PDA

View Full Version : PRTAS Çbs Printaş

Pages : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

minimalist
05-02-2013, 22:46
Nippon Paint satın alır Printaş'ı. Toyota ve Honda yatırımı büyütmeyi planlıyorsa, kaymağı bırakmazlar. Yatırımcıya hiçbir yansıması olmaz ama bunun, daha beter kanser ederler. TİRE örneğinde yaşandığı gibi yatırımcı mağdur olur. Daha önce baskı mürekkebi işini sattıkları gibi oto boya işini de satıp, Printaş'a başka bir iş kolunu yamarlar. SPK nasılsa izin verdiyse daha önce bir kere böyle bir katakulliye, bir kere daha verir. "ÇBS Printaş Baskı Mürekkepleri ve Gereçleri San. A.Ş." iken "ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri San. A.Ş." olmuştu. Şimdi de "ÇBS Printaş İzolasyon Malzemeleri ve Gereçleri San. A.Ş." gibi bir isim alabilir. Kanser hastalığı gibi bir şey bu ÇBS, kurtuluşu yok. Bu şirket batmaz, ama hiçbir yere de çıkmaya niyeti yok. Yastık altı, altın alacağınıza ÇBS alın :)

35sgater35
06-02-2013, 17:33
2001’de faaliyetine son verilen Emlak Bankası’nın 800 milyon dolar ana para kredi alacağı var. Tasfiye Halindeki Emlak Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sayın, bu kredi alacağının yüzde 96’sının 120 kişinin, geri kalan yüzde 4’ünün ise 6 bin kişinin borcu olduğunu söyledi.
2014 yılına kadar ödemelerin yapılması için protokol yapmaya çalıştıklarını belirten Sayın, “Yasa gereği bu borçluların kim olduğunu söyleyemiyoruz ama benim şahsi görüşüm borcunu ödemeyen, hatta hiç uğramayan bu kişilerin neşredilmesidir” dedi.
Küçük borçluların borçlarını ödemekte büyük borçlulardan daha duyarlı olduklarını belirten Sayın şöyle konuştu: “Bu alacaklarda herkesin payı var. Biz bu alacaklarımızın yüzde 100’ü aldığımızda Hazine’ye gönderiyoruz. Ceza alan bir çok suçlu nasıl teşhir ediliyorsa, bu milletin parasını alıp ödemeyenlerin de teşhir edilmesi taraftarıyım.
Bunlar teşhir edilmediği sürece bize hiç uğramıyorlar. Daha evvel elimizde bir silahımız vardı; bu yurtdışı çıkış yasağıydı. Özellikle borcu çok yüklü olanların yurtdışına çıkışları çok sık oluyor. Biz bunlara engel olduğumuz zaman gelip bizimle konuşup yurtdışına çıkmak için izin istiyorlardı.
Biz de protokol yaparak, yeni bir teminat alarak bir müddet için yurtdışına çıkışlarına izin veriyorduk. O zaman kendilerini mecbur hissediyorlardı. Ama Anayasa Mahkemesi yurtdışına çıkış iznini iptal ettiği için şimdi bize hiç uğramıyorlar. O zaman geliyorlardı hiç olmazsa yüzlerini görüp tanışıyorduk.”

35sgater35
06-02-2013, 17:35
en büyük borç tmsf emlak bankasına buradan büyük bir ihtimalle yapılandırma çıkabilir

minimalist
07-02-2013, 15:15
MANGO'yu geçerse sonunculuktan kurtuluyor. MANGO 28 kuruş oldu. Yarış kızışıyor. Borsanın en ucuz kağıdı hangisi olacak?

financier
07-02-2013, 15:50
mahkemeye 6 iş günü kaldı...yine o tarihe kadar birşey çıkacağı yok ne alan var ne satan..
anlamıyorum ben bu işi batacaksa yukarı çekip mal boşaltmaları lazım çıkacaksa da birilerinin mal toplaması lazım..
belirsizlikten başka bir halt yok...

arzu68
07-02-2013, 21:10
metal ve goldaş ta geldi....artık burası kalabalıklaşmaya başladı...yer kalmadı yani....eh bize müsade....biz yavaş yavaş çıkalım...gözaltında yer kalmadı çünkü...

aarduc
07-02-2013, 23:24
metal ve goldaş ta geldi....artık burası kalabalıklaşmaya başladı...yer kalmadı yani....eh bize müsade....biz yavaş yavaş çıkalım...gözaltında yer kalmadı çünkü...

önce esem abi çıkacak..

ç b s grubu ise farkındalık yaratmadan bu anlayışla çıkması zaman alacak.. ya da çıkmak için zamanı kalmayacak....

financier
08-02-2013, 08:08
gözaltı30 gözaltı100 endeksleri olur yakında meraklanmayın girmek kolay çıkmak zor :)

KIZILBARON
08-02-2013, 10:33
Gözaltından çıkacak ilk şirket kesinlikle ÇBS-PRTAS İkilisidir. Yalnız çok küçük bir ayrıntı var o konuda uzlaşılmaya çalışılıyor.Kanımca o da çok sürmez..!

ntatli34
08-02-2013, 14:54
Mangoyla Kapışıyoz :)

minimalist
08-02-2013, 16:08
Gurur meselesi yaptı Printaş, en sonuncu ben olacağım diyor! :he:

35sgater35
08-02-2013, 16:10
kibir gurur insanı batırır

ntatli34
08-02-2013, 16:26
Fiyat konusunda tek geçerim kimseye kaptıracağınıda sanmıyorum. Bizim için bir ekol PRTAŞ :)

minimalist
08-02-2013, 17:06
Kimse bu fiyatlardan bile almak istemiyor. 27 kuruştan bile alıcısı çıkmıyor Printaş'ın. Akıllandı herkes, bu belaya bu saatten sonra kimse bulaşmaz. 900 liralık işlem olmuş 26 kuruştan. Kağıtta kalanlar hep eskiler, yıllanmış kişiler. Mümkün değil bu fiyatlardan geri vermeleri. Zaten batık olarak görüyorlar ellerindekini. Çok yakın olmayan bir zamanda günü gelecek, o zamana kadar ölmez de yaşarsak görürüz belki 70 kuruşun üzerini. Tam 3 yıl oldu, zararım yok, batmayacağını bile bile niye satayım ki? 60 kuruşun üzerini gördüğünde satmamışım, bu fiyattan niye satayım? Yıllanmışları 70 kuruşun altında dökemezler. Gerçi dökmeye de niyetleri yok. Şirketin durumu düzelse bile bu tahtada öyle uçuş kaçış operasyonları olabileceğine inanmıyorum. Borç yapılandırması, arsa satışı, yabancı ortak... falan filan olsa bile gözaltında kaldığı sürece tepesi 70 kuruş. Gözaltından ve tek fiyat uygulamasından çıkabilmesi en erken 2014 sonbaharı.

minimalist
09-02-2013, 00:49
EGYO'dan devraldığımız bayrağı gururla taşıdıktan sonra MANGO'ya devrettik :he:

OPTIMIST_74
09-02-2013, 02:16
sevgili dostum ben de imzamı atarım bu sözlerin altına..
Kimse bu fiyatlardan bile almak istemiyor. 27 kuruştan bile alıcısı çıkmıyor Printaş'ın. Akıllandı herkes, bu belaya bu saatten sonra kimse bulaşmaz. 900 liralık işlem olmuş 26 kuruştan. Kağıtta kalanlar hep eskiler, yıllanmış kişiler. Mümkün değil bu fiyatlardan geri vermeleri. Zaten batık olarak görüyorlar ellerindekini. Çok yakın olmayan bir zamanda günü gelecek, o zamana kadar ölmez de yaşarsak görürüz belki 70 kuruşun üzerini. Tam 3 yıl oldu, zararım yok, batmayacağını bile bile niye satayım ki? 60 kuruşun üzerini gördüğünde satmamışım, bu fiyattan niye satayım? Yıllanmışları 70 kuruşun altında dökemezler. Gerçi dökmeye de niyetleri yok. Şirketin durumu düzelse bile bu tahtada öyle uçuş kaçış operasyonları olabileceğine inanmıyorum. Borç yapılandırması, arsa satışı, yabancı ortak... falan filan olsa bile gözaltında kaldığı sürece tepesi 70 kuruş. Gözaltından ve tek fiyat uygulamasından çıkabilmesi en erken 2014 sonbaharı.

aarduc
09-02-2013, 21:01
C bs grubunda azımsanmayacak kadar kader mahkumu var,

inşallah gün gelir tahliye oluruz.........

financier
10-02-2013, 12:14
kaderinin sebebi azımsanmayacak kader mahkumları zaten :))

mehmet52
11-02-2013, 14:43
prtas taki hacim patlamasının sebibini bilen varsa anlatsın
nu ne hacim bu vay vay
:kahkah:

sabırtaşı
11-02-2013, 17:33
0,27 yi alan benim Allah utandırmasın

financier
11-02-2013, 17:47
0,27 yi alan benim Allah utandırmasın

hayırlısı olsun nickiniz de uygun çatlarsınız artık :D

sabırtaşı
11-02-2013, 17:56
hayırlısı olsun nickiniz de uygun çatlarsınız artık :D

Sn. financier haftalıkta trend çizgisine dokunmuş durumda mahkemeye de bişey kalmamış fazla denedik şansımızı hayırlısı bakalım

financier
11-02-2013, 20:19
Sn. financier haftalıkta trend çizgisine dokunmuş durumda mahkemeye de bişey kalmamış fazla denedik şansımızı hayırlısı bakalım

trend çizgisi falan hikaye bence bu tahtalarda fazla itibar etmeyin derim...birisi dayanamaz sıkılır satar yarın 40 - 50 bin lot taban olur trend çizgisi yalan olur :) hoş geldiniz aramıza uğurlu gelirsiniz umarım..

aarduc
11-02-2013, 20:37
otobüse binen binene maşallah,

inşallah kaldırır,

yoksa hepimiz inmek zorunda kalırız...!!

ntatli34
11-02-2013, 20:42
Mahkeme bakalım kalemi kırakmı :)

financier
11-02-2013, 20:44
evet bu seviyeden bile isteyen girebiliyor tahtaya hayra alamet değil bence

antilya
11-02-2013, 22:36
Gö.altı bayağı bu yakınlarda kalabalıklaştı artık canımız sıkılmaz gelen gelene

financier
12-02-2013, 17:45
mahkeme öncesi satmayı planlayan var mı ??

ntatli34
12-02-2013, 17:48
Bence kolay kolay satmaz zaten buraya kadar beklemiş millet ya batar ya çıkar YTD

ntatli34
13-02-2013, 19:48
Anlaşılan yola devam gemi terk etmek yok :) YTD

sevenlaz
14-02-2013, 11:06
Gözaltı çok doldu.Artık bize yer kalmadı bizim tahtalar acaba nereyi istiyor.Ulusalamı çıkacak yoksa yaz geliyor diye süresiz tatilemi:)

minimalist
14-02-2013, 11:51
Gözaltı çok doldu.Artık bize yer kalmadı bizim tahtalar acaba nereyi istiyor.Ulusalamı çıkacak yoksa yaz geliyor diye süresiz tatilemi:)

İMKB30'a alacaklar, Garanti Bankası'ndan neyimiz eksik :he:

antilya
14-02-2013, 12:14
altı ay daha burada dursak bi yere gitmeye gerek yok herkes buraya gelmeye başladı zaten baksanıza gözaltı imkb100 gibi oldu

sevenlaz
14-02-2013, 13:19
Güzel yorumlarınız için teşekkürler:)

financier
14-02-2013, 13:40
GEÇMİŞ ZAMAN HİSSELERİ diye bir başlık var haziran sonu orada görüşürüz :)

volkan40
14-02-2013, 17:58
GEÇMİŞ ZAMAN HİSSELERİ diye bir başlık var haziran sonu orada görüşürüz :)

tam isabet olmuş

bavecem
14-02-2013, 20:05
sanki bu tahtanın kapanma yüzdesi ağır bsıyor gibi ..keyler uzak duruyor mahkemeye .4.gün kaldı kğıtta tık yok .ya elimizde patlayacak yada key elımızden almak için çok yalvaracak .azkaldı.ya hep ya hiç.inşallah olumlu olur hep beraber seviniriz..ytd.....

ntatli34
14-02-2013, 20:43
Size katılıyorum ama bende az miktar heyecan olsun diye bulunduruyom elimizde patlarsa sahibinden.com da 10 yıl sonra satarız veya çocuklarımız yılllar sonra satar ÇBSBO-PRTAŞ İşlem Görmeyen Hisse senedi 500 adet 2500 TL :) YTD

ntatli34
14-02-2013, 20:46
Dip Not:Birer kutu boya alıp saklamak lazım nede olsa ÇBSBO Geçmişi var ,tarihi var üretim durursa bulmak zor zor bulunan şeyler ilerde para eder YTD

antilya
14-02-2013, 21:26
burad kim spek kim ky anlayanıyorum eskiden takip ediyordum şimdi haftada bir bakıyırum

aarduc
14-02-2013, 22:05
Dip Not:Birer kutu boya alıp saklamak lazım nede olsa ÇBSBO Geçmişi var ,tarihi var üretim durursa bulmak zor zor bulunan şeyler ilerde para eder YTD

Bende 2008 yılında satın aldıgım c b s pas sökücü ürünü var, satın aldıgım yere sordugumda devamı yol dediler.. Gelde saklama, evladiyelik...

ntatli34
14-02-2013, 22:19
En güzelini yapmıssınız 10-15 yıl daha bekletin güzel paraya satarsın :) Hem çocuklarınız varsa anısınıda anlatırsınız :) Hatta bende hissesi bile vardı şuan borsada İşlem görmüyor ama sana devrediyorum dersiniz :) YTD Veya ilerde hatıra olarak ben alabilirim :)

arzu68
15-02-2013, 14:01
İMKB30'a alacaklar, Garanti Bankası'ndan neyimiz eksik :he:

Allah iyiliğini versin minimalist....çok güldüm valla.......

