PDA

View Full Version : ALGYO-Alarko GMYO

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

KARADENIZ
26-10-2012, 13:39
yeni basliktan devam

uyuz
26-10-2012, 19:27
hayırlı olsun

izzetbeyaz
27-10-2012, 10:59
Eski link :

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45464&page=526&p=7956031#post7956031

fasfata3434
27-10-2012, 13:14
Hissemiz hakkında destek direnç verecek fikri olan kimse yok mu ?
ytd.

fasfata3434
27-10-2012, 13:20
Anladığım kadarı ile hissemiz artık dikkat çekmeye başladı;bundan böyle hissemiz de sert hareketler yaşanabilir mi ?
Bayramdan sonra izleyip göreceğiz.
yatırım tavsiyesi değildir.

ayhan53
27-10-2012, 21:12
Yeni başlık
hayırlı olsun.

fasfata3434
28-10-2012, 10:21
Kimsede ilgilenmiyor mu hissemiz ile yorum yazan pek yok
ytd.

Emrahve
28-10-2012, 21:00
4 gündür hepimizin yerine yeterince yorum yaptınız.
Yorumlarınız da birbirinden farklı ya neyse.

asitrend
28-10-2012, 21:07
Kimsede ilgilenmiyor mu hissemiz ile yorum yazan pek yok
ytd.

Kimse ilgilenmiyormu sorunuza bir gülümseme ile bakıyorum.Demekki yenisiniz.Ayrıca bayram ve millet bayram yapıyor et yiyor.Ayrıca pazarteside tatil ve 29 ekim.Salıya çok var daha eğer salıda sallanmazasa:biggrin:

alageyik69
29-10-2012, 12:34
tum sirket ortaklarına selamlar. bugun şirketimizle alakalı geniş çaplı tum bilgilerimizi paylaşmaya davet ediyorum degerli ortaklarımızı. Özellikle bilgilerine ve beyefendiliğine buyuk saygım olan woolfun nugyoda oldugu gibi burada da degerli analizlerini okumayı sabırsızlıkla bekledığimi bilmesini isterim. Görüşmek üzere...

asitrend
29-10-2012, 16:52
Algyo teknik olarak güzel işler yapıyor aslında.20-50 test etmesi lazımdı bunuda yaptı.Grafiği dikkatli inceliyelim
http://d1210.hizliresim.com/12/x/ff0u3.png

alageyik69
29-10-2012, 20:32
Bence bu noktadan sonra tahta yapıcının daha aşağılara hisse fiyatını düşürmesi senelerdir hazırlanan büyük çıkış öncesi bir miktar hisse daha kaptırmasına neden olacaktır. bu nedenle zamanı kalmayan tahta yapıcı senedi hızla yukarı çekmeli ki kaptırdığı hisseleri yerine koyabilsin. Aksi durumda kimsenin şüphesi olmasın ki mütekabiliyet yasasının yürürlükte olduğu, yıllardır bir proje yapmamış türkiyenin ilk gyo su ve ilk halka açılan gyo su olan ALGYO nun hisselerinin gerçek değerinin gerçek yatırımcılr tarafından keşfedilip önemli miktarda hissenin piyasadan cekilmesine sebep olacaktır ve tahta yapıcı yıllardır özenle biriktirdiği senetlerinin öenmli bir kısmını kaptıracaktır. Ben tercihi tahta yapıcının kendisine bırakıyorum ve ortağı olduğum şirketime ve şirketimin ana hissedarları olan Alaton ve Garih ailelerine son derece güveniyorum. Güzel günlere hep beraber merhaba derken iyi geceler...

Bumerang
29-10-2012, 20:47
ah algyo ahhhhhhhhhhhh

ne dıyım sana bılmıyorumkı.

ariesnet
29-10-2012, 22:05
haftalık grafik kalemle çizilmiş gibi YTD.

http://img7.ressim.net/out.php/i6341123_algyo.jpg

tren is frend
30-10-2012, 06:05
24 lere 3. kez geliyor ve destekli geliyor bu sefer olacak başka yolu yok....

akar1976
30-10-2012, 11:20
Algyo teknik olarak güzel işler yapıyor aslında.20-50 test etmesi lazımdı bunuda yaptı.Grafiği dikkatli inceliyelim
http://d1210.hizliresim.com/12/x/ff0u3.png

buradan düzeltmeye yakalanmadan iyi olmasını umuyorum...

yatırım tavsiyesi değildir...

cakirt66
30-10-2012, 14:23
haftalık grafik kalemle çizilmiş gibi YTD.

http://img7.ressim.net/out.php/i6341123_algyo.jpg

Tüm ortaklarımı selamlarım

fasfata3434
30-10-2012, 14:57
Bugün biraz biraz tahtayı gıdıklamaya başladılar hareket hızlanacak gibi

AUDİ+
30-10-2012, 15:00
maşallah güzel gidiyor..........

Emrahve
30-10-2012, 15:02
İlk seans yukardan verdiklerimi tekrar geri aldım.
Ben aldım diyemi yukarı cıktı acaba ? :cool:

tren is frend
30-10-2012, 15:14
bilanço an meselesi ondan sanırsam yerinde duramıyo daha defter değerindeyiz durun bakalım asıl hareket 24 ten sonra....

burakmegreli
30-10-2012, 15:21
bilanço an meselesi ondan sanırsam yerinde duramıyo daha defter değerindeyiz durun bakalım asıl hareket 24 ten sonra....

Peki bilanço güzelmi gelecek acaba???yoksa endeks bazlı yükselişmi?

tren is frend
30-10-2012, 15:31
Peki bilanço güzelmi gelecek acaba???yoksa endeks bazlı yükselişmi?

bilanço iyi gelir kötü gelir bilmem çokta bilanço odaklı değilim bilanço olmasa başka bişey olacak bunu hisse söylüyor ben söylemiyorum.1 kasım bilançoda son sanırım ve hareketlilik arttı bilançodada güzel şeyler çıkabilir ama illa bilanço olmayabilir ...

casa
30-10-2012, 16:29
Hayirli ucuslar,
Bu algyonun reel geliri nedir? Petrol falan mi buldu!...

tren is frend
30-10-2012, 16:40
Hayirli ucuslar,
Bu algyonun reel geliri nedir? Petrol falan mi buldu!...

petrole gerek yok kendi dinamikleri yeterli 1 e 20 ye yakın bedelsizi var defter değerinde işlem örüyor varmıdır başka böyle bir şirket...varsa yhazın buraya onuda inceleyelim...diğer taraftan algyo karlı bir şirket zararı alcardan aldığı arsadan dolayı kredi ödemesinden.o arsaya bir proje açıklarsa gerisini bilmek için kahin olmaya gerek yok....

Emrahve
30-10-2012, 16:43
Uzun zamandır projesi yok.
Şunu da ekleyeyim.
Grafiklere bakarsanız, her zaman bu hareketleri yaptığını görürsünüz.
Biz de bir ümit, belki yine aynı hareketi yapmaz da, bu sefer daha da cok yükselir diye bekliyoruz.
Yoksa gecmiş yazıları okursanız, ne zaman 20 nin üstüne cıktıysa,
yok daha da yükselecek, şöyle olacak, böyle olacak yazılarını görürsünüz. :)

cakirt66
30-10-2012, 16:44
petrole gerek yok kendi dinamikleri yeterli 1 e 20 ye yakın bedelsizi var defter değerinde işlem örüyor varmıdır başka böyle bir şirket...varsa yhazın buraya onuda inceleyelim...diğer taraftan algyo karlı bir şirket zararı alcardan aldığı arsadan dolayı kredi ödemesinden.o arsaya bir proje açıklarsa gerisini bilmek için kahin olmaya gerek yok....

dolardan değil mi
arsa ise şimdilik kirada diye biliyordum

fasfata3434
30-10-2012, 16:54
Dirençler 21.50-22.00-22.85 bakalım ne yapacak ?
yatırım tavsiyesi değildir

Emrahve
30-10-2012, 16:56
...........................

Emrahve
30-10-2012, 17:02
Deli gibi alıyorlar valla.

Emrahve
30-10-2012, 17:04
.........................

casa
30-10-2012, 17:04
Hep ayni umutlarla insanlara pazarlayin bakalim...
Kanal direncini gecip bir ust banda oturmadan gunluk %3lerle beslere bedeldiz ve proje hikayesini de ekleyince anca mal sahipleri degisir sizin gibilerin sayesinde...
Sahiden siz niye böyle umut dagitiyorsunuz, eski topikde de feza hedefi vermistiniz, bize bu iyiligi niye yapiyorsunuz?herkeste bilirki bu tip kagitlarin yukselisi kysiz olur oysaki habire ky gelsin diye umut pompaliyordunuz, neden? Bizi cok mu sevdiniz?

Emrahve
30-10-2012, 17:08
Sık sık derinlik paylaşıyorum ama yönetim hakkını helal etsin.

tren is frend
30-10-2012, 17:08
çizme kurban olam çizme yavaş yavaş...acelenmi var?

casa
30-10-2012, 17:11
Haklisiniz son bilanco da 4-5milyon tl kambiyo zarari vardi yanlis hatirlamiyorsam
dolardan değil mi
arsa ise şimdilik kirada diye biliyordum

Emrahve
30-10-2012, 17:24
http://c1210.hizliresim.com/12/y/fg0qr.jpg

A.O aşağı da kaldı.

fasfata3434
30-10-2012, 17:34
Tahta bayağı hızlandı bakalım bilanço hareketi mi yoksa haber mi gelecek ?

woolf
30-10-2012, 17:58
10 gün önce aşağıdaki yorumu yapmıştım.
Aynı noktadayım. 20yi destek olarak düşünmüştüm, şimdilik çalıştı görünmekte. 4 işlem gününde verdiğini 1 günde geri aldı.
Düşerken hacim yoktu ve 15-16 arasında alanlar da mal çıkmadılar. Bugünkü hacimin niteliği önemli.
Mal çıktılar mı?
Bekleyip göreceğiz.
ALGYOya kızanlar var, haklı olarak. Daha önce de aynı hareketleri yaptı. Ama birgün mutlaka o tekrardan vazgeçecek.
Acaba o gün bugün müdür diye biz de bekliyoruz:)
Eğer bir proje açıklarsa bu hissenin potamnsiyeli olduğunun hepimiz farkındayız.
Mal toplu...KY yok denecek kadar az.
İzleyelim görelim...
Saygılar

Benim anladığım şudur:
Maslaktaki araziye yapılan son başvuru geçen yıl reddedilmişti.
Belediye, "Turistik Tesis" statüsüne girebilecek projeler için bir sakınca olmadığı geri bildiriminde bulunmuş.
Bu gelen son haber de bu doğrultuda bir proje geliştirilmekte olduğu fikrini oluşturdu...BENDE...
Bu bağlamda,
Belediyenin kabul edebileceği nitelikte bir proje ile bu arsa değerlendirilecek düşüncesindeyim.
Bunu önceden bilen uyanıklar da son düşüşte 15-16 aralığında mallandılar. Takaslar ortada.
Kasası para dolu ve henüz defter değerinde olan bir şirket.
Defalarca artıları burada yazıldı, tekrar yapmayalım,
Hepimiz biliyoruzki gelebilecek bir proje hisseyi ivmelendirecktir.
Proje gelme olasılığı varken mal toplayanların bir günde %5lik bir düşüşle mal çıkmalrı olası değildir. BENCE.
Eğer ok yaydan çıkmışsa bir daha 20 altını görmemeli. Önümüzdeki günler bize daha net fikir verecktir.
Ben de kendi adıma iyi sayılabilecek yerden aldıklarımı, proje beklentisiyle görülebilecek daha tatmin edici yerleri görme ümidiyle satmama konusunda kendimi ikna ettim. %5 düşüş falan umrumda olmaz.
Eğer sağlam bir trend başlamışsa elinizdeki hisselere sahip çıkmak kolay değildir.

Eğer ALGYO'da da bir proje gelecekse (ben gelme ihtimaline göre bekleme tarafındayım), bunun da sonuçlarını görmeyi bekliyorum...

