PDA

View Full Version : EPLAS-Egeplast

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32

melasis
03-03-2013, 22:52
mutlu akü adel asüzi ile bir arkadaş kyaslama yapmış.diyorsunki bu arkadaşa yatırımcıyı kandırıyorsun aldatıyorsun demişsin.bu arkadaşın av. degilim. gayrimenkül zengini oldugunu kasdetmiş kimse o kişi. ben gayrimenküllerinin boyutunu bildigim için benim için bu yazı ilgimi bile çekmemiş. sana tavsiyem .eplas payına düşen basmane olarak görme gerisi üçe katlar ah melasis.hiçmi bilgin olmaz ....bu bilgisizligin yüzünden geçmişte çok 25 çarpanlı hiseleri kaçırdıgını söylemiştin .bende senin adına üzülmüştüm.bundan böyle sana üzülecek bir gram duygum kalmadı .sen borsayı bırak açacagın ekmek fırınını bir an önce aç ve gerçek hayata dön..şimdiye kadar en az 6 yer sattı eplas ama elinde şu an ne kadar gayri menkul var ben bunu biliyorum. o örnek verdigin şirketleri katlar .bunu bile çarpıntın aferim sana.....ytd.

katlarmı doktor çok komik oluyorsun gözaltındaki bir şirket için katlar diyorsun ya sen mutlunun kartaldaki yerinden haberin varmı senin basmanen neki kaldıki basmnenin ne olacağı belli degil belli olsada toplam 20 dönüm arsa buranın %30 unu da belediyeye bitirip teslim edecekler şimdi sen ya git işine komik olmayın çocuk mu kandırıyosunuz burada burası gözaltı pazarı siz niye bunları görmezden geliyorsunuz ben anlamıyorum daha basmanede zaten kesin bir şey yok kaldıki aylık bildirimi bile degerlendiriyoken aralıkla ocak ayını mukayase edyosun yapma ayıptır yaa mevsimsel ve dönemsel degerlendirmeyi gerçekçi yapabilmen için geçen sene ocak ayı ile mukayase etmen lazım yok %70 mişde siz kendinize keriz mi arıyosunuz keriz silkelememi yapmaya çalışıyorsunuz basmane geçmeden bu gözaltı pazarındaki hisseden bir şey olmaz ahada görürsünüz birde bana çarpıtıyor diyorsunuz sana teleofandada söyledim egeyıldızdan 57 milyon alacak var dediğinde konsalide bilançoda gözükmediğini şirketin borçları olduğu için konsalide bilançoda sıfırladığını ara teleofonu sor dedim bir tutturdun yok kaçırdın yok sen şöyle bırak bu işleride ares dedin eplasa ait inanmadın aylarca yazdın bir kere özür bile dilemedin egesökteks tede sana izah ettim hisseler sadece rehinli sen yok biz devraldık dedin fek anlaşması falan dedin oda yanlış çıktı gene özür dilemedin bu bilgilerin hepsi safsata 2004 senesinden beri bu şirketi takip ediyorum sata sata elinde satacak pek bir şey kalmadı adam gibi para edecek sadece bir fabrika ve basmane oranıda ne olacağı meçhul borçlara bakıyoruzda paralar hep faize gitmiş ve gitmeye devam ediyor vakıfa olan borcun basmaneden olduğunu idda ettin sana hayır dedim 2001 senesinde yapılan yeni fabrika yatırımı için kullanılan kredi dedim bu bilginde yanlış çıktı gene özür dilemedin şimdi benden özür dileme ama allah muhafaza basmaneden bir olumsuz haber gelirse bu hissenin tahtası talan olur 10 seneden beri şirkete adam gibi bir yatırım yapılmadı konsalide bilanço bir gelsin geri kalanıda ozaman he benim ekmek fırınına gelince evet gerçek hayat o sen rahat ol senin bildiklerin sana beninkide bana ...

es-es-es
04-03-2013, 08:17
sayın melasis;

her zaman gerçek bilgileriniz için teşekkürler, sağolun varolun, her ne kadar bazıları gerçek bilgiler ile hayali bilgileri ayırt edemesede veya etmek istemese de, eninde sonunda bunlarla karşılaşacaklar...................

uzmanspor
04-03-2013, 08:19
Melasis bey seni speklere havale ediyorum.Ucuzdan malının kaptırman bu kadar acı koymuş sana.Eminim ki bu kağıt eski fiyatlarına
geri dönse alırsın ve burada en kral eplasçı kesilirsin.

melasis
04-03-2013, 08:36
Melasis bey seni speklere havale ediyorum.Ucuzdan malının kaptırman bu kadar acı koymuş sana.Eminim ki bu kağıt eski fiyatlarına
geri dönse alırsın ve burada en kral eplasçı kesilirsin.

şahsıma yönelik iddalarda bulunmak anlamsız olur verdiğim bilgilerin aksini ispatlamaya çalışırsanız herkesin anlayacağı cevaplar vermiş olursunuz ...

ayrıca speklere derken aylardan beri 50 bin lotu işlemde geçemeyen tahtada spek olduğunu idda etmekte çok saçma olur...

kastalune
04-03-2013, 16:23
neyse..hayirlisi

Maximum
04-03-2013, 20:14
15/08/2012 1,48 birde
27-29/11/2012 arası 3 gün 1,50 nin altında kapanışlar yapmışız. yine 1,50 güçlü sayılabilecek desteğe gelmişiz. Bu seviyeler zincirin son halkası yatırımcılar için hisseye güvensizlik aşılayan , zincirden hemen koparılabilecek seviyeler. anlaşılan piyasa yapıcı görevini başarı ile devam ettiriyor.

mazhar forumunda hani nerdesiniz serzenişleri başlamış bile :) .
basmanede herhangi gelişmeye kadar sessiz kenardan izlemeyi sürdüreceğim. Merak etmeyin , atomdaki ilk halkayım , en son koparılacak da parçayım.

deliizmir
04-03-2013, 21:32
11,03,2013 tarihinde izmir büyüksehir meclisi toplaniyor..ayni hafta icinde 3 meclis toplantisi arka arkaya yapilacaktir..büyük ihtimalle 1/5000 lik imar plani meclis gündemine alinacak ve onaylanacak..artik basmane cukurunun sonuna gelindi sayildi..1/5000 lik planda onaylandiktan sonra aski süreci baslayacak..
hayirlisyla diyelim..tamamen bekleme sürecine girdik..

deliizmir
04-03-2013, 21:37
bu séferki sürec daha farkli olacak ve olmaya devam ediyor..mimarlar odasinin yüksel cakmur"un daha önceki planlarda itiraz ettigi tüm konulara uygun plan yapildi..itiraz edemeyecekleri bir plan yapildi..hic bir itiraz gerekceleride kalmadi

deliizmir
04-03-2013, 21:39
doktor33 adli arkadasimizin yanlis bildigi konuyu düzeltmek istiyorum.1/1000 lik plan askiya cikmadi..1/1000 ve 1/5000 lik planlar birlikte askiya cikacaklar..

DOKTOR33
05-03-2013, 10:04
doktor33 adli arkadasimizin yanlis bildigi konuyu düzeltmek istiyorum.1/1000 lik plan askiya cikmadi..1/1000 ve 1/5000 lik planlar birlikte askiya cikacaklar..yalnış bilmiyorumda sn.izmir bşb bu işi sıkı tutuyor.ve en ufak olabilecek bir itirazı bile önliyecek hukuki zemin hazırlanıyor.1.5000 geçmeden 1.1000 askı bir itiraz veya mahkeme sürecine zemin hazırlıyabilir endişesi bu yola başvuruldugunu ögrendim.yoksa 1.1000 askıya çıkabilirdi.şimdi 1.5000 de geçtikten sonra askı başlıyacak.buradaki gecikme hiç önemli degil.önemli olan siyasi irade,izmirin iradesi.varsın bir kaç ay sonra olsun.ytd saygılar,

DOKTOR33
05-03-2013, 10:53
katlarmı doktor çok komik oluyorsun gözaltındaki bir şirket için katlar diyorsun ya sen mutlunun kartaldaki yerinden haberin varmı senin basmanen neki kaldıki basmnenin ne olacağı belli degil belli olsada toplam 20 dönüm arsa buranın %30 unu da belediyeye bitirip teslim edecekler şimdi sen ya git işine komik olmayın çocuk mu kandırıyosunuz burada burası gözaltı pazarı siz niye bunları görmezden geliyorsunuz ben anlamıyorum daha basmanede zaten kesin bir şey yok kaldıki aylık bildirimi bile degerlendiriyoken aralıkla ocak ayını mukayase edyosun yapma ayıptır yaa mevsimsel ve dönemsel degerlendirmeyi gerçekçi yapabilmen için geçen sene ocak ayı ile mukayase etmen lazım yok %70 mişde siz kendinize keriz mi arıyosunuz keriz silkelememi yapmaya çalışıyorsunuz basmane geçmeden bu gözaltı pazarındaki hisseden bir şey olmaz ahada görürsünüz birde bana çarpıtıyor diyorsunuz sana teleofandada söyledim egeyıldızdan 57 milyon alacak var dediğinde konsalide bilançoda gözükmediğini şirketin borçları olduğu için konsalide bilançoda sıfırladığını ara teleofonu sor dedim bir tutturdun yok kaçırdın yok sen şöyle bırak bu işleride ares dedin eplasa ait inanmadın aylarca yazdın bir kere özür bile dilemedin egesökteks tede sana izah ettim hisseler sadece rehinli sen yok biz devraldık dedin fek anlaşması falan dedin oda yanlış çıktı gene özür dilemedin bu bilgilerin hepsi safsata 2004 senesinden beri bu şirketi takip ediyorum sata sata elinde satacak pek bir şey kalmadı adam gibi para edecek sadece bir fabrika ve basmane oranıda ne olacağı meçhul borçlara bakıyoruzda paralar hep faize gitmiş ve gitmeye devam ediyor vakıfa olan borcun basmaneden olduğunu idda ettin sana hayır dedim 2001 senesinde yapılan yeni fabrika yatırımı için kullanılan kredi dedim bu bilginde yanlış çıktı gene özür dilemedin şimdi benden özür dileme ama allah muhafaza basmaneden bir olumsuz haber gelirse bu hissenin tahtası talan olur 10 seneden beri şirkete adam gibi bir yatırım yapılmadı konsalide bilanço bir gelsin geri kalanıda ozaman he benim ekmek fırınına gelince evet gerçek hayat o sen rahat ol senin bildiklerin sana beninkide bana ...
sn.melasis.aktardıgım bilgilerin hepsi AYLIK BİLDİRİM den. rakam çarpıtılırmı.1.sayfayı oku FEK i bir anla.egeyıldızla olan finansal yatırım ilişkişini finansal dip notlarından bir oku ve anla.birde izmirideki ve diger illeri bırak bu grubun istanbul iki yakasındaki gayrimenküllerin kiymetini bir ögren.bilmeden kesin yorumlar yapma bak seni kimler tebrik etmeye başladılar.birde 2 ay önceki asparagas gazete haberini üç sayfayada servis yapılarak bu üç sayfayı birbirine katma amacın neydi.seni tebrik eden kişi öbür köy egyo sayfasında BU OLAYI MAKASLAMA OLARAK NİTELENDİRMİŞ.SİZ NASIL NİTELENDİRİYORSUN.YTD.SAYGILAR.

DOKTOR33
05-03-2013, 11:01
üretim, 2012 aralık,1.616.601 kg. 2013 ocakta 2.773.279 kg.üretim yapılmıştır.üretimde artış yüzde 58.3 artış olmuştur.kapasite kul.oranı 31.12 den 51.88 e çıkmıştır.sn.melasis.aylık bildirimde eplas fabrikasının üretimde bilgiler veriliyor.bu aralık 2012 ile 2013 ocak ayı kıyaslaması .ben çok olumlu gördüm ve yazdım. Bunun neresi yalnış ve hayal....ytd.

DOKTOR33
05-03-2013, 11:04
satışta .2012 aralık ayı.1.548.779 kg.2013 ocak ayı 2.186.920 kg.satışta artış yüzde 71 olmuştur. Ciro da.2012 aralık ayı.6.146.246 tl.2013 ocak ayı 8.498.739 tldir. Artış yüzde 72 olmuştur.aralık ve 2013 yılı ocak ayı kıyaslandıgında satışta miktar olarak yüzde 70 olan artış,ciroda yüzde 72 çıkmıştır.bu fiat artışı,ihracaattan oldugu kanısındayım..onu 3 aylık bilançoda görecegiz.mevsimsel olarak bu sektor kış aylarında üretim ve satışda azalma görülmesine rahmen bu yıl kısmen aralıkta görüldügünü düşünüyorum.yine aylık bildirimde şirket satış ve cirodaki bilgileri yatırımcılar ile paylaşmış.ben bunu paylaşıyorum. Buna inanmak zorundayım.başka neye inanayım...ytd.

DOKTOR33
05-03-2013, 11:13
Sn.yatırımcılar ben bu kagıda yatırım yaparken ,gözaltı bir şirket degildi.türkiye 1994 den bu yana sayısız kriz yaşadı ve bunların hepsinden şöyle veya böyle eplas ta etkilendi.en az 3 kez çok kötü durumlara düştü. Son bir senedir konjuktürün destegi ile şirket olumlu yöne gitmeye başladı.ben yatırımcı olarak iddiam çok daha iyi olacagı varsayımı üzerine yatırım projemi oturtarak burada bilgi paylaşımı yapıyorum.borsa bireysel bir yatırımdır.ve fiatlamaları piyasa belirler.herkes kendi özgür iradesi ile kararlarını verir.o nedenle burada yazı yazanlar,olumlu veya olumsuz her türlü yorum ve yazılardan kaçınması gerekir.ytd .saygılar.

DOKTOR33
05-03-2013, 11:29
Sn. Yatırımcılar.basmane ile ilgili hem siyasi hemde kamuoyu iradesi bu kadar olumlu iken ve süreçler adım adım ilerlerken,vede sonucundan borsaya kote üç şirket bundan çok olumlu etkilenecek iken ,her üç şirkete yatırım yapanlar sabırla sonucu beklemelidirler.işin dogrusu bu kanımca...bu sayfadaki demogoji ve polemiklerin kimseye faydası olmaz.ve gerçek yatırımcılarda bunlardan etkilenmez.ytd.saygılarımla.

es-es-es
05-03-2013, 12:08
Sn. Yatırımcılar.basmane ile ilgili hem siyasi hemde kamuoyu iradesi bu kadar olumlu iken ve süreçler adım adım ilerlerken,vede sonucundan borsaya kote üç şirket bundan çok olumlu etkilenecek iken ,her üç şirkete yatırım yapanlar sabırla sonucu beklemelidirler.işin dogrusu bu kanımca...bu sayfadaki demogoji ve polemiklerin kimseye faydası olmaz.ve gerçek yatırımcılarda bunlardan etkilenmez.ytd.saygılarımla.

ilk defa doğru söze :bravo::bravo::bravo:

DOKTOR33
05-03-2013, 12:26
ilk defa doğru söze :bravo::bravo::bravo:sn.es es es bunu göremiyenlerin gözü kör olmuş.bu o kadar keş para akışı saglarki bu üç şirketede can verir.sadece buda degil,bşb çok modern bir hizmet binası 8500 araçlık otopark ve uluslararası sıdandtlarda çok fonksiyonlu bir salon yapılacak.buda şimdiye kadar tartışılan kamu yararı yok tezlerini çürüterek geçmişteki bütün tartışmaları sona erdirecek.onbinlerce insan istihdam saglıyacak ve buranın yarattıgı finanasal sinerji ile bu üç şirket tekrar yeni yatırımlar ve yeni istihdamlar için bu proje direkt ve indirek izmirde yeni dönüşümlere çok büyük katkı yapacaktır.tabiki borsa yatırımcılarıda bu realiteyi fiatlıyacak ve herkes kazançlı çıkacaktır.ytd.saygılar.

DOKTOR33
05-03-2013, 12:32
Kendi adıma ,yazılarımda birileri bu üç şirket yatırımcısını tokuşturuyor diyerek herkesin dikkatli olmasını defalarca yazdım.temennim herkesin bundan bir ders çıkarması ve önünüze sunulan büyük taneli kıpkırmızı üzümden yiyerek bunun lezzetini çıkarmanızdır.....ytd.saygılar.

melasis
05-03-2013, 13:47
sn.melasis.aylık bildirimde eplas fabrikasının üretimde bilgiler veriliyor.bu aralık 2012 ile 2013 ocak ayı kıyaslaması .ben çok olumlu gördüm ve yazdım. Bunun neresi yalnış ve hayal....ytd.

yanlış olan kısmını anlamıyosan yazımdan sonra emekliye ayrılma zamanın geldi demektir ben sana yazmaktan bıktım sen hala anlamıyosun beni çocuk değilsin ki kaç yaşında adamsın basmane ilgili yorum yaparken her seferinde kesin olacak gibi yazılar yazıyorsun bu sorun yılların sorunu bir müddet oyalanmasının şirkete maliyeti çok ağır borç yükü oldukça fazla aylık bildirimler hikaye konsalide bilanço gelsin o zaman konuşalım neye inanmamız gerektiğini ben hiç bir zaman olmaz demedim hiç bir yazımda lakin mecliste olsun sayın çakmur ve bazı gazetecilerin beyanlarını okudum hepsinde itiraz edilir mahkemeye verilir açıklamaları vardı neden onları burda yazmıyosunuz yada yayınlamıyorsunuz ocak ayı bildirimine gelin 1 önceki dönem ocak ayı satışları ile mukayase et bence bu yüzde %70 lik büyüme neredeymiş onuda biz görelim...

DOKTOR33
05-03-2013, 14:56
yanlış olan kısmını anlamıyosan yazımdan sonra emekliye ayrılma zamanın geldi demektir ben sana yazmaktan bıktım sen hala anlamıyosun beni çocuk değilsin ki kaç yaşında adamsın basmane ilgili yorum yaparken her seferinde kesin olacak gibi yazılar yazıyorsun bu sorun yılların sorunu bir müddet oyalanmasının şirkete maliyeti çok ağır borç yükü oldukça fazla aylık bildirimler hikaye konsalide bilanço gelsin o zaman konuşalım neye inanmamız gerektiğini ben hiç bir zaman olmaz demedim hiç bir yazımda lakin mecliste olsun sayın çakmur ve bazı gazetecilerin beyanlarını okudum hepsinde itiraz edilir mahkemeye verilir açıklamaları vardı neden onları burda yazmıyosunuz yada yayınlamıyorsunuz ocak ayı bildirimine gelin 1 önceki dönem ocak ayı satışları ile mukayase et bence bu yüzde %70 lik büyüme neredeymiş onuda biz görelim...yani bu kadar bşb bşk ve meclis üyeleri aylardan beri bu tadilat projesi üzerinde çalışıyor ve şu anda süreç son aşamasında her şey olumlu iken fikir adına bir şey söylemek için 2 ay önce bir gazete rasyonel akılötesi bir yorum yapıyor .bir yatırımcı olarak buna niye prim vereyim.ha süreç biter itiraz ve kimse mahkemeyede verir yeni bir süreç başlar .bunun sonucunada herkes katlanır. bu ülke hukuk devletidir.tabiki hukukta tapusu elinde bulanlarında 15 senelik kayıpları var.buda şirket adına olumlu bir kaynak yaratır.ben bu işin ister proje yönünden olsun isterse tazminat yönünden olsun şirketin kazanımlarını düşünür ve yatırım algılamamı 2 yöndeki sonuçlara göre yaparım.sen eplasın borç yükü var diyorsun.önemli olan borcun karşılanabilir likiditenin saglanır olması bugün itibari ile şirkette böyle bir risk yok..yakında konsolide blanço gelecek bunun analizi yapılır.ama sen son konsolide blançoyu bile anlamamışsın sana neyi anlatayımki anlayasın.bırakalım bu işi sen kendi yoluna git.yatırım yapmadıgın bir şirkette anlamadıgın kalemleri saptırarak yorum bari yapma. gazete haberleriyle servis yapma kap a düşen bilgi ve belgeleri anla ytd.

estonsedat
05-03-2013, 15:14
doktor bosuna yazıp ciziyosun haberin olsun. hersey cukura endexli. öle olmus böle olmus hepsi hikaye. cukur işi olursa iyi olmassa yıllarca tekrar beklenecek desene kısaca.

uzmanspor
05-03-2013, 15:21
doktor bosuna yazıp ciziyosun haberin olsun. hersey cukura endexli. öle olmus böle olmus hepsi hikaye. cukur işi olursa iyi olmassa yıllarca tekrar beklenecek desene kısaca.
satan satar kardeşim.Ben kendi adıma konuşuyorum.Fabrikanın bacası tüttüğü sürece,ihracat yaptığı sürece,sonuna kadar devam.çukur benim için olmazsa olmaz değil.

uzmanspor
05-03-2013, 15:23
satan satar kardeşim.Ben kendi adıma konuşuyorum.Fabrikanın bacası tüttüğü sürece,ihracat yaptığı sürece,sonuna kadar devam.çukur benim için olmazsa olmaz değil.

Yanlış anlaşılmasın bence çukur bu sefer olacak.ytd.

DOKTOR33
05-03-2013, 15:32
doktor bosuna yazıp ciziyosun haberin olsun. Hersey cukura endexli. öle olmus böle olmus hepsi hikaye. Cukur işi olursa iyi olmassa yıllarca tekrar beklenecek desene kısaca.sen öyle san koskoca şirketi basmaneye indekleyin arkasından sürekli asparagas haberlerle o kısa vadeci tırtıkcıların moralini bozarak borsa jargonuyla keriz silkelemesi yaptırıllar.bazıları bu işi çok iyi yapıyor ve yaptırıyor.aslında bu işe bende seviniyorum.bu arada süzme kesesi biraz daha süzülsün.yok öyle yagma gel üç günde vurgunu vur.bu kagıt tırtıkçılık yapılacak kagıt degil alım satım sürekliligi yok gözaltında...haberler düşünceye kadar bırakınız inananlar tarafından kagıt toplansın.gerçi işlemde yok ya...ytd.

estonsedat
05-03-2013, 17:22
sen öyle san koskoca şirketi basmaneye indekleyin arkasından sürekli asparagas haberlerle o kısa vadeci tırtıkcıların moralini bozarak borsa jargonuyla keriz silkelemesi yaptırıllar.bazıları bu işi çok iyi yapıyor ve yaptırıyor.aslında bu işe bende seviniyorum.bu arada süzme kesesi biraz daha süzülsün.yok öyle yagma gel üç günde vurgunu vur.bu kagıt tırtıkçılık yapılacak kagıt degil alım satım sürekliligi yok gözaltında...haberler düşünceye kadar bırakınız inananlar tarafından kagıt toplansın.gerçi işlemde yok ya...ytd.

tahtalar toplu doktor. bu yuzden hacimsiz ve gelişmeler bekleniyor. olursa ne ala, olmassa baska bahara.

DOKTOR33
05-03-2013, 17:36
tahtalar toplu doktor. Bu yuzden hacimsiz ve gelişmeler bekleniyor. Olursa ne ala, olmassa baska bahara.olacak,olacak.su bir atm. Basınçta 100 c. Derecede kaynak.yıldız olan türkiyenin önünde kimse duramaz.bu kadar içte ve dışta alt ve üst yapı için boruya ihtiyaç var.yeni sulama tekniginde yine boruya ihtiyaç var.dünyada bütün suyun içme ,kullanma ,atık suyun taşıma boru ile olur.bu sektör gittigine üretim artacaktır. Başka yolu yok.eplas avrupada ve bu bölgede çok iddaalı bir şirkettir.son yıllardaki zorlukları geride kaldı.ayrıca alt sektörlerinide ve gayrimenküllerini merak etmeyin fonlar görür ve zamanı gelince talep olacaktır.ytd.

melasis
05-03-2013, 17:38
sen öyle san koskoca şirketi basmaneye indekleyin arkasından sürekli asparagas haberlerle o kısa vadeci tırtıkcıların moralini bozarak borsa jargonuyla keriz silkelemesi yaptırıllar.bazıları bu işi çok iyi yapıyor ve yaptırıyor.aslında bu işe bende seviniyorum.bu arada süzme kesesi biraz daha süzülsün.yok öyle yagma gel üç günde vurgunu vur.bu kagıt tırtıkçılık yapılacak kagıt degil alım satım sürekliligi yok gözaltında...haberler düşünceye kadar bırakınız inananlar tarafından kagıt toplansın.gerçi işlemde yok ya...ytd.

yine kendi kaafana göre yorum yapıyon asparagas haber ne demek asparagas haberi yaz buraya sana alkış tutum ama yazamazsan nesin ...

egeyıldız
05-03-2013, 17:41
kemal zorlu bugünkü söyleşide 26 tane şirket var demiş bazılarını biliyoruz ama demekki bu adamlar başka yerlerdede iş yapıyorlar

DOKTOR33
05-03-2013, 18:20
yine kendi kaafana göre yorum yapıyon asparagas haber ne demek asparagas haberi yaz buraya sana alkış tutum ama yazamazsan nesin ...bir haber ,dogru haber söyle olur.15 senedir bir türlü yapılamayan basmane çukuruna,bir seneden bu yana yapılan yeni imar planıda meclisten geçmesine ve askıdan sonra inşaata başlanacagı zaman şu şu kişiler yürütmeyi durdurmak için dün şu saatlerde şu mahkemeye şu gerekçeyle başvurdu. ve mahkemenin kararı merakla bekleniyor.işin garip tarafı burada bile hiç bir kişi olumlu veya olumsuz yorum yapamaz.SN. MELASİS BÖYLE BİR HABERİN DIŞINDAKİ BÜTÜN HABERLER,METNETSİZ,YALAN,MASA BAŞINDA HAZIRLANMIŞ BİR HABERDİR BUNUN ADINA ASPARAGAS HABER DENİR.TIRAJ ARTTIRMA VEYA BİR OLAYI MANÜPLE ETMEK İÇİN KULLANILIR.BİRAZ DÜNYANI GENİŞLET ...BİZLER YAŞLIYIZ AMA APTAL DEGİLİZ.ŞİMDİDEN OLMAMIŞ BİR DAVAYI BİLE ETKİLEME HAKKI GAZETECİNİNDE YOKTUR.....YTD.

DOKTOR33
05-03-2013, 18:31
kemal zorlu bugünkü söyleşide 26 tane şirket var demiş bazılarını biliyoruz ama demekki bu adamlar başka yerlerdede iş yapıyorlarplastik,tekstil,enerji,gayrimenkul aktif şirketleri incelersen şaşırmazsın sn.egeyıldız.hepsini finansal dip notlarında görürsün tabiki okuduktan ,gördükten sonra bazıları gibi yahu bunlar hep palavra batak şirket diye davul zurnayla yedi duhele yayın yapma.....ytd.

melasis
05-03-2013, 19:16
plastik,tekstil,enerji,gayrimenkul aktif şirketleri incelersen şaşırmazsın sn.egeyıldız.hepsini finansal dip notlarında görürsün tabiki okuduktan ,gördükten sonra bazıları gibi yahu bunlar hep palavra batak şirket diye davul zurnayla yedi duhele yayın yapma.....ytd.

ortada senin dediğin gibi bir durum olsa daha teni icradan otelleri satılmazdı şimdi gayrimenkul dediğin ne var senden iyibiliyorum merak etme

istanbulda ikitane depo var bunları kaale bile almıyorum onun dışındada fabrika yeri ve basmane var basmanede ne olacagı belli degil toplamda bu lanet yerin zaten %35 ama inşaatı yapıp belediyeye teslim edecek baba yğit lazım bu kemal zorlu degilmi daha iki sene önce eurobond dolandırıcılarına çarpılan 1 milyon euro için mi ne şirketin parasını göndermedişmi heriflere sonrada mahkemelik olmadımı hangi yalan haberler bu 15 seneden beri gelen haberler mi sen google yaz bakalım basmane ne heberler çıkıyor haberin varmı bu sefer oldu tamam başkan okey dedi tamam düğümü keser devam ederim boşver sen şimdi beni inandıramazssın batak şirket olayına gelince sen ara kaç senedir adamgibi bir yatırım yapmışlarmı bak bakalım bu borçları kim ödeyecek he olursa belki kurtarır kıçını olmazssa hep beraber görecez...

melasis
05-03-2013, 19:21
olacak,olacak.su bir atm. Basınçta 100 c. Derecede kaynak.yıldız olan türkiyenin önünde kimse duramaz.bu kadar içte ve dışta alt ve üst yapı için boruya ihtiyaç var.yeni sulama tekniginde yine boruya ihtiyaç var.dünyada bütün suyun içme ,kullanma ,atık suyun taşıma boru ile olur.bu sektör gittigine üretim artacaktır. Başka yolu yok.eplas avrupada ve bu bölgede çok iddaalı bir şirkettir.son yıllardaki zorlukları geride kaldı.ayrıca alt sektörlerinide ve gayrimenküllerini merak etmeyin fonlar görür ve zamanı gelince talep olacaktır.ytd.

tabi canım yatırım üstüne yatırım ooo eplas tam otomasyonada geçti...

her taraf borucu doldu be adamlar el degmeden üretiyorlar millet aya çıktı devasa borular yapıyorlar 2 metre 3 metrelik biz hala bir metre de kaldık hele bir hakan plastik çıktıkı ses geçirmeyen borusunu kimse yapamıyormuş sektörden öğrendim bunuda burda ilk defa yazıyorum...

