PDA

View Full Version : PRTAS Çbs Printaş

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

guneysu
28-10-2012, 17:35
Yeni basliktan devam..
//

volkan40
28-10-2012, 20:57
Hadi hayırlı olsun bakalım

cüneytt
29-10-2012, 11:47
bu güzele; yeni sayfa yeni şans....bol kazançlar

nilsu ecem
29-10-2012, 20:01
HABERTURK WEB SİTESİNDEN,

Toyota Türkiye liderlik yapacak
Yeni Corolla'nın deneme üretimi Toyota Türkiye'nin liderliğinde yapılacak
27 Ekim 2012 Cumartesi, 12:40:02Güncelleme: 12:42:08
Yeni Corolla'nın deneme üretimi Toyota Türkiye'nin liderliğinde yapılacak

Toyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO'su Orhan Özer, yeni Corolla'nın Japonya'daki geliştirme süreci tamamlandığını söyledi. Özer, Corolla'nın ilk deneme üretiminin yeni Corolla'yı üretecek diğer ülkelerdeki fabrikaların katılımıyla Toyota Türkiye'nin liderliğinde yapılacağını belirtti.

Orhan Özer, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, bu yılın 9 aylık bölümünde 63 bin 401 adet araç ürettiklerini, 54 bin 454 adette otomobil ihraç ettiklerini ifade etti. Avrupa pazarındaki daralma pek çok ihracatçı gibi kendilerini de etkilediğini vurgulayan Özer, etkilenmiş olmalarına rağmen geçen yılın değerlerini koruyabildiklerini ifade etti. Tüm çalışanlarıyla birlikte gelecek yıla odaklandıklarını anlatan Özer; "Yeni Corolla'nın üretim hatlarımızdan çıkmaya başlamasıyla birlikte artık çok daha yüksek üretim ve ihracat rakamlarını telafuz etmeye başlayacağız." diye konuştu.

Yeni Corolla ile ilgili Japonya geliştirme sürecinin tamamlandığını kaydeden Özer, fabrikada planlanan şekilde deneme sürecine hazırlandıklarını dile getirdi. Yan sanayinin de kendileri gibi yoğun bir çalışma dönemi içinde olduğunu dile getiren Özer, şunları söyledi; "Şu an yerlilik oranı tam olarak belirtmek için çok erken olmakla birlikte, hacim olarak yüzde 80'in üzerine çıkarak mevcut oranın üzerinde bir yerliliğe ulaşacağımızı söyleyebiliriz. Yakında ilk deneme üretimi, yeni Corolla'yı üretecek diğer ülkelerdeki fabrikalarının (TSAM: S.Africa, TDB: Toyota Brezilya, TMAP: Toyota Thailand) katılımıyla fabrikamız liderliğinde yapılacak. Yan sanayilerimiz de lokal denemelerimiz için parça tedarik çalışmalarına başladılar. Üretilecek parçaların kalıp hazırlıkları halen devam ediyor. İşe almayı düşündüğümüz 800 yeni üretim elemanı için şu ana kadar birçok başvuru aldık, almaya devam ediyoruz ve yeni başvuruları da bekliyoruz." diye konuştu.

"YENİ COROLLA'NIN TÜRKİYE'DE DE BÜYÜK TALEP GÖRECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ"
2013 yılının ortasında üretilmeye başlanacak olan yeni Corolla'dan yılın geri kalan kısmında 60 bin adet üretmeyi planladıklarını belirten Özer; "Ertesi yıldan itibaren ise Corolla üretiminin 100 bin adetin üzerinde gerçekleşmesini umuyoruz. Toplam üretimimiz Corolla ile birlikte gelecek yıl 100 binin üzerinde, ertesi yıl ise tam kapasitemize yakın gerçekleşecek." dedi.

Corolla'nın, sedan araçların daha fazla talep gördüğü ve satıldığı ülkeler başta olmak üzere Avrupa dışında ki pazarlara da ihraç edileceğini ifade eden Özer, şöyle konuştu; "Bunların başında Rusya, bazı Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri , İsrail geliyor. Ülkemiz de bir sedan ülkesi olduğu için, Türkiye'de de büyük bir talep göreceğini düşünüyoruz."

Ağırlıklı olarak Corolla projesine odaklanmış durumda olduklarını anlatan Özer, daha farklı projeler için aday ülke olma hedeflerine yönelik çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Cihan H.A.

BU DA KAP GOV.TR ESKİ HABER,

(TEKRAR) CBS PRINTAS, TOYOTA NIN ADAPAZARI FABRIKASI ICIN TUM GOVDE KATOFOREZ BOYALARINI URETECEK

ACIKLANACAK OZEL DURUM/DURUMLAR:

CBS PRINTAS OTOBOYA VE GEREC.SAN.A.S.,
TURKIYE DE YERLESIK TOYOTA MOTOR EUROPE ADAPAZARI FABRIKASI NDAKI OTOMOBIL
URETIMLERI ICIN GEREKLI OLAN TUM GOVDE KATOFOREZ BOYALARININ TURKIYE DE
URETILMESI ISINI USTLENMISTIR.
HALEN DEVAM ETMEKTE OLAN DIGER OEM BOYALARIN
URETIM VE SATISINDA OLDUGU GIBI SOZKONUSU BOYALARIN URETIM VE SATISI ISI DE
NIPPON PAINT CO. (JAPONYA) VE NIPPON PAINT BOYA SANAYI VE TIC. LTD. STI ILE
OLANKNOW - HOW VE SATIS ISBIRLIGIANLASMALARI CERCEVESINDE GERCEKLESTIRILECEKTIR.
SOZ KONUSU BOYALARIN FIILEN URETIM VESATISINA 2012
YILININ 2. YARISINDAN ITIBAREN BASLANACAKTIR. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

YUKARIDAKI ACIKLAMALARIMIZIN, SERMAYE PIYASASI KURULU NUN SERI: VIII, NO:54
SAYILI TEBLIGINDE YERALAN ESASLARA UYGUN OLDUGUNU, BU KONUDA/KONULARDA
TARAFIMIZA ULASAN BILGILERI TAM OLARAK YANSITTIGINI, BILGILERIN DEFTER, KAYIT
VE BELGELERIMIZE UYGUN OLDUGUNU, KONUYLA ILGILI BILGILERI TAM VE DOGRU OLARAK
ELDE ETMEK ICIN GEREKLI TUM CABALARIGOSTERDIGIMIZI VE YAPILAN BU
ACIKLAMALARDAN SORUMLU OLDUGUMUZU BEYAN EDERIZ.

ORTAKLIGIN ADRESI : CUMHURIYET MAH.ISTANBUL CAD. NO:140 GEBZE / KOCAELI (FABRIKA)
TELEFON VE FAKSNO. : 0.262.7449560 - 0.262.7444470
ORTAKLIGIN YATIRIMCI/PAY SAHIPLERI ILE ILISKILERBIRIMININ TELEFON VE FAKS NO.SU : 0.262.7449560 - 0.262.7444470
YAPILAN ACIKLAMA ERTELENMIS ACIKLAMA MI? : HAYIR
OZET BILGI : KATOFOREZ BOYALARININ URETILMESI

-KAP-

hayırlısı olsun

MAKİNA
01-11-2012, 17:41
2 ayrı mesaj yollayacağım yorum lütfen

MAKİNA
01-11-2012, 17:42
13- Ödemesi geciken vergi borç ve faizlerinin toplam tutarı:
Toplam
31.08.2011 : 9.076.327.TL
31.08.2012 : 12.883.123.TL

MAKİNA
01-11-2012, 17:44
13- Ödemesi geciken vergi borç ve faizlerinin toplam tutarı:
Toplam
30.09.2011 : 9.955.779.TL
30.09.2012. : 9.974.362.TL

MAKİNA
01-11-2012, 17:45
31-08.2012 ile 30.09.2012 arasındaki azalma?

financier
01-11-2012, 17:46
yaklaşık 2 milyon ödeme yapılmış anlıyorum ben...

MAKİNA
01-11-2012, 17:52
Valla ne deyim arkadaş başım dönüyor artık.3 milyon azalma var neler oluyor acaba şirkette

akcaye
01-11-2012, 17:59
Valla ne deyim arkadaş başım dönüyor artık.3 milyon azalma var neler oluyor acaba şirkette

muhtemelen yapılandırılıp ödenmeyen taksitler ödenmiş 8. ayda

financier
01-11-2012, 18:14
pardon 2 yazmışım :)

financier
01-11-2012, 18:20
bir de şu var 2011 8. ve 9. aylar farkı 879.000 tl. her ay bu kadar ilave gelseydi şu an 20 milyona yakın birşey yapardı...demek ki ya başka bir şey var ya da arada ödüyorlar bizim haberimiz yok

KIZILBARON
02-11-2012, 11:19
Bir ihtimal daha var. Bir kuşa benzesin diyerek Sallama rakamlar kullanıyorlardır.Daha önceki bildirimi gözden kaçırdıkları için tezat durum meydana gelmiş olabilir.

MAKİNA
02-11-2012, 11:20
baktıkça bildirime değişiklikler ortaya çıkıyor örneğin..ağusto satışları 470.000 tl ve kapasite kullanım oranı %8.56 bildirilmiş ama eylülde satışlar 537.000 tl ve kapasite kullanım oranı %4.46 bildirilmiş.....sanki kapasite artırımı olmuş geçen ay yani büyümüşler

KIZILBARON
02-11-2012, 11:23
Eğer bir ödeme yapılıyor ve de bunu yatırımcıdan gizleniliyorsa; emniyet kemerlerini bağlama zamanı yakındır.

KIZILBARON
02-11-2012, 11:38
31.08.2012---12.883.123
30.09.2012--- 9.974.362
FARK = 2.908.761 SONUÇ: Bazı arkadaşlar diyebilir bu nedir.Eğer bir yanlışlık (dalevere) yoksa (yasal olarak olmaması gerekir) Bu durum herşey demek;Devlete ödenen verginin geri iadesi yoktur.Böyle bir ödeme yapılması demek iflasın seçeneklerden olmadığının kanıtıdır.'Hiç bir patron faydalanmayacağı beygire nal çaktırmaz' Aksine kasaba verir.Diye düşünüyorum.

MAKİNA
02-11-2012, 11:48
bencede.ama dedigim gibi her hangi iyi bir haber bile bizi yukarı taşıyamayacak çünkü kağıtta çok fazla parazit var.bunlar dökülmeden gitmez buda uzun sürecek galiba .tek şart patronun halka arz edilmiş olan payların %10 unu alıyorum demesi lazım.yada hiç istemem ama spek.girmesi lazım.....

KIZILBARON
02-11-2012, 12:12
Ağustos 2012=47.71 Ton K.K.O.=8.56
Eylül 2012=56.92 Ton K.K.O.=4.46
Eylül 2012'de alınan yeni kredi tutarı:245.200
Benim ilk aklıma gelen yeni alınan kredi ile %100'ün üzerinde kapasite arttırımı sağlanmış olmalı ki bu rakamlar bu şekilde oluşsun...

KIZILBARON
02-11-2012, 12:26
Arkadaşlar birde şunu merak ediyorum.Acaba bu kağıtta keyin gücü nedir?
Bunu test etmek için bugün saat 14:00 ile 15:00 arası alakası olan herkesi üyeli veya üyesiz olsun farketmez bu form sayfasını ziyarete davet ediyorum.NE DERSİNİZ..!

KIZILBARON
02-11-2012, 12:40
DAVETİYE
Yer :PRTAS form sayfası
Saat :14:00-15:00 arası
Amaç :Aynı ortamda buluşarak keyin gücünü test etmek.

financier
02-11-2012, 12:43
Lot sayısını bilmeden bir yere varamazsınız ki...o saatte burada olmazsam +1 yapın :)
Diğer konular için ise asıl soru şu bizim bu gördüklerimizi alavere ya da gerçek başkaları görmüyor mu ??

MAKİNA
02-11-2012, 15:10
Sayın kızılbaron key in gücü hiç yok bence. Bu kağıdı yukarı ya sahipleri yapa spek götürür.bu kağıdı alanların yani günlük işlemcilerin büyük çogunluğu kredi kartından para çekip fiyat çok ucuz biraz çıksa para kazanırım mantığında olanlar bence .daha sonra kredi kartının son ödeme tarihi gelince serbest fiyattan hisse satıp borçlarını geri ödüyorlar ,serbest fiyattan sattıkları için %5-6 düşüşe sebep oluyorlar.şirketin batmayacağına inanıp geleceğe yatırım yapanlarda(ben)bekliyorlar işlem yapmadan .... Küçük yatırımcının gücü falan yok hissenin alsatçıları işte bunlar.

KIZILBARON
02-11-2012, 15:20
Sayın Makina öyleyse pek bir sorun yok demektir.Sizin söyledikleriniz benim olmasını istediğim durumdur.

KIZILBARON
02-11-2012, 15:25
Zaten şu konjoktürde daha öncede defalarca dile getirdiğim gibi PRTAS ın ÇBS nin gerisinde kaldığı bir çıkışın gerçek bir yükselişe meydan vermeyeceğine inanıyorum.

KIZILBARON
02-11-2012, 16:06
Yeniden yapılandırmada prim borcu ödeme süresi 7 Kasım'a kadar uzatıldı...

cüneytt
02-11-2012, 21:03
DAVETİYE
Yer :PRTAS form sayfası
Saat :14:00-15:00 arası
Amaç :Aynı ortamda buluşarak keyin gücünü test etmek.

beyler içinde 17-18 arası yapalım...bak ona katılırım...:) tuttum bu fikri...:)

küçücük yatırım
05-11-2012, 20:56
2008 den bu yana bekleyişime bugün son verdim arkadaşlar bana nasip olmadı ama inşallah size kazanmak nasip olur. kalın sağlıcakla

minimalist
05-11-2012, 21:01
Endeks 100bin olursa Printaş'da da 30 kuruşa doğru sert bir hareket yaşanabilir.

Kemerlerinizi bağlayın :he:

financier
05-11-2012, 23:45
çok sert olur hocam o naptın sen...yürek dayanmaz :D

ahmedow
06-11-2012, 12:33
2008 den bu yana bekleyişime bugün son verdim arkadaşlar bana nasip olmadı ama inşallah size kazanmak nasip olur. kalın sağlıcakla

kağıdın yükselmesi için küçük yatırımcının çıkması lazım diyorlardı çıktı.bakalım bu gün ne olacak:)

akcaye
06-11-2012, 13:31
Yeniden yapılandırmada prim borcu ödeme süresi 7 Kasım'a kadar uzatıldı...

