PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16

nerkan
29-04-2013, 17:11
Kafamıza vura vura mal mı almaya çalışıyorlar, yoksa mal mı boşaltıyorlar ,bilen kazanacak

bence
29-04-2013, 17:18
DARISI BİZİM BANKANIN BAŞINA

cbq'nun alternatıf bank hısselerını devralması ıslemlerı ıcın rekabet kurulu'na basvuruldu

rekabet kurulu'nun (rk) web sıtesınde konuya ılıskın olarak asagıdakı
acıklama bulunuyor:

ıslemın nıtelıgı : Devralma
pazar : Bankacılık sektoru

fırmalar : The commcrcıal bank of qatar
anadolu endustrı holdıng a.s
anadolu motor uretım ve pazarlama a.s
efes pazarlama ve dagıtım ve tıc. A.s
ozılhan sınaı yatırım a.s.
Celık motor tıcaret a.s.
Alternatıf bank a.s.

Bıldırımde bulunan taraf(lar)ın, ıslemın kapsamı ıle ılgılı acıklamalarına
asagıda yer verılmektedır :

Planlanan ıslem, alternatıf bank a.s. Hısselerının %70.84'unun the conımercıal
bank of qatar tarafından anadolu endustrı holdıng a.s. Ve grup sırketlerınden
devralınmasıdır.

-matrıks-

kabara
29-04-2013, 17:27
Kafamıza vura vura mal mı almaya çalışıyorlar, yoksa mal mı boşaltıyorlar ,bilen kazanacak

hacim e bakan bunu rahatlıkla çözer. şık 1 . tekst kafaya vurmaya bile korkuyorlar

erenaral
30-04-2013, 11:07
Durumlar nedir?

KEKLİK
30-04-2013, 11:15
[QUOTE=MedwiG;8737878]http://666kb.com/i/cdny5uwrnph4s6fk1.jpg:)herkese günaydın

GTi
30-04-2013, 11:16
Durumlar nedir?

Durum tekstil gsd ye göre daha iyi durumda düşüşten tekstil fazla etlilenmedi..

unreal11
30-04-2013, 11:40
Tekkeyi bekleyen Çorbayı içermiş ..diyor atalarımız yalan olcak hali yok yaaa:))

GTi
30-04-2013, 13:20
Tekstilin maşallahı var nazar degmez inş...

KEKLİK
30-04-2013, 14:31
[QUOTE=MedwiG;8739168]http://666kb.com/i/cdo3e67ibn0h2o401.jpg:)

arcak69
30-04-2013, 14:39
http://www.borsagundem.com/haber/Satis-hikayesi-olan-15-sirket-/142922-12

KEKLİK
30-04-2013, 16:50
Buradan geri geleceğini düşünen varmı:)http://http://www.matriksdata.com/forjavamatriks/JavaTA/JavaTA.asp

kabara
30-04-2013, 17:14
Buradan geri geleceğini düşünen varmı:)

emeklilik fonlarının iştahı devam ettikçe hareket yapacakları kadememeler de gittikçe sınırlanıyor.normalde gsdho 1,33 değdiğinde bizimde 1,54 test etmemiz gerekirdi bir önceki hareketinden yola çıkarak ancak 1,59 dan döndü dün. iştah oldukça yukarı.
haber gelmeden maxımum 1,8 ler olabilir bence

kabara
30-04-2013, 17:18
bu emeklilik fonları sanki bir koku almışçasına altarnatif in satış sürecinde de deliğibi mallanmışlar dı

KEKLİK
30-04-2013, 18:23
bu emeklilik fonları sanki bir koku almışçasına altarnatif in satış sürecinde de deliğibi mallanmışlar dıİNŞALLAH kokunun ardından ziyafet çıkar:)

KEKLİK
02-05-2013, 10:51
http://666kb.com/i/cdpyys3fbtaptb58h.jpg[/QUOTE:)herkese günaydın

Nazdrovya
02-05-2013, 11:25
Yine silkeleme mi yapıyorlar..

KEKLİK
02-05-2013, 11:31
Yine silkeleme mi yapıyorlar..sayın Nazdrovya sizin daha iyi ifade edeceğinizden eminim.Naçizane düşüncem bakın diğer kağıtlar uçuşa geçti onlarıda kaçırmayın bize sonra gelirsiniz mi? diyorlar acaba tabi ki buralarda bulursanız?şahsi düşüncemdir yatırm tavsiyesi olamaz.

Nazdrovya
02-05-2013, 11:41
Bende size aynen katılıyorum. Borsa artıyor. Hissede düşecek gibi bir hava yaratıp mal topluyorlar..

RGU14
02-05-2013, 11:57
Arkadaşlar günaydın,

Bu topikte 2 yada 3 isim resmen birilerinin hizmetinde, dikkatli olun.

Ben 2 isim tespit etttim. NA....., ST......

Kimseyi zan altında bırakmıyorum ama yorum ve yönlendirmeleri çok bariz. Yanıltıcı yazıları devam ettikçe yukarıdaki harflerin yanına ilave harfler ve yeni isimler gelecek.

Tespitlerimi ispat edince topik yönetimine şikayet edeceğim.

Hepimize iyi haftalar.

Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

KEKLİK
02-05-2013, 12:31
Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

yükseleceğine inanmadığım hissede işim olmaz.siz düşeceğine inanıyorsanız sebeb gösterin istifade edelim.yatırım tavsiyesi değildir.kimseyi etkileyebilecek tecrübeye sahip de değilim emekleme aşamasında olduğumu düşünüyorum

hakancans35
02-05-2013, 12:40
bence bu hissedeki en büyük beklenti GSDHO den kurtulacak olması ve sürekli büyüyecek olmasıı..yani zihniyet değişiyorr

Oğuz
02-05-2013, 13:00
Tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.Nasıl yanıltılıyoruz? Bu hisse çıkmayacağı halde çıkacak dedikleri için mi? Tam tersine çıkacağı halde çıkmayacak dedikleri için mi? Eğer 1.si ise bizi hisseyi satın diye uyarıyorsunuz. O zaman çok yardımseversiniz. Böyle ise diğer hisselerde de küçük yatırımcıya uyarma görevinizi yerine getiriyor musunuz?

Nazdrovya
02-05-2013, 13:26
Sayın RGU14,

İsimleri açıklarsanız sevinirim. Çünkü zan altında kalmaya başladım. Ben normal bir küçük yatırımcıyım. Nasıl ispatlanır bilmem ama gerçekten öyleyim. Bu forumda kimse kimsenin lafıyla işlem yapacak değildir heralde...

Bu arada bu tür yazılardan ziyade hissemiz ile ilgili yorumlar herkes için daha yapıcı olacaktır.

butcher
02-05-2013, 14:00
Arkadaşlar kimse kimseyi üzmesin, 2 yıldır hissede ve gsdho dayım, 3 aydır bu topiğin takibindeyim, kimse kara cahil değil o böle dedi satayım şu şöle dedi alayım...yok böle bi şey...topiği ve Gsdho topiğini 2 saat okuyun kimlerin etkili,doğru fikirler verdiğini anlarsınız...Emeği geçenlere tşk eder, ky ya hayırlı bol kazançlar dilerim.Saygı ile...

Sent from my GT-I9100 using hisse.net mobile app

butcher
02-05-2013, 14:01
Arkadaşlar kimse kimseyi üzmesin, 2 yıldır hissede ve gsdho dayım, 3 aydır bu topiğin takibindeyim, kimse kara cahil değil o böle dedi satayım şu şöle dedi alayım...yok böle bi şey...topiği ve Gsdho topiğini 2 saat okuyun kimlerin etkili,doğru fikirler verdiğini anlarsınız...Emeği geçenlere tşk eder, ky ya hayırlı bol kazançlar dilerim.Saygı ile...

Gsdho 3 dır 2 yıl Tekst için

hakancans35
02-05-2013, 14:23
1,72 üstü kalırsak birşeyler olacak gibi

Nazdrovya
02-05-2013, 14:50
Hisseye artık yeni haberler lazım. Bugün gelseydi şu haberlar ne güzel olurdu.

Nazdrovya
02-05-2013, 14:59
Yapılan hareketler çok akıllıca. Tahta yapıcı açıkça bu hisse yükselmiyor gidin başka hisse alın diyor.

Yükselince basıyorlar. Çok güzel bir strateji..

Nazdrovya
02-05-2013, 15:05
.me var mı arkadaşlar

Nazdrovya
02-05-2013, 15:15
1.73 ün kırılması lazım artık. YTD.

göztepeli
02-05-2013, 16:00
tekstilde emeklilik fonları 7,134 milyon olmuş....acaba hangi emeklilik fonları alım yapıyor....bilgisi olan varmı

Nazdrovya
02-05-2013, 16:28
Şu aralarda KAP 'a bir haber düşerse spek 'i görürüz. Hisse ne zaman kafa kaldırsa aşağıya bastılar. Oh ne güzel valla...

RGU14
02-05-2013, 16:34
Nasıl yanıltılıyoruz? Bu hisse çıkmayacağı halde çıkacak dedikleri için mi? Tam tersine çıkacağı halde çıkmayacak dedikleri için mi? Eğer 1.si ise bizi hisseyi satın diye uyarıyorsunuz. O zaman çok yardımseversiniz. Böyle ise diğer hisselerde de küçük yatırımcıya uyarma görevinizi yerine getiriyor musunuz?

Sayın Oğuz ve diğer ortaklarım,

Ben, eğer satış işlemi iptal olmazsa hissenin yükseleceğini düşünüyorum ama ne hikmetse hisse yükseldiğinde veya yükselmeye başladığında birileri çıkıp süper olacak, öyle olacak, böyle olacak diyor ve hisse hooop geri.

Buda bana acaba pazarlama faaliyeti mi var diye düşündürüyor. Şuan hissedeyim ve iyimserliğimi koruyorum.

İspat ettiğimde emin olun isimleri yazacağım.

Ayrıca gördüğüm ve takip ettiğim tüm hisselerde bunu yapıyorum.

msozden
02-05-2013, 17:06
ŞUAN BU HİSSEYİ ^^ Bu başlığı şu anda 30 kişi okumaktadır. (7 üye ve 23 ziyaretçi)
msozden, bence, göztepeli, mehmet07, metto, Nazdrovya, rewoo^^

BURDA BUKADAR KİŞİ VAR BU KİŞİLERMİ YÖN VERCEK BEN INANMIYORUM BOYLE BİŞEYE,

Sayın Oğuz ve diğer ortaklarım,

Ben, eğer satış işlemi iptal olmazsa hissenin yükseleceğini düşünüyorum ama ne hikmetse hisse yükseldiğinde veya yükselmeye başladığında birileri çıkıp süper olacak, öyle olacak, böyle olacak diyor ve hisse hooop geri.

Buda bana acaba pazarlama faaliyeti mi var diye düşündürüyor. Şuan hissedeyim ve iyimserliğimi koruyorum.

İspat ettiğimde emin olun isimleri yazacağım.

Ayrıca gördüğüm ve takip ettiğim tüm hisselerde bunu yapıyorum.

bozona
02-05-2013, 18:29
banka hisseleri bugun show yaptı sen utanmadan bırde eksıye gırıyorsun 1.70 uzerınde ver baskıyı spek efendı kedıller uyanmasın demı bankalar altın çagını yasarken herkesın gozu turkıyede ıken sen suan hıckımse ıle gorusmuyorsun hımm 2008 krızınde banka zaten satılmazdı spek efendı herkese yedırmeyecegım dıyorsun bunu ama asagıda bekleyende cok haberın olsun yazmayalım dedık ama bugun sirazeyı kacırdın bu kadar nıyetını bellı etme sana bu malları nerden teslım edecegımı çok ıyı bılıyorum hemde pek yakında ıstedıgın kadar çırpın şu bılancoyuda gonder ıstersen birazda bılanço fıyatlansın hep bana yok bırazda hep bıze olsun:)
ytd...

MedwiG
02-05-2013, 18:38
Bugün yapılan işlemler : Net Alıcı & Satıcı Aracı Kurumlar :

http://666kb.com/i/cdqavsls6nyuexnuk.jpg

haytaci
03-05-2013, 00:16
Bugün yapılan işlemler : Net Alıcı & Satıcı Aracı Kurumlar :

http://666kb.com/i/cdqavsls6nyuexnuk.jpg

thanks Medgiw

Nazdrovya
03-05-2013, 08:54
DEALTALK-Gulf expansion push buoys Middle East banking M&A - REUTERS Wed May 1, 2013 7:30pm IST
* Gulf Arab banks seeking to expand regionally

* Intense competition, high liquidity prompting move

* Regional banks targeting assets of foreign lenders

* Bankers see more deals coming out of Egypt, Turkey

By Dinesh Nair and David French

DUBAI, May 1 (Reuters) - For years, Dubai's top bank Emirates NBD (ENBD) relied on its home base and cosy relationship with leading government-related entities in the emirate to drive profit growth.

That strategy underwent an abrupt shift late in 2012 when the bank agreed to buy the Egyptian operations of French lender BNP Paribas for $500 million, securing a foothold in Egypt and diversifying a business hit hard by debt problems at the Dubai state-linked firms it banked heavily.

"If you want to be a truly regional bank, you need to be in Saudi Arabia, Egypt and the United Arab Emirates," said Chief Executive Rick Pudner on a recent results call, adding that the bank's plans to grow by acquisitions would continue even after his departure at the end of this year.

ENBD is among a growing list of banks in the Gulf Arab region which, flush with liquidity and backed by sound capital bases, are reviving mergers and acquisitions in the financial sector - an industry which until last year had seen little action since the 2008 credit crisis.

Deals worth nearly $6 billion were agreed by finance firms in 2012, a substantial jump from $800 million in 2011 and accounting for 27 percent of overall activity in the Middle East last year, according to Thomson Reuters data. The sector was only slightly behind telecommunications, which led the way with 30 percent of activity.

The resurgence of financial M&A looks set to continue this year as eager buyers are met by willing sellers.

"Pressure to reduce risky portfolio assets and deleveraging requirements of Western banks have been key factors for the increased activity we have seen in the financial sector," said Wadih Boueiz, a managing director at Bank of America Merrill Lynch and co-head of the U.S. lender's corporate and investment banking for the Middle East and North Africa (MENA).

"That's a theme which is likely to continue, especially if the European situation does not improve."

CATALYSTS

Heightened deal activity has been driven by disposals from Western financial institutions under pressure to raise capital levels in the post-credit crunch regulatory clampdown.

Political turmoil triggered by Arab Spring uprisings has accentuated the desire to exit such non-core assets, reducing valuations and creating rare opportunities for well-capitalised Gulf names to expand into neighbouring countries at good prices.

"Egypt has historically been a very difficult market to enter due to a lack of new licences issued and the prohibitively high valuations," said Nabil Lahham, partner at Perella Weinberg Partners, which advised ENBD on its Egyptian acquisition.

Egyptian deals in the past were often done between four and six times book value but valuations were now closer to the levels normally seen in the Middle East, he said.

Qatar National Bank's (QNB) $2 billion purchase of Societe Generale's Egyptian unit, one of the largest financial deals in MENA in 2012, came at two times book value.

Bankers expect more deals to follow, in Egypt and elsewhere.

Top of the list are Credit Agricole's 61 percent stake in Credit Agricole Egypt and Italian bank Intesa Sanpaolo's 70 percent stake in Bank of Alexandria . No formal process has begun for either sale.

"The larger the country, particularly in terms of population, the greater the attraction for retail banks to be present. So Egypt, for example, with a population of around 80 million, is a compelling opportunity for some banks," said Klaus Froehlich, Morgan Stanley's MENA investment banking head.

In Turkey, a 75 percent stake in small lender Tekstilbank has been put on the block by parent GSD Holding with interest seen mainly from Gulf Arab lenders.

Bankers are also awaiting the announcement of a mandate for the sale of National Bank of Greece's Turkish arm Finansbank, one of the best-run banks in the country, despite the Greek lender saying it was in no rush to sell.

Turkey's growth prospects and cultural affinity with the region has made it one of the top destinations for Gulf banks to expand. Net interest margins at Turkish lenders are above the 4 percent level, higher than 2.8-2.9 percent for Gulf-based banks, according to BofA's Boueiz.

"Banks in the region are keen to deploy capital in markets that have higher returns and growth prospects," he said.

This makes Europe and the United States much less attractive for Gulf banks.

"You aren't going to see the rescue deals of 2007-8, where you saw Gulf money go into the likes of Citi," said Richard Rollinshaw, partner at PwC, pointing to the big losses suffered by Abu Dhabi Investment Authority on its capital injection into the U.S lender.

"When everything cleans itself out in places like Spain, they may look at it but only when there's clarity on the downside risk."

LEADING THE WAY

Qatar's QNB is probably the most acquisitive Gulf Arab lender. After securing stakes in banks in Egypt, Libya, the UAE and Iraq, it is scouting for a majority stake buy in a top 10 Turkish bank.

Commercial Bank of Qatar agreed to buy a 70.8 percent stake in Turkish lender Alternatifbank in March, while Kuwait's Burgan Bank, which bought the Turkish arm of Greece's EFG Eurobank last year, is looking for more assets in Egypt.

Other regional banks, such as National Bank of Abu Dhabi , National Bank of Kuwait, Dubai's Mashreq , Abu Dhabi's First Gulf Bank, Morocco's Attijariwafabank and Lebanon's Audi Bank are all keen on expanding through acquisitions, bankers said.

However, while cross-border M&A will be the target of bigger players, bankers said there was plenty of scope, and need, for smaller lenders to consolidate within their home markets.

Most of the Gulf is significantly overbanked - the UAE has 51 banks in a nation of 5 million people, and Qatar has 18 despite the largest player having over 20 percent market share.

Bahrain's central bank has been pushing tie-ups for Islamic banks badly hit by a real estate bubble. The largest so far was the purchase by National Bank of Bahrain and a local fund of a 51.6 percent stake in Bahrain Islamic Bank in March.

Mergers in the Gulf are complex though as powerful local families who are majority shareholders are typically reluctant to give up control. There is a long list of failures, such as the collapse of a tie-up between Qatar's Al Khalij Commercial Bank and International Bank of Qatar in June 2011.

