PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16

by ben
29-04-2014, 14:15
haklısın ben ufak bir hesap hatasıyla 1,85 gibi çıkar yazmıştım 2,10 lara denk geliyor.

sorun yok. herkese hayırlı olsun:)

kayhannn
29-04-2014, 14:20
tahtayi kapatmislar alis yapamiyoruz...ne olacak simdi_
?

Paranya
29-04-2014, 14:21
TEKST toplam satış fiyatı= 891 milyon TL
TEKST şu anki piyasa değeri = 609 milyon TL
TEKST özkaynak tutarı = 604 milyon TL
TEKST birim fiyatı = 1.45 TL
TEKST satış fiyatı = 2.12 TL
Çarpan = 1.46
Zorunlu çağrı = 2.12 (SPK aksine hükmedebilir)

GSDHO şu anki piyasa değeri = 278 milyon TL
GSDHO birim fiyatı = 1,12 TL
GSDHO nakit girişi = 669 milyon TL
GSDHO nakit girişi her hisse için = 2.68 TL

Aceleyle yaptım. Hatalar olabilir. Hata varsa, uyarın, düzelteyim.

kayhannn
29-04-2014, 14:23
ben simdi alim yapamazmiyim? tahtayi kapatmislar ne zmn acilir_?bilgisi olan var mi?

blackmagic
29-04-2014, 14:34
ben simdi alim yapamazmiyim? tahtayi kapatmislar ne zmn acilir_?bilgisi olan var mi?

tahta açılsa bile muhtemelen alamazsınız tavanda muhtemelen 7-8 milyon alıcı olur... yinede açılırsa şansınızı deneyin...

RGU14
29-04-2014, 14:34

Sanırım 2 TL civarından alabilirsiniz.

erenaral
29-04-2014, 14:35
AYLARDIR BEKLIYORUM CUMA GÜNÜ 3 TE İKİSİNİ SATTIM BU NE BİÇİM HAYAT:d NEYSE KALANLA İDARE EDİCEZ

nerkan
29-04-2014, 14:39
TEKST toplam satış fiyatı= 891 milyon TL
TEKST şu anki piyasa değeri = 609 milyon TL
TEKST özkaynak tutarı = 604 milyon TL
TEKST birim fiyatı = 1.45 TL
TEKST satış fiyatı = 2.12 TL
Çarpan = 1.46
Zorunlu çağrı = 2.12 (SPK aksine hükmedebilir)

GSDHO şu anki piyasa değeri = 278 milyon TL
GSDHO birim fiyatı = 1,12 TL
GSDHO nakit girişi = 669 milyon TL
GSDHO nakit girişi her hisse için = 2.68 TL

Aceleyle yaptım. Hatalar olabilir. Hata varsa, uyarın, düzelteyim.

ve bu 2.68 TL nin içinde GSD Yatırım Bankası yok, GSD Denizcilik yok, birde onları eklersek kaymaklı ekmek kadayıfı olur:halay:

erenaral
29-04-2014, 14:42
Tahta ne zamn açılır?

bence
29-04-2014, 14:44
Bankamız Dünyanın bir numarasına satıldı.
Tekstilbank için bundan güzel hiç bir haber olamaz.

saido
29-04-2014, 14:50
hayırlısıs olsun en az yüzde 40 ı var.2 tl ye kadar.yüz bin tl ye 40 bin tl güzel para

adestim
29-04-2014, 14:51
GSD Holding Tekstilbank’ın %75.5’inin Çinli ICBC banka grubuna 668.8mn TL üzerinden satışı için anlaşma yaptığını duyurdu .Açıklanan satış rakamına göre bankanın tamamı 883 milyon TL'ye karşılık geliyor. Bu rakamda şu anki 613 milyon TL'lik değerin yüzde 45 üzerinde. Yani hisse başına satış fiyatı 2,10 TL'ye karşılık geliyor. Tekstilbank hisseleri 1. seans itibarıyla 1,46 TL'den kapandı.

Bununla birlikte Tesktilbank'ın satılan kısmının GSD Holding'e ait olması nedeniyle GSD Holding'de hisse fiyatına yansıması bekleniyor. ICBC'nin otoritelerden izinler alındıktan sonra çağrı yapması bekleniyor. Söz konusu hisse satışının SPK'nın 23.maddesi uyarınca önemli nitelikteki işlem kapsamında olması nedeniyle bu işlem, 2014 Haziran ayının ilk yarısından geç olmamak üzere yapılacak olan ilk genel kurulun onayına sunulacak.

Anlaşma bedelinin, işlemin kapanış tarihinden kısa bir süre önceki dönemde gerçekleşen T.C.M.B alış satış döviz kuru ortalamasına göre hesaplanarak A.B.D. doları olarak tahsil edilecek açıklaması yapıldı.

Satış işleminin BDDK izni, BDDKizni, Genel Kurul Onayı ve diğer izinler sonrasında tamamlanması bekleniyor. İş Yatırım'dan yapılan analizde ''Bankanın bugünkü PD/DD’i 1.02x düzeyinde, işlem PD/DD ise 1.44x’ e karşılık geliyor'' denilerek satış işlemi olumlu olarak değerlendirildi.

mselim123
29-04-2014, 14:52
Tahta ne zamn açılır?

günün sorusu bence
cevap verebilecek var mı ki

hayyildiz
Tekst.e -gsdho.e sıraları saat 15:00:00'da yenıden ısleme acılacaktır.saat 15:15:00'dan ıtıbaren ıse sureklı muzayede seansına alınacaktır

lokasyon
en sonunda yılan hikayesine dönen tahta satıldı inş primide ona göre iyi olur

endeks
29-04-2014, 14:56
Bekledik senelerce ama satildiginda elimizde yoksa neye yarar. Hayirli olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

ssfb
29-04-2014, 15:02
Birileri çok sağlam mal verdii ki hisse taban yaptı ve 1.35 i gördü boşuna değil bir haber düşecek .. hayırlısı ama hiiiç hoooş değillll

:) hiç utanıyomusun acaba

adestim
29-04-2014, 15:04
(İş Yatırım)
Tarafından Hazırlanan Şirket Haberleri Raporu:
"GSD Holding Tekstilbank'ın %75.5'ini Çinli ICBC banka grubuna 668.8mn TL üzerinden satışı için anlaşma yaptığını duyurdu. Bankanın %100 değeri 883mn TL'ye karşılık geliyor. Bu anlaşma değeri bankanın bugünkü değerinin %44 üzerinde. ICBC'nin burada bir çağrı yapması otoritelerden gerekli izinler alındıktan sonra gerçekleşecektir. Bankanın bugünkü PD/DD'i 1.02x düzeyinde, işlem PD/DD ise 1.44x' e karşılık geliyor. Açıklama sonrası GSD Holding'in Net Aktif Değerini (NAD) kabaca 725mn TL olarak hesapladık. Tektstilbank satışından gelecek nakit ile beraber, GSD Denizciliği piyasa değerinden, GSD Faktöring'i ise defter değerinden hesaplamamıza dahil ettik. Holding'in bilançosundan önemli bir solo net nakit/borç pozisyonu taşımadı görünüyor. Hesapladığımız NAD hesabına göre hisseler %61 iskonto ile işlem görüyor. NAD'inde önemli net nakit pozisyonu taşıyan benzer şirketler Dogan Holding ve Yazıcılar Holding hisseleri halihazırda ortalama %54 iskonto ile işlem görüyor. Bu iskonto oranı GSD Holding'e uygulandığında satış işlemi sonrası GSD Holding hisselerinin şuanki fiyata göre %17 getiri potansiyeli sunacağını hesaplıyoruz."

BURKO
29-04-2014, 15:08
Arkadaşlar hepimizin gözü aydın. O kadar bedduaları aldıktan sonra sattı. Açılışında tavan olsa gsdho 1.23 ve tekst 1.60 olur. O da büyük olasılıkla olacaktır.şimdilik bugün için fazla beklentiye gerek yok herhalde.

bence
29-04-2014, 15:12
Arkadaşlar vasat bir satış fiyatı olmuş,
defter değerinin yani 600 milyon TL özkaynağın 1,4776 çarpanı 885 milyon 841 bin TLye satılmış.
Alternatif bank 2 çarpanla satılmıştı.
Hiç unutmamak lazım ki Dünyanın bir numarasına satılmış. Bu çok çok önemli.

Grandmaster
29-04-2014, 15:41
ufak tefek satıslar geliyor 10bin 30bin falan.arkadaslar "benim acıgım var bunu teskt satarak kapatıcam" diyen varsa tahtadan satmasın .
1.75ten alıcıyım su an illa satıcam diyen varsa.

ya da birileri kendi alışına veriyor satıcılı gostermek icin

_Camoglu_
29-04-2014, 15:58
Dayanılmaz dediğin kağıt bir bakmışsın inanılmaz olmuş... Tabii bunun terside mümkün....:) Bu seviyeden kimse satmayı düşünmez herhalde...:)

erenaral
29-04-2014, 16:07
1.60 ne kadar alıcı var

neoville
29-04-2014, 16:09
54 milyoncuk alıcı var .......millet sıraya girmiş

erenaral
29-04-2014, 16:14
HEPSİNE VERİYO MU:d

destiny
29-04-2014, 16:19
Geçen hafta dayanamayıp sattım 1 yıl bekledikten sonra, borsa böyle bir şey işte...

bt1900
29-04-2014, 16:53
kağıt sonunda beklenileni yaptı önemli olan bundan sonrası şuanki satış rakamına göre kaça tekabül ediyor hisse başı fiyat ne kadar olur? neden çağrı fiyatı açıklanmadı . çağrı yapılacak mı ?herkes sabırsızlıkla izliyor .. elinde olanlara hayırlı olsun .. ben asıl amiral gemisi gsdho daydım elimde az tekstil vardı . bence asıl beklenti artık GSDHO DA HADİ HAYIRLISI OLSUN

Asmiltak
29-04-2014, 17:49
Tekst

Son yükselen kanal hareketi kağıdı 1,38-1,63 yatay bandına taşımayı başarmış.

Dolayısıyla 1,38 üzerinde 1,63 hedefi takipte. Geçerse yeniden bakarız. 1,38 stopla izlemede.

Grafik görünümü için: http://on.fb.me/1hD9ZAj

drusc
29-04-2014, 18:22
Satılan Payların Nominal Tutarı :317.101.074,944 TL
Sermayedeki nominal tutarli her hisse 1tl oldugundan ayni zamanda satilan hisse sayisina esit olduguna ve satis fiyati Toplam Tutar :668.810.011,63 (İşlem kapanış tarihinde kesinleşecektir.) olduguna gore hisse basi 2,11 satmis adamlar ben niye daha ucuza satayim ki :)

mgunes54
29-04-2014, 18:23
kağıt sonunda beklenileni yaptı önemli olan bundan sonrası şuanki satış rakamına göre kaça tekabül ediyor hisse başı fiyat ne kadar olur? neden çağrı fiyatı açıklanmadı . çağrı yapılacak mı ?herkes sabırsızlıkla izliyor .. elinde olanlara hayırlı olsun .. ben asıl amiral gemisi gsdho daydım elimde az tekstil vardı . bence asıl beklenti artık GSDHO DA HADİ HAYIRLISI OLSUN

Haber Saati : 14:57:22

RAPOR-Şirket Haberleri(İş Yatırım)

İş Yatırım ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Şirket Haberleri Raporu: "GSD Holding Tekstilbank'ın %75.5'ini Çinli ICBC banka grubuna 668.8mn TL üzerinden satışı için anlaşma yaptığını duyurdu. Bankanın %100 değeri 883mn TL'ye karşılık geliyor. Bu anlaşma değeri bankanın bugünkü değerinin %44 üzerinde. ICBC'nin burada bir çağrı yapması otoritelerden gerekli izinler alındıktan sonra gerçekleşecektir. Bankanın bugünkü PD/DD'i 1.02x düzeyinde, işlem PD/DD ise 1.44x' e karşılık geliyor. Açıklama sonrası GSD Holding'in Net Aktif Değerini (NAD) kabaca 725mn TL olarak hesapladık. Tektstilbank satışından gelecek nakit ile beraber, GSD Denizciliği piyasa değerinden, GSD Faktöring'i ise defter değerinden hesaplamamıza dahil ettik. Holding'in bilançosundan önemli bir solo net nakit/borç pozisyonu taşımadı görünüyor. Hesapladığımız NAD hesabına göre hisseler %61 iskonto ile işlem görüyor. NAD'inde önemli net nakit pozisyonu taşıyan benzer şirketler Dogan Holding ve Yazıcılar Holding hisseleri halihazırda ortalama %54 iskonto ile işlem görüyor. Bu iskonto oranı GSD Holding'e uygulandığında satış işlemi sonrası GSD Holding hisselerinin şuanki fiyata göre %17 getiri potansiyeli sunacağını hesaplıyoruz." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir... ******* Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

mgunes54
29-04-2014, 18:24
Çok fazla beklentiye kapılmamak lazım kar cebe yakışır... Fazla zorlamamak lazım...

ayhan53
29-04-2014, 18:34
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=124549

Cumhurbaşkanı adayınız kimdir
ankete katılımınızı bekliyoruz.

karakil
29-04-2014, 18:42
:halay:

Arkadaş şu yarışmanı lütfen başka yerde yap burası siyasi forum değil bırakda doya doya sevincimizi yaşayalım:halayci:

ayhan53
29-04-2014, 18:46
:halay:

Arkadaş şu yarışmanı lütfen başka yerde yap burası siyasi forum değil bırakda doya doya sevincimizi yaşayalım:halayci:

zaten oda siyaset değil keyfi güzel olan topiklere koyuyporumki tartışmadan güzel güzel oylarını kullansınlar ama senin pek keyfin yok gibi
yarınki tavandan sonra beklerim:he:

mgunes54
29-04-2014, 18:47
Kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [gsdho] ozel durum acıklaması (guncelleme) 29.04.2014 18:42:12

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=355235

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [gsdho] ozel durum acıklaması (guncelleme) 29.04.2014 18:42:12

ozel durum acıklaması (guncelleme)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Maslak mahallesı dereboyu / 2 caddesı no:13 34398 sarıyer- ıstanbul
telefon ve faks numarası : 212 - 3355335, 212 - 3281328
e-posta adresı : www.tekstılbank.com.tr
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks numarası : 212 - 3355138,212 - 3355670
orjınal acıklamanın tarıhı : 27.03.2013 / 03.04.2013 / 13.12.2013 / 10.02.2014 / 11.04.2014,29.04.2014
yapılan acıklama ertelenmıs bır acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Sermaye pıyasası kurulu'nun talebı uzerıne, bugun ıtıbarıyle kamuya yapılan duyuruya ek acıklamadır.hısse devrının tamamlanmasını takıben ılgılı sermaye pıyasası mevzuatı kapsamında yapılması gereklı basvurular sermaye pıyasası kurulu'na yapılacaktır.

---------------------------------------------------------------------------------------------
sermaye pıyasası kurulu'nun talebı uzerıne, bugun ıtıbarıyle kamuya yapılan duyuruya ek acıklamadır.