KIZILBARON
15-02-2013, 15:05
Kuş kadar borçla şirketimi batıracaksınız.. Hiç güleceğim yoktu ha ha ha ha hah hah hah ha ha ha........!!!!!:wink:

KIZILBARON
15-02-2013, 15:11
Şöyle yanıma yaklaş be patron kol kola girelimde nereye gideceksek hep beraber gidelim; yolda ne birbirimize çalım atalım; Nede birbirimizi fitesten sallıyalım..!

minimalist
15-02-2013, 17:42
Genelde kredi kartıları 15'inde kesiliyor, 25'inde ödeniyor.

joizaza
17-02-2013, 11:18
yarınki mahkeme uzatma vermez ise çbs grubunun hisseleri dahada aşağılaramı inecek tahtasımı kapanacak. yıllardır bunun için mi bekledik. yıllarca bunun içinmi stres yaptık (ama kesin olan, eğer tahta kapanacaksa patron ve kurumlar hisseleri yukarılara çekip iyimserlik havasında küçük yatırımcıların eline veripte tahtayı kapatmazlarmıydı) benim anlasığım çavuşoğlulları son dk kadar hatta uzatmaları dahil olmak üzere bekletip peşi peşine haberleri salıp alım fırsatı vermeden hisseleri yukarı cekecekler

aarduc
17-02-2013, 14:53
Uzatma gelmezse,cbs ve bagli tum sirketlerin iflasina karar verilmesi zorunlu oldugundan imkb verdigi surenin beklenmesine gerek kalmadan tahtalar kapanacaktir, kanimca mahkeme bu gune kadar hangi gerekceyle tedbirin devamina karar vermisse ayni gerekceyle son kez uzatma kararı verecektir diye dusunuyorum,ama dosyadan bi haber oldugumuzdan tedbir talebi de reddedilebilir, iste o zaman iflas karar verileceginden beklenti tamamen bitmis olacak...

aarduc
17-02-2013, 23:57
Eskiler bilir, bir dönem imkb de işlem gören Sun elektronik diye bir şirket vardı,o dönem tüm kağıtlar tavan tavan gidince tavan olmayan ne alabilirim diye dönemin popüler şirketi raks ile aynı faaliyet kolunda olan bu hisseden bir miktar almıştım, meğer şirket hakkında iflas davası varmış, tahta kapanınca anladık durumu ,çok geçmden de şirketin küpürlerini posta ile adrese gönderdiler, aradan 20 yıl geçti, tarih tekerrür etmez inşallah, aksi halde şimdilerde hisseler kaydi olarak saklandığ için iflas halinde bize küpür dahi göndermeyecekler....

sevenlaz
18-02-2013, 10:31
Ezanlar bizim için okunuyor sevgilim::beurk:

volkan40
18-02-2013, 10:39
Idam mahkumu gibi bekliyoruz her erteleme davasında aynı hikaye

şirketi iflastan kurtaramıyorsun sat sende kurtul bizde

arzu68
18-02-2013, 13:05
Yiğitler bir kere ölür....ama korkaklar her gün......

financier
18-02-2013, 13:08
mahkemeden iflas çıksın siz o zaman görün o yiğitleri ( ben de dahil) :)

KIZILBARON
18-02-2013, 13:24
Adliyemiz
Genel Bilgiler

Resim Galerisi

Etkinliklerimiz

İletişim Bilgileri

Cumhuriyet Başsavcılığı
Cumhuriyet Başsavcısı

Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri

Cumhuriyet Savcıları

Özel Kalem

Bakanlık Muhabere

Muhabere Bürosu

İdari İşler Müdürlüğü

Soruşturma Bürosu

İnfaz Bürosu

Emanet Memurluğu

Yakalama Bürosu

İcra Müdürlükleri

Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü

Bilgi İşlem Müdürlüğü

Adli Sicil Şefliği

Adalet Komisyonu Başkanlığı
Adalet Komisyonu Başkanı

Hakimler

Adalet Komisyonu Kalemi

Mahkemeler
Ağır Ceza Mahkemeleri

Asliye Ceza Mahkemeleri

Sulh Ceza Mahkemeleri

İcra Mahkemeleri

Çocuk Mahkemesi

Asliye Ticaret Mahkemeleri

Asliye Hukuk Mahkemeleri

Sulh Hukuk Mahkemeleri

Aile Mahkemeleri

İş Mahkemeleri

Lojmanlarımız
Ataşehir Lojmanı

Batı Ataşehir Lojmanı

STFA Lojmanı

Dilkum Lojmanı

Ünalan Lojmanı

Taşlıbayır Lojmanı

Şile Lojmanı

Kurtköy Personel Lojmanı

Nöbet Listeleri
C.Başsavcılığı Nöbet Listesi

Mahkemeler Nöbet Listesi

KADIKÖY ASLİYE TİCARET MAHKEMELERİ

BİRİM ADI BULUNDUĞU BLOK/KAT TELEFON DAHİLİ
1. Asliye Ticaret Mahkemesi C Blok / Kat:3 (0 216) 545 29 00 124
2. Asliye Ticaret Mahkemesi C Blok / Kat:3 (0 216) 545 29 00 129
3. Asliye Ticaret Mahkemesi C Blok / Kat:3 (0 216) 545 29 00 134
4. Asliye Ticaret Mahkemesi C Blok / Kat:2 (0 216) 545 29 00 139
5. Asliye Ticaret Mahkemesi C Blok / Kat:1 (0 216) 545 29 00 144

KIZILBARON
18-02-2013, 13:24
53 Bilgi YILMAZ 4. Asliye Ticaret Mahkemesi (1/3)
54 Fatma DERE GÜZELOĞLU 4. Asliye Ticaret Mahkemesi (1/3)
55 Nuray YILMAZ 4. Asliye Ticaret Mahkemesi (1/3)

KIZILBARON
18-02-2013, 13:25
Bize Türk Adaletinin Güzide Hakimlerimizden hangisi bakacak acaba..!

ntatli34
18-02-2013, 13:33
Şirketler de, doğar, büyür ölürler mi?
Şirketler de tıpkı bir insan gibi doğar, büyür, mükemmelleşir ve ölürler. Ancak bu kısır döngüyü aksine çevirmenin bir yolu var mıdır?

Şirketler de, doğar, büyür ölürler mi?

Ekonomik hayatın hücreleri şirketlerdir. Bu hücreler sağlıklı olmazsa, ekonominin düzelmesi, ülkenin krizlere ve sertleşen rekabete dayanabilmesi imkânsız gibidir. O yüzden şirket yönetiminde başarıya, diğer bir deyişle iş ve yönetim mükemmelliğine ne kadar kafa yorulsa yeridir. Türkiye’de bu anlayış yavaş da olsa yerleşmeye başladı. Krizden çıkıldığı zamanlarda yönetimle ilgili birçok zirve, konferans, seminerlere hız veriliyor olması bunun habercisi. Vaktim elverdiği ölçüde bu tür toplantılara katılmaya çalışıyorum. Sabahtan akşama süren ‘dinleme ve not alma’ faaliyeti yaşı altmışa dayananlar için oldukça yorucu olmakla beraber, insan sevdiği konulan takip ederken daha az yoruluyor. Konuşmacı da bilgili hele bir de neşeli biriyse, öğrenme daha etkili oluyor. Şirketlerin ömür eğrisi kavramını yıllardır başarıyla anlatan ve yazan îzhak Adizes, şirketlerin de insanlar gibi doğup, büyüyüp, olgunlaşıp mükemmelliğe ulaşıp, yaşlanıp öldüklerini fevkalade bir vukuf ve yaşanmış örneklerle çok güzel ortaya koydu. Bütün organizasyonların izledikleri bu yolun, mükemmellik safhasından sonra inişe geçmemesi için gerekli anlayış değişikliği, tedbir, uygulama konularını durmadan aktanyor. İşin belki de özeti şu: Şirketler ilk kuruluş safhalarında güven, saygı hatta sevginin çok önemli ve var olduğu bir ortamda bulunurlar. Şirket büyüdükçe bu özelliklerin kaybolmasını önlemek ve şirket yeni bir döneme geçerken yönetim tarzı ve şirket yapısını her yeni dönemin gereklerine göre değiştirmek liderin en önemli görevidir. Nasıl ki, ergenlik çağına gelmiş bir gence ebeveyni “bebek muamelesi” yapmaktan bir sonuç alamazsa, aynı şekilde ergenlik çağındaki şirketlerde de yöneticilerin ölçülü bir otoriteyi sürdürmeleri -ama mutlaka yetki devretmeleri ve esnek olmak kaydıyla yeni yönetim yapılarını kurmaları- gereklidir. Ancak Adizes’in anlattıklarından çarpıcı bulduğum birkaç konuyu aktarmak faydalı olacaktır umarım...

"PROBLEM" YOKSA "PROBLEM" VARDIR!

♦ Problem varsa şirketiniz henüz canlı demektir, problem yoksa korkun, çünkü şirketiniz ölmüş olabilir, bu yüzden problemlere çözüm aradığınız kadar daha iyi ve çok problemleriniz olmasına çalışın.

♦ Lider şirketin bünyesini kuvvetlendirmek için, önce şirket içinde fikirlerini pazarlamahdır, bu ise kan, ter ve gözyaşı ile olur.

♦ Şirketin sahip olduğu en büyük değer “kültür”dür. Kültürün yapı taşları da insanlar, süreçler, doğru bir yapı ve vizyon olarak özetlenebilir.

♦ Şirket mükemmelliğe ulaştıktan sonra gerekli tedbirler alınamazsa aristokratlaşır, asık surat ve aşırı resmiyetin hakim olduğu bu safha uzun sürerse ölümü hızlandırır.

♦ Karşılıklı güven ve saygıyı tesis edip, bunu şirketin ömrü boyunca her safhada devam ettirmek liderin esas görevidir.

♦ Kendi şirketinizi kendiniz yeniden yapılandırmaya çalışmayın, çünkü hiçbir cerrah -ne kadar yakından tanırsa tanısın- kendi çocuğunu çok mecbur kalmadıkça ameliyat edemez, etmemelidir.

♦ Kendinizi değiştirmeden, şirketinizi değiştiremezsiniz....

Tüm bu dinlediklerimden ve aktardıklarımdan sonra yazımın son cümlesi ise şu olabilir; ‘Şirketlerin uzun ömürlü olması için kafa yormak, en az ormanların korunması kadar önemlidir.

sevenlaz
18-02-2013, 14:40
mahkeme kağıtlara hiç uğramamış anlaşılan süründürmeye ikinçi çeyreğe kadar devam.
Bekle bizi İstanbul şarkısı söylemek geliyor içimden

sabırtaşı
18-02-2013, 14:42
ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş. / PRTAS [] 18.02.2013 14:33:57
Özel Durum Açıklaması (Genel)

Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mah.İstanbul Cad.No:140 Gebze/Kocaeli

Telefon ve Faks No : 0.262.744 95 60-0.262.744 44 70

Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su
: 0.262.744 95 60-0.262.744 44 70

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır

Özet Bilgi : Erteleme ve Erteleme Tedbirinin Devamı

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Anadolu 4.Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2011/1181 esas no.ve 27.09.2012 tarihli kararıyla; daha önce İflasın Ertelenmesi konulu 2009/656 no.'lu dosyadan verilen 12.10.2010 tarihli "tedbir ve erteleme tedbiri" nin devamına ve duruşmasının 06.05.2013 tarihine bırakılmasına karar verimiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını; bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz

volkan40
18-02-2013, 14:46
bende mahkeme saat kaçta diye soracaktımki haber gelmiş hadi hayırlı olsun

KIZILBARON
18-02-2013, 15:21
Kaç tavan çekeriz acaba;Minimum 2 tavan olur...Aynı fiyatlarda işlem görecekse Bu stresi,riski alanlar yani bizler enayimiyiz.Bu nedenden dolayı talebime muhalefet istemiyorum. Aksi durum meydana gelirde; buralarda sürünürse şirketi kendi kalbimde iflas etmiş sayarım ve sonuçları ağır olur......................!!!!!