"The market certainly welcomes more banking consolidation locally. But, some combinations, which potentially would have made good sense, haven't happened because of a lack of willingness to lose control," said Froehlich. (Editing by Susan Fenton)

EDALCOVE
03-05-2013, 09:17
Gündemin ne kadar yoğun olduğunun ve Tekstil bank'ın ne kadar gündemde olduğunun bir ispatı daha! Teşekkürler Nazdrovya

kaunnas
03-05-2013, 09:23
ne yazıyo burda anlayan özetleyıversin

Nazdrovya
03-05-2013, 10:20
.me paylaşım ekranı linki var mı?

Nazdrovya
03-05-2013, 10:33
Artık 1.80 bandına çıkmalı diye düşünüyorum. Sizler ne dersiniz??

bence
03-05-2013, 10:45
Artık 1.80 bandına çıkmalı diye düşünüyorum. Sizler ne dersiniz??

Bir türlü gerçek değerine çıkamadı,
zira bugüne değin tek ve dişe dokunur alıcı, Emeklilik Fonları oldu.
Benim beklentim, satış konusunda koku almış istikrarlı bir yabancı alımı olana kadar
buralarda dolanır.
Ancak dün GSDH de az da olsa 721 000 lotluk CREDİT SUISSE M den yabancı alımı vardı,
inşallah devam eder.
O zman TEKSTİLe de olumlu yansır.

Nazdrovya
03-05-2013, 10:55
.me yokmu??

Nazdrovya
03-05-2013, 10:59
Bir babayiğit gelsede 1.73 e kadar kaldırsa ne güzel olur..

KEKLİK
03-05-2013, 11:02
herkese günaydınhttp://666kb.com/i/cdqzqgyatlt8vllq9.jpg[/QUOTE]

Nazdrovya
03-05-2013, 11:46
Bnp Paribas dan haber bekliyoruz. Kimlerle görüşüyorlar acaba..

göztepeli
03-05-2013, 12:18
DUBAI: Yıllardır, Dubai'nin en büyük bankası Emirates NBD (ENBD) kendi ana üs ve kâr artışı sürücü emirlik önde gelen devlet bağlantılı kuruluşlara ile rahat ilişki dayanıyordu.

Bu strateji bel bağladı Dubai devlet bağlantılı firmaların borç sorunları sert vurdu banka Mısır'da bir dayanak sağlanmasına ve iş çeşitlendirilmesi, $ 500 için Fransız bankası BNP Paribas Mısır işlemleri satın almayı kabul 2012 yılında geç ani bir değişim yapıldı ağır.

"Eğer gerçekten bölgesel bir banka olmak istiyorsanız, Suudi Arabistan, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak gerekir," İcra Kurulu Başkanı Rick Pudner satın büyümesi bankanın planları bile devam edeceğini sözlerine ekledi, yeni bir sonuç araması söyledi Bu yılın sonunda onun ayrılmasından sonra.

ENBD Körfez Arap bölgesinde bankaların büyüyen bir liste arasında olan, likidite ile yıkayın ve güçlü sermaye üsleri tarafından desteklenen, finans sektöründe birleşme ve satın almalar canlandırıcı vardır - bir endüstri Geçen yıl 2008 kredi krizinden bu yana küçük bir hareket görmüştü kadar .

Yaklaşık $ 6 milyar değerinde Fiyatları 2012 yılında finans firmalar tarafından kabul edildi, Thomson Reuters verilerine göre önemli bir 2011 yılında 800 milyon dolar civarında gelen atlama ve Ortadoğu'da son bir yıl içinde genel faaliyet yüzde 27 için muhasebe,. Sektör faaliyetlerinin yüzde 30 ile öncülük telekomünikasyon, sadece biraz oldu.

Mali M & A istekli alıcı istekli satıcılar tarafından karşılandığı gibi bu yıl devam edecek gibi görünüyor. Dirilişi "Riskli portföy varlıkları ve Batı bankalarının kaldıraç azaltma gereksinimlerini azaltmak için Basınç biz finans sektöründe gördük aktivite artışı için önemli faktörler olmuştur," Wadih Boueiz, bir yönetme Amerika Merrill Lynch Bank of yönetmen ve ABD'nin eş başkanı Orta Doğu ve Kuzey Afrika (Mena) için borç veren kurumsal ve yatırım bankacılığı. "Bu Avrupa durumu düzelmezse, özellikle devam edecek bir tema var."

KATALİZÖRLER

Artan anlaşma aktivite sonrası kredi krizi düzenleyici önlem sermaye düzeylerini yükseltmek için baskı altında Batılı finans kuruluşlarından satışı ile tahrik edilmiştir.

Arap Baharı ayaklanmaları tetiklediği siyasi kargaşa değerleme azaltılması ve iyi fiyatlarla komşu ülkelere genişletmek için iyi harf Körfez adları için nadir fırsatlar yaratarak, bu tür temel olmayan varlıkların çıkmak arzusu vurgulu vardır.

"Mısır tarihsel verilen yeni lisanslar ve yasaklı yüksek değerlemeler bir eksikliği nedeniyle girmek için çok zor bir pazar olmuştur," Onun Mısır alımından ENBD etmek gerektiğini söylüyor Nabil Lahham, Perella Weinberg Partners ortağı söyledi.

Geçmişte Mısır fırsatlar genellikle dört ila altı kez defter değeri yapılır, ancak değerleme yakın normal Ortadoğu'da görülen seviyelere geçti edildi, dedi.

Societe Generale en Mısır birimi, 2012 yılında Mena en büyük finansal fırsatlar biri Katar Ulusal Bankası (QNB) 2 milyar dolarlık satın alma, iki kez defter değeri geldi. Bankacılar Mısır ve başka yerlerde, takip etmek daha fazla fırsatlar bekliyoruz.

Listenin başında Credit Agricole Mısır ve İskenderiye Bank of İtalyan bankası Intesa Sanpaolo yüzde 70 hissesini de Credit Agricole en yüzde 61 hissesini vardır. Resmi bir işlem ya satılık başladı.

"Daha büyük, özellikle nüfus bakımından ülke, büyük perakende bankalar için cazibe mevcut olması. Mısır, örneğin, 80 milyon civarında bir nüfusa sahip, bazı bankalar için cazip bir fırsat Yani, "Klaus Froehlich, Morgan Stanley'in Mena yatırım bankacılığı başkanı söyledi.

Türkiye'de, küçük borç veren Tekstilbank yüzde 75 oranında hissesini Körfez Arap kredi ağırlıklı olarak görülen ilgi ile ana GSD Holding tarafından blok koymak olmuştur.

Bankacılar da satmak için hiç acele olduğunu söyleyerek Yunan borç veren rağmen, Yunanistan'ın Türk kolu Finansbank, ülkenin en iyi işletmesi bankalarından biri National Bank of satılık görev duyuru bekliyor.

Türkiye'nin büyüme beklentileri ve bölge ile kültürel yakınlık bu Körfez bankalara genişletmek için en iyi yerlerinden biri haline getirmiştir. Türk kredi Net faiz marjları BofA en Boueiz göre, Körfez merkezli bankalar için daha yüksek 2,8-2,9 yüzde, yüzde 4 seviyesinden bulunmaktadır.

"Bölgede Bankalar daha yüksek getiri ve büyüme beklentileri var piyasalarda sermaye dağıtmak için istekli" dedi. Bu Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri çok daha az çekici Körfez bankalar için yapar.

"Sen Körfez para Citi ve seviyor gitmek gördüm nerede, 2007-8 ve kurtarma fırsatlar görmek için gidiş değildir," Richard Rollinshaw, PwC de ortak kendi Abu Dabi Yatırım Otoritesi uğradığı büyük kayıplara işaret etti ABD borç veren içine sermaye enjeksiyonu.

YOL AÇAN

Katar'ın QNB muhtemelen en açgözlü Körfez Arap borç veren olduğunu. Mısır, Libya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Irak bankaları hisselerini güvence sonra bir ilk 10 Türk bankası çoğunluk hissesini satın almak için izcilik edilir.

Katar Ticaret Bankası geçen yıl Yunan EFG Eurobank, Türk kolu satın Kuveyt Burgan Bank, Mısır'da daha fazla varlık arıyor iken, Mart ayında Türk kredi Alternatifbank bir 70,8 oranında hissesini satın almak için kabul etti.

Gibi Abu Dabi Ulusal Bankası, Kuveyt Ulusal Bankası, Dubai'nin Mashreq, Abu Dabi'nin Birinci Körfez Bankası, Fas'ın Attijariwafabank ve Lübnan'ın Audi Bankası gibi diğer bölgesel bankalar, tüm satın almalar yoluyla genişleyen düşkün, bankacılar dedi.

Sınır ötesi birleşme ve satın alma büyük oyuncular hedefi olacaktır Ancak, bankacılar var kapsam bol ve kendi pazarlarında içinde birleştirmek için küçük kredi için, gerektiğini söyledi.

Körfez çoğu önemli ölçüde öbekli bitti - BAE 5 milyon kişilik bir ülkede 51 banka vardır ve Katar yüzde 20 pazar payı üzerinde sahip en büyük oyuncu rağmen 18 vardır.

Bahreyn merkez bankası İslami bankalar kötü bir gayrimenkul balonu çarptı için tie-up bastırıyor. En büyük şimdiye kadar Ulusal Bahreyn Bankası ve Mart ayında Bahrain Islamic Bank bir 51.6 hissesini yerel bir fon tarafından satın alma oldu.

Hakim ortakları olarak güçlü yerel aileler genellikle kontrol vazgeçmek isteksiz olsa Körfezi'nde Birleşme karmaşıktır. Bu çöküşü gibi hataları uzun bir liste var, tie-up Haziran 2011'de Katar'ın Al Khalij Ticaret Bankası ve Katar International Bank arasında bir.

"Piyasa kesinlikle yerel olarak daha fazla bankacılık konsolidasyon ağırlıyor. Ama, potansiyel olarak iyi bir mantıklı olurdu bazı kombinasyonlar, çünkü kontrolü kaybetmeye istekli bir eksikliği oldu değil, "Froehlich dedi.

İŞTE SİZE DÜN PENİNSULA GULF GAZETESİNDE YAYINLANAN MAKALENİN ÇEVİRİSİ..(katar gazetesi),,,,,

göztepeli
03-05-2013, 12:27
1 nisan dan bu yana emeklilik yatırım fonlarına malı alan AKBANK.....YANİ BİR Zamanlar bnp pariba-ak bankası vardı...hatırlarmısınız bir yatırım bankası idi..şimdilerde varmı bilmiyorummm. yani emeklilik fonlarına alımlar saglam yerden geliyor....ve tek koldan geliyor.....bu iş bitmiş.......yürü akbank kim tutar seni.....

göztepeli
03-05-2013, 12:30
bankanın adı bnpakdresner idi.türk alman fransız ortaklı...

göztepeli
03-05-2013, 12:31
İSTANBUL - Akbank ile BNP Paribas, Societe Jovacienne de Participations ve Dresdner Bank AG arasında, dün tarihinde imzalanan ''''Hisse Satış ve Satınalma Sözleşmesi''''ne göre, satış işlemi toplam 57 milyon 294 bin euro bedel karşılığında, yetkili kurulların nihai onayının ardından gerçekleştirilecek. 1985 yılında Akbank ve BNP Paribas ortaklığı ile kurulan banka, 1988 yılında Dresdner Bank''ın da iştirakiyle BNP-Ak-Dresdner ismini almıştı. BNP-Ak-Dresdner Bank''ta daha önce Akbank''ın yüzde 40, Banque National de Paris Paribas ve Dresdner Bank''ın toplam yüzde 60 hissesi bulunuyordu. Toplam aktif büyüklüğü 263 milyon (Eylül 2004) olan bankanın

Nazdrovya
03-05-2013, 13:59
Dikkat ederseniz son birkaç yıldır İstanbul' un finans merkezi haline gelecek olmasından bahsediliyor. Bence bu konu çok önemli ve herşeyin odak noktası. Dünyada kaç tane finans merkezi var bir araştırın. Finans merkezleri arasında İstanbul'un ilk 5 'e girmesi hedefleniyor.

Şimdi biraz düşünün: Ortadoğuya açılan en yakın finans merkezinde bir banka sahibi olmak? ...(Merkez Bankası ve diğer bankalar bile merkezlerini İstanbula taşırken..)

İşte bu gibi nedenler Ortadoğudaki birçok büyük bankanın veya şirketlerin iştahlarını kabartanlar. Büyüklerin büyüklüklerini devam ettirmek isteleri, küçüklerinse daha da büyüme iştahları...

Şimdi düşünün bir bakalım Türkiyede satışa uygun ve satış tabelası asılan kaç banka kaldı.... Y.T.D.

KEKLİK
03-05-2013, 17:51
http://666kb.com/i/cdr9ysgzg8om6c7r5.jpg[/QUOTE]kapanış

bepanten
03-05-2013, 20:08
iyi düzeltmeler bunlar..güç kazanıyor gibi..hatırlayın ilk çkış öncesi hareketleri..Turgut bey kesin start verdi gibi..
keşke şu yıllardır üzdüğü yatırımcılarına jesti büyük olsa ve bıktırmadan olsa...
yatırım tavsiyesi değildir..

hayalperest07
04-05-2013, 07:52
takas ların son hali, cuma ünü dahil gören varsa yapıştırabilirmi.....emeklilik fonları ne yaptı....

metcezir
04-05-2013, 21:52
takas ların son hali, cuma ünü dahil gören varsa yapıştırabilirmi.....emeklilik fonları ne yaptı....

http://n1305.hizliresim.com/19/4/mrrzg.jpg

Nazdrovya
05-05-2013, 19:08
05.05.2013 - Gedik Yatırım

Tekstilbank Potansiyel: %6 ÖNERİ: TUT

Banka’nın aktif büyümesi 2012’de %5.4 ile %12.6 olan sektör büyümesinin altında kaldı. 2012’de kredilerinde %6.3’lük büyüme (sektör: %16.4) gerçekleştiren Banka’nın TL kredileri %11, döviz kredileri %5 arttı. Kredi/Mevduat oranı %105.4’ten %98'e geriledi. Mevduatını %8 artıran Tekstilbank’ın döviz mevduatı 2012 son çeyreğinde %34 büyümeyle 646 milyon dolar ile toplam mevduatının %43’ünü oluşturmaktadır. Tekstilbank’ın şube sayısı 44’dür. Tekstilbank’ın sermaye yeterlilik oranı %16.5 ile sektör ortalaması olan %17.9’un bir miktar altında olmakla birlikte BDDK tarafından sektör için öngörülen %12 hedefinin üzerindedir. Banka’nın takipteki kredilerinin toplam kredilerine oranı %4.9 ile %2.9’luk sektör ortalamasının 2 puan üzerinde bulunmaktadır. Tekstilbank’ın net faiz gelirleri 2012’de %26, toplam bankacılık gelirleri %18 artmıştır. Net faiz marjını %5 civarında hesaplamaktayız. Bu oran da orta/küçük bankalar ortalaması olan %5.4’ün altında bulunuyor. Net kar artışı %22 olmakla birlikte, özsermaye karlılığı %5 ile orta/küçük bankalar ortalaması olan %14’ün oldukça gerisinde bulunmaktadır. Hisse, GSD Holding’in muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla çalışmalara başlanmasına karar verdiğini açıkladığı 27 Mart’tan bu yana %38.5 prim yapmıştır. Hisse 1 Nisan 2012 kapanış fiyatı olan 1.51 TL ile, defter değerinin 1.1x seviyesindedir. İMKB’deki orta/küçük ölçekli bankaların PD/DD ortalaması ise 1.2x dir. En güncel banka satışı olan 66 şubeli Alternatifbank’ın Commercial Bank of Qatar’a satışı, 30/06/2013 tarihli özsermayesi’nin 2 katı fiyat ile yapılacağı açıklanmıştır. Alternatifbank ile Tekstilbank’ın 31/12/2012 itibarıyle özsermayeleri sırasıyla 569 ve 573 mn TL’dir. Özsermaye büyüklükleri birbirine yakın olmakla birlikte, Alternatifbank net faiz marjı ve özsermaye karlılığını sırasıyla %6.9 ve %12.9 olarak hesaplamaktayız. Bu oranlar Tekstilbank’ta sırasıyla %4.5 ve %4.9’dur. Dolayısıyla olası bir satışta Tekstilbank’ın Alternatifbank’tan daha düşük bir piyasa değeri/defter değeri oranı ile satılmasını daha olası görüyoruz. Tekstilbank’ın en muhafazakar yaklaşımla orta/küçük bankalar ortalaması (Alternatifbank hariç) ile satışının gündeme gelmesi durumunda satış fiyatının yaklaşık 1.63TL olabileceğini hesaplıyoruz. Öte yandan, satışın çoğunluk hissesi devri şeklinde olacağı varsayımıyla oluşabilecek kontrol primi oranına bağlı olarak satış fiyatının 1,79-1,96 TL/hisse aralığında olabileceğini hesaplıyoruz.