çbs grubu borçları 36 ay 12 taksit olarak yapılandırmıştır. ödenmeyen taksit adeti iki tanedir. yapılandırmada borçların 9 taksit ve üzeri olanlar anlaşmanın sona ermesi için iki taksit üzerindeki borçları ödememeleri lazım. yani ödenmeyen iki taksit borç yapılandırma anlaşmasını bozmuyor. inşallah bu günlerde taksitler ödendi diye haber düşer.

MAKİNA
06-11-2012, 14:22
yok ya sayın akçay çok iyi niyetlisin bunun için sürekli olumlu ve muhtemel tüm gelişmeleri yazarak bilgilendirmeye çalışıyorsun insanları ama hangi haber gelirse gelsin gitmeyecek bu belli oldu artık.insanları bıktırarak buralarda hatta daha da düşebir malları milletten pasif fiyatlardan almaya çalışıyorlar.maalesef ki bunu şirket sahipleri yaptıgını düşünüyorum.bu şahsiyetsizler milletin cebindeki 3 kuruşada göz dikmişler.arkadaşlarımda 2005-2006 yılından kalma printaş hisseleri var maliyeti tahmin edebilsiniz ve onları almaya çalışıyorlar bu şerefsizler ama vermeyeceğiz ve ne biz kara geçeceğiz ne bu şahsiyetsizler malı elimizden alacaklar...onların vakti varsa bizimde var.

volkan40
06-11-2012, 14:46
yok ya sayın akçay çok iyi niyetlisin bunun için sürekli olumlu ve muhtemel tüm gelişmeleri yazarak bilgilendirmeye çalışıyorsun insanları ama hangi haber gelirse gelsin gitmeyecek bu belli oldu artık.insanları bıktırarak buralarda hatta daha da düşebir malları milletten pasif fiyatlardan almaya çalışıyorlar.maalesef ki bunu şirket sahipleri yaptıgını düşünüyorum.bu şahsiyetsizler milletin cebindeki 3 kuruşada göz dikmişler.arkadaşlarımda 2005-2006 yılından kalma printaş hisseleri var maliyeti tahmin edebilsiniz ve onları almaya çalışıyorlar bu şerefsizler ama vermeyeceğiz ve ne biz kara geçeceğiz ne bu şahsiyetsizler malı elimizden alacaklar...onların vakti varsa bizimde var.

Katılıyorum prtaşdaki sabrımızı başka temettü hisselerinde zorlasaydık paramız 3 katı olurdu.Biz hissemize güvendik ve sabır ettik ama sabrımızında sonu var adamlarda bunu biliyor ve ona göre bıktırmaya devam ediyorlar

volkan40
06-11-2012, 17:20
Içimizdeki umut ışığı sönmek üzere bir güzellik yap...

volkan40
07-11-2012, 15:55
Yapılandırmayla ilgili bir haber düşermi sizce ? Bende zannetmiyorum

KIZILBARON
07-11-2012, 16:27
Kazara borç yapılandırmasına gitmeseler bari; birde oraya mı para aktarsınlar. Bana kalırsa 2023 te kapsamlı af çıkma ihtimalini düşünüyolar. Bizde zaman çok bekleriz..!Zaten adamlar ürettikleri boyalarla ressamlık yapıyorlarmış inşallah o resimlere güveniyorum. Yapılan tabloları sattığımızda borç,morç kalmayacaktır.

KIZILBARON
07-11-2012, 16:31
Babası Şaban Çavuşoğlu'nun itirazlarına rağmen 1999'da ÇBS Holding'den ayrılan Nezih Çavuşoğlu artık resim yaparak geçiniyor. İyi bir koleksiyoner de olan Çavuşoğlu, sanayiden kazanmadığı tatlı parayı, sanat eseri satarak kazandığını söylüyor

KIZILBARON
07-11-2012, 16:31
'14 BİNE ALDIĞI BUGÜN 200 BİN EDİYOR'
Sadece iyi bir iş adamı ve ressam değil, aynı zamanda iyi bir koleksiyoner Nezih Çavuşoğlu. Kimsenin resim toplamadığı yıllarda eser alanlardan. Hatta ilk resmini 15 yaşındayken aldığını söylüyor. Burhan Uygur'un bir resmiymiş. 80'li yıllarda arkadaşlarının 'Bu resimlere bu kadar verilir mi?' diye koleksiyon sevdasını eleştirdiklerini anlatıyor. Oysa Çavuşoğlu'nun 80'lerde bin dolara aldığı Mehmet Güleryüz tabloları bugün yüz binler ediyor. "Türk resmine büyük yatırım yaptım" derken resmin ne denli kazanç sağladığı ile ilgili bir de örnek veriyor: "2006'da 14 bin liraya aldığım Ferruh Başağa tablosunun değeri bugün 250 bin lira."

KIZILBARON
07-11-2012, 16:32
Adnan Çoker rekor kıracak mı?
Bugün saat 14.00'te Conrad Hotel'de Beyaz Müzayede, 15. Çağdaş ve Modern Sanat Müzayedesi'ni düzenleyecek. Pek çok rekorun beklendiği müzayedenin kuşkusuz en çok ses getiren eseri Adnan Çoker'in en büyük ve beyaz fona yapılmış tek eseri olan Retrospektif I. 1-1,5 milyon TL fiyat aralığında satışa çıkacak olan eser bakalım ne kadardan alıcı bulacak? Müzayedede ayrıca Burhan Doğançay, Abidin Dino, Neşe Erdok gibi önemli yerli sanatçılara ait eserler dışında Julian Opie, Peter Halley, Robert Combas gibi dünya çağdaş sanatının önemli sanatçılarının eserleri de satışa çıkacak.

KIZILBARON
07-11-2012, 16:38
Yukarıdaki yazılardan da anlaşılacağı gibi bu iş Toyota işini sollarda geçer en karlısı ressamlıkmış üstelik boyada bedava; benim beklentim bu işin bizi kurtaracağı yönünde..!

akcaye
07-11-2012, 16:39
arkadaş nezih beyin resimlerine sulanmayalım. muhtemeldir ki bu yeteneksiz elemanlar yüzünden bu işe girişmiş ve kendisini kanıtlamıştır. geçenlerde faceden msg gönderdim. fabrika ile ilgisinin olmadığını söylüyor.

akcaye
07-11-2012, 16:42
YA HOCAM BÜTÜN PARAMIZI BORSADA BOYAYA YATIRDIK. KAPTAKİ BİLDİRİMLER NE ÜRETİM ARTIYOR NE DE OLUMLU BİR DURUM GÖZÜKÜYOR. EN AZINDAN PRİNTAŞ TOYOTAYA KATOTİK ELEKTROFEZ BOYA İŞİNE NE ZAMAN BAŞLAR VE ONU SÖYLEYİN
...22 Ekim

20:48Genişlet
Görüntüleri GösterNezih Çavuşoğlu
Dostum ben 1999 dan beri yokum oralarda.
...

faceden bana gelen msg yide kopyalayalım

KARADENIZ
13-11-2012, 06:11
Bu kağıtta neden kimse yazmıyor artık,

Geleni geçeni yakıyor bu güzel
Ateşli ateşli bakıyor bu güzel
Bir kere göreni yanılıp seveni
Ateşten ateşe atıyor bu güzel

Ateşli, ateşli halleri eritti beni
Ateşli, ateşli gözleri kör etti beni
Ateşli, ateşli hallere düşürdü beni
Ah Ah Ateşli

Bir alev ırmağı akıyor bu güzel
Yanmamış canları yakıyor bu güzel
Gözleri bir alev sözleri bir şeker
Dil döker kandırır insanı bu güzel

Meyil etme ey nefsim, sen sureten güzele; Bir gün olur o güzel, tıpkı döner gazele! Hoşlandığın cazibe, ait onu verene; Onu görmek istersen, kainatta gezele!

Sn.Cüneytt ve Kızılboran anlaşılan sizleri bu kağıt şair yapmış.
Prtas,a aşık olmuş gibisiniz.Bu arada şiirlerinizi çok beğendim.

:kahkah:

şiirler süpeeeeerrrrrrrrrr

09,11,2012 tarihindeki yazılar uçtu galiba,

burada i...lik diz boyu!!!!

ama iyi niyetle yazan ardaşımızda yok değil..

evet silinmiş

hareket yakın o zaman

Kimseyi zan altında bırakmadan daha net olmaya davet ediyorum.

BU nasil bir mantiktir ? siz ne yaptiginizi saniyorsunuz ?
Silindigini soylediginiz " bilgi yuklu " "paylasim dolu " " emek verilmis " yazilariniz bunlar buyrun....

Bu yazilar silindi diye adamin biri ibnelikle sucluyor, digeri neye parmak basmistik animsayalim, hareket yakin o zaman diyor... Dogru yazi silindi ve KY nin can dostunun yaptigi uyarilar silinmis oldu, forum yonetimi de bu uc kagida ortak oldu......
Bu nasil bir dusunce yapisidir ?

Adam gibi paylasim yapacaksaniz buyrun yazin, yok ipe sapa gelmeyecek seyler diyecekseniz gidin chat odalarinda yazisin.................!!!!!

akcaye
13-11-2012, 11:04
BU nasil bir mantiktir ? siz ne yaptiginizi saniyorsunuz ?
Silindigini soylediginiz " bilgi yuklu " "paylasim dolu " " emek verilmis " yazilariniz bunlar buyrun....

Bu yazilar silindi diye adamin biri ibnelikle sucluyor, digeri neye parmak basmistik animsayalim, hareket yakin o zaman diyor... Dogru yazi silindi ve KY nin can dostunun yaptigi uyarilar silinmis oldu, forum yonetimi de bu uc kagida ortak oldu......
Bu nasil bir dusunce yapisidir ?

Adam gibi paylasim yapacaksaniz buyrun yazin, yok ipe sapa gelmeyecek seyler diyecekseniz gidin chat odalarinda yazisin.................!!!!!

arkadaşlar sağlam çuvallamışınız, nerde olursanız olun yönetimle uğraşmayın.

fztyrd
13-11-2012, 18:28
birazdaha düssünde pazartesi zaten 5000 lot alacaktım iyi olur. kurul öncesi aşağı cekme taktikleri

volkan40
13-11-2012, 21:56
Yönetim kurulundan pek olumlu bir sonuç çıkacağı zannetmiyorum.
3 yıldır çok yönetim toplantısı gördük hepside fos çıktı

ntatli34
13-11-2012, 23:35
Çıksaydı kaç yıldır çıkardı bencede bir şey çıkmayacak toplantıda. 8 günde Altın yumurtlayan Tavuk bulurlarsa belki çıkabilir ama :)Forumda kaç yıldır hep çıkıyor zaten :) YTD

35sgater35
14-11-2012, 09:27
ama şunu unutmamak lazım grup şirketler üzerinde ipoteklerin sıfıra indirilmesi için mutlaka bir projelerinin olması lazım bir projeleri yoksa genel kurul gündemine neden alınsın olağan genel kurul maddeleri dışında bu maddenin konulması ve bunun karara bağlanması demek iyi kötü mutlaka bir şey olacak ama ne olacak her hesap kesim döneminde mutlaka genel kurul olur ama holdingin geleceği açısından önemli olan bu ipotekler konusunda nasıl bir karar alınacak asıl önemli olan bu

ORİON
14-11-2012, 14:35
Bugün hacim çok iyi.
inşallah beklediğimize değececek.

financier
14-11-2012, 15:25
*çbs prıntas'ın vergı daıresıne sundugu tabloda 2012 ılk 9 aylık dönem net karı 2.527.487 tl

financier
14-11-2012, 15:25
Bugün hacim çok iyi.
inşallah beklediğimize değececek.

Ben de bişey var sandım 66 bin lot sadece :))

akcaye
14-11-2012, 15:44
:halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay:: halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay:

çbs printaş ve çbs nin durumunun düzelmeyeceğini zannednlere kapak

*ÇBS PRİNTAŞ'IN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2012 İLK 9 AYLIK DÖNEM NET KARI 2.527.487 TL

ayrıca fabrika çift vardiyaya geçti kasım ayında. bakalım yıllık kar nasıl olacak.

eh buralaradan bi 50 krş olur artık...:halayci:

financier
14-11-2012, 15:49
Bu kadar sevinecek bir durum yok bence...daha önce olduğu gibi kambiyo geliri falandır faaliyetten o kadar kar edebilecek durumda değil henüz

financier
14-11-2012, 16:04
Gelir tablosuna baktım evet dediğim gibi faaliyet zararı 768 bin tl.
faiz ve kambiyo gelirleri 5 milyon TL. değişen birşey yok...

KIZILBARON
14-11-2012, 16:16
Son 3,5 yılda iki kez alım satım yaptım.En son 6000 lot sattığımda 10 gün tavan gitmişti.Bugün yine 5500 lot sattım.Satış yazarkende daha önce meydana gelen durum aklıma geldi.Bakalım bu sefer durum nasıl gelişecek.

KIZILBARON
14-11-2012, 16:19
Kambiyo vs. karıda olsa sonuçta kar kardır.Sonuçta mevcut duruma olumlu katkısı olacağı aşikardır.

akcaye
14-11-2012, 16:32
Kambiyo vs. karıda olsa sonuçta kar kardır.Sonuçta mevcut duruma olumlu katkısı olacağı aşikardır.

kambiyo karı çbs için yapılandırılan borçlardan kaynaklanan fiyat farkıdır.
de mekki bişiler ii ve borçlar yapılandırılıyor...

akcaye
14-11-2012, 16:35

ayrıca geriye kalan üç ay için ekimde toyotaya üretime başlandı. ve fabrika şu an çift vardiya çalışıyor.

35sgater35
14-11-2012, 16:37

kambiyo kur fiyat farkından oluşan kar zarar kısmıdır yapılandırma ile alakası yoktur

KIZILBARON
14-11-2012, 16:50

Faliyet karı olmadığı halde Sırf Kambiyo,faiz vb karlardan dolayı kayda değer oranda prim yapan hisseler mevcut;Dante,Hektas gibi. Sonuçta devam eden giderin düşmesi zarardan kar etmedir diye düşünüyorum bilmem yanılıyormuyum...

akcaye
14-11-2012, 16:50
kur farkı daha güzel... borç yapılandırması da kambiyo ya yansır...
uzun vadede dolar düşecek

financier
14-11-2012, 17:05
Daha önceki gelir tablosunda da kambiyo ve faiz geliri kaynaklı kar vardı hiçbir yere gitmedi...

akcaye
14-11-2012, 17:21
Daha önceki gelir tablosunda da kambiyo ve faiz geliri kaynaklı kar vardı hiçbir yere gitmedi...

daha önce teknik desteklememişti. şu an teknik de destekliyor.

