PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

regy
27-03-2013, 22:22
pekii abiler arkadaşlar ustalar yeni girecek arkadaşlara tabii girebilirsek nerelere kadar girebilirsek risk olmaz üstü risk olur bir yardım rica etsek saygılar y.t.d

butcher
27-03-2013, 22:48
.....Arkadaşım hitaplar önemli değil söylediğiniz gibi edalcove arkadaşımız bu hissenin içini dışını bizden iyi bilir ve sabırlı davranmış inş ekmeyinide yer ben genel bilgilerden yola çıkarak yazdım bu hisse de bazen uzun süre kalmama rağmen bu haber bize kısmet olmadı hissesi olanlara hayırlı olsun.
.... Edalcove arkadaşımız araştırmacı sabırlı ve bilinç bir arkadaşımız yazılarından bu anlamak güç değil herkese hayırlı olsun diyorum.
Anlayışınıza teşekkürler, bereketi bol kazançlı günler, saygılar...

ALBATROS07
27-03-2013, 22:49
GSD Holding, Tekstilbank'ı satıyor

GSD Holding, Tekstilbank'ta ortaklık, işbirliği ve hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti için düğmeye bastı

27.3.2013 - 19:06

GSD Holding, Tekstilbank'ta ortaklık, stratejik işbirliği ve hisse satışı için çalışmalara başladı. GSD Holding ve Tekstilbank'tan KAP'a yapılan açıklama şöyle: "Şirketimizin 27/03/2013 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, ana hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası A.Ş. ile ilgili olarak bankacılık sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla gerektiğinde danışman firmalardan görüş ve destek almak da dahil olmak üzere çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir."

cambaz32
27-03-2013, 22:49
21.00 da emir verdim sizce gelirmi

BONJUR
27-03-2013, 23:43
Bu habere elinde mallarıyla girebilen şanslı dostlara mübarek olsun.......

GSD'nin ucuzluğu ve kelepirliği zaten dillere destandı..Gel gör ki,''ucuza rağbet olsa,bit pazarına nur yağardı'' lafı bu güne kadar hükmünü icra edegelmişti..

Bu gün gelen bu haberle masa değişti..Çulha değişti,kağıtlar artık eski kağıt değil..Zarlar bile yenilendi..

Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..İstenilse bile olamayacak..Tekstil Bank'la ilgili bu satış/ortak vs.haberi bu tahtanın makus talihini kırmıştır..

Şu an Tekstil'in piyasa değeri 251.000.000-milyon dolar....

Tekstil'in %75 hissedarı GSD ise 120.000.000-milyon dolar piyasa değerinde..Tekstil'in %75 payı bile 188.000.000-dolar yapar..

Bu haliyle bile sadece Tekstil'in iştirak değerine yaklaşması için yaklaşık %50 yol alması gerekir......................................

Tekstil bu haberle 251.000.000-dolar değerinde kalabilir mi????????

Hiç mümkün değil...Bakınız muadili olabilecek Alternatif'in piyasa değeri 620.000.000-dolar ve bu fiyattan müşterisini bekliyor....

Alternatif'le tekstil birbirine karşı göreceli avantajlara sahip olabilir..Sermaye,özkaynak,karlılık,şube sayısı vs.vs....

Ancak objektif olarak birbirine muadil olacak bankalardır..

Tekstil satılacak veya ortak alınacak olursa (Ki düğmeye basılmış ve cin şişeden çıkmıştır artık) konuşulacak rakamlar için Alternatif'in rakamları bir seviye verecektir...

Alternatif'in seviyesini ve rakamını bir kenara bıraksak ve biraz daha ihtiyatlı olsak bile,Tekstil için 500.000.000-dolar konuşulabilecek bir piyasa ve satış vs.rakamı denilebilir...

Demek ki,Tekstil'in yürüyebilecek epey bir yolu var.........

Tekstil'in 500.000.000-dolar piyasa ve/veya satış,ortaklık rakamları rasyonel olarak telaffuz edilebilecekse,paranın kasasına gireceği adres olan GSD için ne konuşalım.....

Çok basit...500 x %75 iştirak payı =375.000.000-dolar........................

Şu an piyasa değeri 120.000.000-dolar olduğuna göre GSD'nin yolu Tekstil'e göre epey bir uzun olsa gerek diye düşünüyorum...

Bu yazdıklarımda akla aykırı bir durum yoksa,bu hisse piyasanın ''bana göre'' en akılcı yatırım yapılabilecek hissesidir..

Nasıl olsa cin şişeden çıktı ve çok da sağlam bir hikaye var önümüzde....

Maalesef bu dönemece malsız yakalandım..Ama nasipse yarın herhangi bir fiyattan burada olacağım inşallah..............

Arkadaşlar..Bu yazıyı GSD için yazmıştım..Ama Tekstil'in piyasa değerlemesi için de fikir verebileceğini düşündüğpümden buraya kopyaladım.....

regy
28-03-2013, 00:02
Bu habere elinde mallarıyla girebilen şanslı dostlara mübarek olsun.......

GSD'nin ucuzluğu ve kelepirliği zaten dillere destandı..Gel gör ki,''ucuza rağbet olsa,bit pazarına nur yağardı'' lafı bu güne kadar hükmünü icra edegelmişti..

Bu gün gelen bu haberle masa değişti..Çulha değişti,kağıtlar artık eski kağıt değil..Zarlar bile yenilendi..

Bundan sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak..İstenilse bile olamayacak..Tekstil Bank'la ilgili bu satış/ortak vs.haberi bu tahtanın makus talihini kırmıştır..

Şu an Tekstil'in piyasa değeri 251.000.000-milyon dolar....

Tekstil'in %75 hissedarı GSD ise 120.000.000-milyon dolar piyasa değerinde..Tekstil'in %75 payı bile 188.000.000-dolar yapar..

Bu haliyle bile sadece Tekstil'in iştirak değerine yaklaşması için yaklaşık %50 yol alması gerekir......................................

Tekstil bu haberle 251.000.000-dolar değerinde kalabilir mi????????

Hiç mümkün değil...Bakınız muadili olabilecek Alternatif'in piyasa değeri 620.000.000-dolar ve bu fiyattan müşterisini bekliyor....

Alternatif'le tekstil birbirine karşı göreceli avantajlara sahip olabilir..Sermaye,özkaynak,karlılık,şube sayısı vs.vs....

Ancak objektif olarak birbirine muadil olacak bankalardır..

Tekstil satılacak veya ortak alınacak olursa (Ki düğmeye basılmış ve cin şişeden çıkmıştır artık) konuşulacak rakamlar için Alternatif'in rakamları bir seviye verecektir...

Alternatif'in seviyesini ve rakamını bir kenara bıraksak ve biraz daha ihtiyatlı olsak bile,Tekstil için 500.000.000-dolar konuşulabilecek bir piyasa ve satış vs.rakamı denilebilir...

Demek ki,Tekstil'in yürüyebilecek epey bir yolu var.........

Tekstil'in 500.000.000-dolar piyasa ve/veya satış,ortaklık rakamları rasyonel olarak telaffuz edilebilecekse,paranın kasasına gireceği adres olan GSD için ne konuşalım.....

Çok basit...500 x %75 iştirak payı =375.000.000-dolar........................

Şu an piyasa değeri 120.000.000-dolar olduğuna göre GSD'nin yolu Tekstil'e göre epey bir uzun olsa gerek diye düşünüyorum...

Bu yazdıklarımda akla aykırı bir durum yoksa,bu hisse piyasanın ''bana göre'' en akılcı yatırım yapılabilecek hissesidir..

Nasıl olsa cin şişeden çıktı ve çok da sağlam bir hikaye var önümüzde....

Maalesef bu dönemece malsız yakalandım..Ama nasipse yarın herhangi bir fiyattan burada olacağım inşallah..............

Arkadaşlar..Bu yazıyı GSD için yazmıştım..Ama Tekstil'in piyasa değerlemesi için de fikir verebileceğini düşündüğpümden buraya kopyaladım.....
hangisi için daha avantajlı kazanç olarak gsd mi tekstil midir saygılar y.t.d

regy
28-03-2013, 00:05
sayın edalcove saygılar tekstil veya gsd ikiside bu haberle yüksek değerlere gitme ihtimali varmıdır ikisinden biri alınabilirse alınıp satışa kadar beklenebilinirmi?yorum lütfen saygılar y.t.d

BONJUR
28-03-2013, 00:07
hangisi için daha avantajlı kazanç olarak gsd mi tekstil midir saygılar y.t.d

GSD'nin daha avantajlı olduğunu ifade edebildiğimi düşünüyordum o yazıda.....................

regy
28-03-2013, 00:13
GSD'nin daha avantajlı olduğunu ifade edebildiğimi düşünüyordum o yazıda.....................

teşekkürler

kaunnas
28-03-2013, 00:42
bence yorum yaparken dikkat derim çünkü ortada 2008 deki biz bankayı satıyoz haberinden sonraki hareketleri incelemenizi beklerim kağıt taban taban selale düüşü olduğu günleri net hatırlıyorum akşam biz satmaktan vaz geçtik derlerse sasırmayın
bu mesut yılmaza güvenilmez kardeşim demedi demeyin

EDALCOVE
28-03-2013, 00:55
sayın edalcove saygılar tekstil veya gsd ikiside bu haberle yüksek değerlere gitme ihtimali varmıdır ikisinden biri alınabilirse alınıp satışa kadar beklenebilinirmi?yorum lütfen saygılar y.t.d

2009'dan beri bu hissede holding tarafından satışla ilgili bir haber gelmemişti. Türkiye'de kendimi bildiğimden beri bu kadar çok banka taliplisi yabancı olmamıştı, daha önceki yazılarımla (GSD topiğinde) liste liste yazmıştım. Bugün S&P de not arttırdı. Yani bu adamlar bankayı satacaklarsa bundan daha iyi bir ortam olamaz. Yeni lisans alacaklarda olacağı için bu şekilde düşünüyorum.

KAP'a düşen bu haberin önemli bir yükselişi tektikleyeceğini ve iki hisseninde bu hafta içinde ciddi yükseleceğini düşünüyorum, fiyat vermek zor ama geçmiş grafiklere bakıldığında 1.8 gibi bir yere iki hissede gelmiş, satışla ilgili haber geldikten sonra...

Abank'la kıyaslandığında biraz farklı bir durum, orada iki firma karşılıklı masaya oturacağız demişti ve bu haberden sonra 4 gün boyunca tavan olmuştu hisse 1.45lerden 2.60lara kadar yükselmişti. Bu haberle aynı etki olmasa da 1.8'lere kadar bir yükselişin birkaç hafta içinde olması kaçınılmaz gibi geliyor. Sonrası yapılacak açıklamalara ve bir taliplinin çıkıp çıkmamasına bakar. Bu noktadaki kişisel görüşüm bir taliplinin olduğu (en az) ve birkaç ay içinde de bu konuda ayrı bir açıklama geleceği yönünde. Yani 2. hareketi talipli olan firmanın adı açıklandıktan sonra olacağını bu seviyelerinde Abank'a benzer seviyeler olacağını düşünüyorum.

Denizbank vb gibi büyük bankalarla kıyaslama da birebir doğru değil. Örneğin radikal olarak Garanti bankasını ele alalım. Bugün satılacak olsa piyasa değeri 22Milyar USD. Bankayı alan BDDK'nın koyduğu 300M USD lik bankacılık lisansınıda alıyor. Ama büyük bankalarda bu lisans parası devede kulak kalır. 22 Milyar nerede 300M usd nerede. Ama aynı hesap abank ve tekstilde geçerli değil. Zaten bankaların ederi 200-300M usd arası. üzerine 300M usd eklendiğinde fiyatı iki katına çıkıyor, bu nedenle pd/dd 1.8 - 1.9 gibi rakamlara geliyor, yoksa çok değerli çok karlı bankalar olduklarından dolayı değil.

GSD mi Tekstil mi? Benim portfoyumun 1/3'ü Tekstil 2/3ü GSD. Tekstil bankın avantajı çağrı zorunluluğu. Yani satış fiyatına mutlaka çıkacak hisse isterse IMKB batsın (tabi satış olursa). GSD'nin ise özel bir durumu var, hissenin pd/dd si 0.38 (bir çok hisse bu durumda) ama f/k olarak 7 gibi komik bir rakama sahip. Normal koşullarda bile hissenin 0.7li pd/ddlerde olması gerekirdi bu karlılık oranıyla ve 2 bankaya sahip bir holding olarak. Bir de üzerine 600M USD *0.75 = 450M USD para koyduğunda (bugünkü ederi 120M USD) en azından tekstil kadar artar hatta uzun vadede daha iyi bile olabilir. Çünkü kasaya giren parayı ya kar payı olarak dağıtacak ya da yatırım yapacak. iki durumda da GSD'de eski düzen bozulur. Yıllardır hantal kalmasının nedenlerinden biri (sahibi dışında) bir hikayesi yoktu, banka var ama karı düşük, yeni proje yok vb. Şimdi yeni proje üretmek zorunda kalacak veya karı dağıtacak. Üreteceği projelerinde kar edebileceğini düşünürsek GSD'nin uzun vadede (2 yıl) 4lü rakamlara gelmesi mümkün.

Şimdiye kadar yazdıklarım hem beklentiler üzerineydi bugünden itibaren bir kısmı işallah gerçekleşecek. Bundan sonra hareketler çok sert de olabilir, herkes kendi risk alma düzeyine göre karar versin. Ben kendi adıma satıp çıktığımda forumda yazacağım, bir çok arkadaşda rica etti. Ama lütfen tekrar söylüyorum herkes kendi risk alma düzeyine göre karar versin. Kimsenin kafasını karıştırmak istemem, forumda sadece kendi düşüncelerimi yazıyorum, o kadar.

Kesinlikle YTD.

elfidaa
28-03-2013, 01:24
....Arkadaşlar bu haber çok güzel ama 220 rakamları hayal etmek sade hayal dikkatli olmak lazım alternatif bank bundan daha karlı ve şubesi olan bir şirket bu rakamların altında satıldı ayrıca daha satış süreci bile değil sadece başlangıç bu aşamada 1.60-1.70 bandının üzeri riskli gibi ayrıca yabancı da çok mal var speklerde çekinirler gibi ytd.

abank öz sermaye 590 milyon tl **2012 kar 71 milyon tl** 15 FK üzerinden satılmıştır...

tekstilbank öz sermaye 572 milyon tl **2012 kar 27 milyon** tl bu günkü kapanış 17 fiyat kazançtır

denizbank 14 FK üzerinden satılmıştır...

elfidaa
28-03-2013, 01:27
2009'dan beri bu hissede holding tarafından satışla ilgili bir haber gelmemişti. Türkiye'de kendimi bildiğimden beri bu kadar çok banka taliplisi yabancı olmamıştı, daha önceki yazılarımla (GSD topiğinde) liste liste yazmıştım. Bugün S&P de not arttırdı. Yani bu adamlar bankayı satacaklarsa bundan daha iyi bir ortam olamaz. Yeni lisans alacaklarda olacağı için bu şekilde düşünüyorum.

KAP'a düşen bu haberin önemli bir yükselişi tektikleyeceğini ve iki hisseninde bu hafta içinde ciddi yükseleceğini düşünüyorum, fiyat vermek zor ama geçmiş grafiklere bakıldığında 1.8 gibi bir yere iki hissede gelmiş, satışla ilgili haber geldikten sonra...

Abank'la kıyaslandığında biraz farklı bir durum, orada iki firma karşılıklı masaya oturacağız demişti ve bu haberden sonra 4 gün boyunca tavan olmuştu hisse 1.45lerden 2.60lara kadar yükselmişti. Bu haberle aynı etki olmasa da 1.8'lere kadar bir yükselişin birkaç hafta içinde olması kaçınılmaz gibi geliyor. Sonrası yapılacak açıklamalara ve bir taliplinin çıkıp çıkmamasına bakar. Bu noktadaki kişisel görüşüm bir taliplinin olduğu (en az) ve birkaç ay içinde de bu konuda ayrı bir açıklama geleceği yönünde. Yani 2. hareketi talipli olan firmanın adı açıklandıktan sonra olacağını bu seviyelerinde Abank'a benzer seviyeler olacağını düşünüyorum.