GSD Holding Potansiyel:% 29 ÖNERİ: TUT

GSD Holding’in konsolide ettiği bağlı ortaklıkları Tekstil Bankası A.Ş.(%76,52), GSD Yatırım Bankası A.Ş. (%100), GSD Dış Ticaret A.Ş. (%100), GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (%54,45), Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (%76,50) ve Tekstil Factoring Hizmetleri A.Ş.(%89,09) dir. 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla, konsolidasyona tabi bağlı ortaklıklardan Tekstil Bankası A.Ş.’nin %23,46 (31 Aralık 2011: %23,46) ve GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin %45,54 (31 Aralık 2011: %45,54) oranındaki hisseleri halka açıktır. Ağustos 2011’de Tekstil Finansal Kiralama A.Ş.’nin faaliyet konusu gemi yatırımları ve işletmeciliği ve gayrimenkul yatırımları alanları olarak ve şirket unvanı “GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” olarak değiştirilmiştir. Haziran 2012’de GSD Dış Ticaret A.Ş.'nin aracılı ihracat faaliyetlerine son verilmesi ve yeni faaliyet alanlarının değerlendirilmesi içinçalışma yapılması kararlaştırılmıştır. Şirket’in 27.03.2013 tarihli Yönetim Kurulu Toplantısında, ana hissedarı bulunduğu Tekstil Bankası A.Ş. ile ilgili olarak bankacılık sektöründeki muhtemel ortaklık, işbirliği ve/veya hisse satışı gibi stratejik opsiyonların tespiti ve değerlendirilmesi amacıyla gerektiğinde danışman firmalardan görüş ve destek almak da dahil olmak üzere çalışmalara başlanmasına karar verilmiştir. GSD Holding’in mevcut (30/09/2012) özsermayesi 571 mn TL olup, Şirket 300 mn TL’lik piyasa değeri ile defter değerinin %53’ü oranında bir fiyatla işlem görmektedir. Tekstilbank’ın potansiyel satışı ile ilgili bizim tahminimiz hisse başına 1,79 – 1,96 TL olabileceği şeklindedir. Buna göre GSD Holding’e tahminimize göre 575 – 630 mn TL aralığında bir nakit girişi mümkün görünmektedir. Mevcut 1.20 TL fiyatı ve 0,53x PD/DD ile GSD Holding’in ucuz olduğunu düşünüyor ve potansiyel bir Tekstilbank satışı senaryosunda GSD Holding için Tekstilbank’tan gelecek ilave defter değerlerini 2,30 – 2,51 TL/hisse olarak hesaplıyoruz. 2008 yılına göre mevcut ortamın daha olumlu olduğunu düşünüyor ve Tekstilbank’ın satış olasılığını o tarihe göre daha yüksek buluyoruz. GSD Holding hisselerinin Tekstilbank’a çok daha düşük fiyatla yatırım yapma fırsatı sunması açısından da cazipbuluyor ve portföy önerilerimize ekliyoruz.

enis65
05-05-2013, 19:45
satis ne zaman acaba

butcher
05-05-2013, 21:32
Avukatlık bürolarıyla anlaştık haberiyle 1,73 leri gören kağıdın satış fiyatı2 nin altında olacakmış:notr: Gedik sallamış derim buna, en az 2 sıçrama daha var bence; 1.bankanın satılacağını açıklayan yönetim kurulu kararı 2.satış görüşmeleri başlamıştırın KAP ilanı...0,5+0,5 gelse alsana 2,5 üstü:halay:Kendi mantıksallaştırmam ve beklentimdir,aceminin tekiyim yatırım tavsiyesi olarak bağlayıcı değildir...Sadece sesli düşündüm:wink:Saygı ile...

Nazdrovya
06-05-2013, 08:00
Herkese merhabalar,

Gedik Yatırım haberini paylaşırken altına birkaç yorum da ben yazayım dedim fakat önce buradaki arkadaşların yorumlarını görmek istedim.

Herşeyi bir kenara bıraktım da peki Gedik Yatırım Cuma günü neden GSDHO 'dan 15.907 lot alırken TEKST 'den 267.263 lot almış. Madem GSDHO 'da daha fazla potansiyel görüyor.

Çok komik hareketler bunlar.. Gerekli yorumu zaten arkadaşlarım yapmış. Daha fazla birşey yazmaya gerek yok.

bence
06-05-2013, 09:53
Herkese merhabalar,

Gedik Yatırım haberini paylaşırken altına birkaç yorum da ben yazayım dedim fakat önce buradaki arkadaşların yorumlarını görmek istedim.

Herşeyi bir kenara bıraktım da peki Gedik Yatırım Cuma günü neden GSDHO 'dan 15.907 lot alırken TEKST 'den 267.263 lot almış. Madem GSDHO 'da daha fazla potansiyel görüyor.

Çok komik hareketler bunlar.. Gerekli yorumu zaten arkadaşlarım yapmış. Daha fazla birşey yazmaya gerek yok.

Kanaatimce böyle gayri ciddi rapor müsvettelerini
buraya almak bile doğru değil.

erenaral
06-05-2013, 11:12
hiç bi hareket yok bu gün?

metcezir
06-05-2013, 11:36
http://n1305.hizliresim.com/19/6/mtbc6.jpg

TRUST ME
06-05-2013, 14:02
iyi alım yapıldı gibi duruyor acaba sebebimi var.

KEKLİK
06-05-2013, 15:18
[QUOTE=MedwiG;8764397]http://666kb.com/i/cdu6h5viicphuyh30.jpg:)

KEKLİK
06-05-2013, 16:18
[QUOTE=MedwiG;8765057]http://666kb.com/i/cdu8cn51cykptnyrp.jpgson durum

KEKLİK
06-05-2013, 18:07
http://666kb.com/i/cduc1b5gm2eec8o5d.jpg

düşünen boğa
06-05-2013, 20:37
herkese iyi akşamlar;

yıllardır beklenen tekstilbank satışı tekrardan gündemde. kendi fikrimce bu sefer olmak zorunda çünkü bankacılık sermaye gerektiren bir sektör ve gsd holdingin bu sermayeyi koyması mümkün gözükmüyor. yurtdışı sermayeden türkiyede bankacılık yapmak isteyenler için tekstilbank son fırsat diyebiliriz. şuanda bu ölçekte satışa konu olabilecek bir tek habaş grubunun anadolubankı kaldı. diğerlerinde satış olması çok zor. fiyat konusunda ise alternatifbank bizim için çok iyi bir örnek oldu. mevcut durumda alternatifbankın piyasa değeri 635 milyon dolar tekstilbankın 350milyon dolar .
kendi fikrimce minumum %50 daha prim yapacaktır.
teknik olarak bakınca 1,65e kadar önü açık görünüyor.ardından 1,80 hedefliycekti. orda bir miktar haber akışlarına göre zaman geçirip 2,25 li fiyatlara kadar yolu var gibi görünüyor.

yatırım tavsiyesi değildirr
en güzel kar cepteki kardır

beklentimize paralel hareketine devam ediyor

erenaral
07-05-2013, 09:50
1.75 i gördü ama tutuyolar sanki

erenaral
07-05-2013, 15:47
bu ne hemen aşagıya çekiyo şerefsizler ya

KEKLİK
07-05-2013, 20:03
http://666kb.com/i/cdvc0qd2ectybu149.png[/QUOTE]:)herkese iyi akşamlar

Nazdrovya
08-05-2013, 11:29
Konsalide Bilançonun açıklanması yakındır...

bozona
08-05-2013, 14:46
ver baskıyı bakalım nereye kadar dayanabıleceksın az kaldı bunu sende bılıyorsun bılançonun kokusuda gelmeye başladı :) ytd..

sturk16
08-05-2013, 15:49
1.81 ...

KEKLİK
08-05-2013, 15:57
1.81 ...yani nedir

bozona
08-05-2013, 16:00
1.80 üstü kapanış bugune yakısır hadi sayın pala bileğini gorelım adamın elındekını alırlar benden soylemesı:) ytd..

saltay
08-05-2013, 16:25
1.80 üstü kapanış bugune yakısır hadi sayın pala bileğini gorelım adamın elındekını alırlar benden soylemesı:) ytd..

bu gidişle 1,70 altı kapatacak

CHEVALİER
08-05-2013, 17:00
Zannetmiyorum kapanıstan sonra kesin bir haber gelir

Sent from my GT-N7100 using hisse.net mobile app

KEKLİK
08-05-2013, 17:20
http://666kb.com/i/cdwcgebzdvpomiqkc.jpg

msozden
08-05-2013, 17:55
ne oldu boyle

KEKLİK
08-05-2013, 18:16
günlük hareket bence bir haber olsaydı tekst bu seviyede olmazdıgüzel bir cevap

Realist34
08-05-2013, 19:57
Kızacaksınız bana ama ; inşallah bu tekstil Bank'ın satışı yılları bulur ;) asansör gibi hisse ;) ver gülüm - al gülüm ;) Ytd.

GTi
09-05-2013, 09:08
Kızacaksınız bana ama ; inşallah bu tekstil Bank'ın satışı yılları bulur ;) asansör gibi hisse ;) ver gülüm - al gülüm ;) Ytd.
dogru diyonda enson bize verirlerse napcaz

göztepeli
09-05-2013, 09:31
Cbq/stevens: ınorganık buyume fırsatlarını degerlendırecegız- bloomberg ht

-matrıks-
buyrun size bakın alternatifi alanlar ne diyor.....yani tekstili de alacagım diyor......süper haber

GTi
09-05-2013, 09:35
Alsınlar alsınlar

atropinn
09-05-2013, 11:54
bu gidişle 1,70 altı kapatacak

valla helal olsun hocam medyum gibi adamsın

tamda 176 (1,70 altı ) kapattı

atropinn
09-05-2013, 11:58

valla üstad sen satmıştın biliğim kadarıyla
böyle düşünmen normal..

Saim Cildir
09-05-2013, 12:42
GSDHO ilk seans kapanış kademe listesi

http://j1305.hizliresim.com/19/9/mw9gq.jpg

Tekst İlk seans kapanış kademe listesi

http://p1305.hizliresim.com/19/9/mw9hq.jpg

Teşekkürler

KEKLİK
09-05-2013, 14:15
http://666kb.com/i/cdx6bsmgqiy74lwwo.png[/QUOTE]:)[SIZE][/B][/B]QUOTE=loruhlano;8783120][B][B][SIZE=5]1 GÜNLÜK BİST GENEL TAKAS EXPLORER:[/

bence
10-05-2013, 10:04
2013'ün ilk çeyrek bilançosunun açıklanması
için bugün son gün,
umarım güzel bir kar açıklarlar da,
satış fiyatı için iyi bir dayanakları olur ve satış fiyatını
daha yukarılara çekebilirler.

göztepeli
10-05-2013, 10:28
Akbank bugün bir süpriz yaparmı acaba emeklilik fonlarına alım gibi biraz daha şöyle 1,5 milyon gibi.....ne güzel olur seans başında 300 bin lot açık için pozisyon açan o jakal ne yapar acaba .....seni takip ediyorum jakal yakıcam canını bilmiş ol....

göztepeli
10-05-2013, 10:58
Emeklilik fonlarına ciddi alış yapan akbank tan şimdi biraz da yabancılara mal alacagını tahmin ediyorum....zira mutlaka yabancılara bu hisseyle ilgili rapor yazacaklardır......

Nazdrovya
10-05-2013, 11:14
coin.me kimsede yok mu?

Nazdrovya
10-05-2013, 11:21
Buralarda çok vakit kaybedildi. 1.84 geçilmeli artık. YTD.

Saim Cildir
10-05-2013, 11:24
Ne demek sen kademe istersinde biz vermezmiyiz.

http://l1305.hizliresim.com/19/b/mx92s.jpg

göztepeli
10-05-2013, 15:59
çakal 300 bin lot açık pozisyonu hazırladın açıgını yaptın ama yine yine çarpıldın olum....

bence
10-05-2013, 16:06
Hadi yine GSDH ile farkı .30'a çıkar da,
ben de TEKSTİLBANKI satıp GSDH'ye geçeyim.

KEKLİK
10-05-2013, 17:11
yine dünkü son yarım saati hatırlatıyorlar

Realist34
11-05-2013, 11:04
Dünkü açığa satışlar ne kadar ? Paylaşan olursa sevinirim . İyi hafta sonları .

MedwiG
13-05-2013, 13:59
Tekstıl bankası'nın 2013/3 aylık konsolıde olmayan net karı 6.493.000 tl (2012/3 aylık: 11.555.000 tl)

accx
13-05-2013, 14:06
*tekstilbank'ın 2013 yılı ilk çeyrekte konsolide net dönem karı 7.103.000 tl

(13/05/2013 - 14:02:21)

bence
13-05-2013, 14:33
Tekstıl bankası'nın 2013/3 aylık konsolıde olmayan net karı 6.493.000 tl (2012/3 aylık: 11.555.000 tl)

İnşaallh bir an önce banka satılıp, bu beceriksiz yönetimden kurtulur.
Yazık ya 600 milyon TL özkaynağa karşılık,
elde edilen kara bakın, devede kulak.

bence
13-05-2013, 14:53
Bir şu genel müdürün ettiği klişe laflara bakın,
bir de bu en güzel konjonktürde, bankaların para bastığı bir
dönemde, 570 milyon tl özkaynağa 3 ayda elde ettikleri
kar'a bakın, herkesi aptal sanıyor bunlar ya.
Tüm bunlar şaka olsa gerek.

TEKSTILBANK/GUZELAYDINLI: BANKAMIZ ISTIKRARLI BIR SEKILDE RISK YONETIMINDEN TAVIZ VERMEDEN BUYUMESINI SURDURECEKTIR

TEKSTIL BANKASI A.S. GENEL MUDURU H. CIM GUZELAYDINLI'NIN FAALIYET
RAPORUNDAKI ACIKLAMASI ASAGIDA YER ALIYOR:

DUNYA EKONOMISINDE YASANAN DALGALI HAREKETLENMELERIN VE GELISMIS ULKELERIN
ISTIKRARSIZ EKONOMIK TOPARLANMALARININ ETKILERININ DEVAM ETTIGI 2013 YILINDA,
TURKIYE ETKIN CARI ACIK YONETIMI VE DUSEN ENFLASYON ORANLARI ILE SAGLAM
EKONOMIK PERFORMANSINI KORUMUSTUR. UYGULAMAYA KONULAN POLITIKALAR VE ETKIN
BANKACILIK SEKTORU NETICESINDE MART AYINDA STANDART&POOR’S TARAFINDAN ULKEMIZIN
KREDI NOTUNUN BB(+)’A YUKSELTILMESI ILE ULKEMIZE UZUN VADEDE SERMAYE
AKIMLARININ ONU ACILMISTIR.
2013 YILININ ILK CEYREGI, TURKIYE EKONOMISININ
YENIDEN IVME KAZANMAYA BASLADIGINA DAIR GUCLU EMARELERIN GORULDUGU BIR DONEM
OLMUSTUR. BANKAMIZ DA, UYGULADIGI POLITIKALARLA RISKLERI DOGRU TANIMLAYARAK VE
ELDE ETTIGI KAZANIMLARINI KORUYARAK 2013 YILINDA KONTROLLU BIR BUYUME
GERCEKLESTIRDI.
TEKSTILBANK IZLEDIGI VERIMLILIK ODAKLI STRATEJI VE SAGLAM
BILANCO YAPISI ILE 2013 YILININ ILK UC AYINDA 3,598 MILYON TL AKTIF BUYUKLUGUNE
ULASMISTIR. KREDILERIN 2,597 MILYON TL ILE TOPLAM AKTIFLER ICINDEKI PAYI %72,
MEVDUATIN ISE 2,459 MILYON TL ILE TOPLAM AKTIFLER ICINDEKI PAYI %68 OLARAK
GERCEKLESMISTIR. ONGORDUGU KARLILIK HEDEFI DOGRULTUSUNDA PERFORMANS GOSTEREN
BANKAMIZIN 2013 YILI MART SONU ITIBARIYLE NET KARI 6.5 MILYON TL OLARAK
GERCEKLESMISTIR. BANKAMIZ OZKAYNAKLARINDAKI ARTIS DA DEVAM ETMIS, GECEN YIL
SONU 573 MILYON TL OLAN OZKAYNAKLARIMIZ 577 MILYON TL ULASMISTIR.
BANKAMIZ
ISTIKRARLI BIR SEKILDE RISK YONETIMINDEN TAVIZ VERMEDEN BUYUMESINI
SURDURECEKTIR. ONUMUZDEKI GUNLERDE BANKAMIZ BANKACILIK FAALIYETLERINI,
MALIYETLERIN DUSURULMESI, OZKAYNAGIN KORUNMASI, AKTIF KALITESININ SURDURULMESI
KRITERLERINE ONCELIK VEREREK BICIMLENDIRMISTIR. BU STRATEJI DOGRULTUSUNDA
KURUMSAL VE TICARI MUSTERILERINE GEREKLI DESTEGI VERMEYE DEVAM EDECEK OLAN
BANKAMIZ, MUSTERI ODAKLI YAKLASIMI ILE HIZMET KALITESINI KORUYARAK
FAALIYETLERINE DEVAM EDECEKTIR.

-MATRIKS-

accx
13-05-2013, 14:55
***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

01/01/2013 - 31/03/2013 döneminine ait konsolide faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=280746

BIST

(13/05/2013 - 14:47:13)

***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Solo) )

***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Solo) )

01/01/2013 - 31/03/2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=280745

BIST

(13/05/2013 - 14:45:53)

accx
13-05-2013, 14:58
TÜRER: EKONOMİDEKİ OLUMSUZ TABLO, İLK ÇEYREKTE TEKSTİLBANK’IN KREDİ KALİTESİNİ DE OLUMSUZ ETKİLEMİŞTİR

Tekstilbank Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Türer, ekonomideki
olumsuz tablonun, ilk çeyrekte Tekstilbank’ın kredi kalitesini de
olumsuz etkilediğini belirterek, "Diğer taraftan %17 sermaye
yeterlilik rasyosu ile güçlü sermaye yapısı korunmuştur. Yılın kalan
döneminde Tekstilbank temkinli duruşunu koruyacaktır" diye konuştu.
Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen Faaliyet Raporu'nda
değerlendirmelerde bulunan Türer, yazısında şunları söyledi:
"2013 yılına, dünyada devam eden problemlere karşılık, Türkiye’de
yavaş makroekonomik büyüme, politik alanda ise ümit verici gelişmeler
ile girilmiştir. Dünyada, hem ABD hariç gelişmiş ülkeler, hem de Çin
başta olmak üzere gelişmekte olan ülkelerde ekonomilerin zayıf bir
performans sergilediği, büyüme endişelerinin devam ettiği bir ilk
çeyrek görülmüştür. ABD’de nispeten güçlü makroekonomik göstergeler
ise, Fed’in gevşek para politikasını erken terkedebileceği
endişelerini doğurmuştur. Diğer taraftan Euro Bölgesindeki temel
sorunların Güney Kıbrıs ve İtalya ile yeniden hatırlanması moralleri
olumsuz etkilemiştir.
Küresel risk iştahındaki dalgalanmalara karşı finansal istikrarı
koruma hassasiyetini sürdüren Merkez Bankası, kısa vadeli faizleri
indirirken, kredilerdeki %20 civarında seyreden yıllık artışı hızlı
bularak diğer enstrümanlarını likiditeyi sıkıştırmak yönünde
kullanmıştır. Bu doğrultuda faizler düşerek, yeni bir rekor kırarken,
kurdaki dalgalanma oldukça azalmıştır. İç talebin gerilemesi nedeniyle
ekonominin tahminlerin ötesinde yavaşlaması kredi kalitesinin yılın
ilk çeyreğinde yeniden bozulmasına, takipteki kredi oranının %2.78’den
%2.92’ye çıkmasına, neden olmuştur.
Ekonomideki olumsuz tablo, ilk çeyrekte Tekstilbank’ın kredi
kalitesini de olumsuz etkilemiştir. Diğer taraftan %17 sermaye
yeterlilik rasyosu ile güçlü sermaye yapısı korunmuştur. Yılın kalan
döneminde Tekstilbank temkinli duruşunu koruyacaktır. Risk yönetimine
azami önem gösterilecek, kredi müşterileri ile yakın ilişki
sürdürülecektir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/#!/ForeksTurkey

(13/05/2013 - 14:52:41)

bence
13-05-2013, 15:29
Bu yönetim hiç mi düşünmez?
kredi kalitesi ve karlılığı yüksek bir banka mı?
daha kolay ve daha iyi bir fiyata satılır
yoksa kredi kalitesi bozulmuş, karlılığı düşmüş bir banka mı,
daha kolay ve yüksek bir fiyata satılır?

