PDA

View Full Version : PRTAS Çbs Printaş

Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

Garibanca
31-01-2014, 22:43
Eminim ki patron her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş ve KENDİSİ İÇİN en karlı yöntemi düşünmüştür...bizim kafa yormamıza gerek yok aslında ama duramıyor işte insan kafamdan bin tane şey geçiyor...Ocak ayı da bitti 11 gün sonra en azından şu andan daha net olacak bazı şeyler umarım bizler için en hayırlısı olur...

Haklısınız.

KIZILBARON
31-01-2014, 22:51
Arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi almak istiyorum sorum şu :
Patron şirketleri boşaltı (varlıklarıyla birlikte) güllük gülistanlık bizim hisselerinde üzerine yattı. Kısacası iflastan karlı çıktı. Hisseyide borsaya kote ettirmedi.(örnekleri çok) Faliyetlerinede borsa dişi olarak devam etti.(olasıdır) Ne yaparsınız?

ahmedow
31-01-2014, 23:05
Patron şirketleri boşaltı (varlıklarıyla birlikte) güllük gülistanlık bizim hisselerinde üzerine yattı. Kısacası iflastan karlı çıktı. Hisseyide borsaya kote ettirmedi.(örnekleri çok) Faliyetlerinede borsa dişi olarak devam etti.(olasıdır) Ne yaparsınız?

bizi alıştırmaya mı çalışıyorsun 11 şubat sonrasına.

KIZILBARON
31-01-2014, 23:09
Yukarıda sorduğum soruya ilk cevabı ben vereyim;
Patron gerçekten iflas etmiş beş parasız ortada kalmış amenna düşmez kalkmaz bir Allah der.Üzerine bir bardak su içerim.Lakin bu sonuçtan karlı çıkmış gerek bu şirketle gerekse Paravan veya taşeron bir şekilde bu işten karlı çıkıp gemisini başka denizlerdede yüzdürse; Hisselerimin parasını bu işe harcayacağımla birlikte söke söke alırım. Yok öyle üç köfte beş kuruşa...Hayatta her türlü sonucu kabullenebilirim ama kazıklanmayı asla..! Sonucu ne olursa olsun...

ntatli34
31-01-2014, 23:11

Patroncuk istediğini yapabilir bu kadar yatırımcının vebalinide alacak unutmayalım.O zaman patronun düşünmesi gerekmezmi bu kadar kişiyi dolandırdım bu mutlaka bir şekilde bir yerden çıkar demezmi ? Ben açıkcası bu kadar vebal altına gireceğini sanmıyorum.Rahmetli babasının kemiklerini sızlatmaz sanırım.ahirette bu kadar yatırımcıyı karşısına alacağını sanmıyorum.

ahmedow
31-01-2014, 23:23
umarım patronun düsündüğün gibi vicdani duyguları vardır

ntatli34
31-01-2014, 23:50
umarım patronun düsündüğün gibi vicdani duyguları vardır
Sayın Ahmedow derimki bu patron kap'a bildirimleri yalan dolanları ile bizleri kandırdı, inandım güvendim itimat ettim derim.(ÇBS nin kendi sitesindeki Çavuşoğlunun yazısıdır..Bu gelişme ÇBS’nin TEKNOLOJİK KAPASİTESİNE ve GELECEĞİNE DÜNYA ÖLÇEĞİNDE gösterilen İTİMADIN en güçlü göstergesidir.) bu benim hatamdır köklü bir geçmişi olan bir firmaya güvenmişim. kendisi ve kapa beyan etmiş yazıları gönderdi küçük yatırımcı olarak bende bunlara kandım ve inandım bu benim hatamdır derim.Çok paralar kaybetsemde alın terim ile kazanmışım ve gideceği varmış derim böyle çıkması gerekiyormuş çıkmıştır diye düşünürüm.Ama sayın Çavuşoğlu ha benim paramı çalmış hada hisselerimin üzerine yatmış farketmez bu sefer benim alacağım var Ahirette hesabı mutlaka verecek bu dünyadada ah aldıysa mutlaka bir yerden çıkacaktır kimsenin ahı kimsede kalmaz.Ben güvendim ve bekliyorum top Sn Çavuşoğlunda.İster batırır ister çalar ister üzerine yatar.Ben bekliyorum bu dünyada sağlıktan başka hiç bir şey değerli değil benim için .Alacaklı olarak ahirette hesaplaşmamızı yaparız orda kurtuluş yok.

ahmedow
01-02-2014, 17:37
burda bulunan küçük yatırımcı dostların umudunu kaybetmediğini görüyorum çünkü tahta kapanmamışçasına hafta içi paylasımlar olurken hafta sonu kimsede tık yok :)

Garibanca
01-02-2014, 19:54
Mahkemenin koruması Mayısta mı ? bitiyor.

Garibanca
01-02-2014, 20:52
UNTARZEDELERİN DİKKATİNE

iST.4. AS.CEZA.MAH. 2008/816 Untar yöneticileri hakkında (8.5 milyon dolarlık) şirket parasının usulsüz kullanmaktan açılan davaya müdahil olan HİSSEDARLARDAN bazlıları paralarını almışlar. UNTAR HİSSESİ olanların bilgisine. Davaya bir dilekçe ile müdahil olunuyormuş.
Hissedar oldugunuzu kanitlayan bir belge ile birlikte bu davaya mudahil olma talebinizi bir dilekceyle bulundugunuz il/ilceden bir mahkeme araciligiyla basvurmalisiniz..ne kadar mudahil o kadar cok ceza alirlar..cok ceza almamak icin sirket avukati (untar)mudahiliginizi geri cekmeniz icin elinizdeki hisselerinize teklif getirebilir...syglr

Garibanca
01-02-2014, 20:54
Borsada İşlem Gören Tipe Dönüşüm Talepleri

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [ADANA, ADBGR, ADEL, ADNAC, AEFES, AFYON, AKBNK, AKCNS, AKENR, AKGRT, AKMGY, AKSA, AKSGY, AKSUE, ALARK, ALCAR, ALCTL, ALGYO, ALKA, ALKIM, ALNTF, ALTIN, ALYAG, ANACM, ANHYT, ANSGR, ARCLK, ARFYO, ARSAN, AS ELS, ASLAN, ASUZU, ATAGY, ATEKS, ATLAS, ATSYH, AVGYO, AVIVA, AYCES, AYEN, BAGFS, BAKAN, BANVT, BERDN, BFREN, BIMAS, BISAS, BJKAS, BOLUC, BOSSA, BOYNR, BRISA, BRKO, BRMEN, BROVA, BRSAN, BRYAT, BSHEV, BSOKE, BTCIM, BUCIM, BURCE, BURVA, CBSBO, CELHA, CEMTS, CIMSA, CLEBI, CMBTN, CMENT, COMDO, COSMO, CRDFA, DAGHL, DARDL, DENCM, DERIM, DESA, DEVA, DGGYO, DGZTE, DITAS, DMSAS, DNZYO, DOBUR, DOGUB, DOHOL, DURDO, DYHOL, DYOBY, ECBYO, ECILC, ECYAP, ECZYT, EDIP, EGCYH, EGCYO, EGEEN, EGGUB, EGLYO, EGPRO, EGSER, EGYO, EMKEL, EMNIS, ENKAI, EPLAS, ERBOS, EREGL, ERSU, ESCOM, ESEMS, FENER, FENIS, FFKRL, FINBN, FMIZP, FNSYO, FRIGO, FROTO, FVORI, GARAN, GARFA, GDKYO, GEDIZ, GENTS, GLYHO, GOLTS, GOODY, GRNYO, GSDDE, GSDHO, GSRAY, GUBRF, GUSGR, HEKTS, HURGZ, HZNDR, ICGYH, IDAS, IHEVA, IHLAS, IHMAD, INDES, INTEM, IPEKE, ISATR, ISBTR, ISCTR, ISFIN, ISGSY, ISGYO, ISKUR, ISYAT, ISYHO, IZMDC, IZOCM, KAPLM, KARSN, KARTN, KCHOL, KENT, KERVN, KERVT, KIPA, KLBMO, KLMSN, KLNMA, KNFRT, KONYA, KORDS, KOZAA, KRDMA, KRDMB, KRDMD, KRSTL, KRTEK, KUTPO, LINK, LOGO, LUKSK, MAALT, MAKTK, MARTI, MEMSA, MERKO, METRO, METUR, MIPAZ, MNDRS, MRDIN, MRSHL, MRTGG, MZHLD, NETAS, NTHOL, NTTUR, NUHCM, OLMIP, OTKAR, OZGYO, PARSN, PEGYO, PENGD, PETKM, PETUN, PIMAS, PINSU, PKENT, PNSUT, PRKAB, PRKME, PRTAS, RAYSG, SAHOL, SANKO, SARKY, SASA, SELGD, SERVE, SISE, SKBNK, SKPLC, SKTAS, SNPAM, SODA, SONME, TATKS, TBORG, TCELL, TEBNK, TEKST, TEKTU, THYAO, TIRE, TOASO, TRCAS, TRKCM, TRNSK, TSKB, TUDDF, TUKAS, TUPRS, UCAK, ULKER, UNYEC, USAK, VAKFN, VAKKO, VESTL, VKBYO, VKGYO, VKING, YATAS, YAZIC, YGYO, YKBNK, YKBYO, YKGYO, YKSGR, YUNSA, ZOREN] 28.06.2013 17:27:23

Garibanca
01-02-2014, 20:59
Sermaye Piyasas Kurulu’nun Seri :I, No:40 sayı l l Tebliği’nin 8’nci maddesi gereğince, hisse senetleri Borsada
işlem gören ortakl ıklar ın Kurul kaydı nda olan ancak Borsada işlem görmeyen statüde hisse senetlerinin
Borsada sat ışa konu edilebilmesi amacı yla Merkezi Kay t Kuruluşu’na yap lan başvurulara ait bilgiler yukarıda
yer almaktadı r.

financier
01-02-2014, 21:31
UNTARZEDELERİN DİKKATİNE

iST.4. AS.CEZA.MAH. 2008/816 Untar yöneticileri hakkında (8.5 milyon dolarlık) şirket parasının usulsüz kullanmaktan açılan davaya müdahil olan HİSSEDARLARDAN bazlıları paralarını almışlar. UNTAR HİSSESİ olanların bilgisine. Davaya bir dilekçe ile müdahil olunuyormuş.
Hissedar oldugunuzu kanitlayan bir belge ile birlikte bu davaya mudahil olma talebinizi bir dilekceyle bulundugunuz il/ilceden bir mahkeme araciligiyla basvurmalisiniz..ne kadar mudahil o kadar cok ceza alirlar..cok ceza almamak icin sirket avukati (untar)mudahiliginizi geri cekmeniz icin elinizdeki hisselerinize teklif getirebilir...syglr

bunu okuyunca aklıma geldi böyle bir durumla karşılaşırsak eğer hissedar olduğumuzu kanıtlayabiliriz herhalde değil mi ? yani sanal olarak aracı kurumlarla alış-satış işlemi yaptık hep hisselerin kaydını yaptırma gibi bir şey söz konusu mudur acaba ?

minimalist
02-02-2014, 01:24
bunu okuyunca aklıma geldi böyle bir durumla karşılaşırsak eğer hissedar olduğumuzu kanıtlayabiliriz herhalde değil mi ? yani sanal olarak aracı kurumlarla alış-satış işlemi yaptık hep hisselerin kaydını yaptırma gibi bir şey söz konusu mudur acaba ?

Aracı kurumlar sizin adınıza MKK'de kayıt yaptırır. Zaten her ay düzenli olarak MKK'ye sakladığınız hisse oranında komisyon ödüyorsunuzdur. Aracı kurumun üzerine kayıtlı değil yani kimsenin hissesi.