Denizbank vb gibi büyük bankalarla kıyaslama da birebir doğru değil. Örneğin radikal olarak Garanti bankasını ele alalım. Bugün satılacak olsa piyasa değeri 22Milyar USD. Bankayı alan BDDK'nın koyduğu 300M USD lik bankacılık lisansınıda alıyor. Ama büyük bankalarda bu lisans parası devede kulak kalır. 22 Milyar nerede 300M usd nerede. Ama aynı hesap abank ve tekstilde geçerli değil. Zaten bankaların ederi 200-300M usd arası. üzerine 300M usd eklendiğinde fiyatı iki katına çıkıyor, bu nedenle pd/dd 1.8 - 1.9 gibi rakamlara geliyor, yoksa çok değerli çok karlı bankalar olduklarından dolayı değil.

GSD mi Tekstil mi? Benim portfoyumun 1/3'ü Tekstil 2/3ü GSD. Tekstil bankın avantajı çağrı zorunluluğu. Yani satış fiyatına mutlaka çıkacak hisse isterse IMKB batsın (tabi satış olursa). GSD'nin ise özel bir durumu var, hissenin pd/dd si 0.38 (bir çok hisse bu durumda) ama f/k olarak 7 gibi komik bir rakama sahip. Normal koşullarda bile hissenin 0.7li pd/ddlerde olması gerekirdi bu karlılık oranıyla ve 2 bankaya sahip bir holding olarak. Bir de üzerine 600M USD *0.75 = 450M USD para koyduğunda (bugünkü ederi 120M USD) en azından tekstil kadar artar hatta uzun vadede daha iyi bile olabilir. Çünkü kasaya giren parayı ya kar payı olarak dağıtacak ya da yatırım yapacak. iki durumda da GSD'de eski düzen bozulur. Yıllardır hantal kalmasının nedenlerinden biri (sahibi dışında) bir hikayesi yoktu, banka var ama karı düşük, yeni proje yok vb. Şimdi yeni proje üretmek zorunda kalacak veya karı dağıtacak. Üreteceği projelerinde kar edebileceğini düşünürsek GSD'nin uzun vadede (2 yıl) 4lü rakamlara gelmesi mümkün.

Şimdiye kadar yazdıklarım hem beklentiler üzerineydi bugünden itibaren bir kısmı işallah gerçekleşecek. Bundan sonra hareketler çok sert de olabilir, herkes kendi risk alma düzeyine göre karar versin. Ben kendi adıma satıp çıktığımda forumda yazacağım, bir çok arkadaşda rica etti. Ama lütfen tekrar söylüyorum herkes kendi risk alma düzeyine göre karar versin. Kimsenin kafasını karıştırmak istemem, forumda sadece kendi düşüncelerimi yazıyorum, o kadar.

Kesinlikle YTD.

abank 600 milyon dolar satıldı yılda 71 milyon tl kar eden bir banka ,yılda 27 milyon kar eden tekstil bank aynı para edecek demek mantık lımı sizce 40 fiyat kazanç satılacak ,ne demek alan kişi 40 yılda amorti edecek ??

ayrıca BDDK 300 milyon dolar sermayeli banka kurma izni veriyo, 300 milyon dolar bddk lisans parası aldıgını nerden çıkardın.

BONJUR
28-03-2013, 01:34
bence yorum yaparken dikkat derim çünkü ortada 2008 deki biz bankayı satıyoz haberinden sonraki hareketleri incelemenizi beklerim kağıt taban taban selale düüşü olduğu günleri net hatırlıyorum akşam biz satmaktan vaz geçtik derlerse sasırmayın
bu mesut yılmaza güvenilmez kardeşim demedi demeyin

2008 yılında satış fikrinden vazgeçilmesi,global finansal krizle alakalıydı..O yangın yerinde banka satmak,daha doğrusu istenilen fiyatlarla satmak imkansız hale gelmişti..Ki o zamanlar konuşulanlara göre satışın gerçekleşmemesinde en büyük etken patron'un milyar dolardan aşağıya satmama inadı olmuştu..Şimdi daha ılıman ve görece artmış bir risk iştahı var..Tüm bunların yanında Türkiye 2008 yılına göre çok daha eli güçlü bir ülke..Bu ortam tam da kızı gelin etme ortamı..Yola tekrar çıktıklarına göre bu kez bu izdivaç olacaktır inşallah..İnce eleyip sık dokumadan da bu yola çıkmamışlardır diye düşünüyorum..En azından zemin yoklanmış,potansiyel alıcıların varlığı ve iştahı görülmüş olmalıdır diye düşünüyorum.....Aksi bir durum,yani satışın yine gerçekleşmemesi hem malı murdar eder,ilerideki potansiyel fiyatı düşürür..Hem iş aleminde ve finans çevrelerinde itibar kaybı yaratır...

BONJUR
28-03-2013, 01:47
abank 600 milyon dolar satıldı yılda 71 milyon tl kar eden bir banka ,yılda 27 milyon kar eden tekstil bank aynı para edecek demek mantık lımı sizce 40 fiyat kazanç satılacak ,ne demek alan kişi 40 yılda amorti edecek ??

Ah be kardeşim..Olur mu böyle bir mantık...

Alan adam öncelikle bankacılık yapma imtiyazı için alıyor bankayı...Banka geçmişinde kar etmiş etmemiş onun hesabında değil..Diyor ki ben bankayı ve bu imtiyazı alırsam,hem koyacağım sermaye gücümle,hem de bankacılık alanındaki bilgi ve tecrübemle Türkiye piyasasında öncekinden çok daha karlı bir işletme oluşturabilirim..Önceki kar performansının kat ve kat üzerine ulaşabilirim...

İnsanlar bunun hesabında..Senin hesabınla senede 2 milyar kar edeceğim diye giderler 35-40 milyar liraya garanti maranti alırlar...

etulu
28-03-2013, 01:54
o değilde yarın bize yedirirler mi acaba bize.spek duy sesimi.masada pişer komşuyada düşer demişler.

gncfb17
28-03-2013, 01:54
bu cingöz yine satmaz bankayıda diyelimki satacak kim alır sizce ? doha bank, emirates bank yada nbq bank ?

BONJUR
28-03-2013, 01:55
abank öz sermaye 590 milyon tl **2012 kar 71 milyon tl** 15 FK üzerinden satılmıştır...

tekstilbank öz sermaye 572 milyon tl **2012 kar 27 milyon** tl bu günkü kapanış 17 fiyat kazançtır

denizbank 14 FK üzerinden satılmıştır...

Bankaların alış satış kriterleri genellikle F/K üzerinden değil PD/DD üzerinden konuşulur..Hangi banka hangi DD üzerinden satıldı gibi..FK oynaktır ve genellikle kısa orta vade temettü yatırımcısını ilgilendirir..Oysa yönetim hakkını satın alacak yatırımcı uzun ve çok uzun vadeyi düşünür ve özsermaye yani DD onu daha çok ilgilendirir..Bunun yanında tabii yakın zamanda gerçekleşen rayiç değerler,dünya ölçeğinde muadiller,ayrıca somut pazara ilişkin olumlu/olumsuz bedklentiler vs..vs..fiyat oluşumunda etkilidir..

Kısacası FK üzerinden tartışmaya girmeniz sizi ve bizi doğru sonuçlara götürmez...

elfidaa
28-03-2013, 01:56
Ah be kardeşim..Olur mu böyle bir mantık...

Alan adam öncelikle bankacılık yapma imtiyazı için alıyor bankayı...Banka geçmişinde kar etmiş etmemiş onun hesabında değil..Diyor ki ben bankayı ve bu imtiyazı alırsam,hem koyacağım sermaye gücümle,hem de bankacılık alanındaki bilgi ve tecrübemle Türkiye piyasasında öncekinden çok daha karlı bir işletme oluşturabilirim..Önceki kar performansının kat ve kat üzerine ulaşabilirim...

İnsanlar bunun hesabında..Senin hesabınla senede 2 milyar kar edeceğim diye giderler 35-40 milyar liraya garanti maranti alırlar...

o zaman size deseler abank tekstil bank fiyatı aynı 600 milyon dolar biri 71 milyon tl digeri 27 milyon kar eden iki banka siz hangisi alacaksınız, gidip tekstili almazsın her halde

garanti bankası şuan 13 FK yılda 3 milyar tl kar eder

BONJUR
28-03-2013, 02:05
Eh be kardeşim,beğenmiyorsan alma...Sana zorla beğendirecek hali yok kimsenin...Bu şirket satılıyor fısıltısıyla ve söylentisiyle 0.70 lerden kalkmış 1.20 leri görmüş..Piyasa bu söylentiye bile böyle itibar etmiş..

Şimdi gerçek bir açıklama gelmiş..Biz bankayı satma veya ortak alma konusunda irade oluşturduk diye..

Bunun neresini mıncıklıyorsun ki...Yarın otur izle..Elinde yoksa ikna olursan al veya alma..Elinde varsa ve ikna olmadıysan sat veya satma....

EDALCOVE
28-03-2013, 02:24

ayrıca BDDK 300 milyon dolar sermayeli banka kurma izni veriyo, 300 milyon dolar bddk lisans parası aldıgını nerden çıkardın.

Konu bankanın kar etmesi değil, bankayı alan bankacılık lisansını da almış oluyor. Bugün sıfırdan banka kurmak istesen 300M USD'yi yatıracaksın üzerine bir de bankayı kurmak için para harcıyacaksın. Alacak kişi üzerine bir miktar daha para koyup bankayı büyütme yoluna gidecektir, zaten onun için alıyor bugünkü karına talip değillerdir herhalde. Tekstilbank'ın bugünkü karının neden bukadar düşük olduğunu anlamanız için bilançoları incelemeniz gerekir, ben uzun bir süreden beri inceledim, bankaya kar ettirmiyorlar, banka kar edemediği için değil.

Yani özetle alacak adam sıfırdan banka kuracağına lisans başvurusu yapacağına var olan bankayı alıyor. Abank neden özsermayesinin 2 katına satıldı çok karlı mütiş bir banka olduğundan mı yoksa bankacılık lisansının getirdiği koşullardan dolayımı? Abank Tekstil'den daha iyi bir banka olabilir ama özsermayesinin 2 katı üzerine satılmasını açıklamaya yetmez karlılığı.

Ayrıca bu tür banka (büyük bankaların dışında) satışlarında f/k ya hiç bakmamanızı tavsiye ederim, normalde herhangi br firmanın satışında f/k önemlidir, kaç yılda geri ödeyeceği vb fakat bu adamların bankayı almalarının nedeni sadece LISANS ve hızlı büyüme o kadar.

YTD.

seyis
28-03-2013, 02:38
utandırmadı.!
"bu leş'in dibini neden eşeliyorlar" diye sormuş, eşeleme sebebini anladıktan sonra da "değer analizi" topiğine taşımıştım..enteresandır tenezzül dahi etmediler.!
normaldir bunlar..bazen, kendini ispat etme gayreti para kazanmaya ağır basabiliyor.
ilk el ile ikinci eli ayıramamaktan oluyor tüm bunlar..neden tiyatrovari, simgesel anlatmak zorunluluğumu algılayamıyorlar.
ben ve kızım? da ki "kızım" ı anlayamamaktan bahsediyorum:)
nadirdirdir bu derece açık yazdığım..belki de ilk ve sondur.
her neyse gelelim asıl konumuza; kızım paketliyordu bir süredir, şimdi söz "spekülasyonun dik alasında"..
tabeladaki alışlarında, satışlarında neredeyse tamamını yok hükmünde varsayın(o derece sahipli)
tavan alışta on milyon görmenizle, üç dakika içinde beş tik aşağıda görmeniz vakayı adiyeden sayılmalıdır bu tahtada!!
ne demiştik biraz önce; hoşgeldiniz spekülasyonunun dik alasına.!
kızım mı ne yapıyor? her sallamanın gücü yetmez o'nu bu ağaçtan düşürmeye:)
herkese bol kazançlar dilerim,

esen kalın.

Nazdrovya
28-03-2013, 09:26
Aslında herkes bankanın satışına odaklanmış.(Kısa vadede hisse fiyatı açısından önemli.)

Elinde hissesi olanlara birşey demiyorum ama zaten bugünden sonra alacak olanlar için bence bizi ilgilendirmesi gereken nokta hissenin hangi bankaya satılacağı ve daha sonra ne kadar büyüyeceği olmalı.

regy
28-03-2013, 09:50
arkadaşlar üstadlar günaydın siz olsaydınız hangisini alabildiğiniz yerden alıp satış sonuna kadar beklerdiniz tekstilmi yoksa gsd mi ?saygılar y.t.d

pyraz
28-03-2013, 10:39
yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik allahın izniyle beklentilerimizin karşılığını fazlasıyla alacağız tekstilbank hissesinde,

Y.T.D.

nerkan
28-03-2013, 10:49
Tavana yazdık ama gelmedi, bi ara aort'u ayarlamak için tavanı bozmaları lazım o ara aldık aldık yoksa eldekiyle yetinicez

bence
28-03-2013, 11:14
TEKSTİLBANK ve GSDH'nin sebatkar ve vefalı yatırımcıları Allahın izniyle inşaalah
bugüne kadar çektikleri sıkıntıların karşalığını misliyle alacaklardır.

Tahminim Tekstilbank Alternatif Bank örneğinde olduğu gibi
Özkaynaklarının (şu an ki 572,6 milyon TL)
1,7 ila 2 katı bir orana satılabilir, yani 1 milyar TL ile 1.2 milyar Tl arası bir bedelle.
Bu da bankanın %76.5ine sahip olan GSDHoldingin
kasasına minimum 750 milyon TL girecek demektir.

Varın fiyatları siz düşünün.

--------------
Yatırım tavsiyesi değildir.

cambaz32
28-03-2013, 11:24
Tavana yazdık ama gelmedi, bi ara aort'u ayarlamak için tavanı bozmaları lazım o ara aldık aldık yoksa eldekiyle yetinicez

kağıtta ortalama zaten 1,21 ne ortalama atı alan üsküdarı geçci akşam verdim emir gelmedi.

babacan29
28-03-2013, 11:36
ikinci seans için öngörüsü olan var mı arkadaşlar

nerkan
28-03-2013, 11:46
ikinci seans için öngörüsü olan var mı arkadaşlar

Var, ikinci tavanı çeker:he:

poma22
28-03-2013, 11:47
pazartesi öğlen açar tavanı bızede gelmedı yaklaşık olarak 170 180 gıbı ıkıncı dalga satıs haberıyle yada gorusmelere baslanmasıyla başlar yatayda 180 200 arası bır sure takılır bu arada suan 19 mılyon bekleyen alım var

vedatBORSA
28-03-2013, 11:56

......Arkadaşım ne ağırlıklı ortalamasından bahsediyorsun ağırlıklı ortalama zaten tavan tavandan işlem gören hissenin ağılıklı ortalamasımı olur

bence
28-03-2013, 12:01
Umarım ve dilerim ki Turgut efendi sadece TEKSTİL Bankasını değil,
esas olarak mali piyasadan yani bankacılıktan çıktığına göre,
akıllıca bir iş yapıp GSDHoldingin sahip olduğu

1. GSD YATIRIM BANKASI A:Ş.'yi de,

2.TEKSTİL FACTORİNG A.Ş.'yi de,

3.TEKSTİL YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.'yi de satar.

