PDA

View Full Version : ESEMS-Esem Spor Giyim

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

BİLOM
03-04-2013, 15:24
Fenerliyim ama Türk'üm .fANATİK DEĞİLİM tÜM KULÜPLERİMİZE BAŞARILAR.eN BÜYÜK TÜRKİYE............

Aman Selimtez kardeş. Dikkat et seni de içeri almasın ya da ırkçısın diye damgalamasınlar. Malüm bugünlerde Türk'üm demeye korkar olduk. Artık bayrağımızın ismi bile tartışılıyor. Türk bayrağı denmesin, devlet bayrağı densin diye ortalarda dolaşan ne idiğü belirsiz, soyu sopu belirsiz insanlar piyasada cirit atmaya başladığı bir ortamdayız.

selimtez
03-04-2013, 15:27
Haklısın kardeş.allah sonumuzu hayır etsin...

YEŞİLGÖZLÜ
03-04-2013, 15:27
Ben ayrıca spk'ya elektronik ortamdan yazı yazıyorum ve birleşme başvurusunu yapan esemspor'un (15.03.2012 tarihinde) neden bu kadar bekletildiğini,ne kadar zaman zarfında cevap verilebileceğini sormak amacıyla başvurumu yapıyorum.

İlgili arkadaşlar da yapabilirler. Herkese saygılar. Galatasarayımıza bu akşam ve ilerisi için başarılar,Fenerimize de aynı dileklerde bulunuyorum.

http://www.spk.gov.tr/apps/BilgiEdinme/bilgiedinme.aspx?submenuheader=null

Yukarıdaki linkten bilgi edinme başvurusu yapılabilir.

silenttt
03-04-2013, 15:51
Ben ayrıca spk'ya elektronik ortamdan yazı yazıyorum ve birleşme başvurusunu yapan esemspor'un (15.03.2012 tarihinde) neden bu kadar bekletildiğini,ne kadar zaman zarfında cevap verilebileceğini sormak amacıyla başvurumu yapıyorum.

İlgili arkadaşlar da yapabilirler. Herkese saygılar. Galatasarayımıza bu akşam ve ilerisi için başarılar,Fenerimize de aynı dileklerde bulunuyorum.

Vermiş olduğunuz adrese göndermiş olduğum mail aşağıdadır.

"Sayın Yetkililer,

Son dönemde; Sermaye Piyasalarında yeni bir yapılanma ve ciddi denetimlerin gerçekleştirildiği, gerekli şartları oluşturamayan şirketlerin pazar değişikliğine maruz kaldığı, hatta gözaltı pazarına alınan şirketlerde ciddi bir artış olduğu görülmektedir. Küçük yatırımcılar olarak doğru firmalara yatırımda bulunmak elbetteki en akılcıl yoldur.

SPK'nın kamu menfaati için sermaye ve yönetim koşullarını yerine getiremeyenlere müdahale edip alt pazara alması ne kadar normalse, kurumsal reformunu gerçekleştirmiş, eksikliklerini gidermiş şirketlerin de derhal ödüllendirilip, hakettiği pazarda işlem görmeye başlaması o kadar normal olmalıdır.

Konu ile ilgili olarak ESEM SPORT şirketi, yüksek oranda borçlarını mülk satmak suretiyle sıfırladığı ve karlılığını artırdığı halde, halen gözaltı pazarında tutulmakta, SPK'nın uygun gördüğü iştirak alacaklarının tahsili çerçevesinde Cankurtaran Holdingle birleşme prosedurü bir türlü sonuçlanmamaktadır.

Bu durum biz yatırımcıları SPK bürokrasisi sebebiyle derin bir hayal kırıklığına uğratmakta ve maddi zarara uğramamaıza sebep olmaktadır.

Yatırımcıların menfaatlari korunarak, konunun bir an önce neticelendirilmesi ve gelişmelerden kanunlar çerçevesinde tarafımıza bilgi verilmesini, saygılarımla arz ederim."

YEŞİLGÖZLÜ
03-04-2013, 15:55

"Sayın Yetkililer,

Son dönemde; Sermaye Piyasalarında yeni bir yapılanma ve ciddi denetimlerin gerçekleştirildiği, gerekli şartları oluşturamayan şirketlerin pazar değişikliğine maruz kaldığı, hatta gözaltı pazarına alınan şirketlerde ciddi bir artış olduğu görülmektedir. Küçük yatırımcılar olarak doğru firmalara yatırımda bulunmak elbetteki en akılcıl yoldur.

SPK'nın kamu menfaati için sermaye ve yönetim koşullarını yerine getiremeyenlere müdahale edip alt pazara alması ne kadar normalse, kurumsal reformunu gerçekleştirmiş, eksikliklerini gidermiş şirketlerin de derhal ödüllendirilip, hakettiği pazarda işlem görmeye başlaması o kadar normal olmalıdır.

Konu ile ilgili olarak ESEM SPORT şirketi, yüksek oranda borçlarını mülk satmak suretiyle sıfırladığı ve karlılığını artırdığı halde, halen gözaltı pazarında tutulmakta, SPK'nın uygun gördüğü iştirak alacaklarının tahsili çerçevesinde Cankurtaran Holdingle birleşme prosedurü bir türlü sonuçlanmamaktadır.

Bu durum biz yatırımcıları SPK bürokrasisi sebebiyle derin bir hayal kırıklığına uğratmakta ve maddi zarara uğramamaıza sebep olmaktadır.

Yatırımcıların menfaatlari korunarak, konunun bir an önce neticelendirilmesi ve gelişmelerden kanunlar çerçevesinde tarafımıza bilgi verilmesini, saygılarımla arz ederim."
Sn Silent teşekkürler,çok güzel yazı olmuş,ben de aynısını yazıp bir daha yollayacağım. İlgili arkadaşlara da duyurulur.

uzman55
03-04-2013, 16:43
Sn. Silent çok güzel yazı umarım yetkililer cevap verir.

karameseli
03-04-2013, 17:55
ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. / ESEMS [] 11.02.2013 17:42:15

Özel Durum Açıklaması (Genel)

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: ESEM SPOR, BİRLEŞME ORANLARI HAKKINDA AÇIKLAMA

24.12.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda özetle, 30.09.2012 tarihli mali tabloları esas alınarak Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesi için çalışmalara başlanıldığı duyurulmuştu.

Birleşme işlemleri kapsamında görevlendirilen uzman kuruluş AC İstanbul Uluslararası Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş. tarafından rapor hazırlanmıştır. Söz konusu raporlarda birleşme işleminde SPK muhasebe ve raporlama ilkelerine uygun olarak hazırlanmış 30.09.2012 tarihli konsolide finansal tablolar esas alınmak suretiyle, birleşmesi işleminde İndirgenmiş Nakit Akışları Analizi (İNA) Yöntemi sonuçlarının adil ve makul olacağı; İNA Yöntemine göre hesaplanan birleşme oranın 19.26 ve değişim oranının 12,79 olarak belirlendiği; yine, İNA yöntemine göre yapılması gereken 2.130.388 TL tutarında sermaye azaltımı yerine, birleşme ve değiştirme oranı hesaplamasına göre bulunan % 19,05'lik halka açık payların oranını korumak amacıyla, halka açık paylar haricindeki şirket ortaklarının yaklaşık 500.000 TL tutarında sermaye arttırımı yapmasının ve bu payların tamamının halka açık payların sahiplerine bedelsiz olarak dağıtılmasının uygun olacağı ifade edilmiştir. Buna göre, Şirketimiz çıkarılmış sermayesi, birleşme neticesinde 500.000.- TL tutarında artırılarak 13.815.500.-TL'na ulaşacaktır.
Yukarıda açıklanan oranlar, artırılan sermaye ve birleşme hususu henüz kesinleşmemiş olup, Sermaye Piyasası Kurulu'nun onayından sonra kesinleşecektir. Sermaye Piyasası Kurulu'nun başvurumuza ilişkin nihai kararı çerçevesinde birleşmeye ilişkin gerekli duyurular ayrıca yapılacak, ayrıca birleşme ile ilgili esaslar, her iki şirketin tarihi bilahare açıklanacak Genel Kurul toplantılarında görüşülecektir.

arkadaşlar bedelli artırım değil 500 000 tl lik artırım ve halka açık pay sahiplerine bedelsiz olarak dagıtılması diyor..
madem lehimize olacak bu miktarın değişmesi sözkonusu olabilir..
yani burdaki müracatta bedelli-tahsisli filan yazmıyor
ben yanlış anlamıyorsam 500 000 tl lik bedelsiz hisse dagıtılacak....
sanırım hem fikiriz.. herkese iyi akşamlar

YEŞİLGÖZLÜ
03-04-2013, 18:17
Sn karameseli, çok doğru Şirket sermayesini 13.315.500 den 13.815.500 e çıkarak.
Sadece halka açık paylar,yani 2.130.500 lotun sahibi bu paydan hak alacaklar.
Bu payların bedellerini de bizim patronlar karşılayacak.
Allah verdiklerini,tuttuklarını altın etsin :)
500.000 / 2.130.500 = % 23,47 bedelsiz alacağız, ayrıca hisse bu oranda bölünmeyip 500.000 / 13.315.500 % 3,76 orana bölünecek.
Haydi SPK , bitir artık şu çileyi!
Not: Sn Silent ta şirket ile görüşüp bazı detayları paylaştı, belki oranlarımız değişebilir veya küçük yatırımcının menfaatine başka haberlere gebeyiz.hayırlısı olsun.ytd

ahmetserhanpoyr
04-04-2013, 09:42
spk, bülteni yayınlamak için :halayci:esemslemek :halayci:için bekliyor galiba....

YEŞİLGÖZLÜ
04-04-2013, 10:10
Ne gelmez habermiş,ne birleşmeymiş arkadaş!
Arkadaşlar 3 aylık bilanço geldiğinde birleşmiş bir bilanço mu gelecek? yoksa başka tarihe mi kalır?

selimtez
04-04-2013, 10:32
Ne gelmez habermiş,ne birleşmeymiş arkadaş!
Arkadaşlar 3 aylık bilanço geldiğinde birleşmiş bir bilanço mu gelecek? yoksa başka tarihe mi kalır?

Fazla naz aşık usandırır derler ama biz usanmak nedir bilmeyiz.boşuna heveslenmesinler...

breda
04-04-2013, 10:57
sayın selimtez
biz aşık değiliz gönül vermişiz onun için usanmayız ta kiii xx rakamlara kadar :)

selimtez
04-04-2013, 11:03
AYNENNNNNNNNNNNNNN :halay:

ahmetserhanpoyr
04-04-2013, 13:14
3600 lot

ahmetserhanpoyr
04-04-2013, 13:26
tıklıyorum her dakik. :vurkafa::vurkafa:

jeje
04-04-2013, 13:29
3.600 lot işlem olmuş.

YEŞİLGÖZLÜ
04-04-2013, 13:40
En küçük üçgende direnç ve destek çok daraldı,ya bugün,ya yarın açtığı fiyattan kapamayacak bir beyaz mum veya bir siyah mum yapma ihtimali çok yüksek.

selimtez
04-04-2013, 19:24
şşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşt :biggrin:

MRKSMN
04-04-2013, 19:55
Umut bir daha ki bültene :)

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=11&submenuheader=null&ext=.pdf

uzman55
05-04-2013, 11:30
Sayın hissedaşlar bu ne sesizlik bugünün açılışını yapayım bari :halayci:

jeje
05-04-2013, 11:47
beni bu sessizlik korkutuyor :)

netgarden
05-04-2013, 12:07
söylenecek söz kalmadı gözler esemdee

karameseli
05-04-2013, 12:42
1 yıldır avare geziyoruz buralarda
1 Ay daha avare dolaşsak ne olur...

bu kadar beklentiye bence değer
(500 000 lik pay ihracı -- birleşme sözleşmesi =spk onayı beklentisi=
onaylanınca genel kurul (olağan yada olağanüstü ) onayı
ticaret sicil de yayını
eeee sonra da
a ya çıkış için müracaat haberi
biz bunlar için bir yıldır buralarda beklemiyormuyuz..
bunlar= hisse nin fiyatı iyi yerlerde yada kötü yerlerde olacak demek değil sadece beklentilerin gerçekleşmesini beklemeye değer buluyorum.....bu benim kendi görüşüm kimseyi bağlamaz...YTD

silenttt
05-04-2013, 13:36

"Sayın Yetkililer,

Arkadaşlar SPK'ya mail atmayan varsa, lütfen atsın. Bu ülkede siz hakkınızı aramazsanız, kimse sizin yerinize böyle bir işe girmez.
Formalite de olsa, kağıdın sahipsiz olmadığını göstermiş olalım.

YEŞİLGÖZLÜ
05-04-2013, 14:12
Ben kendi adıma yaşlandım,valla yaşlandım bu hissede beee :)
Bir haber ömrümüzü yedi,neler çektik beee...
Varsın olsun,varsın olmasın,kader kısmet. Acısıyla tatlısıyla ömür bitiyorsa eğer,acısıyla tatlısıyla da bu hissede oluruz inşallah.
Nisanda da,aylık grafik fazla hareket etmeyecek gibi.
Nisanda çok dar bir bantta hareket edip,sonraki aylara yukarı aşağı bakalım nasıl güçlü hareketini yapacak.ytd

Nazlı Hilal
05-04-2013, 19:20
arkadaşlar sabırlı olmalıyız. ben beklemekten bıktım
diyenlerin hisselerini toplamak için ağırdan alıyorlar gibi geliyor bana.
sonuçta garanti bankası ve akbank birleşmiyor. o kadar da dev bir şirket değiliz.
bıktırıp sattırmak istiyorlar bence. aşağı salamıyorlar yeni alımlar olabilir diye.
yataya sardırıp bekliyorlar.
Bize düşen sessizce beklemek.

Bende bir hisse daha var adını vermeyeceğim. aynı böyle spk dan haber bekliyoruz.
ha bu bülten ha bir sonraki diyerek 4-5 ay oldu. aynı durum var yani.

Not:spk yı suçlamıyorum sonuçta evrak istiyorlar. kabahat evrakı spk ya vermekte gecikenlerde.

kitaro53
05-04-2013, 20:47
Bana gelen cevap spk dan!!!
Sonra küçük yatırımcı küçük sermaye bile olsa borsaya niye gelmiyor dalga geçer gibi en azından inceleme devam ediyor falan filan deseler resmen g tün yiyorsa git dava aç diyorlar
işte cvp
Sayın VOLKAN YÜKSEL

Sermaye Piyasası Kurulu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde faaliyet göstermekte olan bir Kurum olup, tüm işlemleri için idari yargı yolu açıktır. Sermaye piyasası mevzuatına http://www.spk.gov.tr adresinden ulaşmanız mümkündür.