35sgater35
14-11-2012, 17:39
hangi teknik

ntatli34
14-11-2012, 22:48
0,70 lere kadar getirip sonrasında 0,25 lere getirme tekniği :)

casa
14-11-2012, 23:38
bu faiz ve kambiyo geliri bankadaki mevduattan mı kaynaklı yoksa döviz borçlarının kura bağlı olarak azalması nedeniyle mi?
kaynağı bilirsek bu gelir o zaman daha da anlamlanır, imkanı/bilgisi olan bu detaya bakıp bilgi verebilir mi? Teşekkürler

Gelir tablosuna baktım evet dediğim gibi faaliyet zararı 768 bin tl.
faiz ve kambiyo gelirleri 5 milyon TL. değişen birşey yok...

financier
15-11-2012, 08:05
Ben dipnotları inceledim ancak anlamlı bir şey bulamadım maalesef

cüneytt
15-11-2012, 09:40
bu printaş'ı allayıp pullayıp satsalar da onlarda kurtulsa bende kurtulsam...nedir bu çektiğim eziyet...yeter'i biliyorlarsa yeter....ne zaman yazdım hatırlamıyorum..0,32'i geçmeden hareket başlamaz...dediğim gibi de oldu..bir türlü teyit alamadı....

NOT:şu sıralar ben bilançoyla filan ilgilenmiyorum, .....o kadar önemli olmaz bu tür tahtalarda....olsaydı da görürdük zaten faydasını şimdiye kadar...

MAKİNA
15-11-2012, 17:39
kağıtta, ^^teknik ve destek^ bu terimlerin bir anlamı yok şuan kağıtta çulsuzlar ve ölücüler var.çok iyi biliyorumki 1 lotun altında bir sürü alım emirleri var ve onlarda pasifte alış bekliyorlar ee artık gerisini siz düşünün.bu kağıdın şerefi ve haysiyeti kalmamış .bir ortak olarak çok üzülüyorum ama benim yapacak bir şeyim yok ,idare edenler utansın .

ntatli34
15-11-2012, 20:43
Dünkü 9 aylık dönem net karı 2.527.487 tl hemen etkisini gösterdi :) -3,85 düşüş çok fazla olağan dışı hareketlilik oldu :)

ORİON
16-11-2012, 14:33
Hacime bak çay demle....

cüneytt
16-11-2012, 15:02
HASBİNALLAH VE Nİ'MEL VEKİL,VE Nİ'MEL MEVLA, VE Ni'MEL NASİR

139 tane işlem olmuş...36,14 tl.lik...
ben burdayım...umudumu kaybetmedim..Allahım kaybettirmesin..AMİN

volkan40
16-11-2012, 17:23
Ben kaybettin elimde bütün lotları satış girdim ama alan yok

KKALE
16-11-2012, 21:06
Bu haberın kap `ın sıtesındekı orjınal halı ve eklı dosyalarını gorebılmek ıcın asagıdakı lınk`ı tıklayınız!
http://www.kap.gov.tr/yay/bıldırım/bıldırım.aspx?ıd=247873

kap : Cbs prıntas oto boya ve gereclerı sanayıı a.s. / prtas [] bılanco 16.11.2012 20:45:31

bılanco
---------------------------------------------------------------------------------------------
bılanco
dıpnot referansları carı donem oncekı donem
fınansal tablo turu konsolıde konsolıde
donem 30.09.2012 31.12.2011
raporlama bırımı tl tl

v a r l ı k l a r
donen varlıklar 46,339,109 48,303,473
nakıt ve benzerlerı not.6 45,053 18,342
fınansal yatırımlar not.7
tıcarı alacaklar not.10 1,982,756 8,391,633
dıger tıcarı alacaklar not.10 1,982,756 8,391,633
ılıskılı taraflardan tıcarı alacaklar not.10-37
fınans sektoru faalıyetlerınden alacaklar not.12
dıger alacaklar not.11 39,486,794 35,574,878
dıger tıcarı olmayan alacaklar not.11 159,732
ılıskılı taraflardan tıcarı olmayan alacaklar not.11-37 39,327,062 35,574,878
stoklar not.13 3,620,085 2,941,898
canlı varlıklar not.14
dıger donen varlıklar not.26 1,204,421 1,376,722

(ara toplam) 46,339,109 48,303,473

satıs amacıyla elde tutulan duran varlıklar

duran varlıklar 30,426,304 31,578,088
tıcarı alacaklar not.10
fınans sektoru faalıyetlerınden alacaklar not.12
dıger alacaklar not.11 24,680 25,713
fınansal yatırımlar not.7
ozkaynak yontemıyle degerlenen yatırımlar not.16
canlı varlıklar not.14
yatırım amaclı gayrımenkuller not.17
maddı duran varlıklar not.18 29,948,751 30,577,139
maddı olmayan duran varlıklar not.19
serefıye not.20
ertelenmıs vergı varlıgı not.35 452,873 908,273
dıger duran varlıklar not.26 66,963
toplam varlıklar 76,765,413 79,881,561

k a y n a k l a r
kısa vadelı yukumlulukler 68,099,459 72,725,792
fınansal borclar not.8 13,191,042 13,367,955
dıger fınansal yukumlulukler not.9
tıcarı borclar not.10 15,720,333 22,466,666
dıger borclar not.11 25,362,994 23,143,475
dıger tıcarı olmayan borclar not.11 20,587,219 19,019,183
ılıskılı taraflara tıcarı olmayan borclar not.11-37 4,775,775 4,124,292
fınans sektoru faalıyetlerınden borclar not.12
devlet tesvık ve yardımları not.21
donem karı vergı yukumlulugu not.35 77,439
borc karsılıkları not.22 13,747,651 13,747,696
dıger kısa vadelı yukumlulukler not.26

(ara toplam) 68,099,459 72,725,792

satıs amacıyla elde tutulan duran varlıklara ılıskın yukumlulukler not.34

uzun vadelı yukumlulukler 837,434 697,209
fınansal borclar not.8
dıger fınansal yukumlulukler not.9
tıcarı borclar not.10
dıger borclar not.11
fınans sektoru faalıyetlerınden borclar not.12
devlet tesvık ve yardımları not.21
borc karsılıkları not.22
kıdem tazmınatı karsılıgı not.24 837,434 697,209
ertelenmıs vergı yukumlulugu not.35
dıger uzun vadelı yukumlulukler not.26
o z k a y n a k l a r 7,828,520 6,458,560
ana ortaklıga aıt ozkaynaklar not.27 2,317,070 847,476
odenmıs sermaye 24,880,928 24,880,928
sermaye duzeltmesı farkları 7,143,506 7,143,506
karsılıklı ıstırak sermaye duzeltmesı (-)
hısse senedı ıhrac pırımlerı 55,452 55,452
deger artıs fonları
yabancı para cevrım farkları
kardan ayrılan kısıtlanmıs yedekler 90,794 90,794
gecmıs yıllar kar/zararları -31,323,204 -27,815,289
net donem karı/zararı 1,469,593 -3,507,915
azınlık payları 5,511,450 5,611,084
toplam kaynaklar 76,765,413 79,881,561

---------------------------------------------------------------------------------------------

KKALE
16-11-2012, 21:07
iyi akşamlar sayın nilsu ecem

nilsu ecem
16-11-2012, 23:17
iyi akşamlar sayın nilsu ecem

tşkler sn dostum eline sağlık benden de saygılar

akcaye
18-11-2012, 18:05
Ayrıca, 2011 Aralık ayında Toyota Türkiye tesislerinde üretilen araçların kataforez kaplama boyalarının da Türkiye’de ÇBS tesislerimizde üretilmesine karar verilmiştir. Bu üretimlerin gerçekleştirilebilmesi için gerekli olacak ilave ekipman, alet ve donanımlar için gerekli hazırlıklar bitirilmiş; deneme üretimleri Mayıs ve Temmuz 2012’de tamamlanmış olup normal üretimleri ise 24 Eylül 2012’de başlatılmıştır. 31 Ekim 2012 tarihine kadar aralıksız olarak üretilecek olan bu ürünler Kasım ayının ilk haftası içinde yaklaşık 110 ton olarak sevk edilecektir.

printaş şu an çift vardiya çalışıyor. ...
bu bildirimide anca böyle bir şekilde yolladılar ya..
ney se p.tesi umarım hisselere etkisi büyük olur

35sgater35
19-11-2012, 11:24
evet fabrika çift vardiye çalışıyor doğrudur ama öğrendiğim kadarıyla kataforez kaplama boyalarının ekipmanların kısıtlı olması nedeyile çift vardiye çalışılıyor yeni makine siparişlerinin verildiği yakın zamanda teslim edileceğini söylüyorlar asıl üretimin 2013 yılı itibariyle olacağı aylık ortalama toyataya bütün boya sistemleri ile birlikte 200 ton civarında olacağı haziran ayı toyata yeni modellerinin üretiminin türkiyede gerçekleşmesiyle birlikte bu oranın aylık 500 tonun üzerinde olacağı yan sanayi ve bayi satışları ile önümüzdeki biryıl içerisinde aylık üretimin 1000 tonun üzerinde olacağı ayriyeten sanayi boyaları ile ilgilide çok ciddi çalışmaların olduğu bilgisini aldım

volkan40
19-11-2012, 13:10
[QUOTE=35sgater35;8040605]evet fabrika çift vardiye çalışıyor doğrudur ama öğrendiğim kadarıyla kataforez kaplama boyalarının ekipmanların kısıtlı olması nedeyile çift vardiye çalışılıyor yeni makine siparişlerinin verildiği yakın zamanda teslim edileceğini söylüyorlar asıl üretimin 2013 yılı itibariyle olacağı aylık ortalama toyataya bütün boya sistemleri ile birlikte 200 ton civarında olacağı haziran ayı toyata yeni modellerinin üretiminin türkiyede gerçekleşmesiyle birlikte bu oranın aylık 500 tonun üzerinde olacağı yan sanayi ve bayi satışları ile önümüzdeki biryıl içerisinde aylık üretimin 1000 tonun üzerinde olacağı ayriyeten sanayi boyaları ile ilgilide çok ciddi çalışmaların olduğu bilgisini aldım[/QUO

ümitlerim tükenmişti ama çok güzel haberler gelmeye başladı.inşallah hepimiz için hayırlı olur.

akcaye
19-11-2012, 13:52
evet fabrika çift vardiye çalışıyor doğrudur ama öğrendiğim kadarıyla kataforez kaplama boyalarının ekipmanların kısıtlı olması nedeyile çift vardiye çalışılıyor yeni makine siparişlerinin verildiği yakın zamanda teslim edileceğini söylüyorlar asıl üretimin 2013 yılı itibariyle olacağı aylık ortalama toyataya bütün boya sistemleri ile birlikte 200 ton civarında olacağı haziran ayı toyata yeni modellerinin üretiminin türkiyede gerçekleşmesiyle birlikte bu oranın aylık 500 tonun üzerinde olacağı yan sanayi ve bayi satışları ile önümüzdeki biryıl içerisinde aylık üretimin 1000 tonun üzerinde olacağı ayriyeten sanayi boyaları ile ilgilide çok ciddi çalışmaların olduğu bilgisini aldım

hocam böyle güzEl haberlerden boya için duyduğun var mı

35sgater35
19-11-2012, 14:45
bunlar nasıl adamlar hisse hareket etmemesi için ellerinden geleni yapıyorlar bir üst kademeye set yapıyor alırsan 026 satarsan 025 hissenin yukarı çıkmaması için ellerinden gelen her türlü oyunu oynuyorlar çünkü hisse 1,25 li rakamlara giderse mahkemeye sunmuş olduğu taahhüt olarak sermaye artırımını gerçekleştirmesi gerekecek mahkeme sermaye artırımını sorduğu zaman hisse fiyatının makul seviyeye gelmesini beklediklerini bahene ediyorlar içinizde yıllardır sabreden arkadaşlar var bunların oyununa gelmeyin çok az kaldı biraz daha sabredin ama biraz 3 ay olur 1 yıl olur bilemem birde sermayelerine baktığımızda prtas herhangi bir sermaye kaybı bulunmamakta olup sermaye fazlalığı var çbs boyanın minumum yüzde 300 civarında bir sermaye artırımına ihtiyacı var burda önemli olan hangi atın üzerinde olmak

volkan40
19-11-2012, 15:11
utanmasa taban yapacak tövbe tövbe..

