PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16

rutinn
12-09-2013, 13:27
Bir hisseyi toplamak istiyosan asagi satmak istiyorsan yukari cekersin bence yatirim tavsiyesi degildir

Sent from my GT-P6200 using hisse.net mobile app

Borsada 2 kere 2 herzaman 4 etmez.

Sent from my HTC Desire S using hisse.net mobile app

GTi
12-09-2013, 13:33
Kim ne eder bilmem ben bildigimi okurum gsd lerin yarisini verdim tekstil aldim. Yatirim tavsiyesi degildir.

BURKO
12-09-2013, 17:26
Ne lanet bir kağıtmışın ya. 1 ay önceden kafamda OZKGY vardı.Kağıt tavan tavan gidiyor.Bizim dandik kağıtta patronumuzun keyfine kalmış sürünüyor.Bunların kağıdı yükseltmeme sebebi nedir acaba?

bepanten
12-09-2013, 20:39
bankacılık yamadıklarını zaten yazıyordum..sadece BDDK ya güvenerek mevduat bankası klimliği için hisse alma olabilir demiştik..
az kaldı BDDK inşallah artık el koysada bunlara zırnık koklatmasa..
yedikleri çok zaten.%10 kusuratı da olan turgut ve ekibi bu azınlık ve beleşe ele geçirdikleri banka yönetiminde bedelli altında millete yıllardır azap çektirdiler..o paralar nerede belli değil**
bide yıllardır azap çeken** ve çektiren zenci manyağı borsada iyi vurgun vurmaya devam ediyor.**
bu % 10 ve kusuratıda olan turgut HÜKÜMETİMİZE KIZIP kendince gözdağı vermişti..bakalım bu rapordan sonra ne yapacak..BDDK artık yakın izlemeye almıştır..
alışmışlardı yıllarca milletin cebinden para çekmeye.**bedelli uzmanı arkadaş bakalım çözümü nerde bulacak.**
BDDK ya şimdi daha çok yazın bence.**

BURKO
13-09-2013, 10:46
Tekstil de işlemlermi durdu? 15 dk. Dır işlem olmuyor sanki.

Cantunç
13-09-2013, 11:13
Kaptırdıkları malı almadan götürmeyecekler izlenimi veriyor, bakalım kim kazanacak....

Tekstil de işlemlermi durdu? 15 dk. Dır işlem olmuyor sanki.

Ajant
14-09-2013, 15:58
Babacan: Çin ile banka yatırımları için lisans çalışmalarını başlattık

İSTANBUL (CİHAN)- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye'den bankaların Çin'de faal olmalarını arzu ettiklerini belirtti. Babacan, Bunlar ticaretin, yatırımın önünü açacaktır. İki hükümet olarak karşılıklı lisanlar konusunda çalışmalar başlattık. dedi.
Çin Devlet Başkan Yardımcısı Xi Jin Ping, Türkiye-Çin Ekonomi, Ticaret ve Yatırım İşbirliği Forumu'na katıldı. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından tertip edilen forumda Çin Ticaret Başkan Yardımcısı Gao Hu Cheng, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan da bulundu.
Ali Babacan, forumda yaptığı konuşmada Türkiye ile Çin'in siyasi ve kültürel bağların güçlü olduğunu vurguladı. Kültürlerin yakınlığını önemli gördüklerini anlatan Babacan, Malum, Türkiye'de üniveristelerde Konfiçyus Enstitüleri bulunuyor. Bunlar, öğrencilerin ilgisini çekmekte, burada öğrenim görülmektedir. Çin'de de Yunus Emre Enstitüleri'nin kurulması, Çin ile yaptığımız görüşmelerin önemli gündem maddelerinden. dedi. Türkiye ile Çin ticaretine değinen Babacan, şöyle konuştu:
2002'de Çin ile Türkiye arasında toplam ticaret hacmi 1 milyar dolar. Bu rakam, 2011 sonu itibari ile 24 milyar dolara çıktı. İvmenin bu şekilde devamını biz de öngörüyoruz, Çinli muhataplarımız da öngörüyor. Burada bir defa turizm önemli bir alan. Türkiye 2010 itibari ile 21 milyar dolar turizm geliri elde etti, 2011'de de 36 milyon konuk ağırladı, 23 milyar dolar gelir elde etti. Çin, gelecekte en fazla turist alan ve gönderen ülke olacak. Demek ki turizmde her iki ülke için potansiyel fazla. Bakın geçen sene ülkemize gelen turist sayısı 100 bin oldu, bu rakam daha artabilir. Onun için iktidar olarak gerekeni yapacağız. Yatırımlar da daha çok şirketlerin, girişimcilerin çabaları ile olacak. Bunlar hedef rakamların yakalanmasına imkân tanıyacak. İktidarlar olarak bizler, girişimcinin önünü açacağız, neticeyi de kurumlar ve ekonomi alacak.
Türkiye'nin yabancı yatırım adına artılarına değinen Başbakan Yardımcısı, Ülkemiz konumu kadar kültürel olarak da önemli. Avrupa'da, Ortadoğu'da, Orta Asya'da yatırımcılarımızın muhatapları ile diyaloga girmesi süratli ve kolay olmaktadır. Öte yandan İstanbul, ulus aşırı şirketler tarafından mercek altına alınan bir şehirdir. Çünkü şirketler buradan, tek Türkiye'ye değil, başka ülkelere de hitap ediyor. diye konuştu.
Türkiye'den ve Çin'den müteahhitlerin üçüncü ülkelerde yapacakları ortak yatırımları önemli gören Ali Babacan, Ülkemizin tarihi ve kültürel anlamda yakın olduğu bölgelerde Çinli firmalarla büyük projelerin hayata geçirileblir. önerisinde bulundu.
THY'nin İstanbul'dan şu an 190 noktaya uçabildiğini aktaran Babacan, 2023 geldiğinde Türkiye dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri olacak, İstanbul da dünyanın 10 finans merkezinden biri olacak. İstanbul'un finansal merkez olması Çin bankalarının burada daha fazla iş yapmaları, şube açmaları önemli. Biz Türkiye'den bankaları Çin'de daha faal görmekten yanayız. Bunlar ticaretin yatırımın önünü açacaktır. Karşılıklı lisanslar konusunda iki hükümet olarak faaliyetler başlattık. ifadelerini kullandı.

BÜYÜKEKŞİ: ÇİN'İN İTHALATI İÇİNDE PAYIMIZI ARTIRMALIYIZ
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise Çin ile ticaretin 2000'den bu yana iyi bir trend ortaya koyduğuna temas etti. Büyükekşi, Son 10 senede Çin'den ithalatımız 23 kat, Çin'e ihracatımız 12 kat, dış ticaret hacmimiz 21 kat arttı. Şu an 24 milyar dolara gelen ticaret hacmimiz söz konusu. Çin, Türkiye'nin en fazla ihracat yaptığı 21'inci en fazla ithalat yaptığı 3'üncü ülke konumunda yer alıyor. Ancak ikili ticari bağlarda bu ilerlemeye rağmen, Türkiye'nin verdiği dış ticaret açığı gittikçe artıyor. Bu aleyhimize açık 19 milyar dolar. Türkiye'nin üretim ve ihracat kapasitesi temel alındığında gidecek çok yolumuz olduğunu görüyoruz. Çin'in ithalatı içinde Türkiye'nin payını artırmamız oldukça önemli. değerlendirmesinde bulundu.
Türkiye-Çin Forumu'nun sonunda karşılıklı yatırım ve ortaklık anlaşmaları imzalandı. 1 milyar 378 milyon dolarlık anlaşmaların 500 milyonu Çin'e ihracat, 570 milyonunu finansman, 308 milyonu da müteahhitlik ve enerji ile ilgili.
CİHAN

Ajant
14-09-2013, 16:02
Başbakan Yardımcısı Babacan, Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin karşılıklı banka kurularak güçlendirilmesini istedi. Babacan “Çin'de banka lisansı almayı ve Çinli bankaların da buraya gelmesini istiyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Forum'da yaptığı konuşmada Türk bankalarının Çin'deki faaliyetlerine ilişkin “Ziraat Bankası olur, başka bir banka olur, ama Çin'de de kurulu, Çin'de lisans almış bir bankanın orada hizmete girmesi çok faydalı olacaktır” dedi.

Çin'den Türkiye'ye gelecek başka banka olup olmadığı sorusuna ise Babacan “Biz açığız. Bankacılığın tabiatı gereği, başvuru süreçleri karar alınana kadar biraz daha örtülüyor. Ama kapı açık. Tabii ki BDDK'nın kriterleri var. BDKK'nın kriterlerine uyan Çin bankalarına kapı açık” karşılığını verdi.

sailor06
14-09-2013, 18:56
Güzel haberler bunlar. Babacan da çok ketum davranmış bu arada. KY olarak hergün seans takip edip sabırsız olmak anlamlı değil. ICBC ile Turgut Y. el sıkışmış, her konuda (şüpheli alacaklar, fiyat vb) anlaşmış bile olsa, muhtemelen BNP Paribas tarafından hazırlanan anlaşma taslağının tarafların hukuk birimleri tarafından incelenmesi, geri bildirimler ve talepler, revizyonlar vs zaman alır. Ben sonuçtan umutluyum... YTD

pasha34
17-09-2013, 17:52
Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Niteliği : Tekstil Bankası A.Ş. - Genel Müdürlük Binası
Satışa Konu Maddi Duran Varlığın Mevkii, Yüzölçümü : Tapuda İstanbul ili, Şişli Bölgesi M. Ayazağa Mahallesi, ŞİŞLİ- Büyükdere mevkinde kain, 2 Pafta, 11 Ada, 11 no'lu Parselde 12 ayrı bağımsız bölüm olarak kayıtlı bulunan 4.725 m2 yüzölçümlü Büyükdere Caddesi No:247 kapı nolu taşınmaz
Satışa İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 16 Eylül 2013
Toplam Satış Bedeli : 62.700.000 Amerikan Doları karşılığı 125.168.010 TL
Satış Bedelinin Ortaklık Ödenmiş Sermayesine Oranı (%) : %30 (30 Haziran 2013 tarihli konsolide olmayan mali tablolar baz alınmıştır)
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Aktif Toplamına Oranı (%) : %3 (30 Haziran 2013 tarihli konsolide olmayan mali tablolar baz alınmıştır)
Satış Bedelinin Ortaklığın Kamuya Açıklanan Son Mali Tablosundaki Maddi Duran Varlıkların Net Değerine Oranı (%) : %134 (30 Haziran 2013 tarihli konsolide olmayan mali tablolar baz alınmıştır)
Satış Koşulları : Satış bedeli tapu devir tarihinde nakden ve peşin olarak tahsil edilmiştir.
İşlemin Tamamlandığı/Tamamlanacağı Tarih : Satış işlemi 17/09/2013 tarihinde tamamlanmıştır.
Satış Amacı ve Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : Aktifte bulunan taşınmazın nakde çevrilmesi amacıyla yapılan satış işlemi olup faaliyetler üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.
Elde Edilen Maddi Duran Varlık Satış Karının/Zararının Tutarı : Türkiye Muhasebe Standartları çerçevesinde söz konusu işlemin kar/zarar tablosuna yansıtılacak satış karı tutarı 47.168.010 Türk Lirası'dır (masraflar ve vergiler hariç).
Varsa Satış Karının Ne Şekilde Değerlendirileceği : Karın ne şekilde değerlendirileceğine ilişkin Yönetim Kurulu kararı henüz alınmamıştır.
Karın Ne Şekilde Değerlendirileceğine İlişkin Yönetim Kurulu Karar Tarihi : -
Karşı Taraf : Pak Holding A.Ş.
Karşı Taraf İle Olan İlişkinin Niteliği : İlişkili taraf değildir.
Maddi Duran Varlığın Değerinin Belirlenme Yöntemi : Sermaye Piyasası Kurulu ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yetkilendirilmiş bağımsız değerleme şirketince yapılan değerleme çalışması dikkate alınarak pazarlık usulü ile belirlenmiştir.
Değerleme Raporu Düzenlenip Düzenlenmediği : Genel Müdürlük Binası ile ilgili olarak SPK ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş bir bağımsız değerleme kuruluşunca yapılmış 7 Ocak 2013 tarihli değerleme raporu mevcuttur.
Değerleme Raporu Düzenlenmediyse Nedeni : -
Değerleme Raporu Düzenlendiyse Rapor Sonucu Bulunan Tutar : 78 milyon Türk Lirası.
İşlem Değerleme Raporundaki Sonuçlara Uygun Gerçekleştirilmemişse/Gerçekleştirilmeyecekse Gerekçesi : -

EK AÇIKLAMALAR:
Bankamızın halka açık olması ve söz konusu taşınmazın satış süreci dikkate alınarak, yatırımcıların yanıltılması riskinin oluşmaması amacıyla, taşınmazın satışıyla ilgili kamuya açıklanacak içsel bilginin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği"nin 15.maddesi çerçevesinde, 16/09/2013 tarihli Bankamız Yönetim Kurulu kararı ile kamuya açıklanmasının ertelenmesine ve satış işleminin gerçekleşmesine müteakip konunun kamuya açıklanmasına karar verilmiştir.

İlgili Yönetim Kurulu kararı aşağıda yer almaktadır.

- Banka'nın aktifinde yeralan, Tapuda İstanbul ili, Şişli Bölgesi M. Ayazağa Mahallesi, ŞİŞLİ- Büyükdere mevkinde kain, 2 Pafta, 11 Ada, 11 no'lu Parselde 12 ayrı bağımsız bölüm olarak kayıtlı bulunan 4.725 m2 yüzölçümlü Büyükdere Caddesi No:247 kapı no'lu taşınmazın tamamının 62.700.000.-USD (altmışikimilyonyediyüzbinAmerikanDoları) bedelle Pak Holding A.Ş.'ye satışının onaylanmasına,

- Söz konusu satış işlemiyle ilgili olarak, gerekli bedelin tahsili, protokol düzenlenmesi, protokol şartlarının belirlenmesi, Tapu ve ilgili merciler nezdinde her türlü işlemin yerine getirilmesi ve bu konuda vekil tayin edilmesi hususunda Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesine,

- Banka'nın halka açık olması ve söz konusu taşınmazın satış süreci dikkate alınarak, yatırımcıların yanıltılması riskinin oluşmaması amacıyla, taşınmazın satışıyla ilgili kamuya açıklanacak içsel bilginin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği"nin 15. maddesi çerçevesinde ertelenmesi ve bildirimin, alım-satım işleminin gerçekleşmesini müteakip yapılmasına ve bu süreçte Genel Müdürlükçe gizliliğin korunması için tedbir alınmasına,

oybirliği ile karar verilmiştir.

bence
17-09-2013, 18:13
Genel müdürlük binasını satmanın anlamı,
artık bizim banka genel müdürlük binasına ihtiyacımız yok demektir.
Satıp da kirada oturacak hali yok ya.
Bu da şu ablama gelir artık TEKSTİLBANK satıldı.
İnşallah yanılmıyorumdur.

Yalnız adamları kutlamak lazım, en ufak bir insider bilgi sızması olmadı.
Bravo vallahi.
........................
Yatıorımcı tavsiyesi değildir.

BURKO
17-09-2013, 19:20
Diğer hisselerde en ufak bir haber kağıtları uçuruyor.Beklenilen haber bu muydu?İnşallah bu bizim patronumuz sağ gösterip sol vurmaz.Artık mutlu olma zamanı diye düşünüyorum.

göztepeli
17-09-2013, 19:54
Banka satılmış olsa böyle bir satışa gerek yok....zira bina zaten tekstilbank ın.....bu başka bir operasyon....ne olabilir....fikir uçuşturalım lütfen....

temelci
17-09-2013, 21:05
Banka satılmış olsa böyle bir satışa gerek yok....zira bina zaten tekstilbank ın.....bu başka bir operasyon....ne olabilir....fikir uçuşturalım lütfen....

işe yarar varlıkları satıp hortumlayacaklar
şirketin posasınıda kylere bırakacaklar

kusura bakmayın bizim borsada artık patronları sadece hırsız olarak görüyorum artık
ne haber çıksa acaba patron nasıl bir vurgun peşinde diye düşünüyorum:he:

turist
17-09-2013, 22:08
Yalnız adamları kutlamak lazım, en ufak bir insider bilgi sızması olmadı.
Bravo vallahi.

UBS nin, GSDHO'da son günlerde yaptığı agresif alımlar tesadüf müydü?

işe yarar varlıkları satıp hortumlayacaklar
şirketin posasınıda kylere bırakacaklar

Burada işe yarar varlık bina, posa ise bankadır.

TEKST in bankacılıktan elde ettiği kar çok düşük.

GSDHO , Tekstilbankın bilançosunda aktif değişikliğine gidiyor.

Duran varlıklardan hazır değerlere geçiş yapılıyor.

Bu aynı zamanda bankanın satışının tescilidir.

Banka taliplerinin amacı bina almak olsa gider bir GYO'ya ortak olurlardı.

Bankanın değer tespiti için likiditasyona gidilmesi gayet normal.

Bina satışı Tekstilbankın bilançosuda olumlu etkilenecek.

GSDHO bina satışından gelen parayı gemi almak için TEKST'ten transfer etmek isterse TEKST'in temettü vermesi gerekir.

Eğer para bankada kalacaksa bu parayı kredi olarak satacaklar, faiz ve komisyon geliri elde edecekler.

Muhtemelen bankanın batık kredilerinin teminatında bulunan yalı vb. diğer gayrımenkullerde hızlıca satılacaktır, diğer türde teminatlı

ya da teminatsız krediler de varlık yönetim şirketlerine devredilecektir. Mümkün mertebe aktifleri nakite dönüştürmeye çalışacaklardır.

Portekiz merkezli Millenniumbank 'ta Türkiye'den çıkarken önce binasını Sabancılara satmıştı. Sonra da bankayı Fiba Holdinge satmıştı.

http://http://emlakkulisi.com/demsa_group_nisantasi_nda_mulk_topluyor_-53853.html (http://emlakkulisi.com/demsa_group_nisantasi_nda_mulk_topluyor_-53853.html)

http://ekonomi.milliyet.com.tr/fiba-nin-millennium-bank-i-satin-alma-sureci-tamamlandi/ekonomi/ekonomidetay/28.12.2010/1331923/default.htm

göztepeli
17-09-2013, 23:12
UBS nin, GSDHO'da son günlerde yaptığı agresif alımlar tesadüf müydü?

Zira ozyeginin binasi vardi
Burada işe yarar varlık bina, posa ise bankadır.

TEKST in bankacılıktan elde ettiği kar çok düşük.

GSDHO , Tekstilbankın bilançosunda aktif değişikliğine gidiyor.

Duran varlıklardan hazır değerlere geçiş yapılıyor.

Bu aynı zamanda bankanın satışının tescilidir.

Banka taliplerinin amacı bina almak olsa gider bir GYO'ya ortak olurlardı.

Bankanın değer tespiti için likiditasyona gidilmesi gayet normal.

Bina satışı Tekstilbankın bilançosuda olumlu etkilenecek.

GSDHO bina satışından gelen parayı gemi almak için TEKST'ten transfer etmek isterse TEKST'in temettü vermesi gerekir.

Eğer para bankada kalacaksa bu parayı kredi olarak satacaklar, faiz ve komisyon geliri elde edecekler.

Muhtemelen bankanın batık kredilerinin teminatında bulunan yalı vb. diğer gayrımenkullerde hızlıca satılacaktır, diğer türde teminatlı

ya da teminatsız krediler de varlık yönetim şirketlerine devredilecektir. Mümkün mertebe aktifleri nakite dönüştürmeye çalışacaklardır.

Portekiz merkezli Millenniumbank 'ta Türkiye'den çıkarken önce binasını Sabancılara satmıştı. Sonra da bankayı Fiba Holdinge satmıştı.

http://http://emlakkulisi.com/demsa_group_nisantasi_nda_mulk_topluyor_-53853.html (http://emlakkulisi.com/demsa_group_nisantasi_nda_mulk_topluyor_-53853.html)

http://ekonomi.milliyet.com.tr/fiba-nin-millennium-bank-i-satin-alma-sureci-tamamlandi/ekonomi/ekonomidetay/28.12.2010/1331923/default.htm
Zira ozyeginin binasi vardi....

göztepeli
17-09-2013, 23:15
Ben bankanin satildigi kanisinda degilim...zira boyle bir haberde hisse bugunki durumunda olmazdi...bunlar cakal birakirlarmi sana bana ky.ya ......kimbilir ne dolap donuyor..yarin hisse belli edecek kendini...

turist
17-09-2013, 23:17
Zira ozyeginin binasi vardi....

Hangi bina?

delii
18-09-2013, 00:11
turist bey ben anlamadım satmak istediği banka ya ait menkul değeri hemen hemen belli olan bir binayı yani satıcak ama parasını yiyemeyecek neden bu aksiyon ?? bu iş tavan mı taban mı getiricek bize anlam veremedim ...

aslında göztepelinin dediği gibi "bunlar cakal birakirlarmi sana bana ky.ya ".....