RUSENALİ
05-04-2013, 21:51
arkadaşlar bu tip başvurular genelde 5. veya 6. haftada sonuçlanır. tecrübeyle sabittir. örn. vkfrsk-aslan

YEŞİLGÖZLÜ
05-04-2013, 22:23
arkadaşlar bu tip başvurular genelde 5. veya 6. haftada sonuçlanır. tecrübeyle sabittir. örn. vkfrsk-aslan

Sayın RUSENALİ, ayın 15inde gelen haber bugün itibariyle tam 3 hafta geçtiğini gösteriyor.
Yani bir 3 hafta daha bekletir mi diyorsunuz?
Tam 15 işgünü içinde gelirse bu ay içinde olacağız,
Fakat gecikmeli 1 hafta daha olursa mayıs ayı içerisinde olacak.
Nisanda fazla hareket olmadan,kısıtlı hareketlerle mayısa sarkabilecegini düşünüyorum.ytd

YEŞİLGÖZLÜ
05-04-2013, 22:25
Bir de şu var aslında,borsa çıkarken çıkmayan bir esem,
2 haftadır düşen ımkb ye hiç tepki vermeyip yerinde saydı.
Bu da bir ince ayrıntıdır.

eyestopper
06-04-2013, 16:50
Askerlik yapanlar bilir.. esem e gözaltından teskere haberleri geldikçe .. yazan sayısı azaldı.. eee çayda dem askerde kıdem .. ondan sadece measai saatlarinde yazılıyor heralde...

furkancirkin
06-04-2013, 20:03
Sayın RUSENALİ, ayın 15inde gelen haber bugün itibariyle tam 3 hafta geçtiğini gösteriyor.
Nisanda fazla hareket olmadan,kısıtlı hareketlerle mayısa sarkabilecegini düşünüyorum.ytd

syn bilenbilir:

07.03.2013 perşembe günü düşen haber:
'Şirketimizin, birleşme kararına istinaden, hazırlanan BİRLEŞME SÖZLEŞMESİ bugün Sermaye Piyası Kurulu'nun onayına sunulmuştur.'

yani bu hafta 5. hafta olacak. hesaplama yanlışlığı yapmışsınız sanırım.

YEŞİLGÖZLÜ
06-04-2013, 20:57
syn bilenbilir:

07.03.2013 perşembe günü düşen haber:
'Şirketimizin, birleşme kararına istinaden, hazırlanan BİRLEŞME SÖZLEŞMESİ bugün Sermaye Piyası Kurulu'nun onayına sunulmuştur.'

yani bu hafta 5. hafta olacak. hesaplama yanlışlığı yapmışsınız sanırım.

Şimdi kontrol ettim dostum,kusura bakmayın ben 15 martta haftalık bültende öyle görünce,aklımda o tarih kalmış.
Sizin yazdığınız doğru tarih sayın furkancirkin.
Çok fazla uzattılar gerçekten bu işleri.
Neyse uzatmaları da oynasak problem değil,kupayı alalım yeter :)

RUSENALİ
06-04-2013, 21:03

Hiç belli olmaz. ben sürecin ortalama süresini söyledim. spk'nın elinde olan bişey. 2 ay daha erteleyebilir veya bu haftada kararını açıklayabilir.ben yinede en geç önümüzdeki 3 haftada kararın açıklanacağı kanısındayım.

silenttt
06-04-2013, 23:21
Kaygılanacak birşey yok.
Olay sadece 500 bin TL cik sermaye artırımının onaylanması değil, konunun enine boyuna SPK'ca değerlendirilerek KY'nin bu süreçte zarara uğratılmamasıdır. Geçen yazdığım gibi bunu Şirketin kendisi söylüyor.
Şu an darlanacak değil, geriye yaslanarak göbek kaşıyacak zaman.
Güvenin kağıdınıza. Doğru limana demir atmış durumdayız.

niyazim
07-04-2013, 18:15
bekle ...bekle.... sabır.... ya sabır......... :) yatırım tavsiyesi değildir

YEŞİLGÖZLÜ
07-04-2013, 19:09
Kangarooslarım Slazengersız kalmasın dedim.
İlk firmamız kazansın,sonra ayağımızda paralanır inşallah :)
Bu hafta havalar ısınıyor,gelsin de giyip biraz hava atayım bari ;)
İnternet sitesinde çok ayakkabı tükenmiş,başka modellerden de vardı beğendiğim,stoklara girsin,sonra ayarlarız...
http://img29.imageshack.us/img29/3217/slaz.jpg

niyazim
07-04-2013, 19:33
Kangarooslarım Slazengersız kalmasın dedim.
İlk firmamız kazansın,sonra ayağımızda paralanır inşallah :)
Bu hafta havalar ısınıyor,gelsin de giyip biraz hava atayım bari ;)
İnternet sitesinde çok ayakkabı tükenmiş,başka modellerden de vardı beğendiğim,stoklara girsin,sonra ayarlarız...
http://img29.imageshack.us/img29/3217/slaz.jpg
bilenbilir mangoya takılıyon bakıyom.. nese uzak dur yazın babam mangoya limon satmış, dün muhabbeti oldu.. parayı aldık diyor ozamn.. ne hallere düstü şirket... iyiki bizim şirketin %16 sı halka açık... halka açıklığı % 50 üzeri sermayesi küçük şirketlerden uzak durmak lazım... 15 sene borsa maceramda öğrendim bunu.. bide patronların iyi niyetli olması lazım.. çok şükür bizim patronlardan daha kötü birşey duymadık...yatırım tavsiyesi değildir

YEŞİLGÖZLÜ
07-04-2013, 19:40
bilenbilir mangoya takılıyon bakıyom.. nese uzak dur yazın babam mangoya limon satmış, dün muhabbeti oldu.. parayı aldık diyor ozamn.. ne hallere düstü şirket... iyiki bizim şirketin %16 sı halka açık... halka açıklığı % 50 üzeri sermayesi küçük şirketlerden uzak durmak lazım... 15 sene borsa maceramda öğrendim bunu.. bide patronların iyi niyetli olması lazım.. çok şükür bizim patronlardan daha kötü birşey duymadık...yatırım tavsiyesi değildir
Boşver Mango'yu :) Öylesine bir forumunu yokladım,goldaş ta halka açıklığı % 90 lardaydı.
Zaten mantık olarak %16sı halka açık bir şirkettik,iflas davası önceleri 1 liranın altındaydı , hadi 1 lira desek, piyasadan mal almaya kalksan toplamı 2.130.500 tl ederdi ki bunu alamazdın, batsa bile bu kadar tutar borsada zaten hiçbirşeydir.
Neyse bizim hissemize,firmamıza katkıda olayım diye alışverişe slazengerdan devam etmek istedim.
Daha önce kangaroos ve esem marka ayakkabı ve terliklerden de almıştık.
Eeee çarkı döndürmek lazım değil mi?
Esemspor birkaç marka daha bünyesine katsa çok iyi olacak :)
Şöyle italyan falan,valla deli müşteri çeker,ben bile çevreme öneririm.ytd.
Sevgili Barbaros Bey yurtdışı turlarında inşallah birlaç marka daha bağlar bünyemize :)

selimtez
07-04-2013, 19:54
ben de dün Flo daydım.Ama maalesef orada esem grubunun hiçbir ürünü yok... :(

ahmetserhanpoyr
07-04-2013, 23:01
hemen tükeniyor.... satışlar artıyor...

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 10:03
hemen tükeniyor.... satışlar artıyor...
Hepimize hayırlı haftalar,bol haberli,bol alıcılı,bol yeşilli günler sizin olsun.Bir fiyata yansıtamadık sayın ahmetserhanpoyr! :)

silenttt
08-04-2013, 10:34
Hepimize hayırlı haftalar,bol haberli,bol alıcılı,bol yeşilli günler sizin olsun.Bir fiyata yansıtamadık sayın ahmetserhanpoyr! :)

Dostum bakıyorum da Esem'in yeni sezonuna yeni bir imajla hazırlanıyorsun. İsim avatar değişti.
Yalnız dikkatimi çeken resimdeki göz yeşilden ziyade sanki maviyi andırıyor.

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 10:40
Dostum bakıyorum da Esem'in yeni sezonuna yeni bir imajla hazırlanıyorsun. İsim avatar değişti.
Yalnız dikkatimi çeken resimdeki göz yeşilden ziyade sanki maviyi andırıyor.
Değişim her zaman şart sayın silent, İnşallah hissemiz de birleşme,bölünme,bedelsiz,bedelli,ulusal pazar gibi değişimlerle kendine yeni bir kılıf bulur. Gözlere gelince yeşildir ne görse yeşilletir :) ytd.
NOT: Dün akşam heralde biraz üşüttüm,rüyamda esemspor 4,75 tavandı,sadece 600 lot satmıştım :) Garip tarafı 4,75 tavanken alt kademeler de gözüküyordu.Tavanda 25bin alıcı alt tarafında da 4,74 te 10bin,4,73 te de 5bin alıcı vardı :D
Neye yormak lazım bu rüyayı? Kimseye söylemedim,paylaşmamak için de kendimi tuttum ama dayanamadım :)

selimtez
08-04-2013, 10:50
YEŞİLGÖZLÜ arkadaşım yeni imajın hem sana hem de bizlere şans getirir inşallah. :)

kıssadanhisse
08-04-2013, 13:51
yatay seyirde devam,elbet birgün kıracak ki bana göre fena kıracak ama inşallah yukarı kırar yıl verdik dile kolay.

ahmetserhanpoyr
08-04-2013, 17:12
:halayci:.....spk kişisel bilgi talebine cevap vermemekte kararlı....esemslemeye devam.....:halayci:

niyazim
08-04-2013, 17:17
aşağı salın bakalım güzelim... :)

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 17:39
Görüntü bu,görmeyenlere,göremeyenlere.
Tahta sahibi devrede.
Hoşgeldin kaptan :)

http://img199.imageshack.us/img199/7638/eee.JPG

furkancirkin
08-04-2013, 18:28
ben SKPLC i izledim. 2,20 den 0,55 e düştü gözatlına girince.
EKİZ i, TRNSK ı izliyorum şimdi.
biri 1 yıldır 2,5 lerden 0,50 lere düştü
diğeri 1,5 lerden 0,30 lara...

gözaltından çıkışına ve a grubuna geçişine ve çok yüksek fiyatlara kadar ben buradayım. mal toplamak için güzel hamleler, son çırpınışlar... ama ufukta çok da uzak değil fikrimce güzel günler. ytd

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 18:34
ben SKPLC i izledim. 2,20 den 0,55 e düştü gözatlına girince.
EKİZ i, TRNSK ı izliyorum şimdi.
biri 1 yıldır 2,5 lerden 0,50 lere düştü
diğeri 1,5 lerden 0,30 lara...

gözaltından çıkışına ve a grubuna geçişine ve çok yüksek fiyatlara kadar ben buradayım. mal toplamak için güzel hamleler, son çırpınışlar... ama ufukta çok da uzak değil fikrimce güzel günler. ytd

Sayın furkancirkin,bugün satışta 47.934lot satışta bekliyordu.
47.934/2.130.500= %2,25 lot satıştaydı yani.
Ya nabız yokluyor,ya harbiden satacak!

furkancirkin
08-04-2013, 18:46
47.000 x 3.3 = 150.000 liralık mal eder.
Ki şu anda böyle bir meblağ ile gözaltı pazarında yatırım yapan normal bir yatırımcı olduğunu pek sanmıyorum. Elinde 47.000 değil 470.000 lot olan asıl sahipler köstek koyuyor. Bu da hoşuma gidiyor açıkçası. Bir yapmacık taban falan olsa tamam doğru yoldayız derim. Şahsen ben 47.000 satacak olsam, ha diye yazmam. 3.000 5.000 yavaş yavaş satarım.

üstteki gözaltı pazarına girmenin verdiği fiyatlandırmalar aşikar. bunun aksi bir durumda gözaltından çıkış olur da gerçekleşirse çok fena şeyler olur, hatta tahminlerden daha sert hareket olur. şu anki fiyatlar hareketler ehemmiyetsiz. tek bir nokta var gözaltından çıkacak mı çıkamayacak mı? bu riske değer mi? %10 banko kazandıracak hisseler vardır yılda... Ama %5 en fazla %15 kazandırırlar. 3te 1ine 5te birine düşebilecek (skplc,ekiz vb. gibi) hisseler vardır. Ve 3 e 5 e 10 a katlayacak hisseler vardır. Onun da ona göre riski vardır.

RUSENALİ
08-04-2013, 18:53
ayak oyunları başladığına göre vakit eyice yanaştı.spek efendi bu kadar malına sahip başka küçük yatırımcı görmemiştir heralde.esemde 1 seneyi doldurdum.benden çok çok eski arkadaşlarda var ama gördüğüm kadarıyla herkesin umudu halen çok canlı bir şekilde.acıyorum esemin speğine.şimdiye kadar pek yazmadım ama gerek duydukça ara ara yazacam.tüm esemcilere özellikle ebrulu ya slm.

furkancirkin
08-04-2013, 19:02
http://b1304.hizliresim.com/18/8/lwmzc.png (http://bit.ly/c25MCx)

son zamanlarda, değişik hareketler görülmesi normal. ekizin pazar değişikliği öncesi hareketleri manidar...

dramali39
08-04-2013, 19:06
Forumda herkes hisse çok süper uçacak kaçacak 10 katı 20 katına çıkacak diyorken bir taraftan da halka açık kısmın %3 ü satışta. Bu işte bir terslik var ama sonumuz hayırlı olsun.

furkancirkin
08-04-2013, 19:15
kimse yanlış anlamasın. 10 katına çıkacak demek de ne demek...
varsa 10 katına çıkacak bir hisse söyleyin, herşeyimle hatta üstüne olabildiğince kredi borç vb ile geçelim oraya...

burada risk var. gözaltı pazarı demek temkinli yer demek. ne malum bazı bilgilerin eksik olmadığı, şirketin zannedilenden kötü durumda olmadığı, veya çok daha iyi durumda olmadığı.

ama şu var ki... şu anki haliyle bile Hiç başvuru kabul edilmese holdingleşmese, hiç gözaltından çıkacak olmasa, hiç bu karlılığını artırararak sürdürme ihtimali olmasa... bla bla bla... bile 50 milyon malvarlığı 13 milyon sermayeyle bir hissesinin ederi 3,6 - 3,7 lira eder...

eğer hisse tüm bu olumlu beklentileri gerçekleştirir ve gözaltından çıkarsa XX li 2X li rakamlara çıkmasının önünde hiçbir engel yok ve aksine gözaltı pazarından çıkma ihtimalinin suya düşmesi aslında mali yapısında farklı borçlar vb. durumların ortaya çıkması halinde ise 1,x li rakamlara düşmesinin önünde hiçbir engel yok.

Sadece 4,75 e çıkmadan önce son günlerde mahkeme kararından sanırsam bir iki gün önce yine böyle yüklü satış korkutmacası olmuştu, hisse 1,5 li rakamlarda taban yemişti. Şu anda ilk etapta gözaltından çıkış yok ama, nezaman olur veya olur mu bilmem... olursa gözaltından çıkış o zamnkilerden falan çok daha değerli bir pırlanta haber. veya çıkamayış hüsran. ytd

selimtez
08-04-2013, 19:16
Allah hissemizi şerlerden korusun.Hissemizi ve sahiplerini muzaffer eylesin...

RUSENALİ
08-04-2013, 19:16
Forumda herkes hisse çok süper uçacak kaçacak 10 katı 20 katına çıkacak diyorken bir taraftan da halka açık kısmın %3 ü satışta. Bu işte bir terslik var ama sonumuz hayırlı olsun.
bence onay gelecek spek blöf yapıyo.onay gelmeyecek olsaydı mantıken şuan 4 lü seviyelerde olurduk ve olumsuz haberle paraşütsüz inerdik.

selimtez
08-04-2013, 20:05
Ne iyi niyetli,cömert speğimiz varmış.Hergün kendisi toplayacağına biz küçüklerin almasına fırsat tanıyor.Spek varsa tabiii.:grrr:

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 20:25
Yeni sayfanın şerefine inşallah uğurlu gelir,medyadaki bazı detaylar aşağıda.

