PDA

View Full Version : ICBCT ICBC Turkey Bank Anonim Şirketi

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

KARADENIZ
26-10-2012, 14:30
yeni basliktan devam

Eski Unvan : TEKSTİL BANKASI ANONİM ŞİRKETİ
Yeni Unvan : ICBC TURKEY BANK ANONİM ŞİRKETİ
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94891

BORSA İSTANBUL A.Ş. [] 16.11.2015 18:00:21

Tekstil Bankası A.Ş.nin Unvan Değişikliği

http://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=482028
Tekstil Bankası A.Ş.'nin unvanı, ICBC Turkey Bank A.Ş. olarak değişmiş olup, üye kodunda herhangi bir değişiklik olmamıştır.

cüneytt
27-10-2012, 01:24
yeni topik hayırlı olur inşallah...artık sabır taşı çatladı desem yeridir...şöyle 1,xx lere doğru yol alsak ne güzel olur...

ayhan53
30-10-2012, 23:12
yeni başlık hayırlı olsun.

BONJUR
31-10-2012, 11:13
Evet,sabah sabah bu hacim çok enterasan...Kalkışın habercisi olabilir gibi geliyor bana..Dikkatle izlemekte fayda var..Bu tür tahtalar endeksle aralarındaki farkı çok çabuk kapatırlar..Yeterki birileri kalkışa karar vermiş olsun...

BONJUR
01-11-2012, 11:27
Patron dün GSD'de yaptığı alımların aynısını bu gün Tekstil'de yapıyor gibi geliyor bana..Her ikisini de gözden kaçırmamak gerek bence..İkisi de sudan ucuz..Patron da iradesini ve eylemini koyduğuna göre bunlar yola çıkmış demektir..

MALIMALI
01-11-2012, 17:05
Patron dün GSD'de yaptığı alımların aynısını bu gün Tekstil'de yapıyor gibi geliyor bana..Her ikisini de gözden kaçırmamak gerek bence..İkisi de sudan ucuz..Patron da iradesini ve eylemini koyduğuna göre bunlar yola çıkmış demektir..

AMİN DİYELİM hayırlı olur inşaallah

cüneytt
02-11-2012, 23:37

patron iradesiz çıktı...:)

BONJUR
03-11-2012, 23:29
patron iradesiz çıktı...:)

Erken öten horoz ve baş hikayesine dönmesin bizim iddiamız))

BONJUR
05-11-2012, 15:14
Patron almazsa almasın..Türkiye'nin notu yatırım yapılabilir seviyeye çıkmış..Bütün bankalara hücum var..Ötekiler banka da,bu bakkal dükkanı mı?Elbet buraya da uğrarlar...

BONJUR
06-11-2012, 11:03
Patron buraya,patron buraya...Biz de isteriz,biz de isteriz...

moonrise
06-11-2012, 11:18
Selam forumdaşlar,

Tekstilbank'ı yaklaşık 9 yıldır izlerim. 2004 yılının sonunda Türkiye'nin AB üyeliği için güçlü bir evet aldığı dönemde 2 liraları test etmişti.
Bonjour arkadaşımızın dediği gibi not artışı sonrası bakkal dükkanı olmayan Tekstil Bankası'na da bir talep gelecektir inancını ben de taşıyorum.

Saygılarımla

moonrise

Saygılarımla

zafzaf00
06-11-2012, 16:59
Benim satmamı beklemiş. 1500 lot kadar bişeyi .73 den almıştım 2 ay taşıdım bugün 73 e yazmıştım gitti 76 ya:(

BONJUR
06-11-2012, 22:47
Ne kadar ilginç değil mi? Bu gün buradan dönüyor muyuz paniğini ve satışlarını yaşayan piyasada,bu hisse ve kardeşi GSD prim ve hacim artışı olarak ''tabela'' kağıdı idi..Kardeşinde az veya çok bir ilgi var,en azından kendi topiğinde..Ama burada in cin top oynuyor..Hiç kimsede bu seviyelerde mal kalmamış herhalde..Bu kadar ilgisiz bir topiğin hissesi buna rağmen prim yapıyorsa bu sağlam bir harekete işaret eder benim gözümde..Sağlam para ve güçlü eller hareketlendiriyor demektir hisseyi..Bilinçli,neyi aldığını,neden aldığını,nereye kadar alacağını bilen paradan bahsediyorum..İlerleyen günlerde bunun ne anlama geldiğini hep beraber göreceğimizden eminim..Şimdilik bu kadar..

BONJUR
06-11-2012, 23:04
Çoğu insan burada ezberini yazıyor..Haklılar da..Bu hisse insanlarda kuvvetli bir olumsuzluk ve buna dayalı bir ezber oluşturmuş..Ama gidişat bana ezberleri kırmak gerektiğini söylüyor..Bu hissenin çilesini çeken insanların hiç olmazsa biraz sabır göstermelerini isterdim..Bunca süre bu hissede getirisiz ve hatta zararda bekledikten sonra,ufak bir kıpırtı oldu diye mal kaptırmamak gerek diye düşünüyorum..Burada çok enteresan durumların kokusu geliyor burnuma..Bu kadar hacim ve patron alışı ''hayra alamet'' diye düşünüyorum..Hele bu gün piyasayı saran panik havası ve geri mi dönüyoruz kaygısına rağmen bu kadar hacim ve prim ezber bozmayı tekrar düşünmek için yeterli bence..

emekli27
07-11-2012, 01:41
acaba diyorum not artışı ve sonrasınıda düşünürsek bunada bir talipli çıkar mı demeden geçemiyorum

BONJUR
08-11-2012, 12:59
İtilmiş kakılmış muamelesi gören ''Banka'' hissemiz nihayet yabancıların ilgisini çekmeye başlamış..05-08 Kasım takas farkında Citi 842,040-lot net alım yapmış görünüyor..Devamının gelmesini bekliyorum..

BONJUR
09-11-2012, 11:04
Sabah sabah silip süpürmeye başladılar..Acaba yabancılar mı,yoksa Turgut amca mı?Malum bizim yerliler bu hisseyi ve burada da bir banka olduğunu unutmuştu ya!

cleveland
09-11-2012, 13:12
Değerli Forumdaşlar,

Bu sene GSRAY ın şampiyonlar liginde bir üst tura çıkma ihtimali Tekstilbank ın satış sürecine girme ihtimalini güçlendirecektir.
GSDHO da gerçekleşen Patron alışlarına dikkat ederseniz Galatasaray maçlarının başarısıyla doğru orantılıdır. Zaten iki hissenin grafiklerini karşılaştırdığınızda benzerlik görmemek mümkün değildir. Turgut YILMAZ ın Fenerbahçeli olması gerçeğinin de bu durum karşısında hiçbir önemi yoktur.

Takas analizine baktığımızda da sadece Garanti Yatırım ın hissede satıcı gözükmesinin sebebi ise Ferit Şahenk' in koyu bir Fenerbahçeli olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu haftaki maçın sonucu GS açısından olumlu olursa TEKST hissesinde önümüzdeki hafta sırasıyla 0,83 ; 0,94 dirençleri teknik olarak test edilecek gibi gözükmektedir. Galatasaray ın Şampiyonlar ligi başarısı da hisseyi orta vadede 1,00 li seviyelerin üzerine taşımada yardımcı etken konumunda olacağı tahminindeyim.

Bol kazançlar..

YTD !

EDALCOVE
11-11-2012, 02:20
Değerli Forumdaşlar,

Bu sene GSRAY ın şampiyonlar liginde bir üst tura çıkma ihtimali Tekstilbank ın satış sürecine girme ihtimalini güçlendirecektir.
GSDHO da gerçekleşen Patron alışlarına dikkat ederseniz Galatasaray maçlarının başarısıyla doğru orantılıdır. Zaten iki hissenin grafiklerini karşılaştırdığınızda benzerlik görmemek mümkün değildir. Turgut YILMAZ ın Fenerbahçeli olması gerçeğinin de bu durum karşısında hiçbir önemi yoktur.

Takas analizine baktığımızda da sadece Garanti Yatırım ın hissede satıcı gözükmesinin sebebi ise Ferit Şahenk' in koyu bir Fenerbahçeli olmasından kaynaklanmaktadır.

Bu haftaki maçın sonucu GS açısından olumlu olursa TEKST hissesinde önümüzdeki hafta sırasıyla 0,83 ; 0,94 dirençleri teknik olarak test edilecek gibi gözükmektedir. Galatasaray ın Şampiyonlar ligi başarısı da hisseyi orta vadede 1,00 li seviyelerin üzerine taşımada yardımcı etken konumunda olacağı tahminindeyim.

Bol kazançlar..

YTD !

Analizden çok etkilendim, teşekkürler. :he:

BONJUR
12-11-2012, 00:43
Sabah gazetesinin Pazar günlü ekonomi dayfasında İsviçre Başkonsolosunun söyleşisi yer alıyordu..Monika Schmutz isimli bu sevimli bayan öteden beriden bolca konuştuktan sonra bir de ''Kulis'' bilgisi vermiş..İsviçre bankalarından birinin Türk finans sektöründen bir oyuncuyla ortaklık kurabileceği bilgisini vermiş.................

Dikkat edelim..Hollandadan Rabobank'ı biliyoruz banka arıyor..Körfez sermayesi biliyoruz banka arıyor harıl harıl..Japonların ilgisi aylardır var biliyoruz,kendimiz banka kuracağız diyorlar..Şimdi de İsviçre çıktı...Yakında başka yerlerden de gelecektir,hiç kuşkum yok....

Peki satılacak kaç tane bankamız var acaba?????????

Herkes iyi düşünsün diyorum..4-5 sene önceki furyayı kaçırıp kafasını duvarlara vuran Turgut Yılmaz bu kez bu fırsatı kaçırmayacaktır...O da biliyor ki Mesut Yılmaz ve Turgut Yılmaz'a bu siyasal iktidar hiç mi hiç sıcak bakmıyor..Yakın gelecekte iktidar değişikliği ise beklenmiyor..Her şekilde bankayı satmak Yılmaz ailesi için kaçınılmaz ve rasyoneldir.......

Tahtada dönen pis numaralara hiç kimse kanmasın diyorum..Mümkün olduğunca ''şimdilik'' fiyatları yükseltmeden ucuzdan malları toplamayı tercih edeceklerdir..Bu onların son ''ticari vurgunu''olacaktır..

Bu siyasal iktidar var olduğu müddetçe bu aile kolay kolay başkaca ticari nimet göremeyecektir diye düşünüyorum.....

Tek ve akıllıca yol bankanın satışıdır..4-5 yıl önce 800-850 milyon doları beğenmeyen bay Turgut bu kez yarısına fit olabilir..En azından banka kurmak için BDDK'nın şart koştuğu 350-milyon dolar özsermaye şartı+mevcut şube başına 1-1,5 milyon dolar bedel düşünülebilir bu satış için..O da yaklaşık 400-450 milyon dolar olur bana göre.......

Bankanın şimdiki piyasa değerini,olası satış değerini de siz hesap edin..Her şart altında bu günkü hisse fiyatını en az ikiye katlar diye düşünüyorum...

Tabii böyle bir durumun aslan payını GSD Holding ve hissedarları yiyecektir..Şu an bile Tekstil Bank'ın %75 iştirak değerinin altında bir piyasa fiyatıyla işlem gördüğünü düşünürsek,bu hissenin niye aslan payını alacağını anlayabiliriz..Veya neden Turgur Yılmaz'ın hisse alımlarına öncelikle GSD'de başladığını anlayabiliriz....................

cüneytt
12-11-2012, 11:26
gsd'nin elinin altında 1 tane daha boş duran banka lisansı var zaten....el alem banka derdine düşmüşken bunlar hazır iki bankayı hacamat etmekle meşgüller..

vedatBORSA
12-11-2012, 20:59
2/11/2012 19:37:27 ***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***TEKST***TEKSTİL BANKASI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Büyükdere Caddesi No:247 Maslak-İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : (0212) 3355335-(0212) 3281328
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0212) 3355138-(0212) 3355670, 2762376
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Kurumsal Temsilci Çağrısı hakkında

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum:

Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, Bankamızca yapılacak Genel Kurul toplantılarına 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun 428'inci maddesinin ikinci fıkrası hükmüne istinaden, Kurumsal Temsilci sıfatı ile katılmak isteyen pay sahiplerimizin veya onların göstereceği adayların belirlenmesi ve Genel Kurul toplantısına çağrısı ile ilgili ilan duyuru ve sair işlemlerin gerçekleştirilmesi konusunda Genel Müdürlüğümüzün yetkili kılınmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

vedatBORSA
13-11-2012, 15:10
6 karından az tekstil yuh yaa 16471

bence
13-11-2012, 15:30
6 karından az tekstil yuh yaa 16471

Koskoca 3 ayda 534 milyon TL öz kaynakla zarar yazıyor.
Bu parayı başka bir bankaya yatırsanız daha fazla kar edeediniz.
İnsan utanır ya...hiç mi yüz yok sizde ya..defolun gidin ya...
Bir de büyüyeceğiz bilmem ne diye basma kalıp laflar ediyorlar.
Başka bir ülkede olsa bu yöneticilere koyun bile güttürmezler.

aleyna27
13-11-2012, 16:19
Hiçmi utanma arlanma yok sizde ya insan olan utanır sıkılır ya biraz 3 ,5 uyuz yöneticinin elinde oyum oyum oynatılıyoz ya allah sizin belanızı versin geri zekalilar ne çikmasini biliyon ne inmesini yapamıyorsanı beceremiyorsanız bırakın başkalari yapsin yemiyecegin ........... yatma
bankadan başka herşeye benziyorya yönetici yönetici degil kagıt kagıt degil ne oldugunz belli degil sizin yüzünüzden borsadan sogudum ya kendime saygım kalmadi ya nasil girdim ben bu bankaya hala anlamıyorum bütün aptallar burda toplanmiş bütün nasil bi banka hala anlamadim
kardan geçtim zararı biraz kurtarsam çikacagim zaten allah belanızı versin sabah akşam size bela ve küfür ediyorum beynamazlar ya beyinsizler ya
yolda yürümesini bilmeyen adamlari yönetici yapmişlar bizde bu beyinsizlerin elinde rezil oluyoruz kendi paramızla rezil oluyoruz ya

Ajant
13-11-2012, 16:39
Bu daha solo bilanço. Geçen 6 ayda Tekstilmenkul yüzünden kar soloda 16,780,000'den 15,390,000'a düşmüştü. Adamlar şu borsada zarar yazmışlardı 1,4 milyon TL. Şimdi daha da artırmışlarsa konsolide kar 15 milyon TL nin de altında gelir.... Bankanın yöneticileri kötü, iştiraklerinin daha da kötü anlaşılan. yandık ki ne yandık

Ajant
13-11-2012, 16:42
Ben Turgut Yılmaz olsamm.. Bütün yöneticileri kapı dışarı ederim.Hem maliyet düşer hem de banka hiçbir şey yapmasa özkaynaklarını başka bir bankaya mevduat yapsa yılsa en az 40 milyon TL net kar yazar... Hap kadar bir bankayı yönetememek nasıl bir beceriksizlik gerektiriyordur anlamak mümkün değil... Biz de yatırımcı olarak banka ucuz çok ucuz diyoruz...

bence
13-11-2012, 18:09
Bu da Banka,
biraz utanın
.....
Yapı kredı'den 1 mılyar 478 mılyon tl net kâr - basın acıklaması

Yılın ucuncu ceyregınde net kârı bır oncekı doneme gore yuzde 51
artarak 639 mılyon lıraya cıkan yapı kredı'nın, maddı ozkaynak kârlılıgı ıse
yuzde 16,8'e ulastı.