ANCAK,
ÇOK AÇIK ifade edeyimki, yazdıklarım tamamen kişisel beklentilerime göredir. Yanılma ihtimalim de var. Bunu zaman gösterecek.
Yani, ben tablonun daha da netleşmesini kendi adıma bekleyeceğim. Eğer yine 20 altına gelirse en fazla kar edememiş olurum
Beklediğim gibi bir proje ortaya çıkarsa da kar etmiş olurum

ZAMAN...

Yazdıklarımı sadece okuyup geçin lütfennnn

acemşah
30-10-2012, 18:13
algyo da proje olması zor dostlar... belki holdıng galataporta talip olabilir? belki kimbilir..

bol kazançlar olsun..

woolf
30-10-2012, 18:54
algyo da proje olması zor dostlar... belki holdıng galataporta talip olabilir? belki kimbilir..

bol kazançlar olsun..

sevgili dostum acemşah,

biz ALGYOnun proje açıklayabilme ihtimalini sevdik:)

işin şakası, borsa rasyonel bir olay, gaza gelmemek lazımdır. her ihtimali düşünmeliyiz.
bugünkü yükselişin de yarın teyidini bekleyelim bakalım...

kutatku
30-10-2012, 19:01

bol kazançlar olsun..

neden zormus syn acemsah? yapamazmi gucu mu yok????yoksa baska bi yaklasiminizmi var?

alageyik69
30-10-2012, 19:47
Herkese merhaba. Algyo topiğimiz artık unlu üstadların ugradığı bir mekan haline geldi.
Wolf, acemşah, kutatgu onemli analiz yapan ve bu analizleri tam isabet tutan değerli kişilerdir.
Hepsine hoşgeldiniz diyorum.
Emin olun ki bu ekibin olduğu hisseler gerçek değerli olan ve geleceği çok iyi olan çok değerli hisselerdir.
Değerli arkadaşlar şirketimiz kısa vadede ister proje açıklasın isterse açıklamasın gerçek olan bir husus var ki o da şirketimizin çok ama çok değerli bir şirket olmasıdır. Wolf ve acemşahdan ricam bu çok değerli şirketin değerini açığa çıkartacak analizlerini burada açıklamalarıdır. Ben de bu şirketin çok uzun bir süredir ortağı olarak şirketimizle ilgili bildiğim tüm bilgileri burada açıklayacağım.
Çünkü şirketimiz çamura bulanmış altın özelliğini taşımaktadır. İster proje açıklansın isterse açıklanmasın bu altın parlatılacak ve açığa çıkartılacaktır. Bu hususta ben de elimden gelen her türlü gayreti ortaya koyacağım. Tahta yapıcı da artık parlama zamanı geldide geçiyor olduğu için daha fazla bekleyebilme lüksüne sahip değildir. Bekleyelim görelim. Çeyrek asra yakın borsa tecrübeme istinaden şunu açık yüreklilikle söyleyebilirim ki 2013 üm flaş flaş flaş hissesi ve şirketi ALGYO olacaktır. Buradan tüm iyi niyetli ve temiz yatırımcılara duyurulur. Bu iddiamda şirketimizin sahipleri olan Alaton ve Garih ailelelerinin köklü ve dürüst bir anlayışa sahip insanlar olması da vazgeçilmez bir unsurdur. Tüm ortaklarımıza ve değerli dostlarımıza iyi geceler...

acemşah
30-10-2012, 19:51
neden zormus syn acemsah? yapamazmi gucu mu yok????yoksa baska bi yaklasiminizmi var?

oldukça ve cok cok fazla güçü var ..bu anlamda kast etmedim.. şirketin tüm rasyoları fevkalade.... bir sürüde parası var... acaba parayı nerede degerlendiriyorlar?????????

kutatku
30-10-2012, 20:17
oldukça ve cok cok fazla güçü var ..bu anlamda kast etmedim.. şirketin tüm rasyoları fevkalade.... bir sürüde parası var... acaba parayı nerede degerlendiriyorlar?????????

ellerindeki nakidi holdingte falanmi kullaniyorlar acaba? kucuk bi faizle? bunumu demek istiyosunuz?
beni bu hissede tutan en buyuk sey maslak arazisinin illaki bir sekilde degerlindirilecegi gercegi....mademki nakiti cok seviyolar ellerindeki arazileri sativerecekler......sonra o paralarida kullanacaklar....

acemşah
30-10-2012, 20:27
Dolarda tutuluyor paraları gecen yılbaşında 1 seneliğine yatırmışlardı.. vadesi 15 ocakta doluyor..

acemşah
30-10-2012, 20:28
kıbrısta yapılan devasa otel &tatilköyünü algyo üzerinden yapmadılar.. o günden beridir kırgınım ayhan bey'e:)

woolf
30-10-2012, 20:32
22,70ten 20,10a kadar gevşedikten sonra bugünkü "tepki" bir anlamda normaldi...
"bence" önemli olan devamının gelmesi.
yani sadece bugünkü harekete bakarak birşey söylemek yanlış olur.
2006 zirvesinden sonra psikolojik direnç olan 20.00 seviyesinin üstüne bu 3. ciddi çıkışı...
2011 mayıs-2012 mayıs ve 2012 ekim...
ilk etapta 20 üzerinde kalarak bu direncin destek haline gelmesi gerekir.
bu hareketin diğerlerinden teknik-temel ve takas olarak farkı var mı, varsa nelerdir sorularını sormak lazım...
yarın ayın son işlem günü...
aylık bar açısından önemli.
bu hafta gerçekleşecek kapanış da önemli açıkcası...
yani kritik seviyelerde olduğumuz için bu aralar her gün önemli:)

alageyik69
30-10-2012, 20:40
Çok haklısın acemşah. Senelerdir Algyo nun portföyünde bulunan gayrımenkuller ederinin oldukça altında rakamlardan hesaplanmaktadır.
Bu neden bu şekilde yapılmaktadır? Muhtemeldir ki kendi şirketlerine kiralamalarından dolayı düşük kira düşük değer mantığı olsa gerek.
Ayrıca acemşah kıbrısta henüz bir tatil köyü ve otel yatırımına başlanmadı diye biliyorum. 450 dönümlük arsa tahsisi yapılmıştı kıbrısta fakat henüz inşaata başlanmadı. Muhtemeldir ki başlanırsa bu proje ALGYO üzerinden hayata geçirilecek ve grubun truzim şirketi Attaşa kiralanarak işletilmesi sağlanacaktır Fethiye Hillside Beach Clubda olduğu gibi...

YTD...

alageyik69
30-10-2012, 20:45
wolf eylül ayı başından bu yana Finansın ve Sardisin önemli alımları oldu. Ayırca Citybankında yaklaşık 40000 lota yakın alımı gerçekleşti. Sardis ve finans çoğunlukla yabancılar için işlem yapılan kurumlarıdır. Bir bildikleri var ki kısa zamanda nerdeyse 300000 lot hisse senedini bir ay içinde satın aldılar.

alageyik69
30-10-2012, 20:50
Öyle ya da böyle tesmin bütününe baktıgımızda şirketimizin hakettiği gerçek piyasa değerine gelmesi kaçınılmazdır. Burada gerçek piyasa değeri nedir sorusu sorulabilir . Fakat bu soruya verilecek cevap kişiden kişiye değişebilir. Değişmeyecek gerçek ise şirketin artık parlamaya başladığı ve dönülmez akşamın ufkunda olduğudur. Bizde bu gerçeği ispatlamak için şirketin uzun yıllardır sadık ortakları olarak üzerimize düşen gerçek bilgileri ortaklarımızla ve yatırımcılarla paylaşmaya devam edeceğiz...

YTD

fasfata3434
30-10-2012, 20:51
sayın alageyik69 sardış ve finansın alımları çok bariz herhalde önceden bazı duyumları var ki lotları topladılar.
ytd.

acemşah
30-10-2012, 20:52
Çok haklısın acemşah. Senelerdir Algyo nun portföyünde bulunan gayrımenkuller ederinin oldukça altında rakamlardan hesaplanmaktadır.
Bu neden bu şekilde yapılmaktadır? Muhtemeldir ki kendi şirketlerine kiralamalarından dolayı düşük kira düşük değer mantığı olsa gerek.
Ayrıca acemşah kıbrısta henüz bir tatil köyü ve otel yatırımına başlanmadı diye biliyorum. 450 dönümlük arsa tahsisi yapılmıştı kıbrısta fakat henüz inşaata başlanmadı. Muhtemeldir ki başlanırsa bu proje ALGYO üzerinden hayata geçirilecek ve grubun truzim şirketi Attaşa kiralanarak işletilmesi sağlanacaktır Fethiye Hillside Beach Clubda olduğu gibi...

YTD...

O arsayı biliyorum... orası için güzel otel diyordum.. başlayıcaklardı en son ben orada kalmışım...

AUDİ+
30-10-2012, 20:56
sayın alageyik69 sardış ve finansın alımları çok bariz herhalde önceden bazı duyumları var ki lotları topladılar.
ytd.

2011,de alarko carrier,de sert yükseliş sergilemişti ama hatırladıgım kadarıyla peşinden bir haber gelmemişti ...........

alageyik69
30-10-2012, 20:59
ytd.

önceden duyumları var mı bunu bilemem fakat bu kurumlar derin araştırma ve analiz yaparak belli fiyat değerlerini belirleyebilen profesyonellere sahiptirler. Yapmış oldukları araştırma ve analize göre şirketimizin olması gereken değerini belirlemiş ve buna uygun olarak da pozisyon açmış olabilirler. Bekleyip göreceğiz...
YTD

Murat Beren
30-10-2012, 20:59
2011,de alarko carrier,de sert yükseliş sergilemişti ama hatırladıgım kadarıyla peşinden bir haber gelmemişti ...........

sn AUDI ardından arsa satış haberi gelmişti diye hatırlıyorum...

alageyik69
30-10-2012, 21:06
O arsayı biliyorum... orası için güzel otel diyordum.. başlayıcaklardı en son ben orada kalmışım...

acemşah henüz o arsada bir faaliyet yok. Fakat ayhan beyin basına vermiş olduğu röportajlara istinaden truzm alanında iddialı bir oyuncu olacakları ve bu alana 800 milyon dolar yatırım yapacakları belirtiliyor. Ayrıca truzim grunun başındaki Edip İlkbahar bey de gerçek anmıyla bir profesyoneldir ve Alarkonun truzimdeki markası Hillside ı bir dünya markası haline getirmiştir. Kendisini bu vesile ile kutlamak isterim. Grubun yatırmayı planladığı 800 milyon dolar rakamı sadece kıbrıs için geçerli olmayıp Turkiyede istanbul, ankara ve izmire yapmaayı planladıkları şeehir otellerini de kapsamakatadır diye biliyorum. Muhtemeldir ki bu yatırımlar vergi avantajı nedeniyle ALGYO üzerinden hayata geçerilecek ve grubun truzm şirketi Attaşa işletmek üzere kiralanacaktır...

YTD

AUDİ+
30-10-2012, 21:10
Benim tahminim hissedeki hareketliligin sonu psikolojik sınırda bitebilir diye düşünüyorum psikolojik sınır bana göre 4 nokta 28tl-28.50tl-29tl-29.50tl.....................

izzetbeyaz
30-10-2012, 22:38
10 gün önce aşağıdaki yorumu yapmıştım.
Aynı noktadayım. 20yi destek olarak düşünmüştüm, şimdilik çalıştı görünmekte. 4 işlem gününde verdiğini 1 günde geri aldı.
Düşerken hacim yoktu ve 15-16 arasında alanlar da mal çıkmadılar. Bugünkü hacimin niteliği önemli.
Mal çıktılar mı?
Bekleyip göreceğiz.
ALGYOya kızanlar var, haklı olarak. Daha önce de aynı hareketleri yaptı. Ama birgün mutlaka o tekrardan vazgeçecek.
Acaba o gün bugün müdür diye biz de bekliyoruz:)
Eğer bir proje açıklarsa bu hissenin potamnsiyeli olduğunun hepimiz farkındayız.
Mal toplu...KY yok denecek kadar az.
İzleyelim görelim...
Saygılar

Benim anladığım şudur:
Maslaktaki araziye yapılan son başvuru geçen yıl reddedilmişti.
Belediye, "Turistik Tesis" statüsüne girebilecek projeler için bir sakınca olmadığı geri bildiriminde bulunmuş.
Bu gelen son haber de bu doğrultuda bir proje geliştirilmekte olduğu fikrini oluşturdu...BENDE...
Bu bağlamda,
Belediyenin kabul edebileceği nitelikte bir proje ile bu arsa değerlendirilecek düşüncesindeyim.
Bunu önceden bilen uyanıklar da son düşüşte 15-16 aralığında mallandılar. Takaslar ortada.
Kasası para dolu ve henüz defter değerinde olan bir şirket.
Defalarca artıları burada yazıldı, tekrar yapmayalım,
Hepimiz biliyoruzki gelebilecek bir proje hisseyi ivmelendirecktir.
Proje gelme olasılığı varken mal toplayanların bir günde %5lik bir düşüşle mal çıkmalrı olası değildir. BENCE.
Eğer ok yaydan çıkmışsa bir daha 20 altını görmemeli. Önümüzdeki günler bize daha net fikir verecktir.
Ben de kendi adıma iyi sayılabilecek yerden aldıklarımı, proje beklentisiyle görülebilecek daha tatmin edici yerleri görme ümidiyle satmama konusunda kendimi ikna ettim. %5 düşüş falan umrumda olmaz.
Eğer sağlam bir trend başlamışsa elinizdeki hisselere sahip çıkmak kolay değildir.

