PDA

View Full Version : NETAS - Netaş Telekom

Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Objektif
23-01-2013, 19:46
Yeni başlık hayırlı olsun, vesile ile hayırlı kandiller.

nefbote
23-01-2013, 20:32
Yeni başlığımız hayırlı olur inşallah. Önceki başlıkta hep düştük bu başlıkla çıkışa geçmek dileğiyle

fanelka
23-01-2013, 20:34
yeni basligimiz hayirlara vesile olsun...

mezedu
23-01-2013, 22:18
BTCL İhale
Tedarik, Montaj, Başlıklı Proje kapsamında Test & DOHS az GPON temelli FTTx Telefon / Veri ağları Fiber Optik Kablo Ağı Devreye, Mirpur alan â € Dhaka Old Dijital Telefon Sistemi œReplacement cityâ €.

Tarafından Schedule: 3 Şubat 2013
Son Başvuru: 4 Şubat 2013 11:30 BST
Açılış: 4 Şubat 2013 11:35 BST

Netaş'ın şartları taşımadığı gerekçesiyle diskalifiye edildiği ardından mahkemeye başvurup ihalenin tekrar edilip girmeye hak kazandığı ihale olabilir mi? İngilizce bilenler inceleyebilir mi?
-Acaba bu şartları taşımak maksadıyla mı arsa satıldı nakit pozisyonu güçlendirildi, herşey oldu bittiye getirilerek bedelsiz verildi, b grubu hisseler kote ettirildi(teminat göstermek ve kycıyı hisseden uzaklaştırmak amaçlı)- yoksa ne diye yangından mal kaçırırcasına arsa satılsın fakat bir yıl para dursun. Neyse 2015' e az kaldı..İhale dişe dokunur bir şey olur inşallah....

http://www.btcl.gov.bd/tender/tender.htm

blackcrazy
23-01-2013, 22:41
Tüm ortaklara hayırlı kandiller.

devlethan
23-01-2013, 23:35
Bu gün itibariyle aranızdayım, umarım kazançlı olur herkes için. Bu arada bu kandil gecesinde, dualarınız kabul olur umarım.

seydamet
23-01-2013, 23:49
Arkadaşlar,RHEAG ın hissenet deki yeri değişmiş yeni yerini bilen var mı? Yanıtınıza şimdiden teşekkürler.

sanal2020
24-01-2013, 00:58
Takas ve fiyat hareketine ve de endekse bakınca hissenin iyice gerildiğini düşünüyorum. İnş hayırlısı olur!!!!!
YTD.

Aero123
24-01-2013, 07:55
yeni başlık bol tavanlı olsun....:)

mehmet7979
24-01-2013, 07:56
netaş'cı arkadaşlar günaydın hayırlı sabahlar hayırlı bol kazançlar dilerim

Arıza Binboga
24-01-2013, 08:59
gunaydın şahsi görüşüm yukseltıp yukseltıp mal basıyorlar hısseden para cıkısıda var bugun 11.30 lar gorulebılır test edılebılır gıbı gelıyor bakalım bu kadar acıga satış başka tahtada yok yahu kesınlıkle ytd degıldır kararlar benı baglar :)

METEHANN
24-01-2013, 09:17
Helâl Rızık

Gencin birisi Kâbe’de hep, “Ey doğruların yardımcısı olan Allahım, ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allahım, sana hamdü sena ederim” diye dua eder.

Bu durum herkesin dikkatini çeker.

Birisi, (Neden hep aynı duayı yapıyorsun, başka bir şey bilmiyor musun?) der.

O da anlatır:
- 7-8 sene önce yine Kâbe’de iken içi altın dolu bir torba buldum. Tam 1000 altın vardı. İçimden bir ses (Bu altınlarla, şunları şunları yaparsın) diyordu.

- Hayır dedim kendi kendime, bu benim değil, başkasının malı, kullanmam haram olur dedim.

Bu sırada birisi, “şöyle bir torba bulan var mı?” diye bağırıyordu.
Çağırdım onu, nasıl bir torbaydı, içinde ne vardı diye sordum. Torbayı tarif etti ve içinde 1000 altın vardı dedi. Al öyleyse torbanı diyerek verdim. Adam torbayı açip içinden bana 30 altın verdi.

Pazara gittim. Temiz yüzlü genç bir esiri överek satıyorlardı. Gencin temizliği dikkatimi çekti.

Yanlarına gittim, bu köle için ne istiyorsunuz dedim. 30 altın dediler. Adamdan aldığım 30 altını verip genci satın aldım.Bir iki yıl geçti. Genç çok çalışkan, çok edepli idi. Onu aldığıma çok memnun olmuştum.
Bir gün onunla giderken karşıdan iki üç kişi geliyordu.

Genç bana dedi ki;
- Efendim, ben Fas emirinin oğluyum. Bu gelenler babamın adamları. Beni buldular. Senden beni satın almak isterler. Sen iyi bir insansın, onlara 30 bin altından aşağıya satma dedi.

O kişiler yanıma geldi, bu esiri bize satar mısın dediler. Satarım dedim. 60 altın verelim dediler. Olmaz dedim. Iyi ama sen bunu 30 altına almadın mı? Biz sana iki mislini veriyoruz dediler. Öyleyse gidin pazardan alın dedim. Artıra artıra 20 bin altına kadar çıktılar. 30 binden aşağı olmaz dedim.

Çaresiz kabul ettiler. Altınları verip, genci alıp gittiler. Ben o 30 bin altınla işyerleri açtım, ticaret yaptım, daha çok zengin oldum.

Bir gün bana arkadaşlar, “çok zengin bir ailenin iyi bir kızı var. Babası yeni vefat etti. Onunla seni evlendirelim” dediler. Ben de “olur” dedim.

Nikah kıyıldı. Deve yükleri çeyizini getirdiler. Çeyiz arasında bir torba dikkatimi çekti. Kıza, “bu nedir” dedim.
“İçinde 970 altın var, babam Kâbe’de bunu kaybetmis, bulan gence 30 unu vermis. Kalanını da bana hediye etti, çeyizine koyarsın dedi“.

Demekki bulduğum altınlar benim rızkım imiş, vermese idim haram yoldan gelecekti, şimdi helâl yoldan yine bana geldi. Bana yardım edip haramlardan koruyan, nice nimetler ihsan eden yüce Rabbime hamd ederim.

Acı da olsa, doğruları söyleyiniz. (hadis)
Takdirden ötesi yok… Nasipten ötesi yok… (alıntı)

ilbey74
24-01-2013, 09:17
Yeni başlık hayırlı olur İnşallah...

zincir
24-01-2013, 10:44
tacirler yine oynamaya başladı büyük ihtimal.

harakiri1981
24-01-2013, 11:22
aşağıdaki gibi netaştan ahkkını arayan ky lara, bimere şikayet yağıyor....

"NETAŞ yönetimi 8 ay önce satışa konan 8 milyon hisseyi satmayarak, satışa konan hisseler ile ilgili hiç bir açıklama yapmayıp kote edilen lotlarla açığa satış yapıp biz küçük yatırımcıları zarara uğrattı ve SPK bu duruma göz yumdu. Halen bu satışa konan ve 1 lot dahi satılmayan veya satıldıysa yatırımcısına bilgi verilmeyen 8 milyon hissenin akibeti hakkında yatırımcısına bilgi vermeyerek zarar ettirmektedir. Şirket yönetimi 8 ay önce satmak için satışa konan hisseleri halen niye bu güne kadar satmayarak hissenin 30 lira dan 9.38 liraya kadar düşmesine göz yumduğu bizim gibi küçük yatırımcıyı zarara uğratıklarının araştırılmasını arz ederim."

megola07
24-01-2013, 11:33
içimden acemicede olsa geçen his kazandıracak diyor bu hisse..ytd.

harakiri1981
24-01-2013, 11:52
bu arada netaşın iş akışlarını takip eden var mı, şahsen ben takip ediyorum, gittiği her yerde microsoft lynch, cisco taşeronluğu yapıyor.ee tabi daha iyi nüfuz şekli olamazdı, jp morgan ne işe yarar.

uygar78
24-01-2013, 13:52
aşağıdaki gibi netaştan ahkkını arayan ky lara, bimere şikayet yağıyor....

"NETAŞ yönetimi 8 ay önce satışa konan 8 milyon hisseyi satmayarak, satışa konan hisseler ile ilgili hiç bir açıklama yapmayıp kote edilen lotlarla açığa satış yapıp biz küçük yatırımcıları zarara uğrattı ve SPK bu duruma göz yumdu. Halen bu satışa konan ve 1 lot dahi satılmayan veya satıldıysa yatırımcısına bilgi verilmeyen 8 milyon hissenin akibeti hakkında yatırımcısına bilgi vermeyerek zarar ettirmektedir. Şirket yönetimi 8 ay önce satmak için satışa konan hisseleri halen niye bu güne kadar satmayarak hissenin 30 lira dan 9.38 liraya kadar düşmesine göz yumduğu bizim gibi küçük yatırımcıyı zarara uğratıklarının araştırılmasını arz ederim."

Herkes yollasın bir mail o vakit....

polietilen
24-01-2013, 15:00
endeks satış yiyor.bizimkisi kar satışı yapıyor.çok yükselmişti ya seneye başlarken taaam 10.95 ti.

hamdi bey
24-01-2013, 15:01
20000 kredi çekip hisseye giren arkadaşlara bol kazançlar dilerim..

Kaygan
24-01-2013, 16:17
Hiç bi taraflarını kıvırmasınlar,takasta 50 taklada atmasınlar.Açık açık maldalar.tacir cinsleri.Öyle yoldan geçene 300-400 bin mal satamazlar.Malda olmasaydılar çoktan basarlardı 11 altına.
55den mal alacağımı anladı tabi hemen 60ı kaldır :D

Ulan bendede ne ağız varmış be..11,55de yazıyı yazdım 5dk geçti 11,75e çıktı.PEh

megola07
24-01-2013, 16:24
11,55^den elvada dedim , kalanlara Allah bol kazançlar versin inşallah

harakiri1981
24-01-2013, 16:31
bu saatlerde hareket olduğuna göre bugün bilanço gelebilir, 18 gibi.

polietilen
24-01-2013, 16:55
sayın harakiri hareket dediğiniz yüzde 2 bile değil.bilanço son tarih mart ortası.vergi dairesi karı şubat ortası.bu adam enayi mi bilançoyu şimdi yollasın.günlük sazanlarını arıyordur
bu saatlerde hareket olduğuna göre bugün bilanço gelebilir, 18 gibi.

polietilen
24-01-2013, 16:57
bu arada benim kapanış tahminim 11.55

fanelka
24-01-2013, 17:10
arkadaslar yokmu derinlik verecek..

harakiri1981
24-01-2013, 17:55
sayın harakiri hareket dediğiniz yüzde 2 bile değil.bilanço son tarih mart ortası.vergi dairesi karı şubat ortası.bu adam enayi mi bilançoyu şimdi yollasın.günlük sazanlarını arıyordur

abiim kadar yatırımcı olamadım, hiç borsadan anlamaz, ekgyo sağlamdır dedi ve halka arz edildiğinde 1.7 değerinden aldı, çocuğuma ev alacak bu dedi, şimdidlik iyi gidiyor, buffet olmaya gerek yok demek ki.

mehmet7979
24-01-2013, 18:12
netaş 1'inci seans açığa satışlar;

NETAŞ TELEKOM. 9.000,00 11,60
NETAŞ TELEKOM. 5.000,00 11,55

netaş 2'inci seans açığa satışlar;

NETAŞ TELEKOM. 14.001,00 11,55
NETAŞ TELEKOM. 1,00 11,60

hayırlı akşamlar netaş'cı arkadaşlar

polietilen
24-01-2013, 19:56
Borsa grafiklerine bakarsanız temeli saglam sirketler(buyuk bankalar, buyuk holdingler,buyuk sanayi şirketleri her krizden sonra kriz önceki fiyatlari 5-10 katlamış.yani borsada yatirimci olan kesin kazanır.bence netasa 5 sene sonra baktigimizda(yani bu sülüklerde. Kurtulduğunda) tarihi zirvelerini 2-3 e katlamış olacak. Muhim olan sabir
abiim kadar yatırımcı olamadım, hiç borsadan anlamaz, ekgyo sağlamdır dedi ve halka arz edildiğinde 1.7 değerinden aldı, çocuğuma ev alacak bu dedi, şimdidlik iyi gidiyor, buffet olmaya gerek yok demek ki.

alko
24-01-2013, 22:42
Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak forumda RHEAG sayfasını bulamıyorum, forumddan atıldımı yoksa..

mehmet7979
24-01-2013, 23:28
Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacak forumda RHEAG sayfasını bulamıyorum, forumddan atıldımı yoksa..

http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=12495&page=526&highlight=rheag

arkadaşım forumdan kaldırılmış

derinlikler
25-01-2013, 10:04
https://********/990-806-845

mehmet7979
25-01-2013, 13:29

NETAŞ TELEKOM. 4.000,00 11,70
NETAŞ TELEKOM. 5.000,00 11,75

METEHANN
25-01-2013, 14:16
PADİŞAH VE İHTİYAR

Çok soğuk bir kış günü padişah, tebdil'i kıyafet gezmeye karar
vermiş.Yanına baş vezirini alıp yola çıkmış. Bir dere kenarında
çalışan yaşlı bir adam görmüşler..
Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormuş.
Padişah, ihtiyari selamlamış.
" Selamünaleyküm ey pir'i fani..."
" Aleykümselam ey serdar'ı cihan..." Padişah sormuş.
" Altılarda ne yaptın ?"
" Altıya altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor..." Padişah gene
sormuş.
" Geceleri kalkmadın mı ?"
" Kalktık...Lakin, ellere yaradı..." Padişah gülmüş.
" Bir kaz göndersem yolar mısın ?"
" Hem de cıyaklatmadan..."
Padişahla baş vezir adamın yanından ayrılıp yola koyulmuşlar.
Padişah baş vezire dönmüş.
" Ne konuştuğumuzu anladın mı ?"
" Hayır padişahım..." Padişah sinirlenmiş.
" Bu aksama kadar ne konuştuğumuzu anlamazsan kelleni alırım."
Korkuya kapılan baş vezir, padişahı saraya bıraktıktan sonra telaşla
dere kenarına dönmüş. Bakmış adam hala orada çalışıyor..
" Ne konuştunuz siz padişahla..." Adam, baş veziri söyle bir
süzmüş.
" Kusura bakma. Bedava söyleyemem. Ver bir yüz altın
söyleyeyim.."
Baş vezir, yüz altın vermiş.
" Sen padişahı, serdar'ı cihan, diye selamladın. Nereden
anladın padişah olduğunu.."
" Ben dericiyim. Onun sırtındaki kürkü padişahtan başkası
giyemezdi.." Vezir kafasını kaşımış.
" Peki, altılara altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor ne
demek..."
Adam, bu soruya cevap vermek için de bir yüz altın daha almış.

" Padişah, altı aylık yaz döneminde çalışmadın mi ki, kış günü
çalışıyorsun, diye sordu. Ben de, yalnızca altı ay yaz değil, altı
ay da kış çalışmazsak, yemek bulamıyoruz dedim." Vezir bir soru daha
sormuş...

" Geceleri kalkmadın mı ne demek ?"Adam bir yüz altın daha
almış.
" Çocukların yok mu diye sordu..Var, ama hepsi kız.
Evlendiler, başkasına yaradılar, dedim..." Vezir gene kafasını
sallamış.
" Bir de kaz gönderirsem dedi, o ne demek..." Adam gülmüş.
" Onu da sen bul..." (alıntı)

cansss
25-01-2013, 15:11
Endeks yerlerde sürünmesine rağmen netaş sağlam duruyor. İnanılır gibi değil... ytd.