DOKTOR33
05-03-2013, 20:00

her taraf borucu doldu be adamlar el degmeden üretiyorlar millet aya çıktı devasa borular yapıyorlar 2 metre 3 metrelik biz hala bir metre de kaldık hele bir hakan plastik çıktıkı ses geçirmeyen borusunu kimse yapamıyormuş sektörden öğrendim bunuda burda ilk defa yazıyorum...boru teknolojisini hiç bilmiyorsun eplas onu 90 lı yıllarda üretmiye başladı.şimdi öksijen bariyerli ve yanmayan boru üretiyor.en son ödülleri bunlarla aldı.laf degil sn. melasis günde 100 ton ham maddeyi boruya çeviriyor.....ben neden bunları sana anlatıyorum .yatırım kararı senin. bunları sen al veya alma diye söylemiyorum.kim alır kim satar emin ol beni ilgilendirmez ben çok çok uzun vadeli yatırımcıyım.laf ola yazışıyorum.SEN NİYE YAZIŞIYORSUN.HER LAFA CEVAP VERMEK İÇİN KENDİNİ ZORLUYORSUN.ASPARAGAS HABERDE 8 OCAK TARİHLİ YALAN GAZETE HABERİ .....BUNLARIN HİÇ BİR EHEMMİYETİ YOKTUR......YTD.

DOKTOR33
05-03-2013, 20:13
Otel niye satılmış.daha ordasın sen 18 ayı geçti .güçbirligine kefaletin faturaları bunlar bu 35 milyon dolar k.zorlunun tabiriyle basmaneye gömüldü.ana para artı faizlertam 13 senedir ödeniyor sonuna geldik.az çok girdin çıktın parada kazandın .bir teşekür edersin nedir bu karalama kanpanyan.insan grupta çalışan 500 600 kişiye saygılı olur.yani bu şirket batsa işçiler açıkta kalsa borsada yatırım yapanlar zarar etseler çok mutlu olacan gibi bir duygu içindesin...neden bunu yapıyorsun anlamak münkün degil.batacaksam ben batarım alıp satmışsın. Hayrını gör kardeş....ytd.

deliizmir
05-03-2013, 20:37
ortada senin dediğin gibi bir durum olsa daha teni icradan otelleri satılmazdı şimdi gayrimenkul dediğin ne var senden iyibiliyorum merak etme

istanbulda ikitane depo var bunları kaale bile almıyorum onun dışındada fabrika yeri ve basmane var basmanede ne olacagı belli degil toplamda bu lanet yerin zaten %35 ama inşaatı yapıp belediyeye teslim edecek baba yğit lazım bu kemal zorlu degilmi daha iki sene önce eurobond dolandırıcılarına çarpılan 1 milyon euro için mi ne şirketin parasını göndermedişmi heriflere sonrada mahkemelik olmadımı hangi yalan haberler bu 15 seneden beri gelen haberler mi sen google yaz bakalım basmane ne heberler çıkıyor haberin varmı bu sefer oldu tamam başkan okey dedi tamam düğümü keser devam ederim boşver sen şimdi beni inandıramazssın batak şirket olayına gelince sen ara kaç senedir adamgibi bir yatırım yapmışlarmı bak bakalım bu borçları kim ödeyecek he olursa belki kurtarır kıçını olmazssa hep beraber görecez...

sayin melasis o begenmedigin yere egyo 75 milyon satis fiyati koymustu..135 milyon lira..sadece %35 pay icin..söyle kabaca bir hesap yaparsan basmane olmazsa dahi gücbirligi ve egyo belediyeye arsayi geri vermek suretiyle cok büyük paralar alacaklar..basmane olmaz isede sirketler nakit sikintisina girmeyecek tam tersine büyük miktarda nakit girecek

deliizmir
05-03-2013, 20:41

her taraf borucu doldu be adamlar el degmeden üretiyorlar millet aya çıktı devasa borular yapıyorlar 2 metre 3 metrelik biz hala bir metre de kaldık hele bir hakan plastik çıktıkı ses geçirmeyen borusunu kimse yapamıyormuş sektörden öğrendim bunuda burda ilk defa yazıyorum...

melasis kardes önemli olan mali üretmek degil pazarlamaktir..ne kadar iyi mal üretsende pazarlayamadiktan sonra neye yarar..eplasin ihracatina dikkat et..egerki kaliteli borular üretmese dünyaya satabilirmi..lütfen elestiri yaparken üslübün dozunu kacirmayalim..senden rica ediyorum melasis

DOKTOR33
05-03-2013, 20:45

istanbulda ikitane depo var bunları kaale bile almıyorum onun dışındada fabrika yeri ve basmane var basmanede ne olacagı belli degil toplamda bu lanet yerin zaten %35 ama inşaatı yapıp belediyeye teslim edecek baba yğit lazım bu kemal zorlu degilmi daha iki sene önce eurobond dolandırıcılarına çarpılan 1 milyon euro için mi ne şirketin parasını göndermedişmi heriflere sonrada mahkemelik olmadımı hangi yalan haberler bu 15 seneden beri gelen haberler mi sen google yaz bakalım basmane ne heberler çıkıyor haberin varmı bu sefer oldu tamam başkan okey dedi tamam düğümü keser devam ederim boşver sen şimdi beni inandıramazssın batak şirket olayına gelince sen ara kaç senedir adamgibi bir yatırım yapmışlarmı bak bakalım bu borçları kim ödeyecek he olursa belki kurtarır kıçını olmazssa hep beraber görecez...bak melasis o melanet dedigin yer altın degerinde .arsa payı 50 den bahsetmiştim.şimdi 60 70 lerden bahsediliyor.1.1000 imar planını önüne getir. Diyorki 104 000 metre kare ticeret ve türizim için ayrıldı.31 200 metre kare bu protokolda gözükecek bu bşb binası hizmet binası.5 yogunluk 20 bin metre kare arsa ....toplam arsa 35 000 metre kare ...neyse kafan iyice karışsın.avm de inş.maliyeti düşük ofis ve dükkan metre karesi pahalı.tahmin yürüt bakalım bu dükkanların metre kare fiatlrı kaçtan gider.işte melanet arsa dedigi sivrisinek yuvası yuvası besiyeri olan o arsa bir düşün ne kadar degerli......ytd.

deliizmir
05-03-2013, 20:47
ayrica sunuda söylemek lazim..sirkete güvenmeyen elestirilerini tabiki yazacaktir..ama haksizlik yapmadan..olumlu yapilan seyleri görmemezlikten gelip sadece olumsuzlari yazmakta sirkete yapilan haksizliktir..elbetteki sirketin yasadigi zorluklar var..bunu hic kimse inkar etmiyor ama sirket önündeki zorluklari asmak icinde bir takim girisim ve ataklarda bulunuyor,,
sirkete güvenen kagitta sabirla bekler..güvenmeyende satar hisselerini..trübünde maci seyreder

melasis
05-03-2013, 21:05
Otel niye satılmış.daha ordasın sen 18 ayı geçti .güçbirligine kefaletin faturaları bunlar bu 35 milyon dolar k.zorlunun tabiriyle basmaneye gömüldü.ana para artı faizlertam 13 senedir ödeniyor sonuna geldik.az çok girdin çıktın parada kazandın .bir teşekür edersin nedir bu karalama kanpanyan.insan grupta çalışan 500 600 kişiye saygılı olur.yani bu şirket batsa işçiler açıkta kalsa borsada yatırım yapanlar zarar etseler çok mutlu olacan gibi bir duygu içindesin...neden bunu yapıyorsun anlamak münkün degil.batacaksam ben batarım alıp satmışsın. Hayrını gör kardeş....ytd.

o senen dediğin bir zamanlar ne şirketler var dı hepsi yalan oldu şimdi demogojiyede boş sayın doktor ben şirket batar çıkar anlamam öyle bir şey dediğimide hatırlamıyorum fakat faiz giderleri yüksek ve şirket varlıklarını kaybediyor bankalar adamı ne yapar herkes bilir bunu hele alabilecek bir şey buldumu hiç affetmezler dayatmayı yaparlar bu en son yaşadığımız ülker ve dardenel ortaklığında yaçandı borcu düşüremediler ve ortaklık yattı ya şimdi ortak olsalardı ortada süper bir şirket olacaktı ve binlerce işçi çalışacaktı ama bu şirketlerin batasını isteyen yatırımcılar değil demkki alacaklılar siz kaçtane yatıırmcısınız toplasan şunun şurası 10 taneniz bir araya gelmiş konuşuyoruz ama olay bu değil başka adamlar şirketleri istediği gibi kullanıyorlar biz ne olduğunu bilmiyoruz buradan ahkam kesmek kolay ama bu şirketin durumuda ortada boru üretiyomuş:)) ya onu merdiven alrında üretmeyende yok sanki çok teknolejik bir şey üretiyor sen anlamıyorsun ben sana nedim şirkette yatırım sıfır denecek kadar az bugün piyasada fırat boru hakan boru dizayn boru pakboru esen boru borucu dolu daha yüzlercesi var şimdi 80 ler 90 lar derken boru işinide icat eden bir şirket vardı odönemlerde sektörede adını verdi pimaş boru dedik yıllarca ne oldu bu şirket üretimini bıraktı pvc pencere üretimine agırlık verdi eplas ve zorlu grubuda en degerli şirketini o dönem egepeni sattı peki alan adamlar ne yaptı bu şirketi uçurdu kat kat büüyüttü bizim boru şirketide o dönem büyük yatırım yaptı fabrikayı gaziemirden atatürk organizeye taşıdılar ve borçlandılar bankalar sonra dolar uçtu sonra üstünede faizi öde öde bitmedi şirketin anasını aglattılar yıllardır bütün yükü buraya vurdular peki ne yatırımı yaptılar bu arada hangi belgeyi aldılar koca bir hiç 2004 senesindede aynı satışları yapıyordu şimdide aynı neyi değiştirdi bu fabrika yatırımı koca bir hiç yok ihracat yok bilmem ne aylık bildirim hepsi hikaye şirketin çok acil bir şelkilde nakit ihtiyacı var bunu çözmesi lazım her geçen gün erimeye devam ediyor birde batarsan bt banene saçma sapan yazılar yazıyorsun ne alaka şimdi ben gördüğüm grafiğ çiziyorum basmanede bir sorun oyalama gecikme yatırmcı hazır diyolar ya ağzıyla kuş tutsalar para bu beklemz kuşgibi uçar konacak başka bir yer arar

sonra şirketin toplaması çalışması bu borular hepsi hikaye olur maliyetler artıyor heleki yatırım yapılmadığı için üretimden maliyet kısılmıyor elktririk fiyatları zaten can yakıyor nerde klamıştık basmane neyse siz olur diyosunuz ben olmaz demiyorum ama ya olmazsa diyorum kendimce okuduklarımdan ihtimal olduğunu çıkarıyorum hala ne kadar olur ne kadar olmaz bilemiyorum
şu sayfada yazan aynı kişileriz benim yazdıklarıma asparagas haber nasıl diyebilirsin bak senin bir güzel lafın vardı ekinler başak vermeden kör buzağı topallamaz işte olay bu doktor agzınızla kuş tutsanızda hikayeseniz hikayeyiz ne oldu iki hafta önce yemediniz içmedini cumertesi pazar akşama kadar yüzlerce olumlu yazı yazdınız hikaye oldu ama siz böyle mutlu olmaya alışmışsınız:)) neyse biraz gönlünüzü alım yarın bir bakmışssın tavan olmuş ahahahaha

deliizmir
05-03-2013, 21:12
tamam çekilyorum bir kenara ama senin hatırına daha yazmam...

sayin melasis tabiki yazacaksin..ama lütfen kantarin topuzu kacmasin..
bendende sana saygilar..
hepimiz beklmedeyiz..
11,03,2013 de belediye meclisi tekrar toplaniyor..büyük ihtimalle 1/5000 lik plan gelecek haftaki oturumlarda gündeme gelip,onaylanacak.
1 hafta sakince beklemek kimseye zarar vermez

DOKTOR33
05-03-2013, 21:23
o senen dediğin bir zamanlar ne şirketler var dı hepsi yalan oldu şimdi demogojiyede boş sayın doktor ben şirket batar çıkar anlamam öyle bir şey dediğimide hatırlamıyorum fakat faiz giderleri yüksek ve şirket varlıklarını kaybediyor bankalar adamı ne yapar herkes bilir bunu hele alabilecek bir şey buldumu hiç affetmezler dayatmayı yaparlar bu en son yaşadığımız ülker ve dardenel ortaklığında yaçandı borcu düşüremediler ve ortaklık yattı ya şimdi ortak olsalardı ortada süper bir şirket olacaktı ve binlerce işçi çalışacaktı ama bu şirketlerin batasını isteyen yatırımcılar değil demkki alacaklılar siz kaçtane yatıırmcısınız toplasan şunun şurası 10 taneniz bir araya gelmiş konuşuyoruz ama olay bu değil başka adamlar şirketleri istediği gibi kullanıyorlar biz ne olduğunu bilmiyoruz buradan ahkam kesmek kolay ama bu şirketin durumuda ortada boru üretiyomuş:)) ya onu merdiven alrında üretmeyende yok sanki çok teknolejik bir şey üretiyor sen anlamıyorsun ben sana nedim şirkette yatırım sıfır denecek kadar az bugün piyasada fırat boru hakan boru dizayn boru pakboru esen boru borucu dolu daha yüzlercesi var şimdi 80 ler 90 lar derken boru işinide icat eden bir şirket vardı odönemlerde sektörede adını verdi pimaş boru dedik yıllarca ne oldu bu şirket üretimini bıraktı pvc pencere üretimine agırlık verdi eplas ve zorlu grubuda en degerli şirketini o dönem egepeni sattı peki alan adamlar ne yaptı bu şirketi uçurdu kat kat büüyüttü bizim boru şirketide o dönem büyük yatırım yaptı fabrikayı gaziemirden atatürk organizeye taşıdılar ve borçlandılar bankalar sonra dolar uçtu sonra üstünede faizi öde öde bitmedi şirketin anasını aglattılar yıllardır bütün yükü buraya vurdular peki ne yatırımı yaptılar bu arada hangi belgeyi aldılar koca bir hiç 2004 senesindede aynı satışları yapıyordu şimdide aynı neyi değiştirdi bu fabrika yatırımı koca bir hiç yok ihracat yok bilmem ne aylık bildirim hepsi hikaye şirketin çok acil bir şelkilde nakit ihtiyacı var bunu çözmesi lazım her geçen gün erimeye devam ediyor birde batarsan bt banene saçma sapan yazılar yazıyorsun ne alaka şimdi ben gördüğüm grafiğ çiziyorum basmanede bir sorun oyalama gecikme yatırmcı hazır diyolar ya ağzıyla kuş tutsalar para bu beklemz kuşgibi uçar konacak başka bir yer arar

sonra şirketin toplaması çalışması bu borular hepsi hikaye olur maliyetler artıyor heleki yatırım yapılmadığı için üretimden maliyet kısılmıyor elktririk fiyatları zaten can yakıyor nerde klamıştık basmane neyse siz olur diyosunuz ben olmaz demiyorum ama ya olmazsa diyorum kendimce okuduklarımdan ihtimal olduğunu çıkarıyorum hala ne kadar olur ne kadar olmaz bilemiyorum
şu sayfada yazan aynı kişileriz benim yazdıklarıma asparagas haber nasıl diyebilirsin bak senin bir güzel lafın vardı ekinler başak vermeden kör buzağı topallamaz işte olay bu doktor agzınızla kuş tutsanızda hikayeseniz hikayeyiz ne oldu iki hafta önce yemediniz içmedini cumertesi pazar akşama kadar yüzlerce olumlu yazı yazdınız hikaye oldu ama siz böyle mutlu olmaya alışmışsınız:)) neyse biraz gönlünüzü alım yarın bir bakmışssın tavan olmuş ahahahahasn.melasis sen borsayı hiç anlamamışsın.bir sene önce bu kagıt 55 ile 65 krş arasındaydı .şimdi o.83 ile 1.125 dolar arasında haftalıkve aylık grafikte flama oluşturuyor.bak.grafige.kagıt 0.25 sent ten 1.125 dolara gitmiş.şimdi dinleniyor veya konsolide olmaktadır.aşagı yukarı salınmadan kagıtmı gidermiş.üstelik gözaltında.faiz diyorsun 31 aralık bitiş diyorum inanmam diyorsun.353000 tl .aylık ödüyordu.bu şirket ne faizler gördü.hep bunu diyorsun.güçbirligi kefil den dolayı borcu senmi ödüyorsun.ytd.

DOKTOR33
06-03-2013, 09:48
günaydın eplas yatırımcıları.hepinize mutlu ve saglıklı bir gün dilerim.

DOKTOR33
06-03-2013, 09:58
sayin melasis tabiki yazacaksin..ama lütfen kantarin topuzu kacmasin..
bendende sana saygilar..
hepimiz beklmedeyiz..
11,03,2013 de belediye meclisi tekrar toplaniyor..büyük ihtimalle 1/5000 lik plan gelecek haftaki oturumlarda gündeme gelip,onaylanacak.
1 hafta sakince beklemek kimseye zarar vermezsn.deliizmir. bir yatırımcı olarak bazen düşünüyorumda ky.ların bu kadar şüpheci,bu kadar korkak ve bu kadar gelecege güvenle bakamıyan kişilik örüntüsünde olma nedenleri kafamı karıştırmaktadır.melasis e diyorsunki 11 martta bşb meslisi tekrar toplanıyor1.5000 imar planı meclise gelip oylanacak,bir hafta beklemek kimseye zarar vermez.çok ilginç bütün yatırımcılar bunu düşünmesine karşın.bunun hiçmi hiç bir heyecan yaratmadıgını kendimde görmekteyim.ytd.

DOKTOR33
06-03-2013, 10:12
bu heyecan vermeme nedeninin geçmişle ilgili biliçaltımızda gizli somut nedenleri olsa gerekir.bu süreci konak belediyesinde gördügümüzden kafamızın kıyısında bu 1.5000 meclise gelse bile bu meclis bunu KOMİSYONA HAVALE edebilir diye bir alternatif geliyor ve bu heyecanı frenliyor.başka bir konu taraflar. ,tmsf bşb bşk,ve güçbirligi temsilcileri bir toplantı yapıp bir protokol yapıp BU MUTABAKAT METNİ ni 1.5000 lik imar planıyla birlikte geçirecekti.bildigim kadarıyla bu toplantı ve ilgili protokol metninin çerçevesi çizilmedi.diyelimki bunlar hepsi halloldu askı ve mazbata verildi...yine polemikler yine tarafları birbirine düşürme vs vs bir sürü açık olmayan sürekli soru işareti ,hak ve hukuktan yoksun kimin ne dedigi belli olmıyan polemige son derece musait bir süreç....bu ortamda hangi küçük yatırımcı rahat edebilir.hiç bir alanda ŞEFFAFLIK YOK,HUKUK NORMLARINI HAKİMLER DEGİLDE HERKES YORUMLUYOR.VE HER ŞEY UZAYOR. BU ORTAMDA BORSANIN BÜTÜN DİNAMİKLERİNİ BOZAN BİR SÜREÇ OLUŞUYOR..YTD.

DOKTOR33
06-03-2013, 10:26
Bu süreci belirleyenler ve bu süreci baltalamaga çalışanlar bunun toplumda ,gerek şirketlerde ,gerekse yatırım yapanlarda ne gibi olumsuz gelişmelere neden olabileceklerinin farkında olmadıkları düşüncesi ne yazıkki hakim bende.bu süreci uzatmak veya geciktirme tipik bir sorumluluktan kaçma ve inisiyatif kullanmadan kaçınma anlamına gelir .bir toplum için bu daha tehlikelidir.o nedenle taraflar en kısa sürede sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekir.kaldıki bşb defalarca konak belediyesine bir an önce 1.1000 meclisten geçirin diye söylemleri oldu......yani demek istedigim.süreçler çok uzayor ve mıncıklanıyor.bu nedenlerle ky.güvenemiyor kafalarda bir sürü soru işareti ile beklemeyi tercih ediyor.ytd.

DOKTOR33
06-03-2013, 11:04
sn.bşb bşk ve meclis üyeleri.yıllardan beri ortaya koydugunuz bu orta oyunu bitirmek için sorumluluk alın ve inisiyatifinizi kullanınız.SİYASET KARARSIZLIGI KABUL ETMEZ VE ŞAMARI AGIR OLUR.hani dügümü keser yürürüm diyordunuz ya işte tam zamanı.....bu işi uzatmayınız.deyinki .ben bunu başaramıyorum.ilgili şirketlerin bütün maddi kayıplarını şu kaynaktan ödeyecegim.veya bu işi fazla uzatmayalım.inşaata başlaması için imar yasasını meclisten geçirelim vemazbatayı verelim.hangisi tercihiniz ise ama hızlı karar verin artık.bu toplumu daha fazla kurdugunuz sacayakları ile daha fazla bu işi uzatmayınız.....bu konuyla ilgili yeni imar planında mahkemelerin istedigi bütün hukuki talepler yerine getirildi......izmirin önünü açın,şirketlerin önünü açın.....ytd.

DOKTOR33
06-03-2013, 11:21
sn. yatırımcılar ,bu yazıları yazma amacım,PİYASA ....ŞEFFAFLIK İSTER,REKABET ORTAMININ OLUŞMASINI İSTER,ORTAMIN NETLEŞMESİNİ VE YARINA GÜVENLE BAKMAK İSTER. BURADA YEREL SİYASETÇİLER KADAR,MERKEZİ İDARECİLERİNİNDE VE DEVLETİN DİGER AYGITLARININDA MAHKEMELERİDE KASDEDİYORUM.BU YATIRIM ORTAMININ SAGLANMASINDA HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKİR...HER YETKİLİNİN SORUMLULUKTAN KAÇINMASI BU TOPLUMU UMUTSUZLUGA VE ATALETE SÜRÜKLEMEKTEDİR. BUDA YATIRIM İÇİN BÜTÜN ORTAMI BOZMAKTADIR.YTD.

cottono
06-03-2013, 12:41
sayın doktor bu kadar gereksiz bilgiyi neden yazma ihtiyacı hissedersiniz anlıyamıyorum,yani herkes egepalastik sevdalısı olmak zorundamı,insanın anlat anlat heyecanlı oluyor diyesi geliyor,lütfen yapmayalım

cottono
06-03-2013, 12:44
sayın doktor siz yine bu imar sürecinde bir sıkıntımı görüyorsunuz yani engellememi görüyorsunuz,temennim inşallah bu sefer böyle bir uygulamanın bu sefer olmıyacağı yönünde,ve inşaatın başlayacağı yönünde

Maximum
06-03-2013, 13:17
http://www.kariyer.net/is-ilani/ege-plastik-ticaret-ve-sanayi-a-s-/isletme-muhendisi-uretim-bakim-kalite-kontrol--is-ilani/958044/?tmpsno=1

http://www.kariyer.net/is-ilani/ege-plastik-ticaret-ve-sanayi-a-s-/bilgisayar-muhendisi-sistem-analisti-programci--is-ilani/962987/?tmpsno=1

Mazhar Zorlu Holding A.Ş. kuruluşlarından olan ve plastik sektöründe faaliyet gösteren EGEPLAST A.Ş. de, yeniden yapılanmakta ve gelişmekte olan kadromuza “Üretim”, “Bakım Onarım” ve “Kalite Kontrol” Bölümlerinde görevlendirilecek, aşağıdaki niteliklere sahip, 'Mühendisler' alınacaktır. Şirket merkezimiz İzmir'de olup, pozisyon İzmir'de ikameti gerektirmektedir.

Mart bildiriminde 4 kişilik artış bekliyorum :) Yeniden yapılanıyoruz ve gelişiyoruz.

ank11
07-03-2013, 11:55
http://www.kariyer.net/is-ilani/ege-plastik-ticaret-ve-sanayi-a-s-/isletme-muhendisi-uretim-bakim-kalite-kontrol--is-ilani/958044/?tmpsno=1

http://www.kariyer.net/is-ilani/ege-plastik-ticaret-ve-sanayi-a-s-/bilgisayar-muhendisi-sistem-analisti-programci--is-ilani/962987/?tmpsno=1

Mazhar Zorlu Holding A.Ş. kuruluşlarından olan ve plastik sektöründe faaliyet gösteren EGEPLAST A.Ş. de, yeniden yapılanmakta ve gelişmekte olan kadromuza “Üretim”, “Bakım Onarım” ve “Kalite Kontrol” Bölümlerinde görevlendirilecek, aşağıdaki niteliklere sahip, 'Mühendisler' alınacaktır. Şirket merkezimiz İzmir'de olup, pozisyon İzmir'de ikameti gerektirmektedir.

Mart bildiriminde 4 kişilik artış bekliyorum :) Yeniden yapılanıyoruz ve gelişiyoruz.
Hayırlısı bakalım beklemeye devam.y.t.d.

DOKTOR33
07-03-2013, 12:28
sayın doktor bu kadar gereksiz bilgiyi neden yazma ihtiyacı hissedersiniz anlıyamıyorum,yani herkes egepalastik sevdalısı olmak zorundamı,insanın anlat anlat heyecanlı oluyor diyesi geliyor,lütfen yapmayalımsiz nasıl istiyorsanız benim yazılarımı öyle algılarsın.sen begen veya begenmemen üzerine ben yazı çerçevemi çizmiyorum.ben çok uzun vadeli bir yatırımcıyım.lot sayımı X ise eplasın 5 milyon küsür lot piyasada kagıdı var.yani benim dışımdaki ky.dan fonlara kadar hepiniz benim için birer alım ve satıma iştirak eden birer oyuncusunuz.yine hiç biriniz ne dostum nede düşmanımsınız.BORSA ALGILAMAMDA PİYASAYA İNANIRIM VE ŞİRKETİN TEMEL ANALİZİNE BAGLI BİR PİYASA DEGERİNE ULAŞMASINI BEKLERİM.BİRDE TEMEL ANALİZE İNANARAK ALIM VE SATIM STRAJEMİ GELİŞTİRİRİM.SİZN GEREKSİZ DEDİGİNİZ BİLGİLER VE YAZILARIN HEPSİ BİR ŞİRKETİN TEMEL ANALİZİNİ ETKİLEYEN BAGIMLI VE BAGIMSIZ DEGİŞKENLERDEN BİR KAÇ TANESİ BUNU İLİŞKİSİNİ KURMAK SİZİN BİLGİ DAGARCINA BAGLIDIR.ASLINDA BU FORUMLARDA KİMSENİN SİZE CEVAP VERMEMESİ SİZİN HAKLILIGINIZA CEVAP GİBİ GELİYOR.ASLINDA BİR GÜN GEÇMESİNE KARŞIN SİZİN HAKLI OLDUGUNUZA KANATINA VARDIM.AMA HEMEN ALTINDAKİ SORUYU O ZAMANDA SORMA DERİM.HEPİNİZE HAYATTA BAŞARILAR DERİM.BENİM YAZILARIM BİR ŞEY PAYLAŞILACAK SEVİYEDE DEGİLSE CANINIZ SAGOLSUN SADECE BİLGİ KİRLİLİGİ OLARAK GÖRME ZAMANIMIN GELMİŞ HATTA GEÇMİŞ...YAŞLILIK ALGILAMA SORUNUNA NEDEN OLUYORMUŞ.SAGLICAKLA KALINIZ.....