KIZILBARON
18-02-2013, 15:28
Bu arada hava yağışlı fitil ateş almıyor gibi mazeretleride reddedeceğimi beirtmek isterim...
Yok canım bu kıvılcımdan faydalanacaklardır...Çünkü zaman ayarlı TNT nin zömbeleği son kez kuruldu hatta çalışmaya başladı...dak,dak,dak,diği,dak.................... .......................................!!!!!

financier
18-02-2013, 15:30
:) mayıs başına kadar alçaktan sürünmeye devam...hayırlısı olsun

KIZILBARON
18-02-2013, 15:47
mahkeme kağıtlara hiç uğramamış anlaşılan süründürmeye ikinçi çeyreğe kadar devam.
Bekle bizi İstanbul şarkısı söylemek geliyor içimden

:) mayıs başına kadar alçaktan sürünmeye devam...hayırlısı olsun
Kusura bakmayın arkadaşlar sizlere kesinlikle katılmıyorum..!

financier
18-02-2013, 17:29
gönlümüz tabi ki sizin beklentinizden yana kızılbaron..amaaaa bunların şirketlerini kurtarmak adına ya yaptıkları bir şey yok ya da herşey hazır ama süreyi son ana kadar kullanmak istiyorlar...yapacakları bir şey varsa neden bunca zamandır yapmadılar ? diyelim ki arsa satışı ya da şirket satışı yolu ile düze çıkmak istiyor bu vakte kadar neden yapmadı da yatırımcısını ferahlatmadı...ben de olumlu bir gelişme olsa dahi son ana kadar süründüreceklerini düşünüyorum bu yüzden...

financier
18-02-2013, 17:32
alın size tavan :D

minimalist
18-02-2013, 17:50
alın size tavan :D

Tek tesellimiz Goldaş :)

antilya
18-02-2013, 23:32
sayamadım gözaltında 50 hisse oldu heralde imkb50 yer rakip gö.altı50 oldu sırtımız yere gelmez tavan neymiş

aarduc
21-02-2013, 11:43
gözaltının yeni prensi MEMSA olacak gibi,0.32 kuruş!!

minimalist
21-02-2013, 20:59
gözaltının yeni prensi MEMSA olacak gibi,0.32 kuruş!!

MEMSA gözaltına mı alındı, ben göremedim öyle bir bilgi?

aarduc
21-02-2013, 22:27
Mali Yapısı çok bozuk, geldiği fiyatta ortada, bürokrasiye yakınlığı olmasaydı çoktan gözaltına alınmıştı... SERMAYE AZALTIMI EŞ ZAMANLI SERMAYE ARTTIRIM KARARINA ONAY GELİRSE yeni spk yönetimide inandırıcılığını yitirecektir..

KIZILBARON
22-02-2013, 10:23
Bugünden itibaren ufak ufak satmayı düşünüyorum.Elimdeki hisseleri tamamen tüketmem yıllar sürebilir...
Kimsenin etkilenmesi gerekmiyor (herhangi bir duyum veya önerim yoktur)usandığım için satmayı düşünüyorum...

sakince
22-02-2013, 10:27
Bugünden itibaren ufak ufak satmayı düşünüyorum.Elimdeki hisseleri tamamen tüketmem yıllar sürebilir...
Kimsenin etkilenmesi gerekmiyor (herhangi bir duyum veya önerim yoktur)usandığım için satmayı düşünüyorum...

o kadar ümitsiz olmayın bi bakarsınız iki günde biter ( benimde bir duyumum yok ) neden satılmasın ki ?

YTD

bavecem
22-02-2013, 14:11
selam arkadaşlar imkb.borsasından.uzak durun tasiye etmem cünkü hiseyi toplarlar ondan sonra yükseltirler da yükseltirler sonra o yüksek fiyattan kücük yatırımcıya dagıtırlar bu sefer düsürmeye baslarlar düsürürda düşürür.kücük yatırımcının.eli kolu bğlanır mahkum eder beklemeye .kücük yatırımcı.bulanıma girer .tıpkı.benim gibi başlar zararla satmaya işte şirketlerin borsadaki karı budur.hise kendisindeyken yükseltir ve yüksekten dagıtır sonra baslar düsürrmeye.yani al sattan kazanıyor hep kücük yatırımcıyı emiyorlar

sevenlaz
25-02-2013, 11:29
merabalar,
simpaş bizim arsa ile ilgileniyormuş.Arkadaşlar duydunuzmu böyle bir haber.
Doğruluk payı varmıdır acaba.

sakince
25-02-2013, 12:32
merabalar,
simpaş bizim arsa ile ilgileniyormuş.Arkadaşlar duydunuzmu böyle bir haber.
Doğruluk payı varmıdır acaba.

hangi arsa ?

sevenlaz
25-02-2013, 13:22
hani cbsbo'nın çok konuşulan bir asası varmış.Bende bilmiyorum ama buradakiforumda bile adı geçiyor.

aarduc
25-02-2013, 14:01
hani cbsbo'nın çok konuşulan bir asası varmış.Bende bilmiyorum ama buradakiforumda bile adı geçiyor.

Sinpaş GYO, sanayi parselini ne yapacak , neden ilgilensin?!!

financier
25-02-2013, 16:07
ne söylentiler duyduk biz bu tahtalarda :)) bu da fos çıkar bence...

35sgater35
25-02-2013, 16:30
beyanname son tarih bugün gelen giden yok

antilya
25-02-2013, 16:40
beyanname son tarih bugün gelen giden yok

ne beyannamesi?

35sgater35
25-02-2013, 16:41
ne beyannamesi?

geçici vergi

ntatli34
25-02-2013, 16:56
Uyarılmadan işlem yapılmıyor artık :) YTD

ntatli34
26-02-2013, 08:31
12 aylık bilonço açıklanmadı sanırım ?

financier
26-02-2013, 13:00
arkadaşlar ben aşağıdaki adresten takas bilgilerini göremiyorum hata veriyor girebilen varsa burada paylaşabilir mi son durumu ?
http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp

aarduc
26-02-2013, 13:26
Tıb ıs bank 3.937.190 -53.978 0 0 0 -53.978 glb global 2.921.903 0 0 0 0 0
akb akbank 1.959.625 -10.000 0 0 0 -10.000
dzy denız 1.498.876 0 0 0 0 0
vky vakıf 1.191.475 8.484 0 0 0 8.484
bmk bızım 989.085 0 0 0 0 0
tgb garantı bank 929.784 2.250 0 0 0 2.250
hly halk 898.807 -4.000 0 0 0 -4.000
ecz eczacıbası 893.373 840 0 0 0 840
zry zıraat 667.226 -1 0 0 0 -1
sky seker 655.747 1.100 0 0 0 1.100
fny fınans 554.611 4.000 0 0 0 4.000
ykr yapı kredı 531.143 0 0 0 0 0
hsy hsbc 481.307 40.091 0 0 0 40.091
yat yatırım fın. 437.338 0 0 0 0 0
tby teb 409.492 0 0 0 0 0
gdk gedık 389.975 0 0 0 0 0
adb anadolubank 359.253 0 0 0 0 0
tac tacırler 336.076 0 0 0 0 0
aol ataonlıne 234.002 0 0 0 0 0
oya oyak 228.300 0 0 0 0 0
ekn ekıncıler 174.433 0 0 0 0 0
msa meksa 130.047 0 0 0 0 0
ıyf ınfo 117.700 13.975 0 0 0 13.975
tes tekstılbank 102.457 0 0 0 0 0
pmk prım 70.262 0 0 0 0 0
eyd egemen 37.501 0 0 0 0 0
gmk guney 32.390 0 0 0 0 0
tra tera 28.204 0 0 0 0 0
tky turkısh 24.360 0 0 0 0 0
snk sanko 24.137 0 0 0 0 0
ykb yapı kredı bank 19.748 0 0 0 0 0
tlm tekstıl 19.208 0 0 0 0 0
ıym ıs 11.110 0 0 0 0 0
cam camıs 11.054 0 0 0 0 0
aln alan 10.706 0 0 0 0 0
tsk tskb bank 9.532 20 0 0 0 20
erm euro menkul 8.105 0 0 0 0 0
syg sayılgan 6.898 0 0 0 0 0
amk alternatıf 6.153 0 0 0 0 0
pol polen 6.013 0 0 0 0 0
tks taksım 5.502 -2.781 0 0 0 -2.781
nta neta yatırım menkul 4.810 0 0 0 0 0
efg efg menkul değerler 3.334 0 0 0 0 0
grm garantı 2.312 0 0 0 0 0
aca acar 2.002 0 0 0 0 0
phc phillipcapital menkul 1.871 0 0 0 0 0
pıt pıramıt 1.678 0 0 0 0 0
tor toros 1.626 0 0 0 0 0
ayb ayborsa 1.151 0 0 0 0 0
ata ata 641 0 0 0 0 0
crm ceros 613 0 0 0 0 0
omd osmanlı 502 0 0 0 0 0
eks ekspres 317 0 0 0 0 0
det delta 306 0 0 0 0 0
bah bahar 305 0 0 0 0 0
ınm ıntegral 250 0 0 0 0 0
stj stratejı 28 0 0 0 0 0
etm etı 7 0 0 0 0 0
ıme ışık menkul 6 0 0 0 0 0
bsk baskent 4 0 0 0 0 0
mty metro 2 0 0 0 0 0
ren renaissance mankul 1 0 0 0 0 0
csa censa 1 0 0 0 0 0
sax saxo capital menkul 1 0 0 0 0 0
srd sardıs 1 0 0 0 0 0
ady anadolu 0 0 0 0 0 0
bgc bgc partners 0 0 0 0 0 0
glt galata 0 0 0 0 0 0
akm ak 0 0 0 0 0 0
dun dunya 0 0 0 0 0 0
gvn guven 0 0 0 0 0 0
ttm tıcaret 0 0 0 0 0 0

financier
26-02-2013, 14:06
teşekkürler aarduc siz nereden bakıyorsunuz takaslara ?

sevenlaz
27-02-2013, 14:31
uf %3,85 artış var süper....Artık bende senelerdir.Sustum.Ama artık boş boş konuşmak yazmak geliyor.İçimden...

ntatli34
27-02-2013, 14:46
Hemen Arkadasından yazı gönderirler :)
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:
Şirketimizin hisse senetleri üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak bugüne kadar kamuya açıklanmış olanın haricinde kamuya açıklanmamış özel bir durumumuz bulunmamaktadır.

sevenlaz
28-02-2013, 09:49
aylı bildirimlerde her şey aynı.Demekki her şey aynı şekilde alçak sürünmeye devam...

ntatli34
28-02-2013, 10:12
17. İlgili ayda İMKB Kotasyon Yönetmeliği’nin 16/b ve 16/h maddeleri kapsamında yapılan işlemler ve alınan tedbirler,
a- Türkiye’de üretimini sürdürmekte olan Toyota’nın Sakarya’da kurulu otomobil üretim fabrikasında kullanılmakta olan tüm “kataforez” boyaların üretim ve satışına Kasım 2012 tarihinden itibaren başlanmıştır. Yeni olarak başladığımız bu işe bağlı olarak hissedilir orandaki ciro artışı 2013 yılının ikinci yarısından itibaren gözlenecektir.

sevenlaz
28-02-2013, 11:09
arkadaşım bunlar Mahkemeyi erteleme davasında dize getirdi erteye erteleye sonunda spk'yıda dize getirecek.İşte böyle oldu işte şöyle olacak diye:cry:

financier
28-02-2013, 11:13
17. İlgili ayda İMKB Kotasyon Yönetmeliği’nin 16/b ve 16/h maddeleri kapsamında yapılan işlemler ve alınan tedbirler,
a- Türkiye’de üretimini sürdürmekte olan Toyota’nın Sakarya’da kurulu otomobil üretim fabrikasında kullanılmakta olan tüm “kataforez” boyaların üretim ve satışına Kasım 2012 tarihinden itibaren başlanmıştır. Yeni olarak başladığımız bu işe bağlı olarak hissedilir orandaki ciro artışı 2013 yılının ikinci yarısından itibaren gözlenecektir.

