PDA

View Full Version : ESEMS-Esem Spor Giyim

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

guneysu
28-10-2012, 16:32
Yeni basliktan devam..
//

türev
28-10-2012, 16:35
Yeni açılan topik, hissenin de önünü açar inşallah.Hayırlı olsun...

pourvous
28-10-2012, 18:21

inşallah dostum

selimtez
28-10-2012, 20:12

inşallah.Sendika işçileriyle anlaşma yaptıklarından sonra yakınlarda haberlerin peşisıra geleceğine dair hislerim var.:wink:

silenttt
28-10-2012, 20:34
Subat ayina kalmaz burada 300 sayfayi asariz tahminim.

jeje
29-10-2012, 00:42
ooo bayram tatiline gittim geldim, yeni sayfa açılmış :) hayırlı uğurlu olsun.
geçmiş bayramınız kutlu olsun, elimizde tuttuğumuz hisseler altın olsun :)

sargac
29-10-2012, 12:32
Herkesin,

Kurban Bayramı mübarek, Cumhuriyet Bayramı kutlu Olsun,
Yeni topik hayırlara vesile olsun inşallah. Aammmiiiinnnnn :)

green-eyes
29-10-2012, 14:28
Yeni sayfanın şerefine inşallah uğurlu gelir,medyadaki bazı detaylar aşağıda.

Kangaroos - Sponsor olduğu dizi, film, program ve yapımlar :
Fatmagül ün Suçu Ne
Umutsuz Ev Kadınları
Araf Zamanı
Pis Yedili

http://www.dizisponsorlari.com/dizi_film_program_sponsorlari.asp?sponsorID=653&sponsor=Kangaroos
http://www.kangaroos.com.tr/media.php

olarak gözüküyor fakat ben şu resimde yani kanal D'nin bir dizisi olan ve bence en iyi komedi olan Yalan Dünya'nın son bölümünde Açılay'ın ağağındaki ayakkabıları bizim kangarooslara benzettim bir de siz bakın.
http://img705.imageshack.us/img705/4186/yalandnya.jpg

Burada da kangaroos'un ve Slazenger'ın seçkin kolleksiyonundan bazı ürünler var.

http://www.privatego.com/campaign/7632/slazenger-kangaroos.html

Herkesin tekrardan geçmiş kurban bayramı ve cumhuriyetimizin 89.yıldönümü kutlu olsun.

BİLOM
29-10-2012, 19:44
3 Aydır bekleyenlerden biri de benim. Olur da hisse 11'i görürse maliyeti kurtarıp borsadan çıkmayı düşünüyorum. Beklentilere bakılırsa 10'u aşma ihtimali var. Hedef konusunda görüşü olanlar var mı? Sizce kaç olur?

green-eyes
29-10-2012, 21:14
3 Aydır bekleyenlerden biri de benim. Olur da hisse 11'i görürse maliyeti kurtarıp borsadan çıkmayı düşünüyorum. Beklentilere bakılırsa 10'u aşma ihtimali var. Hedef konusunda görüşü olanlar var mı? Sizce kaç olur?

Esem 11 olursa borsadan cikmayi düşünüyorum demissin,hayırlısı olsun.

Sen nasıl kendince hedef bictiysen,ben hedef belirtmiycem.

Şöyle ozetleyeyim,uzaya giden roket nasıl kademelerde deposu bitip,yeni depodan roketliyorsa,sizin koyduğunuz hedefler ne kadar yüksek olursa,o kadar yükseğe daha az yakıtla çıkmış oluruz.

Hissemi seviyorum,kiracı değil,sitede komsularimla mülk sahibi olarak yaşamayı planlıyorum.

dramali39
30-10-2012, 11:01

28-10-2012 ' de kayıt olmuş arkadaş , hemen ESEMS forumuna girip hisse 11 olacak diye uçmaya başlamış. Başka nick'ler tutmadı da yeni isimler mi deniyorsunuz ? Bir defa da sulandırmayın abicim şurayı.

selimtez
30-10-2012, 12:00
günaydın arkadaşlar.saat 11 de ilk defa ben de şirketimizi aradım.yetkili yokmuş,şimdi yine aradım.birleşme sürecinin son süratle devam ettiğini,esemspor olarak bir problem olmadığını ,cankurtaranın içindeki 1-2 firmanın işlemleri nedeniyle sürecin biraz zaman aldığını,bunların da hal olduğunda direk cankurtaranla birleşmenin olacağını kaydetti.selamlar.

silenttt
30-10-2012, 15:08
günaydın arkadaşlar.saat 11 de ilk defa ben de şirketimizi aradım.yetkili yokmuş,şimdi yine aradım.birleşme sürecinin son süratle devam ettiğini,esemspor olarak bir problem olmadığını ,cankurtaranın içindeki 1-2 firmanın işlemleri nedeniyle sürecin biraz zaman aldığını,bunların da hal olduğunda direk cankurtaranla birleşmenin olacağını kaydetti.selamlar.

Bende arayıp bir sorayım diyordum, gerek kalmadı. Teşekkürler sn selimtez.

silenttt
30-10-2012, 15:11
Bu arada hafta sonu çocuklarla gezerken Şok mağazasında slazenger ayakkabılarına baktım. Etiketlerinde ithalatçı firma Esem Sport yazısını okuduğumda, garip şekilde gurur duydum. Baya firmanın ortağı olarak olayı özümsemişim. Daha iyi olacağız inşallah.

aman
30-10-2012, 17:35
3,65 de 5dk, 60dk, günlük, haftalık direnç var. Yukarı kıramadığı için yatay aşağı bir yön bekliyorum. Gelecek haberlere göre yön daha belirgin olur. YTD

green-eyes
30-10-2012, 18:29
Geçen sene de bu aylarda burnumuzdan getirmiştin,uzatmaları oynatmıştın bize,gülen biz olmuştuk. Biz kimiz? Biz de esemin ortağıyız. Demek istediğim şu ki, bizler nasıl sancı çekiyorsak bence esem ve cankurtaran da çok sıkılmış ve daralmış olabilir.
Biz yatırımcı olarak borsadaki herhangi bir şirketin ortağıysak; uzun zamandır burada çile çekiyorsak,bence aynı çileyi firma sahipleri ve firma çekiyordur.
Onlar inşallah hayırlı haberlerle gelirler de hepimiz şenleniriz.

selimtez
30-10-2012, 18:51
bugün biraz daha mallandık.hadi sevgili esem gönder artık habercikleri,senden kazandıktan sonra daha alacağım hisseler var,çabuk davranda onlardan da nasipleneyim be yav.

selimtez
30-10-2012, 20:45
Esem'i düşünüyorum,gözlerim kapalı;
Sabah 9:30 da haberi düşmüş;
Birleşme olmuş,gözaltından çıkmış,

Çok mu şey istiyorum,sevdamdan,
Garibi çok görmeyin;
Hayalimden başka neyim var.
:) :yes: :cool: :wink: :halayci: :halay: :kural: :party: :super: :ley: :fiyu:

BİLOM
30-10-2012, 20:46
28-10-2012 ' de kayıt olmuş arkadaş , hemen ESEMS forumuna girip hisse 11 olacak diye uçmaya başlamış. Başka nick'ler tutmadı da yeni isimler mi deniyorsunuz ? Bir defa da sulandırmayın abicim şurayı.

Niye hissede olunca hemen kayıt olup yazı mı yazmak gerekiyor? Üç aydır elimde ve sadece bakıp gidiyorum. Borsanın altın kuralı 'Al ve unut'u uygulamaya başlamış olamaz mıyım? Hedefim 11. Olursa kurtarır çıkarım. Benim öyle buralarda dalavere çevirmek gibi bir derdim olsaydı forumu mesaj yağmuruna tutardım aslanım.

sddecar
31-10-2012, 01:54

Garibi çok görmeyin;
9,30 olmasada olur yarın olsun bizim olsun :)

VEDREF
31-10-2012, 09:27
Ortaklığın Adresi : BOMONTİ BİRAHANE SOKAK NO:5 ŞİŞLİ/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : TEL:0212 296 67 87 FAKS:0212 233 51 37
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : TEL:0212 296 67 87 FAKS:0212 233 51 37
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : ESEM SPOR'un CANKURTARAN HOLDİNG A.Ş. İLE BİRLEŞME KARARINA İLİŞKİN EK AÇIKLAMA

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: ESEM SPOR'un CANKURTARAN HOLDİNG A.Ş. İLE BİRLEŞME KARARINA İLİŞKİN EK AÇIKLAMA

15.06.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda özetle, Şirketimizin, Cankurtaran Holding A.Ş. ile ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak 30.06.2012 tarihli mali tabloları esas alınarak birleştirilmesine, birleşmenin Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde gerçekleştirilmesine ve söz konusu birleşme için gerekli yasal işlemlere başlanılmasına, karar verildiği duyurulmuş ayrıca bu husus 10 Ağustos 2012 tarihli olağan genel kurulumuzda ortaklarımızın bilgisine sunulmuştu. Ancak birleşmeye ilişkin yapılan çalışmalarda gelinen aşamada, Cankurtaran Holding A.Ş.'nin karşılıklı iştirak sorunu olan birden çok sayıdaki iştiraklerinin varlığı dikkate alınarak, öncelikle bu yapının sadeleştirilmesinin temini amacıyla, Cankurtaran Holding'in, bazı iştiraklerini bütün aktif ve pasifleriyle kül halinde tasfiyesiz olarak Holding tarafından devralınması suretiyle, Holding bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesine, bu birleşme işleminin tamamlanmasını takiben Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.
Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur.

green-eyes
31-10-2012, 09:28

Garibi çok görmeyin;

Selim abi sen naptın yaaa? :) Allah razı olsun,ne muradın varsa versin. Senin için dualar,lokmalar feda olsun :)

Cankurtaran bütün iştirakleri bünyesine alıyor,sonra da biz cankurtaran ı.. :) Habere gel

Heralde bu açıklamayı yapmak zorunda oldular,kanun gereği...

Bir de denetleme bitti gibi bir durum seziyorum,inşallah öyledir. Gereğini yapıyor bizim esem ve cankurtaran helal olsun

elektron61
31-10-2012, 09:51
E tamam zaten bu haberi bekliyorduk..Bundan sonra ne olur?Yorum yapabilecek arkadaşlar varmı? Teşekkürler..

selimtez
31-10-2012, 09:52
Selim abi sen naptın yaaa? Allah razı olsun,ne muradın varsa versin. Senin için dualar,lokmalar feda olsun :)

Teşekkür ederim hemşerim,Allah hepimizin dualarını kabul etsin inşallah. :)

selimtez
31-10-2012, 09:54
E tamam zaten bu haberi bekliyorduk..Bundan sonra ne olur?Yorum yapabilecek arkadaşlar varmı? Teşekkürler..

Haberi bekliiyorduk tabii ,ama beklemek başka haberin gelmesi başka.Tahminimce 4 ün üzerine atması lazım artık bugünlerde...

green-eyes
31-10-2012, 10:06
Haberi bekliiyorduk tabii ,ama beklemek başka haberin gelmesi başka.Tahminimce 4 ün üzerine atması lazım artık bugünlerde...

Abi sen ne güzel konuşuyorsun, ne güzel yazıyorsun :) Lütfen hergün güzel şeyler dile,güzel fiyatlar,güzel haberler :) Herşey gönlünce olsun. Esemimize yakışır güzel günler

green-eyes
31-10-2012, 11:33
Esem spor gıyım sanayı ve tıcaret anonım sırketı
ortaklarına duyuru

25 subat 2011 tarıhlı ve 27857 sayılı resmı gazete'de yayınlanarak yururluge gıren 6111 sayılı kanunu'nun 157'ncı maddesı ıle degıstırılen sermaye pıyasası kanunu'nun ("kanun") gecıcı 6. Maddesıne gore ve merkezı kayıt kurulusu'nun 28.04.2011 tarıhlı ve 551 sayılı genel mektubu cercevesınde;
1. 31 aralık 2012 tarıhıne kadar kaydılestırılmek uzere sırketımıze teslım edılmeyen tum hısse senetlerı, bu tarıhte kanunen sırketımıze ıntıkal edecek ve pay sahıplerının soz konusu hısse senetlerı uzerındekı tum hakları da anılan tarıhte kendılıgınden sona ermıs olacaktır.
2. Yapılan bu yenı duzenleme sonucunda, sahıp oldukları payları kaydı sıstemde, henuz kendı adlarına kaydettırmemıs olan pay sahıplerımız, 31 aralık 2012 tarıhıne kadar kaydılestırme ıslemlerını tamamlamadıkları takdırde, anılan tarıhten ıtıbaren bu hısse senetlerınden dogan butun haklarını kanun geregı kaybedeceklerdır.

Bu dogrultuda, henuz kendı adlarına kaydılestırılmemıs fızıkı hısse senetlerıne sahıp olan pay sahıplerımızın haklarının kaybolmaması ıcın, en kısa zamanda hısse senetlerını kaydılestırmek uzere, oncelıkle asagıda adresı bulunan sırket merkezı'mıze muracaat etmelerı gerekmektedır.
Bılgı ve randevu ıcın : Esem spor gıyım sanayı ve tıcaret anonım sırketı genel mudurlugu
adres : Bomontı bırahane sokak no: 5 sıslı/ıstanbul
telefon : 0212 296 67 87
e-posta : 0212 233 51 37

ıs bu duyuru, pay sahıplerımızın haklarının korunması amacıyla yapılmıs olup, kaydılestırme ıslemlerı ıcın zamanında sırketımız ıle ırtıbat kurmayan pay sahıplerımızın kanunun emredıcı hukumlerı cercevesınde 31 aralık 2012 tarıhınde dogabılecek hak kayıplarından dolayı sırketımızın hıcbır sekılde sorumlu tutulamayacagını beyan ederız.

Arkadaşlar bu haber doğrultusunda 31.12.2012 den önce birleşme hayal edenler bence etmesinler.
Çünkü Adamlar açıklamada bulundu ve fiziki hisse senetlerini 31.12.2012 tarihine kadar kaydileştirmek için süre verdi.
Bu süre zarfında belki adam 31.12.2012 de kayda aldıracak. Bunun için birleşme 31.12.2012 tarihinde veya ondan hemen sonra olabileceği kanaatindeyim. Bütün fiziki hisse senetlerini toplamaları şart. Toplamadan birleşme olmaz.

31.12.2012 ye kadar alan aldı satan sattı. Bu süre güzel değerlendirilmeli. YTD. Benim şahsi düşüncemdir.

noixxx
31-10-2012, 11:53
Ortaklığın Adresi : BOMONTİ BİRAHANE SOKAK NO:5 ŞİŞLİ/İSTANBUL
Telefon ve Faks No. : TEL:0212 296 67 87 FAKS:0212 233 51 37
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : TEL:0212 296 67 87 FAKS:0212 233 51 37
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : ESEM SPOR'un CANKURTARAN HOLDİNG A.Ş. İLE BİRLEŞME KARARINA İLİŞKİN EK AÇIKLAMA

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar: ESEM SPOR'un CANKURTARAN HOLDİNG A.Ş. İLE BİRLEŞME KARARINA İLİŞKİN EK AÇIKLAMA

15.06.2012 tarihli Özel Durum Açıklamamızda özetle, Şirketimizin, Cankurtaran Holding A.Ş. ile ilgili mevzuat hükümlerine uygun olarak 30.06.2012 tarihli mali tabloları esas alınarak birleştirilmesine, birleşmenin Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde gerçekleştirilmesine ve söz konusu birleşme için gerekli yasal işlemlere başlanılmasına, karar verildiği duyurulmuş ayrıca bu husus 10 Ağustos 2012 tarihli olağan genel kurulumuzda ortaklarımızın bilgisine sunulmuştu. Ancak birleşmeye ilişkin yapılan çalışmalarda gelinen aşamada, Cankurtaran Holding A.Ş.'nin karşılıklı iştirak sorunu olan birden çok sayıdaki iştiraklerinin varlığı dikkate alınarak, öncelikle bu yapının sadeleştirilmesinin temini amacıyla, Cankurtaran Holding'in, bazı iştiraklerini bütün aktif ve pasifleriyle kül halinde tasfiyesiz olarak Holding tarafından devralınması suretiyle, Holding bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesine, bu birleşme işleminin tamamlanmasını takiben Cankurtaran Holding A.Ş.'nin bütün aktif ve pasifinin kül halinde tasfiyesiz olarak Şirketimiz tarafından devralınması suretiyle, Şirketimiz bünyesinde birleşmenin gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.
Kamuoyu ve yatırımcıların bilgilerine sunulur.
Bu açıklamayı sevgili ortaklarım süreç biraz daha uzayacak idare edin şeklinde anlıyorum dolayısıyla bugün yükselişten ziyade biraz daha salınacağını düsünüyorum umarım siz haklı cıkarsınız ve 4 üzerine atar..

niyazim
31-10-2012, 11:59
beklemeye devam bir yere gitmiyoruz... ister sallan ister gez...esem kardeş... millet birleşmeye yakın hareket beklerken öncesi hareket başlar birleşince al senin olsun da olabilir... yatırım tavsiyesi değildir

niyazim
31-10-2012, 12:02
açıklamaya binaen demekki inceleme tamamlanmış, çalışmalar bitmiş böyle bir sonuç çıkmış.holdingin birleşmesi 45 gün sonra bizim birleşmemiz 45 gün desek ocak ayı gibi bir tablo çıkıyor. hayırlısı.. dogu boruda da 7 ay beklemiş sonra çıkmıştım.. ondan sonra aldı başını gitti.. burdada 7 ay doldu bir yere gitmek yok.. hikayenin sonunu bir görek inşallah

noixxx
31-10-2012, 12:04
Esem spor gıyım sanayı ve tıcaret anonım sırketı
ortaklarına duyuru

25 subat 2011 tarıhlı ve 27857 sayılı resmı gazete'de yayınlanarak yururluge gıren 6111 sayılı kanunu'nun 157'ncı maddesı ıle degıstırılen sermaye pıyasası kanunu'nun ("kanun") gecıcı 6. Maddesıne gore ve merkezı kayıt kurulusu'nun 28.04.2011 tarıhlı ve 551 sayılı genel mektubu cercevesınde;
1. 31 aralık 2012 tarıhıne kadar kaydılestırılmek uzere sırketımıze teslım edılmeyen tum hısse senetlerı, bu tarıhte kanunen sırketımıze ıntıkal edecek ve pay sahıplerının soz konusu hısse senetlerı uzerındekı tum hakları da anılan tarıhte kendılıgınden sona ermıs olacaktır.
2. Yapılan bu yenı duzenleme sonucunda, sahıp oldukları payları kaydı sıstemde, henuz kendı adlarına kaydettırmemıs olan pay sahıplerımız, 31 aralık 2012 tarıhıne kadar kaydılestırme ıslemlerını tamamlamadıkları takdırde, anılan tarıhten ıtıbaren bu hısse senetlerınden dogan butun haklarını kanun geregı kaybedeceklerdır.

Bu dogrultuda, henuz kendı adlarına kaydılestırılmemıs fızıkı hısse senetlerıne sahıp olan pay sahıplerımızın haklarının kaybolmaması ıcın, en kısa zamanda hısse senetlerını kaydılestırmek uzere, oncelıkle asagıda adresı bulunan sırket merkezı'mıze muracaat etmelerı gerekmektedır.
Bılgı ve randevu ıcın : Esem spor gıyım sanayı ve tıcaret anonım sırketı genel mudurlugu
adres : Bomontı bırahane sokak no: 5 sıslı/ıstanbul
telefon : 0212 296 67 87
e-posta : 0212 233 51 37

ıs bu duyuru, pay sahıplerımızın haklarının korunması amacıyla yapılmıs olup, kaydılestırme ıslemlerı ıcın zamanında sırketımız ıle ırtıbat kurmayan pay sahıplerımızın kanunun emredıcı hukumlerı cercevesınde 31 aralık 2012 tarıhınde dogabılecek hak kayıplarından dolayı sırketımızın hıcbır sekılde sorumlu tutulamayacagını beyan ederız.

Arkadaşlar bu haber doğrultusunda 31.12.2012 den önce birleşme hayal edenler bence etmesinler.
Çünkü Adamlar açıklamada bulundu ve fiziki hisse senetlerini 31.12.2012 tarihine kadar kaydileştirmek için süre verdi.
Bu süre zarfında belki adam 31.12.2012 de kayda aldıracak. Bunun için birleşme 31.12.2012 tarihinde veya ondan hemen sonra olabileceği kanaatindeyim. Bütün fiziki hisse senetlerini toplamaları şart. Toplamadan birleşme olmaz.