METEHANN
25-01-2013, 15:18
Endeks yerlerde sürünmesine rağmen netaş sağlam duruyor. İnanılır gibi değil... ytd.

geçen yıl'ki hareketini görseydin ayakta alkışlardın :) endeks 72000 düzeltmesinde biz + + gidiyorduk :D

polietilen
25-01-2013, 17:03
netaş endeks giderken duruyorsa veya tam tersi ise kesin speğin yapmak istediği bir şey vardır.şimdi son dakikalarda yaptıklarına bakarsak bütün gün satabildiği kadar malı satmış olmalı.şimdi aşağıdan toplama zamanı

polietilen
25-01-2013, 17:05
eğerki netaşta yatırımcıysanız çelik gibi sinirleriniz olmalı.yatırımcısına kaybettirmez.ama piskoloji bozar.panik yapmadan sadece izlemek lazım

keloglan
25-01-2013, 17:18
Yuh artik be!butun gun endeks dususunden etkilenme,sonra son yarim saat kala endeksten fazla dus,bu tarz hareketleri bu hisse herzaman yapiyor.

harakiri1981
25-01-2013, 17:25
rghea nın hareketlerine bakılırsa 7-8 yıl daha kendine gelemez görünüyor bu hisse,
aslında opersayon yarım kaldı, netekim ttk yasası adamların planını bozdu, eğer ki bedelsiz potansiyeli olan şirketler bedelli veremez maddesi gelmeseydi şimdilerde çoktan 8 milyon lotu ky a boşaltıp bedelliyi çakmıştı.
bunu rhgeadan biliyorum, veya gs nin dini , ahlakı var mı yok, ky nın sümüsğünü sıkana kadar sömürüyor, başka insaf beklemeyin, velev ki arsa parasını kar olarak dağıtılacak olursa bu hisseden topuklamak için elimize bi fırsat geçmiş olabilir.
ben daha umutlusu değilim.beklentim bu.

Kaygan
25-01-2013, 17:46
hacimsiz milleti dökmek için yapılan bir düşüş.Okadar tutan,dün ve bugün 11,75leri zorluyan adam mal satmadan 11,35 kapatıyorsa yalandır.

kingleo
25-01-2013, 23:13
utanmasalar hisseyi satanı dövecekler, niye sattın diye.

evet, bu tahtada herkes istediği gibi at koşturuyor. zaten normal olan bu değil mi ? serbest bir piyasa, isteyen alıyor isteyen satıyor.

kimisinin parası çok, büyük alıyor büyük satıyor ama sonuç olarak herkes para peşinde değil mi ?

oyunu oynamayı kabul etmişsiniz ama sonuçlarını kabul etmiyorsunuz, işte ben de bunu anlayamıyorum.

keşke birisi çıksada bana anlatsa, bak işte bu yüzden sonuçlarını kabul etmiyoruz diye.

hisse 300 lira olduğunda hayır satamazsın mı dediler satmadınız, nedir yani arkadaşlar ?

gerçekten kimseye saygısızlık etmek, kimsenin kalbini kırmak gibi bir niyetim yok ama bu olayı ben anlayamıyorum.

doctorre
26-01-2013, 01:18
http://haber.gazetevatan.com/flas-flas-turkcelle-sok/509049/2/Ekonomi

Bakalim bir ortak satisi daha ne sonuc doguracak. Hos bugun topu topu % 2.04 dusmus. Bizdeki gibi aciga satan ne udugu belirsiz tipler yok demek.

Simdi kim tuttu ki sizi satmadiniz dun hisselerinizi diye soranlar cikar turkcell liler. Hele bir de yillarca satilmadan kalip bu hisselerin baskisiyla tabana yaydik diye ovunulen KY hisseleri ucuza elinden alinirsa ohhh ne hos.

Tek istegim var. imkb deki tum hisseler umarim bu yola gider. Bize burda akil verenler. Semsiyeyi hissettiginde bizlerin ne hissettigini anlar.

Yahu tum iyi cocuklar !!! hepsimi bir yerde bulusur. Bulusuyormus demek. Bana dokunmayan yilan bin yasasin diyen ve yananin halinden anlamayan kucuk buyuk tum yatirimcilar umarim hepsinin basina sadece bu felaket gelir.

Herkese iyi hafta sonlari. Merak etmeyin bu haberler artikca OT nin bize hediyesi 8 milyon lotun akibetinin sorgusu yapilacaktir. Su 8 milyon sorunu cozulsun bende satacagim. Merak edenlere duyurulur.

kingleo
26-01-2013, 01:46
bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mı ?

ben de bu firmanın hissedarıyım şuanda. 150 den almadım, 300'den satmadım ama bütün olayları canlı canlı her gün takip ettim.

kusura bakma kardeşim ama hepimiz düşe düşe ayakta durmayı öğrendik, kendini bir şey sanıyorsun hayatında bir defa tökezledin diye ama hayat böyle ve bu hep olur, olacakta.

he bize şemsiye açılmadı mı açıldı, ama açıldığı zaman biz MERTÇE köşemize çekildik, hatalarımızı kabul ettik. bu hisseyi o zaman almakta veya şu zaman satmamakta hata etmişiz dedik. HİÇ KİMSEYE ağlamadık günlerce, haftalarca, aylarca.

kimsenin arkasından küfür sallamadık.

biz babamızdan başımıza bir şey geldiğinde başkalarını değil kendimizi parmakla göstermemiz gerektiğini öğrendik.

ayrıca herkesin halinden de anlarız, o konuda rahat olabilirsiniz. ama siz bence kötü gün görmemişsiniz daha.

siz başınıza gelen bu şeyi çok trajik bir olay mı sanıyorsunuz ki, yanınızda omzunuza vurulsun, üzülme abi denilsin ?

AŞIN artık bunları.

burası borsa, kendini her ihtimale hazırlamayan, oyunun kurallarını hiç veya tam bilmeden oynayan herkes sonuçlarına katlanmak ve sonuçlarını kabullenmek zorunda. bunu da aklınızından hiç bir zaman çıkarmayın.

alimisoglu
26-01-2013, 16:02
alacaksan alma fikrini kendine sakla arkadaşım... vebal altında kalırsın... bu kağıtta kimler battı..bu kağıdı art niyetli olarak yükseltip milletin sırtına yıkanlar varya... Allah onları tez zamanda bizimde bileceğimiz şekilde ifşa etsin ve bu dünyada ve öteki dünyada Allahın gazabına uğrasınlar....
Bakalım kaç amin alıcağız..

alimisoglu
26-01-2013, 17:25
bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mı ?

ben de bu firmanın hissedarıyım şuanda. 150 den almadım, 300'den satmadım ama bütün olayları canlı canlı her gün takip ettim.

kusura bakma kardeşim ama hepimiz düşe düşe ayakta durmayı öğrendik, kendini bir şey sanıyorsun hayatında bir defa tökezledin diye ama hayat böyle ve bu hep olur, olacakta.

he bize şemsiye açılmadı mı açıldı, ama açıldığı zaman biz MERTÇE köşemize çekildik, hatalarımızı kabul ettik. bu hisseyi o zaman almakta veya şu zaman satmamakta hata etmişiz dedik. HİÇ KİMSEYE ağlamadık günlerce, haftalarca, aylarca.

kimsenin arkasından küfür sallamadık.

biz babamızdan başımıza bir şey geldiğinde başkalarını değil kendimizi parmakla göstermemiz gerektiğini öğrendik.

ayrıca herkesin halinden de anlarız, o konuda rahat olabilirsiniz. ama siz bence kötü gün görmemişsiniz daha.

siz başınıza gelen bu şeyi çok trajik bir olay mı sanıyorsunuz ki, yanınızda omzunuza vurulsun, üzülme abi denilsin ?

AŞIN artık bunları.

burası borsa, kendini her ihtimale hazırlamayan, oyunun kurallarını hiç veya tam bilmeden oynayan herkes sonuçlarına katlanmak ve sonuçlarını kabullenmek zorunda. bunu da aklınızından hiç bir zaman çıkarmayın.

bak kardeşim senin alıntını yaptım sebebi ise;
bir borsa hayal ediyorum:

herkesin dürüstce hareket ederek gerekli açıklamaları zamanında yaptığı, sermaye artırım süresinin yasal sürenin dışına çıkılmadan onaylandığı, beklenti sona erdikten sonra (bedelsiz bölünme) hissedarların hisselerini sattığı namuslu insanların para kazandığı bir borsa.

çünkü borsanın amacı budur eğer bilmiyorsan öğren tesellini kendine sakla.

manipülatörlerin cirit attığı, işbirlikcilerin buna çanak tuttuğu, insanların üç beş kuruşunu çalmak için bir sürü dolaplar döndürüldüğü bir yer değildir.

heleki bu topraklarda bu insanlara bunu yapanlar kendilerine ağlasınlar çünkü ben onlara acıyorum. bu topraklarda vatanına ihanet eden insanların üç beş kuruşunu soyanların işi yoktur. unutma Kıyamet kopacaktır ve her nefis bu dünyada yaptıklarının hesabını verecektir. o yüzden biz bu veballeri allanlara üzülüyoruz, çehennemin tadına varacaklara o öylebir azap ki ateşten kemikler erir o azapla. dünyalık mallar için insanları aldatmaya değmez.

sen sen ol vebal alma bu dünyayı sonsuz, diğer tarafı yok sayıpda"AŞIN artık bunları.

burası borsa, kendini her ihtimale hazırlamayan, oyunun kurallarını hiç veya tam bilmeden oynayan herkes sonuçlarına katlanmak ve sonuçlarını kabullenmek zorunda. bunu da aklınızından hiç bir zaman çıkarmayın. " deme.

saygılarımla.
alimisoğlu bildirdi.......

doctorre
26-01-2013, 18:05
Borsanin kurali vardir. Buna kimsenin itirazi yok. Ama bu kurallari kendine yontan bir anda elindeki lotlari MKK kote ettiren ve ettirdigi lotlardan 8 aydir bir lot bile satmayan bir yonetim iste bu suyun cevresinde donmektir. Kurallari kendi adina kullanmaktir. Tahtada yiginla oyun donerken siz yatirimcidan bir kurus parami aldik ki sizin haklarinizi koruyacagiz diyen bir yonetim olmayacak.
Ayrica bircok sirket buyuk ortak satisi varken ciddi dusus yasamazken nedense NETAS vurgun yemis dalgica dondu.

Sonuc olarak sunu yazayim ben aglamiyorum. Ben bu yonetimin ve spek in sirket ve tahta uzerindeki olumsuz etkisini yaziyorum. Bu sekilde kote edilen mallarin satilmasi icin bir surec olmali yoksa bu tur satis haberleri kasten fiyat dusurmek disinda bir ise yaramiyor. Sen satacam de sonra saka yaptim satmiyorum de. Cocuk oyuncagimi bu. Bakin OYAK a Aslanda hergun satis haberlerini vere satti satiyor.

kingleo
26-01-2013, 20:19
adapte olacaksın yada öleceksin.

olay bu kadar basit. kimse, keşke bizim borsamız iyi olsaydı şöyle olsaydı, o zaman böyle olmazdı demesin. hayalleri bir kenara bırakın, gerçek kabak gibi ortada. Türk milletinin 3 kağıtçı ruhlu olduğunu 7 cihan biliyor, dünya üstünde çakal zekasıyla tanınan bir milletin parçası olarak, nasıl mükemmel işleyen bir sistemden bahsedebilirsiniz ?

bunu siz borsaya girmeden önce bilmiyor muydunuz ? yıllardır bu işin böyle olduğunu, yıllar sonra da aynı şekilde olacağını bilmiyor muydunuz ?

efendim neden haberler zamanında gelmez, neden çakallık yapar büyük yatırımcılar, neden satıcaz deyip satmazlar, manipülasyon yaparlar... yaparlar tabi o adamların elinde var 100 milyon, 200 milyon onlar anlık alım yapamadığı gibi anlık satışta yapamıyor, bizim gibi ufak balık değil ki, bir oynadı mı, sağında solunda olan her şeyi deviriyor.

o hisseleri tutan kişinin verdiği kararları siz nasıl kendi bakış açınızla yorumlayabiliyorsunuz ki ? o kişiyi yorumlarken onun bakış açısıyla bakmanız lazım. siz olsanız ne yapardınız onu düşünün ?

dedikleriniz şunun gibi bir şey aslında; insanların kendi kendine, " yahu şu aslanlara vermişler 5 metre ağız, 2 metre dişler bize bak bir de ! haksızlık bu, keşke aslanlar olmasada biz de rahat rahat yaşasak ! " demesi gibi bir şey.

olay bu işte, o aslanın ağzı varsa seninde beynin var, aslana üstünlüğünü o şekilde koymaya bakacaksın.

başka birisi 1 defa çakallık düşünüyorsa, sen 2 defa onu nasıl engellerim diye düşüneceksin. bunu senin için hiç ama hiç kimse yapmayacak. istediğiniz o ütopik piyasalar hiç bir zaman gerçek olmayacak. ondan bence siz kendinizi bu borsaya, bu çakallıklara alıştırın. bunları nasıl aşarım diye düşünün...

yıllardır aynı olan piyasa, siz alışamadınız diye değişecek değil ya. değişmesi gereken sizlersiniz.

Metemet25
26-01-2013, 21:11
adapte olacaksın yada öleceksin.

olay bu kadar basit. kimse, keşke bizim borsamız iyi olsaydı şöyle olsaydı, o zaman böyle olmazdı demesin. hayalleri bir kenara bırakın, gerçek kabak gibi ortada. Türk milletinin 3 kağıtçı ruhlu olduğunu 7 cihan biliyor, dünya üstünde çakal zekasıyla tanınan bir milletin parçası olarak, nasıl mükemmel işleyen bir sistemden bahsedebilirsiniz ?

bunu siz borsaya girmeden önce bilmiyor muydunuz ? yıllardır bu işin böyle olduğunu, yıllar sonra da aynı şekilde olacağını bilmiyor muydunuz ?

efendim neden haberler zamanında gelmez, neden çakallık yapar büyük yatırımcılar, neden satıcaz deyip satmazlar, manipülasyon yaparlar... yaparlar tabi o adamların elinde var 100 milyon, 200 milyon onlar anlık alım yapamadığı gibi anlık satışta yapamıyor, bizim gibi ufak balık değil ki, bir oynadı mı, sağında solunda olan her şeyi deviriyor.

o hisseleri tutan kişinin verdiği kararları siz nasıl kendi bakış açınızla yorumlayabiliyorsunuz ki ? o kişiyi yorumlarken onun bakış açısıyla bakmanız lazım. siz olsanız ne yapardınız onu düşünün ?

dedikleriniz şunun gibi bir şey aslında; insanların kendi kendine, " yahu şu aslanlara vermişler 5 metre ağız, 2 metre dişler bize bak bir de ! haksızlık bu, keşke aslanlar olmasada biz de rahat rahat yaşasak ! " demesi gibi bir şey.

olay bu işte, o aslanın ağzı varsa seninde beynin var, aslana üstünlüğünü o şekilde koymaya bakacaksın.

başka birisi 1 defa çakallık düşünüyorsa, sen 2 defa onu nasıl engellerim diye düşüneceksin. bunu senin için hiç ama hiç kimse yapmayacak. istediğiniz o ütopik piyasalar hiç bir zaman gerçek olmayacak. ondan bence siz kendinizi bu borsaya, bu çakallıklara alıştırın. bunları nasıl aşarım diye düşünün...

yıllardır aynı olan piyasa, siz alışamadınız diye değişecek değil ya. değişmesi gereken sizlersiniz.

