PDA

View Full Version : ESEMS-Esem Spor Giyim

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

mmdeniz3838
26-05-2013, 18:05
forumu takip etmeye devam edecem son kez şunu belirteyim burda milletin gazına gelmeyin kendi araştırmanızla alım satım yapın burada kağıt pazarlayan birden fazla adam var hele greeneyes...bilebilir ismiyle yazan şahıslara...duygusal ve boş yazanlar belli...onlarada aldırış etmeyin..

legenda1903
26-05-2013, 18:11
o zaman cankurtaran holding emsan emaye tel in tamamını satın aldı iş yapmıyorsa buraya niye para yatırsın.emeye tel alınında
söz sahibi bir şirket.
Nasıl ki Cankurtaran Hol. ayrı bir şirket, Esems ayrı bir şirketse Emsan Tel de ayrı bir şirket..Şu linkten isim alanına Cenk Cankurtaran yazıp sorguladığınızda C.Cankurtaran'ın ortağı olduğu şirketler çıkıyor. İptal firma yazanlar ilk birleşme macerasında Cankurtaran Holding bünyesine geçen ve infisah eden faaliyetsiz şirketler..birkaç faal firma birleşmenin dışında tutulmuştu (Elektropak, Emsan Tel vs..).. http://www.ito.org.tr/wps/portal/!ut/p/c5/hY7LDoIwFEQ_6V4MWFgWFUrCm6LQDcFoCEQemgYDX28XblwQZ5 YnZzIgQHWo57apZTsO9QMKEPsK45QYDtthFDCCnus7iDxBlxLF S8U3QvGPfYEC9SrrzClYZOGvh5l3a7KEL_qWXaLJI9VCeY1v5z S3qd205lMqR_ysuifLQg9NO9MjC3lmfPn2p5CN_R1KEGTzW2AA h9KBqc_nib3xA-4y7UQ!/

skycaptain06
26-05-2013, 18:15
Sayin salas burada su zamana kadar gerceklesen hersey yatirimciyi korumak adina yapilmisyir
Spk bu konuda son donemlerdr hep dogru hareket ediyor
Cankurtaran holding zaten bir cok istiraki var cogu faal degil ve borclari olanlarda vari esem bir bilinmezden kurtulmustur herkes birlesme sonrasi olacak mali tablodan habersizdi
Simdi ise alacagina karsilik olablari aliyor ve bunlari da iki tane kurulusun raporlarina gore ederinden aliyor
Sonuc olarak alacagimizi tahsil ediyoruz ve biIm icin onemli olan goz altindan cikmak icin en onemli adimi atiyoruz
Sadece alacagimizi nakit degil takas ile aliyoruz
Mesela benim size 20000 borcum var nakitim yok arabami veriyim diyorum sizde bilene soralim diyorsunuz iki ikisiye sorduk ortalama fiyattan verdim size olay budur

salas
26-05-2013, 18:33
peki birleşme raporunun 13. sayfasında 10.12.2012 taridinde emsan emaye telin %100 ünün cankurtaran holdinge geçtiği göz boyamak için rapora girmiş ozaman.spk iyi niyetli olsaydı git kardeşim para eden şirketleri birleştir derdi.(misal emsan emaye tel-
elekropak gibi yada para eden arsalarını ortaya koy gibi)elektropak ın mali tabloları hepsi varsayım .

salas
26-05-2013, 18:56
elektropak hisse devriyle bu borç işini halledeceklerine göre;benim spk nın iptalinden anladığım git kardeşim bu kadar şirketi
vermene gerek yok marka değeri yeniden değerlemeyle falan bu işi halledersiniz demiş.

venedik
26-05-2013, 19:58
24.05.2013 Tarih ve 6 sayılı toplantımızda, Cankurtaran Holding A.Ş.'nin, Şirketimize olan borcunun daha hızlı ödenebilmesini teminen, Cankurtaran Holding nezdinde bulunan varlıkların devralınmasına ve bu şekilde alacağımızın mahsup edilmesi yoluna gidilmesine karar verilmişti. Şirketimizn gözaltı pazarına alınma nedeni de dikkate alınarak, alacağımızın en kısa sürede tahsil edilebilmesinin önemi ortadadır.

Yukarıdaki açıklama herşeyin özeti. Kısa bir zaman sonra herşey güzel olur inşallah.

skycaptain06
26-05-2013, 19:59
Syn salas bu kadar sirket dedigibiz neydi?
Borcu geliriz gideri neydi bilgimiz varmi
Zaten cogu faal degildi biliyoruz

dramali39
26-05-2013, 20:01
salas
20-02-2013 ' te üye olmuş sadece ESEMS forumuna yazmış ve 6 yazısının hepsi olumsuz . Dahası sayfasını ziyaret eden tek kişi de YEŞİLGÖZLÜ nickli hepimizin çok yakından tanıdığı , sevdiği (!) , saydığı(!) arkadaşımız :D Aman dikkatli olun diim. Sattıklarını geri toplayamadı bunlar . Benden söylemesi.

venedik
26-05-2013, 20:08
Arkadaşlar, burda herkes bir şekilde birşeyler yazıyor. Doğru olan sizin ne düşündüğünüz. Btün veriler ortada, açıklamalar ortada, süreçler ortada. Bütün bunları inceler ve karar verirsiniz. Zaten siz gözaltındaki bir hisse senetine ortak oluyorsanız bu hissenin ne durumda olduğunu bilmek zorundasınız. Başkalarının ne dediği hiç önemli değil. Siz doğru bildiğiniz yolda ilerleyin.

furkancirkin
26-05-2013, 20:49
Dramali hak verdim sana...
Bu pazarda fiyatlar sanaldır. GARAN hissesini 4,5 den satıp 4,0 ten çok rahat alırsın. Oradaki 5 dklık derinlik bazen gün olur ki esemsde 1 hafta boyunca olmaz. 5 dkda alacağın garan hissesiyle, bir hafta iki hafta debelenip de alamama ihtimalin olan esem hissesini aynı kefeye koyanlar olabiliyor. Ve sonra da birilerini yönlendirip 3 kuruş satış yaptırmak için çabalayanlar...

100 malvarlığı olan 200 borcu, zararı vb. olan bir şirketle birleşmek ne demek biliyor musunuz?
Külli halefiyet hakkında biraz malumatınız var mı? birleşmeden nicelik olarak 10 şirket alıp, tonla pasifi yüklenmek ne demek...
-Ben içeriği bilmediğim için umarım içi doludur da birleşiriz diyordum. ama o eski yorumlarımı da bulup paylaşırım isterseniz aynen şunu söylemiştim: eğr birleşme içi boş pasifi çok şirketlerle yapılıyorsa spk izin vermez, vermemeli

Peki başkasının sizin şirkette ortak olduğu hissedarlığı karşısında hisseleri elinize geçirmek ne demek, bunların sonra gerçek bedelsiz olarak dönecekliği ne demek, somut iki farklı araştırma verisi sonucu bal gibi ortadaki marka değerini almak?

Kalıbımı basarak söylüyorum ki esem hiçbir şey almasa, bu haliyle al 41.000.000 senin olsun dese bu elindeki bilançoyla zarar yazmayan, borçsuz bu haliyle yine de ucuzz kalmış bu haliyle göz altından çıksa yine müthiş işler yapar.

Kendi hisselerini alması direkt NAKİT para girişi gibidir. Kaldı ki güzel bir anlaşma olmuş, onlar için fark eden bir şey yok sağ cepten sol cebe... İsteselerdi hisseleri 7-8 gibi gerçek ederine taşır bu işlemi yapar sonra daha yukarı götürürler HOLDİNG den yana kullanırlardı insiyatifi. İster de -ki olan bu- Düşük ortalamayla ESEMS lehine kullanıldı. Daha fazla hisse alımı olmuş olacak, daha büyük büyüme ve bedelsiz kabiliyeti içerecek...

Bence spk nın yaptığını eleştirmeye çalışanlar... Tamamen kapalı kutuyu bu halde somut alacak yapılandırmasına yeğleyenler, mal toplayamamış ve asıl harekete yaklaşıldığını sezip tutuşmuşlardır... YTD

Ama onlara da hak vermemek elde değil: Şirketimizn gözaltı pazarına alınma nedeni de dikkate alınarak, alacağımızın en kısa sürede tahsil edilebilmesinin önemi ortadadır.
1 2 hafta sonra haydi toparlanın gözaltından çıkıyoruz derlerse... Kaçan balık cidden büyük olur...

salas
26-05-2013, 21:06
salas
20-02-2013 ' te üye olmuş sadece ESEMS forumuna yazmış ve 6 yazısının hepsi olumsuz . Dahası sayfasını ziyaret eden tek kişi de YEŞİLGÖZLÜ nickli hepimizin çok yakından tanıdığı , sevdiği (!) , saydığı(!) arkadaşımız :D Aman dikkatli olun diim. Sattıklarını geri toplayamadı bunlar . Benden söylemesi.

dramali39
greeneyes gibi 200 000 lotum olsaydı ve 1 lerden alıp,4 ortalama ile satmış olsaydım.ben zaten buralarda dolaşmazdım.
yazdıklarımın yanlışı varsa onu yaz. sen dahil burada kimlerin ne zamandan beri peydah oluğunu çok iyi biliyorum.arşive kalkan
forumun 50. sayfasından itibaren hepsini okudum.6 yazıyı eseme yazdım ve raporlarda ki bilgileri yazdım.yapılan hamlelerden
çıkardığım sonucu paylaştım.işine gelmediyse bilemeyeceğim.

senin hoşuna gitsin diye herşey güllük gülistanlık olacak diye bitiriyim.

mmdeniz3838
26-05-2013, 21:16
arkadaşlar 200 bin lotu olan kişinin spekle bağlantısı vardır...daha öncedde o şahısla laflarımız karşılaştı...yoksa ona o parayı yedirmezle böyle küçük hissede o satmadan 1den 4 e çıkmazdı hisse...

furkancirkin
26-05-2013, 21:21
28.04.2013 tarihinde yazdığım yorum aynen şöyleydi:
(alacağın bu halde kül haliyle holding alımına dönüşmesi daha iyi değilse spk onaylamaz. onaylamamalı)

Birleşme olmadı 2,52 ye dokundurdular, (emre82 vb. sağlam arkadaşları zaten biliyorum, onlar müstesna) çürük elmalar döküldü. Hemen korkutmacalar vb. oldu. iyi de oldu. İflas davası öncesinde de taban yemişti, sonra 4,75 e kadar soluksuz çıktı....

Şimdi de umarım sizin dediğiniz gibi olur da hisse tepkisiz kalır, bundan bi şey olmaz deyip dökülür çürük elmalar. Ve sizin gibi izleyenler de dur dur biraz daha bekleyelim der, hem bak beklemeye devam, der gaflete düşerler. Umarım sonra da sadece sağlam elemanlar kalır gerçek harekette...

Bu da 08.04.2013 tarihinde yazdığım yorum:
ben SKPLC i izledim. 2,20 den 0,55 e düştü gözatlına girince.
EKİZ i, TRNSK ı izliyorum şimdi.
biri 1 yıldır 2,5 lerden 0,50 lere düştü
diğeri 1,5 lerden 0,30 lara...

bu kadar sağlam ve borçsuz bir şirketin gözaltından çıkışı pek nadir olur. ben bu üstteki gözaltına girişlerin, düşüşlerin tam tersi hareketi bekliyorum... göreceğiz...YTD

orhangazili
27-05-2013, 05:38
Kazanciniz bol olsun.sevgili yatirrimcilar.bugunluk % 10 ve. Yarinda % 5 lik bi yukselis le yetinin bence...

silenttt
27-05-2013, 08:50
Bu haftadan itibaren mantar gibi Esem uzmanları türeyecğine eminim.
Daha şimdiden 2 haftaya kadar gözaltından çıkabiliriz diyen var.
Sakin ve sabırlı olun. Sakin ve sabırlı olun. Sakin ve sabırlı olun.

Şahsen benim aklımda gelen haberle ilgili cevap bekleyen ciddi sorular var.

breda
27-05-2013, 09:13
sevgili arkadaşlar biliyorsunuz ki burası gözaltı pazarı
yani şu paranızı bağlıyorsunuz daha elliyemiyorsunuz yani anlık hareket edemiyorsunuz yani aşdığınız kağıdı ha diye satamıyorsunuz
peki neden buradasınız ve buradayım
çünkü bir hedefim var
nedir gözaltından çıkma
niye gözaltından çıkan firmalar güzel prim yapıyorda onun için örnekleri de çok
peki niye esem
çünkü borcu olmayan bir şirket ve alacağı var ve az da olsa iş yapıp kar elde ediyor
peki sen ne bekliyorsun
ben bu şirketin eninde sonunda (tabii nasip) gözaltından çıkacağına inandığım için bekliyorum sabırla

şimdi arkadaşlar bu soruları kendime sesli sordum ve sizlerle de paylaştım eğer sizin de bir hedefiniz varsa ve inanıyorsanız hissenize o zaman hedefinize gelene kadar bekleyin derim
sonra da eğer hedefiniz yoksa kendinize bir hedef

peki bu haberler nedir bu haberler biz sğ cepden sol cepe deriz - sağ kulaktan sol kulağa derin şöyle deriz böyle deriz ama şu bir gerçek ki adamlar da gözaltından çıkmaz için bir şeyler yapıyorlar
benim için önemli olan da budur şirketin bir şeyler yapması gözaltından çıkmak için amannn boş ver dememesi ve şirket de bir şeyler yaptığını gösteriyor

bakalım görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler kimseye de al demen taaa kii gözaltından çıkana kadar :)

emre82
27-05-2013, 09:25
sn. breda teşekkürler 3 gündür okuyorum.tartışmanın içine girmek istemedim ama bir allahın kulu da şunu demedi.önemli olan gözaltından çıkması.

Muhasebe bilgim yok ya da temel analizden anlamam.bu yapılan iyidir kötüdür bilemem ancak bildiğim birşey var bu hareketler bizi gözaltından çıkartmaya yöneliktir.Benim hedefim şirketin gelecek 10 yıldaki potansiyeli değil.Benim hedefim gözaltından çıkılması.o yüzden parası şöyle almış böyle almış beni çok ilgilendirmiyor.
Ama şunu tartışabiliriz.Spk bunu kabul edecek mi?etmezse vay halimize artık.

niyazim
27-05-2013, 09:35
benim anlamadığım birşey var bilen varsa cevap verirse sevinirim...
28,5 eloktrapak+4,500 esem marka=33 yapıyor...
1,300,000 lot*3 desek= oda 4 yapsa toplam 37milyon yapıyor. bizim alacak 41 değilmi nerede 4 milyon... hisseyi yukarıya taşıyıp 6 lira civarından mı devir yapacaklar? sesli düşünüyom yatırım tavsiyesi ddeğildir...

emre82
27-05-2013, 09:44
benim anlamadığım birşey var bilen varsa cevap verirse sevinirim...
28,5 eloktrapak+4,500 esem marka=33 yapıyor...
1,300,000 lot*3 desek= oda 4 yapsa toplam 37milyon yapıyor. bizim alacak 41 değilmi nerede 4 milyon... hisseyi yukarıya taşıyıp 6 lira civarından mı devir yapacaklar? sesli düşünüyom yatırım tavsiyesi ddeğildir...

sn niyazim böyle bişey mümkün değil bence.öyle olsaydı.Şu fiyattan alıyoruz derdi.Bence açıklandğı tarihteki 10 günlük ortalama alınır.Ancak dersen ki bu 4 milyon ne olacak işte onu bilemem.
ama bence şöyle olabilir.bu denilenler yapıldıktan sonra veya yapılırken o kısımla ilgili de bi açıklama gelebilir.ya da nakit verilir.

breda
27-05-2013, 09:49
arkadaşlar ben de şöyle anladım bizim hala cankurtaran da 7 milyon alacağımız var :) alacağımızın hepsini alamadık
özel şirket elektroparkı 28 milyon eseme de 5 milyon olarak değer biçtiler ve aşağı yukarı 7 milyon daha alacak kaldı diye anladım gelen haberlerden
bu arada fiyatlar ovarall olarak söyledim

breda
27-05-2013, 09:57
evet sayın emre82 bir arkadaşa demiştim daha önce de
dedim esem özel bir şirkete raporları hazırlatıyor hani mübarek kardeşlere danışmanlık vermiştiler neyse sonra spk ya gönderdiler dedim arkadaşa bu sefer oldu artık geri dönmez çünkü özel bağımsız bir şirket hazırlıyor raporları onun söyledim ama olmadı eğer olsaydı en azından gözaltından çıkardık ve ceylanı gördün hep onu örnek veriyorum gözaltından çıktıktan 6 ay kadar sonra 10 lira oldu ki borsa da ondan daha fazla kazandıran olmadı 3 den 10 geldi neyse
inşaallah bu sefer olur da yüzüüz güler
şimdi şu da var eğer olmaz sa artık şirket başka yollara gidecektir bu piyasada gözaltında kalmak istemeyecektir tabii bu da biraz daha bizim için zaman kaybı demektir şimdilik kendi adıma bakıp göreceğim ve hakkımız dahayırlısı olsun

breda
27-05-2013, 10:19
evet arkadaşlar inşaallah bu sefer spk onaylar ve işte o zaman da gözümüz aydın olur çünkü belirsizlik bitmiş olacak işte o zaman diyebilirsiniz bizim gözaltında işimiz ne diye hem borcu yok hem de şirket büyüdü ne diye gözaltında tutuyorsunuz esemi diyebilirsiniz
ama dediğim gibi spk onaylarsa ...
şimdilik kimseye alın demiyorum taaa kiii gözaltından çıkana kadar

niyazim
27-05-2013, 10:32
sn niyazim böyle bişey mümkün değil bence.öyle olsaydı.Şu fiyattan alıyoruz derdi.Bence açıklandğı tarihteki 10 günlük ortalama alınır.Ancak dersen ki bu 4 milyon ne olacak işte onu bilemem.
ama bence şöyle olabilir.bu denilenler yapıldıktan sonra veya yapılırken o kısımla ilgili de bi açıklama gelebilir.ya da nakit verilir.