Bu arada Garibanca'nın paylaştığı bilgi ilginç. Haziran ayında birileri hisselerini borsaya sokmuş. Kim bu kişiler ve soktukları miktar ne kadar. Bu bilgi çok önemli. Ufak bir işlem de olabilir, patronun büyük çaplı bir işi de olabilir. O haberlerin içinde lot miktarları ve kişi adları da oluyor.

ahmedow
02-02-2014, 12:22
bu arada garibanca'nın paylaştığı bilgi ilginç. Haziran ayında birileri hisselerini borsaya sokmuş. Kim bu kişiler ve soktukları miktar ne kadar. Bu bilgi çok önemli. Ufak bir işlem de olabilir, patronun büyük çaplı bir işi de olabilir. O haberlerin içinde lot miktarları ve kişi adları da oluyor.

cbsbo 11.602,267
cbsbo 87,050
prtas 26.914,041
prtas 18,150

sevenlaz
02-02-2014, 13:16
Benim anlayamadığım Çbs sen iflasın eşiğinde bile olsan neden milyon dolarlık arsayı iç etmek için uğraşıyorsun dimi. İflas edersen arsada kuş olup uçacak. Bence senet geri gelecek. Bu kadar arsayı ben ve siz olsak yedirmeyiz. Bakalım merak ediyorum ne olacak sonumuz.

Garibanca
02-02-2014, 14:48
Benim anlayamadığım Çbs sen iflasın eşiğinde bile olsan neden milyon dolarlık arsayı iç etmek için uğraşıyorsun dimi. İflas edersen arsada kuş olup uçacak. Bence senet geri gelecek. Bu kadar arsayı ben ve siz olsak yedirmeyiz. Bakalım merak ediyorum ne olacak sonumuz.

Normal şartlarda öyle olması gerekir, fakat kurtlar sofrasında durum farklı olsa gerek...

egemenustun
03-02-2014, 10:52
arsa arsa diyoruz da arsanın satılıp satılmadığı konusunda kesin bir bilgisi olan var mı ?

Emdina
03-02-2014, 10:55
Resmi bir açıklama gelmediği sürece hiçbirşey kesin değildir. Sürec duyum süreci :) aldığım duyumlara gore de Simpas ile arsa konusunda anlaşma sağlandığı. 42 dönüm arazi. Az degil:)

Garibanca
03-02-2014, 19:01
Simpas ile arsa konusunda anlaşma sağlandığını kabul edersek ky ne gibi kar veya zarar sağlayabilir.

Garibanca
03-02-2014, 19:34
bir acayip bekleyiş
sanki dakikalar yok yıllar geçiyor
beynimin aynasında
örümcekler bağlanmış hücrelerime
kokladığım ÇBS’ler çoktan ölmüşler
beklenen kara tren gelmiyor artık
aldatılmış duygular isyan ediyor
gözümdeyse bir bakış tam tımarhanelik
oynatmaya az kaldı doktorum nerde
bir ÇBŞ yüzünden çıldıracağım
parlayan gökyüzünden
düşen yağmurlarla ben eridim bittim
canlı bir cenazeyim
kibrit kutularında yanar giderim
terelelli lelli lelli
aşık oldum çılgın gibi
terelelli lelli lelli
hiç aklımdan çıkmıyor ki
alıntı

Emdina
03-02-2014, 20:03
Hadi bakalım:) şafak 7 :)

ntatli34
03-02-2014, 20:30
Çavuşoğlu çalıp çırpmayı bırakın artık
Borsada yatırımcınızı güldürün artık
Son günlerinizde güven verin artık
Babanız bunları görseydi artık
O yüzünüze bakmazdı artıkkkkk

cangu
03-02-2014, 21:45
eyvahhh eyvahhh .. !! Durum hiç iyi deill ...

sevenlaz
03-02-2014, 23:19
Diğer kod dışı hisseler gibi mahkemeye kadar yazılır sonra......_______________________________________ ________ölüm çizgisi mi?

sevenlaz
04-02-2014, 08:11
Gün doğmadan neler doğar.Çavuşoğlu sözü.

egemenustun
04-02-2014, 14:27
mahkeme sonucunu beklemeden dava açmamız yararımıza olmaz mı?

financier
04-02-2014, 14:51
mahkeme sonucunu beklemeden dava açmamız yararımıza olmaz mı?

Ben de aynı fikirdeyim aslında.. İflas ederse yapılabilecek hiçbir şey kalmaz ama hepimizde mahkemeye kadar somut bir adım atılacağı ya da mahkemeden biraz daha süre alınacağı gibi bir beklenti oluştu nedense..

sato
04-02-2014, 14:55
Boya alanında 60 yıllık bir deneyime sahip olan ÇBS ile Erkut Holding'in 2010 yılındaki güç birliğinden doğan ÇBS İzoguard markası bayilik çalışmalarına hız verdi. ÇBS İzoguard, 5 yılda 350 bayilik verecek...
31 Ocak 2014, Cuma / 13:09

sato
04-02-2014, 14:57
Çbs izoguard in boyle bir haberini buldum arkadaşlar çbs holding ile organik bir bağı varmı bu firmanın

sato
04-02-2014, 14:58
Boya ve prtas iflas ederse çbs izoguard faliyetlerine devam edermi

Garibanca
04-02-2014, 20:59
Nerde
Ne oldu söyle ne oldu aşkımıza
Çok çabuk yenildik seninle ayrılığa
Ne oldu söyle ne oldu aşkımıza
Herşey yalanmış boşa kopmuş fırtına
Arayıpta sordun mu
Sorupta buldun mu
Hani suçlu nerede
Sonu yok baştan belliydi
Seni sevmek bir delilikti
Ne yapsam boşuna
Şimdi de bana eyvallah
Seninle olmak imkansız
Anlamadın sevgimi canın isterse

Deniz Arcak – Canın İsterse
Alıntı

ntatli34
05-02-2014, 08:07
Hisse kapandıktan sonra Yeni profil isimleri ile bir çok kişi yorum yaptı beli bir zaman sonrasında gine buranın müdaimleri yorumlarına devam ediyor.Nolduda birden yeni profil isimleri çıktıda yorum yaptı sonrasında ses seda yok :) buda garibime ilginç bir detay :)

ferhad1021
05-02-2014, 10:00
İzlemekle yetiniyoruz. sizlerin sitenin müdavimleri olarak farklı bi önerisi varsa hayhay.

minimalist
05-02-2014, 10:22
Şirket sahiplerinin niyeti yoksa biz burada kendimizi ne kadar yırtarsak yırtalım bir sonuç alamayız diye düşünmeye başladığım için mahkemeye kadar herhangi bir şey yapasım yok kişisel olarak. Şirketi kurtarmak zorundalar, özellikle ÇBS Boya görebildiğim kadarıyla tamamen patronun elinde. Printaş'ın da %20-25'i gibi bir oranı sanırım küçük yatırımcının elinde. Bu da çok abartılı bir oran sayılmaz. En kötü senaryoda mahkeme iflas kararını onaylar ve şirketin tasfiyesine karar verilirse, ben de alacaklı olarak sıraya girerim ve hissem oranında bir şeyler koparmaya çalışırım. İşin bu noktaya geleceğini sanmıyorum ama.

MURAT DAĞLAR
05-02-2014, 10:26
Ntatli34
Arkadaş ne yapmak gerekir mahkemeye ver sek hic bir şey çikmaz dediler
Şirketin ortagi olduğumuz için
Bizi borçlu. Çikarta bilifmiş

ntatli34
05-02-2014, 10:38
Kişisel maillerle patrona mail atıp sıkıştısak durumun bizler açısından önemini izah etsek yararı olurmu sizce hep beraber bir şeyler yaparsak bir baskı kurarsak yararı olurmu sizce ? izlemektense bir şeyleri baskı kurarak yapsak daha iyi değilmi herkesin işi güce var vakit ayıramaz ama hiç değilse ortak bir şeyler üretip çoğunlumuzu göstermemiz gerekmezmi

MURAT DAĞLAR
05-02-2014, 11:22
iflas etmese dünme imkanı varmı borsaya

MURAT DAĞLAR
05-02-2014, 11:27
Arkadaşlar iflas et tiyini düşünürsek neyapmamız gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok memlun olurum

Garibanca
05-02-2014, 11:56
Şirketler yeni faaliyet alanlarına kayıyor

Son bir yılda 13 şirket faaliyet alanını değiştirdi. Faaliyet alanını değiştiren şirketlere ilgi artıyor. Faaliyet alanının değişmesi veya yeni ortaklıklar hisse fiyatını daha da primli hale getirebiliyor
Holdingleşmeler arttı
Son zamanlarda faaliyet değişikliğine giden firmalar holdingleşiyor. Ceylan Giyim, Ceylan Yatırım Holding olurken Işıklar Ambalaj, Işıklar Yatırım Holding’e, Evgin Yatırım Ortaklığı, Hedef Mali Yatırım Holding’e, Varlık Yatırım Ortaklığı EGELİ&CO Yatırım Holding’e dönüşürken Metro Ticaret, Metro Holding oldu.
Oysaki krizde faaliyet değişikliğine giden firmalar enerji sektörüne ya da ellerindeki değerli arsaları değerlendirmek amacıyla gayrimenkule ağırlıklı olarak kaymışlardı. Şimdilerde ise holdingleşme yolunu tercih ediyorlar. Bunun nedeni ise faaliyetlerini geniş marjlarda sürdürme çabası.
Yani bu tür firmalar esas itibariyle başka firmalara yatırım yaparak kârlılıklarını sürdürmeyi hedeflemekte. Bu çerçevede yatırım ortaklıklarının da temelde iki yoldan birisini tercih ettiği görülmekte. Holdingleşme yolunu tutanlar daha geniş çerçevede şirketlere yatırım yaparak kârlarını sürdürmeyi hedeflerken bir diğer grubun B tipi yatırım ortaklığına yöneldiği gözlenmekte

Kara006
05-02-2014, 14:05
merhaba, hisse kapandıktan sonra uye olup yorum yapnalardan biri benim arkadaşlar. bazıları sanki suç işlemişiz gibi davranıp altında başka bişey arıyor sanırım. kendi adıma herhangi bir niyetim yok. sadece hukuki anlamda bir bilgisi olan var mı yok mu onu görmek ve gelişmeleri takip edebilmek için üye oldum. yazmama sebebim ise ist. yaşamadığım için şirketle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamamdır. daha öncede yazdım telefonla aradığızda kimse size su için demez. bizi sorgulayan arkadaşlara dönüp bi ne yazmışlar, yazdıkalrının kime ne faydası olmuş bir düşünsünler. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bizim milletin genetik özelliği sanırım. hepimizi iyi beklemeler. bu arada borsada hisse senedi olduğu için mahkemede kendisine borç çıkabileceğini söyleyenlerin eğitim düzeyi ne geçekten merak etttim. ;)

Garibanca
05-02-2014, 14:17
merhaba, hisse kapandıktan sonra uye olup yorum yapnalardan biri benim arkadaşlar. Bazıları sanki suç işlemişiz gibi davranıp altında başka bişey arıyor sanırım. Kendi adıma herhangi bir niyetim yok. Sadece hukuki anlamda bir bilgisi olan var mı yok mu onu görmek ve gelişmeleri takip edebilmek için üye oldum. Yazmama sebebim ise ist. Yaşamadığım için şirketle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamamdır. Daha öncede yazdım telefonla aradığızda kimse size su için demez. Bizi sorgulayan arkadaşlara dönüp bi ne yazmışlar, yazdıkalrının kime ne faydası olmuş bir düşünsünler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bizim milletin genetik özelliği sanırım. Hepimizi iyi beklemeler. Bu arada borsada hisse senedi olduğu için mahkemede kendisine borç çıkabileceğini söyleyenlerin eğitim düzeyi ne geçekten merak etttim. ;)

gerçekten doğru söylüyorsun.
Borç çıkabileceğini söyleyenlerin, bunu şirketin adına söyleyebilecekleri de aklıma gelmiyor değil.