Yahu siz bu kötü yönetiminizle patronunuz turgut efendinin elini zayıflatıyorsunuz.
Farkında değil misiniz.

Nazdrovya
13-05-2013, 16:26
Bence 1.81 geçilmeli artık. Y.T.D.

msozden
13-05-2013, 16:35
1,76 ya demir attı sanki

Nazdrovya
13-05-2013, 16:59
Bekleyelim görelim..

bence
13-05-2013, 17:03
Arkadaşlar ben TEKSTİLBANKtan çıkıp GSDH'ye girmiş bulunuyorum.
Artık tüm portföyüm GSDH'de.
Tekstilde kalanlara bol kazançlar.

göztepeli
13-05-2013, 18:18
0;Araci Kurumlar;Alim;Ortalama;Satim;Ortalama;Toplam; % ;Net;Maliyet;Takas (RT);Tks%;
1;IS YATIRIM ;3.038.858;1,747;2.276.153;1,728;5.315.011;+22,78; 762.705;1,804;4.739.080;4,48;
2;GLOBAL MENKUL ;883.001;1,750;1.058.250;1,754;1.941.251;+8,32;-175.249;1,777;708.428;0,67;
3;PIRAMIT MEN. ;733.306;1,730;1.109.506;1,739;1.842.812;+7,90;-376.200;1,754;-260.505;-0,25;
4;GARANTI YAT. ;771.877;1,737;784.145;1,748;1.556.022;+6,67;-12.268;2,420;-11.402;-0,01;
5;ANADOLU YATIRIM;477.801;1,745;1.020.000;1,736;1.497.801;+6 ,42;-542.199;1,728;-542.196;-0,51;
6;GEDIK YATIRIM ;482.328;1,732;845.390;1,747;1.327.718;+5,69;-363.062;1,767;1.702.605;1,61;
7;UBS MENKUL ;1.000.000;1,755;145.000;1,753;1.145.000;+4,91;855 .000;1,755;855.050;0,81;
8;TEB YATIRIM ;498.057;1,760;558.128;1,735;1.056.185;+4,53;-60.071;1,526;1.540.503;1,46;
9;MEKSA YATIRIM ;357.504;1,735;612.973;1,749;970.477;+4,16;-255.469;1,770;607.053;0,57;
10;INFO YATIRIM ;375.002;1,745;396.978;1,743;771.980;+3,31;-21.976;1,709;401.599;0,38;
11;TERA MENKUL ;332.573;1,746;242.950;1,747;575.523;+2,47;89.623; 1,744;122.626;0,12;
12;FINANS YAT. ;250.142;1,723;270.877;1,748;521.019;+2,23;-20.735;2,060;1.504.834;1,42;
13;TEKSTIL MEN. ;425.102;1,726;88.502;1,750;513.604;+2,20;336.600; 1,720;1.662.969;1,57;
14;ZIRAAT YAT. ;225.822;1,720;263.208;1,748;489.030;+2,10;-37.386;1,914;772.029;0,73;
15;ATIG MENKUL DEG;180.025;1,743;305.000;1,738;485.025;+2,08;-124.975;1,730;-124.975;-0,12;
16;DENIZ YATIRIM ;286.500;1,718;102.211;1,733;388.711;+1,67;184.289 ;1,710;3.217.345;3,04;
17;TURKISH YAT. ;109.886;1,735;187.176;1,740;297.062;+1,27;-77.290;1,747;227.126;0,21;
18;YATIRIM FINANSM;143.800;1,740;127.500;1,750;271.300;+1,16; 16.300;1,660;1.569.382;1,48;
19;HALK YATIRIM ;55.190;1,745;197.992;1,760;253.182;+1,09;-142.802;1,765;956.300;0,9;
20;TACIRLER YATIRI;57.460;1,735;138.869;1,741;196.329;+0,84;-81.409;1,745;3.543.536;3,35;
21;OYAK YATIRIM ;91.728;1,714;75.090;1,742;166.818;+0,72;16.638;1, 587;1.304.246;1,23;
22;AK YATIRIM ;41.825;1,729;122.400;1,718;164.225;+0,70;-80.575;1,712;-60.970;-0,06;
23;YAPI KREDI YAT.;78.514;1,738;64.689;1,747;143.203;+0,61;13.82 5;1,692;3.385.919;3,2;
24;MARBAS MENKUL ;71.500;1,738;66.533;1,743;138.033;+0,59;4.967;1,6 61;60.991;0,06;
25;SEKER YATIRIM ;111.985;1,717;25.500;1,745;137.485;+0,59;86.485;1 ,709;2.294.240;2,17;
26;GUNEY MENKUL ;80.000;1,704;50.000;1,700;130.000;+0,56;30.000;1, 710;30.702;0,03;
27;HSBC YATIRIM ;67.413;1,724;46.580;1,745;113.993;+0,49;20.833;1, 678;719.647;0,68;
28;NETA YATIRIM ;50.000;1,750;50.000;1,750;100.000;+0,43;0;;4.777; 0;
29;BASKENT MENKUL ;90.000;1,718;1.000;1,760;91.000;+0,39;89.000;1,71 7;228.206;0,22;
30;AYBORSA MEN. ;0;;80.000;1,749;80.000;+0,34;-80.000;1,749;-79.999;-0,08;
31;DELTA MENKUL ;0;;75.000;1,750;75.000;+0,32;-75.000;1,750;-46.847;-0,04;
32;ALTERNATIF YAT.;45.000;1,712;25.000;1,760;70.000;+0,30;20.000 ;1,653;715.096;0,68;
33;OSMANLI MENKUL ;0;;70.000;1,730;70.000;+0,30;-70.000;1,730;202.818;0,19;
34;SANKO MENKUL ;55.910;1,724;5.230;1,740;61.140;+0,26;50.680;1,72 2;203.979;0,19;
35;TAKSIM YATIRIM ;30.389;1,730;25.939;1,730;56.328;+0,24;4.450;1,72 9;95.258;0,09;
36;EURO YATIRIM ;32.500;1,725;20.000;1,735;52.500;+0,23;12.500;1,7 08;54.913;0,05;
37;VAKIF YAT. ;14.369;1,740;30.847;1,752;45.216;+0,19;-16.478;1,762;336.635;0,32;
38;ATAONLINE MEN. ;0;;36.400;1,751;36.400;+0,16;-36.400;1,751;411.343;0,39;
39;CENSA MENKUL ;15.000;1,740;15.000;1,750;30.000;+0,13;0;;25.002; 0,02;
40;TOROS MEN. ;17.000;1,728;6.500;1,749;23.500;+0,10;10.500;1,71 5;30.273;0,03;
41;INTEGRAL MENKUL;20.000;1,760;0;;20.000;+0,09;20.000;1,760;3 0.000;0,03;
42;BGC PARTNERS ME;18.000;1,750;0;;18.000;+0,08;18.000;1,750;18.00 1;0,02;
43;ALAN MENKUL ;8.177;1,740;8.173;1,749;16.350;+0,07;4;-16,572;37.934;0,04;
44;CAMIS MENKUL ;1.100;1,746;10.200;1,730;11.300;+0,05;-9.100;1,728;202.803;0,19;
45;XXX ;5.259;1,728;5.259;1,728;10.518;+0,05;0;;0;0;
46;ECZACIBASI MEN.;10.000;1,720;0;;10.000;+0,04;10.000;1,720;227 .488;0,22;
47;ETI MENKUL ;10.000;1,700;0;;10.000;+0,04;10.000;1,700;10.041; 0,01;
48;EKINCILER YAT. ;10.000;1,700;0;;10.000;+0,04;10.000;1,700;91.748; 0,09;
49;BIZIM MENKUL ;0;;7.555;1,750;7.555;+0,03;-7.555;1,750;72.436;0,07;
50;CEROS MENKUL ;3.500;1,727;2.500;1,748;6.000;+0,03;1.000;1,675;2 4.621;0,02;
51;DUNYA MENKUL ;0;;5.000;1,750;5.000;+0,02;-5.000;1,750;-4.996;0;
52;PHILLIPCAPITAL ;0;;3.000;1,750;3.000;+0,01;-3.000;1,750;80.332;0,08;
53;SAYILGAN MEN. ;1.000;1,750;0;;1.000;0,00;1.000;1,750;9.109;0,01;
54;PRIM MENKUL ;0;;200;1,770;200;0,00;-200;1,770;1.871;0;

KEKLİK
13-05-2013, 18:18
http://666kb.com/i/ce1faim8tdk0bvt4x.jpg[/QUOTE]kapanış

göztepeli
13-05-2013, 18:20
biraz karışık amma idare etsin günlük işlemler....

göztepeli
13-05-2013, 18:23
http://666kb.com/i/ce1faim8tdk0bvt4x.jpgkapanış[/QUOTE]

nasıl yapıyorsunuz bu işlemi lütfen yazarmısınız günlük dagılımı bu şekilde göndereyim...teşekkürler

KEKLİK
13-05-2013, 18:26
http://666kb.com/i/ce1fqlr2ndxniyou9.gifkim almışşş

KEKLİK
13-05-2013, 18:33
Sayın göztepeli bende data yok sayın Medwing e ait gün sonu açıklanan veriler topiğinden kopyala yapıştır yapıyorum:)

Nazdrovya
14-05-2013, 09:45
Arkadaşlar Merhabalar,

GSDHO Genel Kurulu öncesi Tekstilbank ile ilgili satış listesinin duyurulması gerekir diye düşünüyorum.
Y.T.D.

Nazdrovya
14-05-2013, 09:50
Dün silkelenen oldu mu?

Nazdrovya
14-05-2013, 11:24
GSDHO - Genel Kurul öncesinde yapılan olağan Yönetim Kurulu toplantısı ne zaman biln var mı?(Genelde 1 hafta öncesinde yapılır.)

Nazdrovya
14-05-2013, 11:26
coin.me yokmu arkadaşlar??

msozden
14-05-2013, 14:39
tekstilde kimse kalmamıs nerde bu millet

unreal11
14-05-2013, 15:23
Az laf çok işş..Sukunet iyidir hayırdırr..

Nazdrovya
14-05-2013, 15:59
Hissenin 1.84 e doğru hareket yapması gerektiğini düşünüyorum.YTD

Realist34
14-05-2013, 19:32
Hissenin 1.84 e doğru hareket yapması gerektiğini düşünüyorum.YTD

Neden 1,84 e hareket etmesini bekliyorsunuz ?

Nazdrovya
15-05-2013, 09:32
Neden 1,84 e hareket etmesini bekliyorsunuz ?

Teknik ve Günlük konjonktür onu gerektiriyordu.

göztepeli
15-05-2013, 10:51
yahu kimse yok topic te nerdesiniz.....japonlar geliyor.....kaçın.....

Nazdrovya
15-05-2013, 10:54
yahu kimse yok topic te nerdesiniz.....japonlar geliyor.....kaçın.....

Japonlar ne alaka??

göztepeli
15-05-2013, 11:25
hiiiç öyle bir terim işte özel anlamı yok

hakancans35
15-05-2013, 11:26
30 mayıs genel kurulda aksiyon olur muu

Nazdrovya
15-05-2013, 11:32
30 mayıs genel kurulda aksiyon olur muu

Öncesinde Yönetim Kurulu olmalı. Esas aksiyon o zaman olacak..

göztepeli
15-05-2013, 11:45
İkinci izin Japonların

BDDK, ikinci lisans iznini, Türkiye’de faaliyette bulunmak için lisans başvurusunda bulunan Japonya’nın en büyük bankası The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ’ye verdi.
Bank of Tokyo-Mitsubishi ve UFJ Bank’ın birleşmesiyle kurulan BTMU, dünyada 40 ülkede 500’den fazla şubeyle faaliyet gösteriyor. Yaklaşık 36 bin çalışanı bulunan banka, 2011 yılındaki varlıkları baz alındığında dünyanın en büyük 11. bankası.
BTMU’ nun toplam varlığı 1 trilyon 840 milyar dolar, sermayesi ise 20 milyar 533 milyon dolar seviyesinde.
Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ’nin Türkiye’de Ekim 2013’te faaliyete geçmesi bekleniyor.
...
ekim 2013 faaliyet tarihi......ilginç olabilir.....acaba MİTSUBUSHİ BANK MI ........

göztepeli
15-05-2013, 11:46
Satış olsa ancak 5-6 ayda biter....tarihle çakışıyor.....

bt1900
15-05-2013, 12:07
ya adamlar tekstili satın alacak olsa neden lisans alsınlar .. zaten banka alımının en büyük sebeblerden biride lisans değilmi sizler değilmiydiniz 300 milyon dolar lisans bedeli felan diyen .. kendi kanaatim tekstil çok isteksiz..eğer endekste bir düşüş meydana gelirse 1.63 e kadar geri gelme olabilir .. sonuçta alttan mal toplamak var.. bakalım hayırlısı..BENCE HERKES NERDE ALIP NERDE SATACAĞI KONUSUNDA YETERİNCE BİLGİYE SAHİPTİR... ESKİSİ GİBİ FORUMLARDA SATIN DEDİLER SATMAZLAR ALIN GİDECEK ŞÖYLE OLACAK BÖYLE OLACAK DİYEDE ALMAZLAR.. SABIR - SEBAT HER İŞİN BAŞI BU.. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR..HERKESE BOL KAZANÇLAR..

KEKLİK
15-05-2013, 12:09
http://666kb.com/i/ce36zz3uvzg8fg8ak.jpg[/QUOTE]pazartesiden şu ana kadar

göztepeli
15-05-2013, 16:56
Alternatifte görüşmelere başladık....24.12.2012
satış sözleşmesi imzalandı................18.03.2013
rekabet kuruluna başvuru...................29,04,2013
tekstilde görüşmelere başladık..........mayıs 2013
satış sözleşmesi imzalandı................agustos 2013
rekabet kuruluna başvuru...................eylül 2013....
Projeksiyon.........

göztepeli
15-05-2013, 17:18
Yaz geliyor klima alacaksanız en iyi klima mitsubishi ....çok sessiz çalışıyor...

KEKLİK
15-05-2013, 20:31
http://666kb.com/i/ce3gg1b6djtkolwld.jpg[/QUOTE]kapanış

göztepeli
16-05-2013, 10:11
Ne güzel topic te kıimse yok.....haydi yukarı o zaman

KEKLİK
16-05-2013, 10:33
:yes:Herkesin kandilini kutlarım MÜBAREK OLSUN dualarınız kabul olsun:yes:

Nazdrovya
16-05-2013, 11:28
Zaman daralıyor. Hisse çok sıkıştı

Nazdrovya
16-05-2013, 11:40
Kimsede coin.me yok mu??

Nazdrovya
16-05-2013, 16:53
Tekstilde 1.84 yolculuğu başlasın artık.. YTD

bt1900
16-05-2013, 19:36
Tekstilde 1.84 yolculuğu başlasın artık.. YTD

sayın nazdrovya 1.84 yolculuğu diyorsunuzda gidermi dersiniz yada bu dşünceyi neye dayanarak söylüyorsunuz ? .. hiç niyetleri yok gibi duruyor yarın ile birlikte koca bir hafta daha greçmiş olacak haberde gelmedi..

aslı34
16-05-2013, 20:10
bence de hisse çok sıkıştı. bankada kar rekoru kırdı. bu sıkışıklığı gidermek için bez bağlayalım.

aslı34
16-05-2013, 20:12
Tüm İslam Aleminin kandili mübarek olsun. Dualarımız kabul olsun.

RGU14
17-05-2013, 10:40
Arkadaşlar not artışı hayırlı olsun.

Bankanın satışı gerçekten isteniyorsa çok daha fazla avantaj oluştu.

Umarız patron bey gereğini yapar.

RGU14
17-05-2013, 10:42
Mergermarket’te geçen habere göre The National Bank of Qatar (QNB) ve Doha Bank Tekstilbank ile ilgileniyor.

TEKST’nin %75’i GSD Holding’e ait, kalan kısım ise halka açıktır. En son kapanış fiyatlarına göre bankacılık sektörü 2012 yıl sonu defter değerinin 1.8 katında işlem görüyor. Tekstilbank ise 2012 yıl sonu verilerine göre 33.2x F/K ve 1.29x F/DD ile işlem görüyor. Satış beklentisi hisseyi desteklemeye devam edecektir.

haytaci
17-05-2013, 11:13
Mergermarket’te geçen habere göre The National Bank of Qatar (QNB) ve Doha Bank Tekstilbank ile ilgileniyor.

TEKST’nin %75’i GSD Holding’e ait, kalan kısım ise halka açıktır. En son kapanış fiyatlarına göre bankacılık sektörü 2012 yıl sonu defter değerinin 1.8 katında işlem görüyor. Tekstilbank ise 2012 yıl sonu verilerine göre 33.2x F/K ve 1.29x F/DD ile işlem görüyor. Satış beklentisi hisseyi desteklemeye devam edecektir.

Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Araştırma

bt1900
17-05-2013, 11:26
ya bir haber neden göndermiyorlar .. en azından ilgilenen bankalar var . görüşüyoruz diye .. acaba yeterince mal mı toplamadılar !!

KEKLİK
17-05-2013, 11:44
[QUOTE=MedwiG;8826584]http://666kb.com/i/ce57h1dv4ucwtmarg.png:)

bt1900
17-05-2013, 12:08
artı 5 milyon tlye rağmen yüzde 2 mi yapmış !!!

RGU14
17-05-2013, 13:56
Saygılarımızla,

Garanti Yatırım Araştırma

Evet doğrudur, Garanti Yatırım ve Araştırma'dan geldi.

Anlayamadığım şey şu :

Ben bu haberi belki duymayan topik sakinlerimiz için ekledim ama sanki sizin tarafınızda "nükteli bir memnuniyetsizlik" oluşmuş.

Belkide ben yanlış anladım...