ben nakit vereceklerine tam inanmıyom.. 1 milyon 331 bin lotu 5.5 ve 6 arası bir fiyattan vermeleri lazımki borç karşılansın. toptan satışlar pazarına başvuru gününden önceki 10 gün demişlerdi yetki verildi başvuru henüz yok.. bir operasyon olabilirmi acaba yatırım tavsiyesi değildir

emre82
27-05-2013, 10:58
ben nakit vereceklerine tam inanmıyom.. 1 milyon 331 bin lotu 5.5 ve 6 arası bir fiyattan vermeleri lazımki borç karşılansın. toptan satışlar pazarına başvuru gününden önceki 10 gün demişlerdi yetki verildi başvuru henüz yok.. bir operasyon olabilirmi acaba yatırım tavsiyesi değildir

sonuna kadar haklısınız.ben bu kısmı kaçırmışım.Sanki açıklamanın olduğu tarih baz alınacak gibi düşündüm ama açıklamanız doğru...Bence bu çok güzel bi haber saat 2 olmasını sabırsızlıkla bekliyorum.Dediğiniz gibi bir operasyon başlayabilir inşallah...YTD

sebat73
27-05-2013, 11:15
evet arkadaşlar inşaallah bu sefer spk onaylar ve işte o zaman da gözümüz aydın olur çünkü belirsizlik bitmiş olacak işte o zaman diyebilirsiniz bizim gözaltında işimiz ne diye hem borcu yok hem de şirket büyüdü ne diye gözaltında tutuyorsunuz esemi diyebilirsiniz
ama dediğim gibi spk onaylarsa ...
şimdilik kimseye alın demiyorum taaa kiii gözaltından çıkana kadar

Gözaltından çıktıktan sonra nerelerden alınır o ayrı bir konu.

silenttt
27-05-2013, 11:49
OLUMSUZ HUSUSLAR

" Bu iki raporda tespit
edilen değerlerin ortalamasından söz konusu varlıkların alınmasına, bu çerçevede
Elektropak Elektrik Sanayi A.Ş.'nin 28.814.978.- TL üzerinden, Esem Markasının
ise 4.999.620 TL.- üzerinden toplam 33.814.598.-TL devir bedeli üzerinden
alacağımızın mahsup edilmesine karar verilmiştir. "

- Açıklamaya göre 7 milyondan fazla alacağımız (yasal faiz tatbik edilmezse) tahsil edilememiş oluyor. SPK o kısma da çözüm bul gel diyebilir mi?

- Elektropak'ın 2012 zararı 7.5 milyon, geçmiş yıllar zararları toplam 188 milyon. Ayrıca ek sayfa 16 daki tabloyu incelerseniz 2017 yılına kadar kar etmesi öngörülmüyor.

Zarar etmeyen ESEM'e, zarar eden Elektropak ilk planda katkıdan çok, yük getirebilir.

OLUMLU HUSUSLAR

- Cankurtaranın ESEM'e devredeceği 1,331,550 adet hisseden halka açık kısım olarak bizler istifade edebilecek miyiz? Yani bu paylar hesaplara bedelsiz hisse devri şeklinde bize yansır mı?

- Güven elektrik bünyesindeki süpürge üretiminin 2013 yılı itibarı ile Elektropak'a geçmesi önemli. Rowenta gibi bir marka sahibi olmak her zaman geçerli bir prestij.

Netice olarak gelen haber çok hayırlı bir gelişme ama hala bahsettiğim olumsuz hususlar açığa kavuşmalı.
Alacak tam tahsil edilmeden SPK yine pazar değişikliğine sıcak bakmayabiir.

venedik
27-05-2013, 13:07
Bakalımmmmmmmm ne olacakkkkkkkkkkkkkk.

venedik
27-05-2013, 13:10
olaY budur devamını diliyoruz. SAEANS SONUNDA ÜZMEZ BİZİ UMARIM.

noixxx
27-05-2013, 13:11
gözümüz aydın umarım sadece bir başlangıçtır

dramali39
27-05-2013, 13:13
kaç lot bekliyor tavanda :) ? görebilen paylaşsın lütfen

underworld
27-05-2013, 13:32
Kazanciniz bol olsun.sevgili yatirrimcilar.bugunluk % 10 ve. Yarinda % 5 lik bi yukselis le yetinin bence...

Bu kadar net nasıl yorum yapabiliyorsun ve dediğin oldu yarında %5 lik yukseliş olursa senin bilip bizim bilmediğimiz ne olabilir. Bizi aydınlatırsan sevinirim.

RUSENALİ
27-05-2013, 13:48
kaç lot bekliyor tavanda :) ? görebilen paylaşsın lütfen

8bin küsürdü sn dramali39

ESEMSEVER
27-05-2013, 14:13
Arkadas sordum 8500 civarı alıcı bekler. 6 bin kusur de ıslem olmus. Hadi bakalım hayırlsı diyelim. Sonu güzel olsun diyelım.

orhangazili
27-05-2013, 14:14
Bu kadar net nasıl yorum yapabiliyorsun ve dediğin oldu yarında %5 lik yukseliş olursa senin bilip bizim bilmediğimiz ne olabilir. Bizi aydınlatırsan sevinirim.

Kesin bise yok..4.70 li fiyatlardan devamli cok guzel haberler gondererek bu fiyatlara geldi.bende 4.20 den verdim bitdaha almak kismet olmadi
Ama kesinlikle kotulemem.begendigim ve beklentisi olan bi hisse.sadece bi tepki gelip sonra duraksamaya baslayacagini dusunuyorum.kazanciniz bol olsun...

Sent from my LG-E612 using hisse.net mobile app

underworld
27-05-2013, 14:59
Kesin bise yok..4.70 li fiyatlardan devamli cok guzel haberler gondererek bu fiyatlara geldi.bende 4.20 den verdim bitdaha almak kismet olmadi
Ama kesinlikle kotulemem.begendigim ve beklentisi olan bi hisse.sadece bi tepki gelip sonra duraksamaya baslayacagini dusunuyorum.kazanciniz bol olsun...

o zmn sen bu haberi iyi olarak yorumladın forumda iyiye yoranda var kötüye yoranda benim beklediğim tek haber var gözaltından çıkıyoruz haberi...

esems
27-05-2013, 15:28
tavan serisi ne devam edeceğini düşünüyorum süreci hızlandırmak istemeselerde birleşmeden vazgeçmezlerdi, yeni haberlerin de en kısa zamanda geleceğinin düşünüyorum, kötüleyen arkadaşlar yok şimdi.

sddecar
27-05-2013, 16:48
derinlik görebilen?

esems
27-05-2013, 16:50
tavanda bekleyen lot kaçtı

orhangazili
27-05-2013, 17:26
o zmn sen bu haberi iyi olarak yorumladın forumda iyiye yoranda var kötüye yoranda benim beklediğim tek haber var gözaltından çıkıyoruz haberi...

E tabikide gozaltinda n cikis haberi herkes tarafindan bekleniyor.2012 yilbasinda cikar dedik olmadi nisan dedik olmadi derken seneyi devirdik.kimler geldi kimler kitti.gozalti beklentisiyle kisa vadeli atlayanlarin hep canini yakti.ve beklenti bitmedi devam etmekte.bence 4 lu fiyatlara tekrar gelmesi icin gozaltindan cikis haberi sart.kazanciniz bol olsun.

kastalune
27-05-2013, 17:39
merhaba ortaklar.

DJKARIZMA06
27-05-2013, 18:08
tavanda 7595 lotla kapanmıs hisseniz. toplam ıslem 10432 lot

selimtez
27-05-2013, 18:30
tavanda 7595 lotla kapanmıs hisseniz. toplam ıslem 10432 lot

teşekkürler kardeş...

dramali39
27-05-2013, 18:53

E tabikide gozaltinda n cikis haberi herkes tarafindan bekleniyor.2012 yilbasinda cikar dedik olmadi nisan dedik olmadi derken seneyi devirdik.kimler geldi kimler kitti.gozalti beklentisiyle kisa vadeli atlayanlarin hep canini yakti.ve beklenti bitmedi devam etmekte.bence 4 lu fiyatlara tekrar gelmesi icin gozaltindan cikis haberi sart.kazanciniz bol olsun.

yorumlarınızdaki bitdaha almak kismet olmadi kısmı önemli . Bu şekilde bir şey bildiğinizi zannederek yaptığınız yorumlar almak istediğinizi fakat geç kaldığınızı açığa çıkarıyor. Bence madem sattınız hiç esem e kafa yormayın artık. Yoksa aman 4'e gelmeden satayım diyen yatırımcıyı zor bulursunuz burada :D kurnazlık da bir yere kadar tabi .

furkancirkin
27-05-2013, 18:57
7 Eylül 2011 ESEMS Kapanış fiyatı= 1,25
15 Aralık 2011 ESEMS Kapanş fyt= 0,89

yavaş yavaş %30 düşmüş Esems...

sonra sadece 2 ayda iflas erteleme davasına kadar 1,90 a kadar gelmiş...
ben de iflas davası öncesi almamıştım. iflastan kurtulunca aldım. çünkü o zamanki arkadaşlar bilir avukattan kurtulacağına dair o kadar kesin konuşma duysak da insan böyledir, risk alamaz bazen. riski alan 0,89 dan 4,75 e gider. alamayan 2,30 dan 3,80 e (bkz: ben) ...

neyse şimdi de farklı bir durum yok. tarih tekerrürden ibaret :)

bence de bence de... hisse gözaltından çıkış haberi düşene kadar 4,75 i falan görmez... sonra da gözaltından çıkışla çift hanelere gitmez... bence de :) hem 3,70 lik defter değeri + hisselerin alımı + marka değeri alımı vb. ile 7,00 liralık defter değeri de olmaz...
bence de... 7,00 liralık ederine ulusal pazara geçme haberiyle ulaşmaz, hatta gözaltından çıkış haberi Türk Borsasında Yüksek bedelsiz haberiyle yarışabilecek spekülatif bir haber de değildir zaten... bence de gözaltından çıkış haberinin de gazıyla tertemiz bilançosuyla, borçsuz kar yazan yapısıyla, sığ bir hisse olması nedeniyle, freni patlamışlık sergileme ihtimali olmamasıyla çift hanelere gitmez... YTD

Dün bi arkadaş iyi tespit etmişti... Hisse çok sığ mal alamıyor bazıları. Tilki sananlar var kendilerini. Hisse alım fırsatı verse de dur bi kötüleyeyim düşsün dersiniz, o ara bi bakarsınız 7 olmuş... Umarım art niyetliler keriz silkelemeye çalışırken kaçan balığı seyirle yetinir... YTD

orhangazili
27-05-2013, 19:49
yorumlarınızdaki bitdaha almak kismet olmadi kısmı önemli . Bu şekilde bir şey bildiğinizi zannederek yaptığınız yorumlar almak istediğinizi fakat geç kaldığınızı açığa çıkarıyor. Bence madem sattınız hiç esem e kafa yormayın artık. Yoksa aman 4'e gelmeden satayım diyen yatırımcıyı zor bulursunuz burada :D kurnazlık da bir yere kadar tabi .

Suan baska beklentisi olan bir hissedeyim.ve zarar da oldugum dan satip eseme gecmedim.yoksa sandiginiz gibi almak icin gec kalmis sayilmam..hic bir zaman olumsuz yazip satsinlarda bende alayim dusuncesi olmadi bende.
Siradan bir insanim.fabrikada 30 gun calisip ay sonu 1000 tl alan siradan bi isciyim yani :) yarin 14:10 ve aksam 17:30 da burda olacagim
Kazanciniz bol olsun.iyi geceler...

dramali39
27-05-2013, 20:42
Suan baska beklentisi olan bir hissedeyim.ve zarar da oldugum dan satip eseme gecmedim.yoksa sandiginiz gibi almak icin gec kalmis sayilmam..hic bir zaman olumsuz yazip satsinlarda bende alayim dusuncesi olmadi bende.
Siradan bir insanim.fabrikada 30 gun calisip ay sonu 1000 tl alan siradan bi isciyim yani :) yarin 14:10 ve aksam 17:30 da burda olacagim
Kazanciniz bol olsun.iyi geceler...

Allah hayırlı kazançlar versin üstadım. Fakat yarın da alım fırsatı vereceğini pek zannetmiyorum. YTD.

orhangazili
27-05-2013, 21:09
Allah hayırlı kazançlar versin üstadım. Fakat yarın da alım fırsatı vereceğini pek zannetmiyorum. YTD.

14 de olmasada 17. 30 da isteyen alacaktir.diye dusunuyorum.emin olmak icin senbolik 1 adet alis giricem :)

doinel
27-05-2013, 21:57
birleşmeyi onaylamayan spk bu kepazeliği de onaylamamalı bence 40 milyonluk gayrimenkulun karşılığında ele geçen ne sıfır sembolik kağıt üstünde bi saçmalıktan ibaret.kağıdın tavan olması ayrı bi saçmalık zatenbi halt olmica tavandaki lot sayısnın güdüklüğünden de belli.

ESEMSEVER
27-05-2013, 22:08
Yarin da sonraki gunde alim icin bekleyen cok olacak.........

ESEMSEVER
27-05-2013, 22:10
Simdi 3,5 olunca cok mu cikti olacak . Hayir tabiki.... 1,5 yildir ayi piyasasinda idi artik boga lar sahnede... Hadi bakalim

venedik
27-05-2013, 22:46
Bu köprünün altından çok sular gelip geçer. Tavanlar, tabanlar çok olur. Duraklarda çok inen çok binen olur. Son durak neresi bilinmez. O yüzden herkes kendi hedefini koyar ve bekler.

falihaydogan
27-05-2013, 23:09
kagidin ciktigina uzulenler daha cok . ne garip

orhangazili
28-05-2013, 05:23
Yarin da sonraki gunde alim icin bekleyen cok olacak.........