Garibanca
merhaba, hisse kapandıktan sonra uye olup yorum yapnalardan biri benim arkadaşlar. Bazıları sanki suç işlemişiz gibi davranıp altında başka bişey arıyor sanırım. Kendi adıma herhangi bir niyetim yok. Sadece hukuki anlamda bir bilgisi olan var mı yok mu onu görmek ve gelişmeleri takip edebilmek için üye oldum. Yazmama sebebim ise ist. Yaşamadığım için şirketle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamamdır. Daha öncede yazdım telefonla aradığızda kimse size su için demez. Bizi sorgulayan arkadaşlara dönüp bi ne yazmışlar, yazdıkalrının kime ne faydası olmuş bir düşünsünler. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bizim milletin genetik özelliği sanırım. Hepimizi iyi beklemeler. Bu arada borsada hisse senedi olduğu için mahkemede kendisine borç çıkabileceğini söyleyenlerin eğitim düzeyi ne geçekten merak etttim. ;)

gerçekten doğru söylüyorsun.
Borç çıkabileceğini söyleyenlerin, bunu şirketin adına söyleyebilecekleri de aklıma gelmiyor değil.

Garibanca
10. SPK gözetim işlevini nasıl
gerçekleştirmektedir?
Sermaye piyasası ile ilgili bütün uygulamalarda
menkul kıymet yatırımcısına zarar verecek
davranışların incelenmesi SPK tarafından icra
edilir.
Özellikle;
• Borsalardaki fiyat hareketliliği,
• Kamuya açıklanmamış bilgiler kullanılarak
yapılan işlemler (içerden öğrenenlerin ticareti),
• Kanuna aykırı olarak zamanında yapılamayan
kamu açıklamaları,
• Hisse senetleri fiyatları üzerinde manipülasyon
yapılması veya yanıltıcı veya yanlış bilgiler
yayılması,
• Kurul düzenlemelerine aykırı uygulamalara
girişilmesi,
• Sermaye Piyasası Kanunu ihlalleri, yetkisiz
halka arzlar, yanlış bilanço açıklanması bu
konular arasında sayılabilir.

MURAT DAĞLAR
05-02-2014, 15:08
garibanca bende senin gibi madurum şirketin adına konuşmuyoz ben aracı kuruma sordugumda bana süylenenleri süylüyorum benim elimde olan lot 148400 tanevar alışı 5 kuruş neyapa biliriz bende onun peşindeym yukardaki yorumumda telefonu yazdım ama hiç bir arkadaş telefon açmadı ist oturuyorum telefonla gürüşe biliriz

ntatli34
05-02-2014, 15:19
merhaba, hisse kapandıktan sonra uye olup yorum yapnalardan biri benim arkadaşlar. bazıları sanki suç işlemişiz gibi davranıp altında başka bişey arıyor sanırım. kendi adıma herhangi bir niyetim yok. sadece hukuki anlamda bir bilgisi olan var mı yok mu onu görmek ve gelişmeleri takip edebilmek için üye oldum. yazmama sebebim ise ist. yaşamadığım için şirketle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşamamdır. daha öncede yazdım telefonla aradığızda kimse size su için demez. bizi sorgulayan arkadaşlara dönüp bi ne yazmışlar, yazdıkalrının kime ne faydası olmuş bir düşünsünler. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak bizim milletin genetik özelliği sanırım. hepimizi iyi beklemeler. bu arada borsada hisse senedi olduğu için mahkemede kendisine borç çıkabileceğini söyleyenlerin eğitim düzeyi ne geçekten merak etttim. ;)

Suç işlemişsiniz veya herhangir nedenden dolayı yargılamak değil sonuçta herkes bu trene bindi herkes bir takım fikirler üretir bir fikir kimsenin düşünmediği fikidir uygulanır başarılı olunur.Ama madem herkes mahkemeye kadar bekleyecek hiç bir fikir üretmeyecek bizde boşuna kürek çekmeye gerek yok.Beklemek en güzeli :)

Garibanca
05-02-2014, 18:48
faaliyet değişikliğinin hisse performansına etkileri
değişiklik öncesi değişiklik sonrası değişiklik değişiklik öncesi değişiklik sonrası
hisse adı hisse adı tarihi 3 aylık 3 aylık
performansı performansı
metemteks metem enerji ve teks. 03.01.2011 13.64 51.00
merkez b tipi y.o. Avrasya petrol ve tur. 24.01.2011 -74.30 48.60
ceylan giyim ceylan yat.holding 04.11.2010 -10.42 43.75
bayındır madencilik ihlas madencilik 23.05.2011 26.32 8.38
avrasya y.o. Avrasya gmyo. 18.10.2011 44.40 0.75
ışıklar ambalaj ışıklar yat.holding 08.02.2010 43.27 -14.90
evg.y.o. Hedef mali yat.holding 17.05.2011 20.00 -17.65
varlık y.o. Egeli&co yay.holding 01.10.2010 -2.74 -25.11
metro tic. Ve mali yat. Metro holding 29.09.2010 12.35 -31.18

akhuna
05-02-2014, 20:06
bu tv kanalının birinde bu kur oynaklığından dolayı zorda olan şirketlere "istanbul yaklaşımı " gibi bir ödeme planı çıkarılacağından bahsediyordu.

cangu
06-02-2014, 09:38
Mahkeme geldi sayılır, bence bir anlaşma olsaydı kokusu çıkardı ..

cangu
06-02-2014, 09:50
Resmi bir açıklama gelmediği sürece hiçbirşey kesin değildir. Sürec duyum süreci :) aldığım duyumlara gore de Simpas ile arsa konusunda anlaşma sağlandığı. 42 dönüm arazi. Az degil:)
bu konuda cımlastık yapalım bıraz ....

metın altun
06-02-2014, 10:32
Ortaklığın Adresi : Cumhuriyet Mah.İstanbul Cad.No:140 Çayırova-Gebze/Kocaeli (Fabrika)
Telefon ve Faks No. : 262-7449560 262-7444470
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : 262-7449560 262-7444470

Kamuyu Aydınlatma Platformunda da ilan edildiği üzere; Borsa Yönetim Kurulu’nun 09/09/2013 tarihli toplantısında payları Gözaltı Pazarında işlem görmekte olan şirketlerimiz ÇBS Boya Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereçleri Sanayi A.Ş.’nin 12/12/2013 tarihli Borsa Yönetim Kurulu Kararı kapsamında değerlendirilmesi sonucunda Şirketlerimizin Mali durumlarının düzeltilmesi için tedbir alınması yönünde çalışmaların devam ettiğini bildirdiğimizden,şirketlerimize 31/12/2013 tarihine kadar süre verilmesine,bu süre içinde Şirketlerimizin paylarının Gözaltı Pazarı’nda işlem görmeye devam etmesine,süre sonunda Şirketlerimizin durumunun Borsa Genel Müdürlüğü’nce yeniden değerlendirilmesine karar verilmiş olup;
31/12/2013 tarihi öncesi ,27/12/2013 tarihinde Borsa Kotasyon Müdürlüğü’nden yaşanan süreçlerin detayları verilerek 60 günlük ek süre talep edilmiştir.
Borsa Yönetim Kurulu 09/09/2013 tarihli kararını uygulamaya karar vermiş olup,31/12/2013 tarih ve BİAŞ-4-GDD132-2975/2976 sayılı kararlarla şirketlerimizin sürekli olarak men edilerek Borsadan çıkarılması kararını almıştır.
Bundan sonraki süreç olarak ,Borsa Yönetim Kuruluna da bildirdiğimiz Mali Durum iyileştirme projelerimiz devam etmekte olup iyileştirme sonuçlarının Mali Tablolara yansıması ile birlikte tekrar
Borsa Yönetim Kurulu’na başvuru sürecinin başlatılacağını ve şirketlerimiz ile ilgili kamuoyunu ilgilendiren tüm gelişmelerin kamuoyuna bildirileceğini saygıyla duyururuz.

metın altun
06-02-2014, 10:33
bence biraz daha beklemekde yarar var olumsuz düşünceler için .son pragrafta bizim beklentilerimiz ...

metın altun
06-02-2014, 10:35
11 şubatta ki bir erteleme iyileştirme ilgili bir takım çalışmaların olduğu anlamına gelir

financier
06-02-2014, 10:52
11 şubatta ki bir erteleme iyileştirme ilgili bir takım çalışmaların olduğu anlamına gelir

yıllardır erteliyor zaten mahkeme o yüzden hep iyileştirme ile ilgili çalışmalar yapıldığını düşünüyorduk :D

cangu
06-02-2014, 11:01

iyileştirme çalışmaları zaten 4 yıldır var.. Bence somut sonuçları ortaya koyması lazım çavuşun ..

metın altun
06-02-2014, 11:09
bu sefer bence farklı çünkü artık borsa yönetiminin bile sabretmediği bir ortamda mahkemeninde bir takım iflaslar yaşatmayacağının garanti yok.çünkü mevzuya konu olan 10 şirket var bunlardan bazılarını bu mahkemede eleyebilirler.aslında bilmediğim bir konu olan bu durum bazılarına iflas bazılarına devam deme ihtimmali varmıdır prosedür olarak...

sato
06-02-2014, 20:04
11 Şubat! Kac gün kaldi arkadaşlar . Bekleyelim mi ?

sato
06-02-2014, 20:09
70 bin tane prtas ve 98 bin cbs de bende var :))))

Emdina
06-02-2014, 21:06
0.30 kuruştan 100.000 lot alabilirim. Satmak isteyen arkadaslar özelden Iletişime geçebilirse sevinirim :):)

Garibanca
06-02-2014, 21:14
0.30 kuruştan 100.000 lot alabilirim. Satmak isteyen arkadaslar özelden Iletişime geçebilirse sevinirim :):)
Şirkete olan güveniniz devam ediyor olması sevindirici. Yeni olumlu haberlerin gelmesi dileğimle...

financier
07-02-2014, 11:26

talep geldi mi merak ettim :D

Emdina
07-02-2014, 11:55
Yandık battık diyen arkadaslar nerdesiniz? 30 kuruş verdim kimse özelden gelip ben satıyorum demedi 😊

cangu
07-02-2014, 12:10
Ben 0,50 den veriyorum ..

ecrin
07-02-2014, 12:19
Sn emdina 0.30 dan size 80000 lot verebilirim eger yetmezse cevremdende bulabiliriz

ahmedow
07-02-2014, 12:22
30 maliıyet kurtarmıyor 40 kurusa ortaya karısık 50 000 verebilirim

financier
07-02-2014, 12:36
:)) ölmüş eşşeğin maliyeti mi olur yahu

ahmedow
07-02-2014, 12:44
:)) ölmüş eşşeğin maliyeti mi olur yahu

alıcısı olursa maliyetide olur
:)

Emdina
07-02-2014, 12:56
Özelden iletişim bilgisi aliyim lütfen 😊

Emdina
07-02-2014, 12:57
Buarada tahta açılmadan fiyatlar yükseldi masallah 😊

KUTAYEGE
07-02-2014, 14:14
35 e olur

KIZILBARON
07-02-2014, 15:08
Böyle giderse tahtanın teknik analizine göre haftaya 0.45 direncini zolaması kaçınılmaz olmuştur.:yes: Ucuza kaptırmamak lazım..:)

Emdina
07-02-2014, 15:12
Ölmüş eşek denen Kagit borsada açılmadan %66 yaptı hayirdir. ☺️☺️☺️ Halen özelden ciddi satıcı gelmedi 😊😊

minimalist
07-02-2014, 15:22
21 kuruştan kapanan tahtada bir kişi bile 30 kuruşa elindeki malı vermiyorsa bundan ciddi bir araştırma konusu çıkar :he: Battık diye ağlayanlar için bence süper bir teklif ama zaten batmayı göze alanlar için değersiz. Bu tahtadaki kimse kendine yatırımcı demesin. Hepimiz iddaa kuponcusuyuz.

kömür
07-02-2014, 17:26
21 kuruştan kapanan tahtada bir kişi bile 30 kuruşa elindeki malı vermiyorsa bundan ciddi bir araştırma konusu çıkar :he: Battık diye ağlayanlar için bence süper bir teklif ama zaten batmayı göze alanlar için değersiz. Bu tahtadaki kimse kendine yatırımcı demesin. Hepimiz iddaa kuponcusuyuz.