Ya olayı ne güzel özetlemişsin kardeşim...Ağzına ve beynine sağlık.İşte o kadar.En uyuuz olduğum şeydir;buranın borsa olduğunu bil,ona göre oyna,beklentiler gerçekleşmeyince salya sümük ağla.Beddualar...bilmem neler ne bu yaaa.Sabredelim biraz ne var ki;elbet kısmetten ötesi olmaz.Nasibimizde varsa elbet bir gün kazanacağız.

delidayim
27-01-2013, 00:08
Ya arkadas hirsizin hicmi sucu yok,her hafta biri gelip soyulani azarliyo.
Ya bu forum boyle iste,aglaniyoz dert paylasiyoz rahatliyoz kabul edin sizde.
Bu basligida ikiye bolselerde rahat etsek, cok bilenler-soyulmaya musait olanlar.
Bende 97 den beri cok soygun gordum,boyle spk desteklisini,medya reklamlisini gormedim.
Cok biliyonuzda su piyasada netasta ne isiniz var,gozun kapali kagit secsen goturmustun 6 aydir malı.
Biz itiraf ediyoz en azindan.piyasanin ne dahilerine neler kitliyolar yillarca bekletiyolar,adam ses cikaramiyo,karizma bozulacak.
Borsa buymus,insider trading ten bi kisi iceri girdimi?amerikada hayatini karartiyolar yapanin.

kingleo
27-01-2013, 00:32
hala soyulmak, soymak.

hakkaten artık daha ne kadar basit anlatabilirim bu olayı anlamanız için bilemedim, sanırım başka dilden konuşuyoruz, ben en iyisi hiç anlatmaya çalışmayayım.

daha da yazmam, ne haliniz varsa görün abicim. çilekeş olun, zincirleyin kendinizi üzüntüden, her gün duvarlara vurun kafanızı nasıl soydular diye, içinizi dökün burada.

artık ne başlığa yazarım, ne de bakarım.

hepinize hakketiği kadar bol kazançlar diliyorum.

optimus
27-01-2013, 01:24
tabi ki soygun . bu hisse ne zaman bi haber gelse arsa satışı olsun bedelsiz olsun birileri hep önceden pozisyonunu aldı. haberler nedense hep seans sonrası gönderiliyordu. burda küçük yatırımcısının hiç suçu yok . bu hissenin fiyatını 30 liraya çıkartanlarda suç . Asla o fiyatlara çıkmamalıydı.

HEISENBERG
27-01-2013, 01:57
netaşı daha önceleri alıp satmış biri olarak paylaşım yapmak istedim. şu anda 2009-2012 arasında gerçekleşen yükseliş trendinin düzeltme sürecini yaşıyoruz. bu grafik şirketle ilgili gelişmelere göre 3 aşağı 5 yukarı şekillenecektir. çizgiler tahminidir

http://img267.imageshack.us/img267/286/netasm.png

ahkulak
28-01-2013, 06:09
hala soyulmak, soymak.

hakkaten artık daha ne kadar basit anlatabilirim bu olayı anlamanız için bilemedim, sanırım başka dilden konuşuyoruz, ben en iyisi hiç anlatmaya çalışmayayım.

daha da yazmam, ne haliniz varsa görün abicim. çilekeş olun, zincirleyin kendinizi üzüntüden, her gün duvarlara vurun kafanızı nasıl soydular diye, içinizi dökün burada.

artık ne başlığa yazarım, ne de bakarım.

hepinize hakketiği kadar bol kazançlar diliyorum.

Türk milletinin 3 kağıtçı ruhlu olduğunu 7 cihan biliyor, dünya üstünde çakal zekasıyla tanınan bir milletin parçası olarak, nasıl mükemmel işleyen bir sistemden bahsedebilirsiniz ?
HAKARETLERİN HEPSİNİ İADE EDİYORUM.ŞEREFSİZ ÜÇ KAĞITÇILIK VEÇAKALLIĞI BU MİLLETE SİZ YAHUDİ DÖNMELERİ ÖĞRETTİNİZ.

atmaca0653
28-01-2013, 10:31
S.A. Günaydınlar..

hamdi bey
28-01-2013, 10:32
endeks düzeltmeye giriyor sanırım..

polietilen
28-01-2013, 11:17
büyük ihtimalle 11.30 direncinde tutunuyor izlenimi verecek.sonra aşağı.endeks hissi olarak söylüyorum 78-75 bandına kadar salınacak.netaş ne olur kestirmek çok zor.16 da olur 8 de.
bir de sayıın kingleo ya cevap olarak yazayım.tabiki borsada her kağıtta üç kağıt dönüyor.kabul ama eğerki son 2 senedir tahtaya bakytıysanız görürsünüz.adamlar aşağıda verseler yukarıda verseler hep oyundu.8 milyon lotu sevgili doctor yazdı.hadi bende arsa satışını yazayım.adamlar arsayı alelacele(rayiç bedelinin altına verdiler).ve bu parayı temettüde kullanacağız dediler.bakın göreceksiniz bu temettü döneminde de parayı dağıtmayacaklar.

delidayim
28-01-2013, 11:56
endeksin düzeltmesinin buralarda biteceğini ve yukarı döneceğini düşünüyorum

Arıza Binboga
28-01-2013, 12:21
netaşta duzeltme devam edecegı kanısındayım 10.90 saglam nokta beklemekte fayda var buralardan satıp aşagıdan alım yapılabılrı ancak kademelı satmakta fayda var endeskın yonu ıse aşagı dıye beklıyorum kısa pozısyon açma zamanı dıye dusunuyorum hatta beşkıde acmakta gec kaldık :) ytd

my20158
28-01-2013, 14:10
ne pis adamlar kapa gönderecek hiç mi birşeyler yapmıyosun.Okadar adam çalıştırmaya ne gerek var.Arsa parasının getirisi hepimize yeter.

polietilen
28-01-2013, 14:30
ne zaman yukarı çekip mal satacak o zaman görürsün haberleri.bu adamlar taşı altına çevirecek madde bile bulduk derler o zaman.ama o zamana bence daha var.
ne pis adamlar kapa gönderecek hiç mi birşeyler yapmıyosun.Okadar adam çalıştırmaya ne gerek var.Arsa parasının getirisi hepimize yeter.

zincir
28-01-2013, 15:09
tacirler yine 288 bin lot almış. Aynı adamlar oynamaya devam ediyor.

Aero123
28-01-2013, 15:15
750 milyar lira yönünü arıyor
Emek Kaplangil28 Ocak 2013
e-posta

Türkiye'de yerli yatırımcıların 900 milyar lirayı bulan tasarruflarının yaklaşık 750 milyar lirası negatif getiri sağlıyor. Bunun önümüzdeki dönemde yatırımcı tercihlerini önemli oranda değiştirmesini bekleyen portföy yönetim şirketleri, sektörde patlama bekliyor.

Türkiye'de reel faizin negatife gelmesi, kur tarafında eski hareketliliğin olmaması ve hisse senetlerinin hala riskli olarak görülmesi vatandaşı ve kurumları tasarruflarını değerlendirme konusunda oldukça zorlamaya başladı. Bu durum paranın profesyonellerce yönetilmesinin de önünü açtı. Sektör temsilcileri, mevzuatın da uygun hale getirilmesiyle şu anda 50 milyar lira olan portföy yönetim pazarının çok hızlı bir büyümeyle 2015'te 150 milyar liraya ulaşacağını tahmin ediyor.

Sektördeki gelişmeleri değerlendiren Rhea Porföy Yönetim Kurulu Başkanı Onur Takmak, "Eskisi gibi mevduattan yüzde 20 alırım, oturduğum yerde param para kazanır dünyası geride kaldı. Faizlerin yüzde 6'nın altına indiği, enflasyonun 6.2 olduğu bir Türkiye'de, artık negatif reel faizin olduğu bir noktaya gelmiş durumdayız. Bunun elbete nakit zengini şirketler, vakıflar, dernekler, sendikalar ve bireysel tasarruf sahipleri için son derece önemli sonuçları var. Örneğin, bir emeklilik fonusunuz ve her sene belli bir gelir tutturmanız lazım. Faizler yüzde 2'yken bir emeklilik fonunun her yıl yüzde 5 ile 6 arasında gelir elde etmesi gerekiyor. Türkiye bu noktaya 2013 başı itibariyle gelmiş bulunuyor." dedi.

Sektörün gelişmesi için Türkiye'nin zenginleşmesi, negatif reel getiri ve uygun mevzuattan oluşan üç saç ayağının bir araya geldiğine dikkat çeken Takmak, bunun sektörde sıçrama yaratacak düzlemin oluşmasını sağladığını da söyledi.

HİSSE SENEDİ VE BONO GÖZDE OLACAK
Takmak, Rhea Portföy yönetimi olarak gelecek iki senede tatmin edici getirilerin, hisse senetleri ve kurumsal bono piyasasında oluşacağını tahmin ettiklerini belirterek şunları söyledi:

" Önümüzdeki iki senelik dönemde faiz, mevduat ve doların tatmin edici getiriler sunabileceğini düşünmüyorum. Diğer taraftan hükümetin kredi piyasasındaki artışın yüzde 20'nin üzerine çıkmaması yönünde aldığı tedbirler borçlanmayı pahalı hale getiriyor. O zaman, Türkiye'de önümüzdeki iki senede borçlanma pahalı olacak. Bu da tasarruf sahiplerine bir fırsat yaratacak. O da kurumsal bonolar. Mevduatın üzerinde 4 ya 5 puan üzerinde getiriyle bir fırsat olarak ortaya çıkacak. "İkinci alan ise kaçınılmaz olarak, ürün çeşitliliği olmadığı için hisse senetleri olacak. Her ne kadar rekor seviyelere gelmişsek de, daha bir şey görmedik. Hele bir de Fitch'ten sonra ikinci bir derecelendirme kuruluşu Türkiye'ye 'yatırım yapılabilir' notunu verirse o etkiyi daha artırır. Endeks içinde zaman zaman düzeltmeler ya da kağıt değişimleri yaşansa da buradaki fırsat arayışı sürecek. Ayrıca özellikle son yüzde 15'lik artışta hep yabancı girişi etkili oldu. Burada da fiyatlar arttıkça hata yapma riski artıyor. Profesyonel yönetim de işte burada devreye giriyor. Paranın bu kadar ucuzladığı ve ucuzlamaya devam edeceği dönemde altındaki yükseliş trendinin devam etmesini bekliyoruz. "

750 milyar lira kazandırmıyor

Takmak, şu anda 50 milyar lira olan pazarın, 2015'te 150 milyar liraya çıkacağı ve aktif fon yönetim talebiyle bağımsız fon yönetim şirketlerinin pazardaki payının da yüzde 20 ile 30 arasında olacağını da öngördü.

Takmak şöyle devam etti: "Türkiye'de yerli yatırımcıların toplam tasarrufları yaklaşık 900 milyar lira. Bunun 450 milyar lirası TL mevduatta, yaklaşık 200 milyar lirası döviz tevdiat hesaplarında ve 100 milyar liralık kısmı da bonoda. Bu tabloya bakıldığında, enflasyon ve stopaj gibi diğer unsurlar da dikkate alındığında tasarrufların 750 milyar lirası negatif getiri sağlıyor. Buradan bir kayış olması kaçınılmaz. Bunun dinamoları bireysel emeklilik sistemi, fon piyasasındaki hareketlilik ve tabi ki yeni SPK Kanunu'nun altını dolduracak olan ve sektörün büyük beklentisi olan tebliğler olacak. Bundan sonraki çalışma stratejilerimizi üzerine kuracağız tebliğleri sektör olarak bekliyoruz."

Sektör stratejik, vergi eşitlik şart

SPK tebliğlerindeki düzenlemelerin ver sektörü boğmaması gerektiğine işaret eden Takmak, bu sektörün ülkeye sağlayacaklarının tıpkı enerji sektörü gibi stratejik önemde olduğunu belirtti.

Takmak, "Önümüzdeki dönemde müşteri tarafında talep olacak, bu nedenle gelecek talebi kucaklayacak kurumsal yapıya ihtiyaç var. Bunun oluşması için portföy yönetimi sektörünün desteklenmesi ve haraket alanının genişletilmesi lazım. Bu şirketlere yönelik ticari gerçeklerle uyumsuz bir yaklaşım sergilendiği zaman parasının yönetilmesini isteyen insanların karşısında muhatap kalmaz. Sektörün bu nedenle o tip düzenlemelerle boğulmaması lazım. Diğer taraftan vergisel konuda da yurtdışına kurulan ve vergiden muaf olan portföy yönetimi şirketleri ile SPK Kanunu'na tabi Türkiye'de kurulanlar arasına bir eşitlik olmasını istiyoruz. Çünkü bu sektörün büyümesi lazım. Tasarruf sektörü tıpkı enerji gibi Türkiye için stratejik bir alandır." dedi

Türkiye'nin sırtı yere gelmez

Takmak, Türkiye'nin tasarruf birikiminin 5 trilyon liraya çıkması durumunda ülkenin sırtının yere gelmeyeceği hatırlatmasını yaparak, buna uygun vergi anlayışının şart olduğu uyarısında da bulundu.

Takmak, "2023'te tasarruf birikiminin şimdiye kıyasla yaklaşık beş katına çıkıp 5 trilyon lira olduğunu ve bunun yarısının da portföy yönetim şirketleri tarafından yönetildiğini düşünelim. Böyle bir Türkiye'nin sırtını hiç kimse yere getiremez. Çünkü, şu anda ekonomimizi hep dış kaynaklarla çeviriyoruz ve bu da bize cari açık olarak yansıyor. Her sene 150-200 milyar borçlanarak kendimizi çeviriyoruz. Tasarruf geliştirip, finansmanda dışa bağımlılığı kırdığımız zaman ekonomik ve politik olarak bu ülkenin sırtı yere gelmez. Bu sektörden aldığınız vergi 20 ile 30 milyonu geçmez. Ancak almayarak çok büyük cansuyu ve destek vermiş olursunuz." dedi.

GİRİŞİM SERMAYESİNDE ÇOK AGRESİF DEĞİLİZ
Son dönemde girişim sermayesi tarafında da önemli hareketlilik yaşandığına işaret eden Takmak, bu alanda çok agresif olmadıklarını ve şu andaki tempoyu koruduklarını söyledi. Takmak, "Borsa İstanbul Türkiye ekonomisin küçük bir kısmını yansıtıyor. İMKB'de olmayıp da özellikle e-ticaret, sağlık, perakende gibi yeni alanlarda fırsatlar sunan şirketler var. Bu şirketlere ulaşmak istiyorsanız, İMKB dışında bu şirketlere ortak olmanız gerekiyor. Girişim sermayesindeki artışın arkasındaki ana neden bu. Türkiye ekonomisindeki gelişmeye paralel olarak bu şirketlere de ilgi artıyor. Bu aslında öngörülebilir şeyler. Girişim sermayesi tarafında global şirketlere kıyasla daha mütevaziyiz. Yaklaşık 80 milyon liralık bir varlık yatırımımız söz konusu. Sağlık ve teknoloji alanlarına ilgi duyuyoruz. Hedeflerimiz elbette bu tarafı da çok büyütmek ama şu andaki temposunu çok da zorlamak istemiyoruz." dedi.

harakiri1981
28-01-2013, 15:19
endeksin 72 bine kadar yolu var, netaş tekrar 9.3 ü denerse şaşırmam.
bi kere 11.65 in altına gelmemesi lazımdı, bi daha 10.9 da stoploss diyorlar ama oradan da dönmezse buradan da dönmezse ne yazar zaten döndü döneceği kadar,

amaç şuydu bence, var olan yatırımcıları hissede tutmak için bastılar aşağı çünkü bedelli verecekti, üstüne 8 milyon lotu da bastıktan sonra toplayacaktı paraları, ama plan tutmadı, şimdilik böyle bekeletiliyor ky cı.

megola07
28-01-2013, 15:55
derinlikler kardeş jo-in verirmisin

Deistik
28-01-2013, 16:30
Endeks yükselirken yerinde sayan, düşerken de en önde giden NETAŞ spek.leri bizi bıktırmaya çalıştığınızı biliyoruz. SPK'dan da size ses çıkartmıyorlar onu da anladık. Bari başkası buraları ucuz görüp yüklü mal alır diye demi korkmuyorsunuz? Saygılarımla.. Öptüm. :)

my20158
28-01-2013, 16:31
borsa çakıldı ruhuna el fatiha

mehmet7979
28-01-2013, 18:18

NETAŞ TELEKOM. 19.200,00 11,30
NETAŞ TELEKOM. 8.944,00 11,40
NETAŞ TELEKOM. 3.000,00 11,35

NETAŞ TELEKOM. 1.000,00 11,25

doinel
28-01-2013, 18:50
http://f1301.hizliresim.com/15/w/jgu01.jpg

diğer köyden bir tekniz analiz

freshwind
28-01-2013, 19:41
http://f1301.hizliresim.com/15/w/jgu01.jpg

diğer köyden bir tekniz analiz şimdi burda 11 e kadar ayı tuzağı olabilir diyor ama hisse 10.80 kapattı. yarın yeniden üst kanala atması lazım, eğer atamazsa ayı tuzağı değil, düşüş trendine girdi denebilir anladığım kadarıyla