Eğer ALGYO'da da bir proje gelecekse (ben gelme ihtimaline göre bekleme tarafındayım), bunun da sonuçlarını görmeyi bekliyorum...

ANCAK,
ÇOK AÇIK ifade edeyimki, yazdıklarım tamamen kişisel beklentilerime göredir. Yanılma ihtimalim de var. Bunu zaman gösterecek.
Yani, ben tablonun daha da netleşmesini kendi adıma bekleyeceğim. Eğer yine 20 altına gelirse en fazla kar edememiş olurum
Beklediğim gibi bir proje ortaya çıkarsa da kar etmiş olurum

ZAMAN...

Yazdıklarımı sadece okuyup geçin lütfennnn

12-12-2011 tarihli Degerleme raporundaki imar durumu :

Sarıyer Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde yapılan incelemelerde 29.07.2003 tarihli, 1/1000 ölçekli Sarıyer Geri Görünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı paftasında rapor konusu,
. 384 ada, 11 nolu parselin “Özel Spor Alanı”,
. 384 ada, 13 nolu parselin ise “Eğitim Tesisleri (Glköğretim)Alanı”
olarak belirlenen bölgeler içerisinde kaldıkları tespit edilmiştir.
Plan üzerinde “Avan Projesine Göre Uygulama Yapılacaktır” notu yer almaktadır. Ayrıca İmar Müdürlüğü yetkilileri, 13 nolu parselin, 384 ada, 10 nolu parsel ile tevhit şartının bulunduğunu ifade etmiştir.

Bence mevcut imar planıyla bu arsa cok para etmez.

Diger taşınmazlar üzerine odaklanmak lazım bence.

uyuz
30-10-2012, 22:59
boğaz öngörünüm , denize sıfır arsalara turistik tesis imarı verildiğini gazetelerden okumuyormusunuz ... bkz. kuruçeşme arena vs vs .

tren is frend
30-10-2012, 23:21
ne kafanızı yorarsınız anlamamki hisse diyorki ben gidecem bağlasanız duramam var bir haberim arsa tarla önemlimi.yaslanın arkanıza izleyin ne güzel gidiyor haberle son noktayı koyacak muhtemel...

gökaçık
31-10-2012, 01:10
arkadaslar sizlere bir sorum olacak uzun vade için kagıtta önerileriniz nelerdir uzun vade derken bir yıl, bir buçuk yıl uzun vade için getirisi iyi olabilirmi ? yenı girdim kagıda arctırmalarımda var... birde sizin bilgilerini ögreneyim istedim... herkeze bol kazançlar...

Emrahve
31-10-2012, 09:58
arkadaslar sizlere bir sorum olacak uzun vade için kagıtta önerileriniz nelerdir uzun vade derken bir yıl, bir buçuk yıl uzun vade için getirisi iyi olabilirmi ? yenı girdim kagıda arctırmalarımda var... birde sizin bilgilerini ögreneyim istedim... herkeze bol kazançlar...

Bu sorunuza kimsenin cevap verebileceğini sanmıyorum.

fasfata3434
31-10-2012, 10:53
Şimdi dirençlere yeniden baktım 22.00-22.75-22.90-23.00-23.50 gibi duruyor.22.90-23.00 önemli bir yer en yakın destek te 21.50 21-25 te bakalım ne yapacak
ytd

fasfata3434
31-10-2012, 14:10
Geçen sene 28 ekimde bilanço gelmiş bakalım bu sene ne zaman yollayacaklar.
ytd

Murat Beren
31-10-2012, 14:15
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=37&hisse=ALGYOEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Takaslar...

fasfata3434
31-10-2012, 15:27
Matriksten takip ediyorum daha sonra 22,45 e kadr hareket devam etti şimdi 22.20-25
ytd

balaban
31-10-2012, 15:28
Matriksten takip ediyorum daha sonra 22,45 e kadr hareket devam etti şimdi 22.20-25
ytd

Elinde hisse olan herkes bunları takip ediyor. Topiğe her dakika yazmanıza gerek yok.

Murat Beren
31-10-2012, 15:56
Ilk seans biraz geri çekilip Hareketlerin çoğunu akşam üstü yapiyor bugün yine aynı bakalim kapanış nasıl olucak...

tren is frend
31-10-2012, 16:10

1 sene 1.5 sene sonra neler olacağını bilmek çok zor avrupada kriz yanımızda iç savaş varken ama 31q aralığa kadar bedelsizlerin verilmesi gerektiğine dair spknın temmuz sonu olan son tarihi 31 aralığa kadar uzattığını duydum.ve bedelsiz potansiyeli olupta deftere değerinde işlem gören bir başka hisse yok gibi...ve tahtaya bakıncada göreceksiniz piyasada hisse yok...bu hareket bedelsiz hareketşide olabilir.1-1.5 seneyi bilemem ama ocağa kadar iyi getiri getireceğini düşünüyorum.tabi bu benim görüşüm beklenti bedelsizlede sınırlı değil proje açıklayabilir karı iyi gelebilir beklentisi çok ama ucuz...

uyuz
31-10-2012, 16:11
altın kesişme gerçekleşti gibi geldi bana .

Emrahve
31-10-2012, 16:33
http://b1210.hizliresim.com/12/z/fgyc8.jpg

23 de yüklü mal var.

derby
31-10-2012, 16:36
Bu nasıl bir dalgalanmadır ..
cİDDEn sertler

cakirt66
31-10-2012, 16:42
http://b1210.hizliresim.com/12/z/fgyc8.jpg

23 de yüklü mal var.

ben ce de ortaklar

tren is frend
31-10-2012, 16:45
bilançolar hisselerde etki etmiyor iyide gelse kötüde bu sebeple beklenti daha başka ya proje ya bedelsiz....bakalım ne?

derby
31-10-2012, 17:09
bUGÜN zirveyi geçSe süper olacak

derby
31-10-2012, 17:09
22.75...

kikirik
31-10-2012, 17:12
22.75...

üzerinde kalabilirse çok şugar olacak...

tren is frend
31-10-2012, 17:12
sallama düşürecen ...yada sert salla kalmasın kimse...

Emrahve
31-10-2012, 17:14
http://c1210.hizliresim.com/12/z/fgzpd.jpg

kagula27
31-10-2012, 17:57
herkese iyi akşamlar.yarın ola hayr ola.bugun sanki mal değişimi gibi bi şey oldu.neyin kokusudur çıkar yakında...işlem hacmi dikkat çekici

kagula27
31-10-2012, 17:57
teknik bilen arkadaşlar bi göz atarsa hoş olur

SAMURAY
31-10-2012, 18:04
Yarın sanki düzeltme gelecek gibi, teknikçi arkadaşlar ne diyor .düzeltme olursa 21.60 lara kadar gelirmi? yada nereye kadar düşebilir?

fasfata3434
31-10-2012, 18:06
22.80-23.00-23.50 gibi dirençler görünüyor tahta yapıcı fazla beklemek istemiyor ama henüz çok sert bir alış gelmedi.
ytd.

tren is frend
31-10-2012, 18:26
sal kuzucukları koyver sıkıldılar....

alageyik69
01-11-2012, 00:21
İyi geceler arkadaşlar. Bugun piyasalardan uzak bir gün geçirdim. Şu anda fiyatlara ve gelişmelere bakabildim. Şirketimiz gayet şık bir hareket yapmış ve üç yıldır kapatamadığı aylık kapanış bazında rekor bir kapanış yapmıştır. Kuvvetle muhtemeldir ki bu kapanış yeni bir trendin başlangıcı olarak görülebilir ve buna uygun olarak bundan sonraki fiyat dalgalanmaları yaşanabilir. Tüm ortaklarımıza hayırlı olmasını dilerim. Umarım ki bilançomuz da bizi memnun edecek boyutta gelerek yeni trendin hız kazanmasında katalizör olur. Güzel günlere hep beraber ulaşmak temennisiyle iyi geceler dilerim...

YTD

derby
01-11-2012, 00:59
teknik bilen arkadaşlar bi göz atarsa hoş olur

SıkınTı yok..

derby
01-11-2012, 01:01
Yarın sanki düzeltme gelecek gibi, teknikçi arkadaşlar ne diyor .düzeltme olursa 21.60 lara kadar gelirmi? yada nereye kadar düşebilir?

Şuan Teknik Olarak hiçibr SıKIntı yok..

BahNAe aramayınız Kendi kENDİNİZe

3 yıldır 15 -22 arasına sıKışmış kalmış.Aşmalı Artık kendini.

asitrend
01-11-2012, 01:53
http://e1211.hizliresim.com/13/1/fhm7c.png
Grafiği incelediğimizde yükselen üçgeni görebiliriz.Buda artık büyük ihtimalle uzun bir zamandır kıramadığı noktayı kıracak anlama gelir.

fasfata3434
01-11-2012, 09:04
Günaydın herkese bol kazançlı günler diliyorum.22.75-22.90-23.45-25.50 yakın dirençler gibi duruyor.Eğer buraları geçmeyi başarabilirse 2006 senesindeki dolar bazlı zirvesinin tl karşılığı olan 32.00 yi hedefleyebilir tabi aradaki dirençler 25.50ve 27.25 i
geçmesi şartıyla tabii ki.Artık kağıtta bir hızlanma beklenebilir inşallah deyip sabırla beklemeli artık.

asitrend
01-11-2012, 09:19
geçen seneki zirvesiyle bu sene yaptığı arasında bir fark var arkadaşlar.Bu sefer trend yapıyor.Geçen sene sadece zirve yapıp sonraki haftalarda geri gelmişti.Öyle tepki felanda vardı denemez.Bu sefer farklı.Yeni tepeler yaparak zirveye emin gidiyor.Sanırım artık alcar ı geçecez.Teknikte bunu gösteriyor.
Yukarıda attığım grafikte olduğu gibi yükselen üçgen var uzun zamandır bugüne gelen ve artık kırılma anı.:halay::halayci::halay:

fasfata3434
01-11-2012, 09:36
Sayın asitrendin de üzerinde durduğu gibi bu seferki hareket daha önceki senelerdeki hareketten çok farklı tahta yapıcı artık kağıdı daha fazla oyalamak istemiyor her an yeni bir zirveye taşıyabilir sabırla beklemeli çok yakında bütün yatırımcıların yüzünü fazlasıyla güldürecek gibi duruyor. ytd.

logkabin
01-11-2012, 10:52
Yatirimciyi alcar a cektiler..bizim alageyik tam gaz gidiyor..asil hareket 24 üstü baslar...

al sat tavsiyesi degildir...

asitrend
01-11-2012, 11:09
Wayyy wayyy biraz ayrıldım 23-10 ları görmüşüz.Ya bu teknik beni bir kere yanıltsa ya:halayci:

tren is frend
01-11-2012, 11:23
Yatirimciyi alcar a cektiler..bizim alageyik tam gaz gidiyor..asil hareket 24 üstü baslar...

bu konuda sizle hemfikirim nereye dönsek alcarın kasasındaki paradan bedelsizinden bahsediyorlar sankim algyoda bedelsiz yok...