GTi
18-09-2013, 08:22
18/09/2013 07:03
TEKSTİLBANK, GENEL MÜDÜRLÜK BİNASINI 62,7 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA PAK HOLDİNG'E SATTI

Tekstilbank, İstanbul Şişli'de bulunan Genel Müdürlük binasını
62,7 milyon dolar karşılığında Pak Holding'e sattı.
Tekstilbank'tan konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada,
Banka'nın
aktifinde yeralan, Tapuda İstanbul ili, Şişli Bölgesi M. Ayazağa
Mahallesi, ŞİŞLİ- Büyükdere mevkinde kain, 2 Pafta, 11 Ada, 11 no'lu
Parselde 12 ayrı bağımsız bölüm olarak kayıtlı bulunan 4.725 m2
yüzölçümlü Büyükdere Caddesi No:247 kapı no'lu taşınmazın tamamının
62,7 milyon dolar bedelle Pak Holding A.Ş.'ye satışının onaylanmasına
karar verildiği belirtildi.
Açıklamada şöyle devam edildi:
"Söz konusu satış işlemiyle ilgili olarak, gerekli bedelin
tahsili, protokol düzenlenmesi, protokol şartlarının belirlenmesi,
Tapu ve ilgili merciler nezdinde her türlü işlemin yerine
getirilmesi ve bu konuda vekil tayin edilmesi hususunda Genel
Müdürlüğün yetkilendirilmesine,
Banka'nın halka açık olması ve söz konusu taşınmazın satış süreci
dikkate alınarak, yatırımcıların yanıltılması riskinin oluşmaması
amacıyla, taşınmazın satışıyla ilgili kamuya açıklanacak içsel
bilginin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun "Özel Durumların Kamuya
Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği"nin 15. maddesi çerçevesinde
ertelenmesi ve bildirimin, alım-satım işleminin gerçekleşmesini
müteakip yapılmasına ve bu süreçte Genel Müdürlükçe gizliliğin
korunması için tedbir alınmasına, oybirliği ile karar verilmiştir."

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://twitter.com/ForeksTurkey

BURKO
18-09-2013, 09:45
Bir kere daha sağ gösterip sol vurdular.Bu nasıl bir kağıt böyle, tavan tavan gider derken yine yapacağını yaptı.Daha sabah talimat vermeye fırsat bile vermedi.Silkeleme olabilirmi? Yoksa klasik bir TY hareketimi?1,61 satış talimatı bile giremedim.!!!

çoto28
18-09-2013, 10:15
Allah da bir yerde vurur böyle haberle gitmiyorsan utanmasan tabana kitlicen lan millet bedelli veriyor tavana gidiyor unutma öteki tarafıda var bu işin orayıda hesap et bi bez parçasına sarılıp gidecen hesap verecen sen ne yaptın dünyada diyince garibanlarla uğraştım onların parasını zenginlere verdim aferin demezler heralde bunlarında acısı çıkar bi yerlerden 120 trilyona bina satıyon hisseyi tabana kitletecen.ytd

Cantunç
18-09-2013, 10:17
bunlara güven olmayacağı bir kez daha kanıtlandı. geçmiş olsun malı kitlediler ky'ye......(ytd)

TRUST ME
18-09-2013, 10:18
Başka hisse olsa enaz3-4 tavan çeker çünkü sermayenin 1/3 yakın satış ve ciddi bir kar ama hissede itibarsızlık var kimse güvenmiyor biliyorki yukardan alsa tepesine mal yiyecek bunu yapan patronda olsa kuzende olsa yatırımcı kazıklanacağı yere gelmek istemiyor.Belliki 3-4 kademe yukarda bu şahısların baskısı var.

çoto28
18-09-2013, 10:18
Allah adama öyle bir dert verirki bankayıda satsan holdingide satsan para fayda etmez mazlumla uğraşma sonra sende mazlum olursun.ytd

GTi
18-09-2013, 10:22
Herkesi korkuttular elliyenin eli yaniyo kinse bulasmak istemiyo kac kisinin pidkolojisi bozuldu bunlarin yuzunden

çoto28
18-09-2013, 10:33
beklersin alanlar verecek diye sen biraz daha bas aşaya millet biraz daha ucuza alsın hadi bakim her kimsen.ytd

BURKO
18-09-2013, 10:35
Zaten kağıdı düşürmek için bahane arıyorlar.Bakın zaten borsa düşüyor bizde ona ayak uydurduk bahanesine gideceklerdir.Acaba bizim gibi küçük yatırımcı olarak sabahki yüksek değerlerden satan arkadaşlar varmı acaba,yoksa herkes nasıl olsa yükseliş başladı diye yine kağıtlarıyla vedalaşmaktan vazmıgeçtiler?

Kutub
18-09-2013, 10:38
eger bankanin satisi iptal olduysa gecen hafta arkadasin soledigi gibi (globalden aciga satan arkadasim var diyen arkadas) belki de bana buyuk bi restructuring'e girmistir ve bilancosunu yeniden duzenliordur o yuzden once bir asset satisi sonra da sermaye artisi gelebilir buyuk ihtimal...

GTi
18-09-2013, 10:38
Kucuk yatirimci kardayken degil zarardayken satar hatta 160 lardan mallanmistir cogu bunlarda gelene vermistir yatirim tavsiyesi degildir

çoto28
18-09-2013, 10:46
borsa düşüşü çıkışı hepsi tezgah bunlar hikaye bi günde dünyayı batırırlar bi gün sonra her şey olumlu olacak derler bi gün önce sst derler 3 liradan 1 ay sonra 5 lira hedef fiyat derler bunlarda oyunun bir parçası yabancının satacağı hisseye al verirler alacağı hisseye sat verirler niye garibanlar kazanmasın yaşar karakaya vardı zamanında borsanın en büyük oyuncusu tek başına borsanın işlem hacmini etkiliyordu brokurlara sormuşlar niye yaprak kımıldamıyor yaşar beye işlem yasağı varda ondan onuda yabancılar etkiledi yabancılar geldi bizim borsa bitti dedi aynen şimdi herkes yabancıya çalışıyor daha çok kazandırmak için paraları.ytd

Rusty
18-09-2013, 11:46
Bina satışı hisse başına 30 kuruş para getiriyor bilançoya..Binasının satışı büyük satış öncesi son hamlelerden birisi olabilir...Malı kaptırmayın...

çoto28
18-09-2013, 12:40
bende hesapladım 30 kuruş fark ediyor doğru bu binanın satışından bakalım banka satılırsa kaç kuruş fark edecek tabi satılırsa. ytd

Rusty
18-09-2013, 13:13
Yabancılar şirket alırken mal varlıklarına pek ilgi göstermezler..Yani ''benim binam şu kadar eder'' lafını çok dikkate almak istemezler.Onların da hesap verdiği merciler var sonuçta...Cash parayı ,fiktif bina değeri falan gibi assetlere tercih ederler...Bu para büyük ihtimalle sermayeye ilave edilecektir.Bu da %30 bedelsizi gündeme getirir...

sandokan
18-09-2013, 14:00
borsa gündem,dehttp://www.borsagundem.com/haber/cinliler-tekstilbank_la-turkiye-pazarinda/509405 cinliler tekstil banki aldi yaziyor..alttaki linkten bakabilirsiniz.

sailor06
18-09-2013, 14:30
Borsagündem dergisini yatırımcıyı yanlış yönlendirmekten ötürü şikayet etmek gerekli. US de olsa savcılığa şikayet edilirdi, çok net. Benzer özkaynak-sermaye ye sahip bankaların hangi PS/DD oranı ile satıldığı ortada. Kimse 1.75 altı beklemesin. Medyayı kullanarak ve bu forumlardaki birkaç zavallıyı kullanarak beklentileri kırmaya çalışıyorlar bu esnada da zaman kazanacaklar. Ajandalarında hisseyi gelecek ay yukarı koparmak olabilir. YTD

Kutub
18-09-2013, 15:07
bi dakka ya borsagundemde carpan 1.3 diyor demekki tekstilin degeri 1.73 olacak hisse basina..olm gelmisiz zaten bu fiyatlara? bi tavana bakiyor...demekki 1 ay onceki tezim dogruymus o cifte tabanin anlami fiyattaki kirpmaymis arkadaslar...

bence
18-09-2013, 15:54
Borsagündem'e bakarsan bizim banka satılmış.
Satılmış da hiç bir hareket yok.
Ne iştir allah aşkına.
Yine mi yalan haber, yine mi üfürüyorlar?

Çinliler Tekstilbank'la Türkiye pazarında

Çinliler Tekstilbank'la Türkiye pazarında

http://www.borsagundem.com/haber/cin...zarinda/509405

Genel müdürlük binası satılan Tekstilbank'ın kendisinin de satıldığı konuşuluyor. Katarlılarla Çinliler arasındaki pazarlıkta
Çin devi ipi göğüslemiş.
www.borsagundem.com

18.09.2013 - 10:15

İstanbul'daki genel müdürlük binası satılan Tekstilbank'ın kendisinin de yabancılara satıldığı konuşuluyor. Bankayı Çinlilerin aldığı iddia ediliyor. Bu iddia doğru çıkarsa, Çinliler birçok alanda olduğu gibi bankacılıkta da Türkiye pazarına girmiş olacak.

KATARLILAR DA İLGİLENİYORDU
Aslında Tekstilbank'ın satılacağı bilinmeyen bir durum değil. Borsagundem.com da 5 Ağustos 2013 tarihinde bankanın pazarlık masasında olduğunu yazmıştı...

"Turgut Yılmaz’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı, GSD Holding çatısı altındaki Tekstilbank yöneticilerini bugünlerde satış telaşı sarmış durumda" diye verdiğimiz haberde, iki Körfez bankasının yanı sıra dünyanın en büyük bankası kabul edilen The Industrial and Commercial Bank Of China’nın (ICBC) bankayla ilgilendiği yer almıştı.
Şimdi kulislerde Tekstilbank'ın Çinlilere satıldığı konuşuluyor. Genel müdürlük binasının satılması da bu görüşleri destekliyor.
NE KADARI SATILDI?
GSD Holding’in Tekstilbank'taki payı yüzde 75.5. Yüzde 2.46 hisse ise halka açık. Peki Tekstilbank kaça satılır? Pazarlıkların başladığı dönemde Para Dergisi’ne açıklama yapan bir bankacı, “Tekstilbank satışında kontrol hakkını vereceklerini, yani bankanın yüzde 50’sinden fazlasını satacaklarını düşünüyorum. Bu da çarpanı 1’den belki 1.3’e çekecek bir faktör olacaktır. Halen Tekstilbank’ın defter değeri 577 milyon TL. ayrıca banka yöneticileri gidecek mi kalacak mı gibi faktörler pazarlıklarda etkili olur” demişti...
http://www.borsagundem.com/haber/tek...m-talip/498861

BURKO
18-09-2013, 16:38
1 lotluk işlemler artık can sıkmaya başladı.bezdirmekmi istiyorlar?satıp alttan yerine koyabilirmiyim diye düşünüyorum.kesin satarız uçmaya başlar bizim uyuz kağıt!!

bt1900
18-09-2013, 16:38
BU HABERLERİ OKUYAN HERKES ŞİMDİ HİSSELERİ ALIYORDUR KYLER .. NE HİKMETSE BU YAZI SABAHTAN BERİ GSDHO TOPİĞİNDEDE BURDADA KAÇ DEFA YAPIŞTIRILDI SAYAMADIM ? BUNLAR NE DEMEK OLUYOR ACABA !! BU GİBİ HABERLER NE ZAMAN ÇIKTI İSE HİSSELER DÜŞTÜ DE DÜŞTÜ YA ADAMLAR YÜKSELTECEK OLDUĞU ZAMAN KİMSENİN RUHU BİLE DUYMAZ BU İŞTE BİR PİSLİK VAR DÜ N ÖĞLEDEN SONRA ALLAHIN KULU YAZI YAZMADI BUGÜN BİR KAÇ HABERE HERKES YİNE KAÇTI GİDİYOR SATILDI DEĞERİ BU KADAR ŞÖYLE OLUR DİYORLAR . BURDAN DUYARLI YATIRIMCILARA SESLENİYORUM ASPARAGAS HABERLERE İNANMAYIN TEK GERÇEK KAP .u gibi haberlerede kanıp kimse yatırım kararı vermesin.. bol kazançlar

WİNNER82
18-09-2013, 17:11
BU HABERLERİ OKUYAN HERKES ŞİMDİ HİSSELERİ ALIYORDUR KYLER .. NE HİKMETSE BU YAZI SABAHTAN BERİ GSDHO TOPİĞİNDEDE BURDADA KAÇ DEFA YAPIŞTIRILDI SAYAMADIM ? BUNLAR NE DEMEK OLUYOR ACABA !! BU GİBİ HABERLER NE ZAMAN ÇIKTI İSE HİSSELER DÜŞTÜ DE DÜŞTÜ YA ADAMLAR YÜKSELTECEK OLDUĞU ZAMAN KİMSENİN RUHU BİLE DUYMAZ BU İŞTE BİR PİSLİK VAR DÜ N ÖĞLEDEN SONRA ALLAHIN KULU YAZI YAZMADI BUGÜN BİR KAÇ HABERE HERKES YİNE KAÇTI GİDİYOR SATILDI DEĞERİ BU KADAR ŞÖYLE OLUR DİYORLAR . BURDAN DUYARLI YATIRIMCILARA SESLENİYORUM ASPARAGAS HABERLERE İNANMAYIN TEK GERÇEK KAP .u gibi haberlerede kanıp kimse yatırım kararı vermesin.. bol kazançlar
ama söylede bir gerçek var bu banka satılacak mı sanırım evet bu durumda bu iş gerçekleştiginde haber resmi olarak gelir o zamanda neler olacagını görmüş oluruz ama suanda hisse belli bir aralıkta sıkışmış acaba hisse takasımı oluyor birilerinden birilerine ? sadece bir düşünce

çoto28
18-09-2013, 17:47
bu kadar ki§i izliyorsa sorun yokk 100 kişi izleseydi biraz tırsardım 10 kişi var formda sabah alanlarda vermiştir bir çoğu hisse gitmedi diye daha öncede banka satışları oldu alternetifi katarlılar defter değerinin iki katına yakın bir parayla satın almadılarmı yanlışım varsa düzeltin momentum mac rsi bolinger fena durmuyor gibi bakalım hayırlısı hakkımızda.ytd

çoto28
18-09-2013, 17:49
sahibi daha iyi bilir satılacaksa eğer fiyatını .ytd

Kutub
18-09-2013, 17:51
tekstil: 2.03 olacak 1.3carpanina gore mumin kardeslerim izleyelim gorelim...

çoto28
18-09-2013, 17:56
Alternatifbank Katarlılara satıldı
Anadolu Endüstri Holding Alternatifbank'ın
yüzde 70,84'ü Commercial Bank of Qatar'a
sattı.
Alternatifbank AŞ, Commercial Bank of Qatar
(CBQ) ile Alternatifbank hisselerinin satışı
konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu.
Alternatifbank'ın Kamuyu Aydınlatma
Platforumu'nda (KAP) yer alan açıklamasında,
''Yapılan görüşmeler sonucunda, taraflar, AEH,
Bankamız hissedarı olan AEH iştiraklerinin (Efes
Pazarlama ve Dağıtım Ticaret AŞ (Efpa),
Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ
(Anadolu Motor), Çelik Motor Ticaret AŞ (Çelik
Motor) ve AEH ortaklarından Özilhan Sinai
Yatırım AŞ'nin (Özilhan Sınai) toplamda sahip
olduğu Banka hisselerinden, Bankanın
sermayesinin yüzde 70,84'üne karşılık gelen
kısmının Katar ve Türkiye'deki yetkili
mercilerden gerekli izinlerin alınmasını
kaydıyla, CBQ'ya satışı konusunda hisse satış
sözleşmesi imzalamışlardır'' denildi.
Yapılan açıklamada, söz konusu sözleşmeye
göre, hisse satın alma bedelinin Banka'nın 30
Haziran 2013 tarihli konsolide finansal
tablolarında yer alan bağımsız denetimden
geçmiş UFRS'ye göre tespit edilen ana ortaklığa
ait özkaynaklarının 2 katı olarak saptanacağı ve
özsermaye işlem değerinin yüzde 70,84'u
dikkate alınarak tespit edileceği dile getirildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:''Gerekli izinler
alınmasını takiben pay devirleri
tamamlandığında, Çelik Motor, Anadolu Motor,
Efpa ve Özilhan Sınai'nin Abank 'taki hisselerinin
tamamı CBQ'ya satılmış olacak, AEH ise Abank
sermayesi içerisinde 105 milyon liralık pay ile
yüzde 25 oranında ortak olarak kalmaya devam
edecektir. Abank'ın 31 Aralık 2012 tarihli
konsolide finansal tablolarında yer alan
bağımsız denetimden geçmiş UFRS'ye göre
tespit edilen ana ortaklığa ait özkaynakları
585,08 milyon liradır.
Banka'nın çoğunluk hissesinin CBQ'ya satışının
tamamlanması şartıyla, taraflar ayrıca;,
AEH'nin, Alternatif Finansal Kiralama AŞ'de
yüzde 95,82 oranında sahibi bulunduğu hisseyi
Banka'nın satın alması konusunda
anlaşmışlardır.
ALease hisselerinin işlem değeri ise, ALease'in
30 Haziran 2013 tarihli UFRS bazında
hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçmiş
olan mali tablolarında yer alan şirket
özkaynaklarının 1,8 katı olarak saptanacak
özsermaye işlem değerinin yüzde 95,82'si
olarak hesaplanacaktır.''
ÇAĞRI YAPACAK
Commercial Bank of Qatar, İMKB'de işlem
gören yüzde 4.2 hisse için çağrı yapacağını
açıkladı.
5 MİLYAR DOLARLIK PİYASA DEĞERİ VAR
Forbes dergisinin rakamlarına göre Körfez
bankalarından olan Commercial Bank of Qatar,
toplamda 5 milyar dolarlık piyasa değerine
sahip.
Bankanın 872 çalışanı bulunuyor.
Banka ticari bankacılığın yanısıra İslami
bankacılık hizmetleri de sağlıyor.
ANALİSTLER BEĞENDİ
CNBC-e yayınına katılan FinansInvest Yatırım
Danışmanlığı Bölüm Yönetmeni Serhan Yenigün
Alternatifbank'ın defter değerinin iki katına
satıldığını belirterek " Bu rakam banka satın
almalarında ortalamaların bir miktar üzerinde.
İyi bir değerleme ile satıldığını söyleyebiliriz"
dedi.
Kaynak: CNBC-e

buna göre bizimki ne eder acaba.ytd

Kutub
18-09-2013, 18:02
ona gore 3.03 eder patron ama bu cok yuksek fiyat bu fiyata giderse ruya olur super olur bence ama zor gibi geliyor..borsagundemdeki o it bankaci kimse o sanki biliyor bu isi?

Alternatifbank Katarlılara satıldı
Anadolu Endüstri Holding Alternatifbank'ın
yüzde 70,84'ü Commercial Bank of Qatar'a
sattı.
Alternatifbank AŞ, Commercial Bank of Qatar
(CBQ) ile Alternatifbank hisselerinin satışı
konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu.
Alternatifbank'ın Kamuyu Aydınlatma
Platforumu'nda (KAP) yer alan açıklamasında,
''Yapılan görüşmeler sonucunda, taraflar, AEH,
Bankamız hissedarı olan AEH iştiraklerinin (Efes
Pazarlama ve Dağıtım Ticaret AŞ (Efpa),
Anadolu Motor Üretim ve Pazarlama AŞ
(Anadolu Motor), Çelik Motor Ticaret AŞ (Çelik
Motor) ve AEH ortaklarından Özilhan Sinai
Yatırım AŞ'nin (Özilhan Sınai) toplamda sahip
olduğu Banka hisselerinden, Bankanın
sermayesinin yüzde 70,84'üne karşılık gelen
kısmının Katar ve Türkiye'deki yetkili
mercilerden gerekli izinlerin alınmasını
kaydıyla, CBQ'ya satışı konusunda hisse satış
sözleşmesi imzalamışlardır'' denildi.
Yapılan açıklamada, söz konusu sözleşmeye
göre, hisse satın alma bedelinin Banka'nın 30
Haziran 2013 tarihli konsolide finansal
tablolarında yer alan bağımsız denetimden
geçmiş UFRS'ye göre tespit edilen ana ortaklığa
ait özkaynaklarının 2 katı olarak saptanacağı ve
özsermaye işlem değerinin yüzde 70,84'u
dikkate alınarak tespit edileceği dile getirildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:''Gerekli izinler
alınmasını takiben pay devirleri
tamamlandığında, Çelik Motor, Anadolu Motor,
Efpa ve Özilhan Sınai'nin Abank 'taki hisselerinin
tamamı CBQ'ya satılmış olacak, AEH ise Abank
sermayesi içerisinde 105 milyon liralık pay ile
yüzde 25 oranında ortak olarak kalmaya devam
edecektir. Abank'ın 31 Aralık 2012 tarihli
konsolide finansal tablolarında yer alan
bağımsız denetimden geçmiş UFRS'ye göre
tespit edilen ana ortaklığa ait özkaynakları
585,08 milyon liradır.
Banka'nın çoğunluk hissesinin CBQ'ya satışının
tamamlanması şartıyla, taraflar ayrıca;,
AEH'nin, Alternatif Finansal Kiralama AŞ'de
yüzde 95,82 oranında sahibi bulunduğu hisseyi
Banka'nın satın alması konusunda
anlaşmışlardır.
ALease hisselerinin işlem değeri ise, ALease'in
30 Haziran 2013 tarihli UFRS bazında
hazırlanmış ve bağımsız denetimden geçmiş
olan mali tablolarında yer alan şirket
özkaynaklarının 1,8 katı olarak saptanacak
özsermaye işlem değerinin yüzde 95,82'si
olarak hesaplanacaktır.''
ÇAĞRI YAPACAK
Commercial Bank of Qatar, İMKB'de işlem
gören yüzde 4.2 hisse için çağrı yapacağını
açıkladı.
5 MİLYAR DOLARLIK PİYASA DEĞERİ VAR
Forbes dergisinin rakamlarına göre Körfez
bankalarından olan Commercial Bank of Qatar,
toplamda 5 milyar dolarlık piyasa değerine
sahip.
Bankanın 872 çalışanı bulunuyor.
Banka ticari bankacılığın yanısıra İslami
bankacılık hizmetleri de sağlıyor.
ANALİSTLER BEĞENDİ
CNBC-e yayınına katılan FinansInvest Yatırım
Danışmanlığı Bölüm Yönetmeni Serhan Yenigün
Alternatifbank'ın defter değerinin iki katına
satıldığını belirterek " Bu rakam banka satın
almalarında ortalamaların bir miktar üzerinde.
İyi bir değerleme ile satıldığını söyleyebiliriz"
dedi.
Kaynak: CNBC-e

buna göre bizimki ne eder acaba.ytd

çoto28
18-09-2013, 18:06
bu globalla bu kadar hisseyi niye almış kaç gündür ayın 16 sında bu fiyatların az altından 880 bin lot almış acaba niye daha önceki günde alımları var.ytd

çoto28
18-09-2013, 18:08
en son orta bi yerde buluşurlar inşallah ne on dan ne ondan bizden gitmesinde para .ytd:he:

Kutub
18-09-2013, 18:13
aynen 1.3 carpan da fena deil bence 2 lira tarihi boyunca gormedigi seviye bu kagidin :)

en son orta bi yerde buluşurlar inşallah ne on dan ne ondan bizden gitmesinde para .ytd:he:

Rusty
18-09-2013, 21:07
tekstil: 2.03 olacak 1.3carpanina gore mumin kardeslerim izleyelim gorelim...Bu tür ifadeler borsa forumları için pek uygun değil diye düşünüyorum..