Slm dostum.bundan 7 sene once borsaya basladigim yillarda bende hisselerde guzel bir haber gelince tavan tavan gidince hep pesinden kosturdum.her seans acilmadan tavana alis girerdim:) sonra zamanla ogrendik ki oyle olmuyormus :) insallah dediginiz gibi olur. hatta soluksuz 4 lere gitsinde burda zararda olan arkadaslar zararsiz ciksinlar tabikide.

selimtez
28-05-2013, 06:43
Günaydın sayın arkadaşlarım.Günümüz sağlıklı,mutlu bol kazançlı olur umarım.:)

venedik
28-05-2013, 08:18
Günaydın arkadaşlar. ESEM'in hareketine devam edip etmeyeceği yönünde herkes merak içinde. Hayırlısı olur umarım. Güzel birgün olması dileği ile.

esems
28-05-2013, 08:30
Gütnaydın, arkadşlar gözaltı çıkış haberi kapıda demedi demeyin :halay:

furkancirkin
28-05-2013, 11:51
Öyle geziniyordum da... Başka köylerden birinde esems için"kelepir" tabiri kullanılmış. Biri sütten ağzı yanınca "gözaltındaki hisselerin fiyatına bile bakmam demiş" ...
İşte kelepir olmasının sebebi bu. Gözaltı pazarı. Şu anda da "gözaltı pazarına alınma nedeni de göz önüne alınırsa :) " vakit yakın gibi... Borsafun da biri "bu defa oldu galiba" demiş... Galiba oldu bu defa, KAPIDA, az kaldı... Ytd

midyat
28-05-2013, 12:39
işin en garip yanı benim bildigim mali yapısı bozuk ve yüksek borçları olan şirketler gözaltı piyasasına alınıyor ve orada işlem görüyor ama esems e bakınca borç yok alacak var ve alacagını tahsil edemedigi için göz altında tutuluyor tam bir komedi ve büyük bir haksızlık ama alacagınıda tahsil edecektir

ESEMSEVER
28-05-2013, 13:16
3,39 acıldı. 6 bin küsür işlem.

venedik
28-05-2013, 13:18
Biz hergün tavan istemiyoruz. Yavaş yavaş olsun azar azar gitsin yeterli.

orhangazili
28-05-2013, 13:23

:thumbdown: bol kazanclar..

furkancirkin
28-05-2013, 13:23
Ne tavan ne de azar az

furkancirkin
28-05-2013, 13:39
Ne de azar azar...
Art arda taban yesin ama sonra hadi toparlanın gözaltından çıkıyoruz desinler:)
2,52 den 3,39 a yüzde 35 yükselmiş. Sorsan kimse alamamıştır. 6.000 lot işlem mi???
Bi de gözaltından çıkıyoruz deseler, herkes yapışır. Heralde almak isteyenler 1 lot falan alır :D :D :D

venedik
28-05-2013, 13:39
Ne tavan ne de azar az

Sn furkancirkin,
Geriye ne kalıyor o zaman :-)......

venedik
28-05-2013, 13:40
Yok yok, artık aşağıları görmeyelim tabanlar görmeyelim. Yükselen kanal içinde ilerleyelim bence.

esems
28-05-2013, 13:43
Bu başlığı şu anda 56 kişi okumaktadır. (7 üye ve 49 ziyaretçi)

müşterimiz çoğalıyor:yes:

skycaptain06
28-05-2013, 13:55
Ins her zaman yaptigi hareketi yapmaz aksam dusmez diye umut ediyorum kapanis bu rakamin altinda olursa yine ayni hikaye olacak sabretmeye devam edecez kapanis cok onemli..

jeje
28-05-2013, 14:02
İlk işlem saatinde tavan olmadığımıza göre ikinci işlem saatinde düşeceğiz demektir. Bizim hissede hep böyle olmuştur.

orhangazili
28-05-2013, 14:04

:thumbup:

selimtez
28-05-2013, 14:08
2. işlemde geri gelecek gibi. bir kaç gün 3 ün üzerinde tutunacaktır.ama asıl olan haber gelince gözaltından çıkma haberi yani o zaman yakanabilir mi ? zorrrrrrrrrrrrrrr :)

orhangazili
28-05-2013, 14:09
İlk işlem saatinde tavan olmadığımıza göre ikinci işlem saatinde düşeceğiz demektir. Bizim hissede hep böyle olmuştur.

Genelde oyle yapiyor.ayni gorusteyiz.

Tabikide tavan yapsinda herkeZ kar yapsin.ama durum boyle yani.hayirli kazanclar.

venedik
28-05-2013, 14:15
Arkadaşlar pozitif düşünün. Belki alamayanlar vardır onlarda almak için tavana girecekler . YANİ :-)

hamzaenes
28-05-2013, 14:18
aksam geri gelmesi icin bi sebep yok. o hareketi basibos dolanirken yapiyodu. simdi beklenti arttı. hatirlayin 4lere giderken öğlen %5 aksam%10. yine yapacak umarım

selimtez
28-05-2013, 14:24
arkadaşlar pazar akşamından ve dün saat 12:00 de işbankasından ve de 5 dakika son ra da sekeryatırımdan esem için talimat vermiştim.tavan fiyattan. dün öğlen ilk işlemde bir da baktım ki işbankasından verdiklerim gerçekleşmemiş ,ama en geç emir verdiğim gerçekleşmiş.iş bankasın da nasıl bir sistem var anlamadım...

kastalune
28-05-2013, 14:25
http://imageshack.us/a/img690/1663/esems28052013.png

kastalune
28-05-2013, 14:38
Aylik Bildirim

http://kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=286109

jeje
28-05-2013, 14:46
Aylık bildirimde nisan satışları mart ayına göre yaklaşık 200.000 liralık bir düşüşe işaret etmekte. Yalnız 2012 nisan ayına baktığımızda çalışan sayısı 9 dan 17 ye, satışlar 1.450.000 dan 2.300.000'e gelmiş vaziyette. Durumlar iyileşiyor gibi. umarım hem yatırımcı olarak biz kazanırız hem de şirket.

venedik
28-05-2013, 14:51
Herşey güzel bir şekilde ilerliyor. ESEMSPOR TEKRAR DİRİLİYOR.

furkancirkin
28-05-2013, 15:03
Yok yok, artık aşağıları görmeyelim tabanlar görmeyelim. Yükselen kanal içinde ilerleyelim bence.

İlk işlem saatinde tavan olmadığımıza göre 2.işlem saatinde düşeceğiz demek.Bizim hissede hep böyle olmuştur

2. işlemde geri gelecek gibi. bir kaç gün 3 ün üzerinde tutunacaktır.ama asıl olan haber gelince gözaltından çıkma haberi yani o zaman yakanabilir mi ? zorrrrrrrrrrrrrrr

Genelde oyle yapiyor.ayni gorusteyiz.
__________________________________________________ __________________________________________________ ___

Durumlar iyileşiyor gibi. umarım hem yatırımcı olarak biz kazanırız hem de şirket.

Durumlar iyileşiyor gibi... Aynen haber gelirse de yakalamak zorrrrrr...
Ama ben de yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Hisse akşam kapanışta tekrar 3,15leri görür. Sonra da 3,10 civarı yataya sarar. Yavaş yavaş 3,00 üstü tutunur.... ytd

skycaptain06
28-05-2013, 15:12
Bugun eksi kapatmassa iyi hatta:) deli edecek bizi

xottox
28-05-2013, 15:33
Ya arkadaslar neden bu karamsarlik

furkancirkin
28-05-2013, 15:33
yalnız bu kap aylık bildirim haberini yeni gördüm. PDF yi açamıyorum. biri ayrıntılı bilgi verebilir mi? gelişme varmı. kapasite vb... kar vb.. ne durumda?

breda
28-05-2013, 15:46
Satı Miktarı - Tutarı
31.03.2013 Tutar
30.04.2013 Tutar
Adet TL Adet TL
Ayakkabı 75.058 2.030.281,31
59.410 1.651.277,12
Tekstil 67.367 486.260,56
52.156 694.451,80

myyy
28-05-2013, 15:49
__________________________________________________ __________________________________________________ ___

Ama ben de yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Hisse akşam kapanışta tekrar 3,15leri görür. Sonra da 3,10 civarı yataya sarar. Yavaş yavaş 3,00 üstü tutunur.... ytd

buradan hisseyi satan 3 liralardan geri alır gibi mantık oluşuyor, insanları yanlış yönlendirebilir. dikkat.

midyat
28-05-2013, 15:50

Bugun eksi kapatmassa iyi hatta:) deli edecek bizi

yazmamak mümkün değil arkadas açıklamagönderdiklerinde özellikle furkançirkin isimli arkadas milletin gözüne sokar gibi gözaltına alınma sebebimiz falan filan yazan kısmı yapıstırıp yapıstırıp durdu şimdi ise geri geleçek diyor
ARKADASLAR GÖZALTINA ALINAN YADA ALINMA İHTİMALİ OLAN HİSSE ASAGI DOGRU HAREKET YAPAR
GÖZALTINDA BULUNMA SEBEBİNİ ORTADAN KALDIRMAYA ÇALISAN GÖZALTINDAN ÇIKAÇAK OLAN YADA ÇIKMA İHTİMALİ OLAN HİSSEDE YUKARI HAREKET YAPAR AKSİ FİZİK KANUNLARINA AYKIRIDIR

midyat
28-05-2013, 16:08
http://m1305.hizliresim.com/19/w/nkd4k.png (http://bit.ly/c25MCx)

bendeki grafikte 3,35 destek olarak görünüyor ve bu gün al sinyali vermiş indikatörler yukarı dogru mavi ok işareti haftalık grafikte

Cenqis
28-05-2013, 16:33
Bir yılı aşkın süredir beklediğim Esems'ler 2 paket sigara parası karla bugün gitti :) kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim...

netgarden
28-05-2013, 16:34
hayırlısı olsun biz sonuna kadar burdayız bakalım kısmetimize ne çıkacak

selimtez
28-05-2013, 16:36
arkadaşlar pazar akşamından ve dün saat 12:00 de işbankasından ve de 5 dakika son ra da sekeryatırımdan esem için talimat vermiştim.tavan fiyattan. dün öğlen ilk işlemde bir da baktım ki işbankasından verdiklerim gerçekleşmemiş ,ama en geç emir verdiğim gerçekleşmiş.iş bankasın da nasıl bir sistem var anlamadım...

Bu sorunun cevabını verebilecek var mı acaba?Teşekkürler...

Cenqis
28-05-2013, 16:39

emirlerin gerçekleşmemiş olabilir bende akbank'ı kullanıyorum bazen emir verdiğimde tekrar login olmalısınız diyor emirler gönderilmiyor

furkancirkin
28-05-2013, 16:53
Gözaltı pazarına alınma sebebimiz de göz önüne alınırsa, bu alacakların yapılandırılması esemin gözaltından tez vakitte çıkacağı anlamına gelir. hala da göze sokacak şekilde paylaşırım. o ayrı. gözaltından çıkıyoruz demekle çift hanelere gider, bence. o da ayrı.

ama göstermelik de olsa 2,52 ye değmiş... oradan %30 yükselmiş esems bugün tekrar 3,15 kapatır, yarın öbür gün 3,10 yataya sarar, sonra tekrar 3,50 denemesi yapar ve 4 ü kırıp eski zirve 4,75 civarından da gözaltından çıkış haberini karşılar diye düşündüm.

sadece sesli düşündüm. eski hreketleri hep böyleydi. normalde 3,15 e gelirdi... bu defa iş ciddi vakit yakın galiba. Görüşlerim aynı... hisse çok sağlam gideceğe benziyor. hiç bana mısın demedi. bu defa mal yutturmayacaklar galiba. YTD

Bilen bilir. Eğer spk nın onaylayacağını biliyorsa bilenler. Bu defa vaktin kalmadığını da, bir sonraki haberin gözaltından çıkış haberi olacağını da bilir.

legenda1903
28-05-2013, 17:11

ben de işbankasından (pazar günü verdim talimatı) alamadım ama garantiden dün sabah vermeme rağmen gerçekleşti.

midyat
28-05-2013, 17:19
BU DÜN GERÇEKLEŞEN İŞLEM TAKASI

http://r1305.hizliresim.com/19/w/nkkdf.png (http://bit.ly/c25MCx)

midyat
28-05-2013, 17:22
BU DA BUGÜN GERÇEKLEŞEN İŞLEM TAKASI CENqis isimli arkadas ak banktan 8000 lot u 3,36 satıs ortalaması ile satmıs elinden kolay çıkarabilsindiye günlük takasta oda görünüyor

http://o1305.hizliresim.com/19/w/nkgzd.png (http://bit.ly/c25MCx)

midyat
28-05-2013, 17:25
http://j1305.hizliresim.com/19/w/nkh4w.png (http://bit.ly/c25MCx)

18. satırda mavi renkte ak aracı kurumu
bu günlük takas verilerinde alıs fiyatlarıda satıs fiyatlarıda görünüyor birde aynı aracı kurum içinden yapılan al satlar ayrı ayrı olarak görünüyor yani takas farkları degil takasların tamamen kendisi

orhangazili
28-05-2013, 18:14
ENDEKS TÜREV YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. / - [ESEMS] 28.05.2013
19:01:21

Toptan Satışlar Pazarı İşlemlerine İlişkin Bildirim

28.05.2013
BORSA İSTANBUL BAŞKANLIĞI'NA
Esem Spor Giyim Sanayi ve TicaretA.Ş. (Şirket)'nin ortaklarından Cankurtaran Holding A.Ş.'nin sahip
olduğu Şirket sermayesinin %10'una tekabül eden toplam 1.331.550 TL nominal değerli paylar, 1 TL
nominal değerli pay için 2,86 TL fiyatla alıcı Esem Spor Giyim Sanayi ve TicaretA.Ş.'ne Kurumumuz
aracılığıyla Toptan Satışlar Pazarı'nda satılacaktır.
TSP'desatılacak1.331.550 TL nominal değerli paylar "Borsa'da işlem görmeyen nitelikte" olup, bu
payları TSP'desatın alan alıcılar Borsanın ilgili diğer pazarlarında aldıkları bu payları satabilmek için,
SPK'nın Seri:I,No:40 sayılı Tebliğinin 8. Maddesi gereğince işlem yaptıracaklardır.
Söz konusu işlemde beher pay bedeli, başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamaküzere geçmiş
10 işgünü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması alınıp en yakın fiyat adımına
yuvarlanması suretiyle oluşan 2,86 TL olarak belirlenmiştir.
TSP'desatış işleminin 05/06/2013 tarihinde veişlemin takasının da Takasbank-İstanbul Takas ve
Saklama Bankası A.Ş. veMerkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdindegerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin,haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt
bulunmamaktadır.
Söz konusu TSP işleminin BorsanızToptan Satışlar Pazarı'nda gerçekleştirilmesi hususunu
müsaadelerinize arzederiz.

Ali Orhan YALÇINKAYA Masum ÇEVİK
Genel Müdür Yönetim Kurulu Üyesi

orhangazili
28-05-2013, 18:19
Bir yılı aşkın süredir beklediğim Esems'ler 2 paket sigara parası karla bugün gitti :) kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim...

Hayirli olsun ortak.kismet bukadarmis..:)

midyat
28-05-2013, 18:29

28.05.2013
Esem Spor Giyim Sanayi ve TicaretA.Ş. (Şirket)'nin ortaklarından Cankurtaran Holding A.Ş.'nin sahip
olduğu Şirket sermayesinin %10'una tekabül eden toplam 1.331.550 TL nominal değerli paylar, 1 TL
nominal değerli pay için 2,86 TL fiyatla alıcı Esem Spor Giyim Sanayi ve TicaretA.Ş.'ne Kurumumuz
TSP'desatılacak1.331.550 TL nominal değerli paylar "Borsa'da işlem görmeyen nitelikte" olup, bu
payları TSP'desatın alan alıcılar Borsanın ilgili diğer pazarlarında aldıkları bu payları satabilmek için,
SPK'nın Seri:I,No:40 sayılı Tebliğinin 8. Maddesi gereğince işlem yaptıracaklardır.
Söz konusu işlemde beher pay bedeli, başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamaküzere geçmiş
10 işgünü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması alınıp en yakın fiyat adımına
TSP'desatış işleminin 05/06/2013 tarihinde veişlemin takasının da Takasbank-İstanbul Takas ve
Saklama Bankası A.Ş. veMerkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdindegerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin,haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt
bulunmamaktadır.
Söz konusu TSP işleminin BorsanızToptan Satışlar Pazarı'nda gerçekleştirilmesi hususunu

bunun arkasından da g.ö z altı çıkıs basvurusu gelirmi acaba

furkancirkin
28-05-2013, 18:35
Hayırlı uğurlu olsun. Anlaşıldı. Benim tahminin niye tutmadığı. Arkadaşın o kadar bekleyip bıktığı yüklü satışa rağmen hissenin bana mısın dememesinin nedeni. (dostum bu arada, geçmiş olsun, bu kadar bekleyip tam asıl hareket öncesi satman şanssızlık olmuş. Hayırlısı olsun)

BU SOMUT BİR ADIM. GÖZALTINDAN ÇIKIŞA RAMAK KALDI. :)

xottox
28-05-2013, 18:41

28.05.2013
bulunmamaktadır.

2,90--2,52 arasındaki fiyat düşüşünün sebebi de ortaya çıkmış oldu böylece. artık uzatmaları oynuyoruz galiba gözaltında

kitaro53
28-05-2013, 18:41
Doktor bu ne?bu günkü aylık bildirimde 41 milyon alacak görünüyor 2,86*1331 mly lot 3,8 milyon eletropak+marka değeri 33,8
33,8+3,8 =37,6 arada fark var mı acaba?hala borç kapanmadı mı? 6 ya gelseydi fark olmayacaktı çok garip işler dönüyor ...

sebat73
28-05-2013, 18:52
90 + ..............................

2,90--2,52 arasındaki fiyat düşüşünün sebebi de ortaya çıkmış oldu böylece. artık uzatmaları oynuyoruz galiba gözaltında

Cenqis
28-05-2013, 19:06
Keşke elimde 8000 lot olsaydı da ben satsaydım ama Akbankta işlem yapan bir tek ben değilim elimde 1000 lot vardı baktım tavan yapmadı daha önceki hareketlerinden de bildiğim kadarıyla 2. seans düşüyordu öylede oldu. Zamanlamam kötü olmuş ama buna da şükür eğer fiyat biraz daha düşerse tekrar almak isterim ama bu saatten sonrada düşer mi orası meçhul neyse fazla uzatmaya gerek yok. Kalan arkadaşlara hayırlı bereketli bol kazançlar dilerim...