Çünkü bankacılıktan çıktığına göre bunları elde tutmanın anlamı
ve avantajı kalmaz.

nerkan
28-03-2013, 12:12
......Arkadaşım ne ağırlıklı ortalamasından bahsediyorsun ağırlıklı ortalama zaten tavan tavandan işlem gören hissenin ağılıklı ortalamasımı olur

Vedat, seni forumdan tanır ve severim, ama yazım tarzın hiç hoş olmamış

EDALCOVE
28-03-2013, 12:30
Bundan sonraki süreç hem hisse almış olanlar için hem de almamışlar için zor geçecek gibi.

1.21'de 17M lot alıcı var, tüm kademelerde 22M lot alıcı var. Benzer durum GSD içinde geçerli orarada da 0.97de 12M lot alıcı tüm kademelerde 19M lot alıcı var. 2. seans büyük olasılıkla tavana devam eder. Teknik görünüm 1.8'e kadar yükselmesi. GSD biraz arkadan gelecektir ama haftaya onun da Tekstil'i yakalayacağını düşünüyorum.

2. aşamanın olabilmesi için bir firmayla masaya oturduk demeleri gerekiyor. Bunca çıkan habere göre benim düşüncem Doha bank. Eğer bu gerçekleşirse 2. aşama başlar ve Tekstil, Abank'da olduğu gibi satış fiyatına yakın bir fiyata ilerlemeye başlar. Bu da 2 ila 2.6 arasında biryer olabilir diye düşünüyorum.

Bu ilk haberin GSD'den gelmesi, yalanlanması gibi bir olasılığı yok ediyor. Bu nedenle bu sefer iş ciddi, geçen ayki gibi ters bir hareketin olma olasılığı daha zayıf.

Yine de çok temkinli olmakta yarar var, hissenin yükseldiği her gün risk daha da artıyor ama İngilizcede bir laf vardır "no pain no gain", "Acı yoksa kazanç da yok!". Bu süreci nasıl yöneteceğimiz ne kadar para kazanacağımızla ilgili, kolay değil ama yapacak birşey de yok.

YTD.

poma22
28-03-2013, 12:53
Katılıyorum 160/180 arasına kadar tavan devam eder pazartesı oglen gıbı yataya sarar ama artıs kademelı devam eder..sonrada ıkıncı dalga masaya oturkmakla başlar buda kesın olacagı ıcın bu kagıdın 2 ye kadar hergun musterısı olacak ytdd

poma22
28-03-2013, 12:55
Bende alıcı banka hsbc dıorumm sadece bır ongöru ytdd

vedatBORSA
28-03-2013, 13:39
Vedat, seni forumdan tanır ve severim, ama yazım tarzın hiç hoş olmamış

........Nerkan arkadaşım kusura bakmayın sizi kırmak için yazmadım birazda haberi kaçırdığımızdan kızgınlıktan birazda siz teçrübelisiniz ağırlıklı ortalama deyince bilmeniz gerekir diye yazdım

poma22
28-03-2013, 14:56
Hatta ve hatta bence gorusmelere baslandı ama surecte mallanmak adına ve abank la beraber olmasın dıye sarkıtıldı musterısı herseyı hazır bence ytdd

bence
28-03-2013, 15:11
Yüce yaradana şükürler olsun ikinci tavanımız.

MedwiG
28-03-2013, 15:14
http://666kb.com/i/ccqobsf8n8opj0udh.gif

rewoo
28-03-2013, 15:26
MedWig usta yorumunuz nedir ?

metcezir
28-03-2013, 15:39
Körfezden ilgi gelebilir!

Stratejik opsiyonları değerlendirmeye karar veren Tekstilbank için potansiyel alıcıların,
son dönemde Türkiye'ye artarak devam eden yatırımcı ilgisi nedeniyle Körfez ve Arap bölgesinden çıkması bekleniyor.

http://www.borsagundem.com/haber/Korfezden-ilgi-gelebilir/137935

ayıda çıkabilüğ
daşda düşebilüğ

bt1900
28-03-2013, 15:40
son derinlik verilerini görebilen var mı

EDALCOVE
28-03-2013, 15:43
son derinlik verilerini görebilen var mı

1.34'de 7.5M lot alıcı var
1.33'de 1M lot alıcı var

Ara ara satışlar oluyor, ama seans başından beri hemen hemen aynı.

GSD'de 2.6M lot alıcı var 1.07'de

Bugün kolay kolay tavan bozulmaz gibi, yarın ne olur bakarız...

YTD.

poma22
28-03-2013, 16:38
herseycok hızlı gelısecekalıcılar satıcılar hersey hazır yataya baglamasuresıde fazlaolmaz yada hıc olmaz aksamyada yarın haftasonuna görusmelere baslandı haberı gelırse yada basında cıkarsa sasırmayın dugmeye basıldı bırkezyarında cıft tavanı var merak etmeyın ytddd

EDALCOVE
28-03-2013, 17:15
Tekstil'in grafiği...

Son yaptığı üçgen flama formasyonuna benziyor. 1.65 formasyon hedefi var. Direnç 1.80'de, daha önce satış olacağı açıklandığında 1.80'i görmüştü. Yeşil daire içine aldığım "gap"ler doldurulacak gibi duruyor.

1.34'de 7.2M lot alcı var hala.
1.33 ve altındaki alıcılar azalmış, ya geri alıp 1.34'e koydular ya da geri çektiler, belki yarın sabaha yazıldı.

GSD'de aynen duruyor 1.07'de 2.5M lot alıcı devam...

Stres yüksek ama yapılacak birşey yok. "No pain no gain".

YTD.

http://b1303.hizliresim.com/17/w/ljw1j.png (http://bit.ly/c25MCx)

06orhancan
28-03-2013, 19:38
Bende alıcı banka hsbc dıorumm sadece bır ongöru ytdd

ingilizler alcak diye duydum hatta anlastılar bence
ytd

cüneytt
28-03-2013, 19:40
valla onu bunu bilmem...tekstil de 0,66 lardan beri beni ve bepanten hocayı dinleyenler köşeyi döndü...:) helal olsun.

bol kazançlar.

cüneytt
28-03-2013, 19:43
bunu grand ekinoksa (Efsane tay) benzettiğim ve boynu bükük küheylan dediğim bir yazım vardır...arayanlar bulur...orda ne dediysek olmuştur....:)

bol kazançlar.

poma22
28-03-2013, 21:51
hsbc dıorumytdd haftasonu gorusme haberı gelebılecekkk ytdd

savas yalcin
28-03-2013, 21:58
burdan sayfa sorumlusuna sesleniyorum ben burada insanlara faydalı birşeyler yazarken bana ceza vererek sayfaya girmemi engelledi geçmiş yazılarıma bakarsınız bu kagıt 1.06 ya geldiğinde bu kağıdın heryerden alınacağını söylediğim de cezayla karşılaştım şimdi tavan tavan gidiyor o gün bize kızanlar bu gün tavanlardan lot bulmaya çalışıyorlardır.. geçmiş ola ...biz ilk yazdığımızda 0.92 di

regy
28-03-2013, 22:12
sayın vedatborsa tektsl veya gsdho yarın bir ve ikinci seansta tavandan alma şansımız varmıdır y.t.d

EDALCOVE
28-03-2013, 23:39
burdan sayfa sorumlusuna sesleniyorum ben burada insanlara faydalı birşeyler yazarken bana ceza vererek sayfaya girmemi engelledi geçmiş yazılarıma bakarsınız bu kagıt 1.06 ya geldiğinde bu kağıdın heryerden alınacağını söylediğim de cezayla karşılaştım şimdi tavan tavan gidiyor o gün bize kızanlar bu gün tavanlardan lot bulmaya çalışıyorlardır.. geçmiş ola ...biz ilk yazdığımızda 0.92 di

Savaş hocam geçmiş olsun, ben de satıp çıktın sanmıştım. Hoşgeldin.
Emrah ve Bepaten'den de ses yok :hmm:
Umarım uzun süre bekleyenler hala hissededir...

BONJUR
28-03-2013, 23:59
Arkadaşlar,herkes Tekstil'in kaça satılacağına ve çağrı fiyatına odaklanmış..Bu da önemli tabii..

Ama ben şeytanın avukatlığını yapıp yeni bir pencere açayım sizlere..

Alternatif'in şu an piyasa değerini açın bakın..Satış fiyatının az üzerinde ve orada beklemekte..

Bunun iki temel nedeni olabilir..

Birincisi.....Alıcı halka açık kısımdan çağrıyla mal almak ve daha fazla para bağlamak istemiyordur..Dolayısıyla kendi iradesiyle veya anlaşmalı profesyonel traderlerın katkısıyla piyasa fiyatı çağrı fiyatının üzerinde tutulmaktadır..Çağrı tamamlanıncaya kadar da öyle kalmaya devam edecektir..

İkinci ve bence daha akla yakın ihtimal şudur..Piyasa, bankanın yeni ehil ellere geçmesiyle ve gerek sermaye gerekse yönetimsel iyileştirmelerle bankanın çok hızlı bir düzelme yoluna gireceğine inanmaktadır..Bu gelişmenin ardından dolayısıyla banka değerinin ve piyasa fiyatının hızla artacağını öngörerek beklentilerini buna göre ayarlamaktadır..

Aynı şey Tekstil'de de olabilir ve hatta olacaktır..Çünkü Türkiye bankacılık sektörü ve banka şirketleri eşikleri birer ikişer atlarken bu banka yerinde saymış ve hatta gerilemiştir...Bunun en büyük nedeni ise iş bilmeyen basiretsiz banka sahipleri ve idarecileridir..Bunun yanında zayıf sermayedarlık yapısı ve sermaye desteğinden mahrum kalmasıdır..

Tekstil'in el değiştirerek sağlam sermayedarlar eline ve iş bilir yöneticiler eline geçmesiyle bu makus talihin kırılacağı gün gibi açıktır..O nedenle el değiştirme halinde çağrı fiyatı önemini kaybedebilir..Piyasa alıcının ismini ve bankayı büyüteceği beklentisini fiyatlamaya başlar..

Dün de yazdığım gibi bu bankayı geçmişteki karlarıyla fiyatlayıp,çağrı fiyatına odaklanmamak lazım..Piyasa satışla ilgili anlamlı bir gelişme halinde,bankayı ileriye dönük beklentileri satın alarak fiyatlamaya başlayacaktır..

Durumu böyle değerlendirmekteyim..Ancak yine de herkes kendi yorumunu kendi yapmalıdır..Ne de olsa ben yatırım uzmanı değilim...

rewoo
29-03-2013, 10:52
derinlik paylaşacak varmı arkadaşlar tahtada neler oluyor anlatabilirmisiniz ?

pyraz
29-03-2013, 11:06
panik yapmaya gerek yok arkadaşlar spek uyanıksa bizde kaçın kurasıyız bu kadar beklentili bir hisseyi bu fiyatlardan verilmeyeceğinide iyi biliriz.

Y.T.D.

bulentt88
29-03-2013, 11:08
işlem hacmi ve kademe resmi gönderirmisinz

erenaral
29-03-2013, 11:09
şu an almak mantıklı mı acaba??

cambaz32
29-03-2013, 11:11
spek acemi değil burası son nokta demeye çalışıyor adamda haklı teklifler geldimi?bunu düşünüyor şuanda katarlı birisiyle görüşmeye başladık derse fiyat vermiyorum ama buralarda dinlenemez.Yukarı olmalı

pyraz
29-03-2013, 11:11
şu an almak mantıklı mı acaba??

her zaman dediğim gibi hisse beklentili beklersen kazanacağın kanaatindeyim fakat bu hisseye yatıracağın paraya ihtiyacın olmamalı keza satış sürecinin ne hızla gideceğini kestirmek çok zor.

Y.T.D.

DOMEL
29-03-2013, 11:12
Islem hacmi bu saat itibari ile 30M Lota yaklasti. Bu kadar lotu KY alip satiyor olamaz zaten. Birileri devir teslim yapiyor anlasilan.

bulentt88
29-03-2013, 11:17
tekstilin piysada ne kadar lotu var

kentkent
29-03-2013, 11:18
http://d1303.hizliresim.com/17/x/lknk9.jpg

bence seans durdurma gelmesin diye ağır ağır götürecekler.alım fırsatı verdiği için mutluyum açıkçası...

DOMEL
29-03-2013, 11:19
80.4M Lot

tekstilin piysada ne kadar lotu var

bulentt88
29-03-2013, 11:21
ilk defa tekstil bu kadar hareketli göruyorum.. inşallh satıştan vazgeçmezler.. bu kağıtta çok para kaybettim

regy
29-03-2013, 11:26
en az iki olması gerek iki ayda

bulentt88
29-03-2013, 11:28
tekstilin piyasa ederi kaç mulyon dolar... A bank a göre kaça satılmalı. ve hissse ederi kaç olmalı

bence
29-03-2013, 11:30
Anlaşılan kağıdın gitmesini istemeyenler, açıkcılar ve günlükçüler iş başında,
şu anda piyasa değeri sadece 314 milyon dolar,

Oysa benzer özkaynaklı ALTERNATİFBANK daha dün
633 milyon dolara satıldı.

Bu fiyatlar biraz ayıp oluyor.
Tamamen açıkcı ve günlükçülerin işi gibi.

----------

EDALCOVE
29-03-2013, 11:32
Aynı yazıyı GSD'ye de yazdım:

İki hissede de çok iyi işlem hacmi oldu. Satanlar sattı alanlar aldı, buradan sonra yukarı gidecekse daha sağlıklı oldu. İşlem hacminin önemli bir kısmınıda spek yapmıştır diye düşünüyorum. Anlaşılan buralarda konsolide olup bir haber gelmesi durumunda yukarı yapacaktır. Ben sonuna kadar beklerim zaten aylardır bekliyoruz, maliyetim çok düşük. Herkes kendi riskine göre davransın.

YTD.

erenaral
29-03-2013, 11:33
her zaman dediğim gibi hisse beklentili beklersen kazanacağın kanaatindeyim fakat bu hisseye yatıracağın paraya ihtiyacın olmamalı keza satış sürecinin ne hızla gideceğini kestirmek çok zor.

Y.t.d.

yani aynı hızla düşebilirde ki ihtimali yüksek.

nerkan
29-03-2013, 11:34
Pasif kademeye alış yazıyoruz mal gelmiyor, demek adamların derdi mal yedirmek değil diye düşünüyorum, toplama derdindeler, yoksa her kademeye verirlerdi

pyraz
29-03-2013, 11:39
yani aynı hızla düşebilirde ki ihtimali yüksek.

borsa dediğin şey risk demek zaten.

Y.T.D.

DOMEL
29-03-2013, 11:46
Islem hacminde Tekst birinci sirada.

Nazdrovya
29-03-2013, 12:16
Arkadaşlar paniğe gerek yok,

Sabah 1.27 den 1.34 'e kadar 8.5 milyonla kim alım yapmışsa bu hisse buralarda kalmayacaktır. Y.T.D.

vedatBORSA
29-03-2013, 12:26
Aynı yazıyı GSD'ye de yazdım:

İki hissede de çok iyi işlem hacmi oldu. Satanlar sattı alanlar aldı, buradan sonra yukarı gidecekse daha sağlıklı oldu. İşlem hacminin önemli bir kısmınıda spek yapmıştır diye düşünüyorum. Anlaşılan buralarda konsolide olup bir haber gelmesi durumunda yukarı yapacaktır. Ben sonuna kadar beklerim zaten aylardır bekliyoruz, maliyetim çok düşük. Herkes kendi riskine göre davransın.

YTD.

................Aracı kurumuma bastım fırcayı günlük takasları bir halledemediniz diye dünkü ve bugünkü takaslar çok önemli bu grupta yabancılar agırlıkta yabancılar için bazı karlar yeterlidir.. eger onlar satıyorsa onların malının bitmesi gerek ondan sonra hisse değerini bulur daha önceki yazılarımı bulup okuyanlar bu durm tespitini önceden yaptığı görürlar bazı arkadaşlar tavanların pazartesi ikinci seansa kadar süreceğini söylüyordu ..