Ajant
14-11-2012, 10:46
Takipteki krediler 107 den 130'a çıkmış..23 milyon TL artış var. Karın 16 milyona düşmesinin nedeni bu gibi. geçen sene 15,6 olan kredi değer düşüş karşılığı bu sene 31,9 olmuş. Ekstradan 16 milyon TL yok olmuş. Bu olmasa kar 32 milyon tl olacaktı...Net faiz gelirleri geçen seneye göre 40 milyon artmış. net faiz gelirleri de 37 milyon tl. . Özü: banka faizden kazanmış ama önemli bir karşılık ayırmış bu dönemde. acaba teminatı varmı. sağlam mı. tahsil edilebilirmi? ileriki dönemde göreceğiz.

bence
14-11-2012, 15:50
Aşağıdaki de banka, TEKSTİLBANKla aynı sermaye ve daha az özkaynakla faaliyet gösteriyor.Bizim beceriksizlerin yönettiği TEKSTİL BANK zarar yazıyor.
Ve hiç bir şey olmamış gibi yüzleri kızarmadan, utanmadan
şöyleyiz böyleyiz diye demeçler veriyorlar.

Milletin parası çar-çur olmadan defolup gitseler de kurtulsak.

ALTERNATIFBANK'IN 2012/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 61.331.000 TL (2011/9 AYLIK: 13.722.000 TL)

ALTERNATIFBANK'IN 2012/9 AYLIK KONSOLIDE OLMAYAN NET KARI 57.396.000 TL (2011/9 AYLIK: 11.424.000 TL)

-MATRIKS-

aleyna27
14-11-2012, 17:50
Yazıklar olsun 1 yıldır 0,80 üstüne atamadi kendini yazıklar olsun yazıklar olsun bu kadarmı beceriksiz olunur ya bu kadarmı hiç mi utanma arlanma yok sizde ya insanda gurur olur şeref olur sizde ne şeref ne gurur var uyuzlar kendi etrafinda dönüp duruyor başka bişey yok
bu kayıttan çikinca kurban kesecegim

aleyna27
14-11-2012, 18:16
Tekstilbank guinness rekorlar kitabına baş vurmalı bence aptallıgıyla kesin alırlar
zaten bizim gözümüzde guinness rekorlar kitabı girdi dünya çapinda namını salmalı beceriksizlıgıyle kesin alırlar çünkü dünyada başka böyle bank yoktur herhalde gerizekali aptallar

totuken
15-11-2012, 14:32
Değişik bir görüş varmıdır acaba diye okuyoruz ama.alakasız mantıksız yazılar var,ucuz hisse kardeşim 3 ay vade şansına satılırsa %150 yapar satılmaz ise %10 zarar yazarsın..ne bağırıp duruyon ala ala yaaaa...y.t.d.

Ajant
16-11-2012, 09:43
totuken güzle söylemişsin de, bu senet 6 aydır.%10 zarar da yazmadı..stop yapamıyorsun anlayacağın..bir beklenti ile alıp, sonra bilançonun kötü gelmesi ile sinirler bozuluyor. En küçük banka bu karın 10 katını yazarken burada ne yapılıyor anlaşılamıyor. kurumsal bir banka neden kar edemez anlamış değilim? zararlar nereden geliyor. iştirakler neden kar edemiyor. v.s....

bepanten
18-11-2012, 17:35
Kârın % 40’ı 16 bankadan
Borsada işlem gören 16 banka 13.2 milyar TL kâr açıkladı. Bankalar, borsadaki toplam 362 şirketin elde ettiği kârın yüzde 40’ını gerçekleştirdi. Ancak bankaların net kârı üçüncü çeyrekte gerileme gösterdi. İş Bankası, Halkbank ve Denizbank’ın üçüncü kârlarında görülen 100 milyon TL’nin üzerindeki gerileme sektörün de kârlılığını düşürdü. Düşüşe rağmen gelen kâr rakamları, analistlerin kâr beklentilerinin üzerinde gerçekleşti.

bepanten
18-11-2012, 17:49
gsd den dolaylı %10 turgut mutlak azınlık hisseleriyle holdingin yanında 2 bankada ve birkaç şirkette oluşturduğu tek karar vericili azınlık sistemi sayesinde mesut hükümetleri zamanı TESADÜFEN VEYA ŞANSA beleşe** ele geçirdiği tekstil bankasındaki mutlak azınlılkla kurduğu dolaylı %10 luk hisseli hakimiyet sonucu gelinen noktada ,,
daimi fon kullanımlı kullanılan çoğunluk ama** yönetimde temsil hakkı olmayan %80+25 lik kısımdaki küçük yatırımcı
satışa çıkıpta satılamayan veya satılmayan** dünyada* bir eş sistemi olmayan tek** banka..
büyüyeceğine daimi küçülen tek banka.
topladığı değerinden yüksek bedelli paralarının dahi faiz karşılığı kadar kar açıklayamayan bir banka..
birde bunların yannda speşimiz **canımız hoş çocuk**finans uzmanı bir ucuz fiyatlama sistemini kuran bir speşimiz var...
BDDK ya hala* güvenerek hala alım yapılabilecek bir hisse olmaya devam ediyor.....**

bepanten
18-11-2012, 17:55
asıl sorun %10 turgutu falan biliyozda

şu ucuz çok ucuz küçük yatırımcılara gel gel yapan fiyatlama sistemini kuran finans uzmanı şu aykırı speşimiz hoş çocuğumuz kim acaba..****

Ajant
19-11-2012, 23:41
Bizi duydular mı ne ... Tekstilbank'ın teftiş kurulu başkanı istifa etmiş...

MedwiG
27-11-2012, 12:54
Tekstilbank'ın 2012/9 Aylık Konsolide Net Karı 15.363.000TL..(2011/9 aylık 17.540.000)

Ajant
29-11-2012, 01:48
gerçekten dediğim oldu.. bankanın konsolide kar kendi karından 1 milyon az geldi.. Yahu borsa işinden nasıl kaybetmiş bu menkul şirketi.. kumarhane hani hep kazanıyodu.. işin şakası bi yana banka kar ederken bu menkulculer neden zarar yazıp duruyor? bari bunu anlasak..delik havuz gibi. bir yeri kapatıyosun, su başka bir yerden akıyor

bence
30-11-2012, 18:13
TEKSTILBANK'IN 2012/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 15.363.000 TL (2011/9 AYLIK: 17.540.000 TL) -MATRIKS-

Adam olan biraz utanır ya....

Bu da Banka, bunu da insanlar yönetiyor. Ama süslü püslü basma kalıp laflarla değil.

SEKERBANK'IN 2012/9 AYLIK KONSOLIDE NET KARI 185.151.000 TL (2011/9 AYLIK: 62.092.000 TL) -MATRIKS-

bepanten
04-12-2012, 20:25
gsdh ,tekstil ve global...
burada yıllardır çöreklenen minnoş fiyatlama hareketlerine aynen devam ediyor..bizim bu minnoş memleket insanını sevmiyor..hatta nefret ediytor.da bu minnoşa hangi memleket insanı nasıl bir trAVMA yaşattı da atamıyo üstünden..boğaz havası şu sıralar iyi gelmiyor spoşo..mutlu değil....
neyse ben şimdi amerkan zencilerin yaşamını okuyorum..nasıl yaşıyorlar nerelerde yaşıyorlar falan..
sahi bide tekstili mesut hükğmetleri zamanı beleşe ele geçiren %10 hisseyle hala** ..%10 turgutun aldığı sorumlu* karakar neticesinde bankamız acayip gelişiyooo..bddk ya yazdığımızda yuvarlak cevaplar almıştım..şimdi Başbakanlık Denetleme Kurulıuna yazacağız bi grup olarak bakalım ne olacak..bence ciddi araştırılı sizlerde oraya yazın..bu % 10vluk yılmazlar gitmeden ne bu banka kara geçer nede büyür..yılardır olduğu gibi arada bi satıldı saılacak bak satıyoz ha satışa çıkıp da satmamak da ayrı bi iş..zaten banka beleşe gelmişti..sahi o dönem akıncılar neden beleşe bıraktılar bu bankayı yılmazlara acaba..***hemde %10 luk yılmazlara..

bence
06-12-2012, 13:24
BANKA SATMAK İSTEYEN GELSİN

TURGUT EFENDİ DUYULUR
06.12.2012 Dünya Gazetesi

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, ortağı UniCredit'le Türkiye'de yeni bir banka satın almak için fırsat kolladıklarını belirtti. Koç, "Yapı Kredi'yi 40-50 yeni şubeyle büyüteceğiz" dedi

Koç Holding, İtalyan UniCredit ortaklığında yönettiği Yapı Kredi'yi 2013'te 40-50 şube açarak büyütmeye odaklandı. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bankacılıkta organiğin yanında satın alma gibi inorganik büyüme modelleriyle de yakından ilgilendiklerini belirtti. Koç Finansal Hizmetler'in 10'uncu yıl etkinliğinde konuşan Mustafa Koç, "Yapı Kredi Türkiye'nin en güçlü ve sağlam finansal kurulumlarından biri. Organik büyümeye çok önem versek de elimize inorganik herhangi bir fırsat geçerse çok ciddi şekilde değerlendireceğiz. Ancak şu anda somut bir şey yok" dedi.

TÜRKİYE ÖNCELİKLİ PAZARIMIZ
UniCredit CEO'su Federico Ghizzoni de Türkiye'nin en öncelikli pazarlarından biri olduğunu belirterek, Türkiye'de büyümeye ve yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Büyüme kapsamında satın alma konusunda piyasada olan fırsatları yakından izlediklerini kaydeden Ghizzoni "Ancak şu anda herhangi bir somut planımız yok. Yapı Kredi her yıl iki haneli rakamlarla büyüyen bir banka. Türkiye'de organik olarak büyümeye devam edeceğiz" diye konuştu.

'YAPI KREDİ 10 YILIN EN İYİ YATIRIMLARINDAN BİRİ'
Ghizzoni, UniCredit Türkiye'nin bankanın Avrupa'daki finansal sonuçlarına yüzde 25, toplam gelirlere ise yüzde 5 katkısı olduğunu belirtti. Ghizoni, "Yapı Kredi UniCredit'in son 10 yılda yaptığı en iyi yatırımlardan biri. Banka, sermaye ve likidite anlamında oldukça rahat konumda" dedi. Yapı Kredi 118.2 milyar liralık aktif büyüklüğüyle Türkiye'nin 5'inci büyük bankası. UniCredit ise, aktiflerine göre İtalya'da pazar lideri durumunda.

BANKALAR BÜYÜME YARIŞINDA

Bizim TEKSTİL ise küçülme yarışında

Bankacılıkta büyüme yarışı
06 Aralık 2012 Perşembe 08:12
Aktif büyüklüğünde birinci sırada yer alan İş Bankası, ikinci sıradaki Ziraat ile arayı açıyor.

Yılın ilk dokuz ayında İş Bankası'nın aktifleri yüzde 3.2 oranında 5.2 milyar lira büyüyerek 166.8 milyara ulaşırken, Ziraat Bankası'nın aktifleri yüzde 3.7 oranında 5.9 milyar lira küçülerek 154.7 milyar liraya geriledi.

Naki BAKIR

ANKARA - Bankacılık sektöründe aktif büyüklüğünde geçen yıl Ziraat'ı geçerek birinci sıraya yükselen İş Bankası, bu yıl da aktiflerini hızla büyüterek arayı iyice açtı.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) verilerine göre, Birlik üyesi 44 bankanın toplam aktif büyüklüğü bu yıl ocak-eylül döneminde yüzde 6.6 oranında 81 milyar 20 milyon lira artarak 1 trilyon 241 milyar 731.8 milyon liraya ulaştı. Aktif büyüklüğünde birinci sırada yer alan İş Bankası, yılın ilk dokuz ayında aktiflerini yüzde 3.2 oranında 5 milyar 178.3 milyon lira büyüterek 166 milyar 846.8 milyon liraya yükseltti. Ziraat Bankası'nın aktifleri ise yüzde 3.7 oranında 5 milyar 938.8 milyon lira küçülerek 154 milyar 742.3 milyon liraya geriledi. Böylece İş Bankası, aktif büyüklüğünde
Ziraat'la arayı biraz daha açtı.

Aktiflerini aynı dönemde yüzde 5.4 oranında 7 milyar 908 milyon TL büyüterek 154 milyar 550.4 milyon liraya yükselten Garanti Bankası, üçüncü sırada yer alıyor. Buna göre Garanti aktiflerde, Ziraat'ı yakalamak üzere...

Aktif büyüklüğünde Akbank 150 milyar 241.5 milyon lirayla dördüncü, Yapı ve Kredi Bankası da 118 milyar 218 milyon TL ile beşinci sırada yer alıyor. İlk dokuz ayda Akbank'ın aktiflerini yüzde 12.5 oranında 16 milyar 690 milyon lira ile en fazla büyüten banka olduğu belirlendi. Yapı ve Kredi'nin aktifleri de dokuz ayda yüzde 9.4 oranında 10 milyar 115 milyon lira büyüdü. Aktifleri ilk dokuz ayda yüzde 12 oranında 10 milyar 935 milyon lira büyüyerek 102 milyar 59 milyon liraya yükselen Halkbank'la birlikte 100 milyar TL'nin üzerinde aktif büyüklüğü olan banka sayısı 6'ya ulaştı. Bu dönemde Halkbank, aktiflerini miktar bazında en fazla büyüten ikinci, oransal bazda ise üçüncü banka oldu. Eylül sonu itibariyle aktif büyüklüğünde Vakıfbank 98 milyar 219 milyon, Finans Bank 49 milyar 902 milyon, TEB 42 milyar 505 milyon ve Denizbank 40 milyar 982.7 milyon lira ile en büyük ilk on banka arasında yer aldı.

Aktiflerin yüzde 87'si on bankanın

İlk on bankanın aktifler toplamı 1 trilyon 77 milyar 741 milyon liraya ulaşıyor. On bankanın toplam aktifleri ocak-eylül döneminde yüzde 6.6 oranında 66 milyar 512.8 milyon liralık bir büyüme kaydetti. Diğer 34 bankanın toplam aktifleri ise yüzde 9.7 oranında 14 milyar 507.2 milyon liralık büyümeyle 163 milyar 991 milyon liraya ulaştı. Toplam aktifler içindeon büyük bankanın 2011 sonu itibariyle yüzde 87.1 olan payı, bu yıl eylül sonu itibariyle yüzde 86.8'e geriledi. İş Bankası, Ziraat, Garanti ve Akbank olmak üzere ilk dört bankanın, toplam aktiflerin yüzde 50'sinden fazlasına sahip olduğu, Yapı ve Kredi ile birlikte ilk 5 bankanın payının ise yüzde 60'a ulaştığı belirlendi.

Yıllık büyümede de Akbank birinci

emekli27
11-12-2012, 17:20
bütün küçük çaplı bankalar yürüdü.sıra sana geldi diye düşünüyorum.

cetvel
11-12-2012, 18:13
gsdh ,tekstil ve global...
burada yıllardır çöreklenen minnoş fiyatlama hareketlerine aynen devam ediyor..bizim bu minnoş memleket insanını sevmiyor..hatta nefret ediytor.da bu minnoşa hangi memleket insanı nasıl bir trAVMA yaşattı da atamıyo üstünden..boğaz havası şu sıralar iyi gelmiyor spoşo..mutlu değil....
neyse ben şimdi amerkan zencilerin yaşamını okuyorum..nasıl yaşıyorlar nerelerde yaşıyorlar falan..
sahi bide tekstili mesut hükğmetleri zamanı beleşe ele geçiren %10 hisseyle hala** ..%10 turgutun aldığı sorumlu* karakar neticesinde bankamız acayip gelişiyooo..bddk ya yazdığımızda yuvarlak cevaplar almıştım..şimdi Başbakanlık Denetleme Kurulıuna yazacağız bi grup olarak bakalım ne olacak..bence ciddi araştırılı sizlerde oraya yazın..bu % 10vluk yılmazlar gitmeden ne bu banka kara geçer nede büyür..yılardır olduğu gibi arada bi satıldı saılacak bak satıyoz ha satışa çıkıp da satmamak da ayrı bi iş..zaten banka beleşe gelmişti..sahi o dönem akıncılar neden beleşe bıraktılar bu bankayı yılmazlara acaba..***hemde %10 luk yılmazlara..

bu sorunun cevabı çok basit aslında... ama burada açık açık yazsam ispatlayamayacağım için zor duruma düşerim... zaten kanunlara uygun öyle güzel bir anlaşma yapmışlar ki, kimse ispatlayamıyor...

ama olan her şeyiyle dürüst çalışan akın grubu'na oldu... zaten bankayı güzellikle vermeselerdi, diğer gruplara yapıldığı gibi akın grubunun da donuna kadar alacaklardı!

realbil53
14-12-2012, 11:31
Tekstil habire mal çıkıyor. Dikkat etmekde fayda var. Endekste sert düzeltme olursa 50 kuruşları öper.

pivervah
17-12-2012, 23:35
tekstil güzzel bir banka en kötü haliyle temettü verir yada 1 lere gider gitmesi lazım endeks 77000 ne demek bu tekstil de77 ... ayrıca mal çıkıldığı kanısına nasıl vardınız sayın realbil .. açıklarsanız bilgi sahibi olmak isterim.. yazdıklarımkendi görüşümdür . yatırım tavsiyesi değildir.

cetvel
18-12-2012, 02:56
tekstil güzzel bir banka en kötü haliyle temettü verir yada 1 lere gider gitmesi lazım endeks 77000 ne demek bu tekstil de77 ... ayrıca mal çıkıldığı kanısına nasıl vardınız sayın realbil .. açıklarsanız bilgi sahibi olmak isterim.. yazdıklarımkendi görüşümdür . yatırım tavsiyesi değildir.

en son ne zaman temettü verdiğini biliyor musunuz yoksa laf olsun diye mi yazdınız?