31.12.2012 ye kadar alan aldı satan sattı. Bu süre güzel değerlendirilmeli. YTD. Benim şahsi düşüncemdir.

birleşmeden sonra kaydileştirme başvurusu için bi engel olduğunu düşünmüyorum. Ancak ben de marttan önce c den cıkışı pek mümkün görmüyorum.2013 ocakta birleşir, iflas davasının reddedildigi tarihte(2013 şubat) gözaltından marttada c den cıkarsa tadından yenmez.
seviyorum bu senedi bana sabrı,yatırımın ne demek oldugunu ögretti. ilk defa 1 yıldan uzun süredir bir senette hiç işlem yapmadan durabildim. nice yıllara esemim

selimtez
31-10-2012, 12:10
beklemeye devam bir yere gitmiyoruz... ister sallan ister gez...esem kardeş... millet birleşmeye yakın hareket beklerken öncesi hareket başlar birleşince al senin olsun da olabilir... yatırım tavsiyesi değildir

Aynen öyle arkadaşım.Aslan çimentodan acı bir tecrübe yaşamıştım...

green-eyes
31-10-2012, 12:10
birleşmeden sonra kaydileştirme başvurusu için bi engel olduğunu düşünmüyorum. Ancak ben de marttan önce c den cıkışı pek mümkün görmüyorum.2013 ocakta birleşir, iflas davasının reddedildigi tarihte(2013 şubat) gözaltından marttada c den cıkarsa tadından yenmez.
seviyorum bu senedi bana sabrı,yatırımın ne demek oldugunu ögretti. ilk defa 1 yıldan uzun süredir bir senette hiç işlem yapmadan durabildim. nice yıllara esemim

borsanın altın kuralı al-unut-aradan çok zaman geçsin-sonra biraz bak :)
Bireysel emeklilik falan bahane,borsa şahane.
2005 teki tüpraşlarımdan temettü geliyor. garantilerden temettü geliyor. Fiaytına bakmıyorum bile.5 katından fazla kazanmışım ve satmamışım,neden temettü faizi almayayım?
İnşallah kökleri ve tarihi sağlam olan cankurtaran da yeniden doğuşunda kükrer ve ileride bizlere güzel hatıralar bırakır.

breda
31-10-2012, 12:25
evet arkadaşlar öyle veya böyle bir haber geldi isteyen istediği gibi anlayabilir en azından adamlar cankurtarandaki şirketleri temizlemek istiyorlar ondan sonra cankurtaranı bünyelerine resmen alacaklar ilkönce temizlik şart çünkü sütten ağızları yandı malum iflas muhabbeti.
sonra da cankurtaranla birleşme ama bizim asıl hedefimiz gözaltından ve c den çıkış inşaallah o da gelecek şurun şurasında 5 ay var diyelim bu 2 ay da olabilir 5 ay da olabilir bekleyip göreceğim nasipse kendi adıma .
ayrıca kafama takılan bir soruyu sormak istiyorum arkadaşlar bilirler belki cankurataran holdingle birleşince esemin ne kazancı olacak ...

egal
31-10-2012, 13:38
Sn.Arkadaşım

31.12.2012 tarihi borsada işlem gören bütün hisse senetleri için geçerli bir kaydileştirme tarihi , bu duyuru da sadece Esems hakkında değil.Hangi hissenin kap sayfasına bakarsanız bu duyuru görebilirsiniz.MKK'nın sayfasından da ilgili 551 sayılı Genel Mektuba ulaşabilirsiniz.Bu yüzden kaydileştime ile birleşmenin ve gözaltından çıkışın bir alakası yoktur.Lütfen yanlış bilgilendirilmeyelim.Saygılarımla

jeje
31-10-2012, 14:38
habere tepki neden yok acaba?

silenttt
31-10-2012, 14:51
"3800'den kapandı. Ortalaması:3958.
Yarınki tavanın yüzdesi oldukça yüksekte olacak. Toplamaya devam ediyorlar.... "

Yukarıdaki mesaj Esem formunda 17.02.2004 tarihinde Carlos nicli bir yatırımcı tarafından yazılmış. O gün endeks kapanış 17,788 puan.

Esem bugün yine 3,60 -3,80 seviyelerinde ama endeks 72.000.
72.000 / 17.788 = 4

Herşeyden vazgeçtim sırf endeksten kaynaklanan kaybın telafisi için bile 4 misli yükselmesi gerekmekte.

selimtez
31-10-2012, 15:04
Bu başlığı şu anda 24 kişi okumaktadır. (8 üye ve 16 ziyaretçi)
maşallah,maşallah.
şu günde 2-3 bin dönen hisselerin sonu bir gelse...
Her şeyin ilacı zaman,gerisi yalan...

green-eyes
31-10-2012, 16:24
Bir günde 2 haber falan, şımarmaya başladık :he:

aylık bildirime aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz,eylül satışları bir önceki aydan (ağustostan) daha iyi,hep yükselmesi dileyiğle.

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/BILDIRIM.ASPX?ID=242242

eylül toplam: 1.677.894,34
ağustos toplamı: 1.506.071,05

breda
31-10-2012, 16:25
ESEM SPOR GĐYĐM SANAYĐ VE TĐCARET A..
1) 2012 Eylül ayı itibariyle bankalara ve diğer finans kurumlarına hiçbir borcumuz yoktur
2) BANKA KREDĐLERĐ
BÜTÜN BANKA BORÇLARI ÖDENMĐTĐR.
(TL) 31.08.2012 30.09.2012
Đlgili Ayda Alınan Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli 0,00 0,00
Đlgili Ayda Ödenen Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli 0,00 0,00
Ertelenen Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli 0,00 0,00
Đlgili Aysonu ĐtibariyleKredi Bakiyesi 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli 0,00 0,00
irketimiz 29.02.2012 Tarihi itibariyle vadesi henüz gelmemi taksitler dahil, bütün banka
kredilerinin tamamını ödemitir. irketimizin hiçbir banka kredi borcu kalmamıtır.
FACTORING KREDĐLERĐ
(TL) 31.08.2012 30.09.2012
Đlgili Ayda Alınan Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli
Đlgili Ayda Ödenen Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli
Ertelenen Kredi Tutarı 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli
Đlgili Aysonu ĐtibariyleKredi Bakiyesi 0,00 0,00
Kısa Vadeli 0,00 0,00
Uzun Vadeli
3) Ortaklar, Đtirakler, Bagli Ortaklıklar ve Grup irketleri ile 3.Kiiler lehine verilen
Garanti, Tahhüt,Kefalet,Avans,Ciro gibi yükümlülükler, söz konusu borçlar
2012 Eylül ayı itibariyle yoktur.
4) Üretim Miktarı/Tutarı ve Kapasite Kullanım Oranı (KKO)
Yoktur.
Satı Miktarı - Tutarı
31.08.2012 Tutar 30.09.2012 Tutar
Adet TL Adet TL
Ayakkabı 43.723 1.318.245,58 41.231 1.240.781,78
Tekstil 8.366 187.825,47 16.202 437.112,56
Diger 0 0,00 0 0,00
V.S 0,00 0,005) Grup Đçi Firmalar
31.08.2012 tarihi itibariyle(TL)
BORÇLAR
Cankurtaran Holding A.. 39.506.199,22 Ticari Olmayan
TOPLAM 39.506.199,22
AÇIKLAMA: Cankurtaran Holding ile birleme kararı alındığından, 30.06.2012 tarihinde kayıtlarımızdaki
Cankurtaran Holding itirak avansı hesabındaki tutar kapatılıp, cari hesaba alınmıtır.
30.09.2012 tarihi itibariyle(TL)
BORÇLAR
Cankurtaran Holding A.. 39.534.579,47 Ticari Olmayan
TOPLAM 39.534.579,47
6) irketimizin 30.09.2012 tarihi itibariyle vadesi geçmi kamu borcu bulunmamaktadır.
Ödenmemi SGK Borçları
AĞUSTOS 2012 0,00
EYLÜL 2012 0,00
Ödenmemi Muhtasar Borçları
AĞUSTOS 2012 0,00
EYLÜL 2012 0,00
Ödenmemi KDV Borçları
AĞUSTOS 2012 0,00
EYLÜL 2012 0,00
7) Çalıan Sayısı ve Ödenmeyen Personel Ücreti
31.08.2012 30.09.2012
10 10

silenttt
31-10-2012, 16:29
31.08.2012 / Tutar / 30.09.2012 / Tutar
Adet / TL / Adet / TL
Ayakkabı / 43.723 / 1.318.245,58 / 41.231 / 1.240.781,78
Tekstil / 8.366 / 187.825,47 / 16.202 / 437.112,56

silenttt
31-10-2012, 16:36
Tekstil ürünleri geçen aya göre ikiye katlamış.

Slazenger şort-mayo gibi tekstil ürünleride Şok mağazalarında satılmaktaydı.
Sırf Slazenger ürün çeşitlemesini geliştirseler, dünya malzeme çıkar. Firma İngiltere nin en etkin spor tekstil markalarından.

niyazim
31-10-2012, 17:05
1100 lot civarı işlem olmuş.. 40 kere maşallah 40 ı benden! :)

green-eyes
31-10-2012, 17:42
Tekstil ürünleri geçen aya göre ikiye katlamış.

Slazenger şort-mayo gibi tekstil ürünleride Şok mağazalarında satılmaktaydı.
Sırf Slazenger ürün çeşitlemesini geliştirseler, dünya malzeme çıkar. Firma İngiltere nin en etkin spor tekstil markalarından.

Satışlar son 2 ayda yükselmeye başladı,inşallah her ay azar azar yükselerek devam eder.
http://img594.imageshack.us/img594/1716/satgrafik.jpg

dramali39
31-10-2012, 18:12
haberlerin gelmeye başlaması çok olumlu , fakat asıl haberler bunlar değil tahminimce ki pek bir tepki vermedi. Ucundan göstermeyle olmaz bu işler, şöyle bir Cankurtaran Holding ve onun bünyesine katılacak şirketlerin bilançolarını bir görelim. Düne kadar Güven Elektrik Cankurtaran Holding'in mi değil mi tartışmasındaydık. Hele bir bilançoları gösterseler ondan sonra yönümüz belli olacak.

green-eyes
31-10-2012, 18:17
haberlerin gelmeye başlaması çok olumlu , fakat asıl haberler bunlar değil tahminimce ki pek bir tepki vermedi. Ucundan göstermeyle olmaz bu işler, şöyle bir Cankurtaran Holding ve onun bünyesine katılacak şirketlerin bilançolarını bir görelim. Düne kadar Güven Elektrik Cankurtaran Holding'in mi değil mi tartışmasındaydık. Hele bir bilançoları gösterseler ondan sonra yönümüz belli olacak.

Dostum asıl kafamdaki soru hani işçiye olan 5,5milyon borç vardı ya güven elektriğin,
şimdi belki de cirosunun yanında bu borç DEVEDE KULAK KALACAK :he:

dramali39
31-10-2012, 18:26
Dostum asıl kafamdaki soru hani işçiye olan 5,5milyon borç vardı ya güven elektriğin,
şimdi belki de cirosunun yanında bu borç DEVEDE KULAK KALACAK :he:
Üstad , belki o şirketin aylık karı 5 milyon'dur, belki de piyasaya borcu 50 milyondur. Bunu bilemeyiz. Benim anlatmak istediğim de bu belirsizlik zaten . Yoksa cankurtaran bünyesine katılacak şirketleri kötülemek değil. Şöyle bir bilançoları görsek de ona göre yorum yapsak . Yoksa beklenen ne aylık bildirim ne 3 aylık bilanço , ne ayakkabı satışı ne de mayo satışı. Bunlar fasa fiso . Şok ta satılan 5 tane mayo ile pek ilgilenmiyorum ben açıkçası. Ben onlarca gayrımenkülü ve 20 ye yakın şirketi bünyesine katacak Cankurtaran Holding i merak ediyorum .

green-eyes
31-10-2012, 18:40
Üstad , belki o şirketin aylık karı 5 milyon'dur, belki de piyasaya borcu 50 milyondur. Bunu bilemeyiz. Benim anlatmak istediğim de bu belirsizlik zaten . Yoksa cankurtaran bünyesine katılacak şirketleri kötülemek değil. Şöyle bir bilançoları görsek de ona göre yorum yapsak . Yoksa beklenen ne aylık bildirim ne 3 aylık bilanço , ne ayakkabı satışı ne de mayo satışı. Bunlar fasa fiso . Şok ta satılan 5 tane mayo ile pek ilgilenmiyorum ben açıkçası. Ben onlarca gayrımenkülü ve 20 ye yakın şirketi bünyesine katacak Cankurtaran Holding i merak ediyorum .

Şirketin halen güncelleşmemiş internet sitesindendeki hakkımızdaki yazı:

1973′de kurulan Cankurtaran Holding A.Ş, 3.000 civarında çalışanı bulunan 30′a yakın firmanın merkezi yönetim organıdır. Elektrik sayaçları ve her türlü elektrik malzemeleri, elektronik ürün ve malzemeler, elektrikli ev aletleri, bunların satış sonrası servis hizmetleri, spor giyim, ayakkabı mağazacılık, dış ticaret, emaye tel, turizm, inşaat ve inşaat malzemeleri, hazır mutfak, mutfak alet ve malzemeleri gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren bu firmalara; Cankurtaran Holding yatırım, finansman, planlama, insan kaynakları bütçe, denetim, bilgi işlem ve danışmanlık konularında hizmet vermektedir.

Rowenta, Molveno, Ave, Siemens, Bata, adidas, le coq sportif, arena, Fila, Luhta, Belfe, Silvy, Slazenger, Seb-Tefal, Snaidero gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye temsilciliğini yapmanın yanısıra , Esem adıaltında çeşitli elektrikli ev aletleri, elektrikli malzemeler, spor giyim ve ayakkabıları üretip pazarlamaktadır.

Tüketicilere kaliteli ürünler ve yaygın servis sunmayı ilke edinen Cankurtaran Holding kuruluşları 45 yıldır sürekli yükselen gelişim çizgisiyle bugün Türkiye’nin büyük kuruluşlarından biridir.

Cankurtaran Holding, 14 şirketi için yaptığı iflas erteleme başvurusunun ardından mahkemeye bir "kurtuluş planı" sundu.

Türkiye'nin en büyük holdingleri arasındayken 2000'li yıllarda krize giren Cankurtaran Holding, 14 şirketi için yaptığı iflas erteleme başvurusunun ardından mahkemeye bir "kurtuluş planı" sundu. Geçen yıl vefat eden Mehmet Emin Cankurtan'ın 56 yıl önce temellerini attığı Cankurtan Şirketler Grubu, ABD'li Warde Fonu ile birlikte sahip olduğu gayrimenkullerin üzerine okul, hastane ve alışveriş merkezi yapacak. Projenin finansmanını Werde karşılayacak. Projelerden 40-50 milyon dolarlık bir gelir bekleniyor. Grubun banka borçları 90 milyon doları buluyor. Şirketin İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Turgay Polat, "İyileştirme planına çok güveniyoruz. İflas erteleme başvurusu sonrası aldığımız tedbir kararı bir nebze nefes almamızı sağladı. Üretimimiz artıyor, yeni siparişler alıyoruz. 1-2 yıl içinde tüm borçlarımızı temizleriz" dedi.

Cankurtaran Holding'i iflas ertelemeye götüren sürecin başında, hakkında açılan iflas davaları geliyor. Alman Deustche Bank, 17 milyon dolarlık alacağı için Cankurtaran Holding hakkında iflas davası açınca, grup içinde uzun süredir tartışılan iflas erteleme başvurusu da gündeme geldi.

50 milyon dolar gelir bekleniyor

Turgay Polat, "Davalar başka alacaklılar için de gündeme gelebilir diye, geçen eylül ayında 14 şirketimiz için iflas erteleme başvurusunda bulunduk. Bir ay kadar sonra da tedbir kararını aldık" dedi. Polat, mahkemenin haklarında nasıl bir karar vereceğini bilmediklerini ancak mahkemeye sundukları iyileştirme planına güvendiklerini söyledi.
Projenin detayıyla ilgili bilgi veren Polat, Amerikalı yatırım fonu Warde ile 2008'de başlayan görüşmeler neticesinde ortaya bir proje çıkardıklarını ve Warde ile çerçevesi belirlenmiş bir sözleşme imzaladıklarını söyledi. Plana göre Cankurtaran ve Warde, bir dizi gayrimenkul projesi geliştirecek. Küçükçekmece, Sefaköy ve Güneşli'de bulunan arsa ve binalar üzerinde geliştirilmesi planlanan projeler için finansman desteğini Warde sağlayacak. Polat, söz konusu projelerden 40-50 milyon dolarlık bir gelir etmeyi planladıklarını söyledi. Cankurtaran Holding'in bankalara ve piyasaya olan toplam borcu ise 90 milyon dolar civarında. Polat'ın verdiği bilgiye göre grubun sahip olduğu 45 gayrimenkul ise 120-130 milyon dolar değerinde. Polat, "Şimdilerde ciromuz 45 milyon dolar. Üretimimizi bir an önce artırmayı planlıyoruz" dedi.

CANKURTARAN'IN KURTULUŞ REÇETESİ

* 45 değerli gayrimenkulden 3'ü üzerinde hastane, otel ve konsept alışveriş merkezi yapılacak.
* Küçükçekmece, Sefaköy ve Güneşli'deki projeler için finansman desteğini Warde sağlayacak.
* Gayrimenkuller satıldıktan sonra Warde koyduğu parasını alacak, kalan para ise bölüşülecek.
* Söz konusu projelerden 40-50 milyon dolarlık bir gelir elde edilmesi planlanıyor.

İSO'YA İLK KAYIT OLAN ŞİRKETTİ

Cankurtaran Şirketler Grubu'nun kurucusu Mehmet Emin Cankurtaran iş hayatına yurtdışından gelen radyoların kırılan düğmelerine kalıp yapmakla 1954'te başladı. Plastik toplar ve su tabancaları üreten, elektrikli ev aletlerinin tamirini yapan Cankurtaran, zamanla fiş-priz işine girdi. Giderek işlerini büyüten, ayakkabıdan ütü üretimine, süpürge makinesinden elektrik sayacına bir dizi alanda üretime girişen Cankurtaran, İstanbul Sanayi Odası'nın da 1 numaralı üyesi oldu.

İŞÇİYLE TOPLUSÖZLEŞME İMZALANDI

Çalışanlarının da şirketi zor durumdan kurtarmak için dört elle işlerine sarıldığını anlatan Turgay Polat, "Bizim işyerinde sendikamız (DİSK'e bağlı Metal İş Sendikası) bile var. Geçen mayıs ayında, zor durumda olmamıza rağmen, zamlarını dahi verdik. Üçüncü kuşak bu konuda ‘Babamızın sağlığında fabrikalarımızda grev davulu çalınmadı; bugün de çaldırmayalım' noktasında hareket ederek sendika ile toplusözleşme imzaladı" dedi.

16.04.2010, 07:53

1973’te kurulan Cankurtaran Holding, bir dönemler Türkiye’nin en güçlü gruplarından biriydi. 1974-76 yıllarında Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığı yapan Emin Cankurtaran’ın kurduğu holdingin en iyi zamanlarında yıllık cirosu 300 milyon dolara, çalışan sayısı 2 bine kadar çıkmıştı.

2001 yılından sonra başlayan mali kriz Cankurtaran için 2009 yılında iflas ertelemeye dönüştü. Çalışan sayısı 400’e geriledi, holding küçüldü. Son çare olarak da iflas erteleme için mahkemeye gidildi. İstanbul 46. Asliye Ticaret Mahkemesi de 2009 yılında Cankurtaran Holding, İleri Endüstri Yat Sanayi, Esem Spor Giyim, Elektropak Elektrik, Elektroset Elektrik, İleri Elektrik, Elektrotek Elektrik, Güven Elektrik, Aymod Ayakkabı, Ekosan Endüstri, Cankurtaran Yapı Malzemeleri, Sirena Turizm Yatırımları, Esem Elektrik Sayaçları ve Monosan Monofaze Elektrik hakkında iflas erteleme kararı aldı. Bu süreçleri kulis sayfalarımızda daha önce yazmıştık. Şimdi ise Cankurtaran için yeni ve olumlu bir gelişmeyi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Evet, Cankurtaran Holding ve 13 şirketi için adeta bir yeniden doğuş süreci başlamış. Mahkemeye sunulan iyileştirme projesi çerçevesinde gayrimenkul satışları yapılarak borçlar ödenmiş. Bilançolar da artıya geçince, Cankurtaran Holding’in talebiyle iflas erteleme kararı kaldırılmış. Holding şimdi yeni bir atılım için kolları sıvamış.

Cankurtaran Holding’in başında Emin Cankurtaran’ın oğlu Cüneyd Cankurtaran oturuyor. Hatta üçüncü kuşağı temsilen Cüneyd Cankurtaran’ın oğlu Cenk Cankurtaran’ın yavaş yavaş kaptan köşküne oturmaya hazırlandığı konuşuluyor.