Öyle birşey yok dostum.Şahsen ben hayatım da idda oynamadım oynamamda ben bu kağtta yaklaşık 4 yıllık bir yatırımcıyım.Yeri zamanı geldiğinde de nerelere kadar çıkabileceğini iyi kötü tahmin edebiliyorum.En son sizinde kaba taslak yaptığınız araştırmada milletin elinde nekadar lot olup olmadığı ayyuka çıktı ama bence oradaki yazılanların da çoğunun atmasyon olduğunu tahmin ediyorum..Bu tahta geri geldiğinde iyi kötü elinde bir miktar lot olanlarda heyecandan satacaklar zaten..Artık yapılacak olan tek şey sadece geri yaslanıp sabır çekmek zaten yaşanabilecek en kötü senaryoyu bize yaşatmış durumda..Gerçekten elinde lotu olanlar varsada vede tahtayı tekrar borsaya kote ederlerse de şimdiden herkese hayırlı olsun derim ben....

Garibanca
07-02-2014, 17:58

sn. minimalist kuponumuz tutar mı ? sizce

Garibanca
07-02-2014, 18:00
Öyle birşey yok dostum.Şahsen ben hayatım da idda oynamadım oynamamda ben bu kağtta yaklaşık 4 yıllık bir yatırımcıyım.Yeri zamanı geldiğinde de nerelere kadar çıkabileceğini iyi kötü tahmin edebiliyorum.En son sizinde kaba taslak yaptığınız araştırmada milletin elinde nekadar lot olup olmadığı ayyuka çıktı ama bence oradaki yazılanların da çoğunun atmasyon olduğunu tahmin ediyorum..Bu tahta geri geldiğinde iyi kötü elinde bir miktar lot olanlarda heyecandan satacaklar zaten..Artık yapılacak olan tek şey sadece geri yaslanıp sabır çekmek zaten yaşanabilecek en kötü senaryoyu bize yaşatmış durumda..Gerçekten elinde lotu olanlar varsada vede tahtayı tekrar borsaya kote ederlerse de şimdiden herkese hayırlı olsun derim ben....

Sn: Nerelere kadar çıkar tahmininizi paylaşırsanız ky adına sevinirim.

Emdina
07-02-2014, 18:12
Sahsi görüşüm orta vadede 10 tl olur. Nippona satarlarsa 30 olur. Ki gecen hafta nippon boya almak icin tekrar Cavusoglu ile görüştü. Cavusoglu boya vermedi. :)

Garibanca
07-02-2014, 18:59
Şahsım adına bir kaç kelime yazmak gerekirse, Hisse için uçacak kaçacak ya da batacak diye görüş beyan eden arkadaşlara ky olarak pek itibar etmedim. Borsada şimdiye kadar edindiğim tecrübelere göre risk ne kadar fazla ise getirisi de fazla oluyor. Sonuç ne olursa olsun hissenin durumunu az çok tahmin ettiğimden son durumu kabulleneceği mi düşünerek hisseye bilerek girdim.

ecrin
07-02-2014, 19:04
Sn emdina formmu cepten takip ediyorum ve özel olarak size mesaj atamıyorum

financier
07-02-2014, 19:31
kopmuş gitmiş burası yine :D şu umut denilen şey olmasa çoğumuz akıl sağlığımızı kaybetmiştik :)

ntatli34
07-02-2014, 19:56
Sahsi görüşüm orta vadede 10 tl olur. Nippona satarlarsa 30 olur. Ki gecen hafta nippon boya almak icin tekrar Cavusoglu ile görüştü. Cavusoglu boya vermedi. :)

iyi aşkamlar Sn Emdiye orta ve uzun vadede derken tahmini kaç ay sizce ..?
birde Nippona sizce satılma ihtimali % kaç olarak ihtimal veriyorsunuz

financier
07-02-2014, 20:08
borsada işlem görmeyen bir tahta için bile uçacak kaçacak yorumları yapılmaya başlandı sonumuz hayır olsun diyorum ben :)

Emdina
07-02-2014, 20:11
Ben 3 yıldır kagittayim. 3 yıl benim icin orta vade. Nippona satılma olasılığı var ama kesindir yada cok yüksektir diyemem.

Emdina
07-02-2014, 20:12
Ne yapabilirim?

ntatli34
07-02-2014, 20:26
Ozaman tahmini olarak 2014 de açılma şanşı az diyebiliriz o zaman tabiki bu sadece tahmin ?

Emdina
07-02-2014, 20:33
Ozaman tahmini olarak 2014 de açılma şanşı az diyebiliriz o zaman tabiki bu sadece tahmin ?

Neden 2014'te açılma şansı az olsun? Anlamadım.

ntatli34
07-02-2014, 20:49
Orta vade de 3 yıl tahmini olunca bende 2014 de açılmayabilir diye tahmin ettim çünkü muhasebe bölümünden eğer proje onaylanıp tekrar borsaya müracat edilmesi uzun sürer demişlerdi ;)

Emdina
07-02-2014, 20:59
Yok :) kısa vadede Kagit tekrar açılır. Yakın zamanda başvuru yapacaklar diye biliyorum. Ancak dediğim rakamlara gitmesi zaman alır tabi;)

ntatli34
07-02-2014, 21:02
Serbest marjda açılırsa blkide dahada yüksek rakamlarda açılabilir belki :) örnk Balat kaçlı rakamlardan açılırdı şimdi kaçlarda sürünüyor :) tabi hakkımızda hayırlısı diyelim.Ytd

financier
07-02-2014, 21:08
tahtası tekrar açılırsa serbest marj sayesinde çok kısa vadede görülebilir o rakamlar ama tabi o fiyatlarda satabilmek bize nasip olmaz

Emdina
07-02-2014, 21:12
tahtası tekrar açılırsa serbest marj sayesinde çok kısa vadede görülebilir o rakamlar ama tabi o fiyatlarda satabilmek bize nasip olmaz
:) her zaman pozitif düşün :) bakarsın 30 dan satarsın :))

financier
07-02-2014, 21:17
:) her zaman pozitif düşün :) bakarsın 30 dan satarsın :))

o kadar hayal kurmaya korkuyorum :D burada hemen herkeste ortalama 100.000 lot var x 30 = 3.000.000 yapar bu kadar milyonere izin vermez bu piyasa :D

benim maksimum pozitifim önce tahtanın yeniden borsa kotuna girmesi daha sonra elimdeki lotları 1,5 - 2 lira civarı devredebilmek...o zamana kadar devrelerim yanmazsa tabi :)

ntatli34
07-02-2014, 21:33
Wallaha sayın financier borsada hiç bir şey belli olmuyor bir bakarsınız serbest marjda yüksek kapatır sonra balat gibi uzun şelale düşüsü ile sonuçlanır tahta yapıcının elinde :) birde hazır hayal kuruyoru güzel kuralım :)

Emdina
07-02-2014, 21:54
o kadar hayal kurmaya korkuyorum :D burada hemen herkeste ortalama 100.000 lot var x 30 = 3.000.000 yapar bu kadar milyonere izin vermez bu piyasa :D

benim maksimum pozitifim önce tahtanın yeniden borsa kotuna girmesi daha sonra elimdeki lotları 1,5 - 2 lira civarı devredebilmek...o zamana kadar devrelerim yanmazsa tabi :)

Emin ol. Burada toplasan 1 milyon lot bile yok. :) cogu havadan uçuyor ;)

Emdina
07-02-2014, 21:59
Benim beklentim 3-4 arası tahta açılır. Sonra Düşüşle 1-1,5 olur. Bu arada herkes satar. Patron malı toplar. Alır tahtayı 10'lu rakamlara götürür. 😊

ntatli34
07-02-2014, 22:12
gedza 21 Ocak 2014

düşük. 5.64
yüksek 99 serbest marjda uygulanmıştı 7 küsürlerden inişe geçti Çbsnin neyi eksik şahsen patron neden malı toplasınki bence elinde vardır diye tahmin ediyorum.Yüksekten verip zamanla aşağı hisseyi aşağı salmak varken ;) gerçi Çavuşoğlunun vardır bir planı bakalum görelim ;)

financier
07-02-2014, 22:16
gedza 21 Ocak 2014

düşük. 5.64
yüksek 99 serbest marjda uygulanmıştı 7 küsürlerden inişe geçti Çbsnin neyi eksik şahsen patron neden malı toplasınki bence elinde vardır diye tahmin ediyorum.Yüksekten verip zamanla aşağı hisseyi aşağı salmak varken ;) gerçi Çavuşoğlunun vardır bir planı bakalum görelim ;)

gedza uçuk bir örnek 99 kademesinden 1-2 lot işlem olmuştur ayrıca takaslarına baktıysanız çok büyük bir çoğunluğu tek bir kurumda

ahmedow
07-02-2014, 22:20
ölmüş eşek mi uçan at mı belli değil

ntatli34
07-02-2014, 22:24
gedza uçuk bir örnek 99 kademesinden 1-2 lot işlem olmuştur ayrıca takaslarına baktıysanız çok büyük bir çoğunluğu tek bir kurumda

bakalım nasibimizde uçuk kaçık veya avcumuzu yalamak ne varsa o diyelim.Gerçi biz daha dereyi görmeden paçaları çoktan sıvadık ;)

Emdina
07-02-2014, 22:31
30 kuruştan satıcı yok halen😊 özele gelen ciddi bir satıcı olmadı.

MURAT DAĞLAR
07-02-2014, 22:40
Ben Satıcıyım Alan Varsa Benimle İrtibata Geçebilir. Özel Nerden Görüşebiliriz Peki ?