KEKLİK
17-05-2013, 16:33
[QUOTE=MedwiG;8828847]http://666kb.com/i/ce5eaohw1e3kypjcx.jpg:)

KEKLİK
17-05-2013, 17:52
http://666kb.com/i/ce5gynwa4xya5a0xt.jpgkapanış:)

Realist34
17-05-2013, 21:18
Yine güzel trade imkanı verdi.. Aşağıda beklemeye devam ediyorum Ytd.

aslı34
17-05-2013, 22:00
önümüzdeki hafta endekste düzeltme bekliyorum. 89500-90500 bandına değme olacak gibi.

aslı34
17-05-2013, 22:01
banka da 1.69-1.70 değebilir. grfaik formasyon bunu gösteriyor. dikkatli olmakta fayda var.

Realist34
18-05-2013, 08:13
banka da 1.69-1.70 değebilir. grfaik formasyon bunu gösteriyor. dikkatli olmakta fayda var.

Kusura bakmayın ama ne söylediyseniz tersi çıktı bu güne kadar, tekstil bu seviyelerden çok daha aşağılardayken pahalı dediniz durdunuz.. Ama teks iyi prim yaptı. Ytd.

butcher
18-05-2013, 16:33
Kusura bakmayın ama ne söylediyseniz tersi çıktı bu güne kadar, tekstil bu seviyelerden çok daha aşağılardayken pahalı dediniz durdunuz.. Ama teks iyi prim yaptı. Ytd.
Hocam haddim değil belki ama hatırlasanız bir ara mixer rolündeydi, topik ona cevap verdikçe karıştırıyordu, kale alınmamasını siz nazikçe açıklamışsınız elinize sağlık. Yatırımcı olduğundan bile şüpheliyim, saygı ile...

aslı34
18-05-2013, 19:46
endekse düzeltme geleceğe benziyor. inşallah gelmez. .90 maliyetli kağıtlarımı 2 den vermeyi ben de istiyorum. ancak 2 korkum var. ya alıcı çıkmazsa ve kağıt bedelli sermaye artırımına giderse. bir diğeri bu kağıt ve holding düzeltmelerde iyi düzeliyor. bu konudaki düşünceniz nedir acaba.
yatırım tavsiyesi değildir.

metcezir
18-05-2013, 22:19
Hocam haddim değil belki ama hatırlasanız bir ara mixer rolündeydi, topik ona cevap verdikçe karıştırıyordu, kale alınmamasını siz nazikçe açıklamışsınız elinize sağlık. Yatırımcı olduğundan bile şüpheliyim, saygı ile...

geçen hafta hemen hemen tüm başlıklara bir pazarlama şirketinin reklamını yapıştırmıştı gergedan boynuzlu bişeylerin satışımıydı neydi yanlış hatırlamıyorsam :he::he::he:

millet boynuzu ne idecekse bende anlamadım anyan varsada beri gele millet bankanın satış haberini bekliyor :oley:

lönk diye gergedan boynuzlu bilmem ney reklamı :kahkah:

hakancans35
18-05-2013, 22:47
BIG boys usually get their way, particularly in banking. But earlier this year the Industrial & Commercial Bank of China, the world’s biggest bank, was outsmarted when it tried to gain a foothold in the Turkish market by buying Alternatifbank. Before ICBC could pounce, Commercial Bank of Qatar snapped up 71% for $460m. Now the Chinese firm is rumoured to be close to taking over Tekstilbank, put up for sale in March.

ICBC’s efforts in Turkey are yet more evidence of how hot the country’s banking assets have become. Deals have multiplied over the past year. And it is easy to see why: Turkish banks had their crisis in the early 2000s and now look healthy. Moreover, the country is one of the few in Europe that is growing. Istanbul, Turkey’s commercial centre, is making a bid to become a financial hub, with its own version of Canary Wharf being built on the Asian side of the Bosphorus.

hakancans35
18-05-2013, 22:48
yani çinliler bankaya talip diyorr

bence
18-05-2013, 23:28
Hadi gözümüzz aydın. Bankamızı Çinliler satın alıyor anlaşılan.
Economist ciddi dergidir balon haber yapmaz.

Turkish banks

The lure of the Bosphorus
Foreign banks are vying for a foothold in Turkey
18 Mayıs 2013
May 18th 2013 | ISTANBUL |From the print edition

..

BIG boys usually get their way, particularly in banking. But earlier this year the Industrial & Commercial Bank of China, the world’s biggest bank, was outsmarted when it tried to gain a foothold in the Turkish market by buying Alternatifbank. Before ICBC could pounce, Commercial Bank of Qatar snapped up 71% for $460m. Now the Chinese firm is rumoured to be close to taking over Tekstilbank, put up for sale in March.

ICBC’s efforts in Turkey are yet more evidence of how hot the country’s banking assets have become. Deals have multiplied over the past year. And it is easy to see why: Turkish banks had their crisis in the early 2000s and now look healthy. Moreover, the country is one of the few in Europe that is growing. Istanbul, Turkey’s commercial centre, is making a bid to become a financial hub, with its own version of Canary Wharf being built on the Asian side of the Bosphorus.

Potential buyers stand to benefit from the woes of a number of European and American banks, which invested in Turkish banks a decade ago and are now selling because of their own troubled balance-sheets. Citigroup, for example, shed half of its 20% stake in Akbank, the country’s biggest bank, in December.

The problems in neighbouring Greece have also put some Turkish subsidiaries on the “for sale” list. In December Burgan Bank of Kuwait bought Eurobank Tekfen from its troubled Greek owner, Eurobank EFG. National Bank of Greece is thought to be under pressure to sell Finans Bank, although it says it will not give up this jewel.

A sale of Finans Bank would shake up Turkey’s banking sector, which is relatively concentrated (the ten biggest banks own 83% of the lending assets). It would put the buyer in the top ten. Finans is the country’s eighth-biggest bank and boasts higher profits and more capital than its rivals.

Even if Finans is not sold, incumbents need to watch out. Sberbank, Russia’s biggest bank, is one of the newcomers with a chance of challenging the top five. In September it bought Denizbank, Turkey’s tenth-biggest, from Dexia, a cash-strapped Belgian lender. The Russian bank is also adding 22 retail branches shed by Citibank. It is clearly going for market share with vigorous campaigns for loans to attract deposits and customers.

Yet it is Italy’s UniCredit that may be best positioned to make a dent in the Turkish market. In 2006 Koc Financial Services, UniCredit’s ****t venture with Koc Holding, a Turkish conglomerate, took over Yapi Kredi, Turkey’s fifth-biggest bank. The blend of UniCredit’s banking skills and Koc’s local knowledge has paid off, says a UniCredit source, although others doubt whether ****t decision-making has really been so smooth.

Lower down the league table, HSBC and ING have both benefited from buying medium-sized banks before the latest wave of acquisitions began. HSBC took over Demirbank in 2001 and ING swallowed Oyak Bank in 2007. Acquiring such assets would be far costlier today. Two years ago, Bank Audi, Lebanon’s biggest bank, decided it would be cheaper to build in Turkey. It applied for a banking licence—the first to be granted in a decade—and last September started from scratch with Odea Bank, which now has a loan book of $4 billion and 17 branches.

Buying banks in Turkey is not without risk. The country has a history of boom and bust, although its economic policy has been more prudent of late (the government has recently put a brake on lending and curbed a rising current-account deficit). The growing competition between banks chasing market share could also spell trouble, argues the International Monetary Fund in a recent report. Yet compared with the uncertainties of a crisis-ridden euro zone, the risks and rewards of banking in Turkey seem straightforward.

From the print edition: Finance and economics

http://www.economist.com/news/financ...lure-bosphorus

http://www.economist.com/news/financ...lure-bosphorus

Realist34
19-05-2013, 10:05
geçen hafta hemen hemen tüm başlıklara bir pazarlama şirketinin reklamını yapıştırmıştı gergedan boynuzlu bişeylerin satışımıydı neydi yanlış hatırlamıyorsam :he::he::he:

millet boynuzu ne idecekse bende anlamadım anyan varsada beri gele millet bankanın satış haberini bekliyor :oley:

lönk diye gergedan boynuzlu bilmem ney reklamı :kahkah:

ben cuma günü 1,76 dan portföyümdeki teks leri satmıştım ama aslı34 ün düşecek yorumundan sonra pzartesi tekrar girebilirim kağıda, şu ana kadar ne dediyse tersi çıktı. ytd. Bayramınız kutlu olsun, iyi pazarlar.

aslı34
19-05-2013, 14:17
gözümüz aydın. oh be. çinliler talip olmuş. yaşasın.

göztepeli
19-05-2013, 14:59
Türk bankaları

Boğaz'ın cazibesine

Türkiye'de yabancı bankaların bir dayanak için yarışıyor
18 Mayıs 2013 | İSTANBUL | baskı baskı itibaren

..

BÜYÜK erkek çokta bankacılık, kendi yol almak. Bu Alternatifbank satın alarak Türk pazarında bir dayanak bulmak için çalıştı ama bu yılın başlarında Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, dünyanın en büyük bankası, outsmarted edildi. ICBC atlamaya veremeden, Katar Ticaret Bankası $ 460 için% 71 kadar tersledi. Şimdi Çin firması Mart ayında satışa, yakın Tekstilbank devralarak için olduğu söyleniyor.

Türkiye'de ICBC çabaları ülkenin bankacılık varlıkları haline gelmiştir ne kadar sıcak henüz daha kanıtıdır. Fiyatları geçen yıl çoğaldı. Türk bankaları 2000'li yılların başında kendi kriz vardı ve şimdi sağlıklı görünüm: Ve bu yüzden görmek kolaydır. Ayrıca, ülke büyüyor Avrupa'da birkaç biridir. İstanbul, Türkiye'nin ticaret merkezi, Boğaz'ın Asya yakasında inşa ediliyor Canary Wharf kendi sürümü ile, bir finans merkezi olmak için bir teklif yapıyor.

ciddi olabilir...

Paranya
19-05-2013, 18:05
Economist oldukça güvenilir kaynak, Çinliler'in masada olduğunu da duyuyorduk zaten. Bakalım yarın nasıl tepki verecek. Metnin ilk paragrafını dilim döndüğünce çevirmeye çalıştım. Google Translate çevirisinden oldukça iyi oldu herhalde. Buyrunuz:

Türk Bankaları: Boğaz'ın Cazibesi

Kodamanlar her zaman yollarını bulurlar, özellikle de bankacılıkta. Fakat bu yılın başında Alternatifbank'ı alarak Türk pazarında yer edinmeyi planlayan dünyanın en büyük bankası olan Industrial & Commercial Bank of China (Çin Ticaret ve Endüstri Bankası), zekice altedildi. ICBC'nin hamlesinden önce Commercial Bank of Qatar (Katar Ticaret Bankası) %71 hisse için 460 milyon $ ödeyerek Banka'yı havada kaptı. Fakat şimdi, Çinli şirketin, Martta satışa konulan Tekstilbank'ı almaya yakın olduğu yönünde söylentiler var.

Tüm Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

nerkan
20-05-2013, 09:01
Banka almak için Türkiye'ye geliyorlar

BİST Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Turhan, Asyalı finans devinin 27 Mayıs'ta Türkiye'ye geleceğini açıkladı

www.borsagundem.com

20.5.2013 - 07:49

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Turan, 27 Mayıs haftasında Singapurlu Temasek Grubu'nun Türkiye'yi ziyaret edeceği müjdesini de verdi. Bir aracı kurumun davetlisi olarak Singapur'a giden Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. İbrahim Turhan, Malezya ve Singapur'daki etkinlikleri değerlendirdi. Malezya'da Türkiye-Malezya ekonomik ilişkilerinin masaya yatırıldığı çok önemli etkinlikler gerçekleştirildiğini anlatan

Turhan, Singapur Borsası'nda da yatırımcı ve aracıların katıldığı bir toplantıya katıldığını ifade etti.

Turhan, ''Bu toplantılarda Türkiye hem yatırım ortamı olarak değerlendirildi, hem de sermaye piyasaları ve borsa konusunda özel bilgi verdik'' dedi.

İSTANBUL'UN ULUSLARARASI FİNANS MERKEZİ OLMASI

İstanbul'un Uluslararası Finans Merkezi olması yolunda Asya piyasalarının önemine vurgu yapan Dr. İbrahim Turhan, şunları ifade etti: ''Türkiye'nin bu alanda bir başarı kaydetmesi, İstanbul'un

uluslararası bir finans merkezi olması için bizim mutlaka Asya ile stratejik işbirlikleri stratejik bağlantılar kurmamız şart. Önümüzdeki dönem Asya'nın, Asya ekonomilerinin, Asya piyasalarının kendilerini dünyada daha fazla hissettireceği bir dönem olacak. Dolayısıyla bu çerçevede bizim bu geliş gidişlerimiz, hem de Asyalı konuklarımızı Türkiye'de ağırlamamız sıklaşacak.'' Turhan, 27 Mayıs haftasında Singapurlu Temasek Grubu'nun Türkiye'yi ziyaret edeceği müjdesini de verdi.

İbrahim Turhan, Borsa İstanbul'u hem uluslararası erişebilirlik anlamında, hem de Borsa İstanbul'dan önemli uluslararası finans merkezlerine erişme anlamında çok daha etkin ve etkili bir konuma getirmek istediklerini de ifade etti. Temasek ile ilişkiye ilişkin de bilgi veren Turhan, ''Biz şu an itibariyle karşılıklı bilgi paylaşma noktasındayız. İleride farklı tip işbirlikleri, ortaklıklar değerlendirilebilir neden olmasın'' diye konuştu.

TEMASEK BANKACILIK İÇİN GELİYOR

Ekonomiden Sorumlu Bakan Zafer Çağlayan, Singapur’da finans dahil dev şirketlerinin kontrolünü üstlenen Temasek Grubu'nun CEO’sunun önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geleceğini geçen yıl Nisan ayında açıklamıştı. Singapur Başbakanı Lee Hsien Loong'un eşi Ho Ching'in, bankacılık sektörüne girmek için Türkiye'ye geleceği duyurulmuştu. Asyalı grubun hedefi bir Türk bankasıyla ortaklık yaparak Türkiye pazarına adım atmak olarak biliniyor.

TÜRKİYE'NİN NOTUNUN YÜKSELTİLMESİ

Moody's tarafından Türkiye'nin notunun yatırım yapılabilir seviyeye yükseltilmesini de değerlendiren İbrahim Turhan, şunları dile getirdi: ''Son derece olumlu karşıladık. Bu biraz geç oldu önemli olan bunun bu kadar güzel bir şekilde gerçekleşmiş olması. Aslında uluslararası piyasalar uzun bir süredir Türkiye'yi ve Türkiye'nin menkul kıymetlerini olumlu bir şekilde değerlendiriyordu ve fiyatlandırmada da bu kendisini gösteriyordu. Not artışının, hele de yatırım yapılabilir not kategorisine Türkiye'nin girmesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Birkaç sebeple 'Birincisi kurumsal fonlar açısından' Uymak zorunda oldukları düzenlemeler içerisinde yatırım yapılabilir varlıklara yatırım yapmak önemli bir konu. Siz ne kadar ikna ederseniz edin. Türkiye'nin genel ekonomik durumuna, borç sürdürülebilirliğine inanmış olsa da karşınızdaki yatırım yapılabilir kredi notu sağlanmadığı zaman bazı fonlar yatırım yapamıyordu, bir kere bunun önü açılmış olacak.

Türkiye hakkında özel bir bilgisi olmayan ama zaman zaman alım yaptıkları platformlarda Türkiye menkul kıymetlerine rastlayan yatırımcılar açısından yatırım yapılabilir bir varlığı portföylerine

almak her zaman daha kolay. Üçüncüsü de sık sık karşılaştığımız bir şeydi. Ne kadar da olsa karşımızdakileri özel olarak ikna etmek durumunda kalıyorduk. Türkiye, bu kadar iyi olduğu halde yatırım yapılabilir kategoride olmadığına ilişkin... Bundan da kurtulmuş olduk. Önümüzdeki dönemde özellikle kurumsal yatırımcılar için ve Türkiye ile ilgili özel bir bilgisi olmayan yatırımcılar için bunun önemli olacağını düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun''

bence
20-05-2013, 11:54
THE ECONOMİSTTE 18 Mayıs Pazar gün çıkan aşağıdaki habere göre ,
doğruysa, TEKSTİLBANKI,
ÇİN’in ve Dünyanın bir numaralı en büyük bankası
THE INDUSTRIAL & COMMERCIAL BANK of CHINA, (ICBC )
satın almak üzere.

Haberde adı geçen ÇİN Bankası (the Industrial & Commercial Bank of China, ICBC) Çinin ve Dünyanın en büyük ticari devlet bankası. 2.9 Trilyon doların üzerinde varlığı olan, 194 Milyar Dolar sermayeli, 2013 ilk çeyreğinde 11 milyar doları aşkın kâr eden, 922 000 adet ortağı olan, 2013 de FORBES tarafından Dünyanın bir numarası seçilen , Dünyanın pek çok ülkesinde (Abu Dabi, Doha-Katar, Tokyo, Hong Kong, Endonezya, Avustralya, Pakistan, Kazakistan, Kore, Vietnam, Tayland, Hindistan, Rusya, Hollanda, Belçika, Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya, Lüksemburg, İspanya, Kanada, ABD, Malezya) faaliyet göster (bir tek Türkiye’de faaliyet göstermiyor) tam anlamıyla küresel global bir dev.

Turkish banks

The lure of the Bosphorus
Foreign banks are vying for a foothold in Turkey

18 Mayıs 2013
May 18th 2013 | ISTANBUL |From the print edition

http://www.economist.com/printedition/2013-05-18
http://www.economist.com/news/finance-and-economics/21578083-foreign-banks-are-vying-foothold-turkey-lure-bosphorus

Türk Bankaları: Boğaz'ın Cazibesi

Kodamanlar her zaman yollarını bulurlar, özellikle de bankacılıkta. Fakat bu yılın başında Alternatifbank'ı alarak Türk pazarında yer edinmeyi planlayan dünyanın en büyük bankası olan Industrial & Commercial Bank of China (Çin Ticaret ve Endüstri Bankası), zekice altedildi. ICBC'nin hamlesinden önce Commercial Bank of Qatar (Katar Ticaret Bankası) %71 hisse için 460 milyon $ ödeyerek Banka'yı havada kaptı. Fakat şimdi, Çinli şirketin, Martta satışa konulan Tekstilbank'ı almaya yakın olduğu yönünde söylentiler var.

