PDA

View Full Version : AKSGY Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7

guneysu
09-01-2013, 02:15
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=255077

Borsamız Yönetim Kurulunun 12/12/2012 tarihli toplantısında alınan karar doğrultusunda, Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) ile Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş.'nin birleşmesine ilişkin işlemler tamamlanmış ve Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. paylarının Borsada işlem görmesine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu onayı Borsaya ulaştırılmıştır. Bu kapsamda Şirket payları 09/01/2013 tarihinden itibaren AKSGY kodu ile serbest marjla Borsamız Kurumsal Ürünler Pazarı'nda işlem görmeye başlayacaktır

samanyolu63
09-01-2013, 05:05
Haydi Bismillahirrahmanirrahim.Açılışı yapmak bana nasip oldu.Kanunlar ve hukuk kuralları kılıfına sığınarak Akal tekstil'i bir güzel yok ettiler.Şimdi Allh'ın izni ile sıra Ak-iş g.y.o da gelecek geçmişin aynasıdır.Akal tekstilde uzun vadeli yatırım yapan Dinçkök'ler güvenen herkes hüsrana uğradı.Her zaman olduğu gibi hep dinçköke hep dinçköke.Ak-'işdede şöyle güzelce sermayeyi tabana yayalım.Hep dinçköke hep dinçköke.Paralar ne kadar patronlara dönerse onlar vatan için daha iyi yatırım yapalar,para ne kadar bölünürse o kadar yatırımlar dağınık ve eksik kalabilir.Tarlaların bölük pörçük olması gibi.Gelsin paralar dinçköke dinçköklere.

samanyolu63
09-01-2013, 05:09
Bu arada baddog abimin yazısı silinmiş birilerinin işne gelmedi galiba.Ne güzel patronların iyi güzel samimi yatırımcı dostu olduğundan bahsediyordu.Ben dinçköleri çok seviyorum.Yaşasın kökler sülalesi.Yaşasın dinçkökler akkökler sülalesi.

samanyolu63
09-01-2013, 05:14
Benim görüşüm sermayeler ne kadar tabana yayılır ve yaydırılır ondan sonrada ellerinden alınır ve birkaç akıllı adamların elinde toplanırsa o toplanan paralarla daha büyük güzel hayırlı yatırım ve yatırımlar yapılabilir.

samanyolu63
09-01-2013, 05:26
Baddog babayı ben sevmiştimya kaç gün yasakladılar acaba en önemli günde anarşistlik yapmasaydı oda habire şettiriyo.benim gerçekçi olcen patron dostu olcen herzaman güçlüden yana olcen.Kapitalizmin en büyük kuralıdır her zaman güçlüden yana olcan.Hak hukuk yatırımcı geçin onları geçin.zalim acımasız ve güçlüden yana olcan.Ak-iş dinçköklere ve akköklere hayırlı olur inşallah

CEMIX
09-01-2013, 06:55
hadi bakalım

ağacınız acılıyor bugun hayırlı olsun

samanyolu63
09-01-2013, 08:58
He he ilk günün sabahı traş
5 kademede 98 bin alış
688 bin satış

samanyolu63
09-01-2013, 08:59
İşlem değil beklemede yanlışlık omasın.

samanyolu63
09-01-2013, 09:13
İzlediğiniz almayı düşündüğünüz aksgyo patronları en güçlü köklü ailelerinden olup yatırımcıları en çok seven sevdikç daha çok sevesi gelen genel müdürlerininde açıkladığı gibi uzun yıllar birlikte olmayı düşünen zorlu,narin ve çalık gibi gurp kategorinde olan aile şirketidir.Soyadlarındanda anlaşılacağı gibi Dinç kökler artı akkökler sülalesi.Bu gurubu okadar sevecesinizki uzuuuuun zaman hissenizi satmak itemeyeceksiniz köklerde buna izin vermemek için elinden geleni yapacak gerçek bir uzun vadeli yatırımcı olacaksınız.Hepinize hayırlı uğurlu olsun.

Lunar Soul
09-01-2013, 09:53
AKIS GYO/BERKMAN:SIRKETIN %25'INI HALKA ACTIK EK TALEP GELIRSE DEGERLENDIRECEGIZ -CNBCE

-MATRIKS-

Şu % 25 i halka nasıl açtıklarını detaylı anlatsalar da biz de öğrensek?

samanyolu63
09-01-2013, 10:10
Satışta ucuz mal yok malı 4.56 ya yığmış 550. bin lota yakın neden acep koy ucuza malı millet alsın hasan sana deyom sana öyle bakma avel avel süle agana.

traso
09-01-2013, 10:14
vay arkadaş ya nasıl birşeydir bu ya akıl sır ermiyor bunların işine neyse fazla konuşmayayım herkes versin diyorlar hala anlayamadılar artık verecek birisi yok burda sığ sulardalar ALLAH bildiği gibi yapsın bunları acelem yok bekleyecem keyifleri bilir :) hayırlı olsun bakalım...

k1r1s
09-01-2013, 10:18
Birleşen şirketin sermayesi ne kadar oldu bilen var mı

MedwiG
09-01-2013, 10:22
http://666kb.com/i/cajh4o2z0srbzs9a4.gif

MedwiG
09-01-2013, 10:24
Akıs gyo hısselerı ımkb'de ıslem gormeye basladı

cnbce ınternet sıtesınde yayınlanan haber asagıda bulunuyor:

"akkok sırketler grubu ıstırakı olan akıs gyo hısselerının borsada ıslem
gormeye baslaması nedenıyle ımkb'de gong calma torenı duzenlendı.

Yuzde 25 hıssesı halka acılan akıs gyo'nun yonetım kurulu baskanı mehmet
alı berkman, halka acılma konusunda ek talep gelırse bunu degerlendırebıleceklerını
soyledı.

Cnbc-e'nın sorularını yanıtlayan berkman,2012 yılında yuzde 25'lık bır
buyume oranı yakaladıklarını,2013 yılında da bunun bır mıktar altında ya da
aynı mıktarda buyumeyı ongorduklerını soyledı.

2013'te turkıye ekonomısının buyumesıyle ılgılı olarak berkman, gayrımenkul
sektorunun cok hızlı buyumese de onumuzdekı yıl lokomotıf gorevı gorecegını
belırttı.

Berkman, ellerınde konut, ofıs ve fabrıka ıcın uygun olan 590 bın mertrekare
arsa portfoyu oldugunu belırttı.berkman planlarının "prestıjlı, yenılıkcı,
katma deger katan proejeler gelıstırmek" oldugunu soyledı. "

ayhan53
09-01-2013, 10:32
arz fiyatı kaçtı.

Lunar Soul
09-01-2013, 10:34
Akıs gyo, ımkb kurumsal urunler pazarı'nda ıslem gormeye basladı - basın acıklaması

konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

" gayrımenkul sektorunun uluslararası odullu projelerını hayata gecıren akıs gyo
a.s, ımkb kurumsal urunler pazarı'nda ıslem gormeye basladı. 9 ocak 2013
tarıhınde ımkb'de yapılan torenle akıs gyo halka arz edıldı. ımkb'de duzenlenen
gong torenınde acılıs konusmasını akıs gyo yonetım kurulu baskanı mehmet alı
berkman yaptı.
Aksa, akenerjı, akmerkez, saf gyo ve ak-al gıbı halka acık
ıstıraklere sahıp olan akkok sırketler grubu'nun sımdı de akıs gyo'yu halka arz
ettıgını belırten mehmet alı berkman, "akkok sırketler grubu'ndan ak-al ıle
bırlesen akıs gyo, portfoy cesıtlılıgı acısından ımkb' nın en ayrıcalıklı gyo'
larından bırısı oldu. Bırlesme sonrası akıs gyo, alısverıs merkezı, konut,
arsa, fabrıka bınalarını ıceren genıs ve zengın portfoy yapısı ıle yatırımcılar
ıcın tek bır hısse senedı ıle gayrımenkulun farklı alanlarına yatırım yapma
olanagı saglıyor " dedı.
Mehmet alı berkman, akıs gyo'nun ımkb kurumsal
urunler pazarı'nda yerını almasının akkok sırketler grubu ve baglı
ortaklıkları, yatırımcılar ve turkıye ekonomısı acısından hayırlı olmasını
dıledı ve sozlerıne soyle devam ettı: "gayrımenkul sektorundekı ılk yatırımını
1993 yılında akmerkez ıle gerceklestıren akkok sırketler grubu, gayrımenkul
sektorunu uc ana ıs dalından bırı olarak benımsemıstır. 2006 yılında kurulan
akıs gyo, akkok'ten aldıgı gucle, kısa surede akbatı ve akasya gıbı
uluslararası odullere sahıp, sektorun en prestıjlı projelerını gerceklestırdı.
Akıs gyo bırlesme sonrası 731 mılyon tl ozkaynak buyuklugu ıle borsanın onemlı
gayrımenkul yatırım ortaklıklarından bırı konumuna gelecektır. Onumuzdekı
donemde de, gerek ulkemız gerekse grubumuz ıcın katma deger yaratacak projelere
ımza atmaya; gayrımenkul gelıstırme ve deger yaratma konusunda sayılı fırmalar
arasında yer almak ıcın calısmaya devam edecegız."
mehmet alı berkman'ın acılıs gongunu calmasıyla akıs gyo a.s, ımkb kurumsal
urunler pazarı'nda ıslem gormeye basladı."

-matrıks-

ayhan53
09-01-2013, 10:38
arz işi yokmuş onu öğrendim.
akalt çılara için bu durum nasıl yansıdı
onu öğrenmem mümkünmü.

samanyolu63
09-01-2013, 10:39
ip ucu bırakmayan katil daha dünyaya gelmedi tahtanın pozisyonuna bakacak olrsak bunların arz fiatı belli oldu gibi malı adamsa yığsın üçlere 4.50 ye yığmış malı çakaaaaaal yermiyiz biz hem ciniz hemde peri.

traso
09-01-2013, 10:41
sayın medwig derinliğinizde kademe analizini tahtaya nasıl eklediniz rica etsem tarif edermisiniz :) bende aynı şekil yapmak istiyorum teşekkürler şimdiden

Lunar Soul
09-01-2013, 10:43
AKIS GYO/BERKMAN:SIRKETIN %25'INI HALKA ACTIK EK TALEP GELIRSE DEGERLENDIRECEGIZ -CNBCE

-MATRIKS-

Şu % 25 i halka nasıl açtıklarını detaylı anlatsalar da biz de öğrensek?

Bu soru önemli.bilen varsa yazarsa sevinirim.umarım dilim sürçtü falan yanlış dedim demezler.nasıl % 25 halka açık bu şirket ???

k1r1s
09-01-2013, 10:43
http://www.haberler.com/akkok-sirketler-grubu-ndan-akis-gyo-ve-ak-al-4119111-haberi/

Akkök Şirketler Grubu'ndan, Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("Akiş GYO") ve Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş 17.08.2012 tarihli kararlarıyla Ak-Al'ın tüm aktif ve pasifleriyle birlikte toplu olarak Akiş GYO'ya devrolunması suretiyle iki şirketin birleşmelerine karar vermişlerdir.

Bu karar doğrultusunda birleşmenin, şirketlerin bağımsız denetimden geçmiş 30.06.2012 tarihli Mali tabloları üzerinden gerçekleşmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") başvurulmuş ve SPK'nın 2012/46 numaralı bülteniyle başvurusuna onay verilmesi olumlu karşılanmıştır.

Birleşme kararı ile ilgili açıklama yapan Akiş GYO A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ.Gökşin Durusoy, "Bu birleşme ile Akkök Şirketler Grubu'nun stratejik sektörlerden biri olarak belirlediği ve bugüne kadar yeniliklerin simgesi olan, uluslararası bilinirliğe sahip Akmerkez, Akasya, Akbatı gibi projelere imza attığı gayrimenkul sektöründe, daha güçlü bir Akiş GYO olarak yeni başarılara yürüyeceğimize inanıyoruz" dedi.

Her iki kurumun kaynaklarının birleştirilmesinin, bilgi birikimlerinin daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayacağını vurgulayan İ.Gökşin Durusoy, "Bu güç birliğiyle, pazarda daha büyük bir oyuncu olarak rekabet avantajı hedeflenmektedir. Ayrıca mevcut durumda GYO statüsüne sahip olan Akiş GYO'nun, sadece gayrimenkul faaliyetleri bulunan ancak GYO statüsünde olmayan Ak-Al ile birlikte daha güçlü bir portföy yapısına sahip olması ve İMKB'de işlem gören Ak-Al paydaşlarının da bu sinerjiden faydalanması amaçlanmaktadır. Önemli bir başka nokta ise, bu birleşme işleminde Ak-Al hissedarlarının lehine bir değişiklik yapılarak uzman kuruluş raporunda belirlenen hisse değiştirme oranının %22 artırılmasına karar verilmesidir" dedi.

Sayın Durusoy sözlerine şöyle devam etti: "Birleşme sonrası ortaya çıkacak şirket, büyümeye elverişli, risklere karşı portföy çeşitliliğine sahip, farklı ekonomik koşullara karşı esnek ve sağlam bir Mali yapıda olacaktır. Bu kapsamda düzenli temettü geliri ve istikrarlı hisse fiyatına sahip bir Şirket yaratmak, birleşmenin temel amaçlarındandır. Başta alıveriş merkezi ve konut yatırımları ile sektörde önemli bir bilgi birikimine sahip olan Akiş GYO olarak, Ak-Al birleşmesi sonrasında fark yaratacak projelere imza atmayı hedefliyoruz."

Akiş GYO'nun mevcut varlıkları arasında; Esenyurt-Bahçeşehir bölgesinde 65.709 metrekare kiralanabilir alanı ile hizmet veren Akbatı AVYM, alışveriş merkezi üzerindeki iki kuleden oluşan ve satışları önemli ölçüde tamamlanan Akbatı Residences projesi, Akbatı Beyaz Kule projesi ve yapılan son gayrimenkul değerlemelerine göre, 363 milyon TL rayiç değerli arsa stoğuna sahip Akfil Holding'in %45 hissesini bulundurmaktadır. Ayrıca SAF GYO A.Ş.de %6,56'lık hisseye sahip olan Akiş GYO'nun, Garanti Koza Akiş Adi Ortaklığı kapsamında yapılan Akkoza projesinde de %25 ortaklığı bulunmaktadır.

Finansal Bilgiler:

Birleşmede esas alınacak Mali tablolar 30.06.2012 tarihli Mali tablolar olup, Başaran Nas Bağımsız Denetim ve SMMM A.Ş tarafından SPK mevzuatı çerçevesinde denetlenmiş bulunmaktadır.

30 Haziran 2012 Mali tabloları itibari ile Akiş GYO A.Ş, 1,1 milyar TL aktif toplamı ve 505 milyon TL özkaynak büyüklüğüne sahip olup, net dönem karı 72 milyon TL'yi geçmektedir.

Ak-Al ise aynı dönem Mali tabloları itibari ile 136 milyon TL aktif toplamına ve 116 milyon TL özkaynak büyüklüğüne sahip olup, mevcut gayrimenkullerinin yeniden değerlemesi sonucu 226 milyon TL özkaynak değerine ulaşmaktadır. Net dönem karı ise 11 milyon TL'dir.

Hazırlanan bilirkişi ve uzman kuruluş raporları doğrultusunda şirketlerin değerleri belirlenmiş ve uygun birleşme oranı tespit edilmiştir. Sözkonusu raporlarda tespit edilen hisse değiştirme oranı 0,9 olup, bu oran her bir adet Ak-Al hissesi karşılığı verilecek Akiş GYO hissesini temsil etmektedir.

Ancak Akiş GYO yönetim kurulunca mevcut Ak-Al hissedarlarının lehine bir düzenleme yapılmasına ve hisse değiştirme oranının yaklaşık %22'lik bir artırım ile 1,1 pay senedi olarak belirlenmesine, başka bir ifadeyle Ak-Al hissedarlarına her bir adet Ak-Al hissesi karşılığında 1,1 Akiş GYO hissesi verilmesine karar verilmiştir. Bu kararda hisse senedine yatırım yapan yatırımcılarla uzun vadeli bir birliktelik içinde olmak isteği rol oynamıştır.

Belirlenen 1,1 değiştirme oranı sonrasında birleşme sonrası sermaye 128.200.841,36 TL, artırılacak sermaye ise 45.200.837,36 TL olarak belirlenmiştir.

Lunar Soul
09-01-2013, 10:44
sayın medwig derinliğinizde kademe analizini tahtaya nasıl eklediniz rica etsem tarif edermisiniz :) bende aynı şekil yapmak istiyorum teşekkürler şimdiden

Paint te resimde birleştirmiş öyle yollamış büyük olasılıkla.

ayhan53
09-01-2013, 10:45
Hazırlanan bilirkişi ve uzman kuruluş raporları doğrultusunda şirketlerin değerleri belirlenmiş ve uygun birleşme oranı tespit edilmiştir. Sözkonusu raporlarda tespit edilen hisse değiştirme oranı 0,9 olup, bu oran her bir adet Ak-Al hissesi karşılığı verilecek Akiş GYO hissesini temsil etmektedir.

Ancak Akiş GYO yönetim kurulunca mevcut Ak-Al hissedarlarının lehine bir düzenleme yapılmasına ve hisse değiştirme oranının yaklaşık %22'lik bir artırım ile 1,1 pay senedi olarak belirlenmesine, başka bir ifadeyle Ak-Al hissedarlarına her bir adet Ak-Al hissesi karşılığında 1,1 Akiş GYO hissesi verilmesine karar verilmiştir. Bu kararda hisse senedine yatırım yapan yatırımcılarla uzun vadeli bir birliktelik içinde olmak isteği rol oynamıştır.

Belirlenen 1,1 değiştirme oranı sonrasında birleşme sonrası sermaye 128.200.841,36 TL, artırılacak sermaye ise 45.200.837,36 TL olarak belirlenmiştir.
teşekkürler.
görünüşte lehe bi durum ama bugün yarın tutup 2,50 ye getirirlerse verdiklerini geri almış olurlar.

samanyolu63
09-01-2013, 10:48
Bu soru önemli.bilen varsa yazarsa sevinirim.umarım dilim sürçtü falan yanlış dedim demezler.nasıl % 25 halka açık bu şirket ???

Ben tanırım bu zağarı bu berkman zaağarı bunadı onun için ceoluktan aldılar yeni ceo geldi şimdi genel müdür oldu zağar ömrünün son aylarını orda uyyarak geçirir.Ne dediğini bilmiyor zağar.

MedwiG
09-01-2013, 10:51

windows 7 kullanıyorsanız "ekran alıntısı aracı" ile ilgili yeri seçip kayıt ediyorsunuz. sonrada örneğin hizliresim.com gibi adreslere gidip o resmi yukleyip çıkan forum linkini burada paylaşıyorsunuz

samanyolu63
09-01-2013, 10:52
Malı ucuza yğamayıp 4.50 lere yığdıklarına göre verdikleri % 10da sayarsak bunların halka ırz fiyatı çıkyor gibi.Kızdık peri kuşuna dediği çıkacak gibi ne dersiniz nerdesin peri kuşu gel bi daha kızmaca yok.

samanyolu63
09-01-2013, 10:53
windows 7 kullanıyorsanız "ekran alıntısı aracı" ile ilgili yeri seçip kayıt ediyorsunuz. sonrada örneğin hizliresim.com gibi adreslere gidip o resmi yukleyip çıkan forum linkini burada paylaşıyorsunuz

Vistada nasıl oluyor sayın medwig.

traso
09-01-2013, 10:56
sayın medwig kademe analizi normalde tahtada direk görünüyormu onu sormuştum resim koymayı değil :) solda işlemler sağda kademeler direk tahtada cıkıyormu birlikte :)

MedwiG
09-01-2013, 10:57
Vistada nasıl oluyor sayın medwig.

internetten program indirip yapacaksınız.. screenshot veren program indirmelisiniz..

MedwiG
09-01-2013, 10:58
sayın medwig kademe analizi normalde tahtada direk görünüyormu onu sormuştum resim koymayı değil :) solda işlemler sağda kademeler direk tahtada cıkıyormu birlikte :)

benim programımda seçenek var, o seçildi mi oluyor.. hatta aynı yerde takasıda ekleyabiliyorum..

samanyolu63
09-01-2013, 11:08
Talep olursa lafı hikaye bence ellerinden geldiğince fazla hisseyi halka ırz edecek bunlar fonlarada büyük ihtimalle ırz edecekler o zaman el mecbur daha yüksek fıyatlara operasyon yapıp hisseyi bayağı yükseltmeleri lazım şimdi cilalı haberleri seyreyleyelim biz 12 aylıkta üç aylıktada güzel bi cila yemede yanında yat.Ya ben hakikaten cin gibiyim ya bakın neleri yakaladım.Herkes işini yapar adamların soyadı bile kök hem ak hem dinç tesadüfe bak.Ak dinç KÖKLER.

samanyolu63
09-01-2013, 11:10
internetten program indirip yapacaksınız.. screenshot veren program indirmelisiniz..

Teşekkür ederim.

samanyolu63
09-01-2013, 11:11
Arkadaşlar bu arada sizlere bir şey sormak istiyorum benim nicmin alt sol köşesinde itibar ekle yıldızım neden yok.

sentez76
09-01-2013, 11:17
bugün sert hareketler bekliyordum ama beklediğim kadar olmadı, trade fırsatı vermedi

perikuşu görevini yaptı manipüle etti malı verdi gariplere uçtu gitti
şimdi gülerek izliyodur fiyat nerelerde dip yapacak diye

sdiril72
09-01-2013, 15:04
ilk seansın serbest marjla açılması bayağı bir beklenti oluşturdu ancak zayıf alım-satım be boş kademelerle yerinde sayıyor hisse, 2-3 aydır akkiş gyo açılış gününü bekleye bekleye bir çok hissedeki hareketten olduk, bu saatten sonra başka hisseye geçmekte fayda etmez biraz daha bekleyelim bakalım, bu arada sayın antepli bir zamanlar bu forumdaydı (akalt), hisseyi satmışsa bile takip ettiğini düşünüyorum rica etsek bir değerlendirme yapar mı?

uzunsoluklu
09-01-2013, 15:14
AKSGY grafiğinin akal grafiğine bağlı olarak devam ettirilmesi için foreks"e talepte bulundum.ilgilendiler ve akşama bakacaklarını söylediler
yatırımcı dostların bilgisine sunarım.
saygı ile..

aysa
09-01-2013, 15:26
İzlediğiniz almayı düşündüğünüz aksgyo patronları en güçlü köklü ailelerinden olup yatırımcıları en çok seven sevdikç daha çok sevesi gelen genel müdürlerininde açıkladığı gibi uzun yıllar birlikte olmayı düşünen zorlu,narin ve çalık gibi gurp kategorinde olan aile şirketidir.Soyadlarındanda anlaşılacağı gibi Dinç kökler artı akkökler sülalesi.Bu gurubu okadar sevecesinizki uzuuuuun zaman hissenizi satmak itemeyeceksiniz köklerde buna izin vermemek için elinden geleni yapacak gerçek bir uzun vadeli yatırımcı olacaksınız.Hepinize hayırlı uğurlu olsun.
http://666kb.com/i/cajosr6joibpfvitl.gif
veren yok!
koyan yok!

aysa
09-01-2013, 15:41
http://kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=255584

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU A.Ş. [AKSGY] 09.01.2013 16:38:51

Şirket Birleşim İşlemleri

Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş.(Ak-Al Gayrimenkul)'nin Akiş Gayrimenkul Yatırım ortaklığı A.Ş.( Akiş Gayrimenkul)'ye devrolması yöntemiyle birleşim işlemi nedeniyle Akiş Gayrimenkul paylarının 09/01/2013 tarihinde Borsada işlem göreceği İMKB tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)'nda duyurulmuştu.
Kuruluşumuz nezdinde kaydi payların birleşim işlemleri, 08/01/2013 gün sonunda gerçekleştirilmiştir. Merkezi Kaydi Sistem uygulamasında birleşim oranı, 1 adet Ak-Al Gayrimenkul kaydi payına 1,1 Akiş Gayrimenkul kaydi payı ödenmesi şeklinde uygulanmıştır.

Akiş Gayrimenkul 'ün Ak-Al Gayrimenkul'ü devralması nedeniyle, birleşme öncesi Akiş Gayrimenkul ortaklarına verilmek üzere gerçekleştirdiği sermaye artırım işleminde 70.550.004 TL nominal değerde B grubu Hamiline kaydi bakiye (ISIN KOD:TREAIGY00017) Borsada işlem gören statüde ve 12.450.000 TL nominal değerde A grubu Nama kaydi bakiye (ISIN KOD:TREAIGY00025) Borsada işlem görmeyen statüde 09.01.2013 tarihinde ihraç edilmiştir.

Lunar Soul
09-01-2013, 15:49
Ben hala % 25 nasıl halka açılmış oldu bu şirket orasındayım.takasta şu an sadece AKALT olup AKSGY ye dönüşen 17.484 mln lot senet var sadece.o da % 13,70 eder.Ayrıca o 70 mln senetin içinde lider sermayedara ait olup 2 sene satılamayacak olanlar da olması lazım.bakalım şapkadan tavşan çıkarıp % 25 açıklık oranına nasıl ulaşacaklar.

traso
09-01-2013, 16:23
ha akalt ha aksgy hiç bir fark olmadı aynı tas aynı hamam gene bunaltıcaklar bizi anlaşıldı offf offff yaaaaaaaaaaa bu ne yaaa

traso
09-01-2013, 16:24
oyuncak ettiler tahtaları neyse ya sabırrrrrrrrrrrr diye diye sabır taşı olduk

aysa
09-01-2013, 16:27
100 & 100 :))

samanyolu63
09-01-2013, 16:54
Birileri saat 17.30 dan sonra girilen emirleri görüyor.Kimmi görüyor ha pu yukaridaki puyuk şeytanlar var ya uşaklar onlar kaçarmi pizden kaçmaz bizde rizeliyiz da adamın aklinida aluruz parasinida hele bida kizdikmi varya .......nida aluruz a.....nida.

peri kuşu
09-01-2013, 17:42
bugün sert hareketler bekliyordum ama beklediğim kadar olmadı, trade fırsatı vermedi

perikuşu görevini yaptı manipüle etti malı verdi gariplere uçtu gitti
şimdi gülerek izliyodur fiyat nerelerde dip yapacak diye

buradayım.2013 ün 5-6 ayına kadar.ne dediysem aynen geçerli.

k1r1s
09-01-2013, 17:55
Bu Şirkete ait 595 bın metrekare arsası Oldugunu soledı Sn Berkman bu arazılerın nerede oldugunu bılen var mı bırısı aydınlatırsa sevınırım

samanyolu63
09-01-2013, 17:59
buradayım.2013 ün 5-6 ayına kadar.ne dediysem aynen geçerli.