1997 ve 1999 senelerinde temettü vermiş, sonra bir daha tık yok....

"en kötü haliyle temettü verir"i açıklarsanız ben de bilgi sahibi olmak isterim.

pivervah
18-12-2012, 10:16
arkadaşım şirket geçen yıl aldığı genel kurul toplantısında açıkladı bedelsiz vermeyi düşünüyoruz diye !!! ha bedelsiz ha temettü !! ama ondan sonra aşağıya verdiler elbette bedelsiz vereceğiz sözü gerçek olacak .. ama ne zaman .. bu hisseyi buralarda tutamazlar daha ne kadar aşağı salacaklar 50 kuruşlaramı gelsin ordan da alacağım. speklere duyrulur paraya ihtiyacım ok ben beklerim... yaşımda genç ömrüm allahda izin verirse yeter... AYRICA BİRŞEY DUYDUM BÖLE HİSSELERE SPEKLERİN YADA TAHTA YAPICILARIN ADAMLARININ GELDİĞİ DURUMA GÖRE OLUMSUZ YADA OLUMLU YAZDIĞI KONUSUNDA ACABA NE KADAR DOĞRU !! KİMSE BİR BAŞKASININ GÖRÜŞÜ İLE HAREKET ETMEMELİ .. BORSA SABIR İŞİ- SEBAT EDEN BİR GÜN MUTLULUĞU TADACAKTIR..

bepanten
19-12-2012, 20:45
bedelsiz DÜŞÜNMEK.???%10 TURGUT satma kararı aldıda?? morganların jr.si 9 ay zaman içinde sat-a-madı ???abidik gübüdik tvis işleri...o dönem şubizim minnoş spekoşumuz ne hareketler yaptı acaba..bu minnoş kim acaba..yıllardır tezgahı çeviren bu spekoşşş kim acaba..hesap uzmanı..haşin çoçuk..**
memleketin ve dünyanın normal ekonomik düzende küçülen tek bankası..satıl-a-mayan tek bankası.? dolaylı yoldan % 10 luk bir hissedarın mutlak azınlık hisselerle bankayı beleşe** ele geçirmesi..hemde % 10 la ..buda TEK..daimi bedelli ödetir sistem..ucuz fiyat..gel vatandaş gel..bizde artık diyoruzki veya sanıyoruzki memleket eski memleket değil..mesut hükümetlşeride yok artık..
bddk ya inanıp alınır diyoruz..gerekirse Başbakanlık Yüksek Denetleme Kuruluna da yazmak lazım..
neyse diyelim...

cetvel
19-12-2012, 21:12
arkadaşım şirket geçen yıl aldığı genel kurul toplantısında açıkladı bedelsiz vermeyi düşünüyoruz diye !!! ha bedelsiz ha temettü !! ama ondan sonra aşağıya verdiler elbette bedelsiz vereceğiz sözü gerçek olacak .. ama ne zaman .. bu hisseyi buralarda tutamazlar daha ne kadar aşağı salacaklar 50 kuruşlaramı gelsin ordan da alacağım. speklere duyrulur paraya ihtiyacım ok ben beklerim... yaşımda genç ömrüm allahda izin verirse yeter... AYRICA BİRŞEY DUYDUM BÖLE HİSSELERE SPEKLERİN YADA TAHTA YAPICILARIN ADAMLARININ GELDİĞİ DURUMA GÖRE OLUMSUZ YADA OLUMLU YAZDIĞI KONUSUNDA ACABA NE KADAR DOĞRU !! KİMSE BİR BAŞKASININ GÖRÜŞÜ İLE HAREKET ETMEMELİ .. BORSA SABIR İŞİ- SEBAT EDEN BİR GÜN MUTLULUĞU TADACAKTIR..

bedelsiz ve tememttü için aynı diyebilen bir kişiye tek diyebileceğim "size kolay gelsin"

siz durgut agayı henüz tanıyamamışsınız...

madem yaşınız gençmiş, bekleyebilirmişsiniz; size hayırlı işler, beklerken borsa yatırımcılığı ile ilgili kitapları da okumanızı tavsiye ederim. ayrıca tekstilbankın bir önceki topiğini de baştan sonra okumanızı tavsiye ederim, ne de olsa beklerken canınız sıkılacak...

bepanten
20-12-2012, 09:46
bankayı gsdho üzerinden %10 luk hisseyle bedelli sistemli yönete-meye-n %10 turgut ,,,bankanın gelişmesinde önemli bir handikap..ayrıca bankaya yönetime getirdiği elemanların ne derece başarılı olduğu ortada..
bizce tekstilin arrtık iyi bir sorgulamaya girmesi lazım..özellikle 2000 li yıllardaki mesut zamanındaki akıncıların beleşe devri..neden acaba..memlekette başka yok...başka bir şirketteki %10 luk hisseyle dolaylı bankayı ele geçirme yok böyle bi şey.bide hold,ingin finansal holding statüsündden çıkarılması ve dolaylı olarak BDDK denetiminen çıkması...bide bankaya kaynak yaratan yıllık 1 milyar dolar gsd dışı HÜKÜMETİMİZE kızıp kapatıp bide gemicilik yAPCAMMM ....bide daimi bedelli sistem..bide satacazzz deyip sat-a- mama ..bizim minnoş spek o dönem neler yaptı acep..boğaza karşı..bide bu minnoş problemi var..hissenin...
2 kişilik bi problem yıllardır devam ediyor..
BDDK işin kitabına bakıyo..şu 9 AYLIK satıl-a-mama dönemindeki fiyat hareketlerini bi incelese diyoruz da..**

bepanten
20-12-2012, 09:48
gsdho ve grup vede global grup anı çizgide devammmm...

bepanten
20-12-2012, 14:32
ANAP'ı Öza'ldan devir alıp yokluğa mahkum edenler ,şimdi 28 Şubat postmodern darbesine takoz olmaları ile hatırlanıyorlar...
Sevgili Mehmet BARLAS'ın dünkü yazısından.......

EDALCOVE
24-12-2012, 23:22
Hisse tavan oldu arkadaşlar, forum 4 gündür sessiz.

Kimse kalmayınca tavana çektiler, yine ses yok. :kahkah:

Ümitler kesilmiş kerhalde...

remmzi
24-12-2012, 23:44
Yatırımcı ölü taklidi yapıyor kımıldamadan duruyor.

melasis
25-12-2012, 12:41
Yatırımcı ölü taklidi yapıyor kımıldamadan duruyor.

güvenilir insanlar olmadınmı bankanda olsa hikaye...

melasis
26-12-2012, 11:53
nihayet artık dayanamadı allah alternatif bank tan razı olsun yoksa bunlar süründürmeye devam ederler di.

morei34
26-12-2012, 12:00
http://g1212.hizliresim.com/14/u/h9gs2.png (http://bit.ly/c25MCx)

dirençler kırılıyor. teknik güzel duruyor.

melasis
26-12-2012, 12:23
alternatif bankın satış fiyatı ile ilgili netleşen bir şeyler olabilir bugün zaten ucuz kalan tekstile yansıması herhalde

melasis
26-12-2012, 12:28
iki bankanın sermayeside 420 milyon olsada özilhan ailesi bu işi daha iyi kıvırdı ama arada bu kadarda fark olmaması lazım nerdeyse 3 kat fark olacak daha satış fiyatı netleşmesede 800 milyon dolar üzeri bir rakam olur her haldeeger dahada yükselirse ne alaa belki bize yol gösterir...

OZİ11
26-12-2012, 12:48
Kaç lot var

bence
26-12-2012, 12:49
iki bankanın sermayeside 420 milyon olsada özilhan ailesi bu işi daha iyi kıvırdı ama arada bu kadarda fark olmaması lazım nerdeyse 3 kat fark olacak daha satış fiyatı netleşmesede 800 milyon dolar üzeri bir rakam olur her haldeeger dahada yükselirse ne alaa belki bize yol gösterir...

Aynen size katılıyorum. Alternatifbankın da Tekstilin de
550 milyon TL civarı özkaynağı var.

melasis
26-12-2012, 13:04
kim bilir belkide kalan orta ölçekli ve imkb de kalan son özel banka olan tekstilbankıda alacaklar sıraya dizilir netice itabiriile

satılacak 1,2 bankadan başka kalmadı koskoca türkiyede vay bee

hakancans35
26-12-2012, 13:17
Tavanda 1,725 milyon lot alıcı bekliyorr

melasis
26-12-2012, 17:08
artık 1 nominal degere gel da böyle bankacılık mı olur:halay::halay:

hacibaba
26-12-2012, 22:48
2 sene kıpırdamadı, 2 günde %50ye yakın verdi. Buna banka denirmi? Sağlıklı istikrarlı hareket edecek banka dediğin.

songuer
27-12-2012, 00:59
2 sene kıpırdamadı, 2 günde %50ye yakın verdi. Buna banka denirmi? Sağlıklı istikrarlı hareket edecek banka dediğin.

ANLAMADIM. NASIL %50 OLUYOR? BU HAFTANIN EN DÜSÜK FIYAT 0.74 GÖRÜYORUM. %15 HESAPLADIM :yes:
SON 6 AY EN DÜSÜK 0.68.
Neyse, DAHA YOLU VAR . ALDIM BUGÜN, MALIYET 0.89 VE 0.90 :yes:

melasis
27-12-2012, 04:18
artık 1 nominal degere gel da böyle bankacılık mı olur:halay::halay:

%50 ancak 1 lere gelince olur

bence
27-12-2012, 10:26
5 BANKA DAHA SIRADA

Hürriyet Ekonomi 27/12/2012

2012 yılında Türk bankacılık sektörüne 2 yeni oyuncu gelirken, 2 banka el değiştirdi, biri için ise satış görüşmeleri sürüyor.
Deloitte Türkiye Yönetici Ortağı Ayşe Epikman Akşehirli, ilginin daha da devam edeceğini belirterek,
“Son bir yılda 4-5 banka için Türk bankacılık sektörüne yönelik rapor hazırladık.
Hepsi ciddi olarak Türkiye’ye görmeyi düşünüyor” dedi.
BANKACILIK Düzenleme Denetleme Kurumu’nun (BDDK)
sadece 2102’de 2 adet sıfırdan bankacılık lisansı verdiği,
iki banka satın alma işleminin tamalandığı ve hafta başında da
yeni bir işlem için görüşmelere başlandığı duyurulan Türk bankacılık sektörüne,
uluslararası bankaların ilgisi artarak devam ediyor.
Deloitte Türkiye Finansal Hizmetler Endüstrisi Ortağı Ayşe Epikman Akşehirli,
uluslararası bir danışmanlık ve denetim şirketi olduklarını hatırlatarak,
“Son Türk bankacılık sektörüne ilginin son 10 yılda giderek arttığını gördük.
Ancak özellikle son 2 yılda bu ilgi çok fazla yoğunlaştı.
Son bir yılda gelenlerin dışında sadece biz 4-5 uluslararası banka için,
Türk bankacılık sektörüne ilişkin araştırma yaptık” dedi.

HEPSİ YENİ ADAYLAR

Yaptıkları araştırmaların belli bir bedel karşılığında yapıldığını da hatırlatan Akşehirli,
“Dolayısıyla bizimle temasa geçip sektör araştırması yapan bu bankalar ciddi olarak Türkiye pazarına girmek isteyen bankalar” diye konuştu. Rapor hazırladıkları bankaların isimlerini gizlilik anlaşması gereği açıklayamayacağını kaydeden Akşehirli,
“Ancak şunu söyleyebilirim. Bizim rapor hazırladıklarımız henüz lisans alan ya da ortaklık görüşmelerine başladığını duyuranlar arasında değil. Bunlar tamamen yeni adaylar” demekle yetindi.

BDDK İLE TEMASTALAR
Deloitte Türkiye Direktörü Kerem Dalyanoğlu ise,
ilgi gösteren bankaların Ortadoğu, Batı Avrupa ve Uzakdoğu’dan Çin merkezli oldukları bilgisini vererek,
“Şu ana kadar bizimle tamasta olanlardan bazılarının BDDK ile görüşmeleri de olduğunu biliyoruz.
Mevduat ve katılım bankacılığı alanında faaliyet göstermek yönünde talepleri bulunuyor” şeklinde konuştu.
BDDK Başkanı Mukim Öztekin de, önceki açıklamalarında halen 49 bankanın faaliyette olduğu
Türk bankacılık sektörüne olan yoğun ilgiye dikkat çekmiş, bu alanda kesin bir sınır belirlememekle birlikte,
toplam banka sayısının 60’a dayanabileceğini belirtmişti.

SEKTÖR CAZİP
Deloitte’nin bankalara yönelik ‘Potansiyle Müşterilere Ulaşmak: Mobil Ödemeler ve Ön Ödemeli Kartlar’ raporunun bulgularını paylaşmak üzere dün bir grup gazeticiyle bir araya gelen Deloitte Türkiye Finansal Hizmetler Endüstrisi Ortağı Hasan Kılıç, Deloitte Türkiye Finansal Hizmetler Endüstrisi Ortağı Ayşe Epikman Akşehirli ve Deloitte Türkiye Direktörü Kerem Dalyanoğlu, araştırmaların Türkiye’de halen nüfusun yüzde 51’inin halen ya hiç bankacılık hizmeti almadığını ya da çok yüzeysel düzeyde ilişki yürüttüğünü gösterdiğine ve bu durumun da Türk bankacılık sektörünü çok cazip hale getirdiğine dikkat çektiler.

Bankacılıkta hareketli yıldı

Denizbank’ı Rus Sberbank aldı.
Bank Audi sıfırdan lisans alarak Odea Bank olarak faaliyete başladı.
Eurobank Tekfen Lübnanlı Burgan Bank’a satıldı.
Bank of Tokyo-Mitsubishi bankacılık lisansı aldı.
ABank, çoğunluk hissesinin satışı için Commercial Bank of Katar ile görüşmeye başladı.

DARISI TEKSTİLBANKIN BAŞINA

melasis
27-12-2012, 12:54
bu kadar yeter benden elveda alan hayrını görsün...

bence
27-12-2012, 15:22
Aynı özkaynağa ve aynı sermayaye sahip ALTERNATİF BANK
hisse fiyatı 2.5 TL yi aştı,bizim TEKSTİL hala yerlerde sürünüyor,
bu demektir ki piyasa turgut efendiyi adamdan saymıyor ve
bu nedenle de güvenmiyor bu beceriksizlere.

gifted74
27-12-2012, 18:45
arkadaşlar üzülmeyim problem bende galiba hangi dala binsem kırılıyor, ben kaçtım yarını görün

guerra
27-12-2012, 19:25
http://g1212.hizliresim.com/14/v/hbx89.jpg (http://bit.ly/c25MCx)http://g1212.hizliresim.com/14/v/hbx9u.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bence
28-12-2012, 11:22
Hangi psikopattır, bu kağıtlara bu kadar düşman olan,
kin kusan...

göztepeli
28-12-2012, 11:46
bu hisse 4 yıl önce satış haberleri çıkınca bakın kaç paralardaymış....alternatifin degeri 1,100 civarında tekstil ise 380 lerde bu kadar fark normal degil zten normal olmadğını ilerleyen günlerde görecegiz....bu fiyatlar çok ama çok iskontolu
Finans Kulis finans gündem in 4 yıl önceki yazısı
TEKSTİLBANK’A ORTAK MI GELİYOR?