Arıza Binboga
28-01-2013, 20:42
yarın acılısta tavan beklıyorum bakın ıddıa edıyorum yarın tavan gorecek bu kagıt acıga satışlar arttı macd kestı ,mfı döndü,trıx döndü haftalıkta durum dahada kötü bu kagıt tavan yapacakkkkkkk beylerrr dersen bır tarafının keanrı ıle gulerler adama bırılerı tavan yapacak dıyorrr mal satamadınız galıbaaa beyler otomatık sat programları devreye gırdı destek dınlemıyor stoplaslar calıstı bu kagıt 10.30 gormesı lazım

Arıza Binboga
28-01-2013, 20:43
arkadaşlar gaza gelmeyın endeksın yukselıs hareketını gormeden mal almayın dususun durdugıundan emın olmak lazım mal almak ıcın kesınlıkle ytd

Wonder&Wonder
28-01-2013, 20:50
KY'ye zulüm. Yine pireler uçuşur. Dikkatli olun dostlar.
Ben değer verdiğim netaşa 220den de girdim. 10dan da, bugün 10,65den de.. Gerisi yalan. Beklerim. Gerekirse oğlum bekler.. YTD..

zincir
29-01-2013, 10:51
Koskoca şirket tacirlerin elinde oyuncak olmuş.Yazıklar olsun size.

polietilen
29-01-2013, 11:26
artık düzenleyicinin bu ortak satışlarına acilen bir çözüm bulması lazım.patronlar artık işin cılkını çıkardı artık.bu sadece netaşta değil artık isctr de bile oluyor.çünkü maç başlıyor sen ona göre pozisyonunu alıyorsun hoop patron ben biraz satayım diyor.ve isterse elindeki tüm lotları satabiliyor.bunlara nasıl bir çözüm bulurlar bilemiyorum ama bir çözüm gelmesi şart.adam kaydettirdiği lotları ertesi gün satmaya başlayabiliyor veya isterse orada istediği kadar tutabiliyor.ya bunlar için ayrı bir platform konmalı.ya da kaydettirdikten sonra belli bir süre satamamalı(örneğin 1 hafta gibi) ve satışıın belli bir sürede bitirmeli. dün başka bir topikte arkadaşın biri yazmış.büyük bankalar ve holdigler hariç diğer tüm kağıtlar borsa kotundan çıkarılmalı diye:)

harakiri1981
29-01-2013, 12:16
netaş dışında hiç bi imkb100 hissesi veya endesk küüt diye düşmez, endeks 82 de tutunmaya çalışıyor ama bu bağlamda kanımca 72'e kadar çekilebilir.düşüşünde bi düzelmesi yapılıyor yani.

Kaygan
29-01-2013, 12:54
Dün %5,5 düştü bugün 1 kademe artı olmaya zorlanıyor.Yada birileri özellikle yukarı gitmesin diye tutuyor.Dün baktım satış kademelerine 3-4 bin lotlara kadar inmişti.
Şimdi çıkacağı zaman 15-20 30bin yazıyor.Merak ediyorum borsa dahada düzelirse tutmaya devam edecekmi yoksa 11 üstüne çıkacakmı.

Tacirlere bakıyorum 1 gün 300bin alıcı öbürgün satıcı.Günlük işlem miktarına bakıyorum 700 800bin lot. bukadar az işlemde 300bin lotu nasıl alıyorsun yada nasıl satıyorsun.Hadi aldın satan çıkarda,300bin satayım dediğinde alıcı çıkmayacağını herkes biliyor.
Kendi kurumları arasında virman yapıp,millete tacir aldı,tacir sattı dedirttirmek için amma çok uğraşıyorsun.11,50lerde 100 150bin alış satışlar.%10 inmiş,15-20binler.Ne diyon yani?
700-800 bin işlemide kendine kendine yapıyorsun.150bin yaz,çiz oldu sana 300bin işlem.
Malda olmasan bu oyunların hiçbirini oynamazsın.Bakalım sonun ne olcak..

freshwind
29-01-2013, 15:38
bedelsiz beklentili kağıtlar uçtu, netaşta bedelsiz beklentisi yokmu?

Kaygan
29-01-2013, 15:42

Yok.. netaşın başını bitane soylu soplu şerefli şey yavrusu bekliyor.Aman çıkmasın diyor.Çıkmasın diye satış yazıyor.Şeyi yırtıldı ama hala aynı halde.
Dün nerdeydin 3-4 bindi kademeler.Şimdi bol bol satış yaz.

hamdi bey
29-01-2013, 15:49
bu adamların bedelsiz sermaye arttırımı istedikleri gibi olmadı yarım kalan birşeyler var sanki zararda spek,içimden bi ses böyle diyor,umut fakirin ekmeğidir:)

METEHANN
29-01-2013, 16:02
bedelsize bulaşacak halmi bıraktılar..

togiman
29-01-2013, 17:07
http://ekonomi.milliyet.com.tr/ptt-nin-t-si-mobil-olarak-geri-dondu/ekonomi/ekonomidetay/29.01.2013/1661954/default.htm?ShowPageSkin=1

Buradan bize bir iş çıkmışmıdır???

cahocaho
29-01-2013, 17:26
ne ayaksın sen yaa... bu bi kabusmu yoksa.. bu kadarınada pes yani olacak şey değil.. sanki o kadar düşen hisse bu değil.. valla insana kafayı yedirir.. yuh artık..

delidayim
29-01-2013, 17:27
dün rheag röportajı vardı,bugün ona geçiriyolar,ondan gidemiyoz.
hertürlü bize yani.
röportaj varsa aman ha

zincir
29-01-2013, 17:40
bunlara onun bunun evladı desek, ona buna haksızlık etmiş oluruz.

freshwind
29-01-2013, 17:43
yazıklar olsun senin gibi kağıda, dün endeksten daha fazla düştü bugün endeks topladı bu beton atmış gibi kaldı durdu, demekki bugün endeks biraz düşse taban yapacaktı lanet kağıt. speğin planı bumuydu acaba.

mehmet7979
29-01-2013, 18:11

NETAŞ TELEKOM. 12.200,00 10,70
NETAŞ TELEKOM. 2.500,00 10,85
NETAŞ TELEKOM. 900,00 10,80
NETAŞ TELEKOM. 3.000,00 10,75

NETAŞ TELEKOM. 13.000,00 10,80

doctorre
29-01-2013, 21:13
Sirket yoneticilerinin ve COE sunun basina vermis olduklari beyanlardaki 4 G projesine ve duvar arkasini gorebilme yetenegini sagladik gibi ifadelere inanmıyorum. Cunku bunlar gercek olsaydi. Netasin fiyati bu olmamaliydi. Bir sirket dusunun yoneticileri yatirimlarini yaptiklarini KAP a bildirmek yerine ayda 2-3 kez röportaj veriyor ve surekli yonetim giderlerini sisiriyor.

teknikçiabi
29-01-2013, 21:35
arkadaşlar netaş bir önceki dibi 9.38 i test etmeden hiçbir yere gitmez, orayı test ettikten sonrada öyle bir giderki hissede bekleyenler ihya olur, hisse aşırı satım bölgesine girmek üzere , stokastiği 21,67 , stokastiği 10 un altına sarkmadan momentumu yukarı dönmez, zaten dip oluşumunu tamamlamamış hisseyede kimse gelmez , bu nedenle ya 10,50 üzerinden satıp 9,5 altından alıp maliyet düşürülür, yada netaş hissesi alan arsa aldığını kabul edip kar dağıtım mevsimi mayıs ayına kadar hissenin yüzüne bakılmaz.

polietilen
29-01-2013, 21:37
Netaşın cari fiyatına takılıp kalmayın.çünkü cari fiyat hissenin olması gereken fiyat değil sadece speğin olmasını istediği fiyattır.nasıl ki fiyat 30 iken gerçekte olması gereken fiyat değilse şu an ki fiyatta sanal. Şahsen 2013/1 bilancosunu görmeden yorum yapmak zor.hoş o bilançoda denetimden geçmiş olmayacak. Ne kadar güvenilir tartışılır.2012/3 aylıkta nasıl seven 32 milyoncuk bir hata yapılmışsa 2013/1 de de benzeri bir hata olabilir.

xengima
29-01-2013, 22:25
Geldik papazın yine pilav yemesine...
Bu kağıt 12.40 oldu geçen hafta. Ben 10.90 dan almıştım 12.40 dan sattım. Sonra 11 den bi daha aldım. 11.50 den yine sattım.
Geçen hafta cuma günü 11.35 i falan gördü ama almadım. Düşeceği belliydi yani kabak gibi ortadaydı. Almadım.
Şimdi 10.80, 10.75 arasında kıvranıyor kağıt. Alırnı mı? Alınmaz. Kağıt patlamış zaten.

9 a düşecektir. 9 dan aşağısı abes kaçar. Düşmez. Kağıt yeni yılın ilk düşüşünden sonra ikinci toparlanma dalgasında yine 12-13 seviyesini yakalar. 28 liralardan alanlar için bişey diyemem. Zor bir durum. Aynı hadise bende GOODYEAR da oldu. Patladım resmen. Kağıt iyi ama yükselmiyor bir türlü :) şimdi borsada taban yaptı kağıt yine -40 larda bende. 40 lot var çok bişey yok ama.

süründürüyor. 28 lerden alınan NETAŞ çıların durumu bu. Kağıt şiddetli bir ayı etkisinde.

bir daha 25 üstünü ne zaman görür bilemeyiz. Allah yardımcıları olsun...

zendar
29-01-2013, 23:10
2014 Nisan ayında 45-50 TL arasında satacağım ve burada, kağıdı bu hale getiren 'mektep' doğumlu spek. ve yöneticilere nanik yapacağım ve bir tarafımla güleceğim.

Şimdi onlar gülüyorlar lakin,gün gelir hesap döner.Son gülen iyi güler...

harakiri1981
29-01-2013, 23:11
aynen katılıyorum, bi daha sittin sene 20 nin üstüne çıkacağını sanmıyorum, adamlar oradan hisse sattı çünkü.
%900 gibi bişey yolacak ki çıkacak, 2015 te ancak çıkar,bu şirketlerin 3-5 yıl öteten almak üzere tahvil satışına benziyor. fatih ihalesini alsa bile 8 milyon lotu devretmeden geçemez bence 20 yi, mayısta 120 milyon temttü dağıtsa bile 20 yi geçeceğini sanmam.2015 e kadar unutmak kendimce en iyisi,hem de buralardan aldıkça alırım böylece maliyetim düştükçe düşer... hırs yapmamak lazım, 3-5 yıl ötesine yatırım yapar gibi yaparak ufak ufak almaya devam etmek lazım, ne zaman ki 30 un çok üstünde olur o zaman satarım, ev de alırım araba da o zaman. yatırım böyle olur öyle değil mi buffet.

optimus
29-01-2013, 23:34
arkadaşlar onut takmak bu şirketi hisse başına kaç tlye satın aldı ? bu adamlar bu şirketi satana kadar uzun vadede bişey beklemem ben bu şirketten. gerçekten teknolojiden sektöründen anlayan bu sektörde lider olmak isteyen biri alsaydı bu şirketi huawei gibi mesela o zaman bu fiyatlar komik kalırdı ama şuan gelecek vaad etmeyen bir şirket için defter değerine ve f/k oranlarına bakınca bu fiyatlar bile pahalı . imkb de çok daha ucuz güvenilir sektöründe lider firma varken hele...

nacizane görüşlerimdir yatırım tavsiyesi içermez

optimus
29-01-2013, 23:37
aynen katılıyorum, bi daha sittin sene 20 nin üstüne çıkacağını sanmıyorum, adamlar oradan hisse sattı çünkü.
%900 gibi bişey yolacak ki çıkacak, 2015 te ancak çıkar,bu şirketlerin 3-5 yıl öteten almak üzere tahvil satışına benziyor. fatih ihalesini alsa bile 8 milyon lotu devretmeden geçemez bence 20 yi, mayısta 120 milyon temttü dağıtsa bile 20 yi geçeceğini sanmam.2015 e kadar unutmak kendimce en iyisi,hem de buralardan aldıkça alırım böylece maliyetim düştükçe düşer... hırs yapmamak lazım, 3-5 yıl ötesine yatırım yapar gibi yaparak ufak ufak almaya devam etmek lazım, ne zaman ki 30 un çok üstünde olur o zaman satarım, ev de alırım araba da o zaman. yatırım böyle olur öyle değil mi buffet.

kardeş sen buffetı yanlış anlamışsın. kendisi sadece gelecek vaad eden ve fiyatı ucuz olan hisselere yatırım yapar uzun vadeli.

optimus
29-01-2013, 23:41
hee yarın bigün bi bakmışsın 1-2 haftada kağıt 30 lira 50 lira yada bi bakmışsın 5 lira 6 lira hepsi de olabilir. adamların canı nasıl isterse. Teknik falan da hikaye.

ytd

zendar
29-01-2013, 23:56
-DOAS yaklaşık iki yıl önce sermaye arttırdı ve bölündü.Sonra ardı arkadı gelmeyen bir düşüş trendi,ayı oğlu ayı piyasası...Hisse 1.8 TL leri bile gördü.1 yıl sonra fiyatına bakın,düşmüş hali 9.00 TL.Hisse 2 TL yi gördüğünde çevremdekilere (Allah şahit);bu hisse 2-3 yıl da köşeyi döndürür demiştim ama param yoktu alamamıştım.

CEMAS bedelli yaptı,1.58 den bölündü ve sonra 6 ay süren 1.08 lere kadar devam eden düşüş geldi ardından.Yavaş yavaş toparladı ve 1.96 yı gördü yıl dolmadan..

Özetle,eğer hissene güveniyorsan ve doğru yerde durduğuna inanıyorsan,tabii sebat edersen sonunda keyfini çıkartırsın.Bu kağıtta bu kadar oyun bu kadar dalavere boşuna değil bence.Şu an yapılan,mısır tarlasından kargaları (yani bizi) kaçırmak ki mahsulu sadece onlar yesin.

İlk mesajımda da belirttiğim gibi 2014 Nisanında mısır mı yiyecekler yoksa benimkini mi :) göreceğiz.Hodri meydan!!!

sanal2020
30-01-2013, 00:02
Şu tarihlerde mutabık olalım arkadaşlar. Kimi der 2015, kimi der 2013 haziran ve şimdi de 2014 nisan!!!!
Kime inanalım!!!
Verdiğiniz bu tarihlerin sırrını da bir bilebilsek keşke...
YTD.

guvenir
30-01-2013, 00:25
ben bu oyunun bi benzerini akgrt de yaşadım hisse tam 2 yıl sonraki seviyesine yenice geldi
şimdi ise endekse yenik düşüyor 2 yıl bekleyenler hala kar edemedi
yazık bu millete ama yapacak bişey yok
ytd..