Murat Beren
01-11-2012, 11:27
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=37&hisse=ALGYOEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

Takaslar...

kerkenes
01-11-2012, 11:32
Nasrullah Ayan

ALGYO : 22/40 ve 22/75 dirençlerini geçti.. Tarihi zirve olan 23/65 e doğru yol alıyor...

Beğen · · Paylaş · @nasrullahayan on Twitter · 37 dakika önce, Twitter ile · NASRULLAH AYAN bunu face de ve tvitter da yazdığın senet 23 10 civarındaydı.......:)

asitrend
01-11-2012, 12:03
kapanış görmeden geçti demek olmaz.Sadece seansta deçti ama kapanış çok önemli.Teknik olarak geri gelcek gibi durmasada erken konuşmamak lazım

fasfata3434
01-11-2012, 12:09
Tahta sakinleşti seans sonuna doğru yeniden hareketlenebilir yeni zirveleri zorlayacak gibi ama çokta dikkat çekmek istemiyor bence
Çok dillendirmeden götürmek istiyor gibi. YTD.

kerkenes
01-11-2012, 12:16
Tahta sakinleşti seans sonuna doğru yeniden hareketlenebilir yeni zirveleri zorlayacak gibi ama çokta dikkat çekmek istemiyor bence
Çok dillendirmeden götürmek istiyor gibi. YTD.

Nasrullah Ayan

ALGYO : 22/40 ve 22/75 dirençlerini geçti.. Tarihi zirve olan 23/65 e doğru yol alıyor...

Beğen · · Paylaş · @nasrullahayan on Twitter · 37 dakika önce, Twitter ile · daha nasıl dillendirilsin...nasrullah ayan açık açık yazdı..tvit ve face de.........sonra gri gelmeye başladı....:)

fasfata3434
01-11-2012, 12:48
22.65 gösterip 1 seans kapanışını desteği geçemedi havası yaratmaya çalışıyor ama bu çabası artık boşuna hisse rayına girdi gidecek.
YTD.

t.axaray
01-11-2012, 14:55
bu sefer geçsin artık 23-24 ü....eğer geçmezse aynı tas aynı hamam misali........alttaki linkteki yazımı iyi okumuşlar demektir....:he:

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45464&page=483&p=7431655#post7431655

derby
01-11-2012, 16:13
bu sefer geçsin artık 23-24 ü....eğer geçmezse aynı tas aynı hamam misali........alttaki linkteki yazımı iyi okumuşlar demektir....:he:

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45464&page=483&p=7431655#post7431655

Bu sefer geçecek/geçmeli
Gecemezse Şaşırırım şahsen

logkabin
01-11-2012, 16:25
Itinayla mal toplaniyor...derinlikli izleyen az cok fikir sahibi olabilir...finans in takasini izlemeye devam...

logkabin
01-11-2012, 16:37

Dostum gecmiste Alcarin yükselis hareketi ile paralel yükselmeye calisan zorlama yukari yönlü hareketlerdi Algyo nun hareketleri...bu sefer bagimsiz hareket ediyor...sonuna kadar bekleyecegim ben sahsen..

derby
01-11-2012, 16:38
Itinayla mal toplaniyor...derinlikli izleyen az cok fikir sahibi olabilir...finans in takasini izlemeye devam...

İyi ama neden?

Bu soruya cevap bulabilsek ?

logkabin
01-11-2012, 16:39
İyi ama neden?

Bu soruya cevap bulabilsek ?

Onu bilmiyoruz simdilik..ama var bi seyler yakinda kokusu cikar..

kerkenes
01-11-2012, 17:01
sabah nasrullah ayan tvitter ve face de bağırarak yazdığında uyanmalydık....

Serencam

“Rabbişrahli sadri ve yessirli emri Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”
Ey rabbim Göğsümü aç genişlet İşimi kolaylaştır Dilimde bulunan düğümü çöz de anlasınlar beni
( Taha:25-28 )

Pin
01-11-2012, 17:04
sabah nasrullah ayan tvitter ve face de bağırarak yazdığında uyanmalydık....

Serencam

“Rabbişrahli sadri ve yessirli emri Vahlul ukdeten min lisani yefkahu kavli”
Ey rabbim Göğsümü aç genişlet İşimi kolaylaştır Dilimde bulunan düğümü çöz de anlasınlar beni
( Taha:25-28 )

ne yazmış?

kerkenes
01-11-2012, 17:19
ne yazmış?

işte yazdıkları sayın pin.........Nasrullah Ayan

Beğen · · Paylaş · @nasrullahayan on Twitter · 37 dakika önce, Twitter ile · daha nasıl dillendirilsin...nasrullah ayan açık açık yazdı..tvit ve face de.........sonra gri gelmeye başladı....

kagula27
01-11-2012, 17:25
sıçtı cafer bez getirin...........

kagula27
01-11-2012, 17:25
abarttın ammaaaaaaaa

kagula27
01-11-2012, 17:27
utan VKGYO dan azıcık..

kagula27
01-11-2012, 17:27
A.O 22.45 de kaldı

cakirt66
01-11-2012, 17:28

Beğen · · Paylaş · @nasrullahayan on Twitter · 37 dakika önce, Twitter ile · daha nasıl dillendirilsin...nasrullah ayan açık açık yazdı..tvit ve face de.........sonra gri gelmeye başladı....

arkadaşım
nasrullah ayan hisseden çıkıyor olmasın
sende devamlı aynı yazıyı pompalama artıkkk

derby
01-11-2012, 17:28

TANIMIYON AMA DİRENÇ BÖYLE Mİ GEÇER..baksen

mertowen
01-11-2012, 17:30
direkten döndü (=

kagula27
01-11-2012, 17:31
hep aynı muhabbet daral getirdin yaw....

kerkenes
01-11-2012, 17:45
beyler ben sadece ..hisse sabah 23 civarlarında işlem görürken..nasrullah ayan ın yazdıklarını kopyaladım....öyle yada böyle olur demedim/demem ....sadec o yazdığında satmam lazımdı diye kendi kendi sesli düşündüm.....nasrullah ayan borsanın en eski tahta yapıcılarından biridir.....ne kadar güvenilir ne kadar güvenişmez onu bilemem........son yazdığımıda sayın pin sorduğu için kopyaladım....hepinize iyi akşamlar....

fasfata3434
01-11-2012, 17:45
Bugün biraz aşağı gitti ama hacim çok düşük biraz daha mallanmadan tahta yapıcı hareket ettirmem çok yukarı diyor sanki.
YTD.

fasfata3434
01-11-2012, 17:48
Çok fazla kafanıza takmayın 135.000 lot bugünkü işlem hacmi bu hacimle mal çıkması imkansız sadece trade yapıyor silkeliyor tahtayı sabırlı olmakta fayda var. YTD.

Murat Beren
01-11-2012, 17:50
ALARKO GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Bilanço )

ALARKO GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Bilanço ) Bilanço Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Dönem 30.09.2012 31.12.2011 Raporlama Birimi TL TL V A R L I K L A R DÖNEN VARLIKLAR 169697662 173617653 Nakit ve Benzerleri 2,3 22133357 22344119 Finansal Yatırımlar 2,4 106282455 105075714 Ticari Alacaklar Ticari Alacaklar 2,5 212208 170866 İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 2,5 3644411 9560116 Diğer Alacaklar Stoklar 2,7 31747704 36069907 Canlı Varlıklar Diğer Dönen Varlıklar 2,13 5677527 396931 (Ara Toplam) Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar DURAN VARLIKLAR 59921074 61185488 Ticari Alacaklar Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar Diğer Alacaklar 2,6 12205 12205 Finansal Yatırımlar 2,4 2312938 1826361 Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar Canlı Varlıklar Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 2,8 57572861 59307337 Maddi Duran Varlıklar 2,9 3467 4616 Maddi Olmayan Duran Varlıklar 2,10 19603 34969 Şerefiye Ertelenmiş Vergi Varlığı Diğer Duran Varlıklar TOPLAM VARLIKLAR 229618736 234803141 K A Y N A K L A R KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1523454 5971033 Finansal Borçlar Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar Ticari Borçlar 2,5 6149 10929 İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 2,5 1016 4678 Diğer Borçlar 2,6 97880 9856 Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yardımları Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü Borç Karşılıkları 2,11 827152 805506 Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 13 591257 5140064 (Ara Toplam) Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 778475 951086 Finansal Borçlar Diğer Finansal Yükümlülükler Ticari Borçlar Diğer Borçlar 2,6 250857 248792 Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar Devlet Teşvik ve Yardımları Borç Karşılıkları Kıdem Tazminatı Karşılığı 2,12 123995 106386 Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 13 403623 595908 Ö Z K A Y N A K L A R 227316807 227881022 ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 227316807 227881022 Ödenmiş Sermaye 1,14 10650794 10650794 Sermaye Düzeltme Farkları 14 54712578 54712578 Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) Hisse Senedi İhraç Pirimleri Değer Artış Fonları 14 1049787 563210 Yabancı Para Çevrim Farkları Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 14 2587834 1837887 Geçmiş Yıllar Kar/Zararları 14 156277059 128887175 Net Dönem Karı/Zararı 22 2038755 31229378 AZINLIK PAYLARI TOPLAM KAYNAKLAR 229618736 234803141 http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=242864 IMKB

Murat Beren
01-11-2012, 17:52
Alarko gayrimenkul'ün 2012 yılı 9 aylık konsolide olmayan net dönem karı 2.038.755 tl

fasfata3434
01-11-2012, 17:56
Altı aylıkta zarardaydı o zararı kapamış ve 2.038.000tl de kara geçmiş bence kötü sayılmaz belkide bilanço gelmeden önce son birkez daha silkeleme denedi tahtada, bu adamlara akıl sır ermez. YTD.

tren is frend
01-11-2012, 18:07
Altı aylıkta zarardaydı o zararı kapamış ve 2.038.000tl de kara geçmiş bence kötü sayılmaz belkide bilanço gelmeden önce son birkez daha silkeleme denedi tahtada, bu adamlara akıl sır ermez. YTD.

hareketin amacı bilanço olmadığı belliydi.bakalım ne çıkacak bedelsiz çıksa tam süper olacak....sal kuzucukları sal sıkıldılar be...

efesan
01-11-2012, 18:22
Tahta çekirge dolmuş!!
Biz inelim dedik kalan arkadaşlara (çekirgelere ) bol şans..
Bir tavsiye, bir tahta bu kadar dillendirilmez ;hareket istiyorsanız çekilin kenara adam gibi izleyin!

fasfata3434
01-11-2012, 18:48
SAyın efesan daha önceki yazılarınıza baktım bu forumla ilgili sayısız yazınız var başkaları yazıncamı rahatsız oluyorsunuz ?YTD.

casa
01-11-2012, 19:33
Yeni algyo sahipleri,Haftaya burdaki akil hocalarinizin hic1ini bulamazsiniz cok saydirirsiniz arkalarindan...

Anatolien
01-11-2012, 19:55
... Bugün gelen Faaliyet raporundan Maslak’taki arsayla ilgili dikkate değer bir açıklama.

Maslak Arsası: İstanbul Maslak’taki 18.962 m² arsa üzerinde Alısveris Merkezi yapılması
planlanmaktadır.

28 Temmuz 2011 tarih, 28008 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Seri:VI, No:29 sayılı
Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına liskin Esaslar Tebligi’nde Degisiklik Yapılmasına Dair Teblig’in
27. maddesinin (d) bendinde yer alan “Portföyde bulunan ve alımından itibaren bes yıl geçmesine
ragmen üzerinde proje gelistirilmesine yönelik üzerinde herhangi bir tasarrufta bulunulmayan
arsa ve arazilerin oranı aktif toplamının %20’sini asamaz” hükmü ile iliskili olarak Sirket
portföyünde bulunan Maslak Arsası ile ilgili proje gelistirme çalısmaları devam etmekte olup
Sirket’in aktif toplamının %20’sini asmamaktadır

fasfata3434
01-11-2012, 20:07
Anatolien in maslak arazisi ile ilgili yazısı sizce algyo ya müspet faydası olucak bir haber mi ne dersiniz ?YTD.

efesan
01-11-2012, 20:08
sen yazmaya devam et o zaman senin gibi çok çekirge taktı bu oltaya yapıcı!

fasfata3434
01-11-2012, 20:17
Sayın efesan elindeki, hisseleri sattıysan niye burdasın halen bunu iyi düşünmek lazım kesin yatırımcıları ters köşeye düşürmeye niyetin var belli oluyor.YTD.