Tekstilbank ve hisselerinin yüzde 75’ine sahip GSD Holding hisseleri bugün borsa düşerken en fazla prim yapan hisseler arasına girdi. İşte hisselerle ilgili kulislere sızan söylentiler…

Giriş Zamanı: 22.06.2009 - 19:01

Karlarını katlayan Türk bankaları yeniden uluslar arası kurumların gözdesi haline geldi. Bugün borsa kulislerine sızan ‘Tekstilbank’a Katarlı’ ortak söylentisi GSD Holding’i tavan seviyesine taşırken, Tekstilbank ise yüzde 6 prim yaparak 0.86 liraya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde de Finansbank’ın eski patronu Hüsnü Özyeğin’in Tekstilbank ile ilgilendiği söylentisi kulislerde dile getiriliyordu. Ancak banka bu söylentilerin hiçbirini doğrulamadı. Borsa kulislerinde konuşulanlara göre, Turgut Yılmaz bankanı satışı için yeniden temaslara başlamış. İşte bankanınsatışıyla ilgili geçtiğimiz dönemde Reuters haber ajansında yayınlana haber: “Turgut Yılmaz'ın bankası Tekstilbank'ın talipleri artıyor. Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın adını ilk yazdırdığı listeye Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD de eklendi. Alınan bilgiye göre Tekstilbank'ın satış sürecinde ilk teklifler alındı ve eleme süreci başladı. Yetkililer şu ana kadar Maktum'un bankası Emirates ile Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın sahibi olduğu Fransa Bank'ın Tekstilbank'la ilgilendiğini açıkladılar. DOHA BANK ÇEKİLDİBİr başka kaynak ise 'Katar'lı Doha Bank da Tekstilbank'la ilgilenen bankalar arasındaydı. Ancak fiyat teklifi sürecinde şu anda çekildi' dedi. Yılmaz'ın sahibi olduğu GSD Holding, Tekstilbank satışı ile ilgili olarak JP Morgan'a yetki vermişti. Tekstilbank yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, pazarlığın bankanın tamamı için 900 milyon dolar üzerinden yapıldığı belirtiliyor. DEĞERİ 630 MİLYON $ GSD Holding'in yüzde 75.5'ine sahip olduğu Tekstilbank'ın diğer hisseleri ise halka açık. Sermayesi 420 milyon YTL olan bankanın piyasa değeri dünkü 1.76 YTL'lik hisse değerine göre 739 milyon YTL (630 milyon dolar) düzeyinde. Maktum'un bankası Emirates Bank International, geçen yıl National Bank of Dubai ile birleşmiş ve Emirates NBD adını almıştı. Banka böylelikle 55 milyar dolarlık hacimle bölgenin en büyüğü olMuştu. ilk sinyali Genel Müdür verdi DUBAİ Veliaht Prensi Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD'nin Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü Abdul Wahed Al Fahim, bu ay başında yaptığı açıklamada Türkiye'de bankacılık sektöründe her türlü alternatife ve fırsata baktıklarını söylemişti. Genel Müdür Al Fahim, Tekstilbank'ın satışıyla ilgilenip, ilgilenmediklerine ilişkin bir soruyu ise, 'Bu aşamada söyleyecek bir şey yok' diye yanıtlamıştı. Emirates NBD, bugüne kadar Türk bankalarına 500 milyon dolarlık kredi verdi. Banka son olarak Şekerbank'a 170 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.”

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/tekstilbank-a-ortak-mi-geliyor/210242#ixzz2GKmfM8t9

Lovelas03
28-12-2012, 17:01
arkadaşlar üzülmeyim problem bende galiba hangi dala binsem kırılıyor, ben kaçtım yarını görün

sıkıntı sende değilmiş dostum sen cıkınca farkeden birşey olmadı aksine geri çark etti senet :)

guerra
28-12-2012, 19:35
http://g1212.hizliresim.com/14/w/hczmq.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

bepanten
31-12-2012, 11:48
dünkü sabahta mesutla ilgili bi haber vardı..**

bepanten
31-12-2012, 11:52
tekstilin gerçek değerlerine ulaşması için 2000 yılları mesut hükümetleri zamanı beleşe tekstili ele geçiren %10 turgut ve başarısız ekibinin ciddi anlamda sorgulanması lazım..bizler %80 + 20 lik gerçek çoğunluk küçük yatırımcılar bu beleşe bankayı azınlık hisseyle ele geçiren ve yönetme-me-ye devam eden bu ekipden bir an evvel kurtulmadan kurtuluş yok gibi...
bide şpeşimiz var..hesap uzmanı** cici çoçuk<<dert çok yani...

EDALCOVE
31-12-2012, 12:54
2006'an 2011'e kadar bir çok kez satış dalgası oldu ama sonuçlanmadı. 6 aydır bekliyoruz GSD grubunda, konjektür uygun bir alıcı gelir diye, bu haberleri boşverin arşivlerde birçok haber var, Abank'ın katarlılar tarafından alınacağı haberi ile Tekstil'in yükselmesi mantıklı mı?

Bir de borsa gündemde ki bu geçen hafta yayınlanan haber asparagas bir haber mi? Gerçekten birileri ilgileniyor mu esas bunu anlamak lazım... http://www.borsagundem.com/haber/TEKST-Yabanci-ilgisi/125163

YTD.

bu hisse 4 yıl önce satış haberleri çıkınca bakın kaç paralardaymış....alternatifin degeri 1,100 civarında tekstil ise 380 lerde bu kadar fark normal degil zten normal olmadğını ilerleyen günlerde görecegiz....bu fiyatlar çok ama çok iskontolu
Finans Kulis finans gündem in 4 yıl önceki yazısı
TEKSTİLBANK’A ORTAK MI GELİYOR?

Tekstilbank ve hisselerinin yüzde 75’ine sahip GSD Holding hisseleri bugün borsa düşerken en fazla prim yapan hisseler arasına girdi. İşte hisselerle ilgili kulislere sızan söylentiler…

Giriş Zamanı: 22.06.2009 - 19:01

Karlarını katlayan Türk bankaları yeniden uluslar arası kurumların gözdesi haline geldi. Bugün borsa kulislerine sızan ‘Tekstilbank’a Katarlı’ ortak söylentisi GSD Holding’i tavan seviyesine taşırken, Tekstilbank ise yüzde 6 prim yaparak 0.86 liraya ulaştı. Geçtiğimiz günlerde de Finansbank’ın eski patronu Hüsnü Özyeğin’in Tekstilbank ile ilgilendiği söylentisi kulislerde dile getiriliyordu. Ancak banka bu söylentilerin hiçbirini doğrulamadı. Borsa kulislerinde konuşulanlara göre, Turgut Yılmaz bankanı satışı için yeniden temaslara başlamış. İşte bankanınsatışıyla ilgili geçtiğimiz dönemde Reuters haber ajansında yayınlana haber: “Turgut Yılmaz'ın bankası Tekstilbank'ın talipleri artıyor. Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın adını ilk yazdırdığı listeye Dubai Veliaht Prensi Şeyh Muhammed Bin Raşid Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD de eklendi. Alınan bilgiye göre Tekstilbank'ın satış sürecinde ilk teklifler alındı ve eleme süreci başladı. Yetkililer şu ana kadar Maktum'un bankası Emirates ile Lübnanlı işadamı Adnan Kassar'ın sahibi olduğu Fransa Bank'ın Tekstilbank'la ilgilendiğini açıkladılar. DOHA BANK ÇEKİLDİBİr başka kaynak ise 'Katar'lı Doha Bank da Tekstilbank'la ilgilenen bankalar arasındaydı. Ancak fiyat teklifi sürecinde şu anda çekildi' dedi. Yılmaz'ın sahibi olduğu GSD Holding, Tekstilbank satışı ile ilgili olarak JP Morgan'a yetki vermişti. Tekstilbank yetkilileri konu ile ilgili açıklama yapmaktan kaçınırken, pazarlığın bankanın tamamı için 900 milyon dolar üzerinden yapıldığı belirtiliyor. DEĞERİ 630 MİLYON $ GSD Holding'in yüzde 75.5'ine sahip olduğu Tekstilbank'ın diğer hisseleri ise halka açık. Sermayesi 420 milyon YTL olan bankanın piyasa değeri dünkü 1.76 YTL'lik hisse değerine göre 739 milyon YTL (630 milyon dolar) düzeyinde. Maktum'un bankası Emirates Bank International, geçen yıl National Bank of Dubai ile birleşmiş ve Emirates NBD adını almıştı. Banka böylelikle 55 milyar dolarlık hacimle bölgenin en büyüğü olMuştu. ilk sinyali Genel Müdür verdi DUBAİ Veliaht Prensi Al Maktum'un sahibi olduğu Emirates NBD'nin Kurumsal Bankacılık Genel Müdürü Abdul Wahed Al Fahim, bu ay başında yaptığı açıklamada Türkiye'de bankacılık sektöründe her türlü alternatife ve fırsata baktıklarını söylemişti. Genel Müdür Al Fahim, Tekstilbank'ın satışıyla ilgilenip, ilgilenmediklerine ilişkin bir soruyu ise, 'Bu aşamada söyleyecek bir şey yok' diye yanıtlamıştı. Emirates NBD, bugüne kadar Türk bankalarına 500 milyon dolarlık kredi verdi. Banka son olarak Şekerbank'a 170 milyon dolarlık sendikasyon kredisi sağladı.”

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/tekstilbank-a-ortak-mi-geliyor/210242#ixzz2GKmfM8t9

bepanten
31-12-2012, 13:26
sektörel olarak cazibesi daimi olarak olacaktır....fiyatın ucuzdanda öte olması ayrı bir cazibe..
buradaki problem bankayı bi şekil beleşe dolaylı %10 hisseyle ele geçiren ve yıllardır çoğunluktaki küçük yatırımcıların üstünden bedelli altında fonlatan ve o bedellilerin dahi eder değerine gelmemiş ve getirilmemiş bir BANKA**yönetiminin DOLAYLI** başındaki %10 turgut..
bide yıllardır bunu fırsata çevirmeye devam eden hoş** çoçuk speşimiz..kim acaba bu hoş* çoçuk<<<

bepanten
31-12-2012, 13:32
bu banka neden büyüyemiyor..neden sık sık satış haberleri pompalanıyor..neden resmi satışa çıkıpda satılamıyor** akıncılar neden hisseleri mesut zamanı beleşe devrettiler..holding neden finansal denetimden çıktı..bide spek kim acaba..**
karanlık çok..bankaya yakışmayan şekilde...

EDALCOVE
31-12-2012, 14:23
Bepanten arkadaşım, yaza yaza sen de bitiremedin ben de. Ben GSD topiğinde yazıyorum genelde.

Amaç hisseden para kazanmaksa 1 tek şeye bakarım ben. Aynı ABank'ta olduğu gibi adam gibi bir gazetede açıklama yapılır ilgileniyoruz diye. Abank açıklama öncesi 1.40'dan 2.60'a fırladı. Yani kısaca 1.00 arttı hisse.

Adam gibi teksil'e de gelirse böyle bir haber (konjektür uygun) o da 0.90'dan 1.90'a geliverir. Olay budur gerisi yaz yaz çiz çiz bitmez bu ülkede, çok değişmesi gerekn şeyler var başta kafalar. Yani bunları bekleyenin avcu boş kalır.

Var mıdır bir haber gazetede? Yok.
Takaslar nasıl? Milyonlarca lota dönüyor pek toplanıyor gibi de değil.

Ben bir gel gel den korkuyorum, Abank yüseliyor teksil yükseliyor Abank düşüyor teksil düşüyor sanki bir organiz bağları var. Abank 1.40'dan 2.60'a gelmiş teksil 75'den 90'a Abank'ın hareketlerinden etkileniyor. Komik değilmi sizce de?

YTD.

bepanten
31-12-2012, 16:01
bu arada küçük yatırımcının büyük umutlarla desteklediği ama eskisini mumla aratan yeni imkb başkanıda ilk 500 şirketlerin halka açıklık oranlarını çok düşük bulup üzüntüsünü dile getirmiş..**
diğer taraftan 1.5 milyonluk yatırımcının 1 milyona düşüş sebebini araştırıp çözüm bulma başka bahara demekki...
500 kişilik koskoca imkb grubunun biz küçük yatırımcıların sağlığı için bulabildikleri sistem ortada<...
kör alıcı satıcı ve emir iptalleri .hiçbirinide küçük yatırımcının işlevinde olmayan şeyler..ama bir rota ydı..
bağağı faydasını gördük yani???
bide spk nın başındakinin gitmesi iyi olduda yenisi acaba bunun gibi bir hayal kırıklığıo olurmu...
bide BDDK var tabi..şikayetleri işte mevzuat diye cevaplandıran...
bunları fırsat landıran borsayı kumara çeviren şebekeler türedi..onlar sayesinde endeks 80 binlere geldi..4 bankayla..memlekette ilk..dünyada ilk..

bepanten
31-12-2012, 16:22
mesela bddk ..sormuyor akıncılar neden beleşe hisseleri devretti..%10 hisseyle hem holdingi hemde 2 bankayı nasıl yönete-mi-biliyor..yıllardır %80 +20 lik yatırımcısına ödettiği bedelliler nerede diyemiyo..en önemliside sanırım bir kaç sene evvel holding bünyesinde 1-2 şirket kurup çoğunluk finansal dışı diye holsingi FİNANSAL DENETİMDEN çıkarmaları..bddk holdingi denetleyemeyecek ..neden..??banka satışa çıkıyor jp lerin morganı tam morganlık vaziyet bankayı 9 ayda sat-a-mıyor..dünyada tek<<..bddk sormuyor ne oluyor..işte açıklama geldi ..işte vazgeçtik keyfimizin kahyasımızı falan...ister satarız ister vazgeçeriz..karar verici kim gsdh o dan %10 turgut..
bankayı nasıl ele geçirmiş..akıncıların beleşe bıraktıkları %30 sonrada bedelliden topladıkları küçük yatırımcılara ödettikleri %30..vay be...

bepanten
31-12-2012, 16:25
bide speşimiz varki evlere şenlik..kurduğu sistem iyi işliyor..aynı sistem globaldede ...ne tesadüf...

bepanten
31-12-2012, 23:52
bide kanuni kaçarı nedir acaba...%10 la gsdho üzerinden a.ş. olarak azınlık hisseyle bankayı dolaylı yoldan yönetmek..yani sorumluluktan ne haber .%10 turgut hem var hem yok gibi..-*..nasılsa holdingde finansal holding yaptırımlarından çıkarıldı...bankada bir şeyler olsa kim sorumlu..**gsdho daki %10 turgut çok uzaklarda gözüküyor..ama kararları alan o.uygulatan o..10 yıldır küçük yatırımcının canına okuyan o..aldığı her karar küçük yatırımcının cebiyle ilgili.nasıl bir sitem kurumuşlarsa %10 la %80 nin cebinde..ödemeyeninkinide bazan yine ödettiklerinin ödediği paralarla şirket üzerinden şirkete alıyor...topladığı bedelliler şirket değerinin çok üzerinde...yani sırf o bedellileri değerlendirse banka ve holding şu anki değerlerinin çok üzerinde işlem görecek..bide başarılı bankacılık falan mışş..
bankayı beleşe ele geçirdiği dönem mesut hükümetleri zamanı..mesutunda pazar günü sabahta yazısı çıktı..iyi kurtarmış..**
bunlar %10 la sahip oldukları şirket ve üzerinden banka çoğunluk yatırımcılarına yıllardır azap çektirmeye devam ediyorlar..küçük paylı çoğunluk yatırımcıda hala bddk nın soru sormasını bekliyor..veya imkb veya spk nın..