........bu hissenin özellikle halka açıklık oranı ve piyasada ki hisse oranı çok yüksek speküle etmek mümkün değil. olumlu gelişmeler oldukca hisse değerini bulacaktır şimdiki şirket haberleri çaktır cuktur..

.........Benim kişisel görüşüm bekleyen hisse de kazanır görüşündeyim bu sefer vaz gecemezler birde konjektör müsait banka satışı için...

..............................BOL KAZANÇLAR.......................

bence
Yıllardır ölü taklidi yapan CİN,
artık lambadan çıktı, geri sokabilene (!) aşk olsun.

Nazdrovya
Arkadaşlar bizim bankayı almak isteyen DOÇE olmasın??

Nazdrovya
29-03-2013, 12:32
Arkadaşlar derinlik ekranını paylaşan var mı?*.me

TRUST ME
29-03-2013, 12:47
Arkadaşlar daha önce defalarca uyarım sizleri tren yola çıktı hala bu fiyatlara banka satılmaz.Hala finansal oyunlarla buralarda tutulup mal alınmaya çalışılıyor.unutmayın tekstil şubeleri çok önemli yerlerde ayrıca Maslaktaki genel müdürlük binası çok değerli.Size tavsiyem alternatif den daha iyi bir piyasa değeri ile satılacağını düşünüyorum elinizdeki malın değerini bilin.

hurkan
29-03-2013, 12:49
bu haftasonu bir haber gelirmi acep

hurkan
29-03-2013, 12:53
Açıklanacak Özel Durum:

Bankamızın ana hissedarı GSD Holding A.Ş. tarafından 27/03/2013 tarihi itibariyle aşağıdaki özel durum açıklaması yapılmıştır.

"Şirketimizin 27/03/2013 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, ana hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası A.Ş. ile ilgili olarak bankacılık sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla gerektiğinde danışman firmalardan görüş ve destek almak da dahil olmak üzere çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir."

hurkan
29-03-2013, 12:53
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=269545

bence
29-03-2013, 12:57
Acele giden ECELE gider.
Dinlene dinlene, aheste aheste gitmek lazım.

hurkan
29-03-2013, 13:00
benim anladıgım hisse bası biçilen deger 230 260 arası nasıl oluryorda bunu bile bile oyun yapmak isteyene oyun yapamıyorlar piyasada paramı bitti yüzde 80 getirisi kesin görünen hisseyi almıyorlar iyi bir analalist durumu acıklayabilirse cok sevinirim

çoto28
29-03-2013, 13:01
arkadaşlar eğer burda olumlu bir gelişme olacasa alternatifbank 2.00 pdd oranı gibi rakamla satıldı bizimki 1.07 gibi şuanada ben olumlu taraftayım şuan alternatif 2.30 gibi bir pdd ye ulaşmış eğer gerçeken bu olay olursa bence gidecek yol var gibi ytd.

hurkan
29-03-2013, 13:01
şahsen ben para babası olsam hiç polemige oyuna gelmem satmak isteyenin tüm malını alırım bir süre sonra zaten kontrol bana panik ona gecer

cambaz32
29-03-2013, 13:26
1,34-1,37 büyük ihtimal tahta el değiştirdi yeni spek bizi nereye taşırsa artık

kentkent
29-03-2013, 13:33
1,34-1,37 büyük ihtimal tahta el değiştirdi yeni spek bizi nereye taşırsa artık

şahsen yeni speği çok sevdim. son dakka operasyonu yönümüzün yukarı olduğunu gösterdi,asıl dananın kuyruğu 5 ten sonra kopacak anlaşılan.

çoto28
29-03-2013, 13:36
arkadaşlar 1.38 1.39 son bi dakikada hareket güzel ikinci seans 1.39 dan açaa ağırlık ortalama 4 kademe yukarıyı çekecek güzel taktik hayırlısı ytd.

poma22
29-03-2013, 13:38
ne alımlar geldı son 5 dakıkamuhtemelen haftasonu yenı bır haber dusecek bu kadar 5 kademecızdıgıne göree ytdd

çoto28
29-03-2013, 14:13
gün sonunda günlük takaslardan bakarız tahtamızda kimler neler yapmış akşama belli olur.hayırlısı ytd.

DOMEL
29-03-2013, 14:21
1. Seans toplam islem hacmi: 38.6M Lot

Piyasadaki hisse senetlerinin neredeyse yarisi bugun elden ele dolasmis.

29-03-2013, 14:44
Bir sevdiğim sen vardın,
Kaç bahar geçti görmeyeli.
Bir yıkıntı ben kaldım,
Saçlarını tel tel öpmeyeli.

Yollara küstüm, yıllara küstüm
Gözlerine gözüm değmeyeli.

Bu kaçıncı bahar?
Bilmediğin kadar,
İçimde bir sen var.

Gün mü soldu, sen mi soldun?
Kar mı düştü yarim yollarına?
Kar düşünce bağrım üşür,
Ayrılıklar büyür kollarımda.

NAZAN ÖNCEL..

Bu seferde satış hikayesi hikaye olursa,hoca Nasreddin'in yangır vaaaar diye milleti kandırıp,sonra gerçekten yangın çıkıp kimsenin
yardımına gitmemesine durum benzeyecek.

cambaz32
29-03-2013, 14:54
bende diyordum bu hisse niye gitmiyor meğersem şairleri bekliyormuş kağıt gitmemiş ama Türkiyimize yeni şairler katılmış.

çoto28
29-03-2013, 15:03
ister kaplumbağ gibi yavaş gitsin ister tavşan gibi hızlı gitsin bu haberler gerçekleşirse finişe daha var gibi düşe kalka gidsekte olur sonundaki finale bakacaz bakalım finalde neler olacak inşallah bu sefer olur bu iş körfezden türkiyede banka almak isteyen ve ilgilenenler var adam lisansla niye uğraşsın bi sürü prosüdür hava parası versin hazır banka parayı basar ister ismi değiştirir ister cismini oturmuş bi düzende şubeleride var eğer niyetleri ciddiyse bu bizim için güzel olur.al sat ve yatırım tavsiyesi değildir.

rewoo
29-03-2013, 15:20
derinlik verebilecek varmı ?

atillasati
29-03-2013, 15:21
**** me varmı acaba

MedwiG
29-03-2013, 15:51
http://666kb.com/i/ccrpr6n53bgtn74e4.gif

yolcu61
29-03-2013, 16:03
http://img51.imageshack.us/img51/7092/teksttk29.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/51/teksttk29.jpg/)

Nazdrovya
29-03-2013, 16:24
27 Şubat 2013 Çarşamba Saat: 07:26

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Deutsche Bank’ın Türkiye’de bankacılık sektörüne girmek istediğini belirtti.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre Çağlayan, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ekonomide geldiği yeri Detsche Bank CEO’su Jürgen Rumstadt ifade etti. Türkiye’de finans piyasasına girmek istiyorlar. Alman CEO’lar 2023 hedefi çerçevesinde Türkiye’de yaşanacak açılımdan söz ettiler. Detsche Bank, ülkemizde bankacılık piyasasına ilgi gösteriyor. CEO, ‘daha evvel Türkiye’de yoğun gayretler sarfettik. Ancak Türkiye’de kesinlikle sektöre girmek istiyoruz’ dedi. Deutsche Bank’ın banka satın almaktan bankacılık lisansı almaya yönelik opsiyonları var.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22692848.asp

vedatBORSA
29-03-2013, 16:24
............Yolcu kardeş teşekkür ederiz gsdhonun günlüğünü buraya ve ya gsdho formuna kopyalarsanız memnun oluruz

....Takas larda gürülen yabancı satışı dün olmamış bu önemli ayrıca global kutman lar turgutun kuzeni bilgiyi daha önceden almış olabilir ve alımlara önceden başlamış.

çoto28
29-03-2013, 16:26
bakalım saat 17.20 den sonra neler olacak yine ilk seas kapanışı gibimi olacak şimdilik burlarda takılıyor.ytd.

htd
29-03-2013, 16:38
Giriş Zamanı: 22.06.2009 - 19:01

Karlarını katlayan Türk bankaları yeniden uluslar arası kurumların gözdesi haline geldi. Bugün borsa kulislerine sızan Tekstilbanka Katarlı ortak söylentisi GSD Holdingi tavan seviyesine taşırken, Tekstilbank ise yüzde 6 prim yaparak 0.86 liraya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde de Finansbankın eski patronu Hüsnü Özyeğinin Tekstilbank ile ilgilendiği söylentisi kulislerde dile getiriliyordu. Ancak banka bu söylentilerin hiçbirini doğrulamadı. Borsa kulislerinde konuşulanlara göre, Turgut Yılmaz bankanı satışı için yeniden temaslara başlamış. İşte bankanınsatışıyla ilgili geçtiğimiz dönemde Reuters haber ajansında yayınlana haber: Turgut Yılmaz'ın bankası Tekstilbank'ın talipleri artıyor. Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın adını ilk yazdırdığı listeye Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD de eklendi. Alınan bilgiye göre Tekstilbank'ın satış sürecinde ilk teklifler alındı ve eleme süreci başladı. Yetkililer şu ana kadar Maktum'un bankası Emirates ile Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın sahibi olduğu Fransa Bank'ın Tekstilbank'la ilgilendiğini açıkladılar. DOHA BANK ÇEKİLDİ Bİr başka kaynak ise 'Katar'lı Doha Bank da Tekstilbank'la ilgilenen bankalar arasındaydı. Ancak fiyat teklifi sürecinde şu anda çekildi' dedi. Yılmaz'ın sahibi olduğu GSD Holding, Tekstilbank satışı ile ilgili olarak JP Morgan'a yetki vermişti. Tekstilbank yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, pazarlığın bankanın tamamı için 900 milyon dolar üzerinden yapıldığı belirtiliyor.DEĞERİ 630 MİLYON $ GSD Holding'in yüzde 75.5'ine sahip olduğu Tekstilbank'ın diğer hisseleri ise halka açık. Sermayesi 420 milyon YTL olan bankanın piyasa değeri dünkü 1.76 YTL'lik hisse değerine göre 739 milyon YTL (630 milyon dolar) düzeyinde. Maktum'un bankası Emirates Bank International, geçen yıl National Bank of Dubai ile birleşmiş ve Emirates NBD adını almıştı. Banka böylelikle 55 milyar dolarlık hacimle bölgenin en büyüğü olMuştu. ilk sinyali Genel Müdür verdi DUBAİ Veliaht Prensi Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD'nin Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü Abdul Wahed Al Fahim, bu ay başında yaptığı açıklamada Türkiye'de bankacılık sektöründe her türlü alternatife ve fırsata baktıklarını söylemişti. Genel Müdür Al Fahim, Tekstilbank'ın satışıyla ilgilenip, ilgilenmediklerine ilişkin bir soruyu ise, 'Bu aşamada söyleyecek bir şey yok' diye yanıtlamıştı. Emirates NBD, bugüne kadar Türk bankalarına 500 milyon dolarlık kredi verdi. Banka son olarak Şekerbank'a 170 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/tekstilbank-a-ortak-mi-geliyor/210242#ixzz2HajrnUnI

2009 haziran ayında bankanın satışı halinde tamamı için 900 milyon dolarlardan bahsetmişler. Bugünkü değeri 247 milyon dolar. Düşünsenize yeniden satış ile ilgili görüşmelere başlandığı konusunda bir haber geldiğinde gideceği yerleri. Kaldiki bankanın 2009 yılındaki değeri ile 2013 yılındaki değerini. Ozaman konuşulan rakamdan bile satılsa hisse başı yaklaşık 4,00 çıkıyor.

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Yaklaşık 2 ay önceki gönderdiğim yazıyı bir kez daha gönderelim. Hisseyle yeni tanışanlara biraz faydası olur belki. Tekst bu günkü değeri 320 milyon dolar civarı.

vedatBORSA
29-03-2013, 16:42
............Yolcu kardeş teşekkür ederiz gsdhonun günlüğünü buraya ve ya gsdho formuna kopyalarsanız memnun oluruz

....Takas larda gürülen yabancı satışı dün olmamış bu önemli ayrıca global kutman lar turgutun kuzeni bilgiyi daha önceden almış olabilir ve alımlara önceden başlamış.

....Yolcu arkadaşım gsdho nun dünkü takasını alabilirmiyiz yine yazımız sayfalarda kaynadı

yolcu61
29-03-2013, 16:44

Ben trenlere istasyondan binemedim, binenlere hayırlı kazançlar dilerim.

http://img405.imageshack.us/img405/9135/gshdotk29.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/gshdotk29.jpg/)

nerkan
29-03-2013, 16:51
27 Şubat 2013 Çarşamba Saat: 07:26

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Deutsche Bank’ın Türkiye’de bankacılık sektörüne girmek istediğini belirtti.

Hürriyet Gazetesinin haberine göre Çağlayan, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin ekonomide geldiği yeri Detsche Bank CEO’su Jürgen Rumstadt ifade etti. Türkiye’de finans piyasasına girmek istiyorlar. Alman CEO’lar 2023 hedefi çerçevesinde Türkiye’de yaşanacak açılımdan söz ettiler. Detsche Bank, ülkemizde bankacılık piyasasına ilgi gösteriyor. CEO, ‘daha evvel Türkiye’de yoğun gayretler sarfettik. Ancak Türkiye’de kesinlikle sektöre girmek istiyoruz’ dedi. Deutsche Bank’ın banka satın almaktan bankacılık lisansı almaya yönelik opsiyonları var.”

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22692848.asp

Mesut Yılmaz ile kardeşi Targıt Yılmaz'ın Alman ekolüne yakınlığı düşünülünce haberin inandırıcılığı biraz daha artıyor bence

cambaz32
29-03-2013, 17:00
tavanımız gelecek inşallah

merlinmer
29-03-2013, 17:01
tavan gelmesin de , tavan tavan gitmesi sıkıntı yaratır, 1.45 ve üstü kalsın yeter artar.

cambaz32
29-03-2013, 17:09
neden sıkıntı yapacak adam işini biliyor merak etme altnf böyleydi tek farkı o tavan tavan 1,50 den koptu 2,65 durdu

DOMEL
29-03-2013, 17:14
Alternatif'te alici ile gorusmelere oturduklarini acikladiklarinda oldu bu dediginiz.
Tekstil'de ise henuz somut veya KAP'a bildirilmis bir alici yok. Sadece kapimiz acik dediler okadar :)

neden sıkıntı yapacak adam işini biliyor merak etme altnf böyleydi tek farkı o tavan tavan 1,50 den koptu 2,65 durdu

merlinmer
29-03-2013, 17:16
alternatif 1.5 den 2.65 e giderken alternatifbank ile şu an onu alan katarlı şirketin anlaştığı haberi gelmişti, yani bankanın satışı kesinleşmişti, tekstilbankta daha öyle bir haber yok sadece adamlar uygun teklif olursa bankayı satabiliriz dedi, zaten anlaşma haberi olsaydı kimseye mal aldırmadan soluksuz giderdi.ilk kez de olmuyor bu haber 4 seneden beri belli aralıklarla bankanın satışı telafuz ediliyor , inşallah bu sefer satılır da eskiden olduğu gibi geldiği yere dönmez

cambaz32
29-03-2013, 17:17
haklısınız arkadaşlar orda katarlı bilgisi vardı

cambaz32
29-03-2013, 17:21
ama şubir gerçek ki o 4 kez yapılan satışta bu sefer farklı o günki TÜRKİYE ile buğünkü Türkiye çok Farklı

kentkent
29-03-2013, 17:28
bende şöyle düşünüyorum doçebank ın türkiyede alabileceği başka bir banka kalmadığından bizim tekstil e sulanması büyük ihtimaldir.
şayet alırsa tekstilbank ı ne bank yapar artık orası allah kerim..sadece şahsi fikrimdir.ytd

arcak69
29-03-2013, 17:36
Bu başlığı şu anda 83 kişi okumaktadır. (17 üye ve 66 ziyaretçi)

maşallah bereket yağıyor :)

cambaz32
29-03-2013, 17:37
1,45 temizliyor tavana kadar 4 milyon lot var

cambaz32
29-03-2013, 17:38
çok inatlaştı tavan için artık sabrım kalmadı hadi con con spek

bence
29-03-2013, 17:39
Sanırım Turgut efendi DEUTCHE BANKA çok sıcak bakıyordur,
Takasların büyük bölümü DEUTCHEde zaten. Sanırım Patronun eşi de alman.
Dolayısıyla bu ekolle çok iyi anlaşabilir.

kerkenes
29-03-2013, 17:45
çok inatlaştı tavan için artık sabrım kalmadı hadi con con spek çok sabırsızlandıysanız, çizin tavana kadar:) bizde bayrAM YAPALIM......:)

bence
29-03-2013, 17:54
Yahu şu açıkcı cahillere
hayatlarının kabusunu yaşatacak bir babayiğit yok mu?

hurkan
29-03-2013, 17:57
Yahu şu açıkcı cahillere
hayatlarının kabusunu yaşatacak bir babayiğit yok mu?

nasıl oluyor o anlayamadım hala tavana gidecek kagıdı böyle haberi olan kagıdı hala acıktan satıp keş yapmaya calısanlarmı var

EDALCOVE
29-03-2013, 17:59
Türkiye'de bankacılık yapan hiçbir bankanın Tekstilbankı alabileceğini düşünmüyorum. Örnek Döçebank,HSBC vb.