AUDİ+
01-11-2012, 20:26
Tahta çekirge dolmuş!!
Biz inelim dedik kalan arkadaşlara (çekirgelere ) bol şans..
Bir tavsiye, bir tahta bu kadar dillendirilmez ;hareket istiyorsanız çekilin kenara adam gibi izleyin!

sen yazmaya devam et o zaman senin gibi çok çekirge taktı bu oltaya yapıcı!

Sayın efesan elindeki, hisseleri sattıysan niye burdasın halen bunu iyi düşünmek lazım kesin yatırımcıları ters köşeye düşürmeye niyetin var belli oluyor.YTD.

Aslında efesan,ın dedigi gibi dikkatli olmakta fayda var kesin konuşmamak gerek en azından hissenin zirveyi geçtigini görmek ve daha sonra durum degerlendirmesi yapmak daha mantıklı olur kanaatindeyim..........

woolf
01-11-2012, 20:32
Yeni algyo sahipleri,Haftaya burdaki akil hocalarinizin hic1ini bulamazsiniz cok saydirirsiniz arkalarindan...

sn casa,
bu yorumunuzla burada hisseyle ilgili olumlu düşünen "herkesi" suçladığınızın farkında mısınız?
şu anda ALGYO hissesini elinde bulunduran ve hissenin geleceğine iyi niyetle inanan insanlar olumlu yorum yazmasın mı?
ben kesinlikle artacak demiyorum, diyemem de ama ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerekmez mi?

woolf
01-11-2012, 20:37
ayrıca kesinlikle hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.

derby
01-11-2012, 20:37
21.55

stop..şahsen..

kutatku
01-11-2012, 20:49
ben neyi anlamiyorum biliyomusunuz buraya cok bilmis veya kendinin cok bildigini zanneden bazi burnu buyuk vatandaslar bir abi edasinda millete aman bu hisse soyle aman boyle diye ders verir edasinda yazi yaziyo....
gidin kardesim colugunuza cocugunuza esinizze dostunuza abilik yapin...siz kimsinizki bana gelip burda "biz siz gibisini cok gorduk hepsi dersini aldi gitti""gibi yazilar yazabiliyosunuz....

anammisin babammisin benim cebimdeki parayi dusunuyosun size ne benim yatirim yapacagim yerden...ne goruyosak yaziyoruz...sizin gibi yapmiyoruz...biraz mutavazi olun da adam gibi bildiginizi anlatin yok yapamiyosaniz gelip burda egolarinizi tatmin etmeyin...yeter ya gina geldi....sanki babalarinin hissesi....

kagula27
01-11-2012, 21:52
teknikten fazla anlamam yetecek kadar.burada çanak kulp varmıdır ?

casa
01-11-2012, 23:37
herkesi değil, kimler olduğunun cevabını da zaten siz vermişsiniz,
ihtimalleri konuşalım ama sonunnda YTD yazılı olan "proje açıklarsa görürsünüz","mal toplama operasyonu","malınızı kaptırmayın","düşüyor ama hacimli değil","şu kadar bedelsizi var,bugün yarın dananın kuyruğu kopar" gibi gazlı yazıları değil...

Ben mi ne düşünüyorum,daha önce de yazmıştım 24ün üstünde kalmadan yükselecek beklentili yapılacak her yorum teknik anlamda mesnetsizdir...

sn casa,
bu yorumunuzla burada hisseyle ilgili olumlu düşünen "herkesi" suçladığınızın farkında mısınız?
şu anda ALGYO hissesini elinde bulunduran ve hissenin geleceğine iyi niyetle inanan insanlar olumlu yorum yazmasın mı?
ben kesinlikle artacak demiyorum, diyemem de ama ihtimalleri de göz önünde bulundurmak gerekmez mi?

ayrıca kesinlikle hiçbir zaman tedbiri elden bırakmamak lazım.

casa
01-11-2012, 23:52
böyle bir fincan mı? kulpu dar olmuş ama neden olmasın? hele bir fincandakinin dumanı tütsünde...

http://casa.webatu.com/grafik/2012-11-01_234343.png

teknikten fazla anlamam yetecek kadar.burada çanak kulp varmıdır ?

casa
02-11-2012, 00:29
herkesi değil, kimler olduğunun cevabını da zaten siz vermişsiniz,
ihtimalleri konuşalım ama sonunnda YTD yazılı olan "proje açıklarsa görürsünüz","mal toplama operasyonu","malınızı kaptırmayın","düşüyor ama hacimli değil","şu kadar bedelsizi var,bugün yarın dananın kuyruğu kopar" gibi gazlı yazıları değil...

Ben mi ne düşünüyorum,daha önce de yazmıştım 24ün üstünde kalmadan yükselecek beklentili yapılacak her yorum teknik anlamda mesnetsizdir...
Endexin tarihi zirvesinde olduğu,sözkonusu senedin bir hafta içinde 2li tepe yaptığını da unutmamak lazım.

casa
02-11-2012, 01:59
Bu da klasik bakış,dolar bazlı
nereye kırarsa artık...

http://f1211.hizliresim.com/13/2/fjmnw.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

kagula27
02-11-2012, 07:29
böyle bir fincan mı? kulpu dar olmuş ama neden olmasın? hele bir fincandakinin dumanı tütsünde...

http://casa.webatu.com/grafik/2012-11-01_234343.png
tam üstüne basmışsınız sn. casa

kagula27
02-11-2012, 07:30
gyo sektörü içinde ucuz kalanlardan izleyelim bakalım....

Azurit
02-11-2012, 08:10
... Bugün gelen Faaliyet raporundan Maslak’taki arsayla ilgili dikkate değer bir açıklama.

Maslak Arsası: İstanbul Maslak’taki 18.962 m² arsa üzerinde Alısveris Merkezi yapılması
planlanmaktadır...

Maslak arsası neredeyse bir efsaneye dönüştü ve yukarıdaki ifade ALGYO'nun son iki yıllık bilançolarında neredeyse kelimesi kelimesine aynı biçimde yer alan bir ifade. Hissedeki hareketlenmenin nedeni olduğunu düşünmüyorum.

Ama bilanço dipnotlarında bu ifadenin devamında başka bir durumdan:wink: söz ediliyor. Şöyle:

28 Temmuz 2011 tarihli aynı tebliğle ALGYOaktif toplamının en az %50'sini bir gayrimenkul projesinde değerlendirmek zorunda. Oysa son bilançoya göre bu oran %38,90 oranında ve bunu %50'nin üzerine çekmek için sadece 31 Aralığa kadar bir süre var.
Ayrıca para ve sermaye piyasalarında değerlendirdiği miktarın da tebliğin belirlediği üst sınırın üstünde olduğu ve bunun da sınır altına çekilmesi için 31 Aralığın son gün olduğu yazılı.

İkisinden çıkardığım sonuç özetle şu: Şimdiye kadar beceriksiz bir döviz büfesi :frown:gibi yaşayan ALGYO'nun bu haline son vermesi için bu yılın sonuna kadar zamanı kalmış. Bu nedenle de yeni bir proje veya yatırım yapmak, dövizlerini bozdurmak, zaman kısalığından da hissede zaten varolduğunu bildiğimiz gizli potansiyel bu defa gerçekleşmek:yes: zorunda. Sanıyorum son zamandaki hareketini gerçekçi kılan en önemli somut neden de bu.

Geriye bu gerçekleşmenin nasıl ve hangi boyutta olacağı kalıyor. Bu da hissedeki hareketin menzilini öngörebilmek için gerekli.
Şimdilik bu kadar.:) Yazdıklarım naçizane kişisel yorumlarımdır, lütfen yatırım tavsiyesi olarak algılamayınız.

kagula27
02-11-2012, 10:13
tavan kaparmışız :) :)

cakirt66
02-11-2012, 10:37
tavan kaparmışız :) :)

ortaklar
şakı bile güzel
ama habersiz nasıl olacak

kagula27
02-11-2012, 10:50
ortaklar
şakı bile güzel

hiç bi fikrim yok ama asansör oldu aşağı yukarı .midem bulandı.

Anatolien
02-11-2012, 10:50
...Teknik anlamda ikili tepe görünümü teyit ediliyor gibi,20,70 in altına gelmemeli.

kagula27
02-11-2012, 11:01
...Teknik anlamda ikili tepe görünümü teyit ediliyor gibi,20,70 in altına gelmemeli.
hacim teyit ediyomu sn. anatolien

Anatolien
02-11-2012, 11:11
hacim teyit ediyomu sn. anatolien

...Hacim satış yönünde fazlaca biraz.Altlarda alıcı görünce tek kalem basıyorlar.Genel olarak bakıldığında biri kol kesiyor gibi..

fasfata3434
02-11-2012, 11:15
Tahta yapıcı ben ne dersem o olur kimse tahtamı kimse ellemesin diyor bu hareketler cidden çok tuhaf. YTD.

cakirt66
02-11-2012, 11:16
ortaklar
şakı bile güzel

spek bey şaka kaldırmıyor

yucelka
02-11-2012, 11:25
Kimse sızlanmasın fincan kulp formasyona bakın. işin sonu hüsran en az 19.50 lere kadar geri çekilir 2-3 günde. fincan taban fiyatının% 1,6-2,6 altında kağıt durur ve yataya sarar. Vuran kaçıyor sizde hala şu bu olacak diyorsunuz. Spek sizden 3 hamle önde. 1 yıl daha arkasından bakın bakalım.23 lerdeyken herkes uçacak yok direnç bu destek bu diyordu bu kağıtlarda destek yok adam zaten dağıttı 22 23 arası.YTD.

yucelka
02-11-2012, 11:27
ben yandım eller yanmasın. düştü diye saldırmayın.Umut ekmeğimiz kağıdı olanlar bekleyecek.YTD.

cakirt66
02-11-2012, 11:35
Kimse sızlanmasın fincan kulp formasyona bakın. işin sonu hüsran en az 19.50 lere kadar geri çekilir 2-3 günde. fincan taban fiyatının% 1,6-2,6 altında kağıt durur ve yataya sarar. Vuran kaçıyor sizde hala şu bu olacak diyorsunuz. Spek sizden 3 hamle önde. 1 yıl daha arkasından bakın bakalım.23 lerdeyken herkes uçacak yok direnç bu destek bu diyordu bu kağıtlarda destek yok adam zaten dağıttı 22 23 arası.YTD.

ben 19,6 da kamp kurarım
garantiden sonra alark ve algyo da karar kıldım
beklemek ise bekleriz

fasfata3434
02-11-2012, 11:55
Herkesin sesi soluğu kesilmiş bu tahta böyle sert hareket yapmaya başladığına göre kesin haber düşecek çokta moral bozmamalı
YTD.

kagula27
02-11-2012, 11:56
Herkesin sesi soluğu kesilmiş bu tahta böyle sert hareket yapmaya başladığına göre kesin haber düşecek çokta moral bozmamalı
YTD.
yada son iki günde mal kaptırdı onları istiyo...saçma hareketler...

kagula27
02-11-2012, 11:58
ucuz ederine gelir muhakkak.düşük faiz ortamında gyo sektörü mutlaka hareketlenecektir...tercihimiz ALGYO umarım mahçup etmez..ALLAH (c.c)

casa
02-11-2012, 12:15
Satislar durulmus gibi gözüküyor, bi ara deli gibi satiyorlardi...

fasfata3434
02-11-2012, 12:22
Pek ne yaptığı belli değil ama birileri tahta yapıcıyı kızdırmış belli malınımı kaptılar elinden ne, çok kızgın belli oluyor. YTD .

efesan
02-11-2012, 12:50
pek ne yaptığı belli değil ama birileri tahta yapıcıyı kızdırmış belli malınımı kaptılar elinden ne, çok kızgın belli oluyor. Ytd .