Kangaroos - Sponsor olduğu dizi, film, program ve yapımlar :
Fatmagül ün Suçu Ne
Umutsuz Ev Kadınları
Araf Zamanı
Pis Yedili

http://www.dizisponsorlari.com/dizi_film_program_sponsorlari.asp?sponsorID=653&sponsor=Kangaroos
http://www.kangaroos.com.tr/media.php

olarak gözüküyor fakat ben şu resimde yani kanal D'nin bir dizisi olan ve bence en iyi komedi olan Yalan Dünya'nın son bölümünde Açılay'ın ağağındaki ayakkabıları bizim kangarooslara benzettim bir de siz bakın.
http://img705.imageshack.us/img705/4186/yalandnya.jpg

Burada da kangaroos'un ve Slazenger'ın seçkin kolleksiyonundan bazı ürünler var.

http://www.privatego.com/campaign/7632/slazenger-kangaroos.html

Herkesin tekrardan geçmiş kurban bayramı ve cumhuriyetimizin 89.yıldönümü kutlu olsun.

Açılaydan sonra Emirin ayağında da kangaroos yakaladım.
Benden kaçmaz,esem de kaçmadan yakalarım ;)

selimtez
08-04-2013, 21:43
Benden kaçmaz,esem de kaçmadan yakalarım

Birde ne zaman kaçacağını tahmin ediyorsan söyle arkadaşım,ağaç olduk valla...

YEŞİLGÖZLÜ
08-04-2013, 21:52
Benden kaçmaz,esem de kaçmadan yakalarım

Birde ne zaman kaçacağını tahmin ediyorsan söyle arkadaşım,ağaç olduk valla...

Abi sen ciğeri kapının önüne koysan kediler toplanıp yemez mi?
O 47bin lot ilk defa kondu tahtaya,birkaç gün daha kalırsa... Anlatabildim herhalde

selimtez
08-04-2013, 22:28
Bir kaçkez daha 47binlikler konmuştu ama ,birşey çıkmamıştı,inşallah tez zamanda çıkışa başlar....

silenttt
09-04-2013, 08:22
http://img199.imageshack.us/img199/7638/eee.JPG

Dostum anlaşılan SPEK amca tahtada kendinden başka büyük alıcı-toplayıcı var mı yem atıyor.
Satışa koyduğu bu malı başka türlü izah edemiyorum.
Yalnız bilmediği birşey var, küçüklerden biri bu malı çizebilir. ( O da bende kalsın.)

YEŞİLGÖZLÜ
09-04-2013, 08:52
Dostum anlaşılan SPEK amca tahtada kendinden başka büyük alıcı-toplayıcı var mı yem atıyor.
Satışa koyduğu bu malı başka türlü izah edemiyorum.
Yalnız bilmediği birşey var, küçüklerden biri bu malı çizebilir. ( O da bende kalsın.)

Dostum biliyorum ben de,büyük büyüktür,küçük te küçük.
Fakat 2 küçük bir büyük etmezse eğer,3 küçük te 1 büyükten fazla eder bunu da biliyoruz :)
Kesinlikle sana katılıyorum,zaten Spek efendiyi de çözdüm,heryerde kendini gösteriyor.
İşinin başında olması gereken saatlerde hep burada kendisi :)
Memur çalışma gününlerinde tatildeyse eğer sivil memur mu olmuş oluyor :)
Saygılar Spek abi,indiriyorsan indir kaldiriyorsan kaldır.
Olmadı 3-4 seneye taksitli alıcılar var. ;)

ata61
09-04-2013, 10:12
Nasreddin Hoca arkadaşına olan borcunu ödeyemiyormuş.Canı çok sıkkınken yine alacaklısı gelmiş.Hoca paramı isterim.Artık yeter.Hoca bu söz üzerine** şöyle demiş.Arkadaşım ESEM hissesi aldım tez vakitte parayı ona katlayıp borcumu ödeyeceğim.Adam kafasını sallamış kahkahalarla gülmeye başlamış.HOCA da SENİ HINZIR PEŞİN PARAYI GÖRÜNCE NASIL DA GÜLERSİN demiş.
YATIRMCIYA TAVSİYE VEREMEM HERKESE SABIRLAR DİLERİM BENDE BELKİ BORCUMU ÖDERİM:halay:

silenttt
09-04-2013, 10:43
Nasreddin Hoca arkadaşına olan borcunu ödeyemiyormuş.Canı çok sıkkınken yine alacaklısı gelmiş.Hoca paramı isterim.Artık yeter.Hoca bu söz üzerine** şöyle demiş.Arkadaşım ESEM hissesi aldım tez vakitte parayı ona katlayıp borcumu ödeyeceğim.Adam kafasını sallamış kahkahalarla gülmeye başlamış.HOCA da SENİ HINZIR PEŞİN PARAYI GÖRÜNCE NASIL DA GÜLERSİN demiş.
YATIRMCIYA TAVSİYE VEREMEM HERKESE SABIRLAR DİLERİM BENDE BELKİ BORCUMU ÖDERİM:halay:

Sesli güldüm. Güzel olmuş...:)

YEŞİLGÖZLÜ
09-04-2013, 11:16
Dün akşamki yalan dünyanın sponsorlarına baktım fakat ne esemspor ne kangaroos gördüm.
Gördüğüm Emir ve Açılay'ın ayaklarındaki kangarooslar yeni model ve yeni bölümlerde giyiyorlar.
Aslında Vasfiye teyze ve evdekilere de esem terlikleri giydirseler iyi olacak :)

http://img209.imageshack.us/img209/7579/kangj.jpg

noixxx
09-04-2013, 13:17
senedin düşmesi de çıkması da beni mutlu ediyor. hatta ne yalan söyleyeyim düşmesi daha çok mutlu ediyor. ama şu % 0 dan nefret ediyorum arkadas.

venedik
09-04-2013, 16:32
sadece seyrediyoruz................

myyy
09-04-2013, 19:10
senedin düşmesi de çıkması da beni mutlu ediyor. hatta ne yalan söyleyeyim düşmesi daha çok mutlu ediyor. ama şu % 0 dan nefret ediyorum arkadas.

sanırım bu seni harekette seni mutlu etmek içindi herhalde. :yes:

uzman55
10-04-2013, 13:00
değerli arkadaşlar yine gün açılışını yapmak bana düşmüş, güzel haberlerin en kısa gelmesi dileğimle :yes:

uzman55
10-04-2013, 20:45
bu ne günün açılışını yaptıkta kapanışını yapmayalım beyler,bayanlar nerdesiniz.

falihaydogan
10-04-2013, 21:50
ben kagidin gitmemesine ugrasan boyle illeri zekali spek gormedim

ahmetserhanpoyr
10-04-2013, 22:55
:halayci:esems neden ? spk neden ?:halayci:
bilen yok.....

ahmetserhanpoyr
11-04-2013, 08:29
günaydın:)

emre82
11-04-2013, 10:15
Günaydın...

http://www.youtube.com/watch?v=bNMZCUlNus0

ahmetserhanpoyr
11-04-2013, 14:31
spk ya yardım edelim ...evrak getir-götür işleri :vurkafa:.....

niyazim
11-04-2013, 16:45
Son tango.... dans etmek isteyen varmı?

venedik
11-04-2013, 16:52
Esem nedesem sana, ne oldide döndün yine aşağulara.

silenttt
11-04-2013, 16:55
Böyle yaptığında iştahım kabarıyor Esem.
Şeytan diyor yatırım planlarını değiştir, çiz 50 bin burdan.
Ya sabır....

venedik
11-04-2013, 17:04
Böyle yaptığında iştahım kabarıyor Esem.
Şeytan diyor yatırım planlarını değiştir, çiz 50 bin burdan.
Ya sabır....
Sn silenttt,
Gerçektende adamın canını çekiyorda mal veren nerde !!!!

eyestopper
11-04-2013, 17:10
birsi gene işlerin uzadığını öğrendi... bu kadar az kalmış imajı varkan emin olmayan hiç kimse satmaz.. dökülen döküldü artık.. yalnız sen ve BİZ vazgeçmeyenler varız.. artık barışalım .. eğer biz para kazanamazsak sende istediğin kadar kazanamazsın.. bunu adın gibi bildiğinede eminim ... bir yılı geçti yatay piyasa daha ne bekliyosun ben gerçekten anlamadım.. tamam gereken haberler gelmedi ama artık yavaş yavaş çıkart şu kağıdı... eğer üst gruba çıkınca gaza basmayı düşünüyorsan şunu iyibil... yatırımcısına kazandırmayan kağıtlar ağzı ile kuş tutsa sadecE kumarbazlarla alış veriş yaparlar.. daha da çok bakarsın kağıdın geçmişine.. kagıt 25tl olsada lotlar yine senin olur ama okadar... ANLA ARTIK BAS GAZA

venedik
11-04-2013, 17:24
Son aşağı basmalar gibi geliyor bana, bu düşüşü 2900'e kadar veya aşağısına kadarda yapabilir. Bu son inişimiz olacak.

selimtez
11-04-2013, 18:24
http://95.0.13.150/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=ESEMSEW&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

MRKSMN
11-04-2013, 19:20
Bülten geldi...
Maalesef yine yokuz :grrr:

ahmetserhanpoyr
11-04-2013, 21:01
spk ya yardım edelim ...evrak getir-götür işleri :vurkafa:.....

yazmıştım, spk ya yardım edelim diye :vurkafa:

myyy
11-04-2013, 23:08
borsaya yeni başlamış biri gidip esem almaz, buradakilerin yolunu almış kişiler olduğunu düşünüyorum. bu hareketler nereye varacak merak etmeye başladım. Şansını fazla zorluyor.

venedik
11-04-2013, 23:49
ESEM hareketi zaten bir yapacak pir yapacak. Önemli olan o zaman hissede olmak. Onun içinde hisseyi taşımaktan başka çareniz yok. Bu hissede poazisyon alan kişiler uzun zamandır bekliyor. Tekkeyi bekleyen çorbayı içer arkadaşlar.

sargac
12-04-2013, 10:00
Son aşağı basmalar gibi geliyor bana, bu düşüşü 2900'e kadar veya aşağısına kadarda yapabilir. Bu son inişimiz olacak.

O dediğiniz 2,90'ı göstermiyecekler.
Herkes tutturmuş bir 2,90 ve orayı bekliyor ama...
Ben bugün + kapatacağını düşünüyorum.

YTD.

niyazim
12-04-2013, 13:16
O dediğiniz 2,90'ı göstermiyecekler.
Herkes tutturmuş bir 2,90 ve orayı bekliyor ama...
Ben bugün + kapatacağını düşünüyorum.

YTD.

1866 lot 3.15... satan saolsun bir miktar daha çorba parası yatırdık hayırlısı ytd :)

venedik
12-04-2013, 15:11
Vermedi yine aşağıya. Oda biliyorki aşağılarda malı toplayacak adam çok. Buralarda bezdirmeye korku salmaya çalışıyor. Akşam bakalım yine çakacakmı aşağıya.

noixxx
12-04-2013, 15:29
Vermedi yine aşağıya. Oda biliyorki aşağılarda malı toplayacak adam çok. Buralarda bezdirmeye korku salmaya çalışıyor. Akşam bakalım yine çakacakmı aşağıya.

Bu fiyatların da yeterince aşağı olduğu konusunda sanırım hemfikiriz o yüzden Kendimizi kandırmayalım! mal toplayacak adam çok falan hepsi hikaye adam kafasına göre sallıyo hisseyi. Burada benim gibi iflas öncesi alıp 1.5 senedir bekleyenler dısında kimsenin mal falan topladığını düşünmüyorum.

venedik
12-04-2013, 15:41
O zaman kendi adıma konuşayım verdikçe alırım.

venedik
12-04-2013, 16:30
vermedin yine beeeee,

breda
12-04-2013, 17:17
arkadaşlar üzülerek söylüyeyim ki haberler gelmeyince böyle hareketler yapıyor artık adına siz spek efendi deyin veya hisseye sahip olan birisi değin veya başka bir şey deyin
neyse biz şimdi sevinelim mi üzülelim mi bakın 3,30 dan yavaş yavaş 3,28 geldi bekledi ve ne olduysa dün 3,10 yaptı bugün 3,18 yaptı şimdi dünilk seans 3,28 olan kağıt biraz düşmüş olsaydı niye düştü diyor olacaktık ama adam şok bir düşüş yaşattı kağıda şimdi de sevinin dercesine biraz çıkartmış yani kısaca şunu diyeyim haber gelmeden bir yere kımıldamam diyor elinde kağıt olanlar ve hisseye güvenenler satmıyorlar ama sabırları biten de malesef satıyor hayırlısı olsun şu çıkan borsa da esemin böyle hareket etmesi tabii biz<i de üzüyor lakin allahın izniyle eninde sonunda spk dan bir cevap gelecek ve inşaallah gözaltından çıkacak bakalım o zaman ne yapacak kağıdın sahibi kişi ne bizi kazandırıyor ne de kendi kazanıyor hayırlısı olsun biz buradayız her ne kadar yazmasakda haberlere odaklandık ve onu bekliyoruz bir gün gelecek istediğimiz haberler inşaallah temennisiyle herkese hayırlı tatiller diliyorum. ytd...

kurttaner
12-04-2013, 17:26
Fiyatlara inanılmaz yaklaşık 1 ay önce 3,55 ten alabilir miyim dediğim hisseden 3,18 fiyatla alış yapabiliyorum. Bugün biraz daha destek çıkıp 3,15 ten kapattırmadım :)

venedik
12-04-2013, 18:04
Arkadaşlar hisseyi aşağıya veriyor gibi gözüküyor fakat alttan mal almak isteyende 300-500 lotlar ile mal alabiliyor. Kısaca malı aşağılara yığamıyor. Acaba neden?

kurttaner
12-04-2013, 18:41
Mal alınamadığını düşünmüyorum. 2-3 kuruş fazla fiyat verildiğinde istenildiği kadar geliyor.

emre82
12-04-2013, 18:55
sn venedik ve sn kurttaner sanırım ikiniz de derinlik bilgilerini görüyorsunuz ki alınır veya alınamaz diyorsunuz.Yok derinlik bilgilerini göremiyorsanız neye göre söylüyorsunuz bunları...

dramali39
12-04-2013, 19:04
forumun son sayfasını okuyunca (satışı sildim süpürdüm , ne varsa yazdım geldi , daha aşağı salamaz ben hepsini alırım vb. ) işlem hacmi baya artmış diye heyecanlandım . Fakat seans sonu durumuna bakınca toplamda 13 bin tl lik işlem yapıldığını gördüm :D forumu okuyan da vay be ne mal almışlar diye düşünecek. Altı üstü 13 bin lira abiler yapmayın etmeyin.