DOKTOR33
07-03-2013, 12:40
sayın doktor siz yine bu imar sürecinde bir sıkıntımı görüyorsunuz yani engellememi görüyorsunuz,temennim inşallah bu sefer böyle bir uygulamanın bu sefer olmıyacağı yönünde,ve inşaatın başlayacağı yönündeya birinci yazıyı yazmıyacan veya bu soruyu sormuyacan.bu işler inşallah la maşallahla olmadıgını biraz matematikteki varyasyon ve olasıllık ve kümeleri çok iyi ögrenseydiniz ,her cümledeki harflerin ne anlama geldigini ögrenir bundan bir bilgi çıkarırdınız.bana sivri laf yetiştirerek yazılarına bilgi derinligi ve kalite katmaz.yatırımcı iseniz sizlere bir şey vermiyorsa yazımı okumaz pas geçme iyiniyetini gösterirsiniz.burada kimseyede özellikçe günlükçülere bu kagıda girmeyin diye israrla belirtiyorum.gözaltı bir şirket....her türlü riski içinde barındırır.haydi rasgele.

deliizmir
07-03-2013, 19:32
yarin itibariyle haftayi yatay bir sekilde kapatacagiz..önümüzdeki hafta biraz hareketli,biraz renkli,birazda haber akisi olacak bir hafta olacak..artik hisseye yatirim yapanlardan tutun,sirketin patronlarina kadar herkes imar planinin oanylanmasini sessizce bekliyor..
bakalim cok merek ediyorum..haftaya 1/5000 lik plan kabul edildiginde piyasa hisse fiyati acisindan nasil tepki verecek..

cottono
07-03-2013, 19:59
yarin itibariyle haftayi yatay bir sekilde kapatacagiz..önümüzdeki hafta biraz hareketli,biraz renkli,birazda haber akisi olacak bir hafta olacak..artik hisseye yatirim yapanlardan tutun,sirketin patronlarina kadar herkes imar planinin oanylanmasini sessizce bekliyor..
bakalim cok merek ediyorum..haftaya 1/5000 lik plan kabul edildiginde piyasa hisse fiyati acisindan nasil tepki verecek..
sayın deliizmir,1 bölü 1000 lik plan valilkteten sonra aslıya çıkacak deniliyor,peki bu 1 bölü 5000 lik plan ayrı bir şekildemi askıya çıkacak nedir bunun sıralama şekli,oondan sonra tmsf,güçbirliği,belediye yeni bir protokol yapıcak bildiğim kadarıyla,bu sıralama nasıl olucak,her kafadan bir ses çıkıyor,kimse gerçek şekliyle bilimiyor,bende dahil nedir bu sıralama şekli

deliizmir
07-03-2013, 21:54
sayın deliizmir,1 bölü 1000 lik plan valilkteten sonra aslıya çıkacak deniliyor,peki bu 1 bölü 5000 lik plan ayrı bir şekildemi askıya çıkacak nedir bunun sıralama şekli,oondan sonra tmsf,güçbirliği,belediye yeni bir protokol yapıcak bildiğim kadarıyla,bu sıralama nasıl olucak,her kafadan bir ses çıkıyor,kimse gerçek şekliyle bilimiyor,bende dahil nedir bu sıralama şekli

öyle anlasilmayacak ve karisik bir durum yok..
1/1000 lik plan konak meclisinde kabul edildi ve büyüksehir mecliside plani onayladi..simdi sira 1/5000 lik plana sira geldi..bu planida büyüksehir belediyesi hazirlayip ,meclisin onayina sunulanacak ve kabul edilecek..bundan sonrada 2 plan konak belediyesince 1 aylik askiya cikaralacak..İtіrazlar meclіs tarafından değerlendirileсek. Konu yаrgıyа intikal etmez veya açılabilecek davadan plan lehіne karar çıkarsa beledіye ile yüklenіcіler TMSF, Güç Yapı ve İzmir Büyükşehir Belediуesi arasında yeni sözleşme yаpılаcаk

deliizmir
07-03-2013, 21:57

İnşaat alanını yüzde 30'u belediye hіzmet аlаnı olacak. Ayrıca 7 bіn 500 araçlık otopark da sözleşmeye kоşul olаrаk konаcаk. Yüklenіcіler inşaat ruhsаtı sürecіnі başlatacak.

deliizmir
07-03-2013, 22:06
Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukçu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği konferans, özellikle yüksek yargı üyeleri tarafından da ilgiyle izlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ardından kürsüye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yürüttükleri çalışmalarda özellikle “yerinde dönüşüm” ve “adalet” kavramları üzerinde durduklarını söyledi. Dönüşüm çalışmalarıyla birlikte “rant” kelimesinin çok konuşulur hale geldiğine dikkat çeken Başkan Kocaoğlu, “Kentlerin rant yaratması kadar doğal bir şey yok. Önemli olan, bu rantın adil bir şekilde paylaşılmasıdır” diye konuştu. Kentsel dönüşümdeki adaletin Bakanlık ve yerel yönetimler tarafından sağlanması gerektiğini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Müteahhitle vatandaş karşı karşıya geldiğinde düzenleyici bir otorite olmazsa, bu işin içinden çıkamayız” dedi

DOKTOR33
08-03-2013, 13:27
Işlem sıfır. Yorumsuz.

deliizmir
08-03-2013, 20:57
Işlem sıfır. Yorumsuz.

doktor 33 sunu anliyoruzki kagit cok sikisti..artik yukari dogru bir hareket yapma zamani geldi..

DOKTOR33
08-03-2013, 23:35
doktor 33 sunu anliyoruzki kagit cok sikisti..artik yukari dogru bir hareket yapma zamani geldi..ben bu sene bir nisanın bir şaka olmayacagını düşünüyorum.ciroda ve ihracatta çok artış bekliyorum ve basmane ,vakıfbank ,gaziemirle ilgili somut adımların ayakseslerini duyma zamanı yaklaştı.....piyasa bunu fiatlıyacaktır.....yatırım tavsiyesi degil bu beni baglar.....saygılar.

DOKTOR33
08-03-2013, 23:53
doktor 33 sunu anliyoruzki kagit cok sikisti..artik yukari dogru bir hareket yapma zamani geldi..kagıtta satıcı yok, alıcıda yok.konsolidasyon tamamlanık.burada vakıf protokolu ve gözaltından çıkma sinyalinin oluşması gerekir.orta ve üst yatırımcı gruplarının talebi ile karşılaşır.gözaltı sonu fonlar devreye girer.işte gerçek eplasın piyasası borsada o zaman kurulacaktır ve şirketin piyasa degerine o zaman yaklaşılır .şimdiki rakamlar ve işlem saçma sapan bir anlam ifade etmez...

cottono
09-03-2013, 02:31
kağıdın bilançolarına ve dipnotlarına bakıldığında durumunun parlak olmadığını söyleyebiliriz,yüksek borçluluk durumu kağıdın dengesini bozuyor,üretim diyoruz ama nereye kadar,çukura baklıldığında kazanacak kağıt belli,lütfen yatırımcı arkadaşlarımızı yanıltmayalım

egeyıldız
09-03-2013, 08:04
50 metrelik yanlış 65 milyona mal oldu
İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırmasız el attığı 50 metrekarelik yerin hak sahiplerine 65 milyon lira ödemesi gerektiğine hükmetti

Giriş tarihi : 08.03.2013 19.39 Güncelleme : 19.39 KENT HABERLERİ
A+ A-
Gönder
Yazdır
Yorum Yap
Paylaş

ALİ EYCE (HABER MERKEZİ)

İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Bornova'daki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nın yapımı sırasında özel mülkiyete ait arazinin 50 metrelik kısmını kullanan Büyükşehir Belediyesi'ni, Yargıtay'ın daha önceki 82 milyon liralık bedeli 'bozma' kararından sonra 65 milyon lira ödemeye hükmetti.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve buz pateni salonu 23 milyon 250 bin TL'yi bulan maliyetle 2010 yılında açıldı. Ancak Büyükşehir Belediyesi mühendisleri, kağıt üzerindeki projeyi araziye uygularken hata yaptı. Projenin yapımı sürecinde amfitiyatronun bulunduğu bölgede özel mülkiyete ait 50 metrekarelik alana kamulaştırmasız el atıldı.

Tazminat davası açıldı
Arsa üzerinde hissedar olan 11 kişi, İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde arsa bedeli ve kalan kısmı kullanamadıkları için belediyenin kamulaştırmasız el koyduğu arsanın tamamı üzerinden belediye karşı tazminat davası açtı.
İzmir 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, projede mülk sahiplerine ait 74 bin 688 metrekarelik arazinin 50 metrekarelik bölümüne kamulaştırmasız el atıldığına karar verdi. Yapılan keşiflerde, söz konusu arazinin, kalan kısımlarının davacı mülk sahipleri tarafından kullanımlarının engellendiğini belirledi. Bilirkişi raporuna göre Mahkeme dava konusu taşınmazın değerinin 82 milyon 156 bin 800 TL olarak tespit etti. Mahkeme, davacıların haklarının, yani 82 milyon 156 bin 800 TL'lik kısmın saklı tutulmasına hükmetti. Kararı Büyükşehir 82 milyon TL'ni yüksek bir bedel olduğu, davacılar ise düşük buldukları için temyiz etti.
Yargıtay 5. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin karar kurarken emsal değerdeki arsa fiyatlarını göz önünde bulundurmadığını belirterek kararı bozdu.

Dosyayı bilirkişi inceledi
Yerel mahkeme, Yargıtay'ın bozma kararına uyup arsaya emsal olarak belirlenecek arsa üzerinde değer tespiti yapılarak arsanın gerçek değerinin belirlenmesi için dava dosyasını yeniden bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi heyeti, Yargıtay'ın yönlendirdiği gibi eş değer arsa üzerinden maliyet hesaplaması yaparak arsanın tamamının değerini mahkemeye bildirdi. Mahkeme, önceki günkü son duruşmada İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni arsanın tamamı üzerinden tazminat ödemeye mahkum ederek, 11 hissedara payları oranında dağıtılmak üzere toplam 65 milyon 511 bin 790 TL tazminat ödemeye mahkum etti. Büyükşehir Belediyesi hukukçuları, karar yazılı olarak ellerine ulaştıktan sonra konuyu tekrar Yargıtay'a taşıyacaklarını açıkladı.

"İl Müdürlüğü'nü muhatap almıyorum"

egeyıldız
09-03-2013, 08:07
görüldüğü gibi hukuk devleti mağdurun yanında nasıl yer aalıyor bir örneği daha 50 metre yere 65 milyon çok iyi her zaman diyorum bu çukur bu sefer olmazssa hukuk devleti elbette sonucu belirleyecek ve rakamlar telafuz edilemiyecek bir seviyede olacak haydi hayırlı olsun aha şimdi dava açsınlarda göreyim o istemezük takımını belediye ve izmir halkına ödetecekleri tazminat rakamlarının altından nasıl kalkacaklar çok merak ediyorum doğrusu

tunc876
09-03-2013, 11:38
kagıtta satıcı yok, alıcıda yok.konsolidasyon tamamlanık.burada vakıf protokolu ve gözaltından çıkma sinyalinin oluşması gerekir.orta ve üst yatırımcı gruplarının talebi ile karşılaşır.gözaltı sonu fonlar devreye girer.işte gerçek eplasın piyasası borsada o zaman kurulacaktır ve şirketin piyasa degerine o zaman yaklaşılır .şimdiki rakamlar ve işlem saçma sapan bir anlam ifade etmez...

doktor33 üstadım öncelikle saygılarımı sunarım,verdiğiniz emeklerinizin parayla pulla ölçülmediğini söylemek isterim.Size göre gözaltı pazarından çıkmasını ne zaman beklemektesiniz?(nisan-mayız-haziran ...v.s) saygılar...

DOKTOR33
09-03-2013, 13:17
doktor33 üstadım öncelikle saygılarımı sunarım,verdiğiniz emeklerinizin parayla pulla ölçülmediğini söylemek isterim.Size göre gözaltı pazarından çıkmasını ne zaman beklemektesiniz?(nisan-mayız-haziran ...v.s) saygılar...sn. delikanlı bu forumda yazmaga çalıştıgım bilgi paylaşımları bazı kendini bilmezler tarafından farklı mecralara çekilerek hiç kişiligimle uyuşmuyan çamurlara maruz kalmaktayım.eplasla ilgili yaptıgım yorum ve gelecegi ile ilgili projeksiyonlarımın şimdiye kadar hiç sapma göstermedi ve ben bunun mutlulugu içindeyim.konjuktür bu sektorün lehine ZAMAN BUNU GÖSTERECEKTİR.yatırımcı isen sabırla o zamanı beklersin.YOKSA BİRİLERİNİN YAPTIGI GİBİ ,BENİM ŞEYİM DAHA BÜYÜK YARIŞINA GİREREK KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ.BORSA YATIRIMI ŞAKAYA GELMEZ HELE GÖZALTI ŞİRKETLERİNDE. YAPTIGINIZ ÜRETİM VE TARATTIGINIZ KATMADEGERLER FİATLANIR BORSA PİYASASINDA KURDUGUNUZ HAYALLER BİR GÜN HEZEYANLARA DÖNÜŞÜR.ONUN İÇİN ÇOK DİKKATLİ OLUN YATIRIM YAPARKEN VE BU FORUMLARDA YAZI YAZARKEN ..SAYGILAR. YTD.

DOKTOR33
09-03-2013, 19:24
doktor33 üstadım öncelikle saygılarımı sunarım,verdiğiniz emeklerinizin parayla pulla ölçülmediğini söylemek isterim.Size göre gözaltı pazarından çıkmasını ne zaman beklemektesiniz?(nisan-mayız-haziran ...v.s) saygılar...sn.tunç yukardaki yazım seninle ilgili olmadıgını anladıgını sanırım.bazıları bu forumların bilgi paylaşım degilde kagıt pazarlama yeri sanıyor.bilgisizliginden sadece çamur atarak bir sonuca ulaşmanın derdindeler.bu kagıttan ne tırtıkçılar geldi geçti şükürler olsun temizlendiler....fellik fellik dolaşarak ,kagıt gitmeyince kimlere saldıracaklarını karıştırarak bu yalnışlıga düşmektedirler.kafası kesilmiş tavuk gibi çırpınıp dururlar.yatırım yaptıysanız sabırla bekleyiniz.eplasa yatırım yapmış insanları bir tatil günü niye moral bozarlar ,alan almış satan satmış herkesin özgür iradesi hele eleştirdigi konuyu bir bilse neyse ....körle yatan şaşı kalkarmış. benden söylemesi...ytd.

tunc876
10-03-2013, 14:49
[QUOTE=DOKTOR33;8528557]sn.tunç yukardaki yazım seninle ilgili olmadıgını anladıgını sanırım.bazıları bu forumların bilgi paylaşım degilde kagıt pazarlama yeri sanıyor.bilgisizliginden sadece çamur atarak bir sonuca ulaşmanın derdindeler.bu kagıttan ne tırtıkçılar geldi geçti şükürler olsun temizlendiler....fellik fellik dolaşarak ,kagıt gitmeyince kimlere saldıracaklarını karıştırarak bu yalnışlıga düşmektedirler.kafası kesilmiş tavuk gibi çırpınıp dururlar.yatırım yaptıysanız sabırla bekleyiniz.eplasa yatırım yapmış insanları bir tatil günü niye moral bozarlar ,alan almış satan satmış herkesin özgür iradesi hele eleştirdigi konuyu bir bilse neyse ....körle yatan şaşı kalkarmış. benden söylemesi...ytd.[/QUO üstadım sizin sessiz takipçilerinizdenim ben sadece sizin kişisel tahmininizi merak etmiştim sonuna kadar bekliyeceğim azda olsa eplas var elimde...saygılar...

melasis
14-03-2013, 09:31
ne oldu millete kimse yazmaz oldu ben yazmayınca...

mscirak
14-03-2013, 11:43
E kimse elindeki varlığa tü kaka demeyeceği için, doğal olarak senden başka yazan olmuyor

mscirak
19-03-2013, 14:43
??......

pasaege
20-03-2013, 14:26
ayhan abiiiiiiii........:super::super::super::super:

melasis
20-03-2013, 14:45
anlaşıldı ben yazmayınca hisse deger kaybetmeye devam ediyor bu duruma seyirci kalmak istemem bu konsalidasyonu tamalamış şirket basmanesi var borusu var arsalar yatlar katlar ne bu ya 20 günden beri 150 nin altını mesken edindi aşağya salınma devam edreken alıcıda yok acaba neden diye düşünüyorum belkide şu boğazdan geçen 400 meterelik doğalgaz borularının etkisimi?
,
kim bilir yatırımcı işte satıyor bir şekilde sessizlikten etkilenmiş olabilir bu basmane ile ilgili haberler de kesildi.Bazı arkadaşlar bu hafta hareketli olacak yok şöyle olacak derken hiç bir seferindede bir şeyler olmuyor ama onlar özelden yazmaya devam ediyor yani özel takılıyolar:==)
neyse hadi hayırlısı doktor nerdesin sesin çıkmıyor bu pis su borusu hakkında yazacaks bir şeylerin kalmadımı ahahahaha sende vardır çarpanlar kapanlar konsalidasyonlar falanlar filanlar yaz birazda şenlensin şurası ....

şaka bir tarafada doktorum yazmazsan ararım seni bahar geldi artık hareket zamanı kanal işleri başlar...

ank11
20-03-2013, 15:31
anlaşıldı ben yazmayınca hisse deger kaybetmeye devam ediyor bu duruma seyirci kalmak istemem bu konsalidasyonu tamalamış şirket basmanesi var borusu var arsalar yatlar katlar ne bu ya 20 günden beri 150 nin altını mesken edindi aşağya salınma devam edreken alıcıda yok acaba neden diye düşünüyorum belkide şu boğazdan geçen 400 meterelik doğalgaz borularının etkisimi?
,
kim bilir yatırımcı işte satıyor bir şekilde sessizlikten etkilenmiş olabilir bu basmane ile ilgili haberler de kesildi.Bazı arkadaşlar bu hafta hareketli olacak yok şöyle olacak derken hiç bir seferindede bir şeyler olmuyor ama onlar özelden yazmaya devam ediyor yani özel takılıyolar:==)
neyse hadi hayırlısı doktor nerdesin sesin çıkmıyor bu pis su borusu hakkında yazacaks bir şeylerin kalmadımı ahahahaha sende vardır çarpanlar kapanlar konsalidasyonlar falanlar filanlar yaz birazda şenlensin şurası ....

şaka bir tarafada doktorum yazmazsan ararım seni bahar geldi artık hareket zamanı kanal işleri başlar...

Melasis senin yazdıklarını inan çocuklar yazmaz.Tartışmanın ne anlamı var ki yakıştıramadım sana.Senin burada pimaşta yazdığın gibi bilgi dolu kelimeler yazmanı beklerdim.y.t.d.

melasis
20-03-2013, 15:48
sadece uzun bir sessizliği bozmak istedim bu forum bu şekilde çalışıyor olsa gerek diye düşünmeye başlamıştım ki...

HE BU ARADA BENİM BİLDİKLERİM TÜKENDİ EPLASDA BİLDİKLERİMİN HEPSİNİ YAZDIM YENİ BİR GELİŞME YOK HERKEZ PUSUDA ZATEN İNŞALLAH UMDUKLARINI BULUR YATIRIMCILAR ...

Boomerang
21-03-2013, 13:29
Kaçan balığın büyük olmaması için beklemek şart.

melasis
21-03-2013, 22:55
Kaçan balığın büyük olmaması için beklemek şart.

kaçan balık hep büyük olur zatende bu balık aşağı yada yukarı ne tarafa kaçarsa kaçsın büyük olur.ben ne kadar yukarı potansiyeli varsa olumsuz bir haberde zaten alıcı yok başlangıç fiyatlarına gelir bunları gözden kaçırmamak lazım...

deliizmir
25-03-2013, 19:10
1,30"daki büyük destegi test edecek gibi gözüküyor..

george_soros
26-03-2013, 09:52
allah kahretsin ya bu hisseyi

DOKTOR33
26-03-2013, 14:28
diğer köyden alıntıdır

‘Basmane, yatırımcıyı korkuttu’Tarih : 2013.03.24 13:36:51Alsancak Rotary Kulübü’nün haftalık toplantısına katılan Sanayici Kemal Zorlu, iş yaşamına dair değerlendirmelerde bulunduGÖZLEM / A.BUĞRA TOKMAKOĞLU

“Dönülmez akşamın ufkundayız” adını verdiği konuşmasında iş yaşamında yaşadığı sorunları ve mücadelelerini anlatan Zorlu, kamuoyunda Basmane çukuru olarak bilinen ve bir türlü hayata geçirilemeyen Basmane Dünya Ticaret Merkezi için “Öyle bir dehlize girdik ki geri dönüşü yok” ifadesini kullandı.
Basmane Meydanı ihalesi için dönemin parasıyla 11,5 milyon dolar nakit ödeme yaptıklarını anlatan Zorlu, “Biz parayı erken ödemeseydik İzmir için önemli olan Büyük Kanal Projesi ile İzmir Metrosu bitmeyecekti. Ayrıca 37 bin 500 metrekare Kahramanlar otoparkı yapımı gerçekleştirildi. O günkü para ile 35 milyon dolar para harcandı. Ayrıca proje gerçekleştiğinde belediyeye 39 bin metrekare alan verilecekti. Meydanla ilgili yaşadığımız sıkıntılar son bir yıla kadar tüm Türkiye’de İzmir’e karşı negatif enerji yaydı. Yatırımcılar ‘Güçbirliği’ bu işin altından kalkamadı, biz nasıl kalkarız diyerek yatırımlarını İzmir’den uzak tuttular” diye konuştu.

Çok ortaklı şirket yapılarında 1-2 ortağın A grubu hissedar olarak şirkette hakim duruma gelmesinin şirketlerin yaşama şansını artıracağını savunan Zorlu, geçmişe bakarak yaşadıkları sıkıntılardan ders aldıklarını belirtti. Kemal Zorlu’nun konuşmasının ardından Alsancak Rotary Kulübü Başkanı Çağ Çal Zorlu’ya katılım belgesi takdim etti.

1.5 aydan sonraki ilk demeci

şükür

DOKTOR33
26-03-2013, 16:37
bir sene önceki yazılarımda,bşb yetkililerine açıkça şunu söylemiştim.yönetimlerde zafiyet ,kararsızlık olmaz ya tadilat projesini çıkarın yada basmaneyi alın başınıza çarpın demiştim.sonuç olarak yetkililer yavaşta olsa tadilat projesinin geçmesine karar verdiler.ve sona yaklaşıldı .eplas olarak hem üretimden aldıgı güçle hemde geçmişte ödedigi kefalet nedeniyle borçların karşılıgını alacaktır. bundan kimsenin şüphesi olmasın.hal böyle iken dogru olan bu sürecin sonunu sabırla beklemektir...ama öyle yapmayıp 3.4 aydan beri gözaltı bir şirketi şu veya bu gerekçe göstererek GÖZÜNÜZ AYDIN TALEBİ SIFIRLADINIZ...BUNUDA KY. KORUMA ADINA YAPTINIZ.AMA TAKASLAR ÖYLE DEMİYOR. KAGITLAR BAZI KÜMELERDE YOGUNLUGU ARTMAKTADIR. ADAMA SORARLAR. BU FORUMLARDA TARTIŞMA ADINA OLUMSUZ YAZI BİLDİRİMLERİ KY.DA BITKINLIK VE DAYANMA GÜCÜNÜ YOK ETMEKTEDİR.BU ASPARAGAS HABERLERLE VE OLUMSUZ HABERLERLE BURAYI KİRLETENLERE 90 LI YILLARIN BORSA JARGONUNDA GÖMLEKÇİ DENİRDİ HALA BUNLARIN.GÜNÜMÜZ BORSASINI ANLAMADIGINI GÖRMEKTEYİM.BU İLKEL YÖNTEMLER ÇOK ESKİLERDE KALDI...HELE BİR SİNYAL DÜŞSÜN SONUCUNU HEP BERABER GÖRECEGİZ....SAYGILAR.YTD.

DOKTOR33
26-03-2013, 16:48
Bir nisanda gelecek aylık bildirimde şubat ayı ciro gelecek ve nisan 15 ine kadar 2012 konsolide bilançosu gelecek.olumsuz yazı yazanlara bu iki bilançoda cevap verir niteliktedir.hep beraber görecegiz.hele şubat ayı cirosunun bir sene öncesiyle kıyası bize 2013 yılı ile ilgili bir fikir verecektir. Borsadaki cirodaki diger şirketlerin piyasa degerleriile kıyas yapmıyan yatırımcıların bir gün ne kadar büyük bir hata yaptıklarını büyük bir mutlulukla görecegim.borsada yatırım ciddi bir iştir gelecegi göremiyenlere ve risk alamıyanlara bu alanda ekmek yoktur.....saygılar ytd.

DOKTOR33
26-03-2013, 17:04
Defalarca söyledim,türkiye eski türkiye degil paradigma degişti.türkiye global dünyanın bölgesinde ciddi bir atak yaptı ve bütün fon ve yatırımcıların gelmesi için bir yatırım vasatı oluştu.jeopolitik avantajının yanında güçlenen demokrasisi bu bölgede hiç birimizin aglılamıyacagı bir şekilde lojistik ve yatırım merkezine dönüşmektedir.sevinerek ve gıpta ile ülkemdeki bu gelişmeleri görmekteyim.konjüktür olarak en çok bu sektorlere bu gelişmeler yansıyacaktır. Bu nedenle benim gibi, düşünenler bu kagıda yatırım yaptık hiçte pişman degilim. Getirisi çok büyük olacak basmanede yavaş ilerlesede sonucunu sabırla beklenecektir.beklemiyene borsada güle güle denir.herkesin kendi iradesi.kim alır kim satar burada yatırım bireyseldir.fazla demogojiye yer yoktur.......saygılar ytd.

DOKTOR33
26-03-2013, 17:20
Bazı kişilerin ,israrla bilinmezlik varmış gibi şirketle ilgili kafalarında oluşan sorular yersizdir.bşb tadilat projeyle çalışması biraz yavaş gidiyor. Aslında buda işi biraz sıkı tutma ihtiyacından olmaktadır.15 senedir ilk kez bu kadar net bir şekilde sonuca yaklaşıldı. Ben bunu görmekteyim.burakrasi yavaş işler ama borsacıların tolerans eşigi düşüktür.yaşadıklarınız bundan ibarettir.ne demiş usta şair.güzel günler görecegiz çocuklar ...........................................anlayan a .finansal dip notları bir kez daha okuyunuz....saygılar ytd.

uzmanspor
26-03-2013, 17:45
bir vatandaş 1,34 den 100 lot verdi 100 lot ile 1,34 dedi.

meho
26-03-2013, 17:59
yav bu vakıf borcunu ödemiyeceklermi ...ödemeyeceklerse satalım elimizdeki 3-5 lotu.....

DOKTOR33
26-03-2013, 18:21
bir vatandaş 1,34 den 100 lot verdi 100 lot ile 1,34 dedi.sn.uzmanspor.134 e 9200 lot verdi satıcı 140 da bu iş öyle 100 lotla olmadı.hayırlı ugurlu olsun .öyle sanıyorumki şu anda elinde hisse bulunan kişilerin keşke yukardan satıpta aşagıdan alsaydık dedigini duyar gibi oluyorum.hatta tel.la bana yukardan satıp satmadıgımı soranlar oldu .anladıgım şu bu kagıt kimseye güven vermemiş.bu forumlarda bilgi aktarmanında faydası olmadıgı gibi töhmet altında kalmakta benim için çok kötü bir şeymiş.beklemekten başka benim bir politikam yok.herkes diledigi gibi düşünebilir istedigini yapabilir.hepinize bol kazançlar.saygılar. ytd.

melasis
26-03-2013, 18:30
Bir nisanda gelecek aylık bildirimde şubat ayı ciro gelecek ve nisan 15 ine kadar 2012 konsolide bilançosu gelecek.olumsuz yazı yazanlara bu iki bilançoda cevap verir niteliktedir.hep beraber görecegiz.hele şubat ayı cirosunun bir sene öncesiyle kıyası bize 2013 yılı ile ilgili bir fikir verecektir. Borsadaki cirodaki diger şirketlerin piyasa degerleriile kıyas yapmıyan yatırımcıların bir gün ne kadar büyük bir hata yaptıklarını büyük bir mutlulukla görecegim.borsada yatırım ciddi bir iştir gelecegi göremiyenlere ve risk alamıyanlara bu alanda ekmek yoktur.....saygılar ytd.

olumlu yazacak şeyleri sen yazıyorsun doktor zaten ama bilançolarda olumlu bir gelişme ne bekliyorsun ki her şey zaten ortada vakıf borcuna gelince onu ödeyecek delikanlı daha çıkmadı borsacıları bilmem amma yatırım yapacak insanlar heleki büyük yatırımcılar böylesi riskli alanlar için yatırım yapmaz ve dahası dereyi görmeden paçayı sıvamazlar ...

melasis
26-03-2013, 18:32
hissenin aşağı yönlü baskısı mart ayından beri devam ediyor ve bugün 1.40 altına sarktı bakalım tepki nerden gelecek ve ne kadar etkili olacak...

deliizmir
26-03-2013, 19:00
her zaman öz elestiri yapmak faydalidir..ben bir eplas yatirimcisi olarak bunda fayda görüyorum..
IS BILENIN,KILIC KUSANANINDIR:::diye güzel bir laf vardir..kemal zorlu bana göre bazi seyleri yürütmekte zorlaniyor..verdigi demeclerde hep ucu acik vede hep serzenis var..
gelelim basmaneye konusuna..kemal zorlu ve belediyedekiler bunun nasil bir sürec oldugunu cok iyi bilirlerken..neden daha önceden hersey hazirlanip sadece isi prodesüre birakmadilar..ilk oturumda konaktan gecip,hemen ilk oturumdada büyüksehirden gecmesi gerekiyordu ve hemen akabinde mart ayinda imar izni verilmesi lazimdi..sakiz gibi uzadikca uzuyor..
allah"tan tmsf ite-kaka bu isi bitirtmeye calisiyor...
yazimin basindada belirttim öz elestiride yapalim..bu kagidi kötülemek degildir..
gecen yilki ciro cok güzeldi..inaniyorumki bu yilda satislar cok güzel gidecek..sirketin önü acik..elbet birgün vakifbank borcuda bitecek..benim kendi hedefim ulusal pazari görmeden bu kagittan cikmayacagim..o kadarda cok bekleyecegimi sanmiyorum ulusal pazari görmek icin..güzel günler yakindir...