Cankurtaran Holding yöneticilerinden Turgay Polat, kendi ayakları üzerinde durabilecek bir yapıya kavuştuklarını vurguluyor. Polat’ın verdiği bilgiye göre grup, yakında Esem markasıyla terlik, spor ayakkabı ve hazır giyim ürünlerini yeniden piyasaya çıkaracak. Mali kriz öncesinde 48 Sports & Sports mağazası vardı Cankurtaran’ın. Bunları bir kısmını devreden holding tekrar mağazacılığa da dönmeye hazırlanıyor.

Esem markasıyla elektrik malzemeleri ve sayaç işlerinin de olduğunu hatırlatan Polat, “Bu işlerimiz de devam edecek. Elektrikli ev aletlerinde Conti ve Esem markasıyla varız. Bu alanda üretici konumdayız. Türkiye’nin en büyük elektrikli süpürge üreticisiyiz. Yeniden eski gücümüze kavuşacağız” diyor.

Para Dergisi

bu yazıları ben yazmıyorum,internette araştırınca çıkıyor. 2010'un nisan ayındaki bu yazıda 'şimdilerde ciromuz 45milyon dolar yazıyor' Şunu bir görelim ondan sonrası kolay :he:

dramali39
31-10-2012, 19:00
üstad yazı çok uzun olunca onun üzerinden gitmeyeyim dedim. Fakat bunlar resmi bildirimler değil. Bir bağlayıcığı da yok . Ona bakarsan ESEMS 2012 ye kadar 15 tane şube açacak diye de demeçleri var abilerimizin. Ben hala ısrarla şunu söylüyorum. Bütün şirketlerin bilençoları bi açıklansın , yeni ortaklı yapısı kağıda dökülsün , ondan sonra yapalım yorumlarımızı.

green-eyes
31-10-2012, 19:04
üstad yazı çok uzun olunca onun üzerinden gitmeyeyim dedim. Fakat bunlar resmi bildirimler değil. Bir bağlayıcığı da yok . Ona bakarsan ESEMS 2012 ye kadar 15 tane şube açacak diye de demeçleri var abilerimizin. Ben hala ısrarla şunu söylüyorum. Bütün şirketlerin bilençoları bi açıklansın , yeni ortaklı yapısı kağıda dökülsün , ondan sonra yapalım yorumlarımızı.

Ben de sana katılıyorum. Ayrıca bütün borçlar ve iflas davası 2 tane gayrimenkul satılarak ödendi. Bu gayrimenkulleri biz esem in bilançolarında görebildik mi? hayır. Peki diğerleri varsa görebiliyormuyuz, şimdilik hayır. Grup şirketlerine bağlı olduğundan gözükmüyor. Fakat artık grup murup kalmayacak sanırım. Gruplar cankurtaran bünyesinde toplanıyor ve cankurtaran da esem bünyesinde. Hepimize hayırlı uğurlu olur inşallah.

Alıntı yazı: Esem Spor, Cankurtaran Holding ve grup şirketleri; finans kurumlarına olan borçları ile 6111 sayılı yasadan faydalanılarak,
yapılandırılmış olan kamu borçlarını ödeyebilmek için yukarıda bahsi geçen, iki gayrımenkul yanında Cankurtaran Holding ve
grup şirketlerinin sahip olduğu bazı gayrimenkulleri satmışlardır. Söz konusu satışlardan elde edilen paradan gerek Esem Spor'un
gerekse Cankurtaran Holding'e bağlı şirketlerin finans ve kamu kurumlarına olan borçları defaten ödenmiştir.

Esem Spor'un gayrımenkul satışlarından elde edilen 40.907.200,-TL'lik tutarın, 24.061.557,32 TL'lik kısmı ile Esem Spor'un
kamu ve finans kurumlarına olan borçlarının tamamı ödenerek kapatılmıştır. Esem Spor'un borçlarının ödenmesinden sonra
kalan tutar, Cankurtaran Holding ve bağlı şirketlerinin kamu ve finans kurumlarına olan borçlarının kapatılmasında kullanılmıştır.
Söz konusu ödemelerden sonra Esem Spor'un grup içi şirketler lehine finans kurumlarına vermiş olduğu kefalet kalmamıştır.
Esem Spor'un ilişkili şirketlerden mevcut alacakları ile yeni oluşan cari hesap alacakları, en kısa zamanda kapatılacaktır.

Altı çizililere dikkat edin,2 tane gayrimenkul yanında Cankurtaran Holding ve
grup şirketlerinin sahip olduğu bazı gayrimenkulleri satmışlardır deniliyor. Bu kap'a düşen yazıdır. Ayrıca; Esem Spor'un ilişkili şirketlerden mevcut alacakları ile yeni oluşan cari hesap alacakları, en kısa zamanda kapatılacaktır. deniliyor, bu da bizim cankurtaran holding bünyesinden olan alacağımız. Belki de gayrimenkullerden de biraz para kalmıştır. Ben tez,antitez,koplo teorileri üretiyorum. Gerekli durumlarda olumlu-olumsuz ne gerekiyorsa hepsini düşünüyorum. Genelde olumsuz düşünmek daha iyi oluyor,ne de olsa tam sağlam ayak gidiyorsunuz. YTD.

selimtez
31-10-2012, 19:29
iki gayrımenkul yanında Cankurtaran Holding vegrup şirketlerinin sahip olduğu bazı gayrimenkulleri satmışlardır. Söz konusu satışlardan elde edilen paradan gerek Esem Spor'ungerekse Cankurtaran Holding'e bağlı şirketlerin finans ve kamu kurumlarına olan borçları defaten ödenmiştir.

Yani neymiş esemin ve cankurtaranın kamuya ve finansçılara borcu yokmuş.belki diğer firmalara vardır. o da varsa eğer tahminimce devede kulaktır.:halay:

selimtez
31-10-2012, 19:49
bence artık yavaş yavaş limandan ayrılma zamanı yaklaşıyor.En fazla 1-2 hafta süründürebilir,daha fazla olmasını düşünmüyorum.Şu satanlar da akıllanıp artık satmazlar,ya da artık satacaklar zaten kalmaz o vakte kadar.Daha önce de dediğim gibi yakın zaman aralıklarıyla güzel haberler düşmeye devam eder.bazı arkadaşlar 2-3-5 ay zaman vermişler.5 ayı bilemem ama 2-3 ay sonra dananın kuyruğu kopacaksa EĞER şimdiden 1. vitese takıp ufak ufak yol almaya başlaması lazım.Hiç birşey yokken kasa bir süre sonra tavanlar başlarsa ya ben alcaktım deyipte yükseklerden almak zorunda kalabilirsiniz.ya da trene el sallayabilirsiniz.ya da ben yanılırım ben yükselecek derken düşerken dona kalırım.olayların gerçekleştiği zamanlar çok geç olur,insanın elinde patlar.Benim aslan çimentoyu gözaltından çıkış günü 89 liradan alıpta daha önce gördüğü150 200 den satarım hesabı yapıpta 50 den sattığım gibi olaylar yaşananabilir.
Olaylar ve haberlere bağlı olarak yıl sonunda 10 lu rakamlarda olabiliriz.Yeni yılda da çarp ikiyle diyorum.
Lütfen bana rakam belirtmeyin demeyin,mantığım o rakamı görür dediği için yazmışım demekki. Hepinizi seviyorum.selamlar.
YUKARIDA YAZILANLAR TAMAMEN BENİM DÜŞÜNCELERİMDİR.KİMSE BU YAZIYA BAKIPTA ALIM-SATIM YAPMASIN.YTD.

sddecar
31-10-2012, 23:58
Şahsen ben hala bu seviyelerde dolaşacağımızı düşünüyorum çünkü şuanda hiç bir şey değişmedi. Cankurtarandan pek bir şey beklememek lazım çünkü yeni yeni ayağa kalkmaya çalışan bir holding. 6,5 milyonluk işçi borcu için hisse teminatı veriyorsa demek ki çok zengin değil. Ha burada Cankurtaran ve Esemin gayrimenkullarini gözardı etmeyelim. Muhtemelen şirketin kendinden daha değerli arazileri var. Bunlar eski firmalar muhtemelen bu araziler alındığı zaman şehrin dışındaydı, istanbulun büyümesiyle şehir içinde değerli birer araziye dönüştüler.
Son olarak eğer önce cankurtaran kendi için sonra esem ile birleşecek ise şu dakika itibariyle gözaltından çıkmamak için hiç bir engel yok. Şuanda tek başına bağımsız bir şirket yapısındayız. Ustalara saygılarımla. YTD

breda
01-11-2012, 06:46
evet arkadaşlar sorulacak çok soru var ve zaman hepsinin ilacı bakıp göreceğiz. mesela
1- esem arsa satarak borcunu ödediği halde cankurtaran neden arsa satıp borclarını ödemiyor
2- esem borsa da olduğu halde cankurtaran neden borsa da değil o kadar şirketi olduğu halde
3- gözaltından çıkan şirketler borclarını yapılandırdıktan sonra gözaltından çıktıkları halde esemin borcu olmaması ve hatta alacağı olduğu halde neden gözaltından çıkamıyor.
4- esem her ay karını katlayarak çıkıyor ama hisse de hiçbir şey olmuyor neden. başka hisseler kredi aldıkları halde fiyatını ikiye katlıyorsa esemi düşünmek lazım ne olur.

işte arkadaşlar bunun gibi sorular bakalım ne olacak bekleyip göreceğiz . ytd

silenttt
01-11-2012, 09:14
Cankurtaran bu birleşme ile aslında kolay yoldan borsaya açılıyor. Onlarda keş paranın ve hızlı büyümenin anahtarının halka arz olduğunun farkında. Endeks Türev'i babalarının hayrına çağırmadılar. Bu işi şu an piyasadaki en profesyonel gruba havale etmiş oldular.

Borçlu harçlı, hatta aktif faaliyette bile olmayan şirketler ulusal pazarda iken biz neden gözaltındayız sorusunun cevabı açık. SPK pazar değişikliklerinde sadece borçları değil, alacakları da sorguluyor. Bu birleşmede hem Esem alacaklarını tahsil ederken, hem de Cankurtaran'ı yukarıda söylediğim gibi Borsa'ya taşımakta. Bir taşla bir çok kuş vuruluyor.

Bugün Kasım 1 ve bana göre artık son düzlük. Aralık ayında ayağına dağ bağlasalar artık bu tahtayı buralarda tutamazlar. Falih abi ve Seyhan a selamlar.

nikobellik
01-11-2012, 12:07
evet arkadaşlar sorulacak çok soru var ve zaman hepsinin ilacı bakıp göreceğiz. mesela
1- esem arsa satarak borcunu ödediği halde cankurtaran neden arsa satıp borclarını ödemiyor
2- esem borsa da olduğu halde cankurtaran neden borsa da değil o kadar şirketi olduğu halde
3- gözaltından çıkan şirketler borclarını yapılandırdıktan sonra gözaltından çıktıkları halde esemin borcu olmaması ve hatta alacağı olduğu halde neden gözaltından çıkamıyor.
4- esem her ay karını katlayarak çıkıyor ama hisse de hiçbir şey olmuyor neden. başka hisseler kredi aldıkları halde fiyatını ikiye katlıyorsa esemi düşünmek lazım ne olur.

benimkiler şahsi görüş. hep söylediğim bir şey var. kişisel görüşlerde ve seçimlerde asla tek bir doğru yoktur. bunlar benim doğrularım. benden başka kimseyi bağlamaz.

1. sorunun cevabı sadece şirketi yöneticilerinin bilebileceği bir şey. sen ben olduğumuz yerden bu gerçekleri göremeyiz.
2.halka açılıp açılmamak şirketlerin kendi büyüme politikalarıyla alakalı.kararları yönetim kurulu verir. her büyük şirket borsaya girecek diye bir kural yok.
3. en önemli konu. gözaltı pazarından çıkma konusu. şirkette bu konuda çalışmalar yapıldığına inanmıyorum. yatırımcıları süründürüyorlar. bence gözaltı pazarından çıkma yerine daha farklı haberler yollayacaklar. ve benim tahminim şu anki değerinin birkaç katına ulaştığı zaman başvuracak.
4. ise daha önceki yazılarımda da söylemiştim. hisselerin hareketleri faaliyetleri ile direk bağlantılı değildir. işlem hacmine baktığın zaman büyük yatırımcıyı cezbedecek bir tahta değil.+ göz altı pazarında, alım satım işlerinin nasıl yürüdüğünü biliyorsunuz. bu cümleyi daha önce de yazmıştım. uzunca bir süre yerinde sayacak.belki gözaltı pazarından çıkış haberi bile bizim beklediğimiz yerlere getiremeyecek kağıdı. birilerinin ilgi göstermesi, kağıdı bir yerlere taşıması lazım.

yazdıklarım herkese mantıklı gelmeyebilir. dediğim gibi bunlar benim doğrularım. aldığım hisselerle para kazanıp borç kapatma bir şeylere sahip olma beklentim çok uzun vadede. maliyetim 1 liranın altında. hisseye bağladığım para da su anda ihtiyacım olmayan bir meblağ. belki 10 sene sonra durum farklı olacak. ama şu anda her hafta şirketi arayıp bugün yarın haber gelecek umuduyla bekleyenler hayal kırıklığı yaşayabilirler.

forumda bir imzada görmüştüm.

umma ki küsmeyesin. beklentileri düşürmek lazım ;))

selimtez
01-11-2012, 12:12
Selamün aleyküm arkadaşlar.Gözaltı gerçekten gözaltı galiba.ben şekeryatirim ve de oyak yatirim günlük bültenlerine üyeyim.Ama ne hikmetse gözaltındaki şirketlerin haberlerini her zaman es geçiyorlar.iyi kötü bir reklamımız bile yok.

silenttt
01-11-2012, 12:25
benimkiler şahsi görüş. hep söylediğim bir şey var. kişisel görüşlerde ve seçimlerde asla tek bir doğru yoktur. bunlar benim doğrularım. benden başka kimseyi bağlamaz.

3. en önemli konu. gözaltı pazarından çıkma konusu. şirkette bu konuda çalışmalar yapıldığına inanmıyorum. yatırımcıları süründürüyorlar. bence gözaltı pazarından çıkma yerine daha farklı haberler yollayacaklar.

Şirket yetkilileri ile önceki görüşmelerimizde, kim gözaltı pazarında olmak isterki, birleşme sağlansın tabi ki pazar değişikliği için başvuru yapacağız demişlerdi. Eğer sizin söylediğiniz gibi olursa, oyunu çok çirkin oynuyorlar ve yalan söylüyorlar.

Yazdıklarınızda katıldığım husus, herşeye hazırlıklı olmak borsada her zaman en iyisidir.Tüm beklentilerin aksine kağıt olası sert hareketini yapmazsa, burada kısa vadeli veya borç para ile bekleyenleri sıkıntıya sokacaktır. Fakat aynı soru işaretleri 2012 Şubat mahkeme sürecinde de vardı. Sonuç ne oldu % 400 e yakın prim ve üstelik şelale olmadan bu fiyatlarda da tutundu.

Benim şahsi kanaatim, 2013 başında minare çizecek. (Asla YT değildir.)

green-eyes
01-11-2012, 13:46
Bugün fazla vakitim yok,foruma giremiyorum,bundan sonra da olmayacak zaten. Akşamları uzun uzadıya yazarız,çizeriz.
Şirket yetkililerinden yüzyüze konuşmalarımızdan bize söylenen şu ki: şirket grup-içi alacakları yapılandıramadığı gerekçesiyle gözaltı pazarında. Bunu daha önce de söyledim. Bu benim şirket yetkilisinden duyduğum bir söylem. Bu alacaklar yapılandırılacak ve artık Allahın izniyle burada olmayacağız. Cankurtarandan olan alacağı herkes biliyor değil mi?
Ayrıca çok büyük bir komplo teorim var. Paylaşıyım mı paylaşmıyım mı bilemiyorum,bu olumlu bir komplo.
şirket 2 tane gayrimenkulun yanında başka gayrimenkul de satıldığı , gayrimenkul satımın kap a düştüğü haberde belli.

Esem Spor, Cankurtaran Holding ve grup şirketleri; finans kurumlarına olan borçları ile 6111 sayılı yasadan faydalanılarak,
yapılandırılmış olan kamu borçlarını ödeyebilmek için yukarıda bahsi geçen, iki gayrımenkul yanında Cankurtaran Holding ve
grup şirketlerinin sahip olduğu bazı gayrimenkulleri satmışlardır. Söz konusu satışlardan elde edilen paradan gerek Esem Spor'un
gerekse Cankurtaran Holding'e bağlı şirketlerin finans ve kamu kurumlarına olan borçları defaten ödenmiştir.Söz konusu ödemelerden sonra Esem Spor'un grup içi şirketler lehine finans kurumlarına vermiş olduğu kefalet kalmamıştır.
Esem Spor'un ilişkili şirketlerden mevcut alacakları ile yeni oluşan cari hesap alacakları, en kısa zamanda kapatılacaktır.

bütün borçlar kapatıldı diyor.

Şimdi gelelim komploya,ben deliyim siz inanın inanmayın. :he:

bazı gayrimenkuller satılıp borçlar ödendi, şimdi grup-içi alacaklar var. Oraya daha gelmediler, gelseler zaten biz tatilde,keyif keyif üstüne,hayat bize güzel olacaktı. Şu gündemdeki bazı haberler de bence faso-fisodan başka bişey değil. Adamlar fabrikayı çorluya taşıyorlar,işçileri çıkartıyorlar. İşçi çıkarınca tazminatın ödeneceğini bilmiyorlar mı? Bal gibi biliyorlar,belki de bazı işçiler tekrar işe başladı ve tazminat falan almadan devam ediyorlar. Yok şirketin bağlı olduğu cankurtaran yapının hisseleri teminat gösterilmiş. Borsaya kote olmayan hisseler nasıl teminat gösteriliyor ve neden korkuluyor? Ya bu işçiler de bize ortak olacak,ya da daha fazla uzatmak istemiyorum,kafa 1 milyon oluyor sonra :he:
bizden ya herru- ya merru.
borsa şişmiş diyenler,hala günlükten para vuranlar var :)
esem de çok pahalı diyenler,inşallah ucuzdan alırsınız, ucuz canım xx işte :he:

nikobellik
01-11-2012, 13:53
Şirket yetkilileri ile önceki görüşmelerimizde, kim gözaltı pazarında olmak isterki, birleşme sağlansın tabi ki pazar değişikliği için başvuru yapacağız demişlerdi. Eğer sizin söylediğiniz gibi olursa, oyunu çok çirkin oynuyorlar ve yalan söylüyorlar.

Yazdıklarınızda katıldığım husus, herşeye hazırlıklı olmak borsada her zaman en iyisidir.Tüm beklentilerin aksine kağıt olası sert hareketini yapmazsa, burada kısa vadeli veya borç para ile bekleyenleri sıkıntıya sokacaktır. Fakat aynı soru işaretleri 2012 Şubat mahkeme sürecinde de vardı. Sonuç ne oldu % 400 e yakın prim ve üstelik şelale olmadan bu fiyatlarda da tutundu.

Benim şahsi kanaatim, 2013 başında minare çizecek. (Asla YT değildir.)

şirket yetkilileri gözaltı pazarından çıkış başvurusunu erteliyoruz diyemez. elinde 3 5 lot olan manyağın biri çıkar bi dava açar. tüm şartlar uygun olduğu halde şirket halen gözaltı pazarında bu da benim yatırımımı zarara uğrattı der. ondan sonra uğraşır dururlar.

dediğin gibi minare çizecek, herkesin ortak görüşü bu ama sıkıntı zamanlama konusu...
nedenlerden sadece 1 tanesi bu: elindeki arazilerin parsel değerleri mechul..
2 parsel satıştan tüm borçlar ödenip 36 milyon TL nakit para kasaya kalıyor.
kalan 43 tanesi ??
kimse cevap vermiyor. geçen yıl arazi değer belirlenmesi için başvuruda bulunmuşlardı. halen sonuç yok...
şirket buyuk yatırımlar planlıyor. tahminim önce holdingleşme, ardından birkaç yatırım gelecek. gözaltı çıkış başvurusu en son gelecek.
bu kadar yuksek beklentili bi kağıdın tahtasının ulusal pazarda tüm gün işlem görmesi hiçbir yöneticinin işine gelmeyecektir.

YTD.

green-eyes
01-11-2012, 14:21
Aha bir komplo daha :he:

http://ekonomi.milliyet.com.tr/hukumet-kidem-tazminatinda-geri-adim-atti/ekonomi/ekonomidetay/01.11.2012/1620321/default.htm

Hükümet kıdem tazminatında geri adım attı
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 5 yıl boyunca alınmayacak vergileri açıkladı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kıdem tazminatıyla ilgili bir tasarının gündemlerinde olmadığını söyledi.