OPTIMIST_74
08-02-2014, 08:57
katılıyorum... burada 20 kişide hisse olduğunu ve ortalama 10.000 lottan maksimum 200.000 lot olduğuna inanıyorum. (çbs boya için tahminim) yani fazla lot yok bence.

borsada işlem görmeyen bir tahta için bile uçacak kaçacak yorumları yapılmaya başlandı sonumuz hayır olsun diyorum ben :)

minimalist
08-02-2014, 22:59
Son iki gün yazılanları toplu okuyabildim, gülmekten kendimi alamadım :he: Bu tahtanın psikolojisi fena bozulmuş. Ben de dahil olmak üzere hepimiz kafayı yemişiz. Pazartesi günü somut bir haber gelmezse salı günü mahkemede ipini çekerler.

akhuna
09-02-2014, 19:17
HALK TV VE ULUSAL KANAL DA BORÇLU
Listede gazete ve televizyon yayıncıları da yer aldı. Bunlar içinde Ulusal Kanal 384 bin, Halk Radyo TV 239 bin liralık prim borcuyla sıralamaya girdi.
Uzel Otomotiv, Raks Elektronik, Söğüt Seramik, Meteksan, Asya Tur, Raksev, KC Construction İnşaat, Biltek Bilgisayar, ÇBS Boy, İGSAŞ, Ulusoy İnşaat gibi bilinen şirketler de prim borçluları arasında yer aldı. (HÜRRİYET)

ntatli34
09-02-2014, 20:15
HALK TV VE ULUSAL KANAL DA BORÇLU
Listede gazete ve televizyon yayıncıları da yer aldı. Bunlar içinde Ulusal Kanal 384 bin, Halk Radyo TV 239 bin liralık prim borcuyla sıralamaya girdi.
Uzel Otomotiv, Raks Elektronik, Söğüt Seramik, Meteksan, Asya Tur, Raksev, KC Construction İnşaat, Biltek Bilgisayar, ÇBS Boy, İGSAŞ, Ulusoy İnşaat gibi bilinen şirketler de prim borçluları arasında yer aldı. (HÜRRİYET)

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/2e979699-a774-434e-bad8-211c947d1cb7/duyuru_20130621_19.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=2e979699-a774-434e-bad8-211c947d1cb7&CSRT=6601699318094127330

191 2330013254 ÇBS BOYA KøMYA SANAYø VE TøC Aù 3.657.342 TL

191 sıradaymıssız :) Zaten Salı günü mahkememiz var aklıma Rahmetli Kemal Sunal geldi Salı Sallanır Çarşamba Çarşafa dolaşır :) Bakalım Mahkeme İleri bir tarihemi Sallayacak Yoksa ipini çekiptemi sallayacak :)

akhuna
09-02-2014, 21:05
halk tv ve ulusal kanal da borçlu
listede gazete ve televizyon yayıncıları da yer aldı. Bunlar içinde ulusal kanal 384 bin, halk radyo tv 239 bin liralık prim borcuyla sıralamaya girdi.
Uzel otomotiv, raks elektronik, söğüt seramik, meteksan, asya tur, raksev, kc construction inşaat, biltek bilgisayar, çbs boy, igsaş, ulusoy inşaat gibi bilinen şirketler de prim borçluları arasında yer aldı. (hürriyet)

191 2330013254 çbs boya kømya sanayø ve tøc aù 3.657.342 tl

akant2010
09-02-2014, 21:38
191 2330013254 çbs boya kømya sanayø ve tøc aù 3.657.342 tl

printaşın borcu yok ben görmedim gören varmı

akhuna
09-02-2014, 21:43
491 2330157580 çbs oto boya søstemlerø san tøc a.ù 1.585.742 tl

akhuna
09-02-2014, 21:46
746 2330157644 çbs dekoratøf boyalar üretøm ve paz aù 1.098.559 tl

akhuna
09-02-2014, 21:48
990 2330013288 çbs oto boyaları san.ve tøc.a.ù. 875.784 tl

akant2010
09-02-2014, 21:49
491 2330157580 çbs oto boya søstemlerø san tøc a.ù 1.585.742 tl

bunlar diğer firmaları çbş printaş sanırım yok

akhuna
09-02-2014, 21:50
1553 2330013270 çbs holdøng a.ù. 620.217 tl

sevenlaz
10-02-2014, 13:25
Merhaba millet herkez bir sessizliğe bürünmüş hadi bakalım hayırlısı yazın konuşun bizim için moral oluyordu.Susmayın karamsarlık olmasın mahkemeden sonra ayrılalım

financier
10-02-2014, 15:00
gergin bekleyiş...

Emdina senin kulağın delik yok mu bir haber ??

Emdina
10-02-2014, 15:26
Sessiz kalmayı yegliyorum :) görelim mevlam neyler, Neylerse güzel eyler :))

minimalist
10-02-2014, 16:22
Sessiz kalmayı yegliyorum :) görelim mevlam neyler, Neylerse güzel eyler :))

Satıcı çıkmadı galiba 30 kuruşa? İnanılır gibi değil :he: Sevinsem mi, üzülsem mi bilemiyorum. Bu neye işaret anlayamıyorum. Ya çok iyi, ya çok kötü...

financier
10-02-2014, 16:47
iki satıcı vardı benim bildiğim birisi cepten girdiği için özel mesaj gönderemiyordu diğeri de özel mesaj göndermeyi bilmiyordu ne oldu anlaştılar mı bilmiyorum ama :)

ecrin
10-02-2014, 18:17
Alan varsa ben hisselerimi satabilirim sn emdina benim mesajı görmedi galiba. Yarın mahkemeden iflas cikacaginada inanmiyorum cunku bunlarin gayrimenkul degerleri borcun 2/3 kati

ecrin
10-02-2014, 18:22
Ben hisselerimi sn emdinaya teklif ettim ama herhalde sn emdina mesajimi gormedi.Yarina gelince bence mahkemeden iflas cikmayacak cunku gayrimenkullerinin degeri toplam borclarinin bence2/3 katidir bunuda bize yedirtmezler

Emdina
10-02-2014, 19:26
Ecrin selam. Özelden yazdım cevap verebilirsen sevinirim
Sen satıcı olduktan sonra alıcı bulunur elbet:)

ahmedow
10-02-2014, 20:32
yarın bu forumda neler konusulacak cok merak ediyorum. yarında olacak elbet bekleyelim görelim.

Emdina
10-02-2014, 20:41
Iflas kararı çıkmayacak. Bu belli. Ertelense de kazanan biziz, ertelenmese de kazanan biziz:) ins :)

volkan40
10-02-2014, 20:51
4 yıldır hissedetim hiç bu kadar takipci
Görmemiştim.inşaallah bu günleride atlatırız

akhuna
10-02-2014, 21:08
4 yıldır hissedetim hiç bu kadar takipci
Görmemiştim.inşaallah bu günleride atlatırız

raksda ilk tahtası kapandığında çok takipcisi vardı ama aradan 8 yıl geçince takipcisi 3-4 kişiyi geçmez.inanmayan raks sayfasına girip baksın.
inşallah çbs iflas etmez .

karadam
10-02-2014, 21:20
Eskiden 1990 lı yıllarda Topkapı da bit pazarı kurulurdu.Şimdi yerinde rüzgarlar esiyor.Burasıda bit pazarına dönmüş,Yarın çadır yıkılırsa bir kaç ay sonra kimseler kalmaz.:-))

Garibanca
10-02-2014, 22:12
ÇBS Boya'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan özel durum açıklamasında, şirketin, 22 Mayıs 2009 tarihinde mali durumu nedeniyle iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurduğu ve 12 Ekim 2010 tarihinde mahkeme heyeti tarafından oybirliği ile 12 Ekim 2010 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile iflas ertelemesi talebinin kabulüne karar verildiği hatırlatıldı.

Açıklamada şöyle denildi:

"Mahkemenin aldığı ilk karara istinaden 1 yıllık sürenin bitiminden önce, verilen kararın devamı niteliğinde iflasın 1 yıl süre ile daha ertelenmesi şeklinde, sürecin uzatılmasına ve varlıklarımız üzerinde daha önce alınmış tedbir kararının devamına ilişkin müracaatımız bugün itibariyle Kadıköy 4.Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapılmıştır."

Zaman aşımı 22.05.2014 de mi ? doluyor...

OPTIMIST_74
10-02-2014, 22:18
yarın bence mahkeme yine ertelenecek çünkü arsa satışı olmadı. bunlar çbsyi kurtarırlar ama borsada işlem başlar mı ne olur emin değilim

ntatli34
11-02-2014, 08:04
Evet Bugün ne olursa Hakkımızda Hayırlısı diyelim Arkadaşlar,
İnşallah Hakkımızda hayırlısı olur...

KIZILBARON
11-02-2014, 08:05
Burada yazan arkadaşların beklentileri iflas erteleme yönünde sanırım.Benim bayağı kafam karıştı bakın şimdi;Tahta açıkken ertelendide ne oldu. Ertelenmesimi yoksa ertelemenin kaldırılmasımı daha hayırlı.....!

Emdina
11-02-2014, 08:15
Ikiside hayırlı. Yeterki iflas etmesin ki o da cok zor :)

sevenlaz
11-02-2014, 08:42
Beklenen gün hemen gelirmiş bakalım bu beklediğimiz gün bize ne oyunlar yapacak.Hadi sonumuz hayırlı olsun.Hayat devam ediyor.Borsa zede bile olsak veya olmasak.Hayırlı günler.:vurkafa:

egemenustun
11-02-2014, 10:19
büyük gün bugün mü şimdi haber alan paylaşabilir mi ?

ntatli34
11-02-2014, 10:22
Günün incisi
Rahat bir vicdan yumuşak bir yastığa benzer.

Büyük günde Çbs nin sayfasında yer alan günün incisi :)

Bakalım Hakkımzıda hayırlısı diyelim

volkan40
11-02-2014, 10:59
mahkeme kaçta bilgisi olan varmı

nilsu ecem
11-02-2014, 12:15
anadolu adalet sarayı santral 02163033333 kadıköy 4.asliye ticaret mahkemesi kaleminden öğrenebilirsiniz.

saat 13.50 de başlayacak..

MURAT DAĞLAR
11-02-2014, 12:30
Nilsu ecem mahkime iflas verirse neyapmamız lazım bilgi vere bilirsen çok memlun olurum

nilsu ecem
11-02-2014, 12:43
Nilsu ecem mahkime iflas verirse neyapmamız lazım bilgi vere bilirsen çok memlun olurum

sn dostum cvbnı verdim

volkan40
11-02-2014, 12:53
anadolu adalet sarayı santral 02163033333 kadıköy 4.asliye ticaret mahkemesi kaleminden öğrenebilirsiniz.

Saat 13.50 de başlayacak..

teşekkür ederim

35sgater35
11-02-2014, 12:54
gözünüz aydın

35sgater35
11-02-2014, 12:54
ertelenmiş

nilsu ecem
11-02-2014, 12:56
rica ederim

repalize
11-02-2014, 13:04
Bu başlığı şu anda 30 kişi okumaktadır. (7 üye ve 23 ziyaretçi)
repalize, 35sgater35, financier, Kara006, mehmet52, nilsu ecem, volkan40

volkan40
11-02-2014, 13:07
ertelenmiş

nerden öğrendiniz

financier
11-02-2014, 13:14
Tarih belli mi peki ?

keşke aramızda mahkemeye katılan birisi olsaydı...minimalist yok aramızda ben ondan bekliyorum böyle birşey :)

volkan40
11-02-2014, 13:31
hiç bir yerde haber yok

sevenlaz
11-02-2014, 13:34
ertelenmiş
Sizin gibi haberi onlar uçurmamış :)

KIZILBARON
11-02-2014, 13:54
Bu nasıl karar..!:ayy:

volkan40
11-02-2014, 14:00
birde biz görebilsek kararı

KIZILBARON
11-02-2014, 14:04
birde biz görebilsek kararı
Bende zaten kararı göremediğimi anlatmak istedim..

repalize
11-02-2014, 14:06
Hisse nin müptelası çokmuş normal zamanlarda gecelerimi okuyup gidiyorlardı kimseler görmeden :)

Bu başlığı şu anda 40 kişi okumaktadır. (11 üye ve 29 ziyaretçi)
repalize, 35sgater35, Emdina, financier, Kara006, KIZILBARON, mehmet52, OPTIMIST_74, savur, sevenlaz, volkan40

ferhad1021
11-02-2014, 14:54
Fabrikayı aradım güvenlikçi cevap verdi. Aldığı duyuma göre 28 Şubata ertelenmiş mahkeme. Bu bilgiye ulaşan başka arkadaş var mı acaba.

sevenlaz
11-02-2014, 15:07
o olmaz ya on gün arayla

sevenlaz
11-02-2014, 15:08
bakalım kendi sitelerinde yayınlayacaklarmı

financier
11-02-2014, 15:17
o olmaz ya on gün arayla

mahkemeye sundukları proje son aşamadaysa ve böyle bir taleple gittilerse neden olmasın ?