dostum beni kızdırman yeterliydi! :)
birileri satmaya başladı!
Inşallah hisseniz sizin kafanızdaki ederini bulur..

fasfata3434
02-11-2012, 13:05
Sayın efesan elindeki yüklü malımı satmaya başladın da tahta çözülmeye başladı.Buna tahta yapıcıdan başka kimsenin gücü yetmez tabii ki eğer güçlü bir fon veya alıcı gelirde alırsa burası piyasa hiç belli olmaz; bakın vakıfgayri dün 3.88 gördü bugün 4.52 örnekler bir sürü onun için fazla emin konuşmamakta fayda var derim.Ytd.

fasfata3434
02-11-2012, 13:16
Birkaç aydır gözlemlediğim kadarı ile tahtada tahta sahibinden başka öyle kuvvetli birileri yok onlarda isterse sert yukarı isterse sert aşağı yapıyorlar hele satışa geçtiler mi kimse karşılarında duramıyor.Ama unutmamak gerekir ki zor oyunu bozarmış borsada zor para demektir eğer iyi bir haber düşerse veya bunlar yakındaki bir proje veya bedelsizin ayak sesleri ise o zaman tahtayı kimse istesede aşağı falan veremez.Adamlar son 2 günde yükselişte biraz mal kaptırdılar onun derdine düştüler gibi tahtadaki toplu alışların tamamına satış göndermeye başladılar baktılar ki yüklü alıcılar yok ondan sonra yukarı.Ama hep bu kadar rahat olamazlar gün gelir tahta zıplar mallarını ya kaptırırlar yada onlarda trende uymak zorunda kalırlar.Sabırla beklemeli son çıkıştan önce topladıkları malları daha bence satmadılar öyle kolayda vermeye niyetleri yok korkutup milleti silkelemeden götürmek istemiyorlar.Bunlar tamamen kendi görüşlerim kesinlikle al sat ;yatırım tavsiyesi değildir.

renovation26
02-11-2012, 13:40
geçen günün takasları geldi 22 80 görülüp müthiş hacim olduğu gün toplayan kurumların satışı yok ilk 10 kurum net 19 bin lot almış yani maldan çıkma gibi bir durum o gün için yok ama bugün birileri mal çıktı uzun zaman sonra fiyat gözetmeksizin yüklü satanlar oluştu bunun da kimler tarafından olduğunu salı öğlen görücez bence 21 üzeri sorunsuz ama tabi silkelemedir boyutunu bilemeyiz hayırlı seanslar

tren is frend
02-11-2012, 13:59
23 civarından dönüyor her seferinde bu seferde aynı oldu izlenimi vermeden gideceğini hiç düşünmedim zaten.bu düşüş ondan bence hiçbir sorun yok.her düşüşte alış taraftarıyım...bu sefer 23-24 kalmayacak şahsi görüşlümce...altınıda bir haberle doldurdukmu....

woolf
02-11-2012, 14:05
finans ve sardis bu son yükselişte önemli kurumlar...
çarşamba finans 9000 satmış, sardis 9200 almış...
çarşamba, yani hisse yükselirken takaslarda mal çıkışı yok...

fasfata3434
02-11-2012, 15:15
Tahta yapıcı bayağı kaprisli parası bitti artık alamam satacam mı diyor yoksa ky ile oyun mu oynuyor ?ytd

fasfata3434
02-11-2012, 15:18
Tahta yapıcının alış kademelerinde ona ait alış olmayınca tahammülü yok direk tuşa basıyor sonrada pişman olmasın ytd.

fasfata3434
02-11-2012, 15:22
İşte sığ tahtaların en büyük zorluğuda burada fazla alıcı satıcı olmayınca tahta yapıcının insafına kalıyor küçük yatırımcı ama elbet bu tahtada birgün dikkat çekecek ve tahta yapıcı 50-100bin lotla at koşturamayacak o günlerde gelecek merak etmeyin şimdilik o kuvvetli ama tahta dikkat çektikçe işler değişecektir.ytd.

fasfata3434
02-11-2012, 15:28
Yatırımcılarında morali bozuldu kimse foruma yazmaz oldu zaten tahta yapıcının bütün derdi bu milleti bezdirmek ama artık ky da uyandı tahtanın beklentisi var satmak istemiyor kimse .ytd.

kaleli71
02-11-2012, 15:50
birazcık seyretsen artık fastafa kendin çalıp kendin oynuyosun dinlen biraz

cakirt66
02-11-2012, 15:59
birazcık seyretsen artık fastafa kendin çalıp kendin oynuyosun dinlen biraz

bu kadar yeter
artık alark da buluşuruz ortaklar

kagula27
02-11-2012, 16:40
% 5 düşecek ne oldu...abartılı bi hareket..23.10 / 20.90

kagula27
02-11-2012, 16:41
piyasa değeri 125 mln $.adama gülerler ..........

kagula27
02-11-2012, 16:42
istediğin yere ver kardeş....

Emrahve
02-11-2012, 16:58
Gene aldım, bakalım iyi mi yapmışım, yoksa tabiri caiz ise eşşeklik mi yapmışım haftaya belli olacak.

fasfata3434
02-11-2012, 17:03
Tahta yapıcı çok rahatsız ben çalar ben söylerim benim dediğim olur diyor yukarı sert aldığı gibi aşağı da verdi işin özeti bu bakalım ne yapacak ?YTD.

Emrahve
02-11-2012, 17:06
Tahta yapıcı çok rahatsız ben çalar ben söylerim benim dediğim olur diyor yukarı sert aldığı gibi aşağı da verdi işin özeti bu bakalım ne yapacak ?YTD.

Hocam sen sayıklıyorsun ?
Hisse hareketlendiğinden beri tuhaf tuhaf yazıyorsun.

fasfata3434
02-11-2012, 17:10
Ben hareketi yazıyorum merak etme aklım başımda.

kikirik
02-11-2012, 17:25
20,60 ilk alarm ve yakın izleme, 18,90 ise mutlak stobumdur.

niyet okumayı bırakıp, teknik olarak birşeyler yazarsak daha iyi olur zannımca...

t.axaray
02-11-2012, 17:38

Bu sefer geçecek/geçmeli
Gecemezse Şaşırırım şahsen

Ben bile çok şaşırdım ......:dolar:

fasfata3434
02-11-2012, 17:44
Kimse bu spekülatöre akıl sır erdiremez malmı pompaladı yoksa dökülenleri toplamak mı istedi 2 gün sonra takastan belli olucak ancak.
ytd.

efesan
02-11-2012, 18:39
kimse bu spekülatöre akıl sır erdiremez malmı pompaladı yoksa dökülenleri toplamak mı istedi 2 gün sonra takastan belli olucak ancak.
Ytd.

vermezsen sobelerim,yazarsan üzerim! çekirge dersi!

fasfata3434
02-11-2012, 18:44
sayın efesan cidden sorunlu gibime geliyor elinde hisse yoksa niye bu forumda yazıyor acaba kimin adamı iyi düşünmeli ytd.

efesan
02-11-2012, 18:48
sayın efesan cidden sorunlu gibime geliyor elinde hisse yoksa niye bu forumda yazıyor acaba kimin adamı iyi düşünmeli ytd.

seni adam gibi uyardım gerisi sana kalmış.. Gün gelir döneriz alırız biz gömlek değiştirmeyi severiz!

üzümlükek
02-11-2012, 18:51
acıkcı ve kredililere afetmediler

fasfata3434
02-11-2012, 18:51
Çok teşekkürler nerden ne kadar elimde hisse var veya yok nereden biliyorsun ? ytd.

t.axaray
02-11-2012, 18:53

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=45464&page=483&p=7431751#post7431751

efesan
02-11-2012, 19:00
Axaray abim saygılar..
Heyecanlı yatırımcı olgunlaşacak..
Vaktinden önce çiçek açmaz..
Olmayan meyva yenmez yense bile mideye oturur!!

fasfata3434
02-11-2012, 19:06
Bu işi o kadar iyi biliyorsan dün 23,10 gördüğünde milleti satın diye uyarsaydın olup bittikten sonra aynadan bakarak yorum yapmak kolay siz birbirinizi övün bakalım.

t.axaray
02-11-2012, 19:13

Bu işi o kadar iyi biliyorsan dün 23,10 gördüğünde milleti satın diye uyarsaydın olup bittikten sonra aynadan bakarak yorum yapmak kolay siz birbirinizi övün bakalım.

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94896&page=9&p=7970687#post7970687
yukarıdaki yazıyı koyduğumdaki tarihe ve fiyata bir bak.......kaldı ki hiç kimse buradan al veya sat demez diyemez.........

AUDİ+
02-11-2012, 19:27

Burası yatırım tavsiyesi verilen bir platform degil verse bile ceza alır yönetimden..........

t.axaray
02-11-2012, 19:29
Bakın bu dostum yazımdan sonra ne ima ettiğimizi anlamış ve yazımı alıntılayarak kendi seçeneğini tercih etmiş....kısacası kimse birbirine al-sat diyemez......
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=94896&page=9&p=7971476#post7971476

t.axaray
02-11-2012, 19:38
http://www.hisse.net/forum/group.php?groupid=103

Verdiğim linkte borsada ve doğada yeşili sevenler buluşuyor.....varsa yeşili seven üye olsun ve yazılarıyla katkıda bulunsun....

kagula27
02-11-2012, 20:28
xgmyo bugun 0.57 dusmus bugun.algyo yuzde 5.9. yok boyle bi şey.son 2 gunde birileri yüklü mal aldı buradan. satışın temel sebebi bu bence. bu kadar agresif verme bundandır.malı geri istiyo..

oktaylo
02-11-2012, 20:35
http://www.akyatirim.com.tr/popup/YatirimciZirvesiSunumlar/Harun%20Moreno-AlarkoGYO.pdf

eski bir dosya ama Maslak arazisinin fotografları ile diğer gayrimenkullerin fotograflarına bakmakta fayda var. ytd

fasfata3434
02-11-2012, 20:36
herşey olabilir malı dağıtmadan bu kadr satış mantıklı durmuyor piyasada düşünce onuda bahane ettiler satışa ytd.

kagula27
02-11-2012, 20:47
herşey olabilir malı dağıtmadan bu kadr satış mantıklı durmuyor piyasada düşünce onuda bahane ettiler satışa ytd. malı yukardan verdi ama ky ye değil bence.alan ne için aldı o önemli.yoksa tahta zaten sığ.verdiğini bi günde geri alır.çıkışta hacim de fena değildi

fasfata3434
02-11-2012, 20:53
sence ne için almış olabilir son 1-2 günlük hareketler cidden çok tuhaf tahtada ytd.

kagula27
02-11-2012, 20:53
http://www.akyatirim.com.tr/popup/YatirimciZirvesiSunumlar/Harun%20Moreno-AlarkoGYO.pdf

eski bir dosya ama Maslak arazisinin fotografları ile diğer gayrimenkullerin fotograflarına bakmakta fayda var. ytd

güzel çalışma.2006 da muhafazakar 5 yıllık projeksiyona göre 221 mly $ lık hedef belirlenmiş. 2012 bitiyo değer ne kadar.. alan alsın satan satsın. 200 mly $ piyasa değeri olmadan vermemmmm

kagula27
02-11-2012, 21:05
son olrak iştirakimiz alsim otoyol ihalesine katılıyo... bu da bi tarafta dursun

aarduc
02-11-2012, 21:53
20 günlük ortalama olan 19.90 önemli !!

fasfata3434
03-11-2012, 10:25
Günaydın kafanıza çok fazla takmayın her kağıt er veya geç ederini bulur bu hisse gayet değerli tahta yapıcıda kolay kolay ky ya para kazandırmak istemez bu hareketler bence çok normal. ytd.