Rusty
18-09-2013, 21:10
bi dakka ya borsagundemde carpan 1.3 diyor demekki tekstilin degeri 1.73 olacak hisse basina..olm gelmisiz zaten bu fiyatlara? bi tavana bakiyor...demekki 1 ay onceki tezim dogruymus o cifte tabanin anlami fiyattaki kirpmaymis arkadaslar...
Bu borsagündem ne ayaktır belli değil...1.3 çarpanla banka mı satılır,bakkal dükkanı mı lan bu???Bunu kötü niyetle yapıyorlar eminim...

lerozlu
18-09-2013, 22:20
tekstil: 2.03 olacak 1.3carpanina gore mumin kardeslerim izleyelim gorelim...

1.3 çarpanına göre hisse fiyatı 1.80 tl olur
2-3 hafta önce bu fiyattaydı çünkü
tabii banka satılırsa..

aydos
19-09-2013, 00:13
borsagündem manipülasyonuyla mal pazarlanmaya çalışılıyor gibi kokular geliyor burnuma. bana göre kağıt özellikle bu seviyelerde tutuluyor çünkü topikte yapılan yorumlar hep kağıt hareketsiz kaldı hareket yakındır şeklinde. zaten amaçta ky'ye bu mesajın verilmesiydi. kağıdı satış haberleri öncesinde 0,70 lerden getirdikleri unutulmamalı %100 ün üzerinde pirim yapmış. YTD

BURKO
19-09-2013, 09:39
Diğer bütün hisseler uçtu, bizim uyuz neredeyse (-) olacak. Ne lanet kağıtmışın be.böyle bir günde bile yüzümüzü güldürmüyorsun!!

BURKO
19-09-2013, 09:45
Borsanın bütün lokomoti hisseleri bile %7-8 arttı. Böyle bir yükselişi bile ilk defa görüyorum.dün akşam banka kağıtlarını almayı bile düşündüm.bizimkilerin böyle bir ortamda bile daha artmasını beklerdim.ama nerede böyle bir patronumuz varki?

BURKO
19-09-2013, 09:47
1,62TL açılışta aktifte satış veriyordum.kıyamadım.acaba bir atak yaparmı diye.ama düştükçe düşüyor lanet hisse.

BURKO
19-09-2013, 10:06
Gözüm yaşardı 1 kademe kaldırdılar

bt1900
19-09-2013, 11:37
ulan borsa yüzde 1 düşerken biz yüzde 15 düştük borsa yüzde 7 yapmış hisseler gidiyor banka hisseleri çoşmuş bizde genel müdürlük binası satılmış 120 milyon tl banka satılacak satıldı diye yaygara koparanlar var kağıt da tık yok .. ne oluyor nasıl bir iş bu anlamadım...

WİNNER82
19-09-2013, 11:42
hadi bakalım üstad kyler döküldü dökülecegi kadar bas yukarı da kalan saglarla kazanalım herkesi dökemezsin :sarhos:

berkayy20099
19-09-2013, 12:18
bütün bankalar hemen hemen tavan yaptı en az bizim banka pirimli bu kadar olumlu havaya ragmen

BURKO
19-09-2013, 12:21
Tavan olmayanlarda bizde olalım bari diye çırpınıyorlar.bizim ö..z hala sürünüyor.

orcinal
19-09-2013, 13:16
İkinci seansın ortalarında bi haraketlikil olur diye tahmin ediyorum. Buralarda kalacağını düşünmüyorum. Hadi hayırlısı

thegameofdirit
19-09-2013, 14:00
bu banka ise diğerleri ne bu kadarda yatırımcı düşmanı olunmaz ki...

BURKO
19-09-2013, 14:45
Büyük bankalarda 100.000 lotlar havada uçuyor.Bizim kıçı kırık ta bir halt yok.Bu kadar insanın da bedduası alınmaz.

bt1900
19-09-2013, 17:12
Arkadaşım ne bahtsız yatırımcılarmışız :) iki kağıtta bu çoşkuya rağmen eksiye geçti :)

bepanten
19-09-2013, 20:42
tekstilbank 1986 yılında tekstil sektörünün genel olarak faaliyet gösteren Rüştü Akın'ın sahibi olduğu, Akın Şirketler Grubu tarafından kuruldu.
1992 yılında 96 tekstil kuruluşunun bir araya gelmesiyle kurulan GSD Dış Ticaret A.Ş., Tekstilbank'in %30 hissesini alarak ikinci büyük ortak oldu..

tekstilin hikayesi böyle başladı.**

bepanten
19-09-2013, 20:43
2006 yılına kadar Ticari ve Kurumsal Bankacılık ağırlıklı bankacılık stratejisi ile büyüyen Tekstilbank, yıllık 700 milyon doları aşan ihracat gerçekleştiren GSD Dış Ticaret A.Ş.’nin sinerjisiyle ihracatın finansmanına önemli bir düzeyde aracılık etmekteYDİ** 2006 yılından itibaren Bireysel Bankacılık organizasyonunu yeniden yapılandırarak bu alandaki kararlı büyüme stratejisini belirlemiş ve aynı yıl içerisinde bu alanda somut başarılara imza atmıştır.**

bepanten
19-09-2013, 20:45
Tekstilbank ‘Nuri Akın’ın bankası idi

Nuri Akın 1944 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Rüştü Akın, dokumacı bir ailenin çocuğu olarak 1935 yılında Buldan’dan İstanbul’a gelmişti. Ticaretten sanayiciliğe geçmiş, Akın Tekstil’i kurmuştu. Nuri Akın İstanbul’da Robert Kolej’i bitirdikten sonra Almanya’da tekstil idareciliği okudu.
Rüştü Akın, 1995 yılında yayımlanan "Ben de tekstilciyim" başlıklı hayat hikayesinde Nuri Akın’ın iş hayatına atılışı şöyle anlatılır:
"Almanya’da tekstil mühendisliği okuduktan sonra Türkiye’ye dönen oğlum bir süre Akın Tekstil fabrikasında çalıştıktan sonra bir gün yanıma geldi. ‘Siz burada amcamla birlikte çalışıyorsunuz. Benim sizin yanınızda büyüme, yükselme şansım yok. Ben de bir sanayi yatırımı yapmak istiyorum. Bana yardım eder misiniz?’ dedi. Yardımcı olduk. Elli bin iğlik Edip İplik fabrikasını, ardından Akın Mensucat fabrikası ile Edpa Dış Ticaret şirketini kurdu. Turgut Özal’ın başlattığı ihracat seferberliğinde İhracatçı Birlikleri’nin başkanı idi. 1983 - 1984 yıllarında banka kurmak isteyenlere yeni izin verilmiyordu. Satın alınabilir küçük bankalarla ilgilendi. 1985 yılında Adabank için kuruluş izni çıkınca yeni bir banka kurmak için başvuru yaptı. 1986 yılında Tekstilbank’ın kuruluş izni çıktı. Banka kurulurken dört milyar sermayeyi verdikten sonra dedim ki: Bizden bir kuruş daha istemez iseniz, biz de sizden bir şey istemeyiz. Kazanın, kazancınızı sermayenize ekleyin. Büyüyün."

Ortaklık ilişkisi yanlış biliniyor
Nuri Akın babasının nasihatini tuttu. Kazancını sermayeye ekleyerek bankayı büyüttü. Ancak 1991 yılında uzun vadeli devlet kağıtları nedeniyle bankanın sermaye artırımı zorunluğu ortaya çıktı. Yüzde 15 sermayesi halka açık olan bankanın yüzde 30 sermaye payını Giyim Sanayicileri Derneği’nin holdingi satın aldı. Giyim Sanayicileri Derneği Holdingi, ihracat yapan 108 tekstil ve deri firmasının ortak olduğu bir şirkettir. Şirketin statüsündeki altın hisse nedeniyle 9 kişilik yönetim kurulunun 7 üyesini 108 ortaktan biri olan Turgut Yılmaz belirler. Şirketin yönetim kurulu başkanı da Turgut Yılmaz’dır. Yönetimdeki bu hakimiyeti nedeniyle kamuoyu Tekstilbank’taki ortaklık ilişkisini yanlış değerlendirir. Turgut Yılmaz’ın tek başına Tekstilbank’a sahip olduğu sanılır.

KARAHAN
19-09-2013, 20:46
Bepantem hocam sende de hikaye hep aynı bu hisselerle ilgilenipte zenci ısırıgı speği ve beleşe gelen bankayı sayenizde bilmeyen kalmamıştır:)

aartık bunları bırakıpta bu arkadaşlar genel müdürlük binasını neden sattılara geçelimmi...ya da sırada satılacak ne var,yalı olabilir mi...genel müdürlük satışı satışın habercisi mi,yoksa likidite saglamak için mi düşünüldü,bunlara bakalım derim...

bepanten
19-09-2013, 20:50
ŞİMDİ SAKİN DÜŞÜNME ZAMANI..
çinin Türkiyede hiç bankası varmı.**yok biliyorum..eğer satış olursa ve çinlilere olursa ne olur iyi düşünme zamanı.**çinliler agresif büyüme heveslisi olacaklardır .**tabi satış olursa..**
g.müdürlük binasının satışı ne manaya geliyor normal şartlarda hiçbir banka genel müdürlük binasını satmaz..bunlar dünyada tek oldular.**BDDK İYİ İZLİYORDUR..**
zenci ısırığı hareketinden kurtulur kurtulmaz iyi olacak diye düşünüyoruz.**

bepanten
19-09-2013, 20:52
hatırlatma sebeleri h,ssye her gün yeni katılımlar oluyor..satış haberi küçükleri cezbediyor.**
bakın yeni bir yorum var çin alırsa memlekette ilk olacak**çok önemli bence.***satmazlarssada BDDK bunlarda banka bırakmaz zaten**

KARAHAN
19-09-2013, 20:52
şimdi sakin düşünme zamanı..
çinin türkiyede hiç bankası varmı.**yok biliyorum..eğer satış olursa ve çinlilere olursa ne olur iyi düşünme zamanı.**çinliler agresif büyüme heveslisi olacaklardır .**tabi satış olursa..**
g.müdürlük binasının satışı ne manaya geliyor normal şartlarda hiçbir banka genel müdürlük binasını satmaz..bunlar dünyada tek oldular.**bddk iyi izliyordur..**
zenci ısırığı hareketinden kurtulur kurtulmaz iyi olacak diye düşünüyoruz.**

harikasınız:) zenci ısırıgı:)

yani diyorsunuz ki;çinli alırsa bankayı büyük oynayacak ve o genel müdürlük binası bana ufak gelir sat gitsin mi dedi acaba:)

herşeyden öte şirket böyle önemli bir kararı alırken satış sebebini neden açıklamazki...???

bepanten
19-09-2013, 20:55
genel müdürlük binası satışı ne mana onu çözemedik henüz..patlar yakında..
ya nakit ihtiyacı için en kolay satılacak menkul o..yada ne demek yorumlar bir kaç gün bunun için.**

KARAHAN
19-09-2013, 20:57
şirketten açıklama istediniz mi...durum önemli çünkü...

bepanten
19-09-2013, 20:58
dediğim gibi çinlilerle eğer satış kesinse ilk çin bankası ve örnek olacak ..vede çok büyük olacak.**
yalnız bizim turgut hemşerim ,,memleket havasından mıdır bilemem gsd dışı bi gecede kapattı ne yaacağı belli olmaz.***

bepanten
19-09-2013, 20:59
genel müdürlük binası starejik bir gösterge satılması aslında bence iyi olmadı.**dediğim gibi bir kaçgün içinde patlar.**

KARAHAN
19-09-2013, 21:00
ZOR TAhTA ,ZOR SAHİP HAYIRLISI DİYELİM,ZENCİLERDEN KORUSUN BİZİ YARADAN...İYİ GECELER...

bepanten
19-09-2013, 21:01
kasaya giren para anca seneye dağılır.**125 milyon satışa da 45 milyon kar yazması düşük .***seneye dağılacak bir para girişi ne demek ***

bepanten
19-09-2013, 21:03
soruv çok zaman yoktu biraz düşünmeye eyeni başladık..
ne diyelim zenciler mutlu etsin speşimizi..**

trader295
19-09-2013, 21:54
tercih edilmeme sebebimiz son bir yıldaki artışın %122 olmuş olması olabilir bu oran garantide % 26 fed kararı sonucu sektörü tutturduk ama bankayı tutturamadık en azından % 5 yapsa teselli olurduk yazık böyle fırsat bir daha kim bilir ne zaman ele geçer

Kutub
20-09-2013, 09:40
hem tekstte hem gsdho'da saticilar alicilarn 3-5 kati..hayra alamet degil gorelim bakalim...

BayGeorge
20-09-2013, 13:20
Gayrımenkul satışları Banka devrinden önce yapılmalı bence devretmeye hazırlık olabilir .
Alıcı için temiz kılçıksız hale getiriliyor sanırım .
Bunun anlamı satış konusunda gelişme var bir talipli olmalı
Yoksa koca banka genel müdürlük binasını neden satsın ?

göztepeli
20-09-2013, 17:09
Bugün iyi direniyor nazar degmesin belki bir haber gelecek de ondan mı acaba.......hala tekkeyi beklemeye devam....

vedatBORSA
20-09-2013, 19:49
usb yaban cı 308 bin lot almış

Rusty
20-09-2013, 23:18
Gayrımenkul satışları Banka devrinden önce yapılmalı bence devretmeye hazırlık olabilir .
Alıcı için temiz kılçıksız hale getiriliyor sanırım .
Bunun anlamı satış konusunda gelişme var bir talipli olmalı
Yoksa koca banka genel müdürlük binasını neden satsın ?
Bana kalırsa bankayı almış olanın isteği yerine getiriliyor...Başka açıklaması yok...Belki de yeni sahibi pak holding'ten binayı kiralayacak...Ya da zaten genel müdürlük binası olarak orayı düşünmüyorlar...Alan almış satan satmış,bunlar son rötuşlar...

Rusty
20-09-2013, 23:28
Koskoca banka satılıyor,başlıkta benden başka 3 kişi var...Çok ilginç bir durum bu...Osuruktan bi sürü kağıt var millet hep oralarda...

GTi
21-09-2013, 08:35
Koskoca banka satılıyor,başlıkta benden başka 3 kişi var...Çok ilginç bir durum bu...Osuruktan bi sürü kağıt var millet hep oralarda...

herkes gsd de yazıyor burda yazan pek olmaz....

MAHARAJ
21-09-2013, 14:28

680 milyon piyasa değeri var, koscoca dediğiniz banka satılırsa kaça satılır bir fikriniz veya fikri olan var mı?
http://report.paragaranti.com/rasyonet_sirketprofili_iframe.asp?Hisse=TEKST

MAHARAJ
21-09-2013, 19:01
63 şubesi olan alternatif bank 1.17 milyar liraya satıldı, bunun 44 şubesi var kaça satılır bilinmez. elde değerli gayrimenkulleri varsa 1 milyarı görebilir belki. genel müdürlük binasını da satmışlar, 800 milyon gibi bir satış rakamı makul görünüyor gibi.

daha detaylı bilgim olmadığı için sallama tahmindir!

Rusty
21-09-2013, 23:54
680 milyon piyasa değeri var, koscoca dediğiniz banka satılırsa kaça satılır bir fikriniz veya fikri olan var mı?
http://report.paragaranti.com/rasyonet_sirketprofili_iframe.asp?Hisse=TEKST

Daha yeni alternatifbank özkaynağının iki misline satıldı....Bu da aynı rasyo ile satılırsa 570.6x2 yi 420 ye yani sermayeye bölersek 2.71 çıkıyor.Bilmem anlatabildim mi?Ama ne kadar gerçek olur göreceğiz.Aynı rasyonun tekstilbank için geçerli olamayacağını düşünüyorum,ama çok farklı olması,hele hele 1.3 gibi düşük olması bence mümkün değil...Sıfırdan banka kurmanın maliyeti en az 300 milyon dolar...

MAHARAJ
22-09-2013, 09:46
Daha yeni alternatifbank özkaynağının iki misline satıldı....Bu da aynı rasyo ile satılırsa 570.6x2 yi 420 ye yani sermayeye bölersek 2.71 çıkıyor.Bilmem anlatabildim mi?Ama ne kadar gerçek olur göreceğiz.Aynı rasyonun tekstilbank için geçerli olamayacağını düşünüyorum,ama çok farklı olması,hele hele 1.3 gibi düşük olması bence mümkün değil...Sıfırdan banka kurmanın maliyeti en az 300 milyon dolar...

Alternatif'in özsermayesinin 2 katına satıldığını biliyorum. Bu aynı rasyo ile satılmayacak gibi görünüyor, şube sayısı azlığı ve satılacak payın ne kadar olacağı konusu muallak konular. Eğer yönetim hakkını ( hisse çoğunluğunu) karşı tarafa verirseler özsermayesinin 1.7 katından belki satılabilir. Buda 2.40 gibi bir hisse fiyatı demektir, %33 gibi yukarı potansiyel var gibi görünüyor ancak güçlü bir marka bankayı satın alırsa bu rakamlar büyüme beklentisi ile mazide kalır.

Rusty
22-09-2013, 13:57
Katılıyorum,%33 değil %50 yukarı potansiyel daha doğu gibi..

BURKO
23-09-2013, 10:33
Herkese günaydın,bol kazançlı bir hafta diliyorum.Bizim kağıt yine yapacağını yaptı. Sabahtan 1.65'e satış yazdım,gitmedi.Daha sonra satış emrini biraz hareketlenme olunca iptal ettim.Acaba satıp alttan alabilirmiyim diye düşündüm.Kağıtla vedalaşamadım ve 5-10 dakika bilgisayarın başından kalktım ve TY yine yapacağını yapmış!! Silkeleme olabilirmi acaba?

BURKO
23-09-2013, 10:50
Bu kağıt bizi hiç mutlu etmeyecekmi? şimdi de bakın borsa düşüyor,bizde ona ayak uydurduk diye bir bahane bulurlar... Eğer bizler gibi küçük yatırımcılar gün içinde yüksek fiyattan bozdurduysa seviniyorum.bu arada 8 dakikadır tahtada işlem olmuyor.hayırdır acaba?

TRUST ME
23-09-2013, 14:06
Galiba iyi haber yakın fiyat piyasa beklentilerinin üzerinde olmasını bekliyorum.

sailor06
23-09-2013, 20:37
Kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 23.09.2013 20:22:29

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=311127

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 23.09.2013 20:22:29

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Buyukdere caddesı no:247 maslak-ıstanbul
telefon ve faks no. : (0212) 3355335-(0212) 3281328
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Genel mudurluk bınası satısıyla ılgılı vergı usul kanunu hukumlerıne gore hesaplanan satıs karının degerlendırılmesıne ılıskın yonetım kurulu kararı hakkında

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum:

Bankamız yonetım kurulu'nun 23/09/2013 tarıhlı toplantısında;

genel mudurluk bınası satısı ıle ılgılı vergı usul kanunu hukumlerıne gore hesaplanan 76.487.712,33 tl satıs karının %75'lık kısmının 5520 sayılı kurumlar vergısı kanunu'nun 5/1-e maddesınde yer alan ıstısna hukumlerı uyarınca, mevzuatta belırlenen sure ıcerısınde, ozkaynaklar altında ozel bır fon hesabına alınmasına ve gerektıgınde ılerde yapılacak sermaye artırım ıslemlerınde sermayeye eklenmesıne,

karar verılmıstır.