Arıza Binboga
30-01-2013, 07:56
endeksle beraber ve ondan fazla dustu endeksle beraber tepkı vermedı mal cıkıyorlar bariz belli ben 10.80 vedalaştım arkadaşlar 9.xx seviyelerden gelırse alırım bakalım bu hısse yı almıyorlarsa ve açıga bu kadar satış varsa bızımde suru mantıgı ıle satmamız en uygunu gıbı gorunuyor kagıtta kalanlara allah sabır versın bundan bır cacık olmaz ben bunu dedım ve sattım yaa bugun tavan acıyormus ne gulerımmmmmmmmmmmmm :) kesınlıkle ytd degıldır ben endeks ıcın short pozısyon aldım burdan yaptıgım zararı ordan cıkarırırım umarım benım sahsı fıkırlerımdır

guven56
30-01-2013, 08:46
Bu kğıt isterse yerlerde sürünsün yeterki tacirler gitsin.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi yorum ve düşüncelerimdir.

harakiri1981
30-01-2013, 09:23
sektörüne pahalı olduğu doğrudur, yani bilişim seköründe halka açıkolan şirketler defter değerinin altına, netaş defter değerinini iki katında ama defter değerinin altında olanlar ithalatçı, toptancı kobi gibi olanlar.netaşın farkı ise alcatele, aselsana benzemesi hem tsk %15 ortağı, dolayıysıyla defter değerinin iki katında olması normal, aradan geçen aylardan sonra dibinin 10 olduğu görülmüştür (bazı brokerlerın dediği de dibinin 10 olduğuydu).ben şahsen 15 e yakın zamanda geleceğini düşünüyorum, çünkü alcatelde mesela defter değerinini 3-4 katından işlem görüyor.ancak tekrar 20 yi geçmesi için %900 bedelsiz gibi bişey olması gerekiyor kanımca, o da kısa vadede görünmüyor.işte buffet dediğim püf nokta da burada ufak ufak alıp arsa parası gibi kenara koymak en mantıklısı zamanı elince köşe olurum kendimce, başka çıkış göremiyorum.

zincir
30-01-2013, 10:37
endeksle beraber ve ondan fazla dustu endeksle beraber tepkı vermedı mal cıkıyorlar bariz belli ben 10.80 vedalaştım arkadaşlar 9.xx seviyelerden gelırse alırım bakalım bu hısse yı almıyorlarsa ve açıga bu kadar satış varsa bızımde suru mantıgı ıle satmamız en uygunu gıbı gorunuyor kagıtta kalanlara allah sabır versın bundan bır cacık olmaz ben bunu dedım ve sattım yaa bugun tavan acıyormus ne gulerımmmmmmmmmmmmm :) kesınlıkle ytd degıldır ben endeks ıcın short pozısyon aldım burdan yaptıgım zararı ordan cıkarırırım umarım benım sahsı fıkırlerımdır

Arıza kardeşim bu adamlar kesin seni takip ediyor:)) ya da kağıdı sen yönlendiriyorsun:))

Kaygan
30-01-2013, 11:02
Dün çıkarmak için yırtındık herif inatla satış yazdı,baskı yaptı.Eldekileri kendisine 10,80den devrettim.Onun için fazla mal yani.Bugün 10,85den biraz daha mal karşılayınca,çıkaracağı kesindi ama ben almadan çıkamazsın hırsız.10,90 kaldırdım 30 civarı,11,05 verdim.Sen şimdi git kumda oyna.

zincir
30-01-2013, 11:07
Dün çıkarmak için yırtındık herif inatla satış yazdı,baskı yaptı.Eldekileri kendisine 10,80den devrettim.Onun için fazla mal yani.Bugün 10,85den biraz daha mal karşılayınca,çıkaracağı kesindi ama ben almadan çıkamazsın hırsız.10,90 kaldırdım 30 civarı,11,05 verdim.Sen şimdi git kumda oyna.
Milletin aferim demesi için mi buraya bunları yazıyorsun. Bize ne kaçtan aldığın ya da sattığından.

guven56
30-01-2013, 11:08
Arkadaşlar,bu netas hissesi beni takip ediyor sanki,satıyorum yükseliyor alıyorum düşüyor.Dün sattım 10 dan alırım diye hesaplıyordum olmadı.İyi bir büyücü bulsam veya bu bahtımı okuyacak veya büyüyü bozacak yada bu büyü nasıl bozulurda benimde yüzüm netaş hissesinde güler.Allah aşkına bu işin erbabı olan biri varsa bana yardım etsin.Gölge gibi hortlak gibi beni takip ediyor.Bir kuruş bu hisseden kazansam götürüp kanserliler drnegine yardım yapacağım.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi yorum ve düşüncelerimdir.

Kaygan
30-01-2013, 11:10
Milletin aferim demesi için mi buraya bunları yazıyorsun. Bize ne kaçtan aldığın ya da sattığından.

Sen anlamazsın sende git kumda oyna..2 senedir yazıyorsun burda hala şey geldin şey gidicen.Hiçbir ilerleme yok.
Bana laf atma.Benim kime laf attıma bak.3. kişi olma.

zincir
30-01-2013, 11:29
Sen anlamazsın sende git kumda oyna..2 senedir yazıyorsun burda hala şey geldin şey gidicen.Hiçbir ilerleme yok.
Bana laf atma.Benim kime laf attıma bak.3. kişi olma.
Şimdi ben sana birşey derimde burası uygun değil.

volkadav
30-01-2013, 11:30
hiç güvenim kalmadı bu kağıda artık.. bvizi batırdın ya şirket bozuntusu inşallah sende batarsın bari bekletimiz olmaz ha bu gün ha bu gün yükselecek diye bekleyip duruyoz. arsa parasından da ses soluk yok bilen varsa paylaşabilirmi????? vermeycekseler vermeycez desin namussuzlar kap da da açıklama yok

guven56
30-01-2013, 12:16
Son çare olarak iyi bir üfrükcü buldum şu an yanındayım yemek yiyoruz az sonra netas tahtasını üfletecegim on beş gün etkiliymiş.Ya yüksemeye başlar yada ters etki yapıp iyice düşer.Korkma 1 ila 15 günde hisse kudurur dedi.Kalbinizi de bozmayın bozarsanız iyi olmaz dedi.Hayırlısı bakalım.Yazdıklarım netas hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi yorum ve düşüncelerimdir.

mehmet7979
30-01-2013, 13:15

NETAŞ TELEKOM. 2.000,00 11,00
NETAŞ TELEKOM. 13.800,00 11,05
NETAŞ TELEKOM. 15.500,00 10,85

afiyet olsun netaş'cı arkadaşlar

nerkan
30-01-2013, 13:33
Son çare olarak iyi bir üfrükcü buldum şu an yanındayım yemek yiyoruz az sonra netas tahtasını üfletecegim on beş gün etkiliymiş.Ya yüksemeye başlar yada ters etki yapıp iyice düşer.Korkma 1 ila 15 günde hisse kudurur dedi.Kalbinizi de bozmayın bozarsanız iyi olmaz dedi.Hayırlısı bakalım.Yazdıklarım netas hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi yorum ve düşüncelerimdir.

Valla iyi olur denenmedik bi bu yol kalmıştı, iyi okusun paradan yana sıkıntı yok üzerimize düşen neyse veriririz, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, yeterki nefesi kuvvetli olsun bol bol okusun süphanekeden girsin fatihadan çıksın, onur takmaka insaf ve izan versin diye de dua etsin hocamız

guven56
30-01-2013, 13:56
Valla iyi olur denenmedik bi bu yol kalmıştı, iyi okusun paradan yana sıkıntı yok üzerimize düşen neyse veriririz, kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez, yeterki nefesi kuvvetli olsun bol bol okusun süphanekeden girsin fatihadan çıksın, onur takmaka insaf ve izan versin diye de dua etsin hocamız

Üstadım,şimdiye kadar bu netaş hissesi temel,teknik,takas ve beklenti dinlemedi ve ber hava oldu.Son bir ihtimal da var diyerek üfrükcümüzün yanına vardım.Yemek yedik sonra evine gittik almanyadan üfletmek için gelenlerde vardı.Bana kıyak yaptı ve öne aldı bayagı bir ugraşı verdi korkmayın 1 ila 15 gün arası hisse kudurur dedi sizden rıcam arkadaşlarınızada söyleyin 1 ila 15 gün arası satmasınlar ve kalplerini bozmasınlar dedi.Bende ona nice teknikciler nice temelciler yorum yaptı hepsi ber hava oldu dedim.O da bana bana inanın ve güvenin hisse kuduracak dedi.Yukarımı aşagımı kudurur dedim.Yukadı dedi ancak niyetinizi bozmayın en fazla l5 gün bekleyin dedi.Son olarak borsa nasip ve sabır arenası ve ralli de ihtimal dahilinde dedi.Mutlu ve umutlu günler dilrim.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Yatırımdanışmanlığı kapsamındada degerlendirilmemelidir.

ozhan52
30-01-2013, 13:59
siz ciddi değilsiniz dimi :):)

Üstadım,şimdiye kadar bu netaş hissesi temel,teknik,takas ve beklenti dinlemedi ve ber hava oldu.Son bir ihtimal da var diyerek üfrükcümüzün yanına vardı.Yemek yedik sonra evine gittik almanyadan üfletmek için gelenlerde vardı.Bana kıyak yaptı ve öne aldı bayagı bir ugraşı verdi korkmayın 1 ila 15 gün arası hisse kudurur dedi sizden rıcam arkadaşlarınızada söyleyin 1 ila 15 gün arası satmasınlar ve kalplerini bozmasınlar dedi.Bende ona nice teknikciler nice temelciler yorum yaptı hepsi ber hava oldu dedim.O da bana bana inanın ve güvenin hisse kuduracak dedi.Yukarımı aşagımı kudurur dedim.Yukadı dedi ancak niyetinizi bozmayın en fazla l5 gün bekleyin dedi.Son olarak borsa nasip ve sabır arenası ve ralli de ihtimal dahilinde dedi.Mutlu ve umutlu günler dilrim.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Yatırımdanışmanlığı kapsamındada degerlendirilmemelidir.

pirkanis
30-01-2013, 14:17

Ahmet Mergen de hissede ERENLER in olduğunu söyledi. Şimdi üfürükcüler erenlere karşı...:)

Bakalım hangisinin nefesi daha güçlü..:)

Biz ky ler bir araya gelse, tek nefes olsa ne erenlerin nede üfürükcülerin nefesine ihtiyaç kalmazdı.

guven56
30-01-2013, 14:19
siz ciddi değilsiniz dimi :):)

Özhan52 bey,cevabım en geç 15 gün sonra.Yazdıklarım netaş hissesi için yatırım tavsiyesi degildir.

Darktemplar
30-01-2013, 14:27
Korktuğum başıma geliyor. Endeks 49000'den 85000'e yükselirken fiyatı 3'te 1'ine indi. Düşerkende çok güzel ayak uyduruyor. Sonuç olarak hisse her türlü düşüyor :) Allah hepimize sabır versin...

METEHANN
30-01-2013, 14:35
Korktuğum başıma geliyor. Endeks 49000'den 85000'e yükselirken fiyatı 3'te 1'ine indi. Düşerkende çok güzel ayak uyduruyor. Sonuç olarak hisse her türlü düşüyor :) Allah hepimize sabır versin...

Amin..
10,60 altı bizim için çok kötü olur...

olcayal
30-01-2013, 14:39
arakdaşlar coin varmı

ozhan52
30-01-2013, 14:42
Amin..
10,60 altı bizim için çok kötü olur...

Kardeşim kendi adıma 10,60 altında bir b.k olmaz zaten maliyet yüksek
isterse 1 lira olsun. Ne de olsa para lazım değil. Bir de ekrana bakmadan
durabilsem ne güzel olur.

METEHANN
30-01-2013, 14:44
arakdaşlar coin varmı

izleyip sinirlerinimi bozucan durduk yere..

METEHANN
30-01-2013, 14:46
Kardeşim kendi adıma 10,60 altında bir b.k olmaz zaten maliyet yüksek
isterse 1 lira olsun. Ne de olsa para lazım değil. Bir de ekrana bakmadan
durabilsem ne güzel olur.

o sizin düşünceniz..
çıkmak istiyorsa düşmemeli...

olcayal
30-01-2013, 14:48
alış girecem ama nerden?

guvenir
30-01-2013, 14:50
vitesi boşa aldı gidiyo

METEHANN
30-01-2013, 14:55
Üstadım,şimdiye kadar bu netaş hissesi temel,teknik,takas ve beklenti dinlemedi ve ber hava oldu.Son bir ihtimal da var diyerek üfrükcümüzün yanına vardım.Yemek yedik sonra evine gittik almanyadan üfletmek için gelenlerde vardı.Bana kıyak yaptı ve öne aldı bayagı bir ugraşı verdi korkmayın 1 ila 15 gün arası hisse kudurur dedi sizden rıcam arkadaşlarınızada söyleyin 1 ila 15 gün arası satmasınlar ve kalplerini bozmasınlar dedi.Bende ona nice teknikciler nice temelciler yorum yaptı hepsi ber hava oldu dedim.O da bana bana inanın ve güvenin hisse kuduracak dedi.Yukarımı aşagımı kudurur dedim.Yukadı dedi ancak niyetinizi bozmayın en fazla l5 gün bekleyin dedi.Son olarak borsa nasip ve sabır arenası ve ralli de ihtimal dahilinde dedi.Mutlu ve umutlu günler dilrim.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Yatırımdanışmanlığı kapsamındada degerlendirilmemelidir.

bu düşüşten sonra sizin üfürükçü hisseyi eski yerine ancak getirebilecek sanki :) yada üflemesi ters tepti gözünü toprağa çevirdi :)
çıkacak olan hisse endeksten önce aşağı salınırmı...
neyse hakkımızda hayırlısı zaten battık batacağımız kadar dibe ne kaldı..

METEHANN
30-01-2013, 14:57
alış girecem ama nerden?

çok cesursunuz :bravo::bravo:

tekni61
30-01-2013, 14:57
Arkadaşlar Reha başlığı moderasyonlu bölümdende kaldırılmış birkaç gündür bütün forumu aradım ama bulamadım. Konu balığının hangi bölümde olduğunu bilen varmı acaba? yatırımcıdan gizlenen neydı? bugünkü o.t hisse satışımıydı. Sayın yöneticiler ne yapmaya çalışıyor?

ozhan52
30-01-2013, 14:58
o sizin düşünceniz..
çıkmak istiyorsa düşmemeli...
alttan alış yapıp güç toplayacaktır belki :)

olcayal
30-01-2013, 15:04
coin yokmu

hamdi bey
30-01-2013, 15:10
9 lara çekilirse kredi çekip girecem :)

umurhakan
30-01-2013, 15:20
selamlar saygılar :)

guven56
30-01-2013, 16:21
İmkb endeksi tadımızı kacırdı.Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir.

harakiri1981
30-01-2013, 16:34
72 bine selam yolluyorum, 77 bin destek diyenler var, trende bakarak bunu diyorlar.
bu 72 binden güç alarak orta vadede 100 bine kadar çıkacak kanımca, ama ne fayda netaş için .

aisyar
30-01-2013, 16:57
valla bende maliyet düşürmek için alacamda yarında böle olursa endeks pişman olurum bugün aldığıma

polietilen
30-01-2013, 17:05
bu nasıl borsadır bu nasıl bir mantıktır anlamadım.borsanın düşeceğini bekliyordum şahsen.hatta 78.000 bine geliriz diyordum ama bu kadar hızlı bir düşüş beklemiyordum.bu yabancılar iliklerimizi kurutuyor resmen.duyun-i umumiye yerine borsadan alıyorlar paramızı.bir de soyguncu patronlar var zaten.o yüzden buna borsa denmez.mango yok hiç takip ettiğim kağıt değildir.batmış şirket.2010 mayısta borsaya gelmiş 2 senede batmış.düzeneyici ne iş yapar.birde üstüne üstlük patronlar 2 gün önce toplam 3,5 milyon lot satmış.şimdi bu mu borsa.o zaman bende kurayım dandik bir şirket açayım halka.hiç sorumluluğum olmasın

polietilen
30-01-2013, 17:11
bu kesinlikle pskoloji bozma.çok aşağılara vermezler.tabi endeks için yorumum.netaş konu olunca konuşmak çok zor.endeks yükselirken moodys sesini çıkarmıyordu.endeksin düşmesi lazımdı.önce son bir yükselttiler moody konferansı sayesinde.son mallarıda verdiler.şimdi alttan toplama zamanı.verirler endeksi 78 bine tutarlar orada 2-3 hafta.sonra iyi sanayi şirketleri yükselmeye başlar.endeks 78-80 bandında gider gelir yaza kadar.ne zamanki tekrar yükseltmek isterler yani istedikleri kadar malı alırlar.işte o zaman notumuz artacak dedikoduları çıkar.o zaman tekrar 86 binlere gideriz.netaş bu arada ne olur 8-30 bandında bir yerde olur:)

harakiri1981
30-01-2013, 17:19
netaşı artık uzun vade düşünmek lazım, buralar maliyet düşürmek için iyi bence.
o mnagodan zamanında %300 bedelsiz verdiğinde ekmek yemiştim.e tabi bu tür çikolata firmaların borsaya girmesine izin veren eski spk yönetiminin kulağı çınlasın.
royal imkb.