35sgater35
19-11-2012, 15:37
akşam ola hayrola birde güneşin batışını izleyelim

financier
19-11-2012, 17:44
İşlem hacminde artış var 134.033 lot :)

35sgater35
19-11-2012, 17:53
025 alıcı :157805 lot
026satıcı :10979 lot
026 işlem hacmi:134033 lot

ORİON
19-11-2012, 18:33
Hacim 31,557 lot olarak gözüküyor

akcaye
19-11-2012, 18:37
Hacim 31,557 lot olarak gözüküyor

o lot değil tl

ORİON
19-11-2012, 18:39
++++++++++++++

ORİON
19-11-2012, 22:31
bu yılı bitti say,acaba 2013 için bu kağıtta ümit varmı.
borç yapılandırması olurmu.

mehmet52
20-11-2012, 09:35
o lot değil tl

tl değil lot

31.557 lot 8.204,82 tl

35sgater35
20-11-2012, 14:30
026 alış: 2706lot
027satış: 73591lot
toplam işlem 1797lot

35sgater35
20-11-2012, 15:27
yarın genel kurul var mutlaka gurup şirketlerle alakalı ipoteklerin sıfır düzeyine çekilmesini amaçlayan bir proje sunulacak bu gün akşamdan itibaren 050 lilere doğru bir hareket beklentisi içerisindeyim inşallah yanılmamda beklentilerim boşa çıkmaz

akcaye
20-11-2012, 15:34
yarın genel kurul var mutlaka gurup şirketlerle alakalı ipoteklerin sıfır düzeyine çekilmesini amaçlayan bir proje sunulacak bu gün akşamdan itibaren 050 lilere doğru bir hareket beklentisi içerisindeyim inşallah yanılmamda beklentilerim boşa çıkmaz

katılıyorum dostum . yalnız bu hareket 1 ile 1,5 arası bir yerlerde sabitlenir.

akcaye
20-11-2012, 15:41
bana kalırsa proje yakın gözküyor. hatta arsaya müşteri bulunmuş ve genel kurul sonrasını bekliyor olabilirler.
genel kurul sonrasında haber bombalarına hazırlıklı olmalıyız. arsa satıldığında 2 liranın üzerindeyiz inşallah. arsanın değeri 2010 yıında 52 milyondu bu arada.....

ee emlak fiyatları iki yılda 2 misline çıktı... hesabı siz yapın
buradan gelen parayla bütün borçlar ödenir mi öden mez mi.
bütün ipotekler kalkar mı kalkmaz mı...

minimalist
20-11-2012, 16:58
Sizin bu umut dolu yazılarınız bana güç veriyor :) Tek fiyat uygulaması olduğu sürece çok uçuk bir haber gelmedikçe hiçbir şey olmaz bu tahtada. Küçük ve orta büyüklükte haberlerle kuruşlu fiyatlardan kurtulacağını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Matematiksel olarak bu imkansız. 1 ileri 2 geri olacaktır hep. Bizim başımızı bu tek fiyat uygulamasını çıkaranlar yaktı. Biri özellikle bu kağıdı yükseltmeyi kafaya koymadıkça bu kağıt hiçbir yere gitmez. Almak isteyen hep bir alt kademeyi bekler sabırla. İhtiyaçtan dolayı satanlar da o alt kademeyi hep gösterirler bize. Komik ama sıfıra kadar iner bu şekilde. Tahtadaki fiyatla şirketin durumunu kıyaslamayın. Evet şirket iyi durumda değil ama bu kadar da kötü durumda değil. Bu fiyatın tek sebebi tek fiyat uygulaması.

financier
20-11-2012, 17:46
hacim iki gündür güzel...bugün de 118.124 lot...
Güzel derken daha önceki günlerdeki hacimlere göre :)

35sgater35
21-11-2012, 12:42
bugün genel kurul var bir dümen çevirmezlerse oy çokluğunda ertelenme gibi sanıyorum 14:10 açılış seansında 028 açabilir genel kurulda ipoteklerle alakalı güzel bir açıklama ile akşam seansından itibaren bir kaç gün gider tekrar 040 ları görüp 025 lere gerimi döner yoksa yolunu şaşırır 1 lere doğru hareketmi yapar ağzımıza bir parmak balmı çalar görelim bakalım ne olacak

ntatli34
21-11-2012, 13:08
Bence genel kurul felan olmayacak erteleme olur diye düşünüyorum.ÇBSBO dada yazdım.Herkes çok şeyler bekledi ama herkes avucunu yaladı.Benim tahminimde en fazla 0,70 leri görür geri döner YTD.1,20 li rakamları zor görür hele 2 li rakamlardan bahsediliyordu olabilir görür belki ama 20,23 de :) YTD

akcaye
21-11-2012, 13:57
Bence genel kurul felan olmayacak erteleme olur diye düşünüyorum.ÇBSBO dada yazdım.Herkes çok şeyler bekledi ama herkes avucunu yaladı.Benim tahminimde en fazla 0,70 leri görür geri döner YTD.1,20 li rakamları zor görür hele 2 li rakamlardan bahsediliyordu olabilir görür belki ama 20,23 de :) YTD

arkadaş sen ne ayaksın anlamış değilim....
hisseye inanmıyorsan elinde de varsa hisseni satar çeneni kapatırsın. yok eğer hem hisseye inanmıyor hem de elinde tutuyor, üstüne üstlük bi de karalama yapıyorssan , ben sana ne diyim

35sgater35
21-11-2012, 14:31
028 alıcı 89611
029 satcı 55917
toplam işlem 39204

volkan40
21-11-2012, 14:46
hacim düşük ama inşaallah bügün bir şeyler olması gerek artık bütün yatırımcılar hayatından bezdi.şahsi olarak bügün kuruldan olumlu bir haber çıkmazsa artık zararına satacağım.ytd.

ntatli34
21-11-2012, 17:56
Sadece doğruları sölüyorum.Toplantı ile alakalı daha haber gelmedi :(

minimalist
21-11-2012, 18:10
Her zamanki gibi zırt. Hiçbir şey yok. Özeti son maddede: "Görüşülecek başka bir husus olmadığından toplantıya son verildi."

ORİON
21-11-2012, 18:37
bunlar gn.kurulda 2013 sonuna kadar borçlar,ipotek,rehin v.s . konuların
sıfırlanması hususunu görüşeceklerdi.
ne oldu ki...

35sgater35
21-11-2012, 18:37
Genel Kurul Toplantısı Yapılmasına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı
alındığında 7 maddede yayınlanan Grup Şirketlerine ait Teminat,Rehin ve İpotek ' lerin 31.12.2014 tarihi itibarıyle sıfır düzeyine indirilmesinin karara bağlanmasına,
diye açıklanan madde hakkında yapılan genel kurulda herhangi bir açıklama yapılmamıştır
mutlaka bununla alakalı bir açıklama yapılacaktır yapılmaması suçtur bu sadece insanları salak yerine koymaktan başka bir şey değildir bu nasıl bir oyundur anlamadım gitti benim şahsi görüşüm malınızı kaptırmayın

35sgater35
21-11-2012, 18:39
yatırımcılarını yanlış bilgilendirmek suçtur gündemde olan bir madde hakkında nasıl olurda herhangi bir açıklama yapılmaz mutlaka spk bu konuyla ilgilenecektir

ORİON
21-11-2012, 18:41
ben de bu konuda bi oyun olduğunu hissediyorum.

35sgater35
21-11-2012, 18:46
şimdi fabrikayı aradım nedir dedim bu durum adam hıı etti bi yarın 09:30 da ararmısınız dedi

ORİON
21-11-2012, 18:50
görüşülecek başka bir şey yokmuş,lafa bak
bu şirketin durumunu şimdi değilde ne zaman görüşeceksiniz....

ORİON
21-11-2012, 18:53
şimdi fabrikayı aradım nedir dedim bu durum adam hıı etti bi yarın 09:30 da ararmısınız dedi

sn.35sgater35 bunlar yarın da doğru dürüst cevap vermez,
çünkü güven vermiyorlar.

ntatli34
21-11-2012, 19:53
Toplantı sonucu belli oldu sanırım şimdi uçacak hisse YTD Hisseyi karalama değil hissenin yatırımcıya yaptıklarını yazdım ve bunlardan çıkan kendi tahminlerimi yazdım. YTD

nilsu ecem
21-11-2012, 23:51
(1) BU ÖNCEKİ BİLDİRİ
Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 23.10.2012
Genel Kurul Toplantı Türü : Olağan
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011-31.12.2011
Tarihi : 21.11.2012
Saati : 15:30
Adresi : Kalamış Fener Cad.Sıtkıpaşa Apt.No:68 K2 D7 Fenerbahçe Kadıköy İstanbul

GÜNDEM:
ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SAN.A.Ş
2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ

1. Açılış ve Bir Divan Başkanı , Katip ve Oy Toplayıcı seçilerek Toplantı Divanı'nın oluşturulması ve Divan Heyetine toplantı tutanağının imzası için yetki verilmesi.

2. Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Denetçi ve Bağımsız Denetleme Kuruluşu tarafından hazırlanan raporların okunması, 2011 yılı bilanço ve gelir tablosunun okunması, görüşülmesi ve tasdiki hakkında karar verilmesi.

3. 2011 yılı faaliyetleri için Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçinin ibrası konusunda karar verilmesi.

4. 2011 yılı kar dağıtımı hakkında karar verilmesi.

5. Yönetim Kurulu Üyelerinin bir yıllık huzur hakkının belirlenmesi.

6. Denetçi seçimi, görev süresi ve ücretinin belirlenmesi.

7. Grup Şirketlerine ait Teminat,Rehin ve İpotek ' lerin 31.12.2014 tarihi itibarıyle sıfır düzeyine indirilmesinin karara bağlanmasına,

8.Yönetim Kurulu Üyelerine TTK.334. ve 335. maddelerde yazılı işlemleri ifa edebilmelerine ilişkin yetki verilmesi.

9. Kapanış.

(2) BU TOPLANTI SONUCU
Olağan Genel Kurul Toplantısı ise Ait Olduğu Hesap Dönemi : 01.01.2011-31.12.2011
Genel Kurul Tarihi : 21.11.2012

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Şirketimizin 2011 yılı genel kurul toplantısı bugün yapılmış olup,görüşülen konuları içeren toplantı tutanağı aşağıdadır,ayrıca genel kurul toplantısı tutanağı ile hazırun cetveli ektedir.

ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SAN. A.Ş' nin 21 KASIM 2012 TARİHİNDE YAPILAN 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ' nin 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 21.11.2012 günü saat 15:30' da Kalamış Fener Cad.Sıtkıpaşa Apt. No 68 K.2 D 7 Fenerbahçe Kadıköy İSTANBUL adresinde, İstanbul Valiliği, İl Ticaret Müdürlüğü'nün 20.11.2012 tarih ve 424 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Komiseri Yavuz POLAT gözetiminde yapıldı. Şirket denetçisi İlhan DENİZER toplantıda hazır bulundu.
Toplantıya ait davet, kanun ve ana sözleşmede öngörüldüğü gibi ve gündemi de ihtiva edecek şekilde, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 01.11.2012 tarih ve 8184 sayılı nüshasının 966'inci sahifesinde, 02.11.2012 tarihli Ticaret Sicil Gazetesinin 8185 sayılı nüshasının 128'inci sahifesinde (toplantı yılı düzeltmesi) ilan edilerek toplantı gün ve gündeminin bildirilmesi suretiyle süresi içinde yapıldı.
Hazirun cetvelinin tetkikinden, şirketin toplam 24.880.928.-TL.'lık sermayesine tekabül eden 24.880.928.- adet hisseden 7.581.559.-TL'lık sermayeye karşılık 7.581.559 adet hissenin asaleten toplantıda temsil edildiğinin ve böylece gerek kanun ve gerekse anasözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı, Yönetim Kurul Başkanı Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçildi.
GÜNDEM MADDELERİ
1- Divan Başkanlığı'na Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU, oy toplayıcılığına Orhan ÇAVUŞOĞLU ve katipliğe Burhan ÇAVUŞOĞLU'nun seçilmelerine oybirliğiyle karar verildi. Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
2- 2011 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu, bağımsız denetleme kuruluşu Güreli Yeminli Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.'nin raporu ve Denetçi tarafından hazırlanan rapor,Bilanço ve gelir tablosu okundu ,görüşüldü. Okunan raporlar ve 2011 yılı Bilanço ve gelir tablosu oybirliğiyle tasdik edildi.
3- 2011 yılı faliyetleri için yönetim kurulu üyeleri ibraya sunuldu ve oy birliği ile ibra edildiler. (Her bir Yönetim Kurulu üyesi kendi ibrası için oy kullanmamıştır.)Denetim kurulu üyesi oybirliği ile ibra edildi.
4- Şirketimiz 2011 yılında zarar ettiğinden kar dağıtılmamasına oy birliği ile karar verildi.
5- Görev süreleri devam etmekte olan Yönetim Kurulu üyeleri Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37750629076), Orhan ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37738629432), Burhan ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37735629596), Aydın ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37753628922) nun herbirine huzur hakkı olarak bir yıl süreyle aylık 1.000.-TL net ödeme yapılmasına oybirliğiyle karar verildi.
6- Şirket denetciliğine Taşköprü Elmakent No:356 YALOVA adresinde ikamet eden 35978098728 T.C.Kimlik numaralı İlhan DENİZER'in 1 (bir) yıl için seçilmesine ve denetciye, bir yıl için yıllık net 1.500.-TL. ödeme yapılmasına, Şirketin SPK kararları çerçevesinde İMKB ve KAP 'ta yayınlanması gereken 2012 yılına ilişkin mali tabloların denetlenmesinin Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.Şirketi tarafından yerine getirilmesine ilişkin 27.09.2012 tarih ve 467 nolu Yönetim Kurulu kararında alınan karar ile sözkonusu Bağımsız Denetim şirketinin görev süresinin 1 (bir) yıl uzatılmasına yıllık denetim ücreti olarak 27.500 TL + KDV. Olarak ödenmesine oybirliğiyle karar verildi.
7- Yönetim Kurulu Üyelerine TTK. 395. ve 396. maddelerde yazılı işlemleri ifa edebilmeleri için yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
8- Görüşülecek başka bir husus olmadığından toplantıya son verildi. Tutanak imzalandı.21/11/2012-
KADIKÖY/İSTANBUL

(3) BU DA MEVZU BAHİS TTK MADDELERİ

Madde 395 - Esas sermayenin artırılmasına dair olan umumi heyet kararı,
taahhüdedilen hisse senetlerine ait zaruri olan ilk ödemelerin yapılmış olduğunu
tesbit eden umumi heyet kararı alındıktan sonra ticaret siciline tescil olunur.
İcabında ayın nev`inden sermaye ve devralınacak mallar hakkındaki hususi karar-
lar da, ticaret siciline bildirilir. Esas sermayenin artırılması keyfiyetinin
tescilinden önce çıkarılan hisse senetleri hükümsüzdür. Şu kadar ki; iştirak
taahhüdünden doğan mükellefiyetler bakidir. Tazminat hakları mahfuzdur.

Madde 396 - Bir şirket, sermayesini azaltarak azaltılan kısmın yerine geçmek
üzere tamamen ödenecek yeni hisse senetleri çıkarmak niyetinde değilse umumi he-
yet, esas sermayenin itibari kıymetine dair esas mukavelenin hükümlerinin değiş-
tirilmesine karar verir; şu kadar ki; idare meclisinin talebi üzerine mahkemece
tayin edilecek üç bilirkişi tarafından verilecek müşterek bir raporla, esas ser-
mayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklılarının haklarını tamamen karşılıya-
cak miktarda aktifler mevcut olduğu tesbit edilmiş olmadıkça böyle bir karar
verilemez.
(Değişik: 16/6/1989-3585/3 md.) Bu hususta 388 inci maddenin üçüncü ve dör-
düncü fıkrası hükümleri uygulanır. Kararda bilirkişi raporunun sonucu açıklana-
rak sermaye azaltılmasının ne tarzda yapılacağı gösterilir.
Esas sermayenin azaltılmasından kayıtlara göre doğacak bir kazanç münhasıran
itfalar için kullanılabilir.
(Değişik: 24/6/1995 - KHK-559/8 md.) Esas sermaye hiç bir suretle bu Kanu-
nun 272 nci maddesi ile belirlenen asgari sermaye miktarından aşağı indirilemez.