Adamların bankacılık lisansı varsa, genel müdürlükleri varsa, 44 şube ve üçbeş müşteri için 550USD+ verirmi kimse? 250M USD teklif verse TY bunu satar mı?

Tekstil bankın Abank gibi yüksek fiyattan satılmasının tek koşulu 300M USD lik bankacılık lisansını içine katmaktır. Bunu da ancak Türkiye'de bankacılık yapmayan bir banka vermeye razı olabilir.

Benim favorim Doha bank.

YTD.

Nazdrovya
29-03-2013, 18:01
İnşallah bankaya alıcı olarak Doçe talip olur.

kentkent
29-03-2013, 18:03
İnşallah bankaya alıcı olarak Doçe talip olur.

bence bikaç tanede arap bankası gelsin.müşteri çoğaldıkça fiyatımız artar:)

poma22
29-03-2013, 18:03
benhsbc dıye duydumbelkıdeortaklık vs vs gıbı olacaktır yada yapıkredı sıgorta gıbı ıstenılenfıyata satılamayacaktır neden herkes kendını sıfırdan almakısteyen bırıne sartlandırdı kı....ytd

Nazdrovya
29-03-2013, 18:04
Doçe Bank'ın türkiyede şubesi var mı? Ben yok diye biliyorum..

poma22
29-03-2013, 18:05
hsbc alırsa 300 mılyon dolarlıklısansbedelını odemeyecek yanı hava parasını belkıde ortaklıkla devamedecekler yola amabenımkulagımagelen hsbc dıyebılıyorumduydumytdd

htd
29-03-2013, 18:14
hsbc alırsa 300 mılyon dolarlıklısansbedelını odemeyecek yanı hava parasını belkıde ortaklıkla devamedecekler yola amabenımkulagımagelen hsbc dıyebılıyorumduydumytdd

Nerden duydunuz aceba. Başka ne duydunuz. Mesela fiyat vb.

nerkan
29-03-2013, 18:22
DİKKAT ESKİ HABERDİR:

http://www.finansgundem.com/haber/tekstilbank-a-ortak-mi-geliyor/210242#ixzz2HajrnUnI

Köprünün altından çok sular aktı, ama haberdeki rakamdan bi satış olacak olursa hisse başı 3.85 TL. gibi bi fiyat sözkonusu olur

htd
29-03-2013, 18:25
Bu nasıl iştir.Buraya HSCB ye satılacağını ve bu yüzden 300 milyon dolar lisans bedelini ödemeyeceğini duyduğunuzu söylüyorsunuz, başkada bişey yazmıyorsunuz. Şimdi bu duyum nerden olabilir ya Tekst bank ta yönetimde tanıdığınız var yada alan bankada tanıdığınız var yada sizin başka bir amacınız var. Cevap veremeyeceğiniz şeyler söylemeyin. Duymuşmuş...

kentkent
29-03-2013, 18:25
bence son saniyelerde çizer

hurkan
29-03-2013, 18:32
normaldir bu kadarı acıga alanlar acıga satanlarlar la birleşti düşürdü biraz pazartesi yine gelirler

hurkan
29-03-2013, 18:39
takaslarda bir sey dikkatimi çekti % 31 zaten deuchenin elinde gerisinide alıp bankaya ortak olur sonra bunların pazarlaması iyi işler 10 fiyata satarlar :D nasıl korelasyon ama :D

EDALCOVE
29-03-2013, 18:40
Doçe Bank'ın türkiyede şubesi var mı? Ben yok diye biliyorum..

Aşağıdaki linkte 34. sırada Yani Döçe bankın bankacılık lisansı var, şube sayısını yükseltmek için Tekstil'i almaz bence. 44 şubeye değmez. Finansbank vb gibi alsa onu anlarım.

YTD.

http://www.bddk.org.tr/WebSitesi/turkce/Kuruluslar/Bankalar/Bankalar.aspx

çoto28
29-03-2013, 18:43
yukarı kapatmaması iyi oldu pazartesi gününe marj bırakması iyi oldu ağırlık ortalamının üstünde kapattı bereket versin.bizim için günlük takaslar önemli bu gün kimler neler yaptı bakacağız.ytd.

dronur
29-03-2013, 18:44
alternatifbank 1,40'tan 2,65'e kadar gitmişti haberle birlikte. tekstilde beklentiler nedir? uzun süredir hissede olan arkadaşlar ne diyor?

çoto28
29-03-2013, 18:48
69.5milyon lot işlem hacmi oldu bu alan satanlar kim çok metak ediyorum.günlük takasları birileri yapıştırırsa makbule geçer.ytd.

EDALCOVE
29-03-2013, 18:55
Bugün inanılmaz güzel bir gün oldu. 2 tavan yapsa bukadar iyi olmazdı. Erken zamanda haberin tüm gazı alındı, dünkü 2 tavan boşa değilmiş yani. Takaslara bakınca netleşir ama bu işlemlerin ağırlığı boşa dönen spek işlemleridir, bugün bir 10-15M lot da cebe atmışlardır diye tahmin ediyorum.

Satışla ilgili bir haber daha gelirse daha sert bir yükseliş olabilir, ama buralarda mal toplayacaklarsa hiç sorun değil, bekleriz.

YTD.

vedatBORSA
29-03-2013, 19:05
.....Yolcu arkadaşımız bir takasları yapıştırsa bir yorum yapacağız

bence
29-03-2013, 19:30
TEKSTİLDE Özet İŞLEMLer

22 milyon 590 bin lotla PİRAMİT en çok işlemi yapmış.
Nette sadece 246 bin lot satışı var.
Onu 19 milyon 845 bin toplam işlem le MEKSA izlemiş, onun neti ise
en çok satan kurum 1 milyon 195 bin lot.
Onu 10 milyon 390 bin lotla GEDİK izlemiş nette sadece 67000 lot almış.
Yatırım finansman 7 985 000 lotluk işlem yapmış nette sadece 32 000 lot almış.

Tekstilde en çok alan 2 696 500 lotla GLOBAL ilk sırada, toplam işlem hacmi 5 895 000.
İkinci alıcı 771 000 lotla TEKSTİL Menkul, onu 470 000 lot alımla ainfo izliyor.
Tera Menkul 820 807 lot satmış, Şeker 745000 lot satmış, YKB 445 000 lot satmış.
Diğerleri ihmal edilebilir.

GSDH işlemleri özet ayrıntısı

GSDH de GEDİK 27. milyon lot işlem yapmış neti 651 000 lot alım.
YKB 8milyon 2777 bin lot işlem yapmış neti sadece 6 599 lot alım.
mEKSA, POLEN, TEKSTİL hemen hemen aynı şekilde işlem yapmış.
Nette bakıldığında en fazla alım 1 milyon 213 bin lotla DENİZ,
651 000 lotla GEDİK ve 649 000 lotla OYAK izliyor.

Satış tarafında ise YTIRIM dün aldığı 1 317 000 lotu satmış.
Onu GARANTİ 935 000 lotla izliyor,
onu ise 510 000 lotla PİRAMİT izliyor.

SONUÇ OLARAK: Günlük al sat işlem hacminin %90'nını oluşturuyor.
Güzel olan yabancılar ellerinde çok mal olmasına rağmen zırnık satmamaışlar gibi görülüyor

kaunnas
29-03-2013, 19:30
takasları beklioz mal çıkısı var diyenler var ama ben inanmadım

kaunnas
29-03-2013, 19:41
2009 2010 2011 2012 deki öz sermaye değişikliklerini yazabilecek arkadaş var mı acaba

çoto28
29-03-2013, 20:01
arkadaşlar takaslar tam net olarak anlaşılmıyor olumsuz bi durum yok gibi ama takasları net olarak görsek daha iyi olur.ytd.

vedatBORSA
29-03-2013, 20:14
..........Global satış haberi gelmeden öncede yüklü lotlar almış gsdho sayfasına da yazdım bu durum çok önemli ayrıca bugünde almış tekstilin alımları da çok önemli neden diyorsanız habere yakın olan olan gurublar globalin sahibi tugut yılmazın kuzeni tekstilde zaten kendinin bugünkü tekstilin takasları güzel yabancı satışı da yok

............Gsdho nun takasları pek beğenmedim bende tekstilde var gsdho var önceki sayfalarda da yazdım çağrıdan dolayı tekstil daha öne çıkıyor esasında performansından da belli gsdho çok ucuz kaldı oda bundan sonra orantılı pirim yapabilir derinlikli izleyenler bilir kademe düşüşleri ve çıkışları beraber yapıyorlar...

...................Bence her şey yolunda görünüyor tek ihtiyaç zaman ...

..........................BOL KAZANÇLAR......................................... ...............................................

çoto28
29-03-2013, 20:30
arkadaşlar Allah rızası yorumsuz olarak bi takasları yapıştırabilen varsa paylayşsın ytd.

accx
29-03-2013, 21:14
***GSDHO* *TEKST***GSD HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***GSDHO******TEKST***GSD HOLDİNG A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Aydınevler Mahallesi Kaptan Rıfat Sokak No:3 Küçükyalı 34854 Maltepe İstanbul

Telefon ve Faks No. : Tel: (216) 587 90 00 Faks: (216) 489 97 95

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (216) 587 90 00 Faks: (216) 489 97 95

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : 29 Mart 2013 tarihinde Reuters'da yayınlanan Tekstil Bankası A.Ş.'nin satışı konusunda yatırım bankası olarak BNP Paribas'nın yetkilendirildiği şeklindeki haberle ilgili olarak bir açıklama yapılması gereği doğmuştur. Şirketimiz Tekstil Bankası A.Ş.'nin stratejik opsiyonlarını değerlendirme sürecinde herhangi bir kurumu yetkilendirmemiş olup, bu konudaki görüşmeler devam etmektedir.

AÇIKLAMA:

Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

29 Mart 2013 tarihinde Reuters'da yayınlanan Tekstil Bankası A.Ş.'nin satışı konusunda yatırım bankası olarak BNP Paribas'nın yetkilendirildiği şeklindeki haberle ilgili olarak bir açıklama yapılması gereği doğmuştur. Şirketimiz Tekstil Bankası A.Ş.'nin stratejik opsiyonlarını değerlendirme sürecinde herhangi bir kurumu yetkilendirmemiş olup, bu konudaki görüşmeler devam etmektedir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

(29/03/2013 - 20:09:28)

vedatBORSA
29-03-2013, 21:14
..................... imb açıklaması mükerrer olunca sildimm...

regy
29-03-2013, 21:17
sorun nedir arkadaşlar bu yazıda herhangi bir sorun varmıdır

çoto28
29-03-2013, 21:18
arkadaşlar yukarda bi yanlış anlaşılma olmuş meksa ve pramit aldıklarını satmış heralde ben yazıyı okuyunca onu anladım sonuç olarak yabancı satmamış global almış tekstil biraz almış gerisi terade yapmış benim anladığım bu yukardaki yazımı düzeltmek için bu paylaşımı yaptım yanlış anladığım için özür.ytd.

çoto28
29-03-2013, 21:21
daha öncede bu haberi yollamadılarmı benim bildiğim sabahta böyle bir haber yollamışlardı yanılıyorsam düzeltin ytd.

moneycash
29-03-2013, 21:28
daha öncede bu haberi yollamadılarmı benim bildiğim sabahta böyle bir haber yollamışlardı yanılıyorsam düzeltin ytd.
madem sabah böyle bir haber yolladılar, yapıştırda görelim okuduğun yerden

htd
29-03-2013, 21:34
Bu haber yeni. KAP a bakarsanız görürsünüz. Routers in aşağıdaki haberine istinaden gönderilmiş.
http://www.reuters.com/article/2013/03/29/turkey-tekstilbank-idUSL5N0CL1BX20130329?type=companyNews

EDALCOVE
29-03-2013, 21:49
Bu haber yeni. KAP a bakarsanız görürsünüz. Routers in aşağıdaki haberine istinaden gönderilmiş.
http://www.reuters.com/article/2013/03/29/turkey-tekstilbank-idUSL5N0CL1BX20130329?type=companyNews

Adlı geçen Ece Toksabay'a birilerinin hesap sorması gerekmez mi?

4 Şubat'da da Vatan Gazetesinde Ufuk Şanlı Emirates Bankilgileniyor diye haber yapmıştı ve yalanlanmıştı.

Bunların yaptığı gazetecilik değil dolandırıcılık. SPK diye bir kurum vardı değil mi???

-----------------------------
ISTANBUL, March 29 | Fri Mar 29, 2013 11:58am EDT

(Reuters) - Turkey's GSD Holding company has mandated BNP Paribas to assess a possible sale of its banking unit Tekstilbank, sources close to the matter said on Friday.

GSD Holding, which has interests ranging from financial services to shipping, said earlier this week it was evaluating strategic options including the possible sale of Tekstilbank. (Writing by Ece Toksabay; Editing by Nick Tattersall)

moneycash
29-03-2013, 21:54
şimdi ne değişti? bnp paribas görevlendirilmemiş satış için, bankayı satmıyoruz dememişlerki

gacora
29-03-2013, 22:16
Yabancı alış satışları ile ilgili yorum yapan arkadaşlar sanırım paskalya tatilini atlıyor.İmkb de bugün yabancı iişlemi olmadı

Yurtdışı piyasaların Paskalya tatili nedeniyle kapalı olduğu ilk çeyreği geride bırakan piyasalarda İMKB günü 85899 puandan tamamladı.

EDALCOVE
29-03-2013, 22:26
şimdi ne değişti? bnp paribas görevlendirilmemiş satış için, bankayı satmıyoruz dememişlerki

Yanlış anlaşılma olmasın, satış yönünde hiç sorun yok.

Ama 250M USD eden bir bankanın en az 550M USD ve üzerine satılması demek ciddi bir fiyat farkı ve bu adamlar kafalarına göre haber yaparlarsa (habercilik adına diyorlar ama...) çok sert hareketler olur ve milletin üç kuruşluk hissesine olur olanlar.

Banka satılıncaya kadar olan süreç çok kritik, trenden erken inmemek lazım arkadaşlar. Eğer satış olacağına inanıyorsanız Abank'ın fiyatına yakın bir fiyattan olacaktır, bu nedenle çok sağlam durmak lazım. Eğer bu adamlar 5 yıldır satamadı yine satmayacaklar bunlar bir oyun diyorsanız hiç bulaşmanızı tavsiye etmem, trade bile etmeyi tavsiye etmem. Benim görüşümü forumu takip edenler bilir. 2012 ortansından beri satış olacağına inandığımız için 0.80'lerden burada yer aldık.