Kutub
25-09-2013, 14:41
yine bir borsagundem haberi sonrasi diplerde... abi bu ulkede hic kanun yasa yok mu ya bu tarz haber cikma mal bosaltma sonra dip yaptirma olaylarni engelleyecek?

Kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 23.09.2013 20:22:29

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=311127

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 23.09.2013 20:22:29

ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376
ozet bılgı : Genel mudurluk bınası satısıyla ılgılı vergı usul kanunu hukumlerıne gore hesaplanan satıs karının degerlendırılmesıne ılıskın yonetım kurulu kararı hakkında

acıklanacak ozel durum:

Bankamız yonetım kurulu'nun 23/09/2013 tarıhlı toplantısında;

genel mudurluk bınası satısı ıle ılgılı vergı usul kanunu hukumlerıne gore hesaplanan 76.487.712,33 tl satıs karının %75'lık kısmının 5520 sayılı kurumlar vergısı kanunu'nun 5/1-e maddesınde yer alan ıstısna hukumlerı uyarınca, mevzuatta belırlenen sure ıcerısınde, ozkaynaklar altında ozel bır fon hesabına alınmasına ve gerektıgınde ılerde yapılacak sermaye artırım ıslemlerınde sermayeye eklenmesıne,

karar verılmıstır.

vitamn
25-09-2013, 15:48
Bu haber dün yayınlandı. Danga**klar yeni mi görüyor? da şimdi düştü.

aydos
25-09-2013, 15:53
yine bir borsagundem haberi sonrasi diplerde... abi bu ulkede hic kanun yasa yok mu ya bu tarz haber cikma mal bosaltma sonra dip yaptirma olaylarni engelleyecek?

yanılıyo olmayasınız ben o kadar aradım borsagündemde tekstil hakkında bir haber görmedim. borsagündemin verdiği haberin linkini yazsanızda bizde baksak.

Kutub
25-09-2013, 15:59
al bakalim:

http://www.borsagundem.com/haber/cinliler-tekstilbank_la-turkiye-pazarinda/509405

İstanbul'daki genel müdürlük binası satılan Tekstilbank'ın kendisinin de yabancılara satıldığı konuşuluyor. Bankayı Çinlilerin aldığı iddia ediliyor. Bu iddia doğru çıkarsa, Çinliler birçok alanda olduğu gibi bankacılıkta da Türkiye pazarına girmiş olacak.
Aslında Tekstilbank'ın satılacağı bilinmeyen bir durum değil. Borsagundem.com da 5 Ağustos 2013 tarihinde bankanın pazarlık masasında olduğunu yazmıştı...
"Turgut Yılmaz’ın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı, GSD Holding çatısı altındaki Tekstilbank yöneticilerini bugünlerde satış telaşı sarmış durumda" diye verdiğimiz haberde, iki Körfez bankasının yanı sıra dünyanın en büyük bankası kabul edilen The Industrial and Commercial Bank Of China’nın (ICBC) bankayla ilgilendiği yer almıştı.
Şimdi kulislerde Tekstilbank'ın Çinlilere satıldığı konuşuluyor. Genel müdürlük binasının satılması da bu görüşleri destekliyor.
NE KADARI SATILDI?
GSD Holding’in Tekstilbank'taki payı yüzde 75.5. Yüzde 2.46 hisse ise halka açık. Peki Tekstilbank kaça satılır? Pazarlıkların başladığı dönemde Para Dergisi’ne açıklama yapan bir bankacı, “Tekstilbank satışında kontrol hakkını vereceklerini, yani bankanın yüzde 50’sinden fazlasını satacaklarını düşünüyorum. Bu da çarpanı 1’den belki 1.3’e çekecek bir faktör olacaktır. Halen Tekstilbank’ın defter değeri 577 milyon TL. ayrıca banka yöneticileri gidecek mi kalacak mı gibi faktörler pazarlıklarda etkili olur” demişti...

yanılıyo olmayasınız ben o kadar aradım borsagündemde tekstil hakkında bir haber görmedim. borsagündemin verdiği haberin linkini yazsanızda bizde baksak.

aydos
25-09-2013, 16:11
al bakalim:

http://www.borsagundem.com/haber/cinliler-tekstilbank_la-turkiye-pazarinda/509405

NE KADARI SATILDI?

sen benle kafa buluyorsun sanırım. 1 hafta önceki haber bu kağıt bu habere daha yenimi tepki veriyor speğinki köşeli sanırım. hem bu haberin neresi olumsuzki.

Kutub
25-09-2013, 17:48
abiler bi haber falan cikarsa kaptan direk yapistirin gozunuzun yagini yigem

MRBULL
25-09-2013, 21:18
İki kurum bu senette panik çıkartmayı çok seviyor. Yine başlamış 3 kademe vermiş arkasından onun yandaşları vermiş. Oyle bir etki yaratmaya çalışıyorlar ki satış süreci sanki sona erdi.. Birader adam banka genel müdürlüğünü satmış, karı sermayeye ilave edip özsermayeyi güçlendirmiş, yüzlerce raporlar üretmiş satış için, 6 aydır yürüyen bir süreç var. Bugün olmasa iki hafta sonra açıklanır satış.. Ha bir de fiyata takmışlar. Neymiş efendim 1.3 katı özsermayenin... Ya o fiyata banka satılır mı hiç ? Alternatifbank daha yeni 2 katına satıldı özsermayesinin. Ha bu da 1.75 olsun... İskonto o kadardır......

1.75 e göre hisse 2.35 e gelir, bir de eski ortaklara verilecek yaklaşık %15 bedelsizi de ekle... 2.60 TL ye gelir fiyat Tabii pazarlıkların nerede sonuçlandığını bilemem. Benim bildiğim son aşamadaki genel müdürlük binasının satışı hem bedelsiz senet verilmesini sağlayacak hem de gerçekten bedelsiz, hem de son rötuş artık bu. Millenium'da böyle satıldı. Önce binaların satışı özsermayeye eklendi. Şeytanın avukatlığını bırakın. Objektif bakın. Bu senet çağrı fiyatının çok altında işlem görüyor. Ama tabii önceden de bu tip satış haberleri çok geldiğinden artık kimse inanmıyor, tam tersi satılmayacağına inanıyor ve taban fiyata bile satış gönderiyor...

sailor06
25-09-2013, 23:28
Tamamen aynı fikirdeyim. Kimse 1,75 altı bir çarpan beklemesin. Zamanlamasına gelince bir hafta erken olmuş 3 hafta geç olmuş çok mu önemli? Gerekli yerlerden olumlu görüşü alsınlar, bekleriz. Keriz gibi silkelenmeden...

İki kurum bu senette panik çıkartmayı çok seviyor. Yine başlamış 3 kademe vermiş arkasından onun yandaşları vermiş. Oyle bir etki yaratmaya çalışıyorlar ki satış süreci sanki sona erdi.. Birader adam banka genel müdürlüğünü satmış, karı sermayeye ilave edip özsermayeyi güçlendirmiş, yüzlerce raporlar üretmiş satış için, 6 aydır yürüyen bir süreç var. Bugün olmasa iki hafta sonra açıklanır satış.. Ha bir de fiyata takmışlar. Neymiş efendim 1.3 katı özsermayenin... Ya o fiyata banka satılır mı hiç ? Alternatifbank daha yeni 2 katına satıldı özsermayesinin. Ha bu da 1.75 olsun... İskonto o kadardır......

1.75 e göre hisse 2.35 e gelir, bir de eski ortaklara verilecek yaklaşık %15 bedelsizi de ekle... 2.60 TL ye gelir fiyat Tabii pazarlıkların nerede sonuçlandığını bilemem. Benim bildiğim son aşamadaki genel müdürlük binasının satışı hem bedelsiz senet verilmesini sağlayacak hem de gerçekten bedelsiz, hem de son rötuş artık bu. Millenium'da böyle satıldı. Önce binaların satışı özsermayeye eklendi. Şeytanın avukatlığını bırakın. Objektif bakın. Bu senet çağrı fiyatının çok altında işlem görüyor. Ama tabii önceden de bu tip satış haberleri çok geldiğinden artık kimse inanmıyor, tam tersi satılmayacağına inanıyor ve taban fiyata bile satış gönderiyor...

sailor06
26-09-2013, 19:32
Çin ile işbirliği her alanda derinleşiyor, çeşitleniyor. Son olarak füze savunma sistemi ihalesini almışlar. http://ekonomi.milliyet.com.tr/dev-ihaleyi-cin-kazandi/ekonomi/detay/1768954/default.htm Bizim olayın açıklanması da an meselesidir diye düşünmekteyim...

Ajant
26-09-2013, 19:35
Senet iyice kurudu... Globalin malı kalmamış gibi. Garanti ile karşılıklı işlemlere devam ediyorlar. Bir yabancı satmış birisi almış... Yarınki çinli bankanın toplantısından bir şey çıkar mı yoksa bizim bayramdan önceki hafta mı gelir haber... Bakalım göreceğiz..

TRUST ME
26-09-2013, 22:11
Globalin malı kalmadığı ve hisseyi düşürmek istediği için seans başı 500 bin lot almış seans sonu 600 bin lot zararına vermişte vermiş bu yüzden dikkatli olmak lazım tezgaha gelmeyelim.

mi_acaba
27-09-2013, 18:19
http://www.borsagundem.com/haber/cin...zarinda/509405

NE KADARI SATILDI?
GSD Holding’in Tekstilbank'taki payı yüzde 75.5. Yüzde 2.46 hisse ise halka açık. Peki Tekstilbank kaça satılır? Pazarlıkların başladığı dönemde Para Dergisi’ne açıklama yapan bir bankacı, “Tekstilbank satışında kontrol hakkını vereceklerini, yani bankanın yüzde 50’sinden fazlasını satacaklarını düşünüyorum. Bu da çarpanı 1’den belki 1.3’e çekecek bir faktör olacaktır. Halen Tekstilbank’ın defter değeri 577 milyon TL. ayrıca banka yöneticileri gidecek mi kalacak mı gibi faktörler pazarlıklarda etkili olur” demiş

kesınlıkle satıldı bugun yarın haberi kapa duser tavanı beklmeden mallanmak lazım benım sahsi fikrim (kesınlıkleYTD

DANISMAN
27-09-2013, 21:06
Uzun vadeli beklemek uzere bugun giris yaptim. Hayirlisi olsun. Potansiyel yuksek.

BayGeorge
28-09-2013, 13:26
Her gün her hafta bir sürü haber çıkardı Tekstil bank hakkında . Tam satılacak bir sessizlik hakim . Fiyatta da aşağı yönlü hareketler yapılıyor . Takaslarda da Deuche Yoğun alımda Global ve İş satışta . 1.50 TL ye hatta 1.47 TL Tabana verenler oldu sonra güçlü alımlar geldi . Bana kalırsa tahta fena yukarı yapacak . Birileri haber bekliyor . Satış yapan olsaydı Spek Alınsın diye bol bol haber çıkarırdı sessizlik bence olumlu . Hayırlısı olur umarım .

BayGeorge
29-09-2013, 22:33
1.47 ye verenler vardı sonra 1.56 alındı birileri fena oyuna getirildi . Konu 1.47 - 1.57 Farkina bakmanız gerek oyun zaten oynanmış Finans satılsa ne olur satılmasa ne olur ? Oyun bitmiş . .. Bundan sonraki oyunlara dikkat edin . . . Bu tahtada oyun bitmez . .

BURKO
30-09-2013, 12:12
Arkadaşlar benim ekranda tekstilbankta 15 dakikadır 1 lot bile işlem olmadı gözüküyor.

soulslayer
30-09-2013, 13:04
Arkadaşlar benim ekranda tekstilbankta 15 dakikadır 1 lot bile işlem olmadı gözüküyor.Evet bir süre hiç işlem olmadı...10-15 dakika sanırım.Daha sonra seans kapana kadar oldu tabii...
boyu devrilsin lanetin hissesi....sabah 7.40 tan thy almadım da bu hırpaniyi aldım...thy 7,62 yi gördü..Çinlilerin yerinde olsam bu işbilmezlerin ellerinden bankasını bi punduna getirip alır 5 kuruşta para vermem, Paramızı ver paramızı ver dediklerindede üstüne bide bi araba yükü dayak atarım ki ah uleeen ahhh..:grrr::seyt:Bunu yaparım...

sailor06
30-09-2013, 15:34
Beyler bir konuda yardım gerekli. Elinin altında TEKST son bilançosu olan bir arkadaşımız, inceleyip, bedelsiz verme potansiyelini yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

yakaza
30-09-2013, 18:04
global aldıklarnı vermiş
çakal tahtasına dönmüş burası

son 2 günde bunun kadar düşeni bulup değişeyim bari

TRUST ME
30-09-2013, 19:24
Global 900 bin vermiş çok kötü tarzları var daha önce yaptıkları gibi belkide dahada düşüreceklerdi endeks toplayınca yapamadılar spk bunların yaptıkları işlemleri incelese neler bulur kimbilir.

sailor06
30-09-2013, 19:43
Beyler son bilançoyu inceleyip, genel müdürlük binasının satışından gelecek olan karı da hesaba kattıktan sonra bedelsiz verme potansiyelini verebilecek kimse yok mu? Zira satış öncesi sermayeyi artırması hususunda telkinde bulunulduğu kulağıma geliyor...

sailor06
01-10-2013, 09:39
ALNTF nin 2.0 çarpan ile satılıp 3,30 dan trade ettiği piyasada kimse TEKST i daha aşağı beklemesin...

DANISMAN
01-10-2013, 13:33
ALNTF nin 2.0 çarpan ile satılıp 3,30 dan trade ettiği piyasada kimse TEKST i daha aşağı beklemesin...

Onumuzde 2 senaryo var:

Tekstilbank satilmadi: Hisse fiyati 1 TL ye iner. Nominal degere sahip tek banka olarak devam eder. Bugunku fiyata gore hisse basi 50 kurus zarar olur.

Tekstilbank satildi: Gecen sene bugun yani 01.10.2012 de AlternatifBank 1.14 den kapatmis. Bugun ilk seans kapanisi 3.32! Yuzde 291 artis. Eger tekstil bu kadar artarsa (ki cinli alirsa beklenir) seneye bugun 4.42 den islem gorur. hisse basi kar 290 kurus olur.

Kar zarar potansiyeli ortada. Herkes kendi hesabini kendi yapsin. Size TYnin bankasi satmayacagi mantikli geliyorsa satin cikin. Yok satacak diyorsaniz potansiyel yuksek.

mselim123
01-10-2013, 13:35
bir arkadaşın yazdıklarına cevaben yazdığım yazıyı neden sildiniz yazdıklarımızı bir yere kaydedip tekrar mı yapıştıralım YÖNETİME

soulslayer
01-10-2013, 13:46
ALNTF nin 2.0 çarpan ile satılıp 3,30 dan trade ettiği piyasada kimse TEKST i daha aşağı beklemesin...Satış kesin olsa dediğiniz doğru ama bunlar 2008 den beri bankayı satıyoruz haberleriyle önce yüseltip sonrada "olumsuz piyasa şartları gerekcesiyle" bahanesini öne sürerek satamadık deyip fiyatı tekrar 60 kuruşlara düşürüyorlar...Yani bu konuda yeterince sabıkaya sahipler.Fiyatı bir süredir takip ediyorsanız sizde anlamıssınızdır zaten, hareketleri hicte satılacak banka senedi gibi değil...Ama bu seferde aynısını yaparlarsa tüm yatırımcılar birlik olup bunları mahkemeye veririz...Bu ülkede olmazsa AİHM'de sonuç alırız...Garanti alırız...Türkiye artık eski Türkiye değil, en azından olmamalı.!!!Dolandırıcılar bu kadar rahat dolandırıp, üstüne ellerini kollarını sallayarak rahatca aramızda dolaşmamalı...

mselim123
01-10-2013, 13:50
BİR ARKADAŞ BANKAYI ÇİNLİLER DEĞİL ARAPLAR ALDI KAYNAĞIM VAR FALAN DEMİŞ bu gibi haberler kaynağından yoksun haberler emin olun ky zarar veriyor 10 senedir tekstil i az cok bilen biri olara bu tarz en az 10 kişi kendinden emin bir şekilde yazdılar cizdiler sonunda ne oldu hepsi foooossss çıktı bu yazım bankanın satılmayacağı anlamına gelmiyor ileride bir gün kap a haber düşe bilir şu anda görünüm bence biraz olumsuz taraftayım nedenide görüşmeler ne kadar gizli yürütülürse yürütülsün olumlu ilerleyen bir süreçte piyasa bankanın ve holding in fiyatı buralarda fiyatlamazdı bence (bu banka 10 kere satılırdı ama adamlar bu kullnmak istiyorlar)
turgur amcanın sicili bozul bir kere belkide bankayı satmayacağını o da biliyor neden böyle haber yapmış olabilir çok basit 90 binlere giden enkse rezil rüsva olan tuv kapıtlarına ilgi çekmek ve tabiki 0:50lerden 0:60 lardan topladığı kağıtlarını bizim gibi ky yatırımcıya vermek için olabilir
tabiki bu senetler iyi bir yerlere gelecekse tabiki bankanın satışıylaa mümkün olur inşallah burada bekleyen ky bu satış olurda iyi para kazanırlar kap a haber düşmeden alım yapmak çok tehlikeli kendi adıma hele borsa gündem gibi sitelerin haberlerine dayanarak alırsanız üzülebilirsiniz ne de onlara sorgu sual yok kaynağın ne nereden duydun bak yaptığın haber asılsız çık bunun cezası valr al bakalım diyen yok adamlar bankayı lüblanlılara sattı olmadı körfez ülkelerine sattı olmadı çinlilere sattı yakında bankaya uzaylılar talip olursa şaşırmayalım nede olsa dilin kemiği yok

bepanten
01-10-2013, 20:09
bankacılığın duayenlerinden genel müdürümüz hatice hn. bankayı memleketin en nezih ve en başarılı bankası olması yönünde yaptığı mikemmel çıkışlar sonucu bu duruma gelmiş bulunmaktayız.**kendisi bu konuda bankacılık ve finanscılık tarihine geçecek.**
%10 kusuratıda olan turgut bankayı 1 kez resmi satışa morganlarla çıkardı , 9 ay süre *** sonunda satmıcam ban ne banane satmıcam demiş ve vazgeçmiştir.o dönem fiyat dalgalanmaları haşırtnoccinin üst çizgisine değip % bilmemne kaç düzeltmesini yaşamıştır**
turgutumuz başkanımız şimdide paribasa sat demiştir.**henüz 9 aylık süreye var az kaldı..kolay değil bu tip doğum sancısı gibi.**
şimdi satıcana inananlar ve inanmayanlar bide BDDK var..bide bunlara kızıp kırmızı çizgilere müdahale eden HÜKÜMETİMİZ var.*o kırmızı lar yüzünden gsd dışı kapattı % 10 payla****?? turgut..*
bankada pis bir oyun var gibi sadece kendilerinin ve parislinin bildiği sebeblerden banka g.müdürlüğü satıldı.**genel müdürlük binası olmayan tek banka oldu.****ne kadar olumsuzluk varsa TEK GEÇİYORLAR.EPEYDİRDE BANKACILIK YAPMADIKLARI İÇİN BANKANIN HALİ FECİAT..ASLINDA DAHA EVVELKİ SENELERDE ÖYLEYDİ O ZAMAN MİLLETE BEDELLİ ÖDETİYORLARDI..O NBEDELLİLER NE İŞ ŞİMDİ BELLLİ DEĞİL..
DUAYENİMİZ G.MÜDÜRÜMÜZ HATİCE HN. BAKALIM NASIL Bİ ÇIKIŞ BULACAK..

bepanten
01-10-2013, 20:12
sevgili minnoşumuz canışomuz şu sıra kötü çarpıyo.mutlu değil şu sıralar..ne diyeyim yeşil yol diyeyim**

sailor06
01-10-2013, 20:47
Birden bu bankanın bir genel müdürünün olması tuhafıma gitti. Neden acaba?