BU DA BUGÜN GERÇEKLEŞEN İŞLEM TAKASI CENqis isimli arkadas ak banktan 8000 lot u 3,36 satıs ortalaması ile satmıs elinden kolay çıkarabilsindiye günlük takasta oda görünüyor

http://o1305.hizliresim.com/19/w/nkgzd.png (http://bit.ly/c25MCx)

silenttt
28-05-2013, 20:05
Tahtanın sahibi yok diyenlere cevap olur.
1 milyon 300 bin lot nasıl paket halinde gidiyor, hep beraber göreceğiz.

silenttt
28-05-2013, 20:08
Korfez ses ver, sen ne diyorsun?

orhangazili
28-05-2013, 20:22
Bu toptan satis pazari olayi nasil oluyor bilmiyorum ama birkac gun once aksan da boyle bir haber vardi ve hisse taban oldu.tabi esemde taban olur demiyorum kesinlikle.sade bilgi amacli paylastim.kazanciniz bol olsun...

silenttt
28-05-2013, 20:48
Normal şartlarda patronun mal satması hoş karşılanmaz. Mal enflasyonuna sebep olur fakat burada tam tersi bir durum var.
Beklentisi atom bombası olmuş ve çok dar tahtası olan bir kağıtta, taze kan gibi toplu mal pomlanacak. Hem de iskontolu fiyattan. Bunu ağlar kaçırmaz.

korfez41
28-05-2013, 20:48
Sn silent, sizin engin bilgilerinizide referans alarak sabırla bekledik, iyi gundede kötü gundede esems imize sahip çıkarak fikirlerimizi beyan ettik. Artık iyice gerilen yayın hareket zamanı geldi diye düşünüyorum .. Gelen haberler surecin tıkır tıkır isledigini gosteriyor..Umarım hepimiz için hayırlı olur... YTD

midyat
28-05-2013, 20:57

28.05.2013
bulunmamaktadır.

Bu toptan satis pazari olayi nasil oluyor bilmiyorum ama birkac gun once aksan da boyle bir haber vardi ve hisse taban oldu.tabi esemde taban olur demiyorum kesinlikle.sade bilgi amacli paylastim.kazanciniz bol olsun...

eheee olur olur çok güzelde olur ama sen kendi yapıştırdıgın haberde ki ismi gözden kaçırmıssın sanırım istersen bir daha bak ve internette bir arat bakalım kim çıkaçak altından halka arz ı bu kadar az olan bir hissede adam nasıl lot toplayabilir di işte cevabı da burada gizli 1.331 milyon lot acaba sen ben mi alabilecegiz o lotları yarınıın tabanı 3,03 tavanı 3,71 şimdi yarın taban olsa 2,86 ya ne kalıyor adam 2,86 dan toplu aldıgı malları kaç tlden sataçak asıl önemli olan işte bu

silenttt
28-05-2013, 21:06
Sn silent, sizin engin bilgilerinizide referans alarak sabırla bekledik, iyi gundede kötü gundede esems imize sahip çıkarak fikirlerimizi beyan ettik. Artık iyice gerilen yayın hareket zamanı geldi diye düşünüyorum .. Gelen haberler surecin tıkır tıkır isledigini gosteriyor..Umarım hepimiz için hayırlı olur... YTD

Est kardeşim. İnşallah hep beraber alacağız sabrımızın karşılığını.

breda
28-05-2013, 21:12
benim tahminim eğer adam 2.86 dan bu hisseleri alırsa ve o kadar para bağlarsa 1 - 2 liraya bakmaz en az 2 - 3 kat para kazanmazssa bu işe girmez diye düşünüyorum kendimce ne de olsa mübarek kardeşler var işin ucunda bakıp göreceğiz yanılmıyorsam cemaşda da vardı nereden nerelere geldi ( 2 lerden 18 lere ) neyse şimdi hayal görmeyelim ve sabır sabır dedim kendime sesli olarak şimdi de aynısını diyorum ve şunu da ekliyorum akşam üstü 10 bin lot işlem olmuş neredeyse ve hisse de fazla düşüş olmamış ama 3 gün önce 700 lotla taban oluyordu neyse nasip diyelim ve bakalım neler olacak

ve kimseye alın demiyorum taaa kiii gözaltından çıkana kadar

( çünkü burası gözaltı pazarı ne olacağı belli olmaz)

hamzaenes
28-05-2013, 21:14
şimdi şöylemi? haziran 5 te bu pay endex türev araciligiyla satilacak ve borsada islem gorur hale gelecek. tabi hisselere mubarek kendi çöküp kaptan koltuguna gececek. olay bumudur? burdan eseme gececek nakit iyi bi bedelsiz habercisi olabilir. ne dersiniz. bide bu 8. madde neymis bakan varmi

midyat
28-05-2013, 21:29
ayrıca şöylede bir durum var bu kadar lotu alacak kişi bu lotları C grubunda satamayacagınıda bilir heralde değilmi yüksek bi ihtimal çok kısa bir süre içinde ??????????

legenda1903
28-05-2013, 22:07
şimdi şöylemi? haziran 5 te bu pay endex türev araciligiyla satilacak ve borsada islem gorur hale gelecek. tabi hisselere mubarek kendi çöküp kaptan koltuguna gececek. olay bumudur? burdan eseme gececek nakit iyi bi bedelsiz habercisi olabilir. ne dersiniz. bide bu 8. madde neymis bakan varmi
Payların Borsada satışa konu olabilmesi için yapılacak işlemler
MADDE 8 - (1) Payları GİP’te işlem görenler hariç, payları Borsada işlem gören ortaklıkların, Kurul
kaydında olan ancak Borsada işlem görmeyen payları MKK’nın belirlediği esaslar çerçevesinde ortak tarafından
MKK üyesi aracı kuruluşlar vasıtasıyla yapılacak talep üzerine Kurul kayıt ücretinin Kurul’ca belirlenecek
hesaba yatırılmasından sonra Borsa’da satılabilir.
(2) Kurul kayıt ücreti, payların nominal değeri ile aracı kuruluş tarafından işlemin onaylandığı tarihte
Borsa ikinci seans kapanış fiyatı arasındaki fark üzerinden hesaplanır.
(3) MKK, satışı öngörülen pay miktarlarını, müracaatı yapan kişilerin isim veya unvanını günlük olarak
toplu halde KAP ile kamuya duyurur. Ayrıca, her ayı takip eden 5 iş günü içinde Kurula yazılı olarak bildirir.
(4) Kurul tarafından aksi bildirilmedikçe paylar, satışın duyurulmasından itibaren 3 iş gününden sonra
satılabilir. Bu süre Özelleştirme İdaresi Başkanlığının yürüttüğü veya Borsa’nın ilgili pazarında gerçekleştirilen
tahsisli pay satışları için uygulanmaz.
(5) Resmi müzayedelere ilişkin hükümler saklı kalmak üzere, payları Borsada işlem gören ortaklıkların,
Borsada işlem görmeyen mevcut paylarının her türlü yoldan halka çağrıda bulunulması yoluyla halka arz
edilmek istenmesi halinde bu Tebliğ’in 2 no’lu ekinde yer alan belgelerle Kurula başvurulması zorunludur.

kitaro53
28-05-2013, 22:11
bu lotları satabilmek için kaydileştirmesi gerekiyor bu lotlar borsada işlem görmeyen lotlar seri 1 no 40 payların borsada kaydileştirmesi maddesi yanlış yönlendirmeyelim arkadaşlar.benim anlamadığım bu lotları esem niye alıyor alacağı olan esem değil mi ?hibe etse anlarız da...

noixxx
28-05-2013, 22:15

28.05.2013
bulunmamaktadır.

senetleri masum çeviğin alacağını nerden cıkardınız anlamadım!! alıcım esems .....aş aracılık yapan türev ayrıca 1.3 milyon lotun halka açık olacagına dair de bir bilgi yok.

skycaptain06
28-05-2013, 22:37
arkadaşlar haber ile çok alakasız birçok yorum ve senaryo yazılmıs
Hisselerin 2,86 dan devredilmesi esems için mukemmel bir durum oldu şimdiden esems sahipleri kara geçmiş oldu
yani hisse fiyatının dusuk olması esemse yaramıs durumda
Örneğin hisse 6 civarı olsa idi cankurtaran bu kadar lot ile kalan borcunu da bitirmiş olacaktı bu durumda hala alacagımız kalmıs durumda
Su an hisse devrinden sonra esemin durumunda değişen yuzde 10luk kısmında kendi ismi yazacak olay budur su anki durumda devredilen hisselerin satısı soz konusu değildir
Fakat bu haber bir adımdır ve olumlu bir gelişmedir.
ins gerisi gelir
Fiyat ile ilgili olarak bugun işlem hacmi arttı yarın ilk acılıs artı olursa hisse 4 civarına cıkabilir eksi acarsa 3,10 civarına inecektir
hayırlı gunler

venedik
28-05-2013, 22:48
Hedefe doğru adımlar atılıyor. Bunların sonucunda gözaltından çıkış olacak. Bu beklenti gerçekleşene kadar çok heyecanlı seanslar yaşayacağımız kesin.

kitaro53
28-05-2013, 22:48
evet skycaptain 6 liradan satsaydı kötü mü olurdu biz kazanırdık peki kalan kısmı nasıl ödeyecek cankurtaran 1 yıl daha bekleyecekmiyiz yine bu alacak için ya da alacak kaldı mı bir açıklama yapsalar iyi olur .

furkancirkin
28-05-2013, 23:06
alıcı Esem Spor Giyim Sanayi ve TicaretA.Ş.'ne satılacak...
yani piyasaya mal pompalama yok. bilakis şirket kendi bünyesine alıyor.
hibe söz konusu zaten. esems olarak belirtilen fiyattan Holdingden Biz alıyoruz hisseleri ve bu borcun yerine ödenmiş sayılıyor.

malı biz alıyoruz ! dikkat ! sen 2 katı fiyata mı almayı yeğlersin olabilecek en ucuz fiyata mı? artık bazı yorumlarda art niyet seziyorum. kardeş kaçırdınız treni. ya çekin gidin bakmayın ya da alım için sıraya geçin. ama saçma yorumlarla kötülemeye çalışmayın bence. çünkü gülünç duruma düşüyorsunuz.

eyvallah gündüz ben de 3,15 e düşer tayfasındandım. ama geçmişte hep soyut şunu yapacaz deyip yükseliş durduğu anda geri geliyordu... ona istinaden. zaten o satış karşılanıp bana mısın demeyince bir şey var dedim.
şu anda ise SOMUT adım var ortada 05.06.2013 itibariyle diğer marka işlemi için böyle tsp vb. prosedür de yok... vundan sonra gelecek ilk haber gözaltından çıkışşş... şu ara olabilecek en olumlu haber, bence neresinden kötülerim diye zorlamayın:)
ytd

skycaptain06
28-05-2013, 23:07
Sayin kitaro 6 dan satsa bizim acimizdan iyi olurdu tabi:) ama esemin mali tablolari acisindan bu sekilde daha karli oldu
Ins yarin yukselise devam eder hisse hepimiz kazaniriz

kitaro53
28-05-2013, 23:17
Tabi hisse fiyati artarsa bilancoda kar gorunecek

MRKSMN
28-05-2013, 23:26
Halka açık kısmın yarısından fazla sayıda lot TSP da ESEME 2,86 dan devredilecek diye anladım satıştan kasıt...
Yani Esemin cebinden bir şey çıkmayacak...
Şahsi yorumum Holding zaten gözaltından çıktığında istese MKK ya başvurup bu hisseleri satılabilir tipe dönüştürüp halka açardı.
Kendilerine maliyeti 1 TL olan her hisseyi 2,86 ya sayıyor.Yine de holding karda.:yes:Hele bir de Esem bu hisseleri gözaltından çıkınca 5-6 gibi bir rakamdan satarsa yeni yatırımcılara, güzel kar bırakır patrona.
Dikkatli olmakda yarar var niyet apaçık ortadadır.İlk etapta hisseye yatırımcının ilgisini çekmek isteyeceklerdir...Sonrası hemen her hissede yaşanan patron satışı...
Ama tüm bunları yapabilmek için ilk hedef gözaltından çıkmak.
Bence bahsettiğim husus için avuçlarını ovuşturuyorlardır.
Kalın sağlıcakla...

noixxx
28-05-2013, 23:38
Doktor bu ne?bu günkü aylık bildirimde 41 milyon alacak görünüyor 2,86*1331 mly lot 3,8 milyon eletropak+marka değeri 33,8
33,8+3,8 =37,6 arada fark var mı acaba?hala borç kapanmadı mı? 6 ya gelseydi fark olmayacaktı çok garip işler dönüyor ...

arkadasın yukarıda ki sorusu cevap bulmadan havaya girmemekte yarar var..

furkancirkin
28-05-2013, 23:56
Bir şirket düşünün
%80 şirketin kendi payı
%10 X tüzel kişisinin hissesi
%10 ise halka açık olsun...

X tüzel kişisinin şirkete borcu karşılığında %10 luk hisseyi veriyor.

sonuç şirket yeni payları:
%90 şirketin kendi payı
%10 halka açık kısım...

Olay budur, düne kadar somut bir adım yokken... 05.06.2013 te birkaç trilyonluk büyüme olacak esem lehine.
Gözaltından çıkması için bu yapılandırma olabilecek en mantıklı yapılandırmalardan birisi...

noixxx
29-05-2013, 00:08
Bir şirket düşünün
%80 şirketin kendi payı
%10 X tüzel kişisinin hissesi
%10 ise halka açık olsun...

X tüzel kişisinin şirkete borcu karşılığında %10 luk hisseyi veriyor.

sonuç şirket yeni payları:
%90 şirketin kendi payı
%10 halka açık kısım...

Olay budur, düne kadar somut bir adım yokken... 05.06.2013 te birkaç trilyonluk büyüme olacak esem lehine.
Gözaltından çıkması için bu yapılandırma olabilecek en mantıklı yapılandırmalardan birisi...

syn furkançirkin bu konuda ihtilaf zaten yok, ama alacagımızdan kalan 4 milyon ne olacak orası mechul! 1 .3xx milyon yerine 2.6xx milyon verseydi sorun kalmazdı. alacagın tamamını neden tahsil etmiyolar orası merak konusu. niyetleri biraz daha süründürmek olabilir mi diye düşünüyorum ama adamlar her kap açıklamasına gözaltı pazarından bi an önce cıkabilmek şeklinde bi cümleyle başlıyolar

silenttt
29-05-2013, 00:42
Ortak ünvanı Payı (%)
Cankurtaran Holding A.Ş. 64.06
Halka Arz 16
Cankurtaran Yapı A.Ş. 15.76
Diğer Gerçek ve Tüzel Kişiler 4.18

Ben holdingten gelecek %10 luk hissenin diğer kalemlerdeki ortaklara pay edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Ortaklar arasında alacaklı olan bizler olmuş oluyoruz.

yapayzeka
29-05-2013, 00:45
borsada işlem görmeyen 1 lira nominal payı 2.86 liraya kakalamak dünyanın neresinde var ?borsaya kota edilmiş senetle borsada işlem görmeyecek senet nasıl aynı fiyat oluyor ? 1.350.000 lot borsaya kota edilip piyasa o fiyatı şuan hazmetmiş ki sen 1.350.000 lotu 2.86 kakalamaya çalışıyorsun ? o fiyata güveniyorsa cankurtaran kote etmelidir borsada satıp esemin parasını vermelidir değilse suçtur ve sorumlu spk dır.spk onaylamamalıdır. cankurtaran satsın herşeyini versin 40 milyonu götünü başını sallamasın . sen en degerli arsanı sat sonra 190 milyon zarar etmiş şirketi borca karşılık ver oda yetmezmiş gibi utanmadan 1 lira ederli kota dışı senetlere 2.86 lira pay biç . ohh ne ala memleket .spk onaylarsa sorumlu spk dır . 40 trilyon nakit vermişsem ben nakit paramı isterim işe yaramaz şirketi kendinin olsun .40 milyon para iç ediliyor millet seviniyor anlamak güç . arkadaşlar ben sizden 40 milyon nakit borç alsam aradan 2 yıl sonra yav kusura bakma sana para veremem ama benim zarar eden bir şirket var onu al desem ne dersiniz ? hatta yüzsüzce desem ki geri kalan para içinde 1 lira ederi olan payı sana 3 liraya vereyim böylelikle helalleşelim desem ne dersiniz ? sevinip göbekmi atarsınız yoksa bir ton dayakmı atarsınız ? cankurtaran parası yoksa şirketi satsın arsa satsın versin aldığı parayı .mübareklerle olayın alakası yok düzgün okumadan senaryo yazıyorsunuz.adamlar eseme 40 milyonluk kazık atıyor şikayet edeceğinize seviniyorsunuz.pess.
ayrıca 40 milyon geçmiş zarar esemin + 190 milyonda elektroparkın geçmiş zararı =230 milyon toplam geçmiş zarar. yönetim toplantımızda alınan karar gereğince bu yıldan kaynaklanan karın geçmiş yıllar zararını karşılayamadığından bedelsiz ve temettü dağıtamayacağız kusura bakmayın parayı ve karı biz yiyeceğiz diyeceklerdir.
ben bu şirkete ortaksam ben verdiğim paramı isterim ey spk .şirket mirket senet felan istemiyorum paramı versin aldığı borcu delikanlı gibi ödesin . onaylarsan sorumlusu sensin spk.