2013 yılının ikinci yarısından itibaren demişler ama bu kadar vakitleri yok...hadi hayırlısı...

ntatli34
28-02-2013, 11:16
Wallaha ya patlayacak :) ya patlayacak :( Başka sansı yok YTD

ntatli34
28-02-2013, 11:20
14. Ödenmeyen Banka Kredilerine ait bilgiler : İstanbul Yaklaşımı kapsamında 2004 yılında yapılan Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesine ilişkin kredilerin yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak FYYS’ye taraf bankalarla görüşmelere başlanmıştır.(Birde bu not dikkatimi çekti )

ahmedow
28-02-2013, 12:15
14. Ödenmeyen Banka Kredilerine ait bilgiler : İstanbul Yaklaşımı kapsamında 2004 yılında yapılan Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesine ilişkin kredilerin yeniden yapılandırılması ile ilgili olarak FYYS’ye taraf bankalarla görüşmelere başlanmıştır.(Birde bu not dikkatimi çekti )

hocam sen daha yenisin sanırım. her aylık bildirimde yazılan sey o . yapılandırılamadı bir türlü:aww:

mehmet52
28-02-2013, 12:22
Sn cüneytt hocam
sizlerde değerli yorumlarınız mahrum etmeyin bizlerden
saygılar

sakince
28-02-2013, 13:43
cüniyt abi işi bıraktı dayanamadı bıraktı geddi epey oldu yaw neye huylandı bilmiyom emme... umarım peşine zabıta falan takılmamıştır.. pek seyyardı zaten kendileri... artık emekli zabıtaların yerine uzman çavuş alıyorlar amman dikkat.. takip ediliyor olabiliriz.

financier
28-02-2013, 15:12
Sn. KIZILBARON da yok ortalıkta en son satıcam demişti naptı acaba ??

MAKİNA
28-02-2013, 15:37
leventte şuan 1 hafta 10 gündür izmir bmc oto fab.işçilerinin ücretlerini 1 yıldan fazladır alamadıkları ,ç,n yapmakta oldukları gözteriler var hemde yanımızda çok yakınlar tüm kalplerimiz onlarla tabikiiii...emek her şeyin üzerindedir emek hırsızlığı yüce yaradanımızın istemediği tek şey dir her şeyle gel bana ama kul hakkıyla gelme der yaradan...niye yazıyorum bunları şunun için printaş çalışanlarının aralık 2012 de alacakları 1.967.597. TL yeni gelen bildirimde ocak 2013 itibarıyla 461.082 tl.....valla çok mutlu oldum.....kaçıranlar varsa bu ayrıntıyı haber veriyim dedim nacizane

antilya
28-02-2013, 16:06
burası şenlenmek üzere çok az kaldığını gösteriyor ne tarafa olduğunu çok takında görürüz

aarduc
28-02-2013, 22:13
burası şenlenmek üzere çok az kaldığını gösteriyor ne tarafa olduğunu çok takında görürüz

forumlarda şenlik hayra alamet değildir ama burada şenlik falan yok, hep aynı kişileriz ,öylesine yazıp rahatlıyoruz, sadece bu..

MAKİNA
01-03-2013, 08:25
Artık burada yatırımcı kalmadı bende yazmam yeni yüzler yeni fikirler ve yeni yorumlar olmadıkça.bir süredir yazanlarda geyik hesabı takılıyorlar hisse ile alakalı değil.yani konuşmaya deger bir ortam kalmadı

jackalper
01-03-2013, 11:06
Dikkatimi birsey cekti cok muhim degil ama enteresan geldi. Belki de muhimdir

Cbs boya nin aylik bildiriminde, "grup sirketlere borclar" tablosunda, printas'a olan borc rakamina bir baktim

Daha sonra, printas in aylik bildirimini acip "grup sirketlerden alacaklar" tablosuna bakip , cbs boyanin printasa olan borc rakamlarina baktim.

2 si ayni olmasi gerekirken,

Biri , 19.164.529
Biri , 19.164.466

Ole bir durum olmus ki, cbs boya diyorki , printas kardes benim sana borcum 19.164.529 , printas kardes de diyorki " olur mu ya cbs abi senin borcun 19.164.466" , 63 milyar fark. Bu tutarsizlik neden acaba.

sakince
01-03-2013, 11:15
63 TL muhasebede bu tip farklar olur

antilya
04-03-2013, 23:57
forumlarda şenlik hayra alamet değildir ama burada şenlik falan yok, hep aynı kişileriz ,öylesine yazıp rahatlıyoruz, sadece bu..

yani arkadaş ihlasta bile bu kadan yazan yok senet yerinde ama sanki tavan tavan gidiyor gibi hararetli yazılar yazılıyor herneyse sadede gelelim bu ÇBS olayı 4 senedir çok uzadı ya kurtarılacak yada başka bişeyler olacak artık sonlardayız

nilsu ecem
05-03-2013, 22:40
Nilsu Ecem (Bu sese kulak Verin ) :)) YTD

sn ntatli34, bir aydır yazmıyorum biliyorsunuz. Son yazdığınız yazıda bu sese kulak verin yazdınız. tşkler. bu konuda haklı olduğumu göreceksiniz merak etmeyin.

bir aydır değişen ne oldu kısaca özetleyim... olumsuz senaryo ile 0.25 -26 dan toplayabildiklerini topladılar. mahkeme öncesi burada yazılanları hatırlayınız. ben ne olursa olsun burada kalacağımı ifade etmiştim. görüldüğü üzere mahkemeden erteleme çıktı. sn makinanın ve bazı arkadaşların yakaladığı güzel ayrıntılar var. teknik olarak da aylık grafikte bollinger bandı inanılmaz bir şekilde daraldı. bunun anlamını bilen bilir. ben de bu kadar oyalayacaklarını tahmin etmiyordum ancak... 0.50 den 1 tane almak varken 0.25 den 2 tane aldı işte adamlar... olayın daha basit anlatılır yönü var mı? bknz netaş 5 tl den 300' e gitti. 5 tl de aylarca süründü. sebebi budur. kağıdın % 80 ini toplamışken 10 tl den niye kalanı toplamaya çalışsın. kardan zarar. bekler acelesi ne? zaten onun...

şimdi bizim bu kağıdımız u100 de olsa ne olurdu? %2-3 gelir gider çıkar düşer ya da ağır ağır çıkar güzel kazandırırdı. ancak hiçbir zaman 0.22 den 0.44 e çıktığı gibi veya diğer sert çıkışları gibi aynı heyecanı yaşatmaz ve de aynı getiriyi sağlamaz. SELGD da 10 ay bekledim % 100 aldım EPLAS ta 5 ay bekledim %90 aldım. acelesi olan varsa beklemesin. Endeksin şu vaziyetinde hiçbir kağıda güvenmem. ytd.

aşağıdaki yazıdan kısmen bişeyler bizim işimize yarayabilir....

Her sabah bir ceylan uyanır Afrika’da
Kafasında bir tek düşünce vardır.
En hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek,
Yoksa aslana yem olur.

Her sabah bir aslan uyanır Afrika’da.
Kafasında bir tek düşünce vardır.
En yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek,
Yoksa açlıktan ölecektir.

İster aslan olun,
İster ceylan olun hiç önemli yok.
Yeter ki güneş doğduğunda koşuyor olmanız gerektiğini,
Hem de bir önceki günden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğini bilin.

Hakkımızda hayırlısı olsun....

ntatli34
05-03-2013, 22:55
Evet Sayın Nilsu Ecem bir aydır yoktunuz sebebinide biliyorum.Allah yardımcınız olsun.Bu sesi dinlemekte fayda var diye düşünüyorum.YTD Bu ses farklı ses Hakkımızda hayırlısı olsun diyelim :)

ntatli34
05-03-2013, 23:02
Her gününüzün Yeni bir gün olması dileğiyle..........

minimalist
06-03-2013, 02:49
ÇBS Boya'da 10 sayfa yazı, Printaş'ta 51 sayfa yazı. Bence küçük yatırımcının eğilimini anlamak için bundan daha iyi gösterge olmaz. Printaş'ta fiyatın düşük olmasının sebebi de bu.

sevenlaz
06-03-2013, 14:31
Ah keşke Syn.Yönetimde sizin gibi bir nebze ağzımıza bal çalsada daha sinirsiz bir şekilde sonumuzu beklesek
Daha iyi olmazmı...:vurkafa:

pigoudalton
06-03-2013, 16:21
deneme...

sevenlaz
12-03-2013, 16:32
ey printaş neden sustun.Sayfanda bile sessizlik hakim.:cry:

financier
12-03-2013, 17:09
konuşacak bir şey mi var ki ??

sevenlaz
13-03-2013, 10:44
Valla sizde haklısınızama artık paraya ihtiyacım var.Şu br ay içinde hareket olsa artık 0,40-0,50 görse hemen satacam.Buna bile müsade etmiyorlar.

volkan40
13-03-2013, 14:24
Valla sizde haklısınızama artık paraya ihtiyacım var.Şu br ay içinde hareket olsa artık 0,40-0,50 görse hemen satacam.Buna bile müsade etmiyorlar.

ben onu bile beklemedim iyice bıktırdılar 0.29 satış yazdım buyursun alsınlar bende kurtulayım onlarda
nerdeyse 4 yıl olacak bir gün bile yüzümüzü güldürmedi inşaallah satılır.

nilsu ecem
13-03-2013, 16:30
Son cagri..

sakince
13-03-2013, 16:43
Son cagri..

ne için acaba?

ntatli34
13-03-2013, 17:04
Tren için olabilirmi :) YTD

sakince
13-03-2013, 18:35
Tren için olabilirmi :) YTD

varsa bildiğiniz beklediğiniz bir şey forumu amacına ulaştıralım isterim.. paylaşalım..

Saygılar

yosunga
13-03-2013, 19:04
Bu sanırım herkesin beklentisi nedense bir haftadır biraz hacim artışı var bende bunu Çbs'ye yazmamak için kendimi zor tutuyordum elimde somut hiç bir veri olmadığı için , siz dayanamadınız sanırım.
Last Call for flight - Uçuş için son çağrı

Son cagri..

nilsu ecem
13-03-2013, 21:59
Bu sanırım herkesin beklentisi nedense bir haftadır biraz hacim artışı var bende bunu Çbs'ye yazmamak için kendimi zor tutuyordum elimde somut hiç bir veri olmadığı için , siz dayanamadınız sanırım.
Last Call for flight - Uçuş için son çağrı

sn dostum, normalde bu hareket 1 ay önce olmalıydı ancak tekniği bozdular ve geciktirdiler zaten bu saatten sonra en fazla 1 hafta daha bayarlar. çünkü teknik göstergeler artık çok sıkıştı. bu iki gün içerisinde kendini belli edecek aylık stof dipten döndü, günlük par sar ile fiyat birleşti...100-150 binlik bir işlemle açılış olmalı.. sonrasında artarak.... inşallah.

ayrıca bugün erzuruma gittim ve çok uzun süredir görmeyi arzu ettiğim bir manzara ile karşılaştım. 2M migros büyüklüğünde bir mağaza açılmış ve adı ÇBS GÜÇLÜ BOYA olmuş. hayırlısı diyorum. mangaldaki küllerden yeni bir ateş yakılır inşallah..

prtas ise yeni corolla ile canlanacak hayırlısıyla. ytd

ntatli34
13-03-2013, 22:34
Trenin Makinistide Sayın Nilsu Ecem :) Engin bilgisi sayesinde YTD :))))))

sakince
14-03-2013, 08:23
sn dostum, normalde bu hareket 1 ay önce olmalıydı ancak tekniği bozdular ve geciktirdiler zaten bu saatten sonra en fazla 1 hafta daha bayarlar. çünkü teknik göstergeler artık çok sıkıştı. bu iki gün içerisinde kendini belli edecek aylık stof dipten döndü, günlük par sar ile fiyat birleşti...100-150 binlik bir işlemle açılış olmalı.. sonrasında artarak.... inşallah.

ayrıca bugün erzuruma gittim ve çok uzun süredir görmeyi arzu ettiğim bir manzara ile karşılaştım. 2M migros büyüklüğünde bir mağaza açılmış ve adı ÇBS GÜÇLÜ BOYA olmuş. hayırlısı diyorum. mangaldaki küllerden yeni bir ateş yakılır inşallah..

teknik gösterge : fıkra gibi doğrusu ilahi güldürdünüz..

nilsu ecem
14-03-2013, 10:33
teknik gösterge : fıkra gibi doğrusu ilahi güldürdünüz..