cakay
01-10-2013, 20:52
BİR ARKADAŞ BANKAYI ÇİNLİLER DEĞİL ARAPLAR ALDI KAYNAĞIM VAR FALAN DEMİŞ bu gibi haberler kaynağından yoksun haberler emin olun ky zarar veriyor 10 senedir tekstil i az cok bilen biri olara bu tarz en az 10 kişi kendinden emin bir şekilde yazdılar cizdiler sonunda ne oldu hepsi foooossss çıktı bu yazım bankanın satılmayacağı anlamına gelmiyor ileride bir gün kap a haber düşe bilir şu anda görünüm bence biraz olumsuz taraftayım nedenide görüşmeler ne kadar gizli yürütülürse yürütülsün olumlu ilerleyen bir süreçte piyasa bankanın ve holding in fiyatı buralarda fiyatlamazdı bence (bu banka 10 kere satılırdı ama adamlar bu kullnmak istiyorlar)
turgur amcanın sicili bozul bir kere belkide bankayı satmayacağını o da biliyor neden böyle haber yapmış olabilir çok basit 90 binlere giden enkse rezil rüsva olan tuv kapıtlarına ilgi çekmek ve tabiki 0:50lerden 0:60 lardan topladığı kağıtlarını bizim gibi ky yatırımcıya vermek için olabilir
tabiki bu senetler iyi bir yerlere gelecekse tabiki bankanın satışıylaa mümkün olur inşallah burada bekleyen ky bu satış olurda iyi para kazanırlar kap a haber düşmeden alım yapmak çok tehlikeli kendi adıma hele borsa gündem gibi sitelerin haberlerine dayanarak alırsanız üzülebilirsiniz ne de onlara sorgu sual yok kaynağın ne nereden duydun bak yaptığın haber asılsız çık bunun cezası valr al bakalım diyen yok adamlar bankayı lüblanlılara sattı olmadı körfez ülkelerine sattı olmadı çinlilere sattı yakında bankaya uzaylılar talip olursa şaşırmayalım nede olsa dilin kemiği yok

kap a haber düşünce alacakmış:kahkah: tabi bulursan alısın.Hele bi düşşün o haber görecez

bepanten
02-10-2013, 20:42
genel md. lük binası olmayan ama g.md.ü olan memleketin tek bankası bakalım duayen finansal uzmanı g.md. hatice hn. önderliğinde şi,mdi hangi atılımları yapcek.*

çulsuz
03-10-2013, 11:51
he he ne banka

cogub
03-10-2013, 12:00
bankayı ben alsam da şu dertlere bi son mu versem :kahkah: kimden alırız bu bankayı bilen var mı :sarhos:

bepanten
03-10-2013, 19:54
memleketin genel müdürü olan ama genel müdürlüğü olmayan , birilerinin diğer boşta bir holdingdeki** % 10 hisseyle yönettiği ** , abidik gübidik twis canımız ciğerimiz yüz akımız banGa mız ,duayen bankacı uzman finanSALİST genel müdürümüz hATİCE hn. bakalım bu bankayı nasıl ayaya kaldıracakk..satacakkmı acep..-
bide bizim minnoşumuz speşimiz nazlımız ne yapıyo şu sıralar.*-*hizmetllileri iyi hizmet ediyomudur ecep..

sailor06
03-10-2013, 20:15
Sanırım yüklü miktarda pozisyonu olan birkaç iri kıyım KY ye (BY olmayı becerememiş hormonlu KY) kötü havadisler fısıldayıp, dökmüşler. Gariplerim eminim kendi kendilerine "ulen kimse duymadan iyi zamanda çıktık hisseden" filan diyorlardır :)

sailor06
03-10-2013, 20:19
TEKST de TERA net 485.000 satmış GSDHL de ATIĞ net 1.018.000 satmış. ALLAH yolunuzu açık etsin siz nakitteyken, aşağıdan ..bayı almanızı sağlarlar :)

temettu.net
05-10-2013, 02:42
9-10 gün bayram tatili boyunca bol bol kirmizi et tüketip bekleyecegiz deli danalar gibi galiba:) bu ayda birsey cikmazsa, benden bu kadar deyip, borsada ilk zarar deneyimimi yasamis olacagim:) maliyet 1.70... Bari ay sonu maliyetimdem cok asagilarda olmasa...

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

balaban
07-10-2013, 10:29
Hisse topikleri yalnızca hisse hakkında bilgi paylaşımı içindir.

WİNNER82
07-10-2013, 15:15
Satış kesin olsa dediğiniz doğru ama bunlar 2008 den beri bankayı satıyoruz haberleriyle önce yüseltip sonrada "olumsuz piyasa şartları gerekcesiyle" bahanesini öne sürerek satamadık deyip fiyatı tekrar 60 kuruşlara düşürüyorlar...Yani bu konuda yeterince sabıkaya sahipler.Fiyatı bir süredir takip ediyorsanız sizde anlamıssınızdır zaten, hareketleri hicte satılacak banka senedi gibi değil...Ama bu seferde aynısını yaparlarsa tüm yatırımcılar birlik olup bunları mahkemeye veririz...Bu ülkede olmazsa AİHM'de sonuç alırız...Garanti alırız...Türkiye artık eski Türkiye değil, en azından olmamalı.!!!Dolandırıcılar bu kadar rahat dolandırıp, üstüne ellerini kollarını sallayarak rahatca aramızda dolaşmamalı...

bukez gerçekten satılmayacak olsa genel müdürlük binasını satmazlardı bu kez satılacak ama kaçtan satılacak onu bilemem

sailor06
07-10-2013, 20:23
Kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 07.10.2013 20:21:00

http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=313581

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 07.10.2013 20:21:00

ozet bılgı : Bankamız beyazıt subesı'nın adres ve unvan degısıklıgı hakkında

acıklanacak ozel durum:

Yonetım kurulumuzun 07/10/2013 tarıhlı kararıyla;

bankamız beyazıt subesı, 28 ekım 2013 tarıhınden ıtıbaren "ıkıtellı organıze sanayı bolgesı mahallesı bagcılar-gungoren sanayı sıtesı metro avm b blok sokak, dıs kapı no:1/b, ıc kapı no: 11 basaksehır/ıstanbul" adresınde, ıkıtellı subesı unvanıyla faalıyetıne devam edecektır.

soulslayer
09-10-2013, 18:34
Satılacak bankanını hissesine bak hele,, seans sonuna doğru gelen satışlarla (-0,67%) 1,48 kapatmış yani günün en düşügünde.Halbuki eğer banka satılacaksa bunun tam tersi yani hissede satış yerine alış olması ve (+) kapatması gerekmiyormuydu...:grrr::seyt:

MRBULL
09-10-2013, 22:58
Dikkatimi çeken bir bilgiyi paylaşmak istedim.. Çinli ICBC Bank 22 Mayıs 2013 tarihindeki The Economist haberinin ardından ( Tekstilbank'la ilgileniyor ) 23 Mayıs 2013 tarihinde icbc.com.tr domain adını acele olarak satın almış..Tabii Türkiye'ye girince com.tr uzantılı yeri alamayabilirdi.. 5 seneliğine almış bu hakkı..

Fark ayrıntılarda gizlidir...
Bilgi aşağıda;
** Kaydedici:
Industrial and Commercial Bank of China Limited
55 Fuxingmennei Avenue, Beijing, China

Out of Turkey,
China
[email protected]
+ 86-106-6108120-
+

** Yönetici:
NIC Handle : iac13-metu
Firma Adı : Industrial and Commercial Bank of China Limited
Adres : 55 Fuxingmennei Avenue, Beijing, China

Out of Turkey,
China
Tel : + 86-106-6108120-
Faks : +

** Teknik Yetkili:

Out of Turkey,
China

** Ödeme Yetkilisi:

Out of Turkey,
China

** Domain Servers:
reserved.nic.tr

** Additional Info:
Created on..............: 2013-May-22.
Expires on..............: 2018-May-21.

MRBULL
09-10-2013, 23:00
http://www.isimtescil.net/domain/turkce-karakterli-domain.aspx#dvDomainResults

göztepeli
10-10-2013, 10:12
Dikkatimi çeken bir bilgiyi paylaşmak istedim.. Çinli ICBC Bank 22 Mayıs 2013 tarihindeki The Economist haberinin ardından ( Tekstilbank'la ilgileniyor ) 23 Mayıs 2013 tarihinde icbc.com.tr domain adını acele olarak satın almış..Tabii Türkiye'ye girince com.tr uzantılı yeri alamayabilirdi.. 5 seneliğine almış bu hakkı..

Fark ayrıntılarda gizlidir...
Bilgi aşağıda;
** Kaydedici:
Industrial and Commercial Bank of China Limited
55 Fuxingmennei Avenue, Beijing, China

Out of Turkey,
China
[email protected]
+ 86-106-6108120-
+

** Yönetici:

Out of Turkey,
China

** Teknik Yetkili:

Out of Turkey,
China

** Ödeme Yetkilisi:

Out of Turkey,
China

** Domain Servers:
reserved.nic.tr

** Additional Info:
Created on..............: 2013-May-22.
Expires on..............: 2018-May-21.

hocam bravo sizi tebrik ediyorum....bu önemli bir ayrıntı......

DANISMAN
11-10-2013, 10:49
Tebrik ederim bunu bulmak arastirma gerektirir. Artik cin in masada oldugu kesin de sonuc ne olacak o belli degil

soulslayer
11-10-2013, 12:58
Tebrik ederim bunu bulmak arastirma gerektirir. Artik cin in masada oldugu kesin de sonuc ne olacak o belli degilTR uzantılı adres alması bankacılık içinmi, yoksa başka bir iş içinmi,, o adresi hangi amaçla aldığını ve ne iş iiçin kullanacağını kimse bilemez... Hadi bankacılık için aldı diyelim,,,Türkiyedeki tek banka yada satılık banka tekstilbank mı?...İşte bunu bilemeyiz...

DANISMAN
11-10-2013, 13:56
TR uzantılı adres alması bankacılık içinmi, yoksa başka bir iş içinmi,, o adresi hangi amaçla aldığını ve ne iş iiçin kullanacağını kimse bilemez... Hadi bankacılık için aldı diyelim,,,Türkiyedeki tek banka yada satılık banka tekstilbank mı?...İşte bunu bilemeyiz...

Yok kuyu kazacakmis. Adamlar dunyanin en buyuk bankalarindan biri tabi banka alacaklar. Ha alirlar mi kurarlar mi o ayri konu

soulslayer
11-10-2013, 14:37
Yok kuyu kazacakmis. Adamlar dunyanin en buyuk bankalarindan biri tabi banka alacaklar. Ha alirlar mi kurarlar mi o ayri konuBenim tahminim almak yerine kurabilirler çünkü en son bir japon bankası lisans almış diye duydum...Bu kadar büyük hatta dünyanın en büyük bankası ise lisans alma ihtimali daha yüksek gibi geliyor bana...Birde hazır banka satın alacak olsalar TR uzantılı yeni domain satın almaktansa tekst nin veya diğer alıma müsait bankaların hazır web siteleri var.Satın aldıktan sonra onları kullanmaları daha mantıklı geliyor...

DANISMAN
11-10-2013, 15:00
Benim tahminim almak yerine kurabilirler çünkü en son bir japon bankası lisans almış diye duydum...Bu kadar büyük hatta dünyanın en büyük bankası ise lisans alma ihtimali daha yüksek gibi geliyor bana...Birde hazır banka satın alacak olsalar TR uzantılı yeni domain satın almaktansa tekst nin veya diğer alıma müsait bankaların hazır web siteleri var.Satın aldıktan sonra onları kullanmaları daha mantıklı geliyor...

Bence mantiklisi hazir subeleri olan bankayi almalari. Ayrica tekstilin bir isim degeri yok, isim zaten degiseceltir. Ancak 50 tane banka subesini alip donatmak hemen olacak is degil. Tekstili almak cok daha kolay

sailor06
11-10-2013, 15:27
Sayın SOULSLAYER,
tahmininiz doğrultusunda TEKST hissesinde pozisyon almamış olduğunuzu düşünebilir miyiz? Eğer öğleyse spor olsun diye mi bu topici takip ediyorsunuz?

Benim tahminim almak yerine kurabilirler çünkü en son bir japon bankası lisans almış diye duydum...Bu kadar büyük hatta dünyanın en büyük bankası ise lisans alma ihtimali daha yüksek gibi geliyor bana...Birde hazır banka satın alacak olsalar TR uzantılı yeni domain satın almaktansa tekst nin veya diğer alıma müsait bankaların hazır web siteleri var.Satın aldıktan sonra onları kullanmaları daha mantıklı geliyor...

soulslayer
11-10-2013, 16:39
Sayın SOULSLAYER,
tahmininiz doğrultusunda TEKST hissesinde pozisyon almamış olduğunuzu düşünebilir miyiz? Eğer öğleyse spor olsun diye mi bu topici takip ediyorsunuz?Hayır benim elimdede hisse var ama takdir edersinizki çoğumuz gibi bende zarardayım...
Şunuda belirtmek isterim ki aldığım herhangi bir hisseyi zararda olsam dahi sırf aldım diye övmem.Ne görüyorsam, ne hissediyorsam mantığım ve hissiyatım dahilinde düşüncelerimi, içimden geçenleri yazmaya çalışırım....Yani bazıları gibi aldığım hisseyi (yükselsinde satayım diye) her şartta öven, sattığı hisseyi ise (düşsünde alttan alayım diye) yeren biri değilim...Zaten burada yazılanlarla hisse ne yükselir nede düşer.En azından Ben bundan eminim, ama tabi bilmediğim şeylerde olabilir.kesin konuşamam..
Yanlız alırken bu hisse hakkındaki düşüncelerim böyle değildi.Kuşkularım vardı ama bu kadar değildi..Son günlerdeki fiyat hareketleri (borsa yükselirken bile kıpırdamaması hatta düşmesi, duran varlık satışına tepki vermemesi vb. şeyler beni olumsuzluğa sevketti...Zira Ne gsdho nede tekst Satılacak bir banka hissesi gibi hareket etmiyor.Bunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum...
Velhasıl biraz değişiğim dir:)

MRBULL
11-10-2013, 23:25
Cevap vermeden edemedim sevgili soluslayer arkadaşıma...

ICBC 22 Mayıs'ta The Economist dergisinde yazan " ICBC Tekstilbank ile ilgileniyor" haberinin ardından 1 gün sonra Pazartesi günü Türkiye'de icbc.com.tr adresinin alınması bu banka ile ilgilerinin gerçek olduğunu ve Türkiye'de bu bankayı almaları halinde ismini ICBC olarak değiştireceklerini gösteriyor.

Eğer Türkiye'de lisans almayı düşünüyor olsalardı 23 Mayıs'ta değil çok daha önce gerçekleşirdi bu satın alma veya daha sonra .. 23 Mayıs'ta haberin hemen ardından değil...

Teksilbank'ta HSBC daha önce 4,5 milyon adet almış ve çekilmişti. Bugün 631 bin adet alması yabancıların satış sürecine inanmaya devam ettiklerini görüşmelerin yeniden ısındığını gösteriyor. Global ve Garanti'den işlem yapan "market maker" bugün nette 800 bin adet alarak yine 1 milyon adet senede ulaştı. Unutmamak lazım ki Global 1,58'den 5.5 milyon lot satmıştı. Önceki mala ulaşması için 4.5 milyon adet senet daha alması gerekir ki senet en aşağı 1.70 olur mu alış gerçekleşirse. O bile zor. Çünkü alanlar satış sürecinin gerçekleşmesine inanıyor ve kısa vadeli tradeden bu mallar çekilmiş oluyor.

Bankanın genel müdürlük binasının satılarak kiraya geçecek olması satış sürecinin önünün açıldığının bir göstergesi. Banka gidip yeni bir bina satın alırsa satış süreci sekteye uğramıştır diyebilirim. Ancak tahminim kiraya geçecek banka. Yabancı bankalar genelde kirayı tercih ediyor büyüme sürecinde. T bank, Odea Bank kiracılar hep..

Bu bankanın ICBC'ye satıldığı kiralanan alanın kullanılabilir m2 ile anlaşılabilir. Eğer Tekstilbank şu andaki kullandığı alanın 3-4 katı bir yer kiralarsa bu büyük bir bankanın satın alacağı anlamına gelir. Mevcut yerin 2,5 dönüm arsa içinde ve 3,500-4,000 m2 alanda olduğunu tahmin ediyorum. Açıklamaları ayrıntılara bakarak takip etmek gerekiyor.

DANISMAN
20-10-2013, 18:06
Para dergisi kisa vade AL uzun vade TUT tavsiyesi verdi bu hafta. 1.80 ilk hedef

baric
20-10-2013, 18:38
Burada sessizlik var.zaten adamlar sig hisselere girip hareketlendirip ky ilgisini cekinceye kadar ceplerini doldurup gidiyor.bu hisseden umutluyum.ytd.sadece kendi gorusumdur.

kelkit
22-10-2013, 01:02
bakkalbank'ı banker tilo dan alan banker bilo bi bk a yaramadığını anlayınca manav dükkanı yapmaya karar verdi ytd değildir

cogub
22-10-2013, 11:19
bakkalbank'ı banker tilo dan alan banker bilo bi bk a yaramadığını anlayınca manav dükkanı yapmaya karar verdi ytd değildir

bak kelkit kardeş benden söylemesi. buraya bu tarz yazılar yazma. Agresif tavırlarıyla tanınmış bi abimiz var. Adı sailor06. biz ona sailor abi diyoruz. engelleyiveriyor hiç haberin bile olmuyor. sonra da bir hafta öööyle bakıp duruyorsun. hiç bişey yazamıyorsun. kendimden biliyom :)))))))))))))))))

sailor06
22-10-2013, 11:53
Düşünmedim de değil hani :) Sevgili cogub istemeden incittiysem affola.

bak kelkit kardeş benden söylemesi. buraya bu tarz yazılar yazma. Agresif tavırlarıyla tanınmış bi abimiz var. Adı sailor06. biz ona sailor abi diyoruz. engelleyiveriyor hiç haberin bile olmuyor. sonra da bir hafta öööyle bakıp duruyorsun. hiç bişey yazamıyorsun. kendimden biliyom :)))))))))))))))))

MRBULL
24-10-2013, 00:32
Çinli ICBC nin yönetim kurulu toplantısı 30 Ekim 2013 Çarşamba günü...

Sait A
24-10-2013, 10:47

Sizce bu toplantıda iş tamam mı ?

sailor06
24-10-2013, 11:41
Toplantı ilanına dair linki paylaşır mısınız?

BURKO
24-10-2013, 11:59
Dar bir fiyat aralığında sıkıştı kaldı ekürisiyle birlikte.acaba bir yükseliş beklentisimi yoksa bizleri bıktırma politikasımı? Satış yazıyorum.bu sefer yükselir diye tekrar iptal ediyorum.

Star_A
24-10-2013, 22:59
Toplantı ilanına dair linki paylaşır mısınız?

http://www.icbc-ltd.com/icbcltd/investor%20relations/announcements/all%20announcements/date%20of%20board%20meeting%20%2020131018.htm

Click to find details

cogub
25-10-2013, 11:07
bugün bi patlama yaparmı ki :D

understress
25-10-2013, 11:58
Elimizde patlamasın da :))

Cantunç
25-10-2013, 12:24
Sanki öyle bir hava var.....(ytd)

bugün bi patlama yaparmı ki :D

Kutub
25-10-2013, 12:35
alici yogunluklu bir tahta artmasni bekliyorum ben de lakin 1.62-1.63-1.64de biraz dosemisler kalaslari..yine de saglam duruyor tahta suan (gerci bi anda emirler verilir ya da iptal edilir hic bilinmez de neyse)

Sanki öyle bir hava var.....(ytd)

erenaral
28-10-2013, 10:39
bekleyen emirleri görebilen ve paylaşabilecek olan var mı?

Kutub
30-10-2013, 10:42
tahta bugun felaket zayif millet..cok az alici var ve saticilar boru gibi dizilmis tabi emir iptal etc hersey bir anda degisir gorecegiz..

bt1900
30-10-2013, 10:44
yavaşş yavaşş haberler yine çıkmaya ortam yine ısıtılmaya başlandı kardeşim millet bıktı yaa .. yine düşüş olacak sanırım eyyy spek ve onun yam akçıları bu kağıdı 1.80 lerde tutsa idin topladığın malın 5 katını toplardın hoşş mal topladığınızda yok ama ne yapalım bakıyorum herkes bu sene sonuna felan ümitlenmiş bence oda olmayacakk kendinizin düşünmediklerini düşünün arkadaşlar onlar gibii siz olsanız onların yerinde öyle.. burda daha çok kervanlar geçer ama bu han o bayağı adamı eskitecek desenize.. hayırlısı bakalım..

bence
30-10-2013, 10:50
Günaydın Arkadaşlar,
Neredeyse Allahın her günü birileri Türkiyeden banka satın alacağız diyor ama,
bir türlü icraat yok. Özellikle arapların Türkiye sevdası hiç bitmiyor.
İnşallah bu talipli bizim bankayı alır da biz de rahata ereriz.
Adam adeta bizim Tekstilbankı tarif ediyor gibi.
Şeyh bizim bankanın satış danışmanı BNP Paribasla iş yapmayı seviyor.
Benzeri bir banka alımını Mısırda yapmış.

30 Ekim 2013 - 02:30

Milliyet.com.tr » Ekonomi» Haber

‘Şeyh’ Türkiye’de banka avına çıktı

Dubai merkezli Emirates NBD, Türkiye’de banka satın almak istediğini açıkladı. Bankanın CEO’su Pudner, “Aradığımız büyük olmayan ancak ‘küçükten biraz büyük’ bir banka” dedi.