bepanten
02-01-2013, 15:43
gsdho daki %10 azınlık hisseyle bi şekil * dolaylı yoldan bankayıda yönet-e-meyen %10 turgutun %10 dolaylı hisseyle banka yönetimini* mesut hükümeti zamanı beleşe ele geçirişinin 12 sene sonrası mevduat bankamız yaklaşık 200 milyon dolarlık bi garabet,düşük karlar , küçük yATIRIMCILARIN CEBİNDEN AYRICA ÖDEDİĞİ BEDELLİLER EŞLİĞİNDE vede memleketin en değersiz bankası olmaya hala devam ediyor.***

bepanten
02-01-2013, 15:45
mevduat bankacılığıda önemli hani..**mevduat bu....

bepanten
02-01-2013, 15:48
tekstilin problemi gerçek bir şekilde büyük ortağı veya sahibi olmaması..bi bilinen %10 gsdho dan,,, turgut var..dolaylının dolaylısı..neden acaba..**

göztepeli
02-01-2013, 21:32
daha önce yazdığım gibi bu fiyatlar bir süre sonra hayal olacak zira alternatif 2,5 lu fiyatlara oturmaya başladı...ki bence daha yolu var..ama o burada kaldıgı süreçte tekstil yukarı hareketine başlayacak zira bu hissede ilgi olacak...ve mutlaka birileri bu rantı toplamaya çalışacak....1 li fiyatları çabuk geçecegini umuyorum...zira bu tip bankaların satış fiyatları özkaynaklarının 1,7 katı civarıdır....buda hissenin yukarı gitmesi için yeterli.. birde alternatif te fiyat tescili 2,5 tl ve üzeri olursa tekstilinde 1,5-1,8 arasında olması çok zor olmayacaktır...

göztepeli
02-01-2013, 21:38
ayrıca sizler t.yılmazın % 10 la hisseye hakim oldugunu yazıyorsunuz...ama bence o oran %50 den aşagı değildir....zira 750 milyon dolarlık bankayı %10 la kontrol edemezsiniz....yabancı paylarının çogunun onunla ilgisi oldugunu sanıyorum....ayrıca takastaki yüklü miktardaki mallarda onunla ilgisi olma ihtimali yüksek.....yoksa bildiginiz gibi gsd de mal toplama öperasyonu yapıldı ama başarıya ulaşmadı...zira mallar zaten toplu idi alan sonra çıktı gitti zararına......

savas yalcin
02-01-2013, 22:49
göztepeli kardeşimin yorumlarına yürekten katılıyorum

bepanten
03-01-2013, 12:35
18- Son Durum İtibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasına Sahip Ortaklar İle Tüzel Kişi ve Yabancı Ortaklar Arasında Dağılımı (23.02.2012 17:31:18) Ortağın Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%)
GSD Holding A.Ş. 317.101.074,94 75,50
GSD Dış Ticaret A.Ş. 4.205.564,00 1,00
GSD Denizcilik Gayrimenkul İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 150.000,00 0,04
Diğer (Halka Açık Kısım) 98.543.361,06 23,46

TOPLAM 420.000.000,00 100,00

bepanten
03-01-2013, 12:36
19- Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler (25.03.2010 13:43:02) Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (YTL) Sermayedeki Payı (%)
MEHMET TURGUT YILMAZ 47.808.600,00 11,38

TOPLAM 47.808.600,00 11,38

bepanten
03-01-2013, 12:37
gsdholding..****
18- Son Durum İtibariyle Sermayenin % 5 ve Fazlasına Sahip Ortaklar İle Tüzel Kişi ve Yabancı Ortaklar Arasında Dağılımı (08.11.2012 14:46:34) Ortağın Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (TL) Sermayedeki Payı (%)
MEHMET TURGUT YILMAZ 47.500.000,02 19,00
DELTA ARSA VE BİNA GELİŞTİRME TİCARET A.Ş. 11.250.000,00 4,50
GSD DIŞ TİCARET A.Ş. 11.224.221,74 4,49
GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 430.000,00 0,17
57 NAMA YAZILI ORTAK 150,49 0
HALKA AÇIK 179.595.627,75 71,84

TOPLAM 250.000.000,00 100,00

bepanten
03-01-2013, 12:38
19- Son Durum İtibariyle Sermayeye Dolaylı Yoldan Sahip Olan Gerçek ve Tüzel Kişiler (22.12.2008 18:18:11) Ticaret Unvanı/Adı Soyadı Sermayedeki Payı (YTL) Sermayedeki Payı (%)
M.TURGUT YILMAZ 10.848.264,90 4,34

TOPLAM 10.848.264,90 4,34

bepanten
03-01-2013, 12:40
hisse fiyatı 1.5 lar demek yaklaşık 350 milyon dolarlar piyasa fiyatı ederki o fiyat sadece sermaye ederi ...nerde bedelliler nerde banka isim tescili nerde banka..***olay büyük de yönetim işte..**

bepanten
03-01-2013, 16:16
haber programlarında şu sıra mesutun isminin çok geçmeye başlaması hisseyi olumsuz etkiliyor olabilirmi..**?2000 evvelsi dönemler.**

Ertuko
04-01-2013, 14:51
Dün son yarım saatte tek tuş sırayla 93-94-95'i kaldırdılar, bugün de aynısını tersten yaptılar. Bu arada bugün Borsagündem'de %55yükselme potansiyeli olan şirket olarak GSDHO belirtilmiş.Hareketlenirse biz de nasipleniriz inşallah.

Yatırım tavsiyesi değildir.

bepanten
04-01-2013, 15:16
gözüken her fiyat çok ucuz olduğundan silkeleme hareketleri bunlar..dolaylı yoldan %10 turgut ve ekibine rağmen alıma ++

bepanten
04-01-2013, 15:35
gsdho dan dolaylı azınlık hissedar turgutun bankanın yönetimine nedsen girmediğini hep merak etmişimdir...azınlık hisseyle ele geçirdikleri bi kısmını beleşe bi kısmıda küçük yatırımcıların ödediği bedellilerden ele geçirilen banka yönetimi azınlık turgut ve ekibinin bi şekil yönettiğ bankanın %4 lerde aşağı olmasıda alışa gelmiş bi şeyler....
bankayı memleketin en değersiz bankası yaptılar..sıkıştılarmı gelsin bedelliler..banka yönetimine girmemeside başka bi şey...bide şimdi mesut stresi başladı...

Ertuko
04-01-2013, 15:45
0,93 ü aldıkça, satış giriyor adamlar.Kalkmadı gitti bi türlü, oysa dün tek tuş milyon lotları kaldırmışlardı, bekleyip göreceğiz.

bepanten
04-01-2013, 16:17
minnoş inat etti ...92 ye verecem* diyo..verde git başka yerlerde ver be minnoş ..bu verişler senide bizide mahvediyo be minnoş**

bepanten
04-01-2013, 16:19
grup enteresan bi grup..her şeyden biraz ı var...

bepanten
04-01-2013, 16:32
bankanın şahıs olarak sahibi yok..a.ş. üzerinden a.ş. deki azınlık hisseyle kaçamak gibi bi şekil turgut ve ekibi var...
spek desen kendini dağıttırmış..zavallım dağınıklığı burada da yaşatmaya çalışıyor..garip bi spoş yani...
her şey enteresan..

bepanten
04-01-2013, 18:30
speğimiz minnoş mesut bi sendrom çektirdi bugün..
maliye Bakanı isviçre hesapları ile ilgili iyi bir açıklama yaptı..bide 2000 evvelsi olayların geldiği boyut..
büyük ihtimal speşimiz heyecan yaptı...

bepanten
04-01-2013, 18:32
sağolasın speş bugün bizleri çok mesut bahtiyar ettin...

bepanten
06-01-2013, 20:51
bedelli artırımlar
TL. DOLAR
TEKST 2011 0,000000 420.000.000,000000 0,000000 0,00
TEKST 2010 0,000000 420.000.000,000000 0,000000 0,00
TEKST 2009 0,000000 420.000.000,000000 0,000000 0,00
TEKST 2008 0,000000 300.000.000,000000 60.000.000,000000 50.907.856,78 20,00
TEKST 2007 0,000000 300.000.000,000000 0,000000 0,00
TEKST 2006 0,000000 145.000.000,000000 155.000.000,000000 118.365.788,47 106,90
TEKST 2005 0,000000 122.500.000,000000 20.200.000,000000 15.132.219,64 16,49
TEKST 2004 0,000000 122.500.000,000000 0,000000 0,00
TEKST 2003 0,000000 100.000.000,000000 0,000000 0,00 0,00
TEKST 2002 0,000000 80.000.000,000000 20.000.000,000000 15.020.021,69 25,00
TEKST 2001 0,000000 60.000.000,000000 20.000.000,000000 12.714.525,84 33,33
TEKST 2001 0,000000 40.000.000,000000 0,000000 0,00 0,00
TEKST 2000 0,000000 20.000.000,000000 0,000000 0,00 0,00
TEKST 1999 0,000000 7.000.000,000000 12.125.000,000000 34.387.310,30 173,21
TEKST 1998 0,000000 3.400.000,000000 2.951.618,000000 12.932.646,89 86,81
TEKST 1997 0,000000 1.700.000,000000 1.470.500,000000 12.237.849,53 86,50
TEKST 1996 0,000000 1.000.000,000000 655.000,000000 8.958.857,64 65,50
TEKST 1995 0,000000 500.000,000000 475.000,000000 11.552.680,22 95,00
TEKST 1994 0,000000 350.000,000000 150.000,000000 4.816.129,80 42,86
TEKST 1994 0,000000 200.000,000000 150.000,000000 8.490.944,13 75,00
TEKST 1993 0,000000 120.000,000000 80.000,000000 7.337.955,02 66,67
TEKST 1993 0,000000 100.000,000000 14.000,000000 1.487.352,19 14,00
TEKST 1992 0,000000 70.000,000000 30.000,000000 4.227.930,55 42,86
TEKST 1992 0,000000 40.000,000000 30.000,000000 4.811.354,80 75,00
TEKST 1991 0,000000 40.000,000000 0,000000 0,00

bepanten
06-01-2013, 20:59
TARİHTEN SONRAKİ kısım sermaye.. yanındaki TL. BAZLI DEĞER ,,yanındaki de DOLAR bazlı değer.
Bankanın şu anki yaklaşık 240 milyon Dolarlık piyasa değerine baktığımızda ...dolar bazlı çoğunluktaki azınlık işlemi** gören küçük yatırımcı grubunun büyük fedakarlıklarla ödediği bedelliler hala şirket değerinin üzerinde..
yani bankayı bıraktık isim hakkı bankalık hakkı falan hepsini bıraktık..bARİ bankanın gerçek sahipleri küçük yatırımcıların ödediği bedelliler değerine gelseler gam yemeyecekler...dümen büyük oyun büyük..

bepanten
06-01-2013, 21:07
AKIN HOLDİNG A.Ş. Holding, 1980'lerin ortasında Akın Grubu'ndaki şirketlerin, bir çatı altında toplanması ve grubun gelişen şartlara göre daha hızlı bir şekilde karar alması amacıyla kurulmuştur. 1986 yılında, Türk tekstil sektörünün duayeni olarak kabul edilen rahmetli Rüştü AKIN'ın sahip olduğu ve ülkemizin tekstil sektöründe öncü ve saygın bir kurumu olan Akın Grubu tarafından Tekstilbank A.Ş. kurulmuştur. 2001 yılında yapılan hisse devriyle birlikte Akın Grubu'nun bankadaki payı sembolik seviyeye düşmüş

bepanten
06-01-2013, 21:13
2002 tarihinden alıntıdır....

Tekstilbank ‘Nuri Akın’ın bankası idi

Nuri Akın 1944 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Rüştü Akın, dokumacı bir ailenin çocuğu olarak 1935 yılında Buldan’dan İstanbul’a gelmişti. Ticaretten sanayiciliğe geçmiş, Akın Tekstil’i kurmuştu. Nuri Akın İstanbul’da Robert Kolej’i bitirdikten sonra Almanya’da tekstil idareciliği okudu.
Rüştü Akın, 1995 yılında yayımlanan "Ben de tekstilciyim" başlıklı hayat hikayesinde Nuri Akın’ın iş hayatına atılışı şöyle anlatılır:
"Almanya’da tekstil mühendisliği okuduktan sonra Türkiye’ye dönen oğlum bir süre Akın Tekstil fabrikasında çalıştıktan sonra bir gün yanıma geldi. ‘Siz burada amcamla birlikte çalışıyorsunuz. Benim sizin yanınızda büyüme, yükselme şansım yok. Ben de bir sanayi yatırımı yapmak istiyorum. Bana yardım eder misiniz?’ dedi. Yardımcı olduk. Elli bin iğlik Edip İplik fabrikasını, ardından Akın Mensucat fabrikası ile Edpa Dış Ticaret şirketini kurdu. Turgut Özal’ın başlattığı ihracat seferberliğinde İhracatçı Birlikleri’nin başkanı idi. 1983 - 1984 yıllarında banka kurmak isteyenlere yeni izin verilmiyordu. Satın alınabilir küçük bankalarla ilgilendi. 1985 yılında Adabank için kuruluş izni çıkınca yeni bir banka kurmak için başvuru yaptı. 1986 yılında Tekstilbank’ın kuruluş izni çıktı. Banka kurulurken dört milyar sermayeyi verdikten sonra dedim ki: Bizden bir kuruş daha istemez iseniz, biz de sizden bir şey istemeyiz. Kazanın, kazancınızı sermayenize ekleyin. Büyüyün."

Ortaklık ilişkisi yanlış biliniyor
Nuri Akın babasının nasihatini tuttu. Kazancını sermayeye ekleyerek bankayı büyüttü. Ancak 1991 yılında uzun vadeli devlet kağıtları nedeniyle bankanın sermaye artırımı zorunluğu ortaya çıktı. Yüzde 15 sermayesi halka açık olan bankanın yüzde 30 sermaye payını Giyim Sanayicileri Derneği’nin holdingi satın aldı. Giyim Sanayicileri Derneği Holdingi, ihracat yapan 108 tekstil ve deri firmasının ortak olduğu bir şirkettir. Şirketin statüsündeki altın hisse nedeniyle 9 kişilik yönetim kurulunun 7 üyesini 108 ortaktan biri olan Turgut Yılmaz belirler. Şirketin yönetim kurulu başkanı da Turgut Yılmaz’dır. Yönetimdeki bu hakimiyeti nedeniyle kamuoyu Tekstilbank’taki ortaklık ilişkisini yanlış değerlendirir. Turgut Yılmaz’ın tek başına Tekstilbank’a sahip olduğu sanılır.
Geçtiğimiz ekim ayında Tekstilbank’ın sermayesi 60 trilyon liradan 80 trilyon liraya çıkarıldı. Bu sermayenin yaklaşık yüzde 44.8’lik bölümü Nuri Akın ve onun çoğunluk hissesine sahip olduğu şirketlerin elinde idi. Giyim Sanayicileri Derneği Holdingi’nin ortaklık payı yüzde 33 dolayında idi. Kalan hisse senetleri ise borsada işlem görüyordu.

bepanten
06-01-2013, 21:23
derinlemesine temel analizler devam edcek...
gsd dışın hisseleri holdinge devri..akıncıların beleşe hisse devirleri ....gsd dışın kapatılması...holdingin bünyesinde finansal hariç bir kaç şirket kurulup holdingin finansal holding statüsünden çıkarılışı...bol bol bedelli ARTIRIMLAR..

savas yalcin
07-01-2013, 11:06
arkadaşlar habermi var
tavana gidiyor

MedwiG
07-01-2013, 11:06
http://666kb.com/i/cahe8llbo2ikcrx8c.gif

bence
07-01-2013, 11:17
Arkadaşlar bizim cüzzamlılarda da güzel şeyler olacak gibi, hareketler bunu gösteriyor.
İnşaallah boşa çıkmaz.