ORİON
26-03-2013, 19:08
Plastik sektöründe Türkiye Avrupa,da liderdiğe oynuyor...eplas,ın düşüşe geçmesi anlaşılır gibi değil.

deliizmir
26-03-2013, 19:14
sayin orion benim sahsi fikrim eplas fiyat olarak bir düzeltme yapmasi gerekiyordu..benim kendi hesabima göre bu düzeltme zirve fiyat seviyesinden %30-35 asagi gelmesi idi..2 lira zirve seviyesinden hesaplarsaniz 1,30-1,40 arasi bir fiyat cikiyor..bu benim düsüncem..

DOKTOR33
26-03-2013, 19:16
olumlu yazacak şeyleri sen yazıyorsun doktor zaten ama bilançolarda olumlu bir gelişme ne bekliyorsun ki her şey zaten ortada vakıf borcuna gelince onu ödeyecek delikanlı daha çıkmadı borsacıları bilmem amma yatırım yapacak insanlar heleki büyük yatırımcılar böylesi riskli alanlar için yatırım yapmaz ve dahası dereyi görmeden paçayı sıvamazlar ...sn.melasis,bu şirket gözaltında ve her türlü riski içinde barındırıyor.o nedenle bu fiatlarda sürünüyor.borcunun en az iki katı kadar basmaneden kaynak gelecek ve borcu ödenince gaziemir arsasıda bünyesine katılıyor.cirodaki artış elbette önemli bu şirket reel sektör....biz 2 sandalye bir masaya yatırım yapmıyoruz.eplasın altında şu anda çalışan aktif şirketleri var şu an bunlar konsolidasyon sürecinde hele şu önümüzdeki günler şu mutabakat metni görüşmeleri metne alınıp meslisten bir geçsin.kaynak yaratılınca bir ucunda tmsf nin oldugu güçbirligi holdingin işrketlerinde eplas kendi ayrışması netleşecek ve hani bir zamanlar sizlere söyledigim dördüz nurtopu gibi şirketler gün yüzüne çıkacaktır.elinizde bir lot dahi hisse olmuyan sizlerin devamlı gerçege uygun olmuyan beyanda bulunman manidardır.bu kagıda güvensizlik yaratıp talebi kesmek degilde nedir. sürekli aynı şeyler aylardan,yıllardan beri niye işlersin gözaltı şirketleri bu kadar metnetsiz kirli bilgileri taşıyamaz.söyledigin bin yalanın bir tanesi dogruysa bu kagıdı bozar. bunu bilen bilir.bu kagıtla ilgili senin yatırım dışında özel bir ilgi alanın olması geliyor benim aklıma. eplasla yatıp kalkıyorsun 408 kagıt var borsada.kötülemek üzerine bir tartışma alanı yaratılamaz. lütfen somut bilgilerle ne söyledigini tamamla.bütün uzun vadeli yatırımcıları üzüyorsun.ytd.

ORİON
26-03-2013, 19:19
sayin orion benim sahsi fikrim eplas fiyat olarak bir düzeltme yapmasi gerekiyordu..benim kendi hesabima göre bu düzeltme zirve fiyat seviyesinden %30-35 asagi gelmesi idi..2 lira zirve seviyesinden hesaplarsaniz 1,30-1,40 arasi bir fiyat cikiyor..bu benim düsüncem..

Düzeltme bence 1,50 ye kadar olması gerekiyordu,farkettiysen 1,50 nin kırılması çok zor oldu...

çoto28
26-03-2013, 19:25
syn arkadaşlar herkese iyi akşamlar arkadaşlar tahtanın dengesini bozan takaslardan anlaşılan finans yatırım 3 aylık takaslara bi bakın aylık takaslara bi bakın adam her kimse nerde alıcı varsa aşağı baskılıyo en son baktığımda 180 bin lot civarı lotu vardı elinde adamların niyeti ne belli değil ama beklentiler öncesi bi düzeltmemi yoksa başka birşeymi onuda zaman gösterecek elimde hisse yok ama her şey olabilir.ytd.

deliizmir
26-03-2013, 19:26
Düzeltme bence 1,50 ye kadar olması gerekiyordu,farkettiysen 1,50 nin kırılması çok zor oldu...

sayin orion inan bana bazi durumlarda eplas.esemsporun gecirdigi süreci geciriyor..ben cok inceledim..birebir örtüsmüyor fakat cok benzestigi noktalar var..dedigim gibi 1,30 da düzeltme bitecek...ondan sonra yön yukari..zaten dökülen dökülecek,sikilanlar satacak ve elegin üstünde kalanlarla yola devamm

deliizmir
26-03-2013, 19:31
syn arkadaşlar herkese iyi akşamlar arkadaşlar tahtanın dengesini bozan takaslardan anlaşılan finans yatırım 3 aylık takaslara bi bakın aylık takaslara bi bakın adam her kimse nerde alıcı varsa aşağı baskılıyo en son baktığımda 180 bin lot civarı lotu vardı elinde adamların niyeti ne belli değil ama beklentiler öncesi bi düzeltmemi yoksa başka birşeymi onuda zaman gösterecek elimde hisse yok ama her şey olabilir.ytd.

sorun surda coto28..kagitta alici yok denecek kadar az....bunu bilen tahta yapicida kagitta pozisyon almis uzun vadeli yatirimcilari dökebilirmiyim hesabinda...ama inan suanki fiyatlar cok gercekci olmadigi icin...C grubunda fiyatlar abzürt fiyatlardir..ulusal pazara ciksak,gercek degerimizi bulacagiz..

DOKTOR33
26-03-2013, 19:40
syn arkadaşlar herkese iyi akşamlar arkadaşlar tahtanın dengesini bozan takaslardan anlaşılan finans yatırım 3 aylık takaslara bi bakın aylık takaslara bi bakın adam her kimse nerde alıcı varsa aşağı baskılıyo en son baktığımda 180 bin lot civarı lotu vardı elinde adamların niyeti ne belli değil ama beklentiler öncesi bi düzeltmemi yoksa başka birşeymi onuda zaman gösterecek elimde hisse yok ama her şey olabilir.ytd.sen sandeviç operasyonunu bilmiyorsun.yapılan işlemler fiftik işlemler ,,bazen araya birileri giriyor mesala 144 ile 148 arasında yapıkrediden aldı daha aşagıdan satarak çıktı.buna sandaviç denir.aşagı ve yukarı hareketlerde işgüzar günlükçüler ütülür.regülatörle ugraşılmaz o bütün hareketin yönlendiricisidir.nefis bir ayı tuzagı yaparak oyun planını devreye soktu. çok bilmişlerde kagıdı hiç tanımadan bu sayfalarda ahkam kesmekte.....hep söyledim.sizi yerler bu zilliler.YA DOGRU DÜRÜST YATIRIMCI OLURSUNUZ YADA SİZLERİ PARÇALARLAR...BORSA PARADİGMASINDA BU OYUNDA KÜÇÜK YATIRIMCILARA YER YOKTUR.ZAMAN ZAMAN KAZANDIGINIZI SANIRSINIZ BUNU BİR BAŞKA KAGITTA VERİRSİNİZ VEYA YAPTIGINIZ İŞLEMLER SONUCU İP PARASI ÖDERSİNİZ. O NEDENLE BORSAYI BİR OYUN DEGİL BİR YATIRIM ALGILAMASINDA GÖRMİYE ÇALIŞIN.....VE UZUN VADEDE KAZANIRSINIZ......YTD.

deliizmir
26-03-2013, 19:49
“İzmirliler gözünü açsın”
İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir’in kentsel dönüşümde pilot bölge seçildiğini, bu nedenle yabancı firmaların da ilgisini çektiğini söyledi. Güleroğlu, "Alman ve krizden çıkış arayan Yunan firmalar, kentsel dönüşüm pastasından pay alabilmek için pazar arıyorlar. Türk şirketlerinin yüzde 51’ini alarak inşaat hakkı kazanmak istiyorlar. İzmirliler gözünü açsın, ellerindeki değerlerin kıymetini bilsin" diye uyarıda bulundu.

İzmir’in diğer illere göre emlak yatırımları konusunda yıldızının parladığını dile getiren Güleroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın emlak yatırımları konusunda İstanbul’un bittiğini, bu konuda yatırımlar için İzmir’i işaret ettiğini hatırlattı. Güleroğlu, "Son yıllarda İstanbullu grupların Basmane, Kadifekale arasında sayıları 200’e yaklaşan eski İzmir evini satın aldığı da unutulmamalı. Hala alımlar devam ediyor" ifadelerini kullandı

DOKTOR33
26-03-2013, 20:10
“İzmirliler gözünü açsın”
İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir’in kentsel dönüşümde pilot bölge seçildiğini, bu nedenle yabancı firmaların da ilgisini çektiğini söyledi. Güleroğlu, "Alman ve krizden çıkış arayan Yunan firmalar, kentsel dönüşüm pastasından pay alabilmek için pazar arıyorlar. Türk şirketlerinin yüzde 51’ini alarak inşaat hakkı kazanmak istiyorlar. İzmirliler gözünü açsın, ellerindeki değerlerin kıymetini bilsin" diye uyarıda bulundu.

İzmir’in diğer illere göre emlak yatırımları konusunda yıldızının parladığını dile getiren Güleroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın emlak yatırımları konusunda İstanbul’un bittiğini, bu konuda yatırımlar için İzmir’i işaret ettiğini hatırlattı. Güleroğlu, "Son yıllarda İstanbullu grupların Basmane, Kadifekale arasında sayıları 200’e yaklaşan eski İzmir evini satın aldığı da unutulmamalı. Hala alımlar devam ediyor" ifadelerini kullandı
hatırlarmısın deliizmir basmane ve çevresinden bazı binaların toplandıgını 8 ay kadar önce yazmıştım....hey gidi günler hey.ama teşekür ederim.bugünler bşb başkanı,tmsf ve sn zorluyu mutabakat metninin imzası için çagırabilir dikkatli olunuz derim.

deliizmir
26-03-2013, 20:21
Artik isi pratige dökmeleri lazim..cok gec kaldilar..daha gidecek cok yolumuz var--

deliizmir
26-03-2013, 20:31
8 nisanda meclis tekrar toplanacak..doktor nedersin bu sefer 5000 lik plan gündeme gelecekmi?

DOKTOR33
26-03-2013, 20:49
8 nisanda meclis tekrar toplanacak..doktor nedersin bu sefer 5000 lik plan gündeme gelecekmi?o konuda ben yasa ne diyorsa onu takip ettiklerini düşünüyorum.2011 yılında bşb.bşk 2009yılı mart ayı tadilat planını gerekçelerini yerine getirelim inşaata başlayın demişti.gerekçenin biri 5 seneyi geçtigi için zemin etüdü ve kamu yararı ,ve 4.5 olan yogunlugun 5 çıkarılması 35 dönüm olan inşaat alanının 20 dönüme düşürülmesi.hepsi yerine getirildi .ben tadilat imar planında imar yasası ne diyor ona bakarım....bana göre sonuç nisan ayının ilk haftasında mazbata verilebilir diye düşünüyorum......mahkemeler eksikligi gösterir ve izale edilir sorumlularca.tapu nun yüzde ellisi GÜÇ YAPININ BU MÜLKİYETTİR.HİÇ BİR HUKUK BU MÜLKİYET HAKKINDAN DOGAN İMAR YASASINI YOK SAYAMAZ EKSİKLİGİ SÖYLİYEBİLİR BUDA TELAFİ EDİLİR.DURUM BUNDAN İBARET BU İŞLEMLER YAPILMIŞTIR.VE SON NOKTA OLAN MUTABAKAT METNİ VE DİGERLERİNİN İTİRAZ SÜRESİ BİTTİKTEN SONRA BŞB.MECLİSİNDEN GEÇMESİ VE MAZBATANIN VERİLMESİDİR.TARİH NİSANIN İLK HAFTASINI GÖSTERİYOR.YTD.

deliizmir
26-03-2013, 21:05
bu kagitta hedeflerim cok büyük...ugrastigima degecek ihsallah...

DOKTOR33
26-03-2013, 21:18
bu kagitta hedeflerim cok büyük...ugrastigima degecek ihsallah...ayrıntıyı görebiliyorsan gerisi önemli degil ,geçmişte bir laf söylemiştim bir gün gelecek en sıkı tutan ben bile kaçıracagım arkasından bakıp kalacagım demiştim.türkiye nin önüne siyasetçilerinde göremedigi cumhuriyet tarihinin sıkışan bir fırsatı konjuktür altın tepsiyle sunmaktadır.görebilene.....güneydogu,doguanadolu ve içanadoluya sulama ile ilgili çok yeni projeleri yerli ve yabancı firmalarla çok büyük yatırımlar görecegiz.sadece ceylan pınar devlet çiftligine 5 milyar dolar yatırım 100 000 istihdamdan bahsediyor .kim biliyormusunuz basmane yüklenici firma ortaklardan birisi bu kişi sn.tayyip beyin danışmanlarından...geçen kanaltürk programında bir saat seyrettim.güney dogu bu stabil ortamda çok şeye gebe.......ytd.

melasis
26-03-2013, 21:59
sn.melasis,bu şirket gözaltında ve her türlü riski içinde barındırıyor.o nedenle bu fiatlarda sürünüyor.borcunun en az iki katı kadar basmaneden kaynak gelecek ve borcu ödenince gaziemir arsasıda bünyesine katılıyor.cirodaki artış elbette önemli bu şirket reel sektör....biz 2 sandalye bir masaya yatırım yapmıyoruz.eplasın altında şu anda çalışan aktif şirketleri var şu an bunlar konsolidasyon sürecinde hele şu önümüzdeki günler şu mutabakat metni görüşmeleri metne alınıp meslisten bir geçsin.kaynak yaratılınca bir ucunda tmsf nin oldugu güçbirligi holdingin işrketlerinde eplas kendi ayrışması netleşecek ve hani bir zamanlar sizlere söyledigim dördüz nurtopu gibi şirketler gün yüzüne çıkacaktır.elinizde bir lot dahi hisse olmuyan sizlerin devamlı gerçege uygun olmuyan beyanda bulunman manidardır.bu kagıda güvensizlik yaratıp talebi kesmek degilde nedir. sürekli aynı şeyler aylardan,yıllardan beri niye işlersin gözaltı şirketleri bu kadar metnetsiz kirli bilgileri taşıyamaz.söyledigin bin yalanın bir tanesi dogruysa bu kagıdı bozar. bunu bilen bilir.bu kagıtla ilgili senin yatırım dışında özel bir ilgi alanın olması geliyor benim aklıma. eplasla yatıp kalkıyorsun 408 kagıt var borsada.kötülemek üzerine bir tartışma alanı yaratılamaz. lütfen somut bilgilerle ne söyledigini tamamla.bütün uzun vadeli yatırımcıları üzüyorsun.ytd.

bence eplas senin özel ilgi alanında bir ara mutlu akü ve anadolu ısızu ile mukayese ediyordun yapma yaramaz çocuk gibisin eplasın totalde 120 miyonu aşan borcu var diğer yandan basmaneden eplasın kasasına pek bir şey kalacağını tahmin etmiyorum güçbirliği kanadında 115 milyon borç var faiz tıkır tıkır işilyor diyorum hoca bu bankalar kurutur alacak buldumu toplamda 235 milyon borç alacak mı yok denecek kadar az senin basmanen daha onylanmadı ordan ne kalır izmir aosb fabrika ne eder güç birliği tekstil ne eder ares ne eder ben yazım vatandaş degerlendirsin...

melasis
26-03-2013, 22:03
ayrıntıyı görebiliyorsan gerisi önemli degil ,geçmişte bir laf söylemiştim bir gün gelecek en sıkı tutan ben bile kaçıracagım arkasından bakıp kalacagım demiştim.türkiye nin önüne siyasetçilerinde göremedigi cumhuriyet tarihinin sıkışan bir fırsatı konjuktür altın tepsiyle sunmaktadır.görebilene.....güneydogu,doguanadolu ve içanadoluya sulama ile ilgili çok yeni projeleri yerli ve yabancı firmalarla çok büyük yatırımlar görecegiz.sadece ceylan pınar devlet çiftligine 5 milyar dolar yatırım 100 000 istihdamdan bahsediyor .kim biliyormusunuz basmane yüklenici firma ortaklardan birisi bu kişi sn.tayyip beyin danışmanlarından...geçen kanaltürk programında bir saat seyrettim.güney dogu bu stabil ortamda çok şeye gebe.......ytd.

sen tayyip erdoğan gibi uçuyorsun ben san ne dim 5 milyar dolar mışda eplasla ne alkası var şimdi nerde açıklandı şu kişi basmaneye yatırım yapacaktır senin bu yaptığını çocuk yapmaz her seferinde akıl almaz şeyler yazıyorsun ispatlı şeyler yaz yoksa senin hakkında gerçekten şüphelenmeye başlaıyacam

murcelago
26-03-2013, 22:14
ayrıntıyı görebiliyorsan gerisi önemli degil ,geçmişte bir laf söylemiştim bir gün gelecek en sıkı tutan ben bile kaçıracagım arkasından bakıp kalacagım demiştim.türkiye nin önüne siyasetçilerinde göremedigi cumhuriyet tarihinin sıkışan bir fırsatı konjuktür altın tepsiyle sunmaktadır.görebilene.....güneydogu,doguanadolu ve içanadoluya sulama ile ilgili çok yeni projeleri yerli ve yabancı firmalarla çok büyük yatırımlar görecegiz.sadece ceylan pınar devlet çiftligine 5 milyar dolar yatırım 100 000 istihdamdan bahsediyor .kim biliyormusunuz basmane yüklenici firma ortaklardan birisi bu kişi sn.tayyip beyin danışmanlarından...geçen kanaltürk programında bir saat seyrettim.güney dogu bu stabil ortamda çok şeye gebe.......ytd.

doktorum döktürmüşsün gene epeydir forumda değildim seni görünce selam vereyim dedim.

DOKTOR33
26-03-2013, 23:40
bence eplas senin özel ilgi alanında bir ara mutlu akü ve anadolu ısızu ile mukayese ediyordun yapma yaramaz çocuk gibisin eplasın totalde 120 miyonu aşan borcu var diğer yandan basmaneden eplasın kasasına pek bir şey kalacağını tahmin etmiyorum güçbirliği kanadında 115 milyon borç var faiz tıkır tıkır işilyor diyorum hoca bu bankalar kurutur alacak buldumu toplamda 235 milyon borç alacak mı yok denecek kadar az senin basmanen daha onylanmadı ordan ne kalır izmir aosb fabrika ne eder güç birliği tekstil ne eder ares ne eder ben yazım vatandaş degerlendirsin...senbilanço okumasını bilmiyorsun ve aylık bildirimi daha degerlendirmiyorsun .bu işi önce bir ögren seninle öyle tartışalım.

DOKTOR33
26-03-2013, 23:44
sen tayyip erdoğan gibi uçuyorsun ben san ne dim 5 milyar dolar mışda eplasla ne alkası var şimdi nerde açıklandı şu kişi basmaneye yatırım yapacaktır senin bu yaptığını çocuk yapmaz her seferinde akıl almaz şeyler yazıyorsun ispatlı şeyler yaz yoksa senin hakkında gerçekten şüphelenmeye başlaıyacam

ceylanpınar çifliginde yapılacak tarımla ilgili yatırımdan bahsedildi.tarımda yeni sulama yönteminin boru talebini artıracagı söylendi.bu bagıntıyı kuramıyorsun seninle neyi tartışıyım.daha ileri bir şey söyliyecem beni aşagılıyorsun diyecen. o zaman sende belgesiz konuşma haddini bileceksin...

DOKTOR33
27-03-2013, 00:21
bak melasis,15 gün önce kanaltürk tv de SANCAK kardeşlerden biriyle yüz yüze program vardı.bu programda güneydoguda CEYLANPINAR ÇİFTLİGİNE 5 milyar dolarlık tarımla ilgili yatırım yapacaklarından bahsetti.tarımda ana girdinin birisi sulamadır.bu boru talebini artıracaktır.bu kişi aynı zamanda sn.tayyip erdoganın siyasi danışmanı oldugunu söyledi.aynı kişi basmane ile ilgili 4 yüklenici firmada adı geçen bir kişi .şimdi bu yazıdan sen ne anladın beni neyle itham ediyorsun.neyimden şüpheleneceksin.ben o kadar her şeyi açık yazıyorum ama senin algılama sorunun var...ben ne yapayım....

nilay0787
27-03-2013, 00:31
az birşey benden de bol kazanc inş iyi hedeflere ulaşırsınız
bu kagitta hedeflerim cok büyük...ugrastigima degecek ihsallah...

deliizmir
27-03-2013, 00:46
kisa vadede eplas ve mazhar holdingi direkt etkileyecek gelismeler basmaneden cikacak sonuca bagli oldugu icin bazi arkadaslar risk almak istemeyebilir..buda normaldir..6 ay gibi bir süredir kagit zirve seviyesinden geldi..artik oyunun ikinci perdesi baslayacak ama final degil..herseyi burda yazamiyoruz..yazmiyoruz,
nedeni ise nankörlük yapildigi icin ve bilgi edinmek öyle kolay degil..büyük caba gerektiriyor..armut pis agzima düs olmuyor..
egerki tereddüdü olan ve inancini kaybeden varsa kalbini rahatlatmak acisindan satip,cikabilir

DOKTOR33
27-03-2013, 00:50
az birşey benden de bol kazanc inş iyi hedeflere ulaşırsınızsn.nilay ,zor bir yatırım.gözaltı bir şirket 2012 tahminen130 milyon ciro.kefalati nedeniyle gözaltına alındı.işin sonuna yaklaşıldı.borsadaki bu ciroyu yapan kendi çapındaki şirketlerle kıyaslandıgında ne gözaltını hakediyor nede bu piyasa degerlerini.BURAYA YATIRIM YAPARKEN ASLINDA TÜRKİYENİN GELECEGİNE YATIRIM YAPTIK .bu grubun kümesindeki şirketlere hepsininde çerçevesi yavaş yavaş çiziliyor.borsa yatırımı uzun soluklu sürekli riski içinde barındıran bir yatırımdır.ülkemizde al sat şeklinde yalnış kodlanmış bir yatırım algılaması var.aşagı yukarı salınmalarda ky.ların hepsi panige giriyor ve bunun yansımalarını her yerde görmekteyiz....bireysel bir yatırımdır.herkes kendi yoluna .benim zaman zaman kızgım.şirketle ilgili yalnış bilgi aktaranlara.yoksa kimseyle bir sorunum olamaz.saygılar.....

DOKTOR33
27-03-2013, 01:11
doktor33 bazen konunun disina cikiyorsun..bizi direkt etkileyecek gelismeler önemlidir..sn.izmir tadilat projesi ile ilgili bir imar planı nasıl hayata geçer bunların hepsi ve bütün süreçler yasada yazıyor ve konak ilçe belediyesi ve bşb meclisi üzerine düşeni yaptılar .her şey bu kadar açık iken .sürekli asparagas haberlerle burası kirletildi.şirketin şu andaki temel analizi ile ilgili veri seti yalnış bilgilerle sürekli kirletildi .peki burada amaç ne ....konu dışı diyorsun içine giriyorum yine çarpıtılıyor.güvenmiyorsan yatırım yapmazsın olur biter. yüz defa yazmıyayım diyorum.boyuna çamur atılıyor.adamın biraz saygısı olur burada yıllarca yatırım yapmış insanlar var.herkes kendisi gibi tırtıkçı olamaz.herkes biliyor kagıdı aldıgı zaman kagıdı nasıl övdügünü .satınca kötüledigini geçmiş yazılarda bunların hepsi var..itirazım yalnış bilgiye yoksa kim alır kim satar banane .piyasa oluşmazsa borsamı olur.ama yalnış bilgiyle kagıdı manüple etmesi yalnış......saygılar.

deliizmir
27-03-2013, 01:15
Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topal, "Mahkeme kararlarının ekinde çok sayıda bilirkişi raporu var. Mahkeme planları doğrultusunda bir plan yapıldığı takdirde sorun olmaz" dedi

bu yapilan aciklama cok önemli..heralde bir ortak noktada bulusulacak bir plan yapilacak

DOKTOR33
27-03-2013, 01:32
Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topal, "Mahkeme kararlarının ekinde çok sayıda bilirkişi raporu var. Mahkeme planları doğrultusunda bir plan yapıldığı takdirde sorun olmaz" dedi

bu yapilan aciklama cok önemli..heralde bir ortak noktada bulusulacak bir plan yapilacaksn.izmir bu yapıldı ve şimdi sürecin sonuna gelindi.

nilay0787
27-03-2013, 07:56
günaydın :)3 ziyaretci

DOKTOR33
27-03-2013, 13:03
günaydın :)3 ziyaretciçocuklarınızı çok öpün,her öpüçük karşılıgında cennette bir derece alacaksınız ...sözü çok ilgimi çekti.sizden rica etsem bu söz nereden alıntı.ilk bakışta iyi bir söz gibi gelsede içinde çocuk sevgisini degilde içinde başka çok başka bir şeyi barındırıyor..dün biraz deginmeye çalıştım ama sn.moderatör yazıyı silmiş bu söze karşılık verdigim hatta sn.izmirin felsefe yapıyorsun dedigi cevapta borsayla ilişkişi yokvarsayarak ......bence borsayla bir ilişkisi vardır.ama benim merakım bu söz kime ait.eger açıklama yaparsanız sevinirim.teşekürler....

deliizmir
27-03-2013, 13:29
çocuklarınızı çok öpün,her öpüçük karşılıgında cennette bir derece alacaksınız ...sözü çok ilgimi çekti.sizden rica etsem bu söz nereden alıntı.ilk bakışta iyi bir söz gibi gelsede içinde çocuk sevgisini degilde içinde başka çok başka bir şeyi barındırıyor..dün biraz deginmeye çalıştım ama sn.moderatör yazıyı silmiş bu söze karşılık verdigim hatta sn.izmirin felsefe yapıyorsun dedigi cevapta borsayla ilişkişi yokvarsayarak ......bence borsayla bir ilişkisi vardır.ama benim merakım bu söz kime ait.eger açıklama yaparsanız sevinirim.teşekürler....

doktor cok merak ettiysen özelden mesaj olarak yazabilirsin ama forumu gereksiz mesgul etme..anlayisin icin simdidden tesekkürler--

DOKTOR33
27-03-2013, 13:49
doktor cok merak ettiysen özelden mesaj olarak yazabilirsin ama forumu gereksiz mesgul etme..anlayisin icin simdidden tesekkürler--rica ederim sn.izmir maşallah forumda çok meşgul ya...benim kafam net eplas la ilgili her konuda kurulan teknik olarak kurulan ayı tuzagınıda görüyorum.yaratılan sürü psikolojisine oportonüsçe erken davranmaya çalışan besili incir kuşlarınıda gördüm.şu sonuca vardım.borsa zor zenaat,bilgisizligin verdigi stres bir an geliyor dayanılmaz bir hal alarak SAT TUŞUNA bastırıyor.nerden bilinebilirki belkide onlar haklıdırlar.AMA BİLDİGİM TEK ŞEY ,BU NOKTAYA GELMİŞ BİR ŞİRKETİN HİSSELERİ İNANANLAR TARAFINDAN TOPLANACAGIDIR.uzun vade için borsacıların kaderi bu testlerden geçirilerek çizilir.....saygılar.