Ne guzel birilerini mutlu edebildi isem . Yalniz musadenizle bu alintiyi ilerde de kullanmak istiyorum. Saygilar

minimalist
14-03-2013, 14:48
2013 için görebileceği en yüksek değer 32 kuruş. Benim tahminim bu şekilde. 2013'ü de dar alanda sıkışarak sürdürecek. Taksitlendirildiği halde ödenmeyen vergi borçları en büyük sorun ve gelecek hakkında karamsar olmak için en büyük sebep. Mahkeme süreci de, İMKB'nin başlattığı geri sayım süreci de 2013'te uzar da uzar, ertelenir de ertelenir. "Şu tarih son, o zamana kadar bir şeyler mutlaka olmalı" gibi cümleler kurmayın. Son tarih diye bir şey yok.

sakince
14-03-2013, 15:18
Ne guzel birilerini mutlu edebildi isem . Yalniz musadenizle bu alintiyi ilerde de kullanmak istiyorum. Saygilar

Ne demek ömrünüz kifayet ederse dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz..

financier
14-03-2013, 18:41
yükselen hacim var ama hareket ters yöne her zamanki gibi...

nilsu ecem
14-03-2013, 19:40

sn olumsuz arkadaşlarım,

bakınız... burada öyle bir hava yaratıyorsunuz ki, sanki ben bu kağıdın pazarlayıcısıyım. bugünkü hareketi bende beğenmedim, aylıktaki yukarı dönüşü bozdular. bu süreç birçok hisse de yaşanır. sebebi ise olabildiğince elinde kağıtla bekleyinleri demoralize etmek yıldırmak ve sattırmaktır.

egyo da aylarca 0.22-23 seviyelerinde boğuştuk bazı arkadaşlarla... kimsenin bilmediği bilgileri burada ve daha çok diğer tarafta paylaştık sebebi ise sonradan tüh keşke vermeseydik! yok bilmem kaç param olacaktı vs cümleleri sarfetmesin ky arkadaşlar diye.

burada da birşeyler izah etmeye çalıştım hem teknik açıdan hem de temel olarak. ben bazı şeylerin beklentisi içindeyim ve de bu kağıdın yatırımcısıyım, kağıdıma güvendiğim için buradayım. peki siz bu kağıda güvenmiyor, şirketi beğenmiyorsanız neden buradasınız? ve hala elinizde varsa neden tutuyorsunuz. yoksa neden ve neyin çığırtkanlığını yapıyorsunuz??? ya da kağıda kızıp neden ona buna sataşıyorsunuz, ya da dalga geçiyorsunuz. 3-5 cümle katkınız olacak ise yazın. bilgilerinizle dövün insanları.

son olarak bir kaç şey daha yazdıktan sonra zaten uzuuuuuun bir süre buraya uğramayacağım. her iki tarafta da allah razı olsun sizden diyen insanların yazılarını, mesajlarını ve telefonlarını alıyorum. bir gösterge olacak ise budur. yok hayır diyorsanız size şunu da söyleyim. burası gözaltı pazarı, bunun anlamını bilmiyorsanız gidin bireysel emekliliğe yatırın getirisi daha yüksek. eşim sigortacı yardımcı da oluruz.

diğer taraftan şirketin icra ile alakalı dosyalarına ve bilançolarına, aylık bildirimlerine kap.gov.tr den bakınız.... iflas erteleme davası vardı, herşeye rağmen burada kalacağımı belirttim ve buradayım.ve de ilginçtir bu riske rağmen siz neden hala buradasınız.

neyse benim önceden yazdığım tüm yazılar da buradadır, bu sözlerin yazıların arkasında olduğumu,daha önce de bunların bilgilendirme amaçlı olduğunu, sonucunda herkesin kararının kendine ait olduğunu, tüm kağıtlarda olduğu gibi özellikle gözaltı pazarında ertesi gün uyandığınızda birden elinizde hiçbirşey olmadığını görebileceğinizi hatırlatarak tüm herkese sevgi ve saygılarımı sunarak daha fazla kimseyi etkilememek adına sağlıcakla kalın diyorum. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, HİÇBİR ZAMAN OLMAMIŞTIR VE DE OLMAYACAKTIR.

sakince
14-03-2013, 19:59
Neden savunma psikolojisine büründünüz ama bu durum çok manidar doğrusu.. Bende o blançolara iflas davasına falan baktım ama elle tutulur iyi bir taraf göremedim..

Siz iyi olacağını düşünüyorsunuz ama bu sadece düşünce sizin yazılarınızdan ne kadarda yatırım tavsiyesi değildir diye yazsanızda etkilenen insanlar olabilir keza benimde...

neden buradayım noktasına gelince ben bir riske girdim ve en sonunda batadabilir riske edebileceğim kadarını göze aldım hepsi bu.. ancak bu hissede neyin tekniğinden bahsettiğinizi hala anlamadım örnek verdiğiniz diğer köydeki i.. .b... den ya fazla esinleniyorsunuz yada aynı kişilermisiniz bilemem.. ancak ortada teknik gereği olması gereken bir hareket yok..

Hissenin uzun süredir takipçilerinden ve hissedarlarından olan Sn minimalist konuyu çok iyi özetlemiş

Size zahmet benim kör gözlerimin görmediğini kıt aklımın almadığını diğer arkadaşlara izah ediniz..

Saygılar Esen kalın

sn olumsuz arkadaşlarım,

bakınız... burada öyle bir hava yaratıyorsunuz ki, sanki ben bu kağıdın pazarlayıcısıyım. bugünkü hareketi bende beğenmedim, aylıktaki yukarı dönüşü bozdular. bu süreç birçok hisse de yaşanır. sebebi ise olabildiğince elinde kağıtla bekleyinleri demoralize etmek yıldırmak ve sattırmaktır.

egyo da aylarca 0.22-23 seviyelerinde boğuştuk bazı arkadaşlarla... kimsenin bilmediği bilgileri burada ve daha çok diğer tarafta paylaştık sebebi ise sonradan tüh keşke vermeseydik! yok bilmem kaç param olacaktı vs cümleleri sarfetmesin ky arkadaşlar diye.

burada da birşeyler izah etmeye çalıştım hem teknik açıdan hem de temel olarak. ben bazı şeylerin beklentisi içindeyim ve de bu kağıdın yatırımcısıyım, kağıdıma güvendiğim için buradayım. peki siz bu kağıda güvenmiyor, şirketi beğenmiyorsanız neden buradasınız? ve hala elinizde varsa neden tutuyorsunuz. yoksa neden ve neyin çığırtkanlığını yapıyorsunuz??? ya da kağıda kızıp neden ona buna sataşıyorsunuz, ya da dalga geçiyorsunuz. 3-5 cümle katkınız olacak ise yazın. bilgilerinizle dövün insanları.

son olarak bir kaç şey daha yazdıktan sonra zaten uzuuuuuun bir süre buraya uğramayacağım. her iki tarafta da allah razı olsun sizden diyen insanların yazılarını, mesajlarını ve telefonlarını alıyorum. bir gösterge olacak ise budur. yok hayır diyorsanız size şunu da söyleyim. burası gözaltı pazarı, bunun anlamını bilmiyorsanız gidin bireysel emekliliğe yatırın getirisi daha yüksek. eşim sigortacı yardımcı da oluruz.

diğer taraftan şirketin icra ile alakalı dosyalarına ve bilançolarına, aylık bildirimlerine kap.gov.tr den bakınız.... iflas erteleme davası vardı, herşeye rağmen burada kalacağımı belirttim ve buradayım.ve de ilginçtir bu riske rağmen siz neden hala buradasınız.

neyse benim önceden yazdığım tüm yazılar da buradadır, bu sözlerin yazıların arkasında olduğumu,daha önce de bunların bilgilendirme amaçlı olduğunu, sonucunda herkesin kararının kendine ait olduğunu, tüm kağıtlarda olduğu gibi özellikle gözaltı pazarında ertesi gün uyandığınızda birden elinizde hiçbirşey olmadığını görebileceğinizi hatırlatarak tüm herkese sevgi ve saygılarımı sunarak daha fazla kimseyi etkilememek adına sağlıcakla kalın diyorum. YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR, HİÇBİR ZAMAN OLMAMIŞTIR VE DE OLMAYACAKTIR.

nilsu ecem
14-03-2013, 20:27
Neden savunma psikolojisine büründünüz ama bu durum çok manidar doğrusu.. Bende o blançolara iflas davasına falan baktım ama elle tutulur iyi bir taraf göremedim..

Siz iyi olacağını düşünüyorsunuz ama bu sadece düşünce sizin yazılarınızdan ne kadarda yatırım tavsiyesi değildir diye yazsanızda etkilenen insanlar olabilir keza benimde...

neden buradayım noktasına gelince ben bir riske girdim ve en sonunda batadabilir riske edebileceğim kadarını göze aldım hepsi bu.. ancak bu hissede neyin tekniğinden bahsettiğinizi hala anlamadım örnek verdiğiniz diğer köydeki i.. .b... den ya fazla esinleniyorsunuz yada aynı kişilermisiniz bilemem.. ancak ortada teknik gereği olması gereken bir hareket yok..

Hissenin uzun süredir takipçilerinden ve hissedarlarından olan Sn minimalist konuyu çok iyi özetlemiş

Size zahmet benim kör gözlerimin görmediğini kıt aklımın almadığını diğer arkadaşlara izah ediniz..

Saygılar Esen kalın

altı çizili yerler izah ediyor... madem birşey göremediniz bulamadınız niye burdasınız ben bunu sordum.. manidar olan nedir? kendi kağıdına güvenmek mi kendi kağıdını kötülemek mi? riske edeceğiniz para var ise ve insanlar etkilenir diyorsanız etkilenmesinler diye kötülemeyin.

ayrıca sn minimalist kendisi cevap yazabilir merak etmeyin.. çok basit bir soru sordum? bu olumsuz düşüncelere rağmen burada olmanızın sebebi ne dedim? bumudur? riske ettim. o zaman siz borsayı kumar gibi görüyorsunuz.

neden savunma psikolojisine girdiniz diyorsunuz. sen benim yazımla dalga geç sonra neden savunuyorsun? öyle mi? buna diyecek başka bişey var mı? benim burada siz veya bir başkası dalga geçtiğimi, görüşlerini aşağıladığımı vs vs gördünüz mü? yoktur! babalimon denen şahıs hariç onun seviyesine inmemiz gerekiyordu ona da yukarıdan bağırdık seviyesine inmedik. dolayısıyla hisseye kızıp benimle dalga geçip küçümseyemezsiniz. bu noktada kimseyi konuşturmam. çünkü ben her fikre saygı duyarım karşıt fikrim varsa da izah ederek açıklamaya çalışırım... saygılar

b

nilsu ecem
14-03-2013, 20:43
bu arada ulusalda kağıdı olan arkadaşlarım varsa endekste asıl gümbürtü çok kısa zamanda kopacak zarar kes noktalarınızı iyi ayarlayın. yatırım tavsiyesidir!!!!!

minimalist
14-03-2013, 21:17
Sayın nilsu ecem, benim burada bulunma sebebim tamamen alışkanlıktan. Üç yılı devirdim. Gerekirse on üç yılı da deviririm. Buradaki paraya ihtiyacım yok, düzenli ve yeterli bir maddi gelirim var zaten. Beni buradaki malları satmaya hiçbir şey mecbur bırakamaz. Satmamı gerektirecek bir durum oluşsa bile gider aynı miktarda kredi alırım, yine de satmam. Olumsuz düşünmem ve konuşmam satmamı gerektirmez. Ben kısa vadede olumsuz düşünüyorum. 2013 yılında 32 kuruşu geçemeyeceğini düşünmem, üç yıldır sabırla taşıdığım kağıdı bana sattırmaz. Her zaman söylüyorum, altın alacağıma ÇBS alırım, atarım yastığın altına. Ne düşüyor, ne yükseliyor. Üç yıldır yastığımın altında, bana güven veriyor :)

Ayrıca sizi başka konularda takip etmiyorum, hangi hisselerde ne yakaladınız bilemiyorum. Sadece burada yazdıklarınızdan EGYO'da bir şeyler başarmakla övündüğünüzü okuyorum. Ben bir başarı öyküsü göremiyorum ama EGYO'da. EGYO bugün 33 kuruş değil mi? Ben mi yanlış görüyorum. 38 kuruşu görmüş ve yavaş yavaş geri çekilmeye başlamış. Bu mudur büyük borsa başarısı? 20 kuruştan 30 kuruşa gitmekse sizin borsadaki amacınız, gözaltı pazarında işiniz ne? Buradaki insanların bu sıkıntıyı aylarca, yıllarca çekmesinin sebebinin 5-10 liralı fiyatların hayallerini kurmak olduğunun farkında değilsiniz sanırım.