Ertuko
07-01-2013, 11:18
Perşembe günü 0,92'den aldıklarımı bugün 0,96'dan verdim ama mutsuzum. Geri kalanlara bol kazançlar.

olimpik forum
07-01-2013, 11:33
..........................sermaye,,,,,,,,,,,özserm aye,,,,,,,,pd/dd
altrnatif...................420,,,,,,,,,,,,,,,,,,, 547.............1.88
tekstil......................420.................. .542.............0.75

vedatBORSA
07-01-2013, 12:23
.........Alternatif bankın tetiklemesiyle buralaa geldi gecende 74 lerdeydi yabancıalrdan duce alışları sanırm hareketlendirdi yabancıalr alacak ucuz banka kalmayaınca sanırım buna yükleniyorlar esasında bir satış haberi gelse iyi olacak satış haberi gelmeden alternatifin ppdd yakalaması zor altenetifin ppdd satış haberinden önce 074 lerdeydi satış haberi gerçek değerlerine getiriyor yoksa kar marjları düşük olduğundan kimse yüzüne bakmıyordu..
.................BOL KAZANÇLAR.....................

olimpik forum
07-01-2013, 12:42
Tavan 1.03,,,4 kademe kaldı.

artilery271
07-01-2013, 12:43
Bankacılık lisansı verilmeyen ortamda alternatif ve Tekstilbank sadece lisansları bile kıymetli. Kar, pdd vs değerlendirmeleri bir anda anlamsız kalabilir. Ama zamanı geldi mi gelmedi mi, herkes kendi karar verecek...

LT26i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

olimpik forum
07-01-2013, 12:43

Pd/dd makası 1.94 e 0.77 oldu.

bekirozdil
07-01-2013, 12:57
tavanda ne kadar var arkadaşlar derinlik paylaşabilirmisiniz.

bence
07-01-2013, 13:00
Harika şeyler oluyor,
öğleden sonra turgut efendi satış matış yok diye bir haber gönderip
her şeyi berbat etmezse inşallah.

tavanda 2077000 lot

savas yalcin
07-01-2013, 13:10
https://secure.********/697-526-528

savas yalcin
07-01-2013, 13:10
bakın burdan

hakancans35
07-01-2013, 13:13
1.892.000 lot

tavandan ayrıldık hayırlısı olsun

olimpik forum
07-01-2013, 13:18
a.o. 1 de kaldı,,yükseltebilirler.

savas yalcin
07-01-2013, 14:56
[QUOTE=bence;8241940]Harika şeyler oluyor,
öğleden sonra turgut efendi satış matış yok diye bir haber gönderip
her şeyi berbat etmezse inşallah.

varmı öyle bir satış haberi ben göeremedim

vedatBORSA
07-01-2013, 15:06
....Satış haberini bilmem ama enedekse göre görecli ucuz kaldıklarından hisse değişimlerinde öne çıkan bir hisse diye düşünüyorum.. satış haberi de gelirse kaymaklı kadayıf olur.

seyhann
07-01-2013, 15:19
**** varmı arkadaslar

vedatBORSA
07-01-2013, 15:23
ilginç yukarlarda genelde milyon lotlar olurdu şimdilerde 300 400 bin lotlar ya satışta isteksizlik yada piyasada hisse azaldı 2 gün sonraki takasalr herşeyi koyar ortaya

olimpik forum
07-01-2013, 15:30
ilginç yukarlarda genelde milyon lotlar olurdu şimdilerde 300 400 bin lotlar ya satışta isteksizlik yada piyasada hisse azaldı 2 gün sonraki takasalr herşeyi koyar ortaya

Denizbank satış çarpanı,,küçük bankaları da yeniden değerlemeyi gerekli kıldı.

vedatBORSA
07-01-2013, 15:30
...bir diğer ilginçlik belli bir kademe belli bir işlemden sonra tek kalaem çiizyorlar genelde budurum hızlı mal toplama hareketinden kaynaklanıyor olabilir bence güzel gidecek gibii.....

.........................Bol kazançlar arkadaşlar........................................ .................................................. .................................

olimpik forum
07-01-2013, 15:35
Geçmişi bir hatırlayalım.

Altı yıl önce Zorlu Grubu'ndan 3.9 çarpan değeri ile Denizbank'ı alan Dexia, bankayı Sberbank'a 1.3 çarpan değeriyle satmıştı,,,bu kadar düşük çarpanla satmasının sebebini kriz olduğunu açıklamıştı.

http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/06/09/satan-uzgun

Tekstilbank daha 0.82 çarpanda şu an.

mjraa
07-01-2013, 15:36
544 mln tl öz kaynak , yani 1.30 defter değeri olan bir banka haber gelmese dahi haberi 1.50 lerde beklemesi çok makuldur

aynı altnf in haberi 1.55 lerde karşıladığı gibi

artık ok yaydan çıktı, olumsuz haberi kaldırmaz burası

ytd

vedatBORSA
07-01-2013, 15:40
544 mln tl öz kaynak , yani 1.30 defter değeri olan bir banka haber gelmese dahi haberi 1.50 lerde beklemesi çok makuldur

aynı altnf in haberi 1.55 lerde karşıladığı gibi

artık ok yaydan çıktı, olumsuz haberi kaldırmaz burası

ytd

......................her şeyi biliyorsun kardeşimde birde zamanlamayı bilsen tatdından yenmiyecen :))

atillasati
07-01-2013, 15:40
derinlik varmı arkadaşlar

olimpik forum
07-01-2013, 15:52
http://img430.yukle.tc/images/8066tekst.png

MedwiG
07-01-2013, 16:01
http://666kb.com/i/cahlq0ljxhjw1bxs5.gif

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=98588&p=8242788#post8242788

olimpik forum
07-01-2013, 16:12
2008 YILINDA ŞÖYLE BİR HABER VAR.

GSD HOLDING, TEKSTILBANK'TA ORTAKLIK VEYA SATIS ICIN CALISMALARA BASLANMASINA KARAR VERDI

GSD HOLDING A.S.'NDEN GELEN YAZI;

SIRKETIMIZIN 26.03.2008 TARIHLI YONETIM KURULU TOPLANTISINDA,

GSD HOLDING A.S.'NIN ANA HISSEDARI BULUNDUGU TEKSTIL BANKASI A.S. ILE ILGILI
OLARAK BANKACILIK SEKTORUNDEKI MUHTEMEL ORTAKLIK, ISBIRLIGI VE/VEYA HISSE
SATISI GIBI STRATEJIK OPSIYONLARIN TESPITI VE DEGERLENDIRILMESI AMACIYLA
GEREKTIGINDE DANISMAN FIRMALARDAN GORUS VE DESTEK ALMAK DA DAHIL OLMAK UZERE
CALISMALARA BASLANMASINA, BU KAPSAMDAKI CALISMALARIN YURUTULMESI ICIN TEKSTIL
BANKASI A.S. YONETIMININ GOREVLENDIRILMESINE, YURUTULECEK CALISMA SONUCLARININ
ILERIDE GSD HOLDING A.S. YONETIM KURULU TARAFINDAN DEGERLENDIRILDIKTEN SONRA
GELISMELER HAKKINDA KAMUOYUNUN BILGILENDIRILMESINE KARAR VERILMISTIR.

-IMKB-

Hisse bu haberle o tarihlerde 2 leri görmüş.-,daha sonra krizle birlikte 0.25 lere kadar düşmüş.

vedatBORSA
07-01-2013, 16:20
.....O haberleri yaşadık arkadaşım mazide kaldı

vedatBORSA
07-01-2013, 16:23
..........Arkadaşlar sabah ki 1 den 98 hareketi şimdi 106 dan 103 hareketi yapıyor inş bence seas sonuna doğru1 10 görebiliriz bu agresif alımlar tamamlanmamıştır............

forvet
07-01-2013, 16:24
medwig derinlik rica etsek mümkün mü

cüneytt
07-01-2013, 16:38
maraba....şenlenmiş burası...:)

bol kazançlar.

cüneytt
07-01-2013, 16:40
yeni topik hayırlı olur inşallah...artık sabır taşı çatladı desem yeridir...şöyle 1,xx lere doğru yol alsak ne güzel olur...

tabii yaa..:)

bol kazançlar..

MedwiG
07-01-2013, 16:52
"cüneytt " abinin isteği emirdir. :)

http://666kb.com/i/cahn0agih3w6cqarg.gif

cüneytt
07-01-2013, 16:55
"cüneytt " abinin isteği emirdir. :)

http://666kb.com/i/cahn0agih3w6cqarg.gif

estağfurullah medwig dostum; allah razı olsun...:)

bol kazançlar.

cüneytt
07-01-2013, 17:40
önünde uzun vadeli 1,09 önemli dirençi var...sonra 1,11 geliyor.....hayırlısıynan bir tavan yapıverseydi...ne güzel olurdu...

bol kazançlar.

olimpik forum
07-01-2013, 17:59
Piyasa değeri 445 milyon tl oldu.,,özsermaye 541.8 milyon.

MedwiG
07-01-2013, 18:01
http://666kb.com/i/cahoqv4nan92un1fg.gif

savas yalcin
07-01-2013, 18:17
ha ber daha yokmu arkadaşlar yarın ne olur acaba

savas yalcin
07-01-2013, 18:18
https://secure.********/201-770-383

savas yalcin
07-01-2013, 18:18
bakın burdan

MedwiG
07-01-2013, 18:20
1.10' alınırken 1.05'e kadar verdiler..

assaint
07-01-2013, 18:24
Demedi demeyin giderr :)

YTD

bence
07-01-2013, 18:33
Çoooooooook güzel bir gündü.
İnşallah satış haberi gelir de
uçar gider 2 lere 2.5 lere Alternatif Bank gibi.

mjraa
07-01-2013, 18:55
demisaş flama yapıyor yoksa gelirdim abi sensiz tadı yok

......................her şeyi biliyorsun kardeşimde birde zamanlamayı bilsen tatdından yenmiyecen :))

göztepeli
07-01-2013, 20:11
ne haberi bekliyorsunuz yahu....satış haberi gelmesine gerek yok..daha önce yazdıgım gibi alternatifin kesin satış haberini bekleyin..zira o fiyat tekstilbank için de referans fiyattır...bence alternatif satışı 3 tl den aşagı degil gibi....her indikatörü hemen hemen birbirine benzeyen sadece 20 şube fazlası olan mevdut olarak 2 milyar fazlası olan ki bence o anadalu grubu mevduatı bir banka 3 tl olursa bırakın buda 1,60-1,80 arasına gidip satış haberleri gelince 2,5 agitsin olmayınca 1,8 e dönsün gibi hareketler yapsın....bu fiyatlar çok anormal ama gereken degere yolculuk başladı....hissede kar realizasyonu alternatif satış haberi gelince olur...buda 1,60-1,70 ler gibidir diye düşünüyorum.....hadi hayırlısı....güzel bir gündü....DAN DAN aldılar......

htd
07-01-2013, 22:41
Giriş Zamanı: 07.01.2013 - 11:29 Güncelleme Zamanı: 07.01.2013 - 13:30

Körfez ülkelerinden özellikle Katar’dan Türk bankalarına ilgi artıyor. Denizbank’ı Syberbank’a kaptıran Qatar National Bank, Türkiye’de en çok tanınan banka olma özelliğine sahip. Katarlı bankaların Türkiye’ye olan ilgili kapsamında gelen yılın son açıklaması, Abank’la ilgiliydi ve Commercial Bank Of Quatar ile çoğunluk hissenin satışı için görüşmelere başlamıştı. Katarlı bir banka daha ortaklık için arayışta. Abank’la ilgilendiği halde, karar sürecinde geciken Katarlı Doha Bank’ın dünya başkanı Rahavan Seetharaman’ın Türkiye’ye Abank ile girmeyi istediği halde bunun olmamasına üzüldüğü, fakat Türkiye sevdasından da vazgeçmediği bildiriliyor. Seetharaman’ın kurmayları, bu aralar Abank ölçütlerinde, büyüme potansiyeli olan başka bir bankayla ilgileniyor. Bu banka ile devam etmekte olan görüşmeler büyük bir gizlilik ile yürütülüyor ve sonuç da alınmak üzere. Görüşme sürecinin hızlandığı, pazarlık yapılan bankanın patronunun da satışa sıcak baktığı konuşuluyor. Ekonomist

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/doha-bank_-bir-bankayi-almak-uzere/320442#ixzz2HJvQImd8

htd
07-01-2013, 22:50

Aceba bu Abank ölçütlerinde, büyüme potansiyeli olan başka bir banka hangi banka.

vedatBORSA
07-01-2013, 23:35
............. bu haberi bu saate kadar neden bulamadık ekonomistte çıkmış birde borsa gündemin alt sayfasında çok gizli bir bölümde finans kuliste bence alımların kaynagı kesinlikle bu haber.

..........haber çok gecikirse vazgeciyor gibi yapıp belli bir süre sonra kap a bildirirler çünkü bu kadar ayyuka çıktıktan sonra kap a nasıl bildirecekler..

savas yalcin
08-01-2013, 00:39
http://www.finansgundem.com/haber/doha-bank_-bir-bankayi-almak-uzere/320442#ixzz2HJvQImd8 evet ya böyle bir haber gizleniyorsa var birşeyler bekleyecegiz persembe gsdho yu elden çıkarıp tekstil almıştım sanırım dogru yaptık ilk kez borsada

olimpik forum
08-01-2013, 09:13
Giriş Zamanı: 07.01.2013 - 11:29 Güncelleme Zamanı: 07.01.2013 - 13:30

Körfez ülkelerinden özellikle Katar’dan Türk bankalarına ilgi artıyor. Denizbank’ı Syberbank’a kaptıran Qatar National Bank, Türkiye’de en çok tanınan banka olma özelliğine sahip. Katarlı bankaların Türkiye’ye olan ilgili kapsamında gelen yılın son açıklaması, Abank’la ilgiliydi ve Commercial Bank Of Quatar ile çoğunluk hissenin satışı için görüşmelere başlamıştı. Katarlı bir banka daha ortaklık için arayışta. Abank’la ilgilendiği halde, karar sürecinde geciken Katarlı Doha Bank’ın dünya başkanı Rahavan Seetharaman’ın Türkiye’ye Abank ile girmeyi istediği halde bunun olmamasına üzüldüğü, fakat Türkiye sevdasından da vazgeçmediği bildiriliyor. Seetharaman’ın kurmayları, bu aralar Abank ölçütlerinde, büyüme potansiyeli olan başka bir bankayla ilgileniyor. Bu banka ile devam etmekte olan görüşmeler büyük bir gizlilik ile yürütülüyor ve sonuç da alınmak üzere. Görüşme sürecinin hızlandığı, pazarlık yapılan bankanın patronunun da satışa sıcak baktığı konuşuluyor. Ekonomist

Read more: http://www.finansgundem.com/haber/doha-bank_-bir-bankayi-almak-uzere/320442#ixzz2HJvQImd8

Bankacılıkta 'ballı' para: Türkiye 22 kat daha karlı çıktı

Yabancı bankalarının BDDK'dan lisans almak için kuyruğa girmelerinin sırrı çözüldü.

02 Ocak 2013 Çarşamba - 17:12

Yabancı bankalarının BDDK'dan lisans almak için kuyruğa girmelerinin sırrı çözüldü.
Yapılan araştırmada, Türkiye'deki bankacılık sisteminin Avrupa'daki bankacılığa göre 22 kat daha karlı olduğu ortaya çıktı.
Hesaplamaya göre, Avrupa'daki bir banka patronu, 10 bin dolarlık sermayesi karşılığında 12 dolarlık gelir elde ediyor.
Türkiye'de ise, 10 bin dolar karşılığında elde edilen gelir 266 doları geçiyor.

Patronlar dünyası dergisinden.

olimpik forum
08-01-2013, 09:17
Basel III’e, dört yıllık erteleme
8 Ocak 2013
Share on facebook Share on twitter Share on email
LONDRA REUTERS
Dünya genelinde yaklaşık 30 ülkeden temsilcinin katıldığı Basel Bankacılık Denetleme Komitesi, bankacılık sektöründe uygulanacak yeni likidite kurallarının esnekleştirilmesine karar verdi.