Kıdem tazminatıyla ilgili bir soruyu yanıtlayan Şimşek, şunları söyledi: ”Eğer, bütün taraflarla konuşularak bu sistem reforme edilebilirse bu, ülkemizin, işçilerimizin faydasınadır. Çünkü şu anda bundan yararlanan işçi oranı yüzde 10’un altında. Ama eğer, bu yönde bu tarafların bir uzlaşması söz konusu değilse bu konuyu zorlayarak yapma şu anda gündemimizde değil. Daha doğrusu şu anda kıdem tazminatıyla ilgili bir tasarı gündemimizde değil. Bana sorarsanız, bu ülkede bir iş gücü piyasası reformuna ihtiyaç var. OECD istatistiklerine bakın, dünyanın en katı iş gücü piyasası rejimlerinden bir tanesi Türkiye’dedir.

Bak ben bişey demiyorum ama Burak Kut; benimle oynama diyor. Demet; uyan a bebek diyor. Ferda Anıl Yarkın da noktayı koyuyor: Aylar geçse de, Yıllar geçse de, Bir ömür böyle sürsede ben seni unutamam diyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=nrCDBvT9GD0

harp
01-11-2012, 14:46
süreç son gelen haberlerle iyice uzamıştır ve aşağı süzülmeler bu gidişle devam edecektir görünen o
tahtayı satışlarla bunaltacaklar ve iyi haberler gelmiyor kaç aydır
ellerinde nakit yok olsa işçiye eseme borcu öderdi adam sizi niye ortak yapsın holdingine çok iyi finansal yapıda olsa
bu süreç uzun sürer ve son söz beklenen büyük çıkış olmaz çünkü birleşilen firmanın finansal sıkıntıları var belliki yatırım tavsiyesi değildir adamlar mal taşıtır daha çok böyle kyye

green-eyes
01-11-2012, 14:55
süreç son gelen haberlerle iyice uzamıştır ve aşağı süzülmeler bu gidişle devam edecektir görünen o
tahtayı satışlarla bunaltacaklar ve iyi haberler gelmiyor kaç aydır
ellerinde nakit yok olsa işçiye eseme borcu öderdi adam sizi niye ortak yapsın holdingine çok iyi finansal yapıda olsa
bu süreç uzun sürer ve son söz beklenen büyük çıkış olmaz çünkü birleşilen firmanın finansal sıkıntıları var belliki yatırım tavsiyesi değildir adamlar mal taşıtır daha çok böyle kyye

Küçük mü? Küççük diye yolda karşıdan karşıya geçemeyen çocuklara diyorlar,bir de gözaltındaki sığ kağıtlarda işlem hacmi küçük diye, küçük küçük topluyo diyorlarrr :D
2.130.000 tane lotu 3,5 le çarpsan 7,455.000 tl yapıyor.
Bu parayla ev alan var sayın harp :D
Burası borsa , sabredenin yeri, satacak olan varsa benimle irtibata geçsin,bütcem kadar yardımcı olmaya çalışırım.
Daha önceden de bazıları satan varsa alıyım dedi,sonra ortalardan kayboldu,onlar bilir kendilerini.
BEN - BEN diyorum burdayım, tek başıma sözümün arkasındayım :he:
Yatırım mı? Ne yatırımı? Ölü yatırım benim tavsiyelerim, tabiki de YTDeğildir ;)

selimtez
01-11-2012, 15:20
ne bitmezmiş be arkadaş şu satanlar .onlar mı keriz biz mi :mod:

selimtez
01-11-2012, 15:49
Satın bakalım satın son gülen iyi gülermiş... :ley: ytd

green-eyes
01-11-2012, 16:03
Tüh beee flap ı kaçırdım :( inşallah fazla çıkmaz da sevinirim veya düşer de iyi ki kaçırmışım derim :he:

sddecar
01-11-2012, 16:14

aslına bakarsanız karı git gide artmıyor. Faaliyet karı 164.000 TL buradaki fark cankurtarana verdiği paranın %10,1 oranında değerlenmesi üzerinden geliyor

emre82
01-11-2012, 16:32
Şuan grafik paylaşamıyorum.ama Bayramdan önce 3.40 la yükselen trend aşağı kırılmıştı.bir gün kapanışla tekrar yükselen trende döndük ve hala üzerinde kapanışlar yapıyoruz.Herşey olumlu.Şu macd günlükte bi kesişse.Bi de haftalık kesişse harika olacak.

Gelen haberlere tepki vermemesi ilginçti.Süründürsünler bakalım nereye kadar.
Buarada Selim hocam kalbiniz temizmiş :)

green-eyes
01-11-2012, 17:20
aha borsa eksiye döndü, şimdi senin perden ama eksi açtığın ilk seanstan sonra artı kapadığın çok nadir. Yapmazsın sen böyle hareketler.

green-eyes
01-11-2012, 19:16
Dileyen arkadaşlar sorgulama yapıp şirket bilgilerine ulaşabilirler.

Aşağıdaki link'te istanbul ticaret odasına bağlı şirketlerin ünvanına göre aranması yapılabilir. Bize bağlı olan şirketlerin adlarını yazıp detaylı ticaret sicil değişikliklerine ulaşabilirsiniz. (Örnek: esem spor / elektrotek / cankurtaran yapı / sirena turizm / ileri elektrik.. vs.)

http://www.ito.org.tr/wps/portal/bilgi-bankasi/detay/?page=fb/sk/tug&prmPageId=BM1.1.3&initView=true

Buradan alacağınız sicil nolarla birlikte aşağıdaki ticaret sicil gazetesinden de gerekli detayı okuyabilirsiniz. (ücretsiz üye olunabiliyor.)

www.ticaretsicil.gov.tr

Bütün şirketler sermaye arttırımı yaptı. Çoğu ağustos ayında tescilini yaptı. Cankurtaran holding kendi içinde ileri elektrik/elektrotek elektrik ve ileri endrüstri den olan borç alacak ilişkisinden sermayelerini birleştirmiş oldular. Cankurtaran holding'in ticaret sicil gazetelerinde var. İşlemler hal / hukuka göre tıkır tıkır işliyor. Cankurtaran holding şuanda resmi olarak 70.600.000 tl sermayeli, esem resmi olarak 13.315.500tl sermayeli ve sermaye tavanı 100.000.000tl olarak gözüküyor. Dikkat! 100.000.000 tavanlı, 13.315.500 + 70.600.000 = 83.915.500 tl. Birleşince böyle olması gerekli.

Bu yazdıklarım YTD. Saygılar

selimtez
01-11-2012, 20:27
hergün satış yapanlar şirketimizn değerini bilmeyen, bihaber kişiler mi acaba? ya da 2-3 ay bundan cacık olmaz biraz başka yerlerde nasipleneyim ,nasıl olsa bunu bu fiyatlardan ilerde bir daha alırım diyenler mi? insan bu güzelim ( bence altın değerinde ) hisseyi nasıl satar ?Nakitemi sıkışıklar? speğimiz var mı yok mu,yoksa olacak mı,olmayacak mı ?ne zaman çoşacak. uyuz eşeğimiz ne zaman ayağa kalkacak.cak,cık,cuk,mış .miş. :seyt: :grrr: :vurkafa: :mad: YTD.

selimtez
01-11-2012, 20:43
bu satanlar olduğu sürece bu fiyatlarda biraz daha oyalanacak.kim hisseyi düşük fiyatlardan satanlar varken yüksekten alır,özellikle speğimiz varsa alttan doldurmaya devam eder.ne zaman satanlar azalır o zaman fişekler.dilerimki o satanlar bir an önce azalır.tamam beklemesine bekleyeceğiz de bir an önce kopsak fena mı olur yani.

selimtez
01-11-2012, 20:44
Bu başlığı şu anda 13 kişi okumaktadır. (1 üye ve 12 ziyaretçi)
selimtez
ya misafirler buyrun,merak etmeyin ben tek kişiyim ama bütün misafirleri ağırlarım. :)

selimtez
01-11-2012, 20:51
ayın otuzunda bir yazı yazmıştım ,sabah yazısı düşmüştü.yarın beklemiyorum ama 16 kasıma kadar da güzel bir haber düşer diyorum. (tarihle hiç bir bilgim yok tamamen duygusal )( tutarsa vezir,tutmazsa rezil olurum :arf:) YTD.
BİR DELİNİN ZIRVALARI...

hamzaenes
02-11-2012, 09:50
takaslar ne durumda. ekliyebilcek varmı?

selimtez
02-11-2012, 10:06
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=202&hisse=ESEMSEW&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

1-2 saat sonra 2 gün öncesinin rakamları da gelir...

hamzaenes
02-11-2012, 10:13
tşk sayın tez. ilk üç artıda görünüyo. satışlarsa bölük pörçük . ky satışı sanırım.doçede durmuş.

selimtez
02-11-2012, 10:19
ne şöyle alanı belli,ne satanı, başı boş.bir speğimiz bile yok.:cry:

green-eyes
02-11-2012, 10:59
ne şöyle alanı belli,ne satanı, başı boş.bir speğimiz bile yok.:cry:

Kimde en fazla lot varsa speğimiz o dur. ya da o olacaktır. bizler de onun yanında koruma olarak takılırız :he:
dün flap demiştim,1,98 den aldığımı korkutup 2den verdim, bugün yaprk var sırada 3,43ten daldım. Burada paylaşım yapıyorum ama forumdaşlar kızmıyordur inşallah.
burası bizim mekanımız gibi oldu.
Her konuda paylaşım yapıyoruz. Aile gibi olduk. Yavaş yavaş ta birbirimize sıkı tutunursak bundan sonra yolumuzu daha rahat alırız gibime geliyor.

selimtez
02-11-2012, 11:13
sayın green eyes senin adına üzüldüm flap tavan fiyatına yakın.neyse klasik söz:sağlık olsun :)

selimtez
02-11-2012, 11:21
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=202&hisse=ESEMSEW&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

hamza bey en son durum...

selimtez
02-11-2012, 11:39
Arkadaşlar işlemlerde kademeler görülebiliyor mu acaba? Görülebiliyorsa ve de ekrana yapıştırabilen olursa bir görelim bakalım kademelerimizi.Şimdiden teşekkürler.

selimtez
02-11-2012, 11:41
Bu arada cumamız mübarek olsun.Allah tüm kullarının dualarını kabul etsin.Vakıa duasını okuyabilenler hergün okumaya çalışsın,ben okuyorum.Bolluk,bereket getirirmiş.Allaha emanet olun.

selimtez
02-11-2012, 14:33
kafamı bozuyorlar,kademeleri kaldırsınlar diye bekliyorum,şimdi tutamıcam kaldırıcam tüm kademeleri.biri beni tutsun.

green-eyes
02-11-2012, 14:37
kafamı bozuyorlar,kademeleri kaldırsınlar diye bekliyorum,şimdi tutamıcam kaldırıcam tüm kademeleri.biri beni tutsun.

Satışlar azaldı diyoruz,yenisi başlıyor. Nereye kadar bu böyle gidecek. Sadece esem olarak iflasın kaldırılmasıyla 4,75 zirvesini görmüş bir kağıdımız var. Şimdi birleşme,sermaye artırımı,yeni yatırımlar,iştiraklerin bizim bünyemize katılması,gözaltından çıkma potansiyeli,vs.vs.

eeee? nerde fiyatlaması? valla iyi dökülen oldu gibi,sıkı tutunanlar da var. Güzel bizi kopartacak haber lazım artık

dramali39
02-11-2012, 14:43
hissede alım yapacaktım fakat , hissenin meşhur pazarlamacısı satın ben hepsini alırım diye satışa başladığı için bir sürelğine daha uzaktan izleyeceğim.

selimtez
02-11-2012, 14:44
aynen dostum.bende aynı şeyleri yazacaktım.tam satışlar azalıyır derken ertesi gün 4-5 bine çıkıyor.
böyle biraz fazlaca satıp düşereyim düşük fiyattan lotumu arttırırım diyenler mi var acaba.böyle yapanlar varsa trenin arkasından bakakalabilirler.....

green-eyes
02-11-2012, 14:47
hissede alım yapacaktım fakat , hissenin meşhur pazarlamacısı satın ben hepsini alırım diye satışa başladığı için bir sürelğine daha uzaktan izleyeceğim.

pazarlamacı diye benden bahsediyorsan eğer ve hepsini alırım demedim, alabildiğimi alırım dedim.
Ayrıca onu neden söylediğimi de belirtiyim, eğer satışı yapan forumda ise; hergün düşüyor,elindeki malı eritiyor.
Hem hissesini uygun fiyata toptan satmış olurdu,hem de hisse daha uyguna giderdi demek istediğim.
Heralde arkadaş foruma üye değil (satan kişi / kişiler)

selimtez
02-11-2012, 14:58
alan alır satan satar gene başlamaylım.kimseyi zorlayan yok.

selimtez
02-11-2012, 15:03
kademeleri kimse yazmıyor,görünmüyor muuuuuuuuuuuuuu

selimtez
02-11-2012, 15:11

sayın dramali yazın bana herhalde.valla o kadar param olsa hergün alırdım.salı günü 305 adet işbanktan aldım.ben o yazıyı espri niyetine yazdım sonuna :) koymadığımdan anlaşılmadı herhalde.ah ah nerde 16 yıl önceki paracıklarım....

hamzaenes
02-11-2012, 16:27
haklı olabilirsin ortak ama pazarlamacının maliyeti son operasyondan sonra 3.50 li seviyeler diye tahmin ediyorum. Yani onun deil ekibinin mal çıkışı sanki. Keşke söyle sağlam iki üç taban yesekte rahatlasak bi.

silenttt
02-11-2012, 16:28
Bizim yatırımcı küçük değil küçücük yatırımcı.
Birisi hoh dese, hemen kavağa tırmanacaklar.
Mahkeme sürecinde de herşey kesinleştiği halde, ya olmazsa diye korkup satan bundan çok daha fazlaydı.
Bazı seanslarda 20.000 civarı dahi mal olduğumuz olmuştu.

Olsun gülüm olsun ne olacaksa olsun.
Satanlar varsa o da bize ayrılığın hediyesi olsun....

green-eyes
02-11-2012, 17:49
kademeleri kimse yazmıyor,görünmüyor muuuuuuuuuuuuuu
abi ilk seans hiç alıcı yoktu, ikinci kapanışa yetişemedim ve gözükmüyor şuanda.
başka arkadaşlar gördüyse paylaşırsa seviniriz.
Kör dövüşü yapıyoruz gözaltında

green-eyes
02-11-2012, 17:59
haklı olabilirsin ortak ama pazarlamacının maliyeti son operasyondan sonra 3.50 li seviyeler diye tahmin ediyorum. Yani onun deil ekibinin mal çıkışı sanki. Keşke söyle sağlam iki üç taban yesekte rahatlasak bi.

yok pazarlamacı,yok ekibi,sen çok şey biliyorsan parayı sen vurursun,nereden alınıp-satılcağını da bilirsin belki.
çakılı malın dışında herkes küçük yatırımcı burada. yok 3,50 li seviyeler son operasyon falan filan,ne biliyosun da konuşuyorsun. bulandırma forumu. birşeyi kesin biliyorsan yaz. bilmiyorsan mide bulandırma

ahmetserhanpoyr
02-11-2012, 18:08
satışlar,küçük yatırımcıya aittir. takip edenler rahat edebilir. hisse kendi halinde ....yükseliş ani ve hızlı olacak galiba

green-eyes
02-11-2012, 18:10
satışlar küçücük yatırımcıya aittir. takip edenler rahat edebilir. hisse kendi halinde ....yükseliş ani ve hızlı olacak galiba

dostum sen de özlettin kendini,hoşgeldin,nasılsın? sabır sabır dedik,sabrın sonu selamet dedik,şarjörleri fulledik bekliyoruz.inşallah muradımıza ereriz.

eyestopper
02-11-2012, 18:19
""ahmetserhanpoyr
satışlar,küçük yatırımcıya aittir. takip edenler rahat edebilir. hisse kendi halinde ....yükseliş ani ve hızlı olacak galiba """

en doğru yazı bu bence teşekkler ... Salı günü 46 lot 365 e yazdım ilk seans gitmeyince ikincide 360 a çektim ve gitti ama 46 lotla kağıt 3.60 a düştü .. herkesten özür dilerim ama bazen 46 lotta olsa lazım oluyor kusura bakmayın sonradan 46 alır yükseltirim İNŞALLAH

ahmetserhanpoyr
02-11-2012, 18:21
spek hangi kurumda saklandı ? ne zaman füze rampasını yerleştirecek? ne zaman serbest atış başlayacak ?
sanırım beklentiler xx .... birinci x in 2 olabilme ihtimali yüzde kaç olabilir ?

green-eyes
02-11-2012, 18:26
""ahmetserhanpoyr
satışlar,küçük yatırımcıya aittir. takip edenler rahat edebilir. hisse kendi halinde ....yükseliş ani ve hızlı olacak galiba """

en doğru yazı bu bence teşekkler ... Salı günü 46 lot 365 e yazdım ilk seans gitmeyince ikincide 360 a çektim ve gitti ama 46 lotla kağıt 3.60 a düştü .. herkesten özür dilerim ama bazen 46 lotta olsa lazım oluyor kusura bakmayın sonradan 46 alır yükseltirim İNŞALLAH

o gün 3 tane kurumun satışı var,seninki hangisi? öğrenebilir miyim?

ahmetserhanpoyr
02-11-2012, 18:40
ky işbank, spek hangi kurumda ? arıyorum ama bulamıyorum....

selimtez
02-11-2012, 18:56

sayın eyestopper.senin 46 lotla düşürdüğün filan yok be arkadaşım,boşuna üzülme.ben de o gün tam hatırlamıyorum ama 3.70 olsa gerek alış yazmıştım.305 lotun hepsi de ikinci işlemde gelmişti hem de 3.60 dan.ben 3.70 e razıyken 3.60 dan alınca sevinmiştim.ilk işlemde fazla adet yoktu o yüzden seninkilere sıra gelmemiştir.senin 46 lıklar benim oldu desene.hayırlısı...

selimtez
02-11-2012, 18:58
ky işbank, spek hangi kurumda ? arıyorum ama bulamıyorum....

ya bazı arkadaşların iddiasına göre burada olabilirler.açıkça pek söylemiyorlar ama.kim pazarlamacı,kim alıcı ,kim satıcı açıklasınlarda bilelim.ben biraz safım anlayamıyorum.

selimtez
02-11-2012, 19:02
satışlar,küçük yatırımcıya aittir. takip edenler rahat edebilir. hisse kendi halinde ....yükseliş ani ve hızlı olacak galiba

Bence de aynen öyle olacak.inşallah sıkışıpta satanlara sözüm yok ama bilerek oynayanlar da çok ama çok pişman olurlar.

selimtez
02-11-2012, 19:12
arkadaşlar benim son günlerde çenem biraz fazla düştü eskisine göre farkındayım.Ve de her yazımda hissemi övücü yazılar yazıyorum,çoğu zamanda kural gereği YTD diyorum. Şimdi sözüm şu ,ben bu hisseme güvenmişim,kredi çektiğimi daha önce yazmıştım.gelip burda hissemi kötüleyecek durumum yok,inanmışım bir kere,elbette hissemi övücem.Elbette hissenin iyi olmayan yönleri varsa onları da yazmamız gerekir.

Tahminimce buradaki herkes benim gibi eseme güvendiğimiz için buradayız.oyun için değil.en azından ben öyle zannediyorum.