çoto28
28-03-2013, 00:15
inşallah güzel şeyler olurda her kes kazanır .ytd.

melasis
28-03-2013, 11:36
çukurun akibeti ne olur bu konu çok karışık bir hal aldı
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF), dünya ticaret merkezi
inşa edilmek istenen ancak yıllardır açılan davalar nedeniyle şehrin
karnına saplanmış bir hançer gibi duran Basmane çukuru ile ilgili
Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdiği "Projedeki hisselerimizi
satacağız" şeklindeki yazı tartışma yarattı.
Yeni Asır Gazetesinin haberine göre, bu alandaki inşaatın
yapılabilmesi için yıllardır mücadele eden proje ortaklarından
Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, TSMF'nin
Basmane çukuru olarak anılan alandaki hisselerini satabileceğini ancak
kendi hisselerinin satmalarının söz konusu olmadığını söyledi. TMSF
belediyeye gönderdiği yazıda projedeki hisse payının yüzde 89'unun
kendisine ait olduğunu belirtirken Zorlu, "Orada yüzde 30 belediye
hizmet binası ve 7 bin 500 metrekarelik otopark alanı yapıldıktan
sonraki alanın yüzde 50'si bizim yüzde 50'si TMSF'nin. Sanırım TMSF
satışı birlikte yapacağımızı düşünerek böyle bir oran veriyor. İsteyen
istediğini yapar ama ben hissemi satmıyorum. Oradaki sorunun
çözülmesini istiyoruz. Yatırımcı hazır ancak imar problemi çözülmeyen
bir yere kim parasını yatırır. İmar problemi çözülsün oraya milyon
dolarlık yatırım getiririz. Kimse merak etmesin, bu konuyu çözeceğiz"
dedi.

melasis
28-03-2013, 11:39
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Basmane çukuru ile ilgili planın meclisten geçtiğini hatırlatarak şu bilgileri verdi: "Plansız bir alanın satılması, alınması mümkün değil. Bu kentin bir sorunu. 14 senedir bu sorunla Büyükşehir Belediyesi de uğraşıyor. Dokuz yıldır da biz uğraşıyoruz. Artık çözüme ulaşmamız gerekiyor. Umuyorum hem TMSF, hem EGS, hem Güçbirliği tarafı çözüme yönelik, ki öyle olacağını umut ediyorum, herkes iyi niyetli davranır ve kısa zamanda bu iş çözülür. Bizim hakkımız verilir." Mimarlar Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Topal, "Mahkeme kararlarının ekinde çok sayıda bilirkişi raporu var. Mahkeme planları doğrultusunda bir plan yapıldığı takdirde sorun olmaz" dedi. Sabah Gazetesi Yazarı Haşmet Babaoğlu ise, "O çukur aslında İzmir'in havası pek büyük ama idare-i maslahatçı ileri gelenlerini de simgeliyor. Yıllar boyu her sorunu çözeriz havası atarken bu çirkinliği duvarların arkasında sakladılar"diye konuştu.

İSTEMEZÜKÇÜLERE TEPKİ
Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak şu öneride bulundu: "Basmane'deki eski otogar alanı 20-25 yıl önce kazıldı. Projeye göre de orada Dünya Ticaret Merkezi inşa edilecekti. Ama ne zaman bir iş makinesi bölgeye girse, sözde İzmir'in avukatlığına soyunan 'istemezükçüler' soluğu yargıda alıp, yürütmeyi durdurma çıkarttığı için orası dev bir çukur olarak kaldı. Biraz param olsa, bir vakıf kurar, TMSF'nin elindeki hisselerini alıp o vakfa devreder, böylece Basmane'deki dev çukurun doğal park olarak kalmasını sağlardım."

hisseler tmsf nin elindemi neden bu gündeme devamlı getiriliyor burada bir satış olursa sankim bütünüyle bir satış olacak bu iş biraz sürüncemede kalır çok karışık bir durum daha öncede bir kaç yazıda vardı güçbirliği ve tmsf arasında nasıl bir protokol var neden bu şekilde beyanatlar veriliyor

melasis
28-03-2013, 11:45
İzmir'in gündemini uzun süredir meşgul eden ve 15 yıldır temel
çukuru boş duran, Konak ilçesi Basmane semtinde, yapılamayan Dünya
Ticaret Merkezi'ndeki hisselerini satmak isteyen Tasarruf Mevduatı
Sigorta Fonu (TMSF)'na, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde ret geldi.
Belediye meclisi, talebi oy çokluğuyla reddetti. TMSF, bir süre önce
Büyükşehir Belediyesi'ne müracaat ederek hisselerini satmak istediğini
beyan etmişti. Fon'un hisselerini satmasına, arazinin gerçek sahibi
olan EGS ve Güçbirliği Holding de itiraz etmişti. Arazi üzerinde
kendilerinin de hak sahibi olduğunu belirten Güçbirliği Holding
Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, "Yüzde 50'si TMSF'nin, geri kalan
bölümü belediyenin ve bizim. TMSF, onayım olmadan benim hissemi
satamaz." açıklamasında bulunmuştu.
TMSF'nin önerisini inceleyen Büyükşehir Belediyesi Hukuk
Komisyonu, konuyla ilgili raporu meclise sundu. Raporda, "Toplam 20
bin 866 metrekare yüzölçümlü taşınmazın satışına ilişkin talebin
sözleşme şartlarının yerine getirilmediği, binanın inşa edilmediği,
alanın imar planları kararları bulunmadığı ve diğer hususlar gözönüne
alınarak satışının mümkün olmayacağından talep oy çokluğu ile uygun
bulunmamıştır." denildi. Konuyla ilgili söz alan AK Parti Grup Başkan
Vekili Yusuf Kenan Çakar, 1998 yılından beri devam eden problemin
İzmir'in prestiji adına çözülmesi gerektiğini söyledi. Yaklaşık 15
yıllık meselenin iki günde çözülemeyeceğini savunan Çakar, "Öncelikle
kamu ve kent yararı doğrultusunda çözülmesini istiyoruz. Konuyu,
incelemek için önümüzdeki meclis gündemine bırakın." önerisinde
bulundu. Çakar'ın ardından söz alan CHP Grup Başkan Vekili Sırrı
Aydoğan, "Önemli olan, işin hukuksal boyutudur. Biz önümüze bakacağız.
Konu belediye ve kentin yararına olduğu zaman hassasiyet göstereceğiz.
Komisyondan geldiği gibi geçsin." dedi. Aydoğan'a cevap veren Çakar
ise söz konusu çukurla ilgili planın sıradan bir plan olmadığını
belirterek şunları söyledi: "Öyle bir karara ulaşmalıyız ki iyi olsun.
Önceden yapılan planların tamamı yargıdan dönmüş. Yargıdan dönen
planın gerekçelerini ortadan kaldıran yeni plan yapmalıyız."

bu haberdede %50 si tmsf geri kalnı belediye ve kemal zorlu anlamadım çok karışık bir haber trafiği var

DOKTOR33
28-03-2013, 12:22
Günaydın melasis,atı alan üsküdarı geçti sen daha ordamısın......hastaneye git bir beyin tomosu veya mr çektirmeni tavsiye ederim.

DOKTOR33
28-03-2013, 12:53
Son mutabakatta arsanın yüzde 30 belediye,yüzde 35 güçyapı,yüzde 35 egyoyu temsilen tmsf.bunu sagır sultan biliyor.bir gazetecinin aylar önce yazdıgı yalnış rakamı tekrarlayıp niye kafa karıştırırsın sn.melasis.allah seni islah etsin bilmiyorsan yazı yazma çünkü kafa karıştırıyorsun.bunu yapmakta israr ediyorsun.2000,3000 lot dedigine göre alım gücün var bunu kendin söylemiştin niçin aptala yatarak kafa karıştırıyorsun degermi aslanım.süreç sonuna gelmiş sen hala asparagas haberlerle gündeme oturmaya çalışıyorsun....ne diyim ben sana .....dilimde tüy bitti ....

uzmanspor
28-03-2013, 17:39
son işlem eplas 139 lot işlem gördü,resmen sanki işlemler bitti,haberler bekleniyor.Mazharda 10000 lot aldılar 1,19 dan,bu da iyiye işaret

türev
28-03-2013, 17:52
Günaydın melasis,atı alan üsküdarı geçti sen daha ordamısın......hastaneye git bir beyin tomosu veya mr çektirmeni tavsiye ederim.

Sayın Doktor, beni güldürdün. ALLAH seni de güldürsün :)

çoto28
28-03-2013, 18:03
doktorumu üzmeyin her kes satar doktorum satmaz bu samimi düşüncemdir.gerçek bi yatırımcıdır sabırlıdır keşke ondaki sabırın birazı bende olsaydı her kesin bi kusuru var doktoruma saygılar.

çoto28
28-03-2013, 18:13
doktrum melasisde eskilerden doktorum ben bildim bileli anlatıyor melasise ama melasiste bildiklerinden taviz vermiyor her kes Allaha emanet olsun saygılar.ytd.

deliizmir
28-03-2013, 18:56
doktorumu üzmeyin her kes satar doktorum satmaz bu samimi düşüncemdir.gerçek bi yatırımcıdır sabırlıdır keşke ondaki sabırın birazı bende olsaydı her kesin bi kusuru var doktoruma saygılar.

yapikredi den yapilan alimlar seninmi yoksa ?

çoto28
28-03-2013, 19:04
yapikredi den yapilan alimlar seninmi yoksa ?

sayın deli izmir sende eskilerdesin sanada selam hangisindeki eplastakimi ytd.

melasis
28-03-2013, 19:11
1.asparagas haber nedir sayın doktor

2. sen egeyıldızdan 55 milyon alacak var dedin yalan yanlış yazdın ve düzeltmeyi yapmadın

3.güç birliğinin 120 milyon borcu olduğunu finansol tablo dip notlarda mevcut dedim kabul etmedim bunun üzerine şirketi aradım ve sordum bana doğru olduğunu fakat bu durumun bizim bilançoda gözükmeyeceğini konsalide bilançoya dahil olmadığını beyan ettiler

4 .yani toplamda 240 milyonluk bir yükümlülük var

5 sen diyorsun ki eplas en iyi boruyu üretir ben de diyorum yıllardan beri fabrikaya yatırım yapılmadı

6 şirketten gelen haberler hep sonuçsuz kaldı borç ödemesi ve şanlı urfa yatırımı

7 ares eplasa aittir dedin ve 21 mw olduğunu beyan ettin oysa ares güçbirliğine ait ve 7 mw gücünde bir res

8 fek anlaşmalarından bahsedip durdun ama bu anlaşmalarını tam olarak anlayamadan yalan yanlış yorum yaptın bunun için benden açıklama bekleme şirketi ara ve öğren sana yarım saatte anlatamadım

ve sonuç şirket finansal olarak aşırı zor durumda basmane inşaatı ile gelebilecek olumsuz bir haber yada gecikme şirketi zor durumda bırakmaya devam eder ben bunu bilirim bunu söylerim ne zaman basmane inşaatı onaylanır ve proje başlar o zaman yatırımcı ve kemal zorlu rahat bir nefes alır ...

murcelago
28-03-2013, 19:21
lütfen yanlış bilgi vermeyelim ares e ait 3 rüzgar santrali var yalıgüç bangüç ve çeşme alaçatı tabiki güçbirliğinin peki güçbirliği ana hissedarı kim kemal zorlu olay bundan ibaret saygılar..

cenger
28-03-2013, 19:37
bunca olumsuz haberlere ragmen alıyorum alacagım..

DOKTOR33
28-03-2013, 19:39
1.asparagas haber nedir sayın doktor

2. Sen egeyıldızdan 55 milyon alacak var dedin yalan yanlış yazdın ve düzeltmeyi yapmadın

3.güç birliğinin 120 milyon borcu olduğunu finansol tablo dip notlarda mevcut dedim kabul etmedim bunun üzerine şirketi aradım ve sordum bana doğru olduğunu fakat bu durumun bizim bilançoda gözükmeyeceğini konsalide bilançoya dahil olmadığını beyan ettiler

4 .yani toplamda 240 milyonluk bir yükümlülük var

5 sen diyorsun ki eplas en iyi boruyu üretir ben de diyorum yıllardan beri fabrikaya yatırım yapılmadı

6 şirketten gelen haberler hep sonuçsuz kaldı borç ödemesi ve şanlı urfa yatırımı

7 ares eplasa aittir dedin ve 21 mw olduğunu beyan ettin oysa ares güçbirliğine ait ve 7 mw gücünde bir res

8 fek anlaşmalarından bahsedip durdun ama bu anlaşmalarını tam olarak anlayamadan yalan yanlış yorum yaptın bunun için benden açıklama bekleme şirketi ara ve öğren sana yarım saatte anlatamadım

ve sonuç şirket finansal olarak aşırı zor durumda basmane inşaatı ile gelebilecek olumsuz bir haber yada gecikme şirketi zor durumda bırakmaya devam eder ben bunu bilirim bunu söylerim ne zaman basmane inşaatı onaylanır ve proje başlar o zaman yatırımcı ve kemal zorlu rahat bir nefes alır ...bu yazıları beni kızdırmak içinmi yazıyon....aylık bildirimi aç ne kadar alacak borç alacak var görürsün.sen okuma bilmiyen okusan bile anlamayan anlasan bile hafıza denen beyinde bir bilgi kayıt ve depo merkezi var.işte bu sende yok.herşeyi defalarca anlattırıyorsun.sende biraz dürüstlük varsa lütfen aylık bildirimi aç geçen ayınkini alacak ve borçları buraya dürüstçe yaz.bunu yapmazsan bir daha bu forumda ahkam kesme....bunu getirmezsen burada demogoji yapma......

melasis
28-03-2013, 19:43
aylık bildirmler kesinlikle onaylanmamış belgelerdir oysa 12 aylık bilançolar konsalide olanında şirketin borçları ortada bunda neden zorlanacam anlamadım açınız bilançoyu bakın ne kadar alacak var ne kadar borç var hepsi ortada
122 milyon borç var 90 milyon varlıklar tabi ne kadarı doğruysa bu varlıkların.
konsalide bilanço nedir doktor...

murcelago
28-03-2013, 19:44
bilinçli yatırımcı dikkat edin tırtıkçı değil YATIRIMCI bu hissede sabrederse çok kazanacaktır sadece sabır artık son viraja girildi aynen kemal zorlunun deyimiyle geri dönüşü olmayan bir dehlize girdik her iki sonuçtada eplas kazanacaktır.

melasis
28-03-2013, 19:50
şirketi ara sor aylık bildirimde egeyıldızdan alacak olarak gözüken 50 küsür milyon konsalide bilançoda alacak verecek mahsuplaşmasından sıfırlanıyor...

DOKTOR33
28-03-2013, 19:54
aylık bildirmler kesinlikle onaylanmamış belgelerdir oysa 12 aylık bilançolar konsalide olanında şirketin borçları ortada bunda neden zorlanacam anlamadım

konsalide bilanço nedir doktor...bilançodaki 17.5 milyon şiparis avansı kısa ve orta vadeli borç kalemlerinde yazıyor.bunu finansal dip notlarında yazıyor.kaldıki sen kimi kandırıyorsun aylık bildirimler spk nın denetiminden geçiyor.niye kıvırıyorsun.erkekçe şu alacak ve borç kalemlerini yazsana.işin sonuna gelinmiş 3 ay önceki saçma sapan gazete heberini niye getiriyorsun bu asparagas haberdir.sen dogru dürüstçe şu alacak borç kalemini buraya getir. Bir daha yalan bilgi getirme.egeyıldızın her sene aldıgı kalite ödüllerinide uygun bir yere kapak yap....

melasis
28-03-2013, 19:57
son düzlük diyorsunda sayın murcelago inşallah düzlük olur tümsek engebe ve en sonunda çukur olmaz...

bu basmane olayı şirketin bütün hesaplarını alt üst ediyor ve şirket büyüyemiyor malesef şimdi bir an önce basmane sorunundan şirketin kurtulması bu sorun çözülünce daha güzel günler görüleceğide kesin fakat bu işlerin uzamasıda şirketin faiz dengesini alt üst ediyor diğer yandan güç birliğindeki 120 milyon sorumluluk nedir ve bu borç kimedir bildiğim sadece 16 milyon lirası eplasın alacagı geri kalanın bilmiyoruz g.birliği kime bu kadar borçlu...

murcelago
28-03-2013, 20:00
valla ben demiyorum kemal zorlu artık dönüş yok diyor bencede bu basmane olayı artık sona ermeli inşaat yapılamıyorsa egyo ve güçbirliğinin parası faiziyle ödenmeli görücez az kaldı

DOKTOR33
28-03-2013, 20:02
şirketi ara sor aylık bildirimde egeyıldızdan alacak olarak gözüken 50 küsür milyon konsalide bilançoda alacak verecek mahsuplaşmasından sıfırlanıyor...eeee bilanço okumasını bilmiyorsun nasıl olacak bu.duran varlıklarda 22.8 milyon finansal yatırım var bu neyin nesi.borçlarda sipariş avansları borç kalemine yazılmış.....karşımızda 53 milyon vakıf 1.5 milyon eximbank,4.5 milyon sigorta ve vergi borcu .lütfen söylermisin blançoda bunun dışında hangi borç kalemi varmış.birde 22 milyon alsancak türizme borç var.toplam 82.milyon borcu var.alacaklarına ve dönen varlıklara baktıgında 20 milyon şirket artıda ...senin bunları ögrenmen lazım....ama nafile

melasis
28-03-2013, 20:05
eeee bilanço okumasını bilmiyorsun nasıl olacak bu.duran varlıklarda 22.8 milyon finansal yatırım var bu neyin nesi.borçlarda sipariş avansları borç kalemine yazılmış.....karşımızda 53 milyon vakıf 1.5 milyon eximbank,4.5 milyon sigorta ve vergi borcu .lütfen söylermisin blançoda bunun dışında hangi borç kalemi varmış.birde 22 milyon alsancak türizme borç var.toplam 82.milyon borcu var.alacaklarına ve dönen varlıklara baktıgında 20 milyon şirket artıda ...senin bunları ögrenmen lazım....ama nafile
9 aylık b ilançoda kısa vadeli yükümlülükler 90 milyon tl

uzun vadeli borçlar 32 milyon dur

toplamda 122 milyon bu sen ne içiyon
hangi bilançoya bakıyon

DOKTOR33
28-03-2013, 20:12
son düzlük diyorsunda sayın murcelago inşallah düzlük olur tümsek engebe ve en sonunda çukur olmaz...

Bu basmane olayı şirketin bütün hesaplarını alt üst ediyor ve şirket büyüyemiyor malesef şimdi bir an önce basmane sorunundan şirketin kurtulması bu sorun çözülünce daha güzel günler görüleceğide kesin fakat bu işlerin uzamasıda şirketin faiz dengesini alt üst ediyor diğer yandan güç birliğindeki 120 milyon sorumluluk nedir ve bu borç kimedir bildiğim sadece 16 milyon lirası eplasın alacagı geri kalanın bilmiyoruz g.birliği kime bu kadar borçlu...güçbirligi eplas dışında egeyıldıza 57 milyon var.sen bunu anlamassın.alacakların hepsininde ..............................................kudu r bunu sana söylimiyecem.kötü niyetlisin burda tartışma yerine ruhsal takıntılarını şirketi batırma pahasına yalan yalnış işlemeye çalışıyorsun.hem lafı karıştırma şu alacak borç rasyosunu lütfen getir.aylık bildirim.sen daha ilişkili şirketlerle ilişkili olmuyan şirket ilişkilerini anlamamışsın.bir iki şey ögrenmişsin onunla idere ediyorsun.o bilgileride kopya çekerek ögreniyorsun.kıvırma şu borç bilgilerini buraya aktar. Birde güçbirligi, yükümlülüklerini eplasın gibi gösterme.sn.k.zorlu güçbirliginin belirli bir ortaklıgından sorumlu...

DOKTOR33
28-03-2013, 20:16
9 aylık b ilançoda kısa vadeli yükümlülükler 90 milyon tl

uzun vadeli borçlar 32 milyon dur

toplamda 122 milyon bu sen ne içiyon
hangi bilançoya bakıyonbilanço kalemlerinin ne anlama geldigi finansal dip notlarında yazıyor.dogrusu benim verdigim rakam.gözaltında bir şirket her ay aylık bildirimle spk denetiminden geçiyor.

DOKTOR33
28-03-2013, 20:21
Duran varlıklarda gözüken 22.8 milyon finansal yatırımın bugünkü degerinin en az250 milyon oldugunu biliyormusun nerde bunu araştıracak yatırımcı ruhu .yalnızca bır bır konuşur.şiktiri boktan gazete ilanlarını taşırsın.

melasis
28-03-2013, 20:22
güçbirligi eplas dışında egeyıldıza 57 milyon var.sen bunu anlamassın.alacakların hepsininde ..............................................kudu r bunu sana söylimiyecem.kötü niyetlisin burda tartışma yerine ruhsal takıntılarını şirketi batırma pahasına yalan yalnış işlemeye çalışıyorsun.hem lafı karıştırma şu alacak borç rasyosunu lütfen getir.aylık bildirim.sen daha ilişkili şirketlerle ilişkili olmuyan şirket ilişkilerini anlamamışsın.bir iki şey ögrenmişsin onunla idere ediyorsun.o bilgileride kopya çekerek ögreniyorsun.kıvırma şu borç bilgilerini buraya aktar. Birde güçbirligi, yükümlülüklerini eplasın gibi gösterme.sn.k.zorlu güçbirliginin belirli bir ortaklıgından sorumlu...

ben kıvırmam doktor neyse onu yazıyom ama sen kıvırıyorsun neden şirketi arayıp konuşmuyorsun paragaranti sitesinden eplasın biançosuna bakarsın bir bakta ondan sonra konuşalım güçbirliği %84 grup olarak iştirakimiz kemal zorlu ile ne alakası var o patron zaten güçbirliğinin 120 milyon yükümlük kime ait kemal beye mi güç birliğinemi arada bir şirketi konuş aylık bildirmdeki egeyıldızdan alacak olarak gösterilen parayıda sor kamil beye sonra burda yaz yatırımcı arkadaşalra yanlış bilgi sunma yarın kaldığımız yerden devam edelim tamam...

melasis
28-03-2013, 20:26
Duran varlıklarda gözüken 22.8 milyon finansal yatırımın bugünkü degerinin en az250 milyon oldugunu biliyormusun nerde bunu araştıracak yatırımcı ruhu .yalnızca bır bır konuşur.şiktiri boktan gazete ilanlarını taşırsın.

250 milyon mu )) ya git işine sen milyoları ne olarak görüyon şirketin adam gibi para eden bir eplas fabrikası diğeride basmane geri kalanı hepsi hikaye

DOKTOR33
28-03-2013, 20:27
şimdi 250 milyonu görünce agzın açık kalacak benim uydurdugumu söyliyeceksin.bunlar basmanaden düşen pay,egesöktes
güçtexitilin payı ,güç yapı ,ve enerji şirketlerinden düşen pay......senin hiç bir şeyden haberin yok.şu borç protokolu bir yapılsın.senin gibi 5 6 kişi var hepinize cevabını verecektir.daha gayrimenküllerden bahsetmedim. Agzın uçukluyacak..

DOKTOR33
28-03-2013, 20:34
Ana borcun vakıfa oldugunu biliyorsun .35 milyon dolar .borç temizleniyor ve 70 000 metre kare gazi emir arsası .bir zamanlar ederini kendin hesaplamıştın.diger gayrimenkulleri söylemiyecem....dersine çalış.tembel talebe bunları algılasan 60 krş lardan malı kaptırmazdın.o zamanda söyledim dinlemedin.işin gücün oyun oynamak......lafı uzatma şu borç rasyosunu anlamadıgın konsolide bilançodan degilde aylık bildirimden buraya getir.

DOKTOR33
28-03-2013, 20:39
ben kıvırmam doktor neyse onu yazıyom ama sen kıvırıyorsun neden şirketi arayıp konuşmuyorsun paragaranti sitesinden eplasın biançosuna bakarsın bir bakta ondan sonra konuşalım güçbirliği %84 grup olarak iştirakimiz kemal zorlu ile ne alakası var o patron zaten güçbirliğinin 120 milyon yükümlük kime ait kemal beye mi güç birliğinemi arada bir şirketi konuş aylık bildirmdeki egeyıldızdan alacak olarak gösterilen parayıda sor kamil beye sonra burda yaz yatırımcı arkadaşalra yanlış bilgi sunma yarın kaldığımız yerden devam edelim tamam...tam 13 aydır seninlemi ugraşacagım.yetti kardeşim.nasıl olsa iflasta bir şirket diyorsun ...o zaman niye ilgileniyorsun.ben mecburmuyum bilgi sunmuya sen yalnış bilgi sunma sorun oradan çıkıyor.

DOKTOR33
28-03-2013, 20:41
Ama bir şeyi görmüşsün bunu açmıyacagım.yüzde 84.ve bu rakam sende kalsın ve demogojiyide bırak artık.

DOKTOR33
28-03-2013, 20:56
diğer köyden alıntıdır

‘basmane, yatırımcıyı korkuttu’tarih : 2013.03.24 13:36:51alsancak rotary kulübü’nün haftalık toplantısına katılan sanayici kemal zorlu, iş yaşamına dair değerlendirmelerde bulundugözlem / a.buğra tokmakoğlu

“dönülmez akşamın ufkundayız” adını verdiği konuşmasında iş yaşamında yaşadığı sorunları ve mücadelelerini anlatan zorlu, kamuoyunda basmane çukuru olarak bilinen ve bir türlü hayata geçirilemeyen basmane dünya ticaret merkezi için “öyle bir dehlize girdik ki geri dönüşü yok” ifadesini kullandı.
basmane meydanı ihalesi için dönemin parasıyla 11,5 milyon dolar nakit ödeme yaptıklarını anlatan zorlu, “biz parayı erken ödemeseydik izmir için önemli olan büyük kanal projesi ile izmir metrosu bitmeyecekti. Ayrıca 37 bin 500 metrekare kahramanlar otoparkı yapımı gerçekleştirildi. O günkü para ile 35 milyon dolar para harcandı. Ayrıca proje gerçekleştiğinde belediyeye 39 bin metrekare alan verilecekti. Meydanla ilgili yaşadığımız sıkıntılar son bir yıla kadar tüm türkiye’de izmir’e karşı negatif enerji yaydı. Yatırımcılar ‘güçbirliği’ bu işin altından kalkamadı, biz nasıl kalkarız diyerek yatırımlarını izmir’den uzak tuttular” diye konuştu.

çok ortaklı şirket yapılarında 1-2 ortağın a grubu hissedar olarak şirkette hakim duruma gelmesinin şirketlerin yaşama şansını artıracağını savunan zorlu, geçmişe bakarak yaşadıkları sıkıntılardan ders aldıklarını belirtti. Kemal zorlu’nun konuşmasının ardından alsancak rotary kulübü başkanı çağ çal zorlu’ya katılım belgesi takdim etti.

1.5 aydan sonraki ilk demeci

şükür26 mart.sn.k.zorlunun konuşma metni .çok önemli iki noktaya parmak basıyor ve her şeyi işaret ediyor.bu anlaşılmayacak ise neyi paylaşıyım sizlerle.

melasis
28-03-2013, 21:59
Ama bir şeyi görmüşsün bunu açmıyacagım.yüzde 84.ve bu rakam sende kalsın ve demogojiyide bırak artık.

demogajiyi yapan sensin yalandan yere tatlı su kurnazlığı yapma olmayan şeyleri olmuş gibi yazıyorsun sonundada kendini haklı çıkarıyorsun sen kimsin doktoorr benle uğraşmak sanamı kaldı bak haddini bil yaşına başına bakmadan sokak jargonuyla ifadeler kullan ma banada cevap yazma

kemal zorlu adam olsunda verdiği sözleri tutsun yatırım dedi 2 sne oldu tık yok vakıf borcunu ödeyecem dedi o kanatta bir şeyi beceremedi daha iki sene önceye kadar eurobond dolandırcılarına çarpılıyordu adam gibi bir işadamı olsaidi onlarla ne işi olurdu
şimdi basmane için olmaz kelimesini sanki ben kullanmışım gibi moraya yapıştırıp yalandan show yapmaya çalişma ben hiç bir zaman bu iş olmaz demedim sadece bu işin oluruna kadar risk var diyorum bunu kafamdan da atmıyorum bir sürü beyanat var bu konu ile ilgili kemal zorlunun da belediye başkanında ne dediği umurumda degil ben icraata bakarım belgelere bakarım hele bir belgeler onaylansın hayırlısı deriz o zaman yok risk alacam diyen yatırımcı buyursun alsın bu arada yarın telefonu açda kamil beyle bir görüş ne ögrendiğimi orada anlarsın ama sende hatanı kabullenecek büyüklük yok

çoto28
28-03-2013, 22:54
arkadaşlar kalp kırmaya gerek yok her kes kendince inandıklarını paylaşıyor.her kes kendince sorgulama yapabilir.birisinin bildiğini diğeri bilmeyebilir bilsede önemsemeye bilir sonuç olarak bu işin olması her kes için hayırlı olur inşallah olmama durumu varsada veya buna inananlarada saygı duymak lazım sonuç olarak zaten bu iş yoluna girerse illaki fiyatlara yansıcaktır.yani bekleyip göreceğiz.burda hiç kimse tahminimce bu işin olmamasını istemez ama birileride daha net şeyler görmek isteyebilir.ytd.

nilay0787
28-03-2013, 23:27
güler yüzlü , cana yakin , guvenilir, samimi mukemmel Doktorlarımız var Hersey icin tesekkurler foruma bile can katıyor sevgilerimle cümleten güzel geceler
Sayın Doktor, beni güldürdün. ALLAH seni de güldürsün :)

Maximum
29-03-2013, 15:45
4-5 gündür forumu takip etmiyordum. iyiki de etmemişim. 4-5 gün sonra gördüğüm

BOŞ MUHABBET
BOŞ MUHABBET
BOŞ MUHABBET
...