venedik
12-04-2013, 20:16
sn venedik ve sn kurttaner sanırım ikiniz de derinlik bilgilerini görüyorsunuz ki alınır veya alınamaz diyorsunuz.Yok derinlik bilgilerini göremiyorsanız neye göre söylüyorsunuz bunları...
Sn emre82,
Ben derinlik görmüyorum. İstediğim yerlere geldiğinde yazıyorum alımımı giriyorum, gelenlere bakıyorum gülüyorum.:)

kurttaner
13-04-2013, 10:15
Hissedeki derinliği görebildiğim bir sistemim yok. Uzun vadeli alım yaptığım işlem yaptığım andaki derinlik bilgisi fazla önem arzetmiyor işlemlerimde genelde 2-3 kuruş yukarıdan fiyat girerek hisseyi alırım. En az 3 yıl bekleme planım var sonrasında şirketin performansına bağlı olarak beklemeye devam edebilirim.
Kendi özelimde KY olduğumdan girdiğim 1500-2000 adetlik talimatlar karşılanması o şekilde yorum yapmam için yeterli.

venedik
13-04-2013, 11:14
Önemli olan seçtiğiniz hisseyi çok iyi inceleyip güvenmeniz. Daha sonrada hissede uzun vadeli pozisyon almanız. Bunun içinde hisseyi kafanızda oluşturduğunuz fiyat aralıklarında toplamanız. Mutlaka her türlü olasılığa karşı paranızın tamamını birden yatırmamalısınız. Mutlaka kenarda örneğin yatırım yaptığınız tıtarın yarısını nakitte bulundurmanız gerek. Olası düşüşlerde aşağıdanda maliyetlenerek ortalamanızı düzeltmeniz gerekbilir. Sonuç uzun vadede iyi olacaktır. Dünden bugüne birden kar yapmak çok zor. Günlükçü zihniyeti ile kazandığınızı günün sonunda mutlaka fazlası ile geri verirsiniz.

elektron61
15-04-2013, 10:15
Herkese iyi bir hafta dileyerek başlayayım.
Sanırım Dana'nın kuyruğu bu hafta kopacak.
Hayırlı olur inşallah........

breda
15-04-2013, 11:38
evet arkadaşlar martın 7 sinde spk ya şirket birleşmesi gönderildi dersek ve o haftayı saymazsak ki perşembe günüydü
bu hafta itibarıyle 6 haftaya girdik bakalım ne olacak bu hafta
herkese bol kazançlı bir hafta diliyorum hayırlısıyla

ahmetserhanpoyr
15-04-2013, 12:37
ocak-şubat-mart 3 aylık bilanço hangi esems için gelecek.... tahminleriniz?

elektron61
16-04-2013, 10:24
Noldunuz yaa??!!
Ses seda kesildi..
Şenlendirin burayı Lütfen böyle olmuyor :)

niyazim
16-04-2013, 14:48
Noldunuz yaa??!!
Ses seda kesildi..
bu hisse sessiz sesszi beklemeyi öğretti bize!

niyazim
16-04-2013, 14:49
Noldunuz yaa??!!
Ses seda kesildi..
bu hisse sessiz sesszi beklemeyi öğretti bize!

serkan45010
16-04-2013, 15:31
sabır sabır sabır:)

falihaydogan
16-04-2013, 20:27
kagidi uyuza cevirdiler

niyazim
17-04-2013, 13:14
kagidi uyuza cevirdiler

936 lotçuk süründürmeye devam.. çıkmadık candan ümit kesilmez..

dramali39
17-04-2013, 18:11
uçacak kaçacak diye bas bas bağıranların sesi soluğu çıkmaz oldu. Acaba 3.30 - 3.40 arasında satıp çıktılar mı ?

venedik
17-04-2013, 18:14
uçacak kaçacak diye bas bas bağıranların sesi soluğu çıkmaz oldu. Acaba 3.30 - 3.40 arasında satıp çıktılar mı ?
Sn dramali39,
Kimsenin çıktığını düşünmüyorum. Beklenti devam ediyor. Siz kendinizi yanlız hissetmeyin.

noixxx
17-04-2013, 18:29

bi kaç gündür topikte ses seda cıkmaz olmustu artık bu mesajın üzerine 2 sayfa yazı yazılır :) ha bu arada unutmayalım senede dair de bişeyler yazayım bari ; uçacak kaçacak :) Ytd.

selimtez
17-04-2013, 19:21

uçacağına kaçacağına inanmıyorsan burda işin ne? Burası uçacak kaçacak diye alanların yeridir tahminimce.kimse bilerek 1 -2 yıl beklemez,ama eli mahkum olur o başka.

ilhami
17-04-2013, 22:04
arkadaşlar özür dileyerek soruyorum.. takibimde olan bir hisse esem severim...tekrar almanın vakti geldi diye düşün düm ama açıkçası korkuyorum çünki artık sağlam kağıt diye bişey kalmadı...defter değerinin üstündeki kağıtlar bence riskli birde borcu felan varsa yeni spk da hamen atıyor gözaltına. tabi esemin öyle bir korkusu yk zaten burda.. ama ne var tabiki çıkma işlemi..er geç olaca inşallah.. benim sorum
http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=266674
burdaki blançoda yazan
.. ............................................... 2012 ............. 2011
Geçmiş Yıllar Kar/Zararları ... -54.624.673.......... -81.059.526
Net Dönem Karı/Zararı ...5.083.462 .......... 40.211.624
TOPLAM KAYNAKLAR ....50.270.601 .......... 48.134.476
bu geçmiş yıl zararı -54624673 hala varmı.. yani şirket şuan artıdamı eksidemi... teşekkürler selamlar..( açıkçası yeni spk bülteni çıkmadan almak istiyorum..)

niyazim
18-04-2013, 11:29
bizimle aynı anda başvuran maktk hareketli bugun... acaba bizim de habermz gelir mi acaba?

silenttt
18-04-2013, 13:01
Ben çaktım malı çıktım.

Yersennnnnnnnnnnnnnnnn.

MRKSMN
18-04-2013, 13:08
bizimle aynı anda başvuran maktk hareketli bugun... acaba bizim de habermz gelir mi acaba?

Bülten bugün gelecekse ve onay varsa bugün hareket olmalı...İyice sıkıldım...

jeje
18-04-2013, 16:33
3!
yeter artık.

Cenqis
18-04-2013, 16:50
gaz verme işlemi bitti aramızda olmayanlarda var sanırım forumu sürekli takip edenlerden bikaçı yok :) malı çakıp gittiler mi acaba siz ne dersiniz?

serkan45010
18-04-2013, 17:04
yazılacak çok şey var ama sabır top spk da beklemeye devam:)

furkancirkin
18-04-2013, 17:06
af buyrun ama bu denli saçma yorumlar da olunca yazmadan edemiyor insan.
'malı çakıp gitme' de ne demek şu halde. 1575 lot ile seans işlemi gören senette mal çakma deyimi kullanıyorsanız borsanın b sinden anlamıyorsunuzdur.

hisse 4.00 liraydı takas aynı 3,00 lira. takas aynı. 3,50 tl takas aynı. 2,90 tl takas aynı.
yani aslında hisse boş boş salınıyor. Hisse şu anda ölü. 900 lot 2.000 lot gibi işlemler işlemden bile sayılmaz. takaslarda mal toplu. ben şahsen hisse 3 olmuş 5 olmuş 2,5 olmuş 4 olmuş kısmıyla ilgilenmem.

Nugyo mesela 5 yıl önce 1,00 liraydı. 2012 de 6 liraydı liraydı. 10 lira seviyesinden 6 liraya düştü.
çok iyi şirket, hak ettiği değerin altında ve ha bire sıkışan fiyatlar. Bedelsiz bahane oldu, hisse şimdi 30 lira seviyesinde. (eski fiyatla-bölündükten sonra 7-8 lira)

Bunun bahanesi gözaltından çıkış. Çıkar mı çıkamaz mı bilmem. Fakat ortada çok iyi bir yıldırma var. YTD

venedik
18-04-2013, 17:28
Hissede olan birşey yok . Endeks ilede alakası yok. Endeks çıkmış düşmüş ESEM'i ilgelendirmiyor. Yaptığı hareket uzun zamandır aynı. Esem'de bu zamana kadar olan birşey yok. Hedef beklenti aynı. Bu sonuç çıkana kadar yapacak birşey yok. Sonuna kadar bekleyecekler için bir sıkıntı yok. Beklemeye devam.

kurttaner
18-04-2013, 17:44
Hisse bugün beklentilerimi aşan bir düşüş yaptı. 3,15 ile alış girmiştim 3,00ten gerçekleşmiş talimatim. Bundan sonra alış konusunda destek veremem tüm cephaneyi harcadım. Herhalde biraz daha düşerse sıkışıp zararda görünen uzun vadeli yatırımcı olacağım. Umarım kısa sürede olumlu haberler düşer de moralman etkilenmem.

ahmetserhanpoyr
18-04-2013, 19:10
esems- spk başvuru 07.03.2013 spk bülteni 14.03.2013

42. gün beklemede

bjk- yönetim kararı 29.01.2013 spk bülteni 01.02.2013 spk onay bülten 14.03.2013 spk onayı kap ta 18.03.2013

48 gün sonuçlandı

çay suyunu koyabilirsiniz ancak demlenir.....

BİLOM
18-04-2013, 19:21
Ne oldu da çakıldı şimdi yine. İnşallah kötü bir haber gelmez. Normalde bu hisse gözaltından çıksa, bu hisse sayısıyla tavan üstüne tavan yaptırılabilecek, 20'li 30'lu sayılara ulaştırılabilecek bir hisse. 2.5 milyon hisseyle borsa tarihinde görülmemiş bir vurgun yapmak spekler için çocuk oyuncağı değil de nedir?

selimtez
18-04-2013, 19:27
birşey olduğu yok,endeks kızarınca panikleyen çıktı herhalde.inşallah güzel haberler düşer de sattıklarını alamazlar...

ahmetserhanpoyr
18-04-2013, 19:31
bugün mü yoksa haftaya mı:vurkafa:

xottox
18-04-2013, 19:33
Arkadaşlar hani arasıra yazıyorsunuz ya gözaltında işlem gören kağıda borsaya yeni giren kişi yatırım yapmaz buradakilerin hepsi işini bilen yatırımcıdır diye Ben 13 ay önce esemle başladım borsada yatırım yapmaya sıkıldığım zamanda oldu ama pişman olduğum zaman hiç olmadı
Gerçekleşebilecek güzel beklentiler için sabırla beklemeye devam. Şu anki fiyatlamanın şu hacimle ve sonlarına yaklaştığımızı düşündüğümüz beklentiler yüzünden bu acemi borsacının gözünde hiçbir hükmü yoktur. Bence sizin de olmasın.:biggrin:

BİLOM
18-04-2013, 20:11
Şöyle istikrarlı bir büyüme sürecine girmesi aylardır bekleyen biz yatırımcılarına ilaç gibi gelecek. Ceylan'ın 1'den başlayıp 10'a çıkması gibi bizimki de şöyle bir yükselse, 20'lere gelse, askere göndersek olmaz mı? 25'e gelince düğününü yapsak, 30'da çoluk çocuğa karışsa, minik esemsler olsa. Ah ulan ah hayallere bak, kurmayada gelemiyor. Kurdumu 50'ye kadar yolu var valla!

eyestopper
19-04-2013, 00:06
:hg::bravo:
Arkadaşlar hani arasıra yazıyorsunuz ya gözaltında işlem gören kağıda borsaya yeni giren kişi yatırım yapmaz buradakilerin hepsi işini bilen yatırımcıdır diye Ben 13 ay önce esemle başladım borsada yatırım yapmaya sıkıldığım zamanda oldu ama pişman olduğum zaman hiç olmadı
Gerçekleşebilecek güzel beklentiler için sabırla beklemeye devam. Şu anki fiyatlamanın şu hacimle ve sonlarına yaklaştığımızı düşündüğümüz beklentiler yüzünden bu acemi borsacının gözünde hiçbir hükmü yoktur. Bence sizin de olmasın.:biggrin:

umarım ilk kağıdın olan esemle kazanır borsaya çok sey öğrenerek başlamış olursun başarlar:bravo::cheers:

selimtez
19-04-2013, 10:28
endeksin şişmesinden,banka ve diğer hatrı sayılır sirkerlerin doygunluğa ulaşmasından dolayı ,yeter artık.Biraz da bizim hissemiz gibi prim etmeyenlere,edeceklere,uçacak kaçacaklara bekleriz.:)

ESEMSEVER
19-04-2013, 13:04
Selamlar,
uzun zamandır bende yazmıyordum. Son bir alım daha yapıyorum bugun satan varsa :)) . Ben tahta yapıcının cok saglam oynadıgını düşünüyorum. Mahkeme süreçide bu şekilde sıkıntılıydı. Aklıma tek takılan soru acaba esem borsa dan mı cıkmak ıstıyor? ama o zaman neden bedelsiz versin diye kendi kendime beyin jimnastiği yapıyorum. Yani sonuç olarak bu kağıt neden gitmiyorum cevabını bulamıyorum. zanten bulsak voleyi vururduk diyorum:))

MedwiG
19-04-2013, 13:14
http://666kb.com/i/cdcxq0ljx6n00a0ch.jpg

Cenqis
19-04-2013, 16:21
af buyrun ama bu denli saçma yorumlar da olunca yazmadan edemiyor insan.
'malı çakıp gitme' de ne demek şu halde. 1575 lot ile seans işlemi gören senette mal çakma deyimi kullanıyorsanız borsanın b sinden anlamıyorsunuzdur.

hisse 4.00 liraydı takas aynı 3,00 lira. takas aynı. 3,50 tl takas aynı. 2,90 tl takas aynı.
yani aslında hisse boş boş salınıyor. Hisse şu anda ölü. 900 lot 2.000 lot gibi işlemler işlemden bile sayılmaz. takaslarda mal toplu. ben şahsen hisse 3 olmuş 5 olmuş 2,5 olmuş 4 olmuş kısmıyla ilgilenmem.

Nugyo mesela 5 yıl önce 1,00 liraydı. 2012 de 6 liraydı liraydı. 10 lira seviyesinden 6 liraya düştü.
çok iyi şirket, hak ettiği değerin altında ve ha bire sıkışan fiyatlar. Bedelsiz bahane oldu, hisse şimdi 30 lira seviyesinde. (eski fiyatla-bölündükten sonra 7-8 lira)

Bunun bahanesi gözaltından çıkış. Çıkar mı çıkamaz mı bilmem. Fakat ortada çok iyi bir yıldırma var. YTD
Tarih Son Fiyat En Düşük En Yüksek Hacim
18 Nisan 2013 3,00 3,00 3,15 16.619,00
17 Nisan 2013 3,18 3,15 3,18 3.664,00
16 Nisan 2013 3,15 3,15 3,15 7.947,00
15 Nisan 2013 3,18 3,18 3,18 23.144,00
12 Nisan 2013 3,18 3,15 3,18 13.790,00
11 Nisan 2013 3,10 3,10 3,28 26.375,00
10 Nisan 2013 3,28 3,28 3,28 22.222,00
09 Nisan 2013 3,28 3,28 3,30 16.535,00
08 Nisan 2013 3,30 3,30 3,40 21.780,00
05 Nisan 2013 3,40 3,40 3,40 11.693,00
04 Nisan 2013 3,43 3,43 3,43 32.201,00
03 Nisan 2013 3,43 3,43 3,43 39.932,00
02 Nisan 2013 3,41 3,41 3,41 33.135,00
01 Nisan 2013 3,41 3,41 3,41 19.652,00
29 Mart 2013 3,41 3,41 3,41 33.374,00
28 Mart 2013 3,41 3,41 3,49 18.390,00
27 Mart 2013 3,16 3,16 3,36 34.580,00
26 Mart 2013 3,36 3,36 3,36 42.423,00
25 Mart 2013 3,36 3,36 3,36 21.060,00
22 Mart 2013 3,30 3,30 3,33 17.779,00
21 Mart 2013 3,34 3,30 3,34 32.793,00
20 Mart 2013 3,29 3,29 3,29 30.808,00

Bir ay kadar bir zamandır işlem hacmi artmıştı yukarıda görüldüğü gibi son birkaç gündür de kimsenin kağıda gaz vermediğini görünce böyle bir izlenim bıraktı bende, şahsi düşüncemdir yanlış da düşünüyor olabilirim...

silenttt
19-04-2013, 16:45
Kağıda gaz veren kimler, bir de ben tanısam...