guven56
30-01-2013, 17:23
Koskoca NETAŞ bir avod kadarda olamadı.Avod imkb endeksini hiç takmadan ilerliyor.Birgünde büyüklügünü göster de endeks düşüşlerinde diren.Helal olsun netaş diyelim,eli öpülesi spekülatör diyelim.Yatırımcılar ile aran yerle-gökden de uzak olmuş.Yazdıklarım yatırım tavsiyesi degildir.Şahsi düşünce ve yorumumdur.

hamdi bey
30-01-2013, 17:43
76.000 e kadar çekecek sanırım endeks,alım yapılmamalıdır diye düşünüyorum..

guven56
30-01-2013, 20:29
Sayın netaş sahibi,yöneticileri ve öncü spekülatör üstad,bu günler zor günler uzun zamandan beri netaş yatırımcıları olarak yüzümüz gülmedi.Ülke adına büyük,güçlü ve gurur verici şirketsiniz vede bir dünya devisiniz.Şanınıza yakışan netaş hissesinin fiyatı bu degil.İmkb endeksi düşerken birkez de olsa düşmeyin büyüklügünüzü bir kezde olsa gösterin.Şu zor günlerde netaş yatırımcıları olarak bir morale ihtiyacımız var.Yarın sizden imkb endeksi ne olursa olsun +%5 bekliyoruz.Bir dünya devisiniz bu +%5'i yapacak güç ve potansiyele sahipsiniz.Birkezde olsa bizler de taaa içten gelerek helal olsun sizlere diyelim eli öpülesi netaş sahipi ve spekülatörü üstad diyelim.Hep kuru kuru kurbanın olayım,takır takır gadanı alayım ile olmuyor.+%5 şanına yakışır,birkezde olsa endeks hissesi olmayıver birkez de olsa yatırımcılarınıza kulak verin ve istegini grçekleştirin.Herkese mutlu ve umutlu günler dilerim.Yazdıklarım netaş hissesi için yatırım tavsiyesi degildir.Şahsi düşünce ve yorumumdur.

xengima
30-01-2013, 21:48
:) Herkesin sözlerinden düşen pin parça... Borsada oynamak bence kumar oynamakla eşdeğer...

Belki insanlar aaa oooo falan diyecekler ama. Borsa kumarhanelerin legal olanı... Kumarhaneye girdiğiniz zaman elinizde olan az yada çok sahip olduğunuz parayla en küçük olanından bile bir kollu makinaya paranızla satın aldığınız jetonlardan atıp kolu çevirirsiniz. Kollu makinadan 3 tane yan yana mevyeyi bulmak için cebelleşirsiniz.

Küçükken atari salonlarındaydım. Street fighter da Ryu yada Ken le çok oyun bitirmişimdir. Salona girdiğim zaman bir jetonla oyunun sonuna geleceğimi bildiğim halde en az 15-20 jeton alırdım. O oyun bu oyun... Sonuç sıfır jeton.. Hergün cepten çıkan paralar... Atari salonunu işleten adam beni gördümü ellerini oğuşturuyordu resmen... Neyse..

Gelelim günümüze. Belki cebimizde jeton yok artık. Ama jetonun yerine ne var? Para..

Para yatırıyoruz. 1 koyup 3 alıyoruz. 3 koyup 7 alıyorum. 7 koyup 10 alıyoruz. 10 koyup 15 alacak ken hoppp 3 almak zorunda kalıyoruz... Ee noldu...? Hani 15 alacaktık... :S Oyun başa döndü... Blanca 'nın elektrik şokunu bu sefer borsadan yedik. Yeni jeton atsak kaldığı yerden başlarmı? :S başlamaz....

doctorre
30-01-2013, 22:23
Sayın netaş sahibi,yöneticileri ve öncü spekülatör üstad,bu günler zor günler uzun zamandan beri netaş yatırımcıları olarak yüzümüz gülmedi.Ülke adına büyük,güçlü ve gurur verici şirketsiniz vede bir dünya devisiniz.Şanınıza yakışan netaş hissesinin fiyatı bu degil.İmkb endeksi düşerken birkez de olsa düşmeyin büyüklügünüzü bir kezde olsa gösterin.Şu zor günlerde netaş yatırımcıları olarak bir morale ihtiyacımız var.Yarın sizden imkb endeksi ne olursa olsun +%5 bekliyoruz.Bir dünya devisiniz bu +%5'i yapacak güç ve potansiyele sahipsiniz.Birkezde olsa bizler de taaa içten gelerek helal olsun sizlere diyelim eli öpülesi netaş sahipi ve spekülatörü üstad diyelim.Hep kuru kuru kurbanın olayım,takır takır gadanı alayım ile olmuyor.+%5 şanına yakışır,birkezde olsa endeks hissesi olmayıver birkez de olsa yatırımcılarınıza kulak verin ve istegini grçekleştirin.Herkese mutlu ve umutlu günler dilerim.Yazdıklarım netaş hissesi için yatırım tavsiyesi degildir.Şahsi düşünce ve yorumumdur.

:) kufrederek bir yere varilamayinca ricaci olmaya baslandi. Hadi hayirlisi. :))

mccloy78
30-01-2013, 22:42
netas hissesinde 2010 dan beri var olan biri olarak sunu diyebilirim.sirket istandigi zaman istendigi yere goturebilecek gucleri olan kagıt sahibi yada spek var denebilir.ama bu sahısların gerekceleri pek mantıksal gerekceler olmuyor.cogu zaman ters kose yaparlar.bir yandan iyi hava eserken diger yandan kotu ruzgarları hissediyorsun.
aynen su gunlerde oldugu gibi.netas ceo ve diger vatandaslar tv lerde kol gezip umut dagıtırken.sizlerde onlara bakarak vaybe ne netas derken soguk bir kıs gunu netas şorrrr diye buz gibi bir kova su dokuyor.herkesin basından assagı sonra herkes baslıyor.ne oluyor kardes borsa cıkarken cokmu cıktın diye aglanmaya.lutfen bu hissede mantık aramayın birde ortada satısa sunulmus 8.000 kusur lot varken bu hissenin cıkmasını umit etmek biraz fazla polyannacılık oluyor.
ama dunya umut dunyası insanın aklınada gelmiyor degil.
bir sabah kalkıpta kap'ta 8.00 kusur lotu satmaktan vazgectik yada bugunlerde cok bahsi gecen ulkere satıldı denirse.su an olup biten acılar bir kac kelime ile tam tersi olur.yılbası piyangosu yakalamıs gibi olabilirsin.dedim ya umutsuz hayat olmayacagı gibi borsada olmuyor be.kotu anları kotu oldugu kadar iyi anlarıda cok guzeldir.
netasın 50 kusurlu fiatlarınıda gordum 300 kusurlu fiatlarınıda.ama insanoglu tatmin olmaz.
ah netas ah ne ask yasadıkta sattın bizi 8.000 kusur lota
lutfen bu netasta oldugunuz surece tek beklentiniz zaman ve zaman olsun.zamanınız varsa cok paralar alırsınız.onu acık bir sirket ama zamanı olmayanada cok guzel acı tecrubeler yasatacak bir hissedir.

mccloy78
30-01-2013, 22:45
ama borsayı ogretir bak.ekip saglam nede olsa onur takmak ve saz arkadasları guzel ders veriyorlar.sagolsunlar.

freedom_forever
30-01-2013, 23:21
ama borsayı ogretir bak.ekip saglam nede olsa onur takmak ve saz arkadasları guzel ders veriyorlar.sagolsunlar.

Rheag yi listeye almışlar...Hayırlısı olsun:he: Sazlar havaya..

http://www.borsagundem.com/haber/Bu-...caliyor/129797

hamdi bey
30-01-2013, 23:40
zaten bu hissede beni tedirgin eden tek şey RHEA ortaklığı ve onur takmak adındaki adam,sırf bu yüzden bir tarafım mesafeli yaklaşıyor,ama Aselsana öylemi dayadım sırtımı valla..

zendar
31-01-2013, 01:18
Yaklaşık bir yıldır buradayım,daha uzun zaman da burada olacağım,biliyorum.Kriz çıksa,savaş çıksa borsa çakılsa amenna,NETAŞ düşşün üzülmem.Daha önce de düşen kağıtlarım da oldu.Küfürlerimin nedeni asla para değil.Borsa tarihi rekorlar kırarken,bu insan kılıklı 'mektep' doğumlu yaratıklar bizi oyuncak etti ona kızıyorum,ona küfrediyorum.

Bir kaç sayfa önce Özetle; "üzülmeye,küfretmeye hakkınız yok,üçkağıt ve dalavere borsanın kuralı,işine gelmiyosa oynama" diyen aklı evvel zat'a söylemek istediğim bir iki şey var:

1-Ölüm Allahın emri.Hepimiz birgün öleceğimizi biliyoruz değil mi? Ey aklı evvel zat! Sevdiğin bir yakının öldüğünde üzülüyormusun,ağlıyormusun? Cevabın evetse yanlışşş..Çünkü öeleceklerini biliyordun,üzülmeye hakkın yok,ağlayamazsın da çünkü bu HAYATIN BİR KURALI.İşine gelmiyorsa yaşama!!!

2-Cinsel dürtüler de insanın doğasında var değil mi? Dindar da olsan var,sapıkta olsan var.O zaman Allah korusun bir yakınına cinsel saldırı olsa üzülmeye kızmaya sövmeye hakkın var mı? YOOOOK.Çünkü,cinsel dürtüler doğuştan gelir doğanın bir kuralıdır.O zaman, sapıklara kızmaya da hakkın yok! İşine gelmiyorsa yaşama!!!

Yukarıda yazdıklarımdan da anlayacağın üzere hastalıklı fikirler hastalıklı çıkarımları doğurur.Saçma sapan yargılamalar yapıp da insanları saçma sapan sonuçlara götürme!!!

Zaten insan kılıklı yaratıklarla boğuşıyoruz kıt aklını kendine sakla!!!

bere1979
31-01-2013, 01:23
10 un altına düşüremezler ve kesinlikle bu günlerde bir ters köşe olacak bekleyin bir haberle 13 lere zıplatırlar ocak çıksın görücez bakalım ben öyle ümit ediyorum açık yazyorum mayıs ta 16 larda olucaz allah ın izni ile. bu yazıyı not alın 2008 netaş doğumluyum maliyet 4 tl izlemeye devam ve sabır lütfen arkadaşlar. ytd değildir.

crsays
31-01-2013, 01:52
arkadaşlar ortalama kar payı nekadar olabilir haberi olan var mı:)

crsays
31-01-2013, 01:53
üşüdümmm cevap verecek kimse yok muuuu?

guven56
31-01-2013, 09:00
Netaş ailesi,imkb endeksine karşı avod gibi direnin,güçlüsünüz-kuvvetlisiniz vede bir dünya devisiniz,bu direnci yapacak güç ve potansiyele sahipsiniz yeterki isteyin.Birkezde olsa endeks düşerken siz yeşil ile kapatın,birkzde olsa bu zor ve karmaşık günde yatırımcılarınızı güldürün onlarda size saygı ve sevgilerini sunsun.Yatırımcılar ile aranızın,yerle-gökten de uzak olması hayıra alamet degildir.Gülmek-sevinmek netaş yatırımcılarının da hakkıdır.Yeşil bekliyoruz,+%5 bekliyoruz.Tüm yatırımcı kardeşlerime ve munsifane davranan netaş ailesine saygı ve sevgilerimi sunarım.Yazdıklarım şahsi düşünce ve yorumum olup al-sat-tut tavsiyesi degildir.

guven56
31-01-2013, 09:13
Büyüklük-güçlülük böyle kara günlerde de tescil edilir.Yatırımcısını sevmek böyle zor günlerde ıspatlanır.Bir dünya devi olarak şanına yakışanı yap.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi düşünce ve yorumumdur.

harakiri1981
31-01-2013, 09:49
2023 hedefleri arasında 10 dünya markası çıkarmak varmış.
bu 10 firmanın en az 3 tanesi bilişim firması olmalıymış.
ben söyliyim o.t varken netaşta, netaş zor.

volkadav
31-01-2013, 10:32
Yaklaşık bir yıldır buradayım,daha uzun zaman da burada olacağım,biliyorum.Kriz çıksa,savaş çıksa borsa çakılsa amenna,NETAŞ düşşün üzülmem.Daha önce de düşen kağıtlarım da oldu.Küfürlerimin nedeni asla para değil.Borsa tarihi rekorlar kırarken,bu insan kılıklı 'mektep' doğumlu yaratıklar bizi oyuncak etti ona kızıyorum,ona küfrediyorum.

Bir kaç sayfa önce Özetle; "üzülmeye,küfretmeye hakkınız yok,üçkağıt ve dalavere borsanın kuralı,işine gelmiyosa oynama" diyen aklı evvel zat'a söylemek istediğim bir iki şey var:

1-Ölüm Allahın emri.Hepimiz birgün öleceğimizi biliyoruz değil mi? Ey aklı evvel zat! Sevdiğin bir yakının öldüğünde üzülüyormusun,ağlıyormusun? Cevabın evetse yanlışşş..Çünkü öeleceklerini biliyordun,üzülmeye hakkın yok,ağlayamazsın da çünkü bu HAYATIN BİR KURALI.İşine gelmiyorsa yaşama!!!

2-Cinsel dürtüler de insanın doğasında var değil mi? Dindar da olsan var,sapıkta olsan var.O zaman Allah korusun bir yakınına cinsel saldırı olsa üzülmeye kızmaya sövmeye hakkın var mı? YOOOOK.Çünkü,cinsel dürtüler doğuştan gelir doğanın bir kuralıdır.O zaman, sapıklara kızmaya da hakkın yok! İşine gelmiyorsa yaşama!!!

Yukarıda yazdıklarımdan da anlayacağın üzere hastalıklı fikirler hastalıklı çıkarımları doğurur.Saçma sapan yargılamalar yapıp da insanları saçma sapan sonuçlara götürme!!!

Gözümsün olay budur...

guven56
31-01-2013, 10:37
Uyuyan dev uyansın artık ve herkes saygı göstersin.Yazdıklarım netaş hissesi için al-sat-tut tavsiyesi degildir.Şahsi yorum ve düşüncelerimdir.

atmaca0653
31-01-2013, 10:39
S.A.
Günaydınlar..
2012 karları ne zaman açıklanacak acaba..

harakiri1981
31-01-2013, 10:42
..................

harakiri1981
31-01-2013, 10:43

ellerinden öperim, zihnine sağlık.

ysk
31-01-2013, 10:48
arkadaş küçük yatırımcı bu kadar sömürülmezki ya......adi hisse karton bedelsiz açıklamadan 315 oldu be.....yazıklar olsun inanmıyorum ben bu şirketin 4g'yi yaptığına büyük atılımlar gerçekleştirdiğine........hele dünya devi olacağına hiç ihtimal vermiyorum.......

royal
31-01-2013, 10:48
onur bey onur bey kyyi perperişan ettin yazıklar olsun sana da senin girişimci ruhuna da!

ysk
31-01-2013, 10:51
al bütün hisseler senin olsun....tepe tepe kullan.....ayıptır ya 9 aydır ızdırap çektiriyon....

msnct
31-01-2013, 11:39
Netaş ne oldi? endeks çıkarken çok çıkmıştın

razmanot
31-01-2013, 12:02
ne oldu ? bir anda 60 ı aldılar verdiler?

zendar
31-01-2013, 12:09
ne oldu ? bir anda 60 ı aldılar verdiler?