Hısse devrının tamamlanmasını takıben ılgılı sermaye pıyasası mevzuatı kapsamında yapılması gereklı basvurular sermaye pıyasası kurulu'na yapılacaktır.

drusc
29-04-2014, 19:51
"c) işlem kapanış tarihi itibariyle Tekstil Bankası A.Ş.'nin net aktif değerindeki değişimin satışa konu hisse oranında satış bedeline yansıtılması, söz konusu bedelin kapanış tarihinden kısa bir süre önceki dönemde gerçekleşen T.C.M.B. alış satış döviz kuru ortalamasına göre hesaplanarak A.B.D. doları olarak tahsil edilmesi"

Bence bu madde de onemli.satıs tamamlana kadar bilancodan gelen karlar da satıs bedeline eklenecek.az da olsa fark yaratır. Alternatif bankta fark olusmustu onu da satıs bedeline eklediler.

bence
29-04-2014, 19:55
Haber Saati : 14:57:22

RAPOR-Şirket Haberleri(İş Yatırım)

İş Yatırım ( http://www.isyatirim.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Şirket Haberleri Raporu: "GSD Holding Tekstilbank'ın %75.5'ini Çinli ICBC banka grubuna 668.8mn TL üzerinden satışı için anlaşma yaptığını duyurdu. Bankanın %100 değeri 883mn TL'ye karşılık geliyor. Bu anlaşma değeri bankanın bugünkü değerinin %44 üzerinde. ICBC'nin burada bir çağrı yapması otoritelerden gerekli izinler alındıktan sonra gerçekleşecektir. Bankanın bugünkü PD/DD'i 1.02x düzeyinde, işlem PD/DD ise 1.44x' e karşılık geliyor. Açıklama sonrası GSD Holding'in Net Aktif Değerini (NAD) kabaca 725mn TL olarak hesapladık. Tektstilbank satışından gelecek nakit ile beraber, GSD Denizciliği piyasa değerinden, GSD Faktöring'i ise defter değerinden hesaplamamıza dahil ettik. Holding'in bilançosundan önemli bir solo net nakit/borç pozisyonu taşımadı görünüyor. Hesapladığımız NAD hesabına göre hisseler %61 iskonto ile işlem görüyor. NAD'inde önemli net nakit pozisyonu taşıyan benzer şirketler Dogan Holding ve Yazıcılar Holding hisseleri halihazırda ortalama %54 iskonto ile işlem görüyor. Bu iskonto oranı GSD Holding'e uygulandığında satış işlemi sonrası GSD Holding hisselerinin şuanki fiyata göre %17 getiri potansiyeli sunacağını hesaplıyoruz." ****** Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırımdanışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyenbankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum vetavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerinedayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir... ******* Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )

İŞ YATIRIM GSDenizcilik ve GSD Faktöringi dikkate alarak GSDH nin satış öncesi
NET AKTİF DEĞERİNİ 725 MİLYON TL hesaplamışlar. Yalnız şu anda 100 MİYON TL ÖZKAYNĞI OLAN ve grup bankacılıktan çıktığına göre kanımca kısa zamanda onun da satılacağına inandığım GSD YATIRM BANKASINI unutmuşlar. Dolayısyla hesaplamalar ve karşılaştırmalar çok doğru değil gibi geliyor bana.

CLİMBER
29-04-2014, 20:41
Tekstilbank'ın satışı öncelikle ülkemiz ve banka çalışanları için daha sonra sonrada tüm yatırımcı arkadaşlar için hayırlı olsun.
2-3 hafta önceki yazımda bu gelişmelere işaretle beklenti ve fikirlerimi yazmıştım Allah'a şükür mahcup olmadık ,Çinlilerin sektöre rekabet ülkemize ise ticaret anlamında çok değer katacağına inanıyorum Tekstilbank kısa-orta-uzun her vadede portföylere kazandıracaktır...

CLİMBER
29-04-2014, 20:41
Tekstilbank'ın satışı öncelikle ülkemiz ve banka çalışanları için daha sonra sonrada tüm yatırımcı arkadaşlar için hayırlı olsun.
2-3 hafta önceki yazımda bu gelişmelere işaretle beklenti ve fikirlerimi yazmıştım Allah'a şükür mahcup olmadık ,Çinlilerin sektöre rekabet ülkemize ise ticaret anlamında çok değer katacağına inanıyorum Tekstilbank kısa-orta-uzun her vadede portföylere kazandıracaktır...

karamanlı
29-04-2014, 21:00
Şuanki fiyatını satışın değiştirmesi 669/420m Sermaye= 1.59 gibi görüntü çıkabilir (bu etkiyi yapmayabilirde).

%75 ine ödenen 669 ise 2.10 lara denk gelir.

lakin hisseyi etkileyecek en önemli faktör alan çinlilerin bankayı büyütme potansiyeli içine gireceği BEKLENTİSİ üst tarafa doğru boşluk yaratabilir :) bu kısım ne kadar satın alınacak oda speğe bağlı tedbirli sevinçler yaşamalı

Bankayı büyütme potansiyeli..evet bencede önemli nokta budur.Satış yapıldı artık beklenti bitti durumu bence geçici bir durum..

analiz/5
29-04-2014, 21:10
Elinde olan arkadaşlara bereketli kazançlar

huseyın
29-04-2014, 23:39
Elinde olan arkadaşlara bereketli kazançlar

Arkadaşlar bu haftaki hisse net yarışmasına bakacak olursanız 2 kişi tekstlbank demiş biri benim şu an da ise diyorum ki beklenti alınır gerçek satılır yarin ki kötü süprize hazır olunda derim...

petrucci
29-04-2014, 23:44
65 milyon alıcıyla kapamış hayatta 2den once açılmaz rahat olun bende yok kaçırdık herkese bol kazançlar

atropinn
29-04-2014, 23:53
çağrı fiyatı 2,11 lere geliyor, 65 milyon tavanda alıcı ile kapatmış, millete sattırmaya çalışan spek uşakları var dikkat
lan bu millet 10 yıldır bekliyor bırakın 2 rekat rahat etsin kafalarını karıştırmayın günah tır ayıptır be...

bence
30-04-2014, 00:02
Flaş! o bankayı dünya devi alıyor

Tekstilbank Çinlilerin oluyor

Dünyanın 1 Numarası Çinli ICBC, Tekstilbank'ın yüzde 75,5 hissesini 669 milyon TL'ye satın almak üzere anlaştı. ICBC aktif büyüklük açısından dünyanın en büyük bankası konumunda.Böylece dünyanın en büyük bankası Türkiye bankacılık sektörüne adım atmış oldu.

Tekstilbank Çinlilerin oluyor

GSD Holding, Tekstil Bankası AŞ'de sahip olduğu yüzde 75,5 paylarını toplam 668,8 milyon TL bedelle Çinli Industrial and Commercial Bank of China'ya (ICBC) satma konusunda anlaştığını bildirdi.
GSD Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, daha önce şirketin ana hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası AŞ ilgili olarak bankacılık sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği ve hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti ile değerlendirilmesi amacıyla çalışmalara başlanmasına karar verildiği anımsatıldı.

Açıklamada, Yönetim Kurulu tarafından yetkilendirilen danışman kuruluşlar aracılığıyla yürütülen görüşmeler sonucunda, şirket ile ICBC arasında Tekstil Bankası AŞ'de sahip olunan yüzde 75,5 hissenin ICBC'ye satılması konusunda anlaşmaya varıldığı kaydedildi. Tekstil Bankası AŞ'nın 31 Aralık 2013 tarihi itibariyle denetimden geçmiş mali tabloları dikkate alınarak yapılan müzakereler sonucunda, toplam satış bedelinin 668 milyon 810 bin 11,63 lira olarak belirlendiği aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu bedelin işlemin kapanış tarihinden kısa bir süre önceki dönemde gerçekleşen Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) alış-satış döviz kuru ortalamasına göre hesaplanarak ABD Doları olarak tahsil edilmesi, ayrıca işlem kapanış tarihi itibariyle Tekstilbank'ın net aktif değerindeki değişimin satışa konu hisse oranında satış bedeline yansıtılmasına karar verildi. Söz konusu bedelin kapanış tarihinden kısa bir süre önceki dönemde gerçekleşen TCMB alış-satış döviz kuru ortalamasına göre hesaplanarak ABD Doları olarak tahsil edilmesini, beyanlar, garantiler, kapanış öncesi taahhüt ve tazminat hükümleri ile alım-satım sözleşmesi için mutat olan diğer hükümleri içeren ve Çin ile Türkiye'deki yetkili mercilerden gerekli izinlerin alınmasıyla geçerlilik kazanacak olan bir hisse alım satım sözleşmesi imzalandı."

Açıklamada ayrıca, söz konusu hisse satışının önemli nitelikteki işlem kapsamında olması nedeniyle, işlemin bu yılın haziran ayının ilk yarısından geç olmamak üzere yapılacak ilk genel kurulun onayına sunulacağı dile getirildi. Tekstil Bankası AŞ'nin Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri ilk seansı 1,46 liradan tamamlamıştı. İlk seans kapanışına göre Tekstil Bankası AŞ^nin toplam piyasa değeri 613 milyon 200 bin lira seviyesindeydi.

HİSSELER TAVAN OLDU

Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamanın ardından GSD Holding ve Tekstil Bankası hisse senetlerinin işlem sıraları Borsa İstanbul tarafından geçici olarak işleme kapatıldı ve duyuruların yapılmasının ardından saat 15.00'te tekrar işleme açıldı.

Açılışla birlikte GSD Holding hisse senedi ilk seans kapanışına göre yüzde 9,82 yükselerek 1,23 TL ile tavan olurken, Tekstil Bankası hisse senetleri ise yüzde 9,58 artarak 1,60 TL ile tavan oldu.

Analistler, Tekstil Bankası hisselerinin Çinli ICBC'ye satış anlaşmasındaki fiyatın hisse başına yaklaşık 2,11 TL'ye denk geldiğini belirterek, anlaşmanın sonuçlandırılması durumunda yatırımcıya çağrı yapılabileceği beklentisi ile Borsa İstanbul'da şu anda 1,60 TL olan fiyatın bundan sonraki günlerde de yükselmeye devam edebileceğini kaydediyor.

Etiketler: çin, tekstilbank, satış, Çinli, Bank of China

http://ekonomi.milliyet.com.tr/tekstilbank-cinlilerin-oluyor/ekonomi/detay/1874620/default.htm

huseyın
30-04-2014, 00:40
çağrı fiyatı 2,11 lere geliyor, 65 milyon tavanda alıcı ile kapatmış, millete sattırmaya çalışan spek uşakları var dikkat
lan bu millet 10 yıldır bekliyor bırakın 2 rekat rahat etsin kafalarını karıştırmayın günah tır ayıptır be...

Uşağum ben adımı adresimi belittim lütfette bir bak alın diye önermişim şimdide fikimi söylüyorum niye hemen uşaklıkla falan itham ediyorsun belki hesaplamadığınız bir şey vardır kendisi tavana 65 milyon koyamazmı sabahta geri çeker niye aldın onları diye hesap mı soracaksın tamah etmeyide bileceksin derim...

atropinn
30-04-2014, 00:46
hocam sözüm kimseyi hedef alarak söylemedim..kırdımsa kusura bakma..
ancak yılların birikimi var çok çektirdi..biraz keyfini sürelim küçük yatırımcı olarak...
bir kere de küçük yatırımcı kazansın şu lanet borsada...

oktayhan23
30-04-2014, 01:20
Yıllardır satıldı ,satılamadı diye o kadar inandırıcılığını kaybetmişti ki çok kişi bu defa da satılmayacak diye dışarda kaldı.Fırsat kollayan çok olacaktır doğal olarak. Satışın en olumlu tarafı fiyattan öte alan bankanın prestiji ve büyüklüğü bence.Uzun vade çok iyi yerlere gelecektir.Daha önceki örneklerde olduğu gibi bir hareket beklenecekse ,2-3 gün sonra ,2-3 günlük hafif düzeltme,sonrasında hafif hafif yükselmeye devam gibi.
Farkındaysanız diğer tüm yorumlar gibi benimkiler de hep tahminlerden oluşuyor.Malum satış süreçlerinde teknik kısmından çok ,temel etkili oluyor.Tüm bu yazılanlar asla yatırım tavsiyesi değildir,ciddi zararlara neden olabilir.Herkese bol kazançlar diliyorum.

oktayhan23
30-04-2014, 01:47
Tamamen hayal ürünü olan bir beklentidir. 1.80 ve sonrasında 1.90 olan tarihi zirvesinde oluşturacağı bir kulp ile Fincan-Kulp Formasyonu oluşabilir mi acaba?Teknikten çok daha iyi anlayan arkadaşlar fikirlerini paylaşır umarım. Genelde çok kısa vadelerde oluşmuyor ama oluşan örnekleri de var piyasada.Bundan önceki mesajımda da belirttiğim gibi haber ve para aslolan.Gerisi can sıkıntısından uğraşıyoruz.

http://i.hizliresim.com/6RPVol.png (http://hizliresim.com/6RPVol)

yorumcu16
30-04-2014, 08:53
tekstil bank satıldı.
ben de asya bankasında bekliyorum.
asyabank da Tekstilbank gibi pd/dd: 1,44 fiyattan satılır mı?
4,03 tl fiyata denk gelir bu.

bence
30-04-2014, 09:51
Günaydın arkadaşlar,
Sanırım çağrı fiyatına kadar soluksuz gidecek.
Ama benim için önemli olan ondan sonrası, zira Tekstilbankı satın alan Çinli ICBC'nin
hem bankacılık açısından hem de ÇİN gibi Dünyanın en büyük ülkesi olması
nedeniyle ticari açıdan gözden ırak tutulmaması gereken avantajları var.
Öyle uyduruk Orta-Doğu ülkesine benzemez ÇİN.
Yani demem o ki, TEKSTİLBANKIMIZIN geleceği hayli parlak.

RGU14
30-04-2014, 09:52

Başkanım ben oyladım, dediğiniz gibi keyifliyken bu işlerle uğraşmak çok daha keyifli oluyor. Benim C.başkanım sizsiniz ama sizde iştah göremediğim için başka bir adaya oy verdim, artık siz bilirsiniz nasıl ödüllendirileceğimi :halay:

asyalı05
30-04-2014, 11:45
2. seans tavana yazılsak bu hisseye,gelir mi arkadaşlar

bence
30-04-2014, 11:53
2. seans tavana yazılsak bu hisseye,gelir mi arkadaşlar

Bir kaç ay içinde çağrı fiyatı 2.120 TL olması yasal olarak garanti
olan bir kağıdı sence kaça verirler?

Ama yine de Yüce Yaradan'dan ümit kesilmez.

atropinn
30-04-2014, 14:25
tavandan ne kadar satış oldu arkadaşlar
tavanımız sağlammı yazacak arkadaş yokmu

runaway
30-04-2014, 14:31
tavandan ne kadar satış oldu arkadaşlar
tavanımız sağlammı yazacak arkadaş yokmu
12.5 milyon lot satış oldu...
Alabildim ben bakalım ne olacak göreceğiz....

Titanium79
30-04-2014, 14:32
Ewet tavanda bekleyen adetleri rica ederiz imkanı olan arkadaşlardan

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Titanium79
30-04-2014, 14:32
Tşk ler

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

runaway
30-04-2014, 14:35
Tavanda 2.6 milyon lot var...

dseam85
30-04-2014, 14:40
cuma 1, sens olay bıter

qwerre
30-04-2014, 14:46
tavandan isteyen herkese verdiler

harakiri1981
30-04-2014, 14:54
tavanda 105 milyondan tavanda 2.6 milyon lota, dikkat etmek lazım artık...

mselim123
30-04-2014, 15:24
gün sonu belli olur 1 seanta açığa satış her 2 kağıtta da yok ben özellikle tekstte bu seans açığa satış yapıldı diye düşünüyorum gün sonu belli olur

dseam85
30-04-2014, 15:39
gün sonu belli olur 1 seanta açığa satış her 2 kağıtta da yok ben özellikle tekstte bu seans açığa satış yapıldı diye düşünüyorum gün sonu belli olur

tavanda baya mal satıldı cuma iş çok zor ytd

by ben
30-04-2014, 16:09
haziran ortasında satış süreci tamamlanacağı için ,bugünkü kurlarla 2,12 gibi bir fiyattan çinli şirkete milyonlarca lotu olan bile devir yapabileceği için cuma günü ilk seans için bir sıkıntı olmaz. zaten, tavan fiyatı 2,14 gibi bir fiyata denk geleceği için ,çinli şirket mal alımına devam eder. nasılki sasa da satış fiyatı 1,18 civarı olmasına rağmen , şimdiki fiyat 1,25 seviyelerinde ,tekstilde de 2,10 üzeri yatay bir süreç olabilir. daha sonraki fiyatlama tahtanın yeni sahibine bağlı:) kara senaryo yazmaya gerek yok. 2,12 den alıcınız hazır:)

bence
30-04-2014, 17:02
30.04.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 29.04.2014-21:53
Milliyet.com.tr »Ekonomi » Haber

Çin ejderhası ‘Tekstil’i yuttu

Son yerli bankalardan Tekstilbank dünyanın en büyük bankası Çinli ICBC’nin oluyor. Çinli devin gelişi başta füze savunma sistemi ihalesi olmak üzere milyarlık işlerin hazırlığı olarak görülüyor.

EKONOMİ SERVİSİ

3 trilyon 62 milyar dolarlık aktif büyüklükle İngiliz HSBC (2.7 trilyon dolar) ile Fransız Credit Agricole’yi (2.6 trilyon dolar) geride bırakarak dünyanın en büyük bankası ünvanını taşıyan Çinli ICBC bankası Tektilbank’ı alıyor.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz’ın sahibi olduğu GSD Holding, bankadaki yüzde 75.5 hissesinin 669 milyon TL’lik değerleme üzerinden Industrial and Commercial Bank of China’ya (ICBC) satılması için sözleşme imzaladı.