Millet yazsa adı gaz verdi olur, sussa vay ne oldu kimse yazmaz oldu, gaz kesildi olur.

silenttt
19-04-2013, 16:46
Merak eden varsa; yeşil arkadaşımız belirsiz bir süre artık burada olmayacak. Herkese duyrulur.

regy
19-04-2013, 17:02
arkadaşlar uçak birleşmesi s.p.k onayı yaklaşık 8.5 ay sürmüş birde kervansaray ocak sonundan beri spk onayı bekliyor esems başvuruyu 42 gün olmuş yapalı daha zamanımız olduğunu düşünüyorum yanlış isem düzeltin saygılar y.t.d

selimtez
19-04-2013, 19:07
Merak eden varsa; yeşil arkadaşımız belirsiz bir süre artık burada olmayacak. Herkese duyrulur.

Hayırdır silenttt kardeş,yeşilimize.ne oldu?

selimtez
19-04-2013, 19:29
metal ,mango kaçgündür tavan tavan gidiyor,bizimki hiç gözaltındaki arkadaşlarına uyum sağlamıyor,var mı böyle arkadaşlık be yav:grrr:

jeje
19-04-2013, 20:20
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=13&submenuheader=null&ext=.pdf

GENE YOKUZ :(

selimtez
19-04-2013, 22:14
http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2013&sayi=13&submenuheader=null&ext=.pdf

GENE YOKUZ :(

Hiç şaşırmadım.eğer haber düşecekse en azından 1-2 seans önce tavan veya tavana yakın kapanışlar yapması gerekir diye düşünürüm.yukarda sayın regy nin de belirttiği gibi bizi baya bir süre bekletecek galiba.ama bakalım onlar mı yaman biz mi ?:bad:

venedik
20-04-2013, 17:09
Haber geçmişler;
Gözaltı Pazarı hareketlendi.
En riskli hisselerin işlem gördüğü, mali sıkıntılar içindeki hisseler yükselişe geçti
Borsa İstanbulda geçen hafta en yüksek oranlı artış yüzde 59,52 ile Transtürk Holding hisselerinde görüldü. Transtürk Holding'in ardından yüzde 47,37'lik artışla Mango Gıda, yüzde 41,51'lik artışla da Metro Altın İşletmeciliği hisseleri haftanın en fazla yükselen hisse senetleri oldu.

İnşallah sıra bizede gelecek birgün. Ya nasip...

regy
20-04-2013, 17:31
Haber geçmişler;
Gözaltı Pazarı hareketlendi.
En riskli hisselerin işlem gördüğü, mali sıkıntılar içindeki hisseler yükselişe geçti
Borsa İstanbulda geçen hafta en yüksek oranlı artış yüzde 59,52 ile Transtürk Holding hisselerinde görüldü. Transtürk Holding'in ardından yüzde 47,37'lik artışla Mango Gıda, yüzde 41,51'lik artışla da Metro Altın İşletmeciliği hisseleri haftanın en fazla yükselen hisse senetleri oldu.

İnşallah sıra bizede gelecek birgün. Ya nasip...
sayın venedik her hissenin zamanı gelir hisse en güzel pirimi gözaltından kurtulurken yapar ama sabır lazım çok önemli olan inanmak ve sabretmek y.t.d

BİLOM
21-04-2013, 09:35
sayın venedik her hissenin zamanı gelir hisse en güzel pirimi gözaltından kurtulurken yapar ama sabır lazım çok önemli olan inanmak ve sabretmek y.t.d

Acaba bizimki kurtulurken yüzde kaç yapar? Bir Transtürk gözaltından çıkmadığı halde yüzde 59 yapıyorsa, bizimki bunun en az beş katını yapmalı. Şöyle yüzde beşyüz yapsa da yüzümüz gülse, beklediğimize değse.

erbek_
21-04-2013, 10:28
Grafikte HAFTALIK bazda sıkışma var ve olumlu yön için bence 3,3x haftalık kapanış gerekli...
Başaramazsa bir süreliğine yine bence 3,0x ve 2,8x riskleri taşıyabilir...

1. Yatırım danışmanlığı kapsamında değildir...
2. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir...
3. Olumlu/olumsuz haber akışı,PATRON yada destekli spek her seviyeyi bir anda anlamsız kılabilir...

sedat-55
22-04-2013, 13:15
esemspor senden gına geldi artık ya sıktın ama bi yukarı bi aşşağı inan insanın sinirleri bozuluyor..yapıcaksan yap harketini bu kadar insanı bekletme artık yeter ya sabrettikçe sabrımızı zorluyorsun :grrr:

sedat-55
22-04-2013, 13:15
kendinden soğuttun nefret ettirdin esem helal olsun sana...

selimtez
22-04-2013, 13:38
Bu başlığı şu anda 19 kişi okumaktadır. (2 üye ve 17 ziyaretçi)
selimtez, sedat-55

kalabalık var ama,bereket yok :(

emre82
22-04-2013, 16:40
ilk işlemde 2700 tl ikinci işlemde yaklaşık 18000 tl.Birileri bişeyler karıştırmaya çalışıyor ama kendisi de ne yapacağını bilemiyor bence.yalnız yavaş yavaş korkutma işini eskisine göre iyi beceriyor....

emre82
22-04-2013, 16:42
pardon bigparadaki işlem hacmi eski veriymiş saate bakmamışım...

silenttt
22-04-2013, 16:46
Bana kalırsa bugün satanlar, 3'e 5'e bakmadan satıp, kendini Galip Aganın kollarına atmak isteyenlerdi.

noixxx
22-04-2013, 17:53
Speğin derdi mal cıkmak olsa idi eğer sebepsiz 2 tavan yapardı, 3.06 dan beğenip almayan müstakbel ortaklarım tavandan sıraya girer ve speğin elindekilerin yarısını eminim bir hafta 10 günde alırlardı. Mal nasıl mı toplanır (Şekil 1,a ESEMS 1,b Mctas 1,c Pimaş) aylarca baskılayarak düşürürsün i.neliğine bir hafta %0 aynı fiyatta tutarsın sıkılan aylarca bekledik bundan bişeycik olmayacak heralde der ve şansını başka pullarda arar (galip aga senetleri gibi) örnek vermek gerekirse 2000 esems i satar baska senet alır esems hareket etmeye basladığında ahanda bizimki gidiyo deyip elindekini satar ve bi bakmıssın o paraya ancak 300 -500 esems ediyo naapalım kaybetmeye mahkumsun be maceracı ky

selimtez
22-04-2013, 18:03
sayın siletttt ve noixxx ,tespitleriniz ben ce de doğru...

korfez41
22-04-2013, 20:19
Sabırla ve sessizce beklemeye devam... Beklenen gün gelecekse, ki gelecek, sorun yok... Eski ESEMS ciler hatırlar körfez41 i... O zamandan beri tek lot satmadan ESEMS le yola devam... Tüm hissedaşlara özelliklede sn silent a selamlar, bol kazançlar...

eyestopper
23-04-2013, 14:51
Daha öncede yazdığım gibi hafta sonu ve tatillerde yazı yazmayan .. çok kazanacağından emin yatırımcılar topluluğu olarak biz ..güneşin doğmasını bekliyoruz sadece... Lütfen rahatsız etmeyin ..tşkler

silenttt
23-04-2013, 17:50
Sabırla ve sessizce beklemeye devam... Beklenen gün gelecekse, ki gelecek, sorun yok... Eski ESEMS ciler hatırlar körfez41 i... O zamandan beri tek lot satmadan ESEMS le yola devam... Tüm hissedaşlara özelliklede sn silent a selamlar, bol kazançlar...

Eyvallah kadim dostum. Bu tahtada benim kadar eskisin ve sabrınla daha fazla kazanmayı kesinlikle hakediyorsun.

pourvous
24-04-2013, 17:07
mübarek tahta yapıcımız masallah ağaçtan düsen armutları topluyor toplasın bakim:)

falihaydogan
25-04-2013, 14:13
3 Kurus artmis, bravo

elektron61
25-04-2013, 14:32
3 Kurus artmis, bravo

2.seans 13 kuruş düşer...

falihaydogan
25-04-2013, 14:58
Son cirpinislari, vakit yaklasiyor. Haber dusecek gibi. Kendileride farkinda , Kimse bu oyunlari Yutmaz. Zaten gunlukculer kagittan ayrildi, Geri kalanlar yatirimci.bence bosa ugrasiyorlar. Bu kagidi bu saatten sonra satmak abesle istigal olmak demektir. Herkese Boll kazanc 've sabirlar.

elektron61
26-04-2013, 08:18
Bugün 26 Nisan Cuma...İnşallah hayırlara vesile olur..

BİLOM
26-04-2013, 17:42
Birileri bizimle eğleniyor. 1 kuruş 2 kuruş ile taşak geçiyor. Bakalım nereye kadar gidecek bu böyle. Bir aşağı bir yukarı.

accx
26-04-2013, 20:27
***ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Gelir Tablosu )

***ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Gelir Tablosu )
Kapsamlı Gelir Tablosu

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem Cari Dönem 3 Aylık Önceki Dönem 3 Aylık

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 01.01.2013-31.03.2013 01.01.2012-31.03.2012 GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY GG.AA.YYYY - GG.AA.YYYY

Raporlama Birimi TL TL TL TL

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER

Satış Gelirleri 28 5229461 4826528

Satışların Maliyeti (-) 28 -4709354 -4320413

Ticari Faaliyetlerden Brüt Kar (Zarar) 520107 506115

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Gelirler 30

Faiz, Ücret, Prim, Komisyon ve Diğer Giderler (-) 30

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Brüt Kar (Zarar)

BRÜT KAR/ZARAR 520107 506115

Pazarlama, Satış ve Dağıtım Giderleri (-) 29 -308920 -272926

Genel Yönetim Giderleri (-) 29 -338923 -256163

Araştırma ve Geliştirme Giderleri (-) 29

Diğer Faaliyet Gelirleri 31 246112 75103

Diğer Faaliyet Giderleri (-) 31 -142582 -159578

FAALİYET KARI/ZARARI -24206 -107449

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımların Kar/Zararlarındaki Paylar 16

Esas Faaliyet Dışı Finansal Gelirler 32 404573 27815

Esas Faaliyet Dışı Finansal Giderler (-) 33 -416271 -206667

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER VERGİ ÖNCESİ KARI/ZARARI -35904 -286301

Sürdürülen Faaliyetler Vergi Gelir/Gideri 395815 59318

- Dönem Vergi Gelir/Gideri 35 -11401 -4613

- Ertelenmiş Vergi Gelir/Gideri 35 407216 63931

SÜRDÜRÜLEN FAALİYETLER DÖNEM KARI/ZARARI 359911 -266983

DURDURULAN FAALİYETLER

DURDURULAN FAALİYETLER VERGİ SONRASI DÖNEM KARI/ZARARI

DÖNEM KARI/ZARARI 359911 -226983

DİĞER KAPSAMLI GELİR:

Finansal Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Duran Varlıklar Değer Artış Fonundaki Değişim

Finansal Riskten Korunma Fonundaki Değişim

Yabancı Para Çevrim Farklarındaki Değişim

Emeklilik Planlarından Aktüeryal Kazanç ve Kayıplar 7837 0

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Ortaklıkların Diğer Kapsamlı Gelirlerinden Paylar

Diğer Kapsamlı Gelir Kalemlerine İlişkin Vergi Gelir/Giderleri -1567

DİĞER KAPSAMLI GELİR (VERGİ SONRASI) 6270

TOPLAM KAPSAMLI GELİR 366180 -226983

Dönem Karı/Zararının Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları 366180 -226983

Toplam Kapsamlı Gelirin Dağılımı

Azınlık Payları

Ana Ortaklık Payları 366180 -226983

Hisse Başına Kazanç 36 0,0270 -0,0170

Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Hisse Başına Kazanç

Sürdürülen Faaliyetlerden Seyreltilmiş Hisse Başına Kazanç

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276391

BIST

(26/04/2013 - 21:26:36)

accx
26-04-2013, 20:28
ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )

***ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Bilanço )
Bilanço

Dipnot Referansları Cari Dönem Önceki Dönem

Finansal Tablo Türü Konsolide Olmayan Konsolide Olmayan

Dönem 31.03.2013 31.03.2012

Raporlama Birimi TL TL

V A R L I K L A R

DÖNEN VARLIKLAR 47947425 47814287

Nakit ve Benzerleri 6 530030 1097702

Finansal Yatırımlar 7

Ticari Alacaklar 10 1864463 1859889

Diğer Ticari Alacaklar 10 1864463 1859889

İlişkili Taraflardan Ticari Alacaklar 37

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12

Diğer Alacaklar 11 44007123 44053521

Diğer Ticari Olmayan Alacaklar 11 2952777 2914406

İlişkili Taraflardan Ticari Olmayan Alacaklar 37 41054346 41139115

Stoklar 13 1208981 698707

Canlı Varlıklar 14

Diğer Dönen Varlıklar 26 336828 104468

(Ara Toplam) 47947425 47814287

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklar 34

DURAN VARLIKLAR 2373866 2456314

Ticari Alacaklar 10

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Alacaklar 12

Diğer Alacaklar 11 1273 1273

Finansal Yatırımlar 7

Özkaynak Yöntemiyle Değerlenen Yatırımlar 16

Canlı Varlıklar 14

Yatırım Amaçlı Gayrimenkuller 17 2982 2982

Maddi Duran Varlıklar 18 2369611 2452059

Maddi Olmayan Duran Varlıklar 19

Şerefiye 20

Ertelenmiş Vergi Varlığı 35

Diğer Duran Varlıklar 26

TOPLAM VARLIKLAR 50321291 50270601

K A Y N A K L A R

KISA VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 1774435 1666304

Finansal Borçlar 8

Diğer Finansal Yükümlülükler 9

Ticari Borçlar 10 452526 446473

Diğer Ticari Borçlar 10 452526 446473

İlişkili Taraflara Ticari Borçlar 37

Diğer Borçlar 11 279545 205666

Diğer Ticari Olmayan Borçlar 11 279545 205666

İlişkili Taraflara Ticari Olmayan Borçlar 37

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12

Devlet Teşvik ve Yardımları 21

Dönem Karı Vergi Yükümlülüğü 35 11401 66789

Borç Karşılıkları 22 998678 859937

Diğer Kısa Vadeli Yükümlülükler 26 32285 87439

(Ara Toplam) 1774435 1666304

Satış Amacıyla Elde Tutulan Duran Varlıklara İlişkin Yükümlülükler 34

UZUN VADELİ YÜKÜMLÜLÜKLER 2653456 3064536

Finansal Borçlar 8

Diğer Finansal Yükümlülükler 9

Ticari Borçlar 10

Diğer Borçlar 11 14744

Finans Sektörü Faaliyetlerinden Borçlar 12

Devlet Teşvik ve Yardımları 21

Borç Karşılıkları 22

Kıdem Tazminatı Karşılığı 24 51859 39412

Ertelenmiş Vergi Yükümlülüğü 35 2601597 3010380

Diğer Uzun Vadeli Yükümlülükler 26

Ö Z K A Y N A K L A R 45893400 45539761

ANA ORTAKLIĞA AİT ÖZKAYNAKLAR 27 45893400 45539761

Ödenmiş Sermaye 13315500 13315500

Karşılıklı İştirak Sermaye Düzeltmesi (-) 55483896 55483896

Hisse Senedi İhraç Pirimleri 479 479

Değer Artış Fonları 4388650 4388650

Yabancı Para Çevrim Farkları 0

Kardan Ayrılan Kısıtlanmış Yedekler 23020228 21892447

Geçmiş Yıllar Kar/Zararları -50675264 -54614061

Net Dönem Karı/Zararı 359911 5072850

AZINLIK PAYLARI 0 0

TOPLAM KAYNAKLAR 50321291 50270601

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276390

BIST

(26/04/2013 - 21:26:28)

accx
26-04-2013, 20:29
***ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

***ESEMS***ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Faaliyet Raporu )

01/01/2013 - 31/03/2013 döneminine ait faaliyet raporumuz ilişikte pdf dosya olarak verilmektedir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276396

BIST

(26/04/2013 - 21:28:38)

VEDREF
26-04-2013, 20:58
Şaka heralde.

