devam ediyorsa, haber olmayı hakediyor demektir.

2009’da Radikal’de çıkan bir haber. “İsimler havada uçuştu, Tekstilbank Borsa’da coştu” diyor. Bunun gibi sayısız haber var. Dedikodu çıkıyor, Tekstilbank ve ana hissedarı GSD Holding Borsa’da coşuyor, yalanlama geliyor, çakılıyor.

Tekstilbank için Borsa’nın en çok zigzag çizen, keskin çıkıp keskin düşen, üzerine en çok dedikodu üretilen hissesi diyebiliriz. Bankanın patronu Turgut Yılmaz da ortalarda görünmeyen bir patron. Ne düşünüyor, ne planlıyor anlamak mümkün değil. Aradığınızda kapı duvar.

Ne bir basın yemeği, ne bir kamuoyu bilgilendirme, yıllık değerlendirme toplantısı...

Allah rızası için biri ortaya çıksa da kamuoyu gerçek niyeti anlasa. Amaç bankayı mı satmak, yoksa hikayeyi Borsa’da ısıtıp ısıtıp yatırımcının önüne mi koymak...

bt1900
11-02-2014, 10:09
Vayyyy beee Vatan gazetesii mANşetten vermiş web sitesinde .. ama haklı ve doğru bir yazı gerçekten yıllardan berii aynı taktik aynı hareket aynı oyuunlarrr vee sonuuu hepp hüsran ile biten birbeklentii .... evet 1 yıl geçti adamlar tek bir kişi ile görüştük demedi fiili hiç bir hareket olmadıııı .. ve ne hikmetse ne zaman goy goy haberler çıksa heep düştüü ... eyyy sppkk sendemi görmüyorsunn bu kan emicilerii yetmezmi artık .. ama bu ülkede hepsi normal eminim borsada yaptıkları vur kaçlar ile bankayı satacağı parayı kazanmıştır...

erenaral
11-02-2014, 11:14
hayırdır inş. şimdi kap'a hemen bildiri gelir tavan yaptıya

olimpik forum
11-02-2014, 11:22
DAHA ÖNCEDE BÖYLE BİR HABER YAYINLANMIŞTI

Çinliler Tekstilbank'la Türkiye pazarında

Çinliler Tekstilbank'la Türkiye pazarında
18.09.2013 - 10:15www.borsagundem.com
Genel müdürlük binası satılan Tekstilbank'ın kendisinin de satıldığı konuşuluyor. Katarlılarla Çinliler arasındaki pazarlıkta Çin devi ipi göğüslemiş

İstanbul'daki genel müdürlük binası satılan Tekstilbank'ın kendisinin de yabancılara satıldığı konuşuluyor. Bankayı Çinlilerin aldığı iddia ediliyor. Bu iddia doğru çıkarsa, Çinliler birçok alanda olduğu gibi bankacılıkta da Türkiye pazarına girmiş olacak.
KATARLILAR DA İLGİLENİYORDU
Aslında Tekstilbank'ın satılacağı bilinmeyen bir durum değil. Borsagundem.com da 5 Ağustos 2013 tarihinde bankanın pazarlık masasında olduğunu yazmıştı...
"Turgut Yılmaz’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı, GSD Holding çatısı altındaki Tekstilbank yöneticilerini bugünlerde satış telaşı sarmış durumda" diye verdiğimiz haberde, iki Körfez bankasının yanı sıra dünyanın en büyük bankası kabul edilen The Industrial and Commercial Bank Of China’nın (ICBC) bankayla ilgilendiği yer almıştı.
Şimdi kulislerde Tekstilbank'ın Çinlilere satıldığı konuşuluyor. Genel müdürlük binasının satılması da bu görüşleri destekliyor.
NE KADARI SATILDI?
GSD Holding’in Tekstilbank'taki payı yüzde 75.5. Yüzde 2.46 hisse ise halka açık. Peki Tekstilbank kaça satılır? Pazarlıkların başladığı dönemde Para Dergisi’ne açıklama yapan bir bankacı, “Tekstilbank satışında kontrol hakkını vereceklerini, yani bankanın yüzde 50’sinden fazlasını satacaklarını düşünüyorum. Bu da çarpanı 1’den belki 1.3’e çekecek bir faktör olacaktır. Halen Tekstilbank’ın defter değeri 577 milyon TL. ayrıca banka yöneticileri gidecek mi kalacak mı gibi faktörler pazarlıklarda etkili olur” demişti...

BANKA şu anda 0.82 çarpanda.

bence
11-02-2014, 11:31
Allah razı olsun Vatan gazetesi yazarı Sn.Ercan İnandan.
Tam da biz küçük yatırımcıların hissiyatını dile getirmiş.

11.02.2014 - 07:10
www.borsagundem.com

Türkiye'de onlarca bankanın el değiştirmesine rağmen Tekstilbank'ta satış hikayesi hala sürüyor
Tekstilbank'ın satışı yılan hikayesine döndü. Yıllardır belli aralıklarla Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamalar göndererek satış sürecinin devam ettiğini belirten Tekstilbank dün yine aynı yönteme başvurdu. Yıllardır satılamayan banka ile ilgili olarak Vatan Gazetesi Yazarı Ercan İnan bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazı:

Türkiye’de son 10 yılda onlarca banka satıldı, bir tek Tekstilbank yıllardır satış tezgahında olmasına rağmen alıcı bulamadı. Piyasa artık bunun nedenini merak ediyor.