‘Alternatif’i Tekstil!
Çinli ICBC, Türkiye’ye giriş için Alternatifbank ile ilgilenmiş ancak bu bankanın Katarlılara satışı sonrası Mayıs 2013’te dümeni Tekstilbank’a doğru kırmıştı. Aradan geçen yaklaşık bir yıllık süre sonrasında dün anlaşmaya varıldı.

Türkiye pazarının yeni oyuncusu 2014’ün ilk üç ayında 11.7 milyar dolar (25 milyar TL) kâr açıkladı. Sadece bu rakam bile Türk bankacılık sektörünün 2013 yılı toplamındaki 24.7 milyar TL’lik kâr rakamının üzerinde.

Etiketler: Çin,HSBC,dolar,Mesut Yılmaz,Bank of China
http://ekonomi.milliyet.com.tr/cin-ejderhasi-tekstil-i-yuttu/ekonomi/detay/1874846/default.htm

bt1900
30-04-2014, 21:48
arkadaşlar herkes yazmışta rica etsem bugünki alıcı satıcıyı bir arkadaş yapıştırabilirmi lütfen şimdiden teşekkürler böyle zamanda bu fiyatlardan kim satmış çok önemli

bt1900
30-04-2014, 21:52
tekstilde bugün 13 milyon lotun üzerinde işlem var oda bu seviyelerden .. tuhafıma gitti gerçekten .. arkadaşlar günlük alıcı satıcı pastası lütfen itibar puanı hazır :)

metcezir
30-04-2014, 22:12
sıkıştı iyice

Kulakları pür dikkat satışla ilgili haberde sanki

haber gelse diskonun kapılarını 1-2 hafta kapatır. Eğlenceye kimseyi de sokmazlar

inşallah nisan ayı içinde gelirde bir yıllık bekleyiş herkesi sevindirir

:wink::cool::he:

HAYIRLI OLSUN YİĞİTLERİM

GADASINI ALDIKLARIM :he:

dashgaffa
30-04-2014, 22:43
işlem hacmi giderek yükseliyor..iyiye işaret

gülenler olmuştu..Aslında seçim öncesi Babacan satışın işaretini vermişti üstü kapalı hayırlı olsun bize ve memleketimize..

bt1900
30-04-2014, 22:46
arkadaşlar rica etsem lütfen bugünki alıcı satıcıları derinliği olan bir arkadaş paylaşssın .. bkalım böyle zaman da 13 milyon lot işlem yapan neymiş

bence
01-05-2014, 08:50
Bir kâğıt yerine ‘banka’ verdim

06:41 - Hürriyet

Tekstilbank’ın yüzde 75.5’ini Çinli ‘ICBC’ye satan GSD Holding Başkanı Turgut Yılmaz, “Dünyanın en büyük bankasını Türkiye’ye getirmek benim için bir başarı öyküsü. Banka lisansı 300 milyon dolar. Ben bu bedele 44 şubeli banka verdim”

DÜNYANIN en büyük bankası Çinli Industrial and Commercial Bank of China’nın (ICBC), Tekstilbank’ın yüzde 75.5 hissesini 669 milyon liraya (314 milyon dolar) satın alarak Türkiye pazarına girmesinin yankıları sürüyor. GSD Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Yılmaz bankanın satışının perde arkasını anlattı. Bankanın ederinden pahalıya gittiği görüşlerine katılmadığını söyleyen Yılmaz bu görüşlerde Türkiye’de sıfırdan bankacılık lisansı almanın 300 milyon dolarlık bir maliyeti olduğunun atlandığına dikkat çekti.

‘20 AYLIK SERÜVEN’

“Çinli’den mal almak kolay ama mal satmak çok zor” diyen Turgut Yılmaz, Tekstilbank’ın satışının 20 aylık bir serüven olduğunu belirtti. Eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın kardeşi olan Turgut Yılmaz, “Bu süreçte çok talibimiz oldu. Ancak ben özellikle ICBC’ye odaklandım. Çünkü arkamda bir başarı öyküsü bırakmak istiyordum. Dünyanın en büyük bankasını Türk bankacılık sektörüne kazandırma başarısı elde ettim” dedi. Tekstilbank’ın satış fiyatıyla ilgili çok sayıda yorum yapıldığını söyleyen Turgut Yılmaz, bankanın piyasa değerinin üzerinden yüzde 44’e yakın bir primle satılmasıyla ilgili, “Ben bizimle müzakere edenlerin hepsine şunu söyledim; ‘Bugün Türkiye’de sıfırdan bankacılık lisansı almak için 300 milyon dolar sermaye şartı uygulanıyor. 300 milyon dolara bir kasa bir masa ile başlıyorsunuz.’ Ama ben bu paraya bir kâğıt yerine 44 şubeli bir banka verdim” şeklinde konuştu. Bankanın çok iyi fiyata satıldığı ile ilgili yorumlara ilişkin ise, Turgut Yılmaz şu değerlendirmeyi yaptı:

‘SEKTÖR PAYI YANILTIR’

“Yapılan birçok yorumun doğru olmadığını düşünüyorum. Bankaları sektördeki paylarına göre değerlendirmek doğru değil. Üstelik bu adil de değil. Çünkü rakamlar, Basel II kriterlerine dayanıklılığı, önümüzdeki 7 yıl için sermaye yeterlilik rasyosuna sahip olması, Türkiye’nin en yüksek sermaye yeterlilik rasyosuna sahip ikinci banka olması açısından, Tekstilbank’ın küçük ama güçlü bir banka olduğunu gösteriyor. Ödenen fiyat bu sağlamlık için de ödendi. ICBC’nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor. Bunun alan için de satan için de hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Aldığım fiyattan memnunum ki bankayı verdim.”

Bir başarı öyküsü bırakmak istedim

TEKSTİLBANK’a 1991’in sonunda GSD olarak ortak olduğunu hatırlatan Turgut Yılmaz satışla ilgili duygularını şöyle özetledi: “2001 krizinde herkesin bankacılığı terk ettiği, bırakıp kaçtığı, bankasını fona verdiği bir dönemde, bu bankaya sahip çıktım. O günün kötü şartlarında o günkü ortağım bu işi daha fazla yapmak istemediğini beyan ederek, çıktı. Ben de o hisseleri devraldım ve bankaya o kötü günlerde de sahip çıktım. Türkiye’de 1991’den bu yana gelmiş geçmiş tüm ekonomik krizleri, bankacılık krizlerini bu bankayla beraber yaşadım. Hepsinden de sağlam ve daha güçlü çıktım. Yaptığım işlerde hep uzun vadeli düşündüm ve ülkenin menfaatlerini mutlaka gözettim. ICBC ile çok yoğun ve titiz incelemelerin yapıldığı bir süreç geçirdik. 20 aydır bayramlarda bile çalıştık. Belki geriye bir Tekstilbank bırakmazdım ama bugün Türkiye’ye dünyanın en büyük bankasını getirmiş olmanın başarısı bana yeter.”

12 Mayıs’a kadar başvuru yapılacak

SATIŞ ile ilgili Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) resmi bir başvuru yapılmadığını kaydeden Turgut Yılmaz, “10-11-12 Mayıs gibi resmi olarak başvuru yapacağız. Ancak zaten tüm görüşmeler boyunca ben Sayın Başbakan’, Sayın Başbakan Yardımcısı’nı ve BDDK’yı sürekli olarak bilgilendirdim. Tüm görüşmeler Hükümet’in ve ilgili kurumların bilgisi dahilinde ilerledi” dedi.

Küçük yatırımcı bayram ediyor

GSD Holding olarak GSD Yatırım Bankası ve Tekstil Faktoring ile finans sektöründe faaliyete devam edeceklerini kaydeden Turgut Yılmaz, Tekstilbank’ı satma kararıyla ilgili şunları söyledi: “Bankalar 2001 krizinden bu yana kâr dağıtımı yapamıyorlar. ‘Ben ne kadar çalışırsam çalışayım bankada kâr dağıtamadığım müddetçe, ‘bankanın bana aileme ve çocuklarıma faydası nedir’i düşünmem lazım. Bana, aileme faydası yok, küçük yatırımcıya faydası yok. Bugün satıştan dolayı küçük yatırımcı bayram ediyor. Satışta bu durum etkili oldu.”

Bankacılık artık büyüklerin işi

BANKANIN satışından dolayı bir hüzün yaşamadığını belirten Turgut Yılmaz, “Dünyanın her yerinde artık bankacılığın sadece büyüklerin işi olduğunu düşünüyorum. Kısa dönemde yüksek kârlar elde edebilmek Türkiye dahil artık bu sektörde mümkün olmayacak. O nedenle ben de dünyanın en büyük sermayeli bankasını Türkiye’ye gelmesine katkı sağlamaya çalıştım” dedi.

Tekstilbank’a ortaklığı tartışma yaratmıştı

TEKSTİL sanayicisi Nuri Akın tarafından 1986’da kurulan Tekstilbank’a 1991’de uzun vadeli devlet kağıtları nedeniyle sermaye artırımı zorunluğu ortaya çıkınca, GSD Holding yüzde 30 payla ortak oldu. 108 ortaklı GSD Holding’in yönetim kurulu başkanlığını eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın kardeşi Turgut Yılmaz yürütüyordu. Yılmaz’ın o dönemde çoğunluk hisseleri alarak hakim ortak konuma gelmesi, kamuyounda tartışmalara neden olmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26328915.asp
http://www.finanscaddesi.com/Bankacilik/108027/bir-kâgit-yerine-‘banka-verdim.html

bence
01-05-2014, 10:30
Hürriyet

Tekstilbank’ın yüzde 75.5’ini Çinli ‘ICBC’ye satan GSD Holding Başkanı TURGUT YILMAZ DİYORKİ:

“ICBC’nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor. Bunun alan için de satan için de hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Aldığım fiyattan memnunum ki bankayı verdim.”

Yukarıda Turgut efendi Tekstilbankın satış hikayesini Hürriyet Gazetesine anlatırken Çinli ICBC Bankın çağrı fiyatını 470 miyon dolar üzerinden yapacağını açıklıyor. Başka bir ifadeyle çağrı sırasında Tekstilbankın toplam piyasa değerinin kura bağlı olarak 470 milyon dolar varsayılacağını ve çağrının bu toplam değer üzerinden yapılacağını söylüyor. Oysa kendisi Tekstilbankın tamamını bugünkü kurlarla (bir doları 2,115 ₺ varsayarsak) 420 milyon dolara yani 886 milyon TL'ye sattı (%75,5 lik GSDH payını da 669 milyon TL/2,115=316milyon dolara sattı.) Bu demektir ki ICBC çağrıyı 50 milyon dolar daha yüksek 470 milyon dolar üzerinden yapacak (ki bu da Tekstilbankın toplam satış değerinin 470 milyon ₺ X 2,115 $=994 milyon TL olduğunu, yani bir tekstil hissesinin çağrı fiyatının 2.365₺ olduğunu gösterir). Demekki ICBC 2.110 TL'den aldığı bir tekstilbank hissesine 2,365 TL çağrı fiyatı belirleyerek yatırımcıdan almak isteyecek.

Biliyorsunuz Sermaye Piyasası Kurulu'nun Birleşme, Devir ve Satınalmalara ilişkin Tebliğinin "Zorunlu çağrı fiyatı" başlıklı 8. maddesine göre Tekstilbankın çağrı fiyatının hisse satın alma fiyatı olan 2.11 TL'den az olmaması zorunludur.
Ama çağrı yapan isterse daha yüksek bir fiyatla çağrı yapabilir. Kanaatimce Çinli ICBC Bank piyasada Tekstilbank hissesi bırakmamak ve toplamak için daha yüksek bir fiyatla çağrı yapmak istemiş olabilir. Onun için de patron turgut efendi çağrının 470 milyon dolar üzerinden yapılacağını söylemiş olabilir. Bunun başkaca bir izahı varsa bile ben bilmiyorum.

RGU14
01-05-2014, 11:28
Hürriyet

Tekstilbank’ın yüzde 75.5’ini Çinli ‘ICBC’ye satan GSD Holding Başkanı TURGUT YILMAZ DİYORKİ:

“ICBC’nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor. Bunun alan için de satan için de hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Aldığım fiyattan memnunum ki bankayı verdim.”

Yukarıda Turgut efendi Tekstilbankın satış hikayesini Hürriyet Gazetesine anlatırken Çinli ICBC Bankın çağrı fiyatını 470 miyon dolar üzerinden yapacağını açıklıyor. Başka bir ifadeyle çağrı sırasında Tekstilbankın toplam piyasa değerinin kura bağlı olarak 470 milyon dolar varsayılacağını ve çağrının bu toplam değer üzerinden yapılacağını söylüyor. Oysa kendisi Tekstilbankın tamamını bugünkü kurlarla (bir doları 2,115 ₺ varsayarsak) 420 milyon dolara yani 886 milyon TL'ye sattı (%75,5 lik GSDH payını da 669 milyon TL/2,115=316milyon dolara sattı.) Bu demektir ki ICBC çağrıyı 50 milyon dolar daha yüksek 470 milyon dolar üzerinden yapacak (ki bu da Tekstilbankın toplam satış değerinin 470 milyon ₺ X 2,115 $=994 milyon TL olduğunu, yani bir tekstil hissesinin çağrı fiyatının 2.365₺ olduğunu gösterir). Demekki ICBC 2.110 TL'den aldığı bir tekstilbank hissesine 2,365 TL çağrı fiyatı belirleyerek yatırımcıdan almak isteyecek.

Biliyorsunuz Sermaye Piyasası Kurulu'nun Birleşme, Devir ve Satınalmalara ilişkin Tebliğinin "Zorunlu çağrı fiyatı" başlıklı 8. maddesine göre Tekstilbankın çağrı fiyatının hisse satın alma fiyatı olan 2.11 TL'den az olmaması zorunludur.
Ama çağrı yapan isterse daha yüksek bir fiyatla çağrı yapabilir. Kanaatimce Çinli ICBC Bank piyasada Tekstilbank hissesi bırakmamak ve toplamak için daha yüksek bir fiyatla çağrı yapmak istemiş olabilir. Onun için de patron turgut efendi çağrının 470 milyon dolar üzerinden yapılacağını söylemiş olabilir. Bunun başkaca bir izahı varsa bile ben bilmiyorum.

Eğer Turgut Bey'in söylemlerinde bir genelleme yoksa hesaplamanız doğru ama biliyorsunuz yıllardır patronun yaptıklarını.

Zaten 470 Milyon Dolar * 2,11 = 991.7 Mio TL / 420 Milyon hisse = hisse başı 2,36 TL çıkıyor. Yani 2,10 civarı hesaplanan değer patronun açıklamaları ile ters düşüyor, açıklamaya göre 2,36 TL bir değer söz konusu.

Burada 3 ihtimalden söz edilebilir :

1- Acaba teknik detayda açıklanmayan bir şeyler vardı da ilk haberler 2,10'u işaret etti ama gerçek değer 2,36 mı ?
2- Patron kendince bir hesaplama yaparak abartılı bir açıklama yaptı (bunun bağlayıcı olduğunu, doğru çıkmazsa suç işlediğini ve yatırımcıyı yanıltmaktan dolayı yargılanacağını çok iyi bilmesi gerekir.)
3- Patron bu güne kadar KY'ye yaptığı zulüm nedeniyle kendini affettirmek için azda olsa ilave güzellik içeren böyle bir anlaşma yaptı.