DÖNEM KARI/ZARARI 359,911 tl.

legenda1903
26-04-2013, 21:03
Şaka heralde.

3 aylık.. 01.01.2013-31.03.2013

MRKSMN
26-04-2013, 21:06
Şaka heralde.

2012 3 aylık (-226.983 TL)
2013 3 aylık ( 359.911 TL)

Bence fena değil...

VEDREF
26-04-2013, 21:08
3 aylık.. 01.01.2013-31.03.2013

Bende biliyorum 3 aylık olduğunu.Ama beklentinin bu olduğunu sanmıyorum.Heralde artık herşey cankurtaranla olan birleşme sonrası bilançonun ne olacağına kaldı.Ayakkabı satarak en fazla bu oluyormuş.Bakalım cankurtaran ne getirecek...y.t.d.

selimtez
26-04-2013, 21:29
http://www.borsagundem.com/haber/Esem-Spor-karini-acikladi/142483

hayırlısı...

BİLOM
27-04-2013, 11:37
Yılsonuna olsa olsa 1 milyon lira kar olur. O 1 milyon lira da hisseyi nereye götürür bilemem. Hayal kırıklığı yaşayacağız gibi.

niyazim
27-04-2013, 18:19
Yılsonuna olsa olsa 1 milyon lira kar olur. O 1 milyon lira da hisseyi nereye götürür bilemem. Hayal kırıklığı yaşayacağız gibi.
Gecen yıl aynı dönem eksi bakiye yılsn 5milyon bu sene çok şukur artı bakiye daha yaz dönemi okul acılması vs. Uzulmeye gerek yok holding neyaptı acaba öğrenebilen olurmu acaba

selimtez
27-04-2013, 21:07
iyi mi kötü mü?bakış açısına göre değişir diye düşünüyorum.niye 1-3-5 milyon olmadı diye üzülmek mi ya da 1-3-5 milyon zararda değiliz diye sevinmek mi?Ben borsada bir sürü şirket zarar yazarken artıda olduğumuz için sevinen taraftayım.

furkancirkin
28-04-2013, 08:56
mali tabloda:
toplam kaynaklar: 50.321.000
özkaynaklar: 13.315.000

1 hisse ederi: 3,77

+ 40.000.000 alacağı vardı
(hala var, birleşmeyle daha güçlü bir yapı planlanıyor. alacağın bu halde kül haliyle holding alımına dönüşmesi daha iyi değilse spk onaylamaz. onaylamamalı)

yani daha iyilerini umuyoru ama en kötü ihtimalle hisse başı 3,00 lira alacak var.

şu halde gözaltı pazarının riskini taşımasaydı bu hisse... ölüsü 7,70 liraydı. kaldı ki beklentileri vb. de 0 olan bir hisse değil esem, sadece bir kıvılcıma bakar. çift haneler ve sonrası gelir inşallh. YTD

sistemver
28-04-2013, 15:25
Aynen katılmak gerek.

Bencede bu hisse ederinin çok altında kaldı.
Yarın tavan açma ihtimalı çook yüksek.

Hisse speği bir bardak su içmeli bence....

Aldığıyla yetinmeli...

Yoksa kanser olma ihtimalıda var işin sonunda.

Bende katıldım aranıza...

mali tabloda:
toplam kaynaklar: 50.321.000
özkaynaklar: 13.315.000

1 hisse ederi: 3,77

+ 40.000.000 alacağı vardı
(hala var, birleşmeyle daha güçlü bir yapı planlanıyor. alacağın bu halde kül haliyle holding alımına dönüşmesi daha iyi değilse spk onaylamaz. onaylamamalı)

yani daha iyilerini umuyoru ama en kötü ihtimalle hisse başı 3,00 lira alacak var.

şu halde gözaltı pazarının riskini taşımasaydı bu hisse... ölüsü 7,70 liraydı. kaldı ki beklentileri vb. de 0 olan bir hisse değil esem, sadece bir kıvılcıma bakar. çift haneler ve sonrası gelir inşallh. YTD

sistemver
28-04-2013, 15:34
Birleşme onaylanırsa...

MANTIK DURABİLİR

Bence ytd

sistemver
28-04-2013, 15:36
civciv fil olacak daha ne olsun

selimtez
28-04-2013, 16:46
Sayın sistemver aramıza hoşgeldin. bir de izninle ismine münhasıran latife yapmak istiyorum.
-Sistemver ,eseme bir el atıver :))

noixxx
28-04-2013, 17:30
Aynen katılmak gerek.

Hisse speği bir bardak su içmeli bence....

Aldığıyla yetinmeli...

Yoksa kanser olma ihtimalıda var işin sonunda.

Bende katıldım aranıza...

bu yorumuna ancak tövbe estağfurullah cekilir kusura bakma...

BİLOM
28-04-2013, 20:23
Valla spekler arasalar hisse sayısı bu kadar az şirketi borsada bulamazlar. On - onbeş milyon lirayla inanılmaz rakamlara çıkarılabilecek bir hisse. Hateks gözümün önüne geliyor. Adamlar 4 liradan alıp 32 liraya dayamışlardı. Şimdi de yine 4'lere bıraktılar. İnşallah bizimkinde de böyle bir güzellik olur. Çift haneleri görmemiz ilaç gibi gelir.

selimtez
28-04-2013, 20:38
O günlerde gelecek inşallah.ama zamanı ne zaman. hatırlarsak ocak demiştik,nisan demiştik,şimdi de en geç temmuz diyelim.
Rahmetli Kemal Sunal'ın filmindeki gibi,şurda salıya ne kaldıki,çarşambaya ne kaldıki,perşembeye ne kaldıki,cumaya ne kaldıki...
Esemsever arkadaşlar sabır ,sabır,sabır.Sabır acıdır ama meyvesi tatlıdır...

silenttt
29-04-2013, 09:26
Aynen katılmak gerek.

Welcome to Dreamland.

Bismillah daha. Hemen gelir gelmez uçuş zor biraz.

VEDREF
29-04-2013, 10:04
Üretim satış ve personelde artış var.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=276446

y.t.d.

selimtez
29-04-2013, 11:08
ya adam birşey biliyordur da tavan açma ihtimali çok yüksek diyordur :) .bu arkadaş eskilerden de olabilir gibime geliyor...

jeje
29-04-2013, 11:58
Uyanık arkadaşlar mutlaka tahmin etmişlerdir mart satışlarının 2.5 milyon geleceğini. bilanço ortada zaten.
yalnız hepsiburadadaki işler iyi gitmiyor galiba duzgun model kalmamış.

dramali39
29-04-2013, 12:37
bugünki tavan 3.41 ;) bazı bankalar serbest alışı kabul etmiyor da :D

sistemver
29-04-2013, 13:25
ya adam birşey biliyordur da tavan açma ihtimali çok yüksek diyordur :) .bu arkadaş eskilerden de olabilir gibime geliyor...

selimtez bey
bi tahminde bulundum. tutmadı.

nedeni speğ amcanın zoruna gitmiş olabilir.

tepki olarak böyle açmış olabilir.

sorun yok. gözünüzü kapatsanızda artık karşınızda civciv yok. fil var.
güç filde artık.

silenttt
29-04-2013, 14:20
Esem için çal kampanyası başlatıyorum.
(çalmayı kimse yanlış anlamasın)
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/doga-icin-cal-5-bitlis-te-bes-minare

sistemver
29-04-2013, 14:52
Sayın sistemver aramıza hoşgeldin. bir de izninle ismine münhasıran latife yapmak istiyorum.
-Sistemver ,eseme bir el atıver :))

selimtez bey hoş bulduk..

Allah'ın izniyle uçuracağız bu hisseyi.
birlikten kuvvet doğar
speğ amca sende akıllı ol biraz.

sistemver
29-04-2013, 14:54
bu arada speğ amca sabır konusunda
kendini test ediyor galiba....

sistemver
29-04-2013, 14:55
Esem için çal kampanyası başlatıyorum.
(çalmayı kimse yanlış anlamasın)
http://videonuz.ensonhaber.com/izle/doga-icin-cal-5-bitlis-te-bes-minare

kampanya nızı tam destekliyorum

on üzerinden 10

MedwiG
29-04-2013, 16:22
Kap : Esem spor gıyım sanayı ve tıcaret a.s. / esems [] ozel durum acıklaması (genel) 29.04.2013 17:21:05

ozel durum acıklaması (genel)
---------------------------------------------------------------------------------------------

ortaklıgın adresı : Bomontı bırahane sokak no:5 sıslı/ıstanbul
telefon ve faks no. : Tel:0212 296 67 87 faks: 0212 233 51 37
ortaklıgın yatırımcı/pay sahıplerı ıle ılıskıler bırımının telefon ve faks no.su : Tel:0212 296 67 87 faks: 0212 233 51 37
yapılan acıklama ertelenmıs acıklama mı? : Hayır
ozet bılgı : Grup ıcı alacakların tahsılı

---------------------------------------------------------------------------------------------
acıklanacak ozel durum/durumlar: Grup ıcı alacakların tahsılı

sırketımızın, 29.04.2013 tarıh ve 5 sayılı yonetım kurulu kararı ıle;

07.03.2013 tarıhlı ozel durum acıklamamızda ozetle, 30.09.2012 tarıhlı malı tabloları esas alınarak cankurtaran holdıng a.s.'nın butun aktıf ve pasıfının kul halınde tasfıyesız olarak sırketımız tarafından devralınması suretıyle, sırketımız bunyesınde bırlesmenın gerceklestırılmesıne yonelık olarak hazırlanan bırlesme sozlesmesının onaylanmasını temınen sermaye pıyasası kurulu'na basvuruldugu duyurulmustu. Ancak sermaye pıyasası kurulunun ınceleme surecınde gelınen asamada, bırlesmede esas alınacak 30.09.2012 tarıhlı konsolıde fınansal tabloların uzerınden yaklasık yedı ay gecmesı de dıkkate alınarak, bırlesme surecınden vazgecılmesıne, sırketımızın cankurtaran holdıng a.s.den olan alacagının daha hızlı tahsıl edılebılmesını temınen, bırlesme gerceklesseydı, bu ıslem nedenıyle sırketımızın aktıfıne gırecek olan cankurtaran holdıng a.s. Nezdınde bulunan varlıkların, bır uzman kurulusa yaptırılacak raporlama sonucunda belırlenecek degerler uzerınden devralınmasına ve bu sekılde alacaklarımızın tahsılı yoluna gıdılmesıne karar verılmıstır. Gelısmeler kamuya duyurulacaktır."

selimtez
29-04-2013, 16:24
hata,hata

silenttt
29-04-2013, 16:29
Yeni bir süreç başlıyor. Hayırlısı bakalım.

selimtez
29-04-2013, 16:36
inşallah faik ulutaş (memsa) gibi 10 liralık şirketine 100 lira değer biçip bizleri kakalamaya çalışmazlar...

selimtez
29-04-2013, 16:44
Yeni bir süreç başlıyor. Hayırlısı bakalım.

evet ,bencede.yıllarca beklememizin mükafatını alacağız inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh. :)

silenttt
29-04-2013, 16:49
Dostum sabreden illaki eninde sonunda karşılığını alacaktır ama bu haber yeni bir bekleme sürecininde habercisi aynı zamanda.

- Şirketle anlaş,
- Anlaştığın şirket Cankurtaran'ın aktif - pasiflerini belirleyip değerlesin,
- Bu arada alacağımız kadar kıymet Cankurtaran da var mı vs vs vs

Ben bekleyeceğim ama atık dayanamayıp kendini açık sulara bırakanlarda çok olur kanımca...

MRKSMN
29-04-2013, 17:08
Dostum sabreden illaki eninde sonunda karşılığını alacaktır ama bu haber yeni bir bekleme sürecininde habercisi aynı zamanda.

- Şirketle anlaş,
- Anlaştığın şirket Cankurtaran'ın aktif - pasiflerini belirleyip değerlesin,
- Bu arada alacağımız kadar kıymet Cankurtaran da var mı vs vs vs

Ben bekleyeceğim ama atık dayanamayıp kendini açık sulara bırakanlarda çok olur kanımca...

Sizin bahsettiginiz yatirimcinin lehine durum bu olsa gerek.
spk kabul etmedi demekki ayak oyununu...
Insallah kiymetli birseyleri kalmistir.arsa vs...

regy
29-04-2013, 17:14
arkadaşlar süreç biraz daha uzayacak gibi y.t.d

MRKSMN
29-04-2013, 17:36
Bu arada nasıl bir cümle kurdularsa hicbirsey anlamadim.
Mahsusmu yaparlar bunu bilmem.
yarin sirketi aramak lazim...

dramali39
29-04-2013, 17:46
Cankurtaranla ilgili veriler ilk geldiğinde pek olumlu olmadığını söylediğimde, başta yeşil gözlü ve saz ekibi olmak üzere herkes saldırmıştı ama netice itibariyle yazdıklarımın doğruluğu da kanıtlanmış oldu. Yanlış hesap elbet biryerlerden dönecekti ve sonunda da döndü , bize gelmeden dönmesi de en hayırlısı oldu. Yazılacak çok şey var ama özet olarak ; bu zamana kadar hep biz düşünüyorduk , bundan sonra biraz da Cankurtaran düşünsün :)

dark_blue
29-04-2013, 18:53
acaba fiyata nasıl yansıyacak bu durum. eğer spek var ise bu tahtada istediği gibi at koşturur.

niyazim
29-04-2013, 18:59
2010 tarihli haber arkadaşlar... 90 milyon dolar borç, 130 milyon dolar arsa değeri o gün itibari ile kalan 50 milyon dolarlık menkul % 50 getirse 3 yılda ... vs. bakalım sonu inşallah hayırlı olur sorunlu bir holding yerine arsa almak daha mantıklı... ytd
Cankurtaran Holding'in gayrimenkulleri satışa çıkıyor!
Cankurtaran Holding, 14 şirketi için yaptığı iflas erteleme başvurusunun ardından mahkemeye bir "kurtuluş planı" sundu.