Lütfen kim pazarlamacı,kim spek biliyorsanız isim verin de konuşun. ortaya çıkıp bulandırmayın.şurda hergün yazan 10 kişi bile değiliz,kırıcı olmayalım.

green-eyes
02-11-2012, 21:32
Yerçekimi yokmuş gibi zıpla,fizik kururallarini yeniden yazdıracak gibi.bir teknik yap,borsa borsa olalı böyle yükseliş görmemiş ve goremiycekmis gibi...sabrımızı selamete kavustur artık. Biz seni bu kadar sevdik,bırakmıyoruz,sen.de biraz karşılık vr lütfen :)herkese iyi hafta sonları,iyi tatiller

Ayrıca kimileri ayda 1 yazıyor, kimisi karabatak gibi bir gözüküp bir kayboluyor,bazısı bir kotuluyor,bir övüyor...ben davadan önce burdaydim,davadan sonra da.seninle bir ömür burdayım esem.sevdim seni bir kere,başkasını sevemem.deli diyorlar bana.desinler degisemem :he:

selimtez
02-11-2012, 22:05
Güzel döktürmüşsün ortağım. :) :cool::yes: :halayci: :halay: :kural: :kahkah:

green-eyes
02-11-2012, 22:33
Güzel döktürmüşsün ortağım. :) :cool::yes: :halayci: :halay: :kural: :kahkah:

Sağol abi,haftasonu izmirdeyim. Buluşalım kangarooslari ayağımıza giyip biraz dolasalim. Hem tanışır,hem kafa yaparız

selimtez
02-11-2012, 22:50
green-eyes 3 gün önce sana özel bir mesaj gödermeye kalktım hata veriyor.şimdi gene denedim anlamadığım ingilizce birşeyler yazıyor hata veriyor.acaba mesaj kutun mu dolu bir bakarmısın.

ahmetserhanpoyr
02-11-2012, 23:51
izmir e gitme planı yapan arkadaşlar, bir zahmet şu basmane çukuru denilen yer ne alemde ? bilgi verirlerse iyi olur
1-egyo 2- mzhld 3-eplas
takip edilmektedir.

selimtez
03-11-2012, 00:07
izmir e gitme planı yapan arkadaşlar, bir zahmet şu basmane çukuru denilen yer ne alemde ? bilgi verirlerse iyi olur
1-egyo 2- mzhld 3-eplas
takip edilmektedir.

google ya basmane çukuru yaz.oradan haberler ve görselleri incelersin. benim bildiğim ve gördüğüm öyle bomboş duruyordu,en son 2 yıl önce görmüştüm.yine aynı durumdadır herhalde.yolum düşerse bir gün bakarım.selamlar.

green-eyes
03-11-2012, 01:24
Benim bildiğim kadarıyla eğer bir kağıtta spek varsa,spek kağıdı çıkarırken kazanmaz,kağıt çıkarken eğer kyci kağıdı aşağıdan aldıysa spek yukarı taşırken satar veya satabilirse kazanır.
Spek kağıdı yükseltir ve yüksekten yavaş yavaş düşürürken kazanır. Biyerde okumuştum. Doğruluğu bence yüksek. Ytd.

skycaptain06
03-11-2012, 12:21
Arkadaslar 1 yıldır esemdeyim her gun forumu takip ettim artık bende aranıza katıldım. İns beklediğimiz seviyelere gelir esems hepimiz mutlu oluruz

breda
03-11-2012, 12:22
evet arkadaşlar inşaallah bizim kağıtta da güzel şeyler olur temennisiyle spek demişken acseli inceleyen oldumu spek ne yaptı 93 den aldı kağıdı 195 kadar çıkarttı sonra 39 lar damı ne daha doğrusu ben oraya kadar takip ettim . niye bunu yazdım spek olsa bence böyle yapar yukarı çıkartır ve yukardayken millete verir. bir örnek de cemaştan verelim nerelere kadar çıktı ve şimdi nerelerde ben söylüyeyim 18 lere kadar çıktı şimdi 1 küsürlerde neyse bunlar örnek gelelim bizim kağıda belki bir spek vardır ama 2 bin lotla arkadaşlar bu iş olmaz diye düşünüyorum irisi gelir o speği darma dağın eder 2 bin lotla cirit atılmaz ama meydan boşsa işte 2 bin lot meydan da senin oluyor. evet bizim kağıt şu anda primlenmemiş ve hatta endeks gerisine bile düşmüştür bu endekse göre ve beklentilerinin çokluğuna göre ve arkadaşların hesaplamalarına göre 4 ün üstü olması gerekiyor ama değil malesef .
by için 2 ay uzun bir zaman parayı bağlamak istemiyor ve istese zamanı gelince kağıdı istediği yere ulaştırır daha zamanı var diyor gibime geliyor istese 1 haftada kağıt 2 katlar ama gözaltında ve şu anda kış uykusunda inşaallah güzel haberlerle kağıt uyanır da by de kağıda talip olur bizler de sabrımızın meyvasını yemiş oluruz ...ytd...

haylaz68
03-11-2012, 14:04

sayın eyestopper.senin 46 lotla düşürdüğün filan yok be arkadaşım,boşuna üzülme.ben de o gün tam hatırlamıyorum ama 3.70 olsa gerek alış yazmıştım.305 lotun hepsi de ikinci işlemde gelmişti hem de 3.60 dan.ben 3.70 e razıyken 3.60 dan alınca sevinmiştim.ilk işlemde fazla adet yoktu o yüzden seninkilere sıra gelmemiştir.senin 46 lıklar benim oldu desene.hayırlısı...

:):):):) arkadaşlar gülünç duruma düşmeyin 100 - 200 lotla kim belirlemiş rakamı :) 1000 lot serbesten yazdım 3 hafta önce kağıt yerinden oynamadan satıldı yapılan lotta 2800 civarı. emin olun spek size ne kadar gülüyordur ama ben biliyorum siz bunları geyik olsun diye yazıyorsunuz. geçen yıl ceylan giyimi aldım bir sene bekledim baktım olacak gibi değil sattım ve kısa bir zaman sonra çıkışını yaptı. ceylandan ağzım yandığı için tecrübe kazandık biraz. ceylanı satmamın nedeni devamlı diğer kağıtlara ilgi duymam oldu diğer kağıtlara iştah kabartırsanız burdaki treni kesinlikle kaçırırsınız. tren demişken trenimiz bakımda şuan hızlı tren yapılıyor rayları bitti trende bitti ama sadece makinist lazım. onunda ilanı cama asıldı ''''MAKİNİST ARANIYOR ''' diye. makinist gelince unutmayın önce bir kaza yapacak ve yolcuların çoğunu korkutacak adrenalini ve hızı seven burda olacak diğerleriarkadan bakacak. yatıım tavsiyesi kesinlikle değildir kendi gürüşümdür.

ahmetserhanpoyr
03-11-2012, 15:18
şu ana kadar o,65 baz alınırsa
3,5/o,65= 5,38 kat yükselmiş
zirve 4,75 ise 7,35 kat
yani gözaltında iken sadece iflastan çıkma fiyatlandı.
şimdi gözaltında çıkma ve holdingle birleşme fiyatlandığında xx ama birinci x in 2 olma ihtimali çok yüksek görünüyor. hergün yapılan işlemler zaman öldürme. büyük yatırımcıyla birlikte gelecek her haber le fiyatlanacak. fiyatlanmanın birden ama düşmenin yavaş olacağı belki olmayacağı bir zirve görme ihtimali yüksek. çünkü zirve de iken bile kazandırma potansiyeli olan sermayesi 100000 e dayanmış bir esems olacak.
sorunu yok. geleceği var. başka hangi hissenin bu kadar potansiyeli var?

cartel25
03-11-2012, 23:24
arkadaslar ben SUNU ANLAMIYORUM ESEMS ARAZI SATTI TEMIZE CIKTI BORCU YOK KASASINDA 40 TRILYON PARAYLA RAHAT BIR SIRKET OLMA YERINE SAHIPLERI NE DURUMDA OLDUGU BELLI OLMAYAN CANKURTARAN HOLDINGE PARAYI KAPTIRDI GUYA SERMAYE AVANSI DIYE BU ISTE BIR DALAVERE VAR SANKI..BUR SURU ISTIRAKI OLAN VE YAKIN GECMISTE IFLAS OLMAKTAN SON ANDA KURTULAN KARMASIK YAPIYLA ESEMSIN 40 TRILYONU BUHARLASACAK GIDECEK DIYE ENDISELENIYORUM DOGRUSU..GECMISTE BIRLESMELER COK HAYRA ALAMET OLMAMIS GSRAY SPORTIF DE BORCLU VE KARSIZ YAPIDAKI DIGER GSRAY AS ILE BIRLESTI SIRKET BORC BATAGINA SAPLANDI 600 TL DEN GELDIGI DURUM ORTADA 39 TL...YANI BORCSUZ ESEMS 40 TRILYON NAKITINE YATMA PESINDE BOYLE DALAVERELI ISLEMLERE TEVESSUL EDILMESI BENI KUCUK YATIRIMCILARIN HAKLARI ACISINDAN ENDISE VERICI..CEYLAN VE DIGER ORNEKLER ESEMSIN BATIK DIGER SIRKETLERIN BATAKLIGINDA PARASININ CARCUR OLMASINDAN ENDISELIYIM DOGRUSU..EN SON ORNEK ALYAGI 0.26 TL DEN ALAN MUBAREKLER SATIN ALDIGI HALKA ACIK ASYO YA NERDEYSE 4 KATI FIYATINA SATTI ...PARAYI YINE KUCUK YATIRIMCILAR BEDELLI ILE ODEYECEK MUHTEMELEN.. ESEMSIN SUANDAKI 40 TRILYONUN AKIBETI HALA NERDE GUVENLI ELDE OLUP OLMAMASI BENCE HAREKETI ENGELLEYEN EN ONEMLI FAKTOR...CANKURTARAN HOLD. BIR ISTIRAKININ ISCI KIDEM TAZMINATININ BIR TAKSITINI ODEYEMEYECEK NAKIT DARLIGINDA ISE VAY HALIMIZE ... CANKURTARAN HOLDING ICIN ESEMSIN NAKIT 40 TRILYONU KENDI CANINI KURTARMAK ICIN INSALLAH CARCUR EDILMEZ KARSIZ HANTAL VE BORCLU YAPILARLA BIRLESTIRILIP 40 TRILYON BUHARLASIP ESKI BORCLU IFLAS SURECLERINE GITMEYIZ INSALLAH...

green-eyes
04-11-2012, 00:42
Sn cartel olayı çözmüş ve bizimle paylaşma gereği duymuş. Dostum kafana sağlık, biz de ne yapacağız diye burada bekliyorduk. Biri gelse de bize akıl verse diyorduk. Sağol be dostum. Bilmem kaç hafta önce ile şimdi arasında hiçbir fark yok ama sen baya bir degismissin. Daha dün gibi hatırlarım 2 güne haber gelecek gozaltindan çıkacağız diye sen demesin mi? Sen olmadan biz napardik?
Kusura bakma ama sen bize nasıl akıl veriyorsanız,ben de kendimde sana cevabı şak diye yapıştırma ihtiyacı duyuyorum.
Bu forumda kimin ne renk olduğu belli.
Bulmam usanmam yazmaktan, sarkimi herzaman söylemeye devam ederim.
Aylarrrr gecsede, yillarrrr gecsedeee...bir ömür böyle sursede..ben seni bırakamam :)
Arkadaşlar benim yazdıklarım ytd. Sadece küçük bir yatırımcı olarak kendimi borsada yaşatmaya calismamdir.

skycaptain06
04-11-2012, 09:52
Holding ile birlesme holding kendi icinde tum islemleri yaptiktan sonra olacak acaba bu arada goz altindan cikabilir mi? Surpriz bir haber gelebilir mi?

harp
04-11-2012, 11:31
holdingin içinde kar yapan firmalar olsa:

1-işçilere esem kağıdı vererek borç ödenmez,

2-işçiler cankurtaranın veya iştirak şirketlerinin kağıtlarını kabul etmemişler sendika bile biliyor durumları tek elle tutulur şirket esem

3-esemin 40 trilyonu arada güme gidebilir

4-holding kar edebilen veya özkaynağı sağlam olsa düşün ki sen brisa aldın sabancı holdingin brisaya borcu var sana sabancı holding holdinge ortak olma fırsatı verir mi? kar edebilen bir yapıya seni ortak etmek istemez

5-senin şirketine bir başka şirketin borcu olsa ve sana dese ki ben bunu ödeyemiyorum kardeşim ama bi fikrim var gel senin kar eden şirketinle benim batığı birleştirelim sen kabul eder misin?

6-bu işin sonu mide bulandırıyor ve istenen hızda gerçekleşmiyor gerçekleşse bile bu iş bizim aleyhimize olur

7-bu kağıt 2,5lara kapağı atarsa canımız çok yanacak beni korkutan bu ve aşağıda toplasan 100 lot alıcı yok bu hızla düşerse bu hafta sonuna 3.1 lerdeyiz

bu soruları kendimize soralım öyle kağıda sevdalanmayla platonik bir aşkla adamı bitirirler bugüne kadar kazandığın buharlaşır gider 2008deki 0.3 kuruşlar gibi yatırım tavsiyesi değildir.

selimtez
04-11-2012, 11:46
dediklerin mantıklı ama gözaltından çıkma beklentsi bile hisse iyi olsun kötü olsun hisseyi coşturması gerekmez mi.nice dandik hisseler gözaltından çıkmadan önce veye çıktıktan sonra primlenmemiş miydi ? hoca misali sen de haklısın ben de haklıyım.inşallah hep birlikte beklemememizin karşılığını alırız.

skycaptain06
04-11-2012, 12:21
Bence yanlis dusundugunuz nokta su siz holdingle esemi sanki baska insanlarin mali gibi degerlendiriyorsunuz ve esem zarar eder diye dusunuyorsunuz. Ama burda onemli agrinti esem zaten cankurtaran holdingin sirketi degil mi yani borsaya acik olan bir sirket var ve durumuda iyi tum istiraklerini tek cati altinda toplayacak esemle borsaya acilmis olacak o yuzden esem birlessede birlesmesede zaten cankurtaran holding sikintili oldugu surece bundan etkilenecek degil mi? Hic birlesme olmasa bile mesela cankurtaran holding kendi mali esem hissesini rehin verdi diye olumsuz bir hava esmedi mi? O yuzden birlesince kaybedecek birseyimiz uok bence onemli olan bir an once gozaltindan cikmasi eger cankirtaran holdingin istiraklerininde gayrimenkulleri ozsermayeleri kuvvetli ise zaten ne kadar ucuk rakamlar gorulebilir zaman gosterecek

selimtez
04-11-2012, 13:24
Arkadaşlar kendimce bir karikatür çizmiştim ama bir türlü yapıştıramadım.Profil resmi yaptım,ama pek belli olmuyor.Okuyabilen belki okur. :)

ahmetserhanpoyr
04-11-2012, 14:16
:halayci::halayci:kim ne yazarsa yazsın, karşımızda eski yok, yeni var. eskileri atın.....yeni yapılanma... yeniden fiyatlanma.... nerde durursa:halayci::halayci:

silenttt
04-11-2012, 15:15
Bence yanlis dusundugunuz nokta su siz holdingle esemi sanki baska insanlarin mali gibi degerlendiriyorsunuz ve esem zarar eder diye dusunuyorsunuz. Ama burda onemli agrinti esem zaten cankurtaran holdingin sirketi degil mi yani borsaya acik olan bir sirket var ve durumuda iyi tum istiraklerini tek cati altinda toplayacak esemle borsaya acilmis olacak o yuzden esem birlessede birlesmesede zaten cankurtaran holding sikintili oldugu surece bundan etkilenecek degil mi? Hic birlesme olmasa bile mesela cankurtaran holding kendi mali esem hissesini rehin verdi diye olumsuz bir hava esmedi mi? O yuzden birlesince kaybedecek birseyimiz uok bence onemli olan bir an once gozaltindan cikmasi eger cankirtaran holdingin istiraklerininde gayrimenkulleri ozsermayeleri kuvvetli ise zaten ne kadar ucuk rakamlar gorulebilir zaman gosterecek

Benim defalarca söylediğim şeyde bu. Son 2 yılda bir sürü tırı vırı içi boş şirket halka arz oldu. Cankurtaran'ın yaptığı işler ve faaliyette olduğu alanlardaki bilinirliği ortada. Halka tam manasıyla açılmak için bundan daha kısa, daha rantıbıl ve daha hızlı bir yol olamaz. Güvenemeyen yol yakınken lütfen artık satsın gitsin. Gölge etmeyin yeter.

silenttt
04-11-2012, 15:20
Bu arada şirketlerimizi bir hatırlayalım:

1- Cankurtaran Holding A.S.
2- ESEM SPORT
3- Netspor Ltd. Sti
4- Aymod Ayakk. ve Tekstil. A.S.
5- Elektropak A.S.
6- Elektrosan El.San. Mam. Đm.veTic. A.S.
7- İleri Elektrik İhr. ve Tic. A.S.
8- Ekotek El.. Malz. San. ve Tic. Ltd. Sti.
9- Ekosan End. Ürün. San. Ve Tic. A.S.
10-Cankurtaran Yapı ve Malz. San. A.S.
11-Elektroset Elektronik Cihaz. San. A.s.
12-İleri Endüstri Yatırım San ve Tic. A.S.
13-Sirena Turizm Yatırımları Đsl. A.S.
14-Elektrotek Elektrik San. A.S.
15-Elektromet End.Ürün.San. ve Tic. A.S.
16-Emsan Emaye Tel. San. A.S.
17-Güven Elektrik A.S.
18-Marin A.S.
19-Monosan A.S.
20-Ekosan A.S.

skycaptain06
04-11-2012, 15:56
Sayin silent ben yazdiginiz tum sirketleri arastirfim aylar oncesinde onlara guvenerek bekliyorum bakalim umarim.degecektir buna.. Suprsiz bir haberde beklentim var. Birde sok magazalarinda slazengerlar satisa basladi bu ekim ayinin bildiriminde yani kasim sonu bildirimde gozukecek etkisi olacagini dusunuyorum.

selimtez
04-11-2012, 16:34
hepimiz aynı şeyleri söyleyip ,aynı beklentideyiz,aynı gemideyiz. birisi olumsuz birşey yazınca hemen savunmaya geçiyoruz.gereksiz yere aynı şeyleri tekrar ediyoruz.herhalde beklemekten canımız sıkıldı...
biz ne dersek diyelim ,bizim dememizle düşmeyecek te yükselmeyecek te.herşey zamanı gelince olacaktır.
biraz forumu sakinliğemi bıraksak acaba... kendimizi yazmaktan alıkoyabilir miyiz...

sddecar
04-11-2012, 17:28
Bu arada şirketlerimizi bir hatırlayalım:

1- Cankurtaran Holding A.S.
2- ESEM SPORT
3- Netspor Ltd. Sti
4- Aymod Ayakk. ve Tekstil. A.S.
5- Elektropak A.S.
6- Elektrosan El.San. Mam. Đm.veTic. A.S.
7- İleri Elektrik İhr. ve Tic. A.S.
8- Ekotek El.. Malz. San. ve Tic. Ltd. Sti.
9- Ekosan End. Ürün. San. Ve Tic. A.S.
10-Cankurtaran Yapı ve Malz. San. A.S.
11-Elektroset Elektronik Cihaz. San. A.s.
12-İleri Endüstri Yatırım San ve Tic. A.S.
13-Sirena Turizm Yatırımları Đsl. A.S.
14-Elektrotek Elektrik San. A.S.
15-Elektromet End.Ürün.San. ve Tic. A.S.
16-Emsan Emaye Tel. San. A.S.
17-Güven Elektrik A.S.
18-Marin A.S.
19-Monosan A.S.
20-Ekosan A.S.
bu şirketlerin kaçı gerçekten çalışıyor alım satım yapıp kar ediyor biliyor musunuz?

cartel25
04-11-2012, 17:35
holdingin içinde kar yapan firmalar olsa:

1-işçilere esem kağıdı vererek borç ödenmez,

2-işçiler cankurtaranın veya iştirak şirketlerinin kağıtlarını kabul etmemişler sendika bile biliyor durumları tek elle tutulur şirket esem

3-esemin 40 trilyonu arada güme gidebilir

4-holding kar edebilen veya özkaynağı sağlam olsa düşün ki sen brisa aldın sabancı holdingin brisaya borcu var sana sabancı holding holdinge ortak olma fırsatı verir mi? Kar edebilen bir yapıya seni ortak etmek istemez

5-senin şirketine bir başka şirketin borcu olsa ve sana dese ki ben bunu ödeyemiyorum kardeşim ama bi fikrim var gel senin kar eden şirketinle benim batığı birleştirelim sen kabul eder misin?

6-bu işin sonu mide bulandırıyor ve istenen hızda gerçekleşmiyor gerçekleşse bile bu iş bizim aleyhimize olur

7-bu kağıt 2,5lara kapağı atarsa canımız çok yanacak beni korkutan bu ve aşağıda toplasan 100 lot alıcı yok bu hızla düşerse bu hafta sonuna 3.1 lerdeyiz

bu soruları kendimize soralım öyle kağıda sevdalanmayla platonik bir aşkla adamı bitirirler bugüne kadar kazandığın buharlaşır gider 2008deki 0.3 kuruşlar gibi yatırım tavsiyesi değildir.

aslında anlatmak ıstedgıgım endıselı durumu arkadas cok ıyı ozetlemıs...eger cankurtaran ıscılerın 390 mılyarlık taksıtını odemek ıcın bu kadar protesto holdıngın ımajının 2 ay butun basındakı ıscı eylemlerıyle zedelenecegını bıle bıle odeyemıyorsa belkı de durum dusundugumuzden daha vahım olabılır.. Esemsın 40 trılyon parası kendı hesabına degıl de cankurtaran hold. Hesabına aktarılması acıkcası suphelı ve endıselı durum gsray sportıf ve as nın bırlesmesındekı surec ve sonuc ortadayken ceylan da holdıng sırketlerıyle bırlestı 10 tl dan 80 kurusa kadar dustu bu kafa bulandırmak ıcın degıl karsılıksız askla baglı olmak yerıne tedbırı elden bırakmamak gerektıgını gosterıyor...kısısel saldırıda bulunan greeneyes ıcerıkle ılgılı yorum yapsın ucuz yazılar sevıyesını gosterıyor..

skycaptain06
04-11-2012, 20:46
Umarim hepimiz icin guzel bir hafta olur umutla bekliyoruz iyi haftalar bu hafta umarim cikisin baslangici olur

selimtez
04-11-2012, 21:51
yakında güzel şeyler olabilir,burda kötümserler çoğalmaya başladığına göre...

hamzaenes
04-11-2012, 22:55
az evvel intte gezerken istanbul sanayi odasının sitesine girdim. orda her meslek grubunun bi komitesi var. ev aletleri ve elektrikli donanımlar grubunun komitesinde elektotek ,güven elektrik ve elektrosan var. belki önemli bişey deil ama ,hani merak ediyoruz ya bu şirketler ne iş diye. en azından tırıvırı şirketler olmadığı görülüyor. komitede arçelik , korkmaz gibi önemli ciddi firmalar var.

dramali39
05-11-2012, 00:20
yakında güzel şeyler olabilir,burda kötümserler çoğalmaya başladığına göre...