MADDELERİ İYİ OKUYUNUZ. SAYGILAR YTD

minimalist
22-11-2012, 03:52
Fiyatı artırmayacaklar yani tahtada. Önce sermaye azaltımı, sonra da sermaye artırımı yöntemiyle halletmeye çalışacaklar.

ntatli34
22-11-2012, 08:27
Ben her saman diyorum 1 leri görebilir ama 2023 de :)

ORİON
22-11-2012, 08:58
Fiyatı artırmayacaklar yani tahtada. Önce sermaye azaltımı, sonra da sermaye artırımı yöntemiyle halletmeye çalışacaklar.

SPK mevzuatına göre C grubu kağıtlarda bu mümkünmü.

35sgater35
22-11-2012, 09:11
sermaye azaltımını prtas yapabilir semayesi 1,49 fazla azaltım yapacak olsalarda buradan olmaz bu fiyat 1 ile 1.50 arasıdır. çbs boya sermaye azaltımı söz konusu olamaz sermaye kalmamış mutlaka bedelliye ihtiyacı var buda %300 civarı fiyat olarakta 1.25 şirket belirtmişti saten bu şekilde bedelli yapacak olursalarda ceylan gibi aklımızın almayacağı yere getirir millete çakar bedelliyi yapar

cüneytt
22-11-2012, 09:27
.................idare meclisinin talebi üzerine mahkemece tayin edilecek üç bilirkişi tarafından verilecek müşterek bir raporla, esas sermayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklılarının haklarını tamamen karşılayacak miktarda aktifler mevcut olduğu tesbit edilmiş olmadıkça böyle bir karar verilemez.

bir şeyler yapmaya çalışıyorlar..ancak bu tür haberler spk dan onay almadan gerçekleşmez...yalnız benim dikkatimi çeken bu tür meseleye tevasül edecek şirketler önce götürürler sonra yukardan haber pompalarlardı....en güzel örnekleri ieyho ve serve dir...

hayırlısı olsun..

volkan40
22-11-2012, 11:17
sermaye azaltımını prtas yapabilir semayesi 1,49 fazla azaltım yapacak olsalarda buradan olmaz bu fiyat 1 ile 1.50 arasıdır. çbs boya sermaye azaltımı söz konusu olamaz sermaye kalmamış mutlaka bedelliye ihtiyacı var buda %300 civarı fiyat olarakta 1.25 şirket belirtmişti saten bu şekilde bedelli yapacak olursalarda ceylan gibi aklımızın almayacağı yere getirir millete çakar bedelliyi yapar

bencede sermaye azaltımı için fiyatın 1.. Rakamlar üzerine çıkması lazım oralardan millete satacak tekrar aşağıdan alacak ama bu adamların ne yapacağı belli olmaz dikkatli olmanız gerek diye düşünüyorum.

minimalist
22-11-2012, 13:00
SPK mevzuatına göre C grubu kağıtlarda bu mümkünmü.

Emin değilim ama bildiğim kadarıyla herhangi bir engel yok.

volkan40
22-11-2012, 14:11
Açılış nasıl olacak bakalım pek ümit yok ama

ORİON
22-11-2012, 14:32
ben çıktım kağıttan.
7 aylık beklemem boşa gitti.
kalanlar için inşaallah iyi olur.

fztyrd
22-11-2012, 14:40
yapma be kardeş adamlar .bu fiyattan hisse sattımaya çalışıyor 2 ay daha dayansaydın .mecburen bir şeyler yapmak zorundalar mallarına herşeylerini bitirrirler yoksa bunun farkına nihayet vardılar.

ORİON
22-11-2012, 14:43
0,32 yi kırarsa geri alırım.

financier
22-11-2012, 15:27
yapma be kardeş adamlar .bu fiyattan hisse sattımaya çalışıyor 2 ay daha dayansaydın .mecburen bir şeyler yapmak zorundalar mallarına herşeylerini bitirrirler yoksa bunun farkına nihayet vardılar.

her mahkeme tarihine kadar bir şeyler yapmak zorundalar diyoruz...birşeyler olacak olsa her gün bir iki de olsa çıkardı...ya da aşşa yukarı hareketlerle mal toplanırdı...benim de pek ümidim kalmadı açıkçası

akcaye
22-11-2012, 16:11
MADDE 396- (1) Yönetim kurulu üyelerinden biri, genel kurulun iznini almaksızın, şirketin işletme konusuna giren ticari iş türünden bir işlemi kendi veya başkası hesabına yapamayacağı gibi, aynı tür ticari işlerle uğraşan bir şirkete sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla da giremez. Bu hükme aykırı harekette bulunan yönetim kurulu üyelerinden şirket tazminat istemekte veya tazminat yerine yapılan işlemi şirket adına yapılmış saymakta ve üçüncü kişiler hesabına yapılan sözleşmelerden doğan menfaatlerin şirkete ait olduğunu dava etmekte serbesttir.

(2) Bu haklardan birinin seçilmesi birinci fıkra hükmüne aykırı harekette bulunan üyenin dışındaki üyelere aittir.

(3) Bu haklar, söz konusu ticari işlemlerin yapıldığını veya yönetim kurulu üyesinin diğer bir şirkete girdiğini, diğer üyelerin öğrendikleri tarihten itibaren üç ay ve her hâlde bunların gerçekleşmesinden itibaren bir yıl geçince zamanaşımına uğrar.

(4) Yönetim kurulu üyelerinin sorumluluklarıyla ilgili hükümler saklıdır.

VI – Şirketle işlem yapma, şirkete borçlanma yasağı

Madde 395 – (1) Yönetim kurulu üyesi, genel kuruldan izin almadan, şirketle kendisi veya başkası adına herhangi bir işlem yapamaz; aksi hâlde, şirket yapılan işlemin batıl olduğunu ileri sürebilir. Diğer taraf böyle bir iddiada bulunamaz.

(2) Pay sahibi olmayan yönetim kurulu üyeleri ile yönetim kurulu üyelerinin pay sahibi olmayan 393 üncü maddede sayılan yakınları şirkete nakit borçlanamaz. Bu kişiler için şirket kefalet, garanti ve teminat veremez, sorumluluk yüklenemez, bunların borçlarını devralamaz. Aksi hâlde, şirkete borçlanılan tutar için şirket alacaklıları bu kişileri, şirketin yükümlendirildiği tutarda şirket borçları için doğrudan takip edebilir

(3) 202 nci madde hükmü saklı kalmak şartıyla, şirketler topluluğuna dahil şirketler birbirlerine kefil olabilir ve garanti verebilirler.

(4) Bankacılık Kanununun özel hükümleri saklıdır.

kaynak ; http://www.ticaretkanunu.net/ttk-madde-395/ maddenin orjinali bu olması lazım

volkan40
22-11-2012, 16:13
her mahkeme tarihine kadar bir şeyler yapmak zorundalar diyoruz...birşeyler olacak olsa her gün bir iki de olsa çıkardı...ya da aşşa yukarı hareketlerle mal toplanırdı...benim de pek ümidim kalmadı açıkçası

benimde kalmadı tavan'a satış yazdım buyursun alsınlar mal toplama gibi niyetleri varsa tabi

volkan40
22-11-2012, 18:13
benimde kalmadı tavan'a satış yazdım buyursun alsınlar mal toplama gibi niyetleri varsa tabi

yine alan olmadı hayırlısı bakalım

minimalist
22-11-2012, 18:16
Mal zaten toplu, malı toplama gibi bir niyetleri yok. Üç-beş kişi sıkıldıkça kendi arasında değiştiriyor malı. Pastanın büyük payı toplu duruyor. Ayrıca malı toplamaya pek niyetleri olmadığını bu son yönetim kurulu kararıyla duyurmuş oldular. Kuruşlu fiyatlardan sermaye azaltımı ve sermaye artırımı yöntemini tercih edeceklermiş. Bu yüzden fiyatı yükseltmeye ya da malı daha fazla toplamaya gerek kalmadı.

teçaz
22-11-2012, 20:23
çbs.....printaş.... tamam ama bu ÇKS netürşirket... bağlantısı neee????ckskimya-as.com

teçaz
22-11-2012, 20:28
her ne hikmetse birsürü markanın pazarlamasını yapan hatta distribütör ü gibi bişiii...

shadowcem
22-11-2012, 20:30
1000 lotum duruyor , trabant aldım model yükseltirim artarsa

minimalist
22-11-2012, 22:18
1000 lotum duruyor , trabant aldım model yükseltirim artarsa

Özlemiştik sizi :) Egzos, kanat falan takıp modifiye edelim o trabantı.

35sgater35
23-11-2012, 11:29
1.001.378 günlük116.546 haftalık266.185 üç gündür bizim menkulde bir hareketlilik var

shadowcem
23-11-2012, 12:05
Özlemiştik sizi :) Egzos, kanat falan takıp modifiye edelim o trabantı.

Yer uçağı mübarek , hafif sıkıntıları var ama idare ediyorum Cok şükür

fztyrd
23-11-2012, 14:27
batsın bu dünyaaaa.ne romantik yine 25 kuruş tvalet kagıdı bile pahalı çbs patronlarııı duyun nn şirket gidiyor. yazıkkk .:halay::halay::halay:

financier
23-11-2012, 14:47
genel kuruldan birşey çıkacak diye bekleyenler iki gündür alıyordu fiyasko olunca çıkıyorlar...uzun bi süre başka hareket göremeyiz heralde

35sgater35
23-11-2012, 15:00
genel kuruldan birşey çıkacak diye bekleyenler iki gündür alıyordu fiyasko olunca çıkıyorlar...uzun bi süre başka hareket göremeyiz heralde

doğru söylüyonda kardeşim alışlar hep blok bizim menkulden 260000 lot alış olmuş 3 günde

financier
23-11-2012, 15:21
O zaman umuyorum ki satanlar sıkılan KY dir...

35sgater35
23-11-2012, 17:57
025 alıcı 373932
026alıcı 46176
027satıcı 64843
toplam 168959

akcaye
23-11-2012, 18:35
(1) BU ÖNCEKİ BİLDİRİ
Yönetim Kurulu Karar Tarihi : 23.10.2012
Tarihi : 21.11.2012
Saati : 15:30
Adresi : Kalamış Fener Cad.Sıtkıpaşa Apt.No:68 K2 D7 Fenerbahçe Kadıköy İstanbul

GÜNDEM:
ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SAN.A.Ş
2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL GÜNDEMİ

1. Açılış ve Bir Divan Başkanı , Katip ve Oy Toplayıcı seçilerek Toplantı Divanı'nın oluşturulması ve Divan Heyetine toplantı tutanağının imzası için yetki verilmesi.

2. Yönetim Kurulu faaliyet raporu, Denetçi ve Bağımsız Denetleme Kuruluşu tarafından hazırlanan raporların okunması, 2011 yılı bilanço ve gelir tablosunun okunması, görüşülmesi ve tasdiki hakkında karar verilmesi.

3. 2011 yılı faaliyetleri için Yönetim Kurulu Üyeleri ve Denetçinin ibrası konusunda karar verilmesi.

4. 2011 yılı kar dağıtımı hakkında karar verilmesi.

5. Yönetim Kurulu Üyelerinin bir yıllık huzur hakkının belirlenmesi.

6. Denetçi seçimi, görev süresi ve ücretinin belirlenmesi.

7. Grup Şirketlerine ait Teminat,Rehin ve İpotek ' lerin 31.12.2014 tarihi itibarıyle sıfır düzeyine indirilmesinin karara bağlanmasına,

8.Yönetim Kurulu Üyelerine TTK.334. ve 335. maddelerde yazılı işlemleri ifa edebilmelerine ilişkin yetki verilmesi.

9. Kapanış.

(2) BU TOPLANTI SONUCU
Genel Kurul Tarihi : 21.11.2012

ALINAN KARARLAR / GÖRÜŞÜLEN KONULAR:
Şirketimizin 2011 yılı genel kurul toplantısı bugün yapılmış olup,görüşülen konuları içeren toplantı tutanağı aşağıdadır,ayrıca genel kurul toplantısı tutanağı ile hazırun cetveli ektedir.

ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SAN. A.Ş' nin 21 KASIM 2012 TARİHİNDE YAPILAN 2011 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ ANONİM ŞİRKETİ' nin 2011 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı 21.11.2012 günü saat 15:30' da Kalamış Fener Cad.Sıtkıpaşa Apt. No 68 K.2 D 7 Fenerbahçe Kadıköy İSTANBUL adresinde, İstanbul Valiliği, İl Ticaret Müdürlüğü'nün 20.11.2012 tarih ve 424 sayılı yazılarıyla görevlendirilen Bakanlık Komiseri Yavuz POLAT gözetiminde yapıldı. Şirket denetçisi İlhan DENİZER toplantıda hazır bulundu.
Toplantıya ait davet, kanun ve ana sözleşmede öngörüldüğü gibi ve gündemi de ihtiva edecek şekilde, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin 01.11.2012 tarih ve 8184 sayılı nüshasının 966'inci sahifesinde, 02.11.2012 tarihli Ticaret Sicil Gazetesinin 8185 sayılı nüshasının 128'inci sahifesinde (toplantı yılı düzeltmesi) ilan edilerek toplantı gün ve gündeminin bildirilmesi suretiyle süresi içinde yapıldı.
Hazirun cetvelinin tetkikinden, şirketin toplam 24.880.928.-TL.'lık sermayesine tekabül eden 24.880.928.- adet hisseden 7.581.559.-TL'lık sermayeye karşılık 7.581.559 adet hissenin asaleten toplantıda temsil edildiğinin ve böylece gerek kanun ve gerekse anasözleşmede öngörülen asgari toplantı nisabının mevcut olduğunun anlaşılması üzerine toplantı, Yönetim Kurul Başkanı Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU tarafından açılarak gündemin görüşülmesine geçildi.
GÜNDEM MADDELERİ
1- Divan Başkanlığı'na Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU, oy toplayıcılığına Orhan ÇAVUŞOĞLU ve katipliğe Burhan ÇAVUŞOĞLU'nun seçilmelerine oybirliğiyle karar verildi. Genel Kurul tutanaklarının imzalanması için divan heyetine yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
2- 2011 yılı Yönetim Kurulu faaliyet raporu, bağımsız denetleme kuruluşu Güreli Yeminli Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.'nin raporu ve Denetçi tarafından hazırlanan rapor,Bilanço ve gelir tablosu okundu ,görüşüldü. Okunan raporlar ve 2011 yılı Bilanço ve gelir tablosu oybirliğiyle tasdik edildi.
3- 2011 yılı faliyetleri için yönetim kurulu üyeleri ibraya sunuldu ve oy birliği ile ibra edildiler. (Her bir Yönetim Kurulu üyesi kendi ibrası için oy kullanmamıştır.)Denetim kurulu üyesi oybirliği ile ibra edildi.
4- Şirketimiz 2011 yılında zarar ettiğinden kar dağıtılmamasına oy birliği ile karar verildi.
5- Görev süreleri devam etmekte olan Yönetim Kurulu üyeleri Ali Eşref ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37750629076), Orhan ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37738629432), Burhan ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37735629596), Aydın ÇAVUŞOĞLU (TC.Kimlik: 37753628922) nun herbirine huzur hakkı olarak bir yıl süreyle aylık 1.000.-TL net ödeme yapılmasına oybirliğiyle karar verildi.
6- Şirket denetciliğine Taşköprü Elmakent No:356 YALOVA adresinde ikamet eden 35978098728 T.C.Kimlik numaralı İlhan DENİZER'in 1 (bir) yıl için seçilmesine ve denetciye, bir yıl için yıllık net 1.500.-TL. ödeme yapılmasına, Şirketin SPK kararları çerçevesinde İMKB ve KAP 'ta yayınlanması gereken 2012 yılına ilişkin mali tabloların denetlenmesinin Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.Şirketi tarafından yerine getirilmesine ilişkin 27.09.2012 tarih ve 467 nolu Yönetim Kurulu kararında alınan karar ile sözkonusu Bağımsız Denetim şirketinin görev süresinin 1 (bir) yıl uzatılmasına yıllık denetim ücreti olarak 27.500 TL + KDV. Olarak ödenmesine oybirliğiyle karar verildi.
7- Yönetim Kurulu Üyelerine TTK. 395. ve 396. maddelerde yazılı işlemleri ifa edebilmeleri için yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
8- Görüşülecek başka bir husus olmadığından toplantıya son verildi. Tutanak imzalandı.21/11/2012-
KADIKÖY/İSTANBUL