Bu haberin olumsuz bir yönü yoktu ama yalan haber yapanlar "satış ertelendi" diye haber yaparsa ne olacak? Eee cezası da yok nasıl olsa yalan haberin???

Ya Vatan gazetesindeki rezalete ne demeli? Emirates ilgileniyor dedi bir 2. tavandan tepetaklak milletin kucağına düştü hisseler, milyonlarca lot açığa satış... Hesap bile sormadı SPK, Vatan Gazetesine...

Benim anlatmak istediğim buydu. Kemerinizi takın.

Kesinlikle YTD.

çoto28
29-03-2013, 22:38
arkadaşlar 27 sindeki kap bildirimde ne diyor gsdho tekstil bankla ilgili gerektiğinde danışman şirketlerden destek ve görüş almak üzere çalışmalara başlanmasına gibi bir açıklama yapmışlar zaten o zamanki açıklamada isim belirtmemişler süreç devam ediyor.o dediği firma olmazda başka firma olur benim için bi önemi yok ciddiye alan varsada serbest piyasa yabancılarda alım satım yapmamış bu gün ytd.

kaunnas
30-03-2013, 01:55
mal toplam haberi iştepanık yaptıracaklar akılları sıra

kaunnas
30-03-2013, 01:57
bu satış hikayesi çıktıya gerisi teferruat

EDALCOVE
30-03-2013, 11:29
Abank, Tekstilbank'a göre daha karlı bir banka olmasına rağmen, Tekstilbank'ın neden kar etmediğini az çok herkes tahmin ediyordur, forumdaki eski yazıları okudursanız detaylar orada... Bu nedenle karlılık dışında karşılaştırmak gerekir.

Abank ile Tekstilbank, defter değeri olarak birbirlerine yakın bankalar;

Abank 317M USD
Tekstil 314M USD

Abank'ın bugün ulaştığı 622M USD'lik piyasa değerinin içinde 300M USD'ye denk bankacılık lisansı ve hazır kurulu kar eden bankanın değeri var, yani banka satılmasa bu değerlere ulaşması münkün değildi. Garanti bankası bile pd/dd olarak bu seviyelerde değil.

Pd/dd olarak karşılaştırıldığında bugünkü değerler:

Abank 1.98
Tekstil 1.07

Abank satış konusunda Katarlılarla masaya oturuyoruz diye haber çıktığında piyasa değeri 1.45 civarındaydı. pd/dd olarak Abank bugünkü Tekstil'in pd/dd sindeyken fiyatı 1.44 müş. Tekstil bankasının da bugünkü değeri 1.46

Söylemek istediğim, karlılık dışında iki bankanın defter değerlerinin ne kadar benzer olduğu, olası bir satışta defter değerinin üzerine gelecek fiyatında birbirlerine çok benzeyeceği, dolayısıyla satış fiyatlarınında bezer seviyelerde olabileceği.

Hatta bu konuda TY daha agresif olabilir. Maslak'da bulunan genelmüdürlük binası da satılırsa en az 40-50M USD edebilecek bir bina, Maslak Vodafone merkez binasının hemen yanında oldukça büyük bir bina.

Tekstilbank'ında aynı ölçekte tek banka kalması pazarlık şansını da arttıracaktır. Ayrıca daha önce forumda yazdığım 2012 yılına ait 14M USD'lik kar dağıtılmadı, bu kar payı tekstilbank yönetim kurulunun kararına bağlandı ve olağanüstü yedeklere alındı.

Yakında 2013/Q1 karlılıkları açıklanır. Emin olun rekor bir kar gelecektir Tekstil'den hiç şüphem yok. Bu konjektürde fiyatın kızışmaması gibi bir ihtimal yok.

Özetle Abank'dan fiyat olarak daha aşağı bir fiyatlama beklemiyorum, genelmüdürlük ve 2012 karlarını da eklediğinizde fiyat daha da yukarı çıkabilir.

YTD.

cemmc
30-03-2013, 18:48
merhaba, bazı sorumlarım olacak üstadlar yardımcı olursa çok sevinirim,

hissemiz cuma günü tavan yapmasa da primli bir gün geçirdi ve hacim 96milyondu. Burada hacim beni rahatsız etmedi değil, alternatifbank'ta tavan bozulduktan sonra ki işlem günlerinde bu kadar hacim olmamıştı 10milyondu. ikisi de aynı çapta bankalar süreçte benzer gibi duruyor, işlem hacminin bu kadar yüksek olmasını nasıl yorumlarsınız ?

butcher
30-03-2013, 18:56
Açığa satışların gelmesiyle Silkeleme hareketi olarak algıladım, ky ı korkutarak elindekileri kapma çabası.....vay be bu ne biçim yorum denebilir, kendim uydurdum,sesli düşündüm kimselere yatırım tavsiyesi olamaz:notr:...Saygı ile yav pardon soru üstadlaraymış.:he:

TRUST ME
30-03-2013, 19:34
Genel müdürlük binası 40-50 milyon dolar eder demişsiniz Maslak ana caddede o büyüklükte en az fiyatı 200-250 milyon dolar eder.Unutmayı bölgede metrekare fiyatları minimum 7-8 bin dolardan başlıyor .Bu yüzden ve diğer şubelerinin konum değerlerinin yüksekliği sebebi ile alternatif bank satışında ciddi yüksek rakam görebiliriz.

demedi deme
30-03-2013, 20:04
arkadaşlar ateş olmayan yerden duman çıkmaz ...reuters dünyanın en saygın haber ajansıdır ... burada yalan dolan olmaz eğer reuter gsdholdingin,tekstilbankın satışı için bgc partnerse yetki verilmiştir şeklinde haber yapmışsa gsd holdin istediği kadar aksini iddia etsin ben reuterse inanırım. görürsünüz bir iki güne burda aynen bu haber gelir düşer piyasalara... bu tahtalarda adamlar malsız yakalandılar kanımca... dolayısıyla tahtaların yukarı gitmesini engellemek için alel ecele yapılmış bir açıklama. reuterste yalan olmaz. zaten alternatif bank tada aynı olay olmuştu. önce satış için anlaşıldı prosedürler geçekleşmediği için açıklanmadı . satış için yetki verilince tahta kopup gittti.artık geri dönüş yok ... ortam ve zaman da çok müsait. düşük sermayeli banka kalmayacak. hepsi satılacak.... aşağıda garanti yatırımın araştırma departmanının geçen hafta yayınladığı raporu sunuyorum sizlere.... dikkatinizi çekerim rapor garanti yatırımın raporudur inanmaya gitsin kuruma sorsun....... Konu: ALNTF satışı ve küçük ölçekli bankalara etkisi
Alternatifbank’ın 2x defter değeri ile satılmasından sonra, küçük banka hisselerinde hareketlenme yaşanabilir. ALNTF’nin özkaynak karlılığının sektöre paralel gerçekleştiğini düşündüğümüzde satış çarpanı beklentilerin bir miktar üzerinde gerçekleşmiştir. Bu çarpan seviyesi Türk bankalarına olan ilginin devam ettiğini göstermektedir.

Ayrıca, Mergermarket’ta yer alan habere göre, Doha Bank Türkiye’de banka almayı düşünüyor.

Haberde Doha Bank’ın daha önce Tekstilbank ile ilgilendiği belirtildi. En son kapanışına göre, Türk bankaları 1.8x defter değeri ile işlem görüyor. Sektörün özkaynak karlılığı ise 2012’de %14.9 oldu. Tekstilbank ise, 0.8x defter değeri ile işlem görürken, 2012’de özkaynak karlılığı %5 gibi oldukça düşük seviyede gerçekleşti.

Daha önce BDDK başkanı yapmış olduğu açıklamada 49 olan banka sayısını 60’a çıkarabileceklerini belirtmişti. Yeni lisanların verilme ihtimali, satın alma ve birleşmelerde değerleme çarpanlarını aşağı çeken bir unsur olarak görünse de, özellikle Ortadoğu fonlarının ve stratejik alıcıların ilgisini devam ediyor olması önümüzdeki dönemde küçük banka hisselerinde hareketlilik yaratacaktır. Potansiyel olarak görünen bankalar, Tekstilbank (Not Yok) ve Şekerbank (Not Yok) olarak görünmektedir.

yatırım tavsiyesi değildir. kendi görüşlerimdir.rapor ve analizler garanti yatırımın geçen hafta müşterilerine göndermiş olduğu rapordur.

smg66
30-03-2013, 20:14
abankta dolaşımdaki hisse sayısı 17 m lot,halka açıklık oranı düşük %4,textilde 80 m lota karşılık halka açıklık oranı %19,normaldir hacmin yüksekliği..

EDALCOVE
30-03-2013, 21:23
Kimin yetkilendirdiği farketmez bence, önemli olan büyük parası olan ve ses getirecek bir yabancı banka ile görüşmelere başladıklarını açıklaması, ondan sonra 2'nin üzerine atar bence.

Yetkilendirme konusunun şöyle bir avantajı olur, yetkilendirme açıklanırsa 1.80'lere kadar ara hareket olabilir, ama nihayetinde geleceği yer belli bence...

YTD.

htd
31-03-2013, 01:25
Belki merak edenler olabilir Maslak Tekstilbank genelmüdürlük binası.
http://imageshack.us/a/img856/2577/teks3a.png
http://imageshack.us/a/img547/491/tekst2.png
http://imageshack.us/a/img42/7/teks5.png

vedatBORSA
31-03-2013, 01:39
...htd resimler için tşk ederim tekstilbankın klasik genel müdürlük binasına benzemiyor siz yeni çektiniz galiba çok kaliteli resimler genelde haberlerde kullanılan genelmüdürlük ninanın önünde bir yapı var bombeli sizde görmüşünüzdür o değğişitimi yoksa başka yöndenmi çekildi

kaunnas
31-03-2013, 01:44
yerii çok iimiş kaç metre kare bilen va mı

vedatBORSA
31-03-2013, 01:44
... gooleden baktım görsellere eski ve buna benzer resimler var

htd
31-03-2013, 02:04
Arkadaşlar ben Ankaradayım. Resimleri Yandeks panoramadan kopyaladım.

vedatBORSA
31-03-2013, 02:27
Arkadaşlar ben Ankaradayım. Resimleri Yandeks panoramadan kopyaladım.

yandeks panoramadan nasıl bu şekilde resim alınıyor merek ettim bu kadar detaylı resin

htd
31-03-2013, 02:42
Yandeks arama motoruna girdikten sonra panoramayı tıklayın. harita üzerinden görmek istediğiniz bölgeyi yaklaştırın. Haritada yollar mavi renkte gözükecektir. O mavi rengin üzerine çift tıklayınca oklar vasıtasıyla o yol veya cadde üzerinde ilerleyebilirsiniz. Ayrıca görüntüyü maus yardımı ile sağa sola çevirip yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz. İstediğiniz görüntüyü yakalayınca tam ekran yapıp klavyedeki printscreen tuşu ile kopyalayıp resim oluşturabilirsiniz.panoramayı

htd
31-03-2013, 04:01
Bunlar ne ciddiyetsiz adam. GSD nin bilançosunu incelerken tekstilbankın Avcılar şube binasının 2012 Mart ayında satıldığını gördüm. Sen otu püsürü herşeyi özel durum diye bildir, şube binasını sat, kaça sattın kar ettinmi, parası ne oldu bildirme.

Duran Varlıklar Değer Artış Fonu
Tekstil Bankası A.Ş.’nin Maddi Duran Varlıklar kalemi içinde sınıflanan taşınan değeri 73.943 TL olan binaları, ekspertiz raporlarına göre yeniden değerlemeye tabi tutulmaktadır (31 Aralık 2011: 75.430 TL). Tekstil Bankası A.Ş.’nin İstanbul Avcılar Şubesi binası 2012 yılı Mart ayında satılmıştır. Yeniden değerleme sonucu gerçekleşen gayrimenkullerin taşınan değerindeki artış ve azalışlardan, değer düşüklüğü karşılığı artışı ve azalışı şeklinde olanlar gelir tablosuna, diğerleri kapsamlı gelir tablosundaki Duran Varlıklar Değer Artış Fonu hesabına yansıtılmıştır. En son yeniden değerleme 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla yapılmıştır. Yeniden değerlenen bir gayrimenkul elden çıkarılırsa, Duran Varlıklar Değer Artış Fonu’nun ilgili kısmı, konsolide gelir tablosundan geçirilmeden, doğrudan özkaynaktaki Geçmiş Yıllar Karları’na aktarılır.

ad3l
31-03-2013, 13:25
abank satış 620m dolar tekstil şuanki piyasa değeri 330m dolar abank %20 daha ii diye düşünsek testil değeri 500m dolar minimum yaklaşık %50 prim potansiyeli buda 1,46+0,73=2,20 gibi fiyat hedefi doğuruyor 3 ay gibi bir süre satış süreci olsa %50 güzel bir rakam ortaya çıkar he bu arada tabi bunlar benim kafamdan geçirdiklerim sesli düşünüyorum hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi olamaz...

çoto28
31-03-2013, 21:29
bakalım yarın neler izleyeceğiz seansta inşallah hepimiz için güzel bir gün olur. her kes kazanmanın peşinde bizim dememizle hisse gitmiyor niyetleri ciddiyse zaten ederini bulacaktır pdd sini hesaplayan arkadaşlar alternatifle tekstilin zaten karşılaştırmasını yaptık alternatif 2.00 gibi pdd oranla satıldı tekstilde buna yakın bir fiyata satılabilir.tabi bu yazdıklarım bu iş olursa bunuda bi tarafa not edelim herkes hesabını kendi yapsın ytd.

ad3l
01-04-2013, 01:34
http://www.finansgundem.com/haber/turk-bankalarina-buyuk-talep/331008

bence
01-04-2013, 09:02
TÜRK BANKALARINA BÜYÜK TALEP

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2013 - 14:17 / Güncelleme Tarihi: 31.03.2013 - 14:28

Körfez ülkelerinin bankaları, büyüme planları adına Türkiye’de daha çok banka satın almak istiyor

Körfez ülkeleri bankalarının, uzun vadede daha hızlı büyüyebilmek amacıyla Türkiye ve Mısır gibi yükselen ülkelerde daha çok banka varlıklarını alma arzusu, Katar'da yayımlanan Gulf Times gazetesinin bir haberine konu oldu.
Gulf Times, son bir yılda Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden bankaların Türkiye ve Mısır'da banka satın aldıklarına dikkat çektiği haberinde Körfez bankalarının özellikle Türkiye'de fırsatları değerlendirmesinin beklendiğini de kaydetti. Haberde şöyle denildi:
"Kuveyt'in Küresel Yatırım Kuruluşunun analistleri, Türk bankalarının, Katar bankaları başta olmak üzere, potansiyel alıcılara en iyi getirileri sunduklarını söylüyorlar."

GULF BANKS SEEK MORE BUYS IN TURKEY; EGYPT FOR LONG -TERM GROWTH

Gulf Times-Qatar's Top-selling English Daily News Paper- Sunday, March 31

1:19 AM 31 March 2013

A Marks & Spencer logo is seen above HSBC Holdings and BNP Paribas bank branches at a shopping mall in Cairo (file). Even Egypt’s continuing economic and political struggle couldn’t deter the Gulf banks from a market that is much bigger than their own domestic sectors. The total population of Gulf countries stands at around 50mn compared to 83mn in Egypt.

Zawya Dow Jones/Dubai

Enticed by knock-down prices and cash-strapped European lenders eager to sell, Gulf banks are poised to snap up more assets in emerging markets like Egypt and Turkey as a way of locking in long-term growth outside their much smaller domestic markets.