Komite, garanti olarak tutulacak nakit birikimi oluşturmaları için bankalara 2015’ten itibaren dört yıl daha süre tanıdı. Yeni bir finansal krizin önüne geçilmesini amaçlayan küresel bankacılık likidite kurallarında çok daha sert değişiklikler getiren önceki taslaktan geri dönülmesi, daha geniş bir yelpazede uygun varlıklara izin vermesi dolayısıyla bankaların beklentilerinin de ötesine geçmiş oldu. Basel Komitesi Başkanı ve İsveç Merkez Bankası Başkanı Stefan Ingves, dün alınan kararlara göre, dünyanın en büyük 200 bankasının korunma amacıyla bulundurmaları gereken ortalama tutarın yüzde 105’ten yüzde 125’e yükseldiğini söyledi. Komitenin denetim organı aldığı kararla, bu kuralın 2015’ten itibaren aşamalı olarak sonraki dört yıl içinde yürürlüğe girmesine ve bankaların korunma amaçlı olarak tutabilecekleri varlıkların kapsamının genişletilmesine karar verdi. Bu kapsama hisse senetleri, mortgage-destekli menkul kıymetler (RMBS) ve düşük kredi notuna sahip şirket tahvilleri girecek. Böylece bankalar, zorlanan ekonomilerin güçlenebilmesi için ellerindeki rezervlerin daha çoğunu kullanabilecekler. Bankalar kolaylıkla satılabilir varlıklar için tutmaları gereken minimum miktara ilişkin yeni kurala uyumlanmaları için son tarih olan Ocak 2015’e yetişemeyeceklerinden endişe ediyorlardı.

ZAMAN gazetesi.

civanmukti
08-01-2013, 11:01
trene ben de bindim bakalım 1,07 den hayırlısı inşallah iyiye doğru uçar.

bence
08-01-2013, 11:01
Sanırım satış haberi bu sefer gerçek.
İşlem hacmi onu gösteriyor.

kaahin
08-01-2013, 11:10
haydi gelsin artık beklenen açıklama...

vedatBORSA
08-01-2013, 11:28
...........Arkadaşlar günaydın şirketten miktar ve işlemlerle ilgi bilgi bugün istenir sanırım klesik bir cevap gelebilir

bulentt88
08-01-2013, 11:47
tekstil satıldımı kağıt neden yukseliyor.. yoksa eski seneryonun tekrarımı spk neden bir açıklama istemiyor

bulentt88
08-01-2013, 12:03
bu kağıdın neden gittiğini bilen yokmu

ksose1980
08-01-2013, 12:04
1.25 civarları görürse 2010 dan bu yana en yüksek fiyatını tekrar etmiş olacak

asityanığı
08-01-2013, 12:08
tekstil satıldımı kağıt neden yukseliyor.. yoksa eski seneryonun tekrarımı spk neden bir açıklama istemiyor

Ne tesdüf bende aynı şeyleri düşünüyorum sonumuz hayır olur inşallah

ROTA-59
08-01-2013, 12:13
bu kağıdın neden gittiğini bilen yokmu

Bir yıldan beri prim yapmamış,diğer banka hisselerine göre düşük kalmış,o primi yapmak için olması gereken değeri yapıyordur.

bence
08-01-2013, 12:19
Bir yıldan beri prim yapmamış,diğer banka hisselerine göre düşük kalmış,o primi yapmak için olması gereken değeri yapıyordur.

Ne bir yılı 5 yıldır yerinde sayıyor, % 50 iskontoyla işlem görüyor.
GSDH holding hala %60 iskontoyla işlem görüyor.

ayhan53
08-01-2013, 13:20
kağıt kaç gündür tavanlarda dolanıyo sadece 8 üyemi var:)

Shades
08-01-2013, 13:30
Derinlik rica edebilir miyim. TSK

vedatBORSA
08-01-2013, 13:32
kağıt kaç gündür tavanlarda dolanıyo sadece 8 üyemi var:)

.................Hissede sanıırm ky az çünkü yıılardır süründürüyor daha da giderse netaş taki gibi üyeler çoğalır

cüneytt
08-01-2013, 13:48
1,09 uzun vadeli direncini dün 1,10 görerek kıracağını ima etti....sonra 1,10 dan alırken 1,06...1,05 diğer önemli dirençlerine çekildi....
bugünde en önemli gördüğüm 1,09'u itina ile sürklase etti....ilmik ilmik işlenir gördüm.

bol kazançlar

cüneytt
08-01-2013, 13:51
bu tekstil topiğine bepanten hocamın emeği çok...nerde acaba...gelsede değerli görüşlerini paylaşsa....

nerdesin bepanten hocam..

bol kazançlar.

candeniz
08-01-2013, 14:52
korku ile karşıdan izlemek ile yetinenlerdenim...sonuç olarak benim gibi karşıdan bakan oranı eger yüksek ise bir kaç tavan daha yaptırıbilir gibi duruyor..küçük zaten çoğaldığı andada aşağı yönlü iğmesi hızlanır..

vedatBORSA
08-01-2013, 15:48
...............Arkadaşlar spk ve şirketten haber yok sanırm yakında bir haber çıkıkar kamuya açıklanamamış bilgimiz yoktur diye:))

vedatBORSA
08-01-2013, 15:58
...............Arkadaşlar ilginç olan bir durumda 2 gün önceki takaslar çok dağınık
önemli olan yarınki takaslar çünkü dün sert hareketler başladı ben bu alımların arkasında citi olduğunu düşüyorum bakalım mevlam neylerse güzel eğler..............

EDALCOVE
08-01-2013, 16:22
...............Arkadaşlar ilginç olan bir durumda 2 gün önceki takaslar çok dağınık
önemli olan yarınki takaslar çünkü dün sert hareketler başladı ben bu alımların arkasında citi olduğunu düşüyorum bakalım mevlam neylerse güzel eğler..............

Vedat hocam, ben de takasları bekliyorum yarın görürüz neler döndüğünü. Esas hareket pazartesi başladı geçen haftaki takasların pek önemi yok. Benim de görüşüm citi ve doçe yönünde, en az 10-20 M lot alınmış olması lazım 1.5günde. Umarım öyledir yani.

Bu arada daha önceki satış hareketlerinde hiç GSD'den açıklama yok KAP'da vb. Hep gazeteler yazmış. Sadece şimdi satış yapmayacağız diye açıklamaları var KAP'da. Bu da önemli bir detay...

YTD.

vedatBORSA
08-01-2013, 16:57
Vedat hocam, ben de takasları bekliyorum yarın görürüz neler döndüğünü. Esas hareket pazartesi başladı geçen haftaki takasların pek önemi yok. Benim de görüşüm citi ve doçe yönünde, en az 10-20 M lot alınmış olması lazım 1.5günde. Umarım öyledir yani.

Bu arada daha önceki satış hareketlerinde hiç GSD'den açıklama yok KAP'da vb. Hep gazeteler yazmış. Sadece şimdi satış yapmayacağız diye açıklamaları var KAP'da. Bu da önemli bir detay...

YTD.

.... ben o yılları bilirm haber vardı joni morgına satış için yetki vermişlerdi yanlış hatırlmaıyorsam

assaint
08-01-2013, 17:27
Oh yeah işte böyle

cüneytt
08-01-2013, 17:31
en önmeli uzun vadeli dirençlerinden 3. ve 4. olan 1,17 ile 1,22 dir. bu gün bir tavan yapsa yarında üzerinde dursa işlem tamam inşallah...hayırlısı bakalım.

bence
08-01-2013, 17:53
Kanaatimce bu hareketler çooooook ciddi bir şeylerin olduğunun
ve olacağının kanıtıdır.

moneycash
08-01-2013, 17:58
1 18 neden kalkmıyor, yardım mı istiyor acaba..

vedatBORSA
08-01-2013, 18:08
1 18 neden kalkmıyor, yardım mı istiyor acaba..

...Bir yardım yapsan iyi olur arkadaşım varsa gücün :))))

vedatBORSA
08-01-2013, 18:12
.....Tehlikeli saatler bakalım

moneycash
08-01-2013, 18:21
...Bir yardım yapsan iyi olur arkadaşım varsa gücün :))))
yaptım kaldırdım bir kademe, gücüm buna yetti kusura bakmayın :)

assaint
08-01-2013, 18:22
ohh bee budur bebeğim aynen devam et

vedatBORSA
08-01-2013, 18:35
yaptım kaldırdım bir kademe, gücüm buna yetti kusura bakmayın :)

..Arkadaşım sen bu hissede kademe kaldırıyorsan büyük yatırımcısın

TURKISHSFORCES
08-01-2013, 18:37
Herhangi bir durum yokmuş ( HENÜZ) :)

TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST [] 08.01.2013 17:35:00

Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (0212) 3355138-(0212) 3355670, 2762376
Özet Bilgi : Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketine İlişkin Açıklama

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum:

Bankamızın payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'ne göre, Bankamızca henüz kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

yukarı

bence
08-01-2013, 18:37
zaten var deseydin şaşardım

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 08.01.2013 17:35:00

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=255432

kap : Tekstıl bankası a.s. / tekst [] ozel durum acıklaması (genel) 08.01.2013 17:35:00

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Buyukdere caddesı no:247 maslak-ıstanbul
telefon ve faks no. : (0212) 3355335-(0212) 3281328
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : (0212) 3355138-(0212) 3355670, 2762376
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Olagandısı fıyat ve mıktar hareketıne ılıskın acıklama

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum:

Bankamızın payları uzerınde gerceklesen olagandısı fıyat ve mıktar hareketıne ılıskın olarak, sermaye pıyasası kurulu'nun ozel durumların kamuya acıklanmasına ılıskın teblıgı'ne gore, bankamızca henuz kamuya acıklanmamıs ozel bır durum bulunmamaktadır.

TURKISHSFORCES
08-01-2013, 18:57
yarın ki

TAVAN : 1,28
TABAN : 1,04

vedatBORSA
08-01-2013, 19:03
yarın ki

TAVAN : 1,28
TABAN : 1,04

...Arkadaşım tavanı yazda tabanı neden yazıyorsun millet zaten tiken üstünde haber gelmeden hisse de beklemek zordur alternatif bankta beklemek kolaydı

Fethee
08-01-2013, 19:03
selam arkadaşlar bende trene geç binenlerdenim malesef, inşallah da gerektiğinde inmek bize de nasip olur. kap a bildiri geldi, bunun yarına nasıl bir yön cizecegi hakkında öngörüsü olan var mı ? alımlar yüklü gelmiş, takaslar çok dagınık. uzun süredir takipte olan üstadlar arkadaşlar yorumunuzu alabilir miyim yarın için?

TURKISHSFORCES
08-01-2013, 19:13
...Arkadaşım tavanı yazda tabanı neden yazıyorsun millet zaten tiken üstünde haber gelmeden hisse de beklemek zordur alternatif bankta beklemek kolaydı

Taban olacak mı dedim :) diken üstünde olacak bir durum yok.. Ha keza çok da diken üstünde hisseden de inebilir.. Adam satış fırsatı da veriyor nasılsa..Alternatifin hikayesi devam ettikçe bu köprünün altından ne sular akar.. İş ciddiye benziyor bu sefer..

mjraa
08-01-2013, 19:13
dünde izah etmeye çalıştığımız gibi 3-6 ay içinde gelebilecek haberi 1.30-1.50 bandında bekleme niyetinin devamı hareketleri izledik bugün,gelen habere rağmen alımın gelmesi çok önemli bir kriterdi, seans içi satışlarda panik yapmamalı, haberden önceki 45 günde altnf in de 1.05 lerden 1.55 lere gittiğini sonrasında da haber bazlı 2.78 leri gördüğünü canlı yaşayan birisi olarak, olası görüşmelere başlama haberinin er yada geç geldiği anda hızla 1.7 pd yani 2.20-2.30 ları görebileceğini tahmin ediyorum.

olası habere karşı belkide yabancının aldığı bu pozisyonu makul karşılamak lazım, haddizatında faizin %6 getirdiği bi ülkede 3-6-12 ayda %100 denfazla potansiyel arz eden bir senede yatırım yapmak aklın gereği alsa gerekir.

grubun her türlü olumsuz sicilini bir kenara bırakmadan dikkatli olmakta fayda mülahaza ediyorum, kıa vadede 0.72-1.20 yani %65 prim yapan senette düzeltme gelirse hazırlı olmak lazım, orta uzun vadede bardağın dolu kısmının daha fazla olduğunu dikkatlerinize arz ederken, sadece yoruma dayalıdeğerlendirmelerimin kesinlikle herhangi bir tavsiye içermediğini özellikle ifade ediyor, tipili istanbul akşamından hepimize hayırlı kazançlar temenni ediyorum...

maruf2001
08-01-2013, 19:41
nerde laf ordan kaç kağıt aşağılarda sürünürken aklınız nerdeydi şimdi satış haberleri var diye speklerin kucağına düşmeyin bu kağıt satılırsa en fazla kar edecek gsd holding olacak, peki o niye çok gerilerde kaldı .çünkü turgutun pozisyonu gsd holde kafalarına mal yememek için onu fazla götürmüyorlar.aradaki farktan belli zaten...bu saatten sonra çok dikkatli olmakta fayda var...ytdeğildir.

hakancans35
08-01-2013, 19:51
yarın 1,24-1,1,25 ten dönebilir haftalıkta yukselen üçgen yapıyor..orayı kıarsa zaten bekle bizi 1,80

olimpik forum
08-01-2013, 20:34
Çarpanda son durum,

Alternatif............pd/dd=1.91
Tekstil.........................0.93

göztepeli
08-01-2013, 20:44
GSD HOLDİNG A.Ş. / GSDHO [] 08.01.2013 17:13:16

Ortaklığın Adresi : Aydınevler Mahallesi Kaptan Rıfat Sokak No:3 Küçükyalı 34854 Maltepe İstanbul
Telefon ve Faks No. : Tel: (216) 587 90 00 Faks: (216) 489 97 95
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : Tel: (216) 587 90 00 Faks: (216) 489 97 95
Özet Bilgi : Şirketimiz'in payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak Şirketimiz'ce kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz'in payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'ne göre, Şirketimiz'ce kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamaktadır.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

TEKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST [] 08.01.2013 17:35:00

Özet Bilgi : Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketine İlişkin Açıklama

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum:

Bankamızın payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin olarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'ne göre, Bankamızca henüz kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmamakt

peki iki açıklama arasındaki farkı bulabildiniz mi.......GSD KAMUYA AÇIKLANMAMIŞ ÖZEL DURUM YOKTUR DİYOR.....TEKSTİLBANK İSE ***HENÜZ*****KAMUYA AÇIKLANMAMIŞ BİR DURUM YOKTUR DİYOR.......

Yani henüz yok bir süre sonra olacak gibi......
ayrıca dediğim gibi 1,20 ye çabuk geldik....şimdi 1,26 üstü daha rahat olacak.....yarın hedef 1,26 ve üstü bence orasıda kolaylıkla geçilecek....1,50 ye kadar yol alırız.....sonra biraz haber bekleme mal toplama sonra habere göre yön belirleriz

ytd.......

vedatBORSA
08-01-2013, 21:18
....Arkadaşım bu ifadeler genelde klişe dir pek farkı yok kelimelerden anlam çıkarmamak lazım alımlar inş günlükcü değildir yatırımcılardır

göztepeli
08-01-2013, 21:38
klişe olmadığı kanaatındayım....zira yazı dili önemlidir.....yarın açılış kendini belli eder.....

mjraa
08-01-2013, 21:44
günlükçüden neden korkuyorsunuz anlamak imkansız

birazcık borsa bilginiz varsa, ki bu ifadenizde yeni borsacı olduğunuzu düşünüyorum, günlükçü ; bir senedim hacme kavuşması için olmazsa olmazıdır ve günlükçü olmadan senede hareket getirmek kabili mümkün değildir...

umarım açıklayacı bir izahat olmuştur??