Kendi aralarında saklambaç oynuyorlar.Ky kalmayınca 'kendin kert kendin kele' durumununda kaldılar sanırım.

msnct
31-01-2013, 12:14
bir anda 10,55-10,60 ı silme alan kişi yemedimide veri gerdin?

razmanot
31-01-2013, 12:29
bir anda 10,55-10,60 ı silme alan kişi yemedimide veri gerdin?

zaten öyle zamanda aldı ki bankalarda 2-3 kademe veriyorlardı, bu da sorunun cevabı heralde :)

zendar
31-01-2013, 12:34
Geçen haftalarda SPK ekibini görevden aldılar malum.Gerekçe olarak, 'Türkiyede her alanda elde edilen gelişmelere SPK nın ayak uyduramaması' gösterildi.

Hükümetin başka konularda aldığı kararlar tartışılabilir lakin SPK yönetiminin görevden alınma gerekçenin gayet makul ve kabul edilebilir olduğunu düşünüyorum.Yıllardır menkul değerler piyasasının tabana yayılmadığından şikayet ediliyordu.Borsa da var olan üç kağıt,dalavere vb. atraksiyonlara engel olması gereken SPK nın,aksine varolan düzenin teminatı olduğu bir menkul değerler piyasası 3.dünya ülkesi piyasası olmaya,büyüklerin küçükleri 'kerttiği' piyasa olamaya mahkumdur.SPK nın Netaş'ın onay sürecindeki kanun dışı ve keyfi davranışı cezalandırılmalıdır.O ya da bu nedenle SPK yönetimi cezalandırılmıştır.Umarım bu ceza,SPK nın onay sürecindeki görevi suistimali nedeniyle zarar eden yatırımcıların zararının tazmini ile taçlandırılır.

Geçtiğimiz aylarda SPK yı mahkemeye veren bir arkadaşımız vardı.Allah yar ve yardımcın olsun arkadaşım.Dört gözle senden gelecek güzel haberleri bekliyorum...

mehmet7979
31-01-2013, 13:58

NETAŞ TELEKOM. 14.001,00 10,55
NETAŞ TELEKOM. 2.500,00 10,60

msnct
31-01-2013, 14:19

netaş telekom. 14.001,00 10,55
netaş telekom. 2.500,00 10,60

açığa satışı nasıl anlıyorsunuz

mehmet7979
31-01-2013, 14:21
açığa satışı nasıl anlıyorsunuz

Pay Piyasası Bültenleri
http://www.imkb.gov.tr/DailyBulletin/DailyBulletin.aspx

razmanot
31-01-2013, 14:27
Hadi kaldır şimdi 60 ı ilk seans zamanlamayı kötü yaptın şimdi şartlar uygun.

harakiri1981
31-01-2013, 14:32
değirmen taşı ile netaş dönmez.bunu bilesin o.t.
sonra o ky döner döner bi zaman gelir ama hak götüre ama poh götüre ....girer.

msnct
31-01-2013, 14:38
Netaş adından herşey anlaşılıyormuş Meğer de bizler anlamamışız ne taşmışsın beeeeee

razmanot
31-01-2013, 14:46
kaldırdı işte

zendar
31-01-2013, 14:53
Evet kaldırdı,oturmamızı bekliyor...

razmanot
31-01-2013, 15:03
Evet kaldırdı,oturmamızı bekliyor...

abi zaten oturmuşuz pay var mı? :)

zendar
31-01-2013, 15:21
Saygıdeğer Netaşzede dostlar,yarın, olmazsa pazartesi SPK hakkında NETAŞ'ın başvuru sürecinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunup tazminat davası açıyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.

harakiri1981
31-01-2013, 15:30
Saygıdeğer Netaşzede dostlar,yarın, olmazsa pazartesi SPK hakkında NETAŞ'ın başvuru sürecinde usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunup tazminat davası açıyorum.Hakkımızda hayırlısı olsun.

hemşerim, suç duyurusu konusunda avukatının iletişim bilgilerini paylaşırsan sevinirim, bizde sana katılırız.

cahocaho
31-01-2013, 15:39
takasları görebilen varsa link koyabilirmi..

srht
31-01-2013, 16:23
takasları görebilen varsa link koyabilirmi..

http://www.foreks.com/hisse/pages/takas.jsp?bastip=bakiye&seciliHisseIdx=370&hisse=NETASEN&kurum=----+KURUMLAR+-----&order=stk0GO&by=desc

mert034
31-01-2013, 17:26
Link calismiyor ya da ben giremiyorum

cahocaho
31-01-2013, 17:31
bende giremedim takasları göstermiyo..

YAUTJA
31-01-2013, 17:57
En azindan bugunku testereye katilmadi buda bisey

domino3204
31-01-2013, 18:21
135 ten al 300 den satma.bu gerzek adamlarla uğraş dur...ne yapmaya çalışıyorlar anlaşılır değil

atmaca0653
31-01-2013, 18:23
Paylaşımlarınız için teşekkrler..
Herkeze hayırlı akşamlar..

mehmet7979
31-01-2013, 20:59
2'inci seans açığa satışlar;

NETAŞ TELEKOM. 4.320,00 10,55
NETAŞ TELEKOM. 2.501,00 10,60

sanal2020
31-01-2013, 22:11
Bu aralar açığa satışlar iyice azaldı. İnşallah düşündüğüm gibidir!!!!!!!!!!!
YTD.

mehmet7979
31-01-2013, 22:33
Bu aralar açığa satışlar iyice azaldı. İnşallah düşündüğüm gibidir!!!!!!!!!!!
YTD.

hacimde git gide azalıyor ağaların aklından neler geçiyor bakalım inşallah bizler için hayırlı olur

Aero123
31-01-2013, 23:12
bu fatih ihalesi ne oldu acaba....apple da gülle görüşmüş...

hamdi bey
31-01-2013, 23:18
bu var ya patlarsa çok pis patlayacak gibi bir his var içimde ve git gide kuvvetleniyor,aman ha ytd diyeyim:)

mehmet7979
01-02-2013, 07:29
günaydın hayırlı sabahlar hayırlı cumalar dilerim

doctorre
01-02-2013, 08:56
bu var ya patlarsa çok pis patlayacak gibi bir his var içimde ve git gide kuvvetleniyor,aman ha ytd diyeyim:)

Hamdi bey patlamadi simdiye kadar. Bence patladi hemde bize patladi. 8 milyon lotu oraya koyup tabana 20 lerden yaydiklarini almadan da birşeyin degisecegi yok. Baksaniza aylardir bir tane is almadilar sanki kap ta yaprak kipirdamiyor.
Bu arada temettu miktarini soranlar olmustu gecen günlerde hisse basi 1.5- 2 tl arasi olacaktir. Tabiki arsa parasi ile.

harakiri1981
01-02-2013, 09:36
Hamdi bey patlamadi simdiye kadar. Bence patladi hemde bize patladi. 8 milyon lotu oraya koyup tabana 20 lerden yaydiklarini almadan da birşeyin degisecegi yok. Baksaniza aylardir bir tane is almadilar sanki kap ta yaprak kipirdamiyor.
Bu arada temettu miktarini soranlar olmustu gecen günlerde hisse basi 1.5- 2 tl arasi olacaktir. Tabiki arsa parasi ile.

yani 2TL temttü verirlerse zaten bu sene zararımızı çıkarmış oluruz, seneye Allah kerim zaten ama fatih ihalesine girerlerse vermezler kanımca.
her iki şekilde de kazanırız gibime geliyor.

doctorre
01-02-2013, 09:48
yani 2TL temttü verirlerse zaten bu sene zararımızı çıkarmış oluruz, seneye Allah kerim zaten ama fatih ihalesine girerlerse vermezler kanımca.

Yonetimin aldigi kararla buyuk ortak avans kullandi. Simdi ihale aldim vermiyorum diyemez. Artik o kadarini da yaparlarsa çüş demek lazim. Hos suratlar kaşar olmuş ne desek boş.

mezedu
01-02-2013, 10:25
Tedarik, Montaj, Başlıklı Proje kapsamında Test & DOHS az GPON temelli FTTx Telefon / Veri ağları Fiber Optik Kablo Ağı Devreye, Mirpur alan â € Dhaka Old Dijital Telefon Sistemi œReplacement cityâ €. Son Başvuru: 4 Şubat 2013 11:30 BST

http://www.btcl.gov.bd/tender/tender.htm

hamdi bey
01-02-2013, 13:01
2 tl temettü verir maliyet düşürun bari der fiyatı 6 ya çeker:)

METEHANN
01-02-2013, 14:25
Ölü toprağı serpilmiş hissenin üstüne sanki...
Endeks düşüşteyken ondan önce gider,
Endeks yükselişe çıkınca taş kesilir...

razmanot
01-02-2013, 15:46
Ölü toprağı serpilmiş hissenin üstüne sanki...
Endeks düşüşteyken ondan önce gider,
Endeks yükselişe çıkınca taş kesilir...

Gerçekten böyle hareketsiz bir netas son 4-5 aydır görmemiştim, hacim yok

romeoteacher78
01-02-2013, 16:34
Hacim olmadığı zamanlar her zaman iyi olmuştur netaş...

razmanot
01-02-2013, 17:45
ehh kapanış fena olmadı, haftaya 11 lerin üzerine atar artık diyelim.

mehmet7979
02-02-2013, 00:02

NETAŞ TELEKOM. 3.000,00 10,55
NETAŞ TELEKOM. 83,00 10,60

NETAŞ TELEKOM. 2.500,00 10,65
NETAŞ TELEKOM. 34.400,00 10,55

iyi tatiller arkadaşlar

togiman
02-02-2013, 02:04
Galatasaray'a SPK'dan büyük darbe
SPK, Galatasaray Sportif A.Ş.'nin sermaye artırım talebini reddetti. Konuyla ilgili sarı kırmızılı kulüp, resmi siteden bir açıklama yaptı.

hamdi bey
02-02-2013, 16:47
9.80 denemesi beklenir mi bilemiyorum nakitteyim her ihtimale karşı,fikri olan?

optimus
02-02-2013, 17:40
macidin kafasına bakın yukarı mı aşağı mı diye :)

ayhan53
02-02-2013, 21:13
http://www.hisse.net/forum/showthread.php?t=93143&page=414&p=8366789#post8366789

HAFTALIK HİSSE YARIŞMAMIZDA 57. HAFTA TAHMİNLERİNİ ALALIM

hamdi bey
03-02-2013, 12:23
Uzun vade ve temel analizci bir yatırımcı olduğum için teknik analiz konusuna pek yönelmemiştim,bugün pazar keyfi beraberinde dedim bir bakınayım şu işe diye ve amatör indikatör olarak birşeyler karaladım ve anladım ki çok kritik bir yerdeyiz,10.50 lerden aşağı salınırsa ilk durak 9.86 olacak gibi ve hacimde büyük düşüş var,ayrıca MACD resmen sat diyor galiba, CCI ve MOM burnu yukarda:)velhasıl keram pek kestiremedim bekleyelim birazda görelim bakalım nolacak,aman ha ciddiye almayın bu analizi:)

http://i47.tinypic.com/2ypeyh1.jpg

harakiri1981
03-02-2013, 12:50
hacmin düşük olması düşüşün bittiğine işarettir, buraların dip olduğunu zaten demiştik, maliyet düşürmek için güzel.
piyasadaki bi çok hisse defter değerinin 3-4 katından işlem görüyor.asels,arçlk,alct, ülker gibi.sadece netaş defter değerinin 2 katından işlem görüyor.hissenin dinlenmesi bitince 13-14 de rahat gelecektir kanımca.

hissenin o zaman bu zaman baskı altında tutulmasının tek nedeni B grubu hisseleri tabana yayarak halka açıklığı %50 ye ulaşması ve peşinden bedelli vermesiydi bence.o planları yattığından dolayı şimdilik, çıkmaması için başka bir engel görünmüyor.

harakiri1981
03-02-2013, 13:55
http://www.resimagaci.com/img/003d4pb.jpg

netaş %86 sinyal gücü ile al veriyor.

başka bir siteden alıntıdır.

razmanot
03-02-2013, 14:02
Uzun vade ve temel analizci bir yatırımcı olduğum için teknik analiz konusuna pek yönelmemiştim,bugün pazar keyfi beraberinde dedim bir bakınayım şu işe diye ve amatör indikatör olarak birşeyler karaladım ve anladım ki çok kritik bir yerdeyiz,10.50 lerden aşağı salınırsa ilk durak 9.86 olacak gibi ve hacimde büyük düşüş var,ayrıca MACD resmen sat diyor galiba, CCI ve MOM burnu yukarda:)velhasıl keram pek kestiremedim bekleyelim birazda görelim bakalım nolacak,aman ha ciddiye almayın bu analizi:)

http://i47.tinypic.com/2ypeyh1.jpg

yazdıklarını okuyunca ben de bir bakayım dedim, metastock tan, kendi tespitlerimi söyleyeyim:

Mementum eksi bölgeden yukarı dönme hazırlığına başlamış olumlu
CCI 14 ise -200 den yukarı dönerek net olarak alım sinyali veriyor
RSI aşırı satım bölgesine yakın bir yerden yukarı dönmüş olumlu
MACD ocak ortalarında sat vermişti henüz al üretmedi olumsuz

ben 10,40 ların taban oldugunu düşünüyorum ancak bu algıyı değiştirecek tek şey 12 aylık mali veriler olacak,
bilanço verilerine göre yine %20-25 lik aşağı ya da yukarı bir dalgalanma bekliyorum.
Netas satışlar anlamında son 3 ayıı nasıl geçirdi? Bilgisi olan biri varsa bu dalganın yukarı mı aşağımı olacağı hakkında fikir yürütebiliriz.

optimus
03-02-2013, 14:07
Aselsan : PD/DD = 3,52 F/K = 12.56

Arçelik : PD/DD = 2.28 F/K = 15.94

Alct : PD/DD = 3 F/K = 11.83

Ülker : PD/DD = 3.6 F/K = 17.76

bende bikaç şirket daha yazayım

GUBRF PD/DD = 1.27 F/K = 6.71

AKFEN PD/DD = 0.98 F/K = 2.40

EGEEN PD/DD = 2.8 F/K = 8.31

GOODY PD/DD = 2.16 F/K = 21

Lütfen yazarken dikkatli olalım. Sadece netaş defter değerinin 2 katından işlem görüyor demişsiniz. Birincisi sadece pd/dd değeri fazla şey ifade etmez. f/k değerine de bakmak gerekir. pd/dd değeri 3-4 kat olan sadece yüksek bedelsiz beklentisi olan şirketler ki onların da f/k değerleri 10-20 arasında genelde. Şimdi de netaşın değerlerine bakalım

NETAS PD/DD = 2.42 F/K = 54

şimdi netaş ucuz mu pahalı mı bu piyasada siz karar verin :)

2012/09 F/K verileri kullanılmıştır.

yatırım tavsiyesi değildir.

razmanot
03-02-2013, 14:24
FK da tek başına bir şey değildir bakınız petkim gibi zarardaki şirketler,
pd/dd f/k ya da diğer çoğu teknik indikatör hiç bir şeydir, beklenti herşeydir.
Önemli olan beklenti nedir onu anlamak.
Sorumu tekrarlıyorum NETAS ekim, kasım , aralık aylarını satışlar ve faaliyetler anlamında nasıl geçirdi bilen var mı?

harakiri1981
03-02-2013, 14:26
sayın optimus yaptığın hesap yanlış,sadece 9. aya göre hesap yaptın sen ama netaşın zaten bu sene karı yok ki sen fiyat kazanç oranı yapıyorsun e ozaman f/k 100'e çıkmadı sen ona dua et:)

dolayısıyla öz sermayesine bakacaksın netaş sadece 9. ayın hissesi değil 90 lardan beridir borsada:)
netaşın özsermayesi 291 milyon, piyasa değeri 690 milyon, kasasında 120 milyon kar var sen bunu hesaba katarsan f/k 6 nın altına düşer, buradan bakarsan hesabın yanlış.netaş ta diğer saydığım firmalar kadar karlı bir firma bu sene alengirlik yaptı sadece ancak dediğim gibi geçen seneden 120 milyon karı var.neden mi çünkü vergisini ilk bilançoda ödedi de ondan.aynı mezvuları diğer hisseler içinde geçerlidir.