Başka alternatiflerde vardır ama ben bu şekilde yorumladım, kendi düşüncelerimdir, YTD.

drusc
01-05-2014, 13:16
Tesktilbankta cagır fiyatı minimum ama minimum 2.11 olmak zorunda. Daha asagısına SPK izin vermiyor. Daha üstüne ICBC yani bankamızın yeni sahibi karar verir. Adamlar isterse cagrı fiyatımız 3 lira bile diyebilir mantıken ama gerek yok. ICBC ne yapacakmıs Turgut amcanın dedigine göre cagrı fiyatını astıs fiyatının yuzde 10 ustunde belirleyecekmis piyasada lot kalsın istemiyorlar demek ki o yuzden yuksek tutuyorlar.
Sonucta cagrı zamanına kadar beklersek bugun dolar kuruyla bile % 23 garanti getirimiz var 2.36 fiyata gore.Ha arada seçimler var dolar kuru buralarda kalmaz bir yuzde 10 da oyle kazansak 2.6a ICBCye cakarım lotlarımı :) Gerci ben 2.11e gore %10 garantiye razıydım da neyse :)

Asla yatırım tavsiyesi değildir.

bt1900
01-05-2014, 14:37
Ya arkadaşlar ... Herkes birşeyler diyor ... İşin özü şu bankayı normal ederine verdi ... Zaten hisse fiyatı şu an 1.94 Yarın ki yapacağı prime göre tavan 2.14 çağrı fiyatına gelmiş durumda ... elin oğlu ICBC DE GELİPDE SİZE FAZLA PARA VERMEZ .. Dünki tavanı bozmaya çalışmak istemeleri yapılan 13 milyon lotluk işlem manidardır !!!! yoksa kimse milyon lotları satmazz ...EN FAZLA DEDİKLERİ GİBİ GİDECEĞİ YER 2.30 DUR MAXİMUM maalesef olacak olan bu yaptıklarıda bu ... bence burda gsdho cu arkadaşlar ben dahil biraz daha şanslı TEKTİLDE BEKLENTİ BİTTİ AMA GSDHODA TAM AKSİNE YENİ BAŞLADI BUNUN İÇİN TAVAN BOZULSA DAHİ TEKSTİLDE , GSDHODA MECBUREN FİYATIN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ... ASLINDA RESMEN MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYDULAR ... NEYSEŞUNU UNUTMAMAK LAZIM

BORSADA KAYBETMEK KOLAY KAZANMAK ÇOOOK ZORR KAR ETTİK SONUÇDA ODA CEPDE GÜZEL ALLAH BEREKET VERSİN.

atropinn
01-05-2014, 17:51
Ya arkadaşlar ... Herkes birşeyler diyor ... İşin özü şu bankayı normal ederine verdi ... Zaten hisse fiyatı şu an 1.94 Yarın ki yapacağı prime göre tavan 2.14 çağrı fiyatına gelmiş durumda ... elin oğlu ICBC DE GELİPDE SİZE FAZLA PARA VERMEZ .. Dünki tavanı bozmaya çalışmak istemeleri yapılan 13 milyon lotluk işlem manidardır !!!! yoksa kimse milyon lotları satmazz ...EN FAZLA DEDİKLERİ GİBİ GİDECEĞİ YER 2.30 DUR MAXİMUM maalesef olacak olan bu yaptıklarıda bu ... bence burda gsdho cu arkadaşlar ben dahil biraz daha şanslı TEKTİLDE BEKLENTİ BİTTİ AMA GSDHODA TAM AKSİNE YENİ BAŞLADI BUNUN İÇİN TAVAN BOZULSA DAHİ TEKSTİLDE , GSDHODA MECBUREN FİYATIN ARTACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM ... ASLINDA RESMEN MİLLETİ ENAYİ YERİNE KOYDULAR ... NEYSEŞUNU UNUTMAMAK LAZIM

BORSADA KAYBETMEK KOLAY KAZANMAK ÇOOOK ZORR KAR ETTİK SONUÇDA ODA CEPDE GÜZEL ALLAH BEREKET VERSİN.

hocam sadece meraktan soruyorum..bu çinliler kağıtların hepsini toplamak istiyorsa ya da borsadan çıkartmayı düşünüyorlarsa şu andada zaten hissenin büyük çoğunluğunu toplamışken hareketi devam ettiremezler mi...

bepanten
01-05-2014, 19:46
tekstilde beklenti bitti demek büyük laf bizce.
1* yeni sahipler ne düşündüğü çok önemli..yatırımcılarda fazla hisse kalmadı.sahipler borsa dışına kote etmek istiyorlarsa yüzde beşe kadar sıkarlar sonrası karanlık..
2* yüksek bedelli açıklayıp bankayı sermaye açısından ve şubeleşmeye dönük büyütürlr.
diğer ne tür çalışacakları önemli kurumsalsa fazla bi şey beklememek lazım.bireyselse önü açık..
2,30 dan sonrası artık karanlık.**
yyatırım tavsiyesi değildir.*

bepanten
01-05-2014, 19:48
ama Turgut Yılmaz finali çok iyi yaptı..vefakar sadık yatırımcısına finalde iyi bir hediye verdi..

bt1900
01-05-2014, 23:24
Borsadan çıkmak isteyeceklerini kesinlikle düşünmüyorum böyle uluslararası büyüyen ve küresel olmak isteyen şirket kotadan yani borsadan çıkmaz . malın toplandığı konusuna gelince onu kim dedi bilmiyorum .. tam aksine dağınık hatta yabancıların son 1 ayda 12 milyon lot satışı var ve bunu alanlar dağınık herkes almış tek başına karşılayanda yok takaslarda hep dağınık anlayamadığım son bir yıllık takasa baksın isteyen öyle ahım şahım toplayan alan yokkk burda insan anlamıyor sadece kymi aldı kardeşim bunlar ne yapıyor böyle diyorum ben ... onlar ne isterse o olur gerisi bahane olur . herkes için kısmet .. kim bana ne kadar yeter derse orda duracak hayırlısı ...

hocam sadece meraktan soruyorum..bu çinliler kağıtların hepsini toplamak istiyorsa ya da borsadan çıkartmayı düşünüyorlarsa şu andada zaten hissenin büyük çoğunluğunu toplamışken hareketi devam ettiremezler mi...

bt1900
01-05-2014, 23:29
sayın bepanthen tabi bize düşmez ama sizcede asıl beklenti değilde beklentiler gsdhoda başlamıyormu şu an ? 2.30 doğrudur olması gereken olması gerektiği bir yer ... sonrası zor .. çünki satış fiyatı düşük .. bazıları alternatif ile kıyaslıyor ama dostlar satış rakamları aynı değil çarpanlar aynı değil .. neyse ne dersek olmuyor zaten .. olan oldu geçen geçti ..

tekstilde beklenti bitti demek büyük laf bizce.
1* yeni sahipler ne düşündüğü çok önemli..yatırımcılarda fazla hisse kalmadı.sahipler borsa dışına kote etmek istiyorlarsa yüzde beşe kadar sıkarlar sonrası karanlık..
2* yüksek bedelli açıklayıp bankayı sermaye açısından ve şubeleşmeye dönük büyütürlr.
diğer ne tür çalışacakları önemli kurumsalsa fazla bi şey beklememek lazım.bireyselse önü açık..
2,30 dan sonrası artık karanlık.**
yyatırım tavsiyesi değildir.*

Grandmaster
02-05-2014, 00:20
470 mio doları bulur mu bilmiyorum
ama anlaşmanın c maddesinde ,işlem kapanış tarihi itibariyle bankanın net aktif degerindeki değişimin satış bedeline yansııtılması.....diyor

yani diyelim izinler ,hisse devri cagrı vs haziran sonrasını buldu ve banka 6 ayda 15 milyon tl kar etti defteri 15 mio arttı (2.11 fiyatı guncel icin biçilen deger)
yaklasık 1.5 katı alınmış bu ornekte bankanın satıs degeri yaklasık 22milyon artar-yuzde2.5

arada defter degerini artırıcı ne olur bilmiyorum

drusc
02-05-2014, 01:22
Turgut Yilmaz 470milyon USD diye bosuna telafuz etmez cunku spekulasyona girer bu rakam İCBC ile yapilan gorusmelerde aralarinda konusup anlastiklari fikir birligine varilan bir rakam olmali.sonucta patronun lafi onemlidir bana gore.ben kagidimin degerini 2.36 olarak goruyorum Turgut Yilmazin bugunku aciklamalrina guvenerek.aradaki gecen zamanda aktif deger artisindan dolayi olmayacak zaten bu yukselis ICBC boyle istemis minimum 2.11 orasi kesin ustu İCBCye kalmis sonucta.

meko
02-05-2014, 09:53
kademeleri verebilecek bir arkadaş var mı?

çulsuz
02-05-2014, 09:54
satsakmı ,yoksa beklesekmi....y.t.d.

RGU14
02-05-2014, 10:07
satsakmı ,yoksa beklesekmi....y.t.d.

2,1X'a gelsin, ben emanetleri teslim edeyim. Satış onayı çıkarsa 2 ayda bana kimse %8 civarında para kazandırmayacak.

Bu benim fikrimdir, bana geçerlidir, YTD.

bt1900
02-05-2014, 10:54
hakikaten bunların allah belasını versin .. şu işi bile doğru düzgün yapamadılar .

kayhanz
02-05-2014, 11:12
hakikaten bunların allah belasını versin .. şu işi bile doğru düzgün yapamadılar . Sn bt1900 satis gerceklesti ve muhtemel cagri fiyati 2,12 olarak netlesti, devaminda kagit 1,94'e kadar soluksuz cikti, 1,94'den alanlar zaten onumuzdeki 2-3 aylik donemde cagri fiyatina karsi %9 prim beklentisi ile aldi. Bu fiyatin ustunde alim yapacaklar ise orta vadede beklemeyi tercih edenler olacaktir. Sizin beklentiniz neydi de beceremediler bu isi diyorsunuz anlamadim ?

RGU14
02-05-2014, 11:18
Sn bt1900 satis gerceklesti ve muhtemel cagri fiyati 2,12 olarak netlesti, devaminda kagit 1,94'e kadar soluksuz cikti, 1,94'den alanlar zaten onumuzdeki 2-3 aylik donemde cagri fiyatina karsi %9 prim beklentisi ile aldi. Bu fiyatin ustunde alim yapacaklar ise orta vadede beklemeyi tercih edenler olacaktir. Sizin beklentiniz neydi de beceremediler bu isi diyorsunuz anlamadim ?

Ben şunu anlıyorum arkadaştan : satın kardeşim bir an evvel......

bence
02-05-2014, 12:09
Sn bt1900 satis gerceklesti ve muhtemel cagri fiyati 2,12 olarak netlesti, devaminda kagit 1,94'e kadar soluksuz cikti, 1,94'den alanlar zaten onumuzdeki 2-3 aylik donemde cagri fiyatina karsi %9 prim beklentisi ile aldi. Bu fiyatin ustunde alim yapacaklar ise orta vadede beklemeyi tercih edenler olacaktir. Sizin beklentiniz neydi de beceremediler bu isi diyorsunuz anlamadim ?

Ben şunu anlıyorum arkadaştan : satın kardeşim bir an evvel......

Yahu arkadaşlar şu anda türkiyede yıllık %32'nin üzerinde ya da 3 aylık %8,67 faiz veren ya da getiri sağlayan herhangi bir banka veya finansal enstrüman var mı?

Tekstili 1,94'den en geç 3 ay içinde Çinli dev bankaya 2,110'dan sat ve üç ayda %8,7 kazan.
Var mı böyle beleş getiri?

Grandmaster
02-05-2014, 12:13
roportajda beyefendi gerekli kurum ve kişileri-başbakan dahil- sürec boyunca bigilendirdiğini soyluyor.
o halde izinle ilgili sıkıntı cıkmaz
hisse devrinden sonra çağrı için 40 veya 45 iş gunü -tam hatırlamıyorum- yasal sure var
mayıs ortası basvursalar temmuz ortası-sonuna dogru izin cıksa devir olsa yeni ortak cagrı icin brut 2 aylık sureyi sonuna kadar kullansa ekim başı gibi cagrı başlar, desek 6 ayı var

Grandmaster
02-05-2014, 12:15
Yahu arkadaşlar şu anda türkiyede yıllık %32'nin üzerinde ya da 3 aylık %8,67 faiz veren ya da getiri sağlayan herhangi bir banka veya finansal enstrüman var mı?

Tekstili 1,94'den en geç 3 ay içinde Çinli dev bankaya 2,110'dan sat ve üç ayda %8,7 kazan.
Var mı böyle beleş getiri?

şöyle de bir durum var
hiçbir getiri faiz kadar risksiz değildir.çinli vazgecti almıyorum dedi (kolay değil tabi ama oldu diyelim) ne yapıcaklar bogazına mı sarılacaklar.riske bir ornek

Grandmaster
02-05-2014, 12:17
yuzde 10 potansiyel var
muhtemelen banka az da olsa kar acıklayacak ve buna gore c maddesine gore fiyat ayarlanacak

bu 10 puanın 5 i bir iki ay icinde gercekleşmeli diye düşünüyorum

cococo
02-05-2014, 13:47
Hissenin hareketlerini bir günlük inceleyenler için hayal kırıklığı olması çok doğal. Geçmiş günlerdeki fiyat hareketlerini incelemek ve beklentiye göre yatırım yapmak biz ky ler için çok çok önemli. Bir günde zengin olamayız.

bence
02-05-2014, 15:50
Banka satılmadan önce GSDHO ile TEKSTİLBANK arasında neredeyse %100'e varan doğrusal bir korelasyon vardı.
GSDHO adeta bağımlı değişkendi, yani Tekstilbankın hareketi belirleyici idi.
Şimdi bankanın satışı sonrası ise artık bu doğrusal korelasyon kalmadı, deyim yerindeyse herkes, kendi yoluna durumu geçerli.

Artık GSDHO özgür ve kendi dinamikleriyle ve kendi beklentilerine göre hareket edecek ve
ona göre fiyatlanacak. Tekstilbankın satışıyla kazandığı bu özgürleşme, başka bir deyişle bağımlılıktan kurtulma muhtemelen GSDHO'nun önünü açacaktır.

Diğer yandan Tekstilbank da artık GSD Grubunun cenderesinden kurtulacak, büyük gelişme potansiyeli barındıran Çin, ICBC ve diğer faktörlerin etkisiyle kendine özgü koşullarda daha özgür bir fiyatlamayla karşı karşıya kalacak.

Gerçekte her iki kağıtta birbirine ciddi anlamda ayak bağıydı. Bu satış bence her iki taraf için de çok isabetli oldu.
Her an hükümetin bilgisi dahilinde yürütülüp sonuçlandırılan bu satış Güzel Yurdumuz için de çok hayırlı olmuştur.
İnşallah sonu da çooooook güzel olur.

bt1900
02-05-2014, 21:26
bunlarınnn yine diyorum allah belalarını versin .. rabbim çoluklarına çocuklarına nasip etmesin..burunlarından oluk oluk kan gelsin fakir fukarının hakkını yediler........ isteyen kızsın şahsi düşüncemdir .. isteyen üstüne alınsın kimse söylediğim belli.

Subjective
02-05-2014, 22:15
TEKST al-sat sinyalleri ;

RSI SAT
MACD AL
Moving Average AL
BollingerBands AL
StochasticS AL

bist100 diğer kağıtların sinyalleri ;

http://www.borsadanhisse.net/signal.htm

bt1900
02-05-2014, 23:14
ya anlamadığım adamlar iki kuruşun hesabını yapıyor isteseler 2.10 onlar için çerez parası ... tamam kardeşim satış fiyatı 2.10 sa çek ordan bekle milleti enayi yerine koyma .. dışardan gelen kimsede bu seviyeden giripte 2.10 u beklemez ...

319
02-05-2014, 23:42
Çağrı işleminden önce , gsdho genel kurulu satışa onay vermeli. (Genel kurul 3 Haziran'da)

Aynı şekilde Bddk ve rekabet kuruluna başvuru yapılacak ve bunların onayı beklenecek. Muhtemel 5-6 ay da bunlar sürecektir. Birde bunun Çin tarafı var.

Çağrı için en az 7-8 ay var. Bu sebeble çağrı fiyatının %7-9 altında olması normaldir. Ayrıca kesin satış fiyatı belli değil. Bu sürede bankanın özsermayesinde olacak artışlar/azalışlar ve kurdaki değişimler direk satış fiyatını etkileyecektir.

Ekstra bir beklenti olmadığı süreç fiyat 1.9x larda bekleyecektir. (MANTIKEN)

Yatırım tavsiyesi değildir,

Bol kazançlar,

jans
03-05-2014, 09:16
1.94 den alıp çinli dev banka geldi çok kazanırım hayali kimse kurmasin.1 temmuzda yürürlüğe girecek ortaklıktan çıkarma yasası ile sizi şirketten zorla atabilir çinli.tek şartı çağrıda yüzde 95 payı elde etmesi.fiyatda çağrı fiyat civarı olacak.

hisse.net uygulaması ile gönderilmiştir.

by ben
03-05-2014, 21:09
rekabet kurumu onayı uzun sürmez:)

Arbitration
04-05-2014, 21:58
1.94 den alıp çinli dev banka geldi çok kazanırım hayali kimse kurmasin.1 temmuzda yürürlüğe girecek ortaklıktan çıkarma yasası ile sizi şirketten zorla atabilir çinli.tek şartı çağrıda yüzde 95 payı elde etmesi.fiyatda çağrı fiyat civarı olacak.