Printaş'a ilk giriş maliyetim 36 kuruştu. 2011'in başında 60 kuruşları görmeme rağmen satmadım. Maliyetimi 28 kuruşa kadar düşürüp, malımı da iki katına artırdım. Bunu yaparken de doğru dürüst bir para girişim olmadı. İlla övünülecek bir şey varsa bunu örnek olarak gösterebiliriz. 20 kuruştan EGYO alıp, 30 kuruşa satmak gibi hedeflerim yok benim. O tür borsacı olmayı şubat 2010'da Printaş'a bulaştığım gün bıraktım. Printaş'tan ayrıldığım gün de daha hiçbir kuvvet beni İMKB-30 hisseleri dışında bir yere bulaştıramaz.

ahmedow
14-03-2013, 21:57
bu arada ulusalda kağıdı olan arkadaşlarım varsa endekste asıl gümbürtü çok kısa zamanda kopacak zarar kes noktalarınızı iyi ayarlayın. yatırım tavsiyesidir!!!!!

sn nilsu paylaşımlarınız için teşekkürler

ahmedow
14-03-2013, 22:13
yukarıya sert bir haber olur mu bilemesemde ve bunu istiyor olamaktan baska bir savunmam olmasada her yukarı hareketinden 1-2 gün önce 1-2 kuruşluk düşüş yaşamıştır bu tahta.

nilsu ecem
14-03-2013, 23:52
Sayın nilsu ecem, benim burada bulunma sebebim tamamen alışkanlıktan. Üç yılı devirdim. Gerekirse on üç yılı da deviririm. Buradaki paraya ihtiyacım yok, düzenli ve yeterli bir maddi gelirim var zaten. Beni buradaki malları satmaya hiçbir şey mecbur bırakamaz. Satmamı gerektirecek bir durum oluşsa bile gider aynı miktarda kredi alırım, yine de satmam. Olumsuz düşünmem ve konuşmam satmamı gerektirmez. Ben kısa vadede olumsuz düşünüyorum. 2013 yılında 32 kuruşu geçemeyeceğini düşünmem, üç yıldır sabırla taşıdığım kağıdı bana sattırmaz. Her zaman söylüyorum, altın alacağıma ÇBS alırım, atarım yastığın altına. Ne düşüyor, ne yükseliyor. Üç yıldır yastığımın altında, bana güven veriyor :)
Ayrıca sizi başka konularda takip etmiyorum, hangi hisselerde ne yakaladınız bilemiyorum. Sadece burada yazdıklarınızdan EGYO'da bir şeyler başarmakla övündüğünüzü okuyorum. Ben bir başarı öyküsü göremiyorum ama EGYO'da. EGYO bugün 33 kuruş değil mi? Ben mi yanlış görüyorum. 38 kuruşu görmüş ve yavaş yavaş geri çekilmeye başlamış. Bu mudur büyük borsa başarısı? 20 kuruştan 30 kuruşa gitmekse sizin borsadaki amacınız, gözaltı pazarında işiniz ne? Buradaki insanların bu sıkıntıyı aylarca, yıllarca çekmesinin sebebinin 5-10 liralı fiyatların hayallerini kurmak olduğunun farkında değilsiniz sanırım.

Printaş'a ilk giriş maliyetim 36 kuruştu. 2011'in başında 60 kuruşları görmeme rağmen satmadım. Maliyetimi 28 kuruşa kadar düşürüp, malımı da iki katına artırdım. Bunu yaparken de doğru dürüst bir para girişim olmadı. İlla övünülecek bir şey varsa bunu örnek olarak gösterebiliriz. 20 kuruştan EGYO alıp, 30 kuruşa satmak gibi hedeflerim yok benim. O tür borsacı olmayı şubat 2010'da Printaş'a bulaştığım gün bıraktım. Printaş'tan ayrıldığım gün de daha hiçbir kuvvet beni İMKB-30 hisseleri dışında bir yere bulaştıramaz.

sevgili dostum, ben hiçbir şeyin övüntüsü içerisinde değilim. algılamanız farklı olmuş. zaten benim canımı sıkan da bu. 0.22 ile 0.38 arası %73 yapar bunu küçümsüyorsanız birşey diyemem. ben o seviyelerde iken de burada olduğu gibi 3-5 kuruş biriktirip ailesi veya kendi için birşeyler yapmaya çalışan orta halli insanların bu oyunlara gelmemesi için çaba sarfeden biriyim. malınızı vermeyin diye yırtındık. başka konularda beni takip etmediğinizi yazmışsınız, doğrudur. birçok yerde yazım var nasıl bakılacağını da biliyorsunuzdur. bunu ne için yazdım biliyor musunuz? benim ne yapmaya çalıştığımı anlayın diye yazdım yoksa ben çok iyiyim benden iyisi yok tarzında bir zihniyet içinde değilim. diğer arkadaşın yazdığı i... b... benim. diğer taraftaki diğer topiklere de bakınız.

sayfa 23teki yazımı aşağı tekrar koyuyorum;

nilsu ecem:burada teknik analiz hikaye vs yazılanlara da bir cvp vermek istiyorum. teknik analiz ile temel analiz birbirini tamamlar. yani ikisini de bileceksiniz. kap.gov.tr deki şirket bildirimlerini okuyup yorumlayacak tecrübeye sahip olacaksınız, ve bu haberde dönen oyunları da anlayacak kadar uyanık olacaksınız. piyasadaki balonların aslı olabilir kısmen ciddiye alacaksınız. takas analizi yapabileceksiniz. ayrıca bütün bunları bilip çok iyi bildiğinizi sandığınız gün herşeyinizi kaybetmek üzere olabileceğinizi de bileceksiniz temkinli olacaksınız. genel ekonomiyi bileceksiniz anlayabileceksiniz. küresel sermaye oyunlarını kavrayabilecek bilgi ve tecrübeye sahip olacaksınız. kademe nedir, bedelli bedelsiz sermaye artırımı nedir, örneğin hisse kodu sonuna ceyln.t, ceyln.y, ceyln.r, ceyln.e gibi harfler eklenince ne anlama geldiğini bileceksiniz.... bu yazıyı o kadar çok uzatabilirim ki. tahmin bile edemezsiniz. dolayısı ile buraya gelirken çalışıp geleceksiniz. yoksa bütünlemeye kalırsınız ve geçemez okuldan bile atılırsınız. şimdi ez cümle. burada yazılar yazarken kimse ahkam kesmesin, atıp tutmasın, bilmeden konuşmasın. bu forum da düzeyli güzel bir forum olarak kalsın. sevgi saygı hoşgörü dolu bir topik olsun. değil mi çok kıymetli dostlarım. saygılar ve sevgiler ytd

bu benim babalimon nickli şahsa yazdığım bir yazıydı. buradan bakış açımı anlarsınız sanırım.

basit olarak tekrarlıyorum. beğenseniz de beğenmeseniz de bu hisse sizin ise mantıken burada kötülemeyin ki.... insanlar olumsuz etkilenmesin satmasın, dolayısıyla düşmesin. adamların ekmeğine yağ sürmeyin.yanlış mı?

netas, berkosan, ceylan, alyağ, kartonsan, selgd, ekiz, idas vs vs bir sürü yerde yazıyorum. bakınız ne yazmışım ne olmuş... bunu neden yazdığımı tekrar tekrar söylüyorum. arkadaşlar yorumlarıma itibar ettiği için naçizane birşeyler yazarak teknik, temel bilgilerle, kap. taki haberlerle vs herkesin bazı şeylerden haberi olsun istiyorum hepsi bu. bu da son yazımdır. her türlü fikrinize de saygı duyarım. eleştirileriniz de beni onurlandırır. hatalarımı düzeltmek için fırsat olarak görürüm.

mesela siz iki değerli arkadaşımın yazılarıyla bir süre yazmamamın herkes için olumlu olacağını gördüm. tşk ediyorum. herkese iyi akşamlar ve saygılar..

minimalist
15-03-2013, 01:03
0.22 ile 0.38 arası %73 yapar bunu küçümsüyorsanız birşey diyemem.

Anlaşamayışımızın sebebi bu. Küçümsemiyorum ama beklentim çok büyük. %73'ten çok daha fazlalarını görüp de vazgeçmedim ÇBS'den. 2023'e kadar buradayım. Malı birilerinin kucağına yıktıkları zaman, ben de yıkanlardan olacağım, şimdiden kusura bakmasın o alıcılar. 2013 yılında herhangi bir beklentim yok maalesef. 32 kuruşu geçebileceğine inanmadığımı tekrar söylemek istiyorum.

repalize
15-03-2013, 07:35
Yine hareketlenmiş topik

sevgili dostum, ben hiçbir şeyin övüntüsü içerisinde değilim. algılamanız farklı olmuş. zaten benim canımı sıkan da bu. 0.22 ile 0.38 arası %73 yapar bunu küçümsüyorsanız birşey diyemem. ben o seviyelerde iken de burada olduğu gibi 3-5 kuruş biriktirip ailesi veya kendi için birşeyler yapmaya çalışan orta halli insanların bu oyunlara gelmemesi için çaba sarfeden biriyim. malınızı vermeyin diye yırtındık. başka konularda beni takip etmediğinizi yazmışsınız, doğrudur. birçok yerde yazım var nasıl bakılacağını da biliyorsunuzdur. bunu ne için yazdım biliyor musunuz? benim ne yapmaya çalıştığımı anlayın diye yazdım yoksa ben çok iyiyim benden iyisi yok tarzında bir zihniyet içinde değilim. diğer arkadaşın yazdığı i... b... benim. diğer taraftaki diğer topiklere de bakınız.

sayfa 23teki yazımı aşağı tekrar koyuyorum;

bu benim babalimon nickli şahsa yazdığım bir yazıydı. buradan bakış açımı anlarsınız sanırım.

basit olarak tekrarlıyorum. beğenseniz de beğenmeseniz de bu hisse sizin ise mantıken burada kötülemeyin ki.... insanlar olumsuz etkilenmesin satmasın, dolayısıyla düşmesin. adamların ekmeğine yağ sürmeyin.yanlış mı?

netas, berkosan, ceylan, alyağ, kartonsan, selgd, ekiz, idas vs vs bir sürü yerde yazıyorum. bakınız ne yazmışım ne olmuş... bunu neden yazdığımı tekrar tekrar söylüyorum. arkadaşlar yorumlarıma itibar ettiği için naçizane birşeyler yazarak teknik, temel bilgilerle, kap. taki haberlerle vs herkesin bazı şeylerden haberi olsun istiyorum hepsi bu. bu da son yazımdır. her türlü fikrinize de saygı duyarım. eleştirileriniz de beni onurlandırır. hatalarımı düzeltmek için fırsat olarak görürüm.

mesela siz iki değerli arkadaşımın yazılarıyla bir süre yazmamamın herkes için olumlu olacağını gördüm. tşk ediyorum. herkese iyi akşamlar ve saygılar..

minimalist
15-03-2013, 11:34
Yine hareketlenmiş topik

Benim çenem çok düşük, ondan böyle hareketli gözüküyor Printaş hep :he:

15225215
15-03-2013, 13:28
takaslarda 30. sırada görülen "Toplam Fark" da nedir bilgisi olan var mı bu konuda...

financier
15-03-2013, 13:54
onu bilmiyorum da uzun zamandır hareket etmeyen GLOBAL 33.000 lot mal çıkmış...çok birşey değil ama dikkatimi çekti

minimalist
15-03-2013, 16:05
%4'lük yükseliş var. Bu ralliye yürek dayanmaz :he:

cüneytt
16-03-2013, 23:42
http://95.0.13.132/widgets/takas.jsp?bastip=islem&hisse=PRTASEW&kurum=KURUM*KURUMLAR&order=dblSon&by=desc

mehmet52
18-03-2013, 09:24
bizim menkul yine almaya başlamış
murat ülker'in gozde girişimi prtas ı alırmı dersiniz ?????

MFCMAY
18-03-2013, 12:30
bizim menkul yine almaya başlamış
murat ülker'in gozde girişimi prtas ı alırmı dersiniz ?????

birine şirketi satmadan düze çıkmaları çok zor, bağımsız denetim raporu can sıkıcı, alacak kalemlerinin teminatı yok ,yapılandırılmış vergi borçlarının taksitleri dahi ödenmemiş

financier
18-03-2013, 18:47
137 bin lot işlem oldu kademe oynamadı ??

sevenlaz
20-03-2013, 14:46
ya arkadaşlar 100 endeksi aşağı doğru yüklü bir inim gerekleşmediği sürece bizim kağıtlara uğrayan veya araştıran olmuyor.Çünkü kumar kağıdı oldu.Adam iyi bir parayla çıktıysa birazda bu kağıtlardan kazanıyor.Bizlerde beklentisi büyü olanlar sadece izlemekle
kalıyoruz.:sarhos:

15225215
20-03-2013, 15:06
ya arkadaşlar 100 endeksi aşağı doğru yüklü bir inim gerekleşmediği sürece bizim kağıtlara uğrayan veya araştıran olmuyor.Çünkü kumar kağıdı oldu.Adam iyi bir parayla çıktıysa birazda bu kağıtlardan kazanıyor.Bizlerde beklentisi büyü olanlar sadece izlemekle
kalıyoruz.:sarhos:

arkadaşım beklentisi büyük demişsiniz... biraz açar mısınız bu hissede ne gibi beklentiler var...

sevenlaz
20-03-2013, 15:22
valla en azından 1TL'yi görmeden satmayacağım.Beklentim bu..:super:

MedwiG
20-03-2013, 18:52
http://666kb.com/i/ccipuks32bx1wzsqp.gif

minimalist
20-03-2013, 19:13
Tahta kilitlenmiş resmen. Bu onun fotoğrafı :) 26 kuruştan almak isteyen 28bin lot var sadece. 27 kuruştan satmak isteyen 120bin lot var. Bunun 20bin lotu gerçekleşmiş sadece. Alan almış, herkes bir umut bekliyor. Kimsenin ne almaya, ne de satmaya niyeti var. Godot'yu bekliyoruz. Neyse ki herhangi bir beklenti ya da haber yok. Doğal sürüngenliğinde şu anda. Güzel bir haber geldikten sonra (gelmezya hani gelirse eğer) asıl bunaltma süreci başlar. Şu an yaşanan süreç tamamen şirketin sürüngen durumuyla paralel bir sürüngenlik.

cüneytt
20-03-2013, 20:55
Medwig dostum; paylaşımın için teşekkürler....arada uğra, garibanlar durağına...:)

bol kazançlar.

aarduc
20-03-2013, 23:29
http://www.foreks.com/wfxis/takas.jsp?bastip=islem&hisse=PRTASEW&kurum=----+KURUMLAR+-----

MedwiG
21-03-2013, 15:12
Medwig dostum; paylaşımın için teşekkürler....arada uğra, garibanlar durağına...:)

bol kazançlar.

abi sen emret her zaman başım üstüne :)

MedwiG
21-03-2013, 15:12
http://d1303.hizliresim.com/17/p/l988w.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

MedwiG
21-03-2013, 19:01
http://g1303.hizliresim.com/17/p/l9jc8.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

cüneytt
22-03-2013, 13:48
abi sen emret her zaman başım üstüne :)

estağfurullah dostum; Allah razı olsun..sağol

bu güzelin meftunuyuz.....divanesiyiz.

bol kazançlar.