Üstad, bu hafta bir şeyler olacak gibi :) iyi ya da kötü ama içimden bir ses kesin bir şeyler olacak diyor . Ortalık iyice karıştı baksanıza ...

selimtez
05-11-2012, 08:56
Selamün aleyküm arkadaşlar.Ceylanda kendini endeks türeve emanet etmiş,%5 prim etti.bizm nazlıkız haberine bile tepki yapmamıştı herhalde.

green-eyes
05-11-2012, 09:45
umma ki ; küsmeyesin

green-eyes
05-11-2012, 11:51
http://www.gungoren.gen.tr/yazi_detay.asp?konu=1&id=571

Linkten alıntıdır:

B- BİRLEŞMENİN NEDENLERİ

Aynı işkolunda şirketleri bulunan ortaklıkların maliyet, kalite ve rekabet açısından daha verimli olabilmesi amacıyla birleştikleri günümüzde sıkça rastlanan bir olgudur. Bu olguya bazen sermaye yapısı farklı kişilere ait ortaklıklarda rastlandığı gibi, bazen de bir holding veya şirketler topluluğuna dahil ortaklıklar arasında rastlandığı görülmektedir. Bu birleşmeler tek bir tüzel kişilik şeklinde faaliyetin sürdürülmesi biçiminde gerçek bir birleşme olabileceği gibi, bazen de aynı sermaye grubuna ait şirketler ayrı ayrı tüzel kişiliklerini sürdürürken ortak üretim ya da altyapı birimleri oluşturarak maliyeti düşürücü organizasyonlara gitmektedirler (5).

Günümüzde yaşanan hızlı gelişmelerle birlikte büyüme ihtiyacı içerisinde olan şirketlerin büyüme gerekçeleri konusunda literatürde pek çok neden sayılmaktadır. Bu nedenlerin sayısı ve önem dereceleri de, ülkelerin sosyoekonomik koşullarına, işletmenin özelliklerine, içinde yer alınan toplumun özelliklerine ve zamana göre çeşitlilik gösterir. Birleşme firmalar açısından bir büyüme aracı olduğundan firmaları büyümeye iten etmenler, birleşme için de geçerlidir. Birleşmede temel neden büyüme olmakla birlikte büyüme gerçekleştirilirken başka amaçlara da ulaşılmaktadır. Birleşme sonucunda ulaşılan ekonomik güç, birleşen firmaların ekonomik varlıklarının tek tek toplamından daha yüksektir. Katma değer yaratma isteği de, şirketleri birleşmeye yönelten nedenler arasındadır. Finansal açıdan bakıldığında, şirket birleşmelerinin; pay sahiplerinin elindeki pay senetlerinin piyasa değerini yükseltmek ve mevcut yönetim kademesinin refah düzeyini yükseltmek olmak üzere iki temel amacı vardır.

Şirketleri birleşmeye yönelten nedenler genel olarak şöyle sıralanabilir;

- Büyük ölçekte faaliyette bulunmanın sağladığı ekonomilerden yararlanma,

- Profesyonel yönetime sahip olma,

- Birleşmenin iç büyümeye göre avantajlarının olması,

- Finansal yeniliklerden yararlanmak,

- Vergi avantajı,

- Verimliliği artırma,

- Maliyetleri düşürme,

- Değerli sınai haklara sahip olma,

- Büyük bir şirket yaratma,

- Rekabet gücünün artması,

- Psikolojik nedenler (6).

Ülkemiz boyutunda konu incelen-diğinde;

- İthalat,

- Döviz ve hammadde sağlamada avantajlı duruma gelme,

- Devlet teşviklerinden daha geniş ölçülerde yararlanabilme,

- Vergisel avantajlar sağlama,

- Avrupa piyasasında rekabetçi güç odaklarından yararlanma,

- Finansal dar boğazlardan daha az etkilenme,

- Teknolojik yeniklere ayak uydurma ve

- Reel faiz hadlerinin etkisinden kurtulma olgusu

şirketleri birleşmeye yönelten etkenler olarak sıralanabilir (7).

5520 sayılı yeni Kurumlar Vergisi Kanunu ile 2006 başından itibaren elde edilecek tüm kurum kazançları, 2005 yılına göre on puanlık bir indirimle, yüzde 20 oranı üzerinden vergilendirilmeye tabi tutulacaktır. Yeni düzenleme ile bu vergi türünde yapılan oran indirimine paralel olarak kurumlar vergisi mükellefleri, gelir vergisi mükelleflerine göre oransal bakımdan daha avantajlı hale gelmiş bulunmaktadır. Çünkü, gelir vergisi mükellefleri kazanç ve iratları için yüzde 15'ten başlayarak yüzde 35'e kadar çıkan artan oranlı bir tarifede vergilendirilirken, yeni düzenlemeyle kurumlar vergisi mükellefleri kurum kazançları için yüzde 20 oranında vergi ödeyeceklerdir. Bu noktada, 2006 yılı itibariyle gelir vergisi mükellefinin vergiye tabi kazancının tutarı dikkate alındığında söz konusu avantaj daha somut olarak değerlendirilecektir. 2006 takvim yılı gelir vergisi tarifesinde yer alan bir gerçek kişi 2006 yılında 23.000,00 YTL tutarı aşan bir kazanç elde ettiğinde, aynı miktarda kazanç elde eden bir kuruma göre daha fazla vergi ödeyecektir. Bu nedenle, vergisel avantajlar sağlama olgusu, ülkemizde şirketleşme ve şirket birleşmelerini etkileyen önemli etkenlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır (8).

Şu yazıyı baştan sona okumakta da fayda var. Ayrıca kül halinde tasfiye işlemlerini internette araştırmanızı tavsiye ederim.

KÜL HALİNDE DEVİR

Üretim veya hizmet işletmelerinin devrinde, işletme bütünlüğü korunacak şekilde faaliyetin devamı için gerekli aktif ve pasif kalemlerin tümünün devredilmesi zorunludur.
Kısmi bölünme sonucu hem bölünen işletmenin hem de bölünme sonucunda varlıkları devralan işletmenin faaliyetine devam etmesi esastır.
Bu kapsamda, söz konusu işletmelerin devrinde, işletme bütünlüğü korunacak şekilde faaliyetin devamı için gerekli taşınmaz, her türlü tesis, makine ve teçhizat, alet, edevat, taşıtlar, gayrimaddi haklar ile hammadde, mamul, yarı mamul mallar gibi aktif kıymetler ile ilgili pasif kıymetlerin tümünün devredilmesi zorunludur

YTD.

green-eyes
05-11-2012, 12:16
Türkiye'nin beklediği not artışı geldi
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye’nin kredi notunu BB ’dan yatırım yapılabilir seviye olan BBB-’ye yükseltti.
Türkiye'nin beklediği not artışı geldi

Kasım'da yapılacak olan not görünüm toplantısı öncesiden Uluslararsı Kredi Derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye'yi yatırım yapılabilir seviyeye çekti.

Ekonominin sürdürülebilir büyümeye dönme yolunda ilerlediğini belirten Fitch şunları kaydetti: "Not artırımı kısa dönemde makrofinansal risklerin gevşemesi ve devletin azalan borç yükünü yansıtıyor. Türkiye ekonomisi diğer yatırım yapılabilir seviyedeki ülkelerden daha volatil kalacak. Türkiye'de kamu maliyesinin durumu kredi notu artışında güçlü ana unsur. Türkiye'nin güçlü bankacılık sistemi kredi notunu destekliyor."

Fitch, Türk ekonomisinin güçlü bir sürdürülebilir büyüme trendinde olduğuna inandığını kaydetti. Kuruluş, Türkiye'nin dış finansallarının kredi notu üzerindeki temel zayıflık unsuru oluşturduğunu ifade etti. Yapılan açıklamada, "*Cari açıkta belirgin ve kalıcı düşüş kredi notunu yukarı yönlü destekler, ancak bunu yakın vadede öngörmüyoruz. Dış şoklar veya içeride politika hatasının tetikleyeceği bir ödemeler dengesi krizi olumsuz kredi hareketine neden olabilir" denildi.

http://ekonomi.milliyet.com.tr/turkiye-nin-bekledigi-not-artisi-geldi/ekonomi/ekonomidetay/05.11.2012/1622225/default.htm

Bütün borsayı etkileyecek olan haber, ben de en çok sevdiceğimin sayfasına yapıştırıyım dedim :he:

dramali39
05-11-2012, 13:13
bir hareketlenme olacak bugün sanki

green-eyes
05-11-2012, 13:21
bir hareketlenme olacak bugün sanki

Valla eksi açtığı günün kapanışını çok nadir artı olarak kapadı. Bence çok zor, haber falan gelmesi lazım. Onu da bekleyen var mı bilmiyorum.

selimtez
05-11-2012, 13:33
en geç ay sonuna kadar bir haber beklkiyorum.30 kasım doğum günüm,o zamana kadar süre verdim.Yoksa ben ne yapacağımı bilirim :) Hocanın hikayesini hatırlayın :)

selimtez
05-11-2012, 13:40
yayı ne kadar çok gererlerse o kadar uzağa gider derler.:cool:

breda
05-11-2012, 13:56
arkadaşlar dikkat edelim de yay kırılmasa :) bir de sayın harp ve sayın cartel25 sizde esems varsa ben ce hiç beklemeyin bakın nasıl olsa fich türkiyenin notunu yükseltti borsa jet hızıyla uçuşa geçti siz ne diye c de ve hatta gözaltında olan bir kağıttasınız bence hiç beklemeyin derim satın gitsin haaa düşer çıkar o başka ama kağıttan ümidiniz yoksa bence durmayın ve çıkın derim.
sonra arkadaşlar sakın esemi övdüğümü düşünmeyin isteyen alır isteyen satar elbet bir gün beklediğimiz haberler düşecektir diye temenni ediyorum bakıp göreceğim ytd...
ama şu anda fich de gelse s&p da gelse esemin haberi gelmedin bizim kağıt kımıldamıyor ve kımıldamaz da bana da ya sabır demek düşüyor :)

dramali39
05-11-2012, 14:08
çok ilginç ;) satış biraz fazla oldu bugün , destek gelmeseydi daha da aşağıya salacaktı . alış kademesi de 3.45 te kaldı galiba.

pourvous
05-11-2012, 14:21
çok ilginç ;) satış biraz fazla oldu bugün , destek gelmeseydi daha da aşağıya salacaktı . alış kademesi de 3.45 te kaldı galiba.

bu sabah bir arkadasım beni aradı onumuzdeki hafta dugunu vardı biraz para lazım diyodu esemi satmayı dusunuyom demişti bende satma kalsın demiştim o satmıs olabilir

dramali39
05-11-2012, 14:34
bu sabah bir arkadasım beni aradı onumuzdeki hafta dugunu vardı biraz para lazım diyodu esemi satmayı dusunuyom demişti bende satma kalsın demiştim o satmıs olabilir

biraz yukarıdan satsaydı ya :) düğününe üç beş de bizim katkımız olurdu ;)

BİLOM
05-11-2012, 14:37
Borcu olmayan bir şirketin gözaltı pazarında ne işi var? Borcu yoksa neden terfi ettirilmiyor. Borçlarını ödemiş ve iflastan kurtulmuş bir şirket neden yukarıya doğru gideceğine aşağıya doğru iniyor. Bu borsa ne kadar pislik bir yer. Adamlar haber üstüne haber gönderip hisseyi küçük yatırımcıya çakıyorlar. Bunlardan da bir Allah'ın kulu hesap sormuyor. Memsa'nın sahibi vardı. Adam bir ara basına bomba haber üstüne bomba haber gönderdi. Hissesi ise düştükçe düştü. Şimdi 40 kuruş civarında. İtin önüne atsan yemez. İnşallah Cankurtaranlar da bize böyle bir kazık atmaz.

pourvous
05-11-2012, 14:47
biraz yukarıdan satsaydı ya :) düğününe üç beş de bizim katkımız olurdu ;)
beni aradıgında bayağı yoğundum kebap ları öğlen icin hazırlıyodum :) 6 aydır bekliyodu kısmeti deilmiş demek

selimtez
05-11-2012, 14:49
Borcu olmayan bir şirketin gözaltı pazarında ne işi var? Borcu yoksa neden terfi ettirilmiyor. Borçlarını ödemiş ve iflastan kurtulmuş bir şirket neden yukarıya doğru gideceğine aşağıya doğru iniyor. Bu borsa ne kadar pislik bir yer. Adamlar haber üstüne haber gönderip hisseyi küçük yatırımcıya çakıyorlar. Bunlardan da bir Allah'ın kulu hesap sormuyor. Memsa'nın sahibi vardı. Adam bir ara basına bomba haber üstüne bomba haber gönderdi. Hissesi ise düştükçe düştü. Şimdi 40 kuruş civarında. İtin önüne atsan yemez. İnşallah Cankurtaranlar da bize böyle bir kazık atmaz.

Faik ulutaş fırıldağın biriisidir.bizim patron inşallah öyle değildir...

green-eyes
05-11-2012, 14:51
beni aradıgında bayağı yoğundum kebap ları öğlen icin hazırlıyodum :) 6 aydır bekliyodu kısmeti deilmiş demek

ya sağlam satıcı olsa versin söyle 10-20bin de görelim ama heralde sağlam yüklü satıcı da yok. hep küçükler satıyor dikkatinizi çekmek isterim. Yüklü taşıyıcı satsa böyle vermez heralde direk yapıştırması lazım 10luk tabana ;)

bir de tecrübelerimden biliyorum, borsada küçükler herzaman kaybeden olmuştur. (nokta)

YTD.

selimtez
05-11-2012, 16:26
kaldırayım mı tahtayı?

green-eyes
05-11-2012, 16:27
kaldırayım mı tahtayı?
böyle şakalar yapma selim bey :)

selimtez
05-11-2012, 16:28
haklısın,bazı şahinler hemen tepeme biner sonra...

selimtez
05-11-2012, 16:31
puan arttırımı diğer hiiseleri yükseltiyor ,onlara geçeyim diyenlerin satışı herhalde ,ama nafile onlarda geri gelir...

green-eyes
05-11-2012, 16:33
puan arttırımı diğer hiiseleri yükseltiyor ,onlara geçeyim diyenlerin satışı herhalde ,ama nafile onlarda geri gelir...

abi 100 lot satışa yazmışlar.. 54 ü kalmış,46 tanesi işlem görmüş. biri ciklet alcakmış heralde de parası çıkışmamış satmış. :he: :kahkah:

selimtez
05-11-2012, 16:35
2.işlemde 100 adet işlem ...

selimtez
05-11-2012, 16:42
bu kadar işlem azalmışsa ,yarın hepimiz 1 adet tavandan alış yazalım da moralimiz düzelsin bari...

green-eyes
05-11-2012, 16:47
bu kadar işlem azalmışsa ,yarın hepimiz 1 adet tavandan alış yazalım da moralimiz düzelsin bari...
1 mi? dostum o kadar da küçük yatırımcı değiliz be :) öldürmeyeli. dur bakalım yarın bu fiyatlardan satıcı olacak mı hala. düştükçe belki stress yapanlar olursa onlar temizlenir,sonra yolumuz belli, sıkıntı yapanlar temizleniyor işte,kötü mü ;) :)
temizlikten sonra gün gelir 1 lotla tavan olur :he:

selimtez
05-11-2012, 16:49
sen de haklısın.dökülenler olmasaydı zaten bu fiyatlarda olmazdık dimi ama. :yes:

ramle
05-11-2012, 16:51
2.seansta 100 lot işlem olduysa 43 adet 3,65 den alış yazdım gene düştü nasıl oluyo :wink:

green-eyes
05-11-2012, 16:53
2.seansta 100 lot işlem olduysa 43 adet 3,65 den alış yazdım gene düştü nasıl oluyo :wink:
kontrol et, kesinlikle emirin iletilmemiştir. ;)

pourvous
05-11-2012, 16:58
az once o arkadasımı aradım birinci seansta 1500 lotu 3.15 fiatan vermiş 3.48den satılmıs

green-eyes
05-11-2012, 17:00
sözüm meclisten dışarı fakat hepimizin ne çok arkadaşı esem almış yahu :)
Selim abi, bak herkesin arkadaşlarında esem varmış. :D
tavsiye edilen hisselerin heralde başında geliyor :kahkah:

ramle
05-11-2012, 17:00
3,38 den almışım yükselsin diye uğraşıyoz ama millet inadına tabandan satış yazıyo

green-eyes
05-11-2012, 17:41
http://img853.imageshack.us/img853/3756/25437237950248213231224.jpg

emre82
05-11-2012, 17:47
Ya sabır.Esem sadece hayallerimi erteliyorsun ama o hayaller gerçekleşecek :)

aksaray5130
05-11-2012, 21:18
1 mi? dostum o kadar da küçük yatırımcı değiliz be :) öldürmeyeli. dur bakalım yarın bu fiyatlardan satıcı olacak mı hala. düştükçe belki stress yapanlar olursa onlar temizlenir,sonra yolumuz belli, sıkıntı yapanlar temizleniyor işte,kötü mü ;) :)
temizlikten sonra gün gelir 1 lotla tavan olur :he:

uzunbir araştırmadan sonra spek yada adamlarını buldum arkadaşlar şuan için esemi övmektedir aslında yanlış yapmıyor doğruları söylüyor esemin herkesin bildiği beklentileri avazı çıktığı kadar bağırıyor. hissemiz gözaltında olduğu için taliplizi az diye ky daha çok ky toplamaya çalışıyor büyükbir çoğunluğu toplanmiş bir hissede mal verecek kişi bulmak heleki göz altındaki bir hissede hiçte kolay değil bu sebeptendirki dikkat ederseniz hissede aşagı yukarı küçük hareketlerle dikkat çekilmeye çalışılıyor.

VEDREF
05-11-2012, 21:33
Yarından itibaren yükselişe geçecek.Bu da benim kehanetim :)

kesinlikle y.t.d.

selimtez
05-11-2012, 21:40
Yarından itibaren yükselişe geçecek.Bu da benim kehanetim :)

kesinlikle y.t.d.

bence de sence.kaç günden beri geriliyor,artık yönünü biraz da yukarı çevirsin...

aksaray5130
05-11-2012, 21:41
...............

selimtez
05-11-2012, 21:42
forumda bir kaç günden beri yeni isimler gözüme çarpıyor,hayırdır inşallah.

aksaray5130
05-11-2012, 21:43
bence de sence.kaç günden beri geriliyor,artık yönünü biraz da yukarı çevirsin...

uzunbir araştırmadan sonra spek yada adamlarını buldum arkadaşlar şuan için esemi övmektedir aslında yanlış yapmıyor doğruları söylüyor esemin herkesin bildiği beklentileri avazı çıktığı kadar bağırıyor. hissemiz gözaltında olduğu için taliplizi az diye ky daha çok ky toplamaya çalışıyor büyükbir çoğunluğu toplanmiş bir hissede mal verecek kişi bulmak heleki göz altındaki bir hissede hiçte kolay değil bu sebeptendirki dikkat ederseniz hissede aşagı yukarı küçük hareketlerle dikkat çekilmeye çalışılıyor.

selimtez
05-11-2012, 21:47
beni spek ilan ettiğin içi teşekkürler aksaray.bu işlerin baya uzmanısın galiba ,forumdaki ilk yazında olayı çözmüşsün,tebrikler.

selimtez
05-11-2012, 21:49
Ey millet her an uçabiliriz forum şenleniyor.

hamzaenes
05-11-2012, 21:49
beni spek ilan ettiğin içi teşekkürler aksaray.bu işlerin baya uzmanısın galiba ,forumdaki ilk yazında olayı çözmüşsün,tebrikler.