volkan40
11-02-2014, 15:54
iyi bir haber olsa bu kadar bekletmezlerdi diye tahmin ediyorum saat 5 oldu

ahmedow
11-02-2014, 16:08
iyi bir haber olsa bu kadar bekletmezlerdi diye tahmin ediyorum saat 5 oldu

mahkeme 28 subata ertelenmiş ve sitede açıklama olmayacakmış

Emdina
11-02-2014, 17:57
24 Şubat haftası tekrar borsada işlem görmeye başlayacak diye duyum aldım:) Simpas' in yapmayı planladığı projenin değerinin ortalama 1 milyar dolar olduğu bilgisi de var. Paylaşayım dedim :) artık hakkımızda hayırlısı :)

volkan40
11-02-2014, 18:11
24 Şubat haftası tekrar borsada işlem görmeye başlayacak diye duyum aldım:) Simpas' in yapmayı planladığı projenin değerinin ortalama 1 milyar dolar olduğu bilgisi de var. Paylaşayım dedim :) artık hakkımızda hayırlısı :)

Agzınızdan bal damlıyor inşaallah dediğiniz gibi olur

egemenustun
11-02-2014, 18:50
iflas verilecek durumda olsaydı verirlerdi değil mi. erteledilerse bir umut var. yada kararı gizliyorlar. ulan askerde bu kadar şafak saymadım.

minimalist
11-02-2014, 19:11
Tarih belli mi peki ?

keşke aramızda mahkemeye katılan birisi olsaydı...minimalist yok aramızda ben ondan bekliyorum böyle birşey :)

Selamlar, sabahtan beri hastanedeyim. Kardeşim beyin ameliyatı oldu bir kitle sebebiyle. Neyse ki iyi geçti. Her şeyden önce sağlık. Şimdi okuyorum haberleri. Milyar dolarlık talih kuşu konmuş başımıza galiba :he: 28 Şubat kararlarını bekleyeceğiz şimdi de.

Garibanca
11-02-2014, 19:21
Selamlar, sabahtan beri hastanedeyim. Kardeşim beyin ameliyatı oldu bir kitle sebebiyle. Neyse ki iyi geçti. Her şeyden önce sağlık. Şimdi okuyorum haberleri. Milyar dolarlık talih kuşu konmuş başımıza galiba :he: 28 Şubat kararlarını bekleyeceğiz şimdi de.

Üstad geçmiş olsun. Kardeşinize acil şifalar diliyorum.

savur
11-02-2014, 19:21
Geçmiş olsun kardeşim. Acil şifalar dilerim.
Bu duyumlar ne kadar sağlıklı acaba?
En iyisi ben yarın fabrikaya gideyim.

ahmedow
11-02-2014, 19:26
geçmiş olsun minimalist. herşeyden önce sağlık gerisi boş...

volkan40
11-02-2014, 19:35
geçmiş olsun sayın minimalist

cangu
11-02-2014, 19:35
çok geçmiş olsun .. acil şifalar ..

OPTIMIST_74
11-02-2014, 20:02
minimalist kardeşim geçmiş olsun. ya şu cbszedeler bir akşam toplanıp yiyip içelim..

KIZILBARON
11-02-2014, 20:21
İyi akşamlar öncelikle sayın minimalist kardeşimizin kardeşine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. umarım sağlığına tez zamanda kavuşur. Bu simpaş işini sayın emdina dile getirdi;başka teyit eden arkadaşımız varmı..? sn.minimalist talih kuşu demiş bu bir alıntımı yoksa sayın minimalist sizinde öyle bir duyumunuz varmı..!?

KIZILBARON
11-02-2014, 20:23
Bence beklenen en güzel haber geldi yani ne olacaksa 15 günde olsun denildi..!

KIZILBARON
11-02-2014, 20:25
minimalist kardeşim geçmiş olsun. ya şu cbszedeler bir akşam toplanıp yiyip içelim..
Deme gitsin amma hoş olurdu..Ama düze çıkarsak eğer bunu ciddi şekilde düşünelim...

ntatli34
11-02-2014, 20:25
Sn minimalist Çok Geçmiş olsun Acil şifalar....

financier
11-02-2014, 21:06

dostum çok geçmiş olsun iyi geçmesine sevindim dilerim en kısa sürede sağlığına kavuşur...
cbszedeler olarak hepimizin bir check-up yaptırmamız lazım aslında bunca stres elbet bir yerimizden çıkacak..

financier
11-02-2014, 21:13
Emdina arkadaşımız hep olumlu bir tablo çizdi son mesajında da son noktaya ulaşmış sanırım :)
borsada en önemli şey psikoloji ve insan hep olumlu şeylere inanmak istiyor çok büyük bir umut aşıladı umarım doğrudur ve bunca insanla dalga geçmiyordur..simpaş konusuna yorum yapamayacağım emlak piyasasında herşey mümkün ancak 24 şubat haftasına kadar tahtaların yeniden borsaya kote edileceği pek inandırıcı gelmiyor bana 2015 şubatından bahsediyorsak bir nebze :)
diğer taraftan mahkemenin eğer ki bilgi doğru ise bu kadar az bir süre vermesi bazı şeylerde gerçekten de sona yaklaşıldığının bir göstergesi...umarım mutlu son olur hepimiz için...olumlu gelişmeler olursa hepinizi izmire rakı balık yapmaya beklerim, şimdiden davetlimsiniz :D

ecrin
11-02-2014, 21:22
Öncelikle sn minimalist kardesinize ve size gecmis olsun. Arsa icin sinpasla 2013 kasım ayında görüsmeler oldugunu arkadaslarimdan şirket icinde calisan bir ahbablari vasitasiyla duymuştum. bu arada sn savur fabrikaya gideceginizi soylemissiniz acaba ikametiniz cayırova/ gebze arasimi

Emdina
11-02-2014, 21:25
Sn. Ecrin satis icin özele gelmediniz. Hayirdir?

savur
11-02-2014, 21:27
Öncelikle sn minimalist kardesinize ve size gecmis olsun. Arsa icin sinpasla 2013 kasım ayında görüsmeler oldugunu arkadaslarimdan şirket icinde calisan bir ahbablari vasitasiyla duymuştum. bu arada sn savur fabrikaya gideceginizi soylemissiniz acaba ikametiniz cayırova/ gebze arasimi
Evet ecrin kardeşim. Sen de oralardasın galiba beraber gidelim istersen :halayci:

cüneytt
11-02-2014, 21:39
minimalist dostum; kardeşinize geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.Amin.
bol kazançlar

financier
11-02-2014, 21:40
Sn. cüneyt uzun zamandır yazmıyorsunuz son gelişmeler hakkında yorumunuz nedir ?

akhuna
11-02-2014, 21:51
sayın minimalist kardeşimize akrabasına acil şifalar diliyorum.

MURAT DAĞLAR
11-02-2014, 22:11
Bugün mahkeme ertelendimi ? hic bir bilgi bulamadım

akant2010
11-02-2014, 23:36
Bugün mahkeme ertelendimi ? hic bir bilgi bulamadım

11880 arayın 2009/656 dosya dava sonucu sanırım bilgi verirler

sevenlaz
12-02-2014, 00:09
Sayın arkadasım çok gecmis olsun yeni baktım mevlam acil şifalar versin

KUTAYEGE
12-02-2014, 07:35
sayın minimalist dilerim kitle iyi huylu çıkar ve maximalist şanşlar hepimize uğrar

ecrin
12-02-2014, 08:33
Sn emdina mesaj bolumunuze bakarsaniz benimmi ciddi yoksa sizinmi ciddi oldugunuzu anlarsiniz size mesaj atmak icin bir arkadasimin bilgisayarini kullandim ve size kac lot oldugunu yazdim bunu daha onceki mesajlarimdanda gorebilirsiniz. sn savur tahmininiz dogru haberlesip gebzede bulusabiliriz

Emdina
12-02-2014, 09:06
Sn emdina mesaj bolumunuze bakarsaniz benimmi ciddi yoksa sizinmi ciddi oldugunuzu anlarsiniz size mesaj atmak icin bir arkadasimin bilgisayarini kullandim ve size kac lot oldugunu yazdim bunu daha onceki mesajlarimdanda gorebilirsiniz. sn savur tahmininiz dogru haberlesip gebzede bulusabiliriz

Ben size ciddi olup olmadığınız yönünde birşey söylemedi ki. Neden boyle bir tepki verdiniz anlamadım

Emdina
12-02-2014, 09:08

Sn ecrin. Bu arada gönderdiğim mesaja halen yanıt vermemişsiniz. Saygılar.

metın altun
12-02-2014, 09:17
sayın Emdina,siz girmeyin böyle mevzuların içine sizin enerjinize sinerjinize ve duyumlarınıza tüm sitenin ihtiyacı var tek bilgi kaynağımızsınız onun için herkes gibi bende sizi takip ediyorum olması muhtemel tüm iyi haberler ve duyumlar sizden geliyor.sizi izlemeye devammmmm

MURAT DAĞLAR
12-02-2014, 09:39
arkadaşlar mahkime 28 şubata ertelenmiş araştımalıma güre iflas verebilirmiş

Emdina
12-02-2014, 09:42
sayın Emdina,siz girmeyin böyle mevzuların içine sizin enerjinize sinerjinize ve duyumlarınıza tüm sitenin ihtiyacı var tek bilgi kaynağımızsınız onun için herkes gibi bende sizi takip ediyorum olması muhtemel tüm iyi haberler ve duyumlar sizden geliyor.sizi izlemeye devammmmm

Eywallah :)

MURAT DAĞLAR
12-02-2014, 09:49
hiç bilgi vermiyorlar birde çalışmalarımız devam ediyor on onbeşgün süre istemiş olabilir diyorlar atliyede çalışan yiyen var avukatlara sordurdum

minimalist
12-02-2014, 12:00
Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize teşekkürler. ÇBS için de geçecek umarım her şey. Şimdi de ay sonuna kadar beklemeye devam ediyoruz. Sonumuz hayırlı olsun...

ecrin
12-02-2014, 15:01
Sn emdina sizinle nasıl baglantı kurabiliriz benim ikamet gebze

Emdina
12-02-2014, 15:53
Sn emdina sizinle nasıl baglantı kurabiliriz benim ikamet gebze

Iletişim bilgilerinizi verirseniz sizi arayabilirim sn. Ecrin

sakince
12-02-2014, 17:26
Kaç lot kaç kr dn işlem görcek acaba

sevenlaz
13-02-2014, 08:52
Araba devrildikten sonra yol gösteren çok olur.

ecrin
13-02-2014, 11:49
Sn e.mdina bana bu numaradan ulasabilirsiniz 05310135749

financier
13-02-2014, 13:04
siz alış verişi yapana kadar olan olacak valla :D

cangu
13-02-2014, 15:34
kot dısında pazar olustu galıba .. bugun kactan kapadı .. !!

Emdina
13-02-2014, 19:36
Allah'ın izniyle olay bitti. Alan aldı satan sattı. Herkes nasibi kadarını yiyecek. Su saatten sonra mahkeme tarihini ve şirketin bist e başvurmasını bekleyeceğiz. Ikiside uzakta degil inşallah. Daha fazla uzatmazlar zira Sinpas uzamasını istemez. :)

ntatli34
13-02-2014, 20:33
Allah'ın izniyle olay bitti. Alan aldı satan sattı. Herkes nasibi kadarını yiyecek. Su saatten sonra mahkeme tarihini ve şirketin bist e başvurmasını bekleyeceğiz. Ikiside uzakta degil inşallah. Daha fazla uzatmazlar zira Sinpas uzamasını istemez. :)

İyi akşamlar sayın Emdina,
Bu bilgi kesinmidir acaba ? sizce tahminen kaç ay bekleyeceğiz borsaya alınmasını .(benim tahminim 3-4 aydan önce açılmaz )
Eğer böyle ise tüm yatırımcılar inşallah kazanır.
Hayırlı bereketli akşamlar

cangu
13-02-2014, 21:05

peki borçları sinpaş mı yuklenecek Yabi surec nasıl ışler.. birde çbs nerede üretım yapacak.. aydınlatırsan sevınırım ..