....Arkadaşım bu ifadeler genelde klişe dir pek farkı yok kelimelerden anlam çıkarmamak lazım alımlar inş günlükcü değildir yatırımcılardır

göztepeli
08-01-2013, 21:54
EKSTİL BANKASI A.Ş. / TEKST [] 14.10.2011 14:56:45

Ortaklığın Adresi
:
Büyükdere Caddesi No:247 Maslak-İSTANBUL

Telefon ve Faks No.
:
(0212) 3355335-(0212) 3281328

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su
:
(0212) 3355138-(0212) 3355670, 2762376

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı?
:
Hayır

Özet Bilgi
:
Olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin açıklama

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum:

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın 14/10/2011 tarih ve 11243 sayılı Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketi hakkındaki yazısına istinaden yapılan açıklamadır.

Bankamızın hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri VIII, No:54 sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Tebliği'nin "Olağandışı Fiyat ve Miktar Hareketleri" başlıklı 17.maddesine istinaden aynı Tebliğ'in 21. ve 22. maddelerine göre, Kamuya açıklanmamış özel bir durum bulunmama
Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan

BUDA 2011 YILINDAN BİR ÖZEL DURUM AÇIKLAMASI 14,10,2011 ,63 KURUŞTAN ,83 KURUŞA YÜKSELDİĞİNDE GELEN ÖZEL DURUM AÇIKLAMASINDA NE DENMİŞ.....

göztepeli
08-01-2013, 21:55
Hani****** henüz***** yok ....zira henüzlük birşey yok ama bu öyle değil.....

vedatBORSA
08-01-2013, 22:00
Hani****** henüz***** yok ....zira henüzlük birşey yok ama bu öyle değil.....

..inş dediğiniz gibi olur... henüz yoktur ama yakında vardır

opelbp
08-01-2013, 22:14
tekstil bank japonlara yada fransızlara ortak olucak haber bu hadi bol kazançlar

opelbp
08-01-2013, 22:15
müzakereler devaö ediyor

yolcu61
08-01-2013, 22:20
müzakereler devaö ediyor

kardeş kaynak ?

savas yalcin
08-01-2013, 22:32
sevgili arkadaşlar neden panik yapıyorsunuz kim bu kağıdın şuan nerden aldıysa karda sabırlı olun 1 sene önce yada 2 sene öncede alsanız en fazla 0.97 diydi fıat az sabır yakında buhareketin sebebi açıklanır hatta bırakın açıklamasınlar ..kazanmaya devam....ytd

vedatBORSA
08-01-2013, 22:36
müzakereler devaö ediyor

....arkadaşım tekstil üsdüzeyde tanıdığın veya arkadaşınmı var bir duyummu biraz açarsanız memnun oluruz

smg66
08-01-2013, 22:43
2009-2010 yıllarında gördüğü 0.85 dolar bazlı direnci bu hafta deneyebilir.haber akışıyla burası geçilirse 2007-2008 de gördüğü 1.5 cent görülebilir.tarihi zirve 2000-ocak 2.8 cent olarak görülmüş..

kayserili38
08-01-2013, 22:52
Biri geliyor japonlar fransız diyor kaynağını gösterde bizde okuyalım bende diyorum katarlı kafayı takmış türkiyeye alntf sırada tek tekstil kaldı ama kaynak dün yazıldı japonları fransızlar nerde yazıyor.

candeniz
08-01-2013, 22:54
ikinci senasın sonuna doğru 1.21 1.22 kademelerinde oluşan yüklü satış emirlerinden dolayı günü 1.20 alıcılı bir şekilde kapattı..1,21 de 3,5 milyon lot 1,22 de 3.2 milyon lot satıcılı bir durum oluşmuştu..yarın bence bu kademeler ciddi önem teşkil ediyor..eğer açılışta bu kademeleri alıcılı bir hacim ile kolay geçebilir ise ben önünü 1.30 1.35 arasına kadar açık görüyorum..bence buralardan bir düzeltmesi gelebilir..zira şuan her alan kar elde etmiş gibi bir durum söz konusu işte burada bunun bilincinde olarak düşünerek hareket etmek gerek..

candeniz
08-01-2013, 23:00
zira geçilmez tersi bir durum oluşur ise; senas içi görünen 1.10 1.15 bandına benim gördüğüm geri getirtilebilir.

kayserili38
08-01-2013, 23:13
1.20 ve 1.24 direnç benim için önemli olan direncin 1.24 olduğu burayı geçmesi arkama yazlanmam demektir.Geçmediği takdirde gözünü topraga dikebilir göstergelerde şişmiş yanlız satış haberi doğruysa yaslanmalıyız

savas yalcin
08-01-2013, 23:32
borsagündem diye bir sayfa var günlük çıkan yada düşen kagıtların neden veya niçin düştüğünü yazar bizim kagıt günlerdir yükseliyor tekst li sayfasına koymayı bırakın adından bile söz etmiyor içimden bir ses kağıtta herkes sessiz hayır olsun bakalım....ytd

sentez76
08-01-2013, 23:50
forumda kimsecikler yokken, hareket yatayda seyrederken ben de küçük banka forumlarını karıştırıyordum, olası bir satış acaba hangi bankaya loto vurur diye yakalama derdindeydim, 4 bankanın hisselerini toplamaya başladım, sonra BONJUR üstadın her zamanki yorumlarından sonra en çok ikna olduğum hisse TEKST oldu ve sonuç ortada.
BONJUR üstadın hakkını verelim arkadaşlar, kimse yokken ve beklemezken satıştan bahsetti ve her forumdaki yorumları gibi yine tam isabet. teşekkürler BONJUR iyiki varsın.

candeniz
08-01-2013, 23:58
LÜTFEN.bu yazacaklarım ile ilgili bir kaynak sormayın tekrar tekrar yazıyorum sadece bir duyumdan ibaret...seans kulisinde konuşulan tekstilbanka halihazırda 3 grubun talip olduğu bunlardan birinin ciddi teklif verdiği ikisininde ön incelemelerden sonra teklif vermek istediği ve( bu konunun şuan yönetim kurulu başkan vekili ergül aral beyin bizzat başkanlığında gsd holding genel müdürü akgün türer ve tekstilbank genel müdüresi çim güzelaydınlı ile birlikte istişare edilmeye devam ediyor olduğu) duyumlarından ibarettir.ortada olan herhangi bir ülke, rakam bilgisi tam ve net belli değildir..eğer bu doğru ise ve taraflar nihai anlamda her konuda uzlaşma sağlarlarsa bende hissenin iyi yerlere gidiceğine eminim..tabiki şuan bu bir süreç ..hali ile durum şuan tam belli olmadığı için al sattan ziyade alıp belkemek en hayır olacak olanı...kimbilir belkide taraflar tatmin olmaz sonu hüsran olur..saygılar

vedatBORSA
09-01-2013, 00:04
LÜTFEN.bu yazacaklarım ile ilgili bir kaynak sormayın tekrar tekrar yazıyorum sadece bir duyumdan ibaret...seans kulisinde konuşulan tekstilbanka halihazırda 3 grubun talip olduğu bunlardan birinin ciddi teklif verdiği ikisininde ön incelemelerden sonra teklif vermek istediği ve( bu konunun şuan yönetim kurulu başkan vekili ergül aral beyin bizzat başkanlığında gsd holding genel müdürü akgün türer ve tekstilbank genel müdüresi çim güzelaydınlı ile birlikte istişare edilmeye devam ediyor olduğu) duyumlarından ibarettir.ortada olan herhangi bir ülke, rakam bilgisi tam ve net belli değildir..eğer bu doğru ise ve taraflar nihai anlamda her konuda uzlaşma sağlarlarsa bende hissenin iyi yerlere gidiceğine eminim..tabiki şuan bu bir süreç ..hali ile durum şuan tam belli olmadığı için al sattan ziyade alıp belkemek en hayır olacak olanı...kimbilir belkide taraflar tatmin olmaz sonu hüsran
olur..saygılar

.....En samimi en doyurucu bilgi buydu arkadaşım çok tşk ederiz inş olumlu sonuçlanır

kayserili38
09-01-2013, 00:14
candeniz inşallah dediklerin doğru çıkar alntf geldim .Uzun vadeli gelirim genelde bir ışık görmesem gelmezdim .Yarın yazdığım dirençlerde oyalanmamısı sizin yazınızın ciddiyetini gösterir bana.

ariakastr
09-01-2013, 00:43
Ben tekstilde 4 senedir sürekli işlem yaparım. 1 den de aldım, 0.80 den de, 0.70 den de, hatta 0.55-0.60 dan bir çok malım var. Bankanın ucuz olduğunu düşündüğüm ve her kademe içinde günlükte güzel kar bıraktığı için günlük trade de yapıyordum. Buraya gelip çok az yazı yazmışımdır çünkü zaten hep bomboştu. Malum bizim ky genelde uçan, kaçan bir günde köşeyi dönebileceği kağıtları sever :) Bu hissenin satışı evvelinde de 2-2.5 lık rakkamları göreceğini düşünüyorum ancak bu sene satılacağına ben ihtimal vermiyorum. Şu an için yapılan alternatif bank haberi ile birlikte ucuz kalmış diğer bir bankada spekülatif bir atak. "tekstil satılacak diye alıyorlar" diye alıyorlar, saf bir düşünce olur. Bunun sonucunda bir haber gelme ihtimali bana göre yok denecek kadar az. Geçmiş senelerde olduğu gibi "ilgilenenler var ama şu an için satmayı düşünmüyoruz" gibi bir haber ile sonuçlanacaktır. Dediğim gibi yıllardır bu hissedeyim ve satış haberi güzel ama beklenmedik bir süpriz olur. Herkes kendini diğer ihtimal içinde hazırlasın. Tahtada güzel bir sinerji var, bunun tadını çıkarsın...

Tekstil herkesin beklediği bir anda değil, beklemediği bir anda satılacaktır muhtemelen. Evvelinde yine büyük düşüşler, arkasında uzun yataylar ve sıkılıp satan ky lar sonrasında beklenmedik bir günde aniden gelen bir haber olması muhtemel. Ne olursa olsun geleceği parlak ve bir banka için ucuz, hatta çok ucuz. 0.70 lerde daha da ucuzdu :)

candeniz
09-01-2013, 01:22
ikinci seansın son işlemlerinden alanları saymazsak şuan elinde hissesi olup zarar eden zaten yokki tuhaf olanda bu.hisseyi cezbeden alıcı kılan ateşleyen en büyük unsur.işte bundan dolayı yarın gerçekten çok ama çok önemli tahta kendini mutlaka belli edecek..tekrar diyorum 1,21 1,22 inin gerçekten alıcılıı hacimler ile geçilmesi hissenin önünün açılması için bir şart ..zira asıl düşünmesi gerekenler hisseye bundan girmeyi düşünecekler..ya varım diyecekler yada yokum diyip olup bitini karşıdan izlemek ile yetinecekler.. aksi halde olumsuz bir haberde hissenin sonunun nerelere ne şekilde gelebileceğini sağır sultan bile tahmin edebilir..

EDALCOVE
09-01-2013, 02:08
borsagündem diye bir sayfa var günlük çıkan yada düşen kagıtların neden veya niçin düştüğünü yazar bizim kagıt günlerdir yükseliyor tekst li sayfasına koymayı bırakın adından bile söz etmiyor içimden bir ses kağıtta herkes sessiz hayır olsun bakalım....ytd

http://www.borsagundem.com/haber/TEKST-Yabanci-ilgisi/125163

Savaş hocam, atladın herhalde, gsd topiğinde de çok konusu geçti...

savas yalcin
09-01-2013, 02:54
valla atlamışım kardeşim işallah hayırlı olur yarın ..neyse burdan duyuralım kademe göremeyenii arkadaşlar yarın sabah ****mi adresi verecegim oradan canlı tekstili izlersiniz herkese iyi geceler bol kazançlar allaha emanet olun

vedatBORSA
09-01-2013, 10:13
http://www.borsagundem.com/haber/TEKST-Yabanci-ilgisi/125163

Savaş hocam, atladın herhalde, gsd topiğinde de çok konusu geçti...

.. Bu haber alternetifbankın satıldığı zamanki hareketin yorumu son iki günün yorumu değil artık bakacağız şansımıza durmak mı zor satmakamı

seyhann
09-01-2013, 10:51
Savas yalcın yok mu bugün dostlar

kaahin
09-01-2013, 10:51
***TEKST***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI OTOMATİK SEANS DURDURMA SİSTEMİ( TEKST.E Pay İşlem Sırasının Durdurulması )

TEKST.E pay işlem sırası, anılan payın piyasasında meydana gelen olağandışı fiyat-miktar hareketleri nedeniyle İMKB Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından 10:06:00'a kadar durdurulmuştur.

verecegi tepki ciddiyetini ortaya çıkaracaktır...

TURKISHSFORCES
09-01-2013, 10:52
***TEKST***İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI OTOMATİK SEANS DURDURMA SİSTEMİ( TEKST.E Pay İşlem Sırasının Durdurulması )

TEKST.E pay işlem sırası, anılan payın piyasasında meydana gelen olağandışı fiyat-miktar hareketleri nedeniyle İMKB Otomatik Seans Durdurma Sistemi tarafından 10:06:00'a kadar durdurulmuştur.

savas yalcin
09-01-2013, 10:52
burdayım seansı durdurdular tekstılde

kaahin
09-01-2013, 10:55
niye bağlantı kuulamıyor savaş bey

gladiator45
09-01-2013, 10:55
Düşerken seans durmaz hiç nedense ahhh ulan spk ah:)
Günaydın arkadaşlar

MedwiG
09-01-2013, 10:56
Kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası otomatık seans durdurma sıstemı / [tekst] tekst.e pay ıslem sırasının durdu

bu haberın kap 'ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk'ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=255488

kap : ıstanbul menkul kıymetler borsası otomatık seans durdurma sıstemı / [tekst] tekst.e pay ıslem sırasının durdurulması 09.01.2013 09:50:07

tekst.e pay ıslem sırası, anılan payın pıyasasında meydana gelen olagandısı fıyat-mıktar hareketlerı nedenıyle ımkb otomatık seans durdurma sıstemı tarafından 10:06:00'a kadar durdurulmustur.

TURKISHSFORCES
09-01-2013, 10:56
seansı durdursalar da akacak kan damarda durmaz.. gideceği varsa her türlü gider :)

vedatBORSA
09-01-2013, 10:58
ilginç olan çok asansör hareketi yapmadı neden seans durduruldu

mselim123
09-01-2013, 11:00
belki açıçılar öyle istemiştir tabi eğer gerçetem açığa sattılarsa cız ettiler tabi

sentez76
09-01-2013, 11:00
bende diyorum tekst niye uyuyor bugün
olsun ne kadar baskılarsan o kadar sert patlar

bence
09-01-2013, 11:01
Seans durdurmak belli bir artış sonrası yasal bir zorunluluktan kaynaklanıyor.

mselim123
09-01-2013, 11:01
bakalım seans tekrar başladıktan sonra ne olacak bunu yapmaları hisseye nasıl yansıyacak

MedwiG
09-01-2013, 11:10
Seans durdurmak belli bir artış sonrası yasal bir zorunluluktan kaynaklanıyor.

özel durum açıklamasından sonra hala yüksek hareketlenme olunca otomatik seans durdurmanın 1.aşamasını yaptılar.. devam ederse brüt takasa geçirecektir sistem..

bu sistem nekadar adaletli bilmiyorum ama adı otomatikle başlıyor :)

moneycash
09-01-2013, 11:11
iş yatırımdan işlem yapıyorum. dün almıştım Satmak için işaretleme çalışmıyor pencerede, bilgisi olan var mı?

mselim123
09-01-2013, 11:11
istedeikleri oldu galiba kağıda ilg kesildi

kaahin
09-01-2013, 11:14
iş yatırımdan işlem yapıyorum. dün almıştım Satmak için işaretleme çalışmıyor pencerede, bilgisi olan var mı?

çık tekrar gir açılır

TURKISHSFORCES
09-01-2013, 11:14
azaldıkça 1.18 e takoz koyuyorlar bakalım hayırlısı :)