Ammanda aman gelmiş benim peri kuşum cinim canım hoşgeldin hoşgeldin.Önce senden daha önceki çıkışım için özür dilerim biz özür dilemesinide biliriz yeri gelince hoş geldin benim peri kuşum inan beni çok mutlu ettin neyse by görüşürüz.

samanyolu63
09-01-2013, 18:13
ha akalt ha aksgy hiç bir fark olmadı aynı tas aynı hamam gene bunaltıcaklar bizi anlaşıldı offf offff yaaaaaaaaaaa bu ne yaaa

Açık verme ortak gözünü seveyim ya sabır ya sabır yüzdük yüzdük sonuna geldik yaptığına bak okumadınmı ceo larının bile aklı gitmiş daraldan ak-işi halka açtık diyor rezilliğe bak bizim zamanımız var onların yok bizim hisse değiştirme şansımız var onların yok hakikaten bu cecan gurubu aklını aldı bunların talep olursa diyor dahada fazla hisseyi halka açarız diyor nerde kaldı böyle bedava para istedikleri senaryoyu yazarlar bu hisseye süsle süsle ver gazı haberi haberleri çerkezköyü satacaz yalovayı satacaz derken bulsun bi fon versin fonun cesuna üç beş kuruş avanta satsın milyonlarca lotu bilançolrı görmüyormusun şirketler bi dünya ciro kar yok dışarısıda öyle bunları diğer şirketlerindede işler nanay versin gazı satsınlar hisseyi dünyanın malı safımı yok bi bizmiyiz mal ben şimdi tam aydım öyle ya diyorum da diyorum nşye bu hiseye bu kadar basıyorlar satışa mal koyamıyor takipteyiz ben torbayı attım çuvalı hazırladım ha bakem hadi bakem dinçköööööök fena sıkıştın fenaaaaaa ah canını yiyeyim senin seviyorum seni yine de ben yaaa çok sevecem ben seni çok.

samanyolu63
09-01-2013, 18:19
Şerden hayır doğar bu güzel ortakların bana bir iyliği oldu kör ile yatan şaşı kalkarmış maldım ben tam mal dinçköklerle ortaklığım cin yaptı beni cin sizi çok seviyorum dinçkökler akkökler Allah razı olsun.

nowayout
09-01-2013, 18:35
[QUOTE=Lunar Soul;8251925]Akıs gyo, ımkb kurumsal urunler pazarı'nda ıslem gormeye basladı - basın acıklaması

konuya ılıskın olarak yapılan basın acıklaması asagıda bulunuyor:

" ....................
ımkb'de duzenlenen
gong torenınde acılıs konusmasını akıs gyo yonetım kurulu baskanı mehmet alı
berkman yaptı.
Aksa, akenerjı, akmerkez, saf gyo ve ak-al gıbı halka acık
ıstıraklere sahıp olan akkok sırketler grubu'nun sımdı de akıs gyo'yu halka arz
ettıgını belırten mehmet alı berkman, "akkok sırketler grubu'ndan ak-al ıle
bırlesen akıs gyo, portfoy cesıtlılıgı acısından ımkb' nın en ayrıcalıklı gyo'
larından bırısı oldu. Bırlesme sonrası akıs gyo, alısverıs merkezı, konut,
arsa, fabrıka bınalarını ıceren genıs ve zengın portfoy yapısı ıle yatırımcılar
ıcın tek bır hısse senedı ıle gayrımenkulun farklı alanlarına yatırım yapma
olanagı saglıyor " dedı.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Abi bayılıyorum bu adamcağızlara yaw,
tek bir hisse senedi ile.... diye ne güzel traşlamış ....İşin doğrusunu gelsinler buralarda yıllarca kendilerinin ne mal olduğunu bilfiil yaşayanlara sorsalar ya! Ne veciz tanımlar çıkar kimbilir. Örneğin, bana sorsalar;

"Tek bir hisse senedi ile bizlerin ne mal olduğunu anlayabilir, yıllar boyu her aklınıza geldiğinde dümdüz gidebilirsiniz." diye bir tanımlama yapardım.

Haydi yok mu artıran.
Yatırım tavsiyesi değildir.

traso
09-01-2013, 22:22
Aynen abi bunların ne mal olduğu belli bunlar kimseye ekmek vermezler utanmadan 0,90 yerine 1,10 akiş verdiler ya hemen o kadar aşağı aldılar tahtayı yazıklar olsun ya bu kadar olmaz... ayıptır ya şurda 3 kuruş millet para kazanacak diye bu kadar da olmaz ya... yazıklar olsun diyorum...

traso
09-01-2013, 22:23
Bu tahtada şu anda olanlar uzun zamandır bekleyen kişiler zaten insan bırakırda az kazansınlar der ya... yok illa ben kazanacam derdindeler ya yazık valla gözleri doymuyor bunların anlaşıldı...

sdiril72
10-01-2013, 09:01
akalt'ın izinde, aynı düşük hacim, aynı boş kademeler...loy loy loy

sdiril72
10-01-2013, 14:08
1 akalt karşılığı 1,1 aksgy hissesi verdiler sözde, ilk gün geri aldılar, bakalım çok övdükleri (berkman'ın açılış konuşması) bu hisseyi nasıl pazarlayacaklar, bu çapla bu hacimle çok zor ya...beklemekten başka çare yok şimdilik

sdiril72
10-01-2013, 15:19
breh breh breh!!! bu ne rezillik yahu...40 bin lot civarı işlem, akalt devam edeydi ya bari beklentisi vardı

aysa
10-01-2013, 15:20
info@akisgmy.com
mailleriniz çalışmıyor.

samanyolu63
10-01-2013, 17:09
Bir seansta 30 bin lot işlem olan bir hissede eczabaşı ile ulusun bir çuval mal toplamsıda neyin nesidir.Eğer patron değilsede bunlar çakal çukal tayfası ise sen seyret festivali Allah akıl izan eylesin.

uzunsoluklu
10-01-2013, 19:52
teknik analiz için akal akiş grafik birleşmesini 2.telefon ve uğraşlar sonucu sağladım.teknik analiz çalışan yatırımcı dostlara kolay gelsin
saygı ile...

nowayout
11-01-2013, 00:02
Sağolun, var olun sayın uzunsoluklu abicim, ben tekniğin uzmanı olmasam da arada bakıp birşeyler anlamaya çalışıyorum, hiç olmamasından daha iyi tabii ki. Yine de bu hassasiyetinize çok sevindim doğrusu. Çoğumuz anlamasa da dediğiniz gibi teknikçi ortaklarımız işbaşı yapıp görüş ve değerlendirmelerini paylaşırlarsa birlikten kuvvet doğar sözünün doğruluğuna yeni bir örnek olur . İyi de olur.

Herşey gönlünüzce olsun.

uzunsoluklu
11-01-2013, 07:06
Sağolun, var olun sayın uzunsoluklu abicim, ben tekniğin uzmanı olmasam da arada bakıp birşeyler anlamaya çalışıyorum, hiç olmamasından daha iyi tabii ki. Yine de bu hassasiyetinize çok sevindim doğrusu. Çoğumuz anlamasa da dediğiniz gibi teknikçi ortaklarımız işbaşı yapıp görüş ve değerlendirmelerini paylaşırlarsa birlikten kuvvet doğar sözünün doğruluğuna yeni bir örnek olur . İyi de olur.

Herşey gönlünüzce olsun.

Sn Nowayout
iyi dilekleriniz için ve görüşleriniz için çok teşekkürler

saygı ile..

samanyolu63
11-01-2013, 08:53
12 aylıkta allı pullu süslü bilanço güzel haber haberler al çantayı eline güzel bir pazarlama bizde veririz eline malı onlarla beraber uzun uzuuuun fon yatırımcıları aramaya devam yanısıra ilk çeyrek bilançoyla beraber ALTIN VURUŞ.

samanyolu63
11-01-2013, 09:10
Diğer sayfaları geziyorum dolu dolu yazılar teknik analizler temel analizler dolu dolu yorumlar neşe şamata gamata küfürler saygılar sevgiler güya 500 milyon dolarlık şirket tahtası boş patronu boş sayfası boş yatırımcılar hepsinden boş lunar solun hakkını yememek lazım ona laf yok.

traso
11-01-2013, 10:09
Genelde su borsada en kötü kağıtların bile ufak tefek beklentilerle nerden nerelere gittiğini gören herkes; böyle sağlam beklentileri ve haberleri gelen son 2 yılda beklenti üzerine beklenti oluşmuş olan haber üzerine olumlu haber alan bu kağıdın bu seviyelerde nasıl durduğunu ve nasıl tutulduğunu mutlaka düşünmüştür.Ama yapacak hiç bişey yok şaka gibi bir kağıt benim gözümde bunların birşey bildiği yok tahtaya sahip çıkan zaten yok belli... Ne gariptir ki koskoca AKKÖK grubu şanına bu durumu nasıl yakıştırıyor anlamıyorum. insan şirketine göz kulak olmazmı yahu neyse kendileri bilir :)

Lunar Soul
11-01-2013, 10:21
Arkadaşlar biraz derin düşünün.AKSGY olmadan önce kaç lot takasta mal vardı.yaklaşık 16 milyon.Genel kurulda hazirun cetvelinde görülen yani patron harici olan mal ne kadar 4 milyon civarı.hadi 2 milyon daha var genel kurula gelmedi diyelim.geriye kalan yaklaşık 10 milyon lotun sahipleri neden böyle önemli bir toplantıya gelip hakkını aramaz.neden acaba hiç düşündünüz mü?İspat etmemiz mümkün değil ama bunun cvbı bellidir.

samanyolu63
11-01-2013, 11:24
2113 e kadar burdayım kökleri kanser etmeden ebbedi bi yere gitmem rizeliyim ben kökler dinçler kim kime dinçkökler sırayla sıra bende ha ha ha ha ha

samanyolu63
11-01-2013, 12:01
Genelde su borsada en kötü kağıtların bile ufak tefek beklentilerle nerden nerelere gittiğini gören herkes; böyle sağlam beklentileri ve haberleri gelen son 2 yılda beklenti üzerine beklenti oluşmuş olan haber üzerine olumlu haber alan bu kağıdın bu seviyelerde nasıl durduğunu ve nasıl tutulduğunu mutlaka düşünmüştür.Ama yapacak hiç bişey yok şaka gibi bir kağıt benim gözümde bunların birşey bildiği yok tahtaya sahip çıkan zaten yok belli... Ne gariptir ki koskoca AKKÖK grubu şanına bu durumu nasıl yakıştırıyor anlamıyorum. insan şirketine göz kulak olmazmı yahu neyse kendileri bilir :)

Siz bunları birileriyle karıştırdınız galiba selanikten göç etmiş gariban bunlar.Bunların lakabı çaputçu iplikçi doncu diye geçer ne şanı ortak ah ortak ah tanımıyo etmiyon bize sor.

samanyolu63
11-01-2013, 12:07
Rahmetli Aziz nesin derdi memlekette insanların soyadına iyi bakın.Korkaklar,cesur soyadı aldı sahtekarlar dürüst soyadı aldı,hainler vatansever soyadı aldı,şinçi ben burdan yola çıkınca bunlar niye dinçkök aldı dinçkökler.Rahmetli sağ olsaydıda söyleseydi bizde açık ve net öğrenirdik.

traso
11-01-2013, 12:35
ah be sayın samanyolu dediğiniz cok doğru yani bu şirketi o kadar fon vs. nasıl gözden kaçırıyor anlayamıyorum anlam veremiyorum kimseninmi ilgisini çekmiyor çok garip çooook ilginç bir şey ... Lunar abi derin düşünsekde aynı sığ düşünsekde aynı :) neyse ya mübarek gün canımı sıkmayayım keyfime bakayım çayımı alayım :) bunlarla uğrasılmaz neyse halleri görsünler ....

Lunar Soul
11-01-2013, 13:00
Bu kadar isyan etmeyin imkb de böyle fark edilmeyen, edilemeyen ya da farkedilmek istenmeyen en az 20 hisse var.tek burası değil.

samanyolu63
11-01-2013, 13:04
Lunar ağbi derin düşün dedi bende çektim dalgıç takımlarımı 200 metre derinden düşünüyorum.Yalova bozüyük bulgaristan fabrikalar araziler atıl durumda akkök yatırıma bir an önce kökleyeceklerini düşündüm dinç şekilde çerkezköyüde sallarlarsa tadından yenmez.ha ha ha ha cinim ben cin rizeliyiz biz yakalarız.

samanyolu63
11-01-2013, 13:09
Geçtim 300 metreye burdda manzara ne güzelmiş ya ey güzel Allah'ım.Şici yabancılar böyle dandik hacmi sevmez hacimlere gaz ha bakem.Şirketide 400 - 500 milyon dolar gösterin bakem önemi durum bunlar önemli.Kıytırık hacimsiz hisseleri sevmez gavurlar.

sentez76
11-01-2013, 14:47
..........

Lunar Soul
11-01-2013, 15:05
Eyvah eyvah.731/128=5,71. bunu da 5,71*1,1= 6,20 açıklamasını şimdilik yapmıcam bakalım hesaplayabilecekmisiniz Sn Sentez76.Hiç raporlara da mı bakmadınız gerçekten.daha ne diyeyim ben artık bilemiyorum.Saygılarımla.

sdiril72
11-01-2013, 15:06
"uzun vadeli birliktelik"ten kasıt buymuş; elimizi kolumuzu bağlamak ve esir almak, gönüllü birliktelikleri daha çok kıskanacağız anlaşılan...

baddog
11-01-2013, 15:29
kullandığım fastweb mali analiz programında şu anki özsermaye 117 milyon görünüyor
sermaye 41 milyon civarı.
bu durumda defter değeri 2.8 ler civarı, birleşme öncesi öngörüldüğü gibi.
programa mı yanlış yüklediler, yoksa şirket henüz elindeki arsaları değerlendirmedi mi ki bu kadar düşük görünüyor tam anlayamadım, bir süre daha geçsin düzeltirler diye bekliyorum programdaki verileri. Ya da bu veriler 6 aylık bilançolar baz alınarak yüklendi, biraz daha zaman geçsin netleşecektir.
6,8 defter değeri öngörülmüştü benim aracı kurumda, ısrarla al bu hisseyi kaçırma dedikçe ben güvenemediğimi iyice izleyip ona göre karar vericemi söyledim. 2,8 defter değerini gösterebilirler, hatta gyo lar iskontolu işlem gördüğü için daha aşağıları da mümkün, sonra şirketin arsa değerleme haberleri, yeni proje haberleri ile ancak atağa geçecek görünüyor. Burada kazanmak gerçekten zor, batmak çok kolay.
Yol sert, uzun, zor; yolcu yorgun.

Kardeş biz buraya akıllı adam arıyoz bula bula sen kendi kendinimi buldun şakamısın kafamısın safmısın Akal'la Ak-işin ödenmiş sermayesini özkaynaklarını bir birinden ayırmaktan bi habersin.O senin dediğin Akal'ın verileri,ya kafan iyi yada çok çakalsın işin gücün buraları karıştırıp provokatörlük yapmak diğer köyleride karıştırmışsın sen yazılarını okudum sen anladın onu.Bir şeyden haberin yok oku öğren yazma buralarda böyle hikaye senaryo yazılar öğren dersini çalış ondan sonra bi bakalım ne yazmışsın bizde öğrenelim.Ey güzel Allah'ım ya sabır ya sabır

baddog
11-01-2013, 15:41
Aynı nic ile diğer hisse forumlarında aynı uslup aynı rakamlar vermiş,milleti ayar etmiş şimdi burda aynı terane yok benim aracı kurum yok yazılım sermaye şuymuş öskaynak buymuş akal'ın verilerini vermiş birde rakam veriyor oda suç safa yatıyor çakal.Diğer köyde birleşmeden önce hisseyi sattığını yazmış kurnaz malını kaptırmış aklı sıra burda acemileri terse yatıracak.Yermiyiz biz tatlı su kurnazı biz neden 24 saat nöbetteyiz zannediyorsun.Yasak manyağı oldum,ben sana daha bir güzel cevap veriridim ya neyse.
Not;Diğer köyde Akal ile ak-işin birleşmesinden önce tırsmış 2.80 lere malı sattım diye yazmış şimdi gazı yükselmiş muhteremin.

baddog
11-01-2013, 16:55
17'30 dan sonra tahta 3.000(üçbin)lotla 2.86 çekildi arkadaşlar.
Kademeler;
Alışlar satışlar
486lot-2.86...2.89-10.343 lot
1235-2.85.....2.90-430 lot
1130-2.84.....2.91-1979 lot
5030-2.83.....2.93-3021 lot
2961-2.82.....2.94-1930 lot

2.81 ortalama toplamda-24.313 lot alıcılı...
3.02 ortalama toplamda-106.722 lot satıcılı...

Böylede rezil bir kapanış..her zaman birilerinin yaptığı çakallık....

2.86...2.89......
2.88'e kıyamamış zavallı...
???????-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............

aysa
11-01-2013, 17:03
.... dinlemeyip almadan takip etmekle galiba doğru yapmışım görünüyor?
sürekli bu düşüşe nasıl anlam vermeli? dd 6,8 olmasına rağmen sürekli düşen hisseyi nasıl yorumlamalı?

düşmesi değerini bilenler için sorun teşkil etmez...... biz yani benden dahada eskiler için, amma ,
dediğiniz üzere siz bir trader olarak al-sat la geçiniyorsunuz.
bu tahta günlükçüleri çok sever:bad:

samanyolu63
11-01-2013, 17:03
sürekli bu düşüşe nasıl anlam vermeli? dd 6,8 olmasına rağmen sürekli düşen hisseyi nasıl yorumlamalı?

Ne olur bana kızmayın çok özür dilerim benimbi oğlum 13 yaşında daha yeni ergen oldu 13 yaşına rağmen 60 kilo civarında haydut olacak diye çok korkuyorum kodumu otutturuyogeçen 18 17 yaşında bi delikanlıyı dövmüş ona okutturdum yazılarınızı inanın o bile güldü samimi söylüyorum inanki bak biz çocukmuyuz arkadaşın dediği gibi.

Kaptan Mehmet
11-01-2013, 17:08
Sağolsun arkadaş sayesinde uygun fiyata mal alabildik.

samanyolu63
11-01-2013, 17:08

Affedersiniz sormayı unuttum ona göre dinliyim be sizi siz küçük yatırımcmısınız ne bileyim üç beş bin lotla oynuyosanız tabii o zaman haklısınız.

samanyolu63
11-01-2013, 17:24
17'30 dan sonra tahta 3.000(üçbin)lotla 2.86 çekildi arkadaşlar.
Kademeler;
Alışlar satışlar
486lot-2.86...2.89-10.343 lot
1235-2.85.....2.90-430 lot
1130-2.84.....2.91-1979 lot
5030-2.83.....2.93-3021 lot
2961-2.82.....2.94-1930 lot

2.81 ortalama toplamda-24.313 lot alıcılı...
3.02 ortalama toplamda-106.722 lot satıcılı...

Böylede rezil bir kapanış..her zaman birilerinin yaptığı çakallık....

2.86...2.89......
2.88'e kıyamamış zavallı...
???????-!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............

Kusura bakmayın sayın baddog paylaşımlarınız çok çok isyan ediyosunuz siz büyük yatırımcısınız galiba bu kadar özgüveniniz olduğuna göre ama nikiniz bile ne kadar ürkütücü bakın siz uyardıktan sonra yazılarını silmiş adamcağız ne bu öfkeniz sakin olun bizde paylaşımlarınızı zevkle okuyalım.Danke shön

Lunar Soul
11-01-2013, 18:59

Bak o zaman gidiyorsun Mkk ya ödünç menkul olarak AKSGY alıyorsun ve pazartesi gelip satıyorsun tahtada. yok bunu yapamam diyorsan da susmanı tavsiye ediyorum.Çok net yazdım hiç dolambaç yok.

Raporları okumuşsun ama özsermaye,ödenmiş sermaye bilip bölemiyorsun.Daha dataların sistemlere işlenmemiş olması işine mi gelmiyor yoksa bir şekilde 2,80 leri burada yazmak işine mi geliyor.peki o kadar rapor okumuşsun o raporlarda akalın defter değeri özsermaye bölü ödenmiş sermaye 226/41 =5,51 değil mi? 2,80 yazmayı biliyorsun da bunu mu bilmiyorsun.Evt sen cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun.ama buradakiler bunu yemez.bırakta kimin özürlü olup olmadığına yazıları okuyanlar karar versin.Ondan sonra niyet önemli demek.sen iyi niyetlisin öyle mi?ben de George Soros'um o zaman.

samanyolu63
11-01-2013, 19:14
Bak o zaman gidiyorsun Mkk ya ödünç menkul olarak AKSGY alıyorsun ve pazartesi gelip satıyorsun tahtada. yok bunu yapamam diyorsan da susmanı tavsiye ediyorum.Çok net yazdım hiç dolambaç yok.

Raporları okumuşsun ama özsermaye,ödenmiş sermaye bilip bölemiyorsun.Daha dataların sistemlere işlenmemiş olması işine mi gelmiyor yoksa bir şekilde 2,80 leri burada yazmak işine mi geliyor.peki o kadar rapor okumuşsun o raporlarda akalın defter değeri özsermaye bölü ödenmiş sermaye 226/41 =5,51 değil mi? 2,80 yazmayı biliyorsun da bunu mu bilmiyorsun.Evt sen cin olmadan adam çarpmaya çalışıyorsun.ama buradakiler bunu yemez.bırakta kimin özürlü olup olmadığına yazıları okuyanlar karar versin.Ondan sonra niyet önemli demek.sen iyi niyetlisin öyle mi?ben de George Soros'um o zaman.

Budur tebrikler lunar soul danke herkes adına.

baddog
11-01-2013, 19:19

Siz sakin olun ammanda aman öfke ile kalkıp yasak yiyebilirsiniz ben onemli değilm buradaki insanların size ihtiyacı var sayın Lunar Soul ben bizler gerekeni yaparız lütfen.

Kaptan Mehmet
11-01-2013, 21:32
Ben zaten her an bir bahane ile Lunar üstadın yasaklanacağını bekliyorum. Isgsy topiğinde değerli bir arkadaş vardı hiç yere yasaklandı gitti aynı şey Lunar a da olmaz umarım. Bu yüzden bende sadece değerledirme yapmasını polemiklere girmemesini ica ediyorum kendisinden.
Siz sakin olun ammanda aman öfke ile kalkıp yasak yiyebilirsiniz ben onemli değilm buradaki insanların size ihtiyacı var sayın Lunar Soul ben bizler gerekeni yaparız lütfen.

baddog
11-01-2013, 22:12
Şimdi ben burdan soruyorum Bay Berkmana...

Yönetim kurulu başkan'ımıza...

Ceo idi daha düne kadar neyi ne kadar bildiği tartışılsada....kendileri yıllarca attı tuttu Akal-Aksu şöyle tesis böyle fabrika şu yatırım bu yatırım bundan sonra şyle kar yapacaz derken....biraz sammi biraz dürüst bunlardan çok daha küçük guruplar tekstil üretimlerine başarılı bir şekilde devam ediyor...

Başta Bay Berkman çok biligili ve becerikli Ceo'muz,şu an Aksa'da genel müdür olarak yaşamına devam eden daha önce Akal tekstil genel müdürü olan Cengiz taş...ismini hatırlamak istemediğim Aksu iplik gene müdürleri ve en son olarak Akal genel müdürü Hasan aksu.....

Şaka bir yana Ülkemizin en güzüde tekstil fabrikalarını tarihe gömdüler Ak-iş' yamadılar....

Benim anlayamadığım halen bu insanların bu gurupta göreve devam etmeleri vede ödüllendirilmeleri...

Bu işlerin doğasına göre benim bildiğim bu işten anlamaz beceriksiz insanların kapı önüne konulmaları lazım....

baddog
11-01-2013, 22:37
Gelelim bu güne bu günlere...

Yönetim kurulu başkanımız Bay Berkman....Halen dünü unutmuşuz gibi atıp tutmaya konuşmaya devam...

Neredeyse 500 milyon dolar özkaynak falan filan derken...şöyle şirket böyle şirket şu olacak bu olacak...Ak-iş halka açtık gibi her nasıl halka açmaksa ne ben nede kimse bir şey anlamamış...

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz bizde böyle söz vardır...

Bu günkü ayine işiniz...

500 milyon dolarlık koca şirketiniz...1.seans..36.557 lot işlem yapmış...ağırlıklı ortalaması 2.96 tl....

Öğleden sonra 97.814...lot işlem olmuş...ağırlıklı ortalama 2.90 tl...

Günlük her iki seansın toplamı 134.371 lot olmuş..karşılığı yekün'u 391 bin küsür tl olmuş...

Siz çok büyük çokta bilenlere bir hatırlatma yapacam..bir zamanlar borsada zavallı bir garip vardı..hakkın rahmetine kavuştu....

İsmide Musta Yılmaz'dı rahmetlinin..bunun borsada bir şirketi vardı..tek başınaydı bu zalim arenada...

Şirketinin ismide Mustafa yılmaz Yatırım ortaklığıydı...samimi söylüyorum sizlerdende sizin şirketinizdende çok daha onurlu gururlu ve güçlü duruyordu bu zalim arenada kendisi şirketi bu savaşta yenildi yok oldular belki...olsun giderken onurlu gururlu dik ve güçlü idiler...

Sizlere şimdilik söylemek istediklerim bu kadar...yazıklar olsun gerçekten yazıklar olsun....