............................................
YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

aslı34
20-05-2013, 20:52
endekste düzeltme başladı.iyi düzeltiyorlar. ama kağıdımız taş gibi. Maşallah. Yolun açık sahibin çekik gözlü olsun.

göztepeli
21-05-2013, 10:42
Yine jakallar iş başında 375 bin lot 1,77 alver...yani açıga satmak için hazırlık....ve 1,77 den yapılan açık...ama senin paçanı aşagıya alacaklar birazdan jakal.......he he he ......

metcezir
21-05-2013, 14:32
http://s1305.hizliresim.com/19/p/n9lbg.jpg
http://s1305.hizliresim.com/19/p/n9l7j.jpg

metcezir
21-05-2013, 14:36
Dünden şuana kadar :

http://666kb.com/i/ce9dsnq63ll0igtto.jpg

.........

unreal11
21-05-2013, 15:04
endekste düzeltme başladı.iyi düzeltiyorlar. ama kağıdımız taş gibi. Maşallah. Yolun açık sahibin çekik gözlü olsun.

Aslı hanım kusura bakmayın ama felaket tellalı gibisiniz..ne zaman bu sayfaya girip yorum yapsanız (helede olumluysa) hisse o gün çakılıyo..Çok enteresan bi durum ..Sizde bi keramet var mutlaka:grrr:

metcezir
21-05-2013, 15:21
Aslı hanım kusura bakmayın ama felaket tellalı gibisiniz..ne zaman bu sayfaya girip yorum yapsanız (helede olumluysa) hisse o gün çakılıyo..Çok enteresan bi durum ..Sizde bi keramet var mutlaka:grrr:

son sallantılardır inşallah

1.77 den 550 bin açığa satan arkadaş sattığını alamamışsa
17 den sonra asfaltı ağlattırırlar

TRUST ME
21-05-2013, 15:57
Hisse sağlam duruyor.

KEKLİK
21-05-2013, 19:54
http://666kb.com/i/ce9iys5jjllzj2zpd.jpg[/QUOT]Ekapanış herkese iyi akşamlar:)

bepanten
21-05-2013, 20:46
sonunda sevgili Yılmaz satmak zorunda ..dış ticareti klapattı...
mevduat bankasını açıkladığı kara bakın...demekki onlarda umudu kestiler...ya satacaklar yada satacaklar..
bu şekil zaten bankacılık yapamazlar hele mevduat bankacılığı..felaket durumda diplerde..işleyiş olarak..belliki umutlar bankacılıkda tükenmiş..
hissede ki zenci kolik speşimiz son viyaklamasını yapıyor belliki..

göztepeli
21-05-2013, 23:39
Banka zaten hiç risk almadan çalışıyor...rasyoları oldukça yüksek iyi bir alıcı bekledikleri aşikar....umarım gelecek iyi bir alıcı....zira hava çok iyi ve satılık banka kalmadı.....

aslı34
22-05-2013, 00:04
güzel trade. iyi para imkanı. günlük al sat. Allah bereket versin. tahtayı bekleyenlere minnettarım.

JACKALLL
22-05-2013, 08:37
THE EKONOMİST: TÜRK BANKALARI İŞTAH KABARTIYOR ÇİNLİLER TEKSTİLBANK’IN PEŞİNE DÜŞTÜ-MİLLİYET

The Economist, dünyanın en büyük bankalarından Çin Sanayi ve
Ticaret Bankası’nın (ICBC) bir süre önce Alternatifbank ile
ilgilendiğini, ancak bu bankanın Katar Ticaret Bankası (CBQ)
tarafından satın alınmasının ardından şimdi dümeni Tekstilbank’a doğru
kırdığını yazdı.
Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre Dergi, kulislerde
Çinlilerin Tekstilbank’ı almaya yakın olduğunun konuşulduğunu iddia
etti. Tekstilbank tarafı imzalanan bir gizlilik sözleşmesini gerekçe
göstererek konu hakkında yorum yapmadı.

Haberin tam metni:

http://ekonomi.milliyet.com.tr/-turk-bankalari-istah-kabartiyor/ekonomi/detay/1712089/default.htm

(22/05/2013 - 06:45:44)

unreal11
22-05-2013, 09:07
THE EKONOMİST: TÜRK BANKALARI İŞTAH KABARTIYOR ÇİNLİLER TEKSTİLBANK’IN PEŞİNE DÜŞTÜ-MİLLİYET

The Economist, dünyanın en büyük bankalarından Çin Sanayi ve
Ticaret Bankası’nın (ICBC) bir süre önce Alternatifbank ile
ilgilendiğini, ancak bu bankanın Katar Ticaret Bankası (CBQ)
tarafından satın alınmasının ardından şimdi dümeni Tekstilbank’a doğru
kırdığını yazdı.
Milliyet Gazetesinde yer alan habere göre Dergi, kulislerde
Çinlilerin Tekstilbank’ı almaya yakın olduğunun konuşulduğunu iddia
etti. Tekstilbank tarafı imzalanan bir gizlilik sözleşmesini gerekçe
göstererek konu hakkında yorum yapmadı.

Haberin tam metni:

http://ekonomi.milliyet.com.tr/-turk-bankalari-istah-kabartiyor/ekonomi/detay/1712089/default.htm

(22/05/2013 - 06:45:44)

BU HABERLE BİLE COÇMUCAKSA NEYİ BEKLİYOLAR HALA ANLAMADIM..KOPTA GELL TEKSTİLİİİ...:halay:

GTi
22-05-2013, 09:22
Çinliler bu Türk bankasının peşinde! 22.05.2013 Türk ekonomisinin yükselişi Türk bankalarına olan yabancı yatırımcı ilgisinin de sürmesine neden oluyor.

İngiliz The Economist dergisi, son sayısında Türk bankalarına gösterilen yoğun talebi gündeme getirdi.

The Economist, dünyanın en büyük bankalarından Çin Sanayi ve Ticaret Bankası’nın (ICBC) bir süre önce Alternatifbank ile ilgilendiğini, ancak bu bankanın Katar Ticaret Bankası (CBQ) tarafından satın alınmasının ardından şimdi dümeni Tekstilbank’a doğru kırdığını yazdı. Dergi, kulislerde Çinlilerin Tekstilbank’ı almaya yakın olduğunun konuşulduğunu iddia etti. Tekstilbank tarafı imzalanan bir gizlilik sözleşmesini gerekçe göstererek konu hakkında yorum yapmadı.

The Economist, Türk ekonomisinin yükselişte olduğunu ve Türk bankalarının 2001 krizi sonrası sağlıklı bir yapıya büründüğünü vurguladı.

Canary Wharf’a benzeyecek

Dergi İstanbul’un Anadolu yakasının Londra’daki Canary Wharf benzeri bir finans merkezi haline gelme iddiasında olduğunu da belirtti.

Avrupalı ve Amerikalı bankaların sorun yaşadıkları bir dönemde, Türk bankalarındaki ortaklıklarına güvendiğini de anlatan Economist potansiyel risklere de dikkat çekti. Türk ekonomisinin daha önce inişler ve çıkışlar yaşadığını belirten dergi, hükümetin cari açık ve kredi risklerine karşı önlem aldığını belirtti. DergiTürk bankaları arasında yoğun bir rekabet olduğunu da dikkat çekti.

JACKALLL
22-05-2013, 09:23
RAPOR-PİYASALARDA GELİŞMELER/BEKLENTİLER(CEROS MENKUL DEĞERLER)

CEROS Menkul Değerler ( http://www.ceros.com.tr ) Tarafından
Hazırlanan Günlük Bülten:
"BIST 100 endeksi dün güne %0,65 yükselişle 90.165 puan
seviyesinden başladı. Açılışın ardından gelen alımlarla 91.400
seviyesini test eden endeks bu noktadan gelen satışlarla 90.250
seviyesine kadar gerilese de ikinci seans ortasından itibaren
özellikle VOB’da dikkat çeken alımlarla yönünü tekrar yukarı çevirdi.
Endeks günü 91.190 puandan bir önceki güne göre %1,14 yükseliş ile
kapattı.

Piyasa Beklentisi

BIST’in kapanış saatinden sonra ABD endeksleri %0,25-0,30 arası
yükselişler ile kapandılar. Bu sabah S&P vadeliler yatay bir seviyede
işlem görüyor. Asya borsalarının genelinde olumlu bir hava hakim:
özellikle Japon Merkez Bankası’nın likiditeye devam kararları sonrası
bu ülkenin endekslerinde %1,3’ü aşan yükselişler dikkat çekiyor.
Avrupa piyasaların güne %0,10-0,15 arası düşüşlerle başlangıçlar
yapmaları bekleniyor. Bu veriler ışığında BIST’in güne pozitif
eğilimli yatay bir başlangıç yapacağını öngörüyoruz.

Şirket Haberleri

TCELL bugün saat 10:00’da olağan Genel Kurul Toplantısını yapacak.
Toplantı gündeminde 2012 yılı ve sonuçsuz kalan genel kurul
toplantılarında önceki iki yıla ait finansalların onaylanması
bulunuyor. Merakla beklenen temettü ödemesi yönetim kurulu tarafından
genel kurula teklif olarak sunulmasa da gündemde önceki 3 yıla ait
ödenmeyen temettü ödemelerinin görüşülmesi maddeleri de bulunuyor.
CEROS Yorum : TCELL’in %51’ine sahip olan Turkcell Holding’in
temsil edilememesinden dolayı bir önceki genel kurul toplantısının
başarısız sonuçlandığını hatırlıyoruz. Turkcell Holding’in %53
hissesine sahip olan Çukurova Telekom Holding ile ilgili olarak
Çukurova ve Altimo arasında çözülemeyen kontrol sorunu devam ediyor.
Sonuçta Genel Kurul toplantısının yapılabilmesi için Çukurova, Altimo
ve TeliaSonera’nın toplantı öncesinde Turkcell Holding’i kimin temsil
edeceği konusunda bir anlaşmaya varmaları gerekiyor. Yeni SPK
kurumsal yönetişim kurallarına göre zaten yönetim kurulunda azalmış
olan temsilcilerini tamamen kaybetme riski olan üç büyük ortağın
asgari müştereklerde buluşmak için güçlü motivasyonları olduğunu
düşünsek de, böyle bir mutabakat olmaması durumunda bugünkü
toplantının yine başlamadan kapanacağı ve yatırımcıların beklediği
nakit temettüler konusunda bir kez daha hayal kırıklığı yaşanması
riskini de hatırlatmak istiyor.
Geçtiğimiz Cuma günü İngiliz the Economist dergisinde çıkan bir
haberin çevirisini yaparak bugün yayınlayan Milliyet Gazetesi,
dünyanın en büyük bankası olan Industrial & Commercial Bank of
China’nın TEKST'i satın almaya yakın olduğunu iddia ediyor. Yine
Economist haberine istinaden Türk bankacılık varlıklarının sağlıklı
yapıları ve ülkenin güçlü büyüme hikayesi nedeniyle yabancılar için
cazip hedefler olduğu vurgulanıyor. CEROS Yorum : Potansiyel alıcıların merkezlerinin Amerika ve
Avrupa’dan Asya ve Ortadoğu’ya kaymış olduğunu gözlemlesek de Türk
bankalarına yönelik stratejik satın alma ilgisinin devam ettiğini ve
sektörde kalan nadir sayıdaki potansiyel hedefler arasında bulunan
TEKST ve SKBNK'nın bu ilgiden faydalanacağı yönündeki görüşümüzü
koruyoruz."

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım
danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti,
aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen
bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı
sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve
tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine
dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri
tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer
alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize
uygun sonuçlar doğurmayabilir...

(22/05/2013 - 09:20:17)

bence
22-05-2013, 09:44
Nihayet 3 gün sonra uyanabildiler....
Ama hala satın alacak bankanın Dünyanın 1 numarası olduğunun farkında değiller.

KEKLİK
22-05-2013, 10:07
çinlilerle masada resimlerimizide yayınlasalar umrumuzda değil biz nezaman istersek ozaman diyorlar:)büyükler giremiyor,küçüklerin lotlarındada bunların gözü var varın siz düşünün :)YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ŞAHSİ DÜŞÜNCEMDİR

TRUST ME
22-05-2013, 10:27
Niye şirketten açıklama gelmiyor belli değil.gazeteler bas bas bağırıyor gizlilik sözleşmesi imzaladı,dünyanın en büyük bankası almak üzere diye economist dergisi bağırıyor ama yatırımcı 3.sınıf muamelesi görmeye devam ediyor.ÇÜNKÜ açıklama yaptığı anda hisse yükselecek bunu istemiyorlar.nekadar geciktirirse okadar hisse toplayıp yatırımcıyı bıktırma taktiği güdüyorlar,açıklama istenebilir.

KEKLİK
22-05-2013, 10:49
http://666kb.com/i/cea8c3y6sbhqtlaf0.jpg[/QUOTE]saat:10. 25 İTİBARİ İLE

magicmac
22-05-2013, 13:40
Spek zorla kağıdı tutuyor. Bankayı ucuza vermeye çalışıyorlar herhalde...Ne mantıksa!!!

TRUST ME
22-05-2013, 13:48
Arkadaşlar hiç düşündünüzmü çinlilerin bankayı alacağında neler olacağını.dünyanın en büyük bankasına ortak olucaksınız sanırım çağrı fiyatı nın bile önemi kalmıycak sadece kendi ülkeleri ile ticaret hacmini alsalar çok büyük değere ulaşacak.yani satıldığında fiyat ne olursa olsun elde tutmak büyük avantaj.hisseyi bukadar kasma nedenleride mal almak için bu olsa gerek.

PiLaV
22-05-2013, 15:30
Spek zorla kağıdı tutuyor. Bankayı ucuza vermeye çalışıyorlar herhalde...Ne mantıksa!!!

4 ayda %100 ü aşkın prim yapmış kağıt için ağır sözler bunlar :)

aslı34
22-05-2013, 18:18
çinlilerr alınca bizide çağırırlar mı acaba. pazaralık uzun sürecek gibi. neyse trade imkanı veriyor.

temettu.net
22-05-2013, 18:18
Dün 177den alabildim mali, ay sonuna kadar veya 210a kadar beklemedeyim... Haberler cikti ama hala hareket yok... Bu hafta zorlamasi gerek, en gec haftaya... Ayin 27sine ne kaldi surada... Misafirlerimizi 200+ üzerinden agirlamak yakisir bize... YTD

Sent from my iPhone using Tapatalk

pecorin
22-05-2013, 18:31
ayın 27 sinde ne bekliyoruz? genel kurulda sattık mı diyecekler?

göztepeli
22-05-2013, 19:55
27 yi boşverin bu gün yine Akbank 720 bin lot la ilk alıcı fonlara almaya devam.....

memix
22-05-2013, 21:49
ne edelim yarın yazılalım mı ufaktan

aslı34
22-05-2013, 23:35
0.90 maliyetli kağıtları versem mi? Karar veremedim. 5 olur mu? yorumlarınız lütfen.

hasanlive
23-05-2013, 00:14
0.90 maliyetli kağıtları versem mi? Karar veremedim. 5 olur mu? yorumlarınız lütfen.

ne zaman bu konuya baksam sizin 90 maliyetli kağıtları versemmi sorusuyla karşılaşıyorum. Bütün forum olarak sizin kağıdı dipten aldığınızı ve büyük kar ettiğinizi öğrendik

pecorin
23-05-2013, 00:28
Ben Gsd deyim... çoktandır bu topiğe bakmıyordum... bir de baktım ki aslı34 nickli arkadaş da buradaymış... bizim hisse ne zaman ki yükselecek bu arkadaş 1-2 gün önce felaket tellalı olarak bizim topikte gözükür.. o nedenle burada yazıyorsa bilin ki 1-2 güne yükselir... iyiye işaret yani...

KEKLİK
23-05-2013, 09:31
:)
Ben Gsd deyim... çoktandır bu topiğe bakmıyordum... bir de baktım ki aslı34 nickli arkadaş da buradaymış... bizim hisse ne zaman ki yükselecek bu arkadaş 1-2 gün önce felaket tellalı olarak bizim topikte gözükür.. o nedenle burada yazıyorsa bilin ki 1-2 güne yükselir... iyiye işaret yani...İNŞALLAH dediğiniz gibi olur:)herkese günaydın

haytaci
23-05-2013, 09:48
sabah sabah düşünce çok güzel yakaladım seni. trade cepte.

bt1900
23-05-2013, 11:14
maşallah herkes çook umutlu korkmadan bu seviyelerden bile ciddi alım yapan var cevremde .. böyle beklentiye bu kdar habere rağmen buralarda kalmamalıydı hiç hoşuma gitmiyor yaptıkları bir oyunlar dönüyor.. allah hayır etsin.. yatırım tavsiyesi değildir.

KEKLİK
23-05-2013, 11:18
maşallah herkes çook umutlu korkmadan bu seviyelerden bile ciddi alım yapan var cevremde .. böyle beklentiye bu kdar habere rağmen buralarda kalmamalıydı hiç hoşuma gitmiyor yaptıkları bir oyunlar dönüyor.. allah hayır etsin.. yatırım tavsiyesi değildir.haksız sayılmazsınız gerçekten hoş değil enazından 2 nin üzerine atmalı idi diye düşünmeden edemiyor insan

Nazdrovya
23-05-2013, 11:31
Arkadaşlar bence panik yapmaya gerek yok. İsteseler fiyatı 2 ve 2'nin üzerine çok rahat çekerler ve oradan rahat rahat verirlerdi. Bunların amacı haber düşene kadar silkele silkeleyebildiğin kadar..

Eee ne yapacaz bekliyecez mecbuuurr..Y.T.D.

KEKLİK
23-05-2013, 11:45
Arkadaşlar bence panik yapmaya gerek yok. İsteseler fiyatı 2 ve 2'nin üzerine çok rahat çekerler ve oradan rahat rahat verirlerdi. Bunların amacı haber düşene kadar silkele silkeleyebildiğin kadar..

Eee ne yapacaz bekliyecez mecbuuurr..Y.T.D.teşekkürler e sizde haksız sayılmazsınız:)

Nazdrovya
23-05-2013, 11:45
Arap medyasından heberler: http://alhayat.com/Details/516344

"ذي إيكونومست": البنوك الأجنبية تسعى لموطئ قدم فى تركيا

القاهرة - الأناضول

الأربعاء ٢٢ مايو ٢٠١٣

ذكر تقرير بريطاني أن البنوك الأجنبية تخوض منافسة قوية للحصول على موطئ قدم في السوق المصرفي التركي، مرجعاً ذلك إلى تحقيق تركيا معدلات نمو قوية وتمتع القطاع المصرفي فيها بالمتانة وقدرته على تجاوز الأزمات التي عصفت به في السنوات الماضية.