Sn jans,
Yasa zaten yürürlükte. %95 i toplayan istediğini yapar. Afm de zorunlu çağrı oldu, kottan çıktı gitti... (Diğer kottan çıkmalarla karıştırılmasın, malı zorunlu olarak alıp gittiler)...

nerkan
04-05-2014, 22:09
Sn jans,
Yasa zaten yürürlükte. %95 i toplayan istediğini yapar. Afm de zorunlu çağrı oldu, kottan çıktı gitti... (Diğer kottan çıkmalarla karıştırılmasın, malı zorunlu olarak alıp gittiler)...

Mutlu akuden sonra burda da karsilastik Sn.Arbitration, orda kazandik burda da kazanicaz insallah, sizce burdaki cagri fiyati 2.11 Tl mi olur yoksa daha ustleri bekleyelim mi

CLİMBER
04-05-2014, 22:18
Kimse kimseyi bir yere atamaz ,Çinliler uzak doğu geleneğiyle yeni geldikleri bir ülkede insanlara kurumlara ve özellikle yatırımcılara ölçülü ve saygılı davranacaktır arkadaşlar, Turgut YILMAZ beyin söylediği 470 mn $ çağrı bedelini ben bu bağlamda düşünüyor ve resmi bir açıklama olmasa da ihtimal dışı bulmuyorum. 2.13 yada 2.35 çağrı fiyatı, daha önemlisi ICBC'nın Tekstil bankı taşıyacağı yer ,katacağı değer ve büyüme beklentisi bence orta-uzun vade hissede kalmayı düşünen arkadaşlar bu noktaya odaklanmalı. ICBC 'da bu güç ve kabiliyet kesinlikle var çünkü dünyanın en hızlı büyüyen ülkesinin ve dünyanın 1 numaralı bankası...

Arbitration
04-05-2014, 22:30
Selamlar Sn. Nerkan, evet Mutlu iyi oldu kurun pozitif etkisi de vardı. Benim tahminim ayarlamalar sonrası bu işi 1 usd ye bağlamaya çalışırlar yönünde ama kıllandığım nokta neden ön anlaşmayı tl bazında yaptıklarıdır... Dönem içinde dolar yükselirse devirde ayarlamalara bir katkısı olur mu tartışılır, mantıklısı yine 2,11 baz a göre hareket etmektir, fazla olursa bonusu olur.
Kronolojik bir sıralama yapmaya çalıştım, biraz son tarih (SPK çağrı onayı) uzun olacakmış gibi geldi.
Fazla abartmadan izlemeye devam edeceğim.
Saygılar,

nerkan
04-05-2014, 22:42
Dediginiz gibi 2,11 cepte, ustu bonus olur, satis bastan sona hukumetin bilgisi dahilinde oldugundan onay sureclerinin hizli gecilecegini dusunuyorum, Cinlilerinde isi cabhklastiracaklarini cunku onlarinda biran once piyasaya girmek isteyeceklerini dusunuyorum

Arbitration
04-05-2014, 22:49
Umarım hızlı olur. Sırasıyla
1. GSD Genel Kurulu - onay
2. Rekabet Kurumu başvuru
3. Rekabet Kurumu onay
4. BDDK onay
5. Niahai işlem- devir
6. SPK başvuru
7 SPK onayı

jans
05-05-2014, 08:40
Sn jans,

Kottan çıkma ile ortaklıktan çıkarmayi birbirine katma. Kottan çıkma yürürlükte, ortaklıktan çıkarma 1 temmuz dan itibaren geçerli

unreal11
05-05-2014, 08:57
Targıt amcanın onayını aşmış bunlar tefarruat...:cool:
Umarım hızlı olur. Sırasıyla
1. GSD Genel Kurulu - onay
2. Rekabet Kurumu başvuru
3. Rekabet Kurumu onay
4. BDDK onay
5. Niahai işlem- devir
6. SPK başvuru
7 SPK onayı

bt1900
05-05-2014, 09:12
Ya bu hisse ve shiplerinin allah b.............sını versin... allah çoluklarına çocuklarına yedirmesin ... alternatifin gözünü seveyim şirket öyle olur ...

Arbitration
05-05-2014, 09:15
Kottan çıkma ile ortaklıktan çıkarmayi birbirine katma. Kottan çıkma yürürlükte, ortaklıktan çıkarma 1 temmuz dan itibaren geçerli

Bizi AFM de ortaklıktan çıkardılar Sn. jans ... Boshev-yksgr-denta vs gibi değil onlar kottan çıktı.

bence
05-05-2014, 10:04
Günaydın Arkadaşlar,
Bugün itibariyle 5 yıldır taşıdığım Tekstilbanktan
tamamen çıkıp GSDHO'ya girmiş bulunuyorum.
Kalan dostlara bol kazançlar.

çulsuz
05-05-2014, 10:22
kağıt düşmüyor ,beklemede...

rozbek501
05-05-2014, 10:35
arkadaslarin yazdigi bir konuyu anlamadim.bilgilendirirlerse sevinirim.
simdi ornegin cagri fiyati 2.1x ya da 2.3x oldu.biz cagri fiyatina katilmadik ya da uymadik.cinliler % 95 ini ele gecirdi.bizi ortakliktan cikarabilirler mi.
cikarirlarsa elimizdeki hisseler ne olur...

RGU14
05-05-2014, 10:39
arkadaslarin yazdigi bir konuyu anlamadim.bilgilendirirlerse sevinirim.
simdi ornegin cagri fiyati 2.1x ya da 2.3x oldu.biz cagri fiyatina katilmadik ya da uymadik.cinliler % 95 ini ele gecirdi.bizi ortakliktan cikarabilirler mi.
cikarirlarsa elimizdeki hisseler ne olur...

Bu konu hukuki prosedür içeriyor, siz bunun hukuksal tarafını araştırın ama bu tür durumlarda biz KY'ler için en güzeli çağrıya uymak ve emanetleri teslim etmek.

bt1900
05-05-2014, 17:51
amcamlar kararlı şu anki durumdan ne olursa olsun vazgeçmeyecekler belli.. ayrıca kim ne yaparsa yapsın satış rakamı 2.10 civarı bunuda değiştirmicek kimse .. adamlarda 2.10 unu bile yedirmem diyor anlayana tabii .. bunların hepsini değerlendirip . beklentinin olduğunu düşünüp elimde kalan tekstilleri verip gsdhoya geçtim tamamen tekstilleri bitirdim ..

Beni bu davranışa sevk eden ... Gsdhonun bence ucuz kalması .. paranın gsdhoya gidecek olması ... gsd yatırım bankasının satış beklentisi olduğu düşüncesi .. bedelsiz sermaye yapma ihtimali çok çok yüksek zaten şirketin geçmişde bu konuda açıklamalarıda vardı .. gelen paradan doğan ekstra beklentileri hiç saymıyorum ... ve en önemlisi Patron içinn amiral gemisinin gsdho olması .. kaptan (t.y) gemi batarsa önce o batar .. bundan dolayı gemiyi kesinlikle ve kesinlikle batırmayacağını düşünüyorum .... tekstili ellerinden gelse bugün aşşağıya vereceklerdi .. özellikle takaslarda aşırı şekilde dağınık .. saygılar herkese bol kazançlar . y.t.d

RGU14
06-05-2014, 17:11
amcamlar kararlı şu anki durumdan ne olursa olsun vazgeçmeyecekler belli.. ayrıca kim ne yaparsa yapsın satış rakamı 2.10 civarı bunuda değiştirmicek kimse .. adamlarda 2.10 unu bile yedirmem diyor anlayana tabii .. bunların hepsini değerlendirip . beklentinin olduğunu düşünüp elimde kalan tekstilleri verip gsdhoya geçtim tamamen tekstilleri bitirdim ..

Beni bu davranışa sevk eden ... Gsdhonun bence ucuz kalması .. paranın gsdhoya gidecek olması ... gsd yatırım bankasının satış beklentisi olduğu düşüncesi .. bedelsiz sermaye yapma ihtimali çok çok yüksek zaten şirketin geçmişde bu konuda açıklamalarıda vardı .. gelen paradan doğan ekstra beklentileri hiç saymıyorum ... ve en önemlisi Patron içinn amiral gemisinin gsdho olması .. kaptan (t.y) gemi batarsa önce o batar .. bundan dolayı gemiyi kesinlikle ve kesinlikle batırmayacağını düşünüyorum .... tekstili ellerinden gelse bugün aşşağıya vereceklerdi .. özellikle takaslarda aşırı şekilde dağınık .. saygılar herkese bol kazançlar . y.t.d

Vebal aldığınızın farkında mısınız veya sizin bu söylemlerinizle diğer hisseyi alan ve zarar edenler adına mutlu musunuz ?

Beni soruyorsanız ben halen buradayım. Ayrıca bugün öbür kağıtta hiç yoktunuz yada zaten yoktunuz.

bt1900
07-05-2014, 09:22
biz tavsiyede bulunmuyoruz dediklerimizi yaptığımızı söylüyoruz yalanda değil yıllardır bu forumdayım ve yazarımda geçmişi okuyun .. siz asıl art niyetli konuşuyorsunuz .. bu hisseyi alan hemen aşşağı indi satacakmı satacaksa borsaya girmesin ... gsdhoyu gün gelecek herkes görecek o zamanda bakalım ne diceksiniz .. zarardan bahsediyorsanız evet tekrar ediyorum tüm tekstilleri sattım yükselişten önce biraz gsdho almaya başlamıştım süreklide satarak aldım 1.40 üstündede alım yaptım boş konuşmuyoruz .. yatırım tavsiyesi değildir ...

Vebal aldığınızın farkında mısınız veya sizin bu söylemlerinizle diğer hisseyi alan ve zarar edenler adına mutlu musunuz ?

Beni soruyorsanız ben halen buradayım. Ayrıca bugün öbür kağıtta hiç yoktunuz yada zaten yoktunuz.

RGU14
07-05-2014, 10:15
yıllardır bu forumdayım ve yazarımda geçmişi okuyun .. siz asıl art niyetli konuşuyorsunuz ..

Duhul tarihinizden belli yıllardır bu forumda yazdığınız, peh peh peh.

Neyse ben sadece dikkat çektim.

Tabiki herkes istediğini kurallar dahilinde yazmakta özgürdür.

bepanten
07-05-2014, 15:34
bu çinliler pek iyi başlamadı bence..
büyük banka olmak iyi olmak değilmiş demek..adamlar daha gelmeden havaları berbat oldu.

RGU14
07-05-2014, 16:01
bu çinliler pek iyi başlamadı bence..
büyük banka olmak iyi olmak değilmiş demek..adamlar daha gelmeden havaları berbat oldu.

Tarihte en büyük hileleri Çinliler ve İngilizler yapmıştır. Atalarımız boşuna dememiş çin hilesi, çin işkencesi vb.

Ama bu hareketler şuan için normal. Satışta bir aksilik çıkmazsa adamlar ortalama 3 ayın sonunda %8 ilave maliyete katlanacaklar. Şimdilerde ne kadar aşağıdan mal alabilirlerse o kadar karlı olacaklarını biliyorlar. Birde DOLARES yukarılara giderse bu tutar %10-15 hatta ....... arası olabilir.

bt1900
07-05-2014, 18:14
iyikide satmışıom tekstilimi ... bakın bugün spek amca ve uşakları nasıl hareket çekmiş ... bunların kanı bozukkk .. yatırım tavsiyesi değildir... amiral gemisiii yükleniyorr

bepanten
07-05-2014, 20:31
sevgili bt spek amca deme kızıyo..minoşumuz.**
bankayı amerikalılar alsaydı farklı olurdu..onlar ayak oyunları yapamazlardı..çin lilerbizce kötü giriş yapıyor..imaj kolAY bozulur da telafi etmk çok zordur..sevgili Hüsnü Özyeüğin niye başarılı ....kendi kazanırken ona inanan herkese kazandırdı...garantide bi şekil öyle mesela.**
turgut ve ekibinin derdi başkaydı ..ama dünyanın en büyük bankasından bahsediyoruz ..hisseye nur yağması lazımdı..insanlar korkuyor..ya yüzde beşi yakalarsa ..kotadan çıkarsa bir sürü karanlıkta kalan düşünce..avrupalı olsaydı kimse düşünmezdi ama hisse hareketleri ne yazıkki bankayı kaanlıkta tutuyor..

hayırlısı olsun diyelim yinede turgut finali ne olursa olsun iyi yaptı..**bide şu zenci manyağı speşimiz bi elini çekse artık.**zaten fazla hissede kalmadı sanırım dışarda.**

RGU14
08-05-2014, 09:25
insanlar korkuyor..ya yüzde beşi yakalarsa ..kotadan çıkarsa bir sürü karanlıkta kalan düşünce..avrupalı olsaydı kimse düşünmezdi ama hisse hareketleri ne yazıkki bankayı kaanlıkta tutuyor..

Çağrı yapılmadan kottan çıkma işi mümkün değil. Biz bu çin oyunlarını çok gördük, istediği kadar aşağı bassın, sonuçta hisse devri olduğunda 2,1X civarında bana rica edecek, NE OLUR HİSSENİZİ BANA SATINIZ diye.

Biz TÜRK SOYLU, OSMANLI TORUNU aslanlarız. Dedelerimizden korkmasalardı ÇİN SEDDİ diye bir şey olmazdı.

Ha hisselerimizi istemiyorlarsa o zaman bizde bankayı alırız ellerinden. :oley::oley::oley::oley::oley:

Biraz fazla uçtum herhalde :sarhos:

BURKO
08-05-2014, 09:50
Arkadaşlar günaydın.gsde hareketlendi.peki bizde niye paralel bir hareketlilik yok.genelde öyle olurdu.

antiilluminati
08-05-2014, 10:15
ya önce sormak istiyorum:
mal ne zaman çinlilere devredildi de çinliler ayak oyunları yapmaya başladı. 2-3 aylık süreç var bunun içinde en az beş aşama var. onay almadan adam bu riske girer mi. hadi girdi diyelim. ya mal bu haber gelmeden devredilmiştir. yada anlaştıkları bir fiyat vardır . oradan devredilir. şu fiyatta da mal devredildiğine dair emare hacim yok. onun için milleti yanıltmayalım arkadaşlar. o iş senin 2-3 lotunu satmaya benzemez. tekniğe göre fiyat düşmüyor ama hacim düşüyor. bunun bir açıklaması vardır. az teknikten anlayanlar bunun ne anlama geldiğini bilir. birazcık sabreder. bu kağıdın tek eksisi sahibidir. onun için tüm rasyolar olumlu hale gelmiştir. daha önceki bir yazımda söylemiştim. adam 2,10 a getirse herkesin satacağını biliyor. % 10 iskontoyla tutuyorki seni burdan satmaya, alacak olanları da almaya heveslendirsin. zaten satacaksan % 10 için ne bekliyorsun ki satarsın stresede girmezsin

antiilluminati
08-05-2014, 10:20
Arkadaşlar günaydın.gsde hareketlendi.peki bizde niye paralel bir hareketlilik yok.genelde öyle olurdu.

sevgili dostum
şimdi tekstil haberi geldi millet zaten burdan mal alamdı. ne yaptı milleti gsdho' ya soktu. elinde diğer bir mal var hme mal diğerlerine göre ucuz. ne yaparsın beklentiyle malı yukarı çekersin millete malı yukardan devredersin. son günlerde gsdde satılacak haberleri ortada dolaşıyor. bunun tek açıklaması bana göre o. sahibinin tek yeteneği o. adam geçim kaynağı o. bu adamlar hiçbir zaman büyük düşünemez. milleti öpeyim lüksüme devam edeyim düşüncesinde adamlar

şuw
08-05-2014, 17:56
arkadaşlar satış ne zaman onaylanacak.bilen varmı.

[ YATIRIMCI ]
08-05-2014, 18:03
TEKSTİL BANKASI A.Ş.