Biz sizlere güvendik anamızın ak sütü para gömdük bu şirketlere...bizim paramız sizin paranızada benzemez...bizim paramızın onuru gururu helali var...

sentez76
11-01-2013, 23:22
meyvesi bol ağaç taşlanır arkadaşlar.
şimdi hisse düştükçe etekler tutuşmaya başladı mı?
yok ederi bu değil, patron şöyle spek böyle at suçu başkasına, kendi kafanda hiç suç yok demi?
uyardık mı zamanında güven olmaz diye, ama sevindiğimi sanmayın gerçekten sizin için üzülüyorum
keşke haklı çıksanız 6-8-10 uçup gitsede kazansanız ama ne kadar yüzleşmekten korksanız da içten içe acaba
yanlış mı yaptık, yeni bir rheag mı olacak diye korkunuz var biliyorum.
ben dile getirince aforoz ediliyorum doğal olarak tarih boyunca böyle olmuştur.
çok olumlu hava vardı ben uyarıyım diye yazdım ama kötü oldum, artık susayım ne haliniz varsa görün diyorum.

Lunar Soul
12-01-2013, 00:17
Allah razı olsun bizi engin tecrübelerinden yararlandırdığın için.Yalnız senin danıştığın uzmanın benim elime su dökebilmesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.hala bunu algılayamadın ben de ona yanarım.Hayır o kadar pişkinsin ki zaten ne desek boş.İlla eski yazılarını mı kopyalayalım buraya anlamadım ki.Akal ile ilgili bir tane yanlış yazımı kopyala buraya eğer tabii bulabilirsen.ama senin var çok iyi biliyorsun geçen buradaki akıl oyunlarına taş koydum diye bayağı bir moralin bozulmuştu hani hatırladın mı?

Sayın Kaptan Mehmet güzel sözleriniz için teşekkür ederim.Ama benim üstadlık gibi bir gayem yok ben kendi halinde sade bir vatandaşım.Beni bilen bilir zamanında bir hisseye yazarım ondan sonrada çekilirim kenara.Reklam peşinde koşmam.Ama rahat bırakmıyor bazıları işte mecbur kalıp yazıyoruz.

baddog
12-01-2013, 00:37
meyvesi bol ağaç taşlanır arkadaşlar.
şimdi hisse düştükçe etekler tutuşmaya başladı mı?
yok ederi bu değil, patron şöyle spek böyle at suçu başkasına, kendi kafanda hiç suç yok demi?
uyardık mı zamanında güven olmaz diye, ama sevindiğimi sanmayın gerçekten sizin için üzülüyorum
keşke haklı çıksanız 6-8-10 uçup gitsede kazansanız ama ne kadar yüzleşmekten korksanız da içten içe acaba
yanlış mı yaptık, yeni bir rheag mı olacak diye korkunuz var biliyorum.
ben dile getirince aforoz ediliyorum doğal olarak tarih boyunca böyle olmuştur.
çok olumlu hava vardı ben uyarıyım diye yazdım ama kötü oldum, artık susayım ne haliniz varsa görün diyorum.

Vatandaş bu gün bebelerin oynadığı misket oyununa yorum yapar gibi...birde olan bitenden kendine pay çıkarmış..yetmemiş bir de çok biliyormuş gibi bildiklerinden bir daha bize çıkacak sadakadan mahrum bırakacakmış yazmayacakmış...saat tutuyorum bizleri çok bildiklerinden kaç gün mahrum bırakacak inşallah yerinede bir vekil yollamaz...

Arkadaşlar gelelim haftanın son seansının yorumuna....

Birinci seans hiisse 36 bin lot işlem yapmış ağırlıklı ortalama 2.96...seans açılışı 2.97...acaba bu 36. bin lotunun kaç lotu gerçek..5 binimi..on binimi...15 binimi...hissemizin takas durumu nedir..17 milyon lotmu idi düz hesap..!!!!!

Gelelim ikinciseansa...97 bin lotmu olmuş..peki bunun kaç lotu gerçek kademeler alıcı satıcı bomboş...kaç lotu gerçek..kaç lotu hikaye acaba bu işlemlerin...hasbel kadar işlem tecrübesi olana sorarım..10 binimi..15 bin..yirmi binmi acaba...takas durumumuz neydi 17 milyon lotmu...

Adamlar milyonlarca lotun peşinde..milyonlarca..boru değil milyon lotlardan bahsediyoruz....130 milyona yakın ödenmiş sermayesi olan bir şirketin esamesi bir günde olan üç beş bin lot ilemi olur ....

Olursa böyle komedi olur..hiç bir anlam ifade etmez...ha olan kime olur üç beş bin lotu olpta bu alemi öğrenmye çalışan kardeşlerimize olur..yazık olur..bir de bize olur ...yıllarca emek ver böyle basitliklere...çok bilirim acemilerle uğraşırken gecenin bu saatinde bi dünya sinir..tansiyon aday adayı....

baddog
12-01-2013, 00:50
Ben bu gün her iki seansı deliksiz takip ettim...

Bu işlemle bu hisse çift seans taban olurdu..tavanda...

O zaman kim yada kimler hangimiz ne yorumu yapabilirdik acaba....

Senaryo...hikayeler...film devam ediyor...bunun the end....var o zaman herkes takkeyi önüne koyacak...

Allah bizlere ömür versin hep beraber görecez inşallah..

Biz bağfaşların ...enkaların bir sensta 100 lot işlemlerine tanık olduk...

Ey arkadaş...dinle bak dinle..ben 30 lot enka'yı bir seansta satamadığım günlerimi bilirim...

Ben bağfaşın bir seansta 300 lot işlem yaptığını bilirim..ben bağfaşın eski hesap 20 bin tl'den 13-14 ayda 400 bin tl'lere geldiğini bilirim.

Ne yazıktırkı bugün buralarda iki dakikada anlaşılması gerekenleri saatlerce..günlerce anlamayana anlamak istemeyene anlatamadım.

baddog
12-01-2013, 01:39
İnanın sizlerle paylaşmadan yapamayacağım....

Ben gerçekte borsacı değilim yılların adam gibi adam yatırımcısıyım...

Bu dinçkök akkök denilen ne üdüğü belirsiz insanlar yıllarımı..yıllarımın emeğini çaldı...

Ben bu insanlara çok bağırdım çağırdım haykırdım yeri geldi çok ağır hakaret ettim...yalnız kendim içinmi hayır...

En son veda konuşması yaptım..hakaret etmiyeyim dedim...hiçte ağzım alışık olmadığı halde beddua ettim...ki ağzım küfre alışıktır küfürbazımdır anlayacağınız..küfür edemediğim için beddua ettim...Allah.......v.s v.s örnek olarak bile yazamadım.

Veda konuşması derken Akal tekstil'in son sayfasından bahsediyorum...benim için çok çok üzücü ve şaşkınlık yaratan durum...

Güneysu kardeşimin ...tahminim belkide evladım yaşında..bana iki gün yasak koyması...iki gün forumdan men...gerekçe...

Kahır ve beddua imiş...

Çok değer verdiğim ülkemizin en elit ve bilgili kişilerin ama öyle ama böyle buluştuğu böyle değerli ve elit bir forumda bir üyenin böyle bir nedenden dolayı iki günde olsa yasaklanması çok üzücü ve şaşkınlık verici..eğer burda kurallar böyle ise vay benim memleketime...

Evrende insanlık nelerle uğraşıyor biz nelerle...

Almanya birinci derecede teknoloji üreten bir ülkedir..Japonyada öyle...Almanyada adalet ve hukuk en tepedeki ile en aşşağıdakine aynı şekilde uygulanır..Japonyada öyle..

Almanyada insanların %70'i Allah'a yaradan'a inanmaz...% 98'i de dine inanmaz...yani % 25' deisttir yaradan'a inanır...dine inanmaz.

Japonya'nın neredeyse % 100'ü dine yaradana inanmaz..kendi ilahları öğretici buda'ya inanır...

Şimdi ben bunlara desemki ülkemde Adaletsizliğe uğradım haksızlığa uğradım...bir yatırımcı olarak öfkelendim...kültürüm küfür olduğu

Halde küfür edemedimde beddua ettim..hemde Türkiyenin en elit en eğitimli insanları yazıştığı forumda sırf bu yüzden forumun yetkilisi tarafından uyarıldım ve iki gin yasak yedim desem...iddia ediyorum şaşkınlık içinde kalıp bu işe hiç bir anlam veremezler..

Ki bir çok konudada bizi anlayabilmiş değiller...Yazık gerçekten çok yazık ülkem için çok üzülüyorum.

samanyolu63
12-01-2013, 01:41
İnanın sizlerle paylaşmadan yapamayacağım....

Ben gerçekte borsacı değilim yılların adam gibi adam yatırımcısıyım...

Bu dinçkök akkök denilen ne üdüğü belirsiz insanlar yıllarımı..yıllarımın emeğini çaldı...

Ben bu insanlara çok bağırdım çağırdım haykırdım yeri geldi çok ağır hakaret ettim...yalnız kendim içinmi hayır...

En son veda konuşması yaptım..hakaret etmiyeyim dedim...hiçte ağzım alışık olmadığı halde beddua ettim...ki ağzım küfre alışıktır küfürbazımdır anlayacağınız..küfür edemediğim için beddua ettim...Allah.......v.s v.s örnek olarak bile yazamadım.

Veda konuşması derken Akal tekstil'in son sayfasından bahsediyorum...benim için çok çok üzücü ve şaşkınlık yaratan durum...

Güneysu kardeşimin ...tahminim belkide evladım yaşında..bana iki gün yasak koyması...iki gün forumdan men...gerekçe...

Kahır ve beddua imiş...

Çok değer verdiğim ülkemizin en elit ve bilgili kişilerin ama öyle ama böyle buluştuğu böyle değerli ve elit bir forumda bir üyenin böyle bir nedenden dolayı iki günde olsa yasaklanması çok üzücü ve şaşkınlık verici..eğer burda kurallar böyle ise vay benim memleketime...

Evrende insanlık nelerle uğraşıyor biz nelerle...

Almanya birinci derecede teknoloji üreten bir ülkedir..Japonyada öyle...Almanyada adalet ve hukuk en tepedeki ile en aşşağıdakine aynı şekilde uygulanır..Japonyada öyle..

Almanyada insanların %70'i Allah'a yaradan'a inanmaz...% 98'i de dine inanmaz...yani % 25' deisttir yaradan'a inanır...dine inanmaz.

Japonya'nın neredeyse % 100'ü dine yaradana inanmaz..kendi ilahları öğretici buda'ya inanır...

Şimdi ben bunlara desemki ülkemde Adaletsizliğe uğradım haksızlığa uğradım...bir yatırımcı olarak öfkelendim...kültürüm küfür olduğu

Halde küfür edemedimde beddua ettim..hemde Türkiyenin en elit en eğitimli insanları yazıştığı forumda sırf bu yüzden forumun yetkilisi tarafından uyarıldım ve iki gin yasak yedim desem...iddia ediyorum şaşkınlık içinde kalıp bu işe hiç bir anlam veremezler..

Ki bir çok konudada bizi anlayabilmiş değiller...Yazık gerçekten çok yazık ülkem için çok üzülüyorum.

Yazınız çok anlamlı ve çok ilginç Sayın Baddog bende şaşırdım.

baddog
12-01-2013, 01:54
Yaşadığımız evrende en büyük haksızlık adaletsizliktir arkadaşlar.Adalet'in olmadığı bir devlet ülke yıkılmaya mahkumdur.Ülkemizde her alanda adaletsizlik hızla yayılıyor,gerçek adalet yanlısı arkadaşlar sizlerden ricam ülkemiz ve vatanımız için adalet ve hukuğu çocuklarımıza bir dogma olarak çok erken yaşlarda öğretelim ve aşılayalım.

Devletleri ve vatanları din kurtarmaz ADALET kurar..ADALET kurtarır..

Devletleri ADALET'sizlik yıkar..

vexcor
12-01-2013, 10:48
Herkese Merhaba,

Birlerşe sürecinden buyana halka açıklık oranı kafamı kurcalayan bir sorun oldu. Şöyleki:

Sayın Berkman birleşmeden sonraki ilk seans açılışında aşağıdaki ifadeyi kullanmış:

*AKİŞ GYO YK BAŞKANI BERKMAN: ŞİRKETİN YÜZDE 25'İNİ HALKA AÇTIK, TALEP GELİRSE DEĞERLENDİRECEĞİZ-CNBCE

Fakat 13/12/2012 tarihli IMKB'nin SPK'na gönderdiği yazısında (bu yazı KAP'ta mevcut) ilgili bölüm aynen şöyle:

Borsamız Yönetim Kurulunun 12/12/2012 tarihli toplantısında,

A. Kotasyon Yönetmeliği'nin 15. maddesinin (a) bendinde yer alan halka arz edilen payların çıkarılmış sermayeye
oranı şartını sağlamamakla birlikte, Kurulunuzun izni doğrultusunda, Akiş paylarının halka arz olmaksızın Borsamız
Kurumsal Ürünler Pazarında işlem görebileceği, 31.12.2013 tarihine kadar Kurulunuz tarafından istenen %25'lik halka
açıklık oranı ve halka arz yapma şartlarının sağlanamaması halinde Şirketin durumunun Borsamız Yönetim Kurulunca tekrar
değerlendirileceği,

IMKB Kotasyon Yönetmeliği 15. madde (a) bendi aynen şöyle:

Çıkarılmış sermayelerinin ve halka arz edilen hisse senetlerinin nominal değerlerinin çıkarılmış sermayesine oranlarının
en az SPK’nın ilgili tebliğlerinde belirtilen tutar ve oranda olması

İlgili SPK tebliğinin (Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin Esaslar Tebliği) ilgili bölümleri şu şekilde:

madde 6.
B- Dönüşecek ise,
b. Ortaklıklarca bu Tebliğin 10 uncu maddesinde belirtilen süre içerisinde yapılacak halka arz sonucu asgari % 25’lik
halka açıklık oranına ulaşıldıktan sonra da, çıkarılmış sermayenin asgari % 25’i oranındaki paylarının halka arz edilmiş
pay niteliğinde olması zorunludur.

madde 10.

Ani usulde kurulan veya esas sözleşme tadili yoluyla gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen ortaklıkların,
kuruluşlarının veya esas sözleşme değişikliklerinin ticaret siciline tescilini takip eden 3 ay içinde faaliyetlerin
yürütülebilmesi için gerekli olan mekan, donanım ve personeli temin etmeleri ve organizasyonu kurmaları, kaynaklarının
zorunlu giderler dışında kalan kısmı ile varlık portföyünü oluşturmaları, şekli ve esasları Kurulca belirlenecek
halka arz başvuru formunu ve formda belirtilen belgeleri tamamlayarak çıkarılmış sermayelerinin asgari % 25’ini
temsil eden payların halka arz edilmesi ve tüm payların kayda alınması talebiyle Kurula başvurmaları zorunludur.

Benim yukarıdaki IMKB yazısından ve ilgili tebliğden anladığım şirketin gerekli halka açıklık oranını sağlayamadığı için
kurumsal işlemler pazarında işlemine izin verildiği ve 3 ay içerisinde gerekli halka arzı gerçekleştirmesi gerektiği.

Fakat Sayın Berkman ifadesinde şirketin %25 halka açıldığını söylemiş. Bu birleşme sürecinde halka arz duyuruldu da benmi
kaçırdım diye düşünüyorum. Zira hesaplarıma göre 1.1 Akal-Akiş değişimi ile bu oran sağlanamıyor.

Birde eğer şirket 3 ay içerisinde yeni halka arz yapmaz ise ne değişecek?

Saygılar

vexcor
12-01-2013, 15:22
kusura bakmayın.
yukarıdaki mesajı edit edemedim. bazı yazım hatalarım olmuş. son cümlem nasıl bir durum oluşabilir? şeklinde olacaktı.
yani 3 ayı geçerse yine kurumsal ürünler pazarında işlem görmeyemi devam edecek?

baddog
13-01-2013, 18:59
Herkese Merhaba,

Birlerşe sürecinden buyana halka açıklık oranı kafamı kurcalayan bir sorun oldu. Şöyleki:

Sayın Berkman birleşmeden sonraki ilk seans açılışında aşağıdaki ifadeyi kullanmış:

*AKİŞ GYO YK BAŞKANI BERKMAN: ŞİRKETİN YÜZDE 25'İNİ HALKA AÇTIK, TALEP GELİRSE DEĞERLENDİRECEĞİZ-CNBCE

Fakat 13/12/2012 tarihli IMKB'nin SPK'na gönderdiği yazısında (bu yazı KAP'ta mevcut) ilgili bölüm aynen şöyle:

Borsamız Yönetim Kurulunun 12/12/2012 tarihli toplantısında,

A. Kotasyon Yönetmeliği'nin 15. maddesinin (a) bendinde yer alan halka arz edilen payların çıkarılmış sermayeye
oranı şartını sağlamamakla birlikte, Kurulunuzun izni doğrultusunda, Akiş paylarının halka arz olmaksızın Borsamız
Kurumsal Ürünler Pazarında işlem görebileceği, 31.12.2013 tarihine kadar Kurulunuz tarafından istenen %25'lik halka
açıklık oranı ve halka arz yapma şartlarının sağlanamaması halinde Şirketin durumunun Borsamız Yönetim Kurulunca tekrar
değerlendirileceği,

IMKB Kotasyon Yönetmeliği 15. madde (a) bendi aynen şöyle:

Çıkarılmış sermayelerinin ve halka arz edilen hisse senetlerinin nominal değerlerinin çıkarılmış sermayesine oranlarının
en az SPK’nın ilgili tebliğlerinde belirtilen tutar ve oranda olması

İlgili SPK tebliğinin (Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin Esaslar Tebliği) ilgili bölümleri şu şekilde:

madde 6.
B- Dönüşecek ise,
b. Ortaklıklarca bu Tebliğin 10 uncu maddesinde belirtilen süre içerisinde yapılacak halka arz sonucu asgari % 25’lik
halka açıklık oranına ulaşıldıktan sonra da, çıkarılmış sermayenin asgari % 25’i oranındaki paylarının halka arz edilmiş
pay niteliğinde olması zorunludur.

madde 10.

Ani usulde kurulan veya esas sözleşme tadili yoluyla gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşen ortaklıkların,
kuruluşlarının veya esas sözleşme değişikliklerinin ticaret siciline tescilini takip eden 3 ay içinde faaliyetlerin
yürütülebilmesi için gerekli olan mekan, donanım ve personeli temin etmeleri ve organizasyonu kurmaları, kaynaklarının
zorunlu giderler dışında kalan kısmı ile varlık portföyünü oluşturmaları, şekli ve esasları Kurulca belirlenecek
halka arz başvuru formunu ve formda belirtilen belgeleri tamamlayarak çıkarılmış sermayelerinin asgari % 25’ini
temsil eden payların halka arz edilmesi ve tüm payların kayda alınması talebiyle Kurula başvurmaları zorunludur.

Benim yukarıdaki IMKB yazısından ve ilgili tebliğden anladığım şirketin gerekli halka açıklık oranını sağlayamadığı için
kurumsal işlemler pazarında işlemine izin verildiği ve 3 ay içerisinde gerekli halka arzı gerçekleştirmesi gerektiği.

Fakat Sayın Berkman ifadesinde şirketin %25 halka açıldığını söylemiş. Bu birleşme sürecinde halka arz duyuruldu da benmi
kaçırdım diye düşünüyorum. Zira hesaplarıma göre 1.1 Akal-Akiş değişimi ile bu oran sağlanamıyor.

Birde eğer şirket 3 ay içerisinde yeni halka arz yapmaz ise ne değişecek?

Saygılar

Kendimizi şirket sahipleri yerine koysak hangi düşünceler,fikirler ve yorumlar ve eylemler ortaya çıkar.....

Bence asıl nüans bu....

Benim nacizane fikrim pek tabii hayalde olabilir...rekabetin kızıştığı para kazanmanın çok zor olduğu bu dönemde....

Bir an önce bilançoların şişirilmesi süslenmesi güzel projeler hikaye nutuklar konuşmalar....derken çıkar kasadan hisseleri....

Ceo'lara at üç beş sakal.....elinden geldiğince şişir işlem hacmini hisse fiyatını....

Yeni halka arz'mız cümle aleme hayırlı olsun....bir ömür boyu evladiyelik yatırımcı.

baddog
13-01-2013, 19:36
Sizlere engin borsa tecrübelerime dayanarak borsada bazı hisselerin karakter özelliklerinden bahsedeyim arkadaşlar....

Bizim hissemiz'in nerdeyse tüm verileri buna uygun....öncelik olarak pek şerefli şirket sahiplerimiz bilhassa...

Kdv oranları % 18'e çıktımı çıktı....birçoğumuz üzüldü ben sevindim....şu an dahada kötüsü GYO'ların % 20 kurumlar vergisi muafiyetlerinin kalkması gündemde.

Yaradan'a duacıym bir an önce buda GYO'ların bu % 20 vergi avantajı kalksın bu pek şerefliler şapa otursun...

Çok şaşıracaksınız bu gudubet durum biz yatırımcılara yarayacak...

Neden derseniz hissemizin tüm doneleri ...ka saracak ....daha sonra da büyük çakallar bu hisseden kurtulmak isteyecek...

Bu operasyonlarında nasıl olduğunu anlatmaya gerek yok...

Eeeee bay Dinç'kökler hep sizmi bizi seveceksiniz birazda benim yüce devletim sevsin sizide..sevilmek nasıl oluyormuş görün.

almann
14-01-2013, 09:41
Arkadaslar halen bi sikinti yok demi bu dususler normalmi? Bilmedigimden soruyorum son durum hakkinda biseyler yassaniz? Birlesme olmadan basladigi dususu devam ediyor.Benim korktugumu ønce belirtmistim ve halende korkuyorum bu dususlerden..

aysa
14-01-2013, 14:33
http://666kb.com/i/caopqkothify1ooy5.jpg
yazık laarr olsun....
itibarınız nere de?

samanyolu63
14-01-2013, 16:58
http://666kb.com/i/caopqkothify1ooy5.jpg
yazık laarr olsun....
itibarınız nere de?

Resimde görüldüğü gibi sokak çalgıcıları işbaşı yapmış birazdan piyonları bremen mızıkacılarıda gelir beş on bin lotun tekniğindendesteğinden hikayede anlatırlar burda patrona kızıyorsunuz velakin biriler yamyam diyor ondan yamyamları var burda alış boş satış boş rezaletneredeyse 30 bin lotla tavan olur dinçköler bunlara az bile yapmış girsinler birbirlerine biz seyirciyizcecanları büyütünde büyütün çok akıllıymışta peh ha buralara yazaydi birileri akalın yüzde onu elnde cebinde oda bi yamulsun yamulmuş yamulacağı kadar piz pekleyelum tinçkök cecan cucan ecüş becüşleri bi ezsun.Oonlari bi yamultsunda pize paramizi verur.

samanyolu63
15-01-2013, 16:58
Uşağım nedur bu acele noliiyy daha karpuz keseceğuduk teknik taktikçileri pekleyuduk şurda pirkaç garibanın 100 200 lotu var idi onlaruda alayduk da ne pu acele yoksam herşey hakkat po....mi sardi.

javs
15-01-2013, 19:11
aksgy takasında bizim menkulde 70 milyon lot gözüküyor. patronun halka arz ettik sözünden kastedilen bu virman mı? bugünkü toparlanışın sebebi olabilir mi?

vexcor
15-01-2013, 19:40
şirketin MKK üyeliği daha dün onaylanmış

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=256119

yatırımcı doğru düzgün bilgilendirilmediği için yorum yapmak zor. yakında ne olup bittiğini öğreniriz umarım...

baddog
16-01-2013, 00:17
aksgy takasında bizim menkulde 70 milyon lot gözüküyor. patronun halka arz ettik sözünden kastedilen bu virman mı? bugünkü toparlanışın sebebi olabilir mi?

Sayın javs yazınızı okuyunca forex'in takasına bir baktımki...

OoooooHaa......70.648.024 lot....

baddog
16-01-2013, 00:23
O zaman çılgın festivalin başladığı tarihin adını koyalım....

15/02/2013....

Eyyyyy güzel Tanrı'm mazlumları ve garipleri bu adamların gazabından koru...

Bir seansta üçmilyon ....beş milyon...10 milyon....lotları havalarda uçuşurken görürseniz hiç şaşırmayın beyler...

vexcor
16-01-2013, 06:58
O zaman çılgın festivalin başladığı tarihin adını koyalım....

15/02/2013....

Eyyyyy güzel Tanrı'm mazlumları ve garipleri bu adamların gazabından koru...

Bir seansta üçmilyon ....beş milyon...10 milyon....lotları havalarda uçuşurken görürseniz hiç şaşırmayın beyler...

MKK nın açılış günü duyurusundan:

Akiş Gayrimenkul 'ün Ak-Al Gayrimenkul'ü devralması nedeniyle, birleşme öncesi Akiş Gayrimenkul ortaklarına verilmek üzere gerçekleştirdiği sermaye artırım işleminde 70.550.004 TL nominal değerde B grubu Hamiline kaydi bakiye (ISIN KOD:TREAIGY00017) Borsada işlem gören statüde ve 12.450.000 TL nominal değerde A grubu Nama kaydi bakiye (ISIN KOD:TREAIGY00025) Borsada işlem görmeyen statüde 09.01.2013 tarihinde ihraç edilmiştir.

Şimdi kabaca bir hesapla :

tüm B grubu paylar - halka açık olan kısım = 98148389.09
lider pay sahibi kanunen hisselerini devredemeyeceği için 98148389.09 - 17478796.57 = 80669592.52

borsada işlem gören statüye geçirildiği açıklanan 70 milyon ile benim hesabım arasında 10 milyon kadar bir fark çıkıyor :)
yani borsada işlem gören statüye geçirilmeyen yaklaşık 10 milyon daha pay var. nedir, kime aittir bilemiyoruz.

bu 70 milyonu halka açılmış kabul edersek o zaman şirketin halka açıklık oranı epey bir yükseldi demektir.
ama benim görüşüm durum böyle değil.
ben yorum yapmak zor derken o 70 milyon pay ile ne yapacakları belli değil demek istedim. bekleyip göreceğiz...