وقالت مجلة "ذي إيكونومست" البريطانية في تقرير لها أن البنك الصناعي التجاري الصيني، أكبر بنك في العالم، حاول مجددا أن يحصل على موطئ قدم في السوق التركية عبر شراء مصرف "الترناتيف بنك" التركي، Alternative Bank، كما استطاع البنك التجاري القطري أن يشتري حصة رئيسية نسبتها 71 في المئة في "الترناتيف بنك" مقابل 460 مليون دولار.

ويذكر التقرير أن البنك الصناعي التجاري الصيني أصبح قريبا من الاستحواذ على "تكستيل بنك"، Tekstilbank، الذي تم طرحه للبيع في اذار/مارس الماضي، مشيرا إلى أن جهود البنك الصيني للتواجد في تركيا تعكس أن الأصول المصرفية التركية أصبحت نشطة، حيث تضاعفت العروض على مدى العام الماضي لشراء حصص في البنوك التركية، والتي استطاعت أن تتجاوز الأزمات التي عصفت بها في مطلع عام 2000 وأنها تتمتع بالقوة حاليا.

ويشير تقرير "ذي إيكونومست" إلى أن تركيا واحدة من الدول القليلة بأوروبا التي تسجل نموا اقتصاديا، موضحا أن مدينة إسطنبول، المركز التجاري في تركيا، تبذل جهودا لتصبح مركزا ماليا كبيرا، لتكون نسخة من "كناري وارف" التي يجري بناؤها على الجانب الآسيوي من مضيق البوسفور.

وتوقعت "مؤسسة ستاندرد أند بورز" منتصف الشهر الجاري أن يشهد الاقتصاد التركي نمواً بنسبة 4 في المئة مع نهاية عام 2014 في ظل زيادة صادراتها العالمية في السنوات العشر الماضية وخاصة الموجهة لمنطفة الشرق الأوسط وشمال إفريقيا.

وقال مايكل سيكس، مدير "مؤسسة ستاندرد أند بورز" المعنية بالبحوث الاقتصادية والمالية، إن تركيا نجحت في السنوات الماضية في جذب رؤوس الأموال إليها، وهو الأمر الذي ساعد المصرف المركزي التركي في تحقيق الاستقرار، في الوقت التي واجهت فيه اقتصادات أخرى مخاطر الانهيار.

ويذكر تقرير ذا "إيكونومست" كذلك أن البنوك الأجنبية التي تفكر في التواجد داخل السوق التركية، تحاول أن تستفيد من متاعب عدد من البنوك الأوروبية والأميركية، التي استثمرت في البنوك التركية قبل حوالى 10 أعوام والتي تبيع أصولها التي تعاني اضطرابات مالية، مشيرا إلى أن مجموعة "سيتي غروب" الأميركية العملاقة، التي تخلصت من حصتها البالغة 20 في المئة في "آق بنك"، Akbank، أكبر البنوك التركية، في كانون الاول/ديسمبر الماضي.

وذكر التقرير أن المشاكل التي تضرب اليونان، جعلت بعض فروعها البنكية في تركيا مطروحة على قائمة البيع، ففي كانون الأول الماضي أيضاً، اشترى بنك "برقان" الكويتي "يورو بنك تيكفين" من "يورو بنك إي إف جي" مالكه البنك اليوناني الذي يعاني اضطرابات.

ويُعتقد أن البنك اليوناني الوطني يتعرض لضغوط لبيع مصرف "فاينانس بنك" التركي، Finance Bank، رغم أنه يقول إنه لن يتخلى عنه باعتباره "جوهرة".

ويرى التقرير البريطاني أن من شأن بيع "فاينانس بنك" أن يهز القطاع المصرفي في تركيا الذي يشهد حالة تركز عالية نسبيا (أكبر 10 بنوك تستحوذ على 83 في المئة من أصول الإقراض). ومن شأنه ايضا أن يضع البنك المشتري في قمة البنوك العشرة بتركيا، حيث أن مصرف "فاينانس بنك" هو ثامن أكبر بنك في تركيا، وحقق أرباحا عالية ويتلقى الكثير من الودائع مقارنة بمنافسيه.

ويضيف تقرير "ذي إيكونومست" أنه حتى لو لم يتم بيع مصرف "فاينانس بنك"، فإن البنوك الحالية بحاجة إلى توخي الحذر، فمصرف "سبيربنك"، Sberbank، أكبر المصارف الروسية، أحد البنوك الوافدة الجديدة، يتحيّن الفرصة لمواجهة البنوك الخمس الكبرى في تركيا.

ففي أيلول/سبتمبر الماضي، اشترى البنك الروسي "دينزبنك"، Denizbank"، عاشر أكبر بنك في تركيا، من البنك البلجيكي "ديكسيا" الذي يعاني ضائقة مالية.

كما اشترى المصرف الروسي 22 فرعاً للتجزئة المصرفية من "سيتي بنك"، ويبدو أن المصرف الروسي يسعى للاستحواذ على حصة في السوق المصرفي التركي من خلال حملات نشطة لتقديم قروض وجذب الودائع والعملاء.

وتذكر "ذي إيكونومست" أن مصرف "يونيكريديت" الإيطالي، Unicredit، في وضع أفضل للتأثير في السوق التركية. ففي 2006، استحوذت شركة "كوتش للخدمات المالية"، مشروع مشترك بين "يونيكريديت" مع "كوتش هولندجز"، وهي مجموعة تركية عملاقة، على مصرف "يابي كريدي"، خامس أكبر بنك في تركيا.

وقال مصدر في "يونيكريديت" إن الجمع بين المهارات المصرفية التي يتمتع بها البنك الإيطالي ومعرفة "كوتش هولدنجز" في السوق المحلية حقق هدفه، على رغم أن آخرين يشككون في ما إذا كان صنع القرار المشترك يسير على نحو سلس.

واستفاد بنك "اتش أس بي سي" البريطاني، HSBC، ومجموعة أي أن جي المصرفية الهولندية، ING، من شراء بنوك متوسطة الحجم قبل بدء الموجة الأخيرة من عمليات الاستحواذ. واستحوذ المصرف البريطاني على "ديميربنك"، Demirbank، في 2001، والمجموعة الهولندية على مصرف"اوياك بنك"، Oyak Bank، في 2007.

ويرى التقرير أن الاستحواذ على مثل هذه الأصول قد يكون أكثر تكلفة اليوم. فقبل عامين، قرر بنك "عودة"، Audi، أكبر بنك في لبنان، أن يكون البنك الذي يقدم خدماته بأقل رسوم في تركيا. وتقدّم بطلب للحصول على رخصة مصرفية، هي الأولى التي سيتم منحها منذ 10 أعوام، وبدأ في شهر أيلول/سبتمبر الماضي العمل تحت اسم "اوديا بنك"، Odea Bank، وتبلغ محفظة قروضه 4 بلايين دولار، كما أنشأ 17 فرعا في تركيا.

ويرى التقرير أن شراء البنوك في تركيا لا يخلو من "المخاطر"، حيث أن لديها تاريخاً من الازدهار والكساد، على رغم أن سياستها الاقتصادية كانت أكثر حذرا في الآونة الأخيرة، فقد وضعت الحكومة بأنقرة قيودا على الإقراض كما حدّت من ارتفاع العجز في الحساب الجاري.

ويذكر أن احتدام المنافسة المتزايدة بين البنوك لزيادة حصتها السوقية ، يمكن أن يسبب بعض الاضطرابات ، كما ذكر صندوق النقد الدولي في تقرير حديث. ويقول التقرير إنه مقارنة بحالة عدم اليقين في منطقة اليورو التي تضربها الأزمات، فإن المخاطر والمكافآت في السوق المصرفي بتركيا تبدو واضحة.

وكانت وكالة "ستاندرد أند بورز" للتصنيف الائتماني الدولية، قد رفعت في نيسان/أبريل الماضي تصنيف 6 بنوك تركية من الدرجة "بي بي"، إلى الدرجة "بي بي موجب"، بعد رفعها تصنيف البلاد إلى الدرجة ذاتها في 27 مارس/آذار الماضي.

وأعلنت الوكالة رفع تصنيف البنوك التركية، بنك "العمل" وبنك "الضمان" (غرانتي) وبنك "أتش أس بي سي" وبنك "وقف ويابي كريدي" وبنك "التأجير غرانتي" المالي.

وقالت الوكالة إنها تتوقع مواصلة البنوك التركية القوية تقديم الأداء العالي المعهود لديها، مشيرة إلى أن ارتفاع تصنيف البنوك التركية مرتبط في شكل وثيق بارتفاع تصنيف

KEKLİK
23-05-2013, 11:59
:)[QUOTE=MedwiG;8858101]http://666kb.com/i/cebahkhldylv7bibn.jpg:)sayın MedwiG ten 11.30 vaziyettir:)

KEKLİK
23-05-2013, 15:32
[QUOTE=MedwiG;8859784]http://666kb.com/i/cebg7ux9ud878cczp.jpg:)

arcak69
23-05-2013, 17:11
arkadaşlar çok sık yazan biri değilim.ama şu bir gerçek ki : bu kağıt beklentili bir kağıt..2 noktaya iyi bakın.başka söze de gerek yok.yok 1,70 olmuş yok 1,82 e aşamamış takılmayın.1 =SATILACAK BİR BANKA VAR BUNA İNANMIYORSANIZ SATIN KAÇIN-KURTULUN .. 2 = SATILACAK BİR BANKA VAR ..İNANIYORSANIZ YASLANIN ARKANIZA KEYFİNİZE BAKIN.. YTDeğildir.

Nazdrovya
24-05-2013, 08:11
http://www.todayszaman.com/news-316341-worlds-largest-bank-icbc-to-buy-turkeys-tekstilbank.html

World's Largest Bank ICBC To Buy Turkey's Tekstilbank

According to a recent report published by the Economist magazine, the Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), the world's largest bank, is in talks to purchase Turkey's Tekstilbank.
According to a recent report published by the Economist magazine, the Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), the world's largest bank, is in talks to purchase Turkey's Tekstilbank.

ICBC had previously bid to purchase another smaller bank in Turkey, Alternatifbank, of which 71 percent was later sold to the Commercial Bank of Qatar (CBQ) for $460 million. The magazine also highlighted the success of Turkish banks in overcoming the difficulties of the global financial crises, adding that the banks are on an upward trend.

The report stated, "The country is one of the few in Europe that is growing. Istanbul, Turkey's commercial center, is making a bid to become a financial hub, with its own version of Canary Wharf being built on the Asian side of the Bosphorus."

In recent years, European and American banks have sold their shares in Turkish banks due to their own troubles. For example, Citigroup sold its 20 percent share in Akbank in December as well as Greek Eurobank EFG which sold its shares in Eurobank Tekfen in Turkey to Burgan Bank of Kuwait. Also, National Bank of Greece is said to be under pressure to sell its shares in Finans Bank in Turkey in the report.

In addition, Russia's Sberbank purchased Denizbank from Belgian Dexia in September and quickly rose to become one of the top 10 banks in the country. In September, Lebanon's biggest bank Bank Audi also started a new bank called Odea Bank in Turkey.

Also, Italy's UniCredit and Turkey's Koç Holding had formed a ****t venture in 2006 to form Yapi Kredi which is now Turkey's fifth largest bank. HSBC took over medium-sized bank Demirbank in 2001 while ING purchased Oyak Bank in 2007.

bt1900
24-05-2013, 10:17
herkes bu haberleri servis ediyor her yerdede yazıyor şirketten tık yok .. demekki amcalar gerçek bende ben kap a ne yazarsam o olur diyor banka satılacak banka gibi değilde normal sıradan bir kağıt gibi hareket ediyor .. bence burda spek endeks aşşağı gelirde ben aşşağıdan ne kadar mal toplarımın düşüncesinde hayırlısı olsun bekleyelim.. haziran ortasına kadar böyle devam eder gibi geliyor.. sabır ya sabır..

bt1900
24-05-2013, 21:21
ne o kimse yazmıyor önceden günlük alım satım yapıştırılırdı günlük takaslar verilirdi yine paylaşında bakalım arkadaşlar...

GTi
25-05-2013, 02:07
Hayıtdır burda canlı kalmamış ...herkes sattı gittimi.

magicmac
25-05-2013, 11:25
Hisseyi frenleyerek günlükçüleri uzaklaştırdı. Bakalım Ptsi bıktırma hareketlerine devam edecek mi? Yalnız seans sonu GSDHO'da çok işlem oldu. O giderse bunu durdurmak zor olur...ytd

karamanlı
26-05-2013, 01:58
2005-2008 yılları arasında 3 defa 1,8-1,95 zirveleri görülmüş...yine aynı tarih aralığında usd bazında 1,55 tepesi var.Çok öncelere gidersek 2000 yılında usd bazında 2,70 leri görmüş.Tabi o zaman 1999 yılında başlayıp 2000-Ocak ayına kadar süren muazzam bir ralli vardı endekste...borsada beklentili kağıt denince bu beklenti konusu yıllar içerisinde değişiklik gösteriyor.Önceleri bedelsiz hisse furyası vardı...son zamanlarda arsa,yabancı ortaklığı-hisse satışı,ihale kazanılması gibi konular daha çok öne çıkar oldu...tabi çok iyi gelebilecek bilançolarda olumlu etki yapıyor....satış olacakmı olursa rakam ne olacak bunlar iyi çıkarsa eski zirveleri denememesi için bir sebep göremiyorum...ytd...

bt1900
26-05-2013, 11:45
zaman gazetesinde bile haber çıktı yani.......artık haber iyice ayyuka çıktı bu kadar saçmalık olmaz .. masadayız demeleri lazım en azından...bu saatten sonra neyi planlıyorlar ne yapıyorlar anlam vermek çok zor .. spek amca getir 2.50 bandına herkes versin sende kurtul bizdeee zaten fazlasında gözümüz yok biz onunlada yetiniriz..

gsd yatırım bankasını katarlılara .. tekstilide çinlilere verin . sonra arkanıza yaslanın geminize binin nereye istiyorsanız oraya gidin sayın .T.Y

Dünyanın en büyük Bankası ICBC,
Türkiye'de satışa konulan Tekstilbankı Satın almak için görüşmelere devam ediyor.

23 May 2013 /TODAY'S ZAMAN, İSTANBUL

http://www.todayszaman.com/news-316341-worlds-largest-bank-icbc-to-buy-turkeys-tekstilbank.html

magicmac
26-05-2013, 11:58
Başka bir hisse olsa bu haberlerle şimdiye kadar kendini çoktan 2'nin üstüne atmıştı...ytd

KEKLİK
26-05-2013, 16:21
zaman gazetesinde bile haber çıktı yani.......artık haber iyice ayyuka çıktı bu kadar saçmalık olmaz .. masadayız demeleri lazım en azından...bu saatten sonra neyi planlıyorlar ne yapıyorlar anlam vermek çok zor .. spek amca getir 2.50 bandına herkes versin sende kurtul bizdeee zaten fazlasında gözümüz yok biz onunlada yetiniriz..

gsd yatırım bankasını katarlılara .. tekstilide çinlilere verin . sonra arkanıza yaslanın geminize binin nereye istiyorsanız oraya gidin sayın .T.Y

Dünyanın en büyük Bankası ICBC,
Türkiye'de satışa konulan Tekstilbankı Satın almak için görüşmelere devam ediyor.

23 May 2013 /TODAY'S ZAMAN, İSTANBUL

spk nın açıklama istemesi gerekmezmi beyler niçin istemiyor

nerkan
26-05-2013, 17:18
'Abank’ın yüzde 70.84’ü “2 çarpan değeriyle” 828 milyon lirayı (464.7 milyon dolar) aşkın bir fiyata Katar Commercial Bank’a (Commercial Bank Of Qatar-CBO) satıldı. Satış fiyatına göre Abank’ın toplam değeri 1.17 milyar liraya denk geldi.' Abank Tekstilbanka göre daha karlı şube sayısı fazla, bu yüzden hadi Tekstilbank 1 milyara satılsın hadi daha muhafazakar düşünelim 900 milyon TL ye satılsın bu durumda bil hisse başı satış fiyatı 2.15 TL ye denk geliyor, yani bence hedef fiyata daha yolumuz var

TRUST ME
26-05-2013, 18:13
Arkadaşlar şirket ne diyecek,danışmanlık firması en az 2-3 bankayla görüşüyorsa ne demesi gerekecek biraz daha sabır sonu selamet.

bence
27-05-2013, 10:14
Tüm bu alışıageldiğimiz geleneksel işlemlerden çooooooook farklı işlemlerin olması,
artık doğumun yaklaştığını gösteriyor kanaatindeyim.

metcezir
27-05-2013, 10:45
http://m1305.hizliresim.com/19/v/nhzwz.jpg

KEKLİK
27-05-2013, 18:00
[QUOTE=MedwiG;8878203]http://666kb.com/i/cefl6fwoggd4pnu11.jpgkapanış

aslı34
28-05-2013, 17:32
endekse düzeltme geleceğe benziyor. inşallah gelmez. .90 maliyetli kağıtlarımı 2 den vermeyi ben de istiyorum. ancak 2 korkum var. ya alıcı çıkmazsa ve kağıt bedelli sermaye artırımına giderse. bir diğeri bu kağıt ve holding düzeltmelerde iyi düzeliyor. bu konudaki düşünceniz nedir acaba.

evet ben böyle demiştim. hafifyukarı sonra düzeltme. demek dediklerimde bir teknik düşünce varmış.

Realist34
28-05-2013, 18:56
evet ben böyle demiştim. hafifyukarı sonra düzeltme. demek dediklerimde bir teknik düşünce varmış.