(3) BU DA MEVZU BAHİS TTK MADDELERİ

Madde 395 - Esas sermayenin artırılmasına dair olan umumi heyet kararı,
taahhüdedilen hisse senetlerine ait zaruri olan ilk ödemelerin yapılmış olduğunu
tesbit eden umumi heyet kararı alındıktan sonra ticaret siciline tescil olunur.
İcabında ayın nev`inden sermaye ve devralınacak mallar hakkındaki hususi karar-
lar da, ticaret siciline bildirilir. Esas sermayenin artırılması keyfiyetinin
tescilinden önce çıkarılan hisse senetleri hükümsüzdür. Şu kadar ki; iştirak
taahhüdünden doğan mükellefiyetler bakidir. Tazminat hakları mahfuzdur.

Madde 396 - Bir şirket, sermayesini azaltarak azaltılan kısmın yerine geçmek
üzere tamamen ödenecek yeni hisse senetleri çıkarmak niyetinde değilse umumi he-
yet, esas sermayenin itibari kıymetine dair esas mukavelenin hükümlerinin değiş-
tirilmesine karar verir; şu kadar ki; idare meclisinin talebi üzerine mahkemece
tayin edilecek üç bilirkişi tarafından verilecek müşterek bir raporla, esas ser-
mayenin azaltılmasına rağmen şirket alacaklılarının haklarını tamamen karşılıya-
cak miktarda aktifler mevcut olduğu tesbit edilmiş olmadıkça böyle bir karar
verilemez.
(Değişik: 16/6/1989-3585/3 md.) Bu hususta 388 inci maddenin üçüncü ve dör-
düncü fıkrası hükümleri uygulanır. Kararda bilirkişi raporunun sonucu açıklana-
rak sermaye azaltılmasının ne tarzda yapılacağı gösterilir.
Esas sermayenin azaltılmasından kayıtlara göre doğacak bir kazanç münhasıran
itfalar için kullanılabilir.
(Değişik: 24/6/1995 - KHK-559/8 md.) Esas sermaye hiç bir suretle bu Kanu-
nun 272 nci maddesi ile belirlenen asgari sermaye miktarından aşağı indirilemez.

MADDELERİ İYİ OKUYUNUZ. SAYGILAR YTD

arkadaşlar bu maddeler eskileri olabilir yeni tt kanununda mevzubahis maddeler şunlardır...
VI - Şirketle işlem yapma, şirkete borçlanma yasağı

MADDE 395- (1) Yönetim kurulu üyesi, genel kuruldan izin almadan, şirketle kendisi veya başkası adına herhangi bir işlem yapamaz; aksi hâlde, şirket yapılan işlemin batıl olduğunu ileri sürebilir. Diğer taraf böyle bir iddiada bulunamaz.

(2) Yönetim kurulu üyesi, onun 393 üncü maddede sayılan yakınları, kendisinin ve söz konusu yakınlarının ortağı oldukları şahıs şirketleri ve en az yüzde yirmisine katıldıkları sermaye şirketleri, şirkete nakit veya ayın borçlanamazlar. Bu kişiler için şirket kefalet, garanti ve teminat veremez, sorumluluk yüklenemez, bunların borçlarını devralamaz. Aksi hâlde, şirkete borçlanılan tutar için şirket alacaklıları bu kişileri, şirketin yükümlendirildiği tutarda şirket borçları için doğrudan takip edebilirler.

(3) 202 nci madde hükmü saklı kalmak şartıyla, şirketler topluluğuna dâhil şirketler birbirlerine kefil olabilir ve garanti verebilirler.

(4) Bankacılık Kanununun özel hükümleri saklıdır.

VII - Rekabet yasağı

MADDE 396- (1) Yönetim kurulu üyelerinden biri, genel kurulun iznini almaksızın, şirketin işletme konusuna giren ticari iş türünden bir işlemi kendi veya başkası hesabına yapamayacağı gibi, aynı tür ticari işlerle uğraşan bir şirkete sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla da giremez. Bu hükme aykırı harekette bulunan yönetim kurulu üyelerinden şirket tazminat istemekte veya tazminat yerine yapılan işlemi şirket adına yapılmış saymakta ve üçüncü kişiler hesabına yapılan sözleşmelerden doğan menfaatlerin şirkete ait olduğunu dava etmekte serbesttir.

(2) Bu haklardan birinin seçilmesi birinci fıkra hükmüne aykırı harekette bulunan üyenin dışındaki üyelere aittir.

(3) Bu haklar, söz konusu ticari işlemlerin yapıldığını veya yönetim kurulu üyesinin diğer bir şirkete girdiğini, diğer üyelerin öğrendikleri tarihten itibaren üç ay ve her hâlde bunların gerçekleşmesinden itibaren bir yıl geçince zamanaşımına uğrar.

(4) Yönetim kurulu üyelerinin sorumluluklarıyla ilgili hükümler saklıdır.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2011/02/20110214-1-1.htm
kaynak resmi gazete

teçaz
24-11-2012, 17:54
www.ckskimya-as.com

teçaz
24-11-2012, 18:08
Bugünkü cbsbo konusuna yazdıklarımı , ben bile okuyunca beğendim ....

teçaz
24-11-2012, 18:09
Bu çbs gurubu şirketleri hakkında bi kültürüm oluşacak neredeyse.....

35sgater35
26-11-2012, 14:29
025 alış 71804
026 satış 20272
toplam 40000

minimalist
26-11-2012, 14:37
Ülker topluyor malı. Hadi hayırlısı...

mehmet52
26-11-2012, 14:41
Ülker topluyor malı. Hadi hayırlısı...

hocam ülkerin gözdesi olmasın
alıp süsleyip karlı hale getirip satöasınlar prtaş ı ne dersiniz
ytd:cool:

minimalist
26-11-2012, 16:22
300bin lot malı iki haftada babalarının hayrına almamışlardır herhalde. 1milyon lot oldu Ülker takası.

35sgater35
26-11-2012, 17:54
025 alıcı 439332
026 satıcı 49320
toplam 100527

35sgater35
26-11-2012, 17:56
2 yılım geçti prtas da böyle alıcı görmedim

kömür
26-11-2012, 18:08
2 yılım geçti prtas da böyle alıcı görmedim

ÇBS.Tahtasının da kademelerini yazarmısınız..

35sgater35
26-11-2012, 18:10
030 alıcı 36184
031 satıcı 43424
toplam 15483

akcaye
26-11-2012, 18:10
025 alıcı 439332
026 satıcı 49320
toplam 100527

hocam bir de çbs kademesi

cüneytt
26-11-2012, 19:00
patronukta zor işmiş..adamda şaşırdı ne yapacağını..ortada kaldı.

nilsu ecem
27-11-2012, 12:57
025 alıcı 373932
026alıcı 46176
027satıcı 64843
toplam 168959

mehmet52 :hocam ülkerin gözdesi olmasın
alıp süsleyip karlı hale getirip satöasınlar prtaş ı ne dersiniz
ytd

sn mehmet, sn 35sgater35 bu tabloyu okuyabilene.... diye koymuş sağolsun eline sağlık.
eleman viraja girip sakata gelmeyim diye bir yandan gaza hafif hafif basarken, bir yandan da ayağı frene yakın, eli de el frenini tutuyor ama...
endeksin 2-3 günde %15-20 kayıplarının olduğu günleri hatırlatarak şunu söylemek isterim.. böyle bir senaryo alternatifler arasında var iken eğer olursa, herkes kendi çöplüğünde ötsün kuralı bozulabilir. aldığın ahlar, aheste değil o zaman çok hızlı çıkabilir. yeterki delikanlı bi para babası çıksın. arada sivrilen olumsuz kişilere dikkat ! saygılar ytd

nilsu ecem
27-11-2012, 12:59
025 alıcı 439332
026 satıcı 49320
toplam 100527

bu daha güzel özetliyor

akcaye
27-11-2012, 14:04
025 alıcı 439332
026 satıcı 49320
toplam 100527

hisselerin verilmeyeceği kademelere alış yazıp mal çakıyor da olabilirler....

akcaye
27-11-2012, 14:12
hocam bir kademe bilsi rica etsek

35sgater35
27-11-2012, 14:29
025 alış 197891
026 satış 64294
toplam 4267

kömür
27-11-2012, 14:37
025 alış 197891
026 satış 64294
toplam 4267

çbs tahtası nasıldı acaba...
kademeleri rica etsek..

35sgater35
27-11-2012, 14:58
çbs tahtası nasıldı acaba...
kademeleri rica etsek..

çbs bakmayı unutmuşum akşama çbs tahtasına bakılacak bir şey yok bence çbs toplu duruyor ama sanırım prtas da baya bir kağıt kaptırmışlar nasıl alırlar bilmem ama bu fiyatlardan anca hava gazı toplarlar

madmax
27-11-2012, 15:27
1 milyon lot dediğin 260bin TL eder sadece. şirketin borcu ne kadardı sorması ayıp?

300bin lot malı iki haftada babalarının hayrına almamışlardır herhalde. 1milyon lot oldu Ülker takası.

minimalist
27-11-2012, 16:19
1 milyon lot dediğin 260bin TL eder sadece. şirketin borcu ne kadardı sorması ayıp?

Printaş'ın borcu var ama karşılığı da var ÇBS Boya'dan. Daha önce mürekkep işini bedelsiz devretmeleri gibi Printaş'ta yine bir dümenler dönecek sanırım. Birileri sadece oto boya işiyle ilgilenmek istiyor olabilir.

teçaz
27-11-2012, 16:32
bu gurup bikaç sene önce fr konuşulan bi ülkede kimya üzerine fabrika almışmıy dı? yoksa yanlış duyum mu almışım...?

35sgater35
27-11-2012, 16:44
bu gurup bikaç sene önce fr konuşulan bi ülkede kimya üzerine fabrika almışmıy dı? yoksa yanlış duyum mu almışım...?

fr ney açık konuşsanda anlasak

akcaye
27-11-2012, 17:32
hocam çbs kademesinide yazarsanız pek memnun oluruz

35sgater35
27-11-2012, 17:54
prrtas
alış 025 203481
satış 026 68654
toplam 31611

cbsbo
030 alış 38647
031 satış 56108
toplam 15916

sevenlaz
28-11-2012, 13:54
Öyleydi böyleydi yine yanlız kaldık.Çavuşoğlu artık hiğbeleri kabul ediyor.5......otu hiğbe decem artık:)

akcaye
28-11-2012, 17:34
35sgater35

hacı be kademeyi yazarken çbs ninkini de bak bik zahmet

35sgater35
28-11-2012, 17:48
Prtas
025 alış 379498
026 satış 54700
toplam işlem 24923

cbsbo
030 alış 2962
031 satış 61026
toplam işlem 90637

akcaye
28-11-2012, 17:58
Prtas
025 alış 379498
026 satış 54700
toplam işlem 24923

cbsbo
030 alış 2962
031 satış 61026
toplam işlem 90637

prtas a şu 300 000 lotu kim yazıyorsa adamda ammma inat var. insan bari yarısını olsun bir kademe yukarı yaz maz mı ya?

neyse en azından züğürt ölücüler yerine para babası ölücüler dadandı hisseye;;
hadi hayırlısı

cüneytt
01-12-2012, 14:52
***PRTAS***ÇBS PRİNTAŞ OTO BOYA VE GEREÇLERİ SANAYİİ A.Ş.( Aylik Bildirim )

ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereç. San. A.Ş.'nin 01/10/2012 -31/10/2012 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249853

IMKB

(01/12/2012 - 01:15:06)

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=glink&guntipi=bugun&cbSirketTipValue=0%2C1

nilsu ecem
01-12-2012, 16:05

ÇBS Printaş Oto Boya ve Gereç. San. A.Ş.'nin 01/10/2012 -31/10/2012 dönemine ilişkin Aylık Bildirim ilişikte verilmiştir.

http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=249853

IMKB

(01/12/2012 - 01:15:06)

http://www.kap.gov.tr/yay/Sorgu/SorguBildirimSonuc.aspx?kaynak=glink&guntipi=bugun&cbSirketTipValue=0%2C1

sn cüneyt, sn mehmet52

geçenki kurul kararından sonra yorum yapmaktan çekinmiştim ama, sn cüneytin yapıştırdığı kap a düşen bildirime göre halk dilinde kısaca olan biteni kendimce yaçizane yorumlamak istiyorum.