Lunar Soul
16-01-2013, 08:32
http://kap.gov.tr/yay/Sirket/Sirket.aspx?sirketId=1698&btnAra=Git

Şimdi burada bulunan diğer kısmındaki % 27,90 halka açık kısım mı oluyor?bence değil olmaması lazım.o zaman bundan % 14 ü çıkınca diğer % 14 nerede.kimde.var bir dümen ama hadi hayırlısı.ve daha önemlisi bu lotlar nerede hala. tahtada kademeler neden 3-5 bin lot.

vexcor
16-01-2013, 18:14
http://kap.gov.tr/yay/Sirket/Sirket.aspx?sirketId=1698&btnAra=Git

Şimdi burada bulunan diğer kısmındaki % 27,90 halka açık kısım mı oluyor?bence değil olmaması lazım.o zaman bundan % 14 ü çıkınca diğer % 14 nerede.kimde.var bir dümen ama hadi hayırlısı.ve daha önemlisi bu lotlar nerede hala. tahtada kademeler neden 3-5 bin lot.

Sayın Lunar Soul o listede diğer kısmında görünen %27 nin içinde %13 küsür halka açık kısımla birlikte küçük pay sahibi sahışlarda var. Tam listesi birleşme raporlarında tablo olarak var aslında. bakayım bulabilirsem buraya yazarım. saygılar

vexcor
16-01-2013, 20:06
merhaba

pay dağılım tablosunu buldum:

http://img703.imageshack.us/img703/2048/akisp.png

Lunar Soul
16-01-2013, 20:55
Sayın Lunar Soul o listede diğer kısmında görünen %27 nin içinde %13 küsür halka açık kısımla birlikte küçük pay sahibi sahışlarda var. Tam listesi birleşme raporlarında tablo olarak var aslında. bakayım bulabilirsem buraya yazarım. saygılar

Fark etmez küçük büyük olması.Eğer patronla hareket edense ki buradan anlaşılan o halka açık sayılamaz.Ya da en azından halka açıklık kriteri olan % 25 i tamamlamak için sayılmamalı bunlar.o zaman şimdi ben yazıcam buraya ama ortamı çok germek istemiyorum.fiziki Akişler kimde belli değil.ben nereden bilicem % 12 lik payı patron ali veli ahmet hesaplarına yatırtmadı kriterleri tamamlamak için.Çocuk mu kandırıyorlar bunlar.Bir an önce şirketten herkesi tatmin edici kafalarda soru işareti bırakmayan bir cvp gelmeli.Eğer tabii bu ülkede bazıları işlerini yaptıklarını iddia ediyorlarsa.

Bir diğer husus bu şirket şu an genel müdürün ballandırdığı günkü fiyatın altında mı değil mi?

26 kasım 2012 de hisse daha yüksek.bugün daha aşağıda. zaten hisse en yüksekte o 2-3 gün kalmış onlarda bu açıklamadan sonraki günler.

26.11.2012 10:35
AKIS GYO/DURUSOY: BU GÜÇ BIRLIGIYLE, PAZARDA DAHA BÜYÜK BIR OYUNCU OLARAK REKABET AVANTAJI HEDEFLENMEKTEDIR

Akkök Sirketler Grubu’ndan Akis Gayrimenkul Yatirim Ortakligi A.S.
ve Ak-Al Gayrimenkul Gelistirme ve Tekstil Sanayii A.S birlesti.
Ak-Al’in, tüm aktif ve pasifleriyle birlikte toplu olarak Akis GYO’ya
devrolunmasina karar verildi.
Birlesme karari ile ilgili açiklama yapan Akis GYO A.S Yönetim
Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü I.Göksin Durusoy, “Bu birlesme ile Akkök
Sirketler Grubu’nun stratejik sektörlerden biri olarak belirledigi ve
bugüne kadar yeniliklerin simgesi olan, uluslararasi bilinirlige sahip
Akmerkez, Akasya, Akbati gibi projelere imza attigi gayrimenkul
sektöründe, daha güçlü bir Akis GYO olarak yeni basarilara
yürüyecegimize inaniyoruz” dedi.
Her iki kurumun kaynaklarinin birlestirilmesinin, bilgi
birikimlerinin daha etkin ve verimli bir sekilde kullanilmasina olanak
saglayacagini vurgulayan I.Göksin Durusoy, “Bu güç birligiyle, pazarda
daha büyük bir oyuncu olarak rekabet avantaji hedeflenmektedir. Ayrica
mevcut durumda GYO statüsüne sahip olan Akis GYO’nun, sadece
gayrimenkul faaliyetleri bulunan ancak GYO statüsünde olmayan Ak-Al
ile birlikte daha güçlü bir portföy yapisina sahip olmasi ve IMKB’de
islem gören Ak-Al paydaslarinin da bu sinerjiden faydalanmasi
amaçlanmaktadir. Önemli bir baska nokta ise, bu birlesme isleminde
Ak-Al hissedarlarinin lehine bir degisiklik yapilarak uzman kurulus
raporunda belirlenen hisse degistirme oraninin %22 artirilmasina karar
verilmesidir" diye konustu.
Durusoy sözlerine söyle devam etti: “Birlesme sonrasi ortaya
çikacak sirket, büyümeye elverisli, risklere karsi portföy
çesitliligine sahip, farkli ekonomik kosullara karsi esnek ve saglam
bir mali yapida olacaktir. Bu kapsamda düzenli temettü geliri ve
istikrarli hisse fiyatina sahip bir sirket yaratmak, birlesmenin temel
amaçlarindandir. Basta aliveris merkezi ve konut yatirimlari ile
sektörde önemli bir bilgi birikimine sahip olan Akis GYO olarak, Ak-Al
birlesmesi sonrasinda fark yaratacak projelere imza atmayi
hedefliyoruz.”

Siyah yazan yeri yakında hatırlatırlar size sn Genel Müdür.

samanyolu63
16-01-2013, 21:57
Akkök ya da Dinçkök

Dinçkök İmparatorluğu genelde holdingin asıl adını taşıyan Akkök olarak fazla bilinmez; en bilinen yatırımları ise ünlü Ak -Merkez’dir. Oysa; Aksu, Dinarsu, Ak-Al, Aksa, Akpa, Atak, Akkim, Afiş, Akmeltem, İleri İplik, Ak Turizm, Akkoy Turizm vs gibi başta tekstil olmak üzere, turizm, enerji, kimya vs pek çok alanda falliyet gösren bir dev holding; ayrıca Kaşıkadası’nın da sahipleri. (Mustafa Sönmez, Kırk Haramiler- Türkiye’de Holdingler) Pek çok yerde Türkiye’nin 5. büyük zengini olarak geçiyor.
(Holdingin web sitesi için : www.akkok.com.tr)

Kurucu Raif Ali Dinçkök, Selanik doğumlu ve diğer Sabetaycılara benzeyen şekilde Selanik’ten önce İzmir’e göç ediyorlar, sonra da Istanbul’a. Raif Ali Bey’in oğlu Ali Dinçkök’ün oğlu da dedesinin ismini taşıyor ve daha çok Fenerbahçe Spor Klübü vasıtasıyla kamuyoyunda tanındı. Torun Raif Dinçkök bugün Fenerbahçe içinde çok etkili ve Aziz Yıldırım’ın destekçilerinden birisi. Raif Ali Bey’in diğer oğlu da çok meşhur : Ömer Dinçkök , TÜSİAD Başkanlığı da yaptı ve Ömer Dinçkök ayrıca sık sık, kokain davaları, baskınlar ve yaşadığı ilişkilerle gündeme geliyor.

Kurucu Raif Ali Dinçkök’ün kızı Nilüfer Hanım da Ekinciler Holding’e gelin gitmiş. Ekinciler, özellikle otomotivde Türkiye’nin en büyükleri ve genelde de M. Sönmez’in Kırk Haramiler listesine girecek kadar da büyük. Einciler’in Chrysler Türkiye’yi kurarken yanında olan ortakları da Tatko yani Alp Yalman ve elbette Mehmet Emin Yalman’ın kardeşi olan olan baba Vacit A. Yalman.

Raif Ali Dinçkök’ün kız kardeşi Emine Hanım’ın pek çok çocuğundan en meşhur olanları Eşiknat soyadını taşıyorlar.

Oğul Ali Dinçkök’ün kızı Alize Dinçkök Işık Lisesi mezunu; demek ki Sabetaycıların Karakaş koluna mensuplarmış.

Ömer Dinçkök birinci evliliğini Neyran Gençaraslan’la yapıyor ve bu evlilikten doğan Ayça Hanım, Can Sandıkçıoğlu’yla evlenmiş. (Mahmut Çetin, X İlişkiler) Neyran Hanım’ın annesi, Ayça Dinçkök Sandıkçı’nın anneanesi 22 Aralık 1998 günü Teşvikiye Camii’nden kalkan cenaze ile toprağa verilmiş. (Hürriyet Gazetesi)

Uyyyyyyyyyyyy İmparatorların kırk haremilerin hissesini almişizda pizum sirtumuz yere kelirmu arkadaşlar.

samanyolu63
16-01-2013, 22:08
Dinçkök İmparatorluğu genelde holdingin asıl adını taşıyan Akkök olarak fazla bilinmez; en bilinen yatırımları ise ünlü Ak -Merkez’dir. Oysa; Aksu, Dinarsu, Ak-Al, Aksa, Akpa, Atak, Akkim, Afiş, Akmeltem, İleri İplik, Ak Turizm, Akkoy Turizm vs gibi başta tekstil olmak üzere, turizm, enerji, kimya vs pek çok alanda faaliyet gösteren bir dev holding; ayrıca Kaşıkdası’nın da sahipleri. (Mustafa Sönmez, Kırk Haramiler- Türkiye’de Holdingler) Pek çok yerde Türkiye’nin 5. büyük zengini olarak geçiyor.

Kurucu Raif Ali Dinçkök, Selanik doğumlu ve diğer Sabetaycılara benzeyen şekilde Selanik’ten önce İzmir’e göç ediyorlar, sonra da Istanbul’a. Raif Ali Bey’in oğlu Ali Dinçkök’ün oğlu da dedesinin ismini taşıyor ve daha çok Fenerbahçe Spor Klübü vasıtasıyla kamuyoyunda tanındı. Torun Raif Dinçkök bugün Fenerbahçe içinde çok etkili ve Aziz Yıldırım’ın destekçilerinden birisi. Raif Ali Bey’in diğer oğlu da çok meşhur : Ömer Dinçkök , TÜSİAD Başkanlığı da yaptı .

Çiftçiler, Chrysler Türkiye’yi kurarken yanında olan ortakları da Tatko yani Alp Yalman ve elbette Mehmet Emin Yalman’ın kardeşi olan olan baba Vacit A. Yalman.

Raif Ali Dinçkök’ün kız kardeşi Emine Hanım’ın pek çok çocuğundan en meşhur olanları Eşkinat soyadını taşıyorlar. Demek ki Eşkenazi imişler.

Oğul Ali Dinçkök’ün kızı Alize Dinçkök de amcasının kızı Ayça gibi Işık Lisesi mezunu; demek ki Sabetaycıların Karakaş koluna mensuplarmış.

Ömer Dinçkök birinci evliliğini Neyran Gençaraslan’la yapıyor ve bu evlilikten doğan Ayça Hanım, Can Sandıkçıoğlu’yla evlenmiş. (Mahmut Çetin, X İlişkiler) Ayça Hanım da Işık Lisesi Mezunu. Neyran Hanım’ın annesi, Ayça Dinçkök Sandıkçı’nın anneanesi 22 Aralık 1998 günü Teşvikiye Camii’nden kalkan cenaze ile toprağa verilmiş. (Hürriyet Gazetesi)

Ev alurken pile komşuyi soraysinizda ortak olurkenda pi sorun araşturun da uşaklar ha punlar kimdur punlardır bizim ortaklarumuz ha bu zavalli memlekette kim pizum bundan sonra sirtumuzi yere keturur.

baddog
16-01-2013, 22:27
Dinçkök İmparatorluğu genelde holdingin asıl adını taşıyan Akkök olarak fazla bilinmez; en bilinen yatırımları ise ünlü Ak -Merkez’dir. Oysa; Aksu, Dinarsu, Ak-Al, Aksa, Akpa, Atak, Akkim, Afiş, Akmeltem, İleri İplik, Ak Turizm, Akkoy Turizm vs gibi başta tekstil olmak üzere, turizm, enerji, kimya vs pek çok alanda faaliyet gösteren bir dev holding; ayrıca Kaşıkdası’nın da sahipleri. (Mustafa Sönmez, Kırk Haramiler- Türkiye’de Holdingler) Pek çok yerde Türkiye’nin 5. büyük zengini olarak geçiyor.

Kurucu Raif Ali Dinçkök, Selanik doğumlu ve diğer Sabetaycılara benzeyen şekilde Selanik’ten önce İzmir’e göç ediyorlar, sonra da Istanbul’a. Raif Ali Bey’in oğlu Ali Dinçkök’ün oğlu da dedesinin ismini taşıyor ve daha çok Fenerbahçe Spor Klübü vasıtasıyla kamuyoyunda tanındı. Torun Raif Dinçkök bugün Fenerbahçe içinde çok etkili ve Aziz Yıldırım’ın destekçilerinden birisi. Raif Ali Bey’in diğer oğlu da çok meşhur : Ömer Dinçkök , TÜSİAD Başkanlığı da yaptı .

Çiftçiler, Chrysler Türkiye’yi kurarken yanında olan ortakları da Tatko yani Alp Yalman ve elbette Mehmet Emin Yalman’ın kardeşi olan olan baba Vacit A. Yalman.

Raif Ali Dinçkök’ün kız kardeşi Emine Hanım’ın pek çok çocuğundan en meşhur olanları Eşkinat soyadını taşıyorlar. Demek ki Eşkenazi imişler.

Oğul Ali Dinçkök’ün kızı Alize Dinçkök de amcasının kızı Ayça gibi Işık Lisesi mezunu; demek ki Sabetaycıların Karakaş koluna mensuplarmış.

Ömer Dinçkök birinci evliliğini Neyran Gençaraslan’la yapıyor ve bu evlilikten doğan Ayça Hanım, Can Sandıkçıoğlu’yla evlenmiş. (Mahmut Çetin, X İlişkiler) Ayça Hanım da Işık Lisesi Mezunu. Neyran Hanım’ın annesi, Ayça Dinçkök Sandıkçı’nın anneanesi 22 Aralık 1998 günü Teşvikiye Camii’nden kalkan cenaze ile toprağa verilmiş. (Hürriyet Gazetesi)

Ev alurken pile komşuyi soraysinizda ortak olurkenda pi sorun araşturun da uşaklar ha punlar kimdur punlardır bizim ortaklarumuz ha bu zavalli memlekette kim pizum bundan sonra sirtumuzi yere keturur.

Bunları tanıyordukta....

Kırk Haramiler olduğunu bilmiyorduk....

Peki Ali Baba kim...

Siz dert etmeyin..Madem bunlar Kırk Haramiler bi gün ellerinden hepsi alınır...

Odeğilde bakalım biz anamızın sütü gibi helal paramızı bunlardan alabilecezmi .....kazancı unuttukta....

FATİH1461
16-01-2013, 23:26
AKİŞ GMYO - AKSGY - Tarihsel Veriler

Tarih

Son Fiyat

En Düşük

En Yüksek

Hacim

16 Ocak 2013 2,87 2,86 2,96 176.086,77
15 Ocak 2013 2,92 2,75 3,00 527.874,36
14 Ocak 2013 2,78 2,74 2,88 290.164,73
11 Ocak 2013 2,86 2,82 2,99 391.706,00
10 Ocak 2013 2,97 2,97 3,06 167.990,00
09 Ocak 2013 3,03 2,95 3,25 706.724,00
04 Ocak 2013 3,05 2,92 3,15 591.554,00
03 Ocak 2013 2,99 2,92 3,05 349.092,00
02 Ocak 2013 3,04 3,02 3,13 382.501,00
28 Aralık 2012 3,12 3,08 3,15 242.892,00
27 Aralık 2012 3,14 3,11 3,16 206.616,00
26 Aralık 2012 3,14 3,08 3,15 315.962,00
25 Aralık 2012 3,08 3,05 3,09 74.003,00
24 Aralık 2012 3,09 3,05 3,10 165.068,00
21 Aralık 2012 3,07 3,05 3,10 96.863,00
20 Aralık 2012 3,08 3,05 3,13 316.251,00
19 Aralık 2012 3,09 3,07 3,14 232.295,00

maxere
17-01-2013, 11:08
küçük yatırımcıyı karanlığa çektiler burada saldırıyorlar ama Allah Büyük burası Türkiye Toprağı inşallah önce itibarlarını sonra paralarını kaybeden onlar olacak

samanyolu63
17-01-2013, 12:57
Ula nedur bu boyle yaaa tedesi içun derler töviz kaçakçisi oğlu içun terler kokoci şimdida ali paba kırk haramiler.Ula ne yaptuk piz Cehennem zebanilerunun ocağınami düştuk ha burdan para kazansakta hayrinimi göreceğuk ......yim aptal kafama yaaa.

samanyolu63
17-01-2013, 13:16
aliugur
Profiline bak Forum Gönderileri Blog Yazılarına Bak

Duhül:Apr 2005
İkamet:istanbul
Gönderi:689
Google da, ak-iş ile herhangi bir bilgi tararken tesadüfen denk geldiği , tarihi eski bile olsa henüz öğrendiğim için benim için yeni bir haberdi. Madem herkez için bu eski bir haberdi, niye kimse bu haberi burada paylaşmadı?
Tarih eski bile olsa burada tekrar hatırlatılmasının ne sakıncası var ?
Şimdi bir arkadaş, belki unutan ve bilmeyen vardır düşüncesiyle, aynası iştir kişinin dese ve geçmiş dönemde AK-AL ın şirket birleşmelerinde çevirdiklerini buraya taşısa bu geçmiş dönem deyip hemen saldırıya mı geçeceksiniz. Özellikle yüksek kaldıraçlı yap-sat işinde hiç bir şey geçmişte kalmaz, kurumların siciline işlenir.
Yoksa siz halen bu şirket birleşmesinin yeni ortaya çıkan bir fikir mi olduğunu sanıyorsunuz. Bence,AK-İŞ bilançolarının bu birleşmede avantaj sağlaması hazırlıklarının bitmesi gerekiyordu.

Ben de, 2,75-3,00 arası fiyatları görebilirse gözüm kapalı satıcıyım bu hissede. Ha bu arkadaş nereyedur poyle temiş şimdi tüy tökiiy galiba

samanyolu63
17-01-2013, 13:22
Eczacıbaşıyla ulus ha bunlar içeriden pi şeyler öğrenupta oyunculuk yapanlarmudur acaba punların takaslari ne durumda bakmak lazim.

baddog
17-01-2013, 13:58
Arkadaşlar NUGYO'nun tahtasına bakarmısınız....

78 üye....205 ziyaretçi....

283 kişi okuyor....

Bizler ne zaman göreceğiz böyle günleri çok merak ediyorum.

baddog
17-01-2013, 15:08
Ngyo....8.76 ağırlıklı ortalama...2 milyon lot işlem hacmi....

Ne eksiğimiz var Ngyo'dan...belkide fazlamız var...

traso
17-01-2013, 15:09
fiyatlar uçsun balon oluşsun her yerde reklamlar çıkmaya başlasın uçacak kaçacak muhabbetleri başlasın o zaman görürüz abi :)

Kaptan Mehmet
17-01-2013, 15:25
şu anda hiç bir yerde şirket ileilgili bir bilgi yokki ne fk sı ne pd si belli karanlıkt akim kurşun harcar. Bunları bilen 3-5 kişi var onlarda burda bekleyenler

baddog
17-01-2013, 15:41
şu anda hiç bir yerde şirket ileilgili bir bilgi yokki ne fk sı ne pd si belli karanlıkt akim kurşun harcar. Bunları bilen 3-5 kişi var onlarda burda bekleyenler

Çok doğru ...dediğiniz gibi şu 12 aylıklar gelsin...bir çok şeye ışık olacak gibi...

Karamanın koyunu..sonra çıkar oyunu misali...Ak ....t kara ...t meydana çıkacak...

Arkadaşlar Gyo'ların 12 aylık bilanço son gönderi tarihi nedir...fazlada bi zaman kalmadı galiba.

vexcor
17-01-2013, 18:03

ben de aynen katılıyorum. hatta daha şirketin halka açıklık oranı konusunda bile kafamız karışık. kimse net bir şey söyleyemiyor.
bu arada diken üzerinde takas raporlarını takip ediyoruz. gözümüz 70 milyonda..yerinde duruyormu diye:)

sdiril72
18-01-2013, 09:17
hakikaten geçmiştekibu drubun şirketlerinden tecrübe edinmiş arkadaşların söyledikleri tek tek gerçekleşiyor, sözde yeni işlem görmeye başlamış bir hisse bu kadar sahipsiz olabilir mi? her gün aşağı salıyor...

baddog
18-01-2013, 20:26
Büyük öperasyon ufak ufak başlamış...

Bizim menkul değerden Acar'a 1.661.000 lot virman....

Yarın bugün diğerleri....

Peki ya sonra...

Güzel haberler..balonlar...daha sonrada kayda almalarmı...

Hep beraber...şimdi...en büyük paralar..en büyük pazarlamalar..en büyük kazançlar böyle oluşuyor...

Ahtapotlar...üretümden kazanmayı bilmezler..beleşe faize alıştırılmış haybeci asalaklar....teknoloji üretmeyecek..üretüme hiç bir katkısı olmayacak ...

Beleşten ranttan kazanacak....zamanında alıştırılmışlar....alışmış kudurmuştan beter.....

Takipteyiz .....izleyelim görelim....cankuşlarına nasıl bir pazar yaratacaklar...heyecanlımı heyacanlı.

göztepeli
18-01-2013, 23:07
acar bir aralar epey mal almıştı yanılmıyorsam....demekki alışlar patron grubu.....o zaman bu ulus ve eczacıda patron olabilir....yatırım finans patron degil oyak da öyle.....eee bu adamlar niye mal aldılar 2,5-3 lü fiyatlardan elbet bir bildikleri var herhalde....sabra devam.....

aliugur
19-01-2013, 00:44
SPK BAŞKANLIĞINA,
ANKARA,

Halka açık AK-AL hisselerinde herhangi bir imtiyaz hakkı yoktu.

AK-AL ın AKİŞ GYO ile AKİŞ çatısı altında birleşmesinde birlikte hareket eden Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi hakim güçlerini küçük yatırımcı aleyhine haksız kullanarak kendi %10 payları için “yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun seçiminde aday gösterme imtiyazı”nı elde etmişler ve biz küçük yatırımcıları etkisiz hale getirmişlerdir.

Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek ilk önce AK-İŞ Gay.Yat.Ort.A.Ş de Esas sözleşme tadiline gitmişler ve sadece kendileri için “yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı”nı elde etmişlerdir. Kısa bir süre sonra yine Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek AK-AL yönetim kurulunda ve genel kurulunda AK-İŞ Gay.Yat.Ort.A.Ş ile birleşmeyi kendi oylarıyla onaylayarak , kendilerine ait %10 un altında sermaye payları için, daha önce kendilerinde olmayan “yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun seçiminde aday gösterme” imtiyazı nı kendi oylarıyla elde etmişlerdir.

SONUÇ VE TALEP:
Yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı;
1) Mağduriyetimizin giderilmesi için kurulunuzca imtiyazların kaldırılması yönünde yaptırım uygulanması,
2) Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek genel kurulda yönetim kurulunun çoğunluğuna aday gösterme imtiyazını elde etmeleri sebebiyle, 30.12.2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanan SPK yasasının, 27/2 maddesine göre paylarımızın bu kişiler tarafından adil bir bedelle satın alınmasına karar verilmesi için gereğini saygılarımla talep ederim.

SPK nın müracata cevabı:

Sayın ALİ UĞUR
İlgi: 02.01.2013 Tarihli Başvurunuz

Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’nin, Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) unvanlı bir gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşümüne onay verilmesi talebiyle Kurulumuza yapılan başvuruda, esas sözleşme tadili ile A ve B grubu paylar yaratılması ve A grubu paylara yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyaz tanınması talep edilmiştir. Seri: VI, No:11 sayılı “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği”nin 16. maddesi uyarınca gayrimenkul yatırım ortaklıklarının yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı tanıyan paylar ihraç edebileceği öngörülmüş olup, o dönemde yürürlükte olan 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerinin de bu duruma imkan verdiği dikkate alınarak Şirket talebi uygun görülmüştür.

Şirket’in Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş.’yi devralma yoluyla birleşmesine ilişkin duyuru metninden görülebileceği üzere birleşme kapsamında Ak-Al hissedarlarına verilen paylar arasından imtiyazlı pay bulunmamaktadır. Nitekim birleşme öncesinde, Şirket’in 83.000.004 TL olan Şirket sermayesini temsil eden toplam 83.000.004 adet Şirket payının %15’ine tekabül eden 12.450.000 adedi A grubu (7.470.000 adedi Ali Raif DİNÇKÖK’e ve 4.980.000 adedi Nilüfer DİNÇKÖK’e ait olmak üzere), %85’ine tekabül eden 70.550.004 adedi ise B grubu pay niteliğinde iken, birleşme sonrasında A grubu pay sayısında ve A grubu pay sahiplerinde herhangi bir değişiklik olmamış ve toplam 128.200.841,36 TL olan Şirket sermayesinde A grubu payların payı %9,71’e düşmüştür.

Diğer taraftan 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun “Ayrılma hakkı” başlıklı 24. maddesinin birinci fıkrasında, “23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantısına katılıp da olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri, paylarını halka açık ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Halka açık ortaklık bu payları pay sahibinin talebi üzerine, söz konusu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasından satın almakla yükümlüdür.” hükmü yer almakta olup, 23 üncü maddede sayılan önemli nitelikte işlemlerden biri de halka açık ortaklıkların birleşme işlemlerine taraf olmasıdır. Bu kapsamda, Ak-Al pay sahibi olarak birleşmeye ilişkin genel kurul toplantısına katılıp oyumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işlettiyseniz, ayrılma hakkı talebinde bulunmanız mümkündür.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

Kaptan Mehmet
19-01-2013, 10:48
söz konusu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasından

Bu fiyat kaça tekabül ediyor acaba ?

peri kuşu
19-01-2013, 11:24
SPK BAŞKANLIĞINA,
ANKARA,

Halka açık AK-AL hisselerinde herhangi bir imtiyaz hakkı yoktu.

AK-AL ın AKİŞ GYO ile AKİŞ çatısı altında birleşmesinde birlikte hareket eden Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi hakim güçlerini küçük yatırımcı aleyhine haksız kullanarak kendi %10 payları için “yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun seçiminde aday gösterme imtiyazı”nı elde etmişler ve biz küçük yatırımcıları etkisiz hale getirmişlerdir.

Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek ilk önce AK-İŞ Gay.Yat.Ort.A.Ş de Esas sözleşme tadiline gitmişler ve sadece kendileri için “yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı”nı elde etmişlerdir. Kısa bir süre sonra yine Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek AK-AL yönetim kurulunda ve genel kurulunda AK-İŞ Gay.Yat.Ort.A.Ş ile birleşmeyi kendi oylarıyla onaylayarak , kendilerine ait %10 un altında sermaye payları için, daha önce kendilerinde olmayan “yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun seçiminde aday gösterme” imtiyazı nı kendi oylarıyla elde etmişlerdir.

SONUÇ VE TALEP:
Yukarıda açıkladığım nedenlerden dolayı;
1) Mağduriyetimizin giderilmesi için kurulunuzca imtiyazların kaldırılması yönünde yaptırım uygulanması,
2) Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök Çiftçi birlikte hareket ederek genel kurulda yönetim kurulunun çoğunluğuna aday gösterme imtiyazını elde etmeleri sebebiyle, 30.12.2012 tarihinde resmi gazetede yayınlanan SPK yasasının, 27/2 maddesine göre paylarımızın bu kişiler tarafından adil bir bedelle satın alınmasına karar verilmesi için gereğini saygılarımla talep ederim.

SPK nın müracata cevabı:

Sayın ALİ UĞUR
İlgi: 02.01.2013 Tarihli Başvurunuz

Akiş Gayrimenkul Yatırımı A.Ş.’nin, Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Şirket) unvanlı bir gayrimenkul yatırım ortaklığına dönüşümüne onay verilmesi talebiyle Kurulumuza yapılan başvuruda, esas sözleşme tadili ile A ve B grubu paylar yaratılması ve A grubu paylara yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyaz tanınması talep edilmiştir. Seri: VI, No:11 sayılı “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği”nin 16. maddesi uyarınca gayrimenkul yatırım ortaklıklarının yönetim kurulu üyelerinin seçiminde aday gösterme imtiyazı tanıyan paylar ihraç edebileceği öngörülmüş olup, o dönemde yürürlükte olan 6762 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümlerinin de bu duruma imkan verdiği dikkate alınarak Şirket talebi uygun görülmüştür.

Şirket’in Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş.’yi devralma yoluyla birleşmesine ilişkin duyuru metninden görülebileceği üzere birleşme kapsamında Ak-Al hissedarlarına verilen paylar arasından imtiyazlı pay bulunmamaktadır. Nitekim birleşme öncesinde, Şirket’in 83.000.004 TL olan Şirket sermayesini temsil eden toplam 83.000.004 adet Şirket payının %15’ine tekabül eden 12.450.000 adedi A grubu (7.470.000 adedi Ali Raif DİNÇKÖK’e ve 4.980.000 adedi Nilüfer DİNÇKÖK’e ait olmak üzere), %85’ine tekabül eden 70.550.004 adedi ise B grubu pay niteliğinde iken, birleşme sonrasında A grubu pay sayısında ve A grubu pay sahiplerinde herhangi bir değişiklik olmamış ve toplam 128.200.841,36 TL olan Şirket sermayesinde A grubu payların payı %9,71’e düşmüştür.

Diğer taraftan 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun “Ayrılma hakkı” başlıklı 24. maddesinin birinci fıkrasında, “23 üncü maddede belirtilen önemli nitelikteki işlemlere ilişkin genel kurul toplantısına katılıp da olumsuz oy kullanan ve muhalefet şerhini toplantı tutanağına işleten pay sahipleri, paylarını halka açık ortaklığa satarak ayrılma hakkına sahiptir. Halka açık ortaklık bu payları pay sahibinin talebi üzerine, söz konusu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasından satın almakla yükümlüdür.” hükmü yer almakta olup, 23 üncü maddede sayılan önemli nitelikte işlemlerden biri de halka açık ortaklıkların birleşme işlemlerine taraf olmasıdır. Bu kapsamda, Ak-Al pay sahibi olarak birleşmeye ilişkin genel kurul toplantısına katılıp oyumsuz oy kullanarak muhalefet şerhini toplantı tutanağına işlettiyseniz, ayrılma hakkı talebinde bulunmanız mümkündür.

Bilgi edinilmesi rica olunur.

sayın ali ugur.yapmış oldugunuz davranıştan ve yorumlarınızdan dolayı sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyorum.ZAFER HAKEDENLERİNDİR.

vexcor
19-01-2013, 13:05
Büyük öperasyon ufak ufak başlamış...

Bizim menkul değerden Acar'a 1.661.000 lot virman....

Yarın bugün diğerleri....

Peki ya sonra...

Güzel haberler..balonlar...daha sonrada kayda almalarmı...

Hep beraber...şimdi...en büyük paralar..en büyük pazarlamalar..en büyük kazançlar böyle oluşuyor...

Ahtapotlar...üretümden kazanmayı bilmezler..beleşe faize alıştırılmış haybeci asalaklar....teknoloji üretmeyecek..üretüme hiç bir katkısı olmayacak ...

Beleşten ranttan kazanacak....zamanında alıştırılmışlar....alışmış kudurmuştan beter.....

Takipteyiz .....izleyelim görelim....cankuşlarına nasıl bir pazar yaratacaklar...heyecanlımı heyacanlı.

evet ilk hareket gerçekleşti. ama beklediğim gibi değil..
bu paylar zaten MKK tarafından kayda alınarak ihraç edilmişti. dolayısıyla bu virman satış değil. çünkü ancak borsada satılabilir.
ya da SPK izniyle talep toplayarak veya blok olarak satılabilir. bknz SPK "Payların Kurul Kaydına Alınmasına ve Satışına İlişkin Esaslar Tebliği". şimdi dün (cuma günü) bu miktarda bir hacim gerçekleşmedi. KAP'a yansıyan herhangi bir duyuru da olmadı.
Geriye bir ihtimal kalıyor: A şahsı diğer aracı kurumdaki yine kendi hesabına virman yaptı. yani aracı kurum değiştirmiş oldu.

saygılar

Lunar Soul
19-01-2013, 20:15
Sn Aliuğur çok çok çok teşekkürler.Tüm AKALT ciler adına.

nowayout
19-01-2013, 23:51
söz konusu önemli nitelikteki işlemin kamuya açıklandığı tarihten önceki otuz gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyatların ortalamasından

Bu fiyat kaça tekabül ediyor acaba ?

3 ün üzerinde olduğunu tahmin ediyorum. Kimseyi yanıltmış olmak istemem fakat zaten 3 ün altında işlem gördüğü günler daha az. Tabii hesaplamak mümkün fakat 30 gün takvim günü mü; iş günü mü bilmiyorum. Bir de bu sürecin(hisseyi borsadan çekip parayı cebe koyma arasında geçen zaman) ne kadar süreceğini bilmek gerek bu konuda bir girişimde bulunmak için.

Sayın aliugur abime teşekkürler.

peri kuşu
21-01-2013, 11:11
3 ün üzerinde olduğunu tahmin ediyorum. Kimseyi yanıltmış olmak istemem fakat zaten 3 ün altında işlem gördüğü günler daha az. Tabii hesaplamak mümkün fakat 30 gün takvim günü mü; iş günü mü bilmiyorum. Bir de bu sürecin(hisseyi borsadan çekip parayı cebe koyma arasında geçen zaman) ne kadar süreceğini bilmek gerek bu konuda bir girişimde bulunmak için.

Sayın aliugur abime teşekkürler.

saygı deger akal yatırımcıları. kısaca nasıl soyulduk sermayesi 41091670tl olanşirketin yüzde 38 yani 15.895.054 lotu biz küçük yatırımcılarındı.akalın 280 milyon civarı mal varlıgı 100 milyon civarı kasasında nakit parası yani toplamda 380 milyonluk bir deger vardı.biz küçük yatırımcıların payına 144.4 milyon düşüyor olması gerekiyordu.bir takım ayak oyunlarıyla ne oldugu belirsiz (varlıkları) bakımından bir şirketin kucagına akalı bırakıverdiler ama biz küçük yatırımcının haklarınada el koyaraktan. AK İŞin sermayesi 123 milyon halka açıklıgı yüzde 25 (ne zaman ve nasıl açtıysalar) muhtemelen kendi yakınlarına açmışlardır.şimdi paramız nasıl buhar oldu 15,895,054 akal hissemiz yüzde 10artırarak 17,484,559 oldu ama küçük yatırımcının şirketteki payı yüzde 14,21 düşürdüler.akiş in varlıkları hakkında bilgim yok ama bu arada akaldan payımıza düşen 144,4 milyon tl yide tıraşlayıp 53,848,210 tl düşürdüler. arkadaşlar benim tafsiyem bu yapılanlara göz yumanları E DEVLET vasıtasıyla devlet büyüklerimize şikayet etmektir.SAYGILARIMLA. zafer hakedenlerindir.

sdiril72
21-01-2013, 13:06
sayın peri kuşu; nisan-mayıs beklenti fiyatınız vardı, halen geçerli mi?

aliugur
21-01-2013, 13:10
..akiş in varlıkları hakkında bilgim yok....

İyiki AKİŞ in varlıkları hakkında bilginiz yok. Keşke benimde bilgim olmasaydı. Hiç olmazsa keyfim bu kadar kaçmazdı.

peri kuşu
21-01-2013, 13:29
sayın peri kuşu; nisan-mayıs beklenti fiyatınız vardı, halen geçerli mi?

aynen sözümün arkasındayım.

Kaptan Mehmet
21-01-2013, 14:40
2,80 fiyatı hak etmeyecek kadar kötümü yani akişin durumu ?
İyiki AKİŞ in varlıkları hakkında bilginiz yok. Keşke benimde bilgim olmasaydı. Hiç olmazsa keyfim bu kadar kaçmazdı.

aliugur
21-01-2013, 15:17
2,80 fiyatı hak etmeyecek kadar kötümü yani akişin durumu ?

Hayır onu demek istemedim.Bence hisse fiyatı 2,80 eder.
Ben gayrimenkul değerlemelerini kasteddim.
Ekspertiz raporlarındaki fiyatlardan AKAL garimenkullerinin tamamını gözü kapalı alırım. Ama akiş gayrimenkullerinin tamamını ekspertiz raporlarındaki değerler toplamından 250 mly TL aşağı verseler almam. Ancak 300 mly TL aşağısına verirlerse alırım.

Kaptan Mehmet
21-01-2013, 15:21
Bu bir bakıma hisse fiyatı için olumlu bence. Yani şirket finansalları açıklandığında ucuz gözükecek sanırım.
Hayır onu demek istemedim.Bence hisse fiyatı 2,80 eder.
Ben gayrimenkul değerlemelerini kasteddim.
Ekspertiz raporlarındaki fiyatlardan AKAL garimenkullerinin tamamını gözü kapalı alırım. Ama akiş gayrimenkullerinin tamamını ekspertiz raporlarındaki değerler toplamından 250 mly TL aşağı verseler almam. Ancak 300 mly TL aşağısına verirlerse alırım.

allbay
22-01-2013, 11:39
Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri )
"İMKB Pay Endeksleri Temel Kuralları"nın 4.4.e maddesi gereğince, 23.01.2013
tarihinden itibaren İMKB Pay Endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay
oranları

Akiş GMYO için %27,

CEMIX
22-01-2013, 17:10
ne hacım lı gunler

akalda bıle daha coktu hacım

uyuz uyuz takıl

almann
22-01-2013, 17:38
burda bi arkadas vardi ben azar azar dusuruyorlar korkuyorum dedigimde saldiriyordu, tek bana degil dusecek diyen herkese saldiriyordu coktan belli yazmiyor. Insallah bizlere kusmemistir ama adamlar gram gram hergun asagi veriyorlar, yok on hisseymis yok 20 hisseymis anlamam ben gun sonu hisse kirmizi yoksa yesimi ona bakarim.Bu hisse coktan belli yesil olmadi ben on gørur onu bilirim..

javs
22-01-2013, 22:42
bir virman daha. bu sefer ata'ya 2.490.000 lot, acar'a yapılan 1.660.000 lot virmanın %50 fazlası. bir hazırlık var ama senaryoları ne doğrusu hiç bir fikrim yok.

Lunar Soul
22-01-2013, 22:52
Haftalardır Sarı-Kırmızı gündemin ilk sırasına oturan Sneijder transferi mutlu sonla tamamlandıktan bir gün sonra Galatasaray yönetimini çok düşündürecek bir haber borsadan geldi.

Hollandalı yıldıza yıllık 5 milyon Euro, kulübüne ise 7.5 milyon Euro ödeme yapılacağı iddia edilirken, Hollandalı yıldızın 12.5 milyon Euro'luk maliyetini 14'e katlayacak büyüklükte bir risk ufukta belirdi.

Hissedarlarıyla yüzde 300'lük bedelli sermaye artırımı nedeniyle davalık hale gelen Galatasaray'ın yönetimi, eski SPK Başkanı Vedat Akgiray hakkında soruşturma açılacağı, bu soruşturmanın ayaklarından birinin de Galatasaray'a verilen bir önceki bedelli sermaye artırımı izni olacağı yönündeki iddiaların şokunu yaşıyor.

Eski başkanın görevden alınmasına ve hakkında soruşturma açılmasına neden olan olaylardan birinin bir önceki bedelli sermaye artırımı olması, Galatasaray yönetimine yüzde 300'lük ikinci sermaye artırımı için SPK'nın yeni başkanı ve kurul üyeleri tarafından izin verilip verilmeyeceğini en önemli soru işareti olarak öne çıkarıyor.

279 milyon TL soruşturmalık, 418 milyon TL ise soru işareti

Galatasaray Yönetimi'nin 1 liralık hisse için 10 TL'den rüçhan hakkı kullanılmasını öngören başvurusunun yeni SPK yönetimi tarafından kabul edilmemesi halinde, Galatasaray için bedelli sermaye artırımından beklenen yaklaşık 418 milyon TL, yani 177 milyon Euro'luk taze sermaye girişinin ne olacağı sorusu, kafa karıştırıyor.
Ayrıca Galatasray'ın ilk bedelli sermaye artırımından elde ettiği 279 milyon TL de soruşturmalık hale gelmiş oldu.

GALATASARAY YÖNETİMİ'NİN PLANI NEYDİ?

Bedelli sermaye artırımı gerçekleştirilirse...

* Galatasaray Sportif AŞ, 13 milyon 940 bin 422 TL olan sermayesini bedelli olarak yüzde 300 artıracak.
* Artırım sonrası şirketin sermayesi 55 milyon 761 bin 867 TL olacak.
* Operasyonun can alıcı noktası ise şu: Sermaye artırımında her 1 TL’lik hissenin rüçhan hakkı kullanımı 10 TL üzerinden yapılacak. Elinde 1 TL nominal değerli Galatasaray hissesi bulunan yatırımcı yüzde 300’lük sermaye artırımında rüçhan haklarını kullanmak için 30 TL ödeyecek.
* Bu durumda 41 milyon 820 bin TL turarında artan sermaye için yatırımcılar şirketteki paylarını korumak 418 milyon 200 bin TL ödeme yapmak zorunda olacaklar.
* Galatasaray Sportif’in yüzde 55’i Galatasaray Kulübü’ne ait. Kalan yüzde 45 ise halka açık. Bu bölümün bir kısmı yerli ve yabancı fonların portföylerinde. 418.2 milyon liralık rüçhan hakkı bedelinin yüzde 45’i 188.2 milyon TL ediyor. 100 milyon doların üzerindeki bu kaynak Galatasaray Kulübü dışındaki ortakların cebinden Galatasaray Sportif AŞ’nin kasasına girmiş olacak.

Yeni spk kurulunun dikkatine.Olması gerektiği gibi yatırımcının hakkını bu hisse de korumanız dileklerimle. Eğer bu şirket gerçekten % 27 halka açık ise bende Ünlü Spekulatör George Soros'um.Hem ayrılma hakkı verme.Hem nasıl olduğu belli olmayan bir şekilde % 25 halka açıklık oranını yerine getirmiş olsunlar.Açıklasınlar biz de öğrenelim.AKALT de genel kurulda hak aramayan geriye kalan hisselerin çoğu da ali-ayşe-fatma adları altında zaten kendilerinde değil mi?bunu kimse görmüyor, bilmiyor mu? bu kadar teknolojik imkan varken.Sn Akiş genel müdürünün yaptığı açıklama ise başlı başına bugün gelinen noktada yeni spk yasasına göre dava konusu edilebilir zaten.Böyle mi AKALT sahiplerinin hakkı korunuyor.küçücük lotlarla hisse fiyatı aşağı indirilerek mi?Ha bunu yapan patronlar değilse engel olmak görevleri.ya da o zaman Genel müdürlerine o açıklamaları yaptırtmayacaklardı.Bu iş iyice çığrından çıkmadan gelin doğru yolu bulun.Bu kadar da aç gözlü olunmaz ey patronlar.

yeşil inci
23-01-2013, 10:07
hisse birleşme sonucu borsaya girdiğinden yatırımcıların yeni şirket hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları görünüyor.Hisse hakkında geçen hafta komşu bir köyde yapmış olduğum analizi burada da paylaşıyorum;

şirketin akalt ile birleşmesi sayesinde 2 şirketinde zayıf ve güçlü yönleri birbirini kapatmış oldu.Ak-iş in birleşme öncesi borçlu bir yapısı vardı , akalt ten gelen 90 milyon tl civarı nakit varlık ile borçluluk düştü.Akalt ın 85 milyon tl geçmiş yıllar zararı kalemi vardı , bu nedenle uzun bir dönem temettü veremeyecek konumda idi şimdi yeni şirketin geçmiş yıllar karları kalemiyle beraber 5-6 adet bedelsiz potansiyeli oluştu.Akalt in gyo yapısı olmadığından varlıklarını her yıl yeniden değerlemeye sokmuyordu , birleşme nedeniyle yeniden değerlemeye giren varlıklar dolayısıyla buradan ilave bir kar rakamı da gündeme gelmiş durumda.Birleşme sonrası oluşan şirketin 2012-6 aylık bilançoya göre 760 milyon tl civarı bir özsermayesi var.Ak-iş in 2012-6 bilançoda 72 milyon tl net kar , akalt ın 2012-9 aylık bilançoda 15 milyon tl civarı bir karı var.Yeni oluşan şirketin 2012-12 bilançoda 100-150 milyon arası bir kar rakamına ulaşacağını tahmin etmekteyim.Şirketin şu anki piyasa değerinin 350 milyon tl olduğunu düşününce önemli bir potansiyele işaret ediyor bu durum.Şirketin elinde önemli bir arsa stoğu var , bu arsalar için önümüzdeki dönemlerde gündeme gelebilecek projeler , dikkatleri şirketin üzerine çekecektir.Örneğin Bakırköy deki 55 dönüm arsaya çok önemli projeler gündeme gelebilir.Bu arsanın bilançoda 12 milyon tl olarak gösterilmesi de ayrı bir konu.Şirket şu anda bitmiş projelerinden daire satışlarına devam etmekte olup , kirada olan yerlerinden yıllık 60 milyon tl düzeyinde kira geliri elde etmektedir.Ak-iş gyo , Türkiye nin en büyük gyo larından saf gyo nun da % 6.75 oranında hissedarı konumundadır.
---------------------------------------------------------
akalt in varlıklarının yeniden değerlemesi sonucu oluşan 113 milyon tl lik bir fark söz konusudur.Bu fark kar hanesine yazılırsa o zaman 200-250 milyon tl arası bir net kar rakamınada ulaşabilir fakat bu konuda kesin bir şeyde söyliyemiyorum.Yeni oluşan şirketin proje satışlarından gelecek kar rakamı haricinde yıllık 60 milyon tl düzeyinde bir kira geliri var.

baddog
23-01-2013, 10:26
hisse birleşme sonucu borsaya girdiğinden yatırımcıların yeni şirket hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları görünüyor.Hisse hakkında geçen hafta komşu bir köyde yapmış olduğum analizi burada da paylaşıyorum;

şirketin akalt ile birleşmesi sayesinde 2 şirketinde zayıf ve güçlü yönleri birbirini kapatmış oldu.Ak-iş in birleşme öncesi borçlu bir yapısı vardı , akalt ten gelen 90 milyon tl civarı nakit varlık ile borçluluk düştü.Akalt ın 85 milyon tl geçmiş yıllar zararı kalemi vardı , bu nedenle uzun bir dönem temettü veremeyecek konumda idi şimdi yeni şirketin geçmiş yıllar karları kalemiyle beraber 5-6 adet bedelsiz potansiyeli oluştu.Akalt in gyo yapısı olmadığından varlıklarını her yıl yeniden değerlemeye sokmuyordu , birleşme nedeniyle yeniden değerlemeye giren varlıklar dolayısıyla buradan ilave bir kar rakamı da gündeme gelmiş durumda.Birleşme sonrası oluşan şirketin 2012-6 aylık bilançoya göre 760 milyon tl civarı bir özsermayesi var.Ak-iş in 2012-6 bilançoda 72 milyon tl net kar , akalt ın 2012-9 aylık bilançoda 15 milyon tl civarı bir karı var.Yeni oluşan şirketin 2012-12 bilançoda 100-150 milyon arası bir kar rakamına ulaşacağını tahmin etmekteyim.Şirketin şu anki piyasa değerinin 350 milyon tl olduğunu düşününce önemli bir potansiyele işaret ediyor bu durum.Şirketin elinde önemli bir arsa stoğu var , bu arsalar için önümüzdeki dönemlerde gündeme gelebilecek projeler , dikkatleri şirketin üzerine çekecektir.Örneğin Bakırköy deki 55 dönüm arsaya çok önemli projeler gündeme gelebilir.Bu arsanın bilançoda 12 milyon tl olarak gösterilmesi de ayrı bir konu.Şirket şu anda bitmiş projelerinden daire satışlarına devam etmekte olup , kirada olan yerlerinden yıllık 60 milyon tl düzeyinde kira geliri elde etmektedir.Ak-iş gyo , Türkiye nin en büyük gyo larından saf gyo nun da % 6.75 oranında hissedarı konumundadır.
---------------------------------------------------------
akalt in varlıklarının yeniden değerlemesi sonucu oluşan 113 milyon tl lik bir fark söz konusudur.Bu fark kar hanesine yazılırsa o zaman 200-250 milyon tl arası bir net kar rakamınada ulaşabilir fakat bu konuda kesin bir şeyde söyliyemiyorum.Yeni oluşan şirketin proje satışlarından gelecek kar rakamı haricinde yıllık 60 milyon tl düzeyinde bir kira geliri var.

Kesinlikle katılıyorum.....

Kendilerinin ve ......tdaşlarının hisselerini pazarlamak için ellerinde kalan tek strateji....

S.O.P.S 'dir.

Lunar Soul
23-01-2013, 12:56
Kesinlikle katılıyorum.....

Kendilerinin ve ......tdaşlarının hisselerini pazarlamak için ellerinde kalan tek strateji....

S.O.P.S 'dir.

Bu parlatma işi içinde maksimum 1-1,5 seneleri var.Borsalarda şimdiki gibi güzel havalar her zaman olmaz.

vexcor
23-01-2013, 19:50
Endekslerde Kullanılan Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı Değişiklikleri

"İMKB Pay Endeksleri Temel Kuralları"nın 4.4.e maddesi gereğince, 23.01.2013 tarihinden itibaren İMKB Pay Endekslerinin hesaplanmasında fiili dolaşımdaki pay oranları;

Akiş GMYO için %27,
Deniz Yat. Ort. için %36,
Mert Gıda için %83

olarak dikkate alınacaktır.

merhaba

bugün yukarıdaki KAP duyurusunu görünce ilanın sahibi olan IMKB yi aradım. Görüştüğüm yetkili bu verileri MKK dan aldıklarını, yanlışlık varsa da
yanlışlığın MKK da olduğu, MKK ya başvurmam gerektiğini söyledi. tamam dedim.

MKK yı aradım. Çağrı merkezindeki görevliye bir yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim. telefon bağlamanın yasak olduğunu, Sadece e-mail ve faks bilgilerini verebileceğini söyledi (hesapta vatandaşa yardımcı olması gereken bir kurumun kendini vatandaştan üstün görmesini de anlamış değilim).
E-mail ile bu oranın nasıl hesap edildiğini öğrenmek istediğimi yazdım. Henüz bir yanıt gelmedi.

%27 demek yaklaşık 40 milyon pay demek. toplam takasta görünen 88 milyon adet pay. Bu payların 66 milyonu ayın dokuzundan beri öylece bekliyor. el değiştirmiş değil. Nasıl oluyorda 40 milyon pay fiili dolaşımda oluyor. Anlamak mümkün değil. Aşağıda IMKB nin fiili dolaşım tanımı var.

Fiili Dolaşımdaki Pay Oranı

Fiili dolaşımdaki pay oranı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, İMKB piyasalarında işlem gören payların halka açıklık oranlarını gösterir bir kavram olarak tanımlanmış olup, MKK tarafından hesaplanarak ilan edilir.

Bu tanıma göre 66 milyonun ya tamamının bu hesaba katılması veya tamamının hiç katılmaması gerek. Başlangıçta 70 milyon olan bu paylardan borsa dışında iki defa virman gerçekleşti. Bu işlemlerin ne olduğu belli değil. Yatırımcı bilgilendirilmiyor. Kalan 66 milyonun önemli bir kısmı el değiştirdi ise bunun KAPta duyrulması gerekmezmi? Böyle bir durum SPK mevzuatına aykırı değilmidir?

Konuyla ilgili yazılacak çok şey var ama ben yine de mantıklı bir açıklama bekliyorum...

Saygılar

Lunar Soul
23-01-2013, 21:48
E-mail fax çünkü diyebilecekleri açıklayabilecekleri bişey yok.ne desinler bizim bilmediğimiz neyi bilebilir oradaki memur.ya da bilse diyemez zaten.e-mail -fax çünkü danışacak birine etliye sütlüye karışmadan bir cvp yazacak işten sıyrılacak.bunlarınki de Aysal başkan hesap 15 000 ky de mallar.yersek.nasıl olsa biz onları göremiyoruz.patronlar herkesi görebiliyor.

nowayout
23-01-2013, 23:03
merhaba

bugün yukarıdaki KAP duyurusunu görünce ilanın sahibi olan IMKB yi aradım. Görüştüğüm yetkili bu verileri MKK dan aldıklarını, yanlışlık varsa da
yanlışlığın MKK da olduğu, MKK ya başvurmam gerektiğini söyledi. tamam dedim.