yapayzeka
29-05-2013, 01:17
spk , ben verdiğim 40 milyonu nakit istiyorum .elektropark o fiyat ediyorsa satsın şirketi açık arttırmayla versin paramı . 1.350.000 lot senet 2.86 lira ediyorsa borsaya kota etsin o fiyatı borsa hazmederse şuan satsin yine paramı versin . ben verdiğim paramı istiyorum spk .şirket , holding, devir,senet vs istemiyorum paramı ver cankurtaran .borsa tarihinin en büyük dolandırıcılığına müsade etmemelsin spk . nakit versin paramı .

yapayzeka
29-05-2013, 03:42
esemspor 1 tl nominal payı 2.86 dan alacakmış . esemsporun ortağı olarak bana sorulmuşmu biz 2.86 dan alıyoruz sen ne diyorsun diye bize sorulmuşmu bilgi verilmişmi ? spk göreve çağırıyorum bizler şirketin ortağı isek ben onaylamıyorum istemiyorum verecekse 1 liradan versin vermeyecekse borsaya kota eder kaçtan satabiliyorsan satsın paramı versin . cankurtaran oyun oynama artık 40 milyon paramı ver spk uyuma eyy imkb yetkilileri spk yetkililer borsa yetkilileri nerdesiniz buna müsade etmemelisiniz . ben paramı istiyorum şirkette holdingte onun olsun versin paramı belki ben o parayı daha karlı başka bir işte kullanacağım ? biz yatırımcılara danışılmadan alınan bu karar usulsüzdür . şirket bilerek ve isteyerek zarara sokulmuştur . spk buna göz yumamazsın . ben ortaksam istemiyorum böyle bişey . bize danışılmadan alınan kararı onaylamıyoruz .cankurtarandan tek istediğimiz borcu olan parayı vermesi . şirketimi satar arsamı satar hissemi satar ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez ben verdiğim paramı almak isterim gerisini istemiyorum spk .40 milyonu iç ettiremezsn bunlara . 2 yıldır oyalıyorlar bunun yasal faizi şirket gözaltında bilerek tuturmaları ve bu sebeple şirketin büyümesine engel olmaktan dolayısıyla dolaylı ve kasti olarak şirketi zarara uğratmaktan haklarında şuç duyurusu başlatılmasını ve tüm şirket yetkililerinin ceza almasını istiyorum . kayyum atansın şirket kurtulsun artık . spk izin veremezsin bu yolsuzluğa.

eyestopper
29-05-2013, 04:51
[sıze=6][/sıze]
%100 katılıyorum..biz biran önce alacağımızı kurtarıp gözaltından çıkmayı düşünüyoruz...

Göz altından böyle ıvır zıvır fabrika ve hisse senedi ile çıkmak yerine cepte 40milyon para +kardaki bir şirket +borçsuz olarak çıksak %100 fazla prim olmazmı?

Evet hepimiz sıkıldık ve herşeyi kabul eder hale geldik.. Aman uzamamsında 7 ay daha yeni bir çözüm bklemeyelim

teşekkürler yapayzeka

orhangazili
29-05-2013, 05:29
borsada işlem görmeyen 1 lira nominal payı 2.86 liraya kakalamak dünyanın neresinde var ?borsaya kota edilmiş senetle borsada işlem görmeyecek senet nasıl aynı fiyat oluyor ? 1.350.000 lot borsaya kota edilip piyasa o fiyatı şuan hazmetmiş ki sen 1.350.000 lotu 2.86 kakalamaya çalışıyorsun ? o fiyata güveniyorsa cankurtaran kote etmelidir borsada satıp esemin parasını vermelidir değilse suçtur ve sorumlu spk dır.spk onaylamamalıdır. cankurtaran satsın herşeyini versin 40 milyonu götünü başını sallamasın . sen en degerli arsanı sat sonra 190 milyon zarar etmiş şirketi borca karşılık ver oda yetmezmiş gibi utanmadan 1 lira ederli kota dışı senetlere 2.86 lira pay biç . ohh ne ala memleket .spk onaylarsa sorumlu spk dır . 40 trilyon nakit vermişsem ben nakit paramı isterim işe yaramaz şirketi kendinin olsun .40 milyon para iç ediliyor millet seviniyor anlamak güç . arkadaşlar ben sizden 40 milyon nakit borç alsam aradan 2 yıl sonra yav kusura bakma sana para veremem ama benim zarar eden bir şirket var onu al desem ne dersiniz ? hatta yüzsüzce desem ki geri kalan para içinde 1 lira ederi olan payı sana 3 liraya vereyim böylelikle helalleşelim desem ne dersiniz ? sevinip göbekmi atarsınız yoksa bir ton dayakmı atarsınız ? cankurtaran parası yoksa şirketi satsın arsa satsın versin aldığı parayı .mübareklerle olayın alakası yok düzgün okumadan senaryo yazıyorsunuz.adamlar eseme 40 milyonluk kazık atıyor şikayet edeceğinize seviniyorsunuz.pess.
ayrıca 40 milyon geçmiş zarar esemin + 190 milyonda elektroparkın geçmiş zararı =230 milyon toplam geçmiş zarar. yönetim toplantımızda alınan karar gereğince bu yıldan kaynaklanan karın geçmiş yıllar zararını karşılayamadığından bedelsiz ve temettü dağıtamayacağız kusura bakmayın parayı ve karı biz yiyeceğiz diyeceklerdir.
ben bu şirkete ortaksam ben verdiğim paramı isterim ey spk .şirket mirket senet felan istemiyorum paramı versin aldığı borcu delikanlı gibi ödesin . onaylarsan sorumlusu sensin spk.

Gercekten SAYGI ILE AYAKTA ALKISLIYORUM...

MUKEMMEL BIR YORUM.ELINE SAGLIK.COK NET VE ACIKCA YAZMISSIN.OLAYIN RENGI BUGUN BELLI OLUR.

orhangazili
29-05-2013, 05:34
esemspor 1 tl nominal payı 2.86 dan alacakmış . esemsporun ortağı olarak bana sorulmuşmu biz 2.86 dan alıyoruz sen ne diyorsun diye bize sorulmuşmu bilgi verilmişmi ? spk göreve çağırıyorum bizler şirketin ortağı isek ben onaylamıyorum istemiyorum verecekse 1 liradan versin vermeyecekse borsaya kota eder kaçtan satabiliyorsan satsın paramı versin . cankurtaran oyun oynama artık 40 milyon paramı ver spk uyuma eyy imkb yetkilileri spk yetkililer borsa yetkilileri nerdesiniz buna müsade etmemelisiniz . ben paramı istiyorum şirkette holdingte onun olsun versin paramı belki ben o parayı daha karlı başka bir işte kullanacağım ? biz yatırımcılara danışılmadan alınan bu karar usulsüzdür . şirket bilerek ve isteyerek zarara sokulmuştur . spk buna göz yumamazsın . ben ortaksam istemiyorum böyle bişey . bize danışılmadan alınan kararı onaylamıyoruz .cankurtarandan tek istediğimiz borcu olan parayı vermesi . şirketimi satar arsamı satar hissemi satar ne yaparsa yapsın beni ilgilendirmez ben verdiğim paramı almak isterim gerisini istemiyorum spk .40 milyonu iç ettiremezsn bunlara . 2 yıldır oyalıyorlar bunun yasal faizi şirket gözaltında bilerek tuturmaları ve bu sebeple şirketin büyümesine engel olmaktan dolayısıyla dolaylı ve kasti olarak şirketi zarara uğratmaktan haklarında şuç duyurusu başlatılmasını ve tüm şirket yetkililerinin ceza almasını istiyorum . kayyum atansın şirket kurtulsun artık . spk izin veremezsin bu yolsuzluğa.

Iste gercekler... :thumbup:

skycaptain06
29-05-2013, 05:45
Arkadaslar burdaki insanlari ben borsadan anliyor zannediyordum okuyirdum kimse buraya bakip inanmasin
Inanilmaz bilgi eksikligi var
Yapayzeka midir nedir hicbirsey ama ozellikle vurguliyorum hicbirsey bilmedigi ortada verdigi ornegi anneannem vermez bu jadar bilgisiz olup da bu kadar ahkam kesilebilir mi:)
Cok basit bir ornekle aciklayim eger onun dedigi gibi tum hisseler nominal degerden devredilse borsadaki hicbirsirketin degwrinin onemi kalmaz ve hisse sayisi fazla olan daha degerli olir eger adamin konyada payi olsa onu verse 300 kusurluk hisseyi nominal degerden mi verecek bu orneklere gulmek bile ayip gercekten inananlarin olmasi da aci
Diger yandan bir arkadas demis neden 2 kusur milyon vermiyor diye kurallara bakarsaniz sirketler borclara karsilil en fazla yuzde 10 kendi hissesini verebilir diyor yani adamlar zaten maksimum vermis yani her yolu deniyorlar
Lutfen her yazana inanmayin arkadaslar ya bazilari cahil ya da kasitli yapiyor

skycaptain06
29-05-2013, 05:46
Othangazili sende yapayzrkanin avukati misin?
Buradaki kucuk yatirimci arkadaslara sesleniyoum
Herkes kendini belli ediyir
Bu iki kisiye kesiblikle inanmayin

selimtez
29-05-2013, 06:35
Selamün aleyküm,günaydın sayın arkadaşlarım.Günümüz sağlıklı,mutlu ve bol kazançlı olur umarım... :)

selimtez
29-05-2013, 07:10
skycaptain ne bu öfke,yapayzekanın hiç mi haklı yanı yok,bir tane bile mi yok...?
zararlı şirketi devretmesi derken bana haklı gibi geldi,herkesin görüşü kendine tabii...

skycaptain06
29-05-2013, 07:17
Selim bey size cok acik bir ornek veriyim esems 1 lira iken kendim aldik ve bir arkadasima aldirdim
Iflas davasindan bir gunce hatirlarsaniz hisse taban yapmisti satan benim arkadasimdi burdaki yazilardan etkilenip korkmus kardayim diye serbest fiyattan satis vermisti hisse taban yapti burda bircok senaryo yazildi hatta bir yil konusuldu o olay halbuki gercekte ufak ve alakasiz bir satisti ne speklere yoruldu ne yorumlar yapildi sonra hisse araliksiz tavan gitti
Simdi burda yazi pek yazmiyorum ama yazan insanlarda gercek ve dogru bilgileri yazsinlar
Buradakileri dogru kabul eden insanlar var birisi bu uapayzekanin yazilarina bakip bugun satsa hisse de araliksiz tavan gitse ne olacak?
Yazdigi bilgiler varsayimlar dogru olsa vicfani sizlamaz ama yanlis oldugu apacik ortada
Benim ofkem hissenin cikmasina inmesine felan degil bu konuda uzmanmis gibiyazilar yazilip gerceklik payinin olmamasina
Boyle sacma vir mantik yok esemin hissr adedi 13 kusur milyon
Cankurtaranin 13 milyon borcu olsa nominal deger diye 13 milyon esem hissesi mi verecekti?
Boylr sacmalik olabilit mi sizce?
Cankurtaranin konyada 1milyon hissesi olsa nominal deger diye 300 milyon kisur degerindeki hisseyi 1 milyona mi verecek?
Bana bunu aciklasin burda bir daha yazarsam serefsizim

furkancirkin
29-05-2013, 07:38
Meyveli ağacı taşlarlar.
Artık kuyruğu sıkışmışlar kendini belli ediyor. Sığ çok sığ bir hisse esems. Ve geriye kalanlar bu kadar Saçma sapan yorumlara itibar edecek kişiler değil. Yazarken kendiniz inanıyor musunuz, yazdığınıza. Komiksiniz sadece komik :)

Borsaya kote etme, 1 liralık malı 3 katına millete iteleme :) :) :) :) ya borsanın B sinden anlamıyorsunuz. Ya da hakikaten geçmiş olsun elinizdekileri kaptırmışsınız :)

Şirket ! dikkat ! şirket, yani esems bu hisseleri holdingden alıyor. Esem şu anda 1 hissesi 3,7 lira eden bir şirket.
Bu hisse devri, marka tescili ile 1 hissesinin ederi 7,00 lira olacak bir şirket. Ve biz bu hisseleri KELEPİR fiyata alıyoruz.
(1 liralık malın 2,86 ya kakalanması :) :) ya yeminle o kadar güldüm o kadar güldüm ki.
1 lira beher paylı KARTN hissesini bana keşke 100 kat kazık fiyata kakalasalar...
sizin gibilere göre ne kazıklanmış olurum ama değil mi?)

Dikkat ! aslında azıcık ya azıcık borsadan anlasanız. Bu hisselerin alınmış olmasının bu paranın direrkt nakit para olarak alınmasından çok daha iyi olduğunu anlardınız. GÖZALTINDAN ÇIKMAK için de hiçbir pürüz kalmıyor artık.
Sonra 05.06.2013 te somut devir olur, sonra marka teslim olur, sonra gözaltından çıkarız...
Sonra alınanBELEŞ paylar KAKALANIR bize BEDELSİZ olarak. Hisse XX lerden bölünür.
Siz de gelir yine sayr söversiniz, aslında ''gözaltı pazarı güzel bir yer çıkması çok kötü bir haber'' ''bu payları niye bedavaya alıyoruz ki, bir de hava parası versin şirket'' vb. güzel sağlam mantıklı ve bir o kadar da gülünç olmayan yorumlarınızı bekleriz...

esems
29-05-2013, 07:59
***ESEMS***ENDEKS TÜREV YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Toptan Satışlar Pazarı İşlemlerine İlişkin Bildirim )

28.05.2013
Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket)'nin ortaklarından Cankurtaran Holding A.Ş.'nin sahip olduğu Şirket sermayesinin %10'una tekabül eden toplam 1.331.550 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 2,86 TL fiyatla alıcı Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne Kurumumuz aracılığıyla Toptan Satışlar Pazarı'nda satılacaktır.
TSP'de satılacak 1.331.550 TL nominal değerli paylar "Borsa'da işlem görmeyen nitelikte" olup, bu payları TSP'de satın alan alıcılar Borsanın ilgili diğer pazarlarında aldıkları bu payları satabilmek için, SPK'nın Seri:I, No:40 sayılı Tebliğinin 8. Maddesi gereğince işlem yaptıracaklardır.
Söz konusu işlemde beher pay bedeli, başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması alınıp en yakın fiyat adımına yuvarlanması suretiyle oluşan 2,86 TL olarak belirlenmiştir.
TSP'de satış işleminin 05/06/2013 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank-İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
Söz konusu TSP işleminin Borsanız Toptan Satışlar Pazarı'nda gerçekleştirilmesi hususunu müsaadelerinize arz ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=286251

arkadaşlar endekstürev işe elini atıyorsa uçmaya hazırlanın :halay:

midyat
29-05-2013, 08:07
Meyveli ağacı taşlarlar.
Artık kuyruğu sıkışmışlar kendini belli ediyor. Sığ çok sığ bir hisse esems. Ve geriye kalanlar bu kadar Saçma sapan yorumlara itibar edecek kişiler değil. Yazarken kendiniz inanıyor musunuz, yazdığınıza. Komiksiniz sadece komik :)

Borsaya kote etme, 1 liralık malı 3 katına millete iteleme :) :) :) :) ya borsanın B sinden anlamıyorsunuz. Ya da hakikaten geçmiş olsun elinizdekileri kaptırmışsınız :)

Şirket ! dikkat ! şirket, yani esems bu hisseleri holdingden alıyor. Esem şu anda 1 hissesi 3,7 lira eden bir şirket.
Bu hisse devri, marka tescili ile 1 hissesinin ederi 7,00 lira olacak bir şirket. Ve biz bu hisseleri KELEPİR fiyata alıyoruz.
(1 liralık malın 2,86 ya kakalanması :) :) ya yeminle o kadar güldüm o kadar güldüm ki.
1 lira beher paylı KARTN hissesini bana keşke 100 kat kazık fiyata kakalasalar...
sizin gibilere göre ne kazıklanmış olurum ama değil mi?)