Kara34
29-03-2013, 17:39
Inananlar bu isin sonuna kadar bekler kim ne soylerse soyle
Sin

[ YATIRIMCI ]
29-03-2013, 18:24
26 mart.sn.k.zorlunun konuşma metni .çok önemli iki noktaya parmak basıyor ve her şeyi işaret ediyor.bu anlaşılmayacak ise neyi paylaşıyım sizlerle.

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz Bağlı Ortaklığı Ege Yıldız Plastik Pazarlama Ticaret Ve Sanayi A.Ş.'nin 27.02.2013 Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurulunun Bugün Tescil Edilmesi İle Şirketimiz, Bedeli Mevcut Cari Hesap Alacağımızdan Karşılanmak Üzere 22.614.828,95 TL İştirakte Bulunmuştur.

Bu İşlem Sonucunda İlgili Şirketteki İştirak Oranımız % 85,71' den % 91,98 Oranına Yükselmiştir.29.03.2013 / 01-2013

EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. / EPLAS 29.03.2013 18:09:01

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270266

[ YATIRIMCI ]
29-03-2013, 18:32
26 mart.sn.k.zorlunun konuşma metni .çok önemli iki noktaya parmak basıyor ve her şeyi işaret ediyor.bu anlaşılmayacak ise neyi paylaşıyım sizlerle.

;8615382'] AÇIKLAMA:

Şirketimiz Bağlı Ortaklığı Ege Yıldız Plastik Pazarlama Ticaret Ve Sanayi A.Ş.'nin 27.02.2013 Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurulunun Bugün Tescil Edilmesi İle Şirketimiz, Bedeli Mevcut Cari Hesap Alacağımızdan Karşılanmak Üzere 22.614.828,95 TL İştirakte Bulunmuştur.

Bu İşlem Sonucunda İlgili Şirketteki İştirak Oranımız % 85,71' den % 91,98 Oranına Yükselmiştir.29.03.2013 / 01-2013

EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. / EPLAS 29.03.2013 18:09:01

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270266

sn. DOKTOR33 hayırlı akşamlar.

saygılar

DOKTOR33
29-03-2013, 19:22
;8615425']sn. DOKTOR33 hayırlı akşamlar.

saygılariyi akşamlar SN.YATIRIMCI.hatırladıgım kadarıyla EGEYILDIZIN ÖDENMİŞ SERMAYESİ 50 000 000 TL. İDİ.MZHLD BEDELLİ SERMAYEYE KATILMAMIŞ EGEPLAST ALACAGINA KARŞILIK ARTIRILAN BEDELLİ SERMAYENİN HEPSİNİ KARŞILAMIŞ VE PAYIDA YÜZDE 91.98 E ÇIKMIŞ.EGEYILDIZIN ÖZSERMAYESİNİ GÜÇLENDİRMENİN BENİM AKLIMA GELEN BİR KAÇ GEREKÇE VAR BUNU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER GÖRECEGİZ.DAHA ÖNCE BAHSETTİGİM ŞİRKETLERİN KONSOLİDASYONU YANİ ÇERÇEVESİ ÇİZİLİYOR DEMİŞTİM.AKLIMA BU MİKTAR HALKA ARZMI EDİLECEK DİYE DE BİR SORU GELMİYOR DEGİL.....HAYIRLISI OLSUN.SAYGILAR YTD.

deliizmir
29-03-2013, 19:36
iyi akşamlar SN.YATIRIMCI.hatırladıgım kadarıyla EGEYILDIZIN ÖDENMİŞ SERMAYESİ 50 000 000 TL. İDİ.MZHLD BEDELLİ SERMAYEYE KATILMAMIŞ EGEPLAST ALACAGINA KARŞILIK ARTIRILAN BEDELLİ SERMAYENİN HEPSİNİ KARŞILAMIŞ VE PAYIDA YÜZDE 91.98 E ÇIKMIŞ.EGEYILDIZIN ÖZSERMAYESİNİ GÜÇLENDİRMENİN BENİM AKLIMA GELEN BİR KAÇ GEREKÇE VAR BUNU ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER GÖRECEGİZ.DAHA ÖNCE BAHSETTİGİM ŞİRKETLERİN KONSOLİDASYONU YANİ ÇERÇEVESİ ÇİZİLİYOR DEMİŞTİM.AKLIMA BU MİKTAR HALKA ARZMI EDİLECEK DİYE DE BİR SORU GELMİYOR DEGİL.....HAYIRLISI OLSUN.SAYGILAR YTD.

mantikli düsünmüssün doktor33...durduk yerde bosuna yapilmamistir sermaye arttirim..bir nedeni vardir

DOKTOR33
29-03-2013, 19:48
mantikli düsünmüssün doktor33...durduk yerde bosuna yapilmamistir sermaye arttirim..bir nedeni vardirsn.izmirli şu anda 75 milyon ödenmiş sermayesi ve kontrolunda olan şirketlerle devasa bir holding haline geldi bakınız eplas bilançosunda finansal yatırım dip notlarına.güç yapı bile bunun kontrolunda.vay eplasım vay .varlık içinde yokluk buna denir.tabiki bunların yeniden degerlenmeleri gün gelecek eplasın özsermayesine yazılacak.......saygılar ytd.

DOKTOR33
29-03-2013, 19:54
Tabiki birde 1730 135 e birden 21 bin küsür alıcı geldi.

[ YATIRIMCI ]
29-03-2013, 20:47
Tabiki birde 1730 135 e birden 21 bin küsür alıcı geldi.

sn.DOKTOR33 çok emek verdiniz çok, en çok sizin kazanmanızı istiyorum,inşallah hak ettiğinizden fazlasını kazanırsınız...

deliizmir
30-03-2013, 10:17
bugün internette gezinirken almanyada egeplast adinda bir sirketin sitesiyle karsilastim..firma tamamen bizim egeplastikin is kolunda hizmet veriyor.." egeplast international " adi ile is yapiyorlar..yalniz sitede bir yerde türkiyedeki egeplast ile baglantimiz yoktur deniliyor..almanyada tempoplast adli firma egeplast adina is yapiyor diye biliyordum..

sali günü firmayi arayip biraz bilgi edinmek isteyecegim...merak iste ne yapacan...ögrenmek ayip degil..
doktor33 senin bir bilgin varmi ?

deliizmir
30-03-2013, 10:25
olamz böyle bir tesadüf...almanyadaki egeplast firmasi 1958 yilinda boru üretimine basliyor..türkiyedeki egeplast firmasida 1958 yilinda kurulup boru üretimine basliyor..cok enteresan...

deliizmir
30-03-2013, 10:36
almanyadaki egeplast international firmasi ile türkiyedeki egeplast firmasi arasinda direkt bir isbirligi göremedim..amma satilan ürünler egeplast türkiyenin birebir kopyasi...ürünlerin hepsi ayni..alman kökenli egeplast tüm avrupaya calisiyor..yillik cirosu 108 milyon euro

deliizmir
30-03-2013, 10:40
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KyTlbcgvVQE

hasanusta
30-03-2013, 13:11
sayın .deliizmir,almanyadaki fabrika ile herhangi bir bağlantı yoktur....Ege Yıldız'ın sanayiye geçişi 1950'li yılların sonunda el presi, plastik ilaç tüpü ve kapaktan oluşan labaratuvar malzemeleri üretimi ile olmuştur. İthalat imkanlarının rahatlamasıyla 1959 yılında Ege Yıldız Plastik Pazarlama ve Ticaret Sanayi şirketi kurulmuştur.
Türkiye'de plastik hammaddesinin değil üretiminin, ithalatının bile sorunlu olduğu günlerde başlayan bu girişim; 1965'li yıllarda inşaat ve ziraat boru ve ek parçaları üretimi ile devam etmiştir.

Hammadde ihtiyacının büyük bir kısmının Petkim ' den tedarik edilmeye başlanmasiyle birlikte , 1973 yılında kurulan EGEPLAST A.Ş. üretim görevini üstlenmiş , EGE YILDIZ ise satış ve pazarlama şirketi haline dönüşmüştür.

1980'li yıllarda ise ülkemizde serbest piyasa ekonomisine geçiş sonrasında altyapı, inşaat ve tarım sektörünün kullanımına dönük her çeşit plastik boru ve ek parçaları üretimine başlamıştır.

Türkiye pazarındaki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak , sürekli yatırım yapan ve 1996 yılında halka açılan EGEPLAST , İzmir AOSB , Gaziemir ve Adana olmak üzere toplam 80.000 m² kapalı alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

EGEPLAST, PVC, HDPE, MDPE, LDPE, PP ve PPRC olmak üzere yılda 85,000 ton plastik işleme kapasitesi ve kullandığı en ileri teknolojileri ile, sektörün de hep ilklerin yaratıcısı olmuştur

Nitekim ülkemizde ilk defa ,
Sabit contalı atıksu boru ve ek parçalarını ,
Segmanlı sabit contalı (patent Egeplast ' a ait) atıksu boru ve ek parçalarını ,
Binalarda kullanılan köşeli yağmur deresi ve ek parçalarını,
Doğalgaz borularını,
Zirai Sulamada kullanılan Aleminyum kafalı polietilen boru (PEA Boru) ve ek parçalarını ,
Yine Zirai Sulamada kullanılan bağlantı sistemindeki özelliği sebebiyle su kaçırmayan , enerji ve su tasarrufu sağlayan ASPVC boru ve ek parçalarını ,
1000 mm. çapa kadar basınçlı PVC su borularını (Avrupa'da Tek) ,
Yine 1000 mm. çapa kadar PVC kanalizasyon borularını , (Avrupa'da üçüncü)
EGEPLAST üretmiştir.

Ayrıca ülkemizde Tesisatçılar seminerlerini gerçekleştiren ilk kuruluş Ege Yıldız'dır.

Foto Galeri
Video Galeri
Ürünlerimiz
Proje & Uygulama
Sertifikalarımız
Kampanya Duyuruları

... Yükleniyor ...
Online İletişim
Hakkımızda

DOKTOR33
30-03-2013, 13:44
sn.hasanusta ellerine saglık.1 nisanda aylık bildirim ve 15 nisana kadar konsolide bilanço gelecek.sizlerin yerinde olsam bu belgeleri noktasına virgülüne kadar incelerim.faliyet raporu ve finansal dip notlarını en ayrıntısına kadar inceleyin.şimdiye kadar bunları söylemeye çalıştım.bazıları bunu yalnış anladılar.saglık olsun.borsadaki aşagı yukarı salınmalar bile insanları degişik ruh haline götürdügünü görüyorum.o nedenle bilgi edinme borsa yatırımında çok önemlidir.son üç günde gelen iki bilgilenme haberde bile çok kiymetli şirketin gelecegi ile ilgili projeksiyonlar var.yatırımcı ve deliizmir kısmen gördüler darısı hepinizin başına.saygılar.ytd.

deliizmir
30-03-2013, 14:30
bugün internette gezinirken almanyada egeplast adinda bir sirketin sitesiyle karsilastim..firma tamamen bizim egeplastikin is kolunda hizmet veriyor.." egeplast international " adi ile is yapiyorlar..yalniz sitede bir yerde türkiyedeki egeplast ile baglantimiz yoktur deniliyor..almanyada tempoplast adli firma egeplast adina is yapiyor diye biliyordum..

sali günü firmayi arayip biraz bilgi edinmek isteyecegim...merak iste ne yapacan...ögrenmek ayip degil..
doktor33 senin bir bilgin varmi ?

sayin hasanusta;
ben zaten türkiyedeki eplast ile baglantilari olmadigini kendi sitelerindede yazdigini söylemistim.böyle bir iddaamda yok..gönül isterki bir baglantilari olsun..
almanyadaki eplast firmasi boru ve plastik ürünler üretmiyor..sadece satisini yapiyor ve teknik destek veriyor..ayrica hammadde granülat üretimini yapiyor..acikcasi hammade üretiyor..
ikincisine gelince ege kelimesini bizim gibi direkt olarak egeplast diye okuyorlar..burasi cok dikkatimi cektimi normalde almanlar bu ismi e-g-e seklinde heceleyerek okurlar..
belki direkt türkiyedeki eplast ile baglantilari olmayabilir ama almayadaki templasttan mal aliyor olabilirler..
benimki bir varsayim..dogrulugunu ispat edemedegim sürecede varsayim olarak kalir...
almanyadaki eplast firmasi reklam filminde borularinin ne kadar saglam oldugunu su cümleyle cok güzel aciklamislar..torunlarimin torunlari bu borulardan su icecek diyorlar..
satilan mallarda cok ilginc neyse..
bunu bir dip not olarak kaydediyorum ama yakindan arastiracagim..ögrenebilirsem plastik borulari nerden aldiklarini bilmek icin arastiracagim

DOKTOR33
30-03-2013, 14:47
sayin hasanusta;
ben zaten türkiyedeki eplast ile baglantilari olmadigini kendi sitelerindede yazdigini söylemistim.böyle bir iddaamda yok..gönül isterki bir baglantilari olsun..
Almanyadaki eplast firmasi boru ve plastik ürünler üretmiyor..sadece satisini yapiyor ve teknik destek veriyor..ayrica hammadde granülat üretimini yapiyor..acikcasi hammade üretiyor..
Ikincisine gelince ege kelimesini bizim gibi direkt olarak egeplast diye okuyorlar..burasi cok dikkatimi cektimi normalde almanlar bu ismi e-g-e seklinde heceleyerek okurlar..
Belki direkt türkiyedeki eplast ile baglantilari olmayabilir ama almayadaki templasttan mal aliyor olabilirler..
Benimki bir varsayim..dogrulugunu ispat edemedegim sürecede varsayim olarak kalir...
Almanyadaki eplast firmasi reklam filminde borularinin ne kadar saglam oldugunu su cümleyle cok güzel aciklamislar..torunlarimin torunlari bu borulardan su icecek diyorlar..
Satilan mallarda cok ilginc neyse..
Bunu bir dip not olarak kaydediyorum ama yakindan arastiracagim..ögrenebilirsem plastik borulari nerden aldiklarini bilmek icin arastiracagimbenim bilgim.templast almanyada kurulan bir fabrika bunun yüzde 50 si alman ortakdı yanılmıyorsam 5 6 sene önce bunun hepsi eplasa geçti.burada dogalgaz boruları ,kalorifer ve zemine döşenen petekler üretiliyordu.kuruluşve ortaklık amacıda plastik boru teknolojisinde almanya teknolojisi temel alındı ve kalite standadı geliştiridi.onunla ilgili belgeside var.orayı teknoloji transferi ve inavasyon olarak yararlanıyor.sn.izmirli kalite ve inavasyonda bir sorun yok sen 2002 yılı degerleri ile yapılmış 22.8 milyon tl lik finansal yatırımın gelecegine bak .bu konuyu fazlada kurcalamaga gerek yok.yatırım yapmak isteyenler biraz derslerine çalışsınlar.borsada kimse kimseye bedava para kazandırmaz.saygılar ytd.

DOKTOR33
30-03-2013, 15:26
Egeyıldızdaki bedelli sermaya arttırımı neden olagan degilde olaganüstü mart ayının 27 sinde bir gündemde yapılıyor.ilk üç aylık bilançoda yeniden degerleme ve özsermaye ile ilgili bir proses olabilir.veya arttırılan bu sermayenin halka arz çalışması veya bir başka gruba satılarak yaratılacak kaynakla şirketi likid kılarak borç rasyosunda yeniden bir yapılanma için süreç başlıyabilir bunları önümüzdeki günler hep beraber görecegiz.bana göre şirketlerin konsolidasyonu saglanmakta ve grup daha rasyonel yapılanma çalışmalarına girdigini görmekteyim......saygılar ytd.

melasis
31-03-2013, 11:47
egeyıldızın sermaye arttırımının sermaye piyasalarına arz edilmesi tıpkı ares gibi imkansız bu işleri başarabilmek için ilk olarak eplas ve holdingin gözaltı pazarından çıkması daha doğru olacaktır ama bunuı başarmasıda imakansız gözüküyor hali hazırda şirket 6 senedir bunu başaramadı ve erimeye devam ediyor geçenlerde bir hikaye dinledim

bir yolcu gemisi seyahat halindeyken fırtınada batar geriye sadece bir sandal da kurtulan 5 kişi kalır ,bir ada görürler adaya çıktıklarında tahminlerininde ötesinde ada çok mükemmel bir yerdir her türlü ihtiyaçları adad mevcuttur barınaklarını yapar ve adada yaşamaya başlarlar.aralarında alışveriş yaparken değiş dokuş yaparlarmış bir zaman sonra sıkıntı yaşamaya başlamışlar alışverişte bir araya gelip sohbet ederlerkende her şeyimiz çok iyi ama adada alışveriş yaparken keşke paramız olsa içimizden bu işten anlayan
yok diye söylenmişler bir zaman sonra adaya bir sandal gelmiş sandalda içinde 1 sandık 1 kişi zayıflamış ve yorgun düşmüş onu alıp iyileştirmişler yine bir sohbette ada sakinleri keşke paramız olsa demiş adaya en son gelen salomon kendisinin banka sahibi olduğunu ve sandığınında altın dolu olduğunu söylemiş buna çok sevine ada halkı salomondan para yapmasını istemiş salomonda onlara herbirine 2000 lira vermiş ve bu paraların karşılığı benim kasamda demiş siz sadece bana yıllık %7 faiz ödeyeceksiniz ilk başta herkes bu işe çok sevinmiş fakat bir süre sonra bu durumu düşünen zahir adada 5 arkadaşının toplamda 10 bin lira parası olduğunu fakat bir sene sonra bu paranın 10.700 lira olarak ödenmesi gerektiğini anlamış ama bunun mümkün olmadığını gören zahir salomona gitmiş sen bizi kandırdın adada 10 bin lira var biz sana nasıl 10 700 lira öderiz demiş salomonda siz sadece bana faizini ödeyin demiş ada sakinlerini geçiştirmiş ve zamanla bu durumun önüne geçmek için adada iki gazete çıkarmış biri liberal biri muhafazakar ada halkını bu gazetelerlede oyalamış ama zahir bu duruma çok içerlenmiş adada para git gide eksiliyormuş zenginleşen ise sadece salomonmuş zahir gece gündüz hesaplar yapmış bu işte bir yanlışlık olduğunu iyice kanaat getirdikten sonra salomonun dükkanına gitmiş sen bizi kandırdın adadaki bütün paralar sana geri dönüyor deyip salomonun kasasını kırmış kasayı kırınca içinde altın olmadığını ve içinin taşla dolu olduğunu görmüşler ve sonunda ada halkı bu durumdan kurtulmuş

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
eplas üretimini ve karını hatta bir çok mallarını faiz batağına kaptırdı(adana fabrikası konakta bir arsa ankarada bir depo ve ensonda kefilliğinden dolayı otel )
yıllardan beri faiz batağına sahip eplasın bir an önce bu durumdan kurtulması lazım ve dahası şirketlerin kasasını bizim görme imkanımız yok her halikarda güvenli hisselere yatırım yapmak şart neden mi daha önceleri kemal zorlu ve nafiz zorlunun aralarının açık olduğu basınada yansıdı yıllardan beri konuşmayan iki kardeş heleki basmanin olumsuz bir sonuç çıkması ihtimalinde nafiz zorlu nasıl davranacak şirketten alacagı karşılığında neler yaşanacak hep beraber görecez ...

murcelago
31-03-2013, 12:33
Eplasın ve mazharın neden gözaltında olduğunu malum herkes biliyor peki burada suçlu kim güçbirliğimi egyo mu tmsf mi hiçbiri sadece belediye 15 yıldır 1/5000 ve 1/1000 lik imar planı çıkaramadılar tabiki nu beklemenin bir bedeli olacak artık tüm sözler söylendi bu iş ya olacak yada dava açılacak geç bile kalında dava açılmasında bunu sayın kocaoğluda beyan etti biliyorsunuz ha şimdi ödenen ihale bedelini 15 yıllık yasal faiziyle geri ödenmesi kahramanlar otopark inşaatının belediyeye teslim bedelinin 15 yıllık yasal faiziyle ödenmesi bunları zaten kocağlu kabül ediyor ve iş olmazsa takı takır ödeyecek en güzel yer ise çıkura harcanan fore kazıkların inşa maliyeti 1998 yılı itibarı ile 35 milyon dolar harcanmıştır tav o sırada istanbul dış hatları yanlış hatırlakıyorsam 20 milyon dolara maletmişti şimdi bu para yı her nekadar kocaoğlu bu işi mahkeme çözecek diyor ancak emsal yargı kararlarında belediyenin ayıplı mal satışında herzaman tazminat ödemeye mahkum edildiğini görüyoruz ..gelelim engüzel konu peki bu yasal faizler ne kadar tutuyor ve tazminatlar bilindiği üzere izmir büyükşehir yakın zamanda 2 büyük tazminat ödemeye mahkum edildi rakamlar ortada şehrin göbeğinde yatırımcıyı 15 sene zora sokan bütün mallarını satmak zorunda kalan sanayicinin buradan alacağı toplam rakam tahmini 500 trilyon civarındadır emsal kararlara bakarak rakam belirlenmiştir bu iş artık çok uzadı ama artık dönülmez akşamın ufkundayız ve geri dönüşü yok.

murcelago
31-03-2013, 12:54
İZMİR- TMSF’nin kat karşılığı sözleşme hükümlerini yerine getirmediği arazi üzerindeki yüzde 89 hissesini satamayacağını açıklayan Kocaoğlu, son planda itiraz veya davalar sonucu hayata geçmezse, eski sözleşmeleri feshedip, 1998 yılında satışında ödenen bedel faiziyle geri ödenerek, araziyi geri almak için Meclis’in de onayıyla hukuki süreç başlatacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısına, bir süredir toplantılara gelmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlık yaptı. Toplantıya Basmane çukuruyla ilgili iki önemli madde damgasını vurdu. Konak Belediye Meclisi’nden geçen ve 1998’den beri yapılamayan projenin değişikliklerle yapımına olanak sağlayacak 1/1000 ölçekli imar planı İmar Komisyonu’na sevkedildi. İkinci olarak ise TMSF’nin kat irtifakı sözleşmesiyle yüzde 89’u eline aldığı 20 bin 866 metrekare taşınmasın satma kararının belediyenin hak ve menfaatlerinin koruması kapsamında karar alınması konusu ise hukuk komisyonuna gönderildi.

MECLİS ÜYELERİNE BİLGİ VERDİ

Başkan Kocaoğlu, meclis üyelerine konuyla ilgili 5 sayfalık bilgi verdi. Kocaoğlu, TMSF’nin kat karşılığı sözleşmeyle ilgili edimlerin tamamının yerine getirilmemesinden dolayı satışı yapamayacağını, hukuken ve yasal olarak buna olanak olmadığını belirtti. Kocaoğlu, "Sözleşme şartları yerine getirilmediği, binanın inşa edilmediği, alanın imar plan kararlarının bulunmadığı için satışın mümkün olmadığı TMSF’ye bildirilmesi, aksi bir gelişmede satış kararına karşı iptal davaları açmayı düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili size vereceğimiz dosyaları inceleyin. Birlikte tartışıp karar vereceğiz Kamuoyunda da tartışılsıl. Gizlimiz saklımız yok" dedi.

Kocaoğlu, önlerinde iki yol olduğunu belirterek ilk yolun son imar planının hayata geçmesi, itiraz veya davalar sonucu iptal olmaması durumunda 2009 protokolüne uygun olarak TMSF ile yeni bir sözleşme yapılması, inşaatın yüzde 30’unin belediye hizmet binası ve en az 7500 metrekaresinin otopark alanı olacak şekilde kat irtifakının yeniden düzenlenebileceğini söyledi.

İmar planının hayata geçmemesi, durumunda ise taraflar arasındaki sözleşmenin gerçekleşmesinin hukuken mümkün olamayacağından sözleşmenin feshinin gündeme geleceğini belirten Kocaoğlu, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların davalarla çözüleceğini söyledi. Kocaoğlu, meclis üyelerine verdiği bilgi notunda "Yüklenicinin arazi için belediyeye ödediği bedelin faizi ile birlikte ödeneceğini, yaptığı masrafların ise kimin ödeyeceğine mahkemenin karar vereceğini açıkladı. Fesih işleminden sonra yükleniciler lehine olan kat irtifaklarının iptali ve tapunun tekrar belediye mülkiyetine geçmesi ile ilgili hukuki süreç başlatılacaktır" dedi. Kocaoğlu, böylece imar planı hayata geçmezse Basmane çukurunun olduğu araziyi 14 yıllık faiziyle birlikte belediyenin aldığı parayı geri ödeyerek yeniden mülkiyetine almaktan başka çare kalmayabileceğini açıkladı. İlk Meclis toplantısında, Meclis üyeleriyle birlikte, konu tartışılacak.

Güçbirliğ Holding Yönetim Kurulu Başkan Kemal Zorlu daha önce arazi için yaptıkları harcamanın 35-40 milyon doları bulduğunu açıklamıştı. Arazi karşılığı ayrıca Kahraman katlı otoparkı da yapılmıştı.(dha/Utku Bolulu)

ETİKETLER:
İzmir
» Türkiye kategorisindeki tüm haberler

PAYLAŞ:

BU HABER İLE İLGİLİ:Arşive EkleArkadaşına GönderYazdırYorum Yaz

Yorum Yazın

murcelago
31-03-2013, 12:54
Her şey ortada bekleyecez ve görcez bakalım 40 milyon dolarlı rakamın 15 yıllık fiziyle kim ödeyecek

melasis
31-03-2013, 13:50
her halikarda beceriksiz kişiler tarafından yönetilen bu şirketler batma noktasına gelmiştir şöyleki piyasa faizi ile kanununi faiz bir değildir bu yüzden milyonlarca zarar vardır alınamayacak eğer iptal edilirse kaldıkı güç birliği holdingin 120 milyon sorumluluklarıının 16 milyonu eplasa dır geri kalanı kimedir buradan gelecek para oradaki borçları ödemeye yeter belki bir miktar artar hesapları iyi yapmak lazım tabi en önemlisi eplas yıllarca yerınde saymış ve yıllarca adam gibi yatırım yapamamıştır bu faiz ödemeleri yüzünden zarar bence çok büyüktür basmane yapılsada yapılamasada kötü yönetim ve beceriksiz insanlardan kurtulması gerek bu şirketin...

altayfrt
31-03-2013, 13:59
İZMİR- TMSF’nin kat karşılığı sözleşme hükümlerini yerine getirmediği arazi üzerindeki yüzde 89 hissesini satamayacağını açıklayan Kocaoğlu, son planda itiraz veya davalar sonucu hayata geçmezse, eski sözleşmeleri feshedip, 1998 yılında satışında ödenen bedel faiziyle geri ödenerek, araziyi geri almak için Meclis’in de onayıyla hukuki süreç başlatacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısına, bir süredir toplantılara gelmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başkanlık yaptı. Toplantıya Basmane çukuruyla ilgili iki önemli madde damgasını vurdu. Konak Belediye Meclisi’nden geçen ve 1998’den beri yapılamayan projenin değişikliklerle yapımına olanak sağlayacak 1/1000 ölçekli imar planı İmar Komisyonu’na sevkedildi. İkinci olarak ise TMSF’nin kat irtifakı sözleşmesiyle yüzde 89’u eline aldığı 20 bin 866 metrekare taşınmasın satma kararının belediyenin hak ve menfaatlerinin koruması kapsamında karar alınması konusu ise hukuk komisyonuna gönderildi.