Türkiye’de bankacılık sektörü yabancı sermaye açısından son 10 yılın en gözde sektörüydü. Hangi banka satışa çıksa alıcı buldu. Hatta bazıları ikişer kere satıldı. Kafasında satış olmayan banka patronları bile gelen cazip teklifler karşısında aklı çelinip satışa razı edildi. Ancak bir banka var ki yıllardır satış listesinde olmasına rağmen bir türlü satılamıyor, ya da satılmıyor.

Bu banka Türkiye’de 2 dönem Başbakanlık yapmış ayrıca çeşitli bakanlıklarda bulunmuş Mesut Yılmaz’ın ağabeyi Turgut Yılmaz’ın ana hissedarı olduğu Tekstilbank.

Dün Kamuoyunu Aydınlatma Platformu’nda yine bir haber vardı. Borsa’da Tekstilbank ve ana hissedarı GSD Holding’de olağandışı fiyat ve miktar hareketleri yaşanınca yönetim kurulu bir açıklama yapma ihtiyacı duymuştu.

Açıklamada 13 Aralık 2013’te satış için yetki verilen Merrill Lynch London’un potansiyel alıcılarla görüştüğü ancak açıklamayı gerektirecek bir gelişmenin olmadığı belirtiliyordu.

Merak ettim, KAP’ta geçmiş yıllara doğru giderek bu ve buna benzer açıklamaları bulmaya çalıştım. O kadar çok var ki...

Merrill Lynch ile anlaşılmadan önce BNP Paribas London ile benzer bir danışmanlık anlaşması yapılmış. Daha önce de JP Morgan PLC ile...

Ancak hiçbiri Tekstilbank’a ya müşteri bulamamış ya da bulunan müşterileri bankanın ortaklarına beğendirememiş. Danışman firmalar da artık Yılmaz’ın ‘Sahici satıcı’ olduğuna inanmıyor. Bankacılık sektöründe de aynı inanış var.

Ancak Google’a girip bir de ‘Tekstilbank-satış’ yazın karşınıza onlarca, ne onlarcası yüzlerce ‘Tekstilbank satılıyor’ haberi çıkıyor. Bazılarına Vatan olarak biz de imza atmışız. Kimlere satılmamış ki bu banka...

The Industrial and Commercial Bank of China, Rabobank, Intesa, Bank Audi, Kuveytliler, Katarlılar, Dubaililer... Hepsi için Tekstilbank’ı alıyor diye haberler çıkmış, ancak 2004’ten bu yana yazılanların çizilenlerin hepsi fos çıkıyor.

Borsa’nın belalısı

‘Tekstilbank satılır veya satılmaz derdi sana mı düştü?’ diyebilirsiniz. Ancak yıllardır satış tezgahında olup da bir türlü satılmayan Tekstilbank, Borsa’da onlarca, yüzlerce kez satılarak yatırımcılara epey bir acı çektirmiş, kafa karışıklığı yaratmışsa ve yaratmaya da devam ediyorsa, haber olmayı hakediyor demektir.

2009’da Radikal’de çıkan bir haber. “İsimler havada uçuştu, Tekstilbank Borsa’da coştu” diyor. Bunun gibi sayısız haber var. Dedikodu çıkıyor, Tekstilbank ve ana hissedarı GSD Holding Borsa’da coşuyor, yalanlama geliyor, çakılıyor.

Tekstilbank için Borsa’nın en çok zigzag çizen, keskin çıkıp keskin düşen, üzerine en çok dedikodu üretilen hissesi diyebiliriz. Bankanın patronu Turgut Yılmaz da ortalarda görünmeyen bir patron. Ne düşünüyor, ne planlıyor anlamak mümkün değil. Aradığınızda kapı duvar.

Ne bir basın yemeği, ne bir kamuoyu bilgilendirme, yıllık değerlendirme toplantısı...

Allah rızası için biri ortaya çıksa da kamuoyu gerçek niyeti anlasa. Amaç bankayı mı satmak, yoksa hikayeyi Borsa’da ısıtıp ısıtıp yatırımcının önüne mi koymak...

erenaral
11-02-2014, 11:34
Tavan geldi hemen benzer haberler akmaya başladı.

batakcı1
11-02-2014, 16:42
amcalar sabah vurdu vurgunu şimdi kutlamaya giti heralde 3, 5 gün ugramaz artık boğazınızda kalsın inşallah yediklerinizi çıkaramayın emi bizi arefeyi gösterdiniz bi bayramı göremedik körolasıcalar

metcezir
11-02-2014, 16:59

İşte o yazı:

Borsa’nın belalısı

http://www.borsagundem.com/haber/tekstilbank_ta-neler-oluyor/572338

metcezir
12-02-2014, 10:55
http://i.hizliresim.com/emokvy.jpg

http://haber.gazetevatan.com/satiyorum-satiyorum-saaatmam/608373/4/yazarlar

erenaral
12-02-2014, 11:19
bu adam gibi gazatelerin ekenomi yazarları bi kaç haber yapsa iyice sıkışır turgut efendi.

bt1900
12-02-2014, 12:01
ne var bu yazıyı okuyan herhangi bir savcılıkkk bunu ihbar olarak kabul edip soruşturma açsa milleti dolandırmaktan ... zaten hükümet ile aralarıda yok sonra başbakanın kulağına gitse ..... sonraaaaa zaten bunlar zamanın bedavaya aldıLAR bu bankayı mesut yılmazın sayesinde ... sonra tmsf inceleme başlatsa konu danıştaya felan taşınsaaa rett cevabı gelse tmsffff el koysaaaa sonra T.Y ANIRA ANIRAA KEŞKE SATSAYDIM DİYE HAYKIRSAAAA... SONRAA TMSF ARACLIĞI İLE İYİ BİR BANKAYA SATILSAAAA BİZDEEE RAHATLASAKKKKK t.y ve ekibine kazandığımız paralar ile 1 ton kına alsakkkk NE GÜZELLL OLURDU .... BURASI TÜRKİYE ARKADAŞLAR HERŞEY OLUR İNANIN....ADAMLAR 1 YILDIR SATIYORUZ HAA SATTIK HAA GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR HAA KAMUYA AÇIKLANMAMIŞ BİR DURUM YOK HAAA DİYE DİYE HİSSENİN ANASINI AĞLATIP TEKSTİLİ 1.60 ORTALAMA MİLLETE GSDHO DA 1.35 ORTALAMA İLE MİLLETİN ELİNEEE VERİPPP KENARA ÇEKİLDİLER ODA KAÇ DEFA YAPTILAR AYNI HAREKETİİ SPPKKK DA ÇIKIP DEMEDİKİ YETERRRRR KARDEŞİM YETER DEMEDİ DİYEMEDİ !!! NEDEN BİLİYORMUSUNUZ BU ÜLKE HEP SOYGUNCULARIN EGEMEN OLDUĞU BİR ÜLKE OLAACAK BALIKK BAŞTAN KOKAR . SAYGILAR .... İÇİMİ DÖKTÜM AMA BEN GERÇEKTEN GERÇEKLER BUNLAR ... SİZCEEE _????

Vay
12-02-2014, 19:38
Bunlar tooook satıcı
Zoooor satarlar

rozbek501
12-02-2014, 19:55
haber çıktı tekst 1.19 u gördü sonra tekrar aynı terane...hep aynı oyun hep aynı oyun...

metcezir
13-02-2014, 10:52

Ky garibanların mallarını yiye yiye alt dudak hecin devesinin dudakları gibi

beton süpürme paspasına dönmüş

:he::he::he::he:

accx
13-02-2014, 18:51
***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Herhangi Bir Otoriteye Mali Tablo Verilmesi )
m

Mali Tablonun Verilme Tarihi : 13/02/2014

EK AÇIKLAMALAR:

Ekteki Bankamız gelir tablosu, geçici vergi beyannamesi ekinde vergi dairesine sunulmuş olup, Sermaye Piyasası Mevzuatına göre düzenlenmemiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=336610

BIST

(13/02/2014 - 17:42:47)

accx
13-02-2014, 20:32
http://i.hizliresim.com/x9avjO.png (http://hizliresim.com/x9avjO)

erenaral
14-02-2014, 09:45
*tekstilbank'ın vergi dairesine sunduğu tabloda 2013 yılı net dönem karı 43.813.000 tl

rozbek501
14-02-2014, 14:25
Tekstilbank, bankacılık , $218mn PD / Tavsiyemiz yok-
Vergi dairesi finansallarına göre, TEKST 4ç13'de TL6.4m net zarar elde
etti (4ç12'de TL10mn net kar 3ç13'de TL43mn net kar). Böylece banka
TL43.8mn net kar (yıllık %63 artış) elde etti. Bu arada, 2013
rakamlarının TL47.2mn tutarında bir kerelik gayrimenkul satış karını
içerdiğini not edelim. banka binasının satışı da olmasa hepten zarar...
bir banka bu kadar mı kötü yönetilir.diğer bankalar milyar tl ler kar açıklarken tekst bu kadar...

bence
17-02-2014, 10:57

Bu harika bir yazı, bu yazıyı sürekli güncel tutmak ve unutturmayıp
turgut efendiye hatırlatmak için hergün buraya asmak lazım.

rozbek501
17-02-2014, 13:36
arkadaşlar geçen hafta ve bugün olmak üzere gsdde uçtu gidiyor.%10 + %10 ....
gsdho ve tekst de yaprak kımıldamıyor.gsdho 1 in üzerinde kapanış yapamıyo. tekst de 1.19 u geçemiyo.
bunların amacı ne anlamadım.

erenaral
17-02-2014, 14:49
direnç noktalarıını verebilecek olan var mı