TEKST, 2014/3 Aylık 08.05.2014 17:53:52

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=358855

bt1900
08-05-2014, 18:27
Spekkk amcaaaaa :) :) :) NEREYE KADAR SALACAN KAĞITLARI NEREYE KADAR GİDECEĞİ YER BELLİ GELECEĞE YER BELLİ .... BU UĞRAŞ BOŞUNAA

bepanten
08-05-2014, 20:13
risk alan kalıp Dünyanın en büyük bankasının peşine takılır..eğer kota çıkışı falan yapmazlarsa uçar gider.
mevduat bankası olarak kalacakca geliştirmek zorunda..bunun içinde yüksek miktarda bedelli* açıklamak zorunda kalır.ama büyüklerin arasına çok çabuk girer..(bu 6- 8 aylık stareji)
yok kotadan çıkarırsa da zaten açıklama yapacak..
yalnız katarlılara geçen a bankın haline bakın aaaa gibi oldu..sürünüyor..bunlar nasıl bankacı.. güven en altlarda.**
her halikarda yüzde on kazanç var (memlekette çok büyük aksilik olmadıkça )ama ne zaman ..belli değil..
yatırım tavsiyesi değildir.

goldmen
09-05-2014, 21:47
Çağrı hemen bugünden yarına olacak bir şey değil.. Sadece spk süreci bile 75 ile 90 gün arası sürüyor. Buradaki iskonto uzun bir süreci içeriyor..

Daha önceki 2 bankadaki süreci incelediğimizde süreç 210 gün yani 7 Aya yakın sürüyor.bide spk tebliği değişti. Olağan üstü genel kurul yapması gerekiyor..yeni tebliğe göre bakarsak 8 ay sürecek gibi gözüküyor.

Kap yapılan açıklamada Haziran ortasına kadar olağan genel kurulun yapılacağı söyleniyor .

15 Haziran olağan üstü genel kurul yapılsa... Sürecin bitiş tarihi yani çağrıya başlama tarihi 15 Aralık tarihini bulacak gibi gözüküyor.

Fiyat iskontoya baktığımızda 2,10-1,92 %9,37. 8 aylık mevduat karşılığı getiriye çevirdiğimizde %14,25 .. Denk gelir ..bu getiri marjı sizce yeterli ise bekleyin yeterli değilse mevduat yaparsınıZ 12 yakın risksiz getiri alırsınız . Ayrıca burada sürecin tamamlanmama riskide düşük olasılık olarak içinde..

Siz yinede bi uzmana danışarak karar verin

Bol kazançlar..

Subjective
09-05-2014, 22:24
TEKST haftalık güncel AL-SAT sinyalleri

RSI SAT
MACD AL
Moving Average AL
BollingerBands AL
StochasticS AL

bist-100 deki diğer kağıtların haftalık sinyalleri ;

http://www.borsadanhisse.net/signal.htm

bt1900
11-05-2014, 09:37
Tekstilde eden karını etti .. bu kadar bal kaymak bana kafi azı ile yetinmezsek zaten çoğu olmuyor .. t.y alsın kağıtlarını koynunamı koyuyor üstünemi oturuyor ne yaparsa yapsın ama rezil bir karakterde bir şirket ve yöneticelerden oluştuğunu taaammmm anlamıyla anlamış olduk ... sıra gsdho da bakalım onun ekmeğini yedirecekmi ???

bepanten
11-05-2014, 16:01
fiba bank 2 yıl oldu kurulalı..26 milyon kar açıkladı..bunlarda bankacıyız diyorlar.***
bu arada olmuksa için çağrı yaptılar..buralarda kimbilir neler yaşanacak..çin işi işkencemi yoksa hisseye nur mu yağacak görecez.**

BURKO
12-05-2014, 09:39
Herkese günaydı,iyi hnaftalar arkadaşlar.bu nasıl bir hisse oldu ya.milyon lotların havada uçuşmasını umduğumuz kağıt.3-5 bin lotla işlem görüyor.sebebi nedir acaba? Beklenti kalmadımı acaba?

bt1900
12-05-2014, 17:27
her gün 1 kademe salsalar aşşağıya güzel olur belki trade yaparım :) 1.93 den çıktım ... bakalım ... bir düşüş olursa endekste güzel olur :) tabi elinde olanlar için birşey diyemem... uç kağıtcılar ile çalışıyorsan .. onlar gibi üç kağıt düşüneceksin.

bepanten
12-05-2014, 20:09
yalnız dikkat edin en büyük 500 açıklandı..tekstili alacak 1. **dünyanın en büğüyü ....

cococo
18-05-2014, 22:03
Bu kagit ne kadar sahipsiz. Kimse takip etmiyor galiba...

kaptaings
21-05-2014, 09:04
banka 2.10 dan satılı 1 yıl kadar buralarda takılır sonra alternatifbank gibi fiyatı basladıgı yere geri gelir demedi demesin uzuncu varsa:)

savanah
21-05-2014, 15:32
takaslarına bakan pek yok sanırım ilginç takas verileri var.

mselim123
21-05-2014, 16:34
ekleyin sayın savanah yada bilgilendirin kim almız kim satmış biriktirme var mı

savanah
21-05-2014, 17:09
https://trade.isbank.com.tr/widgets/takas.jsp?L1=false&bastip=islem&hisse=TEKSTEN&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

antiilluminati
28-05-2014, 18:14
[To keep Hotspot Shield free we display ads. Click [X] anytime to stop the display of ads.] [This ad is brought to you by Hotspot Shield. For more info,visit us.]
28/05/2014 17:57
***GSDHO* *TEKST***GSD HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

***GSDHO******TEKST***GSD HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Güncelleme) )

Ortaklığın Adresi : Aydınevler Mahallesi Kaptan Rıfat Sokak No:3 Küçükyalı 34854 Maltepe İstanbul
Telefon ve Faks Numarası : Tel: (216) 587 90 00 Faks: (216) 489 97 95
E-posta adresi : [email protected]
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : Tel: (216) 417 10 08 Faks: (216) 489 97 95
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.04.2014
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirketimiz'in Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu %75,50'lik payının satılması işlemi dolayısıyla doğabilecek ayrılma hakkı, 3 Haziran 2014 tarihinde yapılacak genel kurulda bu konuda olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerimize, 9 Haziran 2014 Pazartesi ile 20 Haziran 2014 Cuma tarihleri arasında 10 iş günü süreyle Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla 1 TL nominal değerli pay başına 1,06 TL'den kullandırılacaktır.

AÇIKLAMA:
Şirketimiz'in 28 Mayıs 2014 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısı'nda Şirketimiz'in 3 Haziran 2014 tarihinde yapılacak 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 16 numaralı gündem maddesi kapsamında genel kurul onayına sunulacak Şirketimiz'in Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu %75,50'lik payının Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC)'e satılması işlemi dolayısıyla, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 24.maddesi uyarınca doğabilecek ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin işleyiş sürecinin, SPK'nın Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin (II-23.1) 9.maddesi uyarınca, genel kurulda aynı gündem maddesi kapsamında pay sahiplerine bildirilmek üzere, aşağıdaki gibi belirlenmesi kararlaştırılmıştır.

GSD Holding A.Ş.'nin Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu %75,50'lik payının satılması işlemi dolayısıyla doğabilecek ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin işleyiş süreci

6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 24.maddesi uyarınca, Şirketimiz'in 3 Haziran 2014 tarihinde yapılacak 2013 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılıp ta 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 23.maddesi ve SPK'nın Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği (II-23.1) uyarınca önemli nitelikteki işlem kapsamında sayılan Şirketimiz'in Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu %75,50'lik payının satılması işlemi konusunda olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerimiz, paylarını Şirketimiz'e satarak ayrılma hakkına sahiptir. Şirketimiz, bu payları, pay sahibinin talebi üzerine, söz konusu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı 29 Nisan 2014 tarihinden önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalaması olan 1 TL nominal değerli pay başına 1,06 TL'den satın almakla yükümlüdür. Ayrılma hakkını kullanmak isteyen pay sahipleri, bu hakkı grup ayrımına bakılmaksızın sahip oldukları payların tamamı için kullanmak zorundadır.

Şirketimiz söz konusu ayrılma hakkını, yukarıda belirtilen şartları yerine getiren pay sahiplerine 9 Haziran 2014 Pazartesi ile 20 Haziran 2014 Cuma tarihleri arasında 10 iş günü süreyle Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla kullandıracaktır. Şirketimiz ayrılma hakkına sahip pay sahipleri ile ayrılma hakkına konu pay tutarlarının listesini Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ne iletecek ve bu listede yer alan pay sahipleri yine bu listede yer alan tutardaki ayrılma hakkına konu paylarını, Şirketimiz adına alım işlemlerini gerçekleştirecek Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'ne genel hükümler doğrultusunda teslim ederek satışı gerçekleştireceklerdir. Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş., ayrılma hakkını kullanmak için kendisine başvuran pay sahipleriyle pay tutarlarının listesini her iş günü sonunda Şirketimiz'e iletecek ve Şirketimiz bu pay sahiplerine pay bedellerini Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla satışı izleyen iş günü ödeyecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=363359

BIST

BURKO
29-05-2014, 09:57
Bu ne böyle ya.üzerine ölü toprağı atılmış gibi. Satılan banka hissesi.ama hiç hareket yok. Yoksa bundada acaba gsdde gibi bir ralli olabilirmi.yoksa bizimki hayalden öte bir şey mi? Buradada kimse yazmaz olmuş.

kaptaings
29-05-2014, 10:23
zaten 0.70 den beri bankanın satılcagı haberi ile kagıda girdilerdi daha nereye gitcekki satıs fiyatı belli

skfeyi
03-06-2014, 17:00
bugün 14:30 da genel kurul vardı, ne oldu acaba, satışın onayı ile ilgili bir gelişme olabilirmi...

skfeyi
03-06-2014, 17:02
Bddk ne zaman onay verecekti. Onaydan sonra bir artış olumu sizce..???

GTi
03-06-2014, 19:12
Haber Saati : 19:06:33

GSDHO TEKSTGSD HOLDİNG A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu )

GSD HOLDİNG A.Ş.( Genel Kurul Toplantısı Sonucu ) Adres Aydınevler Mah. Kaptan Rıfat Sok. No:3 34854 Küçükyalı Maltepe İstanbul Telefon 216 - 5879000 Faks 216 - 4899795 Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Telefon 216 - 4171008 Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Birimi Faks 216 - 4899795 Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Evet Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır Özet Bilgi 2013 Yılı Olağan Genel Kurulu Sonucunun Bildirilmesi EK AÇIKLAMALAR:Olağan Genel Kurul Toplantı Tutanağı, Hazır Bulunanlar Listesi ve 2013 Yılı Kar Dağıtım Tablosu ekte sunulmuştur. Kar Payı Dağıtımı Konusu Görüşüldü mü? Evet Genel Kurul Türü Olağan Tarihi ve Saati 03.06.2014 14:30 Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2013 Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2013 Genel Kurul Yapıldı mı? Evet Alınan Kararlar Şirketimiz'in 3 Haziran 2014 tarihinde yapılan 2013 yılı ile ilgili Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda Şirket?in yasal kayıtlarında yer alan 443.035,96 TL 2013 yılı net karından 22.151,80 TL 1. tertip yasal yedek akçe ayrılarak, geri kalan 420.884,16 TL tutarındaki kısmın ve 34.141 Bin TL 2013 yılı konsolide TFRS net karından 22 Bin TL 1. tertip yasal yedek akçe ayrılarak, geri kalan 34.119 Bin TL tutarındaki kısmın olağanüstü yedek akçelere ayrılması Şirket?in 2013 yılına ait mali tablolarının onaylanması Şirket Yönetim Kurulu Üyeleri?nin 2013 yılı çalışmalarından dolayı ibraları Bağımsız Denetçi Kuruluşu olarak (Ernst&Young) Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin seçilmesi Şirket Ana Sözleşmesinin 7., 8., 9. maddelerinin değiştirilmesine ilişkin tadil metinlerinin Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün izinlerindeki gibi aynen kabulü Şirket?in, Kurumsal Yönetim İlkeleri kapsamında, 2014 ve izleyen yıllara ilişkin kar dağıtım politikasının ? İştirak ve bağlı ortaklıklarımızın büyüme planları, yatırım faaliyetleri ve mevcut finansman yapıları göz önüne alınarak, karların bünyede tutulması yoluyla büyümenin finansmanı için, karların olağanüstü yedeklerde biriktirilerek, Sermaye Piyasası Kurulu?nun bedelsiz sermaye artırımlarına ilişkin düzenlemelerindeki kıstaslar karşılanabildiği ölçüde, iç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımlarında pay olarak dağıtılması? şeklinde belirlenmesi ve Sermaye Piyasası Kurulu?nun kar dağıtımıyla ilgili düzenlemeleri ile Şirketimiz?in likidite durumu dikkate alınarak, söz konusu politikanın her yıl tekrar değerlendirilmesi Şirket?çe bir hesap döneminde yapılabilecek bağış sınırının 60.000,00 TL olarak kabulü Şirket?in Tekstil Bankası A.Ş.?nde sahip olduğu %75,50?lik payının, Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC)?e satılmasına ilişkin olarak alınan 29.04.2014 tarihli Yönetim Kurulu kararına istinaden 29.04.2014 tarihinde ICBC ile imzalanan hisse alım satım sözleşmesinin 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu?nun 23.maddesi uyarınca önemli nitelikteki işlem kapsamında olması nedeniyle, satış işleminin 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu?nun 408/2-f.maddesi gereğince onaylanması kararlaştırılmış genel kurul toplantısına katılıp ta önemli nitelikteki işlem kararlarına olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahiplerinin 1 TL nominal değerli pay başına 1,06 TL?den ayrılma hakkına sahip oldukları ve ayrılma hakkının kullanılmasına ilişkin işleyiş süreci Şirket?in verdiği teminat, rehin ve ipotekler konusunda açıklama Şirket?in yönetim kurulu üyesi ve üst düzey yönetici ücretlendirme politikası Şirket?in bağış ve yardım politikasında bir değişiklik olmadığı ve 2013 yılı içerisinde toplam 10.473,57 TL bağış yaptığı 2013 yılında Seri:IV No:56 Tebliği?nin 1.3.7 nolu kurumsal yönetim ilkesi kapsamında bir işlem olmadığı genel kurulun bilgisine sunulmuştur. Alınan Kararlar Arasında Ticari Ünvana İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır Alınan Kararlar Arasında Faaliyet Konusuna İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır Alınan Kararlar Arasında Şirket Merkezine İlişkin Ana Sözleşme Tadili Hususu Var mı? Hayır Nakit Kar Payı Ödeme Şekli Nakit Temettü Ödenmeyecek Pay Grup Bilgileri 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Brüt (TL) 1 TL Nominal Değerli Paya Ödenecek Nakit Kar Payı - Net (TL) D Grubu,GSDHO(Eski),TRAGSDHO91Q9 0,0000000 0,0000000 A Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREGSDH00023 0,0000000 0,0000000 B Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREGSDH00031 0,0000000 0,0000000 C Grubu,İşlem Görmüyor(İmtiyazlı),TREGSDH00049 0,0000000 0,0000000

Pay Biçiminde Kar Payı Dağıtılacak mı? Hayır http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=364522 BIST

rozbek501
09-06-2014, 21:01
tekst nin bugunkü toplantısında sermaye artırımı ile ilgili kap a gönderdiği haberde ne demek istiyor.

maho aga
11-06-2014, 10:19
nicin artik hic kise yorum yapmiyor burda artik herkes kayiplarda.

newagex
11-06-2014, 11:30
Bddk ne zaman onay verecekti. Onaydan sonra bir artış olumu sizce..???

çağrı süresi yaklaştıkça adım adım artışlar olur diye düşünüyorum..
onaylar zaten beklenen bilinen şeyler , anlık bir etkisi olabilir...

goldmen
17-06-2014, 21:33
Muhtemelen Temmuz başı gibi rekabet kurumuna ,bddk ve spk başvuru yapılması gerekir.. Zihnler alındıktan sonra devir işlemi yapılacak daha sonra tekrardan çağrı için spk başvuru yapılacak..makul sürelerde başvurular yapılır makul zamanda onaylar alınırsa
Aralık başı gibi işlemler neticelenebilir..

Siz yinede bi uzmana danışın

dashgaffa
26-06-2014, 12:29
işlem hacmi iyi..hareket olabilir

bt1900
30-06-2014, 14:16
arkadaşlar son Takas bilgisini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

BURKO
30-06-2014, 16:20
Bu hissedeki hareket nedir böyle.neredeyse 1 lot işlemle günü kapatacaklar.yıldırma olayımı? Daha banka satışı ile ilgili ne problem kaldı? El sıkışıldı olay bitmedimi?

BURKO
01-07-2014, 11:58
bu hissedeki hareket nedir böyle.neredeyse 1 lot işlemle günü kapatacaklar.yıldırma olayımı? Daha banka satışı ile ilgili ne problem kaldı? El sıkışıldı olay bitmedimi?

arkadaşlar burada hepimiz birbirimizle fikirlerimizi paylaşıyoruz.fakat dikkat ediyorum çoğu zaman sorularımıza yanıt alamıyoruz.benim sorum şu olacak.yukarıda yazdığım gibi hisse başına 2.13 tl fiyatla satıldığına göre çağrıda bu fiyat üzerinden alım yapılacağına göre niçin kimse alıcı olmuyor.bende para tükendiği için alamıyorum.yoksa alıma devam ederdim.problemin kaynağı nedir?