ERDOGAN52
03-11-2012, 14:26
daha öncede yazmıştım ama pek kaale alınmadı. Bu spek denen eleman ya beceriksiz ya parasız diye. Bu sefer şunuda ekliyorum bu spek hem parasız hem beceriksiz.
Adama sorarlar bu kağıt neden buralarda diye ve zaten yıl sonuna da az kaldı. Ayrıca suç duyurusunda bile bulunsa KY haklı . Yatırımcıyız ve yatırımcısını zarara uğratıyor diye.
Kim elindeki milyon dolarları %1 ile faize koyarki piyasada bu kadar iş yapacak yatırım yapacak yer varken. Bunun altında ne döndüğünü herkes araştırmalı.
Senede %20-25 para kazanacam diye yırtınıp duran spekte aynı şirketin sahiplerinin kafasında belli. İnsan elinde bu kadar ile hangi işe girse senede %100 para kazanır. Ayıptır yazıktır.
Ayrıca evet bazı arkadaşlara katılıyorum burada abuk subuk açıklamalarla insanların kafasını bulandırıyorlar. Bu kağıttan ne zaman cacık olacak merak ediyorum.

fasfata3434
03-11-2012, 16:08
Bakıyorum da bu hisseye yatırım yapan herkes isyanlarda tahta yapıcının da amacı kesinlikle bu ky cıyı iyice yıldırmak ve bu hisseden birşey çıkmaz kanısı yaratıp bütün hisselerle sonra ver elini nereye kadar giderse;bunlar tabii ki kendi görüşlerim izleyip neler olacak göreceğiz.ytd.

kikirik
03-11-2012, 17:05
http://666kb.com/i/c8nshmsy2vr5ho9hv.gif

ALGYO günlük;

üstteki indikatörde barlar (arife günü olduğu gibi) hareketli stop altına sarktı. 21,10 ve üzeri bir kapanışta yeniden çizgi üstüne geçebilir.

alttaki indikatörde ise yeşil kırmızı üzerinde gezdiği sürece sorun yok.

ytd

kikirik
03-11-2012, 17:07
http://666kb.com/i/c8nskhhx4jr3jmw43.gif

ALGYO haftalık;

aynı indikatörlerin haftalıkları ise şimdilik taş gibi.

gerçi son bar pek hoş durmamış.

kikirik
03-11-2012, 17:10
http://666kb.com/i/c8nsn95vrduv24q37.gif

ALGYO günlük;

burada da şimdilik endişeye mahal verecek bir durum yok. 20,30 önemli görünüyor.

kikirik
03-11-2012, 17:11
daha önceden de belirttiğim gibi 20,60 önemli, altında 18,90 mutlak stopumdur.

YTD

kikirik
03-11-2012, 19:15

üstünden biraz süre geçti, belki farkına varırsınız da özür dilersiniz diye bekledim, yazmayayım dedim ama artık dayanamadım.

foruma geleli daha 2 hafta olmamış, şöyle elle tutulur somut bir grafik, analiz, bilgi, veri vs. hiçbir şey olmadan yok spek şöyle düşünüyor, böyle yapıyor muhabbeti ile buralarda dolanıyorsun, sonra da kalkmış burada zamanında ve hala ky'ye oldukça faydalı bilgiler vermeye çalışan sn efesan ve sn axaray'a hakaret olarak nitelediğim yazılar yazıyorsunuz. resmen kerameti kendin menkul bir görüntü...

t.axaray
03-11-2012, 22:51
son olrak iştirakimiz alsim otoyol ihalesine katılıyo... bu da bi tarafta dursun

dostum yazını düzelteyim....belki yanlış bilgilendirmişlerdir seni,,,,
alsim kesinlikle Algyo nun iştiraki değil..........
alsim alarko holdingin iştiraki........
ve algyo nun alsimden hiç bir çıkarı yok........
ve üzgünüm ...
Alarko holding büyük inşaatları Alsim vasıtasıyla yapıyor......

http://www.kap.gov.tr/yay/Sirket/Sirket.aspx?sirketId=846&btnAra=Git

http://666kb.com/i/c8o1herx8ymg2vi9r.png

t.axaray
03-11-2012, 22:55
üstünden biraz süre geçti, belki farkına varırsınız da özür dilersiniz diye bekledim, yazmayayım dedim ama artık dayanamadım.

foruma geleli daha 2 hafta olmamış, şöyle elle tutulur somut bir grafik, analiz, bilgi, veri vs. hiçbir şey olmadan yok spek şöyle düşünüyor, böyle yapıyor muhabbeti ile buralarda dolanıyorsun, sonra da kalkmış burada zamanında ve hala ky'ye oldukça faydalı bilgiler vermeye çalışan sn efesan ve sn axaray'a hakaret olarak nitelediğim yazılar yazıyorsunuz. resmen kerameti kendin menkul bir görüntü...

dostum arkadaşı heyecanına verelim.....
biraz aklı başına gelince bir adım atacaktır....
Burada çok yazı yazmak marifet değil.....kim kime değer veriyor zaten belli......
Arkadaşımız bundan sonra sadece gerçek bilgi paylaşımı olacak yazılar yazar umarım.....

kagula27
04-11-2012, 08:08
dostum yazını düzelteyim....belki yanlış bilgilendirmişlerdir seni,,,,
alsim kesinlikle Algyo nun iştiraki değil..........
alsim alarko holdingin iştiraki........
ve algyo nun alsimden hiç bir çıkarı yok........
ve üzgünüm ...
Alarko holding büyük inşaatları Alsim vasıtasıyla yapıyor......

http://www.kap.gov.tr/yay/Sirket/Sirket.aspx?sirketId=846&btnAra=Git

http://666kb.com/i/c8o1herx8ymg2vi9r.png

haklısınız %34,78 ortağımız..iştirakimiz değil..teşekkürler düzeltme için

fasfata3434
04-11-2012, 10:02
Günaydın sayın katılımcılar ben diğer arkadaşlar kadar teknikten falan süper anlamam sadece tahtanın hareketlerini yorumlamaya çalışıyorum beni de artık böyle kabul edin ytd.

kikirik
04-11-2012, 10:08
Günaydın sayın katılımcılar ben diğer arkadaşlar kadar teknikten falan süper anlamam sadece tahtanın hareketlerini yorumlamaya çalışıyorum beni de artık böyle kabul edin ytd.

kendinize has yorumlarınıza birşey dediğimiz yok, ancak buradaki emektarlara hakaret etmenize kayıtsız kalamadım.

kaldı ki burada herkes kendine has yorum yapınca, bu forum önceleri haftada 1 sayfa ama giderken, şimdi günde birkaç sayfa gidince çok değerli teknik ve temel analize dayanan yorumlar arada kaynayıp gidebiliyor.

saygılar.

fasfata3434
04-11-2012, 10:19
Merak etmeyin geçen hafta bende tahtada dirençlerle ilgili bilgiler verdim; fakat efesanın bana çekirge diye dalga geçmesi bardağı taşırdı eğer o kendini bilse bende kendisini uyarmak zorunda kalmazdım.Önemli olan hissemizin iyi yerlere gelmesidir gerisi zaten önemli değil.ytd.

kikirik
04-11-2012, 12:47
Merak etmeyin geçen hafta bende tahtada dirençlerle ilgili bilgiler verdim; fakat efesanın bana çekirge diye dalga geçmesi bardağı taşırdı eğer o kendini bilse bende kendisini uyarmak zorunda kalmazdım.Önemli olan hissemizin iyi yerlere gelmesidir gerisi zaten önemli değil.ytd.

dirençleri, destekleri, potansiyeli vs yazmış olabilirsiniz ama bunu neye dayandırdığınızı belirten bir grafik, haber vb koymadığınız sürece açıkçası bir işe aramaz. kuru kuruya 20,xx destek, 22,75 ve 23,xx dirençtir demeniz BENCE laf-ı güzaftan ibarettir.

burada gerçekten temel, teknik vb bilgisi olmayan, öğrenmek isteyen çok kişi olduğunu sanıyorum. onlara kağıt ile ilgili en doğru bilgilendirmenin bu şekilde olacağını düşünüyorum.

SAMURAY
04-11-2012, 13:09
Yarın sanki düzeltme gelecek gibi, teknikçi arkadaşlar ne diyor .düzeltme olursa 21.60 lara kadar gelirmi? yada nereye kadar düşebilir?O gün ki işlem hacminin artışı ve buna bağlı olarak güç kaybı geri gelebileceğini işaret ediyordu gelen düşük kar ise bahanesi oldu .Peki soru şu acaba nereden döner ? Bana göre olası senaryo şu pazartesi için;
1-) işlem adeti 60 000 lotun altında olup 20.75 in altına sarkıp en alt destek 2. seans 20.10
2-) 20.10 kırılması durumunda yine az işlem miktarları ile 50bin lot-60 bin lot civarlarında 19.70 detegi çalışır.
3-) Buradan yukarı artan işlem miktarı ile yön yukarı olur .
4-) bu sefer 23.10 geçmesi durumunda zirve fiyatı beklemeye gerek yok zaten rekorları kırmaya aday bir hisse olarak karşımızda duruyor demektir ve 23.80 anormal bir durum olmasa kıracak demektir. Bu fiyatı kırdığında alayım demek hisseyi oldukça yukarı bir fiyattan almak anlamına gelirki bunu önceden sezmek kazanç getirir.
Diye düşünüyorum bu benim planım kimse uymasın herkez kendi planını yapsın.Şahsi düşüncem salı yukarı dönebileceğidir.

astmmds
04-11-2012, 18:02
öncelile şunu söyleyim kağıt şu diren bu stop falan yok arkadaşlar.endeks düştü bizde geriledik hepsi bu kadar açıktan oynayanların çıkması içindi yani alım gelmediği için açıkıcıların çıkışından solayı olay gerçekleşti bu kadar basit.

o yüzden kimse yarın şu olacak bu olacak diye yorum yapmasın bence endekse göre hareket edecektir. ve tekrar bi 22 leri göreceğiz geri gelsek bile

t.axaray
05-11-2012, 06:57
vermezsen sobelerim,yazarsan üzerim! çekirge dersi!

Bence bu bir dalga değil dostum......Efesan ın esprili bir dersi.......bir düşün ne diyor......vermezsen sobelerim.........yazarsan da üzerim.........çekirge dersi.......
tavsiye olarak algılama efesan yazdığı zaman boşa yazmaz.........aslında yazılarına ben bile üstüme alınıyorum......iyi zamanlama ile güzel uyarılar......bu yönden bak olmazmı......neyse tüm dostlara yazıyorum....lütfen tartışmanın birbirinize laf söylemenin bir gereği yok........hissenin belli gerçekleri var ha bugün ha yarın bu gerçekler mutlaka dile gelecek.......Gelene kadarda bu çekirge misali hoplamalardan -zıplamalardan nasiplenmek lazım gibi.....bu zıplamalardan faydalanacağız diyede arkasından bakakaldığımız da olabilir...o zaman da diyeceğiz....elinde olanlara Allah bereketiyle yedirmek nasip etsin..........Bol kazançlar tüm dostlara....

t.axaray
05-11-2012, 07:39
haklısınız %34,78 ortağımız..iştirakimiz değil..teşekkürler düzeltme için

evet dostum.....
Algyo nun %34.78' i ALSİMİN.....
Algyo nun %16,42' si Alarko Holdingin........ALSİMDE... ALARKO holdingin
Dolayısıyla ikisini toplarsak ALGYO nun %51.20' i Alarko Holdingin deriz............