velhasıl kelam, f/k oranı yukarı saydığım nedenden dolayı 6 nın altındadır.

optimus
03-02-2013, 14:32
FK da tek başına bir şey değildir bakınız petkim gibi zarardaki şirketler,
pd/dd f/k ya da diğer çoğu teknik indikatör hiç bir şeydir, beklenti herşeydir.
Önemli olan beklenti nedir onu anlamak.
Sorumu tekrarlıyorum NETAS ekim, kasım , aralık aylarını satışlar ve faaliyetler anlamında nasıl geçirdi bilen var mı?

zarardaki şirketin f/k sına bakılmaz zaten . Onu ayrı değerlendirmek lazım. Ama büyüme beklentisi olan bir şirketin karlılığını artırması demek f/k değerini düşürmesi demektir. şirketin karlılığı arttıkça fiyatı onunla orantılı olarak artar ve belirli bir f/k değerinde işlem görmeye devam eder. Sağlıklı ve spekülatif olmayan bir yatırım bu şekilde kazandırır insana. Benim için netaş henüz böyle bir şirket değil. Tekrar spekülatif bir hareketle zararımı çıkarıp kurtulma peşindeyim... 2012 yıl sonu mali tablolar gelince bakarız şirketin karlılığına ...

ytd.

optimus
03-02-2013, 14:36
sayın optimus yaptığın hesap yanlış,sadece 9. aya göre hesap yaptın sen ama netaşın zaten bu sene karı yok ki sen fiyat kazanç oranı yapıyorsun e ozaman f/k 100'e çıkmadı sen ona dua et:)

dolayısıyla öz sermayesine bakacaksın netaş sadece 9. ayın hissesi değil 90 lardan beridir borsada:)
netaşın özsermayesi 291 milyon, piyasa değeri 690 milyon, kasasında 120 milyon kar var sen bunu hesaba katarsan f/k 6 nın altına düşer, buradan bakarsan hesabın yanlış.netaş ta diğer saydığım firmalar kadar karlı bir firma bu sene alengirlik yaptı sadece ancak dediğim gibi geçen seneden 120 milyon karı var.neden mi çünkü vergisini ilk bilançoda ödedi de ondan.aynı mezvuları diğer hisseler içinde geçerlidir.

velhasıl kelam, f/k oranı yukarı saydığım nedenden dolayı 6 nın altındadır.

beni netaşla ilgli olumsuz düşüncelere sevk eden şirket yönetiminin tutumudur. Yoksa yönetime güvensem netaşı çok iyi yerlere getirebilirler. 8 milyon lot meselesi hala muamma...

optimus
03-02-2013, 14:46
neyse iyi pazarlar. umarım herkesin yüzü güler en kısa zamanda bu tahtada da ...

ytd

razmanot
03-02-2013, 14:49
zarardaki şirketin f/k sına bakılmaz zaten . Onu ayrı değerlendirmek lazım. Ama büyüme beklentisi olan bir şirketin karlılığını artırması demek f/k değerini düşürmesi demektir. şirketin karlılığı arttıkça fiyatı onunla orantılı olarak artar ve belirli bir f/k değerinde işlem görmeye devam eder. Sağlıklı ve spekülatif olmayan bir yatırım bu şekilde kazandırır insana. Benim için netaş henüz böyle bir şirket değil. Tekrar spekülatif bir hareketle zararımı çıkarıp kurtulma peşindeyim... 2012 yıl sonu mali tablolar gelince bakarız şirketin karlılığına ...

ytd.

petkimdeki kısa sürede %80 lik artış algıdaki ve beklentideki değişikliğin sonucudur,
Netasta da algıyı değiştirecek bir değişiklik olsa örneğin iyi bir bilanço, bir şirket evliliği, alınan büyük bir iş gibi, işte o zaman 54 fk ile bile %80 rahatlıkla yapabilir onu demek istedim,
senin dediklerin de yanlış değil, sadece tek f/k belirleyici değil onu demek istedim.

harakiri1981
03-02-2013, 14:52
12 aylık bilançoda beklentiniz nedir?
benim tahminim 15 milyon net kar.

up now
03-02-2013, 16:30

ne yani bu adamlar bütün kyı soyup soğana çevirecek sonra bir %5 prim yaptıracak duacıları mı olacaksınız ?? esefle okudum yazınızı.. bunlar netaşı aldılar alladılar pulladılar içini boşaltılar kabuğunuda kya 10 katına hatta 20 katına sattılar.. faaliyetlerini sürdürebilecek bir yeri bile yok artık.. kasadaki 120 milyon lirayıda aldıktan sonra netasla olan işleri tamamen biter işte o zaman kote ettirilen mallarıda bitirene kadar satarlar.. artık 5'e kadar mı satarlar 4'e kadar mı satarlar o da şans..
bu arada netas şirket olarak hiç ihale almıyor diye şikayet edenler ne iş yapar bunlar diyenler hiç şirkjette neler oluyor diye araştırıyor mu? bir tanıdığımın abisi ile eşi netaşda mühendisti ama işler netaşda yolunda gitmiyormuş ikiside işten ayrılmış.. tam olarak nedenini bilmiyorum ama işler yolunda değilmiş netaşda..

ben 158 den almıştım netaşı 307'yi gördü satamadım.. çünkü o zamanlar genel müdür tw'lere çıkıp yok şöyle iyi olucak böyle güzel olucak deyip durdular.. netası halka yayacağız demişti meğer adam orada mesajı vermiş ben anlamamışım.. velhasıl ben 149'dan satıp kurtuldum çok şükür.. bundan sonra kağıtta neler olur bilinmez ama o kadar kya oyun oynayan insanlara iltifatlar etmeden önce düşünün.. her şeyi bu kadar çabuk unutmayın.. bunların ahı elbet çıkar.. Allah hepimizin sonunu hayretsin..

up now
03-02-2013, 21:06
bu arada bende şuanda tek bir lot bile netas yok.. ne zaman şirket kar etmeye başlar imkb ile ilgili genel müdür konuşmak yerine işine odaklanır o zaman alırım.. sonuç itibari ile bilişim sektörü en çok gelecek vadeden ucu bucağı olmayan bir sektör.. ama kesinlikle hatrı sayılır bir kar yada yatırım olmadan bir daha netas almam.

ysk
04-02-2013, 11:11
vay arkadaş son düşüşten sonra bütün kağıtlar toparlandı.bizimki düştüğü yerde duruyor.endeks 78000'geldiğinde en düşük 10.45 ti hala 10.65 lerdeyiz.bu kadar adilik olmaz.5,20,50 günlük bütün ortalamaların altındayız.

ysk
04-02-2013, 11:15
elimde çok az netaş kaldı onuda illa alcak haysiyetli tahta yapıcımız.

derinlikler
04-02-2013, 12:14
https://********/681-339-894

hamdi bey
04-02-2013, 13:07
borsaya girdiğim 2012 mart ayından sonra izlemeye almıştım seni ne olduğunu anlamadan birden canlanmaya başlamıştın tırsmıştım patlayacak bomba gibi şişiyordun zaman geçtikçe dahada şiştin ve patladıktan sonra partiküllerini toplamaya karar vermiştim, gözlerimin önünde şiştin şiştin almamak için zor tuttum kendimi,buffetin olağanüstü şirketleri olağanüstü fiyatlara alın sözünü yazdım karşıma astım direndim direndim,rezil rüsva olmanı bekledim yerlerde gezinmeni bekledim kimse sana sümüğünü atmazken seni toplayacam diyordum ve artık 11.00 altında yüklenmeye başladım ufaktan sermayemi ve 40 lara kadar yapıştım sana kene gibi en az 5 yıl ensendeyim transistör ve yazılım dehası...Borsaya daha gireli bir sene olmadan al/sat bataklığına düşmeden odaklı yatırım stratejini kavradığım için kendimi şanslı hissediyorum.şükran borçluyum size benjamin graham ve warren buffet ki sizi erkenden tanıdım..

yoko
04-02-2013, 16:23
brisa gidiyor diye , atlayanlara selam ; hoş geldiniz

mehmet7979
04-02-2013, 21:09

NETAŞ TELEKOM. 14.000,00 10,70
NETAŞ TELEKOM. 5.000,00 10,75

NETAŞ TELEKOM. 5.000,00 10,65
NETAŞ TELEKOM. 9.000,00 10,70
NETAŞ TELEKOM. 10.000,00 10,75
NETAŞ TELEKOM. 6.000,00 10,80

iyi akşamlar netaş'cı arkadaşlar:)

mert034
04-02-2013, 21:30

NETAŞ TELEKOM. 14.000,0010,70
NETAŞ TELEKOM. 5.000,0010,75

NETAŞ TELEKOM. 5.000,0010,65
NETAŞ TELEKOM. 9.000,0010,70
NETAŞ TELEKOM. 10.000,0010,75
NETAŞ TELEKOM. 6.000,0010,80

Arkadasim emegine saglık...

harakiri1981
04-02-2013, 21:44
tahminim şu yönde, mayısta kasadaki parayı temettü olarak dağıtması ve sonrasında netaşı satışa çıkarmasıdır.
tabi pazarlıkta 8 milyon kalan B grubu hisseleri de olacaktır, onlar üstünde anlaşma sağlanamazsa, belki de piyasaya satılır.

mehmet7979
04-02-2013, 21:53
Arkadasim emegine saglık...

rica ederim mert arkadaşım hayırlı akşamlar

aşur
04-02-2013, 23:12

netaş telekom. 14.000,00 10,70
netaş telekom. 5.000,00 10,75

netaş telekom. 5.000,00 10,65
netaş telekom. 9.000,00 10,70
netaş telekom. 10.000,00 10,75
netaş telekom. 6.000,00 10,80

arkadaşlar bu açığa satış ne anlatıyor ne önemi var bu açığa satışların .bu değerlerler bize ne anlatıyorki merak ettim doğrusu.her hissede olabilen bir şey bir şey anlatmıyor gibi yanılıyormuyum

silahli
05-02-2013, 09:55
tahminim şu yönde, mayısta kasadaki parayı temettü olarak dağıtması ve sonrasında netaşı satışa çıkarmasıdır.
tabi pazarlıkta 8 milyon kalan B grubu hisseleri de olacaktır, onlar üstünde anlaşma sağlanamazsa, belki de piyasaya satılır.

doğru tahmin ben de öyle düşünüyorum. 8 milyon lotu kote etmelerinin sebebi de tahta fiyatından satmak.
ya piyasaya ya da alacak olan ortağa...

şu anda tahta ne kadar yükselirse onlar da kazanacak.
fakat toplamadan, toparlamadan götürmek olmaz.
kimse başkasına para kazandıracak kadar enayi değil sonuçta..

kutez
05-02-2013, 10:38
kabaca önünüzde ttraktör gibi bi gerçek var hedef cirosu senin hedef cironun 3 te biri ama neticiye gelince ttrak ayrı kulvardasınız ayrıca türk traktörün başında türk var sen ne olduğunu belli etmedin hala anlayamadık, örneğinden gelmemiş hala dünyaya, ciğerine yapışacak o kaçırdıkların. şunu diyen de çıkar çıkmışken satsaydın, ben uzuncuydum çok çıkmasını istemedim yatırımcıya yatırımcı gibi davranmasını istedim bi kağıt bu kadar düşermi insan gibi düşünmek lazım hırsızlık ve haydutluk esreri bu çakallar.annene selam söyle ot. elime bi geçse ben söyleyecem.

yoko
05-02-2013, 11:41
bu hissenin artık çıkma vakti gelmedimi , bir zamanlar burada 600 ve+ kişi bulunurdu sayfaları okumaya hız yetişmezdi ve sağlam borsa bilgileri olurdu, acaba arşiv e bakma ve inceleme ihtimalimiz varmıdır.

cahocaho
05-02-2013, 11:47
sen brisanın iti ol şerefsiz hisse.. ne soysuz bi şirkete çattık yaaa.. ocağımızı batırdı..

yoko
05-02-2013, 11:54

halen dahi bekliyoruz, üfürük etkisizmidir nedir

kutez
05-02-2013, 12:03
halen dahi bekliyoruz, üfürük etkisizmidir nedir

polyanna hikayesi gibi polyannaya tecavüz etmişler cana gelene kadar mala gelsin demiş.

derinlikler
05-02-2013, 12:05
https://********/195-603-140

yoko
05-02-2013, 12:05
polyanna hikayesi gibi polyannaya tecavüz etmişler cana gelene kadar mala gelsin demiş.

Çok iyiydi be ; teşekkürde etmek istedim:cool:

kutez
05-02-2013, 12:11
[QUOTE=yoko;8374725]Çok iyiydi be ; teşekkürde etmek istedim:cool:[/Q

:)))))))))

engineer1984
05-02-2013, 13:53
10.70 den alış yazmıştım almamış ilk seans :(

METEHANN
05-02-2013, 14:05
10.70 den alış yazmıştım almamış ilk seans :(

Biz yandık bari sizde kendinizi yakmayın :) Herşeyde vardır bir hayır...

harakiri1981
05-02-2013, 14:16
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/22522009.asp
çok para kazanma hırsı her fakirin hastalığıdır.sadece sebat edenler kazanıyor.ölümüne dünya ölümüne netaş.

yoko
05-02-2013, 14:22
bugün süpriz olasılığımı var acep? ytdeğildir

METEHANN
05-02-2013, 17:04
Osmanlı mehter takımına döndük 1 ileri 2 geri..:hayır:

mehmet7979
05-02-2013, 21:39

NETAŞ TELEKOM. 2.001,00 10,75

2'inci seans açığa satış yok

akdenız
05-02-2013, 22:22
http://a1302.hizliresim.com/16/5/jtkv1.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

sanal2020
06-02-2013, 00:07

NETAŞ TELEKOM. 2.001,00 10,75

2'inci seans açığa satış yok

Hayırdır!!! Acep satmaktan malları mı kalmadı, yoksa daha düşüş mü beklemiyorlar?
Görelim bakalım. Nasıl olsa biz buradayız ve bekliyoruz.
YTD.

optimus
06-02-2013, 13:30
netaş ölmüş de ağlayanı yok . bütün hisselerde az çok hareket var netaşı gidip geliyom hep aynı yerde . endeks aşağı dönerse hemen 9.xx lerde kendine yer ayırır ama.

polietilen
06-02-2013, 13:34
sayın ceo
öncelikle size bu şirkete göstermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı çok teşekkür ederim.satışlarımız yüzde 90 arttı.hoş kara yansımadı ama bu kadar kusur kadı kızında da olur.personel sayımız yüzde 30 civarı arttı. biz bir faydasını görmedik ama istihdama sağladığınız katkı yadsınamaz.dünyanın en iyi yazılımcıları bizde.daha bir şeylerini görmedik ama bunu bilmek bile gurur verici.ayrıca inşaatçılar birliği bu sene en iyi yönetici ödülünü size vermeli.çünkü kiraladığınız yerlerle emlak stoğunun azalmasına faydanız dokundu.ama 2 aydır yeni bir kiralama yapmadınız.bu böyle gitmez.borsada nakitte en çok olan şirketlerden biriyiz.bu benim gururumu okşamakta.kendimi sıcacık hissettiriyor.hoş siz arsayı satarken temettü verimliliğinde ve organik büyümede demiştiniz.ben yalnış anladım.çünkü organik büyüme derken metrekare büyüklüğümüzden bahsettiniz sanırım.zaten bizim milletimiz çok anlayışsız.

başarılarınızın devamı dilerim.iyi günler

derinlikler
06-02-2013, 16:02
https://********/694-661-272

razmanot
06-02-2013, 17:17
ne oldu kademelere öyle 10,70 e 170 bin alış girdiler bir anda??