MedwiG
22-03-2013, 15:12
http://666kb.com/i/cckl9n6udbdxj0anw.jpg

MedwiG
22-03-2013, 18:42
http://666kb.com/i/cckql3tx1b0w3yqd8.gif

minimalist
22-03-2013, 19:19
Vay be almak isteyene 500bin lotun üzerinde mal var 27-28 kuruştan. Bunu baskı yapmak için mi koyuyor birileri, yoksa satıp da kurtulmak isteyenler çoğaldı mı? Baskı için bu kadar lotu riske atabileceğini sanmıyorum kimsenin. İsteyen bu fiyattan %5 gibi orta ölçekli bir ortağı olabilir şirketin bir günde. Bulmaca gibi tahta.

sakince
25-03-2013, 12:42
http://www.cbs.com.tr/

Döviz Kurları bölümü çok hoş olmuş bu kurlarla işler iyi olur :)

sevenlaz
25-03-2013, 15:49
Biz ne zaman iyi bir şekilde haftaya başlayacaz.Bir bilgisi olanvarmı.:cheers:

MedwiG
26-03-2013, 10:32
Dün ..

http://666kb.com/i/ccog6b76cvwtdejuk.jpg

MedwiG
26-03-2013, 15:11
http://666kb.com/i/ccon90my3nl9ro8n9.gif

sakince
26-03-2013, 15:53
Sn MedwiG

Bu hissenin pastasını derinliğini takip edip bizede bilgi veriyorsunuz teşekkür ederiz.

Sizin görüşünüz nedir hisse ile ilgili..

Saygılar / Teşekkürler

MedwiG
26-03-2013, 18:34
http://666kb.com/i/ccosd1fbnl9u17lc5.gif

MedwiG
26-03-2013, 18:34
Sn MedwiG

Bu hissenin pastasını derinliğini takip edip bizede bilgi veriyorsunuz teşekkür ederiz.

Sizin görüşünüz nedir hisse ile ilgili..

Saygılar / Teşekkürler

hisse hakkında pek bilgim yok.. "Cüneytt" abi bu işin piri ona sormak lazım :)

MedwiG
27-03-2013, 15:11
http://666kb.com/i/ccpnqt8roabbpjj7g.jpg

MedwiG
27-03-2013, 18:34
http://666kb.com/i/ccpsvetuse03bkon9.gif

minimalist
27-03-2013, 18:46
26-27 kuruştan satıcı yok. Almak isteyen 28 kuruştan almak zorunda...

financier
27-03-2013, 18:49
Alan da yok zaten :D

MedwiG
27-03-2013, 19:23
http://666kb.com/i/ccpu4gu8jd2x2a8qt.jpg

MedwiG
28-03-2013, 15:13
http://666kb.com/i/ccqoa2mfyeub9l1ol.jpg

MedwiG
28-03-2013, 18:37
http://666kb.com/i/ccqtgi0r9h6skb4qt.jpg

financier
28-03-2013, 18:40
kabağın tadını ezberledik artık :seyt:

MedwiG
29-03-2013, 15:14
http://666kb.com/i/ccrosuo8gzsaw6scc.gif

minimalist
29-03-2013, 15:58
Alıcı satıcı yok mu, ben mi göremiyorum? :he:

financier
29-03-2013, 18:40
CBS de 160 bin lot var kademe oynamadı...

financier
29-03-2013, 18:46
Alıcıyı görünce gömdü mü acaba birisi ??

aarduc
30-03-2013, 00:00
Alıcı satıcı yok mu, ben mi göremiyorum? :he:

olmaz mı ,
0.26 alış 4614 lot
0.27 satış 61819 lot

Günlük 55482 lot

minimalist
30-03-2013, 12:36
26 kuruştan çok mal topladı birileri bu hafta. Önümüzdeki hafta 28 kuruşa doğru sert bir hareket yaşanabilir :he:

cangu
31-03-2013, 23:07
bilanço gelmedi hala niyeki

cangu
31-03-2013, 23:08
spk da saldı galıba kagıdı ne halı varsa gorsun der gıbı

sakince
01-04-2013, 11:58
kimse 1 nisan şakası yapmayacak mı ? yada eski haberlerden ısıtıp servis edecek kimse yok mu..toyota falan mevsimi geldi aslında

Kimse kızmasın yüzünüzden gülücükler eksilmesin

accx
01-04-2013, 14:22
***PRTAS***ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş.( Aylik Bildirim )

***PRTAS***ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş.( Aylik Bildirim )

ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş.'nin 01/02/2013 - 28/02/2013 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=270463

IMKB

(01/04/2013 - 14:19:46)

MedwiG
01-04-2013, 14:26
KAP :ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş. / PRTAS, 2013/2 [] 01.04.2013 14:19:38

Aylik Bildirim

ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayii A.Ş.'nin 01/02/2013 - 28/02/2013 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://www.kap.gov.tr/YAY/BILDIRIM/Bildirim.aspx?id=270463

MedwiG
01-04-2013, 14:26
http://666kb.com/i/ccup38xefu5lylnlx.jpg

MFCMAY
01-04-2013, 14:33
spk da saldı galıba kagıdı ne halı varsa gorsun der gıbı

Böyle devam ederse SPK buna da gereğini yapar, biz de rahatlarız.

sevenlaz
01-04-2013, 16:49
Vay breh beh kasalarda parada gösterirlermiş.Oy oy yerim seni.Uyusunda büyüsün ninnitıpış tıpış topik olsun ninni.

sevenlaz
01-04-2013, 17:18
ya baktımda biz maşallah icralar 2013'e sarkmamış.İnşallah da sarkmaz.Eğer sarkmaz ise bu iyi birşey.

MedwiG
01-04-2013, 17:59
http://666kb.com/i/ccuuhe3kbwpwh0fr9.gif

aarduc
01-04-2013, 18:43
CBS nin borçlu olduğu 500 yakın takip dosyası var,bunların bir çoğu kambiyo takibi bu arada tedbir gereği takibe konulduğunda iptalle karşılaşılacak olan bir çok bekleyen dosyanın olduğunuda unutmayalım,işimiz zor ama tünele girdik bir defa....

MedwiG
02-04-2013, 14:13
http://666kb.com/i/ccvp8g0t87yl56g91.jpg

MedwiG
02-04-2013, 18:34
http://666kb.com/i/ccvvulwh4r9oy6qd8.gif

MedwiG
03-04-2013, 14:47
http://666kb.com/i/ccwqlk0egh88bpo05.gif

ntatli34
03-04-2013, 15:03
Analist Yorumu - Mart ayında otomotiv satışları önceki yılın %6 üzerinde gerçekleşti/Nötr

Yurtiçi otomotiv satışları (binek+ ticari) Mart ayında yıllık bazda %6 artışla 68.774 adet oldu. Mart satışları mevsimsel etkilerden arındırıldığında aylık bazda %1,2'lik düşüşe işaret etti. Ancak aylık bazdaki karşılaştırma yılın ilk iki ayındaki satışların model yılı uygulamasındaki değişiklik nedeniyle gösterge niteliğinde değil. Mart ayında binek araç satışları yıllık bazda %17,3 artışla 51.785 adet olurken, hafif ticari araç satışları düşük faiz oranının, yurtiçi talep koşullarının canlı olmasının ve model yılı uygulamasının değişmesi nedeniyle ertelenen talebin pozitif etkisi ile %12,4 artışla 152.604 adet oldu.

MedwiG
03-04-2013, 17:32
http://666kb.com/i/ccwusof3jo4fgzbgl.gif

bavecem
04-04-2013, 00:27
slm arkadaslar bu şirketin durumu nedir gelişme varmı yoksa goldas gibi iflasımı okunur bilgisi olan paylasa bilirmi tesekürlr.

financier
04-04-2013, 08:02
uzatmaları oynuyor..

MedwiG
04-04-2013, 14:12
http://666kb.com/i/ccxq7javur2qrq285.gif

MedwiG
04-04-2013, 17:33
http://666kb.com/i/ccxvbnicjhh9om1h8.jpg

arzu68
04-04-2013, 18:03
kim satıyor,,,kim alıyor bu kadar lotu....hepsi dalavere.....

cangu
04-04-2013, 20:28
Arkadasla bu kagıdın yıllık bılancosu hala gelmedı, nedenını bılen varmı

cangu
04-04-2013, 20:30
gozaltı pazarında bılancolar serbest bırakılmıs dıye duydum,, dogrumu acaba bılgısı olan varmı

ntatli34
04-04-2013, 20:35
Geçen yıl ayın 13 de felan verilmiş sanırsam bu yılda o günler arasında verilir 12-13 :) YTD

aarduc
04-04-2013, 21:08
gozaltı pazarında bılancolar serbest bırakılmıs dıye duydum,, dogrumu acaba bılgısı olan varmı

doğrudur; Saldım çayıra mevlam kayıra...

ahmedow
05-04-2013, 12:50
Arkadasla bu kagıdın yıllık bılancosu hala gelmedı, nedenını bılen varmı

12 nisan son tarih

MedwiG
05-04-2013, 14:14
http://666kb.com/i/ccyqrjwf82njemeik.jpg

MedwiG
05-04-2013, 17:32
http://666kb.com/i/ccyvrsblmiacbzl51.gif

minimalist
05-04-2013, 18:04
Merhumu iyi bilirdik :he:

repalize
05-04-2013, 18:35
Sn minimalist zamani gelince konusacak olan arkadaslar vardi nilsu ecem gibi

nilsu ecem
05-04-2013, 20:17

sevgili dostum zamanı gelmedi... benim zamanla ilgili problemim yok. sadece Türkiye'de 1 yıl gibi bir süreç uzun vade yatırımdır. Diğer ülkelerde ise kısa vadedir. Bakış açıları herkesin farklı olabilir.

Fakat ilginç olan siz hala bu kötü hissenin etrafında neden sürekli dolanıyorsunuz. Satın kurtulun burayı takip eden hisse yatırımcısını huzursuz etmeyin.

ulusaldan uzak durun dedik. bir sürü kağıt gözaltına geldi. sert düşüş olacak dedik ve demeye devam ediyorum. her çıkışta biraz daha mal veriyorlar herkese.. birçok kağıt zaten oldukça zarar ettirdi... ama daha kötüleri henüz gelmedi. habire not artırıyorlar. niye ky almaya gelsin diye, niye mal yukarda ellerinde kalanlar var. gözaltındakiler riskli imiş vs..... ulusalda iflas edenler, gözaltına gelenler var intiharın eşiğinde bir çok insan var....

Uzun lafın en kısası size hayırlı günler siz kendi aranızda espri yapmaya eğlenmeye devam edin. Ama bana laf atmayınız. Atıp cevap verdikten sonra da niye savunma psikolojisine girdiniz demeyiniz.

Yine de siz de dahil herkese saygılar ve sevgiler. Allah herkesin gönlüne göre versin.

repalize
05-04-2013, 21:28
helal olsun diyecek bir şey bulamadım bu hisse nin not artırımıyla S&P ile ne alakası var makro bakış gerektirecek nesi var...

ayrıca anlamadıysanız tekrar edeyim ben gözümü kapattım batabilir diye..batabiliri ben diyorum ama siz diyemiyorsunuz sorun bu.. umut dağıtan olmak iyi değildir... ya gerçekleşmez ise ?

minimalist
05-04-2013, 21:43
Bu kağıt için düşmanınızı bile kırmaya değmez :)

aarduc
05-04-2013, 22:45
helal olsun diyecek bir şey bulamadım bu hisse nin not artırımıyla s&p ile ne alakası var makro bakış gerektirecek nesi var...