EKONOMİ SERVİSİ

Dubai Şeyhi El Maktum, Türkiye’de satın almak için banka arıyor. Ortadoğu’nun en büyük bankalarından olan Dubai merkezli Emirates NBD’nin CEO’su Rick Pudner, kendi ülkeleri dışında fırsatları incelediklerini belirterek Türkiye’de satın almak üzere banka baktıklarını söyledi.
Rick Pudner, Reuters’a yaptığı açıklamada, Türkiye’de şube açmak için 300 milyon dolar sermaye koymanız lazım. O yüzden fırsat olursa bir satın alma yapmaya değer.
Amcası 9 yaş küçük!
Türkiye’de bugüne kadar birkaç bankaya baktık ama bir sonuca varılamadı. Sorun şu: Bankalar ya çok büyük, ya da çok küçük. Bizim aradığımız büyük olmayan ancak küçükten de biraz büyük olan bir banka” dedi. Pudner, şu an belirli bir bankayı incelemediklerini de dile getirdi.
Emirates NBD bankası Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) 2. büyük bankası olan Emirates Bank ile 4. büyük bankası olan National Bank of Dubai’nin 2007 yılında birleştirilmesiyle oluşturuldu. Suudi Arabistan, Katar, Singapur ve İngiltere’de faaliyeti bulunan banka Hindistan ve İran’da da temsilciliklere sahip.
Emirates NBD bankasının başında Dubai Şeyhi Muhammed bin Raşid el Maktum’un amcası Ahmet bin Said el Maktum bulunuyor. Ahmet bin Said el Maktum, Dubai Şeyhi’nin amcası olsa da kendisinden 9 yaş küçük.
Emirates NBD haziran ayında Fransız BNP Paribas’nın Mısır’daki operasyonlarını 500 milyon dolara satın aldı. 2008 - 2010 yılları arasında Dubai’de yaşanan gayrimenkul krizi sırasında zorluk yaşayan bankanın Dubai dışında büyümek istediği biliniyor.
Mısır operasyonuyla birlikte gelirlerinin yüzde 8’ini Dubai dışından elde eden banka 5 yıl içinde bu oranı yüzde 20’ye taşımak istiyor.

Dubaili dev banka inci müzesi de kurdu

Dubai ekonomisinin turizm ve lojistik sektörlerinin öncülüğünde toparlanması ve gayrimenkul piyasasının da eski günlerine dönüş yoluna girmesiyle Emirates NBD bu yılın ilk 9 ayında 707 milyon dolar kâr açıkladı. Bankanın 2012 yılındaki kârı ise 694 milyon dolar olmuştu.
Gayrimenkul krizi döneminde BAE Maliye Bakanlığı’ndan 3.4 milyar dolar yardım alan banka, bu borcun kalan 1.3 milyar dolarını 2014 ortasında ödeyecek. 8 bin çalışanı bulunan Emirates NBD, sosyal sorumluluk projelerinde de yer alıyor. Banka, Körfez Bölgesi’nin en büyük doğal inci koleksiyonuna sahip olan ilk inci müzesini Dubai’de kurmuştu.

Kutub
30-10-2013, 11:27
suan tahtada dakikalardir islem yok...bu arada biraz daha guclendi tahta alislar girildi ve yuzde 40'in uzerine cikti alim orderlari (sabah yuzde 30'un altindaydi)...
2. seans dua edelim allah yardimcimiz olsun..

Kutub
30-10-2013, 11:32
bir de bu kagitta bir herif var...adam 1.63-1.64se 1 lot 1.63 satis yapiyor...nasil bir hastalik bu anlamadim allah askina gelsin aciklasn buraya neden 1 lot asagiya yakmak gbi bir mazosistlik icinde harbiden cok merak ediyorm :))

BURKO
30-10-2013, 12:25
Tahtada yarım saatir işlem olmadı gözüküyor.bir problemmi var acaba? 1 lot bile hareket yok.yoksa bir hareketemi hazırlanıyor?

cogub
30-10-2013, 12:34
bi satamadık gitti şu bankayı yav. :D çok sağlam olmasa da bi banka müfettişi arkadaşım bana bu hisseyi al dedi. bankanın satış işlemleri kasım ayı içerisinde gerçekleşebilir dedi. kimseyi de ümitlendirmeyeyim ama bu aralar işlemleri takip edebilen varsa alış satışları bi gözden geçirirse doğruluğunu teyit edebiliriz belki.

DANISMAN
30-10-2013, 13:32
Az kaldi...

Kutub
30-10-2013, 14:39
ya cinlilerle satisin suan onayinin bddk'da olmasi gerekti..bddk ne icin bekliyor?!?!?! ve bddk'ya gitmeden once tekstil'in aciklama yapmasi gerekmezmydi kap'a?!?! gercekten anlam veremiyorum..

maruf2001
30-10-2013, 16:37
son üç gündür global boşuna almıyordur herhalde bir bildikleri vardır.nede olsa kuzenler....ytdeğildir.

Kutub
30-10-2013, 16:42
arkadaslar siki tutunun alt taraf bombos...

maruf2001
30-10-2013, 16:45
babalar haberi önceden alırlar.bakalım hareket ne yöne.....adamı verem eder bu Turgut efendinin kağıtları normal bir hareketi hiç olmadıki....ytdeğildir.

zuesx
30-10-2013, 16:48
müfettiş adam boş adam olmaz vardır bir bildiği , yada sizi sevmiyorsa paranızı batırmanız için size böyle bir oyun oynamış olabilir :)

bi satamadık gitti şu bankayı yav. :D çok sağlam olmasa da bi banka müfettişi arkadaşım bana bu hisseyi al dedi. bankanın satış işlemleri kasım ayı içerisinde gerçekleşebilir dedi. kimseyi de ümitlendirmeyeyim ama bu aralar işlemleri takip edebilen varsa alış satışları bi gözden geçirirse doğruluğunu teyit edebiliriz belki.

Kutub
30-10-2013, 17:07
mallar gittikce asagidan alim emri siliyorlar..resmen ky'ye yuklemek amac gibi 1.59'a dayandi suan vay be ://

erenaral
30-10-2013, 17:17
Aşağıya doğru salıyorlar. Sebebi nedir

soulslayer
30-10-2013, 17:25
Aşağıya doğru salıyorlar. Sebebi nedirbir dolandırıcıya bir hırsıza, "beni neden dolandırdın ey dolandırıcı" diye sorulur mu??:yes::cry:Adamın mesleği bu zaten...

soulslayer
30-10-2013, 17:42
ya cinlilerle satisin suan onayinin bddk'da olmasi gerekti..bddk ne icin bekliyor?!?!?! ve bddk'ya gitmeden once tekstil'in aciklama yapmasi gerekmezmydi kap'a?!?! gercekten anlam veremiyorum..Çinlilerin bankayla ilgilendikleri bile kesin değil, tam bir muamma...Varsayımlarla hareket ediliyor...olabilir, yapabilir, alabilir vs... .Borsagündemde cıkan ve doğruluğu teyit edilemeyen haberler, bu haberleri yapan kişi hakkında yanlış hatırlamıyorsam soruşturma açılmıştı...

Kutub
30-10-2013, 17:55
ben de sikayet etmistim borsagundemi sahtekarliktan dolayi ama dava acildigini bilmiyordum? iyi olmus bi iki manipulatoru ve borsagundem gibi siteyi soyle taksimde sallandirsalar kurtuluruz millet olarak...

Çinlilerin bankayla ilgilendikleri bile kesin değil, tam bir muamma...Varsayımlarla hareket ediliyor...olabilir, yapabilir, alabilir vs... .Borsagündemde cıkan ve doğruluğu teyit edilemeyen haberler, bu haberleri yapan kişi hakkında yanlış hatırlamıyorsam soruşturma açılmıştı...

Kutub
30-10-2013, 18:01
felaket alim emri siliyorlar hayra alamet degil ://

MRBULL
30-10-2013, 21:05
Bilanço çıkmadan ICBC den veya başka bir bankadan bir karar çıkması beklenemez zaten. Dubai li NBD bankın da Tekstilbank ın kapısını çaldığı anlaşılıyor. Tekstilbank'ın satış danışmanı BNP Paribas, Mısır operasyonlarını Haziran ayında NBD ye satmıştı. Ancak Çinli Bankanın Alternatif Bank ı kaptırdığı gibi bu kadar uğraşıp Tekstili de kaptıracağını düşünmüyorum....

ICBC neyi bekliyor almak için diye soranlara ;
1- 9 aylık bilanço özsermayesi
2- Yeni bir genel müdürlük binası kiralık
3- GSD Holding ve Yılmaz ailesine bağlı gayrimenkullerden şubelerin ve operasyon merkezlerinin nakli.
4-Ekim ayı sonu itibarıyla kredilerin son durumları, teminatları ve garanti durumları...

Bence yukarıki hususlar netleştiğinde kasım ayında açıklama gelir...

Yatırım tavsiyesi değildir..

Sait A
30-10-2013, 21:13
Bilanço çıkmadan ICBC den veya başka bir bankadan bir karar çıkması beklenemez zaten. Dubai li NBD bankın da Tekstilbank ın kapısını çaldığı anlaşılıyor. Tekstilbank'ın satış danışmanı BNP Paribas, Mısır operasyonlarını Haziran ayında NBD ye satmıştı. Ancak Çinli Bankanın Alternatif Bank ı kaptırdığı gibi bu kadar uğraşıp Tekstili de kaptıracağını düşünmüyorum....

ICBC neyi bekliyor almak için diye soranlara ;
1- 9 aylık bilanço özsermayesi
2- Yeni bir genel müdürlük binası kiralık
3- GSD Holding ve Yılmaz ailesine bağlı gayrimenkullerden şubelerin ve operasyon merkezlerinin nakli.
4-Ekim ayı sonu itibarıyla kredilerin son durumları, teminatları ve garanti durumları...

Bence yukarıki hususlar netleştiğinde kasım ayında açıklama gelir...

Yatırım tavsiyesi değildir..

Icbc ile Kasım ayında artık bir zahmet anlaşılacagını düşünüyorum, ama yukarıdaki konuların tartışma konusu olduğunu düşünmüyorum. Eylül karı 80 milyona yakın gelebilir buda zaren defter değerini 1,50 üstüne atar, ama burada tartışma konusu olan bu gmenkul satış karının önceden anlaşılan fiyat nedeniyle tartışma konusu olması olabilir. Kasım ayını görmek şart. Yatırım tavsiyesi değildir.

çulsuz
31-10-2013, 10:19
teknik olarak ralliye hazırlanıyor gibi..y.t.d

Kutub
31-10-2013, 10:35
1.53'e kadar hic alici yok...

Kutub
31-10-2013, 10:39
kagitta saticilarin sayisi suan alicilarin 8-10 kati...yine bize gorundu tabanlar :/ kagidin sahibi yedirmiyor hisseyi...

cogub
31-10-2013, 11:09
Anlaşılan benim bankacı arkadaşım zarar etmem için tavsiyede bulunmuş. Biz de kek gibi atladık. Acaba kaça kadar düşer, bir fikri olan var mı :grrr:

Kutub
31-10-2013, 11:19
1.53e kadar biraz alici var onun asagisinda kimse yok tam bir olum vadisi..1.53de tutunur bence bugun onun altina dusmemesi icin Allah'imiza dua edecegiz..

Anlaşılan benim bankacı arkadaşım zarar etmem için tavsiyede bulunmuş. Biz de kek gibi atladık. Acaba kaça kadar düşer, bir fikri olan var mı :grrr:

Kutub
31-10-2013, 11:26
tahta biraz daha duzeldi ama eski seviyelere gelmek icin saglam volume gerekecek 59-60-61'de 300bin'er lot var her birinde..

cogub
31-10-2013, 11:35
1.53e kadar biraz alici var onun asagisinda kimse yok tam bir olum vadisi..1.53de tutunur bence bugun onun altina dusmemesi icin Allah'imiza dua edecegiz..

bu iş yatar kardeş. dua da kurtarmaz gibi geliyor bana :D

zuesx
31-10-2013, 16:52
şu müfettiş arkadaşını yokla bakalım o kurtaracak bir şeyler mırıldanır belki...

bu iş yatar kardeş. dua da kurtarmaz gibi geliyor bana :D

cogub
01-11-2013, 00:13
şu müfettiş arkadaşını yokla bakalım o kurtaracak bir şeyler mırıldanır belki...

valla beni kekledi büyük ihtimalle. 2 gündür telefonu kapalı...

bcaa
01-11-2013, 02:15
Alın müşteriniz hazır:))
Bahreyn merkezli Ahli United Bank'ın CEO'su Adel el-Labban, henüz faaliyet göstermedikleri Türkiye dahil olmak üzere dört ülkede satın alma yapmayı düşündüklerini söyledi.
Henüz faaliyet göstermedikleri Körfez Arap ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye'de faaliyete geçmek istediklerini belirten El-Labban, "Henüz yapbozu tamamlayamadık" dedi. Labban, Reuters Ortadoğu Yatırım Zirvesi'nde yapılan söyleşide satın alma yaparken çoğunluk payını almayı veya ülke yasalarının izin verdiği azami payı almak istediklerini ifade etti. Labban şu anda üzerinde çalıştıkları bir teklif olup olmadığı konusunda ise açıklamada bulunmadı.
United Bank of Kuwait ve Al-Ahli Commercial Bank'ın Mayıs 2000'de birleşmesiyle kurulan Ahli United Bank, bu tarihten itibaren satın almalarla büyüdü. El-Labban, bölgede yapılabilecek satın almalar hakkında bilgi edinmenin zor olduğunu ve Ortadoğu'da siyasi iklimin son üç yılda dramatik bir değişim gösterdiğini ifade etti.

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/ahli-united-firsat-kolluyor/519490#ixzz2jLPwJG9k

cogub
01-11-2013, 12:04
nerde hareket orda bereket :D bir iki daha el atan olsa sanki olcak bu iş. hadi bakalım hayırlısı...

sailor06
02-11-2013, 21:48
Mutlu sona yakınken hisseyi aşağı bırakmak, zaman ve lot kaybına yol açabilir. AĞA bunu yapmaz...

Kutub
04-11-2013, 15:57
ya bu kagit kagitliktan cikmis

1.58de 412bin lot satis vardi..simdi baktim 120bin lot var nereye gitti belirsiz..

pasha34
04-11-2013, 23:26
Doğum sancıları bunlar :)

sailor06
05-11-2013, 00:56
Önceki mesajımdaki düşüncem geçerli olmakla birlikte eğer bugün tahtaya dahil olanlar destursuz girdiler ise yarın TEKST ve GSDHO da sıkıntı olabilir :(

Mutlu sona yakınken hisseyi aşağı bırakmak, zaman ve lot kaybına yol açabilir. AĞA bunu yapmaz...

bence
05-11-2013, 10:53
Günaydın arkadaşlar,
Biliyorum talipliden gına geldiniz ama,
alın size bir yeni talipli daha.

Dev şirketler 'Türkiye'ye yatırım' kararı alıyor!

Dünyada yangın sürerken, ekonomik ve siyasi istikrar arayan dev şirketler peşi sıra ‘Türkiye’ye yatırım’ kararı alıyor.
Yılın 10 ayında 20 milyar $’lık yatırım açıklandı. Beklenti 2014’ün de hareketli geçeceği yönünde.

5 Kasım 2013, Salı / 08:47
Dev şirketler 'Türkiye'ye yatırım' kararı alıyor!

DEVLERİN YENİ OYUN ALANI

TÜRK BANKALARI KÖRFEZ SERMAYESİNİN RADARINDA

Global piyasalardaki çalkantıya rağmen Türk bankacılık sektörüne hem Doğu, hem de Batı sermayesinin iştahı büyük. Yıl içinde Abank’ı 460 milyon dolara satın alan Katar’ın en büyük özel sektör bankası Commercial Bank of Qatar satın almıştı. Kuveyt merkezli TII CEO’su Adnan Al Bahar Türk bankacılık sektörüne giriş planları yaptıklarını söyledi. Bahreyn merkezli Ahli United Bank’ın CEO’su Adel el-Labban ise Türkiye’de satın alma yapmayı düşündüklerini söyledi. Finans kulislerinde adı geçen bir başka banka ise Körfez Bölgesi’nin 3. büyük bankası Emirates Bank. Emirates Bank’ın satışı uzun süredir gündemde olan Finansbank ve Tekstilbank’la ilgilendiği konuşuluyor. Akşam/Esin Gedik

BURKO
05-11-2013, 11:24
Bu ne ya böyle.güzel dediğimiz bir açolış ağzımıza bir parmak bal ve 2-3 kademe yükseltip aşağıgüzel iş vallahi.bizlerde ,bende dahil olmak üzere bu oyuna seyirci kalıyoruz.acaba yüksbaşladı sevdasına kapılıp satış yapmıyoruz.sabahtan 1,60 tan satış yazmaya hazırlanırken son anda vazgeçtim.ama sonuç yine hüsran.arkadaşlar benim çekindiğim şu.daha önce 11 ay elimde tuttuğum bir kağıt düştükten sonra maliyetine sattım ve oh dedimki 1-2 gün sonra tavanlara başladı.yine aynı senaryo olursa arkasından bakakalırız diye satmaya çekiniyorum.ama bela okumasını sevmem ama ilk defa bu kağıtta bu oyunlara yapanlara bela okuyorum.

Kutub
05-11-2013, 12:06
valla kendi adima konusayim ben biraz sattim ve sekerbank aldim zira illa bir yatirimci gelecekse artik korfezden mi çinden mi yoksa antarktika'dan mi bilmem ama en ucuz banka suan sekerbank sahibi de kazak devleti cikmak istiyorlar zaten bastim parayi aldim lotlari :)

Bu ne ya böyle.güzel dediğimiz bir açolış ağzımıza bir parmak bal ve 2-3 kademe yükseltip aşağıgüzel iş vallahi.bizlerde ,bende dahil olmak üzere bu oyuna seyirci kalıyoruz.acaba yüksbaşladı sevdasına kapılıp satış yapmıyoruz.sabahtan 1,60 tan satış yazmaya hazırlanırken son anda vazgeçtim.ama sonuç yine hüsran.arkadaşlar benim çekindiğim şu.daha önce 11 ay elimde tuttuğum bir kağıt düştükten sonra maliyetine sattım ve oh dedimki 1-2 gün sonra tavanlara başladı.yine aynı senaryo olursa arkasından bakakalırız diye satmaya çekiniyorum.ama bela okumasını sevmem ama ilk defa bu kağıtta bu oyunlara yapanlara bela okuyorum.

Kutub
05-11-2013, 12:50
lakin kagit hareketlenmeye basladi asagilari baya doldurmuslar 300binlik 400binlik alicilar gelmis kagit ogleden sonra bu order'lar silinmezse patlayabilir millet Allah-u Teala bizlere 1.65'i gecmeyi nasip eylesin INSALLAH

BURKO
05-11-2013, 15:44
Yine benzer bir sorum olacak.tahta sahipleri isteseler, biz böyle takip ederken alım fırsatı vermeden anında tavan tavan götürebilirlermi, yoksa önce bir habermi çıkması lazım?sattıktan tek korkum işte bu anında yükseliş başlaması ve tekrar alış şansı tanımaması.

çulsuz
05-11-2013, 16:29
aldıklarımı 60 a verdim ama kararsızım.tahta bi garip

çulsuz
05-11-2013, 16:46
aldıklarımı 60 a verdim ama kararsızım.tahta bi garip

1,58 doğru kararmış

BURKO
05-11-2013, 17:20
Sn.çulsuz gerçekten satış cesaretinize hayran oldum.bizde bir kere satış yapsak olacak ama vedalaşamıyoruz.ama bize bu eziyeti çektirenleride allaha havale ediyorum.

cogub
05-11-2013, 23:09
bu 7,5 milyonun ne kadarı satış acaba. yarın da bu satış devam ederse ne destek kalır ne köstek :(

BURKO
06-11-2013, 13:09
Bu nasıl bir hissedir.yine 7-8 dakikadır 1 lot bile işlem olmadı.anlamak zor.

BURKO
06-11-2013, 13:15
Yazım bayağı etkili olmuş.

cogub
06-11-2013, 17:04
Yazım bayağı etkili olmuş.

Ben de yazsam mı acep :D

Kutub
06-11-2013, 17:47
millet 1.48'e kadar verdiler durum kotuye gidiyor bu aksam kotu haber cikiyor sanirim :/ ulan targit yine yaktin bizi be hem 2008'de hem 2013'de ayni hataya yine dustuk :(((

Kutub
06-11-2013, 18:12
millet satis patlamis sanirim garanti'deki 4-5 yatirimci aciga satmak icin izin istiyorlarmis uc hissedede lanet olsun... ://

BURKO
06-11-2013, 18:13
1,48 den ortalamayı düşümek için biraz daha alacaktım.ama klasik hissemiz düşüyorum korkusu yaratıp yine ters köşe yaptı.

MRBULL
07-11-2013, 11:02
Global- garan ikilisinde yine mal kalmadı. Ort 1.56 dan verdiler mallarını. 1.58 den almışlardı.. Bu adamlar market maker tam.. Hissede hacim sağlayacılar. Bu nedenle hareketlerine bakarak satış yorumu yapılmamalı. Zarar da ederler kar da.. Tabii spk ne güne duruyor onu anlamak zor. Karşılıklı çaprazı dolu senette. Manuplasyonun tanımına uygun hareket ediyorlar. Bir hesaptan öbürüne.. Ama sonuç şu; birileri mal topluypt senette..