BURKO
01-07-2014, 12:16
Bir anda 1.5 milyon lot işlem olmuş.ben son baktığımda 5.000 lot civarındaydı.

kemal32
01-07-2014, 12:26
arkadaşlar burada hepimiz birbirimizle fikirlerimizi paylaşıyoruz.fakat dikkat ediyorum çoğu zaman sorularımıza yanıt alamıyoruz.benim sorum şu olacak.yukarıda yazdığım gibi hisse başına 2.13 tl fiyatla satıldığına göre çağrıda bu fiyat üzerinden alım yapılacağına göre niçin kimse alıcı olmuyor.bende para tükendiği için alamıyorum.yoksa alıma devam ederdim.problemin kaynağı nedir?2.13 ten çağrı olacak ama ne zaman şirket işi ağırdan alırsa süreç uzar..

Filipino
01-07-2014, 12:51
yataya sarmış,sıkışık sığ bir kanalda geziniyor.
1.90 stop
1.97 üzeri çıkış başlar.
az daha sabır

kemal32
01-07-2014, 21:54
genel kurulun üzerinden 15 günden fazla geçti daha hala bddk başvurusu yapılmadı..

the patient
09-07-2014, 00:05
güzel uyuttular seni ama göstergeleri düzeldi..hadi bakalım artık biraz hareket lazım..

YTD.

erenaral
11-07-2014, 10:18
bddk'ya başvuru yapılmak için yasal bir süre var mı? ve bu sürenin maximumu nedir bilen var mı?

delii
14-07-2014, 11:48
Hareketlenir mi yada nereye kadar ? Cok beklemedikmi

newagex
18-07-2014, 09:59
Çağrı hemen bugünden yarına olacak bir şey değil.. Sadece spk süreci bile 75 ile 90 gün arası sürüyor. Buradaki iskonto uzun bir süreci içeriyor..

Daha önceki 2 bankadaki süreci incelediğimizde süreç 210 gün yani 7 Aya yakın sürüyor.bide spk tebliği değişti. Olağan üstü genel kurul yapması gerekiyor..yeni tebliğe göre bakarsak 8 ay sürecek gibi gözüküyor.

Kap yapılan açıklamada Haziran ortasına kadar olağan genel kurulun yapılacağı söyleniyor .

15 Haziran olağan üstü genel kurul yapılsa... Sürecin bitiş tarihi yani çağrıya başlama tarihi 15 Aralık tarihini bulacak gibi gözüküyor.

Fiyat iskontoya baktığımızda 2,10-1,92 %9,37. 8 aylık mevduat karşılığı getiriye çevirdiğimizde %14,25 .. Denk gelir ..bu getiri marjı sizce yeterli ise bekleyin yeterli değilse mevduat yaparsınız 12 yakın risksiz getiri alırsınız . Ayrıca burada sürecin tamamlanmama riskide düşük olasılık olarak içinde..

Siz yinede bi uzmana danışarak karar verin

Bol kazançlar..

sizin dediğiniz kadar uzayacaksa bilançodaki özkaynak değişimi satış fiyatına yansıtılacağından 2.10 fiyatı yükselmeyecek mi ?
yanlış hatırlıyorsam düzeltin...satış ile ilgili yapılan bildirimde özkaynak değişimi olursa bunun fiyata yansıyacağı söyleniyordu....
faiz oranları düşük kaldıkça bankalar kar yazmıyor mu ?
bankanın 6 aylık karında bir artış görmeyecek miyiz
öz kaynaklar 608 6 milyon artsa %1 12 milyon artsa %2 fiyat artmayacak mı ?
satış fiyatı o zaman 2.14 olmayacak mı?

erenaral
18-07-2014, 11:30
gsdde'de ki son günlerdi yukarı yönlü ivmenin sebebi nedir.? aynı holdingde diğer hisselerdeki hareketleri spk hiç mi görmez bu konuda adım atılması gerekmiyor mu topik severler???

goldmen
18-07-2014, 23:29
En doğrusu , çalıştığınız aracı kurum uzmanlarından bilgi alınız.

Bol kazançlar..

newagex
24-07-2014, 11:52
gsdde'de ki son günlerdi yukarı yönlü ivmenin sebebi nedir.? aynı holdingde diğer hisselerdeki hareketleri spk hiç mi görmez bu konuda adım atılması gerekmiyor mu topik severler???

kanaatimce gsdde de spk lık bir durum yok..
şirket aldığı gemilerle sektörde büyüyeceğini gösterdi....
piyasa tekstilbank satışından gelecek nakit paranın da o sektörde kullanılabileceğini fiyatlıyor olmalı....

BURKO
01-08-2014, 10:17
Bu kadar hacimsiz olma sebebi ne? Neredeyse hiç işlem olmayacak? Ayrıca sürekli 1.94-1.95 ten işlem görüyor. Her an bir haber gelebilir diye kimse cesaret edemiyor mu? Veya bıktırmak için mi böyle yapıyor olabilirler?bu arada hisseden çıkmıştım ama yine şansımı denemek için tekrar girdim? Bu sefer belki diye girdik bakalım.

dashgaffa
01-08-2014, 22:16
usandırarak ky.den hisse koparmak...2,13 den alacağına 1,94 lerden hisse alacak...ticaret bu...durumu müsait olan usanmamalı ..% 10 beklenti az değil kanımca..iyi akşamlar

kemal32
02-08-2014, 12:38
Genel kurulun üstünden 1,5 ay geçti hala daha BDDK başvurusu yapılamadı..süreç epey uzayacak bu durumda..

BURKO
04-08-2014, 10:28
1.97tl den alan arkadaş herhalde yanlışlıkla almadı.bir beklenti var. Ama ben sabah açtığı gibi gider demiştim.

BURKO
04-08-2014, 16:00
HAYDİ yazmayan arkadaşlar iş başa düştü bakalım.yazmaya başlayın

turist
04-08-2014, 16:19
GSD HOLDİNG A.Ş. / GSDHO [TEKST] 04.08.2014 15:57:06

Özel Durum Açıklaması (Güncelleme)

Ortaklığın Adresi : Aydınevler Mahallesi Kaptan Rıfat Sokak No:3 Küçükyalı 34854 Maltepe İstanbul
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : Tel: (216) 417 10 08 Faks: (216) 489 97 95
Orjinal Açıklamanın Tarihi : 29.04.2014 / 28.05.2014 / 04.06.2014
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirketimiz'in Tekstil Bankası A.Ş.'nde sahip olduğu %75,50'lik payının, Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC)'e satılması işlemine ilişkin olarak, ilgili resmi merciler nezdinde yürütülen başvuru süreci devam etmekte olup, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) ve Rekabet Kurumu'na yapılacak resmi başvuruların bu hafta içerisinde gerçekleşmesi planlanmaktadır.

mdfmachine
06-08-2014, 10:43
Hareketlenecek sanki..!

BRF
07-08-2014, 00:14
Merhaba üstadlar, başvuru yarın mış, finans gündem de var? Kimse yok mu?

rozbek501
07-08-2014, 17:17
Başvuru yapıldı.onay süreçleri kaç gün sürer.

aksamgunesi
07-08-2014, 20:34
Cagrinin baslamasi en iyi ihtimalle Kasim-Aralik ayini bulur.
2. ceyrek finansallarina gore sene basindan beri ozkaynaktaki artis rakami yaklasik 21m lira. (12m donem kari 9 milyon menkul kiymet degerleme farklari vs.)
Bu da cagri fiyatinin bugunku durumda 2.16 oldugu anlamina geliyor. Tabii ki onumuzde en az bir ceyrek daha var.
YTD

BURKO
07-08-2014, 21:30
TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST, 2014/6 Aylık [] 07.08.2014 18:04:22

30/06/2014 konsolide olmayan net kar : 12.950 BIN TL (31/12/2013 konsolide olmayan net kar : 43.813 BIN TL )

BU HABER NASIL BİR ETKİ YAPABİLİR?

venguvac
07-08-2014, 21:37
cumhurbaşkanlığı seçim anketinde son güne giriyoruz,
SEÇİMİNİ YAP !!!
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=130929

BURKO
08-08-2014, 17:01
2.00 tl'yi bir türlü geçirmiyorlar. Acaba bilerek mi yapılıyor?

mdfmachine
08-08-2014, 19:52
Bir geçse ne kadar boylu poslu olacak..

BURKO
12-08-2014, 11:33
2.00 tl'yi bir türlü geçirmiyorlar. Acaba bilerek mi yapılıyor?

tekstil'ci arkadaşlar, bu hisse için teknik analiz geçerli midir? Herhangi bir rakam verebiliyor musunuz? Yoksa ty ve spek kendi kafasına göre birden hareketini yaptırır bize de arkasından bakmak mı kalır acaba?

BURKO
13-08-2014, 12:26
Düşürüp alttan alacaksın ama.benden ba...yı alırsınız.diğerlerini bilemem.

understress
19-08-2014, 15:46
Yeni sahibi genel kurul yapana kadar satmamm

MedwiG
21-08-2014, 17:19
Rekabet kurulu, tekstıl bank'ın %75,50 hıssesının devrı ıslemıne ızın verıldı.

Rekabet kurulu'nun web sıtesınde yer alan bılgı soyle:

Tekstıl bankası a.s.'nın %75,50 oranında hıssesının, ındustrıal and commercıal bank of chına lımıted tarafından gsd holdıng a.s.’den devralınması ıslemıne ızın verıldı.

sandokan
21-08-2014, 17:35
simdi beklenti gerceklesmismi oluyor,yoksa daha yolu varmi.?

cococo
21-08-2014, 18:12

Bence beklenti yeni başlamış oluyor. Çünkü bu işlem ile satış işleminin iptal edilme kaygıları ortadan kalktı ve gelecek banka Tekstil Bankın içini doldurmak amacıyla geliyor bu nedenle bana göre beklenti yeni başlıyor. Ama tabiki bana göre...YTD

BURKO
21-08-2014, 18:28
Gözüm yaşardı.artık yavaş yavaş buraya yazmaya başlarsınız

understress
21-08-2014, 18:36
çinliler aldıktan sonra sermaye artışına gidebilir Sonuçta çok küçük bir banka Ben ilk genel kurula kadar bekleyeceğim YTD

newagex
21-08-2014, 20:30

bu yol çağrı yolu kardeşim :)

yoldaki bir engel kalktı...

şimdi bddk onayını bekleyeceğiz...

sonra spk onayı ...

sonra çağrı.....

yakaza
22-08-2014, 15:08
hisse başı 2.15 filan mı

newagex
22-08-2014, 15:34
hisse başı 2.15 filan mı
6 aylık mali tablo özkaynak değişimine göre bu fiyat olabilir...
şirketi arayıp sorun yine de siz...

BURKO
29-08-2014, 09:47
Herkese hayırlı cumalar.işlem hacmi olarak güne iyi başladık bakalım.inşallah yükseliş devam eer ve en kısa zamanda izin çıkar.

BURKO
29-08-2014, 16:52
Aşağıya niye salamıyorlar acaba? Malı kaptırırlar diye mi? Her an haber gelme olasılığı olabilir mi?

rozbek501
01-09-2014, 10:43
bugün 2 nin üstüne attı işallah bu yükseliş trendidir. bddk ve spk onayı ne zaman bilen var mı.

earici1176
01-09-2014, 13:17
bddk onayı nezaman gelirki?

orlondoww
01-09-2014, 16:48
http://www.change.org/p/borsa-istanbul-bist-anl%C4%B1k-verilerinde-%C3%BCcretlendirilmesine-hay%C4%B1r#share

tüm yatırımcılar 1 dkk ayırıp imzasını atsın arkadaşlar

drheart
01-09-2014, 18:41
http://image-turko.com/di-T2K0.png
Selamlar, graf. gayet güzel göründü gözüme...Ben de aranızdayım 2.01 ile...

understress
05-09-2014, 12:22
Çinliler aldıktan sonra bedelli sermaye artırımına giderse ne olur ?

BRF
08-09-2014, 10:26
Çinliler aldıktan sonra bedelli sermaye artırımına giderse ne olur ?

inşallah gitmez

BRF
08-09-2014, 10:27
http://image-turko.com/di-T2K0.png
Selamlar, graf. gayet güzel göründü gözüme...Ben de aranızdayım 2.01 ile...

günaydın üstad, 2.04 şu an

nerkan
08-09-2014, 20:32
GSD HOLDİNG A.Ş. / GSDHO [TEKST] 02.05.2014 15:47:05

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Hürriyet Gazetesi'nin 1 Mayıs 2014 tarihli sayısındaki GSD Holding A.Ş.'nin Tekstil Bankası A.Ş. paylarının satışına ilişkin haber içinde "ICBC'nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor" şeklinde bir ifade yer almaktadır. 470 rakamının bir baskı veya yazım hatası veya yanlış anlama sonucunda yanlış ifade edilmiş olduğunu düşünüyoruz.

AÇIKLAMA:
Hürriyet Gazetesi'nin 1 Mayıs 2014 tarihli sayısında yer alan Şirketimiz'in Tekstil Bankası A.Ş. paylarının satışına ilişkin haberle ilgili aşağıdaki düzeltme metni Şirketimiz'ce hazırlanmış olup, söz konusu gazeteye yayınlaması için gönderilecektir.

Hürriyet Gazetesi'nin 1 Mayıs 2014 tarihli sayısında GSD Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Turgut Yılmaz ile GSD Holding A.Ş.'nin Tekstil Bankası A.Ş. paylarının satışına ilişkin yapılan görüşmeye dayalı olarak yer verilen haberle ilgili olarak aşağıdaki düzeltmeye gerek görülmektedir. Haber içinde "ICBC'nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor" şeklinde bir ifade yer almaktadır. 470 rakamının bir baskı veya yazım hatası veya yanlış anlama sonucunda yanlış ifade edilmiş olduğunu düşünüyoruz. Aynı haberin başında yer verildiği gibi ve GSD Holding A.Ş. tarafından yapılan borsa bildirimlerinden takip edilebileceği gibi Tekstil Bankası A.Ş.'nin %75.5 hissesi için mevcut kurlarla hesaplanan bedel 316 milyon dolar olup, Tekstil Bankası A.Ş.'nin toplam değerinin buna göre yaklaşık 470 yerine 418,5 milyon dolar olarak hesaplanması mümkündür. Satış bedeline işlem kapanış tarihine kadar Tekstil Bankası A.Ş.'nin net aktif değerinde oluşacak değişimin satışa konu hisse oranında yansıtılacağı da dikkate alındığında tahmin edilen çağrı fiyatının o tarihteki kurlara göre kesinleştirileceğini de tekrar hatırlatmak isteriz. Sözkonusu hata nedeniyle okuyucuların veya yatırımcıların sehven yanlış bilgilendirilmemelerini teminen gerekli düzeltmenin yapılması konusunda bilgilerinizi rica ederiz.

Bu yazıdan şu çıkarımı yapabiliriz; Tekstilbank asgari 418.500.000 Dolar üzerinden satılmıştır. Bugünkü kur hesabıyla 418.500.000 x 2.17 =908.145.000 TL/420.000.00 TL (şirket sermayesi)=2,162 TL beher hisse için zorunlu çağrı yapılacak, bu tutar dolar her arttığında artacak (ki önümüzdeki sürecte dolarda artış öngörülüyor) yani diyeceğim şu ki: bir gözünüz dolar kurunda olsun:cool:

nerkan
09-09-2014, 15:56
2.20 dolar kuruyla çağrı fiyatı da hisse başı 2.19 TL. ye yükseldi

newagex
12-09-2014, 16:08
gsd holding a.ş. / gsdho [tekst] 02.05.2014 15:47:05

özel durum açıklaması (genel)

ortaklığın adresi : Aydınevler mahallesi kaptan rıfat sokak no:3 küçükyalı 34854 maltepe istanbul
telefon ve faks numarası : Tel: (216) 587 90 00 faks: (216) 489 97 95
e-posta adresi : [email protected]
ortaklığın yatırımcı/pay sahipleri ile ilişkiler biriminin telefon ve faks numarası : Tel: (216) 417 10 08 faks: (216) 489 97 95
yapılan açıklama ertelenmiş açıklama mı? : Hayır
özet bilgi : Hürriyet gazetesi'nin 1 mayıs 2014 tarihli sayısındaki gsd holding a.ş.'nin tekstil bankası a.ş. Paylarının satışına ilişkin haber içinde "ıcbc'nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor" şeklinde bir ifade yer almaktadır. 470 rakamının bir baskı veya yazım hatası veya yanlış anlama sonucunda yanlış ifade edilmiş olduğunu düşünüyoruz.