Türkiye'nin en büyük holdingleri arasındayken 2000'li yıllarda krize giren Cankurtaran Holding, 14 şirketi için yaptığı iflas erteleme başvurusunun ardından mahkemeye bir "kurtuluş planı" sundu. Geçen yıl vefat eden Mehmet Emin Cankurtan'ın 56 yıl önce temellerini attığı Cankurtan Şirketler Grubu, ABD'li Warde Fonu ile birlikte sahip olduğu gayrimenkullerin üzerine okul, hastane ve alışveriş merkezi yapacak. Projenin finansmanını Werde karşılayacak. Projelerden 40-50 milyon dolarlık bir gelir bekleniyor. Grubun banka borçları 90 milyon doları buluyor. Şirketin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Turgay Polat, "İyileştirme planına çok güveniyoruz. İflas erteleme başvurusu sonrası aldığımız tedbir kararı bir nebze nefes almamızı sağladı. Üretimimiz artıyor, yeni siparişler alıyoruz. 1-2 yıl içinde tüm borçlarımızı temizleriz" dedi.

Cankurtaran Holding'i iflas ertelemeye götüren sürecin başında, hakkında açılan iflas davaları geliyor. Alman Deustche Bank, 17 milyon dolarlık alacağı için Cankurtaran Holding hakkında iflas davası açınca, grup içinde uzun süredir tartışılan iflas erteleme başvurusu da gündeme geldi.

50 milyon dolar gelir bekleniyor

Turgay Polat, "Davalar başka alacaklılar için de gündeme gelebilir diye, geçen eylül ayında 14 şirketimiz için iflas erteleme başvurusunda bulunduk. Bir ay kadar sonra da tedbir kararını aldık" dedi. Polat, mahkemenin haklarında nasıl bir karar vereceğini bilmediklerini ancak mahkemeye sundukları iyileştirme planına güvendiklerini söyledi.
Projenin detayıyla ilgili bilgi veren Polat, Amerikalı yatırım fonu Warde ile 2008'de başlayan görüşmeler neticesinde ortaya bir proje çıkardıklarını ve Warde ile çerçevesi belirlenmiş bir sözleşme imzaladıklarını söyledi. Plana göre Cankurtaran ve Warde, bir dizi gayrimenkul projesi geliştirecek. Küçükçekmece, Sefaköy ve Güneşli'de bulunan arsa ve binalar üzerinde geliştirilmesi planlanan projeler için finansman desteğini Warde sağlayacak. Polat, söz konusu projelerden 40-50 milyon dolarlık bir gelir etmeyi planladıklarını söyledi. Cankurtaran Holding'in bankalara ve piyasaya olan toplam borcu ise 90 milyon dolar civarında. Polat'ın verdiği bilgiye göre grubun sahip olduğu 45 gayrimenkul ise 120-130 milyon dolar değerinde. Polat, "Şimdilerde ciromuz 45 milyon dolar. Üretimimizi bir an önce artırmayı planlıyoruz" dedi.

sistemver
29-04-2013, 19:11
Cankurtaranla ilgili veriler ilk geldiğinde pek olumlu olmadığını söylediğimde, başta yeşil gözlü ve saz ekibi olmak üzere herkes saldırmıştı ama netice itibariyle yazdıklarımın doğruluğu da kanıtlanmış oldu. Yanlış hesap elbet biryerlerden dönecekti ve sonunda da döndü , bize gelmeden dönmesi de en hayırlısı oldu. Yazılacak çok şey var ama özet olarak ; bu zamana kadar hep biz düşünüyorduk , bundan sonra biraz da Cankurtaran düşünsün :)

evet öyle.

ayağım uğurlu geldi sanki

siz şimdi yatırımcının hak ettiği temettüyü hesaplayın
işte o kadar.:halay::he:

selimtez
29-04-2013, 19:12
acaba fiyata nasıl yansıyacak bu durum. eğer spek var ise bu tahtada istediği gibi at koşturur.

bu hissede speğin var olup olmadığından her zaman şüphe duymuştum zaten.( yok anlamında)
BU günkü haberin Fiyata olumlu yansıyacağını düşünmüştüm ama son seans işleminde 1 kademe daha geri geldi. :(
Ama inşallah bir iki gün salağa yatırıp,hareketlendirebilirler diye düşünüyorum.
41 milyona denk gelen mal varlığına sahip olacağız.
üstteki yazılarımda da belirttiğim gibi memsada faikcim en son dalaversinde 15 milyonluk malını yani volt enerjiyi,yine kendi şirketi olan memsaya 60 milyona satmıştı.paralarını ky dan çıkartıp durdu yıllarca.
Silenttin yukarıda belirttiği gibi CAnkurtaranların bu kadarlık mal varlığı var mı yok mu ayrı muamma...
Elimizden beklemekten başka çare yok.satan satar kalan sağlar bizimdir.selametle...tüm saz takımlarına sevgiler saygılar...

elektron61
29-04-2013, 19:12
sevgili arkadaşlar daha sade bir şekilde ne olduğunu yazabilirmisiniz?Benim kafam karıştı da!
Teşekkür ederim

sistemver
29-04-2013, 19:21
Boryad.....................

elektron61
29-04-2013, 19:49
Gözaltı pazarından çıkmak için illa birleşmemi olmalıki?
Bence Gözaltı pazarından çıkma olayı ayrı değerlendirilmeli.Şahsi fikrim

canali_006
29-04-2013, 20:14
sevgili arkadaşlar daha sade bir şekilde ne olduğunu yazabilirmisiniz?Benim kafam karıştı da!
Teşekkür ederim

kısaca spk esemin cankurtarandan alacağına karşılık birleşmeyi kabul etmedi

PARA KOYACAKSIN ARKADAŞ DİYO YANİ CANKURTARAN SATACAK 36 MİLYONU NAKİT OLARAK ESEMİN KASASINA KOYACAK..

YTD DEGİLDİR İLK SPOR AYAKKABIM ESEMSPORDUR...

legenda1903
29-04-2013, 20:19
kardeşim aynen öyle..iyi ki de döndü..

elektron61
29-04-2013, 20:23
kısaca spk esemin cankurtarandan alacağına karşılık birleşmeyi kabul etmedi

PARA KOYACAKSIN ARKADAŞ DİYO YANİ CANKURTARAN SATACAK 36 MİLYONU NAKİT OLARAK ESEMİN KASASINA KOYACAK..

YTD DEGİLDİR İLK SPOR AYAKKABIM ESEMSPORDUR...

İyi de para olsa zaten borcunu verirdi..Bu durumda ....selamımı var? bize :)

canali_006
29-04-2013, 20:27
[QUOTE=elektron61;8736348]İyi de para olsa zaten borcunu verirdi..Bu durumda ....selamımı var? bize :)[/QUO

50 KÜSÜRTANE ARSA VAR SATARSA BİRİNİ ÖDER MESELA BASIN EXPRES YOLUNDAKİNİ ZATEN BU ARSALARI KURTARMAK İÇİN UGRAŞIYOLAR..

elektron61
29-04-2013, 20:32
Hımm ..Teşekkür ederim.Şimdi anlamaya başladım. İyi akşamlar

Cenqis
29-04-2013, 20:36
bu haber bizim icin olumlu mu olumsuz mu sizce. birbilen varsa cevap verebilir mi?

dramali39
29-04-2013, 20:39
İyi de para olsa zaten borcunu verirdi..Bu durumda ....selamımı var? bize :)
Cankurtaran kendisini iflas ertelemeden kurtarmak için arsalarını sattı borçlarını ödedi ve iflas ertelemeyi kaldırdı. Fakat iş ESEMS 'e olan borcunu ödemeye gelince biraz nazlandı , sonra da birleşme gibi abuk bir fikir ortaya attılar . (NAsıl olsa ESEMS in %84 ü benim sağ cebimden sol cebime koyarım , küçük yatırımcıya da %25 lik bir bedelsiz ikram ederim arsam bana kalır hesabını yaptı) . Fakat ne güzeldir ki SPK buna onay vermedi. Zaten saçma sapan bir plandı. ESEM in bilmem kaçıncı aydaki bilançosuyla 9 şirketin ortak bilançosunun bilmemnesi diye uzayıp gidiyordu.

Şimdi Cankurtaran paşa paşa arsalarını satacak , sonra da trink diye kasaya kocayak parayı :) karışık hesapla %23 lük bedelsiz yerine , özsermayemizin 3 katı bir parayı nakit olarak kasaya koyunca yapması gereken bedelsiz oranını düşünmek istiyorum artık :)

aman
29-04-2013, 20:59
Açıklamada paradan bahsedilmiyor. Uzman kuruluşun yapacağı değerlemeden sonra borca karşılık devralınacak.

sergü
29-04-2013, 21:07
arkadaşlar eğer aklımıza gelmedik bi katakulli mümkün değilse -ki spk ilk defa şahit olduğum kadarıyla ky yi koruyan birşey yapmış ve böyle bir açık kapı da bırakmamıştır diye düşünüyorum- bu haber birleşme onayı haberinden çok ama çok daha güzel ve hiç beklemediğimiz bi haberdi..
beklemediğimiz için kimse satın alamadı
birleşsin de cankurtaranın varlıkları bize geçsin beklentili hisse olma katsayımız pekişsin derken şimdi direkt olarak beklentinin realizasyonu gerçekleşecek inşaallah. yani cankurtaranı aldıktan sonra arsalarını nakde çevirmiş gibi olacağız..
rekor bir nakit girişi olabilir
rekor bedelsiz verebilir veya rekor temettü beklentili bir hisse haline gelebilir
sürecin uzaması hissenin daha da değer kazanmasına sebep olabilir
bu haliyle sanki bir gyo ya ortak olmuşuz gibi olabilir..
spk diyor ki birleşme yok, cankurtaran eseme borcunu ödeyecek.. e bu daha güzel.. ister arsa versin ister satsın nakit koysun...
emin olmamakla birlikte az parayla gözaltında rahat manipülasyon yapılabilecek şirketlerden birisi ama bun cesaret ederbilirler mi bilemem.. zira İnşaallah, elimizdeki hisseye karşılık alınabilecek en büyük bedelsizi veya temettüyü alma şansımız var.
yatırım tavsiyesi olarak almayın...kısıtlı bilgimle sesli düşündüm sadece...
hayırlı olsun hepimize

sergü
29-04-2013, 21:10
bu arada mübarek kardeşler bunu öngörememiş olmalı...
ya da şanslarını denemek istediler..nasıl olsa spk izin vermese bile halka açıklık oranı düşük bi şirket..

sergü
29-04-2013, 21:12
neticede cankurtaranı devralmıyoruz... borcumuza karşılık neyi varsa alacağız...

dramali39
29-04-2013, 21:27
Bilançolar bu şekilde gelmeye devam ederse yıl sonu 1 milyon liranın üzerinde kar açıklayacak. Bir de Cankurtaran parayı verecek ve hemen akabinde gözaltından çıkacağız inş.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

hamzaenes
29-04-2013, 21:42
yeni gordum haberi hayirli olsun hepimize. yalniz hepimizde bi noluyo arkadaş havası var gibi. eski haberlere bakarsak cankurtaranin g.menkulleri için pek bişey belirtilmemisti. sadece maliyet değeri üzerinden defterlerimizde kayitlidir falan gibi biseyker diyodu. bide tokatami ne bi kac kucuk arsadan bahsediyodu sanirim.şimdi yeniden kıymetlendirilmesi yapilcak sanirim. c.j nin istanbulda neyi var güncel bilgisi olan varmı

resital
29-04-2013, 22:16
http://p1304.hizliresim.com/18/x/mlhn2.jpg

şuana kadar çok güzel bir teknik işliyo.her an yeni bi direkt dikilme olasılığı var.fakat her zaman tekniğe uyacak diye bişey de yok.yatırım tavsiyesi değildir

emre82
29-04-2013, 22:45
http://p1304.hizliresim.com/18/x/mlhn2.jpg

şuana kadar çok güzel bir teknik işliyo.her an yeni bi direkt dikilme olasılığı var.fakat her zaman tekniğe uyacak diye bişey de yok.yatırım tavsiyesi değildir

sn resital Kusura bakmayın ama tekniğe bakacak olursak hiç iç açıcı bir durum yok.Bildiğimiz alçalan üçgen var.http://finans.ekibi.net/forum/showthread.php?tid=807

Tamam ben de tekniği seven biriyim ama burdakilerin hiç teknikle iş yaptıklarını düşünmüyorum herkes haber bekliyor.Ama teknikte yatırımcıların psikilolijisini gösterir.Şuan teknik şunu diyor satılar daha baskın...Malesef direkt dikilme durumu yok...Bu arada ben de yüklü maldayım...hatta full hatrı sayılır maldayım...YTD

jeje
29-04-2013, 22:51
Umarım hissede söz sahibi olan büyük yatırımcılar bu haberi de bir bıktırma politikası aracı olarak kullanmazlar.
Yeterince uzun zamandır bekliyorum kendi adıma. Cankurtaran'ın elinde başka arsa var mıdır gerçekten Allah bilir.
Şirket genel müdürünün söylediği arsa, ortaklık ve satışların artmasıyla beraber borçların 1-2 yılda ödeneceği haberini de gözaltına düşmeden önce söylediğini düşünürsek bilgilerin gerçekliği pek yok.
Gerçekten Cankurtaran eskiden gayrimenkul zenginiydi, ama sonradan yönetimin değişmesiyle dar boğaza girildi ve birçok duran varlık elden çıkartıldı. İnşallah ellerinde 40 küsür milyon liracık karşılığında bir değer vardır, yoksa olan bize olur.

yatırım tavsiyesi tabiki değildir.

emre82
29-04-2013, 22:54
Bu arada şuda var...Bu kadar sığ hissede tekniği birileri korkutma amaçlı istediği gibi çizebilir mi?Bu konuda net bişey söyleyecek tecrübeye sahip değilim.Ama ben çizer derim.ama teknik konusunda daha tecrübeli arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevinirim.Benim çizimlere göre bu alçalan üçgen eylül ekim gibi bitiyor.aşağı kırarsa hedefi 1 ile 1.30 arası.