MRBULL
07-11-2013, 11:03
Bu arada Tekst ün en az 90 milyon TL karı gelir 9 aylıkta.. 11 kasım son gün bilançolar için..

cogub
07-11-2013, 12:25
Bu arada Tekst ün en az 90 milyon TL karı gelir 9 aylıkta.. 11 kasım son gün bilançolar için..

bu mal toplama işi bilanço için olabilir mi acaba. bilançoda %10 yada 20 gibi kar yaptırıp toplanan malı iki garibanın eline bırakmak gibi bi dümen olma ihtimali var mı? yoksa gerçekten bankanın satış durumları var da onun için mi mal topluyorlar.

cakay
07-11-2013, 14:43
millet satis patlamis sanirim garanti'deki 4-5 yatirimci aciga satmak icin izin istiyorlarmis uc hissedede lanet olsun... ://

nereden ulaştınız bu kanıya link verebilirmi siniz

Kutub
07-11-2013, 18:50
garanti ve gedikten alinanlarin globalden satilan miktara cok yakin olmasi tesaduf mu?

Kutub
07-11-2013, 18:53
bu arada faaliyet raporu cikmis 9aylik hayirli ugurlu olsun

accx
07-11-2013, 18:55
***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Bilanço )

Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Toplam Cari Dönem TP Cari Dönem YP Önceki Dönem Toplam Önceki Dönem TP Önceki Dönem YP

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 30/09/2013 31/12/2012

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI (5.I.1) 412827 82994 329833 362834 96972 265862

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI KAR/ZARARA YANSITILAN FV (Net) (5.I.2) 14687 7929 6758 4072 697 3375

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 14687 7929 6758 4072 697 3375

Devlet Borçlanma Senetleri 380 0 380 367 0 367

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 26 26 0 35 35 0

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 14281 7903 6378 3670 662 3008

Diğer Menkul Değerler 0 0 0 0 0 0

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0 0 0

Devlet Borçlanma Senetleri 0 0 0 0 0 0

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 0 0 0 0 0 0

Krediler 0 0 0 0 0 0

BANKALAR (5.I.3) 64503 27715 36788 117254 7507 109747

PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR 0 0 0 0 0 0

Bankalararası Para Piyasalarından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

İMKB Takasbank Piyasasından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar 0 0 0 0 0 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) (5.I.4) 386622 380346 6276 326295 318861 7434

Devlet Borçlanma Senetleri 380400 380346 54 318915 318861 54

Diğer Menkul Değerler 6222 0 6222 7380 0 7380

KREDİLER VE ALACAKLAR (5.I.5) 2697116 2122379 574737 2660402 2068310 592092

Krediler ve alacaklar 2641246 2066509 574737 2618198 2026106 592092

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler 7586 7578 8 583 548 35

Diğer 2633660 2058931 574729 2617615 2025558 592057

Takipteki Krediler 176165 176165 0 135011 135011 0

Özel Karşılıklar (-) 120295 120295 0 92807 92807 0

FAKTORİNG ALACAKLARI 0 0 0 0 0 0

VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net) (5.I.6) 0 0 0 0 0 0

İŞTİRAKLER (Net) (5.I.7) 0 0 0 0 0 0

Özkaynak Yöntemine Göre Muhasebeleştirilenler 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyenler 0 0 0 0 0 0

Mali İştirakler 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan İştirakler 0 0 0 0 0 0

BAĞLI ORTAKLIKLAR (Net) (5.I.8) 15693 15693 0 15693 15693 0

Konsolide Edilmeyen Mali Ortaklıklar 15693 15693 0 15693 15693 0

Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

BİRLİKTE KONTROL EDİLEN ORTAKLIKLAR (İŞ ORTAKLIKLARI) (Net) (5.I.9) 0 0 0 0 0 0

Mali Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN ALACAKLAR (5.I.10) 0 0 0 0 0 0

Finansal Kiralama Alacakları 0 0 0 0 0 0

Faaliyet Kiralaması Alacakları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

Kazanılmamış Gelirler (-) 0 0 0 0 0 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLAR (5.I.11) 0 0 0 0 0 0

Gerçeğe Uygun Değer Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

MADDİ DURAN VARLIKLAR (Net) 15616 15616 0 94074 94074 0

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR (Net) 1999 1999 0 1610 1610 0

Şerefiye 0 0 0 0 0 0

Diğer 1999 1999 0 1610 1610 0

YATIRIM AMAÇLI GAYRİMENKULLER (Net) (5.I.12) 0 0 0 0 0 0

VERGİ VARLIĞI (5.I.13) 3584 3584 0 1726 1726 0

Cari Vergi Varlığı 2471 2471 0 0 0 0

Ertelenmiş Vergi Varlığı 1113 1113 0 1726 1726 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN DURAN VARLIKLAR (Net) (5.I.14) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı 0 0 0 0 0 0

Durdurulan Faaliyetlere İlişkin 0 0 0 0 0 0

DİĞER AKTİFLER (5.I.15) 117669 98880 18789 92943 86986 5957

AKTİF TOPLAMI 3730316 2757135 973181 3676903 2692436 984467

PASİF KALEMLER

MEVDUAT (5.II.1) 2209374 1239476 969898 2715425 1508498 1206927

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubunun Mevduatı 54231 16435 37796 61236 28737 32499

Diğer 2155143 1223041 932102 2654189 1479761 1174428

ALIM SATIM AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR (5.II.2) 5720 5278 442 2488 1686 802

ALINAN KREDİLER (5.II.3) 449169 42093 407076 249101 33943 215158

PARA PİYASALARINA BORÇLAR 315499 315499 0 11156 11156 0

Bankalararası Para Piyasalarına Borçlar 0 0 0 0 0 0

İMKB Takasbank Piyasasına Borçlar 0 0 0 0 0 0

Repo İşlemlerinden Sağlanan Fonlar 315499 315499 0 11156 11156 0

İHRAÇ EDİLEN MENKUL KIYMETLER (Net) 0 0 0 0 0 0

Bonolar 0 0 0 0 0 0

Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler 0 0 0 0 0 0

Tahviller 0 0 0 0 0 0

FONLAR 0 0 0 0 0 0

Müstakriz Fonları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

MUHTELİF BORÇLAR 11309 10034 1275 9193 8752 441

DİĞER YABANCI KAYNAKLAR (5.II.4) 78912 68737 10175 67401 59454 7947

FAKTORİNG BORÇLARI 0 0 0 0 0 0

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN BORÇLAR (5.II.5) 0 0 0 0 0 0

Finansal Kiralama Borçları 0 0 0 0 0 0

Faaliyet Kiralaması Borçları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

Ertelenmiş Finansal Kiralama Giderleri (-) 0 0 0 0 0 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR (5.II.6) 0 0 0 0 0 0

Yurt Dışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

KARŞILIKLAR (5.II.7) 43599 43599 0 39551 39551 0

Genel Karşılıklar 26321 26321 0 24590 24590 0

Yeniden Yapılanma Karşılığı 0 0 0 0 0 0

Çalışan Hakları Karşılığı 8572 8572 0 7942 7942 0

Sigorta Teknik Karşılıkları (Net) 0 0 0 0 0 0

Diğer Karşılıklar 8706 8706 0 7019 7019 0

VERGİ BORCU (5.II.8) 6952 6952 0 10001 10001 0

Cari Vergi Borcu 6952 6952 0 10001 10001 0

Ertelenmiş Vergi Borcu 0 0 0 0 0 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN DURAN VARLIK BORÇLARI (Net) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı 0 0 0 0 0 0

SERMAYE BENZERİ KREDİLER 0 0 0 0 0 0

ÖZKAYNAKLAR (5.II.9) 609782 609783 -1 572587 572582 5

Ödenmiş Sermaye 420000 420000 0 420000 420000 0

Sermaye Yedekleri 36632 36633 -1 49658 49653 5

Hisse Senedi İhraç Primleri -814 -814 0 -814 -814 0

Hisse Senedi İptal Karları 0 0 0 0 0 0

Menkul Değerler Değerleme Farkları 4030 4031 -1 17056 17051 5

Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 33416 33416 0 33416 33416 0

Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

İştirakler, Bağlı Ort. ve Birlikte Kontrol Edilen Ort. (İş Ort.) Bedelsiz Hisse Senetleri 0 0 0 0 0 0

Riskten Korunma Fonları (Etkin kısım) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan ve Durdurulan Faaliyetlere İlişkin Duran Varlıkların Birikmiş Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Diğer Sermaye Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Kar Yedekleri 102929 102929 0 76105 76105 0

Yasal Yedekler 7819 7819 0 6478 6478 0

Statü Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Olağanüstü Yedekler 95110 95110 0 69627 69627 0

Diğer Kar Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Kar veya Zarar 50221 50221 0 26824 26824 0

Geçmiş Yıllar Karı/Zararı 0 0 0 0 0 0

Net Dönem Karı/Zararı 50221 50221 0 26824 26824 0

Azınlık Payları 0 0 0 0 0 0

PASİF TOPLAMI

BIST

(07/11/2013 - 17:47:41)

accx
***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Gelir Tablosu )

Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01/01/2013 - 30/09/2013 01/01/2012 - 30/09/2012 01/07/2013 - 30/09/2013 01/07/2012 - 30/09/2012

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL Bin TL Bin TL

GELİR VE GİDER KALEMLERİ

FAİZ GELİRLERİ (5.III.1) 217284 252944 70947 80138

Kredilerden Alınan Faizler 193739 225119 62618 76666

Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler 0 0 0 0

Bankalardan Alınan Faizler 1033 1029 428 345

Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler 0 0 0 0

Menkul Değerlerden Alınan Faizler 22405 26708 7874 3093

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan 16 15 6 5

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar / Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0

Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan 22389 26693 7868 3088

Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan 0 0 0 0

Finansal Kiralama Gelirleri 0 0 0 0

Diğer Faiz Gelirleri 107 88 27 34

FAİZ GİDERLERİ (5.III.2) 111898 145788 38591 47897

Mevduata Verilen Faizler 95991 129451 32159 43469

Kullanılan Kredilere Verilen Faizler 7912 7196 2981 2610

Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler 6344 9089 3451 1812

İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler 0 0 0 0

Diğer Faiz Giderleri 1651 52 0 6

NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ 105386 107156 32356 32241

NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ 12132 12511 3865 4089

Alınan Ücret ve Komisyonlar 14539 14804 4733 4795

Gayri Nakdi Kredilerden 8002 8085 2524 2515

Diğer 6537 6719 2209 2280

Verilen Ücret ve Komisyonlar 2407 2293 868 706

Gayri Nakdi Kredilere 212 218 77 64

Diğer 2195 2075 791 642

TEMETTÜ GELİRLERİ 0 0 0 0

TİCARİ KAR / ZARAR (Net) (5.III.3) -5747 -4308 -3770 393

Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı 1631 4596 128 2761

Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar 58271 -80571 31012 -21425

Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı -65649 71667 -34910 19057

DİĞER FAALİYET GELİRLERİ (5.III.4) 67015 15855 54408 3234

FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI 178786 131214 86859 39957

KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-) (5.III.5) 39843 31968 11635 14079

DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-) (5.III.6) 84191 78887 29632 26014

NET FAALİYET KARI/ZARARI 54752 20359 45592 -136

BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI 0 0 0 0

ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR 0 0 0 0

NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI 0 0 0 0

SÜRDÜRÜLEN FAAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z 54752 20359 45592 -136

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (5.III.7) 4531 3888 2774 173

Cari Vergi Karşılığı 4191 2801 905 -585

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 340 1087 1869 758

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z 50221 16471 42818 -309

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GELİRLER 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Gelirleri 0 0 0 0

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Karları 0 0 0 0

Diğer Durdurulan Faaliyet Gelirleri 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GİDERLER (-) 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Giderleri 0 0 0 0

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Zararları 0 0 0 0

Diğer Durdurulan Faaliyet Giderleri 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (5.III.7) 0 0 0 0

Cari Vergi Karşılığı 0 0 0 0

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z 0 0 0 0

NET DÖNEM KARI/ZARARI (5.III.8) 50221 16471 42818 -309

Grubun Karı/Zararı (-) 50221 16471 42818 -309

Azınlık Payları Karı/Zararı (-) 0 0 0 0

Hisse Başına Kar/Zarar (1 TL nominal değerli beher pay için TL olarak) 0,0120 0,0039 0,0102 -0,0001

Özkaynaklarda Muhasebeleştirilen Gelir Gider Kalemlerine İlişkin Tablo

Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01/01/2013 - 30/09/2013 01/01/2012 - 30/09/2012 01/07/2013 - 30/09/2013 01/07/2012 - 30/09/2012

MENKUL DEĞERLER DEĞERLEME FARKLARINA SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLARDAN EKLENEN -16282 13252 -257 9889

MADDİ DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI 0 0 0 0

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI 0 0 0 0

YABANCI PARA İŞLEMLERİ İÇİN KUR ÇEVRİM FARKLARI 0 0 0 0

NAKİT AKIŞ RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 0 0 0 0

YURTDIŞINDAKİ NET YATIRIM RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 0 0 0 0

MUHASEBE POLİTİKASINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER İLE HATALARIN DÜZELTİLMESİNİN ETKİSİ 0 0 0 0

TMS UYARINCA ÖZKAYNAKLARDA MUHASEBELEŞTİRİLEN DİĞER GELİR GİDER UNSURLARI 0 0 0 0

DEĞERLEME FARKLARINA AİT ERTELENMİŞ VERGİ 3256 -2650 51 -1978

DOĞRUDAN ÖZKAYNAK ALTINDA MUHASEBELEŞTİRİLEN NET GELİR/GİDER -13026 10602 -206 7911

DÖNEM KARI/ZARARI 50221 16471 42818 -309

Menkul Değerlerin Gerçeğe Uygun Değerindeki Net Değişme (Kar-Zarara Transfer) 977 299 130 -730

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlı Türev Finansal Varlıklardan Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım 0 0 0 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlı Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım 0 0 0 0

Diğer 49244 16172 42688 421

DÖNEME İLİŞKİN MUHASEBELEŞTİRİLEN TOPLAM KAR/ZARAR 37195 27073 42612 7602

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=318947

BIST

(07/11/2013 - 17:47:44)

accx
*tekstilbank'ın 2013 yılı 9 aylık konsolide olmayan net dönem karı 50.221.000 tl(önceki 16.471.000 tl)

(07/11/2013 - 17:48:33)

pasha34
07-11-2013, 19:04
2012
9 aylık kaarı 16 470 000 tl imiş
12 aylık kaarı 26 824 000 tl imiş

bu yıl 9 aylıkda 50 221 000 tl kaar geçen yıla göre 3 kat artırmış kaarını. bakalım yarın tavan yaptıracakmı spek amca ?

ama daha önemlisi bu satışın ayak sesleri. şirketi allayıp pulluyorlar. bilanço kaar şişiriliyor. bunlar çok çok iyi haberler.....

accx
07-11-2013, 19:06

Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Toplam Cari Dönem TP Cari Dönem YP Önceki Dönem Toplam Önceki Dönem TP Önceki Dönem YP

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide

Dönem 30/09/2013 31/12/2012

Raporlama Birimi Bin TL Bin TL

AKTİF KALEMLER

NAKİT DEĞERLER VE MERKEZ BANKASI (5.I.1) 412827 82994 329833 362834 96972 265862

GERÇEĞE UYGUN DEĞER FARKI KAR/ZARARA YANSITILAN FV (Net) (5.I.2) 15688 8930 6758 5715 2340 3375

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklar 15688 8930 6758 5715 2340 3375

Devlet Borçlanma Senetleri 380 0 380 367 0 367

Sermayede Payı Temsil Eden Menkul Değerler 27 27 0 428 428 0

Alım Satım Amaçlı Türev Finansal Varlıklar 14281 7903 6378 3670 662 3008

Diğer Menkul Değerler 1000 1000 0 1250 1250 0

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar/Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0 0 0

Krediler 0 0 0 0 0 0

BANKALAR (5.I.3) 64859 27715 37144 117536 7507 110029

PARA PİYASALARINDAN ALACAKLAR 0 0 0 3000 3000 0

Bankalararası Para Piyasalarından Alacaklar 0 0 0 0 0 0

İMKB Takasbank Piyasasından Alacaklar 0 0 0 3000 3000 0

Ters Repo İşlemlerinden Alacaklar 0 0 0 0 0 0

SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLAR (Net) (5.I.4) 388889 382613 6276 329402 321968 7434

Devlet Borçlanma Senetleri 381917 381863 54 321054 321000 54

Diğer Menkul Değerler 6972 750 6222 8348 968 7380

KREDİLER VE ALACAKLAR (5.I.5) 2711255 2136518 574737 2669118 2077026 592092

Krediler ve alacaklar 2655385 2080648 574737 2626914 2034822 592092

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubuna Kullandırılan Krediler 7584 7576 8 582 547 35

Diğer 2647801 2073072 574729 2626332 2034275 592057

Takipteki Krediler 176327 176327 0 135173 135173 0

Özel Karşılıklar (-) 120457 120457 0 92969 92969 0

FAKTORİNG ALACAKLARI 0 0 0 0 0 0

VADEYE KADAR ELDE TUTULACAK YATIRIMLAR (Net) (5.I.6) 0 0 0 0 0 0

İŞTİRAKLER (Net) (5.I.7) 0 0 0 0 0 0

Mali İştirakler 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan İştirakler 0 0 0 0 0 0

BAĞLI ORTAKLIKLAR (Net) (5.I.8) 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyen Mali Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

Konsolide Edilmeyen Mali Olmayan Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

BİRLİKTE KONTROL EDİLEN ORTAKLIKLAR (İŞ ORTAKLIKLARI) (Net) (5.I.9) 0 0 0 0 0 0

Mali Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

Mali Olmayan Ortaklıklar 0 0 0 0 0 0

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN ALACAKLAR (5.I.10) 0 0 0 0 0 0

Finansal Kiralama Alacakları 0 0 0 0 0 0

Faaliyet Kiralaması Alacakları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

Kazanılmamış Gelirler (-) 0 0 0 0 0 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLAR (5.I.11) 0 0 0 0 0 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

MADDİ DURAN VARLIKLAR (Net) 15718 15718 0 94216 94216 0

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR (Net) 2013 2013 0 1625 1625 0

Şerefiye 0 0 0 0 0 0

Diğer 2013 2013 0 1625 1625 0

YATIRIM AMAÇLI GAYRİMENKULLER (Net) (5.I.12) 0 0 0 0 0 0

VERGİ VARLIĞI (5.I.13) 3826 3826 0 1869 1869 0

Cari Vergi Varlığı 2519 2519 0 0 0 0

Ertelenmiş Vergi Varlığı 1307 1307 0 1869 1869 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN DURAN VARLIKLAR (Net) (5.I.14) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı 0 0 0 0 0 0

DİĞER AKTİFLER (5.I.15) 121942 102754 19188 99134 93091 6043

AKTİF TOPLAMI 3737017 2763081 973936 3684449 2699614 984835

PASİF KALEMLER

MEVDUAT (5.II.1) 2204513 1234712 969801 2710078 1504322 1205756

Bankanın Dahil Olduğu Risk Grubunun Mevduatı 49370 11671 37699 55889 24561 31328

Diğer 2155143 1223041 932102 2654189 1479761 1174428

ALIM SATIM AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR (5.II.2) 5720 5278 442 2488 1686 802

ALINAN KREDİLER (5.II.3) 449169 42093 407076 249101 33943 215158

PARA PİYASALARINA BORÇLAR 315499 315499 0 11156 11156 0

Bankalararası Para Piyasalarına Borçlar 0 0 0 0 0 0

İMKB Takasbank Piyasasına Borçlar 0 0 0 0 0 0

Repo İşlemlerinden Sağlanan Fonlar 315499 315499 0 11156 11156 0

İHRAÇ EDİLEN MENKUL KIYMETLER (Net) 0 0 0 0 0 0

Bonolar 0 0 0 0 0 0

Varlığa Dayalı Menkul Kıymetler 0 0 0 0 0 0

Tahviller 0 0 0 0 0 0

FONLAR 0 0 0 0 0 0

Müstakriz Fonları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

MUHTELİF BORÇLAR 15631 13863 1768 14125 12427 1698

DİĞER YABANCI KAYNAKLAR (5.II.4) 81658 71483 10175 72048 64101 7947

FAKTORİNG BORÇLARI 0 0 0 0 0 0

KİRALAMA İŞLEMLERİNDEN BORÇLAR (5.II.5) 0 0 0 0 0 0

Finansal Kiralama Borçları 0 0 0 0 0 0

Faaliyet Kiralaması Borçları 0 0 0 0 0 0

Diğer 0 0 0 0 0 0

Ertelenmiş Finansal Kiralama Giderleri (-) 0 0 0 0 0 0

RİSKTEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL BORÇLAR (5.II.6) 0 0 0 0 0 0

Yurt Dışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlılar 0 0 0 0 0 0

KARŞILIKLAR (5.II.7) 44373 44373 0 40227 40227 0

Genel Karşılıklar 26321 26321 0 24590 24590 0

Yeniden Yapılanma Karşılığı 0 0 0 0 0 0

Çalışan Hakları Karşılığı 9301 9301 0 8618 8618 0

Sigorta Teknik Karşılıkları (Net) 0 0 0 0 0 0

Diğer Karşılıklar 8751 8751 0 7019 7019 0

VERGİ BORCU (5.II.8) 7186 7186 0 10325 10325 0

Cari Vergi Borcu 7186 7186 0 10325 10325 0

Ertelenmiş Vergi Borcu 0 0 0 0 0 0

SATIŞ AMAÇLI ELDE TUTULAN VE DURDURULAN FAALİYETLERE İLİŞKİN DURAN VARLIK BORÇLARI (Net) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı 0 0 0 0 0 0