MKK yı aradım. Çağrı merkezindeki görevliye bir yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim. telefon bağlamanın yasak olduğunu, Sadece e-mail ve faks bilgilerini verebileceğini söyledi (hesapta vatandaşa yardımcı olması gereken bir kurumun kendini vatandaştan üstün görmesini de anlamış değilim).
E-mail ile bu oranın nasıl hesap edildiğini öğrenmek istediğimi yazdım. Henüz bir yanıt gelmedi.

%27 demek yaklaşık 40 milyon pay demek. toplam takasta görünen 88 milyon adet pay. Bu payların 66 milyonu ayın dokuzundan beri öylece bekliyor. el değiştirmiş değil. Nasıl oluyorda 40 milyon pay fiili dolaşımda oluyor. Anlamak mümkün değil. Aşağıda IMKB nin fiili dolaşım tanımı var.

Bu tanıma göre 66 milyonun ya tamamının bu hesaba katılması veya tamamının hiç katılmaması gerek. Başlangıçta 70 milyon olan bu paylardan borsa dışında iki defa virman gerçekleşti. Bu işlemlerin ne olduğu belli değil. Yatırımcı bilgilendirilmiyor. Kalan 66 milyonun önemli bir kısmı el değiştirdi ise bunun KAPta duyrulması gerekmezmi? Böyle bir durum SPK mevzuatına aykırı değilmidir?

Konuyla ilgili yazılacak çok şey var ama ben yine de mantıklı bir açıklama bekliyorum...

Saygılar

Tesbitlerinizde ve değerlendirmelerinizde çok haklısınız sayın vexcor abicim. Bu işte bir hinlik olduğu belli.
Birileri sessizce bekliyor. Akiş in işlem miktarından belli zaten .Günlük 100.000 i bulamıyor bile. Ne olduğu açıklanmayan takas aktarmalarının sessizliği de cabası.

Ne demiş eskiler;
"Katranı ne kadar eritsen olmaz şeker;
Olsa bile(cinsini sevdiğim) cinsine çeker."

İşte bizde istediğimiz kadar düzenlemeler yapalım, yasalar çıkaralım, olmuyor...olmuyor...olmuyor. Herşeyin hukuka, usule uygun ve şeffaf olması bünyeye uymuyor. Allerji yapıyor.

Sayın Lunar Soul abime de bir kez daha teşekkür eder, saygılar sunarım, tüm emekleri, çabaları, katkıları için.

yeşil inci
24-01-2013, 09:50
ak-iş , akalt birleşmesinde akalt ın çerkezköy ve yalova arazileri , ak-iş in akbatı avm ve esenyurt arazileri ile safgy deki hisseleri önemli değerler olarak ortaya konuldu.Bunların değerleri ekspertiz raporları ile belirlenerek deftere kaydedildi.Burada asıl gözden kaçan ak-iş in akfil holding teki % 45 hissesi dolayısıyla dolaylı olarak sahip olduğu varlıklar , arsalar.Bu varlıkların tamamı emlak rayiç fiyatları ile belirlenerek bilançoya kaydedilmiş.% 45 hisse ile sahip oldukları değerler ve defterdeki değerleri;
-bakırköy osmaniye ; 49.120 m2 12 milyon tl.
-üsküdar kısıklı ; 49.000 m2 29 milyon tl.
-zeytinburnu kazlıçeşme 13.171 m2 14 milyon.
-kocaeli merkez ve körfez ; 134.000 m2 6 milyon tl.

göztepeli
24-01-2013, 21:58
mkk kuruluşunun telefonlara baglanmaması çok dogal...ve öyle olmalı...zira oradaki bilgiler çok önemli dışarıya sızmamalı....ama bu akiş teki takasa gelen mallar tabii ki çok enteresan....ama bence burada satılacak mallarda var....hani akişi halka arz edeceklerdi vazgeçip akal la birleştirdiler ya işte halka arz yapılacak mallar geldi...tabii ki hepsi degil ama enaz 40 milyon lot halka arz var bu hissede.....ama önce haber gönderip hisse fiyatını yükseltmek gerek bence...bekleyin 3-4 ay içinde çok güzel haberler gelmeli diye düşünüyorum....sonra da halkbank modeli ile halka arz.....sabır ....sabır.....sonunda yüzümüz gülecek ......şuan da hissede alan yok satan yok....zaten ortada alınacak malda yok....takasın 6 milyonu kapalı gerisinin %80 i patron....2-3 milyonda ky var onlardanda gelse gelse 150-200 bin mal gelir....o kadar ....

FATİH1461
24-01-2013, 23:10
***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

Ortaklığın Adresi : Miralay Şefik bey Sokak No: 11 K:5-6 Gümüşsuyu 34437 Taksim / İstanbul
Telefon ve Faks No. : (212) 393 01 00 / (212) 393 01 02
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (212) 393 01 00 / (212) 393 01 02
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Açıklama mı? : Hayır
Özet Bilgi : Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesinin İstifası

AÇIKLAMA:
Açıklanacak Özel Durum/Durumlar:

Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan ve aynı zamanda Denetimden Sorumlu Komite Üyeliği görevlerini yürüten Sayın Ahmet Hakan Dinçer 24.01.2013 tarihli dilekçesi ile işlerinin yoğunluğu nedeni ile 31.01.2013 tarihi itibari ile Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetimden Sorumlu Komite Üyeliği görevlerinden ayrılacağını bildirmiştir.

Bu görevler için yapılacak yeni atamalara ilişkin gelişmeler ayrıca bildirilecektir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

24 Ocak 2013 17:20

yeşil inci
25-01-2013, 09:21
aksgy pd/dd ; 0.45 , tahmini f/k sı 3 , kardeş kuruluşları akmgy pd/dd ; 5 , safgy pd/dd 4 .İkisine görede aralarında 10 kat fark var.Anlaşılan kimse 12 aylık bilançoları görmeden almak istemiyor.Hisse fiyatı defter değerine bile gelecek olsa müthiş bir potansiyel var demektir.

Kaptan Mehmet
25-01-2013, 10:29
Hangi verilere göre hesaplaınız f/k ve p/d yi
aksgy pd/dd ; 0.45 , tahmini f/k sı 3 , kardeş kuruluşları akmgy pd/dd ; 5 , safgy pd/dd 4 .İkisine görede aralarında 10 kat fark var.Anlaşılan kimse 12 aylık bilançoları görmeden almak istemiyor.Hisse fiyatı defter değerine bile gelecek olsa müthiş bir potansiyel var demektir.

yeşil inci
25-01-2013, 11:17
http://www.akisgmy.com/tr/pdf/7_acilis_bilancosu_ve_tahmini_uc_yillik_mali_tablo lar.pdf

2012-6 aylık verilere göre oluşan 2 şirketin birleşik bilançosu.

almann
25-01-2013, 11:31
Kardes potansiyeli falan varda. bir aydir hergun devamli niye duser bu hisse?. Yani hicmi yukari veya oldugu yerde saymazda, devamli duser..Ben halen bu hisseden korkuyorum...

yeşil inci
25-01-2013, 12:19
Kardes potansiyeli falan varda. bir aydir hergun devamli niye duser bu hisse?. Yani hicmi yukari veya oldugu yerde saymazda, devamli duser..Ben halen bu hisseden korkuyorum...
insanlar görmediği şeyden korkarlar.Birleşme sonrası yeni şirketin verilerinin kap ta yayınlanması gerekirdi,yayınlanmamış.Şirketin internet adresindeki veriler hem güncellenmemiş hem eski şirketin verileri.Şu anda işlem gören aksgy hisseleri akalt ten gelen hisseler olduğu için hissede primli hisse algısı var.Şirket sahiplerinin daha önceki eylemleri nedeniyle , yatırımcı dostu olmadıkları ve akalt i iç edip akiş i yüksek fiyattan halka arz etmişlerdir düşüncesi var.Bu nedenlerle şirket imkb ye ilk bilançosunu göndermeden hisse hakkında kesin bir fikir edinebilmek zordur.Ben bu hisseyi bilanço beklentisi ile aldım.O nedenle şu 30-40 günlük süre içindeki hareketlerini önemsemiyorum.

Kaptan Mehmet
25-01-2013, 13:40
Teşekkür ederim en azından bunu inceleyen gözü kapalı kurşun atmaz. Yıl sonu rakamları daha da iyi olur. Kiralar akmaya dsevam ediyor. Veriler açıklanmadan ufak ufak almakta fayda var gibi zaten yüklü alım gelse veren de olmaz sanırım. Tavana kadar 20 bin lot satıcı ya oluyor ya olmuyor tahtada.
http://www.akisgmy.com/tr/pdf/7_acilis_bilancosu_ve_tahmini_uc_yillik_mali_tablo lar.pdf

2012-6 aylık verilere göre oluşan 2 şirketin birleşik bilançosu.

yeşil inci
25-01-2013, 14:09
Teşekkür ederim en azından bunu inceleyen gözü kapalı kurşun atmaz. Yıl sonu rakamları daha da iyi olur. Kiralar akmaya dsevam ediyor. Veriler açıklanmadan ufak ufak almakta fayda var gibi zaten yüklü alım gelse veren de olmaz sanırım. Tavana kadar 20 bin lot satıcı ya oluyor ya olmuyor tahtada.
şirketin dönen varlıklar kalemindeki 300 milyon tl ile kısa vadeli borçlar büyük oranda kapatılacak.2. yarıda elde edilen 30 milyon tl lik kirada bilançoyu daha da güzelleştirir.Akiş in varlıklarının yeniden değerlemesinden de 10 milyon tl gibi bir kar geliyor.Fakat asıl merak ettiğim akalt ın yeniden değerlemesi ile oluşan 113 milyon tl kar bilançoda kar hanesine yazılacak mı?

peri kuşu
25-01-2013, 14:46
şirketin dönen varlıklar kalemindeki 300 milyon tl ile kısa vadeli borçlar büyük oranda kapatılacak.2. yarıda elde edilen 30 milyon tl lik kirada bilançoyu daha da güzelleştirir.Akiş in varlıklarının yeniden değerlemesinden de 10 milyon tl gibi bir kar geliyor.Fakat asıl merak ettiğim akalt ın yeniden değerlemesi ile oluşan 113 milyon tl kar bilançoda kar hanesine yazılacak mı?

benimde kar beklentim 125,4 milyon tl ama sahipleri çok güvenilir sayılmazlar.zafer hak edenlerindir.

Kaptan Mehmet
25-01-2013, 14:54
Kara yazarlarsa f/k fona yazarlarsa p/d düşük olur. Kara yazılmasını tercih ederim.

nowayout
25-01-2013, 23:18
Hisse.net te sık rastladığım durumlardan birine şahit oluyoruz galiba. İnsana zorla para kazandırıyorlar burada. Daha önce de başka topiklerde benzer durumlar olduğunda yazmış ve açıkça teşekkür etmiştim. yeşil inci, peri kuşu ve Kaptan Mehmet arkadaşlarımız, ustalarımız sağolsunlar bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşıyorlar. Epeydir uğramayan antepli abimin sayesinde Akal da olsun, Eczacılarda olsun para kazandığımı daha önce yazmıştım. Şimdi Ak-İş de yeni bir maceranın ayak seslerini duyar gibiyim, hayırlısıyla tamamına erdiririz inşaallah.

Yalnızca sesli düşünüyorum, yatırım tavsiyesi olamaz, aman diyim.
Bol kazançlar tüm ortaklara.

yeşil inci
26-01-2013, 07:30
ak-iş gyo nun varlıkları nelerdir ;
1-Akbatı avm ; 560 milyon ekspertiz değeri olan tesisin yıllık 45 milyon tl kira geliri var.
2-ak-koza evleri projesi ; 60 milyon tl ekspertiz değeri.
3-Batıkule inşaatı ; 20 milyon tl ekspertiz değeri
4-Esenyurt Bahçeşehir arsa; 130 milyon tl ekspertiz değeri
5-safgyo %6.56 hissesi ; 60 milyon tl borsa değeri.
6-Akfil holding te % 45 hisse.Akfil varlıkları şöyle ;
-bakırköy osmaniye ; 49.120 m2 12 milyon tl.
-üsküdar kısıklı ; 49.000 m2 29 milyon tl.
-zeytinburnu kazlıçeşme 13.171 m2 14 milyon.
-kocaeli merkez ve körfez ; 134.000 m2 6 milyon tl.Bunun dışında Akfil in başka bazı iştirakleri , arsaları ve 50 milyon civarı bir nakit varlığı görünüyor.
7-Tekirdağ-Çerkezköy ;384.000 m2 77 milyon ekspertiz değeri ve yıllık 5 milyon dolar kira getirisi var.
8-Yalova-çiftlikköy , 153.000 m2 52 milyon ekspertiz değeri ve yıllık 2 milyon dolar civarı kira geliri.
9-Satışı devam eden daire stoğu ; 90 milyon tl.

FERİKÖY
26-01-2013, 14:13
Bu arada akfil holdinge ait bakırköy ve zeytinburnu arsaları emlak gmyo ya 128000000 tl ye aralık 2012 de satıldı.akiş in payına 57000 tl civarı para düşer.30000 tl civarı ek kar demektir. Akiş in mal varlıkları değerlendirirken belediye rayiçleri dikkate alımış.buna göre arsa stoklarının daha değerli olacagı ve akal yatırımcısının daha karlı oldugu izlenimi bende doğdu.

FERİKÖY
26-01-2013, 14:25
Aynı zamanda saf gyo ile akiş in takasları ne kadar birbirine benziyor.ileride akiş saf gyo birleşmesi olursa şaşırmam.

Lunar Soul
26-01-2013, 17:44
Aynı zamanda saf gyo ile akiş in takasları ne kadar birbirine benziyor.ileride akiş saf gyo birleşmesi olursa şaşırmam.

Adamlar yıllardır halka açıklığı azaltmak için bezdirme,bıktırma her türlü finansal ali cengiz yapıyor,tam işi kıvama getirmişler.ben yiyemedim sen ye diye safgy ile birleşecekler öyle mi?burada 5-6 milyon lot dışarıda olan mala koklatmamak için yırtınıyorlar safgy ile birleşip başlarına başka dertler açacaklar öyle mi?Safgy ile birleşme başta kendi başlarına dert açar.çünkü safgy ile akisgy birleşirken değişik rasyolar ile birleşmek zorunda kaldı.Akfil satışlarından kasaya + 16-17 milyon kar kalıyor.bunu sn ali uğur yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam.yanlışım varsa düzeltsin.12 aylık açılış bilançosunda 70 milyon kar rakamı öngörülmüştü.buna bu 17 yi de eklesek başka bir güzellik yapmazlarsa 87 milyon civarı kar öngörülebilir.Esas kar rakamı, bir yere kadar önemli.İzlenecek politika önemli. Oluşacak karın çoğu temettü olarak dağıtıyoruz denirse işte o zaman hisse sahiplerine ve de kendilerine en büyük kıyak olur.

FERİKÖY
26-01-2013, 17:55
Doğrudur.16-17 milyon tl.civarı,benim naçizane hesap hatam.

FERİKÖY
26-01-2013, 17:58
GYO'lar neden ucuz kaldı ?

Değerinin altındaki tek sektör GYO.

Borsada işlem gören Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hisse senetlerinin bir çoğu değerlerinin altında fiyatlardan işlem görüyor. Endeks 90 binlere dayanmışken, faizler tarihi diplerde seyrederken, emlak sektörünün hem yerli ve hemde yabancıların gözdesi haline geldiği, kentsel dönüşümlerin başladığı ve yeni şehirlerin kurulmasının gündemde olduğu bir sırada bu sektörün Borsada yerlerde sürünmesi ve yatırımcılarını üzmesine bir mana verilemiyor. Son günlerde bazı GYO'larda yaşanan yukarı yönlü hareketin ise devamının gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

SPK GYO'LARIN KULAĞINI ÇEKMELİ...

TEMETTÜ ZORUNLULUĞU GETİRMELİ...

YÜKSEK FİYATTAN HALKA ARZA İZİN VERMEMELİ...

DÜNYA GAZETESİNİN GYO HABERİ...

Kentsel dönüşüm ve mütekabiliyet yasasının yürürlüğe girmesiyle inşaat ve gayrimenkul sektörününün pozitif yönde daha da ivme kazanacağı görülüyor

Ülkemizde çeşitli gayrimenkul projelerini gerçekleştiren İnşaat şirketleri ve bunların yaptıkaları projeler hakkında bilgi vermem hem uzmanlık alanım dışında olması nedeniyle bu konuya girmeyi hem de şirketleri ve projelerini değerlendirmeyi etik olarak doğru bulmuyorum.

Gayrimenkul yatırım ortaklıkları (GYO), gayrimenkule veya gayrimenkule dayalı sermaye piyasası araçlarına yatırım yapmak amacıyla kurulmuş portföy yönetim şirketleri olarak tanımlanıyor.

Gayrimenkul sektörüne kurumsal sermayenin girebilmesi ve büyük ve nitelikli projelerin hayata geçirilebilmesi için başvururulan bir finansman modeli olan GYO'ların kurulabilmesi için SPK'nın izni şarttır.

GYO'lar bireysel ve kurumsal yatırımcılarının tasarruflarını ortak bir havuzda biraraya getirerek yüksek gelir elde edilebilecek büyük gayrimenkul projelerinin gerçekleştirilmesinide önemli bir enstrüman olmakta.

GYO'lar,

- Belirli bir projeyi gerçekleştirmek amacıyla süreli,

- Belirli alanlarda yatırım yapmak amacıyla süreli veya süresiz,

- Amaçlarında bir sınırlama olmaksızın süreli veya süresiz, olarak kurulabiliyor.

GYO'ların amaçları,

GYO'lar, alım satım kârı veya kira geliri elde etmek maksadıyla ofis, konut, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, otel, ticari depolar, ticari parklar ve buna benzer gayrimenkulleri satın alabilir ve satabilirler. Otel, hastane veya buna benzer faaliyete geçirilebilmesi için belirli asgari donanıma ihtiyaç duyan gayrimenkullerin kiraya verilmeden önce tefrişini temin edebilirler.

- Alım satım kârı elde etmek veya kat irtifakı tesisi suretiyle proje geliştirmek maksadıyla arsa ve arazileri alabilirler.

- Üzerlerinde proje geliştirilmesi maksadıyla üst hakkı tesis edilen gayrimenkulleri mülkiyetini edindikten sonra kazanç elde etmek amacıyla satabilirler.

- Tapu kütüğüne şerh edilmiş gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi akdedilen gayrimenkulleri kazanç elde etmek amacıyla satabilirler.

- İlgili mevzuat uyarınca öngörülen tüm şartları sağlayan gayrimenkule dayalı projelere, gayrimenkul geliştirme kârı veya kira geliri elde etmek amacıyla yatırım yapabilirler.

- Gayrimenkuller üzerinde intifa hakkı kurabilir ve bu hakkı kullanabilirler, devre mülk irtifakı kurabilirler, sahip oldukları arsalar üzerinde ticari kâr elde etmek maksadıyla üst hakkı yükümlüsü olabilirler.

- Özel düzenlemeler saklı kalmak kaydıyla Yap-İşlet-Devret modeliyle geliştirilecek projeleri, ilgili mevzuatta öngörülen şartların sağlanması koşuluyla, kendisi veya başkaları lehine üst hakkı tesis ettirmek suretiyle gerçekleştirebilirler.

- SPK'ca uygun görülecek nitelikte teminata bağlanmış olmak kaydıyla, mülkiyetini edinme amacı olmaksızın veya kat irtifakı tesis edilmeksizin, ilgili mevzuatta öngörülen şartların sağlanması koşuluyla, gayrimenkule dayalı projelere sözleşme hükümleri çerçevesinde yatırım yapabilirler.

- İlgili mevzuatta öngörülen şartların sağlanması koşuluyla, gayrimenkule dayalı projelere, müştereken malik olanların aralarındaki sözleşmede ortaklığın payına düşen kısım üzerindeki tasarrufuna ilişkin bir sınırlama olmaması şartıyla kat irtifakı tesisi yoluyla müştereken yatırım yapabilirler.

GYO yatırımcılarına uyarılar,

SPK'nın, GYO'ların hisse senetlerine yatırım yapacaklarına yönelik uyarılarını da burada anımsatmakta yarar var.

Yatırımcılar,

- GYO'ların karlılık durumunu, finansman yapısını, faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgileri şirketin faaliyet raporlarından ve finansal tablolarından izlemeli,

- Yatırımcılar şirketin sermaye, yönetim, finansal yapısı ve faaliyetleri hakkında şirket tarafından borsaya bildirilen açıklamaları da yakından takip etmeleri, konusundaki uyarılarını mutlaka dikkate almalılar ve SPK ya kayıtlı GYO'ları tercih etmeliler.

Borsada işlem görmekte olan mevcut GYO'lar hakkında detaylı ve güncel her türlü bilgi www. spk.gov.tr ve www. gyoder.org.tr 'den (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği) edilebilir.

Gayrimenkul yatırım ortaklığı ilgili derleyebildiğim bilgiler özetle bunlar.

Umarım özet bilgi okurlarımıza yararlı olur.

Hilmi Develi/ Dünya Gazetesi

***** YASAL UYARI *****

yeşil inci
26-01-2013, 17:59
Bu arada akfil holdinge ait bakırköy ve zeytinburnu arsaları emlak gmyo ya 128000000 tl ye aralık 2012 de satıldı.akiş in payına 57000 tl civarı para düşer.30000 tl civarı ek kar demektir. Akiş in mal varlıkları değerlendirirken belediye rayiçleri dikkate alımış.buna göre arsa stoklarının daha değerli olacagı ve akal yatırımcısının daha karlı oldugu izlenimi bende doğdu.
-------------------------------------------------------------------------
Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Bakırköy ve Zeytinburnu'nda tapularını devraldığı arsalara KDV hariç 126.524.359,80 TL ödeme yaptı. Ayrıntılı bilgiler şöyle:

Akkök Yatırım ve Geliştirme A.Ş. ve hissedarları mülkiyetinde bulunan, İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Osmaniye Mahallesi'nde toplam 20.404,85 m2 alana sahip 192/5, 192/6 parseller ile;

Akfil Holding A.Ş. mülkiyetinde bulunan, toplam 62.290,81 m2 alana sahip İstanbul İli, Bakırköy İlçesi, Osmaniye Mahallesi'nde 192/9, 192/20, 192/21 parseller ve Zeytinburnu İlçesi, Çırpıcı Mahallesi'nde 1659/57 ve 1659/60 parseller,

KDV Hariç toplam 126.524.359,80 TL bedel karşılığında satın alınmış ve tapu devirleri şirketimiz adına yapılmıştır.
-------------------------------------------------------------------
evet bende yeni gördüm bu haberi.Akfil in kasasına bu satıştan 100 milyon tl civarı bir gelir gelmiş oluyor.Akfil in kasasında zaten eski satışlardan gelen 50 milyon tl civarı bir kaynakta vardı.Tahminimce yüklü bir temettü ile paydaşlarına bu dönemde dağıtırlar parayı.

FERİKÖY
26-01-2013, 18:29
Akiş in 01/07/2012 açılış bilançosunda akalın 95 milyonluk geçmiş yıl zararları akiş in 253 milyonluk birikmiş karları ile birleşmiş ve 158 milyonluk birikmiş kar oluşmuş.açılış net dönem karı 84 milyon. Buna 17 milyon akfil arsa satış karını,6 aylık kiralamalarıda ekleyin 120-125 milyon kar rakamı ortaya çıkıyor.mahsup edilecek geçmiş yıl zararlarıda kalmadığı için temettü vermesi için engel yok.

FERİKÖY
26-01-2013, 19:01
Buraya gelecek text belli olduktan sonra uyarı penceresi düzenlenecek.
YENİ ÜYE | ÜYE GİRİŞİ

facebook ile giriş
İstanbul Anadolu » Üsküdar » Kısıklı » Satılık Arsa D&c emlak danışmanlığı 6.500.000 USD
İlan DetayıBüyük FotoğraflarOfisin Diğer İlanları
Arkadaşıma Gönder Seçtiklerime Ekle Karşılaştır Yazdır Bu İlan Hatalı Benzer ilanları göster
6.500.000 USD
11.505.000 TL / 4.854.430 EUR / 4.123.656 POUND İl : İstanbul Anadolu
İlçe : Üsküdar
Semt : Kısıklı
İlan No : 32116 - 11643
İlan Tarihi : 26.01.2013
İlan Sahibi : Emlak Ofisi
Metrekare : -
Arsa Tipi : -
İlgili Belediye : -
Kat Karşılığı Verilebilir : -
m2 birim fiyatı : -
Maksimum Bina Yüksekliği : -
Maksimum Kaks % : -
Özel Kategori : -
Takas Yapılır : -
Maksimum Taks % : -
Krediye Uygun : -
Deprem Yönetmeliği : -
Adres: ANA CADDE ÜZERİNDE KONUT+TİCARET İMARLI 1750 M2 ARSA.(İLAN KODU:113301)
Bu ilanın iletişim bilgileri
D&C EMLAK DANIŞMANLIĞI
İlan Sahibi: D&C EMLAK DANIŞMANLIĞI GENEL MERKEZ
www.dcemlak.com

AKFİL İN ÜSKÜDAR KISIKLIDAKİ ARSASI İLE YAKINLIĞI NEDİR BİLMİYORUM AMA 49000 METRAKARE ARSANIN AKİŞ PAYI 29 MİLYON , TAMAMI 65 MİLYON GİBİ.
BU İLANDA 1750 METREKAREYE 11,5 MİLYON İSTİYORLAR.DİNÇKÖKLERİN YERİDE HERHALDE ÇOK KÖTÜ KONUMDA DEĞİLDİR.ZATEN KISIKLI ARSASIDA BELEDİYE RAYİCİNE GÖRE DEGERLENMİŞ DİĞER ARSALAR GİBİ.

baddog
27-01-2013, 15:17
baddog
Profiline bak Forum Gönderileri Özel Mesaj Blog Yazılarına Bak

Duhül:Dec 2009
Gönderi:381
En büyük suç, suça suçluya suçlulara karşı sessiz kalmaktır...