In the past year, lenders from Qatar and the UAE have purchased banks in Egypt and Turkey, preferring acquisitions to organic growth in markets that until recently were the playground of mostly Western banks. The catalysts for this trend-European banks retrenching and deep pocketed Gulf banks with international ambitions-are expected to remain intact, at least in the near term.

“The leading banks in the GCC will be able to further expand into larger markets since most of them are still earning decent profits and are operating at lower cost-income ratios than banks in all other regions in the world,” said Reinhold Leichtfuss, senior partner and managing director at Boston Consulting Group in Dubai.

“Some of the biggest Middle East banks and lenders, in their respective markets, are outgrowing the rest of the market. This provides them with enough cash flow and capital to undertake acquisitions and grow even beyond the high organic growth rates,” Leichtfuss said.

The increase in M&A activity coincides with the decision by many European banks to exit certain markets to drum up cash to meet more stringent capital regulations at home and as the eurozone’s debt crisis continues to bite.

The International Monetary Fund estimated last year that European banks are trimming down their balance sheets by around $2.6tn or about 7% of their total assets.

“As European banks have to go through this capital raising or deleveraging and they’re trying to adjust to the economic reality, not surprisingly, they are selling some of their non-core assets,” said Timucin Engin, a banking analyst at Standard & Poor’s in Dubai.

Those deleveraging efforts have already spurred the sale of the Egyptian subsidiaries of France’s two largest banks to QNB and Dubai’s Emirates NBD in the second half of last year. Even Egypt’s continuing economic and political struggle couldn’t deter the Gulf banks from a market that is much bigger than their own domestic sectors.

“Bankable populations (in the Gulf) are limited so going forward we will see more interest in overseas assets in order to grow the balance sheets,” said S&P’s Engin. The total population of Gulf countries stands at around 50mn compared to 83mn in Egypt. Both he and other analysts expect banks to look at opportunities in Egypt, but also Indonesia and especially Turkey.

Earlier in March, Commercialbank (of Qatar) acquired a 71% stake in Turkey’s Alternatifbank AS at two times the projected book value of the Turkish lender at the end of June.

Analysts at Kuwait’s Global Investment House say Turkish banks offer the best returns to potential acquirers, particularly Qatari banks, based on current net interest margins, capital ratios, return on equity and price-to-book values.

“The Turkish banks also have relatively low capital strength (average capital adequacy ratio of 15.5%) and may likely need future capital infusion. This increases the probability for Qatari banks to close M&A deals there,” said Global’s head of research Faisal Hasan in a recent research note.

metcezir
01-04-2013, 09:19
abank satış 620m dolar tekstil şuanki piyasa değeri 330m dolar abank %20 daha ii diye düşünsek testil değeri 500m dolar minimum yaklaşık %50 prim potansiyeli buda 1,46+0,73=2,20 gibi fiyat hedefi doğuruyor 3 ay gibi bir süre satış süreci olsa %50 güzel bir rakam ortaya çıkar he bu arada tabi bunlar benim kafamdan geçirdiklerim sesli düşünüyorum hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi olamaz...

....:düsün:....

metcezir
01-04-2013, 10:07
136 - 01.04.2013 06:47:13 - (tekrar) kap : Gsd holdıng a.s. / gsdho [tekst] ozel durum acıklaması (genel) 29.03.2013
---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar:

29 mart 2013 tarıhınde reuters`da yayınlanan tekstıl bankası a.s.`nın satısı konusunda yatırım bankası olarak bnp parıbas`nın yetkılendırıldıgı seklındekı haberle ılgılı olarak bır acıklama yapılması geregı dogmustur. Sırketımız tekstıl bankası a.s.`nın stratejık opsıyonlarını degerlendırme surecınde herhangı bır kurumu yetkılendırmemıs olup, bu konudakı gorusmeler devam etmektedır.
---------------------------------------------------------------------------------------------

moneycash
01-04-2013, 10:15
korkuyorsan almazsın arkadaşım, o haberler paylaşıldı

vedatBORSA
01-04-2013, 10:16
......Arkadaşlar günaydın cuma güne göre aşağı kademelrden biraz ucuza mal alınıp maliyetlenildi sanıyorum aşağı kademelrde maliyetlenme tamamlandığında cuma günü olduğu gibi üst kademlere doğru yol alacağını tahmin ediyorum nasıl olsa yolumuz uzun.ytd.

TRUST ME
01-04-2013, 10:39
Arkadaşlar bizim millet olarak bir özelliğimiz var çok çabuk olayları unutuyoruz.Hatırlayın Alternatif bank 3 -4 sene önce satılmak istenip rus alıcılara izin verilmediğinde ne kadar fiyat olduğunu tahminen 150-200 milyon dolar .şimdiki satış fiyatı 650-700 milyon dolar.Herkes tutturmuş çarpan 2 diye artık ezber bozun satış rakamını kimse bilmiyor belkide hiç tahmin etmediğiniz rakamlara ulaşabilir. unutmayın ki alternatife o zamanlarda istenen rakamın 3-4 misline bugün satıldı.ytd.

EDALCOVE
01-04-2013, 10:41
-------------------------------------------

RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(CEROS MENKUL DEĞERLER)

CEROS Menkul Değerler ( http://www.ceros.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:
"İMKB100 endeksi geride bıraktığımız haftanın son gününe %0,16
yükselişle 85.397 puan seviyesinden başladı. Yurtdışı piyasaların
kapalı olduğu günde gelen kademeli alımlarla endeks 86bin direncinin
hemen altında bir kapanış yaptı. Piyasa günü 85.898 puandan bir
önceki güne göre %0,76 yükselişle kapattı.

Piyasa Beklentisi

ABD ve Avrupa borsaları Cuma günü paskalya tatili nedeni ile
kapalıydı. Bu sabah S&P vadeliler %0,15 kadar ekside işlem görüyor.
Asya’nın genelinde kayıpların ağırlıkta olduğunu özellikle de
özellikle Japon Nikkei endeksinde %1,6’ya ulaşan düşüş dikkat çekiyor.
Avrupa borsaları bugün de kapalı olacak. İMKB’nin de güne hafif
negatif eğilimli yatay bir başlangıç yapmasını bekliyoruz.

Veri Akışı

Yurtdışında bugün ABD’de ISM imalat endeksi ve PMI imalat verisi
yakından takip edilecek.
Yurtiçine döndüğümüzde 4.çeyrek GSYİH verileri bu sabah saat
10’da açıklanacak. CNBCe anketine göre uzlaşma tahminler 4.çeyrek
için %2,3 ve 2012 yılı tamamı için de %2,5 seviyesinde.
Mart’13 Türkiye Satın Alma Yöneticileri (PMI) Endeksi bu sabah
saat 10’da açıklanacak. Konsensüs tahmin mevcut değil.
Türkiye İhracatçılar Meclisi Mart ayı ihracat rakamlarını bugün
saat 11’de açıklayacak.
İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul için oluşturduğu Mart ayı
enflasyon endeksleri bugün öğlen saatlerinde açıklanacak.
Hazine bugün 7 yıl vadeli değişken faizli tahvilin yeniden ihracı
için ihale düzenleyecek. Hazine, Çarşamba günü piyasaya toplam 6,75
milyar TL tutarındaki yüklü itfası öncesi yarın iki tane daha ihale
düzenleyecek.

Şirket Haberleri

Daha önce açıklanan 2Ç13 İMKB endeks değişiklikleri bugünden
itibaren geçerli olacak. İMKB30 endeksinde TTRAK'ın yerine TAVHL
endekse dahil edildilirken İMKB100 endeksinde ise BOYNR, RHEAG, CEMA,
TSPOR, KLGYO ve MNDRS'in yerine TATKS, YAZIC, TKNSA, PTOFS, AKSEN ve
ANELE endekse dahil ediliyor.
Katar gazetesi Gulf Times haberinde, Körfez bölgesi bankalarının
uzun dönemde büyümelerini sürdürebilmek ve yüksek getiriler elde
edebilmek için Türkiye ve Mısır gibi büyük nüfus ve potansiyel
barındıran ülkelerde yeni bankacılık varlıkları satın almak için
ilgilerinin devam ettiği belirtildi. Haberde birleşme ve satın
almalar için herhangi bir hedef bankanın ismi verilmese de, kalan
potansiyel adaylardan SKBNK ve geçtiğimiz hafta stratejik opsiyonların
değerlendirilmesi kararı açıklanan satışa koyulan TEKST için
beklentileri canlı tutacağını düşünüyoruz.İMKB yayınladığı yeni genelge ile sabah seansının açılış
saatlerinde sınırlı değişikliklere gitti. 5 Nisan’da uygulamaya
alınacak değişiklikler uyarınca normal seans işlemleri (sürekli
müzayede) 9:50 yerine saat 9:45’te başlayacak. Buna paralel olarak
açılış seansı fiyatı belirlenmesi de saat 9:45 yerine 9:40 ta
gerçekleşecek. Açılış seansı emirlerinin toplanması ise 15 dakika
erkene çekilecek ve saat 9:30 yerine 9:15’te başlayacak. İkinci
seans başlangıcı ve kapanış saatleriyle ilgili bir değişiklik
bulunmuyor.
Bugün nakit temettü ödemesi yapacak olan şirketler: (Bugün
yapılacak olan temettü ödemeleri ile İMKB30 endeksinin 332 puan
(%0,31) ve İMKB100 endeksinin 221 puan (%0,26) negatif etkileneceğini
hesaplıyoruz)
ARCLK’de hisse başına 0,525360TL brüt (0,456120 net) . Temettü
verimi %4,04. Referans fiyat 12,37 TL.
CIMSA’da hisse başına 0.7260TL brüt (0.6171 net) . Temettü verimi
%6,54. Referans fiyat 10,36 TL.
ISCTR’de hisse başına 0,1478364TL brüt (0,1256609 net) . Temettü
verimi %2,12. Referans fiyat 6,79 TL.
SAHOL’de hisse başına 0,10TL brüt (0,085 net). Temettü verimi
%0,92. Referans fiyat 10,77 TL. Ayrıca SAHOL tahtası Cuma günü
yapılan genel kurul sonrası teknik sorunlar nedeni ile geç yapılan
temettü açıklamasından dolayı bugün saat 10:30'a kadar işlemlere
kapalı olacak ve bu saatten sonra temettüsü düşülmüş biçimde işleme
açılacak.
HALKB seans kapanışından sonra yaptığı açıklamada daha önce 23
Mayıs'ta yapacağını duyurduğu hisse başına 0,3691792TL brüt (0,3138023
net) temettü ödemesinin tarihini 10 Nisan olarak değiştirdiğini
duyurdu.
YKBNK seans kapanışından sonra yaptığı açıklamada daha önce
açıkladığı hisse başına 0,06901TL brüt (0,05866 net) temettü
ödemesinin tarihini 8 Nisan olarak belirledi.
ASYAB Cumartesi günü yaptığı olağan Genel Kurul Toplantısında daha
önce duyurduğu hisse başına 0,0211111 TL brüt temettü ödemesinin,
Yönetim Kurulunun revize edilmiş teklifi doğrultusunda iptal
edildiğini ve 2012 yılı karının tamamen bünyesinde bırakılacağını
açıkladı.
TUPRS bugün saat 15:00’de olağan Genel Kurul Toplantısını yapacak.
Toplantı gündeminde 4 Nisan’da ödenmesi planlanan hisse başı 3,85 TL
brüt (3,27250 TL net) nakit temettü ödemesinin onaylanması bulunuyor."

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

metcezir
01-04-2013, 11:26
......Arkadaşlar günaydın cuma güne göre aşağı kademelrden biraz ucuza mal alınıp maliyetlenildi sanıyorum aşağı kademelrde maliyetlenme tamamlandığında cuma günü olduğu gibi üst kademlere doğru yol alacağını tahmin ediyorum nasıl olsa yolumuz uzun.ytd.

.....:super:....

rewoo
01-04-2013, 11:47
Derinlik verebilecek varmı arkadaşlar?

pyraz
01-04-2013, 11:53
alış satış kademeleri hemen hemen dengeli gidiyor.

metcezir
01-04-2013, 12:05
galiba bu satış işi ciddi
germen hiç yerinden kıpraşmıyor

vedatBORSA
01-04-2013, 12:30

........Bu hikaye bankanın ppdd 1.50 ye kadar gider nezaman iş ciddiye bindi pp/dd 1.60-170 kadar çıkar rakamdan değil pdp/dd bahsediyorum arkadaşlar.

rewoo
01-04-2013, 13:16
Rakam sizce tahminen neolur hocam ?

EDALCOVE
01-04-2013, 13:18
Nasıl hesapladıkları belli değil ama doğru hesap varsa Cuma iyi toplanmış. Bugün de aynısını yapıyorlar bence.

YTD.

http://www.hisseonerileri.net/imkb-para-girisi/imkb-en-cok-para-girisi-olan-hisseler-29-mart-2013-h8318.html

http://f1304.hizliresim.com/18/1/lp37t.png (http://bit.ly/c25MCx)

rewoo
01-04-2013, 14:19
Derinlik görebilen varmı arkadaşlar ?

metcezir
01-04-2013, 14:27
ALNTF Satış haberleri başlayıp satılıncaya dek beş direk dikmiş

Tekst ilk direğini yeni yapmış kaderi inşallah ALNTF benzerde yatırımcısına kazandırır

MedwiG
01-04-2013, 14:36
http://666kb.com/i/ccupbt6xtw8q6sa85.gif

rewoo
01-04-2013, 14:42
Teşekkürler MedWig usta

turapceyhan
01-04-2013, 14:47
sabahki tavan 1.58 direnç sanırım.1.57-1.58 İ GECERSE BUGÜN Tvan olur.ytd değildir.

bence
01-04-2013, 14:59
2,2 TL den önce hiiiiiiiiiiç kimse sattıramaz.

---------------------

bence
01-04-2013, 15:20
Mal toplamak için çoooooooooooook güzel hareketler bunlar.

hurkan
01-04-2013, 15:35
teknik kısa bir düzeltme öngörüyordu bakalım nereye kadar salacak

vedatBORSA
01-04-2013, 16:37
.....Böyle beklentili haberle giden hisseler genelde seans içinde teknik düzeltmesini yaparlar

kentkent
01-04-2013, 16:43
PD/DD daha 1de.alternatifinki 2. daha yolumuz uzun.

kentkent
01-04-2013, 16:53
adamın biri 1-1-1 aşağı çekmeye çalışıyor.amcam harekete geç kalmış herhalde aşağıdan almak istiyor.

metcezir
01-04-2013, 17:03
adamın biri 1-1-1 aşağı çekmeye çalışıyor.amcam harekete geç kalmış herhalde aşağıdan almak istiyor.

kapanışa hesabını keserler 158 üstü kapanış şık olur

turapceyhan
01-04-2013, 17:12
kapanışa hesabını keserler 158 üstü kapanış şık olur

adam yığdı kademelere malı bugün görmesi çok zor

MedwiG
01-04-2013, 17:24
http://666kb.com/i/ccutltmrhdhivrphh.gif

düşünen boğa
01-04-2013, 20:39
herkese iyi akşamlar;

yıllardır beklenen tekstilbank satışı tekrardan gündemde. kendi fikrimce bu sefer olmak zorunda çünkü bankacılık sermaye gerektiren bir sektör ve gsd holdingin bu sermayeyi koyması mümkün gözükmüyor. yurtdışı sermayeden türkiyede bankacılık yapmak isteyenler için tekstilbank son fırsat diyebiliriz. şuanda bu ölçekte satışa konu olabilecek bir tek habaş grubunun anadolubankı kaldı. diğerlerinde satış olması çok zor. fiyat konusunda ise alternatifbank bizim için çok iyi bir örnek oldu. mevcut durumda alternatifbankın piyasa değeri 635 milyon dolar tekstilbankın 350milyon dolar .
kendi fikrimce minumum %50 daha prim yapacaktır.
teknik olarak bakınca 1,65e kadar önü açık görünüyor.ardından 1,80 hedefliycekti. orda bir miktar haber akışlarına göre zaman geçirip 2,25 li fiyatlara kadar yolu var gibi görünüyor.

yatırım tavsiyesi değildirr
en güzel kar cepteki kardır

Realist34
01-04-2013, 21:56
http://www.isyatirim.com.tr/CAMIS_LT_isadatatable.aspx
temel değerler yolunun daha çok uzun olduğunu gösteriyor. ytd.