öyle deme.....uzun bi araştırma yapmış arkadaş:yes:

aksaray5130
05-11-2012, 21:54
forumda bir kaç günden beri yeni isimler gözüme çarpıyor,hayırdır inşallah.

merak etme işler yolunda :)

hamzaenes
05-11-2012, 21:55
az evvel intte gezerken istanbul sanayi odasının sitesine girdim. orda her meslek grubunun bi komitesi var. ev aletleri ve elektrikli donanımlar grubunun komitesinde elektotek ,güven elektrik ve elektrosan var. belki önemli bişey deil ama ,hani merak ediyoruz ya bu şirketler ne iş diye. en azından tırıvırı şirketler olmadığı görülüyor. komitede arçelik , korkmaz gibi önemli ciddi firmalar var.
bence birleşmeden sonra şirketin lokomotifi ayakkabı falan deil, bu elektrik malzemesi üreten şirketler ve daha defterlerinde maliyet değerinde gösterilen yani gerçek fiyatlaması henüz yapılmamış milyonluk arsalar olacak. hazır bi aradayken siz ne dersiniz

selimtez
05-11-2012, 21:58

ister yolunda olsun ister olmasın,yolu izmire düşen herkese portföylerimi gösterebilirim.ben beklenen haber gelene kadar burdayım.kim ne yaparsa yapsın.

aksaray5130
05-11-2012, 22:11

ister yolunda olsun ister olmasın,yolu izmire düşen herkese portföylerimi gösterebilirim.ben beklenen haber gelene kadar burdayım.kim ne yaparsa yapsın.

biliyorum spek arkadaşın ekmeğine yağ sürüyoruz şimdi formu canlandırarak söylüyorum arkadaşlar form bu kadar hareketli olursa ky kazanamaz

skycaptain06
05-11-2012, 22:23
Esemsporun su an borcu yok defter degerinde yani en kotu fiyati buralar zaten o yuzden kimsenin kaynedecek biraeyi yok.. Cankurtaran holding isturaklari ile birlesecek yani tum sorunlari holding catisinda halledecek boykece sorunsuz bir birlesme olacak. Simdi bu surec ne kadar surecek onemli olan bu cankurtaran holdingin birlesmis halinin buyuklugunu bilemeden kimse galiba dogru bir tahmin yapamayacak gibi gozukuyor. Umarim baska bir surpriz olay olurda hareketlenir

selimtez
05-11-2012, 22:54
biliyorum spek arkadaşın ekmeğine yağ sürüyoruz şimdi formu canlandırarak söylüyorum arkadaşlar form bu kadar hareketli olursa ky kazanamaz

ya az önce beni spek ilan etmemişmiydin.Aşk olsun yani ben de yaşasın spekmişim diye havalara girmiştim :(
bir karar ver ben spekmiyim değilmiyim...

green-eyes
06-11-2012, 10:21
Dostlar endeks coştukça coşuyor. Açıkçası gözaltına fazla ilgi yok gibi,ne zaman diğer kağıtlardan çıkarlar sonra ilgilerini buralara toplayabilirler. Sn aksaray, bu dolmuş nereye kadar gider? aksarayı geçtik,üsküdara geldik,son durak neresi? ayrıca spek kimmik yahu? bu kağıtta spek olsaydı kesin azar azar veya istediği zaman süpürürdü bence. YTD.

dramali39
06-11-2012, 13:25
416 tl lik işlem :)

selimtez
06-11-2012, 13:29
tarihi işlemlerinden birini daha gerçekleştirdi.123 adet.

dramali39
06-11-2012, 13:31
iyice sıkıştı , patlayacak gibi ;)

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

green-eyes
06-11-2012, 13:32
tarihi işlemlerinden birini daha gerçekleştirdi.123 adet.
Bak bugün aşağı mı yapacak,yukarı mı belli etmiyor. Eksi açsaydı kafadan daha fazla aşağı eksi salardı,bugün belirsiz :he:
aşağı yapsa ağırlıklı ort. baya aşağıda kalacak. yukarı da yapsa ağırlıklı ortalamayı yukarı taşıyacak. ilk işlem hiçbişey olmamış gibi.
2. işlemimiz ana işlem gibi olacağa benziyor.

iyice sıkıştı , patlayacak gibi ;)

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Patlamasın,patlarsa aşağı patlar, umalım ki havası sönmüş ve ondan buralara inmişizdir. şimdi biraz gaz pompalayıp balonu üçürmamız gerekli :) YTD.

Satan kurtulur, alan ızdırap çeker. bir laf daha var. son gülen iyi güler mi acaba? Bu da yatırım tavsiyesi değildir. ;)

jeje
06-11-2012, 14:54
3.30 un altına gelirse fena. endeks nerelerden nerelere geldi, hiç mi tepki vermez arkadaş. ne yüzsüzlüktür bu ya.
son kurşunumu daha atmadım, yarını bekleyeceğim.

green-eyes
06-11-2012, 16:34
3,40 tan 1939 lot işlem oldu. toplamda 2062 lot işlem oldu.
3,40 ta 715 lot bekleyen alıcı,toplamda 3,28 ağırlıklı ortalama ile 9774 lot bekleyen alıcı var.
satıcı bölümünde 3,45 te 300 lot ve 3,60 ağırlıklı ortalama ile 7804 lot satıcı bekliyor.

Ama ben bugünkü harekete kanmam, daha aşağılarda beklerim ;)
YTD.

Ayrıca kendi şahsi düşüncem: eğer böyle hareketleri yapmazsa hisse,düzgün bir yükseliş,beklediğimiz gibi bir yükseliş zaten olamaz. Bu hareketlerle inşallah dökülen dökülmüştür ve temizlik yapılmıştır. Ne kadar çok karın ağrısı çekerse,sonrasında o kadar çok rahatlar. Tabiki benim düşüncem.YTD.

selimtez
06-11-2012, 18:01
satın satın birgün haber düştüğünde hissesiz kalınca başınızı taşlara vurursunuz bak,söylemedi demeyin.

Sözüm bu forumdakilere değil,bizler zaten işi bilenleriz ya... :) bu forumla alakası olmayanlara
( ama maalesef onlar bu forumda olmadıkları için altın yumurtlaya tavuklarını satıyorlar haberleri yok )

selimtez
06-11-2012, 18:04
istek olursa ''esemi düşünüyorum gözlerim kapalıyı'' yine düşünürüm.:wink:

green-eyes
06-11-2012, 18:13
Sn Selim abi, sen davadan az önceleri sanırım gayrimenkul satım haberi düştüğünde almıştın ve buralara kadar geldik. O zaman sen aldın, ben aldım ve bizim gibi küçük hareket edenler gün geldi bilinçsizce haberler düştüğünde küçük te olsa alımlar yaptığımızı düşünüyorum ve belki de bilmeden de olsa yaptığımız bu küçük alımlar büyük tsunami dalgaları oluşturdu.
Şüanda belki hisse tepe noktasından 4,75ten düştü, satıcılar var,tabi buna karşı alıcılar da. Ne zaman olur ki aklı başında hissesini bilen yatırımcılar burada hissesine sahip çıkar ve diğer karı gördük vuralım kaçalım diyenler biter, işte o zaman nirvanaya ulaşacağız sanırım. Burada yazdıklarım tabi ki yatırım tavsiyesi değildir diyorum ve her koyunun kendi basağından asılacağını da hepimiz biliyoruz. 0,60 kuruştayken de yazıyordum 4,75 e geldiğinde de. İNŞALLAH YARRABBİM ve aklı başında yatırım ortaklarımızın yardımıyla (yani esem hissesine sahip 1 lottan milyon lotu olan da) hayalimizde bile kuramayacağımız rakamlara ulaşırız. AMİN

green-eyes
06-11-2012, 18:23
Şu yazıyı da yapıştıralım da ne kadar küçük yatırımcı olduğumuz görülsün

Sana “küçük” diyorlar.
Bunu işlem hacmine bakarak söylüyorlar. Oysa seni küçük kılan sadece borsadaki payın değil. Sana tanınan hareket alanı da küçük aslında. Mecbur ve maruz kaldığın kısıtlamalar ne kadar büyükse o kadar küçük hareket kabiliyetin.

İnternet ortamlarında, köşe yazılarında, analizlerin sonunda; sürekli sana tavsiyeler veriyorlar. Çünkü büyüklerin kendi uzmanları var.

Üstelik sana sürekli aynı tavsiyeleri veriyorlar.

“Kazanç yükseldiğinde riziko da artar” diyorlar. Ve sen hep bu cümleyi tersten okuyorsun. “Riziko yükseldiğinde kazanç da artar”. Çünkü sen büyümek istiyorsun. Risk almadan bunu gerçekleştiremeyeceğinin farkındasın. Kazancın büyüdüğünde hayatındaki her şeyin sihirli bir değnek değmişcesine büyüyüşünü bir kez olsun tatmak istiyorsun. Risklerden risk beğeniyorsun. Ama aldığın riskleri kimseye beğendiremiyorsun.

Şimdi ben sana başka bir tavsiyede bulunacağım. Aslında en büyük risk, ruhunu karşı karşıya bıraktığın risk. Çünkü adın üstünde, sen küçüksün. Henüz paranın gücüyle nasırlaşmadı ruhun. Yaşayacağın ekonomik travma korkutmuyorsa seni, hissedeceklerin ve ailene hissettireceklerin korkutsun. Sana riske girme demeyeceğim. Ama duyarlı ruhun, seni iyi ölçülmemiş, manipülatif risklere balıklama atlamaktan alıkoysun.

Sana “bütün yumurtaları aynı sepete koyma” diyorlar. Elindeki üç beş yumurtayı kaç sepete bölebileceğini söylemiyorlar. Altın yumurtlayan bir tavuğun olsa sen de yapardın elbet sepet sepet yumurta. Ama horoz verimsiz, tavuk az biraz kısırsa, bari sepet sağlam olsun, unutma.

Sana “tüyolara güvenme” diyorlar. Sen tüm yaşadıklarından sonra babana bile güvenmezsin, bilmiyorlar. Seni duyduğu tüm tüyolara itibar eden, saf biri gibi görüyorlar. Biraz sana yaklaşsalar görecekler, bir kaşın hep havada.

Ama sen yine de, bir tüyoyu değerlendirirken şu 5 soruyu hiç aklından çıkarma.

1- Önemli bir bilgiye sahip olan bunu niye paylaşsın?

2- Bunu niye seninle paylaşsın?

3- Bu adam borsadan ne kadar anlıyor?

4- Bu adamın sahip olduğu bilgilerin bugüne kadar kendisine bir faydası olmuş mu?

5- Bu adam adam mı?

Sana “bir kerede büyük alım yapma” diyorlar. Küçük yatırımcı-büyük alım kavramlarını aynı cümlede kullanmamaları gerektiğini bilmiyorlar. Seni en az etkileyen tavsiyelerden biri bu. İstesen de bir kerede büyük alım yapamıyorsun çünkü.

Sana “gaza gelme” diyorlar. Çünkü gaza gelen biri olduğunu iyi biliyorlar. Yoksa borsada ne işin var.

Sana “borsa uzun vadeli bir yatırım aracı” diyorlar. Beklemekten ne kadar sıkıldığını bilseler de söylüyorlar. Çünkü haklılar.

Oysa sen borsaya voleyi vurmak için girmiştin. Bir gecede zengin olma hayalleri kurmuştun. Uzun vadeli bir yatırım aracıyla karşılaşınca çok bozuldun. Bu gerçeği bir türlü kabul etmek istemediğin için her hamlende hem kendini hem de varlığını yordun. Bir kerecik, bir şeye kolay yoldan sahip olmak istedin. Korkarım bunun tek yolu sihirli bir “yürü ya kulum”.

Sana “istifini bozma” diyorlar. “Bulutlar dağılıp ortam netleşinceye kadar parana dokunma, işlem yapma, kısa vadeli al-satlardan uzak dur” diye ekliyorlar. Neden yapamıyorsun?

Sen değil misin bu toplumun tüm parçaları gibi günden güne sessizleşen, tepkisizleşen. İş borsaya gelince neden çuvallıyorsun. Neden çalkalanman gereken yerde susup, istifini bozmaman gereken yerde reaksiyona geçiyorsun? Evet, borsada, aşılması güç büyük dağlar yerleştirilmiş önüne. Ama unutma. Tehlikeli aksiyonlarınla önündeki küçük dağları sen yarattın.

Sana verilen tüm tavsiyeler, senin aslında ziyadesiyle özümsemiş olduğun bir gerçeğin dile getirilmesiyle bitiyor. “Unutmayın, akıntıya karşı kürek çekiyorsunuz.”

Bunu dillendirdiklerinde bir anda bu gerçeği fark edip korkudan küçük dilini yutacağını ve sonra ayağını denk alacağını sanıyorlar. Bu cümlenin, senin hayatının bir özeti olduğunu unutuyorlar. Yani, yine küçük düşünüyorlar.

Sana verilen tüm tavsiyeler, küçük kalmanı istiyor ve senin gerçeğinden bi haber görünse de, içinde doğruları barındırıyor. Kulakların bazen duyuyor bazen de duymak istemiyor. Ortam dalgalanıp duruyor. Henüz sahip olmadığın rakamlar, sahip olduğun rakamları tehdit ediyor. Sen paranı yönetiyorsun gibi görünse de... Aslında manipülasyonlar, çalkalanmalar ve ortamdaki iniş çıkışlar onu şekillendiriyor. Sana kalan o küçük inisiyatifi iyi kullan.

Bir şey daha var...

Küçük yatırımcı. Bu ortamda hala varolmaya devam ediyorsun ya... Büyüksün.

Yazan : Nilüfer Gülata

jeje
06-11-2012, 20:00
geçen sene bu sıralardı sanırım. portföyümde 2.20 maliyetli BMEKS ve 4.10 civarında maliyetli GOZDE vardı. Kümaş ihalesine mi ne gircekti belki de başka bir ihaleye. 3.60 dan zor sattım. ne yapayım dedim kendi kendime..
Portföy: 3x BMEKS ve 1x GOZDE vardı. GOZDE leri sattım, birkaç gün ESEMS almaya başladım. maliyeti 1.30 dan alımlarımı durdurdum. artık elimde 3x BMEKS ve 1x ESEMS vardı. günler sonra anladım ne kadar doğru bir karar verdiğimi.
Şimdi 1x ESEMS olan param 3x BMEKS i 2 ye katladı. Keşke dedim paramın hepsini ESEMS e yatırsaydım. Neyse dedim buna da şükür. Elimdeki bütün Bmeks leri % 25 karla sattım ve araba aldım. Şimdi hala her ay maaşım yatar yatmaz ESEMS alıyorum. Bazen zarar bazen kar ediyorum. Uzun vadeli düşünüyorum ama her seans da hissemizin takipçisiyim.
Bunları neden söyledim ben de bilmiyorum ancak inanıyorum ki bu hisseden güzel şeyler olacak !

Yatırım tavsiyesi falan değil söylediklerim sadece son 1 yılımın nasıl geçtiğini özetledim.

TİQARO
06-11-2012, 20:19
http://img825.imageshack.us/img825/7138/esems.jpg
Sn Selim abi, sen davadan az önceleri sanırım gayrimenkul satım haberi düştüğünde almıştın ve buralara kadar geldik. O zaman sen aldın, ben aldım ve bizim gibi küçük hareket edenler gün geldi bilinçsizce haberler düştüğünde küçük te olsa alımlar yaptığımızı düşünüyorum ve belki de bilmeden de olsa yaptığımız bu küçük alımlar büyük tsunami dalgaları oluşturdu.
Şüanda belki hisse tepe noktasından 4,75ten düştü, satıcılar var,tabi buna karşı alıcılar da. Ne zaman olur ki aklı başında hissesini bilen yatırımcılar burada hissesine sahip çıkar ve diğer karı gördük vuralım kaçalım diyenler biter, işte o zaman nirvanaya ulaşacağız sanırım. Burada yazdıklarım tabi ki yatırım tavsiyesi değildir diyorum ve her koyunun kendi basağından asılacağını da hepimiz biliyoruz. 0,60 kuruştayken de yazıyordum 4,75 e geldiğinde de. İNŞALLAH YARRABBİM ve aklı başında yatırım ortaklarımızın yardımıyla (yani esem hissesine sahip 1 lottan milyon lotu olan da) hayalimizde bile kuramayacağımız rakamlara ulaşırız. AMİN

TİQARO
06-11-2012, 20:25
http://img825.imageshack.us/img825/7138/esems.jpg

biraz zaman alacak gözüküyor 5.40$ hedefi yatırımcı arkadaslara sabır diliyorum.

selimtez
06-11-2012, 20:50
5.40 $ hedefini bilmiyordum.ama doğru tahmin etmişim demekki 3-4 gün önceki yazımda belirtmiştim 20 ler diye.neerden biliyon derseniz genelde iyi prim yapacak hisseler 5 kat prim yapıyor. bizimkinin başı kelmi dimi ama.inşallah maşallah .olduda bitti 20 oldu inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh. :halayci:

esemi düşünüyorum...:halay:

TİQARO
06-11-2012, 21:00
http://img17.imageshack.us/img17/7697/eesem.jpg uzun vadeci yani gercek yatırımcı arkadaşlar icin hazırladım grafik aylık ve dolar bazındadır.flama formasyonu bozulursa 200 günlük ortalamaya degmek isteyebilir ve asagıda oluşan boşluklar dolar ve daha saglıklı olur .yalnız bu sefer formasyon bozulmuş olurkı buda bizi cok cok üzer ya sabır diyerek beklemek düşer bize .Ayrıca günlük grafikte oluşan ikili dip formasyonu bozulmak üzere bu da bizim hedeflerin süresini uzatır . SPEGİMİZİN COK GÜZEL BİR TEKNİGİ VAR VE HEDEFLER BÜYÜKSE TUZAKLAR COK OLACAK ONU DA HATIRLATMAK İSTERİM HERKESE ..YENİ GELECEK ARKADAŞLAR DA BU HİSSENİN 0.60 LARDAN BURALARA GELDİGİNİ HATIRLATMAK İSTERİM .

TİQARO
06-11-2012, 21:05
Bu grfıklerin ve yazıların altına yatırım tavsiyesi degildir diye ekleme yapmayı unuttum herkesden özür dilerim . Lütfen grafikleri yatrım tavsiyesi olarak almayın

selimtez
06-11-2012, 21:07
bir zamanlar memsa ile evlenmiştim 1 yıl belkide daha fazla bekleyip güzel kazanmıştım.en yükseğin % 10 altından satma başarısını da göstermiştim.hatta bu yazım mynetin memsa yorumlarında duruyor. ama % 50 gerileyince bir daha aldım,ama bu sefer hüsran % 60 zararla çıktım.

uzun lafın kısası bu seferki eşim esem,yine 1 yıldır bekliyorum, ,ilk aldığımın ortalaması 1.60 yani güzel kar, 2.hesabımın 3.65,
3.hesabımın ise 3.60 .
epey zaman önce sevgili green-eyes selim abi bilgilerine baktığımda hangi hisseyi almışsan genelde düşürmüşsün demişti.çok doğru söylemişti.16 yıldan beri ben hep kaybettim.bundan sonra o kaybettiklerimi yerine koymam ,mümkün değil.belki inanmazsınız ama hep ters hareketlerle zirve fiyatlardan al ,düşükten sat,çöldeki kutup ayısı hikayesi falan...
nerden yazdım gene bunu ya.neyse baklemeye devam.ama en geç bu ay içerisinde güzel şeyler olabilecek gibime geliyor.
ilk haber bu ayın 15 i diyorum ,o zamana kadar gelmezse 30 kasımda gelsin.doğum günüm hediyem olsunnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

ya buraya yazmak da alışkanlık yaptıya ,yazmayım diyorum ,yazıyorum,hastalık oldu galiba.....:)

aksaray5130
06-11-2012, 22:59
ya az önce beni spek ilan etmemiþmiydin.Aþk olsun yani ben de yaþasýn spekmiþim diye havalara girmiþtim :(
bir karar ver ben spekmiyim deðilmiyim...

bugun son gundu hazirliklar tamamlandi artik operasyonun dugmesine basilmis oldu umarim beklenmedik bir ic kanama gerceklesmez . Gelecek habere posisyon alindi artik . Bir hafta icerisinde supriz bir haber bekliyorum bu haber ya cok yukarida yada biraz asagi salinip gelebilir . Kendi gorusum yatirim tavsiyesi degildir :) :)

breda
07-11-2012, 05:33
evet arkadaşlar bnu kağıt 0.60 kuruştan geldi ama unutmamak lazım ki o zamanlar iflas davası vardı yani şirket ya iflas bayrağını dikecekti ya devam edecekti şirkette borclarını kapatıp devam dedi ve de şirket kaldığı yerden devam edecek ve ederi bu değil diye düşünüyorum gayri ihtiyari 0.60 kuruşa kadar düşmesi ve oradan hareket etmesi bu hisseyi bağlamaz diye düşünüyorum dediğim gibi iflas durumu vardı şirket iflas batağına girmeden önceki durumu nedir şimdiki durumu nedir ona bakmak lazım diye düşünüyorum
bir fetret devri yaşadı esemspor ve artık fetret devrinden çıkmasını bekliyoruz hayırlısıyla ytd...