Dikkat ! aslında azıcık ya azıcık borsadan anlasanız. Bu hisselerin alınmış olmasının bu paranın direrkt nakit para olarak alınmasından çok daha iyi olduğunu anlardınız. GÖZALTINDAN ÇIKMAK için de hiçbir pürüz kalmıyor artık.
Sonra 05.06.2013 te somut devir olur, sonra marka teslim olur, sonra gözaltından çıkarız...
Sonra alınanBELEŞ paylar KAKALANIR bize BEDELSİZ olarak. Hisse XX lerden bölünür.
Siz de gelir yine sayr söversiniz, aslında ''gözaltı pazarı güzel bir yer çıkması çok kötü bir haber'' ''bu payları niye bedavaya alıyoruz ki, bir de hava parası versin şirket'' vb. güzel sağlam mantıklı ve bir o kadar da gülünç olmayan yorumlarınızı bekleriz...
tebrikler özellikle karton hissesindeki verdiğin örnekle sanıyorum ilkokul düzeyindekilerde anlamıslardır sanıyorum anlamadılarsa onlara anlatmanın bir yoluda yok zaten

breda
29-05-2013, 08:42
evet arkadaşlar güzel yorumlar hepsi güzelhepsi bilgilendirici

şimdi gelelim
yeni gelecek olan arkadaşlara demiyorum
uzun zamandan beri bekleyen arkadaşlar kendinize sorun ben niye bu kadar zaman bekledim çünkü bu şirketin borcu yok ve gözaltından çıkmasına ramak kaldı ve gözaltından borclu şirketler çıktıkları zaman da güzel prşm yaptılar ben de o primden nasiplenmek için bu şirketin hisselerini aldım dediğim gibi çünkü gözaltından çıkmaya ramak kaldı diye

peki ne oldu aradan 1 seneden fazla geçti ve hisse nereye düştü 4.75 den şu anda 3.35 e şimdi bu işlemler veya işler gösteriyor ki esem gözaltından çıkmak için uğraşıyor ve gözaltından çıkmanın yollarını arıyor ve bunlarıda kanunlar çerçevesinde yapıyor kanun %10 na kadar müsade etmiş o da %10 kadarını gönderiyor tsp

neyse arkadaşlar yüzdünüz yüzdünüz 4.75 den satmadınız da 3.35 den mi satacaksınız ve hatta 2.52 de görüp üzüldünüz ve şirket 2.86 dan alıyor %10 luk payları yani en kötü seneryoyla 2.86 nın altına inmez diye düşünüyorum ve bir de gözaltından çıkarsak işte o zaman üzülmezmisiniz nasıl olsa 1 yılı aşkın beklemişsiniz biraz daha bekleseniz de karlı bir şekilde ayrılsanız mutlu birşekilde ayrılsanız
dimi yaaa neyse zamana ihtiyac var hissenize sahip çıkın elinizdekileri kaptırmayın ucuz bir fiyata gözaltından çıkan kağıtları inceleyin nereden nerelere gelmiş ....ytd

sebat73
29-05-2013, 08:42
evet süper :)

tebrikler özellikle karton hissesindeki verdiğin örnekle sanıyorum ilkokul düzeyindekilerde anlamıslardır sanıyorum anlamadılarsa onlara anlatmanın bir yoluda yok zaten

niyazim
29-05-2013, 09:38
cok guluyom bazı yazılara.. sanki esem ve holding farklı kişilere ait elbette bir cepten diğerine yapacak önemli olan şirketin kar ederek büyümeye devam etmesi ve gözden çıkması sonra 7 yılın acısının çıkması... yatırım tavsiyesi değildir

kastalune
29-05-2013, 10:25
vay demekki cankurtaran 1 liralik esem lotlarini,2.86 liraya eseme cakacak mis.
yahu esem lotlarini 1liraya bana versin ben alayim.baskayere gitmelerine gerek yok.hic birsey bilmiyorsaniz defter degerine bakin.

bazi kisiler farkinda olmadan veya bilerek insanlarin kafasini karistirip,ya birileri hisse alacakken vazgecmelerine,veya satmayacakken satmalarina neden oluyor.ve ben 1,5 sene once esem kapa borcumuzun tumunu odedik diye haber yolladilar 2ci tavanda aldim ve kagit 1,20 de durdu sonra neyim varsa ala ala maliyeti 1,10 cikardim vaybe niye durdu yahu enteresan dedim.baktim ki forumda neler yaziyorlar iflas davasi var,falanca bankayada borcu var niye obankanin ismiyok,bu hisseye bulasmayin etmeyin,tahtasi kapanir falan,adamlar kapa haber gondermis tum borcumuzu defeden odedikdiye.arkadaslar mahkeme sirketi niye kapatsin,borcunu harcini odemis niye kapasin diye diye dilimde tuy bitmisti buraya yazmaktan, arkadasimin biride o yazilar uzerine cok riskli deyip 1,30 cikmisti sonra kagit malum, ozaman neler cekmistim bilenler bilir.
ve simdiki de aynisi bazilari ortaligi toza dumana ceviriyor bundan istifade eden kurt yatirimcilar oluyor..
yinede birbucuk sene gecmis ,bir gelisme var forumda artik kimse iflas edecek diye yazi yazmiyor guzel bir ilerleme..

kastalune
29-05-2013, 10:29
bu hissenin 1lira oldugunada inananlar versin su anda 3 tl nin uzerinde..tabiki ellerinde verecek lotlari varsa...

midyat
29-05-2013, 10:55
yapay zeka denilen arkadas bu hisse 1 liralarda gezerken iflas iptal mahkemesi ardındanda hisseyi kötüleyen bir arkadastı onun için fazla güvenirliği yok sanırım şimdide kalkmış yine provokasyon yapmaya çalısıyor eskiler çok daha iyi bilirler bu yapay zeka arkadası

orhangazili
29-05-2013, 11:23
***ESEMS***ENDEKS TÜREV YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.( Toptan Satışlar Pazarı İşlemlerine İlişkin Bildirim )

28.05.2013
Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket)'nin ortaklarından Cankurtaran Holding A.Ş.'nin sahip olduğu Şirket sermayesinin %10'una tekabül eden toplam 1.331.550 TL nominal değerli paylar, 1 TL nominal değerli pay için 2,86 TL fiyatla alıcı Esem Spor Giyim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne Kurumumuz aracılığıyla Toptan Satışlar Pazarı'nda satılacaktır.
TSP'de satılacak 1.331.550 TL nominal değerli paylar "Borsa'da işlem görmeyen nitelikte" olup, bu payları TSP'de satın alan alıcılar Borsanın ilgili diğer pazarlarında aldıkları bu payları satabilmek için, SPK'nın Seri:I, No:40 sayılı Tebliğinin 8. Maddesi gereğince işlem yaptıracaklardır.
Söz konusu işlemde beher pay bedeli, başvuru tarihinden önceki iş gününden başlamak üzere geçmiş 10 iş günü boyunca oluşmuş ağırlıklı ortalama fiyatlarının ortalaması alınıp en yakın fiyat adımına yuvarlanması suretiyle oluşan 2,86 TL olarak belirlenmiştir.
TSP'de satış işleminin 05/06/2013 tarihinde ve işlemin takasının da Takasbank-İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. nezdinde gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.
Satışa konu paylar üzerinde devir veya satışı engelleyici rehin, haciz, teminat v.b. herhangi bir kayıt bulunmamaktadır.
Söz konusu TSP işleminin Borsanız Toptan Satışlar Pazarı'nda gerçekleştirilmesi hususunu müsaadelerinize arz ederiz.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=286251

arkadaşlar endekstürev işe elini atıyorsa uçmaya hazırlanın :halay:

Boyle gaz veren olunca kimse bise demiyor.gorcez bakalim.birkac saat sonra fiyati....

orhangazili
29-05-2013, 11:26
Pazartesi ve sali ve diger gunler alis firsati vermez diyen arkadaslar in hicbirini dunden beri goremiyorum..
Milleti gazlamayin arkadaslar.gelen haberler belli fiyat ortada.
Bende kotulemiyorum tabikide beklenti li bir hisse ama heptende gaz verip milletin kagasini karistirmayi.saygilar kazancini bol olsun...

silenttt
29-05-2013, 11:29
yapay zeka denilen arkadas bu hisse 1 liralarda gezerken iflas iptal mahkemesi ardındanda hisseyi kötüleyen bir arkadastı onun için fazla güvenirliği yok sanırım şimdide kalkmış yine provokasyon yapmaya çalısıyor eskiler çok daha iyi bilirler bu yapay zeka arkadası

Bilmem mi?
Bu yapay arkadaş vaktinde ben dahil bazı ortaklara Esem hakkında olumlu yazıyoruz diye, burada neler neler yazdı.
Şimdi de birden bire ortaya çıkarak, Esemimizi yedirmeyiz kampanyası başlattı.
Olur, görürsem söylerim. Satın mallarınızı da trene bineceklere yer açılsın.

silenttt
29-05-2013, 11:35
http://www.esem.com.tr/hakkimizda.php

Esem elektrikli ev aletleri.

Yakında.... (Bu tabir dikkatimi çekti.)

silenttt
29-05-2013, 11:39
Bir başka ayrıntı:

Esemsport tel. arandığında dahili 12 yi tuşlarsanız CONTİ'ye yönlendiriyor.

Duyurulur.

silenttt
29-05-2013, 11:41
Bu motor su yakmıyor arkadaşlar, başka detaylar için sol alt köşede itibar butonunu tuşlayınız.

MRKSMN
29-05-2013, 11:49
toptan satış konusu üzerine;
Esem zaten cankurtaranın değil mi?
1 TL den devretse ne değişir 5 TL den devretse ne değişir.
Halka açık olmayan kısımda işlem gerçekleştiği için sadece patronları ilgilendiriyor.Defter değeri halka açık kısmı kapsar öyle değil mi?

Daha öncede yazdım bu hisse için şu anda benim gördüğüm en büyük tehlike patron satışıdır. Şu sıralar yatırımcıları tokatlamadaki yeni ve en kazançlı yöntem bu malesef mevcut yasalarada uygun...

Alacağı hakikaten nakit yada arsa olarak alabilseydik daha muteberdi...
Yanlışım varsa düzeltiniz...

MRKSMN
29-05-2013, 11:51
Ayrıca mesnetsizce uçacak kaçacak diye yazanları pas geçiyorum zatende...Şu haber trafiğinin olduğu zamanlarda bari boş şeylerle forumu kirletmeyelim...Rica ediyorum...
Saygılarımla.

midyat
29-05-2013, 11:55
Boyle gaz veren olunca kimse bise demiyor.gorcez bakalim.birkac saat sonra fiyati....

Pazartesi ve sali ve diger gunler alis firsati vermez diyen arkadaslar in hicbirini dunden beri goremiyorum..
Milleti gazlamayin arkadaslar.gelen haberler belli fiyat ortada.
Bende kotulemiyorum tabikide beklenti li bir hisse ama heptende gaz verip milletin kagasini karistirmayi.saygilar kazancini bol olsun...

ya kardes bence daha fazla zorlamanın alemi yok elinde yok diye gitmesini sindiremiyorsun anlasılan ama şöyle bir şey yap elinde yoksa bakma ekrana zararda oldugun hissenin ekranına bak zararını kurtar ugrasma elinde olmayan hisseyle

midyat
29-05-2013, 12:00
28.05.2013

bu haberle uçacak kaçacak demek yada söyle olur böyle olur demek yanlıs tabikide ama su bir gerçektir ki somut gelişmelerin başlamıs ve sonuca varmak üzere oldugunun kesin bir kanıtıdır bu sonuç nemi onuda zaten bilen biliyor bilmeyende bu saatten sonra ögrense ne yazar ögrenmese ne yazar

kastalune
29-05-2013, 12:06
yahu bugun yukselecek yok yarin dusecek gibi pencereye dar cercevede bakmayin 1ay sonrayi gormeye calisin.simdiki olayda dusebilir cikabilirde.
bugun duserse a yandik bittikmi olacak veya bugun yukselirse a gitti kacti mi olacak.
gunluk dusunmeyin derim...

breda
29-05-2013, 12:08
evet sevgili arkadaş dediğin doğru

patron satışlarını karşılamak her baba yiğidin harcı değil ama gel gör ki bu patron malını gözaltında mı satar yoksa ulusal pazarda mı satar sor kendine bakalım

gözaltında 700 lotla taban olan kağıdı patron da satmaya kalkarsa kağıt yerlerde değil yer altında sürünür patronda büyük zarar eder

ama ulusal pazara çıkartıp da orada satarsa patron büyük kar elde eder biz ky lerde zaten bunu bekliyoruz ve bakıp göreceğiz patron ne yapacak

bir de şu var şu anda bu pazarda işlem gören 17 bin lot olmuş gelen haberlere göre bazı günler sen de biliyorsun ki 2 bin lotla işlem oluyor yani patrona gelecek olan 1 milyon 331 bin lotu kusura bakma burada hemen satamazsın değil mi
peki o zaman ne yapmak gerekiyor gözaltından çıkmanın yollarını bulmak gerekiyor neyse aklıma geldi birden de sesli düşündüm ve nasip göreceğiz bakalım neler olacak ...

MRKSMN
29-05-2013, 12:13

patron satışlarını karşılamak her baba yiğidin harcı değil ama gel gör ki bu patron malını gözaltında mı satar yoksa ulusal pazarda mı satar sor kendine bakalım

gözaltında 700 lotla taban olan kağıdı patron da satmaya kalkarsa kağıt yerlerde değil yer altında sürünür patronda büyük zarar eder

ama ulusal pazara çıkartıp da orada satarsa patron büyük kar elde eder biz ky lerde zaten bunu bekliyoruz ve bakıp göreceğiz patron ne yapacak

bir de şu var şu anda bu pazarda işlem gören 17 bin lot olmuş gelen haberlere göre bazı günler sen de biliyorsun ki 2 bin lotla işlem oluyor yani patrona gelecek olan 1 milyon 331 bin lotu kusura bakma burada hemen satamazsın değil mi
peki o zaman ne yapmak gerekiyor gözaltından çıkmanın yollarını bulmak gerekiyor neyse aklıma geldi birden de sesli düşündüm ve nasip göreceğiz bakalım neler olacak ...

Zaten dünkü yazımda bunu belirttim.Gözaltından çıkma sabırsızlıklarındaki en büyük neden bu bence...
Malesef satış yiyen tahta da iflah olmuyor.Neyse şuan ortada böyle bir durum yok zaten biz mevcut durumu doğru düzgün değerlendirelim gerisine sonra bakarız...
Selamlar...

breda
29-05-2013, 12:20
evet aynen öyle ve uzun zamandan beri takip eden arkadaşlar için diyeyim kağıt gözaltından çıktıktan sonra biz de aslan gibi oluruz kaplan gibi oluruz netaş gibi oluruz demeyin derim

burada akıllı olmak lazım patron satış yapmadan önce hissenizle vedalaşın bu da benim tahminim gözaltından çıktıktan sonra güzel bir yere gelecek ve insanlar diyecek ki şuraya gidiyor buraya gelir az kaldı geliyor bak gördünmü dediklerin de bir bakmışlar ki patron onlara istediği kadar mal vermiş neyse arkadaşlar başınızı ağrıttım zaman herşeyin ilacı bekleyip görelim bakalım neler olacak ve ya nasip

midyat
29-05-2013, 12:28

eheee olur olur çok güzelde olur ama sen kendi yapıştırdıgın haberde ki ismi gözden kaçırmıssın sanırım istersen bir daha bak ve internette bir arat bakalım kim çıkaçak altından halka arz ı bu kadar az olan bir hissede adam nasıl lot toplayabilir di işte cevabı da burada gizli 1.331 milyon lot acaba sen ben mi alabilecegiz o lotları yarınıın tabanı 3,03 tavanı 3,71 şimdi yarın taban olsa 2,86 ya ne kalıyor adam 2,86 dan toplu aldıgı malları kaç tlden sataçak asıl önemli olan işte bu

ayrıca şöylede bir durum var bu kadar lotu alacak kişi bu lotları C grubunda satamayacagınıda bilir heralde değilmi yüksek bi ihtimal çok kısa bir süre içinde ??????????
sayın breda bende aynısını söylemiştim fakat gören anlayan olmuyor sabit fikir kötü bir şey olsa gerek

resmen kahve ortamı olmus arkadaslar o lotlar gelsede herkes neyin nasıl oldugunu görse keşke küçücük bir hatırlatma o lotları satmıyorlar esems e devrediyorlar burdanda mı bir şey çıkaramadınız hala adamların hisseyi yükseltmek yada düşürmek için ne oldugunu bir türlü anlamayan ky lere ihtiyaç duyacaklarını hiç sanmıyorum tek gerçek sudur ki bu kez göz altından çıkaraçaklar diye görüyorum görünen köy klavuz istemez

midyat
29-05-2013, 12:39
evet aynen öyle ve uzun zamandan beri takip eden arkadaşlar için diyeyim kağıt gözaltından çıktıktan sonra biz de aslan gibi oluruz kaplan gibi oluruz netaş gibi oluruz demeyin derim

burada akıllı olmak lazım patron satış yapmadan önce hissenizle vedalaşın bu da benim tahminim gözaltından çıktıktan sonra güzel bir yere gelecek ve insanlar diyecek ki şuraya gidiyor buraya gelir az kaldı geliyor bak gördünmü dediklerin de bir bakmışlar ki patron onlara istediği kadar mal vermiş neyse arkadaşlar başınızı ağrıttım zaman herşeyin ilacı bekleyip görelim bakalım neler olacak ve ya nasip

sayın breda sizde eskilerdensiniz ama küçücük bir soru takıldı kafama buradaki yazınızdan patron satış yapacagını açıklamadı ayrıca ilk etapta o lotlar borsada işlem görebilir tipte de olmayacak ne zaman çevirileçek bilmiyorum satıp satmayacagınıda bilmiyorum ama mübarekleri biraz biliyorum ve 1 1,5 yıldırda titiz bir çalısma içindeler başka hisselerdede isimlerini hiç duymadım artık anlayanaa

silenttt
29-05-2013, 12:49
Ortak ünvanı Payı (%)
Cankurtaran Holding A.Ş. 64.06
Halka Arz 16
Cankurtaran Yapı A.Ş. 15.76
Diğer Gerçek ve Tüzel Kişiler 4.18

Ben holdingten gelecek %10 luk hissenin diğer kalemlerdeki ortaklara pay edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Ortaklar arasında alacaklı olan bizler olmuş oluyoruz.