Ayrıca anlamadıysanız tekrar edeyim ben gözümü kapattım batabilir diye..batabiliri ben diyorum ama siz diyemiyorsunuz sorun bu.. Umut dağıtan olmak iyi değildir... Ya gerçekleşmez ise ?

burada bulunan herkes olumsuz senaryoyu göze almıştır,risksiz kazanç olmaz, ben şahsen gittiğinde üzülmeyeceğim bir para ile beklemekteyim,yılmaya da niyetim yok...

nilsu ecem
05-04-2013, 22:58
helal olsun diyecek bir şey bulamadım bu hisse nin not artırımıyla S&P ile ne alakası var makro bakış gerektirecek nesi var...

ayrıca anlamadıysanız tekrar edeyim ben gözümü kapattım batabilir diye..batabiliri ben diyorum ama siz diyemiyorsunuz sorun bu.. umut dağıtan olmak iyi değildir... ya gerçekleşmez ise ?

o kadar yazıdan görebildiğiniz bir cümle mi.... not artırımının hisse ile alakası yok zaten sana da helal olsun.. altını çizdim anlamadığımı yazmışınız evet anlamadım ama ne yaptığınızı anlamadım. bana niye laf atıyorsun o zaman derdin ne benimle arkadaşım. ne yaparsan yap bana ne? niye hala uzatıyorsun. ayrıca ben zaten batabilir gözaltı burası vs vs elli defa yazdım...

aarduc
06-04-2013, 00:04
KAĞIT 4 YILDIR GÖZALTINDA olduğuna göre , iflas riskini burada vurgulamanın bence gereği yoktur. Nilsu Ecem haklı...

repalize
06-04-2013, 08:23

------------

mehmet52
06-04-2013, 08:41
sevgili dostum zamanı gelmedi... benim zamanla ilgili problemim yok. sadece Türkiye'de 1 yıl gibi bir süreç uzun vade yatırımdır. Diğer ülkelerde ise kısa vadedir. Bakış açıları herkesin farklı olabilir.

Fakat ilginç olan siz hala bu kötü hissenin etrafında neden sürekli dolanıyorsunuz. Satın kurtulun burayı takip eden hisse yatırımcısını huzursuz etmeyin.

ulusaldan uzak durun dedik. bir sürü kağıt gözaltına geldi. sert düşüş olacak dedik ve demeye devam ediyorum. her çıkışta biraz daha mal veriyorlar herkese.. birçok kağıt zaten oldukça zarar ettirdi... ama daha kötüleri henüz gelmedi. habire not artırıyorlar. niye ky almaya gelsin diye, niye mal yukarda ellerinde kalanlar var. gözaltındakiler riskli imiş vs..... ulusalda iflas edenler, gözaltına gelenler var intiharın eşiğinde bir çok insan var....

Uzun lafın en kısası size hayırlı günler siz kendi aranızda espri yapmaya eğlenmeye devam edin. Ama bana laf atmayınız. Atıp cevap verdikten sonra da niye savunma psikolojisine girdiniz demeyiniz.

Yine de siz de dahil herkese saygılar ve sevgiler. Allah herkesin gönlüne göre versin.

hocam teşekkürler
:bravo::bravo::bravo:

nilsu ecem
06-04-2013, 09:35
KAĞIT 4 YILDIR GÖZALTINDA olduğuna göre , iflas riskini burada vurgulamanın bence gereği yoktur. Nilsu Ecem haklı...

sağol dostum...

mehmet52:hocam teşekkürler

sağol sn mehmet...

3-5 cümle katkısı olsa insanların tabiki saygı duyarız. ancak tabi ki kötüleyen olacak ki herkesin ne tarafta olduğu belli olsun...genel kurulda ne konuşuldu ne anlama geliyor, icra haciz davaları ne olmuş, kapa düşen aylık bildirimde ne demişler vs vs bunları bilip konuşmak lazım. haaa biliyor da bu konuda gerçekten iyi olduğunuzu düşünüyorsanız, resmi olarak KAP' a verdikleri bildirimlerin yatırımcıyı yanıltmak amaçlı olduğu suçlamasıyla savcılığa başvurun, burada ona buna bana artistlik yapmaya gerek yok. son bildirimi okuyun son paragrafa bakın ona göre sıkıyorsa gidin dava açın. o zaman elinizden öper saygıyla eğilirim önünüzde. BUYURUN GEREĞİNİ YAPIN

repalize
06-04-2013, 12:10
hala gülüyorum :)

cangu
06-04-2013, 23:54
Arkadaslar ; ben nilsu kardesıme katılıyorum..

cangu
06-04-2013, 23:57
biraz hafızanızı yoklayın,,çbs grubunun toplam borcu ne kadar,,
Biliyorsunuz printasın expertiz degerı 50 mil yonun üzerinde olan arsası var,,
su ankı borc karsılıgı olarak bılancoda ayırdıgı önemlı mıktarda nakıt var,,
ayrıca toplam varlıklarının degerı vs vs topladıgında toplam borcunu rahatlıkla karsılayabılecek durumda..

cangu
06-04-2013, 23:59
mahkeme ıflas kararı vermıyorsa demekkı sundugu projeler veya ekonomık krıterler ınandırıcı,,

cangu
07-04-2013, 00:02
onuda brak ızalosyon konusunda cbs grubunun 2 yıl once onemlı bır ortaklık anlasması yaptı
ERKURT HOLDİNG A.Ş ile ÇBSİZOGUARD' adı altında ortaklık yaptılar

cangu
07-04-2013, 00:02
toyoto ile katoforez boyalar konusunda anlaşma yaptı

cangu
07-04-2013, 00:03
çks firmasının en az 50 çesit ürünü var önemli avm lerde satılıyor

cangu
07-04-2013, 00:05
bence cbs lerın yerı burası degıl,, bunlar yatırım tavsıyesı degıldır,, yanlıs anlasılmasın ,,
ama bazı seylerıde goz ardı etmemek lazım degılmı nılsu kardesim..
yanlısım varsa duzeltın :::

cangu
07-04-2013, 00:39
ÇBSİZOGUARD'a İKOS Ödülü
İZODER Kalite ve Teknik Altyapı Geliştirme Hareketi’ne katılan 21 firma içerisinde, incelemeleri tamamlanarak belgelendirmeye hak kazanan ilk 9 firmanın İZODER Kalite Onay Sertifikaları (İKOS), 19 Şubat 2013 günü İZODER 11. Olağan Genel Kurulu öncesinde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

cangu
07-04-2013, 00:49
http://yurdagul.com.tr/

cangu
07-04-2013, 00:51
http://www.ckskimya-as.com/default.asp?Lang=1

aarduc
07-04-2013, 00:51
bence cbs lerın yerı burası degıl,, bunlar yatırım tavsıyesı degıldır,, yanlıs anlasılmasın ,,

peki neden hep çıkış sonrası başladığı yere geri geliyor?!!,üzerinde durulması gereken budur..

cangu
07-04-2013, 00:52
http://www.cbsizoguard.com/

cangu
07-04-2013, 00:53
onu çozebılsem zaten sorunu da cozmus olacagım..

repalize
07-04-2013, 06:39
cangu sana sadece tek şey söylüyorum.... dön geriye 267 nolu mesajını oku neye karşılık yazmıştınız..

nilsu ecem
07-04-2013, 12:30

sn dostum, benim eski mesajlarımı biliyorsunuzdur.... ben de size katılıyorum. boş ver dostum, risk büyükse getiri de götürü de büyük olur,risk yoksa da bir şey olmaz. sonuçta allah akıl vermiş dileyen istediği gibi kullanabiliyor.

minimalist
07-04-2013, 21:59
Yaz tatili yaklaşıyor. Haziran'dan önce %50'lik bir hareketle, her sene olduğu gibi bu seneki tatil paramı çıkarmayı umuyorum :) Hep Ege, hep Akdeniz, bu sene Avrupa tatili düşünüyorum :he: Mal sahipleri belki 23 Nisan'daki 4 günlük tatilden faydalanmayı düşünüyorlarsa Haziran'ı beklemezler.

KIZILBARON
08-04-2013, 10:24
Slm arkadaşlar.Epeydir görüşemiyorduk inşallah tüm yoldaşlar sağlıklı ve rahattırlar.

KIZILBARON
08-04-2013, 10:31
Bu arada şöyle geriye doğru bir baktımda Sayın nilsu ecem sizin birçok görüşünüze katıldığımı belirtmek isterim.foruma renk kattığınızı görüyorum.Yalnız yazdığınız düşünce ve tahminler için kendinizi savunmak zorunda değilsiniz.Malum bazı arkadaşların işi muhalefet...

KIZILBARON
08-04-2013, 10:40
Bugünde yarında tavan bekliyorum.
Garantisini veremem Görüş,düşünce,tahminim,varsayımım böyle;
Bu bağlamda tavan olmazsa nedenini sorarsınız bende söylerim...:halay:

financier
08-04-2013, 11:41
KIZILBARON hoşgeldin...en son elindekileri satacağını söylüyordun satıp gittin sandım :)

repalize
08-04-2013, 12:23
doğruları yazmak muhalefet mi etmek oluyor ? bir kaç madde de değerlendirelim..

- hisse fiyatı her geçen ay bir kaç kuruş aşağı gelmiyormu ben mi yanlış görüyorum ?
- aylık bildirimlerde çok önemli kayda değer bir iyilleşme varda ben mi görmüyorum ?
- şirket 2012 ikinci yarısından itibaren toyota konusunda geri dönüşler olmaya aşlayacağını bunun mali tablolara yansıyacağını belirtmişti gerçekleşti mi? hayır yeni bir takvim 2013 ikinci yarısı

yanıldığım nokta varsa lütfen söyleyin arkadaşlar bunlar muhalefet etmek maksadıyla yazılmıyor sadece gerçekleri göz ardı etmeyelim

şimdi biri çıkıp derseki beğenmiyorsan git bu iyi niyet değildir. burdaki kimsenin beklentisi 25 kr den 50 kr ye gelmesi değil bir çok arkadaş batmasını göze alabildiği ama çıkarsada ciddi para kazanabileceği meblağı bağladılar benim gibi..

dediğim gibi iyi niyet kavramını göz ardı etmeyin benim gördüğüm gerçekler bunlar "dost acı söyler " ama ne yapalım elde olan bu

kömür
08-04-2013, 13:20
Bugünde yarında tavan bekliyorum.
Garantisini veremem Görüş,düşünce,tahminim,varsayımım böyle;
Bu bağlamda tavan olmazsa nedenini sorarsınız bende söylerim...:halay:

Vaaav....
Vaycanına.....
Bakalımmm..Göreceğizzz..

KIZILBARON
08-04-2013, 13:28
KIZILBARON hoşgeldin...en son elindekileri satacağını söylüyordun satıp gittin sandım :)
Teşekkür ederim Sayın financier
Doğrudur daha öncede söylediğim gibi ufak ufak satmayı denedim ama galiba kıyamadığımdan dolayı adetleri çok küçültmüşüm küçük bir mebla satabilmişim...
Sanırım güzelim den ayrılmak kolay olmayacak...

KIZILBARON
08-04-2013, 14:08
Muhalefet bir ağaçtaki meyvelerin dikenleri,yaprakları gibidir.
Ağaçta önce dikenler ve yapraklar çıkar. Meyveleri yemek için bunlar da lazım...
Bu hisse de rakamsal verileri konuşmayı bıraktığımı veya minumuma indirdiğimi söyleyebilirim.İşin eğlence tarafına daha çok önem verdiğimi söyleyebilirim.Bu tür hisselerde işin Pisikolojik yönü çok önemlidir.
En karanlık tünele sokmadan kimseye en parlak ışığı götermezler.
Direk en güzel şeyleri gösterip toz pembe tablo çizseler art niyet arar ve bu hisseden tamamen çıkardım.
Kimse hariçten gazel okumasın en fazla 1-2 alsat dışında kimseye bu hisse de tatil parası vermezler.Satarsın gider;satmazsın elinde bekler durursun.İniş çıkışlar gerçekleştikten sonra bende çok iyi uzun hava okurum..!Niyetim kimseyi üzmek veya kırmak değildir bunlarda benim düşüncelerim sağlıcakla kalın...

MedwiG
08-04-2013, 14:16
http://666kb.com/i/cd1say77ldwkwkwcl.gif

financier
08-04-2013, 14:36
KIZILBARON dostum tavan olmazsa nedenini sorarsınız söylerim demiştiniz :)

KIZILBARON
08-04-2013, 14:45
KIZILBARON dostum tavan olmazsa nedenini sorarsınız söylerim demiştiniz :)
2. gün hakkımıda kullanayım.Havada tam tavan havası var...

financier
08-04-2013, 15:15
dikkatinizi çekti mi bilmiyorum son 2 ayda GLOBAL 250 bin lot mal çıktı... Takaslarda 2. sırada ve bu meblağ toplam portföyünün yaklaşık %8,5 una tekabül ediyor... bu da kafamı kurcalayan detaylar arasında ama ben yine olumlu düşünmeye çalışıp tahta istemleri dışında gitmesin diye satışa yazdıkları yüklü miktardan kaptırdıkları kısım olarak düşünmek istiyorum...mal çıkmak isteseler yine bir sebepsiz %100 yaptırıp bu malın daha fazlasını daha iyi bir fiyattan çıkabilirlerdi diye düşünüyorum...başka yorumu olan ?

MedwiG
08-04-2013, 17:32
http://666kb.com/i/cd1xabjocx0re4xks.gif