MECLİS ÜYELERİNE BİLGİ VERDİ

Başkan Kocaoğlu, meclis üyelerine konuyla ilgili 5 sayfalık bilgi verdi. Kocaoğlu, TMSF’nin kat karşılığı sözleşmeyle ilgili edimlerin tamamının yerine getirilmemesinden dolayı satışı yapamayacağını, hukuken ve yasal olarak buna olanak olmadığını belirtti. Kocaoğlu, "Sözleşme şartları yerine getirilmediği, binanın inşa edilmediği, alanın imar plan kararlarının bulunmadığı için satışın mümkün olmadığı TMSF’ye bildirilmesi, aksi bir gelişmede satış kararına karşı iptal davaları açmayı düşünüyoruz. Bu konuyla ilgili size vereceğimiz dosyaları inceleyin. Birlikte tartışıp karar vereceğiz Kamuoyunda da tartışılsıl. Gizlimiz saklımız yok" dedi.

Kocaoğlu, önlerinde iki yol olduğunu belirterek ilk yolun son imar planının hayata geçmesi, itiraz veya davalar sonucu iptal olmaması durumunda 2009 protokolüne uygun olarak TMSF ile yeni bir sözleşme yapılması, inşaatın yüzde 30’unin belediye hizmet binası ve en az 7500 metrekaresinin otopark alanı olacak şekilde kat irtifakının yeniden düzenlenebileceğini söyledi.

İmar planının hayata geçmemesi, durumunda ise taraflar arasındaki sözleşmenin gerçekleşmesinin hukuken mümkün olamayacağından sözleşmenin feshinin gündeme geleceğini belirten Kocaoğlu, taraflar arasındaki uyuşmazlıkların davalarla çözüleceğini söyledi. Kocaoğlu, meclis üyelerine verdiği bilgi notunda "Yüklenicinin arazi için belediyeye ödediği bedelin faizi ile birlikte ödeneceğini, yaptığı masrafların ise kimin ödeyeceğine mahkemenin karar vereceğini açıkladı. Fesih işleminden sonra yükleniciler lehine olan kat irtifaklarının iptali ve tapunun tekrar belediye mülkiyetine geçmesi ile ilgili hukuki süreç başlatılacaktır" dedi. Kocaoğlu, böylece imar planı hayata geçmezse Basmane çukurunun olduğu araziyi 14 yıllık faiziyle birlikte belediyenin aldığı parayı geri ödeyerek yeniden mülkiyetine almaktan başka çare kalmayabileceğini açıkladı. İlk Meclis toplantısında, Meclis üyeleriyle birlikte, konu tartışılacak.

Güçbirliğ Holding Yönetim Kurulu Başkan Kemal Zorlu daha önce arazi için yaptıkları harcamanın 35-40 milyon doları bulduğunu açıklamıştı. Arazi karşılığı ayrıca Kahraman katlı otoparkı da yapılmıştı.(dha/Utku Bolulu)

ETİKETLER:
İzmir
» Türkiye kategorisindeki tüm haberler

PAYLAŞ:

tarihini yazabilirmisiniz haberin biliyorsanız.
eski bir habermi..

BU HABER İLE İLGİLİ:Arşive EkleArkadaşına GönderYazdırYorum Yaz

Yorum Yazın

tarihini yazabilirmisiniz haberin biliyorsanız.
eski bir habermi..

deliizmir
31-03-2013, 15:56
Her şey ortada bekleyecez ve görcez bakalım 40 milyon dolarlı rakamın 15 yıllık fiziyle kim ödeyecek

murcelago nerlerdesin yahu...bir zamanlar sen,ben ve melasis burda sohbet yapardik..uzunca bir süre kayboldun ?

DOKTOR33
31-03-2013, 18:47
sn.yatirimcilar.hepinize iyi tatiller dilerim.her iki forumdada yazilanlar epey eglenceli oluyor.yarin aylik bildirim gelecek ve şubat ayi ile şirketin aktivitesini görecegiz......egeyildiz ödenmiş sermaye arttirimina giriyor hemde olagan üstü bir genel kurul yapilarak yüzde 92 si eplasa ait olan bu ticari ve dagitim şirketi ilk üç ayda konsolidasyonu tamamlandigi ve özsermaye ve yeniden degerlenme ile ilk üç aylik bilançonun eplas açisindan ne gibi bir farklilik görecegimizi bende merak etmekteyim. 3.bir konu ,basmane çukuru ile ilgili tadilat projesi ,15 ocakta konak ilçe meclisinden ,15 şubat 2013 tede bşb meclisinden geçti..şimdi imar yasasi ve tadilat projelerindeki prosedürler uygulanmaktadir.lütfen takvime bakin 3 nisan son gün.ilçe durum degerlendirmesi yapip bşb meclisine sonucu gönderecektir ve daha önce söylendigi gibi taraflar arasinda yapilan ve mutabik kalinan protokol ve imar plani tekrar ve son kez oylamadan geçecektir.ve inşaat izin mazbatasi verilecektir.bu forumlar en basit yasalar neyi emrediyorsa o yapilmasina karşin bunu bile bilinmezlik potasina koyma becerisini gösterdi.adama sormazlarmi ilçe ve ilde oylananlar ne idi......bekleyin bu ay ilçe ve il meclisi toplantilarini ne kararlar çikacak.kronolojik bir yapi içinde sistematik düşünürseniz olay çok açik ve net.....ha borsa açisindan hepiniz merak ediyorsunuz ..bundan banane kim alir kim satar.derdi banami düştü.bu şirket gerçek piyasa degerini gün gelip bulacaktir.gözaltindan çikmak için şartlarin olgunlaştigini görmekteyim.önümüzdeki dönem..bu saglanacaktir.spk. Ve k.zorlu borsa yatirimcisina düşmanmi yahu.....bu kadar ciro yapan ve ihracat yapan bir şirket daha fazla gözaltinda durmaz.durduramazlar......şirkete güvenen yatirim yapar,güvenmiyende satar veya alir satar...tirtikçilik yapar.bu bir yatirim yöntemidir.huylu huyundan vazgeçmez....hemde birak oynasinlar....birakiniz polemik yapsinlar hatta birileri o kadar ileri gidiyorki öbür köyde şirket batsa kurban kesecek o kadar kin ve nefretle dolmuşki elinde mali bile yok 24 saat forumda nöbet tutuyor şirketi kötülemek için....çok takintili olmak iyi degildir.bilgisizce her gün ayni konu temcit plavi gibi önüne sürülmektedir.basmane konusunda aylar önce bu iş bitmiştir.artik dönülmez bir yola girildigini söylemiştim.sevinerek söyliyorum ayni sözü k.zorlu güzel bir şarkiyla ayni sözü söylemiş bir toplantida.......saygilar.

yasabır yasabır
31-03-2013, 20:14
aylık bildirimde faiz yine sıfır görünecek

deliizmir
31-03-2013, 20:53
subat ayinda 1000 lik planin onaylanmasi ve tmsf nin satis talebi reddedildikten sonra tmsy gerekli cevap yazili olarak bildirilecekti ve akabinde tmsf den cevap beklenecekti...kanaatimce tmsf den beklenen cevap gelmistir..45 gündür bekleyisimizin sebebi buydu..yakin zamanda tmsf nin nasil cevap verdiginin ve nasil bir karar aldiginin sonucunu ögrenme zamani geldi..hayirlisiyla diyelim

deliizmir
31-03-2013, 21:05
tmsf hep söyledigi bir sey vardi..gücbirligi holding ve kemal zorlu nun gerekli adimlari atmadigi ve bir ilerleme olmayisindan hosnut degildi..bu sefer tmsf kemal zorlu"yu gercekten köseye sikistiracaga benziyor..zorlama olmadan hicbir sey olmuyor..tmsf bu sefer basmane cukurunu ite-kaka bitirtecek gibi gözüküyor

DOKTOR33
31-03-2013, 21:05
subat ayinda 1000 lik planin onaylanmasi ve tmsf nin satis talebi reddedildikten sonra tmsy gerekli cevap yazili olarak bildirilecekti ve akabinde tmsf den cevap beklenecekti...kanaatimce tmsf den beklenen cevap gelmistir..45 gündür bekleyisimizin sebebi buydu..yakin zamanda tmsf nin nasil cevap verdiginin ve nasil bir karar aldiginin sonucunu ögrenme zamani geldi..hayirlisiyla diyelimsn.izmir tmsf,güçyapı,ve bşb.BAŞKANI PROTOKOL METNİNİ İMZALAMAK İÇİN TOPLANACAKLAR.SONRA BU BŞB MECLİSİNDE 1.1000 1.5000 VE PROTOKOLUN HEPSİ BİRDEN MECLİSTE TEKRAR OYLANACAK VE MAZBATA VERİLECEK.SON OYLAMA SN.BŞB BAŞKANININ PROTOKOLU MECLİSTEN GEÇİRMEK İSTEMEKTEDİR.TALEPLERİNİ RAPTI ZAP ALTINA ALMAK İÇİN Dİ .1 1000 PLAN DA İLÇEDE SON RÖTÜŞLAR NE YAPILDI O ZATEN BŞB MECLİSİNDEN TEKRAR GEÇECEKTİ İLAVE 1.5000 VE PROTOKOL İLE BİRLİKTE GEÇECEK.MAZBATA VERİLDİKTEN SONRA TMSF VE GÜÇ YAPI ARASINDA OLAN PROTOKOL DOGRULTUSUNDA SATAR VEYA KAT KARŞILIGI DİYEBİLİR.....SAYGILAR YTD.

deliizmir
31-03-2013, 21:09
sn.izmir tmsf,güçyapı,ve bşb.BAŞKANI PROTOKOL METNİNİ İMZALAMAK İÇİN TOPLANACAKLAR.SONRA BU BŞB MECLİSİNDE 1.1000 1.5000 VE PROTOKOLUN HEPSİ BİRDEN MECLİSTE TEKRAR OYLANACAK VE MAZBATA VERİLECEK.SON OYLAMA SN.BŞB BAŞKANININ PROTOKOLU MECLİSTEN GEÇİRMEK İSTEMEKTEDİR.TALEPLERİNİ RAPTI ZAP ALTINA ALMAK İÇİN Dİ .1 1000 PLAN DA İLÇEDE SON RÖTÜŞLAR NE YAPILDI O ZATEN BŞB MECLİSİNDEN TEKRAR GEÇECEKTİ İLAVE 1.5000 VE PROTOKOL İLE BİRLİKTE GEÇECEK.MAZBATA VERİLDİKTEN SONRA TMSF VE GÜÇ YAPI ARASINDA OLAN PROTOKOL DOGRULTUSUNDA SATAR VEYA KAT KARŞILIGI DİYEBİLİR.....SAYGILAR YTD.

dogru söylüyorsun..sana hak veriyorum doktor33..ben tmsf nin nasil bir karar aldigini cok merek ediyorum..yola gücbirligi holding ile devam edecekmi ?

DOKTOR33
31-03-2013, 21:15
tmsf hep söyledigi bir sey vardi..gücbirligi holding ve kemal zorlu nun gerekli adimlari atmadigi ve bir ilerleme olmayisindan hosnut degildi..bu sefer tmsf kemal zorlu"yu gercekten köseye sikistiracaga benziyor..zorlama olmadan hicbir sey olmuyor..tmsf bu sefer basmane cukurunu ite-kaka bitirtecek gibi gözüküyorben aynı kanıda degilim.k.zorlu finansör ve yüklenici firmanın hazır oldugunu deklere etti.tmsf inşaata girmeyecegine göre ya patını ekpertizlerin belirledigi fiata satar veya kat karşılıgı neyse ona razı olur.niye birbirlerini zora soksunlar burada herkes kazançlı.yılların yarasını bu aşamadan sonra kim kaşıyabilir,kim çözümsüzlük üretebilir.bunu yapsa yapsa bazı tırtıkçı borsacılar üretebilir.kastım sen degilsin.saygılar.ytd.

DOKTOR33
31-03-2013, 21:27
dogru söylüyorsun..sana hak veriyorum doktor33..ben tmsf nin nasil bir karar aldigini cok merek ediyorum..yola gücbirligi holding ile devam edecekmi ?ben tmsf nin payını imar çıkmış haliyle ekpertiz raporu dogrultusunda satıp şöyle veya böyle bu gruplarla işi sonlandıracagı kanatındayım.hiç bir devlet aygıtı hele bu konjüktürde dayatmaz şirketlerin önünü açacagı kanatındayım.merkezi ve yerel yönetim bu ayıpları sonlandıracaktır.saygılar....bazıları israrla 15 senenin suçlusunu ararken oligarşik burakrasinin türkiyenin ekonomik politikasındaki vahşi tahribatları analiz etmesini tavsiye ederim.hayatlarında bir işçi çalıştırmayı bırak karınlarını doyuramıyan adamların bu sanal ortama sıgınarak onbinlerce aileye ekmek kapısı olan bu grubun başındaki insanlara yalnızca saygı duyulacagını bilmeleri gerekir.....ytd.

deliizmir
31-03-2013, 21:41
doktor33 tirtikcilara cok kizdigin anlasiliyor...hep tirtikcilardan sikayet ediyorsun ama borsada olagan seylerdir..herkes senin,benim gibi demir atmiyor..kici basi oynayan yatirimci cok

DOKTOR33
31-03-2013, 21:54
doktor33 tirtikcilara cok kizdigin anlasiliyor...hep tirtikcilardan sikayet ediyorsun ama borsada olagan seylerdir..herkes senin,benim gibi demir atmiyor..kici basi oynayan yatirimci cok1995 yılına kadar bende o yöntemi denedim.burada sıkıntı başka alınca iyi şirket satınca tukaka.birde gözaltındaki şirketlerde serbest satış ve sürü psikolojisine çok uygundur.bak basmane çukuru yaz googl gir..16 şubat haberini bile 1.5 aydır çarpıttılar.süreç o kadar açıkki ..dertleri nedir onuda anlamadım.daha 2 3 gün önce süreci yeniden başlıyacak izmirde alsancak ile ilgili bir yere bagladılar.ölme eşşegim ölme bahar gelsin öyle öl derler.hiç bir yatırımcıda moral kalmaz hele birileri sürekl, ş,rketi batırmıya çalışıyor.......aslında şu nisan ayını bir geçirsekte bu tip senaryolar bir son bulsa bende sıkıldım aslında....

DOKTOR33
31-03-2013, 22:03
doktor33 tirtikcilara cok kizdigin anlasiliyor...hep tirtikcilardan sikayet ediyorsun ama borsada olagan seylerdir..herkes senin,benim gibi demir atmiyor..kici basi oynayan yatirimci cokdemir attıgına sevindim.sana hep söyledim sen profesyonelsin...topragın altındaki altın madenini gördügüne sevindim.borsada diger kagıtlarıda inceliyorum....piyasa degerleri 3 aşagı 5 yukarı stabil oldular.kırdıkları ana trendin altına kimse mal vermiyor.işte o bahsettigim türkiye için paradigma degişmesi geldi çattı......beklenti diz boyu ülke için.......eplas kurumuş otların altında görünmiyen vaşinton karpuzu gibi organik nefis lezzetli albenisi ilebüyük oyunculara davet çıkarıyor. Zatende toplu toplanıyor....benimki sadece şiirsel anlatım.ytd.

deliizmir
31-03-2013, 22:15
demir attıgına sevindim.sana hep söyledim sen profesyonelsin...topragın altındaki altın madenini gördügüne sevindim.borsada diger kagıtlarıda inceliyorum....piyasa degerleri 3 aşagı 5 yukarı stabil oldular.kırdıkları ana trendin altına kimse mal vermiyor.işte o bahsettigim türkiye için paradigma degişmesi geldi çattı......beklenti diz boyu ülke için.......eplas kurumuş otların altında görünmiyen vaşinton karpuzu gibi organik nefis lezzetli albenisi ilebüyük oyunculara davet çıkarıyor. Zatende toplu toplanıyor....benimki sadece şiirsel anlatım.ytd.

sen cok yasa :) vasinton karpuzu nedir? vasinton portakalini duyudumda..karpuz ilk defa..ayrica melasise de cok kizma..muhalefet olmasi iyidir..inan bana doktor bu forumda 2 yil önce bu kadar cok kisi yazmiyordu..ben.murcelago ve melasis aramizda yazip duruyorduk..melasise hosgörülü davranmak lazim..melasise de kac sefer söyledim..ama yolun öbür tarafinda beklemeyi secti..sagi duymak lazim..

DOKTOR33
31-03-2013, 22:50
sen cok yasa :) vasinton karpuzu nedir? vasinton portakalini duyudumda..karpuz ilk defa..ayrica melasise de cok kizma..muhalefet olmasi iyidir..inan bana doktor bu forumda 2 yil önce bu kadar cok kisi yazmiyordu..ben.murcelago ve melasis aramizda yazip duruyorduk..melasise hosgörülü davranmak lazim..melasise de kac sefer söyledim..ama yolun öbür tarafinda beklemeyi secti..sagi duymak lazim..yeni karpuz cinsleri o karpuzu unutturdular.çok büyük çekirdekli kan kırmızı ve çoklezzetli eskiler bilir.ben melasise en çok saygı duyan bir kişiyim.ama şirketin veri tabanı ile ilgili bilgileri çok eksik ve yalnış düzeltmek için bir sürü veri verdim takıntı haline gelmiş neredeyse şirketi batıracak durumda görme yalnışlıgında .ha eplas ciddi ciddi 3 kez 2008 den bu yana kötü dönemler geçirdi .şimdi borç rasyosuda düzeldi konjüktürde bu sektörün lehine.bu ödenenborç ve faizlerin şirkete geri dönebilecegini bir görebilse işte sıkıntı işte burada.....yoksa benim kişisel bir sorunum yok.sırf onun için pimaşı bile inceledim .gerekenide söyledim.....ama biz bu kadar iyiniyetimizle farklı anlaşıldık herhalde...saglık olsun emekli olduktan sonra çok zaman yakaladım ve yazı yazmayıda seviyorum.birde yatırım yapma modelini vermiye çalışıyorum.çünkü borsada para bu yöntemle kazandıgını görüyorum yoksa al satçılık herkesi harap ediyor.saygılar.ytd.

deliizmir
31-03-2013, 23:02
melasis"in tek hatasi haberleri cok geriden takip ediyor..en büyük hatasi bu..aktüel bir kisilik degil..gecmise takilmis..
sonucta herkes kendi kararini verir..ama ben onun eplas aldiginida biliyorum..söylemiyor bize

DOKTOR33
31-03-2013, 23:07
hepinize iyi geceler.

Stoksoy
01-04-2013, 09:28
Herkese iyi haftalar, bol kazançlar.
Sn. Doktor 33, Sn. Deliizmir, Sn. Melasis, Sn. Murcelago sizlere teşekkür ediyorum. İnanılmaz faydalı bilgiler veriyorsunuz. Affınıza sığınarak Sn. Doktor 33' e özel bi teşekkür iletmek isterim.
Fazla yazmasamda (neredeyse hiç) hergün yorumlarınızı okuduğumu ve birlikte demir attığımızı bilmenizi isterim..

Saygılar..

YEŞİLGÖZLÜ
01-04-2013, 12:58
Arkadaşlar bu son gelen haber nasıl etkiler? Bugünkü açılışını merak ediyorum,tepki verecek mi zaten az sonra göreceğiz.

Kara34
01-04-2013, 15:41
yine belirsizlik ama beklemeye devam

accx
01-04-2013, 15:52
***EPLAS***EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş.( Aylik Bildirim )

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin 01/01/2013 -28/02/2013 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270561

IMKB

(01/04/2013 - 16:48:23)

DOKTOR33
01-04-2013, 15:57
bu kagıt beni yine şaşırtı 8 milyon ciro beklerken 10.7 milyon geldi .BU RAKAMLAR SPK.YA KAPAK OLSUN.VAKIFBANKA KAPAK OLSUN .TABİKİ K.ZORLUYADA.....EN ÖNEMLİSİ KAGIT ÜZERİNDE OYNUYAN ÇAKALLARA KAPAK OLSUN.

mscirak
01-04-2013, 15:58
sayın .deliizmir,almanyadaki fabrika ile herhangi bir bağlantı yoktur....Ege Yıldız'ın sanayiye geçişi 1950'li yılların sonunda el presi, plastik ilaç tüpü ve kapaktan oluşan labaratuvar malzemeleri üretimi ile olmuştur. İthalat imkanlarının rahatlamasıyla 1959 yılında Ege Yıldız Plastik Pazarlama ve Ticaret Sanayi şirketi kurulmuştur.
Türkiye'de plastik hammaddesinin değil üretiminin, ithalatının bile sorunlu olduğu günlerde başlayan bu girişim; 1965'li yıllarda inşaat ve ziraat boru ve ek parçaları üretimi ile devam etmiştir.

Aylık bildirimin son sayfasında, TEMPOPLAST ile ilgili kapsamlı bir bağ var.!!! ne diyorsunuz bu duruma?

Hammadde ihtiyacının büyük bir kısmının Petkim ' den tedarik edilmeye başlanmasiyle birlikte , 1973 yılında kurulan EGEPLAST A.Ş. üretim görevini üstlenmiş , EGE YILDIZ ise satış ve pazarlama şirketi haline dönüşmüştür.

1980'li yıllarda ise ülkemizde serbest piyasa ekonomisine geçiş sonrasında altyapı, inşaat ve tarım sektörünün kullanımına dönük her çeşit plastik boru ve ek parçaları üretimine başlamıştır.

Türkiye pazarındaki gelişmelere ve ihtiyaçlara paralel olarak , sürekli yatırım yapan ve 1996 yılında halka açılan EGEPLAST , İzmir AOSB , Gaziemir ve Adana olmak üzere toplam 80.000 m² kapalı alanda üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

EGEPLAST, PVC, HDPE, MDPE, LDPE, PP ve PPRC olmak üzere yılda 85,000 ton plastik işleme kapasitesi ve kullandığı en ileri teknolojileri ile, sektörün de hep ilklerin yaratıcısı olmuştur

Nitekim ülkemizde ilk defa ,
Sabit contalı atıksu boru ve ek parçalarını ,
Segmanlı sabit contalı (patent Egeplast ' a ait) atıksu boru ve ek parçalarını ,
Binalarda kullanılan köşeli yağmur deresi ve ek parçalarını,
Doğalgaz borularını,
Zirai Sulamada kullanılan Aleminyum kafalı polietilen boru (PEA Boru) ve ek parçalarını ,
Yine Zirai Sulamada kullanılan bağlantı sistemindeki özelliği sebebiyle su kaçırmayan , enerji ve su tasarrufu sağlayan ASPVC boru ve ek parçalarını ,
1000 mm. çapa kadar basınçlı PVC su borularını (Avrupa'da Tek) ,
Yine 1000 mm. çapa kadar PVC kanalizasyon borularını , (Avrupa'da üçüncü)
EGEPLAST üretmiştir.

Ayrıca ülkemizde Tesisatçılar seminerlerini gerçekleştiren ilk kuruluş Ege Yıldız'dır.

Foto Galeri
Video Galeri
Ürünlerimiz
Proje & Uygulama
Sertifikalarımız
Kampanya Duyuruları

... Yükleniyor ...
Online İletişim
Hakkımızda

AYLIK BİLDİRİMDE TEMPOPLAST ile ilgili sıkı bir bağ gözüküyor!!! nediyorsunuz bu duruma

Maximum
01-04-2013, 16:03

Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş.'nin 01/01/2013 -28/02/2013 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270561

IMKB

(01/04/2013 - 16:48:23)

:yes::yes::yes:
:cool::cool::cool:

DOKTOR33
01-04-2013, 16:22
aylık bildirimde tempoplast ile ilgili sıkı bir bağ gözüküyor!!! Nediyorsunuz bu durumaeplasın almanyada çalışan bir alt şirketi bag varda zaten eplasın kendisi

iskele
01-04-2013, 16:24
aylık faıaylık faız yıne ıslememıs sanırım yoksa benmı yanlıs gordum ..

iskele
01-04-2013, 16:33
satıslar nekadar ıyı olsada cıro da bı okadar ıyı olsada hıssee yıne kan kaybedıyor hergun asagıya gelırmı bır hısse yazık bu hale getırenlere hıc bısey demıyorum sahıpsız bır evlat gıbıı brakıldı bu hısselerr tum hersey olumluu gıdıyor ama hısse tam tersıı hızlıcana asagıya hayret dıyorum...

cenger
01-04-2013, 16:53
su faız işlememe olayını çok merak edıyorum dogrusu.ne cıkacak altından..

uzmanspor
01-04-2013, 17:05
su faız işlememe olayını çok merak edıyorum dogrusu.ne cıkacak altından..

Kap ta yapılan açıklamada Vakıfbankın isteği üzerine borç protokolünün ertelendiği söylenmişti.Vakıfbankın isteği ile ertelendiğindenmi acaba faiz işlemiyor.

uzmanspor
01-04-2013, 17:13
ET VE SANAYİ A.Ş. / EPLAS [] 16.11.2012 14:54:13
Özel Durum Açıklaması (Genel)

AÇIKLAMA:

Sermaye Piyasası Kurulu' nun 12.10.2012 tarih ve B.02.6.SPK.0.13.00_858_23191076 Sayılı yazısı gereği yapılan özel durum açıklamasıdır.

Şirketimizin 03.09.2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayımlanan Özel Durum Açıklamasıyla Eylül 2012 ayı sonuna ertelendiğini duyurduğu Vakıflar Bankası T.A.O.İzmir Şubesine yapılması gereken ödemenin alacaklı bankadan ertelenmesi talep edilmiştir. Ödemenin ertelenmesi ile yeniden yapılandırılması hakkında banka ile görüşmeler devam etmektedir. Görüşmeler tamamlandığında sonucu kapsamlı olarak duyurulacaktır.16/11/2012-14/2012

görüldüğü gibi 16.11.2012 de böyle bir açıklama gelmiş ve bankadan gelen taleple erteleme yapılmış.

iskele
01-04-2013, 17:21
Kap ta yapılan açıklamada Vakıfbankın isteği üzerine borç protokolünün ertelendiği söylenmişti.Vakıfbankın isteği ile ertelendiğindenmi acaba faiz işlemiyor.

hiç ummadıgımız bır anda bankaya odeme haberıı dusecek ama ne zamn onu kestıremıyoruz hıse fıyatı yukardayken bu haber gelse cok ıyı olurr ama hergun erıyoruz destek noktamız 1.30 bu sevıyelerden saglam bır tepkı gelmesıı gerekk

iskele
01-04-2013, 17:23
vakıfa bır odenme tarıhıı var bunuda bıtek zorlu bılıyorr bankayla bır anlasma var ve 2 aydan berıı faız ısletmıyorr bır dumenler donucek bekleyıp gorucez hadı gecen ay gozden kacmıs densee bu ay yıne faız ıslememıss bu benıı rahatlattı..

deliizmir
01-04-2013, 17:28
vakıfa bır odenme tarıhıı var bunuda bıtek zorlu bılıyorr bankayla bır anlasma var ve 2 aydan berıı faız ısletmıyorr bır dumenler donucek bekleyıp gorucez hadı gecen ay gozden kacmıs densee bu ay yıne faız ıslememıss bu benıı rahatlattı..

sana hak veriyorum..birseyler olacak ama ne zaman bilemiyoruz..

deliizmir
01-04-2013, 18:08
benim aylik bildirimde dikkatimi ceken bir konus ise üretim ve satis rakamlari..suabat ayinda 2,499,906 kg üretim yapilmis ve satilan mal miktari ise 2,691,095..uzun bir süreden beri ilk defa böyle bir durumla karsilastim aylik bildirimde..üretilen maldan daha cok satis yapilmis..demek oluyorki mart ayi bildiriminde aylik üretim miktarinda güzel bir artis görecegiz...hayirlisiyla..aman nazar degmesin..
eplas cok istikrarli bir sekilde iyi yönde gidiyor..
kis aylari insaat sezonu olmamasina karsin yapilan satislar umut verici..eplasin ihracatinda cok güzel bir artis oldugu gözüküyor...