Kanun koruyucunun adalet dağıtıcılarının görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirmemesidir....

Tarih tekerürden ibarettir....

İlahi güç ergeç bu zihniyete cezasını verecektir....

Anlayana...!!!!!!!!!!!

Anlayanda çok iyi anladı....!!!!!!!!!!!!!!

Ne demek istediğimi anladınmı Dinçkök-Akkök....!!!!!!!

Sizden büyük ALLAH var....

Allah'ın sopası varmı vaaaaaaaaaaaaaaaarrr.....

Sadece yatırımcı dostlar zarar görürse üzülürüm...onların zarar göreceğini zannetmiyorum inşallah...

Güçlü duygularımda hiç yanılmadım...İlahi adalet...

Bu sana ihtar dinçkök sen bu kadar insanın günahını vebalini taşıyamazsın...bu sana ilahi gücün son ihtarı...

Konu AKSA yangını arkadaşlar....

baddog
27-01-2013, 15:44
baddog

Gönderi:382
Merhabalar; Dinç'kökmüsünüz Akkök'müsünüz her ne iseniz, sizlere yeniyılımızın ilk saatlerinde saygılarımı vede sevgilerimi sunarım.Bir şirket ancak bu kadar güzel soyulur vede içi boşaltılır sizleri bu karakter kişilik ve yeteneğinizden dolayı tebrik ederim.
Sözüde fazla uzatmayalım ben ve benim gibiler daha ümüdimizi tüketmedik bedel ödedik ödemeyede devam tabiiki bir gün gelecek siz ve paralı maymunlarınızda bedel ödeyecek ALLAH büyük dünya küçük bendeniz şimdilik ALLAH alayınızın belasını versin diyorum.Eyvallah aşşağılık mahlukatlar beklemeye vede izlemeye devam.

01/01/2012'de

Böyle ah etmişim...

Bir ömür yaşamımda şu ana kadar güçlü duygularımda hiç yanılmadım...

Benim hayatımı....hayatımın emeklerini çaldın..Dinçkök...Akkök...

Ne Cumhurbaşkanı...Ne Başbakan...Ne kanun....Ne hukuk tanıdınız...

Siz bu ülkeden büyüksünüz anladık...Allah'tan büyük değilsin Dinçkök...bendende...

Sizler bu zalimliğiniz ve Adaletsizliğiniz'in altında kalacaksınız...benim hakkım bu zamana kadar ama öyle ama böyle hiç kimsede kalmadı...

Bu sana Allah'ın sopası Dinçkök...siz adam olacaksınız..adam....Yaradan bunu sizde öğretecek...

Pek tabiiki dualarımız her zaman samimi yatırımcılar için...o konu ayrı...yatırımcı kardeşlerim beni mazur görsün...

Benim savaşım Dinçkök'lerle....

Eyyyyyy güzel TANRIM sana şükürler olsun...Adaletinin devamını bekliyoruz...Beddua değil Tanrım...

Adaletinin devamını bekliyoruz...Eyyyyyyy güzel Tanrım...bunların hızını kesmez bu adaletin...devamını bekliyorum Tanrım...

Adalet istiyorum..Tanrııııımm...Adalet....!!!!!!

samanyolu63
27-01-2013, 15:51
baddog

Gönderi:381
En büyük suç, suça suçluya suçlulara karşı sessiz kalmaktır...

Kanun koruyucunun adalet dağıtıcılarının görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirmemesidir....

Tarih tekerürden ibarettir....

İlahi güç ergeç bu zihniyete cezasını verecektir....

Anlayana...!!!!!!!!!!!

Anlayanda çok iyi anladı....!!!!!!!!!!!!!!

Ne demek istediğimi anladınmı Dinçkök-Akkök....!!!!!!!

Sizden büyük ALLAH var....

Allah'ın sopası varmı vaaaaaaaaaaaaaaaarrr.....

Sadece yatırımcı dostlar zarar görürse üzülürüm...onların zarar göreceğini zannetmiyorum inşallah...

Güçlü duygularımda hiç yanılmadım...İlahi adalet...

Bu sana ihtar dinçkök sen bu kadar insanın günahını vebalini taşıyamazsın...bu sana ilahi gücün son ihtarı...

Konu AKSA yangını arkadaşlar....

Büyük şövalye.

samanyolu63
27-01-2013, 15:56
baddog

Gönderi:382
Merhabalar; Dinç'kökmüsünüz Akkök'müsünüz her ne iseniz, sizlere yeniyılımızın ilk saatlerinde saygılarımı vede sevgilerimi sunarım.Bir şirket ancak bu kadar güzel soyulur vede içi boşaltılır sizleri bu karakter kişilik ve yeteneğinizden dolayı tebrik ederim.
Sözüde fazla uzatmayalım ben ve benim gibiler daha ümüdimizi tüketmedik bedel ödedik ödemeyede devam tabiiki bir gün gelecek siz ve paralı maymunlarınızda bedel ödeyecek ALLAH büyük dünya küçük bendeniz şimdilik ALLAH alayınızın belasını versin diyorum.Eyvallah aşşağılık mahlukatlar beklemeye vede izlemeye devam.

01/01/2012'de

Böyle ah etmişim...

Bir ömür yaşamımda şu ana kadar güçlü duygularımda hiç yanılmadım...

Benim hayatımı....hayatımın emeklerini çaldın..Dinçkök...Akkök...

Ne Cumhurbaşkanı...Ne Başbakan...Ne kanun....Ne hukuk tanıdınız...

Siz bu ülkeden büyüksünüz anladık...Allah'tan büyük değilsin Dinçkök...bendende...

Sizler bu zalimliğiniz ve Adaletsizliğiniz'in altında kalacaksınız...benim hakkım bu zamana kadar ama öyle ama böyle hiç kimsede kalmadı...

Bu sana Allah'ın sopası Dinçkök...siz adam olacaksınız..adam....Yaradan bunu sizde öğretecek...

Pek tabiiki dualarımız her zaman samimi yatırımcılar için...o konu ayrı...yatırımcı kardeşlerim beni mazur görsün...

Benim savaşım Dinçkök'lerle....

Eyyyyyy güzel TANRIM sana şükürler olsun...Adaletinin devamını bekliyoruz...Beddua değil Tanrım...

Adaletinin devamını bekliyoruz...Eyyyyyyy güzel Tanrım...bunların hızını kesmez bu adaletin...devamını bekliyorum Tanrım...

Adalet istiyorum..Tanrııııımm...Adalet....!!!!!!

inadına vamiçkini.Bravo şövalye Baddog burda senden cesuru yok sonuna kadar arkandayım.Herkesi ürkütmüş korkutmuş bunlar kim bunlar ya iblisler zebaniler bu ülke suskunluktan bu hale geldi adamlar memleti soyuyor kimseden tık yok herkes korkuyor böye sizler gibi üç beş korkusuz deli yiğit olmasa bunlar bizim canımızıda alır.Konuş Türkiye korkma hakkını ara.

fatihrustu
28-01-2013, 11:43
Daha önce aldım sattım.12 yıllık açığı kapatacak diye çok ümitliydim vs derken son hızlı çıkış öncesi alsat yaparken kağıtsız yakalanmıştım.2,9 lardan satmıştım sanırım. Tüh dedik. Sahipleri " hissedarlarımızla çok uzun bir ortaklığımız olacak" dediğinde de "vay be, kağıdı baya bir götürecekler herhalde" diye düşündüm ama bir de baktım ki kağıt aşağı süzülüyor. "YOK ARTIK" dedim. Yazıktır,günahtır. Bunu Yahudi yapmaz diyeceğim ama eminim Yahudi vatandaşlarımızdan da bu vicdansızlara güvenip hisseye yatırım yapanlar vardır. Yaramaz bu para onlara. Daha ne felaketler getirir başlarına mevlam kimbilir?

yeşil inci
28-01-2013, 16:18
piyasa değeri 320 milyon tl ye düştü.Sadece akalt dan devraldığı varlıklar 250 milyon tl zaten.Sahip olduğu akbatı avm nin yarı değeri kadar şirketin tamamının değeri olmuş oldu.Dur bakalım ne zaman piyasa oyuncuları fark edecek bu kağıdı.

almann
28-01-2013, 16:31
Bugunde dususle kapatacak, bir gunde yuksel be..Ah akilsiz kafam ah gøruyorsun dustugunu niye satmassin. %30 icerdeyim bundada uzuncu olduk artik kac ay veya senede cikarirlarsa.

CEMIX
28-01-2013, 16:53
bedava bedava da

tuvalet kagıdı yapacaklar.

traso
28-01-2013, 17:01
Tahtanın anasını ... :) şaka gibi işlemlerle

traso
28-01-2013, 17:02
bugunde dususle kapatacak, bir gunde yuksel be..ah akilsiz kafam ah gøruyorsun dustugunu niye satmassin. %30 icerdeyim bundada uzuncu olduk artik kac ay veya senede cikarirlarsa.

keşke çıkarsalar bunlarda o yetenek nerde

traso
28-01-2013, 17:03
Düşerken düşürürler çıkarken çıkartmazlar işlem desen nasıl u-100 kağıdıysa tahtanın yüzüne bakan yok

traso
28-01-2013, 17:04
% 10 verdiler ya birleşirken gözlerine battı yüreklerine oturdu bellikiiiii....

traso
28-01-2013, 17:05
piyasa değeri 320 milyon tl ye düştü.sadece akalt dan devraldığı varlıklar 250 milyon tl zaten.sahip olduğu akbatı avm nin yarı değeri kadar şirketin tamamının değeri olmuş oldu.dur bakalım ne zaman piyasa oyuncuları fark edecek bu kağıdı.
ha gayret abi az daha kaldı akbatınında altına gelecek koca şirket şaka gibi yahu :)

baddog
28-01-2013, 23:50
Konu=Aksa yangını

Sanırım fabrika bayağı bi derbeder oldu...Yangından dolayı alt yapıda da büyük hasar olmuştur tahminim.

Aksa'ya acilen alt yapısı hazır..büyük kapalı alan lazım...

Hemen yol'un karşısındaki Akal tekstil'in atıl durumdaki alt yapısı hazır kapalı alanı müsait..Bu fabrikanın değerlendirilmesi lazım..

Bakalım ne yapacak bu zaarlar..

Yeni Ceo akıllı adama benziyor..

Du bakam ne yapcekler.

almann
29-01-2013, 13:50
yanan fabrika aksa dusen hisse ise aksgyo...helal olsun bunlara

almann
31-01-2013, 12:09
Burdaki bazi sahislari dinleyerek battik, yok 10 hise ile dusmus yok pdd orani suymus. Yok kimisi cikti bana misyoner dedi. ben bunlar azar azar netas gibi asagiya veriyorlar dedikce bana laf yetisdirenler noldu...Suc sizin degil suc bildiklerimi uygulayamanyan kendimde...

CEMIX
31-01-2013, 17:15
verın bakalım nereye kadar

madem satıs yapmayacaktınız hısselerı ne dıye akalt la bırlestınız

o operasyonu ya yapacaksınız ya yapacaksınız.

FATİH1461
01-02-2013, 14:18
.

Ortaklığın Adresi : Miralay Şefik bey Sokak No: 11 K:5-6 Gümüşsuyu 34437 Taksim / İstanbul
Ortaklığın Yatırımcı/Pay Sahipleri İle İlişkiler Biriminin Telefon ve Faks No.su : (212) 393 01 00 / (212) 393 01 02
Özet Bilgi : 2013 Yılı Gayrimenkul Değerleme Şirketinin Seçimi

AÇIKLAMA:

Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri :VI, No: 11 sayılı '"Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği"nin " Gayrimenkul Değerleme Şirketinin Seçimi" başlıklı 39.maddesi uyarınca 2013 yılında şirket portföyünde yer alan varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş.'den alınmasına ve portföye 2013 yılı içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için ise Vektör Gayrimenkul Değerleme A.Ş. ve Lotus Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. ile çalışılmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri: VIII, No:54 sayılı Tebliğinde yeralan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

IMKB

31 Ocak 2013 12:54

FATİH1461
01-02-2013, 14:20
.

Özet Bilgi : Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi atama kararı

AÇIKLAMA:

AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ'nin yönetim kurulu üyeleri toplanarak aşağıdaki kararları almışlardır.

1- 14.05.2012 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında üç yıl süre ile görev yapmak üzere seçilmiş bulunan ve 31 Ocak 2013 tarihi itibarı ile Şirketimiz nezdinde yürütmekte olduğu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliğinden aynı zamanda Denetim'den Sorumlu Komite Üyeliği görevlerinden de ayrılmakta olduğuna ilişkin bildirimini 24 Ocak 2013 tarihli istifa yazısı ile bildiren AHMET HAKAN DİNÇER'in istifasının kabulüne,

2- Şirketin boşalan Bağımsız Yönetim Kurulu üyeliğine Kurumsal Yönetim İlkelerinin Belinlenmesine ve Uygulanmasına ilişkin Tebliğ ve Seri: VI, No: 11 sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliğ uyarınca Bağımsızlık ölçütlerini taşıdığı Kurumsal Yönetim Komitemizin, Kurulumuza sunduğu rapor ile belirlenen 14576254194 T.C.Kimlik No.lu UZAY KOZAK'ın 01 Şubat 2013 tarihinden itibaren göreve başlamak ve ilk yapılacak genel kurulumuzun onayına sunulmak üzere, TTK.'nun 363. maddesi uyarınca Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmasına aynı zamanda Denetimden Sorumlu Komite üyesi olarak atanmasına,

3- İş bu kararın kamuya açıklanarak tescil ve ilan edilmesine,

Katılanların Oybirliği ile karar verildi.

IMKB

31 Ocak 2013 17:05

FATİH1461
01-02-2013, 14:20
***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri )
.

***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( ŞGBF-Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri )
Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri
Adı Soyadı Görevi Mesleği Son 5 Yılda Ortaklıkta Üstlendiği Görevler Son Durum İtibariyle Ortaklık Dışında Aldığı Görevler Ortaklıktaki Sermaye Payı (%) Temsil Ettiği Pay Grubu Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Olup Olmadığı Yer Aldığı Komiteler ve Görevi
Mehmet Ali Berkman Yönetim Kurulu Başkanı Yönetici Yönetim Kurulu Başkanı Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı 0,78 B Bağımsız Üye Değil -
Raif Ali Dinçkök Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yönetici Yönetim Kurulu Başkan Vekili Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı/ Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyelikleri 6,22 B Bağımsız Üye Değil -
Nilüfer Dinçkök Çiftçi Yönetim Kurulu Üyesi Yönetici Yönetim Kurulu Üyesi Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Yönetim Kurulu Üyelikleri 13,6 A-B Bağımsız Üye Değil Kurumsal Yönetim Komitesi/Üye
Alize Dinçkök Eyüboğlu Yönetim Kurulu Üyesi Yönetici Yönetim Kurulu Üyesi Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği 0,78 B Bağımsız Üye Değil -
İhsan Gökşin Durusoy Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür Yönetici Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür Akkök Grup Şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyeliği 1,17 B Bağımsız Üye Değil -
Hüseyin Ersin Takla Yönetim Kurulu Üyesi Yönetici Yönetim Kurulu Üyesi - - - Bağımsız Üye Denetim Komitesi-Kurumsal Yönetim Komitesi/Başkan
Uzay Kozak Yönetim Kurulu Üyesi Yönetici Yönetim Kurulu Üyesi - - - Bağımsız Üye Denetim Komitesi/Üye
Sabri Arca Denetçi Yönetici Denetçi Aksa Akrilik Kimya A.Ş de Pazarlama Satış ve Yeni İş Geliştirme Direktörü - - Bağımsız Üye Değil -

IMKB

01 Şubat 2013 10:08

Ömer yorgancı
02-02-2013, 17:51
Bütün gayrimenkullerin degerlendirmesi yapılmadımı
neden tekrar degerleme yapacoklar :):):)

vexcor
04-02-2013, 15:54
Merhaba

Halka açıklık oranıyla ilgili ilginç gelişmeler oluyor. Daha önce MKK nın %27 olarak ilan ettiği
fiili dolaşım oranını bugün matrikste %23 olarak görünce şaşırdım. Buraya yazmaya pek fırsat bulamadım ama aşağıda
MKK ile bu oran konusundaki yazışmam var.

23 Ocakta MKK ya fili dolaşım oranını sormuştum.
25 Ocakta gelen cevap:

Yazınızda "Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş."ye ait % 27 olan fiili dolaşımdaki pay oranı değerinin hatalı olduğunu ve bu hesaplamanın nasıl yapıldığı konusunda bilgilendirilmenizi talep etmişsiniz.

Yapılan inceleme sonucunda; Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 14.01.2013 tarihine kadar fiili dolaşımdaki pay miktarının 17.452.173,85 ve fiili dolaşım pay oranının % 13,61 olduğu görülmektedir.

15.01.2013 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlanan açıklama gereği birleşme öncesinde elinde Ak-al Gayrimenkul bulunduran hissedarlara 1,1 oranında Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ödemesi yapılmış olup fiili dolaşımdaki
pay miktarı 34.910.509,91'a ve fiili dolaşım pay oranı %27,23'e çıkmıştır.

http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=255584

Saygılarımızla,

Cevap üzerine aynı gün aşağıdaki mesajı gönderdim:

Sayın Yetkili,

SD38456 nolu talebime vermiş olduğunuz cevabı tatmin edici bulmadım.

Öncelikle 15.01.2013 tarihinde Kamu Aydınlatma Platformunda Akiş GMYO ile ilgili
yayınlanmış bir duyuru bulunmamaktadır. Eğer atıfta bulunduğunuz duyuru, link olarak eklediğiniz
duyuru ise, tarihi 09.01.2013.

Anladığım kadarıyla 09.01.2013 tarihli duyuruda geçen 70 milyon adet payın ihracı ile bu oranın %27
ye çıktığını belirtiyorsunuz. Birleşme raporunda pay oranları %10 nun altında olan küçük pay sahiplerini bu orana dahil etmişsiniz. Eğer bahsi geçen payların ihracı ile bu şahısların payları halka açıklık oranına dahil edildi ise, neden bu paylar SPK tarafından onaylanan birleşme raporunda halka açık kısımdan ayrı olarak gösterilmiştir? Bunun sebebi 09.01.2013 tarihindeki ihraç diyorsanız, Neden bu 70 milyon pay içindeki büyük pay sahiplerinin payları hesapladığınız halka açıklık oranına dahil edilmiyor?

Saygılarımla

Bu mesaja cevap gelmedi. En son cuma günü hatırlatma göndermiştim. Bugün oranın %23 olarak yansıtılması ilginç bir gelişme.
Eğer benim gördüğüm veride bir yanlışlık yoksa MKK hatasından bir nebze olsun geri döndü demektir. Ama bence bu rakam da
gerçeği yansıtmıyor. Yine de %25 altında olması iyi bir durum yatırımcı açısından.

Saygılar

ebulis
05-02-2013, 12:11
Sayın Vexcor,

Sadece fiili dolaşım oranında değil, bu fiili dolaşımda olan değerde de ciddi değişmeler var!

http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsubh.jpg

baddog
06-02-2013, 10:20
yok mu derinlik gönderebilecek olan ?

Kaldır..13 bin lotu....tavana kitle...

Benden bu kadar...

Gerisi sana kalmış...!!!!!

aysa
06-02-2013, 10:28
http://666kb.com/i/cbbv7udgkag3nevnq.gif

aysa
06-02-2013, 11:21
http://666kb.com/i/cbbwknz5scttkvmbq.gif

FAY
06-02-2013, 11:47
tawanda yaklaşık 25000 lot warken son dakıka hepsini werdiler birde 4000 lotcukla tawan gösterdiler...:/ 2. seans patlarmı dersınız elımızde ? tahtadakı acıkcıları yazabılcek bı arkadas olursa cok sewınırım ..tesekkurler sımdıden

nowayout
06-02-2013, 12:13
Geçen bi haber vardı HSBC dünya çapında 15 şirket önermiş, 2 si İMKB den ...2 nin 1 i de Emlak Konut GY. Haber EKGYO ya ters etki yapmıştı. Acaba bir yanlış anlama mı oldu? Hani bugün yarın HSBC den bir düzeltme mi gelici? Pardon AKSGY diyecektik de şaşırıp EKGYO demişiz diye??

Şaka şaka, aman diyim bi yanlış anlama olmasın. Yılbaşındanberi hacimsiz düşüşünü anlayabildikmi ki, bugün ki yine hacimsiz (bir anlamda da gönülsüz) yükselişini tam olarak anlayabilelim(kendi payıma söylüyorum, Baddog, Lunar Soul vd. ustalarımı tenzih ederim).

FAY
06-02-2013, 12:25
merak etme 2. seans olacaklar 1. seansın son dakıkasında belli oldu gelgelle tawan gösterıp gum werdıler ...

Lunar Soul
06-02-2013, 14:06
Üstadlık bana göre değil.aman dim bana üstad demeyin ne derseniz deyin.Üstad olmak için burada yazmak yetmez.önce face de grup.sonra paralı grup.sonra paralı twitter grup olması lazım.benim başka şubem yok.açmaya niyetimde yok.bu yüzden üstadlık bana çok ters bir iş.

traso
06-02-2013, 14:29
Nedensiz düştü nedensiz çıkkıyor bilançolar gelecek yakında unutmayalım arkadaşlar :)

allbay
06-02-2013, 19:14
Nedensiz düştü nedensiz çıkkıyor bilançolar gelecek yakında unutmayalım arkadaşlar :)

Pay sahipleri ilişkiler birim yöneticisi Mustafa Ozan Hançer (0(212) 393 01 00/dahili 53 519) beyin söylediğine göre bilanço Mart ayının 2. haftası gibi açıklanacakmış.

vexcor
06-02-2013, 21:01
Sayın Vexcor,

Sadece fiili dolaşım oranında değil, bu fiili dolaşımda olan değerde de ciddi değişmeler var!

http://g1302.hizliresim.com/16/5/jsubh.jpg

Evet zaten o oran fiili dolaşımdaki payların toplam sermayeye oranını gösteriyor.

İkinci mesajıma da MKK dan cevap geldi:

- SD38456 no.lu bilgi talebinize Kuruluşumuz tarafından verilen cevapta yer alan tarihler; 1,1 oranında Akiş GMYO ödemesine ilişkin duyurunun Kamuyu Aydınlatma Platformunda yayınlandığı tarih 09.01.2013 ve sözkonusu ödemenin Merkezi Kaydi
Sistem’de gerçekleştirildiği tarih ise 15.01.2013 olması gerekmektedir.
- Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından hesaplanan fiili dolaşımdaki pay oranı ile talebinizde belirtmiş olduğunuz halka açıklık oranı biribirinden farklı kavramlardır.
- Fiili dolaşımdaki pay oranı hesaplaması, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 2010/34 sayılı haftalık bülteninde yayınlanan kriterler çerçevesinde hesaplanmaktadır. Sözkonusu bültene ait bağlantı aşağıda bulunmaktadır.

http://www.spk.gov.tr/apps/haftalikbulten/displaybulten.aspx?yil=2010&sayi=34&submenuheader=null

Saygılarımızla,

Kısacası siz yanlış biliyorsunuz diyorlar. Daha önce paylaşmıştım IMKB resmi web sitesindeki fiili dolaşımdaki pay oranı tanımı:
http://www.imkb.gov.tr/indexes/stockindexeshome/SelectionCriteria.aspx

Fiili dolaşımdaki pay oranı, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından, İMKB piyasalarında işlem gören payların halka açıklık oranlarını gösterir bir kavram olarak tanımlanmış olup, MKK tarafından hesaplanarak ilan edilir.

Yanlış bilen sadece ben değilim demekki :) Ayrıca tahtada bu kadar hacim yokken nasıl olurda dolaşımdaki paylar 5 milyon azalır.
Ya yanlış hesabı düzeltme söz konusu ya da bizim bilmediğimiz (KAP'a yansıtılmayan) gelişmeler oluyor demektir.

Neyse bu konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Durum hemen hemen anlaşıldı sanırım...
Ayrıca bugünkü hareketle ilgili bende eşekli bir laf edeyim:

"Zorda kalan eşek beygiri geçermiş"

Saygılar

baddog
07-02-2013, 09:32
Tahta yapıcı...tahtanın başındaki zerzavat....

Ben sana burda....üç beş bin lotla...amatör yatırımcının aklını almana izin vermem....

Bunu bil...bilin...

baddog
07-02-2013, 10:24
Vakti zamanında ahmak iktidarlardan...kendini memleketini üç kuruşa satan ne üdüğü belirsiz bürokratların yaptığı ekonomik proğramlar sayesinde....

Sabit kur..on yıl ödemesiz dolarlar alacaksınız...hemide yüksek enlasyonist yıllarda....bedava yada üç kuruşa arazi alacaksınız...

Rekabet yok...teknoloji üretmek yok...doğru dürüst vergi vermek yok...say..say bitmez....cebinizden üç kuruş para çıkmadan...

besleme sermaye ile oluşturduğunuz değerlerin üstüne oturacaksınız..gerçek anlamda kendinizden başka da kimseye hayrınız olmayacak...

Oda yetmedi sermayeyi tabana yayalım..halka ırz edelim...alın bir ömür emekle biriktirdiğimiz tasarrufları...

Oda yetmedi gerçekte benim..bizlerin ...halkın sahibi olduğu şirketlerin içini boşaltın...

Oda yetmedi senden daha çok hakkı olan şirket ortaklarını halen dolandırmak için rezillik yapın...çakallık yapın...

200-300 bin dolar'lara gayrimenkul satacaksın..K.D.V yok...vergi yok...yatırımcıya temettü yok...oh ne ala memleket...

Hep bana....hep bana...nasıl iyimi böyle...Dinçkökler..Akkökler...

Bakalım bu ülke siz ve sizler gibi asalak sermayelerden ne zaman kurtulacak..yada birileri ne zaman dur diyecek...

K.D.V.'yi Köklendinizde...Kurumlar vergisini ne zaman kökleneceksiniz dur bakalım..oda yakındır...

Nasıl olsa beni benim gibileri bayağı yoldunuz..bundan kötü olacağımızıda zannetmem...

Toplayın paraları..yolunma sırası sizede gelecek yakındır...