Siz gerçekten borsa ile ilgileniyormusunuz , merak içindeyim ;)

butcher
28-05-2013, 19:22
Borsa'dan teknikten pek anlamayan küçük bir yatırımcıyım, Ancaaaaak teknik yazanları okumayı bildiğim için sizi hiç bir zaman teknikle birleştiremedim.Hele ki biz küçük yatırımcılar,emeğinin yatırımını yapanlar ; topikleri okurken sizin tekniksiz desteksiz yazılarınızdan sıkılırken, bir de hisse değer kayıplarında ben demiştim demeniz çileden çıkarıcı oluyor....Uğraşmayın bizlerle,sonra helâllik istiyorsunuz , ne çare....

bepanten
28-05-2013, 20:42
İşadamı Beyazıt’a ait Kaksan Karaisalı Kireç San. ve Tic. A.Ş., Tekstilbank’tan kullanılan 7.5 milyon liralık krediye 9 Eylül 2009 tarihli sözleşmeyle kefil oldu. Borç ödenmeyince, Tekstilbank 4 Ocak 2012’de Beyazıt’a ihtar çekerek faiziyle 8 milyon 121 bin lirayı ‘1 gün içinde’ ödemesini istedi. Ertesi gün ödeme olmayınca banka 6 Ocak’ta takibe geçti ve yalı için satış tarihi alındı. Mahkemenin 68 milyon lira kıymet biçtiği yalı, bedelinin yüzde 60’ı üzerinden 40 milyon 811 bin liraya sadece Tekstilbank’ın katıldığı, Üsküdar 5. İcra Müdürlüğü’nde yapılan 25 Haziran 2012 tarihli ihalede satıldı.”

bepanten
28-05-2013, 20:43
Müvekkilimiz davalı banka tarafından kandırılarak ihaleye müvekkillerimin tanıdıklarının katılması engellenmiş ve bu sebeple ihaleye fesat karıştırıldı. İcra Müdürlüğü’nde yapılan ihaleye 3. kişilerin katılımı engellendi, sadece alacaklı banka katılarak müvekkilimizin malı ucuza satıldı. Gerçek bedel tespit edilmeden ihale yapıldı. Yalının değeri 68 değil en az 80 milyon TL. Taşınmaz 400 değil, 480 metrekaredir.

NESLİŞAH SULTAN ŞERHİ

· Yalı üzerinde Neslişah Abdülmümin (Osmanoğlu) lehine “Ölünceye kadar bakıp besleme şartı ile temlik” mevcuttur. Bu şerh, kıymet takdiri ve ilan sırasında tapu kaydında mevcuttur. Neslişah Sultan 2 Nisan 2012’de vefat etti, kıymet takdiri ve ilandan sonra kaldırıldı. Şerhin kaldırılması değeri yükseltecektir. Bilirkişiler yerin kıymetini takdir edecek uzmanlığa sahip değil. Yalının bahçesinde çok değerli ağaç ve bitkiler olup, artı değerin hesabı için peyzaj uzmanı bilirkişi olmalı. Beyazıt ipotek tesis edilirken 79 yaşındaydı, sağlık raporu alınmadı. Bu ipoteğe dayalı ihale usulsüzdür, feshine karar verilmelidir.

Turgut Yılmaz savcılığa başvurdu

3 Ekim 2012 tarihli ilk duruşmada tanıklık yapan Ş.D., yalının icradaki satışına alacaklı bankanın patronu Turgut Yılmaz’ın adamları tarafından sokulmadığını iddia etti. Yılmaz ve Tekstilbank’ın avukatı bu ifade üzerine Üsküdar savcılığına 12 Ekim 2012’de Ş.D. ile avukatlar Mustafa Kahraman ve Deniz Karayağız’ı şikâyet etti. Başvuruda, “Ş.D. ifadesinde müvekkilim Turgut Yılmaz’ı kastederek, ihaleye başkalarının girmesine engel olmak maksatlı adam tuttuğunu, bu kişilerin kendisini ihaleye girmemesi için ensesinden tutarak, cebir ve şiddet uygulayarak icra dairesi dışına çıkarttığını, ‘burası para verene yakışır, Turgut abime yakışır, aklınızı alırım, mermi manyağı yaparım’ gibi sözlerle kendisini tehdit ettiğini belirterek, onur, şeref ve saygınlığına saldırmıştır” denildi. Şüphelilerin yalan tanıklık, iftira, hakaret ve Bankacılık Kanunu’na muhalefetten cezalandırılmaları istendi.

Bilirkişi Beyazıt’ı doğruladı

SELAHATTİN Beyazıt’ın açtığı, kıymet takdirine itiraz davasında Anadolu 7. İcra Hukuk Mahkemesi tarafından atanan bilirkişi heyeti yalıda keşif yaptı. Bilirkişiler inşaat mühendisi Tansun Baştuğ, peyzaj mimarı Şaziye Tortop Altın, ziraat mühendisi H. İlyas Tuna, işletme mühendisi Gönen Güldal, harita mühendisi Bahri Eyüboğlu tarafından hazırlanan ve mahkemeye sunulan raporda şu bilgiler yer aldı: “Prenses İkbal Moneim Yalısı olarak bilinen yalı, 1971-72 yıllarında Dr. Mürsel Saviç tarafından Mimar Sedad Hakkı Eldem’e yaptırılmıştır. Taşınmazın muhteşem boğaz manzaralı olması, tarihi dokusu, mimari özelliği, konumu, belli düzeyde kişilerin ikamet ettiği yer olması gibi üstün özelliklere sahiptir. Kandilli İskelesi ile Küçüksu Plajı arasında yer almakta, her türlü belediye hizmetinden yararlanmaktadır, ulaşımı çok rahattır. 1957 metrekarelik alan üzerinde 1 yalı, 1 müştemilat, bulunmakta olup, bahçesinde peyzaj düzenlemesi yapılmış birçok ağaç ve 3 adet tarihi sütun vardır. Yalı mal sahibi tarafından halen mesken olarak kullanılmaktadır. Binada Türk tipi geniş saçaklar vardır. Bahçede, deniz kenarında 30 metrekarelik yüzme havuzu, 40 metrelik rıhtımı vardır. Zemin ve çatı katı alanı toplam 485 metrekaredir. Arsa, bina, havuz, duvar, rıhtım, müştemilat değeri 79 milyon 134 bin 785 liradır.”

Yalı bahçesi bitki cenneti

RAPORUN bahçedeki ağaç ve bitkilerin kıymet takdiri yapılan bölümünde, “Yalının bahçesi tam bir bitki cenneti” denildi. Anıt değeri taşıdığı vurgulanan 68 adet ağaç ve bitkinin değerleri tek tek sıralandı. Bahçedeki bitkilerin değeri 1 milyon 183 bin 652 lira, yalının toplam değeri ise 80 milyon 318 bin 437 lira olarak belirlendi. Bahri Eyüboğlu rapora muhalefet şerhi koydu ve arsa değerinin 39 milyon 140 bin lira olduğunu öne sürdü. Raporda en düşük fiyat 10 lira ile Hercai Menekşe’ye, en yüksek fiyat ise 260 bin lira ile 3 metre çapındaki fıstık çamına biçildi.

bepanten
28-05-2013, 20:43
Galatasaray Eski başkanı Selahattin Beyazıt, Turgut Yılmaz’ın sahibi olduğu Tekstilbank’a icradan 40.8 milyon liraya satılan Kandilli’deki Prenses Monheim Yalısı için dava açtı. Yalının değerinin bahçedeki ağaçlarla birlikte 80 milyon lira olduğunu kaydeden Beyazıt’ı mahkemenin atadığı bilirkişi heyeti de doğruladı. Son kararı mahkeme verecek.

bepanten
28-05-2013, 20:44
bu yalı nerede acaba....bilançoda görülüyormu....*****????

bepanten
28-05-2013, 20:46
tekstili abankla kıyaslayan arkadaşlar....
tekstilin sırf BEDELLİ getirisi son 12 yılda neredeyse banka ederi .....
maslak genel müdürlük binası oda beleşe akıncılardan kalma..???
birde lisans ve isim hakları.....
en son şimdi yalı çıktı...BDDK bu yalı için ne yapıyor acaba.....

bepanten
28-05-2013, 20:47
tekstil 40 milyon ödemiş..***karı ne ?????ne kadar kar etmişti acaba ))

bepanten
28-05-2013, 20:49
şimdi yalıyı gerçek ederi denen 80 milyona satsa 40 milyon karıo garanti...
birde artık bankacılık belliki atılda ..zaten son 10 yıldır öyleydi ..ama son 1 yıldır artık nihayet aşamasında. gibi...

bepanten
28-05-2013, 20:51
sahi arkadaşlar bu yalı nerde????

aslı34
28-05-2013, 20:53
çok kar etmiş. bilançolarda banka kara gömülmüş. temettü vermekten bi harap olmuş. mahkeme satışı iptal etsin ki yazılanlar onu gösteriyor, seyr eyle sen bilançoyu. artık küçük bankaların piyasada tutunması zor. yalısı olsa bile.
not: arkadaşın biri sormuş, ben borsayla ilgilenmiyorum, borsadan kar elde etmeyle ilgileniyorum.
doğru zaman, doğru fiyat ,zamanında satış .

aslı34
28-05-2013, 20:55
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'de katılım bankacılığı yapmak isteyen bankaların sıfırdan banka kurabileceğini, bunun önünün açık olduğunu belirterek, ancak bu yapının aynı şemsiye içinde olmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye Bankalar Birliği'nin 56'ncı genel kurul toplantısında konuşan Babacan, "Bunun lisanslarını vermeye hazırız. Yeter ki kriterler, şartlar tutsun. Ama ben mevcut sistem içerisinde pencere açayım, bilançosunu ayrı tutayım, yok. Şubesi, kasası, muhasebesi her şeyi ayrı olacak. Birbirine karışmayacak. Ama katılım bankalarımızın da ticari bankalarımızın da sayısının artmasını istiyoruz" dedi.

Babacan, özel bankalardan da katılım bankası kurmak isteyen varsa bunun önünün açık olduğunu ancak aynı şemsiye altında olmaması gerektiğini ifade etti.

Babacan, 2010 yılına kadar yeni lisans vermediklerini, mevcut bankaların ortaklı yapısı nihai şekline kavuştuktan sonra aldıkları stratejik kararla, yeni girişler ve yeni lisansların önünü açtıklarını ifade etti.

bepanten
28-05-2013, 21:07
En hızlı yol hisse alımı

Doha Bank'ın Türkiye'deki en üst düzey temsilcisi olan Akalan, bankanın Türkiye'de sektöre giriş yapmak için bankacılık lisansı başvurusu mu yoksa hisse alımı mı yapacağına ilişkin soruya, “Türkiye'ye tam olarak giriş yapılırsa, en hızlı yol alma şekli hisse alım şeklinde olur. Şu anda karar verilmiş değil” şeklinde cevap verdi.

Yakın zamanda Alternatif Bank'ı satın almak için görüşmelerini hızlandıran Qatar Commerical Bank'ı da değerlendiren Akalan, “Commerical Bank of Qatar bence Türkiye'de çok iyi bir sinerji yakalayacak. Yolu zamanında biz açtık. Bizim açtığımız yoldan giden giden Commerical Bank of Qatar'ın Türkiye'de hisse alımı için görüşmeler yapması bizi de tetikleyecektir” dedi.

Daha önce Türk bankacılık sektörü için değerlendirmelerde bulunan 2004-2005 yıllarında Doha Bank'ın Genel Müdürlüğü görevini yürüten Salah Jaidah da, “Katar bankalarının bazılarının zaten Türkiye'de operasyonları var. Bildiğim kadarıyla Türkiye'deki operasyon son derece iyi bir faaliyet gösteriyor. Eminim daha büyük bir operasyonu kurmak için çalışmalar yapacaklardır” dedi.

Daha önce yabancı basında yer alan haberlere göre Doha Bank QSC'nin CEO'su Raghavan Seetharaman, genişleme planlarının bir parçası olarak gelişmekte olan ekonomilerde 2012'de banka satın alabileceklerini söyleyerek, “Bu yatırım Türkiye'de olabilir. Diğer gelişmekte olan ülkelerde de olabilir” demişti.
Doha Bank 2008 yılında da Tekstilbank'ı satın almak için görüşmeler yapmış, fakat daha sonra teklifini geri çekmişti.

Al Khalji Bank Yönetim Kurulu Başkanı Şeyh Hamad Bin Faisal Bin Thani Al Thani de daha önce, “Katar'dan birçok banka Türkiye'ye gelmek, Türk bankaları ile ortaklık yapmak, hisse almak ya da kendi bankalarını Türkiye'de kurmak istiyor. Bunlar arasında Doha Bank, Qatar National Bank, Qatar Islamic Bank ve hatta benim bankam (Al Khalji) var” şeklinde konuşmuştu.

bepanten
28-05-2013, 21:12
SEVGİLİ ASLI
doğru şeyleri doğru şekilde anlatmak önemli...yazdıkların aslında temelde doğru..ama çıkış trendinde ben olumsuz yazılarıma ara verdim..
turgut beyin bankayı satmaması artık peşinde nasıl bir problem getirir düşünemiyorum bile....banka artık bankacılığı bıraktı gibi..kar açıklamsı onu gösteriyor...zaten yapmadıkları akıncılardan mesut zamanı beleşe hibe ** ile ele geçirdikleri banka yönetiminde nasıl azap çektirdikleri zaten bilişniyor..sonu hayırlıolsun diyelimn....

bepanten
28-05-2013, 21:13
belliki günlükçü dediğimiz yatırımcılardansın da ben 30 senedir sonuçta kazandıklarını görmedim***

aslı34
28-05-2013, 21:24
Sevgili Bephanten;
belki de aynı şeyleri düşünüyoruz. zaman geçtikçe birbirimizi daha iyi anlarız diye düşünüyorum. kesinlikle günlükçü olmadım. ben kendimi tam bir borsa yatırımcısı olarak görüyorum. neden dersen bu kağıdı 0.90 iken aldım. ve kendime bir hedef koydum. hedefime ulaşıncada sattım. arada al satlarım oldu. ama hedef fiyata kadar bekledim. şimdi bu kağıttan çıktım. 2 tane kağıt belirledim kendime. hedefimi koydum. almaya başlayacığım düzeltmenin bitmesini bekliyorum. 2011 de %89, 2012 de %113 kar elde ettim. bu günlükte olmaza. günlüğkte bugün kazanırsın, yarın verirsin. sana katılıyorum. günlükçüden para kazanan ben görmedim.

ykskli
28-05-2013, 21:31
borsa büyük düsüsünü yaptığında 1100 lü seviyelrden alcam seni

Realist34
28-05-2013, 21:57
Ben hiç bir zaman borsada yatırımcı olmayı beceremedim. Günlük ve kısa vadeli alımlar yapıp satıyorum. dediğiniz gibi; günlükçü olmak çok bir şey kazandırmadığı gibi aynı zamanda insanı yıpratıyor. adrenalin dolu geçiyor gününüz. ama temkinli olduğunuzda ve aza tamah ettiğinizde kazanıyorsunuz. kazanıyorsunuz kazanmasına ama, büyük getirileri hiç bir zaman yakalayamıyorsunuz.. her kağıdı kısa vadeli ve günlükçü mantığının gerektirdiği ; "temkinli olmak ve kâr-zarar realizasyonu" prensibiyle düşündüğünüz için ilk silkelemede ilk dökülen siz oluyorsunuz :) örnek vermem gerekirse; adana , gözde ve karsn doğru zamanda portföyümde önemli yer tutmasına karşın her birinden %10 civarında bir getiriyle ayrıldım.. yükselişlerinden istifade edemedim yani anlayacağınız. bu kağıtta bana iyi kazandırdı şu ana kadar bu kağıtta 1,72 ile 1,84 arasında epeyce trade yapma imkanı buldum. ama , bundan sonraki süreçte ne olur bilinmez.. sonuç olarak; dediğinize katılıyorum borsadan para kazanmak istiyorsanız;
endeks makul seviyelerdeyken, beklentisi olan , mantıklı bir kağıt alarak hedef fiyat koyup gerekirse yıllarca bekleyeceksiniz.. yoksa hem çok yorulursunuz, hem de o kadar uğraşıp, didinmenize rağmen yıllarca kılını bile kıpırdatmadan bekleyen yatırımcı sizden çok daha iyi kazanır. ytd.

Realist34
29-05-2013, 19:40
ikinci seans 1,71-1,72 ye yüklü alış girdim ama vermediler.. borsanın ciddi değer kaybına rağmen iyi direndi bugün .. bakalım yarın neler olacak . iyi akşamlar.

bepanten
29-05-2013, 21:03
geçen arkadaş çok doğru bir şey yazmıştı..bankanın kesin satılacağına inanıyorsanız çok ucuz 1,80 ler 15,20 milyon lotlarla kırılıp gider.. ...yok satılmayacak diye düşünüyorsanız 1,80 iyi bir direnç kırması çok zor...ön görü ..
ben satılacağına inananlardanım..bankacılığı askıya aldıkları bankanın bilançosundan belli..bu şekşlde mevduat bankacılığı nı yürütemezler...
ayrıca geçen hazirandaki şu yalı işini hepimiz atladık...o yalı şimdi ne oldu acep..LOJMAN falan olmasın.****
bu hissenin speşi de yalıya düşkündür..zencilonetti diye kendine has bir vektörel fiyat dalgalanması yapmış yıllardır vuruyo..
bu arada globalde salı pazarını alamadı...

karamanlı
30-05-2013, 01:42
Endeks bugün 805 puanlık bir gap bıraktı..% 3 düşüşe rağmen bugünkü kapanış iyi sayılır..yarınki gsd hold.genel kurulundan ne gibi bir haber çıkacak artık onu beklemek lazım...ytd..

TRUST ME
30-05-2013, 10:11
Arkadaşlar sadece yalı işinde ortaya çıkan 80 milyon lira daha neler olduğu neler gizlendiği belli değil satış ciddi rakamlardan olur diyorum.

bepanten
30-05-2013, 20:43
bilançoda yalıyı nereye kopydular acaba ...lojman mı oldu...birilerine....*globalci kuzen de yalıda oturuyor onamı özendiler acaba...
daha 12 senedir milletten topladıkları bedelliler var..akıncılardan beleşe gelen maslak genel müdürlük var...şirketin isim değeri var bankacılık lisansı var..en önemlis satıiş kararı var...***

hattapoglu86
31-05-2013, 11:39
arkadaşlar bu 100'e paralel iniyor tepki aynı. satışla ilgileniyorsunuz hepiniz anladığım ne zaman olur duyan eden var mı?
ytd.

bence
31-05-2013, 17:04
Bu aşağı yönlü 1 lotluk veya 31 lotluk çıkıntıları,
her iki kağıtta da
TURKISH YATIRIM veya TAKSİMdeki psikopata bağlamış kişi veya kişiler
yıllardır bıkmadan usanmadan yapıyor.