niyazim
07-11-2012, 06:37
sabır sabır sabır sonra oleyyyyy

green-eyes
07-11-2012, 07:58
bugun son gundu hazirliklar tamamlandi artik operasyonun dugmesine basilmis oldu umarim beklenmedik bir ic kanama gerceklesmez . Gelecek habere posisyon alindi artik . Bir hafta icerisinde supriz bir haber bekliyorum bu haber ya cok yukarida yada biraz asagi salinip gelebilir . Kendi gorusum yatirim tavsiyesi degildir :) :)

Dostum Allah aşkına bu söylediklerine sen inaniyormusun?
Nasıl gelecek haberin tarihini bilebilirsin?
Hazırlıklar tamamlanmış,son pozisyon alınmış...
Niye daha önce haber vermiyorsun da son haftasında veriyorsun?
Ne operasyonu,ne düğmesi? Burada gün geldi güzel habere,gün geldi kötü habere tepki vermeyen bir esemimiz var.
Bu şirket birleşince ne olacağını göreceğiz. Yeni gelişmelere gebe,onları bekliyoruz.
Ben de yazmiyim diyorum ama kendimi tutamıyorum.
Kimseye tavsiyede bulunamam fakat ben 2gune,1haftaya haber gelecek,düğmeye basıldı,son pozisyon alındı gibi söylemlere inanmam,inanamam. Ha inansam ne olur? Zaten almak istesen mal çok az,satmak ta istesen aynı konu...
Ytd.
Not; o kadar bilgiyi biliyorsan eğer nereye gideceginin cevabını da bilirsin büyük ihtimal ;)

aksaray5130
07-11-2012, 08:33
dostum allah aşkına bu söylediklerine sen inaniyormusun?
Nasıl gelecek haberin tarihini bilebilirsin?
Hazırlıklar tamamlanmış,son pozisyon alınmış...
Niye daha önce haber vermiyorsun da son haftasında veriyorsun?
Ne operasyonu,ne düğmesi? Burada gün geldi güzel habere,gün geldi kötü habere tepki vermeyen bir esemimiz var.
Bu şirket birleşince ne olacağını göreceğiz. Yeni gelişmelere gebe,onları bekliyoruz.
Ben de yazmiyim diyorum ama kendimi tutamıyorum.
Kimseye tavsiyede bulunamam fakat ben 2gune,1haftaya haber gelecek,düğmeye basıldı,son pozisyon alındı gibi söylemlere inanmam,inanamam. Ha inansam ne olur? Zaten almak istesen mal çok az,satmak ta istesen aynı konu...
Ytd.
Not; o kadar bilgiyi biliyorsan eğer nereye gideceginin cevabını da bilirsin büyük ihtimal ;)

burdaki arkadaşlardan özür diliyorum sen cvp yazmasan bile ben düzeltici cevabı yazacaktım gece senin cevabını bekledim. Ben sadece senin tepkini ölçmek için yazdım bu yazıyı gerçekle bi bağı yoktur . Sende beni yanıltmadın beklediğim tepkiyi hemen verdim bazı gerçekleri diğer arkadaşlarında görmesini istedim :) y.t.d.

breda
07-11-2012, 08:50
arkadaşlar haberler gelebilir veya gelmeyebilir
bir hesap yapsak desek ki mesela cankurtaranın 20 şirketi var ve sadeleştirilecek dimi ve her şirkete 1 hafta versek bu 20 hafta eder bu da kasım 11 son olur 1 temmuzdan hesaplarsak
bir de cankurtaranın kendisi 1 hafta alsın sonra birleşsin bu da 18 kasım olur diye kaba taslak bir hesap yapsak acaba tutar mı ne dersiniz
haa bazı şirketleri 10 gün de sürebilir ama bazılarıda 3 gün sürebilir biraz sesli düşündüm olur olur neden olmasın olmazsa da sağlık olsun sabırla buradayız ytd...

selimtez
07-11-2012, 09:09
sabır sabır sabır sonra oleyyyyy

aynen,aynen,aynen sonra oleyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :yes:

sebat73
07-11-2012, 13:42
http://blogdayaparimkariyerde.blogspot.com/2012/05/kangaroos-ayakkab.html

ahmetserhanpoyr
07-11-2012, 14:15
esems yeni bir virajda...:halay::halay:

green-eyes
07-11-2012, 14:16
Borsadaysak en büyük kumar masasına oturmuşuz demektir. Bu oyunu oynayanlar en büyük riski almış demektir. En iyisi oyunu izlemek fakat kedi işte ciğeri görünce dayanamıyor :he:
Sn aksaray yazılarınızla kimi test ediyorsunuz? Ben cevap yazmasam başkası sizin yazdıklarınızı okusa vebal almayacakmısınız?
Herkese saygılar.

silenttt
07-11-2012, 16:42
Kumar masası veya borsa oynamak gibi tabirlere katılmıyorum.
Borsa bilen için pekala yatırım aracıdır.
Grafik teknikte bir yere kadar. Biraz cesaret, biraz öngörü, oldukça da sabır gerektiriyor.
Henüz kendim tatmin oldum diyemesemde, güzel kazanan arkadaşlarımız oldu.

selimtez
07-11-2012, 16:49
günde 6760 adet işlem yapıyor,yerinden kıpırdamıyor.satacan madem serbest fiyat girecene bir fiyat belirt,3.50 de ,3.60 de.bizim yatırımcı mı birşey bilmiyor ben mi anlamadım gitti....

selimtez
07-11-2012, 18:07
1. eğer speğimiz varsa,sabırsız yatırımcımız varsa,fiyatı önemsemeyen yatırımcımız varsa vay halimize ,haber düşene kadar çok sabır çektirecek.İnsan satarsa biraz yukarı fiyattan sat ,hem bizi hem de kendini kazandır dimi
2. speğimiz yoksa o zaman halimiz içler acısı olur zaten.

noixxx
07-11-2012, 18:13
kanaatimce şirketin iflastan kurtulacağını aylar yıllar öncesinden bilen kişi esems' in speğidir. bunu da şirket ortaklarından kimse daha ii bilemez. Şirketteki o ışığı görür görmez toplamaya başlamışlardır. kim o kazancı başkasına kaptırmak ister ki?

selimtez
07-11-2012, 18:24
dediğin gibiyse daha ne bekliyor. 4,70 lere kadar kademeli götürse,bazıları 4 lere ,4.20 lere 4,50 lere satan olur tahminimce. zirve fiyatına kadar 50000-70 000 adet daha toplasa neyine yetmiyor.% 80-90 nını bu fiyatlardan almayı umut ediyorsa ,o da çok bekler,bizde. elini biraz da cebine soksun ,4-5 lerdeen toplasın.
ama spek bu,spekliğini belli eder adamı bıktırır,süründürür.speklik koay mı öyle... spek varsa tabiiiiiii.ytd.selamlar,saygılar.

selimtez
07-11-2012, 18:26

BİLOM
07-11-2012, 18:53
Bu şirket gözaltından çıkınca kaça kadar gider merak ediyorum doğrusu. Ceylan 10'lara kadar gitmişti. Aynı durumu biz de yaşasak fena olmaz hani. Şöyle 1 yıl daha sabretmeye değer vallahi.

selimtez
07-11-2012, 19:00
Bence 20 tl. Ytd

selimtez
07-11-2012, 19:17
bu fiyatı gözaltından çıkmadan önce görür diye düşünüyorum.çıktıktan sonra mafiş.... olabilir.

green-eyes
07-11-2012, 19:40
Kral gezintiye çıktığı sırada yoksul bir balıkçı görür ve çok acır adamlarına derki bu balıkçının oltasına bişey takıldığı zaman saraya getirin tuttuğu şeyin ağırlığı kadar altın vereceğim.Adamın oltasına bir süre sonra birşey takılır birde bakarlarki bir kemik parçası.. Adamı saraya götürürler, kemik parçasını teraziye koyarlar bi ucunada bir altın koyarlar tartmaz,iki altın koyarlar tartmaz,bir kese dolusu altın koyarlar tartmaz en sonunda kral adam bütün hazineyi götürecek bi iş var der ve bir bilge çağırtır bilge, kemiğin üstüne biraz toprak serper ve terazi tartar.Derki: bu kemik aç gözlü bir insanın göz kemiğidir ne kadar altın koysanızda doymaz bunun gözünü ancak toprak doyurur...

selimtez
07-11-2012, 19:45
beni soyan spekler açgözlüydü ,varsın biraz da ben aç gözlü olayım . 07.11.2012

green-eyes
07-11-2012, 20:27
kanaatimce şirketin iflastan kurtulacağını aylar yıllar öncesinden bilen kişi esems' in speğidir. bunu da şirket ortaklarından kimse daha ii bilemez. Şirketteki o ışığı görür görmez toplamaya başlamışlardır. kim o kazancı başkasına kaptırmak ister ki?
Sn noixxx,aynı şeyi genelleyip ben de yazmıştım,silindi,yine yazıyorum:
Bir kağıt yükselirken spek kazanmaz,yukselmeden önce alan ve yüksekten satabilenler kazanır. Spek kağıdı toplar toplar iyi haber gelinceye kadar sonra yükseltmek zorunda kalır ve topladıklarını yukselttigi yerden yavaş yavaş satarak yani senet çıkarken değil,düşerken kazanır. Umalım da bir spegimiz vardır,ya da olur. Bir de ummasak ta sonra küsmesek mi?

selimtez
08-11-2012, 10:33

green-eyes
08-11-2012, 10:48
Sözümü yine yeniliyorum borsa=yatırım aracı olabilir fakat diğer yüzüyle kumar masasıdır.
Bugün netaş ın tahtası bile 1-2 kademeye bile ekmek vermemek için geri basılıyorsa;
esemin tahtasında bu kadar dalgalanmalarda nelerin hesabının yapıldığını düşünebiliyorum.
Netaş ı geçenlerde teknikte cevap verir diye 10,15 ten almıştım, bugün zararına verdiğim andan beri sanki haber düşmüş gibi tahta birden hareketlendi. Gerisini siz düşünün, eğer spek malı yukarıdan kendi düşüncesine göre hacimli verdiyse vay haline o malı alanın. İsterse piri gelsin o adam o malı alttan geri alana kadar o tahta gitmiyor.
İnşallah bizde yukarılardan mallanan çok yoktur.
Bazen şöyle düşünmedim değil; borsa sadece bana karşı mı oynuyor diye...

selimtez
08-11-2012, 11:03
ya netaş 2,5 yıl önce 10 liraydı. bölünmemiş fiyatıyla 300 ü gördü.hala daha netaştan medet umanlara şaşıyorum.uzaya mı çıkacak bu hisse .YTD.

selimtez
08-11-2012, 11:23
netaş 10 dan 20 ye.20 den 50 ye,50 den 85e,100e 150ye,300 e 2-2,5 yılda gitmişti.benim elimde vardı 2,5 yıl önce ama kıymetini bilememişim.Şimdi ise çok AÇGÖZLÜyüm. :)))))

green-eyes
08-11-2012, 11:27
netaş 10 dan 20 ye.20 den 50 ye,50 den 85e,100e 150ye,300 e 2-2,5 yılda gitmişti.benim elimde vardı 2,5 yıl önce ama kıymetini bilememişim.Şimdi ise çok AÇGÖZLÜyüm. :)))))

ya netaş 2,5 yıl önce 10 liraydı. bölünmemiş fiyatıyla 300 ü gördü.hala daha netaştan medet umanlara şaşıyorum.uzaya mı çıkacak bu hisse .YTD.
Önemli olan netaş değil, genelleme yaparak tahtaların ana prensiplerine değinmek istedim.
He bir de aynanın öbür tarafı var tabi sn Selim abi, bak ben bile netaşın ne kadar yüksek olduğunu bile bile,başka tahtalar da var tabi, örnek olarak günlük değerlendirme olarak: garan,isctr,bfren,goody,kartn,netaş,brisa vs.vs.vs... Bu gibi tahtalara bile teknik anlamda olsun,haber anlamında olsun günlüklerde bile çok güzel paralar yatırıldığını düşünürsek eğer bizim esem ufaklığı daha gözaltında buralardan yani3-5 liralardan kim alır diye düşünmemiz çok saçma olur.
Özetlersek fiyatı o kadar şişmiş dediğimiz senetlere hergün yatırım yapan,orta , uzun ve günlük olarak o kadar insan varken, gözaltından çıktığımızda (İnşallah) bize çok yüksek gelecek fiyatlarda bile alıcımız çıkacağına inanıyorum.

selimtez
08-11-2012, 11:31
ey bugün satacak olanlar,satcaksan yükseğe yaz bari.fiyat belirt ,fiyat belirtmezsen elindekini kaparlar düşük fiyattan.:cool:

selimtez
08-11-2012, 11:37
burası spek kaynıyoooooo.

silenttt
08-11-2012, 11:41
spekim böyle işi

seviyor

green-eyes
08-11-2012, 11:49
ey bugün satacak olanlar,satcaksan yükseğe yaz bari.fiyat belirt ,fiyat belirtmezsen elindekini kaparlar düşük fiyattan.:cool:

Selim abi zaten 4,75 ten bu yana hep satıcılar vardı, heralde satıcı bitti artık, güzel silkelediler heralde :he:
Bundan sonra ne satacak olan kalmıştır ne de malı düzgün alabilecek. Tabi bunlar benim düşüncem.

sergü
08-11-2012, 12:46
bu fiyatı gözaltından çıkmadan önce görür diye düşünüyorum.çıktıktan sonra mafiş.... olabilir.

ben esas hareketi gözaltından çıkınca yapmasını beklişyorum. zira çıkınca hacim de çoğalacak, yatırımcı sayısı da. günde 2 kere değil her an işlem yapıyor olacak çünkü.aynı zamanda normal bir grubun kağıdı... nasip

sergü
08-11-2012, 14:27
esems koptu...3.45! :)

green-eyes
08-11-2012, 14:27
ben esas hareketi gözaltından çıkınca yapmasını beklişyorum. zira çıkınca hacim de çoğalacak, yatırımcı sayısı da. günde 2 kere değil her an işlem yapıyor olacak çünkü.aynı zamanda normal bir grubun kağıdı... nasip

Gözaltından çıkınca aylık hacimi belki 1 günde yapabilir. Bugün de güzel hacimsiz ve satıcısız açtı.
Bakalım 2.seans kapanışta ne olur.
Hep diyorduk hacimsiz tavan serileri diye,bekledik,bekledik belki bir gün görürüz diye,o günler yakındır inşallah.
Hacisiz tavan serileri :) yazılışı bile güzel,görünüşü kim bilir nasıl olur :he:

selimtez
08-11-2012, 15:07
esems koptu...3.45! :)

ilahi,beni güldürdün ,Allah ta seni güldürsünnnnnnnnn.:yes:

türev
08-11-2012, 15:12
Kim tutar seni be :)

sergü
08-11-2012, 16:47
ilahi,beni güldürdün ,Allah ta seni güldürsünnnnnnnnn.:yes:

ecmain ortak.. hayırlısıyla..

green-eyes
08-11-2012, 16:49
Kim tutar seni be :)

Kim olduğunu bilmiyoruz,bulamıyoruz ama biri tutuyor işte.
Demek yukarı kiramiycak,ya da öyle izlenim veriyor.
Tavana kadar ne kadar satıcı vardı,görebilen var mi?

selimtez
08-11-2012, 20:10
http://www.bigpara.com/borsa/hisse-detay-bilgileri/ESEMS/elliott/?DovizCinsi=TL

dramali39
08-11-2012, 22:13
bizim spek de az deil ha :) fiyatı sabitlemek için çok uğraşıyor. Bir de birsürü adamıyla bir 20 tl olacak , bir de 0.60 lirayı görebilir diye sürekli bir bilgi kirliliği oluşturuyor.

Bir arkadaş forumda yem atarak tepkileri ölçtü ve gayet başarılı oldu. Ben de 3 gündür seanslarda alış-satış dengesinden bir tepki ölçtüm ve içim gayet rahat ;)

aksaray5130
08-11-2012, 22:46
eski formu izceleyin arkadaşlar göreceksiniz esems ne zaman hareketlense yukarı doğru bazı arkadaş forma uğramıyor inanın bu iyiye işaret :) kendi görüşüm yatırım tavsiyesi degildir . amacım sadece speği işaret etmek.

selimtez
09-11-2012, 06:48
bizim spek de az deil ha :) fiyatı sabitlemek için çok uğraşıyor. Bir de birsürü adamıyla bir 20 tl olacak , bir de 0.60 lirayı görebilir diye sürekli bir bilgi kirliliği oluşturuyor.

Bir arkadaş forumda yem atarak tepkileri ölçtü ve gayet başarılı oldu. Ben de 3 gündür seanslarda alış-satış dengesinden bir tepki ölçtüm ve içim gayet rahat ;)

Sevgili dramali39 arkadaşım burada bir sürü adamının dolaştığı fikrine ve de 2.paragrafına katılıyorum.ama 20 tl olacak sözünü benden başka kimse söylemedi,ama ben spek değilim,bu böyle biline. daha önce de dedim bu bir anda değil kademeli olur diye düşünüyorum.içimden geçenleri sesli söylüyorum.bakalım 20 yi görecek mi görmeyecek mi.geçen gün 20 tl olacak yazımın yanına tarihi de yazmıştım.anlayan anlar.

Burası son zamanlarda epey karıştı .ben spek değilim.ama burada iyi niyetlilerin olmadığı belli.inşallah tez zamanda beklenen haberler gelir de herkesin ağzı veya başka yerleri açık kalır.Bundan sonra ota boka yazmam.Ama içimden geçen samimi duygularımı da yazmadan durmam,vesselam...

nikobellik
09-11-2012, 09:26
cenabet ağzımı açayım mı yine :D

selimtez
09-11-2012, 10:16
Ben de amma safım ya.madem burada spek var diyoruz. sevgili spekçiklerimin ayağına ben niye taş koyayım.Speğimiz istediği gibi at koştursun.ne yapacaksa yapsın . amaç para kazanmak değil mi. kimin ne hali varsa görsün. ben de speklikten kurtulmuş olurum veya ben speklerden kurtulurum. güzel haberler düşmedikten sonra da burada da yazmaycağım.selamlar. (spekler elinizi çabuk tutun )

green-eyes
09-11-2012, 12:11
Yine 3,30 lar veya aşağısı gösterilecek gibi. YTD.
Ben spek olsam ince eler sık dokurdum.
Gözaltında zaten hem yatırımcı,hem spek gözü kapalı hareket ediyor.
Hiç değilse gözaltından biran evvel çıkarsalardı da,hem spek,hem bizler daha rahat olabilirdik.
Speği bulan yok mu? Çözebilen?

noixxx
09-11-2012, 12:24
sabah seansında işlem görmedi mi arkadaslar emir girmiştim gerçekleşmemiş mynette bigparada da göremedim bisey?

green-eyes
09-11-2012, 12:26
sabah seansında işlem görmedi mi arkadaslar emir girmiştim gerçekleşmemiş mynette bigparada da göremedim bisey?

Dostum sizin orada saat kaç? Daha işlem görmesine 45-50 dakika var. :he:

dramali39
09-11-2012, 13:13
Yine 3,30 lar veya aşağısı gösterilecek gibi. YTD.
Ben spek olsam ince eler sık dokurdum.
Gözaltında zaten hem yatırımcı,hem spek gözü kapalı hareket ediyor.
Hiç değilse gözaltından biran evvel çıkarsalardı da,hem spek,hem bizler daha rahat olabilirdik.
Speği bulan yok mu? Çözebilen?

patron 2 gündür artıdayken ve ortalamayı düşürebilmek için birileri sürekli aşağıdan satış girmişken ve bunların hepsi karşılanıyorken , bu heyecan niye :D ?

green-eyes
09-11-2012, 13:17
patron 2 gündür artıdayken ve ortalamayı düşürebilmek için birileri sürekli aşağıdan satış girmişken ve bunların hepsi karşılanıyorken , bu heyecan niye :D ?

heyecan bende sıfır, hiç heyecan kalmadı.
dostum 4 üzeri rakamlardan buralara geldik,2 gündür yukarı dedin de, sanki ne çıktı ki? 3,40 tı - 3,50 oldu :kahkah:
gözaltında olmasa da söyle tahtayı görsek,herkes için çok güzel olmaz mıydı?

dramali39
09-11-2012, 13:19
heyecan bende sıfır, hiç heyecan kalmadı.
dostum 4 üzeri rakamlardan buralara geldik,2 gündür yukarı dedin de, sanki ne çıktı ki? 3,40 tı - 3,50 oldu :kahkah:
gözaltında olmasa da söyle tahtayı görsek,herkes için çok güzel olmaz mıydı?

bu işleri geçeceksin üstad.

green-eyes
09-11-2012, 13:23
bu işleri geçeceksin üstad.
nasıl yani? gözaltından çıkmayacakmıyız? neyi geçeceğiz,neye geleceğiz? ;)