15225215
13-02-2014, 21:14
Arkadaşlar uzun zamandır takip edemiyorum biri genel bir özet geçebilir mi. Durum ne...

Sent from my GT-I9100G using hisse.net mobile app

cangu
14-02-2014, 14:05
sn emdina açılış fiyatı ne olur acaba bir tahminin var mı ...

metın altun
14-02-2014, 14:27
dualarımız önce açılması sonrada şu gözaltı pazarından çıkması.fiyat çok önemli değil açılışta ne olacak ile ilgili zaten şirketin durumu fiyatlanmayı yapar..kalıcı olması lazım

metın altun
14-02-2014, 14:28
şu toyota meselesini bir türlü öğrenemedik.printaş şuan üretimdemi kapasite durumu nedir

cangu
14-02-2014, 15:22
şu toyota meselesini bir türlü öğrenemedik.printaş şuan üretimdemi kapasite durumu nedir
benim duyduğum nippon ile yılbaşı itibarıyla üretim anlaşmasının sona erdiği.. Ancak nippon da çbs yi satın almak için girişimde bulunmuş diye duydum ama sonuç olarak ne durumda bilmiyorum.. Ama nippona şu anda boya üretilmediğini duydum ..

metın altun
14-02-2014, 15:44
sayın cangu,çbs şuan oradaki sadece arsayı ve ismini satabilir tesisi satamazçünkü o bölge ticari alana geçti ve çivi bile çaktırmıyorlar isme gelince nippon dünya markası neden çbs ismine para versin.ismi alacak yapı boya sekörüne yeni girecek ve isim yapmak isteyen birileri olabilir.ben resmi bir açıklama gelmeden şıu nippon işinin bittigine inanasım gelmiyor.öyle olsa inanın hürriyet gazetesinde çıkardı.niye hürriyet diyorum bu şirket haberleri sadece hürriyette çıkıyor ve hepsine ky için kötü haberlerdi...

Emdina
14-02-2014, 16:50
sn emdina açılış fiyatı ne olur acaba bir tahminin var mı ...

3,5-4. Tahmin tabi.

minimalist
14-02-2014, 17:26
Bu haberler hala resmi bir açıklamayla doğrulanmadı. Kaynağı da açıklanmıyor. O yüzden henüz heyecanlanamıyorum. Umarım bu dolaşan haberler doğru çıkar. %10'u bile doğru çıksa yeter.

minimalist
14-02-2014, 18:10
Şirket şuradan özel durum açıklaması yapabilir. Orada herhangi bir şey görmeden heyecanlanmamak gerek.

http://www.spk.gov.tr/apps/ofd/OzelDurumAciklamalari.aspx

ecrin
14-02-2014, 18:10
Sn emdina benimle iletisim kurmanız icin telefon numaramı yazdım herhalde gormediniz

Emdina
14-02-2014, 20:57
Birkaç kişi ile alım icin görüştüğümde onlar benim hisselerimi alma teklifinde bulundukları ve sadece durum hakkında bilgi almak icin görüştüklerinden artık site içerisinde kimse ile telefon üzerinden görüşmüyorum. Saygılar.

ecrin
14-02-2014, 22:14
Sn emdina ben sizin gercek anlamda alıcı degil sadece burdaki arkadasların nabzını yokladınız ve kimsenin hisse satmayacagını düşünerek ortaya alıcı olarak cıktınız ve ben satıcı olarak cıkınca sasirip bir telefonuma 2 gundur cevap veremediniz.Benim sizden bilgi alma gibi durumum olamaz hatta sirketle ilgili bir bilgi istiyorsaniz ben size verebilirim cunku ben gebzede oturuyor sirket icinde tanıdıgım arkadaslarımdan ve fabrikaya gidip yetkililerle konusup bilgi alabiliyorum lütfen ciddi olunuz yapamayacagınız ve tutamayacagınız kelimeleri burda yazıp insanlarla oynamayın istesenizde size satılık bir hisse bile yok beni sadece murat daglar ismiyle yazan arkadsımız aramıs ve onunla ko.nusmusumdur kendiside sirket hakkında bilgim olup olmadıgimin sahitidir burda paylasirsa sevinirim

KIZILBARON
14-02-2014, 22:29
Peki sayın ecrin sizce şirketin geleceğini nasıl görüyorsunuz.Mahkemeye kadar kayda değer birdurum gelişirmi? Duman çıkıyormu duman...

Garibanca
14-02-2014, 22:32
05**0135749

KIZILBARON
14-02-2014, 22:55
Öncelikle belirteyim bu forumda eğer varsa; buradaki masum hissedarlara gerek yalan haber, gerek geyik gerekse duygu sömürüsü yaparak olsun kafa bulduğunu zanneden örümcek kafalılara sesleniyorum. Gidin işinize k...p...r (Lakin bunu yapmayanlar üzerine alınmasın onlara saygımız sonsuz)...

ntatli34
14-02-2014, 23:15
Öncelikle belirteyim bu forumda eğer varsa; buradaki masum hissedarlara gerek yalan haber, gerek geyik gerekse duygu sömürüsü yaparak olsun kafa bulduğunu zanneden örümcek kafalılara sesleniyorum. Gidin işinize k...p...r (Lakin bunu yapmayanlar üzerine alınmasın onlara saygımız sonsuz)...

Sayın Kızılbaron Kardeşim,
Hem ahirette hemde bu dünyada mutlaka çıkar acısı.Bu forumu binlerce kişi okumakta yalan yanlış beyanet verip kul hakkı alır ise acısı mutlaka çıkar.O yüzden lütfen paylaşımlaşımlarımı ve bilgilerimizi birbirimize yardım ve destek olarak paylaşalım.Aynı gemideyiz
Hayırlı akşamlar cümleten

Garibanca
14-02-2014, 23:42
Sn e.mdina bana bu numaradan ulasabilirsiniz 05310135749

05**0135749

sakince
15-02-2014, 08:46
Sn Ecrin çok haklı açıkça numarasını yazdı ..ama maalesef muhattabı ciddi değilmiş..bu ciddiyeysizlik sinpas, 24 şubat haftası vs söylemler için geçerli değildir..zira insanlara ümit verip sonra kenara çıkıp fibonaccisi bozulanları ben iyi bilirim...bakın hal ortada kot dışı burdan öte ne var !

Alım satım yapulamayan bie hissemiz var mali değeride belirsiz

Sn minimalistin söylediklerine katılıyorum

ecrin
15-02-2014, 09:38
Sn sakince biz burda sen ben haklıyım diye düsünmeyelim önemli olan bu formda herkesin gercekci ve dogruları paylasması cünkü bizim gibi aynı durumda olan arkaslarin bir cogu bu formda yazilanlardan bilgi edinmektedir saygılar

savur
15-02-2014, 09:50

Sn. Emdina nın aldığı duyumların ne kadar güvenilir olduğunu görmemize 9 gün kaldı. Bekliyoruz.

ecrin
15-02-2014, 09:56
Arkadaslar bir arkadasimiz 24 subat 2014 tahtanin acilacagini yazmis 2015subat derse belki inanabilirim (evet sirket bütun ümidini SİNPASla yapilacak anlasmaya baglamistir ) evet sirketten soylenen tekrar biste basvuracaklaridir .BİST
sirketin mali yapisini cok sıkı bir sekilde inceliyecektir en az bence 5-6 ay sirketin aylık kar zarar bilancolarina bakacaktir ondan sonra karar verecektir yani bence birazda bekliyecez saygilar

metın altun
15-02-2014, 15:53
emdina rumuzlu arkadaŞIN şirket hakkında doğru olmadığı halde olumlu yönde haberler uydurması bizim icin ne gibi bir zararı var onu anlayamadım.zaten en kötü durumdayız ve gelebilecek bir iyi haber bekliyoruz .siz eger gercekleri veya hut son gelişmelerden haberiniz varsa söyleyin yoksa burada herkes görüşünü veya tahmini konuşsun ben şahsen emdina rumuzlu arkadaşıman konuşması elimdeki hisseleri ne sattırır nede birinden hisse aldırır.gercek anlamda elinizdeki hisseleri satmayın kimseye diyen kişiler burada daha inandırıcı

financier
15-02-2014, 16:38
kafalar karıştı iyice... normal şartlar altında (tahta açık olsaydı) Edminayı spek ya da patronun adamı diye fişlemiştik hemen :) ama şu anda kimsenin kimseye mal yedirebileceği bir piyasa yok.. amacı ne olabilir ki ?

Bir tarafta iyi duyumlarının olduğunu söyleyen ve satmak isteyen olursa hisselerini alabileceğini söyleyen birisi diğer tarafta şirket içerisinde tanıdıklarının olduğunu ve haber aldığını söyleyen ve elindeki malı satmak isteyen başka birisi var, bunlardan birisi ya yanlış duyumlar alıyor ya da buraya farklı aksettiriyor bunun en doğrusunu bize zaman gösterecek bu sefer zaman çok kısıtlı çünkü mahkeme çok az bir ek süre verdi.

Benim buradan çıkardığım şirketin yıllardır mahkeme sunduğu ve iflasın ertelenmesine sebep olan projenin sonuna gelindiği ve de mahkemeden son bir süre istendiği ( BİST yönetiminden de yıl sonunda 60 günlük ek bir süre istendiğini bildirmişlerdi bu süre de şubat sonuna geliyor )

patronun şirketini iflas ettirip elindekileri değerinin altına alacaklılara dağıtmak istemediği konusunda hepimiz hemfikirizdir sanırım.
diğer taraftan iflastan kurtulursa bizim ortağı olduğumuz şirketlerini yeniden borsa kotuna sokar mı sorusu geliyor.. her ne kadar KY de fazla mal olduğunu düşünsem de elbette patronda da borsa pazarından aldığı kayda değer bir sayıda hisse vardır diye ümit ediyorum...örneğin 5 milyon lotu olsun kapanış değeri 1 milyon yapar elinde güzel haberleri varsa ( borçlarını ödemek bilançosunu düzeltmek ulusal pazara çıkmak vs. vs. ) bu hisseleri 1 liradan elinden çıkarsa 4 milyon karı olur...bunu kim istemez ki ?

umarım 28 şubata kadar güzel somut haberler gelir...

ecrin
15-02-2014, 18:11
Sn financier evet dogru soyluyorsunuz akadar bilgi aliyorsun peki hisselerini niye satiyorsun diyorsunuz tahta acik olsaydi bu bilgiler hepimizi maddi yönden cok iyi durumda olacaktik fakat suan bu bilgiler bir kurus bile etmiyor en enazından paramı garanti almak istedim dusuncem buydu sizin cok iyi bir tesbitiniz var sirket iflas etmemek icin elinden geleni yapiyor cunku gayrimenkul degerleri borcun cok daha fazlasidir

Garibanca
15-02-2014, 18:54
alan kodunu ayrı tutarsak operatörlerde 0 (sıfır) ile başlayan telefon numarası var mı dır?

financier
15-02-2014, 18:57
yanlış yazmış olabilir neden takıldınız ki bu duruma ?

financier
15-02-2014, 19:00
Sn. ecrin aslında ben sizin satmak istemenizden içeriden kötü haberler aldığınız anlamını çıkartmıştım sanırım siz hazır fırsatını bulmuşken elimden çıkartayım içim rahat etsin dediniz

KIZILBARON
15-02-2014, 19:42
Birisi bir laf atıyor ortaya;buna mukabil iyi niyetli bir arkadaşımız öylemi diyor veya söylemleri parelelinde kesinmi diyor tık yok.
Birde yalancı key türemesin istemiştim.Kanımca bir nebzede olsa yazdıklarına çeki düzen verenler olacaktır..