SERMAYE BENZERİ KREDİLER 0 0 0 0 0 0

ÖZKAYNAKLAR (5.II.9) 613268 613269 -1 574901 574896 5

Ödenmiş Sermaye 420000 420000 0 420000 420000 0

Sermaye Yedekleri 36630 36631 -1 49659 49654 5

Hisse Senedi İhraç Primleri -814 -814 0 -814 -814 0

Hisse Senedi İptal Karları 0 0 0 0 0 0

Menkul Değerler Değerleme Farkları 4028 4029 -1 17057 17052 5

Maddi Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 33416 33416 0 33416 33416 0

Maddi Olmayan Duran Varlıklar Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller Yeniden Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

İştirakler, Bağlı Ort. ve Birlikte Kontrol Edilen Ort. (İş Ort.) Bedelsiz Hisse Senetleri 0 0 0 0 0 0

Riskten Korunma Fonları (Etkin kısım) 0 0 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan ve Durdurulan Faaliyetlere İlişkin Duran Varlıkların Birikmiş Değerleme Farkları 0 0 0 0 0 0

Diğer Sermaye Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Kar Yedekleri 105242 105242 0 79184 79184 0

Yasal Yedekler 8531 8531 0 7110 7110 0

Statü Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Olağanüstü Yedekler 96711 96711 0 72074 72074 0

Diğer Kar Yedekleri 0 0 0 0 0 0

Kar veya Zarar 51396 51396 0 26058 26058 0

Geçmiş Yıllar Karı/Zararı 0 0 0 0 0 0

Net Dönem Karı/Zararı 51396 51396 0 26058 26058 0

Azınlık Payları 0 0 0 0 0 0

PASİF TOPLAMI

BIST

(07/11/2013 - 18:02:11)

accx
07-11-2013, 19:06

Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Konsolide Konsolide

GELİR VE GİDER KALEMLERİ

FAİZ GELİRLERİ (5.III.1) 219620 254966 71703 80741

Kredilerden Alınan Faizler 195452 226279 63218 77016

Zorunlu Karşılıklardan Alınan Faizler 0 0 0 0

Bankalardan Alınan Faizler 1043 1037 432 346

Para Piyasası İşlemlerinden Alınan Faizler 25 152 2 75

Menkul Değerlerden Alınan Faizler 22581 27063 7927 3164

Alım Satım Amaçlı Finansal Varlıklardan 16 15 6 5

Gerçeğe Uygun Değer Farkı Kar / Zarara Yansıtılan Olarak Sınıflandırılan FV 0 0 0 0

Satılmaya Hazır Finansal Varlıklardan 22565 27048 7921 3159

Vadeye Kadar Elde Tutulacak Yatırımlardan 0 0 0 0

Finansal Kiralama Gelirleri 0 0 0 0

Diğer Faiz Gelirleri 519 435 124 140

FAİZ GİDERLERİ (5.III.2) 111856 145732 38587 47886

Mevduata Verilen Faizler 95949 129370 32155 43445

Kullanılan Kredilere Verilen Faizler 7912 7196 2981 2610

Para Piyasası İşlemlerine Verilen Faizler 6344 9114 3451 1825

İhraç Edilen Menkul Kıymetlere Verilen Faizler 0 0 0 0

Diğer Faiz Giderleri 1651 52 0 6

NET FAİZ GELİRİ/GİDERİ 107764 109234 33116 32855

NET ÜCRET VE KOMİSYON GELİRLERİ/GİDERLERİ 12559 13151 3921 4240

Alınan Ücret ve Komisyonlar 15627 16258 5005 5202

Gayri Nakdi Kredilerden 8002 8085 2524 2515

Diğer 7625 8173 2481 2687

Verilen Ücret ve Komisyonlar 3068 3107 1084 962

Gayri Nakdi Kredilere 212 218 77 64

Diğer 2856 2889 1007 898

TEMETTÜ GELİRLERİ 0 2 0 0

TİCARİ KAR / ZARAR (Net) (5.III.3) -1646 128 -2537 1677

Sermaye Piyasası İşlemleri Karı/Zararı 5679 9044 1350 4054

Türev Finansal İşlemlerden Kar/Zarar 58272 -80573 31013 -21424

Kambiyo İşlemleri Karı/Zararı -65597 71657 -34900 19047

DİĞER FAALİYET GELİRLERİ (5.III.4) 66799 13204 54285 3204

FAALİYET GELİRLERİ/GİDERLERİ TOPLAMI 185476 135719 88785 41976

KREDİ VE DİĞER ALACAKLAR DEĞER DÜŞÜŞ KARŞILIĞI (-) (5.III.5) 40138 32001 11812 14079

DİĞER FAALİYET GİDERLERİ (-) (5.III.6) 89199 84056 31481 27615

NET FAALİYET KARI/ZARARI 56139 19662 45492 282

BİRLEŞME İŞLEMİ SONRASINDA GELİR OLARAK KAYDEDİLEN FAZLALIK TUTARI 0 0 0 0

ÖZKAYNAK YÖNTEMİ UYGULANAN ORTAKLIKLARDAN KAR/ZARAR 0 0 0 0

NET PARASAL POZİSYON KARI/ZARARI 0 0 0 0

SÜRDÜRÜLEN FAAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z 56139 19662 45492 282

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (5.III.7) 4743 4299 2713 309

Cari Vergi Karşılığı 4454 3174 887 -465

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 289 1125 1826 774

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z 51396 15363 42779 -27

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GELİRLER 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Gelirleri 0 0 0 0

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Karları 0 0 0 0

Diğer Durdurulan Faaliyet Gelirleri 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLERDEN GİDERLER (-) 0 0 0 0

Satış Amaçlı Elde Tutulan Duran Varlık Giderleri 0 0 0 0

İştirak, Bağlı Ortaklık ve Birlikte Kontrol Edilen Ortaklıklar (İş Ort.) Satış Zararları 0 0 0 0

Diğer Durdurulan Faaliyet Giderleri 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ K/Z 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ KARŞILIĞI (+/-) (5.III.7) 0 0 0 0

Cari Vergi Karşılığı 0 0 0 0

Ertelenmiş Vergi Karşılığı 0 0 0 0

DURDURULAN FAALİYETLER DÖNEM NET K/Z 0 0 0 0

NET DÖNEM KARI/ZARARI (5.III.8) 51396 15363 42779 -27

Grubun Karı/Zararı (-) 51396 15363 42779 -27

Azınlık Payları Karı/Zararı (-) 0 0 0 0

Hisse Başına Kar/Zarar (1 TL nominal değerli beher pay için TL olarak) 0,0122 0,0037 0,0102 -0,0000

Özkaynaklarda Muhasebeleştirilen Gelir Gider Kalemlerine İlişkin Tablo

Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Konsolide Konsolide Konsolide

MENKUL DEĞERLER DEĞERLEME FARKLARINA SATILMAYA HAZIR FİNANSAL VARLIKLARDAN EKLENEN -16285 13252 -260 9845

MADDİ DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI 0 0 0 0

MADDİ OLMAYAN DURAN VARLIKLAR YENİDEN DEĞERLEME FARKLARI 0 0 0 0

YABANCI PARA İŞLEMLERİ İÇİN KUR ÇEVRİM FARKLARI 0 0 0 0

NAKİT AKIŞ RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 0 0 0 0

YURTDIŞINDAKİ NET YATIRIM RİSKİNDEN KORUNMA AMAÇLI TÜREV FİNANSAL VARLIKLARA İLİŞKİN KAR/ZARAR (Gerçeğe Uygun Değer Değişikliklerinin Etkin Kısmı) 0 0 0 0

MUHASEBE POLİTİKASINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER İLE HATALARIN DÜZELTİLMESİNİN ETKİSİ 0 0 0 0

TMS UYARINCA ÖZKAYNAKLARDA MUHASEBELEŞTİRİLEN DİĞER GELİR GİDER UNSURLARI 0 0 0 0

DEĞERLEME FARKLARINA AİT ERTELENMİŞ VERGİ 3256 -2646 51 -1969

DOĞRUDAN ÖZKAYNAK ALTINDA MUHASEBELEŞTİRİLEN NET GELİR/GİDER -13029 10606 -209 7876

DÖNEM KARI/ZARARI 51396 15363 42779 -27

Menkul Değerlerin Gerçeğe Uygun Değerindeki Net Değişme (Kar-Zarara Transfer) 977 293 130 -751

Nakit Akış Riskinden Korunma Amaçlı Türev Finansal Varlıklardan Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım 0 0 0 0

Yurtdışındaki Net Yatırım Riskinden Korunma Amaçlı Yeniden Sınıflandırılan ve Gelir Tablosunda Gösterilen Kısım 0 0 0 0

Diğer 50419 15070 42649 724

DÖNEME İLİŞKİN MUHASEBELEŞTİRİLEN TOPLAM KAR/ZARAR 38367 25969 42570 7849

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=319013

BIST

(07/11/2013 - 18:02:15)

accx
07-11-2013, 19:08
***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Faaliyet Raporu (Konsolide) )

01/01/2013 - 30/09/2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=319023

BIST

(07/11/2013 - 18:02:43)

Kutub
07-11-2013, 19:08
arkadaslar satis yakin galiba huloggggg :) kar da cok iyi geldi hadi artik be guzelim nazlanmadan gir su ahira...

sailor06
07-11-2013, 19:18
GM Binasının satışından elde edilen gelir bilançoda yer almasaydı durum nasıl olurdu? :(

sailor06
07-11-2013, 19:52
"ELDE EDILEN MADDI DURAN VARLIK SATIS KARININ/ZARARININ TUTARI : TURKIYE MUHASEBE STANDARTLARI CERCEVESINDE SOZ KONUSU ISLEMIN KAR/ZARAR TABLOSUNA YANSITILACAK SATIS KARI TUTARI 47.168.010 TURK LIRASI'DIR (MASRAFLAR VE VERGILER HARIC). "

Yukarıdaki kesit TEKST in haberlerinden (17/09/2013 tarihli) alınmıştır. Neymiş bilançoya yansıması gereken kar 47.168.010 TL. Buna 2013/6 karını ekle o da 7.403.000 TL idi ne olur toplam 54.571.010. Yani bu dönem gayrimenkul satışı hariç bir kuruş kar etmeselerdi karşımıza çıkması gereken rakam. Ne açıkladılar 2013/9 da 50.221.000, hatam var ise lütfen düzeltin bu dönem banka kabaca 4.350.000 TL ZARAR yazmış. Geçen sene 6 ve 9 arasında bu zarar 309.000 TL imiş...

2012
9 aylık kaarı 16 470 000 tl imiş
12 aylık kaarı 26 824 000 tl imiş

bu yıl 9 aylıkda 50 221 000 tl kaar geçen yıla göre 3 kat artırmış kaarını. bakalım yarın tavan yaptıracakmı spek amca ?

ama daha önemlisi bu satışın ayak sesleri. şirketi allayıp pulluyorlar. bilanço kaar şişiriliyor. bunlar çok çok iyi haberler.....

pasha34
07-11-2013, 20:18
Evet gm binasını atlamıştım hata bende

Ama yinele ortada 50 milyon tl nakit girişi var

bence
07-11-2013, 20:54
Ulan şu GLOBAL'deki uyuz sata sata bir bitiremedi.
Bugün de TEKSTİL tahtasının anasını ağlatmaya devam etmiş.
Bugünkü 640.281 lotluk satışla son 3 gündeki satışları toplamı
2.840.508 lot oldu.

Bu arada TEKSTİLBANK 9 aylık bilançoda Genel Müdürlük binasının satışından gelen
47.168.010 Tl tutarındaki kar da dahil 50.221.000 TL kar (!) açıklamış.
Yani gerçekte 4.350.000 TL tutarında zarar etmiş bu son çeyrekte.
Geçen yıl 6 ve 9 aylıklar arasında bu zarar üçyüz küsur bin TL civarındaydı.
Diğer bankalar milyarlarca lira kar ederken, bu olumlu konjonktürde,
bizim beceriksizler, yine utanç verici bir rakamla karşımıza çıktılar.
Bir an önce şu bankayı satsalar da 600 milyon TL'lik öz kaynağı da hiç etmeseler bari.

Ayrıca bir hususu ben şahsen anlayamadım. Banka daha önce yaptığı aşağıdaki açıklamasında
Vergi Usul Kanununa göre karın Genel Müdürlük binasından 76.487.712,33 TL satış karı elde ettiğini ve bunu
bilançonun öz kaynaklar hesabında özel bir fonda tutacağını açıklamıştı.
Oysa açıklanan bilançonun öz kaynaklar kaleminde böyle bir tutar görülmüyor.
Şimdi kafam karıştı hangi kar doğru, yarın bir sermaye artırımında
hangi rakam sermayeye özel fon olarak ilave edilebilecek? anlamış değilim.

Yani mali bilanço mu? yoksa bu açıkladıkları bilanço mu?

(TEKRAR) KAP : TEKSTIL BANKASI A.S. / TEKST [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 23.09.2013 20:22:29

KAP : TEKSTIL BANKASI A.S. / TEKST [] OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL) 23.09.2013 20:22:29

OZEL DURUM ACIKLAMASI (GENEL)

ORTAKLIGIN ADRESI : BUYUKDERE CADDESI NO:247 MASLAK-ISTANBUL
TELEFON VE FAKS NO. : (0212) 3355335-(0212) 3281328
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILER BIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : (0212) 3355158-(0212) 3355670, 2762376

OZET BILGI : GENEL MUDURLUK BINASI SATISIYLA ILGILI VERGI USUL KANUNU HUKUMLERINE GORE HESAPLANAN SATIS KARININ DEGERLENDIRILMESINE ILISKIN YONETIM KURULU KARARI HAKKINDA

ACIKLANACAK OZEL DURUM:

BANKAMIZ YONETIM KURULU'NUN 23/09/2013 TARIHLI TOPLANTISINDA;

GENEL MUDURLUK BINASI SATISI ILE ILGILI VERGI USUL KANUNU HUKUMLERINE GORE HESAPLANAN 76.487.712,33 TL SATIS KARININ %75'LIK KISMININ 5520 SAYILI KURUMLAR VERGISI KANUNU'NUN 5/1-E MADDESINDE YER ALAN ISTISNA HUKUMLERI UYARINCA, MEVZUATTA BELIRLENEN SURE ICERISINDE, OZKAYNAKLAR ALTINDA OZEL BIR FON HESABINA ALINMASINA VE GEREKTIGINDE ILERDE YAPILACAK SERMAYE ARTIRIM ISLEMLERINDE SERMAYEYE EKLENMESINE,

KARAR VERILMISTIR.

Ajant
08-11-2013, 09:46
47 milyon TL satış karı belirtildiği gibi gelir tablosuna yazılmış. Yine 10 milyon karşılık ayrılmış ve takipteki kredilere ayrılan karşılıklar %6.4 e yükselmiş. Yani bilançodaki tüm makyajları bina satış karı ile temizlemişler ve yeni patrona hazır hale getirmişler gibi bir görüntü var..

Bankanın döviz kısa pozisyonu taşıması ve gereksiz bir kur zararı yazması hazine yönetiminin kötü olduğunu gösteriyor. İlk iş kadroyu değiştirmek olmalıdır yeni alacak kişinin..

Ajant
08-11-2013, 09:51
Piyasa değeri defter değeri oranı 1.04 e geriledi bu karla. 1.5 olsa satış %50 var yaklaşık prim potansiyeli. 1.75 olsa % 75..merakla bekliyoruz satış konusundaki gelişmeleri..

unreal11
08-11-2013, 11:02
Kar 3 kat artmış Eksideyiz Evlere Şenlikkkk..:grrr:

bence
08-11-2013, 11:15
BANKALARDAN İLK 9 AYDA REKOR KARLAR!!!!!
Basından.

Ya beceriksizlerin yönettiği bizim bankaya ne demeli.
9 ayda 4. küsur milyon TL zarar.

Tek kurtuluşumuz satışın bir an önce gerçekleşmesi,
turgut efendi bu beceriksiz yönetimden kurtulmanın tek yolu senin için de acilen satış.
Aksi halde bir kaç yılda bunlar 600 milyon TLlik özkaynağ ıda
çar-çur ederler.

Bakın bizim bankanın ne kadar kötü yönetildiğini, kendi ağızlarından
Faaliyet Raporunda nasıl dile getirmişler.

Banka’nın Sektördeki Konumunun Değerlendirmesi (*)
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) açıklamış olduğu “Günlük Bankacılık Sektör Raporları”ndaki veriler (Aralık 2012 ve Eylül 2013 tarihleri itibariyle) karşılaştırarak Bankamızın sektördeki konumuna baktığımızda;
- Sektörün TCMB ve nakit değerlerinin %15.5 arttığı bu dönemde bankamızın nakit değerlerinin %13.8 arttığı,
- Sektörün toplam menkul değerlerinin %7 arttığı bu dönemde bankamızın menkul değerlerinin %22 arttığı,
- Sektörün kredilerinin %25 büyüdüğü bu dönemde bankamız kredilerinin %1 büyüdüğü,
- Sektörün toplam brüt takipteki kredi alacaklarının %20 arttığı bu dönemde bankamız takipteki kredi alacaklarının %31 arttığı,
- Sektörün toplam mevduatının %17 büyüdüğü bu dönemde bankamızın mevduatının %19 küçüldüğü, (bankalar mevduatı dahildir)
- Sektörün toplam gayrinakdi kredilerinin %27 büyüdüğü bu dönemde bankamızın gayrinakdi kredilerinin %5 azaldığı,
görülmektedir.

göztepeli
08-11-2013, 12:30
Bu banka neden onca krize ragmen ayakta kalbildi...işte bu nedenden büyüme isteksizliği risk almama ve saglam gitme ...bilançoya yansıması az kar...hedef az kazan batma idare et....bugünlere böyle gelindi...

cogub
08-11-2013, 15:20
nerde bu kağıt toplayanlar yahu. ne biçim hareket bu. bilanço yüksek geliyor ne kağıt toplayan var ortada ne spek dediğiniz o yaratık. Arkadaş ne biçim bi cendereye düştük böyle :grrr:

Kutub
08-11-2013, 15:37
bugun taban kapatmazsa dua edelim ne yazik ki hic ama hic alici yok kagitta suan..

sailor06
08-11-2013, 15:51
1,50 altında bir haftalık kapanış, gelecek haftaya dair çok kötü sinyal verir...

BURKO
08-11-2013, 16:33
Ne veriymiş ya.abd'den veri gelene kadar son dakikalarda alışlar gelirken 1 dakika içerisinde 1,700 puan eksi nasıl birden bu kadar satış geldi.herkes tetikte bekliyormuş.

BURKO
08-11-2013, 16:36
Arkadaşlar benim anlayamadığım gün içerisinde yüksek fiyattan satmayanlar demekki daha düşük fiyattan satıyorlar.ben hiç bir zaman 1.55 ten satmadığım hisseyi 1,48 den satmam.satanlarıda bir türlü anlamıyorum.

cogub
08-11-2013, 16:51
yamulduk ey halkım :D

BURKO
08-11-2013, 17:00
Körün istediği bir göz allah verdi iki göz.zaten düşürmek için bahanesi bile ne güzel ayağına kadar geldi.bu kadar düşüşte bile ortalama düşürmek için giremiyoruz.artık iyice midem bulanmaya başladı.bu kadar rezalet yeter artık.

bepanten
10-11-2013, 17:49
yaklaşık olarak mevduatta 500 milyonluk devasa bir çekilme var..**topu topu 2,5 milyarlık mevduatta muazzam bir çıkış..BDDK izliyordur bunları.***
% 10 turgut ve kendine bağlı oluşturduğu memleketin en başarısız yönetim grubu bankayı 12 yıldır bedellilerle yürüttüler.**
zaten banka mesut zamanı beleşe gelmişti.****topladıkları 250 milyon doların üstündeki bedellilerde haVAYAB gittii...
bankayı nerdeyse batık duruma getirdiler.**genel müdürlük binasını satma sebebleride ortraya çıktı..yoksa zarar yazacaklardı..
benim anlamadığım bunların bütün bilançoları BDDK denetiminde **onlarda uykuda olmasa bari***
kırmızı çizgi deyip gsd dışı kapatan turgut içerden ..bosadanda bizim minnoş vuruyoda vuruyo yani yani.***

BURKO
11-11-2013, 12:07
Ne oldu yine böyle tahta dondu.yarım saattir işlem olmamış.insanları bezdirmekmi istiyorlar.

Kutub
11-11-2013, 17:25
tahtada hic alici yok

cogub
11-11-2013, 17:46
bi dürüst kağıda denk gelmedik arkadaş. bu kağıtların hepsi mi hırsızların elinde anlamadım.:grrr:

sailor06
11-11-2013, 17:54
Sabahtan beri yurtdışından negatif ayrışmışlık vardı zaten muhtemelen TR ye özgü bir sıkıntı veya haber düşecek. Kenardan piyasayı izlemek gerek diye düşünüyorum YTD

Kutub
12-11-2013, 15:28
ne borsagundem ne de gedik'ten zerre haber yok...spk'nin onlari inceledigi yok..resmen kanunsuz yasasiz bir borsa istanbul var onumuzde..