2012 yılı davalarının hemen hepsinde "TEDBİR KARARIYLA TAKİP DURDURULDU" şeklinde açıklamalar var. Daha önceki davaların da birçoğuna itiraz edilmiş ve bır kısmı kabul edilmiş, bir kısmının takibine devam edilmiş, bir kısmı ödenmiş, bir kısmı taksitlendirilmiş vs vs vs. yani güzel hareketler var.

Zaten geçenki kurul kararındaki sermaye azaltımı kararı verilebilme ihtimalinin doğması da artık iyi niyetli olduklarını gösterircesine bir karar.(karardaki ttk ilk maddesi) bu da şunun için yapılmak isteniyor tahminimce...: sermayeyi azaltarak duran, dönen varlıkları borçları temizlemek maksadıyla kullanacaklar. bu alternatif iyi bir yaklaşım. diğer madde ise yetki devri: o da güzel. bazı şeyler hızlı olacak demekki.

E TOYOTA,HONDA gibi devler PRTAS ile çalışma kararı aldıysa, herhalde ciddi teminatlar da almış, imf gibi içişlerine karışmıştır. geçen ayki üretim fena değil. bu ayki düşük kalmış ama, herhalde kasım aralıkta oto satışları düşük olduğu için siparişi de etkiler.

egyonun da geçtiğimiz 8-10 günkü alıcı satıcı kademelerine dikkat ederseniz altta yığınla alıcı... sonra bir kademe yükselince yukarda deli gibi satıcı... sonrası ise son 5-6 ayın en yüksek işlem hacmi ile yukarı hareket başlangıcı...

son söz: bu hafta benzeri hareket burada olacaktır. saygılar ytd

minimalist
01-12-2012, 23:51
3 yıldır aylık bildirimleri takip ederim. İlk defa böyle bir ek dosya açıklandı. Sayfalar dolusu mahkeme bilgisi. İyi mi, kötü mü anlayamadım. Hayırlara vesile olur umarım. Bayram değil, seyran değil. Böyle bir açıklama nereden geldi anlayamadım.

mbey
02-12-2012, 13:01
bu kadar borcu prtas nasıl ödeyecek anlayamadım uçan kuşa borcu var

JACK SPARROW03
02-12-2012, 22:11
selamın aleyküm yatırımcı arkadaşlarım öncelikle çbs gibi bir tahtayı seçtiğiniz için sizi kutluyorum. çbs şuan fakirin umut kapısı olmuş gibi görünmekte. inşallah öyle olur.uzun zamandır borsanın seyriyle ilgilenmiş değildim elimde çbs olduğu için hem şöyle bi gezindim hemde çbs nin durumunu inceledim. maşşallah adamların bi girmediği prezervatif kalmış o da olur inşallah. ben aracımda çbs ürünlerini tercih ediyorum buğu çözücüsünden tutunda pasta, buz çözücüsüne kadar. şimdi beni burda düşündüren şu! bu adamlar hisseyi bedelli mi yoksa sermaye azaltıp mı götürecek burda temkinliyim. elimde güzel bir lot ve maliyeti bulunmakta ayriyeten nakit herşeye hazırım seni bekliyorum çavuşoğlu ya artır ya azalt cennete beraber gidelim... saygılar...

mehmet52
03-12-2012, 09:01
sn cüneyt, sn mehmet52

geçenki kurul kararından sonra yorum yapmaktan çekinmiştim ama, sn cüneytin yapıştırdığı kap a düşen bildirime göre halk dilinde kısaca olan biteni kendimce yaçizane yorumlamak istiyorum.

2012 yılı davalarının hemen hepsinde "TEDBİR KARARIYLA TAKİP DURDURULDU" şeklinde açıklamalar var. Daha önceki davaların da birçoğuna itiraz edilmiş ve bır kısmı kabul edilmiş, bir kısmının takibine devam edilmiş, bir kısmı ödenmiş, bir kısmı taksitlendirilmiş vs vs vs. yani güzel hareketler var.

Zaten geçenki kurul kararındaki sermaye azaltımı kararı verilebilme ihtimalinin doğması da artık iyi niyetli olduklarını gösterircesine bir karar.(karardaki ttk ilk maddesi) bu da şunun için yapılmak isteniyor tahminimce...: sermayeyi azaltarak duran, dönen varlıkları borçları temizlemek maksadıyla kullanacaklar. bu alternatif iyi bir yaklaşım. diğer madde ise yetki devri: o da güzel. bazı şeyler hızlı olacak demekki.

E TOYOTA,HONDA gibi devler PRTAS ile çalışma kararı aldıysa, herhalde ciddi teminatlar da almış, imf gibi içişlerine karışmıştır. geçen ayki üretim fena değil. bu ayki düşük kalmış ama, herhalde kasım aralıkta oto satışları düşük olduğu için siparişi de etkiler.

egyonun da geçtiğimiz 8-10 günkü alıcı satıcı kademelerine dikkat ederseniz altta yığınla alıcı... sonra bir kademe yükselince yukarda deli gibi satıcı... sonrası ise son 5-6 ayın en yüksek işlem hacmi ile yukarı hareket başlangıcı...

saygılar hocam
:bravo::bravo::fiyu:

minimalist
03-12-2012, 15:44
Hayırlı olsun, EGYO'nun bile gerisinde kalarak İMKB'nin en ucuz kağıdı oldu Printaş :)

madmax
04-12-2012, 16:30
sizin o buğu çözücüsü vs... dedikleriniz ÇKS kimya adında bir şirket tarafından üretilmekte ve satılmakta. ÇBS boya şirketine hiçbir girdisi bulunmamakta diyebiliriz. marka kullanım bedeli ödüyorlar sadece.

teçaz
04-12-2012, 18:53
belco nun buğu çözücüsünü bugüne kadar kullanıp da hemen pişman olmayanı tanımadım... ama fakat buğu çözücüyü yazın kullanan arkadaşlar hariç...onlar çok memnun... sadece arındırırken bunalıma girenleri sayamadım , çoktular... ayrıca ÇKS kimya gurup şirketi konumunda bile değil bildiğim kadar.

teçaz
04-12-2012, 18:55
nato merkezi

teçaz
04-12-2012, 18:59
alıcı olması kimin işine yaradı ? elini kaldırsın sayıcam.

KIZILBARON
05-12-2012, 11:12
Egyo dan sonra bu kağıt artık yerinde durmaz;Eğer durursa bunda bir terslik var demektir.
Yok yok en ucuz kağıt şokunu atlatacağına inanıyorum.

KIZILBARON
05-12-2012, 11:20
Kimse yatırım tavsiyesi olarak algılamasında;Keza burası Türkiye herşey olabilir.
Ancak biraz iddalı bir cümle kuracağım.'Bu kagıt bu fırtınada uzun süre burada duramaz;eğer durursa bende bu borsayı hiç bilmiyorum demektir.(Halep oradaysa arşın burada) buyursun ÇAVUŞOĞULLARI...

KIZILBARON
05-12-2012, 11:23
:halay::halayci::halayci::halayci::halay:
Halaya başladım bile bekliyorum.

35sgater35
05-12-2012, 11:34
:halay::halayci::halayci::halayci::halay:
Halaya başladım bile bekliyorum.

halayın ucundanda bizde tutalımda davul zurna olmazsa zevkini alamayız

koz42
05-12-2012, 14:33
selamın aleyküm yatırımcı arkadaşlarım öncelikle çbs gibi bir tahtayı seçtiğiniz için sizi kutluyorum. çbs şuan fakirin umut kapısı olmuş gibi görünmekte. inşallah öyle olur.uzun zamandır borsanın seyriyle ilgilenmiş değildim elimde çbs olduğu için hem şöyle bi gezindim hemde çbs nin durumunu inceledim. maşşallah adamların bi girmediği prezervatif kalmış o da olur inşallah. ben aracımda çbs ürünlerini tercih ediyorum buğu çözücüsünden tutunda pasta, buz çözücüsüne kadar. şimdi beni burda düşündüren şu! bu adamlar hisseyi bedelli mi yoksa sermaye azaltıp mı götürecek burda temkinliyim. elimde güzel bir lot ve maliyeti bulunmakta ayriyeten nakit herşeye hazırım seni bekliyorum çavuşoğlu ya artır ya azalt cennete beraber gidelim... saygılar...

Aleyküm Selam hoşgeldin kardeş ama, inşaallah Cennetle Cehennemi birbirine karıştırmamışsındır. Sizin sözünüz inş o kapıyı açar.. Latife olsun diye..

koz42
05-12-2012, 14:35
Bizim uyuyana şimdi ne oldu da tavan yaptı, sebebini bilen var mı?

volkan40
05-12-2012, 14:40
Kimse yatırım tavsiyesi olarak algılamasında;Keza burası Türkiye herşey olabilir.
Ancak biraz iddalı bir cümle kuracağım.'Bu kagıt bu fırtınada uzun süre burada duramaz;eğer durursa bende bu borsayı hiç bilmiyorum demektir.(Halep oradaysa arşın burada) buyursun ÇAVUŞOĞULLARI...

tebrikler diyecek başka bir şey bulamıyorum

KIZILBARON
05-12-2012, 14:52
tebrikler diyecek başka bir şey bulamıyorum
Teşekkürler kardeş bayağı gerilmiştim doğrusu...
Akıllı davrandı yoksa son yazım çok ağır olacaktı.Şimdilik askıya aldım...

financier
05-12-2012, 15:28
Sadece tepki mi acaba ??

madmax
05-12-2012, 15:50
www.cbsizoguard.com sayfası açılmıyor. Erkurt ile olan ortaklıkta problem mi var acaba...

madmax
05-12-2012, 16:04
www.cbsizoguard.com sayfası açılmıyor. Erkurt ile olan ortaklıkta problem mi var acaba...

aramızda ajan var sanırım. site açılmaya başladı.

MAKİNA
05-12-2012, 16:13
Yükseliş acaba bu gün kap a bildirilen esas sözleşme tadili ile ilgili olabilir.gerçi hukuki terimlerden anlamam ama anlayan varsa yorumlasın lütfen

financier
05-12-2012, 16:40
Ben de okuyayım dedim ama çok uzun ve anlaşılmaz :)) yeni TTK ya göre yapılan düzenlemeler sanırım..

kömür
05-12-2012, 17:43
kademeleri gören varmı acaba...

35sgater35
05-12-2012, 17:47
tavanda 87605 lot alıcı var

nilsu ecem
05-12-2012, 18:37
sn cüneyt, sn mehmet52

ne oldu diye soran arkadaşlar bu 01 Aralık 2012 deki yazım... ayrıca geçmiş yazılarımızı okuyunuz. saygılar ytd

minimalist
05-12-2012, 18:55
Bugün yapılan özel durum açıklamasını anlayabilen var mı? 2007'de yapılan değişikliği bugün mü bildirmişler, ben tam anlayamadım.

JACK SPARROW03
06-12-2012, 00:49
6 .MADDEDEKİ DEĞİŞİKLİK
Kayıtlı Sermaye Sistemi Nedir?

Kayıtlı sermaye sistemi şirket yönetim kurullarına sermaye arttırımlarında belli bir serbesiyet verir. Şöyle ki genel kurullarından arttırabilecekleri sermaye için bir maksimum limit (sermaye tavanı) isteyen yönetim kurulu bu tavanı aşmamak kaydıyla en az beş yıl içerisinde de o tavana ulaşmak kaydı ileistediği zamanda ister bir kerede ister bir kaç sermaye artırımı yoluyla tavan miktarına kadar sermayelerini yükseltebiliyorlar. Böylece daha serbest ve hızlı hareket edebilen şirket ve yönetim kurulusermaye gereksinimi duyduğunda en kısa zamanda bu ihtiyacını giderebilme imkanına kavuşuyor.
Şirketler kayıtlı sermaye sistemine genel kurularının karar vermesi ve SPK'nın onaylaması durumunda geçebilmektedir; sisteme giriş ve çıkışlar SPK'nın tasarrufuna bırakılmıştır. Son yıllarda şirketler arasında gözlenen eğim kayıtlı sermaye sistemine geçiş yönündedir bunun başlıca nedenide şirket yönetim kurulların her sermaye artırımı için genel kurulun onayına ihtiyaç duymayacaklar olmalarıdır.
Kayıtlı sermaye sisteminde şirketlerin sermayesi için (finans literatüründe) çıkarılmış sermaye ve tavan miktarı için kayıtlı sermaye tavanı terimleri kullanılıyor. Çıkarılmış sermaye terimi türetildiği haldeuygulamada yerine ödenmiş sermaye veya sermaye terimleri kullanılabiliniyor. Esasında aynı şeyi belirten bu terimler teorik açıdan sistemi doğru betimlemesi için yanlış kullanılmaması uygun olacaktır.

kömür
06-12-2012, 14:15
Kademeleri gören var mı

35sgater35
06-12-2012, 14:26
prtas alıcı 33872

çbs alıcı 154475

cüneytt
06-12-2012, 15:04
uzun vadeli dirençini (0,32) küt diye kırdı..iyi olur inşallah....

kömür
06-12-2012, 17:35
prtas alıcı 33872

çbs alıcı 154475kademeleri yazarsanız sevinirim..

35sgater35
06-12-2012, 18:02
Prtas alıcı 31842

çbs alıcı 134220

cüneytt
06-12-2012, 19:05
http://s9.postimage.org/b0bo3645b/c9lbvuyumlufht8a0.png (http://postimage.org/image/gbqknvq7v/full/)
free image hosting (http://postimage.org/)

volkan40
06-12-2012, 20:06
[QUOTE=cüneytt;8115861]http://s9.postimage.org/b0bo3645b/c9lbvuyumlufht8a0.png (http://postimage.org/image/gbqknvq7v/full/)
free image hosting (http://postimage.org/)[/

Yarında böyle alıcı seyir ederse haftaya güzel yerlere gelebilir

minimalist
06-12-2012, 20:55
2011 başındaki sebepsiz harekete benziyor. Üfürükten bir gazete haberine 10 tavan yapmıştı, 64 kuruştan dönmüştü :) Yine ortada fol yok, yumurta yok. Osuruktan heyecan kaptı. Neyse biraz heyecan yaşamız oluruz en azından. Birilerinin yılbaşı tatili parası hareketi gibi geldi bu bana :)

KIZILBARON
07-12-2012, 08:34
ÇBS de işlem tamam ky in işi bitti gibi Sıra PRTAS ta...

KIZILBARON
07-12-2012, 08:45
Bu sitede bazılarından iyice patrona çalıştıkları konusunda şüphelemeye başladım.Konuyu durumu saptırarak adeta ky i değnekletiyorlar.