Sonunda birde varlık vergisi..salya sümük ağlamaya devam...

almann
07-02-2013, 13:57
Verdiklerini geri almaya basladi.

accx
08-02-2013, 15:35
***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Ortaklık Aleyhine Dava Açılması / Davaya İlişkin Gelişmeler )

***AKSGY***AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( Ortaklık Aleyhine Dava Açılması / Davaya İlişkin Gelişmeler )

Yapılan Açıklama Güncelleme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Düzeltme mi? : Hayır

Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? : Hayır

Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Özel Durum Açıklamasının Tarihi : 24.12.2012

Özet Bilgi : 04.01.2013 tarihi itibariyle tüm hak ve vecibeleri ile birlikte bir kül halinde devraldığımız Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii Anonim Şirketi'nin davalı konumunda olduğu dava ile ilgili gelişme

Dava Açılma Tarihi : 18.12.2009

Davanın Öğrenilme/Ortaklığa Tebliğ Tarihi : 04.01.2010

Davanın Konusu : 01.12.2009 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan Aksu T.A.Ş. ile devralmak suretiyle birleşilmesine ilişkin kararın iptali ve tümünün yokluğuna karar verilmesi istemi.

Karşı Taraf/Taraflar : Selahattin Tunc Cecan

Davanın Tutarı : -

Dava Tutarının Kamuya Açıklanan Son Mali Tablodaki Aktif Toplamına Oranı (%) : -

İlgili Mahkeme : 46.Asliye Ticaret Mahkemesi (Eski Beyoğlu 1.Asliye Ticaret Mahkemesi)

Dosya No : 2009/575

Davanın Duruşma Tarihi : -

Alınan Karar : -

Bir Sonraki Duruşma Tarihi : -

Varsa Mali Tablolarda Ayrılan Karşılık Tutarı : -

Ortaklığın Faaliyetlerine Etkisi : -

EK AÇIKLAMALAR:

Açıklanacak Özel Durumlar :

24.12.2012 tarihli Ak- Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş. özel durum açıklamasına konu, Yargıtay 11.Hukuk Dairesi'nin 2010/11561Esas, 2012/18333 Karar sayılı bozma ilamına karşı Davacı Selahattin Tunç Cecan vekilinin 25.01.2013 tarihli dilekçesi ile karar düzeltme talebinde bulunulmuştur.

IMKB

(08/02/2013 - 16:33:35

samanyolu63
08-02-2013, 17:36

Özet Bilgi : 04.01.2013 tarihi itibariyle tüm hak ve vecibeleri ile birlikte bir kül halinde devraldığımız Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii Anonim Şirketi'nin davalı konumunda olduğu dava ile ilgili gelişme

Davanın Konusu : 01.12.2009 tarihli Olağanüstü Genel Kurul toplantısında alınan Aksu T.A.Ş. ile devralmak suretiyle birleşilmesine ilişkin kararın iptali ve tümünün yokluğuna karar verilmesi istemi.

Dava Tutarının Kamuya Açıklanan Son Mali Tablodaki Aktif Toplamına Oranı (%) : -

İlgili Mahkeme : 46.Asliye Ticaret Mahkemesi (Eski Beyoğlu 1.Asliye Ticaret Mahkemesi)

EK AÇIKLAMALAR:

24.12.2012 tarihli Ak- Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş. özel durum açıklamasına konu, Yargıtay 11.Hukuk Dairesi'nin 2010/11561Esas, 2012/18333 Karar sayılı bozma ilamına karşı Davacı Selahattin Tunç Cecan vekilinin 25.01.2013 tarihli dilekçesi ile karar düzeltme talebinde bulunulmuştur.

IMKB

(08/02/2013 - 16:33:35

Ortaklar ben bişe anlamadım ne demek oluyor bu yazı detaylı anlatırsanız çok memnun olurum.Davadanmı vazgeçmiş.

FATİH1461
11-02-2013, 18:42
.

EK AÇIKLAMALAR:

IMKB

08 Şubat 2013 16:33

Lunar Soul
12-02-2013, 09:24
Bizim bilmediğimiz olumlu gerçek gelişmeler varsa teknik olarak en kötü 2,99 üzerinde kapanışlar yapmalı.bu gelişmeler açıklanana kadar.

Kaptan Mehmet
12-02-2013, 09:30
Yakında p/d ve f/k yazacak ekranlarda
Bizim bilmediğimiz olumlu gerçek gelişmeler varsa teknik olarak en kötü 2,99 üzerinde kapanışlar yapmalı.bu gelişmeler açıklanana kadar.

Ömer yorgancı
12-02-2013, 09:46
Güzel haberler olabilir önden mahkeme kararlarını gönderip
arkasından güzel haberleri mi verecekler.

Lunar Soul
12-02-2013, 09:47
Yakında p/d ve f/k yazacak ekranlarda

Onları bizler zaten üç aşağı 5 yukarı biliyoruz da.bence yine de eğer bu hareketler gerçekse güzel bir bilanço ya da bir haber ile süslenmeli.yoksa daha 2 gün önce 2,40 a yüzüne bakmayanlar 3 den kağıt alıyorlarsa sadece pd-fk ile açıklanabilir değil bence.bir de benimki sadece fiyat ve grafiklerden tahmin bunu da belirteyim.zaten yaptığım yorumlar yeniler için değil.uzun zamandır bu hissede olanlar için.

Kaptan Mehmet
12-02-2013, 10:05
Yabancı yok sanırım aramızada :)
Onları bizler zaten üç aşağı 5 yukarı biliyoruz da.bence yine de eğer bu hareketler gerçekse güzel bir bilanço ya da bir haber ile süslenmeli.yoksa daha 2 gün önce 2,40 a yüzüne bakmayanlar 3 den kağıt alıyorlarsa sadece pd-fk ile açıklanabilir değil bence.bir de benimki sadece fiyat ve grafiklerden tahmin bunu da belirteyim.zaten yaptığım yorumlar yeniler için değil.uzun zamandır bu hissede olanlar için.

ORİON
12-02-2013, 10:21
Bu şirketin sermayesi kaç lira...

ORİON
12-02-2013, 11:24
Bu şirketin sermayesi kaç lira...

Yarım saatlik araştırma ile istediğim bilgilere ulaştım....
birisi 128 m yazsaydı ne olurdu sanki...

CEMIX
12-02-2013, 17:01
haydı artık en az ederıne yolculuk baslamalı

ardından spekulatıf hareketlerlen yukselmelı

ardından ben kacmalıyım

ardından spek malı basmalı

ne guzel masal degılmı ?

FATİH1461
13-02-2013, 14:43
çeşitli incelemelerim doğrultusunda tahmini yıl içindeki hedef fiyatım:3.92 tl yıl içinde 3.92 tl yi görececeğini düşünüyorum yıl sonu kapanış fiyatını ne olur onun hakkında bir fikrim yok belirlediğim hedef fiyatın üstünde de kapatabilir altında da...

peri kuşu
13-02-2013, 18:29
çeşitli incelemelerim doğrultusunda tahmini yıl içindeki hedef fiyatım:3.92 tl yıl içinde 3.92 tl yi görececeğini düşünüyorum yıl sonu kapanış fiyatını ne olur onun hakkında bir fikrim yok belirlediğim hedef fiyatın üstünde de kapatabilir altında da...

tahminin çok olumsuz tahmininin yüzde 55 üzerini mayıs ve haziran ayı içinde görmesi gerekir.

baddog
13-02-2013, 21:22
Sayın peri kuşu çok iddalısınız bunca kişinin vebali agır olur

eşşekte sudan cıkmış olur :)

Arkadaş ömrümü verdim ben bu İ.M.K.B'ye...her gün yeni bir akıl tutulmasına şahit oluyorum...

Eğerki bu İ.MK.B.'de 0.46 kuruşu gören toprak kil fabrikası...18 tl gibi fiatlara ulaşıyorsa...

Bedelsizmiş beleşmiş diye diye...cirosu 211 milyon, özkaynakları 216 milyon olan hurda kağıt fabrikası 500 milyon dolar cari değerleri görüyor ise...

Cirosu 250 milyon...özkaynakları 350 milyon olan...taş toprak değirmeni...bedelsizmiş beleşmiş diye diye 1 milyar dolar gibi cari değerleri görüyor ise....

Özkaynakları 750 milyona yakın olan Ak-iş ....ok işde olsa....5 tl mi olur...10 tl mi olur...20 tl mi olur....samimi söylüyorum hiç şaşırmam....

Yıllardır duyarız...hikayesi bitmez..şaşası bitmez...neymiş japonlarmış kamikazeleriymiş..mişte miş...

Arkadaş görsünler bizim İ.M.K.B.'yi....alayı kamikaze...alayı...dalıyor arkadaş adam...boğanın kırmızıya daldığı gibi...

Sen yeterki hisse göster...hikayesi olsun..masalı olsun...bedelsizi olsun...hemide beleş olsun..gel vatandaş gel...para dağıtıyorlar bu borsada hem hiç bir bedel yok...hem bedelsiz...hemide beleş...

FATİH1461
13-02-2013, 22:56
tahminin çok olumsuz tahmininin yüzde 55 üzerini mayıs ve haziran ayı içinde görmesi gerekir.

olumsuz olarak algılamayalım. çünkü burası türkiye yarın gündemin ne olacağı belli olmaz.Normal şartlarda belirlediğim o fiyattır tahmini hedefim.Yıl içinde o fiyatı görecek o çıtaya mutlaka değecek diye düşünüyorum yıl içinde şu zamanda değecek diye kesin bir ay ve gün tahmini yapmıyorum ve yıl sonunda söylemiş olduğum hedef fiyatın 3.92 TL çıta
sının ne kadar üstünde yada ne kadar altında olur bu konuda da herhangi bir değerlendirmede bulunmayacağım.

Kaptan Mehmet
13-02-2013, 22:58
Fatih yıl sonu 3.92 altı veya üstünde olmasından başka seçenek varmı ki ?
tahmini yazdım çünkü burası türkiye yarın gündemin ne olacağı belli olmaz.Normal şartlarda belirlediğim o fiyattır tahmini hedefim.Yıl içinde o fiyatı görecek o çıtaya mutlaka değecek diye düşünüyorum yıl içinde şu zamanda değecek diye kesin bir ay ve gün tahmini yapamam ve yıl sonunda söylemiş olduğum hedef fiyatın 3.92 TL çıta
sının ne kadar üstünde olur ne kadar altında olur onu bilemem.

FATİH1461
13-02-2013, 23:10
Fatih yıl sonu 3.92 altı veya üstünde olmasından başka seçenek varmı ki ?

Mehmet yorumumu tekrar okur musun
olumsuz olarak algılamayalım. çünkü burası türkiye yarın gündemin ne olacağı belli olmaz.Normal şartlarda belirlediğim o fiyattır tahmini hedefim.Yıl içinde o fiyatı görecek o çıtaya mutlaka değecek diye düşünüyorum yıl içinde şu zamanda değecek diye kesin bir ay ve gün tahmini yapmıyorum ve yıl sonunda söylemiş olduğum hedef fiyatın 3.92 TL çıta
sının ne kadar üstünde yada ne kadar altında olur bu konuda da herhangi bir değerlendirmede bulunmayacağım.

Lunar Soul
14-02-2013, 19:35
Benimde anladığım buralarda yazı yazıpta birileri ile tartışmamak mümkün değil.neden 3,92 dicem altını doldurucam tartışma çıkacak.hele şu açılış bilançosunu görelim önce.ya da neden 3,5-4 arası hedefim değilde 3,92.bişey mi biliyorsunuz özel dicem olmıcak.biliyorsanız bunu burada dile getirmeniz ise ayrı bir hata.neyse umarım yazımın içeriği anlaşılır.bir diğer konu Sn peri kuşu dediğiniz zamana kadar bu hisse dediğiniz rakamı geçiyorum eğer % 20-25 aşağısını görsün Stajeriniz olarak emrinize amadeyim.Saygılarımla

not:Stajerlik dedimse gerekirse fax-fotokopinizi de çeker,kahvenizi de masanıza bırakırım.

peri kuşu
14-02-2013, 19:56
Benimde anladığım buralarda yazı yazıpta birileri ile tartışmamak mümkün değil.neden 3,92 dicem altını doldurucam tartışma çıkacak.hele şu açılış bilançosunu görelim önce.ya da neden 3,5-4 arası hedefim değilde 3,92.bişey mi biliyorsunuz özel dicem olmıcak.biliyorsanız bunu burada dile getirmeniz ise ayrı bir hata.neyse umarım yazımın içeriği anlaşılır.bir diğer konu Sn peri kuşu dediğiniz zamana kadar bu hisse dediğiniz rakamı geçiyorum eğer % 20-25 aşağısını görsün Stajeriniz olarak emrinize amadeyim.Saygılarımla

not:Stajerlik dedimse gerekirse fax-fotokopinizi de çeker,kahvenizi de masanıza bırakırım.

ben mütevazı birisiyim kahvemide kendim yapar kendim içerim.söyledigim rakamda yanılma payı ancak yüzde 5 dir zamanda ise en fazla 20 gün oynar. sonra bu kadar iddalı bir konuda kahfe birazcık küçük kalır.kimbilir belki bir yerde rakı ısmarlamak istersin.saygılarımla

Lunar Soul
14-02-2013, 20:28
ben mütevazı birisiyim kahvemide kendim yapar kendim içerim.söyledigim rakamda yanılma payı ancak yüzde 5 dir zamanda ise en fazla 20 gün oynar. sonra bu kadar iddalı bir konuda kahfe birazcık küçük kalır.kimbilir belki bir yerde rakı ısmarlamak istersin.saygılarımla

Bende çok mütevazi bir insanım.Siz nasıl isterseniz öyle olsun.Yalnız ben size rakı şimdi de ısmarlarım.Gerçi rakı ısmarlamak benim yaparım dediklerimden daha kolay olur ama yine de siz bilirsiniz. :) Saygılarımla.

Kaptan Mehmet
14-02-2013, 20:34
Kuralım bir masa akalt ciler :)
Bende çok mütevazi bir insanım.Siz nasıl isterseniz öyle olsun.Yalnız ben size rakı şimdi de ısmarlarım.Gerçi rakı ısmarlamak benim yaparım dediklerimden daha kolay olur ama yine de siz bilirsiniz. :) Saygılarımla.

baddog
14-02-2013, 22:50
Tokuşturma...

Halkgyo; Halka arz edildikten sonraki özsermayesi 796 milyon gözükecekmiş...

Ödenmiş sermaye x halka arz fiyatı= halkgyo'nun cari değeri...894 milyon olacak...

Halka arzdan sonraki defter değeri=1.145....halka arz fiatı..1.35 tl...

Halkgyo;Şu an doğru dürüst yıllık karı yok...anlayacağınız üç beş sene sonrasını geleceği satıyorlar...

Karayel 32 niki ile yazı koyan arkadaşın bilgilerine göre yaptığım mukayese ve yorumlarımdır...

Eeeeeeee...bu bizimkinin yanında sıpa kaldı....

Ak-iş gyo 2013'te sanırım 1 milyar'a yakın...belkide üstü özkaynağa kavuşacak...biz bu günü satıyoruz...bi çuval kira gelirimizde var.

Defter değerinin neredeyse yarı fiayatına borsada işlem görüyoruz...

Nerdeyse özkaynaklarımıza göre...% yüz iskontoluyuz...halk gyo'ya göre nerdeyse % 100 iskontoluyuz...işin türkçesi halkgyo'ya göre...yarı yarıya...bilakis nerdeyse üçte bir fiyatına işlem görüyoruz...

Heeeeee....arkadaşlar pardon pardon....öyle ya....en önemli konuyu unuttuk...gerçekten çok çok özür....

Halkgyo'nun arkasında benim yüce devletim var ki...bayağıda bi garantörlük sözü vermiş...

Peki bizimkinin arkasında kim var...Ak-iş gyo'nun arkasında...üç kuruşluk adamlar.....

İplikçi...donci...kokoci...dövizci...yalanci...tal anci...dümenci...hortumci....magazin sayfalarından ortakları topluyoruz arkadaş....

Kaptan Mehmet
18-02-2013, 12:14
Güzel bir vergi daire karının ayak seslerimi acaba bu hareketler ?

yeşil inci
18-02-2013, 14:57
vergi dairesi karı ne gelirse konsolide kar rakamı onun en az 2 katı gelecektir.Çünkü yeniden değerleme farkları v.d. karında görülmez.Akfilden gelecek kar rakamı ve avm -site yönetim gelirleri v.d karında görünmez.Mevcut proje ve stok satışlarından gelen kdv alacakları , v.d. karında gösteriliyor mu onu bilmiyorum.

Kaptan Mehmet
18-02-2013, 15:00
Artık biğr veri gelsinde razıyız ne gelirse gelsin kör ebe oynar gibiyiz.
vergi dairesi karı ne gelirse konsolide kar rakamı onun en az 2 katı gelecektir.Çünkü yeniden değerleme farkları v.d. karında görülmez.Akfilden gelecek kar rakamı ve avm -site yönetim gelirleri v.d karında görünmez.Mevcut proje ve stok satışlarından gelen kdv alacakları , v.d. karında gösteriliyor mu onu bilmiyorum.

CEMIX
18-02-2013, 17:42
verı gelmeden ne kadar gıderse bızım ıcın o kadar ıyı

allbay
18-02-2013, 18:09
*AKİŞ GAYRİMENKUL'ÜN VERGİ DAİRESİNE SUNULAN TABLODA 2012 YILI DÖNEM NET KARI 13.245.613 TL
18 Şubat 2013 18:05

yeşil inci
18-02-2013, 18:23
Şirketimizin Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş ile devralma suretiyle birleşmesine ilişkin yapılan Genel Kurulu 04/01/2013 tarihinde tescil olmuştur.Birleşmelerin Ticaret Siciline tescil ile geçerlilik kazanması nedeniyle,31/12/2012 dönemine ilişkin Vergi Beyannameleri ayrı ayrı Vergi Dairesine sunulmuştur.Şirketimizin 2012 yılına ilişkin Beyanname ekinde Vergi Dairesine sunulan gelir tablosu ve "04/01/2013 tarihli tescil ile Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birleşerek münfesih olan Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Ticaret A.Ş'nin Vergi dairesine sunduğu 31/12/2012 tarihli Gelir tablosu" ekte bilgilerinize sunulmaktadır.
----------------------------------------------------------
iki şirketinde karını ayrı ayrı göndermişler.Birleşik şirketin vergi dairesi karı ;59.056.488 tl.Konsolide kar bu rakamın çok üzerinde gelecektir.Akiş in birleşme öncesi bilançolarında karın büyük kısmını satılan konutlardan kaynaklanan kdv iadelerinden geliyordu.V.D. karında bu rakamı gösteremiyor olabilirler.

Kaptan Mehmet
18-02-2013, 19:09
Güzel günleri bekliyorduk ama sanırım beklediğimizden yakın olacak. Bilgiler için teşekkürler.
Şirketimizin Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Tekstil Sanayii A.Ş ile devralma suretiyle birleşmesine ilişkin yapılan Genel Kurulu 04/01/2013 tarihinde tescil olmuştur.Birleşmelerin Ticaret Siciline tescil ile geçerlilik kazanması nedeniyle,31/12/2012 dönemine ilişkin Vergi Beyannameleri ayrı ayrı Vergi Dairesine sunulmuştur.Şirketimizin 2012 yılına ilişkin Beyanname ekinde Vergi Dairesine sunulan gelir tablosu ve "04/01/2013 tarihli tescil ile Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ile birleşerek münfesih olan Ak-Al Gayrimenkul Geliştirme ve Ticaret A.Ş'nin Vergi dairesine sunduğu 31/12/2012 tarihli Gelir tablosu" ekte bilgilerinize sunulmaktadır.
----------------------------------------------------------
iki şirketinde karını ayrı ayrı göndermişler.Birleşik şirketin vergi dairesi karı ;59.056.488 tl.Konsolide kar bu rakamın çok üzerinde gelecektir.Akiş in birleşme öncesi bilançolarında karın büyük kısmını satılan konutlardan kaynaklanan kdv iadelerinden geliyordu.V.D. karında bu rakamı gösteremiyor olabilirler.

yeşil inci
18-02-2013, 19:33

2 şirketin ayrı ayrı ve birleşik konsolide 2012-6 aylık bilançosu.Ak-iş in birleşme öncesi 6 aylık kar rakamı 26.6 milyon tl iken 46.3 milyon tl kdv iadesi ile 6 aylık karı 73 milyon tl ye ulaşmış.Birleşme sonrası ulaştıkları 2012-6 aylık kar rakamı 84 milyon tl.

baddog
18-02-2013, 19:49
*AKİŞ GAYRİMENKUL'ÜN VERGİ DAİRESİNE SUNULAN TABLODA 2012 YILI DÖNEM NET KARI 13.245.613 TL
18 Şubat 2013 18:05

Ak-iş'in karı değil bu bilerek yada bilmeyerek insanların kafasını karıştırmanın alemi yok....

Adam kabak gibi koymuş kap'a karları..ne demiş...

Ak-iş'in karı 46 milyon tl demiş...

Ak-al'ın karı içinde...13 küsür milyon demiş...bilançoya yansıması dahada fazla olacak...neden birleşmeden dolayı kurumsal vergi ödemeyecek...öyle oluncada 15 küsür milyona yükselecek Ak-al'ın karı...

Birleşik..Ak-iş gyo'nun karı şimdilik 60 milyon tl civarı...

Daha sonra gelecek olan ayrıntılı bilançoda...kar büyük ihtimalle arkadaşın dediği gibi...çok yüksek sürpriz kar gelebilir....

Yüksek kar'a birilerinin daha fazla ihtiyacı var...nolcek bakalım...bekleyecez görecez...kim neyi nasıl pazarlayacak....!!!!!!

Ödenmiş sermayenin neredeyse yarısı kadar kar gelmiş...bu süper bir olay....

Helede ayrıntılı nihai bilanço geldiğinde bu kar dahada yüksek gelirse....paraşütsüz uçuşa devam....

Ben çok güzel uçuyomda...işin kötü tarafı konmasını bilmiyom arkadaş..bide konmasını becerebilsem...

Şaka bir yana hepimiz için hayırlısı arkadaşlar ...bunları sonunda adam etcez biz..etcez...elleri mecbur...

Ben eşşeği adam etmiş adamımda bunlarımı adam edamacam...yazık olur verdiğim oka emeğe...

Ben emeğimin karşılığını alırım arkadaş...

vexcor
18-02-2013, 20:11
merhaba

açıklanan kar rakamlarının hepimize dönüşü olmasını dilerim..hayırlı olsun.

not: dikkatimi çeken bir durum var ak-al ın verileriyle ilgili. satış gelirleri yaklaşık 650 bin TL olarak yansıtılmış. halbuki bu rakam 2012 6 aylıkta 1 milyon TL civarı 2012 9 aylıkta da 4 milyon TL civarı. bu fark neden kaynaklanıyor acaba? gerçi biri vergi dairesine sunulan diğerleri de konsolide raporlar. ama Akiş raporlarında böyle bir farklılık göremedim.

saygılar

allbay
18-02-2013, 23:15
Ak-iş'in karı değil bu bilerek yada bilmeyerek insanların kafasını karıştırmanın alemi yok....

Sayın baddog,böyle bir maksadım yok,hiç olmadı...

Lunar Soul
19-02-2013, 08:58
Ey spk bu şirket asgari halka açıklık oranı olan % 25 e haiz mi değil mi?Eğer öyle ise yatırımcı neden net olarak bunu bilmiyor.eğer öyle değil ise gereken acaba yapılıyor mu?

yeşil inci
19-02-2013, 17:01
http://img19.imageshack.us/img19/6462/scr48fab4.jpg
alttan gelen destek çizgisi hergün 4-5 kuruş yükseliyor.

yeşil inci
19-02-2013, 17:08
AKİŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ'nin Yönetim Kurulu Türk Ticaret Kanunu'nun 390/4. Maddesi uyarınca aşağıdaki kararları almışlardır;

% 25 oranında ortağı olduğumuz Garanti Koza Akiş Adi Ortaklığındaki payımızın tamamının Akfil Holding A.Ş'ye ve Akfil Holding A.Ş.'deki % 45 oranındaki hisselerimizin tamamı ile Kuzey Kapadık 382 ada 11 parsel'de yer alan 9.629 m2 büyüklüğündeki arsamızın ; Garanti Koza İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş'ne satılması yönünde görüşmelere başlanmasına,

Bu konularla ilgili olarak Şirketimiz adına görüşmeleri yapmak üzere Yönetim Kurulu Üyesi-Genel Müdür İhsan Gökşin Durusoy ve Yönetim Kurulu Danışmanı Aslan Badi'nin yetkili kılınmasına

Oybirliği ile karar verilmiştir.

yeşil inci
19-02-2013, 17:16
benim tahminim 300 milyon tl nin altında olursa , bu satış işlemi sıkıntılıdır.Bu iş fazla uzamaz bence.Bakalım neler olacak?Haber 18.02 de geldi.

Kaptan Mehmet
19-02-2013, 18:53
Şirketin tamamının piyasa değeri 400 milyon değilmi şirketimi satıyorlar ?
benim tahminim 300 milyon tl nin altında olursa , bu satış işlemi sıkıntılıdır.Bu iş fazla uzamaz bence.Bakalım neler olacak?Haber 18.02 de geldi.

yeşil inci
19-02-2013, 19:37
Şirketin tamamının piyasa değeri 400 milyon değilmi şirketimi satıyorlar ?
Akfil holding deki % 45 hisseleri bilançoda son aralık ayındaki arsa satışı sonrası 170 milyon tl gibi bir değerle bilançoda gösteriliyor.Akkoza daki % 25 hisseleri bilançoda 65 milyon ti gösterilmiş.Satılacak arsa için ekspertiz raporları 25 milyon tl civarı bir rakama karşılık geliyor.Yani finansal raporlarında 260 milyon tl ile karşılık bulan bir varlıklarını satışa çıkarmışlar.Bu varlıkların gerçek değerinin bunun çok üzerinde olduğunu herkes kabul eder.Örnek vermek gerekirse akfil varlıklarından antalya-kaş Patara plajındaki 150 dönüm imarlı arsalar defterde 0.8 milyon bedel ile gösteriliyor.Demek istediğim , yönetim İnşALLAH tartışmalı bir satışa imza atmaz.Her şey bu kadar ortada ve gözler üzerlerindeyken umarım başarılı ve karlı bir işleme imza atarlar.
-------------------------------------------------------------------
yatırım tavsiyesi değildir.