EDALCOVE
01-04-2013, 23:10
Daha önce de Doha Bank'ın favori banka olduğunu düşünüyorudum bunu destekleyecek bir haber...

---------------------

http://b1304.hizliresim.com/18/1/lpsw1.png (http://bit.ly/c25MCx)

http://www.tradewindsnews.com/finance/314759/gsd-mulls-bank-sale

Realist34
02-04-2013, 07:22
Günaydınlar ,, kağıtta çok fazla ky yok herhalde.. İyi birşey . Bol kazançlar , iyi günler .

erenaral
02-04-2013, 08:21
biraz doldursam diyorum. aşağıya gider diye de korkum var

rewoo
02-04-2013, 09:53
Derinlik görebilen varmı, güne nasıl başladık arkadaşlar ?

metcezir
02-04-2013, 10:09
Haftalıkta MACD ve RSI yeni bir yükselişi işaret ediyor inşallah haklı çıkarlar

http://tr.investing.com/equities/tekstilbank-technical?period=86400

KEKLİK
02-04-2013, 10:28
Haftalıkta MACD ve RSI yeni bir yükselişi işaret ediyor inşallah haklı çıkarlar

http://tr.investing.com/equities/tekstilbank-technical?period=86400

İNŞALLAH sayın metcezir:)

metcezir
02-04-2013, 10:31
Germen 31 mly almış oturmuş rahatına bakıyor

bulentt88
02-04-2013, 11:40
finans 2milyon 317 bin lot satmış , tera 910 bin lot gedik 669 bin lot almış bunlar en buyuk alıcılar

erenaral
02-04-2013, 11:46
bu gün yerinde sayacağı tuttu.Durum nedir verebilecek olan var mı?

metcezir
02-04-2013, 12:21
Yabancılar yerinden kıpraşmamış bir kıvılcım
filmi bir kaç gün kapalı gişe yapar

EDALCOVE
02-04-2013, 12:27
Kimsenin satmaya niyeti yok, sabah gelgel yapip bastilar ama gerilemedi bile.

Artik beklemedeyiz, once satis icin bir firmayi yetkilendirmesi sonra bir bankayla masaya oturma aciklamasi...

O kadar bekledim biraz daha bekleriz, havuc hala buyuk...

Nazdrovya
02-04-2013, 16:54
Ne oluyor arkadaşlar GSDHO daha iyi prim yapıyor gibi..

rewoo
02-04-2013, 17:16
Derinlik gören varsa paylaşırmısınız arkadaşlar neler oluyor bihaber kaldık

arcak69
02-04-2013, 17:19
Derinlik gören varsa paylaşırmısınız arkadaşlar neler oluyor bihaber kaldık

resmi nasıl yapıştırıyoruz yardımcı olursanız derinlik yollayacağım....

rewoo
02-04-2013, 17:23
altta mesaj yazdığın yerde fontların olduğu sırada en sağdan 3. işarete tıkla from computer i seç select files ile resmi seç ve yükle, sanırım olur ben daha önce denemedim şimdi farkettim dostum

arcak69
02-04-2013, 17:31
altta mesaj yazdığın yerde fontların olduğu sırada en sağdan 3. işarete tıkla from computer i seç select files ile resmi seç ve yükle, sanırım olur ben daha önce denemedim şimdi farkettim dostum

üzgünüm yapamadım

1,51 : 768.000 alıcı 1,52 : 710120 satıcı
1,50 : 414000 alıcı 1,53 : 462000 satıcı

5 kademe 2,3M alıcı 3,9 m satıcı

arcak69
02-04-2013, 17:33
Günlük 1. Seans 2.Seans

Kademe Analizi - TEKSTILBANK

FİYAT GRAFİK LOT % ALIŞ SATIŞ

1.54 534,375 3.65 534,375 0
1.53 3,455,876 23.57 2,538,066 917,810
1.52 5,303,046 36.17 2,462,082 2,840,964
1.51 4,713,419 32.15 1,746,425 2,966,994
1.50 653,317 4.46 0 653,317

7,280,948 7,379,085

AORT (ALIS) : 1.52 - AORT (SATIS) : 1.52 - AORT : 1.52
Toplam Lot : 14,660,033

Realist34
03-04-2013, 07:22
Bir kaç gün 1.50 - 1,54 aralığında dolaşması kalıcı bir yükseliş ve teknik olarak olumlu olur. Ytd.

accx
03-04-2013, 11:02
Gedik yatırım, gsd holding ve tekstilbank'ı aylık portföyüne ekledi

(03/04/2013 - 10:59:58)

bence
03-04-2013, 11:10
Gedik yatırım, gsd holding ve tekstilbank'ı aylık portföyüne ekledi

(03/04/2013 - 10:59:58)

Daha düne kadar GSDH nin belalısı olup,
yaklaşık 20 milyon lot GSDH yi 80 kuruşlar civarında satan bir aracı kurumdan
çok doğru kararlar beklememek lazım.

GTi
03-04-2013, 11:19
[QUOTE=bence;8630176]Daha düne kadar GSDH nin belalısı olup,
yaklaşık 20 milyon lot GSDH yi 80 kuruşlar civarında satan bir aracı kurumdan
çok doğru kararlar beklememek lazım.[/Q

Katılıyorum nezaman önerdiyse teride oluyor inş busefer önerdigi gibi olur

rewoo
03-04-2013, 11:21
Derinlik paylaşabilecek arkadaş varmı ?

MedwiG
03-04-2013, 11:25
http://666kb.com/i/ccwlhisupyha6pgcc.gif

GTi
03-04-2013, 11:49
03/04/2013 11:46
HİSSE DEĞERLENDİRMESİ-GEDİK YATIRIM, GSD HOLDİNG VE TEKSTİLBANK'I AYLIK PORTFÖYÜNE EKLEDİ

Gedik Yatırım, GSD Holding ve Tekstilbank'ı aylık portföyüne
ekledi.
Gedik Yatırım ( www.gedik.com ) konu ile ilgili raporunda, GSD
Holding'i1.80 TL hedef fiyat ve 'TUT' tavsiyesiyle, Tekstilbank'ı
ise 1.79 TL hedef fiyat ve 'TUT' tavsiyesiyle aylık portföyüne
eklediklerini bildirdi.
Raporda şu değerlendirme yapıldı:
"TEKST Potansiyel: %19 ÖNERİ: TUT Hedef Fiyat(TL) 1,79
Banka’nın aktif büyümesi 2012’de %5.4 ile %12.6 olan sektör
büyümesinin altında kaldı. 2012’de kredilerinde %6.3’lük büyüme
(sektör: %16.4) gerçekleştiren Banka’nın TL kredileri %11, döviz
kredileri %5 arttı. Kredi/Mevduat oranı %105.4’ten %98'e geriledi.
Mevduatını %8 artıran Tekstilbank’ın döviz mevduatı 2012 son
çeyreğinde %34 büyümeyle 646 milyon dolar ile toplam mevduatının
%43’ünü oluşturmaktadır. Tekstilbank’ın şube sayısı 44’dür.
Tekstilbank’ın sermaye yeterlilik oranı %16.5 ile sektör
ortalaması olan %17.9’un bir miktar altında olmakla birlikte BDDK
tarafından sektör için öngörülen %12 hedefinin üzerindedir. Banka’nın
takipteki kredilerinin toplam kredilerine oranı %4.9 ile %2.9’luk
sektör ortalamasının 2 puan üzerinde bulunmaktadır. Tekstilbank’ın net
faiz gelirleri 2012’de %26, toplam bankacılık gelirleri %18 artmıştır.
Net faiz marjını %5 civarında hesaplamaktayız. Bu oran da orta/küçük
bankalar ortalaması olan %5.4’ün altında bulunuyor. Net kar artışı %22
olmakla birlikte, özsermaye karlılığı %5 ile orta/küçük bankalar
ortalaması olan %14’ün oldukça gerisinde bulunmaktadır. Hisse, GSD
Holding’in muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi
stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla
çalışmalara başlanmasına karar verdiğini açıkladığı 27 Mart’tan bu
yana %38.5 prim yapmıştır. Hisse 1 Nisan 2012 kapanış fiyatı olan 1.51
TL ile, defter değerinin 1.1x seviyesindedir. İMKB’deki orta/küçük
ölçekli bankaların PD/DD ortalaması ise 1.2x dir. En güncel banka
satışı olan 66 şubeli Alternatifbank’ın Commercial Bank of Qatar’a
satışı, 30/06/2013 tarihli özsermayesi’nin 2 katı fiyat ile yapılacağı
açıklanmıştır. Alternatifbank ile Tekstilbank’ın 31/12/2012 itibarıyle
özsermayeleri sırasıyla 569 ve 573 mn TL’dir. Özsermaye büyüklükleri
birbirine yakın olmakla birlikte, Alternatifbank net faiz marjı ve
özsermaye karlılığını sırasıyla %6.9 ve %12.9 olarak hesaplamaktayız.
Bu oranlar Tekstilbank’ta sırasıyla %4.5 ve %4.9’dur. Dolayısıyla
olası bir satışta Tekstilbank’ın Alternatifbank’tan daha düşük bir
piyasa değeri/defter değeri oranı ile satılmasını daha olası
görüyoruz. Tekstilbank’ın en muhafazakar yaklaşımla orta/küçük
bankalar ortalaması (Alternatifbank hariç) ile satışının gündeme
gelmesi durumunda satış fiyatının yaklaşık 1.63TL olabileceğini
hesaplıyoruz. Öte yandan, satışın çoğunluk hissesi devri şeklinde
olacağı varsayımıyla oluşabilecek kontrol primi oranına bağlı olarak
satış fiyatının 1,79-1,96 TL/hisse aralığında olabileceğini
hesaplıyoruz.

GSD HOLDİNG

Potansiyel:% 50 ÖNERİ : TUT
Hedef Fiyat(TL) 1,80
GSD Holding’in konsolide ettiği bağlı ortaklıkları Tekstil Bankası
A.Ş.(%76,52), GSD Yatırım Bankası A.Ş. (%100), GSD Dış Ticaret A.Ş.
(%100), GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.
(%54,45), Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (%76,50) ve Tekstil
Factoring Hizmetleri A.Ş.(%89,09) dir. 30 Eylül 2012 tarihi
itibarıyla, konsolidasyona tabi bağlı ortaklıklardan Tekstil Bankası
A.Ş.’nin %23,46 (31 Aralık 2011: %23,46) ve GSD Denizcilik Gayrimenkul
İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %45,54 (31 Aralık 2011: %45,54)
oranındaki hisseleri halka açıktır.
Ağustos 2011’de Tekstil Finansal Kiralama A.Ş.’nin faaliyet konusu
gemi yatırımları ve işletmeciliği ve gayrimenkul yatırımları alanları
olarak ve şirket unvanı “GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve
Ticaret A.Ş.” olarak değiştirilmiştir. Haziran 2012’de GSD Dış Ticaret
A.Ş.'nin aracılı ihracat faaliyetlerine son verilmesi ve yeni faaliyet
alanlarının değerlendirilmesi için çalışma yapılması
kararlaştırılmıştır.
Şirket’in 27.03.2013 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, ana
hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası A.Ş. ile ilgili olarak bankacılık
sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi
stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla
gerektiğinde danışman firmalardan görüş ve destek almak da dahil olmak
üzere çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir.
GSD Holding’in mevcut (30/09/2012) özsermayesi 571 mn TL olup,
Şirket 300 mn TL’lik piyasa değeri ile defter değerinin %53’ü oranında
bir fiyatla işlem görmektedir. Tekstilbank’ın potansiyel satışı ile
ilgili bizim tahminimiz hisse başına 1,79 – 1,96 TL olabileceği
şeklindedir. Buna göre GSD Holding’e tahminimize göre 575 – 630 mn TL
aralığında bir nakit girişi mümkün görünmektedir.
Mevcut 1.20 TL fiyatı ve 0,53x PD/DD ile GSD Holding’in ucuz
olduğunu düşünüyor ve potansiyel bir Tekstilbank satışı senaryosunda
GSD Holding için Tekstilbank’tan gelecek ilave defter değerlerini 2,30
– 2,51 TL/hisse olarak hesaplıyoruz. 2008 yılına göre mevcut ortamın
daha olumlu olduğunu düşünüyor ve Tekstilbank’ın satış olasılığını o
tarihe göre daha yüksek buluyoruz. GSD Holding hisselerinin
Tekstilbank’a çok daha düşük fiyatla yatırım yapma fırdatı sunması
açısından da cazip buluyor ve portföy önerilerimize ekliyoruz."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

GTi
03-04-2013, 11:51
1,80 glemeden satın diyo riske giremyin kimse kalmasın biz 5.00 lardan verze. demekmi istiyor :)

Nazdrovya
03-04-2013, 12:04
.me yokmu kimsede ortaklar

Nazdrovya
03-04-2013, 12:05
Hissenin 1.64 'e yolculuğu başlamalı artık..

GTi
03-04-2013, 12:06
baktım 148 olmuş ne var ne yok destek attmı korktular yönü yukarı cevirdiler :)

Nazdrovya
03-04-2013, 12:07
.me ile derinlik paylaşacak kimse yok mu??

Nazdrovya
03-04-2013, 12:10
1.48 e kadar çok iyi silkelediler. İnşallah bizden düşenler olmamıştır..

rewoo
03-04-2013, 12:13
coin i olan varsa paylaşması çok makbule geçer arkadaşlar

Realist34
03-04-2013, 12:34
1,48 e destek alımı yapacaktım vermediler, ne yapalım elimizdeki le devam şimdilik ;)

pyraz
03-04-2013, 14:27
bugünlerde tekstilbankın satışını yapacak aracı kurum açıklanırsa çok iyi olacak zira hisse bu seviyelerde patinaj çekmeye başladı.

Y.T.D.

rewoo
03-04-2013, 14:55
Derinlik verebilecek varmı arkadaşlar ? (MedWig usta şimdiden teşekkürler sana)

MedwiG
03-04-2013, 15:04
Derinlik verebilecek varmı arkadaşlar ? (MedWig usta şimdiden teşekkürler sana)

http://666kb.com/i/ccwr1cuthc43mgni4.gif

DOMEL
03-04-2013, 15:23
http://img199.imageshack.us/img199/3210/tekstil.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/199/tekstil.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

rewoo
03-04-2013, 15:32
abi kağıt alıyor başını gidiyor forumda kimse yok :)

Bir coin yok, bir de canlı görsek trade işe yarayacak ama önümüzü görmeden iş yapıyoruz yaa :S

kayserili38
03-04-2013, 15:36
abi kağıt alıyor başını gidiyor forumda kimse yok :)

Bir coin yok, bir de canlı görsek trade işe yarayacak ama önümüzü görmeden iş yapıyoruz yaa :S

vardır birileri kimeleri aşağı düşsede alsak derdinde kimeleride milleti uyandırmama derdinde

pyraz
03-04-2013, 15:36
sabır sabır ya sabır

cekom
03-04-2013, 15:37
Sessizlik iyidir güzeldir. Bir ki üç tıpppppp

KEKLİK
03-04-2013, 15:39
sessizlik iyidir güzeldir. Bir ki üç tıpppppp

bencede:)

DOMEL
03-04-2013, 15:49
http://img35.imageshack.us/img35/3210/tekstil.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/35/tekstil.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)