KIZILBARON
07-12-2012, 08:59

Ben burada yükselişin başlamasından saatler önce bir iddalı cümle kurdum.Ancak bakıyorumda bazıları için bu hareket çok süpriz,bazıları nereden çıktı (sanki istemiyorlar gibi) tabi bazıları boşta yakalanmıştır,bazı arkadaşlar yalıtım yaparken bazılarıda tatil parası peşinde kısaca anlatmak istediğim ava giden bazı arkadaşlar av yerine birbirlarini avlamaya kararlı;bilmem anlatabildimmi...

MAKİNA
07-12-2012, 10:33
Sayın kızılbaron size sonuna kadar katılıyorum aynı sitemi bir kaç ay önce ben yapmışdım....çok eski değilim sitede ama çok eskyim hisede buradan verdiği emekler için sayın (akçaye) a teşk.ler

minimalist
07-12-2012, 14:04
Bazı yorumları okuyunca çok üzüldüm açıkçası. 3 yıldır buradayım, 3 yıl önce girdiğim miktarda malı hem iki katına artırdım, hem de 36 kuruş olan ilk maliyetimi 28 kuruşa düşürdüm. Bunu yaparken de çok fazla para kullanmadım, aksine iki kere de tatil parası çıkardım. Tatil parası espiim de buradan gelir.

Burada herkesin bir şeyler yazma amacı başka. Kimi kağıdın yükselişe geçeceğini birkaç saat önceden tahmin etme zevkini yaşamak için burada olabilir, kimi de benim gibi sırf bu bekleyişi biraz daha çekilir kılmak için muhabbet amaçlı buradadır. Kimseyi böyle saçma şeylerle suçlamayın, benim bütün maddi hayallerim Printaş üzerine kurulu. Ayrıca burası yardımlaşma derneği değil, kimse kimsenin arkadaşı değil. Bu yalanları kendinize saklayın. Birileri kaybetmedikçe birileri kazanamaz burada. Fakat bu forumu bu kazanma kaybetme yarışında bir araç olabilecek kadar ciddi görenler kendilerini bir doktora göstersinler.

kömür
07-12-2012, 14:13
kademeleri gören varmı..

35sgater35
07-12-2012, 14:29
prtas
alış 033 2502
satış 034 4377

çbs
alış 038 1960
satıl 040 48842

financier
07-12-2012, 14:39
anadolu bank her iki tahtada da alıcı ( iki gün öncenin takası ) bu bankaya var mıydı borçları :D

kömür
07-12-2012, 14:39
prtas
alış 033 2502
satış 034 4377

çbs
alış 038 1960
satıl 040 48842

Çok teşekkürler arkadaşım...

35sgater35
07-12-2012, 14:56
[QUOTE=kömür;8119248]Çok teşekkürler arkadaşım...[/QU
rica ederim önemli değil

koz42
07-12-2012, 17:10
Saat 17:10 itibariyle kademeleri görebilen varmı acaba..

kömür
07-12-2012, 17:34
Kademeleri gören var mı....

35sgater35
07-12-2012, 17:56
prtas 32 1500
33 26047
çbs 39 496
40 245276

35sgater35
07-12-2012, 18:26
eskiden giderken herkes saldırırdı şimdi yüzüne bakan yok anlamadım bu sefer çok garip iki üç gündür bu hareket küçük yatırımcının hareketine benzemiyor bu iki günlük işleme bakarsan 033 den 750000 lot işlem yaptı ilk güngü tavanla birlikte üç günde takasta bir milyon loto yakın oynama oluyor aylardır 025 026 aralığında takasta 500000 lot değişmemiştir bu nedir anlamadım kim nereden ne aldıki buradan malı bassın birde dikkatimi çeken olay tavan yaparken altıda boş üstüde ne alıcı var ne satıcı ne hikmettirki yüksek işlem yapıyor insanında içinde sat geri gelir diyor bundan öncede satma alıcısı çok diyordu bekleyip görelim bakalım gün doğmadan neler doğar

KIZILBARON
10-12-2012, 09:00
Alsatçıların satış yazma zamanı buyursunlar daha aşağılardan yerine koyacaklar ya hadi sizi gidi uyanıklar sizi altı boş üstü boş bilin bakalım nereye gidecek...:ayy:

KIZILBARON
10-12-2012, 09:26
Bazı arkadaşlara katılmadığımı belirtmek isterim bu hisse de herkes kazanabilir veya herkes kaybedebilir.Mücadelenin iki tarafı vardır bir tarafta bizim gibi ky ler diğer tarafta patron veya süpikilatör; Yani ky lerden birinin kazanması için diğer ky in kaybetmesi gerekmiyor;birbirinin sırtına basmadan da hep birlikte kazanılabilir.Süpikülatörün planı tutarsa hep birlikte kaybedilir.Bu sanaryo Küçük yatırımcının kağıttaki ağırlığının % 35-40 ı geçmediği durumlar da geçerliliğini korur.

KIZILBARON
10-12-2012, 12:42
eskiden giderken herkes saldırırdı şimdi yüzüne bakan yok anlamadım bu sefer çok garip iki üç gündür bu hareket küçük yatırımcının hareketine benzemiyor bu iki günlük işleme bakarsan 033 den 750000 lot işlem yaptı ilk güngü tavanla birlikte üç günde takasta bir milyon loto yakın oynama oluyor aylardır 025 026 aralığında takasta 500000 lot değişmemiştir bu nedir anlamadım kim nereden ne aldıki buradan malı bassın birde dikkatimi çeken olay tavan yaparken altıda boş üstüde ne alıcı var ne satıcı ne hikmettirki yüksek işlem yapıyor insanında içinde sat geri gelir diyor bundan öncede satma alıcısı çok diyordu bekleyip görelim bakalım gün doğmadan neler doğar
Eskiden giderken saldırırlardı size katılıyorum Şu anda farklı bir durum adrese teslim alım satımlar sözkonusu sanırım.Bana kalırsa hisse de esneme, gerilme payının kalmadığını anlıyorum.Ya tutunacak(0.32 üzeri kalarak 0.39 denemesi yapacak yada çamura yatacak) 0.32-0.33 den satılan lotlara daha alttan alım fırsatı vermemesi gerekir.Beklentim bu yönde gerçekleşirse ne ala...

KIZILBARON
10-12-2012, 12:56
Aslında benim için bu hissedeki en büyük sıkıntı PRTAS ın ÇBS nin gerisinde kalması;Bu durum PRTAS ta kağıdı alıp götürecek gücün kontrolü sağlayamamasının sonucudur.Daha önceleride defalarca yazdığım gibi ÇBS nin başı çektiği yükselişleri sağlıksız buluyorum.Çünkü görünen mantıklı bir açıklaması yok...

ntatli34
10-12-2012, 14:15
Beklenen Hareketi yaptı kolay kolay daha yukarılara taşıyamazlar :) Hedef 2023 1,25 şurda 10 yıl var birde yıl sonuna hedef koymuşlar YTD

volkan40
10-12-2012, 14:16
0,30 ..........

volkan40
10-12-2012, 14:20
Beklenen Hareketi yaptı kolay kolay daha yukarılara taşıyamazlar :) Hedef 2023 1,25 şurda 10 yıl var birde yıl sonuna hedef koymuşlar YTD

2023 kadar beklemeye gerek en fazla 1 yıl daha bekleriz ytl

sevenlaz
10-12-2012, 14:27
eskiden 1 ileri bir geri idi şimdi 3 ileri 3 geri hadi bakalım.Hayırlısı....

35sgater35
10-12-2012, 14:40
birine kına lazım boş konuşmaktan başka bir şey bilmiyor burayada niye yazar anlamıyorum ağır konuşacam konuşamıyorum

kömür
10-12-2012, 14:57
birine kına lazım boş konuşmaktan başka bir şey bilmiyor burayada niye yazar anlamıyorum ağır konuşacam konuşamıyorum

Moral bozmaya gerek yok arkadaşım.Ben yaklaşık 1.5 yıl oldu bu kağıttayım ,, bu yükselişde çok farklı hareketler olacak gibi geliyor bana...
Yatırım tavsiyesi değildir

35sgater35
10-12-2012, 15:23
çok uğraştı ama tahta düşsede tık yok çbs boya taban görünüyor tabanda ne alıcı var nede satıcı 037 de 100 lot satıcı var kimsene malını kaptırmıyor prtas satıcı yok tahtada

çavuşoğlu sana buradan bir şey yok bekleme yapma hiç bir şey alamazsın 015 de yapsan alamazsın 040 da yapsan alamazsın boşuna uğraşma ne sen yorul ne bizi yor

financier
10-12-2012, 15:58
kapanışta toparlayacaktır kendini panik yok ;)

financier
10-12-2012, 16:36
işlem hacmi sadece 7037 lot...

MAKİNA
10-12-2012, 17:27
Umarın yeni spk başkanı bu tek seans uygulamasına son verir. Rahat işlem yapma kabiletine bir ulaşsak yön yukarı hemde çok yukarı...bu seans 0.31 alışda kapatırsak sıkıntı olmaz(prtas)yön tekrar yukarı olur.

financier
10-12-2012, 17:35
yine hüsran... :/

kömür
10-12-2012, 17:35
Kademeleri gören varmı..

MAKİNA
10-12-2012, 17:36
Olmadı tekrar 0.25 e yolculuk var sanırım

volkan40
10-12-2012, 18:37
bügün 0.40 olur diye düşünyordum ama yine ters yatırdılar.yarın bakalım nasıl bir hareket izleyecek

teçaz
12-12-2012, 19:07
demek 2013 1/2 tan sonra ulaşılamıyor konuma düşer se hisseler genel kurula çağrıyı adrese mektupla mı yapacaklar yani...?

minimalist
12-12-2012, 20:49
Yine borsanın en ucuz kağıdı oldu Printaş, 30 kuruşun altından işlem gören tek kağıt. Beyinli, beyinsiz herkesin dikkatini çekebilecek bir durumda şu anda. Şu kağıdı 50-60 kuruşa atsalar, zaten kimse 1 lira hayalini falan beklemeden satıp kaçacak o heyecanla. Sonra da 1 liradan geri verirler herkese o kağıtları, 3 lira 5 lira hayaliyle bir 3-5 sene daha oyalarlar.

MAKİNA
13-12-2012, 08:47
Spk ve borsaya olan isyanım işte bundandı.bu niteliksiz ve üçkağıtçı şirket yöneticilerine bu baskıyı yapmaları lazımdı 30.haziran 2013 umarım son olur erteleme falan olmaz.çok bile beklediler oh be içim rahatladı, ya batacağız ya çıkacağız ama üç kağıtçılar daha fazla kandıramayacak top artık toyotada bakalım onlarda üçkağıtçımı

cüneytt
13-12-2012, 09:33
takibi gereken ilk etap şubat harekatı....mahkeme iflas meselesini daha erken karara bağlarsa...haziranın önemi kalmaz...

bence yeniden yapılanmaları lazım, şirket birleşmeleri olabilir..çok dağınık yapıları var.

hayırlısı olsun...

akcaye
13-12-2012, 10:35
takibi gereken ilk etap şubat harekatı....mahkeme iflas meselesini daha erken karara bağlarsa...haziranın önemi kalmaz...

bence yeniden yapılanmaları lazım, şirket birleşmeleri olabilir..çok dağınık yapıları var.

hayırlısı olsun...

bu haber süper oldu. iki yıldır gayrimenkul satışı olacak diye beklenti içersinde idim. İLK İFLAS ERTELEMESİNDE GÖZÜKEN 51 MİLYONLUK GAYRİMENKUL. söz konusu gayrimenkul artık bir kaç içersinde satılır ve borçların büyük kısmı ödenir inşallah. printaşın üretimindeki artış artık hissenin ekonomik fayaliyetlerinin devamını sağlar görüşündeyim. inşallah yakın bir tarihde bir sabah uyandığımızda gayrimenkul satılmış olur.

cüneytt
13-12-2012, 12:19
bu haber süper oldu. iki yıldır gayrimenkul satışı olacak diye beklenti içersinde idim. İLK İFLAS ERTELEMESİNDE GÖZÜKEN 51 MİLYONLUK GAYRİMENKUL. söz konusu gayrimenkul artık bir kaç içersinde satılır ve borçların büyük kısmı ödenir inşallah. printaşın üretimindeki artış artık hissenin ekonomik fayaliyetlerinin devamını sağlar görüşündeyim. inşallah yakın bir tarihde bir sabah uyandığımızda gayrimenkul satılmış olur.

dur hemen satmasınlar...:) saman alevine dönmesin..:)

sakince
13-12-2012, 12:26
Nasıl bir tepki gelecek acaba ?

nilsu ecem
13-12-2012, 12:54
Spk ve borsaya olan isyanım işte bundandı.bu niteliksiz ve üçkağıtçı şirket yöneticilerine bu baskıyı yapmaları lazımdı 30.haziran 2013 umarım son olur erteleme falan olmaz.çok bile beklediler oh be içim rahatladı, ya batacağız ya çıkacağız ama üç kağıtçılar daha fazla kandıramayacak top artık toyotada bakalım onlarda üçkağıtçımı

sn dostum mesele nedir yeni birşey mi var kaçırdığım

mehmet52
13-12-2012, 13:14
sn dostum mesele nedir yeni birşey mi var kaçırdığım

hocam
spk 30 haziran 2013 tarihine kadar çebs ve printaş ta düzelme olmassa tahtaları kapatacakmış

saygılar

sakince
13-12-2012, 13:57
meraba arkdaşlar bu ve daha önceki yazılan topikte ne varsa hepsini okudum öncelikle yön belirlemem açısından..

bir-iki gün öncesine kadar girip girmeme konusunda bir karar verecektim ki hisselerde hareket oluşmaya başladı herhalde geç kaldık dedim.. daha önceki sayflarda arkadaşların belirttiği gibi bu ve benzeri gibi zamanlı zamansız bu tip hareketleri oluyor..

Bunlar için isimlerde takılmaya başlanmış ( tatil parası ) haklılık payı var iyi analiz edildiğinde.

Şimdi ise 30 haziran meselesi hasıl oldu açıkçası ben böyle hisse görmedim beni 1-2 haftada default etti !

ne yöne karar verecek gibi olsam o taraftan bir gol atıyor.. sanırsınız ki ben not alırken arkamdan biri okuyor anlamadım gitti..

Sırf bunları yazabilmek için üye oldum yoksa Sakince paylaşınları okuyordum..

Tüm paylaşımlar için teşekkürler Hepsinin ayrı bir yeri var kıymet açısından ( Çok değerli - 5 para etmez gibi)