Geri kalanı da kayıtlara göre halka açık......bana göre görünüşte halka açık.....kapatmışlar bir kısmını:he:

asitrend
05-11-2012, 08:40
Güçlü bir çıkış hareketinin son hamlesi arkadaşlar.Grafik olarak detaylı bakarsanız bunu görebiliriz.Desteğinde hisse belki 20-50 görebiliriz ama şu varki normal şartlar aştında 19-20 görmesi gerekn yer.Zaten gördüğünde zımba gibi fırlarki kimse çıkışının hızını göremez.Bugün dinlenebiliir bir kaç haareket olabilir elbet.İzleyelim ve desteklerden satan arkadaşlar değerlendirsin.Çünkü dönüşü dahada sağlam olacak

kagula27
05-11-2012, 09:06
bugun 21 ve üstü kapanışlar bende güven tazeler

efesan
05-11-2012, 09:50
Seninle aynı gemide yolculuk yapmak bize ancak onur verir sayın axaray abim..
Bir süreliğine gemi değiştirdik..
Yatırım ciddiyet ister biz bu imkb ye çok emek verdik..
Dikkat ederseniz teknikten hissenin ederinden fazla bahsetmem ..
Emegimi buralarda neden paylaşayım!! Yapıcı gömlekçi kızar adama..
Zaman zaman bişeyler paylaşmaya çalışıyoruz anlayan arkadaşlara, şu nettir arkadaşlar çok konuşulan,çok yazılan ,çok dillenen hisse ifla olmaz.. Ne zaman ilgi düşer yatırımcısı ciddiyete bürünür..
Hisse ivmeye hazırdır..

woolf
05-11-2012, 14:18
ben hissenin dillendiğine ve çok fazla ky barındırdığına inanmıyorum.
topik oldukça sessiz.
3-5 kişi var.
çoğunluk in çıklarda sattı ve şu anda yine geri gelecek korkusuyla alım yapmaya çekinenler de var...
hisseye yeni giren ky değil ama 16-17 aralığında tahta yapıcı harici büyük oyuncular...

aliler
05-11-2012, 14:33
algyo bu cikisina alcar niye tepki vermiyor

tren is frend
05-11-2012, 15:07
algyo bu cikisina alcar niye tepki vermiyor

alcarda bedelsiz beklentisi var bu beklenti çok hissede var konya karton goodyear golts vs.bu beklenti algyodada var bunun yanında proje gibi daha birçok beklenti var . ve defter değerinde işlem görüyor ucuz...ayrıca herkezin gözü alcarın kasasındaki parada bu sebeple herkez orda böyle oluncada operasyon bekletiliyor bu işler şirket sahibi ile ortak olduğundan istedikleri zaman haber çıkış gerçekleşiyor.algyoda çıkış dönemlerinde bile kimsenin bulunmaması avantaj....

Emrahve
05-11-2012, 16:17
Bunlar yaptığı şeylerden birşey anlamadım.
Yazmiyim yazmiyim diyorum ama dayanamıyorum.
Nedir yani bu ?
Mal toplama mı ?
Böyle korkutma olmaz.
Mal dağıtma mı ?
Böyle mal dağıtma olmaz.
Ayda yılda bir hareket eder, onda da ne yaptıkları belli değil.

Emrahve
05-11-2012, 16:21
Algyo yu tanımasam, son 9 dk da tavan yapacak derdim.

kikirik
05-11-2012, 16:25
daha önceden de belirttiğim gibi 20,60 önemli, altında 18,90 mutlak stopumdur.

YTD

20,60 çalışmış görünüyor.

inşallah artık destekleri değil, dirençleri konuşuruz...

woolf
05-11-2012, 16:29
bu defa farklı olduğuna inanan taraftayız.
umarım yüzümüz kara çıkmaz:)

hakkkan
05-11-2012, 16:33
evet dediğiniz gibi 20,60 çalıştı..bu nokta oldukça kritikti..bu hisse seans içinde ve kısa vadede daha çook sert hareketlere gebe..

logkabin
05-11-2012, 16:34
bu defa farklı olduğuna inanan taraftayız.
umarım yüzümüz kara çıkmaz:)

Kesinlikle ayni fikirdeyim...sardis, finans yakin takibimde...;)..ters köseye düsmemek icin uzaktan izlemeye devam...birakalim filler tepissin..:)

kagula27
05-11-2012, 16:36
malı yukardan verdi ama ky ye değil bence.alan ne için aldı o önemli.yoksa tahta zaten sığ.verdiğini bi günde geri alır.çıkışta hacim de fena değildi
23.10 hareketinde yüklü bi el girdi gibi buraya.cuma günü agresif dökme olayı bundandır..Umarım bu sefer tarihi zirve zırvalıkları hikaye olur

asitrend
05-11-2012, 16:37
Güçlü bir çıkış hareketinin son hamlesi arkadaşlar.Grafik olarak detaylı bakarsanız bunu görebiliriz.Desteğinde hisse belki 20-50 görebiliriz ama şu varki normal şartlar aştında 19-20 görmesi gerekn yer.Zaten gördüğünde zımba gibi fırlarki kimse çıkışının hızını göremez.Bugün dinlenebiliir bir kaç haareket olabilir elbet.İzleyelim ve desteklerden satan arkadaşlar değerlendirsin.Çünkü dönüşü dahada sağlam olacak

yazmışız ve sanırım sağlam çıkıyoruz

atesvsu
05-11-2012, 19:50
+ %8 yakın kapatan hissede kimsecikler yok mu arkadaşlar,
illa 40 ları mı görmesi lazım burdan alınır mı sorularının başlaması için??

woolf
05-11-2012, 19:59
+ %8 yakın kapatan hissede kimsecikler yok mu arkadaşlar,
illa 40 ları mı görmesi lazım burdan alınır mı sorularının başlaması için??

bazı eleştiriler vardı hisseye, "çok dillendi, dökmeden gitmez" diye...
hissede ky olmadığı sizin de gördüğünüz gibi ortada.
eğer burada ky olsa %8den sonra sevinç çığlıkları olurdu:) ama yok. çünkü 3-5 kişiyiz...
onun haricinde patron, tahta yapıcı ve büyük oyuncular.

tahta yapıcı 3 yıldır defalarca umut verip umut söndürdü. ben son 2 yıldır kaç defa girip çıktım hatırlamıyorum.
birçok arkadaş bu hisseye çok emek verdi, araştırdılar, inandılar, sabrettiler... ama malesef çoğunluğun sabrını bitirdi.
her seferinde çıktığı hızla geri indi. sistem basitti aslında 16-17 al 22-23 sat...
ama bu düzen bir yerde bitecek. ya aşağı ya yukarı?
şirketi analiz edince de olası gelişmelerle yönün yukarı ihtimali daha olası görünmekte.
biz de bi kaç haftadır üst sınırda şu soruyu soruyoruz...

"acaba bu defa 23 civarındaki psikolojik sınırı geçecek miyiz?"
kimileri inanıyor ve burada... kimileri yine aynı olacak, gitmesi için bir sebep yok diyor...
2 tarafın da kendine göre gerekçeleri var. bu noktada eklemek istediğim " kesin gidecek, kesin gitmeyecek" yaklaşımında olmamamız gerektiğidir. çünkü ufacık bir yorum birilerinin olumlu olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. en iyisi bu defa "gol" olacak mı sorusunun cevabını bekleyip görmek:)

woolf
05-11-2012, 20:10
SORU ŞU: "BU DEFA GOL OLACAK MI?"

Son 2-3 yıllık grafiğe baktığımızda hissenin sıkıştığı bant malumunuz.
Özellikle yapılan temel analiz değerlendirmeleri bu hisseye olan inancı hep korudu. Proje üretilme olasılığı olan arsalar, kasadaki para gibi faktörler hep beklentimiz oldu.
Teknik anlamda ise hep tarihi zirveyi geçip geçemeyeceğimizi takip ettik. Tepeye yaklaşınca tahta yapıcıya ait satışlar hep bir tokat gibi enselerde patladı.

Ama tarihi zirveyi kırmak için de bir sebep yoktu aslında, çünkü tarihi zirve hissenin defter değeri civarında piyasa değerine denk gelmekteydi.

Şimdi ne fark var?
Aslında şu anda yok. Kasadaki para aynı, arsalarda hala proje yok. Ama son dipte takaslarda önemli değişiklikler yaşandı. Büyük oyuncunun alabileceği miktarlarda hisse toplanmış görünmekte ve bence en önemlisi her zaman bu seviyelere geldiğimizde ciddi mal çıkışı yaşanırdı, bu defa yok. Aynı grup 20 civarından bile alım yapmış görünmekte. Şu ana kadar ciddi bir müdahale de gelmedi. Yani henüz yok...
Peki neden aldılar?
Bilemeyiz. Bir beklentileri olabilir.
Özetle, ben bu defa gol olmasını umut edenlerdenim. 20-23 arası testerede ayakta kalmayı şu anda başarmış bulunmaktayım:)
Yani bu seviyeler ya çok iyi satış yeri ya da alış yeri...
Bekleyip göreceğiz:)

Lütfen yazdıklarımı sadece okuyup geçiniz....

Saygılar

asitrend
05-11-2012, 21:22
Bu hisse golü öyle bi atacakki jeneriklik olacak.
Herşeyşn hayırlısı diyelim arkadaşlar önce ve hisseyle ilgili daha önce grafiklerimizde de yazdık çizdik artık bu hisse 19 lu fiyatlara çok önemli bişe olmadıkça dönmez.Yeterki bu ay sonu 22-30 üzeri kalalım.Sonrasını ben fiyat vererek açıklayacam.

woolf
05-11-2012, 22:26
sloganim su:
algyo golgolgol:)

isin sakasi sakin bir sekilde herkes kendi ozel kosullarina gore sureci takip etmeli.
eger ben asagidan almamis olsaydim, sn axaray gibi malum bandi takip ederdim. karda oldugm icin rahatim, en fazla kar edemem diyorum. yani zarara gecme ihtimalimizi sifira yakin tutmaliyiz.

onemli olan herkesin kendi kosullarina gore hareket etmesi gerektigi. gaza gelmek de olumsuz yorumdan etkilenmek de tehlikeli olabilir.

saygilar

kikirik
05-11-2012, 23:47
bugünkü kapanış ile ocak.2006'dan bu yana en yüksek günlük kapanış gerçekleşti...

hayırlı olsun...

22,75 üzeri kapanışlar GELİRSE ilk hedefin 28,xx'ler olacağını düşünüyorum.

kikirik
05-11-2012, 23:50
http://666kb.com/i/c8q59wvun8hr4jac3.gif

cuma günkü kapanış ile (üstteki grafikte) hareketli stop altına sarkan grafik, bugün yeniden anılan çizgi üzerine geçmiş :)

tren is frend
06-11-2012, 05:37
kuzucuklar gelmek üzere kanımca.....

kaya2011
06-11-2012, 09:19
Suan ki derinligi yorumlayabilirmisiniz.

yucelka
06-11-2012, 09:48
Alcarda biraz hareketlenme var. Buda burayı tetikleyebilir. 22.75 tutundu bir önceki destek iyi çalıştı. 23.10 ve üstü tutunursa tarihi zirveler gelir. ben % 50 risk alıyorum yarısından biraz fazlasını gönderdim kalanı evladiyelik kalsın. düşerse yerine koruz tabii 20.50 gibi çıkarsa bekleriz 27-30 aralığına kadar. YTD:

yucelka
06-11-2012, 09:51
Giderken yakalamak daha iyi oluyor. şimndi duruldu sabah açaılışta .50 lik bir gap oluştu genelde yüksek açılışlar geri geleceğine işaret ama bakalım. ters yapabilir.YTD.

kerkenes
06-11-2012, 09:57
Alcarda biraz hareketlenme var. Buda burayı tetikleyebilir. 22.75 tutundu bir önceki destek iyi çalıştı. 23.10 ve üstü tutunursa tarihi zirveler gelir. ben % 50 risk alıyorum yarısından biraz fazlasını gönderdim kalanı evladiyelik kalsın. düşerse yerine koruz tabii 20.50 gibi çıkarsa bekleriz 27-30 aralığına kadar. YTD:

size soran oldumu yüzde kaçını gönderdiniz diye? burası bu forum lar sizin yüzde bilmem kaçını almanız yada satmanızı yazmak için mi açılmış yerler....yazdığınız herşeyin bir başkasını etkileyebileceğini düşünüyormusunuz /düşümndünüzmü? kardeşim açın okuyun forum un kurallarını? adamlar daha nasıl açık yazsınlar forum kurallarını? azıcık fikretmek akletmek yokmu?

kamikaze34
06-11-2012, 11:07
Cuma günkü sert düşüşte finans 38.346 lot satış yapmış;fakat teb 13.150 lot alış ;global 10.723lot alış; garanti de 7416 lot alış ve sardışta 4250lot alış ile finansın satışlarını karşılamış gözüküyor dünkü sert yukarı çıkışta da birşeyler kesin olmuştur. izleyip beraber göreceğiz neler olacak ?
yatırım al sat tavsiyesi değildir.

kagula27
06-11-2012, 14:16
bu ne yaw ...yine 23.10 dan dönüş mü ?

mali mübaşir
06-11-2012, 14:44
2 aydır izliyorum bu kağıdı.İzleme amaçlı bir kaç lot var elimde. bu kadar karaktersiz ama kendine has seyri olan bir kağıda çok fazla rastlamadım.