Tabiki gözaltında teknik işlemez diyenler çıkar kısmen doğrudur.Ama şuanki durum bize satıcıların baskın olduğunu gösteriyor.

resital
29-04-2013, 23:23
sn resital Kusura bakmayın ama tekniğe bakacak olursak hiç iç açıcı bir durum yok.Bildiğimiz alçalan üçgen var.http://finans.ekibi.net/forum/showthread.php?tid=807

Tamam ben de tekniği seven biriyim ama burdakilerin hiç teknikle iş yaptıklarını düşünmüyorum herkes haber bekliyor.Ama teknikte yatırımcıların psikilolijisini gösterir.Şuan teknik şunu diyor satılar daha baskın...Malesef direkt dikilme durumu yok...Bu arada ben de yüklü maldayım...hatta full hatrı sayılır maldayım...YTD

ben kesinlikle böyle bişey olacak demiyorum zaten hisseinin yukarı yönlü çok prim yapacağını kesin bilsem herşeyimi satar hisseye yatırırdım.direkt yukarıda dikebilirler aşağıyada ama ben yukarı arzuluyorum.zaten göstere göstere böyle bi grafik çizmenin akasında iyi yada kötü niyetli bi düşünce vardır.teknikle iş yapmıyo diyosunuz nerden biliyosunuz?bu adamları tanıyomusunuz.yani şöyle bi grafik tesadüfen oluşamaz bence.sonuç olarak burdaki söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir kesin yukarı olacağını bilsem alabilceğim kadar mal alırdım ama böyle bişey yok.herkesin kazanması dileğiyle iyi akşamlar

salas
29-04-2013, 23:26
yuvarlak hesap 13 milyon sermayesi olan 40 milyon alacağı olan ve şu anki hisse fiatı 3.09 olanbir şirket için düşen üçgen formasyonu
biraz garip durmuyor mu?y t d değildir.

ahmetserhanpoyr
29-04-2013, 23:30
07.03.2013 tarıhlı ozel durum acıklamamızda ozetle, 30.09.2012 tarıhlı malı tabloları esas alınarak cankurtaran holdıng a.s.'nın butun aktıf ve pasıfının kul halınde tasfıyesız olarak sırketımız tarafından devralınması suretıyle, sırketımız bunyesınde bırlesmenın gerceklestırılmesıne yonelık olarak hazırlanan bırlesme sozlesmesının onaylanmasını temınen sermaye pıyasası kurulu'na basvuruldugu duyurulmustu. Ancak sermaye pıyasası kurulunun ınceleme surecınde gelınen asamada, bırlesmede esas alınacak 30.09.2012 tarıhlı konsolıde fınansal tabloların uzerınden yaklasık yedı ay gecmesı de dıkkate alınarak, bırlesme surecınden vazgecılmesıne, sırketımızın cankurtaran holdıng a.s.den olan alacagının daha hızlı tahsıl edılebılmesını temınen, bırlesme gerceklesseydı, bu ıslem nedenıyle sırketımızın aktıfıne gırecek olan cankurtaran holdıng a.s. Nezdınde bulunan varlıkların, bır uzman kurulusa yaptırılacak raporlama sonucunda belırlenecek degerler uzerınden devralınmasına ve bu sekılde alacaklarımızın tahsılı yoluna gıdılmesıne karar verılmıstır. Gelısmeler kamuya duyurulacaktır."[/QUOTE]

alacak tarihi :

28.11.2011
Esem Spor, Cankurtaran Holding ve grup şirketleri; finans kurumlarına olan borçları ile 6111 sayılı yasadan faydalanılarak,
yapılandırılmış olan kamu borçlarını ödeyebilmek için yukarıda bahsi geçen, iki gayrımenkul yanında Cankurtaran Holding ve
grup şirketlerinin sahip olduğu bazı gayrimenkulleri satmışlardır. Söz konusu satışlardan elde edilen paradan gerek Esem Spor'un
gerekse Cankurtaran Holding'e bağlı şirketlerin finans ve kamu kurumlarına olan borçları defaten ödenmiştir.

Esem Spor'un gayrımenkul satışlarından elde edilen 40.907.200,-TL'lik tutarın, 24.061.557,32 TL'lik kısmı ile Esem Spor'un
kamu ve finans kurumlarına olan borçlarının tamamı ödenerek kapatılmıştır. Esem Spor'un borçlarının ödenmesinden sonra
kalan tutar, Cankurtaran Holding ve bağlı şirketlerinin kamu ve finans kurumlarına olan borçlarının kapatılmasında kullanılmıştır.
Söz konusu ödemelerden sonra Esem Spor'un grup içi şirketler lehine finans kurumlarına vermiş olduğu kefalet kalmamıştır.

Esem Spor'un ilişkili şirketlerden mevcut alacakları ile yeni oluşan cari hesap alacakları, en kısa zamanda kapatılacaktır.

Grup içi şirketlerden olan alacaklarımızın tasfiyesi amacıyla şirketimiz aşağıdaki yönetim kurulu kararını almıştır.

Yönetim Kurulu Kararı
Karar No : 16
Karar Tarihi : 31.12.2011

Hissedarı bulunduğumuz Cankurtaran Holding A.Ş Sermayesinin 15.250.000 .- (onbeşmilyonikiyüzellibin)TL'den,
53.250.000.-(elliüçmilyonikiyüzelliin)TL'na çıkarılması nedeni ile firmadan olan alacağımızın iştirak avans bedeli olarak
aktarılmasına oy birliği ile karar veril

31.12.2011 tarihinde verilen nakit değer ile o tarihteki değeri karşılığında varlık alınsaydı 31.12.2011 den itibaren 15 ay geçmiş , 486 gün eder...ki şimdi yeniden değerleme yapılırken alacak olan nakitin karşılığı ne olacaktır ?

nakit değil de neden varlık ediniliyor ????

iyimser bakarsak
1- grup içi alacaklar gözaltından çıkmaya engel oluyordu. şimdi hem şirketin maddi varlığı artıyor hem de gözaltı pazardan kısa zamanda çıkması kesinleşiyor.
2-enflasyon düzeltme farkları + karlı bilanço bedelsiz potansiyeli artıracaktır.

486 gün sonra alacaklar, yeniden değerlendirilen varlık alımıyla (?) kapatılacak inşallah belirsizlikler kaybolur......

ahmetserhanpoyr
30-04-2013, 05:29
günaydın,

yeni bir dönem başlıyor. bizim şirket hem alacaklı hem de yatırımcısına verecekli ?
1-şimdi alacağı karşılığında maddi varlık tespiti ve değerlendirmesi ve edinilmesi kaç gün sürebilir ?
2-gözaltı pazarında...çıkmak için müraacat etmesi gerekli mi ? şu an edilse cevap ne olur ?
3- maddi varlık edinildikten sonra birleşme girişimleri olacak mı ?bu birleşme maddi varlık satın alınması şeklinde mi olacak?
4-bedelsiz potansiyeli yeni duruma göre % kaç olacaktır?
5- 486 günlük gecikme olduğuna göre bu aradaki geçen zaman , edinilecek varlık değeri açısından maddi kayıp nedeni olacak mıdır ? olacaksa küçük yatırımcı hakkını nasıl arayacaktır ?

selimtez
30-04-2013, 06:08
mayıs ayının bol kazançlı olması dileğiyle tüm ortaklarıma günaydın.

ahmetserhanpoyr
30-04-2013, 06:37
mayıs ayının bol kazançlı olması dileğiyle tüm ortaklarıma günaydın.

günaydın,
son durum gelişmeler, nasıl etkiler?

selimtez
30-04-2013, 06:48
umudumuz ,güzel etkilemesi...

emre82
30-04-2013, 08:17
ben kesinlikle böyle bişey olacak demiyorum zaten hisseinin yukarı yönlü çok prim yapacağını kesin bilsem herşeyimi satar hisseye yatırırdım.direkt yukarıda dikebilirler aşağıyada ama ben yukarı arzuluyorum.zaten göstere göstere böyle bi grafik çizmenin akasında iyi yada kötü niyetli bi düşünce vardır.teknikle iş yapmıyo diyosunuz nerden biliyosunuz?bu adamları tanıyomusunuz.yani şöyle bi grafik tesadüfen oluşamaz bence.sonuç olarak burdaki söylediklerim yatırım tavsiyesi değildir kesin yukarı olacağını bilsem alabilceğim kadar mal alırdım ama böyle bişey yok.herkesin kazanması dileğiyle iyi akşamlar

sn resital burdakiler teknikle iş yapmıyor derken burdaki yatırımcı arkadaşlardan bahsediyorum ben de dahil.yani çogumuz göz altındaki bir hissede tekniğe çok önem vermiyoruz.Doğrusu da budur diye düşündüğüm için tekniği çok önemsemiyorum.Yalnız bu alçalan üçgen sizin dediğiniz gibi - ki ben de aynı şeyi söylüyorum - tesadüfen oluşmaz.Ama siz alçalan üçgeni yanlış değerlendiriyorsunuz.Alçalan üçgen düşüşün habercisidir.YTD...

Lütfen araştıran birileri şu para ne zaman alırız.nasıl alırız.Bir de almadan gözaltından çıkabilir miyiz?sorularını aydınlatırsa herkes mutlu olacak sanırım.

silenttt
30-04-2013, 08:44
- Esem'in sadece %16 sı halka açık. Bu da şu anlama geliyor, Cankurataran'ın sahibi fazlasıyla ESEM'in de sahibi. Arsası varsa ve bunu kaybetmek istemiyorsa, bağımsız şirkete değerlendirmesini yaptırır, satmadan borcuna karşılık Esem'e devreder. Yine sağ cebinden sol cebine koymuş olur. Ha biz bundan nasıl faydalanırız. PD/DD miz 0,20 lere düşer. Yani değerinin %80 oranında ucuz bir kağıda sahip oluruz. (Böyle kağıtlar ulusal pazarda hala var ve bekliyorlar: Ittifak %60 ucuz, Adese %45 ucuz)

- Eğer patron mülk satar ve doğrudan para koyarsa, o durumda kasada ki nakde karşılık, bizlere %400 bedelsiz potansiyeli doğar. Ortada faaliyet karı olmadığı için hiç bir durumda temettü olmaz.

emre82
30-04-2013, 09:02
- Esem'in sadece %16 sı halka açık. Bu da şu anlama geliyor, Cankurataran'ın sahibi fazlasıyla ESEM'in de sahibi. Arsası varsa ve bunu kaybetmek istemiyorsa, bağımsız şirkete değerlendirmesini yaptırır, satmadan borcuna karşılık Esem'e devreder. Yine sağ cebinden sol cebine koymuş olur. Ha biz bundan nasıl faydalanırız. PD/DD miz 0,20 lere düşer. Yani değerinin %80 oranında ucuz bir kağıda sahip oluruz. (Böyle kağıtlar ulusal pazarda hala var ve bekliyorlar: Ittifak %60 ucuz, Adese %45 ucuz)

- Eğer patron mülk satar ve doğrudan para koyarsa, o durumda kasada ki nakde karşılık, bizlere %400 bedelsiz potansiyeli doğar. Ortada faaliyet karı olmadığı için hiç bir durumda temettü olmaz.

1. söyldiğinizi yapması kendi açısından daha mantıklı gözüküyor dediğiniz gibi arsayı sağdan alıp sola koyacak ama nakitte çevirip yaparsa da bu parayı değerlendirmek için yeni atılımlar görebiliriz bu da mantıklı.

peki sn silent arsa değerlendirmeleri yapılsa ve arsa veya para önemli değil bu belirlense bu parayı almadanda gözaltından çıkabilir miyiz?yani yöntem belirlendikten sonra spk tamam gözaltından çık sonra halledin der mi?

silenttt
30-04-2013, 09:18
1. söyldiğinizi yapması kendi açısından daha mantıklı gözüküyor dediğiniz gibi arsayı sağdan alıp sola koyacak ama nakitte çevirip yaparsa da bu parayı değerlendirmek için yeni atılımlar görebiliriz bu da mantıklı.

peki sn silent arsa değerlendirmeleri yapılsa ve arsa veya para önemli değil bu belirlense bu parayı almadanda gözaltından çıkabilir miyiz?yani yöntem belirlendikten sonra spk tamam gözaltından çık sonra halledin der mi?

Tahsilattan önce başvuru yapılabileceğini düşünenlerdenim.

ahmetserhanpoyr
30-04-2013, 09:51
aranılsa şirket yetkilisi , belirsizliklere cevap verebilir miydi ? :)

dramali39
30-04-2013, 09:58
Üstadım , sizin anlatım bozukluğunuz ve Türkçeyi yanlış kullanmanız ESEMS'in dün yaptığı açıklamayla çok benzeşiyor :) Sizin o metni yazan kişiyle çok daha iyi anlaşabileceğinizi düşünüyorum ;)

elektron61
30-04-2013, 10:01
Üstadım , sizin anlatım bozukluğunuz ve Türkçeyi yanlış kullanmanız ESEMS'in dün yaptığı açıklamayla çok benzeşiyor :) Sizin o metni yazan kişiyle çok daha iyi anlaşabileceğinizi düşünüyorum ;)

:kahkah:
süpersiniz yaaa

ahmetserhanpoyr
30-04-2013, 10:05
07.03.2013 tarihli Özel Durum Açıklamamızda özetle, 30.09.2012 tarihli mali tabloları esas alınarak Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesine yönelik olarak hazırlanan Birleşme Sözleşmesinin onaylanmasını teminen Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulduğu duyurulmuştu. Ancak Sermaye Piyasası Kurulunun inceleme sürecinde gelinen aşamada, birleşmede esas alınacak 30.09.2012 tarihli konsolide finansal tabloların üzerinden yaklaşık yedi ay geçmesi de dikkate alınarak, birleşme sürecinden vazgeçilmesine, Şirketimizin Cankurtaran Holding A.Ş.den olan alacağının daha hızlı tahsil edilebilmesini teminen, birleşme gerçekleşseydi, bu işlem nedeniyle Şirketimizin aktifine girecek olan Cankurtaran Holding A.Ş. nezdinde bulunan varlıkların, bir uzman kuruluşa yaptırılacak raporlama sonucunda belirlenecek değerler üzerinden devralınmasına ve bu şekilde alacaklarımızın tahsili yoluna gidilmesine karar verilmiştir. Gelişmeler kamuya duyurulacaktır

birleşme gerçekleşseydi ifadesi yerine sermaye artışı için verine verilen avans+ daha önceki verilen borç verildiği tarih itibarıyle eş değerlendirmeye tabii tutularak tahsilat yolu seçilmeli ifadesi kullanılmalıydı...

breda
30-04-2013, 10:19
arkadaşlar bu arada güven elektrik için işçilere esemin hisseleri teminat olarak verilmişti yanılmıyorsam
birleşme olmayacağı için o ne oldu acaba bilen varmı
bir de güven elketirikin eseme borcu var bu durumda

emre82
30-04-2013, 10:20
evet arkadaşlar emine hanımla konuştum.birleşme de olsa olmasa da yatırımcının aleyhine bir durum yoktu dedi.şuan ki süreçte ise gayrimenkul.nakit.hisse devri veya marka devri gibi bişeyler dedi bunların hepsi olabilir dedi.birleşme süreci ile şuan ki süreci süre olarak karşılaştırırsanız dedim.şuan işlemler daha kısa sürer.birleşme daha meşakkatli bir süreçtir dedi.

şuanki süreçle de ilgili süre veremedi.ama hemen değerlendirme raporu için başvurulup.sonra devir gerçekleşecek dediler.Hayırlı olsun diyelim

sistemver
30-04-2013, 10:25

tam yol ileri............................................. ......

sistemver
30-04-2013, 10:27
çok kısa sürede alacaklar tahsil
sonra ver elini ulusal.

Bunları ben demiyorum
şirket diyor

sistemver
30-04-2013, 10:30
Elinizdeki elmaslara sahip çıkınız.

sistemver
30-04-2013, 10:33
Madalyonun diğer yüzü

gözünü küçük yatırımcının cebine diken şirketten ne beklenir.
Ancak yalannnnnn