Açıklama:
Hürriyet gazetesi'nin 1 mayıs 2014 tarihli sayısında yer alan şirketimiz'in tekstil bankası a.ş. Paylarının satışına ilişkin haberle ilgili aşağıdaki düzeltme metni şirketimiz'ce hazırlanmış olup, söz konusu gazeteye yayınlaması için gönderilecektir.

Hürriyet gazetesi'nin 1 mayıs 2014 tarihli sayısında gsd holding a.ş. Yönetim kurulu başkanı sayın turgut yılmaz ile gsd holding a.ş.'nin tekstil bankası a.ş. Paylarının satışına ilişkin yapılan görüşmeye dayalı olarak yer verilen haberle ilgili olarak aşağıdaki düzeltmeye gerek görülmektedir. Haber içinde "ıcbc'nin, önümüzdeki günlerde dolar kuruna bağlı olarak 470 milyon dolar civarında bir fiyat üzerinden halka açık hisselere yönelik çağrı yapması planlanıyor" şeklinde bir ifade yer almaktadır. 470 rakamının bir baskı veya yazım hatası veya yanlış anlama sonucunda yanlış ifade edilmiş olduğunu düşünüyoruz. Aynı haberin başında yer verildiği gibi ve gsd holding a.ş. Tarafından yapılan borsa bildirimlerinden takip edilebileceği gibi tekstil bankası a.ş.'nin %75.5 hissesi için mevcut kurlarla hesaplanan bedel 316 milyon dolar olup, tekstil bankası a.ş.'nin toplam değerinin buna göre yaklaşık 470 yerine 418,5 milyon dolar olarak hesaplanması mümkündür. satış bedeline işlem kapanış tarihine kadar tekstil bankası a.ş.'nin net aktif değerinde oluşacak değişimin satışa konu hisse oranında yansıtılacağı da dikkate alındığında tahmin edilen çağrı fiyatının o tarihteki kurlara göre kesinleştirileceğini de tekrar hatırlatmak isteriz. sözkonusu hata nedeniyle okuyucuların veya yatırımcıların sehven yanlış bilgilendirilmemelerini teminen gerekli düzeltmenin yapılması konusunda bilgilerinizi rica ederiz.

Bu yazıdan şu çıkarımı yapabiliriz; tekstilbank asgari 418.500.000 dolar üzerinden satılmıştır. Bugünkü kur hesabıyla 418.500.000 x 2.17 =908.145.000 tl/420.000.00 tl (şirket sermayesi)=2,162 tl beher hisse için zorunlu çağrı yapılacak, bu tutar dolar her arttığında artacak (ki önümüzdeki sürecte dolarda artış öngörülüyor) yani diyeceğim şu ki: Bir gözünüz dolar kurunda olsun:cool:

2.20 dolar kuruyla çağrı fiyatı da hisse başı 2.19 tl. Ye yükseldi

satış tl bazında yapıldı..tahsilat dolar bazında yapılacak

çağrı fiyatının kurla ilgisi yok...

Bu haberden düşündüğünüz gibi bir anlam çıksa da kastedilen bu değil...

Gsd holding 6 aylık finansal tablo dipnotlarının 67. 68. 69. Sayfalarında satış konusu ile ilgili geniş bilgi var...

Bu bilgiye göre 2.15 satış fiyatı çıkarıyorum...siz de hesaplayın yanılıyorsam düzeltin :)

understress
14-09-2014, 15:26
Çinliler bankayı aldıktan sonra kendileri sermaye artırımı yapabilir mi ? Yani dış kaynak koyabilirler mi ? SPK açısından buna engel var mı?

kemal32
14-09-2014, 15:29
satış tl bazında yapıldı..tahsilat dolar bazında yapılacak

çağrı fiyatının kurla ilgisi yok...

Bu haberden düşündüğünüz gibi bir anlam çıksa da kastedilen bu değil...

Gsd holding 6 aylık finansal tablo dipnotlarının 67. 68. 69. Sayfalarında satış konusu ile ilgili geniş bilgi var...

Bu bilgiye göre 2.15 satış fiyatı çıkarıyorum...siz de hesaplayın yanılıyorsam düzeltin :)aynen çağrı fiyatının dolarla bağlantısı yok..

yükselu
14-09-2014, 21:28
http://www.finansgundem.com/bankacilik/tekstilbank_ta-kritik-hafta-620863.htm

turist
15-09-2014, 00:00
Tekstilbank için yapılan başvuruları inceleyen BDDK, devir onayını bu hafta için açıklayacak

Tekstilbank’ta satışa ilişkin açıklama nisan ayı sonunda yapılmıştı. Buna göre, aktif büyüklüğü itibariyle dünyanın en büyük bankası olan Industrial Commercial Bank of China (ICBC), GSD Holding'in sahip olduğu yüzde 75, 5lik hisseyi 669 milyon TL karşılığında alacaktı. Tabii bu her iki ülkenin yetkili kurumlarınca izin verildikten sonra olacaktı.

Ekonomist dergisinin haberine göre, yapılan başvuruları inceleyen BDDK, devir onayını bu hafta için açıklayacak.

Onay tarihinin yaklaştığı görüşüne en büyük gerekçe olarak, Çinli kuruluşun bankanın yönetim kurulu için 'bağımsız yönetim kurulu üyesi'arayışını başlatması gösteriliyor. Bir bankacı kaynağımız, "Bu arayış izin tarihinin yakın olduğunun göstergesi" diyor.

İzinlerle birlikte hisse devri yapılacak ve anlaşmaya konu olan bedel ödenecek. Satışa ilişkin açıklamada, hisse devrinde ödenecek bedelin MB döviz kuruna bağlı olarak dolar cinsinden belirleneceğine yer verilmişti. Tanımlamaya göre, devir tarihinde MB döviz alış ve satış kuru ortalaması üzerinden hesap yapılacaktı.

31 Aralık 2013 tarihli bilanço üzerinden yapılan değerlendirmeye göre, MB dolar alış ve satış kuru ortalamasına göre GSD Holding'e ödenecek tutar 313, 7 milyon dolara denk geliyordu. Ancak kur yükseldi ve bu hesaba göre ödenecek bedel de düşüş gösterecek.

Cuma akşamı kapanışına göre Çinli bankanın Tekstilbank hisseleri için ödeyeceği tutar, dolar cinsinden 303, 6 milyon dolara geriliyor. Ancak yine anlaşmaya göre bankanın onay tarihine kadar net aktif değerindeki değişimin de hisse bedeline yansıyacağını anımsatalım. Dolayısıyla, Tekstilbank'ın net aktif değerinde 9 ayda gerçekleşen değişim ödenecek bedele yansıtılacak.

14.09.2014 - 18:28
Kaynak: http://www.finansgundem.com/bankacil...#ixzz3DKFVoNL0

göztepeli
18-09-2014, 10:10
bugün bbdk nın kurul toplantısı var...izin bugün gelebilir...

BURKO
23-09-2014, 15:23
1saatten beri bir hissede 1 lot bile işlem olmazmı ya?

BURKO
25-09-2014, 16:36
Arkadaşlar ne aşağıya ne yukarıya hareket var. Ir yön belirlenmeme sebebi nedir? Acaba bddk kararı yakın diye kimse alış-satış yapmıyormu?

BURKO
29-09-2014, 09:45
Herkese günaydın iyi haftalar. Hissenin sürekli olduğu gibi 3-5 lotla açılmayıp,500 bin lotla açılması acaba iyiye bir işaret olabilirmi? Bddk onayının bir habercisi olabilirmi?

newagex
30-09-2014, 00:53
gsd holdingde güçlü bir duruş var acaba haber yakın mı ...

BRF
01-10-2014, 10:11
gsd holdingde güçlü bir duruş var acaba haber yakın mı ...

E artık gelsin, Turgut abi bi iş yaptı, bari tam yap ta bayramdan önce yüzümüz gülsün

BURKO
02-10-2014, 09:42
Kardeşim bu ne ya 2.01 ile nikah mı kıydın? Bir türlü yukarıya salmıyorsun?insanlara psikolojik baskı mı uyguluyorsun?

newagex
02-10-2014, 14:12
imzayı atacak adam hasta olmuş :)

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2014/09/23/bddk-baskani-oztekin-ameliyat-oldu

BURKO
08-10-2014, 17:41
Gün içi hareket olmayan hissede neden kapanış seansında alışlar oluyor.nasıl olsa yükselecek diye mi alım yapılıyor acaba?

BURKO
09-10-2014, 16:19
Bugün pek bakamadım ama 2.07 görülmüş ve yine düşmüş.uzun zamandır böyle bir hareket olmamıştı.!!!!

BURKO
09-10-2014, 16:34
şu an için 25 hisseyi takip ediyorum ve ne ilginçtir ki içinden tek kırmızı renkte olan bu hissemiz!!!!

BURKO
15-10-2014, 18:08
Arkadaşlar haberler kısmında gsdho ve tekstilbank ile ilgili bir haberler var.yeni yazılmış.acaba nedir.içeriğini göremiyorum.inşallah beklediğimiz haberdir...

BRF
16-10-2014, 08:40
GSDDE* *GSDHO* *TEKST***GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )
.

***GSDDE******GSDHO******TEKST***GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : AYDINEVLER MAH. KAPTAN RIFAT SOK. NO:3 KÜÇÜKYALI 34854 MALTEPE İSTANBUL
Telefon ve Faks Numarası : 0 216 - 587 90 00 / 0 216 - 489 97 85
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks Numarası : 0 216 - 489 98 02 / 0 216 - 489 97 85
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Şirketimiz'in Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nde %0,077 oranında sahip olduğu 19.250 TL nominal değerli (B) grubu nama yazılı payların tamamı 21.671,95 TL peşin bedelle Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin ana ortağı ve GSD Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığı Tekstil Bankası A.Ş.'ne satılmıştır.

AÇIKLAMA:

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 15 Ekim 2014 tarihli kararıyla, Şirketimiz'in Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nde %0,077 oranında sahip olduğu 19.250 TL nominal değerli (B) grubu nama yazılı payların tamamı 21.671,95 TL peşin bedelle Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin ana ortağı ve GSD Holding A.Ş.'nin bağlı ortaklığı Tekstil Bankası A.Ş.'ne satılmıştır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=388732

BRF
16-10-2014, 08:41
Tekstil için iyi, gsdh için... YTD

rozbek501
16-10-2014, 16:30
Uzun bir uyku dönemine mi girdik.BDDK imzayi neden atmaz.neyi bekliyoruz..

understress
24-10-2014, 09:49
Açılışta bu kadar işlem hacmi garip değil mi

BURKO
24-10-2014, 15:57
açılışta bu kadar işlem hacmi garip değil mi

sn.understress

işlem hacmi ne kadardı.size garip gelen.bu arada gsdho da hareketlenme tekst den kaynaklı değilmi? Banka satılacak bir tık yok.rezil hisse.

understress
24-10-2014, 16:04
işlem hacmi çok düşüktü açılışta tık yok yani ama şimdi işlemler de acaip ne oluyor

kemal32
24-10-2014, 16:51
kim içerden bilgi aldı acaba..bu işlemlerin hepsi suç ama sadece Türkiyede yapanın yanına kalıyor..imkb yönetimi 2 tavan olan senedin tepesine binmeye çalışacağına insider trading lerin peşine düşsen nasıl olur..

R&A
24-10-2014, 17:41
kim içerden bilgi aldı acaba..bu işlemlerin hepsi suç ama sadece türkiyede yapanın yanına kalıyor..imkb yönetimi 2 tavan olan senedin tepesine binmeye çalışacağına insider trading lerin peşine düşsen nasıl olur..

kesinlikle

cococo
24-10-2014, 18:06
Satis iptalimi var, nedir bu dususun sebebi, bilen varsa aciklasin lutfen...

cococo
24-10-2014, 18:11
Yoksa yeni kanunlar nedeniyle cinliler sorunmu yapiyorlar. Bank Asya kanunlarinin artci sarsintisini Tekstilmi yasiyor acaba?

maruf2001
24-10-2014, 18:35
info elinde olmayan malı satmış....ytdeğildir.

paracı
24-10-2014, 19:13
Sonuç.Satış iptal mi??????

cococo
25-10-2014, 15:17
Sonuç.Satış iptal mi??????
Borsaya yapilan aciklamada iptal ile ilgili olumsuz bir yazi yok aksine çindeki rekabet kurumunun onayi bekleniyor diyorlar. Beklemeye devam edecegiz.

rozbek501
06-11-2014, 14:54
Firtina oncesi sessizlik

understress
06-11-2014, 17:35
15 milyonluk hacim var böyle sessizlik mi olur :)

Cantunç
06-11-2014, 18:06
Alan-satan kimdir acaba?

kurvaz
06-11-2014, 19:28
Alan-satan kimdir acaba?

Bugün iyi mal çaktı lar ama..190 çık sonra aşağı in..

nerkan
06-11-2014, 19:59
13 milyon Tl gibi bir banka icin komik bi kar aciklamis, cinliler almadan bu banka adam olmaz

BURKO
07-11-2014, 01:41
Gün içi zarar 2.000 tl. Kıyıp sat al yapamadık. Lanet kağıt resmen bizlerle kedi fare gibi oynuyorlar.yarın böyle bir yükselişte satıp alttan almak istesek kesin beklenen yükselişin başlangıcı olur. çoğu yatırımcı da eminim benim gibi düşünüyordur.

accx
07-11-2014, 02:05
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=393537

accx
07-11-2014, 02:05
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=393539

accx
07-11-2014, 02:07
TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST, 2014/9 Aylık Konsolide Olmayan Net Dönem Karı 13.702.000 TL

accx
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=393547

accx
http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=393549

accx
07-11-2014, 02:08
TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST, 2014/9 Aylık Konsolide Net Dönem Karı 13.443.000 TL

rozbek501
07-11-2014, 15:11
Understress kardesim islem hacmi bakimindan degil sessizlik.bbdk onayi ve hissenin istedigimiz fiyati icin..

dashgaffa
14-11-2014, 21:42
icbc 3ç bilanço sf.10 " 4.2.3 Acquisition of 75.5% shares of Tekstil Bankası A.Ş. (“Tekstilbank”)
On 29 April 2014, the Bank entered into a share purchase agreement to acquire 75.5% of the
existing issued shares in Tekstilbank from GSD Holding A.Ş. of Turkey. According to the
capital markets law of Turkey, this transaction will trigger the provision that a mandatory
tender offer shall be issued to purchase all the remaining shares of Tekstilbank that are
presently traded on the Istanbul Stock Exchange. The Board of Directors of the Bank has
authorized the Bank to issue a mandatory tender offer for the remaining shares at a proper
time. The final completion of the abovementioned transaction is subject to approval of relevant
regulatory authorities. For details, please refer to the 2014 Interim Report of the Bank.".....iyi akşamlar

rozbek501
15-11-2014, 01:33
ICBC 3C bilanço sf.10 " Tekstil Bankası A.Ş. 4.2.3 kazanılması 75.5 % 'si hisse ( " Tekstilbank " )
Nisan 2014 tarihinde 29banka75.5 % elde etmek için bir hisse alım anlaşması imzaladı
GSD Holding A.Ş.'den Tekstilbank düzenlenmiş hisse senetlerinin mevcut Türkiye. Göre,
Türkiye sermaye piyasaları hukuku , bu işlem zorunlu olduğuhükmü tetikleyecek
ihale teklif vardır Tekstilbank kalan tüm hisselerini satın almak için verilir
Halenİstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir . Banka YönetimKurulu vardır
uygun olarakkalan hisseler için zorunlu ihale teklif vermeBankası yetkili
zaman . Yukarıda belirtilen işleminson tamamlama ilgili onayına tabidir
düzenleyici otoriteler . Ayrıntılar için ,Banka'nın2014 Ara Raporu başvurun . " ..... Iyi akşamlar........ MI DEMEK İSTENMİŞ.

kemal32
15-11-2014, 22:20
çinliler alımdan vazgeçmiş falan değil ama süreç uzadı sürecin uzaması bddk kaynaklıysa yeni başkanla birlikte onay gelir..