Yürü be kocum,Kim tutar seni.....

deliizmir
01-04-2013, 18:15
Allah askina su duruma bir bakin sirketin suanki borsa degeri 27,000,000 lira civari..eplas"in ilk 2 ayda yaptigi toplam satis rakami 19,000,000 lira civari..sirketin degeri nerdeyse 3 aylik ciro rakamina geliyor..inanilir gibi degil..bu fiyatlarda kalmasi..
tabiri caizse sudan ucuz derler ya..aynen öyle

deliizmir
01-04-2013, 18:43
Güçbirliği Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zorlu, kendi açılarından yeni plan üzerinde mutabık kaldıklarını belirterek, "Başkan Kocaoğlu bu konuda önderlik, liderlik yaptı. Bir teklifte bulundu. Bu teklif bizim geçmişteki haklarımızın geriye gitmesi anlamındaydı. Bir konsensus sağlanması, başkanın iyi niyetini karşılıksız bırakmamak için biz de bu teklifi kabul edeceğimizi söyledik. Önemli olan, bu teklifin belediye meclisinde kabul edilmesi. Bir sorun çıkmayacak diye ümit ediyorum" diye konuştu. Zorlu, yapmayı taahhüt ettikleri belediye hizmet binasının maliyeti konusunda ise, "Şimdi hesap zamanı değil. Biz tüm fedakarlıkları yaptık. Çekişme olmamasını, bu işin İzmir'in sorunu olmaktan çıkmasını istiyoruz" diye konuştu. Opera binasının plandan çıkarılmasıyla ilgili olarak da, "Kamu yararı o kadar fazlalaştı ki onların takdiridir. Zaten hem opera binasını hem belediye hizmet binasını kondurmak teknik bakımdan zor" dedi. Zorlu, ayrıca bugüne kadar 37 milyon dolar harcadıklarını, projenin tamamlanması için ilave olarak 100-110 milyon dolar harcanabileceğini sözlerine ekledi.

melasis
01-04-2013, 18:54
satışlar kesilmedi hala devam ediyor dikkatli olmakta fayda var...

Maximum
01-04-2013, 20:44
%60 olan eplas portföyümü yakında %100 eplasa geçip ekranı kapatmayı düşünüyorum. satacak olan varsa özelden fiyatını ve miktarını yazarsa seansta eşleşebiliriz.

melasis
01-04-2013, 22:30
kimse şov yapmaya kalkmasın tahtada mal var zatenben bu tahtada 100 lotları çok gördüm ama her gün 10 bin lotun üstünde mal var yeterki sen alıcı ol ne yani eşleşelim gibi burası imkb alıcıysan yazacan tahtaya kime ahkam kesiyon istersen benden sana tavsiye

ayağını yorganına göre uzat

aza kanaat getirmeyen çoğu bulamaz

tahtada 11500 lot işlem oldu 1.34 kademesi eridi 133 de alıcılar ne kadardı bilmiyorum ama arkası 1.30 kadar boş hala tepki yok ne olacagı belli degil satışlar devam ederse 1.05 kadar çekilme olasılığı var ne de olsa burası göz altı pazarı belki iyi bir haber gelir yukarı tepki verir bunada bir şey diyemem ama görünen köy kılavuz istemez bugün aylık bildirim saat 16 48 de geldi ama hiç yansıma oldu demekki insanlar bunu önemsemiyor bazı insanlar gözünde bu durumu çok büyütüyor bence kar olmayınca sıkıntı var eger bilançoda iyi bir zara yazarsaki beklentim o yönde o zaman baskıda artacaktır...

tribal
01-04-2013, 22:38
ET VE SANAYİ A.Ş. / EPLAS [] 16.11.2012 14:54:13
Özel Durum Açıklaması (Genel)

AÇIKLAMA:

Sermaye Piyasası Kurulu' nun 12.10.2012 tarih ve B.02.6.SPK.0.13.00_858_23191076 Sayılı yazısı gereği yapılan özel durum açıklamasıdır.

Şirketimizin 03.09.2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayımlanan Özel Durum Açıklamasıyla Eylül 2012 ayı sonuna ertelendiğini duyurduğu Vakıflar Bankası T.A.O.İzmir Şubesine yapılması gereken ödemenin alacaklı bankadan ertelenmesi talep edilmiştir. Ödemenin ertelenmesi ile yeniden yapılandırılması hakkında banka ile görüşmeler devam etmektedir. Görüşmeler tamamlandığında sonucu kapsamlı olarak duyurulacaktır.16/11/2012-14/2012

görüldüğü gibi 16.11.2012 de böyle bir açıklama gelmiş ve bankadan gelen taleple erteleme yapılmış.

talep bankadan değil şirketten gelmiş.

cok ilginç ve manidar bi haber. sen bankaya gidip sana borcum var bunu erteliyelim diyosun bankada hemen tamam diyor. bence haber eksik gonderilmiş. bankaya borcu erteleme talebinde bulunuyosan bunu ne zaman ve hangi sartlarla odeyeceğin konusunda karşılıklı anlasma yapıp yeni bi takvim belirlemen gerek. bunuda bu haberde acıklamaları gerekti. halka acık bi sirkette yatırımcılar bu detaylarıda bildirmeleri gerekti. faiz işlememesininde nedeni kendi aralarında yaptıkları anlasma olabilir. ama hberdede gorusmeler devam ettiği ibaresi kullanıldıgı için yazılı bi anlasma yok demekki. sözlu muhabbet seklinde olmus demekki.

melasis
01-04-2013, 23:10
şirketten gelen haberler halka açık bir şirkete yakışmayacak kadar ilgisiz ve doğru bilgiler degil buüne kadar gönderdikleri bir çok haberi doğruluğunu teyit edemediler haberler hep askıda kaldı artık bu adamlar agzıyla bal tutsa hikayeler...

cenger
01-04-2013, 23:39
arkadaşlar faız işlememesının nedenı borç kadar para o bankaya yatırılıp faizi durdur,basmane cukuru cozumlendıgın de tekrar cozume kavusturacak adamları atarız gıbı bır durum olmuş olabılır mı.bence zorlu para kaynagını bu bankaya yatırarak cozum urettı.

iskele
02-04-2013, 03:35
şirketten gelen haberler halka açık bir şirkete yakışmayacak kadar ilgisiz ve doğru bilgiler degil buüne kadar gönderdikleri bir çok haberi doğruluğunu teyit edemediler haberler hep askıda kaldı artık bu adamlar agzıyla bal tutsa hikayeler...

yA senın hıc ısın gucun yokmuu bu kadar bır bılgısız senın gıbı bır ınsan gormedımm ne haber yollucak borc odenmeden habermı yollıucaklar faız durmuskıı bıyerden para beklenıyor basmane sonuclanınca o parada yatırılcak demekkı basmanee okadar cıdıı bır boyuta gelmıskıı koskoca banka faız ısletmıyorr sen gercekten aylık ciroyu uretım ve satısı gormeyecek kadar korsun hep asparagas yalan dolanlarla bu raya gelıp kendını tatmın edıyorsun ama nafılee ne kadar kendını yırtsanda bız uzun vadecılerr burdayız cunku tunelın sonunda ısık gorunuyorr ama sen maaleseff o ısıgı goremıyorsunn yazıkk o kafa yapını dusuncenıı degıstırr.....arkadaslar kımsee bunun yorumlarına sozlerıne ınanmasınn cunkuu elındenn malları kacırdıı asagıya gelsınde yerıne koyayım dıye bakıyorrr dikkat derimm!

Maximum
02-04-2013, 08:35
2008 tarihli haberi var. ama önemi yok aynı sorun bugünde devam ediyorsa mektupta halen geçerlidir. Ben inanıyorum ki bugün bu 15 yılın hak gaspı öyle birşekilde bir yerlerden patlayacak ki , herkes ibretle izleyecek. Bu saatten sonra inşaatın yapılıp yapılmaması da önemli değil artık. Belediyedeki bu beceriksiz dinazorlar köşeye sıkışmış durumdalar ne yapacaklarını bilmez halde dolaşıp duruyorlar. Yaptıkları yanlarına kar kalacak sanıyorlar . Yanlış hesap birgün Bağdat tan değilde Basmaneden dönecek.

yazıyı sonuna kadar okuyun.

http://www.milliyet.com.tr/bir-mek-tup-da-guc-ya-pi-dan/ege/haberdetay/17.03.2008/506030/default.htm

deliizmir
02-04-2013, 17:13
iyice bir silkeleme yapmaya kararli tahta yapici..daha öncede böyle oyunlari eplas ve mazhar tahtasinda görmüstüm..bir zamanlar mazhar tahtasinda isbankasi satici,oyak ise alici konumundaydi..satislar bittikten sonra hizli cikis baslamisti..eplas tahtasindada bir zamanlar global menkul sürekli satiyordu..elindeki malin büyük bir bölümü dagitildiktan sonra eplas da hizli bir yükselis baslamisti..

böyle acele ederek satislar yapiliyorsa..yakinda bir haber gelecek...
ayrica 1,30 daki büyük destek fiyatina geldik..ben burdan pek asagi salacagini zannetmiyorum..bu sefer alicilar ortaya cikar ve mal kaybeder tahta yapici..bunu göze alacagini tahmin etmiyorum..zaten bu kagittaki cogu yatirimci bilincli ve beklentileri bildigi icin satisa gecmez,

deliizmir
02-04-2013, 17:18
2008 tarihli haberi var. ama önemi yok aynı sorun bugünde devam ediyorsa mektupta halen geçerlidir. Ben inanıyorum ki bugün bu 15 yılın hak gaspı öyle birşekilde bir yerlerden patlayacak ki , herkes ibretle izleyecek. Bu saatten sonra inşaatın yapılıp yapılmaması da önemli değil artık. Belediyedeki bu beceriksiz dinazorlar köşeye sıkışmış durumdalar ne yapacaklarını bilmez halde dolaşıp duruyorlar. Yaptıkları yanlarına kar kalacak sanıyorlar . Yanlış hesap birgün Bağdat tan değilde Basmaneden dönecek.

yazıyı sonuna kadar okuyun.

http://www.milliyet.com.tr/bir-mek-tup-da-guc-ya-pi-dan/ege/haberdetay/17.03.2008/506030/default.htm

basmane cukurunun cözüme kavusmasini izmir beledediyesi kemal zorlu kadar istiyor..belediyeyi suclamak haksizlik olur..ellerinden geleni yapiyorlar..+
istemeyen kesimler belli..mimarlar odasi,sehir plancilari odasi ve yüksel cakmur...bu üclü senfonu sürekli izmirin önünü kesiyor..her türlü yatirima dava acip engellemeye calisiyorlar..bu grupdan izmir belediyesi ve izmir halki cok cekiyor..bunlar izmirin üstüne kabus gibi cöktüler..hep dillerinde ayni nakarat ne yapiyorsak izmirin iyiligi icin..
icimden onlara öyle küfürler ediyorum..yazamiyoruz iste

Maximum
02-04-2013, 18:31
basmane cukurunun cözüme kavusmasini izmir beledediyesi kemal zorlu kadar istiyor..belediyeyi suclamak haksizlik olur..ellerinden geleni yapiyorlar..+
istemeyen kesimler belli..mimarlar odasi,sehir plancilari odasi ve yüksel cakmur...bu üclü senfonu sürekli izmirin önünü kesiyor..her türlü yatirima dava acip engellemeye calisiyorlar..bu grupdan izmir belediyesi ve izmir halki cok cekiyor..bunlar izmirin üstüne kabus gibi cöktüler..hep dillerinde ayni nakarat ne yapiyorsak izmirin iyiligi icin..
icimden onlara öyle küfürler ediyorum..yazamiyoruz iste

yaşım 32 . doğma büyüme izmirliyim. inan bu izmirdeki belediyelerin savunulacak hiçbir tarafı yok. 15 yıldır bir sorun çözülmezmi. kemal zorluyu hep yalnız bıraktılar. insanların dertleri ile dertlenmediler. izmirden çıkan güçbirliği ve egs denen yapıya sahip çıkıpta destek olmadılar. daha bu dinazorlara yazılacak çok şey varda gerisini artık yazmayayım. benim bunlardan yana hakkım kaldı ise de hakkımı helal etmem bu zihniyete.

kendi yatırımım açısından da yaklaşıyor istediğim fiyata . o fiyata geldiğinden alımımı yapıp kenara çekileceğim. bu kokuşmuş zihniyetin mahkemelerde nasıl süründüğünü görmek nasip olacak hayırlısı ile.

Maximum
02-04-2013, 20:44
izmir özelinde imar planlarının durumu hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz. son askılar ocak ayı meclis toplantısında alınan onamalardan ibaret . şubat ayı basmane ayı idi. bilgilerinize.
ayrıca bayraklıya yapılacak sağlık kampüsü ve expo için bakanlığın zorlaması ile yapılan inciraltı planlarıda askıda . bakalım oralardan neler çıkacak. sağlık kampüsüne bakalım kim itiraz edecek :)

http://www.izmir.bel.tr/NazimPlanImar.asp

deliizmir
02-04-2013, 21:47
hatirlatma amaciyla yaziyorum..
yarin sabah 08:30 CEMTV YESIL EKONOMI programina aziz kocaoglu konuk olacak..ayrica seyircilerin soru sorma haklarida var..
seyreden arkadaslar basmane ile ilgili bir aciklama yaparsa aziz kocaoglu..burda paylasirlarsa memnun olurum

DOKTOR33
02-04-2013, 22:33
sn.tatırımcılar,ŞUBAT AYI ŞİRKETİN TEMEL VERİ SETİ AYLIK BİLDİRİMDE GELDİ.BORÇ ALACAK RASYOSUNDA. 1.İLİŞKİLİ ŞİRKETLER ARSINDA 34 MİLYON ALACAK VAR. 2.SATİCİLARDAN 8.775 000 ALACAK VAR. 3.VERGİ VESGK BORCU 6.275 000 BORÇ 4.KREDİLER BORCU 53.656 000 BORÇ BORÇ ALACAK RASYOSUNDA 17 MİLYON EKSİ BAKİYE YANİ BORÇ GÖZÜKMEKTEDİR.DÖNEN VARLIKLAR HESAP EDİLDİGİNDE SONUCU TAKDİRLERİNİZE BIRAKIYORUM........

DOKTOR33
02-04-2013, 22:43
Yine aylık bildirimde 10 7 ve 400küsür t.emtia satış gözükmektedir. Bir sene öncesine kıyasla yüzde 40 lık bir ciroda fazlalık vardır. Ocak şubat mart ayı toplamı ,ocak ve subatta üretim artı t.emtia ile 20 milyon martla birlikte 31.5 milyon olacagı anlaşılmış olup geçen seneye kıyasla yüzde 25 lik bir ciroda artış görecegiz.bunu yıla projekte edersek yıl sonu itibari ile 150 160 milyon luk bir ciro ve yüzde 52 55 arası bir kapasite kullanma oranı görecegiz.yüzde 25 brüt kar ve yüzde 11 faliyet karı ile çalışan şirketin basmane ile borç rasyosu sıfırlandıgında bu sene temettü veren bir şirket haline gelecegini düşünmekteyim. Işçi sayısıda 316 dan 328 e yükselmiştir.hepinize hayırlı olsun.....

DOKTOR33
02-04-2013, 23:01
Eplas bugün gözaltı bir şirkettir....rekabetçi olmuyan bir arz ve taleple piyasa oluşamıyacagı için gördügümüzs fiatların hiç bir anlamı yoktur.ister spekülatör deyin ister tahta yapıcı deyin isterseniz benim gibi piyasa deyin.beklentilerin birazda uzadıgı bir dönemde kesilen talebin oluşması dogaldır ...sikişan veya yeter gören veya bıkan birilerinin satışınıda normal karşılanır. Birileride bunu bal gibi kapar tabiki bu fiftik işlemler degilse.......bana kalırsa bu teknik anlamda kurulan ayı tuzagının tipik görüntüsüdür.yapılan işlemlerde fiftik işlemlerdir.eger böyle bir oyuncu yöntemi ise bu gözaltı şirketinde adil ve rekabetçi olmuyan bir oyundur.ve borsanın ruhuna aykırıdır.şirketin temel veri seti hiç bir analiz açısından gözaltını haketmiyor.gerçi gözaltındaki bu şirkette vahşice oynanan tırtıkçılıgıda haketmiyor.yani dinsizin hakkından imansız gelirmiş......son olarak türkiyede paradigma degişmiştir...konjüktür bu sektöre çok fırsatlar verecektir.herkesin kararı kendini baglar.....üzüldügüm nokta cami avlusuna bırakılan bebecige benziyor bu körolası gözaltı nedeniyle arz ve talep oluşmuyor.saygılar ytd.

DOKTOR33
02-04-2013, 23:31
Türkiyede paradigma degişti ,yılsonu borsa istanbul 95,100 bin 2014 ve 2015 de 140 binler gözükmektedir bakınız imkb 100 aylık lıo. Grafige tabiki dünyada konjüktürü bozan bir majör bir olumsuzluk olmazsa.....yıllık cirosu 150 160 milyon ciro çeken ve aynı katmadeger üreten ve hiç bir beklentisi olmuyan borsadaki diger şirketlerin piyasa degerlerini incelemenizi tavsiye ederim.burada eplasın handikapı şimdilik gözaltında olması.özkaynakları yeterli seviyeye getirildiginde bu sıkıntıda ortadan kalkacaktır.tabiki bu benim iyi niyetli temennim...yaşarsak herşeyi görecegiz.olumlu gelişmeler hepimizi mutlu edecektir.tabiki ihracat kalemi ,ciro ve istihtamdaki artış beni fazlasıyla mutlu etmektedir....saygılar ytd.

iskele
03-04-2013, 03:35
doktor artık gercekten sıktın yok satısmış yok kapasıte kullanımıymıs yok tahta yapıcı yok dıyonn pıyasa bu bılancoyuu bu son durumlarıı gorurr malıyetlenır dedıınn hanıı ortalıktaa kım var kımse yokk,satanın malını kaparlar dedınn oda yokk hanıı kapsanızya kapsalarya herguunn erıyor hıssee hanıı kım nıye destek atmıyorr kımse gormuyormuu bu aylık bıldırımıı satıslarıı bıtek senmıı goruyonn 1.70 fıyatlarındaykenn satıs bıttı dıyordun konsalıdasyon falan fılann tamamlandı artık asagısı yok dıyordunn ne olduuuu bos laflarr bana gelıyon artıkk yok spek ocusu fılan olmayın ben ınanmıyom tahta yapıcıya speke sen hala ınanmamaya devam ett 100 mılyon karda acıklasa tahta yapıcı spek ıstemedıkten sonra bır kademe bıle kımıldamaz bunu aklının bı tarafına yazz ınanmıyosan artık ınann tahtaya bırı sahıp cıkmadıktan sonra vee fınans yatırımın eger elındekıler bır kısıye aıtse hepsını satma nıyetındeysee ozamn yandıkk 70 kuruslar gozukuyor cunku adamm acıl olarakk maldan cıkıyor fıyata bakmadan biyerden tepkı gelcek ama bakalım nerden 1.30 da duramazsa ılk destek noktası 1.00 bunun dısında buraya gelıpte satıs artmıs cıro artmıss hıkayeler yazmayınn varsa malınızz susunn beklentıler gerceklesınce yazınn benım gıbıı ........

iskele
03-04-2013, 03:39
forumu acıyomm doktorun aynıı muhabbetlerden baska bısey goremıyorumm somutt gercek haber paylasın kardesım paradıgma degısmısmıss konjukturmuss hem aynıı laflar muhabbetlerr bı dahakı aya satıslarr yukselsee ne olurr tahta yapıcı fıyatlandırmadıktan sonra hısseyıı kıme ne faydasıı varr bılanconun ıyı gelmesıı ışte boyle egeyıldızdan alcagımız paraa ucarr gıderr baska bır sırkete kayarr oo para bızım hakkımızda yokmu ıcınde bız ortaksak o paradada hakkımız var ama ne olduu ucurdular parayıı bız ınandık bu sırkete beklıyoruzz ama artık guvenımı sarsmaya basladıı o sermaye arttırımdan sonra

iskele
03-04-2013, 03:44
Yine aylık bildirimde 10 7 ve 400küsür t.emtia satış gözükmektedir. Bir sene öncesine kıyasla yüzde 40 lık bir ciroda fazlalık vardır. Ocak şubat mart ayı toplamı ,ocak ve subatta üretim artı t.emtia ile 20 milyon martla birlikte 31.5 milyon olacagı anlaşılmış olup geçen seneye kıyasla yüzde 25 lik bir ciroda artış görecegiz.bunu yıla projekte edersek yıl sonu itibari ile 150 160 milyon luk bir ciro ve yüzde 52 55 arası bir kapasite kullanma oranı görecegiz.yüzde 25 brüt kar ve yüzde 11 faliyet karı ile çalışan şirketin basmane ile borç rasyosu sıfırlandıgında bu sene temettü veren bir şirket haline gelecegini düşünmekteyim. Işçi sayısıda 316 dan 328 e yükselmiştir.hepinize hayırlı olsun.....

yuzde 25 cırosu artmıs ıscı sayısı artmıss bundan sana ne faydasıı var be kardesımm he ne faydasıı o satıslar yukselıyosaa borsadakıı fıyatlara yansımasıı lazımm bana o gereklıı ooo bılmem anlatabıldımmı aynı seylerıde ıkıde bır yazıp durmayın artıkk

iskele
03-04-2013, 03:48
iyice bir silkeleme yapmaya kararli tahta yapici..daha öncede böyle oyunlari eplas ve mazhar tahtasinda görmüstüm..bir zamanlar mazhar tahtasinda isbankasi satici,oyak ise alici konumundaydi..satislar bittikten sonra hizli cikis baslamisti..eplas tahtasindada bir zamanlar global menkul sürekli satiyordu..elindeki malin büyük bir bölümü dagitildiktan sonra eplas da hizli bir yükselis baslamisti..

böyle acele ederek satislar yapiliyorsa..yakinda bir haber gelecek...
ayrica 1,30 daki büyük destek fiyatina geldik..ben burdan pek asagi salacagini zannetmiyorum..bu sefer alicilar ortaya cikar ve mal kaybeder tahta yapici..bunu göze alacagini tahmin etmiyorum..zaten bu kagittaki cogu yatirimci bilincli ve beklentileri bildigi icin satisa gecmez,

aynen yazına katılıyorumm izmirli bende senın dusuncendeyımm olumlu haberlerınn dusmesıı yakın gıbıı 1.30 saglam destek bakalım nasıl yol ızlıcekler...boyle yorumlar paylastıgınız ıcın mınnettarımm sana

DOKTOR33
03-04-2013, 11:55
Demek öyle ha....bunca emegi,yarattıgın korkunun en agır etkisiyle oluşan spek öcüsünün havuzunda boguverdin...benim bu forumlarda borsa bilminin geregi temel veri seti dışında paylaşacagım hiç bir konu yoktur.en son maması elinden alınmış bir bebe gibi zırlıyan siz oldunuz .teşekür ederim ,sizleri yarattıgınız sanal ortamın hafifligine bırakıyorum.selam söyle o öcüye kagıda bir el atıversin sizlerde nemalanın öylemi...borsada kagıdın hafifte olsa salınması hepinizi bitirdi ...elinizdeki kagıdı bir gün kumar pullarından farklı oldugunu görmenizi temenni ederim....ev aldıran bu kagıt belki bir gün dügünüde yapardı....ama işin çok zor oldugunu kendin söylüyorsun.benden bu kadar ne haliniz varsa görün....sizlerle paylaşacak hiç bir şeyim yok sizler borsanın sanal muhapbetlerine devam edin.............

tribal
03-04-2013, 12:35
Demek öyle ha....bunca emegi,yarattıgın korkunun en agır etkisiyle oluşan spek öcüsünün havuzunda boguverdin...benim bu forumlarda borsa bilminin geregi temel veri seti dışında paylaşacagım hiç bir konu yoktur.en son maması elinden alınmış bir bebe gibi zırlıyan siz oldunuz .teşekür ederim ,sizleri yarattıgınız sanal ortamın hafifligine bırakıyorum.selam söyle o öcüye kagıda bir el atıversin sizlerde nemalanın öylemi...borsada kagıdın hafifte olsa salınması hepinizi bitirdi ...elinizdeki kagıdı bir gün kumar pullarından farklı oldugunu görmenizi temenni ederim....ev aldıran bu kagıt belki bir gün dügünüde yapardı....ama işin çok zor oldugunu kendin söylüyorsun.benden bu kadar ne haliniz varsa görün....sizlerle paylaşacak hiç bir şeyim yok sizler borsanın sanal muhapbetlerine devam edin.............

doktor noldu yaw yine kıme kızdın :)

kastalune
03-04-2013, 12:57
syn arkadaşlar herkese iyi akşamlar arkadaşlar tahtanın dengesini bozan takaslardan anlaşılan finans yatırım 3 aylık takaslara bi bakın aylık takaslara bi bakın adam her kimse nerde alıcı varsa aşağı baskılıyo en son baktığımda 180 bin lot civarı lotu vardı elinde adamların niyeti ne belli değil ama beklentiler öncesi bi düzeltmemi yoksa başka birşeymi onuda zaman gösterecek elimde hisse yok ama her şey olabilir.ytd 26-03-2013, .
coto nun dedigi gibi dunde finans 8000 lot daha satti dun itibari ile elinde 140,000 lot kaldi ordaki satici umarim elinde fazla lot kalmamistir.ama 140,000 lotun tamami onunsa ve hepsini satmaya kafayi koyduysa.o lotlar bitmeden bu tahtaya rahat yuzu yok.adam aliciyi buldumu fiyata bakmadan her gun 10bin 10bin veriyor...

uzmanspor
03-04-2013, 13:27
tabana kadar verdi malını vatandaşın birisi.

uzmanspor
03-04-2013, 13:31
nasıl indiyse öylede çıkar.

YEŞİLGÖZLÜ
03-04-2013, 13:46
nasıl indiyse öylede çıkar.
merdivenlerden düşmek kolaydır,çıkmak zordur.

MedwiG
03-04-2013, 13:47
http://666kb.com/i/ccwqm7wfx72p8jv7p.jpg

iskele
03-04-2013, 13:57

Evet oylee azcikk salinmissmisss sen kendini avut ancakk hisse yuzde yuz dusmus sen hala azcik salinmis diyonn hersey bilgiyle ilmuyormus demii doktorcukk asil sen sanal muhabbetleri yapiyonn cok kaptirmisin sen eplasa kendinii gece gunduz burdasin niyetin ne onuda cozen olmadii ne olduu seninn o meshur konsalidasyonun hanii tamamlandiydii artikk satiss bittiydii artikk bos muhabbetlerii birakk senin o spek ocun kurtarir senii haberinn yokk sozunun arkasinda durda bidaha gelme buraya istersenn daha oncede ne haliniz varsa gorun dedinn ama yinee fazla zaman gecmeden damladin burayaa ben hisseyi kotuledigim yok sonuna kadar burdayimm ama bos laflar etmeyinn burda

iskele
03-04-2013, 14:18
Evet oylee azcikk salinmissmisss sen kendini avut ancakk hisse yuzde yuz dusmus sen hala azcik salinmis diyonn hersey bilgiyle ilmuyormus demii doktorcukk asil sen sanal muhabbetleri yapiyonn cok kaptirmisin sen eplasa kendinii gece gunduz burdasin niyetin ne onuda cozen olmadii ne olduu seninn o meshur konsalidasyonun hanii tamamlandiydii artikk satiss bittiydii artikk bos muhabbetlerii birakk senin o spek ocun kurtarir senii haberinn yokk sozunun arkasinda durda bidaha gelme buraya istersenn daha oncede ne haliniz varsa gorun dedinn ama yinee fazla zaman gecmeden damladin burayaa ben hisseyi kotuledigim yok sonuna kadar burdayimm ama bos laflar etmeyinn burda

Ben senn gibii 10 seneyii gecip burda forumda kafayi yicek zamnim yokk ve kimseninde yok burda benle birlikte herkezin durcagi bu hissede 2 sene fazlasi yokk hanii 2 nisan son gundu takvime bakin dedinn hangii takvimmis o soylesene bana? Bi gecenlerde askiya gonderildi proje dedi sonrada her ikisi onaylanip askiya cikacak diyoo kendiside biseyden hqberii yokki burda sayin izmirli kkoseden baska akilli ve bilgili yorum yapan yok onlari burdan tebrik ediyorum

cottono
03-04-2013, 14:36
sabah cem tv,de sayın aziz kocaoğluna modaratöre basmane çukurunu sordurttum,basmane çukuruna imar izin verildimi diye,sayın kocaoğlu aynen kararlı bir şekilde EVET EVET diye cevap verdi,gelişmelere hazırlıklı olalım,anladığım basmanede sadec prosedür işliyor,imar işi falan bitmiş saygılar sunarım

deliizmir
03-04-2013, 14:53
sabah cem tv,de sayın aziz kocaoğluna modaratöre basmane çukurunu sordurttum,basmane çukuruna imar izin verildimi diye,sayın kocaoğlu aynen kararlı bir şekilde EVET EVET diye cevap verdi,gelişmelere hazırlıklı olalım,anladığım basmanede sadec prosedür işliyor,imar işi falan bitmiş saygılar sunarım

sayin cottono bu g[yel haber icin tesekkurler..basmane ile ilgili aziz kocaoglu daha fayla bilgi vermedimi..cok kisa bir cevaplami yetindi