KIZILBARON
15-02-2014, 19:48
Ha bu arada ben kimsenin tahmin,temenni,varsayım veya hayalini paylaşmasına karşı değilim benim anlayamadığım birilerinin arkadaşlarımızın zafı haline gelen bir konuda kafa bulması..

Garibanca
15-02-2014, 20:36
yanlış yazmış olabilir neden takıldınız ki bu duruma ?

Sn Financier, yaptığınız paylaşımları ilgiyle izliyorum, emeğiniz için teşekkür ederim
alınganlık göstermekte haklısınız, ancak faydalı çalışmalarınızın devamını dilerim.
saygılar. (Eğer yanlış yazıldı ise doğrusu yazılabilir. Ben kendi adıma hisselerimi satmak istemiştim. Artık ay sonuna bekleyeceğim.)

financier
15-02-2014, 21:02
Sn garibanca alınganlık değildi benimki birkaç kez yazdınız cevapsız kalmasın diye fikrimi belirtmiştim sadece kimseye alınacak gücenecek bir durumum yok hepimizin beklemekten başka çaresi de yok zaten bu durumda... sadece yazılanlardan iyi bir şeyler çıkartmaya çalışıp kendimizi o vakte kadar rahatlatmak derdindeyiz:) gemi battı ilk tehlikeyi atlattık ıssız bir adaya düştük ve şans eseri bir uçak bizi görür de kurtarır mı diye bekliyoruz...

Emdina
16-02-2014, 19:01
Burası acik platform. Nasıl felaket tellalligi yapanlar varsa benim gibi pozitif konuşanlarda olacaktır. Benim amacım elimden geldiğince küçük yatırımcı arkadaslarıma yardımcı olmak. Aramızda emin olun patrona yakın kimseler var. Amaçları toplayabildikleri kadar hisse toparlamak. Bende 5-10 bin tl yatırmış ancak durumdan panik yapıp satmaya çalışan arkadaşları uyarmak. Onlarda kazansın :) 0,30 kuruştan alım yapmak istediğimde bir amacımda küçük yatırımcının kağıda güvenmesini sağlamaktır. Sanırım başarılıda oldum. Kagit borsada açılmadan 50 kurusa fırladı zira. 24 Şubat haftasında açılacağı duyumunu tekrar yineliyorum. He sonuc olarak kararı verecek bist'tir. Belki biraz daha geç acar. Ama bu kağıdın güçlendiği gercegini değiştirmez. Felaket tellalligi yapan arkadaslar aslında herseyin farkında. Lakin niyetleri farklı. KY dikkatli olmalı. Selamlar :)

minimalist
16-02-2014, 19:11
Emdina sen bizimle çok güzel maytap geçiyorsun sanırım.

Emdina
16-02-2014, 19:15
Ben kimseyi alaya almıyorum yada kandirmiyorum. Yazacaklarımdan rahatsız olacaklar var. Onlarında niyetleri belli. ;)

savur
16-02-2014, 19:23
Sn. Emdina nın aldığı duyumların ne kadar güvenilir olduğunu görmemize 9 gün kaldı. Bekliyoruz
.
Sn. Emdina nın aldığı duyumların ne kadar güvenilir olduğunu görmemize 8 gün kaldı. Bekliyoruz.

Emdina
16-02-2014, 19:32
Lütfen yazımın tamamını okuma lütfunda bulunun. :) amacım burdan patronun adamlarının küçük yatırımcıdan mal toplamasına mani olmak. Patron senelerdir küçük yatırımcının kanını emdi resmen. Tam kazanma vaktinde ky elindekileri kolay vermemeli. Bana ne isterseniz söyleyin. Tezgahınızı bozmaya sizi rahatsız etmeye devam edeceğim.

sakince
16-02-2014, 19:42
Patronun burda mal toplaması..insanlara yapulacak en bütük kötülüklerden biriside hayal kırıklığına uğratmak..varsa elinde belgeli bilgi olan koysun ortaya yoksa atıp tutmaya lüzumda yok..

Kimse tek lot satamıyor zaten sen rahat ol ...

Emdina
16-02-2014, 19:47
Merak etmeyin. Kağıdın ilk kapandığı hafta özelden sağlam Kagit topladılar. Kalanına göz dikmiş durumdalar.

financier
16-02-2014, 20:10
burada yazan arkadaşlar belli bize neden teklif edilmedi böyle bir şey ? mal almak isteyen ( özelden değil genelden ) bir kişi oldu o da sensin Emdina..

bu arada özelden kendisinden mal alınan kimse var mı ??

sakince
16-02-2014, 20:24
Hiç sanmıyorum...bi arkadas satmak istedi telefonunuda yaxdığı halde satamadı !

ntatli34
16-02-2014, 20:40
Burası acik platform. Nasıl felaket tellalligi yapanlar varsa benim gibi pozitif konuşanlarda olacaktır. Benim amacım elimden geldiğince küçük yatırımcı arkadaslarıma yardımcı olmak. Aramızda emin olun patrona yakın kimseler var. Amaçları toplayabildikleri kadar hisse toparlamak. Bende 5-10 bin tl yatırmış ancak durumdan panik yapıp satmaya çalışan arkadaşları uyarmak. Onlarda kazansın :) 0,30 kuruştan alım yapmak istediğimde bir amacımda küçük yatırımcının kağıda güvenmesini sağlamaktır. Sanırım başarılıda oldum. Kagit borsada açılmadan 50 kurusa fırladı zira. 24 Şubat haftasında açılacağı duyumunu tekrar yineliyorum. He sonuc olarak kararı verecek bist'tir. Belki biraz daha geç acar. Ama bu kağıdın güçlendiği gercegini değiştirmez. Felaket tellalligi yapan arkadaslar aslında herseyin farkında. Lakin niyetleri farklı. KY dikkatli olmalı. Selamlar :)

Sayın Emdina Hayırlı Akşamlar Diliyorum.
Açıkcası 24 şubatta kağıtların açılması imkansız olarak görüyorum.Çünkü hem firma mali tabloları, bilonçoları vs vs düzenleyecek sonrasında Bıst'e gönderecek Bist değerlendirecek ek olarak kontrol edecek ve açılacak.Açıkcası en az 3 ay süre var demektir.Ama patron sözlü olarak BIST'en 60 gün ek süre istende mutakabat sağlandı denildi.Sonrasında bize faks çekild, geç haberimiz oldu dedi .Bu arada sözlü olarak BIST'e ne mutakabat sağlandı neler konuşuldu nelerin pazarlığı yapıldı belli olmaz burası Türkiye...BIST'e şöylede konuşulmuş olabilirçsadece senetyodur.Yatırımcıyı korkutmak amaçlı ilk başta Kottan atıp tahtaları kapalım sonrasında mali tablonuz düzelince çaktırmadan operasyon yapılıp hemen arkasından açılabilir de denilmiş olabilir.Yoksa GEDZA ya baktığınız zaman açılma süreci 2,5- 3 ayı bulmuştur.Ama sizin dediğinizde olabilir kapalı kapılar ardında neler konuşulduğu bilinmez tabi...

Emdina
16-02-2014, 21:00
Bu saatten sonra bilgi yada duyum paylaşmamaya karar verdim. Insanlara iyilik yaramadığını bir kez daha gördüm. Iyi geceler.

Garibanca
16-02-2014, 21:05
Borsasız bir günde, sitedeki üyelerin kullanmış oldukları sözleri alıntı yaparak paylaşmak istemiştim ki olanlar olmuş… olsun emeğim boşa gitmesin diye paylaşmak istedim.

cüneytt : İnanılmaz Dediğiniz Hisse, Gün Gelir; Dayanılmaz Olur.

sahip : yatırım tavsiyesi değildir bilseydim kendim batmazdım.

ASPİRİN: ZOR OYUNU BOZAR ...

TUNABEN10 : "Gerçeği görmek hatayı sonuna kadar yaşamakla mümkün"

BOZKURTDAYI : 30 çok gibiydi heralda, 20 milyona düşürsek kurtarmaz mı :))))

hakansahin : Eli boş geleni eve almıyormuş diye duydum.geri dönme sakın

KIZILBARON
16-02-2014, 21:20
Sonuç nasıl olur bilemem ancak sözlerinizin arkasında durmanız babında bu yazınızı beğendim.

KIZILBARON
16-02-2014, 21:26
Bizim patronun gözü kara imiş gerçekten.Adam tahta açıkken tek lot toplama teşebbüsü göstermezken karanlık odada lotları götürüyormuş.Tabi tahta kapalıyken bu işler daha kolay ya...!:yes:

KIZILBARON
16-02-2014, 21:31
....................

financier
16-02-2014, 21:41
Emdina bu kadar bilgi ve öngörüye sahip olmadığını ve bizim gibi biri olduğunu düşün ve senin gibi birisinin foruma girip 21 kuruştan kapanıp borsadan atılmış bir tahta için 30 kuruştan alıcıyım deyip satmak isteyen ve iletişime geçmek isteyen kişilerin bunu başaramadıklarını ve senin de bunu herkes gibi takip ettiğini düşün sen ne düşünürdün acaba ?? artı verdiğin olumlu haberlerin bir kısmı inanılmayacak kadar uçuktu mesela 24 şubat haftası tekrar borsaya açılması... şirketin atacağı olumlu adımlar bilançosuna yansımadıktan sonra bu çok zor diyelim ki bu ay olumlu şeyler oldu bunlar birinci dönem geçici vergi beyannamesinde gösterilebilir en erken bu da mayıs ayını bulur... yani demem o ki insanların tepki göstermesi ya da şüpheyle bakması gayet doğal bence umarım senden şüphelenen herkes haksız çıkar çünkü burada hayatlarını etkileyecek seviyede maddi kayıpları olanlar var onlardan birisi de benim kaybettiğim para benim için çok önemli bir miktar daha önce de söyledim tahta açık olsa tepkiler çok daha farklı olurdu şu anda beklemeyip hep beraber göreceğiz başka çaremiz yok aslında

financier
16-02-2014, 21:56
Bizim patronun gözü kara imiş gerçekten.Adam tahta açıkken tek lot toplama teşebbüsü göstermezken karanlık odada lotları götürüyormuş.Tabi tahta kapalıyken bu işler daha kolay ya...!:yes:

aynen uzun zamandır işlem hacmi yerlerde sürünüyordu madem bunlar olacaktı neden toplamadı lotları ??

metın altun
17-02-2014, 08:39
ya arkadaşlar şundan emin olun gözaltındaki bir hisseyi alıpta bu şekilde saçma sapan mevzularla burada satmayacak kadar gözümüz yukarılarda yatırımcı gurubuyuz hatta yatırıncı bile denmez kumarbazlar denilebilir.onca şirketler dururken gidip böyle bir hisseyi almak herhalde bizlerin normal olmadığının bir kanıtıdır.4 yıldır hissedeyim bir sürü yorumcu yazdı çizdi ama kimse benim kumarbaz ruhumu değiştiremedi.eminim sizlerinde çogunluğu böyledir ...bırakın herkes görüşlerini ve hayallerini yazsın.sayın emdina sizde yorumlarınıza devam edin lütfen ,zira şuan sitede tek geçerim sizi........

minimalist
17-02-2014, 08:44
Bence birileri kendi elindeki malları satmak için bir pazar oluşturmaya çalışıyor.