Dün ki yorumumda görüldüğü üzere Cankurtaran diğer ortaklara borçludur savına binanen bilgi düzeltme ve detay paylaşımı:

12 Mart 2013 KAP *** ESEM SPOR GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. *** ESEMS *** ŞGBF-Ortaklık Yapısı

ORTAGIN TICARET UNVANI/ADI SOYADI SERMAYEDEKI PAYI (TL) SERMAYEDEKI PAYI (%)
CANKURTARAN HOLDING A.S. 10,894,742.10 82.00
HALKA ARZ 2,130,480.00 16.00

82+16= % 98 yani %2 lik kısımda diğer özel ortaklara ait.

Bu durumda Cankurtaran %16 + %2 = %18 lik kısıma borçlu olmuş oluyor. %18'in hisse karşılığı 2.369.790 lottur.

Vereceği 1.331.550 lot %18'lik kısma pay edileceğine göre :

1.331.550 / 2.369.790 = 0,56 eder.

Herkes elindeki lotları 0,56 ile çarpsın. Kendisine düşen bedelsiz alacak paylarını bulacaktır..

NOT : Başta söylediğim gibi bu sadece benim SAV'ımdır.
Doğruluğunu teyit edinceye kadar saçma bir fikir olarak algılanmasında benim açımdan bir mahsur yoktur.

kıssadanhisse
29-05-2013, 12:51
ne kağıtmışsın be esem bi haber geliyo ardından tavan mı olur taban mı kimse kestiremiyor,tavana da tabana da kimse şaşırmıyor.hakkımızda hayırlısı bakalım bu haber nelere gebe..

breda
29-05-2013, 12:56
sayın breda sizde eskilerdensiniz ama küçücük bir soru takıldı kafama buradaki yazınızdan patron satış yapacagını açıklamadı ayrıca ilk etapta o lotlar borsada işlem görebilir tipte de olmayacak ne zaman çevirileçek bilmiyorum satıp satmayacagınıda bilmiyorum ama mübarekleri biraz biliyorum ve 1 1,5 yıldırda titiz bir çalısma içindeler başka hisselerdede isimlerini hiç duymadım artık anlayanaa

sevgili midyat ben de mübarekleri cemaştan duydum belkide yanılıyorum ama cemaşı uçurmuşlardı nereden nerelere geldiğini biliyorum bir de mmcase vardı mübareklerde orada yüklü miktarlarda hisse satmışlardı ama o kunuya girmeyeceğim şunu ifade edeyim yanlış anlaşılmasın diye kafaları biraz açmak için yazdım
eğer patron satmak isterse nerede satar tabii ki gözaltında satmaz dimi bunu hatırlatmak istedim
sonra patron satar mı satmaz mı onu bilemiyorum ama gözaltından çıkartırsa ve hisseyi belli bir yerlere taşırlarsa o zaman işlerde yolunda demektir ve spk ya bir haber ben 1milyon 331 bin hissemi satışa çıkartacağım diye de bir haber gönderir ve izin ister ama şu an da böyle bir şey olmaz diyorum çünkü 2 bin lot nereee 1 milyon 331 bin lot nireeee

breda
29-05-2013, 13:05
yani gözaltında satmaya kalksa 133 iş günü eder ve her iş günün de de 10 bin lot satması lazım ki
bu da nasıl diyeyim sen nasıl patronsun derler adama neyse dediğim gibi sabırla beklemek lazım bizleri ilk başlarda biraz karamsarlığa ittiler ama bu gelen habeerler gösteriyor ki be inşaallah temennisiyle artık yavaş yavaş tünelin sonuna yaklaştık ufukta artık gözaltından çıkış var diyebiliriz ve artık günlük düşünmemek lazım biraz daha ileriyi görmek lazım

midyat
29-05-2013, 13:35
tavana kadar 5000 lot satıçı vardı eski zamanlarda söyle bir muhabbet vardı izleyenler destek amaçlı şukadar lot alıs girse adam bası falan deniliyordu :) hey gidi günler banada bu hisseyi tavsiye eden eskilerden hb82(mdc82) zamanında al bırak demişti iyiki dinlemişşim

breda
29-05-2013, 13:40
3,30 -1,49%
Hacim TL: 2.402
Hacim Adet: 728

gördünüz mü arkadaşlar ne kadar işlem görmüş

silenttt
29-05-2013, 14:17
Yapmış olduğum bugün ki son görüşmeye göre,

- SPK, alacağın çoğunun tahsil edilmesini, pazar değişikliği başvurusu için yeterli görmekteymiş,
- Kalan kısım alacak olarak kalacak ve tahsil ediliceye kadar yasal faiz çalıştırılacak dediler.
- Elektropak'ta sadece Rowenta değil, çok marka varmış ve bunlar ESEM'e geçiyor.
- Edindiğim izlenim gözaltı başvurusu yapılması artık an meselesi. Kanatimce artık bu hafta bile gerçekleşebilir.

venedik
29-05-2013, 14:18
Ne olmuş böyle bizim sayfamız. Başım döndü yazılanlardan. Yahu bakın dalganıza. Herkes istediğini yapsın. Satan satar alan alır kimene. Er yada geç herkes görecek ne olduğunu. Bu hisseye yatırım yapanların buradaki yazılanlardan etkilenecek yatırımcı olduğunu düşünmüyorum. O yüzden yormayın kendinizi.

breda
29-05-2013, 14:20
peki arkadaş doğru söylüyorsun
ne mutlu bak alış fırsatı da vermiş eee o zaman al kardeşim yanii vermeseydi daha mı iyi olur du sen geri kalırdın bak hazır alış fırsatı vermiş o zaman al :)

silenttt
29-05-2013, 14:23
Ayrıca söylemeyi unuttum,

- CONTİ ile bizim artık bir bağımız yok dediler.
- Bugün itibarı ile 1.331.550 hisse ESEM portfoyüne geçmiş ve alıcılara toptan pazarda satılacakmış. (Abilere amcalara duyurulur)

selimtez
29-05-2013, 14:29
toptan hepsini alsam mı acaba,kelepir fiyatta da.:kahkah:

balaban
29-05-2013, 14:35
SPK'ya şikayetlerinizi SPK'ya yapın. Buraya yazmanın size faydası yok.

noixxx
29-05-2013, 14:35

- SPK, alacağın çoğunun tahsil edilmesini, pazar değişikliği başvurusu için yeterli görmekteymiş,- Kalan kısım alacak olarak kalacak ve tahsil ediliceye kadar yasal faiz çalıştırılacak dediler.
- Elektropak'ta sadece Rowenta değil, çok marka varmış ve bunlar ESEM'e geçiyor.
- Edindiğim izlenim gözaltı başvurusu yapılması artık an meselesi. Kanatimce artık bu hafta bile gerçekleşebilir.

özellikle koyu olan kısım için tesekkür ederim geregini yaptım :)

sebat73
29-05-2013, 14:36

- SPK, alacağın çoğunun tahsil edilmesini, pazar değişikliği başvurusu için yeterli görmekteymiş,
- Kalan kısım alacak olarak kalacak ve tahsil ediliceye kadar yasal faiz çalıştırılacak dediler.

:halayci::halayci::halay::halay::halay:

midyat
29-05-2013, 14:40
toptan hepsini alsam mı acaba,kelepir fiyatta da.:kahkah:

sayın arkadasım kusura bakma lütfen benide yanlıs anlama ama satılan bir mal yok devredilen lotlar var yani istedigi kadar kelepir olsun sorun kelepirlik değil alım satım olmaması

regy
29-05-2013, 15:23
gözaltından çıkış başvurusu yaparsa bunu kapa bildirmek zorundamıdır?birde göazaltından çıkışı spk ne zaman sürede onaylar herkese saygılar y.t.d

venedik
29-05-2013, 15:57
Borsa Yönetim Kurulu şirketin mali yapısının düzeltilmesini arayacaktır. Bu şartlar gerçekleşetirildiğinde gözaltından çıkmak için başvuru yapılacak ve Borsa Yönetim Kurulu onaylar ise gözaltından çıkılacaktır. Diye düşünüyorum.

furkancirkin
29-05-2013, 16:06
Valörlü olarak 3 gün taban çektikten sonraki fiyata emir vereyim ben de bari:)

selimtez
29-05-2013, 16:41
akşama gene bir haber gelir mi acep?

midyat
29-05-2013, 16:45
????????????????

breda
29-05-2013, 16:45
son işlem fiyatı :
3,25 -2,99%
Hacim TL: 8.402
Hacim Adet: 2.574

orhangazili
29-05-2013, 17:16
Tabana 1128 adet alis gonderdim bakalim gelecekmi...

Malesef gelmemis.alanlara ve kalipta bekleyenlere bol kazanclar...

midyat
29-05-2013, 17:22
http://s1305.hizliresim.com/19/x/nlhjm.png (http://bit.ly/c25MCx)
bir süre tatilde olaçagım

sddecar
29-05-2013, 18:22

kiminle görüştünüz acaba?

selimtez
29-05-2013, 19:35
Haziran ayı,hareketli ve neşeli geçecek inşallah...

silenttt
29-05-2013, 20:36
kiminle görüştünüz acaba?

Dostum konumları itibarı ile isim zikretmeyi doğru bulmuyorum.
Ama buradaki arkadaşların çoğu biliyor.
Sağolsun kendileri herkese elinden geldiğince yardımcı olmakta.

sddecar
29-05-2013, 21:19
cankurtaranın şirket+hisse+marka adı ödemesini spknın kabul etmesi gerekiyor mu ? yoksa bu işlem çoktan uygulamaya konuldu mu?

eyestopper
29-05-2013, 23:47
Evet zaten bütün olay bu ama cvevabını net olarak alamadık,,,,

cankurtaranın şirket+hisse+marka adı ödemesini spknın kabul etmesi gerekiyor mu ? Yoksa bu işlem çoktan uygulamaya konuldu mu?

selimtez
30-05-2013, 06:54
Günaydın sayın arkadaşlarım.ALLAH hissemizi bereketli eder inşallah...:)

selimtez
30-05-2013, 11:14
ilk işlem 3.39 , ikinci işlem 3.59 olsun diyenler... :yes:

elektron61
30-05-2013, 12:12
ilk işlem 3.39 , ikinci işlem 3.59 olsun diyenler... :yes:

:) süpersin

ESEMSEVER
30-05-2013, 12:26
3,2 nasıl. Burdan acalım mı tahtayı ?

selimtez
30-05-2013, 13:05
temennimizi yazdık ama,nerdeeeeeee,bizi dinleyecek...:grrr:

myyy
30-05-2013, 13:15
yalnızca 188 TL. cik işlem hacmi.

midyat
30-05-2013, 13:20
ya arkadas bunuda gördüm ya gözaltından çıkaçak gram tepki olmuyor utanmasa tabana kilitleyeçek tarih yazaçak bu hisse he gözaltından çıkarken gram primlenemeyen tek hisse olarak hadi kalın saglıçakla akşam seansına burda olamam tatil dönüşü bakalım kaç tl olmuş olaçak

selimtez
30-05-2013, 13:31
59 adetle tavan olmaya çalışsana, uyuz eşşşşşşşşşşşşşşeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eekkkkkkkkkkkkkkk.

eyestopper
30-05-2013, 13:38
tepki vermiyor çünkü bu seferde çıkamıyacak... bunu kagıt sahiplerinin büyük kısmı bildiği için az bi gazlama yapıyorlar ..sonra dahada aşşağıya.. ancak ne zaman za kalanlarında çoğu dökülür.. ondan sonra abiler spk nın istediğini anlarlar ve yaparlar ..,işte o zaman çıkarız... spk nın istekleri belli ve anlamazsan tekrar anlatacak bir kurum ken .. nasıl olurda sen herseye götünü dönüp 6 ay sonra "bakın ben bunu yaptım güzel olmuşmu" diye salağa yatabiliyosun .. dediğim gibi bunlar en az iki kere daha salağa yatarlar ..sabreden olursa 2014 sonunda 8-10 tl ye satar...

noixxx
30-05-2013, 13:42
ya arkadas bunuda gördüm ya gözaltından çıkaçak gram tepki olmuyor utanmasa tabana kilitleyeçek tarih yazaçak bu hisse he gözaltından çıkarken gram primlenemeyen tek hisse olarak hadi kalın saglıçakla akşam seansına burda olamam tatil dönüşü bakalım kaç tl olmuş olaçak

iflas davasından kurtulmadan 2 gün önce de taban yapmıştı bu yüzden çok şaşırmıyorum hareketlerine. canımı sıkan tek şey G.A çıkış haberini muhtemelen 3 küsürlerde karşılayacak olmamız. sadece temenni ; G.A çıkış haberi şöyle 6- 7 lerde gelse sonra A/B grubuna geçiş haberi xx lerde gelse fena mı olur

noixxx
30-05-2013, 13:50
tepki vermiyor çünkü bu seferde çıkamıyacak... bunu kagıt sahiplerinin büyük kısmı bildiği için az bi gazlama yapıyorlar ..sonra dahada aşşağıya.. ancak ne zaman za kalanlarında çoğu dökülür.. ondan sonra abiler spk nın istediğini anlarlar ve yaparlar ..,işte o zaman çıkarız... spk nın istekleri belli ve anlamazsan tekrar anlatacak bir kurum ken .. nasıl olurda sen herseye götünü dönüp 6 ay sonra "bakın ben bunu yaptım güzel olmuşmu" diye salağa yatabiliyosun .. dediğim gibi bunlar en az iki kere daha salağa yatarlar ..sabreden olursa 2014 sonunda 8-10 tl ye satar...
aslına bakarsanız bu kadar beklenti varken mal dağıtmak o kadar kolay ki verdikleri haberle k.y ye 7 - 8 lerden istedikleri kadar mal yıkabilirlerdi ama sürecin sonuna geldiklerini ve 7-8 lerden dağıtırlarsa tekrar toplayacak vakitleri olmadığını bildikleri için tıpkı dava öncesi olduğu gibi bizden bi cacık olmaz ayağına yatıyorlar. ESEMS artık gurur meselesi oldu hedef fiyata gelmeden satılık 1 tane dahi lotum yok. hedef fiyatımın altında ki bütün rakamlar benim için sanaldır.

myyy
30-05-2013, 13:57
üstad iyi hoş ta alıcı yok hissede, hacime bakarmısın. yüksek hacimle aşağı inse hiç sorun yok. Bir gariplik var ama çözemiyorum

ESEMSEVER
30-05-2013, 13:57
3,15 kapasa yeterlı. yavas yavas geri gelsin bakalım . nereyeeeeeeeeeee kadarrrrrrrrrrr...

orhangazili
30-05-2013, 14:15
3,15 kapasa yeterlı. yavas yavas geri gelsin bakalım . nereyeeeeeeeeeee kadarrrrrrrrrrr...
Alis firsati veermez diyen arkadaslardan biri de sizdiniz sanirim.:thumbup:

selimtez
30-05-2013, 14:29
:halay::halayci::bravo::kucak::tamam::kahkah::fiyu ::wave::düsün::a-o::hg::my::ley::mod::mod::mod: :mod::mod::mod::evil:

silenttt
30-05-2013, 14:53
NİBAS

c.Şirketin 31/12/2012 tarihli bağımsız denetim raporunda olumlu görüş verilmesine karşın, denetçi görüşü kısmında, ilişkili taraflardan ticari olmayan alacakların aktif toplamına oranının %49,98 olduğunun (31/03/2013 tarihi itibariyle %42,52) dikkat çekici husus olarak ifade edilmiş olması hususları göz önüne alınarak.......

Bunlarda da alacak problemi var

venedik
30-05-2013, 14:56
Gözaltı pazarı dolup taşmaya başladı. Bu kadar alımdan sonra bir çıkarma işleminin olması yakışır SPK'ya .

venedik
30-05-2013, 15:12
Ali Rıza'nın hisseleri taban. Gözaltına alınma yok.
Borsa İstanbul, BİST'de işlem gören Çemaş Döküm, Niğbaş Niğde Beton ve Usaş Uçak Servisi'ne uyarıda bulundu. Borsa İstanbul belirttiği koşulların yerine getirilmemesi hallinde şirketlerin Gözaltı Pazarı'na alınabileceği uyarısında bulundu.

silenttt
30-05-2013, 15:15
EGYO yu kottan çıkardılar.
Oradaki arkadaşlara sabırlar dilerim.

silenttt
30-05-2013, 15:16
Haber sağnağı devam ediyor, gözünüzü bültenden ayırmayın arkadaşlar.

selimtez
30-05-2013, 15:46
egyo da bir miktar hissem vardı,üzerine maalesef şu an soğuk su için haberi geldii :cry:

ESEMSEVER
30-05-2013, 16:37

3,15 ...... Nereye kadar......

selimtez
30-05-2013, 17:59
ben bugün hariç salı,çarşamba aldım,tabii ,serbest fiyattan.hatta daha yukarısından bile taliptim.

inşallah taban fyattan alamazsın,tavandan alırsın...:)

orhangazili
30-05-2013, 18:18
Tabandan almasamda 3 un altindan aldiracagina inaniyorum..:thumbup:

Cenqis
30-05-2013, 18:42
21-02-2013, 11:41

breda gelen cevap olumlu olursa demişsin ya olumsuzun dan kimse bahsetmiyor. eğer birleşmeye onay gelmezse bizi neler bekliyor bilen var mı acaba? (bilmediğimden soruyorum hisseyi kötülemek için değil)

O zamanlar böyle bir soru yöneltmiştim herkes gelen haberi olumlu tarafından görmüştü elinde hisse olduğu için yada beklentileri olduğu için kimse cevap vermemişti... yine aynı durum söz konusu sanırım SPK'dan bir onay gelmedi dimi? Bence biraz da işin kötü tarafı düşünülüp tartışılmalı...

noixxx
30-05-2013, 18:54

O zamanlar böyle bir soru yöneltmiştim herkes gelen haberi olumlu tarafından görmüştü elinde hisse olduğu için yada beklentileri olduğu için kimse cevap vermemişti... yine aynı durum söz konusu sanırım SPK'dan bir onay gelmedi dimi? Bence biraz da işin kötü tarafı düşünülüp tartışılmalı...

6 haziranda ki hisse devri gerçekleşmeden spk dan beklememiz gereken bir onay olduğunu sanmıyorum. hele bi su toplu devir gerçekleşsin sonra bakalım neler olacak :))

Cenqis
30-05-2013, 19:24
İnşallah hepiniz için hayırlı olur bu süreç ben sabrımı fazla zorladığı için maliyet fiyatıma geldiğinde elimden çıkardım ama gözüm hala esemde :) kısmet olursa aranıza tekrar katılmayı düşünüyorum ama buralardan değil biraz daha düşmesini bekleyeceğim, düşer mi çıkar mı orasını da kestiremiyorum ama çıkarsa da kısmet... kalan arkadaşlara bol kazançlar diliyorum...

korayg
30-05-2013, 19:40
Tabandan almasamda 3 un altindan aldiracagina inaniyorum..:thumbup:

Senin derdini anlamis degilim ya neyse

hb82
30-05-2013, 19:57
merhaba arkadaslar bi arkadas sormustu geçenlerde bu şirket devri hisse devri marka degeri falan spk onayı istiyormu diye yok asamalarda spk onayı yada izni gerekmiyor arkadasım yapılıp bitirilinçe haber veriliyor belkide suanda yapılmaya baslandı orasını bilemem ama spk yönetmeliğinde onay ve izin alınması gereken durumlar arasında bu maddeler yok bilginize herkese hayırlı ve bol kazançlı günler bu arada beni bilmeyenler varsa eski kullanıçı adım mdc82 kapatılmıstı eskiler bilir

dramali39
30-05-2013, 20:25

Bir sonraki mesajında da elimdeki ESEM leri sattım demişsin. Madem sattın neden işin iyi ve kötü tarafını düşünüyorsun. Düşünüyorsan kendi kendine düşün. Bu hisse ne kurnazlar gördü...

Cenqis
30-05-2013, 20:36
merhaba arkadaslar bi arkadas sormustu geçenlerde bu şirket devri hisse devri marka degeri falan spk onayı istiyormu diye yok asamalarda spk onayı yada izni gerekmiyor arkadasım yapılıp bitirilinçe haber veriliyor belkide suanda yapılmaya baslandı orasını bilemem ama spk yönetmeliğinde onay ve izin alınması gereken durumlar arasında bu maddeler yok bilginize herkese hayırlı ve bol kazançlı günler bu arada beni bilmeyenler varsa eski kullanıçı adım mdc82 kapatılmıstı eskiler bilir

cevabın için teşekkürler, bu konu kafamı kurcalıyordu aydınlattığın için sağol...

Cenqis
30-05-2013, 20:50
Bir sonraki mesajında da elimdeki ESEM leri sattım demişsin. Madem sattın neden işin iyi ve kötü tarafını düşünüyorsun. Düşünüyorsan kendi kendine düşün. Bu hisse ne kurnazlar gördü...

Kurnazlık yapmaya çalışmıyorum, elinizde esem hisseleri var düşüyor bu agrasifliğinizi anlıyorum. Evet bende elimde olanları 3.35 den verdim buna ne siz nede başkası karışabilir! Forumda düşünmekte mi suç oldu? Sattığım hisseyi tekrar alamaz mıyım? Tekrar almak istediğim hisse hakkında bilenlere soru soramaz mıyım? korkmayın "işin kötü tarafı da düşünülüp tartışılmalı" dememle düşeceğini sanmıyorum hissenizin fiyatının (amacım bu değil zaten)

dramali39
30-05-2013, 23:18
Kurnazlık yapmaya çalışmıyorum, elinizde esem hisseleri var düşüyor bu agrasifliğinizi anlıyorum. Evet bende elimde olanları 3.35 den verdim buna ne siz nede başkası karışabilir! Forumda düşünmekte mi suç oldu? Sattığım hisseyi tekrar alamaz mıyım? Tekrar almak istediğim hisse hakkında bilenlere soru soramaz mıyım? korkmayın "işin kötü tarafı da düşünülüp tartışılmalı" dememle düşeceğini sanmıyorum hissenizin fiyatının (amacım bu değil zaten)
Agresif olan sizsiniz. Benim ort maliyetim 1 civarında . Ha 3.30 olmuş ha 3.20 olmuş . Ben küsüratlarla uğraşmam. Tartışacak fikriniz varsa söyleyin. Teknik analiziniz varsa açıklayın . Elektropak ile ilgili haberlere değinin. Rowentayı ve diğer alacağımız markaların değerlerini tartışalım. Hisse satışının ve satıştan cankurtaranın alacağı paranın nasıl ESEM e geleceğinden bahsedin.
Ama taraftan ortalığı bulandırmaya çalışıp , bir saat sonra ben sattım zaten siz de satın gibi ucuz bir kandırmaca oyununa girmeyin lütfen. Ne yapalım yani aman Cenqis satmış biz de mi satsak acaba diye mi düşünelim.

venedik
30-05-2013, 23:30
Her yeni güne yeni bir ümit ile başlatan bir hisse nadirdir. ESEM hissedarı herkes her yeni güne başka bir heyecanla uyanıyor. 2 dakika işlem görsede hiç fark etmiyor çünkü bir güne bedel beklenti yaratıyor. Yarın ola hayrola.

selimtez
31-05-2013, 08:46
Çok güzel demişsiniz sayın venedik,vallahi aynen öyle...

Bu arada hepimizin cuması mübarek olsun,sağlıklı ,bereketli olsun...

emre82
31-05-2013, 09:20
hayırlı cumalar...
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=80504&page=192&p=7436033#post7436033

grafiğimiz ile burdaki sistem birbirini tutuyor...Sanırım teknik artık bişeyler söylemek istiyor...
Resim gönderemiyorum şuan..Haftalık olarak bakılırsa sisteme uygun

elektron61
31-05-2013, 10:00
Her yeni güne yeni bir ümit ile başlatan bir hisse nadirdir. ESEM hissedarı herkes her yeni güne başka bir heyecanla uyanıyor. 2 dakika işlem görsede hiç fark etmiyor çünkü bir güne bedel beklenti yaratıyor. Yarın ola hayrola.

:super:

Bravo..Süper Tespit ve Gerçek

Bu arada Selimtez arkadaşım ve diğerlerine...
Sizin de Cumanız Mübarek olsun

xottox
31-05-2013, 10:04
Hayirli cumalar arkadaslar

esems
31-05-2013, 13:53
BİRAZ GÜLÜMSEYİN GEMİNİZ BATMASIN:he:

selimtez
31-05-2013, 13:59
Zamanı geldiğinde ,Allahın izniyle kahkahalar atacağız,inşallah...

selimtez
31-05-2013, 14:06
o zamanında en geççç gelecek hafta sonu olduğunu düşünüyorum.kesinlikle yatırım tavsiyesi değildirrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

venedik
31-05-2013, 16:35
Herkese güzel hafta sonu..........

selimtez
31-05-2013, 17:51
Herkese güzel hafta sonu..........
Teşekkürler.Tüm arkadaşlara mutlu,neşeli,sağlıklı ve bereketli hafta sonu dilerim...sağlıcakla kalın...

selimtez
02-06-2013, 18:29
http://www.borsagundem.com/haber/OSTIM-Pazar-degisimi/147801

http://www.bigpara.com/borsa/hisse-detay-bilgileri/OSTIM/

DARISI ESEMİN BAŞINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :halay:

esems
02-06-2013, 19:26
http://www.borsagundem.com/haber/OST...egisimi/147801

http://www.bigpara.com/borsa/hisse-d...lgileri/OSTIM/

DARISI ESEMİN BAŞINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
NE İNSANLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ELBİSE YOK ,NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE

sayın seliktez temennimiz bu yönde hadi hayırlısı

hb82
02-06-2013, 22:39
http://www.borsagundem.com/haber/OSTIM-Pazar-degisimi/147801

http://www.bigpara.com/borsa/hisse-detay-bilgileri/OSTIM/

DARISI ESEMİN BAŞINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :halay:

http://www.borsagundem.com/haber/OST...egisimi/147801

http://www.bigpara.com/borsa/hisse-d...lgileri/OSTIM/

DARISI ESEMİN BAŞINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
NE İNSANLAR GÖRDÜM ÜSTÜNDE ELBİSE YOK ,NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE

sayın seliktez temennimiz bu yönde hadi hayırlısı

inşallah olur fakat bildiğim kadarı ile ostım SİP te işlem görüyor birazdaha farklı diye biliyorum

regy
03-06-2013, 09:34
günaydın herkese iyi haftalar borsa çöktü inşaallah bizim hisse iyi açar herkese selamlar saygılar y.t.d

eyestopper
03-06-2013, 11:26
bir tavan yakışır

noixxx
03-06-2013, 12:37
bir tavan yakışır

borsanın yerle bir olduğu bir dönemde tavan hisseye olan ilgiyi bir anda artırır bunu isteyeceklerini pek sanmıyorum.

orhangazili
03-06-2013, 12:48
Endeksle paralel hareket. Etmesi muhtemel...

hb82
03-06-2013, 12:57
borsanın yerle bir olduğu bir dönemde tavan hisseye olan ilgiyi bir anda artırır bunu isteyeceklerini pek sanmıyorum.

bir kaç gündür çok yorum yazmaya basladım ama kusura bakmayın ben bu hissenin 1 den 4 lere geldigi zamanları yasamıs ve çok iyi hatırlayan birisiydim o günlerde endeksle ters orantılı hareketler sayesinde 4 lere gelmişti eger endeksle orantılı hareket etse idi 2 leri zor bulurdu bilgi olması için yazmak istedim ssaygılar

serkan45010
03-06-2013, 13:25
ya sanki endeks cıkarken çıktı sanki.gözümüz aydın %4 yemisiz.alh sabır versin

silenttt
03-06-2013, 13:25
Millet boşverin endeksi felan, bence 5 Hazirana odaklanın.
700 lotla taban olan tahtada 1 milyon 300 bin tek kalemde gittiğinde Esem sinyalin en babasını vermiş olacak.

Ortalama fiyat nedir? 2,86
Yani, son bir yılın en dip fiyatları.

Daha fazla yorum tahtaya zarar verir. Benden bu kadar.

furkancirkin
03-06-2013, 13:26
Syn orhangazili, 27 mayısta
Suan baska beklentisi olan bir hissedeyim.ve zarar da oldugum dan satip eseme gecmedim yazmışsınız.

hissenin kelepir fiyattan işlem gördüğünü,hemen herkesin konumunu aldığını,kimsenin dökülmeye niyetinin olmadığını anlamış olsanız gerek ki... fiyat düşsün, üç beş ky mal satsın diye yönlendirmeye çalışıyorsunuz. ben şahsen sizin imzanız altındaki yazılara hiç itibar etmiyorum ama yazık !!!!

Hiç alakasız bir benzetmeyle hisse taban olabilir korkusu sunmak:

ama birkac gun once aksan da boyle bir haber vardi ve hisse taban oldu.tabi esemde taban olur demiyorum kesinlikle.sade bilgi amacli

Saçma bir yorum, öncesinde 'tabana alış yazdım, bakalım gelecek mi' demek de saçma. Hatta suç teşkil edebilir.

Tabandan almasamda 3 un altindan aldiracagina inaniyorum

Endeksle alakası olmayan bu hisseye, endeks 49.000 den 89.000 e gelirken 4,75 ten 3,00 e gelmiş alakasız bir hisseye bu yorum nedir şimdi??? Etkilenir etkilenmez o ayrı, ama sizin niyet biraz belli gibi...

Şu anda açıkça soruyorum, elinizde ESEMS var mı, varsa kaç lot? Yoksa derdiniz mazlum üç beş ky ye mal sattırmak da ucuzdan mallanmak mı?

furkancirkin
03-06-2013, 13:32
SKPLC gözaltına alındı ve 2,20 den 0,55 e geldi diyorduk ya...
OSTİM 2. ulusal pazara geçti. 2,03 ten 3,25 e geldi 3 iş günü içinde ve bu endekse rağmen. Ve hala TAVAN...

Ve ESEMS mali tablo olarak fiyatı daha ucuz kalmış, OSTİM e nispeten çok daha sığ bir kağıt. Ha bir de serbest şlem piyasasından çıkışla, gözaltından çıkış da aynı olmaz.
Sadece şu anki fiyatlar sanal diyorum... Vee gözaltından çıkışa az kaldı, çok az... YTD

orhangazili
03-06-2013, 13:50
SKPLC gözaltına alındı ve 2,20 den 0,55 e geldi diyorduk ya...
OSTİM 2. ulusal pazara geçti. 2,03 ten 3,25 e geldi 3 iş günü içinde ve bu endekse rağmen. Ve hala TAVAN...

Ve ESEMS mali tablo olarak fiyatı daha ucuz kalmış, OSTİM e nispeten çok daha sığ bir kağıt. Ha bir de serbest şlem piyasasından çıkışla, gözaltından çıkış da aynı olmaz.
Sadece şu anki fiyatlar sanal diyorum... Vee gözaltından çıkışa az kaldı, çok az... YTD

Sayin furkan.siz hep olumlu yazip milleti heveslendirim 4 lerden alanlar ne olacak.sizizn yazilarinizdan etkilenip alan ne olacak.siz yazinca bise olmuyorda biz olumsuz yanlarini yazinca mi suc teskil ediyor..!!!

orhangazili
03-06-2013, 13:52
Gecen haftaki ve onceki gelen ozel durum haberlerinde burasini bayram havasina cevirdiniz.okuyanlarda atladi gidecek diye...ve hatta tavan tavan gider alis firsati vermez birkacgun diyen arkadaslar suan yoklar burda !!!!

silenttt
03-06-2013, 14:01
Gecen haftaki ve onceki gelen ozel durum haberlerinde burasini bayram havasina cevirdiniz.okuyanlarda atladi gidecek diye...ve hatta tavan tavan gider alis firsati vermez birkacgun diyen arkadaslar suan yoklar burda !!!!

Dostum emekçiye saygımız var. (Az kazanan işçi olduğunuzu söylediğiniz için emekçi diyorum.)
Buralar tehlikeli sular. Gözaltı malumunuz tahta kapanır mapanır.
Bizde zaten yatırım amaçlı değil, kumar tutkumuzu tatmin için buradayız. (Yanlış anlaşılmasın, kinaye yapıyorum. Borsaya kumar diyenlere çok kızmışımdır.)

Sen istersen hazır, endekste düşmüşken, IS-C, Kchol felan takıl.
Burayı da kendi haline bırak.

orhangazili
03-06-2013, 14:31
Dostum bende adrelin istedigimden burdayim.oynadigim para 3 bin tl yi gecmez.hepsi gitse bile uzmez beni.kafamdaki fiyat 3 un alti.tabikide olur veya olmaz ama bem bekler ve alirim.son gelen haberlerle dusmesi manidar benim gorusum.boyle dusundugum icin bukadar baski yapmanizda manidar...olumsuz senaryolar ve hissenin dusmesini de hazmedememeniz de manidardir...